WordPress.com - en to as_IN translation catalogue (9462 entries)

en:  and
as_IN:  আৰু

en:  mailer is not supported.
as_IN:  মেইলাৰ সমৰ্থিত নহয়।

en: "%1$s" by %2$s.
as_IN: %2$sৰ দ্বাৰা "%1$s" |

en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
as_IN: %3$s-ৰ দ্বাৰা %2$s-ৰ "%1$s"।

en: "%1$s" from %2$s.
as_IN: %2$sৰ পৰা "%1$s" |

en: "%1$s" in %2$s %3$s is not a hex or rgb string.
as_IN: %2$s-ৰ %3$s-ত থকা "%1$s" কোনো হেক্স বা rgb ষ্ট্ৰিং নহয়।

en: "%1$s" is not a supported wp_template_part area value and has been added as "%2$s".
as_IN: "%1$s" এটা সমৰ্থিত wp_template_part অঞ্চলৰ মান নহয় আৰু "%2$s" হিচাপে যোগ কৰা হৈছে।

en: "%1$s" script should not be enqueued together with the new widgets editor (%2$s or %3$s).
as_IN: "%1$s" স্ক্ৰিপ্টক নতুন ৱিজেট এডিটৰ (%2$s বা %3$s)ৰ সৈতে একেলগে শাৰীবদ্ধ কৰা উচিত নহয়।

en: "%1$s" style should not be enqueued together with the new widgets editor (%2$s or %3$s).
as_IN: "%1$s" শৈলীক নতুন ৱিজেট এডিটৰ (%2$s বা %3$s)ৰ সৈতে একেলগে শাৰীবদ্ধ কৰা উচিত নহয়।

en: "%s" has been restored.
as_IN: "%s" পুনঃস্থাপন কৰা হৈছে।

en: "%s" in theme.json settings.color.duotone is not a hex or rgb string.
as_IN: theme.json-ৰ settings.color.duotone-ত থকা "%s" কোনো হেক্স বা rgb ষ্ট্ৰিং নহয়।

en: "%s" moved to the trash.
as_IN: "%s" ট্ৰেশ্বলৈ নিয়া হ’ল।

en: "%s" permanently deleted.
as_IN: "%s" স্থায়ীভাৱে মচি পেলোৱা হৈছে।

en: "%s" reset.
as_IN: "%s" ৰিছেট কৰা হ’ল।

en: "%s" successfully created.
as_IN: "%s"ৰ সফলভাৱে সৃষ্টি কৰা হ’ল।

en: "%s".
as_IN: "%s" |

en: #%d (no title)
as_IN: #%d (শিৰোনাম নাই)

en: $store must be an instance of WP_Style_Engine_CSS_Rules_Store
as_IN: $store-টো WP_Style_Engine_CSS_Rules_Store-ৰ এটা দৃষ্টান্ত হ’বই লাগিব

en: % Comments
as_IN: % মন্তব্য

en: %1$s %2$d – %3$s %4$d, %5$d
as_IN: %2$d %1$s – %4$d %3$s, %5$d

en: %1$s %2$d–%3$d, %4$d
as_IN: %2$d–%3$d %1$s, %4$d

en: %1$s %2$s %3$s %4$s Feed
as_IN: %1$s %2$s %3$s %4$s ফীড

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
as_IN: %1$s %2$s %3$s শিতান ফিড

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
as_IN: %1$s %2$s %3$s মন্তব্য ফিড

en: %1$s %2$s %3$s Feed
as_IN: %1$s %2$s %3$s ৰ ফিড

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
as_IN: %1$s %2$s %3$s টেগ ফিড

en: %1$s %2$s Comments Feed
as_IN: %1$s %2$s মন্তব্য ফিড

en: %1$s %2$s Feed
as_IN: %1$s %2$s ফিড

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
as_IN: %1$s %2$s %3$s ৰ পষ্টৰ ফিড

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
as_IN: %1$s %2$s &#8220;%3$s&#8221; ৰ অনুসন্ধান ফলাফলৰ ফিড

en: %1$s %2$s was deactivated due to incompatibility with WordPress %3$s, please upgrade to %1$s %4$s or later.
as_IN: WordPress %3$sৰ সৈতে সংগতি নথকাৰ কাৰণে %1$s %2$s নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছিল, অনুগ্ৰহ কৰি %1$s %4$s বা তাতকৈ নতুন সংস্কৰণলৈ আপগ্ৰেড কৰক।

en: %1$s %2$s was deactivated due to incompatibility with WordPress %3$s.
as_IN: WordPress %3$sৰ সৈতে সংগতি নথকাৰ কাৰণে %1$s %2$s নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছিল।

en: %1$s %2$s, %3$s ago (%4$s)
as_IN: %1$s %2$s, %3$s আগতে (%4$s)

en: %1$s %2$s, %3$s at %4$s:%5$s
as_IN: %1$s %2$s, %3$s @ %4$s:%5$s

en: %1$s &#8220;%2$s&#8221;
as_IN: &#8220;%2$s&#8221; %1$s

en: %1$s (#%2$s)
as_IN: %1$s (%2$s)

en: %1$s (%2$d of %3$d)
as_IN: %1$s (%3$dটাৰ %2$d নং)

en: %1$s (since %2$s; %3$s)
as_IN: %1$s (%2$s -ৰ পৰা %3$s)

en: %1$s (since %2$s; no alternative available)
as_IN: %1$s (%2$s -ৰ পৰা কোনো বিকল্প উপলব্ধ নহয়)

en: %1$s (since %2$s; use %3$s instead)
as_IN: %1$s (%2$s -ৰ পৰা; %3$s বিকল্প ব্যৱহাৰ কৰক)

en: %1$s Block. %2$s
as_IN: %1$s ব্লক। %2$s

en: %1$s Block. Column %2$d
as_IN: %1$s ব্লক। স্তম্ভ %2$d

en: %1$s Block. Column %2$d. %3$s
as_IN: %1$s ব্লক। স্তম্ভ %2$d। %3$s

en: %1$s Block. Row %2$d
as_IN: %1$s ব্লক। %2$d নং শাৰী

en: %1$s Block. Row %2$d. %3$s
as_IN: %1$s ব্লক। শাৰী %2$d। %3$s

en: %1$s Comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s Comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
as_IN[0]: <span class="screen-reader-text">%2$s-ত</span> %1$sটা মন্তব্য
as_IN[1]: <span class="screen-reader-text">%2$sত</span> %1$sটা মন্তব্য

en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
as_IN: %1$s MB (%2$s%%) ঠাই ব্যৱহাৰ কৰিছে

en: %1$s and %2$s
as_IN: %1$s আৰু %2$s

en: %1$s at %2$s
as_IN: %2$sত %1$s

en: %1$s by %2$s pixels
as_IN: %1$s আৰু %2$s পিক্সেল

en: %1$s by %2$s.
as_IN: %2$sৰ দ্বাৰা %1$s।

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
as_IN: %1$s-এ মন্তব্যৰ স্থিতি %2$sলৈ সলনি কৰিছে।

en: %1$s comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
as_IN[0]: <span class="screen-reader-text">%2$s-ত</span> %1$sটা মন্তব্য
as_IN[1]: <span class="screen-reader-text">%2$sত</span> %1$sটা মন্তব্য

en: %1$s could not be created: %2$s
as_IN: %1$s সৃষ্টি কৰিব পৰা নগ'ল: %2$s

en: %1$s does not match pattern %2$s.
as_IN: %2$s পেটাৰ্নৰ সৈতে %1$s নিমিলে।

en: %1$s does not match the expected format. Reason: %2$s
as_IN: %1$s প্ৰত্যাশিত ফৰ্মেটৰ সৈতে নিমিলে। কাৰণ: %2$s

en: %1$s is a required property of %2$s.
as_IN: %1$s %2$sৰ এটা প্ৰয়োজনীয় বৈশিষ্ট্য।

en: %1$s is deprecated. The callback from %2$s is used instead.
as_IN: %1$s অপ্রচলিত। ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে %2$s-ৰ কল্‌বেক ব্যৱহাৰ কৰা হয়।

en: %1$s is deprecated. Use %2$s instead.
as_IN: %1$s অবচিত হৈছে | ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে %2$s ব্যৱহাৰ কৰক |

en: %1$s is not %2$s.
as_IN: %1$s %2$s নহয়।

en: %1$s is not a valid %2$l.
as_IN: %1$s কোনো বৈধ %2$l নহয়।

en: %1$s is not a valid %2$s. Reason: %3$s
as_IN: %1$s বৈধ %2$s নহয়। কাৰণ: %3$s

en: %1$s is not of type %2$s.
as_IN: %1$s %2$s প্ৰকাৰৰ নহয়।

en: %1$s is not one of %2$l.
as_IN: %1$s %2$lৰ মাজৰে এটা নহয়।

en: %1$s is not one of %2$s.
as_IN: %1$s %2$sৰ মাজৰে এটা নহয়।

en: %1$s is proudly powered by %2$s
as_IN: %1$s গৰ্বৰে চালিত হৈছে %2$sৰ দ্বাৰা

en: %1$s is set to %2$s. You won't be able to upload files on your site.
as_IN: %1$s %2$sলৈ ছেট কৰা আছে। আপুনি আপোনাৰ ছাইটত ফাইল আপল'ড কৰিব নোৱাৰিব।

en: %1$s matches %2$l, but should match only one.
as_IN: %1$sৰ সৈতে %2$l মিলে কিন্তু এটাহে মিলা উচিত।

en: %1$s must be a multiple of %2$s.
as_IN: %1$s %2$sৰ গুণিতক হ'বই লাগিব।

en: %1$s must be at least %2$s character long. | %1$s must be at least %2$s characters long.
as_IN[0]: %1$s কমেও %2$sটা বৰ্ণ দীঘল হ'ব লাগিব।
as_IN[1]: %1$s কমেও %2$sটা বৰ্ণ দীঘল হ'ব লাগিব।

en: %1$s must be at most %2$s character long. | %1$s must be at most %2$s characters long.
as_IN[0]: %1$s সৰ্বাধিক %2$sটা বৰ্ণ দীঘল হ'ব লাগিব।
as_IN[1]: %1$s সৰ্বাধিক %2$sটা বৰ্ণ দীঘল হ'ব লাগিব।

en: %1$s must be between %2$d (exclusive) and %3$d (exclusive)
as_IN: %1$s %2$d (আছুতীয়া) আৰু %3$dৰ (আছুতীয়া) হ'বই লাগিব

en: %1$s must be between %2$d (exclusive) and %3$d (inclusive)
as_IN: %1$s %2$d (আছুতীয়া) আৰু %3$dৰ (অন্তৰ্ভুক্তিমূলক) হ'বই লাগিব

en: %1$s must be between %2$d (inclusive) and %3$d (exclusive)
as_IN: %1$s %2$d (অন্তৰ্ভুক্তিমূলক) আৰু %3$dৰ (আছুতীয়া) মাজৰ হ'বই লাগিব

en: %1$s must be between %2$d (inclusive) and %3$d (inclusive)
as_IN: %1$s %2$d (অন্তৰ্ভুক্তিমূলক) আৰু %3$dৰ (অন্তৰ্ভুক্তিমূলক) মাজত হ'বই লাগিব

en: %1$s must be greater than %2$d
as_IN: %1$s %2$dতকৈ ডাঙৰ হ'বই লাগিব

en: %1$s must be greater than or equal to %2$d
as_IN: %1$s %2$dতকৈ ডাঙৰ বা সমান হ'বই লাগিব।

en: %1$s must be less than %2$d
as_IN: %1$s %2$dতকৈ কমে হ'বই লাগিব

en: %1$s must be less than or equal to %2$d
as_IN: %1$s %2$dতকৈ সৰু বা সমান হ'বই লাগিব।

en: %1$s must contain at least %2$s item. | %1$s must contain at least %2$s items.
as_IN[0]: %1$sত কমেও %2$sটা বস্তু থাকিবই লাগিব।
as_IN[1]: %1$sত কমেও %2$sটা বস্তু থাকিবই লাগিব।

en: %1$s must contain at least %2$s property. | %1$s must contain at least %2$s properties.
as_IN[0]: %1$sত কমেও %2$sটা বৈশিষ্ট্য থাকিবই লাগিব।
as_IN[1]: %1$sত কমেও %2$sটা বৈশিষ্ট্য থাকিবই লাগিব।

en: %1$s must contain at most %2$s item. | %1$s must contain at most %2$s items.
as_IN[0]: %1$sত সৰ্বাধিক %2$sটা বস্তু থাকিবই লাগিব।
as_IN[1]: %1$sত সৰ্বাধিক %2$sটা বস্তু থাকিবই লাগিব।

en: %1$s must contain at most %2$s property. | %1$s must contain at most %2$s properties.
as_IN[0]: %1$sত সৰ্বাধিক %2$sটা বৈশিষ্ট্য থাকিবই লাগিব।
as_IN[1]: %1$sত সৰ্বাধিক %2$sটা বৈশিষ্ট্য থাকিবই লাগিব।

en: %1$s needs to be a %2$s object.
as_IN: %1$s এটা %2$s অবজেক্ট হ'ব লাগিব।

en: %1$s on %2$s
as_IN: %2$sত %1$s

en: %1$s only accepts a non-empty path string, received %2$s.
as_IN: %1$s-এ কেৱল অ-ৰিক্ত পথৰ ষ্ট্ৰিং গ্ৰহণ কৰে, %2$s পোৱা গৈছে।

en: %1$s or %2$s
as_IN: %1$s নাইবা %2$s

en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
as_IN[0]: %2$sটা ৰেটিঙৰ ভিত্তিত %1$s ৰেটিং
as_IN[1]: %2$sটা ৰেটিঙৰ ভিত্তিত %1$s ৰেটিং

en: %1$s response to %2$s | %1$s responses to %2$s
as_IN[0]: %2$s লৈ %1$s প্ৰতিক্ৰিয়া
as_IN[1]: %2$s লৈ %1$s প্ৰতিক্ৰিয়া

en: %1$s value "%2$s" must be a valid URL or file reference.
as_IN: %1$s-ৰ "%2$s" মান এটা বৈধ URL বা ফাইল ৰেফাৰেঞ্চ হ’বই লাগিব।

en: %1$s ‹ %2$s ‹ Editor — WordPress
as_IN: %1$s ‹ %2$s ‹ সম্পাদক — WordPress

en: %1$s, %2$s read time.
as_IN: %1$s, পঢ়িবলৈ %2$s লাগিব।

en: %1$s, and %2$s
as_IN: %1$s আৰু %2$s।

en: %1$s. Selected
as_IN: %1$s। বাছনি কৰা হৈছে

en: %1$s. Selected. There is %2$d event | %1$s. Selected. There are %2$d events
as_IN[0]: %1$s। বাছনি কৰা হৈছে। %2$dটা কাৰ্যক্ৰম আছে
as_IN[1]: %1$s। বাছনি কৰা হৈছে। %2$dটা কাৰ্যক্ৰম আছে

en: %1$s. There is %2$d event | %1$s. There are %2$d events
as_IN[0]: %1$s। %2$dটা কাৰ্য্যসূচী আছে
as_IN[1]: %1$s। %2$dটা কাৰ্য্যসূচী আছে

en: %1$s/%2$s variants active
as_IN: %1$s/%2$sটা ভিন্নতা সক্ৰিয়

en: %d Block | %d Blocks
as_IN[0]: %dটা ব্লক
as_IN[1]: %dটা ব্লক

en: %d Item | %d Items
as_IN[0]: %dটা বস্তু
as_IN[1]: %dটা বস্তু

en: %d Item selected | %d Items selected
as_IN[0]: %dটা বস্তু বাছনি কৰিছে
as_IN[1]: %dটা বস্তু বাছনি কৰিছে

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
as_IN[0]: %d প্লাগিন উন্নীতকৰণ
as_IN[1]: %d প্লাগিনসমূহ উন্নীতকৰণ

en: %d Revision | %d Revisions
as_IN[0]: %dটা পুনৰীক্ষণ
as_IN[1]: %dটা পুনৰীক্ষণ

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
as_IN[0]: %d থীম উন্নীতকৰণ
as_IN[1]: %d থীমসমূহ উন্নীতকৰণ

en: %d WordPress Update
as_IN: %d ৱৰ্ডপ্ৰেছ উন্নীতকৰণ

en: %d block | %d blocks
as_IN[0]: %dটা ব্ল'ক
as_IN[1]: %dটা ব্ল'ক

en: %d block added. | %d blocks added.
as_IN[0]: %d ব্লক যোগ কৰা হ'ল।
as_IN[1]: %d ব্লক যোগ কৰা হ'ল

en: %d block is hidden. | %d blocks are hidden.
as_IN[0]: %dটা ব্লক লুকাই আছে।
as_IN[1]: %dটা ব্লক লুকাই আছে।

en: %d block moved. | %d blocks moved.
as_IN[0]: %dটা ব্লক নিয়া হ’ল।
as_IN[1]: %dটা ব্লক নিয়া হ’ল।

en: %d category button displayed. | %d category buttons displayed.
as_IN[0]: %dটা শ্ৰেণীৰ বুটাম দেখুওৱা হৈছে।
as_IN[1]: %dটা শ্ৰেণীৰ বুটাম দেখুওৱা হৈছে।

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
as_IN[0]: %dটা মন্তব্য পৰীক্ষা কৰিব পৰা নগ’ল।
as_IN[1]: %dটা মন্তব্য পৰীক্ষা কৰিব পৰা নগ’ল।

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
as_IN[0]: %dটা মন্তব্য স্পেমলৈ নিয়া হ’ল।
as_IN[1]: %dটা মন্তব্য স্পেমলৈ নিয়া হ’ল।

en: %d confirmation request failed to resend. | %d confirmation requests failed to resend.
as_IN[0]: %dটা নিশ্চিতকৰণ অনুৰোধ পুনৰ পঠিওৱাত বিফল হ'ল।
as_IN[1]: %dটা নিশ্চিতকৰণ অনুৰোধ পুনৰ পঠিওৱাত বিফল হ'ল।

en: %d confirmation request re-sent successfully. | %d confirmation requests re-sent successfully.
as_IN[0]: %dটা নিশ্চিতকৰণ অনুৰোধ সফলতাৰে পুনৰ পঠিওৱা হ'ল।
as_IN[1]: %dটা নিশ্চিতকৰণ অনুৰোধ সফলতাৰে পুনৰ পঠিওৱা হ'ল।

en: %d days
as_IN: %d দিন

en: %d hours
as_IN: %d ঘণ্টা

en: %d item | %d items
as_IN[0]: %dটা বস্তু
as_IN[1]: %dটা বস্তু

en: %d minute | %d minutes
as_IN[0]: %d মিনিট
as_IN[1]: %d মিনিট

en: %d minutes
as_IN: %d মিনিট

en: %d months
as_IN: %d মাহ

en: %d pages have been restored.
as_IN: %dখন পৃষ্ঠা পুনঃস্থাপন কৰা হৈছে।

en: %d pattern found | %d patterns found
as_IN[0]: %dটা আৰ্হি পোৱা গৈছে
as_IN[1]: %dটা আৰ্হি পোৱা গৈছে

en: %d pixels
as_IN: %d পিক্সেল

en: %d posts have been restored.
as_IN: %dটা প’ষ্ট পুনঃস্থাপন কৰা হৈছে।

en: %d request deleted successfully. | %d requests deleted successfully.
as_IN[0]: %dটা অনুৰোধ সফলতাৰে মচি পেলোৱা হ'ল।
as_IN[1]: %dটা অনুৰোধ সফলতাৰে মচি পেলোৱা হ'ল।

en: %d request failed to delete. | %d requests failed to delete.
as_IN[0]: %dটা অনুৰোধ মচাত বিফল হ'ল।
as_IN[1]: %dটা অনুৰোধ মচাত বিফল হ'ল।

en: %d request marked as complete. | %d requests marked as complete.
as_IN[0]: %dটা অনুৰোধ সম্পূৰ্ণ বুলি চিন দিয়া হ'ল।
as_IN[1]: %dটা অনুৰোধ সম্পূৰ্ণ বুলি চিন দিয়া হ'ল।

en: %d result found | %d results found
as_IN[0]: %dটা ফলাফল পোৱা গ'ল।
as_IN[1]: %dটা ফলাফল পোৱা গ'ল।

en: %d result found, use up and down arrow keys to navigate. | %d results found, use up and down arrow keys to navigate.
as_IN[0]: %dটা ফলাফল পোৱা গ'ল, নেভিগেট কৰিবলৈ ওপৰ আৰু তল কাঁড় কী দুটা ব্যৱহাৰ কৰক।
as_IN[1]: %dটা ফলাফল পোৱা গ'ল, নেভিগেট কৰিবলৈ ওপৰ আৰু তল কাঁড় কী দুটা ব্যৱহাৰ কৰক।

en: %d result found. | %d results found.
as_IN[0]: %dটা ফলাফল পোৱা গ'ল।
as_IN[1]: %dটা ফলাফল পোৱা গ'ল।

en: %d seconds
as_IN: %d ছেকেণ্ড

en: %d selected
as_IN: %d বছা হ'ল

en: %d themes found
as_IN: %dটা থীম পোৱা গ'ল

en: %d variant | %d variants
as_IN[0]: %dটা ৰূপভেদ
as_IN[1]: %dটা ৰূপভেদ

en: %d years
as_IN: %d বছৰ

en: %i %s
as_IN: %iটা %s

en: %s (Copy)
as_IN: %s (কপী)

en: %s (Draft)
as_IN: %s (খচৰা)

en: %s (Invalid)
as_IN: %s (অবৈধ)

en: %s (Pending)
as_IN: %s (অপেক্ষাৰত)

en: %s <span class="says">says:</span>
as_IN: %s <span class="says">কৈছে:</span>

en: %s <span class="screen-reader-text">Comment</span> | %s <span class="screen-reader-text">Comments</span>
as_IN[0]: Singular: %s <span class="screen-reader-text">মন্তব্য</span>
as_IN[1]: %s <span class="screen-reader-text">মন্তব্যসমূহ</span>

en: %s Active Installations
as_IN: %sটা সক্ৰিয় ইনষ্টলেশ্যন

en: %s Avatar
as_IN: %sৰ অৱতাৰ

en: %s Block
as_IN: %s ব্লক

en: %s Comment | %s Comments
as_IN[0]: %s মন্তব্য
as_IN[1]: %s মন্তব্যসমূহ

en: %s Comment in moderation | %s Comments in moderation
as_IN[0]: %s টা মন্তব্য বিচাৰাধীন
as_IN[1]: %s টা মন্তব্য বিচাৰাধীন

en: %s Embed
as_IN: %s সন্নিৱিষ্ট

en: %s MB Space Allowed
as_IN: %s MB ঠাইৰ অনুমতি আছে

en: %s Page | %s Pages
as_IN[0]: %s পৃষ্ঠা
as_IN[1]: %s পৃষ্ঠাসমূহ

en: %s Post | %s Posts
as_IN[0]: %s লেখা
as_IN[1]: %s লেখাসমূহ

en: %s Sites
as_IN: %s টা চাইট

en: %s [Autosave]
as_IN: %s [স্বয়ংসঞ্চয়]

en: %s [Current Revision]
as_IN: %s [সাম্প্ৰতিক পুনৰ নীৰিক্ষণ]

en: %s address
as_IN: %s ঠিকনা

en: %s ago
as_IN: %s আগতে

en: %s applied.
as_IN: %s প্ৰয়োগ কৰা হ’ল।

en: %s approved | %s approved
as_IN[0]: %s অনুমোদিত
as_IN[1]: %s অনুমোদিত

en: %s approved comment | %s approved comments
as_IN[0]: %s অনুমোদিত মন্তব্য
as_IN[1]: %s অনুমোদিত মন্তব্যসমূহ

en: %s available disk space was detected, update routines can be performed safely.
as_IN: ডিস্কত %s উপলব্ধ খালী ঠাই ধৰা পৰিছে, আপডে’টৰ কৰ্মসূচীবোৰ সুৰক্ষিতভাৱে সম্পাদন কৰিব পাৰি।

en: %s block added
as_IN: %s ব্লক যোগ কৰা হ'ল

en: %s block inserted
as_IN: %s ব্লক সুমুওৱা হ’ল

en: %s block selected. | %s blocks selected.
as_IN[0]: %sটা ব্লক নিৰ্বাচন কৰা হ'ল।
as_IN[1]: %sটা ব্লক নিৰ্বাচন কৰা হ'ল।

en: %s block. | %s blocks.
as_IN[0]: %s ব্লক।
as_IN[1]: %s ব্লককেইটা।

en: %s blocks deselected.
as_IN: %sটা ব্লকৰ বাছনি বাতিল কৰা হ’ল।

en: %s cannot be empty.
as_IN: %s খালী থাকিব নোৱাৰে।

en: %s cannot be updated.
as_IN: %s আপডে’ট কৰিব নোৱাৰি।

en: %s column | %s columns
as_IN[0]: %sটা স্তম্ভ
as_IN[1]: %sটা স্তম্ভ

en: %s comment | %s comments
as_IN[0]: %s মন্তব্য
as_IN[1]: %s মন্তব্যসমূহ

en: %s comment approved. | %s comments approved.
as_IN[0]: %s মন্তব্য অনুমোদিত
as_IN[1]: %s মন্তব্যসমূহ অনুমোদিত

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
as_IN[0]: %s মন্তব্য আৱৰ্জনা হিচাপে চিহ্নিত হৈছে |
as_IN[1]: %s মন্তব্যসমুহ আৱৰ্জনা হিচাপে চিহ্নিত হৈছে |

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
as_IN[0]: %sটা মন্তব্য ট্ৰেশ্বলৈ নিয়া হ'ল।
as_IN[1]: %sটা মন্তব্য ট্ৰেশ্বলৈ নিয়া হ'ল।

en: %s comment permanently deleted. | %s comments permanently deleted.
as_IN[0]: %s মন্তব্য চিৰদিনৰ বাবে মচি পেলোৱা হৈছে
as_IN[1]: %s মন্তব্যসমূহ চিৰদিনৰ বাবে মচি পেলোৱা হৈছে

en: %s comment restored from the Trash. | %s comments restored from the Trash.
as_IN[0]: %sটা মন্তব্য ট্রেশ্বৰ পৰা পুনঃস্থাপন কৰা হ'ল।
as_IN[1]: %sটা মন্তব্য ট্রেশ্বৰ পৰা পুনঃস্থাপন কৰা হ'ল।

en: %s comment restored from the spam. | %s comments restored from the spam.
as_IN[0]: %s মন্তব্য আৱৰ্জনাৰ পৰা পুনৰুদ্ধাৰ কৰা হৈছে
as_IN[1]: %s মন্তব্যসমূহ আৱৰ্জনাৰ পৰা পুনৰুদ্ধাৰ কৰা হৈছে

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
as_IN[0]: %sটা মন্তব্য স্পাম হিচাপে ধৰা পৰিছে।
as_IN[1]: %sটা মন্তব্য স্পাম হিচাপে ধৰা পৰিছে।

en: %s could not be located. Please try another nearby city. For example: Kansas City; Springfield; Portland.
as_IN: %s বিচাৰি পোৱা নগ’ল। অনুগ্ৰহ কৰি আন এখন দাঁতিকাষৰীয়া নগৰ বিচাৰি চাওক। উদাহৰণস্বৰূপে: গুৱাহাটী; ডিব্ৰুগড়; যোৰহাট।

en: %s critical issue | %s critical issues
as_IN[0]: %sটা গম্ভীৰ সমস্যা
as_IN[1]: %sটা গম্ভীৰ সমস্যা

en: %s day | %s days
as_IN[0]: %s দিন
as_IN[1]: %s দিন

en: %s deselected.
as_IN: %sৰ বাছনি বাতিল কৰা হ’ল।

en: %s does not match any of the expected formats.
as_IN: %sৰ সৈতে কোনো প্ৰত্যাশিত ফৰ্মেট নিমিলে।

en: %s element. | %s elements.
as_IN[0]: %s উপাদান।
as_IN[1]: %s উপাদানকেইটা।

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
as_IN: আপোনাৰ ব্ৰাউজাৰত ব্যৱহাৰ কৰা কালত মাল্টি ফাইল আপলডাৰত সৰ্বাধিক আপলড সীমা %s অতিক্ৰম কৰিছে।

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
as_IN: এই চাইটৰ বাবে সৰ্বাধিক আপলোড সীমা %s অতিক্ৰম কৰিছে।

en: %s failed to embed.
as_IN: %s এম্বেড কৰাত বিফল হ'ল।

en: %s failed while writing image to stream.
as_IN: ষ্ট্ৰীমত ছবি লিখোঁতে %s বিফল হ'ল।

en: %s false positive | %s false positives
as_IN[0]: %sটা ভুল ইতিবাচক
as_IN[1]: %sটা ভুল ইতিবাচক

en: %s from now
as_IN: এতিয়াৰ পৰা %s

en: %s has been logged out.
as_IN: %s লগ আউট কৰা হৈছে।

en: %s has been updated.
as_IN: %s উন্নীতকৰণ হ'ল |

en: %s has duplicate items.
as_IN: %sৰ নকল বস্তু আছে।

en: %s has taken over and is currently customizing.
as_IN: %s-এ চম্ভালি লৈছে আৰু বৰ্তমান কাষ্টমাইজ কৰি আছে।

en: %s has taken over and is currently editing.
as_IN: %s-এ চম্ভালি লৈছে আৰু বৰ্তমান সম্পাদনা কৰি আছে।

en: %s hidden and reset to default
as_IN: %s লুকুৱাই ডিফ’ল্টলৈ ৰিছেট কৰা হ’ল

en: %s hour | %s hours
as_IN[0]: %s ঘণ্টা
as_IN[1]: %s ঘণ্টা

en: %s is a protected WP option and may not be modified
as_IN: %s হৈছে এটা সংৰক্ষিত ৱৰ্ডপ্ৰেছ বিকল্প, ইয়াক সলনি নকৰিব

en: %s is already active.
as_IN: %s ইতিমধ্যে সক্ৰিয় হৈ আছে।

en: %s is already customizing this changeset. Do you want to take over?
as_IN: %s-এ ইতিমধ্যে এই সলনি-গোট কাষ্টমাইজ কৰি আছে। আপুনি চম্ভালি ল'ব খোজে নেকি?

en: %s is already customizing this changeset. Please wait until they are done to try customizing. Your latest changes have been autosaved.
as_IN: %s-এ ইতিমধ্যে এই সলনি-গোট কাষ্টমাইজ কৰি আছে। কাষ্টমাইজ কৰাৰ চেষ্টা কৰিবলৈ অনুগ্ৰহ কৰি তেওঁৰ হোৱালৈ অপেক্ষা কৰক। আপোনাৰ শেহতীয়া সাল-সলনি স্বয়ংসঞ্চয় কৰা হৈছে।

en: %s is already customizing this site. Do you want to take over?
as_IN: %s-এ ইতিমধ্যে এই প'ষ্ট কাষ্টমাইজ কৰি আছে। আপুনি চম্ভালি ল'ব খোজে নেকি?

en: %s is already customizing this site. Please wait until they are done to try customizing. Your latest changes have been autosaved.
as_IN: %s-এ ইতিমধ্যে এই ছাইট কাষ্টমাইজ কৰি আছে। কাষ্টমাইজ কৰাৰ চেষ্টা কৰিবলৈ অনুগ্ৰহ কৰি তেওঁৰ হোৱালৈ অপেক্ষা কৰক। আপোনাৰ শেহতীয়া সাল-সলনি স্বয়ংসঞ্চয় কৰা হৈছে।

en: %s is currently editing
as_IN: বৰ্তমান %s-এ সম্পাদনা কৰি আছে

en: %s is currently editing this post.
as_IN: %s-এ বৰ্তমান এই প'ষ্ট সম্পাদনা কৰি আছে।

en: %s is currently editing this post. Do you want to take over?
as_IN: %s-এ বৰ্তমান এই প'ষ্ট সম্পাদনা কৰি আছে। আপুনি চম্ভালি ল'ব খোজে নেকি?

en: %s is forbidden
as_IN: %s নিষিদ্ধ

en: %s is not a valid IP address.
as_IN: %s বৈধ IP ঠিকনা নহয়।

en: %s is not a valid UUID.
as_IN: %s কোনো বৈধ UUID নহয়।

en: %s is now visible
as_IN: %s এতিয়া দৃশ্যমান

en: %s is required to strip image meta.
as_IN: ছবিৰ মেটা ষ্ট্ৰিপ কৰিবলৈ %s-ৰ প্ৰয়োজন।

en: %s item | %s items
as_IN[0]: %s বিষয়
as_IN[1]: %s বিষয়সমূহ

en: %s item moved to the trash. | %s items moved to the trash.
as_IN[0]: %sটা বস্তু ট্ৰেশ্বলৈ নিয়া হ’ল।
as_IN[1]: %sটা বস্তু ট্ৰেশ্বলৈ নিয়া হ’ল।

en: %s item with no issues detected | %s items with no issues detected
as_IN[0]: কোনো সমস্যা ধৰা নপৰা %sটা বস্তু
as_IN[1]: কোনো সমস্যা ধৰা নপৰা %sটা বস্তু

en: %s items reset.
as_IN: %sটা বস্তু ৰিছেট কৰা হ’ল।

en: %s link deleted. | %s links deleted.
as_IN[0]: %sটা লিংক মচা হ'ল।
as_IN[1]: %sটা লিংক মচা হ'ল।

en: %s matches more than one of the expected formats.
as_IN: %sৰ সৈতে এটাৰো অধিক প্ৰত্যাশিত ফৰ্মেট মিলে।

en: %s media file attached. | %s media files attached.
as_IN[0]: %sটা মিডিয়া ফাইল জোৰা লগোৱা হ'ল।
as_IN[1]: %sটা মিডিয়া ফাইল জোৰা লগোৱা হ'ল।

en: %s media file detached. | %s media files detached.
as_IN[0]: %sটা মিডিয়া ফাইল এৰোৱা হ'ল।
as_IN[1]: %sটা মিডিয়া ফাইল এৰোৱা হ'ল।

en: %s media file moved to the Trash. | %s media files moved to the Trash.
as_IN[0]: %sটা মিডিয়া ফাইল ট্ৰেশ্বলৈ নিয়া হ'ল।
as_IN[1]: %sটা মিডিয়া ফাইল ট্ৰেশ্বলৈ নিয়া হ'ল।

en: %s media file permanently deleted. | %s media files permanently deleted.
as_IN[0]: %sটা মিডিয়া ফাইল স্থায়ীভাৱে মচা হ'ল।
as_IN[1]: %sটা মিডিয়া ফাইল স্থায়ীভাৱে মচা হ'ল।

en: %s media file restored from the Trash. | %s media files restored from the Trash.
as_IN[0]: %sটা মিডিয়া ফাইল ট্ৰেশ্বৰ পৰা পুনঃস্থাপন কৰা হ'ল।
as_IN[1]: %sটা মিডিয়া ফাইল ট্ৰেশ্বৰ পৰা পুনঃস্থাপন কৰা হ'ল।

en: %s menu
as_IN: %sৰ মেন্যু

en: %s min | %s mins
as_IN[0]: %s মিনিট
as_IN[1]: %s মিনিট

en: %s minute | %s minutes
as_IN[0]: %s মিনিট
as_IN[1]: %s মিনিট

en: %s missed spam | %s missed spam
as_IN[0]: %sটা বাদ-পৰা স্পেম
as_IN[1]: %sটা বাদ-পৰা স্পেম

en: %s month | %s months
as_IN[0]: %s মাহ
as_IN[1]: %s মাহ

en: %s name
as_IN: %sৰ নাম

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
as_IN[0]: %sখন পৃষ্ঠা ট্ৰেশ্বলৈ নিয়া হ'ল।
as_IN[1]: %sখন পৃষ্ঠা ট্ৰেশ্বলৈ নিয়া হ'ল।

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
as_IN[0]: %sখন পৃষ্ঠা আপডেট নহ'ল, কোনোবাই সম্পাদনা কৰি আছে।
as_IN[1]: %sখন পৃষ্ঠা আপডেট নহ'ল, কোনোবাই সম্পাদনা কৰি আছে।

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
as_IN[0]: %sখন পৃষ্ঠা স্থায়ীভাৱে মচি পেলোৱা হ'ল।
as_IN[1]: %sখন পৃষ্ঠা স্থায়ীভাৱে মচি পেলোৱা হ'ল।

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
as_IN[0]: %sখন পৃষ্ঠা ট্ৰেশ্বৰ পৰা পুনঃস্থাপন কৰা হ'ল।
as_IN[1]: %sখন পৃষ্ঠা ট্ৰেশ্বৰ পৰা পুনঃস্থাপন কৰা হ'ল।

en: %s page updated. | %s pages updated.
as_IN[0]: %sখন পৃষ্ঠা আপডেট কৰা হ'ল।
as_IN[1]: %sখন পৃষ্ঠা আপডেট কৰা হ'ল।

en: %s parameter must be a valid JSON string.
as_IN: %s পেৰামিটাৰ এটা বৈধ JSON ষ্ট্ৰিং হ’বই লাগিব।

en: %s pattern moved to the Trash. | %s patterns moved to the Trash.
as_IN[0]: %sটা আৰ্হি ট্ৰেশ্বলৈ নিয়া হ’ল।
as_IN[1]: %sটা আৰ্হি ট্ৰেশ্বলৈ নিয়া হ’ল।

en: %s pattern not updated, somebody is editing it. | %s patterns not updated, somebody is editing them.
as_IN[0]: %sটা আৰ্হি আপডে’ট কৰা নহ’ল, কোনোবাই সেইটো সম্পাদনা কৰি আছে।
as_IN[1]: %sটা আৰ্হি আপডে’ট কৰা নহ’ল, কোনোবাই সেয়া সম্পাদনা কৰি আছে।

en: %s pattern permanently deleted. | %s patterns permanently deleted.
as_IN[0]: %sটা আৰ্হি স্থায়ীভাৱে মচি পেলোৱা হ’ল।
as_IN[1]: %sটা আৰ্হি স্থায়ীভাৱে মচি পেলোৱা হ’ল।

en: %s pattern restored from the Trash. | %s patterns restored from the Trash.
as_IN[0]: %sটা আৰ্হি ট্ৰেশ্বৰ পৰা পুনঃস্থাপন কৰা হ’ল।
as_IN[1]: %sটা আৰ্হি ট্ৰেশ্বৰ পৰা পুনঃস্থাপন কৰা হ’ল।

en: %s pattern updated. | %s patterns updated.
as_IN[0]: %sটা আৰ্হি আপডে’ট কৰা হ’ল।
as_IN[1]: %sটা আৰ্হি আপডে’ট কৰা হ’ল।

en: %s pending comment | %s pending comments
as_IN[0]: %s বিচাৰাধীন মন্তব্য
as_IN[1]: %s বিচাৰাধীন মন্তব্যসমূহ

en: %s plugin deactivated during WordPress upgrade.
as_IN: WordPress আপডেট কৰোঁতে %s প্লাগিনটো নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছে।

en: %s post by this author | %s posts by this author
as_IN[0]: এই লেখকৰ দ্বাৰা %s লেখনি
as_IN[1]: এই লেখকৰ দ্বাৰা %s লেখনিসমূহ

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
as_IN[0]: %sটা প'ষ্ট ট্ৰেশ্বলৈ নিয়া হ'ল।
as_IN[1]: %sটা প'ষ্ট ট্ৰেশ্বলৈ নিয়া হ'ল।

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
as_IN[0]: %sটা প'ষ্ট আপডেট নহ'ল, কোনোবাই সম্পাদনা কৰি আছে।
as_IN[1]: %sটা প'ষ্ট আপডেট নহ'ল, কোনোবাই সম্পাদনা কৰি আছে।

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
as_IN[0]: %sটা প'ষ্ট স্থায়ীভাৱে মচি পেলোৱা হ'ল।
as_IN[1]: %sটা প'ষ্ট স্থায়ীভাৱে মচি পেলোৱা হ'ল।

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
as_IN[0]: %sটা প'ষ্ট ট্ৰেশ্বৰ পৰা পুনঃস্থাপন কৰা হ'ল।
as_IN[1]: %sটা প'ষ্ট ট্ৰেশ্বৰ পৰা পুনঃস্থাপন কৰা হ'ল।

en: %s post updated. | %s posts updated.
as_IN[0]: %sটা প'ষ্ট আপডেট কৰা হ'ল।
as_IN[1]: %sটা প'ষ্ট আপডেট কৰা হ'ল।

en: %s rating
as_IN: %s ৰেটিং

en: %s recommended improvement | %s recommended improvements
as_IN[0]: %sটা পৰামৰ্শমূলক উন্নতিসাধন
as_IN[1]: %sটা পৰামৰ্শমূলক উন্নতিসাধন

en: %s removed.
as_IN: %s আঁতৰোৱা হ’ল।

en: %s reported this comment as not spam.
as_IN: %s-এ এই মন্তব্যটো স্পেম নহয় বুলি সদৰী কৰিছে।

en: %s reported this comment as spam.
as_IN: %s-এ এই মন্তব্যটো স্পেম বুলি সদৰী কৰিছে।

en: %s reset to default
as_IN: %s ডিফ’ল্টলৈ ৰিছেট কৰা হ’ল

en: %s response | %s responses
as_IN[0]: %sটা সঁহাৰি
as_IN[1]: %sটা সঁহাৰি

en: %s second | %s seconds
as_IN[0]: %s ছেকেণ্ড
as_IN[1]: %s ছেকেণ্ড

en: %s settings.
as_IN: %s ছেটিংকেইটা।

en: %s site | %s sites
as_IN[0]: %sটা ছাইট
as_IN[1]: %sটা ছাইট

en: %s styles applied.
as_IN: %s-ৰ শৈলীবোৰ প্ৰয়োগ কৰা হ’ল।

en: %s styles.
as_IN: %s শৈলীকেইটা।

en: %s submenu
as_IN: %sৰ উপ-মেন্যু

en: %s themes
as_IN: %sটা থীম

en: %s update available | %s updates available
as_IN[0]: %sটা আপডেট উপলব্ধ
as_IN[1]: %sটা আপডেট উপলব্ধ

en: %s updated successfully.
as_IN: %s সফলতাৰে আপডেট কৰা হ'ল।

en: %s user | %s users
as_IN[0]: %s গৰাকী ব্যৱহাৰকাৰী
as_IN[1]: %s গৰাকী ব্যৱহাৰকাৰী

en: %s user deleted. | %s users deleted.
as_IN[0]: %sগৰাকী ব্যৱহাৰকাৰীক মচা হ'ল।
as_IN[1]: %sগৰাকী ব্যৱহাৰকাৰীক মচা হ'ল।

en: %s values must be non-empty strings.
as_IN: %s মানবোৰ অ-ৰিক্ত ষ্ট্ৰিং হ’বই লাগিব।

en: %s week | %s weeks
as_IN[0]: %s সপ্তাহ
as_IN[1]: %s সপ্তাহ

en: %s word | %s words
as_IN[0]: %sটা শব্দ
as_IN[1]: %sটা শব্দ

en: %s year | %s years
as_IN[0]: %s বছৰ
as_IN[1]: %s বছৰ

en: %s.
as_IN: %s।

en: %s: Name
as_IN: %s: নাম

en: %s: Sorry, this file type is not supported here.
as_IN: %s: ক্ষমা কৰিব, ফাইলৰ এই প্ৰকাৰ ইয়াত সমৰ্থিত নহয়।

en: %s: Sorry, you are not allowed to upload this file type.
as_IN: %s: ক্ষমা কৰিব, এই প্ৰকাৰৰ ফাইল আপল’ড কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: %s: This file exceeds the maximum upload size for this site.
as_IN: %s: এই ফাইলটোৰ আকাৰ এই ছাইটৰ সৰ্বাধিক আপল’ডৰ আকাৰতকৈ বেছি।

en: %s: This file is empty.
as_IN: %s: এই ফাইলটো খালী।

en: %sX-Large
as_IN: %sগুণ ডাঙৰ

en: %sX-Small
as_IN: %sগুণ সৰু

en: &#8220;%s&#8221; (Edit)
as_IN: &#8220;%s&#8221; (সম্পাদনা)

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
as_IN: &#8220;%s&#8221; -এ আপলোড কৰিবলৈ অসমৰ্থ হৈছে।

en: &#8220;%s&#8221; is locked
as_IN: &#8220;%s&#8221;ত তলা লগোৱা আছে

en: &#8592; Cancel audio playlist
as_IN: &#8592; অডিঅ' প্লে'লিষ্ট বাতিল কৰক

en: &#8592; Cancel gallery
as_IN: &#8592; গেলাৰী বাতিল কৰক

en: &#8592; Cancel video playlist
as_IN: &#8592; ভিডিঅ' প্লে'লিষ্ট বাতিল কৰক

en: &#8592; Go to library
as_IN: &#8592; লাইব্ৰেৰীলৈ যাওক

en: &laquo; Back
as_IN: &laquo; পিছলৈ

en: &laquo; Older Comments
as_IN: &laquo; পুৰণি মন্তব্য

en: &laquo; Previous
as_IN: &laquo; পূৰ্বৱৰ্তী

en: &laquo; Previous Page
as_IN: &laquo; পূৰ্বৱৰ্তী পৃষ্ঠা

en: &larr; Back to %s
as_IN: &larr; %sলৈ ঘূৰি যাওক

en: &larr; Go to Categories
as_IN: &larr; শ্ৰেণীসমূহলৈ যাওক

en: &larr; Go to Link Categories
as_IN: &larr; লিংকৰ শ্ৰেণীসমূহলৈ যাওক

en: &larr; Go to Pattern Categories
as_IN: &larr; আৰ্হিৰ শ্ৰেণীবোৰলৈ যাওক

en: &larr; Go to Tags
as_IN: &larr; টেগসমূহলৈ যাওক

en: &larr; Go to Users
as_IN: &larr; ব্যৱহাৰকাৰীলৈ যাওক

en: &larr; Go to editor
as_IN: &larr; এডিটৰলৈ যাওক

en: &larr; Previous
as_IN: &larr; পূৰ্বৱৰ্তী

en: &lt; Prev
as_IN: &lt; পূৰ্বৱৰ্তী

en: &mdash; No Change &mdash;
as_IN: &mdash; কোনো সাল-সলনি নাই &mdash;

en: &mdash; No role for this site &mdash;
as_IN: &mdash; এই ছাইটৰ বাবে কোনো ভূমিকা নাই &mdash;

en: &mdash; Select &mdash;
as_IN: &mdash; বাছনি কৰক &mdash;

en: &ndash;OR&ndash;
as_IN: &ndash;বা&ndash;

en: (%s author archive, opens in a new tab)
as_IN: (লিখোঁতা %sৰ আৰ্কাইভ, এটা নতুন টেবত খোল খায়)

en: (%s ratings)
as_IN: (%sটা ৰেটিং)

en: (%s website link, opens in a new tab)
as_IN: (%sৰ ৱেবছাইটৰ লিংক, এটা নতুন টেবত খোল খায়)

en: (Does not support 64bit values)
as_IN: (64বিট মান সমৰ্থন নকৰে)

en: (Edit)
as_IN: (সম্পাদনা)

en: (Empty heading)
as_IN: (খালী শিৰোনাম)

en: (Home link, opens in a new tab)
as_IN: (মুখ্যপৃষ্ঠাৰ লিংক, এটা নতুন টেবত খোল খায়)

en: (Incorrect heading level)
as_IN: (অশুদ্ধ শিৰোনাম স্তৰ)

en: (Latest version: %s)
as_IN: (শেহতীয়া সংস্কৰণ: %s)

en: (Leave at 0 for no rating.)
as_IN: (ৰেটিং নিদিবলৈ 0ত ৰাখক।)

en: (Multiple H1 headings are not recommended)
as_IN: (একাধিক H1 শিৰোনাম ব্যৱহাৰ কৰা উচিত নহয়)

en: (No author)
as_IN: (কোনো লিখক নাই)

en: (Note: many devices and browsers do not display this text.)
as_IN: (মন কৰিব: বহুতো ডিভাইচ আৰু ব্ৰাউজাৰে এই পাঠ নেদেখুৱায়।)

en: (Private post)
as_IN: (ব্যক্তিগত প'ষ্ট)

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
as_IN: (ছাইনআপ নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছে। কেৱল এই ছাইটৰ সদস্যসকলে মন্তব্য দিব পাৰে।)

en: (Supports 64bit values)
as_IN: (64বিট মান সমৰ্থন কৰে)

en: (Unattached)
as_IN: (অসংযুক্ত)

en: (Unsaved)
as_IN: (সাঁচি নোথোৱা)

en: (Untitled)
as_IN: (শীৰ্ষকবিহীন)

en: (Your site is performing updates over FTP due to file ownership. Talk to your hosting company.)
as_IN: (আপোনাৰ ছাইটে ফাইলৰ মালিকীস্বত্বৰ কাৰণে FTPৰ মাধ্যমেৰে আপডেট কৰি আছে। আপোনাৰ হ'ষ্টিং কোম্পানীৰ সৈতে কথা পাতক।)

en: (Your theme may already use a H1 for the post title)
as_IN: (আপোনাৰ থীমখনে হয়তো ইতিমধ্যে প'ষ্টৰ শীৰ্ষকৰ বাবে H1 ব্যৱহাৰ কৰে)

en: (no author)
as_IN: (কোনো লিখক নাই)

en: (no parent)
as_IN: (কোনো মূল নাই)

en: (no title %s)
as_IN: (শীৰ্ষক নাই %s)

en: (no title)
as_IN: (শিৰোনাম নাই)

en: (not found)
as_IN: (পোৱা নগ'ল)

en: (opens in a new tab)
as_IN: (নতুন টেব এটাত খোলে)

en: (required)
as_IN: (প্ৰয়োজনীয়)

en: (undo)
as_IN: (পূৰ্বৰ দৰে কৰক)

en: + Add Category
as_IN: + শ্ৰেণী যোগ কৰক

en: + Create New Menu
as_IN: + নতুন মেনু সৃষ্টি কৰক

en: - %1$s (from version %2$s to %3$s)
as_IN: - %1$s (%2$sৰ পৰা %3$s সংস্কৰণলৈ)

en: - %1$s (from version %2$s to %3$s)%4$s
as_IN: - %1$s (সংস্কৰণ %2$sৰ পৰা %3$sলৈ)%4$s

en: - %1$s version %2$s
as_IN: - %1$s সংস্কৰণ %2$s

en: - %1$s version %2$s%3$s
as_IN: - %1$s সংস্কৰণ %2$s%3$s

en: - Custom -
as_IN: - কাষ্টম -

en: - Select -
as_IN: - নিৰ্বাচন কৰক -

en: ...or something like this:
as_IN: ...নাইবা কিবা এনে ধৰণৰ:

en: .htaccess rules
as_IN: .htaccess নিয়ম-নীতি

en: // A “block” is the abstract term used
    // to describe units of markup that
    // when composed together, form the
    // content or layout of a page.
    registerBlockType( name, settings );
as_IN: // “ব্লক” হৈছে মাৰ্কআপৰ টুকুৰাৰ বৰ্ণনা
    // কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা এক ভাৱমূলক
    // শব্দ যিবোৰ একেলগে ৰচিলে পৃষ্ঠাৰ
    // বিষয়বস্তু বা লে’আউট গঠন কৰে।
    registerBlockType( name, settings );

en: 1 Comment
as_IN: এটা মন্তব্য

en: 1 Comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
as_IN: <span class="screen-reader-text"> %s-ত</span> এটা মন্তব্য

en: 1 minute
as_IN: এক মিনিট

en: 1 page not updated, somebody is editing it.
as_IN: এখন পৃষ্ঠা আপডেট কৰা নহ'ল, কোনোবাই সেইটো সম্পাদনা কৰি আছে।

en: 1 pattern not updated, somebody is editing it.
as_IN: এটা আৰ্হি আপডে’ট কৰা নহ’ল, কোনোবাই সেইটো সম্পাদনা কৰি আছে।

en: 1 post not updated, somebody is editing it.
as_IN: এটা প'ষ্ট আপডেট কৰা নহ'ল, কোনোবাই সেইটো সম্পাদনা কৰি আছে।

en: 12 results found
as_IN: 12টা ফলাফল পোৱা গ’ল

en: <Name>%1$s is all: </Name><Value>%2$s</Value>
as_IN: <Name>%1$s ইয়াৰে আটাইবোৰ হয়: </Name><Value>%2$s</Value>

en: <Name>%1$s is any: </Name><Value>%2$s</Value>
as_IN: <Name>%1$s ইয়াৰে কোনো এটা হয়: </Name><Value>%2$s</Value>

en: <Name>%1$s is none: </Name><Value>%2$s</Value>
as_IN: <Name>%1$s ইয়াৰে এটাও নহয়: </Name><Value>%2$s</Value>

en: <Name>%1$s is not all: </Name><Value>%2$s</Value>
as_IN: <Name>%1$s ইয়াৰে আটাইবোৰ নহয়: </Name><Value>%2$s</Value>

en: <Name>%1$s is not: </Name><Value>%2$s</Value>
as_IN: <Name>%1$s এয়া নহয়: </Name><Value>%2$s</Value>

en: <Name>%1$s is: </Name><Value>%2$s</Value>
as_IN: <Name>%1$s এয়া হয়: </Name><Value>%2$s</Value>

en: <a href="%1$s" %2$s>Learn how to describe the purpose of the image%3$s</a>. Leave empty if the image is purely decorative.
as_IN: <a href="%1$s" %2$s>%3$sছবিখনৰ উদ্দেশ্য বৰ্ণনা কৰক</a>। খালি ৰাখক যদি ছবিখন সম্পূৰ্ণৰূপে আলংকাৰিক।

en: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a>
as_IN: <a href="%1$s" class="update-browser-link">%2$s আপডেট কৰক</a> নাইবা <a href="%3$s" class="browse-happy-link">সুখেৰে ব্ৰাউজ</a> কেনেকৈ কৰে জানক।

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
as_IN[0]: <a href="%1$s">Akismet</a>-এ ইতিমধ্যে %2$sটা স্পাম মন্তব্যৰ পৰা আপোনাৰ ছাইটৰ ৰক্ষা কৰিছে।
as_IN[1]: <a href="%1$s">Akismet</a>-এ ইতিমধ্যে %2$sটা স্পাম মন্তব্যৰ পৰা আপোনাৰ ছাইটৰ ৰক্ষা কৰিছে।

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
as_IN[0]: <a href="%1$s">Akismet</a>-এ <a href="%2$s">%3$sটা স্পাম মন্তব্য</a>ৰ পৰা আপোনাৰ ছাইটৰ ৰক্ষা কৰিছে।
as_IN[1]: <a href="%1$s">Akismet</a>-এ <a href="%2$s">%3$sটা স্পাম মন্তব্য</a>ৰ পৰা আপোনাৰ ছাইটৰ ৰক্ষা কৰিছে।

en: <a href="%1$s">Edit</a> or <a href="%2$s">preview</a> your Privacy Policy page content.
as_IN: আপোনাৰ গোপনিয়তা নীতি পৃষ্ঠাৰ সমল <a href="%1$s">সম্পাদনা</a> বা <a href="%2$s">পূৰ্বলোকন</a> কৰক।

en: <a href="%1$s">Edit</a> or <a href="%2$s">view</a> your Privacy Policy page content.
as_IN: আপোনাৰ গোপনিয়তা নীতি পৃষ্ঠাৰ সমল <a href="%1$s">সম্পাদনা কৰক</a> বা <a href="%2$s">চাওক</a>।

en: <a href="%1$s">Please update WordPress</a>, and then <a href="%2$s">learn more about updating PHP</a>.
as_IN: <a href="%1$s">অনুগ্ৰহ কৰি WordPress আপডেট কৰক</a> আৰু তাৰ পাছত <a href="%2$s">PHP আপডেট কৰাৰ বিষয়ে অধিক জানক</a>।

en: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> is available! <a href="%3$s" aria-label="%4$s">Please update now</a>.
as_IN: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> উপলব্ধ! <a href="%3$s" aria-label="%4$s">অনুগ্ৰহ কৰি এতিয়াই আপডেট কৰক</a>।

en: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> is available! Please notify the site administrator.
as_IN: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> উপলব্ধ! অনুগ্ৰহ কৰি ছাইট কৰ্তৃপক্ষক জনাওক।

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
as_IN: <a href="%s">Akismet</a>-এ স্পেমক আপোনাৰ ব্লগলৈ গৈ পোৱাত বাধা দিয়ে।

en: <a href="%s">Learn more about updating PHP</a>.
as_IN: <a href="%s">PHP আপডেট কৰাৰ বিষয়ে অধিক জানক</a>।

en: <a href="%s">Links</a> / Add Link
as_IN: <a href="%s">লিংকবোৰ</a> / লিংক যোগ কৰক

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
as_IN: <a href="%s">লিংকসমূহ</a> / লিংক সম্পাদনা

en: <a href="%s">Manage plugins</a>.
as_IN: <a href="%s">প্লাগিন পৰিচালনা কৰক</a>।

en: <a href="%s">Please update WordPress</a>.
as_IN: <a href="%s">অনুগ্ৰহ কৰি WordPress আপডেট কৰক</a>।

en: <a href="%s">You can change your profile picture on Gravatar</a>.
as_IN: <a href="%s">আপুনি Gravatar-ত আপোনাৰ প্ৰ'ফাইলৰ ছবি সলনি কৰিব পাৰে</a>।

en: <a href="https://developer.wordpress.org/advanced-administration/multisite/admin/#network-admin-sites-screen">Documentation on Site Management</a>
as_IN: <a href="https://developer.wordpress.org/advanced-administration/multisite/admin/#network-admin-sites-screen">ছাইট পৰিচালনা সম্বন্ধে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-menus-screen/">Documentation on Menus</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-menus-screen/">মেন্যু সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-themes-screen/">Documentation on Managing Themes</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-themes-screen/">থীমবোৰৰ পৰিচালনা সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-widgets-screen-classic-editor/">Documentation on Widgets</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-widgets-screen-classic-editor/">ৱিজেট সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/comments-screen/">Documentation on Comments</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/comments-screen/">মন্তব্য সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/customize-date-and-time-format/">Documentation on date and time formatting</a>.
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/customize-date-and-time-format/">তাৰিখ আৰু সময়ৰ সজ্জাকৰণ সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>।

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/customizer/">Documentation on Customizer</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/customizer/">কাষ্টমাইজাৰ সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/dashboard-screen/">Documentation on Dashboard</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/dashboard-screen/">ডেশ্বব’ৰ্ড সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/edit-media/">Documentation on Edit Media</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/edit-media/">মিডিয়া সম্পাদনা সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/keyboard-shortcuts-classic-editor/#keyboard-shortcuts-for-comments">Documentation on Keyboard Shortcuts</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/keyboard-shortcuts-classic-editor/#keyboard-shortcuts-for-comments">কীব’ৰ্ডৰ চমুপথ সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/media-add-new-screen/">Documentation on Uploading Media Files</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/media-add-new-screen/">মিডিয়া ফাইল আপল’ড কৰা সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/media-library-screen/">Documentation on Media Library</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/media-library-screen/">মিডিয়া লাইব্ৰেৰী সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-add-new-screen/">Documentation on Adding New Pages</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-add-new-screen/">নতুন পৃষ্ঠা যোগ কৰা সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-screen/">Documentation on Editing Pages</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-screen/">পৃষ্ঠাবোৰৰ সম্পাদনা সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-screen/">Documentation on Managing Pages</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-screen/">পৃষ্ঠাবোৰৰ পৰিচালনা সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/plugins-themes-auto-updates/">Documentation on Auto-updates</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/plugins-themes-auto-updates/">স্বয়ং-আপডে’ট সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-categories-screen/">Documentation on Categories</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-categories-screen/">শ্ৰেণী সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-screen/">Documentation on Managing Posts</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-screen/">প’ষ্টবোৰৰ পৰিচালনা সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-tags-screen/">Documentation on Tags</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-tags-screen/">টেগ সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/revisions/">Revisions Management</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/revisions/">পৰ্য্যালোচনাবোৰৰ পৰিচালনা</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/roles-and-capabilities/">Descriptions of Roles and Capabilities</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/roles-and-capabilities/">ভূমিকা আৰু ক্ষমতাবোৰৰ বৰ্ণনা</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-discussion-screen/">Documentation on Discussion Settings</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-discussion-screen/">আলোচনাৰ ছেটিংছ সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-general-screen/">Documentation on General Settings</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-general-screen/">সাধাৰণ ছেটিংছ সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-media-screen/">Documentation on Media Settings</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-media-screen/">মিডিয়াৰ ছেটিংছ সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-privacy-screen/">Documentation on Privacy Settings</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-privacy-screen/">গোপনীয়তাৰ ছেটিংছ সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-reading-screen/">Documentation on Reading Settings</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-reading-screen/">পঢ়নৰ ছেটিংছ সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-writing-screen/">Documentation on Writing Settings</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-writing-screen/">লিখনৰ ছেটিংছ সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/site-health-screen/">Documentation on Site Health tool</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/site-health-screen/">ছাইটৰ স্বাস্থ্যৰ সঁজুলি সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-erase-personal-data-screen/">Documentation on Erase Personal Data</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-erase-personal-data-screen/">ব্যক্তিগত ডেটা মচন সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-export-personal-data-screen/">Documentation on Export Personal Data</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-export-personal-data-screen/">ব্যক্তিগত ডেটাৰ ৰপ্তানি সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-export-screen/">Documentation on Export</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-export-screen/">ৰপ্তানি সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-import-screen/">Documentation on Import</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-import-screen/">আমদানি সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-screen/">Documentation on Tools</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-screen/">সা-সঁজুলি সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/understand-comment-spam/">Documentation on Comment Spam</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/understand-comment-spam/">মন্তব্যৰ স্পাম সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-add-new-screen/">Documentation on Adding New Users</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-add-new-screen/">নতুন ব্যৱহাৰকাৰীক যোগ কৰা সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-screen/">Documentation on Managing Users</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-screen/">ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ পৰিচালনা সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-your-profile-screen/">Documentation on User Profiles</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-your-profile-screen/">ব্যৱহাৰকাৰীৰ প্ৰ’ফাইল সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/work-with-themes/">Documentation on Using Themes</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/work-with-themes/">থীমবোৰৰ ব্যৱহাৰ সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/write-posts-classic-editor/">Documentation on Writing and Editing Posts</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/write-posts-classic-editor/">প’ষ্ট লিখা আৰু সম্পাদনা কৰা সন্দৰ্ভে তথ্যপত্ৰ</a>

en: <a href="https://wordpress.org/support/forums/">Support forums</a>
as_IN: <a href="https://wordpress.org/support/forums/">সাহায্যৰ ফ’ৰামবোৰ</a>

en: <b>%</b> Replies
as_IN: <b>%</b> মন্তব্য

en: <b>1</b> Reply
as_IN: <b>১টা</b> মন্তব্য

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
as_IN: <code>_blank</code> &mdash; নতুন উইণ্ড' বা টেব।

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
as_IN: <code>_none</code> &mdash; একেই উইণ্ড' বা টেব।

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
as_IN: <code>_top</code> &mdash; বৰ্তমানৰ উইণ্ড' বা টেব, কোনো ফ্ৰেম অবিহনে।

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
as_IN: <span class="meta-nav">&larr;</span> পুৰণি পষ্ট

en: <span>%s</span> minute | <span>%s</span> minutes
as_IN[0]: <span>%s</span> মিনিট
as_IN[1]: <span>%s</span> মিনিট

en: <span>< 1</span> minute
as_IN: <span>< 1</span> মিনিট

en: <span>Customize the last part of the Permalink.</span> <a>Learn more.</a>
as_IN: <span>পাৰ্মালিংকৰ শেষৰ অংশটো কাষ্টমাইজ কৰক।</span> <a>অধিক জানক।</a>

en: <span>Modified: <time>%s</time></span>
as_IN: <span>ৰদ-বদল হৈছিল: <time>%s</time></span>

en: <span>Published: <time>%s</time></span>
as_IN: <span>প্ৰকাশিত: <time>%s</time></span>

en: <span>Scheduled: <time>%s</time></span>
as_IN: <span>সময়সূচীভুক্ত: <time>%s</time></span>

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
as_IN[0]: <strong>Akismet</strong>-এ প্ৰতিৰোধ কৰা <strong class="count">%1$s স্পাম</strong>
as_IN[1]: <strong>Akismet</strong>-এ প্ৰতিৰোধ কৰা <strong class="count">%1$s স্পাম</strong>

en: <strong>%s</strong> &mdash; This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
as_IN: <strong>%s</strong> &mdash; ই আপোনাক ছবি নোসোমোৱাকৈয়ে আপোনাৰ প'ষ্টৰ সৈতে সংযোগ কৰিবলৈ দিয়ে। ই সাধাৰণতে উপযোগী যদিহে আপোনাৰ থীমে মুখ্য পৃষ্ঠা, কাষ্টম শিৰোশাৰী আদিত প'ষ্টৰ থাম্বনেইল হিচাপে ছবি ব্যৱহাৰ কৰে।

en: <strong>%s</strong> is currently working on this post (<PreviewLink />), which means you cannot make changes, unless you take over.
as_IN: <strong>%s</strong>-এ এই প’ষ্টত বৰ্তমান কাম কৰি আছে (<PreviewLink />), তাৰমানে দায়িত্ব চম্ভালি নোলোৱালৈকে আপুনি এই প’ষ্টত সাল-সলনি কৰিব নোৱাৰে।

en: <strong>%s</strong> now has editing control of this post (<PreviewLink />). Don’t worry, your changes up to this moment have been saved.
as_IN: P<strong>%s</strong>-ৰ হাতত এতিয়া এই প’ষ্টৰ সম্পাদকীয় নিয়ন্ত্ৰণ আছে (<PreviewLink />)। চিন্তা নকৰিব, এই মুহূৰ্তলৈকে আপুনি কৰা সাল-সলনি সাঁচি থোৱা হৈছে।

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
as_IN: সাৱধানে <strong><em>সেই পাছৱৰ্ডটো লিখি থওঁক</em></strong>! সেইটো এটা <em>যাদৃচ্ছিক</em> পাছৱৰ্ড যিটো কেৱল আপোনাৰ বাবে উৎপন্ন কৰা হৈছে।

en: <strong>Activity</strong> &mdash; Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.
as_IN: <strong>কাৰ্যকলাপ</strong> &mdash; আগন্তুক সময়সূচীভুক্ত প'ষ্ট, শেহতীয়াকৈ প্ৰকাশিত প'ষ্ট আৰু আপোনাৰ প'ষ্টৰ একেবাৰে শেহতীয়া মন্তব্যসমূহ দেখুৱায় আৰু আপোনাক সেয়া মডাৰেট কৰিবলৈ দিয়ে।

en: <strong>At a Glance</strong> &mdash; Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
as_IN: <strong>এটা চাৱনিতে</strong> &mdash; আপোনাৰ ছাইটৰ সমলৰ সাৰাংশ দেখুৱায় আৰু আপুনি কোনটো থীম আৰু WordPress-ৰ সংস্কৰণ ব্যৱহাৰ কৰি আছে সেয়া চিনাক্ত কৰে।

en: <strong>Box Controls</strong> &mdash; Click the title bar of the box to expand or collapse it. Some boxes added by plugins may have configurable content, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar if you hover over it.
as_IN: <strong>বাকচ নিয়ন্ত্ৰণ</strong> &mdash; বাকচটো বহলাব বা জপাবলৈ তাৰ শীৰ্ষক দণ্ডিকাত ক্লিক কৰক। প্লাগিনসমূহে যোগ কৰা কিছুমান বাকচত কন্‌ফিগাৰ কৰাযোগ্য সমল থাকিব পাৰে আপুনি ইয়াৰ ওপৰত হ'ভাৰ কৰিলে ই শীৰ্ষক দণ্ডিকাত &#8220;কন্‌ফিগাৰ&#8221; লিংক দেখুৱাব।

en: <strong>Clicking the arrow to the right of any menu item</strong> in the editor will reveal a standard group of settings. Additional settings such as link target, CSS classes, link relationships, and link descriptions can be enabled and disabled via the Screen Options tab.
as_IN: এডিটৰত <strong>যিকোনো মেন্যু আইটেমৰ সোঁফালে থকা কাঁড়ডালত ক্লিক কৰিলে</strong> ছেটিংছৰ এটা মানক গোট উলিয়াব। অতিৰিক্ত ছেটিংছ যেনে লিংক টাৰ্গেট, CSS ক্লাছ, লিংকৰ সম্পৰ্ক আৰু লিংকৰ বৰ্ণনা স্ক্ৰীণৰ বিকল্পসমূহৰ টেবৰ যোগেদি সক্ৰিয় আৰু নিষ্ক্ৰিয় কৰিব পাৰি।

en: <strong>Comments</strong> &mdash; For user comments, Email Address, IP Address, User Agent (Browser/OS), Date/Time, Comment Content, and Content URL.
as_IN: <strong>মন্তব্য</strong> &mdash; ব্যৱহাৰকাৰীৰ মন্তব্য, ইমেইল ঠিকনা, IP ঠিকনা, ব্যৱহাৰকাৰীৰ এজেণ্ট (ব্ৰাউজাৰ/OS), তাৰিখ/সময়, মন্তব্যৰ সমল আৰু সমলৰ URLৰ বাবে।

en: <strong>Comments</strong> &mdash; WordPress does not delete comments. The software does anonymize (but, again, <em>never</em> publishes) the associated Email Address, IP Address, and User Agent (Browser/OS).
as_IN: <strong>মন্তব্য</strong> &mdash;  WordPress-এ মন্তব্যবোৰ মচি নেপেলায়। ছফ্টৱেৰটোৱে সংশ্লিষ্ট ইমেইল ঠিকনা, IP ঠিকনা আৰু ব্যৱহাৰকাৰীৰ এজেণ্ট (ব্ৰাউজাৰ/OS) বেনামী কৰি পেলায় (কিন্তু, আকৌ কৈছোঁ, প্ৰকাশ <em>কেতিয়াও নকৰে</em>)।

en: <strong>Community Events Location</strong> &mdash; The IP Address of the user which is used for the Upcoming Community Events shown in the dashboard widget.
as_IN: <strong>সামূহিক অনুষ্ঠানৰ অৱস্থান</strong> &mdash; ব্যৱহাৰকাৰীৰ IP ঠিকনা যিটো ডেশ্বব'ৰ্ড ৱিজেটত দেখুওৱা আগন্তুক সামূহিক অনুষ্ঠানৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা হয়।

en: <strong>Community Events Location</strong> &mdash; The IP Address of the user, which populates the Upcoming Community Events dashboard widget with relevant information.
as_IN: <strong>সামূহিক অনুষ্ঠানবোৰৰ অৱস্থান</strong> &mdash; ব্যৱহাৰকাৰীৰ IP ঠিকনা, যি আগন্তুক সামূহিক অনুষ্ঠানবোৰৰ ডেশ্বব’ৰ্ড ৱিজেটটো প্ৰাসংগিক তথ্যৰে ভৰায়।

en: <strong>Conflicting values for the constants %1$s and %2$s.</strong> The value of %2$s will be assumed to be your subdomain configuration setting.
as_IN: <strong>%1$s আৰু %2$s ধ্ৰুৱকদুটাৰ মান সংঘাতমূলক।</strong> %2$s-ৰ মানটো আপোনাৰ উপ-ড’মেইনৰ কন্‌ফিগাৰেশ্যন ছেটিং হিচাপে ধৰা হ’ব।

en: <strong>Connection lost.</strong> Saving has been disabled until you are reconnected.
as_IN: <strong>সংযোগ বিচ্ছিন্ন হৈছে।</strong> আপুনি পুনঃসংযোগ নোহোৱালৈকে সঞ্চয় কৰাটো নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছে।

en: <strong>Contribute</strong> to the code, improve the UX, and test the WordPress app.
as_IN: ক’ডত <strong>বৰঙণি আগবঢ়াওক</strong>, UX উন্নত কৰক আৰু WordPress এপ পৰীক্ষা কৰক।

en: <strong>Copy URL</strong> copies the URL for the media file to your clipboard.
as_IN: <strong>URL কপী কৰক</strong>-এ মিডিয়া ফাইলৰ URL-টো আপোনাৰ ক্লিপব’ৰ্ডলৈ কপী কৰে।

en: <strong>Create</strong> and improve WordPress educational materials.
as_IN: WordPress-ৰ শিক্ষামূলক সামগ্ৰী <strong>সৃষ্টি</strong> আৰু উন্নত কৰক।

en: <strong>Curate</strong> submissions or take photos for the Photo Directory.
as_IN: ফটো ডাইৰেক্টৰীৰ বাবে দাখিলবোৰ <strong>যুগুতাওক</strong> বা ফটো তোলাক।

en: <strong>Delete Permanently</strong> will delete the file from the media library (as well as from any posts to which it is currently attached).
as_IN: <strong>স্থায়ীভাৱে মচি পেলাওক</strong>-এ মিডিয়া লাইব্ৰেৰীৰ পৰা (আৰু লগতে বৰ্তমানে সংলগ্ন হৈ থকা যিকোনো প’ষ্টৰ পৰা) ফাইলটো মচি পেলাব।

en: <strong>Delete</strong> brings you to the Delete Users screen for confirmation, where you can permanently remove a user from your site and delete their content. You can also delete multiple users at once by using bulk actions.
as_IN: <strong>মচি পেলাওক</strong>-এ নিশ্চিতকৰণৰ বাবে আপোনাক ব্যৱহাৰকাৰী মচা স্ক্ৰীণলৈ লৈ আনে য'ত আপুনি কোনো ব্যৱহাৰকাৰীক আপোনাৰ ছাইটৰ পৰা স্থায়ীভাৱে আঁতৰাই তেওঁৰ সমল মচি পেলাব পাৰে। আপুনি সমূহীয়া কাৰ্য্য ব্যৱহাৰ কৰি একাধিক ব্যৱহাৰকাৰীক এবাৰতে মচিবও পাৰে।

en: <strong>Description</strong> &mdash; The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
as_IN: <strong>বৰ্ণনা</strong> &mdash; বৰ্ণনা ডিফ'ল্টৰূপে বৰ ভাল নহয়; তথাপিও, কিছুমান থীমে দেখুৱাব পাৰে।

en: <strong>Discussion</strong> &mdash; You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
as_IN: <strong>আলোচনা</strong> &mdash; আপুনি মন্তব্য আৰু পিং চালু বা বন্ধ কৰিব পাৰে আৰু প'ষ্টত মন্তব্য থাকিলে আপুনি সেয়া ইয়াত চাব পাৰে আৰু মডাৰেট কৰিব পাৰে।

en: <strong>Download file</strong> downloads the original media file to your device.
as_IN: <strong>ফাইল ডাউনল’ড কৰক</strong>-এ আপোনাৰ ডিভাইচত মূল মিডিয়া ফাইল ডাউনল’ড কৰে।

en: <strong>Drag and Drop</strong> &mdash; To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.
as_IN: <strong>ধৰি-টানি-অনা</strong> &mdash; বাকচসমূহ পুনৰ সজাবলৈ বাছনি কৰা শীৰ্ষক দণ্ডিকাত ক্লিক কৰি আৰু আপুনি বাকচটো ৰাখিবলৈ খোজা ঠাইত ধূসৰ ফুটফুটীয়া আয়তাকাৰ এটা ওলোৱা দেখিলে মুকলি কৰি দিব।

en: <strong>Drag and drop</strong> your files into the area below. Multiple files are allowed.
as_IN: তলৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ ফাইলসমূহ <strong>ধৰি টানি আনি এৰি দিয়ক</strong>। একাধিক ফাইল আপল'ড কৰিব পাৰি।

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or e-mail.
as_IN: <strong>ERROR</strong>: অবৈধ ব্যৱহাৰকাৰী নাম অথবা ই-মেইল।

en: <strong>ERROR</strong>: The password you entered for the username <strong>%1$s</strong> is incorrect. <a href="%2$s" title="Password Lost and Found">Lost your password</a>?
as_IN: <strong>বিসংগতি</strong>: ব্যৱহাৰকাৰী নাম <strong>%1$s</strong>ৰ বাবে আপুনি ভৰ্তি কৰা পাছৱৰ্ড শুদ্ধ নহয়। <a href="%2$s" title="পাছৱৰ্ড হেৰোৱা আৰু পোৱা">আপোনাৰ পাছৱৰ্ড হেৰাইছে নেকি?</a>?

en: <strong>Edit</strong> takes you to a simple screen to edit that individual file&#8217;s metadata. You can also reach that screen by clicking on the media file name or thumbnail.
as_IN: <strong>সম্পাদনা কৰক</strong>-এ সেই ব্যক্তিগত ফাইলটোৰ মেটাডাটা সম্পাদনা কৰিবলৈ আপোনাক এটা সহজবোধ্য স্ক্ৰীনলৈ লৈ যায়। আপুনি মিডিয়া ফাইলটোৰ নাম বা থাম্বনেইলত ক্লিক কৰিও সেই স্ক্ৰীনলৈ যাব পাৰে।

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editable profile screen for that user. You can also reach that screen by clicking on the username.
as_IN: <strong>সম্পাদনা</strong>ই আপোনাক সেই ব্যৱহাৰকাৰীৰ সম্পাদনাযোগ্য প্ৰ'ফাইল স্ক্ৰীণলৈ লৈ যায়। আপুনি ব্যৱহাৰকাৰীনামত ক্লিক কৰিও সেই স্ক্ৰীণলৈ পাবগৈ পাৰে।

