WordPress.com - en to an_ES translation catalogue (6496 entries)

en: "%1$s" by %2$s.
an_ES: «%1$s» en %2$s.

en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
an_ES: «%1$s» en %2$s per %3$s.

en: "%1$s" from %2$s.
an_ES: «%1$s» de %2$s.

en: "%1$s" is not a supported wp_template_part area value and has been added as "%2$s".
an_ES: «%1$s» no ye una valor d'aria `wp_template_part` compatible y ha estau anyadiu como «%2$s».

en: "%1$s" script should not be enqueued together with the new widgets editor (%2$s or %3$s).
an_ES: Lo script «%1$s» no ha de meter-se en coda de conchunta con o nuevo editor de widgets (%2$s u %3$s).

en: "%1$s" style should not be enqueued together with the new widgets editor (%2$s or %3$s).
an_ES: Lo estilo «%1$s» no ha de meter-se en coda de conchunta con o nuevo editor de widgets (%2$s u %3$s).

en: "%s" deleted.
an_ES: «%s» borrau.

en: "%s".
an_ES: «%s».

en: #%d (no title)
an_ES: #%d (sin titol)

en: % Comments
an_ES: % comentarios

en: %1$s %2$d
an_ES: %1$s de %2$d

en: %1$s %2$d–%3$d, %4$d
an_ES: %2$d–%3$d de %1$s de %4$d

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
an_ES: %1$s %2$s %3$s Canal d'a categoría

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
an_ES: %1$s %2$s %3$s Canal d'os comentarios

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
an_ES: %1$s %2$s %3$s Canal d'a etiqueta

en: %1$s %2$s Comments Feed
an_ES: %1$s %2$s Canal d'os comentarios

en: %1$s %2$s Feed
an_ES: %1$s %2$s Canal d'información

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
an_ES: %1$s %2$s Canal d'as dentradas de %3$s

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
an_ES: %1$s %2$s Canal d'os resultaus de busca ta &#8220;%3$s&#8221; RSS

en: %1$s %2$s was deactivated due to incompatibility with WordPress %3$s, please upgrade to %1$s %4$s or later.
an_ES: %1$s %2$s s'ha desactivau perque no ye compatible con WordPress %3$s. Per favor, actualiza a %1$s %4$s u superior.

en: %1$s %2$s was deactivated due to incompatibility with WordPress %3$s.
an_ES: %1$s %2$s s'ha desactivau perque no ye compatible con WordPress %3$s.

en: %1$s %2$s, %3$s ago (%4$s)
an_ES: %1$s %2$s, fa %3$s (%4$s)

en: %1$s %2$s, %3$s at %4$s:%5$s
an_ES: %2$s de %1$s de %3$s a las %4$s:%5$s

en: %1$s &#8220;%2$s&#8221;
an_ES: %1$s «%2$s»

en: %1$s (%2$s of %3$s)
an_ES: %1$s (%2$s de %3$s)

en: %1$s (since %2$s; %3$s)
an_ES: %1$s (dende %2$s; %3$s)

en: %1$s (since %2$s; no alternative available)
an_ES: %1$s (dende %2$s; sin alternativa disponible)

en: %1$s (since %2$s; use %3$s instead)
an_ES: %1$s (dende %2$s; usa en o suyo puesto %3$s)

en: %1$s Block. %2$s
an_ES: Bloque %1$s. %2$s

en: %1$s Block. Column %2$d
an_ES: Bloque %1$s. Columna %2$d

en: %1$s Block. Column %2$d. %3$s
an_ES: Bloque %1$s. Columna %2$d. %3$s

en: %1$s Block. Row %2$d
an_ES: Bloque %1$s. Ringlera %2$d

en: %1$s Block. Row %2$d. %3$s
an_ES: Bloque %1$s. Ringlera %2$d. %3$s

en: %1$s Comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s Comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
an_ES[0]: %1$s comentario<span class="screen-reader-text"> en %2$s</span>
an_ES[1]: %1$s comentarios<span class="screen-reader-text"> en %2$s</span>

en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
an_ES: %1$s MB (%2$s%%) d'o espacio utilizau

en: %1$s and %2$s
an_ES: %1$s y %2$s

en: %1$s at %2$s
an_ES: %1$s a las %2$s

en: %1$s by %2$s pixels
an_ES: %1$s per %2$s pixels

en: %1$s by %2$s.
an_ES: %1$s per %2$s.

en: %1$s could not be created: %2$s
an_ES: No s'ha puesto creyar %1$s: %2$s

en: %1$s does not match pattern %2$s.
an_ES: %1$s no coincide con o patrón %2$s.

en: %1$s does not match the expected format. Reason: %2$s
an_ES: %1$s no coincide con o formato asperau. Motivo: %2$s

en: %1$s is a required property of %2$s.
an_ES: %1$s ye una propiedat necesaria de %2$s.

en: %1$s is deprecated. The callback from %2$s is used instead.
an_ES: %1$s ye obsoleto. S'ha d'utilizar en o suyo puesto la función %2$s.

en: %1$s is deprecated. Use %2$s instead.
an_ES: %1$s ye obsoleto. Utiliza %2$s en o suyo puesto.

en: %1$s is not %2$s.
an_ES: %1$s no ye %2$s.

en: %1$s is not a valid %2$l.
an_ES: %1$s no ye un %2$l valido.

en: %1$s is not a valid %2$s. Reason: %3$s
an_ES: %1$s no ye un %2$s valido. Motivo: %3$s

en: %1$s is not of type %2$s.
an_ES: %1$s no ye d'o tipo %2$s.

en: %1$s is not one of %2$l.
an_ES: %1$s no ye un de %2$l.

en: %1$s is not one of %2$s.
an_ES: %1$s no ye garra d'as siguients %2$s.

en: %1$s is proudly powered by %2$s
an_ES: %1$s funciona gracias a %2$s

en: %1$s is set to %2$s. You won't be able to upload files on your site.
an_ES: %1$s ye establiu a %2$s. No podrás puyar fichers en o tuyo puesto.

en: %1$s matches %2$l, but should match only one.
an_ES: %1$s coincide con %2$l, pero ha de coincidir nomás con un.

en: %1$s must be a multiple of %2$s.
an_ES: %1$s ha d'estar un múltiplo de %2$s.

en: %1$s must be at least %2$s character long. | %1$s must be at least %2$s characters long.
an_ES[0]: %1$s ha de tener, a lo menos, %2$s caracter de longaria.
an_ES[1]: %1$s ha de tener, a lo menos, %2$s caracters de longaria.

en: %1$s must be at most %2$s character long. | %1$s must be at most %2$s characters long.
an_ES[0]: %1$s ha de tener, como maximo, %2$s caracter de longaria.
an_ES[1]: %1$s ha de tener, como maximo, %2$s caracters de longaria.

en: %1$s must be between %2$d (exclusive) and %3$d (exclusive)
an_ES: %1$s ha d'estar entre %2$d (excluyiu) y %3$d (excluyiu)

en: %1$s must be between %2$d (exclusive) and %3$d (inclusive)
an_ES: %1$s ha d'estar entre %2$d (excluyiu) y %3$d (incluyiu)

en: %1$s must be between %2$d (inclusive) and %3$d (exclusive)
an_ES: %1$s ha d'estar entre %2$d (incluyiu) y %3$d (excluyiu)

en: %1$s must be between %2$d (inclusive) and %3$d (inclusive)
an_ES: %1$s ha d'estar entre %2$d (incluyiu) y %3$d (incluyiu)

en: %1$s must be greater than %2$d
an_ES: %1$s ha d'estar mayor que %2$d

en: %1$s must be greater than or equal to %2$d
an_ES: %1$s ha d'estar mayor u igual a %2$d

en: %1$s must be less than %2$d
an_ES: %1$s ha d'estar menor que %2$d

en: %1$s must be less than or equal to %2$d
an_ES: %1$s ha d'estar menor u igual a %2$d

en: %1$s must contain at least %2$s item. | %1$s must contain at least %2$s items.
an_ES[0]: %1$s ha de contener, a lo menos, %2$s elemento.
an_ES[1]: %1$s ha de contener, a lo menos, %2$s elementos.

en: %1$s must contain at least %2$s property. | %1$s must contain at least %2$s properties.
an_ES[0]: %1$s ha de contener a lo menos %2$s propiedat.
an_ES[1]: %1$s ha de contener a lo menos %2$s propiedatz.

en: %1$s must contain at most %2$s item. | %1$s must contain at most %2$s items.
an_ES[0]: %1$s ha de contener, como maximo, %2$s elemento.
an_ES[1]: %1$s ha de contener, como maximo, %2$s elementos.

en: %1$s must contain at most %2$s property. | %1$s must contain at most %2$s properties.
an_ES[0]: %1$s ha de contener como maximo %2$s propiedat.
an_ES[1]: %1$s ha de contener como maximo %2$s propiedatz.

en: %1$s needs to be a %2$s object.
an_ES: %1$s ha d'estar un obchecto %2$s.

en: %1$s on %2$s
an_ES: %1$s en %2$s

en: %1$s only accepts a non-empty path string, received %2$s.
an_ES: %1$s nomás accepta una cadena de rota no vueda. S'ha recibiu %2$s.

en: %1$s or %2$s
an_ES: %1$s u %2$s

en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
an_ES[0]: Valoración de %1$s basada en %2$s valoración
an_ES[1]: Valoración de %1$s basada en %2$s valoracions

en: %1$s response to %2$s | %1$s responses to %2$s
an_ES[0]: %1$s respuesta a %2$s
an_ES[1]: %1$s respuestas a %2$s

en: %1$s, and %2$s
an_ES: %1$s y %2$s

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
an_ES[0]: %d Actualización de plugin
an_ES[1]: %d Actualizacions de plugins

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
an_ES[0]: %d Actualización de tema
an_ES[1]: %d Actualizacions de temas

en: %d WordPress Update
an_ES: %d Actualización WordPress

en: %d block | %d blocks
an_ES[0]: %d bloque
an_ES[1]: %d bloques

en: %d block added. | %d blocks added.
an_ES[0]: %d bloque anyadiu.
an_ES[1]: %d bloques anyadius.

en: %d block is hidden. | %d blocks are hidden.
an_ES[0]: %d bloque ye amagau
an_ES[1]: %d bloques son amagaus.

en: %d confirmation request failed to resend. | %d confirmation requests failed to resend.
an_ES[0]: Ha fallau lo reenvío de %d solicitut de confirmación.
an_ES[1]: Ha fallau lo reenvío de %d solicitutz de confirmación.

en: %d confirmation request re-sent successfully. | %d confirmation requests re-sent successfully.
an_ES[0]: %d solicitut de confirmación reninviada correctament.
an_ES[1]: %d solicitutz de confirmación reninviadas correctament.

en: %d request deleted successfully. | %d requests deleted successfully.
an_ES[0]: %d solicitut borrada correctament.
an_ES[1]: %d solicitutz borradas correctament.

en: %d request failed to delete. | %d requests failed to delete.
an_ES[0]: Ha fallau lo borrau de %d solicitut.
an_ES[1]: Ha fallau lo borrau de %d solicitutz.

en: %d request marked as complete. | %d requests marked as complete.
an_ES[0]: %d solicitut marcada como completa.
an_ES[1]: %d solicitutz marcadas como completas.

en: %d selected
an_ES: %d triaus

en: %d themes found
an_ES: %d temas trobaus

en: %s (Draft)
an_ES: %s (Borrador)

en: %s (Invalid)
an_ES: %s (no valido)

en: %s (Pending)
an_ES: %s (Pendient)

en: %s <span class="says">says:</span>
an_ES: %s <span class="says">dició:</span>

en: %s <span class="screen-reader-text">Comment</span> | %s <span class="screen-reader-text">Comments</span>
an_ES[0]: %s <span class="screen-reader-text">Comentario</span>
an_ES[1]: %s <span class="screen-reader-text">Comentarios</span>

en: %s Active Installations
an_ES: %s instalacions activas

en: %s Avatar
an_ES: Avatar de %s

en: %s Block
an_ES: Bloque %s

en: %s Comment | %s Comments
an_ES[0]: %s comentario
an_ES[1]: %s comentarios

en: %s Comment in moderation | %s Comments in moderation
an_ES[0]: %s comentario en moderación
an_ES[1]: %s comentarios en moderación

en: %s MB Space Allowed
an_ES: %s MB d'espacio permitius

en: %s Page | %s Pages
an_ES[0]: %s pachina
an_ES[1]: %s pachinas

en: %s Post | %s Posts
an_ES[0]: %s dentrada
an_ES[1]: %s dentradas

en: %s Sites
an_ES: %s puestos

en: %s [Autosave]
an_ES: %s [alzau automatico]

en: %s [Current Revision]
an_ES: %s [revisión actual]

en: %s ago
an_ES: en fa %s

en: %s applied.
an_ES: %s aplicau.

en: %s approved | %s approved
an_ES[0]: %s aprebau
an_ES[1]: %s aprebaus

en: %s approved comment | %s approved comments
an_ES[0]: %s comentario aprebau
an_ES[1]: %s comentarios aprebaus

en: %s block added
an_ES: Bloque %s anyadiu

en: %s block selected. | %s blocks selected.
an_ES[0]: %s bloque triau.
an_ES[1]: %s bloques triaus.

en: %s column | %s columns
an_ES[0]: %s columna
an_ES[1]: %s columnas

en: %s comment approved. | %s comments approved.
an_ES[0]: %s comentario aprebau
an_ES[1]: %s comentarios aprebaus

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
an_ES[0]: %s comentario marcau como spam.
an_ES[1]: %s comentarios marcaus como spam.

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
an_ES[0]: %s comentario moviu a la papelera.
an_ES[1]: %s comentarios movius a la papelera.

en: %s comment permanently deleted. | %s comments permanently deleted.
an_ES[0]: %s comentario borrau permanentment
an_ES[1]: %s comentarios borraus permanentment

en: %s comment restored from the Trash. | %s comments restored from the Trash.
an_ES[0]: %s comentario restaurau d'a papelera
an_ES[1]: %s comentarios restauraus d'a papelera

en: %s comment restored from the spam. | %s comments restored from the spam.
an_ES[0]: %s comentario recuperau de spam
an_ES[1]: %s comentarios recuperaus de spam

en: %s could not be located. Please try another nearby city. For example: Kansas City; Springfield; Portland.
an_ES: No hemos puesto localizar %s. Per favor, intenta con unatra ciudat cercana. Per eixemplo: Madrid; Valencia; Zaragoza.

en: %s critical issue | %s critical issues
an_ES[0]: %s error critica
an_ES[1]: %s errors criticas

en: %s day | %s days
an_ES[0]: %s día
an_ES[1]: %s días

en: %s deselected.
an_ES: %s deseleccionado.

en: %s does not match any of the expected formats.
an_ES: %s no coincide con garra d'os formatos asperaus.

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
an_ES: %s excedeixe a grandaria maxima de puyada d'a ferramienta d'o navegador.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
an_ES: O fichero %s excedeixe a grandaria permitida en iste puesto.

en: %s failed to embed.
an_ES: %s ha fallau a lo incrustarse.

en: %s failed while writing image to stream.
an_ES: %s ha fallau en escribir la imachen en a transmisión.

en: %s from now
an_ES: %s dende agora

en: %s has been logged out.
an_ES: %s ha estau desconnectau.

en: %s has been updated.
an_ES: %s s'ha actualizau.

en: %s has duplicate items.
an_ES: %s tiene elementos duplicaus.

en: %s has taken over and is currently customizing.
an_ES: %s ha preso posesión y ye personalizando en este momento.

en: %s has taken over and is currently editing.
an_ES: %s ha preso la posesión y ye editando en este momento.

en: %s hour | %s hours
an_ES[0]: %s hora
an_ES[1]: %s horas

en: %s is a protected WP option and may not be modified
an_ES: %s ye una opción protechida de WP y no puede modificar

en: %s is already customizing this changeset. Do you want to take over?
an_ES: %s ya ye personalizando este grupo de cambios. Quiers fer-te cargo tu?

en: %s is already customizing this changeset. Please wait until they are done to try customizing. Your latest changes have been autosaved.
an_ES: %s ya ye personalizando este grupo de cambios. Per favor, aspera dica que remate pa intentar personalizar-los. Los tuyos zaguers cambios s'han alzau automaticament.

en: %s is already customizing this site. Do you want to take over?
an_ES: %s ya ye personalizando este puesto. Quiers prener posesión?

en: %s is already customizing this site. Please wait until they are done to try customizing. Your latest changes have been autosaved.
an_ES: %s ya ye personalizando este puesto. Per favor, aspera dica que haiga rematau pa intentar personalizar-lo. Los tuyos zaguers cambios s'han alzau automaticament.

en: %s is currently editing
an_ES: %s ye editando en este momento

en: %s is currently editing this post.
an_ES: %s ye editando agora esta dentrada.

en: %s is currently editing this post. Do you want to take over?
an_ES: %s ye editando agora esta dentrada. Quiers prener posesión?

en: %s is forbidden
an_ES: %s no ye permitiu

en: %s is not a valid IP address.
an_ES: %s no ye una adreza d'IP valida.

en: %s is not a valid UUID.
an_ES: %s no ye un campo UUID valido.

en: %s is required to strip image meta.
an_ES: %s es necesario para quitar los datos meta de la imagen.

en: %s item | %s items
an_ES[0]: %s elemento
an_ES[1]: %s elementos

en: %s item with no issues detected | %s items with no issues detected
an_ES[0]: Detectau %s elemento sin problemas
an_ES[1]: Detectaus %s elementos sin problemas

en: %s link deleted. | %s links deleted.
an_ES[0]: %s enlace eliminau.
an_ES[1]: %s enlaces eliminaus.

en: %s matches more than one of the expected formats.
an_ES: %s coincide con mas d'un d'os formatos asperaus.

en: %s minute | %s minutes
an_ES[0]: %s menuto
an_ES[1]: %s menutos

en: %s month | %s months
an_ES[0]: %s mes
an_ES[1]: %s meses

en: %s navigation
an_ES: Navegación de %s

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
an_ES[0]: %s pachina no actualizada, belún la ye editando.
an_ES[1]: %s pachinas no actualizadas, belún las ye editando.

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
an_ES[0]: %s pachina borrada permanentment.
an_ES[1]: %s pachinas borradas permanentment.

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
an_ES[0]: %s pachina restaurada d'a papelera.
an_ES[1]: %s pachinas restauradas d'a papelera.

en: %s page updated. | %s pages updated.
an_ES[0]: %s pachina actualizada.
an_ES[1]: %s pachinas actualizadas.

en: %s pending comment | %s pending comments
an_ES[0]: %s comentario pendient
an_ES[1]: %s comentarios pendients

en: %s plugin deactivated during WordPress upgrade.
an_ES: Lo plugin %s s'ha desactivau entre l'actualización de WordPress.

en: %s post by this author | %s posts by this author
an_ES[0]: %s dentrada d'este autor
an_ES[1]: %s dentradas d'este autor

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
an_ES[0]: %s dentrada no actualizada, belún la ye editando.
an_ES[1]: %s dentradas no actualizadas, belún las ye editando.

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
an_ES[0]: %s dentrada borrada permanentment.
an_ES[1]: %s dentradas borradas permanentment.

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
an_ES[0]: %s dentrada restaurada d'a papelera.
an_ES[1]: %s dentradas restauradas d'a papelera.

en: %s post updated. | %s posts updated.
an_ES[0]: %s dentrada actualizada.
an_ES[1]: %s dentradas actualizadas.

en: %s rating
an_ES: valoración %s

en: %s recommended improvement | %s recommended improvements
an_ES[0]: %s amillora recomendada
an_ES[1]: %s milloras recomendadas

en: %s removed.
an_ES: %s eliminau.

en: %s second | %s seconds
an_ES[0]: %s segundo
an_ES[1]: %s segundos

en: %s site | %s sites
an_ES[0]: %s puesto
an_ES[1]: %s puestos

en: %s submenu
an_ES: Submenú de %s

en: %s themes
an_ES: %s temas

en: %s update available | %s updates available
an_ES[0]: %s actualización disponible
an_ES[1]: %s actualizacions disponibles

en: %s updated successfully.
an_ES: %s actualizau correctament.

en: %s user | %s users
an_ES[0]: %s usuario
an_ES[1]: %s usuarios

en: %s user deleted. | %s users deleted.
an_ES[0]: %s usuario borrau.
an_ES[1]: %s usuarios borraus.

en: %s week | %s weeks
an_ES[0]: %s semana
an_ES[1]: %s semanas

en: %s year | %s years
an_ES[0]: %s anyo
an_ES[1]: %s anyos

en: &#8220;%1$s&#8221; &#8212; %2$s
an_ES: «%1$s» — %2$s

en: &#8220;%s&#8221;
an_ES: ￂﾫ%sￂﾻ

en: &#8220;%s&#8221; (Edit)
an_ES: ￂﾫ%sￂﾻ (Editar)

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
an_ES: I hai habiu una error en puyar &#8220;%s&#8221;

en: &#8220;%s&#8221; is locked
an_ES: ￂﾫ%sￂﾻ ye blocau

en: &#8592; Cancel audio playlist
an_ES: &#8592; Cancelar la lista de reproducción d'audio

en: &#8592; Cancel gallery
an_ES: &#8592; Cancelar la galería

en: &#8592; Cancel video playlist
an_ES: &#8592; Cancelar la lista de reproducción de video

en: &#8592; Go to library
an_ES: &#8592; Ir a la biblioteca

en: &laquo; Back
an_ES: « Tornar

en: &laquo; Older Comments
an_ES: « Comentarios mas viellos

en: &laquo; Previous
an_ES: « Dentradas anteriors

en: &laquo; Previous Page
an_ES: « Pachina anterior

en: &larr; Go to Categories
an_ES: &larr; Ir a las categorías

en: &larr; Go to Link Categories
an_ES: &larr; Ir a las categorías de vinclos

en: &larr; Go to Tags
an_ES: &larr; Ir a las etiquetas

en: &larr; Go to Users
an_ES: &larr; Ir a los usuarios

en: &larr; Go to editor
an_ES: &larr; Ir a lo editor

en: &larr; Previous
an_ES: &larr; Anterior

en: &lt; Prev
an_ES: &lt; Anterior

en: &mdash; No Change &mdash;
an_ES: &mdash; Sin cambeos &mdash;

en: &mdash; No role for this site &mdash;
an_ES: &mdash; No i hai perfil ta iste puesto &mdash;

en: &mdash; Select &mdash;
an_ES: &mdash; Seleccionar &mdash;

en: &ndash;OR&ndash;
an_ES: &ndash;U&ndash;

en: (%s author archive, opens in a new tab)
an_ES: (fichero de l'autor %s, s'ubre en una nueva pestanya)

en: (%s ratings)
an_ES: (%s valoracions)

en: (%s website link, opens in a new tab)
an_ES: (vinclo a la web de %s, s'ubre en una nueva pestanya)

en: (Does not support 64bit values)
an_ES: (No ye compatible con valors de 64 bits)

en: (Edit)
an_ES: (Editar)

en: (Home link, opens in a new tab)
an_ES: (vinclo a «Inicio», s'ubre en una nueva pestanya)

en: (Latest version: %s)
an_ES: (Zaguera versión: %s)

en: (Leave at 0 for no rating.)
an_ES: (Dejalo en 0 ta no valorar.)

en: (Note: many devices and browsers do not display this text.)
an_ES: (Nota: muitos dispositivos y navegadors no amuestran este texto.)

en: (Private post)
an_ES: (Dentrada privada)

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
an_ES: (O rechistro ha estau deshabilitau. Solament os miembros d'iste puesto pueden comentar.)

en: (Supports 64bit values)
an_ES: (Admite valors de 64 bits)

en: (Unattached)
an_ES: (Sin adchuntar)

en: (Untitled)
an_ES: (Sin titol)

en: (Your site is performing updates over FTP due to file ownership. Talk to your hosting company.)
an_ES: (Lo tuyo puesto s'actualiza per FTP a causa d'os permisos de fichero. Fabla con a tuya interpresa de hospedaje.)

en: (more&hellip;)
an_ES: (mas&hellip;)

en: (no author)
an_ES: (sin autor)

en: (no parent)
an_ES: (sin superior)

en: (no title)
an_ES: (sin titol)

en: (not found)
an_ES: (no trobau)

en: (opens in a new tab)
an_ES: (ubre en una nueva pestanya)

en: (required)
an_ES: (obligatorio)

en: + Add New Category
an_ES: + Adhibir categoría nueva

en: + Create New Menu
an_ES: + Creyar un nuevo menú

en: - %1$s (from version %2$s to %3$s)
an_ES: - %1$s (dende la versión %2$s a la %3$s)

en: - %1$s version %2$s
an_ES: - %1$s versión %2$s

en: - %1$s version %2$s%3$s
an_ES: - %1$s versión %2$s%3$s

en: - Select -
an_ES: - Triar -

en: ...or something like this:
an_ES: …u bella cosa asinas:

en: .htaccess rules
an_ES: Reglas de .htaccess

en: 1 Comment
an_ES: 1 comentario

en: 1 Comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
an_ES: 1 comentario<span class="screen-reader-text"> en %s</span>

en: 1 page not updated, somebody is editing it.
an_ES: 1 pachina no actualizada, belún la ye editando.

en: 1 post not updated, somebody is editing it.
an_ES: 1 dentrada no actualizada, belún la ye editando.

en: <a href="%1$s" %2$s>Learn how to describe the purpose of the image%3$s</a>. Leave empty if the image is purely decorative.
an_ES: <a href="%1$s" %2$s>Aprende cómo describir lo proposito d'a imachen%3$s</a>. Deixa-lo vuedo si la imachen ye purament decorativa.

en: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a>
an_ES: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Actualiza %2$s</a> u aprende cómo <a href="%3$s" class="browse-happy-link">navegar feliz</a>

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
an_ES[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> ha protechiu o suyo puesto web de %2$s comentario de spam dica agora.
an_ES[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> ha protechiu o suyo puesto web de %2$s comentarios de spam dica agora.

en: <a href="%1$s">Edit</a> or <a href="%2$s">preview</a> your Privacy Policy page content.
an_ES: <a href="%1$s">Edita</a> u <a href="%2$s">previsualiza</a> lo conteniu d'a tuya pachina de politica de privacidat.

en: <a href="%1$s">Edit</a> or <a href="%2$s">view</a> your Privacy Policy page content.
an_ES: <a href="%1$s">Edita</a> u <a href="%2$s">veye</a> lo conteniu d'a tuya pachina de politica de privacidat.

en: <a href="%1$s">Please update WordPress</a>, and then <a href="%2$s">learn more about updating PHP</a>.
an_ES: <a href="%1$s">Per favor, actualiza WordPress</a> y dimpués <a href="%2$s">aprende mas sobre cómo actualizar PHP</a>.

en: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> is available! <a href="%3$s" aria-label="%4$s">Please update now</a>.
an_ES: Ya ye disponible <a href="%1$s">WordPress %2$s</a>! <a href="%3$s" aria-label="%4$s">Per favor, actualiza agora</a>.

en: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> is available! Please notify the site administrator.
an_ES: Ya ye disponible <a href="%1$s">WordPress %2$s</a>! Per favor, grita a l'administrador d'o puesto.

en: <a href="%s">Learn more about updating PHP</a>.
an_ES: <a href="%s">Aprende mas sobre cómo actualizar PHP</a>.

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
an_ES: <a href="%s">Vinclos</a> / Adhibir nuevo vinclo

en: <a href="%s">Please update WordPress</a>.
an_ES: <a href="%s">Per favor, actualiza WordPress</a>.

en: <a href="%s">You can change your profile picture on Gravatar</a>.
an_ES: <a href="%s">Puetz cambiar la imachen d'o tuyo perfil en Gravatar</a>.

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
an_ES: <code>_blank</code> &mdash; nueva finestra u pestanya.

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
an_ES: <code>_none</code> &mdash; mesma finestra u pestanya.

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
an_ES: <code>_top</code> &mdash; finestra u pestanya actual, sin marcos.

en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
an_ES: <span class="%1$s">Publicau en</span> %2$s

en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
an_ES: <span class="%1$s">Etiquetau</span> %2$s

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
an_ES: <span class="meta-nav">&larr;</span>  Comentarios mas antigos

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
an_ES: <span class="meta-nav">&larr;</span> Dentradas mas antigas

en: <strong>%s</strong> &mdash; This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
an_ES: <strong>%s</strong> &mdash; Esto te permite asociar una imachen con a tuya dentrada sin haber de ficar-la. Esto gosa estar util si lo tuyo tema tiene imachens en miniatura en a portiada, capiters personalizaus, etc.

en: <strong>%s</strong> is currently working on this post (<PreviewLink />), which means you cannot make changes, unless you take over.
an_ES: <strong>%s</strong> ye actualment treballando en esta dentrada (<PreviewLink />), lo que significa que no puetz fer cambios, de no estar que prengas lo control.

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
an_ES: <strong><em>Anota a clau</em></strong> cudiadosament! Ye una clau <em>aleatoria</em> que ha estau chenerada solament ta tu.

en: <strong>Activity</strong> &mdash; Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.
an_ES: <strong>Actividat</strong> &mdash; Muestra las dentradas programadas previstas, las dentradas recientment publicadas y los comentarios mas recients a las tuyas dentradas y te permite amoderar-los.

en: <strong>At a Glance</strong> &mdash; Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
an_ES: <strong>D'un vistazo</strong> &mdash; Muestra un resumen d'o conteniu d'o tuyo puesto y identifica qué tema y versión de WordPress yes utilizando.

en: <strong>Comments</strong> &mdash; For user comments, Email Address, IP Address, User Agent (Browser/OS), Date/Time, Comment Content, and Content URL.
an_ES: <strong>Comentarios</strong> &mdash; Pa comentarios d'usuarios, adreza de correu electronico, adreza IP, achent d'usuario (navegador/SO), calendata/hora, conteniu d'o comentario y URL d'o conteniu.

en: <strong>Comments</strong> &mdash; WordPress does not delete comments. The software does anonymize (but, again, <em>never</em> publishes) the associated Email Address, IP Address, and User Agent (Browser/OS).
an_ES: <strong>Comentarios</strong> &mdash; WordPress no borra los comentarios. Lo software anonimiza (pero, de nuevo, <em>nunca</em> publica) l'adreza de correu electronico, adreza IP y achent d'usuario (navegador/SO) asociaus.

en: <strong>Community Events Location</strong> &mdash; The IP Address of the user which is used for the Upcoming Community Events shown in the dashboard widget.
an_ES: <strong>Ubicación d'os eventos d'a comunidat</strong> &mdash; L'adreza IP de l'usuario que ye usada pa los proximos eventos d'a comunidat amostraus en o widget d'o escritorio.

en: <strong>Community Events Location</strong> &mdash; The IP Address of the user, which populates the Upcoming Community Events dashboard widget with relevant information.
an_ES: <strong>Ubicación d'os eventos d'a comunidat</strong> &mdash; L'adreza IP de l'usuario que farcida con información relevant lo widget d'escritorio d'os proximos eventos d'a comunidat.

en: <strong>Connection lost.</strong> Saving has been disabled until you are reconnected.
an_ES: <strong>Connexión perdida.</strong> L'alzau ha estau desactivau dica que tornes a connectar.

en: <strong>Delete</strong> brings you to the Delete Users screen for confirmation, where you can permanently remove a user from your site and delete their content. You can also delete multiple users at once by using bulk actions.
an_ES: <strong>Borrar</strong>, te leva a la pantalla de confirmación pa lo borrau d'usuarios, an puetz eliminar permanentment a un usuario d'o tuyo puesto y borrar lo suyo conteniu. Tamién puetz borrar quantos usuarios a la vegada usando las accions en lote.

en: <strong>Description</strong> &mdash; The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
an_ES: <strong>Descripción</strong> &mdash; La descripción no ye important en prencipio, manimenos, qualques temas pueden amostrar-la.

en: <strong>Discussion</strong> &mdash; You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
an_ES: <strong>Comentarios</strong> &mdash; Puetz activar y desactivar comentarios y pings en a dentrada, puetz veyer-los y amoderar-los aquí mesmo.

en: <strong>Drag and Drop</strong> &mdash; To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.
an_ES: <strong>Arrociega y suelta</strong> - Pa reordenar los quadros, arrociega y suelta, fe clic en a barra de titol d'o quadro seleccionau y solta-lo quan se veiga un rectanglo de linias puntiadas en o plazamiento an que quieras meter-lo.

en: <strong>Drag and drop</strong> your files into the area below. Multiple files are allowed.
an_ES: <strong>Arrociega y suelta</strong> os tuyos fichers en o espacio inferior. Puetz puyar multiples fichers.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editable profile screen for that user. You can also reach that screen by clicking on the username.
an_ES: <strong>Editar</strong> te leva a la pantalla d'edición de perfil pa ixe usuario. Puetz plegar tamién a ixa pantalla fendo clic sobre lo suyo nombre d'usuario.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
an_ES: <strong>Editar</strong> te leva a la pantalla d'edición d'ixa dentrada. Tamién puede plegar dica ella fendo clic en o titol d'a dentrada.

en: <strong>Error:</strong> Passwords may not contain the character "\".
an_ES: <strong>ERROR</strong>: A clau no puede contener o caracter "\".

en: <strong>Error:</strong> Please enter a username.
an_ES: <strong>ERROR</strong>: Por favor, escribe un nombre d'usuario.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a valid email address.
an_ES: <strong>ERROR</strong>: Por favor, escribe un correu electronico valido.

en: <strong>Error:</strong> The email address is not correct.
an_ES: <strong>ERROR</strong>: L'adreza de correu electronico no ye correcta.

en: <strong>Error:</strong> The password field is empty.
an_ES: <strong>ERROR</strong>: O campo 'clau' ye vuedo.

en: <strong>Error:</strong> The username field is empty.
an_ES: <strong>ERROR</strong>: O campo 'Nombre d'usuario' ye vuedo.

en: <strong>Error:</strong> This email address is already registered. <a href="%s">Log in</a> with this address or choose another one.
an_ES: <strong>Error:</strong> Esta adreza de correu electronico ya ye rechistrada. <a href="%s">Accede</a> con esta adreza u tría unatra.

en: <strong>Error:</strong> This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
an_ES: <strong>ERROR</strong>: Iste nombre d'usuario no ye valido, ya que usa caracters no permitius. Por favor, escribe un nombre d'usuario valido.

en: <strong>Error:</strong> Your account has been marked as a spammer.
an_ES: <strong>ERROR</strong>: A tuya cuenta s'ha marcau como spammer.

en: <strong>Info</strong> &mdash; The site URL is rarely edited as this can cause the site to not work properly. The Registered date and Last Updated date are displayed. Network admins can mark a site as archived, spam, deleted and mature, to remove from public listings or disable.
an_ES: <strong>Información</strong> &mdash; Rarament s'edita la URL d'o puesto, ya que esto puede provocar que lo puesto no funcione correctament. S'amuestran la calendata de rechistro y la calendata de zaguera actualización. Los administradors d'o ret pueden marcar un puesto como archivado, spam, eliminau y pa adultos, pa sacar-lo d'os listaus publicos u desactivar-lo.

en: <strong>Media</strong> &mdash; A list of URLs for all media file uploads made by the user.
an_ES: <strong>Medios</strong> &mdash; Una lista d'URL pa totas las puyadas de fichers de medios realizadas per l'usuario.

en: <strong>Media</strong> &mdash; A list of URLs for media files the user uploads.
an_ES: <strong>Medios</strong> &mdash; Una lista d'URL d'os fichers multimedia que puya l'usuario.

en: <strong>Name</strong> &mdash; The name is how it appears on your site.
an_ES: <strong>Nombre</strong> &mdash; Lo nombre ye como se veye en o tuyo puesto.

en: <strong>Order</strong> &mdash; Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
an_ES: <strong>Orden</strong> &mdash; Las pachinas normalment s'ordenan alfabeticament, pero puetz triar lo tuyo propio orden introducindo un numero (1 pa la primera, etc.) en este campo.

en: <strong>Parent</strong> &mdash; Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have child categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
an_ES: <strong>Superior</strong> &mdash; Las categorías, a lo contrario que las etiquetas, pueden tener hierarquía. Puetz tener una categoría Jazz y, baixo ixa, tener categorías fillas pa Bebop y Big Band. Ye totalment opcional. Pa crear una subcategoría, primero tría unatra categoría d'o desplegable denominau Superior.

en: <strong>Parent</strong> &mdash; You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
an_ES: <strong>Superior</strong> &mdash; Puetz ordenar las tuyas pachinas en hierarquías. Per eixemplo, podrías tener una pachina «Sobre»  que tienga como inferiors las pachinas «La mía vida» y «Lo mío can». No i hai limitacions de dica quantos libels puetz anidar pachinas.

en: <strong>Post editor</strong> &mdash; Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and Text. Choose the mode by clicking on the appropriate tab.
an_ES: <strong>Editor de dentradas</strong> &mdash; Introduz lo texto pa la tuya dentrada. I hai dos modos d'editar: Visual y HTML. Tría lo modo fendo clic en a pestanya correspondient.

en: <strong>Preview</strong> will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
an_ES: <strong>Previsualizacón</strong> amostrará cómo se veyerá o tuyo borrador si se publica. Veyer te levará a o tuyo puesto ta veyer l'articlo. O vinclo que sía disponible dependerá d'o estau de l'articlo.

en: <strong>Profile Information</strong> &mdash; user email address, username, display name, nickname, first name, last name, description/bio, and registration date.
an_ES: <strong>Información d'o perfil</strong> &mdash; Adreza de correu electronico de l'usuario, nombre d'usuario, nombre a amostrar, alias, nombre, apellidos, descripción/biografía y calendata de rechistro.

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
an_ES: <strong>Edición Rapida</strong> proporciona acceso en linia a os metadatos d'o tuyo articlo, permitindo-te actualizar detalles de l'articlo sin deixar a pantalla.

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
an_ES: <strong>Aleatoria:</strong> Amuestra una imachen diferent en cada pachina.

en: <strong>Remove</strong> allows you to remove a user from your site. It does not delete their content. You can also remove multiple users at once by using bulk actions.
an_ES: <strong>Eliminar</strong>, te permite eliminar a un usuario d'o tuyo puesto. No borra lo suyo conteniu. Tamién puetz eliminar quantos usuarios a la vegada usando las accions en lote.

en: <strong>Screen Options</strong> &mdash; Use the Screen Options tab to choose which Dashboard boxes to show.
an_ES: <strong>Opcions de pantalla</strong> &mdash; Usa la pestanya d'Opcions de pantalla pa triar qué caixas amostrar en o tuyo escritorio.

en: <strong>Send Trackbacks</strong> &mdash; Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
an_ES: <strong>Ninviar trackbacks</strong> - Los trackbacks son un modo d'avisar a los sistemas antigos de blogs que los has enlazau. Introduz a(s) URL(s) a la(s) que quiers ninviar trackbacks. Si enlazas a belatro puesto creau con WordPress recibirán aviso automaticament por meyo d'os pingbacks, y este campo no sería necesario.

en: <strong>Session Tokens</strong> &mdash; User login information, IP Addresses, Expiration Date, User Agent (Browser/OS), and Last Login.
an_ES: <strong>Tokens de sesión</strong> &mdash; Información d'acceso de l'usuario, endreces IP, calendata de caducidat, achent d'usuario (navegador/SO) y zaguer acceso.

en: <strong>Settings</strong> &mdash; This page shows a list of all settings associated with this site. Some are created by WordPress and others are created by plugins you activate. Note that some fields are grayed out and say Serialized Data. You cannot modify these values due to the way the setting is stored in the database.
an_ES: <strong>Achustes</strong> &mdash; Esta pachina amuestra una lista de totz los achustes asociaus a este puesto. Beluns los crea WordPress, y atros los crean los plugins que activas. Observa que qualques campos son en griso y indican «Serialized Data». No puetz modificar estas valors a causa d'o modo en que ye almagazenau l'achuste en a base de datos.

en: <strong>Site Health Status</strong> &mdash; Informs you of any potential issues that should be addressed to improve the performance or security of your website.
an_ES: <strong>Estau d'a salut d'o puesto</strong> &mdash; T'informa de qualsequier problema potencial que deba solucionarse pa amillorar lo rendimiento u la seguranza d'a tuya web.

en: <strong>Slug</strong> &mdash; The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
an_ES: <strong>Slug</strong> &mdash; Lo «slug» ye la versión amigable d'a URL pa lo nombre, normalment gosa estar en minusclas y contener nomás letras, numeros y guións.

en: <strong>Snow Patrol</strong>
an_ES: <strong>Patrulla d'a nieu</strong>

en: <strong>Template</strong> &mdash; Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
an_ES: <strong>Plantilla</strong> - Qualques temas tienen plantillas personalizadas que se pueden usar pa anyadir qualques caracteristicas adicionals u disenyos personalizaus. Si en i hai, las trobarás en o menú desplegable.

en: <strong>Themes</strong> &mdash; This area shows themes that are not already enabled across the network. Enabling a theme in this menu makes it accessible to this site. It does not activate the theme, but allows it to show in the site&#8217;s Appearance menu. To enable a theme for the entire network, see the <a href="%s">Network Themes</a> screen.
an_ES: <strong>Temas</strong> &mdash; Este aria amuestra los temas que no son actualment activos en o ret. En activar un tema en este menú fa que sía disponible pa este puesto. No activa lo tema, pero permite que sía visible en o menú «Apariencia d'o puesto». Pa activar un tema pa tot lo ret revisa la pantalla <a href="%s">Temas d'o ret</a>.

en: <strong>Title</strong> &mdash; Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
an_ES: <strong>Titol</strong> &mdash; Introduz un titulo pa la tuya dentrada. Dimpués que introduzcas un titol veyerás lo vinclo permanent debaixo y podrás editar-lo.

en: <strong>Trash</strong> removes your post from this list and places it in the Trash, from which you can permanently delete it.
an_ES: <strong>Papelera</strong> elimina o tuyo articlo d'ista lista y l'adhibe a la papelera, an puetz borrar-lo permanentment.

en: <strong>Users</strong> &mdash; This displays the users associated with this site. You can also change their role, reset their password, or remove them from the site. Removing the user from the site does not remove the user from the network.
an_ES: <strong>Usuarios</strong> &mdash; Esto amuestra los usuarios asociaus a este puesto. Tamién puetz cambiar lo suyo perfil, restablir la suya clau u sacar-los d'o puesto. En sacar a un usuario d'o puesto no se saca a l'usuario d'o ret.

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same as your Privacy Policy page!
an_ES: <strong>Alvertencia:</strong> estas pachinas no habrían d'estar las mesmas que la tuya pachina de politica de privacidat!

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
an_ES: <strong> Ficacio</strong>: istas pachinas no pueden estar as mesmas.

en: <strong>Welcome</strong> &mdash; Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.
an_ES: <strong>Bienveniu</strong> &mdash; Muestra enlaces a qualques d'as fayenas mas comunas en configurar un nuevo puesto.

en: <strong>WordPress Events and News</strong> &mdash; Upcoming events near you as well as the latest news from the official WordPress project and the <a href="%s">WordPress Planet</a>.
an_ES: <strong>Eventos y noticias WordPress</strong> &mdash; Proximos eventos amán de tu, asinas como las zagueras noticias d'o prochecto oficial de WordPress y la <a href="%s">planeta WordPress</a>.

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
an_ES: Una <a href="%s">pachina estatica</a> (seleccionar abaixo)

en: A PHP session was created by a %1$s function call. This interferes with REST API and loopback requests. The session should be closed by %2$s before making any HTTP requests.
an_ES: S'ha creau una sesión PHP per la clamada a la función %1$s. Esto interfiere con a API REST y las solicitutz de retorno. La sesión habría d'estar zarrada per %2$s antes de fer qualsequier solicitut HTTP.

en: A UUID provided by the application to uniquely identify it. It is recommended to use an UUID v5 with the URL or DNS namespace.
an_ES: Un UUID proporcionau per l'aplicación pa identificar-la de forma sola. Se recomienda usar un UUID v5 con a URL u lo espacio de nombres DNS.

en: A WordPress Commenter
an_ES: Un comentarista de WordPress

en: A calendar of your site’s posts.
an_ES: Un calandario d'as dentradas d'o tuyo puesto.

en: A city in the same timezone as you.
an_ES: Una ciudat en a mesma zona horaria que tu.

en: A cloud of your most used tags.
an_ES: Una boira d'as tuyas etiquetas mas utilizadas.

en: A comment is held for moderation
an_ES: S'ha recibiu un comentario ta amoderar

en: A date format for all date strings.
an_ES: Formato calendata pa totas las cadenas de calendata.

en: A day number of the week that the week should start on.
an_ES: Lo numero de día en o qual la semana ha de prencipiar.

en: A decorative arrow appended to the next and previous comments link.
an_ES: Una flecha decorativa anyadida a lo vinclo de comentario siguient y anterior.

en: A decorative arrow appended to the next and previous page link.
an_ES: Una flecha decorativa anyadida a lo vinclo de pachina siguient y anterior.

en: A description of the pattern.
an_ES: Una descripción d'o patrón.

en: A description of the theme.
an_ES: Una descripción d'o tema.

en: A detailed variation description.
an_ES: Una descripción detallada d'a variación.

en: A duplicate event already exists.
an_ES: Ya existe un evento duplicau.

en: A human-readable description of the post type.
an_ES: Descripción leyible d'o tipo de conteniu.

en: A human-readable description of the taxonomy.
an_ES: Descripción leyible d'a taxonomía.

en: A human-readable variation title.
an_ES: Un titol de variación leyible pa los humans.

en: A label describing the test.
an_ES: Una etiqueta describindo la preba.

en: A link to a post format
an_ES: Un vinclo a un formato de dentrada

en: A list of the inner block's own inner blocks. This is a recursive definition following the parent innerBlocks schema.
an_ES: Una lista d'os bloques internos d'o propio bloque interno. Esta ye una definición repetitiva seguindo lo esquema prencipal «innerBlocks».

en: A list of your site&#8217;s Pages.
an_ES: Una lista d'as pachinas d'o tuyo puesto.

en: A list or dropdown of categories.
an_ES: Lista u desplegable de categorías.

en: A media item.
an_ES: Un elemento de medios.

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
an_ES: Un listau mensual d'as dentradas d'o tuyo puesto.

en: A more descriptive explanation of what the test looks for, and why it is important for the user.
an_ES: Una explicación mas descriptiva d'o que busca la preba y per qué ye important pa l'usuario.

en: A name is required for this term.
an_ES: Ye necesario asignar un nombre a este termin.

en: A named status for the object.
an_ES: Un nombre d'estau pa l'obchecto.

en: A named status for the post.
an_ES: Un nombre d'estau d'a dentrada.

en: A named status for the theme.
an_ES: Un nombre d'estau pa lo tema.

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
an_ES: Un nuevo comentario en a dentrada «%s» ye asperando la tuya aprebación

en: A new minor update is available for your site. Because minor updates often address security, it&#8217;s important to install them.
an_ES: Una actualización menor ye disponible pa lo tuyo puesto. A causa que las actualizacions menors a ormino abordan la seguranza, ye important instalar-las.

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
an_ES: Un nuevo pingback en a dentrada «%s» ye asperando la tuya aprebación

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
an_ES: Un nuevo trackback en a dentrada «%s» ye asperando la tuya aprebación.

en: A new version of WordPress is available.
an_ES: Ye disponible una nueva versión de WordPress.

en: A page reload is required for this change. Make sure your content is saved before reloading.
an_ES: S'ameneste recargar la pachina pa este cambio. Antes de recargar, asegura-te que lo tuyo conteniu ye alzau.

en: A password protected post can not be set to sticky.
an_ES: Una dentrada protechida con clau no puede estar marcada como fixa.

en: A password reset link was emailed to %s.
an_ES: S'ha ninviau un vinclo pa restablir la clau a %s.

en: A password to protect access to the content and excerpt.
an_ES: Una clau pa protecher l'acceso a lo conteniu y a lo extracto.

en: A plugin disallowed this event.
an_ES: Un plugin ha refusau este evento.

en: A plugin has prevented updates by disabling %s.
an_ES: Un plugin ha impediu las actualizacions en desactivar %s.

en: A plugin prevented the event from being rescheduled.
an_ES: Un plugin ha privau que l'evento sía reprogramado.

en: A plugin prevented the event from being scheduled.
an_ES: Un plugin ha impediu que l'evento sía programado.

en: A plugin prevented the event from being unscheduled.
an_ES: Un plugin ha privau que l'evento sía desprogramado.

en: A plugin prevented the hook from being cleared.
an_ES: Un plugin ha privau que lo gancho sía vuedau.

en: A post ID mismatch has been detected.
an_ES: S'ha detectau un desachuste en l'ID d'o conteniu.

en: A post can not be sticky and have a password.
an_ES: Una dentrada no puede estar fixa y tener clau.

en: A post type mismatch has been detected.
an_ES: S'ha detectau un desachuste en o tipo de conteniu.

en: A previous automatic background update could not occur.
an_ES: No s'ha puesto realizar una actualización de fondo automatica anterior.

en: A previous automatic background update ended with a critical failure, so updates are now disabled.
an_ES: Una anterior actualización automatica d'o fondo remató con un fallo critico, asinas que agora son desactivadas las actualizacions.

en: A recovery link was already sent %1$s ago. Please wait another %2$s before requesting a new email.
an_ES: Ya s'ha ninviau un vinclo de recuperación fa %1$s. Per favor, aspera unatro %2$s antes de solicitar un nuevo correu electronico.

en: A scheduled event has failed
an_ES: Un evento programado ha fallau

en: A scheduled event is late
an_ES: Un evento programado se retarda

en: A search form for your site.
an_ES: Un formulario de busqueda d'o tuyo puesto.

en: A short description of the block, in human readable format.
an_ES: Una descripción curta d'o bloque, en un formato leyible pa humans.

en: A static page
an_ES: Una pachina estatica

en: A sticky post can not be password protected.
an_ES: Una dentrada fixa no puede estar protechida per clau.

en: A structure tag is required when using custom permalinks. <a href="%s">Learn more</a>
an_ES: S'ameneste una etiqueta d'estructura quan s'utilizan vinclos permanents personalizaus. <a href="%s">Aprender mas</a>

en: A term with the name provided already exists in this taxonomy.
an_ES: Ya existe en esta taxonomía un termin con o nombre y lo slug facilitaus.

en: A term with the name provided already exists with this parent.
an_ES: Un termin con o nombre dau ya existe en iste ran.

en: A test is unavailable
an_ES: No ye disponible una preba

en: A time format for all time strings.
an_ES: Formato d'hora pa totas las cadenas d'hora.

en: A tip for using the block editor
an_ES: Un consello pa usar lo editor de bloques

en: A title on that page cannot be found.
an_ES: No se puede trobar garra titol en ixa pachina.

en: A valid URL was not provided.
an_ES: No s'ha facilitau una URL valida.

en: A valid email address is required.
an_ES: Ye necesaria una adreza de correu electronico valida.

en: A valid email address must be given.
an_ES: S'ha de facilitar una adreza de correu electronico valida.

en: A variable mismatch has been detected.
an_ES: S'ha detectau un desachuste en una variable.

en: A widget containing a block.
an_ES: Un widget que contiene un bloque

en: ADD MEDIA
an_ES: ANYADIR MEDIOS

en: About
an_ES: Sobre

en: About Pages
an_ES: Sobre as pachinas

en: About WordPress
an_ES: Arredol de WordPress

en: About Yourself
an_ES: Sobre tu

en: About the user
an_ES: Sobre l'usuario

en: Access all block and document tools in a single place
an_ES: Accede a totas las ferramientas de bloques y documentos dende un solo puesto

en: Accessibility Ready
an_ES: Listo pa accesibilidat

en: Account Management
an_ES: Chestión d'a cuenta

en: Action
an_ES: Acción

en: Action has been confirmed.
an_ES: L'acción s'ha confirmau.

en: Actions
an_ES: Accions

en: Activate
an_ES: Activar

en: Activate &#8220;%s&#8221;
an_ES: Activar &#8220;%s&#8221;

en: Activate &amp; Publish
an_ES: Activar y publicar

en: Activate Plugin
an_ES: Activar plugin

en: Activate Plugin &amp; Go to Press This
an_ES: Activar plugin y ir a Publicar esto

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
an_ES: Activar plugin y Prencipiar Importación

en: Activate Press This
an_ES: Activar Publicar esto

en: Activation Key Required
an_ES: Requiere una clau d'activación

en: Activation Key:
an_ES: Clau d'activación:

en: Active Child Theme
an_ES: Tema fillo activo

en: Active Plugins
an_ES: Plugins activos

en: Active Theme
an_ES: Tema activo

en: Active editor
an_ES: Editor activo

[ctx: Active plugin installations]
en: %s+ Million | %s+ Million
an_ES[0]: %s+ millón
an_ES[1]: %s+ millons

[ctx: Active plugin installations]
en: Less Than 10
an_ES: Menos de 10

en: Active theme
an_ES: Tema activo

en: Active theme: %1$s (version %2$s)
an_ES: Tema activo: %1$s (versión %2$s)

en: Activity
an_ES: Actividat

en: Add
an_ES: Adhibir

en: Add "read more" link text
an_ES: Anyadir lo texto d'o vinclo «Leyer mas»

en: Add Comment
an_ES: Anyadir comentario

en: Add Custom Field
an_ES: Adhibir un campo personalizau

en: Add Data Erasure Request
an_ES: Anyadir solicitut de borrau de datos

en: Add Data Export Request
an_ES: Anyadir petición d'exportación de datos

en: Add Existing User
an_ES: Anyadir usuario existent

en: Add Items
an_ES: Anyadir elementos

en: Add Link
an_ES: Adhibir un vinclo

en: Add Media
an_ES: Adhibir un obchecto multimedia

en: Add Menu Items
an_ES: Anyadir elementos de menú

en: Add New Application Password
an_ES: Anyadir una nueva clau d'aplicación

en: Add New Category
an_ES: Adhibir una nueva categoría

en: Add New Changeset
an_ES: Anyadir nuevo grupo de cambios

en: Add New Custom Field:
an_ES: Adhibir nuevo campo personalizau:

en: Add New Header Image
an_ES: Anyade una nueva imachen de capitero

en: Add New Image
an_ES: Anyadir una nueva imachen

en: Add New Link
an_ES: Adhibir vinclo

en: Add New Link Category
an_ES: Adhibir nueva categoría de vinclos

en: Add New Navigation Menu
an_ES: Anyadir nuevo menú de navegación

en: Add New Page
an_ES: Adhibir una nueva pachina

en: Add New Post
an_ES: Adhibir una nueva dentrada

en: Add New Site
an_ES: Anyadir nuevo puesto

en: Add New Tag
an_ES: Adhibir una nueva etiqueta

en: Add New Template
an_ES: Anyadir una nueva plantilla

en: Add New Template Part
an_ES: Anyadir nueva parte de plantilla

en: Add New Theme
an_ES: Anyadir un tema nuevo

en: Add New User
an_ES: Anyadir nuevo usuario

en: Add Site
an_ES: Adhibir puesto

en: Add Widget
an_ES: Anyadir widget

en: Add a Widget
an_ES: Anyadir un widget

en: Add a block
an_ES: Anyade un bloque

en: Add a featured image
an_ES: Anyadir una imachen destacada

en: Add a navigation menu to your sidebar.
an_ES: Anyade un menú de navegación a la tuya barra lateral.

en: Add a new page
an_ES: Anyadir una nueva pachina

en: Add a site logo
an_ES: Anyadir un logotipo d'o puesto

en: Add alternate sources for maximum HTML5 playback
an_ES: Anyadir fuents alternativas pa una reproducción maxima de HTML5

en: Add an anchor
an_ES: Anyadir una ancora

en: Add audio source
an_ES: Anyadir l'orichen de l'audio

en: Add button text…
an_ES: Anyade lo texto d'o botón…

en: Add citation
an_ES: Anyade una mención

en: Add color
an_ES: Anyadir una color

en: Add default block
an_ES: Anyadir bloque per defecto

en: Add gradient
an_ES: Anyadir un degradau

en: Add label…
an_ES: Anyadir una etiqueta…

en: Add link
an_ES: Anyadir un vinclo

en: Add link to featured image
an_ES: Anyadir un vinclo a la imachen destacada

en: Add media
an_ES: Adhibir un obchecto multimedia

en: Add media files from your computer
an_ES: Adhibir fichers dende o tuyo ordinador

en: Add menu items
an_ES: Anyadir elementos a lo menu

en: Add menu items from the column on the left.
an_ES: Anyade elementos de menú dende la columna d'a zurda.

en: Add new category
an_ES: Anyadir una nueva categoría

en: Add new page
an_ES: Adhibir una nueva pachina

en: Add new post
an_ES: Anyadir una nueva dentrada

[ctx: Add new subset (greek, cyrillic, devanagari, vietnamese)]
en: no-subset
an_ES: latin

en: Add new tag
an_ES: Anyadir una nueva etiqueta

en: Add new term
an_ES: Anyadir un nuevo termin

en: Add one or several items at once by <strong>selecting the checkbox next to each item and clicking Add to Menu</strong>
an_ES: Anyade un u quantos elementos a la vegada <strong>triando la caixeta d'a2 lo costau de cada elemento  y fendo clic en Anyadir a lo  menú</strong>

en: Add or remove menu items
an_ES: Anyadir u sacar elementos d'o menú

en: Add or remove tags
an_ES: Adhibir-ie u sacar-ne etiquetas

en: Add quote
an_ES: Anyade una cita

en: Add submenu
an_ES: Anyadir submenú

en: Add subtitles
an_ES: Anyadir subtítulos

en: Add tags
an_ES: Anyade etiquetas

en: Add text over image
an_ES: Anyadir texto dencima d'a imachen

en: Add the following to your %1$s file in %2$s <strong>above</strong> the line reading %3$s:
an_ES: Anyade lo siguient a lo tuyo fichero %1$s en %2$s <strong>per alto d'a</strong> linia que diz %3$s:

en: Add the following to your %1$s file in %2$s, <strong>replacing</strong> other WordPress rules:
an_ES: Anyade lo siguient a lo tuyo fichero %1$s en %2$s, <strong>remplazando</strong> qualsequier atra regla de WordPress:

en: Add the user without sending an email that requires their confirmation
an_ES: Anyadir l'usuario sin ninviar-le un correu electronico que pida la suya confirmación.

en: Add title
an_ES: Escribe un titol

en: Add to Audio Playlist
an_ES: Anyadir a la lista de reproducción d'audio

en: Add to Dictionary
an_ES: Anyadir a lo diccionario

en: Add to Menu
an_ES: Adhibir a o menú

en: Add to Widget
an_ES: Anyadir a lo widget

en: Add to audio playlist
an_ES: Anyadir a la lista de reproducción d'audio

en: Add to gallery
an_ES: Anyadir a la galería

en: Add to menu: %1$s (%2$s)
an_ES: Anyadir a lo menú: %1$s (%2$s)

en: Add to video Playlist
an_ES: Anyadir a lista de reproducción de video

en: Add to video playlist
an_ES: Anyadir a lista de reproducción de video

en: Add to: %s
an_ES: Anyadir a: %s

en: Add tracks
an_ES: Anyadir pistas

en: Add video source
an_ES: Anyadir l'orichen d'o video

en: Add widget: %s
an_ES: Anyadir lo widget: %s

en: Add your own CSS code here to customize the appearance and layout of your site.
an_ES: Anyade lo tuyo propio codigo CSS aquí pa personalizar l'apariencia y disenyo d'o tuyo puesto.

en: Add, organize, and modify individual menu items
an_ES: Anyadir, organizar y modificar elementos individuals d'os menús

en: Added
an_ES: Anyadiu

en: Added:
an_ES: Anyadiu:

en: Adding Categories
an_ES: Adhibir categorías

en: Adding Tags
an_ES: Adhibir etiquetas

en: Adding Themes
an_ES: Adhibir temas

en: Adding an RSS feed to this site’s homepage is not supported, as it could lead to a loop that slows down your site. Try using another block, like the <strong>Latest Posts</strong> block, to list posts from the site.
an_ES: No se puede anyadir un RSS feed a la pachina d'inicio d'este puesto, ya que podría provocar un bucle que ralentice lo tuyo puesto. Preba a usar unatro bloque, como lo bloque de <strong>«Zagueras dentradas»</strong>, pa amostrar una lista de dentradas d'o puesto.

en: Addis Ababa
an_ES: Addis Abeba

en: Additional CSS
an_ES: CSS adicional

en: Additional CSS class(es)
an_ES: Clase(s) CSS adicional(ye)

en: Additional Capabilities
an_ES: Capacidatz adicionals

en: Additional images added to this gallery: %s
an_ES: Imachens adicionals anyadidas a esta galería: %s

en: Additional information
an_ES: Información adicional

en: Additional items found: %d
an_ES: Elementos adicionals trobaus: %d

en: Additional settings
an_ES: Achustes adicionals

en: Additional shortcuts,
an_ES: Alcorces adicionals,

en: Admin Color Scheme
an_ES: Esquema de color d'administración

en: Administration Email Address
an_ES: Adreza de correu electronico d'administración

en: Administration email verification
an_ES: Verificación d'o correu electronico d'administración

en: Administrators have access to all the administration features.
an_ES: Os Administradors tienen acceso a todas as funcions d'administración.

en: Advanced
an_ES: Abanzau

en: Advanced Options
an_ES: Opcions abanzadas

en: Advanced caching plugin.
an_ES: Plugin abanzau de caché.

en: Advanced.
an_ES: Abanzau

en: Africa
an_ES: África

en: Afrikaans
an_ES: Afrikáans

en: After your Privacy Policy page is set, you should edit it.
an_ES: Dimpués d'establir la tuya pachina de politica de privacidat, habrías d'editar-la.

en: Akismet Configuration
an_ES: Configuración d'Akismet

en: Akismet Stats
an_ES: Estatisticas d'Akismet

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
an_ES: Akismet ha realizau una revisión auntomática y considera que iste comentario ye spam

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
an_ES: Akismet borró iste comentario entre una revisión automatica.

en: Akismet has detected a problem.
an_ES: Akismet ha detectau un problema.

en: Albanian
an_ES: Albano

en: Album
an_ES: Álbum

en: Algiers
an_ES: Argelia

en: Align
an_ES: Aliniación

en: Align Center
an_ES: Centrau

en: Align Left
an_ES: Aliniar ta la cucha

en: Align Right
an_ES: Aliniar ta la dreita

en: Align center
an_ES: Aliniación centrada

en: Align column center
an_ES: Aliniar la columna a lo centro

en: Align column left
an_ES: Aliniar la columna a la zurda

en: Align column right
an_ES: Aliniar la columna a la dreita

en: Align items bottom
an_ES: Aliniar elementos a lo fondo

en: Align items top
an_ES: Aliniar elementos alto

en: Align left
an_ES: Aliniación cucha

en: Align right
an_ES: Aliniación dreita

en: Align text center
an_ES: Aliniar lo texto a lo centro

en: Alignment
an_ES: Aliniación

en: Alignment Matrix Control
an_ES: Control d'a matriz d'aliniación

[ctx: Alignment option]
en: None
an_ES: Garra

en: All
an_ES: Totz

en: All Categories
an_ES: Todas as categorías

en: All Changesets
an_ES: Totz los grupos de cambios

en: All Comments
an_ES: Totz os comentarios

en: All Link Categories
an_ES: Todas as categorías de vinclos

en: All Pages
an_ES: Todas as pachinas

en: All Posts
an_ES: Todas as dentradas

en: All Settings
an_ES: Totz los achustes

en: All Sites
an_ES: Totz los puestos

en: All Tabs:
an_ES: Todas as pestanyas:

en: All Tags
an_ES: Todas as etiquetas

en: All Types
an_ES: Totz os tipos

en: All Users
an_ES: Totz los usuarios

en: All automatic updates are disabled.
an_ES: Totas las actualizacions automaticas son desactivadas

en: All capabilities assigned to the user.
an_ES: Totas las capacidatz asignadas a l'usuario.

en: All capabilities used by the post type.
an_ES: Totas las capacidatz utilizadas per lo tipo de conteniu.

en: All capabilities used by the taxonomy.
an_ES: Totas las capacidatz utilizadas per la taxonomía.

en: All categories
an_ES: Totas las categorías

en: All comment types
an_ES: Totz los tipos de comentario

en: All content
an_ES: Tot o conteniu

en: All content copied.
an_ES: Copiau tot lo conteniu.

en: All dates
an_ES: Totas las calendatas

en: All done!
an_ES: Tot feito!

en: All features, supported by the post type.
an_ES: Totas las caracteristicas, compatibles con o tipo de conteniu.

en: All formats
an_ES: Totz los formatos

en: All gallery image links updated to: %s
an_ES: Totz los vinclos d'as imachens d'a galería actualizaus a: %s

en: All gallery image sizes updated to: %s
an_ES: Totas las grandarias d'as imachens d'a galería actualizaus a: %s

en: All gallery images updated to not open in new tab
an_ES: Totas las imachens d'a galería actualizadas pa que no s'ubran en una nueva pestanya

en: All gallery images updated to open in new tab
an_ES: Totas las imachens d'a galería actualizadas pa que s'ubran en una nueva pestanya

en: All image sizes
an_ES: Todas as grandarias d'imachen

en: All media items
an_ES: Totz los medios

en: All of the blocks available to you live in the block library. You’ll find it wherever you see the <InserterIconImage /> icon.
an_ES: Tiens disponibles totz los bloques en a biblioteca de bloques. Los trobarás en qualsequier puesto en o qual veigas l'icono <InserterIconImage />

en: All of your WordPress files are writable.
an_ES: Totz los tuyos fichers de WordPress son editables.

en: All sizes except thumbnail
an_ES: Todas as grandarias fueras d'a miniatura

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the Screen Options tab to customize the display of this screen.
an_ES: Totz os fichers que has puyau son listaus en a Librería Multimedia, con as puyadas mas recients listadas primero. Puetz utilizar a pestanya d'Opcions de Pantalla ta personalizar a visualización d'ista pantalla.

en: All updates have been completed.
an_ES: Todas as actualizacions han estau completadas.

en: Allow
an_ES: Permitir

en: Allow Comments
an_ES: Permitir comentarios

en: Allow Pings
an_ES: Permitir pings

en: Allow comments
an_ES: Permitir comentarios

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new articles.
an_ES: Permite avisos de vinclos dende atros puestos (pingbacks y trackbacks) en os nuevos articlos.

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new posts
an_ES: Permitir avisos de vinclos d'atros blogs (pingbacks y trackbacks) en as nuevas dentradas

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new posts.
an_ES: Permitir avisos de vinclos dende atros blogs (pingbacks y trackbacks) en as nuevas dentradas.

en: Allow new users to sign up
an_ES: Permitir o rechistro de nuevos usuarios

en: Allow people to post comments on new articles
an_ES: Permitir comentarios en as nuevas dentradas

en: Allow people to submit comments on new posts
an_ES: Permitir a la chent ninviar comentarios en as nuevas dentradas

en: Allow people to submit comments on new posts.
an_ES: Permitir a la chent ninviar comentarios en as nuevas dentradas.

en: Allow search engines to index this site
an_ES: Permitir a los buscadores indexar este puesto

en: Allow to wrap to multiple lines
an_ES: Permite l'achuste a quantas linias

en: Allowed Files
an_ES: Fichers permitius

en: Allows use of HTML5 markup for search forms, comment forms, comment lists, gallery, and caption.
an_ES: Permite l'uso d'o marcau HTML5 pa los formularios de busqueda, los formularios de comentarios, las listas de comentarios, la galería y las leyendas.

en: Already Installed
an_ES: Ya ye instalau

en: Already pinged:
an_ES: Pingbacks ninviaus:

en: Alt Text
an_ES: Texto alternativo

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
an_ES: Texto alternativo (alt) d'a imachen, por eixemplo &#8220;A Mona Lisa&#8221;

en: Alternative Text
an_ES: Texto alternativo

en: Alternative source
an_ES: Fuent alternativa

en: Alternative text to display when attachment is not displayed.
an_ES: Texto alternativo a amostrar quan no s'amuestra l'adchunto.

en: Always
an_ES: Siempre

en: Always use https when visiting the admin
an_ES: Usar siempre https ta visitar l'administración

en: American English
an_ES: Inglés americán

en: An HTTPS connection is a more secure way of browsing the web. Many services now have HTTPS as a requirement. HTTPS allows you to take advantage of new features that can increase site speed, improve search rankings, and gain the trust of your visitors by helping to protect their online privacy.
an_ES: Una connexión HTTPS ye un modo mas seguro de navegar per la web. Muitos servicios actualment requieren que tiengas HTTPS. HTTPS te permite aprofitar las nuevas caracteristicas que pueden aumentar la velocidat d'o puesto, amillorar en as posicions de busqueda y ganar-te la confianza d'as tuyas visitantes en aduyar-les a protecher la suya privacidat online.

en: An active PHP session was detected
an_ES: S'ha detectau una sesión PHP activa

en: An alphanumeric identifier for the menu location.
an_ES: Un identificador alfanumerico d'a ubicación d'o menú.

en: An alphanumeric identifier for the post type.
an_ES: Un identificador alfanumerico d'o tipo de conteniu.

en: An alphanumeric identifier for the post unique to its type.
an_ES: Un identificador alfanumerico pa la dentrada solo pa lo suyo tipo.

en: An alphanumeric identifier for the revision unique to its type.
an_ES: Un identificador alfanumerico pa la revisión solo pa lo suyo tipo.

en: An alphanumeric identifier for the status.
an_ES: Un identificador alfanumerico d'o estau.

en: An alphanumeric identifier for the taxonomy.
an_ES: Un identificador alfanumerico d'a taxonomía.

en: An alphanumeric identifier for the term unique to its type.
an_ES: Un identificador alfanumerico pa lo termin solo pa lo suyo tipo.

en: An alphanumeric identifier for the user.
an_ES: Un identificador alfanumerico de l'usuario.

en: An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.
an_ES: Una cadena anonima creada a partir d'a tuya adreza de correu electronico (tamién clamada hash) puede estar proporcionada a lo servicio de Gravatar pa veyer si la yes usando. La politica de privacidat d'o servicio Gravatar ye disponible aquí: https://automattic.com/privacy/. Dimpués de l'aprebación d'o tuyo comentario, la imachen d'o tuyo perfil ye visible pa lo publico en o contexto d'o tuyo comentario.

en: An application name is required to create an application password.
an_ES: Fa falta un nombre d'aplicación pa creyar una clau d'aplicación.

en: An application would like to connect to your account.
an_ES: A una aplicación le fería goyo connectar con a tuya cuenta.

en: An attempt was made, but your site could not be updated automatically.
an_ES: S'ha feito un intento, pero lo tuyo puesto no s'ha puesto actualizar automaticament.

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
an_ES: No s'ha puesto completar l'actualización automatica de WordPress. Por favor, <a href="%s">torna a intentar-lo</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
an_ES: No s'ha puesto completar l'actualización automatica de WordPress! Por favor, grita a l'administrador.

en: An avatar is an image that can be associated with a user across multiple websites. In this area, you can choose to display avatars of users who interact with the site.
an_ES: Un avatar ye una imachen que puede asociar-se con un usuario en multiples webs. En esta aria puetz triar amostrar los avatares d'os usuarios que interactúen con o puesto.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
an_ES: Ha ocurriu una error, prebablement o feed sía caito. Torna a prebar-lo mas ta debant.

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
an_ES: Ha ocurriu una error. Per favor, recarga la pachina y intenta-lo de nuevo

en: An error occurred adding you to this site. Go to the <a href="%s">homepage</a>.
an_ES: Ha ocurriu una error en anyadir-te a este puesto. Veye a la <a href="%s">pachina d'inicio</a>.

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
an_ES: I hai habiu una error en a puyada. Torna a prebar-lo mas ta debant.

en: An error occurred while creating the site export.
an_ES: Ha ocurriu una error en creyar la exportación d'o puesto.

en: An error occurred while creating the template part.
an_ES: Ha ocurriu una error en creyar la parte de plantilla.

en: An error occurred while updating %1$s: %2$s
an_ES: Ha ocurriu una error en actualizar %1$s: %2$s

en: An error occurred.
an_ES: Ha ocurriu una error.

en: An error occurred. Please try again.
an_ES: Ha ocurriu una error. Per favor, intenta-lo de nuevo.

en: An error of type %1$s was caused in line %2$s of the file %3$s. Error message: %4$s
an_ES: S'ha produciu una error d'o tipo %1$s en a linia %2$s d'o fichero %3$s. Mensache d'error: %4$s

en: An example title
an_ES: Un titol d'eixemplo

en: An exporter has improperly used the registration filter.
an_ES: Un exportador ha usau inadequadament lo filtro de rechistro.

en: An incomplete personal data request for this email address already exists.
an_ES: Ya existe una solicitut de privacidat d'usuario incompleta pa esta adreza de correu electronico.

en: An unknown error occurred during creation. Please try again.
an_ES: S'ha produciu una error desconoixida entre la creyación. Per favor, intenta-lo de nuevo.

en: An unknown error occurred.
an_ES: Ha ocurriu una error desconoixida.

en: Analytics
an_ES: Analitica

en: Ancestor blocks.
an_ES: Bloques precedentes.

en: Angle
an_ES: Anglo

en: Angle to rotate clockwise in degrees.
an_ES: Anglo a rotar en o sentiu d'as agullas d'o reloch en graus.

en: Anonymous
an_ES: Anonimo

en: Another update is currently in progress.
an_ES: En este momento i hai unatra actualización en marcha.

en: Antarctica
an_ES: Antártida

en: Antigua
an_ES: Antiga

en: Any extra capabilities assigned to the user.
an_ES: Qualsequier capacidat adicional asignada a l'usuario.

en: Anyone can register
an_ES: Qualsiquiera puede rechistrar

en: Anyone posts a comment
an_ES: Belún ninvia un comentario

en: Apologies, but the page you requested could not be found. Perhaps searching will help.
an_ES: Lo sentimos, pero no podemos trobar o que yes buscando. Talment a busca t'aduyará.

en: Appearance
an_ES: Apariencia

en: Application Passwords
an_ES: Claus d'aplicación

en: Application password not found.
an_ES: No s'ha trobau la clau de l'aplicación.

en: Application passwords allow authentication via non-interactive systems, such as XML-RPC or the REST API, without providing your actual password. Application passwords can be easily revoked. They cannot be used for traditional logins to your website.
an_ES: Las claus d'aplicación permiten la identificación a traviés de sistemas no interactivos, como XML-RPC u la API REST, sin proporcionar la tuya clau real. Las claus d'aplicación pueden estar anuladas facilment. No se pueden usar pa los accesos tradicionals a lo tuyo web.

en: Application passwords are not available for your account. Please contact the site administrator for assistance.
an_ES: Las claus d'aplicación no son disponibles pa la tuya cuenta. Per favor, contacta con l'administrador d'o puesto pa obtener aduya.

en: Application passwords are not available.
an_ES: Las claus d'aplicación no son disponibles.

en: Application passwords grant access to <a href="%1$s">the %2$s site in this installation that you have permissions on</a>. | Application passwords grant access to <a href="%1$s">all %2$s sites in this installation that you have permissions on</a>.
an_ES[0]: Las claus d'aplicación atorgan acceso a <a href="%1$s"> %2$s puesto en esta instalación en o qual tiens permisos</a>.
an_ES[1]: Las claus d'aplicación atorgan acceso a los <a href="%1$s">%2$s puestos en esta instalación en os quals tiens permisos</a>.

en: Application passwords grant access to <a href="%1$s">the %2$s site on the network as you have Super Admin rights</a>. | Application passwords grant access to <a href="%1$s">all %2$s sites on the network as you have Super Admin rights</a>.
an_ES[0]: Las claus d'aplicación atorgan acceso a <a href="%1$s">%2$s puesto en o ret, ya que tiens permisos de superadministrador</a>.
an_ES[1]: Las claus d'aplicación atorgan acceso a <a href="%1$s">%2$s puestos en o ret, ya que tiens permisos de superadministrador</a>.

en: Apply
an_ES: Aplicar

en: Apply changes to:
an_ES: Aplicar cambeos a2:

en: Apply duotone filter
an_ES: Aplicar filtro de duotono

en: Approve
an_ES: Aprebar

en: Approve and Reply
an_ES: Aprebar y responder

en: Approve comment
an_ES: Aprebar comentario

en: Approve it: %s
an_ES: Aprebar-lo: %s

en: Approve this comment
an_ES: Aprebar iste comentario

en: Approved
an_ES: Aprebau

en: April
an_ES: abril

[ctx: April abbreviation]
en: Apr
an_ES: Abr

en: Arabic
an_ES: Arabe

en: Arbitrary HTML code.
an_ES: Codigo HTML arbitrario.

en: Arbitrary text.
an_ES: Texto arbitrario.

en: Archive <span class="count">(%s)</span> | Archives <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Fichero <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Fichers <span class="count">(%s)</span>

en: Archive Title
an_ES: Titol d'o fichero

en: Archive title
an_ES: Titol d'o fichero

en: Archived
an_ES: Archivado

en: Archived <span class="count">(%s)</span> | Archived <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Archivau <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Archivaus <span class="count">(%s)</span>

en: Archives
an_ES: Archivos

en: Arctic
an_ES: Arctico

en: Are pretty permalinks supported?
an_ES: Ye compatible con vinclos permanents bonicos?

en: Are you ready to save?
an_ES: Yes listo pa alzar?

en: Are you sure it exists?
an_ES: Yes seguro que existe?

en: Are you sure the database server is not under particularly heavy load?
an_ES: Seguro que lo servidor d'a base de datos no ye sozmetiu a una sobrecarga?

en: Are you sure the database server is running?
an_ES: Seguro que funciona lo servidor d'a base de datos?

en: Are you sure you have the correct username and password?
an_ES: Seguro que tiens lo nombre d'usuario y la clau correctos?

en: Are you sure you have typed the correct hostname?
an_ES: Seguro que has escrito lo hostname correcto?

en: Are you sure you want to delete this Navigation Menu?
an_ES: Seguro que quiers borrar este menú de navegación?

en: Are you sure you want to delete this theme?
an_ES: Seguro que quiers borrar este tema?

en: Are you sure you want to discard your unpublished changes?
an_ES: Seguro que quiers descartar los tuyos cambios no publicaus?

en: Are you sure you want to do this?
an_ES: Seguro que quiers fer isto?

en: Areas
an_ES: Arias

en: Argentina
an_ES: Archentina

en: Arrange blocks horizontally.
an_ES: Ordenar bloques horizontalment.

en: Arrange blocks vertically.
an_ES: Ordenar bloques verticalment.

en: Array of image edits.
an_ES: Array d'as edicions d'a imachen.

en: Arrow
an_ES: Flecha

[ctx: Arrow option for Comments Pagination Next/Previous blocks]
en: Arrow
an_ES: Flecha

[ctx: Arrow option for Comments Pagination Next/Previous blocks]
en: Chevron
an_ES: Chevrón

[ctx: Arrow option for Comments Pagination Next/Previous blocks]
en: None
an_ES: Garra

[ctx: Arrow option for Query Pagination Next/Previous blocks]
en: Arrow
an_ES: Flecha

[ctx: Arrow option for Query Pagination Next/Previous blocks]
en: Chevron
an_ES: Galón

[ctx: Arrow option for Query Pagination Next/Previous blocks]
en: None
an_ES: Garra

en: Artist
an_ES: Artista

en: As a browser icon
an_ES: Como icono d'o navegador

en: As a new WordPress user, you should go to <a href="%s">your dashboard</a> to delete this page and create new pages for your content. Have fun!
an_ES: Como nuevo usuario de WordPress, habrías d'ir a lo <a href="%s">tuyo escritorio</a> pa borrar esta pachina y crear nuevas pachinas pa lo tuyo conteniu. Pasa-lo bien!

en: As a percentage of the image, the height to crop the image to. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
an_ES: Como un percentache d'a imachen, l'altura a la quala retallar la imachen. OBSOLETO: Usa `modifiers` en o suyo puesto.

en: As a percentage of the image, the width to crop the image to. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
an_ES: Como un percentache d'a imachen, l'amplo a lo qual retallar la imachen. OBSOLETO: Usa `modifiers` en o suyo puesto.

en: As a percentage of the image, the x position to start the crop from. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
an_ES: Como un percentache d'a imachen, la posición de l'eixe X dende la quala encetar lo retalle. OBSOLETO: Usa `modifiers` en o suyo puesto.

en: As a percentage of the image, the y position to start the crop from. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
an_ES: Como un percentache d'a imachen, la posición de l'eixe Y dende la quala encetar lo retalle. OBSOLETO: Usa `modifiers` en o suyo puesto.

en: As a website owner, you may need to follow national or international privacy laws. For example, you may need to create and display a privacy policy.
an_ES: Como propietario d'una web, ye posible que haigas de complir con as leis de privacidat nacionals u internacionals. Per eixemplo, ye posible que haigas de crear y amostrar una politica de privacidat.

en: As an app icon
an_ES: Como icono d'aplicación

en: Ascending
an_ES: Ascendent

en: Ascending.
an_ES: Ascendent

en: Aspect Ratio
an_ES: Relación d'aspecto

en: Aspect ratio:
an_ES: Relación d'aspecto:

en: Assign a category
an_ES: Asigna una categoría

en: Assign a parent term to create a hierarchy. The term Jazz, for example, would be the parent of Bebop and Big Band.
an_ES: Asigna un remato prencipal pa creyar hierarquías. Per eixemplo, lo termin «Jazz» sería lo prencipal de «Bebop» y «Big Band».

en: Assigned Menu
an_ES: Menú asignau

en: Asuncion
an_ES: Asunción

en: At a Glance
an_ES: D'un vistazo

en: Athens
an_ES: Atenas

en: Atlantic
an_ES: Atlantico

en: Attach
an_ES: Adchuntar

en: Attach &#8220;%s&#8221; to existing content
an_ES: Adchuntar ￂﾫ%sￂﾻ a conteniu existent

en: Attach to existing content
an_ES: Adchuntar a lo conteniu existent

en: Attaching Files
an_ES: Adchuntando fichers

en: Attachment Attributes
an_ES: Atributos de adjuntos

en: Attachment Details
an_ES: Detalles de l'adchunto

en: Attachment Display Settings
an_ES: Achustes de visualización de adjuntos

en: Attachment Page
an_ES: Pachina de adjuntos

en: Attachment Post URL
an_ES: URL de l'adchunto a la dentrada

en: Attachment Preview
an_ES: Vista previa de l'adchunto

en: Attachment details
an_ES: Detalles de l'adchunto

en: Attachment page
an_ES: Pachina de adjuntos

en: Attachment post ID
an_ES: ID de l'adchunto d'a dentrada

en: Attachment type.
an_ES: Tipo d'adchunto.

en: Attempt Block Recovery
an_ES: Intentar la recuperación de bloque

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article
an_ES: Tractar de gritar a os puestos enlazaus dende l'articlo.

en: Attempt to notify any blogs linked to from the post
an_ES: Intentar gritar a qualsequier blog enlazau dende la dentrada

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
an_ES: S'ha intentau establir una calidat d'imachen difuera d'o rango [1,100].

en: Attempting to parse a shortcode without a valid callback: %s
an_ES: Intento d'analisar un shortcode sin una devolución de gritada valida: %s

en: Attend an upcoming event near %s.
an_ES: Asiste a un proximo evento amán de %s.

en: Attribute all content to:
an_ES: Atribuyir tot lo conteniu a:

en: Attributes
an_ES: Atributos

en: Attributes for the block.
an_ES: Atributos pa lo bloque.

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Audio <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Audios <span class="count">(%s)</span>

en: Audio Codec:
an_ES: Códec d'audio:

en: Audio Format:
an_ES: Formato d'audio:

en: Audio Player
an_ES: Reproductor d'audio

en: Audio Widget
an_ES: Widget d'audio

en: Audio Widget (%d) | Audio Widget (%d)
an_ES[0]: Widget d'audio (%d)
an_ES[1]: Widgets d'audio (%d)

en: Audio caption text
an_ES: Texto d'a leyenda de l'audio

en: Audio details
an_ES: Detalles de l'audio

en: Audio title
an_ES: Titol d'audio

en: Audio title&hellip;
an_ES: Titol d'audio...

en: Audio, Video, or Other File
an_ES: Audio, video u unatro tipo de fichero.

en: August
an_ES: agosto

[ctx: August abbreviation]
en: Aug
an_ES: Ago

en: Author
an_ES: Autor

en: Author Biography
an_ES: Biografía de l'autor

en: Author URL of the user.
an_ES: URL d'autor de l'usuario.

en: Author rich content with blocks and patterns
an_ES: Crea conteniu rico con bloques y patrones

en: Author website
an_ES: Web de l'autor

en: Author:
an_ES: Autor:

en: Author: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
an_ES: Autor: %1$s (adreza IP: %2$s, %3$s)

en: Authorization header
an_ES: Capitero d'autorización

en: Authorize Application
an_ES: Autorizar aplicación

en: Authors
an_ES: Autors

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
an_ES: Os autors pueden publicar y chestionar as suyas propias dentradas, amás de puyar fichers.

en: Authors:
an_ES: Autors:

en: Auto
an_ES: Automatico

en: Auto Draft
an_ES: Borrador automatico

en: Auto add pages
an_ES: Anyadir pachinas automaticament

en: Auto-update
an_ES: Actualización automatica

en: Auto-updates
an_ES: Actualizacions automaticas

en: Auto-updates Disabled <span class="count">(%s)</span> | Auto-updates Disabled <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Actualización automatica desactivada <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Actualizacions automaticas desactivadas <span class="count">(%s)</span>

en: Auto-updates Enabled <span class="count">(%s)</span> | Auto-updates Enabled <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Actualización automatica activada <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Actualizacions automaticas activadas <span class="count">(%s)</span>

en: Auto-updates can be enabled or disabled for each individual theme. Themes with auto-updates enabled will display the estimated date of the next auto-update. Auto-updates depends on the WP-Cron task scheduling system.
an_ES: Las actualizacions automaticas se pueden activar u desactivar pa cada tema individual. Los temas con as actualizacions automaticas activadas amostrarán la calendata estimada pa la siguient actualización automatica. Las actualizacions automaticas dependen d'o sistema de programación de fayenas WP-Cron.

en: Auto-updates disabled
an_ES: Actualizacions automaticas desactivadas

en: Auto-updates enabled
an_ES: Actualizacions automaticas activadas

en: Auto-updates for plugins and themes appear to be disabled. This will prevent your site from receiving new versions automatically when available.
an_ES: Las actualizacions automaticas de plugins y temas pareixen estar desactivadas. Esto privará que lo tuyo puesto reciba nuevas versions automaticament quan sían disponibles.

en: Auto-updates for plugins and/or themes appear to be disabled, but settings are still set to be displayed. This could cause auto-updates to not work as expected.
an_ES: Las actualizacions automaticas de plugins y/u de temas pareixen estar desactivadas, pero en os achustes encara son configuradas pa amostrar-se. Esto podría fer que las actualizacions automaticas no funcionen como s'asperaba.

en: Auto-updates for plugins appear to be disabled. This will prevent your site from receiving new versions automatically when available.
an_ES: Las actualizacions automaticas de plugins pareixen estar desactivadas. Esto privará que lo tuyo puesto reciba nuevas versions automaticament quan sían disponibles.

en: Auto-updates for themes appear to be disabled. This will prevent your site from receiving new versions automatically when available.
an_ES: Las actualizacions automaticas de temas pareixen estar desactivadas. Esto privará que lo tuyo puesto reciba nuevas versions automaticament quan sían disponibles.

en: Automatic Updates
an_ES: Actualizacions automaticas

en: Automatic update not scheduled. There may be a problem with WP-Cron.
an_ES: Actualización automatica no programada. Puede que i haiga un problema con WP-Cron.

en: Automatic update overdue by %s. There may be a problem with WP-Cron.
an_ES: Actualización automatica con un retardo de %s. Puede que i haiga un problema con WP-Cron.

en: Automatic update scheduled in %s.
an_ES: Actualización automatica programada en %s.

en: Automatically add new top-level pages to this menu
an_ES: Anyadir automaticament nuevas pachinas de libel superior a este menú

en: Automatically add paragraphs
an_ES: Adhibir automaticament os parágrafos

en: Automatically close comments on posts older than %s days
an_ES: Zarrar automaticament los comentarios en as dentradas con mas de %s días

en: Autoplay
an_ES: Reproducción automatica

en: Autoplay may cause usability issues for some users.
an_ES: La reproducción automatica puede causar problemas de usabilidad pa qualques usuarios.

en: Autosave by %s
an_ES: Alzau automatico de %s

en: Available Actions
an_ES: Accions disponibles

en: Available Tools
an_ES: Ferramientas disponibles

en: Available Widgets
an_ES: Widgets disponibles

en: Avatar Display
an_ES: Visibilidat

en: Avatar URL with image size of %d pixels.
an_ES: URL d'o avatar con una grandaria d'imachen de %d pixels.

en: Avatar URLs for the comment author.
an_ES: URL d'o avatar de l'autor d'o comentario.

en: Avatar URLs for the user.
an_ES: URLs d'o avatar de l'usuario.

en: Avatar size
an_ES: Grandaria d'o avatar

en: Avatars
an_ES: Avatares

en: Average Rating
an_ES: Puntuación promeyo

en: BETA TESTING?
    =============
    
    This debugging email is sent when you are using a development version of WordPress.
    
    If you think these failures might be due to a bug in WordPress, could you report it?
     * Open a thread in the support forums: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Or, if you're comfortable writing a bug report: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Thanks! -- The WordPress Team
an_ES: PREBAS BETA?
    =============
    
    Este correu electronico d'errors se te ninvia quan yes usando una versión de desembolique de WordPress.
    
    Si creyes que estes fallos pueden deber-se a errors de WordPress, podrías notificar-los?
     * Ubre un filo en os foros de suporte: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * U, si te fa goyo mas, puetz escribir un informe d'errors: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Gracias! -- L'equipo de WordPress

en: Back
an_ES: Tornar

en: Background
an_ES: Fondo

en: Background Color
an_ES: Color de fondo

en: Background Image
an_ES: Imachen de fondo

[ctx: Background Preset]
en: Preset
an_ES: Preestablecido

[ctx: Background Repeat]
en: Repeat
an_ES: Repetir

en: Background color
an_ES: Color de fondo

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
an_ES: Fondo actualizau. <a href="%s">Visita o tuyo puesto</a> ta veyer cómo queda.

en: Background updates are not working as expected
an_ES: Las actualizacions en segundo plano no son funcionando como s'aspera

en: Background updates are working
an_ES: Las actualizacions en segundo plano son funcionando

en: Background updates ensure that WordPress can auto-update if a security update is released for the version you are currently using.
an_ES: Las actualizacions en segundo plano guarencian que WordPress se puede actualizar automaticament si se publica una actualización de seguranza pa la versión que yes utilizando actualment.

en: Background updates may not be working properly
an_ES: Las actualizacions en segundo plano pueden no estar funcionando correctament

en: Baghdad
an_ES: Bagdad

en: Bahia Banderas
an_ES: Bahía Banderas

en: Baku
an_ES: Bakú

en: Base64 encoded representation of the instance settings.
an_ES: Representación base64 zifrada d'os achustes d'a instancia.

en: Be sure to save this in a safe location. You will not be able to retrieve it.
an_ES: Asegura-te d'alzar-la en un puesto seguro. No podrás recuperar-la.

en: Because you are using %1$s, the sites in your WordPress network must use sub-directories. Consider using %2$s if you wish to use sub-domains.
an_ES: Como yes usando %1$s los puestos d'o tuyo ret WordPress han d'usar subdirectorios. Si quiers usar subdominios habrías d'utilizar %2$s.

en: Before a comment appears
an_ES: Ta que un comentario amaneixca

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
an_ES: Antes de poder puyar o fichero d'importación, has de resolver a siguient error:

en: Belarusian
an_ES: Belorruso

en: Belem
an_ES: Belén

en: Belgrade
an_ES: Belgrado

en: Berlin
an_ES: Berlín

en: Bermuda
an_ES: Bermudas

en: Biographical Info
an_ES: Información biografica

en: Bitrate Mode
an_ES: Modo de bitrate

en: Black
an_ES: Negro

en: Blank
an_ES: Sin avatar

en: Block
an_ES: Bloque

en: Block "%1$s" does not contain a style named "%2$s".
an_ES: Lo bloque «%1$s» no contiene un estilo clamau «%2$s».

en: Block "%1$s" is declaring %2$s support in %3$s file under %4$s. %2$s support is now declared under %5$s.
an_ES: Lo bloque «%1$s» ye declarando compatibilidat con %2$s en o fichero %3$s en %4$s. La compatibilidat con %2$s agora ye declarada en %5$s.

en: Block %1$d of %2$d, Level %3$d.
an_ES: Bloque %1$d de %2$d, libel %3$d

en: Block %1$s is at the beginning of the content and can’t be moved left
an_ES: Lo bloque %1$s ye a lo prencipio d'o conteniu y no se puede mover a la zurda

en: Block %1$s is at the beginning of the content and can’t be moved up
an_ES: Lo bloque %1$s ye a lo prencipio d'o conteniu y no se puede mover enta alto

en: Block %1$s is at the end of the content and can’t be moved down
an_ES: Lo bloque %1$s ye a la fin d'o conteniu y no se puede mover enta baixo

en: Block %1$s is at the end of the content and can’t be moved left
an_ES: Lo bloque %1$s ye a la fin d'o conteniu y no se puede mover a la zurda

en: Block Editor Patterns
an_ES: Patrones d'o editor de bloques

en: Block Editor Styles
an_ES: Estilos d'o editor de bloques

en: Block HTML:
an_ES: HTML d'o bloque:

en: Block Library
an_ES: Biblioteca de bloques

en: Block Patterns
an_ES: Patrones de bloques

en: Block attributes.
an_ES: Atributos d'o bloque.

en: Block breadcrumb
an_ES: Migas de pan d'o bloque

en: Block cannot be rendered inside itself.
an_ES: Lo bloque no se puede procesar dentro d'ell mesmo.

en: Block category.
an_ES: Categoría d'o bloque.

en: Block example.
an_ES: Eixemplo de bloque.

en: Block keywords.
an_ES: Parolas clau d'o bloque.

en: Block name.
an_ES: Nombre d'o bloque.

en: Block namespace.
an_ES: Espacio de nombres d'o bloque.

en: Block navigation structure
an_ES: Estructura de navegación d'o bloque

en: Block pattern "%s" inserted.
an_ES: Patrón de bloque «%s» ficau.

[ctx: Block pattern category]
en: Buttons
an_ES: Botons

[ctx: Block pattern category]
en: Columns
an_ES: Columnas

[ctx: Block pattern category]
en: Featured
an_ES: Destacaus

[ctx: Block pattern category]
en: Gallery
an_ES: Galería

[ctx: Block pattern category]
en: Headers
an_ES: Capiters

[ctx: Block pattern category]
en: Text
an_ES: Texto

en: Block pattern category "%s" not found.
an_ES: Categoría de patrón de bloques «%s» no trobada.

en: Block pattern category name must be a string.
an_ES: Lo nombre d'a categoría d'o patrón de bloques ha d'estar una cadena.

[ctx: Block pattern title]
en: Grid
an_ES: Quadricula

[ctx: Block pattern title]
en: Image at left
an_ES: Imachen a la zurda

[ctx: Block pattern title]
en: Large title
an_ES: Titol gran

[ctx: Block pattern title]
en: Offset
an_ES: Desplazamiento

[ctx: Block pattern title]
en: Small image and title
an_ES: Chicota imachen y titol

[ctx: Block pattern title]
en: Social links with a shared background color
an_ES: Vinclos socials con una color de fondo compartiu

[ctx: Block pattern title]
en: Standard
an_ES: Estandard

en: Block patterns are pre-configured block layouts. Use them to get inspired or create new pages in a flash.
an_ES: Los patrones de bloques son disenyos de bloques preconfigurados. Usa-los pa inspirar-te u crear nuevas pachinas en un inte.

en: Block rendered as empty.
an_ES: Bloque procesau como vuedo.

en: Block spacing
an_ES: Espaciau d'o bloque

en: Block style name must be a string.
an_ES: Lo nombre d'o estilo d'o bloque ha d'estar una cadena.

en: Block style name must not contain any spaces.
an_ES: Lo nombre d'o estilo d'o bloque no ha de contener espacios.

en: Block style variations.
an_ES: Variacions d'estilo d'o bloque.

en: Block supports.
an_ES: Lo bloque ye compatible.

en: Block type "%s" is already registered.
an_ES: Lo tipo de bloque «%s» ya ye rechistrau.

en: Block type "%s" is not registered.
an_ES: Lo tipo de bloque «%s» no ye rechistrau.

en: Block type names must be strings.
an_ES: Los nombres d'o tipo de bloque han d'estar cadenas.

en: Block type names must contain a namespace prefix. Example: my-plugin/my-custom-block-type
an_ES: Los nombres de tipo de bloque han de contener un prefixo de namespace. Eixemplo: my-plugin/my-custom-block-type

en: Block type names must not contain uppercase characters.
an_ES: Los nombres de tipo de bloque no han de contener caracters en mayuscla.

en: Block types that the pattern is intended to be used with.
an_ES: Tipos de bloque con os quals se suposa que ha d'usar-se lo patrón.

en: Block variations
an_ES: Variacions d'o bloque

en: Block variations.
an_ES: Variacions d'o bloque.

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Align bottom
an_ES: Aliniación inferior

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Align middle
an_ES: Aliniación a lo meyo

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Align top
an_ES: Aliniación superior

[ctx: Block vertical alignment setting label]
en: Change vertical alignment
an_ES: Cambiar l'aliniación vertical

en: Blockquote
an_ES: Cita

en: Blocks
an_ES: Bloques

en: Blog Archives
an_ES: Archivo d'o blog

en: Blog pages show at most
an_ES: Numero maximo de dentradas a amostrar en o puesto

en: Blog pages show at most.
an_ES: Pachinas de blog amostradas como maximo.

en: Blogroll
an_ES: Puestos d'intrés

en: Blue
an_ES: Azul

en: Body cell text
an_ES: Texto d'a celda d'o cuerpo

en: Bogota
an_ES: Bogotá

en: Bold
an_ES: Negreta

en: Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
an_ES: Alza o <a href="%3$s" title="Enlace permanente a %4$s" rel="bookmark">vinclo permanent</a>.

en: Bookmarks
an_ES: Marcapachinas

en: Border
an_ES: Canto

en: Border color
an_ES: Color d'o canto

en: Border color and style picker.
an_ES: Selector de color y estilo d'o canto.

en: Border color picker.
an_ES: Selector de color d'o canto.

en: Border radius
an_ES: Rayo d'o canto

en: Both registration and last updated dates must be provided.
an_ES: Cal facilitar tanto la calendata de rechistro como la d'a zaguera actualización.

en: Both registration and last updated dates must be valid dates.
an_ES: La calendata de rechistro y la de zaguera actualización han d'estar calendatas validas.

en: Bottom
an_ES: Abaixo

en: Bottom Center
an_ES: Abaixo a lo centro

en: Bottom Left
an_ES: Abaixo a la zurda

en: Bottom Right
an_ES: Abaixo a la dreita

en: Bottom border
an_ES: Canto inferior

en: Bottom left
an_ES: Abaixo a la zurda

en: Bottom right
an_ES: Abaixo a la dreita

en: Box Control
an_ES: Control de caixas

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
an_ES: Desepara os comentarios en pachinas de %1$s comentarios por pachina y s'amuestra a %2$s pachina por defecto

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
an_ES: No disponible por mantenimiento programado.  Torna a comprebar o puesto en uns menutos.

en: British English
an_ES: Inglés britanico

en: Brown
an_ES: Marrón

en: Browse all
an_ES: Veyer totz

en: Browse all. This will open the main inserter panel in the editor toolbar.
an_ES: Veyer totz. Esto ubrirá lo panel d'o insertador prencipal en a barra de ferramientas d'o editor.

en: Browse revisions
an_ES: Buscar revisions

en: Browse styles
an_ES: Veyer estilos

en: Browser default
an_ES: Navegador per defecto

en: Brussels
an_ES: Bruselas

en: Bucharest
an_ES: Bucarest

en: Bulgarian
an_ES: Búlgaro

en: Bulk Actions
an_ES: Accions en lote

en: Bulk Edit
an_ES: Edición masiva

en: Bulk Select
an_ES: Selección per lotes

en: Bulk actions
an_ES: Accions en lote

en: Bulk edit
an_ES: Edición masiva

en: Bulk select
an_ES: Selección en lotes

en: Bulleted list
an_ES: Lista con viñetas

en: Button inside
an_ES: Botón interior

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
an_ES: Siguient

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
an_ES: Anterior

en: Button outside
an_ES: Botón exterior

en: Button text
an_ES: Texto d'o botón

en: Button width
an_ES: Amplo d'o botón

en: By %s
an_ES: Per %s

en: By %s.
an_ES: Per %s.

en: By default WordPress does not collect any analytics data. However, many web hosting accounts collect some anonymous analytics data. You may also have installed a WordPress plugin that provides analytics services. In that case, add information from that plugin here.
an_ES: Per defecto, WordPress no replega garra dato analitico. Manimenos, muitas cuentas d'aloch web replegan qualques datos analiticos anonimos. Tamién ye posible que haigas instalau un plugin de WordPress que proporciona servicios d'analitica. En ixe caso, anyade la información d'ixe plugin aquí.

en: By default WordPress does not collect any personal data about visitors, and only collects the data shown on the User Profile screen from registered users. However some of your plugins may collect personal data. You should add the relevant information below.
an_ES: Per defecto, WordPress no recopila garra dato personal sobre los visitantes y nomás recopila los datos amostraus en a pantalla d'o perfil d'usuario pa los usuarios rechistraus. Manimenos, beluns d'os tuyos plugins tamién pueden recopilar datos personals. Anyade la información relevant contino.

en: By default WordPress does not share any personal data with anyone.
an_ES: Per defecto, WordPress no comparte garra dato personal con dengún.

en: By default, WordPress does not include a contact form. If you use a contact form plugin, use this subsection to note what personal data is captured when someone submits a contact form, and how long you keep it. For example, you may note that you keep contact form submissions for a certain period for customer service purposes, but you do not use the information submitted through them for marketing purposes.
an_ES: Per defecto, WordPress no incluye un formulario de contacto. Si utilizas un plugin de formulario de contacto, utiliza esta subsección pa indicar qué datos personals se capturan quan belún ninvia un formulario de contacto y quánto tiempo los conservas. Per eixemplo, puetz indicar que mantiens los envíos de formularios de contacto entre un cierto periodo con fins de servicio a lo client, pero no utilizas la información ninviada a traviés d'ells con fins de marketing.

en: By: %s
an_ES: Por: %s

en: CSS Classes
an_ES: Clases CSS

en: CSS Classes (optional)
an_ES: Clases CSS (opcional)

en: CSS code
an_ES: Codigo CSS

en: Calcutta
an_ES: Calcuta

en: Calendar
an_ES: Calandario

en: Campo Grande
an_ES: Campo Gran

en: Can anyone register on this site?
an_ES: Qualsequiera puede rechistrar-se en este puesto?

en: Can communicate with WordPress.org
an_ES: Puetz comunicar-te con WordPress.org

en: Canary
an_ES: Canarias

en: Cancel
an_ES: Cancelar

en: Cancel and go back
an_ES: Cancelar y tornar dezaga

en: Cancel edit
an_ES: Cancelar la edición

en: Cancel password change
an_ES: Cancelar lo cambio de clau

en: Cancel reply
an_ES: Cancelar a respuesta

en: Cancun
an_ES: Cancún

en: Cannot Authorize Application
an_ES: No se puede autorizar l'aplicación

en: Cannot create a comment with that type.
an_ES: No se puede creyar un comentario con ixe tipo.

en: Cannot create a revision of a revision
an_ES: No se puede creyar una revisión d'una revisión

en: Cannot create a user with an empty login name.
an_ES: No se puede creyar un usuario con o nombre d'identificación vuedo.

en: Cannot create existing comment.
an_ES: No se puede creyar un comentario ya existent.

en: Cannot create existing post.
an_ES: No se puede creyar una dentrada existent.

en: Cannot create existing user.
an_ES: No se puede creyar un usuario existent.

en: Cannot delete an active plugin. Please deactivate it first.
an_ES: No se puede borrar un plugin activo. Desactiva-lo primero.

en: Cannot introspect application password.
an_ES: No s'ha puesto examinar la clau d'aplicación.

en: Cannot load %s.
an_ES: No se podió cargar %s.

en: Cannot load image metadata.
an_ES: No se podioron cargar os metadatos d'a imachen.

en: Cannot preview a widget that does not extend WP_Widget.
an_ES: No se puede previsualizar un widget que no enample WP_Widget.

en: Cannot resize the image. Both width and height are not set.
an_ES: No se puede cambiar la grandaria d'a imachen. No son establidas l'amplaria y l'altura.

en: Cannot save image metadata.
an_ES: No se podioron alzar os metadatos d'a imachen.

en: Cannot select database
an_ES: No s'ha puesto triar la base de datos

en: Cannot send password reset, permission denied.
an_ES: No s'ha puesto ninviar lo restablimiento d'a clau. Permiso denegau.

en: Cannot set instance on a widget that does not extend WP_Widget.
an_ES: No se puede configurar la instancia en un widget que no enample WP_Widget.

en: Cannot set parent term, taxonomy is not hierarchical.
an_ES: No se puede establir lo termin superior, la taxonomía no ye hierarquica.

en: Cannot stabilize objects. Convert the object to an array first.
an_ES: No se pueden estabilizar los obchectos. Primero, convierte l'obchecto a un array.

en: Cannot view post type.
an_ES: No puetz veyer lo tipo de conteniu.

en: Cannot view status.
an_ES: No puetz veyer lo estau.

en: Capabilities
an_ES: Capacidatz

en: Cape Verde
an_ES: Cabo Verde

en: Capitalize
an_ES: Inicials en mayuscla

en: Caption
an_ES: Leyenda

en: Caption for the attachment, as it exists in the database.
an_ES: Leyenda de l'adchunto, tal como existe en a base de datos.

en: Caption&hellip;
an_ES: Leyenda...

en: Captions
an_ES: Leyendas

en: Captions/Subtitles
an_ES: Pietz de foto / Subtítulos

en: Carousel view
an_ES: Vista de carrusel

en: Catalan
an_ES: Catalán

en: Categories
an_ES: Categorías

en: Categories and Tags Converter
an_ES: Convertidor d'etiquetas y categorías

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
an_ES: As categorías se pueden convertir a voluntat en etiquetas usando o <a href="%s">convertidor de categorías a etiquetas</a>.

en: Categories deleted.
an_ES: Categorías borradas.

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
an_ES: Las categorías tienen hierarquías, lo que significa que pueden anidar subcategorías. Las Etiquetas no tienen hierarquías y no pueden anidarse. A vegadas, la chent empecipia a usar una en as suyas dentradas y dimpués se da cuenta que unatra funcionaría millor pa lo suyo conteniu.

en: Categories list
an_ES: Lista de categorías

en: Categories list navigation
an_ES: Navegación per la lista de categorías

en: Categories provide a helpful way to group related posts together and to quickly tell readers what a post is about.
an_ES: Las categorías ofreixen un modo util d'agrupar chuntas dentradas relacionadas y de decir-le rapidament a los lectors de qué va una dentrada.

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
an_ES: As categorías, a diferencia d'as etiquetas, pueden tener hierarquías. Podrías tener una categoría de Jazz, y por debaixo as categorías Bebop y Big Band. Totalment opcional.

en: Categories:
an_ES: Categorías:

en: Category
an_ES: Categoría

en: Category added.
an_ES: Categoría anyadida.

en: Category deleted.
an_ES: Categoría borrada.

en: Category not added.
an_ES: Categoría no anyadida.

en: Category not updated.
an_ES: Categoría no actualizada.

en: Category updated.
an_ES: Categoría actualizada.

en: Caution:
an_ES: Precacción:

en: Cayman
an_ES: Caimán

en: Cell padding
an_ES: Borde de celda

en: Cell spacing
an_ES: Espacio de celda

en: Cell type
an_ES: Tipo de celda

en: Center
an_ES: Centrau

en: Center Left
an_ES: Centro a la zurda

en: Center Right
an_ES: Centro a la dreita

en: Centimeters (cm)
an_ES: Centímetros (cm)

en: Change
an_ES: Cambiar

en: Change Date
an_ES: Cambiar la calendata

en: Change Frequency
an_ES: Freqüencia de cambio

en: Change Permalink Structure
an_ES: Cambiar la estructura d'o vinclo permanent

en: Change a block's type by pressing the block icon on the toolbar.
an_ES: Cambia lo tipo de bloque pretando l'icono d'o bloque en a barra de ferramientas.

en: Change alignment
an_ES: Cambiar l'aliniación

en: Change audio
an_ES: Cambia l'audio

en: Change button position
an_ES: Cambiar la posición d'o botón

en: Change column alignment
an_ES: Cambiar l'aliniación d'a columna

en: Change content position
an_ES: Cambiar posición d'o conteniu

en: Change file
an_ES: Cambiar fichero

en: Change image
an_ES: Cambiar la imachen

en: Change items justification
an_ES: Cambiar lo chustificau d'os elementos

en: Change logo
an_ES: Cambiar lo logotipo

en: Change matrix alignment
an_ES: Cambiar matriz d'aliniación

en: Change role to&hellip;
an_ES: Cambiar perfil a2&hellip;

en: Change theme
an_ES: Cambiar lo tema

en: Change video
an_ES: Cambiar lo video

en: Change your Privacy Policy page
an_ES: Cambia la tuya pachina de politica de privacidat

en: Changes have already been trashed.
an_ES: Los cambios ya s'han ninviau a la papelera.

en: Changes saved.
an_ES: Cambeos alzaus.

en: Changes trashed successfully.
an_ES: Cambios ninviaus a la papelera correctament.

en: Changeset is being edited by other user.
an_ES: Lo grupo de cambios lo ye editando unatro usuario.

en: Changing to %s
an_ES: Cambiando a %s

en: Chapters
an_ES: Capitols

en: Characters:
an_ES: Caracters

en: Cheatin&#8217; uh?
an_ES: Conque trapaciando???

en: Check Spelling
an_ES: Comprebar a ortografía

en: Check for Spam
an_ES: Comprebar a lista de spam

en: Check for updates manually
an_ES: Comprebar las actualizacions manualment

en: Check your email
an_ES: Compreba lo tuyo correu electronico

en: Child theme of %s
an_ES: Tema fillo de %s

en: Chinese
an_ES: Chino

en: Chinese (Simplified)
an_ES: Chino (Simplificau)

en: Chinese (Traditional)
an_ES: Chino (Tradicional)

en: Choose
an_ES: Triar

en: Choose Image
an_ES: Triar imachen

en: Choose a %s
an_ES: Tría un(a) %s

en: Choose a Background Image
an_ES: Tría una imachen de fondo

en: Choose a Custom Header
an_ES: Tría un capitero personalizau

en: Choose a different style combination for the theme styles.
an_ES: Tría una combinación d'estilo diferent pa los estilos d'o tema

en: Choose a file from your computer:
an_ES: Triga un fichero d'o tuyo ordinador:

en: Choose a format
an_ES: Tría un formato

en: Choose a pattern
an_ES: Tría un patrón

en: Choose a pattern for the query loop or start blank.
an_ES: Tría un patrón pa la consulta de contenius u empecipia en blanco.

en: Choose an existing %s or create a new one.
an_ES: Tría una aria de %s existent u creya una nueva.

en: Choose an image from your computer:
an_ES: Triga una imachen dende o tuyo ordinador:

en: Choose audio
an_ES: Tría l'audio

en: Choose either a city in the same timezone as you or a %s (Coordinated Universal Time) time offset.
an_ES: Tría una ciudat en a tuya mesma zona horaria u un desfase horario %s (Tiempo Universal Coordinau).

en: Choose file
an_ES: Tría un fichero

en: Choose from the most used tags
an_ES: Triga entre as etiquetas mas utilizadas

en: Choose image
an_ES: Tría la imachen

en: Choose logo
an_ES: Triar lo logotipo

en: Choose specific attributes to restrict or lock all available options.
an_ES: Tría atributos especificos a restrinchir u bloca totas las opcions disponibles.

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
an_ES: Triga a parte d'a imachen que quieras usar como cabecera.

en: Choose the target frame for your link.
an_ES: Ellige o marco de destín ta o tuyo vinclo.

en: Choose variation
an_ES: Triar una variación

en: Choose video
an_ES: Triar lo video

en: Choose what to export
an_ES: Triga qué exportar

en: Christmas
an_ES: Nadal

en: Cincinnati
an_ES: Madrid

en: City
an_ES: Ciudat

en: City:
an_ES: Ciudat:

en: Class name
an_ES: Nombre d'a clase

en: Class names for the link element of this menu item.
an_ES: Nombres d'as clases de l'elemento d'o menú d'este elemento d'o menú.

en: Classic
an_ES: Clasico

en: Classic Block Keyboard Shortcuts
an_ES: Alcorces de teclau d'o bloque clasico

en: Classic menu import failed.
an_ES: Ha fallau la importación d'o menú clasico.

en: Classic menu imported successfully.
an_ES: Menú clasico importau correctament.

en: Classic menu importing.
an_ES: Importación d'o menú clasico.

en: Clear
an_ES: Limpiar

en: Clear Inactive Widgets
an_ES: Vuedar los widgets inactivos

en: Clear Media
an_ES: Vuedar los medios

en: Clear Results
an_ES: Vuedar los resultaus

en: Clear formatting
an_ES: Borrar los formatos

en: Cleared by Akismet
an_ES: Borrau por Akismet

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image that matches the size of your video &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
an_ES: Fe clic en «Anyadir una nueva imachen» pa puyar un fichero d'imachen dende lo tuyo ordinador. Lo tuyo tema funciona millor con una imachen que s'achuste a la grandaria d'o tuyo video — podrás retallar la tuya imachen una vegada la puyes pa un achuste perfecto.

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header height of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
an_ES: Fe clic en «Anyadir una nueva imachen» pa puyar un fichero d'imachen dende lo tuyo ordinador. Lo tuyo tema funciona millor con una imachen que la suya altura de capitero sía de %s pixels — podrás retallar la imachen quan la haigas puyau pa un millor achuste.

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header size of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
an_ES: Fe clic en «Anyadir una nueva imachen» pa puyar un fichero d'imachen dende lo tuyo ordinador. Lo tuyo tema funciona millor con una imachen con grandaria de capitero de %s pixels — podrás retallar la tuya imachen una vegada la puyes pa un achuste perfecto.

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header width of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
an_ES: Fe clic en «Anyadir una nueva imachen» pa puyar un fichero d'imachen dende lo tuyo ordinador. Lo tuyo tema funciona millor con una imachen que lo suyo amplo de capitero sía de %s pixels — podrás retallar la imachen quan la haigas puyau pa un millor achuste.

en: Click &#8220;Next&#8221; to start adding links to your new menu.
an_ES: Fe clic en ￂﾫSiguienteￂﾻ pa empecipiar a anyadir vinclos a lo tuyo nuevo menú.

en: Click <StylesIconImage /> to start designing your blocks, and choose your typography, layout, and colors.
an_ES: Fe clic <StylesIconImage /> pa empecipiar a disenyar los tuyos bloques, y a triar la tuya tipografía, disenyos y colors.

en: Click Customize for the active theme or Live Preview for any other theme to see a live preview
an_ES: Fe clic en «Personalizar» en o tema activo u en «Vista previa» en qualsequier atro tema pa veyer una previsualización en vivo

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
an_ES: Fe click en Alzar menú ta fer publicos os elementos de menú pendients.

en: Click here to cancel reply.
an_ES: Fe clic aquí ta cancelar a respuesta.

en: Click on the theme to see the theme name, version, author, description, tags, and the Delete link
an_ES: Fe clic en o tema pa veyer lo nombre d'o tema, la suya versión, autor, descripción, etiquetas y lo vinclo de borrar

en: Click plus to add
an_ES: Fe clic en «+» pa anyadir

en: Click the Save Menu button to save your changes.
an_ES: Fe clic en o botón Alzar menú pa alzar los tuyos cambios.

en: Click the image to edit or update
an_ES: Fe clic en a imachen pa editar-la u actualizar-la

en: Click to edit the site title.
an_ES: Fe clic pa editar lo titol d'o puesto.

en: Click to edit this element.
an_ES: Fe clic pa editar este elemento.

en: Click to edit this menu.
an_ES: Fe clic pa editar este menú.

en: Click to edit this widget.
an_ES: Fe clic pa editar este widget.

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
an_ES: Fendo click en <strong>Seleccionar fichers</strong> s'ubre una finestra de navegación, amostrando os fichers d'o tuyo sistema operativo. Seleccionando <strong>Ubrir</strong> dimpués de fer clic en o fichero que quiers, activas una barra de progreso en a pantalla d'o cargador.

en: Client version
an_ES: Versión d'o client

en: Close
an_ES: Zarrar

en: Close all open tags
an_ES: Zarrar todas as etiquetas ubiertas

en: Close block inserter
an_ES: Zarrar lo insertador de bloques

en: Close blockquote tag
an_ES: Zarrar la etiqueta de cita

en: Close bold tag
an_ES: Zarrar la etiqueta de negreta

en: Close border color
an_ES: Zarrar color d'o canto

en: Close bulleted list tag
an_ES: Zarrar la etiqueta de lista no ordenada

en: Close code tag
an_ES: Zarrar la etiqueta de codigo

en: Close deleted text tag
an_ES: Zarrar la etiqueta de texto borrau

en: Close details dialog
an_ES: Zarrar finestra con os detalles

en: Close dialog
an_ES: Zarrar lo dialogo

en: Close inserted text tag
an_ES: Zarrar la etiqueta de ficar texto

en: Close italic tag
an_ES: Zarrar la etiqueta d'italica

en: Close list item tag
an_ES: Zarrar la etiqueta d'elemento d'a lista

en: Close menu
an_ES: Zarrar lo menú

en: Close numbered list tag
an_ES: Zarrar la etiqueta de lista numerada

en: Close reorder mode
an_ES: Zarrar lo modo reordenar

en: Close search
an_ES: Zarrar la busqueda

en: Close sharing dialog
an_ES: Zarrar la finestra de compartir

en: Close the Customizer and go back to the previous page
an_ES: Zarra lo Personalizador y torna a la pachina anterior

en: Close uploader
an_ES: Zarrar lo cargador

en: Cmd + letter:
an_ES: Cmd + letra:

en: Code
an_ES: Codigo

en: Code Is Poetry
an_ES: Lo codigo ye poesía

en: Code is Poetry
an_ES: Lo codigo ye poesía

en: Collapse Main menu
an_ES: Contrayer lo menú prencipal

en: Collapse menu
an_ES: Zarrar menú

en: Collapses the navigation options in a menu icon opening an overlay.
an_ES: Zarra las opcions de navegación en un icono de menú ubrindo una superposición.

en: Color %s
an_ES: Color: %s

en: Color Scheme
an_ES: Combinación de colors

en: Color format
an_ES: Formato d'a color

en: Column
an_ES: Columna

en: Column %d text
an_ES: Texto d'a columna %d

en: Column group
an_ES: Grupo de columnas

en: Columns
an_ES: Columnas

[ctx: Comma-separated list of replacement words in your language]
en: &#8217;tain&#8217;t,&#8217;twere,&#8217;twas,&#8217;tis,&#8217;twill,&#8217;til,&#8217;bout,&#8217;nuff,&#8217;round,&#8217;cause,&#8217;em
an_ES: no ye,encara que,yera,esta ye,podría,dica,tal,suficient,arredol,perque,les

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
an_ES: un, una, pa, como, en, estar, per, com, cómo, pa, dende, como, ye, de, en, u, ixo, lo, esto, a, feba, que, qué, quan, quán, an, án, qui, quí, será, con, www, y, entre, la, lo, este, ixe, ixa, ixo, ye, ye, esta, asi, asinas

[ctx: Comma-separated list of words to texturize in your language]
en: 'tain't,'twere,'twas,'tis,'twill,'til,'bout,'nuff,'round,'cause,'em
an_ES: no ye,encara que,yera,esta ye,podría,dica,tal,suficient,arredol,perque,les

en: Comment
an_ES: Comentario

en: Comment %d contains personal data but could not be anonymized.
an_ES: Lo comentario %d contiene datos personals pero no se pueden anonimizar.

en: Comment %d does not exist
an_ES: O comentario %d no existe

en: Comment Author
an_ES: Autor d'o comentario

en: Comment Author Email
an_ES: Correu electronico de l'autor d'o comentario

en: Comment Author IP
an_ES: IP de l'autor d'o comentario

en: Comment Author URL
an_ES: URL de l'autor d'o comentario

en: Comment Author User Agent
an_ES: Achent d'usuario de l'autor d'o comentario

en: Comment Content
an_ES: Conteniu d'o comentario

en: Comment Date
an_ES: Calendata d'o comentario

en: Comment History
an_ES: Historial de comentarios

en: Comment Moderation
an_ES: Moderación de comentarios

en: Comment Submission Failure
an_ES: Fallo en ninviar lo comentario

en: Comment URL
an_ES: URL d'o comentario

en: Comment author must fill out name and email
an_ES: L'autor d'o comentario ha de replenar lo nombre y lo correu electronico

en: Comment author must have a previously approved comment
an_ES: L'autor d'o comentario debe tener un comentario previament aprebau

en: Comment author name and email are required.
an_ES: Lo nombre y correu electronico de l'autor d'o comentario son obligatorios.

en: Comment by %s marked as spam.
an_ES: O comentario de %s s'ha marcau como spam.

en: Comment by %s moved to the Trash.
an_ES: Comentario de %s moviu ta la paperera.

en: Comment field exceeds maximum length allowed.
an_ES: Lo campo d'o comentario excede la longaria maxima permitida.

en: Comment is required.
an_ES: Ye necesario un comentario.

en: Comment moderation
an_ES: Moderación de comentarios

en: Comment must be manually approved
an_ES: Lo comentario ha d'aprebar-se manualment.

en: Comment on %1$s by %2$s
an_ES: Comentario en %1$s por %2$s

en: Comment status
an_ES: Estau d'os comentarios

en: Comment status was changed to %s
an_ES: O estau d'o comentario s'ha cambiau ta %s

en: Comment: %s
an_ES: Comentario: %s

en: Comments
an_ES: Comentarios

en: Comments %s
an_ES: Comentarios %s

en: Comments (%1$s) on &#8220;%2$s&#8221;
an_ES: Comentarios (%1$s) lo ￂﾫ%2$sￂﾻ

en: Comments (%s)
an_ES: Comentarios (%s)

en: Comments Feed
an_ES: Canal de comentarios

en: Comments Off<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
an_ES: Comentarios desactivaus<span class="screen-reader-text"> en %s</span>

en: Comments Pagination block: paging comments is disabled in the Discussion Settings
an_ES: Bloque de pachinación de comentarios: La pachinación d'os comentarios ye desactivada en os achustes de comentarios

en: Comments are closed.
an_ES: Os comentarios son zarraus.

en: Comments feed
an_ES: Feed de comentarios

en: Comments for %1$s searching on %2$s
an_ES: Comentarios ta %1$s buscando en %2$s

en: Comments for %s
an_ES: Comentarios ta %s

en: Comments list
an_ES: Lista de comentarios

en: Comments list navigation
an_ES: Navegación per la lista de comentarios

en: Comments navigation
an_ES: Navegación de comentarios

en: Comments on %s
an_ES: Comentarios en %s

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
an_ES: Comentarios en &#8220;%s&#8221;

en: Comments on: %s
an_ES: Comentarios en: %s

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
an_ES: Os comentarios s'ordenarán con os %s a o prencipio

en: Communicating with the WordPress servers is used to check for new versions, and to both install and update WordPress core, themes or plugins.
an_ES: La comunicación con os servidors de WordPress s'usa pa comprebar nuevas versions y, tamién, pa instalar y actualizar lo nuclio de WordPress, los temas u los plugins.

en: Communication with WordPress.org
an_ES: Comunicación con WordPress.org

en: Community Events Location
an_ES: Ubicación d'os eventos de comunidat

en: Compact view
an_ES: Vista compacta

en: Compare Revisions of &#8220;%s&#8221;
an_ES: Comparar revisions de ￂﾫ%sￂﾻ

en: Compare any two revisions
an_ES: Compara dos revisions qualsequiera

en: Compare two different revisions by <strong>selecting the &#8220;Compare any two revisions&#8221; box</strong> to the side.
an_ES: Compara dos revisions <strong>triando «Compara dos revisions qualsequiera»</strong> en o lateral.

en: Complete request
an_ES: Solicitut completa

en: Completed <span class="count">(%s)</span> | Completed <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Completau <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Completaus <span class="count">(%s)</span>

en: Configure
an_ES: Configurar

en: Configure overlay menu
an_ES: Configurar la superposición d'o menú

en: Configure your site&#8217;s logo, header, menus, and more in the Customizer.
an_ES: Configura en o personalizador lo logotipo d'o tuyo puesto, lo capitero, los menús y mas.

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
an_ES: Ista configuración ye opcional. Por defecto habría d'estar en blanco.

en: Confirm
an_ES: Confirmar

en: Confirm Deletion
an_ES: Confirmar borrau

en: Confirm Password
an_ES: Confirma la clau

en: Confirm Removal
an_ES: Confirmar Eliminación

en: Confirm new password
an_ES: Confirma a nueva clau

en: Confirm the "%s" action
an_ES: Confirma l'acción «%s»

en: Confirm use of weak password
an_ES: Confirma l'uso d'una clau feble.

en: Confirm your administration email
an_ES: Confirma lo tuyo correu electronico d'administración

en: Confirmation email
an_ES: Correu electronico de confirmación

en: Confirmation request initiated successfully.
an_ES: Confirmación de petición iniciada correctament.

en: Confirmation request sent again successfully.
an_ES: Petición de confirmación reninviada correctament.

en: Confirmed <span class="count">(%s)</span> | Confirmed <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Confirmau <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Confirmaus <span class="count">(%s)</span>

en: Connection lost or the server is busy. Please try again later.
an_ES: Connexión perdida u lo servidor ye ocupau. Per favor, intenta-lo de nuevo mas tarde.

en: Constrain proportions
an_ES: Mantener proporcions

en: Contact
an_ES: Contacto

en: Contact Info
an_ES: Información de contacto

en: Contact forms
an_ES: Formularios de contacto

en: Contact information
an_ES: Información de contacto

en: Contact us
an_ES: Contacta con nusatros

en: Contain text cursor inside block
an_ES: Contener lo cursor de texto dentro d'o bloque

en: Contains the handle that defines the block style.
an_ES: Contiene lo chestor que define lo estilo d'o bloque.

en: Content
an_ES: Conteniu

en: Content for the comment, as it exists in the database.
an_ES: Conteniu pa lo comentario, tal como existe en a base de datos.

en: Content for the post, as it exists in the database.
an_ES: Conteniu d'a dentrada, tal como existe en a base de datos.

en: Content for the template, as it exists in the database.
an_ES: Conteniu pa la plantilla, tal como existe en a base de datos.

en: Content hash did not match expected.
an_ES: Lo hash de conteniu no coincide con l'asperau.

en: Content of template.
an_ES: Conteniu d'a plantilla.

en: Content to export
an_ES: Conteniu a exportar

en: Content, title, and excerpt are empty.
an_ES: O conteniu, titol y extracto son vuedos.

en: Content:
an_ES: Conteniu:

en: Context provided by blocks of this type.
an_ES: Contexto ofriu per bloques d'este tipo.

en: Context values inherited by blocks of this type.
an_ES: Valors de contexto heredaus per los bloques d'este tipo.

en: Contextual Help Tab
an_ES: Pestanya d'aduya contextual

en: Continue
an_ES: Continar

en: Continue reading %s
an_ES: Sigue leyendo %s

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
an_ES: Contina leyendo <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
an_ES: Os Colaboradors pueden escribir y chestionar as suyas dentradas, pero no pueden publicar dentradas u puyar fichers multimedia.

en: Convert emoticons like :-) and :-P to graphics on display.
an_ES: Convierte emoticonos como :-) y :-P en graficos en a pantalla.

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
an_ES: Convertir emoticonos como <code>:-)</code> y <code>:-P</code> a graficos en pantalla

en: Convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
an_ES: Convierte las categorías existents a etiquetas u las etiquetas en categorías, de traza selectiva.

en: Convert to Link
an_ES: Convertir en vinclo

en: Cookie check failed
an_ES: Ha fallau la comprebación d'a cookie

en: Cookie expired.
an_ES: Cookie caducada.

en: Coordinated Universal Time
an_ES: Hora universal coordinada

en: Copenhagen
an_ES: Copenhague

en: Copied
an_ES: Copiau

en: Copied "%s" to clipboard.
an_ES: «%s» copiau a lo portafuellas.

en: Copied %d block to clipboard. | Copied %d blocks to clipboard.
an_ES[0]: S'ha copiau %d bloque a lo portafuellas.
an_ES[1]: S'han copiau %d bloques a lo portafuellas.

en: Copied URL to clipboard.
an_ES: URL copiada a lo portafuellas.

en: Copied!
an_ES: Copiau!

en: Copy
an_ES: Copiar

en: Copy &#8220;%s&#8221; URL to clipboard
an_ES: Copiar la URL de «%s» a lo portafuellas

en: Copy Post Text
an_ES: Copiar lo texto d'a dentrada

en: Copy URL
an_ES: Copiar la URL

en: Copy URL to clipboard
an_ES: Copiar la URL a lo portafuellas

en: Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
an_ES: Copia y apega esta URL en o tuyo puesto WordPress pa incrustarlo

en: Copy and paste this code into your site to embed
an_ES: Copia y apega este codigo en o tuyo puesto pa incrustarlo

en: Copy site info to clipboard
an_ES: Copiar la información d'o puesto a lo portafuellas

en: Copy suggested policy text from %s.
an_ES: Copia lo texto sucheriu d'a politica dende %s.

en: Copy suggested policy text to clipboard
an_ES: Copiar en o portafuellas lo texto sucheriu d'a politica

en: Copy table row
an_ES: Copiar a ringlera

en: Cordoba
an_ES: Córdoba

en: Could not access filesystem
an_ES: No ha estau posible accedir a o sistema de fichers.

en: Could not access filesystem.
an_ES: No ha estau posible accedir a o sistema de fichers.

en: Could not calculate resized image dimensions
an_ES: No s'han puesto recalcular as dimensions d'a imachen redimensionada

en: Could not copy file.
an_ES: No ha estau posible copiar o fichero.

en: Could not copy files.
an_ES: No ha estau posible copiar os fichers.

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
an_ES: No s'han puesto copiar los fichers. Puede que haigas de liberar espacio en disco.

en: Could not create directory.
an_ES: No ha estau posible creyar o directorio

en: Could not create user
an_ES: No podemos creyar l'usuario

en: Could not delete application password.
an_ES: No s'ha puesto borrar la clau de l'aplicación.

en: Could not delete application passwords.
an_ES: No s'han puesto borrar las claus de l'aplicación.

en: Could not delete meta value from database.
an_ES: No s'ha puesto borrar d'a base de datos la valor meta.

en: Could not delete site from the database.
an_ES: No s'ha puesto borrar lo puesto d'a base de datos.

en: Could not edit image. %s
an_ES: No se podió editar la imachen. %s

en: Could not find an application password with that id.
an_ES: No s'ha puesto trobar una clau d'aplicación con ixe ID.

en: Could not find the specified string.
an_ES: No s'ha trobau la cadena especificada.

en: Could not fully remove the plugin %s.
an_ES: Lo plugin %s no s'ha puesto sacar completament.

en: Could not fully remove the plugins %s.
an_ES: No se podió/ieron eliminar completament o\/os plugin/s %s.

en: Could not fully remove the theme %s.
an_ES: No se podió eliminar completament o tema %s.

en: Could not generate XML sitemap due to missing %s extension
an_ES: No s'ha puesto chenerar lo mapa d'o puesto XML a causa que falta la extensión %s

en: Could not insert attachment into the database.
an_ES: No s'ha puesto ficar l'adchunto en a base de datos.

en: Could not insert term relationship into the database.
an_ES: No s'ha puesto introducir la relación entre termins en a base de datos.

en: Could not log out user sessions. Please try again.
an_ES: No s'han puesto zarrar las sesions d'usuario. Per favor, intenta-lo de nuevo.

en: Could not open file handle.
an_ES: No s'ha puesto ubrir lo chestor de fichero.

en: Could not parse the path.
an_ES: No se podió analisar la rota.

en: Could not reach WordPress.org
an_ES: No s'ha puesto connectar con WordPress.org

en: Could not read image size.
an_ES: No s'ha puesto leyer la grandaria d'a imachen.

en: Could not register file "%1$s" as a block pattern (invalid slug "%2$s")
an_ES: No s'ha puesto rechistrar lo fichero «%1$s» como patrón de bloques (lo slug «%2$s» no ye valido)

en: Could not register file "%s" as a block pattern ("Slug" field missing)
an_ES: No s'ha puesto rechistrar lo fichero «%s» como patrón de bloques (falta lo campo «slug»)

en: Could not register file "%s" as a block pattern ("Title" field missing)
an_ES: No s'ha puesto rechistrar lo fichero «%s» como patrón de bloques (falta lo campo «Titol»)

en: Could not remove the current plugin.
an_ES: No s'ha puesto eliminar lo plugin actual.

en: Could not remove the old plugin.
an_ES: No ha estau posible eliminar a versión anterior d'o plugin.

en: Could not remove the old theme.
an_ES: No ha estau posible eliminar a versión anterior d'o tema.

en: Could not remove the old translation.
an_ES: No s'ha puesto eliminar la traducción antiga.

en: Could not resume the plugin.
an_ES: No s'ha puesto reactivar lo plugin.

en: Could not resume the theme.
an_ES: No s'ha puesto reactivar lo tema.

en: Could not retrieve site data.
an_ES: No s'han puesto recuperar los datos d'o puesto.

en: Could not sanitize the %1$s option. Error code: %2$s
an_ES: No s'ha puesto sanear la opción %1$s. Codigo d'error: %2$s

en: Could not save application password.
an_ES: No s'ha puesto alzar la clau de l'aplicación.

en: Could not split shared term.
an_ES: No s'ha puesto dividir lo termin compartiu.

en: Could not update attachment in the database.
an_ES: No s'ha puesto actualizar l'adchunto en a base de datos.

en: Could not update comment in the database.
an_ES: No s'ha puesto actualizar lo comentario en a base de datos.

en: Could not update comment status.
an_ES: No ha estau posible d'esviellar o estau d'o comentario

en: Could not update site in the database.
an_ES: No s'ha puesto actualizar lo puesto en a base de datos.

en: Could not update the email last sent time.
an_ES: No s'ha puesto actualizar lo zaguer correu electronico ninviau.

en: Could not update the meta value of %s in database.
an_ES: No s'ha puesto actualizar en a base de datos la valor meta de %s.

en: Could not write file %1$s (%2$s).
an_ES: No s'ha puesto escribir lo fichero %1$s (%2$s).

en: Could not write file %s
an_ES: No s'ha puesto escribir o fichero %s.

en: Couldn't retrieve a list of the checksums for WordPress %s.
an_ES: No s'ha puesto recuperar una lista d'as sumas de comprebación pa WordPress %s.

en: Country
an_ES: País

en: Cover
an_ES: Fondo

en: Create
an_ES: Creyar

en: Create Menu
an_ES: Creyar menú

en: Create New Menu
an_ES: Creya un nuevo menú

en: Create Site
an_ES: Creyar puesto web

en: Create Table
an_ES: Creyar tabla

en: Create a Configuration File
an_ES: Creyar un fichero de configuración

en: Create a New Site
an_ES: Creyar nuevo puesto

en: Create a New User
an_ES: Creyar un nuevo usuario

en: Create a brand new user and add them to this site.
an_ES: Crea un nuevo usuario y #anyadir a este puesto.

en: Create a classic widget layout with a title that’s styled by your theme for your widget areas.
an_ES: Creya un disenyo de widget clasico con un titol con o estilo d'o tuyo tema pa las tuyas arias de widgets.

en: Create a menu for this location
an_ES: Creya un menú pa esta ubicación

en: Create a new Privacy Policy page
an_ES: Crear una nueva pachina de politica de privacidat

en: Create a new gallery
an_ES: Creya una nueva galería

en: Create a new playlist
an_ES: Creyar una nueva lista de reproducción

en: Create a new video playlist
an_ES: Creyar una nueva lista de reproducción de video

en: Create a two-tone color effect without losing your original image.
an_ES: Creya un efecto de color duotono sin perder la tuya imachen orichinal.

en: Create audio playlist
an_ES: Creyar una lista de reproducción d'audio

en: Create custom template
an_ES: Creyar una plantilla personalizada

en: Create draft post: <mark>%s</mark>
an_ES: Creyar una dentrada en borrador: <mark>%s</mark>

en: Create from '%s'
an_ES: Creyar dende «%s»

en: Create gallery
an_ES: Creyar una galería

en: Create new Menu
an_ES: Creyar un menú nuevo

en: Create page: <mark>%s</mark>
an_ES: Creyar la pachina: <mark>%s</mark>

en: Create video playlist
an_ES: Creyar una lista de reproducción de video

en: Create your first menu below.
an_ES: Crea abaixo lo tuyo primer menú.

en: Create, edit, and delete menus
an_ES: Crear, editar y borrar menús

en: Create: <mark>%s</mark>
an_ES: Creyar: <mark>%s</mark>

en: Created
an_ES: Creada

en: Creating
an_ES: Creyando

en: Creating Navigation Menu.
an_ES: Creyación d'o menú de navegación.

en: Creating a comment requires valid author name and email values.
an_ES: Pa creyar un comentario s'ameneste un nombre d'autor y una adreza de correu electronico validos.

en: Creating comment failed.
an_ES: Ha fallau la creyación d'o comentario.

en: Credits
an_ES: Creditos

en: Croatian
an_ES: Crovata

en: Crop
an_ES: Retallar

en: Crop Aspect Ratio
an_ES: Relación d'aspecto d'a zona a retallar

en: Crop Header Image
an_ES: Retallar imachen de cabecera

en: Crop Selection
an_ES: Selección de retalle

en: Crop and Publish
an_ES: Retallar y publicar

en: Crop arguments.
an_ES: Argumentos de retalle.

en: Crop image
an_ES: Retallar la imachen

en: Crop thumbnail to exact dimensions
an_ES: Retallar a miniatura a las suyas midas exactas

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
an_ES: Retallar as miniaturas en as dimensions exactas (normalment, as miniaturas son proporcionals)

en: Crop type.
an_ES: Tipo de retalle.

en: Crop your image
an_ES: Retalla la tuya imachen

en: Cropping&hellip;
an_ES: Retallando&hellip;

en: Crunching&hellip;
an_ES: Calculando&hellip;

en: Cryptographic hash of the instance settings.
an_ES: Hash criptografico d'os achustes d'a instancia.

en: Ctrl + Alt + letter:
an_ES: Ctrl + Alt + letra:

en: Ctrl + letter:
an_ES: Ctrl + letra:

en: Current
an_ES: Actual

en: Current Background Image
an_ES: Imachen de fondo actual

en: Current Header Image
an_ES: Imachen de capitero actual

en: Current Header Video
an_ES: Video d'o capitero actual

en: Current Page
an_ES: Pachina actual

en: Current Revision by %s
an_ES: Revisión actual de %s

en: Current administration email: %s
an_ES: Correu electronico actual d'administración: %s

en: Current header
an_ES: Capitero actual

en: Current instance settings of the widget.
an_ES: Achustes d'a instancia actual d'o widget.

en: Current media URL:
an_ES: URL d'o meyo actual:

en: Current page of the collection.
an_ES: Pachina actual d'a colección.

en: Current plugin: %1$s (version %2$s)
an_ES: Plugin actual: %1$s (versión %2$s)

en: Current thumbnail
an_ES: Miniatura actual

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
an_ES[0]: Agora i hai %s comentario tot aguardando aprebación. Por favor visita o panel de moderación:
an_ES[1]: Agora i hai %s comentarios tot aguardando aprebación. Por favor visita o panel de moderación:

en: Currently selected
an_ES: Triau actualment

en: Currently selected font appearance: %s
an_ES: Apariencia de fuent triada actualment: %s

en: Currently selected font size: %s
an_ES: Grandaria de fuent triau actualment: %s

en: Currently selected font style: %s
an_ES: Estilo de fuent triau actualment: %s

en: Currently selected font weight: %s
an_ES: Peso de fuent triau actualment: %s

en: Currently selected link settings
an_ES: Achustes d'o vinclo triau actualment

en: Currently selected: %s
an_ES: Triau actualment: %s

en: Custom
an_ES: Personalizau

en: Custom Background
an_ES: Fondo personalizau

en: Custom CSS
an_ES: CSS personalizau

en: Custom Colors
an_ES: Colors personalizadas

en: Custom Fields
an_ES: Campos personalizaus

en: Custom HTML
an_ES: HTML personalizau

en: Custom HTML Widget
an_ES: Widget HTML personalizau

en: Custom Header
an_ES: Cabecera personalizada

en: Custom Link
an_ES: Vinclo personalizau

en: Custom Links
an_ES: Vinclos personalizaus

en: Custom Logo
an_ES: Logotipo personalizau

en: Custom Menu
an_ES: Menú personalizau

en: Custom PHP error message.
an_ES: Error de PHP personalizau.

en: Custom PHP fatal error handler.
an_ES: Controlador d'errors fatals PHP personalizau.

[ctx: Custom Preset]
en: Custom
an_ES: Personalizada

en: Custom Size
an_ES: Grandaria personalizada

en: Custom Structure
an_ES: Estructura personalizada

en: Custom Template
an_ES: Plantilla personalizada

en: Custom URL
an_ES: URL personalizada

en: Custom background if defined by the theme.
an_ES: Fondo personalizau si ye definiu per lo tema.

en: Custom color
an_ES: Color personalizada

en: Custom color palette if defined by the theme.
an_ES: Paleta de colors personalizada si ye definida per lo tema.

en: Custom color picker. The currently selected color is called "%1$s" and has a value of "%2$s".
an_ES: Selector de color personalizada. La color triada actualment se diz «%1$s» y tiene una valor de «%2$s».

en: Custom field deleted.
an_ES: Campo personalizau borrau.

en: Custom field updated.
an_ES: Campo personalizau actualizau.

en: Custom fields
an_ES: Campos personalizaus

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="%s">use in your theme</a>.
an_ES: Los campos personalizaus pueden utilizar-se pa anyadir metadatos extra a una dentrada que puetz <a href="%s">usar en o tuyo tema</a>.

en: Custom font sizes if defined by the theme.
an_ES: Grandarias personalizadas d'a fuents si son definius per lo tema.

en: Custom format
an_ES: Formato personalizau

en: Custom gradient presets if defined by the theme.
an_ES: Achustes per defecto de degradaus personalizaus si son definius per lo tema.

en: Custom header if defined by the theme.
an_ES: Capitero personalizau si ye definida per lo tema.

en: Custom installation script.
an_ES: Script d'instalación personalizau.

en: Custom logo if defined by the theme.
an_ES: Logotipo personalizau si ye definiu per lo tema.

en: Custom maintenance message.
an_ES: Mensache personalizau de mantenimiento.

en: Custom rules have been added to your %s file.
an_ES: S'han anyadiu reglas personalizadas a lo tuyo fichero %s.

en: Custom site deleted message.
an_ES: Mensache personalizau ta puestos eliminaus.

en: Custom site inactive message.
an_ES: Mensache personalizau ta puestos inactivos.

en: Custom site suspended message.
an_ES: Mensache personalizau ta puestos suspendius.

en: Custom template created. You're in template mode now.
an_ES: Plantilla personalizada creyada. Agora yes en o modo de plantilla.

en: Custom time format:
an_ES: Formato d'hora personalizau:

en: Custom:
an_ES: Personalizau:

en: Customization Draft
an_ES: Borrador de personalización

en: Customize
an_ES: Personalizar

en: Customize &#8220;%s&#8221;
an_ES: Personalizar ￂﾫ%sￂﾻ

en: Customize New Changes
an_ES: Personalizar nuevos cambios

en: Customize Your Site
an_ES: Personaliza o tuyo puesto

en: Customize the appearance of specific blocks and for the whole site.
an_ES: Personaliza l'apariencia de bloques especificos y pa tot lo puesto.

en: Customize the appearance of specific blocks for the whole site.
an_ES: Personaliza l'apariencia de bloques especificos pa tot lo puesto.

en: Customize the width for all elements that are assigned to the center or wide columns.
an_ES: Personaliza l'amplo de totz los elementos asignaus a columnas centradas u amplias.

en: Customize theme: %s
an_ES: Personalizar lo tema %s

en: Customize your entire site with block themes
an_ES: Personaliza tot lo tuyo puesto con temas de bloques

en: Customize: %s
an_ES: Personalizar: %s

en: Customizer
an_ES: Personalizador

en: Customizing
an_ES: Personalización

en: Customizing &#9656; %s
an_ES: Personalizando &#9656; %s

en: Customizing This Display
an_ES: Personalizando ista pantalla

en: Cut
an_ES: Retallar

en: Cut table row
an_ES: Retallar a ringlera

en: Czech
an_ES: Checo

en: Damascus
an_ES: Damasco

en: Danish
an_ES: Danés

en: Dar es Salaam
an_ES: Dar ye Salaam

en: Dark
an_ES: Negro

en: Dashboard
an_ES: Escritorio

en: Dashed
an_ES: Discontino

en: Data erasure has failed.
an_ES: Ha fallau lo borrau d'os datos.

en: Database
an_ES: Base de datos

en: Database Error
an_ES: Error en a base de datos

en: Database Server version
an_ES: Versión d'a base de datos d'o servidor

en: Database charset
an_ES: Mapa de caracters d'a base de datos

en: Database collation
an_ES: Compilación d'a base de datos

en: Database size
an_ES: Grandaria d'a base de datos

en: Date
an_ES: Calendata

en: Date Format
an_ES: Formato de calendata

en: Date range:
an_ES: Rango de calendatas:

en: Date/Time
an_ES: Calendata/Hora

en: Date/time
an_ES: Calendata/hora

en: Day
an_ES: Día

en: Day and name
an_ES: Día y nombre

en: Daylight saving time begins on: %s.
an_ES: L'horario d'estalbio d'enerchía prencipia lo: %s.

en: Deactivate
an_ES: Desactivar

en: Debug mode is often enabled to gather more details about an error or site failure, but may contain sensitive information which should not be available on a publicly available website.
an_ES: Lo modo de depuración gosa estar activau pa recopilar mas detalles sobre una error u d'un fallo en o puesto, pero puede contener información sensible que no habría d'estar disponible en una web disponible publicament.

en: Debugging enabled
an_ES: Depuración activada

en: December
an_ES: aviento

en: December 6, 2018
an_ES: 6 d'aviento de 2018

[ctx: December abbreviation]
en: Dec
an_ES: Dic

en: Decoration
an_ES: Decoración

en: Decrease indent
an_ES: Reducir la sangría

en: Default
an_ES: Predeterminau

en: Default (<div>)
an_ES: Per defecto (<div>)

en: Default Avatar
an_ES: Avatar por defecto

en: Default Data
an_ES: Datos per defecto

en: Default Images
an_ES: Imachens por defecto

en: Default Link Category
an_ES: Categoría predeterminada ta vinclos

en: Default Mail Category
an_ES: Categoría predeterminada ta publicar por correu electronico

en: Default Post Category
an_ES: Categoría predeterminada ta las dentradas

en: Default Post Format
an_ES: Formato de dentrada por defecto

[ctx: Default Preset]
en: Default
an_ES: Per defecto

en: Default Style
an_ES: Estilo per defecto

en: Default article settings
an_ES: Achustes por defecto d'as dentradas

en: Default based on area (%s)
an_ES: Per defecto, sobre a base de l'aria (%s)

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
an_ES: Sin categoría

en: Default comment status
an_ES: Estau per defecto d'os comentarios

en: Default format
an_ES: Formato per defecto

en: Default is %s
an_ES: Per defecto ye %s

en: Default post category.
an_ES: Categoria de dentrada per defecto

en: Default post format
an_ES: Formato de dentrada por defecto

en: Default post format.
an_ES: Formato d'a dentrada per defecto.

en: Default post settings
an_ES: Achustes per defecto d'as dentradas

[ctx: Default post slug]
en: hello-world
an_ES: ola-mundo

en: Default shortcuts,
an_ES: Alcorces per defecto,

en: Delete
an_ES: Borrar

en: Delete &#8220;%s&#8221;
an_ES: Borrar ￂﾫ%sￂﾻ

en: Delete &#8220;%s&#8221; permanently
an_ES: Borrar ￂﾫ%sￂﾻ permanentment

en: Delete Menu
an_ES: Borrar menú

en: Delete My Site Permanently
an_ES: Eliminar lo mío puesto permanentment

en: Delete Permanently
an_ES: Borrar permanentment

en: Delete Site
an_ES: Borrar puesto

en: Delete Users
an_ES: Borrar usuarios

en: Delete a menu item by <strong>expanding it and clicking the Remove link</strong>
an_ES: Borra un elemento de menú <strong>expandindo-lo y fendo clic en o vinclo Eliminar</strong>

en: Delete all content.
an_ES: Borrar tot lo conteniu.

en: Delete column
an_ES: Eliminar columna

en: Delete it: %s
an_ES: Borrar-lo: %s

en: Delete permanently
an_ES: Borrar permanentment

en: Delete requests
an_ES: Borrar las solicitutz

en: Delete row
an_ES: Borrar a ringlera

en: Delete selection.
an_ES: Borrar selección

en: Delete table
an_ES: Borrar a tabla

en: Delete this comment permanently
an_ES: Borrar este elemento permanentment

en: Deleted
an_ES: Borrau

en: Deleted <span class="count">(%s)</span> | Deleted <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: S'ha borrau <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: S'han borrau <span class="count">(%s)</span>

en: Deleted menu item: %s.
an_ES: Elemento d'o menú borrau: %s.

en: Deleted text (strikethrough)
an_ES: Texto eliminau (rayau)

en: Deleted:
an_ES: Borrau:

en: Deleting Links
an_ES: Borrar vinclos

en: Deleting a category does not delete the posts in that category. Instead, posts that were only assigned to the deleted category are set to the default category %s. The default category cannot be deleted.
an_ES: En eliminar una categoría no s'eliminan las dentradas d'ixa categoría. En o suyo puesto, las dentradas que nomás s'asignoron a la categoría borrada, s'asignan a la categoría per defecto %s. La categoría per defecto no se puede borrar.

en: Denied: %s
an_ES: Denegau: %s

en: Descending
an_ES: Descendent

en: Descending.
an_ES: Descendent

en: Describe the purpose of the image.
an_ES: Describe lo proposito d'a imachen

en: Describe the role of this image on the page.
an_ES: Describe lo papel d'esta imachen en a pachina.

en: Description
an_ES: Descripción

en: Description for the attachment, as it exists in the database.
an_ES: Descripción de l'adchunto, tal como existe en a base de datos.

en: Description of block type.
an_ES: Descripción d'o tipo de bloque.

en: Description of sidebar.
an_ES: Descripción d'a barra lateral.

en: Description of template.
an_ES: Descripción d'a plantilla.

en: Description of the user.
an_ES: Descripción de l'usuario.

en: Description of the widget.
an_ES: Descripción d'o widget.

en: Descriptions
an_ES: Descripcions

en: Deselect
an_ES: Anular la selección

en: Design
an_ES: Disenyo

en: Design everything on your site &#8212; from the header down to the footer, all using blocks and patterns.
an_ES: Disenya tot en o tuyo puesto — Dende lo capitero dica lo piet de pachina. Tot usando bloques y patrones.

en: Desktop
an_ES: Escritorio

en: Destination folder already exists.
an_ES: A carpeta ya existe.

en: Detach
an_ES: Deseparar

en: Detach blocks from template part
an_ES: Deseparar los bloques d'a parte de plantilla

en: Detach from &#8220;%s&#8221;
an_ES: Sacar como adchunto de ￂﾫ%sￂﾻ

en: Details
an_ES: Detalles

en: Details about the media file, specific to its type.
an_ES: Detalles sobre lo fichero de medios, especificos a lo suyo tipo.

en: Details for theme: %s
an_ES: Detalles d'o tema %s

en: Determines whether the pattern is visible in inserter.
an_ES: Determina si lo patrón ye visible en o insertador.

en: Did not receive array from %1$s eraser (index %2$d).
an_ES: No s'ha recibiu un array d'o borrador %1$s (indiz %2$d).

en: Did you just paste HTML?
an_ES: Querebas nomás apegar HTML?

en: Did you know there is a &#8220;Custom HTML&#8221; widget now? You can find it by pressing the &#8220;<a class="add-widget" href="#">Add a Widget</a>&#8221; button and searching for &#8220;HTML&#8221;. Check it out to add some custom code to your site!
an_ES: Ola sabes que tenemos un widget de ￂﾫHTML personalizadoￂﾻ? Puetz trobar-lo pretando en o botón ￂﾫ<a class="add-widget" href="#">Anyadir un widget</a>ￂﾻ y buscando per ￂﾫHTMLￂﾻ. Preba-lo pa anyadir codigo personalizau a lo tuyo puesto!

en: Did you know there is a &#8220;Custom HTML&#8221; widget now? You can find it by scanning the list of available widgets on this screen. Check it out to add some custom code to your site!
an_ES: Ola, sabebas que tenemos un widget de ￂﾫHTML personalizadoￂﾻ? Puetz trobar-lo revisando la lista de widgets disponibles d'esta pantalla. Usa-lo pa anyadir codigo personalizau a lo tuyo puesto!

en: Did you know?
an_ES: Lo sabebas?

en: Did you lose your phone or leave your account logged in at a public computer? You can log out everywhere else, and stay logged in here.
an_ES: Has perdiu lo tuyo telefono u deixau la tuya cuenta ubierta en un ordinador publico? Puetz desconnectar-te de qualsequier puesto y seguir connectau aquí.

en: Directories and Sizes
an_ES: Directorios y grandarias

en: Directory sizes could not be returned.
an_ES: No s'han puesto tornar las grandarias d'os directorios.

en: Disable
an_ES: Desactivar

en: Disable %s
an_ES: Desactivar %s

en: Disable Auto-updates
an_ES: Desactivar las actualizacions automaticas

en: Disable accessibility mode
an_ES: Desactivar modo d'accesibilidad

en: Disable auto-updates
an_ES: Desactivar las actualizacions automaticas

en: Disable blocks that you don't want to appear in the inserter. They can always be toggled back on later.
an_ES: Desactiva los bloques que no quiers que amaneixcan en o insertador. Siempre puetz tornar a activar-los mas tarde.

en: Disable movement
an_ES: Desactivar movimiento

en: Disable syntax highlighting when editing code
an_ES: Desactivar lo resaltau de sintaxi en editar codigo

en: Disable the visual editor when writing
an_ES: Desactivar l'editor visual en escribir

en: Disabled
an_ES: Desactivau

en: Disallowed Comment Keys
an_ES: Parolas refusadas en comentarios

en: Discard any changes and restore the original image.
an_ES: Descartar totz os cambeos y restaurar a imachen orichinal.

en: Discard changes
an_ES: Descartar los cambios

en: Discourage search engines from indexing this site
an_ES: Pedir a los motors de busqueda que no indexen este puesto

en: Discover a new way to build your site.
an_ES: Descubre una nueva forma de construyir lo tuyo puesto.

en: Discussion
an_ES: Comentarios

en: Discussion Settings
an_ES: Achustes de comentarios

en: Dismiss
an_ES: Refusar

en: Dismiss errors
an_ES: Descartar las errors

en: Dismiss the browser warning panel
an_ES: Descartar lo panel d'aviso d'o navegador.

en: Dismiss the welcome panel
an_ES: Descartar lo panel de bienvenida

en: Dismiss this notice
an_ES: Descartar este aviso

en: Dismiss this notice.
an_ES: Descartar este aviso.

en: Display Options
an_ES: Opcions de visualización

en: Display Settings
an_ES: Achustes de visualización

en: Display Site Title and Tagline
an_ES: Amuestra lo titol y la descripción curta d'o puesto

en: Display a list of your most recent posts, excluding sticky posts.
an_ES: Amuestra una lista d'as tuyas dentradas mas recients, excluyindo las dentradas fixas.

en: Display as dropdown
an_ES: Amostrar como desplegable

en: Display author
an_ES: Amostrar l'autor

en: Display author name
an_ES: Amostrar lo nombre de l'autor

en: Display date
an_ES: Amostrar la calendata

en: Display item author if available?
an_ES: Amostrar l'autor si ye disponible?

en: Display item content?
an_ES: Amostrar o conteniu?

en: Display item date?
an_ES: Amostrar a calendata?

en: Display location
an_ES: Án se veyerá

en: Display login as form
an_ES: Amostrar l'acceso como un formulario

en: Display name for the comment author.
an_ES: Amuestra lo nombre de l'autor d'o comentario.

en: Display name for the user.
an_ES: Amuestra lo nombre de l'usuario.

en: Display name publicly as
an_ES: Amostrar iste nombre publicament

en: Display post date?
an_ES: Amostrar la calendata d'a dentrada?

en: Display settings
an_ES: Achustes de visualización

en: Display the archive title based on the queried object.
an_ES: Amuestra lo titol d'o fichero en función de l'obchecto consultau.

en: Display the title as a link
an_ES: Amuestra lo titol como vinclo

en: Display these keyboard shortcuts.
an_ES: Amostrar estes alcorces d'o teclau.

en: Displayed on attachment pages.
an_ES: Amostrau en pachinas de adjuntos.

en: Displaying %1$s&#8211;%2$s of %3$s
an_ES: Amostrando %1$s&#8211;%2$s de %3$s

en: Displaying %d themes
an_ES: Amostrando %d temas.