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
as_IN: <strong>সম্পাদনা</strong>ই আপোনাক সেই প'ষ্টৰ সম্পাদনা স্ক্ৰীণলৈ লৈ যায়। আপুনি প'ষ্টৰ শীৰ্ষকত ক্লিক কৰিও সেই স্ক্ৰীণলৈ গৈ পাব পাৰে।

en: <strong>Edit</strong> videos and add captions to WordPress.tv.
as_IN: ভিডিঅ’ <strong>সম্পাদনা কৰক</strong> আৰু WordPress.tv-ত কেপশ্যন যোগ কৰক।

en: <strong>Error:</strong> %1$s requires %2$d plugin to be installed and activated: %3$s. | <strong>Error:</strong> %1$s requires %2$d plugins to be installed and activated: %3$s.
as_IN[0]: <strong>ত্ৰুটি:</strong> %1$s-ক %2$dটা প্লাগিন ইনষ্টল কৰি সক্ৰিয় কৰাৰ প্ৰয়োজন: %3$s।
as_IN[1]: <strong>ত্ৰুটি:</strong> %1$s-ক %2$dটা প্লাগিন ইনষ্টল কৰি সক্ৰিয় কৰাৰ প্ৰয়োজন: %3$s।

en: <strong>Error:</strong> Cookies are blocked due to unexpected output. For help, please see <a href="%1$s">this documentation</a> or try the <a href="%2$s">support forums</a>.
as_IN: <strong>ত্ৰুতিঃ</strong> অপ্রত্যাশিত বহিৰাগমণৰ বাবে কুকীজ নিষিদ্ধ কৰি থোৱা হৈছে | সহায়ৰ বাবে অনুগ্ৰহ কৰি  <a href="%1$s">এই তথ্য</a> চাওক নাইবা <a href="%2$s">সহায়ক সমিতি</a>ৰ বাবে চেষ্টা কৰক |

en: <strong>Error:</strong> Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href="%s">enable cookies</a> to use WordPress.
as_IN: <strong>ত্ৰুতিঃ</strong> আপোনাৰ ব্ৰাউজাৰে কুকীজ নিষিদ্ধ কৰি থৈছে |  আপুনি ৱৰ্ডপ্ৰেছ ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ <a href="%s">কুকীজ নিষিদ্ধকৰণ</a> বন্ধ কৰিব লাগিব |

en: <strong>Error:</strong> Invalid username, email address or incorrect password.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি</strong>: অবৈধ ব্যৱহাৰকাৰীনাম, ইমেইল ঠিকনা বা অশুদ্ধ পাছৱৰ্ড।

en: <strong>Error:</strong> Passwords do not match. Please enter the same password in both password fields.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি</strong>: পাছৱৰ্ডসমূহ নিমিলে। অনুগ্ৰহ কৰি দুয়োটা পাছৱৰ্ড ক্ষেত্ৰতে একে পাছৱৰ্ড প্ৰৱিষ্ট কৰক।

en: <strong>Error:</strong> Passwords may not contain the character "\".
as_IN: <strong>ত্ৰুটি</strong>: পাছৱৰ্ডসমূহত "\" বৰ্ণ থাকিব নোৱাৰে।

en: <strong>Error:</strong> Please enter a nickname.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি</strong>: অনুগ্ৰহ কৰি উপনাম প্ৰবিষ্ট কৰক।

en: <strong>Error:</strong> Please enter a password.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি</strong>: অনুগ্ৰহ কৰি এটা পাছৱৰ্ড প্ৰবিষ্ট কৰক।

en: <strong>Error:</strong> Please enter a username or email address.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি:</strong> অনুগ্ৰহ কৰি এটা ব্যৱহাৰকাৰী-নাম নাইবা ইমেইল ঠিকনা লিখক।

en: <strong>Error:</strong> Please enter a username.
as_IN: <strong>বিসংগতি</strong>: অনুগ্ৰহ কৰি এটা ব্যৱহাৰকাৰী নাম ভৰাওক।

en: <strong>Error:</strong> Please enter a valid email address.
as_IN: <strong>ত্ৰুতিঃ</strong> অনুগ্ৰহ কৰি এটা বৈধ ই-মেইল ঠিকনা ভৰ্তি কৰক।

en: <strong>Error:</strong> Please enter an email address.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি</strong>: অনুগ্ৰহ কৰি এটা ইমেইল ঠিকনা প্ৰবিষ্ট কৰক।

en: <strong>Error:</strong> Please fill the required fields.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি</strong>: অনুগ্ৰহ কৰি প্ৰয়োজনীয় ক্ষেত্ৰকেইটা পূৰাওক।

en: <strong>Error:</strong> Please type your comment text.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি:</strong> অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ মন্তব্যৰ পাঠ টাইপ কৰক।

en: <strong>Error:</strong> Please type your email address.
as_IN: <strong>ত্ৰুতিঃ</strong> অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ ইমেইল ঠিকনা লিখক ।

en: <strong>Error:</strong> Site URL you&#8217;ve entered is already taken.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি</strong>: আপুনি প্ৰৱিষ্ট কৰা ছাইটৰ URL ইতিমধ্যে লোৱা হৈছে।

en: <strong>Error:</strong> Sorry, that username is not allowed.
as_IN: <strong>ত্ৰুটিঃ</strong> দুঃখিত, সেইটো ব্যৱহাৰকাৰী নাম অনুমোদিত নহয় |

en: <strong>Error:</strong> The %s options page is not in the allowed options list.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি:</strong> %sৰ বিকল্পৰ পৃষ্ঠাখন অনুমোদিত বিকল্পবোৰৰ তালিকাত নাই।

en: <strong>Error:</strong> The comment could not be saved. Please try again later.
as_IN: <strong>ত্ৰুতিঃ</strong> মন্তব্যটো সংৰক্ষণ কৰিব পৰা নগ'ল | অনুগ্রহ কৰি কিছুসময় পিছত আকৌ চেষ্টা কৰক |

en: <strong>Error:</strong> The email address is already used.
as_IN: <strong>ত্ৰুতিঃ</strong> এই ইমেইলটো ইতিমধ্যে ব্যৱহৃত হৈ আছে |

en: <strong>Error:</strong> The email address is not correct.
as_IN: <strong>বিসংগতি</strong>: ই-মেইল ঠিকনা শুদ্ধ নহয়।

en: <strong>Error:</strong> The email could not be sent. Your site may not be correctly configured to send emails. <a href="%s">Get support for resetting your password</a>.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি</strong>: ইমেইল পঠিয়াব পৰা নগ'ল। ইমেইল পঠিয়াবলৈ আপোনাৰ ছাইট ঠিকমতে কন্‌ফিগাৰ কৰা নহ'বও পাৰে। <a href="%s">আপোনাৰ পাছৱৰ্ড ৰিছেট কৰাৰ বাবে সাহায্য লাভ কৰক</a>।

en: <strong>Error:</strong> The email field is empty.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি</strong>: ইমেইলৰ ক্ষেত্ৰ খালী হৈ আছে।

en: <strong>Error:</strong> The password field is empty.
as_IN: <strong>ত্ৰুতিঃ</strong> পাছৱৰ্ডৰ ঠাই উকা হৈ আছে।

en: <strong>Error:</strong> The password you entered for the email address %s is incorrect.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি</strong>: %s ইমেইল ঠিকনাৰ বাবে আপুনি প্ৰবিষ্ট কৰা পাছৱৰ্ডটো অশুদ্ধ।

en: <strong>Error:</strong> The password you entered for the username %s is incorrect.
as_IN: <strong>ত্ৰুতিঃ</strong> আপুনি প্ৰদান কৰা ব্যৱহাৰকাৰী %s ৰ পাছৱৰ্ড শুদ্ধ নহয় |

en: <strong>Error:</strong> The passwords do not match.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি:</strong> পাছৱৰ্ডদুটা মিলা নাই।

en: <strong>Error:</strong> The username <strong>%s</strong> is not registered on this site. If you are unsure of your username, try your email address instead.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি:</strong> ব্যৱহাৰকাৰী-নাম <strong>%s</strong> এই ছাইটত পঞ্জীভুক্ত নহয়। যদি আপুনি আপোনাৰ ব্যৱহাৰকাৰী-নামৰ বিষয়ে নিশ্চিত নহয়, তেন্তে ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে আপোনাৰ ইমেইল ঠিকনা দি চাওক।

en: <strong>Error:</strong> The username field is empty.
as_IN: <strong>ত্ৰুতিঃ</strong> ব্যৱহাৰকাৰী নামৰ ঠাই উকা হৈ আছে।

en: <strong>Error:</strong> There is no account with that username or email address.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি</strong>: উল্লেখ কৰা ব্যৱহাৰকাৰীনাম বা ইমেইল ঠিকনা থকা কোনো একাউন্ট উপলব্ধ নহয়।

en: <strong>Error:</strong> There was a problem creating site entry.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি</strong>: ছাইট এণ্ট্ৰী সৃষ্টি কৰোঁতে সমস্যা হৈছিল।

en: <strong>Error:</strong> This email address is already registered. <a href="%s">Log in</a> with this address or choose another one.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি:</strong> এই ইমেইল ঠিকনা ইতিমধ্যে পঞ্জীয়ন কৰা হৈছে। এই ঠিকনাৰে <a href="%s">লগ ইন কৰক</a> নাইবা আন এটা বাছি লওক।

en: <strong>Error:</strong> This email is already registered. Please choose another one.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি:</strong> এই ইমেইল ইতিমধ্যেই পঞ্জীভুক্ত, অনুগ্ৰহ কৰি অন্য এটা বাছি লওক।

en: <strong>Error:</strong> This is not a valid feed template.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি:</strong> এইটো কোনো বৈধ ফীডৰ টেমপ্লে’ট নহয়।

en: <strong>Error:</strong> This username is already registered. Please choose another one.
as_IN: <strong>বিসংগতি</strong>: এই ব্যৱহাৰকাৰী নাম ইতিমধ্যেই পঞ্জীকৃত। অনুগ্ৰহ কৰি বেলেগ এটা বাছক।

en: <strong>Error:</strong> This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
as_IN: <strong>বিসংগতি</strong>: এই ব্যৱহাৰকাৰী নাম বৈধ নহয়, কাৰণ ইয়াত অবৈধ কেৰেক্টাৰ আছে। অনুগ্ৰহ কৰি এটা বৈধ ব্যৱহাৰকাৰী নাম ভৰাওক।

en: <strong>Error:</strong> Unknown email address. Check again or try your username.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি:</strong> অজ্ঞাত ইমেইল ঠিকনা। আকৌ পৰীক্ষা কৰক বা আপোনাৰ ব্যৱহাৰকাৰী-নাম দি চাওক।

en: <strong>Error:</strong> Unknown username. Check again or try your email address.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি:</strong> অজ্ঞাত ব্যৱহাৰকাৰী-নাম।  আকৌ পৰীক্ষা কৰক বা আপোনাৰ ইমেইল ঠিকনা দি চাওক।

en: <strong>Error:</strong> User registration is currently not allowed.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি:</strong> বৰ্তমানে ব্যৱহাৰকাৰী পঞ্জীয়নৰ অনুমতি নাই।

en: <strong>Error:</strong> Your URL is too long.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি</strong>: আপোনাৰ URL খুব দীঘল।

en: <strong>Error:</strong> Your account has been marked as a spammer.
as_IN: <strong>ত্ৰুতিঃ</strong> আপোনাৰ একাউণ্টটো আৱৰ্জনাকাৰক হিচাপে চিহ্নিত কৰা হৈছে।

en: <strong>Error:</strong> Your comment is too long.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি</strong>: আপোনাৰ মন্তব্য খুব দীঘল।

en: <strong>Error:</strong> Your email address is too long.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি</strong>: আপোনাৰ ইমেইল ঠিকনা খুব দীঘল।

en: <strong>Error:</strong> Your name is too long.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি</strong>: আপোনাৰ নাম খুব দীঘল।

en: <strong>Error:</strong> Your password reset link appears to be invalid. Please request a new link below.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি:</strong> আপোনাৰ পাছৱৰ্ড ৰিছেট লিংকটো বৈধ নহয় যেন লাগিছে। অনুগ্ৰহ কৰি তলত নতুন লিংকৰ বাবে অনুৰোধ জনাওক।

en: <strong>Error:</strong> Your password reset link has expired. Please request a new link below.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি:</strong> আপোনাৰ পাছৱৰ্ড ৰিছেট লিংকটোৰ ম্যাদ উকলি গৈছে। অনুগ্ৰহ কৰি তলত নতুন লিংকৰ বাবে অনুৰোধ জনাওক।

en: <strong>Error</strong>: The email could not be sent. Your site may not be correctly configured to send emails. <a href="%s">Get support for resetting your password</a>.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি</strong>: ইমেইল পঠিয়াব পৰা নগ'ল। ইমেইল পঠিয়াবলৈ আপোনাৰ ছাইট ঠিকমতে কন্‌ফিগাৰ কৰা নহ'বও পাৰে। <a href="%s">আপোনাৰ পাছৱৰ্ড ৰিছেট কৰাৰ বাবে সাহায্য লাভ কৰক</a>।

en: <strong>Error</strong>: There is no account with that username or email address.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি</strong>: উল্লেখ কৰা ব্যৱহাৰকাৰীনাম বা ইমেইল ঠিকনা থকা কোনো একাউন্ট উপলব্ধ নহয়।

en: <strong>Explore</strong> ways to reduce the environmental impact of websites.
as_IN: পৰিৱেশৰ ওপৰত ৱেবছাইটবোৰৰ প্ৰভাৱ হ্ৰাস কৰাৰ উপায়বোৰ <strong>অন্বেষণ কৰক</strong>।

en: <strong>Find</strong> and report bugs in the WordPress core software.
as_IN: WordPress-ৰ মূল ছফ্টৱেৰত ত্ৰুটি <strong>বিচাৰি উলিয়াওক</strong> আৰু সদৰী কৰক।

en: <strong>Format</strong> &mdash; Post Formats designate how your theme will display a specific post. For example, you could have a <em>standard</em> blog post with a title and paragraphs, or a short <em>aside</em> that omits the title and contains a short text blurb. Your theme could enable all or some of 10 possible formats. <a href="https://developer.wordpress.org/advanced-administration/wordpress/post-formats/#supported-formats">Learn more about each post format</a>.
as_IN: <strong>সজ্জা</strong> &mdash; আপোনাৰ থীমে কোনো নিৰ্দিষ্ট প’ষ্ট কেনেকৈ দেখুৱাব সেইটো প’ষ্টৰ সজ্জাবোৰে নিৰ্ধাৰণ কৰে। উদাহৰণস্বৰূপে— আপুনি শীৰ্ষক আৰু অনুচ্ছেদ থকা এটা <em>মানবিশিষ্ট</em> ব্লগ প’ষ্ট ৰাখিব পাৰে নাইবা এটা চমু <em>এছাইড</em> ৰাখিব পাৰে য’ত শীৰ্ষক নথকা পাঠৰ এক থুলমূল আভাস থাকিব। আপোনাৰ থীমে সম্ভাব্য 10টা সজ্জাৰ আটাইবোৰ নাইবা কেইটামান সক্ৰিয় কৰিব পাৰে। <a href="https://developer.wordpress.org/advanced-administration/wordpress/post-formats/#supported-formats">প’ষ্টৰ প্ৰতিটো সজ্জাৰ বিষয়ে অধিক জানক</a>।

en: <strong>Info</strong> &mdash; The site URL is rarely edited as this can cause the site to not work properly. The Registered date and Last Updated date are displayed. Network admins can mark a site as archived, spam, deleted and mature, to remove from public listings or disable.
as_IN: <strong>তথ্য</strong> &mdash; ছাইটৰ URL মাজে-সময়ে সম্পাদনা কৰা হয় যিহেতু ইয়াৰ ফলত ছাইটটো ঠিকমতে কাম নকৰিব পাৰে। পঞ্জীকৃত তাৰিখ আৰু অন্তিম আপডেট কৰা তাৰিখ দেখুওৱা হয়। নেটৱৰ্ক কৰ্তৃপক্ষসকলে কোনো ছাইট ৰাজহুৱা তালিকাৰ পৰা আঁতৰাবলৈ বা নিষ্ক্ৰিয় কৰিবলৈ আৰ্কাইভ, স্পাম, মচা হৈছে আৰু পৰিপক্ক বুলি চিন দিব পাৰে।

en: <strong>Lend</strong> your creative imagination to the WordPress UI design.
as_IN: WordPress UI ডিজাইনলৈ আপোনাৰ সৃষ্টিশীল কল্পনা <strong>বৰঙণিৰূপে দিয়ক</strong>।

en: <strong>Media</strong> &mdash; A list of URLs for all media file uploads made by the user.
as_IN: <strong>মিডিয়া</strong> &mdash; ব্যৱহাৰকাৰীয়ে কৰা সকলো মিডিয়া ফাইল আপল'ডৰ URLৰ এখন তালিকা।

en: <strong>Media</strong> &mdash; A list of URLs for media files the user uploads.
as_IN: <strong>মিডিয়া</strong> &mdash; ব্যৱহাৰকাৰীয়ে আপল’ড কৰা মিডিয়া ফাইলবোৰৰ URLৰ এখন তালিকা।

en: <strong>Name</strong> &mdash; The name is how it appears on your site.
as_IN: <strong>নাম</strong> &mdash; নামটো যিদৰে আপোনাৰ ছাইটত প্ৰকট হয়।

en: <strong>Order</strong> &mdash; Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
as_IN: <strong>ক্ৰম</strong> &mdash; পৃষ্ঠাসমূহ সাধাৰণতে বৰ্ণানুক্ৰমিকভাৱে সজোৱা হয় কিন্তু আপুনি এই ক্ষেত্ৰটোত এটা সংখ্যা (প্ৰথমৰ বাবে 1, ইত্যাদি) লিখি আপোনাৰ নিজা ক্ৰম বাছি ল'ব পাৰে।

en: <strong>Organize</strong> or participate in local Meetups and WordCamps.
as_IN: স্থানীয় মীটআপ আৰু WordCamps <strong>আয়োজিত কৰক</strong> বা সেইবোৰত অংশগ্ৰহণ কৰক।

en: <strong>Parent</strong> &mdash; Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have child categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
as_IN: <strong>মূল</strong> &mdash; টেগৰ বিপৰীতে শ্ৰেণীসমূহৰ এটা পদানুক্ৰম থাকিব পাৰে। আপোনাৰ এটা জাজ শ্ৰেণী থাকিব পাৰে আৰু তাৰ অধীনত বেবপ আৰু বিগ বেণ্ডৰ বাবে উপশ্ৰেণী থাকিব পাৰে। সম্পূৰ্ণৰূপে বৈকল্পিক। উপশ্ৰেণী সৃষ্টি কৰিবলৈ কেৱল মূল ড্ৰপডাউনৰ পৰা আন এটা শ্ৰেণী বাছনি কৰক।

en: <strong>Parent</strong> &mdash; You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
as_IN: <strong>মূল</strong> &mdash; আপুনি আপোনাৰ পৃষ্ঠাসমূহ অনুক্ৰমত সজাব পাৰে। উদাহৰণস্বৰূপে, আপোনাৰ  &#8220;বিষয়&#8221; পৃষ্ঠা থাকিব পাৰে যাৰ তলত &#8220;জীৱনৰ কাহিনী&#8221; আৰু &#8220;মোৰ কুকুৰ&#8221; পৃষ্ঠা থাকিব। আপুনি কেইটা স্তৰত পৃষ্ঠাসমূহ নেষ্ট কৰিব পাৰে তাৰ কোনো সীমা নাই।

en: <strong>Post editor</strong> &mdash; Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and Code. Choose the mode by clicking on the appropriate tab.
as_IN: <strong>প’ষ্ট এডিটৰ</strong> &mdash; আপোনাৰ প’ষ্টৰ পাঠ লিখক। সম্পাদনা কৰাৰ দুটা ম’ড আছে: দৃশ্যগত আৰু ক’ড। উপযুক্ত টেবত ক্লিক কৰি ম’ড বাছি লওক।

en: <strong>Preview</strong> will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
as_IN: <strong>পূৰ্বলোকন</strong>এ আপোনাক দেখুৱাব যে আপুনি খচৰা প'ষ্টটো প্ৰকাশ কৰিলে কেনে দেখিব। “চাওক”এ আপোনাক প'ষ্টটো চাবলৈ আপোনাৰ লাইভ ছাইটলৈ লৈ যাব। কোনো লিংক পোৱা যায় সেইটো আপোনাৰ প'ষ্টৰ স্থিতিৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে।

en: <strong>Profile Information</strong> &mdash; user email address, username, display name, nickname, first name, last name, description/bio, and registration date.
as_IN: <strong>প্ৰ'ফাইলৰ তথ্য</strong> &mdash; ব্যৱহাৰকাৰীৰ ইমেইল ঠিকনা, ব্যৱহাৰকাৰীনাম, দেখুওৱা নাম, উপনাম, নাম, উপাধি, বৰ্ণনা/পৰিচয় আৰু পঞ্জীয়নৰ তাৰিখ।

en: <strong>Promote</strong> the WordPress project to your community.
as_IN: WordPress প্ৰকল্পটো আপোনাৰ সমাজৰ মাজত <strong>প্ৰচাৰ কৰক</strong>।

en: <strong>Publish</strong> &mdash; You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). The Password protected option allows you to set an arbitrary password for each post. The Private option hides the post from everyone except editors and administrators. Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post.
as_IN: <strong>প্ৰকাশ কৰক</strong> &mdash; আপুনি প্ৰকাশ বাকচত আপোনাৰ প'ষ্ট প্ৰকাশ কৰাৰ চৰ্ত ছেট কৰিব পাৰে। স্থিতি, দৃশ্যমানতা আৰু প্ৰকাশ কৰক (তৎক্ষণাত)ৰ বাবে অধিক বিকল্প উলিয়াবলৈ সম্পাদনা লিংকত ক্লিক কৰক। দৃশ্যমানতাত কোনো প'ষ্ট পাছৱৰ্ড-সুৰক্ষিত কৰা নাইবা অনিৰ্দিষ্টকাললৈ আপোনাৰ ব্লগৰ শীৰ্ষত ৰাখিবলৈ (আঠাযুক্ত) বিকল্প আছে। পাছৱৰ্ড সুৰক্ষা বিকল্পই আপোনাক প্ৰতিটো প'ষ্টৰ বাবে ইচ্ছামতে পাছৱৰ্ড ছেট কৰিবলৈ দিয়ে। ব্যক্তিগত বিকল্পই প'ষ্টটো কেৱল সম্পাদক আৰু কৰ্তৃপক্ষক বাদ দি সকলোৰে পৰা লুকুৱাই ৰাখে। প্ৰকাশ কৰক (তৎক্ষণাত)এ আপোনাক ভৱিষ্যত বা অতীতৰ তাৰিখ আৰু সময় ছেট কৰিবলৈ দিয়ে যাতে আপুনি কোনো প'ষ্ট ভৱিষ্যতে প্ৰকাশ পাবলৈ সময়সূচীভুক্ত নাইবা অতীতৰ তাৰিখত প্ৰকাশ কৰিব পাৰে।

en: <strong>Quick Draft</strong> &mdash; Allows you to create a new post and save it as a draft. Also displays links to the 3 most recent draft posts you've started.
as_IN: <strong>দ্ৰুত খচৰা</strong> &mdash; আপোনাক নতুন প'ষ্ট সৃষ্টি কৰি সেইটো খচৰাৰূপে সাঁচি থ'বলৈ দিয়ে। লগতে আপুনি আৰম্ভ কৰা আটাইতকৈ শেহতীয়া ৩টা খচৰা প'ষ্টৰ লিংক দেখুৱায়।

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
as_IN: <strong>দ্ৰুত সম্পাদনা</strong>ই আপোনাক স্ক্ৰীণ এৰি নোযোৱাকৈ প'ষ্টৰ সবিশেষ আপডেট কৰিব দিয়াকৈ আপোনাৰ প'ষ্টৰ মেটাডেটাত ইনলাইন এক্সেছ প্ৰদান কৰে।

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
as_IN: <strong>ৰেণ্ডম :</strong> প্ৰতিখন পৃষ্ঠাতে বেলেগ বেলেগ ছবি দেখুৱাওঁক।

en: <strong>Remove</strong> allows you to remove a user from your site. It does not delete their content. You can also remove multiple users at once by using bulk actions.
as_IN: <strong>আঁতৰাওক</strong> বিকল্পই আপোনাক আপোনাৰ ছাইটৰ পৰা কোনো ব্যৱহাৰকাৰীক আঁতৰাবলৈ দিয়ে। ই তেওঁৰ সমল মচি নেপেলায়। সমূহীয়া কাৰ্য্য ব্যৱহাৰ কৰি আপুনি এবাৰতে একাধিক ব্যৱহাৰকাৰীক আঁতৰাব পাৰে।

en: <strong>Screen Options</strong> &mdash; Use the Screen Options tab to choose which Dashboard boxes to show.
as_IN: <strong>স্ক্ৰীণৰ বিকল্পসমূহ</strong> &mdash; কোনটো ডেশ্বব'ৰ্ড দেখুৱাব লাগে সেয়া বাছি ল'বলৈ স্ক্ৰীণৰ বিকল্পসমূহৰ টেব ব্যৱহাৰ কৰক।

en: <strong>Send Trackbacks</strong> &mdash; Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
as_IN: <strong>ট্ৰেকবেক পঠিয়াওক</strong> &mdash; ট্ৰেকবেক হৈছে আপুনি লিগেচী ব্লগ ছিষ্টেমসমূহৰ সৈতে সংযোগ কৰাৰ বিষয়ে সেইবোৰক জনোৱাৰ এক উপায়। আপুনি ট্ৰেকবেক পঠিয়াব বিচৰা URL(সমূহ) লিখক। আপুনি আন WordPress ছাইটৰ সৈতে লিংক কৰিলে সেইবোৰক পিংবেক ব্যৱহাৰ কৰি স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে জনোৱা হ'ব আৰু এই ক্ষেত্ৰটো অপ্ৰয়োজনীয়।

en: <strong>Send password reset</strong> sends the user an email with a link to set a new password.
as_IN: <strong>পাছৱৰ্ড ৰিছেট পঠিয়াওক</strong>-এ ব্যৱহাৰকাৰীলৈ নতুন পাছৱৰ্ড নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ লিংকসহ এটা ইমেইল পঠিয়ায়।

en: <strong>Session Tokens</strong> &mdash; User login information, IP Addresses, Expiration Date, User Agent (Browser/OS), and Last Login.
as_IN: <strong>ছেশ্যন ট'কেন</strong> &mdash; ব্যৱহাৰকাৰীৰ লগিনৰ তথ্য, IP ঠিকনা, ম্যাদ উকলা তাৰিখ, ব্যৱহাৰকাৰী এজেণ্ট (ব্ৰাউজাৰ/OS) আৰু অন্তিম লগিন।

en: <strong>Settings</strong> &mdash; This page shows a list of all settings associated with this site. Some are created by WordPress and others are created by plugins you activate. Note that some fields are grayed out and say Serialized Data. You cannot modify these values due to the way the setting is stored in the database.
as_IN: <strong>ছেটিংছ</strong> &mdash; এইখন পৃষ্ঠাই এই ছাইটৰ সৈতে জড়িত সকলো ছেটিঙৰ এখন তালিকা দেখুৱায়। কিছুমান WordPress-ৰ দ্বাৰা সৃষ্টি কৰা হয় বাকীবোৰ আপুনি সক্ৰিয় কৰা প্লাগিনৰ দ্বাৰা সৃষ্টি কৰা হয়। মন কৰিব যে কিছুমান ক্ষেত্ৰ ধূসৰ কৰা থাকে আৰু শৃংখলাবদ্ধ ডেটা বুলি কয়। ছেটিংটো ডেটাবেছত সঞ্চয় কৰা পদ্ধতিৰ কাৰণে আপুনি এই মানসমূহ সলনি কৰিব নোৱাৰে।

en: <strong>Share</strong> your knowledge in the WordPress support forums.
as_IN: WordPress-ৰ সাহায্য-সম্পৰ্কীয় ফ’ৰামবোৰত আপোনাৰ জ্ঞান <strong>ভাগ-বতৰা কৰক</strong>।

en: <strong>Site Health Status</strong> &mdash; Informs you of any potential issues that should be addressed to improve the performance or security of your website.
as_IN: <strong>ছাইটৰ স্বাস্থ্যৰ স্থিতি</strong> &mdash; আপোনাৰ ৱেবছাইটৰ কাৰ্য্যক্ষমতা বা সুৰক্ষা উন্নত কৰিবলৈ আপোনাক যিকোনো সমাধান কৰিবলগীয়া সম্ভাৱ্য সমস্যাৰ বিষয়ে অৱগত কৰে।

en: <strong>Slug</strong> &mdash; The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
as_IN: <strong>শ্লাগ</strong> &mdash;  &#8220;শ্লাগ&#8221; নামৰ URL-অনুকূল সংস্কৰণ। ই সাধাৰণতে সৰুফলাৰ আৰু এইটোত কেৱল আখৰ, সংখ্যা আৰু হাইফেন থাকে।

en: <strong>Template</strong> &mdash; Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
as_IN: <strong>টেমপ্লে'ট</strong> &mdash; কিছুমান থীমৰ কাষ্টম টেমপ্লে'ট আছে যিবোৰ আপুনি অতিৰিক্ত সুবিধা বা লে'আউট থাকিব পৰা নিৰ্দিষ্ট পৃষ্ঠাসমূহৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। তেনেহ'লে আপুনি সেইবোৰ এই ড্ৰপডাউন মেন্যুত দেখা পাব।

en: <strong>Test</strong> new releases and proposed features for the Block Editor.
as_IN: ব্লক সম্পাদকৰ বাবে নতুন উন্মোচন আৰু প্ৰস্তাৱিত সুবিধাবোৰ <strong>পৰীক্ষা কৰক</strong>।

en: <strong>Themes</strong> &mdash; This area shows themes that are not already enabled across the network. Enabling a theme in this menu makes it accessible to this site. It does not activate the theme, but allows it to show in the site&#8217;s Appearance menu. To enable a theme for the entire network, see the <a href="%s">Network Themes</a> screen.
as_IN: <strong>থীম</strong> &mdash; এই অঞ্চলে নেটৱৰ্কজুৰি ইতিমধ্যে সক্ৰিয় হৈ থকা থীমসমূহ দেখুৱায়। এই মেন্যুত কোনো থীম সক্ৰিয় কৰিলে সেইটো এই ছাইটত ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। ই থীমটো সক্ৰিয় নকৰে কিন্তু ইয়াক ছাইটৰ ৰং-ৰূপ মেন্যুত দেখুৱাবলৈ দিয়ে। সমগ্ৰ নেটৱৰ্কৰ বাবে থীম সক্ৰিয় কৰিবলৈ <a href="%s">নেটৱৰ্কৰ থীমসমূহ</a>ৰ স্ক্ৰীণ চাওক।

en: <strong>Title</strong> &mdash; Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
as_IN: <strong>শীৰ্ষক</strong> &mdash; আপোনাৰ প'ষ্টৰ বাবে শীৰ্ষক প্ৰবিষ্ট কৰক। শীৰ্ষক প্ৰবিষ্ট কৰাৰ পিছত আপুনি তলত পাৰ্মালিংক দেখা পাব যিটো আপুনি সম্পাদনা কৰিব পাৰে।

en: <strong>Translate</strong> WordPress into your local language.
as_IN: আপোনাৰ স্থানীয় ভাষালৈ WordPress <strong>অনুবাদ কৰক</strong>।

en: <strong>Trash</strong> removes your post from this list and places it in the Trash, from which you can permanently delete it.
as_IN: <strong>ট্ৰেশ্বে</strong> এই তালিকাৰ পৰা আপোনাৰ প'ষ্ট আঁতৰাই সেইটো ট্ৰেশ্বত ৰাখে যিটোৰ পৰা আপুনি প'ষ্টটো স্থায়ীভাৱে মচি পেলাব পাৰে।

en: <strong>Users</strong> &mdash; This displays the users associated with this site. You can also change their role, reset their password, or remove them from the site. Removing the user from the site does not remove the user from the network.
as_IN: <strong>ব্যৱহাৰকাৰী</strong> &mdash; ই এই ছাইটৰ সৈতে জড়িত ব্যৱহাৰকাৰীগৰাকী দেখুৱায়। আপুনি তেওঁৰ ভূমিকা সলনি কৰিব পাৰে, তেওঁৰ পাছৱৰ্ড ৰিছেট কৰিব পাৰে নাইবা তেওঁক ছাইটৰ পৰা আঁতৰাই দিব পাৰে। ব্যৱহাৰকাৰীগৰাকীক ছাইটৰ পৰা আঁতৰালে তেওঁক নেটৱৰ্কৰ পৰা আঁতৰোৱা নহয়।

en: <strong>View</strong> takes you to a public author archive which lists all the posts published by the user.
as_IN: <strong>চাওক</strong>-এ আপোনাক লিখোঁতাৰ এটা ৰাজহুৱা আৰ্কাইভলৈ লৈ যায় যি ব্যৱহাৰকাৰীয়ে প্ৰকাশ কৰা আটাইবোৰ প’ষ্টৰ তালিকাভুক্ত কৰে।

en: <strong>View</strong> will take you to a public display page for that file.
as_IN: <strong>চাওক</strong>-এ সেই ফাইলটোৰ বাবে আপোনাক এটা ৰাজহুৱা ডিছপ্লে’ পৃষ্ঠালৈ লৈ যাব।

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same as your Privacy Policy page!
as_IN: <strong>সকীয়নি:</strong> এই পৃষ্ঠাসমূহ আপোনাৰ গোপনিয়তা নীতিৰ পৃষ্ঠাৰ দৰে একেই হোৱাটো উচিত নহয়!

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
as_IN: <strong>সকীয়নি:</strong> এই পৃষ্ঠাসমূহ একেই হোৱাটো উচিত নহয়!

en: <strong>Welcome</strong> &mdash; Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.
as_IN: <strong>স্বাগতম</strong> &mdash; নতুন ছাইট ছেট আপ কৰোঁতে কেইটামান আটাইতকৈ সাধাৰণ কাৰ্য্যৰ লিংক দেখুৱায়।

en: <strong>WordPress Events and News</strong> &mdash; Upcoming events near you as well as the latest news from the official WordPress project and the <a href="%s">WordPress Planet</a>.
as_IN: <strong>WordPress-ৰ অনুষ্ঠান আৰু বাতৰি</strong> &mdash; আপোনাৰ ওচৰৰ আগন্তুক অনুষ্ঠানৰ লগতে আধিকাৰিক WordPress প্ৰকল্প আৰু <a href="%s">WordPress Planet</a>-ৰ পৰা শেহতীয়া খবৰ।

en: <strong>Write</strong> and submit patches to fix bugs or help build new features.
as_IN: ত্ৰুটি সংশোধন কৰিবলৈ নাইবা নতুন নতুন সুবিধা গঢ়াত সহায় কৰিবলৈ পেট্‌চ <strong>লিখি</strong> জমা দিয়ক।

en: <strong>Write</strong> or improve documentation for WordPress.
as_IN: WordPress-ৰ তথ্যপত্ৰ <strong>লিখক</strong> বা উন্নত কৰক।

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
as_IN: এখন <a href="%s">স্থিৰ পৃষ্ঠা</a> (তলত বাছনি কৰক)

en: A PHP session was created by a %1$s function call. This interferes with REST API and loopback requests. The session should be closed by %2$s before making any HTTP requests.
as_IN: %1$s ফাংশ্যন কল এটাৰ দ্বাৰা এটা PHP ছেশ্যন সৃষ্টি কৰা হৈছিল। ই REST API আৰু লুপবেক অনুৰোধসমূহত হস্তক্ষেপ কৰে। কোনো HTTP অনুৰোধ কৰাৰ আগতে %2$sৰ দ্বাৰা ছেশ্যন বন্ধ কৰা উচিত।

en: A UUID provided by the application to uniquely identify it. It is recommended to use an UUID v5 with the URL or DNS namespace.
as_IN: এপ্লিকেশ্যনে অনন্যভাৱে চিনাক্ত কৰিবলৈ প্ৰদান কৰা এটা uuid। URL বা DNS নেমস্পে'চৰ সৈতে এটা UUID v5 ব্যৱহাৰ কৰাৰ পৰামৰ্শ দিয়া হয়।

en: A WordPress Commenter
as_IN: WordPress-ৰ এগৰাকী মন্তব্যকাৰী

en: A calendar of your site’s posts.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ প'ষ্টসমূহৰ এখন কেলেণ্ডাৰ।

en: A city in the same timezone as you.
as_IN: আপোনাৰ সময়-মণ্ডলতে থকা এখন চহৰ।

en: A cloud of your most used tags.
as_IN: আপোনাৰ সকলোতকৈ বেছি ব্যৱহৃত টেগসমূহৰ এক ডাৱৰ |

en: A comment form for posts and pages.
as_IN: প’ষ্ট আৰু পৃষ্ঠাৰ বাবে এখন মন্তব্যৰ প্ৰ-পত্ৰ।

en: A comment is held for moderation
as_IN: এটা মন্তব্য মডাৰেশ্যনৰ বাবে ৰখা হৈছে

en: A custom template can be manually applied to any post or page.
as_IN: এটা কাষ্টম টেমপ্লে’ট যিকোনো প’ষ্ট বা পৃষ্ঠাত মেনুৱেলী প্ৰয়োগ কৰিব পৰা যায়।

en: A date format for all date strings.
as_IN: সকলো তাৰিখ ষ্ট্ৰিঙৰ বাবে তাৰিখৰ সজ্জা।

en: A day number of the week that the week should start on.
as_IN: সপ্তাহ যিদিনা আৰম্ভ কৰিব লাগে সেই দিনটোৰ সংখ্যা।

en: A decorative arrow appended to the next and previous comments link.
as_IN: পৰৱৰ্তী আৰু পূৰ্বৱৰ্তী মন্তব্যৰ লিংকত সংলগ্ন কৰা এটা আলংকাৰিক কাঁড় চিহ্ন।

en: A decorative arrow appended to the next and previous page link.
as_IN: পৰৱৰ্তী আৰু পূৰ্বৱৰ্তী পৃষ্ঠাৰ লিংকৰ পিছত যোগ কৰা এটা আলংকাৰিক কাঁড়-চিন।

en: A decorative arrow for the next and previous link.
as_IN: পৰৱৰ্তী আৰু পূৰ্বৱৰ্তী লিংকৰ বাবে এটা আলংকাৰিক কাঁড়-চিন।

en: A description of the pattern.
as_IN: পেটাৰ্ণটোৰ বৰ্ণনা।

en: A description of the theme.
as_IN: থীমটোৰ বৰ্ণনা।

en: A detailed variation description.
as_IN: ভিন্নতাৰ এক বিতং বিৱৰণ।

en: A duplicate event already exists.
as_IN: এটা ডুপ্লিকেট ইভেণ্ট ইতিমধ্যে আছেই।

en: A font face matching those settings already exists.
as_IN: সেই ছেটিংছৰ লগত মিলা এটা ফণ্ট ফে’চ ইতিমধ্যে মজুত আছে।

en: A font family with slug "%s" already exists.
as_IN: "%s" শ্লাগৰ সৈতে এটা ফণ্ট-পৰিয়াল ইতিমধ্যে মজুত আছে।

en: A form to request data exports and/or deletion.
as_IN: তথ্য-ৰপ্তানি আৰু/বা মচি পেলোৱাৰ অনুৰোধ কৰিবলৈ এখন প্ৰ-পত্ৰ।

en: A generic text input.
as_IN: এটা বৰ্গীয় পাঠৰ ইনপুট।

en: A human-readable description of the post type.
as_IN: প'ষ্টৰ প্ৰকাৰৰ মানুহে পঢ়িব পৰা এক বৰ্ণনা।

en: A human-readable description of the taxonomy.
as_IN: বৰ্গীকৰণৰ মানুহে পঢ়িব পৰা এক বৰ্ণনা।

en: A human-readable variation title.
as_IN: ভিন্নতাৰ মানুহে পঢ়িবপৰা শীৰ্ষক।

en: A label describing the test.
as_IN: পৰীক্ষাটো বৰ্ণনা কৰা লেবেল।

en: A link to a pattern category.
as_IN: কোনো আৰ্হিৰ শ্ৰেণীলৈ যোৱা এক লিংক।

en: A link to a post format
as_IN: প’ষ্টৰ ফৰ্মেটলৈ যোৱা লিংক

en: A list of all patterns from all sources.
as_IN: সকলো উৎসৰ পৰা অহা সকলো আৰ্হিৰ তালিকা

en: A list of allowed area values for template parts.
as_IN: টেমপ্লে’টৰ অংশবোৰৰ বাবে অনুমোদিত অঞ্চলৰ মানৰ তালিকা।

en: A list of default template types.
as_IN: ডিফ’ল্ট টেমপ্লে’টৰ প্ৰকাৰৰ এখন তালিকা।

en: A list of the inner block's own inner blocks. This is a recursive definition following the parent innerBlocks schema.
as_IN: ভিতৰুৱা ব্লকৰ নিজা ভিতৰুৱা ব্লকৰ এখন তালিকা। এইটো মূল innerBlocks স্কীমা মানি চলা কৰা পুনৰাবৃত্তিমূলক সংজ্ঞা।

en: A list of your site&#8217;s Pages.
as_IN: আপোনাৰ চাইটৰ পৃষ্ঠাসমূহৰ এখন তালিকা

en: A list or dropdown of categories.
as_IN: শ্ৰেণীসমূহৰ এখন তালিকা নাইবা ড্ৰ'পডাউন |

en: A media item.
as_IN: এক মিডিয়া সামগ্ৰী।

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
as_IN: আপোনাৰ চাইটৰ লেখাসমূহৰ এটা মাহেকীয়া সংৰক্ষণাগাৰ |

en: A more descriptive explanation of what the test looks for, and why it is important for the user.
as_IN: পৰীক্ষাটোৱে কি বিচাৰে আৰু ই ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে কিয় গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰে অধিক বৰ্ণনামূলক ব্যাখ্যা।

en: A name is required for this term.
as_IN: এই শব্দৰ বাবে নাম এটাৰ প্ৰয়োজন।

en: A named status for the object.
as_IN: অবজেক্টৰ বাবে নামাংকিত স্থিতি।

en: A named status for the post.
as_IN: প’ষ্টৰ বাবে নামাংকিত স্থিতি।

en: A named status for the theme.
as_IN: থীমৰ বাবে নামাংকিত স্থিতি।

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
as_IN: "%s" পষ্টৰ এটা নতুন মন্তব্য আপোনাৰ অনুমোদনৰ বাবে ৰৈ আছে

en: A new minor update is available for your site. Because minor updates often address security, it&#8217;s important to install them.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ এটা নতুন সামান্য আপডেট উপলব্ধ। কিয়নো সামান্য আপডেটসমূহে প্ৰায়েই নিৰাপত্তাৰ সমস্যা সমাধান কৰে, সেয়া ইনষ্টল কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ।

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
as_IN:  "%s" পষ্টৰ এটা নতুন পিংবেক আপোনাৰ অনুমোদনৰ বাবে ৰৈ আছে

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
as_IN: %s পষ্টত এটা নতুন ত্ৰেকবেকে আপোনাৰ অনুমোদনৰ বাবে অপেক্ষা কৰিছে

en: A new version of WordPress is available.
as_IN: WordPress-ৰ এক নতুন সংস্কৰণ উপলব্ধ।

en: A numeric input.
as_IN: এটা সংখ্যাগত ইনপুট।

en: A page cache plugin was detected.
as_IN: পৃষ্ঠাৰ কেশ্বৰ প্লাগিন এটা ধৰা পৰিছিল।

en: A page cache plugin was not detected.
as_IN: পৃষ্ঠাৰ কেশ্বৰ প্লাগিন এটা ধৰা পৰা নাছিল।

en: A page reload is required for this change. Make sure your content is saved before reloading.
as_IN: এই সাল-সলনিৰ বাবে পৃষ্ঠা পুনঃল'ড কৰাৰ প্ৰয়োজন। পুনঃল'ড কৰাৰ পূৰ্বে আপোনাৰ সমল সঞ্চিত হোৱাটো নিশ্চিত কৰিব।

en: A paragraph in a website refers to a distinct block of text that is used to present and organize information. It is a fundamental unit of content in web design and is typically composed of a group of related sentences or thoughts focused on a particular topic or idea. Paragraphs play a crucial role in improving the readability and user experience of a website. They break down the text into smaller, manageable chunks, allowing readers to scan the content more easily.
as_IN: ৱেবছাইটৰ দফা বুলিলে তথ্য উপস্থাপন আৰু সংগঠিত কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা এটা সুকীয়া পাঠৰ ব্লকক বুজায়। ই ৱেব ডিজাইনৰ বিষয়বস্তুৰ এটা মৌলিক একক আৰু সাধাৰণতে কোনো বিশেষ বিষয় বা ধাৰণাক কেন্দ্ৰ কৰি সম্পৰ্কীয় বাক্য বা ভাৱৰ এটা সমষ্টিৰে গঠিত। ৱেবছাইটৰ পঠনযোগ্যতা আৰু ব্যৱহাৰকাৰীৰ অভিজ্ঞতা উন্নত কৰাত দফাই গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে। এইবোৰে পাঠখিনিক সৰু সৰু, পৰিচালনা কৰিবপৰা টুকুৰাত বিভক্ত কৰে, যাৰ ফলত পঢ়োঁতাই বিষয়বস্তুত অধিক সহজে চকু ফুৰাব পাৰে। তদুপৰি দফাবোৰে তথ্যৰ প্ৰবাহ গঠন কৰাত সহায় কৰে আৰু বিভিন্ন ধাৰণা বা তথ্যৰ টুকুৰাৰ মাজত যুক্তিসংগত বিৰতি প্ৰদান কৰে। সজ্জাকৰণৰ ক্ষেত্ৰত ৱেবছাইটবোৰত দফাবোৰ সাধাৰণতে প্ৰতিটো পাঠৰ ব্লকৰ মাজত থিয় ব্যৱধান বা ইনডেণ্টেশ্যনৰ দ্বাৰা চিহ্নিত কৰা হয়। এই দৃশ্যগত পৃথককৰণে এটা দফাক ​​আন এটা দফাৰ পৰা দৃশ্যগতভাৱে পৃথক কৰাত সহায় কৰে, যাৰ ফলত এটা স্পষ্ট আৰু সংগঠিত বিন্যাসৰ সৃষ্টি হয় যি পঢ়োঁতাক বিষয়বস্তুৰ মাজেৰে সুচলভাৱে পথ প্ৰদৰ্শন কৰে।

en: A password protected post can not be set to sticky.
as_IN: পাছৱৰ্ডেৰে সুৰক্ষিত কৰা প'ষ্ট আঠা-যুক্ত হিচাপে ছেট কৰিব নোৱাৰি।

en: A password reset link was emailed to %s.
as_IN: এটা পাছৱৰ্ড ৰিছেট লিংক %sলৈ ইমেইল কৰা হৈছে।

en: A password to protect access to the content and excerpt.
as_IN: সমল আৰু উদ্ধৃতিলৈ প্ৰৱেশাধিকাৰ সুৰক্ষিত কৰিবলৈ এটা পাছৱৰ্ড।

en: A persistent object cache is being used
as_IN: এটা অপৰিৱৰ্তনশীল অবজেক্ট কেশ্ব ব্যৱহাৰ কৰি থকা হৈছে

en: A persistent object cache is not required
as_IN: অপৰিৱৰ্তনশীল অবজেক্ট কেশ্বৰ প্ৰয়োজন নাই।

en: A persistent object cache makes your site&#8217;s database more efficient, resulting in faster load times because WordPress can retrieve your site&#8217;s content and settings much more quickly.
as_IN: এটা অপৰিৱৰ্তনশীল অবজেক্ট কেশ্বে আপোনাৰ ছাইটৰ ডাটাবেছক অধিক কাৰ্য্যদক্ষ কৰি তোলে, যাৰ ফলত বস্তুবোৰ ল’ড সোনকালে হয় কিয়নো WordPress-এ আপোনাৰ ছাইটৰ বিষয়বস্তু আৰু ছেটিংছ বহুত বেছি দ্ৰুতভাৱে বিচাৰি উলিয়াব পাৰে।

en: A plugin disallowed this event.
as_IN: এটা প্লাগিনে এই ইভেণ্টটো অস্বীকাৰ কৰিছে।

en: A plugin has prevented updates by disabling %s.
as_IN: প্লাগিন এটাই %s নিষ্ক্ৰিয় কৰি আপডেটসমূহক বাধা দিছে।

en: A plugin prevented the event from being rescheduled.
as_IN: এটা প্লাগিনে ইভেণ্টটো পুনৰ সময়সূচীভুক্ত হোৱাত বাধা দিছে।

en: A plugin prevented the event from being scheduled.
as_IN: এটা প্লাগিনে ইভেণ্টটো সময়সূচীভুক্ত হোৱাত বাধা দিছে।

en: A plugin prevented the event from being unscheduled.
as_IN: এটা প্লাগিনে ইভেণ্টটো অ-সময়সূচীভুক্ত হোৱাত বাধা দিছে।

en: A plugin prevented the hook from being cleared.
as_IN: এটা প্লাগিনে হুকটো পৰিষ্কাৰ হোৱাত বাধা দিছে।

en: A post ID mismatch has been detected.
as_IN: প'ষ্ট আইডিৰ এক বৈসাদৃশ্য পৰিলক্ষিত হৈছে।

en: A post can not be sticky and have a password.
as_IN: প'ষ্ট আঠা-যুক্ত কৰি পাছৱৰ্ড ৰাখিব নোৱাৰি।

en: A post type mismatch has been detected.
as_IN: প'ষ্ট টাইপৰ এক বৈসাদৃশ্য পৰিলক্ষিত হৈছে।

en: A previous automatic background update could not occur.
as_IN: আগৰ এটা স্বয়ংক্ৰিয় পৃষ্ঠভূমিৰ আপডেট হ'ব পৰা নাছিল।

en: A previous automatic background update ended with a critical failure, so updates are now disabled.
as_IN: আগৰ স্বয়ংক্ৰিয় পৃষ্ঠভূমিৰ আপডেট এটা গম্ভীৰ বিফলতাৰে শেষ হৈছিল গতিকে আপডেটসমূহ এতিয়া নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছে।

en: A recovery link was already sent %1$s ago. Please wait another %2$s before requesting a new email.
as_IN: পুনৰুদ্ধাৰ লিংক এটা %1$s পূৰ্বে ইতিমধ্যে প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল। অনুগ্ৰহ কৰি নতুন ইমেইলৰ অনুৰোধ কৰাৰ পূৰ্বে আৰু %2$s অপেক্ষা কৰক।

en: A red bar on the left means the comment is waiting for you to moderate it.
as_IN: বাওঁফালে ৰঙা দণ্ডিকা থকা মানে মন্তব্যটোৱে আপুনি সেইটো মডাৰেট কৰাৰ বাট চাই আছে।

en: A scheduled event has failed
as_IN: এটা সময়সূচিত ইভেণ্ট বিফল হৈছে

en: A scheduled event is late
as_IN: অনুসূচিত ইভেণ্ট এটাৰ পলম হৈছে

en: A search form for your site.
as_IN: আপোনাৰ চাইটৰ বাবে এখন সন্ধান প্ৰ-পত্ৰ |

en: A set of high quality curated patterns.
as_IN: চালি-জাৰি সংগ্ৰহ কৰা উচ্চমানৰ আৰ্হিৰ এটা সমষ্টি।

en: A short description of the block, in human readable format.
as_IN: ব্লকৰ এক চমু বৰ্ণনা, মানুহে পঢ়িবৰ যোগ্য ফৰ্মেটত।

en: A simple checkbox input.
as_IN: এটা উজু চেকবক্স ইনপুট।

en: A speculation rule must include either a "%1$s" key or a "%2$s" key, but not both.
as_IN: অনুমানৰ নিয়মত হয় এটা "%1$s" চাবি বা এটা "%2$s" চাবি অন্তৰ্ভুক্ত থাকিবই লাগিব, কিন্তু দুয়োটা নহয়।

en: A speculation rule of source "%1$s" must not include a "%2$s" key.
as_IN: "%1$s" উৎসৰ অনুমানৰ নিয়মত "%2$s" চাবি অন্তৰ্ভুক্ত থাকিবই নালাগে।

en: A speculation rule with ID "%s" already exists.
as_IN: "%s" ID-ৰে এটা অনুমানৰ নিয়ম ইতিমধ্যে আছে।

en: A static page
as_IN: স্থিতিশীল পৃষ্ঠা

en: A sticky post can not be password protected.
as_IN: আঠা-যুক্ত প'ষ্ট পাছৱৰ্ডেৰে সুৰক্ষিত কৰিব নোৱাৰি।

en: A structure tag is required when using custom permalinks. <a href="%s">Learn more</a>
as_IN: কাষ্টম পাৰ্মালিংক ব্যৱহাৰ কৰোঁতে আকৃতি টেগৰ প্ৰয়োজন। <a href="%s">অধিক জানক</a>

en: A term with the name provided already exists in this taxonomy.
as_IN: এই পদৰ বাবে দিয়া নামটো এই বৰ্গীকৰণ(টেক্স'নমি)ত ইতিমধ্যে আছেই |

en: A term with the name provided already exists with this parent.
as_IN: এই পদৰ বাবে দিয়া নামটো ইয়াৰ অভিভাৱকৰ সৈতে ইতিমধ্যে আছেই |

en: A test is unavailable
as_IN: পৰীক্ষা উপলব্ধ নহয়

en: A textarea input to allow entering multiple lines of text.
as_IN: কেইবাশাৰী পাঠ লিখিবলৈ দিবলৈ এটা টেক্সএৰিয়া ইনপুট।

en: A time format for all time strings.
as_IN: সকলো সময় ষ্ট্ৰিঙৰ বাবে সময়ৰ সজ্জা।

en: A tip for using the block editor
as_IN: ব্লক এডিটৰ ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ এটা টিপ

en: A title on that page cannot be found.
as_IN: সেই পৃষ্ঠাখনত কোনো শীৰ্ষক বিচাৰি পোৱা নগ’ল।

en: A valid URL was not provided.
as_IN: বৈধ ইউআৰএল দিয়া হোৱা নাছিল |

en: A valid email address is required
as_IN: এটা বৈধ ই-মেইল ঠিকনা দৰকাৰ

en: A valid email address is required.
as_IN: এটা বৈধ ইমেইল ঠিকনা প্ৰয়োজনীয়

en: A valid email address must be given.
as_IN: এটা বৈধ ইমেইল ঠিকনা দিবই লাগিব।

en: A valid language attribute, like "en" or "fr".
as_IN: এটা বৈধ ভাষাৰ বৈশিষ্ট্য, যেনে "en" বা "fr"।

en: A variable mismatch has been detected.
as_IN: ভেৰিয়েবলৰ বৈসাদৃশ্য পৰিলক্ষিত হৈছে।

en: A variety of designs to display your team members.
as_IN: আপোনাৰ দলৰ সদস্যসকলক দেখুৱাবলৈ বিভিন্ন ধৰণৰ ডিজাইন।

en: A variety of footer designs displaying information and site navigation.
as_IN: তথ্য আৰু ছাইট নেভিগেশ্যন দেখুওৱা বিভিন্ন ধৰণৰ পাদশাৰীৰ ডিজাইন।

en: A variety of header designs displaying your site title and navigation.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ শীৰ্ষক আৰু নেভিগেশ্যন দেখুওৱা বিভিন্ন ধৰণৰ শিৰোশাৰীৰ ডিজাইন।

en: A widget containing a block.
as_IN: ব্লক থকা এটা ৱিজেট।

en: A → Z
as_IN: A 	 Z

en: AM
as_IN: পুৱা

en: API Key
as_IN: API কী

en: API key
as_IN: API চাবি

en: API key must be set to fetch stats.
as_IN: পৰিসংখ্যা গোটাই আনিবলৈ API চাবি নিৰ্ধাৰণ কৰিবই লাগিব।

en: Abort
as_IN: এৰি যাওক

en: About
as_IN: বিষয়ে

en: About Pages
as_IN: পৃষ্ঠাসমূহৰ বিষয়ে

en: About WordPress
as_IN: ৱৰ্ডপ্ৰেছৰ বিষয়ে

en: About Yourself
as_IN: আপোনাৰ নিজৰ বিষয়ে

en: About the user
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ বিষয়ে

en: Access all block and document tools in a single place
as_IN: সকলো ব্লক আৰু নথি সম্পৰ্কীয় সঁজুলিসমূহ একে ঠাইৰ পৰা ব্যৱহাৰ কৰক

en: Access all block and document tools in a single place.
as_IN: সকলো ব্লক আৰু নথি সম্পৰ্কীয় সঁজুলিসমূহ একে ঠাইৰ পৰা ব্যৱহাৰ কৰক

en: Accessibility
as_IN: সহজলভ্যতা

en: Accessibility Ready
as_IN: সহজসাধ্য সাজু

en: Account
as_IN: একাউণ্ট

en: Account Management
as_IN: একাউণ্ট পৰিচালনা

en: Account overview
as_IN: একাউণ্টৰ অৱলোকন

en: Accuracy
as_IN: সঠিকতা

en: Action
as_IN: কাৰ্য

en: Action has been confirmed.
as_IN: কাৰ্য্য নিশ্চিত কৰা হৈছে।

en: Action menu for %s pattern category
as_IN: %s আৰ্হিৰ শ্ৰেণীৰ কাৰ্য্যৰ মেন্যু

en: Actions
as_IN: কাৰ্য

en: Activate
as_IN: সক্ৰিয় কৰক

en: Activate %s
as_IN: %s সক্ৰিয় কৰক

en: Activate %s & Save
as_IN: %s সক্ৰিয় কৰি সাঁচি থওক

en: Activate & Save
as_IN: সক্ৰিয় কৰি সাঁচি থওক

en: Activate &#8220;%s&#8221;
as_IN: &#8220;%s&#8221; সক্ৰিয় কৰক

en: Activate &amp; Publish
as_IN: সক্ৰিয় কৰি প্ৰকাশ কৰক

en: Activate Plugin
as_IN: প্লাগিন সক্ৰিয় কৰক

en: Activate Plugin &amp; Go to Press This
as_IN: প্লাগিন সক্ৰিয় কৰি Press This-লৈ যাওক

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
as_IN: প্লাগিন সক্ৰিয় কৰি আমদানিকৰ্তা চলাওঁঁক

en: Activate Press This
as_IN: Press This সক্ৰিয় কৰক

en: Activate:
as_IN: সক্ৰিয় কৰক

en: Activating
as_IN: সক্ৰিয় কৰি থকা হৈছে

en: Activating %s
as_IN: %s সক্ৰিয় কৰি থকা হৈছে

en: Activation Key Required
as_IN: সক্ৰিয়কৰণ ছাবি প্ৰয়োজন

en: Activation Key:
as_IN: সক্ৰিয়কৰণ চাবিঃ

en: Active
as_IN: সক্ৰিয়

en: Active Child Theme
as_IN: সক্ৰিয় চাইল্ড থিম

en: Active Plugins
as_IN: সক্ৰিয় প্লাগিনসমূহ

en: Active Theme
as_IN: সক্ৰিয় থিম

en: Active editor
as_IN: সক্ৰিয় এডিটৰ

[ctx: Active plugin installations]
en: %s+ Million | %s+ Million
as_IN[0]:  %s০ লাখৰো অধিক
as_IN[1]:  %s০ লাখৰো অধিক

[ctx: Active plugin installations]
en: Less Than 10
as_IN: ১০তকৈ কম

en: Active theme
as_IN: সক্ৰিয় থীম

en: Active theme: %1$s (version %2$s)
as_IN: বৰ্তমানৰ থীম: %1$s (সংস্কৰণ %2$s)

en: Activity
as_IN: কাৰ্যকলাপ

en: Add
as_IN: যোগ দিয়ক

en: Add "read more" link text
as_IN: "অধিক পঢ়ক" লিংক পাঠ যোগ কৰক

en: Add %s
as_IN: %s যোগ কৰক

en: Add Application Password
as_IN: এপ্লিকেশ্যনৰ পাছৱৰ্ড যোগ কৰক

en: Add Audio
as_IN: অডিঅ যোগ কৰক

en: Add Category
as_IN: শ্ৰেণী যোগ কৰক

en: Add Changeset
as_IN: সলনি-গোট যোগ কৰক

en: Add Comment
as_IN: মন্তব্য যোগ কৰক

en: Add Custom Field
as_IN: নিজাববীয়া ক্ষেত্ৰ যোগ দিয়ক

en: Add Custom Field:
as_IN: নিজাববীয়া ক্ষেত্ৰ যোগ দিয়ক

en: Add Data Erasure Request
as_IN: ডাটা মচিবলৈ অনুৰোধ যোগ কৰক

en: Add Data Export Request
as_IN: ডাটা ৰপ্তানিৰ অনুৰোধ যোগ কৰক

en: Add Existing User
as_IN: মজুত ব্যৱহাৰকাৰী যোগ কৰক

en: Add Header Image
as_IN: শিৰোশাৰীৰ ছবি যোগ কৰক

en: Add Image
as_IN: ছবি যোগ কৰক

en: Add Items
as_IN: বস্তু যোগ কৰক

en: Add Link
as_IN: লিংক যোগ কৰক

en: Add Link Category
as_IN: লিংকৰ শ্ৰেণী যোগ কৰক

en: Add Media
as_IN: মেডিয়া যোগ কৰক

en: Add Media File
as_IN: মিডিয়া ফাইল যোগ কৰক

en: Add Menu Items
as_IN: মেনুৰ বস্তু যোগ কৰক

en: Add Navigation Menu
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যু যোগ কৰক

en: Add New
as_IN: নতুন যোগ কৰক

en: Add New Category
as_IN: নতুন শিতান যোগ কৰক

en: Add New Custom Field:
as_IN: নিজাববীয়া নতুন ক্ষেত্ৰ যোগ দিয়কঃ

en: Add New Plugin
as_IN: নতুন প্লাগিন যোগ কৰক

en: Add New Site
as_IN: নতুন ছাইট যোগ কৰক

en: Add New Template
as_IN: নতুন টেমপ্লে'ট যোগ কৰক

en: Add New Template Part
as_IN: নতুন টেমপ্লে’টৰ অংশ যোগ কৰক

en: Add New User
as_IN: নতুন ব্যৱহাৰকাৰী যোগ কৰক

en: Add Page
as_IN: পৃষ্ঠা যোগ কৰক

en: Add Pattern
as_IN: আৰ্হি যোগ কৰক

en: Add Plugin
as_IN: প্লাগিন যোগ কৰক

en: Add Post
as_IN: প’ষ্ট যোগ কৰক

en: Add Site
as_IN: চাইট যোগ কৰক

en: Add Tag
as_IN: টেগ যোগ কৰক

en: Add Template
as_IN: টেমপ্লে’ট যোগ কৰক

en: Add Template Part
as_IN: টেমপ্লে’টৰ অংশ যোগ কৰক

en: Add Theme
as_IN: থীম যোগ কৰক

en: Add User
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীক যোগ কৰক

en: Add Video
as_IN: ভিডিঅ যোগ কৰক

en: Add Widget
as_IN: ৱিজেট যোগ কৰক

en: Add a Widget
as_IN: এখন ৱাইজেট যোগ দিয়ক

en: Add a block
as_IN: ব্ল'ক যোগ কৰক

en: Add a description…
as_IN: বৰ্ণনা যোগ কৰক…

en: Add a featured image
as_IN: এখন সুবিশিষ্ট ছবি যোগ কৰক

en: Add a navigation menu to your sidebar.
as_IN: আপোনাৰ ছাইডবাৰত নেভিগেশ্যন মেন্যু যোগ কৰক।

en: Add a new page
as_IN: নতুন পৃষ্ঠা যোগ কৰক

en: Add after
as_IN: পিছত যোগ কৰক

en: Add alternate sources for maximum HTML5 playback
as_IN: HTML5 প্লেবেক্‌ৰ সৰ্বাধিক সুবিধা পাবলৈ বিকল্প উৎস সংযোজন কৰক:

en: Add an Image
as_IN: ছবি যোগ কৰক

en: Add an anchor
as_IN: এংকৰ যোগ কৰক

en: Add an excerpt…
as_IN: উদ্ধৃতি যোগ কৰক…

en: Add an image or video with a text overlay.
as_IN: পাঠযুক্ত অভাৰলে’ৰ সৈতে এখন ছবি বা ভিডিঅ’ যোগ কৰক।

en: Add audio source
as_IN: অডিঅ'ৰ উৎস সংযোজন

en: Add background image
as_IN: পটভূমিৰ ছবি যোগ কৰক

en: Add before
as_IN: আগত যোগ কৰক

en: Add block
as_IN: ব্ল'ক যোগ কৰক

en: Add button text…
as_IN: বুটামৰ টেক্সট যোগ কৰক...

en: Add caption
as_IN: কেপশ্যন যোগ কৰক

en: Add citation
as_IN: উদ্ধৃতি যোগ কৰক

en: Add color
as_IN: ৰং যোগ কৰক

en: Add colors
as_IN: ৰং যোগ কৰক

[ctx: Add comment button]
en: Comment
as_IN: মন্তব্য কৰক

en: Add default block
as_IN: ডিফ’ল্ট ব্লক যোগ কৰক

en: Add filter
as_IN: ফিল্টৰ যোগ কৰক

en: Add font size
as_IN: ফণ্টৰ আকাৰ যোগ কৰক

en: Add fonts
as_IN: ফণ্ট যোগ কৰক

en: Add gallery caption
as_IN: গেলেৰীৰ কেপশ্যন যোগ কৰক

en: Add gradient
as_IN: গ্ৰেডিয়েণ্ট যোগ কৰক

en: Add home link
as_IN: মুখ্যপৃষ্ঠাৰ লিংক যোগ কৰক

en: Add image
as_IN: ছবি যোগ কৰক

en: Add item
as_IN: বস্তু যোগ কৰক

en: Add label…
as_IN: লেবেল যোগ কৰক...

en: Add link
as_IN: লিংক যোগ কৰক

en: Add link to featured image
as_IN: নিৰ্বাচিত ছবিৰ লিংক যোগ কৰক

en: Add media
as_IN: মিডিয়া যোগ কৰক

en: Add media files from your computer
as_IN: আপোনাৰ কম্পিউটাৰৰ পৰা মিডিয়া ফাইল যোগ কৰক

en: Add menu items
as_IN: মেন্যুৰ বস্তু যোগ কৰক

en: Add menu items from the column on the left.
as_IN: বাওঁফালে থকা স্তম্ভৰ পৰা মেন্যুৰ বস্তু যোগ কৰক।

en: Add new Term
as_IN: নতুন শব্দ যোগ কৰক

en: Add new category
as_IN: নতুন বৰ্গ যোগ কৰক

en: Add new page
as_IN: নতুন পৃষ্ঠা যোগ দিয়ক

en: Add new post
as_IN: নতুন প'ষ্ট যোগ কৰক

[ctx: Add new subset (greek, cyrillic, devanagari, vietnamese)]
en: no-subset
as_IN: bengali

en: Add new tag
as_IN: নতুন টেগ যোগ কৰক

en: Add new term
as_IN: নতুন শব্দ যোগ কৰক

en: Add new view
as_IN: নতুন ভিউ যোগ কৰক

en: Add non breaking space.
as_IN: নভগা খালী ঠাই যোগ কৰক।

en: Add one or several items at once by <strong>selecting the checkbox next to each item and clicking Add to Menu</strong>
as_IN: <strong>প্ৰতিটো বস্তুৰ কাষত থকা চ্চেকবক্স বাছনি কৰি মেন্যুত যোগ কৰক-ত ক্লিক</strong> কৰি এবাৰতে এটা বা অধিক বস্তু যোগ কৰক

en: Add or remove menu items
as_IN: মেনুৰ বিষয়সমূহ যোগ বা বিয়োগ কৰক

en: Add or remove pattern categories
as_IN: আৰ্হিৰ শ্ৰেণী যোগ কৰক বা আঁতৰাওক

en: Add or remove tags
as_IN: টেগ যোগ দিয়ক বা গুচাওক

en: Add quote
as_IN: উদ্ধৃতি যোগ কৰক

[ctx: Add reply comment]
en: Reply
as_IN: প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

en: Add shadow
as_IN: ছায়া যোগ কৰক

en: Add submenu
as_IN: উপ-মেন্যু যোগ কৰক

en: Add submenu link
as_IN: উপ-মেন্যুৰ লিংক যোগ কৰক

en: Add subtitles
as_IN: ছাবটাইটেল যোগ কৰক

en: Add tags
as_IN: টেগ যোগ কৰক

en: Add template
as_IN: টেমপ্লে’ট যোগ কৰক

en: Add template: %s
as_IN: টেমপ্লে’ট যোগ কৰক: %s

en: Add text or blocks that will display when a query returns no results.
as_IN: কুৱেৰীৰ কোনো ফলাফল নোলালে দেখুৱাবলগীয়া পাঠ বা ব্লক যোগ কৰক।

en: Add text over image
as_IN: ছবিৰ ওপৰত পাঠ যোগ কৰক

en: Add text…
as_IN: টেক্সট যোগ কৰক...

en: Add the following to your %1$s file in %2$s <strong>above</strong> the line reading %3$s:
as_IN: %2$s ত অৱস্থিত %1$s নামৰ ফাইলটোৰ %3$s শাৰীটোৰ <strong>ওপৰত/আগত</strong> নিম্নোক্ত অংশখিনি সংযোজন কৰক :

en: Add the following to your %1$s file in %2$s, <strong>replacing</strong> other WordPress rules:
as_IN: WordPress-ৰ অন্য নিয়মসমূহ <strong>বদলি</strong> কৰি %2$s-ত থকা আপোনাৰ %1$s ফাইলত তলত দিয়াখিনি যোগ কৰক:

en: Add the user without sending an email that requires their confirmation
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ নিশ্চিতকৰণৰ প্রয়োজন হোৱা ইমেইল নপঠিওৱাকৈ তেওঁক যোগ কৰক।

en: Add title
as_IN: শীৰ্ষক যোগ কৰক

en: Add to Audio Playlist
as_IN: অডিঅ' প্লে'লিষ্টত যোগ কৰক

en: Add to Dictionary
as_IN: অভিধানত যোগ কৰক

en: Add to Menu
as_IN: মেনুত যোগ কৰক

en: Add to Widget
as_IN: ৱিজেটত যোগ কৰক

en: Add to audio playlist
as_IN: অডিঅ' প্লে'লিষ্টত যোগ কৰক

en: Add to gallery
as_IN: গেলাৰীত যোগ দিয়ক

en: Add to menu: %1$s (%2$s)
as_IN: মেনুত যোগ কৰকঃ %1$s (%2$s)

en: Add to video Playlist
as_IN: ভিডিঅ' প্লে'লিষ্টত যোগ কৰক

en: Add to video playlist
as_IN: ভিডিঅ' প্লে'লিষ্টত সংযোজন কৰক

en: Add to: %s
as_IN: ইয়াত যোগ কৰক: %s

en: Add tracks
as_IN: ট্ৰেক যোগ কৰক

en: Add video source
as_IN: ভিডিঅ'ৰ উৎস সংযোজন

en: Add widget: %s
as_IN: ৱিজেট যোগ কৰক: %s

en: Add your own CSS code here to customize the appearance and layout of your site.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ ৰূপ আৰু লে'আউট অনুকূলিত কৰিবলৈ ইয়াত আপোনাৰ নিজা CSS ক'ড যোগ কৰক।

en: Add your own CSS to customize the appearance and layout of your site.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ ৰূপ আৰু লে’আউট কাষ্টমাইজ কৰিবলৈ আপোনাৰ নিজা CSS যোগ কৰক।

en: Add your own CSS to customize the appearance of the %s block. You do not need to include a CSS selector, just add the property and value.
as_IN: %s ব্লকৰ ৰংৰূপ কাষ্টমাইজ কৰিবলৈ আপোনাৰ নিজৰ CSS যোগ কৰক। আপুনি কোনো CSS ছিলেক্টৰ অন্তৰ্ভুক্ত কৰাৰ প্ৰয়োজন নাই, মাথোঁ বৈশিষ্ট্য আৰু মান যোগ কৰক।

en: Add, organize, and modify individual menu items
as_IN: আছুতীয়া মেন্যু আইটেম যোগ, সংগঠিত আৰু বদলি কৰক

en: Added
as_IN: যোগ কৰা হ'ল

en: Added:
as_IN: যোগ কৰিছে:

en: Adding Categories
as_IN: বৰ্গ যোগ কৰা

en: Adding Tags
as_IN: টেগ যোগ কৰা

en: Adding Themes
as_IN: থীম যোগ কৰা

en: Adding an RSS feed to this site’s homepage is not supported, as it could lead to a loop that slows down your site. Try using another block, like the <strong>Latest Posts</strong> block, to list posts from the site.
as_IN: এই ছাইটৰ মুখ্যপৃষ্ঠাত RSS ফীড যোগ কৰাটো সমৰ্থিত নহয়, কাৰণ ই আপোনাৰ ছাইটক লেহেমীয়া কৰা এটা লুপৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। ছাইটটোৰ প’ষ্টবোৰ তালিকাভুক্ত কৰিবলৈ আন এটা ব্লক, যেনে <strong>শেহতীয়া প’ষ্টবোৰ</strong>ৰ ব্লক ব্যৱহাৰ কৰি চাওক।

en: Additional CSS
as_IN: অতিৰিক্ত CSS

en: Additional CSS class(es)
as_IN: অতিৰিক্ত CSS ক্লাছ(সমূহ)

en: Additional Capabilities
as_IN: অতিৰিক্ত সংগততাসমূহ

en: Additional SMTP info:
as_IN: SMTP-ৰ অতিৰিক্ত তথ্য:

en: Additional images added to this gallery: %s
as_IN: এই গেলেৰীত অতিৰিক্ত ছবিসমূহ যোগ কৰা হ'ল: %s

en: Additional information
as_IN: অতিৰিক্ত তথ্য

en: Additional items found: %d
as_IN: উপলব্ধ অতিৰিক্ত সম্পদসমূহ: %d

[ctx: Additional link settings]
en: Advanced
as_IN: উন্নত

en: Additional settings
as_IN: অতিৰিক্ত ছেটিংছ

en: Additional shortcuts,
as_IN: অতিৰিক্ত চমুপথসমূহ,

en: Additionally, paragraphs help structure the flow of information and provide logical breaks between different concepts or pieces of information. In terms of formatting, paragraphs in websites are commonly denoted by a vertical gap or indentation between each block of text. This visual separation helps visually distinguish one paragraph from another, creating a clear and organized layout that guides the reader through the content smoothly.
as_IN: তদুপৰি দফাবোৰে তথ্যৰ প্ৰবাহ গঠন কৰাত সহায় কৰে আৰু বিভিন্ন ধাৰণা বা তথ্যৰ টুকুৰাৰ মাজত যুক্তিসংগত বিৰতি প্ৰদান কৰে। সজ্জাকৰণৰ ক্ষেত্ৰত ৱেবছাইটবোৰত দফাবোৰ সাধাৰণতে প্ৰতিটো পঢ়োঁতাৰ ব্লকৰ মাজত থিয় ব্যৱধান বা ইনডেণ্টেশ্যনৰ দ্বাৰা চিহ্নিত কৰা হয়। এই দৃশ্যগত পৃথককৰণে এটা দফাক ​​আন এটা দফাৰ পৰা দৃশ্যগতভাৱে পৃথক কৰাত সহায় কৰে, যাৰ ফলত এটা স্পষ্ট আৰু সংগঠিত বিন্যাসৰ সৃষ্টি হয় যি পঢ়োঁতাক বিষয়বস্তুৰ মাজেৰে সুচলভাৱে পথ প্ৰদৰ্শন কৰে।

en: Address | Addresses
as_IN[0]: ঠিকনা

en: Adds a category with the most frequently used blocks in the inserter.
as_IN: সন্নিৱিষ্টকাৰীত সঘনাই ব্যৱহাৰ হোৱা ব্লকবোৰৰ সৈতে এটা শ্ৰেণী যোগ কৰে।

en: Adelaide
as_IN: এডেলেইড

en: Aden
as_IN: এডেন

[ctx: Adjective: e.g. "Comments are open"]
en: Open
as_IN: খোলা আছে

en: Admin Color Scheme
as_IN: কৰ্তৃপক্ষৰ ৰঙৰ যোজনা

en: Administration Email Address
as_IN: প্ৰশাসকৰ ইমেইল ঠিকনা

en: Administration email verification
as_IN: কৰ্তৃপক্ষ ইমেইল প্ৰমাণীকৰণ

en: Administrators have access to all the administration features.
as_IN: প্ৰশাসকসকলে সকলো প্ৰশাসনিক সুবিধা ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।

en: Advanced
as_IN: উন্নত

en: Advanced Options
as_IN: উন্নত সুবিধাসমূহ

en: Advanced Settings
as_IN: উন্নত সজ্জা

en: Advanced caching plugin.
as_IN: অগ্ৰণী কেশ্বিং প্লাগিন।

en: Advanced.
as_IN: উন্নত

en: Affects the "name" attribute of the input element, and is used as a name for the form submission results.
as_IN: ইনপুট উপাদানৰ "name"ৰ বৈশিষ্ট্যক প্ৰভাৱিত কৰে আৰু প্ৰ-পত্ৰ দাখিলকৰণৰ ফলাফলৰ বাবে এটা নাম হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰা হয়।

en: Africa
as_IN: আফ্ৰিকা

en: Afrikaans
as_IN: আফ্ৰিকান

en: After Conversion
as_IN: ৰূপান্তৰৰ পিছত

en: After your Privacy Policy page is set, you should edit it.
as_IN: আপোনাৰ গোপনীয়তা নীতিৰ পৃষ্ঠা সাজু হোৱাৰ পিছত আপুনি সেইখন সম্পাদনা কৰা উচিত।

en: Akismet %1$s requires WordPress %2$s or higher.
as_IN: Akismet %1$sক WordPress %2$s বা তাতকৈ ওপৰৰ সংস্কৰণৰ প্ৰয়োজন।

en: Akismet API Key
as_IN: Akismet এপিআই কি

en: Akismet Anti-spam
as_IN: Akismet এণ্টি-স্পেম

en: Akismet Anti-spam strictness
as_IN: Akismet এণ্টি-স্পেমৰ কঠোৰতা

en: Akismet Configuration
as_IN: Akismet কনফিগাৰেশ্যন

en: Akismet Setup
as_IN: Akismet ছেটআপ

en: Akismet Stats
as_IN: Akismet স্থিতি

en: Akismet Support
as_IN: Akismet সাহায্য

en: Akismet Widget
as_IN: Akismet উইজেট

en: Akismet caught this comment as spam and updated its status via webhook.
as_IN: Akismet-এ এই মন্তব্যটো স্পেম হিচাপে ধৰিছে আৰু ৱেবহুকৰ জৰিয়তে ইয়াৰ স্থিতি আপডে’ট কৰিছে।

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয় চেষ্টাৰ মাধ্যমত Akismet-এ এই মন্তব্যক স্পাম হিচাপে ধৰা পেলাইছে।

en: Akismet caught this comment as spam.
as_IN: Akismet-এ এই মন্তব্যটো স্পেম হিচাপে ধৰিছে।

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
as_IN[0]: Akismet-এ %sটা মন্তব্য পৰীক্ষা কৰিছে।
as_IN[1]: Akismet-এ %sটা মন্তব্য পৰীক্ষা কৰিছে।

en: Akismet cleared this comment and updated its status via webhook.
as_IN: Akismet-এ এই মন্তব্যটো চফা কৰিছে আৰু ৱেবহুকৰ জৰিয়তে ইয়াৰ স্থিতি আপডে’ট কৰিছে।

en: Akismet cleared this comment during a recheck. It did not update the comment status because it had already been modified by another user or plugin.
as_IN: Akismet-এ এক পুনঃপৰীক্ষাৰ সময়ত এই মন্তব্যটো চফা কৰিছে। ই মন্তব্যৰ স্থিতি আপডে’ট কৰা নাই কাৰণ ইয়াক আগতেই আন ব্যৱহাৰকাৰী বা প্লাগিনে সলনি কৰি থৈছে।

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয় চেষ্টাৰ মাধ্যমত Akismet-এ এই মন্তব্য পৰিষ্কাৰ কৰিলে।

en: Akismet cleared this comment.
as_IN: Akismet-এ এই মন্তব্য পৰিষ্কাৰ কৰিছে।

en: Akismet could not recheck your comments for spam.
as_IN: Akismet-এ আপোনাৰ মন্তব্যবোৰ স্পেমৰ বাবে পুনঃপৰীক্ষা কৰিব পৰা নাই।

en: Akismet determined this comment was spam during a recheck. It did not update the comment status because it had already been modified by another user or plugin.
as_IN: Akismet-এ এক পুনঃপৰীক্ষাৰ সময়ত এই মন্তব্যটো স্পেম বুলি নিৰ্ধাৰণ কৰিছিল। ই মন্তব্যৰ স্থিতি আপডে’ট কৰা নাই কাৰণ ইয়াক আগতেই আন ব্যৱহাৰকাৰী বা প্লাগিনে সলনি কৰি থৈছে।

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
as_IN: Akismet-এ আগৰ SSL অনুৰোধৰ সৈতে এটা সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছে আৰু ইয়াক অস্থায়ীভাৱে নিষ্ক্ৰিয় কৰিছে। ই সোনকালেই আকৌ অনুৰোধৰ বাবে SSL ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিব।

en: Akismet error code: %s
as_IN: Akismet ত্ৰুটিৰ ক’ড: %s

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
as_IN: Akismet-এ স্পেম ফিল্টাৰ কৰে, যাতে আপুনি অধিক গুৰুত্বপূৰ্ণ বিষয়ত মনোযোগ দিব পাৰে।

en: Akismet has detected a problem.
as_IN: Akismet-এ এটা সমস্যা পাইছে।

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
as_IN[0]: Akismet-এ আপোনাৰ %d ঘণ্টা বচাইছে!
as_IN[1]: Akismet-এ আপোনাৰ %d ঘণ্টা বচাইছে!