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
an_ES: Amostrando %s&#8211;%s de %s

en: Displays a video from the media library or from YouTube, Vimeo, or another provider.
an_ES: Amuestra un video d'a biblioteca de medios u de YouTube, Vimeo u unatro furnidor.

en: Displays an audio player.
an_ES: Amuestra un reproductor d'audio.

en: Displays an image gallery.
an_ES: Amuestra una galería d'imachens.

en: Displays an image.
an_ES: Amuestra una imachen.

en: Displays latest posts written by a single author.
an_ES: Amuestra las zagueras dentradas escritas per un solo autor.

en: Displays more block tools
an_ES: Amuestra mas ferramientas d'o bloque

en: Displays the post link that follows the current post.
an_ES: Amuestra lo vinclo a la dentrada siguient a la dentrada actual.

en: Displays the post link that precedes the current post.
an_ES: Amuestra lo vinclo a la dentrada que precede a la dentrada actual.

en: Distraction-free writing mode
an_ES: Modo d'escritura sin distracción

en: Do not allow
an_ES: No permitir

en: Do not deregister the %1$s script in the administration area. To target the front-end theme, use the %2$s hook.
an_ES: No faigas deregister d'o script %1$s en l'aria d'administración. Pa enlazar la portiada d'o tema, utiliza lo gancho %2$s.

en: Do not forget to click &#8220;Save Changes&#8221; when you are done!
an_ES: No ixuplides fer clic en «Alzar los cambios» quan remates!

en: Do not forget to click on the Save Changes button when you are finished.
an_ES: No ixuplides fer clic en o botón Alzar cambeos quan acabes.

en: Do not pass %1$s tags to %2$s.
an_ES: No pasar etiquetas %1$s a %2$s.

en: Do you really want to <a href="%s">log out</a>?
an_ES: Seguro que quiers <a href="%s">salir</a>?

en: Document <span class="count">(%s)</span> | Documents <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Documento <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Documentos <span class="count">(%s)</span>

en: Document Preview
an_ES: Vista previa d'o documento

en: Document properties
an_ES: Propiedatz d'o documento

en: Documentation
an_ES: Documentación

en: Documents
an_ES: Documentos

en: Does the user %1$s have permission to use the %2$s database?
an_ES: Tiene l'usuario %1$s permisos pa usar la base de datos %2$s?

en: Domain
an_ES: dominio

en: Done
an_ES: Feito

en: Dotted
an_ES: Puntiau

en: Down one
an_ES: Un enta baixo

en: Downgrading the plugin&#8230;
an_ES: Tornando a una versión anterior d'o plugin...

en: Downgrading the theme&#8230;
an_ES: Tornando a una versión anterior d'o tema...

en: Download Export File
an_ES: Descargar o fichero d'exportación

en: Download File
an_ES: Descargar fichero

en: Download button text
an_ES: Texto d'o botón de descarga

en: Download failed.
an_ES: Descarga fallida.

en: Download file
an_ES: Descargar fichero

en: Download personal data
an_ES: Descargar datos personals

en: Download personal data again
an_ES: Descargar de nuevo los datos personals

en: Download your theme with updated templates and styles.
an_ES: Descarga lo tuyo tema con plantillas y estilos actualizaus.

en: Downloading data...
an_ES: Descargando los datos...

en: Downloading installation package from %s&#8230;
an_ES: Descargando lo paquet d'instalación dende %s&#8230;

en: Downloading translation from %s&#8230;
an_ES: Descargando la traducción dende %s&#8230;

en: Downloading update from %s&#8230;
an_ES: Descargando l'actualización dende %s&#8230;

en: Downloading your new theme&hellip;
an_ES: Descargando lo tuyo nuevo tema&hellip;

en: Draft
an_ES: Borrador

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Borrador <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Borradors <span class="count">(%s)</span>

en: Draft Saved
an_ES: Borrador alzau

en: Draft created on %1$s at %2$s
an_ES: Borrador creau lo %1$s a las %2$s

en: Draft saved at %s.
an_ES: Borrador alzau a las %s.

en: Draft saved.
an_ES: Borrador alzau.

en: Drag and drop onto this block, upload, or select existing media from your library.
an_ES: Arrociega y suelta en este bloque, puya u tría medios existents d'a tuya biblioteca.

en: Drag and drop to reorder media files.
an_ES: Arrociega y suelta pa reordenar los fichers de medios.

en: Drag and drop to reorder tracks.
an_ES: Arrocegar y soltar pa reordenar las pistas.

en: Drag and drop to reorder videos.
an_ES: Arrocegar y soltar pa reordenar los videos.

en: Drag files into the editor to automatically insert media blocks.
an_ES: Arrociega fichers a lo editor pa ficar automaticament bloques de medios.

en: Drag the items into the order you prefer. Click the arrow on the right of the item to reveal additional configuration options.
an_ES: Coloca los elementos en l'orden que prefieras. Fe clic en a flecha que i hai a la dreita de l'elemento pa amostrar opcions adicionals de configuración.

en: Drag to resize
an_ES: Arrociega pa cambiar la grandaria

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
an_ES: Arrociega os widgets aquí ta eliminar-los d'a barra lateral pero mantenendo a suya configuración.

en: Drop files to upload
an_ES: Arrociega los fichers pa puyar-los

en: Drop-ins
an_ES: Dependients

en: Drop-ins are single files, found in the %s directory, that replace or enhance WordPress features in ways that are not possible for traditional plugins.
an_ES: Los dependients son fichers solos, que son en o directorio %s, que reemplazan u amilloran caracteristicas de WordPress de formas que no son posibles con os plugins tradicionals.

en: Dublin
an_ES: Dublín

en: Duotone
an_ES: Duotono

en: Duotone code: %s
an_ES: Codigo de duotono: %s

en: Duotone: %s
an_ES: Duotono: %s

en: Duplicate
an_ES: Duplicar

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
an_ES: Comentario duplicau: pareixe que ya heba estau ninviau antes!

en: Dutch
an_ES: Neerlandés

en: E-Commerce
an_ES: Comercio electronico

en: ERROR: please type a comment.
an_ES: Error: por favor, escribe un comentario.

en: ERROR: you are replying to a comment on a draft post.
an_ES: Error: yes respondendo a un comentario d'una dentrada en borrador.

en: EXT. XANADU - FAINT DAWN - 1940 (MINIATURE)
    Window, very small in the distance, illuminated.
    All around this is an almost totally black screen. Now, as the camera moves slowly towards the window which is almost a postage stamp in the frame, other forms appear;
an_ES: MONTANYA . EXTERIOR - NUEIT
    La luz incierta que precede en amaneixer dibuixa con dificultat los riscos y matojos d'o mont. 
    Puya boira d'a val.

en: Each application name should be unique.
an_ES: Lo nombre de cada aplicación ha d'estar solo.

en: Each block comes with its own set of controls for changing things like color, width, and alignment. These will show and hide automatically when you have a block selected.
an_ES: Cada bloque viene con o suyo propio conchunto de controls pa cambiar cosetas como la color, l'amplaria y l'aliniación. Estes s'amostrarán y amagarán automaticament quan haigas triau un bloque.

en: Each navigation menu may contain a mix of links to pages, categories, custom URLs or other content types. Menu links are added by selecting items from the expanding boxes in the left-hand column below.
an_ES: Cada menú personalizau puede contener una mescla de vinclos a pachinas, categorías, URLs personalizadas u atros tipos de contenius. Los vinclos d'o menú s'anyaden triando elementos d'as caixas desplegables d'a columna cucha.

en: Each webfont src must be a non-empty string.
an_ES: Cada src de fuent web ha d'estar una cadena no vueda.

en: Easter
an_ES: Pasqua

en: Edit
an_ES: Editar

en: Edit %s
an_ES: Editar %s

en: Edit &#8220;%s&#8221;
an_ES: Editar &#8220;%s&#8221;

en: Edit Category
an_ES: Editar Categoría

en: Edit Changeset
an_ES: Editar lo grupo de cambios

en: Edit Comment
an_ES: Editar comentario

en: Edit Image
an_ES: Editar a imachen

en: Edit Link
an_ES: Editar vinclo

en: Edit Link Category
an_ES: Editar a categoría d'o vinclo

en: Edit Media
an_ES: Editar multimedia

en: Edit Menu
an_ES: Editar lo menú

en: Edit Menus
an_ES: Editar menús

en: Edit Navigation Menu
an_ES: Editar menú de navegación

en: Edit Original
an_ES: Editar l'orichinal

en: Edit Page
an_ES: Editar a pachina

en: Edit Post
an_ES: Editar a dentrada

en: Edit Profile
an_ES: Editar lo perfil

en: Edit RSS URL
an_ES: Editar la URL d'o RSS

en: Edit Site
an_ES: Editar o puesto

en: Edit Tag
an_ES: Editar una etiqueta

en: Edit Template
an_ES: Editar plantilla

en: Edit Template Part
an_ES: Editar parte de plantilla

en: Edit This
an_ES: Editar Isto

en: Edit User
an_ES: Editar usuario

en: Edit User %s
an_ES: Editar l'usuario %s

en: Edit audio playlist
an_ES: Editar la lista de reproducción d'audio

en: Edit comment
an_ES: Editar comentario

en: Edit gallery
an_ES: Editar a galería

en: Edit gallery image
an_ES: Editar una imachen d'a galería

en: Edit image
an_ES: Editar la imachen

en: Edit menu item
an_ES: Editar elemento d'o menú

en: Edit more details
an_ES: Editar mas detalles

en: Edit next media item
an_ES: Editar lo siguient meyo

en: Edit permalink
an_ES: Editar lo vinclo permanent

en: Edit previous media item
an_ES: Editar lo meyo anterior

en: Edit selected menu
an_ES: Editar lo menú triau

en: Edit site
an_ES: Editar puesto

en: Edit status
an_ES: Editar estau

en: Edit styles
an_ES: Editar los estilos

en: Edit this comment
an_ES: Editar este comentario

en: Edit track
an_ES: Editar pista

en: Edit user
an_ES: Editar usuario

en: Edit video playlist
an_ES: Editar la lista de reproducción de video

en: Edit visibility
an_ES: Editar visibilidat

en: Edit widget: %s
an_ES: Editar lo widget: %s

en: Edit your default menu by adding or removing items. Drag the items into the order you prefer. Click Create Menu to save your changes.
an_ES: Edita lo tuyo menú per defecto anyadindo u eliminando elementos. Coloca los elementos en l'orden que prefieras. Fe clic en «Crear menú» pa alzar los tuyos cambios.

en: Edit your menu below, or <a href="%s">create a new menu</a>. Do not forget to save your changes!
an_ES: Edita contino lo tuyo menú u <a href="%s">crea un nuevo menú</a>. No ixuplides alzar los tuyos cambios!

en: Edit your site
an_ES: Edita lo tuyo puesto

en: Edit: %s
an_ES: Editar %s

en: Editing Menus
an_ES: Editando menús

en: Editing template. Changes made here affect all posts and pages that use the template.
an_ES: Edición d'a plantilla. Los cambios realizaus aquí afectan a totas las dentradas y pachinas que usan la plantilla.

en: Editor Style
an_ES: Estilo de l'editor

en: Editor canvas
an_ES: Lienzo d'o editor

en: Editor content
an_ES: Conteniu d'o editor

en: Editor footer
an_ES: Editor d'o piet de pachina

en: Editor menu (when enabled)
an_ES: Editor de menú (quan ye activau)

en: Editor tips
an_ES: Consellos d'o editor

en: Editor toolbar
an_ES: Barra de ferramientas d'o editor

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
an_ES: Os Editores pueden publicar dentradas, chestionar as suyas dentradas y dentradas d'atras personas, etc.

en: Education
an_ES: Educación

en: Either there are no posts, or something went wrong.
an_ES: Una de dos, u no i hai dentradas u bella cosa ha fallau.

en: El Aaiun
an_ES: Al-Aaiun

en: Elements
an_ES: Elementos

en: Elements path
an_ES: Rota d'os elementos

en: Email
an_ES: Correu electronico

en: Email address for the comment author.
an_ES: Adreza de correu electronico de l'autor d'o comentario.

en: Email could not be sent.
an_ES: No s'ha puesto ninviar lo correu electronico.

en: Email me whenever
an_ES: Ninviar-me un correu electronico quan

en: Email or Username
an_ES: Correu electronico u nombre d'usuario

en: Email sent.
an_ES: Correu electronico ninviau.

en: Email:
an_ES: Correu electronico

en: Email: %s
an_ES: Correu electronico: %s

en: Embed
an_ES: Incrustado

en: Embed Amazon Kindle content.
an_ES: Incrustar conteniu de Amazon Kindle.

en: Embed Crowdsignal (formerly Polldaddy) content.
an_ES: Incrustar conteniu de Crowdsignal (anteriorment Polldaddy).

en: Embed Handler
an_ES: Chestor d'o servicio

en: Embed Media Player
an_ES: Incrustar lo reproductor de medios

en: Embed Pinterest pins, boards, and profiles.
an_ES: Incrusta pines, tablers y perfils de Pinterest.

en: Embed Wolfram notebook content.
an_ES: Incrustar conteniu de libro d'apuntes de Wolfram.

en: Embed a Vimeo video.
an_ES: Incrusta un video de Vimeo.

en: Embed of %s.
an_ES: Incrustado de %s.

en: Embed of the selected PDF file.
an_ES: Incrustación d'o fichero PDF triau.

en: Embed or Link
an_ES: Incrustar u enlazar

en: Embedded content from %s can't be previewed in the editor.
an_ES: Lo conteniu incrustado dende %s no se puede previsualizar en o editor.

en: Embedded content from other websites
an_ES: Conteniu incrustado d'atros puestos web

en: Embeds
an_ES: Incrustados

en: Emoticons
an_ES: Emoticonos

en: Empty Spam
an_ES: Vaciar spam

en: Empty Term.
an_ES: Termin vuedo

en: Empty Trash
an_ES: Vaciar papelera

en: Empty archive.
an_ES: Fichero vuedo.

en: Empty filename
an_ES: O nombre de fichero ye vuedo.

en: Empty template: %s
an_ES: Plantilla vueda: %s

en: Empty title.
an_ES: Titol vuedo.

en: Enable
an_ES: Activar

en: Enable %s
an_ES: Activar %s

en: Enable Auto-updates
an_ES: Activar las actualizacions automaticas

en: Enable accessibility mode
an_ES: Activar modo d'accesibilidad

en: Enable auto-updates
an_ES: Activar las actualizacions automaticas

en: Enable full-height editor and distraction-free functionality.
an_ES: Activar lo editor a pantalla completa y la funcionalidat sin distraccions.

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
an_ES: Activar os alcorces d'o teclau ta la moderación de comentarios.

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
an_ES: Activar os comentarios anidados dica %s alibeles

en: Enabled
an_ES: Activau

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
an_ES: Activar o modo d'accesibilidad, vía Opcions de Pantalla, te permite usar botons d'Adhibir y Editar en cuenta d'arrocegar y soltar.

en: Encoding
an_ES: Codificación

en: Encoding for pages and feeds
an_ES: Codificación ta pachinas y feeds

en: English
an_ES: Inglés

en: Ensure result set excludes comments assigned to specific user IDs. Requires authorization.
an_ES: Asegurar que lo conchunto de resultaus excluye los comentarios asignaus a IDs d'usuario especificos. Ameneste autorización.

en: Ensure result set excludes posts assigned to specific authors.
an_ES: Asegurar que lo conchunto de resultaus excluye las publicacions asignadas a autors especificos.

en: Ensure result set excludes specific IDs.
an_ES: Asegurar que lo conchunto de resultaus excluye IDs especificos.

en: Ensure result set excludes specific parent IDs.
an_ES: Asegurar que lo conchunto de resultaus excluiga los IDs superiors especificos.

en: Enter a date or time <Link>format string</Link>.
an_ES: Introduz una <Link>cadena en formato</Link> de calendata u hora.

en: Enter a description of the image
an_ES: Escribe una descripción d'a imachen

en: Enter a link URL or click above for presets.
an_ES: Introduz una URL u fe clic alto pa los achustes per defecto.

en: Enter a word or two — without spaces — to make a unique web address just for this block, called an “anchor”. Then, you’ll be able to link directly to this section of your page.
an_ES: Introduz una parola u dos —sin espacios— pa creyar una adreza web sola solo pa este bloque, clamada «ancorache». Dimpués, podrás enlazar dreitament a esta sección d'a tuya pachina.

en: Enter character(s) used to separate terms.
an_ES: Introduz los caracters usaus pa deseparar los termins.

en: Enter desktop preview mode
an_ES: Dentrar en a vista previa d'escritorio

en: Enter mobile preview mode
an_ES: Dentrar en a vista previa mobil

en: Enter new
an_ES: Nuevo

en: Enter tablet preview mode
an_ES: Dentrar en o modo de vista previa en tableta

en: Enter the RSS feed URL here:
an_ES: Escribe aquí a URL d'o feed RSS:

en: Enter the URL
an_ES: Escribe a URL

en: Enter the URL of the image
an_ES: Escribe a URL d'a imachen

en: Enter the destination URL
an_ES: Escribe a URL de destín

en: Enter your new password below or generate one.
an_ES: Introduz contino la tuya nueva clau u chenera una.

en: Enter your new password below.
an_ES: Escribe a tuya nueva clau abaixo.

en: Enter your own date format
an_ES: Introduz lo tuyo propio formato de calendata

en: Enter your password to view comments.
an_ES: Escribe a tuya clau ta veyer os comentarios.

en: Entertainment
an_ES: Entretenimiento

en: Entries feed
an_ES: Feed de dentradas

en: Entries from any RSS or Atom feed.
an_ES: Publicacions de qualsequier RSS u Feed de Atom.

en: Environment type
an_ES: Tipo d'entorno

en: Erase Personal Data
an_ES: Borrar los datos personals

en: Erase personal data
an_ES: Borrar los datos personals

en: Erase personal data list
an_ES: Borrar la lista de datos personals.

en: Erase personal data list navigation
an_ES: Borrar la navegación d'a lista de datos personals

en: Eraser array at index %d does not include a friendly name.
an_ES: Lo array d'o borrador en l'indiz %d no incluye un nombre amigable.

en: Eraser callback is not valid: %s.
an_ES: La gritada de retorno de l'elemento de borrau no ye valida: %s.

en: Eraser does not include a callback: %s.
an_ES: Lo borrador no incluye una gritada de retorno: %s.

en: Eraser index cannot be less than one.
an_ES: L'indiz d'o borrador no puede estar menor que un.

en: Eraser index is out of range.
an_ES: L'indiz d'o borrador ye difuera de rango.

en: Erasing data...
an_ES: Borrando los datos...

en: Erasure completed.
an_ES: Borrau completo.

en: Error Details
an_ES: Detalles d'a error

en: Error creating new user.
an_ES: Error en creyar un nuevo usuario.

en: Error in deleting the attachment.
an_ES: Error en borrar l'adchunto.

en: Error in deleting the item.
an_ES: Error en borrar l'elemento.

en: Error in displaying the widget settings form.
an_ES: Error en amostrar o formulario con as opcions d'o widget.

en: Error in moving the item to Trash.
an_ES: Error en mover l'elemento a la papelera.

en: Error in moving to Trash.
an_ES: Error movendo a la papelera.

en: Error in restoring from Trash.
an_ES: Error en restaurar d'a papelera.

en: Error in restoring the item from Trash.
an_ES: Error en restaurar l'elemento d'a papelera.

en: Error not caused by a plugin or theme.
an_ES: Error no provocada per un plugin u tema.

en: Error occurred on a non-protected endpoint.
an_ES: La error ha ocurriu en una variable no protechida.

en: Error reconnecting to the database
an_ES: Error en tornar a connectar con a base de datos

en: Error when decoding a JSON file at path %1$s: %2$s
an_ES: Error en deszifrar un fichero JSON en a rota %1$s: %2$s

en: Error while saving the new email address. Please try again.
an_ES: Error en alzar la nueva adreza de correu electronico. Intenta-lo de nuevo per favor.

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
an_ES: Error en tractar d'alzar a imachen escalada. Torna a cargar a pachina y intenta-lo de nuevo.

en: Error while saving.
an_ES: Error en alzar os cambeos.

en: Estonian
an_ES: Estonio

en: Etiam et egestas lorem. Vivamus sagittis sit amet dolor quis lobortis. Integer sed fermentum arcu, id vulputate lacus. Etiam fermentum sem eu quam hendrerit.
an_ES: Leva-me a lo sircoo no puedor per la gloria de mi mai, per la gloria de mi mai va vusté muito cargatoo diodenoo a l'ataquerl leva-me a lo sircoo no te digo trigo per no clamar-te Rodrigor.

en: Europe
an_ES: Europa

en: European data protection law requires data about European residents which is transferred outside the European Union to be safeguarded to the same standards as if the data was in Europe. So in addition to listing where data goes, you should describe how you ensure that these standards are met either by yourself or by your third party providers, whether that is through an agreement such as Privacy Shield, model clauses in your contracts, or binding corporate rules.
an_ES: La lechislación europea de protección de datos exiche que los datos sobre los residents europeus que se transfieren difuera d'a Unión Europea se salvaguarden con os mesmos estandard que si los datos estasen en Europa. Per tanto, amás d'enumerar a án van los datos, has de describir cómo s'asegura que tu mesmo u los tuyos furnidors tercers cumplan estas normas, ya sía a traviés d'un alcuerdo como Privacy Shield, cláusulas modelo en os tuyos contractos u reglas corporativas vinculants.

en: Event schedule does not exist.
an_ES: L'evento programado no existe.

en: Event timestamp must be a valid Unix timestamp.
an_ES: La marca de tiempo de l'evento ha d'estar una marca de tiempo Unix valida.

[ctx: Events and News dashboard widget]
en: https://wordpress.org/news/
an_ES: https://es.wordpress.org/news/

en: Everything is running smoothly here.
an_ES: Tot va como la seda per aquí.

en: Example: <code>https://wordpress.org/</code> &#8212; do not forget the <code>https://</code>
an_ES: Eixemplo: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212;no ixuplides meter <code>http://</code>

en: Example: Nifty blogging software
an_ES: Eixemplo: Estupendo software de publicación

en: Excerpt
an_ES: Extracto

en: Excerpt for the post, as it exists in the database.
an_ES: Extracto pa la dentrada, tal como existe en a base de datos.

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="%s">Learn more about manual excerpts</a>.
an_ES: Los extractos son resúmenes opcionals feitos a man que pueden utilizar-se en o tuyo tema. <a href="%s">Aprende mas sobre los extractos manuals</a>.

en: Exclude:
an_ES: Excluir:

en: Executed before Multisite is loaded.
an_ES: Executau antes de cargar o Multisitio.

en: Existing template parts
an_ES: Partes de plantilla existents

en: Exit Recovery Mode
an_ES: Salir d'o modo de recuperación

en: Exit editor
an_ES: Salir d'o editor

en: Exit recovery mode link expired.
an_ES: Lo vinclo pa salir d'o modo de recuperación ha caducau.

en: Expected an array describing the eraser at index %d.
an_ES: S'asperaba un array describindo lo borrador en l'indiz %d.

en: Expected an array describing the exporter at index %s.
an_ES: S'asperaba un array que describise lo exportador en l'indiz %s.

en: Expected data array in response array from exporter: %s.
an_ES: S'asperaba array de datos en o array de respuesta d'o exportador: %s

en: Expected data in response array from exporter: %s.
an_ES: S'asperaban datos en o array de respuesta d'o exportador: %s

en: Expected done (boolean) in response array from exporter: %s.
an_ES: S'asperaba feito (booleano) en o array de respuesta d'o exportador: %s.

en: Expected done flag in response array from %1$s eraser (index %2$d).
an_ES: S'asperaba la etiqueta feito en o array de respuesta d'o borrador %1$s (indiz %2$d).

en: Expected items_removed key in response array from %1$s eraser (index %2$d).
an_ES: S'asperaba la clau items_removed en respuesta a lo array d'o borrador %1$s (indiz %2$d).

en: Expected items_retained key in response array from %1$s eraser (index %2$d).
an_ES: S'asperaba @que la clau items_retained en respuesta a lo array d'o borrador %1$s (indiz %2$d).

en: Expected messages key in response array from %1$s eraser (index %2$d).
an_ES: S'asperaban mensaches clau en o array de respuesta %1$s d'o borrador (indiz %2$d).

en: Expected messages key to reference an array in response array from %1$s eraser (index %2$d).
an_ES: S'asperaban mensaches claus a la referencia en a respuesta d'o array %1$s d'o borrador (indiz %2$d)

en: Expected response as an array from exporter: %s.
an_ES: S'asperaba respuesta como array d'o exportador: %s

en: Expiration
an_ES: Caducidat

en: Explore all patterns
an_ES: Explorar totz los patrones

en: Export
an_ES: Exportar

en: Export &#8220;%s&#8221; as JSON
an_ES: Exportar ￂﾫ%sￂﾻ como JSON

en: Export Personal Data
an_ES: Exportar los datos personals

en: Export as JSON
an_ES: Exportar como JSON

en: Export personal data list
an_ES: Exportar lista de datos personals

en: Export personal data list navigation
an_ES: Exportar lista de datos de navegación personal

en: Exporter array at index %s does not include a friendly name.
an_ES: L'indiz %s d'o array d'o exportador no incluye un nombre amigable.

en: Exporter callback is not a valid callback: %s.
an_ES: La respuesta d'o exportador no ye una respuesta valida: %s

en: Exporter does not include a callback: %s.
an_ES: Lo exportador no incluye una respuesta: %s

en: Exporter index cannot be negative.
an_ES: L'indiz d'o exportador no puede estar negativo.

en: Exporter index is out of range.
an_ES: L'indiz d'o exportador ye difuera de rango.

en: Extended view
an_ES: Vista ixamplada

en: Extension
an_ES: Extensión

en: External object cache.
an_ES: Caché d'obchectos externos.

en: Extra CSS class to assign to the sidebar in the Widgets interface.
an_ES: Clase CSS adicional pa asignar a la barra lateral en a interficie de Widgets.

en: F j, Y
an_ES: j \d\e F \d\e Y

en: F j, Y g:i a
an_ES: j \d\e F \d\e Y H:i

en: F, Y
an_ES: F \d\e Y

en: FAILED: %s
an_ES: FALLÓ: %s

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
an_ES: FALLIDO: WordPress ha fallau en actualizar a %s

en: Faeroe
an_ES: Feroe

en: Failed <span class="count">(%s)</span> | Failed <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Fallida <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Fallidas <span class="count">(%s)</span>

en: Failed to create Navigation Menu.
an_ES: Ha fallau la creyación d'o menú de navegación.

en: Failed to delete the page.
an_ES: No s'ha puesto borrar a pachina.

en: Failed to exit recovery mode. Please try again later.
an_ES: Error en salir d'o modo de recuperación. Per favor, intenta-lo de nuevo mas tarde.

en: Failed to store the error.
an_ES: Fallo en almagazenar la error.

en: Failed to write file to disk.
an_ES: O fichero no s'ha puesto gravar en o disco.

en: Failed to write request to temporary file.
an_ES: Fallo en tractar d'escribir lo fichero temporal.

en: Featured
an_ES: Destacau

en: Featured Image
an_ES: Imachen destacada

en: Featured Image Header
an_ES: Imachen de cabecera

en: Featured Images
an_ES: Imachens destacadas

en: Featured image
an_ES: Imachen destacada

en: Featured image: %s
an_ES: Imachen destacada: %s

en: Features
an_ES: Caracteristicas

en: Features supported by this theme.
an_ES: Caracteristicas compatibles d'este tema.

en: February
an_ES: febrero

en: February 21, 2019
an_ES: 21 de febrero de 2019

en: Feed for all posts filed under %s
an_ES: Canal ta todas as dentradas archivadas en %s

en: Feedback
an_ES: Sucherencias

en: Fields other than %s are not currently supported for sitemaps.
an_ES: Los campos que no sían %s, no son compatibles en este momento con os mapas de puesto.

en: Fields other than %s are not currently supported for the sitemap index.
an_ES: Los campos que no sían %s, no son compatibles en este momento con l'indiz d'o mapa d'o puesto.

en: File
an_ES: Fichero

en: File %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
an_ES: Lo fichero %1$s ha quedau <strong>obsoleto</strong> dende la versión %2$s y no i hai alternativas disponibles.

en: File %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
an_ES: Lo fichero %1$s ha quedau <strong>obsoleto</strong> dende la versión %2$s! Usa %3$s en o suyo puesto.

en: File %s doesn't exist!
an_ES: Lo fichero %s no existe!

en: File &#8220;%s&#8221; does not exist?
an_ES: O fichero &#8220;%s&#8221; no existe?

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
an_ES: O fichero &#8220;%s&#8221; no ye una imachen.

en: File URL
an_ES: URL d'o fichero

en: File URL.
an_ES: URL d'o fichero

en: File URL:
an_ES: URL d'o fichero:

en: File canceled.
an_ES: Fichero cancelau.

en: File does not exist?
an_ES: No existe lo fichero?

en: File edited successfully.
an_ES: O fichero ha estau editau correctament.

en: File is empty. Please upload something more substantial.
an_ES: O fichero ye vuedo. Por favor, puya bella cosa con mas substancia.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your %1$s file or by %2$s being defined as smaller than %3$s in %1$s.
an_ES: Lo fichero ye vuedo. Per favor, puya bella cosa mas substancial. Esta error tamién puede estar causau perque las puyadas sían desactivadas en o tuyo fichero %1$s u perque %2$s sía definiu como menor de %3$s en %1$s.

en: File is not an image.
an_ES: Lo fichero no ye una imachen.

en: File name:
an_ES: Nombre d'o fichero:

en: File size:
an_ES: Grandaria d'o fichero:

en: File type:
an_ES: Tipo de fichero:

en: File upload settings
an_ES: Achustes de puyada de fichers

en: File uploads
an_ES: Puyadas de fichers

en: Files can be uploaded
an_ES: Se pueden puyar fichers

en: Filesystem Permissions
an_ES: Permisos d'o sistema de fichers

en: Filesystem error.
an_ES: Error d'o sistema de fichers.

en: Fill Screen
an_ES: Replenar la pantalla

en: Fill in the Menu Name and click the Create Menu button to create your first menu.
an_ES: Escribe lo nombre d'o menú y fe clic en o botón Crear menú pa crear lo tuyo primer menú.

en: Filter
an_ES: Filtrar

en: Filter %s returned items with reserved names.
an_ES: Filtra %s elementos tornaus con nombres reservaus.

en: Filter &#187;
an_ES: Filtrar »

en: Filter Navigation Menu list
an_ES: Filtrar la lista de menú de navegación

en: Filter by category
an_ES: Filtrar per categoría

en: Filter by comment type
an_ES: Filtrar per tipo de comentario

en: Filter by date
an_ES: Filtrar per calendata

en: Filter by post format
an_ES: Filtrar per formato de dentrada

en: Filter by type
an_ES: Filtrar per tipo

en: Filter comments list
an_ES: Filtrar la lista de comentarios

en: Filter erase personal data list
an_ES: Filtro pa borrar la lista de datos personals

en: Filter export personal data list
an_ES: Filtrar la lista de datos personals d'exportación

en: Filter items list
an_ES: Filtrar la lista d'elementos

en: Filter media
an_ES: Filtrar los medios

en: Filter pages list
an_ES: Lista de pachinas filtradas

en: Filter patterns
an_ES: Filtrar los patrones

en: Filter posts list
an_ES: Lista de dentradas filtradas

en: Filter template parts list
an_ES: Filtrar lista de partes de plantilla

en: Filter templates list
an_ES: Filtro d'a lista de plantillas

en: Filter themes
an_ES: Filtrar temas

en: Filter themes (%s)
an_ES: Filtrar temas (%s)

en: Filter users list
an_ES: Filtrar lista d'usuarios

en: Filters
an_ES: Filtros

en: Find and replace
an_ES: Buscar y reemplazar

en: Finish
an_ES: Finalizar

en: Finnish
an_ES: Finés

en: First Name
an_ES: Nombre

en: First name for the user.
an_ES: Nombre de l'usuario.

en: First page
an_ES: Primera pachina

en: Fit to Screen
an_ES: Achustar a la pantalla

en: Five.
an_ES: Cinco.

en: Fixed Layout
an_ES: Disenyo fixo

en: Flagged as spam by %s
an_ES: Marcau como spam por %s

en: Flagged as spam by Akismet
an_ES: Marcau como spam por Akismet

en: Flex
an_ES: Flexible

en: Flip horizontal
an_ES: Volteo horizontal

en: Flip vertical
an_ES: Volteo vertical

en: Flow
an_ES: Fluxo

en: Fluid Layout
an_ES: Disenyo fluido

en: Flush permalinks
an_ES: Purgar los vinclos permanents

en: Focus shortcuts:
an_ES: Accesos rapidos a los resaltes:

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
an_ES: Dende:

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
an_ES: Atura:

en: Font Family
an_ES: Familia de fuent

en: Font Sizes
an_ES: Grandarias de fuent

en: Font weight
an_ES: Peso d'a fuent

en: Food & Drink
an_ES: Minchada y bebida

en: Footer
an_ES: Piet de pachina

en: Footer Widgets
an_ES: Widgets d'o piet de pachina

en: Footer cell text
an_ES: Texto d'a celda d'o piet de pachina

en: Footer label
an_ES: Etiqueta d'o piet de pachina

en: For each post in a feed, include
an_ES: Pa cada dentrada en o feed, incluyir

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
an_ES: (Solament ta imachens) Puetz fer clic en editar imachens, debaixo d'a miniatura, ta obtener o menú d'edición d'imachens y retallar, rotar u invertir a imachen, asinas como desfer y refer. As caixas d'a dreita te dan mas opcions ta escalar y retallar a imachen; y ta retallar a miniatura de forma diferent d'a imachen orichinal. Puetz fer clic en la aduya en ixas caixas ta obtener mas información.

en: For more information:
an_ES: Ta saber-ne mas:

en: For optimal performance and security reasons, you should consider running %1$s version %2$s or higher. Contact your web hosting company to correct this.
an_ES: Pa un rendimiento optimo y per razons de seguranza, habrías de plantiar-te executar la versión %2$s u superior de %1$s. Contacta con a tuya interpresa d'aloch web pa correchir-lo.

en: For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.
an_ES: D'os usuarios que se rechistran en nuestra web (si los i hai), tamién almagazenamos la información personal que proporcionan en o suyo perfil d'usuario. Totz los usuarios pueden veyer, editar u eliminar la suya información personal en qualsequier momento (excepto que no pueden cambiar lo suyo nombre d'usuario). Los administradors d'a web tamién pueden veyer y editar ixa información.

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their email address.
an_ES: Pa los usuarios que no tiengan un avatar personalizau propio, puetz amostrar un logotipo chenerico u chenerar un basau en a suya adreza de correu electronico.

en: Force erase personal data
an_ES: Forzar lo borrau d'os datos personals

en: Force erasure has failed.
an_ES: Ha fallau lo borrau forzau.

en: Formatting
an_ES: Formato

en: Found %s
an_ES: Trobau %s

en: Four Columns
an_ES: Quatro columnas

en: Four.
an_ES: Quatro.

en: Freedoms
an_ES: Dreitos

en: French
an_ES: Francés

en: Fri
an_ES: Vie

en: Friday
an_ES: Viernes

[ctx: Friday initial]
en: F
an_ES: V

en: From %1$s %2$s
an_ES: En %1$s %2$s

en: From %1$s on %2$s %3$s
an_ES: De %1$s en %2$s%3$s

en: From Computer
an_ES: Dende l'ordinador

en: From URL
an_ES: Dende una URL

en: From this screen you can review, compare, and restore revisions:
an_ES: En esta pantalla podrás revisar, comparar y restaurar revisions:

en: From this screen you can:
an_ES: En esta pantalla puetz:

en: Full Size
an_ES: Grandaria completa

en: Full URL path to files
an_ES: Rota URL completa a os fichers

en: Full Width Template
an_ES: Plantilla a pantalla completa

en: Full post
an_ES: Dentrada completa

en: Full text
an_ES: Texto completo

en: Fullscreen
an_ES: Pantalla completa

en: Fullscreen mode activated
an_ES: Modo a pantalla completa activau

en: Fullscreen mode deactivated
an_ES: Modo a pantalla completa desactivau

en: Function %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
an_ES: La función %1$s ha quedau <strong>obsoleta</strong> dende la versión %2$s! Usa %3$s en o suyo puesto.

en: Function %1$s was called <strong>incorrectly</strong>. %2$s %3$s
an_ES: La función %1$s ha estau clamada <strong>de forma incorrecta</strong>. %2$s %3$s

en: Function %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
an_ES: La función %1$s ha estau clamada con un argumento que ye <strong>obsoleto</strong> dende la versión %2$s sin garra alternativa disponible.

en: Function %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! %3$s
an_ES: La función %1$s ha estau clamada con un argumento que ye <strong>obsoleto</strong> dende la versión %2$s! %3$s

en: G &#8212; Suitable for all audiences
an_ES: G &#8212; Ta totz os publicos

en: GD supported file formats
an_ES: Formatos de fichero compatibles con GD

en: GD version
an_ES: Versión de GD

en: GUID for the post, as it exists in the database.
an_ES: GUID pa la dentrada, tal como existe en a base de datos.

en: GUID for the post, transformed for display.
an_ES: GUID d'a dentrada, transformau pa la suya visualización.

en: GUID for the revision, as it exists in the database.
an_ES: GUID pa la revisión, tal como existe en a base de datos.

en: Galapagos
an_ES: Galápagos

en: Galician
an_ES: Gallego

en: Gallery
an_ES: Galería

en: Gallery (%s)
an_ES: Galería (%s)

en: Gallery Settings
an_ES: Achustes d'a galería

en: Gallery caption text
an_ES: Texto d'a leyenda d'a galería

en: Gallery columns:
an_ES: Columnas d'a galería

en: General
an_ES: Chenerals

en: General Settings
an_ES: Achustes chenerals

en: General templates often perform a specific role like displaying post content, and are not tied to any particular area.
an_ES: Las plantillas chenerals a ormino cumplen funcions especificas, como amostrar conteniu de dentradas, y no son atadas a garra aria en particular.

en: Generate Password
an_ES: Chenerar clau

en: Generate password
an_ES: Chenerar clau

en: Generating preview…
an_ES: Chenerando la vista previa…

[ctx: Generic label for block inserter button]
en: Add block
an_ES: Anyadir un bloque

[ctx: Generic label for block inserter button]
en: Toggle block inserter
an_ES: Alternar insertador de bloques

en: Genre
an_ES: Chenero

en: Genre: %s.
an_ES: Chenero: %s.

en: German
an_ES: Alemán

en: Get New Password
an_ES: Obtener una clau nueva

en: Get Shortlink
an_ES: Obtener vinclo corto

en: Get Started
an_ES: Primers pasos

en: Get Version %s
an_ES: Obtener la versión %s

en: Get help resolving this issue.
an_ES: Obtener aduya pa resolver este problema.

en: Get linked object.
an_ES: Obtener l'obchecto enlazau.

en: Get started
an_ES: Prencipiar

en: Get to know the block library
an_ES: Conoixe la biblioteca de bloques

en: Ghostscript version
an_ES: Versión de Ghostscript

en: Gibraltar
an_ES: Chibraltar

en: Give the feed a title (optional):
an_ES: Da-le un titol a o feed (opcional):

en: Give your menu a name, then click Create Menu.
an_ES: Da-le un nombre a lo tuyo menú, dimpués fe clic en Crear menú.

en: Global Settings
an_ES: Achustes globals

en: Global Styles
an_ES: Estilos globals

en: Global settings.
an_ES: Achustes globals.

en: Global styles to include in themes.
an_ES: Estilos globals pa incluyir en os temas.

en: Global styles.
an_ES: Estilos globals.

en: Go Back
an_ES: Tornar dezaga

en: Go back
an_ES: Tornar dezaga

en: Go to Dashboard
an_ES: Ir a lo escritorio

en: Go to Importers
an_ES: Ir a los importadores

en: Go to Plugin Installer
an_ES: Ir a l'instalador de plugins

en: Go to Theme Installer
an_ES: Ir a l'instalador de temas

en: Go to Themes page
an_ES: Ir a la pachina de temas

en: Go to WordPress Updates page
an_ES: Ir a la pachina d'actualizacions de WordPress

en: Go to the Plugins screen
an_ES: Ir a la pantalla de plugins

en: Go to the Themes screen
an_ES: Ir a la pantalla de temas

en: Go to theme sources
an_ES: Ir a l'orichen d'os temas

en: Go to top
an_ES: Ir alto

en: Good
an_ES: Bueno

en: Got it
an_ES: Entendiu

en: Gradient
an_ES: Degradau

en: Gradient code: %s
an_ES: Codigo de degradau: %s

en: Gradient control point at position %1$s%% with color code %2$s.
an_ES: Punto de control de degradau en a posición %1$s%% con o codigo de color %2$s.

en: Gradient name
an_ES: Nombre d'o degradau

en: Gradient options
an_ES: Opcions d'o degradau

en: Gradient: %s
an_ES: Degradau: %s

en: Gravatar Logo
an_ES: Logo de Gravatar

en: Gray
an_ES: Griso

en: Great job!
an_ES: Buen treballo!

en: Great job! Your site currently passes all site health checks.
an_ES: Buen treballo! Actualment lo tuyo puesto pasa totas las prebas de salut d'o puesto.

en: Greek
an_ES: Griego

en: Green
an_ES: Verde

en: Grid Layout
an_ES: Disenyo en quadricula

en: Grid view
an_ES: Vista de quadricula

en: Group
an_ES: Grupo

en: Group by:
an_ES: Agrupar per:

en: Guadeloupe
an_ES: Guadalupe

en: Guernsey
an_ES: Guernesi

en: HTML Embed
an_ES: Incrustar HTML

en: HTML caption for the attachment, transformed for display.
an_ES: Leyenda HTML de l'adchunto, transformada pa la suya visualización.

en: HTML containing an action to direct the user to where they can resolve the issue.
an_ES: HTML que contiene una acción pa endrezar a los usuarios a an pueden resolver lo problema.

en: HTML content for the comment, transformed for display.
an_ES: Conteniu HTML pa lo comentario, transformau pa la suya visualización.

en: HTML content for the post, transformed for display.
an_ES: Conteniu HTML d'a dentrada, transformau pa la suya visualización.

en: HTML content to append to each widget's HTML output when assigned to this sidebar. Default is a closing list item element.
an_ES: Conteniu HTML a anyadir a la fin d'a salida HTML de cada widget quan s'asigna a esta barra lateral. Per defecto ye una etiqueta de zarre de lista.

en: HTML content to append to the sidebar title when displayed. Default is a closing h2 element.
an_ES: Conteniu HTML a anyadir a la fin d'o titol d'a barra lateral quan s'amuestra. Per defecto ye una etiqueta h2 de zarre.

en: HTML content to prepend to each widget's HTML output when assigned to this sidebar. Default is an opening list item element.
an_ES: Conteniu HTML a anyadir a lo prencipio d'a salida HTML de cada widget quan s'asigna a esta barra lateral. Per defecto ye una etiqueta d'obridura de lista.

en: HTML content to prepend to the sidebar title when displayed. Default is an opening h2 element.
an_ES: Conteniu HTML a anyadir a lo prencipio d'o titol d'a barra lateral quan s'amuestra. Per defecto ye una etiqueta h2 d'obridura.

en: HTML description for the attachment, transformed for display.
an_ES: Descripción HTML de l'adchunto, transformada pa la suya visualización.

en: HTML description of the term.
an_ES: Descripción HTML d'o termin.

en: HTML element
an_ES: Elemento HTML

[ctx: HTML elements]
en: Inline
an_ES: Integrau

en: HTML excerpt for the post, transformed for display.
an_ES: Extracto HTML pa la dentrada, transformau pa la suya visualización.

en: HTML for the theme author, transformed for display.
an_ES: HTML pa l'autor d'o tema, transformau pa la suya visualización.

en: HTML representation of the widget admin form.
an_ES: Representación en HTML d'o formulario d'administración d'o widget.

en: HTML representation of the widget.
an_ES: Representación en HTML d'o widget.

[ctx: HTML tag]
en: Address
an_ES: Adreza

[ctx: HTML tag]
en: Preformatted
an_ES: Preformateado

en: HTML title for the object, transformed for display.
an_ES: Titol HTML pa l'obchecto, transformau pa la suya visualización.

en: HTML title for the post, transformed for display.
an_ES: Titol HTML pa la dentrada, transformau pa la suya visualización.

en: HTML title for the template, transformed for display.
an_ES: Titol HTML pa la plantilla, transformau pa la suya visualización.

en: HTML title for the term.
an_ES: Titol HTML d'o termin.

en: HTTP Requests
an_ES: Solicitutz HTTP

en: HTTP redirect status code must be a redirection code, 3xx.
an_ES: Lo codigo d'o estau de redirección de HTTP ha d'estar un codigo de redirección 3xx.

en: HTTP requests are blocked
an_ES: Las peticions HTTP son blocadas

en: HTTP requests are partially blocked
an_ES: Las peticions HTTP son parcialment blocadas

en: HTTP requests have been blocked by the %1$s constant, with some allowed hosts: %2$s.
an_ES: Las peticions HTTP han estau blocadas per la constant %1$s, con qualques hosts permitius: %2$s.

en: HTTP requests have been blocked by the %s constant, with no allowed hosts.
an_ES: Las peticions HTTP han estau blocadas per la constant %s, no se permite garra host.

en: HTTP requests seem to be working as expected
an_ES: Pareixe que las peticions HTTP son funcionando como deben

en: HTTPS is already supported for your website.
an_ES: HTTPS ya ye compatible con o tuyo web.

en: HTTPS request failed.
an_ES: Solicitut HTTPS fallida.

en: HTTPS status
an_ES: Estau HTTPS

en: Haitian Creole
an_ES: Creole haitiano

en: Havana
an_ES: La Habana

en: Have a default theme available
an_ES: Tener un tema per defecto disponible

en: Header
an_ES: Cabecera

en: Header Image
an_ES: Imachen d'o capitero

en: Header Media
an_ES: Medios d'o capitero

en: Header Text
an_ES: Texto de capitero

en: Header Text Color
an_ES: Color de texto d'o capitero

en: Header Video
an_ES: Video de capitero

en: Header cell
an_ES: Capitero de celda

en: Header cell text
an_ES: Texto d'a celda d'o capitero

en: Header label
an_ES: Etiqueta d'o capitero

en: Header section
an_ES: Sección d'o capitero

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
an_ES: Cabezera actualizada. <a href="%s">Visita o tuyo puesto</a> ta veyer os cambeos.

en: Heading 1
an_ES: Titol 1

en: Heading 2
an_ES: Titol 2

en: Heading 3
an_ES: Titol 3

en: Heading 4
an_ES: Titol 4

en: Heading 5
an_ES: Titol 5

en: Heading 6
an_ES: Titol 6

en: Headings
an_ES: Capiters

en: Hebrew
an_ES: Hebreu

en: Hebron
an_ES: Hebrón

en: Height
an_ES: Altaria

en: Height in pixels
an_ES: Altura en pixels

en: Height of the crop as a percentage of the image height.
an_ES: Altura d'o retalle como un percentache de l'altura d'a imachen.

en: Hello world!
an_ES: Ola mundo!

en: Help
an_ES: Aduya

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
an_ES: Aquí tiens una visión cheneral d'os diferents roles d'usuarios y os permisos que cadagún tiene:

en: Here's a detailed guide.
an_ES: Aquí i hai una guía detallada.

en: Here’s a detailed guide to learn how to make the most of it.
an_ES: Aquí tiens una guía detallada pa aprende a quitar-le lo mayor partiu posible.

en: Hex color
an_ES: Color hexadecimal

en: Hey there, looks like you just pasted HTML into the &#8220;Visual&#8221; tab of the Text widget. You may want to paste your code into the &#8220;Text&#8221; tab instead. Alternately, try out the new &#8220;Custom HTML&#8221; widget!
an_ES: Ola, pareixe que acabas d'apegar HTML en a pestanya ￂﾫVisualￂﾻ d'o widget de texto. Puede que prefieras apegar lo tuyo codigo en a pestanya ￂﾫHTMLￂﾻ. Alternativament, preba lo nuevo widget ￂﾫHTML personalizadoￂﾻ!

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your email address on ###SITENAME### was changed to ###NEW_EMAIL###.
    
    If you did not change your email, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
an_ES: Ola ###USERNAME###,
    
    Este aviso confirma que la tuya adreza de correu electronico en ###SITENAME### ha estau cambiada a ###NEW_EMAIL###.
    
    Si tu no has cambiau lo tuyo correu electronico, per favor, contacta con l'administrador d'o puesto en2
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Este correu electronico ha estau ninviau a ###EMAIL###
    
    Saludos,
    L'equipo de ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your password was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your password, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
an_ES: Ola ###USERNAME###,
    
    Este aviso confirma que la tuya clau ha estau cambiada en ###SITENAME###.
    
    Si tu no has cambiau la tuya clau, per favor, contacta con l'administrador d'o puesto en2
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Este correu electronico ha estau ninviau a ###EMAIL###
    
    Saludos,
    L'equipo de ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi,
    
    This notice confirms that the admin email address was changed on ###SITENAME###.
    
    The new admin email address is ###NEW_EMAIL###.
    
    This email has been sent to ###OLD_EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
an_ES: Ola,
    
    Este aviso confirma que s'ha cambiau l'adreza de correu electronico d'administración en ###SITENAME###.
    
    La nueva adreza de correu electronico d'administración ye ###NEW_EMAIL###.
    
    Este correu electronico s'ha ninviau a ###OLD_EMAIL###
    
    Saludos,
    L'equipo de ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi,
    
    This notice confirms that the network admin email address was changed on ###SITENAME###.
    
    The new network admin email address is ###NEW_EMAIL###.
    
    This email has been sent to ###OLD_EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
an_ES: Ola,
    
    Este aviso confirma que lo correu electronico d'administración d'o ret ha estau cambiau en ###SITENAME###.
    
    Lo nuevo correu electronico d'administración d'o ret ye ###NEW_EMAIL###.
    
    Este correu electronico ha estau ninviau a ###OLD_EMAIL###
    
    Saludos,
    L'equipo de ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
an_ES: Ola,
    Has estau convidau a unir-te a '%1$s' en
    %2$s como  %3$s.
    Si no quiers unir-te a iste puesto, por favor ignora iste correu electronico
    Ista invitación caducará en uns días.
    
    Por favor, faiga click en o siguient vinclo ta activar a suya cuenta d'usuario:
    %%s

en: Hi, this is a comment.
an_ES: Ola, esto ye un comentario.

en: Hide
an_ES: Amagar

en: Hide Details
an_ES: Amagar detalles

en: Hide and reset %s
an_ES: Amagar y restablir %s

en: Hide header image
an_ES: Amagar la imachen de capitero

en: Hide image
an_ES: Amagar la imachen

en: Hide password
an_ES: Amagar la clau

en: Hide the excerpt on the full content page
an_ES: Amagar lo extracto en a pachina con o conteniu completo.

en: Highlights
an_ES: Aspectos destacaus

en: Highlights the current block and fades other content.
an_ES: Resalta lo bloque actual y enfosca la resta d'o conteniu.

en: Hindi
an_ES: Indio

en: Hint: The password should be at least twelve characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers, and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
an_ES: Sucherencia: La clau ha d'estar d'a lo menos dotze caracters. Pa fer-la mas fuerte usa mayusclas y minusclas, numeros y simbolos como ! " ? $ % ^ y ).

en: History
an_ES: Historial

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
an_ES: Mantener un comentario en aspera si contiene mas de %s enlaces (una caracteristica comuna d'o spam en comentarios ye o gran numero de vinclos).

en: Holiday
an_ES: Vacancias

en: Home
an_ES: Inicio

en: Home URL
an_ES: URL d'inicio

en: Homepage
an_ES: Pachina d'inicio

en: Homepage Settings
an_ES: Achustes d'a pachina d'inicio

en: Homepage and posts page must be different.
an_ES: La pachina d'inicio y la pachina de dentradas han d'estar diferents.

en: Homepage: %s
an_ES: Portiada: %s

en: Horizontal line
an_ES: Linia horizontal

en: Horizontal position from the left to begin the crop as a percentage of the image width.
an_ES: Posición horizontal dende la zurda pa encetar lo retalle como un percentache de l'amplo d'a imachen.

en: Horizontal space
an_ES: Espacio horizontal

en: Hour
an_ES: Hora

en: Hours
an_ES: Horas

en: Hover or tap to see Activate and Live Preview buttons
an_ES: Pansa lo cursor per dencima u toca pa activar y veyer los botons de Vista previa.

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
an_ES: Pasando sobre a linia d'a dentrada, amostrará os vinclos d'as accions, permitindo-te chestionar a dentrada. Puetz realizar as siguients accions:

en: Hovering over a row in the users list will display action links that allow you to manage users. You can perform the following actions:
an_ES: Pasando por alto d'una linia en a lista d'usuarios s'amostrarán os vinclos d'acción ta chestionar usuarios. Puetz realizar as siguients accions:

en: How long we retain your data
an_ES: Quánto tiempo conservamos los tuyos datos

en: How many items would you like to display?
an_ES: Quantos elementos te fería goyo d'amostrar?

en: How we protect your data
an_ES: Cómo protechemos los tuyos datos

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    Someone with administrator capabilities recently requested to have the
    administration email address changed on this site:
    ###SITEURL###
    
    To confirm this change, please click on the following link:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
an_ES: Ola, ###USERNAME###.
    
    Belún, con capacidatz d'administrador, ha solicitau recientment lo cambio
    de l'adreza de correu electronico d'administración d'este puesto:
    ###SITEURL###
    
    Pa confirmar este cambio, per favor, fe clic en o siguient vinclo:
    ###ADMIN_URL###
    
    Puetz ignorar y borrar con seguranza este correu electronico si no quiers
    realizar esta acción.
    
    Este correu electronico ha estau ninviau a ###EMAIL###
    
    Saludos,
    L'equipo de ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
an_ES: Ola ###USERNAME###,
    
    Has solicitau recientment cambiar l'adreza de correu electronico d'a tuya cuenta.
    
    Si esto ye correcto, per favor, fe clic en o siguient vinclo pa cambiar-la:
    ###ADMIN_URL###
    
    Puetz ignorar y borrar este correu electronico sin problemas si no quiers
    realizar esta acción.
    
    Este correu electronico s'ha ninviau a ###EMAIL###
    
    Saludos,
    L'equipo de ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy USERNAME,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
an_ES: Ola USERNAME,
    
    S'ha configurau la tuya nueva cuenta.
    
    Puetz acceder con a siguient información:
    Nombre d'usuario: USERNAME
    Clau: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Gracias!
    
    --L'equipo @ SITE_NAME

en: Howdy! Plugins and themes failed to update on your site at %s.
an_ES: Ola! Ha fallau l'actualización d'os temas y plugins en o tuyo puesto %s.

en: Howdy! Plugins failed to update on your site at %s.
an_ES: Ola! Ha fallau l'actualización de plugins en o tuyo puesto %s.

en: Howdy! Some plugins and themes have automatically updated to their latest versions on your site at %s. No further action is needed on your part.
an_ES: Ola! Qualques plugins y temas s'han actualizau automaticament a las suyas zagueras versions en o tuyo puesto %s. No son necesarias mas accions per la tuya parte.

en: Howdy! Some plugins have automatically updated to their latest versions on your site at %s. No further action is needed on your part.
an_ES: Ola! Qualques plugins s'han actualizau automaticament a las suyas zagueras versions en o tuyo puesto %s. No son necesarias mas accions per la tuya parte.

en: Howdy! Themes failed to update on your site at %s.
an_ES: Ola! Ha fallau l'actualización de temas en o tuyo puesto %s.

en: Howdy,
    
    A request has been made to perform the following action on your account:
    
         ###DESCRIPTION###
    
    To confirm this, please click on the following link:
    ###CONFIRM_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
an_ES: Ola,
    
    S'ha realizau una petición pa levar a cabo la siguient acción en a tuya cuenta:
    
         ###DESCRIPTION###
    
    Pa confirmar-lo, per favor, fe clic en o siguient vinclo:
    ###CONFIRM_URL###
    
    Puetz ignorar y borrar este correu electronico con seguranza si no quiers
    levar a cabo esta acción.
    
    Saludos,
    L'equipo de ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    A user data privacy request has been confirmed on ###SITENAME###:
    
    User: ###USER_EMAIL###
    Request: ###DESCRIPTION###
    
    You can view and manage these data privacy requests here:
    
    ###MANAGE_URL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
an_ES: Ola,
    
    S'ha confirmau una solicitut de privacidat de datos en ###SITENAME###:
    
    Usuario: ###USER_EMAIL###
    Solicitut: ###DESCRIPTION###
    
    Puetz veyer y chestionar estas solicitutz de privacidat de datos aquí:
    
    ###MANAGE_URL###
    
    Saludos,
    L'equipo de ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    Your request for an export of personal data has been completed. You may
    download your personal data by clicking on the link below. For privacy
    and security, we will automatically delete the file on ###EXPIRATION###,
    so please download it before then.
    
    ###LINK###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
an_ES: Ola,
    
    La tuya petición d'exportación de datos personals s'ha completau. Puetz
    descargar los tuyos datos personals fendo clic en o siguient vinclo. Per privacidat
    y seguranza, borraremos automaticament lo fichero lo ###EXPIRATION###,
    asinas que, per favor, descarga-lo dinantes.
    
    ###LINK###
    
    Atentament,
    L'equipo de ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    Your request to erase your personal data on ###SITENAME### has been completed.
    
    If you have any follow-up questions or concerns, please contact the site administrator.
    
    For more information, you can also read our privacy policy: ###PRIVACY_POLICY_URL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
an_ES: Ola,
    
    La tuya solicitut de borrau d'os tuyos datos personals en ###SITENAME### ha estau completada.
    
    Si tiens belatra pregunta u preocupación, per favor, contacta con l'administrador d'o puesto.
    
    Pa mas información, tamién puetz leyer la nuestra politica de privacidat: ###PRIVACY_POLICY_URL###
    
    Saludos,
    L'equipo de ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    Your request to erase your personal data on ###SITENAME### has been completed.
    
    If you have any follow-up questions or concerns, please contact the site administrator.
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
an_ES: Ola,
    
    La tuya solicitut de borrau d'os tuyos datos personals en ###SITENAME### ha estau completada.
    
    Si tiens belatra pregunta u preocupación, per favor, contacta con l'administrador d'o puesto.
    
    Saludos,
    L'equipo de ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy, %s
an_ES: Ola, %s

en: However, it is your responsibility to use those resources correctly, to provide the information that your privacy policy requires, and to keep that information current and accurate.
an_ES: Manimenos, ye la tuya responsabilidat usar estes recursos correctament pa ofrir la información que requiera la tuya politica de privacidat y mantener ixa información actualizada y precisa.

en: However, you can still <a href="%s">activate this theme</a>, and use the Site Editor to customize it.
an_ES: Manimenos, encara puetz <a href="%s">activar este tema</a> y usar lo editor d'o puesto pa personalizar-lo.

en: However, your WordPress Address is currently controlled by a PHP constant and therefore cannot be updated. You need to edit your %1$s and remove or update the definitions of %2$s and %3$s.
an_ES: Manimenos, la tuya adreza de WordPress ye actualment controlada per una constant de PHP y, per tanto, no puede estar actualizada. Has d'editar lo tuyo %1$s y eliminar u actualizar las definicions de %2$s y %3$s.

en: Huge
an_ES: Enorme

en: Human-readable labels for the post type for various contexts.
an_ES: Etiquetas leyibles d'o tipo de conteniu en quantos contextos.

en: Human-readable labels for the taxonomy for various contexts.
an_ES: Etiquetas leyibles d'a taxonomía en diversos contextos.

en: Human-readable name identifying the widget type.
an_ES: Nombre leyible que identifica lo tipo de widget.

en: Hungarian
an_ES: Húngaro

en: I really need an ID for this to work.
an_ES: Amenesto un ID pa que esto funcione.

en: I'm sure I want to permanently delete my site, and I am aware I can never get it back or use %s again.
an_ES: Soi seguro que quiero borrar lo mío puesto permanentment y soi conscient que nunca podré recuperar-lo u usar %s de nuevo.

en: ID #%1$s: %2$s <strong>Sorry, you are not allowed to remove this user.</strong>
an_ES: ID #%1$s: %2$s <strong>Lo siento, no tiens permisos pa eliminar este usuario.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
an_ES: ID #%1$s: %2$s <strong>L'usuario actual no será eliminau.</strong>

en: ID of global styles config.
an_ES: ID d'a configuración d'estilos globals.

en: ID of sidebar.
an_ES: ID d'a barra lateral.

en: ID of template.
an_ES: ID d'a plantilla.

en: ID of the post context.
an_ES: ID d'o contexto d'a dentrada.

en: IO error.
an_ES: Error de dentrada/salida.

en: IP address for the comment author.
an_ES: Adreza IP de l'autor d'o comentario.

en: Icelandic
an_ES: Islandés

en: Icon
an_ES: Icono

en: Icon background
an_ES: Fondo de l'icono

en: Icon of block type.
an_ES: Icono d'o tipo de bloque.

[ctx: Id for link anchor (TinyMCE)]
en: Id
an_ES: ID

en: Id should start with a letter, followed only by letters, numbers, dashes, dots, colons or underscores.
an_ES: L'ID ha d'empecipiar con una letra, seguida nomás per letras, numeros, barras, puntos, guións y guións baixos.

en: Identicon (Generated)
an_ES: Identicon (autogenerado)

en: If %1$s is disabled, ask your administrator to enable that module, or look at the <a href="%2$s">Apache documentation</a> or <a href="%3$s">elsewhere</a> for help setting it up.
an_ES: Si %1$s ye desactivau pide a lo tuyo administrador que active ixe modulo, u chita  un vistazo a la <a href="%2$s">documentación de Apache</a> u <a href="%3$s">an sía</a> pa saber cómo configurar-lo.

en: If a media file has not been attached to any content, you will see that in the Uploaded To column, and can click on Attach to launch a small popup that will allow you to search for existing content and attach the file.
an_ES: Si un fichero no s'ha adchuntau ta garra articlo, podrás veyer-lo en a columna de Puyau ta. Puetz fer clic en Adchuntar Fichero pa lanzar un chicot popup que te permitirá buscar un articlo pa adchuntar lo fichero.

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
an_ES: Si lo deseyas, WordPress puede alertar automaticament a quantos servicios d'os tuyos nuevos articlos.

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
an_ES: Si l'importador que amenestes no ye en a lista, <a href="%s">busca en o directorio de plugins</a> ta veyer si i hai un importador disponible.

en: If this is a development website you can <a href="%s" target="_blank">set the environment type accordingly</a> to enable application passwords.
an_ES: Si esta ye una web de desembolique, puetz <a href="%s" target="_blank">establir lo tipo d'entorno como corresponda</a> pa activar las claus d'aplicación.

en: If this was a mistake, ignore this email and nothing will happen.
an_ES: Si ha estau una error, ignora este correu electronico y no pasará cosa.

en: If uploading to a gallery all files need to be image formats
an_ES: Si se puya a una galería, totz los fichers han de tener formatos d'imachen

en: If you add a video, the image will be used as a fallback while the video loads.
an_ES: Si anyades un video, la imachen s'utilizará como alternativa mientres carga lo video.

en: If you already have a Privacy Policy page, please select it below. If not, please create one.
an_ES: Si ya tiens una pachina de politica de privacidat, per favor, tría-la abaixo. En caso contrario, crea una.

en: If you are a member of a regulated industry, or if you are subject to additional privacy laws, you may be required to disclose that information here.
an_ES: Si yes un miembro d'un sector regulado, u si yes sucheto a leis de privacidat adicionals, ye posible que se te pida que reveles ixa información aquí.

en: If you are looking to paste rich content from Microsoft Word, try turning this option off. The editor will clean up text pasted from Word automatically.
an_ES: Si yes intentando apegar conteniu enriquiu dende Microsoft Word, preba a desactivar esta opción. Lo editor limpiará automaticament lo texto apegau dende Word.

en: If you are not sure, check the plugin documentation or contact the plugin author to see if the plugin collects data and if it supports the Data Eraser tool. This information may be available in the <a href="%s">Privacy Policy Guide</a>.
an_ES: Si no yes seguro, revisa la documentación d'o plugin u contacta con l'autor d'o plugin pa veyer si lo plugin recopila datos y si ye compatible con a ferramienta de borrau de datos. Esta información puede estar disponible en la <a href="%s">guía d'a politica de privacidat</a>.

en: If you are not sure, check the plugin documentation or contact the plugin author to see if the plugin collects data and if it supports the Data Exporter tool. This information may be available in the <a href="%s">Privacy Policy Guide</a>.
an_ES: Si no yes seguro, revisa la documentación d'o plugin u contacta con l'autor d'o plugin pa veyer si lo plugin recopila datos y si ye compatible con a ferramienta d'o exportador de datos. Esta información puede estar disponible en la <a href="%s">guía d'a politica de privacidat</a>.

en: If you are unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href="%s">WordPress support forums</a>.
an_ES: Si no yes seguro d'o que significan estes termins, probablement habrías de contactar con o tuyo aloch. Si sigues amenestendo aduya, siempre puetz visitar los <a href="%s">foros de suporte de WordPress</a>.

en: If you change this, an email will be sent at your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
an_ES: Si cambias esto, se te ninviará un correu electronico a la tuya nueva adreza pa confirmar-lo. <strong>La nueva adreza no se convertirá en l'activa dica que se confirme.</strong>

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
an_ES: Si eliminas un vinclo, será eliminau de forma permanent. Encara no existe una Papelera ta os vinclos.

en: If you do not know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="%s">WordPress support forums</a>.
an_ES: Si no sabes cómo configurar una base de datos, habrías de <strong>contactar con o tuyo aloch</strong>. Si tot o de demás falla, puetz trobar aduya en os <a href="%s">foros de suporte de WordPress</a>.

en: If you do not want a header image to be displayed on your site at all, click the &#8220;Remove Header Image&#8221; button at the bottom of the Header Image section of this page. If you want to re-enable the header image later, you just have to select one of the other image options and click &#8220;Save Changes&#8221;.
an_ES: Si no quiers que s'amuestre garra imachen de capitero en o tuyo puesto, fe clic en o botón «Eliminar la imachen d'o capitero» a la fin d'a sección d'a imachen de capitero d'esta pachina. Si quiers reactivar mas tarde la imachen de capitero, habrás de triar una d'as atras opcions d'imachen y fer clic en «Alzar cambios».

en: If you do not want to use your %s site any more, you can delete it using the form below. When you click <strong>Delete My Site Permanently</strong> you will be sent an email with a link in it. Click on this link to delete your site.
an_ES: Si no quiers usar lo tuyo puesto %s mas puetz borrar-lo usando lo siguient formulario. Quan faigas clic en <strong>Borrar permanentment lo mío puesto</strong> se te ninviará un correu electronico con un vinclo en o mesmo. Fe clic en ixe vinclo pa borrar lo tuyo puesto.

en: If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.
an_ES: Si editas u publicas un articlo s'alzará una cookie adicional en o tuyo navegador. Esta cookie no incluye datos personals y simplament indica l'ID de l'articlo que acabas d'editar. Caduca dimpués d'1 día.

en: If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.
an_ES: Si tiens una cuenta u has deixau comentarios en esta web, puetz solicitar recibir un fichero d'exportación d'os datos personals que tenemos sobre tu, incluyindo qualsequier dato que nos haigas proporcionau. Tamién puetz solicitar que eliminemos qualsequier dato personal que tiengamos sobre tu. Esto no incluye garra dato que siamos obligaus a conservar con fins administrativas, legals u de seguranza.

en: If you have entered a custom label, it will be prepended before the title.
an_ES: Si has introduciu una etiqueta personalizada s'anyadirá antes d'o titol.

en: If you have not yet created any menus, <strong>click the &#8217;create a new menu&#8217; link</strong> to get started
an_ES: Si encara no has creau garra menú, <strong>fe clic en o vinclo de «crear un nuevo menú»</strong> pa empecipiar

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
an_ES: Si tiens dentradas u comentarios en unatro sistema, WordPress los puede importar a iste puesto. Ta prencipiar, triga o sistema dende o qual los importarás:

en: If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.
an_ES: Si deixas un comentario en o nuestro puesto puetz triar alzar lo tuyo nombre, adreza de correu electronico y web en cookies. Esto ye pa la tuya comodidat, pa que no haigas de tornar a replenar los tuyos datos quan deixes unatro comentario. Estas cookies tendrán una duración d'un anyo.

en: If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.
an_ES: Si deixas un comentario, lo comentario y los suyos metadatos se conservan indefinidament. Esto ye pa que podamos reconoixer y aprebar comentarios succesivos automaticament, en cuenta de mantener-los en una coda de moderación.

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
an_ES: Si has plegau a esta pantalla per accident y querebas visitar un d'os tuyos propios puestos aquí tiens qualques vinclos que t'aduyarán a trobar lo camín.

en: If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.
an_ES: Si solicitas un restablimiento de clau, la tuya adreza IP será incluyida en o correu electronico de restablimiento.

en: If you take over, the other user will lose editing control to the post, but their changes will be saved.
an_ES: Si prenes la posesión, l'atro usuario perderá lo control d'edición d'a dentrada, pero los suyos cambios s'alzarán.

en: If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.
an_ES: Si puyas imachens a la web, habrías de privar puyar imachens con datos d'ubicación (GPS EXIF) incluyius. Los visitantes d'a web pueden descargar y extrayer qualsequier dato d'ubicación d'as imachens d'a web.

en: If you use your site for commercial purposes and you engage in more complex collection or processing of personal data, you should note the following information in your privacy policy in addition to the information we have already discussed.
an_ES: Si utilizas lo tuyo web con fins comercials y realizas una recopilación u procesamiento de datos personals mas complexa, habrías d'anotar la siguient información en o tuyo aviso de privacidat, amás d'a información que ya hemos discutiu.

en: If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser.
an_ES: Si tiens una cuenta y te connectas a este puesto, instalaremos una cookie temporal pa determinar si lo tuyo navegador accepta cookies. Esta cookie no contiene datos personals y s'elimina en zarrar lo navegador.

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
an_ES: Si quiers convertir categorías en etiquetas (u viceversa), utiliza o <a href="%s">Convertidor de categorías y etiquetas</a> que ye disponible en a pachina d'importación.

en: If you want to export a handy list of all the information on this page, you can use the button below to copy it to the clipboard. You can then paste it in a text file and save it to your device, or paste it in an email exchange with a support engineer or theme/plugin developer for example.
an_ES: Si quiers exportar una lista maneyable de tota la información d'esta pachina, puetz usar lo botón d'abaixo pa copiar-la en o portafuellas. Dimpués, puetz apegar-la en un fichero de texto y alzar-la en o tuyo dispositivo u apegar-la en un correu electronico pa, per eixemplo, ninviar-la a un incheniero de suporte u a un desembolicador de temas/plugins.

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
an_ES: Si quiers sacar o widget, pero tamién alzar los achustes por si los amenesteses en o futuro, simplament arrociega-lo a l'aria de widgets inactivos. Puetz adhibir-los de nuevo en qualsiquier atro momento dende astí. Isto ye especialment util quan cambeas a un tema con pocas u distintas arias de widgets.

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
an_ES: Si no s'amuestra lo tuyo puesto, per favor, contacta con o propietario d'este ret.

en: If your theme has multiple menus, giving them clear names will help you manage them.
an_ES: Si lo tuyo tema tiene quantos menús, dar-les nombres claros t'aduyará a chestionar-los.

en: If your theme has widget areas, you can also add menus there. Visit the <a href="%s">Widgets panel</a> and add a &#8220;Navigation Menu widget&#8221; to display a menu in a sidebar or footer.
an_ES: Si lo tuyo tema tiene arias de widgets tamién puetz anyadir menús en ellas. Visita lo <a href="%s">panel de widgets</a> y anyade un ￂﾫwidget de menú personalizadoￂﾻ pa amostrar un menú en una barra lateral u en o piet de pachina.

en: If your website provides a service which includes automated decision making - for example, allowing customers to apply for credit, or aggregating their data into an advertising profile - you must note that this is taking place, and include information about how that information is used, what decisions are made with that aggregated data, and what rights users have over decisions made without human intervention.
an_ES: Si lo tuyo web proporciona un servicio que incluye la prene de decisions automatizada - per eixemplo, permitir a los clients solicitar credito u adhibir los suyos datos en un perfil publicitario - has de dar cuenta que esto ye ocurrindo, y incluyir información sobre cómo s'utiliza ixa información, qué decisions se prenen con ixes datos adhibius, y qué dreitos tienen los usuarios sobre las decisions presas sin intervención humana.

en: If your website receives data about users from third parties, including advertisers, this information must be included within the section of your privacy policy dealing with third party data.
an_ES: Si lo tuyo web recibe datos sobre los usuarios de tercers, incluyius los anunciantes, esta información ha d'incluyir-se en a sección d'o tuyo aviso de privacidat relativo a los datos de tercers.

en: Image
an_ES: Imachen

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Imachen <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Imachens <span class="count">(%s)</span>

en: Image Address
an_ES: Adreza d'a imachen

en: Image CSS Class
an_ES: Clases CSS d'a imachen

en: Image Caption
an_ES: Leyenda d'a imachen

en: Image Crop Help
an_ES: Aduya de retalle d'imachen

en: Image Editor Save Failed
an_ES: Fallo en l'alzau de editor d'imachens

en: Image File
an_ES: Fichero d'imachen

en: Image Position
an_ES: Posición d'a imachen

en: Image Processing Error
an_ES: Error en o procesau d'a imachen

en: Image Size
an_ES: Grandaria d'a imachen

en: Image Title Attribute
an_ES: Atributo «title» d'a imachen

en: Image URL
an_ES: URL d'a imachen

en: Image Upload Error
an_ES: Error en puyar a imachen

en: Image Widget
an_ES: Widget d'imachen

en: Image Widget (%d) | Image Widget (%d)
an_ES[0]: Widget d'imachen (%d)
an_ES[1]: Widgets d'imachens (%d)

en: Image caption text
an_ES: Texto d'a leyenda d'a imachen

en: Image could not be processed.
an_ES: No s'ha puesto procesar la imachen.

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
an_ES: La imachen no se puede procesar. Per favor, torna dezaga y preba de nuevo.

en: Image crop area preview. Requires mouse interaction.
an_ES: Vista previa de l'aria de retalle d'a imachen. Ye necesaria la interacción d'o rato.

en: Image crop failed.
an_ES: Fallo en o retalle d'a imachen.

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
an_ES: No existen datos d'a imachen. Por favor, torna a puyar a imachen.

en: Image default align
an_ES: Aliniamiento d'imachen por defecto

en: Image default link type
an_ES: Tipo de vinclo d'imachen por defecto

en: Image default size
an_ES: Mida d'imachen por defecto

en: Image description
an_ES: Descripción d'a imachen

en: Image details
an_ES: Detalles d'a imachen

en: Image edit.
an_ES: Edición d'imachens.

en: Image flip failed.
an_ES: Ha fallau la rotación d'a imachen.

en: Image is scaled and cropped to fill the entire space without being distorted.
an_ES: La imachen s'escala y se retalla pa replenar tot lo espacio sin que se distorsione.

en: Image is scaled to fill the space without clipping nor distorting.
an_ES: La imachen s'escala pa replenar lo espacio sin retallar ni distorsionar.

en: Image metadata is inconsistent.
an_ES: Os metadatos d'a imachen son inconsistents.

en: Image resize failed.
an_ES: Fallo en o cambio de grandaria d'a imachen.

en: Image restored successfully.
an_ES: Imachen restaurada con exito.

en: Image rotate failed.
an_ES: Fallo chirando la imachen.

en: Image saved
an_ES: Imachen alzada

[ctx: Image scaling options]
en: Scale
an_ES: Escalar

en: Image size
an_ES: Grandaria d'a imachen

en: Image size in pixels
an_ES: Grandaria d'a imachen en pixels

en: Image size presets
an_ES: Grandarias d'imachen per defecto

en: Image sizes
an_ES: Grandaria d'as imachens

en: Image uploaded.
an_ES: Imachen puyada.

en: Image will be stretched and distorted to completely fill the space.
an_ES: La imachen s'estirará y distorsionará pa replenar lo espacio per completo.

en: Image, Date, & Title
an_ES: Imachen, calendata y titol

en: ImageMagick supported file formats
an_ES: Formatos de fichero compatibles con ImageMagick

en: ImageMagick version number
an_ES: Numero de versión de ImageMagick

en: ImageMagick version string
an_ES: Cadena de versión de ImageMagick

en: Images
an_ES: Imachens

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
an_ES: As imachens d'exactament <strong>%1$d x %2$d pixels</strong> s'utilizarán tal como.

en: Images should be at least %s tall.
an_ES: Las imachens habrían de tener a lo menos una altura de %s.

en: Images should be at least %s wide.
an_ES: Las imachens habrían d'estar a lo menos de %s d'amplo.

en: Imagick Resource Limits
an_ES: Limites de recursos de Imagick

en: Imagick version
an_ES: Versión de Imagick

en: Import
an_ES: Importar

en: Import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
an_ES: Importa dentradas y comentarios d'un blog Movable Type u TypePad.

en: Import posts from LiveJournal using their API.
an_ES: Importa dentradas de LiveJournal usando la suya API.

en: Import posts from an RSS feed.
an_ES: Importa dentradas d'un feed RSS.

en: Import posts, comments, and users from a Blogger blog.
an_ES: Importa dentradas, comentarios y usuarios d'un blog de Blogger.

en: Import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
an_ES: Importa dentradas, pachinas, comentarios, campos personalizaus, categorías y etiquetas d'un fichero d'exportación de WordPress.

en: In %1$s, use the %2$s method, not the %3$s function. See %4$s.
an_ES: En %1$s, usa lo metodo %2$s, no la función %3$s. Chita un vistazo a %4$s.

en: In a few words, explain what this site is about.
an_ES: En pocas parolas, explica de qué va iste puesto.

en: In a village of La Mancha, the name of which I have no desire to call to mind, there lived not long since one of those gentlemen that keep a lance in the lance-rack, an old buckler, a lean hack, and a greyhound for coursing.
an_ES: En un puesto d'a Mancha, que d'o suyo nombre no'n quiero acordar-me, no fa guaire que viviba un infanzón d'os de lanza en astillero, adarga antiga, rocín flaco y galgo corredor.

en: In addition to listing what personal data you collect, you need to note why you collect it. These explanations must note either the legal basis for your data collection and retention or the active consent the user has given.
an_ES: Amás d'enumerar los datos personals que recopilas, has d'indicar per qué los recopilas. En estas explicacions ha d'indicar-se lo fundamento churidico d'a replegada y conservación d'os datos u lo consentimiento activo de l'usuario.

en: In quoting others, we cite ourselves.
an_ES: En citar a atros, nos citamos a nusatros mesmos.

en: In reply to %s.
an_ES: En respuesta a %s.

en: In reply to: %s
an_ES: En respuesta a: %s

en: In response to
an_ES: En respuesta a

en: In response to: %s
an_ES: En respuesta a: %s

en: In the <strong>Comment</strong> column, hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
an_ES: En a columna <strong>Comentario</strong>, en pasar lo cursor sobre qualsequier comentario, veyerás las opcions d'aprebar, responder (y aprebar), edición rapida, editar, marcar como spam u ninviar a la papelera ixe comentario.

en: In the Info tab, you will find all the details about the configuration of your WordPress site, server, and database. There is also an export feature that allows you to copy all of the information about your site to the clipboard, to help solve problems on your site when obtaining support.
an_ES: En a pestanya d'información, trobarás totz los detalles sobre la configuración d'o tuyo puesto WordPress, d'o servidor y d'a base de datos. Tamién i hai una caracteristica d'exportación que te permite copiar a lo portafuellas tota la información sobre lo tuyo puesto pa aduyar a resolver los problemas en o tuyo puesto en obtener suporte.

en: In the Status tab, you can see critical information about your WordPress configuration, along with anything else that requires your attention.
an_ES: En a pestanya d'estau, puetz veyer información critica sobre la configuración d'a tuya WordPress, de conchunta con qualsequier atra coseta que amenesta la tuya atención.

en: In the WordPress editor, each paragraph, image, or video is presented as a distinct “block” of content.
an_ES: En o editor de WordPress, cada paragrafo, imachen u video se presienta como un «bloque» de diferent de conteniu.

en: In the editing area, the Tab key enters a tab character.
an_ES: En l'aria d'edición, la tecla Tab introduz un caracter de tabulación.

en: In this case, WordPress caught an error with one of your plugins, %s.
an_ES: En este caso, WordPress ha detectau una error con un d'as tuyas plugins, %s.

en: In this case, WordPress caught an error with your theme, %s.
an_ES: En este caso, WordPress ha detectau una error con o tuyo tema, %s.

en: In this section you should explain what measures you have taken to protect your users&#8217; data. This could include technical measures such as encryption; security measures such as two factor authentication; and measures such as staff training in data protection. If you have carried out a Privacy Impact Assessment, you can mention it here too.
an_ES: En esta sección has d'explicar qué medidas has preso pa protecher los datos d'os tuyos usuarios. Esto podría incluyir medidas tecnicas como lo zifrau; medidas de seguranza como la identificación de dos factors; y medidas como la formación d'o personal en materia de protección de datos. Si has realizau una avaluación d'o impacto en a privacidat, puetz mencionar-lo aquí tamién.

en: In this section you should explain what procedures you have in place to deal with data breaches, either potential or real, such as internal reporting systems, contact mechanisms, or bug bounties.
an_ES: En esta sección has d'explicar qué procedimientos tiens en marcha pa tractar las brechas de datos, ya sían reals u potencials, tals como sistemas internos d'informes, mecanismos de contacto u compensacions per fallos.

en: In this section you should explain what rights your users have over their data and how they can invoke those rights.
an_ES: En esta sección has d'explicar qué dreitos tienen los tuyos usuarios sobre los suyos datos y cómo pueden exercer-los.

en: In this section you should list all transfers of your site data outside the European Union and describe the means by which that data is safeguarded to European data protection standards. This could include your web hosting, cloud storage, or other third party services.
an_ES: En esta sección habrías d'enumerar totas las transferencias d'os datos d'o tuyo puesto difuera d'a Unión Europea y describir los meyos per los quals se protechen ixes datos d'alcuerdo con as normas europeas de protección de datos. Esto podría incluyir lo tuyo aloch web, almagazenamiento en a boira u atros servicios de tercers.

en: In this section you should name and list all third party providers with whom you share site data, including partners, cloud-based services, payment processors, and third party service providers, and note what data you share with them and why. Link to their own privacy policies if possible.
an_ES: En esta sección has de nombrar y enumerar totz los furnidors externos con os quals compartes datos d'o puesto, incluyius los socios, los servicios basaus en a boira, los procesadors de pagos y los furnidors de servicios externos, y indicar qué datos compartes con ells y per qué. Enlaza a los suyos propios avisos de privacidat si ye posible.

en: In this section you should note what personal data you collect from users and site visitors. This may include personal data, such as name, email address, personal account preferences; transactional data, such as purchase information; and technical data, such as information about cookies.
an_ES: En esta sección habrías d'anotar qué datos personals recopilas d'os usuarios y d'os visitantes d'o puesto. Esto podría incluyir datos personals tals como lo nombre, adreza de correu electronico, preferencias personals d'a cuenta; datos transaccionales, como información de compras; y datos tecnicos, como la información sobre las cookies.

en: In this section you should note your site URL, as well as the name of the company, organization, or individual behind it, and some accurate contact information.
an_ES: En esta sección has d'indicar la URL d'o tuyo puesto, asinas como lo nombre d'a interpresa, organización, u individuo que i hai dezaga, y bella información de contacto actualizada.

en: In this section you should provide a contact method for privacy-specific concerns. If you are required to have a Data Protection Officer, list their name and full contact details here as well.
an_ES: En esta sección has de proporcionar un metodo de contacto pa qüestions especificas de privacidat. Si ye necesario que tiengas un responsable de protección de datos, indica tamién aquí lo suyo nombre y los suyos datos de contacto completos.

en: In this subsection you should list the cookies your website uses, including those set by your plugins, social media, and analytics. We have provided the cookies which WordPress installs by default.
an_ES: En esta subsección has d'enumerar las cookies que utiliza la tuya web, incluyidas las instaladas per las tuyas plugins, retz socials y analitica. Hemos proporcionau las cookies que WordPress instala per defecto.

en: In this subsection you should note what analytics package you use, how users can opt out of analytics tracking, and a link to your analytics provider&#8217;s privacy policy, if any.
an_ES: En esta subsección habrías d'anotar qué paquet d'analitica usas, cómo los usuarios pueden decidir sobre lo seguimiento de l'analitica y un vinclo a la politica de privacidat d'o tuyo furnidor d'analitica, si lo tenese.

en: In this subsection you should note what information is captured through comments. We have noted the data which WordPress collects by default.
an_ES: En esta subsección habrías d'anotar qué información se captura en os comentarios. Hemos anotau los datos que WordPress recopila per defecto.

en: In this subsection you should note what information may be disclosed by users who can upload media files. All uploaded files are usually publicly accessible.
an_ES: En esta subsección habrías d'anotar qué información puede amostrar-se d'os usuarios que puyen fichers de medios. Totz los fichers puyaus son normalment accesibles publicament.

en: Inactive Plugins
an_ES: Plugins inactivos

en: Inactive Sidebar (not used)
an_ES: Sidebar Inactivo (no utilizau)

en: Inactive Themes
an_ES: Temas inactivos

en: Inactive Widgets
an_ES: Widgets inactivos

en: Inactive plugins are tempting targets for attackers. If you are not going to use a plugin, you should consider removing it.
an_ES: Los plugins inactivos son objetivos tentadores pa los atacants. Si no vas a usar un plugin, habrías de plantiar-te eliminar-lo.

en: Inactive widgets
an_ES: Widgets inactivos

en: Inches (in)
an_ES: Pulgadas (in)

en: Include
an_ES: Incluyir

en: Include the label as part of the link
an_ES: Incluyir la etiqueta como parte d'o vinclo

en: Incorrect post password.
an_ES: Clau de dentrada incorrecta.

en: Incorrect username or password.
an_ES: Nombre d'usuario u clau incorrectos.

en: Increase indent
an_ES: Aumentar la sangría

en: Indent
an_ES: Aumentar marguin

en: Indent a list by pressing <kbd>space</kbd> at the beginning of a line.
an_ES: Aumenta la sangría d'una lista pretando la tecla <kbd>espacio</kbd> a lo prencipio d'una linia.

en: Indian
an_ES: India

[ctx: Indicates this palette comes from WordPress.]
en: Default
an_ES: Per defecto

[ctx: Indicates this palette comes from the theme.]
en: Custom
an_ES: Personalizada

[ctx: Indicates this palette comes from the theme.]
en: Theme
an_ES: Tema

[ctx: Indicates this palette is created by the user.]
en: Custom
an_ES: Personalizada

en: Indicates whether the current variation is the default one.
an_ES: Indica si la variación actual ye la variación per defecto.

en: Individual posts may override these settings. Changes here will only be applied to new posts.
an_ES: Las dentradas individuals pueden anular estes achustes. Los cambios feitos aquí nomás s'aplicarán a las nuevas dentradas.

en: Indonesian
an_ES: Indonesio

en: Industry regulatory disclosure requirements
an_ES: Requerimientos regulatorios de revelación d'información d'o sector

en: Inexistent terms.
an_ES: Termins inexistentes.

en: Info
an_ES: Información

en: Inherit query from template
an_ES: Heredar la consulta d'a plantilla

en: Inline CSS code that registers the CSS class required for the style.
an_ES: Codigo CSS integrau que rechistra la clase CSS necesaria pa lo estilo.

en: Inline code
an_ES: Codigo integrau

en: Inline toolbar (when an image, link or preview is selected)
an_ES: Barra de ferramientas en linia (quan se tría una imachen, vinclo u vista previa)

en: Insert
an_ES: Ficar

en: Insert Page Break tag
an_ES: Ficar una etiqueta de blinco de pachina

en: Insert Read More tag
an_ES: Ficar la etiqueta «Leyer mas»

en: Insert a link to a post or page.
an_ES: Ficar un vinclo a una dentrada u pachina

en: Insert a table for sharing data.
an_ES: Fica una tabla pa compartir datos.

en: Insert audio playlist
an_ES: Ficar la lista de reproducción d'audio

en: Insert column after
an_ES: Adhibir una columna a la dreita

en: Insert column before
an_ES: Adhibir una columna a la cucha

en: Insert date/time
an_ES: Ficar calendata/hora

en: Insert from URL
an_ES: Ficar dende una URL

en: Insert gallery
an_ES: Ficar galería

en: Insert image
an_ES: Ficar una imachen

en: Insert into Navigation Menu
an_ES: Ficar en o menú de navegación

en: Insert into Post
an_ES: Ficar en a dentrada

en: Insert into page
an_ES: Ficar en a pachina

en: Insert into post
an_ES: Ficar en a dentrada

en: Insert into template
an_ES: Ficar en a plantilla

en: Insert into template part
an_ES: Ficar en a parte d'a plantilla

en: Insert link
an_ES: Ficar o vinclo

en: Insert media from another website
an_ES: Ficar meyo dende unatra web

en: Insert row after
an_ES: Adhibir una ringlera debaixo

en: Insert row before
an_ES: Adhibir una ringlera dencima

en: Insert table
an_ES: Ficar tabla

en: Insert video
an_ES: Ficar video

en: Insert video playlist
an_ES: Ficar la lista de reproducción de video

en: Insert/edit code sample
an_ES: Ficar/editar codigo d'eixemplo

en: Insert/edit image
an_ES: Ficar/Editar imachen

en: Insert/edit link
an_ES: Ficar/Editar vinclo

en: Insert/edit media
an_ES: Ficar/editar medios

en: Inserted text
an_ES: Texto ficau

en: Inserter
an_ES: insertador

en: Install
an_ES: Instalar

en: Install &amp; Preview
an_ES: Instalar y previsualizar

en: Install Now
an_ES: Instalar agora

en: Install Parent Theme
an_ES: Instalar tema pai

en: Install Themes
an_ES: Instalar temas

en: Install and preview theme: %s
an_ES: Instalar y amostrar la vista previa d'o tema: %s

en: Install the latest version of WordPress
an_ES: Instalar la zaguera versión de WordPress

en: Installation Required
an_ES: Instalación obligatoria

en: Installation failed.
an_ES: Instalación fallida.

en: Installed Plugins
an_ES: Plugins instalaus

en: Installed themes
an_ES: Temas instalaus

en: Installing…
an_ES: Instalando…

en: Instance settings of the widget, if supported.
an_ES: Achustes d'a instancia d'o widget, si ye compatible.