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
as_IN[0]: Akismet-এ আপোনাৰ %d মিনিট বচাইছে!
as_IN[1]: Akismet-এ আপোনাৰ %d মিনিট বচাইছে!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
as_IN[0]: Akismet-এ আপোনাৰ %sটা দিন বচাইছে!
as_IN[1]: Akismet-এ আপোনাৰ %sটা দিন বচাইছে!

en: Akismet is not configured. Please enter an API key.
as_IN: Akismet কনফিগাৰ কৰা হোৱা নাই। অনুগ্ৰহ কৰি এটা API চাবি লিখক।

en: Akismet is now protecting your site from spam.
as_IN: Akismet-এ এতিয়া আপোনাৰ ছাইটটোক স্পেমৰ পৰা সুৰক্ষা দি আছে।

en: Akismet privacy notice
as_IN: Akismet-ৰ গোপনীয়তাৰ জাননী

en: Akismet provisionally cleared this comment.
as_IN: Akismet-এ এই মন্তব্যটো সাময়িকভাৱে চফা কৰিছে।

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam
as_IN: Akismet-এ পুনৰ নীৰিক্ষণ কৰি এই মন্তব্যক স্পাম বুলি ধৰা পেলাইছে

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
as_IN: Akismet-এ পুনঃপৰীক্ষা কৰি এই মন্তব্যটো স্পেম হিচাপে ধৰিছে।

en: Akismet re-checked and cleared this comment
as_IN: Akismet-এ পুনৰ নীৰিক্ষণ কৰি এই মন্তব্য পৰিষ্কাৰ কৰিলে

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
as_IN: Akismet-এ পুনঃপৰীক্ষা কৰি এই মন্তব্যটো চফা কৰিছে।

en: Akismet stats
as_IN: Akismet স্থিতি

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
as_IN: Akismet-এ এই মন্তব্যটো পৰীক্ষা কৰিব পৰা নাই (সহাঁৰি: %s) যদিও পাছত স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে আকৌ চেষ্টা কৰিব।

en: Akismet was unable to check this comment but will automatically retry later.
as_IN: Akismet-এ এই মন্তব্যটো পৰীক্ষা কৰিব পৰা নাই যদিও পাছত স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে আকৌ চেষ্টা কৰিব।

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
as_IN: Akismet-এ এই মন্তব্যটো পুনঃপৰীক্ষা কৰিব পৰা নাই (সঁহাৰি: %s)।

en: Akismet was unable to recheck this comment.
as_IN: Akismet-এ এই মন্তব্যটো পুনঃপৰীক্ষা কৰিব পৰা নাই।

en: Albanian
as_IN: আলবেনীয়

en: Album
as_IN: এলবাম

en: Alice.
as_IN: এলিচ।

en: Align
as_IN: এলাইন

en: Align center
as_IN: মাজত শ্ৰেণীবদ্ধ কৰক

en: Align column center
as_IN: স্তম্ভ মাজত সংৰেখিত কৰক

en: Align column left
as_IN: স্তম্ভ বাওঁফালে সংৰেখিত কৰক

en: Align column right
as_IN: স্তম্ভ সোঁফালে সংৰেখিত কৰক

en: Align left
as_IN: বাওঁফালে শ্ৰেণীবদ্ধ কৰক

en: Align right
as_IN: সোঁফালে শ্ৰেণীবদ্ধ কৰক

en: Align text
as_IN: পাঠ সংৰেখন কৰক

en: Align text center
as_IN: পাঠ মাজত সংৰেখিত কৰক

en: Align text left
as_IN: টেক্সট বাওঁফালে এলাইন

en: Align text right
as_IN: টেক্সট সোঁফালে এলাইন

en: Alignment
as_IN: এলাইনমেণ্ট

en: Alignment Matrix Control
as_IN: সংৰেখন মেট্ৰিক্স কণ্ট্ৰল

[ctx: Alignment option]
en: None
as_IN: এটাও নহয়

en: All
as_IN: সকলো

en: All Authors
as_IN: সকলো লিখোঁতা

en: All Blocks
as_IN: সকলো ব্ল'ক

en: All Categories
as_IN: শিতানসমূহ

en: All Changesets
as_IN: সকলো সলনি-গোট

en: All Comments
as_IN: সকলো মন্তব্য

en: All Link Categories
as_IN: সকলো সংযোগ শিতান

en: All Pages
as_IN: পৃষ্ঠাসমূহ

en: All Patterns
as_IN: সকলো আৰ্হি

en: All Posts
as_IN: পষ্টসমূহ

en: All Settings
as_IN: সকলো ছেটিংছ

en: All Sites
as_IN: সকলো ছাইট

en: All Tabs:
as_IN: সকলো টেব:

en: All Tags
as_IN: টেগসমূহ

en: All Template Parts
as_IN: টেমপ্লে’টৰ আটাইবোৰ অংশ

en: All Types
as_IN: সকলো প্ৰকাৰ

en: All Users
as_IN: সকলো ব্যৱহাৰকাৰী

en: All automatic updates are disabled.
as_IN: সকলো স্বয়ংক্ৰিয় আপডেট নিষ্ক্ৰিয় কৰা আছে।

en: All blocks are selected, and cannot be moved
as_IN: সকলো ব্লক বাছনি কৰা হৈছে আৰু স্থানান্তৰ কৰিব নোৱাৰি

en: All capabilities assigned to the user.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীক আৰোপ কৰা সকলো ক্ষমতা।

en: All capabilities used by the post type.
as_IN: প'ষ্টৰ প্ৰকাৰ দ্বাৰা ব্যৱহৃত সকলো সক্ষমতা।

en: All capabilities used by the taxonomy.
as_IN: বৰ্গীকৰণ দ্বাৰা ব্যৱহৃত সকলো সক্ষমতা।

en: All categories
as_IN: সকলো বৰ্গ

en: All comment types
as_IN: মন্তব্যৰ সকলো প্ৰকাৰ

en: All content
as_IN: সকলো সমল

en: All content copied.
as_IN: সকলো সমল কপি কৰা হ'ল।

en: All dates
as_IN: সকলো তাৰিখ

en: All done!
as_IN: সকলো হৈ গ'ল!

en: All features, supported by the post type.
as_IN: সকলো বৈশিষ্ট্য, প'ষ্টৰ প্ৰকাৰৰ দ্বাৰা সমৰ্থিত।

en: All formats
as_IN: সকলো সজ্জা

en: All gallery image links updated to: %s
as_IN: গেলেৰীৰ আটাইবোৰ ছবিৰ লিংক ইমানলৈ আপডেট কৰা হ’ল: %s

en: All gallery image sizes updated to: %s
as_IN: গেলেৰীৰ আটাইবোৰ ছবিৰ আকাৰ ইমানলৈ আপডেট কৰা হ’ল: %s

en: All gallery images updated to not open in new tab
as_IN: গেলেৰীৰ আটাইবোৰ ছবি নতুন টেবত খোল নাখাবলৈ আপডেট কৰা হ’ল

en: All gallery images updated to open in new tab
as_IN: গেলেৰীৰ আটাইবোৰ ছবি নতুন টেবত খোল খাবলৈ আপডেট কৰা হ’ল

en: All headings
as_IN: সকলো শিৰোনামা

en: All image sizes
as_IN: ছবিৰ সকলো আকাৰ

en: All items
as_IN: সকলো বস্তু

en: All media items
as_IN: সকলো মেডিয়া সামগ্ৰী

en: All of the blocks available to you live in the block library. You’ll find it wherever you see the <InserterIconImage /> icon.
as_IN: ব্লক লাইব্ৰেৰীত আপোনাৰ বাবে উপলব্ধ সকলো ব্লক থাকে। আপুনি য'তেই <InserterIconImage /> আইকন দেখা পায় তাতেই ইয়াক বিচাৰি পাব।

en: All of your WordPress files are writable.
as_IN: আপোনাৰ সকলো WordPress ফাইল লিখনযোগ্য।

en: All options are currently hidden
as_IN: বৰ্তমান সকলো বিকল্প লুকুৱাই ৰখা হৈছে

en: All options reset
as_IN: সকলো বিকল্প ৰিছেট কৰা হ’ল

en: All patterns
as_IN: সকলো আৰ্হি

en: All required plugins are installed and activated.
as_IN: আটাইবোৰ প্ৰয়োজনীয় প্লাগিন ইনষ্টল কৰি সক্ৰিয় কৰা হৈছে।

en: All sides
as_IN: সকলো কাষ

en: All sizes except thumbnail
as_IN: থাম্বনেইলৰ বাহিৰে সকলো আকাৰ

en: All systems functional.
as_IN: সকলো ছিষ্টেম কাৰ্যকৰী।

en: All template parts
as_IN: টেমপ্লে’টৰ আটাইবোৰ অংশ

en: All templates
as_IN: সকলো টেমপ্লে’ট

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first.
as_IN: আপুনি আপল'ড কৰা সকলো ফাইল মিডিয়া লাইব্ৰেৰীত তালিকাভুক্ত কৰা হয়, য'ত আটাইতকৈ শেহতীয়া আপল'ডসমূহ প্ৰথমতে থাকে।

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the Screen Options tab to customize the display of this screen.
as_IN: আপুনি আপল'ড কৰা সকলো ফাইল মিডিয়া লাইব্ৰেৰীত তালিকাভুক্ত কৰা হয় য'ত আটাইতকৈ শেহতীয়া আপল'ডসমূহ প্ৰথমতে তালিকাভুক্ত কৰা হয়। আপুনি এই স্ক্ৰীণৰ ডিছপ্লে' কাষ্টমাইজ কৰিবলৈ স্ক্ৰীণৰ বিকল্পৰ টেব ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।

en: All time
as_IN: সকলো সময়

en: All updates have been completed.
as_IN: সকলো আপডেট সম্পূৰ্ণ কৰা হৈছে।

en: Allow
as_IN: অনুমতি দিয়ক

en: Allow <a href="%s">trackbacks and pingbacks</a>
as_IN: <a href="%s">ট্ৰেকবেক আৰু পিংবেক</a>ৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow Comments
as_IN: মন্তব্যৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow Pings
as_IN: পিঙৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow access to Google Fonts
as_IN: Google Fonts-লৈ প্ৰৱেশাধিকাৰ দিয়ক

en: Allow changes to this block throughout instances of this pattern.
as_IN: এই আৰ্হিৰ সমগ্ৰ দৃষ্টান্ত-জুৰি এই ব্লকলৈ সাল-সলনিৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow comments
as_IN: মন্তব্যৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow comments on new posts
as_IN: নতুন প’ষ্টত মন্তব্য কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks)
as_IN: অন্য ব্লগৰ পৰা লিংকৰ জাননী (পিংবেক আৰু ত্ৰেকবেক) অনুমোদন কৰক

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new articles.
as_IN: নতুন প্ৰবন্ধমূহত অন্য ব্লগৰ পৰা লিংকৰ সূচনা (পিংবেক আৰু ট্রেকবেক)ৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new posts
as_IN: নতুন প'ষ্টত অন্য ব্লগৰ লিংক জাননী (পিংবেক আৰু ট্ৰেকবেক)ৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new posts.
as_IN: নতুন প'ষ্টসমূহত অন্য ব্লগৰ পৰা লিংকৰ সূচনা (পিংবেক আৰু ট্রেকবেক)ৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow new users to sign up
as_IN: পৰৱৰ্তী ব্যৱহাৰকাৰীক ছাইন ইন কৰিবলৈ দিয়ক

en: Allow people to post comments on new articles
as_IN: পঢ়ুৱৈক নতুন প্ৰবন্ধত মন্তব্য দিবলৈ অনুমোদন কৰক

en: Allow people to submit comments on new posts
as_IN: লোকক নতুন প'ষ্টসমূহত মন্তব্য দাখিল কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow people to submit comments on new posts.
as_IN: লোকক নতুন প'ষ্টসমূহত মন্তব্য দাখিল কৰাৰ অনুমতি দিয়ক।

en: Allow right-click contextual menus
as_IN: ৰাইট-ক্লিকত প্ৰসংগভিত্তিক মেন্যুৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow search engines to index this site
as_IN: ছাৰ্চ ইঞ্জিনসমূহক এই ছাইট সূচীভুক্ত কৰাৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow to wrap to multiple lines
as_IN: একাধিক শাৰী আৱৰি ল’বলৈ দিয়ক

en: Allowed Files
as_IN: অনুমোদিত ফাইলসমূহ

en: Allowed child block types.
as_IN: অনুমোদিত উপ-ব্লকৰ প্ৰকাৰবোৰ।

en: Allows contextual List View menus via right-click, overriding browser defaults.
as_IN: ব্ৰাউজাৰৰ ডিফ’ল্টবোৰ অভাৰৰাইড কৰি ৰাইট-ক্লিকৰ জৰিয়তে প্ৰসংগভিত্তিক তালিকা ভিউ মেন্যুৰ অনুমতি দিয়ে।

en: Allows use of HTML5 markup for search forms, comment forms, comment lists, gallery, and caption.
as_IN: সন্ধানৰ প্র-পত্ৰ, মন্তব্যৰ প্র-পত্ৰ, মন্তব্যৰ তালিকা, গেলাৰী আৰু কেপশ্যনৰ বাবে HTML5 মাৰ্কআপ ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ দিয়ে।

en: Almaty
as_IN: আলমাটি

en: Almost done! Configure Akismet and say goodbye to spam
as_IN: হ’লেই প্ৰায়! Akismet কনফিগাৰ কৰি স্পেমক বিদায় জনাওক

en: Already Installed
as_IN: ইতিমধ্যে প্ৰতিষ্ঠাপিত হ'ল

en: Already pinged:
as_IN: ইতিমধ্যে পিং কৰিছে:

en: Alt Text
as_IN: বিকল্প লিপি

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
as_IN: ছবিৰ বাবে Alt (বৈকল্পিক) পাঠ, যেনে &#8220;মনা লিছা&#8221;

en: Alternative Text
as_IN: বিকল্প লিপি

en: Alternative source
as_IN: বিকল্প সূত্ৰ

en: Alternative text
as_IN: বৈকল্পিক পাঠ

[ctx: Alternative text for an image. Block toolbar label, a low character count is preferred.]
en: Alternative text
as_IN: বৈকল্পিক পাঠ

en: Alternative text to display when attachment is not displayed.
as_IN: যেতিয়া সংলগ্ন দেখুৱা নহয় তেতিয়া দেখুৱাবলৈ বৈকল্পিক পাঠ।

en: Always
as_IN: সদায়

en: Always open List View
as_IN: সদায় তালিকা ভিউত খুলিব

en: Always put spam in the Spam folder for review.
as_IN: স্পেম সদায় পৰ্যালোচনাৰ বাবে স্পেম ফ’ল্ডাৰত ৰাখিব।

en: Always show pre-publish checks.
as_IN: সদায় প্ৰাক-প্ৰকাশনৰ পৰীক্ষাবোৰ দেখুৱাব।

en: Always use https when visiting the admin
as_IN: কৰ্তৃপক্ষৰ দৰ্শন কৰোঁতে সদায় https ব্যৱহাৰ কৰিব

en: America
as_IN: আমেৰিকা

en: American English
as_IN: আমেৰিকান ইংৰাজী

en: Amman
as_IN: আমান

en: Amsterdam
as_IN: আমষ্টাৰডাম

en: An HTTPS connection is a more secure way of browsing the web. Many services now have HTTPS as a requirement. HTTPS allows you to take advantage of new features that can increase site speed, improve search rankings, and gain the trust of your visitors by helping to protect their online privacy.
as_IN: HTTP সংযোগ হৈছে ৱেব ব্ৰাউজ কৰাৰ এক বেছি নিৰাপদ উপায়। বহুতো পৰিসেৱাৰ এতিয়া HTTPৰ প্ৰয়োজন হয়। HTTPSএ আপোনাক নতুন সা-সুবিধাৰ লাভ উঠাবলৈ দিয়ে যিয়ে ছাইটৰ গতি বৃদ্ধি, সন্ধান ৰেংকিং উন্নত আৰু আপোনাৰ দৰ্শকসকলৰ অনলাইন গোপনীয়তা ৰক্ষা কৰাত সহায় কৰি তেওঁলোকৰ বিশ্বাস অর্জন কৰিব পাৰে।

en: An active PHP session was detected
as_IN: এটা সক্ৰিয় PHP ছেশ্যন ধৰা পৰিছিল

en: An alphanumeric identifier for the menu location.
as_IN: মেন্যুৰ অৱস্থানৰ বাবে এক বৰ্ণসাংখ্যিক চিনাক্তকাৰী।

en: An alphanumeric identifier for the post type.
as_IN: প'ষ্টৰ প্ৰকাৰৰ বাবে এক বৰ্ণসাংখ্যিক চিনাক্তকাৰী।

en: An alphanumeric identifier for the post unique to its type.
as_IN: প’ষ্টৰ বৰ্ণসাংখ্যিক চিনাক্তকাৰী যিটো ইয়াৰ প্ৰকাৰৰ কাৰণে অদ্বিতীয়।

en: An alphanumeric identifier for the revision unique to its type.
as_IN: পুনৰীক্ষণৰ বাবে বৰ্ণসাংখ্যিক চিনাক্তকাৰী যিটো ইয়াৰ প্ৰকাৰৰ ক্ষেত্ৰত অদ্বিতীয়।

en: An alphanumeric identifier for the status.
as_IN: স্থিতিৰ বাবে এক বৰ্ণসাংখ্যিক চিনাক্তকাৰী।

en: An alphanumeric identifier for the taxonomy.
as_IN: বৰ্গীকৰণৰ বাবে এক বৰ্ণসাংখ্যিক চিনাক্তকাৰী।

en: An alphanumeric identifier for the term unique to its type.
as_IN: শব্দৰ বাবে বৰ্ণসাংখ্যিক চিনাক্তকাৰী যিটো ইয়াৰ প্ৰকাৰৰ কাৰণে অদ্বিতীয়।

en: An alphanumeric identifier for the user.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে এক বৰ্ণসাংখ্যিক চিনাক্তকাৰী।

en: An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.
as_IN: আপুনি Gravatar সেৱা ব্যৱহাৰ কৰি আছে নে নাই চাবলৈ আপোনাৰ ইমেইল ঠিকনাৰ পৰা তাক এটা অনামীকৃত ষ্ট্ৰিং (হেশ্ব বুলিও কোৱা হয়) প্ৰদান কৰা হ'ব পাৰে। Gravatar সেৱাৰ গোপনীয়তা নীতি ইয়াত পোৱা যায়: https://automattic.com/privacy/. আপোনাৰ মন্তব্য অনুমোদিত হোৱাৰ পাছত আপোনাৰ মন্তব্যৰ প্ৰসংগত আপোনাৰ প্ৰ'ফাইলৰ ছবি ৰাইজৰ বাবে দৃশ্যমান হ'ব।

en: An application name is required to create an application password.
as_IN: এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ড এটা সৃষ্টি কৰিবলৈ এটা এপ্লিকেশ্যন নামৰ প্ৰয়োজন।

en: An application would like to connect to your account.
as_IN: এপ্লিকেশ্যন এটাই আপোনাৰ একাউণ্টৰ সৈতে সংযোৰ স্থাপন কৰিব বিচাৰে।

en: An array of post types that the pattern is restricted to be used with.
as_IN: প’ষ্টৰ প্ৰকাৰৰ এক শৃংখল যাৰ সৈতে আৰ্হিটো ব্যৱহাৰ কৰা নিষিদ্ধ।

en: An array of template types where the pattern fits.
as_IN: টেমপ্লে’টৰ প্ৰকাৰৰ এটা এৰে’ য’ত আৰ্হিটো খাপ খায়।

en: An array of the class names for the post container element.
as_IN: প’ষ্ট কণ্টেইনাৰ উপাদানৰ বাবে শ্ৰেণীৰ নামৰ এটা এৰে’।

en: An attempt was made, but your site could not be updated automatically.
as_IN: এটা চেষ্টা কৰা হৈছিল, কিন্তু আপোনাৰ ছাইটটো স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে আপডেট কৰিব পৰা নগ’ল।

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয় WordPress আপডেট এটা সম্পূৰ্ণ হোৱাত বিফল হৈছে - <a href="%s">অনুগ্ৰহ কৰি এতিয়াই আকৌ আপডেট কৰাৰ চেষ্টা কৰক</a>।

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয় WordPress আপডেট এটা সম্পূৰ্ণ হোৱাত বিফল হৈছে! অনুগ্ৰহ কৰি ছাইট কৰ্তৃপক্ষক অৱগত কৰক।

en: An avatar is an image that can be associated with a user across multiple websites. In this area, you can choose to display avatars of users who interact with the site.
as_IN: অৱতাৰ হৈছে এনে এখন ছবি যি একাধিক ৱেবছাইটত ব্যৱহাৰকাৰীৰ সৈতে জড়িত হৈ থাকিব পাৰে। এই ক্ষেত্ৰটোত, আপুনি ছাইটৰ সৈতে ইণ্টাৰেক্ট কৰা ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ অৱতাৰ দেখুওৱাটো বাছি ল’ব পাৰে।

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
as_IN: এটা বিসংগতি ঘটিছে, খুব সম্ভৱ ফিড নিষ্ক্ৰিয় হৈ আছে। পিছত আকেৌ চেষ্টা কৰক।

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
as_IN: এটা ভূল হৈছে | অনুগ্ৰহ কৰি এই পৃষ্ঠাটো পুনৰাই ল'ড কৰক আৰু আকৌ চেষ্টা কৰক |

en: An error occurred adding you to this site. Go to the <a href="%s">homepage</a>.
as_IN: এই ছাইটত আপোনাক যোগ কৰোঁতে ত্ৰুটি ঘটিছে। <a href="%s">মুখ্যপৃষ্ঠা</a>লৈ যাওক।

en: An error occurred during the upload process.
as_IN: আপল’ড প্ৰক্ৰিয়াৰ সময়ত এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
as_IN: আপলড কৰোঁতে সমস্যাই দেখা দিছে। অনুগ্ৰহ কৰি পিছত আকৌ চেষ্টা কৰক।

en: An error occurred while creating the item.
as_IN: বস্তুটোৰ সৃষ্টি কৰোঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred while creating the site export.
as_IN: ছাইটৰ ৰপ্তানিৰ সৃষ্টি কৰোঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred while creating the template part.
as_IN: টেমপ্লে’টৰ অংশটোৰ সৃষ্টি কৰোঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred while creating the template.
as_IN: টেমপ্লে’টটোৰ সৃষ্টি কৰোঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred while customizing. Please refresh the page and try again.
as_IN: কাষ্টমাইজ কৰোঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে। অনুগ্ৰহ কৰি পৃষ্ঠাখন সতেজ কৰি পুনৰ চেষ্টা কৰক।

en: An error occurred while deleting the item.
as_IN: বস্তুটো মচোঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred while deleting the items.
as_IN: বস্তুকেইটা মচোঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred while deleting the items: %s
as_IN: বস্তুকেইটা মচোঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে: %s

en: An error occurred while deleting the pattern category.
as_IN: আৰ্হিৰ শ্ৰেণীটো মচোঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred while deleting the theme.
as_IN: থীমটো মচোঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred while duplicating the page.
as_IN: পৃষ্ঠাখনৰ প্ৰতিলিপি তৈয়াৰ কৰোঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে

en: An error occurred while loading the comparison. Please refresh the page and try again.
as_IN: তুলনা ল’ড কৰোঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে। অনুগ্ৰহ কৰি পৃষ্ঠাখন সতেজ কৰি পুনৰ চেষ্টা কৰক।

en: An error occurred while moving the item to the trash.
as_IN: পৃষ্ঠাখন ট্ৰেশ্বলৈ নিওঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred while moving the item to the trash: %s
as_IN: বস্তুটো ট্ৰেশ্বলৈ নিওঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে: %s

en: An error occurred while moving the items to the trash.
as_IN: বস্তুকেইটা ট্ৰেশ্বলৈ নিওঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred while permanently deleting the item.
as_IN: বস্তুটো স্থায়ীভাৱে মচোঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred while permanently deleting the items.
as_IN: বস্তুকেইটা স্থায়ীভাৱে মচোঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred while permanently deleting the items: %s
as_IN: বস্তুকেইটা স্থায়ীভাৱে মচোঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে: %s

en: An error occurred while processing your comment. Please ensure all fields are filled correctly and try again.
as_IN: আপোনাৰ মন্তব্য সংসাধন কৰোঁতে কিবা ত্ৰুটি ঘটিছে। অনুগ্ৰহ কৰি আটাইবোৰ ক্ষেত্ৰ সঠিকভাৱে পূৰণ হোৱাটো নিশ্চিত কৰি পুনৰ চেষ্টা কৰক।

en: An error occurred while processing your header image.
as_IN: আপোনাৰ শিৰোশাৰীৰ ছবিখন সংসাধিত কৰোঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred while processing your request. Please try again later.
as_IN: আপোনাৰ অনুৰোধ সংসাধন কৰোঁতে কিবা ত্ৰুটি ঘটিছে। অনুগ্ৰহ কৰি পাছত পুনৰ চেষ্টা কৰিব।

en: An error occurred while renaming the pattern.
as_IN: আৰ্হিটোৰ নাম সলাওঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred while restoring the post.
as_IN: প’ষ্টটো পুনঃস্থাপন কৰোঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred while restoring the posts.
as_IN: প’ষ্টকেইটা পুনঃস্থাপন কৰোঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred while restoring the posts: %s
as_IN: প’ষ্টকেইটা পুনঃস্থাপন কৰোঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে: %s

en: An error occurred while reverting the item.
as_IN: বস্তুটো পূৰ্বৰ অৱস্থালৈ নিওঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred while reverting the items.
as_IN: বস্তুবোৰ পূৰ্বৰ অৱস্থালৈ নিওঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred while reverting the items: %s
as_IN: বস্তুকেইটা পূৰ্বৰ অৱস্থালৈ নিওঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে: %s

en: An error occurred while reverting the template part.
as_IN: টেমপ্লে’টৰ অংশটো পূৰ্বৰ অৱস্থালৈ নিওঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred while reverting the template parts.
as_IN: টেমপ্লে’টৰ অংশবোৰ পূৰ্বৰ অৱস্থালৈ নিওঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred while reverting the template.
as_IN: টেমপ্লে’টটো পূৰ্বৰ অৱস্থালৈ নিওঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred while reverting the templates.
as_IN: টেমপ্লে’টকেইটা পূৰ্বৰ অৱস্থালৈ নিওঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred while saving your changeset.
as_IN: আপোনাৰ সলনি-গোট সাঁচি থওঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred while setting the homepage.
as_IN: মুখ্যপৃষ্ঠা নিৰ্ধাৰণ কৰোঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred while setting the posts page.
as_IN: প’ষ্টৰ পৃষ্ঠা নিৰ্ধাৰণ কৰোঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred while updating %1$s: %2$s
as_IN: %1$s উন্নীত কৰি থাকোতে এইটা ত্ৰুতি দেখা দিছেঃ %2$s

en: An error occurred while updating the name
as_IN: নাম আপডে’ট কৰোঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে

en: An error occurred while updating the order
as_IN: ক্ৰম আপডে’ট কৰোঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred while updating.
as_IN: আপডে’ট কৰোঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred.
as_IN: কিবা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: An error occurred. Please try again later.
as_IN: কিবা ত্ৰুটি ঘটিছে। অনুগ্ৰহ কৰি পাছত পুনৰ চেষ্টা কৰিব।

en: An error occurred. Please try again.
as_IN: যান্ত্ৰিক ভুল পঞ্জীভূত হ'ল। অনুগ্ৰহ কৰি পুনৰ চেষ্টা কৰক।

en: An error of type %1$s was caused in line %2$s of the file %3$s. Error message: %4$s
as_IN: %3$s ফাইলৰ %2$s নং শাৰীত %1$s প্ৰকাৰৰ ত্ৰুটি এটা সংঘটিত হৈছে। ত্ৰুটিৰ বাৰ্তা: %4$s

en: An example title
as_IN: এটা উদাহৰণমূলক শীৰ্ষক

en: An exporter has improperly used the registration filter.
as_IN: এটা ৰপ্তানিকৰ্তাই ভুলকৈ পঞ্জীয়ন ফিল্টাৰ ব্যৱহাৰ কৰিছে।

en: An image should not be lazy-loaded and marked as high priority at the same time.
as_IN: এখন ছবি একে সময়তে লেজী-ল’ড কৰা আৰু উচ্চ অগ্ৰাধিকাৰ হিচাপে চিহ্নিত কৰাটো উচিত নহয়।

en: An incomplete personal data request for this email address already exists.
as_IN: এই ইমেইল ঠিকনাৰ বাবে অসম্পূৰ্ণ ব্যক্তিগত ডাটাৰ অনুৰোধ এটা ইতিমধ্যে আছেই।

en: An unknown error occurred during creation. Please try again.
as_IN: সৃষ্টি কৰোঁতে এটা অজ্ঞাত ত্ৰুটি ঘটিছে। অনুগ্ৰহ কৰি পুনৰ চেষ্টা কৰক।

en: An unknown error occurred.
as_IN: এটা অজ্ঞাত বিজুতি সংঘটিত হৈছে।

en: Anadyr
as_IN: আনাদিৰ

en: Analytics
as_IN: বিশ্লেষণমূলক

en: Ancestor blocks.
as_IN: পূৰ্ব-সংস্কৰণৰ ব্লকবোৰ।

en: Andorra
as_IN: এণ্ডোৰা

en: Angle
as_IN: কোণ

en: Angle to rotate clockwise in degrees.
as_IN: ডিগ্ৰী হিচাপে ঘড়ীৰ কাঁটাৰ দিশে ঘূৰাবলগীয়া কোণ।

en: Animation
as_IN: এনিমেশ্যন

en: Anonymous
as_IN: অনামা

en: Another attempt will be made with the next release.
as_IN: পৰৱৰ্তী ৰিলীজৰ সৈতে আন এক চেষ্টা চলোৱা হ’ব।

en: Another update is currently in progress.
as_IN: বৰ্তমান আন এটা আপডেট চলি আছে।

en: Another user is currently working on this post (<PreviewLink />), which means you cannot make changes, unless you take over.
as_IN: আন এগৰাকী ব্যৱহাৰকাৰীয়ে এই প’ষ্টত কাম কৰি আছে (<PreviewLink />), তাৰমানে আপুনি চম্ভালি নোলোৱালৈকে এই প’ষ্টটোত সাল-সলনি কৰিব নোৱাৰে।

en: Another user now has editing control of this post (<PreviewLink />). Don’t worry, your changes up to this moment have been saved.
as_IN: এতিয়া আন এগৰাকী ব্যৱহাৰকাৰীৰ ওচৰত এই প’ষ্টটোৰ সম্পাদনৰ নিয়ন্ত্ৰণ আছে (<PreviewLink />)। চিন্তা নকৰিব, এই মুহূৰ্তলৈকে আপুনি কৰা সাল-সলনি সাঁচি থোৱা হৈছে।

en: Antarctica
as_IN: এন্টাৰ্কটিকা

en: Anti-spam
as_IN: এণ্টি-স্পাম

en: Antigua
as_IN: এন্টিগুৱা

en: Any extra capabilities assigned to the user.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীক আৰোপ কৰা যিকোনো অতিৰিক্ত ক্ষমতা।

en: Anyone can register
as_IN: যিকোনো ব্যক্তিয়ে পঞ্জীয়ন কৰিব পাৰে

en: Anyone posts a comment
as_IN: যিকোনো ব্যক্তিয়ে মন্তব্য প'ষ্ট কৰিলে

en: App icon preview: Current image: %s
as_IN: এপ্ আইকনৰ পূৰ্বদৰ্শন: বৰ্তমানৰ ছবি: %s

en: App icon preview: The current image has no alternative text. The file name is: %s
as_IN: এপ্ আইকনৰ পূৰ্বদৰ্শন: বৰ্তমানৰ ছবিখনৰ কোনো বৈকল্পিক পাঠ নাই। ফাইলৰ নামটো হ’ল: %s

en: Appearance
as_IN: ৰং-ৰূপ

en: Append to %1$s block at position %2$d, Level %3$d
as_IN: %2$d অৱস্থান, %3$d স্তৰত থকা %1$s ব্লকৰ শেষত যোগ কৰক

en: Application Passwords
as_IN: এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ডসমূহ

en: Application password not found.
as_IN: এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ড পোৱা নগ'ল।

en: Application passwords allow authentication via non-interactive systems, such as XML-RPC or the REST API, without providing your actual password. Application passwords can be easily revoked. They cannot be used for traditional logins to your website.
as_IN: এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ডসমূহে আপোনাৰ প্ৰকৃত পাছৱৰ্ড প্ৰদান নকৰাকৈ নন-ইণ্টাৰেক্টিভ ছিষ্টেম যেনে XML-RPC বা REST APIৰ মাধ্যমেৰে প্ৰমাণীকৰণ কৰিবলৈ দিয়ে। এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ডসমূহ সহজে প্ৰত্যাহাৰ কৰিব পাৰি। সেইবোৰ আপোনাৰ ৱেবছাইটত পাৰম্পৰিক লগিনৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰি।

en: Application passwords are not available for your account. Please contact the site administrator for assistance.
as_IN: আপোনাৰ একাউণ্টৰ বাবে এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ড উপলব্ধ নহয়। অনুগ্ৰহ কৰি সহায়ৰ বাবে ছাইট কৰ্তৃপক্ষৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।

en: Application passwords are not available.
as_IN: এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ডসমূহ উপলব্ধ নহয়।

en: Application passwords grant access to <a href="%1$s">the %2$s site in this installation that you have permissions on</a>. | Application passwords grant access to <a href="%1$s">all %2$s sites in this installation that you have permissions on</a>.
as_IN[0]: এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ডসমূহে <a href="%1$s">এই ইনষ্টলেশ্যনত আপোনাৰ অনুমতি থকা %2$sটা ব্লগ</a>ত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ দিয়ে।
as_IN[1]: এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ডসমূহে <a href="%1$s">এই ইনষ্টলেশ্যনত আপোনাৰ অনুমতি থকা আটাই %2$sটা ছাইট</a>ত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ দিয়ে।

en: Application passwords grant access to <a href="%1$s">the %2$s site on the network as you have Super Admin rights</a>. | Application passwords grant access to <a href="%1$s">all %2$s sites on the network as you have Super Admin rights</a>.
as_IN[0]: এপ্লিকেশ্যনৰ পাছৱৰ্ডবোৰে <a href="%1$s">নেটৱৰ্কৰ %2$sটা ছাইটত প্ৰৱেশাধিকাৰ দিয়ে যিহেতু আপোনাৰ হাতত প্ৰধান কৰ্তৃপক্ষৰ অধিকাৰ আছে</a>।
as_IN[1]: এপ্লিকেশ্যনৰ পাছৱৰ্ডবোৰে <a href="%1$s">নেটৱৰ্কৰ আটাই %2$sটা ছাইটত প্ৰৱেশাধিকাৰ দিয়ে যিহেতু আপোনাৰ হাতত প্ৰধান কৰ্তৃপক্ষৰ অধিকাৰ আছে</a>।

en: Apply
as_IN: প্ৰয়োগ কৰক

en: Apply Crop
as_IN: কাট-কুট প্ৰয়োগ কৰক

en: Apply changes to:
as_IN: ইয়াত সালসলনি প্ৰয়োগ কৰক:

en: Apply duotone filter
as_IN: ডুৱ’ট’ন ফিল্টাৰ প্ৰয়োগ কৰক

en: Apply globally
as_IN: সৰ্বজনীনভাৱে প্ৰয়োগ কৰক

en: Apply suggested format: %s
as_IN: প্ৰস্তাৱিত সজ্জা প্ৰয়োগ কৰক: %s

en: Apply the "%1$s" format.
as_IN: "%1$s" সজ্জা প্ৰয়োগ কৰক।

en: Apply the selected revision to your site.
as_IN: বাছনি কৰা পৰ্য্যালোচনাটো আপোনাৰ ছাইটত প্ৰয়োগ কৰক।

en: Apply this block’s typography, spacing, dimensions, and color styles to all %s blocks.
as_IN: এই ব্লকৰ টাইপ’গ্ৰাফী, অন্তৰাল, মাত্ৰা আৰু ৰঙৰ শৈলীবোৰ আটাইবোৰ %s ব্লকত প্ৰয়োগ কৰক।

en: Apply to all blocks inside
as_IN: ভিতৰৰ সকলো ব্লকতে প্ৰয়োগ কৰক

en: Apply your skills or learn new ones.
as_IN: নিজৰ দক্ষতা প্ৰয়োগ কৰক নাইবা নতুন দক্ষতা অৰ্জন কৰক।

en: Approval step
as_IN: অনুমোদনৰ পদক্ষেপ

en: Approve
as_IN: অনুমোদন কৰক

en: Approve and Reply
as_IN: অনুমোদন কৰক আৰু উত্তৰ দিয়ক

en: Approve comment
as_IN: মন্তব্য অনুমোদিত কৰক

en: Approve it: %s
as_IN: অনুমোদন কৰক: %s

en: Approve this comment
as_IN: এই মন্তব্য অনুমোদিত কৰক

en: Approved
as_IN: অনুমোদিত

en: April
as_IN: এপ্ৰিল

[ctx: April abbreviation]
en: Apr
as_IN: এপ্ৰিল

en: Aqtau
as_IN: আকটাউ

en: Aqtobe
as_IN: একটোবে

en: Arabic
as_IN: আৰবী

en: Arbitrary HTML code.
as_IN: ইচ্ছা অনুযায়ী HTML ক'ড।

en: Arbitrary text.
as_IN: ইচ্ছা অনুযায়ী পাঠ।

en: Archive <span class="count">(%s)</span> | Archives <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: আৰ্কাইভ <span class="count">(%sটা)</span>
as_IN[1]: আৰ্কাইভ <span class="count">(%sটা)</span>

en: Archive Title
as_IN: আৰ্কাইভৰ শীৰ্ষক

en: Archive title
as_IN: আৰ্কাইভৰ শীৰ্ষক

en: Archive type: Name
as_IN: আৰ্কাইভৰ প্ৰকাৰ: নাম

en: Archive: %1$s (%2$s)
as_IN: আৰ্কাইভ: %1$s (%2$s)

en: Archive: %s
as_IN: আৰ্কাইভ: %s

en: Archived
as_IN: আৰ্কাইভ কৰিছে

en: Archived <span class="count">(%s)</span> | Archived <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: আৰ্কাইভ কৰিছে <span class="count">(%sটা)</span>
as_IN[1]: আৰ্কাইভ কৰিছে <span class="count">(%sটা)</span>

en: Archives
as_IN: ভঁৰাল

en: Arctic
as_IN: আৰ্কটিক

en: Are pretty permalinks supported?
as_IN: ধুনীয়া পাৰ্মালিংক সমৰ্থিত হয়নে?

en: Are you lost?
as_IN: আপুনি দিকবিদিক হেৰুৱাইছে নেকি?

en: Are you ready to publish?
as_IN: আপুনি প্ৰকাশ কৰিবলৈ সাজুনে?

en: Are you ready to save?
as_IN: আপুনি সাঁচি থ'বলৈ সাজুনে?

en: Are you ready to schedule?
as_IN: আপুনি অনুসূচী কৰিবলৈ সাজুনে?

en: Are you ready to submit for review?
as_IN: পুনৰীক্ষণৰ বাবে দাখিল কৰিবলৈ সাজুনে?

en: Are you sure it exists?
as_IN: এইটো আছে বুলি আপুনি নিশ্চিত নে ?

en: Are you sure the database server is not under particularly heavy load?
as_IN: আপুনি নিশ্চিতনে যে আপোনাৰ তথ্যাগাৰ (ডাটাবেছ) চাৰ্ভাৰে অত্যন্ত বোজা সহিব ল'গা হোৱা নাই ?

en: Are you sure the database server is running?
as_IN: তথ্যাগাৰ(ডাটাবেছ) চাৰ্ভাৰটো চলি আছে বুলি আপুনি নিশ্চিত নে ?

en: Are you sure you have the correct username and password?
as_IN: আপোনাৰ হাতত শুদ্ধ ব্যৱহাৰকাৰী নাম আৰু পাছৱৰ্ড আছে বুলি আপুনি নিশ্চিত নে ?

en: Are you sure you have typed the correct hostname?
as_IN: আয়োজক(হ'ষ্ট)ৰ নামটো শুদ্ধকৈ লিখিছিল বুলি আপুনি নিশ্চিত নে ?

en: Are you sure you want to apply this revision? Any unsaved changes will be lost.
as_IN: আপুনি এই পৰ্যালোচনা প্ৰয়োগ কৰিব বিচৰাটো নিশ্চিতনে? যিকোনো সাঁচি নোথোৱা সাল-সলনি হেৰাই যাব।

en: Are you sure you want to delete "%s" font and all its variants and assets?
as_IN: আপুনি "%s" ফণ্ট আৰু ইয়াৰ সকলো ৰূপভেদ আৰু সম্পদ মচি পেলাব বিচৰাটো নিশ্চিতনে?

en: Are you sure you want to delete "%s" font size preset?
as_IN: আপুনি "%s" ফণ্টৰ আকাৰৰ প্ৰিছেট মচিব বিচৰাটো নিশ্চিতনে?

en: Are you sure you want to delete "%s" shadow preset?
as_IN: আপুনি "%s" ছায়াৰ প্ৰিছেট মচিবলৈ বিচৰাটো নিশ্চিতনে?

en: Are you sure you want to delete "%s"?
as_IN: আপুনি "%s" মচিবলৈ বিচৰাটো নিশ্চিতনে?

en: Are you sure you want to delete %s?
as_IN: আপুনি %s মচিবলৈ বিচৰাটো নিশ্চিতনে?

en: Are you sure you want to delete the category "%s"? The patterns will not be deleted.
as_IN: আপুনি "%s" শ্ৰেণীটো মচিব বিচৰাটো নিশ্চিতনে? আৰ্হিবোৰ মচা নহয়।

en: Are you sure you want to delete this Navigation Menu?
as_IN: আপুনি এই নেভিগেশ্যন মেন্যুটো মচিবলৈ বিচৰাটো নিশ্চিতনে?

en: Are you sure you want to delete this comment?
as_IN: আপুনি এই মন্তব্যটো মচিবলৈ বিচৰাটো নিশ্চিতনে?

en: Are you sure you want to delete this theme?
as_IN: আপুনি এই থীমটো মচিবলৈ বিচৰাটো নিশ্চিতনে?

en: Are you sure you want to disable overrides? Disabling overrides will revert all applied overrides for this block throughout instances of this pattern.
as_IN: আপুনি অভাৰৰাইডবোৰ নিষ্ক্ৰিয় কৰিবলৈ বিচৰাটো নিশ্চিতনে? অভাৰৰাইডবোৰ নিষ্ক্ৰিয় কৰিলে এই ব্লকৰ বাবে প্ৰয়োগ কৰা আটাইবোৰ অভাৰৰাইড এই আৰ্হিৰ সমগ্ৰ দৃষ্টান্ত-জুৰি পূৰ্বৰ অৱস্থালৈ নিয়া হ’ব।

en: Are you sure you want to discard your unpublished changes?
as_IN: আপুনি আপোনাৰ অপ্ৰকাশিত সাল-সলনি খাৰিজ কৰিব বুলি নিশ্চিতনে?

en: Are you sure you want to do this?
as_IN: আপুনি এইটো কৰাটো নিশ্চিত নেকি ?

en: Are you sure you want to mark this comment as resolved?
as_IN: আপুনি এই মন্তব্যটো মীমাংসিত বুলি চিন দিবলৈ বিচৰাটো নিশ্চিতনে?

en: Are you sure you want to move "%s" to the trash?
as_IN: আপুনি "%s" ট্ৰেশ্বলৈ লৈ যাব বিচৰাটো নিশ্চিতনে?

en: Are you sure you want to move %d item to the trash ? | Are you sure you want to move %d items to the trash ?
as_IN[0]: আপুনি %dটা বস্তু ট্ৰেশ্বলৈ লৈ যাব বিচৰাটো নিশ্চিতনে?
as_IN[1]: আপুনি %dটা বস্তু ট্ৰেশ্বলৈ লৈ যাব বিচৰাটো নিশ্চিতনে?

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
as_IN: আপুনি স্থায়ীভাৱে "%s" মচিবলৈ বিচৰাটো নিশ্চিতনে?

en: Are you sure you want to permanently delete %d item? | Are you sure you want to permanently delete %d items?
as_IN[0]: আপুনি স্থায়ীভাৱে %dটা বস্তু মচিবলৈ বিচৰাটো নিশ্চিতনে?
as_IN[1]: আপুনি স্থায়ীভাৱে %dটা বস্তু মচিবলৈ বিচৰাটো নিশ্চিতনে?

en: Are you sure you want to remove all custom font size presets?
as_IN: আপুনি সকলো কাষ্টম ফণ্টৰ আকাৰৰ প্ৰিছেট আঁতৰাব বিচৰাটো নিশ্চিতনে?

en: Are you sure you want to remove all custom shadows?
as_IN: আপুনি সকলো কাষ্টম ছায়া আঁতৰাব বিচৰাটো নিশ্চিতনে?

en: Are you sure you want to reset all font size presets to their default values?
as_IN: আপুনি সকলো ফণ্টৰ আকাৰৰ প্ৰিছেট সেইবোৰৰ ডিফ’ল্ট মানলৈ ৰিছেট কৰিব বিচৰাটো নিশ্চিতনে?

en: Are you sure you want to unpublish this post?
as_IN: আপুনি এই প'ষ্টটো অপ্ৰকাশিত কৰিবলৈ বিচৰাটো নিশ্চিতনে?

en: Are you sure you want to unschedule this post?
as_IN: আপুনি এই প'ষ্ট অনুসূচীমুক্ত কৰিবলৈ বিচৰাটো নিশ্চিতনে?

en: Are you sure?
as_IN: আপুনি নিশ্চিতনে?

en: Area
as_IN: অঞ্চল

en: Argentina
as_IN: আৰ্জেন্টিনা

en: Arrange blocks horizontally.
as_IN: ব্লকবোৰ পথালিকৈ সজাওক।

en: Arrange blocks in a grid.
as_IN: ব্লকবোৰ এটা গ্ৰিডত সজাওক।

en: Arrange blocks vertically.
as_IN: ব্লকবোৰ থিয়কৈ সজাওক।

en: Array of column names to be searched.
as_IN: সন্ধান কৰিবলগীয়া স্তম্ভৰ নামৰ এৰে’।

en: Array of image edits.
as_IN: ছবি সম্পাদনাৰ শৃংখল।

en: Arrow
as_IN: কাঁড়

[ctx: Arrow option for Comments Pagination Next/Previous blocks]
en: Arrow
as_IN: কাঁড়

[ctx: Arrow option for Comments Pagination Next/Previous blocks]
en: Chevron
as_IN: শ্বেভ্ৰণ

[ctx: Arrow option for Comments Pagination Next/Previous blocks]
en: None
as_IN: এটাও নহয়

[ctx: Arrow option for Next/Previous link]
en: Arrow
as_IN: কাঁড়-চিন

[ctx: Arrow option for Next/Previous link]
en: Chevron
as_IN: শ্বেভ্ৰন

[ctx: Arrow option for Next/Previous link]
en: None
as_IN: এটাও নহয়

[ctx: Arrow option for Query Pagination Next/Previous blocks]
en: Arrow
as_IN: কাঁড়

[ctx: Arrow option for Query Pagination Next/Previous blocks]
en: Chevron
as_IN: শ্বেভ্ৰন

[ctx: Arrow option for Query Pagination Next/Previous blocks]
en: None
as_IN: এটাও নহয়

en: Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website.
as_IN: এই ছাইটৰ প্ৰবন্ধসমূহত এম্বেড কৰা সমল (যেনে- ভিডিঅ', ছবি, প্ৰবন্ধ আদি) থাকিব পাৰে। অন্য ৱেবছাইটসমূহৰ এম্বেড কৰা সমল ঠিক তেনেকৈয়ে আচৰণ কৰে যেন দৰ্শকগৰাকীয়ে সেই অন্য ৱেবছাইটলৈ গৈছিল।

en: Artist
as_IN: শিল্পী

en: As a new WordPress user, you should go to <a href="%s">your dashboard</a> to delete this page and create new pages for your content. Have fun!
as_IN: নতুন WordPress ব্যৱহাৰকাৰী হিচাপে, এইখন পৃষ্ঠা মচি আপোনাৰ সমলৰ বাবে নতুন পৃষ্ঠা সৃষ্টি কৰিবলৈ আপুনি <a href="%s">আপোনাৰ ডেশ্বব'ৰ্ড</a>লৈ যোৱা উচিত। ফূৰ্তি কৰক!

en: As a percentage of the image, the height to crop the image to. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
as_IN: ছবিখনৰ শতাংশ হিচাপে ছবি ক্ৰপ কৰিবলগীয়া উচ্চতা। অপ্ৰচলিত: ইয়াৰ সলনি `মডিফায়াৰ` ব্যৱহাৰ কৰক।

en: As a percentage of the image, the width to crop the image to. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
as_IN: ছবিখনৰ শতাংশ হিচাপে ছবি ক্ৰপ কৰিবলগীয়া প্ৰস্থ। অপ্ৰচলিত: ইয়াৰ সলনি `মডিফায়াৰ` ব্যৱহাৰ কৰক।

en: As a percentage of the image, the x position to start the crop from. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
as_IN: ছবিখনৰ শতাংশ হিচাপে ক্ৰপ আৰম্ভ কৰিবলৈ x অৱস্থান। অপ্ৰচলিত: ইয়াৰ সলনি `মডিফায়াৰ` ব্যৱহাৰ কৰক।

en: As a percentage of the image, the y position to start the crop from. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
as_IN: ছবিখনৰ শতাংশ হিচাপে ক্ৰপ আৰম্ভ কৰিবলৈ y অৱস্থান। অপ্ৰচলিত: ইয়াৰ সলনি `মডিফায়াৰ` ব্যৱহাৰ কৰক।

en: As a website owner, you may need to follow national or international privacy laws. For example, you may need to create and display a privacy policy.
as_IN: ৱেবছাইটৰ গৰাকী হিচাপে, আপুনি ৰাষ্ট্ৰীয় বা আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় গোপনীয়তা আইন পালন কৰিব লাগিব পাৰে। উদাহৰণস্বৰূপে, আপুনি গোপনীয়তা নীতি সৃষ্টি কৰি দেখুৱাব লাগিব পাৰে।

en: As an app icon and a browser icon.
as_IN: এপ আইকন আৰু ব্ৰাউজাৰ আইকন হিচাপে।

en: Ascending
as_IN: উৰ্দ্ধক্ৰম

en: Ascending by order
as_IN: ঊৰ্ধ্বগামী ক্ৰমত

en: Ascending.
as_IN: উৰ্দ্ধক্ৰম

en: Ashgabat
as_IN: আশ্বগাবাট

en: Ashkhabad
as_IN: আশ্বখাবাদ

en: Asia
as_IN: এচিয়া

en: Aside
as_IN: এফলীয়া

en: Aspect Ratio
as_IN: পক্ষ অনুপাত

en: Aspect ratio
as_IN: পক্ষানুপাত

[ctx: Aspect ratio option for dimensions control]
en: Custom
as_IN: কাষ্টম

[ctx: Aspect ratio option for dimensions control]
en: Original
as_IN: মূল

en: Aspect ratio:
as_IN: পক্ষ অনুপাত:

en: Assign a category
as_IN: এটা শ্ৰেণী আৰোপ কৰক

en: Assign a parent term to create a hierarchy. The term Jazz, for example, would be the parent of Bebop and Big Band.
as_IN: পদানুক্ৰমৰ সৃষ্টি কৰিবলৈ মূল শব্দ আবণ্টন কৰক। উদাহৰণস্বৰূপে— জন্তু শব্দটো মেকুৰী আৰু বাঘৰ মূল শব্দ হ’ব।

en: Assigned Menu
as_IN: আৰোপ কৰা মেন্যু

en: Astrakhan
as_IN: আস্ত্ৰাখান

en: At a Glance
as_IN: এপলকতে

en: Athens
as_IN: এথেন্স

en: Atlantic
as_IN: আটলান্টিক

en: Attach
as_IN: সংযুক্ত

en: Attach &#8220;%s&#8221; to existing content
as_IN: মজুত থকা সমলৰ সৈতে &#8220;%s&#8221; জোৰা লগাওক

en: Attach to existing content
as_IN: মজুত থকা সমলত লগাওক

en: Attaching Files
as_IN: ফাইল সংলগ্নকৰণ

en: Attachment Attributes
as_IN: সংলগ্ন-নথিৰ বৈশিষ্ট্যসমূহ

en: Attachment Details
as_IN: সংলগ্নীৰ বিষয়ে

en: Attachment Display Settings
as_IN: সংলগ্নী প্ৰদৰ্শন সজ্জা

en: Attachment Page
as_IN: সংলগ্ন-নথি পৃষ্ঠা

en: Attachment Pages
as_IN: সংলগ্ন নথিৰ পৃষ্ঠাবোৰ

en: Attachment Post URL
as_IN: সংলগ্ন-নথি প'ষ্টৰ URL

en: Attachment Preview
as_IN: সংলগ্ন পূৰ্বলোকন

en: Attachment details
as_IN: সংলগ্নীৰ বিষয়ে

en: Attachment page
as_IN: সংলগ্ন-নথি পৃষ্ঠা

en: Attachment pages
as_IN: সংলগ্ন নথিৰ পৃষ্ঠাবোৰ

en: Attachment post ID
as_IN: এটাচমেন্ট পোস্ট আই.ডি

en: Attachment type.
as_IN: সংলগ্নৰ প্ৰকাৰ।

en: Attempt recovery
as_IN: পুনৰুদ্ধাৰ কৰাৰ চেষ্টা কৰক

en: Attempt to notify any blogs linked to from the post
as_IN: প'ষ্টৰ পৰা লিংক হৈ থকা যিকোনো ব্লগক জনোৱাৰ চেষ্টা কৰক

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
as_IN: ছবিৰ প্ৰকৃতি পৰিসীমা [১,১০০]ৰ বাহিৰত স্থাপিত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰা হৈছিল |

en: Attempting to parse a shortcode without a valid callback: %s
as_IN: বৈধ কল্‌বেক নথকা চমুক'ড এটা পাৰ্ছ কৰাৰ প্ৰচেষ্টা চলাই আছে: %s

en: Attempting to restore the previous version.
as_IN: আগৰ সংস্কৰণ পুনঃস্থাপন কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি থকা হৈছে।

en: Attend an upcoming event near %s.
as_IN: %sৰ ওচৰৰ আগন্তুক অনুষ্ঠান এটাত ভাল লওক ।

en: Attribute all content to:
as_IN: সকলো সমলৰ শ্ৰেয় এওঁক দিয়ক:

en: Attributes
as_IN: বৈশিষ্টসমূহ

en: Attributes connected to custom fields or other dynamic data.
as_IN: কাষ্টম ক্ষেত্ৰ বা অন্য পৰিৱৰ্তনশীল তথ্যৰ সৈতে সংযুক্ত বৈশিষ্ট্যবোৰ।

en: Attributes for the block.
as_IN: ব্লকৰ বৈশিষ্ট্যসমূহ।

en: Atyrau
as_IN: এটীৰাউ

en: Auckland
as_IN: অকলেণ্ড

en: Audio
as_IN: অডিঅ

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: অডিঅ <span class="count">(%s)</span>
as_IN[1]: অডিঅ <span class="count">(%s)</span>

en: Audio Codec:
as_IN: অডিঅ' কডেক:

en: Audio Format:
as_IN: অডিঅ'ৰ সজ্জা:

en: Audio Player
as_IN: অডিঅ' প্লে'য়াৰ

en: Audio Widget
as_IN: অডিঅ' ৱিজেট

en: Audio Widget (%d) | Audio Widget (%d)
as_IN[0]: অডিঅ' ৱিজেট (%d)
as_IN[1]: অডিঅ' ৱিজেট (%d)

en: Audio caption text
as_IN: অডিঅ'ৰ কেপশ্যনৰ পাঠ

en: Audio details
as_IN: অডিঅ'ৰ বিৱৰণ

en: Audio title
as_IN: অডিঅ' শীৰ্ষক

en: Audio title&hellip;
as_IN: অডিঅ' শীৰ্ষক&hellip;

en: Audio, Video, or Other File
as_IN: অডিঅ', ভিডিঅ' বা অন্য ফাইল

en: August
as_IN: আগষ্ট

[ctx: August abbreviation]
en: Aug
as_IN: আগষ্ট

en: Australia
as_IN: অষ্ট্ৰেলিয়া

en: Author
as_IN: লেখক

en: Author Biography
as_IN: লিখোঁতাৰ জীৱনী

en: Author Name
as_IN: লিখোঁতাৰ নাম

en: Author URL of the user.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ লেখক URL।

en: Author avatar
as_IN: লিখোঁতাৰ অৱতাৰ

en: Author rich content with blocks and patterns
as_IN: ব্লক আৰু পেটাৰ্ণেৰে লেখক-সমৃদ্ধ সমল

en: Author website
as_IN: লেখকৰ ৱেবছাইট

en: Author:
as_IN: লেখকঃ

en: Author: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
as_IN: লেখক: %1$s (IP ঠিকনা: %2$s, %3$s)

en: Author: %s
as_IN: লেখকঃ %s

en: Authorization header
as_IN: প্ৰমাণীকৰণ শিৰোশাৰী

en: Authorize Application
as_IN: এপ্লিকেশ্যন প্ৰমাণীকৰণ কৰক

en: Authors
as_IN: লিখোঁতাসকল

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
as_IN: লেখকসকলে তেওঁলোকৰ নিজৰ প'ষ্ট প্ৰকাশ আৰু পৰিচালনা কৰিব পাৰে আৰু ফাইল আপল'ড কৰিব পাৰে।

en: Authors:
as_IN: লেখকসকল:

en: Auto
as_IN: অট'

en: Auto Draft
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয় খচৰা

en: Auto add pages
as_IN: পৃষ্ঠা স্বয়ং যোগ কৰক

en: Auto-update
as_IN: স্বয়ং-আপডেট

en: Auto-updates
as_IN: স্বয়ং-আপডেট

en: Auto-updates Disabled <span class="count">(%s)</span> | Auto-updates Disabled <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: স্বয়ং-আপডেট নিষ্ক্ৰিয় <span class="count">(%sটা)</span>
as_IN[1]: স্বয়ং-আপডেট নিষ্ক্ৰিয় <span class="count">(%sটা)</span>

en: Auto-updates Enabled <span class="count">(%s)</span> | Auto-updates Enabled <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: স্বয়ং-আপডেট সক্ৰিয় <span class="count">(%sটা)</span>
as_IN[1]: স্বয়ং-আপডেট সক্ৰিয় <span class="count">(%sটা)</span>

en: Auto-updates can be enabled or disabled for each individual theme. Themes with auto-updates enabled will display the estimated date of the next auto-update. Auto-updates depends on the WP-Cron task scheduling system.
as_IN: প্ৰতিটো আছুতীয়া থীমৰ বাবে স্বয়ং-আপডেট সক্ৰিয় বা নিষ্ক্ৰিয় কৰিব পাৰি। স্বয়ং-আপডেট সক্ৰিয় থকা থীমসমূহে পৰৱৰ্তী স্বয়ং-আপডেটৰ আনুমানিক তাৰিখ দেখুৱাব। স্বয়ং-আপডেট WP-Cron কাৰ্য্য অনুসূচীকৰণ ছিষ্টেমৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে।

en: Auto-updates disabled
as_IN: স্বয়ং-আপডেট নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ল

en: Auto-updates enabled
as_IN: স্বয়ং-আপডেট সক্ৰিয় কৰা হ'ল

en: Auto-updates for plugins and themes appear to be disabled. This will prevent your site from receiving new versions automatically when available.
as_IN: প্লাগিন আৰু থীমৰ স্বয়ং-আপডেট নিষ্ক্ৰিয় কৰা আছে যেন লাগিছে। ই আপোনাৰ ছাইটক নতুন সংস্কৰণ উপলব্ধ হ'লে স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে পোৱাত বাধা দিব।

en: Auto-updates for plugins and/or themes appear to be disabled, but settings are still set to be displayed. This could cause auto-updates to not work as expected.
as_IN: প্লাগিন আৰু/বা থীমসমূহৰ স্বয়ং-আপডেট নিষ্ক্ৰিয় কৰা আছে যেন লাগিছে কিন্তু ছেটিংছ তথাপিও দেখুওৱা হ'বলৈ ছেট কৰা আছে। ইয়াৰ ফলত স্বয়ং-আপডেটসমূহ আশা কৰামতে কাম নকৰিবও পাৰে।

en: Auto-updates for plugins appear to be disabled. This will prevent your site from receiving new versions automatically when available.
as_IN: প্লাগিনৰ স্বয়ং-আপডেট নিষ্ক্ৰিয় কৰা আছে যেন লাগিছে। ই আপোনাৰ ছাইটক নতুন সংস্কৰণ উপলব্ধ হ'লে স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে পোৱাত বাধা দিব।

en: Auto-updates for themes appear to be disabled. This will prevent your site from receiving new versions automatically when available.
as_IN: থীমৰ স্বয়ং-আপডেট নিষ্ক্ৰিয় কৰা আছে যেন লাগিছে। ই আপোনাৰ ছাইটক নতুন সংস্কৰণ উপলব্ধ হ'লে স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে পোৱাত বাধা দিব।

en: Autoloaded options
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ল’ড হোৱা বিকল্পবোৰ

en: Autoloaded options are acceptable
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ল’ড হোৱা বিকল্পবোৰ গ্ৰহণযোগ্য

en: Autoloaded options are configuration settings for plugins and themes that are automatically loaded with every page load in WordPress. Having too many autoloaded options can slow down your site.
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ল’ড হোৱা বিকল্পবোৰ হৈছে প্লাগিন আৰু থীমৰ কন্‌ফিগাৰেশ্যন ছেটিংছ যি WordPress-ত প্ৰতিবাৰ পৃষ্ঠা ল’ড কৰোঁতে স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ল’ড কৰা হয়। স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ল’ড হোৱা অত্যধিক বিকল্প থাকিলে আপোনাৰ ছাইটটো লেহেমীয়া হৈ যাব পাৰে।

en: Autoloaded options could affect performance
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ল’ড হোৱা বিকল্পবোৰে কাৰ্য্যক্ষমতাক প্ৰভাৱিত কৰিব পাৰে

en: Automatic Updates
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয় আপডেট

en: Automatic update not scheduled. There may be a problem with WP-Cron.
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয় আপডেট অনুসূচিত কৰা নাই। WP-Cron-ৰ কিবা সমস্যা থাকিব পাৰে।

en: Automatic update overdue by %s. There may be a problem with WP-Cron.
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয় আপডেট %s ধৰি বাকী আছে। WP-Cron-ৰ কিবা সমস্যা থাকিব পাৰে।

en: Automatic update scheduled in %s.
as_IN: %sত স্বয়ংক্ৰিয় আপডেট অনুসূচী কৰা হৈছে।

en: Automatically add new top-level pages to this menu
as_IN: এই মেন্যুত স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে নতুন শীৰ্ষ-স্তৰৰ পৃষ্ঠা যোগ কৰক

en: Automatically add paragraphs
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে পেৰাগ্ৰাফ যোগ কৰক

en: Automatically close comments on old posts
as_IN: পুৰণি প’ষ্টৰ মন্তব্যবোৰ স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে বন্ধ কৰক

en: Automatically close comments on posts older than %s days
as_IN: %s দিনতকৈ পুৰণা প'ষ্টসমূহত মন্তব্য স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে বন্ধ কৰিব

en: Autoplay
as_IN: অট'প্লে

en: Autoplay may cause usability issues for some users.
as_IN: স্বয়ং-চলনে কিছুমান ব্যৱহাৰকাৰীৰ ক্ষেত্ৰত ব্যৱহাৰযোগ্যতাৰ সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে।

en: Autosave by %s
as_IN: %s-ৰ দ্বাৰা স্বয়ংসঞ্চয়

en: Autosaving
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয় সংৰক্ষণ

en: Available Actions
as_IN: উপলব্ধ কাৰ্য্যসমূহ

en: Available Tools
as_IN: উপলব্ধ টুলসমূহ

en: Available Widgets
as_IN: উপলব্ধ ৱিজেটসমূহ

en: Available block types
as_IN: উপলব্ধ ব্লকৰ প্ৰকাৰসমূহ

en: Available disk space
as_IN: ডিস্কত উপলব্ধ খালী ঠাই

en: Available disk space is critically low, less than %s available. Proceed with caution, updates may fail.
as_IN: ডিস্কত উপলব্ধ খালী ঠাই সংগীনভাৱে কম, %s-তকৈও কম উপলব্ধ। সাৱধানে আগবাঢ়ক, আপডে’টকেইটা বিফল হ’বও পাৰে।

en: Available disk space is low, less than %s available.
as_IN: ডিস্কত উপলব্ধ খালী ঠাই কম, %s-তকৈও কম উপলব্ধ।

en: Available fonts, typographic styles, and the application of those styles.
as_IN: উপলব্ধ ফণ্ট, টাইপ’গ্ৰাফিক শৈলী আৰু সেই শৈলীবোৰৰ প্ৰয়োগ।

en: Avatar
as_IN: অৱতাৰ

en: Avatar Display
as_IN: অৱতাৰ প্ৰদৰ্শন

en: Avatar URL with image size of %d pixels.
as_IN: %d পিক্সেল আকাৰৰ ছবি সহ অৱতাৰৰ URL।

en: Avatar URLs for the comment author.
as_IN: মন্তব্য লিখোঁতাৰ বাবে অৱতাৰৰ URL-বোৰ।

en: Avatar URLs for the user.
as_IN: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ অৱতাৰৰ URL

en: Avatar size
as_IN: অৱতাৰৰ আকাৰ

en: Avatars
as_IN: অৱতাৰসমূহ

en: Average Rating
as_IN: গড় ৰেটিং

en: Awaiting spam check
as_IN: স্পাম পৰীক্ষাৰ বাবে অপেক্ষাৰত

en: BETA TESTING?
    =============
    
    This debugging email is sent when you are using a development version of WordPress.
    
    If you think these failures might be due to a bug in WordPress, could you report it?
     * Open a thread in the support forums: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Or, if you're comfortable writing a bug report: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Thanks! -- The WordPress Team
as_IN: বিটা পৰীক্ষা কৰি আছে?
    =============
    
    এই ডিবাগিং ইমেইল তেতিয়া পঠিওৱা হয় যেতিয়া আপুনি WordPress-ৰ বিকাশ সংস্কৰণ ব্যৱহাৰ কৰি থাকে।
    
    যদি আপুনি এই বিফলতাসমূহ WordPress-ত কিবা বাগ থকাৰ ফলত হোৱা বুলি ভাবে, তেনেহ'লে আপুনি ইয়াৰ কথা সদৰি কৰিব পাৰিবনে?
     * সাহায্য ফ'ৰামত এটা সূত্ৰ খোলক: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * নাইবা, যদি বাগৰ প্ৰতিবেদন লিখাত আপোনাৰ সুবিধা হয়: https://core.trac.wordpress.org/
    
    ধন্যবাদ! -- WordPress দল

en: Back
as_IN: পিছুৱাওক

en: Background
as_IN: পৃষ্ঠভূমি

en: Background Color
as_IN: নেপথ্যৰ ৰং

en: Background Image
as_IN: নেপথ্যৰ ছবি

[ctx: Background Preset]
en: Preset
as_IN: পূৰ্বনিৰ্ধাৰিত

[ctx: Background Repeat]
en: Repeat
as_IN: পুনৰাবৃত্তি

[ctx: Background Scroll]
en: Scroll
as_IN: স্ক্ৰ'ল

en: Background color
as_IN: পৃষ্ঠভূমিৰ ৰং

en: Background image
as_IN: পটভূমিৰ ছবি

en: Background image width
as_IN: পটভূমিৰ ছবিৰ প্ৰস্থ

en: Background image: %s
as_IN: পটভূমিৰ ছবি: %s

en: Background size, position and repeat options.
as_IN: পটভূমিৰ আকাৰ, অৱস্থান আৰু পুনৰাবৃত্তি বিকল্পবোৰ।

en: Background styles
as_IN: পটভূমিৰ শৈলীবোৰ

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
as_IN: নেপথ্য উন্নীত হ'ল | দেখিবলৈ কেনে হৈছে তাৰ বাবে <a href="%s">আপোনাৰ চাইট পৰিদৰ্শন কৰক</a> |

en: Background updates are not working as expected
as_IN: পৃষ্ঠভূমিৰ আপডেটসমূহে আশা কৰা দৰে কাম কৰি থকা নাই

en: Background updates are working
as_IN: পৃষ্ঠভূমিৰ আপডেটসমূহে কাম কৰি আছে

en: Background updates ensure that WordPress can auto-update if a security update is released for the version you are currently using.
as_IN: পটভূমিৰ আপডেটসমূহে এয়া সুনিশ্চিত কৰে যে আপুনি বৰ্তমান ব্যৱহাৰ কৰি থকা সংস্কৰণৰ কিবা নিৰাপত্তা আপডেট ৰিলীজ কৰা হ'লে WordPress-এ স্বয়ং-আপডেট কৰিব পাৰে।

en: Background updates may not be working properly
as_IN: পৃষ্ঠভূমিৰ আপডেটসমূহে হয়তো ভালকৈ কাম কৰি থকা নাই

en: Backtick
as_IN: বেকটিক্‌(`‌‌`)

en: Baghdad
as_IN: বাগদাদ

en: Bahia Banderas
as_IN: বাইয়া বাণ্ডেৰাছ

en: Bahrain
as_IN: বাহৰেইন

en: Baku
as_IN: বাকু

en: Bangkok
as_IN: বেংকক

en: Barbados
as_IN: বাৰ্বাডোজ

en: Barnaul
as_IN: বাৰনৌল

en: Base
as_IN: ভূমি

en: Base64 encoded representation of the instance settings.
as_IN: দৃষ্টান্ত ছেটিংছৰ Base64 এনক’ডিংযুক্ত উপস্থাপন।

en: Be careful!
as_IN: সাৱধান হওক!

en: Be part of a global open source community.
as_IN: এক বিশ্বব্যাপী মুক্ত উৎসৰ সমাজৰ অংশ হওক।

en: Be sure to save this in a safe location. You will not be able to retrieve it.
as_IN: এইটো এক সুৰক্ষিত ঠাইত সাঁচি থ'বলৈ নাপাহৰিব। আপুনি এইটো পুনৰুদ্ধাৰ কৰিব নোৱাৰিব।

en: Be the future of WordPress
as_IN: WordPress-ৰ ভৱিষ্যৎ হওক

en: Before a comment appears
as_IN: কোনো মন্তব্য প্ৰকট হোৱাৰ আগত

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
as_IN: আপুনি আপোনাৰ নথিখন আমদানি কৰাৰ আগতে আপুনি তলৰ ত্ৰুটিটো শুধৰাব লাগিবঃ

en: Beirut
as_IN: বেইৰুট

en: Belarusian
as_IN: বেলাৰুছীয়

en: Belfast
as_IN: বেলফাষ্ট

en: Belgrade
as_IN: বেলগ্ৰেড

en: Berlin
as_IN: বাৰ্লিন

en: Bermuda
as_IN: বাৰ্মুডা

en: Beulah
as_IN: বিউলাহ

en: Biographical Info
as_IN: জীৱন সম্বন্ধীয় তথ্য

en: Bishkek
as_IN: বিশ্বকেক

en: Bitrate
as_IN: বিট হাৰ

en: Bitrate Mode
as_IN: বিট হাৰ ম'ড

en: Bitrate:
as_IN: বিট হাৰ:

en: Black
as_IN: ক'লা

en: Blank
as_IN: খালী

en: Blavatar
as_IN: ব্লাভাতাৰ

en: Block
as_IN: ব্লক

en: Block "%1$s" does not contain a style named "%2$s".
as_IN: "%1$s" ব্লকত "%2$s" নামৰ কোনো ষ্টাইল নাই।

en: Block "%1$s" is declaring %2$s support in %3$s file under %4$s. %2$s support is now declared under %5$s.
as_IN: "%1$s" ব্লকে %3$s ফাইলত %2$s-ৰ সমৰ্থন %4$s-ৰ অধীনত ডিক্লে’ৰ কৰি আছে। %2$s সমৰ্থন এতিয়া %5$s-ৰ অধীনত ডিক্লে’ৰ কৰা হয়।

en: Block "%s" can't be inserted.
as_IN: "%s" ব্লক সুমুৱাব নোৱাৰি।

en: Block %1$d of %2$d, Level %3$d.
as_IN: %2$dটাৰ %1$d নং ব্লক, স্তৰ %3$d

en: Block %1$s is at the beginning of the content and can’t be moved left
as_IN: ব্লকৰ %1$s সমলৰ আৰম্ভণিতে আছে আৰু বাওঁফালে নিব নোৱাৰি

en: Block %1$s is at the beginning of the content and can’t be moved right
as_IN: ব্লকৰ %1$s বিষয়বস্তুৰ আৰম্ভণিতে আছে আৰু সোঁফালে নিব নোৱাৰি

en: Block %1$s is at the beginning of the content and can’t be moved up
as_IN: ব্লকৰ %1$s সমলৰ আৰম্ভণিতে আছে আৰু ওপৰলৈ নিব নোৱাৰি

en: Block %1$s is at the end of the content and can’t be moved down
as_IN: ব্লকৰ %1$s সমলৰ শেষতে আছে আৰু তললৈ নিব নোৱাৰি

en: Block %1$s is at the end of the content and can’t be moved left
as_IN: ব্লকৰ %1$s সমলৰ শেষতে আছে আৰু বাওঁফালে নিব নোৱাৰি

en: Block %1$s is at the end of the content and can’t be moved right
as_IN: ব্লকৰ %1$s বিষয়বস্তুৰ শেষতে আছে আৰু সোঁফালে নিব নোৱাৰি

en: Block %s is the only block, and cannot be moved
as_IN: %s ব্লকটো একমাত্ৰ ব্লক আৰু ইয়াৰ ঠাই সলনি কৰিব নোৱাৰি

en: Block Editor Patterns
as_IN: ব্লক এডিটৰৰ পেটাৰ্ন

en: Block Editor Styles
as_IN: ব্লক এডিটৰৰ ষ্টাইল

en: Block HTML:
as_IN: ব্লক HTML:

en: Block Library
as_IN: ব্লকৰ লাইব্ৰেৰী

en: Block Patterns
as_IN: ব্লকৰ পেটাৰ্ন

en: Block attributes.
as_IN: ব্লকৰ বৈশিষ্ট্য।

en: Block binding "%s" not found.
as_IN: "%s" ব্লক বাইণ্ডিং পোৱা নগ’ল।

en: Block bindings source "%s" already registered.
as_IN: ব্লক বাইণ্ডিংবোৰৰ উৎস "%s" ইতিমধ্যে পঞ্জীয়ন কৰা আছে।

en: Block bindings source name must be a string.
as_IN: ব্লক বাইণ্ডিংবোৰৰ উৎসৰ নাম এটা ষ্ট্ৰিং হ’বই লাগিব।

en: Block bindings source names must contain a namespace prefix. Example: my-plugin/my-custom-source
as_IN: ব্লক বাইণ্ডিংবোৰৰ উৎসৰ নামত নামস্থানৰ উপসৰ্গ থাকিবই লাগিব। উদাহৰণ: my-plugin/my-custom-source

en: Block bindings source names must not contain uppercase characters.
as_IN: ব্লকৰ বাইণ্ডিংবোৰৰ উৎসৰ নামত বৰফলাৰ বৰ্ণ থাকিবই নালাগে।

en: Block breadcrumb
as_IN: ব্লকৰ ব্ৰেডক্ৰাম্ব

en: Block cannot be rendered inside itself.
as_IN: ব্লকক নিজৰ ভিতৰতে ৰেণ্ডাৰ কৰিব নোৱাৰি।

en: Block category.
as_IN: ব্লকৰ বৰ্গ।

en: Block contains unexpected or invalid content.
as_IN: ব্লকত অপ্ৰত্যাশিত বা অবৈধ বিষয়বস্তু আছে।

en: Block example.
as_IN: ব্লকৰ উদাহৰণ।

en: Block has been deleted or is unavailable.
as_IN: ব্ল'ক বিলোপ কৰা হৈছে বা উপলব্ধ নহয়।

en: Block keywords.
as_IN: ব্লকৰ মুখ্যশব্দ।

en: Block metadata collections cannot be registered as one of the following directories or their parent directories: %s
as_IN: ব্লকৰ মেটাডেটাৰ সংগ্ৰহবোৰক এইকেইটা ডাইৰেক্টৰীৰ কোনো এটা বা এইবোৰৰ মূল ডাইৰেক্টৰী হিচাপে পঞ্জীয়ন কৰিব নোৱাৰি: %s

en: Block name changed to: "%s".
as_IN: ব্লকৰ নাম ইয়ালৈ সলনি কৰা হ’ল: "%s"।

en: Block name must be a string or array.
as_IN: ব্লকৰ নাম এটা ষ্ট্ৰিং বা এৰে’ হ’বই লাগিব।

en: Block name reset to: "%s".
as_IN: ব্লকৰ নাম ইয়ালৈ ৰিছেট কৰা হ’ল: "%s"।

en: Block name.
as_IN: ব্লকৰ নাম।

en: Block namespace.
as_IN: ব্লকৰ নামস্থান।

en: Block navigation structure
as_IN: ব্লক নেভিগেশ্যনৰ আকৃতি

en: Block pattern "%s" inserted.
as_IN: "%s" ব্লক পেটাৰ্ণ সোমোৱা হ'ল।

[ctx: Block pattern category]
en: About
as_IN: সন্দৰ্ভ

[ctx: Block pattern category]
en: Audio
as_IN: অডিঅ’

[ctx: Block pattern category]
en: Banners
as_IN: বেনাৰবোৰ

[ctx: Block pattern category]
en: Buttons
as_IN: বুটামসমূহ

[ctx: Block pattern category]
en: Call to action
as_IN: কল টু একশ্যন

[ctx: Block pattern category]
en: Columns
as_IN: স্তম্ভসমূহ

[ctx: Block pattern category]
en: Contact
as_IN: যোগাযোগ

[ctx: Block pattern category]
en: Featured
as_IN: বিশেষ আকৰ্ষণ

[ctx: Block pattern category]
en: Footers
as_IN: পাদশাৰীবোৰ

[ctx: Block pattern category]
en: Gallery
as_IN: গেলাৰী

[ctx: Block pattern category]
en: Headers
as_IN: শিৰোশাৰী

[ctx: Block pattern category]
en: Media
as_IN: মিডিয়া

[ctx: Block pattern category]
en: Portfolio
as_IN: প’ৰ্টফলিঅ’

[ctx: Block pattern category]
en: Posts
as_IN: প’ষ্টবোৰ

[ctx: Block pattern category]
en: Services
as_IN: সেৱাবোৰ

[ctx: Block pattern category]
en: Team
as_IN: দল

[ctx: Block pattern category]
en: Testimonials
as_IN: প্ৰশংসা-পত্ৰবোৰ

[ctx: Block pattern category]
en: Text
as_IN: পাঠ

[ctx: Block pattern category]
en: Videos
as_IN: ভিডিঅ’

en: Block pattern category "%s" not found.
as_IN: ব্লক পেটাৰ্নৰ বৰ্গ "%s" পোৱা নাই।

en: Block pattern category name must be a string.
as_IN: ব্লক পেটাৰ্নৰ বৰ্গৰ নাম ষ্ট্ৰিং হ'বই লাগিব।

[ctx: Block pattern title]
en: Grid
as_IN: গ্ৰিড

[ctx: Block pattern title]
en: Image at left
as_IN: বাঁওফালে ছবি

[ctx: Block pattern title]
en: Large title
as_IN: ডাঙৰ শীৰ্ষক

[ctx: Block pattern title]
en: Offset
as_IN: অফছেট

[ctx: Block pattern title]
en: Small image and title
as_IN: সৰু ছবি আৰু শীৰ্ষক

[ctx: Block pattern title]
en: Social links with a shared background color
as_IN: পাৰস্পৰিক পটভূমিৰ ৰংসহ সামাজিক লিংক

[ctx: Block pattern title]
en: Standard
as_IN: মানবিশিষ্ট

en: Block patterns
as_IN: ব্লকৰ আৰ্হিবোৰ

en: Block patterns are pre-configured block layouts. Use them to get inspired or create new pages in a flash.
as_IN: ব্লক পেটাৰ্ণ হৈছে আগতীয়াকৈ কন্‌ফিগাৰ কৰা ব্লক লে'আউট। অনুপ্ৰাণিত হ'বলৈ বা পলকতে নতুন পৃষ্ঠা সৃষ্টি কৰিবলৈ সেইবোৰ ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Block rendered as empty.
as_IN: ব্লক খালী হিচাপে ৰেণ্ডাৰ কৰা হৈছে।

en: Block shortcuts
as_IN: ব্লক চৰ্টকাটসমূহ

en: Block spacing
as_IN: ব্লকৰ অন্তৰাল

en: Block style name must be a string.
as_IN: ব্লকৰ ষ্টাইলৰ নাম এটা ষ্ট্ৰিং হ'বই লাগিব।

en: Block style name must not contain any spaces.
as_IN: ব্লকৰ শৈলীৰ নামত কোনো খালী ঠাই থকা উচিত নহয়।

en: Block style variations.
as_IN: ব্লকৰ ষ্টাইলৰ ভিন্নতা।

en: Block supports.
as_IN: ব্লকে সমৰ্থন কৰে।

en: Block tools
as_IN: ব্লকৰ সা-সঁজুলি

en: Block type "%s" is already registered.
as_IN: ব্লকৰ প্ৰকাৰ "%s" ইতিমধ্যে পঞ্জীভূক্ত।

en: Block type "%s" is not registered.
as_IN: ব্লকৰ প্ৰকাৰ "%s" পঞ্জীভূক্ত নহয়।

en: Block type names must be strings.
as_IN: ব্লকৰ প্ৰকাৰৰ নাম ষ্ট্ৰিং হ'বই লাগিব।

en: Block type names must contain a namespace prefix. Example: my-plugin/my-custom-block-type
as_IN: ব্লকৰ প্ৰকাৰৰ নামত নামস্থানৰ উপসৰ্গ থাকিবই লাগিব। উদাহৰণ: my-plugin/my-custom-block-type

en: Block type names must not contain uppercase characters.
as_IN: ব্লকৰ প্ৰকাৰৰ নামত বৰফলাৰ বৰ্ণ থাকিবই নালাগে।

en: Block types that the pattern is intended to be used with.
as_IN: ব্লকৰ প্ৰকাৰ যিবোৰৰ সৈতে আৰ্হিটো ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ উদ্দেশ্য কৰা হৈছে।

en: Block variations
as_IN: ব্লকৰ ভিন্নতা

en: Block variations.
as_IN: ব্লকৰ ভিন্নতা।

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Align bottom
as_IN: তলত সংৰেখিত কৰক

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Align middle
as_IN: মাজত সংৰেখিত কৰক

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Align top
as_IN: ওপৰত সংৰেখিত কৰক

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Space between
as_IN: মাজত খালী ঠাই

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Stretch to fill
as_IN: পূৰণ হোৱাকৈ বহলাওক

[ctx: Block vertical alignment setting label]
en: Change vertical alignment
as_IN: উলম্ব সংস্থাপন সলনি কৰক

[ctx: Block with expanding width in flex layout]
en: Grow
as_IN: বাঢ়ি যোৱা

[ctx: Block with fixed width in flex layout]
en: Fixed
as_IN: স্থবিৰ

en: Block: %s
as_IN: ব্ল'ক: %s

en: Block: Paragraph
as_IN: ব্লক: দফা

en: Blockquote
as_IN: ব্লককোট

en: Blocks
as_IN: ব্ল'কসমূহ

en: Blocks can't be inserted into other blocks with bindings
as_IN: বাইণ্ডিং থকা অন্য ব্লকৰ ভিতৰত ব্লকবোৰ সুমুৱাব নোৱাৰি

en: Blocks cannot be moved down as they are already at the bottom
as_IN: ব্লককেইটা তললৈ নিব নোৱাৰি যিহেতু সেইবোৰ ইতিমধ্যে তলতে আছে

en: Blocks cannot be moved left as they are already are at the leftmost position
as_IN: ব্লকবোৰ ইতিমধ্যে একেবাৰে বাঁওফালে থকাৰ বাবে বাঁওফালে নিব নোৱাৰি

en: Blocks cannot be moved right as they are already are at the rightmost position
as_IN: ব্লকবোৰ ইতিমধ্যে একেবাৰে সোঁফালে থকাৰ বাবে সোঁফালে নিব নোৱাৰি

en: Blocks cannot be moved up as they are already at the top
as_IN: ব্লককেইটা ওপৰলৈ নিব নোৱাৰি যিহেতু সেইবোৰ ইতিমধ্যে ওপৰতে আছে

en: Blog
as_IN: ব্লগ

en: Blog Archives
as_IN: ব্লগ ভঁৰাল

en: Blog Title
as_IN: ব্লগৰ শিৰোনাম:

en: Blog pages show at most
as_IN: ব্লগ পৃষ্ঠাসমূহে সৰ্বাধিক দেখুৱায়

en: Blog pages show at most.
as_IN: ব্লগ পৃষ্ঠাসমূহে সৰ্বাধিক দেখুৱায়।

en: Blog title
as_IN: ব্লগৰ শীৰ্ষক

en: Blogger
as_IN: ব্লগাৰ

en: Blue
as_IN: নীলা

en: Blur
as_IN: ব্লাৰ

en: Blush bordeaux
as_IN: ব্লাশ্ব ব’ৰ্ড’

en: Blush light purple
as_IN: বিব্ৰত পাতল জামুক’লীয়া

en: Body cell text
as_IN: মূখ্যভাগৰ চেলৰ পাঠ

en: Bold
as_IN: বল্ড

en: Bold sections designed to showcase key content.
as_IN: মুখ্য বিষয়বস্তু প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ ডিজাইন কৰা ডাঠ অনুচ্ছেদ।

en: Bookmarks
as_IN: সঞ্চিত চিনসমূহ

en: Books
as_IN: কিতাপ

en: Border
as_IN: সীমাৰেখা

en: Border & Shadow
as_IN: সীমা আৰু ছায়া

en: Border color
as_IN: সীমান্তৰ ৰং

en: Border color and style picker
as_IN: সীমাৰ ৰং আৰু শৈলী নিৰ্বাচক

en: Border color and style picker.
as_IN: সীমাৰ ৰং আৰু শৈলী নিৰ্বাচক।

en: Border color and style picker. The currently selected color has a value of "%1$s". The currently selected style is "%2$s".
as_IN: সীমাৰেখাৰ ৰং আৰু শৈলী নিৰ্বাচক। বৰ্তমানে বাছনি কৰা ৰঙৰ মান হৈছে "%1$s"। বৰ্তমানে বাছনি কৰা শৈলী হৈছে "%2$s"।

en: Border color and style picker. The currently selected color has a value of "%s".
as_IN: সীমাৰেখাৰ ৰং আৰু শৈলী নিৰ্বাচক। বৰ্তমানে বাছনি কৰা ৰঙৰ মান হৈছে "%s"।

en: Border color and style picker. The currently selected color is called "%1$s" and has a value of "%2$s".
as_IN: সীমাৰেখাৰ ৰং আৰু শৈলী নিৰ্বাচক। বৰ্তমানে বাছনি কৰা ৰংটোক "%1$s" বোলা হয় আৰু ইয়াৰ মান হৈছে "%2$s"।

en: Border color and style picker. The currently selected color is called "%1$s" and has a value of "%2$s". The currently selected style is "%3$s".
as_IN: সীমাৰেখাৰ ৰং আৰু শৈলী নিৰ্বাচক। বৰ্তমানে বাছনি কৰা ৰংটোক "%1$s" বোলা হয় আৰু ইয়াৰ মান হৈছে "%2$s"। বৰ্তমানে বাছনি কৰা শৈলী হৈছে "%3$s"।

en: Border color picker.
as_IN: সীমাৰ ৰং নিৰ্বাচক।

en: Border color picker. The currently selected color has a value of "%s".
as_IN: সীমাৰেখাৰ ৰং নিৰ্বাচক। বৰ্তমানে বাছনি কৰা ৰঙৰ মান হৈছে "%s"।

en: Border color picker. The currently selected color is called "%1$s" and has a value of "%2$s".
as_IN: সীমাৰেখাৰ ৰং নিৰ্বাচক। বৰ্তমানে বাছনি কৰা ৰংটোক "%1$s" বোলা হয় আৰু ইয়াৰ মান হৈছে "%2$s"।

en: Border radius
as_IN: সীমান্তৰ ব্যাসাৰ্ধ

en: Border width
as_IN: সীমান্তৰ প্ৰস্থ

en: Both WordPress URL and site URL can start with either %1$s or %2$s. A URL starting with %2$s requires an SSL certificate, so be sure that you have one before changing to %2$s. With %2$s, a padlock will appear next to the address in the browser address bar. Both %2$s and the padlock signal that your site meets some basic security requirements, which can build trust with your visitors and with search engines.
as_IN: WordPress-ৰ URL আৰু ছাইটৰ URL দুয়োটাই %1$s বা %2$sএৰে আৰম্ভ হ’ব পাৰে। %2$sএৰে আৰম্ভ হোৱা URL-ৰ বাবে SSL প্ৰমাণপত্ৰৰ প্ৰয়োজন, গতিকে %2$sলৈ সলনি কৰাৰ আগত আপোনাৰ লগত SSL প্ৰমাণপত্ৰ থকাটো নিশ্চিত কৰি ল’ব। %2$sৰ সৈতে ব্ৰাউজাৰ এড্ৰেছ বাৰত ঠিকনাৰ কাষত এটা পেডলক ওলাব। %2$s আৰু পেডলক দুয়োটাই আপোনাৰ ছাইটে কিছুমান মৌলিক সুৰক্ষা-সম্বন্ধীয় প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ কৰাৰ সংকেত দিয়ে, যি আপোনাৰ দৰ্শকসকলৰ মনত আৰু ছাৰ্চ ইঞ্জিনবোৰত বিশ্বাস গঢ়ি তুলিব পাৰে।

en: Both registration and last updated dates must be provided.
as_IN: পঞ্জীয়ন আৰু অন্তিমবাৰ আপডেট কৰা তাৰিখ দুয়োটা তাৰিখ প্ৰদান কৰাটো বাধ্যতামূলক।

en: Both registration and last updated dates must be valid dates.
as_IN: পঞ্জীয়ন আৰু অন্তিমবাৰ আপডেট কৰা তাৰিখ দুয়োটা বৈধ তাৰিখ হ'ব লাগিব।

en: Bottom
as_IN: তলত

en: Bottom Center
as_IN: তলৰ মাজত

en: Bottom Left
as_IN: তলৰ বাওঁফালে

en: Bottom Right
as_IN: তলৰ সোঁফালে

en: Bottom border
as_IN: তলৰ সীমা

en: Bottom left
as_IN: তলৰ বাওঁকাষে

en: Bottom right
as_IN: তলৰ সোঁকাষে

en: Bottom side
as_IN: তলফাল

en: Bougainville
as_IN: বৌগে'নভিল্‌

en: Box Control
as_IN: বাকচ নিয়ন্ত্ৰণ

en: Bratislava
as_IN: ব্ৰাটিচলাভা

en: Breadcrumbs hidden.
as_IN: ব্ৰেডক্ৰাম্ববোৰ লুকুওৱা হৈছে।

en: Breadcrumbs visible.
as_IN: ব্ৰেডক্ৰাম্ববোৰ দৃশ্যমান।

en: Break comments into pages
as_IN: মন্তব্যবোৰ পৃষ্ঠাত বিভক্ত কৰক

en: Briefly describe what your business does and how you can help.
as_IN: আপোনাৰ ব্যৱসায়টোৱে কি কৰে আৰু আপুনি কেনেকৈ সহায় কৰিব পাৰে সেইবিষয়ে চমুকৈ বৰ্ণনা কৰক।

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
as_IN: নিয়মীয়া মেৰামতিৰ বাবে লভ্য নহয়। কিছু সময়ৰ পিছত চেষ্টা কৰক।

en: Brisbane
as_IN: ব্ৰিছবেন

en: British English
as_IN: ব্ৰিটিছ ইংৰাজী

en: Brown
as_IN: ব্ৰাউন

en: Browse
as_IN: ব্ৰাউজ কৰক

en: Browse all
as_IN: সকলো ব্ৰাউজ কৰক

en: Browse all. This will open the main inserter panel in the editor toolbar.
as_IN: সকলো ব্ৰাউজ কৰক। ই এডিটৰ টুলবাৰত মুখ্য ইনছাৰ্টাৰ পেনেল খুলিব।

en: Browse revisions
as_IN: পুনৰীক্ষণ ব্ৰাউজ কৰক

en: Browse styles
as_IN: শৈলীবোৰ ব্ৰাউজ কৰক

en: Browser default
as_IN: ব্ৰাউজাৰ ডিফ'ল্ট

en: Browser icon preview: Current image: %s
as_IN: ব্ৰাউজাৰ আইকনৰ পূৰ্বদৰ্শন: বৰ্তমানৰ ছবি: %s

en: Browser icon preview: The current image has no alternative text. The file name is: %s
as_IN: ব্ৰাউজাৰ আইকনৰ পূৰ্বদৰ্শন: বৰ্তমানৰ ছবিখনৰ কোনো বৈকল্পিক পাঠ নাই। ফাইলৰ নামটো হ’ল: %s

en: Brunei
as_IN: ব্ৰুনেই

en: Brussels
as_IN: ব্ৰাচেলচ

en: Bucharest
as_IN: বুখাৰেষ্ট

en: Budapest
as_IN: বুডাপেষ্ট

en: Bulgarian
as_IN: বুলগেৰীয়

en: Bulk Actions
as_IN: স্তূপীকৃত ক্ৰিয়াসমূহ

en: Bulk Edit
as_IN: সমূহীয়া সম্পাদনা

en: Bulk Select
as_IN: সমূহীয়া বাছনি

en: Bulk actions
as_IN: স্তূপীকৃত ক্ৰিয়াসমূহ

en: Bulk select
as_IN: সমূহীয়া নিৰ্বাচন

en: Bulleted list
as_IN: বিন্দুযুক্ত তালিকা

en: Busingen
as_IN: বাছিঙেন

en: Button
as_IN: বুটাম

en: Button inside
as_IN: বুটাম ভিতৰত

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
as_IN: পৰৱৰ্তী

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
as_IN: পূৰ্বৱৰ্তী

[ctx: Button label to reveal tool panel options]
en: %s options
as_IN: %sৰ বিকল্পবোৰ

en: Button only
as_IN: মাত্ৰ বুটাম

en: Button outside
as_IN: বুটাম বাহিৰত

en: Button text
as_IN: বাটন টেক্সট

en: Buttons
as_IN: বুটামসমূহ

en: By %s
as_IN: %sৰ দ্বাৱা

en: By %s.
as_IN: %sৰ দ্বাৰা।

en: By default WordPress does not collect any analytics data. However, many web hosting accounts collect some anonymous analytics data. You may also have installed a WordPress plugin that provides analytics services. In that case, add information from that plugin here.
as_IN: ডিফ'ল্টৰূপে WordPress-এ কোনো বিশ্লেষণমূলক ডাটা সংগ্ৰহ নকৰে। যি কি নহওক, বহুতো ৱেব হ'ষ্টিং একাউণ্টে কিছুমান নামবিহীন বিশ্লেষণমূলক ডাটা সংগ্ৰহ কৰে। লগতে হয়তো আপুনি কোনো WordPress প্লাগিন ইনষ্টল কৰিছে যিয়ে বিশ্লেষণমূলক সেৱা প্ৰদান কৰে। তেনে ক্ষেত্ৰত সেই প্লাগিনৰ তথ্য ইয়াত যোগ কৰক।

en: By default WordPress does not collect any personal data about visitors, and only collects the data shown on the User Profile screen from registered users. However some of your plugins may collect personal data. You should add the relevant information below.
as_IN: ডিফ'ল্টৰূপে WordPress-এ দৰ্শকসকলৰ বিষয়ে কোনো ব্যক্তিগত ডাটা সংগ্ৰহ নকৰে আৰু কেৱল পঞ্জীভুক্ত ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ পৰা ব্যৱহাৰকাৰী প্ৰ'ফাইল স্ক্ৰীণত দেখুৱা ডাটা সংগ্ৰহ কৰে। যি কি নহওক আপোনাৰ কিছুমান প্লাগিনে ব্যক্তিগত ডাটা সংগ্ৰহ কৰিব পাৰে। আপুনি তলত প্ৰাসংগিক তথ্য যোগ কৰা উচিত।

en: By default WordPress does not share any personal data with anyone.
as_IN: ডিফ'ল্টৰূপে WordPress-এ কাৰোৰে সৈতে কোনো ব্যক্তিগত ডাটা ভাগ-বতৰা নকৰে।

en: By default, WordPress does not include a contact form. If you use a contact form plugin, use this subsection to note what personal data is captured when someone submits a contact form, and how long you keep it. For example, you may note that you keep contact form submissions for a certain period for customer service purposes, but you do not use the information submitted through them for marketing purposes.
as_IN: ডিফ'ল্টৰূপে WordPress-ৰ যোগাযোগ প্ৰ-পত্ৰ নাথাকে। যদি আপুনি যোগাযোগ প্ৰ-পত্ৰৰ প্লাগিন ব্যৱহাৰ কৰে তেন্তে কোনোবাই যোগাযোগ প্ৰ-পত্ৰ দাখিল কৰোঁতে কি কি ব্যক্তিগত ডেটা ৰখা হয় আৰু আপুনি সেয়া কিমান সময়লৈ ৰাখি থয় সেয়া উল্লেখ কৰিবলৈ এই উপ-শাখা ব্যৱহাৰ কৰক। উদাহৰণস্বৰূপে- আপুনি এয়া উল্লেখ কৰিব পাৰে যে আপুনি গ্ৰাহক সেৱাৰ উদ্দেশ্যে দাখিল কৰা যোগাযোগ প্ৰ-পত্ৰ এক নিৰ্দিষ্ট কাললৈ ৰাখি থয় কিন্তু আপুনি বিপনণৰ উদ্দেশ্যে তাৰ যোগেদি দাখিল কৰা তথ্য ব্যৱহাৰ নকৰে।

en: By default, new users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain a password reset link. Uncheck the box if you do not want to send the new user a welcome email.
as_IN: ডিফ’ল্টৰূপে নতুন ব্যৱহাৰকাৰীসকলে তেওঁলোকক আপোনাৰ ছাইটৰ ব্যৱহাৰকাৰী হিচাপে যোগ কৰা হৈছে বুলি জনোৱা এটা ইমেইল পাব। এই ইমেইলটোত পাছৱৰ্ড ৰিছেট লিংক এটাও থাকিব। আপুনি নতুন ব্যৱহাৰকাৰীক আদৰণিমূলক ইমেইল পঠিয়াবলৈ নিবিচাৰিলে বক্সটোৰ পৰা চিন আঁতৰাওক।

en: By: %s
as_IN: দ্বাৰা: %s

en: CSS Classes
as_IN: CSS ক্লাছসমূহ

en: CSS Classes (optional)
as_IN: CSS ক্লাছসমূহ (বৈকল্পিক)

en: CSS ascent-override value.
as_IN: CSS ascent-override-ৰ মান।

en: CSS code
as_IN: CSS ক'ড

en: CSS descent-override value.
as_IN: CSS descent-override-ৰ মান।

en: CSS font-display value.
as_IN: CSS font-display-ৰ মান।

en: CSS font-family value.
as_IN: CSS font-family-ৰ মান।

en: CSS font-feature-settings value.
as_IN: CSS font-feature-settings-ৰ মান।

en: CSS font-stretch value.
as_IN: CSS font-stretch-ৰ মান।

en: CSS font-style value.
as_IN: CSS font-style-ৰ মান।

en: CSS font-variant value.
as_IN: CSS font-variant-ৰ মান।

en: CSS font-variation-settings value.
as_IN: CSS font-variation-settings-ৰ মান।

en: CSS line-gap-override value.
as_IN: CSS line-gap-override-ৰ মান।

en: CSS size-adjust value.
as_IN: CSS size-adjust-ৰ মান।

en: CSS unicode-range value.
as_IN: CSS unicode-range-ৰ মান।

en: Cache key must be an integer or a non-empty string, %s given.
as_IN: কেশ্বৰ চাবি পূৰ্ণসংখ্যা নাইবা অ-ৰিক্ত ষ্ট্ৰিং হ’বই লাগিব, %s দিয়া হৈছে।

en: Cache key must not be an empty string.
as_IN: কেশ্ব চাবি খালী ষ্ট্ৰিং হ’ব নোৱাৰিব।

en: Cairo
as_IN: কাইৰো

en: Calcutta
as_IN: কলকাতা

en: Calendar
as_IN: কেলেণ্ডাৰ

en: Call %s to create an HTML Processor instead of calling the constructor directly.
as_IN: কন্‌ষ্ট্ৰাক্টৰক পোনপটীয়াকৈ কল কৰাৰ সলনি এটা HTML প্ৰ’চেছৰৰ সৃষ্টি কৰিবলৈ %s-ক কল কৰক।

en: Call to action
as_IN: কল টু একশ্যন

en: Can anyone register on this site?
as_IN: এই ছাইটত যিকোনো ব্যক্তিয়ে পঞ্জীয়ন কৰিব পাৰেনে?