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
an_ES: Argumentos insuficients pa este metodo de XML-RPC.

en: Internal search handler error.
an_ES: Error d'o controlador interno de busqueda.

en: Internet Explorer does not give you the best WordPress experience. Switch to Microsoft Edge, or another more modern browser to get the most from your site.
an_ES: Internet Explorer no t'ofreix la millor experiencia con WordPress. Cambia a Microsoft Edge u unatro navegador mas moderno pa quitar lo maximo partiu d'o tuyo puesto.

en: Introduction
an_ES: Introducción

en: Invalid
an_ES: No valido

en: Invalid API response code (%d).
an_ES: Codigo de respuesta no valida d'a API (%d)

en: Invalid Content-Disposition supplied. Content-Disposition needs to be formatted as `attachment; filename="image.png"` or similar.
an_ES: La disposición de conteniu facilitada no ye valida. La disposición de conteniu ha de tener un formato como `attachment; filename="image.png"` u semellant.

en: Invalid JSON body passed.
an_ES: Ha pasau un cuerpo JSON no valido.

en: Invalid JSONP callback function.
an_ES: Clamada no valida a JSONP.

en: Invalid URL
an_ES: URL no valida

en: Invalid URL.
an_ES: URL no valida.

en: Invalid action name.
an_ES: Nombre d'acción no valido

en: Invalid activation key.
an_ES: Clau d'activación invalida

en: Invalid attachment ID.
an_ES: ID d'adchunto no valido.

en: Invalid author ID.
an_ES: ID d'autor invalido.

en: Invalid block type.
an_ES: Tipo de bloque no valido.

en: Invalid block.
an_ES: Bloque no valido.

en: Invalid changeset UUID
an_ES: Grupo de cambios UUID no valido

en: Invalid comment ID.
an_ES: L'ID d'o comentario no ye valido.

en: Invalid comment author ID.
an_ES: ID de l'autor d'o comentario no valido.

en: Invalid comment content.
an_ES: Conteniu d'o comentario no valido.

en: Invalid comment status.
an_ES: O estau d'o comentario no ye valido.

en: Invalid cookie format.
an_ES: Formato de cookie no valido.

en: Invalid cookie.
an_ES: Cookie no valida.

en: Invalid data provided.
an_ES: Datos facilitaus no validos.

en: Invalid data. No selected item.
an_ES: Datos no validos. Garra elemento triau.

en: Invalid data. The item does not exist.
an_ES: Datos no validos. L'elemento no existe.

en: Invalid data. Unknown state.
an_ES: Datos no validos. Estau desconoixiu.

en: Invalid data. Unknown type.
an_ES: Datos no validos. Tipo desconoixiu.

en: Invalid date.
an_ES: Calendata no valida.

en: Invalid email address in request.
an_ES: Adreza de correu electronico no valida en a petición.

en: Invalid email address when generating personal data export file.
an_ES: Adreza de correu electronico no valida en chenerar lo fichero d'exportación de datos personals.

en: Invalid email address.
an_ES: Adreza de correu electronico no valida.

en: Invalid featured media ID.
an_ES: ID d'o meyo destacau no valido.

en: Invalid file type
an_ES: Mena de fichero no valida

en: Invalid form submission.
an_ES: Se ninvió un formulario erronio.

en: Invalid hex color.
an_ES: Color hexadecimal no valido.

en: Invalid image URL.
an_ES: URL d'a imachen no valida

en: Invalid item
an_ES: Elemento no valido

en: Invalid item ID.
an_ES: ID de termin no valido.

en: Invalid key.
an_ES: Clau no valida.

en: Invalid menu ID.
an_ES: ID de menú no valido

en: Invalid menu location.
an_ES: Ubicación de menú no valida.

en: Invalid object type.
an_ES: Tipo d'obchecto no valido

en: Invalid page template.
an_ES: Plantilla de pachina no valida.

en: Invalid parameter(s): %s
an_ES: Parametro(s) no valido(s): %s

en: Invalid parameter.
an_ES: Parametro no valido.

en: Invalid parameters.
an_ES: Parametros no validos.

en: Invalid personal data action.
an_ES: Acción de datos personals no valida.

en: Invalid personal data request.
an_ES: Solicitut de datos personals no valida.

en: Invalid plugin page.
an_ES: Pachina de plugin no valida

en: Invalid plugin path.
an_ES: A rota d'o plugin no ye valida.

en: Invalid post ID.
an_ES: L'ID d'a dentrada no ye valido.

en: Invalid post format.
an_ES: Formato de dentrada no valido.

en: Invalid post parent ID.
an_ES: ID de publicación superior no valido.

en: Invalid post type.
an_ES: Tipo de dentrada no valido.

en: Invalid post.
an_ES: Dentrada no valida.

en: Invalid recovery key format.
an_ES: Formato de clau de recuperación no valido

en: Invalid recovery key.
an_ES: Clau de recuperación no valida.

en: Invalid request ID when generating personal data export file.
an_ES: ID de solicitut no valido en chenerar lo fichero d'exportación de datos personals.

en: Invalid request ID when merging personal data to export.
an_ES: ID de solicitut no valido a lo fusionar los datos personals pa exportar.

en: Invalid request ID when processing personal data to erase.
an_ES: ID de solicitut no valido en procesar los datos personals pa borrar.

en: Invalid request ID when sending personal data export email.
an_ES: ID de petición no valida en ninviar lo correu electronico d'exportación de datos personals.

en: Invalid request ID.
an_ES: ID de petición no valido.

en: Invalid request status.
an_ES: Estau d'a solicitut no valido.

en: Invalid request type.
an_ES: Tipo de petición no valido.

en: Invalid revision ID.
an_ES: ID d'a revisión no valido.

en: Invalid role.
an_ES: Perfil no valido.

en: Invalid shortcode name: %1$s. Do not use spaces or reserved characters: %2$s
an_ES: Nombre de shortcode no valido: %1$s. No utilices espacios u caracters especials: %2$s

en: Invalid shortcode name: Empty name given.
an_ES: Nombre de shortcode no valido: Has dau un nombre vuedo.

en: Invalid slug.
an_ES: Slug no valido.

en: Invalid status.
an_ES: Estau no valido.

en: Invalid taxonomy.
an_ES: Taxonomía no valida.

en: Invalid taxonomy: %s.
an_ES: Taxonomía no valida: %s.

en: Invalid term ID.
an_ES: ID de termin no valido.

en: Invalid translation type.
an_ES: Tipo de traducción no valido.

en: Invalid type parameter.
an_ES: Tipo de parametro no valido.

en: Invalid user ID for reassignment.
an_ES: ID d'usuario no valido pa la suya reasignación.

en: Invalid user ID.
an_ES: ID d'usuario no valido.

en: Invalid user parameter(s).
an_ES: Parametro(s) d'usuario no validos.

en: Invalid value %1$s for %2$s. Expected value should be between %3$s and %4$s.
an_ES: Valor no valida %1$s pa %2$s. La valor asperada habría d'estar entre %3$s y %4$s.

en: Invalid value for background attachment.
an_ES: Valor no valida pa lo fichero adchunto de fondo.

en: Invalid value for background position X.
an_ES: Valor no valida d'a posición X d'a imachen de fondo.

en: Invalid value for background position Y.
an_ES: Valor no valida d'a posición Y d'a imachen de fondo.

en: Invalid value for background repeat.
an_ES: Valor no valida d'a repetición d'a imachen de fondo.

en: Invalid value for background size.
an_ES: Valor no valida d'a grandaria d'a imachen de fondo.

en: Invalid value.
an_ES: Valor no valida.

en: Invalid widget type.
an_ES: Tipo de widget no valido.

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
an_ES: A invitación ha estau ninviada a o nuevo usuario por correu electronico. Habrá de fer clic en o vinclo de confirmación ta que a suya cuenta sía creyada.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
an_ES: Invitación ninviada por correu electronico a l'usuario. Debe fer clic en un vinclo de confirmación ta que s'anyada a o tuyo puesto.

en: Irish
an_ES: Irlandés

en: Is SUHOSIN installed?
an_ES: Ye SUHOSIN instalau?

en: Is the Imagick library available?
an_ES: Ye disponible la biblioteca Imagick?

en: Is the block dynamically rendered.
an_ES: Ye que lo bloque s'amuestra dinamicament.

en: Is there no link to us?
an_ES: No i hai garra vinclo enta nusatros?

en: Is this a multisite?
an_ES: Ye esto un multisitio?

en: Is this site discouraging search engines?
an_ES: Ye lo puesto disuadiendo a los motors de busqueda?

en: Is this site using HTTPS?
an_ES: Ye utilizando HTTPS este puesto?

en: Isle of Man
an_ES: Isla de Man

en: Istanbul
an_ES: Istambul

en: It does not look like your site has any menus yet. Want to build one? Click the button to start.
an_ES: Pareixe que lo tuyo puesto encara no tiene menús. Quiers creyar un? Fe clic en o botón pa prencipiar.

en: It is possible for site maintainers to block all, or some, communication to other sites and services. If set up incorrectly, this may prevent plugins and themes from working as intended.
an_ES: Los mantenedores de puestos puede blocar totas u parte d'as comunicacions con atros puestos y servicios. Si no se configura bien, esto puede impedir que los plugins y temas funcionen correctament.

en: It is up to search engines to honor this request.
an_ES: Depende d'os motors de busqueda atender esta petición u no.

en: It is your responsibility to write a comprehensive privacy policy, to make sure it reflects all national and international legal requirements on privacy, and to keep your policy current and accurate.
an_ES: Ye la tuya responsabilidat redactar una politica de privacidat completa, asegurando-te que reflecta totz los requisitos legals nacionals y internacionals sobre privacidat y mantener la tuya politica actualizada y precisa.

en: It looks like HTTPS is not supported for your website at this point.
an_ES: Pareixe que HTTPS no ye compatible con o tuyo web en este momento.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try visiting %s directly?
an_ES: Pareixe que no i hai cosa en esta ubicación. Yes tractando de visitar %s dreitament?

en: It looks like the Apache %s module is not installed.
an_ES: Pareixe estar que lo modulo de Apache %s no ye instalau.

en: It looks like the response did not come from this site.
an_ES: Pareixe que la respuesta no proviene d'este puesto.

en: It looks like you're using an insecure version of %s. Using an outdated browser makes your computer unsafe. For the best WordPress experience, please update your browser.
an_ES: Pareixe que usas una versión insegura de %s. Usar un navegador obsoleto fa que lo tuyo ordinador sía inseguro. Pa tener la millor experiencia en WordPress, per favor, actualiza lo tuyo navegador.

en: It looks like you're using an old version of %s. For the best WordPress experience, please update your browser.
an_ES: Pareixe que yes usando una versión antiga de %s. Pa una millor experiencia usando WordPress, actualiza lo tuyo navegador, per favor.

en: It seems your network is running with Nginx web server. <a href="%s">Learn more about further configuration</a>.
an_ES: Pareix que lo ret se ye executando con o servidor web Nginx. <a href="%s">Aprende mas sobre la configuración abanzada</a>.

en: It was not possible to check your scheduled events
an_ES: No ha estau posible verificar los tuyos eventos programados

en: Italian
an_ES: Italián

en: Italic
an_ES: Cursiva

en: Item added.
an_ES: Adhibiu.

en: Item deleted.
an_ES: Eliminau.

en: Item not added.
an_ES: No adhibiu.

en: Item not updated.
an_ES: No actualizau.

en: Item selected.
an_ES: Elemento triau.

en: Item updated.
an_ES: Actualizau.

en: Items deleted.
an_ES: Eliminaus.

en: Items list
an_ES: Lista d'elementos

en: Items list navigation
an_ES: Navegación per la lista d'elementos

en: JSONP support is disabled on this site.
an_ES: La compatibilidat con JSONP ye desactivada en este puesto.

en: Jamaica
an_ES: Chamaica

en: January
an_ES: chinero

[ctx: January abbreviation]
en: Jan
an_ES: Ene

en: Japanese
an_ES: Chaponés

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
an_ES: Javascript ha d'estar activau pa utilizar esta funcionalidat.

en: Jazz Musician
an_ES: Músico de jazz

en: Jersey
an_ES: Cherri

en: Jerusalem
an_ES: Cherusalem

en: Johannesburg
an_ES: Johanesburgo

en: July
an_ES: chulio

en: June
an_ES: chunio

en: Just another %s site
an_ES: Unatro puesto mas de %s

en: Just another WordPress site
an_ES: Unatro puesto realizau con WordPress

en: Justification
an_ES: Chustificau

en: Justify
an_ES: Chustificar

en: Justify items center
an_ES: Chustificar elementos a lo centro

en: Justify items left
an_ES: Chustificar elementos a la zurda

en: Justify items right
an_ES: Chustificar elementos a la dreita

en: Kathmandu
an_ES: Katmandú

en: Katmandu
an_ES: Katmandú

en: Keep this link private
an_ES: Mantener iste vinclo como privau

en: Keep widget settings and move it to the inactive widgets
an_ES: Mantener los achustes d'o widget y mover-lo a los widgets inactivos

en: Key
an_ES: Clau

en: Keyboard Shortcuts
an_ES: Alcorces de teclau

en: Keyboard input
an_ES: Dentrada de teclau

en: Keyboard shortcuts
an_ES: Alcorces d'o teclau

en: Keyboard users: When you are working in the visual editor, you can use %s to access the toolbar.
an_ES: Usuarios de teclau: Quan sías treballando en o editor visual, puetz usar %s pa acceder a la barra de ferramientas.

en: Keywords
an_ES: Parolas clau

en: Kind
an_ES: Tipo

en: Korean
an_ES: Coreano

en: La Rioja
an_ES: La Riocha

en: Label
an_ES: Etiqueta

en: Label text
an_ES: Texto d'a etiqueta

en: Landscape
an_ES: Horizontal

en: Language
an_ES: Idioma

en: Language tag (en, fr, etc.)
an_ES: Etiqueta de l'idioma (ye, fr, etc.)

en: Large
an_ES: Gran

en: Large screens
an_ES: Pantallas grans

en: Large size
an_ES: Grandaria gran

en: Large size image height
an_ES: Altaria d'a imachen gran

en: Large size image width
an_ES: Grandaria d'a imachen gran

en: Largest size
an_ES: Grandaria mas gran

en: Last IP
an_ES: Zaguera IP

en: Last Login
an_ES: Zaguer acceso

en: Last Modified
an_ES: Zaguera modificación

en: Last Name
an_ES: Apellidos

en: Last Post
an_ES: Zaguera dentrada

en: Last Updated
an_ES: Zaguera actualización

en: Last Used
an_ES: Zaguer uso

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
an_ES: Zaguera edición por %1$s o %2$s a las %3$s

en: Last edited on %1$s at %2$s
an_ES: Zaguera edición o %1$s a las %2$s

en: Last modified
an_ES: Zaguera modificación

en: Last name for the user.
an_ES: Apellidos de l'usuario.

en: Last page
an_ES: Zaguera pachina

en: Last updated
an_ES: Zaguera actualización

en: Last updated: %s
an_ES: Zaguera actualización: %s

en: Latest
an_ES: Zaguera

en: Latest Posts
an_ES: Zagueras dentradas

en: Latitude
an_ES: Latitut

en: Latvian
an_ES: Letón

en: Layout
an_ES: Disenyo de pantalla

en: Learn about block themes
an_ES: Aprende sobre los temas de bloques

en: Learn how to <a href="%s" class="update-browser-link">browse happy</a>
an_ES: Aprende cómo <a href="%s" class="update-browser-link">navegar feliz</a>

en: Learn how to configure the Authorization header.
an_ES: Aprende cómo configurar lo capitero d'autorización.

en: Learn how to use the block editor
an_ES: Aprende cómo usar lo editor de bloques

en: Learn more
an_ES: Aprender mas

en: Learn more about CSS
an_ES: Aprende mas sobre CSS

en: Learn more about XML sitemaps.
an_ES: Aprende mas sobre d'os mapas d'o puesto XML.

en: Learn more about debugging in WordPress.
an_ES: Aprende mas sobre la depuración en WordPress.

en: Learn more about embeds
an_ES: Aprende mas sobre los incrustados

en: Learn more about the %s version.
an_ES: Aprende mas sobre la versión %s.

en: Learn more about troubleshooting WordPress.
an_ES: Aprende mas sobre lo diagnostico de WordPress.

en: Learn more about updating PHP
an_ES: Aprende mas sobre actualizar PHP

en: Learn more about what WordPress requires to run.
an_ES: Lee mas sobre qué ameneste WordPress pa funcionar.

en: Learn more about why you should use HTTPS
an_ES: Aprende mas sobre porqué habrías d'usar HTTPS

en: Leave a Comment
an_ES: Deixar-ie un comentario

en: Leave a Reply
an_ES: Deixa-ie un comentario

en: Leave a Reply to %s
an_ES: Responder a %s

en: Leave a comment
an_ES: Deixa un comentario

en: Left
an_ES: Cucha

en: Left Sidebar
an_ES: Barra lateral cucha

en: Left border
an_ES: Canto cucho

en: Legacy Widget
an_ES: Widget heredau

en: Legacy Widget Preview
an_ES: Vista previa de widget heredau

en: Length:
an_ES: Longaria:

en: Letter
an_ES: Letra

en: Letter case
an_ES: Mayusclas u minusclas

en: Letter spacing
an_ES: Espacio entre letras

en: Level %1$s. %2$s
an_ES: Libel %1$s. %2$s

en: Level %s. Empty.
an_ES: Libel %s. Vuedo.

en: Library
an_ES: Librería multimedia

en: Light
an_ES: Claro

en: Likely direct inclusion of %1$s in order to use %2$s. This is very wrong. Hook the %2$s call into the %3$s action instead.
an_ES: Probable inclusión directa de %1$s pa usar %2$s. Esto ye una error. En cuenta d'ixo, fe un gancho a %2$s pa que clame a l'acción %3$s.

en: Limit response to comments published after a given ISO8601 compliant date.
an_ES: Limitar la respuesta a comentarios publicaus dimpués d'una calendata dada compatible con ISO8601.

en: Limit response to comments published before a given ISO8601 compliant date.
an_ES: Limitar la respuesta a comentarios publicaus antes d'una calendata dada compatible con ISO8601.

en: Limit response to posts modified after a given ISO8601 compliant date.
an_ES: Limitar la respuesta a las dentradas modificadas dimpués d'una calendata determinada conforme a la norma ISO8601.

en: Limit response to posts modified before a given ISO8601 compliant date.
an_ES: Limitar la respuesta a las dentradas modificadas antes d'una calendata determinada conforme a la norma ISO8601.

en: Limit response to posts published after a given ISO8601 compliant date.
an_ES: Limitar la respuesta a dentradas publicadas dimpués d'una calendata dada compatible con ISO9601.

en: Limit response to posts published before a given ISO8601 compliant date.
an_ES: Limitar la respuesta a dentradas publicadas antes d'una calendata dada compatible con ISO9601.

en: Limit result set based on relationship between multiple taxonomies.
an_ES: Limita lo conchunto de resultaus sobre a base d'a relación entre multiples taxonomías.

en: Limit result set to all items except those of a particular parent ID.
an_ES: Limitar los resultaus a totz los elementos fueras d'aquells con un identificador pai especifico.

en: Limit result set to attachments of a particular MIME type.
an_ES: Limitar lo conchunto de resultaus a adjuntos d'un tipo MIME en particular.

en: Limit result set to attachments of a particular media type.
an_ES: Limitar lo conchunto de resultaus a adjuntos d'un tipo de meyo en particular.

en: Limit result set to blocks matching the search term.
an_ES: Limitar lo resultau a bloques que coincidan con o termin de busqueda.

en: Limit result set to comments assigned a specific status. Requires authorization.
an_ES: Limitar lo conchunto de resultaus a los comentarios asignaus a un estau especifico. Ameneste autorización.

en: Limit result set to comments assigned a specific type. Requires authorization.
an_ES: Limitar lo conchunto de resultaus a los comentarios asignaus a un tipo especifico. Ameneste autorización.

en: Limit result set to comments assigned to specific post IDs.
an_ES: Limitar lo resultau a comentarios asignaus a IDs de dentrada especificos.

en: Limit result set to comments assigned to specific user IDs. Requires authorization.
an_ES: Limitar lo conchunto de resultaus a comentarios asignaus a identificadors d'usuario especificos. Ameneste autorización.

en: Limit result set to comments of specific parent IDs.
an_ES: Limitar lo resultau a comentarios con ID superiors especificos.

en: Limit result set to items except those with specific terms assigned in the %s taxonomy.
an_ES: Limitar lo conchunto de resultaus a los elementos, fueras d'aquells con termins especificos asignaus en a taxonomía %s.

en: Limit result set to items that are sticky.
an_ES: Limitar lo conchunto de resultaus a elementos que sían fixos.

en: Limit result set to items with particular parent IDs.
an_ES: Limitar los resultaus a los quals tiengan IDs superiors concretos.

en: Limit result set to items with specific terms assigned in the %s taxonomy.
an_ES: Limitar lo conchunto de resultaus a los elementos con os termins especificos asignaus en a taxonomía %s.

en: Limit result set to posts assigned one or more statuses.
an_ES: Limitar lo conchunto de resultaus a las dentradas asignadas a un u mas estaus.

en: Limit result set to posts assigned to specific authors.
an_ES: Limitar lo conchunto de resultaus a las publicacions asignadas a autors especificos.

en: Limit result set to posts with a specific menu_order value.
an_ES: Limitar los resultaus a dentradas con una valor especifica `menu_order`.

en: Limit result set to posts with one or more specific slugs.
an_ES: Limitar lo conchunto de resultaus a las dentradas con un u mas slugs especificos.

en: Limit result set to specific IDs.
an_ES: Limitar lo conchunto de resultaus a IDs especificos.

en: Limit result set to terms assigned to a specific parent.
an_ES: Limitar lo resultau a termins asignaus a un superior especifico.

en: Limit result set to terms assigned to a specific post.
an_ES: Limitar lo resultau a termins asignaus a una dentrada especifica.

en: Limit result set to terms with one or more specific slugs.
an_ES: Limitar lo resultau a termins con un u mas slugs especificos.

en: Limit result set to that from a specific author email. Requires authorization.
an_ES: Limitar lo conchunto de resultaus a aquells con un correu electronico d'autor especifico. Ameneste autorización.

en: Limit result set to themes assigned one or more statuses.
an_ES: Limitar lo conchunto de resultaus a los temas asignaus a un u mas estaus.

en: Limit result set to users matching at least one specific capability provided. Accepts csv list or single capability.
an_ES: Limita lo conchunto de resultaus a usuarios que coincidan, a lo menos, con una capacidat especifica proporcionada. Accepta listas en CSV u una sola capacidat.

en: Limit result set to users matching at least one specific role provided. Accepts csv list or single role.
an_ES: Limitar lo resultau a usuarios que s'achusten a lo menos a un perfil especifico facilitau. Accepta listas en CSV u un solo perfil.

en: Limit result set to users who are considered authors.
an_ES: Limitar lo resultau a usuarios consideraus autors.

en: Limit result set to users who have published posts.
an_ES: Limitar lo resultau a usuarios que han publicau dentradas.

en: Limit result set to users with one or more specific slugs.
an_ES: Limitar lo resultau a usuarios con un u mas slugs especificos.

en: Limit results to items of an object type.
an_ES: Limitar los resultaus a elementos d'un tipo d'obchecto.

en: Limit results to items of one or more object subtypes.
an_ES: Limitar los resultaus a elementos d'un u mas subtipos d'obchectos.

en: Limit results to taxonomies associated with a specific post type.
an_ES: Limitar los resultaus a taxonomías asociadas con un tipo de conteniu especifico.

en: Limit results to those matching a category ID.
an_ES: Limitar los resultaus a los quals coincidan con un ID de categoría.

en: Limit results to those matching a keyword ID.
an_ES: Limitar resultaus a los quals coincidan con l'ID d'una parola clau.

en: Limit results to those matching a pattern (slug).
an_ES: Limita los resultaus a los quals coinciden con un patrón (slug).

en: Limit results to those matching a string.
an_ES: Limitar los resultaus a aquells que coinciden con una cadena.

en: Limit the pages you want to show, even if the query has more results. To show all pages use 0 (zero).
an_ES: Limita las pachinas que quiers amostrar, mesmo si la consulta tiene mas resultaus. Pa amostrar totas las pachinas, usa 0 (zero).

en: Limit to the specified post id.
an_ES: Limitar a lo ID de dentrada especificau.

en: Limit to the specified template part area.
an_ES: Limitar a l'aria d'a parte especificada d'a plantilla.

en: Limits results to plugins with the given status.
an_ES: Limita los resultaus a plugins con o estau dau.

en: Line height
an_ES: Alto de linia

en: Linear
an_ES: Linial

en: Link
an_ES: Vinclo

en: Link CSS Class
an_ES: Clase CSS d'o vinclo

en: Link CSS class
an_ES: Clase CSS d'o vinclo

en: Link Categories
an_ES: Categorías de vinclos

en: Link Category
an_ES: Categoría de vinclos

en: Link ID
an_ES: ID d'o vinclo

en: Link Image To:
an_ES: Enlazar a imachen a2:

en: Link Rel
an_ES: Relación d'o vinclo

en: Link Relationship (XFN)
an_ES: Relación con o vinclo (XFN)

en: Link Target
an_ES: Destín d'o vinclo

en: Link Text
an_ES: Texto d'o vinclo

en: Link To
an_ES: Enlazau a

en: Link URL
an_ES: URL d'o vinclo

en: Link added.
an_ES: Vinclo adhibiu.

[ctx: Link anchor (TinyMCE)]
en: Anchor
an_ES: Texto de vinclo

[ctx: Link anchors (TinyMCE)]
en: Anchors
an_ES: Textos de vinclo

en: Link color
an_ES: Color d'os vinclos

en: Link image to home
an_ES: Enlazar la imachen a la pachina d'inicio

en: Link inserted.
an_ES: Enlace insertado.

en: Link is empty
an_ES: Lo vinclo ye vuedo

en: Link not found.
an_ES: No se trobó o vinclo.

en: Link options
an_ES: Opciones de enlace

en: Link rating
an_ES: Valuración d'o vinclo

en: Link rel
an_ES: «rel» d'o vinclo

en: Link selected.
an_ES: Enlace seleccionado.

en: Link settings
an_ES: Achustes de vinclos

en: Link sides
an_ES: Enlazar laterals

en: Link text
an_ES: Texto d'o vinclo

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
an_ES: Texto d'o vinclo, por eixemplo "Peticions de rescate (PDF)"

en: Link thumbnails to:
an_ES: Enlazar miniaturas a2:

en: Link title
an_ES: Titol d'o vinclo

en: Link to Attachment Page
an_ES: Vinclo a la pachina de adjuntos

en: Link to Media File
an_ES: Vinclo a lo fichero de medios

en: Link to authors URL
an_ES: Vinclo a la URL de l'autor

en: Link to comment
an_ES: Vinclo a los comentarios

en: Link to image
an_ES: Vinclo a la imachen

en: Link to post
an_ES: Vinclo a la dentrada

en: Link to user profile
an_ES: Vinclo a lo perfil de l'usuario

en: Link to:
an_ES: Vinclo a:

en: Links
an_ES: Vinclos

en: Links for %s
an_ES: Vinclos ta %s

en: Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.
an_ES: Vinclos en a Barra de Ferramientas en a parte superior d'a pantalla connecta o tuyo escritorio y o tuyo puesto, y proporciona acceso a o tuyo perfil y información valurosa de WordPress.

en: Links list
an_ES: Lista de vinclos

en: Links may be separated into Link Categories; these are different than the categories used on your posts.
an_ES: Os vinclos pueden dividir en categorías de vinclos; istas son diferents d'as categorías utilizadas en as dentradas

[ctx: Links widget]
en: Random
an_ES: Aleatorio

en: Lisbon
an_ES: Lisboa

en: List
an_ES: Lista

en: List item
an_ES: Elemento d'a lista

en: List of menu items selected for deletion:
an_ES: Lista d'elementos d'o menú triaus pa lo suyo borrau:

en: List of the missing image sizes of the attachment.
an_ES: Lista d'as grandarias d'imachen que faltan en l'adchunto.

en: List view
an_ES: Vista de lista

en: Lithuanian
an_ES: Lituano

en: Live Broadcast
an_ES: Transmisión en vivo

en: Live Preview
an_ES: Vista previa

en: Live Preview &#8220;%s&#8221;
an_ES: Vista previa ￂﾫ%sￂﾻ

en: Live Preview: %s
an_ES: Vista previa: %s

en: Live preview theme: %s
an_ES: Vista previa d'o tema: %s

en: Load more
an_ES: Cargar mas

en: Loading
an_ES: Cargando…

en: Loading more results... please wait.
an_ES: Cargando mas resultaus... per favor, aspera.

en: Loading&#8230;
an_ES: Cargando&#8230;

en: Loading&hellip;
an_ES: Cargando&hellip;

en: Loading...
an_ES: Cargando...

en: Loading…
an_ES: Cargando…

en: Local time is %s.
an_ES: La hora local ye %s.

en: Locale for the user.
an_ES: Idioma local de l'usuario.

en: Location of the uploaded file.
an_ES: Ubicación d'o fichero puyau.

en: Lock
an_ES: Blocar

en: Lock %s
an_ES: Blocar %s

en: Lock all
an_ES: Blocar tot

en: Log %s out of all locations.
an_ES: Desconnectar %s de totas las ubicacions.

en: Log In
an_ES: Accedir-ie

en: Log Out
an_ES: Zarrar a sesión

en: Log Out Everywhere
an_ES: Desconnectar tot

en: Log Out Everywhere Else
an_ES: Desconnectar d'a resta de puestos

en: Log in
an_ES: Accedir

en: Log in to Reply
an_ES: Encieta una sesión ta responder

en: Log in to leave a Comment
an_ES: Encieta una sesión ta deixar-ie un comentario

en: Log out
an_ES: Desconnectar

en: Login Address (URL)
an_ES: Adreza d'acceso (URL)

en: Login Name
an_ES: Nombre d'acceso

en: Login name for the user.
an_ES: Nombre d'acceso de l'usuario.

en: Logo
an_ES: Logotipo

en: London
an_ES: Londres

en: Longitude
an_ES: Longaria

en: Looking for %1$s in %2$s
an_ES: Buscando %1$s en %2$s

en: Looking for a theme? You can search or browse the WordPress.org theme directory, install and preview themes, then activate them right here.
an_ES: Yes buscando un tema? Puetz buscar u explorar lo directorio de temas de WordPress.org, instalar y previsualizar temas y dimpués activar-los aquí mesmo.

en: Looks like something&#8217;s gone wrong. Wait a couple seconds, and then try again.
an_ES: Pareixe que bella cosa ha saliu malament. Aspera un par de segundos y torna a intentar-lo.

en: Looks like this is not the correct kind of file. Please link to an appropriate file instead.
an_ES: Pareixe que este no ye lo tipo de fichero correcto. Per favor, enlaza a un tipo de fichero valido.

en: Looks like this is not the correct kind of file. Please link to an audio file instead.
an_ES: Pareixe que este no ye lo tipo de fichero correcto. Per favor, enlaza a un fichero d'audio.

en: Loop
an_ES: Bucle (loop)

en: Loopback request
an_ES: Solicitut de loopback

en: Loopback requests are used to run scheduled events, and are also used by the built-in editors for themes and plugins to verify code stability.
an_ES: Las solicitutz de loopback s'utilizan pa executar eventos programados y tamién los utilizan los editores integraus pa temas y plugins pa verificar la estabilidat d'o codigo.

en: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Praesent et eros eu felis.
an_ES: Lorem fistrum diodenoo papaar papaar jarl. No te digo trigo per no clamar-te Rodrigor.

en: Lost Password
an_ES: Clau trafegada

en: Lost your password?
an_ES: Has trafegau a tuya clau?

en: Lowercase
an_ES: Mínusculas

en: Luxembourg
an_ES: Luxemburgo

en: M j, Y @ H:i
an_ES: j M Y @ H:i

en: M j, Y g:i a
an_ES: j M Y H:i

en: M jS
an_ES: j M

en: M jS Y
an_ES: j M Y

en: MB (Leave blank for network default)
an_ES: MB (deixa-lo en blanco pa la valor per defecto d'o ret)

en: Macao
an_ES: Macau

en: Macedonian
an_ES: Macedonio

en: Madrid
an_ES: Madrit

en: Mail Server
an_ES: Servidor de correu

en: Main
an_ES: Principal

en: Main Page (no parent)
an_ES: Pachina prencipal (sin superior)

en: Main menu
an_ES: Menú prencipal

en: Maintenance
an_ES: Mantenimiento

en: Make each block your own
an_ES: Fe que cada bloque sía tuyo

en: Make the editor look like your theme.
an_ES: Fer que lo editor se veiga como lo tuyo tema.

en: Make this post sticky
an_ES: Marcar ista dentrada como fixa

en: Make title a link
an_ES: Fer d'o titol un vinclo

en: Make title link to home
an_ES: Fer que lo titol enlace a la pachina d'inicio

en: Malay
an_ES: Malayo

en: Maldives
an_ES: Maldivas

en: Maltese
an_ES: Maltés

en: Manage Archives
an_ES: Chestionar los fichers

en: Manage Audio
an_ES: Chestionar audio

en: Manage Comments
an_ES: Chestionar os comentarios

en: Manage Documents
an_ES: Chestionar los documentos

en: Manage Images
an_ES: Chestionar imachens

en: Manage Locations
an_ES: Chestionar ubicacions

en: Manage Spreadsheets
an_ES: Chestionar las fuellas de calculo

en: Manage Uploads
an_ES: Chestionar puyadas

en: Manage Video
an_ES: Chestionar video

en: Manage inactive plugins
an_ES: Chestiona los plugins inactivos

en: Manage the fonts and typography used on the links.
an_ES: Chestiona las fuents y la tipografía usada en os vinclos.

en: Manage the fonts used on the site.
an_ES: Chestiona las fuents usadas en o puesto.

en: Manage themes
an_ES: Administrar temas

en: Manage with Live Preview
an_ES: Chestionar con vista previa

en: Manage your plugins
an_ES: Chestiona los tuyos plugins

en: Manage your themes
an_ES: Chestiona los tuyos temas

en: Managing Pages
an_ES: Chestionar pachinas

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
an_ES: Chestionar pachinas ye muit pareixiu a chestionar dentradas, y as pantallas pueden estar personalizadas d'a mesma traza.

en: Manual Offsets
an_ES: Desplazamientos manuals

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
an_ES: Muita chent aprofita os alcorces de teclau ta amoderar os comentarios mas rapidamente. Utiliza o vinclo d'o lateral ta aprender mas sobre isto.

en: Many plugins may collect or store personal data either in the WordPress database or remotely. Any Erase Personal Data request should delete data from plugins as well.
an_ES: Muitos plugins pueden recopilar u almagazenar datos personals en a base de datos de WordPress u de forma remota. Qualsequier solicitut de borrau de datos personals tamién habría de borrar los datos d'os plugins.

en: Many plugins may collect or store personal data either in the WordPress database or remotely. Any Export Personal Data request should include data from plugins as well.
an_ES: Muitos plugins pueden recopilar u almagazenar datos personals en a base de datos de WordPress u de forma remota. Qualsequier solicitut d'exportación de datos personals tamién habría d'incluyir los datos d'os plugins.

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
an_ES: Muitos temas amuestran quantos widgets de barra lateral por defecto dica que editas as tuyas barras laterals, pero no s'amuestran automaticament en a tuya ferramienta de chestión de barras laterals. Una vegada faigas o tuyo primer cambeo en un widget puetz tornar a adhibir-lo dende l'aria de widgets disponibles.

en: March
an_ES: marzo

en: Margin
an_ES: Marguin

en: Mark export request for &#8220;%s&#8221; as completed.
an_ES: Marcar como completada la solicitut d'exportación pa «%s».

en: Mark requests as completed
an_ES: Marcar las solicitutz como completas

en: Mark this comment as spam
an_ES: Marcar iste comentario como spam

en: Markup is not allowed in CSS.
an_ES: No se permite marcau dentro de CSS.

en: Martinique
an_ES: Martinica

en: Match case
an_ES: Coincidir mayusclas/minusclas

en: Match terms with the listed IDs.
an_ES: Emparellar los termins con os ID listaus.

en: Mature
an_ES: Adulto

en: Mature <span class="count">(%s)</span> | Mature <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Maduro <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Maduros <span class="count">(%s)</span>

en: Mauritius
an_ES: Mauricio

en: Max %s wide
an_ES: Maximo %s d'amplo

en: Max Height
an_ES: Altura maxima

en: Max Width
an_ES: Amplaria maxima

en: Max allowed packet size
an_ES: Grandaria maxima permitida d'o paquet

en: Max connections number
an_ES: Numero maximo de connexions

en: Max effective file size
an_ES: Grandaria de fichero efectivo maximo

en: Max input time
an_ES: Tiempo maximo de dentrada

en: Max number of files allowed
an_ES: Numero maximo de fichers permitius

en: Max number of words in excerpt
an_ES: Numero maximo de parolas en o extracto

en: Max page to show
an_ES: Pachinas maximas a amostrar

en: Max size of an uploaded file
an_ES: Grandaria maxima d'un fichero puyau

en: Max size of post data allowed
an_ES: Grandaria maxima de datos de POST permitiu

en: Maximum Rating
an_ES: Calificación maxima

en: Maximum number of items to be returned in result set.
an_ES: Numero maximo d'elementos que se tornarán en o conchunto de resultaus.

en: Maximum size: %s
an_ES: Grandaria maxima: %s

en: Maximum upload file size: %s.
an_ES: Grandaria maxima de fichero: %s.

en: May
an_ES: mayo

en: May 7, 2019
an_ES: 7 de mayo de 2019

en: Media
an_ES: Multimedia

en: Media File
an_ES: Fichero de medios

en: Media Handling
an_ES: Chestión de medios

en: Media Library
an_ES: Biblioteca de medios

en: Media List
an_ES: Lista de medios

en: Media Settings
an_ES: Achustes de meyos

en: Media Widget
an_ES: Widget de medios

en: Media Widget (%d) | Media Widget (%d)
an_ES[0]: Widget de medios (%d)
an_ES[1]: Widgets de medios (%d)

en: Media file
an_ES: Fichero de medios

en: Media file moved to the Trash.
an_ES: Fichers multimedia movius ta la paperera.

en: Media file permanently deleted.
an_ES: Fichero multimedia borrau permanentment.

en: Media file restored from the Trash.
an_ES: Fichers multimedia restauraus d'a paperera.

[ctx: Media item link option]
en: None
an_ES: Garra

en: Media list
an_ES: Lista de medios

en: Media preview
an_ES: Vista previa de medios

en: Media settings
an_ES: Achustes de medios

en: Media title
an_ES: Titol de medios

en: Media title&hellip;
an_ES: Titol de medios...

en: Media upload failed. If this is a photo or a large image, please scale it down and try again.
an_ES: La puyada de medios ha fallau. Si esto ye una foto u una imachen gran, per favor, reduz la suya grandaria y intenta-lo de nuevo.

en: Media width
an_ES: Amplo de medios

en: Medium
an_ES: Meyo

en: Medium screens
an_ES: Pantallas medianas

en: Medium size
an_ES: Grandaria meya

en: Medium size image height
an_ES: Altaria d'a imachen meya

en: Medium size image width
an_ES: Amplaria d'a imachen meya

en: Medium-Large size image height
an_ES: Altura d'a grandaria d'imachen meyo-gran

en: Medium-Large size image width
an_ES: Amplaria d'a grandaria d'imachen meyo-gran

en: Membership
an_ES: Miembros

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
an_ES: Memoria excedida. Por favor, preba con unatro fichero mas chicot.

en: Menu
an_ES: Menú

en: Menu Item
an_ES: Elemento d'o menú

en: Menu Location
an_ES: Ubicación de menú

en: Menu Locations
an_ES: Ubicacions de menús

en: Menu Management
an_ES: Chestión de menús

en: Menu Name
an_ES: Nombre d'o menú

en: Menu Options
an_ES: Opcions d'o menú

en: Menu Settings
an_ES: Achustes d'o menú

en: Menu created
an_ES: Menú creyau

en: Menu deleted
an_ES: Menú borrau

en: Menu item added
an_ES: Elemento de menú anyadiu

en: Menu item deleted
an_ES: Elemento de menú borrau

en: Menu item is now a sub-item
an_ES: L'elemento de menú ye agora un subelemento

en: Menu item moved down
an_ES: Elemento de menú baixau

en: Menu item moved out of submenu
an_ES: Elemento de menú quitau difuera d'o submenú

en: Menu item moved to the top
an_ES: Elemento d'o menú moviu a la parte superior

en: Menu item moved up
an_ES: Elemento de menú puyau

en: Menu item removed
an_ES: Elemento d'o menú eliminau

en: Menu items do not support trashing. Set '%s' to delete.
an_ES: Los elementos d'o menú no se pueden ninviar a la papelera. Estableix «%s» pa borrar-los.

en: Menu locations updated.
an_ES: Ubicacions de menú actualizadas.

en: Menu order
an_ES: Orden d'o menú

en: Menu structure
an_ES: Estructura d'o menú

en: Menus
an_ES: Menús

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme or in <a href="%s">widget areas</a> by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget.
an_ES: Los menús se pueden amostrar en puestos definius per lo tema u en as <a href="%s">arias de widgets</a> anyadindo un widget «Menú personalizau».

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme, even used in sidebars by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget on the <a href="%1$s">Widgets</a> screen. If your theme does not support the navigation menus feature (the default themes, %2$s and %3$s, do), you can learn about adding this support by following the documentation link to the side.
an_ES: Los menús se pueden amostrar en as ubicacions definidas per lo tuyo tema u mesmo usar-se en as barras laterals anyadindo un widget de «Menú de navegación» en a pantalla de <a href="%1$s">widgets</a>. Si lo tuyo tema no ye compatible con a caracteristica de menús de navegación (los temas per defecto %2$s y %3$s sí que lo son), puetz aprender a anyadir esta compatibilidat seguindo lo vinclo d'a documantación d'o lateral.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme.
an_ES: Los menús se pueden amostrar en ubicacions definidas per lo tuyo tema.

en: Menus do not support trashing. Set '%s' to delete.
an_ES: Los menús no se pueden ninviar a la papelera. Estableix «%s» pa borrar-los.

en: Merge table cells
an_ES: Combinar celdas

en: Merida
an_ES: Mérida

en: Meridian
an_ES: Meridiano

en: Meta fields.
an_ES: Campos meta.

en: Metadata
an_ES: Metadatos

en: Method '%s' not implemented. Must be overridden in subclass.
an_ES: Lo metodo «%s» no ha estau implementau. Ha d'estar sobrescrito en a subclase.

en: Mexico City
an_ES: Ciudat de Mexico

en: Microformats
an_ES: Microformatos

en: Middle
an_ES: En o meyo

en: Midnight
an_ES: Medianoche

en: Millimeters (mm)
an_ES: Milímetros (mm)

en: Minimum height of cover
an_ES: Altura minima d'o fondo

en: Minimum required version of PHP.
an_ES: Versión minima necesaria de PHP.

en: Minimum required version of WordPress.
an_ES: Versión minima requerida de WordPress.

en: Minute
an_ES: Menuto

en: Minutes
an_ES: Menutos

en: Missed schedule
an_ES: Programación perdida

en: Missing Attachment
an_ES: Falta o fichero

en: Missing Widgets
an_ES: Widgets perdius

en: Missing a temporary folder.
an_ES: Falta un directorio temporal.

en: Missing email address.
an_ES: Falta l'adreza de correu electronico.

en: Missing eraser index.
an_ES: Indiz d'o borrador no disponible.

en: Missing exporter index.
an_ES: Indiz d'o exportador no disponible.

[ctx: Missing menu name.]
en: (unnamed)
an_ES: (sin nombre)

en: Missing page index.
an_ES: Indiz de pachina no disponible.

en: Missing parameter(s): %s
an_ES: Parametro(s) que falta(n): %s

en: Missing request ID.
an_ES: Falta l'ID d'a solicitut.

en: Mission complete. Message %s deleted.
an_ES: Misión completa. Lo mensache %s ha estau borrau.

en: Mixed
an_ES: Mixto

en: Mobile
an_ES: Mobil

en: Moderate Comment
an_ES: Comentario moderau

en: Moderating Comments
an_ES: Amoderar comentarios

en: Mogadishu
an_ES: Mogadiscio

en: Mon
an_ES: Lun

en: Monaco
an_ES: Múnegu

en: Monday
an_ES: Luns

[ctx: Monday initial]
en: M
an_ES: L

en: MonsterID (Generated)
an_ES: MonsterID (autogenerado)

en: Mont Blanc appears—still, snowy, and serene.
an_ES: Lo Mont Blanc amaneixe—quieto, nevau y sereno.

en: Month
an_ES: Mes

en: Month and name
an_ES: Mes y nombre

en: More
an_ES: Mas

en: More Details
an_ES: Mas detalles

en: More information about %s
an_ES: Mas información sobre %s

en: More options
an_ES: Mas opcions

en: Moscow
an_ES: Moscú

en: Most Recent
an_ES: Mas recient

en: Movable Type and TypePad
an_ES: Movable Type y TypePad

en: Move
an_ES: Mover

en: Move %1$s block from position %2$d down to position %3$d
an_ES: Mueve %1$s bloque d'a posición %2$d a la posición %3$d

en: Move %1$s block from position %2$d left to position %3$d
an_ES: Mover lo bloque %1$s dende la posición %2$d a la zurda a la posición %3$d

en: Move %s box down
an_ES: Mover la caixa %s abaixo

en: Move %s box up
an_ES: Mover la caixa %s alto

en: Move &#8220;%s&#8221; to the Trash
an_ES: Mover ￂﾫ%sￂﾻ a la papelera

en: Move down
an_ES: Baixar

en: Move down one
an_ES: Mover un abaixo

en: Move image backward
an_ES: Mover la imachen enta zaga

en: Move image forward
an_ES: Mover la imachen enta debant

en: Move left
an_ES: Mover a la zurda

en: Move one level down
an_ES: Mover a un libel inferior

en: Move one level up
an_ES: Mover a un libel superior

en: Move out from under %s
an_ES: Quitar-lo de debaixo de %s

en: Move right
an_ES: Mover a la dreita

en: Move the selected block(s) down.
an_ES: Mover lo/los bloque(s) triau(s) abaixo.

en: Move this comment to the Trash
an_ES: Mover este comentario a la papelera

en: Move to Trash
an_ES: Mover a la papelera

en: Move to another area&hellip;
an_ES: Mover a unatro puesto &hellip;

en: Move to the top
an_ES: Mover a la primera posición

en: Move to trash
an_ES: Mover a la papelera

en: Move to widget area
an_ES: Mover a l'aria de widgets

en: Move under %s
an_ES: Mover dezaga de %s

en: Move up
an_ES: Puyar

en: Move up one
an_ES: Mover un alto

[ctx: Move widget]
en: Move
an_ES: Mover

en: Moved "%s" to clipboard.
an_ES: «%s» moviu a lo portafuellas.

en: Moved %d block to clipboard. | Moved %d blocks to clipboard.
an_ES[0]: S'ha moviu %d bloque a lo portafuellas.
an_ES[1]: S'han moviu %d bloques a lo portafuellas.

en: Multiple selected blocks
an_ES: Multiples bloques triaus

en: Multisite support is not enabled.
an_ES: O suporte multisitio no ye activau.

en: Must Use Plugins
an_ES: Plugins imprescindibles

en: Mute
an_ES: Silenciar

en: My Network
an_ES: Lo mío ret

en: My Site
an_ES: O mío puesto

en: My Sites
an_ES: Os míos puestos

en: Mystery Person
an_ES: Persona misteriosa

en: Nam risus massa, ullamcorper consectetur eros fermentum, porta aliquet ligula. Sed vel mauris nec enim.
an_ES: A peich amatomaa apetecan a wan d'a pradera va usté muito cargadoo per la gloria d'a mía mai ye la coseta muito malar condemor.

en: Name
an_ES: Nombre

en: Name and create your new %s
an_ES: Nombra y creya la tuya nueva aria de %s

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
an_ES: HTML

[ctx: Name of link anchor (TinyMCE)]
en: Name
an_ES: Nombre

en: Name:
an_ES: Nombre:

en: Namespace must not start or end with a slash.
an_ES: Lo namespace no ha d'empecipiar u acabar con una barra inclinada.

en: Nav menu locations must be strings.
an_ES: Las ubicacions d'o menú de navegación han d'estar cadenas.

en: Navigate to the previous view
an_ES: Navegar a la vista anterior

en: Navigation
an_ES: Navegación

en: Navigation Label
an_ES: Etiqueta de navegación

en: Navigation Menu
an_ES: Menú de Navegación

en: Navigation Menu Item
an_ES: Elemento d'o menú de navegación

en: Navigation Menu Items
an_ES: Elementos d'o menú de navegación

en: Navigation Menu archives
an_ES: Fichers de menús de navegación

en: Navigation Menu successfully created.
an_ES: Menú de navegación creyau correctament.

en: Navigation Menus
an_ES: Menús de navegación

en: Navigation Menus list
an_ES: Lista de menús de navegación

en: Navigation Menus list navigation
an_ES: Navegación per la lista de menús de navegación

en: Navigation block setup options ready.
an_ES: Listas las opcions de configuración d'o bloque de navegación.

en: Navigation link text
an_ES: Texto d'o vinclo de navegación

en: Navigation menus that can be inserted into your site.
an_ES: Menús de navegación que se pueden ficar en o tuyo puesto.

en: Need help putting together your new Privacy Policy page? <a href="%1$s" %2$s>Check out our privacy policy guide%3$s</a> for recommendations on what content to include, along with policies suggested by your plugins and theme.
an_ES: Amenestes aduya pa crear la tuya nueva pachina d'a politica de privacidat? <a href="%1$s" %2$s>Chita un vistazo a nuestra guía d'a politica de privacidat%3$s</a> con recomendacions sobre qué conteniu incluyir, amás de politicas sucheridas per las tuyas plugins y tema.

en: Need help putting together your new Privacy Policy page? Check out our guide for recommendations on what content to include, along with policies suggested by your plugins and theme.
an_ES: Amenestes aduya pa crear la tuya nueva pachina de politica de privacidat? Chita un vistazo a nuestra guía pa obtener recomendacions sobre qué conteniu incluyir, amás d'as politicas sucheridas per las tuyas plugins y tema.

en: Need help? Use the Help tab above the screen title.
an_ES: Amenestes aduya? Usa la pestanya d'aduya en a parte superior d'o titol d'a pantalla.

en: Need more help? <a href="%1$s">Read the support article on %2$s</a>.
an_ES: Necesitas mas aduya? <a href="%1$s">Lee l'articlo de suporte sobre %2$s</a>.

en: Nested widgets.
an_ES: Widgets anidados.

en: Network Admin
an_ES: Administrador d'o ret

en: Network Admin Email
an_ES: Correu electronico de l'administrador d'o ret

en: Network Admin: %s
an_ES: Administrador d'o ret: %s

en: Network Enable %s
an_ES: Activar pa lo ret %s

en: Network Settings
an_ES: Achustes d'o ret

en: Network count
an_ES: Cantidat de retz

en: Network functions are disabled.
an_ES: As funcions de ret son desactivadas.

en: Network only plugin must be network activated.
an_ES: Un plugin nomás pa lo ret ha d'activar-se pa lo ret.

en: Never
an_ES: Nunca

en: New %1$s Site: %2$s
an_ES: Nuevo puesto web en %1$s: %2$s

en: New %1$s User: %2$s
an_ES: Nuevo %1$s usuario: %2$s

en: New Application Password Name
an_ES: Nombre d'a nueva clau de l'aplicación

en: New Category Name
an_ES: Nombre d'a nueva categoría

en: New Changeset
an_ES: Nuevo grupo de cambios

en: New Custom HTML Widget
an_ES: Nuevo widget de HTML personalizau

en: New Link Category Name
an_ES: Nuevo nombre de categoría de vinclos

en: New Menu
an_ES: Nuevo menú

en: New Navigation Menu
an_ES: Nuevo menú de navegación

en: New Page
an_ES: Nueva pachina

en: New Password
an_ES: Nueva clau

en: New Post
an_ES: Nueva dentrada

en: New Site Registration: %s
an_ES: Nuevo puesto web rechistrau: %s

en: New Site: %1$s
    URL: %2$s
    Remote IP address: %3$s
    
    Disable these notifications: %4$s
an_ES: Nuevo puesto: %1$s
    URL: %2$s
    Adreza IP remota: %3$s
    
    Desactivar estes avisos: %4$s

en: New Tag Name
an_ES: Nombre d'a nueva etiqueta

en: New Template
an_ES: Nueva plantilla

en: New Template Part
an_ES: Nueva parte de plantilla

en: New User Default Role
an_ES: Perfil predeterminau ta nuevos usuarios

en: New User Registration: %s
an_ES: Nuevo rechistro d'usuario: %s

en: New User: %1$s
    Remote IP address: %2$s
    
    Disable these notifications: %3$s
an_ES: Nuevo usuario: %1$s
    Adreza IP remota: %2$s
    
    Desactivar estes avisos: %3$s

en: New WordPress Site
an_ES: Nuevo puesto de WordPress

en: New York
an_ES: Nueva York

en: New category name
an_ES: Nombre nueva categoría

en: New comment on your post "%s"
an_ES: Nuevo comentario en a tuya dentrada «%s»

en: New dimensions:
an_ES: Nuevas dimensions:

en: New document
an_ES: Nuevo documento

en: New page title
an_ES: Titol d'a nueva pachina

en: New password
an_ES: Nueva clau

en: New pingback on your post "%s"
an_ES: Nuevo pingback en a tuya dentrada «%s»

en: New site created by %1$s
    
    Address: %2$s
    Name: %3$s
an_ES: Nuevo puesto creyau per %1$s
    
    Adreza: %2$s
    Nombre: %3$s

[ctx: New site notification email subject]
en: [%1$s] Activate %2$s
an_ES: [%1$s] Activar %2$s

en: New theme activated.
an_ES: Nuevo tema activau.

en: New to block themes and styling your site?
an_ES: Yes nuevo con os temas de bloques y aplicando estilos a lo tuyo puesto?

en: New to the block editor? Want to learn more about using it?
an_ES: Nuevo en o editor de bloques? Quiers aprender mas sobre cómo usar-lo?

en: New trackback on your post "%s"
an_ES: Nuevo trackback en a tuya dentrada «%s»

en: New user created.
an_ES: Nuevo usuario creyau.

[ctx: New user notification email subject]
en: [%1$s] Activate %2$s
an_ES: [%1$s] Activar a %2$s

en: New user registration on your site %s:
an_ES: Rechistrau un nuevo usuario en o tuyo puesto web %s:

en: New users are automatically assigned a password, which they can change after logging in. You can view or edit the assigned password by clicking the Show Password button. The username cannot be changed once the user has been added.
an_ES: A los usuarios nuevos se les asigna automaticament una clau, que pueden cambiar dimpués d'acceder. Puetz veyer u modificar la clau asignada fendo clic en o botón d'Amostrar clau. Lo nombre d'usuario no se puede cambiar una vegada que s'ha anyadiu l'usuario.

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain their password. Check the box if you do not want the user to receive a welcome email.
an_ES: Os nuevos usuarios recibirán un correu electronico fendo-les saber que han estau adhibius como usuarios d'o tuyo puesto. Iste correu electronico contendrá tamién a suya clau. Marca a caixeta si no deseyas que l'usuario reciba un mensache de bienvenida.

en: New version available.
an_ES: Nueva versión disponible.

en: New version available. %s
an_ES: Nueva versión disponible. %s

en: New version available. <button class="button-link" type="button">Update now</button>
an_ES: Nueva versión disponible. <button class="button-link" type="button">Actualizar agora</button>

en: New window
an_ES: Nueva finestra

en: Newer Comments
an_ES: Comentarios siguients

en: Newer Comments &raquo;
an_ES: Zaguers comentarios »

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
an_ES: Comentarios mas nuevos <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Newer comments
an_ES: Comentarios siguients

en: Newer comments page link
an_ES: Vinclo a la pachina de comentarios siguients

en: Newer posts
an_ES: Dentradas siguients

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
an_ES: Dentradas mas nuevas <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: News
an_ES: Noticias

en: Next
an_ES: Siguient

en: Next &gt;
an_ES: Siguient &gt;

en: Next &raquo;
an_ES: Dentradas siguients »

en: Next &rarr;
an_ES: Siguient &rarr;

en: Next Page
an_ES: Pachina siguient

en: Next Page &raquo;
an_ES: Pachina siguient »

en: Next Post
an_ES: Dentrada siguient

en: Next page
an_ES: Pachina siguient

en: Next page link
an_ES: Vinclo a la pachina siguient

en: Next pattern
an_ES: Siguient patrón

en: Next steps
an_ES: Siguients pasos

en: Next theme
an_ES: Siguient tema

en: Nicename may not be longer than 50 characters.
an_ES: Lo slug d'usuario no puede contener mas de 50 caracters.

en: Nickname
an_ES: Alias

en: No %1$s was set in the arguments array for the "%2$s" sidebar. Defaulting to "%3$s". Manually set the %1$s to "%3$s" to silence this notice and keep existing sidebar content.
an_ES: No s'ha definiu l'id %1$s pa la barra lateral «%2$s». Usando per defecto «%3$s». Estableix manualment l'id %1$s a «%3$s» pa silenciar este mensache y mantener lo conteniu actual d'a barra lateral.

en: No Comments
an_ES: No i hai comentarios

en: No Comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
an_ES: No i hai comentarios<span class="screen-reader-text"> en %s</span>

en: No Content-Disposition supplied.
an_ES: No s'ha facilitau la disposición de conteniu.

en: No Navigation Menu found in Trash.
an_ES: No s'ha trobau garra menú de navegación en a papelera.

en: No Navigation Menu found.
an_ES: No s'ha trobau garra menú de navegación.

en: No PHP sessions detected
an_ES: No s'han detectau sesions PHP

en: No Title
an_ES: Sin titol

en: No activity yet!
an_ES: Encara no i hai actividat!

en: No alignment
an_ES: Sin aliniación

en: No approved comments
an_ES: No i hai garra comentario aprebau

en: No archives to show.
an_ES: No i hai fichers que amostrar.

en: No audio selected
an_ES: Garra audio triau

en: No blocks found.
an_ES: No s'han trobau bloques.

en: No button
an_ES: Sin botón

en: No categories
an_ES: Garra categoría

en: No categories found.
an_ES: No s'han trobau categorías.

en: No changes saved yet, so there is nothing to trash.
an_ES: Encara no s'han alzau cambios, no i hai cosa que ninviar a la papelera.

en: No changeset found to take over
an_ES: No s'han trobau grupos de cambios pa prener posesión

en: No changesets found in Trash.
an_ES: No s'han trobau grupos de cambios en a papelera.

en: No changesets found.
an_ES: No s'han trobau grupos de cambios.

en: No color
an_ES: Sin color

en: No comments
an_ES: No i hai comentarios

en: No comments awaiting moderation.
an_ES: No i hai comentarios asperando moderación.

en: No comments found in Trash.
an_ES: No s'han trobau comentarios en a papelera.

en: No comments found.
an_ES: Sin comentarios.

en: No comments to show.
an_ES: No i hai comentarios que amostrar.

en: No comments yet.
an_ES: No i hai comentarios encara.

en: No cookie present.
an_ES: No i hai garra cookie.

en: No data supplied.
an_ES: No s'han suministrado datos.

en: No description
an_ES: Sin descripción

en: No editor could be selected.
an_ES: No s'ha puesto triar garra editor.

en: No file selected
an_ES: No s'ha triau garra fichero

en: No file was uploaded.
an_ES: No s'ha puyau garra fichero.

en: No global styles config exist with that id.
an_ES: No existe garra configuración d'estilos globals con ixe id.

en: No image selected
an_ES: No i hai imachens triadas

en: No image set
an_ES: No s'ha definiu garra imachen

en: No images selected
an_ES: No s'han triau imachens

en: No importers are available.
an_ES: No i hai importadores disponibles.

en: No information yet&hellip;
an_ES: Encara no i hai información...

en: No items
an_ES: No i hai elementos

en: No items found.
an_ES: No s'han trobau elementos.

en: No items.
an_ES: Sin elementos.

en: No links found.
an_ES: No se troboron vinclos.

en: No logo selected
an_ES: No s'ha triau un logotipo

en: No matching template found
an_ES: No s'han trobau plantillas que coincidan

en: No matching template found.
an_ES: No s'han trobau plantillas que coincidan.

en: No media files found in Trash.
an_ES: No i hai fichers de medios en a papelera.

en: No media files found.
an_ES: No se troboron fichers de medios.

en: No media items found.
an_ES: No s'han trobau fichers de medios.

en: No media items found. Try a different search.
an_ES: No s'han trobau elementos de medios. Preba con una busqueda diferent.

en: No media selected
an_ES: No s'ha triau garra fichero de medios

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
an_ES: Encara no s'han creyau menús. <a href="%s">Creya-ne belún</a>

en: No pages found in Trash.
an_ES: No s'ha trobau garra pachina en a vasuera.

en: No pages found.
an_ES: No s'ha trobau garra pachina.

en: No pending comments
an_ES: No i hai comentarios pendients

en: No permalink structure set
an_ES: Estructura de vinclo permanent no establida

en: No plugin specified.
an_ES: No s'ha especificau garra plugin.

en: No plugins found.
an_ES: No se troboron plugins.

en: No posts found in Trash.
an_ES: No s'ha trobau garra dentrada en a vasuera.

en: No posts found.
an_ES: No s'ha trobau dentradas.

en: No preview available.
an_ES: Vista previa no disponible.

en: No published posts found.
an_ES: No s'han trobau dentradas publicadas.

en: No results
an_ES: No i hai resultaus.

en: No results found
an_ES: No s'han trobau resultaus.

en: No results found.
an_ES: No s'ha trobau resultaus.

en: No results.
an_ES: No i hai resultaus.

en: No role
an_ES: Sin perfil

en: No route was found matching the URL and request method.
an_ES: No s'ha trobau garra rota que coincida con a URL y lo metodo d'a solicitut.

en: No scheduled events exist on this site.
an_ES: No i hai eventos programados en este puesto.

en: No search term specified. Showing recent items.
an_ES: No s'ha indicau garra termin de busca. S'amostrarán
    os obchectos mas recients.

en: No selected font appearance
an_ES: No s'ha triau garra apariencia de fuent

en: No selection
an_ES: No s'ha triau cosa

en: No sidebar exists with that id.
an_ES: No existe una barra lateral con ixe ID.

en: No sites found.
an_ES: No se troboron puestos.

en: No tags
an_ES: Sin etiquetas

en: No tags found.
an_ES: No s'han trobau etiquetas.

en: No template parts found in Trash.
an_ES: No s'han trobau partes de plantilla en a papelera.

en: No template parts found.
an_ES: No s'han trobau partes de plantilla.

en: No templates exist with that id.
an_ES: No existe garra plantilla con ixe id.

en: No templates found.
an_ES: No s'han trobau plantillas.

en: No thanks, do not remind me again
an_ES: No gracias, no me lo recuerdes de nuevo

en: No theme is defined for this template.
an_ES: No s'ha definiu garra tema pa esta plantilla.

en: No theme specified.
an_ES: No s'ha especificau garra tema.

en: No themes are currently available.
an_ES: No i hai garra tema disponible.

en: No themes found.
an_ES: No s'han trobau temas.

en: No themes found. Try a different search, or %s.
an_ES: No s'han trobau temas. Preba unatra busqueda u %s.

en: No themes found. Try a different search.
an_ES: No s'han trobau temas. Preba una busqueda diferent.

en: No title
an_ES: Sin titol

en: No valid plugins were found.
an_ES: No se troboron plugins.

en: No version control systems were detected.
an_ES: No s'han detectau sistemas de control de versions.

en: No version or author information is available.
an_ES: La información d'a versión u de l'autor no ye disponible.

en: No video selected
an_ES: No s'ha triau garra video

en: No widget was found with that id.
an_ES: No s'ha trobau garra widget con ixe id.

en: No widgets found.
an_ES: No s'han trobau widgets.

en: No, I do not approve of this connection
an_ES: No, no aprebo esta connexión

en: Non-existent changeset UUID.
an_ES: Grupo de cambios UUID no existent.

en: Nonbreaking space
an_ES: Espacio sin blinco

en: None
an_ES: Garra

en: North
an_ES: Norte

en: North Dakota
an_ES: Dakota d'o Norte

en: Norwegian
an_ES: Noruego

en: Not Found
an_ES: No trobau

en: Not Sticky
an_ES: No ye fixa

en: Not available
an_ES: No disponible

en: Not enough data to create this user.
an_ES: No i hai datos suficients pa creyar a este usuario.

en: Not enough space to upload. %s KB needed.
an_ES: No i hai suficient espacio pa la puyada. Son necesarios %s KB.

en: Not set
an_ES: No establiu

en: Not writable
an_ES: No editable

en: Note that even when set to discourage search engines, your site is still visible on the web and not all search engines adhere to this directive.
an_ES: Tiene en cuenta que, mesmo quan ye establiu que se disuada a los motors de busqueda, lo tuyo puesto sigue estando visible en a web y no totz los motors de busqueda se adhieren a esta directiva.

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
an_ES: Se retalla a imachen fendo clic en a mesma (l'icono de retalle ya será seleccionau) y arrocegando o marcho de retalle dica an se deseye. Ta fixar-la, fe clic en alzar.

en: Note:
an_ES: Nota:

en: Note: As this tool only gathers data from WordPress and participating plugins, you may need to do more to comply with erasure requests. For example, you are also responsible for ensuring that data collected by or stored with the 3rd party services your organization uses gets deleted.
an_ES: Nota: Como esta ferramienta nomás replega datos de WordPress y d'os plugins incluyius, puede que haigas de fer bella cosa mas pa complir con as solicitutz de borrau. Per eixemplo, tamién yes responsable d'asegurar que sían borraus los datos recopilados u almagazenaus per los servicios de tercers que usa la tuya organización.

en: Note: Most phone and tablet browsers won't display embedded PDFs.
an_ES: Nota: La mayoría d'os navegadors de telefonos y tabletas no amostrarán los PDF incrustados.

en: Note: Neither of these options blocks access to your site &mdash; it is up to search engines to honor your request.
an_ES: Nota: garra d'istas opcions bloquea l'acceso a o tuyo puesto &mdash; os motors de busca podrán u no respectar a tuya petición.

en: Note: Since this tool only gathers data from WordPress and participating plugins, you may need to do more to comply with export requests. For example, you should also send the requester some of the data collected from or stored with the 3rd party services your organization uses.
an_ES: Nota: Dau que esta ferramienta solo recopila datos de WordPress y d'os plugins incluyius, puede que haigas de fer bella cosa mas pa complir con as solicitutz d'exportación. Per eixemplo, tamién habrías de ninviar a lo solicitante beluns d'os datos replegaus u almagazenaus per los servicios de tercers que usa la tuya organización.

en: Notes
an_ES: Notas

en: Nothing to save, the image has not changed.
an_ES: Brenca que alzar, a imachen no ha cambiau.

en: Notice:
an_ES: Aviso:

en: Notifications
an_ES: Avisos

en: November
an_ES: noviembre

en: Number of Themes found: %d
an_ES: Numero de temas trobaus: %d

en: Number of URLs in this XML Sitemap: %s.
an_ES: Numero de URLs en este mapa d'o puesto XML: %s.

en: Number of comments to show:
an_ES: Numero de comentarios a amostrar:

en: Number of items found: %d
an_ES: Numero d'elementos trobaus: %d

en: Number of items per page:
an_ES: Numero d'elementos per pachina:

en: Number of links to show:
an_ES: Numero de vinclos t'amostrar

en: Number of media items found: %d
an_ES: Numero d'elementos de medios trobaus: %d

en: Number of posts to show:
an_ES: Numero de dentradas a amostrar:

en: Number of published posts for the term.
an_ES: Numero de dentradas publicadas con o termin.

en: Number of widgets found: %d
an_ES: Numero de widgets trobaus: %d

[ctx: Number/count of items]
en: Count
an_ES: Cantidat

en: Numbered list
an_ES: Lista numerada

en: Numeric
an_ES: Numerico

en: OK
an_ES: Acceptar

en: Object subtype.
an_ES: Subtipo d'obchecto.

en: Object type.
an_ES: Tipo d'obchecto.

en: October
an_ES: octubre

en: Off
an_ES: Desactivau

en: Offset the result set by a specific number of items.
an_ES: Desplazar lo conchunto de resultaus un numero especifico d'elementos.

en: Older Comments
an_ES: Comentarios anteriors

en: Older comments
an_ES: Comentarios anteriors

en: Older comments page link
an_ES: Vinclo a la pachina de comentarios anteriors

en: Older posts
an_ES: Dentradas anteriors

en: On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?
an_ES: En qualques sistemas, lo nombre d'a tuya base de datos tiene lo prefixo d'o tuyo nombre d'usuario, per lo que sería bella cosa como <code>nombreusuario_%1$s</code>. Podría estar ixe lo problema?

en: Once Daily
an_ES: Cada día

en: Once Hourly
an_ES: Cada hora

en: Once Weekly
an_ES: Una vegada a la semana

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
an_ES: Una vegada chenerau, o tuyo fichero WXR puede estar importau por unatro puesto WordPress u por unatra plataforma de blogs que pueda accedir a iste formato.