en: Can communicate with WordPress.org
as_IN: WordPress.org-ৰ সৈতে যোগাযোগ কৰিব পাৰে

en: Canberra
as_IN: কেনব্যেৰা

en: Cancel
as_IN: বাতিল কৰক

en: Cancel Edit
as_IN: সম্পাদনা বাঁতিল

en: Cancel Editing
as_IN: সম্পাদনা বাতিল কৰক

en: Cancel and go back
as_IN: বাতিল কৰি ঘূৰি যাওক

[ctx: Cancel comment button]
en: Cancel
as_IN: বাতিল কৰক

en: Cancel edit
as_IN: সম্পাদনা বাঁতিল

en: Cancel password change
as_IN: পাছৱৰ্ড সলনি কৰাটো বাতিল কৰক

en: Cancel reply
as_IN: মন্তব্য বাতিল কৰক

en: Cancelled
as_IN: বাতিল কৰা হৈছে

en: Cannot Authorize Application
as_IN: এপ্লিকেশ্যন প্ৰমাণীকৰণ কৰিব নোৱাৰি

en: Cannot create a comment with that type.
as_IN: সেই প্ৰকাৰৰ সৈতে মন্তব্য সৃষ্টি কৰিব নোৱাৰি।

en: Cannot create a revision of a revision
as_IN: পুনৰ নীৰিক্ষণৰ পুনৰ নীৰিক্ষণ তৈয়াৰ কৰিব নোৱাৰি

en: Cannot create a user with an empty login name.
as_IN: প্ৰৱেশ নাম নোহোৱাকৈ ব্যৱহাৰকাৰী তৈয়াৰ কৰিব নোৱাৰি।

en: Cannot create existing comment.
as_IN: মজুত থকা মন্তব্য সৃষ্টি কৰিব নোৱাৰি।

en: Cannot create existing post.
as_IN: মজুত থকা প'ষ্ট সৃষ্টি কৰিব নোৱাৰি।

en: Cannot create existing user.
as_IN: মজুত থকা ব্যৱহাৰকাৰী সৃষ্টি কৰিব নোৱাৰি।

en: Cannot delete an active plugin. Please deactivate it first.
as_IN: সক্ৰিয় প্লাগিন মচিব নোৱাৰি। অনুগ্ৰহ কৰি প্ৰথমে ইয়াক নিষ্ক্ৰিয় কৰক।

en: Cannot find user global styles revisions.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ সৰ্বজনীন শৈলীবোৰৰ কোনো পৰ্যালোচনা বিচাৰি পোৱা নগ’ল।

en: Cannot hook block to itself.
as_IN: ব্লকক নিজৰ লগত হুক কৰিব নোৱাৰি।

en: Cannot inherit the current template query when placed inside the singular content (e.g., post, page, 404, blank).
as_IN: একক বিষয়বস্তু (যেনে— প’ষ্ট, পৃষ্ঠা, 404, খালী)ৰ ভিতৰত ৰখাৰ সময়ত বৰ্তমানৰ টেমপ্লে’টৰ কুৱেৰী আহৰণ কৰিব নোৱাৰি।

en: Cannot introspect application password.
as_IN: এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ড আত্মনিৰীক্ষণ কৰিব নোৱাৰি।

en: Cannot load %s.
as_IN: %s ল'ব পৰা নাই |

en: Cannot load image metadata.
as_IN: ছবিৰ মেটাডাটা ল'ড কৰিব নোৱাৰি।

en: Cannot preview a widget that does not extend WP_Widget.
as_IN: WP_Widget প্ৰসাৰিত নকৰা ৱিজেট পূৰ্বদৰ্শন কৰিব নোৱাৰি।

en: Cannot resize the image. Both width and height are not set.
as_IN: ছবি পুনৰাকাৰ কৰিব নোৱাৰি। প্ৰস্থ আৰু উচ্চতা দুয়োটা ছেট কৰা নাই।

en: Cannot save image metadata.
as_IN: ছবিৰ মেটাডাটা সঞ্চয় কৰিব নোৱাৰি।

en: Cannot select database
as_IN: ডাটাবেছ বাছনি কৰিব পৰা নাযায়

en: Cannot send password reset, permission denied.
as_IN: পাছৱৰ্ড ৰিছেট পঠিওৱাব নোৱাৰি, অনুমতি পোৱা নাই।

en: Cannot set bookmarks on tokens that do no appear in the original HTML text.
as_IN: মূল HTML পাঠত দেখা নোযোৱা ট’কেনবোৰত বুকমাৰ্ক নিৰ্ধাৰণ কৰিব নোৱাৰি।

en: Cannot set instance on a widget that does not extend WP_Widget.
as_IN: WP_Widget প্ৰসাৰিত নকৰা ৱিজেট এটাত দৃষ্টান্ত নিৰ্ধাৰণ কৰিব নোৱাৰি।

en: Cannot set or reset variable:
as_IN: চলক ছেট বা ৰিছেট কৰিব নোৱাৰি:

en: Cannot set parent term, taxonomy is not hierarchical.
as_IN: মূল শব্দ ছেট কৰিব নোৱাৰি, বৰ্গীকৰণ পদানুক্ৰমত নাই।

en: Cannot stabilize objects. Convert the object to an array first.
as_IN: অবজেক্ট স্থিৰ কৰিব নোৱাৰি। প্ৰথমে অবজেক্টটোক শৃংখললৈ ৰূপান্তৰিত কৰক।

en: Cannot supply a strategy `%1$s` for script `%2$s` because it is an alias (it lacks a `src` value).
as_IN: `%2$s` স্ক্ৰিপ্টৰ বাবে `%1$s` নীতি যোগান ধৰিব নোৱাৰি কাৰণ ই এটা ছদ্মনাম (ইয়াত এটা `src` মানৰ অভাৱ) ।

en: Cannot view post type.
as_IN: প'ষ্টৰ প্ৰকাৰ চাব নোৱাৰি।

en: Cannot view status.
as_IN: স্থিতি চাব নোৱাৰি।

en: Cannot visit tag closers in HTML Processor.
as_IN: HTML প্ৰ’চেছৰত টেগ ক্ল’জাৰবোৰ চাব নোৱাৰি।

en: Capabilities
as_IN: সামৰ্থসমূহ

en: Capitalize
as_IN: বৰফলা কৰক

en: Caption
as_IN: শিৰোলিপি

en: Caption for the attachment, as it exists in the database.
as_IN: সংলগ্ন-নথিৰ কেপশ্যন, যিদৰে ডেটাবেছত মজুত আছে।

en: Caption text
as_IN: কাষ্টম পাঠ

en: Caption&hellip;
as_IN: কেপশ্যন&hellip;

en: Captions
as_IN: কেপশ্যন

en: Captions/Subtitles
as_IN: কেপশ্যন/চাবটাইটল

en: Carousel view
as_IN: কেৰ’ছেল ভিউ

en: Catalan
as_IN: কাটালান

en: Categories
as_IN: শিতানসমূহ

en: Categories List
as_IN: শ্ৰেণীৰ তালিকা

en: Categories and Tags Converter
as_IN: বৰ্গ আৰু টেগ কন্‌ভাৰ্টাৰ

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
as_IN: <a href="%s">বৰ্গৰ পৰা টেগলৈ কন্‌ভাৰ্টাৰ</a> ব্যৱহাৰ কৰি বৰ্গসমূহ বাছি বাছি টেগলৈ ৰূপান্তৰ কৰিব পাৰি।

en: Categories deleted.
as_IN: বৰ্গ মচি পেলোৱা হ'ল।

[ctx: Categories dropdown (show_option_none parameter)]
en: None
as_IN: এটাও নহয়

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
as_IN: শ্ৰেণীৰ ক্ৰমানুক্ৰম থাকে, তাৰ মানে আপুনি উপ-শ্ৰেণী নেষ্ট কৰিব পাৰে। টেগৰ পদানুক্ৰম নাথাকে আৰু নেষ্ট কৰিব নোৱাৰি। কেতিয়াবা কেতিয়াবা মানুহে তেওঁলোকৰ প'ষ্টত সেয়া ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ধৰে, তাৰ পিছত অনুভৱ কৰে যে তেওঁলোকৰ সমলৰ বাবে আনটো বেছি ভালদৰে কাম কৰিব।

en: Categories list
as_IN: শ্ৰেণীসমূহৰ তালিকা

en: Categories list navigation
as_IN: শ্ৰেণীসমূহৰ তালিকাৰ দিকনিৰ্ণয়

en: Categories provide a helpful way to group related posts together and to quickly tell readers what a post is about.
as_IN: শ্ৰেণীবোৰে সম্পৰ্কীয় প’ষ্টবোৰ একেলগে গোট খুৱাবলৈ আৰু প’ষ্ট এটা কিহৰ বিষয়ে লিখা হৈছে, সেয়া পঢ়োঁতাসকলক খৰকৈ ক’বলৈ এক উপযোগী উপায় প্ৰদান কৰে।

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
as_IN: টেগসমূহৰ বিপৰীতে বৰ্গসমূহৰ পদানুক্ৰম থাকিব পাৰে। আপুনি বাহন বৰ্গ ৰাখিব পাৰে আৰু তাৰ তলত দুচকীয়া আৰু চাৰিচকীয়াৰ বাবে উপ-বৰ্গ ৰাখিব পাৰে। একেবাৰে বৈকল্পিক।

en: Categories:
as_IN: বৰ্গসমূহ:

en: Category
as_IN: বৰ্গ

en: Category added.
as_IN: বৰ্গ যোগ কৰা হ'ল।

en: Category deleted.
as_IN: বৰ্গ মচি পেলোৱা হ'ল।

en: Category not added.
as_IN: বৰ্গ যোগ কৰা নহ'ল।

en: Category not updated.
as_IN: বৰ্গ আপডেট কৰা নহ'ল।

en: Category updated.
as_IN: বৰ্গ আপডেট কৰা হ'ল।

en: Caution:
as_IN: সাৱধান:

en: Cell padding
as_IN: চেল্‌ৰ সীমা আৰু লিখনিৰ মাজৰ ব্যৱধান(Cell padding)

en: Cell spacing
as_IN: চেল্‌ৰ মাজৰ ব্যৱধান(Cell spacing)

en: Cell type
as_IN: কোষৰ ধৰণ

en: Center
as_IN: কেন্দ্ৰ

en: Center Left
as_IN: মাজৰ বাঁওফালে

en: Center Right
as_IN: মাজৰ সোঁফালে

en: Centimeters (cm)
as_IN: চেণ্টিমিটাৰ (cm)

en: Change
as_IN: সলনি কৰক

en: Change Date
as_IN: তাৰিখ সলাওক

en: Change Frequency
as_IN: সঘনতা সলনি কৰক

en: Change Permalink Structure
as_IN: পাৰ্মালিংকৰ গাঁঠনি সলনি কৰক

en: Change Site Icon
as_IN: ছাইটৰ আইকন সলাওক

en: Change a block's type by pressing the block icon on the toolbar.
as_IN: টুলবাৰত থকা ব্লক আইকনটো হেঁচি ব্লকৰ প্ৰকাৰ সলনি কৰক।

en: Change alignment
as_IN: এলাইনমেন্ট সলাওক

en: Change audio
as_IN: অডিঅ' সলনি কৰক

en: Change author: %s
as_IN: লিখোঁতা সলাওক: %s

en: Change block type or style
as_IN: ব্লকৰ প্ৰকাৰ বা শৈলী সলাওক

en: Change blog title: %s
as_IN: ব্লগৰ শীৰ্ষক সলনি কৰক: %s

en: Change button position
as_IN: বুটামৰ ঠাই সলনি কৰক

en: Change column alignment
as_IN: স্তম্ভৰ সংৰেখন সলনি কৰক

en: Change content position
as_IN: সমলৰ অৱস্থান সলনি কৰক

en: Change date: %s
as_IN: তাৰিখ সলাওক: %s

en: Change design
as_IN: ডিজাইন সলাওক

en: Change discussion options
as_IN: আলোচনাৰ বিকল্পবোৰ সলনি কৰক

en: Change discussion settings
as_IN: আলোচনাৰ ছেটিংছ সলনি কৰক

en: Change display type
as_IN: ডিছপ্লে’ৰ প্ৰকাৰ সলাওক

en: Change file
as_IN: ফাইল সলাওক

en: Change format: %s
as_IN: সজ্জা সলনি কৰক: %s

en: Change image
as_IN: ছবি সলনি কৰক

en: Change items justification
as_IN: সমলৰ সমান্তৰকৰণ সলনি কৰক

en: Change level
as_IN: স্তৰ সলনি কৰক

en: Change link: %s
as_IN: লিংক সলাওক: %s

en: Change logo
as_IN: ল'গ' সলাওক

en: Change matrix alignment
as_IN: মেট্ৰিক্সৰ সংৰেখন সলনি কৰক

en: Change parent: %s
as_IN: মূল সলাওক: %s

en: Change posts per page
as_IN: পৃষ্ঠাইপ্ৰতি প’ষ্টৰ সংখ্যা সলনি কৰক

en: Change publish date
as_IN: প্ৰকাশনৰ তাৰিখ সলনি কৰক

en: Change revision by using the left and right arrow keys
as_IN: বাঁও আৰু সোঁ-মুৱা কাঁড় কীদুটা ব্যৱহাৰ কৰি পুনৰীক্ষণ সলনি কৰক

en: Change role to&hellip;
as_IN: &hellip;লৈ ভূমিকা সলনি কৰক

en: Change status: %s
as_IN: স্থিতি সলনি কৰক: %s

en: Change template
as_IN: টেমপ্লে’ট সলাওক

en: Change text alignment
as_IN: পাঠৰ সংৰেখন সলাওক

en: Change the block type after adding a new paragraph.
as_IN: নতুন দফা যোগ কৰাৰ পিছত ব্ল'কৰ প্ৰকাৰ সলাওক।

en: Change theme
as_IN: থীম সলাওক

en: Change type of %d block | Change type of %d blocks
as_IN[0]: %dটা ব্লকৰ প্ৰকাৰ সলনি কৰক
as_IN[1]: %dটা ব্লকৰ প্ৰকাৰ সলনি কৰক

en: Change video
as_IN: ভিডিঅ' সলনি কৰক

en: Change your Privacy Policy page
as_IN: আপোনাৰ গোপনিয়তা নীতি পৃষ্ঠা সলনি কৰক

en: Changed roles.
as_IN: ভূমিকাসমূহ সলনি কৰা হ'ল।

en: Changes have already been trashed.
as_IN: সাল-সলনি ইতিমধ্যে ট্ৰেশ্বত ৰখা হৈছে।

en: Changes saved by %1$s on %2$s
as_IN: %1$s-এ %2$s তাৰিখে সাল-সলনি সাঁচি থৈছে

en: Changes saved by %1$s on %2$s. This revision matches current editor styles.
as_IN: %2$s তাৰিখে %1$s-এ সাঁচি থোৱা সাল-সলনি। এই পুনৰীক্ষণ বৰ্তমানৰ সম্পাদকৰ শৈলীকেইটাৰ লগত মিলে।

en: Changes saved.
as_IN: সলনিবোৰ সংৰক্ষিত হ'ল |

en: Changes trashed successfully.
as_IN: সাল-সলনি সফলতাৰে ট্ৰেশ্বত ৰখা হ'ল।

en: Changes will apply to new posts only. Individual posts may override these settings.
as_IN: নতুন প’ষ্টবোৰতহে সাল-সলনি প্ৰয়োগ কৰা হ’ব। সুকীয়া প’ষ্টবোৰে এইকেইটা ছেটিং অ’ভাৰৰাইড কৰিব পাৰে।

en: Changes will be applied to all selected %s.
as_IN: সাল-সলনি বাছনি কৰা আটাইবোৰ %sত প্ৰয়োগ কৰা হ’ব।

en: Changeset is being edited by other user.
as_IN: সলনি-গোট অন্য ব্যৱহাৰকাৰীৰ দ্বাৰা সম্পাদনা কৰি থকা হৈছে।

en: Changing to %s
as_IN: %sলৈ সলনি কৰি থকা হৈছে

en: Chapters
as_IN: অধ্যায়সমূহ

en: Characters
as_IN: বৰ্ণবোৰ

en: Characters:
as_IN: বৰ্ণসমূহ

en: Chat
as_IN: কথা-বাৰ্তা

en: Cheatin&#8217; uh?
as_IN: ঠগবাজী ?

en: Check Spelling
as_IN: বানান পৰীক্ষা কৰক

en: Check for Spam
as_IN: স্পাম আছে নেকি পৰীক্ষা কৰক

en: Check for updates manually
as_IN: আপডেটৰ বাবে মেনুৱেলভাৱে পৰীক্ষা কৰক

en: Check your email
as_IN: আপোনাৰ ইমেইল চাওক

en: Check your email for the confirmation link, then visit the <a href="%s">login page</a>.
as_IN: নিশ্চিতকৰণ লিংকৰ বাবে আপোনাৰ ইমেইল চাওক, তাৰ পাছত <a href="%s">লগিন পৃষ্ঠা</a>লৈ যাওক।

en: Checkbox Input
as_IN: চেকবক্স ইনপুট

en: Checking for Spam (%1$s%)
as_IN: স্পেমৰ বাবে পৰীক্ষা কৰি থকা হৈছে (%1$s%)

en: Chicago
as_IN: চিকাগো

en: Chihuahua
as_IN: চিহুৱাহুৱা

en: Child pages inherit characteristics from their parent, such as URL structure. For instance, if "Pricing" is a child of "Services", its URL would be %1$s<wbr />/services<wbr />/pricing.
as_IN: উপপৃষ্ঠাবোৰে নিজৰ মূলৰ পৰা URL-ৰ গাঁথনিৰ দৰে বৈশিষ্ট্য আহৰণ কৰে। উদাহৰণস্বৰূপে— যদি "সেৱাবোৰ"ৰ উপপৃষ্ঠা "মূল্য-নিৰ্ধাৰণ" হয়, তেনেহ’লে ইয়াৰ URL %1$s<wbr />সেৱাবোৰ<wbr />/মূল্য-নিৰ্ধাৰণ হ’ব।

en: Child pages inherit characteristics from their parent, such as URL structure. For instance, if "Pricing" is a child of "Services", its URL would be %s<wbr />/services<wbr />/pricing.
as_IN: উপ-পৃষ্ঠাবোৰে নিজৰ মূল পৃষ্ঠাৰ পৰা বৈশিষ্ট্য যেনে URL-ৰ গাঁথনি আহৰণ কৰে। উদাহৰণস্বৰূপে, যদি "Pricing" "Services"ৰ উপ-পৃষ্ঠা, তেন্তে ইয়াৰ URL হ’ব %s<wbr />/services<wbr />/pricing।

en: Child theme of %s
as_IN: %s-ৰ উপ-থীম

en: Chinese
as_IN: চীনা

en: Chinese (Simplified)
as_IN: চীনা (সৰলীকৃত)

en: Chinese (Traditional)
as_IN: চীনা (পাৰম্পৰিক)

en: Chisinau
as_IN: চিচিনাউ

en: Chita
as_IN: চিটা

en: Choibalsan
as_IN: ছইবালচান

en: Chongqing
as_IN: ছংকিং

en: Choose
as_IN: বাছি লওক

en: Choose Image
as_IN: ছবি বাছনি কৰক

en: Choose a %s
as_IN: এটা %s বাছি লওক

en: Choose a Background Image
as_IN: পৃষ্ঠভূমিৰ ছবি বাছি লওঁক

en: Choose a Custom Header
as_IN: কাষ্টম শিৰোশাৰী বাছি লওক

en: Choose a Site Icon
as_IN: এটা ছাইটৰ আইকন বাছি লওক

en: Choose a block to add to your Navigation.
as_IN: আপোনাৰ নেভিগেশ্যনত যোগ কৰিবলৈ এটা ব্লক বাছি লওক।

en: Choose a file from your computer:
as_IN: আপোনাৰ কম্পিউটাৰৰ পৰা এখন নথি বাঁচনি কৰকঃ

en: Choose a format
as_IN: এটা ফৰ্মেট বাছি লওক

en: Choose a page to show only its subpages.
as_IN: এখন পৃষ্ঠা বাছি লওক যাৰ কেৱল উপ-পৃষ্ঠাবোৰ দেখুৱাব লাগে।

en: Choose a parent page.
as_IN: মূল পৃষ্ঠা বাছি লওক।

en: Choose a pattern
as_IN: এটা পেটাৰ্ণ বাছি লওক

en: Choose a pattern for the query loop or start blank.
as_IN: কুৱেৰী লুপৰ বাবে এটা পেটাৰ্ণ বাছক বা খালীকৈ আৰম্ভ কৰক।

en: Choose a template
as_IN: এটা টেমপ্লে’ট বাছি লওক

en: Choose a variation to change the look of the site.
as_IN: ছাইটৰ ৰূপ সলনি কৰিবলৈ এটা ভিন্নতা বাছি লওক।

en: Choose an existing %s or create a new one.
as_IN: এটা মজুত থকা %s বাছি লওক নাইবা নতুনকৈ সৃষ্টি কৰক।

en: Choose an existing %s.
as_IN: মজুত থকা %s বাছি লওক।

en: Choose an image from your computer:
as_IN: আপোনাৰ কম্পিউটাৰৰ পৰা এটা ছবি বাঁচনি কৰকঃ

en: Choose an image…
as_IN: এখন ছবি বাছি লওক…

en: Choose audio
as_IN: অডিঅ' বাছি লওঁক

en: Choose either a city in the same timezone as you or a %s (Coordinated Universal Time) time offset.
as_IN: আপোনাৰ সময়-মণ্ডলতে থকা কোনো চহৰ নাইবা কোনো %s (সৰ্বজনীন সমন্বিত সময়) সময় অফছেট বাছি লওঁক।

en: Choose file
as_IN: ফাইল বাচি লওক

en: Choose font variants. Keep in mind that too many variants could make your site slower.
as_IN: ফণ্টৰ ভিন্নতাবোৰ বাছি লওক। মনত ৰাখিব যে অত্যধিক ভিন্নতাই আপোনাৰ ছাইটটোক লেহেমীয়া কৰি তুলিব পাৰে।

en: Choose from the most used pattern categories
as_IN: আটাইতকৈ বেছি ব্যৱহাৰ হোৱা আৰ্হিৰ শ্ৰেণীবোৰৰ পৰা বাছি লওক

en: Choose from the most used tags
as_IN: বেছি ব্যৱহৃত টেগৰ পৰা বাছক

en: Choose image
as_IN: ছবি বাচি লওক

en: Choose logo
as_IN: ল'গ' বাচি লওক

en: Choose or create a Navigation Menu
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যু বাছি লওক নাইবা সৃষ্টি কৰক

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
as_IN: শিৰোলেখ হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰিব খোজা ছবিৰ অংশটো বাঁচনি কৰক |

en: Choose the target frame for your link.
as_IN: আপোনাৰ লিংকৰ বাবে টাৰ্গেট ফ্ৰেম বাছি লওঁক।

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
as_IN: আটাইতকৈ বেয়া স্পেম স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে খাৰিজ কৰা নাইবা সকলো স্পেম সদায় স্পেম ফ’ল্ডাৰত ৰখাৰ মাজৰ পৰা এটা বাছি লওক।

en: Choose variation
as_IN: ভিন্নতা বাছি লওঁক

en: Choose video
as_IN: ভিডিঅ' বাছি লওক

en: Choose what to export
as_IN: কি ৰপ্তানি কৰিব বাছি লওঁক

en: Choose whether to use the same value for all screen sizes or a unique value for each screen size.
as_IN: সকলো স্ক্ৰীনৰ আকাৰৰ বাবে একে মান ব্যৱহাৰ কৰিব নে প্ৰতিটো স্ক্ৰীনৰ আকাৰৰ বাবে এটা সুকীয়া মান ব্যৱহাৰ কৰিব সেইটো বাছি লওক।

en: Christmas
as_IN: খ্ৰীষ্টমাছ

en: Chungking
as_IN: ছুংকিং

en: Chuuk
as_IN: চুউক

en: Cincinnati
as_IN: গুৱাহাটী

en: City
as_IN: চহৰ

en: City:
as_IN: চহৰ:

en: Class %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
as_IN: %1$s ক্লাছটো %2$s সংস্কৰণৰ পৰাই কোনো বিকল্প নোহোৱাকৈ <strong>অপ্ৰচলিত</strong>।

en: Class %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
as_IN: %1$s ক্লাছটো %2$s সংস্কৰণৰ পৰাই <strong>অপ্ৰচলিত</strong>! ইয়াৰ সলনি %3$s ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Class name
as_IN: ক্লাছৰ নাম

en: Class names for the link element of this menu item.
as_IN: এই মেন্যুৰ বস্তুৰ লিংক উপাদানৰ ক্লাছৰ নামবোৰ।

en: Classic
as_IN: ক্লাছিক

en: Classic Block Keyboard Shortcuts
as_IN: ক্লাচিক ব্লক্‌ কীব'ৰ্ডৰ চৰ্টকাটসমূহ

en: Classic Editor
as_IN: ক্লাছিক সম্পাদনা

en: Classic menu import failed.
as_IN: ক্লাছিক মেন্যুৰ আমদানি বিফল হ’ল।

en: Classic menu imported successfully.
as_IN: ক্লাছিক মেন্যু সফলতাৰে আমদানি কৰা হ’ল।

en: Classic menu importing.
as_IN: ক্লাছিক মেন্যুৰ আমদানি হৈ আছে।

en: Cleaning up spam takes time.
as_IN: স্পাম পৰিষ্কাৰ কৰোঁতে সময় লাগে।

en: Clear
as_IN: পৰিষ্কাৰ

en: Clear Crop
as_IN: কাট-কুট মচক

en: Clear Inactive Widgets
as_IN: নিষ্ক্ৰিয় ৱিজেট পৰিষ্কাৰ কৰক

en: Clear Results
as_IN: ফলাফলসমূহ পৰিষ্কাৰ কৰক

en: Clear Unknown Formatting
as_IN: অচিন সজ্জাকৰণ পৰিষ্কাৰ কৰক

en: Clear formatting
as_IN: ফৰ্মেটিং নাইকিয়া কৰক

en: Clear selection.
as_IN: নিৰ্বাচন পৰিষ্কাৰ কৰক।

en: Cleared by Akismet
as_IN: Akismet-এ চাফা কৰিলে

en: Click &#8220;Add Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image that matches the size of your video &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
as_IN: আপোনাৰ কম্পিউটাৰৰ পৰা ছবি আপল’ড কৰিবলৈ &#8220;ছবি যোগ কৰক&#8221;ত ক্লিক কৰক। আপোনাৰ থীম আপোনাৰ ভিডিঅ’ৰ আকাৰৰ সৈতে মিলা ছবিৰে আটাইতকৈ ভালকৈ কাম কৰে &#8212; আপুনি এবাৰ ছবিখন আপল’ড কৰিলেই সেইটো ভালকৈ খাপ খোৱাকৈ কাট-কুট কৰিব পাৰিব।

en: Click &#8220;Add Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header height of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
as_IN: আপোনাৰ কম্পিউটাৰৰ পৰা ছবি ফাইল আপল’ড কৰিবলৈ &#8220;ছবি যোগ কৰক&#8221;ত ক্লিক কৰক। আপোনাৰ থীম %s পিক্সেলৰ শিৰোশাৰীৰ উচ্চতা থকা ছবিৰ সৈতে আটাইতকৈ ভালকৈ কাম কৰে &#8212 আপুনি এবাৰ আপোনাৰ ছবি আপল’ড কৰিলেই সেইটো ভালকৈ খাপ খোৱাকৈ কাট-কুট কৰিব পাৰিব।

en: Click &#8220;Add Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header size of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
as_IN: আপোনাৰ কম্পিউটাৰৰ পৰা ছবি ফাইল আপল’ড কৰিবলৈ &#8220;ছবি যোগ কৰক&#8221;ত ক্লিক কৰক। আপোনাৰ থীম %s পিক্সেলৰ শিৰোশাৰীৰ আকাৰ থকা ছবিৰ সৈতে আটাইতকৈ ভালকৈ কাম কৰে &#8212 আপুনি এবাৰ আপোনাৰ ছবি আপল’ড কৰিলেই সেইটো ভালকৈ খাপ খোৱাকৈ কাট-কুট কৰিব পাৰিব।

en: Click &#8220;Add Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header width of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
as_IN: আপোনাৰ কম্পিউটাৰৰ পৰা ছবি ফাইল আপল’ড কৰিবলৈ &#8220;ছবি যোগ কৰক&#8221;ত ক্লিক কৰক। আপোনাৰ থীম %s পিক্সেলৰ শিৰোশাৰীৰ প্ৰস্থ থকা ছবিৰ সৈতে আটাইতকৈ ভালকৈ কাম কৰে &#8212 আপুনি এবাৰ আপোনাৰ ছবি আপল’ড কৰিলেই সেইটো ভালকৈ খাপ খোৱাকৈ কাট-কুট কৰিব পাৰিব।

en: Click &#8220;Next&#8221; to start adding links to your new menu.
as_IN: আপোনাৰ নতুন মেন্যুত লিংক যোগ কৰা আৰম্ভ কৰিবলৈ &#8220;পৰৱৰ্তী&#8221;ত ক্লিক কৰক।

en: Click <StylesIconImage /> to start designing your blocks, and choose your typography, layout, and colors.
as_IN: আপোনাৰ ব্লকবোৰ ডিজাইন কৰা আৰম্ভ কৰিবলৈ <StylesIconImage />-ত ক্লিক কৰক আৰু আপোনাৰ টাইপ’গ্ৰাফী, লে’আউট আৰু ৰং বাছি লওক।

en: Click Customize for the active theme or Live Preview for any other theme to see a live preview
as_IN: সক্ৰিয় থীমৰ বাবে কাষ্টমাইজ-ত নাইবা যিকোনো থীমৰ লাইভ পূৰ্বদৰ্শন চাবলৈ লাইভ পূৰ্বদৰ্শন-ত ক্লিক কৰক।

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
as_IN: বিচাৰাধীন মেন্যুৰ বস্তুবিলাক ৰাজহুৱা কৰিবলৈ “মেন্যু সঞ্চয় কৰক”ত ক্লিক কৰক।

en: Click here to cancel reply.
as_IN: উত্তৰ বাতিল কৰিবলৈ ইয়াত ক্লিক কৰক ।

en: Click on previously saved styles to preview them. To restore a selected version to the editor, hit "Apply." When you're ready, use the Save button to save your changes.
as_IN: পূৰ্বদৰ্শন চাবলৈ আগতেই সাঁচি থোৱা শৈলীবোৰত ক্লিক কৰক। বাছনি কৰা সংস্কৰণ সম্পাদকলৈ পুনঃস্থাপন কৰিবলৈ "প্ৰয়োগ কৰক" টিপক। যেতিয়া আপুনি সাজু হৈ যাব, তেতিয়া আপোনাৰ সাল-সলনি সাঁচি থ’বলৈ "সাঁচি থওক" বুটাম ব্যৱহাৰ কৰিব।

en: Click on the theme to see the theme name, version, author, description, tags, and the Delete link
as_IN: থীমৰ নাম, সংস্কৰণ, লেখক, বৰ্ণনা, টেগ আৰু মচা লিংক চাবলৈ থীমটোত ক্লিক কৰক

en: Click the Save Menu button to save your changes.
as_IN: আপোনাৰ সাল-সলনি সঞ্চয় কৰিবলৈ "মেন্যুৰ বুটাম সঞ্চয় কৰক"ত ক্লিক কৰক।

en: Click the Use this Key button.
as_IN: এই কী ব্যৱহাৰ কৰক বুটামটো ক্লিক কৰক।

en: Click the image to edit or update
as_IN: ছবিখন সম্পাদনা বা আপডেট কৰিবলৈ ক্লিক কৰক

en: Click to edit the site title.
as_IN: চাইটৰ শীৰ্ষক সম্পাদনা কৰিবলৈ ক্লিক কৰক।

en: Click to edit this element.
as_IN: এই উপাদান সম্পাদনা কৰিবলৈ ক্লিক কৰক।

en: Click to edit this menu.
as_IN: এই মেন্যু সম্পাদনা কৰিবলৈ ক্লিক কৰক।

en: Click to edit this widget.
as_IN: এই ৱিজেট সম্পাদনা কৰিবলৈ ক্লিক কৰক।

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
as_IN: <strong>ফাইল বাছনি কৰক</strong>-ত ক্লিক কৰিলে আপোনাৰ অপাৰেটিং ছিষ্টেমৰ ফাইলসমূহ দেখুওৱা এটা নেভিগেশ্যন উইণ্ড' খুলে। আপুনি বিচৰা ফাইলটোত ক্লিক কৰাৰ পাছত <strong>খোলক</strong> বাছনি কৰিলে আপল'ডাৰ স্ক্ৰীণত এটা প্ৰগতি দণ্ডিকা সক্ৰিয় কৰে।

en: Clicking an item will display an Attachment Details dialog, which allows you to preview media and make quick edits. Any changes you make to the attachment details will be automatically saved.
as_IN: কোনো বস্তুত ক্লিক কৰিলে সংলগ্নীৰ সবিশেষৰ সংলাপ দেখুওৱা হ'ব যিয়ে আপোনাৰ মিডিয়া পূৰ্বলোকন কৰি দ্ৰুত সম্পাদনা কৰিবলৈ দিয়ে। আপুনি সংলগ্নীৰ সবিশেষত কৰা যিকোনো সাল-সলনি স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে সাঁচি থোৱা হ'ব।

en: Client version
as_IN: ক্লায়েণ্ট সংস্কৰণ

en: Close
as_IN: বন্ধ কৰক

en: Close Block Inserter
as_IN: ব্লক ইনছাৰ্টাৰ বন্ধ কৰক

en: Close List View
as_IN: তালিকা-মূলক ভিউ বন্ধ কৰক

en: Close Settings
as_IN: ছেটিংছ বন্ধ কৰক

en: Close Styles
as_IN: শৈলীবোৰ বন্ধ কৰক

en: Close all open tags
as_IN: সকলো মুক্ত টেগ বন্ধ কৰক

en: Close blockquote tag
as_IN: ব্লকক'ট টেগ বন্ধ কৰক

en: Close bold tag
as_IN: বোল্ড টেগ বন্ধ কৰক

en: Close bulleted list tag
as_IN: গোলবিন্দু সূঁচীৰ টেগ বন্ধ কৰক

en: Close code tag
as_IN: কোডৰ টেগ বন্ধ কৰক

en: Close comments when post is how many days old
as_IN: প’ষ্ট কিমান দিন পুৰণি হ’লে মন্তব্যৰ সুবিধা বন্ধ কৰিব

en: Close deleted text tag
as_IN: আঁতৰোৱা পাঠৰ টেগ বন্ধ কৰক

en: Close details dialog
as_IN: সবিশেষৰ সংলাপ বন্ধ কৰক

en: Close dialog
as_IN: ডায়লগটি বন্ধ কৰক

en: Close inserted text tag
as_IN: সংযোজিত পাঠৰ টেগ বন্ধ কৰক

en: Close italic tag
as_IN: ইটালীক টেগ বন্ধ কৰক

en: Close list item tag
as_IN: তালিকাভুক্ত বিষয়ৰ টেগ বন্ধ কৰক

en: Close media attachment panel
as_IN: মিডিয়া সংলগ্ন পেনেল বন্ধ কৰক

en: Close menu
as_IN: মেন্যু জপাওক

en: Close numbered list tag
as_IN: ক্ৰমাংকিত সূঁচীৰ টেগ বন্ধ কৰক

en: Close panel
as_IN: পেনেল বন্ধ কৰক

en: Close plugin
as_IN: প্লাগইন বন্ধ কৰক

en: Close reorder mode
as_IN: পুনঃক্ৰম ম'ড বন্ধ কৰক

en: Close revisions
as_IN: পৰ্যালোচনাবোৰ বন্ধ কৰক

en: Close search
as_IN: সন্ধান বন্ধ কৰক

en: Close sharing dialog
as_IN: অংশগ্ৰাহী সংলাপ বাকচটো বন্ধ কৰক

en: Close the Customizer and go back to the previous page
as_IN: কাষ্টমাইজাৰ বন্ধ কৰি পূৰ্বৰ পৃষ্ঠাখনলৈ ঘূৰি যাওক

en: Close uploader
as_IN: আপল'ডাৰ বন্ধ কৰক

en: Closed
as_IN: বন্ধ

en: Code
as_IN: কোড

en: Code editor
as_IN: ক'ড সম্পাদক

en: Code editor selected
as_IN: ক'ড এডিটৰ নিৰ্বাচন কৰা হৈছে

en: Code is Poetry
as_IN: ক'ডেই কবিতা

en: Code-based contribution
as_IN: ক’ড-ভিত্তিক বৰঙণি

en: Collapse Main Menu
as_IN: মুখ্য মেন্যু জপাওঁক

en: Collapse Menu
as_IN: মেন্যু জপাওঁক

en: Collapse all other items.
as_IN: আন আটাইবোৰ বস্তু জপাওক।

en: Collapse menu
as_IN: মেন্যু জপাওঁক

en: Collapses the navigation options in a menu icon opening an overlay.
as_IN: এটা অভাৰলে’ খুলি মেন্যু আইকন এটাত নেভিগেশ্যনৰ বিকল্পবোৰ জপাই দিয়ে।

en: Colombo
as_IN: কলম্বো

en: Color
as_IN: ৰং

en: Color code: %s
as_IN: ৰঙৰ ক'ড: %s

en: Color format
as_IN: ৰঙৰ সজ্জা

en: Color name
as_IN: ৰঙৰ নাম

en: Color options
as_IN: ৰঙৰ বিকল্পবোৰ

en: Color: %s
as_IN: ৰং: %s

en: Colors
as_IN: ৰং

en: Column
as_IN: কলাম

en: Column %d text
as_IN: %dনং স্তম্ভৰ পাঠ

en: Column count
as_IN: স্তম্ভৰ সংখ্যা

en: Column group
as_IN: স্তম্ভ গোট

en: Column span
as_IN: স্তম্ভৰ বিস্তৃতি

en: Columns
as_IN: কলাম

en: Comma
as_IN: কমা

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
as_IN: এটা, এজন, দ্বাৰা, পৰা, কাৰণে, কেনেকৈ, তাত, ইয়াত, কি, কেতিয়া, ক'ত, কোন, সৈতে

en: Command palette
as_IN: কমাণ্ড পেলেট

en: Command suggestions
as_IN: কমাণ্ডৰ পৰামৰ্শবোৰ

en: Comment
as_IN: মন্তব্য

en: Comment #%d could not be checked.
as_IN: মন্তব্য #%dৰ পৰীক্ষা কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Comment #%d is not spam.
as_IN: মন্তব্য #%d স্পাম নহয়।

en: Comment #%d is spam.
as_IN: মন্তব্য #%d স্পেম।

en: Comment %d contains personal data but could not be anonymized.
as_IN: %d মন্তব্যত ব্যক্তিগত ডাটা আছে কিন্তু নামবিহীন কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Comment %d does not exist
as_IN: %d মন্তব্যটো নাই

en: Comment Author
as_IN: মন্তব্য লেখক

en: Comment Author Email
as_IN: মন্তব্য লেখকৰ ইমেইল

en: Comment Author IP
as_IN: মন্তব্য লেখকৰ IP

en: Comment Author URL
as_IN: মন্তব্য লেখকৰ URL

en: Comment Author User Agent
as_IN: মন্তব্য লেখকৰ ব্যৱহাৰকাৰী এজেণ্ট

en: Comment Content
as_IN: মন্তব্য সমল

en: Comment Date
as_IN: মন্তব্যৰ তাৰিখ

en: Comment History
as_IN: মন্তব্যৰ ইতিহাস

en: Comment Moderation
as_IN: মন্তব্য মডাৰেশ্যন

en: Comment Pagination
as_IN: মন্তব্যৰ পৃষ্ঠাকৰণ

en: Comment Submission Failure
as_IN: মিন্তব্য দাখিল কৰাটো বিফল হ'ল

en: Comment URL
as_IN: মন্তব্য URL

en: Comment added successfully.
as_IN: মন্তব্য সফলতাৰে যোগ কৰা হ’ল।

en: Comment author must fill out name and email
as_IN: মন্তব্য লেখকসকলে নাম আৰু ইমেইল ভৰাবই লাগিব

en: Comment author must have a previously approved comment
as_IN: মন্তব্য লেখকৰ পূৰ্বতে অনুমোদিত মন্তব্য থাকিবই লাগিব

en: Comment author name and email are required
as_IN: মন্তব্য লেখকৰ নাম আৰু ই-মেইল দিয়াটো জৰুৰী

en: Comment author name and email are required.
as_IN: মন্তব্য লেখকৰ নাম আৰু ইমেইল প্ৰয়োজনীয়

en: Comment by %s marked as spam.
as_IN: %sৰ দ্বাৰা প্ৰদান কৰা মন্তব্যটো আৱৰ্জনা হিচাপে চিহ্নিত কৰা হৈছে |

en: Comment by %s moved to the Trash.
as_IN: %s-ৰ মন্তব্য ট্রেশ্বলৈ নিয়া হ'ল।

en: Comment deleted successfully.
as_IN: মন্তব্য সফলতাৰে মচি পেলোৱা হ’ল।

en: Comment discarded.
as_IN: মন্তব্য খাৰিজ কৰা হ’ল।

en: Comment edited successfully.
as_IN: মন্তব্য সফলতাৰে সম্পাদনা কৰা হ’ল।

en: Comment field exceeds maximum length allowed.
as_IN: মন্তব্যৰ ক্ষেত্ৰ সৰ্বাধিক অনুমোদিত দৈৰ্ঘ্য অতিক্ৰম কৰিছে।

en: Comment is required.
as_IN: মন্তব্যৰ প্ৰয়োজন।

en: Comment marked as resolved.
as_IN: মন্তব্য মীমাংসিত বুলি চিন দিয়া হ’ল।

en: Comment must be manually approved
as_IN: মন্তব্য মেনুৱেলী অনুমোদিত কৰিবই লাগিব

en: Comment navigation
as_IN: মন্তব্য সাৰণী

en: Comment not found.
as_IN: মন্তব্য পোৱা নগ'ল।

[ctx: Comment number declension: on or off]
en: off
as_IN: বন্ধ

en: Comment on %1$s by %2$s
as_IN: %2$sৰ দ্বাৰা %1$s-অত মন্তব্য

en: Comment status
as_IN: মন্তব্য অৱস্থা

en: Comment status was changed to %s
as_IN: মন্তব্যৰ স্থিতি %s-লৈ পৰিৱৰ্তিত হ'ল।

en: Comment was caught by %s.
as_IN: মন্তব্যটো %s-ৰ দ্বাৰা ধৰা হৈছিল।

en: Comment:
as_IN: মন্তব্য:

en: Comment: %s
as_IN: মন্তব্যঃ %s

en: Commenter Avatar
as_IN: মন্তব্য কৰোঁতাৰ অৱতাৰ

en: Commenter avatars come from <a>Gravatar</a>.
as_IN: মন্তব্য কৰোঁতাৰ অৱতাৰবোৰ <a>Gravatar</a>-ৰ পৰা আহে।

en: Comments
as_IN: মন্তব্যসমূহ

en: Comments %s
as_IN: মন্তব্যসমূহ %s

en: Comments (%1$s) on &#8220;%2$s&#8221;
as_IN: &#8220;%2$s&#8221;ত মন্তব্য (%1$sটা)

en: Comments (%s)
as_IN: মন্তব্যসমূহ (%s)

en: Comments Feed
as_IN: মন্তব্যৰ ফিড

en: Comments Off<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
as_IN: মন্তব্য বন্ধ<span class="screen-reader-text"> %sত</span>

en: Comments Pagination block: paging comments is disabled in the Discussion Settings
as_IN: মন্তব্যবোৰৰ পৃষ্ঠাকৰণৰ ব্লক: মন্তব্যবোৰৰ পৃষ্ঠাকৰণ আলোচনাৰ ছেটিংছত নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছে

en: Comments are closed.
as_IN: মন্তব্য প্ৰদান ৰোধ কৰা আছে ।

en: Comments closed
as_IN: মন্তব্যৰ সুবিধা বন্ধ

en: Comments feed
as_IN: মন্তব্য ফীড

en: Comments for %1$s searching on %2$s
as_IN:  %2$s ত %1$s ৰ বাবে মন্তব্য বিচাৰি থকা হৈছে

en: Comments for %s
as_IN: %s ৰ বাবে মন্তব্য

en: Comments form disabled in editor.
as_IN: সম্পাদকত মন্তব্যৰ প্ৰ-পত্ৰ নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছে।

en: Comments list
as_IN: মন্তব্যৰ তালিকা

en: Comments list navigation
as_IN: মন্তব্যৰ তালিকা নেভিগেশ্যন

en: Comments navigation
as_IN: মন্তব্য দিকনিৰ্ণয়

en: Comments on %s
as_IN: %s ত মন্তব্য

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
as_IN: &#8220;%s&#8221;ত মন্তব্য দিয়ক

en: Comments on: %s
as_IN: %s ত মন্তব্য

en: Comments only
as_IN: কেৱল মন্তব্যবোৰ

en: Comments open
as_IN: মন্তব্যৰ সুবিধা খোলা

en: Comments page to display by default
as_IN: ডিফ’ল্ট-ৰূপে দেখুৱাবলগীয়া মন্তব্যৰ পৃষ্ঠা

en: Comments pagination
as_IN: মন্তব্যবোৰৰ পৃষ্ঠাকৰণ

en: Comments to display at the top of each page
as_IN: প্ৰতিখন পৃষ্ঠাৰ ওপৰভাগত দেখুৱাবলগীয়া মন্তব্য

en: Communicating with the WordPress servers is used to check for new versions, and to both install and update WordPress core, themes or plugins.
as_IN: নতুন সংস্কৰণ আছেনে পৰীক্ষা কৰিবলৈ আৰু মূল WordPress, থীম বা প্লাগিন ইনষ্টল আৰু আপডেট দুয়োটা কৰিবলৈ WordPress ছাৰ্ভাৰৰ সৈতে যোগাযোগ কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হয়।

en: Communication with WordPress.org
as_IN: WordPress.org-ৰ সৈতে যোগাযোগ

en: Community Events Location
as_IN: সাম্প্ৰদায়িক ইভেণ্টৰ অৱস্থান

en: Compact view
as_IN: কম্পেক্ট ভিউ

en: Compare Revisions of &#8220;%s&#8221;
as_IN: &#8220;%s&#8221;ৰ পুনৰীক্ষণসমূহ তুলনা কৰক

en: Compare any two revisions
as_IN: যিকোনো দুটা পুনৰীক্ষণ তুলনা কৰক

en: Compare two different revisions by <strong>selecting the &#8220;Compare any two revisions&#8221; box</strong> to the side.
as_IN: কাষত থকা <strong>&#8220;যিকোনো দুটা পুনৰীক্ষণ তুলনা কৰক&#8221; বাকচ বাছনি</strong> কৰি দুটা ভিন্ন পুনৰীক্ষণ তুলনা কৰক।

en: Complete request
as_IN: অনুৰোধ সম্পূৰ্ণ কৰক

en: Completed
as_IN: সম্পূৰ্ণ হ'ল

en: Completed <span class="count">(%s)</span> | Completed <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: <span class="count">(%s)</span>টা সম্পূৰ্ণ হ'ল
as_IN[1]: <span class="count">(%s)</span>টা সম্পূৰ্ণ হ'ল

en: Compress media items before uploading to the server.
as_IN: ছাৰ্ভাৰত আপল’ড কৰাৰ আগত মিডিয়াৰ বস্তুবোৰ কম্প্ৰেছ কৰক।

en: Conditions
as_IN: চৰ্তবোৰ

en: Configure
as_IN: ক'নফিগাৰ কৰক

en: Configure overlay menu
as_IN: অভাৰলে’ মেন্যু কন্‌ফিগাৰ কৰক

en: Configure the visual appearance of the button that toggles the overlay menu.
as_IN: অভাৰলে’ মেন্যু ট’গল কৰা বুটামটোৰ দৃশ্যগত ৰংৰূপ কন্‌ফিগাৰ কৰক।

en: Configure your site&#8217;s logo, header, menus, and more in the Customizer.
as_IN: কাষ্টমাইজাৰত আপোনাৰ ছাইটৰ ল'গ', শিৰোশাৰী, মেন্যু আৰু আন বহুতো কন্‌ফিগাৰ কৰক।

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
as_IN: এয়া ক'নফিগাৰ কৰাটো বৈকল্পিক। ডিফ'ল্ট ৰূপে, এয়া খালী থাকিব লাগে।

en: Confirm
as_IN: নিশ্চিত কৰক

en: Confirm Deletion
as_IN: মচা কাৰ্য্য নিশ্চিত কৰক

en: Confirm Password
as_IN: পাছৱৰ্ড নিশ্চিত কৰক

en: Confirm Removal
as_IN: আঁতৰোৱা কাৰ্য্য নিশ্চিত কৰক

en: Confirm new password
as_IN: নতুন পাছৱৰ্ড নিশ্চিত কৰক

en: Confirm the "%s" action
as_IN: "%s" কাৰ্য্য নিশ্চিত কৰক

en: Confirm use of weak password
as_IN: দুৰ্বল পাছৱৰ্ড ব্যৱহাৰ কৰাটো নিশ্চিত কৰক

en: Confirm your administration email
as_IN: আপোনাৰ কৰ্তৃপক্ষ ইমেইল নিশ্চিত কৰক

en: Confirmation email
as_IN: নিশ্চিতকৰণ ইমেইল

en: Confirmation request initiated successfully.
as_IN: নিশ্চিতকৰণ অনুৰোধ সফলতাৰে আৰম্ভ কৰা হ'ল।

en: Confirmation request sent again successfully.
as_IN: নিশ্চিতকৰণ অনুৰোধ সফলতাৰে পুনৰ পঠিওৱা হ'ল।

en: Confirmed
as_IN: নিশ্চিত হ'ল

en: Confirmed <span class="count">(%s)</span> | Confirmed <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: <span class="count">(%s)</span>টা নিশ্চিত হ'ল
as_IN[1]: <span class="count">(%s)</span>টা নিশ্চিত হ'ল

en: Connect to Google Fonts
as_IN: Google Fonts-লৈ সংযোগ কৰক

en: Connected to %s
as_IN: %s-লৈ সংযুক্ত

en: Connected to dynamic data
as_IN: গতিশীল ডেটাৰ সৈতে সংযুক্ত

en: Connection lost or the server is busy. Please try again later.
as_IN: যোগাযোগ বিচ্ছিন্ন হৈছে নাইবা চাৰ্ভাৰ ব্যস্ত আছে | অনুগ্ৰহ কৰি পিছত আকৌ চেষ্টা কৰক |

en: Connections
as_IN: সংযোগবোৰ

en: Constrain proportions
as_IN: সমানুপাত অটুট ৰাখক

en: Constrained
as_IN: সীমাবদ্ধ

en: Contact
as_IN: যোগাযোগ

en: Contact Akismet support
as_IN: Akismet সাহায্যৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক

en: Contact Info
as_IN: যোগাযোগৰ তথ্য

en: Contact forms
as_IN: যোগাযোগৰ প্র-পত্ৰ

en: Contact information
as_IN: যোগাযোগৰ তথ্য

en: Contact us
as_IN: আমাক যোগাযোগ কৰক

en: Contain text cursor inside block
as_IN: ব্লকৰ ভিতৰত টেক্স্‌ট কাৰ্ছৰ ৰাখক

en: Contains the handle that defines the block style.
as_IN: ব্লকৰ ষ্টাইল নিৰ্ধাৰণ কৰা হেণ্ডেল থাকে।

en: Content
as_IN: বিষয়বস্তু

en: Content for the comment, as it exists in the database.
as_IN: মন্তব্যটোৰ বাবে বিষয়বস্তু, যিদৰে ডাটাবেছত মজুত আছে।

en: Content for the post, as it exists in the database.
as_IN: প’ষ্টটোৰ বাবে বিষয়বস্তু, যিদৰে ডাটাবেছত মজুত আছে।

en: Content for the template, as it exists in the database.
as_IN: টেমপ্লে’টৰ বাবে বিষয়বস্তু, যিদৰে ডাটাবেছত মজুত আছে।

en: Content hash did not match expected.
as_IN: কণ্টেণ্ট হেশ্ব আশা কৰাটোৰ সৈতে মিলা নাই।

en: Content of template.
as_IN: টেমপ্লে’টৰ বিষয়বস্তু।

en: Content preview
as_IN: বিষয়বস্তুৰ পূৰ্বদৰ্শন

en: Content to export
as_IN: ৰপ্তানি কৰিবলগীয়া সমল

en: Content width
as_IN: বিষয়বস্তুৰ প্ৰস্থ

en: Content, title, and excerpt are empty.
as_IN: বিষয়বস্তু, শিৰোনাম আৰু নিৰ্বাচিত অংশ খালী হৈ আছে।

en: Content:
as_IN: বিষয়বস্তুঃ

en: Context provided by blocks of this type.
as_IN: এই প্ৰকাৰৰ ব্লকে প্ৰদান কৰা প্ৰসংগ।

en: Context values inherited by blocks of this type.
as_IN: এই প্ৰকাৰৰ ব্লকৰ দ্বাৰা লাভ কৰা প্ৰসংগ মান।

en: Contextual Help Tab
as_IN: প্ৰাসংগিক সহায়ৰ টেব

en: Continue reading %s
as_IN: %s পঢ়ি থাকক

en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
as_IN: %s অধ্যয়ন অব্যাহত ৰাখক <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
as_IN: বিস্তাৰিত পঢ়ক <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
as_IN: <span class="screen-reader-text">"%s"</span> পঢ়ি থাকক

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
as_IN: অৱদানকাৰীসকলে তেওঁলোকৰ প'ষ্ট লিখিব আৰু পৰিচালনা কৰিব পাৰে কিন্তু প'ষ্ট প্ৰকাশ বা মিডিয়া ফাইল আপল'ড কৰিব নোৱাৰে।

en: Control how this post is viewed.
as_IN: এই প’ষ্টটো কেনেকৈ চোৱা হ’ব নিয়ন্ত্ৰণ কৰক।

en: Convert emoticons like :-) and :-P to graphics on display.
as_IN: ইম'টিকন যেনে :-) আৰু :-P দেখুৱাওঁতে গ্ৰাফিক্সলৈ ৰূপান্তৰ কৰিব।

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
as_IN: <code>:-)</code> আৰু <code>:-P</code>ৰ দৰে ইম'টিকনসমূহ দেখুৱাওঁতে গ্ৰাফিক্সলৈ ৰূপান্তৰ কৰিব

en: Convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
as_IN: বাছি বাছি মজুত থকা বৰ্গসমূহ টেগলৈ নাইবা টেগসমূহ বৰ্গলৈ ৰূপান্তৰিত কৰক।

en: Convert the current heading to a paragraph.
as_IN: বৰ্তমানৰ অনুচ্ছেদটো শিৰোশাৰীলৈ ৰূপান্তৰ কৰক।

en: Convert the current paragraph or heading to a heading of level 1 to 6.
as_IN: বৰ্তমানৰ অনুচ্ছেদ বা শিৰোশাৰীটো 1ৰ পৰা 6 স্তৰৰ শিৰোশাৰীলৈ ৰূপান্তৰ কৰক।

en: Convert the selected text into a link.
as_IN: নিৰ্বাচিত টেক্সটক লিংকলৈ ৰূপান্তৰ কৰক।

en: Convert to Blocks
as_IN: ব্ল'কলৈ ৰূপান্তৰ কৰক

en: Convert to Classic Block
as_IN: ক্লাছিক ব্লকলৈ ৰূপান্তৰ কৰক

en: Convert to HTML
as_IN: HTML-লৈ ৰূপান্তৰ কৰক

en: Convert to Link
as_IN: লিংকলৈ ৰূপান্তৰ কৰক

en: Convert to blocks
as_IN: ব্লকলৈ ৰূপান্তৰ কৰক

en: Convert to ordered list
as_IN: ক্ৰমবদ্ধ সূচিলৈ ৰূপান্তৰ কৰক

en: Convert to static list
as_IN: স্থবিৰ সূচিলৈ ৰূপান্তৰ কৰক

en: Convert to unordered list
as_IN: ক্ৰমহীন সূচিলৈ ৰূপান্তৰ কৰক

en: Cookie check failed
as_IN: কুকি পৰীক্ষা বিফল হ’ল।

en: Cookie expired.
as_IN: কুকিৰ ম্যাদ উকলিছে।

en: Cookies
as_IN: কুকিজ

en: Cool to warm spectrum
as_IN: শীতলৰ পৰা উষ্ণলৈ বৰ্ণালী

en: Coordinated Universal Time
as_IN: সমন্বিত সাৰ্বজনীন সময়

en: Copenhagen
as_IN: কোপেনহেগেন

en: Copied
as_IN: কপি কৰা হ'ল

en: Copied "%s" to clipboard.
as_IN: "%s" ক্লিপব'ৰ্ডলৈ কপি কৰা হ'ল।

en: Copied %d block to clipboard. | Copied %d blocks to clipboard.
as_IN[0]: %dটা ব্লক ক্লিপব'ৰ্ডলৈ কপি কৰা হ'ল।
as_IN[1]: %dটা ব্লক ক্লিপব'ৰ্ডলৈ কপি কৰা হ'ল।

en: Copied Permalink to clipboard.
as_IN: ক্লিপব’ৰ্ডলৈ পাৰ্মালিংক কপি কৰা হ’ল।

en: Copied URL to clipboard.
as_IN: URL ক্লিপব’ৰ্ডলৈ কপি কৰা হ’ল।

en: Copied!
as_IN: প্ৰতিলিপি কৰা হ'ল!

en: Copy
as_IN: প্ৰতিলিপি কৰক

en: Copy &#8220;%s&#8221; URL to clipboard
as_IN: &#8220;%s&#8221;ৰ URL ক্লিপব’ৰ্ডলৈ কপী কৰক

en: Copy URL
as_IN: URL কপি কৰক

en: Copy URL to clipboard
as_IN: ক্লিপব'ৰ্ডত URL কপি কৰক

en: Copy all blocks
as_IN: সকলো ব্লক কপি কৰক

en: Copy and paste the API key into the text field.
as_IN: API কীটো পাঠ ক্ষেত্ৰত কপি কৰি পে'ষ্ট কৰক।

en: Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
as_IN: নিহিতকৰণৰ বাবে আপোনাৰ ৱৰ্ডপ্ৰেছ চাইটত এই এউআৰএলটোৰ প্ৰতিলিপি লেপন কৰক

en: Copy and paste this code into your site to embed
as_IN: নিহিতকৰণৰ বাবে আপোনাৰ চাইটত এই সংকেতৰ প্ৰতিলিপি লেপন কৰক

en: Copy contents
as_IN: বিষয়বস্তু কপি কৰক

en: Copy error
as_IN: ত্ৰুটি কপি কৰক

en: Copy link
as_IN: লিংক কপি কৰক

en: Copy site info to clipboard
as_IN: ক্লিপব'ৰ্ডত ছাইটৰ তথ্য কপি কৰক

en: Copy styles
as_IN: শৈলীবোৰ কপী কৰক

en: Copy suggested policy text from %s.
as_IN: %s-ৰ পৰা পৰামৰ্শিত নীতি পাঠ কপি কৰক।

en: Copy suggested policy text to clipboard
as_IN: পৰামৰ্শিত নীতিৰ পাঠখিনি ক্লিপব'ৰ্ডত কপি কৰক

en: Copy table row
as_IN: তালিকা ৰ প্ৰতিলিপি কৰক

en: Copy the selected block(s).
as_IN: বাছনি কৰা ব্লক(কেইটা) কপি কৰক।

en: Coral Harbour
as_IN: কৰেল হাৰ্বাৰ

en: Costa Rica
as_IN: কষ্টা ৰিকা

en: Could not access file:
as_IN: ফাইল চাব পৰা নগ’ল:

en: Could not access filesystem
as_IN: ফাইলছিষ্টেমত প্ৰৱেশ কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Could not access filesystem.
as_IN: ফাইলছিষ্টেমত প্ৰৱেশ কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Could not calculate resized image dimensions
as_IN: পুনৰ আকাৰ কৰা ছবিৰ জোখ নিৰ্ণয় কৰিব পৰা নাই

en: Could not copy file.
as_IN: ফাইল কপি কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Could not copy files.
as_IN: ফাইলসমূহ কপি কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
as_IN: ফাইলসমূহ কপি কৰিব পৰা নাই। আপোনাৰ ডিস্কৰ খালী ঠাই শেষ হৈ যাবও পাৰে।

en: Could not create directory.
as_IN: ডাইৰেক্টৰী সৃষ্টি কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Could not create user
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী তৈয়াৰ কৰিব পৰা নহ'ল

en: Could not delete application password.
as_IN: এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ড মচিব পৰা নগ'ল।

en: Could not delete application passwords.
as_IN: এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ডসমূহ মচিব পৰা নগ'ল।

en: Could not delete meta value from database.
as_IN: ডাটাবেছৰ পৰা মেটা মান মচিব পৰা নগ'ল।

en: Could not delete site from the database.
as_IN: ডাটাবেছৰ পৰা ছাইট বিলোপ কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Could not determine available disk space for updates.
as_IN: আপডে’টকেইটাৰ বাবে ডিস্কত উপলব্ধ খালী ঠাই নিৰ্ধাৰণ কৰিব পৰা নগ’ল।

en: Could not edit image. %s
as_IN: ছবি সম্পাদনা কৰিব পৰা নগ'ল। %s

en: Could not execute:
as_IN: সম্পাদন কৰিব পৰা নগ’ল:

en: Could not find an application password with that id.
as_IN: সেই আইডি থকা কোনো এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ড পোৱা নগ'ল।

en: Could not find matching comment.
as_IN: মিলা মন্তব্য বিচাৰি পোৱা নগ’ল।

en: Could not find the specified string.
as_IN: নিৰ্দিষ্ট ডোল (স্ট্ৰিং) বিচাৰি পোৱা নগ'ল |

en: Could not fully remove the plugin %s.
as_IN: %s প্লাগিনটো সম্পূৰ্ণৰূপে আঁতৰাব পৰা নগ'ল।

en: Could not fully remove the plugins %s.
as_IN: %s প্লাগিনটো সম্পূৰ্ণৰূপে আঁতৰাব পৰা নগ'ল।

en: Could not fully remove the theme %s.
as_IN: %s থীমটো সম্পূৰ্ণৰূপে আঁতৰাব পৰা নগ'ল।

en: Could not generate XML sitemap due to missing %s extension
as_IN: %s এক্সটেনশ্যন নিৰুদ্দেশ হৈ থকাৰ কাৰণে XML ছাইটমেপ তৈয়াৰ কৰিব পৰা নগ'ল

en: Could not insert attachment into the database.
as_IN: ডেটাবেছত সংলগ্ন-নথি সুমুৱাব পৰা নগ'ল।

en: Could not insert term relationship into the database.
as_IN: নথিলৈ পদ সম্পৰ্ক সুমুৱাব পৰা নগ'ল

en: Could not instantiate mail function.
as_IN: মেইল ফাংশ্যনৰ আৰম্ভ কৰিব পৰা নগ’ল।

en: Could not log out user sessions. Please try again.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী ছেশ্যনসমূহ লগ আউট কৰিব পৰা নগ'ল। অনুগ্ৰহ কৰি পুনৰ চেষ্টা কৰক।

en: Could not open file handle.
as_IN: ফাইল হেণ্ডেল খুলিব পৰা নাই।

en: Could not parse the path.
as_IN: পথটো পাৰ্ছ কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Could not reach WordPress.org
as_IN: WordPress.org-লৈ যাব পৰা নগ'ল

en: Could not read image size.
as_IN: ছবিৰ আকাৰ নিৰ্ণয় কৰিব পৰা নাই।

en: Could not register file "%1$s" as a block pattern (invalid slug "%2$s")
as_IN: "%1$s" ফাইলটো ব্লকৰ আৰ্হি হিচাপে পঞ্জীয়ন কৰিব পৰা নগ’ল (অবৈধ শ্লাগ "%2$s")

en: Could not register file "%s" as a block pattern ("Slug" field missing)
as_IN: "%s" ফাইলটো ব্লকৰ আৰ্হি হিচাপে পঞ্জীয়ন কৰিব পৰা নগ’ল ("শ্লাগ"ৰ ক্ষেত্ৰটো নিৰুদ্দেশ হৈ আছে)

en: Could not register file "%s" as a block pattern ("Title" field missing)
as_IN: "%s" ফাইলটো ব্লকৰ আৰ্হি হিচাপে পঞ্জীয়ন কৰিব পৰা নগ’ল 
    ("শীৰ্ষক" ক্ষেত্ৰটো নিৰুদ্দেশ হৈ আছে)

en: Could not register file "%s" as a block pattern as the file does not exist.
as_IN: "%s" ফাইলটোক ব্লকৰ আৰ্হি হিচাপে পঞ্জীয়ন কৰিব পৰা নগ’ল কিয়নো ফাইটো মজুত নাই।

en: Could not remove the current plugin.
as_IN: বৰ্তমানৰ প্লাগিনটো আঁতৰাব পৰা নগ'ল।

en: Could not remove the old plugin.
as_IN: পুৰণা প্লাগিন আঁতৰাব পৰা নগ'ল।

en: Could not remove the old theme.
as_IN: পুৰণা থীম আঁতৰাব পৰা নগ'ল।

en: Could not remove the old translation.
as_IN: পুৰণা অনুবাদ আঁতৰাব পৰা নগ'ল।

en: Could not resume the plugin.
as_IN: প্লাগিন পুনৰাৰম্ভ কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Could not resume the theme.
as_IN: থীম পুনৰাৰম্ভ কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Could not retrieve site data.
as_IN: ছাইট ডাটা পুনৰুদ্ধাৰ কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Could not retrieve the featured image data.
as_IN: সুবিশিষ্ট ছবিৰ ডেটা বিচাৰি উলিয়াব পৰা নগ’ল।

en: Could not sanitize the %1$s option. Error code: %2$s
as_IN: %1$s বিকল্পটো ছেনিটাইজ কৰিব পৰা নগ’ল। ত্ৰুটিৰ ক’ড: %2$s

en: Could not save application password.
as_IN: এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ড সাঁচি থ'ব পৰা নগ'ল।

en: Could not split shared term.
as_IN: ভগ্নাংশিত পদক ভগাব পৰা নগ'ল |

en: Could not update attachment in the database.
as_IN: ডাটাবেছত সংলগ্ন-নথি আপডেট কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Could not update comment in the database.
as_IN: ডাটাবেছত মন্তব্য আপডেট কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Could not update comment status.
as_IN: মন্তব্যৰ স্থিতি উন্নীত কৰিব নোৱাৰি

en: Could not update site in the database.
as_IN: ডাটাবেছত ছাইট আপডেট কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Could not update the email last sent time.
as_IN: অন্তিমবাৰ প্ৰেৰণ কৰা ইমেইলৰ সময় আপডেট কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Could not update the meta value of %s in database.
as_IN: ডাটাবেছত %s-ৰ মেটা মান আপডেট কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Could not write file %1$s (%2$s).
as_IN: %1$s (%2$s) ফাইল লিখিব নোৱাৰি

en: Could not write file %s
as_IN: %s ফাইল লিখিব নোৱাৰিলে

en: Couldn't retrieve a list of the checksums for WordPress %s.
as_IN: WordPress %sৰ বাবে চেকছামৰ তালিকা পুনৰুদ্ধাৰ কৰিব পৰা নাই।

en: Country
as_IN: দেশ

en: Cover
as_IN: ক'ভাৰ

en: Create
as_IN: সংযোজন

en: Create Menu
as_IN: মেনু সৃষ্টি কৰক

en: Create New Menu
as_IN: নতুন মেন্যু সৃষ্টি কৰক

en: Create Table
as_IN: তালিকা সৃষ্টি কৰক

en: Create a Configuration File
as_IN: এটা কনফিগাৰেশ্যন ফাইল তৈয়াৰ কৰক

en: Create a New Site
as_IN: নতুন ছাইট সৃষ্টি কৰক

en: Create a New User
as_IN: নতুন ব্যৱহাৰকাৰী সৃষ্টি কৰক

en: Create a brand new user and add them to this site.
as_IN: একেবাৰে নতুন ব্যৱহাৰকাৰী সৃষ্টি কৰি এই ছাইটত যোগ কৰক।

en: Create a classic widget layout with a title that’s styled by your theme for your widget areas.
as_IN: আপোনাৰ ৱিজেট অঞ্চলবোৰৰ বাবে আপোনাৰ থীমৰ দ্বাৰা শৈলী প্ৰয়োগ কৰা এটা শীৰ্ষকসহ ক্লাছিক ৱিজেটৰ লে’আউটৰ সৃষ্টি কৰক।

en: Create a group block from the selected multiple blocks.
as_IN: বাছনি কৰা একাধিক ব্লকৰ পৰা এটা গোটবদ্ধ ব্লকৰ সৃষ্টি কৰক।

en: Create a menu for this location
as_IN: এই অৱস্থানৰ বাবে মেন্যু সৃষ্টি কৰক

en: Create a new Privacy Policy page
as_IN: নতুন গোপনীয়তা নীতিৰ পৃষ্ঠা সৃষ্টি কৰক

en: Create a new gallery
as_IN: এটা নতুন গেলাৰী তৈয়াৰ কৰক

en: Create a new playlist
as_IN: এখন নতুন প্লে'লিষ্ট সৃষ্টি কৰক

en: Create a new video playlist
as_IN: এক নতুন ভিডিঅ' প্লে লিষ্ট সৃষ্টি কৰক

en: Create a two-tone color effect without losing your original image.
as_IN: আপোনাৰ মূল ছবিখন নেহেৰুৱাকৈ দুটা বৰণমাত্ৰা থকা ৰঙৰ প্ৰভাৱৰ সৃষ্টি কৰক।

en: Create and edit the presets used for font sizes across the site.
as_IN: সমগ্ৰ ছাইটত ফণ্টৰ আকাৰৰ বাবে ব্যৱহৃত প্ৰিছেটবোৰৰ সৃষ্টি আৰু সম্পাদনা কৰক।

en: Create audio playlist
as_IN: অডিঅ' প্লে'লিষ্ট সৃষ্টি কৰক

en: Create custom template
as_IN: কাষ্টম টেম্‌প্লে’ট সৃষ্টি কৰক

en: Create draft
as_IN: খচৰাৰ সৃষ্টি কৰক

en: Create draft page: <mark>%s</mark>
as_IN: খচৰা পৃষ্ঠাৰ সৃষ্টি কৰক: <mark>%s</mark>

en: Create draft post: <mark>%s</mark>
as_IN: খচৰা প’ষ্টৰ সৃষ্টি কৰক: <mark>%s</mark>

en: Create from '%s'
as_IN: '%s'ৰ পৰা সৃষ্টি কৰক

en: Create gallery
as_IN: গেলাৰী তৈয়াৰ কৰক

en: Create new %s
as_IN: নতুন %sৰ সৃষ্টি কৰক

en: Create new Menu
as_IN: নতুন মেন্যুৰ সৃষ্টি কৰক

en: Create new template
as_IN: নতুন টেম্‌প্লে’টৰ সৃষ্টি কৰক

en: Create new templates, or reset any customizations made to the templates supplied by your theme.
as_IN: নতুন টেমপ্লে’টৰ সৃষ্টি কৰক নাইবা আপোনাৰ থীমে যোগান ধৰা টেমপ্লে’টবোৰত কৰা যিকোনো কাষ্টমাইজেশ্যন ৰিছেট কৰক।

en: Create page: <mark>%s</mark>
as_IN: পৃষ্ঠাৰ সৃষ্টি কৰক: <mark>%s</mark>

en: Create pattern
as_IN: আৰ্হিৰ সৃষ্টি কৰক

en: Create template part
as_IN: টেমপ্লে’টৰ অংশৰ সৃষ্টি কৰক

en: Create video playlist
as_IN: ভিডিঅ' প্লে'লিষ্ট সৃষ্টি কৰক

en: Create your first menu below.
as_IN: তলত আপোনাৰ প্ৰথম মেন্যু সৃষ্টি কৰক

en: Create, edit, and delete menus
as_IN: মেন্যু সৃষ্টি কৰক, সম্পাদনা কৰক আৰু মচক

en: Create: <mark>%s</mark>
as_IN: সৃষ্টি কৰক: <mark>%s</mark>

en: Created
as_IN: সৃষ্টি কৰা হ'ল

en: Creating
as_IN: সৃষ্টি কৰা

en: Creating Navigation Menu.
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যুৰ সৃষ্টি কৰি থকা হৈছে।

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. This screen also has the distraction-free writing space, available in both the Visual and Code modes via the Fullscreen buttons. The Page editor mostly works the same as the Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box.
as_IN: পৃষ্ঠা এখনৰ সৃষ্টি কৰাটো প্ৰায় প’ষ্টৰ সৃষ্টি কৰাৰ দৰেই আৰু আপুনি বাছনি কৰামতে ধৰি-টানি-আনি-এৰি-দিয়া, স্ক্ৰীনৰ বিকল্পবোৰৰ টেব আৰু বহলোৱা/জপোৱা বকাচ ব্যৱহাৰ কৰি স্ক্ৰীনবোৰ একেধৰণে কাষ্টমাইজ কৰিব পৰা যায়। এই স্ক্ৰীনত অমনোযোগিতা-মুক্ত লিখা ঠায়ো আছে যি ফুলস্ক্ৰীন বুটামৰ যোগেদি দৃশ্যগত আৰু ক’ড দুয়োটা ম’ডত উপলব্ধ। পৃষ্ঠা এডিটৰ সাধাৰণতে প’ষ্ট এডিটৰৰ দৰেই কাম কৰে কিন্তু পৃষ্ঠাৰ বৈশিষ্ট্যৰ বাকচত কিছুমান পৃষ্ঠা-নিৰ্দিষ্ট সুবিধা আছে।

en: Creating a comment requires valid author name and email values.
as_IN: মন্তব্য সৃষ্টি কৰিবলৈ বৈধ লেখকৰ নাম আৰু ইমেইল মানৰ প্ৰয়োজন।

en: Creating comment failed.
as_IN: মন্তব্য সৃষ্টি কৰাটো বিফল হ'ল।

en: Credits
as_IN: কৃতিত্ব

en: Creston
as_IN: ক্রেষ্টন

en: Croatian
as_IN: ক্ৰ'ৱেচিয়ান

en: Crop
as_IN: কাট-কুট কৰক

en: Crop Aspect Ratio
as_IN: কাট-কুটৰ পক্ষ অনুপাত

en: Crop Header Image
as_IN: শিৰোশাৰীৰ ছবি কাট-কুট কৰক

en: Crop Image
as_IN: ছবি সংকোচন

en: Crop Selection
as_IN: নিৰ্বাচন কাট-কুট কৰক

en: Crop and Publish
as_IN: কাট-কুট কৰি প্ৰকাশ কৰক

en: Crop arguments.
as_IN: ক্ৰপৰ আৰ্গুমেণ্ট।

en: Crop image
as_IN: ছবি কাট-কুট কৰক

en: Crop image to fill
as_IN: পূৰাবলৈ ছবি ক্ৰপ কৰক

en: Crop images to fit
as_IN: পূৰাবলৈ ছবিবোৰ ক্ৰপ কৰক

en: Crop thumbnail to exact dimensions
as_IN: প্ৰকৃত আকাৰলৈ থাম্বনেইল ক্ৰপ কৰক

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
as_IN: থাম্বনেইল সঠিক মাত্ৰাত কাট-কুট কৰক (সাধাৰণতে থাম্বনেইলসমূহ আনুপাতিক)

en: Crop type.
as_IN: ক্ৰপৰ প্ৰকাৰ।

en: Crop your image
as_IN: আপোনাৰ ছবি সংকোচন কৰক

en: Cropping&hellip;
as_IN: কাট-কুট&hellip;

en: Cryptographic hash of the instance settings.
as_IN: দৃষ্টান্ত ছেটিংছৰ ক্ৰীপ্ট’গ্ৰাফিক হেশ্ব।

en: Cuiaba
as_IN: কুইআবা

en: Curacao
as_IN: কুৰাকাও

en: Current
as_IN: বৰ্তমানৰ

en: Current Background Image
as_IN: বৰ্তমানৰ পৃষ্ঠভূমিৰ ছবি

en: Current Header Image
as_IN: শিৰোশাৰীৰ বৰ্তমানৰ ছবি

en: Current Header Video
as_IN: শিৰোশাৰীৰ বৰ্তমানৰ ভিডিঅ'

en: Current Page
as_IN: বৰ্তমানৰ পৃষ্ঠা

en: Current Revision by %s
as_IN: %s-ৰ দ্বাৰা বৰ্তমানৰ পুনৰীক্ষণ

en: Current Server time
as_IN: বৰ্তমানৰ ছাৰ্ভাৰৰ সময়

en: Current UTC time
as_IN: বৰ্তমানৰ UTC সময়

en: Current administration email: %s
as_IN: বৰ্তমানৰ কৰ্তৃপক্ষ ইমেইল: %s

en: Current header
as_IN: বৰ্তমানৰ শিৰোলেখ

en: Current image: %s
as_IN: বৰ্তমানৰ ছবি: %s

en: Current instance settings of the widget.
as_IN: ৱিজেটটোৰ বৰ্তমানৰ দৃষ্টান্ত ছেটিংছ।

en: Current media URL:
as_IN: বৰ্তমানৰ মিডিয়াৰ URL:

en: Current page
as_IN: বৰ্তমানৰ পৃষ্ঠা

en: Current page of the collection.
as_IN: সংগ্ৰহটোৰ বৰ্তমানৰ পৃষ্ঠা।

en: Current plugin: %1$s (version %2$s)
as_IN: বৰ্তমানৰ প্লাগিন: %1$s (সংস্কৰণ %2$s)

en: Current thumbnail
as_IN: বৰ্তমানৰ থাম্বনেইল

en: Current time
as_IN: বৰ্তমানৰ সময়

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
as_IN[0]: সম্প্ৰতি %s মন্তব্য আপোনাৰ অনুমোদনৰ বাবে ৰৈ আছে। অনুগ্ৰহ কৰি নীৰিক্ষণ কক্ষলৈ যাওক:
as_IN[1]: সম্প্ৰতি %s মন্তব্য আপোনাৰ অনুমোদনৰ বাবে ৰৈ আছে। অনুগ্ৰহ কৰি নীৰিক্ষণ কক্ষলৈ যাওক:

en: Currently selected font appearance: %s
as_IN: ফণ্টৰ বৰ্তমানে বাছনি কৰা ৰূপ: %s

en: Currently selected font size: %s
as_IN: ফণ্টৰ বৰ্তমানে বাছনি কৰা আকাৰ: %s

en: Currently selected font style: %s
as_IN: ফণ্টৰ বৰ্তমানে বাছনি কৰা শৈলী: %s

en: Currently selected font weight: %s
as_IN: ফণ্টৰ বৰ্তমানে বাছনি কৰা ওজন: %s

en: Currently selected link settings
as_IN: বৰ্তমান বাছনি কৰা লিংক ছেটিংছ

en: Currently selected position: %s
as_IN: বৰ্তমানে বাছনি কৰা অৱস্থান: %s

en: Currently selected: %s
as_IN: বৰ্তমান বাছনি কৰিছে: %s

en: Currently unable to fetch stats. Please try again.
as_IN: বৰ্তমান পৰিসংখ্যা গোটেই আনিব পৰা নাই। অনুগ্ৰহ কৰি পুনৰ চেষ্টা কৰক।

en: Currently, avoiding full page reloads is not possible when a Content block is present inside the Query block.
as_IN: বৰ্তমানে, সম্পূৰ্ণ পৃষ্ঠা ৰিল’ড কৰা এৰাই চলাটো সম্ভৱ নহয় যেতিয়া কুৱেৰী ব্লকৰ ভিতৰত বিষয়বস্তুৰ ব্লক থাকে।

en: Currently, avoiding full page reloads is not possible when non-interactive or non-client Navigation compatible blocks from plugins are present inside the Query block.
as_IN: বৰ্তমানে সম্পূৰ্ণ পৃষ্ঠা ৰিল’ড এৰাই চলা সম্ভৱ নহয় যেতিয়া নেকি কুৱেৰী ব্লকৰ ভিতৰত প্লাগিনবোৰৰ নন-ইণ্টাৰেক্টীভ বা নন-ক্লায়েণ্টনেভিগেশ্যন সুসংগত ব্লক থাকে।

en: Custom
as_IN: নিজা

en: Custom (%s)
as_IN: কাষ্টম (%s)

en: Custom Background
as_IN: নিজাববীয়া নেপথ্য

en: Custom CSS
as_IN: কাষ্টম CSS

en: Custom CSS selectors.
as_IN: কাষ্টম CSS ছিলেক্টৰবোৰ।

en: Custom Colors
as_IN: নিজৰ হিচাপৰ ৰং

en: Custom Fields
as_IN: কাষ্টম ফিল্ডসমূহ

en: Custom Gradients
as_IN: কাষ্টম গ্ৰেডিয়েণ্টবোৰ

en: Custom HTML
as_IN: নিজস্ব HTML

en: Custom HTML Preview
as_IN: কাষ্টম HTML পূৰ্বদৰ্শন

en: Custom HTML Widget
as_IN: নিজস্ব HTML ৱিজেট

en: Custom Header
as_IN: নিজাববীয়া শিৰোলেখ

en: Custom Link
as_IN: নিজাববীয়া সংযোগ

en: Custom Links
as_IN: নিজাববীয়া সংযোগ

en: Custom Logo
as_IN: কাষ্টম ল'গ'

en: Custom Menu
as_IN: নিজাববীয়া মেনু

en: Custom PHP error message.
as_IN: কাষ্টম PHP ত্ৰুটি বাৰ্তা।

en: Custom PHP fatal error handler.
as_IN: কাষ্টম PHP গম্ভীৰ ত্ৰুটি হেণ্ডেলাৰ।

[ctx: Custom Preset]
en: Custom
as_IN: নিজা

en: Custom Size
as_IN: নিজাববীয়া আঁকাৰ

en: Custom Structure
as_IN: কাষ্টম আকৃতি

en: Custom Template
as_IN: কাষ্টম টেম্‌প্লে’ট

en: Custom Template Part
as_IN: কাষ্টম টেমপ্লে’টৰ অংশ

en: Custom URL
as_IN: নিজা ইউআৰএল

en: Custom Views
as_IN: কাষ্টম ভিউবোৰ

en: Custom background if defined by the theme.
as_IN: কাষ্টম পৃষ্ঠভূমি যদি থীম দ্বাৰা নিৰ্ধাৰিত।

en: Custom color
as_IN: স্বনিৰ্বাচিত ৰং

en: Custom color palette if defined by the theme.
as_IN: ৰঙৰ কাষ্টম পেলেট যদি থীম দ্বাৰা নিৰ্ধাৰিত।

en: Custom color picker
as_IN: কাষ্টম ৰং নিৰ্বাচক

en: Custom color picker. The currently selected color is called "%1$s" and has a value of "%2$s".
as_IN: কাষ্টম ৰং নিৰ্বাচক। বৰ্তমানে বাছনি কৰা ৰংটোক "%1$s" বোলা হয় আৰু ইয়াৰ মান হৈছে "%2$s"।

en: Custom date format:
as_IN: তাৰিখৰ কাষ্টম ফৰ্মেট:

en: Custom field deleted.
as_IN: কাষ্টম ক্ষেত্ৰ মচা হ'ল।

en: Custom field updated.
as_IN: কাষ্টম ক্ষেত্ৰ আপডেট কৰা হ'ল।

en: Custom fields
as_IN: কাষ্টম ফিল্ডসমূহ

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="%s">use in your theme</a>.
as_IN: অতিৰিক্ত মেটাডাটা যোগ কৰিবলৈ কাষ্টম ক্ষেত্ৰ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি যি আপুনি <a href="%s">আপোনাৰ থীমত ব্যৱহাৰ</a> কৰিব পাৰে।

en: Custom fluid values
as_IN: কাষ্টম প্ৰবাহী মানবোৰ

en: Custom font sizes if defined by the theme.
as_IN: ফ'ণ্টৰ কাষ্টম আকাৰ যদি থীম দ্বাৰা নিৰ্ধাৰিত।

en: Custom format
as_IN: কাষ্টম ফৰ্মেট

en: Custom gradient presets if defined by the theme.
as_IN: কাষ্টম গ্ৰেডিয়েণ্ট প্ৰিছেট যদি থীম দ্বাৰা নিৰ্ধাৰিত।

en: Custom header if defined by the theme.
as_IN: কাষ্টম শিৰোশাৰী যদি থীম দ্বাৰা নিৰ্ধাৰিত।

en: Custom installation script.
as_IN: কাষ্টম ইনষ্টলেশ্যন স্ক্ৰীপ্ট।

en: Custom logo if defined by the theme.
as_IN: কাষ্টম ল'গ' যদি থীম দ্বাৰা নিৰ্ধাৰিত।

en: Custom maintenance message.
as_IN: কাষ্টম মেৰামতি বাৰ্তা।

en: Custom rules have been added to your %s file.
as_IN: আপোনাৰ %s ফাইলত কাষ্টম নীতি-নিয়ম যোগ কৰা হৈছে।

en: Custom site deleted message.
as_IN: কাষ্টম ছাইট মচি পেলোৱা বাৰ্তা।

en: Custom site inactive message.
as_IN: কাষ্টম ছাইট নিষ্ক্ৰিয় বাৰ্তা।

en: Custom site suspended message.
as_IN: কাষ্টম ছাইট নিলম্বিত বাৰ্তা।

en: Custom spacing sizes if defined by the theme.
as_IN: স্পে’চিঙৰ কাষ্টম আকাৰবোৰ যদি থীমৰ দ্বাৰা নিৰ্ধাৰিত।

en: Custom template
as_IN: কাষ্টম টেমপ্লে’ট

en: Custom template created. You're in template mode now.
as_IN: কাষ্টম টেম্‌প্লে’ট সৃষ্টি কৰা হ’ল। আপুনি এতিয়া টেম্‌প্লে’ট ম’ডত আছে।

en: Custom time format:
as_IN: সময়ৰ কাষ্টম ফৰ্মেট:

en: Custom:
as_IN: নিজৰ হিচাপে:

en: Customization Draft
as_IN: কাষ্টমাইজেশ্যন খচৰা

en: Customize
as_IN: সজাওক

en: Customize &#8220;%s&#8221;
as_IN: &#8220;%s&#8221; অনুকূলিত কৰক

en: Customize CSS
as_IN: CSS কাষ্টমাইজ কৰক

en: Customize It!
as_IN: ইয়াক নিজাকৈ সজাওক!

en: Customize New Changes
as_IN: নতুন সাল-সলনি কাষ্টমাইজন কৰক

en: Customize Your Site
as_IN: আপোনাৰ ছাইট কাষ্টমাইজ কৰক

en: Customize each block
as_IN: প্ৰতিটো ব্লক কাষ্টমাইজ কৰক

en: Customize options related to the media upload flow.
as_IN: মিডিয়া আপল’ডৰ ধাৰাৰ সৈতে জড়িত বিকল্পবোৰ কাষ্টমাইজ কৰক।

en: Customize the appearance of specific blocks and for the whole site.
as_IN: নিৰ্দিষ্ট ব্লক আৰু গোটেই ছাইটৰ বাবে ৰংৰূপ কাষ্টমাইজ কৰক।

en: Customize the appearance of specific blocks for the whole site.
as_IN: গোটেই ছাইটৰ বাবে নিৰ্দিষ্ট ব্লকৰ ৰংৰূপ কাষ্টমাইজ কৰক।

en: Customize the appearance of your website using the block editor.
as_IN: ব্লক সম্পাদক ব্যৱহাৰ কৰি আপোনাৰ ৱেবছাইটৰ ৰংৰূপ কাষ্টমাইজ কৰক।

en: Customize the editor interface to suit your needs.
as_IN: আপোনাৰ প্ৰয়োজনৰ লগত খাপ খুৱাই সম্পাদকৰ ইণ্টাৰফে’চ কাষ্টমাইজ কৰক।

en: Customize the last part of the Permalink.
as_IN: পাৰ্মালিংকৰ শেষৰ অংশ কাষ্টমাইজ কৰক।

en: Customize the width for all elements that are assigned to the center or wide columns.
as_IN: মাজৰ বা বহল স্তম্ভবোৰলৈ আৱণ্টন কৰা সকলো উপাদানৰ বাবে প্ৰস্থ কাষ্টমাইজ কৰক।

en: Customize theme: %s
as_IN: এই থীম অনুকূলিত কৰক: %s

en: Customize your entire site with block themes
as_IN: ব্লক থীমেৰে আপোনাৰ সমগ্ৰ ছাইট কাষ্টমাইজ কৰক

en: Customize: %s
as_IN: সঁজাওকঃ %s

en: Customizer
as_IN: কাস্টোমাইজাৰ

en: Customizing
as_IN: কাষ্টমাইজিং

en: Customizing &#9656; %s
as_IN: কাষ্টমাইজ কৰি আছে &#9656; %s

en: Customizing This Display
as_IN: এই ডিছপ্লে' কাষ্টমাইজকৰণ

en: Cut
as_IN: কাটক

en: Cut table row
as_IN: তালিকা ৰ কাটক

en: Cut the selected block(s).
as_IN: বাছনি কৰা ব্লক(কেইটা) কাটক।

en: Cyan bluish gray
as_IN: চ্যান নীলিমাময় ধূসৰ

en: Czech
as_IN: চেক

en: Dacca
as_IN: ঢাকা

en: Daily Backups
as_IN: দৈনিক বেকআপ

en: Damascus
as_IN: ডামাস্কাচ

en: Danish
as_IN: ডানিছ

en: Danmarkshavn
as_IN: ডেনমাৰ্কশ্বান

en: Dark
as_IN: ঘোৰ

en: Darwin
as_IN: ডাৰৱিন

en: Dashboard
as_IN: ডেশ্বব'ৰ্ড

en: Dashed
as_IN: ডেশ্ব-যুক্ত

en: Data erasure has failed.
as_IN: ডাটা মচা কাৰ্য্য বিফল হৈছে।

en: Database
as_IN: ডাটাবেছ

en: Database Error
as_IN: তথ্যাগাৰত বিসংগতি

en: Database Extension
as_IN: ডেটাবে’ছ এক্সটেনশ্যন

en: Database Server version
as_IN: ডাটাবেছ ছাৰ্ভাৰৰ সংস্কৰণ

en: Database charset
as_IN: ডাটাছেটৰ বৰ্ণগোট

en: Database collation
as_IN: ডাটাবেছ কলেশ্যন

en: Database size
as_IN: ডাটাবেছৰ আকাৰ

en: Database.
as_IN: ডাটাবেছ

en: Date Format
as_IN: তাৰিখৰ সাজোন

en: Date and time
as_IN: তাৰিখ আৰু সময়

en: Date format
as_IN: তাৰিখৰ সজ্জা

en: Date range:
as_IN: তাৰিখৰ পৰিসৰ:

en: Date/Time
as_IN: তাৰিখ/সময়

en: Date/time
as_IN: তাৰিখ/সময়

en: Dawson
as_IN: দৌচন

en: Dawson Creek
as_IN: দৌচন ক্ৰিক

en: Day and name
as_IN: দিন আৰু নাম

en: Daylight saving time begins on: %s.
as_IN: দিবালোক সংৰক্ষণ সময় আৰম্ভ হয়: %s।

en: Deactivate
as_IN: নিষ্ক্ৰিয় কৰক

en: Debug mode is often enabled to gather more details about an error or site failure, but may contain sensitive information which should not be available on a publicly available website.
as_IN: ডিবাগ ম'ড প্ৰায়েই কোনো ত্ৰুটি বা ছাইট বিফলতাৰ অধিক সবিশেষ গোটাবলৈ সক্ৰিয় কৰা হয় কিন্তু সংবেদনশীল তথ্য থাকিব পাৰে যি কোনো ৰাজহুৱাকৈ উপলব্ধ ৱেবছাইটত উপলব্ধ হোৱাটো উচিত নহয়।

en: Debugging enabled
as_IN: ডিবাগিং সক্ৰিয়

en: December
as_IN: ডিচেম্বৰ

en: December 6, 2018
as_IN: ৬ ডিচেম্বৰ, ২০১৮

[ctx: December abbreviation]
en: Dec
as_IN: ডিচে

en: Decoration
as_IN: সজ্জা

en: Decrease indent
as_IN: ইন্ডেন্ট হ্ৰাস কৰক

en: Decrement
as_IN: হ্ৰাস

en: Default
as_IN: ন্যূণতা

en: Default (<div>)
as_IN: ডিফ'ল্ট(<div>)

en: Default (<hr>)
as_IN: ডিফ’ল্ট (<hr>)

en: Default Avatar
as_IN: ডিফ'ল্ট অৱতাৰ

en: Default Colors
as_IN: ডিফ’ল্ট ৰংবোৰ

en: Default Data
as_IN: ডিফ'ল্ট ডাটা

en: Default Gradients
as_IN: ডিফ’ল্ট গ্ৰেডিয়েণ্টবোৰ

en: Default Images
as_IN: ডিফ'ল্ট ছবিসমূহ

en: Default Link Category
as_IN: লিংকৰ ডিফ'ল্ট বৰ্গ

en: Default Mail Category
as_IN: মেইলৰ ডিফ'ল্ট বৰ্গ

en: Default Post Category
as_IN: প'ষ্টৰ ডিফ'ল্ট বৰ্গ

en: Default Post Format
as_IN: প'ষ্টৰ ডিফ'ল্ট সজ্জা।

[ctx: Default Preset]
en: Default
as_IN: ডিফ'ল্ট

en: Default Style
as_IN: ডিফ’ল্ট শৈলী

en: Default based on area (%s)
as_IN: অঞ্চল-ভিত্তিক ডিফ’ল্ট (%s)

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
as_IN: অবৰ্গীকৃত

en: Default comment status
as_IN: মন্তব্যৰ ডিফ'ল্ট স্থিতি

en: Default format
as_IN: ডিফ’ল্ট ফৰ্মেট

en: Default is %s
as_IN: ন্যূণতা হৈছে %s

en: Default post category.
as_IN: প'ষ্টৰ ডিফ'ল্ট বৰ্গ।

en: Default post format.
as_IN: প'ষ্টৰ ডিফ'ল্ট সজ্জা।

en: Default post settings
as_IN: ডিফ'ল্ট প'ষ্ট ছেটিংছ

[ctx: Default post slug]
en: hello-world
as_IN: নমস্কাৰ-জগত

en: Default shortcuts,
as_IN: নিজস্ব চমুপথসমূহ,

en: Default styles
as_IN: ডিফ’ল্ট শৈলীবোৰ

en: Default template
as_IN: ডিফ'ল্ট টেমপ্লে'ট

en: Delete
as_IN: মচক

en: Delete %d item? | Delete %d items?
as_IN[0]: %dটা বস্তু মচিবনে?
as_IN[1]: %dটা বস্তু মচিবনে?

en: Delete &#8220;%s&#8221;
as_IN: &#8220;%s&#8221; মচক

en: Delete &#8220;%s&#8221; permanently
as_IN: &#8220;%s&#8221; স্থায়ীভাৱে মচক

en: Delete Menu
as_IN: মেনু বিলোপ কৰক

en: Delete My Site Permanently
as_IN: মোৰ ছাইট স্থায়ীভাৱে মচি পেলাওঁক

en: Delete Permanently
as_IN: স্থায়ীভাৱে মচি পেলাওক

en: Delete Site
as_IN: ছাইট মচক

en: Delete Users
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীসকলক মচক

en: Delete a menu item by <strong>expanding it and clicking the Remove link</strong>
as_IN: মেন্যু আইটেম <strong>বহলাই লিংক আঁতৰাওক-ত ক্লিক</strong> কৰি সেইটো মচি পেলাওক

en: Delete all content.
as_IN: সকলো সমল মচক।

en: Delete column
as_IN: স্তম্ভ বিয়োগ কৰক

[ctx: Delete comment]
en: Delete
as_IN: মচক

en: Delete image
as_IN: ছবি মচি পেলাওক

en: Delete it: %s
as_IN: এইটো মচি পেলাওকঃ %s

en: Delete menu
as_IN: মেন্যু মচক

en: Delete permanently
as_IN: স্থায়ীভাৱে মচি পেলাওক

en: Delete requests
as_IN: অনুৰোধসমূহ মচক

en: Delete row
as_IN: ৰ (row) মচি পেলাওক

en: Delete selection.
as_IN: বাছনি কৰাখিনি মচক।

en: Delete table
as_IN: তালিকা মচি পেলাওক

en: Delete this comment permanently
as_IN: এই মন্তব্য স্থায়ীভাৱে মচক

en: Deleted
as_IN: মচিছে

en: Deleted author: %s
as_IN: মচি পেলোৱা লিখোঁতা: %s

en: Deleted menu item: %s.
as_IN: মচি পেলোৱা মেন্যু আইটেম: %s।

en: Deleted text (strikethrough)
as_IN: আঁতৰোৱা পাঠ (strikethrough)

en: Deleted:
as_IN: মচিছে:

en: Deleting Links
as_IN: লিংক মচা

en: Deleting a category does not delete the posts in that category. Instead, posts that were only assigned to the deleted category are set to the default category %s. The default category cannot be deleted.
as_IN: কোনো বৰ্গ মচি পেলালে সেই বৰ্গৰ প'ষ্টসমূহ মচি পেলোৱা নহয়। ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে যিসমূহ প'ষ্ট কেৱল মচি পেলোৱা বৰ্গলৈ আৱণ্টন কৰা থাকে সেয়া ডিফ'ল্ট বৰ্গ %sলৈ ছেট কৰা হয়। ডিফ'ল্ট বৰ্গ মচিব নোৱাৰি।

en: Deleting this block will stop your post or page content from displaying on this template. It is not recommended. | Some of the deleted blocks will stop your post or page content from displaying on this template. It is not recommended.
as_IN[0]: এই ব্লকটো মচি পেলালে আপোনাৰ প’ষ্ট বা পৃষ্ঠাৰ বিষয়বস্তু এই টেমপ্লে’টত দেখুওৱা বন্ধ হ’ব। এয়া পৰামৰ্শমূলক নহয়।
as_IN[1]: এই ব্লককেইটা মচি পেলালে আপোনাৰ প’ষ্ট বা পৃষ্ঠাৰ বিষয়বস্তু এই টেমপ্লে’টত দেখুওৱা বন্ধ হ’ব। এয়া পৰামৰ্শমূলক নহয়।

en: Denied: %s
as_IN: অস্বীকৃত: %s

en: Density
as_IN: ঘনত্ব

[ctx: Density option for DataView layout]
en: Balanced
as_IN: সন্তুলিত

[ctx: Density option for DataView layout]
en: Comfortable
as_IN: আৰামদায়ক

[ctx: Density option for DataView layout]
en: Compact
as_IN: সংকুচিত

en: Denver
as_IN: দেনভাৰ

en: Descending
as_IN: অধঃক্ৰম

en: Descending by order
as_IN: নিম্নগামী ক্ৰমত

en: Descending.
as_IN: অধঃক্ৰম

en: Describe the purpose of the image.
as_IN: ছবিখনৰ উদ্দেশ্য বৰ্ণনা কৰক

en: Describe the role of this image on the page.
as_IN: পৃষ্ঠাত এই ছবিৰ ভূমিকা বৰ্ণনা কৰক।

en: Describe the template, e.g. "Post with sidebar". A custom template can be manually applied to any post or page.
as_IN: টেমপ্লে’টটোৰ বৰ্ণনা কৰক, যেনে— "ছাইডবাৰসহ প’ষ্ট"। এটা কাষ্টম টেমপ্লে’ট যিকোনো প’ষ্ট বা পৃষ্ঠাত প্ৰয়োগ কৰিব পৰা যায়।

en: Description
as_IN: বৰ্ণনা

en: Description for the attachment, as it exists in the database.
as_IN: সংলগ্ন-নথিৰ বৰ্ণনা, যিদৰে ডেটাবেছত মজুত আছে।

en: Description of block type.
as_IN: ব্লকৰ প্ৰকাৰৰ বৰ্ণনা।

en: Description of sidebar.
as_IN: ছাইডবাৰৰ বিৱৰণ।

en: Description of template.
as_IN: টেমপ্লে’টৰ বৰ্ণনা।

en: Description of the user.
as_IN: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ বিৱৰণ

en: Description of the widget.
as_IN: ৱিজেটটোৰ বিৱৰণ।

en: Descriptions
as_IN: বৰ্ণনা

en: Deselect
as_IN: অনিৰ্বাচিত কৰক

en: Deselect all
as_IN: সকলো বাছনি গুচাওক

en: Design
as_IN: ডিজাইন

en: Design everything on your site &#8212; from the header down to the footer, all using blocks and patterns.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ সকলোবোৰ ডিজাইন কৰক &#8212; শিৰোশাৰীৰ পৰা পাদশাৰীলৈকে, আটাইবোৰ ব্লক আৰু পেটাৰ্ণ ব্যৱহাৰ কৰি।

en: Design everything on your site — from the header right down to the footer — using blocks.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটত সকলো ডিজাইন কৰক — শিৰোশাৰীৰ পৰা আদি কৰি পাদশাৰীলৈকে — ব্লকবোৰ ব্যৱহাৰ কৰি।

en: Desktop
as_IN: ডেস্কটপ

en: Destination folder already exists.
as_IN: গন্তব্য ফ'ল্ডাৰ ইতিমধ্যে মজুত আছে।

en: Detach
as_IN: পৃথক

en: Detach blocks from template part
as_IN: টেমপ্লে’টৰ অংশৰ পৰা ব্লকবোৰ এৰাওক

en: Detach from &#8220;%s&#8221;
as_IN: &#8220;%s&#8221;ৰ পৰা এৰাওক

en: Detail:
as_IN: বিশদ বিৱৰণ:

en: Detailed stats
as_IN: বিস্তৃত পৰিসংখ্যা

en: Details
as_IN: বিশদ-বিৱৰণ

en: Details about the media file, specific to its type.
as_IN: মিডিয়া ফাইলৰ বিষয়ে বিশদ-বিৱৰণ, ইয়াৰ প্ৰকাৰৰ বাবে নিৰ্দিষ্ট।

en: Details for theme: %s
as_IN: এই থীমৰ বিশদ-বিৱৰণ: %s

en: Details. %s
as_IN: বিশদ বিৱৰণ। %s

en: Details. Empty.
as_IN: বিশদ বিৱৰণ। খালী।

en: Determines the order of pages.
as_IN: পৃষ্ঠাবোৰৰ ক্ৰম নিৰ্ধাৰণ কৰে।

en: Determines the order of pages. Pages with the same order value are sorted alphabetically. Negative order values are supported.
as_IN: পৃষ্ঠাৰ ক্ৰম নিৰ্ধাৰণ কৰে। একে ক্ৰমৰ মান থকা পৃষ্ঠাবোৰ বৰ্ণানুক্ৰমে সজোৱা হয়। ঋণাত্মক ক্ৰমৰ মান সমৰ্থিত।

en: Determines whether the pattern is visible in inserter.
as_IN: ইনছাৰ্টাৰত আৰ্হিটো দৃশ্যমান হয় নে নহয় সেয়া নিৰ্ধাৰণ কৰে।

en: Detroit
as_IN: দেট্ৰইট

en: Dhaka
as_IN: ঢাকা

en: Did not receive array from %1$s eraser (index %2$d).
as_IN: %1$s ইৰেজাৰ (সূচক %2$d)ৰ পৰা শৃংখল লাভ কৰা নাই।

en: Did you just paste HTML?
as_IN: আপুনি মাত্ৰ HTML লেপন কৰে নেকি?

en: Did you know there is a &#8220;Custom HTML&#8221; widget now? You can find it by pressing the &#8220;<a class="add-widget" href="#">Add a Widget</a>&#8221; button and searching for &#8220;HTML&#8221;. Check it out to add some custom code to your site!
as_IN: আপুনি জানেনে যে এতিয়া এটা &#8220;কাষ্টম HTML&#8221; ৱিজেট আছে? আপুনি &#8220;<a class="add-widget" href="#">ৱিজেট যোগ কৰক</a>&#8221; বুটাম হেঁচি আৰু &#8220;HTML&#8221;ৰ সন্ধান কৰি সেইটো বিচাৰিব পাৰে। আপোনাৰ ছাইটত অলপ কাষ্টম ক'ড যোগ কৰিবলৈ সেইটো পৰীক্ষা কৰি চাওঁক!

en: Did you know there is a &#8220;Custom HTML&#8221; widget now? You can find it by scanning the list of available widgets on this screen. Check it out to add some custom code to your site!
as_IN: আপুনি জানেনে যে এতিয়া এটা &#8220;কাষ্টম HTML&#8221; ৱিজেট আছে? আপুনি এই স্ক্ৰীণত উপলব্ধ ৱিজেটসমূহৰ তালিকা স্কেন কৰি সেইটো বিচাৰিব পাৰে। আপোনাৰ ছাইটত অলপ কাষ্টম ক'ড যোগ কৰিবলৈ সেইটো পৰীক্ষা কৰি চাওঁক!

en: Did you know?
as_IN: আপুনি জানিছিলনে?

en: Did you lose your phone or leave your account logged in at a public computer? You can log out everywhere else, and stay logged in here.
as_IN: আপুনি আপোনাৰ ফোন হেৰুৱাইছে বা কোনো ৰাজহুৱা কম্পিউটাৰত আপোনাৰ একাউণ্ট লগিন কৰি থৈ দিছে নেকি? আপুনি আন সকলো ঠাইতে লগ আউট কৰি ইয়াত লগিন হৈ থাকিব পাৰে।

en: Different layouts containing audio.
as_IN: অডিঅ’ থকা বিভিন্ন লে’আউট।

en: Different layouts containing video or audio.
as_IN: ভিডিঅ’ বা অডিঅ’ থকা বিভিন্ন লে’আউট।

en: Different layouts containing videos.
as_IN: ভিডিঅ’ থকা বিভিন্ন লে’আউট।

en: Different layouts for displaying images.
as_IN: ছবি দেখুৱাবৰ বাবে বিভিন্ন লে’আউট।

en: Dili
as_IN: দিল্লী

en: Dimensions
as_IN: মাত্ৰা

en: Dimensions:
as_IN: মাত্ৰাসমূহ:

en: Directories and Sizes
as_IN: ডাইৰেক্টৰী আৰু আকাৰসমূহ

en: Directory sizes could not be returned.
as_IN: ডাইৰেক্টৰীৰ আকাৰসমূহ উভতাব পৰা নগ'ল।

en: Disable
as_IN: নিষ্ক্ৰিয় কৰক

en: Disable %s
as_IN: %s নিষ্ক্ৰিয় কৰক

en: Disable Auto-updates
as_IN: স্বয়ং-আপডেট নিষ্ক্ৰিয় কৰক

en: Disable accessibility mode
as_IN: বিশেষ ব্যৱহাৰকাৰীৰ সুবিধা প্ৰণালী অগ্ৰাহ্য কৰক

en: Disable auto-updates
as_IN: স্বয়ং-আপডেট নিষ্ক্ৰিয় কৰক

en: Disable blocks that you don't want to appear in the inserter. They can always be toggled back on later.
as_IN: আপুনি সন্নিৱিষ্টকাৰীত দেখা পাব নোখোজা ব্লকবোৰ নিষ্ক্ৰিয় কৰক। সেয়া পাছত সদায়ে পুনৰ সক্ৰিয় কৰিব পাৰি।

en: Disable enlarge on click
as_IN: ক্লিকত ডাঙৰ হোৱাটো নিষ্ক্ৰিয় কৰক

en: Disable overrides
as_IN: অভাৰৰাইডবোৰ নিষ্ক্ৰিয় কৰক

en: Disable pre-publish checks
as_IN: প্ৰকাশনৰ আগৰ পৰীক্ষাবোৰ নিষ্ক্ৰিয় কৰক

en: Disable syntax highlighting when editing code
as_IN: ক'ড সম্পাদনা কৰোঁতে ছিণ্টেক্স হাইলাইটিং নিষ্ক্ৰিয় কৰক

en: Disable the visual editor when writing
as_IN: লিখোঁতে ভিজুৱেল এডিটৰ নিষ্ক্ৰিয় কৰিব

en: Disabled
as_IN: নিষ্ক্ৰিয়

en: Disabled.
as_IN: নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ’ল।

en: Disallowed Comment Keys
as_IN: অস্বীকৃত মন্তব্য চাবি

en: Discard any changes and restore the original image.
as_IN: সকলো সালসলনি নাকচ কৰি মূল ছবি পুনঃস্থাপন কৰক।

en: Discard changes
as_IN: সাল-সলনি খাৰিজ কৰক

en: Disconnect this account
as_IN: এই একাউণ্টৰ সংযোগ বিচ্ছিন্ন কৰক

en: Discourage search engines from indexing this site
as_IN: ছাৰ্চ ইঞ্জিনসমূহক এই ছাইট সূচীবদ্ধ কৰাত বাধা দিয়ক

en: Discover a new way to build your site.
as_IN: আপোনাৰ ছাইট গঢ়াৰ এক নতুন উপায় আৱিষ্কাৰ কৰক।

en: Discussion
as_IN: আলোচনা

en: Discussion Settings
as_IN: আলোচনা ছেটিংছ

en: Disk space available to safely perform updates
as_IN: আপডে’টবোৰ সুৰক্ষিতভাৱে সম্পাদন কৰিবলৈ ডিস্কত খালী ঠাই উপলব্ধ

en: Dismiss
as_IN: খাৰিজ

en: Dismiss errors
as_IN: বিসংগতি নষ্ট কৰক

en: Dismiss the browser warning panel
as_IN: ব্ৰাউজাৰৰ সকীয়নি পেনেল বৰ্খাস্ত কৰক

en: Dismiss the welcome panel
as_IN: স্বাগতম পেনেল বৰ্খাস্ত কৰক

en: Dismiss this notice
as_IN: এই জাননী অগ্ৰাহ্য কৰক

en: Dismiss this notice.
as_IN: জাননীখন অগ্ৰাহ্য কৰক |

en: Display
as_IN: প্ৰদৰ্শন

en: Display Header Text
as_IN: হেডাৰৰ লিপি দেখুৱাওক

en: Display Options
as_IN: দেখুওৱা বিকল্পসমূহ

en: Display Settings
as_IN: ডিছপ্লে' ছেটিংছ

en: Display Site Title and Tagline
as_IN: ছাইটৰ শীৰ্ষক আৰু টেগলাইন দেখুৱাওক

en: Display a list of all categories.
as_IN: সমূহৰ শিতানৰ এখন তালিকা প্ৰদৰ্শন।

en: Display a list of assigned terms from the taxonomy: %s
as_IN: বৰ্গীকৰণৰ পৰা আবণ্টিত পদবোৰৰ এটা তালিকা দেখুৱাওক: %s

en: Display a list of posts or custom post types based on specific criteria.
as_IN: নিৰ্দিষ্ট মাপকাঠীৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি প’ষ্ট বা কাষ্টম প্ৰকাৰৰ প’ষ্টৰ তালিকা দেখুৱাওক।

en: Display a list of posts or custom post types based on the current template.
as_IN: বৰ্তমানৰ টেমপ্লে’টৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি প’ষ্ট বা কাষ্টম প্ৰকাৰৰ প’ষ্টৰ তালিকা দেখুৱাওক।

en: Display a post's last updated date.
as_IN: প’ষ্ট এটাৰ শেষবাৰ আপডে’ট হোৱা তাৰিখ দেখুৱাওক।

en: Display a privacy notice under your comment forms.
as_IN: আপোনাৰ মন্তব্যৰ প্ৰ-পত্ৰৰ তলত এটা গোপনীয়তাৰ জাননী দেখুৱাওক।

en: Display as dropdown
as_IN: দ্ৰপদাউন হিচাপে দেখুৱাওক

en: Display author
as_IN: লেখক দেখুৱাওক

en: Display author name
as_IN: লেখকৰ নাম দেখুৱাওক

en: Display avatar
as_IN: অৱতাৰ প্ৰদৰ্শন

en: Display date
as_IN: তাৰিখ দেখুৱাওক

en: Display entries from any RSS or Atom feed.
as_IN: যিকোনো RSS বা Atom ফীডৰ পৰা এণ্ট্ৰি দেখুৱাওক

en: Display excerpt
as_IN: সাৰাংশ প্ৰদৰ্শন

en: Display featured image
as_IN: সুবিশিষ্ট ছবি দেখুৱাওক

en: Display item author if available?
as_IN: যদি লভ্য হয়, তেনেহ'লে বিষয়বস্তুৰ লেখক দেখুৱামনে?

en: Display item content?
as_IN: বিষয়বস্তু দেখুৱামনে?

en: Display item date?
as_IN: বিষয়বস্তুৰ তাৰিখ দেখুৱামনে?

en: Display last modified date
as_IN: শেষবাৰ সলনি হোৱা তাৰিখ দেখুৱাওক

en: Display location
as_IN: অৱস্থান দেখুৱাওক

en: Display login as form
as_IN: প্ৰ-পত্ৰৰূপে লগিন দেখুৱাওক

en: Display name for the comment author.
as_IN: মন্তব্য লিখোঁতাৰ বাবে প্ৰদৰ্শনৰ নাম।

en: Display name for the user.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে দেখুৱাবলৈ নাম।

en: Display name publicly as
as_IN: এইৰূপে নাম ৰাজহুৱাকৈ দেখুৱাওঁক

en: Display post date
as_IN: লিখনিৰ তাৰিখসমূহ প্ৰদৰ্শন

en: Display post date?
as_IN: পষ্টৰ তাৰিখ দেখুৱাব লাগিবনে?

en: Display the archive title based on the queried object.
as_IN: কুৱেৰী কৰা অবজেক্টৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি আৰ্কাইভৰ শীৰ্ষক দেখুৱাওক।

en: Display the block hierarchy trail at the bottom of the editor.
as_IN: সম্পাদকৰ তলত ব্লকৰ পদানুক্ৰমৰ লানি দেখুৱাওক।

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
as_IN: Akismet-এ ধৰা পেলোৱা স্পাম মন্তব্যৰ সংখ্যা দেখুৱাওক

en: Display the search results title based on the queried object.
as_IN: কুৱেৰী কৰা অবজেক্টৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি সন্ধানৰ ফলাফলৰ শীৰ্ষক দেখুৱাওক।

en: Display the title as a link
as_IN: শীৰ্ষকটো লিংক-ৰূপে দেখুৱাওক

en: Display these keyboard shortcuts.
as_IN: এই কীব'ৰ্ড চমুপথসমূহ দেখুৱাওঁক।

en: Display your contact information.
as_IN: আপোনাৰ যোগাযোগৰ তথ্য দেখুৱাওক।

en: Display your latest posts in lists, grids or other layouts.
as_IN: আপোনাৰ একেবাৰে শেহতীয়া প’ষ্টবোৰ তালিকা, গ্ৰীড বা অন্য লে’আউটত দেখুৱাওক।

en: Displayed on attachment pages.
as_IN: সংলগ্নক পৃষ্ঠাসমূহত দেখুওৱা হয়।

en: Displaying %1$s of %2$s
as_IN: %1$sটাৰ %2$s নং দেখুৱাই থকা হৈছে

en: Displaying %1$s – %2$s of %3$s
as_IN: %3$sটাৰ %1$s – %2$s নং দেখুৱাই থকা হৈছে

en: Displaying %1$s&#8211;%2$s of %3$s
as_IN: %3$sৰ %1$s&#8211;%2$s দেখুৱাই থকা হৈছে

en: Displaying %d themes
as_IN: %dটা থীম দেখুৱাই থকা হৈছে

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
as_IN: প্ৰদৰ্শিত হৈ আছে %sৰ %s&#8211;%s

en: Displaying 1 – 10 of 12
as_IN: 12টাৰ 1 – 10 নং দেখুৱাই থকা হৈছে

en: Displays a custom taxonomy archive. Like categories and tags, taxonomies have terms which you use to classify things. For example: a taxonomy named "Art" can have multiple terms, such as "Modern" and "18th Century." This template will serve as a fallback when a more specific template (e.g. Taxonomy: Art) cannot be found.
as_IN: কাষ্টম বৰ্গীকৰণৰ এটা আৰ্কাইভ দেখুৱায়। শ্ৰেণী আৰু টেগবোৰৰ দৰে বৰ্গীকৰণত এনেবোৰ শব্দ থাকে যিবোৰ আপুনি বস্তুবোৰ শ্ৰেণীত ভাগ কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰে। উদাহৰণস্বৰূপে: "শিল্প" নামৰ এটা বৰ্গীকৰণত একাধিক শব্দ থাকিব পাৰে, যেনে "আধুনিক" আৰু "অষ্টাদশ শতিকা।" এই টেমপ্লে’টটোৱে এটা ফল্‌বেক হিচাপে কাম কৰিব যেতিয়া কোনো অধিক নিৰ্দিষ্ট টেমপ্লে’ট (যেনে— বৰ্গীকৰণ: শিল্প) বিচাৰি পোৱা নাযায়।

en: Displays a post archive when a specific date is visited (e.g., example.com/2023/).
as_IN: কোনো নিৰ্দিষ্ট তাৰিখলৈ গ’লে প’ষ্টৰ এটা আৰ্কাইভ দেখুৱায় (যেনে— example.com/2023/)।

en: Displays a post category archive. This template will serve as a fallback when a more specific template (e.g. Category: Recipes) cannot be found.
as_IN: প’ষ্টৰ শ্ৰেণীৰ এটা আৰ্কাইভ দেখুৱায়। এই টেমপ্লে’টটোৱে এটা ফল্‌বেক হিচাপে কাম কৰিব যেতিয়া কোনো অধিক নিৰ্দিষ্ট টেমপ্লে’ট (যেনে— শ্ৰেণী: ৰন্ধনবিধিবোৰ) বিচাৰি পোৱা নাযায়।

en: Displays a post tag archive. This template will serve as a fallback when a more specific template (e.g. Tag: Pizza) cannot be found.
as_IN: প’ষ্টৰ টেগৰ এটা আৰ্কাইভ দেখুৱায়। এই টেমপ্লে’টটোৱে এটা ফল্‌বেক হিচাপে কাম কৰিব যেতিয়া কোনো অধিক নিৰ্দিষ্ট টেমপ্লে’ট (যেনে— টেগ: পিজ্জা) বিচাৰি পোৱা নাযায়।

en: Displays a single author's post archive. This template will serve as a fallback when a more specific template (e.g. Author: Admin) cannot be found.
as_IN: একমাত্ৰ লিখোঁতাৰ প’ষ্টৰ এটা আৰ্কাইভ দেখুৱায়। এই টেমপ্লে’টটোৱে এটা ফল্‌বেক হিচাপে কাম কৰিব যেতিয়া কোনো অধিক নিৰ্দিষ্ট টেমপ্লে’ট (যেনে— লিখোঁতা: কৰ্তৃপক্ষ) বিচাৰি পোৱা নাযায়।

en: Displays a single item: %s.
as_IN: মাথোঁ এটাই বস্তু দেখুৱায়: %s।

en: Displays a single post on your website unless a custom template has been applied to that post or a dedicated template exists.
as_IN: আপোনাৰ ৱেবছাইটত এটা একক প’ষ্ট দেখুৱায় যদিহে সেই প’ষ্টটোত কোনো কাষ্টম টেমপ্লে’ট প্ৰয়োগ কৰা নহয় বা কোনো উছৰ্গিত টেমপ্লে’ট মজুত নাথাকে।

en: Displays a static page unless a custom template has been applied to that page or a dedicated template exists.
as_IN: এখন স্থিতিশীল পৃষ্ঠা দেখুৱায় যদিহে সেইখন পৃষ্ঠাত কোনো কাষ্টম টেমপ্লে’ট প্ৰয়োগ কৰা নহয় বা কোনো উছৰ্গিত টেমপ্লে’ট মজুত নাথাকে।

en: Displays a video from the media library or from YouTube, Vimeo, or another provider.
as_IN: মিডিয়া লাইব্ৰেৰীৰ পৰা নাইবা YouTube, Vimeo বা আন কোনো প্ৰদানকাৰীৰ পৰা ভিডিঅ' দেখুৱায়।

en: Displays an archive with the latest posts of type: %s.
as_IN: এই প্ৰকাৰৰ শেহতীয়া প’ষ্টবোৰৰ সৈতে এটা আৰ্কাইভ দেখুৱায়: %s।

en: Displays an audio player.
as_IN: অডিঅ' প্লে'য়াৰ এটা দেখুৱায়।

en: Displays an image gallery.
as_IN: ছবিৰ গেলেৰী প্ৰদৰ্শন কৰে।

en: Displays an image.
as_IN: এখন ছবি দেখুৱায়।

en: Displays any archive, including posts by a single author, category, tag, taxonomy, custom post type, and date. This template will serve as a fallback when more specific templates (e.g. Category or Tag) cannot be found.
as_IN: একমাত্ৰ লিখোঁতাৰ প’ষ্ট, শ্ৰেণী, টেগ, বৰ্গীকৰণ, প’ষ্টৰ কাষ্টম প্ৰকাৰ আৰু তাৰিখকে ধৰি যিকোনো আৰ্কাইভ দেখুৱায়। এই টেমপ্লে’টটোৱে এটা ফল্‌বেক হিচাপে কাম কৰিব যেতিয়া কোনো অধিক নিৰ্দিষ্ট টেমপ্লে’ট (যেনে— শ্ৰেণী বা টেগ) বিচাৰি পোৱা নাযায়।

en: Displays any single entry, such as a post or a page. This template will serve as a fallback when a more specific template (e.g. Single Post, Page, or Attachment) cannot be found.
as_IN: যিকোনো এটা প্রৱিষ্টি দেখুৱায়, যেনে এটা প’ষ্ট বা এখন পৃষ্ঠা। এই টেমপ্লে’টটোৱে এটা ফল্‌বেক হিচাপে কাম কৰিব যেতিয়া কোনো অধিক নিৰ্দিষ্ট টেমপ্লে’ট (যেনে— একমাত্ৰ প’ষ্ট, পৃষ্ঠা বা সংলগ্ন-নথি) বিচাৰি পোৱা নাযায়।

en: Displays latest posts written by a single author.
as_IN: মাথোঁ এগৰাকী লিখোঁতাই লিখা শেহতীয়া প’ষ্টবোৰ দেখুৱায়।

en: Displays more block tools
as_IN: ব্লকৰ অধিক সা-সঁজুলি দেখুৱায়

en: Displays more controls.
as_IN: অধিক নিয়ন্ত্ৰণ দেখুৱায়।

en: Displays taxonomy: %s.
as_IN: বৰ্গীকৰণ দেখুৱায়: %s।

en: Displays the %s post format archive.
as_IN: %s প’ষ্টৰ সজ্জাৰ আৰ্কাইভ দেখুৱায়।

en: Displays the latest posts as either the site homepage or as the "Posts page" as defined under reading settings. If it exists, the Front Page template overrides this template when posts are shown on the homepage.
as_IN: একেবাৰে শেহতীয়া প’ষ্টবোৰ ছাইটৰ মুখ্যপৃষ্ঠা নাইবা পঢ়নৰ ছেটিংছৰ অধীনত নিৰ্ধাৰিত "প’ষ্টৰ পৃষ্ঠা"ৰূপে দেখুৱায়। এইটো মজুত থাকিলে মুখ্যপৃষ্ঠাৰ টেমপ্লে’টে এই টেমপ্লে’টটো অ’ভাৰৰাইড কৰে যেতিয়া প’ষ্টবোৰ মুখ্যপৃষ্ঠাখনত দেখুওৱা হয়।

en: Displays the post link that follows the current post.
as_IN: বৰ্তমানৰ প’ষ্টৰ পাছত অহা প’ষ্টটোৰ লিংক দেখুৱায়।

en: Displays the post link that precedes the current post.
as_IN: বৰ্তমানৰ প’ষ্টৰ আগত অহা প’ষ্টটোৰ লিংক দেখুৱায়।

en: Displays when a visitor performs a search on your website.
as_IN: তেতিয়া দেখুৱায় যেতিয়া আপোনাৰ ৱেবছাইটত কোনো দৰ্শকে কিহবাৰ সন্ধান কৰে।

en: Displays when a visitor views a non-existent page, such as a dead link or a mistyped URL.
as_IN: তেতিয়া দেখুৱায় যেতিয়া এগৰাকী দৰ্শকে কোনো অস্তিত্বহীন পৃষ্ঠা চায়, যেনে কোনো মৰা লিংক বা ভুলকৈ টাইপ কৰা URL।

en: Displays when a visitor views the dedicated page that exists for any media attachment.
as_IN: যেতিয়া এগৰাকী দৰ্শকে যিকোনো মিডিয়া সংলগ্ন-নথিৰ বাবে মজুত থকা উছৰ্গিত পৃষ্ঠা চায় তেতিয়া দেখুওৱা হয়।

en: Displays your site's Privacy Policy page.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ গোপনীয়তা-নীতি পৃষ্ঠা দেখুৱায়।

en: Displays your site's homepage, whether it is set to display latest posts or a static page. The Front Page template takes precedence over all templates.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ মুখ্যপৃষ্ঠা দেখুৱায়, সেয়া একেবাৰে শেহতীয়া প’ষ্টবোৰ দেখুৱাবলৈ নিৰ্ধাৰণ কৰাই হওক বা কোনো স্থিতিশীল পৃষ্ঠা দেখুৱাবলৈয়েই হওক। মুখ্যপৃষ্ঠাৰ টেমপ্লে’টে সকলো টেমপ্লে’টৰ ওপৰত অগ্ৰাধিকাৰ লয়।

en: Distraction free
as_IN: অমনোযোগিতা-মুক্ত

en: Distraction free mode activated.
as_IN: অমনোযোগিতা-মুক্ত ম’ড সক্ৰিয় কৰা হ’ল

en: Distraction free mode deactivated.
as_IN: অমনোযোগিতা-মুক্ত ম’ড নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ’ল

en: Distraction-free writing mode
as_IN: ব্যাঘাত-বিহীন লিখন প্ৰণালী

en: Divide into columns. Select a layout:
as_IN: স্তম্ভত বিভক্ত কৰক। এটা লে’আউট বাছনি কৰক:

en: Do not adjust the sizing of the content. Content that is too large will be clipped, and content that is too small will have additional padding.
as_IN: বিষয়বস্তুৰ আকাৰ সাল-সলনি নকৰিব। বেছি ডাঙৰ বিষয়বস্তু কাট-কুট কৰা হ’ব আৰু বেছি সৰু বিষয়বস্তুৰ অতিৰিক্ত পেডিং থাকিব।

en: Do not allow
as_IN: অনুমতি নিদিব

en: Do not deregister the %1$s script in the administration area. To target the front-end theme, use the %2$s hook.
as_IN: প্ৰশাসনিক এলেকাত %1$s script-টো অনা-পঞ্জীয়ন নকৰিব। সন্মুখৰ থিমক লক্ষ্য কৰিবলৈ %2$s hook ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Do not display privacy notice.
as_IN: গোপনীয়তাৰ জাননী নেদেখুৱাব।

en: Do not forget to click &#8220;Save Changes&#8221; when you are done!
as_IN: আপোনাৰ হৈ গ'লে &#8220;সাল-সলনি সঞ্চয় কৰক&#8221;ত ক্লিক কৰিবলৈ নাপাহৰিব!

en: Do not forget to click on the Save Changes button when you are finished.
as_IN: আপোনাৰ কাম শেষ হ'লে “সাল-সলনি সঞ্চয় কৰক” বুটামটোত ক্লিক কৰিবলৈ নাপাহৰিব।

en: Do not pass %1$s tags to %2$s.
as_IN: %2$s-লৈ %1$s টেগসমূহ পাছ নকৰিব।

en: Do you really want to <a href="%s">log out</a>?
as_IN: আপুনি সঁচাকৈ <a href='%s'>লগ আউট</a> কৰিব খুজিছেনে?

en: Do you use WordPress for work, for personal projects, or even just for fun? You can help shape the long-term success of the open source project that powers millions of websites around the world.
as_IN: আপুনি কামৰ বাবে, ব্যক্তিগত প্ৰকল্পৰ বাবে বা মাথোঁ চখৰ বাবেও WordPress ব্যৱহাৰ কৰে নেকি? আপুনি বিশ্বৰ লাখ লাখ ৱেবছাইটক শক্তি প্ৰদান কৰা মুক্ত উৎসৰ প্ৰকল্পৰ দীৰ্ঘম্যাদী সফলতা গঢ়াত সহায় কৰিব পাৰে।

en: Document
as_IN: নথিপত্র

en: Document <span class="count">(%s)</span> | Documents <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: নথিপত্ৰ <span class="count">(%s)টা</span>
as_IN[1]: নথিপত্ৰ <span class="count">(%s)টা</span>

en: Document Outline
as_IN: নথিৰ সাৰাংশ

en: Document Overview
as_IN: নথিপত্ৰৰ অৱলোকন

en: Document Preview
as_IN: নথিপত্ৰ পূৰ্বলোকন

en: Document Statistics
as_IN: নথিৰ পৰিসংখ্যা

en: Document not found
as_IN: নথি-পত্ৰ পোৱা নগ’ল

en: Document properties
as_IN: নথিৰ বৈশিষ্ট্য

en: Document settings
as_IN: নথিপত্ৰ ছেটিংছ

en: Documentation
as_IN: নথি-পত্ৰ

en: Documents
as_IN: নথিপত্ৰ

en: Does not exist
as_IN: মজুত নাই

en: Does the user %1$s have permission to use the %2$s database?
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী %1$s -ৰ %2$s তথ্যাগাৰ(ডাটাবেছ)টো ব্যৱহাৰ কৰাৰ অনুমতি আছেনে ?

en: Domain
as_IN: domain

en: Dominica
as_IN: দমিনিকা

en: Done
as_IN: কৰা হ'ল

en: Dotted
as_IN: বিন্দুযুক্ত

en: Double-check your settings before publishing.
as_IN: প্ৰকাশ কৰাৰ আগত আপোনাৰ ছেটিংছ দুবাৰকৈ পৰীক্ষা কৰিব।

en: Down one
as_IN: এখোপ ওপৰ

en: Downgrading the plugin&#8230;
as_IN: প্লাগিন ডাউনগ্ৰেড কৰি থকা হৈছে&#8230;

en: Downgrading the theme&#8230;
as_IN: থীম ডাউনগ্ৰেড কৰি থকা হৈছে&#8230;

en: Download &#8220;%s&#8221;
as_IN: &#8220;%s&#8221; ডাউনল’ড কৰক

en: Download Export File
as_IN: ৰপ্তানি ফাইল ডাউনল'ড কৰক

en: Download File
as_IN: ফাইল ডাউনলোড কৰক

en: Download button text
as_IN: ডাউনল'ড বুটামৰ পাঠ

en: Download failed.
as_IN: ডাউনল'ড বিফল হ'ল।

en: Download file
as_IN: ফাইল ডাউনলোড কৰক

en: Download personal data
as_IN: ব্যক্তিগত ডাটা ডাউনল'ড কৰক

en: Download personal data again
as_IN: ব্যক্তিগত ডাটা পুনৰ ডাউনল'ড কৰক

en: Download your theme with updated templates and styles.
as_IN: আপডেট কৰা টেমপ্লে’ট আৰু শৈলীসহ আপোনাৰ থীম ডাউনল’ড কৰক।

en: Downloading data...
as_IN: ডাটা ডাউনল'ড কৰি থকা হৈছে...

en: Downloading installation package from %s&#8230;
as_IN: %s-ৰ পৰা ইনষ্টলেশ্যন পেকেজ ডাউনল'ড কৰি থকা হৈছে&#8230;

en: Downloading translation from %s&#8230;
as_IN: %s-ৰ পৰা অনুবাদ ডাউনল'ড কৰি থকা হৈছে&#8230;

en: Downloading update from %s&#8230;
as_IN: %s-ৰ পৰা আপডেট ডাউনল'ড কৰি থকা হৈছে&#8230;

en: Downloading your new theme&hellip;
as_IN: আপোনাৰ নতুন থীম ডাউনল'ড কৰি থকা হৈছে&hellip;

en: Draft
as_IN: খচৰা

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: <span class="count">(%s)</span> খচৰা
as_IN[1]: <span class="count">(%s)</span> খচৰা

en: Draft Saved
as_IN: খচৰা সঞ্চিত হ'ল

en: Draft created on %1$s at %2$s
as_IN: খচৰা %1$sৰ %2$sবজাত সৃষ্টি কৰা হৈছিল

en: Draft new: %s
as_IN: নতুন খচৰা: %s

en: Draft saved at %s.
as_IN: %s ত তথ্য সংৰক্ষিত কৰা হ'ল |

en: Draft saved.
as_IN: খচৰা সাঁচি থোৱা হ’ল।

en: Drafts
as_IN: খচৰা

en: Drag
as_IN: ধৰি টানক

en: Drag and drop a file, upload, or choose from your library.
as_IN: কোনো ফাইল ধৰি টানি আনি এৰি দিয়ক, আপল’ড কৰক নাইবা আপোনাৰ লাইব্ৰেৰীৰ পৰা বাছি লওক।

en: Drag and drop a video, upload, or choose from your library.
as_IN: কোনো ভিডিঅ’ ধৰি টানি আনি এৰি দিয়ক, আপল’ড কৰক নাইবা আপোনাৰ লাইব্ৰেৰীৰ পৰা বাছি লওক।

en: Drag and drop an audio file, upload, or choose from your library.
as_IN: কোনো অডিঅ’ ফাইল ধৰি টানি আনি এৰি দিয়ক, আপল’ড কৰক নাইবা আপোনাৰ লাইব্ৰেৰীৰ পৰা বাছি লওক।

en: Drag and drop an image or video, upload, or choose from your library.
as_IN: কোনো ছবি বা ভিডিঅ’ ধৰি টানি আনি এৰি দিয়ক, আপল’ড কৰক নাইবা আপোনাৰ লাইব্ৰেৰীৰ পৰা বাছি লওক।

en: Drag and drop an image, upload, or choose from your library.
as_IN: কোনো ছবি ধৰি টানি আনি এৰি দিয়ক, আপল’ড কৰক নাইবা আপোনাৰ লাইব্ৰেৰীৰ পৰা বাছি লওক।

en: Drag and drop images, upload, or choose from your library.
as_IN: ছবি ধৰি টানি আনি এৰি দিয়ক, আপল’ড কৰক নাইবা আপোনাৰ লাইব্ৰেৰীৰ পৰা বাছি লওক।

en: Drag and drop patterns into the canvas.
as_IN: কেনভাছত আৰ্হি ড্ৰেগ এণ্ড ড্ৰপ কৰক।

en: Drag and drop to reorder media files.
as_IN: মিডিয়া ফাইলসমূহ পুনঃক্ৰম কৰিবলৈ ধৰি টানি এৰি দিয়ক।

en: Drag and drop to reorder tracks.
as_IN: ট্রেকসমূহ পুনঃক্ৰম কৰিবলৈ ধৰি টানি এৰি দিয়ক।

en: Drag and drop to reorder videos.
as_IN: ভিডিঅ'সমূহ পুনঃক্ৰম কৰিবলৈ ধৰি টানি এৰি দিয়ক।

en: Drag files into the editor to automatically insert media blocks.
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে মিডিয়া ব্লক সুমুৱাবলৈ এডিটৰত ফাইলসমূহ ধৰি টানি আনক।

en: Drag the items into the order you prefer. Click the arrow on the right of the item to reveal additional configuration options.
as_IN: আপোনাৰ পছন্দৰ ক্ৰমত বস্তুবিলাক ধৰি টানি আনক। অতিৰিক্ত কন্‌ফিগাৰেশ্যনৰ বিকল্পসমূহ উলিয়াবলৈ বস্তুটোৰ সোঁফালে থকা কাঁড়ত ক্লিক কৰক।

en: Drag to resize
as_IN: আকাৰ সলাবলৈ ধৰি টানক

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
as_IN: ৱিজেটসমূহৰ ছেটিংছ ৰাখি থৈ ছাইডবাৰৰ পৰা আঁতৰাবলৈ সেইবোৰ ইয়ালৈ ধৰি টানি আনক।

en: Drop cap
as_IN: ড্ৰপ কেপ্‌

en: Drop files to upload
as_IN: আপলড কৰিবলৈ ফাইল দিয়ক

en: Drop pattern.
as_IN: আৰ্হি ড্ৰপ কৰক।

en: Drop shadow
as_IN: ড্ৰপ শ্বেড’

en: Drop shadows
as_IN: ড্ৰপ শ্বেড’বোৰ

en: Drop to upload
as_IN: আপল’ড কৰিবলৈ এৰি দিয়ক

en: Drop-ins
as_IN: ড্ৰপ-ইন

en: Drop-ins are single files, found in the %s directory, that replace or enhance WordPress features in ways that are not possible for traditional plugins.
as_IN: ড্ৰপ-ইনসমূহ হৈছে %s ডাইৰেক্টৰীত পোৱা অকলশৰীয়া ফাইল যিবোৰে পাৰম্পৰিক প্লাগিনসমূহৰ বাবে সম্ভৱ নোহোৱা উপায়েৰে WordPress-ৰ সা-সুবিধা বদলি বা বৃদ্ধি কৰে।

en: Dubai
as_IN: ডুবাই

en: Dublin
as_IN: ডাবলিন

en: Duotone
as_IN: ডুৱ’ট’ন

en: Duotone code: %s
as_IN: দ্বি-ৰঙৰ ক’ড: %s

en: Duotone: %s
as_IN: দ্বি-ৰং: %s

en: Duotones
as_IN: দ্বিবৰণবোৰ

en: Duplicate
as_IN: প্ৰতিলিপি কৰক

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
as_IN: দ্বিৰুক্ত মন্তব্য পোৱা গৈছে; যদিও আপুনি ইতিমধ্যেই এইটো কৈছিল!

en: Duplicate pattern
as_IN: আৰ্হিৰ প্ৰতিলিপি তৈয়াৰ কৰক

en: Duplicate the selected block(s).
as_IN: নিৰ্বাচিত ব্ল'ক(সমূহ)ৰ প্ৰতিলিপি কৰক।

en: Duplicated Navigation Menu
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যু ডুপ্লিকে’ট কৰা হ’ল

en: Dushanbe
as_IN: ডুশ্বম্বে

en: Dutch
as_IN: ডাট্‌চ

en: Dynamic viewport height (dvh)
as_IN: গতিশীল ভিউপৰ্টৰ উচ্চতা (dvh)

en: Dynamic viewport largest dimension (dvmax)
as_IN: গতিশীল ভিউপৰ্টৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ মাত্ৰা (dvmax)

en: Dynamic viewport smallest dimension (dvmin)
as_IN: গতিশীল ভিউপৰ্টৰ আটাইতকৈ সৰু মাত্ৰা (dvmin)

en: Dynamic viewport width (dvw)
as_IN: গতিশীল ভিউপৰ্টৰ প্ৰস্থ (dvw)

en: Dynamic viewport width or height (dvb)
as_IN: গতিশীল ভিউপৰ্টৰ প্রস্থ বা উচ্চতা (dvb)

en: Dynamic viewport width or height (dvi)
as_IN: গতিশীল ভিউপৰ্টৰ প্ৰস্থ বা উচ্চতা (dvi)

en: E-Commerce
as_IN: ই-বাণিজ্য

en: E-mail
as_IN: ই-মেইল

en: E.g. %s
as_IN: যেনে— %s

en: EXT. XANADU - FAINT DAWN - 1940 (MINIATURE)
    Window, very small in the distance, illuminated.
    All around this is an almost totally black screen. Now, as the camera moves slowly towards the window which is almost a postage stamp in the frame, other forms appear;
as_IN: বহিঃজানাডু - নিষ্প্ৰভ পুৱতিনিশা - ১৯৪০ (চুটিগল্প)
    খিৰিকী, দূৰৰ পৰা চালে খুবেই সৰু, উজ্বলি উঠিছিল।
    ইয়াৰ চাৰিওফালে প্ৰায় সম্পূৰ্ণৰূপে এখন ক'লা পৰ্দা। এতিয়া, কেমেৰাটো লাহে লাহে ফ্ৰেমত প্ৰায় ডাক টিকটৰ সমান দেখা যোৱা খিৰিকীখনৰ কাষ চাপি গৈ থাকে আৰু অন্য ৰূপ প্ৰকট হ'বলৈ ধৰে;

en: Each block comes with its own set of controls for changing things like color, width, and alignment. These will show and hide automatically when you have a block selected.
as_IN: প্ৰতিটো ব্লক ৰং, প্ৰস্থ আৰু সংৰেখনৰ দৰে বস্তু সলনি কৰিবলৈ নিজৰ নিজৰ নিয়ন্ত্ৰণৰ সৈতে আহে। আপুনি ব্লক বাছনি কৰিলে এয়া স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে দেখা যাব আৰু লুকাই যাব।

en: Each font src must be a non-empty string.
as_IN: প্ৰতিটো ফণ্টৰ src একো-একোটা অ-ৰিক্ত ষ্ট্ৰিং হ’বই লাগিব।

en: Each navigation menu may contain a mix of links to pages, categories, custom URLs or other content types. Menu links are added by selecting items from the expanding boxes in the left-hand column below.
as_IN: প্ৰতিটো নেভিগেশ্যন মেনুত পৃষ্ঠা, শ্ৰেণী, কাষ্টম URL নাইবা আন প্ৰকাৰৰ সমলৰ লিংকৰ মিশ্ৰণ থাকিব পাৰে। তলৰ বাওঁফালে থকা স্তম্ভত সম্প্ৰসাৰণ বাকচৰ পৰা আইটেম বাছনি কৰি মেন্যু লিংক যোগ কৰা হয়।

en: Each webfont src must be a non-empty string.
as_IN: প্ৰতিটো ৱেবফ’ণ্টৰ src একো-একোটা অ-ৰিক্ত ষ্ট্ৰিং হ’বই লাগিব।

en: Edit
as_IN: সম্পাদনা

en: Edit %1$s (%2$s, %3$d of %4$d)
as_IN: %1$s (%2$s, %4$dটাৰ %3$d নং) সম্পাদনা কৰক

en: Edit %1$s (%2$s, sub-item %3$d of %4$d under %5$s)
as_IN: %1$s (%2$s, %5$sৰ তলত থকা %4$dটাৰ %3$d নং উপ-বস্তু) সম্পাদনা কৰক

en: Edit %1$s (%2$s, sub-item %3$d of %4$d under %5$s, level %6$d)
as_IN: %1$s (%2$s, %6$d নং স্তৰৰ %5$sৰ তলত থকা %4$dটাৰ %3$d নং উপ-বস্তু) সম্পাদনা কৰক

en: Edit %1$s (%2$s, sub-item %3$d of %4$d under %5$s, level %6$s)
as_IN: %1$s (%2$s, %6$s নং স্তৰৰ %5$sৰ তলত থকা %4$dটাৰ %3$d নং উপ-বস্তু) সম্পাদনা কৰক

en: Edit %s
as_IN: %s সম্পাদনা কৰক

en: Edit &#8220;%s&#8221;
as_IN: &#8220;%s&#8221; সম্পাদনা

en: Edit Block Pattern
as_IN: ব্লকৰ আৰ্হি সম্পাদনা কৰক

en: Edit Category
as_IN: শিতান সম্পাদনা কৰক

en: Edit Changeset
as_IN: সলনি-গোট সম্পাদনা কৰক

en: Edit Comment
as_IN: মন্তব্য সম্পাদনা

en: Edit Image
as_IN: ছবি সম্পাদনা কৰক

en: Edit Link
as_IN: লিংক সম্পাদনা কৰক

en: Edit Link Category
as_IN: সংযোগ শিতান সম্পাদনা কৰক

en: Edit Media
as_IN: মাধ্যম সম্পাদনা কৰক

en: Edit Menu
as_IN: মেনু সম্পাদনা

en: Edit Menus
as_IN: মেন্যু সম্পাদনা

en: Edit Navigation Menu
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যু সম্পাদনা কৰক

en: Edit Original
as_IN: প্ৰকৃতটো সম্পাদনা কৰক

en: Edit Page
as_IN: পৃষ্ঠা সম্পাদনা কৰক

en: Edit Page List
as_IN: পৃষ্ঠাৰ তালিকা সম্পাদনা কৰক

en: Edit Pattern Category
as_IN: আৰ্হিৰ শ্ৰেণী সম্পাদনা কৰক

en: Edit Post
as_IN: পষ্ট সম্পাদনা কৰক

en: Edit Profile
as_IN: প্ৰ'ফাইল সম্পাদনা

en: Edit RSS URL
as_IN: RSS URL সম্পাদনা

en: Edit Site
as_IN: চাইট সম্পাদনা

en: Edit Tag
as_IN: টেগ সম্পাদনা কৰক

en: Edit Template
as_IN: টেমপ্লে'ট সম্পাদনা কৰক

en: Edit Template Part
as_IN: টেমপ্লে’টৰ অংশ সম্পাদনা কৰক

en: Edit This
as_IN: এয়া সম্পাদনা কৰক

en: Edit URL
as_IN: URL সম্পাদনা

en: Edit User
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী সম্পাদনা

en: Edit User %s
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী %sক সম্পাদনা কৰক

en: Edit as HTML
as_IN: HTML ৰূপে সম্পাদনা

en: Edit audio playlist
as_IN: অডিঅ' প্লে'লিষ্ট সম্পাদনা কৰক

en: Edit comment
as_IN: মন্তব্য সম্পাদনা কৰক

[ctx: Edit comment]
en: Edit
as_IN: সম্পাদনা কৰক

en: Edit date and time
as_IN: তাৰিখ আৰু সময় সম্পাদনা

en: Edit description
as_IN: বৰ্ণনা সম্পাদনা কৰক

en: Edit excerpt
as_IN: উদ্ধৃতি সম্পাদনা কৰক

en: Edit gallery
as_IN: গেলাৰী সম্পাদনা কৰক

en: Edit image
as_IN: ছবিৰ সম্পাদনা

en: Edit layout and styles.
as_IN: লে’আউট আৰু শৈলী সম্পাদনা কৰক।

en: Edit link
as_IN: লিংক সম্পাদনা কৰক

en: Edit menu item
as_IN: মেন্যুৰ বস্তু সম্পাদনা কৰক

en: Edit more details
as_IN: অধিক বিৱৰণ সম্পাদনা

en: Edit next media item
as_IN: পৰৱৰ্তী মিডিয়াৰ বস্তু সম্পাদনা

en: Edit or replace the featured image
as_IN: সুবিশিষ্ট ছবিখন সম্পাদনা বা বদলি কৰক

en: Edit original
as_IN: মূল সম্পাদনা কৰক

en: Edit palette
as_IN: পেলেট সম্পাদনা কৰক

en: Edit pattern
as_IN: আৰ্হি সম্পাদনা কৰক

en: Edit permalink
as_IN: পাৰ্মালিংক সম্পাদনা

en: Edit previous media item
as_IN: পূৰ্বৱৰ্তী মিডিয়াৰ বস্তু সম্পাদনা

en: Edit selected menu
as_IN: নিৰ্বাচিত মেন্যু সম্পাদনা কৰক

en: Edit site
as_IN: চাইট সম্পাদনা

en: Edit social link
as_IN: ছ’চিয়েল লিংক সম্পাদনা কৰক

en: Edit status
as_IN: স্থিতি সম্পাদনা

en: Edit styles
as_IN: ষ্টাইল সম্পাদনা কৰক

en: Edit table
as_IN: টেবুলৰ সালসলনি

en: Edit template
as_IN: টেমপ্লে’ট সম্পাদনা কৰক

en: Edit template: %s
as_IN: এই টেমপ্লে’ট সম্পাদনা কৰক: %s

en: Edit the pattern to move, delete, or make further changes to this block.
as_IN: এই ব্লকটো অন্য ঠাইলৈ নিবলৈ, মচি পেলাবলৈ বা অধিক সাল-সলনি কৰিবলৈ আৰ্হিটো সম্পাদনা কৰক।

en: Edit the template to move, delete, or make further changes to this block.
as_IN: এই ব্লকটো অন্য ঠাইলৈ নিবলৈ, মচি পেলাবলৈ বা অধিক সাল-সলনি কৰিবলৈ টেমপ্লে’টটো সম্পাদনা কৰক।

en: Edit this comment
as_IN: এই মন্তব্য সম্পাদনা কৰক

en: Edit track
as_IN: ট্ৰেক সম্পাদনা

en: Edit user
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী সম্পাদনা

en: Edit video playlist
as_IN: ভিডিঅ' প্লে'লিষ্টৰ সম্পাদনা

en: Edit visibility
as_IN: দৃশ্যমানতা সম্পাদনা কৰক

en: Edit visually
as_IN: চাক্ষুসভাৱে সম্পাদনা

en: Edit widget: %s
as_IN: ৱিজেট সম্পাদনা: %s

en: Edit your default menu by adding or removing items. Drag the items into the order you prefer. Click Create Menu to save your changes.
as_IN: বস্তু যোগ কৰি বা আঁতৰাই আপোনাৰ ডিফ'ল্ট মেন্যু সম্পাদনা কৰক। আপোনাৰ পছন্দৰ ক্ৰমত বস্তুবিলাক ধৰি টানি আনক। আপোনাৰ সাল-সলনি সঞ্চয় কৰিবলৈ “মেন্যু সৃষ্টি কৰক”ত ক্লিক কৰক।

en: Edit your menu below, or <a href="%s">create a new menu</a>. Do not forget to save your changes!
as_IN: তলত আপোনাৰ মেন্যু সম্পাদনা কৰক নাইবা <a href="%s">নতুন মেন্যু সৃষ্টি কৰক</a>। আপোনাৰ সাল-সলনি সঞ্চয় কৰিবলৈ নাপাহৰিব!

en: Edit your site
as_IN: আপোনাৰ ছাইট সম্পাদনা কৰক

en: Edit: %s
as_IN: %s সম্পাদনা কৰক

en: Editing Menus
as_IN: মেন্যু সম্পাদনা

en: Editing a page
as_IN: পৃষ্ঠা সম্পাদনা কৰি আছে

en: Editing a template
as_IN: টেমপ্লে’ট সম্পাদনা কৰি আছে

en: Editing code
as_IN: ক'ড সম্পাদনা

en: Editing template. Changes made here affect all posts and pages that use the template.
as_IN: টেমপ্লে'ট সম্পাদনা কৰি আছে। ইয়াত কৰা সাল-সলনিয়ে টেমপ্লে'টটো ব্যৱহাৰ কৰা সকলো প'ষ্ট আৰু পৃষ্ঠাৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পেলাব।

en: Editor
as_IN: সম্পাদক

en: Editor Style
as_IN: এডিটৰৰ শৈলী

en: Editor canvas
as_IN: এডিটৰৰ কেনভাছ

en: Editor content
as_IN: সম্পাদকৰ সমল

en: Editor footer
as_IN: এডিটৰৰ পাদশাৰী

en: Editor menu (when enabled)
as_IN: সম্পাদক মেনু (যেতিয়া সক্ষম)

en: Editor preferences
as_IN: সম্পাদকৰ পছন্দবোৰ

en: Editor publish
as_IN: সম্পাদক প্ৰকাশ

en: Editor script handle. DEPRECATED: Use `editor_script_handles` instead.
as_IN: এডিটৰৰ স্ক্ৰিপ্টৰ হেণ্ডেল। অপ্ৰচলিত: ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে `editor_script_handles` ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Editor script handles.
as_IN: এডিটৰৰ স্ক্ৰিপ্টৰ হেণ্ডেলবোৰ।

en: Editor settings
as_IN: এডিটৰৰ ছেটিংছসমূহ

en: Editor style handle. DEPRECATED: Use `editor_style_handles` instead.
as_IN: এডিটৰৰ শৈলীৰ হেণ্ডেল। অপ্ৰচলিত: ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে `editor_style_handles` ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Editor style handles.
as_IN: এডিটৰৰ শৈলীৰ হেণ্ডেলবোৰ।

en: Editor toolbar
as_IN: এডিটৰৰ টুলবাৰ

en: Editor top bar
as_IN: সম্পাদক শীৰ্ষ দণ্ডিকা

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
as_IN: সম্পাদকসকলে প'ষ্ট প্ৰকাশ, প'ষ্ট পৰিচালনা কৰাৰ লগতে অন্য লোকৰ প'ষ্ট পৰিচালনা ইত্যাদি কৰিব পাৰে।

en: Edmonton
as_IN: এদমণ্টন

en: Education
as_IN: শিক্ষা

en: Eirunepe
as_IN: এইৰুনেপি

en: El Salvador
as_IN: এল চালভাদোৰ

en: Electric grass
as_IN: বৈদ্যুতিক ঘাঁহ

en: Elements
as_IN: উপাদানবোৰ

en: Elements path
as_IN: উপাদানৰ পথ

en: Email
as_IN: ইমেইল

en: Email Input
as_IN: ইমেইল ইনপুট

en: Email address for the comment author.
as_IN: মন্তব্য লিখোঁতাৰ বাবে ইমেইল ঠিকনা।

en: Email checks are rate limited to once every %s.
as_IN: ইমেইল পৰীক্ষাবোৰ প্ৰতি %sত এবাৰকৈ হাৰ সীমিত কৰা আছে।

en: Email could not be sent.
as_IN: ইমেইল পঠিয়াব পৰা নগ'ল ।

en: Email for form submissions
as_IN: প্ৰ-পত্ৰ দাখিলকৰণৰ বাবে ইমেইল

en: Email me whenever
as_IN: মোলৈ ইমেইল কৰিব যেতিয়াই

en: Email or Username
as_IN: ইমেইল বা ব্যৱহাৰকাৰীনাম

en: Email sent.
as_IN: ইমেইল পঠিওৱা হ'ল।

en: Email:
as_IN: ইমেইলঃ

en: Email: %s
as_IN: ইমেইল: %s

en: Embed
as_IN: নিহিত কৰক

en: Embed Amazon Kindle content.
as_IN: Amazon Kindle-ৰ সমল এম্বেড কৰক।

en: Embed Cloudup content.
as_IN: Cloudup সমল এম্বেড কৰক।

en: Embed CollegeHumor content.
as_IN: CollegeHumor সমল এম্বেড কৰক।

en: Embed Crowdsignal (formerly Polldaddy) content.
as_IN: Crowdsignal (পূৰ্বতে Polldaddy) সমল এম্বেড কৰক।

en: Embed Flickr content.
as_IN: Flickr সমল এম্বেড কৰক।

en: Embed Handler
as_IN: এম্বেড হেণ্ডেলাৰ

en: Embed Imgur content.
as_IN: Imgur ৰ সম্পদ সংযোজন কৰক।

en: Embed Issuu content.
as_IN: Issuu ৰ সম্পদ সংযোজন কৰক।

en: Embed Kickstarter content.
as_IN: কীক্‌ষ্টাৰ্টাৰৰ সম্পদ সংযোজন কৰক।

en: Embed Media Player
as_IN: মাধ্যক বাদক নিহিত কৰক

en: Embed Mixcloud content.
as_IN: মিক্সক্লাউডৰ সম্পদ সংযোজন কৰক।

en: Embed Pinterest pins, boards, and profiles.
as_IN: Pinterest-ৰ পিন, ব’ৰ্ড আৰু প্ৰ’ফাইল সন্নিৱিষ্ট কৰক।

en: Embed ReverbNation content.
as_IN: ৰিভাৰ্বনেশ্যনৰ সম্পদ সংযোজন কৰক।

en: Embed Screencast content.
as_IN: স্ক্ৰীণকাষ্টৰ সম্পদ সংযোজন কৰক।

en: Embed Scribd content.
as_IN: স্ক্ৰীব্দৰ সম্পদ সংযোজন কৰক।

en: Embed SmugMug content.
as_IN: SmugMug সমল এম্বেড কৰক।

en: Embed SoundCloud content.
as_IN: চাউণ্ডক্লাউডৰ সম্পদ সংযোজন কৰক।

en: Embed Speaker Deck content.
as_IN: Speaker Deck সমল এম্বেড কৰক।

en: Embed Spotify content.
as_IN: Spotify সমল এম্বেড কৰক।

en: Embed Wolfram notebook content.
as_IN: Wolfram ন’টবুকৰ বিষয়বস্তু সন্নিৱিষ্ট কৰক।

en: Embed a Bluesky post.
as_IN: Bluesky-ৰ কোনো প’ষ্ট সন্নিৱিষ্ট কৰক।

en: Embed a Dailymotion video.
as_IN: ডেইলিম'শ্যনৰ সম্পদ সংযোজন কৰক।

en: Embed a Facebook post.
as_IN: এটা ফেচবুক পোষ্ট সংযোজন কৰক।

en: Embed a Reddit thread.
as_IN: ৰেড্ডিটৰ সূত্ৰ(thread) সংযোজন কৰক।

en: Embed a TED video.
as_IN: TED ভিডিঅ' এম্বেড কৰক।

en: Embed a TikTok video.
as_IN: TikTok ভিডিঅ’ সন্নিৱিষ্ট কৰক।

en: Embed a Tumblr post.
as_IN: Tumblr প'ষ্ট এম্বেড কৰক।

en: Embed a VideoPress video.
as_IN: VideoPress ভিডিঅ' এম্বেড কৰক।

en: Embed a Vimeo video.
as_IN: Vimeo ভিডিঅ' এম্বেড কৰক।

en: Embed a WordPress post.
as_IN: এটা ৱৰ্ডপ্ৰেছ প'ষ্ট সংযুক্ত বা embed কৰক

en: Embed a WordPress.tv video.
as_IN: WordPress.tv ভিডিঅ' এম্বেড কৰক।

en: Embed a YouTube video.
as_IN: এটা ইউটিউব ভিডিঅ' সংযোজন কৰক।

en: Embed a podcast player from Pocket Casts.
as_IN: Pocket Casts-ৰ পৰা এটা পড্‌কাষ্ট প্লেয়াৰ সন্নিৱিষ্ট কৰক।

en: Embed a tweet.
as_IN: এটা টুইট সংযোজন কৰক।

en: Embed an Animoto video.
as_IN: Animoto ভিডিঅ' এম্বেড কৰক।

en: Embed an Instagram post.
as_IN: এটা ইনষ্টাগ্ৰাম পোষ্ট সংযোজন কৰক।

en: Embed caption text
as_IN: কেপশ্যনৰ পাঠ সন্নিৱিষ্ট কৰক

en: Embed of %s.
as_IN: %s-ৰ এম্বেড।

en: Embed of the selected PDF file.
as_IN: বাছনি কৰা PDF ফাইলটোৰ এম্বেড।

en: Embed or Link
as_IN: এমবেড অথবা সংযোগ

en: Embedded content from %s
as_IN: %s ৰ পৰা সম্পদ সংযোজন কৰক

en: Embedded content from %s can't be previewed in the editor.
as_IN: %s-ৰ পৰা এম্বেড কৰা সমল সম্পাদকত পূৰ্বলোকন কৰিব নোৱাৰি।

en: Embedded content from other websites
as_IN: অন্য ৱেবছাইটসমূহৰ পৰা এম্বেড কৰা সমল

en: Embeds
as_IN: সংযোজনসমূহ

en: Emoticons
as_IN: ইম'টিক'নচ্

en: Empty
as_IN: খালী

en: Empty %s; start writing to edit its value
as_IN: খালী %s; ইয়াৰ মান সম্পাদনা কৰিবলৈ লিখা আৰম্ভ কৰক

en: Empty Spam
as_IN: আৱৰ্জনা খালী কৰক

en: Empty Term.
as_IN: খালী পদ

en: Empty Trash
as_IN: অস্বীকৃতবোৰ খালী কৰক

en: Empty archive.
as_IN: খালী আৰ্কাইভ।

en: Empty block; start writing or type forward slash to choose a block
as_IN: খালী ব্লক; লিখা আৰম্ভ কৰক নাইবা এটা ব্লক নিৰ্বাচন কৰিবলৈ ফৰৱাৰ্ড স্লেছ্‌(/) টাইপ কৰক।

en: Empty content
as_IN: খালী বিষয়বস্তু

en: Empty filename
as_IN: খালী ফাইল নাম

en: Empty label
as_IN: খালী লেবেল

en: Empty pattern
as_IN: খালী আৰ্হি

en: Empty template
as_IN: খালী টেমপ্লে’ট

en: Empty template part
as_IN: খালী টেমপ্লে’টৰ অংশ

en: Empty title.
as_IN: খালী শীৰ্ষক।

en: Empty value
as_IN: খালী মান

en: Enable
as_IN: সক্ৰিয় কৰক

en: Enable %s
as_IN: %s সক্ৰিয় কৰক

en: Enable Auto-updates
as_IN: স্বয়ং-আপডেট সক্ৰিয় কৰক

en: Enable accessibility mode
as_IN: বিশেষভাবে অক্ষমলোকৰ বাবে আনুমোদিত কৰক

en: Enable auto-updates
as_IN: স্বয়ং-আপডেট সক্ৰিয় কৰক

en: Enable full-height editor and distraction-free functionality.
as_IN: পূৰ্ণ-উচ্চতাৰ এডিটৰ আৰু ব্যাকুলতা-মুক্ত সুবিধা সক্ৰিয় কৰক।

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
as_IN: মন্তব্য মডাৰেশ্যনৰ বাবে কী-ব'ৰ্ড চমুপথসমূহ সক্ৰিয় কৰক

en: Enable or disable fullscreen mode.
as_IN: ফুলস্ক্ৰীন ম’ড সক্ৰিয় বা নিষ্ক্ৰিয় কৰক।

en: Enable overrides
as_IN: অভাৰৰাইডবোৰ সক্ৰিয় কৰক

en: Enable pingbacks & trackbacks
as_IN: পিংবেক আৰু ট্ৰেকবেক সক্ৰিয় কৰক

en: Enable pre-publish checks
as_IN: প্ৰকাশনৰ আগৰ পৰীক্ষাবোৰ সক্ৰিয় কৰক

en: Enable threaded (nested) comments
as_IN: সূত্ৰযুক্ত (নেষ্টেড) মন্তব্য সক্ৰিয় কৰক

en: Enabled
as_IN: সক্ৰিয়

en: Enabled.
as_IN: সক্ৰিয় কৰা হ’ল।

en: Enables multiple Details blocks with the same name attribute to be connected, with only one open at a time.
as_IN: একে নামৰ বৈশিষ্ট্যৰ সৈতে এটা সময়ত এটাহে খোল খাই থকা বিৱৰণৰ একাধিক ব্লক সংযোগ কৰাত সহায় কৰে।

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
as_IN: স্ক্ৰীণৰ বিকল্পসমূহৰ যোগেদি সহজলভ্যতা ম'ড সক্ৰিয় কৰিলে আপুনি ধৰি-টানি-আনি-এৰা সুবিধা ব্যৱহাৰ কৰাৰ পৰিৱৰ্তে ‘যোগ কৰক’ আৰু ‘সম্পাদনা’ বুটাম ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব।

en: Encoding
as_IN: সংকেতকৰণ

en: Encoding for pages and feeds
as_IN: পৃষ্ঠা আৰু ফীডসমূহৰ বাবে এনক'ডিং

en: End date:
as_IN: শেষ তাৰিখঃ

en: English
as_IN: ইংৰাজী

en: Enhancement disabled because there are non-compatible blocks inside the Query block.
as_IN: উন্নতিসাধন নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছে কাৰণ কুৱেৰী ব্লকৰ ভিতৰত অসংগতিপূৰ্ণ ব্লক আছে।

en: Enlarge
as_IN: ডাঙৰ কৰক

en: Enlarge image
as_IN: ছবি ডাঙৰ কৰক

en: Enlarge image: %s
as_IN: ছবি ডাঙৰ কৰক: %s

en: Enlarge on click
as_IN: ক্লিকত ডাঙৰ কৰক

en: Enlarged image
as_IN: ডাঙৰ কৰা ছবি

en: Ensenada
as_IN: এনচেনাদা

en: Ensure result set excludes comments assigned to specific user IDs. Requires authorization.
as_IN: ফলাফলৰ ছেটে নিৰ্দিষ্ট ব্যৱহাৰকাৰী IDত আৰোপ কৰা মন্তব্য বাদ দিয়াটো সীমিত কৰক। প্ৰাধিকৰণৰ প্ৰয়োজন।

en: Ensure result set excludes posts assigned to specific authors.
as_IN: ফলাফলৰ সংহতিত নিৰ্দিষ্ট লেখকক এছাইন কৰা প'ষ্টসমূহ নথকাটো সুনিশ্চিত কৰক।

en: Ensure result set excludes specific IDs.
as_IN: ফলাফলৰ ছেটত নিৰ্দিষ্ট ID থকাটো সুনিশ্চিত কৰক।

en: Ensure result set excludes specific parent IDs.
as_IN: ফলাফলৰ ছেটে নিৰ্দিষ্ট মূল ID বাদ দিয়াটো নিশ্চিত কৰক।

en: Enter Distraction free
as_IN: অমনোযোগিতা-মুক্ত অৱস্থাত সোমাওক

en: Enter Spotlight mode
as_IN: স্পট্‌লাইট ম’ডত সোমাওক

en: Enter URL here…
as_IN: ইয়াত URL লিখক…

en: Enter URL to embed here…
as_IN: সংযোজন কৰিবলগীয়া URL টো ইয়াত লিখক…

en: Enter a date or time <Link>format string</Link>.
as_IN: তাৰিখ বা সময়ৰ <Link>ফৰ্মেট ষ্ট্ৰিং</Link> লিখক।

en: Enter a description of the image
as_IN: ছবিৰ এটা বিৱৰণ দিয়ক

en: Enter a link URL or click above for presets.
as_IN: এটা সংযোগী ইউআৰএল সুমুৱাওক অথবা আগতীয়া সজ্জাৰ বাবে ওপৰত ক্লিক কৰক।

en: Enter a word or two — without spaces — to make a unique web address just for this block, called an “anchor”. Then, you’ll be able to link directly to this section of your page.
as_IN: এটা-দুটা শব্দ লিখক ― খালী ঠাই অবিহনে ― মাথোঁ এই ব্লকৰ “এংকৰ” বোলা এটা অদ্বিতীয় ৱেব ঠিকনা তৈয়াৰ কৰিবলৈ। তাৰ পাছত আপোনাৰ পৃষ্ঠাৰ এই শাখাৰ সৈতে চিধাই লিংক কৰিব পাৰিব।

en: Enter an API Key
as_IN: API কী এটা প্ৰবিষ্ট কৰক

en: Enter character(s) used to separate terms.
as_IN: শব্দবোৰ বিভক্ত কৰা বৰ্ণ(বোৰ) লিখক।

en: Enter desktop preview mode
as_IN: ডেস্কট'প পূৰ্বলোকন ম'ডত প্ৰৱেশ কৰক

en: Enter fullscreen
as_IN: ফুলস্ক্ৰীনত সোমাওক

en: Enter mobile preview mode
as_IN: ম'বাইল পূৰ্বলোকন ম'ডত প্ৰৱেশ কৰক

en: Enter new
as_IN: নতুন ভৰ্তি কৰক

en: Enter or exit distraction free mode.
as_IN: অমনোযোগিতা-মুক্ত ম’ডত সোমাওক বা ওলাওক

en: Enter or exit zoom out.
as_IN: জুম আউটত সোমাওক বা ওলাওক

en: Enter social link
as_IN: ছ’চিয়েল লিংক লিখক

en: Enter tablet preview mode
as_IN: টেবলেট পূৰ্বলোকন ম'ডত প্ৰৱেশ কৰক

en: Enter the RSS feed URL here:
as_IN: RSS ফিড ইউআৰএল ইয়াত ভৰাওক:

en: Enter the URL
as_IN: ইউআৰএল ভৰ্তি কৰক

en: Enter the URL of the image
as_IN: ছবিৰ ইউআৰএল ভৰ্তি কৰক

en: Enter the destination URL
as_IN: গন্তব্য ইউআৰএল ভৰাওক

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
as_IN: এই ছাইটলৈ এই নেটৱৰ্কৰ কোনো মজুত থকা ব্যৱহাৰকাৰীক আমন্ত্ৰণ জনাবলৈ তেওঁৰ ইমেইল ঠিকনা লিখক। তেওঁক আমন্ত্ৰণ নিশ্চিত কৰিবলৈ কোৱা এটা ইমেইল তেওঁলৈ পঠিওৱা হ'ব।