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
an_ES: Una vegada que has alzau o fichero descargau, puetz utilizar a función d'importar-lo en unatra instalación de WordPress ta importar o conteniu d'iste puesto.

en: One Column
an_ES: Una columna

en: One column
an_ES: Una columna

en: One of the hardest things to do in technology is disrupt yourself.
an_ES: Una d'as cosetas mas dificils de fer en tecnolochía ye reinventarte.

en: One of the plugins is invalid.
an_ES: Un d'os plugins no ye valido.

en: One of the selected users is not a member of this site.
an_ES: Un d'os usuarios triaus no ye miembro d'este puesto.

en: One or more plugins failed to load properly.
an_ES: Un u mas plugins no han cargau correctament.

en: One or more recommended modules are missing
an_ES: Faltan un u mas modulos recomendaus

en: One or more required modules are missing
an_ES: Faltan un u mas modulos necesarios

en: One or more themes failed to load properly.
an_ES: Un u mas temas no s'han cargau correctament.

en: One response
an_ES: Una respuesta

en: One response to %s
an_ES: Una respuesta a %s

en: One.
an_ES: Un.

en: Only
an_ES: Nomás

en: Only %1$s or %2$s files may be used for header video. Please convert your video file and try again, or, upload your video to YouTube and link it with the option below.
an_ES: Nomás se pueden usar fichers %1$s u %2$s pa lo video d'o capitero. Per favor, convierte lo tuyo video y intenta-lo de nuevo u puya lo tuyo video a YouTube y enlaza-lo con a opción d'abaixo.

en: Only UUID V4 is supported at this time.
an_ES: En este momento solo ye compatible con UUID V4.

en: Oops! That embed cannot be found.
an_ES: Vaiga! No se puede trobar ixe incrustado.

en: Open Colors Selector
an_ES: Ubrir lo selector de color

en: Open List View
an_ES: Ubrir vista de lista

en: Open Media Library
an_ES: Ubrir la biblioteca de medios

en: Open link in a new tab
an_ES: Ubrir lo vinclo en una pestanya nueva

en: Open links in new tab
an_ES: Ubrir los vinclos en una nueva pestanya

en: Open menu
an_ES: Ubrir lo menú

en: Open on click
an_ES: Ubrir en fer clic

en: Open save panel
an_ES: Ubrir lo panel pa alzar

en: Open sharing dialog
an_ES: Ubrir la finestra de compartir

en: Open site editor
an_ES: Ubrir lo editor d'o puesto

en: Open the Customizer
an_ES: Ubrir lo personalizador

en: Optional
an_ES: Opcional

en: Optional placeholder text
an_ES: Texto opcional pa lo marcador de posición

en: Optional placeholder…
an_ES: Marcador de posición opcional…

en: Options
an_ES: Opcions

en: Options saved.
an_ES: Opcions alzadas.

en: Or link to existing content
an_ES: U enlaza con contenius ya existents

en: Or, enter a YouTube URL:
an_ES: U introduz una URL de YouTube:

en: Orange
an_ES: Narancha

en: Order
an_ES: Orden

en: Order by
an_ES: Ordenar per

en: Order images by:
an_ES: Ordenar imachens por:

en: Order sort attribute ascending or descending.
an_ES: Orden de clasificación d'atributos ascendent u descendent.

en: Order:
an_ES: Orden:

en: Ordered
an_ES: Ordenada

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
an_ES: Organizar os míos fichers puyaus en carpetas basadas en mes y anyo

en: Original
an_ES: Orichinal

[ctx: Original Size]
en: Original
an_ES: Orichinal

en: Original dimensions %s
an_ES: Dimensions orichinals %s

en: Original image:
an_ES: Imachen orichinal:

en: Original: %s
an_ES: Orichinal: %s

en: Other WordPress News
an_ES: Atras noticias sobre WordPress

en: Other comment settings
an_ES: Atros achustes de comentarios

en: Other user roles have been changed.
an_ES: S'han cambiau os perfils d'os atros usuarios.

en: Other users have been deleted.
an_ES: S'han eliminau os atros usuarios.

en: Other users have been removed.
an_ES: Atros usuarios han estau eliminaus.

en: Our website address is: %s.
an_ES: L'adreza de nuestra web ye: %s.

en: Out from under %s
an_ES: Quitar de debaixo de %s

en: Outdated SQL server
an_ES: Servidor SQL antiquau

en: Outdent a list by pressing <kbd>backspace</kbd> at the beginning of a line.
an_ES: Saca la sangría d'una lista pretando la tecla <kbd>retroceso</kbd> a lo prencipio d'una linia.

en: Overlay Menu
an_ES: Superposición d'o menú

en: Overview
an_ES: Vista previa

en: PDF embed
an_ES: PDF incrustado

en: PDF settings
an_ES: Achustes de PDF

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
an_ES: PG &#8212; Posiblement ofensivo, normalment ta mayors de 13 anyos

en: PHP Default Timezone
an_ES: Zona horaria per defecto de PHP

en: PHP Extensions
an_ES: Extensions PHP

en: PHP Sessions
an_ES: Sesions PHP

en: PHP Update Recommended
an_ES: Actualización recomendada de PHP

en: PHP Version
an_ES: Versión PHP

en: PHP default timezone is invalid
an_ES: La zona horaria per defecto de PHP no ye valida

en: PHP default timezone is valid
an_ES: La zona horaria per defecto de PHP ye valida

en: PHP default timezone was changed after WordPress loading by a %s function call. This interferes with correct calculations of dates and times.
an_ES: La zona horaria per defecto de PHP ha cambiau dimpués de cargar WordPress per una gritada d'a función %s. Esto interfiere con os calculos correctos de calendatas y horas.

en: PHP default timezone was configured by WordPress on loading. This is necessary for correct calculations of dates and times.
an_ES: La zona horaria per defecto de PHP ha estau configurada en cargar WordPress. Esto ye necesario pa los calculos correctos de calendatas y horas.

en: PHP memory limit
an_ES: Limite de memoria PHP

en: PHP memory limit (only for admin screens)
an_ES: Limite de memoria PHP (nomás pa las pantallas d'administración)

en: PHP modules perform most of the tasks on the server that make your site run. Any changes to these must be made by your server administrator.
an_ES: Los modulos PHP realizan la mayoría d'as fayenas en o servidor que fan que lo tuyo puesto funcione. Qualsequier cambio en ells habría de fer-lo l'administrador d'o tuyo servidor.

en: PHP sessions created by a %1$s function call may interfere with REST API and loopback requests. An active session should be closed by %2$s before making any HTTP requests.
an_ES: Las sesions PHP creadas per una la clamada a la función %1$s pueden interferir con a API REST y las solicitutz de retorno. Una sesión activa habría d'estar zarrada per %2$s antes de fer qualsequier solicitut HTTP.

en: PHP time limit
an_ES: Limite de tiempo de PHP

en: PHP version
an_ES: Versión de PHP

en: PHP version %s
an_ES: PHP versión %s

en: PHP's XML extension is not available. Please contact your hosting provider to enable PHP's XML extension.
an_ES: La extensión XML de PHP no ye disponible. Per favor, contacta con o tuyo furnidor d'aloch pa activar la extensión XML de PHP.

en: Pacific
an_ES: Pacifico

en: Padding
an_ES: Farciu

en: Page
an_ES: Pachina

en: Page %1$d of %2$d
an_ES: Pachina %1$d de %2$d

en: Page %s
an_ES: Pachina %s

en: Page Archives
an_ES: Fichers de pachinas

en: Page Attributes
an_ES: Atributos de pachina

en: Page ID
an_ES: ID d'a pachina

en: Page IDs, separated by commas.
an_ES: IDs de pachina, deseparaus por comas.

en: Page List: Cannot retrieve Pages.
an_ES: Lista de pachinas: No se pueden recuperar las pachinas.

en: Page attributes
an_ES: Atributos d'a pachina

en: Page break
an_ES: Blinco de pachina

en: Page draft updated.
an_ES: Borrador de pachina actualizau.

en: Page index cannot be less than one.
an_ES: L'indiz de pachina no puede estar menor que un.

en: Page not found
an_ES: No s'ha trobau a pachina

en: Page on front
an_ES: Pachina en a portiada

en: Page order
an_ES: Orden d'a pachina

en: Page published privately.
an_ES: Pachina publicada de forma privada.

en: Page published.
an_ES: Pachina publicada.

en: Page restored to revision from %s.
an_ES: Pachina restaurada a revisión lo %s.

en: Page reverted to draft.
an_ES: Pachina tornada a borrador.

en: Page saved.
an_ES: Pachina alzada.

en: Page scheduled for: %s.
an_ES: Pachina programada pa: %s

en: Page scheduled.
an_ES: Pachina programada.

en: Page submitted.
an_ES: Pachina ninviada.

en: Page title
an_ES: Titol d'a pachina

en: Page updated.
an_ES: Pachina actualizada.

en: Pages
an_ES: Pachinas

en: Pages are similar to posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest pages under other pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of pages.
an_ES: As pachinas son semellants a os articlos en que tienen un titol, cuerpo y metadatos asociaus. Son diferents en que no son parte d'a corrient cronolochica d'o blog, estando una especie d'articlos permanents. 
    As pachinas no son categorizadas u etiquetadas, pero pueden tener hierarquía. Puetz anidar pachinas baixo atras pachinas fendo que una sía &#8220;Pai&#8221; d'unatra, creyando asinas grupos de pachinas.

en: Pages list
an_ES: Lista de pachinas

en: Pages list navigation
an_ES: Navegación per lo listau de pachinas

en: Pages:
an_ES: Pachinas:

en: Pagination
an_ES: Pachinación

en: Palette
an_ES: Paleta

en: Panama
an_ES: Panamña

en: Paragraph
an_ES: Paragrafo

en: Parent
an_ES: Superior

en: Parent Category
an_ES: Categoría superior

en: Parent Category:
an_ES: Categoría superior:

en: Parent Navigation Menu:
an_ES: Menú de navegación superior:

en: Parent Page:
an_ES: Pachina superior:

en: Parent Template Part:
an_ES: Parte de plantilla pai:

en: Parent Template:
an_ES: Plantilla prencipal:

en: Parent Theme
an_ES: Tema pai

en: Parent blocks.
an_ES: Bloques superiors.

en: Parent term does not exist.
an_ES: O termin pai no existe.

en: Parent theme
an_ES: Tema pai

en: Paris
an_ES: París

en: Partial render must echo the content or return the content string (or array), but not both.
an_ES: Una renderización parcial ha de, u bien amostrar lo conteniu («echo»), u bien retornar-lo en una cadena de texto (u matriz).

en: Passed
an_ES: Aprebau

en: Passed tests
an_ES: Prebas completadas

en: Password
an_ES: Clau

en: Password Reset
an_ES: Restauración d'a clau

en: Password changed for user: %s
an_ES: Clau modificada pa l'usuario %s

en: Password for the user (never included).
an_ES: Clau de l'usuario (no incluyida).

en: Password protected
an_ES: Protechida con clau

en: Password reset is not allowed for this user
an_ES: O restablimiento de clau no se permite ta iste usuario

en: Password reset link sent.
an_ES: Ninviau lo vinclo pa restablir la clau.

en: Password reset links sent to %s user. | Password reset links sent to %s users.
an_ES[0]: Vinclo de restablimiento de clau ninviau a %s usuario.
an_ES[1]: Vinclos de restablimiento de clau ninviaus a %s usuarios.

en: Password:
an_ES: Clau:

en: Passwords cannot be empty.
an_ES: Las claus no puetz estar vuedas.

en: Passwords cannot contain the "%s" character.
an_ES: Las claus no pueden contener lo caracter «%s».

en: Paste
an_ES: Apegar

en: Paste URL or type to search
an_ES: Apega la URL u tecleya pa buscar

en: Paste a link to the content you want to display on your site.
an_ES: Apega un vinclo a lo conteniu que quieras amostrar en o tuyo puesto.

en: Paste as text
an_ES: Apegar como texto

en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
an_ES: L'apegau ye agora en modo de texto plano. Los contenius s'apegarán como texto plano entre que no desactives ixa opción.

en: Paste table row after
an_ES: Apegar a ringlera debaixo

en: Paste table row before
an_ES: Apegar a ringlera dencima

en: Paste your embed code below:
an_ES: Apega lo tuyo codigo d'inserción contino:

en: Path
an_ES: Rota

en: Pattern "%s" not found.
an_ES: Patrón «%s» no trobau.

en: Pattern content must be a string.
an_ES: Lo conteniu d'o patrón ha d'estar una cadena.

en: Pattern name must be a string.
an_ES: Lo nombre d'o patrón ha d'estar una cadena.

en: Pattern title must be a string.
an_ES: Lo titol d'o patrón ha d'estar una cadena.

en: Patterns
an_ES: Patrones

en: Patterns list
an_ES: Lista de patrones

en: Pause
an_ES: Pausa

en: Pending
an_ES: Pendient

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Pendient <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Pendients <span class="count">(%s)</span>

en: Pending Review
an_ES: Pendient de revisión

en: Pending review
an_ES: Pendient de revisión

en: Percent (%)
an_ES: Percentache (%)

en: Percentage (%)
an_ES: Percentache (%)

en: Percentage Width
an_ES: Percentache d'amplo

en: Perform an advanced term query.
an_ES: Realiza una consulta abanzada de termins.

en: Performance
an_ES: Rendimiento

en: Period
an_ES: Punto

en: Permalink
an_ES: Vinclo permanent

en: Permalink Settings
an_ES: Achustes d'os vinclos permanents

en: Permalink structure
an_ES: Estructura de vinclos permanents

en: Permalink template for the post.
an_ES: Plantilla de vinclo permanent d'a dentrada.

en: Permalink to %s
an_ES: Vinclo permanent ta %s

en: Permalink:
an_ES: Vinclo permanent:

en: Permalink: %s
an_ES: Vinclo permanent: %s

en: Permalinks
an_ES: Vinclos permanents

en: Permanently delete comment
an_ES: Borrar comentario permanentment

en: Persian
an_ES: Persa

en: Personal Data Export
an_ES: Exportación de datos personals

en: Personal Data Export for %s
an_ES: Exportación de datos personals pa %s

en: Personal Options
an_ES: Opcions personals

en: Personal data is not just created by a user&#8217;s interactions with your site. Personal data is also generated from technical processes such as contact forms, comments, cookies, analytics, and third party embeds.
an_ES: Los datos personals no son solo creaus per las interaccions d'un usuario con o tuyo puesto. Los datos personals tamién se cheneran a partir de procesos tecnicos como formularios de contacto, comentarios, cookies, analitica y incrustacions de tercers.

en: Personalize blocks
an_ES: Personaliza los bloques

en: Photoblogging
an_ES: Fotoblogging

en: Photography
an_ES: Fotografía

en: Pingback excerpt:
an_ES: Extracto d'o pingback:

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
an_ES: Pingback dende %1$s a %2$s rechistrau. Fe que a web charre! :-)

en: Pink
an_ES: Rosa

en: Play
an_ES: Reproducir

en: Play inline
an_ES: Reproducción integrada

en: Playlist Settings
an_ES: Achustes d'a lista de reproducción

en: Please activate the <a href="%s">Classic Editor plugin</a> to use this meta box.
an_ES: Per favor, activa lo <a href="%s">plugin Classic Editor</a> pa usar esta caixa meta.

en: Please activate the <a href="%s">Link Manager plugin</a> to use the link manager.
an_ES: Per favor, activa lo <a href="%s">plugin Link Manager</a> pa usar lo chestor de vinclos.

en: Please check your site now. It’s possible that everything is working. If there are updates available, you should update.
an_ES: Per favor, compreba lo tuyo puesto agora. Ye posible que tot sía funcionando. Si i hai actualizacions disponibles, habrías d'actualizar.

en: Please choose whether you would like sites in your WordPress network to use sub-domains or sub-directories.
an_ES: Per favor, tría si quiers que los puestos d'o tuyo ret WordPress usen subdominios u subdirectorios.

en: Please complete the configuration steps. To create a new network, you will need to empty or remove the network database tables.
an_ES: Per favor, completa los pasos de configuración. Pa creyar un nuevo ret habrás de vuedar u eliminar las tablas d'a base de datos d'o ret.

en: Please consider writing more inclusive code.
an_ES: Per favor, planteya-te escribir un codigo mas inclusivo.

en: Please contact your host for assistance with investigating this issue further.
an_ES: Per favor, mete-te en contacto con o tuyo aloch pa que t'aduye a investigar mas a fondo este problema.

en: Please edit your privacy policy content, making sure to delete the summaries, and adding any information from your theme and plugins. Once you publish your policy page, remember to add it to your navigation menu.
an_ES: Per favor, edita lo conteniu d'a tuya politica de privacidat, asegurando-te d'eliminar los resúmenes, y anyade qualsequier información d'os tuyos temas y plugins. Una vegada que publiques la tuya pachina de politica, recuerda anyadir-la a lo tuyo menú de navegación.

en: Please enter a site name.
an_ES: Per favor, introduz un nombre pa lo puesto.

en: Please enter a site title.
an_ES: Per favor, introduz lo titol d'o puesto.

en: Please enter a username.
an_ES: Per favor, escribe un nombre d'usuario.

en: Please enter a valid YouTube URL.
an_ES: Per favor, introduz una URL de YouTube valida.

en: Please enter a valid email address.
an_ES: Per favor, introduz una adreza de correu electronico valida.

en: Please enter a valid menu name.
an_ES: Por favor, introduz un nombre de menú valido.

en: Please enter your username or email address. You will receive an email message with instructions on how to reset your password.
an_ES: Per favor, introduz lo tuyo nombre d'usuario u adreza de correu electronico. Recibirás un mensache de correu electronico con instruccions sobre cómo restablir la tuya clau.

en: Please include a %s template in your theme.
an_ES: Per favor, incluye una plantilla %s en o tuyo tema.

en: Please install the <a href="%s">Classic Editor plugin</a> to use this meta box.
an_ES: Per favor, instala lo <a href="%s">plugin Classic Editor</a> pa usar esta caixa meta.

en: Please log in again.
an_ES: Por favor, torna a accedir-ie.

en: Please make sure the Apache %s module is installed as it will be used at the end of this installation.
an_ES: Asegura-te que lo modulo de Apache %s ye instalau ya que s'usará a la fin d'esta instalación.

en: Please note: Third-party themes and plugins, or custom code, may override WordPress scheduling.
an_ES: Per favor, tiene en cuenta: Los temas y plugins de tercers u lo codigo personalizau pueden anular la programación de WordPress.

en: Please open the <a href="%s">classic editor</a> to use this meta box.
an_ES: Per favor, ubre lo <a href="%s">editor clasico</a> pa usar esta caixa meta.

en: Please provide a custom field name.
an_ES: Por favor, proporciona un nombre a o campo personalizau.

en: Please provide a custom field value.
an_ES: Por favor, mete bella valor en o campo personalizau.

en: Please save your changes in order to share the preview.
an_ES: Per favor, alza los cambios pa compartir la vista previa.

en: Please see <a href="%s">Debugging in WordPress</a> for more information.
an_ES: Per favor, visita <a href="%s">Depuración en WordPress</a> pa mas información.

en: Please select a file
an_ES: Por favor triga un fichero

en: Please select an option.
an_ES: Per favor, tría una opción

en: Please try again.
an_ES: Por favor, torna a prebar-lo.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
an_ES: Por favor, mira de puyar iste fichero a traviés d'a %1$sferramienta d'o navegador%2$s.

en: Please type your comment text.
an_ES: Per favor, escribe lo texto d'o tuyo comentario.

en: Please update WordPress now
an_ES: Per favor, actualiza WordPress agora

en: Please use %s to add new schema properties.
an_ES: Per favor, utiliza %s pa anyadir nuevas propiedatz d'esquema.

en: Please verify that the <strong>administration email</strong> for this website is still correct.
an_ES: Per favor, verifica que sigue estando correcto lo <strong>correu electronico d'administración</strong> d'esta web.

en: Plugin Data
an_ES: Datos d'o plugin

en: Plugin File Editor
an_ES: Editor de fichers de plugins

en: Plugin Versions
an_ES: Versions de plugin

en: Plugin activated.
an_ES: Plugin activau.

en: Plugin and theme auto-updates
an_ES: Actualizacions automaticas de plugins y temas

en: Plugin and theme auto-updates appear to be configured correctly
an_ES: Las actualizacions automaticas de plugins y temas pareixen estar configuradas correctament

en: Plugin and theme auto-updates ensure that the latest versions are always installed.
an_ES: Las actualizacions automaticas de plugins y temas aseguran que las zagueras versions sían siempre instaladas.

en: Plugin author's website address.
an_ES: Adreza d'a web de l'autor d'o plugin.

en: Plugin could not be deleted.
an_ES: No s'ha puesto borrar lo plugin.

en: Plugin deactivated.
an_ES: Plugin desactivau.

en: Plugin downgrade failed.
an_ES: Ha fallau la tornada dezaga d'a versión d'o plugin.

en: Plugin downgraded successfully.
an_ES: Lo plugin ha tornau a la versión anterior correctament.

en: Plugin file does not exist.
an_ES: O fichero d'o plugin no existe.

en: Plugin installation failed.
an_ES: La instalación d'o plugin ha fallau.

en: Plugin name
an_ES: Nombre d'o plugin

en: Plugin not found.
an_ES: Plugin no trobau.

en: Plugin updated successfully.
an_ES: O plugin s'ha actualizau con exito.

en: Plugins directory location
an_ES: Ubicación d'o directorio de plugins

en: Plugins directory size
an_ES: Grandaria d'o directorio de plugins

en: Plugins extend your site&#8217;s functionality with things like contact forms, ecommerce and much more. That means they have deep access to your site, so it&#8217;s vital to keep them up to date.
an_ES: Los plugins enamplan la funcionalidat d'o tuyo puesto con cosetas como formularios de contacto, comercio electronico y muitas atras. Esto significa que tienen un profundo acceso a lo tuyo puesto y, per tanto, ye vital mantener-los actualizaus.

en: Points (pt)
an_ES: Puntos (pt)

en: Policies
an_ES: Politicas

en: Polish
an_ES: Polaco

en: Popular Plugin
an_ES: Plugin popular

en: Popular Tags
an_ES: Etiquetas populars

en: Popular tags
an_ES: Etiquetas populars

en: Port
an_ES: Puerto

en: Port-au-Prince
an_ES: Puerto Príncipe

en: Portfolio
an_ES: Porfolio

en: Porto Acre
an_ES: Porteo Acre

en: Porto Velho
an_ES: Porteo Velho

en: Portrait
an_ES: Vertical

en: Portuguese
an_ES: Portugués

en: Position
an_ES: Posición

en: Post
an_ES: Dentrada

en: Post Archives
an_ES: Fichers de dentradas

en: Post Attributes
an_ES: Atributos de dentrada

en: Post Comment
an_ES: Publicar o comentario

en: Post Format Link
an_ES: Vinclo a formato de dentrada

en: Post Formats
an_ES: Formatos de dentradas

en: Post ID.
an_ES: ID d'a dentrada.

en: Post Thumbnail
an_ES: Miniatura d'a dentrada

en: Post Title
an_ES: Titol d'a dentrada

en: Post Type
an_ES: Tipo de dentrada

en: Post Type Archive
an_ES: Fichero d'o tipo de conteniu

en: Post Via Email
an_ES: Publicar por Correu Electronico

en: Post author byline text
an_ES: Texto de sinyatura d'autor d'a dentrada

en: Post draft updated.
an_ES: Borrador de dentrada actualizau.

[ctx: Post format]
en: Aside
an_ES: Minidentrada

[ctx: Post format]
en: Gallery
an_ES: Galería

[ctx: Post format]
en: Image
an_ES: Imachen

[ctx: Post format]
en: Link
an_ES: Vinclo

[ctx: Post format]
en: Quote
an_ES: Cita

[ctx: Post format]
en: Standard
an_ES: Estandar

[ctx: Post format]
en: Status
an_ES: Estau

en: Post formats supported.
an_ES: Compatible con formatos de dentrada.

en: Post name
an_ES: Nombre dentrada

en: Post navigation
an_ES: Navegación por dentradas

en: Post published privately.
an_ES: Dentrada publicada de forma privada.

en: Post published.
an_ES: Dentrada publicada.

en: Post restored to revision from %s.
an_ES: Dentrada restaurada a revisión lo %s.

en: Post reverted to draft.
an_ES: Dentrada convertida a borrador.

en: Post saved.
an_ES: Dentrada alzada.

en: Post scheduled for: %s.
an_ES: Dentrada programada lo: %s.

en: Post scheduled.
an_ES: Dentrada programada.

en: Post submitted.
an_ES: Dentrada ninviada.

en: Post type
an_ES: Tipo de dentrada

en: Post type names must be between 1 and 20 characters in length.
an_ES: Los nombres d'un tipo de conteniu han de tener entre 1 y 20 caracters de longaria.

en: Post type to get the templates for.
an_ES: Tipo de conteniu pa lo qual obtener las plantillas.

en: Post updated.
an_ES: Dentrada actualizada.

en: Post via email
an_ES: Publicar por correu electronico

en: Posted title:
an_ES: Titol publicau:

en: Poster
an_ES: Cartel

en: Poster Image
an_ES: Imachen de póster

en: Poster image
an_ES: Imachen d'o póster

en: Posts
an_ES: Dentradas

en: Posts Page
an_ES: Pachina de dentradas

en: Posts by %s
an_ES: Dentradas de %s

en: Posts list
an_ES: Lista de dentradas

en: Posts list navigation
an_ES: Navegación per lo listau de dentradas

en: Posts navigation
an_ES: Navegación de dentradas

en: Posts page
an_ES: Pachina de dentradas

en: Posts page: %s
an_ES: Pachina de dentradas: %s

en: Posts published on %s
an_ES: Dentradas publicadas lo %s

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
an_ES: Chestionau con WordPress, una abanzada plataforma semantica de publicación personal.

en: Prague
an_ES: Praga

en: Preference activated - %s
an_ES: Preferencia activada - %s

en: Preference deactivated - %s
an_ES: Preferencia desactivada - %s

en: Preferences
an_ES: Preferencias

en: Preformatted text
an_ES: Texto preformado

en: Preload
an_ES: Precarga

[ctx: Preload value]
en: None
an_ES: Garra

en: Press ENTER to add this link
an_ES: Preta INTRO pa anyadir este vinclo

en: Press This
an_ES: Publicar isto

en: Press This is not available. Please contact your site administrator.
an_ES: «Publicar esto» no ye disponible. Per favor, contacta con l'administrador d'o puesto.

en: Press This is not installed. Please install Press This from <a href="%s">the main site</a>.
an_ES: Publicar esto no ye instalau. Per favor, instala «Publicar esto» dende <a href="%s">lo puesto prencipal</a>.

en: Press return or enter to open this panel
an_ES: Per favor, preta retorno u intro pa ubrir este panel

en: Press return or enter to open this section
an_ES: Preta retorno u intro pa ubrir esta sección

en: Prevent removal
an_ES: Privar eliminación

en: Preview
an_ES: Anvista previa

en: Preview %s
an_ES: Previsualizar %s

en: Preview &#8220;%s&#8221;
an_ES: Vista previa &#8220;%s&#8221;

en: Preview Changes
an_ES: Vista previa d'os cambeos

en: Preview Link
an_ES: Vinclo de vista previa

en: Preview as a browser icon
an_ES: Vista previa como un icono d'o navegador

en: Preview as an app icon
an_ES: Vista previa como un icono d'aplicación

en: Preview in new tab
an_ES: Previsualizar en nueva pestanya

en: Preview link for the post.
an_ES: Vinclo de vista previa pa la dentrada.

en: Preview page
an_ES: Vista previa d'a pachina

en: Preview post
an_ES: Vista previa d'a dentrada

en: Preview:
an_ES: Vista previa:

en: Previewing and Customizing
an_ES: Previsualizar y personalizar

en: Previewing theme
an_ES: Vista previa d'o tema

en: Previous
an_ES: Anterior

en: Previous Page
an_ES: Pachina anterior

en: Previous Post
an_ES: Dentrada previa

en: Previous and next months
an_ES: Meses anteriors y posteriors

en: Previous page
an_ES: Pachina anterior

en: Previous page link
an_ES: Vinclo a la pachina anterior

en: Previous pattern
an_ES: Patrón anterior

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
an_ES: Las copias d'a imachen editadas previament no se borrarán.

en: Primary Menu
an_ES: Menú prencipal

en: Primary Navigation
an_ES: Navegación primaria

en: Primary Site
an_ES: Puesto prencipal

en: Print
an_ES: Imprentar

en: Priority
an_ES: Prioridat

en: Privacy
an_ES: Privacidat

en: Privacy Laws around the world require businesses and online services to delete, anonymize, or forget the data they collect about an individual. The rights those laws enshrine are sometimes called the "Right to be Forgotten".
an_ES: Las leis de privacidat de totz obligan a los negocios y servicios online a borrar, anonimizar u ixuplidar los datos que recopilan sobre un individuo. Los dreitos que ixas leis consagran qualques vegadas son denominaus «Dreito a l'ixuplido».

en: Privacy Laws around the world require businesses and online services to provide an export of some of the data they collect about an individual, and to deliver that export on request. The rights those laws enshrine are sometimes called the "Right of Data Portability". It allows individuals to obtain and reuse their personal data for their own purposes across different services. It allows them to move, copy or transfer personal data easily from one IT environment to another.
an_ES: Las leis de privacidat de totz obligan a los negocios y servicios online que proporcionen bella forma d'exportar qualques d'os datos que recopilan sobre un individuo y que ninvien ixa exportación si asinas se solicita. Los dreitos que ixas leis consagran qualques vegadas son denominaus «Dreito a la portabilidad de datos». Este dreito permite a individuos obtener y reutilizar los suyos datos personals pa las suyas propias fins en diferents servicios. Les permite mover, copiar u transferir los datos facilment d'un entorno de tecnolochía d'a información a unatro.

en: Privacy Policy
an_ES: Politica de privacidat

en: Privacy Policy Guide
an_ES: Guía pa la politica de privacidat

en: Privacy Policy page setting updated successfully. Remember to <a href="%s">update your menus</a>!
an_ES: Achuste d'a pachina de politica de privacidat actualizau correctament. Recuerda <a href="%s">actualizar los tuyos menús</a>!

en: Privacy Policy page updated successfully.
an_ES: Pachina de politica de privacidat actualizada correctament.

en: Privacy Settings
an_ES: Achustes de privacidat

[ctx: Privacy Settings]
en: Policy Guide
an_ES: Guía d'a politica

[ctx: Privacy Settings]
en: Settings
an_ES: Achustes

en: Private
an_ES: Privada

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Privada <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Privadas <span class="count">(%s)</span>

en: Private: %s
an_ES: Privau: %s

en: Privately Published
an_ES: Publicada como privada

en: Proceed
an_ES: Executar

en: Profile
an_ES: Perfil

en: Profile Picture
an_ES: Imachen de perfil

en: Profile updated.
an_ES: Perfil actualizau.

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
an_ES: Comentarios protechius: Por favor, escribe a tuya clau ta veyer os comentarios.

en: Protected: %s
an_ES: Protechiu: %s

en: Provided type is not supported.
an_ES: Lo tipo proporcionau no ye compatible.

en: Public
an_ES: Publico

en: Public <span class="count">(%s)</span> | Public <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Publico <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Publicos <span class="count">(%s)</span>

en: Public text domain.
an_ES: Texto de dominio publico.

en: Public, Sticky
an_ES: Publica, Fixa

en: Publish
an_ES: Publicar

en: Publish <b>immediately</b>
an_ES: Publicar <b>immediatament</b>

en: Publish Settings
an_ES: Achustes de publicación

en: Publish on: %s
an_ES: Publicar lo: %s

en: Published
an_ES: Publicada

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Publicada <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Publicadas <span class="count">(%s)</span>

en: Published on: %s
an_ES: Publicau lo: %s

en: Publishing
an_ES: Publicación

en: Publishing Soon
an_ES: Proximas publicacions

en: Publishing…
an_ES: Publicando...

en: Pullquote citation text
an_ES: Texto de la cita

en: Pullquote text
an_ES: Texto de la cita

en: Purple
an_ES: Morau

en: Query parameter not permitted: %s
an_ES: Parametro de consulta no permitiu: %s

en: Quick Draft
an_ES: Borrador rapido

en: Quick Edit
an_ES: Edición rapida

en: Quick edit &#8220;%s&#8221; inline
an_ES: Edición rapida ￂﾫ%sￂﾻ integrada

en: Quick edit this comment inline
an_ES: Edición rapida integrada d'este comentario

en: Quick&nbsp;Edit
an_ES: Edición rapida

en: Quote
an_ES: Cita

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
an_ES: R &#8212; Destinau a un publico adulto mayor de 17

en: REST API availability
an_ES: Disponibilidat d'a API REST

en: REST API routes must be registered on the %s action.
an_ES: Las rotas d'a API REST han de rechistrar-se en l'acción %s.

en: REST base route for the post type.
an_ES: Rota base REST d'o tipo de conteniu.

en: REST base route for the taxonomy.
an_ES: Rota base REST pa la taxonomía.

en: REST namespace route for the taxonomy.
an_ES: Espacio de nombre d'a rota REST pa la taxonomía.

en: REST route's namespace for the post type.
an_ES: Espacio de nombre d'a rota REST pa lo tipo de conteniu.

en: REST search handlers must extend the %s class.
an_ES: Los controladors de busqueda REST han d'extender la clase %s.

en: RSS Address
an_ES: Adreza RSS

en: RSS Error:
an_ES: Error de RSS:

en: RSS Feed
an_ES: Feed RSS

en: RTL Language Support
an_ES: Suporte d'o luengache RTL

en: Radius
an_ES: Radio

en: Random
an_ES: Aleatorio

en: Random Order
an_ES: Orden aleatorio

en: Randomize suggested headers
an_ES: Capiters sucherius a lo azar

en: Randomize uploaded headers
an_ES: Capiters puyaus a lo azar

en: Randomizing suggested headers
an_ES: Capiters sucherius a lo azar

en: Randomizing uploaded headers
an_ES: Capiters puyaus a lo azar

en: Rating
an_ES: Valoración

en: Read more
an_ES: Leyer mas

en: Read more...
an_ES: Leyer mas...

en: Read the <a href="%s" target="_blank">Debugging a WordPress Network</a> article. Some of the suggestions there may help you figure out what went wrong.
an_ES: Leye l'articlo <a href="%s" target="_blank">Depurar un ret WordPress</a>. Qualques d'as sucherencias puede que t'aduyen a averiguar qué ha iu malament.

en: Reading
an_ES: Lectura

en: Reading Settings
an_ES: Achustes de lectura

en: Reassign the deleted user's posts and links to this user ID.
an_ES: Reasignando las dentradas y los vinclos de l'usuario borraus a la ID d'este usuario.

en: Recent Comments
an_ES: Comentarios recients

en: Recent Posts
an_ES: Dentradas recients

en: Recently Published
an_ES: Publicacions recients

en: Recently updated
an_ES: Actualizau recientment

en: Recovery Mode &#8212; %s
an_ES: Modo de recuperación — %s

en: Recovery Mode not initialized.
an_ES: Lo modo de recuperación no s'ha inicializau.

en: Recovery key expired.
an_ES: La clau de recuperación ha caducau.

en: Red
an_ES: Royo

en: Redirect to current URL
an_ES: Reendrezar a URL actual

en: Redo
an_ES: Refer

en: Register
an_ES: Rechistrar

en: Registration confirmation will be emailed to you.
an_ES: Recibirás confirmación d'o rechistro per correu electronico.

en: Registration date for the user.
an_ES: Calendata de rechistro de l'usuario.

en: Relationship
an_ES: Relación con o vinclo (XFN)

en: Relative to parent font size (em)
an_ES: Relativo a la grandaria d'a fuent superior (em)

en: Relative to root font size (rem)
an_ES: Relativo a la grandaria radiz d'a fuent (rem)

en: Release Date
an_ES: Calendata de lanzamiento

en: Released: %d.
an_ES: Lanzamiento: %d.

en: Remember Me
an_ES: Recuerda-me

en: Remember to click the Add New User button at the bottom of this screen when you are finished.
an_ES: Recuerda fer clic en o botón "Adhibir nuevo usuario" d'ista pantalla quan haigas rematau.

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
an_ES: Recuerda fer click en o botón actualizar Perfil quan acabes.

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
an_ES: Recuerda, una vegada eliminau lo puesto no puede estar restaurau.

en: Remind me later
an_ES: Recuerda-me-lo mas tarde

en: Remove
an_ES: Eliminar

en: Remove %s
an_ES: Eliminar %s

en: Remove Background Image
an_ES: Sacar imachen de fondo

en: Remove Control Point
an_ES: Eliminar lo punto de control

en: Remove Header Image
an_ES: Eliminar imachen de cabecera

en: Remove Image
an_ES: Eliminar Imachen

en: Remove Menu Item: %1$s (%2$s)
an_ES: Eliminar l'elemento de menú %1$s (%2$s)

en: Remove Selected Items
an_ES: Eliminar los elementos triaus

en: Remove Users from Site
an_ES: Eliminar usuarios d'o puesto

en: Remove all colors
an_ES: Eliminar totas las colors

en: Remove all gradients
an_ES: Eliminar totz los degradaus

en: Remove audio source
an_ES: Eliminar la fuent d'audio

en: Remove featured image
an_ES: Sacar a imachen destacada

en: Remove image
an_ES: Eliminar la imachen

en: Remove item
an_ES: Eliminar l'elemento

en: Remove link
an_ES: Borrar o vinclo

en: Remove poster image
an_ES: Eliminar la imachen d'o póster

en: Remove the selected block(s).
an_ES: Elimina lo/los bloque(s) triau(s).

en: Remove track
an_ES: Eliminar pista

en: Remove video source
an_ES: Eliminar la fuent de video

en: Removed
an_ES: Eliminada

en: Removed %s.
an_ES: Sacau %s.

en: Removing %1$s manually will cause PHP warnings. Use the %2$s filter instead.
an_ES: Eliminar manualment %1$s puede provocar avisos PHP. Utiliza en o suyo puesto lo filtro %2$s.

en: Removing and Reusing
an_ES: Sacar y reutilizar

en: Removing the current plugin&#8230;
an_ES: Eliminando lo plugin actual...

en: Removing the old version of the translation&#8230;
an_ES: Eliminando la versión antiga d'a traducción&#8230;

en: Rename
an_ES: Renombrar

en: Reorder
an_ES: Reordenar

en: Reorder menu items
an_ES: Reordenar los elementos d'o menú

en: Reorder mode closed
an_ES: Modo reordenar zarrau

en: Reorder mode enabled
an_ES: Modo reordenar activau

en: Reorder widgets
an_ES: Reordenar los widgets

en: Repeat Background Image
an_ES: Repetir la imachen de fondo

[ctx: Repeat Image]
en: Repeat
an_ES: Repetir

en: Repeat New Password
an_ES: Confirmar la nueva clau

en: Repeat Password
an_ES: Repetir clau

en: Repeated background
an_ES: Fondo repetiu

en: Replace
an_ES: Reemplazar

en: Replace audio
an_ES: Reemplazar l'audio

en: Replace image
an_ES: Reemplazar la imachen

en: Replace video
an_ES: Reemplazar lo video

en: Reply
an_ES: Responder

en: Reply to %s
an_ES: Responder a %s

en: Reply to Comment
an_ES: Responder a o comentarío

en: Reply to this comment
an_ES: Responder a iste comentario

en: Request added successfully.
an_ES: Solicitut anyadida correctament.

en: Requested
an_ES: Solicitada

en: Requester
an_ES: Solicitante

en: Required PHP version
an_ES: Versión necesaria de PHP

en: Required WordPress version
an_ES: Versión necesaria de WordPress

en: Required and recommended modules are installed
an_ES: Los modulos necesarios y recomendaus son instalaus

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
an_ES: Os campos necesarios son marcaus. A resta son opcionals. O perfil solament será amostrau si o tuyo tema ye configurau ta ixo.

en: Required fields are marked %s
an_ES: Os campos necesarios s'han marcau con %s

en: Required to be true, as revisions do not support trashing.
an_ES: Ye necesario que sía «true», ya que las revisions no son compatibles con o ninvio a la papelera.

en: Required to be true, as terms do not support trashing.
an_ES: Ye necesario que sía «true», ya que los termins no son compatibles con o ninvio a la papelera.

en: Required to be true, as users do not support trashing.
an_ES: Ye necesario que sía «true», ya que los usuarios no son compatibles con o ninvio a la papelera.

en: Required to create an Application Password, but not to update the user.
an_ES: Necesario pa crear una clau d'aplicación, pero no pa actualizar a l'usuario.

en: Requirements Not Met
an_ES: No se cumplen los requisitos

en: Resend confirmation requests
an_ES: Reninviar las solicitutz de confirmación

en: Reset
an_ES: Restablir

en: Reset %s
an_ES: Restablir %s

en: Reset Image
an_ES: Restaurar imachen

en: Reset Password
an_ES: Restaurar a clau

en: Reset all
an_ES: Restablir tot

en: Reset colors
an_ES: Restablir las colors

en: Reset gradient
an_ES: Restablir lo degradau

en: Reset search
an_ES: Restablir la busqueda

en: Reset to defaults
an_ES: Restablir a las valors per defecto

en: Response
an_ES: Respuesta

en: Response to %s
an_ES: Respuesta a %s

en: Responses
an_ES: Respuestas

en: Responses to %s
an_ES: Respuestas a %s

en: Responsive Layout
an_ES: Disenyo adaptable

en: Restore
an_ES: Restaurar

en: Restore &#8220;%s&#8221; from the Trash
an_ES: Restaurar «%s» d'a papelera

en: Restore Original Header Image
an_ES: Restaurar imachen de cabecera orichinal

en: Restore Original Image
an_ES: Restaurar imachen orichinal

en: Restore This Autosave
an_ES: Restaurar este alzau automatico

en: Restore This Revision
an_ES: Restaurar esta revisión

en: Restore from Trash
an_ES: Restaurar d'a papelera

en: Restore image
an_ES: Restaurar imachen

en: Restore last draft
an_ES: Restaurar lo zaguer borrador

en: Restore original image
an_ES: Restaurar imachen orichinal

en: Restore the backup
an_ES: Restaurar la copia de seguranza

en: Restore this comment from the Trash
an_ES: Restaurar este elemento dende la papelera

en: Restore this comment from the spam
an_ES: Restaurar este comentario dende lo spam

en: Results are still loading&hellip;
an_ES: Los resultaus son encara cargando&hellip;

en: Resume
an_ES: Reactivar

en: Retro (Generated)
an_ES: Retro (chenerau)

en: Retry
an_ES: Reintentar

en: Return a %1$s or %2$s object from your callback when using the REST API.
an_ES: Torna un obchecto %1$s u %2$s dende la tuya gritada de retorno en usar la API REST.

en: Reunion
an_ES: Reunión

en: Reverse list numbering
an_ES: Lista de numeración inversa

en: Reverse order
an_ES: Orden inverso

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
an_ES: Torna a lo <strong>Cargador d'o navegador</strong> fendo clic en o vinclo siguient pa poder arrocegar y soltar.

en: Reverting unpublished changes&hellip;
an_ES: Desfendo los cambios no publicaus&hellip;

en: Review settings, such as visibility and tags.
an_ES: Revisa los achustes, como las categorías y etiquetas.

en: Reviews
an_ES: Valoracions

en: Revision
an_ES: Revisión

en: Revision by %s
an_ES: Revisión de %s

en: Revisions do not support trashing. Set '%s' to delete.
an_ES: Las revisions no se pueden ninviar a la papelera. Estableix «%s» pa borrar.

en: Revoke
an_ES: Anular

en: Revoke "%s"
an_ES: Anular «%s»

en: Revoke all application passwords
an_ES: Anular totas las claus d'aplicación

en: Rich Text Area. Press Alt-Shift-H for help.
an_ES: Aria de texto enriquiu. Preta Alt-Shift-H pa obtener aduya.

en: Rich Text Area. Press Control-Option-H for help.
an_ES: Aria de texto enriquiu. Presiona Control-Option-H pa veyer la aduya.

en: Right
an_ES: Dreita

en: Right Now
an_ES: Agora mesmo

en: Right Sidebar
an_ES: Barra lateral dreita

en: Right border
an_ES: Borde dreito

en: Role
an_ES: Perfil

en: Roles assigned to the user.
an_ES: Perfils asignaus a l'usuario.

en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
an_ES: Error de rollback: [%1$s] %2$s

en: Romanian
an_ES: Rumano

en: Rome
an_ES: Roma

en: Rotate
an_ES: Rotar

en: Rotation
an_ES: Rotación

en: Rotation arguments.
an_ES: Argumentos de rotación.

en: Rotation type.
an_ES: Tipo de rotación.

en: Route must be specified.
an_ES: Ha d'especificar-se la rota.

en: Routes must be namespaced with plugin or theme name and version.
an_ES: Las rotas han de tener namespace con o nombre y versión d'o plugin u tema.

en: Row
an_ES: Ringlera

en: Row group
an_ES: Grupo de ringleras

en: Row type
an_ES: Tipo de ringlera

en: Rows
an_ES: Ringleras

en: Run %s
an_ES: Executar %s

en: Run Importer
an_ES: Executar lo importador

en: Russian
an_ES: Ruso

en: SQL server is up to date
an_ES: Lo servidor SQL ye actualizau

en: SSL verification failed.
an_ES: Verificación SSL fallida.

en: SUCCESS: %s
an_ES: CORRECTO: %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
an_ES: CORRECTO: WordPress s'ha actualizau correctament a %s

en: Sample Page
an_ES: Pachina d'eixemplo

en: San Luis
an_ES: Sant Luis

en: Sao Tome
an_ES: Santo Tomé

en: Sat
an_ES: Sab

en: Saturday
an_ES: Sabado

en: Save
an_ES: Alzar

en: Save &amp; Publish
an_ES: Alzar y publicar

en: Save Changes
an_ES: Alzar cambeos

en: Save Draft
an_ES: Alzar o borrador

en: Save Menu
an_ES: Alzar menú

en: Save Password
an_ES: Alzar clau

en: Save Widget
an_ES: Alzar Widget

en: Save all changes
an_ES: Alzar totz os cambeos

en: Save and preview changes before publishing them.
an_ES: Alzar y previsualizar los cambios antes de publicar-los

en: Save as Pending
an_ES: Alzar como pendient

en: Save as pending
an_ES: Alzar como pendient

en: Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.
an_ES: Alza lo mío nombre, correu electronico y web en este navegador pa la proxima vegada que comente.

en: Saved
an_ES: Alzau

en: Saved.
an_ES: Alzau.

en: Saving
an_ES: Alzando

en: Saving failed.
an_ES: Fallo en alzar.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
an_ES: Alzar ye desactivau: %s ye agora mesmo editando ista pachina.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
an_ES: Alzar ye desactivau: %s ye agora mesmo editando ista dentrada.

en: Saving revision&hellip;
an_ES: Alzando la revisión&hellip;

en: Saving...
an_ES: Alzando...

en: Saving…
an_ES: Alzando…

en: Scale
an_ES: Escala

en: Scale Image
an_ES: Escalar imachen

en: Scale Image Help
an_ES: Aduya pa escalar imachens

en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
an_ES: Redimensiona as imachens ta que coincidan con a medida mas larga seleccionada en as %1$sopciones sobre imachens%2$s (%3$d × %4$d).

[ctx: Scale option for Image dimension control]
en: Contain
an_ES: Contener

[ctx: Scale option for Image dimension control]
en: Cover
an_ES: Cubrir

[ctx: Scale option for Image dimension control]
en: Fill
an_ES: Replenar

en: Schedule
an_ES: Programar

en: Schedule for: %s
an_ES: Programar pa: %s

en: Schedule your customization changes to publish ("go live") at a future date.
an_ES: Programa los tuyos cambios de personalización pa publicar-los («en directo») en una calendata futura.

en: Scheduled
an_ES: Programada

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Programada <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Programadas <span class="count">(%s)</span>

en: Scheduled events
an_ES: Eventos programados

en: Scheduled events are running
an_ES: Los eventos programados se son executando

en: Scheduled events are what periodically looks for updates to plugins, themes and WordPress itself. It is also what makes sure scheduled posts are published on time. It may also be used by various plugins to make sure that planned actions are executed.
an_ES: Los eventos programados son los que buscan, periodicament, actualizacions de plugins, temas y de WordPress. Tamién son los que s'aseguran que las publicacions programadas se publiquen a tiempo. Tamién pueden usar-los diversos plugins pa asegurar que s'executan las accions planiadas.

en: Scheduled for: %s
an_ES: Programado pa: %s

en: Scope under which the request is made; determines fields present in response.
an_ES: Ambito d'aplicación d'a solicitut; determina los campos presents en a respuesta.

en: Scrape key check failed. Please try again.
an_ES: La comprebación d'a clau d'o cambio ha fallau. Per favor, intenta-lo de nuevo.

en: Screen Content
an_ES: Pantalla de conteniu

en: Screen Options
an_ES: Opcions de pantalla

en: Screen Options Tab
an_ES: Pestanya d'opcions de pantalla

en: Screen elements
an_ES: Elementos d'a pantalla

en: Screen reader users: when in forms mode, you may need to press the Esc key twice.
an_ES: Usuarios con lector de pantalla: en estar en o modo de formulario, puede que amenestas pretar la tecla Esc dos vegadas.

en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
an_ES: Los scripts y estilos no s'habrían de rechistrar u meter en coda dica que se carguen los ganchos %1$s, %2$s y %3$s.

en: Scroll with Page
an_ES: Desplazar con a pachina

en: Search
an_ES: Buscar

en: Search %s
an_ES: Buscar %s

en: Search Categories
an_ES: Buscar categorías

en: Search Changesets
an_ES: Buscar grupos de cambios

en: Search Comments
an_ES: Buscar comentarios

en: Search Link Categories
an_ES: Buscar categorías de vinclos

en: Search Links
an_ES: Buscar vinclos

en: Search Media
an_ES: Buscar meyos

en: Search Media:
an_ES: Buscar meyos

en: Search Menu Items
an_ES: Buscar elementos de menú

en: Search Navigation Menus
an_ES: Buscar menús de navegación

en: Search Pages
an_ES: Buscar pachinas

en: Search Posts
an_ES: Buscar dentradas

en: Search Requests
an_ES: Buscar solicitutz

en: Search Results
an_ES: Resultaus d'a busqueda

en: Search Results %1$s %2$s
an_ES: Resultaus d'a busca %1$s %2$s

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
an_ES: Resultaus d'a busqueda de «%s»

en: Search Sites
an_ES: Buscar puestos

en: Search Tags
an_ES: Buscar etiquetas

en: Search Template Parts
an_ES: Buscar partes de plantilla

en: Search Templates
an_ES: Buscar plantillas

en: Search Terms
an_ES: Termins de busqueda

en: Search Users
an_ES: Buscar usuarios

en: Search Widgets
an_ES: Buscar widgets

en: Search WordPress.org themes
an_ES: Buscar temas en WordPress.org

en: Search engine visibility
an_ES: Visibilidat en os motors de busqueda

en: Search engines discouraged
an_ES: Motors de busqueda disuadidos

en: Search for a block
an_ES: Buscar un bloque

en: Search for blocks and patterns
an_ES: Buscar bloques y patrones

en: Search for patterns
an_ES: Buscar patrones

en: Search in %s
an_ES: Buscar en %s

en: Search installed themes
an_ES: Buscar temas instalaus

en: Search media
an_ES: Buscar medios

en: Search media items...
an_ES: Buscar medios...

en: Search or type URL
an_ES: Busca u escribe la URL

en: Search or use up and down arrow keys to select an item.
an_ES: Busca u utiliza las teclas de flecha alto y abaixo pa triar un elemento.

en: Search plugins
an_ES: Buscar plugins

en: Search results for "%s"
an_ES: Resultaus d'a busqueda de «%s»

en: Search results for: %s
an_ES: Resultaus de busqueda pa: %s

[ctx: Search widget]
en: Search
an_ES: Buscar

en: Seasonal
an_ES: Estacional

en: Secondary menu
an_ES: Menú secundario

en: Secure communication
an_ES: Comunicación segura

en: Securely communicating between servers are needed for transactions such as fetching files, conducting sales on store sites, and much more.
an_ES: La comunicación segura entre servidors ye necesaria pa transaccions como la busqueda de fichers, realización de vendas en botigas online y muito mas.

en: Security
an_ES: Seguranza

en: Security check failed.
an_ES: La comprebación de seguranza ha fallau.

en: Security error.
an_ES: Error de seguranza.

en: See how changes would look live on your website, and share the preview with people who can't access the Customizer.
an_ES: Mira como se veyerán los cambios d'o tuyo puesto en directo y comparte la vista previa con chent que no pueda acceder a lo personalizador.

en: Select
an_ES: Triar

en: Select %s
an_ES: Triar %s

en: Select All
an_ES: Triar tot

en: Select Category
an_ES: Trigar categoría

en: Select Day
an_ES: Triar día

en: Select Files
an_ES: Triar fichers

en: Select Image
an_ES: Triar imachen

en: Select Link Category:
an_ES: Seleccionar a categoría d'o vinclo:

en: Select Menu:
an_ES: Trigar menú:

en: Select Month
an_ES: Trigar o mes

en: Select Post
an_ES: Triar dentrada

en: Select Site Icon
an_ES: Triar l'icono d'o puesto

en: Select Week
an_ES: Triar semana

en: Select Year
an_ES: Triar anyo

en: Select a Menu
an_ES: Tría un menú

en: Select a Privacy Policy page
an_ES: Tría una pachina de politica de privacidat

en: Select a city
an_ES: Selecciona una ciudat

en: Select a legacy widget to display:
an_ES: Tría un widget heredau a amostrar:

en: Select a menu to edit:
an_ES: Tría lo menú que quieras editar:

en: Select a user
an_ES: Tría un usuario

en: Select a variation to start with:
an_ES: Tría una variación con a quala empecipiar.

en: Select all
an_ES: Seleccionar totz

en: Select an area to move this widget into:
an_ES: Tría una aria a la quala mover lo widget.

en: Select and crop
an_ES: Triar y retallar

en: Select audio
an_ES: Tría l'audio

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
an_ES: Selecciona a barra lateral y a posición en a quala irá o widget.

en: Select bulk action
an_ES: Tría acción en lote

en: Select comment
an_ES: Triar comentario

en: Select file
an_ES: Triar un fichero

en: Select image
an_ES: Tría una imachen

en: Select location
an_ES: Triar la ubicación

en: Select logo
an_ES: Triar lo logotipo

en: Select parent block (%s)
an_ES: Triar bloque superior (%s)

en: Select post
an_ES: Triar una dentrada

en: Select poster image
an_ES: Triar la imachen d'o póster

en: Select tag
an_ES: Triar una etiqueta

en: Select the avatar user to display, if it is blank it will use the post/page author.
an_ES: Tría l'usuario d'o avatar a amostrar, si ye en blanco s'usará lo de l'autor d'a dentrada/pachina.

en: Select the size of the source image.
an_ES: Tría la grandaria d'a imachen orichinal.

en: Select unit
an_ES: Triar la unidat

en: Select video
an_ES: Triar lo video

en: Select widget
an_ES: Tría un widget

en: Selected
an_ES: Triau

en: Selected media actions
an_ES: Accions d'os medios triaus

en: Selected menus have been successfully deleted.
an_ES: Los menús triaus s'han eliminau correctament.

en: Selection:
an_ES: Selección:

en: Send %s a link to reset their password. This will not change their password, nor will it force a change.
an_ES: Ninvia a %s un vinclo pa restablir la suya clau. Esto no cambiará la suya clau ni le forzará a cambiar-la.

en: Send Request
an_ES: Ninviar petición

en: Send Reset Link
an_ES: Ninviar lo vinclo pa restablir

en: Send Trackbacks
an_ES: Ninviar trackbacks

en: Send User Notification
an_ES: Ninviar aviso a l'usuario

en: Send export link
an_ES: Ninviar vinclo d'exportación

en: Send password reset
an_ES: Ninviar lo restablimiento d'a clau

en: Send personal data erasure confirmation email.
an_ES: Ninvia lo correu electronico de confirmación d'o borrau d'os datos personals.

en: Send personal data export confirmation email.
an_ES: Ninvia lo correu electronico de confirmación d'exportación de datos personals.

en: Send the new user an email about their account
an_ES: Ninvia a l'usuario nuevo un correu electronico con información sobre la suya cuenta.

en: Send trackbacks to:
an_ES: Ninviar trackbacks a2:

en: Sending email...
an_ES: Ninviando correu electronico...

en: Seoul
an_ES: Seúl

en: Separate multiple URLs with spaces
an_ES: Deseparar quantas URLs con espacios

en: Separate tags with commas
an_ES: Desepara as etiquetas con comas.

en: Separate with commas or the Enter key.
an_ES: Deseparar con comas u la tecla Intro.

en: Separate with commas, spaces, or the Enter key.
an_ES: Deseparar con comas, espacios u la tecla Intro.

en: September
an_ES: setiembre

en: Serbian
an_ES: Serbio

en: Serialized widget form data to encode into instance settings.
an_ES: Datos serializados de formulario de widget pa zifrar en os achustes d'a instancia.

en: Server
an_ES: Servidor

en: Server address
an_ES: Adreza d'o servidor

en: Server architecture
an_ES: Arquitectura d'o servidor

en: Server settings
an_ES: Achustes d'o servidor

en: Server version
an_ES: Versión d'o servidor

en: Session Tokens
an_ES: Tokens de sesión

en: Session expired
an_ES: Sesión caducada

en: Sessions
an_ES: Sesions

en: Set New Password
an_ES: Establir una nueva clau

en: Set as background
an_ES: Establir como fondo

en: Set as header
an_ES: Establir como capitero

en: Set custom size
an_ES: Establir una grandaria personalizada

en: Set image
an_ES: Asignar una imachen

en: Set status
an_ES: Establir lo estau

en: Set the design
an_ES: Define lo disenyo

en: Setting does not exist or is unrecognized.
an_ES: La configuración no existe u no se reconoixe.

en: Setting up your live preview. This may take a bit.
an_ES: Configurando la tuya vista previa en directo. Esto puede tardar un poquet.

en: Settings
an_ES: Achustes

en: Settings save failed.
an_ES: Ha fallau l'alzau d'os achustes.

en: Settings saved and theme activated.
an_ES: Achustes alzaus y tema activau.

en: Settings saved.
an_ES: Achustes alzaus.

en: Settings.
an_ES: Achustes

en: Several boxes on this screen contain settings for how your content will be published, including:
an_ES: Muitos apartaus en esta pantalla contienen configuracions pa cómo se publicará lo tuyo conteniu, incluyindo:

en: Severely outdated SQL server
an_ES: Servidor SQL muito antiquau

en: Shadows
an_ES: Uembras

en: Share Preview Link
an_ES: Vinclo pa compartir la vista previa

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
an_ES: Incluye bella información biografica en o tuyo perfil. Podrá amostrar publicament.

en: Sharing options
an_ES: Opcions de compartir

en: Shift + Alt + letter:
an_ES: Mayús + Alt + letra:

en: Shift-click to edit this element.
an_ES: Mayusclas + clic pa editar este elemento.

en: Shift-click to edit this widget.
an_ES: Mayusclas + clic pa editar este widget.

en: Shortcode text
an_ES: Texto d'o shortcode

en: Shortlink
an_ES: Vinclo curto

en: Show
an_ES: Amostrar

en: Show %s
an_ES: Amostrar %s

en: Show Artist Name in Tracklist
an_ES: Amostrar lo nombre de l'artista en a lista de pistas

en: Show Avatars
an_ES: Amostrar avatares

en: Show Details
an_ES: Amostrar detalles

en: Show Images
an_ES: Amostrar las imachens

en: Show Link Description
an_ES: Amostrar a descripción d'o vinclo

en: Show Link Image
an_ES: Amostrar a imachen d'o vinclo

en: Show Link Name
an_ES: Amostrar o nombre d'o vinclo

en: Show Link Rating
an_ES: Amostrar a clasificación d'o vinclo

en: Show Toolbar when viewing site
an_ES: Amuestra a barra de ferramientas en o puesto

en: Show Tracklist
an_ES: Amostrar la lista de reproducción

en: Show Video List
an_ES: Amostrar la lista de videos

en: Show advanced menu properties
an_ES: Amostrar propiedatz abanzadas de menú

en: Show arrow
an_ES: Amostrar flecha

en: Show bio
an_ES: Amostrar la biografía

en: Show button text labels
an_ES: Amostrar las etiquetas de texto d'o botón

en: Show comments
an_ES: Amostrar comentarios

en: Show comments count
an_ES: Amostrar lo recuento de comentarios

en: Show header text with your image.
an_ES: Amostrar texto de capitero de conchunta con a tuya imachen.

en: Show hierarchy
an_ES: Amostrar a hierarquía

en: Show icon button
an_ES: Amostrar l'icono d'o botón

en: Show inline embed
an_ES: Amostrar la incrustación integrada

en: Show invisible characters
an_ES: Amostrar caracters invisibles

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Media
an_ES: Multimedia

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Pages
an_ES: Pachinas

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Posts
an_ES: Dentradas

en: Show link on new line
an_ES: Amostrar lo vinclo en una nueva linia

en: Show more comments
an_ES: Amostrar mas comentarios

en: Show more details
an_ES: Amostrar mas detalles

en: Show most used blocks
an_ES: Amostrar los bloques mas utilizaus

en: Show next theme
an_ES: Amostrar lo tema siguient

en: Show on front
an_ES: Amostrar en a portiada

en: Show only top level categories
an_ES: Amostrar nomás las categorías de libel superior

en: Show password
an_ES: Amostrar la clau

en: Show post counts
an_ES: Amostrar a cantidat de dentradas

en: Show previous theme
an_ES: Amostrar tema anterior

en: Show tag counts
an_ES: Amostrar lo contador d'etiquetas

en: Show:
an_ES: Amostrar:

en: Showing details for theme: %s
an_ES: Amostrando los detalles d'o tema: %s

en: Shows whether WordPress is able to write to the directories it needs access to.
an_ES: Muestra si WordPress puede escribir en os directorios a los quals ameneste acceso.

en: Sidebar
an_ES: Barra lateral

en: Sidebar %d
an_ES: Barra lateral %d

en: Sign up
an_ES: Rechistro

en: Silver
an_ES: Griso

en: Singapore
an_ES: Singapur

en: Site
an_ES: Puesto

en: Site %d
an_ES: Puesto %d

en: Site Address (URL)
an_ES: Adreza d'o puesto (URL)

en: Site Admin
an_ES: Administrador d'o puesto

en: Site Health
an_ES: Salut d'o puesto

[ctx: Site Health]
en: Info
an_ES: Información

[ctx: Site Health]
en: Status
an_ES: Estau

en: Site Health - %s
an_ES: Salut d'o puesto - %s

en: Site Health Info
an_ES: Información de salut d'o puesto

en: Site Health Status
an_ES: Estau de salut d'o puesto

en: Site ID must not be empty.
an_ES: L'ID d'o puesto no ha d'estar vuedo.

en: Site Icon
an_ES: Icono d'o puesto

en: Site Icons are what you see in browser tabs, bookmark bars, and within the WordPress mobile apps. To use a custom icon that is different from your site logo, use the <a>Site Icon settings</a>.
an_ES: Los iconos d'o puesto son los que veyes en as pestanyas d'o navegador, en as barras de favoritos y dentro d'as aplicacions mobils de WordPress. Pa usar un icono personalizau diferent d'o logotipo d'o tuyo puesto, usa los <a>achustes de l'icono d'o puesto</a>.

en: Site Identity
an_ES: Identidat d'o puesto

en: Site Language
an_ES: Idioma d'o puesto

en: Site Name: %s
an_ES: Nombre d'o puesto: %s

en: Site Preview
an_ES: Vista previa d'o puesto

en: Site Tagline
an_ES: Descripción curta

en: Site Tagline placeholder
an_ES: Marcador de posición d'a descripción curta d'o puesto

en: Site Title
an_ES: Titol d'o puesto

en: Site Title placeholder
an_ES: Marcador de posición d'o titol d'o puesto

en: Site URL
an_ES: URL d'o puesto

en: Site URL.
an_ES: URL d'o puesto.

en: Site URLs could not be switched to HTTPS.
an_ES: No s'han puesto cambiar a HTTPS las URL d'o puesto.

en: Site URLs switched to HTTPS.
an_ES: Cambiadas a HTTPS las URL d'o puesto.

en: Site Upload Space Quota
an_ES: Quota d'espacio pa fichers

en: Site count
an_ES: Cantidat de puestos

en: Site does not exist.
an_ES: Lo puesto no existe.

en: Site domain must not be empty.
an_ES: Lo dominio d'o puesto no ha d'estar vuedo.

en: Site health checks will automatically run periodically to gather information about your site. You can also <a href="%s">visit the Site Health screen</a> to gather information about your site now.
an_ES: Las prebas de salut d'o puesto s'executarán automaticament de forma periodica pa obtener información sobre lo tuyo puesto. Tamién puetz <a href="%s">visitar agora la pantalla de salut d'o puesto</a> pa obtener información sobre lo tuyo puesto.

en: Site icon.
an_ES: Icono d'o puesto.

en: Site logo.
an_ES: Logotipo d'o puesto.

en: Site name must be at least %s character. | Site name must be at least %s characters.
an_ES[0]: Lo nombre d'o puesto ha de tener a lo menos %s caracter.
an_ES[1]: Lo nombre d'o puesto ha de tener a lo menos %s caracters.

en: Site names can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
an_ES: Los nombres d'os puestos solo pueden contener letras minusclas (a-z) y numeros.

en: Site network ID must be provided.
an_ES: Cal indicar l'ID de ret d'o puesto.

en: Site path must not be empty.
an_ES: La rota d'o puesto no ha d'estar vueda.

en: Site tagline text
an_ES: Texto d'a descripción curta d'o puesto

en: Site tagline.
an_ES: Descripción curta d'o puesto.

en: Site title text
an_ES: Texto d'o titol d'o puesto

en: Site title.
an_ES: Titol d'o puesto.

en: Site updated.
an_ES: Puesto actualizau.

en: Site visibility
an_ES: Visibilidat d'o puesto

en: Site with the ID does not exist.
an_ES: No existe un puesto con este ID.

en: Site: %s
an_ES: Puesto: %s

en: Sites
an_ES: Puestos web

en: Six.
an_ES: Seis.

en: Size
an_ES: Grandaria

en: Size in megabytes
an_ES: Grandaria en megabytes

[ctx: Size of a UI element]
en: Extra Large
an_ES: Extra gran

[ctx: Size of a UI element]
en: Large
an_ES: Gran

[ctx: Size of a UI element]
en: Medium
an_ES: Meyo

[ctx: Size of a UI element]
en: None
an_ES: Garra

[ctx: Size of a UI element]
en: Small
an_ES: Chicot

en: Skip
an_ES: Blincar

en: Skip Confirmation Email
an_ES: No ninviar o correu electronico de confirmación

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
an_ES: Deixar de retallar, publicar la imachen tal como

en: Skip cropping
an_ES: Omitir lo retalle

en: Skip to content
an_ES: Blincar ta o conteniu

en: Skip to main content
an_ES: Blincar a lo conteniu prencipal

en: Skip to toolbar
an_ES: Ir a la barra de ferramientas

en: Slovak
an_ES: Eslovaco

en: Slovenian
an_ES: Esloveno

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
an_ES: Tranquilo, campión! No fa falta comprebar o correu tant a ormino!

en: Slug automatically generated from the post title.
an_ES: Slug chenerau automaticament a partir d'o titol d'a dentrada.

en: Small
an_ES: Chicot

en: Small screens
an_ES: Pantallas chicotas

en: Smallest size
an_ES: Grandaria mas chicota

en: Sofia
an_ES: Sofía

en: Software Name
an_ES: Nombre de l'aplicación

en: Solid
an_ES: Contino

en: Some HTML tags are not permitted, including:
an_ES: Qualques etiquetas HTML no son permitidas, incluyindo:

en: Some data that describes the error your site encountered has been put together.
an_ES: S'han reuniu qualques datos que describen la error que ha trobau lo tuyo puesto.

en: Some files are not writable by WordPress:
an_ES: Qualques fichers no son editables per WordPress:

en: Some screen elements can be shown or hidden by using the checkboxes.
an_ES: Qualques elementos d'a pantalla se pueden amostrar u amagar usando las caixetas de verificación.

en: Someone
an_ES: Belún

en: Someone has requested a password reset for the following account:
an_ES: Belún ha solicitau un restablimiento d'a clau pa la siguient cuenta:

en: Something went wrong.
an_ES: Bella cosa ha iu malament.

en: Sorry, comments are closed for this item.
an_ES: Os comentarios son zarraus.

en: Sorry, comments are not allowed for this item.
an_ES: Lo siento, no se permiten comentarios pa este elemento.

en: Sorry, deleting the term failed.
an_ES: Ha fallau o borrau d'o termin.

en: Sorry, editing the term failed.
an_ES: Ha fallau a edición d'o termin.

en: Sorry, marking a user as spam is only supported on Multisite.
an_ES: Lo siento, marcar a un usuario como spam nomás ye compatible en multisitio.

en: Sorry, no such page.
an_ES: No existe ixa pachina.

en: Sorry, no such post.
an_ES: No existe a dentrada.

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
an_ES: Una d'as taxonomías dadas no ye permitida por ista mena de dentradas.

en: Sorry, revisions are disabled.
an_ES: Lo siento, las revisions son desactivadas

en: Sorry, site names must have letters too!
an_ES: O nombre d'o puesto web tamién ha de contener letras.

en: Sorry, something went wrong. The requested comparison could not be loaded.
an_ES: Lo siento, bella cosa ha iu malament. No s'ha puesto cargar la comparanza solicitada.

en: Sorry, that email address is already used!
an_ES: Ixe correu electronico ya ye en uso.

en: Sorry, that email address is not allowed!
an_ES: Iste correu electronico no ye permitiu

en: Sorry, that site already exists!
an_ES: Ixe puesto web ya existe!

en: Sorry, that site is reserved!
an_ES: Ixe nombre de puesto ye reservau

en: Sorry, that username already exists!
an_ES: Ixe usuario ya existe.

en: Sorry, that username is not allowed.
an_ES: Lo siento, ixe nombre d'usuario no ye permitiu.

en: Sorry, the category could not be created.
an_ES: Lo siento, no s'ha puesto creyar la categoría.

en: Sorry, the comment could not be updated.
an_ES: Lo siento, no s'ha puesto editar lo comentario.

en: Sorry, the link you clicked is stale. Please select another option.
an_ES: Lo siento, lo vinclo en o qual has feito clic ye caducau. Tría unatra opción.

en: Sorry, the post could not be created.
an_ES: Lo siento, no s'ha puesto creyar la dentrada.

en: Sorry, the post could not be deleted.
an_ES: Lo siento, no s'ha puesto borrar la dentrada.

en: Sorry, the post could not be updated.
an_ES: Lo siento, no s'ha puesto actualizar la dentrada.

en: Sorry, the term could not be created.
an_ES: Lo siento, no s'ha puesto creyar lo tuyo termin.

en: Sorry, the user could not be updated.
an_ES: Lo siento, no puede actualizar-se l'usuario.

en: Sorry, the video at the supplied URL cannot be loaded. Please check that the URL is for a supported video file (%s) or stream (e.g. YouTube and Vimeo).
an_ES: Lo siento, no se puede cargar lo video d'a URL facilitada. Per favor, compreba que la URL sía d'un fichero de video compatible (%s) u de streaming (per eixemplo, YouTube y Vimeo).

en: Sorry, this content could not be embedded.
an_ES: Lo siento, este conteniu no se puede incrustar.

en: Sorry, this method is not supported.
an_ES: Lo siento, este metodo no ye compatible.

en: Sorry, trackbacks are closed for this item.
an_ES: Lo siento, los trackbacks son zarraus pa este elemento.

en: Sorry, usernames must have letters too!
an_ES: O nombre d'usuario tamién ha de contener letras.

en: Sorry, you are not allowed to access details about this site.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa acceder a los detalles d'este puesto.

en: Sorry, you are not allowed to access details of this post.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa acceder a los detalles d'esta dentrada.

en: Sorry, you are not allowed to access site health information.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa acceder a la información de salut d'o tuyo puesto.

en: Sorry, you are not allowed to access the global styles on this site.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa acceder a los estilos globals d'este puesto.

en: Sorry, you are not allowed to access the templates on this site.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa acceder a las plantillas d'este puesto.

en: Sorry, you are not allowed to access this page.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa acceder a esta pachina.

en: Sorry, you are not allowed to access user data on this site.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa acceder a los datos de l'usuario en este puesto.

en: Sorry, you are not allowed to activate plugins.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa activar plugins.

en: Sorry, you are not allowed to activate this plugin.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa activar este plugin.

en: Sorry, you are not allowed to add a category.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa anyadir una categoría.

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
an_ES: No puetz adhibir un termin ta una d'as taxonomías dadas.

en: Sorry, you are not allowed to add links to this site.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa anyadir vinclos en este puesto.

en: Sorry, you are not allowed to add users to this network.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa anyadir usuarios a este ret.

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
an_ES: No puetz asignar un termino ta una d'as taxonomías dadas.

en: Sorry, you are not allowed to assign terms in this taxonomy.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa asignar termins a esta taxonomía.

en: Sorry, you are not allowed to assign the provided terms.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa asignar los termins proporcionaus.

en: Sorry, you are not allowed to assign this term.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa asignar este termin.

en: Sorry, you are not allowed to attach files to this post.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa adchuntar fichers a esta dentrada.

en: Sorry, you are not allowed to browse the block directory.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa navegar per lo directorio de bloques.

en: Sorry, you are not allowed to browse the local block pattern directory.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa explorar lo directorio local de patrones de bloques.

en: Sorry, you are not allowed to change the comment type.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa cambiar lo tipo de comentario.

en: Sorry, you are not allowed to change the page author as this user.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa cambiar l'autor d'a pachina con este usuario.

en: Sorry, you are not allowed to change the post author as this user.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos con este usuario pa cambiar l'autor d'a dentrada.

en: Sorry, you are not allowed to comment on this post.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa comentar en esta dentrada.

en: Sorry, you are not allowed to create a comment on this post.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa creyar un comentario en esta dentrada.

en: Sorry, you are not allowed to create application passwords for this user.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa creyar las claus d'aplicación pa este usuario.

en: Sorry, you are not allowed to create new users.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa creyar nuevos usuarios.

en: Sorry, you are not allowed to create pages as this user.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa creyar pachinas como este usuario.

en: Sorry, you are not allowed to create pages on this site.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa crear pachinas en este puesto.

en: Sorry, you are not allowed to create password protected posts in this post type.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa creyar publicacions protechidas con clau en este tipo de conteniu.

en: Sorry, you are not allowed to create posts as this user.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos con este usuario pa creyar dentradas.

en: Sorry, you are not allowed to create posts or drafts on this site.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa crear dentradas u borradors en este puesto.

en: Sorry, you are not allowed to create private posts in this post type.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa creyar publicacions privadas en este tipo de conteniu.

en: Sorry, you are not allowed to create terms in this taxonomy.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa creyar termins en esta taxonomía.

en: Sorry, you are not allowed to create this comment without a post.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa creyar este comentario sin una dentrada.

en: Sorry, you are not allowed to create users.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa crear usuarios.

en: Sorry, you are not allowed to customize headers.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa personalizar capiters.

en: Sorry, you are not allowed to customize this site.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa personalizar lo puesto.

en: Sorry, you are not allowed to deactivate this plugin.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa desactivar este plugin.

en: Sorry, you are not allowed to delete application passwords for this user.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa borrar claus d'aplicación pa este usuario.

en: Sorry, you are not allowed to delete plugins for this site.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa borrar plugins en este puesto.

en: Sorry, you are not allowed to delete revisions of this post.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa borrar las revisions d'esta dentrada.

en: Sorry, you are not allowed to delete that user.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa borrar ixe usuario.

en: Sorry, you are not allowed to delete these items.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa borrar ixes elementos.

en: Sorry, you are not allowed to delete this application password.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa borrar esta clau d'aplicación.

en: Sorry, you are not allowed to delete this category.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa borrar esta categoría.

en: Sorry, you are not allowed to delete this comment.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa borrar este comentario.

en: Sorry, you are not allowed to delete this item.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa borrar este elemento.

en: Sorry, you are not allowed to delete this page.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa borrar esta pachina.

en: Sorry, you are not allowed to delete this post.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa borrar esta dentrada.

en: Sorry, you are not allowed to delete this revision.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa borrar esta revisión.

en: Sorry, you are not allowed to delete this site.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa borrar este puesto.

en: Sorry, you are not allowed to delete this term.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa borrar este termin.

en: Sorry, you are not allowed to delete this user.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa borrar este usuario.

en: Sorry, you are not allowed to delete users.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa borrar usuarios.

en: Sorry, you are not allowed to disable themes automatic updates.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa desactivar actualizacions automaticas de temas.

en: Sorry, you are not allowed to do that.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa fer ixo.

en: Sorry, you are not allowed to edit '%s' for comments.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa editar '%s' d'os comentarios.

en: Sorry, you are not allowed to edit comments on this post.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa editar comentarios en esta dentrada.

en: Sorry, you are not allowed to edit comments.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa editar comentarios.

en: Sorry, you are not allowed to edit pages as this user.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa editar pachinas con este usuario.

en: Sorry, you are not allowed to edit pages.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa modificar pachinas.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts as this user.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa editar dentradas con este usuario.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa editar publicacions en este tipo de conteniu.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa editar dentradas.

en: Sorry, you are not allowed to edit roles of this user.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa editar los perfils d'este usuario.

en: Sorry, you are not allowed to edit terms in this taxonomy.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa editar termins en esta taxonomía.

en: Sorry, you are not allowed to edit the %s custom field.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa editar lo campo personalizau %s.

en: Sorry, you are not allowed to edit the links for this site.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa editar los vinclos en este puesto.

en: Sorry, you are not allowed to edit theme options on this site.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa modificar las opcions d'o tema en este puesto.

en: Sorry, you are not allowed to edit this application password.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa editar esta clau d'aplicación.

en: Sorry, you are not allowed to edit this changeset.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa editar este grupo de cambios.

en: Sorry, you are not allowed to edit this comment.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa editar este comentario.

en: Sorry, you are not allowed to edit this global style.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa editar este estilo global.

en: Sorry, you are not allowed to edit this item.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa pa editar este elemento.

en: Sorry, you are not allowed to edit this page.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa editar esta pachina.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
an_ES: No puetz editar ista dentrada.

en: Sorry, you are not allowed to edit this term.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa editar este termin.

en: Sorry, you are not allowed to edit this user.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa modificar este usuario.

en: Sorry, you are not allowed to edit users.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa editar usuarios.

en: Sorry, you are not allowed to edit your profile.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa modificar lo tuyo perfil.

en: Sorry, you are not allowed to enable themes automatic updates.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa activar actualizacions automaticas de temas.

en: Sorry, you are not allowed to erase personal data on this site.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa borrar datos personals en este puesto.

en: Sorry, you are not allowed to export personal data on this site.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa exportar datos en este puesto.

en: Sorry, you are not allowed to export templates and template parts.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa exportar plantillas y partes de plantillas.

en: Sorry, you are not allowed to export the content of this site.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa exportar lo conteniu d'este puesto.

en: Sorry, you are not allowed to filter users by capability.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa filtrar usuarios per capacidat.

en: Sorry, you are not allowed to filter users by role.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa filtrar usuarios per perfil.

en: Sorry, you are not allowed to give users that role.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa dar ixe perfil a los usuarios.

en: Sorry, you are not allowed to import content into this site.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa importar conteniu en este puesto.

en: Sorry, you are not allowed to install plugins on this site.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa instalar plugins en este puesto.

en: Sorry, you are not allowed to install themes on this site.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa pa instalar temas en este puesto.

en: Sorry, you are not allowed to list application passwords for this user.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa listar claus d'aplicación pa este usuario.

en: Sorry, you are not allowed to list users.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa listar usuarios.

en: Sorry, you are not allowed to make posts sticky.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa creyar dentradas fixas.

en: Sorry, you are not allowed to make proxied oEmbed requests.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa fer peticions de oEmbed con proxy.

en: Sorry, you are not allowed to manage application passwords for this user.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa chestionar las claus d'aplicación pa este usuario.

en: Sorry, you are not allowed to manage block types.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa chestionar tipos de bloques.

en: Sorry, you are not allowed to manage network plugins.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa chestionar plugins d'o ret.

en: Sorry, you are not allowed to manage options for this site.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa chestionar las opcions en este puesto.

en: Sorry, you are not allowed to manage plugins for this site.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa chestionar plugins pa este puesto.

en: Sorry, you are not allowed to manage post statuses.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa chestionar los estaus d'as dentradas.

en: Sorry, you are not allowed to manage privacy options on this site.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa chestionar las opcions de privacidat en este puesto.

en: Sorry, you are not allowed to manage terms in this taxonomy.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa chestionar termins en esta taxonomía.

en: Sorry, you are not allowed to manage this plugin.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa chestionar este plugin.

en: Sorry, you are not allowed to manage widgets on this site.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa chestionar widgets en este puesto.

en: Sorry, you are not allowed to moderate or edit this comment.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa amoderar u editar este comentario.

en: Sorry, you are not allowed to modify plugins.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa modificar plugins.

en: Sorry, you are not allowed to modify themes.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa modificar temas.

en: Sorry, you are not allowed to modify unregistered settings for this site.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa modificar achustes no rechistraus en este puesto.

en: Sorry, you are not allowed to move this item to the Trash.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa mover este elemento a la papelera.

en: Sorry, you are not allowed to order users by this parameter.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa ordenar usuarios con ixe parametro.

en: Sorry, you are not allowed to perform this action.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos realizar esta acción

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
an_ES: No tiens autorización ta publicar en iste puesto.

en: Sorry, you are not allowed to preview drafts.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa previsualizar borradors.

en: Sorry, you are not allowed to process remote URLs.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa procesar URL remotas.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
an_ES: No tiens autorización ta publicar pachinas en iste puesto.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts in this post type.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa publicar dentradas d'este tipo de conteniu.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
an_ES: No tiens autorización ta publicar dentradas en iste puesto.

en: Sorry, you are not allowed to publish this page.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa publicar esta pachina.

en: Sorry, you are not allowed to publish this post.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa publicar esta dentrada.

en: Sorry, you are not allowed to query users by this parameter.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa buscar usuarios con este parametro.

en: Sorry, you are not allowed to read blocks as this user.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa leyer bloques como este usuario.

en: Sorry, you are not allowed to read blocks of this post.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa leyer bloques d'esta dentrada.

en: Sorry, you are not allowed to read comments without a post.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa leyer comentarios sin una dentrada.

en: Sorry, you are not allowed to read the post for this comment.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa leyer la dentrada d'este comentario.

en: Sorry, you are not allowed to read this application password.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa leyer esta clau d'aplicación.

en: Sorry, you are not allowed to read this comment.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa veyer este comentario.

en: Sorry, you are not allowed to remove users.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa eliminar usuarios.

en: Sorry, you are not allowed to restore this item from the Trash.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa restaurar este elemento d'a papelera.

en: Sorry, you are not allowed to resume this theme.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa reactivar este tema.

en: Sorry, you are not allowed to take over.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa prener posesión.

en: Sorry, you are not allowed to update options.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa modificar las opcions.

en: Sorry, you are not allowed to update plugins for this site.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa actualizar plugins en este puesto.

en: Sorry, you are not allowed to update posts as this user.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa actualizar dentradas con este usuario.

en: Sorry, you are not allowed to update this site to HTTPS.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa actualizar este puesto a HTTPS.

en: Sorry, you are not allowed to upload files.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa puyar fichers.

en: Sorry, you are not allowed to upload media on this site.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa puyar medios a este puesto.

en: Sorry, you are not allowed to upload media to this post.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa puyar medios a esta dentrada.

en: Sorry, you are not allowed to upload this file type.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa puyar este tipo de fichero.

en: Sorry, you are not allowed to view autosaves of this post.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa veyer los alzaus automaticos d'esta dentrada.

en: Sorry, you are not allowed to view menu items.
an_ES: Lo siento, no tiens permiso pa veyer los elementos d'o menú.

en: Sorry, you are not allowed to view menu locations.
an_ES: Lo siento, no tiens permiso pa veyer ubicacions d'o menú.

en: Sorry, you are not allowed to view menus.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa veyer los menús.

en: Sorry, you are not allowed to view revisions of this post.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa veyer las revisions d'esta dentrada.

en: Sorry, you are not allowed to view the active theme.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa veyer lo tema activo.

en: Sorry, you are not allowed to view the registered block pattern categories.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa veyer las categorías de patrones de bloques rechistraus.

en: Sorry, you are not allowed to view the registered block patterns.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa veyer los patrones de bloques rechistraus.

en: Sorry, you are not allowed to view themes.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa veyer temas.

en: Sorry, you are not allowed to view this global style.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa veyer este estilo global.

en: Sorry, you are not allowed to view this item.
an_ES: Lo siento, no tiens permisos pa veyer este elemento.

en: Sorry, you cannot preview new themes when you have changes scheduled or saved as a draft. Please publish your changes, or wait until they publish to preview new themes.
an_ES: Lo siento, no puetz previsualizar nuevos temas quan tiens cambios programados u alzaus como borrador. Per favor, publica los tuyos cambios u aspera a que se publiquen pa previsualizar nuevos temas.

en: Sorry, you cannot stick a private post.
an_ES: Lo siento, no puetz meter como fixa una dentrada privada.

en: Sorry, you have used your space allocation of %s. Please delete some files to upload more files.
an_ES: Lo siento, has usau lo tuyo espacio asignau de %s. Per favor, borra qualques fichers pa poder puyar mas fichers.

en: Sorry, you may not use that site name.
an_ES: No puetz fer servir iste nombre ta o puesto web.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
an_ES: Has d'estar autorizau ta editar dentradas en iste puesto ta poder veyer as categorías.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
an_ES: Ta veyer as etiquetas has d'estar autorizau ta editar dentradas en iste puesto web.

en: Sorry, you must be logged in to comment.
an_ES: Lo siento, has d'estar connectau pa comentar.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
an_ES: Lo siento, has d'encetar sesión ta responder a un comentario.

en: Sort Order:
an_ES: Ordenar:

en: Sort by:
an_ES: Ordenar por:

en: Sort collection by comment attribute.
an_ES: Ordenar la colección per l'atributo d'o comentario.

en: Sort collection by object attribute.
an_ES: Ordenar la colección per l'atributo de l'obchecto.

en: Sort collection by post attribute.
an_ES: Ordenar la colección per l'atributo d'a dentrada.

en: Sort collection by term attribute.
an_ES: Ordenar la colección per atributo de termin.

en: Sort collection by user attribute.
an_ES: Ordenar la colección per l'atributo de l'usuario.

en: Sorting and filtering
an_ES: Ordinación y filtrau

en: Source
an_ES: Fuent

en: Source code
an_ES: Codigo fuent

en: Source language
an_ES: Idioma d'orichen

en: Source of a customized template
an_ES: Orichen d'una plantilla personalizada

en: Source of template
an_ES: Orichen d'a plantilla

en: Source:
an_ES: Fuent

en: South
an_ES: Sud

en: South Georgia
an_ES: South Cheorchia

en: South Pole
an_ES: Polo Sud

en: Space between items
an_ES: Espacio entre elementos

en: Spam Blocked
an_ES: Spam blocau

en: Spam it: %s
an_ES: Marcar-lo como spam: %s

en: Spanish
an_ES: Español

en: Special character
an_ES: Caracter especial

en: Specified file failed upload test.
an_ES: O fichero indicau no cumple os requisitos de puyada.

en: Split table cell
an_ES: Dividir la celda d'a tabla

en: Spotlight mode activated
an_ES: Modo d'enfoque activau

en: Spotlight mode deactivated
an_ES: Modo d'enfoque desactivau

en: Spreadsheet <span class="count">(%s)</span> | Spreadsheets <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Fuella de calculo <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Fuellas de calculo <span class="count">(%s)</span>

en: Spreadsheets
an_ES: Fuellas de calculo

en: Square
an_ES: Quadrau

en: St Helena
an_ES: Santa Elena

en: Standard
an_ES: Estandard

en: Standard time begins on: %s.
an_ES: La hora estandard prencipia lo: %s.

en: Start Customizing
an_ES: Empecipiar a personalizar

en: Start blank
an_ES: Empecipiar en blanco

en: Start date:
an_ES: Calendata d'inicio:

en: Start empty
an_ES: Encetar vuedo

en: Start value
an_ES: Valor inicial

en: State of the comment.
an_ES: Estau d'o comentario.

en: Status
an_ES: Estau

en: Status is forbidden.
an_ES: Lo estau ye prohibiu.

en: Status of sidebar.
an_ES: Estau d'a barra lateral.

en: Status of template.
an_ES: Estau d'a plantilla.

en: Status:
an_ES: Estau:

en: Stick this post to the front page
an_ES: Fixar ista dentrada en a pachina prencipal

en: Sticky
an_ES: Fixa

en: Sticky Post
an_ES: Dentrada fixa

en: Stockholm
an_ES: Estocolmo

en: Storage Space
an_ES: Espacio d'almagazenamiento

en: Store uploads in this folder
an_ES: Alzar os fichers puyaus en ista carpeta

en: Strength indicator
an_ES: Libel de seguranza d'a clau

en: Strikethrough
an_ES: Rayau

en: Style
an_ES: Estilo

en: Styles
an_ES: Estilos

en: Stylesheet is missing.
an_ES: Falta a fuella d'estilos.

en: Stylesheet is not readable.
an_ES: A fuella d'estilos no se puede leyer.

en: Sub-directory Installation
an_ES: Instalación en subdirectorio

en: Sub-domain Installation
an_ES: Instalación en subdominio

en: Subject
an_ES: Afer

en: Submenu & overlay background
an_ES: Fondo d'o submenú y la superposición

en: Submenu & overlay text
an_ES: Texto d'o submenú y la superposición

en: Submenus
an_ES: Submenús

en: Submit
an_ES: Ninviar

en: Submit Reply
an_ES: Ninviar respuesta

en: Submit for Review
an_ES: Ninviar ta revisión

en: Submitted on
an_ES: Ninviau lo

en: Submitted on: %s
an_ES: Ninviau lo: %s

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
an_ES: Os suscriptores pueden leyer comentarios/comentar/recibir listas de distribución, etc., pero no pueden creyar conteniu normal en o puesto.

en: Subscript
an_ES: Subindiz

en: Subtitles
an_ES: Subtítulos

en: Success!
an_ES: L'aconsiguiés!

en: Suggested height is %s.
an_ES: L'altura sucherida ye %s.

en: Suggested image dimensions: %1$s by %2$s pixels.
an_ES: Dimensions d'imachen sucheridas: %1$s per %2$s pixels.

en: Suggested text:
an_ES: Texto sucheriu:

en: Suggested width is %s.
an_ES: L'amplaria sucherida ye %s.

en: Summary
an_ES: Resumen

en: Sun
an_ES: Dom

en: Sunday
an_ES: Domingo

[ctx: Sunday initial]
en: S
an_ES: D

en: Sunset
an_ES: Escureixiu

en: Superscript
an_ES: Superindiz

en: Support
an_ES: Suporte

en: Suspendisse commodo neque lacus, a dictum orci interdum et.
an_ES: A wan fistro tiene musho periglo calle ustée benemeritaar.

en: Swedish
an_ES: Sueco

en: Switch to '%s'
an_ES: Cambiar a «%s»

en: Switch up your site&#8217;s look & feel with Styles
an_ES: Cambia l'apariencia d'o tuyo puesto con os estilos

en: Syndication feeds show the most recent
an_ES: Numero maximo de dentradas a amostrar en o feed

en: Syntax Highlighting
an_ES: Resaltau de sintaxi

en: Table
an_ES: Tabla

en: Table caption text
an_ES: Texto d'a leyenda d'a tabla

en: Table cell properties
an_ES: Propiedatz de celda

en: Table of Contents
an_ES: Tabla de contenius

en: Table properties
an_ES: Propiedatz de tabla

en: Table row properties
an_ES: Propiedatz de ringlera

en: Tablet
an_ES: Tableta

en: Tag
an_ES: Etiqueta

en: Tag Cloud
an_ES: Boira d'etiquetas

en: Tag added.
an_ES: Etiqueta anyadida.

en: Tag deleted.
an_ES: Etiqueta borrada.

en: Tag not added.
an_ES: Etiqueta no anyadida.

en: Tag not updated.
an_ES: Etiqueta no actualizada.

en: Tag updated.
an_ES: Etiqueta actualizada.

en: Tagalog
an_ES: Tagalo

en: Tagline
an_ES: Linia d'etiquetas

en: Tags
an_ES: Etiquetas

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
an_ES: Puetz triar las etiquetas que quieras y convertir-las en categorías utilizando lo <a href="%s">convertidor d'etiquetas a categorías</a>.

en: Tags deleted.
an_ES: Etiquetas borradas.

en: Tags indicating styles and features of the theme.
an_ES: Las etiquetas que indican los estilos y caracteristicas d'o tema.

en: Tags list
an_ES: Lista d'etiquetas

en: Tags list navigation
an_ES: Navegación per la lista d'etiquetas

en: Tags:
an_ES: Etiquetas:

en: Tags:
an_ES: Etiquetas:

en: Tahiti
an_ES: Tahití

en: Take a look at the <strong>%1$d item</strong> on the <a href="%2$s">Site Health screen</a>. | Take a look at the <strong>%1$d items</strong> on the <a href="%2$s">Site Health screen</a>.
an_ES[0]: Chita un vistazo a <strong>%1$d elemento</strong> en a <a href="%2$s">pantalla de salut d'o puesto</a>.
an_ES[1]: Chita un vistazo a <strong>%1$d elementos</strong> en a <a href="%2$s">pantalla de salut d'o puesto</a>.

en: Take over
an_ES: Prener posesión

en: Talk to your web host about OpenSSL support for PHP.
an_ES: Consulta a lo tuyo aloch web sobre la compatibilidat con OpenSSL pa PHP.

en: Talk to your web host about supporting HTTPS for your website.
an_ES: Fabla con o tuyo furnidor d'aloch web sobre la compatibilidat de HTTPS pa lo tuyo web.

en: Tallinn
an_ES: Tallín

en: Tan
an_ES: Moreno

en: Tap or hover on any theme then click the Live Preview button to see a live preview of that theme and change theme options in a separate, full-screen view. You can also find a Live Preview button at the bottom of the theme details screen. Any installed theme can be previewed and customized in this way.
an_ES: Toca u mueve-te sobre qualsequier tema, dimpués fe clic en o botón de «Vista previa» pa veyer una visualización en directo d'ixe tema y cambiar los achustes d'o tema en una vista separada y a pantalla completa. Tamién trobarás un botón de Vista previa a lo fondo d'a pantalla de detalles d'o tema. Qualsequier tema instalau puede previsualizarse y personalizar-se d'este modo.

en: Target
an_ES: Destín

en: Taxonomies associated with post type.
an_ES: Taxonomías asociadas a lo tipo de conteniu.

en: Taxonomy
an_ES: Taxonomía

en: Taxonomy names must be between 1 and 32 characters in length.
an_ES: Los nombres de taxonomías han de tener entre 1 y 32 caracters de longaria.

en: Taxonomy:
an_ES: Taxonomía:

en: Tehran
an_ES: Teheran

en: Template
an_ES: Plantilla

en: Template Editing
an_ES: Edición de plantillas

en: Template Part
an_ES: Parte de plantilla

en: Template Part "%s" inserted.
an_ES: Parte de plantilla «%s» ficada.

en: Template Part Area
an_ES: Aria d'a parte de plantilla

en: Template Part Areas
an_ES: Arias d'a parte de plantilla

en: Template Parts
an_ES: Partes de plantilla

en: Template archives
an_ES: Fichers de plantillas

en: Template is missing. Standalone themes need to have a %1$s or %2$s template file. <a href="%3$s">Child themes</a> need to have a %4$s header in the %5$s stylesheet.
an_ES: Falta la plantilla. Los temas inependientes amenesten tener un fichero de plantilla %1$s u %2$s. Los <a href="%3$s">temas fillo</a> amenesten tener un capitero de %4$s en a fuella d'estilos %5$s.