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
as_IN: এই ছাইটলৈ এই নেটৱৰ্কৰ কোনো মজুত থকা ব্যৱহাৰকাৰীক আমন্ত্ৰণ জনাবলৈ তেওঁৰ ইমেইল ঠিকনা নাইবা ব্যৱহাৰকাৰীনাম লিখক। তেওঁক আমন্ত্ৰণ নিশ্চিত কৰিবলৈ কোৱা এটা ইমেইল তেওঁলৈ পঠিওৱা হ'ব।

en: Enter the message you wish displayed for form submission error/success, and select the type of the message (success/error) from the block's options.
as_IN: আপুনি প্ৰ-পত্ৰ দাখিলকৰণৰ ত্ৰুটি/সফলতাৰ বাবে দেখুৱাব বিচৰা বাৰ্তাটো লিখক আৰু ব্লকৰ বিকল্পবোৰৰ পৰা বাৰ্তাৰ ধৰণ (সফলতা/ত্ৰুটি) বাছনি কৰক।

en: Enter the same address here unless you <a href="%s">want your site home page to be different from your WordPress installation directory</a>.
as_IN: ইয়াত একে ঠিকনা লিখক যদিহে আপুনি <a href="%s">আপোনাৰ ছাইটৰ মুখ্যপৃষ্ঠাখন আপোনাৰ WordPress ইনষ্টলেশ্যন ডাইৰেক্টৰীৰ পৰা পৃথক হোৱাটো নিবিচাৰে</a>।

en: Enter title here
as_IN: ইয়াত শিৰোনাম ভৰ্তি কৰক

en: Enter your email address.
as_IN: আপোনাৰ ইমেইল ঠিকনা লিখক।

en: Enter your new password below or generate one.
as_IN: তলত আপোনাৰ পাছৱৰ্ড লিখক নাইবা এটা তৈয়াৰ কৰক।

en: Enter your new password below.
as_IN: আপোনাৰ নতুন পাছৱৰ্ড তলত ভৰাওক।

en: Enter your own date format
as_IN: আপোনাৰ নিজা তাৰিখৰ ফৰ্মেট লিখক

en: Enter your password to view comments.
as_IN: মন্তব্য চাবলৈ আপোনাৰ পাছৱৰ্ড দিয়ক ।

en: Enter/remove an API key.
as_IN: API কী এটা প্ৰবিষ্ট কৰক/আঁতৰাওক।

en: Entertainment
as_IN: মনোৰঞ্জন

en: Entries feed
as_IN: এণ্ট্ৰী ফীড

en: Entries from any RSS or Atom feed
as_IN: RSS বা Atom ফিডৰ পৰা এণ্ট্ৰি

en: Entries from any RSS or Atom feed.
as_IN: কোনো আৰএছএছ বা এট'ম ফীডৰ লিপিৱদ্ধ বিষয়সমূহ |

en: Entries in dependencies array must be either strings or arrays with an id key.
as_IN: নিৰ্ভৰশীলতাৰ শৃংখলত থকা এণ্ট্ৰীবোৰ ষ্ট্ৰিং নাইবা আইডি কীৰ সৈতে শৃংখল হ’বই লাগিব।

en: Environment type
as_IN: পৰিৱেশৰ প্ৰকাৰ

en: Erase Personal Data
as_IN: ব্যক্তিগত ডাটা মচক

en: Erase personal data
as_IN: ব্যক্তিগত ডাটা মচক

en: Erase personal data list
as_IN: ব্যক্তিগত ডাটাৰ তালিকা মচক

en: Erase personal data list navigation
as_IN: ব্যক্তিগত ডাটা মচা তালিকা নেভিগেশ্যন

en: Eraser array at index %d does not include a friendly name.
as_IN: %d সূচকত ইৰেজাৰ শৃংখলৰ বন্ধুত্বসুলভ নাম নাই।

en: Eraser callback is not valid: %s.
as_IN: ইৰেজাৰৰ কল্‌বেক বৈধ নহয়: %s।

en: Eraser does not include a callback: %s.
as_IN: ইৰেজাৰত কোনো কল্‌বেক নাই: %s।

en: Eraser index cannot be less than one.
as_IN: ইৰেজাৰ সূচক একতকৈ কম হ'ব নোৱাৰে।

en: Eraser index is out of range.
as_IN: ইৰেজাৰৰ সূচক পৰিসৰৰ বাহিৰত আছে।

en: Erasing data...
as_IN: ডাটা মচি থকা হৈছে...

en: Erasure completed.
as_IN: মচা কাৰ্য্য সম্পূৰ্ণ হ'ল।

en: Error
as_IN: বিসংগতি

en: Error Details
as_IN: ত্ৰুটিৰ বিৱৰণ

en: Error creating new user.
as_IN: নতুন ব্যৱহাৰকৰ্তা নিৰ্ম্মাণ কৰাত ত্ৰুটি

en: Error decoding the font collection JSON file contents.
as_IN: ফণ্টৰ সংগ্ৰহৰ JSON ফাইলৰ বিষয়বস্তু ডিক’ড কৰোঁতে ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: Error decoding the font collection data from the HTTP response JSON.
as_IN: HTTP ৰেস্প’ন্স JSON-ৰ পৰা ফণ্টৰ সংগ্ৰহৰ তথ্য ডিক’ড কৰোঁতে ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: Error details
as_IN: ত্ৰুটিৰ বিৱৰণ

en: Error fetching the font collection data from "%s".
as_IN: "%s"ৰ পৰা ফণ্টৰ সংগ্ৰহৰ তথ্য আনোতে ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: Error getting compatible plugins.
as_IN: সংগতিপূৰ্ণ প্লাগিনবোৰ পাওঁতে ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: Error in deleting the attachment.
as_IN: সংলগ্ন-নথি মচোঁতে ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: Error in deleting the item.
as_IN: বস্তুটো মচোঁতে ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: Error in displaying the widget settings form.
as_IN: ৱিজেট ছেটিংছ প্র-পত্ৰ দেখুৱাওঁতে ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: Error in moving the item to Trash.
as_IN: বস্তুটো ট্ৰেশ্বলৈ নিওঁতে ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: Error in moving to Trash.
as_IN: ট্রেশ্বলৈ নিয়োঁঁতে ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: Error in restoring from Trash.
as_IN: ট্রেশ্বৰ পৰা পুনৰুদ্ধাৰ কৰোঁতে ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: Error in restoring the item from Trash.
as_IN: ট্রেশ্বৰ পৰা বস্তুটো পুনৰুদ্ধাৰ কৰোঁতে ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: Error installing the fonts, could not be downloaded.
as_IN: ফণ্টকেইটা ইনষ্টল কৰোঁতে ত্ৰুটি ঘটিছে, ডাউনল’ড কৰিব পৰা নগ’ল।

en: Error loading block: %s
as_IN: ব্লক ল'ড কৰোঁতে ত্ৰুটি: %s

en: Error not caused by a plugin or theme.
as_IN: কোনো প্লাগিন বা থিমৰ কাৰণে এই বিজুতি সংঘটিত হোৱা নাই।

en: Error notice
as_IN: ত্ৰুটিৰ জাননী

en: Error occurred on a non-protected endpoint.
as_IN: এটা অসংৰক্ষিত এণ্ড-পইন্টত বিজুতি সংঘটিত হৈছে।

en: Error reconnecting to the database
as_IN: তথ্যাগাৰ(ডাটাবেছ)লৈ পুনঃ সংযোগৰ ত্ৰুতি ।

en: Error saving media file.
as_IN: মিডিয়া ফাইল সঞ্চয় কৰোঁতে ত্ৰুটি ঘটিল।

en: Error when decoding a JSON file at path %1$s: %2$s
as_IN: %1$s পথত থকা এটা JSON ফাইল ডিক’ড কৰোঁতে ত্ৰুটি ঘটিছে: %2$s

en: Error while saving the new email address. Please try again.
as_IN: নতুন ইমেইল ঠিকনা সঞ্চয় কৰোঁতে ত্ৰুটি ঘটিল। অনুগ্ৰহ কৰি পুনৰ চেষ্টা কৰক।

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
as_IN: সৰু-ডাঙৰ কৰা ছবি সঞ্চয় কৰোঁতে ত্ৰুটি ঘটিছে। অনুগ্ৰহ কৰি পৃষ্ঠা ৰিল'ড কৰি পুনৰ চেষ্টা কৰক।

en: Error while saving.
as_IN: সঞ্চয় কৰোঁতে ত্ৰুটি ঘটিল।

en: Error while sideloading file %s to the server.
as_IN: ছাৰ্ভাৰত %s ফাইলটো ছাইডল’ড কৰোঁতে ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: Error while uploading file %s to the media library.
as_IN: মিডিয়া সংগ্ৰহত %s ফাইল আপল'ড কৰোঁতে ত্ৰুটি সংঘটিত হৈছে।

en: Error/failure message for form submissions.
as_IN: প্ৰ-পত্ৰ দাখিলকৰণৰ বাবে ত্ৰুটি/বিফলতাৰ বাৰ্তা।

en: Error:
as_IN: ত্ৰুটি:

en: Error: %1$s (%2$s)
as_IN: ত্ৰুটি: %1$s (%2$s)

en: Error: [%1$s] %2$s
as_IN: ত্ৰুতিঃ [%1$s] %2$s

en: Estonian
as_IN: এষ্টোনিয়ান

en: Etiam et egestas lorem. Vivamus sagittis sit amet dolor quis lobortis. Integer sed fermentum arcu, id vulputate lacus. Etiam fermentum sem eu quam hendrerit.
as_IN: কোনেও বালি দুষ্ট বাঁহ। চতিয়না ধৰা পাবলৈ বণিজ দিন আজিকালি বীজল এটা। নাও ভাত পাৰবোৰ সুখী, বুজি জীৱ বতাহী। ৰৈ গল্পটো উঠি নদী নিজীলে চোবায় যেনে পৰিছিল কলিহঁত ডাৱৰ ভাতৰন্ধা।

en: Europe
as_IN: ইউৰোপ

en: European data protection law requires data about European residents which is transferred outside the European Union to be safeguarded to the same standards as if the data was in Europe. So in addition to listing where data goes, you should describe how you ensure that these standards are met either by yourself or by your third party providers, whether that is through an agreement such as Privacy Shield, model clauses in your contracts, or binding corporate rules.
as_IN: ইউৰোপীয় তথ্য সংৰক্ষণ আইন অনুসৰি ইউৰোপীয় সংঘৰ বাহিৰলৈ স্থানান্তৰ কৰা ইউৰোপীয় বাসিন্দাসকলৰ ডেটা সেই মানতেই সুৰক্ষিত কৰিব লাগিব যেন সেই ডেটা ইউৰোপতেই আছে। গতিকে ডেটা ক'ত ক'ত যায় সেয়া তালিকাভুক্ত কৰাৰ উপৰিও আপুনি এয়া বৰ্ণনা কৰা উচিত যে আপোনাৰ নিজৰ বা আপোনাৰ তৃতীয় পক্ষৰ প্ৰদানকাৰীৰ দ্বাৰা কিদৰে এই মানদণ্ডসমূহ গোপনীয়তা ঢাল, আপোনালোকৰ চুক্তিত মডেলৰ দফা বা বাইণ্ডিং ক'ৰ্প'ৰেট নীতি-নিয়মৰ জৰিয়তে কিদৰে পূৰণ কৰা হৈছে।

en: Event schedule does not exist.
as_IN: ইভেণ্টৰ সময়সূচী মজুত নাই।

en: Event timestamp must be a valid Unix timestamp.
as_IN: ইভেণ্টৰ সময়মোহৰ এটা বৈধ Unix সময়মোহৰ হ'বই লাগিব।

en: Everything is running smoothly here.
as_IN: ইয়াত সকলো সুকলমে চলি আছে।

[ctx: Example link text for Navigation Submenu]
en: About
as_IN: সন্দৰ্ভ

en: Example:
as_IN: উদাহৰণ:

en: Example: <code>https://wordpress.org/</code> &#8212; do not forget the <code>https://</code>
as_IN: উদাহৰণ: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; <code>http://</code> দিবলৈ নাপাহৰিব।

en: Example: Nifty blogging software
as_IN: উদাহৰণ: Nifty ব্লগিং ছ'ফ্টৱেৰ

en: Examples of blocks
as_IN: ব্লকৰ উদাহৰণবোৰ

en: Examples of blocks in the %s category
as_IN: %s শ্ৰেণীৰ ব্লকবোৰৰ উদাহৰণ

en: Excerpt
as_IN: নিৰ্বাচিত অংশ

en: Excerpt for the post, as it exists in the database.
as_IN: প’ষ্টটোৰ বাবে উদ্ধৃতি, যিদৰে ডাটাবেছত মজুত আছে।

en: Excerpt text
as_IN: উদ্ধৃতিৰ পাঠ

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="%s">Learn more about manual excerpts</a>.
as_IN: উদ্ধৃতি হৈছে আপোনাৰ সমলৰ হাতেৰে তৈয়াৰ কৰা বৈকল্পিক সাৰাংশ যি আপোনাৰ থীমত ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। <a href="%s">মেনুৱেল উদ্ধৃতিৰ বিষয়ে অধিক জানক</a>।

en: Exclude
as_IN: বাদ দিয়ক

en: Exclude:
as_IN: বাহিৰ কৰকঃ

en: Executed before Multisite is loaded.
as_IN: বহু-ছাইট ল'ড কৰাৰ আগতে কাৰ্য্যকৰী হয়।

en: Existing comments remain visible.
as_IN: মজুত থকা মন্তব্যবোৰ দৃশ্যমান হৈয়েই থাকিব।

en: Existing template parts
as_IN: মজুত থকা টেম্‌প্লে’টৰ অংশবিলাক

en: Exit Distraction free
as_IN: অমনোযোগিতা-মুক্ত অৱস্থাৰ পৰা ওলাওক

en: Exit Fullscreen
as_IN: পূৰ্ণ পৰ্দাৰ পৰা ওলাই যাওক

en: Exit Recovery Mode
as_IN: পুনৰুদ্ধাৰ ম'ডৰ পৰা প্ৰস্থান

en: Exit Spotlight mode
as_IN: স্পট্‌লাইট ম’ডৰ পৰা ওলাওক

en: Exit code editor
as_IN: ক'ড সম্পাদকৰ পৰা প্ৰস্থান

en: Exit editor
as_IN: এডিটৰৰ পৰা ওলাওক

en: Exit fullscreen
as_IN: ফুলস্ক্ৰীনৰ পৰা ওলাওক

en: Exit recovery mode link expired.
as_IN: ৰিক'ভাৰি মোডৰ পৰা প্ৰস্থান কৰা লিঙ্কৰ ম্যাদ উকলি গৈছে।

en: Expand or collapse the elements by clicking on their headings, and arrange them by dragging their headings or by clicking on the up and down arrows.
as_IN: উপাদানবোৰৰ শিৰোশাৰীত ক্লিক কৰি সেইবোৰ বহলাওক বা জপাওক আৰু সেইবোৰৰ শিৰোশাৰীত ধৰি টানি নাইবা ওপৰ আৰু তলমুৱা কাঁড়-চিনত ক্লিক কৰি ক্ৰমে সজাওক।

en: Expand search field
as_IN: সন্ধানৰ ক্ষেত্ৰ বহলাওক

en: Expected an array describing the eraser at index %d.
as_IN: %d সূচকত ইৰেজাৰৰ বর্ণনা কৰা শৃংখলৰ আশা কৰা হৈছে।

en: Expected an array describing the exporter at index %s.
as_IN: %s সূচকত থকা ৰপ্তানিকৰ্তাৰ বৰ্ণনা কৰা শৃংখলৰ আশা কৰা হৈছে।

en: Expected data array in response array from exporter: %s.
as_IN: ৰপ্তানিকৰ্তাৰ পৰা সঁহাৰি শৃংখলত ডেটা শৃংখলৰ আশা কৰা হৈছে: %s।

en: Expected data in response array from exporter: %s.
as_IN: ৰপ্তানিকৰ্তাৰ পৰা সঁহাৰি শৃংখলত ডেটাৰ আশা কৰা হৈছে: %s।

en: Expected done (boolean) in response array from exporter: %s.
as_IN: ৰপ্তানিকৰ্তাৰ পৰা সঁহাৰি শৃংখলত সম্পন্ন (বুলিয়ান)ৰ আশা কৰা হৈছে: %s।

en: Expected done flag in response array from %1$s eraser (index %2$d).
as_IN: %1$s ইৰেজাৰ (সূচক %2$d)ৰ পৰা সঁহাৰি শৃংখলত সম্পন্ন পতাকাৰ আশা কৰা হৈছে।

en: Expected items_removed key in response array from %1$s eraser (index %2$d).
as_IN: %1$s ইৰেজাৰ (সূচক %2$d)ৰ পৰা সঁহাৰি শৃংখলত items_removed চাবিৰ আশা কৰা হৈছে।

en: Expected items_retained key in response array from %1$s eraser (index %2$d).
as_IN: %1$s ইৰেজাৰ (সূচক %2$d)ৰ পৰা সঁহাৰি শৃংখলত items_retained চাবিৰ আশা কৰা হৈছে।

en: Expected messages key in response array from %1$s eraser (index %2$d).
as_IN: %1$s ইৰেজাৰ (সূচক %2$d)ৰ পৰা সঁহাৰি শৃংখলত বাৰ্তাৰ চাবিৰ আশা কৰা হৈছে।

en: Expected messages key to reference an array in response array from %1$s eraser (index %2$d).
as_IN: শৃংখল এটাক তথ্য সূত্ৰ প্ৰদান কৰিবলৈ %1$s ইৰেজাৰ (সূচক %2$d)ৰ পৰা সঁহাৰি শৃংখলত বাৰ্তাৰ চাবিৰ আশা কৰা হৈছে।

en: Expected response as an array from exporter: %s.
as_IN: ৰপ্তানিকৰ্তাৰ পৰা শৃংখল হিচাপে সঁহাৰিৰ আশা কৰা হৈছে: %s।

en: Expected string to start with script tag (without attributes) and end with script tag, with optional whitespace.
as_IN: ষ্ট্ৰিংটো স্ক্ৰিপ্ট টেগৰ সৈতে (বৈশিষ্ট্য অবিহনে) আৰম্ভ হোৱা আৰু স্ক্ৰিপ্ট টেগৰ সৈতে শেষ হোৱাটো আশা কৰা হৈছে, বৈকল্পিক খালী ঠাইসহ।

en: Experimental Comment form
as_IN: পৰীক্ষামূলক মন্তব্যৰ প্ৰ-পত্ৰ

en: Experimental Privacy Request Form
as_IN: পৰীক্ষামূলক গোপনীয়তা অনুৰোধৰ প্ৰ-পত্ৰ

en: Experimental full-page client-side navigation setting enabled.
as_IN: পৰীক্ষামূলক পূৰ্ণ-পৃষ্ঠাৰ ক্লায়েণ্ট-ছাইড নেভিগেশ্যন ছেটিং সক্ৰিয় কৰা হ’ল।

en: Expiration
as_IN: ম্যাদ

en: Explore all blocks
as_IN: সকলো ব্লক অন্বেষণ কৰক

en: Explore all patterns
as_IN: সকলো পেটাৰ্ন অণ্বেষণ কৰক

en: Explore block styles and patterns to refine your site.
as_IN: আপোনাৰ ছাইট উন্নত কৰিবপৰা ব্লকৰ শৈলী আৰু আৰ্হিবোৰ অন্বেষণ কৰক।

en: Export
as_IN: ৰপ্তানি

en: Export &#8220;%s&#8221; as JSON
as_IN: &#8220;%s&#8221;ক JSONৰূপে ৰপ্তানি কৰক

en: Export Personal Data
as_IN: ব্যক্তিগত ডাটা ৰপ্তানি কৰক

en: Export as JSON
as_IN: JSONৰূপে ৰপ্তানি কৰক

en: Export personal data list
as_IN: ব্যক্তিগত ডাটাৰ তালিকা ৰপ্তানি কৰক

en: Export personal data list navigation
as_IN: ব্যক্তিগত ডাটা ৰপ্তানি তালিকা নেভিগেশ্যন

en: Exporter array at index %s does not include a friendly name.
as_IN: %s সূচকত ৰপ্তানিকৰ্তা শৃংখলৰ কোনো বন্ধুত্বসুলভ নাম নাই।

en: Exporter callback is not a valid callback: %s.
as_IN: ৰপ্তানিকৰ্তা কল্‌বেক কোনো বৈধ কল্‌বেক নহয়: %s।

en: Exporter does not include a callback: %s.
as_IN: ৰপ্তানিকৰ্তাত কোনো কল্‌বেক নাই: %s।

en: Exporter index cannot be negative.
as_IN: ৰপ্তানিকৰ্তা ইনডেক্স নিগেটিভ হ'ব নোৱাৰে।

en: Exporter index is out of range.
as_IN: ৰপ্তানিকৰ্তাৰ সূচক পৰিসৰৰ বাহিৰত আছে।

en: Extended view
as_IN: বিস্তৃত ভিউ

en: Extension
as_IN: এক্সটেনশ্যন

en: Extension missing:
as_IN: এক্সটেনশ্যন নিৰুদ্দেশ:

en: External images can be removed by the external provider without warning and could even have legal compliance issues related to privacy legislation.
as_IN: বাহিৰা ছবিবোৰ বাহিৰা প্ৰদানকাৰীয়ে আগজাননী নিদিয়াকৈ আঁতৰাব পাৰে আৰু সেইবোৰৰ গোপনীয়তাৰ আইন-সম্পৰ্কীয় আইনী অনুপালনৰ সমস্যাও থাকিব পাৰে।

en: External media
as_IN: বাহিৰা মিডিয়া

en: External object cache.
as_IN: বাহিৰা অবজেক্ট কেশ্ব।

en: Extra CSS class to assign to the sidebar in the Widgets interface.
as_IN: ৱিজেটৰ ইণ্টাৰফে’চত ছাইডবাৰক আৰোপ কৰিবলৈ অতিৰিক্ত CSS ক্লাছ।

en: Extra Extra Large
as_IN: বিশালতকৈও বিশাল

en: Extra Large
as_IN: প্ৰকাণ্ড

en: FAILED: %s
as_IN: বিফল: %s

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
as_IN: বিফল: WordPress %sলৈ আপডেট হোৱাত বিফল হ'ল

en: Failed
as_IN: অকৃতকাৰ্য

en: Failed <span class="count">(%s)</span> | Failed <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: <span class="count">(%s)</span> বিফল হ'ল
as_IN[1]: <span class="count">(%s)</span> বিফল হ'ল

en: Failed to connect to Akismet.
as_IN: Akismet-লৈ সংযোগ কৰাত বিফল।

en: Failed to create Navigation Menu.
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যুৰ সৃষ্টি কৰাত বিফল।

en: Failed to delete the page.
as_IN: পৃষ্ঠা মচি পেলোৱাত বিফল হ'ল |

en: Failed to exit recovery mode. Please try again later.
as_IN: পুনৰুদ্ধাৰ ম'ডৰ পৰা প্ৰস্থান কৰাত বিফল। অনুগ্ৰহ কৰি পিছত পুনৰ চেষ্টা কৰিব।

en: Failed to store the error.
as_IN: বিজুতিটো সংৰক্ষণ কৰাৰ প্ৰক্ৰিয়া বিফল হৈছে।

en: Failed to write file to disk.
as_IN: ডিস্কত ফাইল লিখাত বিফল হ'ল।

en: Failed to write request to temporary file.
as_IN: অস্থায়ী ফাইললৈ লিখন অনুৰোধ ব্যৰ্থ হৈছে।

en: Fallback content
as_IN: ফল্‌বেকৰ বিষয়বস্তু

en: Famagusta
as_IN: ফামাগুষ্টা

en: Featured
as_IN: আলোচিত

en: Featured Image
as_IN: বিশেষ ছবি

en: Featured Image Header
as_IN: বৈশিষ্টপূৰ্ণ ছবিৰ শিৰোশাৰী

en: Featured Images
as_IN: বৈশিষ্টপূৰ্ণ ছবিসমূহ

en: Featured image
as_IN: বৈশিষ্টপূৰ্ণ ছবি

en: Featured image: %s
as_IN: নিৰ্বাচিত ছবি: %s

en: Features
as_IN: সুবিধাসমূহ

en: Features supported by this theme.
as_IN: এই থীমৰ দ্বাৰা সমৰ্থিত সুবিধাসমূহ।

en: February
as_IN: ফেব্ৰুৱাৰী

en: February 21, 2019
as_IN: ২১ ফেব্ৰুৱাৰী, ২০১৯

[ctx: February abbreviation]
en: Feb
as_IN: ফেব্ৰু

en: Feed for all posts filed under %s
as_IN: %s ৰ অধীনত থকা সকলো লেখাৰ ফীড্

en: Feedback
as_IN: মতামত

en: Fields
as_IN: ক্ষেত্ৰবোৰ

en: Fields other than %s are not currently supported for sitemaps.
as_IN: %s-ৰ বাহিৰে অন্য ক্ষেত্ৰসমূহ বৰ্তমান ছাইটমেপৰ বাবে সমৰ্থিত নহয়।

en: Fields other than %s are not currently supported for the sitemap index.
as_IN: %s-ৰ বাহিৰে অন্য ক্ষেত্ৰসমূহ বৰ্তমান ছাইটমেপ ইনডেক্সৰ বাবে সমৰ্থিত নহয়।

en: Fiji
as_IN: ফিজি

en: File
as_IN: ফাইল

en: File %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
as_IN: %1$s ফাইলটো %2$s সংস্কৰণৰ পৰাই কোনো বিকল্প নোহোৱাকৈ <strong>অপ্ৰচলিত</strong>।

en: File %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
as_IN: %1$s ফাইলটো %2$s সংস্কৰণৰ পৰাই <strong>অপ্ৰচলিত</strong>! ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে %3$s ব্যৱহাৰ কৰক।

en: File %1$s must be used in %2$s.
as_IN: %1$s ফাইলটো %2$s-ত ব্যৱহাৰ কৰা হ’বই লাগিব।

en: File %s doesn't exist!
as_IN: %s ফাইলটো মজুত নাই!

en: File &#8220;%s&#8221; does not exist?
as_IN: ফাইল &#8220;%s&#8221; নাই নেকি?

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
as_IN: ফাইল &#8220;%s&#8221; ছবি নহয়।

en: File Error: Could not open file:
as_IN: ফাইল-সম্বন্ধীয় ত্ৰুটি: ফাইল খুলিব পৰা নগ’ল:

en: File URL
as_IN: ফাইলৰ URL

en: File URL.
as_IN: ফাইলৰ URL

en: File URL:
as_IN: ফাইলৰ URL:

en: File canceled.
as_IN: ফাইল বাতিল কৰা হৈছে।

en: File does not exist?
as_IN: ফাইলটো মজুত নাইনে?

en: File edited successfully.
as_IN: ফাইল সফলতাৰে সম্পাদনা কৰা হ'ল।

en: File is empty. Please upload something more substantial.
as_IN: ফাইল খালী। অনুগ্ৰহ কৰি অধিক পৰ্যাপ্ত কিবা আপল'ড কৰক।

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your %1$s file or by %2$s being defined as smaller than %3$s in %1$s.
as_IN: ফাইল খালী। অনুগ্ৰহ কৰি আৰু পৰ্যাপ্ত কিবা আপল'ড কৰক। এই ত্ৰুটি আপোনাৰ %1$s ফাইলৰ দ্বাৰা আপল'ড নিষ্ক্ৰিয় কৰা নাইবা %2$s-ৰ দ্বাৰা %1$s-ত %3$s-তকৈ সৰু হিচাপে নিৰ্ধাৰিত হোৱাৰ ফলতো ঘটিব পাৰে।

en: File is not an image.
as_IN: ফাইলটো কোনো ছবি নহয়।

en: File name:
as_IN: ফাইলৰ নাম:

en: File size:
as_IN: ফাইলৰ আকাৰ:

en: File type:
as_IN: ফাইলৰ প্ৰকাৰ:

en: File upload settings
as_IN: ফাইল আপল'ড ছেটিংছ

en: File uploads
as_IN: ফাইল আপল'ড

en: Files can be uploaded
as_IN: ফাইল আপল'ড কৰিব নোৱাৰি।

en: Filesystem Permissions
as_IN: ফাইলছীষ্টেম অনুমতিসমূহ

en: Filesystem error.
as_IN: ফাইলছিষ্টেম ত্ৰুটি।

en: Filipino
as_IN: ফিলিপিন'

en: Fill Screen
as_IN: সম্পূৰ্ণ স্ক্ৰীণ

en: Fill in the Menu Name and click the Create Menu button to create your first menu.
as_IN: আপোনাৰ প্ৰথম মেন্যু সৃষ্টি কৰিবলৈ মেন্যুৰ নাম ভৰাই “মেন্যু সৃষ্টি কৰক” বুটামটোত ক্লিক কৰক।

en: Fill the space by clipping what doesn't fit.
as_IN: যিখিনি খাপ নাখায় সেইখিনি কাট-কুট কৰি ঠাই পূৰাওক।

en: Fill the space by stretching the content.
as_IN: বিষয়বস্তু বহলাই ঠাইখিনি পূৰাওক।

en: Filter
as_IN: পৰিশোধন

en: Filter %s returned items with reserved names.
as_IN: %s ফিল্টাৰে আৰক্ষিত নাম থকা বস্তু উভতাইছে।

en: Filter &#187;
as_IN: ফিল্টাৰ কৰক &#187;

en: Filter Navigation Menu list
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যুৰ তালিকা ফিল্টাৰ কৰক

en: Filter by category
as_IN: শ্ৰেণী হিচাপে ফিল্টাৰ কৰক

en: Filter by comment type
as_IN: মন্তব্যৰ প্ৰকাৰ হিচাপে ফিল্টাৰ কৰক

en: Filter by date
as_IN: তাৰিখেৰে ফিল্টাৰ কৰক

en: Filter by post format
as_IN: প'ষ্টৰ সজ্জা হিচাপে ফিল্টাৰ কৰক

en: Filter by taxonomy
as_IN: বৰ্গীকৰণমতে ফিল্টাৰ কৰক

en: Filter by type
as_IN: প্ৰকাৰেৰে ফিল্টাৰ কৰক

en: Filter by: %1$s
as_IN: এইমতে ফিল্টাৰ কৰক: %1$s

en: Filter comments list
as_IN: মন্তব্যৰ তালিকা ফিল্টাৰ কৰক

en: Filter erase personal data list
as_IN: ব্যক্তিগত ডাটা মচা তালিকা ফিল্টাৰ কৰক

en: Filter export personal data list
as_IN: ব্যক্তিগত ডাটা ৰপ্তানি তালিকা ফিল্টাৰ কৰক

en: Filter items list
as_IN: বস্তুৰ তালিকা ফিল্টাৰ কৰক

en: Filter media
as_IN: মিডিয়া ফিল্টাৰ কৰক

en: Filter media items list
as_IN: মিডিয়া সামগ্ৰীৰ তালিকা ফিল্টাৰ কৰক

en: Filter pages list
as_IN: পৃষ্ঠাসমূহৰ তালিকা পৰিশোধন

en: Filter patterns
as_IN: পেটাৰ্ণ ফিল্টাৰ কৰক

en: Filter patterns list
as_IN: আৰ্হিৰ তালিকা ফিল্টাৰ কৰক

en: Filter posts list
as_IN: লেখাসমূহৰ তালিকা পৰিশোধন

en: Filter template parts list
as_IN: টেমপ্লে’টৰ অংশৰ তালিকা ফিল্টাৰ কৰক

en: Filter templates list
as_IN: টেমপ্লে'টৰ তালিকা ফিল্টাৰ কৰক

en: Filter themes
as_IN: থীম ফিল্টাৰ কৰক

en: Filter themes (%s)
as_IN: থীম ফিল্টাৰ কৰক (%s)

en: Filter users list
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ তালিকা ফিল্টাৰ কৰক

en: Filters
as_IN: ফিল্টাৰসমূহ

en: Find and replace
as_IN: বিচাৰক আৰু সলনি কৰক

en: Find original
as_IN: মূলটো বিচাৰক

en: Find out more
as_IN: অধিক জানক

en: Find your team &rarr;
as_IN: আপোনাৰ দলক বিচাৰক &rarr;

en: Finding the area that aligns with your skills and interests is the first step toward meaningful contribution. With more than 20 Make WordPress teams working on different parts of the open source WordPress project, there&#8217;s a place for everyone, no matter what your skill set is.
as_IN: আপোনাৰ দক্ষতা আৰু আগ্ৰহৰ সৈতে মিল থকা ক্ষেত্ৰ বিচাৰি উলিওৱাটোৱেই হৈছে অৰ্থপূৰ্ণ বৰঙণিৰ দিশত প্ৰথম খোজ। মুক্ত উৎসৰ WordPress প্ৰকল্পৰ বিভিন্ন অংশত কাম কৰি থকা 20-টাৰো অধিক Make WordPress দলৰ সৈতে, আপোনাৰ যি দক্ষতাই নাথাকক কিয়, সকলোৰে বাবে ঠাই আছে।

en: Finish
as_IN: শেষ

en: Finnish
as_IN: ফিনিশ্ব

en: First Name
as_IN: প্ৰথম নাম

en: First Post
as_IN: প্ৰথম পষ্ট

en: First name for the user.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ নামৰ প্রথম ভাগ।

en: First page
as_IN: প্ৰথম পৃষ্ঠা

en: Fit contents.
as_IN: বিষয়বস্তু খাপ খুৱাওক

en: Fit the content to the space without clipping.
as_IN: কাট-কুট নকৰাকৈ বিষয়বস্তুৰে ঠাইখিনি পূৰাওক।

en: Fit to Screen
as_IN: স্ক্ৰীণত খাপ খোৱা

en: Five.
as_IN: পাঁচ।

en: Fixed
as_IN: স্থায়ী

en: Fixed Layout
as_IN: নিৰ্দ্ধাৰিত লে'আউট

en: Fixed background
as_IN: স্থায়ী নেপথ্য

en: Fixed width table cells
as_IN: নিৰ্দিষ্ট প্ৰস্থৰ টেবুলৰ শাৰী

en: Flagged as spam by %s
as_IN: %s -এ স্পাম হিচাপে চিহ্নিত কৰিছে।

en: Flagged as spam by Akismet
as_IN: Akismet-এ স্পাম হিচাপে চিহ্নিত কৰিছে

en: Flex
as_IN: ফ্লেক্স

en: Flip horizontal
as_IN: পথালিকৈ লুটিয়াওঁক

en: Flip vertical
as_IN: থিয়কৈ লুটিয়াওঁক

en: Flow
as_IN: প্ৰৱাহ

en: Fluid Layout
as_IN: ফ্লুইড লে'আউট

en: Fluid typography
as_IN: প্ৰবাহী টাইপ’গ্ৰাফী

en: Flush permalinks
as_IN: পাৰ্মালিংকসমূহ মচক

en: Focal point
as_IN: ফ’কেল পইণ্ট

en: Focal point left position
as_IN: অভিকেন্দ্ৰৰ বাঁওফালৰ অৱস্থান

en: Focal point top position
as_IN: অভিকেন্দ্ৰৰ ওপৰফালৰ অৱস্থান

en: Focus on content.
as_IN: বিষয়বস্তুত মনোযোগ দিয়ক।

en: Focus on one block at a time
as_IN: এটা সময়ত এটা ব্লকৰ ওপৰত ফ'কাছ কৰক

en: Focus shortcuts:
as_IN: ফ'কাছৰ চমুপথসমূহ:

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
as_IN: ইয়াৰ পৰা:

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
as_IN: ইয়ালৈ:

en: Font
as_IN: ফ’ণ্ট

en: Font Face
as_IN: ফণ্ট ফে’চ

en: Font Faces
as_IN: ফণ্ট ফে’চবোৰ

en: Font Families
as_IN: ফণ্ট-পৰিয়ালবোৰ

en: Font Family
as_IN: ফণ্ট পৰিয়াল

en: Font Size
as_IN: ফন্টৰ আকাৰ

en: Font Sizes
as_IN: অক্ষৰৰ আঁকাৰসমূহ

en: Font collection "%1$s" has missing or empty property: "%2$s".
as_IN: "%1$s" ফণ্টৰ সংগ্ৰহৰ বৈশিষ্ট্য নিৰুদ্দেশ বা খালী: "%2$s"।

en: Font collection "%s" not found.
as_IN: "%s" ফণ্টৰ সংগ্ৰহ পোৱা নগ’ল।

en: Font collection JSON file is invalid or does not exist.
as_IN: ফণ্টৰ সংগ্ৰহৰ JSON ফাইল অবৈধ বা মজুত নাই।

en: Font collection not found.
as_IN: ফণ্টৰ সংগ্ৰহ পোৱা নগ’ল।

en: Font collection slug "%s" is not valid. Slugs must use only alphanumeric characters, dashes, and underscores.
as_IN: ফণ্টৰ সংগ্ৰহৰ "%s" শ্লাগ বৈধ নহয়। শ্লাগবোৰত কেৱল বৰ্ণসাংখ্যিক আখৰ, ডেশ্ব আৰু আণ্ডাৰস্ক’ৰ ব্যৱহাৰ কৰিব লাগিব।

en: Font collection with slug: "%s" is already registered.
as_IN: এই শ্লাগ থকা ফণ্টৰ সংগ্ৰহ: "%s" ইতিমধ্যে পঞ্জীয়ন কৰা হৈছে।

en: Font faces do not support trashing. Set "%s" to delete.
as_IN: ফণ্ট ফে’চ ট্ৰেশ্ব কৰাটো সমৰ্থিত নহয়। মচিবলৈ "%s" ছেট কৰক।

en: Font family
as_IN: ফ'ণ্ট পৰিয়াল

en: Font family uninstalled successfully.
as_IN: ফণ্ট-পৰিয়াল সফলতাৰে আনইনষ্টল কৰা হ’ল।

en: Font family updated successfully.
as_IN: ফণ্ট-পৰিয়াল সফলতাৰে আপডে’ট কৰা হ’ল।

en: Font font-family must be a non-empty string.
as_IN: ফণ্টৰ ফণ্ট-পৰিয়াল এটা অ-ৰিক্ত ষ্ট্ৰিং হ’বই লাগিব।

en: Font font-weight must be a properly formatted string or integer.
as_IN: ফণ্টৰ ফণ্ট-ওজন এটা সঠিকভাৱে সজ্জিত ষ্ট্ৰিং বা ইণ্টিজাৰ হ’বই লাগিব।

[ctx: Font library]
en: Library
as_IN: লাইব্ৰেৰী

en: Font name…
as_IN: ফণ্টৰ নাম…

en: Font size
as_IN: ফণ্টৰ আকাৰ

en: Font size options
as_IN: ফণ্টৰ আকাৰৰ বিকল্পবোৰ

en: Font size preset name
as_IN: ফণ্টৰ আকাৰৰ প্ৰিছেটৰ নাম

en: Font size presets
as_IN: ফণ্টৰ আকাৰৰ প্ৰিছেটবোৰ

en: Font size presets options
as_IN: ফণ্টৰ আকাৰৰ প্ৰিছেটৰ বিকল্পবোৰ

en: Font src must be a non-empty string or an array of strings.
as_IN: ফণ্টৰ src এটা অ-ৰিক্ত ষ্ট্ৰিং নাইবা ষ্ট্ৰিঙৰ এৰে’ হ’বই লাগিব।

en: Font style
as_IN: ফণ্টৰ শৈলী

en: Font weight
as_IN: ফ'ণ্টৰ ওজন

en: Fonts
as_IN: ফণ্টবোৰ

en: Fonts directory location
as_IN: ফণ্টবোৰৰ ডাইৰেক্টৰীৰ অৱস্থান

en: Fonts directory size
as_IN: ফণ্টবোৰৰ ডাইৰেক্টৰীৰ আকাৰ

en: Fonts were installed successfully.
as_IN: ফণ্টবোৰ সফলতাৰে ইনষ্টল কৰা হ’ল।

en: Food & Drink
as_IN: খাদ্য আৰু পানীয়

en: Footer
as_IN: পাদশাৰী

en: Footer Widgets
as_IN: পাদশাৰীৰ ৱিজেট

en: Footer cell text
as_IN: পাদশাৰীৰ চেলৰ পাঠ

en: Footer label
as_IN: পাদশাৰীৰ লেবেল

en: Footer section
as_IN: পাদশাৰীৰ বিভাগ

en: Footnote
as_IN: পাদটীকা

en: Footnotes
as_IN: পাদটীকাবোৰ

en: Footnotes are not supported here. Add this block to post or page content.
as_IN: ইয়াত পাদশাৰী সমৰ্থিত নহয়। প’ষ্ট বা পৃষ্ঠাৰ বিষয়বস্তুত এই ব্লকটো যোগ কৰক।

en: Footnotes found in blocks within this document will be displayed here.
as_IN: এই নথি-পত্ৰৰ ভিতৰত থকা ব্লকবোৰত পোৱা পাদটীকাবোৰ ইয়াত দেখুওৱা হ’ব।

en: For a specific item
as_IN: এটা নিৰ্দিষ্ট বস্তুৰ বাবে

en: For all items
as_IN: সকলো বস্তুৰ বাবে

en: For each post in a feed, include
as_IN: ফীডৰ প্ৰতিটো প'ষ্টৰ বাবে অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব

en: For example, if you are creating a recipe pattern, you use "Recipe Title", "Recipe Description", etc.
as_IN: উদাহৰণস্বৰূপে, যদি আপুনি ৰেচিপিৰ আৰ্হি তৈয়াৰ কৰি আছে, তেন্তে আপুনি "ৰেচিপিৰ শীৰ্ষক", "ৰেচিপিৰ বৰ্ণনা", ইত্যাদি ব্যৱহাৰ কৰিব।

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
as_IN: কেৱল ছবিৰ বাবে আপুনি ছবিখন ক্ৰপ কৰা, ঘূৰোৱা বা লুটিওৱাৰ লগতে পূৰ্বৱত আৰু পুনৰ কৰিবলৈ আইকন থকা ইনলাইন ছবি এডিটৰ এটা বহলাবলৈ থাম্বনেইলৰ তলৰ ছবি সম্পাদনাত ক্লিক কৰিব পাৰে। সোঁফালৰ বাকচসমূহে আপোনাক ছবিখন সৰু-ডাঙৰ, ক্ৰপ কৰাৰ বাবে আৰু থাম্বনেইলটো মূল ছবিখন ক্ৰপ কৰাতকৈ বেলেগ ধৰণে ক্ৰপ কৰাৰ বাবে অধিক বিকল্প দিয়ে। অধিক তথ্য পাবলৈ আপুনি সেই বাকচসমূহত থকা সহায়ত ক্লিক কৰিব পাৰে।

en: For more information:
as_IN: অধিক তথ্যৰ বাবে:

en: For most themes, the header text is your Site Title and Tagline, as defined in the <a href="%s">General Settings</a> section.
as_IN: বেছিভাগ থীমৰ শিৰোশাৰীৰ পাঠ হৈছে আপোনাৰ ছাইটৰ শীৰ্ষক আৰু টেগলাইন, যিদৰে <a href="%s">সাধাৰণ ছেটিংছ</a> শাখাত নিৰ্ধাৰিত।

en: For optimal performance and security reasons, you should consider running %1$s version %2$s or higher. Contact your web hosting company to correct this.
as_IN: অতিকৈ অনুকূল কাৰ্য্যকৰিতা আৰু নিৰাপত্তাৰ বাবে আপুনি %1$s %2$s বা তাতকৈ ওপৰৰ সংস্কৰণ চলোৱাৰ কথা ভাবি চোৱা উচিত। এয়া ঠিক কৰিবলৈ আপোনাৰ ৱেব হ’ষ্টিং কোম্পানীৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।

en: For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.
as_IN: আমাৰ ৱেবছাইটত পঞ্জীয়ন কৰা ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে (যদি থাকে) আমি তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ ব্যৱহাৰকাৰী প্ৰ'ফাইলত প্ৰদান কৰা ব্যক্তিগত তথ্য সাঁচি থওঁ। সকলো ব্যৱহাৰকাৰীয়ে তেওঁলোকৰ ব্যক্তিগত তথ্য যিকোনো সময়তে চাব, সম্পাদনা কৰিব বা মচিব পাৰে (কেৱল তেওঁলোকে নিজৰ ব্যৱহাৰকাৰীনাম সলনি কৰিব নোৱাৰে)। ৱেবছাইট কৰ্তৃপক্ষসকলে সেই তথ্য চাব আৰু সম্পাদনা কৰিব পাৰে।

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their email address.
as_IN: নিজা কাষ্টম অৱতাৰ নথকা ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে আপুনি হয়তো জেনেৰিক ল'গ' নাইবা তেওঁলোকৰ ইমেইল ঠিকনাৰ ভিত্তিত তৈয়াৰ কৰা ল'গ' দেখুৱাব পাৰে।

en: Force erase personal data
as_IN: বলপূৰ্বক ব্যক্তিগত ডেটা মচক

en: Force erasure has failed.
as_IN: বলপূৰ্বক মচা কাৰ্য্য বিফল হৈছে।

en: Form Submission Error
as_IN: প্ৰ-পত্ৰ দাখিলকৰণৰ ত্ৰুটি

en: Form Submission Success
as_IN: প্ৰ-পত্ৰ দাখিলকৰণৰ সফলতা

en: Form action
as_IN: প্ৰ-পত্ৰৰ একশ্যন

en: Format
as_IN:  বিন্যাস

en: Format tools
as_IN: সজ্জাৰ সা-সঁজুলি

en: Formats
as_IN: সজ্জাবোৰ

en: Formatting
as_IN: সাজ-সজ্জা(Formatting)

en: Fort Nelson
as_IN: ফৰ্ট নেল্‌ছন

en: Fort Wayne
as_IN: ফৰ্ট ৱায়েন

en: Fortaleza
as_IN: ফৰ্টালেজা

en: Forward-slash
as_IN: ফৰৱাৰ্ড স্লেছ্‌(/)

en: Found %s
as_IN: %s পোৱা গ'ল

en: Four Columns
as_IN: চাৰিটা স্তম্ভ

en: Four.
as_IN: চাৰি।

en: Freedoms
as_IN: স্বাধীনতাসমূহ

en: French
as_IN: ফ্রেন্স

en: Fri
as_IN: শুক্ৰ

en: Friday
as_IN: শুক্ৰবাৰ

[ctx: Friday initial]
en: F
as_IN: শুঃ

en: From %1$s %2$s
as_IN: %1$s %2$s ৰ পৰা

en: From %1$s on %2$s %3$s
as_IN: %2$sত %1$sৰ তৰফৰ পৰা %3$s

en: From Computer
as_IN: কম্পিউটাৰৰ পৰা

en: From URL
as_IN: URL-ৰ পৰা

en: From this screen you can review, compare, and restore revisions:
as_IN: এই স্ক্ৰীণৰ পৰা আপুনি পুনৰীক্ষণসমূহ সমীক্ষা, তুলনা আৰু পুনঃস্থাপন কৰিব পাৰে:

en: From this screen you can:
as_IN: এই স্ক্ৰীণৰ পৰা আপুনি পাৰিব:

en: From time to time, your WordPress site may send data to WordPress.org &#8212; including, but not limited to &#8212; the version you are using, and a list of installed plugins and themes.
as_IN: সময়ে-সময়ে, আপোনাৰ WordPress ছাইটে WordPress.org-লৈ আপুনি ব্যৱহাৰ কৰি থকা সংস্কৰণ আৰু ইনষ্টল কৰা প্লাগিন আৰু থীমৰ এখন তালিকা &#8212; অন্তৰ্ভুক্ত কৰি কিন্তু সীমিত নোহোৱাকৈ &#8212; ডেটা পঠিয়াব পাৰে।

en: Front Page
as_IN: সন্মূখ পৃষ্ঠা

en: Front page
as_IN: সন্মুখ পৃষ্ঠা

en: Full Size
as_IN: পূৰ্ণাৱয়ব

en: Full URL path to files
as_IN: নথিবোৰৰ পূৰ্ণ ইউআৰএল পথ

en: Full Width Template
as_IN: পূৰ্ণ প্ৰস্থ টেমপ্লে'ট

en: Full height
as_IN: পূৰ্ণ উচ্চতা

en: Full post
as_IN: সম্পূৰ্ণ প'ষ্ট

en: Full text
as_IN: সম্পূৰ্ণ পাঠ

en: Full width
as_IN: পূৰ্ণ প্ৰস্থ

en: Fullscreen
as_IN: পূৰ্ণপৰ্দা

en: Fullscreen mode
as_IN: পূৰ্ণ-স্ক্ৰীন ম’ড

en: Fullscreen mode activated.
as_IN: পূৰ্ণস্ক্ৰীণ ম'ড সক্ৰিয় কৰা হ'ল

en: Fullscreen mode deactivated.
as_IN: পূৰ্ণস্ক্ৰীণ ম'ড নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ল

en: Fullscreen off.
as_IN: পূৰ্ণ-স্ক্ৰীন বন্ধ।

en: Fullscreen on.
as_IN: পূৰ্ণ-স্ক্ৰীন চালু।

en: Function %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
as_IN: %1$s ফাংশ্যনটো %2$s সংস্কৰণৰ পৰাই <strong>অপ্ৰচলিত</strong>! ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে %3$s ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Function %1$s was called <strong>incorrectly</strong>. %2$s %3$s
as_IN: %1$s ফাংশ্যনটো <strong>ভুলকৈ</strong> কল কৰা হৈছিল। %2$s %3$s

en: Function %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
as_IN: %1$s ফাংশ্যনটো এনে এটা আৰ্গুমেণ্টেৰে কল কৰা হৈছিল যিটো %2$s সংস্কৰণৰ পৰাই কোনো বিকল্প নথকাকৈ <strong>অপ্ৰচলিত</strong>।

en: Function %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! %3$s
as_IN: %1$s ফাংশ্যনটো এনে এটা আৰ্গুমেণ্টেৰে কল কৰা হৈছিল যিটো %2$s সংস্কৰণৰ পৰাই <strong>অপ্ৰচলিত</strong>! %3$s

en: Function %s used incorrectly in PHP.
as_IN: PHP-ত %s ফাংশ্যনটো ভুলকৈ ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে।

en: G &#8212; Suitable for all audiences
as_IN: G &#8212; সকলো দৰ্শকৰ বাবে উপযুক্ত

en: GD supported file formats
as_IN: GD সমৰ্থিত ফাইল ফৰ্মেটবোৰ

en: GD version
as_IN: GD সংস্কৰণ

en: GMT
as_IN: জিএমটি

en: GMT+0
as_IN: জিএমটি + ০

en: GMT+1
as_IN: জিএমটি + ১

en: GMT+10
as_IN: জিএমটি + ১০

en: GMT+11
as_IN: জিএমটি + ১১

en: GMT+12
as_IN: জিএমটি+১২

en: GMT+2
as_IN: জিএমটি+২

en: GMT+3
as_IN: জিএমটি+৩

en: GMT+4
as_IN: জিএমটি+৪

en: GMT+5
as_IN: জিএমটি+৫

en: GMT+6
as_IN: জিএমটি+৬

en: GMT+7
as_IN: জিএমটি+৭

en: GMT+8
as_IN: জিএমটি+৮

en: GMT+9
as_IN: জিএমটি+৯

en: GMT-0
as_IN: জিএমটি-০

en: GMT-1
as_IN: জিএমটি-১

en: GMT-10
as_IN: জিএমটি-১০

en: GMT-11
as_IN: জিএমটি-১১

en: GMT-12
as_IN: জিএমটি-১২

en: GMT-13
as_IN: জিএমটি-১৩

en: GMT-14
as_IN: জিএমটি-১৪

en: GMT-2
as_IN: জিএমটি-২

en: GMT-3
as_IN: জিএমটি-৩

en: GMT-4
as_IN: জিএমটি-৪

en: GMT-5
as_IN: জিএমটি-৫

en: GMT-6
as_IN: জিএমটি-৬

en: GMT-7
as_IN: জিএমটি-৭

en: GMT-8
as_IN: জিএমটি-৮

en: GMT-9
as_IN: জিএমটি-৯

en: GMT0
as_IN: জিএমটি০

en: GUID for the post, as it exists in the database.
as_IN: প’ষ্টৰ GUID, যিদৰে ডাটাবেছত মজুত আছে।

en: GUID for the post, transformed for display.
as_IN: প’ষ্টটোৰ বাবে GUID, দেখুৱাবলৈ ৰূপান্তৰিত।

en: GUID for the revision, as it exists in the database.
as_IN: পুনৰীক্ষণটোৰ বাবে GUID, যিদৰে ডাটাবেছত মজুত আছে।

en: Galician
as_IN: গেলিচিয়ান

en: Gallery
as_IN: গেলেৰী

en: Gallery (%s)
as_IN: গেলাৰী (%s)

en: Gallery Settings
as_IN: গেলাৰি সজ্জা

en: Gallery caption text
as_IN: গেলাৰীৰ কেপশ্যনৰ পাঠ

en: Gallery columns:
as_IN: গেলাৰী স্তম্ভসমূহ:

en: Gather blocks in a container.
as_IN: এটা পাত্ৰত ব্লকবোৰ গোটাওক।

en: Gaza
as_IN: গাজা

en: General
as_IN: সাধাৰণ

en: General Settings
as_IN: সাধাৰণ ছেটিংছ

en: General templates often perform a specific role like displaying post content, and are not tied to any particular area.
as_IN: সাধাৰণ টেমপ্লে’টবোৰে প্ৰায়ে প’ষ্টৰ বিষয়বস্তু দেখুওৱাৰ দৰে কোনো নিৰ্দিষ্ট ভূমিকা পালন কৰে আৰু কোনো নিৰ্দিষ্ট অঞ্চলৰ সৈতে বান্ধ খাই নাথাকে।

en: Generate Password
as_IN: পাছৱৰ্ড নিৰ্মাণ কৰক

en: Generate password
as_IN: পাছৱৰ্ড নিৰ্মাণ কৰক

en: Generating preview…
as_IN: পূৰ্বালোকন তৈয়াৰ হৈ আছে...

[ctx: Generic label for block inserter button]
en: Add block
as_IN: ব্লক যোগ কৰক

[ctx: Generic label for block inserter button]
en: Block Inserter
as_IN: ব্লক সন্নিৱিষ্টকাৰী

[ctx: Generic label for pattern inserter button]
en: Add pattern
as_IN: আৰ্হি যোগ কৰক

en: Genre
as_IN: ৰকম

en: Genre: %s.
as_IN: ধৰণ: %s.

en: German
as_IN: জাৰ্মান

en: Get Involved
as_IN: জড়িত হৈ পৰক

en: Get Shortlink
as_IN: চমুলিংক লাভ কৰক

en: Get Started
as_IN: আৰম্ভ কৰক

en: Get Version %s
as_IN: %s সংস্কৰণ লাভ কৰক

en: Get help resolving this issue.
as_IN: এই সমস্যা সমাধান কৰাত সহায় লাভ কৰক।

en: Get linked object.
as_IN: লিংক-যুক্ত অবজেক্ট পাওক।

en: Get started
as_IN: আৰম্ভ হৈ যাওঁক

en: Get started here
as_IN: ইয়াত আৰম্ভ হৈ পৰক

en: Ghostscript version
as_IN: Ghostscript সংস্কৰণ

en: Gibraltar
as_IN: জিব্ৰাল্টৰ

en: Give the feed a title (optional):
as_IN: ফিডৰ এটা শিৰোনাম দিয়ক (বৈকল্পিক)

en: Give your menu a name, then click Create Menu.
as_IN: আপোনাৰ মেন্যুক এটা নাম দিয়ক, তাৰ পিছত “মেন্যু সৃষ্টি কৰক”ত ক্লিক কৰক।

en: Glace Bay
as_IN: গ্লেচ বে'

en: Global Settings
as_IN: গোলকীয় ছেটিংছ

en: Global Styles
as_IN: সৰ্বজনীন শৈলীবোৰ

en: Global Styles pagination
as_IN: সৰ্বজনীন শৈলীৰ পৃষ্ঠাকৰণ

en: Global settings.
as_IN: সৰ্বজনীন ছেটিংছ।

en: Global shortcuts
as_IN: গ্ল'বেল চৰ্টকাটসমূহ

en: Global styles revisions list
as_IN: সৰ্বজনীন শৈলীবোৰৰ পৰ্যালোচনাৰ তালিকা

en: Global styles to include in themes.
as_IN: থীমবোৰত অন্তৰ্ভুক্ত কৰিবলগীয়া সৰ্বজনীন শৈলীবোৰ।

en: Global styles.
as_IN: সৰ্বজনীন শৈলীবোৰ।

en: Go Back
as_IN: ঘূৰি যাওক

en: Go back
as_IN: পিছলৈ যাওক

en: Go back to the theme showcase
as_IN: থীমৰ শ্ব’কে’ছলৈ ঘূৰি যাওক

en: Go to %s
as_IN: %sলৈ যাওক

en: Go to Dashboard
as_IN: ডেশ্বব'ৰ্ডলৈ যাওঁক

en: Go to Importers
as_IN: আমদানিকৰ্তালৈ যাওক

en: Go to Plugin Installer
as_IN: প্লাগিন ইনষ্টলাৰলৈ যাওক

en: Go to Site Editor
as_IN: ছাইট এডিটৰলৈ যাওক

en: Go to Theme Installer
as_IN: থীম ইনষ্টলাৰলৈ যাওক

en: Go to Themes page
as_IN: থীমসমূহৰ পৃষ্ঠালৈ যাওক

en: Go to WordPress Updates page
as_IN: WordPress আপডেট পৃষ্ঠালৈ যাওক

en: Go to parent Navigation block
as_IN: মূল নেভিগেশ্যন ব্লকলৈ যাওক

en: Go to slide %d
as_IN: শ্লাইড %dলৈ যাওঁক

en: Go to the Dashboard
as_IN: ডেশ্বব’ৰ্ডলৈ যাওক

en: Go to the Plugins screen
as_IN: প্লাগিন স্ক্ৰীণলৈ যাওঁক

en: Go to the Themes screen
as_IN: থীম স্ক্ৰীণলৈ যাওঁক

en: Go to theme sources
as_IN: থীমৰ উৎসলৈ যাওক

en: Go to top
as_IN: শীৰ্ষলৈ যাওক

en: Godthab
as_IN: গদথাব

en: Good
as_IN: ভাল

en: Goose Bay
as_IN: গুজ বে'

en: Got it
as_IN: ঠিক আছে

en: Gradient
as_IN: গ্ৰেডিয়েণ্ট

en: Gradient code: %s
as_IN: গ্ৰেডিয়েণ্ট ক'ড: %s

en: Gradient name
as_IN: গ্ৰেডিয়েণ্টৰ নাম

en: Gradient options
as_IN: গ্ৰেডিয়েণ্টৰ বিকল্পসমূহ

en: Gradient: %s
as_IN: গ্ৰেডিয়েণ্ট: %s

en: Grand Turk
as_IN: গ্ৰেণ্ড টুৰ্ক

en: Gravatar Logo
as_IN: Gravatar ল'গ'

en: Gray
as_IN: ধূসৰ

en: Great job!
as_IN: বঢ়িয়া কৰিছে!

en: Great job! Your site currently passes all site health checks.
as_IN: বঢ়িয়া কাম! আপোনাৰ ছাইট বৰ্তমান সকলো ছাইট স্বাস্থ্য পৰীক্ষাত উত্তীৰ্ণ হৈছে।

en: Greek
as_IN: গ্ৰীক

en: Green
as_IN: সেউজীয়া

en: Greenwich
as_IN: গ্ৰিনৱিচ

en: Grenada
as_IN: গ্ৰেনাদা

en: Grid
as_IN: গ্ৰিড

en: Grid Layout
as_IN: গ্ৰিড লে'আউট

en: Grid item position
as_IN: গ্ৰিডৰ বস্তুৰ অৱস্থান

en: Grid items are placed automatically depending on their order.
as_IN: গ্ৰিডৰ বস্তুবোৰ নিজ-নিজ ক্ৰমৰ ভিত্তিত স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ৰখা হয়।

en: Grid items can be manually placed in any position on the grid.
as_IN: গ্ৰীডৰ বস্তুবোৰ গ্ৰীডৰ যিকোনো অৱস্থানত মেনুৱেলী ৰাখিব পৰা যায়।

en: Grid placement
as_IN: গ্ৰিড-সংস্থাপন

en: Grid span
as_IN: গ্ৰিডৰ বিস্তৃতি

en: Grid view
as_IN: গ্ৰিড দৰ্শন

en: Group
as_IN: গোট

en: Group blocks together. Select a layout:
as_IN: ব্লকবোৰ গোট খুৱাওক। এটা লে’আউট বাছনি কৰক:

en: Group by
as_IN: গোট পতা ধৰণ:

en: Grow your network and make friends.
as_IN: আপোনাৰ নেটৱৰ্ক বঢ়াওক আৰু বন্ধুত্ব গঢ়ি তোলক।

en: Guadeloupe
as_IN: গুৱাদেলুপ

en: Guatemala
as_IN: গুৱাটেমালা

en: Guayaquil
as_IN: গুয়ায়াকুইল

en: Guernsey
as_IN: গুৱেৰ্নচি

en: Guide controls
as_IN: গাইড নিয়ন্ত্ৰণ

en: Guyana
as_IN: গুৱেনা

en: HTML Embed
as_IN: এইচটিএমএল নিহিতকৰণ

en: HTML anchor
as_IN: HTML এংকৰ(Anchor)

en: HTML caption for the attachment, transformed for display.
as_IN: সংলগ্ন-নথিৰ বাবে দেখুৱাবলৈ ৰূপান্তৰিত HTML কেপশ্যন।

en: HTML containing an action to direct the user to where they can resolve the issue.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীয়ে সমস্যাটো য'ত সমাধান কৰিব পাৰিব তালৈ তেওঁক নিৰ্দেশিত কৰিবলৈ কিবা কাৰ্য্য থকা HTML।

en: HTML content for the comment, transformed for display.
as_IN: মন্তব্যৰ বাবে HTML বিষয়বস্তু, প্ৰদৰ্শনৰ বাবে ৰূপান্তৰিত।

en: HTML content for the post, transformed for display.
as_IN: প’ষ্টটোৰ বাবে HTML বিষয়বস্তু, দেখুৱাবলৈ ৰূপান্তৰিত।

en: HTML content to append to each widget's HTML output when assigned to this sidebar. Default is a closing list item element.
as_IN: এই ছাইডবাৰত আৱণ্টন কৰা হ’লে প্ৰতিটো ৱিজেটৰ HTML আউটপুটৰ শেষত যোগ কৰিবলগীয়া HTML বিষয়বস্তু। ডিফ’ল্ট হৈছে তালিকাৰ বস্তু শেষ কৰা উপাদান।

en: HTML content to append to the sidebar title when displayed. Default is a closing h2 element.
as_IN: ছাইডবাৰৰ শীৰ্ষক দেখুওৱা হ’লে শেষত যোগ কৰিবলগীয়া HTML বিষয়বস্তু। ডিফ’ল্ট হৈছে h2 শেষ কৰা উপাদান।

en: HTML content to prepend to each widget's HTML output when assigned to this sidebar. Default is an opening list item element.
as_IN: এই ছাইডবাৰত আৱণ্টন কৰা হ’লে প্ৰতিটো ৱিজেটৰ HTML আউটপুটৰ আৰম্ভনিত যোগ কৰিবলগীয়া HTML বিষয়বস্তু। ডিফ’ল্ট হৈছে তালিকাৰ বস্তু আৰম্ভ কৰা উপাদান।

en: HTML content to prepend to the sidebar title when displayed. Default is an opening h2 element.
as_IN: ছাইডবাৰৰ শীৰ্ষক দেখুওৱা হ’লে আৰম্ভণিত যোগ কৰিবলগীয়া HTML বিষয়বস্তু। ডিফ’ল্ট হৈছে h2 আৰম্ভ কৰা উপাদান।

en: HTML description for the attachment, transformed for display.
as_IN: সংলগ্ন-নথিৰ বাবে HTML বৰ্ণনা, দেখুৱাবলৈ ৰূপান্তৰিত।

en: HTML description of the term.
as_IN: শব্দৰ HTML বৰ্ণনা।

en: HTML element
as_IN: HTML উপাদান

[ctx: HTML elements]
en: Inline
as_IN: ইনলাইন

en: HTML excerpt for the post, transformed for display.
as_IN: প’ষ্টৰ বাবে HTML উদ্ধৃতি, দেখুৱাবলৈ ৰূপান্তৰিত।

en: HTML for the theme author, transformed for display.
as_IN: থীম লেখকৰ HTML, ডিছপ্লে'ৰ বাবে ৰূপান্তৰিত।

en: HTML preview is not yet fully accessible. Please switch screen reader to virtualized mode to navigate the below iFrame.
as_IN: HTML পূৰ্বদৰ্শন এতিয়াও সম্পূৰ্ণৰূপে ব্যৱহাৰযোগ্য হোৱা নাই। অনুগ্ৰহ কৰি তলৰ iFrame নেভিগে’ট কৰিবলৈ স্ক্ৰীন ৰীডাৰটো ভাৰ্চুৱেলাইজ্‌ড ম’ডলৈ সলনি কৰক।

en: HTML representation of the widget admin form.
as_IN: ৱিজেট কৰ্তৃপক্ষৰ প্ৰপত্ৰৰ HTML উপস্থাপন।

en: HTML representation of the widget.
as_IN: ৱিজেটটোৰ HTML উপস্থাপন।

[ctx: HTML tag]
en: Address
as_IN: ঠিকনা

[ctx: HTML tag]
en: Div
as_IN: ডিভ

[ctx: HTML tag]
en: Pre
as_IN: প্ৰি

en: HTML title for the object, transformed for display.
as_IN: অবজেক্টৰ বাবে HTML শীৰ্ষক, প্ৰদৰ্শনৰ বাবে ৰূপান্তৰিত।

en: HTML title for the post, transformed for display.
as_IN: প’ষ্টৰ বাবে HTML শীৰ্ষক, দেখুৱাবলৈ ৰূপান্তৰিত।

en: HTML title for the template, transformed for display.
as_IN: টেমপ্লে’টৰ বাবে HTML শীৰ্ষক, দেখুৱাবলৈ ৰূপান্তৰিত।

en: HTML title for the term.
as_IN: শব্দৰ বাবে HTML শীৰ্ষক।

en: HTTP Requests
as_IN: HTTP অনুৰোধসমূহ

en: HTTP redirect status code must be a redirection code, 3xx.
as_IN: HTTP পুনৰ্নিৰ্দেশ স্থিতি ক'ড 3xx পুনৰ্নিৰ্দেশনা ক'ডেই হ'ব লাগিব।

en: HTTP requests are blocked
as_IN: HTTP অনুৰোধসমূহ অৱৰোধ কৰা আছে

en: HTTP requests are partially blocked
as_IN: HTTP অনুৰোধসমূহ আংশিকভাৱে অৱৰোধ কৰা হয়

en: HTTP requests have been blocked by the %1$s constant, with some allowed hosts: %2$s.
as_IN: HTTP অনুৰোধসমূহ %1$s ধ্ৰুৱকৰ দ্বাৰা কেইটামান অনুমোদিত হ'ষ্ট সহ অৱৰোধ কৰা হৈছে: %2$s.

en: HTTP requests have been blocked by the %s constant, with no allowed hosts.
as_IN: HTTP অনুৰোধসমূহ %s ধ্ৰুৱকৰ দ্বাৰা কোনো অনুমোদিত হ'ষ্ট অবিহনে অৱৰোধ কৰা হৈছে।

en: HTTP requests seem to be working as expected
as_IN: HTTP অনুৰোধসমূহ আশা কৰামতে কাম কৰি থকা যেন লাগিছে

en: HTTPS is already supported for your website.
as_IN: আপোনাৰ ৱেবছাইটৰ বাবে HTTPS ইতিমধ্যে সমৰ্থিত।

en: HTTPS request failed.
as_IN: HTTPS অনুৰোধ বিফল হ'ল।

en: HTTPS status
as_IN: HTTPS স্থিতি

en: Haitian Creole
as_IN: হাইটিয়ান ক্ৰিয়'ল

en: Halifax
as_IN: হালিফেক্স

en: Harare
as_IN: হাৰাৰে

en: Harbin
as_IN: হাৰ্বিন

en: Havana
as_IN: হাভানা

en: Have a default theme available
as_IN: এটা ডিফ'ল্ট থীম ৰাখক

en: Header
as_IN: হেডাৰ

en: Header Image
as_IN: হেডাৰ ছবি

en: Header Media
as_IN: শিৰোশাৰী মিডিয়া

en: Header Text
as_IN: শিৰোশাৰীৰ পাঠ

en: Header Text Color
as_IN: হেডাৰ লিপিৰ ৰং

en: Header Video
as_IN: হেডাৰ ভিডিঅ'

en: Header cell
as_IN: শিৰলোখ কোষ

en: Header cell text
as_IN: শিৰোশাৰীৰ চেলৰ পাঠ

en: Header label
as_IN: শিৰোশাৰীৰ লেবেল

en: Header section
as_IN: শিৰোশাৰী বিভাগ

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
as_IN: শিৰোলেখ উন্নীত হ'ল | দেখিবলৈ কেনে হৈছে তাৰ বাবে <a href="%s">আপোনাৰ চাইট পৰিদৰ্শন কৰক</a> |

en: Heading
as_IN: শিৰোনামা

en: Heading %d
as_IN: শিৰোনামা %d

en: Heading 1
as_IN: হেডিং ১

en: Heading 2
as_IN: হেডিং ২

en: Heading 3
as_IN: হেডিং ৩

en: Heading 4
as_IN: হেডিং ৪

en: Heading 5
as_IN: হেডিং ৫

en: Heading 6
as_IN: হেডিং ৬

en: Headings
as_IN: শিৰোনামাসমূহ

en: Hebrew
as_IN: হিব্ৰিউ

en: Hebron
as_IN: হেব্ৰ'ন

en: Height
as_IN: উচ্চতা

en: Height in pixels
as_IN: পিক্সেলত উচ্চতা

en: Height of the crop as a percentage of the image height.
as_IN: ছবিৰ উচ্চতাৰ শতাংশ হিচাপে ক্ৰপৰ উচ্চতা।

en: Hello world!
as_IN: নমস্কাৰ জগত!

en: Hello,
as_IN: নমস্কাৰ,

en: Help
as_IN: সহায়

en: Help & Support
as_IN: সহায় আৰু পথ-নিৰ্দেশনা

en: Helsinki
as_IN: হেলচিংকি

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
as_IN: বিভিন্ন ব্যৱহাৰকাৰী ভূমিকা আৰু প্ৰত্যেকৰে সৈতে জড়িত অনুমতিৰ এইয়া এক বুনিয়াদী সাৰাংশ:

en: Here’s a detailed guide to learn how to make the most of it.
as_IN: ইয়াৰ সৰ্বোত্তম ব্যৱহাৰ কেনেকৈ কৰিব পাৰি— সেইবিষয়ে জনাবলৈ ইয়াত এটা বিতং নিৰ্দেশনা দিয়া হৈছে।

en: Hermosillo
as_IN: হাৰ্ম'চিলো

en: Hex color
as_IN: হেক্স ৰং

en: Hey there, looks like you just pasted HTML into the &#8220;Visual&#8221; tab of the Text widget. You may want to paste your code into the &#8220;Code&#8221; tab instead. Alternately, try out the new &#8220;Custom HTML&#8221; widget!
as_IN: নমস্কাৰ, এনে লাগিছে যেন আপুনি অলপ আগতে পাঠ ৱিজেটৰ &#8220;ভিজুৱেল&#8221; টেবত HTML পে’ষ্ট কৰিছে। আপুনি হয়তো তাৰ সলনি আপোনাৰ ক’ডখিনি &#8220;পাঠ&#8221; টেবত পে’ষ্ট কৰিব বিচাৰিছে। বিকল্পে, নতুন &#8220;কাষ্টম HTML&#8221; ৱিজেটটো ব্যৱহাৰ কৰি চাওক!

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your email address on ###SITENAME### was changed to ###NEW_EMAIL###.
    
    If you did not change your email, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
as_IN: নমস্কাৰ ###USERNAME###,
    
    এই জাননীৰ দ্বাৰা আপোনাক নিশ্চিত কৰা হ'ল যে ###SITENAME### ত আপোনাৰ ইমেইল ঠিকনা সলনি কৰা হৈছে |
    
    যদিহে আপুনি আপোনাৰ ইমেইল ঠিকনা সলনি কৰা নাছিল, তেন্তে ###ADMIN_EMAIL### ঠিকনাত আপুনি ৱেবছাইটৰ প্ৰশাসকৰ স'তে যোগাযোগ কৰক |
    
    এই ইমেইলটো ###EMAIL### ঠিকনালৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল | 
    
    ধন্যবাদেৰে,
    
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your password was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your password, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
as_IN: নমস্কাৰ ###USERNAME###,
    
    এই জাননীৰ দ্বাৰা আপোনাক নিশ্চিত কৰা হ'ল যে ###SITENAME### ত আপোনাৰ পাছৱৰ্ড সলনি কৰা হৈছে |
    
    যদিহে আপুনি আপোনাৰ পাছৱৰ্ড সলনি কৰা নাছিল, তেন্তে  ###ADMIN_EMAIL### ঠিকনাত আপুনি ৱেবছাইটৰ প্ৰশাষকৰ স'তে যোগাযোগ কৰক |
    
    এই ইমেইলটো ###EMAIL### ঠিকনালৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল |
    
    ধন্যবাদেৰে,
    
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi there! I'm a bike messenger by day, aspiring actor by night, and this is my website. I live in Los Angeles, have a great dog named Jack, and I like pi&#241;a coladas. (And gettin' caught in the rain.)
as_IN: নমস্কাৰ! মই দিনৰ ভাগত এজন ডেলিভাৰী বই, ৰাতিৰ ভাগত এজন অভিনেতা হিচাপে কাম কৰোঁ আৰু এইয়া মোৰ ৱেবছাইট। মই ডিব্ৰুগড়ত থাকোঁ, মোৰ শ্বেৰু নামৰ এটা মৰমলগা কুকুৰ আছে আৰু মই খাই ভাল পাওঁ। (আৰু বৰষুণৰ বতৰো।)

en: Hi,
    
    This notice confirms that the admin email address was changed on ###SITENAME###.
    
    The new admin email address is ###NEW_EMAIL###.
    
    This email has been sent to ###OLD_EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
as_IN: নমস্কাৰ,
    
    এই জাননীয়ে নিশ্চিত কৰে যে প্ৰশাসকৰ ইমেইল ঠিকনা ###SITENAME###-ত সলনি কৰা হৈছিল।
    
    প্ৰশাসকৰ নতুন ইমেইল ঠিকনা হ'ল ###NEW_EMAIL###।
    
    এই ইমেইল ###OLD_EMAIL###-লৈ পঠিওৱা হৈছে
    
    শুভেচ্ছা সহ,
    ###SITENAME###-ৰ সকলো
    ###SITEURL###

en: Hi,
    
    This notice confirms that the network admin email address was changed on ###SITENAME###.
    
    The new network admin email address is ###NEW_EMAIL###.
    
    This email has been sent to ###OLD_EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
as_IN: নমস্কাৰ,
    
    এই জাননীয়ে নিশ্চিত কৰে যে নেটৱৰ্ক প্ৰশাসকৰ ইমেইল ঠিকনা ###SITENAME###-ত সলনি কৰা হৈছিল।
    
    নেটৱৰ্ক প্ৰশাসকৰ নতুন ইমেইল ঠিকনা হ'ল ###NEW_EMAIL###।
    
    এই ইমেইল ###OLD_EMAIL###-লৈ পঠিওৱা হৈছে
    
    শুভেচ্ছা সহ,
    ###SITENAME###-ৰ সকলো
    ###SITEURL###

en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
as_IN: নমস্কাৰ,
    
    আপোনাক %3$sৰ ভূমিকাৰে %2$s-ত থকা
    '%1$s'ত যোগদান কৰিবলৈ আমন্ত্ৰণ জনোৱা হৈছে।
    
    অনুগ্ৰহ কৰি আমন্ত্ৰণ নিশ্চিত কৰিবলৈ তলৰ লিংকটোত ক্লিক কৰক:
    %4$s

en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
as_IN: নমস্কাৰ,
    আপোনাক %2$s-ত থকা '%1$s'ত %3$sৰ 
    ভূমিকাৰে যোগদান কৰিবলৈ আমন্ত্ৰণ জনোৱা হৈছে।
    আপুনি এই ছাইটত যোগদান কৰিবলৈ নিবিচাৰিলে অনুগ্ৰহ 
    কৰি এই ইমেইল আওকাণ কৰক। এই আমন্ত্ৰণৰ ম্যাদ কিছু 
    দিনৰ পাছত উকলি যাব।
    
    অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ ব্যৱহাৰকাৰী একাউণ্ট সক্ৰিয় কৰিবলৈ তলত দিয়া লিংকটো অনুসৰণ কৰক:
    %%s

en: Hi, this is a comment.
as_IN: নমস্কাৰ, এইটো এটা মন্তব্য।

en: Hi, this is a comment.
    To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
    Commenter avatars come from <a href="%s">Gravatar</a>.
as_IN: নমস্কাৰ, এইটো এটা মন্তব্য।
    মন্তব্যবোৰ মডাৰেট কৰা, সম্পাদনা কৰা আৰু মচা আৰম্ভ কৰিবলৈ অনুগ্ৰহ কৰি ডেশ্বব’ৰ্ডৰ মন্তব্য স্ক্ৰীনলৈ যাওক।
    মন্তব্যকাৰীৰ অৱতাৰবোৰ <a href="%s">Gravatar</a>-ৰ পৰা আহে।

en: Hidden
as_IN: গুপ্ত

en: Hide
as_IN: নেদেখুৱাব

en: Hide & Reload Page
as_IN: লুকুৱাই পৃষ্ঠা ৰিল’ড কৰক

en: Hide and reset %s
as_IN: %s লুকুৱাই ৰিছেট কৰক

en: Hide block breadcrumbs
as_IN: ব্লকৰ ব্ৰেডক্ৰাম্ববোৰ লুকুৱাওক

en: Hide block tools
as_IN: ব্লকৰ সা-সঁজুলি লুকুৱাওক

en: Hide column
as_IN: স্তম্ভ লুকুৱাওক

en: Hide excerpt
as_IN: উদ্ধৃতি লুকুৱাওক

en: Hide header image
as_IN: শিৰোলেখ ছবি লুকুৱাওক

en: Hide image
as_IN: ছবি লুকুৱাওক

en: Hide password
as_IN: পাছৱৰ্ড লুকুৱাওক

en: Hide the Action Bar on the front end of the site.
as_IN: .إخفاء شريط الإجراءات في الواجهة الأمامية للموقع

en: Hide the excerpt on the full content page
as_IN: পূৰ্ণ সমল পৃষ্ঠাত থকা উদ্ধৃতি লুকুৱাওক

en: Highlight
as_IN: হাইলাইট

en: Highlights
as_IN: হাইলাইট

en: Highlights the current block and fades other content.
as_IN: বৰ্তমানৰ ব্লকটো উজ্জ্বল কৰি আন সমল বিলীন কৰি দিয়ে।

en: Hindi
as_IN: হিন্দী

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
as_IN: ইংগিত: পাছৱৰ্ড কমেও সাতটা কেৰেক্টাৰ বিশিষ্ট হোৱা উচিত। শক্তিশালী পাছৱৰ্ড তৈয়াৰ কৰিবলৈ ইয়াত বৰফলা, সৰুফলাৰ আখৰ, সংখ্যা আৰু ! " ? % ^ &amp; ) — এই ধৰণৰ বিশেষ প্ৰতীক ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Hint: The password should be at least twelve characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers, and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
as_IN: ইঙ্গিতঃ পাছৱৰ্ড কমেও বাৰটা আখৰৰ দৈৰ্ঘৰ হ'ব লাগিব | ইয়াতকৈ শক্তিশালী পাছৱৰ্ডৰ বাবে উচ্চ আৰু নিম্ন বৰ্ণৰ আখৰ, সংখ্যা, আৰু ! " ?  $ % ^ &amp; ) আদি চিহ্ন ব্যৱহাৰ কৰক |

en: History
as_IN: ইতিহাস

en: Ho Chi Minh
as_IN: হো ছি মিন

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
as_IN: কোনো মন্তব্যত %s বা তাতকৈ অধিক লিংক থাকিলে সেইটো শাৰীত ৰাখক। (বৃহৎ সংখ্যক হাইপাৰলিংক হ'ল মন্তব্য স্পামৰ এক সাধাৰণ বৈশিষ্ট্য।)

en: Holiday
as_IN: বন্ধৰ দিন

en: Home
as_IN: গৃহ

en: Home URL
as_IN: গৃহ ইউআৰএল

en: Home link text
as_IN: মুখ্যপৃষ্ঠাৰ লিংকৰ পাঠ

en: Homepage
as_IN: মুখ্যপৃষ্ঠা

en: Homepage Settings
as_IN: মুখ্যপৃষ্ঠা ছেটিংছ

en: Homepage and posts page must be different.
as_IN: মুখ্যপৃষ্ঠা আৰু প'ষ্ট পৃষ্ঠা ভিন ভিন হ'বই লাগিব।

en: Homepage updated.
as_IN: মুখ্যপৃষ্ঠা আপডে’ট কৰা হ’ল।

en: Homepage: %s
as_IN: মুখ্যপৃষ্ঠা: %s

en: Hong Kong
as_IN: হংকং

en: Horizontal
as_IN: পথালি

en: Horizontal & vertical
as_IN: পথালি আৰু থিয়

en: Horizontal line
as_IN: অনুভূমিক ৰেখা

en: Horizontal position from the left to begin the crop as a percentage of the image width.
as_IN: ছবিৰ প্ৰস্থৰ শতাংশ হিচাপে ক্ৰপ আৰম্ভ কৰিবলৈ বাঁওফালৰ পৰা পথালি অৱস্থান।

en: Horizontal space
as_IN: আনুভূমিক স্থান

en: Hours
as_IN: সময়

en: Hovd
as_IN: হভ্‌দ

en: Hover
as_IN: হ’ভাৰ

en: Hover or tap to see Activate and Live Preview buttons
as_IN: ‘সক্ৰিয় কৰক’ আৰু ‘লাইভ পূৰ্বলোকন চাওক’ বুটাম চাবলৈ হ'ভাৰ বা টেপ কৰক

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
as_IN: প'ষ্টৰ তালিকাৰ কোনো শাৰীৰ ওপৰত হ'ভাৰ কৰিলে কাৰ্য্যৰ লিংক দেখুওৱা হ'ব যিয়ে আপোনাক আপোনাৰ প'ষ্ট পৰিচালনা কৰিবলৈ দিয়ে। আপুনি তলত দিয়া কাৰ্য্যসমূহ কৰিব পাৰে:

en: Hovering over a row in the users list will display action links that allow you to manage users. You can perform the following actions:
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ তালিকাৰ কোনো শাৰীৰ ওপৰত হ'ভাৰ কৰিলে কাৰ্য্যৰ লিংক দেখুওৱা হ'ব যিয়ে আপোনাক ব্যৱহাৰকাৰী পৰিচালনা কৰিবলৈ দিয়ে। আপুনি তলত দিয়া কাৰ্য্যসমূহ কৰিব পাৰে:

en: Hovering over a row reveals action links that allow you to manage media items. You can perform the following actions:
as_IN: কোনো শাৰীৰ ওপৰত হ’ভাৰ কৰিলে আপোনাক মিডিয়াৰ বস্তু পৰিচালনা কৰিবলৈ দিয়া কাৰ্য্যৰ লিংকবোৰ দেখুওৱা হ’ব। আপুনি তলত দিয়া কাৰ্য্যকেইটা কৰিব পাৰে:

en: How long we retain your data
as_IN: আমি আপোনাৰ ডাটা কিমান দিনলৈ ৰাখোঁ

en: How many items would you like to display?
as_IN: কিমান বিষয়বস্তু আপুনি দেখুৱাব বিচাৰে?

en: How to interpret the search input.
as_IN: সন্ধানৰ ইনপুট কেনেকৈ ব্যাখ্যা কৰিব।

en: How we protect your data
as_IN: আমি কেনেকৈ আপোনাৰ ডাটা সুৰক্ষিত কৰোঁ

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently clicked the 'Delete Site' link on your site and filled in a
    form on that page.
    
    If you really want to delete your site, click the link below. You will not
    be asked to confirm again so only click this link if you are absolutely certain:
    ###URL_DELETE###
    
    If you delete your site, please consider opening a new site here some time in
    the future! (But remember that your current site and username are gone forever.)
    
    Thank you for using the site,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
as_IN: নমস্কাৰ ###USERNAME###,
    
    আপুনি শেহতীয়াকৈ আপোনাৰ ছাইটত থকা ‘ছাইট মচি পেলাওক’ লিংকটোত ক্লিক
    কৰি সেই পৃষ্ঠাত এখন প্ৰ-পত্ৰ পূৰণ কৰিছে।
    
    যদি আপুনি প্ৰকৃততে আপোনাৰ ছাইটটো মচি পেলাব খুজিছে, তেন্তে তলৰ লিংকটোত
    ক্লিক কৰক। আপোনাক পুনৰ নিশ্চিত কৰিবলৈ কোৱা নহ’ব গতিকে আপুনি সম্পূৰ্ণভাৱে নিশ্চিত হ’লেহে এই লিংকটো ক্লিক কৰক:
    ###URL_DELETE###
    
    যদি আপুনি আপোনাৰ ছাইটটো মচি পেলায়, তেন্তে অনুগ্ৰহ কৰি ভৱিষ্যতে কেতিয়াবা ইয়াত এটা
    নতুন ছাইট খোলাৰ কথা ভাবি চাব! (কিন্তু মনত ৰাখিব যে আপোনাৰ বৰ্তমানৰ ছাইট আৰু ব্যৱহাৰকাৰী-নাম চিৰদিনৰ বাবে নাইকিয়া হৈ গৈছে।)
    
    ছাইটটো ব্যৱহাৰ কৰাৰ বাবে ধন্যবাদ,
    ###SITENAME###-ৰ প্ৰতিগৰাকী
    ###SITEURL###

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
as_IN: নমস্কাৰ ###USERNAME###,
    
    আপুনি শেহতীয়াকৈ আপোনাৰ একাউণ্টৰ ইমেইল ঠিকনা সলনি কৰিবলৈ অনুৰোধ জনাইছে।
    
    যদি এয়া শুদ্ধ তেন্তে সলনি কৰিবলৈ তলৰ লিংকটোত ক্লিক কৰক:
    ###ADMIN_URL###
    
    আপুনি এই কাম কৰিবলৈ নুখুজিলে এই ইমেইল নিৰাপদে আওকাণ কৰি মচি পেলাব পাৰে।
    
    এই ইমেইল ###EMAIL###-লৈ পঠিওৱা হৈছে
    
    ধন্যবাদ সহকাৰে,
    ###SITENAME###-ৰ সকলো
    ###SITEURL###

en: Howdy USERNAME,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
as_IN: নমস্কাৰ USERNAME, 
    
    আপোনাৰ নতুন একাউন্ট সজ্জিত হৈছে | 
    
    আপুনি নিম্ন উল্লেখিত তথ্যৰে প্ৰৱেশ কৰিব পাৰেঃ 
    ব্যৱহাৰকাৰী নামঃ USERNAME 
    পাছৱৰ্ডঃ PASSWORD 
    LOGINLINK
    
    
    ধন্যবাদ |
    -- @ SITE_NAME গোট

en: Howdy!
    
    WordPress has a built-in feature that detects when a plugin or theme causes a fatal error on your site, and notifies you with this automated email.
    ###CAUSE###
    First, visit your website (###SITEURL###) and check for any visible issues. Next, visit the page where the error was caught (###PAGEURL###) and check for any visible issues.
    
    ###SUPPORT###
    
    If your site appears broken and you can't access your dashboard normally, WordPress now has a special "recovery mode". This lets you safely login to your dashboard and investigate further.
    
    ###LINK###
    
    To keep your site safe, this link will expire in ###EXPIRES###. Don't worry about that, though: a new link will be emailed to you if the error occurs again after it expires.
    
    When seeking help with this issue, you may be asked for some of the following information:
    ###DEBUG###
    
    ###DETAILS###
as_IN: নমস্কাৰ!
    
    WordPress-ত এটা বিল্ট-ইন সুবিধা আছে যিয়ে আপোনাৰ ছাইটত কোনো প্লাগিন বা থীমে সাংঘাতিক ত্ৰুটিৰ সৃষ্টি কৰিলে সেইটো ধৰা পেলায় আৰু এই স্বয়ংক্ৰিয় ইমেইলৰ দ্বাৰা আপোনাক অৱগত কৰে।
    ###CAUSE###
    প্ৰথমে আপোনাৰ ৱেবছাইট (###SITEURL###)লৈ যাওক আৰু কিবা দৃশ্যমান সমস্যা আছে নেকি— চাওক।  ইয়াৰ পাছত, ত্ৰুটি ধৰা পৰা পৃষ্ঠাখন (###PAGEURL###)লৈ যাওক আৰু কিবা দৃশ্যমান সমস্যা আছে নেকি— চাওক।
    
    ###SUPPORT###
    
    যদি আপোনাৰ ছাইটটো নষ্ট হোৱা যেন লাগে আৰু আপুনি সাধাৰণভাৱে আপোনাৰ ডেশ্বব’ৰ্ড ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰে, তেন্তে WordPress-ত এতিয়া এটা বিশেষ "পুনৰুদ্ধাৰ ম’ড" আছে। ই আপোনাক আপোনাৰ ডেশ্বব’ৰ্ডত নিৰাপদে লগিন কৰি অধিক তদন্ত কৰিবলৈ দিয়ে।
    
    ###LINK###
    
    আপোনাৰ ছাইটটো সুৰক্ষিত কৰি ৰাখিবলৈ এই লিংকটোৰ ম্যাদ ###EXPIRES###ত উকলি যাব। কিন্তু সেইটোৰ বিষয়ে চিন্তা নকৰিব: ইয়াৰ ম্যাদ উকলি যোৱাৰ পাছত ত্ৰুটিটো পুনৰ ঘটিলে এটা নতুন লিংক আপোনালৈ ইমেইল কৰা হ’ব।
    
    এই সমস্যা সন্দৰ্ভে সহায় বিচৰোঁতে আপোনাক তলত দিয়া কিছুমান তথ্য সোধা হ’ব পাৰে:
    ###DEBUG###
    
    ###DETAILS###

en: Howdy! Plugins and themes failed to update on your site at %s.
as_IN: নমস্কাৰ! %s-ত আপোনাৰ ছাইটৰ প্লাগিন আৰু থীমসমূহ আপডেট হোৱাত বিফল হ'ল।

en: Howdy! Plugins failed to update on your site at %s.
as_IN: নমস্কাৰ! %s-ত আপোনাৰ ছাইটৰ প্লাগিনসমূহ আপডেট হোৱাত বিফল হ'ল।

en: Howdy! Some plugins and themes have automatically updated to their latest versions on your site at %s. No further action is needed on your part.
as_IN: নমস্কাৰ! %s-ত আপোনাৰ ছাইটৰ কিছুমান প্লাগিন আৰু থীম স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে সেইবোৰৰ শেহতীয়া সংস্কৰণলৈ আপডেট হৈছে। আপোনাৰ ফালৰ পৰা আৰু একো কৰিবলগীয়া নাই।

en: Howdy! Some plugins have automatically updated to their latest versions on your site at %s. No further action is needed on your part.
as_IN: নমস্কাৰ! %s-ত আপোনাৰ ছাইটৰ কিছুমান প্লাগিন স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে সেইবোৰৰ শেহতীয়া সংস্কৰণলৈ আপডেট হৈছে। আপোনাৰ ফালৰ পৰা আৰু একো কৰিবলগীয়া নাই।

en: Howdy! Some themes have automatically updated to their latest versions on your site at %s. No further action is needed on your part.
as_IN: নমস্কাৰ! %s-ত আপোনাৰ ছাইটৰ কিছুমান থীম স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে সেইবোৰৰ শেহতীয়া সংস্কৰণলৈ আপডেট কৰা হৈছে। আপোনাৰ ফালৰ পৰা আৰু একো কৰিবলগীয়া নাই।

en: Howdy! Themes failed to update on your site at %s.
as_IN: নমস্কাৰ! %s-ত আপোনাৰ ছাইটৰ থীমসমূহ আপডেট হোৱাত বিফল হ'ল।

en: Howdy,
    
    A request has been made to perform the following action on your account:
    
         ###DESCRIPTION###
    
    To confirm this, please click on the following link:
    ###CONFIRM_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
as_IN: নমস্কাৰ,
    
    আপোনাৰ একাউণ্টত তলত দিয়া কাৰ্য্যটো কৰিবলৈ অনুৰোধ জনোৱা হৈছে:
    
         ###DESCRIPTION###
    
    এয়া নিশ্চিত কৰিবলৈ অনুগ্ৰহ কৰি তলত দিয়া লিংকটোত ক্লিক কৰক:
    ###CONFIRM_URL###
    
    আপুনি এই কাৰ্য্য কৰিবলৈ নিবিচাৰিলে এই ইমেইল নিৰাপদে আওকাণ কৰি মচি পেলাব পাৰে।
    
    ধন্যবাদ সহকাৰে,
    ###SITENAME###-ৰ সকলো
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    A site administrator (###USERNAME###) recently requested to have the
    administration email address changed on this site:
    ###SITEURL###
    
    To confirm this change, please click on the following link:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
as_IN: নমস্কাৰ,
    
    এগৰাকী ছাইট কৰ্তৃপক্ষ (###USERNAME###)-এ শেহতীয়াকৈ এই ছাইটৰ কৰ্তৃপক্ষৰ
    ইমেইল ঠিকনা সলনি কৰিবলৈ অনুৰোধ জনাইছে:
    ###SITEURL###
    
    এই সলনি নিশ্চিত কৰিবলৈ অনুগ্ৰহ কৰি তলৰ লিংকটোত ক্লিক কৰক:
    ###ADMIN_URL###
    
    আপুনি এই কাম কৰিব নুখুজিলে এই ইমেইল নিৰাপদে আওকাণ কৰি
    মচি পেলাব পাৰে।
    
    এই ইমেইল ###EMAIL###-লৈ পঠিওৱা হৈছে
    
    শুভকামনাসহ,
    ###SITENAME###-ৰ প্ৰতিগৰাকী
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    A user data privacy request has been confirmed on ###SITENAME###:
    
    User: ###USER_EMAIL###
    Request: ###DESCRIPTION###
    
    You can view and manage these data privacy requests here:
    
    ###MANAGE_URL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
as_IN: নমস্কাৰ,
    
    ###SITENAME###-ত ব্যৱহাৰকাৰী ডাটা গোপনীয়তা অনুৰোধ এটা নিশ্চিত কৰা হৈছে:
    
    ব্যৱহাৰকাৰী: ###USER_EMAIL###
    অনুৰোধ: ###DESCRIPTION###
    
    আপুনি ইয়াত ডাটা গোপনীয়তা অনুৰোধসমূহ চাব আৰু পৰিচালনা কৰিব পাৰে:
    
    ###MANAGE_URL###
    
    ধন্যবাদ সহকাৰে,
    ###SITENAME###-ৰ সকলো
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    Your request for an export of personal data has been completed. You may
    download your personal data by clicking on the link below. For privacy
    and security, we will automatically delete the file on ###EXPIRATION###,
    so please download it before then.
    
    ###LINK###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
as_IN: নমস্কাৰ,
    
    ব্যক্তিগত ডেটা ৰপ্তানিৰ বাবে আপোনাৰ অনুৰোধ পূৰণ কৰা হৈছে। আপুনি তলত দিয়া 
    লিংকটোত ক্লিক কৰি আপোনাৰ ব্যক্তিগত ডেটা ডাউনল'ড কৰিব পাৰে। গোপনিয়তা আৰু 
    নিৰাপত্তাৰ বাবে আমি ফাইলটো স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ###EXPIRATION###ত 
    মচি পেলাম, গতিকে তাৰ আগতেই ডাউনল'ড কৰক।
    
    ###LINK###
    
    ধন্যবাদ সহকাৰে,
    ###SITENAME###-ৰ সকলো
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    Your request to erase your personal data on ###SITENAME### has been completed.
    
    If you have any follow-up questions or concerns, please contact the site administrator.
    
    For more information, you can also read our privacy policy: ###PRIVACY_POLICY_URL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
as_IN: নমস্কাৰ,
    
    ###SITENAME###-ত থকা আপোনাৰ ব্যক্তিগত ডেটা মচিবলৈ আপোনাৰ অনুৰোধ পূৰণ কৰা হৈছে।
    
    ইয়াৰ পাছত আপোনাৰ কিবা প্ৰশ্ন বা চিন্তা থাকিলে অনুগ্ৰহ কৰি ছাইট কৰ্তৃপক্ষৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।
    
    অধিক তথ্যৰ বাবে আপুনি আমাৰ গোপনিয়তা নীতিও পঢ়িব পাৰে: ###PRIVACY_POLICY_URL###
    
    ধন্যবাদ সহকাৰে,
    ###SITENAME###-ৰ সকলো
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    Your request to erase your personal data on ###SITENAME### has been completed.
    
    If you have any follow-up questions or concerns, please contact the site administrator.
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
as_IN: নমস্কাৰ,
    
    ###SITENAME###-ত থকা আপোনাৰ ব্যক্তিগত ডেটা মচিবলৈ আপোনাৰ অনুৰোধ পূৰণ কৰা হৈছে।
    
    ইয়াৰ পাছত আপোনাৰ কিবা প্ৰশ্ন বা চিন্তা থাকিলে অনুগ্ৰহ কৰি ছাইট কৰ্তৃপক্ষৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।
    
    ধন্যবাদ সহকাৰে,
    ###SITENAME###-ৰ সকলো
    ###SITEURL###

en: Howdy, %s
as_IN: কেনে আছে, %s

en: However, it is your responsibility to use those resources correctly, to provide the information that your privacy policy requires, and to keep that information current and accurate.
as_IN: যি কি নহওক, আপোনাৰ গোপনীয়তা নীতিৰ বাবে প্ৰয়োজন হোৱা তথ্য প্ৰদান কৰিবলৈ আৰু সেই তথ্য সাম্প্ৰতিক আৰু সঠিক কৰি ৰাখিবলৈ সেই সাধনসমূহ শুদ্ধকৈ ব্যৱহাৰ কৰাটো আপোনাৰ দায়িত্ব।

en: However, you can still <a href="%s">activate this theme</a>, and use the Site Editor to customize it.
as_IN: অৱশ্যে, তথাপিও আপুনি <a href="%s">এই থীম</a>টো সক্ৰিয় কৰি ইয়াক কাষ্টমাইজ কৰিবলৈ ছাইট এডিটৰ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।

en: However, your WordPress Address is currently controlled by a PHP constant and therefore cannot be updated. You need to edit your %1$s and remove or update the definitions of %2$s and %3$s.
as_IN: অৱশ্যে, আপোনাৰ WordPress-ৰ ঠিকনাটো বৰ্তমান PHP ধ্ৰুৱক এটাই নিয়ন্ত্ৰণ কৰে আৰু সেয়েহে আপডেট কৰিব নোৱাৰি। আপুনি আপোনাৰ %1$s সম্পাদনা কৰিব লাগিব আৰু %2$s আৰু %3$sৰ সংজ্ঞা আঁতৰাব বা আপডেট কৰিব লাগিব।

en: Huge
as_IN: বৃহৎ

en: Human readable text for the author.
as_IN: লিখোঁতাৰ বাবে মানুহে পঢ়িব পৰাকৈ পাঠ।

en: Human-readable labels for the post type for various contexts.
as_IN: বিভিন্ন প্ৰসংগৰ বাবে প'ষ্টৰ প্রকাৰৰ মানুহে পঢ়িব পৰা লেবেল।

en: Human-readable labels for the taxonomy for various contexts.
as_IN: বিভিন্ন সন্দৰ্ভৰ বাবে বৰ্গীকৰণৰ মানুহে পঢ়িব পৰা লেবেলসমূহ।

en: Human-readable name identifying the widget type.
as_IN: মানুহে পঢ়িব পৰা নাম যিটোৱে ৱিজেটৰ প্ৰকাৰ চিনাক্ত কৰায়।

en: Hungarian
as_IN: হাংগাৰীয়

en: Hurray! Your theme supports site editing with blocks. <a href="%1$s">Tell me more</a>. %2$s
as_IN: সুন্দৰ! আপোনাৰ থীমত ব্লকবোৰেদি ছাইট সম্পাদনা কৰাটো সমৰ্থিত। <a href="%1$s">মোক অধিক জনাওক</a>। %2$s

en: I really need an ID for this to work.
as_IN: মই কাম কৰিবলৈ সঁচাকৈয়ে মোক এটা ID লাগে।

en: I'm sure I want to permanently delete my site, and I am aware I can never get it back or use %s again.
as_IN: মই নিশ্চিত যে মই মোৰ ছাইট স্থায়ীভাৱে মচিব খোজোঁ আৰু মই জানো যে ইয়াক কেতিয়াও ঘূৰাই নাপাম বা পুনৰ %s ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰিম।

en: ID #%1$s: %2$s <strong>Sorry, you are not allowed to remove this user.</strong>
as_IN: ID #%1$s: %2$s <strong>ক্ষমা কৰিব, এইগৰাকী ব্যৱহাৰকাৰীক আঁতৰাবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
as_IN: ID #%1$s: %2$s <strong>বৰ্তমানৰ ব্যৱহাৰকাৰীক মচা নহ'ব।</strong>

en: ID of global styles config.
as_IN: সৰ্বজনীন শৈলীবোৰৰ কন্‌ফিগৰ ID।

en: ID of sidebar.
as_IN: ছাইডবাৰৰ ID।

en: ID of template.
as_IN: টেমপ্লে’টৰ ID।

en: ID of the post context.
as_IN: প'ষ্টৰ প্ৰসংগৰ ID।

en: IO error.
as_IN: IO বিসংগতি।

en: IP address for the comment author.
as_IN: মন্তব্য লিখোঁতাৰ বাবে IP ঠিকনা।

en: IP:
as_IN: আইপি:

en: Icelandic
as_IN: আইচলেণ্ডীয়

en: Icon
as_IN: আইকন

en: Icon background
as_IN: আইকনৰ পটভূমি

en: Icon color
as_IN: আইকনৰ ৰং

en: Icon of block type.
as_IN: ব্লকৰ প্ৰকাৰৰ আইকন।

en: Id should start with a letter, followed only by letters, numbers, dashes, dots, colons or underscores.
as_IN: Id আখৰেৰে আৰম্ভ হোৱা উচিত আৰু তাৰ পাছত কেৱল আখৰ, সংখ্যা, ডেশ্ব, বিন্দু, কলন বা আণ্ডাৰস্ক'ৰ থকা উচিত।

en: Identicon (Generated)
as_IN: Identicon (উৎপন্ন কৰা হৈছে)

en: If a media file has not been attached to any content, you will see that in the Uploaded To column, and can click on Attach to launch a small popup that will allow you to search for existing content and attach the file.
as_IN: যদি কোনো মিডিয়া ফাইল কোনো সমলতে সংলগ্ন কৰা হোৱা নাই তেন্তে “ইয়াত আপল'ড কৰা হৈছে” স্তম্ভত ত দেখা পাব আৰু আপোনাক মজুত থকা সমলৰ সন্ধান কৰি সংলগ্ন কৰিবলৈ দিয়া এটা সৰু পপআপ খুলিবলৈ সংলগ্ন কৰক-ক ক্লিক কৰিব পাৰে।

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
as_IN: ইচ্ছা কৰিলে WordPress-এ স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে বিভিন্ন পৰিসেৱাক আপোনাৰ নতুন প'ষ্টৰ বিষয়ে সতৰ্ক কৰিব।

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
as_IN: যদি আপোনাক প্ৰয়োজন হোৱা আমদানিকৰ্তা তালিকাত নাই, তেনেহ'লে কোনো আমদানিকৰ্তা উপলব্ধ আছে নে নাই চাবলৈ <a href="%s">প্লাগিন ডাইৰেক্টৰীত সন্ধান কৰক</a>।

en: If the link is to a person, you can specify your relationship with them using the above form. If you would like to learn more about the idea check out <a href="https://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.
as_IN: যদি লিংকটো কোনো ব্যক্তিৰ তেন্তে আপুনি ওপৰৰ প্র-পত্ৰখন ব্যৱহাৰ কৰি তেওঁৰ সৈতে আপোনাৰ সম্পৰ্ক উল্লেখ কৰিব পাৰে। যদি আপুনি এই ধাৰণা সম্পৰ্কে অধিক জানিব বিচাৰে তেন্তে <a href="https://gmpg.org/xfn/">XFN</a> চাওক।

en: If the value is a string, the value will be used as the archive slug. If the value is false the post type has no archive.
as_IN: মানটো এটা ষ্ট্ৰিং হ’লে তাক আৰ্কাইভৰ শ্লাগ হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰা হ’ব। যদি মানটো false হয় তেন্তে প’ষ্টৰ প্ৰকাৰৰ কোনো আৰ্কাইভ নাই।

en: If there are any Custom Post Types registered at your site, the Content block can display the contents of those entries as well.
as_IN: যদি আপোনাৰ ছাইটত প’ষ্টৰ কোনো কাষ্টম প্ৰকাৰ পঞ্জীয়ন কৰা আছে, তেন্তে বিষয়বস্তুৰ ব্লকে সেই প্ৰৱিষ্টিবোৰৰ বিষয়বস্তুও দেখুৱাব পাৰে।

en: If this is a development website, you can <a href="%s">set the environment type accordingly</a> to enable application passwords.
as_IN: যদি এইটো এটা বিকাশমূলক ৱেবছাইট তেন্তে আপুনি এপ্লিকেশ্যনৰ পাছৱৰ্ডবোৰ সক্ৰিয় কৰিবলৈ <a href="%s">পৰিৱেশৰ প্ৰকাৰ যথাযথভাৱে নিৰ্ধাৰণ</a> কৰিব পাৰে।

en: If this was a mistake, ignore this email and nothing will happen.
as_IN: যদি এয়া ভুলক্ৰমে হৈছে তেনেহ'লে এই ইমেইলটো আওকাণ কৰক আৰু তেতিয়া একো নহয়।

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
as_IN: যদি true, তেনেহ’লে Akismet-এ আটাইতকৈ বেয়া স্পেমটো স্পেম ফ’ল্ডাৰত ৰখাৰ সলনি স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে খাৰিজ কৰি দিব।

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
as_IN: যদি true, তেনেহ’লে মন্তব্যৰ তালিকাৰ পৃষ্ঠাত প্ৰতিগৰাকী মন্তব্য লিখোঁতাৰ কাষত অনুমোদিত মন্তব্যৰ সংখ্যা দেখুৱাব।

en: If uploading to a gallery all files need to be image formats
as_IN: গেলেৰীলৈ আপল’ড কৰিলে সকলো ফাইল ছবিৰ ফৰ্মেটত হ’ব লাগিব

en: If you add a video, the image will be used as a fallback while the video loads.
as_IN: আপুনি ভিডিঅ' যোগ কৰিলে ভিডিঅ'টো ল'ড হয়মানে ছবিখন ফল‌্‌বেক হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব।

en: If you already have a Privacy Policy page, please select it below. If not, please create one.
as_IN: যদি আপোনাৰ ইতিমধ্যে গোপনীয়তা নীতি পৃষ্ঠা আছে, তেন্তে অনুগ্ৰহ কৰি তলত বাছনি কৰক। যদি নাই, অনুগ্ৰহ কৰি এখন সৃষ্টি কৰক।

en: If you already have an API key
as_IN: যদি আপোনাৰ ইতিমধ্যে এটা API কী আছে

en: If you are a member of a regulated industry, or if you are subject to additional privacy laws, you may be required to disclose that information here.
as_IN: আপুনি যদি কোনো নিয়ন্ত্ৰিত উদ্যোগৰ সদস্য বা আপুনি যদি অতিৰিক্ত গোপনীয়তা নীতিৰ অধীন তেন্তে আপুনি সেই তথ্য ইয়াত প্ৰকাশ কৰাৰ প্ৰয়োজন হ'ব পাৰে।

en: If you are a plugin author, you can learn more about <a href="https://developer.wordpress.org/plugins/privacy/adding-the-personal-data-eraser-to-your-plugin/">how to add the Personal Data Eraser to a plugin</a>.
as_IN: যদি আপুনি এগৰাকী প্লাগিন লিখোঁতা, তেন্তে <a href="https://developer.wordpress.org/plugins/privacy/adding-the-personal-data-eraser-to-your-plugin/">কোনো প্লাগিনত ব্যক্তিগত তথ্য ইৰেজাৰ কেনেকৈ যোগ কৰিব পাৰি</a> সেইবিষয়ে আপুনি অধিক জানি ল’ব পাৰিব।

en: If you are a plugin author, you can learn more about <a href="https://developer.wordpress.org/plugins/privacy/adding-the-personal-data-exporter-to-your-plugin/">how to add the Personal Data Exporter to a plugin</a>.
as_IN: যদি আপুনি এগৰাকী প্লাগিন লিখোঁতা, তেন্তে <a href="https://developer.wordpress.org/plugins/privacy/adding-the-personal-data-exporter-to-your-plugin/">কোনো প্লাগিনত ব্যক্তিগত তথ্য ৰপ্তানিকাৰী কেনেকৈ যোগ কৰিব পাৰি</a> সেইবিষয়ে আপুনি অধিক জানি ল’ব পাৰিব।

en: If you are looking to paste rich content from Microsoft Word, try turning this option off. The editor will clean up text pasted from Word automatically.
as_IN: আপুনি যদি মাইক্ৰ'চফ্‌ট ৱৰ্ডত ফৰ্মেট কৰা উপদান পেষ্ট কৰিব বিচাৰিছে, তেন্তে এই বিকল্প অস্বীকৃত কৰক। ৱৰ্ডৰ পৰা পেষ্ট কৰা টেক্সটসমূহ এডিটৰে স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে পৰিষ্কাৰ কৰি ল'ব।

en: If you are not sure, check the plugin documentation or contact the plugin author to see if the plugin collects data and if it supports the Data Eraser tool. This information may be available in the <a href="%s">Privacy Policy Guide</a>.
as_IN: যদি আপুনি নিশ্চিত নহয়, তেনেহ'লে প্লাগিনৰ তথ্যপত্ৰ চাওক বা প্লাগিনটোৱে ডাটা সংগ্ৰহ কৰে নে নাই আৰু ই ডাটা ইৰেজাৰ সঁজুলি সমৰ্থন কৰে নেকি চাবলৈ প্লাগিনটোৰ লেখকৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক। এই তথ্য <a href="%s">গোপনীয়তা নীতি নিৰ্দেশিকা</a>ত থাকিব পাৰে।

en: If you are not sure, check the plugin documentation or contact the plugin author to see if the plugin collects data and if it supports the Data Exporter tool. This information may be available in the <a href="%s">Privacy Policy Guide</a>.
as_IN: যদি আপুনি নিশ্চিত নহয়, তেনেহ'লে প্লাগিনৰ তথ্যপত্ৰ চাওক বা প্লাগিনটোৱে ডাটা সংগ্ৰহ কৰে নে নাই আৰু ই ডাটা ৰপ্তানিকৰ্তা সঁজুলি সমৰ্থন কৰে নেকি চাবলৈ প্লাগিনটোৰ লেখকৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক। এই তথ্য <a href="%s">গোপনীয়তা নীতি নিৰ্দেশিকা</a>ত থাকিব পাৰে।

en: If you are still seeing this warning after having tried the actions below, you may need to contact your hosting provider for further assistance.
as_IN: যদি আপুনি তলত দিয়া কামবোৰ কৰি চোৱাৰ পাছতো এই সকীয়নি দেখি আছে, তেন্তে আপুনি অধিক সাহায্যৰ বাবে আপোনাৰ হ’ষ্টিং প্ৰদানকাৰীৰ সৈতে যোগাযোগ কৰিব লাগিব পাৰে।

en: If you are the owner of this network please check that your host&#8217;s database server is running properly and all tables are error free.
as_IN: যদি আপুনি এই নেটৱৰ্কৰ গৰাকী, তেনেহ’লে অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ হ’ষ্টৰ ডাটাবেছ ছাৰ্ভাৰ ভালদৰে চলি আছে নে নাই আৰু সকলো তালিকা ত্ৰুটিমুক্ত হয় নে নহয় পৰীক্ষা কৰক।

en: If you are unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href="%s">WordPress support forums</a>.
as_IN: যদি আপুনি অনিশ্চিত যে এই পদ(টাৰ্ম)বোৰে কি বুজায়, আপুনি আপোনাৰ হ'ষ্টৰ স'তে যোগাযোাগ কৰা উচিত । তথাপিও যদি আপোনাক সহায়ৰ প্ৰয়োজন, আপুনি সদায় <a href="%s">ৱৰ্ডপ্ৰেছ সহায়ক সমিতি</a>ক দেখা কৰিব পাৰে ।

en: If you change this, an email will be sent at your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
as_IN: আপুনি এইটো সলনি কৰিলে আপোনাৰ নতুন ঠিকনা নিশ্চিত কৰিবলৈ তালৈ এটা ইমেইল পঠিওৱা হ’ব। <strong>নতুন ঠিকনাটো নিশ্চিত নকৰালৈকে সক্ৰিয় নহ’ব।</strong>

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
as_IN: আপুনি কোনো লিংক মচি পেলালে সেইটো স্থায়ীভাৱে আঁতৰোৱা হ'ব যিহেতু লিংকসমূহৰ এতিয়ালৈ ট্ৰেশ্ব ফাংশ্যন নাই।

en: If you do code, or want to learn how, you can contribute technically in numerous ways:
as_IN: যদি আপুনি ক’ড কৰে বা কেনেকৈ কৰে সেয়া শিকিব বিচাৰে, তেন্তে আপুনি কাৰিকৰীভাৱে অসংখ্য ধৰণে বৰঙণি আগবঢ়াব পাৰে:

en: If you do not know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="%s">WordPress support forums</a>.
as_IN: তথ্যাগাৰ(ডাটাবেছ) কেনেকৈ স্থাপিত কৰিব লাগে সেয়া যদি আপুনি নাজানে তেন্তে আপুনি <strong>আপোনাৰ আয়োজক(হ'ষ্ট)ৰ স'তে যোগাযোগ</strong> কৰা উচিত | যদি সকলো ব্যৰ্থ হয় তেন্তে আপুনি <a href="%s">ৱৰ্ডপ্ৰেছ সহায়ক সমিতি</a>ৰ পৰা সহায় পাব পাৰে |

en: If you do not want a header image to be displayed on your site at all, click the &#8220;Remove Header Image&#8221; button at the bottom of the Header Image section of this page. If you want to re-enable the header image later, you just have to select one of the other image options and click &#8220;Save Changes&#8221;.
as_IN: যদি আপুনি আপোনাৰ ছাইটত শিৰোশাৰীৰ ছবি দেখুওৱাটো একেবাৰেই নিবিচাৰে তেন্তে এই পৃষ্ঠাৰ শিৰোশাৰীৰ ছবি শাখাৰ তলত থকা &#8220;শিৰোশাৰীৰ ছবি আঁতৰাওক&#8221; বুটামটোত ক্লিক কৰক। যদি আপুনি পাছত শিৰোশাৰীৰ ছবিখন পুনৰ সক্ৰিয় কৰিব বিচাৰে তেন্তে আপুনি মাথোঁ ছবিৰ আন এটা বিকল্প বাছনি কৰি &#8220;সাল-সলনি সাঁচি থওক&#8221;ত ক্লিক কৰিব লাগিব।

en: If you do not want to upload your own image, you can use one of these cool headers, or show a random one.
as_IN: যদি আপুনি আপোনাৰ নিজা ছবি আপল’ড কৰিব নিবিচাৰে তেন্তে আপুনি ইয়াৰে এটা ধুনীয়া শিৰোশাৰী ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে নাইবা যাদৃচ্ছিক কিবা এটা দেখুৱাব পাৰে।

en: If you do not want to use your %s site any more, you can delete it using the form below. When you click <strong>Delete My Site Permanently</strong> you will be sent an email with a link in it. Click on this link to delete your site.
as_IN: যদি আপুনি আপোনাৰ %s ছাইট আৰু ব্যৱহাৰ কৰিব নিবিচাৰে তেন্তে আপুনি সেইটো তলৰ প্ৰ-পত্ৰ ব্যৱহাৰ কৰি মচি পেলাব পাৰে। যেতিয়া আপুনি <strong>মোৰ ছাইট স্থায়ীভাৱে মচি পেলাওক</strong>ত ক্লিক কৰে তেতিয়া আপোনালৈ লিংক সহ এটা ইমেইল পঠিওৱা হ'ব। আপোনাৰ ছাইট মচিবলৈ এই লিংকটোত ক্লিক কৰক।

en: If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.
as_IN: আপুনি প্ৰবন্ধ সম্পাদনা বা প্ৰকাশ কৰিলে আপোনাৰ ব্ৰাউজাৰত এটা অতিৰিক্ত কুকি সাঁচি থোৱা হ'ব। এই কুকিটোত কোনো ব্যক্তিগত ডেটা নাথায়ে আৰু মাত্ৰ আপুনি অলপতে সম্পাদনা কৰা প্ৰবন্ধৰ প'ষ্ট ID সূচায়। সেইটোৰ এদিন পাছত ম্যাদ উকলি যায়।

en: If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.
as_IN: যদি আপোনাৰ এই ছাইটত একাউণ্ট আছে বা মন্তব্য এৰিছে তেন্তে আপুনি আমাক প্ৰদান কৰা যিকোনো ডেটাকে ধৰি আমি আপোনাৰ বিষয়ে ৰখা ব্যক্তিগত ডেটাৰ এটা ৰপ্তানি কৰা ফাইলৰ অনুৰোধ জনাব পাৰে। আমি আপোনাৰ বিষয়ে ৰখা যিকোনো ব্যক্তিগত ডেটা মচিবলৈও অনুৰোধ জনাব পাৰে। ইয়াত সেই ডেটা নাথাকে যি আমি কর্তৃপক্ষমূলক, আইনী বা সুৰক্ষাৰ উদ্দেশ্যে ৰাখিবলৈ বাধ্য।

en: If you have entered a custom label, it will be prepended before the title.
as_IN: যদি আপুনি এটা কাষ্টম লেবেল লিখিছে, তেন্তে সেইটো শীৰ্ষকৰ আগত যোগ কৰা হ’ব।

en: If you have not yet created any menus, <strong>click the &#8217;create a new menu&#8217; link</strong> to get started
as_IN: যদি আপুনি এতিয়ালৈ এটাও মেন্যু সৃষ্টি কৰা নাই, তেন্তে আৰম্ভ কৰিবলৈ <strong>&#8217;নতুন মেন্যু সৃষ্টি কৰক&#8217; লিংকটোত ক্লিক কৰক</strong>

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
as_IN: যদি আপোনাৰ আন কোনো ছিষ্টেমত প'ষ্ট বা মন্তব্য আছে তেন্তে WordPress-এ সেয়া এই ছাইটত আমদানি কৰিব পাৰে। আৰম্ভ কৰিবলৈ তলৰ পৰা আমদানি কৰিবলগীয়া ছিষ্টেম এটা বাছি লওঁক:

en: If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.
as_IN: আপুনি আমাৰ ছাইটত কিবা মন্তব্য কৰিলে আপুনি কুকিজত আপোনাৰ নাম, ইমেইল ঠিকনা আৰু ৱেবছাইট সাঁচি থোৱাটো বাছি ল'ব পাৰে। এয়া আপোনাৰ সুবিধাৰ বাবে যাতে আপুনি অন্য কিবা মন্তব্য কৰিলে পুনৰ আপোনাৰ সবিশেষ ভৰাব নালাগক। এই কুকিসমূহ এবছৰলৈকে থাকিব।

en: If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.
as_IN: যদি আপুনি কিবা মন্তব্য দি যায় তেন্তে মন্তব্য আৰু তাৰে মেটডেটা অনিৰ্দিষ্টকাললৈ ৰখা হয়। এইকাৰণে যাতে ইয়াৰ পাছৰ মন্তব্যসমূহ কোনো মডাৰেশ্যন শাৰীত ৰখাৰ সলনি আমি স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে সেয়া চিনাক্ত কৰি অনুমোদিত কৰিব পাৰোঁ।

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
as_IN: যদি আপুনি এই স্ক্ৰিনলৈ ভুলতে পাইছেহি আৰু আপোনাৰ নিজৰ ছাইট এটালৈ যাব খুজিছে, তেনেহ'লে আপোনাৰ বাট বিচাৰি পোৱাত সহায় কৰিবলৈ ইয়াত কেইটামান চমুপথ দিয়া হৈছে।

en: If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.
as_IN: আপুনি পাছৱৰ্ড ৰিছেট কৰাৰ অনুৰোধ কৰিলে ৰিছেট ইমেইলটোত আপোনাৰ IP ঠিকনা অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হ'ব।

en: If you still want to prevent full page reloads, remove that block, then disable "Reload full page" again in the Query Block settings.
as_IN: যদি আপুনি তথাপিও সম্পূৰ্ণ পৃষ্ঠা ৰিল’ড কৰাটো প্ৰতিৰোধ কৰিব বিচাৰে, তেন্তে সেই ব্লকটো আঁতৰাই পেলাওক, তাৰপাছত কুৱেৰী ব্লকৰ ছেটিংছত "সম্পূৰ্ণ পৃষ্ঠা ৰিল’ড কৰা" পুনৰ নিষ্ক্ৰিয় কৰক।

en: If you take over, the other user will lose editing control to the post, but their changes will be saved.
as_IN: আপুনি দায়িত্ব চম্ভালি ল’লে আনগৰাকী ব্যৱহাৰকাৰীয়ে প’ষ্টটোৰ সম্পাদনাৰ নিয়ন্ত্ৰণ হেৰুৱাই পেলাব, কিন্তু তেওঁৰ সাল-সলনি সাঁচি থোৱা হ’ব।

en: If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.
as_IN: যদি আপুনি ৱেবছাইটত ছবি আপল'ড কৰে, তেন্তে আপুনি অৱস্থানৰ ডাটা (EXIF GPS) এম্বেড হৈ থকা ছবিসমূহ আপল'ড কৰাটো পৰিহাৰ কৰা উচিত। ৱেবছাইটলৈ অহা দৰ্শকসকলে ৱেবছাইটত থকা ছবিসমূহৰ পৰা যিকোনো অৱস্থানৰ ডাটা ডাউনল'ড কৰি উলিয়াব পাৰে।

en: If you use your site for commercial purposes and you engage in more complex collection or processing of personal data, you should note the following information in your privacy policy in addition to the information we have already discussed.
as_IN: যদি আপুনি বাণিজ্যিক উদ্দেশ্যে আপোনাৰ ছাইট ব্যৱহাৰ কৰে আৰু বেছি জটিল ব্যক্তিগত ডেটা সংগ্ৰহ আৰু প্ৰক্ৰিয়াকৰণত নিযুক্ত হয় তেন্তে আমি ইতিমধ্যে আলোচনা কৰা তথ্যৰ লগতে আপুনি এইবোৰ তথ্য আপোনাৰ গোপনীয়তা নীতিত উল্লেখ কৰা উচিত।

en: If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser.
as_IN: আপুনি আমাৰ লগিন পৃষ্ঠালৈ গ'লে আমি এটা অস্থায়ী কুকি ছেট কৰিম এইটো নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ যে আপোনাৰ ব্ৰাউজাৰে কুকি গ্ৰহণ কৰে। এই কুকিটোত কোনো ব্যক্তিগত ডেটা নাথাকে আৰু আপুনি আপোনাৰ ব্ৰাউজাৰ বন্ধ কৰিলে খাৰিজ হৈ যায়।

en: If you want site visitors to be able to register themselves, check the membership box. If you want the site administrator to register every new user, leave the box unchecked. In either case, you can set a default user role for all new users.
as_IN: যদি আপুনি ছাইটৰ দৰ্শকসকলে নিজা পঞ্জীয়ন কৰিব পৰাটো বিচাৰে, তেন্তে সদস্যপদৰ বাকচটোত চিন দিয়ক। যদি আপুনি ছাইটৰ কৰ্তৃপক্ষই প্ৰতিগৰাকী নতুন ব্যৱহাৰকাৰীৰ পঞ্জীয়ন কৰাটো বিচাৰে, তেন্তে বাকচটোত চিন নিদিয়াকৈ থৈ দিয়ক। দুয়োটা ক্ষেত্ৰতেই আপুনি সকলো নতুন ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে এটাকৈ ডিফ’ল্ট ব্যৱহাৰকাৰীৰ ভূমিকা নিৰ্ধাৰণ কৰিব পাৰিব।

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
as_IN: যদি আপুনি আপোনাৰ শ্ৰেণীসমূহ টেগলৈ (বা টেগসমূহ শ্ৰেণীলৈ) ৰূপান্তৰিত কৰিব খোজে তেন্তে আমদানিকৰ্তা স্ক্ৰীণত পোৱা যোৱা <a href="%s">শ্ৰেণী আৰু টেগ কন্‌ভাৰ্টাৰ</a> ব্যৱহাৰ কৰক।

en: If you want to export a handy list of all the information on this page, you can use the button below to copy it to the clipboard. You can then paste it in a text file and save it to your device, or paste it in an email exchange with a support engineer or theme/plugin developer for example.
as_IN: যদি আপুনি এইখন পৃষ্ঠাত থকা সকলো তথ্যৰ এখন সুবিধাজনক তালিকা ৰপ্তানি কৰিব বিচাৰে তেন্তে সেইটো ক্লিপব'ৰ্ডত কপি কৰিবলৈ তলৰ বুটামটো ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। তাৰ পাছত আপুনি সেইটো টেক্স্‌ট ফাইল এটাত পে'ষ্ট কৰি আপোনাৰ ডিভাইচত সাঁচি থ'ব পাৰে নাইবা কোনো ইমেইল এক্সচেঞ্জত পে'ষ্ট কৰি এগৰাকী সাহায্য অভিযন্তা বা থীম/প্লাগিন বিকাশকৰ্তালৈ পঠিয়াব পাৰে।

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
as_IN: যদি আপুনি ৱিজেটটো আঁতৰাব বিচাৰে কিন্তু সম্ভৱতঃ ভৱিষ্যতে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ইয়াৰ ছেটিং সাঁচি থ'ব বিচাৰে তেন্তে ইয়াক মাথোঁ নিষ্ক্ৰিয় ৱিজেটসমূহৰ ক্ষেত্ৰলৈ টানি নিয়ক। আপুনি সেইবোৰ তাৰ পৰা যিকোনো সময়তে পুনৰ যোগ কৰিব পাৰে। আপুনি কম বা বেলেগ ৱিজেট ক্ষেত্ৰ থকা থীম এটালৈ সলনি কৰোঁতে ই বিশেষভাৱে সহায়ক হয়।

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
as_IN: যদি আপোনাৰ চাইট প্ৰদৰ্শিত হোৱা নাই, তেনেহ'লে এই নেটৱৰ্কৰ স্বত্ত্বাধিকাৰীক যোগাযোগ কৰক।

en: If your theme has more than one default header image, or you have uploaded more than one custom header image, you have the option of having WordPress display a randomly different image on each page of your site. Click the &#8220;Random&#8221; radio button next to the Uploaded Images or Default Images section to enable this feature.
as_IN: যদি আপোনাৰ থীমৰ একাধিক ডিফ'ল্ট শিৰোশাৰীৰ ছবি থাকে বা আপুনি একাধিক কাষ্টম শিৰোশাৰীৰ ছবি আপল'ড কৰিছে তেন্তে আপোনাৰ ছাইটৰ প্ৰতিটো পৃষ্ঠাত WordPress-এ যাদৃচ্ছিকভাৱে বেলেগ বেলেগ ছবি দেখুওৱাৰ বিকল্প আছে। এই সুবিধাটো সক্ৰিয় কৰিবলৈ আপল'ড কৰা ছবি নাইবা ডিফ'ল্ট ছবিৰ শাখাৰ কাষত থকা &#8220;যাদৃচ্ছিক&#8221; ৰেডিঅ' বুটামটোত ক্লিক কৰক।

en: If your theme has multiple menus, giving them clear names will help you manage them.
as_IN: যদি আপোনাৰ থীমৰ একাধিক মেন্যু আছে তেন্তে সেইবোৰক স্পষ্ট নাম দিলে আপোনাৰ সেয়া পৰিচালনা কৰাত সহায় হ'ব।

en: If your theme has widget areas, you can also add menus there. Visit the <a href="%s">Widgets panel</a> and add a &#8220;Navigation Menu widget&#8221; to display a menu in a sidebar or footer.
as_IN: যদি আপোনাৰ থীমৰ ৱিজেটৰ অঞ্চল আছে তেন্তে আপুনি তাত মেন্যুও যোগ কৰিব পাৰে। কোনো ছাইডবাৰ নাইবা পাদশাৰীত মেন্যু দেখুৱাবলৈ মেন্যু <a href="%s">ৱিজেট পেনেল</a>লৈ গৈ এটা &#8220;নেভিগেশ্যন মেন্যু ৱিজেট&#8221; যোগ কৰক।

en: If your website provides a service which includes automated decision making - for example, allowing customers to apply for credit, or aggregating their data into an advertising profile - you must note that this is taking place, and include information about how that information is used, what decisions are made with that aggregated data, and what rights users have over decisions made without human intervention.
as_IN: যদি আপোনাৰ ৱেব ছাইটে স্বচালিত সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ সাঙুৰি লোৱা কিবা সেৱা প্ৰদান কৰে - উদাহৰণস্বৰূপে- গ্ৰাহকসকলক ঋণৰ বাবে আবেদন কৰিবলৈ দিয়া বা বিজ্ঞাপনৰ প্ৰ'ফাইলত তেওঁলোকৰ ডেটা একত্ৰিত কৰা - তেন্তে এয়া হৈ আছে বুলি আপুনি উল্লেখ কৰিবই লাগিব আৰু সেই তথ্য কেনেকৈ ব্যৱহাৰ কৰা হয়, সেই একত্ৰিত ডেটাৰে কি কি সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰা হয় আৰু মানুহৰ হস্তক্ষেপ নথকাকৈ গ্ৰহণ কৰা সিদ্ধান্তৰ ওপৰত ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ কি কি অধিকাৰ আছে সেয়া সন্নিবিষ্ট কৰিবই লাগিব।

en: If your website receives data about users from third parties, including advertisers, this information must be included within the section of your privacy policy dealing with third party data.
as_IN: যদি আপোনাৰ ৱেব ছাইটে বিজ্ঞাপনদাতাকে ধৰি তৃতীয় পক্ষৰ পৰা ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বিষয়ে ডেটা লাভ কৰে তেন্তে এই তথ্য আপোনাৰ গোপনীয়তা নীতিৰ তৃতীয় পক্ষ সম্বন্ধীয় শাখাত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা উচিত।

en: Ignore
as_IN: আওকাণ কৰক

en: Image
as_IN: ছবি

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: ছবি <span class="count">(%s)</span>
as_IN[1]: ছবি <span class="count">(%s)</span>

en: Image Address
as_IN: ছবিৰ ঠিকনা

en: Image CSS Class
as_IN: ছবিৰ CSS ক্লাছ

en: Image Caption
as_IN: ছবিৰ কেপশ্যন

en: Image Crop Help
as_IN: ছবি ক্ৰপৰ সহায়

en: Image Editor Save Failed
as_IN: ছবি সম্পাদক ৰক্ষা কৰাত বিফল হৈছে

en: Image File
as_IN: ছবি ফাইল

en: Image Hosting
as_IN: ছবি হ'ষ্টিং

en: Image Position
as_IN: ছবিৰ অৱস্থান

en: Image Processing Error
as_IN: ছবি বনোৱা ক্ৰিয়াত ত্ৰুটি

en: Image Rotation
as_IN: ছবিৰ ঘূৰ্ণন

en: Image Size
as_IN: ছবিৰ আকাৰ

en: Image Title Attribute
as_IN: ছবিৰ title এট্ৰিবিউট

en: Image URL
as_IN: ছবিৰ ইউআৰএল

en: Image Upload Error
as_IN: ছবি আপল'ড ত্ৰুটি

en: Image Widget
as_IN: ছবি ৱিজেট

en: Image Widget (%d) | Image Widget (%d)
as_IN[0]: ছবি ৱিজেট (%d)
as_IN[1]: ছবি ৱিজেট (%d)

en: Image alignment
as_IN: ছবি-সংৰেখন

en: Image caption text
as_IN: ছবিৰ কেপশ্যনৰ পাঠ

en: Image could not be processed.
as_IN: ছবি প্ৰক্ৰিয়া কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
as_IN: ছবি প্ৰক্ৰিয়া কৰিব পৰা নগ'ল। অনুগ্ৰহ কৰি ঘূৰি গৈ পুনৰ চেষ্টা কৰক।

en: Image covers the space evenly.
as_IN: ছবিয়ে ঠাইখিনি সমানকৈ আৱৰি ৰাখে।

en: Image crop area preview. Requires mouse interaction.
as_IN: ছবি ক্ৰপ ক্ষেত্ৰৰ পূৰ্বলোকন। মাউছ ইণ্টাৰেকশ্যনৰ প্ৰয়োজন।

en: Image crop failed.
as_IN: ছবিৰ ক্ৰপ কৰা বিফল হৈছে।

en: Image cropped and rotated.
as_IN: ছবি কাট-কুট কৰি ঘূৰোৱা হ’ল।

en: Image cropped.
as_IN: ছবি কাট-কুট কৰা হ’ল।

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
as_IN: ছবিৰ ডাটা মজুত নাই। অনুগ্ৰহ কৰি ছবিখন পুনৰ আপল'ড কৰক।

en: Image default align
as_IN: ছবিৰ নিজস্ব শ্ৰেণীবদ্ধনী

en: Image default link type
as_IN: ছবিৰ নিজস্ব সংযোগ ধৰণ

en: Image default size
as_IN: ছবিৰ নিজস্ব আকাৰ

en: Image description
as_IN: ছবিৰ বৰ্ণনা

en: Image details
as_IN: ছৱিৰ সবিশেষসমূহ

en: Image edit.
as_IN: ছবি সম্পাদনা।

en: Image flip failed.
as_IN: ছবি ফ্লিপ কৰাত বিফল হৈছে।

en: Image has a fixed width.
as_IN: ছবিৰ এটা নিৰ্দিষ্ট প্ৰস্থ আছে।

en: Image inserted.
as_IN: ছবি সুমুওৱা হ’ল।

en: Image is contained without distortion.
as_IN: বিকৃতি অবিহনে ছবি সন্নিৱিষ্ট হৈ আছে।

en: Image is scaled and cropped to fill the entire space without being distorted.
as_IN: ছবিখন বিকৃত নোহোৱাকৈ গোটেই ঠাইখিনি পূৰণ কৰিবলৈ ডাঙৰ-দীঘল আৰু কাটকুট কৰা হয়।

en: Image is scaled to fill the space without clipping nor distorting.
as_IN: ছবিখন কাটকুট বা বিকৃত নকৰাকৈ ঠাইখিনি পূৰণ কৰিবলৈ ডাঙৰ-দীঘল কৰা হয়।

en: Image metadata is inconsistent.
as_IN: ছবিৰ মেটাডাটা অসংগত।

en: Image preview
as_IN: ছবি পূৰ্বালোকন

en: Image resize failed.
as_IN: ছবিৰ পুনৰ আকাৰ কৰা বিফল হৈছে।

en: Image restored successfully.
as_IN: ছবি সফলতাৰে পুনঃস্থাপন কৰা হ'ল।

en: Image rotate failed.
as_IN: ছবি ঘূৰোৱাত বিফল হৈছে।

en: Image rotated.
as_IN: ছবি ঘূৰোৱা হ’ল।

en: Image saved
as_IN: ছবি সঞ্চিত হ'ল

[ctx: Image scaling options]
en: Scale
as_IN: মাপ

[ctx: Image settings]
en: Settings
as_IN: ছেটিংছ

en: Image size
as_IN: ছবিৰ আকাৰ

en: Image size in pixels
as_IN: পিক্সেলত ছবিৰ আকাৰ

[ctx: Image size option for resolution control]
en: Full Size
as_IN: পূৰ্ণ আকাৰ

[ctx: Image size option for resolution control]
en: Large
as_IN: প্ৰকাণ্ড

[ctx: Image size option for resolution control]
en: Medium
as_IN: মজলীয়া

[ctx: Image size option for resolution control]
en: Thumbnail
as_IN: থাম্বনেইল

en: Image size presets
as_IN: ছবিৰ আকাৰৰ প্ৰিছেটসমূহ

en: Image sizes
as_IN: ছবিৰ আকাৰসমূহ

en: Image uploaded and inserted.
as_IN: ছবি আপল’ড কৰি সুমুওৱা হ’ল।

en: Image uploaded.
as_IN: ছবি আপল'ড কৰা হ'ল।

en: Image width
as_IN: ছবিৰ প্ৰস্থ

en: Image will be stretched and distorted to completely fill the space.
as_IN: ঠাইখিনি সম্পূৰ্ণৰূপে পূৰণ কৰিবলৈ ছবিখন টানি বহলাই বিকৃত কৰা হ’ব।

en: Image, Date, & Title
as_IN: ছবি, তাৰিখ আৰু শীৰ্ষক

en: ImageMagick supported file formats
as_IN: ImageMagick সমৰ্থিত ফাইল ফৰ্মেটবোৰ

en: ImageMagick version number
as_IN: ImageMagick সংস্কৰণ নম্বৰ

en: ImageMagick version string
as_IN: ImageMagick সংস্কৰণ ষ্ট্ৰিং

en: Images
as_IN: ছবি

en: Images cannot be scaled to a size larger than the original.
as_IN: ছবিবোৰ মূল আকাৰতকৈ ডাঙৰ কৰিব নোৱাৰি।

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
as_IN: ঠিক <strong>%1$d &times; %2$d পিক্সেল</strong>ৰ ছবিসমূহ যেনেকৈ আছে তেনেকৈয়ে ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব।

en: Images should be at least %s tall.
as_IN: ছবিসমূহ কমেও %s ওখ হ'ব লাগিব।

en: Images should be at least %s wide.
as_IN: ছবিসমূহ কমেও %s বহল হ'ব লাগিব।

en: Imagick Resource Limits
as_IN: Imagick সম্পদৰ সীমা

en: Imagick version
as_IN: Imagick সংস্কৰণ

en: Immediately
as_IN: তাৎক্ষণিক

en: Import
as_IN: আমদানি

en: Import Classic Menus
as_IN: ক্লাছিক মেন্যুবোৰ আমদানি কৰক

en: Import pattern from JSON
as_IN: JSON-ৰ পৰা আৰ্হি আমদানি কৰক

en: Import posts &amp; media from Tumblr using their API.
as_IN: Tumblr-ৰ API ব্যৱহাৰ কৰি তেওঁলোকৰ প'ষ্ট আৰু মিডিয়া আমদানি কৰক।

en: Import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
as_IN: Moveable Type বা TypePad ব্লগৰ পৰা প'ষ্ট আৰু মন্তব্য আমদানি কৰক।

en: Import posts from LiveJournal using their API.
as_IN: LiveJournal-ৰ API ব্যৱহাৰ কৰি তেওঁলোকৰ প'ষ্ট আমদানি কৰক।

en: Import posts from an RSS feed.
as_IN: RSS ফীড এটাৰ পৰা প'ষ্ট আমদানি কৰক।

en: Import posts, comments, and users from a Blogger blog.
as_IN: কোনো ব্লগাৰ ব্লগৰ পৰা প'ষ্ট, মন্তব্য আৰু ব্যৱহাৰকাৰী আমদানি কৰক।

en: Import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
as_IN: WordPress ৰপ্তানি ফাইলৰ পৰা প'ষ্ট, পৃষ্ঠা, মন্তব্য, কাষ্টম ক্ষেত্ৰ, বৰ্গ আৰু টেগ আমদানি কৰক।

en: Import widget area
as_IN: ৱিজেটৰ অঞ্চল আমদানি কৰক

en: Important:
as_IN: গুৰুত্বপূৰ্ণ:

en: Imported "%s" from JSON.
as_IN: JSON-ৰ পৰা "%s" আমদানি কৰা হ’ল।

en: In %1$s, use the %2$s method, not the %3$s function. See %4$s.
as_IN: %1$s -ত %2$s পদ্ধতিটো ব্যৱহাৰ কৰক, %3$s কাৰ্যটো নহয় | %4$s চাওক |

en: In a few words, explain what this site is about. Example: &#8220;%s.&#8221;
as_IN: এই ছাইটটোৰ বিষয় কি— কেইটামান শব্দত বুজাওক। উদাহৰণ: &#8220;%s।&#8221;

en: In a village of La Mancha, the name of which I have no desire to call to mind, there lived not long since one of those gentlemen that keep a lance in the lance-rack, an old buckler, a lean hack, and a greyhound for coursing.
as_IN: বহু সময়ৰ কথা নহয়, লা মাঞ্চাৰ এখন গাঁও যাৰ নাম মোৰ মনত ল'বলৈ কোনো ইচ্ছা নাই তাত এজন ভদ্ৰলোক বাস কৰিছিল যিয়ে চিকাৰ কৰিবলৈ যাঠীৰ থাকত যাঠী, এটা সৰু ঢাল, এটা ঘোঁৰা আৰু এটা চিৰাকী কুকুৰ ৰাখিছিল।

en: In addition to listing what personal data you collect, you need to note why you collect it. These explanations must note either the legal basis for your data collection and retention or the active consent the user has given.
as_IN: আপুনি কি কি ব্যক্তিগত ডেটা সংগ্ৰহ কৰে সেয়া তালিকাভুক্ত কৰাৰ উপৰিও আপুনি কিয় সংগ্ৰহ কৰে সেয়া উল্লেখ কৰিব লাগিব। এই ব্যাখ্যাসমূহত আপোনাৰ ডেটা সংগ্ৰহ কৰা আৰু ৰাখি থোৱাৰ আইনি ভিত্তি বা ব্যৱহাৰকাৰীয়ে যে সক্ৰিয় সিন্মতি জনাইছে সেয়া উল্লেখ কৰা হ'বই লাগিব।

en: In quoting others, we cite ourselves.
as_IN: আনৰ উদ্ধৃতি দিওঁতে আমি নিজৰেই উদ্ধৃতি দিওঁ।

en: In reply to %s.
as_IN: %sৰ উত্তৰত |

en: In reply to: %s
as_IN: এওঁৰ উত্তৰ হিচাপেঃ %s

en: In response to
as_IN: ইয়ালৈ সঁহাৰি জনাই

en: In response to: %s
as_IN: এওঁৰ সঁহাৰি হিচাপেঃ %s

en: In the <strong>Author</strong> column, in addition to the author&#8217;s name, email address, and site URL, the commenter&#8217;s IP address is shown. Clicking on this link will show you all the comments made from this IP address.
as_IN: <strong>লিখোঁতা</strong>ৰ স্তম্ভত লিখোঁতাৰ নাম, ইমেইল ঠিকনা আৰু ছাইটৰ URL-ৰ উপৰিও মন্তব্যকাৰীৰ IP ঠিকনা দেখুওৱা হয়। এই লিংকটোত ক্লিক কৰিলে এই IP ঠিকনাৰ পৰা কৰা সকলো মন্তব্য আপোনাক দেখুওৱা হ’ব।

en: In the <strong>Comment</strong> column, hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
as_IN: <strong>মন্তব্য</strong> স্তম্ভত যিকোনো মন্তব্যৰ ওপৰত হ'ভাৰ কৰিলে আপোনাক সেই মন্তব্যটো অনুমোদিত কৰা, প্ৰত্যুত্তৰ দিয়া (আৰু অনুমোদিত কৰা), দ্ৰুত সম্পাদনা, সম্পাদনা, স্পাম চিহ্নিত কৰা, ট্ৰেশ্ব কৰাৰ বিকল্প দিয়া হয়।

en: In the <strong>In response to</strong> column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The View Post link leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows the number of approved comments that post has received. If there are pending comments, a red notification circle with the number of pending comments is displayed. Clicking the notification circle will filter the comments screen to show only pending comments on that post.
as_IN: <strong>ইয়ালৈ সঁহাৰি জনাই</strong> স্তম্ভত তিনিটা উপাদান আছে। পাঠ হৈছে সেইটো প'ষ্টৰ নাম যিয়ে মন্তব্যটোক অনুপ্ৰাণিত কৰিছে আৰু ই সেই এণ্ট্ৰীৰ বাবে প'ষ্ট সম্পাদকৰ সৈতে সংযোগ কৰে। প'ষ্ট চোৱা লিংকটোৱে আপোনাৰ লাইভ ছাইটত থকা সেই প'ষ্টটোলৈ লৈ যায়। সংখ্যা থকা সৰু বাবলটোৱে সেই প'ষ্টটোৱে পোৱা অনুমোদিত মন্তব্যৰ সংখ্যা দেখুৱায়। বিচাৰাধীন মন্তব্য থাকিলে বিচাৰাধীন মন্তব্যৰ সংখ্যা থকা এটা ৰঙা জাননী বৃত্ত দেখুওৱা হ'ব। জাননীৰ বৃত্তত ক্লিক কৰিলে সেই প'ষ্টত থকা কেৱল বিচাৰাধীন মন্তব্যসমূহ দেখুৱাবলৈ মন্তব্য স্ক্ৰীণখন ফিল্টাৰ কৰা হ'ব।

en: In the <strong>Submitted on</strong> column, the date and time the comment was left on your site appears. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site.
as_IN: <strong>দাখিল কৰা হৈছিল</strong> স্তম্ভত আপোনাৰ ছাইটত মন্তব্যটো এৰি যোৱা তাৰিখ আৰু সময় দেখ যায়। তাৰিখ/সময় লিংকত ক্লিক কৰিলে আপোনাক আপোনাৰ লাইভ ছাইটত থকা সেই মন্তব্যটোলৈ লৈ যাব।

en: In the Header Text section of this page, you can choose whether to display this text or hide it. You can also choose a color for the text by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
as_IN: এই পৃষ্ঠাৰ শিৰোশাৰীৰ পাঠ শাখাত আপুনি এই পাঠ প্ৰদৰ্শন কৰিব নে ইয়াক লুকুৱাব সেইটো বাছনি কৰিব পাৰে। আপুনি ৰং বাছনি কৰক বুটামত ক্লিক কৰি বৈধ HTML হেক্স মান যেনে ৰঙা ৰঙৰ বাবে &#8220;#ff0000&#8221; টাইপ কৰি নাইবা ৰং নিৰ্বাচক ব্যৱহাৰ কৰি ৰং এটা বাছনি কৰি পাঠৰ ৰং বাছি ল'ব পাৰে।

en: In the Info tab, you will find all the details about the configuration of your WordPress site, server, and database. There is also an export feature that allows you to copy all of the information about your site to the clipboard, to help solve problems on your site when obtaining support.
as_IN: তথ্যৰ টেবত আপুনি আপোনাৰ WordPress ছাইট, ছাৰ্ভাৰ আৰু ডাটাবেছৰ কন্‌ফিগাৰেশ্যন সম্বন্ধে সকলো বিৱৰণ পাব। তাত ৰপ্তানিৰ সুবিধাও আছে যি আপোনাক আপোনাৰ ছাইটৰ সকলো তথ্য ক্লিপব’ৰ্ডলৈ কপী কৰিবলৈ দিয়ে যাতে আপোনাৰ ছাইটৰ সমস্যা সমাধান কৰাত সাহায্য লাভ কৰাৰ সময়ত উপযোগী হয়।

en: In the Status tab, you can see critical information about your WordPress configuration, along with anything else that requires your attention.
as_IN: অৱস্থাৰ টেবত আপুনি আপোনাৰ WordPress কন্‌ফিগাৰেশ্যন-সম্বন্ধীয় জটিল তথ্য চাব পাৰিব, লগতে আপোনাৰ মনোযোগৰ প্ৰয়োজন হোৱা আন যিকোনো বস্তুও চাব পাৰিব।

en: In the WordPress editor, each paragraph, image, or video is presented as a distinct “block” of content.
as_IN: WordPress এডিটৰত, প্রতিটো দফা, ছবি বা ভিডিঅ'কে সমলৰ এক সুকীয়া “ব্লক” হিচাপে উপস্থাপিত কৰা হয়।

en: In the editing area, the Tab key enters a tab character.
as_IN: সম্পাদনা অঞ্চলত Tab কীয়ে এটা টেব বৰ্ণ ভৰায়।

en: In this case, WordPress caught an error with one of your plugins, %s.
as_IN: এই ক্ষেত্ৰত, ৱৰ্ডপ্ৰেছে আপোনাৰ প্লাগইন এটাত কিবা ত্ৰুটি ধৰা পেলাইছে, %s।

en: In this case, WordPress caught an error with your theme, %s.
as_IN: এই ক্ষেত্ৰত, ৱৰ্ডপ্ৰেছে আপোনাৰ থীমত কিবা ত্ৰুটি ধৰা পেলাইছে, %s।

en: In this section you should explain how long you retain personal data collected or processed by the website. While it is your responsibility to come up with the schedule of how long you keep each dataset for and why you keep it, that information does need to be listed here. For example, you may want to say that you keep contact form entries for six months, analytics records for a year, and customer purchase records for ten years.
as_IN: এই শাখাত আপুনি এয়া বুজোৱা উচিত যে ৱেব ছাইটে সংগ্ৰহ আৰু প্ৰক্ৰিয়া কৰা ব্যক্তিগত ডেটা আপুনি কিমান দিনলৈ ৰাখে। যেতিয়া নেকি আপুনি প্ৰতিটো ডেটাছেট কিমান দিনলৈ ৰাখি থয় আৰু কি ৰাখি থয় তাৰে সময়সূচী নিৰ্ধাৰণ কৰাটো আপোনাৰ দায়িত্ব, সেই তথ্য ইয়াত তালিকাভুক্ত কৰা উচিত। উদাহৰণস্বৰূপে- আপুনি এয়া ক'ব বিচাৰিব পাৰে যে আপুনি যোগাযোগৰ প্ৰ-পত্ৰ এণ্ট্ৰীসমূহ ছমাহলৈ ৰাখে, এনালাইটিক্স ৰেকৰ্ড এবছৰলৈ আৰু গ্ৰাহকৰ ক্ৰয়ৰ ৰেকৰ্ড দহ বছৰলৈ।

en: In this section you should explain what measures you have taken to protect your users&#8217; data. This could include technical measures such as encryption; security measures such as two factor authentication; and measures such as staff training in data protection. If you have carried out a Privacy Impact Assessment, you can mention it here too.
as_IN: এই শাখাত আপুনি এয়া বুজোৱা উচিত যে আপুনি আপোনাৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ ডেটা সুৰক্ষিত কৰিবলৈ কি কি ব্যৱস্থা লৈছে। ইয়াত কাৰিকৰী ব্যৱস্থা যেনে এনক্ৰীপশ্যন; নিৰাপত্তা ব্যৱস্থা যেনে দুই কাৰক প্ৰমাণীকৰণ আৰু ব্যৱস্থা যেনে ডেটা সুৰক্ষাৰ ষ্টাফ ট্ৰেইনিং। যদি আপুনি ডেটা প্ৰভাৱ মূল্যায়ন কৰি উলিয়াইছে তেন্তে আপুনি ইয়াত সেয়াও উল্লেখ কৰিব পাৰে।

en: In this section you should explain what procedures you have in place to deal with data breaches, either potential or real, such as internal reporting systems, contact mechanisms, or bug bounties.
as_IN: এই শাখাত আপুনি এয়া বুজোৱা উচিত যে আপোনাৰ হাতত সম্ভাব্য নতুবা আচল ডেটা উলংঘনৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিবলৈ কি কি পদ্ধতি আছে, যেনে ভিতৰুৱা প্ৰতিবেদন ছিষ্টেম, যোগাযোগ ব্যৱস্থা বা বাগ বাউণ্টী।

en: In this section you should explain what rights your users have over their data and how they can invoke those rights.
as_IN: এই শাখাত আপুনি এয়া বুজোৱা উচিত যে ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ ডাটাৰ ওপৰত তেওঁলোকৰ কি কি অধিকাৰ আছে আৰু তেওঁলোকে সেই অধিকাৰসমূহ কেনেকৈ প্ৰয়োগ কৰিব পাৰে।

en: In this section you should list all transfers of your site data outside the European Union and describe the means by which that data is safeguarded to European data protection standards. This could include your web hosting, cloud storage, or other third party services.
as_IN: এই শাখাত আপুনি ইউৰোপীয় সংঘৰ বাহিৰলৈ স্থানান্তৰ কৰা আপোনাৰ ছাইটৰ সকলো ডেটা তালিকাভুক্ত কৰা উচিত আৰু এয়া বৰ্ণনা কৰা উচিত যে সেই ডেটা কোনোবোৰ উপায়েৰে ইউৰোপীয় তথ্য সংৰক্ষণৰ মানদণ্ডৰে সুৰক্ষিত কৰা হয়। ইয়াত আপোনাৰ ৱেব হ'ষ্ট হ'ষ্টিং, ক্লাউড ষ্ট'ৰেজ বা অন্য তৃতীয় পক্ষৰ সেৱা থাকিব পাৰে।

en: In this section you should name and list all third party providers with whom you share site data, including partners, cloud-based services, payment processors, and third party service providers, and note what data you share with them and why. Link to their own privacy policies if possible.
as_IN: এই শাখাত আপুনি অংশীদাৰ, ক্লাউড-ভিত্তিক পৰিসেৱা, পৰিশোধ প্ৰক্ৰিয়াকাৰী আৰু পক্ষৰ সেৱা প্ৰদানকাৰীকে ধৰি সকলো তৃতীয় পক্ষৰ প্ৰদানকাৰীক তালিকাভুক্ত কৰা উচিত যাৰ সৈতে আপুনি ছাইটৰ ডেটা ভাগ-বতৰা কৰে আৰু আপুনি কি ডেটা ভাগ-বতৰা কৰে আৰু কিয় কৰে সেয়া উল্লেখ কৰা উচিত। সম্ভৱ হ'লে তেওঁলোকৰ নিজৰ গোপনীয়তা নীতিৰ সৈতে লিংক কৰক।

en: In this section you should note what personal data you collect from users and site visitors. This may include personal data, such as name, email address, personal account preferences; transactional data, such as purchase information; and technical data, such as information about cookies.
as_IN: এই উপশাখাত আপুনি এয়া উল্লেখ কৰা উচিত যে আপুনি ব্যৱহাৰকাৰী আৰু ছাইট পৰিদৰ্শকসকলৰ পৰা কি কি ব্যক্তিগত ডেটা সংগ্ৰহ কৰে। ইয়াত নাম, ইমেইল ঠিকনা, একাউণ্টৰ ব্যক্তিগত পছন্দসমূহৰ দৰে ব্যক্তিগত ডেটা; ক্ৰয়ৰ তথ্যৰ দৰে লেন-দেনৰ তথ্য আৰু কুকিজ সম্বন্ধীয় তথ্যৰ দৰে কাৰিকৰী ডেটা থাকিব পাৰে।

en: In this section you should note your site URL, as well as the name of the company, organization, or individual behind it, and some accurate contact information.
as_IN: এই শাখাত আপুনি আপোনাৰ ছাইটৰ URLৰ লগতে ইয়াৰ আঁৰৰ কোম্পানীটোৰ নাম, সংগঠন বা ব্যক্তি আৰু অলপ সঠিক যোগাযোগৰ তথ্য উল্লেখ কৰা উচিত।

en: In this section you should provide a contact method for privacy-specific concerns. If you are required to have a Data Protection Officer, list their name and full contact details here as well.
as_IN: এই শাখাত গোপনীয়তা সম্বন্ধীয় চিন্তা-আশংকাৰ বাবে আপুনি যোগাযোগৰ মাধ্যম প্ৰদান কৰা উচিত। যদি আপোনাৰ ডেটা সংৰক্ষণ বিষয়া থকাৰ প্রয়োজন হয় তেন্তে তেওঁৰো নাম আৰু সম্পূৰ্ণ যোগাযোগৰ সবিশেষ তালিকাভুক্ত কৰক।

en: In this subsection you should list the cookies your website uses, including those set by your plugins, social media, and analytics. We have provided the cookies which WordPress installs by default.
as_IN: এই উপ-শাখাত আপুনি আপোনাৰ প্লাগিন, ছ'চিয়েল মিডিয়া আৰু এনালাইটিক্সে ছেট কৰাসমূহকে ধৰি আপোনাৰ ৱেব ছাইটে ব্যৱহাৰ কৰা কুকিসমূহ তালিকাভুক্ত কৰা উচিত। WordPress-এ ডিফ'ল্টৰূপে ইনষ্টল কৰা কুকিসমূহ আমি প্ৰদান কৰিছোঁ।

en: In this subsection you should note what analytics package you use, how users can opt out of analytics tracking, and a link to your analytics provider&#8217;s privacy policy, if any.
as_IN: এই উপশাখাত আপুনি এয়া উল্লেখ কৰা উচিত যে আপুনি কি এনালাইটিক্স পেকেজ ব্যৱহাৰ কৰে, ব্যৱহাৰকাৰীসকলে কেনেকৈ এনালাইটিক্স ট্ৰেকিঙৰ পৰা বাহিৰ হ'ব পাৰিব আৰু আপোনাৰ এনালাইটিক্স প্ৰদানকাৰীৰ কোনো গোপনীয়তা নীতি থাকিলে তাৰে  লিংক।

en: In this subsection you should note what information is captured through comments. We have noted the data which WordPress collects by default.
as_IN: এই উপশাখাত আপুনি এয়া উল্লেখ কৰা উচিত যে মন্তব্যৰ জৰিয়তে কি কি তথ্য আয়ত্ত কৰা হয়। WordPress-এ ডিফ'ল্টৰূপে কোনবোৰ ডেটা সংগ্ৰহ কৰে সেয়া আমি উল্লেখ কৰিছোঁ।

en: In this subsection you should note what information may be disclosed by users who can upload media files. All uploaded files are usually publicly accessible.
as_IN: এই উপশাখাত আপুনি এয়া উল্লেখ কৰা উচিত যে মিডিয়া ফাইল আপল'ড কৰিব পৰা ব্যৱহাৰকাৰীসকলে কি কি তথ্য প্ৰকাশ কৰিব পাৰে। আপল'ড কৰা সকলো ফাইলসমূহ সাধাৰণতে ৰাজহুৱাকৈ সহজলভ্য।

en: Inactive Plugins
as_IN: নিষ্ক্ৰিয় প্লাগিনসমূহ

en: Inactive Sidebar (not used)
as_IN: নিষ্ক্ৰিয় ছাইডবাৰ (ব্যৱহাৰ নকৰা)

en: Inactive Themes
as_IN: নিষ্ক্ৰিয় থীমসমূহ

en: Inactive Widgets
as_IN: নিষ্ক্ৰিয় ৱিজেটসমূহ

en: Inactive plugins are tempting targets for attackers. If you are not going to use a plugin, you should consider removing it.
as_IN: নিষ্ক্ৰিয় প্লাগিনসমূহ আক্ৰমণকাৰীসকলৰ বাবে লোভনীয়। যদি আপুনি কোনো প্লাগিন আগলৈ আৰু ব্যৱহাৰ নকৰে তেন্তে আমি আপোনাক সেইটো আঁতৰোৱাৰ পৰামৰ্শ দিম।

en: Inactive widgets
as_IN: নিষ্ক্ৰিয় ৱিজেটবোৰ

en: Inches (in)
as_IN: ইঞ্চি (in)

en: Include
as_IN: সাঙুৰি ল'ব

en: Include headings from all pages (if the post is paginated).
as_IN: সকলো পৃষ্ঠাৰ শিৰোনামা অন্তৰ্ভুক্ত কৰক (যদি প’ষ্টটো পৃষ্ঠাত বিভক্ত)।

en: Include the label as part of the link
as_IN: লিংকটোৰ অংশ হিচাপে লেবেলটো অন্তৰ্ভুক্ত কৰক

en: Includes every template part defined for any area.
as_IN: যিকোনো অঞ্চলৰ বাবে নিৰ্ধাৰিত প্ৰতিটো টেমপ্লে’টৰ অংশ অন্তৰ্ভুক্ত।

en: Incompatible Archive.
as_IN: অসংগতিপূৰ্ণ আৰ্কাইভ।

en: Incorrect post password.
as_IN: প'ষ্টৰ অশুদ্ধ পাছৱৰ্ড।

en: Incorrect username or password.
as_IN: অশুদ্ধ ব্যৱহাৰকাৰী নাম অথবা পাছৱৰ্ড

en: Increase indent
as_IN: ইন্ডেন্ট বৃদ্ধি কৰক

en: Increment
as_IN: বৃদ্ধি

en: Indent
as_IN: ইনডেণ্ট

en: Indent a list by pressing <kbd>space</kbd> at the beginning of a line.
as_IN: শাৰীৰ আৰম্ভণিত <kbd>স্পেচ</kbd> হেঁচি সূচী ইনডেণ্ট কৰক।

en: Indent list item
as_IN: সূচিৰ আইটেম ইণ্ডেণ্ট কৰক

en: Indian
as_IN: ভাৰতীয়

en: Indiana
as_IN: ইণ্ডিয়ানা

en: Indianapolis
as_IN: ইণ্ডিয়ানাপলি

en: Indicates if a template is custom or part of the template hierarchy
as_IN: কোনো টেমপ্লে’ট কাষ্টম নে টেমপ্লে’টৰ পদানুক্ৰমৰ অংশ সেয়া সূচায়

[ctx: Indicates these doutone filters are created by the user.]
en: Custom
as_IN: কাষ্টম

[ctx: Indicates these duotone filters come from WordPress.]
en: Default
as_IN: ডিফ’ল্ট

[ctx: Indicates these duotone filters come from the theme.]
en: Theme
as_IN: থীম

[ctx: Indicates this palette comes from WordPress.]
en: Default
as_IN: ডিফ’ল্ট

[ctx: Indicates this palette comes from the theme.]
en: Theme
as_IN: থীম

[ctx: Indicates this palette is created by the user.]
en: Custom
as_IN: কাষ্টম

en: Indicates whether the current variation is the default one.
as_IN: বৰ্তমানৰ ভিন্নতাটো ডিফ’ল্ট হয় নে নহয়, তাক সূচায়।

en: Individual posts may override these settings. Changes here will only be applied to new posts.
as_IN: সুকীয়া প’ষ্টবোৰে এই ছেটিংছ অ’ভাৰৰাইড কৰিব পাৰে।  ইয়াত কৰা সাল-সলনি কেৱল নতুন প’ষ্টবোৰত প্ৰয়োগ কৰা হ’ব।

en: Indonesian
as_IN: ইণ্ডোনেচীয়

en: Industry regulatory disclosure requirements
as_IN: উদ্যোগ নিয়ামক প্ৰকাশকৰণৰ প্ৰয়োজনীয়তাসমূহ

en: Inexistent terms.
as_IN: মজুত নথকা শব্দ।

en: Info
as_IN: তথ্য

en: Information notice
as_IN: তথ্যৰ জাননী

en: Initial %d result loaded. Type to filter all available results. Use up and down arrow keys to navigate. | Initial %d results loaded. Type to filter all available results. Use up and down arrow keys to navigate.
as_IN[0]: আৰম্ভণিৰ %dটা ফলাফল ল’ড কৰা হৈছে। আটাইবোৰ উপলব্ধ ফলাফল ফিল্টাৰ কৰিবলৈ টাইপ কৰক। নেভিগে’ট কৰিবলৈ ওপৰ আৰু তল-মুৱা কাঁড় কীদুটা ব্যৱহাৰ কৰক।
as_IN[1]: আৰম্ভণিৰ %dটা ফলাফল ল’ড কৰা হৈছে। আটাইবোৰ উপলব্ধ ফলাফল ফিল্টাৰ কৰিবলৈ টাইপ কৰক। নেভিগে’ট কৰিবলৈ ওপৰ আৰু তল-মুৱা কাঁড় কীদুটা ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Inline CSS code that registers the CSS class required for the style.
as_IN: ষ্টাইলৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় CSS ক্লাছ পঞ্জীয়ন কৰা ইনলাইন CSS ক'ড।

en: Inline code
as_IN: ইনলাইন ক'ড

en: Inline image
as_IN: ইন্‌লাইন্‌ ইমেজ

en: Inline label
as_IN: ইনলাইন লেবেল

en: Inline toolbar (when an image, link or preview is selected)
as_IN: ইনলাইন টুলবাৰ (যেতিয়া কোনো ছবি, লিংক বা পূৰ্বলোকন বাছনি কৰা হয়)

en: Inner blocks use content width
as_IN: ভিতৰুৱা ব্লকবোৰে বিষয়বস্তুৰ প্ৰস্থ ব্যৱহাৰ কৰে

en: Inner shadow
as_IN: ভিতৰুৱা ছায়া

en: Insert
as_IN: সুমুৱাওক

en: Insert Page Break tag
as_IN: পৃষ্ঠা বিৰতি টেগ সুমুৱাওক

en: Insert Read More tag
as_IN: 'আগলৈ পঢ়ক' টেগ ভৰ্তি কৰক

en: Insert a link to a post or page.
as_IN: কোনো প’ষ্ট বা পৃষ্ঠাৰ লিংক সুমুৱাওক

en: Insert a new block after the selected block(s).
as_IN: নিৰ্বাচিত ব্ল'ক(সমূহ)ৰ পিছত এটা নতুন ব্ল'ক সুমুৱাওঁক।

en: Insert a new block before the selected block(s).
as_IN: নিৰ্বাচিত ব্ল'ক(সমূহ)ৰ আগত নতুন ব্ল'ক ভৰাওক।

en: Insert a table for sharing data.
as_IN: ডাটা ভাগ-বতৰা কৰিবলৈ এখন তালিকা সুমু্ৱাওঁক।

en: Insert audio playlist
as_IN: অডিঅ' প্লে'লিষ্ট সুমুৱাওঁক

en: Insert column after
as_IN: পিছত কলাম (column) সুমুৱাওক

en: Insert column before
as_IN: আগত কলাম (column) সুমুৱাওক

en: Insert date/time
as_IN: তাৰিখ/সময় ভৰ্তি কৰক

en: Insert external image
as_IN: বাহিৰা ছবি সুমুৱাওক

en: Insert from URL
as_IN: প্ৰেৰক ইউআৰএল সুমুৱাওক

en: Insert gallery
as_IN: গেলাৰী সুমুৱাওক

en: Insert image
as_IN: ছবি ভৰ্তি কৰক

en: Insert into Navigation Menu
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যুত সুমুৱাওক

en: Insert into Post
as_IN: প'ষ্টত সুমুৱাওঁঁক

en: Insert into page
as_IN: পৃষ্ঠাত সুমুৱাওক

en: Insert into post
as_IN: পষ্টত সুমুৱাওক

en: Insert into template
as_IN: টেমপ্লে'টত সুমুৱাওক

en: Insert into template part
as_IN: টেমপ্লে’টৰ অংশত সুমুৱাওক

en: Insert link
as_IN: লিংক সুমুৱাওক

en: Insert media from another website
as_IN: অন্য কোনো ৱেবছাইটৰ পৰা মিডিয়া সুমুৱাওঁক

en: Insert row after
as_IN: পিছত ৰ (row) সুমুৱাওক

en: Insert row before
as_IN: আগত ৰ (row) সুমুৱাওক

en: Insert table
as_IN: তালিকা ভৰ্তি কৰক

en: Insert video
as_IN: দৃশ্য-শ্ৰাব্য ভৰ্তি কৰক

en: Insert video playlist
as_IN: ভিডিঅ' প্লে'লিষ্ট সংযোজন কৰক

en: Insert/edit code sample
as_IN: ক'ডৰ নমুনা সুমুৱাওক/সম্পাদনা কৰক

en: Insert/edit image
as_IN: ছবি সুমুৱাওক/সম্পাদনা কৰক

en: Insert/edit link
as_IN: লিংক সুমুৱাওক/সম্পাদনা কৰক

en: Insert/edit media
as_IN: মিডিয়া সুমুৱাওক/সম্পাদনা কৰক

en: Inserted text
as_IN: সংযোজিত পাঠ

en: Inserter
as_IN: ইঞ্চাৰ্টাৰ

en: Inserting Media
as_IN: মিডিয়া সোমোৱা

en: Inset
as_IN: ইনছেট

en: Install
as_IN: ইনষ্টল কৰক

en: Install %s now
as_IN: এতিয়াই %s ইনষ্টল কৰক

en: Install &amp; Preview
as_IN: ইনষ্টল আৰু পূৰ্বলোকন কৰক

en: Install Fonts
as_IN: ফণ্ট ইনষ্টল কৰক

en: Install Now
as_IN: এতিয়াই ইনষ্টল কৰক

en: Install Parent Theme
as_IN: মূল থীম ইনষ্টল কৰক

en: Install Themes
as_IN: থীমসমূহ প্ৰতিস্থাপন কৰক

en: Install and preview theme: %s
as_IN: এই থীম ইনষ্টল কৰি পূৰ্বলোকন কৰক: %s

en: Install from Google Fonts. Fonts are copied to and served from your site.
as_IN: Google Fonts-ৰ পৰা ইনষ্টল কৰক। ফণ্টবোৰ আপোনাৰ ছাইটলৈ কপি কৰি তাৰ পৰাই পৰিৱেশন কৰা হয়।

en: Install the latest version of WordPress
as_IN: WordPress-ৰ শেহতীয়া সংস্কৰণ ইনষ্টল কৰক

en: Installation Required
as_IN: ইনষ্টলেশ্যনৰ প্রয়োজন

en: Installation failed.
as_IN: ইনষ্টলেশ্যন বিফল হ'ল।

en: Installed Plugins
as_IN: ইনষ্টল কৰা প্লাগিনসমূহ

en: Installed themes
as_IN: ইনষ্টল কৰা থীমসমূহ

en: Installing…
as_IN: ইনষ্টল হৈ আছে…

en: Instance settings of the widget, if supported.
as_IN: ৱিজেটটোৰ দৃষ্টান্ত ছেটিংছ, যদিহে সমৰ্থিত।