[ctx: Template name]
en: Front Page
an_ES: Pachina d'inicio

[ctx: Template name]
en: Index
an_ES: Indiz

[ctx: Template name]
en: Taxonomy
an_ES: Taxonomía

en: Template part archives
an_ES: Fichero de partes de plantilla

en: Template part created.
an_ES: Parte de plantilla creyada.

en: Template part has been deleted or is unavailable: %s
an_ES: La parte d'a plantilla ha estau borrada u no ye disponible: %s

en: Template parts
an_ES: Partes de plantilla

en: Template parts list
an_ES: Lista de partes de plantilla

en: Template parts list navigation
an_ES: Lista de navegación de partes de plantilla

en: Template parts to include in your templates.
an_ES: Partes de plantilla a incluyir en as tuyas plantillas.

en: Template revert failed. Please reload.
an_ES: Falló revertir la plantilla. Per favor, torna a cargar-la.

en: Templates
an_ES: Plantillas

en: Templates based on theme files can't be removed.
an_ES: Las plantillas basadas en fichers d'o tema no se pueden eliminar.

en: Templates help define the layout of the site. You can customize all aspects of your posts and pages using blocks and patterns in this editor.
an_ES: Las plantillas t'aduyan a definir lo disenyo d'o puesto. Puetz personalizar totz los aspectos d'as tuyas dentradas y pachinas usando bloques y patrones en este editor.

en: Templates list
an_ES: Lista de plantillas

en: Templates list navigation
an_ES: Navegación d'a lista de plantillas

en: Templates to include in your theme.
an_ES: Plantillas a incluyir en o tuyo tema.

en: Term ID List
an_ES: Lista de ID de termins

en: Term ID Taxonomy Query
an_ES: Consulta d'a taxonomía d'o ID d'o termin

en: Term ID is shared between multiple taxonomies
an_ES: L'ID d'o termin s'ha compartiu entre quantas taxonomías.

en: Term IDs.
an_ES: ID d'o termin.

en: Term does not exist.
an_ES: Lo termin no existe.

en: Term items not found.
an_ES: No s'han trobau elementos de termins.

en: Term meta cannot be added to terms that are shared between taxonomies.
an_ES: Los termins meta no pueden anyadir-se a los termins que sían compartius entre taxonomías.

en: Terms
an_ES: Termins

en: Terms do not support trashing. Set '%s' to delete.
an_ES: Los termins no se pueden ninviar a la papelera. Estableix «%s» pa borrar.

en: Text
an_ES: Texto

en: Text Color
an_ES: Color de texto

en: Text color
an_ES: Color de texto

en: Text direction
an_ES: Adreza d'o texto

en: Text for the title attribute of the link element for this menu item.
an_ES: Texto de l'atributo d'o titol de l'elemento d'o vinclo d'este elemento d'o menú.

[ctx: Text labelling a interface as controlling a given layout property (eg: margin) for a given screen size.]
en: Controls the %1$s property for %2$s viewports.
an_ES: Controla la propiedat %1$s pa los «viewports» %2$s.

en: Text to display
an_ES: Texto a amostrar

en: Text tracks
an_ES: Pistas de texto

en: Thai
an_ES: Tailandés

en: Thank you for creating with <a href="%s">WordPress</a>.
an_ES: Gracias per crear con <a href="%s">WordPress</a>.

en: Thank you for using %s, your site has been deleted. Happy trails to you until we meet again.
an_ES: Gracias per usar %s, lo tuyo puesto s'ha borrau. Buen viache dica que nos veigamos de nuevo.

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
an_ES: Gracias. Per favor, compreba si has recibiu un vinclo en o tuyo correu electronico pa confirmar esta acción. Lo tuyo puesto no se borrará dica que faigas clic en este vinclo.

en: Thanks for confirming your erasure request.
an_ES: Gracias per confirmar la tuya petición de borrau.

en: Thanks for confirming your export request.
an_ES: Gracias per confirmar la tuya solicitut d'exportación.

en: That audio file cannot be found. Check your <a href="%s">media library</a> and make sure it was not deleted.
an_ES: No se puede trobar ixe fichero d'audio. Compreba la tuya <a href="%s">biblioteca multimedia</a> y asegura-te que no haiga estau borrau.

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
an_ES: Ixa adreza de correu ya s'ha emplegau. Compreba a tuya servilla de dentrada por si tiens un correu d'activación. Podría estar libre en bell par de días si no fas cosa.

en: That file cannot be found. Check your <a href="%s">media library</a> and make sure it was not deleted.
an_ES: No se puede trobar ixe fichero. Compreba la tuya <a href="%s">biblioteca multimedia</a> y asegura-te que no haiga estau borrau.

en: That image cannot be found. Check your <a href="%s">media library</a> and make sure it was not deleted.
an_ES: No se puede trobar ixa imachen. Compreba la tuya <a href="%s">biblioteca multimedia</a> y asegura-te que no haiga estau borrada.

en: That might be a simple arrangement like consecutive paragraphs in a blog post, or a more elaborate composition that includes image galleries, videos, tables, columns, and any other block types.
an_ES: Puede tractar-se d'una estructura simpla, como paragrafos consecutivos en una dentrada de blog, u d'una composición mas elaborada que incluiga galerías d'imachens, videos, tablas, columnas y qualsequier atro tipo de bloque.

en: That name is not allowed.
an_ES: Ixe nombre no ye permitiu.

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
an_ES: Ixe nombre de puesto web ye reservau, pero puede estar libre en bell par de días.

en: That user could not be added to this site.
an_ES: Ixe usuario no s'ha puesto anyadir a este puesto.

en: That user does not exist.
an_ES: Iste usuario no existe

en: That user is already a member of this site.
an_ES: Iste usuario ya ye miembro d'iste puesto.

en: That username is already activated.
an_ES: Iste usuario, ya ye activau.

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
an_ES: Ixe nombre d'usuario ye reservau, pero podría estar libre en bell par de días

en: That video cannot be found. Check your <a href="%s">media library</a> and make sure it was not deleted.
an_ES: No se puede trobar ixe video. Compreba la tuya <a href="%s">biblioteca multimedia</a> y asegura-te que no haiga estau borrau.

en: That&#8217;s all, stop editing! Happy publishing.
an_ES: Ixo ye tot, deixa d'editar! Desfruta publicando.

en: The "%1$s" taxonomy "%2$s" property (%3$s) conflicts with an existing property on the REST API Posts Controller. Specify a custom "rest_base" when registering the taxonomy to avoid this error.
an_ES: La taxonomía «%1$s» y propiedat «%2$s» (%3$s) dentra en conflicto con una propiedat existent en o controlador de dentradas d'a API REST. Especifica una `rest_base` personalizada en rechistrar la taxonomía pa privar esta error.

en: The "%1$s" value is smaller than "%2$s"
an_ES: La valor de «%1$s» ye menor que lo de «%2$s»

en: The "%s" block was affected by errors and may not function properly. Check the developer tools for more details.
an_ES: Lo bloque «%s» ha estau afectau per errors y puede que no funcione correctament. Compreba-lo con as ferramientas pa desembolicadors pa mas detalles.

en: The "%s" must be a callable function.
an_ES: «%s» ha d'estar una función a la quala se pueda clamar.

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
an_ES: Lo grupo d'opcions «%s» ha estau eliminau. Usa unatro grupo d'achustes.

en: The "%s" plugin has encountered an error and cannot be rendered.
an_ES: Lo plugin «%s» ha trobau una error y no se puede amostrar.

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
an_ES: O tema "%s" no ye un tema pai valido.

en: The "type" schema keyword for %1$s can only be one of the built-in types: %2$l.
an_ES: La parola clau «type» de Schema pa %1$s nomás puede estar un d'os tipos integraus: %2$l.

en: The "type" schema keyword for %1$s can only contain the built-in types: %2$l.
an_ES: La parola clau d'esquema «type» pa %1$s nomás puede contener los tipos integraus: %2$l.

en: The "type" schema keyword for %s is required.
an_ES: Ye necesaria la parola clau d'esquema «type» pa %s.

en: The %1$s directive in %2$s determines if uploading files is allowed on your site.
an_ES: La directiva %1$s en %2$s determina si la puyada de fichers ye permitida en o tuyo puesto.

en: The %1$s parameter must be an array. To pass arbitrary data to scripts, use the %2$s function instead.
an_ES: Lo parametro %1$s ha d'estar un array. Pa pasar datos arbitrarios a los scripts, usa en o suyo puesto la función %2$s.

en: The %1$s plugin header is deprecated. Use %2$s instead.
an_ES: Lo capitero d'o plugin %1$s ye obsoleta. Utiliza %2$s en o suyo puesto.

en: The %1$s, %2$s, and %3$s values can be edited to set the video track language and kind.
an_ES: Las valors %1$s, %2$s y %3$s pueden estar editaus pa establir l'idioma y la clase de pista de video.

en: The %s constant is no longer supported.
an_ES: La constant %s ya no ye compatible.

en: The %s filter is enabled.
an_ES: Lo filtro %s ye activau.

en: The %s function has been disabled, some media settings are unavailable because of this.
an_ES: La función %s s'ha desactivau, qualques achustes de medios no son disponibles a causa d'esto.

en: The %s importer is invalid or is not installed.
an_ES: Lo importador %s no ye valido u no ye instalau.

en: The %s post meta must be an array.
an_ES: La meta de dentrada %s ha d'estar un array.

en: The %s property has an invalid stored value, and cannot be updated to null.
an_ES: La propiedat %s tiene una valor no valida alzau y no puede estar actualizau a una valor nula.

en: The %s stylesheet does not contain a valid theme header.
an_ES: La fuella d'estilos %s no tiene un capitero valido pa lo tema.

en: The %s table is not installed. Please run the network database upgrade.
an_ES: La tabla %s no s'ha instalau. Per favor, executa l'actualización d'a base de datos d'o ret.

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
an_ES: O &#8220;slug&#8221; ye a versión amigable d'a URL d'o nombre. Gosa estar en minusclas y contiene solament letras, numeros y guións.

en: The 2010 theme for WordPress is stylish, customizable, simple, and readable -- make it yours with a custom menu, header image, and background. Twenty Ten supports six widgetized areas (two in the sidebar, four in the footer) and featured images (thumbnails for gallery posts and custom header images for posts and pages). It includes stylesheets for print and the admin Visual Editor, special styles for posts in the "Asides" and "Gallery" categories, and has an optional one-column page template that removes the sidebar.
an_ES: O tema 2010 ta WordPress, ye elegant, personalizable, sencillo y leyible -- fe-lo tuyo con un menú, una imachen de cabecera, y un fondo personalizaus. Twenty Ten permite seis arias ta widgets (dos en a barra lateral, quatro en o piet de pachina) y imachens destacadas (miniaturas ta las dentradas d'a galería y imachens de cabecera personalizadas ta las dentradas y pachinas). Incluye fuellas d'estilo ta impresión y l'editor visual de l'administrador, estilos especials ta las dentradas d'as categorías "Citas" y "Galería", y tiene una plantilla opcional de pachina d'una columna que saca a barra lateral.

en: The 2011 theme for WordPress is sophisticated, lightweight, and adaptable. Make it yours with a custom menu, header image, and background -- then go further with available theme options for light or dark color scheme, custom link colors, and three layout choices. Twenty Eleven comes equipped with a Showcase page template that transforms your front page into a showcase to show off your best content, widget support galore (sidebar, three footer areas, and a Showcase page widget area), and a custom "Ephemera" widget to display your Aside, Link, Quote, or Status posts. Included are styles for print and for the admin editor, support for featured images (as custom header images on posts and pages and as large images on featured "sticky" posts), and special styles for six different post formats.
an_ES: O tema de 2011 ta WordPress ye sofisticau, lichero y adaptable. Fe-lo tuyo con un menú personalizau, imachen de cabecera, y o fondo – y puetz modificar-lo con as opcions disponibles ta o tema como colors claras u oscuros, colors personalizadas ta vinclos, y tres opcions de disenyo. Twenty Eleven viene equipau con una plantilla ta fer d'a tuya primera pachina una exposición y amostrar os tuyos millors contenius, refirme ta muitos widgets (barra lateral, tres zonas de piet de pachina, y un aria ta la plantilla d'exposición), y un widget, "Ephemera", ta amostrar Minidentradas, Vinclos, Citas u mensaches d'estau. S'incluyen estilos ta impresión y ta l'editor, refirme ta imachens destacadas (como imachens de cabecera personalizada en blogs y pachinas y imachens de gran grandaria ta mensaches "fixos"), y estilos especials ta seis formatos diferents de dentradas.

en: The <aside> element should represent a portion of a document whose content is only indirectly related to the document's main content.
an_ES: L'elemento <aside> ha de representar una parte d'un documento que lo suyo conteniu solo ye relacionau indirectament con o conteniu prencipal d'o documento.

en: The <footer> element should represent a footer for its nearest sectioning element (e.g.: <section>, <article>, <main> etc.).
an_ES: L'elemento <footer> ha de representar un piet de pachina pa lo suyo elemento de sección mas cercano (per eixemplo: <section>, <article>, <main>, etc.).

en: The <header> element should represent introductory content, typically a group of introductory or navigational aids.
an_ES: L'elemento <header> ha de representar un conteniu d'introducción, normalment un grupo d'aduyas d'introducción u d'a navegación.

en: The <main> element should be used for the primary content of your document only.
an_ES: L'elemento <main> solo ha d'estar usau pa lo conteniu prencipal d'o tuyo documento.

en: The <main> element should be used for the primary content of your document only.
an_ES: L'elemento <main> solo ha d'estar usau pa lo conteniu prencipal d'o tuyo documento.

en: The <section> element should represent a standalone portion of the document that can't be better represented by another element.
an_ES: L'elemento <section> ha de representar una porción independient d'o documento que no puede estar representada millor per unatro elemento.

en: The Authorization header is working as expected
an_ES: Lo capitero d'autorización funciona como s'asperaba

en: The Authorize Application request is not allowed.
an_ES: La solicitut d'autorización d'aplicación no ye permitida.

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
an_ES: A sección de widgets disponibles contiene totz os widgets que puetz trigar. Quan arrociegues o widget a o lateral, s'ubrirá ta que puedas configurar as suyas opcions. Quan las tiengas a o tuyo gusto, fe clic en botón d'alzar y o widget se meterá a funcionar en o tuyo puesto. Si pretas borrar, se sacará o widget.

en: The Customizer allows you to preview changes to your site before publishing them. You can navigate to different pages on your site within the preview. Edit shortcuts are shown for some editable elements. The Customizer is intended for use with non-block themes.
an_ES: Lo personalizador te permite previsualizar los cambios en o tuyo puesto antes de publicar-los. Puetz navegar per las diferents pachinas d'o tuyo puesto en a vista previa. S'amuestran alcorces pa qualques elementos editables. Lo personalizador ye pensau pa estar utilizau con temas que no sían de bloques.

en: The DB ID of the nav_menu_item that is this item's menu parent, if any, otherwise 0.
an_ES: L'ID d'a BD d'o nav_menu_item d'o qual ye superior este elemento d'o menú, si lo i hese. 0 en caso contrario.

en: The Dashboard is the first place you will come to every time you log into your site. It is where you will find all your WordPress tools. If you need help, just click the &#8220;Help&#8221; tab above the screen title.
an_ES: Lo escritorio ye lo primer puesto a lo qual plegarás cada vegada que accedas a lo tuyo puesto. Ye an trobarás totas las tuyas ferramientas de WordPress. Si precisas aduya, simplament fe clic en a pestanya «Aduya» que ye dencima d'o titol d'a pantalla.

en: The Footer template defines a page area that typically contains site credits, social links, or any other combination of blocks.
an_ES: La plantilla de piet de pachina define una aria d'a pachina que normalment contiene los agradeiximientos d'o puesto, vinclos socials u qualsequier atra combinación de bloques.

en: The GMT date the application password was created.
an_ES: La calendata GMT en que s'ha creyau la clau de l'aplicación.

en: The GMT date the application password was last used.
an_ES: La calendata GMT en a quala s'ha usau per zaguera vegada la clau de l'aplicación.

en: The Header template defines a page area that typically contains a title, logo, and main navigation.
an_ES: La plantilla de capitero define una aria d'a pachina que normalment contiene un titol, logotipo y la navegación prencipal.

en: The ID for the associated post of the attachment.
an_ES: L'ID d'as dentradas a las qualas ye asociau l'adchunto.

en: The ID for the author of the post.
an_ES: L'ID de l'autor d'a dentrada.

en: The ID for the author of the revision.
an_ES: L'ID pa l'autor d'a revisión.

en: The ID for the author of the template.
an_ES: L'ID de l'autor d'a plantilla.

en: The ID for the autosave.
an_ES: L'ID pa l'alzau automatico.

en: The ID for the parent of the autosave.
an_ES: L'ID pa lo superior de l'alzau automatico.

en: The ID for the parent of the comment.
an_ES: L'ID d'o superior d'o comentario.

en: The ID for the parent of the object.
an_ES: L'ID d'o superior de l'obchecto.

en: The ID for the parent of the post.
an_ES: L'ID d'o superior d'a dentrada.

en: The ID for the parent of the revision.
an_ES: L'ID d'o superior d'a revisión.

en: The ID of the assigned menu.
an_ES: Lo lD d'o menú asignau.

en: The ID of the associated post object.
an_ES: L'ID de l'obchecto asociau a la dentrada.

en: The ID of the featured media for the post.
an_ES: L'ID d'a imachen destacada pa la dentrada.

en: The ID of the user object, if author was a user.
an_ES: L'ID de l'obchecto de l'usuario, si l'autor yera un usuario.

en: The IP address the application password was last used by.
an_ES: L'adreza IP con a quala s'ha usau per zaguera vegada la clau de l'aplicación.

en: The Open Graph image link of the %1$s or %2$s element from the URL.
an_ES: Lo vinclo d'a imachen Open Graph de l'elemento %1$s u %2$s d'a URL.

en: The PHP version on your server is %1$s, however the uploaded plugin requires %2$s.
an_ES: En o tuyo servidor, la versión de PHP ye %1$s, manimenos, lo plugin puyau ameneste la versión %2$s.

en: The PHP version on your server is %1$s, however the uploaded theme requires %2$s.
an_ES: En o tuyo servidor, la versión de PHP ye %1$s, manimenos, lo tema puyau ameneste la versión %2$s.

en: The Press This plugin is required.
an_ES: S'ameneste lo plugin Press This.

en: The Privacy Settings require JavaScript.
an_ES: Los achustes de privacidat precisan JavaScript.

en: The Privacy screen lets you either build a new privacy-policy page or choose one you already have to show.
an_ES: La pantalla de privacidat te permite crear una nueva pachina de politica de privacidat u triar una que ya tiengas pa amostrar-la.

en: The REST API can no longer be completely disabled, the %s filter can be used to restrict access to the API, instead.
an_ES: La API REST ya no se puede desactivar completament, manimenos se puede usar lo filtro %s pa restrinchir l'acceso a la API.

en: The REST API did not behave correctly
an_ES: La API REST no s'ha comportau correctament

en: The REST API did not process the %s query parameter correctly.
an_ES: La API REST no ha procesau lo parametro de consulta %s correctament.

en: The REST API encountered an error
an_ES: La API REST ha trobau una error

en: The REST API encountered an unexpected result
an_ES: La API REST ha trobau un resultau inasperau

en: The REST API is available
an_ES: La API REST ye disponible

en: The SQL server is a required piece of software for the database WordPress uses to store all your site&#8217;s content and settings.
an_ES: Lo servidor SQL ye una parte de software obligatoria que la base de datos de WordPress usa pa almagazenar lo conteniu y achustes d'o tuyo puesto.

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
an_ES: Lo certificau SSL d'o servidor no s'ha puesto verificar.

en: The Site Health check for %1$s has been replaced with %2$s.
an_ES: La comprebación d'a salut d'o puesto pa %1$s ha estau reemplazada con %2$s.

en: The Site Health check requires JavaScript.
an_ES: Lo chequeo de salut d'o puesto precisa JavaScript.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
an_ES: L'adreza d'o puesto no pareixe estar una URL valida. Por favor, escribe-ne una, de valida.

en: The Text mode allows you to enter HTML along with your post text. Note that &lt;p&gt; and &lt;br&gt; tags are converted to line breaks when switching to the Text editor to make it less cluttered. When you type, a single line break can be used instead of typing &lt;br&gt;, and two line breaks instead of paragraph tags. The line breaks are converted back to tags automatically.
an_ES: Lo modo texto te permite introducir HTML de conchunta con o texto d'a dentrada. Tiene en cuenta que las etiquetas &lt;p&gt; y &lt;br&gt; se convierten en saltos de linia quan cambias a lo editor de texto pa ocupar menos espacio. Quan escribes, puetz usar un blinco de linia en cuenta de &lt;br&gt; y dos saltos de linia en cuenta d'as etiquetas de paragrafo. Los saltos de linia se convierten en etiquetas automaticament.

en: The URI of the theme's webpage, as found in the theme header.
an_ES: La URI d'a pachina web d'o tema, tal como ye en o capitero d'o tema.

en: The URI of the theme's webpage, transformed for display.
an_ES: La URI d'a pachina web d'o tema, transformada pa la suya visualización.

en: The URI of the theme's webpage.
an_ES: La URI d'a pachina web d'o tema.

en: The URL of the resource for which to fetch oEmbed data.
an_ES: La URL d'o recurso d'o qual recuperar los datos oEmbed.

en: The URL to process.
an_ES: La URL a procesar.

en: The URL to the admin area
an_ES: La URL de l'aria d'administración

en: The URL to which this menu item points.
an_ES: La URL a la quala apunta este elemento d'o menú.

en: The URL you entered seems to be an email address. Do you want to add the required mailto: prefix?
an_ES: La URL que has introduciu pareixe estar una adreza de correu electronico. Quiers anyadir lo prefixo mailto: necesario?

en: The URL you entered seems to be an external link. Do you want to add the required http:// prefix?
an_ES: La URL que has introduciu pareixe estar un vinclo externo. Quiers anyadir lo prefixo http:// necesario?

en: The Walker class named %s does not exist.
an_ES: La clase Walker denominada %s no existe.

en: The WordPress Hosting Team maintains a list of those modules, both recommended and required, in <a href="%1$s" %2$s>the team handbook%3$s</a>.
an_ES: L'equipo d'aloch de WordPress mantiene una lista d'estes modulos, tanto los recomendaus como los obligatorios, en o <a href="%1$s" %2$s>manual de l'equipo %3$s</a>.

en: The WordPress Team
an_ES: L'equipo de WordPress

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
an_ES: L'adreza de WordPress pareixe que no ye una URL valida. Por favor, escribe-ne una, de valida

en: The WordPress team is willing to help you. Forward this email to %s and the team will work with you to make sure your site is working.
an_ES: L'equipo de WordPress ye deseyando aduyar-te. Reenvía este correu electronico a %s y l'equipo treballará con tu pa asegurar-se que lo tuyo puesto funcione.

en: The WordPress.org username of the block author.
an_ES: Lo nombre d'usuario de WordPress.org de l'autor d'o bloque.

en: The XFN relationship expressed in the link of this menu item.
an_ES: La relación XFN expresada en o vinclo d'este elemento d'o menú.

en: The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.
an_ES: La interpresa «Mariscos Recio» estió fundada per Antonio Recio Mata. Empecipió estando una chicota interpresa que suministraba marisco a hotels y restaurants, pero poco a poco s'ha iu transformando en un gran imperio. Mariscos Recio, lo mar a lo millor pre.

en: The active theme does not support a flexible sized header image.
an_ES: Lo tema activo no ye compatible con capitero d'imachen de grandaria flexible.

en: The active theme does not support uploading a custom header image.
an_ES: Lo tema activo no ye compatible con a puyada d'una imachen personalizada de capitero.

en: The active theme has the following error: "%s".
an_ES: Lo tema activo tiene la siguient error: «%s».

en: The active theme is displayed highlighted as the first theme.
an_ES: Lo tema activo s'amuestra de forma destacada como lo primer tema.

en: The admin email verification page will reappear after %s.
an_ES: La pachina de verificación d'o correu electronico de l'administrador tornará a amaneixer dimpués de %s.

en: The amount of information you may be required to show will vary depending on your local or national business regulations. You may, for example, be required to display a physical address, a registered address, or your company registration number.
an_ES: La cantidat d'información que se te puede pedir reflectar variará dependendo d'as regulacions locals u nacionals d'o tuyo negocio. Per eixemplo, se te puede pedir que indiques una adreza fisica, una adreza rechistrada u lo numero de rechistro d'a tuya interpresa.

en: The amount to rotate the image clockwise in degrees. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
an_ES: La cantidat a chirar la imachen en o sentiu d'as agullas d'o reloch en graus. OBSOLETO: Usa `modifiers` en o suyo puesto.

en: The application ID must be a UUID.
an_ES: L'ID de l'aplicación ha d'estar un UUID.

en: The application password feature requires HTTPS, which is not enabled on this site.
an_ES: La caracteristica de clau d'aplicación ameneste HTTPS, que no ye activo en este puesto.

en: The attached file cannot be found.
an_ES: No s'ha puesto trobar lo fichero adchunto.

en: The attachment MIME type.
an_ES: Tipo MIME de l'adchunto.

en: The attachment caption.
an_ES: Leyenda de l'adchunto.

en: The attachment description.
an_ES: Descripción de l'adchunto

en: The attributes of the inner block.
an_ES: Los atributos d'o bloque interno.

en: The attributes used in the example.
an_ES: Los atributos usaus en l'eixemplo.

en: The authenticated application password can only be introspected for the current user.
an_ES: La clau d'aplicación identificada nomás puede estar examinada pa l'usuario actual.

en: The authorization header is invalid
an_ES: Lo capitero d'autorización no ye valida

en: The authorization header is missing
an_ES: Falta lo capitero d'autorización

en: The average rating of blocks published by the same author.
an_ES: La valoración media d'os bloques publicaus per lo mesmo autor.

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
an_ES: La copia de seguranza d'esta dentrada en o tuyo navegador ye diferent d'a siguient versión.

en: The block icon.
an_ES: L'icono d'o bloque.

en: The block name, in namespace/block-name format.
an_ES: Lo nombre d'o bloque, en formato de namespace/nombre-bloque.

en: The block slug.
an_ES: Lo slug d'o bloque.

en: The block title, in human readable format.
an_ES: Lo titol d'o bloque, en un formato leyible pa humans.

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you do not use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
an_ES: As caixas ta o nombre d'o vinclo, adreza web y descripción tienen una posición fixa. As atras las puetz mover y colocar por meyo d'arrocegar y soltar. Puetz amagar caixas que no quieras usar en a pestanya Opcions de pantalla u minimizar as caixas fendo clic en a barra d'o titol d'a caixa.

en: The boxes on your Dashboard screen are:
an_ES: As caixas en o tuyo Escritorio son:

en: The calendar block is hidden because there are no published posts.
an_ES: Lo bloque de calandario ye amagau perque no i hai garra dentrada publicada.

en: The called constructor method for %1$s class in %2$s is <strong>deprecated</strong> since version %3$s! Use %4$s instead.
an_ES: Lo metodo de clamada a lo constructor pa la clase %1$s en %2$s ye <strong>obsoleto</strong> dende la versión %3$s! Utiliza %4$s en o suyo puesto.

en: The category label, in human readable format.
an_ES: La etiqueta d'a categoría, en un formato leyible pa humans.

en: The category name.
an_ES: Lo nombre d'a categoría.

en: The category this test is grouped in.
an_ES: La categoría en a quala s'agrupa esta preba.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
an_ES: Os cambeos realizaus se perderán si ubres qualsiquier atra pachina.

en: The comment cannot be deleted.
an_ES: Lo comentario no puede estar borrau.

en: The comment does not support trashing. Set '%s' to delete.
an_ES: Lo comentario no se puede ninviar a la papelera. Estableix «%s» pa borrar.

en: The comment has already been trashed.
an_ES: Lo comentario ya s'ha ninviau a la papelera.

en: The confirmation key has expired for this personal data request.
an_ES: La clau de confirmación ha caducau pa esta petición de datos personals.

en: The confirmation key is invalid for this personal data request.
an_ES: La clau de confirmación no ye valida pa esta solicitut de datos personals.

en: The confirmation key is missing from this personal data request.
an_ES: Falta la clau de confirmación d'esta solicitut de datos personals.

en: The constant %1$s <strong>is deprecated</strong>. Use the boolean constant %2$s in %3$s to enable a subdomain configuration. Use %4$s to check whether a subdomain configuration is enabled.
an_ES: La constant %1$s <strong>ye obsoleta</strong>. Utiliza la constant booleana %2$s en %3$s pa activar la configuración de subdominios. Utiliza %4$s pa comprebar si ye activa la configuración de subdominios.

en: The constant %s cannot be defined when creating a network.
an_ES: La constant %s no se puede definir en creyar un ret.

en: The content for the comment.
an_ES: Lo conteniu pa lo comentario.

en: The content for the post.
an_ES: Lo conteniu d'a dentrada.

en: The content of the %s element from the URL.
an_ES: Lo conteniu de l'elemento %s d'a URL.

en: The contents of the %s element from the URL.
an_ES: Los contenius de l'elemento %s d'a URL.

en: The cron event list could not be saved.
an_ES: No s'ha puesto alzar la lista d'eventos d'o cron.

en: The current image has no alternative text. The file name is: %s
an_ES: La imachen actual no tiene texto alternativo. Lo nombre d'o fichero ye: %s

en: The current poster image url is %s
an_ES: La URL d'a imachen actual de póster ye %s

en: The current user can assign terms in the %s taxonomy.
an_ES: L'usuario actual puede asignar termins en a taxonomía %s.

en: The current user can change the author on this post.
an_ES: L'usuario actual puede cambiar l'autor d'esta dentrada.

en: The current user can create terms in the %s taxonomy.
an_ES: L'usuario actual puede creyar termins en a taxonomía %s.

en: The current user can post unfiltered HTML markup and JavaScript.
an_ES: L'usuario actual puede publicar codigo HTML y Javascript sin filtro.

en: The current user can publish this post.
an_ES: L'usuario actual puede publicar esta dentrada.

en: The current user can sticky this post.
an_ES: L'usuario actual puede fixar esta dentrada.

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
an_ES: O perfil de l'usuario actual habría de poder editar usuarios.

en: The currently selected Privacy Policy page does not exist. Please create or select a new page.
an_ES: La pachina de politica de privacidat triada actualment no existe. Per favor, crea u tría una nueva pachina.

en: The currently selected Privacy Policy page is in the Trash. Please create or select a new Privacy Policy page or <a href="%s">restore the current page</a>.
an_ES: La pachina de politica de privacidat triada actualment ye en a papelera. Per favor, crea u tría una nueva pachina de politica de privacidat, u <a href="%s">restaura la pachina actual</a>.

en: The database ID of the original object this menu item represents, for example the ID for posts or the term_id for categories.
an_ES: L'ID d'a base de datos de l'obchecto orichinal que represienta este elemento d'o menú. Per eixemplo, l'ID pa las dentradas u lo `term_itz` pa las categorías.

en: The database server could be connected to (which means your username and password is okay) but the %s database could not be selected.
an_ES: Lo servidor d'a base de datos podría estar connectau (lo que significa que lo tuyo nombre d'usuario y clau son bien), pero no s'ha puesto triar la base de datos %s.

en: The date the comment was published, as GMT.
an_ES: La calendata en a quala lo comentario estió publicau, como GMT.

en: The date the comment was published, in the site's timezone.
an_ES: La calendata en a quala se publicó lo comentario, en a zona horaria d'o puesto.

en: The date the post was last modified, as GMT.
an_ES: La calendata en a quala se modificó la dentrada per zaguera vegada, como GMT.

en: The date the post was last modified, in the site's timezone.
an_ES: La calendata en a quala se modificó la dentrada per zaguera vegada, en a zona horaria d'o puesto.

en: The date the post was published, as GMT.
an_ES: La calendata en a quala la dentrada estió publicada, como GMT.

en: The date the post was published, in the site's timezone.
an_ES: La calendata en a quala se publicó la dentrada, en a zona horaria d'o puesto.

en: The date the revision was last modified, as GMT.
an_ES: La calendata en a quala se modificó per zaguera vegada la revisión, como GMT.

en: The date the revision was last modified, in the site's timezone.
an_ES: La calendata en a quala se modificó per zaguera vegada la revisión, en a zona horaria d'o puesto.

en: The date the revision was published, as GMT.
an_ES: La calendata en a quala se publicó la revisión, como GMT.

en: The date the revision was published, in the site's timezone.
an_ES: La calendata en a quala se publicó la revisión, en a zona horaria d'o puesto.

en: The date when the block was last updated, in fuzzy human readable format.
an_ES: La calendata d'a zaguera actualización d'o bloque, en un formato pro leyible pa humans.

en: The date when the block was last updated.
an_ES: La calendata d'a zaguera actualización d'o bloque.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
an_ES: A descripción no gosa amostrar por defecto, manimenos i hai qualques temas que puede que la amuestren.

en: The description of the menu location.
an_ES: La descripción d'a ubicación d'o menú.

en: The description of this menu item.
an_ES: La descripción d'este elemento d'o menú.

en: The description will be displayed in the menu if the active theme supports it.
an_ES: La descripción s'amostrará en o menú si lo tema activo l'admite.

en: The directives (lines) between "BEGIN %1$s" and "END %1$s" are
    dynamically generated, and should only be modified via WordPress filters.
    Any changes to the directives between these markers will be overwritten.
an_ES: Las directivas (linias) entre «BEGIN %1$s» y «END %1$s» son
    cheneradas dinamicament y nomás habrían d'estar modificadas per medio de filtros de WordPress.
    Qualsequier cambio en as directivas que i hai entre ixes marcadors serán sobrescritas.

en: The directory size calculation has timed out. Usually caused by a very large number of sub-directories and files.
an_ES: Lo calculo d'a grandaria d'o directorio s'ha pasau de tiempo. Normalment se debe a la existencia d'un gran numero de subdirectorios y fichers.

en: The edit field automatically highlights code syntax. You can disable this in your <a href="%1$s" %2$s>user profile%3$s</a> to work in plain text mode.
an_ES: Lo campo d'o editor destaca automaticament la sintaxi d'o codigo. Puetz desactivar esto en o tuyo <a href="%1$s" %2$s>perfil d'usuario%3$s</a> pa que funcione en o modo de texto plano.

en: The editor has encountered an unexpected error.
an_ES: Lo editor ha trobau una error inasperada.

en: The editor has encountered an unexpected error. Please reload.
an_ES: Lo editor ha trobau una error inasperada. Per favor, recarga.

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
an_ES: L'adreza de correu electronico pareixe que no ye valida. Por favor, escribe-ne una, de valida.

en: The email address for the user.
an_ES: L'adreza de correu electronico de l'usuario.

en: The email could not be sent. Possible reason: your host may have disabled the %s function.
an_ES: No s'ha puesto ninviar lo correu electronico. Posible motivo: lo tuyo hospedaje ha puesto desactivar la función %s.

en: The email is correct
an_ES: Lo correu electronico ye correcto

en: The error code was %s.
an_ES: Lo codigo d'error ye %s.

en: The excerpt for the post.
an_ES: Lo extracto d'a dentrada.

en: The excerpt is hidden.
an_ES: Lo extracto ye amagau.

en: The excerpt is visible.
an_ES: Lo extracto ye visible.

en: The family of objects originally represented, such as "post_type" or "taxonomy".
an_ES: La familia d'obchectos representada orichinalment, como «post_type» u «taxonomía».

en: The favicon image link of the %s element from the URL.
an_ES: Lo vinclo d'a imachen d'o favicon de l'elemento %s d'a URL.

en: The feature "type" is not valid JSON Schema type.
an_ES: La función «type» no ye un tipo d'esquema JSON valido.

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
an_ES: Os campos en ista pantalla determinan qualques configuracions basicas d'o tuyo puesto.

en: The file URL has been copied to your clipboard
an_ES: La URL d'o fichero ha estau copiada a lo tuyo portafuellas

en: The filesystem is currently unavailable for managing plugins.
an_ES: Lo sistema de fichers actualment no ye disponible pa chestionar plugins.

en: The folder %1$s was detected as being under version control (%2$s), but the %3$s filter is allowing updates.
an_ES: La carpeta %1$s ha estau detectada baixo control de versions (%2$s), pero lo filtro %3$s ye permitindo las actualizacions.

en: The folder %1$s was detected as being under version control (%2$s).
an_ES: La carpeta %1$s ha estau detectada baixo control de versions (%2$s).

en: The following formatting shortcuts are replaced when pressing Enter. Press Escape or the Undo button to undo.
an_ES: Los siguients alcorces de formato se substituyen en pretar Intro. Preta Escape u lo botón Desfer pa desfer los cambios.

en: The following plugins failed to update:
an_ES: Los siguients plugins no aconsiguioron actualizar-se:

en: The following plugins were successfully updated:
an_ES: Los siguients plugins s'han actualizau correctament:

en: The following themes are installed but incomplete.
an_ES: Los siguients temas s'instaloron pero son incompletos.

en: The following themes failed to update:
an_ES: Los siguients temas no aconsiguioron actualizar-se:

en: The following themes were successfully updated:
an_ES: Los siguients temas s'han actualizau correctament:

en: The following translations failed to update:
an_ES: Las siguients traduccions han fallau en actualizar-se:

en: The following translations were successfully updated:
an_ES: Las siguients traduccions s'han actualizau correctament:

en: The following values do not describe a valid date: month %1$s, day %2$s.
an_ES: Las siguients valors no describen una calendata valida: mes %1$s, día %2$s.

en: The following values do not describe a valid date: year %1$s, month %2$s, day %3$s.
an_ES: Las siguients valors no describen una calendata correcta: anyo %1$s, mes %2$s, día %3$s.

en: The format for the post.
an_ES: Lo formato d'a dentrada.

en: The generated password. Only available after adding an application.
an_ES: La clau chenerada. Nomás disponible dimpués d'anyadir una aplicación.

en: The given object ID is not that of a menu item.
an_ES: L'ID d'obchecto dada no ye d'un obchecto de menú.

en: The globally unique identifier for the post.
an_ES: L'identificador global solo d'a dentrada.

en: The handler for the route is invalid
an_ES: Lo controlador pa la rota ye no valido

en: The handler for the route is invalid.
an_ES: Lo controlador pa la rota no ye valido.

en: The human-readable label for the style.
an_ES: La etiqueta d'o estilo leyible pa humans.

en: The id of a registered sidebar
an_ES: L'ID d'una barra lateral rechistrada

en: The id of a template
an_ES: L'id d'una plantilla

en: The image cannot be rotated because the embedded meta data cannot be updated.
an_ES: La imachen no puede estar rotada perque los datos meta incrustados no pueden estar actualizaus.

en: The image was not edited. Edit the image before applying the changes.
an_ES: La imachen no s'ha editau. Edita la imachen antes d'aplicar los cambios.

en: The initial values for attributes.
an_ES: Las valors inicials pa los atributos.

en: The internet address of your network will be %s.
an_ES: L'adreza d'internet d'o tuyo ret será %s.

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
an_ES: L'articlo que yes tractando de mover a la papelera ya no existe.

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
an_ES: L'elemento que intentas restaurar d'a papelera ya no existe.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
an_ES: A clau que has escrito no ye valida. Por favor compreba-la.

en: The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.
an_ES: O menú de navegación d'a cucha proporciona vinclos a todas as pantallas d'administración de WordPress, con elementos de submenú que amaneixen en pasar o rato sobre ells. Puetz minimizar iste menú ta que sía una barra estreita d'iconos fendo clic en a flecha d'o menú Zarrar en a parte inferior.

en: The link you followed has expired.
an_ES: Lo vinclo que has seguiu ha caducau.

en: The list of inner blocks used in the example.
an_ES: La lista de bloques internos usaus en l'eixemplo.

en: The list of scopes where the variation is applicable. When not provided, it assumes all available scopes.
an_ES: La lista d'ambitos en os quals la variación ye aplicable. Quan no se proporciona, son asumius totz los ambitos disponibles.

en: The locations assigned to the menu.
an_ES: Las ubicacions asignadas a lo menú.

en: The login page will open in a new tab. After logging in you can close it and return to this page.
an_ES: La pachina d'acceso s'ubrirá en una pestanya nueva. Dimpués d'acceder puetz zarrar-la y tornar a esta pachina.

en: The loopback request returned an unexpected http status code, %d, it was not possible to determine if this will prevent features from working as expected.
an_ES: La solicitut de loopback ha tornau un codigo HTTP d'estau inasperau, %d, no ha estau posible determinar si esto impedirá que qualques caracteristicas funcionen como deben.

en: The loopback request to your site completed successfully.
an_ES: La solicitut de loopback a lo tuyo puesto se completo correctament.

en: The loopback request to your site failed, this means features relying on them are not currently working as expected.
an_ES: La solicitut de loopback a lo tuyo puesto ha fallau. Ixo quiere decir que las caracteristicas que dependan d'ixo no van a funcionar correctament.

en: The main WordPress directory
an_ES: Lo directorio prencipal de WordPress

en: The maximum height of the embed frame in pixels.
an_ES: L'altura maxima d'o marco d'incrustación en pixels.

en: The maximum width of the embed frame in pixels.
an_ES: L'amplaria maxima d'o marco d'incrustación en pixels.

en: The media file has been replaced
an_ES: Lo fichero de medios ha estau reemplazau

en: The menu ID should not be empty.
an_ES: L'ID de menú no puede estar vuedo.

en: The menu cannot be deleted.
an_ES: Lo menú no se puede borrar.

en: The menu has been successfully deleted.
an_ES: O menú s'ha borrau con exito.

en: The menu is for editing information specific to individual sites, particularly if the admin area of a site is unavailable.
an_ES: Lo menú ye pa editar información especifica de puestos individuals, especialment si l'aria d'administración d'o puesto no ye disponible.

en: The menu item has been successfully deleted.
an_ES: A opción d'o menú s'ha eliminau correctament.

en: The menu management box at the top of the screen is used to control which menu is opened in the editor below.
an_ES: La pestanya de chestión de menús d'a parte superior d'a pantalla s'usa pa controlar qué menú s'ubre en o editor d'abaixo.

en: The menu name %s conflicts with another menu name. Please try another.
an_ES: Lo nombre d'o menú %s dentra en conflicto con unatro menú. Per favor, utiliza unatro.

en: The minimum PHP version required for the theme to work.
an_ES: La versión minima necesaria de PHP pa que funcione lo tema.

en: The minimum WordPress version required for the theme to work.
an_ES: La versión minima necesaria de WordPress pa que funcione lo tema.

en: The must use plugins directory
an_ES: Lo directorio de plugins imprescindibles

en: The name is how it appears on your site.
an_ES: O nombre ye cómo amaneixerá en o tuyo puesto.

en: The name of the application password.
an_ES: Lo nombre d'a clau de l'aplicación.

en: The name of the inner block.
an_ES: Lo nombre d'o bloque interno.

en: The name of the menu location.
an_ES: Lo nombre d'a ubicación d'o menú.

en: The name of the test being run.
an_ES: Lo nombre d'a preba que se ye executando.

en: The name of the theme.
an_ES: Lo nombre d'o tema.

en: The new page will include help and suggestions for your privacy policy.
an_ES: La nueva pachina incluyirá aduya y sucherencias pa la tuya politica de privacidat.

en: The next group of formatting shortcuts are applied as you type or when you insert them around plain text in the same paragraph. Press Escape or the Undo button to undo.
an_ES: Lo siguient grupo d'alcorces de formato s'aplican mientres escribes u quan los ficas arredol de texto plano en o mesmo paragrafo. Preta la tecla Esc u lo botón Desfer pa desfer los cambios.

en: The nickname for the user.
an_ES: Alias de l'usuario.

en: The number of blocks published by the same author.
an_ES: Lo numero de bloques publicaus per lo mesmo autor.

en: The number of ratings.
an_ES: Lo numero de valoracions.

en: The number sites that have activated this block.
an_ES: Lo numero de puestos que han activau este bloque.

en: The oEmbed format to use.
an_ES: Lo formato oEmbed a utilizar.

en: The offset number requested is larger than or equal to the number of available revisions.
an_ES: Lo numero d'intervalo solicitau ye mayor u igual a lo numero de revisions disponibles.

en: The optional module, %s, is not installed, or has been disabled.
an_ES: Lo modulo opcional, %s, no ye instalau, u ha estau desactivau.

en: The options shown below relate to your server setup. If changes are required, you may need your web host&#8217;s assistance.
an_ES: Las opcions que s'amuestran contino se refieren a la configuración d'o tuyo servidor. Si i hai cambios obligatorios, ye posible que amenestas la aduya d'o tuyo aloch web.

en: The order of the post in relation to other posts.
an_ES: L'orden d'a dentrada en relación con atras dentradas.

en: The package contains no files.
an_ES: Lo paquet no contiene fichers.

en: The page number requested is larger than the number of pages available.
an_ES: Lo numero de pachina solicitada ye mayor que lo numero de pachinas disponibles.

en: The parent term ID.
an_ES: Identificador d'o termin superior.

en: The password cannot be a space or all spaces.
an_ES: La clau no puede estar un espacio u estar tot espacios.

en: The password for the parent post of the comment (if the post is password protected).
an_ES: La clau d'a dentrada superior d'o comentario (si la dentrada ye protechida per clau).

en: The password for the post if it is password protected.
an_ES: La clau pa la dentrada, si ye protechida per clau.

en: The pattern ID.
an_ES: L'ID d'o patrón.

en: The pattern category slugs.
an_ES: Los slugs d'a categoría d'o patrón.

en: The pattern content.
an_ES: Lo conteniu d'o patrón.

en: The pattern detailed description.
an_ES: La descripción detallada d'o patrón.

en: The pattern keywords.
an_ES: Parolas clau d'o patrón.

en: The pattern name.
an_ES: Lo nombre d'o patrón.

en: The pattern title, in human readable format.
an_ES: Lo titol d'o patrón, en un formato leyible pa humans.

en: The pattern viewport width for inserter preview.
an_ES: L'amplo de pantalla d'o patrón pa la vista previa en o insertador.

en: The pattern's category slugs.
an_ES: Los slugs d'a categoría d'o patrón.

en: The pingback has already been registered.
an_ES: O pingback ya s'ha rechistrau.

en: The plugin activation status.
an_ES: Estau d'activación d'o plugin.

en: The plugin author.
an_ES: L'autor d'o plugin.

en: The plugin cannot be updated due to the following:
an_ES: No s'ha puesto actualizar lo plugin a causa de lo siguient:

en: The plugin contains no files.
an_ES: O plugin no tiene fichers.

en: The plugin description formatted for display.
an_ES: La descripción d'o plugin en formato pa la suya visualización.

en: The plugin description.
an_ES: La descripción d'o plugin.

en: The plugin does not have a valid header.
an_ES: O plugin no tiene una cabecera valida.

en: The plugin file.
an_ES: Lo fichero d'o plugin.

en: The plugin generated unexpected output.
an_ES: O plugin ha chenerau una respuesta insesperada.

en: The plugin name.
an_ES: Lo nombre d'o plugin.

en: The plugin version number.
an_ES: Lo numero de versión d'o plugin.

en: The plugin's text domain.
an_ES: Lo texto de dominio d'o plugin.

en: The plugin's website address.
an_ES: L'adreza d'a web d'o plugin.

en: The plugins directory
an_ES: Lo directorio de plugins

en: The post cannot be deleted.
an_ES: A dentrada no se puede borrar.

en: The post does not support trashing. Set '%s' to delete.
an_ES: La dentrada no se puede ninviar a la papelera. Estableix «%s» pa borrar.

en: The post has already been deleted.
an_ES: La dentrada ya ha estau borrada previament.

en: The post type may not be changed.
an_ES: A mena de dentrada talment no se pueda cambiar.

en: The post types that support thumbnails or true if all post types are supported.
an_ES: Los tipos de conteniu que son compatibles con miniaturas u «true» si son compatibles totz los tipos de conteniu.

en: The posts page template cannot be changed.
an_ES: No se puede cambiar la plantilla d'a pachina de dentradas.

en: The preferred width of the viewport when previewing a pattern, in pixels.
an_ES: L'amplo preferiu, en pixels, d'a finestra grafica a lo previsualizar un patrón.

en: The previous set of changes has already been published. Please try saving your current set of changes again.
an_ES: Lo grupo de cambios anterior ya s'ha publicau. Per favor, tracta d'alzar de nuevo lo tuyo grupo de cambios actual.

en: The primary site you chose does not exist.
an_ES: Lo puesto prencipal que has triau no existe.

en: The provided instance is invalid. Must contain raw OR encoded and hash.
an_ES: La instancia facilitada no ye valida. Ha d'estar sin formato U codificada y con un hash.

en: The provided instance is malformed.
an_ES: La instancia facilitada ye mal formada.

en: The provided password is an invalid application password.
an_ES: La clau proporcionada ye una clau d'aplicación no valida.

en: The provided widget type (id_base) cannot be updated.
an_ES: Lo tipo de widget facilitau (id_base) no se puede actualizar.

en: The query argument of %s must have a placeholder.
an_ES: L'argumento de la consulta %s ha de tener un marcador de posición.

en: The raw plugin description.
an_ES: La descripción en crudo d'o plugin.

en: The rendered block.
an_ES: Lo bloque procesau.

en: The requested route does not support batch requests.
an_ES: La rota solicitada no ye compatible con peticions en lotes.

en: The requested theme does not exist.
an_ES: O tema solicitau no existe.

en: The requested user does not exist.
an_ES: L'usuario solicitau no existe.

en: The requested widget is invalid.
an_ES: Lo widget solicitau no ye valido.

en: The required module, %s, is not installed, or has been disabled.
an_ES: Lo modulo requeriu, %s, no ye instalau, u ha estau desactivau.

en: The role %s does not exist.
an_ES: Lo perfil %s no existe.

en: The scheduled event, %s, failed to run. Your site still works, but this may indicate that scheduling posts or automated updates may not work as intended.
an_ES: L'evento programado, %s, no s'ha puesto executar. Lo tuyo puesto encara funciona, pero esto puede indicar que las dentradas programadas u las actualizacions automaticas no funcionen como deberían.

en: The scheduled event, %s, is late to run. Your site still works, but this may indicate that scheduling posts or automated updates may not work as intended.
an_ES: L'evento programado, %s, se retarda. Lo tuyo puesto encara funciona, pero esto puede indicar que las dentradas programadas u las actualizacions automaticas no funcionen como deberían.

en: The search for installed themes will search for terms in their name, description, author, or tag.
an_ES: La busqueda de temas instalaus buscará termins en o suyo nombre, descripción, autor u etiqueta.

en: The search results will be updated as you type.
an_ES: Los resultaus de busqueda s'actualizarán a medida que escribas.

en: The server cannot process the image. This can happen if the server is busy or does not have enough resources to complete the task. Uploading a smaller image may help. Suggested maximum size is 2560 pixels.
an_ES: Lo servidor no puede procesar la imachen. Esto puede ocurrir si lo servidor ye ocupau u no tiene suficients recursos pa completar la fayena. Puede aduyar lo puyar una imachen mas chicota. La grandaria maxima sucherida ye de 2560 pixels.

en: The setting for %1$s is currently configured as 0, this could cause some problems when trying to upload files through plugin or theme features that rely on various upload methods. It is recommended to configure this setting to a fixed value, ideally matching the value of %2$s, as some upload methods read the value 0 as either unlimited, or disabled.
an_ES: Actualment, l'achuste pa %1$s ye configurau como 0. Esto podría causar qualques problemas en intentar puyar fichers a traviés d'as caracteristicas de plugins u temas que dependen de quantos metodos de puyada. Se recomienda configurar este achuste a una valor fixa, ideyalment que coincida con a valor de %2$s, ya que qualques metodos de puyada leyen la valor 0 como ilimitau u desactivau.

en: The setting for %1$s is smaller than %2$s, this could cause some problems when trying to upload files.
an_ES: L'achuste de %1$s ye menor que lo de %2$s, esto podría causar qualques problemas en intentar puyar fichers.

en: The seventh parameter passed to %s should be numeric representing menu position.
an_ES: Lo seteno parametro pasau a `%s` ha d'estar numerico representando la posición d'o menú.

en: The sidebar the widget belongs to.
an_ES: La barra lateral a la quala perteneixe lo widget.

en: The sidebar to return widgets for.
an_ES: La barra lateral a la quala tornar lo widget.

en: The singular label used to describe this type of menu item.
an_ES: La etiqueta sola utilizada pa describir este tipo d'elemento d'o menú.

en: The site administrator has been notified and will fulfill your request as soon as possible.
an_ES: S'ha gritau a l'administrador d'o puesto y complirá la tuya petición tant luego como sía posible.

en: The site administrator has been notified. You will receive a link to download your export via email when they fulfill your request.
an_ES: S'ha gritau a l'administrador d'o puesto. Recibirás per correu electronico un vinclo pa descargar la tuya exportación quan completen la tuya solicitut.

en: The site administrator has been notified. You will receive an email confirmation when they erase your data.
an_ES: S'ha gritau a l'administrador d'o puesto. Recibirás un correu electronico de confirmación quan borren los tuyos datos.

en: The site appears to be already initialized.
an_ES: Pareixe que este puesto ya ye inicializau.

en: The site appears to be already uninitialized.
an_ES: Pareixe que ya s'ha cancelau la inicialización d'o puesto.

en: The site is already active.
an_ES: O puesto web ya ye activau.

en: The size cannot be calculated. The directory is not accessible. Usually caused by invalid permissions.
an_ES: No se puede calcular la grandaria. Lo directorio no ye accesible. Normalment provocau per permisos no validos.

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term.
an_ES: O slug &#8220;%s&#8221; lo ye fendo servir ya unatro termin.

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
an_ES: A URL d'orichen y a URL de destín no pueden apuntar todas dos ta o mesmo recurso.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
an_ES: A URL d'orichen no contiene un vinclo a la URL de destín, asinas que no puede estar usada como orichen.

en: The source URL does not exist.
an_ES: A URL d'orichen no existe.

en: The specified namespace could not be found.
an_ES: Lo namespace que has especificau no ye disponible.

en: The specified target URL cannot be used as a target. It either does not exist, or it is not a pingback-enabled resource.
an_ES: La URL de destín especificada no se puede usar como destín. Puede que no exista u no sía un recurso de pinback activau.

en: The specified target URL does not exist.
an_ES: A URL de destín especificada no existe.

en: The star rating of the block.
an_ES: La valoración con estrelas d'o bloque.

en: The status of the test.
an_ES: Lo estau d'a preba.

en: The suggested privacy policy content should be added by using the %s (or later) action. Please see the inline documentation.
an_ES: Lo conteniu sucheriu d'a politica de privacidat ha d'anyadir-se usando l'acción %s (u posterior). Mira la documentación incluyida, per favor.

en: The suggested privacy policy content should be added only in wp-admin by using the %s (or later) action.
an_ES: Lo conteniu sucheriu d'a politica de privacidat nomás habría d'estar anyadiu en wp-admin usando l'acción %s (u posterior).

en: The suggested privacy policy text has changed. Please <a href="%s">review the guide</a> and update your privacy policy.
an_ES: Lo texto sucheriu d'a politica de privacidat ha cambiau. Per favor, <a href="%s">revisa la guía</a> y actualiza la tuya politica de privacidat.

en: The tag cloud will not be displayed since there are no taxonomies that support the tag cloud widget.
an_ES: La boira d'etiquetas no s'amostrará, ya que no i hai taxonomías que sían compatibles con o widget de boira d'etiquetas.

en: The target attribute of the link element for this menu item.
an_ES: L'atributo de destín de l'elemento d'o vinclo d'este elemento d'o menú.

en: The template cannot be deleted.
an_ES: La plantilla no se puede borrar.

en: The template contains a suggestion of sections you most likely will need. Under each section heading, you will find a short summary of what information you should provide, which will help you to get started. Some sections include suggested policy content, others will have to be completed with information from your theme and plugins.
an_ES: La plantilla contiene una sucherencia d'as seccions que ye probable que vaigas a amenester. Baixo lo capitero de cada sección, trobarás un breu resumen de qué información habrías de proporcionar, lo que t'aduyará a empecipiar. Qualques seccions incluyen conteniu sucheriu pa la politica, atras habrán de completar-se con información d'o tuyo tema y plugins.

en: The template has already been deleted.
an_ES: La plantilla ya s'ha borrau.

en: The term cannot be deleted.
an_ES: Lo termin no puede estar borrau.

en: The term name cannot be empty.
an_ES: O nombre d'o termin no puede estar vuedo.

en: The terms assigned to the object in the %s taxonomy.
an_ES: Los termins asignaus a l'obchecto en a taxonomía %s.

en: The terms assigned to the post in the %s taxonomy.
an_ES: Los termins asignaus a la dentrada en a taxonomía %s.

en: The theme author's name, as found in the theme header.
an_ES: Lo nombre de l'autor d'o tema, tal como ye en o capitero d'o tema.

en: The theme author.
an_ES: L'autor d'o tema.

en: The theme being previewed is fully interactive &mdash; navigate to different pages to see how the theme handles posts, archives, and other page templates. The settings may differ depending on what theme features the theme being previewed supports. To accept the new settings and activate the theme all in one step, click the Activate &amp; Publish button above the menu.
an_ES: Lo tema previsualizado ye totalment interactivo &mdash; navega a distintas pachinas pa veyer cómo lo tema chestiona las dentradas, los fichers y atras plantillas de pachina. Los achustes pueden diferir dependendo d'as caracteristicas con as qualas sía compatible lo tema previsualizado. Pa acceptar los nuevos achustes y activar lo tema en un solo paso, fe clic en o botón «Publicar y activar» que i hai dencima d'o menú.

en: The theme cannot be updated due to the following:
an_ES: Lo tema no s'ha puesto actualizar a causa de lo siguient:

en: The theme defines itself as its parent theme. Please check the %s header.
an_ES: Lo tema se define a ell mesmo como lo suyo tema superior. Per favor, revisa lo capitero de %s.

en: The theme description, as found in the theme header.
an_ES: La descripción d'o tema, tal como ye en o capitero d'o tema.

en: The theme description, transformed for display.
an_ES: La descripción d'o tema, transformada pa la suya visualización.

en: The theme file to use to display the post.
an_ES: Lo fichero d'o tema a usar pa amostrar la dentrada.

en: The theme identifier
an_ES: L'identificador d'o tema

en: The theme is missing the %s stylesheet.
an_ES: Lo tema no tiene la fuella d'estilos %s.

en: The theme name, as found in the theme header.
an_ES: Lo nombre d'o tema, tal como ye en o capitero d'o tema.

en: The theme name, transformed for display.
an_ES: Lo nombre d'o tema, transformau pa la suya visualización.

en: The theme tags, as found in the theme header.
an_ES: Las etiquetas d'o tema, tal como son en o capitero d'o tema.

en: The theme tags, transformed for display.
an_ES: Las etiquetas d'o tema, transformadas pa la suya visualización.

en: The theme's current version.
an_ES: La versión actual d'o tema.

en: The theme's screenshot URL.
an_ES: La URL de la captura de pantalla d'o tema.

en: The theme's stylesheet. This uniquely identifies the theme.
an_ES: La fuella d'estilos d'o tema. Esto identifica lo tema de forma sola.

en: The theme's template. If this is a child theme, this refers to the parent theme, otherwise this is the same as the theme's stylesheet.
an_ES: La plantilla d'o tema. Si este ye un tema fillo, esto se refiere a lo tema pai, en caso contrario, esta ye la mesma que la fuella d'estilos d'o tema.

en: The theme's text domain.
an_ES: Lo text domain d'o tema.

en: The themes directory
an_ES: Lo directorio de temas

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
an_ES: A zona horaria que has introduciu no ye valida. Por favor, selecciona una zona horaria valida.

en: The title for the object.
an_ES: Lo titol pa l'obchecto.

en: The title for the post type.
an_ES: Lo titol d'o tipo de conteniu.

en: The title for the post.
an_ES: Lo titol pa la dentrada.

en: The title for the status.
an_ES: Titol d'o estau.

en: The title for the taxonomy.
an_ES: Titol d'a taxonomía.

en: The title is required when using a custom menu item type.
an_ES: Lo titol ye necesario quan s'usa un tipo d'elemento de menú personalizau.

en: The tool associates data stored in WordPress with a supplied email address, including profile data and comments.
an_ES: La ferramienta asocia los datos almagazenaus en WordPress con una adreza de correu electronico suministrada, incluyindo los datos d'o perfil y los comentarios.

en: The type of object originally represented, such as "category", "post", or "attachment".
an_ES: Lo tipo d'obchecto representau orichinalment, como «categoría», «dentrada» u «adchunto».

en: The type of the widget. Corresponds to ID in widget-types endpoint.
an_ES: Lo tipo de widget. Corresponde a lo ID en a variable widget-types.

en: The unique and machine-readable name.
an_ES: Lo nombre solo y leyible pa maquinas.

en: The unique identifier for the application password.
an_ES: L'identificador solo pa la clau de l'aplicación.

en: The update cannot be installed because some files could not be copied. This is usually due to inconsistent file permissions.
an_ES: No s'ha puesto instalar l'actualización perque qualques fichers no s'ha puesto copiar. Esto gosa estar a causa de permisos de fichero inconsistents.

en: The update of %s failed.
an_ES: L'actualización de %s ha fallau.

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
an_ES: O proceso d'actualización ha empecipiau. Puede levar un rato en qualques servidors, tiene paciencia, por favor.

en: The uploaded file has expired. Please go back and upload it again.
an_ES: Lo fichero puyau ha caducau. Per favor, torna dezaga y puya-lo de nuevo.

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
an_ES: Lo fichero puyau no ye una imachen valida. Intenta-lo de nuevo.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
an_ES: Solament s'ha puesto puyar una parte d'o fichero.

en: The uploads directory
an_ES: Lo directorio de puyadas

en: The url is required when using a custom menu item type.
an_ES: La URL ye necesaria quan s'usa un tipo d'elemento de menú personalizau.

en: The user cannot be deleted.
an_ES: L'usuario no puede estar borrau.

en: The user is already active.
an_ES: L'usuario ya ista activo.

en: The value, %1$s, has either been enabled by %2$s or added to your configuration file. This will make errors display on the front end of your site.
an_ES: La valor, %1$s, ha d'activar-se per medio de %2$s u anyadir-se a lo tuyo fichero de configuración. Esto ferá que las errors se visualicen en a parte visible d'o tuyo puesto.

en: The value, %s, has been added to this website&#8217;s configuration file. This means any errors on the site will be written to a file which is potentially available to all users.
an_ES: La valor %s ha estau anyadiu a lo fichero de configuración d'esta web. Esto significa que, qualsequier error en o puesto, será escrito en un fichero que ye potencialment disponible pa totz los usuarios.

en: The visibility settings for the post type.
an_ES: Los achustes de visibilidat pa lo tipo de conteniu.

en: The visibility settings for the taxonomy.
an_ES: Achustes de visibilidat pa la taxonomía.

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
an_ES: Lo navegador web d'o tuyo dispositivo no puede puyar fichers. Podrías prebar l'aplicación <a href="%s">nativa pa lo tuyo dispositivo</a> en o suyo puesto.

en: The website of the theme author, as found in the theme header.
an_ES: La web de l'autor d'o tema, tal como ye en a cebecera d'o tema.

en: The website of the theme author, transformed for display.
an_ES: La web de l'autor d'o tema, transformada pa la suya visualización.

en: The website of the theme author.
an_ES: La web de l'autor d'o tema.

en: The widget type id.
an_ES: L'ID d'o tipo de widget.

en: The wp-content directory
an_ES: Lo directorio «wp-content»

en: The wren<br>Earns his living<br>Noiselessly.
an_ES: Lo reyezuelo<br>Se gana la vida<br>Sin fer rudio.

en: Theme
an_ES: Tema

en: Theme Details
an_ES: Detalles d'o tema

en: Theme File Editor
an_ES: Editor de fichers de temas

en: Theme Location
an_ES: Ubicación en o tema

en: Theme Options
an_ES: Opcions d'o tema

en: Theme Versions
an_ES: Versions de tema

en: Theme could not be resumed because it triggered a <strong>fatal error</strong>.
an_ES: Lo tema no se puede reactivar perque ha provocau una <strong>error fatal</strong>.

en: Theme deleted.
an_ES: O tema ha estau eliminau.

en: Theme directory location
an_ES: Ubicación d'o directorio de temas

en: Theme downgrade failed.
an_ES: Ha fallau la tornada a la versión anterior d'o tema.

en: Theme downgraded successfully.
an_ES: Lo tema ha tornau a la versión anterior correctament.

en: Theme features
an_ES: Caracteristicas d'o tema

en: Theme file exists.
an_ES: Lo fichero d'o tema existe.

en: Theme identifier for the template.
an_ES: Identificador d'o tema pa la plantilla.

en: Theme installation failed.
an_ES: La instalación d'o tema ha fallau.

en: Theme installed successfully.
an_ES: O tema s'ha instalau correctament.

en: Theme name
an_ES: Nombre d'o tema

en: Theme not found.
an_ES: No s'ha trobau lo tema.

en: Theme resumed.
an_ES: Tema reactivau.

[ctx: Theme starter content]
en: 123 Main Street
an_ES: Carrera Prencipal, 123

[ctx: Theme starter content]
en: A homepage section
an_ES: Una sección d'a pachina d'inicio

[ctx: Theme starter content]
en: About
an_ES: Sobre

[ctx: Theme starter content]
en: About This Site
an_ES: Sobre este puesto

[ctx: Theme starter content]
en: Address
an_ES: Adreza

[ctx: Theme starter content]
en: Archives
an_ES: Fichers

[ctx: Theme starter content]
en: Calendar
an_ES: Calandario

[ctx: Theme starter content]
en: Categories
an_ES: Categorías

[ctx: Theme starter content]
en: Contact
an_ES: Contacto

[ctx: Theme starter content]
en: Email
an_ES: Correu electronico

[ctx: Theme starter content]
en: Find Us
an_ES: Troba-nos

[ctx: Theme starter content]
en: Home
an_ES: Inicio

[ctx: Theme starter content]
en: Hours
an_ES: Horas

[ctx: Theme starter content]
en: Monday&ndash;Friday: 9:00AM&ndash;5:00PM
an_ES: Luns a viernes: de 9:00 a 17:00 h.

[ctx: Theme starter content]
en: New York, NY 10001
an_ES: Madrid, 28000

[ctx: Theme starter content]
en: News
an_ES: Noticias

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Comments
an_ES: Comentarios recients

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Posts
an_ES: Dentradas recients

[ctx: Theme starter content]
en: Saturday &amp; Sunday: 11:00AM&ndash;3:00PM
an_ES: Sabado y domingo: d'11:00 a 15:00 h.

[ctx: Theme starter content]
en: Search
an_ES: Buscar

[ctx: Theme starter content]
en: This is a page with some basic contact information, such as an address and phone number. You might also try a plugin to add a contact form.
an_ES: Esta ye una pachina con información de contacto basica, como l'adreza y lo numero de telefono. Mesmo puetz prebar un plugin pa anyadir un formulario de contacto.

[ctx: Theme starter content]
en: This is an example of a homepage section. Homepage sections can be any page other than the homepage itself, including the page that shows your latest blog posts.
an_ES: Este ye un eixemplo d'una sección d'a pachina d'inicio. Las seccions d'a pachina d'inicio pueden estar en qualsequier pachina antiparte d'a propia d'inicio, incluyida la pachina que amuestra las tuyas zagueras dentradas.

[ctx: Theme starter content]
en: This may be a good place to introduce yourself and your site or include some credits.
an_ES: Este puede estar un buen puesto pa presentar-te a tu mesmo y a lo tuyo puesto u pa incluyir qualques acreditacions.

[ctx: Theme starter content]
en: Welcome to your site! This is your homepage, which is what most visitors will see when they come to your site for the first time.
an_ES: Bienveniu a lo tuyo puesto! Esta ye la tuya pachina d'inicio, que ye la que la mayoría de visitantes veyerán quan viengan a lo tuyo puesto per primera vegada.

en: Theme will be auto-updated.
an_ES: Lo tema s'actualizará automaticament.

en: Theme will no longer be auto-updated.
an_ES: Lo tema ya no s'actualizará automaticament.

en: Theme without %s
an_ES: Tema sin %s

en: Themes
an_ES: Temas

en: Themes %s
an_ES: Temas %s

en: Themes add your site&#8217;s look and feel. It&#8217;s important to keep them up to date, to stay consistent with your brand and keep your site secure.
an_ES: Los temas anyaden l'aspecto y comportamiento d'o tuyo puesto. Ye important tener-los actualizaus, pa mantener la coherencia con a tuya marca y mantener lo tuyo puesto seguro.

en: Themes directory location
an_ES: Ubicación d'o directorio de temas

en: Themes directory size
an_ES: Grandaria d'o directorio de temas

en: There appear to be no issues with plugin and theme auto-updates.
an_ES: Pareixe que no i hai problemas con as actualizacions automaticas de plugins y temas.

en: There are no associated subtitles.
an_ES: No i hai subtítulos asociaus.

en: There are no events scheduled near %1$s at the moment. Would you like to <a href="%2$s">organize a WordPress event</a>?
an_ES: En este momento no i hai garra evento programado amán de %1$s. Te fería goyo <a href="%2$s">organizar un evento WordPress</a>?

en: There are no events scheduled near you at the moment. Would you like to <a href="%s">organize a WordPress event</a>?
an_ES: En este momento no i hai garra evento programado amán de tu. Te fería goyo <a href="%s">organizar un evento WordPress</a>?

en: There are no options for this widget.
an_ES: No i hai garra opción ta iste widget.

en: There are no pages.
an_ES: No i hai pachinas.

en: There are no valid users selected for deletion.
an_ES: No s'han seleccionau usuarios validos ta borrar.

en: There are no valid users selected for removal.
an_ES: No i hai usuarios validos seleccionaus ta la suya eliminación.

en: There are no widgets available.
an_ES: No i hai garra widget disponible.

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
an_ES: I hai qualques elementos de menú no validos. Por favor, compreba-los u elimina-los.

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
an_ES: I hai cambios sin alzar que se perderán. «Acceptar» pa continar, «Cancelar» pa tornar a editor d'imachens.

en: There does not seem to be any new mail.
an_ES: Pareixe que no i hai garra correu electronico nuevo.

en: There has been a critical error on this website, putting it in recovery mode. Please check the Themes and Plugins screens for more details. If you just installed or updated a theme or plugin, check the relevant page for that first.
an_ES: I hai habiu una error critica en esta web, metendo-la en modo de recuperación. Per favor, compreba las pantallas «Temas» y «Plugins» pa obtener mas detalles. Si acabas d'instalar u actualizar un tema u un plugin, compreba primero la suya pachina correspondient.

en: There has been a critical error on this website.
an_ES: I hai habiu una error critica en esta web.

en: There has been a critical error on this website. Please check your site admin email inbox for instructions.
an_ES: I hai habiu una error critica en esta web. Per favor, compreba la servilla de dentrada d'o correu electronico de l'administrador d'o tuyo puesto pa obtener instruccions.

en: There has been an error cropping your image.
an_ES: S'ha produciu una error retallando la imachen.

en: There is %d error which must be fixed before you can save. | There are %d errors which must be fixed before you can save.
an_ES[0]: I hai una error %d  que has de correchir antes que puedas alzar.
an_ES[1]: I hai %d errors que has de correchir antes que puedas alzar.

en: There is a more recent autosave of your changes than the one you are previewing. <a href="%s">Restore the autosave</a>
an_ES: I hai un alzau automatico d'os tuyos cambios mas recient que lo que yes previsualizando. <a href="%s">Restaurar l'alzau automatico</a>

en: There is a new kind of WordPress theme, called a block theme, that lets you build the site you&#8217;ve always wanted &#8212; with blocks and styles.
an_ES: I hai un nuevo tipo de tema pa WordPress, clamau tema de bloques, que te permite crear lo puesto que siempre has quiesto — Con bloques y estilos.

en: There is a new version of %1$s available, but it does not work with your version of PHP. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a> or <a href="%5$s">learn more about updating PHP</a>.
an_ES: I hai disponible una nueva versión de %1$s, pero no funciona con a tuya versión de PHP. <a href="%2$s" %3$s>Mira los detalles d'a versión %4$s</a> u <a href="%5$s">aprende mas sobre cómo actualizar PHP</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a> or <a href="%5$s" %6$s>update now</a>.
an_ES: I hai disponible una nueva versión de %1$s. <a href="%2$s" %3$s>Revisa los detalles d'a versión %4$s</a> u <a href="%5$s" %6$s>actualiza-lo agora</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a>.
an_ES: I hai disponible una nueva versión de %1$s. <a href="%2$s" %3$s>Veyer los detalles d'a versión %4$s</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
an_ES: I hai disponible una nueva versión de %1$s. <a href="%2$s" %3$s>Veyer los detalles d'a versión %4$s</a>. <em>L'actualización automatica no ye disponible pa este plugin.</em>

en: There is a new version of %s available, but it does not work with your version of PHP.
an_ES: I hai disponible una nueva versión de %s, pero no funciona con a tuya versión de PHP.

en: There is a new version of %s available, but it does not work with your version of WordPress.
an_ES: I hai disponible una nueva versión de %s, pero no funciona con a tuya versión de WordPress.

en: There is a new version of %s available, but it does not work with your versions of WordPress and PHP.
an_ES: I hai disponible una nueva versión de %s, pero no funciona con as tuyas versions de WordPress y PHP.

en: There is a pending change of the admin email to %s.
an_ES: I hai un cambio pendient d'o correu electronico de l'administrador a %s.

en: There is a pending change of your email to %s.
an_ES: I hai un cambio pendient d'o tuyo correu electronico a %s

en: There is a revision of this post that is more recent.
an_ES: I hai una revisión mas recient d'esta dentrada.

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
an_ES: I hai un alzau automatico d'esta dentrada que ye mas recient que la versión d'abaixo. <a href="%s">Veyer l'alzau automatico</a>

en: There is no autosave revision for this post.
an_ES: No i hai una revisión d'alzau automatico pa esta dentrada.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
an_ES: No i hai garra extracto porque ye una dentrada protechida.

en: There is no poster image currently selected
an_ES: No i hai garra imachen de póster triada en este momento

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
an_ES: I hai habiu un problema con a configuración. Por favor, contacta con  l'administrador d'o servidor.

en: There was an authentication problem. Please reload and try again.
an_ES: I hai habiu un problema d'identificación. Per favor, recarga y intenta-lo de nuevo.

en: These changes will affect your whole site.
an_ES: Estes cambios afectarán a tot lo tuyo puesto.

en: These plugins are now up to date:
an_ES: Agora, estes plugins son a lo día:

en: These settings alter where and how parts of WordPress are loaded.
an_ES: Estes achustes alteran án y cómo se cargan partes de WordPress.

en: These settings may be overridden for individual articles.
an_ES: Istos achustes pueden modificar ta cada dentrada en particular.

en: These themes are now up to date:
an_ES: Agora, estes temas son a lo día:

en: These themes failed to update:
an_ES: Ha fallau l'actualización d'estes temas:

en: These unique authentication keys are also missing from your %s file.
an_ES: Estas claus solas d'identificación tamién faltan en o tuyo fichero %s.

en: These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.
an_ES: Estas web pueden recopilar datos sobre tu, utilizar cookies, incrustar un seguimiento adicional de tercers, y supervisar la tuya interacción con ixe conteniu incrustado, incluyiu lo seguimiento d'a tuya interacción con o conteniu incrustado si tiens una cuenta y yes connectau a ixa web.

en: This XML Sitemap is generated by WordPress to make your content more visible for search engines.
an_ES: Este mapa de puesto XML lo chenera WordPress pa fer que lo tuyo conteniu sía mas visible pa los motors de busqueda.

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
an_ES: Esta adreza s'utiliza pa fins d'administración, per eixemplo, avisos de nuevos usuarios.

en: This address is used for admin purposes. If you change this, an email will be sent to your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
an_ES: Esta adreza s'usa pa propositos administrativos. Si la cambias, se te ninviará un correu electronico a la tuya nueva adreza pa confirmar-la. <strong>La nueva adreza no s'activará dica que la confirmes.</strong>

en: This change will affect pages and posts that use this template.
an_ES: Este cambio afectará a las pachinas y dentradas que usen esta plantilla.

en: This change will affect your whole site.
an_ES: Este cambio afectará a tot lo tuyo puesto.

en: This changeset cannot be further modified.
an_ES: Este grupo de cambios ya no puede modificar-se mas.

en: This color combination may be hard for people to read.
an_ES: Esta combinación de colors puede estar dificil de leyer.

en: This color combination may be hard for people to read. Try using a brighter background color and/or a darker %s.
an_ES: Esta combinación de colors puede estar dificil de leyer. Preba a usar una color de fondo mas luminoso u un %s mas fosco.

en: This color combination may be hard for people to read. Try using a darker background color and/or a brighter %s.
an_ES: Esta combinación de colors puede estar dificil de leyer. Preba a usar una color de fondo mas fosco u un %s mas luminoso.

en: This column count exceeds the recommended amount and may cause visual breakage.
an_ES: Este numero de columnas supera la cantidat recomendada y puede causar una ruptura visual.

en: This comment is already approved.
an_ES: Iste comentario ya ye aprebau.

en: This comment is already in the Trash.
an_ES: Iste comentario ya ye en a papelera.

en: This comment is already marked as spam.
an_ES: Iste comentario ya ha estau marcau como spam.

en: This comment is currently approved.
an_ES: Iste comentario ye aprebau.

en: This comment is currently in the Trash.
an_ES: Iste comentario ye actualment en a papelera.

en: This comment is currently marked as spam.
an_ES: Iste comentario ye marcau como spam.

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
an_ES: Iste comentario ye en a papelera. Por favor, quita-lo d'a papelera si quiers editar-lo.

en: This content is password protected.
an_ES: Este conteniu ye protechiu per clau.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
an_ES: Este conteniu ye protechiu per clau. Pa veyer-lo, per favor, introduz la tuya clau contino:

en: This content was deleted by the author.
an_ES: Este conteniu ha estau borrau per l'autor.

en: This draft comes from your <a href="%s">unpublished customization changes</a>. You can edit, but there is no need to publish now. It will be published automatically with those changes.
an_ES: Este borrador viene d'os tuyos <a href="%s">cambios de personalización sin publicar</a>. Puetz editar-lo, pero no i hai necesidat de publicar-lo agora. Se publicará automaticament con ixes cambios.

en: This either means that the username and password information in your %1$s file is incorrect or that contact with the database server at %2$s could not be established. This could mean your host&#8217;s database server is down.
an_ES: Esto significa que la información d'o nombre d'usuario y clau en o tuyo fichero %1$s no ye correcta u que no s'ha puesto establir contacto con o servidor d'a base de datos en %2$s. Esto podría significar que lo servidor d'a base de datos d'o tuyo aloch ye caito.

en: This email may be different from your personal email address.
an_ES: Este correu electronico puede estar diferent d'a tuya adreza de correu electronico personal.

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
an_ES: Ista dentrada s'ha publicau en %1$s y s'ha etiquetau como %2$s. Alza o <a href="%3$s" title="Vinclo permanent de %4$s" rel="bookmark">vinclo permanent</a>.

en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
an_ES: Ista dentrada s'ha publicau en %1$s. Alza o <a href="%3$s" title="Vinclo permanent de %4$s" rel="bookmark">vinclo permanent</a>.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
an_ES: Ista función amenista as bastidas en linia. Tiens as bastidas en linia desactivadas u o tuyo navegador no las suporta.

en: This file is empty. Please try another.
an_ES: Iste fichero ye vuedo. Por favor, preba con belatro.

en: This file is not an image. Please try another.
an_ES: Iste fichero no ye una imachen. Por favor, preba con unatro.

en: This file is only loaded for backward compatibility with SimplePie 1.2.x. Please consider switching to a recent SimplePie version.
an_ES: Este fichero nomás se carga pa compatibilidat con versions anteriors de SimplePie 1.2.x. Planteya-te cambiar a una versión recient de SimplePie.

en: This file is too big. Files must be less than %s KB in size.
an_ES: Este fichero ye muito gran. Lo fichero ha d'estar de menos de %s Kb.

en: This file no longer needs to be included.
an_ES: Ya no cal incluir iste fichero.

en: This form is not live-previewable.
an_ES: Este formulario no se puede previsualizar en directo.

en: This format, which is called WordPress eXtended RSS or WXR, will contain your posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags.
an_ES: Este formato, clamau WordPress eXtended RSS (RSS enamplau de WordPress) u WXR, contendrá todas las tuyas dentradas, comentarios, campos personalizaus, categorías y etiquetas.

en: This image cannot be displayed in a web browser. For best results convert it to JPEG before uploading.
an_ES: Esta imachen no se puede amostrar en un navegador web. Antes de puyar-la, pa un millor resultau, convierte-la a JPEG.

en: This image cannot be processed by the web server. Convert it to JPEG or PNG before uploading.
an_ES: Esta imachen no puede estar procesada per lo servidor web. Antes de puyar-la, convierte-la a JPEG u PNG.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
an_ES: Esta ye una pachina d'eixemplo. Ye diferent a una dentrada d'o blog perque remanirá en un solo puesto y amaneixerá en a navegación d'o tuyo puesto (en a mayoría d'os temas). La mayoría d'as personas prencipian con una pachina «Sobre» que les presienta a los visitantes potencials d'o puesto. Podrías decir bella cosa asinas:

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
an_ES: Supera a grandaria permitida. Por favor, preba con unatro.

en: This is the short link.
an_ES: Iste ye o vinclo corto.

en: This item has already been deleted.
an_ES: Este elemento ya ha estau borrau.

en: This item has been deleted, or is a draft
an_ES: Este elemento s'ha borrau, u ye en borrador

en: This item is missing a link
an_ES: A este elemento le falta un vinclo

en: This link is not live-previewable.
an_ES: Este vinclo no se puede previsualizar en directo.

en: This means that the contact with the database server at %s was lost. This could mean your host&#8217;s database server is down.
an_ES: Esto significa que s'ha perdiu lo contacto con o servidor d'a base de datos en %s. Esto podría significar lo servidor d'a la tuya base de datos d'o tuyo aloch ye caito.

en: This meta box is not compatible with the block editor.
an_ES: Esta caixa meta no ye compatible con o editor de bloques.

en: This meta box, from the %s plugin, is not compatible with the block editor.
an_ES: Esta caixa meta, d'o plugin %s, no ye compatible con o editor de bloques.

en: This notice was triggered by the %s handle.
an_ES: Este aviso ha estau activau per la chestión de %s.

en: This page allows direct access to your site settings. You can break things here. Please be cautious!
an_ES: Esta pachina te permite acceder dreitament a los achustes d'o tuyo puesto. Aquí puetz trencar cosetas. Per favor, sé preveniu!

en: This page can show you every detail about the configuration of your WordPress website. For any improvements that could be made, see the <a href="%s">Site Health Status</a> page.
an_ES: Esta pachina puede amostrar cada chicot detalle sobre la configuración d'a tuya web WordPress. Pa saber las milloras que se podrían fer, veye la pachina d'estau <a href="%s">de salut d'o puesto</a>.

en: This panel is used for managing navigation menus for content you have already published on your site. You can create menus and add items for existing content such as pages, posts, categories, tags, formats, or custom links.
an_ES: Este panel s'usa pa chestionar los menús de navegación d'os contenius que ya has publicau en o tuyo puesto. Puetz creyar menús y anyadir elementos d'o conteniu existent, como pachinas, dentradas, categorías, etiquetas, formatos u vinclos personalizaus.

en: This password reset request originated from the IP address %s.
an_ES: Esta solicitut de restablimiento de clau s'ha orichinau dende l'adreza IP %s.

en: This personal data request has expired.
an_ES: Esta petición de datos personals ha caducau.

en: This plugin is already installed.
an_ES: Este plugin ya ye instalau.

en: This post is being backed up in your browser, just in case.
an_ES: Esta dentrada se ye alzando en o tuyo navegador, per si a un caso.

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
an_ES: Ista dentrada ye protechida. Escribe a clau ta veyer os comentarios.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
an_ES: Ista dentrada ye protechida con clau. Ta veyer-ne os comentarios, escriba a clau.

en: This preview is unavailable in the editor.
an_ES: Esta vista previa no ye disponible en o editor.

en: This resource is provided by your web host, and is specific to your site. For more information, <a href="%s" target="_blank">see the official WordPress documentation</a>.
an_ES: Este recurso lo proporciona lo tuyo aloch web y ye especifico pa lo tuyo puesto. Pa mas información, <a href="%s" target="_blank">revisa la documentación oficial de WordPress</a>.

en: This resulted in an error message: %s
an_ES: Isto ha dau como resultau un mensache d'error: %s

en: This screen allows you to edit fields for metadata in a file within the media library.
an_ES: Esta pantalla te permite d'editar cinco campos ta metadatos d'un fichero en a biblioteca multimedia.

en: This screen allows you to obtain a health diagnosis of your site, and displays an overall rating of the status of your installation.
an_ES: Esta pantalla te permite obtener un diagnostico d'a salut d'o tuyo puesto y muestra una valoración cheneral d'o estau d'a tuya instalación.

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
an_ES: Ista pantalla contiene los achustes que afectarán a cómo s'amuestran os tuyos contenius.

en: This screen includes suggestions to help you write your own privacy policy. However, it is your responsibility to use these resources correctly, to provide the information required by your privacy policy, and to keep this information current and accurate.
an_ES: Esta pantalla incluye sucherencias pa aduyar-te a escribir la tuya propia politica de privacidat. Manimenos, ye la tuya responsabilidat usar correctament estes recursos, proporcionar la información requerida per la tuya politica de privacidat y mantener esta información actualizada y precisa.

en: This screen is used for globally assigning menus to locations defined by your theme.
an_ES: Esta pantalla s'usa pa asignar menús globalment a ubicacions definidas en o tuyo tema.

en: This screen is used for managing your content revisions.
an_ES: Esta pantalla s'utiliza pa chestionar las revisions d'o tuyo conteniu.

en: This screen is used for managing your installed themes. Aside from the default theme(s) included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
an_ES: Esta pantalla s'utiliza pa chestionar los temas que tiens instalaus. Amás d'o (los) tema(s) per defecto incluyius en a tuya instalación de WordPress, los temas son disenyaus y desenvueltos per tercers.

en: This screen is used for managing your navigation menus.
an_ES: Esta pantalla sirve pa chestionar los tuyos menús de navegación.

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
an_ES: Esta pantalla s'usa pa personalizar la sección de capitero d'o tuyo tema.

en: This screen is where you manage requests for an export of personal data.
an_ES: Esta pantalla ye an chestionas las solicitutz pa una exportación de datos personals.

en: This screen is where you manage requests to erase personal data.
an_ES: En esta pantalla ye an chestionas las solicitutz pa lo borrau de datos personals.

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
an_ES: Ista pantalla amuestra totz os usuarios existents ta o tuyo puesto. Cada usuario disposa d'un d'os cinco perfils definius seguntes l'establiu por l'administrador d'o puesto: Administrador d'o puesto, editor, autor, colaborador u suscriptor. Os usuarios con perfils que no sían d'administrador veyerán menos opcions en o panel de navegación quan s'haigan identificau, sobre a base d'o suyo perfil.

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
an_ES: Ista pantalla te da acceso a todas as tuyas dentradas. Puetz personalizar o formato d'ista pantalla ta acomodar-lo a o tuyo sistema de treballo.

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they will not all fit here! :) Use the documentation links to get information on what each discussion setting does.
an_ES: Ista pantalla da muitas opcions ta controlar a chestión y a visualización d'os comentarios y vinclos d'as tuyas pachinas y dentradas. I hai tantas que no todas cullen aquí :). Puetz consultar en os vinclos d'a documentación ta saber qué fa cada opción de discusión.

en: This screen shows an individual user all of their sites in this network, and also allows that user to set a primary site. They can use the links under each site to visit either the front end or the dashboard for that site.
an_ES: Esta pantalla amuestra a un usuario individual totz los puestos d'este ret, y tamién permite a ixe usuario establir un puesto prencipal. Pueden utilizar los vinclos debaixo de cada puesto pa visitar u la portiada u lo escritorio d'ixe puesto.

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
an_ES: Ista barra lateral no ye disponible y no s'amuestra en o tuyo puesto. Elimina cadagún d'os suyos widgets ta eliminar por completo ista barra inactiva.

en: This site has been archived or suspended.
an_ES: Iste puesto ha estau archivau u suspendiu.

en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact %s.
an_ES: Este puesto encara no ye activo. Si tiens problemas pa activar lo tuyo puesto, per favor, contacta con %s.

en: This site is no longer available.
an_ES: Este puesto ya no ye disponible.

en: This taxonomy is not hierarchical.
an_ES: Ista taxonomía no ye pas hierarquica.

en: This template is not revertable.
an_ES: Esta plantilla no ye revertible.

en: This text template will help you to create your website&#8217;s privacy policy.
an_ES: Esta plantilla de texto t'aduyará a crear la politica de privacidat d'a tuya web.

en: This theme does not support video headers on this page. Navigate to the front page or another page that supports video headers.
an_ES: Este tema no admite capiters de video en esta pachina. Puetz ir a la pachina d'inicio u a unatra pachina que admita capiters de video.

en: This theme does not work with your version of PHP.
an_ES: Este tema no funciona con a tuya versión de PHP.

en: This theme does not work with your version of WordPress.
an_ES: Este tema no funciona con a tuya versión de WordPress.

en: This theme does not work with your versions of WordPress and PHP.
an_ES: Este tema no funciona con as tuyas versions de WordPress y PHP.

en: This theme doesn't support Customizer.
an_ES: Este tema no ye compatible con o personalizador.

en: This theme failed to load properly and was paused within the admin backend.
an_ES: Este tema no s'ha cargau correctament y s'ha meso en pausa en o escritorio d'administración.

en: This theme is already installed.
an_ES: Este tema ya ye instalau.

en: This timezone does not observe daylight saving time.
an_ES: Ista zona horaria no tiene en cuenta l'horario de verano.

en: This timezone is currently in daylight saving time.
an_ES: Ista zona horaria se troba actualment en l'horario de verano.

en: This timezone is currently in standard time.
an_ES: Ista zona horaria se troba actualment en horario d'hibierno.

en: This tool helps site owners comply with local laws and regulations by deleting or anonymizing known data for a given user.
an_ES: Esta ferramienta aduya a los propietarios d'os puestos a complir con as leis y normativas locals borrando u anonimizando los datos conoixius d'un determinau usuario.

en: This tool helps site owners comply with local laws and regulations by exporting known data for a given user in a .zip file.
an_ES: Esta ferramienta aduya a los propietarios d'os puestos a complir con as leis y normativas locals exportando los datos conoixius d'un determinau usuario en un fichero «.zip».

en: This type of file cannot be edited.
an_ES: No se puede editar este tipo de fichero.

en: This unique authentication key is also missing from your %s file.
an_ES: Esta clau sola d'identificación tamién falta en o tuyo fichero %s.

en: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
an_ES: Este nombre d'usuario no ye valido perque usa caracters no permitius. Per favor, introduz un nombre d'usuario valido.

en: This video file is too large to use as a header video. Try a shorter video or optimize the compression settings and re-upload a file that is less than 8MB. Or, upload your video to YouTube and link it with the option below.
an_ES: Este fichero de video ye masiau gran pa utilizar-lo como video de capitero. Preba con un video mas curto u optimiza los achustes de compresión y torna a puyar un fichero de menos de 8 MB  de peso. U puya lo tuyo video a YouTube y enlaza-lo con a opción siguient.

en: This widget may contain code that may work better in the &#8220;Custom HTML&#8221; widget. How about trying that widget instead?
an_ES: Este widget puede contener codigo que podría funcionar millor en o widget ￂﾫHTML personalizadoￂﾻ. Qué te pareixe prebar ixe widget en o suyo puesto?

en: This widget may have contained code that may work better in the &#8220;Custom HTML&#8221; widget. If you have not yet, how about trying that widget instead?
an_ES: Este widget puede que contienga codigo que podría funcionar millor en o widget de «HTML personalizau». Si encara no l'has feito, qué te pareixe prebar ixe widget en o suyo puesto?

en: This widget requires JavaScript.
an_ES: Iste widget requiere Javascript.

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
an_ES: Isto s'amostrará quan belún pase o cursor sobre o vinclo en os puestos d'intrés, u opcionalment a debaixo d'o vinclo.

en: This will clear all items from the inactive widgets list. You will not be able to restore any customizations.
an_ES: Esto vuedará totz los elementos d'a lista de widgets inactivos. No podrás recuperar las personalizacions.

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus, and custom posts.
an_ES: Esto contendrá totas las tuyas dentradas, pachinas, comentarios, campos personalizaus, menús de navegación y publicacions personalizadas.

en: This will grant access to <a href="%1$s">the %2$s site in this installation that you have permissions on</a>. | This will grant access to <a href="%1$s">all %2$s sites in this installation that you have permissions on</a>.
an_ES[0]: Esto atorgará acceso a <a href="%1$s">%2$s puesto en esta instalación en o qual tiens permisos</a>.
an_ES[1]: Esto atorgará acceso a los <a href="%1$s">%2$s puestos en esta instalación en os quals tiens permisos</a>.

en: This will grant access to <a href="%1$s">the %2$s site on the network as you have Super Admin rights</a>. | This will grant access to <a href="%1$s">all %2$s sites on the network as you have Super Admin rights</a>.
an_ES[0]: Esto atorgará acceso a <a href="%1$s">%2$s puesto d'o ret, ya que tiens permisos de superadministrador</a>.
an_ES[1]: Esto atorgará acceso a <a href="%1$s">%2$s puestos d'o ret, ya que tiens permisos de superadministrador</a>.

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
an_ES: Isto eliminará a imachen de fondo. No podrás restaurar garra personalización.

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
an_ES: Isto eliminará a imachen de cabecera. No podrás restaurar garra personalización.

en: This will replace the current editor content with the last backup version. You can use undo and redo in the editor to get the old content back or to return to the restored version.
an_ES: Esto reemplazará lo conteniu actual d'o editor con a zaguera versión d'a copia de seguranza. Puetz usar desfer u refer en o editor pa recuperar lo viello conteniu u tornar a la versión restaurada.

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
an_ES: Isto restaurará a imachen de fondo orichinal. No te será posible restaurar garra personalización.

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
an_ES: Isto restaurará a imachen de cabecera orichinal. No te será posible restaurar garra personalización.

en: Three Columns
an_ES: Tres columnas

en: Three columns; equal split
an_ES: Tres columnas; igual deseparación

en: Three columns; wide center column
an_ES: Tres columnas; columna ampla centrada

en: Thu
an_ES: Chu

en: Thumbnail
an_ES: Miniatura

en: Thumbnail Height
an_ES: Altaria d'a miniatura

en: Thumbnail Settings
an_ES: Opcions de miniatura

en: Thumbnail Settings Help
an_ES: Aduya sobre los achustes de miniaturas

en: Thumbnail Width
an_ES: Amplaria d'a miniatura

en: Thumbnail size
an_ES: Grandaria d'a miniatura

en: Thursday
an_ES: Chueus

[ctx: Thursday initial]
en: T
an_ES: J

en: Timbuktu
an_ES: Tombuctú

en: Time
an_ES: Hora

en: Time Format
an_ES: Formato d'hora

en: Time Slider
an_ES: Control de tiempo

en: Time Zone
an_ES: Zona horaria

en: Time to add some links! Click &#8220;%s&#8221; to start putting pages, categories, and custom links in your menu. Add as many things as you would like.
an_ES: Ye hora d'anyadir qualques vinclos! Fe clic en «%s» pa empecipiar a meter pachinas, categorías y vinclos personalizaus en o tuyo menú. Anyade tantos elementos como quieras.

en: Timezone
an_ES: Zona horaria

[ctx: TinyMCE]
en: Blocks
an_ES: Bloques

[ctx: TinyMCE]
en: Formats
an_ES: Formatos

[ctx: TinyMCE]
en: Headings
an_ES: Capiters

[ctx: TinyMCE]
en: Insert template
an_ES: Ficar una plantilla

[ctx: TinyMCE]
en: Templates
an_ES: Plantillas

[ctx: TinyMCE menu]
en: Edit
an_ES: Editar

[ctx: TinyMCE menu]
en: File
an_ES: Fichero

[ctx: TinyMCE menu]
en: Format
an_ES: Formato

[ctx: TinyMCE menu]
en: Insert
an_ES: Ficar

[ctx: TinyMCE menu]
en: Table
an_ES: Tabla

[ctx: TinyMCE menu]
en: Tools
an_ES: Ferramientas

[ctx: TinyMCE menu]
en: View
an_ES: Veyer

en: Tirane
an_ES: Tirana

en: Title
an_ES: Titol

en: Title & Excerpt
an_ES: Titol y extracto

en: Title Attribute
an_ES: Atributos d'o titol

en: Title and Post Editor
an_ES: Titol y editor de dentradas

en: Title attribute
an_ES: Atributo d'o titol

en: Title for the global styles variation, as it exists in the database.
an_ES: Titol pa la variación d'estilos globals, tal como existe en a base de datos.

en: Title for the object, as it exists in the database.
an_ES: Titol pa l'obchecto, tal como existe en a base de datos.

en: Title for the post, as it exists in the database.
an_ES: Titol pa la dentrada, tal como existe en a base de datos.

en: Title for the template, as it exists in the database.
an_ES: Titol pa la plantilla, tal como existe en a base de datos.

en: Title for the widget
an_ES: Titol pa lo widget

en: Title of block type.
an_ES: Titol d'o tipo de bloque.

en: Title of template.
an_ES: Titol d'a plantilla.

en: Title of the global styles variation.
an_ES: Titol d'a variación d'estilos globals.

en: Title of track
an_ES: Titol d'a pista

en: Title, Date, & Excerpt
an_ES: Titol, calendata y extracto

en: Title:
an_ES: Titol:

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
an_ES: Pa activar un widget, arrociega-lo a una barra lateral u fe clic en ell. Pa desactivar un widget y borrar los suyos achustes, arrociega-lo de tornada a lo suyo puesto d'orichen.

en: To activate your site, please click the following link:
    
    %1$s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
    
    After you activate, you can visit your site here:
    
    %2$s
an_ES: Pa activar lo tuyo puesto, per favor, fe clic en o siguient vinclo:
    
    %1$s
    
    Dimpués d'activar-lo, recibirás unatro correu electronico* con os tuyos datos d'acceso.
    
    Dimpués d'activar-lo, podrás visitar lo tuyo puesto aquí:
    
    %2$s

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
an_ES: Pa activar lo tuyo usuario, per favor, fe clic en o siguient vinclo:
    
    %s
    
    Dimpués d'activar-lo, recibirás unatro correu electronico* con o tuyo acceso.

en: To add a custom link, <strong>expand the Custom Links section, enter a URL and link text, and click Add to Menu</strong>
an_ES: Pa anyadir un vinclo personalizau, <strong>expande la sección Vinclos personalizaus y introduz una URL y un texto pa lo vinclo y fe clic en Anyadir a lo menú</strong>

en: To add a new menu instead of assigning an existing one, <strong>click the &#8217;Use new menu&#8217; link</strong>. Your new menu will be automatically assigned to that theme location
an_ES: Pa anyadir un nuevo menú en cuenta d'asignar a un existent <strong>fe clic en o vinclo Usar menú nuevo</strong>. Lo tuyo nuevo menú s'asignará automaticament a ixa ubicación d'o tema

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
an_ES: Ta adhibir un usuario nuevo a o tuyo puesto, replena o formulario d'ista pantalla y fe clic en o botón "Adhibir nuevo usuario" d'abaixo.

en: To crop the image, click on it and drag to make your selection.
an_ES: Pa retallar la imachen, fe clic y arrociega en ella pa fer la selección.

en: To edit a menu currently assigned to a theme location, <strong>click the adjacent &#8217;Edit&#8217; link</strong>
an_ES: Pa editar un  menú actualment asignau a una ubicación d'o tema <strong>fe clic en o lo vinclo Editar a lo suyo costau</strong>

en: To enhance your site&#8217;s security, you should consider removing any themes you are not using. You should keep %1$s, the default WordPress theme, %2$s, your active theme, and %3$s, its parent theme.
an_ES: Pa amillorar la seguranza d'o tuyo puesto, habrías de plantiar-te eliminar qualsequier tema que no sías usando. Habrías de mantener %1$s, lo tema per defecto de WordPress, %2$s, lo tuyo tema activo, y %3$s, lo suyo tema pai.

en: To enhance your site&#8217;s security, you should consider removing any themes you are not using. You should keep your active theme, %1$s, and %2$s, its parent theme.
an_ES: Pa amillorar la seguranza d'o tuyo puesto, habrías de plantiar-te eliminar qualsequier tema que no sías usando. Habrías de mantener lo tuyo tema activo, %1$s, y %2$s, lo suyo tema pai.

en: To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
an_ES: Pa empecipiar a amoderar, editar y borrar comentarios, per favor, visita la pantalla de comentarios en o escritorio.

en: To manage plugins on your site, visit the Plugins page: %s
an_ES: Pa chestionar los plugins en o tuyo puesto, visita la pachina de plugins: %s

en: To manage themes on your site, visit the Themes page: %s
an_ES: Pa chestionar los temas en o tuyo puesto, visita la pachina de temas: %s

en: To move away from this area, press the Esc key followed by the Tab key.
an_ES: Pa salir d'este aria, preta la tecla Esc seguida d'a tecla Tab.

en: To move focus to other buttons use Tab or the arrow keys. To return focus to the editor press Escape or use one of the buttons.
an_ES: Pa mover lo resalte a atros botons utiliza lo tabulador u las teclas de flecha. Pa tornar lo resalte a lo editor preta la tecla d'escape u utiliza un d'os botons.

en: To navigate between revisions, <strong>drag the slider handle left or right</strong> or <strong>use the Previous or Next buttons</strong>.
an_ES: Pa navegar entre revisions <strong>arrociega lo eslizador a la zurda u la dreita</strong> u <strong>usa los botons Anterior u Siguient</strong>.

en: To reorganize menu items, <strong>drag and drop items with your mouse or use your keyboard</strong>. Drag or move a menu item a little to the right to make it a submenu
an_ES: Pa reorganizar elementos d'o menú, <strong>arrociega y suelta elementos con o rato u usa lo teclau</strong>. Arrocegando u movendo un elemento de menú un poquet a la dreita, lo convierte en submenú.

en: To reset your password, visit the following address:
an_ES: Ta restaurar a clau, visita ista adreza:

en: To restore a revision, <strong>click Restore This Revision</strong>.
an_ES: Pa restaurar una revisión, <strong>fe clic en Restaurar esta revisión</strong>.

en: To set your password, visit the following address:
an_ES: Pa establir la tuya clau, visita la siguient adreza:

en: To the top
an_ES: A la parte superior

en: Today
an_ES: Hue

en: Toggle Editor Text Direction
an_ES: Cambiar l'adreza d'o editor de texto

en: Toggle between using the same value for all screen sizes or using a unique value per screen size.
an_ES: Alterna entre usar la mesma valor pa totas las grandarias de pantalla u usar una valor sola per grandaria de pantalla.

en: Toggle extra menu items
an_ES: Activar elementos adicionals d'o menú

en: Toggle full height
an_ES: Cambiar a altura completa

en: Toggle panel: %s
an_ES: Alternar panel: %s

en: Toggle search label
an_ES: Alternar la etiqueta de busqueda

en: Toggle section: %s
an_ES: Desplegar/plegar sección: %s

en: Toggle section: Custom Links
an_ES: Desplegar/plegar sección: Vinclos personalizaus

en: Toggle to use the global query context that is set with the current template, such as an archive or search. Disable to customize the settings independently.
an_ES: Alternar l'uso d'o contexto de la consulta global que s'estableix con a plantilla actual, como un fichero u una busqueda. Desactiva-lo pa personalizar los achustes independientment.

en: Tokyo
an_ES: Tokio

en: Tomorrow
an_ES: Manyana

en: Too many redirects.
an_ES: Masiadas reendreceras.

en: Toolbar
an_ES: Barra de ferramientas

en: Toolbar Toggle
an_ES: Mas ferramientas

en: Tools
an_ES: Ferramientas

en: Tools provide different interactions for selecting, navigating, and editing blocks. Toggle between select and edit by pressing Escape and Enter.
an_ES: Las ferramientas proporcionan diferents interaccions pa triar, navegar y editar bloques. Cambia entre triar y editar pretando las teclas Escape y Intro.

en: Top
an_ES: Alto

en: Top Center
an_ES: Alto a lo centro

en: Top Left
an_ES: Alto a la zurda

en: Top Right
an_ES: Alto a la dreita

en: Top border
an_ES: Canto superior

en: Top left
an_ES: Alto a la zurda

en: Top right
an_ES: Alto a la dreita

en: Top toolbar activated
an_ES: Barra superior activada

en: Top toolbar deactivated
an_ES: Barra superior desactivada

en: Total installation size
an_ES: Grandaria total d'a instalación

en: Total size is not available. Some errors were encountered when determining the size of your installation.
an_ES: La grandaria total no ye disponible. S'han trobau qualques errors en determinar la grandaria d'a tuya instalación.

en: Track %1$s of %2$s.
an_ES: Pista %1$s de %2$s.

en: Track %s.
an_ES: Pista %s.

en: Trackback excerpt:
an_ES: Extracto d'o trackback:

en: Tracks (subtitles, captions, descriptions, chapters, or metadata)
an_ES: Pistas (subtítulos, leyendas, descripcions, capitols u metadatos)

en: Tracks can be subtitles, captions, chapters, or descriptions. They help make your content more accessible to a wider range of users.
an_ES: Las pistas pueden estar subtítulos, leyendas, capitols u descripcions. Aduyan a fer lo tuyo conteniu mas accesible a un mayor numero d'usuarios.

en: Transform to %s
an_ES: Transformar a %s

en: Transform to variation
an_ES: Transformar a la variación

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
an_ES: Traductors

en: Translation Ready
an_ES: Traducción lista

en: Translation Updates
an_ES: Actualizacions de traducción

en: Transparent text may be hard for people to read.
an_ES: Lo texto transparent puede estar dificil de leyer pa la chent.

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Vasuera <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Papelera <span class="count">(%s)</span>

en: Trash it: %s
an_ES: Ninviar t'a vasuera: %s

en: Tripoli
an_ES: Trípoli

en: Troubleshooting
an_ES: Solución de problemas

en: Try Again
an_ES: Intenta-lo de nuevo

en: Try again
an_ES: Intenta-lo de nuevo

en: Tucuman
an_ES: Tucumán

en: Tue
an_ES: Mar

en: Tuesday
an_ES: Martes

[ctx: Tuesday initial]
en: T
an_ES: M

en: Tunis
an_ES: Túnez

en: Turkish
an_ES: Turco

en: Tweak your site, or give it a whole new look! Get creative &#8212; how about a new color palette or font?
an_ES: Retoca lo tuyo puesto u da-le un aspecto completament nuevo! Sé creativo — Qué tal una nueva paleta de color u una nueva fuent?

en: Tweak your site, or give it a whole new look! Get creative — how about a new color palette for your buttons, or choosing a new font? Take a look at what you can do here.
an_ES: Retoca lo tuyo puesto, u da-le un aspecto totalment nuevo! Mete-te creativo – qué tal una nueva paleta de color pa los tuyos botons, u triar una nueva fuent? Chita un vistazo a lo que puetz fer aquí.

en: Twice Daily
an_ES: Dos vegadas por día

en: Two Columns
an_ES: Dos columnas

en: Two columns; equal split
an_ES: Dos columnas; igual deseparación

en: Two columns; one-third, two-thirds split
an_ES: Dos columnas; deseparación d'un tercio, dos tercios

en: Two columns; two-thirds, one-third split
an_ES: Dos columnas; deseparación de dos tercios, un tercio

en: Two.
an_ES: Dos.

en: Type
an_ES: Tipo

en: Type / to choose a block
an_ES: Tecleya / pa triar un bloque

en: Type attribution for the term.
an_ES: Tipo d'atribución d'o termin.

en: Type of post.
an_ES: Tipo de conteniu.

en: Type of template.
an_ES: Tipo de plantilla.

en: Type of the comment.
an_ES: Tipo de comentario.

en: Type the new password again.
an_ES: Escribe la nueva clau unatra vegada.

en: Type the password again.
an_ES: Torna a escribir la clau.

en: Type your new password again.
an_ES: Teclea a tuya nueva clau unatra vegada.

en: Types associated with the taxonomy.
an_ES: Tipos asociaus a la taxonomia.

en: Typography
an_ES: Tipografía

en: URL not found. Response returned a non-200 status code for this URL.
an_ES: URL no trobada. La respuesta tornó un codigo d'estau que no ye 200 en esta URL.

en: URL of the term.
an_ES: URL d'o termin.

en: URL of the user.
an_ES: URL de l'usuario.

en: URL to the %s audio source file
an_ES: URL a lo fichero orichinal de l'audio %s

en: URL to the %s video source file
an_ES: URL a lo fichero orichinal d'o video %s

en: URL to the comment.
an_ES: URL a lo comentario.

en: URL to the edited image file.
an_ES: URL a lo fichero d'a imachen editada.

en: URL to the media file
an_ES: URL a lo fichero de medios

en: URL to the object.
an_ES: URL a l'obchecto.

en: URL to the original attachment file.
an_ES: URL a lo fichero orichinal de l'adchunto.

en: URL to the post.
an_ES: URL a la dentrada.

en: URL-encoded form data from the widget admin form. Used to update a widget that does not support instance. Write only.
an_ES: Datos de formulario zifraus per URL d'o formulario d'administración d'o widget. S'usa pa actualizar un widget que no tienga compatibilidat con instancias. Nomás escritura.

en: UTC means Coordinated Universal Time.
an_ES: UTC quiere dicir  Hora universal coordinada (Coordinated Universal Time)

en: Ukrainian
an_ES: Ukraniano

en: Un-spammed by %s
an_ES: Desmarcau como spam por %s

en: Unable to add this request. A valid email address or username must be supplied.
an_ES: No ha estau posible anyadir esta petición. S'ha de facilitar una adreza de correu electronico u nombre d'usuario valido.

en: Unable to archive the personal data export file (HTML format).
an_ES: No s'ha puesto archivar lo fichero d'exportación de datos personals (formato HTML).

en: Unable to archive the personal data export file (JSON format).
an_ES: No s'ha puesto archivar lo fichero d'exportación de datos personals (formato JSON).

en: Unable to check if any new versions of WordPress are available.
an_ES: No s'ha puesto comprebar si ye disponible bella nueva versión de WordPress.

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
an_ES: No ha estau posible connectar con o sistema de fichers. Per favor, confirma las tuyas credencials.

en: Unable to create Navigation Menu "%s".
an_ES: No s'ha puesto creyar lo menú de navegación «%s».

en: Unable to create a Privacy Policy page.
an_ES: No ha estau posible crear la pachina de politica de privacidat.

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
an_ES: No s'ha puesto creyar o directorio %s. Asegura-te que o servidor tiene permisos d'escritura ta o directorio superior.

en: Unable to create new image.
an_ES: No se podió creyar una imachen nueva.

en: Unable to create personal data export folder.
an_ES: No s'ha puesto crear una carpeta d'exportación de datos personals.

en: Unable to crop this image.
an_ES: No s'ha puesto retallar esta imachen.

en: Unable to determine
an_ES: Imposible de determinar

en: Unable to determine if Ghostscript is installed
an_ES: No se puede determinar si Ghostscript ye instalau

en: Unable to determine server architecture
an_ES: No se puede determinar l'arquitectura d'o servidor

en: Unable to determine some settings, as the %s function has been disabled.
an_ES: No ha estau posible determinar qualques achustes, ya que la función %s ha estau desactivada.

en: Unable to determine what plugin was installed.
an_ES: No ha estau posible determinar qué plugin s'ha instalau.

en: Unable to determine what web server software is used
an_ES: No ha estau posible qué software d'o servidor web s'utilizaba

en: Unable to edit this image.
an_ES: No s'ha puesto editar esta imachen.

en: Unable to encode the personal data for export. Error: %s
an_ES: No ha estau posible zifrar los datos personals a exportar. Error: %s

en: Unable to fetch classic menu "%s" from API.
an_ES: No s'ha puesto recuperar d'a API lo menú clasico «%s».

en: Unable to generate personal data export file. ZipArchive not available.
an_ES: No s'ha puesto chenerar lo fichero de datos personals. Lo fichero ZIP no ye disponible.

en: Unable to get meta information for file.
an_ES: No s'ha puesto obtener la información meta d'o fichero.

en: Unable to initiate confirmation for personal data request.
an_ES: No s'ha puesto iniciar la confirmación d'a solicitut de datos personals.

en: Unable to initiate confirmation request.
an_ES: No ha estau posible iniciar la petición de confirmación.

en: Unable to locate WordPress theme directory.
an_ES: Ha estau imposible localizar o directorio de temas de WordPress.

en: Unable to open export file (archive) for writing.
an_ES: No ha estau posible ubrir lo fichero d'exportación (fichero) pa poder escribir en ell.

en: Unable to open personal data export (HTML report) for writing.
an_ES: No s'ha puesto ubrir la exportación de datos personals (informe HTML) pa escribir.

en: Unable to open personal data export file (JSON report) for writing.
an_ES: No s'ha puesto ubrir lo fichero d'exportación de datos personals de l'usuario (informe JSON) pa la suya escritura.

en: Unable to open personal data export file (archive) for writing.
an_ES: No s'ha puesto ubrir lo fichero d'exportación de datos personals de l'usuario (fichero) pa la suya escritura.

en: Unable to pass %s if not using multisite.
an_ES: No se puede pasar %s si no se ye usando multisitio.

en: Unable to preview media due to an unknown error.
an_ES: No ha estau posible previsualizar lo fichero de medios a causa d'una error desconoixida.

en: Unable to protect personal data export folder from browsing.
an_ES: No s'ha puesto protecher d'a exploración la carpeta d'exportación d'os datos personals.

en: Unable to reach WordPress.org at %1$s: %2$s
an_ES: No s'ha puesto plegar a WordPress.org en %1$s: %2$s

en: Unable to retrieve body from response at this URL.
an_ES: No ha estau posible recuperar lo cuerpo d'a respuesta en esta URL.

en: Unable to retrieve the error message from MySQL
an_ES: No s'ha puesto recuperar lo mensache d'error dende MySQL

en: Unable to rotate this image.
an_ES: No s'ha puesto rotar esta imachen.

en: Unable to save due to %s invalid setting. | Unable to save due to %s invalid settings.
an_ES[0]: No ha estau posible alzar a causa de %s achuste no valido.
an_ES[1]: No ha estau posible alzar a causa de %s achustes no validos.

en: Unable to save the image.
an_ES: No se podió alzar a imachen.

en: Unable to send personal data export confirmation email.
an_ES: No s'ha puesto ninviar lo correu electronico de confirmación d'exportación de datos personals.

en: Unable to send personal data export email.
an_ES: No ha estau posible ninviar lo correu electronico d'exportación de datos personals.

en: Unable to submit this form, please refresh and try again.
an_ES: No ha estau posible ninviar este formulario, per favor, recarga y intenta-lo de nuevo.

en: Unable to submit this form, please try again.
an_ES: No ha estau posible ninviar este formulario, per favor, intenta-lo de nuevo.

en: Unable to trash changes.
an_ES: No ha estau posible ninviar los cambios a la papelera.

en: Unapprove
an_ES: Refusar

en: Unapprove this comment
an_ES: Refusar iste comentario

en: Unapproved
an_ES: Refusau

en: Unarchive
an_ES: Desarchivar

en: Unauthorized to modify setting due to capability.
an_ES: No autorizau pa modificar la configuración a causa d'os permisos.

en: Unauthorized. You may remove the %s param to preview as frontend.
an_ES: No autorizau. Puetz eliminar lo parametro %s pa previsualizar como portiada.

en: Unavailable
an_ES: No disponible

en: Uncategorized
an_ES: Sin categorízar

en: Unchanged:
an_ES: Sin cambios:

en: Undefined
an_ES: Sin definir

en: Under %s
an_ES: Dezaga de %s

en: Underline
an_ES: Subrayau

en: Undo
an_ES: Desfer

en: Unencoded instance settings, if supported.
an_ES: Achustes d'instancia sin zifrar, si ye compatible.

en: Unexpected response from the server. The file may have been uploaded successfully. Check in the Media Library or reload the page.
an_ES: Respuesta inasperada d'o servidor. Lo fichero puede haber estau puyau correctament. Compreba la biblioteca de medios u recarga la pachina.

en: Unique identifier for the attachment.
an_ES: Identificador solo pa l'adchunto.

en: Unique identifier for the comment.
an_ES: Identificador solo pa lo comentario.

en: Unique identifier for the object.
an_ES: Identificador solo pa l'obchecto.

en: Unique identifier for the post.
an_ES: Identificador solo d'a dentrada.

en: Unique identifier for the revision.
an_ES: Identificador solo pa la revisión.

en: Unique identifier for the term.
an_ES: Identificador solo d'o termin.

en: Unique identifier for the user.
an_ES: Identificador solo de l'usuario.

en: Unique identifier for the widget.
an_ES: Identificador solo d'o widget.

en: Unique name identifying the block type.
an_ES: Nombre solo que identifica lo tipo de bloque.

en: Unique name identifying the sidebar.
an_ES: Nombre solo que identifica la barra lateral.

en: Unique name identifying the style.
an_ES: Nombre solo que identifica lo estilo.

en: Unique registered name for the block.
an_ES: Nombre solo rechistrau pa lo bloque.

en: Unique slug identifying the template.
an_ES: Slug solo que identifica la plantilla.

en: Unique slug identifying the widget type.
an_ES: Slug solo que identifica lo tipo de widget.

en: Universal time is %s.
an_ES: La hora universal ye %s.

en: Unknown API error.
an_ES: Error de API la desconoixiu

en: Unknown Feed
an_ES: Canal desconoixida

en: Unknown action.
an_ES: Acción desconoixida.

en: Unknown email address. Check again or try your username.
an_ES: Adreza de correu electronico desconoixida. Compreba-la de nuevo u intenta-lo con o tuyo nombre d'usuario.

en: Unknown error
an_ES: Error desconoixida

en: Unlink sides
an_ES: Sacar vinclos laterals

en: Unlock
an_ES: Desbloquiar

en: Unmute
an_ES: Activar lo son

en: Unordered
an_ES: Sin ordenar

en: Unpacking the package&#8230;
an_ES: Descomprimiendo&#8230;

en: Unpublished
an_ES: Sin publicar

en: Unrecognized background setting.
an_ES: Achuste de fondo no reconoixiu.

en: Unregistering a built-in post type is not allowed
an_ES: No ye permitiu anular un tipo de conteniu incorporau.

en: Unregistering a built-in taxonomy is not allowed.
an_ES: No ye permitiu anular una taxonomía incorporada.

en: Untested with your version of WordPress
an_ES: No prebau con a tuya versión de WordPress

en: Untitled
an_ES: Sin titol

en: Untitled Template Part
an_ES: Parte de plantilla sin titol

en: Up one
an_ES: Un enta alto

en: Update
an_ES: Esviellar

en: Update Available
an_ES: Actualización disponible

en: Update Category
an_ES: Esviellar a categoría

en: Update Comment
an_ES: Actualizar comentario

en: Update Complete
an_ES: Actualización completada

en: Update Incompatible
an_ES: Actualización incompatible

en: Update Link
an_ES: Actualizar vinclo

en: Update Link Category
an_ES: Esviellar a categoría de vinclos

en: Update Now
an_ES: Actualizar agora

en: Update PHP
an_ES: Actualizar PHP

en: Update Plugins
an_ES: Actualizar plugins

en: Update Profile
an_ES: Actualizar perfil

en: Update Services
an_ES: Servicios d'actualización

en: Update Tag
an_ES: Etiqueta esviellada

en: Update User
an_ES: Actualizar usuario

en: Update WordPress
an_ES: Actualizar WordPress

en: Update anyway, even though it might break your site?
an_ES: Quiers actualizar de totz modos, encara que pueda trencar lo tuyo puesto?

en: Update audio playlist
an_ES: Actualizar la lista de reproducción d'audio

en: Update gallery
an_ES: Actualizar la galería

en: Update gallery settings
an_ES: Actualizar achustes d'a galería

en: Update now
an_ES: Actualizar agora

en: Update progress
an_ES: Progreso de l'actualización

en: Update to %s
an_ES: Actualizar a %s

en: Update video playlist
an_ES: Actualizar la lista de reproducción de video

en: Update your plugins
an_ES: Actualiza los tuyos plugins

en: Update your site to use HTTPS
an_ES: Actualiza lo tuyo puesto pa usar HTTPS

en: Updated %s.
an_ES: Actualizau %s.

en: Updates
an_ES: Actualizacions

en: Updates %s
an_ES: Actualizacions %s

en: Updating
an_ES: Actualizando

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
an_ES: Actualizando plugin %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
an_ES: Actualizando tema %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating comment failed.
an_ES: Ha fallau l'actualización d'o comentario.

en: Updating comment status failed.
an_ES: Ha fallau l'actualización d'o estau d'o comentario.

en: Updating the plugin&#8230;
an_ES: Actualizando lo plugin...

en: Updating the theme&#8230;
an_ES: Actualizando lo tema...

en: Upload
an_ES: Puyar

en: Upload Limit Exceeded
an_ES: Limite de puyada excedido

en: Upload New Media
an_ES: Puyar nuevo meyo

en: Upload a media file or pick one from your media library.
an_ES: Puya un fichero de medios u tría un d'a tuya biblioteca de medios.

en: Upload a video file, pick one from your media library, or add one with a URL.
an_ES: Puya un fichero de video, tría un d'a tuya biblioteca de medios u anyade un con una URL.

en: Upload an audio file, pick one from your media library, or add one with a URL.
an_ES: Puya un fichero d'audio, tría un d'a tuya biblioteca de medios u anyade un con una URL.

en: Upload an image file, pick one from your media library, or add one with a URL.
an_ES: Puya un fichero d'imachen, tría un d'a tuya biblioteca de medios u anyade un con una URL.

en: Upload date:
an_ES: Calendata de puyada:

en: Upload failed.
an_ES: Falló a puyada.

en: Upload failed. Please reload and try again.
an_ES: Puyada fallida. Per favor, recarga y intenta-lo de nuevo.

en: Upload file and import
an_ES: Puyar fichero y importar

en: Upload files
an_ES: Puyar fichers

en: Upload images
an_ES: Puyar imachens

en: Upload max filesize
an_ES: Grandaria maxima puyada de fichero

en: Upload stopped.
an_ES: Puyada aturada.

en: Upload theme
an_ES: Puyar tema

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends a height of %2$s pixels.
an_ES: Puya lo tuyo video en formato %1$s y minimiza la suya grandaria pa tener millors resultaus. Lo tuyo tema recomienda una altura de %2$s pixels.

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends a width of %2$s pixels.
an_ES: Pa obtener millors resultaus, puya lo tuyo video en formato %1$s y reduz la grandaria d'o fichero. Lo tuyo tema recomienda %2$s pixels d'amplo.

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends dimensions of %2$s pixels.
an_ES: Puya lo tuyo video en formato %1$s y minimiza la suya grandaria de fichero pa obtener millors resultaus. Lo tuyo tema recomienda unas dimensions de %2$s pixels.

en: Uploaded Images
an_ES: Imachens puyadas

en: Uploaded by:
an_ES: Puyau per:

en: Uploaded on:
an_ES: Puyau lo:

en: Uploaded on: %s
an_ES: Puyau lo: %s

en: Uploaded to this Navigation Menu
an_ES: Puyau a este menú de navegación

en: Uploaded to this page
an_ES: Puyau a esta pachina

en: Uploaded to this post
an_ES: Puyau a esta dentrada

en: Uploaded to this template
an_ES: Puyau a esta plantilla

en: Uploaded to this template part
an_ES: Subiba a esta parte de plantilla

en: Uploaded to:
an_ES: Puyau a:

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
an_ES: u

en: Uploading
an_ES: Puyando

en: Uploading Files
an_ES: Puyada de fichers

en: Uploading Files allows you to choose the folder and path for storing your uploaded files.
an_ES: A puyada de fichero te permite trigar a carpeta y a rota an alzar o tuyo fichers puyaus.

en: Uploads
an_ES: Fichers puyaus

en: Uploads directory location
an_ES: Ubicación d'o directorio de puyadas

en: Uploads directory size
an_ES: Grandaria d'o directorio de puyadas

en: Uppercase
an_ES: Mayusclas

en: Usage of the title attribute on the login logo is not recommended for accessibility reasons. Use the link text instead.
an_ES: L'uso de l'atributo «title» en o logotipo d'acceso no se recomienda per razons d'accesibilidat. Utiliza lo texto d'o vinclo en o suyo puesto.

en: Usage of user levels is deprecated. Use capabilities instead.
an_ES: L'uso de libels d'usuario ye obsoleto. Utiliza las capacidatz en o suyo puesto.

en: Use %s instead if you do not want the value echoed.
an_ES: Utiliza %s en o suyo puesto, si no quiers que s'amuestre la valor.

en: Use %s instead.
an_ES: Utiliza %s en o suyo puesto.

en: Use Left/Right Arrow keys to advance one second, Up/Down arrows to advance ten seconds.
an_ES: Usa las teclas d'adreza cucha/dreita pa abanzar un segundo y las flechas alto/abaixo pa abanzar diez segundos.

en: Use Site Editor
an_ES: Usar lo editor d'o puesto

en: Use This Page
an_ES: Usar esta pachina

en: Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.
an_ES: Utiliza las teclas de flecha alto/abaixo pa aumentar u disminuyir lo volumen.

en: Use as Site Icon
an_ES: Usar como icono d'o puesto

en: Use as featured image
an_ES: Usar como imachen destacada

en: Use button with icon
an_ES: Usar lo botón con icono

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
an_ES: Usa comas en cuenta de %s pa deseparar los termins excluyius.

en: Use https
an_ES: Usar https

en: Use left and right arrow keys to move through blocks
an_ES: Usa las teclas de flecha cucha y dreita pa mover-te a traviés d'os bloques

en: Use left and right arrow keys to resize the canvas.
an_ES: Usa las teclas de flecha cucha y dreita pa cambiar la grandaria d'o lienzo.

en: Use size preset
an_ES: Usar una grandaria prestablecido

en: Use the %s filter instead.
an_ES: Utiliza lo filtro %s en o suyo puesto.

en: Use the Custom HTML widget to add arbitrary HTML code to your widget areas.
an_ES: Utiliza lo widget HTML personalizau pa anyadir codigo HTML arbitrario a las tuyas arias de widgets.

en: Use the Tab key and Arrow keys to choose new block location. Use Left and Right Arrow keys to move between nesting levels. Once location is selected press Enter or Space to move the block.
an_ES: Utiliza las teclas de tabulador y flechas pa triar una nueva ubicación pa lo bloque. Utiliza las teclas de flecha cucha y dreita pa mover-te entre los libels anidados. Una vegada seleccions la ubicación preta Intro u espacio pa mover lo bloque.

en: Use the same %s on all screen sizes.
an_ES: Utilizar lo mesmo %s en totas las grandarias de pantalla.

en: Use theme styles
an_ES: Usar los estilos d'o tema

en: Use your left or right arrow keys or drag and drop with the mouse to change the gradient position. Press the button to change the color or remove the control point.
an_ES: Usa las teclas de flecha cucha u dreita u arrociega y suelta con o rato pa cambiar la posición d'o degradau. Preta lo botón pa cambiar la color u eliminar lo punto de control.

en: Used as:
an_ES: Usau como:

en: Used: %1$s%% of %2$s
an_ES: En uso: %1$s%% de %2$s

en: User
an_ES: Usuario

en: User %s added
an_ES: Usuario %s anyadiu

en: User Agent
an_ES: Achent d'usuario

en: User Dashboard: %s
an_ES: Escritorio d'usuario: %s

en: User Description
an_ES: Descripción de l'usuario

en: User Display Name
an_ES: Nombre visible de l'usuario

en: User Email
an_ES: Correu electronico de l'usuario

en: User First Name
an_ES: Nombre de l'usuario

en: User ID
an_ES: ID de l'usuario

en: User Language
an_ES: Idioma de l'usuario

en: User Last Name
an_ES: Apellidos de l'usuario

en: User Login Name
an_ES: Nombre d'acceso de l'usuario

en: User Nice Name
an_ES: Nombre curto de l'usuario

en: User Nickname
an_ES: Alias de l'usuario

en: User Registration Date
an_ES: Calendata de rechistro de l'usuario

en: User Request
an_ES: Petición de l'usuario

en: User Requests
an_ES: Peticions d'usuario

en: User Roles
an_ES: Roles d'usuario

en: User URL
an_ES: URL de l'usuario

en: User URL may not be longer than 100 characters.
an_ES: La URL d'usuario no puede tener mas de 100 caracters.

en: User added.
an_ES: Usuario anyadiu.

en: User agent for the comment author.
an_ES: Achent d'usuario de l'autor d'o comentario.

en: User already exists. Password inherited.
an_ES: L'usuario ya existe. No s'ha modificau a clau.

en: User cannot be added to this site.
an_ES: L'usuario no puede estar anyadiu a este puesto.

en: User count
an_ES: Cantidat d'usuarios

en: User deleted.
an_ES: Usuario borrau.

en: User deletion is not allowed from this screen.
an_ES: No ye permitiu eliminar usuarios dende ista pantalla.

en: User has been added to your site.
an_ES: L'usuario ha estau adhibiu a o tuyo puesto.

en: User has been created, but could not be added to this site.
an_ES: L'usuario s'ha creau, pero no s'ha anyadiu a este puesto

en: User has blocked requests through HTTP.
an_ES: L'usuario ha blocau las peticions a traviés de HTTP.

en: User has no sites or content and will be deleted.
an_ES: L'usuario no tiene puestos ni conteniu y se borrará.

[ctx: User role]
en: Administrator
an_ES: Administrador

[ctx: User role]
en: Author
an_ES: Autor

[ctx: User role]
en: Contributor
an_ES: Colaborador

[ctx: User role]
en: Subscriber
an_ES: Suscriptor

en: User updated.
an_ES: L'usuario ha estau actualizau.

en: User&#8217;s Session Tokens data.
an_ES: Datos d'os tokens de sesión de l'usuario.

en: User&#8217;s comment data.
an_ES: Datos d'os comentarios de l'usuario.

en: User&#8217;s location data used for the Community Events in the WordPress Events and News dashboard widget.
an_ES: Datos d'ubicación de l'usuario usaus pa los eventos d'a comunidat en o widget d'eventos y noticias d'o escritorio WordPress.

en: User&#8217;s media data.
an_ES: Datos d'os medios de l'usuario.

en: User&#8217;s profile data.
an_ES: Datos d'o perfil de l'usuario.

en: Username
an_ES: Nombre d'usuario

en: Username is not editable.
an_ES: Lo nombre d'usuario no ye editable.

en: Username may not be longer than 60 characters.
an_ES: Lo nombre d'usuario no puede estar superior a 60 caracters.

en: Username must be at least 4 characters.
an_ES: Lo nombre d'usuario ha de tener, a lo menos, 4 caracters.

en: Username or Email Address
an_ES: Nombre d'usuario u correu electronico

en: Username or email address
an_ES: Nombre d'usuario u correu electronico

en: Username.
an_ES: Nombre d'usuario

en: Username/Password incorrect for %s
an_ES: Nombre d'usuario y/u clau incorrecto/s ta %s

en: Username:
an_ES: Nombre d'usuario:

en: Username: %s
an_ES: Nombre d'usuario: %s

en: Usernames can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
an_ES: Los nombres d'usuario solo pueden contener letras en minusclas (a-z) y numeros.

en: Usernames cannot be changed.
an_ES: O nombre d'usuario no puede cambiar.

en: Users
an_ES: Usuarios

en: Users do not support trashing. Set '%s' to delete.
an_ES: Los usuarios no se pueden ninviar a la papelera. Estableix «%s» pa borrar.

en: Users list
an_ES: Lista d'usuarios

en: Users list navigation
an_ES: Navegación per la lista d'usuarios

en: Users must be registered and logged in to comment
an_ES: Os usuarios han de rechistrar y identificar ta comentar

en: Value
an_ES: Valor

en: Vatican
an_ES: Vaticano

en: Verse text
an_ES: Texto d'o verso

en: Version
an_ES: Versión

en: Version %1$s by %2$s
an_ES: Versión %1$s per %2$s

en: Version %s
an_ES: Versión %s

en: Version of block API.
an_ES: Versión d'a API de bloques.

en: Version of the content block format used by the post.
an_ES: Versión d'o formato d'o bloque de conteniu usau per la dentrada.

en: Version of the content block format used by the template.
an_ES: Versión d'o formato d'o bloque de conteniu usau per la plantilla.

en: Version:
an_ES: Versión:

en: Version: %s
an_ES: Versión: %s

en: Vertical alignment
an_ES: Aliniación vertical

en: Vertical position from the top to begin the crop as a percentage of the image height.
an_ES: Posición vertical dende la parte superior pa encetar lo retalle como un percentache de l'altura d'a imachen.

en: Vertical space
an_ES: Espacio vertical

en: Video <span class="count">(%s)</span> | Video <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Video <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Videos <span class="count">(%s)</span>

en: Video Player
an_ES: Reproductor de video

en: Video Widget
an_ES: Widget de video

en: Video Widget (%d) | Video Widget (%d)
an_ES[0]: Widget de video (%d)
an_ES[1]: Widgets de video (%d)

en: Video caption text
an_ES: Texto d'a leyenda d'o video

en: Video details
an_ES: Detalles d'o video

en: Video is paused.
an_ES: Lo video ye en pausa.

en: Video is playing.
an_ES: Lo video se ye reproducindo.

en: Video title
an_ES: Titol de video

en: Video title&hellip;
an_ES: Titol de video...

en: Vienna
an_ES: Viena

en: Vietnamese
an_ES: Vietnamita

en: View %1$s version %2$s details
an_ES: Veyer detalles d'a versión %1$s de %2$s

en: View &#8220;%s&#8221;
an_ES: Veyer &#8220;%s&#8221;

en: View &#8220;%s&#8221; archive
an_ES: Veyer fichero de ￂﾫ%sￂﾻ

en: View All
an_ES: Veyer tot

en: View Attachment Page
an_ES: Veyer la pachina de l'adchunto

en: View Category
an_ES: Veyer a categoría

en: View Changeset
an_ES: Veyer lo grupo de cambios

en: View Navigation Menu
an_ES: Veyer menú de navegación

en: View Page
an_ES: Veyer a pachina

en: View Pages
an_ES: Veyer pachinas

en: View Post
an_ES: Veyer a dentrada

en: View Posts
an_ES: Veyer dentradas

en: View Privacy Policy Guide.
an_ES: Veyer la guía d'a politica de privacidat.

en: View Site
an_ES: Veyer puesto

en: View Tag
an_ES: Veyer a etiqueta

en: View Template
an_ES: Veyer plantilla

en: View Template Part
an_ES: Veyer parte de plantilla

en: View Trash
an_ES: Veyer papelera

en: View User
an_ES: Veyer l'usuario

en: View all
an_ES: Veyer tot

en: View all drafts
an_ES: Veyer totz los borradors

en: View all posts by %s
an_ES: Veyer todas as dentradas de %s

en: View attachment page
an_ES: Veyer la pachina de l'adchunto

en: View comment history
an_ES: Veyer historico de comentarios

en: View details
an_ES: Veyer detalles

en: View mode
an_ES: Modo de visualización

en: View more comments
an_ES: Veyer mas comentarios

en: View page
an_ES: Veyer pachina

en: View post
an_ES: Veyer dentrada

en: View posts by %s
an_ES: Veyer dentradas de %s

en: View this comment
an_ES: Veyer este comentario

en: Viewport height (vh)
an_ES: Alto d'a visualización (vh)

en: Viewport largest dimension (vmax)
an_ES: Dimensión maxima d'a finestra (vmax)

en: Viewport smallest dimension (vmin)
an_ES: Dimensión minima d'a finestra (vmin)

en: Viewport width (vw)
an_ES: Amplo d'a visualización (vw)

en: Visibility
an_ES: Visibilidat

en: Visibility:
an_ES: Visibilidat:

en: Visit
an_ES: Visitar

en: Visit %s&#8217;s website
an_ES: Visitar o puesto de %s

en: Visit Dashboard
an_ES: Visitar Escritorio

en: Visit Link
an_ES: Visitar vinclo

en: Visit Site
an_ES: Visitar o puesto

en: Visit Theme Site
an_ES: Visitar lo puesto d'o tema

en: Visit site
an_ES: Visitar puesto

en: Visit theme site for %s
an_ES: Vesita lo puesto d'o tema %s

en: Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
an_ES: Los comentarios d'os visitantes puede que los revise un servicio de detección automatica de spam.

en: Visual Editor
an_ES: Editor visual

en: Visual aids
an_ES: Aduyas visuals

en: Visual editor
an_ES: Editor visual

en: Vivid purple
an_ES: Morado vivo

en: Vivid red
an_ES: Rojo vivo

en: Volgograd
an_ES: Volgogrado

en: Volume Slider
an_ES: Control de volumen

en: WHAT was he doing, the great god Pan,
    	Down in the reeds by the river?
    Spreading ruin and scattering ban,
    Splashing and paddling with hoofs of a goat,
    And breaking the golden lilies afloat
        With the dragon-fly on the river.
an_ES: En caminar se fa camino
    y en tornar la vista dezaga
    se veye la senda que nunca
    s'ha de tornar a pisar.
    Caminante no i hai camino
    sino estelas en a mar...

en: Waiting for confirmation
an_ES: Asperando confirmación

en: Want more events? <a href="%s">Help organize the next one</a>!
an_ES: Quiers mas eventos? <a href="%s">Aduya a organizar lo proximo</a>!

en: Warning! User %s cannot be deleted.
an_ES: Alvertencia! L'usuario %s no se puede borrar.

en: Warning! User cannot be deleted. The user %s is a network administrator.
an_ES: Alvertencia! L'usuario no se puede borrar. L'usuario %s ye administrador d'o ret.

en: Warning:
an_ES: Aviso:

en: Warning: the link has been inserted but may have errors. Please test it.
an_ES: Alvertencia: lo vinclo ha estau ficau, pero puede tener errors. Per favor, compreba-lo.

en: Warsaw
an_ES: Varsovia

en: Wavatar (Generated)
an_ES: Wavatar (autogenerado)

en: We take privacy and transparency very seriously
an_ES: Nos prenemos muito en serio la privacidat y la transparencia

en: We take privacy and transparency very seriously. To learn more about what data we collect, and how we use it, please visit <a href="%s">our Privacy Policy</a>.
an_ES: Nos prenemos muito seriosament la privacidat y la transparencia. Pa aprender mas sobre qué datos recopilamos y cómo los usamos, per favor, visita <a href="%s">la nuestra politica de privacidat</a>.

en: Web Address
an_ES: Adreza web

en: Web address
an_ES: Adreza web

en: Web server
an_ES: Servidor web

en: Webfont font family must be a non-empty string.
an_ES: La familia de fuent d'a fuent web ha d'estar una cadena no vueda.

en: Webfont font weight must be a properly formatted string or integer.
an_ES: Lo grosor d'a fuent web ha d'estar una cadena u una valor entera con o formato adequau.

en: Webfont src must be a non-empty string or an array of strings.
an_ES: Los src de fuent web han d'estar una cadena u un array de cadenas no vuedas.

en: Website
an_ES: Web

en: Website: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
an_ES: Web: %1$s (adreza IP: %2$s, %3$s)

en: Wed
an_ES: Mie

en: Wednesday
an_ES: Mierques

[ctx: Wednesday initial]
en: W
an_ES: X

en: Week
an_ES: Semana

en: Week Starts On
an_ES: A semana prencipia o

en: Welcome Guide
an_ES: Guía de bienvenida

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
an_ES: Bienveniu

en: Welcome to %s. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
an_ES: Bienveniu a %s. Esta ye la tuya primera dentrada. Edita-la u borra-la, y prencipia a escribir!

en: Welcome to Styles
an_ES: Bienveniu a los estilos

en: Welcome to WordPress!
an_ES: Bienveniu a WordPress!

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
an_ES: Bienveniu a WordPress. Esta ye la tuya primera dentrada. Edita-la u borra-la, dimpués empecipia a escribir!

en: Welcome to the block editor
an_ES: Bienveniu a lo editor de bloques

en: Welcome to the site editor
an_ES: Bienveniu a lo editor d'o puesto

en: Welcome to the template editor
an_ES: Bienveniu a lo editor de plantillas

en: Welcome to the wonderful world of blocks…
an_ES: Bienveniu a lo marabilloso mundo d'os bloques…

en: Welcome to your WordPress Dashboard!
an_ES: Bienveniu a lo tuyo escritorio de WordPress!

en: Welsh
an_ES: Galés

en: West
an_ES: Oeste

en: What automated decision making and/or profiling we do with user data
an_ES: Qué tipo de prene de decisions automatizada y/u perfilau femos con os datos de l'usuario

en: What data breach procedures we have in place
an_ES: Qué procedimientos utilizamos contra las brechas de datos

en: What do I do now?
an_ES: Qué foi agora?

en: What is PHP and how does it affect my site?
an_ES: Qué ye PHP y cómo afecta a lo mío puesto?

en: What personal data we collect and why we collect it
an_ES: Qué datos personals replegamos y per qué los replegamos

en: What rights you have over your data
an_ES: Qué dreitos tiens sobre los tuyos datos

en: What should be done with content owned by %s?
an_ES: Que habríanos de fer con o conteniu creau per %s?

en: What should be done with content owned by these users?
an_ES: Qué habría de fer-se con o conteniu d'estes usuarios?

en: What should be done with content owned by this user?
an_ES: Qué habría de fer-se con o conteniu d'este usuario?

en: What third parties we receive data from
an_ES: De qué tercers recibimos datos

en: What&#8217;s New
an_ES: Qué i hai de nuevo?

en: What&#8217;s on your mind?
an_ES: En qué yes pensando?

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
an_ES: Quál ye a diferencia entre categorías y etiquetas? Normalment, as etiquetas son parolas clave que identifican información important en as tuyas dentradas (nombres, afers, etc...) que pueden estar recurrents u no en atras dentradas, mientres que as categorías son seccions predeterminadas. Si piensas en o tuyo puesto como en un libro, as categorías sería a tabla de contenius mientres que as etiquetas serían como os termins en l'indiz.

en: What’s next?
an_ES: Qué ye lo siguient?

en: When a comment contains any of these words in its content, author name, URL, email, IP address, or browser&#8217;s user agent string, it will be put in the Trash. One word or IP address per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
an_ES: Quan un comentari incluiga qualsequiera d'as siguients parolas en o suyo conteniu, nombre, URL, correu electronico, IP u cadena de l'achent d'usuario d'o navegador, se moverá ta la paperera. Mete una parola u IP per linia. Se mirará endentro de cada parola, asinas «press» será identificada en un comentario que contienga la parola «WordPress».

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
an_ES: Quan adhibes una nueva categoría en ista pantalla, farcidas os siguients campos.

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
an_ES: Quan anyadas una nueva etiqueta en ista pantalla, replenarás os siguients campos:

en: When changing themes, there is often some variation in the number and setup of widget areas/sidebars and sometimes these conflicts make the transition a bit less smooth. If you changed themes and seem to be missing widgets, scroll down on this screen to the Inactive Widgets area, where all of your widgets and their settings will have been saved.
an_ES: En cambiar de tema, a ormino i hai qualques cambios en o numero y configuración d'as arias y barras laterals d'os widgets y, a vegadas, estes conflictos fan que lo cambio sía un poquet menos facil. Si has cambiau de tema y pareixe que s'hesen perdiu widgets, veye a la fin d'esta pachina a l'aria de Widgets inactivos, an s'alzan totz los tuyos widgets inactivos, con os suyos achustes.

en: When in reorder mode, additional controls to reorder menu items will be available in the items list above.
an_ES: Quan ye en modo reordenar, los controls adicionals pa reordenar elementos de menú serán disponibles en a lista d'elementos d'alto.

en: When in reorder mode, additional controls to reorder widgets will be available in the widgets list above.
an_ES: Quan yes en modo reordenar, s'amostrarán controls adicionals pa reordenar widgets en a lista de widgets d'alto.

en: When previewing on smaller monitors, you can use the collapse icon at the bottom of the left-hand pane. This will hide the pane, giving you more room to preview your site in the new theme. To bring the pane back, click on the collapse icon again.
an_ES: A lo previsualizar en monitors chicotz, puetz usar l'icono de Contrayer que ye a lo fondo d'o panel cucho. Esto amagará lo panel, dando-te mas espacio pa previsualizar lo tuyo puesto con o nuevo tema. Pa tornar a veyer lo panel, fe clic de nuevo en l'icono de Contrayer.

en: When registering a "variadic" theme feature, the "type" must be an "array".
an_ES: En rechistrar una función de tema «variadic», lo «type» ha d'estar un «array».

en: When registering a default meta value the data must match the type provided.
an_ES: En rechistrar una valor meta per defecto, los datos han de coincidir con o tipo proporcionau.

en: When registering an "array" feature, the feature's schema must include the "items" keyword.
an_ES: En rechistrar una función «array», lo esquema d'a función ha d'incluyir la parola clau «items».

en: When registering an "array" meta type to show in the REST API, you must specify the schema for each array item in "show_in_rest.schema.items".
an_ES: En rechistrar un tipo meta de «array» pa amostrar en a REST API, has d'especificar lo esquema pa cada elemento de array en `show_in_rest.schema.items`.

en: When registering an "array" or "object" feature to show in the REST API, the feature's schema must also be defined.
an_ES: En rechistrar una función «array» u «object» pa amostrar en a API REST, tamién ha de definir-se lo esquema d'a función.

en: When registering an "array" setting to show in the REST API, you must specify the schema for each array item in "show_in_rest.schema.items".
an_ES: En rechistrar un achuste de «array» pa amostrar en a API REST, has d'especificar lo esquema pa cada elemento de array en `show_in_rest.schema.items`.

en: When registering an "object" feature, the feature's schema must include the "properties" keyword.
an_ES: En rechistrar una función «object», lo esquema d'a función ha d'incluyir la parola clau «properties».

en: When starting a new paragraph with one of these formatting shortcuts followed by a space, the formatting will be applied automatically. Press Backspace or Escape to undo.
an_ES: Quan empecipias un paragrafo nuevo con un d'estes alcorces de formato, seguius per un espacio, lo formato s'aplica automaticament. Preta la tecla Retroceso u Escape pa desfer.

en: When this setting is in effect, a reminder is shown in the At a Glance box of the Dashboard that says, &#8220;Search engines discouraged&#8221;, to remind you that you have directed search engines to not crawl your site.
an_ES: Quan este achuste ye activo, s'amuestra un recordatorio en a caixa «D'un vistazo» d'o escritorio que diz «Motors de busqueda disuadidos», pa recordar-te que has indicau a los motors de busqueda que no rastreyen lo tuyo puesto.

en: When using a keyboard to navigate:
an_ES: Quan s'usa un teclau pa navegar:

en: When visitors leave comments on the site we collect the data shown in the comments form, and also the visitor&#8217;s IP address and browser user agent string to help spam detection.
an_ES: Quan los visitantes deixan comentarios en a web, recopilamos los datos que s'amuestran en o formulario de comentarios, asinas como l'adreza IP d'o visitante y la cadena d'achents d'usuario d'o navegador pa aduyar a la detección de spam.

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
an_ES: Quan faigas clic en o botón d'abaixo, WordPress creyará un fichero XML ta que l'alces en o tuyo ordinador.

en: When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select &quot;Remember Me&quot;, your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed.
an_ES: Quan accedas, tamién instalaremos quantas cookies pa alzar la tuya información d'acceso y las tuyas opcions de visualización de pantalla. Las cookies d'acceso duran dos días, y las cookies d'opcions de pantalla duran un anyo. Si trías «Recuérdarme», lo tuyo acceso perdurará entre dos semanas. Si sales d'a tuya cuenta, las cookies d'acceso s'eliminarán.

en: Where the template part is intended for use (header, footer, etc.)
an_ES: Án se pretende usar la parte d'a plantilla (capitero, piet de pachina, etc.)

en: Where your data is sent
an_ES: Án se ninvian los tuyos datos

en: Whether a taxonomy is intended for use publicly either via the admin interface or by front-end users.
an_ES: Si una taxonomía ye destinada a utilizar-se publicament u en a interficie d'administración u per los usuarios en a portiada.

en: Whether a template is a custom template.
an_ES: Si una plantilla ye una plantilla personalizada.

en: Whether items must be assigned all or any of the specified terms.
an_ES: Si los elementos han d'estar asignaus totz u belún d'os termins especificaus.

en: Whether or not comments are open on the post.
an_ES: Si los comentarios son ubiertos en a dentrada u no.

en: Whether or not the post can be pinged.
an_ES: Si se puede fer ping a la dentrada u no.

en: Whether or not the post should be treated as sticky.
an_ES: Si s'ha de tractar la dentrada como fixa u no.

en: Whether or not the post type can be viewed.
an_ES: Si lo tipo de dentrada ye visible u no.

en: Whether or not the post type should have children.
an_ES: Si lo tipo de conteniu habría de tener fillo u no.

en: Whether or not the taxonomy should have children.
an_ES: Si la taxonomía habría de tener fillas u no.

en: Whether or not the term cloud should be displayed.
an_ES: Si la boira de termins habría d'amostrar-se u no.

en: Whether posts and comments RSS feed links are added to head.
an_ES: Si s'anyaden a lo capitero los vinclos a las dentradas y comentarios d'o feed RSS.

en: Whether posts of this status may have floating published dates.
an_ES: Si las dentradas d'este estau pueden tener calendatas de publicación variables.

en: Whether posts of this status should be shown in the front end of the site.
an_ES: Si las dentradas con este estau habrían d'amostrar-se en a portiada d'o puesto.

en: Whether posts with this status should be private.
an_ES: Si las dentradas con este estau habrían d'estar privadas.

en: Whether posts with this status should be protected.
an_ES: Si las dentradas con este estau habrían d'estar protechidas.

en: Whether posts with this status should be publicly-queryable.
an_ES: Si las dentradas con este estau habrían de poder-se buscar publicament.

en: Whether the content is protected with a password.
an_ES: Si lo conteniu ye protechiu con clau u no.

en: Whether the excerpt is protected with a password.
an_ES: Si lo extracto ye protechiu con una clau.

en: Whether the menu item represents an object that no longer exists.
an_ES: Si l'elemento d'o menú represienta un obchecto que ya no existe.

en: Whether the plugin can only be activated network-wide.
an_ES: Si lo plugin nomás se puede activar pa tot lo ret.

en: Whether the taxonomy is publicly queryable.
an_ES: Si la taxonomía puede buscar-se publicament.

en: Whether the theme can manage the document title tag.
an_ES: Si lo tema puede chestionar la etiqueta d'o titol d'o documento.

en: Whether the theme disables custom colors.
an_ES: Si lo tema desactiva las colors personalizadas.

en: Whether the theme disables custom font sizes.
an_ES: Si lo tema desactiva las grandarias personalizadas d'as fuents.

en: Whether the theme disables custom gradients.
an_ES: Si lo tema desactiva los degradaus personalizaus.

en: Whether the theme enables Selective Refresh for Widgets being managed with the Customizer.
an_ES: Si lo tema permite que l'actualización selectiva d'os widgets sía chestionada con o personalizador.

en: Whether the theme supports responsive embedded content.
an_ES: Si lo tema ye compatible con conteniu incrustado adaptable.

en: Whether the widget supports multiple instances
an_ES: Si lo widget ye compatible con quantas instancias

en: Whether theme opts in to default WordPress block styles for viewing.
an_ES: Si lo tema opta per los estilos d'os bloques per defecto de WordPress pa la suya visualización.

en: Whether theme opts in to the dark editor style UI.
an_ES: Si lo tema opta per lo estilo fosco d'o editor en a interficie d'usuario.

en: Whether theme opts in to the editor styles CSS wrapper.
an_ES: Si lo tema opta per lo editor d'estilos d'a envoltura CSS.

en: Whether theme opts in to wide alignment CSS class.
an_ES: Si lo tema opta per una clase CSS d'aliniación amplia.

en: Whether to allow automatic creation of taxonomy columns on associated post-types table.
an_ES: Si se permite la creyación automatica de columnas d'a taxonomía u las tablas d'o tipo de conteniu asociadas,

en: Whether to automatically add top level pages to this menu.
an_ES: Si quiers anyadir automaticament las pachinas de libel superior a este menú.

en: Whether to bypass Trash and force deletion.
an_ES: Si se priva la papelera y se forza lo borrau.

en: Whether to force removal of the widget, or move it to the inactive sidebar.
an_ES: Si forzar la eliminación d'o widget u mover-lo a la barra lateral inactiva.

en: Whether to generate a default UI for managing this post type.
an_ES: Si se chenera una interficie d'usuario per defecto pa chestionar este tipo de conteniu.

en: Whether to generate a default UI for managing this taxonomy.
an_ES: Si se chenera una interficie d'usuario per defecto pa chestionar esta taxonomía.

en: Whether to hide terms not assigned to any posts.
an_ES: Si s'amagarán u no los termins asignaus a qualsequier dentrada.

en: Whether to include child terms in the terms limiting the result set.
an_ES: Si s'incluyen los termins fillos en os termins que limitan lo conchunto de resultaus.

en: Whether to include posts in the edit listing for their post type.
an_ES: Si s'incluyen dentradas en a lista d'edición pa lo suyo tipo de conteniu.

en: Whether to make the post type available for selection in navigation menus.
an_ES: Si fer que lo tipo de conteniu sía disponible pa triar-lo en os menús de navegación.

en: Whether to make the taxonomy available for selection in navigation menus.
an_ES: Si fer que sía disponible la taxonomía pa triar-la en os menús de navegación.

en: Whether to perform an oEmbed discovery request for unsanctioned providers.
an_ES: Si se realizará una petición d'escubrimiento de oEmbed pa furnidors no sancionados.

en: Whether to show the taxonomy in the quick/bulk edit panel.
an_ES: Si amostrar la taxonomía en o panel d'edición rapida/en lotes.

en: While previewing a new theme, you can continue to tailor things like widgets and menus, and explore theme-specific options.
an_ES: Mientres visualizas un tema nuevo puetz seguir personalizando elementos como widgets y menús y explorar opcions especificas d'o tema.

en: While trying to test your site&#8217;s scheduled events, the following error was returned: %s
an_ES: En intentar prebar los eventos programados d'o tuyo puesto, s'han trobau las siguients errors: %s

en: While writing, you can press <kbd>/</kbd> to quickly insert new blocks.
an_ES: En escribir, puetz pretar <kbd> / </kbd> pa ficar nuevos bloques rapidament.

en: White
an_ES: Blanco

en: Who we are
an_ES: Quí somos

en: Who we share your data with
an_ES: Con quí compartimos los tuyos datos

en: Why is this important?
an_ES: Per qué ye important esto?

en: Wide
an_ES: Amplo

en: Wide Blocks
an_ES: Bloques amplos

en: Widget Group
an_ES: Grupo de widgets

en: Widget is missing.
an_ES: Falta lo widget.

en: Widget moved down
an_ES: Widget moviu abaixo

en: Widget moved up
an_ES: Widget moviu alto

en: Widget type (id_base) is required.
an_ES: Lo tipo de widget (id_base) ye obligatorio.

en: Widget type does not support raw instances.
an_ES: Lo tipo de widget no ye compatible con instancias raw.

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
an_ES: Os Widgets son seccions independients de conteniu que pueden estar colocaus en qualsiquier parte d'o tuyo tema que sía preparau ta ixo (comunament clamaus sidebars). Ta colocar en as tuyas arias sidebar/widget con widgets de forma individual, arrociega y suelta a barra d'o titol d'o widget a l'aria deseyada. Por defecto, solament a primera aria ye desplegada. Ta meter widgets en atras aerias fe clic en o barra d'o titol ta desplegar-las.

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into widgetized areas provided by your theme (commonly called sidebars).
an_ES: Los widgets son seccions independients de conteniu que pueden colocar-se en as arias de widgets que tienga lo tuyo tema (tamién clamadas barras laterals)

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
an_ES: Os widgets pueden usar quantas vegadas. Puetz proporcionar a cada widget un titol ta estar amostrau en o tuyo puesto, pero no ye necesario.

en: Widgets need to be registered using %s, before they can be displayed.
an_ES: Los widgets han de rechistrar-se usando %s antes que se puedan amostrar.

en: Width
an_ES: Amplaria

en: Width of the crop as a percentage of the image width.
an_ES: Amplo d'o retalle como un percentache de l'amplo d'a imachen.

en: Width of the zero (0) character (ch)
an_ES: Amplo d'o caracter (ch) zero (0)

en: Wood thrush singing in Central Park, NYC.
an_ES: Zorzal cantando en Central Park, NYC.

en: Word count: %s
an_ES: Numero de parolas: %s

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
an_ES: WordPress %1$s ye funcionando con o tema %2$s.

en: WordPress &rsaquo; Success
an_ES: WordPress &rsaquo; Correcto

en: WordPress Address (URL)
an_ES: Adreza de WordPress (URL)

en: WordPress Blog
an_ES: Blog oficial WordPress

en: WordPress Comments
an_ES: Comentarios de WordPress

en: WordPress Constants
an_ES: Constants de WordPress

en: WordPress Embed
an_ES: Incrustados de WordPress

en: WordPress Events and News
an_ES: Eventos y noticias de WordPress

en: WordPress Media
an_ES: Medios de WordPress

en: WordPress User
an_ES: Usuario de WordPress

en: WordPress Version
an_ES: Versión de WordPress

en: WordPress collects (but <em>never</em> publishes) a limited amount of data from logged-in users but then deletes it or anonymizes it. That data can include:
an_ES: WordPress recopila (pero <em>nunca</em> publica) una cantidat limitada de datos d'os usuarios connectaus, pero dimpués los borra u los anonimiza. Estes datos pueden incluyir:

en: WordPress collects (but <em>never</em> publishes) a limited amount of data from registered users who have logged in to the site. Generally, these users are people who contribute to the site in some way -- content, store management, and so on. With rare exceptions, these users do not include occasional visitors who might have registered to comment on articles or buy products. The data WordPress retains can include:
an_ES: WordPress recopila (pero <em>nunca</em> publica) una cantidat limitada de datos d'os usuarios rechistraus que s'han connectau a lo puesto. Cheneralment, estes usuarios son personas que contribuyen a lo puesto de bella forma: conteniu, chestión d'a botiga, etc. Fueras de raras excepcions, estes usuarios no incluyen a los visitantes ocasionals que pueden haber-se rechistrau pa comentar articlos u mercar productos. Los datos que WordPress mantiene pueden incluyir:

en: WordPress database error:
an_ES: Error en a base de datos de WordPress:

en: WordPress development updates are blocked by the %s constant.
an_ES: Las actualizacions de desembolique de WordPress son blocadas per la constant %s.

en: WordPress development updates are blocked by the %s filter.
an_ES: Las actualizacions de desembolique de WordPress son blocadas per lo filtro %s.

en: WordPress directory location
an_ES: Ubicación d'o directorio de WordPress

en: WordPress directory size
an_ES: Grandaria d'o directorio de WordPress

en: WordPress is not notifying any <a href="%1$s">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%2$s">visibility settings</a>.
an_ES: WordPress no ye informando a garra <a href="%1$s">servicio d'actualizacions</a> a causa d'os <a href="%2$s">achustes de visibilidat</a> d'o tuyo puesto.

en: WordPress locale code.
an_ES: Codigo de l'idioma local de WordPress.

en: WordPress requires %1$s version %2$s or higher. Contact your web hosting company to correct this.
an_ES: WordPress requiere versión %2$s u superior de %1$s. Contacta con a tuya interpresa d'aloch web pa correchir esto.

en: WordPress security and maintenance releases are blocked by %s.
an_ES: Las actualizacions de seguranza y mantenimiento de WordPress son blocadas per %s.

en: WordPress security and maintenance releases are blocked by the %s filter.
an_ES: Las versions de seguranza y mantenimiento de WordPress son blocadas per lo filtro %s.

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
an_ES: WordPress correchirá de forma automatica o XHTML incorrectament anidado

en: WordPress site: %s
an_ES: Puesto WordPress: %s

en: WordPress update available (%s)
an_ES: Actualización de WordPress disponible (%s)

en: WordPress version %s
an_ES: WordPress versión %s

en: WordPress.org is reachable
an_ES: Ye posible connectar-se a WordPress.org

en: WordPress.org plugin directory slug.
an_ES: Slug d'o plugin en o directorio WordPress.org.

en: WordPress.org themes
an_ES: Temas de WordPress.org

en: Words
an_ES: Parolas

en: Words: %s
an_ES: Parolas: %s

en: Would you like to give the application identifying itself as %s access to your account? You should only do this if you trust the application in question.
an_ES: Te fería goyo dar acceso a la tuya cuenta a l'aplicación que s'identifica a si mesma como %s? Nomás habrías de fer-lo si confías en l'aplicación en qüestión.

en: Would you like to give this application access to your account? You should only do this if you trust the application in question.
an_ES: Te fería goyo dar acceso a la tuya cuenta a esta aplicación? Nomás habrías de fer-lo si confías en l'aplicación en qüestión.

en: Writable
an_ES: Editable

en: Write byline…
an_ES: Escribe la sinyatura…

en: Write gallery caption…
an_ES: Escribe la leyenda d'a galería...

en: Write site tagline…
an_ES: Escribe la descripción curta d'o puesto...

en: Write site title…
an_ES: Escribe lo titol d'o puesto...

en: Write title…
an_ES: Escribe lo titol…

en: Write verse…
an_ES: Escribir lo verso...

en: Writing
an_ES: Escritura

en: Writing Settings
an_ES: Achustes d'escritura

en: X &#8212; Even more mature than above
an_ES: X &#8212; Conteniu mas adulto que os anteriors.

en: XFN stands for <a href="https://gmpg.org/xfn/">XHTML Friends Network</a>, which is optional. WordPress allows the generation of XFN attributes to show how you are related to the authors/owners of the site to which you are linking.
an_ES: XFN se refiere a lo <a href="https://gmpg.org/xfn/">ret d'amigos XHTML</a>, que ye opcional. WordPress permite la cheneración d'atributos XFN pa amostrar cómo te relacionas con os autors/propietarios d'o puesto a lo qual yes enlazando.

en: XML Error: %1$s at line %2$s
an_ES: Error de XML: %1$s en a linia %2$s

en: XML Sitemap
an_ES: Mapa d'o puesto XML

en: XML-RPC services are disabled on this site.
an_ES: Lo servicio XML-RPC ye desactivau en este puesto.

en: Y/m/d
an_ES: d/m/Y

en: Y/m/d g:i:s a
an_ES: d/m/Y G:i:s

en: Year
an_ES: Anyo

en: Yellow
an_ES: Amariello

en: Yes
an_ES: Sí

en: Yes, I approve of this connection
an_ES: Sí, aprebo esta connexión

en: Yes, take me to my profile page
an_ES: Sí, leva-me/leva'me a la mía pachina de perfil

en: You are about to approve the following comment:
an_ES: Yes a punto d'aprebar o siguient comentario:

en: You are about to delete %s.
an_ES: Yes a punto de borrar %s.

en: You are about to delete the following comment:
an_ES: Yes a punto de borrar o siguient comentario:

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
an_ES: Yes a punto de borrar este enlace '%s'
      'Cancelar' ta borrar, 'Acceptar' ta borrar-lo.

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
an_ES: Yes a punto de borrar este tema '%s'
      'Acceptar' ta borrar, 'Cancelar' ta salir.

en: You are about to mark the following comment as spam:
an_ES: Yes a punto de marcar o siguient comentario como spam:

en: You are about to move the following comment to the Trash:
an_ES: Yes a punto de mover o siguient comentario a la vasuera:

en: You are about to permanently delete these items from your site.
    This action cannot be undone.
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
an_ES: Yes a punto de borrar permanentment estes elementos d'o tuyo puesto.
    Esta acción ye irreversible.
    «Cancelar» pa aturar, «Acceptar» pa borrar.

en: You are about to permanently delete this item from your site.
    This action cannot be undone.
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
an_ES: Yes a punto de borrar permanentment este elemento d'o tuyo puesto.
    Esta acción ye irreversible.
    «Cancelar» pa aturar, «Acceptar» pa borrar.

en: You are about to trash these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
an_ES: Yes a punto de ninviar a la papelera estes elementos.
      «Cancelar» pa aturar, «Acceptar» pa borrar.

en: You are accessing this website using HTTPS, but your <a href="%1$s">WordPress Address</a> and <a href="%2$s">Site Address</a> are not set up to use HTTPS by default.
an_ES: Yes accedendo a esta web usando HTTPS, pero la tuya <a href="%1$s">adreza de WordPress</a> y l'adreza <a href="%2$s">d'o puesto</a> no son configuradas per defecto pa usar HTTPS.

en: You are accessing this website using HTTPS, but your <a href="%s">Site Address</a> is not set up to use HTTPS by default.
an_ES: Yes accedendo a esta web usando HTTPS, pero la tuya <a href="%s">adreza d'o puesto</a> no ye configurada pa usar HTTPS per defecto.

en: You are attempting to log out of %s
an_ES: Yes mirando de zarrar a tuya sesión en %s.

en: You are browsing %s
an_ES: Yes veyendo %s

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for %2$s.
an_ES: Yes veyendo lo fichero d'o blog %1$s d'o mes de %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the day %2$s.
an_ES: Yes veyendo lo fichero d'o blog %1$s d'o día %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the year %2$s.
an_ES: Yes veyendo lo fichero d'o blog %1$s de l'anyo %2$s.

en: You are currently browsing the %s blog archives.
an_ES: Yes veyendo lo fichero d'o blog %s.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
an_ES: Agora yes navegando por o fichero d'a categoría %s.

en: You are currently editing the page that shows your latest posts.
an_ES: Yes editando la pachina que amuestra las tuyas zagueras dentradas.

en: You are currently in edit mode. To return to the navigation mode, press Escape.
an_ES: Actualment yes en o modo d'edición. Pa tornar a lo modo de navegación, preta «Escape».

en: You are currently in navigation mode. Navigate blocks using the Tab key and Arrow keys. Use Left and Right Arrow keys to move between nesting levels. To exit navigation mode and edit the selected block, press Enter.
an_ES: Actualment yes en o modo de navegación. Navega per los bloques usando la tecla de tabulación y las teclas de flechas. Utiliza las teclas de flechas cucha y dreita pa mover-te entre los siguients libels inferiors. Pa salir d'o modo de navegación y editar lo bloque triau preta Intro.

en: You are currently running the latest version of WordPress available, keep it up!
an_ES: Yes executando la zaguera versión disponible de WordPress, sigue asinas!

en: You are customizing %s
an_ES: Yes personalizando %s

en: You are in recovery mode. This means there may be an error with a theme or plugin. To exit recovery mode, log out or use the Exit button. <a href="%s">Exit Recovery Mode</a>
an_ES: Yes en o modo de recuperación. Esto significa que puede haber una error con un tema u plugin. Pa salir d'o modo de recuperación zarra la sesión u usa lo botón de salir. <a href="%s">Salir d'o modo de recuperación</a>

en: You are not currently logged in.
an_ES: No yes connectau.

en: You are now logged out everywhere else.
an_ES: Agora son zarradas las tuyas sesions d'a resta de puestos.

en: You are now logged out.
an_ES: Agora yes desconnectau.

en: You are only logged in at this location.
an_ES: Nomás yes connectau en esta ubicación.

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
an_ES: Yes publicando comentarios masiau rapidament. Ves mas a bonico.

en: You are probably offline.
an_ES: Probablement yes desconnectau.

en: You are updating a plugin. Be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
an_ES: Yes actualizando un plugin. Asegura-te primero de <a href="%s">fer copia de seguranza d'a tuya base de datos y d'os fichers</a>.

en: You are updating a theme. Be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
an_ES: Yes actualizando un tema. Primero, asegura-te de <a href="%s">fer una copia de seguranza d'a tuya base de datos y d'os fichers</a>.

en: You are uploading an older version of a current plugin. You can continue to install the older version, but be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
an_ES: Yes puyando una versión mas antiga d'un plugin actual. Puetz seguir instalando la versión mas antiga, pero asegura-te primero de <a href="%s">fer copia de seguranza d'a tuya base de datos y d'os fichers</a>.

en: You are uploading an older version of the active theme. You can continue to install the older version, but be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
an_ES: Yes puyando una versión mas antiga d'o tema activo. Puetz seguir instalando la versión mas antiga, pero asegura-te primero de <a href="%s">fer copia de seguranza d'a tuya base de datos y d'os fichers</a>.

en: You are using a browser that does not have Flash player enabled or installed. Please turn on your Flash player plugin or download the latest version from https://get.adobe.com/flashplayer/
an_ES: Yes usando un navegador que no tiene Flash activo u instalau. Per favor, activa lo component d'o reproductor Flash u descarga la zaguera versión dende https://get.adobe.com/flashplayer/

en: You are using an insecure browser!
an_ES: Yes usando un navegador inseguro!

en: You are using the browser&#8217;s built-in file uploader. The WordPress uploader includes multiple file selection and drag and drop capability. <a href="#">Switch to the multi-file uploader</a>.
an_ES: Yes usando lo cargador propio d'o navegador. Lo cargador de WordPress incluye selección multiple de fichers y capacidat d'arrocegar y soltar. <a href="#">Cambiar a lo cargador multiple</a>.

en: You are using the multi-file uploader. Problems? Try the <a href="%1$s" %2$s>browser uploader</a> instead.
an_ES: Yes utilizando la puyada multiple de fichers. Bell problema? Puetz prebar a <a href="%1$s" %2$s>puyar-los dende lo navegador</a>.

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
an_ES: Has tractau d'acceder a lo escritorio de «%1$s» pero actualment no tiens privilechios en este puesto. Si creyes que habrías de poder acceder a lo escritorio de «%1$s» contacta con o tuyo administrador d'o ret.

en: You attempted to edit an item that does not exist. Perhaps it was deleted?
an_ES: O que intentas editar no existe. Habrá estau borrau?

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
an_ES: Aquí puetz adhibir vinclos a amostrar en o tuyo puesto, cheneralment usando <a href="%s">Widgets</a>. Por defecto, os vinclos son a quantos puestos d'a comunidat de WordPress. Son incluius como eixemplo.

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
an_ES: Puede adhibir u editar vinclos dende ista pantalla introducindo a información en cada caixa. Solament son necesarios o vinclo a la web y o nombre (o texto que quiers amostrar en o vinclo en o tuyo puesto).

en: You can adjust your blocks to ensure a cohesive experience across your site — add your unique colors to a branded Button block, or adjust the Heading block to your preferred size.
an_ES: Puetz achustar los tuyos bloques pa asegurar una experiencia coherent en tot lo puesto – anyade colors solas a un bloque de botón corporativo, u achusta lo bloque de capitero a la tuya grandaria favorita.

en: You can also control the display of your content in RSS feeds, including the maximum number of posts to display and whether to show full text or an excerpt. <a href="%s">Learn more about feeds</a>.
an_ES: Tamién puetz controlar la visualización d'o tuyo conteniu en os feeds RSS, incluyindo lo numero maximo de dentradas a amostrar u si amostrar lo texto completo u un extracto. <a href="%s">Aprende mas sobre los feeds</a>.

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
an_ES: Tamién puetz creyar dentradas con  <a href="%s">o marcador Publicar isto</a>.

en: You can also edit or move multiple posts to the Trash at once. Select the posts you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk actions menu and click Apply.
an_ES: Tamién puetz editar u mover quantas dentradas a la vasuera a la vegada. Selecciona os mensaches sobre os quals deseyas actuar utilizando as caixetas de verificación. A continuaciónselecciona l'acción a realizar en o menú Accions en Bloque y fe clic en Aplicar.

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
an_ES: Tamién puetz amoderar os comentarios dende ista pantalla usando a caixa d'estau, an puetz cambiar o día/hora d'o comentario.

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk actions menu to edit the metadata for multiple pages at once.
an_ES: Puetz realizar o mesmo tipo d'accions, incluindo disminuir a lista utilizando filtros, utilizar os vinclos d'acción que amaneixen en pasar sobre una ringlera, u utilizando o menú d'Accions en Bloque ta editar os metadatos de quantas pachinas a la vegada.

en: You can assign keywords to your posts using <strong>tags</strong>. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there is no relationship from one tag to another.
an_ES: Puetz asignar parolas clave a la tuya dentradas utilizando as <strong>etiquetas</strong>. A diferencia d'as categorías, as etiquetas no tienen hierarquía, o que significa que no i hai relación  d'una etiqueta con unatra.

en: You can assign theme locations to individual menus by <strong>selecting the desired settings</strong> at the bottom of the menu editor. To assign menus to all theme locations at once, <strong>visit the Manage Locations tab</strong> at the top of the screen.
an_ES: Puetz asignar ubicacions d'o tema a menús individuals <strong>triando los achustes que deseyes</strong> a lo fondo d'o editor de menús. Pa asignar menús a totas las ubicacions d'o tema, <strong>visita la pestanya de «Chestionar ubicacions»</strong> en a parte superior d'a pantalla.

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
an_ES: Puetz cambiar a forma de visualización d'ista pantalla usando a pestanya Opcions de pantalla ta marcar quántos elementos s'amuestran por pantalla y amostrar/amagar columnas.

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
an_ES: Puetz cambiar a tuya clau, activar os alcorces de teclau, cambiar a paleta de colors d'as tuyas pantallas d'administración, desactivar l'editor WYSIWYG (visual), entre atras cosetas. Puetz amagar a barra de ferramientas (antes conoixida como barra d'administración) d'a parte publica (front end) d'o tuyo puesto, encara que no ye posible desactivar-lo ta las pantallas d'administración.

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
an_ES: Puetz triar entre las imachens per defecto d'o tema, u usar una tuya. Tamién puetz personalizar como s'amostrarán lo titol y descripción curta d'o tuyo puesto.

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
an_ES: Puetz trigar una as cabeceras que ya has puyau u que s'amuestren aleatoriament.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the homepage of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static homepage, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the homepage, and the other will be where your posts are displayed.
an_ES: Puetz triar lo que s'amuestra en a pachina prencipal d'o tuyo puesto. Pueden estar dentradas en orden cronolochico inverso (blog clasico) u una pachina fixa/estatica. Pa definir una pachina d'inicio estatica, primero has de crear dos <a href="%s">pachinas</a>. Una será la pachina prencipal y l'atra an s'amostrarán las tuyas dentradas.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the homepage of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static homepage, you first need to create two Pages. One will become the homepage, and the other will be where your posts are displayed.
an_ES: Puetz triar qué amostrar en a pachina d'inicio d'o tuyo puesto. Pueden estar dentradas en orden cronolochicament inverso (blog clasico) u una pachina fixa/estatica. Pa establir una pachina d'inicio estatica, primero has de creyar dos pachinas. Una se convertirá en a pachina d'inicio y l'atra será an s'amostrarán las tuyas dentradas.

en: You can choose whether or not your site will be crawled by robots, ping services, and spiders. If you want those services to ignore your site, click the checkbox next to &#8220;Discourage search engines from indexing this site&#8221; and click the Save Changes button at the bottom of the screen.
an_ES: Puetz triar si lo tuyo puesto será rastriau u no per robots, servicios de ping y arainas. Si quiers que ixes servicios ignoren lo tuyo puesto, marca la caixeta de verificación chunto a «Pedir a los motors de busqueda que no indexen este puesto» y fe clic en o botón «Alzar cambios» en a parte inferior d'a pantalla.

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
an_ES: Puetz creyar grupos de vinclos utilizando as Categorías de vinclos. Os nombres d'as Categorías de vinclos han d'estar solos y son bella cosa distinto a las categorías que usas ta las tuyas dentradas.

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
an_ES: Puetz personalizar cómo s'amuestra ista pantalla de diferents formas:

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
an_ES: Puetz personalizar cómo s'amuestra ista pantalla usando a pestanya Opcions de pantalla y/u o menú desplegable de filtros dencima d'a tabla de vinclos.

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
an_ES: Puetz personalizar o formato d'os contenius d'ista pantalla&#8217;s de muitas formas:

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
an_ES: Puetz personalizar a imachen d'o tuyo puesto sin tocar brenca d'o codigo d'o tema usando un fondo personalizau. O tuyo fondo puede estar una imachen u una color.

en: You can customize your site as much as you like with different colors, typography, and layouts. Or if you prefer, just leave it up to your theme to handle!
an_ES: Puetz personalizar lo tuyo puesto tanto como quieras con distintas colors, tipografías y disenyos. U, si lo prefieres, simplament deixa que lo chestione lo tuyo tema!

en: You can delete Link Categories in the Bulk Action pull-down, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default Link Category.
an_ES: Puetz borrar Categorías de vinclo en o desplegable d'Accions en lote, pero l'acción no borra los vinclos dentro d'a categoría. En o suyo puesto, los mueve a la Categoría de vinclos per defecto.

en: You can edit the image while preserving the thumbnail. For example, you may wish to have a square thumbnail that displays just a section of the image.
an_ES: Puetz editar la imachen a lo mesmo tiempo que conservas la miniatura. Per eixemplo, puede que quieras tener una miniatura quadrada que  amuestre nomás una sección d'a imachen.

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
an_ES: Si te ye necesario puetz editar a información que falta en un comentario. Isto ye muit util si t'advierten que un usuario ha cometiu una error tipografica en realizar un comentario.

en: You can enable distraction-free writing mode using the icon to the right. This feature is not available for old browsers or devices with small screens, and requires that the full-height editor be enabled in Screen Options.
an_ES: Puetz activar lo modo d'escritura sin distracción usando l'icono d'a dreita. Esta función no ye disponible pa navegadors antigos ni dispositivos con pantallas chicotas , y requiere que sía activo lo editor a pantalla completa en os achustes de pantalla.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links above the posts list to only show posts with that status. The default view is to show all posts.
an_ES: Puetz filtrar la lista de dentradas per estau de publicación usando los vinclos de texto sobre la lista de dentradas pa amostrar nomás las dentradas en ixe estau. La visualización per defecto ye amostrar totas las dentradas.

en: You can find more details and make changes on the Plugins screen.
an_ES: Puetz trobar mas detalles y fer cambios en a pantalla de plugins.

en: You can find more details and make changes on the Themes screen.
an_ES: Puetz trobar mas detalles y fer cambios en a pantalla de temas.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
an_ES: Puetz amagar/amostrar columnas basando-te en as tuyas necesidatz y decidir quántas dentradas s'amostrarán por pantalla utilizando a pestanya Opcions de pantalla.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
an_ES: Puetz amostrar/amagar columnas basando-te en as tuyas necesidatz y decidir quántos usuarios listar por pantalla utilizando a pestanya d'Opcions de Pantalla.

en: You can log out of other devices, such as your phone or a public computer, by clicking the Log Out Everywhere Else button.
an_ES: Puetz desconnectar d'atros dispositivos, como lo tuyo telefono u un ordinador publico, fendo clic en o botón Desconnectar d'a resta de puestos

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the bulk actions.
an_ES: Puetz chestionar os comentarios d'o tuyo puesto igual que chestionas os tuyos articlos y a resta d'o tuyo conteniu. Ista pantalla ye configurable d'a mesma forma que a resta de pantallas de chestión, podendo utilizar as accions que amaneixen en pasar sobre os comentarios, u as Accions en Bloque.

en: You can navigate to other pages on your site while using the Customizer to view and edit the widgets displayed on those pages.
an_ES: Puetz navegar a atras pachinas d'o tuyo puesto mientres yes usando lo personalizador pa veyer y modificar los widgets amostraus en ixas pachinas.

en: You can now manage and live-preview Custom Backgrounds in the <a href="%s">Customizer</a>.
an_ES: Agora puetz chestionar y tener una vista previa d'o fondo personalizau en o <a href="%s">Personalizador</a>.

en: You can now manage and live-preview Custom Header in the <a href="%s">Customizer</a>.
an_ES: Agora puetz chestionar y tener una vista previa d'o capitero personalizau en o <a href="%s">Personalizador</a>.

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
an_ES: Puetz refinar o que amuestra o listau de dentradas fendo que solament s'amuestren as d'una categoría especifica u d'un mes determinau usando o menú desplegable que trobarás sobre o listau de dentradas. Realiza un clic sobre o botón Filtro dimpués de realizar a tuya selección. Tamién puetz refinar o listau fendo clic sobre l'autor d'una dentrada, categoría u etiqueta d'o listau de dentradas.

en: You can see all comments on this post here:
an_ES: Puetz veyer totz los comentarios d'esta dentrada aquí:

en: You can see all pingbacks on this post here:
an_ES: Puetz veyer totz los pingbacks d'esta dentrada aquí:

en: You can see all trackbacks on this post here:
an_ES: Puetz veyer totz los trackbacks d'esta dentrada aquí:

en: You can select the language you wish to use while using the WordPress administration screen without affecting the language site visitors see.
an_ES: Puetz triar l'idioma que quieras utilizar en a pantalla d'administración de WordPress sin que afecte a l'idioma que veyen los visitantes lo puesto.

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
an_ES: Puetz establir as grandarias maximas ta las imachens ficadas en o tuyo conteniu; tamién puetz ficar una imachen a grandaria completa.

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
an_ES: Puetz continar usando o tuyo puesto, pero garra subdominio que creyes será accesible. Si sabes que a tuya configuración de DNS ye correcta, ignora iste mensache.

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
an_ES: Puetz ninviar conteniu de muitas formas; ista pantalla contiene as opcions ta todas ellas. A selección superior controla l'editor dentro d'o escritorio, entre que as de demás controlan as formas externas de publicación. Ta mas información sobre istos metodos ta publicar, puetz mirar en os vinclos d'a documentación.

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
an_ES: Aquí puetz puyar fichers de meyos sin haber de creyar una dentrada antes. Isto te permite puyar fichers ta dentradas u pachinas que escribas con posterioridat u obtener un vinclo ta un fichero que quieras compartir. I hai tres opcions ta puyar fichers:

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
an_ES: Puetz usar categorías ta definir seccions ta las dentradas d'o tuyo puesto y grupo. A categoría por defecto ye &#8220;Sin categoría&#8221; dica que la cambees en as tuyas <a href="%s">achustes d'escritura</a>.

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
an_ES: Puetz usar una d'istas cabeceras tant chulas u amostrar-las aleatoriament en cada pachina.

en: You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.
an_ES: Puetz usar os controls siguients ta organizar o tuyo escritorio de traza que s'adapte a o tuyo rutina de treballo. Puetz fer lo mesmo en a mayoría d'as seccions d'administración.

en: You can view all posts made by a user by clicking on the number under the Posts column.
an_ES: Puetz veyer todas as dentradas escritas por un usuario fendo clic en o numero que i hai baixo a columna Dentradas.

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt using the Screen Options tab.
an_ES: Puetz veyer las dentradas en una lista simpla de titols u con o extracto, utilizando la pestanya d'opcions de pantalla.

en: You cannot change this later.
an_ES: No podrás cambiar esto dimpués.

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
an_ES: No puetz borrar un plugin si ye activau ta o puesto prencipal.

en: You cannot delete the current user.
an_ES: No puetz borrar l'usuario actual.

en: You cannot edit this comment because the associated post is in the Trash. Please restore the post first, then try again.
an_ES: No puetz editar este comentario perque la dentrada asociada ye en a papelera. Per favor, restaura primero la dentrada y, dimpués, intenta-lo de nuevo.

en: You cannot edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
an_ES: No puetz editar isto ya que ye en a Papelera. Quita-la d'a Papelera y intenta-lo de nuevo.

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
an_ES: No puetz mover este elemento a la papelera. %s lo ye editando en este momento.

en: You cannot remove the current user.
an_ES: No puetz eliminar l'usuario actual.

en: You cannot remove users.
an_ES: No puetz eliminar usuarios.

en: You cannot reply to a comment on a draft post.
an_ES: No puetz responder a un comentario en una dentrada en borrador.

en: You cannot use that email address to signup. There are problems with them blocking some emails from WordPress. Please use another email provider.
an_ES: No puetz usar ixa adreza de correu electronico pa rechistrar-te. I hai problemas con ellas y blocan qualques correus electronicos de WordPress. Per favor, usa unatro furnidor de correu electronico.

en: You cannot use that email address to signup. We are having problems with them blocking some of our email. Please use another email provider.
an_ES: No puetz usar iste correu electronico ta rechistrar-te. Somos tenendo problemas con ell ya que bloca os nuestros correus electronicos. Por favor, fe servir belatro proveídor.

en: You deactivated this plugin on %s and may no longer need this policy.
an_ES: Has desactivau este plugin lo %s y puede que ya no amenestas esta politica.

en: You did not enter a category name.
an_ES: No has introduciu un nombre de categoría.

en: You do not have permission to create Navigation Menus.
an_ES: No tiens permisos pa creyar menús de navegación.

en: You do not have permission to edit this Menu. Any changes made will not be saved.
an_ES: No tiens permisos pa editar este menú. No s'alzará garra cambio realizau.

en: You have %1$s and %2$s.
an_ES: Tiens %1$s y %2$s.

en: You have attempted to queue too many files.
an_ES: Has mirau de meter en ringlera masiaus fichers.

en: You have been added to this site. Please visit the <a href="%1$s">homepage</a> or <a href="%2$s">log in</a> using your username and password.
an_ES: Yes estau adhibiu ta ista web. Por favor, visita a pachina <a href="%1$s">d'inicio</a> u <a href="%2$s">accedeixe</a> fendo servir o tuyo nombre d'usuario y clau.

en: You have chosen to delete the following users from all networks and sites.
an_ES: Has triau borrar los siguients usuarios de totz la retz y puestos.

en: You have chosen to delete the user from all networks and sites.
an_ES: Has triau borrar l'usuario de totz los retz y puestos.

en: You have logged in successfully.
an_ES: T'has connectau con exito.

en: You have plugins waiting to be updated
an_ES: Tiens plugins asperando estar actualizaus

en: You have searched the %1$s blog archives for <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
an_ES: Has buscau <strong>«%2$s»</strong> en o fichero d'o blog %1$s . Si no aconsigues trobar cosa en estes resultaus de busqueda, puetz prebar con un d'estes vinclos.

en: You have specified these users for deletion:
an_ES: Has triau estes usuarios pa estar borraus:

en: You have specified these users for removal:
an_ES: Has especificau istos usuarios ta estar eliminaus:

en: You have specified this user for deletion:
an_ES: Ha marcau a iste usuario ta la suya eliminación:

en: You have specified this user for removal:
an_ES: Has especificau que se borre a este usuario:

en: You have themes waiting to be updated
an_ES: Tiens temas asperando estar actualizaus.

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
an_ES: Has usau tot lo tuyo espacio disponible. Per favor, borra fichers antes de puyar mas.

en: You may only upload 1 file.
an_ES: No puetz puyar que 1 fichero.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
an_ES: Disculpa, has d'encetar <a href="%s">una sesión</a> ta escribir un comentario.

en: You must be a member of at least one site to use this page.
an_ES: Has d'estar miembro d'a lo menos un puesto pa usar esta pachina.

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
an_ES: Has de fer clic en o botón Alzar cambeos en a parte inferior d'a pantalla ta que os nuevos achustes tiengan efecto.

en: You must provide a domain name.
an_ES: Has de facilitar-nos un nombre de dominio.

en: You must provide a name for your network of sites.
an_ES: Has de facilitar-nos un nombre ta o tuyo ret de puestos.

en: You must provide a valid email address.
an_ES: Has de facilitar-nos una adreza de correu electronico valida.

en: You must supply a future date to schedule.
an_ES: Has de facilitar una calendata futura pa programar.

en: You need JavaScript to choose a part of the image.
an_ES: Te cal Javascript pa triar una parte d'a imachen.

en: You need a higher level of permission.
an_ES: Amenestes un libel mas alto de permisos.

en: You need to define a search term to order by relevance.
an_ES: Amenestes definir un termin de busqueda pa ordenar per relevancia.

en: You need to define an include parameter to order by include.
an_ES: Has de definir un parametro d'inclusión pa ordenar per inclusión.

en: You need to pass an array of post formats.
an_ES: Amenestes pasar un array de formatos de dentrada.

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
an_ES: Tiens nomás un tema instalau agora mesmo. Desfruta d'a vida! Puetz triar entre mas d'1.000 temas gratuitos en o directorio de temas de WordPress.org quan quieras: nomás has de fer clic en a pestanya <a href="%s">Instalar temas</a> d'alto.

en: You should also note any collection and retention of sensitive personal data, such as data concerning health.
an_ES: Tamién habrías de tener en cuenta qualsequier recopilación y retención de datos personals sensibles, como los relativos a la salut.

en: You should also review your privacy policy from time to time, especially after installing or updating any themes or plugins. There may be changes or new suggested information for you to consider adding to your policy.
an_ES: Tamién habrías de revisar la tuya politica de privacidat de vegada en quan, especialment dimpués d'instalar u actualizar temas u plugins. Podría haber cambios u nueva información sucherida que puedas plantiar-te anyadir a la tuya politica.

en: You should back up your existing %1$s and %2$s files.
an_ES: Habrías de fer una copia de seguranza d'os fichers %1$s y %2$s.

en: You should back up your existing %s file.
an_ES: Habrías de fer una copia de seguranza d'o fichero %s.

en: You should consider changing your site domain to %1$s before enabling the network feature. It will still be possible to visit your site using the %3$s prefix with an address like %2$s but any links will not have the %3$s prefix.
an_ES: Recomendamos que cambies la url d'o tuyo puesto a %1$s antes d'activar la caracteristica de ret. Encara será posible visitar lo tuyo puesto usando lo prefixo %3$s con una adreza como %2$s pero los vinclos no tendrán lo prefixo %3$s.

en: You should consider removing any unused themes to enhance your site&#8217;s security.
an_ES: Habrías de plantiar-te eliminar qualsequier tema no usau pa amillorar la seguranza d'o tuyo puesto.

en: You should remove inactive plugins
an_ES: Habrías d'eliminar los plugins inactivos

en: You should remove inactive themes
an_ES: Habrías d'eliminar los temas inactivos.

en: You will be given a password to manually enter into the application in question.
an_ES: Se te dará una clau pa introducir-la manualment en l'aplicación en qüestión.

en: You will be returned to the WordPress Dashboard, and no changes will be made.
an_ES: Serás tornau a lo escritorio de WordPress y no se realizarán cambios.

en: You will be sent to %s
an_ES: Serás ninviau a %s

en: You will not be able to install new themes from here yet since your install requires SFTP credentials. For now, please <a href="%s">add themes in the admin</a>.
an_ES: Encara no podrás instalar nuevos temas dende aquí, ya que la tuya instalación ameneste credencials SFTP. Per agora, per favor, <a href="%s">anyade temas dende l'administración</a>.

en: You would have received an email because of this.
an_ES: Habrás recibiu un correu electronico a causa d'esto.

en: You&#8217;ll create a menu, assign it a location, and add menu items like links to pages and categories. If your theme has multiple menu areas, you might need to create more than one.
an_ES: Creya un menú, asigna-lo a una ubicación y anyade elementos de menú como vinclos a pachinas y categorías. Si lo tuyo tema tiene quantas arias de menú, puede que haigas de creyar mas d'un.

en: Your %s file contains only core WordPress features.
an_ES: Lo tuyo fichero %s nomás contiene caracteristicas d'o nuclio de WordPress.

en: Your <a href="%1$s">WordPress Address</a> and <a href="%2$s">Site Address</a> are not set up to use HTTPS.
an_ES: La tuya <a href="%1$s">adreza de WordPress</a> y l'adreza <a href="%2$s">d'o puesto</a> no son configuradas pa usar HTTPS.

en: Your <a href="%s">Site Address</a> is not set up to use HTTPS.
an_ES: L'adreza <a href="%s">d'o tuyo puesto</a> no ye configurada pa usar HTTPS.

en: Your Email
an_ES: Lo tuyo correu electronico

en: Your Recent Drafts
an_ES: Los tuyos borradors recients

en: Your Sites
an_ES: Los tuyos puestos

en: Your WordPress version is %1$s, however the uploaded plugin requires %2$s.
an_ES: La tuya versión de WordPress ye %1$s, manimenos, lo plugin puyau ameneste la versión %2$s.

en: Your WordPress version is %1$s, however the uploaded theme requires %2$s.
an_ES: La tuya versión de WordPress ye %1$s, manimenos, lo tema puyau ameneste la versión %2$s.

en: Your blogroll
an_ES: Os tuyos puestos d'intrés

en: Your browser cannot upload files
an_ES: Lo tuyo navegador no puede puyar fichers

en: Your browser does not support direct access to the clipboard. Please use keyboard shortcuts or your browser&#8217;s edit menu instead.
an_ES: Lo tuyo navegador no permite acceso directo a lo portafuellas. Per favor, usa los alcorces d'o teclau u lo menú d'edición d'o tuyo navegador.

en: Your browser is out of date!
an_ES: O tuyo navegador ye obsoleto!

en: Your chosen password.
an_ES: A tuya clau trigada.

en: Your comment is awaiting moderation.
an_ES: O tuyo comentario ye pendient de moderación.

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
an_ES: Lo tuyo comentario ye pendient de moderación. Esto ye una vista previa; lo tuyo comentario será visible quan s'haiga aprebau.

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
an_ES: La tuya adreza de correu electronico no s'ha actualizau encara. Per favor, revisa la tuya servilla de dentrada en %s pa veyer si has recibiu un correu electronico de confirmación.

en: Your email address will not be published.
an_ES: A tuya adreza de correu electronico no será publicada.

en: Your email address.
an_ES: La tuya adreza de correu electronico.

en: Your homepage displays
an_ES: La tuya pachina d'inicio amuestra

en: Your installation of WordPress does not require FTP credentials to perform updates.
an_ES: La tuya instalación de WordPress no ameneste credencials de FTP pa realizar las actualizacions.

en: Your installation of WordPress prompts for FTP credentials to perform updates.
an_ES: La instalación de WordPress solicita las credencials de FTP pa realizar actualizacions.

en: Your latest changes were saved as a revision.
an_ES: Lo tuyo zaguers cambios s'alzoron como una revisión.

en: Your latest posts
an_ES: As tuyas zagueras dentradas

en: Your new password for %s is:
an_ES: La tuya nueva clau pa %s ye:

en: Your password has been reset.
an_ES: S'ha restaurau a tuya clau.

en: Your plugins are all up to date
an_ES: Totz los tuyos plugins son actualizaus

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
an_ES: O tuyo perfil contiene infomación sobre tu (a tuya &#8220;cuenta&#8221;) asinas como qualques opcions personals relacionadas con l'uso de WordPress.

en: Your scheduled changes just published
an_ES: Los tuyos cambios programados recientment publicaus

en: Your session has expired. Please log in to continue where you left off.
an_ES: La tuya sesión ha caducau. Per favor, accede de nuevo pa continar an lo deixés.

en: Your site can communicate securely with other services
an_ES: Lo tuyo puesto puede comunicar-se de forma segura con atros servicios

en: Your site can perform loopback requests
an_ES: Lo tuyo puesto puede realizar solicitutz de loopback

en: Your site could not complete a loopback request
an_ES: Lo tuyo puesto no ha puesto realizar una solicitut de loopback.

en: Your site does not have any default theme. Default themes are used by WordPress automatically if anything is wrong with your chosen theme.
an_ES: Lo tuyo puesto no tiene garra tema per defecto. Los temas per defecto son usaus automaticament per WordPress si i hai bella cosa malament con o tema que has triau.

en: Your site does not have any posts, so there is nothing to display here at the moment.
an_ES: Lo tuyo puesto no tiene garra dentrada, asinas que no i hai cosa que amostrar aquí en este momento.

en: Your site has %1$d inactive theme, other than %2$s, the default WordPress theme, and %3$s, your active theme. | Your site has %1$d inactive themes, other than %2$s, the default WordPress theme, and %3$s, your active theme.
an_ES[0]: Lo tuyo puesto tiene %1$d tema inactivo, antiparte de %2$s, lo tema per defecto de WordPress, y %3$s, lo tuyo tema activo.
an_ES[1]: Lo tuyo puesto tiene %1$d temas inactivos, antiparte de %2$s, lo tema per defecto de WordPress, y %3$s, lo tuyo tema activo.

en: Your site has %1$d inactive theme, other than %2$s, your active theme. | Your site has %1$d inactive themes, other than %2$s, your active theme.
an_ES[0]: Lo tuyo puesto tiene %1$d tema inactivo, antiparte de %2$s, lo tuyo tema activo.
an_ES[1]: Lo tuyo puesto tiene %1$d temas inactivos, antiparte de %2$s, lo tuyo tema activo.

en: Your site has %d active plugin, and it is up to date. | Your site has %d active plugins, and they are all up to date.
an_ES[0]: Lo tuyo puesto tiene %d plugin activo y ye actualizau.
an_ES[1]: Lo tuyo puesto tiene %d plugins activos y son totz actualizaus.

en: Your site has %d inactive plugin. | Your site has %d inactive plugins.
an_ES[0]: Lo tuyo puesto tiene %d plugin inactivo.
an_ES[1]: Lo tuyo puesto tiene %d plugins inactivos.

en: Your site has %d inactive theme. | Your site has %d inactive themes.
an_ES[0]: Lo tuyo puesto tiene %d tema inactivo.
an_ES[1]: Lo tuyo puesto tiene %d temas inactivos.

en: Your site has %d installed theme, and it is up to date. | Your site has %d installed themes, and they are all up to date.
an_ES[0]: Lo tuyo puesto tiene %d tema instalau y ye actualizau.
an_ES[1]: Lo tuyo puesto tiene %d temas instalaus y totz son actualizaus.

en: Your site has %d plugin waiting to be updated. | Your site has %d plugins waiting to be updated.
an_ES[0]: Lo tuyo puesto tiene %d plugin asperando estar actualizau.
an_ES[1]: Lo tuyo puesto tiene %d plugins asperando estar actualizaus.

en: Your site has %d theme waiting to be updated. | Your site has %d themes waiting to be updated.
an_ES[0]: Lo tuyo puesto tiene %d tema asperando a estar actualizau.
an_ES[1]: Lo tuyo puesto tiene %d temas asperando a estar actualizaus.

en: Your site has 1 active plugin, and it is up to date.
an_ES: Lo tuyo puesto tiene 1 plugin activo y ye actualizau.

en: Your site has 1 installed theme, and it is up to date.
an_ES: Lo tuyo puesto tiene 1 tema instalau y ye actualizau.

en: Your site has a critical issue that should be addressed as soon as possible to improve its performance and security.
an_ES: Lo tuyo puesto tiene un problema critico que debería solucionarse lo dinantes posible pa amillorar lo suyo rendimiento y seguranza.

en: Your site has critical issues that should be addressed as soon as possible to improve its performance and security.
an_ES: Lo tuyo puesto tiene problemas criticos que deberían solucionarse lo dinantes posible pa amillorar lo suyo rendimiento y seguranza.

en: Your site is not set to output debug information
an_ES: Lo tuyo puesto ye configurau pa no amostrar la información de depuración

en: Your site is running the current version of PHP (%s)
an_ES: Lo tuyo puesto ye executando la versión actual de PHP (%s)

en: Your site is set to display errors to site visitors
an_ES: Lo tuyo puesto ye configurau pa amostrar errors a los visitantes d'o puesto

en: Your site is set to log errors to a potentially public file
an_ES: Lo tuyo puesto ye configurau pa rechistrar errors en un fichero potencialment publico

en: Your site is unable to communicate securely with other services
an_ES: No ha estau posible comunicar lo tuyo puesto de forma segura con atros servicios

en: Your site is unable to reach WordPress.org at %1$s, and returned the error: %2$s
an_ES: Lo tuyo puesto no ha puesto connectar con WordPress.org en %1$s, y ha tornau la error: %2$s

en: Your site may have problems auto-updating plugins and themes
an_ES: Lo tuyo puesto puede tener problemas pa actualizar automaticament los plugins y temas

en: Your site&#8217;s health is looking good, but there are still some things you can do to improve its performance and security.
an_ES: La salut d'o tuyo puesto ye bien, pero encara i hai qualques cosetas que puetz fer pa amillorar lo suyo rendimiento y seguranza.

en: Your site&#8217;s health is looking good, but there is still one thing you can do to improve its performance and security.
an_ES: La salut d'o tuyo puesto ye bien, pero encara i hai una coseta que puetz fer pa amillorar lo suyo rendimiento y seguranza.

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
an_ES: Las dentradas mas recients d'o tuyo puesto.

en: Your site&#8217;s most recent comments.
an_ES: Los comentarios mas recients d'o tuyo puesto.

en: Your theme can display menus in %s location. | Your theme can display menus in %s locations.
an_ES[0]: Lo tuyo tema puede amostrar menús en %s ubicación.
an_ES[1]: Lo tuyo tema puede amostrar menús en %s ubicacions.

en: Your theme can display menus in %s location. Select which menu you would like to use. | Your theme can display menus in %s locations. Select which menu appears in each location.
an_ES[0]: Lo tuyo tema puede amostrar menús en %s ubicación. Tría qué menú quiers utilizar.
an_ES[1]: Lo tuyo tema puede amostrar menús en %s ubicacions. Tría qué menú ha d'amaneixer en cada ubicación.

en: Your theme can display menus in one location.
an_ES: Lo tuyo tema puede amostrar menús en una ubicación.

en: Your theme can display menus in one location. Select which menu you would like to use.
an_ES: Lo tuyo tema puede amostrar menús en una ubicación. Tría qué menú te fería goyo usar.

en: Your theme determines how content is displayed in browsers. <a href="%s">Learn more about feeds</a>.
an_ES: Lo tuyo tema determina quánto conteniu s'amuestra en os navegadors. <a href="%s">Aprende mas sobre feeds</a>.

en: Your theme does not natively support menus, but you can use them in sidebars by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget on the <a href="%s">Widgets</a> screen.
an_ES: Lo tuyo tema no ye compatible con menús de traza nativa pero puetz usar-los en as barras laterals anyadindo un widget de «Menú personalizau» en a pantalla de <a href="%s">widgets</a>.

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
an_ES: O tema actual no suporta menús de navegación u widgets.

en: Your theme has %s other widget area, but this particular page does not display it. | Your theme has %s other widget areas, but this particular page does not display them.
an_ES[0]: Lo tuyo tema tiene %s aria de widget mas, pero esta pachina en concreto no la amuestra.
an_ES[1]: Lo tuyo tema tiene %s arias de widget mas, pero esta pachina en concreto no las amuestra.

en: Your theme has %s widget area, but this particular page does not display it. | Your theme has %s widget areas, but this particular page does not display them.
an_ES[0]: Lo tuyo tema tiene %s aria de widgets, pero esta pachina en concreto no la amuestra.
an_ES[1]: Lo tuyo tema tiene %s arias de widgets, pero esta pachina en concreto no las amuestra.

en: Your theme has 1 other widget area, but this particular page does not display it.
an_ES: Lo tuyo tema tiene 1 aria de widget mas, pero esta pachina en concreto no la amuestra.

en: Your theme has 1 widget area, but this particular page does not display it.
an_ES: Lo tuyo tema tiene 1 aria de widgets, pero esta pachina en concreto no la amuestra.

en: Your theme supports %s menu. Select which menu appears in each location. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
an_ES[0]: Lo tuyo tema tiene %s menús. Tría qué menú habría d'amaneixer en cada ubicación.
an_ES[1]: Lo tuyo tema tiene %s menús. Tría qué menú habría d'amaneixer en cada ubicación.

en: Your theme supports one menu. Select which menu you would like to use.
an_ES: Lo tuyo tema tiene un menú. Tría qué menú te fería goyo utilizar.

en: Your themes are all up to date
an_ES: Totz los tuyos temas son actualizaus

en: Your timezone is set to %1$s (%2$s), currently %3$s (Coordinated Universal Time %4$s).
an_ES: La tuya zona horaria ye establida en %1$s (%2$s), actualment %3$s (Tiempo Universal Coordinau %4$s).

en: Your timezone is set to %1$s (Coordinated Universal Time %2$s).
an_ES: La tuya zona horaria ye establida en %1$s (Tiempo Universal Coordinau %2$s).

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
an_ES: O tuyo nombre d'usuario no puede cambiar, pero puetz usar os atros campos ta introducir o tuyo nombre real u o tuyo alias y utilizar-lo ta que s'amuestre en as tuyas dentradas.

en: Your version of WordPress (%s) is up to date
an_ES: La tuya versión de WordPress (%s) ye actualizada

en: Your website appears to use Basic Authentication, which is not currently compatible with Application Passwords.
an_ES: Lo tuyo web pareixe que usa la identificación basica, la quala no ye compatible actualment con as claus d'aplicación.

en: Your website appears to use Basic Authentication, which is not currently compatible with application passwords.
an_ES: Pareixe que lo tuyo web usa la identificación basica, que actualment no ye compatible con as claus d'aplicación.

en: Your website does not use HTTPS
an_ES: Lo tuyo web no usa HTTPS

en: Your website is using an active HTTPS connection
an_ES: Lo tuyo web ye usando una connexión HTTPS activa

en: Zip Export not supported.
an_ES: ZIP d'exportación no compatible.

en: [%1$s] Action Confirmed: %2$s
an_ES: [%1$s] Acción confirmada: %2$s

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
an_ES: [%1$s] Comentario: "%2$s"

en: [%1$s] Confirm Action: %2$s
an_ES: [%1$s] Confirmar l'acción: %2$s

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
an_ES: [%1$s] Pendients de moderación: "%2$s"

en: [%s] Admin Email Changed
an_ES: [%s] Cambiau lo correu electronico de l'administrador

en: [%s] Background Update Failed
an_ES: [%s] Las actualizacions en segundo plano han fallau

en: [%s] Background Update Finished
an_ES: [%s] Actualización en segundo plano finalizada

en: [%s] Delete My Site
an_ES: [%s] Borrar lo mío puesto

en: [%s] Email Change Request
an_ES: [%s] Solicitut de cambio d'o correu electronico

en: [%s] Email Changed
an_ES: [%s] Cambiau lo correu electronico

en: [%s] Erasure Request Fulfilled
an_ES: [%s] Solicitut de borrau completada

en: [%s] Joining Confirmation
an_ES: [%s] Asperando confirmación

en: [%s] Login Details
an_ES: [%s] Datos d'acceso

en: [%s] Network Admin Email Change Request
an_ES: [%s] Solicitut de cambio d'o correu electronico de l'administrador d'o ret

en: [%s] Network Admin Email Changed
an_ES: [%s] Cambiau lo correu electronico de l'administrador d'o ret

en: [%s] New Admin Email Address
an_ES: [%s] Nueva adreza de correu electronico d'administrador

en: [%s] New Site Created
an_ES: [%s] Nuevo puesto creyau

en: [%s] New User Registration
an_ES: [%s] Rechistro de nuevo usuario

en: [%s] Password Changed
an_ES: [%s] Clau cambiada

en: [%s] Password Reset
an_ES: [%s] Restablir a clau

en: [%s] Personal Data Export
an_ES: [%s] Exportación de datos personals

en: [%s] Some plugins and themes have automatically updated
an_ES: [%s] Beluns plugins y temas s'han actualizau automaticament

en: [%s] Some plugins and themes have failed to update
an_ES: [%s] Ha fallau l'actualización de qualques plugins y temas

en: [%s] Some plugins have failed to update
an_ES: [%s] Ha fallau l'actualización de qualques plugins

en: [%s] Some plugins were automatically updated
an_ES: [%s] Beluns plugins s'han actualizau automaticament

en: [%s] Some themes have failed to update
an_ES: [%s] Ha fallau l'actualización de qualques temas

en: [%s] Your Site is Experiencing a Technical Issue
an_ES: [%s] Lo tuyo puesto tiene problemas tecnicos

en: [Pending]
an_ES: [Pendient]

en: [block rendering halted]
an_ES: [aturau lo procesau d'o bloque]

en: [deleted]
an_ES: [borrau]

en: acquaintance
an_ES: conoixiu

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
an_ES: Vinclo

[ctx: add new from admin bar]
en: Media
an_ES: Fichero multimedia

[ctx: add new from admin bar]
en: Page
an_ES: Pachina

[ctx: add new from admin bar]
en: Post
an_ES: Dentrada

[ctx: add new from admin bar]
en: User
an_ES: Usuario

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
an_ES: Nuevo

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
an_ES: Azul

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
an_ES: Café

[ctx: admin color scheme]
en: Default
an_ES: Per defecto

[ctx: admin color scheme]
en: Ectoplasm
an_ES: Ectoplasma

[ctx: admin color scheme]
en: Light
an_ES: Luminoso

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
an_ES: Medianoche

[ctx: admin color scheme]
en: Modern
an_ES: Moderno

[ctx: admin color scheme]
en: Ocean
an_ES: Océano

[ctx: admin color scheme]
en: Sunrise
an_ES: Amaneixer

[ctx: admin menu]
en: All Links
an_ES: Totz os vinclos

en: another web address of mine
an_ES: unatra adreza web mía

[ctx: attachment filter]
en: Trash
an_ES: Papelera

en: audio
an_ES: Audio

[ctx: author archive title prefix]
en: Author:
an_ES: Autor:

[ctx: auto preload]
en: Auto
an_ES: Automatico

[ctx: block category]
en: Design
an_ES: Disenyo

[ctx: block category]
en: Embeds
an_ES: Incrustados

[ctx: block category]
en: Media
an_ES: Medios

[ctx: block category]
en: Text
an_ES: Texto

[ctx: block category]
en: Theme
an_ES: Tema

[ctx: block example]
en: Home Link
an_ES: Vinclo a la pachina d'inicio

[ctx: block title]
en: Comment Author
an_ES: Autor d'o comentario

[ctx: block title]
en: Comment Content
an_ES: Conteniu d'o comentario

[ctx: block title]
en: Comment Date
an_ES: Calendata d'o comentario

en: bookmark
an_ES:  marcador

[ctx: bulk action]
en: Add Site | Add Sites
an_ES[0]: Adhibir puesto

[ctx: button label]
en: Convert to link
an_ES: Convertir a vinclo

[ctx: button label]
en: Try again
an_ES: Prebar de nuevo

en: by %s
an_ES: per %s

en: cURL version
an_ES: Versión de cURL

[ctx: calendar caption]
en: %1$s %2$s
an_ES: %1$s de %2$s

[ctx: categories]
en: Most Used
an_ES: Mas utilizadas

[ctx: category archive title prefix]
en: Category:
an_ES: Categoría:

en: child
an_ES: filla/u

en: close tags
an_ES: zarrar etiquetas

en: co-worker
an_ES: companyero de treballo

en: colleague
an_ES: colega

[ctx: color]
en: Default: %s
an_ES: Per defecto: %s

[ctx: color scheme]
en: Dark
an_ES: Fosco

[ctx: color scheme]
en: Light
an_ES: Claro

[ctx: column name]
en: Comment
an_ES: Comentario

[ctx: column name]
en: Date
an_ES: Calendata

[ctx: column name]
en: File
an_ES: Fichero

[ctx: column name]
en: In Response To
an_ES: En respuesta a2

[ctx: column name]
en: Submitted on
an_ES: Ninviau lo

[ctx: column name]
en: Title
an_ES: Titol

[ctx: column name]
en: Uploaded to
an_ES: Puyau ta

[ctx: comment]
en: Mark as spam
an_ES: Marcar como spam

[ctx: comment]
en: Not Spam
an_ES: No ye spam

[ctx: comment]
en: Not spam
an_ES: No ye spam

[ctx: comment]
en: Permalink:
an_ES: Vinclo permanent:

[ctx: comment status]
en: Approved
an_ES: Aprebau

[ctx: comment status]
en: Closed
an_ES: Zarrau

[ctx: comment status]
en: Open
an_ES: Ubierto

[ctx: comment status]
en: Pending
an_ES: Pendient

[ctx: comment status]
en: Trash
an_ES: Papelera

en: comments
an_ES: Comentarios

[ctx: comments]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Totz <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Totz <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Approved <span class="count">(%s)</span> | Approved <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Aprebau <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Aprebaus <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Mío <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Míos <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Pendient <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Pendients <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Papelera <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Papelera <span class="count">(%s)</span>

en: contact
an_ES: contacto

[ctx: content placeholder]
en: Content…
an_ES: Conteniu…

en: copied!
an_ES: Copiau!

en: crop ratio height
an_ES: altura d'o rango de retalle

en: crop ratio width
an_ES: amplaria d'o rango de retalle

en: crush
an_ES: flechazo

[ctx: custom headers]
en: Previously uploaded
an_ES: Puyau anteriorment

[ctx: custom headers]
en: Suggested
an_ES: Sucheriu

[ctx: customizer changeset action/button label]
en: Schedule
an_ES: Programar

[ctx: customizer changeset status]
en: Scheduled
an_ES: Programado

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
an_ES: j \d\y F \d\y Y

[ctx: dashboard]
en: %1$s %2$s
an_ES: %1$s en %2$s

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s %3$s
an_ES: %1$s lo %2$s %3$s

en: date
an_ES: calendata

[ctx: date archive title prefix]
en: Day:
an_ES: Día:

[ctx: date archive title prefix]
en: Month:
an_ES: Mes:

[ctx: date archive title prefix]
en: Year:
an_ES: Anyo:

[ctx: date/time]
en: On
an_ES: En

[ctx: default site language]
en: Site Default
an_ES: Per defecto d'o puesto

[ctx: directly add the only allowed block]
en: Add %s
an_ES: Anyadir %s

en: domain
an_ES: dominio

en: ebook
an_ES: Libro electronico

[ctx: editor button]
en: Left to right
an_ES: De zurda a dreita

[ctx: editor button]
en: Right to left
an_ES: De dreita a zurda

[ctx: editor button]
en: Show blocks
an_ES: Amostrar los bloques

en: education
an_ES: Educación

[ctx: email "From" field]
en: Site Admin
an_ES: Administrador d'o puesto

[ctx: email address]
en: Report generated for
an_ES: Informe chenerau pa

en: enter a custom time format in the following field
an_ES: escribe un formato d'hora personalizau en o siguient campo

en: family
an_ES: familia

[ctx: file type group]
en: Archives
an_ES: Fichers

[ctx: find/replace]
en: Find
an_ES: Buscar

[ctx: find/replace]
en: Next
an_ES: Siguient

[ctx: find/replace]
en: Prev
an_ES: Anterior

[ctx: find/replace]
en: Replace
an_ES: Reemplazar

[ctx: find/replace]
en: Replace all
an_ES: Reemplazar tot

[ctx: find/replace]
en: Replace with
an_ES: Reemplazar con

[ctx: find/replace]
en: Whole words
an_ES: Parolas completas

en: first
an_ES: primera

en: folder
an_ES: carpeta

[ctx: font style]
en: Italic
an_ES: Cursiva

[ctx: font style]
en: Regular
an_ES: Normal

[ctx: font weight]
en: Black
an_ES: Negra

[ctx: font weight]
en: Bold
an_ES: Negreta

[ctx: font weight]
en: Extra Bold
an_ES: Extranegrita

[ctx: font weight]
en: Extra Light
an_ES: Extraclara

[ctx: font weight]
en: Light
an_ES: Clara

[ctx: font weight]
en: Medium
an_ES: Mediana

[ctx: font weight]
en: Regular
an_ES: Normal

[ctx: font weight]
en: Semi Bold
an_ES: Seminegrita

[ctx: font weight]
en: Thin
an_ES: Fina

en: friend
an_ES: amigo

en: friendship
an_ES: amistat

en: g:i a
an_ES: H:i

en: g:i:s a
an_ES: G:i:s

[ctx: genitive]
en: April
an_ES: abril

[ctx: genitive]
en: August
an_ES: agosto

[ctx: genitive]
en: December
an_ES: aviento

[ctx: genitive]
en: February
an_ES: febrero

[ctx: genitive]
en: January
an_ES: chinero

[ctx: genitive]
en: July
an_ES: chulio

[ctx: genitive]
en: June
an_ES: chunyo

[ctx: genitive]
en: March
an_ES: marzo

[ctx: genitive]
en: May
an_ES: mayo

[ctx: genitive]
en: November
an_ES: noviembre

[ctx: genitive]
en: October
an_ES: octubre

[ctx: genitive]
en: September
an_ES: setiembre

en: geographical
an_ES: cheografico

[ctx: horizontal table cell alignment]
en: H Align
an_ES: Aliniación horizontal

en: https://en.gravatar.com/
an_ES: https://es.gravatar.com/

en: https://wordpress.org/
an_ES: https://es.wordpress.org/

en: https://wordpress.org/about/requirements/
an_ES: https://es.wordpress.org/about/requirements/

en: https://wordpress.org/about/stats/
an_ES: https://es.wordpress.org/about/stats/

en: https://wordpress.org/news/
an_ES: https://es.wordpress.org/news/

en: https://wordpress.org/themes/
an_ES: https://es.wordpress.org/themes/

en: identity
an_ES: identidat

en: inserter
an_ES: insertador

en: item %s
an_ES: elemento %s

en: items
an_ES: elementos

en: kin
an_ES: pariente

en: l, F jS, Y
an_ES: l, j \d\e\/\d\' F \d\e Y

en: l, M j, Y
an_ES: l, j M Y

[ctx: label]
en: Search for:
an_ES: Buscar:

[ctx: label before the title of the next post]
en: Next:
an_ES: Siguient:

[ctx: label before the title of the previous post]
en: Previous:
an_ES: Anterior:

[ctx: label for button in the audio widget]
en: Add Audio
an_ES: Anyadir audio

[ctx: label for button in the audio widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Audio
an_ES: Editar l'audio

[ctx: label for button in the audio widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Audio
an_ES: Reemplazar l'audio

[ctx: label for button in the gallery widget; should not be longer than ~13 characters long]
en: Add Images
an_ES: Anyadir imachens

[ctx: label for button in the gallery widget; should not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Gallery
an_ES: Editar la galería

[ctx: label for button in the image widget]
en: Add Image
an_ES: Anyadir imachen

[ctx: label for button in the image widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Image
an_ES: Editar la imachen

[ctx: label for button in the image widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Image
an_ES: Reemplazar la imachen

[ctx: label for button in the media widget]
en: Add Media
an_ES: Anyadir medios

[ctx: label for button in the media widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Media
an_ES: Editar los medios

[ctx: label for button in the media widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Media
an_ES: Reemplazar los medios

[ctx: label for button in the video widget]
en: Add Video
an_ES: Anyadir video

[ctx: label for button in the video widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Video
an_ES: Editar lo video

[ctx: label for button in the video widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Video
an_ES: Reemplazar lo video

[ctx: label for custom color]
en: Custom...
an_ES: Personalizau...

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Hide Controls
an_ES: Amagar los controls

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Show Controls
an_ES: Amostrar los controls

[ctx: label for next post link]
en: Next
an_ES: Siguient

[ctx: label for previous post link]
en: Previous
an_ES: Anterior

en: last
an_ES: zaguera

[ctx: link]
en: Add New
an_ES: Adhibir nuevo

en: link color
an_ES: color d'o vinclo

[ctx: link name]
en: Name
an_ES: Nombre

[ctx: links widget]
en: All Links
an_ES: Totz os vinclos

[ctx: list style]
en: Circle
an_ES: Cerclo

[ctx: list style]
en: Default
an_ES: Per defecto

[ctx: list style]
en: Disc
an_ES: Disco

[ctx: list style]
en: Lower Alpha
an_ES: Alfa minuscla

[ctx: list style]
en: Lower Greek
an_ES: Griega minuscla

[ctx: list style]
en: Lower Roman
an_ES: Romana minuscla

[ctx: list style]
en: Square
an_ES: Quadrada

[ctx: list style]
en: Upper Alpha
an_ES: Alfa mayuscla

[ctx: list style]
en: Upper Roman
an_ES: Romana mayuscla

[ctx: localized PHP upgrade information page]
en: https://wordpress.org/support/update-php/
an_ES: https://es.wordpress.org/support/update-php/

[ctx: long date format]
en: F j, Y
an_ES: j \d\e F \d\e Y

en: media
an_ES: medios

[ctx: media]
en: Remove video track
an_ES: Eliminar la pista de video

[ctx: media item]
en: Success
an_ES: Correcto

[ctx: media items]
en: Mine
an_ES: Míos

[ctx: media items]
en: Unattached
an_ES: Sin adchuntar

[ctx: media modal menu]
en: Menu
an_ES: Menú

[ctx: media modal menu actions]
en: Actions
an_ES: Accions

[ctx: medium date format]
en: M j, Y
an_ES: j/M/Y

[ctx: medium date format with time]
en: M j, Y g:i A
an_ES: j \d\e M, Y H:i

[ctx: menu]
en: (Currently set to: %s)
an_ES: (Actualment fixau en: %s)

[ctx: menu]
en: Edit
an_ES: Editar

[ctx: menu]
en: Use new menu
an_ES: Utilizar menú nuevo

[ctx: menu location]
en: (Current: %s)
an_ES: (Actual: %s)

[ctx: menu location]
en: (Currently set to: %s)
an_ES: (Actualment como: %s)

[ctx: menu locations]
en: (If you plan to use a menu <a href="%1$s" %2$s>widget%3$s</a>, skip this step.)
an_ES: (Si tiens pensau usar un <a href="%1$s" %2$s>widget%3$s</a> de menú, blinca-te este paso.)

[ctx: menu locations]
en: Here&#8217;s where this menu appears. If you would like to change that, pick another location.
an_ES: Aquí ye an amaneixe este menú. Si quiers cambiar-lo, tría unatra ubicación.

[ctx: menu locations]
en: View All Locations
an_ES: Veyer totas las ubicacions

[ctx: menu locations]
en: View Location
an_ES: Veyer la ubicación

[ctx: menu locations]
en: Where do you want this menu to appear?
an_ES: Án quiers que amaneixca este menú?

[ctx: meta name]
en: Name
an_ES: Nombre

[ctx: missing menu item navigation label]
en: (no label)
an_ES: (sin etiqueta)

en: moved to the Trash.
an_ES: movius ta la vasuera.

en: muse
an_ES: inspiración

en: music
an_ES: mosica

[ctx: name]
en: Unknown
an_ES: Desconoixiu

[ctx: nav menu home label]
en: Home
an_ES: Inicio

[ctx: navigation link block description]
en: A link to a category.
an_ES: Un vinclo a una categoría.

[ctx: navigation link block description]
en: A link to a page.
an_ES: Un vinclo a una pachina.

[ctx: navigation link block description]
en: A link to a post.
an_ES: Un vinclo a una dentrada.

[ctx: navigation link block description]
en: A link to a tag.
an_ES: Un vinclo a una etiqueta.

[ctx: navigation link block title]
en: Category Link
an_ES: Vinclo d'a categoría

[ctx: navigation link block title]
en: Page Link
an_ES: Vinclo a la pachina

[ctx: navigation link block title]
en: Post Link
an_ES: Vinclo a la dentrada

[ctx: navigation link block title]
en: Tag Link
an_ES: Vinclo a la etiqueta

[ctx: navigation link preview example]
en: Example Link
an_ES: Vinclo d'eixemplo

en: neighbor
an_ES: vecino

en: newer
an_ES: mas recients

[ctx: next set of posts]
en: Next
an_ES: Siguients

en: no title
an_ES: sin titol

en: none
an_ES: garra

[ctx: noun]
en: Comment
an_ES: Comentario

[ctx: noun]
en: Document
an_ES: Documento

[ctx: noun]
en: Trash
an_ES: Papelera

[ctx: noun; Audio block parameter]
en: Preload
an_ES: Precargar

en: number_format_decimal_point
an_ES: ,

en: number_format_thousands_sep
an_ES: .

en: of
an_ES: de

en: older
an_ES: mas antigos

en: or <a href="%s">create a new menu</a>. Do not forget to save your changes!
an_ES: u <a href="%s">crea un nuevo menú</a>. No ixuplides alzar los tuyos cambios!

[ctx: page]
en: Add New
an_ES: Anyadir nueva

[ctx: page]
en: Featured image
an_ES: Imachen destacada

[ctx: page]
en: Remove featured image
an_ES: Eliminar la imachen destacada

[ctx: page]
en: Set featured image
an_ES: Establir la imachen destacada

[ctx: page]
en: Use as featured image
an_ES: Usar como imachen destacada

[ctx: page label]
en: Front Page
an_ES: Pachina d'inicio

[ctx: page label]
en: Posts Page
an_ES: Pachina de dentradas

[ctx: page label]
en: Privacy Policy Page
an_ES: Pachina de politica de privacidat

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
an_ES: %1$s de %2$s

en: parent
an_ES: pai/mai

[ctx: password mismatch]
en: Mismatch
an_ES: No coinciden

[ctx: password strength]
en: Medium
an_ES: Meyo

[ctx: password strength]
en: Password strength unknown
an_ES: Fortaleza d'a clau desconoixida

[ctx: password strength]
en: Strong
an_ES: Fuerte

[ctx: password strength]
en: Very weak
an_ES: Muito feble

[ctx: password strength]
en: Weak
an_ES: Feble

[ctx: personal data group description]
en: Overview of export report.
an_ES: Resumen d'un informe d'exportación.

[ctx: personal data group label]
en: About
an_ES: Sobre

en: photo
an_ES: foto

en: physical
an_ES: fisico

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
an_ES: Buscar &hellip;

[ctx: playlist item title]
en: &#8220;%s&#8221;
an_ES: ￂﾫ%sￂﾻ

[ctx: plugin]
en: %s was successfully deleted.
an_ES: %s ha estau borrau correctament.

[ctx: plugin]
en: <strong>Error:</strong> Current PHP version (%1$s) does not meet minimum requirements for %2$s. The plugin requires PHP %3$s.
an_ES: <strong>Error:</strong> La versión PHP actual (%1$s) no cumple con os requisitos minimos pa %2$s. Lo plugin ameneste PHP %3$s.

[ctx: plugin]
en: <strong>Error:</strong> Current WordPress version (%1$s) does not meet minimum requirements for %2$s. The plugin requires WordPress %3$s.
an_ES: <strong>Error:</strong> La versión actual de WordPress (%1$s) no cumple con os requisitos minimos pa %2$s. Lo plugin ameneste WordPress %3$s.

[ctx: plugin]
en: <strong>Error:</strong> Current versions of WordPress (%1$s) and PHP (%2$s) do not meet minimum requirements for %3$s. The plugin requires WordPress %4$s and PHP %5$s.
an_ES: <strong>Error:</strong> Las versions actuals de WordPress (%1$s) y PHP (%2$s) no cumplen los requisitos minimos pa %3$s. Lo plugin ameneste WordPress %4$s y PHP %5$s.

[ctx: plugin]
en: Activate %s
an_ES: Activar %s

[ctx: plugin]
en: Active
an_ES: Activo

[ctx: plugin]
en: Cannot Install
an_ES: No se puede instalar

[ctx: plugin]
en: Current
an_ES: Actual

[ctx: plugin]
en: Install %s
an_ES: Instalar %s

[ctx: plugin]
en: Install %s now
an_ES: Instalar %s agora

[ctx: plugin]
en: Replace current with uploaded
an_ES: Reemplazar l'actual con o puyau

[ctx: plugin]
en: Update %s now
an_ES: Actualizar %s agora

[ctx: plugin]
en: Uploaded
an_ES: Puyau

[ctx: post]
en: Add New
an_ES: Adhibir nueva

[ctx: post]
en: Featured image
an_ES: Imachen destacada

[ctx: post]
en: Remove featured image
an_ES: Eliminar la imachen destacada

[ctx: post]
en: Set featured image
an_ES: Establir la imachen destacada

[ctx: post]
en: Use as featured image
an_ES: Usar como imachen destacada

[ctx: post action/button label]
en: Schedule
an_ES: Programar

[ctx: post format]
en: Format
an_ES: Formato

[ctx: post format]
en: Formats
an_ES: Formatos

[ctx: post format archive title]
en: Asides
an_ES: Minientradas

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
an_ES: Galerías

[ctx: post format archive title]
en: Images
an_ES: Imachens

[ctx: post format archive title]
en: Links
an_ES: Vinclos

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
an_ES: Citas

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
an_ES: Estatus

[ctx: post password form]
en: Enter
an_ES: Dentrar

[ctx: post status]
en: Customization Draft
an_ES: Borrador de personalización

[ctx: post status]
en: Draft
an_ES: Borrador

[ctx: post status]
en: Password protected
an_ES: Protechida con clau

[ctx: post status]
en: Pending
an_ES: Pendient

[ctx: post status]
en: Private
an_ES: Privada

[ctx: post status]
en: Published
an_ES: Publicada

[ctx: post status]
en: Scheduled
an_ES: Programada

[ctx: post status]
en: Sticky
an_ES: Fixa

[ctx: post status]
en: Trash
an_ES: Papelera

[ctx: post type archive title prefix]
en: Archives:
an_ES: Fichers:

[ctx: post type general name]
en: Changesets
an_ES: Conchunto de cambios

[ctx: post type general name]
en: Global Styles
an_ES: Estilos globals

[ctx: post type general name]
en: Media
an_ES: Fichero multimedia

[ctx: post type general name]
en: Navigation Menus
an_ES: Menús de navegación

[ctx: post type general name]
en: Pages
an_ES: Pachinas

[ctx: post type general name]
en: Posts
an_ES: Dentradas

[ctx: post type general name]
en: Template Parts
an_ES: Seccions de plantilla

[ctx: post type general name]
en: Templates
an_ES: Plantillas

[ctx: post type singular name]
en: Changeset
an_ES: Grupo de cambios

[ctx: post type singular name]
en: Navigation Menu
an_ES: Menú de navegación

[ctx: post type singular name]
en: Page
an_ES: Pachina

[ctx: post type singular name]
en: Post
an_ES: Dentrada

[ctx: post type singular name]
en: Template
an_ES: Plantilla

[ctx: post type singular name]
en: Template Part
an_ES: Parte de plantilla

en: posts
an_ES: dentradas

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Tot <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Totz <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Mío <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Míos <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: <span class="count">(%s)</span> fixa
an_ES[1]: <span class="count">(%s)</span> fixas

en: preview
an_ES: Anvista previa

[ctx: previous set of posts]
en: Previous
an_ES: Anteriors

en: privacy-policy
an_ES: politica-privacidat

en: professional
an_ES: profesional

[ctx: publish box date format]
en: M j, Y
an_ES: j M Y

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
an_ES: Desactivar

[ctx: request status]
en: Completed
an_ES: Completada

[ctx: request status]
en: Confirmed
an_ES: Confirmada

[ctx: request status]
en: Failed
an_ES: Fallida

[ctx: request status]
en: Pending
an_ES: Pendient

[ctx: requests]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Totas <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Totas <span class="count">(%s)</span>

[ctx: revision date format]
en: F j, Y @ H:i:s
an_ES: j \d\y F \d\y Y \a \l\la2\s H:i:s

[ctx: revisions]
en: Browse
an_ES: Explorar

en: romantic
an_ES: romantica

[ctx: sample permalink base]
en: archives
an_ES: fichers

[ctx: sample permalink structure]
en: sample-post
an_ES: pagina-eixemplo

en: sample-page
an_ES: pagina-eixemplo

en: scale height
an_ES: escalar altura

en: search
an_ES: Buscar

en: selection height
an_ES: altura d'a selección

en: selection width
an_ES: amplaria d'a selección

[ctx: settings screen]
en: General
an_ES: Chenerals

[ctx: short (~12 characters) label for hide controls button]
en: Hide Controls
an_ES: Amagar los controls

[ctx: short date format]
en: n/j/Y
an_ES: d/m/Y

[ctx: short date format with time]
en: n/j/Y g:i A
an_ES: d/m/Y H:i

en: sibling
an_ES: chirmán/a2

[ctx: single horizontal line]
en: Row
an_ES: Ringlera

[ctx: site]
en: &larr; Go to %s
an_ES: &larr; Ir a %s

[ctx: site]
en: Mark as spam
an_ES: Marcar como spam

[ctx: site]
en: Not Spam
an_ES: No ye Spam

[ctx: site]
en: Not spam
an_ES: No ye Spam

[ctx: site]
en: Public
an_ES: Publico

[ctx: site]
en: Registered
an_ES: Rechistrau

[ctx: site exporter menu item]
en: Export
an_ES: Exportar

[ctx: sites]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Tot <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Totz <span class="count">(%s)</span>

[ctx: sites]
en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Vasuera (spam) <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Vasuera (spam) <span class="count">(%s)</span>

[ctx: spellcheck]
en: Finish
an_ES: Rematar

[ctx: spellcheck]
en: Ignore
an_ES: Ignorar

[ctx: spellcheck]
en: Ignore all
an_ES: Ignorar tot

en: spouse
an_ES: cónyuge

en: styles
an_ES: Estilos

en: sub item
an_ES: subelemento

[ctx: submit button]
en: Search
an_ES: Buscar

en: survey
an_ES: enqüesta

en: sweetheart
an_ES: parella

[ctx: table body]
en: Body
an_ES: Cuerpo

[ctx: table cell]
en: Cell
an_ES: Celda

[ctx: table cell alignment attribute]
en: None
an_ES: Garra

[ctx: table cell scope attribute]
en: Scope
an_ES: Extensión

[ctx: table footer]
en: Footer
an_ES: Piet de pachina

[ctx: table header]
en: Header
an_ES: Capitero

[ctx: tag archive title prefix]
en: Tag:
an_ES: Etiqueta:

[ctx: tags]
en: Most Used
an_ES: Mas utilizadas

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
an_ES: Categorías

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
an_ES: Etiquetas

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
an_ES: Categoría

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
an_ES: Etiqueta

[ctx: term name]
en: Name
an_ES: Nombre

en: text color
an_ES: color de texto

en: text direction
an_ES: Adreza d'o texto

[ctx: theme]
en: %s was successfully deleted.
an_ES: %s ha estau borrau correctament.

[ctx: theme]
en: <strong>Error:</strong> Current PHP version does not meet minimum requirements for %s.
an_ES: <strong>Error:</strong> La versión actual de PHP no cumple con os requisitos minimos pa %s.

[ctx: theme]
en: <strong>Error:</strong> Current WordPress and PHP versions do not meet minimum requirements for %s.
an_ES: <strong>Error:</strong> Las versions actuals de WordPress y PHP no cumplen los requerimientos minimos pa %s.

[ctx: theme]
en: <strong>Error:</strong> Current WordPress version does not meet minimum requirements for %s.
an_ES: <strong>Error:</strong> La versión actual de WordPress no cumple los requisitos minimos pa %s.

[ctx: theme]
en: Activate %s
an_ES: Activar %s

[ctx: theme]
en: Activate &#8220;%s&#8221;
an_ES: Activar «%s»

[ctx: theme]
en: Active
an_ES: Activo

[ctx: theme]
en: Active:
an_ES: Activo:

[ctx: theme]
en: Cannot Activate
an_ES: No s'ha puesto activar

[ctx: theme]
en: Cannot Activate %s
an_ES: No s'ha puesto activar %s

[ctx: theme]
en: Cannot Install
an_ES: No s'ha puesto instalar

[ctx: theme]
en: Change
an_ES: Cambiar

[ctx: theme]
en: Customize %s
an_ES: Personalizar %s

[ctx: theme]
en: Delete %s
an_ES: Borrar %s

[ctx: theme]
en: Installed
an_ES: Instalau

[ctx: theme]
en: Live Preview %s
an_ES: Vista previa en directo de %s

[ctx: theme]
en: Previewing:
an_ES: Previsualizando:

[ctx: theme]
en: Replace active with uploaded
an_ES: Reemplazar l'activo con o puyau

[ctx: theme]
en: Update %s now
an_ES: Actualizar %s agora

[ctx: theme]
en: Uploaded
an_ES: Puyau

[ctx: theme]
en: View Theme Details for %s
an_ES: Veyer los detalles d'o tema %s

[ctx: theme author]
en: By %s
an_ES: Per %s

[ctx: theme name]
en: Name
an_ES: Nombre

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Totz <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Desactivau <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Desactivaus <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Activau <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Activaus <span class="count">(%s)</span>

en: uncategorized
an_ES: Sin categorízar

[ctx: user]
en: Mark as spam
an_ES: Marcar como spam

[ctx: user]
en: Not spam
an_ES: No ye spam

[ctx: user]
en: Registered
an_ES: Rechistrau

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
an_ES[0]: Totz <span class="count">(%s)</span>
an_ES[1]: Totz <span class="count">(%s)</span>

[ctx: verb]
en: Clear
an_ES: Limpiar

[ctx: verb]
en: Group
an_ES: Agrupar

[ctx: verb]
en: Stack
an_ES: Apilar

[ctx: verb]
en: Trash
an_ES: Ninviar a la papelera

[ctx: verb; site]
en: Archive
an_ES: Archivar

[ctx: vertical table cell alignment]
en: V Align
an_ES: Aliniación vertical

[ctx: video or audio]
en: Length
an_ES: Duración

[ctx: website URL]
en: At URL
an_ES: En a URL

[ctx: website name]
en: For site
an_ES: Pa lo puesto

[ctx: widget]
en: Add
an_ES: Anyadir

[ctx: widget]
en: Edit
an_ES: Editar

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
an_ES: %1$s en %2$s

en: x-height of the font (ex)
an_ES: x-height d'a fuent (ex)