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
as_IN: পৰ্যাপ্ত নোহোৱা আৰ্গুমেণ্ট এই এক্সএমএল-আৰপিচি ব্যৱস্থালৈ আহিছে।

en: Interactivity directives failed to process in "%1$s" due to a missing "%2$s" end tag.
as_IN: নিৰুদ্দেশ হৈ থকা শেষৰ "%2$s" টেগ এটাৰ বাবে "%1$s"ত পাৰস্পৰিক ক্ৰিয়া-কলাপৰ নিৰ্দেশনাবোৰৰ প্ৰক্ৰিয়াকৰণ বিফল হ’ল।

en: Interactivity directives were detected inside an incompatible %1$s tag. These directives will be ignored in the server side render.
as_IN: এটা অসংগতিপূৰ্ণ %1$s টেগৰ ভিতৰত পাৰস্পৰিক ক্ৰিয়া-কলাপৰ নিৰ্দেশনা ধৰা পৰিছিল। এই নিৰ্দেশনাকেইটা ছাৰ্ভাৰ-ছাইড ৰেণ্ডাৰত আওকাণ কৰা হ’ব।

en: Interactivity directives were detected on an incompatible %1$s tag when processing "%2$s". These directives will be ignored in the server side render.
as_IN: "%2$s"ৰ প্ৰক্ৰিয়াকৰণৰ সময়ত এটা অসংগতিপূৰ্ণ %1$s টেগত পাৰস্পৰিক ক্ৰিয়া-কলাপৰ নিৰ্দেশনা ধৰা পৰিছিল। এই নিৰ্দেশনাকেইটা ছাৰ্ভাৰ-ছাইড ৰেণ্ডাৰত আওকাণ কৰা হ’ব।

en: Interface
as_IN: ইণ্টাৰফে’চ

en: Internal search handler error.
as_IN: ভিতৰুৱা সন্ধান হেণ্ডেলাৰ ত্ৰুটি।

en: Internet Explorer does not give you the best WordPress experience. Switch to Microsoft Edge, or another more modern browser to get the most from your site.
as_IN: ইণ্টাৰনেট এক্সপ্ল'ৰাৰে আপোনাক সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ WordPress অভিজ্ঞতা প্ৰদান নকৰে। আপোনাৰ ছাইটৰ পৰা সৰ্বাধিক লাভ কৰিবলৈ Microsoft Edge বা আন এটা আধুনিক ব্ৰাউজাৰলৈ সলনি কৰক।

[ctx: Intrinsic block width in flex layout]
en: Fit
as_IN: খাপ খোৱা

en: Introduce yourself.
as_IN: নিজৰ পৰিচয় দিয়ক।

en: Introduction
as_IN: পৰিচয়

en: Inuvik
as_IN: ইনুভিক

en: Invalid
as_IN: অবৈধ

en: Invalid API response code (%d).
as_IN: অবৈধ API সঁহাৰি ক'ড (%d)।

en: Invalid Content-Disposition supplied. Content-Disposition needs to be formatted as `attachment; filename="image.png"` or similar.
as_IN: অবৈধ Content-Disposition প্ৰদান কৰ হৈছে। Content-Disposition `attachment; filename="image.png"` নাইবা এইধৰণেই ফৰ্মেট কৰিব লাগে।

en: Invalid JSON body passed.
as_IN: অবৈধ JSON বডী পাছ কৰা হৈছে।

en: Invalid JSONP callback function.
as_IN: অবৈধ JSONP কল্‌বেক ফাংশ্যন।

en: Invalid URL
as_IN: অবৈধ URL।

en: Invalid URL format.
as_IN: URL-ৰ সজ্জা অবৈধ।

en: Invalid URL pattern context %s.
as_IN: URL-ৰ আৰ্হিৰ প্ৰসংগ %s অবৈধ।

en: Invalid URL.
as_IN: অবৈধ URL।

en: Invalid action name.
as_IN: কাৰ্য্যৰ নাম অবৈধ।

en: Invalid activation key.
as_IN: সক্ৰিয়কৰণ কী বৈধ নহয়।

en: Invalid address:
as_IN: অবৈধ ঠিকনা:

en: Invalid attachment ID.
as_IN: অবৈধ এটাশ্বমেণ্ট পৰিচয়।

en: Invalid attribute name.
as_IN: বৈশিষ্ট্যৰ নাম অবৈধ।

en: Invalid author ID.
as_IN: অবৈধ লেখক পৰিচয়।

en: Invalid block type.
as_IN: ব্লকৰ প্ৰকাৰ অবৈধ।

en: Invalid block.
as_IN: অবৈধ ব্ল'ক।

en: Invalid changeset UUID
as_IN: অবৈধ চেঞ্জছেট UUID

en: Invalid comment ID.
as_IN: মন্তব্য পৰিচয় অবৈধ ।

en: Invalid comment author ID.
as_IN: মন্তব্য লেখকৰ অবৈধ ID।

en: Invalid comment content.
as_IN: মন্তব্যৰ সমল অবৈধ।

en: Invalid comment status.
as_IN: অবৈধ মন্তব্য স্থিতি ।

en: Invalid cookie format.
as_IN: অবৈধ কুকি সজ্জা।

en: Invalid cookie.
as_IN: অবৈধ কুকি।

en: Invalid data provided.
as_IN: অবৈধ ডাটা প্ৰদান কৰা হৈছে।

en: Invalid data. No selected item.
as_IN: অবৈধ ডেটা। কোনো বস্তু বাছনি কৰা নাই।

en: Invalid data. The item does not exist.
as_IN: অবৈধ ডেটা। বস্তুটো মজুত নাই।

en: Invalid data. Unknown state.
as_IN: অবৈধ ডেটা। অজ্ঞাত অৱস্থা।

en: Invalid data. Unknown type.
as_IN: অবৈধ ডেটা। অজ্ঞাত প্ৰকাৰ।

en: Invalid date.
as_IN: অবৈধ তাৰিখ।

en: Invalid email address in request.
as_IN: অনুৰোধত অবৈধ ইমেইল ঠিকনা।

en: Invalid email address when generating personal data export file.
as_IN: ব্যক্তিগত ডাটা ৰপ্তানি ফাইল তৈয়াৰ কৰোঁতে অবৈধ ইমেইল ঠিকনা পোৱা গ'ল।

en: Invalid email address.
as_IN: অবৈধ ইমেইল ঠিকনা।

en: Invalid featured media ID.
as_IN: বৈশিষ্ট্যপূৰ্ণ মিডিয়াৰ অবৈধ ID।

en: Invalid file type
as_IN: ফাইলৰ ধৰণ অবৈধ

en: Invalid form submission.
as_IN: অবৈধ প্র-পত্ৰ দাখিলকৰণ।

en: Invalid header name or value
as_IN: হেডাৰৰ নাম বা মান অবৈধ

en: Invalid hex color.
as_IN: অবৈধ হেক্স ৰং।

en: Invalid host entry:
as_IN: অবৈধ হ’ষ্টএণ্ট্ৰী:

en: Invalid host:
as_IN: অবৈধ হ’ষ্ট:

en: Invalid image URL.
as_IN: ছবিৰ URL অবৈধ।

en: Invalid item
as_IN: অবৈধ বস্তু

en: Invalid item ID.
as_IN: অবৈধ পদ পৰিচয়

en: Invalid item ID. You can view all media items in the <a href="upload.php">Media Library</a>.
as_IN: বস্তুৰ ID অবৈধ। আপুনি <a href="upload.php">মিডিয়া লাইব্ৰেৰী</a>ত সকলো মিডিয়াৰ বস্তু চাব পাৰিব।

en: Invalid key.
as_IN: অবৈধ কী

en: Invalid menu ID.
as_IN: অবৈধ মেনু আইডি ।

en: Invalid menu location.
as_IN: মেন্যুৰ অৱস্থান অবৈধ।

en: Invalid object type.
as_IN: অবজেক্টৰ প্ৰকাৰ অবৈধ।

en: Invalid page template.
as_IN: পৃষ্ঠাৰ টেমপ্লে'ট অবৈধ।

en: Invalid parameter(s): %s
as_IN: অবৈধ ধ্ৰুবক(সমুহ): %s

en: Invalid parameter.
as_IN: অবৈধ স্থিতিমাপক |

en: Invalid parameters.
as_IN: পেৰামিটাৰসমূহ অবৈধ।

en: Invalid password.
as_IN: অবৈধ পাছৱৰ্ড।

en: Invalid personal data action.
as_IN: ব্যক্তিগত ডাটাৰ অবৈধ কাৰ্য্য।

en: Invalid personal data request.
as_IN: অবৈধ ব্যক্তিগত ডাটা অনুৰোধ।

en: Invalid plugin page.
as_IN: অবৈধ প্লাগিন পৃষ্ঠা

en: Invalid plugin path.
as_IN: প্লাগিন অবৈধ পথ।

en: Invalid post
as_IN: অবৈধ পষ্ট

en: Invalid post ID.
as_IN: পষ্ট পৰিচয় অবৈধ।

en: Invalid post format.
as_IN: অবৈধ পষ্ট সজ্জা

en: Invalid post parent ID.
as_IN: প'ষ্টৰ মূলৰ অবৈধ ID।

en: Invalid post type.
as_IN: লেখাৰ ধৰণ বৈধ নহয় |

en: Invalid post.
as_IN: অবৈধ লেখা |

en: Invalid recovery key format.
as_IN: অবৈধ পুনৰুদ্ধাৰ ম'ডৰ সজ্জা।

en: Invalid recovery key.
as_IN: অবৈধ পুনৰুদ্ধাৰ চাবি।

en: Invalid request ID when generating personal data export file.
as_IN: ব্যক্তিগত ডাটা ৰপ্তানি ফাইল তৈয়াৰ কৰোঁতে অবৈধ অনুৰোধ ID পোৱা গ'ল।

en: Invalid request ID when merging personal data to export.
as_IN: ৰপ্তানি কৰিবলৈ ব্যক্তিগত ডেটা একত্ৰিত কৰোঁতে অবৈধ অনুৰোধ ID পোৱা গ'ল।

en: Invalid request ID when processing personal data to erase.
as_IN: মচিবলৈ ব্যক্তিগত ডেটা প্ৰক্ৰিয়া কৰোঁতে অবৈধ অনুৰোধ ID পোৱা গ'ল।

en: Invalid request ID when sending personal data export email.
as_IN: ব্যক্তিগত ডেটা ৰপ্তানিৰ ইমেইল পঠিয়াওঁতে অবৈধ অনুৰোধ ID পোৱা গ'ল।

en: Invalid request ID.
as_IN: অনুৰোধৰ অবৈধ ID।

en: Invalid request status.
as_IN: অনুৰোধৰ স্থিতি অবৈধ।

en: Invalid request type.
as_IN: অনুৰোধৰ অবৈধ প্ৰকাৰ।

en: Invalid revision ID.
as_IN: পুনৰীক্ষণৰ অবৈধ ID।

en: Invalid role.
as_IN: অবৈধ ভূমিকা।

en: Invalid shortcode name: %1$s. Do not use spaces or reserved characters: %2$s
as_IN: অবৈধ চমু-ক’ডৰ নাম: %1$s। খালী ঠাই নাইবা সংৰক্ষিত চিহ্নবোৰ ব্যৱহাৰ নকৰিব: %2$s

en: Invalid shortcode name: Empty name given.
as_IN: অবৈধ চমু সংকেত নামঃ উকা নাম দিয়া হৈছে |

en: Invalid slug.
as_IN: অবৈধ শ্লাগ।

en: Invalid source
as_IN: অবৈধ উৎস

en: Invalid status.
as_IN: অবৈধ স্থিতি।

en: Invalid strategy `%1$s` defined for `%2$s` during script registration.
as_IN: স্ক্ৰিপ্ট পঞ্জীয়ন কৰোঁতে `%2$s`ৰ বাবে অবৈধ `%1$s` নীতি সংজ্ঞায়িত কৰা হৈছে।

en: Invalid taxonomy.
as_IN: অবৈধ টেক্স'ন'মী।

en: Invalid taxonomy: %s.
as_IN: অবৈধ বৰ্গীকৰণ(টেক্স'ন'মী): %s |

en: Invalid template parent ID.
as_IN: টেমপ্লে’টৰ মূলৰ ID অবৈধ।

en: Invalid term ID.
as_IN: অবৈধ term ID.

en: Invalid term name.
as_IN: পদৰ নাম অবৈধ।

en: Invalid translation type.
as_IN: অনুবাদৰ প্ৰকাৰ অবৈধ।

en: Invalid type parameter.
as_IN: প্ৰকাৰৰ পেৰামিটাৰ অবৈধ।

en: Invalid user ID for reassignment.
as_IN: ৰিএছাইনমেণ্টৰ বাবে অবৈধ ব্যৱহাৰকাৰী ID।

en: Invalid user ID.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী পৰিচয় অবৈধ ।

en: Invalid user parameter(s).
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ পেৰামিটাৰ(সমূহ) অবৈধ।

en: Invalid value %1$s for %2$s. Expected value should be between %3$s and %4$s.
as_IN: %2$s ৰ বাবে %1$s অবৈধ মান। প্ৰত্যাশিত মান %3$s আৰু %4$s ৰ মাজত থকাটো বাঞ্চনীয়।

en: Invalid value for background attachment.
as_IN: নেপথ্যৰ সংলগ্নৰ বাবে অবৈধ মান।

en: Invalid value for background position X.
as_IN: নেপথ্যৰ X অৱস্থানৰ বাবে অবৈধ মান।

en: Invalid value for background position Y.
as_IN: নেপথ্যৰ Y অৱস্থানৰ বাবে অবৈধ মান।

en: Invalid value for background repeat.
as_IN: নেপথ্যৰ পুনৰাবৃত্তিৰ বাবে অবৈধ মান।

en: Invalid value for background size.
as_IN: নেপথ্যৰ আকাৰৰ বাবে অবৈধ মান।

en: Invalid value.
as_IN: অবৈধ মান।

en: Invalid widget type.
as_IN: ৱিজেটৰ প্ৰকাৰ অবৈধ।

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
as_IN: নতুন ব্যৱহাৰকাৰীলৈ আমন্ত্ৰণ ইমেইল পঠিওৱা হ'ল। তেওঁৰ একাউণ্ট সৃষ্টি কৰাৰ আগত নিশ্চিতকৰণ লিংক এটাত ক্লিক কৰিবই লাগিব।

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীলৈ আমন্ত্ৰণ ইমেইল পঠিওৱা হ'ল। আপোনাৰ ছাইটত যুক্ত হ'বলৈ তেখেতে নিশ্চিতকৰণ লিংক এটাত ক্লিক কৰিবই লাগিব।

en: Iqaluit
as_IN: ইগালুইত

en: Irish
as_IN: আইৰিছ

en: Irkutsk
as_IN: ইৰকুটশ্বক

en: Is
as_IN: হয়

en: Is SUHOSIN installed?
as_IN: SUHOSIN ইনষ্টল কৰা আছেনে?

en: Is all
as_IN: ইয়াৰে আটাইবোৰ হয়

en: Is any
as_IN: ইয়াৰে কোনো এটা হয়

en: Is none
as_IN: ইয়াৰে এটাও নহয়

en: Is not
as_IN: নহয়

en: Is not all
as_IN: ইয়াৰে আটাইবোৰ নহয়

en: Is the Imagick library available?
as_IN: Imagick লাইব্ৰেৰী উপলব্ধনে?

en: Is the block dynamically rendered.
as_IN: ব্লকটো গতিশীলভাৱে ৰেণ্ডাৰ কৰা হয় নেকি।

en: Is there no link to us?
as_IN: আমালৈ কোনো সংযোগ নাই নেকি?

en: Is this a multisite?
as_IN: এইটো বহু-ছাইট নেকি?

en: Is this site discouraging search engines?
as_IN: এই ছাইটে ছাৰ্চ ইঞ্জিনসমূহক তালিকাভুক্ত কৰিবলৈ নিদিয়েনে?

en: Is this site using HTTPS?
as_IN: এই ছাইটে HTTPS ব্যৱহাৰ কৰি আছে নেকি?

en: Isle of Man
as_IN: আইজল অৱ নেম

en: Istanbul
as_IN: ইষ্টানবুল

en: It appears you are trying to use the deprecated Classic block. You can leave this block intact, convert its content to a Custom HTML block, or remove it entirely. Alternatively, you can refresh the page to use the Classic block.
as_IN: আপুনি অপ্ৰচলিত ক্লাছিক ব্লক ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি থকা যেন লাগিছে। আপুনি এই ব্লকটো এনেকৈয়ে ৰাখিব পাৰে, ইয়াৰ বিষয়বস্তুখিনি এটা কাষ্টম HTML ব্লকলৈ ৰূপান্তৰ কৰিব পাৰে নাইবা ইয়াক সম্পূৰ্ণৰূপে আঁতৰাব পাৰে। বিকল্পৰূপে, আপুনি ক্লাছিক ব্লক ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ পৃষ্ঠাখন সতেজ কৰিব পাৰে।

en: It appears you are trying to use the deprecated Classic block. You can leave this block intact, or remove it entirely. Alternatively, you can refresh the page to use the Classic block.
as_IN: আপুনি অপ্ৰচলিত ক্লাছিক ব্লক ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি থকা যেন লাগিছে। আপুনি এই ব্লকটো এনেকৈয়ে ৰাখিব পাৰে নাইবা ইয়াক সম্পূৰ্ণৰূপে আঁতৰাব পাৰে। বিকল্পৰূপে, আপুনি ক্লাছিক ব্লক ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ পৃষ্ঠাখন সতেজ কৰিব পাৰে।

en: It does not look like your site has any menus yet. Want to build one? Click the button to start.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ এতিয়াও কোনো মেন্যু থকা যেন লগা নাই। এটা বনাব খোজেনে? আৰম্ভ কৰিবলৈ বুটামটোত ক্লিক কৰক।

en: It is possible for site maintainers to block all, or some, communication to other sites and services. If set up incorrectly, this may prevent plugins and themes from working as intended.
as_IN: ছাইট ৰক্ষণাবেক্ষণ কৰোঁতাসকলৰ বাবে অন্য ছাইট আৰু পৰিসেৱাসমূহৰ সৈতে সকলো নাইবা কিছু সংযোগ অৱৰোধ কৰাটো সম্ভৱ। অশুদ্ধকৈ ছেট আপ কৰা হ'লে ই প্লাগিন আৰু থীমসমূহক আশা কৰামতে কাম কৰাত বাধা দিব।

en: It is up to search engines to honor this request.
as_IN: এই অনুৰোধৰ মান ৰখাটো ছাৰ্চ ইঞ্জিনসমূহৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে।

en: It is your responsibility to write a comprehensive privacy policy, to make sure it reflects all national and international legal requirements on privacy, and to keep your policy current and accurate.
as_IN: গোপনীয়তাৰ সকলো ৰাষ্ট্ৰীয় আৰু আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় আইনী প্ৰয়োজনীয়তা প্ৰতিফলিত কৰাটো সুনিশ্চিত কৰিবলৈ আৰু আপোনাৰ নীতি সাম্প্ৰতিক আৰু সঠিক কৰি ৰাখিবলৈ এক বিশদ গোপনীয়তা নীতি লিখাটো আপোনাৰ দায়িত্ব।

en: It looks like HTTPS is not supported for your website at this point.
as_IN: এনে লাগিছে যেন এই মুহূৰ্তত আপোনাৰ ৱেবছাইটৰ বাবে HTTPS সমৰ্থিত নহয়।

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
as_IN: এই স্থানত একো পোৱা নগ'ল। এটা অনুসন্ধান চলাব নেকি?

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try visiting %s directly?
as_IN: যি দেখিছোঁ এই ঠাইত একো বিচাৰি পোৱা নগ'ল | সম্ভৱতঃ প্ৰত্যক্ষভাৱে %s দৰ্শণৰ চেষ্টা কৰিব পাৰে ?

en: It looks like the response did not come from this site.
as_IN: এনে লাগিছে যেন সঁহাৰিটো এই ছাইটৰ পৰা অহা নাই।

en: It looks like you're using an insecure version of %s. Using an outdated browser makes your computer unsafe. For the best WordPress experience, please update your browser.
as_IN: এনে লাগিছে যেন আপুনি %s-ৰ এক অসুৰক্ষিত সংস্কৰণ ব্যৱহাৰ কৰি আছে। আওপুৰণি ব্ৰাউজাৰ ব্যৱহাৰ কৰাটোৱে আপোনাৰ কম্পিউটাৰক অসুৰক্ষিত কৰি তোলে। উত্তম WordPress অভিজ্ঞতাৰ বাবে, অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ ব্ৰাউজাৰ আপডেট কৰক।

en: It looks like you're using an old version of %s. For the best WordPress experience, please update your browser.
as_IN: এনে লাগিছে যেন আপুনি %s-ৰ এক পুৰণা সংস্কৰণ ব্যৱহাৰ কৰি আছে। উত্তম WordPress অভিজ্ঞতাৰ বাবে, অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ ব্ৰাউজাৰ আপডেট কৰক।

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
as_IN: আপুনি বিচৰাটো আমি নাপালো। বোধহয় অনুসন্ধানে এই ক্ষেত্ৰত সহায় কৰিব।

en: It seems your network is running with Nginx web server. <a href="%s">Learn more about further configuration</a>.
as_IN: এনে লাগিছে যেন আপোনাৰ নেটৱৰ্ক Nginx ৱেব ছাৰ্ভাৰেৰে চলি আছে। <a href="%s">অতিৰিক্ত কন্‌ফিগাৰেশ্যনৰ বিষয়ে অধিক জানক</a>।

en: It was not possible to check your scheduled events
as_IN: আপোনাৰ সময়সূচিত ইভেণ্টসমূহ পৰীক্ষা কৰা সম্ভৱ হোৱা নাছিল

en: Italian
as_IN: ইটালীয়

en: Italic
as_IN: ইটালিক

en: Item added.
as_IN: বস্তু যোগ কৰা হ'ল।

en: Item deleted.
as_IN: বস্তু মচা হ'ল।

en: Item not added.
as_IN: বস্তু যোগ কৰা হোৱা নাই।

en: Item not updated.
as_IN: বিষয় উন্নীতকৰণ হোৱা নাই |

en: Item removed.
as_IN: বস্তু আঁতৰোৱা হ'ল।

en: Item selected.
as_IN: বস্তু নিৰ্বাচন কৰা হ'ল।

en: Item updated.
as_IN: বস্তু আপডেট কৰা হ'ল।

en: Items
as_IN: বস্তুবোৰ

en: Items deleted.
as_IN: বস্তুবিলাক মচা হ'ল।

en: Items list
as_IN: বস্তুৰ তালিকা

en: Items list navigation
as_IN: বস্তুৰ তালিকা নেভিগেশ্যন

en: Items per page
as_IN: পৃষ্ঠাই-প্ৰতি বস্তু

en: Items reset.
as_IN: বস্তুকেইটা ৰিছেট কৰা হ’ল।

en: It’s now possible to edit page content in the site editor. To customise other parts of the page like the header and footer switch to editing the template using the settings sidebar.
as_IN: এতিয়া ছাইট সম্পাদকত পৃষ্ঠাৰ বিষয়বস্তু সম্পাদনা কৰাটো সম্ভৱ। পৃষ্ঠাৰ আনবোৰ অংশ যেনে শিৰোশাৰী আৰু পাদশাৰী কাষ্টমাইজ কৰিবলৈ ছেটিংছৰ ছাইডবাৰ ব্যৱহাৰ কৰি টেমপ্লে’ট সম্পাদনা কৰালৈ সলনি কৰক।

en: JSONP support is disabled on this site.
as_IN: এই চাইটটোত JSONP সমৰ্থন অক্ষম হৈ আছে |

en: Jakarta
as_IN: জাকাৰ্টা

en: Jamaica
as_IN: জামাইকা

en: January
as_IN: জানুৱাৰী

en: January 1, 2000 at 00:00 am
as_IN: 1 জানুৱাৰী, 2000 তাৰিখে পুৱাৰ 00:00 বজাত

[ctx: January abbreviation]
en: Jan
as_IN: জানু

en: Japanese
as_IN: জাপানী

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
as_IN: এই বৈশিষ্ট ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ JavaScript সক্ৰিয় কৰিবই লাগিব।

en: Jayapura
as_IN: জয়পুৰ

en: Jazz Musician
as_IN: জ্বেজ সংগীতজ্ঞ

en: Jersey
as_IN: জাৰ্চি

en: Jerusalem
as_IN: জেৰুজালেম

en: Jetpack Backup
as_IN: Jetpack বেকআপ

en: Jetpack Free
as_IN: Jetpack বিনামূলীয়া

en: Johannesburg
as_IN: জোহানেছবাৰ্গ

en: Join the diverse WordPress contributor community and connect with other people who are passionate about maintaining a free and open web.
as_IN: WordPress-ৰ বিচিত্ৰ অৱদানকাৰী সমাজত যোগদান কৰক আৰু অন্য লোকৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰক যিসকল এক বিনামূলীয়া আৰু মুক্ত ৱেব ৰক্ষণাবেক্ষণৰ প্ৰতি আৱেগপ্ৰৱণ।

en: Juba
as_IN: য়ুবা

en: July
as_IN: জুলাই

[ctx: July abbreviation]
en: Jul
as_IN: জুলাই

en: Jump to footnote reference %1$d
as_IN: %1$d নং পাদটীকা তথ্যসূত্ৰলৈ যাওক

en: June
as_IN: জুন

[ctx: June abbreviation]
en: Jun
as_IN: জুন

en: Juneau
as_IN: জুনেআউ

en: Just another %s site
as_IN: মাত্ৰ আন এটা %s ছাইট

en: Just another WordPress site
as_IN: মাত্ৰ আন এটা WordPress ছাইট

en: Justification
as_IN: সমান্তৰকৰণ

en: Justify
as_IN: সমান্তৰ কৰক

en: Justify items center
as_IN: বস্তুবিলাক মাজৰ ফালে সমান্তৰ কৰক

en: Justify items left
as_IN: বস্তুবিলাক বাঁওফালে সমান্তৰ কৰক

en: Justify items right
as_IN: বস্তুবিলাক সোঁফালে সমান্তৰ কৰক

en: Justify text
as_IN: পাঠৰ দাঁতি সমান কৰক

en: Kabul
as_IN: কাবুল

en: Kaliningrad
as_IN: কালিমিনগ্ৰাড

en: Kamchatka
as_IN: কামছাটকা

en: Kampala
as_IN: কাম্পালা

en: Kanton
as_IN: কেণ্টন

en: Karachi
as_IN: কৰাচী

en: Kashgar
as_IN: কাশ্বগৰ

en: Kathmandu
as_IN: কাঠমাণ্ডু

en: Katmandu
as_IN: কাথমাণ্ডু

en: Kebab-case unique identifier for the font family preset.
as_IN: ফণ্ট-পৰিয়ালৰ প্ৰিছেটৰ বাবে কাবাব-কে’ছত সুকীয়া চিনাক্তকাৰী।

en: Keep as HTML
as_IN: HTML হিচাপে ৰাখক

en: Keep it as is
as_IN: এনেকৈয়ে ৰাখক

en: Keep this link private
as_IN: এই লিংক গোপন কৰি ৰাখক

en: Keep widget settings and move it to the inactive widgets
as_IN: ৱিজেট ছেটিংছ ৰাখি ইয়াক নিষ্ক্ৰিয় ৱিজেটসমূহলৈ লৈ স্থানান্তৰ কৰক

en: Keeps the text cursor within blocks while navigating with arrow keys, preventing it from moving to other blocks and enhancing accessibility for keyboard users.
as_IN: কাঁড় কীকেইটাৰে নেভিগে’ট কৰোঁতে টেক্‌ষ্ট কাৰ্ছাৰডাল ব্লকবোৰৰ ভিতৰত ৰাখি তাক অন্য ব্লকলৈ যোৱাত বাধা দিয়ে আৰু কীব’ৰ্ড ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে সহজলভ্যতা বৃদ্ধি কৰে।

en: Kentucky
as_IN: কেণ্টাকি

en: Key
as_IN: চাবি

en: Keyboard Shortcuts
as_IN: কীব'ৰ্ড চমুপথ

en: Keyboard input
as_IN: কী-ব'ৰ্ড ইনপুট

en: Keyboard shortcuts
as_IN: কীব'ৰ্ড চমুপথসমূহ

en: Keyboard users: When you are working in the visual editor, you can use %s to access the toolbar.
as_IN: কীব’ৰ্ড ব্যৱহাৰকাৰী: আপুনি দৃশ্যগত এডিটৰত কাম থাকোঁতে টুলবাৰ ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ %s ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।

en: Keyword
as_IN: মূল-শব্দ

en: Keywords
as_IN: মূলশব্দ

en: Khandyga
as_IN: সাণ্ডীগা

en: Kiev
as_IN: কিয়েভ

en: Kigali
as_IN: কিগালী

en: Kind
as_IN: ধৰণ

en: Kinshasa
as_IN: কিনছাচা

en: Kirov
as_IN: কিৰৱ

en: Knox
as_IN: নক্স

en: Knox IN
as_IN: নক্স ইন

en: Kolkata
as_IN: কোলকাতা

en: Korean
as_IN: কোৰিয়ান

en: Kralendijk
as_IN: ক্ৰালেণ্ডায়িক

en: Krasnoyarsk
as_IN: ক্ৰাচনোয়াৰচক

en: Kuala Lumpur
as_IN: কুৱালা লামপুৰ

en: Kuching
as_IN: কুচিং

en: Kuwait
as_IN: কুৱেইট

en: Kyiv
as_IN: কিয়েভ

en: L
as_IN: ড

en: La Mancha
as_IN: লা মাঞ্চা

en: La Paz
as_IN: লা পেজ

en: Label
as_IN: লেবেল

en: Label text
as_IN: লেবেল টেক্সট

en: Landscape
as_IN: লেণ্ডস্কেপ

en: Language
as_IN: ভাষা

en: Language tag (en, fr, etc.)
as_IN: ভাষা টেগ (en, fr আদি)

en: Languages
as_IN: ভাষাবিলাক

en: Large
as_IN: বৃহৎ

en: Large screens
as_IN: ডাঙৰ স্ক্ৰীণ

en: Large size
as_IN: বৃহৎ আকাৰ

en: Large size image height
as_IN: বৃহৎ আকাৰৰ ছবিৰ উচ্চতা

en: Large size image width
as_IN: বৃহৎ আকাৰৰ ছবিৰ প্ৰস্থ

en: Large viewport height (lvh)
as_IN: ডাঙৰ ভিউপৰ্টৰ উচ্চতা (lvh)

en: Large viewport largest dimension (lvmax)
as_IN: ডাঙৰ ভিউপৰ্টৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ মাত্ৰা (lvmax)

en: Large viewport smallest dimension (lvmin)
as_IN: ডাঙৰ ভিউপৰ্টৰ আটাইতকৈ সৰু মাত্ৰা (lvmin)

en: Large viewport width (lvw)
as_IN: ডাঙৰ ভিউপৰ্টৰ প্ৰস্থ (lvw)

en: Large viewport width or height (lvb)
as_IN: ডাঙৰ ভিউপৰ্টৰ প্ৰস্থ বা উচ্চতা (lvb)

en: Large viewport width or height (lvi)
as_IN: ডাঙৰ ভিউপৰ্টৰ প্ৰস্থ বা উচ্চতা (lvi)

en: Largest size
as_IN: আটাইতকৈ ডাঙৰ আকাৰ

en: Last IP
as_IN: অন্তিম IP

en: Last Login
as_IN: অন্তিম লগিন

en: Last Modified
as_IN: শেষবাৰ সালসলনি কৰিছে

en: Last Name
as_IN: শেষৰ নাম

en: Last Post
as_IN: শেহতীয়া লেখা

en: Last Updated
as_IN: শেষ সম্পাদনা

en: Last Used
as_IN: অন্তিম ব্যৱহাৰ

en: Last edited %s.
as_IN: %s শেষবাৰ সম্পাদিত

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
as_IN: শেষবাৰ %1$s দ্বাৰা %2$sৰ %3$sত সম্পাদিত

en: Last edited on %1$s at %2$s
as_IN: শেষবাৰ %1$sৰ %2$sত সম্পাদিত

en: Last name for the user.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ নামৰ শেষৰ ভাগ।

en: Last page
as_IN: শেষৰ পৃষ্ঠা

en: Last updated
as_IN: শেহতীয়াভাৱে উন্নীত

en: Last updated: %s
as_IN: শেহতীয়া উন্নীতকৰণঃ %s

en: Latest
as_IN: একেবাৰে নতুন

en: Latest Posts
as_IN: সাম্প্ৰতিক লিখনিসমূহ

[ctx: Latest posts block display setting]
en: Grid view
as_IN: গ্ৰিড ভিউ

[ctx: Latest posts block display setting]
en: List view
as_IN: তালিকা ভিউ

en: Latitude
as_IN:  অক্ষাংশ

en: Latvian
as_IN: লেটভীয়

en: Layout
as_IN: লে'আউট

en: Layout type
as_IN: লে’আউটৰ প্ৰকাৰ

en: Learn about block themes
as_IN: ব্লক থীমৰ বিষয়ে জানক

en: Learn about styles
as_IN: শৈলীবোৰৰ বিষয়ে জানক

en: Learn how to <a href="%s" class="update-browser-link">browse happy</a>
as_IN: শিকক কেনেকৈ <a href="%s" class="update-browser-link">আনন্দৰে ব্ৰাউজ কৰিব</a> পাৰি

en: Learn how to configure the Authorization header.
as_IN: প্ৰমাণীকৰণ শিৰোশাৰী কেনেকৈ কন্‌ফিগাৰ কৰিব জানক।

en: Learn more
as_IN: অধিক জানক

en: Learn more about CSS
as_IN: CSS-ৰ বিষয়ে অধিক জানক

en: Learn more about XML sitemaps.
as_IN: XML ছাইটমেপসমূহৰ বিষয়ে অধিক জানক।

en: Learn more about anchors
as_IN: এংকৰবোৰৰ বিষয়ে অধিক জানক

en: Learn more about debugging in WordPress.
as_IN: WordPress-ত ডীবাগ কৰাৰ বিষয়ে অধিক জানক।

en: Learn more about embeds
as_IN: এম্বেড্‌সমূহৰ বিষয়ে আৰু অধিক তথ্য

en: Learn more about manual excerpts
as_IN: মেনুৱেল উদ্ধৃতিৰ বিষয়ে অধিক জানক

en: Learn more about page cache
as_IN: পৃষ্ঠাৰ কেশ্বৰ বিষয়ে অধিক জানক

en: Learn more about persistent object caching.
as_IN: অপৰিৱৰ্তনশীল অবজেক্ট কেশ্বিঙৰ বিষয়ে অধিক জানক।

en: Learn more about pingbacks & trackbacks
as_IN: পিংবেক আৰু ট্ৰেকবেকৰ বিষয়ে অধিক জানক

en: Learn more about the %s version.
as_IN: %s সংস্কৰণৰ বিষয়ে অধিক জানক।

en: Learn more about troubleshooting WordPress.
as_IN: WordPress-ৰ সমস্যা সমাধান কৰাৰ বিষয়ে অধিক জানক।

en: Learn more about updating PHP
as_IN: PHP আপডেট কৰাৰ বিষয়ে অধিক জানক

en: Learn more about usage limits
as_IN: ব্যৱহাৰৰ সীমাৰ বিষয়ে অধিক জানক।

en: Learn more about what WordPress requires to run.
as_IN: WordPress-ক চলিবলৈ কি কি লাগে তাৰে বিষয়ে অধিক জানক।

en: Learn more about why you should use HTTPS
as_IN: আপুনি কিয় HTTPS ব্যৱহাৰ কৰা উচিত সেই বিষয়ে অধিক জানক

en: Learn more.
as_IN: অধিক জানক।

en: Leave a Comment
as_IN: এটা মন্তব্য দিয়ক

en: Leave a Reply
as_IN: মন্তব্য প্ৰদান কৰক

en: Leave a Reply to %s
as_IN: %s-অত মন্তব্য প্ৰদান কৰক

en: Leave a comment
as_IN: মন্তব্য দিয়ক

en: Leave a reply
as_IN: মন্তব্য দিয়ক

en: Leave empty if decorative.
as_IN: আলংকাৰিক হ’লে খালীয়েই ৰাখক।

en: Left
as_IN: বাওঁফালে

en: Left Sidebar
as_IN: বাওঁফালৰ দণ্ডিকা

en: Left and right sides
as_IN: বাঁও আৰু সোঁফাল

en: Left border
as_IN: বাঁওফালৰ সীমা

en: Left side
as_IN: বাওঁফাল

en: Left to right
as_IN: বাঁওৰ পৰা সোঁলৈ

en: Legacy Widget
as_IN: লিগেচী ৱিজেট

en: Legacy Widget Preview
as_IN: লিগেচী ৱিজেটৰ পূৰ্বদৰ্শন

en: Legacy widget
as_IN: লিগেচী ৱিজেট

en: Length:
as_IN: দৈৰ্ঘ্যঃ

en: Letter
as_IN: আখৰ

en: Letter case
as_IN: আখৰৰ ফলা

en: Letter spacing
as_IN: আখৰৰ অন্তৰাল

en: Level
as_IN: স্তৰ

en: Level %1$s. %2$s
as_IN: স্তৰ %1$s। %2$s

en: Level %s. Empty.
as_IN: স্তৰ %s। খালী।

en: Library
as_IN: লাইব্ৰেৰী

en: Light
as_IN: পাতল

en: Light green cyan
as_IN: পাতল সেউজীয়া চ্যান

en: Light green cyan to vivid green cyan
as_IN: পাতল সেউজীয়া চিয়ানৰ পৰা ফট্‌ফটীয়া সেউজীয়া চিয়ানলৈ

en: Lightbox effect
as_IN: লাইটবক্সৰ প্ৰভাৱ

en: Likely direct inclusion of %1$s in order to use %2$s. This is very wrong. Hook the %2$s call into the %3$s action instead.
as_IN: %2$s ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ %1$s-ৰ সম্ভৱতঃ প্ৰত্যক্ষ অন্তৰ্ভুক্তি। এয়া একেবাৰে ভুল। ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে %3$s কাৰ্য্যত %2$s কল লগাওক।

en: Lima
as_IN: লিমা

en: Limit response to comments published after a given ISO8601 compliant date.
as_IN: নিৰ্দিষ্ট ISO8601 অনুপালিত তাৰিখৰ পাছত প্ৰকাশিত মন্তব্যলৈ সঁহাৰি সীমিত কৰক।

en: Limit response to comments published before a given ISO8601 compliant date.
as_IN: কোনো নিৰ্দিষ্ট ISO8601 অনুপালিত তাৰিখৰ আগত প্ৰকাশিত মন্তব্যলৈ সঁহাৰি সীমিত কৰক।

en: Limit response to posts modified after a given ISO8601 compliant date.
as_IN: নিৰ্দিষ্ট ISO8601 অনুপালিত তাৰিখৰ পাছত সংশোধিত প'ষ্টলৈ সঁহাৰি সীমিত কৰক।

en: Limit response to posts modified before a given ISO8601 compliant date.
as_IN: নিৰ্দিষ্ট ISO8601 অনুপালিত তাৰিখৰ আগত সংশোধিত প'ষ্টলৈ সঁহাৰি সীমিত কৰক।

en: Limit response to posts published after a given ISO8601 compliant date.
as_IN: নিৰ্দিষ্ট ISO8601 অনুপালিত তাৰিখৰ পাছত প্ৰকাশিত প'ষ্টলৈ সঁহাৰি সীমিত কৰক।

en: Limit response to posts published before a given ISO8601 compliant date.
as_IN: কোনো নিৰ্দিষ্ট ISO8601 অনুৰূপ তাৰিখৰ আগত প্ৰকাশিত প'ষ্টলৈ সঁহাৰি সীমিত কৰক।

en: Limit result set based on relationship between multiple taxonomies.
as_IN: ফলাফলৰ ছেট একাধিক বৰ্গীকৰণৰ মাজৰ সম্পৰ্কৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি সীমিত কৰক।

en: Limit result set to all items except those of a particular parent ID.
as_IN: ফলাফলৰ ছেট নিৰ্দিষ্ট মূল IDৰ বস্তুবিলাকক এৰি সকলো বস্তুলৈ সীমিত কৰক।

en: Limit result set to attachments of a particular MIME type.
as_IN: ফলাফলৰ ছেট নিৰ্দিষ্ট MIME প্ৰকাৰৰ সংলগ্নীলৈ সীমিত কৰক।

en: Limit result set to attachments of a particular media type.
as_IN: ফলাফলৰ ছেট কোনো নিৰ্দিষ্ট মিডিয়া প্ৰকাৰৰ সংলগ্নীলৈ সীমিত কৰক।

en: Limit result set to blocks matching the search term.
as_IN: সন্ধানৰ শব্দৰ সৈতে মিলা ব্লকসমূহলৈ ফলাফলৰ গোট সীমিত কৰক।

en: Limit result set to comments assigned a specific status. Requires authorization.
as_IN: ফলাফলৰ ছেট নিৰ্দিষ্ট স্থিতি আৰোপ কৰা মন্তব্যলৈ সীমিত কৰক। প্ৰাধিকৰণৰ প্ৰয়োজন।

en: Limit result set to comments assigned a specific type. Requires authorization.
as_IN: ফলাফলৰ ছেট নিৰ্দিষ্ট প্ৰকাৰ আৰোপ কৰা মন্তব্যলৈ সীমিত কৰক। প্ৰাধিকৰণৰ প্ৰয়োজন।

en: Limit result set to comments assigned to specific post IDs.
as_IN: ফলাফলৰ ছেট নিৰ্দিষ্ট প'ষ্ট IDক আৰোপ কৰা মন্তব্যলৈ সীমিত কৰক।

en: Limit result set to comments assigned to specific user IDs. Requires authorization.
as_IN: ফলাফলৰ ছেট নিৰ্দিষ্ট ব্যৱহাৰকাৰী IDত আৰোপ কৰা মন্তব্যলৈ সীমিত কৰক। প্ৰাধিকৰণৰ প্ৰয়োজন।

en: Limit result set to comments of specific parent IDs.
as_IN: ফলাফলৰ ছেট নিৰ্দিষ্ট মূল IDৰ মন্তব্যলৈ সীমিত কৰক।

en: Limit result set to items assigned one or more given formats.
as_IN: এটা বা অধিক নিৰ্দিষ্ট সজ্জা আবণ্টন কৰা বস্তুলৈ ফলাফলৰ সমষ্টি সীমিত কৰক।

en: Limit result set to items except those with specific terms assigned in the %s taxonomy.
as_IN: ফলাফলৰ ছেট %s বৰ্গীকৰণত আৰোপ কৰা নিৰ্দিষ্ট শব্দ থকাবোৰৰ বাহিৰে বস্তুলৈ সীমিত কৰক।

en: Limit result set to items that are sticky.
as_IN: ফলাফলৰ সংহতি সেইবোৰ বস্তুলৈ সীমিত কৰক যিবোৰ আঠাযুক্ত।

en: Limit result set to items with particular parent IDs.
as_IN: নিৰ্দিষ্ট মূল ID থকা বস্তুলৈ ফলাফলৰ ছেট সীমিত কৰক।

en: Limit result set to items with specific terms assigned in the %s taxonomy.
as_IN: ফলাফলৰ ছেট %s বৰ্গীকৰণত আৰোপ কৰা নিৰ্দিষ্ট শব্দ থকা বস্তুলৈ সীমিত কৰক।

en: Limit result set to posts assigned one or more statuses.
as_IN: ফলাফলৰ ছেট এটা বা অধিক স্থিতি আৰোপ কৰা প'ষ্টলৈ সীমিত কৰক।

en: Limit result set to posts assigned to specific authors.
as_IN: নিৰ্দিষ্ট লেখকক এছাইন কৰা প'ষ্টলৈ ফলাফলৰ ছেট সীমিত কৰক।

en: Limit result set to posts with a specific menu_order value.
as_IN: ফলাফলৰ সংহতি এক নিৰ্দিষ্ট menu_order মান থকা প'ষ্টসমূহলৈ সীমিত কৰক।

en: Limit result set to posts with one or more specific slugs.
as_IN: ফলাফলৰ ছেট এটা বা অধিক নিৰ্দিষ্ট শ্লাগ থকা প'ষ্টলৈ সীমিত কৰক।

en: Limit result set to specific IDs.
as_IN: নিৰ্দিষ্ট IDলৈ ফলাফলৰ ছেট সীমিত কৰক।

en: Limit result set to terms assigned to a specific parent.
as_IN: ফলাফলৰ ছেট কোনো নিৰ্দিষ্ট মূলত আৰোপ কৰা শব্দলৈ সীমিত কৰক।

en: Limit result set to terms assigned to a specific post.
as_IN: ফলাফলৰ ছেট কোনো নিৰ্দিষ্ট প'ষ্টত আৰোপ কৰা শব্দলৈ সীমিত কৰক।

en: Limit result set to terms with one or more specific slugs.
as_IN: ফলাফলৰ ছেট এটা বা অধিক নিৰ্দিষ্ট শ্লাগ থকা শব্দলৈ সীমিত কৰক।

en: Limit result set to that from a specific author email. Requires authorization.
as_IN: ফলাফলৰ ছেট কোনো নিৰ্দিষ্ট লেখকৰ ইমেইললৈ সীমিত কৰক। প্ৰাধিকৰণৰ প্ৰয়োজন।

en: Limit result set to themes assigned one or more statuses.
as_IN: ফলাফলৰ ছেট এটা বা অধিক স্থিতি আৰোপ কৰা থীমলৈ সীমিত কৰক।

en: Limit result set to users matching at least one specific capability provided. Accepts csv list or single capability.
as_IN: ফলাফলৰ ছেট কমেও এটা প্ৰদান কৰা সক্ষমতাৰে মিলা ব্যৱহাৰকাৰীলৈ সীমিত কৰক। csv তালিকা বা একক সক্ষমতা গ্ৰহণ কৰে।

en: Limit result set to users matching at least one specific role provided. Accepts csv list or single role.
as_IN: ফলাফলৰ ছেট কমেও এটা প্ৰদান কৰা ভূমিকাৰে মিলা ব্যৱহাৰকাৰীলৈ সীমিত কৰক। csv তালিকা বা একক ভূমিকা গ্ৰহণ কৰে।

en: Limit result set to users who are considered authors.
as_IN: ফলাফলৰ ছেট লেখক বুলি বিবেচনা কৰা ব্যৱহাৰকাৰীলৈ সীমিত কৰক।

en: Limit result set to users who have published posts.
as_IN: ফলাফলৰ ছেট প’ষ্ট প্ৰকাশ কৰা ব্যৱহাৰকাৰীলৈ সীমিত কৰক।

en: Limit result set to users with one or more specific slugs.
as_IN: ফলাফলৰ ছেট এটা বা অধিক নিৰ্দিষ্ট শ্লাগ থকা ব্যৱহাৰকাৰীলৈ সীমিত কৰক।

en: Limit results to items of an object type.
as_IN: ফলাফল কোনো অবজেক্ট প্ৰকাৰৰ বস্তুলৈ সীমিত কৰক।

en: Limit results to items of one or more object subtypes.
as_IN: ফলাফল এটা বা অধিক অবজেক্ট উপ-প্ৰকাৰৰ বস্তুলৈ সীমিত কৰক।

en: Limit results to taxonomies associated with a specific post type.
as_IN: ফলাফল কোনো নিৰ্দিষ্ট প'ষ্ট প্ৰকাৰৰ সৈতে জড়িত বৰ্গীকৰণলৈ সীমিত কৰক।

en: Limit results to those matching a category ID.
as_IN: শ্ৰেণীৰ ID মিলাবোৰলৈ ফলাফল সীমিত কৰক।

en: Limit results to those matching a keyword ID.
as_IN: মূল-শব্দৰ ID মিলাবোৰলৈ ফলাফল সীমিত কৰক।

en: Limit results to those matching a pattern (slug).
as_IN: আৰ্হি (শ্লাগ) মিলাবোৰলৈ ফলাফল সীমিত কৰক।

en: Limit results to those matching a string.
as_IN: ষ্ট্ৰিং মিলাবোৰলৈ ফলাফল সীমিত কৰক।

en: Limit the pages you want to show, even if the query has more results. To show all pages use 0 (zero).
as_IN: আপুনি দেখুৱাব বিচৰা পৃষ্ঠাবোৰ সীমিত কৰক, যদিও কুৱেৰীৰ অধিক ফলাফল থাকে। আটাইবোৰ পৃষ্ঠা দেখুৱাবলৈ 0 (শূন্য) ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Limit to the specified post id.
as_IN: উল্লেখ কৰা প’ষ্ট আইডিলৈ সীমিত কৰক।

en: Limit to the specified template part area.
as_IN: নিৰ্দিষ্ট টেমপ্লে’টৰ অংশৰ অঞ্চললৈ সীমিত কৰক।

en: Limits results to plugins with the given status.
as_IN: প্ৰদান কৰা স্থিতিৰ প্লাগিনসমূহলৈ ফলাফল সীমিত কৰক।

en: Line height
as_IN: শাৰীৰ উচ্চতা

en: Linear
as_IN: ৰৈখিক

en: Link
as_IN: সংযোগ

en: Link CSS Class
as_IN: লিংকৰ CSS ক্লাছ

en: Link CSS class
as_IN: লিংকৰ CSS ক্লাছ

en: Link Categories
as_IN: সংযোগ শিতানসমূহ

en: Link Category
as_IN: সংযোগ শিতান

en: Link ID
as_IN: লিংকৰ পৰিচয়

en: Link Image To:
as_IN: ছবি ইয়ালৈ লিংক কৰক:

en: Link Rel
as_IN: সংযাগ Rel

en: Link Relationship (XFN)
as_IN: লিংক সম্পৰ্ক (XFN)

en: Link Target
as_IN: লিংকৰ টাৰ্গেট

en: Link Text
as_IN: লিংক টেক্সট

en: Link To
as_IN: সংযোগ ইয়ালৈ:

en: Link URL
as_IN: লিংক ইউআৰএল

en: Link added.
as_IN: লিংক যোগ কৰা হ'ল।

[ctx: Link anchor (TinyMCE)]
en: Anchor
as_IN: এংকৰ

[ctx: Link anchors (TinyMCE)]
en: Anchors
as_IN: এংকৰসমূহ

en: Link author name to author page
as_IN: লিখোঁতাৰ নাম লিখোঁতাৰ পৃষ্ঠাৰ সৈতে লিংক কৰক

en: Link color
as_IN: সংযোগৰ ৰং

en: Link copied to clipboard.
as_IN: লিংক ক্লিপব’ৰ্ডলৈ কপি কৰা হ’ল।

en: Link edited.
as_IN: লিঙ্ক সম্পাদন কৰা হ'ল।

en: Link image to home
as_IN: ছবিক মুখ্যপৃষ্ঠাৰ সৈতে সংযোগ কৰক

en: Link images to attachment pages
as_IN: সংলগ্ন-নথিৰ পৃষ্ঠাৰ সৈতে ছবি লিংক কৰক

en: Link images to media files
as_IN: মিডিয়া ফাইলৰ সৈতে ছবি লিংক কৰক

en: Link information
as_IN: লিংকৰ তথ্য

en: Link inserted.
as_IN: লিংক সন্নিৱিষ্ট কৰা হ'ল।

en: Link is empty
as_IN: লিংক খালী হৈ আছে

en: Link not found.
as_IN: লিংক পোৱা নগ'ল।

en: Link options
as_IN: লিংকৰ বিকল্পসমূহ

en: Link radii
as_IN: ব্যাসাৰ্ধ লিংক কৰক

en: Link rating
as_IN: লিংকৰ মূল্যাংকন

en: Link rel
as_IN: লিংক rel

en: Link removed.
as_IN: লিঙ্ক আঁতৰোৱা হ'ল।

en: Link selected.
as_IN: লিংক নিৰ্বাচন কৰা হ'ল।

en: Link settings
as_IN: লিংক ছেটিংছ

en: Link sides
as_IN: কাষবোৰ লিংক কৰক

en: Link text
as_IN: লিংক টেক্সট

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
as_IN: লিংক পাঠ, যেনে &#8220;প্ৰয়োজনীয়তাৰ সূচি (PDF)&#8221;

en: Link thumbnails to:
as_IN: থাম্বনেইলসমূহ ইয়ালৈ লিংক কৰক:

en: Link title
as_IN: লিংকৰ শিৰোনাম

en: Link to
as_IN: ইয়ালৈ লিংক

en: Link to %s
as_IN: %s-লৈ যোৱা লিংক

en: Link to Attachment Page
as_IN: সংলগ্ন-নথি পৃষ্ঠালৈ সংযোগ

en: Link to Media File
as_IN: মাধ্যম নথিলৈ সংযোগ

en: Link to attachment page
as_IN: সংলগ্ন-নথিৰ পৃষ্ঠালৈ লিংক কৰক

en: Link to author archive
as_IN: লিখোঁতাৰ আৰ্কাইভলৈ যোৱা লিংক

en: Link to authors URL
as_IN: লিখোঁতাৰ URL-লৈ যোৱা লিংক

en: Link to comment
as_IN: মন্তব্যলৈ যোৱা লিংক

en: Link to image
as_IN: ছবিলৈ লিংক

en: Link to image file
as_IN: ছবি ফাইললৈ লিংক কৰক

en: Link to post
as_IN: প’ষ্টলৈ যোৱা লিংক

en: Link to user profile
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ প্ৰ’ফাইললৈ যোৱা লিংক

en: Link to:
as_IN: ইয়ালৈ লিংক:

en: Links
as_IN: লিংকবোৰ

en: Links are disabled in the editor.
as_IN: এডিটৰত লিংকবোৰ নিষ্ক্ৰিয় কৰা হয়।

en: Links for %s
as_IN: %sৰ বাবে সংযোগ

en: Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.
as_IN: স্ক্ৰীণৰ ওপৰভাগত থকা টুলবাৰৰ লিংকসমূহে আপোনাৰ ডেশ্বব'ৰ্ড আৰু আপোনাৰ ছাইটৰ ফ্ৰণ্ট এণ্ডক সংযোগ কৰে আৰু আপোনাৰ প্ৰ'ফাইল আৰু উপযোগী WordPress তথ্যলৈ এক্সেছ প্ৰদান কৰা।

en: Links list
as_IN: লিংকৰ তালিকা

en: Links may be separated into Link Categories; these are different than the categories used on your posts.
as_IN: লিংকসমূহ লিংকৰ বৰ্গলৈ বিভক্ত কৰিব পাৰি; এয়া আপোনাৰ প'ষ্টত ব্যৱহাৰ কৰা বৰ্গতকৈ বেলেগ।

[ctx: Links widget]
en: Random
as_IN: বিক্ষিপ্ত

en: Lisbon
as_IN: লিচবন

en: List
as_IN: তালিকা

en: List View
as_IN: সূচী দৰ্শন

en: List View off.
as_IN: তালিকা ভিউ বন্ধ।

en: List View on.
as_IN: তালিকা-মূলক ভিউ চালু।

en: List View shortcuts
as_IN: তালিকা ভিউৰ চমুপথবোৰ

en: List item
as_IN: তালিকাভুক্ত বিষয়

en: List of available font weights, separated by a space.
as_IN: উপলব্ধ ফণ্টৰ ওজনৰ তালিকা, একোটাকৈ খালী ঠাইৰে বিভক্ত।

en: List of menu items selected for deletion:
as_IN: মচিবলৈ বাছনি কৰা মেন্যুৰ বস্তুবিলাকৰ তালিকা:

en: List of the missing image sizes of the attachment.
as_IN: সংলগ্নৰ নিৰুদ্দেশ ছবিৰ আকাৰসমূহৰ তালিকা।

en: List of: %1$s
as_IN: %1$sৰ তালিকা

en: List style
as_IN: তালিকাৰ শৈলী

en: List text
as_IN: তালিকাৰ পাঠ

en: List view
as_IN: সূচী দৰ্শন

en: Lithuanian
as_IN: লিথুৱানীয়

en: Live Broadcast
as_IN: লাইভ সম্প্ৰচাৰ

en: Live Preview
as_IN: লাইভ পূৰ্বলোকন

en: Live Preview &#8220;%s&#8221;
as_IN: &#8220;%s&#8221; লাইভ পূৰ্বলোকন কৰক

en: Live Preview: %s
as_IN: সক্ৰিয় পূৰ্বালোকনঃ %s

en: Live preview theme: %s
as_IN: এই থীম লাইভ পূৰ্বলোকন কৰক: %s

en: LiveJournal
as_IN: লাইভজাৰ্নেল

en: Ljubljana
as_IN: ল্জুবলজানা

en: Loaded version '%1$s' incompatible with expected version '%2$s'.
as_IN: ল’ড কৰা '%1$s' সংস্কৰণটো প্ৰত্যাশিত '%2$s' সংস্কৰণৰ সৈতে অসংগতিপূৰ্ণ ।

en: Loading
as_IN: ল’ড হৈ আছে…

en: Loading items…
as_IN: বস্তুবোৰ ল’ড হৈ আছে…

en: Loading more results... please wait.
as_IN: অধিক ফলাফল ল'ড কৰি থকা হৈছে... অনুগ্ৰহ কৰি অপেক্ষা কৰক।

en: Loading navigation block setup options…
as_IN: নেভিগেশ্যন ব্লকৰ ছেটআপৰ বিকল্পবোৰ ল’ড হৈ আছে…

en: Loading options…
as_IN: বিকল্পবোৰ ল’ড হৈ আছে…

en: Loading page, please wait.
as_IN: পৃষ্ঠা ল’ড হৈ আছে, অনুগ্ৰহ কৰি অপেক্ষা কৰক।

en: Loading …
as_IN: ল’ড হৈ আছে …

en: Loading&hellip;
as_IN: ল'ড হৈ আছে&hellip;

en: Loading…
as_IN: ল’ড হৈ আছে…

en: Local time is %s.
as_IN: স্থানীয় সময় হ'ল %s।

en: Locale for the user.
as_IN: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ স্থান

en: Location of the uploaded file.
as_IN: আপল'ড কৰা ফাইলটোৰ অৱস্থান।

en: Lock
as_IN: লক কৰক

en: Lock %s
as_IN: %s লক কৰক

en: Lock all
as_IN: সৱ লক কৰক

en: Lock editing
as_IN: সম্পাদনাত তলা লগাওক

en: Lock movement
as_IN: লৰচৰত তলা লগাওক

en: Lock removal
as_IN: আঁতৰোৱাত তলা লগাওক

en: Locked
as_IN: তলা লগোৱা হৈছে

en: Log %s out of all locations.
as_IN: %s-ক সকলো ঠাইৰ পৰা লগ আউট কৰাওক।

en: Log In
as_IN: লগ ইন

en: Log Out
as_IN: প্ৰস্থান কৰক

en: Log Out Everywhere
as_IN: সকলো ঠাইতে লগ আউট কৰক

en: Log Out Everywhere Else
as_IN: আন সকলো ঠাইতে লগ আউট কৰক

en: Log in
as_IN: লগ ইন

en: Log in to Reply
as_IN: উত্তৰ দিবলৈ প্ৰৱেশ কৰক

en: Log in to leave a Comment
as_IN: এটা মন্তব্য দিবলৈ প্ৰৱেশ কৰক

en: Log out
as_IN: লগ আউট

en: Log out of this account
as_IN: এই একাউণ্টৰ পৰা প্ৰস্থান কৰক

en: Logged in as %1$s. <a href="%2$s">Edit your profile</a>. <a href="%3$s">Log out?</a>
as_IN: %1$s হিচাপে লগিন কৰা আছে। <a href="%2$s">আপোনাৰ প্ৰ’ফাইল সম্পাদনা কৰক</a>। <a href="%3$s">লগ আউট কৰিব?</a>

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out?</a>
as_IN: <a href="%1$s">%2$s</a> হিচাপে লগড ইন হৈছে। <a href="%3$s" title="এই একাউণ্টৰ পৰা লগ আউট কৰক">লগ আউট কৰিব?</a>

en: Login Address (URL)
as_IN: প্ৰৱেশ ঠিকনা (URL)

en: Login Name
as_IN: লগিন নাম

en: Login name for the user.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে লগিন নাম।

en: Logo
as_IN: ল'গ'

en: London
as_IN: লণ্ডন

en: Longitude
as_IN: দ্ৰাঘিমা

en: Longyearbyen
as_IN: লংগিয়েৰাবিয়েন

en: Looking for %1$s in %2$s
as_IN: %2$s-ত %1$s বিচাৰি থকা হৈছে

en: Looking for a theme? You can search or browse the WordPress.org theme directory, install and preview themes, then activate them right here.
as_IN: থীম বিচাৰি আছে নেকি? আপুনি সন্ধান বা WordPress.org থীম ডাইৰেক্টৰী ব্ৰাউজ কৰিব পাৰে, থীমসমূহ ইনষ্টল আৰু পূৰ্বলোকন কৰিব পাৰে, তাৰ পিছত ইয়াতেই সেয়া সক্ৰিয় কৰিব পাৰে।

en: Looks like something&#8217;s gone wrong. Wait a couple seconds, and then try again.
as_IN: কিবা সমস্যা হোৱা যেন লাগিছে। কিছু ছেকেণ্ড অপেক্ষা কৰি পিছত পুনৰ চেষ্টা কৰক।

en: Looks like this is not the correct kind of file. Please link to an appropriate file instead.
as_IN: Looks like this isn&#8217;t the correct kind of file. Please link to an appropriate file instead.

en: Looks like this is not the correct kind of file. Please link to an audio file instead.
as_IN: এনে লাগিছে যেন এইটো সঠিক ধৰণৰ ফাইল নহয়। অনুগ্ৰহ কৰি ইয়াৰ সলনি অডিঅ' ফাইল এটালৈ লিংক কৰক।

en: Loop
as_IN: পুনৰাৱৰ্তন

en: Loopback request
as_IN: লুপবেক অনুৰোধ

en: Loopback requests are used to run scheduled events, and are also used by the built-in editors for themes and plugins to verify code stability.
as_IN: লুপবেক অনুৰোধসমূহ সময়সূচিত ইভেণ্ট চলাবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হয় আৰু বিল্ট-ইন এডিটৰসমূহৰ দ্বাৰাও থীম আৰু প্লাগিনৰ বাবে ক'ডৰ স্থিৰতা প্ৰমাণিত কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হয়।

en: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Praesent et eros eu felis.
as_IN: অনুভৱ কাম লোভত চেষ্টা স্বভাৱ কাপ, পোনাবাহক কিন্তু চট্‌ফটাবলৈ উলাহত যে ধাতু তাৰ।

en: Los Angeles
as_IN: লচ এঞ্জেলেচ

en: Lost Password
as_IN: পাছৱৰ্ড হেৰাইছে

en: Lost your password?
as_IN: আপোনাৰ পাছৱৰ্ড হেৰাইছে নেকি?

en: Louisville
as_IN: লুইভিলে

en: Lower Princes
as_IN: ল'ৱাৰ প্ৰিঞ্চেচ

en: Lowercase
as_IN: সৰুফলা

en: Lowercase Roman numerals
as_IN: সৰুফলা ৰোমান সংখ্যাংক

en: Lowercase letters
as_IN: সৰুফলা বৰ্ণ

en: Luminous dusk
as_IN: দ্বীপ্তিময় গধূলি

en: Luminous vivid amber
as_IN: দীপ্তিময় স্বচ্ছ মৌ-জুলীয়া

en: Luminous vivid amber to luminous vivid orange
as_IN: দ্বীপ্তিময় ফট্‌ফটীয়া মৌ-জুলীয়াৰ পৰা দ্বীপ্তিময় ফট্‌ফটীয়া কমলালৈ

en: Luminous vivid orange
as_IN: দীপ্তিময় স্বচ্ছ কমলা

en: Luminous vivid orange to vivid red
as_IN: দ্বীপ্তিময় ফট্‌ফটীয়া কমলাৰ পৰা ফট্‌ফটীয়া ৰঙালৈ

en: Luxembourg
as_IN: লুক্সেমবাৰ্গ

en: M
as_IN: ম

en: MB (Leave blank for network default)
as_IN: MB (নেটৱৰ্ক ডিফ'ল্টৰ বাবে খালী এৰক)

en: Macao
as_IN: মাকাও

en: Macau
as_IN: মাকাউ

en: Macedonian
as_IN: মেচিড'নীয়

en: Maceio
as_IN: মাচেইও

en: Macquarie
as_IN: মেক্‌কুৱাৰী

en: Madrid
as_IN: মাদ্ৰিদ

en: Magadan
as_IN: মাগাদন

en: Mail (will not be published)
as_IN: মেইল (প্ৰকাশ কৰা নহয়)

en: Mail Server
as_IN: মেইল ছাৰ্ভাৰ

en: Main
as_IN: মুখ্য

en: Main Page (no parent)
as_IN: মুখ্য পৃষ্ঠা (কোনো মূল নাই)

en: Main menu
as_IN: মূখ্য মেনু

en: Maintenance
as_IN: মেৰামতি

en: Makassar
as_IN: মাকাচাৰ

en: Make label text visible, e.g. "Next Page".
as_IN: লেবেলৰ পাঠ দৃশ্যমান কৰক, যেনে— "পৰৱৰ্তী পৃষ্ঠা"।

en: Make the editor look like your theme.
as_IN: এডিটৰটো দেখাত আপোনাৰ থীমৰ দৰে কৰক।

en: Make the selected text bold.
as_IN: নিৰ্বাচিত টেক্সটখিনি ব'ল্ড কৰক।

en: Make the selected text inline code.
as_IN: বাছনি কৰা পাঠখিনি ইনলাইন ক’ডলৈ সলনি কৰক।

en: Make the selected text italic.
as_IN: নিৰ্বাচিত টেক্সট ইটালিক কৰক।

en: Make this post sticky
as_IN: এই প'ষ্ট আঠা-যুক্ত কৰক

en: Make title a link
as_IN: শীৰ্ষকটো লিংক কৰক

en: Make title link to home
as_IN: শীৰ্ষকক মুখ্যপৃষ্ঠালৈ লিংক কৰাওক

en: Malay
as_IN: মালয়

en: Maldives
as_IN: মালডিভিচ

en: Malta
as_IN: মাল্টা

en: Maltese
as_IN: মল্টিয়

en: Manage Archives
as_IN: আৰ্কাইভ পৰিচালনা কৰক

en: Manage Audio
as_IN: অডিঅ পৰিচালনা কৰক

en: Manage Comments
as_IN: মন্তব্যসমূহ পৰিচালনা কৰক

en: Manage Documents
as_IN: নথিপত্ৰ পৰিচালনা কৰক

en: Manage Images
as_IN: ছবি পৰিচালনা কৰক

en: Manage Locations
as_IN: অৱস্থান পৰিচালনা কৰক

en: Manage Site
as_IN: ছাইট পৰিচালনা কৰক

en: Manage Spreadsheets
as_IN: স্প্ৰেডশ্বীট পৰিচালনা কৰক

en: Manage Uploads
as_IN: আপল'ড পৰিচালনা কৰক

en: Manage Video
as_IN: ভিডিঅ পৰিচালনা কৰক

en: Manage and create shadow styles for use across the site.
as_IN: ছাইটজুৰি ব্যৱহাৰৰ বাবে ছায়াৰ শৈলী পৰিচালনা আৰু সৃষ্টি কৰক।

en: Manage block visibility
as_IN: ব্লকৰ দৃশ্যমানতা পৰিচালনা কৰক

en: Manage fonts
as_IN: ফণ্টবোৰ পৰিচালনা কৰক

en: Manage inactive plugins
as_IN: নিষ্ক্ৰিয় প্লাগিনসমূহ পৰিচালনা কৰক

en: Manage link
as_IN: লিংক পৰিচালনা কৰক

en: Manage menus
as_IN: মেন্যু পৰিচালনা কৰক

en: Manage pages
as_IN: পৃষ্ঠা পৰিচালনা কৰক

en: Manage patterns
as_IN: আৰ্হিবোৰ পৰিচালনা কৰক

en: Manage the font size %s.
as_IN: %s ফণ্টৰ আকাৰ পৰিচালনা কৰক।

en: Manage the fonts and typography used on buttons.
as_IN: বুটামবোৰত ব্যৱহাৰ হোৱা ফ’ণ্ট আৰু টাইপ’গ্ৰাফীবোৰ পৰিচালনা কৰক।

en: Manage the fonts and typography used on captions.
as_IN: কেপশ্যনবোৰত ব্যৱহাৰ হোৱা ফণ্ট আৰু টাইপ’গ্ৰাফীবোৰ পৰিচালনা কৰক।

en: Manage the fonts and typography used on headings.
as_IN: শিৰোনামাবোৰত ব্যৱহাৰ হোৱা ফ’ণ্ট আৰু টাইপ’গ্ৰাফীবোৰ পৰিচালনা কৰক।

en: Manage the fonts and typography used on the links.
as_IN: লিংকবোৰত ব্যৱহাৰ হোৱা ফণ্ট আৰু টাইপ’গ্ৰাফীবোৰ পৰিচালনা কৰক।

en: Manage the fonts used on the site.
as_IN: এই ছাইটত ব্যৱহাৰ হোৱা ফণ্টবোৰ পৰিচালনা কৰক।

en: Manage the inclusion of blocks added automatically by plugins.
as_IN: প্লাগিনবোৰে স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে যোগ কৰা ব্লকবোৰৰ অন্তৰ্ভুক্তি পৰিচালনা কৰক।

en: Manage themes
as_IN: থীমসমূহ পৰিচালিত কৰক

en: Manage what patterns are available when editing the site.
as_IN: ছাইট সম্পাদনা কৰোঁতে কি কি আৰ্হি উপলব্ধ হ’ব সেয়া পৰিচালনা কৰক।

en: Manage with Live Preview
as_IN: লাইভ পূৰ্বলোকনৰ সৈতে পৰিচালনা

en: Manage your Navigation Menus.
as_IN: আপোনাৰ নেভিগেশ্যনৰ মেন্যুবোৰ পৰিচালনা কৰক।

en: Manage your plugins
as_IN: আপোনাৰ প্লাগিন পৰিচালনা কৰক

en: Manage your themes
as_IN: আপোনাৰ থীম পৰিচালনা কৰক

en: Management
as_IN: পৰিচালনা

en: Managing Pages
as_IN: পৃষ্ঠা পৰিচালনা

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
as_IN: পৃষ্ঠা পৰিচালনা কৰা আৰু প'ষ্ট পৰিচালনা কৰা প্ৰায় একেই আৰু স্ক্ৰীণসমূহ একে ধৰণেই কাষ্টমাইজ কৰিব পাৰি।

en: Managua
as_IN: মানাগুৱা

en: Manaus
as_IN: মানাউচ

en: Manila
as_IN: মেনিলা

en: Manual
as_IN: মেনুৱেল

en: Manual Offsets
as_IN: মেনুৱেল অফছেট

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
as_IN: বহুতো লোকে তেওঁলোকৰ মন্ত্যব দ্ৰুতগতিত মডাৰেট কৰিবলৈ কী-বৰ্ড চমুপথৰ লাভ উঠায়। অধিক জানিবলৈ কাষৰ লিংক ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Many plugins may collect or store personal data either in the WordPress database or remotely. Any Erase Personal Data request should delete data from plugins as well.
as_IN: বহুতো প্লাগিনে ব্যক্তিগত তথ্য সংগ্ৰহ বা WordPress-ৰ ডাটাবেছত নাইবা দূৰৱৰ্তীভাৱে সংৰক্ষণ কৰিব পাৰে। যিকোনো ব্যক্তিগত ডাটা মচা অনুৰোধে প্লাগিনৰ পৰাও ডাটা মচিব লাগে।

en: Many plugins may collect or store personal data either in the WordPress database or remotely. Any Export Personal Data request should include data from plugins as well.
as_IN: বহুতো প্লাগিনে ব্যক্তিগত তথ্য সংগ্ৰহ বা WordPress-ৰ ডাটাবেছত নাইবা দূৰৱৰ্তীভাৱে সংৰক্ষণ কৰিব পাৰে। যিকোনো ব্যক্তিগত ডাটা ৰপ্তানি অনুৰোধত প্লাগিনৰ ডাটাও থাকিব লাগে।

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
as_IN: আপুনি আপোনাৰ ছাইডবাৰ সম্পাদনা নকৰালৈকে বহুতো থীমে ডিফ'ল্টভাৱে কিছুমান ছাইডবাৰ ৱিজেট দেখুৱায় কিন্তু সেইবোৰ আপোনাৰ ছাইডবাৰ পৰিচালনা সঁজুলিত স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে দেখুওৱা নহয়। আপুনি প্ৰথমবাৰ আপোনাৰ ৱিজেট সলনি কৰাৰ পাছত ডিফ'ল্ট ৱিজেটসমূহ উপলব্ধ ৱিজেটৰ অঞ্চলৰ পৰা যোগ কৰি পুনৰ যোগ কৰিব পাৰে।

en: March
as_IN: মাৰ্চ

[ctx: March abbreviation]
en: Mar
as_IN: মাৰ্চ

en: Marengo
as_IN: মাৰেংগো

en: Margin
as_IN: মাৰ্জিন

en: Mariehamn
as_IN: মাৰিয়েহামন

en: Marigot
as_IN: মাৰিগত

en: Mark as nofollow
as_IN: nofollow বুলি চিন দিয়ক

[ctx: Mark comment as resolved]
en: Resolve
as_IN: মীমাংসা কৰক

en: Mark export request for &#8220;%s&#8221; as completed.
as_IN: &#8220;%s&#8221;ৰ ৰপ্তানি অনুৰোধ সম্পূৰ্ণ বুলি চিন দিয়ক।

en: Mark requests as completed
as_IN: অনুৰোধসমূহ সম্পূৰ্ণ বুলি চিন দিয়ক

en: Mark this comment as spam
as_IN: এই মন্তব্যটো স্পাম বুলি চিন দিয়ক

en: Markup is not allowed in CSS.
as_IN: CSS-ত মাৰ্কআপৰ অনুমতি নাই।

en: Martinique
as_IN: মাৰ্টিনিক

en: Matamoros
as_IN: মাটাম'ৰ'ছ

en: Match case
as_IN: অৱস্থা মিলাওক

en: Match terms with the listed IDs.
as_IN: তালিকাভুক্ত আইডিসমূহৰ লগত শব্দসমূহ মিলাওক।

en: Mature
as_IN: পৰিপক্ক

en: Mature <span class="count">(%s)</span> | Mature <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: পৰিপক্ক <span class="count">(%sটা)</span>
as_IN[1]: পৰিপক্ক <span class="count">(%sটা)</span>

en: Mauritius
as_IN: মৰিচাছ

en: Max %s wide
as_IN: সৰ্বাধিক %s বহল

en: Max Height
as_IN: সৰ্বোচ্চ উচ্চতা

en: Max Width
as_IN: সৰ্বোচ্চ প্ৰস্থ

en: Max allowed packet size
as_IN: পেকেটৰ সৰ্বাধিক অনুমোদিত আকাৰ

en: Max connections number
as_IN: সৰ্বাধিক সংযোগৰ সংখ্যা

en: Max effective file size
as_IN: সৰ্বাধিক প্ৰভাৱশালী ফাইলৰ আকাৰ

en: Max input time
as_IN: সৰ্বাধিক ইনপুট সময়

en: Max number of words
as_IN: শব্দৰ সৰ্বাধিক সংখ্যা

en: Max number of words in excerpt
as_IN: সাৰাংশত শব্দৰ সৰ্বাধিক সংখ্যা

en: Max pages to show
as_IN: দেখুৱাবলগীয়া সৰ্বাধিক পৃষ্ঠা

en: Max simultaneous file uploads
as_IN: একেলগে সৰ্বাধিক ফাইল আপল’ড

en: Max size of an uploaded file
as_IN: আপল'ড কৰা ফাইলৰ সৰ্বাধিক আকাৰ

en: Max size of post data allowed
as_IN: প'ষ্ট ডেটাৰ সৰ্বাধিক অনুমোদিত আকাৰ

en: Maximum
as_IN: সৰ্বাধিক

en: Maximum Rating
as_IN: সৰ্বোচ্চ ৰেটিং

en: Maximum number of items to be returned in result set.
as_IN: ফলাফলৰ ছেটত উভতাবলগীয়া বস্তুৰ সৰ্বাধিক সংখ্যা।

en: Maximum posts per page
as_IN: প্ৰতিখন পৃষ্ঠাত সৰ্বাধিক প’ষ্ট

en: Maximum size: %s
as_IN: বৃহত্তম আঁকাৰঃ %s

en: Maximum upload file size: %s.
as_IN: আপল'ড কৰিবলৈ ফাইলৰ সৰ্বাধিক আকাৰ: %s

en: May
as_IN: মে

en: May 7, 2019
as_IN: ৭ মে', ২০১৯

[ctx: May abbreviation]
en: May
as_IN: মে'

en: Mazatlan
as_IN: মাজাতলান

en: Media
as_IN: মিডিয়া

en: Media File
as_IN: মেডিয়া ফাইল

en: Media Files
as_IN: মিডিয়াৰ ফাইলবোৰ

en: Media Handling
as_IN: মিডিয়া হেণ্ডেলিং

en: Media Library
as_IN: মেডিয়া ভঁৰাল

en: Media List
as_IN: মিডিয়াৰ তালিকা

en: Media Settings
as_IN: মিডিয়া ছেটিংছ

en: Media Widget
as_IN: মিডিয়া উইজেট

en: Media Widget (%d) | Media Widget (%d)
as_IN[0]: মিডিয়া উইজেট (%d)
as_IN[1]: মিডিয়া উইজেটবোৰ (%d)

en: Media area
as_IN: মিডিয়া অঞ্চল

en: Media file
as_IN: মেডিয়া ফাইল

en: Media file attached.
as_IN: মিডিয়া ফাইল জোৰা লগোৱা হ'ল।

en: Media file detached.
as_IN: মিডিয়া ফাইল এৰোৱা হ'ল।

en: Media file moved to the Trash.
as_IN: মিডিয়া ফাইল ট্ৰেশ্বলৈ নিয়া হ'ল।

en: Media file permanently deleted.
as_IN: মিডিয়া ফাইল স্থায়ীভাৱে মচা হ'ল।

en: Media file restored from the Trash.
as_IN: মিডিয়া ফাইল ট্ৰেশ্বৰ পৰা পুনঃস্থাপন কৰা হ'ল।

en: Media file updated.
as_IN: মিডিয়া ফাইল আপডেট কৰা হ'ল।

[ctx: Media item link option]
en: None
as_IN: এটাও নহয়

en: Media items list
as_IN: মিডিয়া সামগ্ৰীৰ তালিকা

en: Media items list navigation
as_IN: মিডিয়া সামগ্ৰীৰ তালিকা নেভিগেশ্যন

en: Media library
as_IN: মেডিয়া ভঁৰাল

en: Media list
as_IN: মিডিয়াৰ তালিকা

en: Media preview
as_IN: মিডিয়া পূৰ্বলোকন

en: Media settings
as_IN: মিডিয়া ছেটিংছ

en: Media title
as_IN: মিডিয়া শীৰ্ষক

en: Media title&hellip;
as_IN: মিডিয়া শীৰ্ষক&hellip;

en: Media upload failed. If this is a photo or a large image, please scale it down and try again.
as_IN: মিডিয়া আপল'ড বিফল হ'ল। যদি এইখন এখন ফটো বা ডাঙৰ ছবি, তেন্তে অনুগ্ৰহ কৰি এইখন সৰু কৰি পুনৰ চেষ্টা কৰক।

en: Media width
as_IN: মিডিয়াৰ প্ৰস্থ

en: Median server response time was %1$s milliseconds. It should be less than the recommended %2$s milliseconds threshold.
as_IN: ছাৰ্ভাৰৰ মধ্যমা সঁহাৰিৰ সময় আছিল %1$s মিলিছেকেণ্ড।  এইটো পৰামৰ্শমূলক %2$s মিলিছেকেণ্ডৰ ডেউৰীতকৈ কম হোৱা উচিত।

en: Median server response time was %1$s milliseconds. This is less than the recommended %2$s milliseconds threshold.
as_IN: ছাৰ্ভাৰৰ মধ্যমা সঁহাৰিৰ সময় আছিল %1$s মিলিছেকেণ্ড।  এইটো পৰামৰ্শমূলক %2$s মিলিছেকেণ্ডৰ ডেউৰীতকৈ কম।

en: Medium
as_IN: মজলীয়া

en: Medium screens
as_IN: মধ্যম স্ক্ৰীণ

en: Medium size
as_IN: মধ্যম আকাৰ

en: Medium size image height
as_IN: মজলীয়া আকাৰৰ ছবিৰ উচ্চতা

en: Medium size image width
as_IN: মজলীয়া আকাৰৰ ছবিৰ প্ৰস্থ

en: Medium-Large size image height
as_IN: মধ্যম-ডাঙৰ আকাৰৰ ছৱিৰ দৈৰ্ঘ্য

en: Medium-Large size image width
as_IN: মধ্যম-ডাঙৰ আকাৰৰ ছৱিৰ প্ৰস্থ্য

en: Meetups
as_IN: মীটআপ

en: Melbourne
as_IN: মেলব'ৰ্ণ

en: Membership
as_IN: সদস্যতা

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
as_IN: মেমৰী সীমা অতিক্ৰম কৰিছে। অনুগ্ৰহ কৰি আন এটা সৰু ফাইল চেষ্টা কৰক।

en: Menominee
as_IN: মেনোমিনী

en: Menu
as_IN: মেনু

en: Menu 1
as_IN: মেনু ১

en: Menu Item
as_IN: মেন্যুৰ বস্তু

en: Menu Location
as_IN: মেনুৰ অৱস্থান

en: Menu Locations
as_IN: মেনুৰ অৱস্থানসমূহ

en: Menu Management
as_IN: মেন্যু পৰিচালনা

en: Menu Name
as_IN: মেনুৰ নাম

en: Menu Options
as_IN: মেনু সুবিধাসমূহ

en: Menu Order
as_IN: মেন্যুৰ ক্ৰম

en: Menu Parent
as_IN: মেন্যুৰ মূল

en: Menu Settings
as_IN: মেন্যু ছেটিংছ

en: Menu created
as_IN: মেনু সৃষ্টি কৰা হ'ল

en: Menu deleted
as_IN: মেনু বিলোপ কৰা হ'ল

en: Menu item added
as_IN: মেনুৰ বস্তু যোগ কৰা হ'ল

en: Menu item deleted
as_IN: মেনুৰ বস্তু বিলোপ কৰা হ'ল

en: Menu item is now a sub-item
as_IN: মেন্যুৰ বস্তু এতিয়া এক উপ-বস্তু

en: Menu item moved down
as_IN: মেন্যুৰ বস্তু তললৈ নিয়া হ'ল

en: Menu item moved out of submenu
as_IN: মেন্যুৰ বস্তু উপমেন্যুৰ বাহিৰ কৰা হ'ল

en: Menu item moved to the top
as_IN: মেন্যুৰ বস্তু একেবাৰে ওপৰলৈ নিয়া হ’ল

en: Menu item moved up
as_IN: মেন্যুৰ বস্তু ওপৰলৈ নিয়া হ'ল

en: Menu item removed
as_IN: মেন্যুৰ বস্তু আঁতৰোৱা হ’ল

en: Menu items do not support trashing. Set '%s' to delete.
as_IN: মেন্যুৰ বস্তু ট্ৰেশ্ব কৰাটো সমৰ্থিত নহয়। মচিবলৈ '%s' ছেট কৰক।

en: Menu locations updated.
as_IN: মেন্যুৰ অৱস্থান আপডেট কৰা হ'ল।

en: Menu name
as_IN: মেন্যুৰ নাম

en: Menu order
as_IN: মেন্যুৰ ক্ৰম

en: Menu order updated
as_IN: মেন্যুৰ ক্ৰম আপডে’ট কৰা হ’ল

en: Menu parent updated
as_IN: মেন্যুৰ মূল আপডে’ট কৰা হ’ল

en: Menu structure
as_IN: মেন্যুৰ আকৃতি

en: Menus
as_IN: মেনুসমূহ

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme or in <a href="%s">widget areas</a> by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget.
as_IN: মেন্যুসমূহ আপোনাৰ থীম দ্বাৰা নিৰ্ধাৰিত অৱস্থানসমূহত নাইবা &#8220;নেভিগেশ্যন মেন্যু&#8221; ৱিজেট যোগ কৰি <a href="%s">ৱিজেট অঞ্চলসমূহ</a>ত দেখুৱাব পাৰি।

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme, even used in sidebars by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget on the <a href="%1$s">Widgets</a> screen. If your theme does not support the navigation menus feature (the default themes, %2$s and %3$s, do), you can learn about adding this support by following the documentation link to the side.
as_IN: মেন্যুবোৰ আপোনাৰ থীমৰ দ্বাৰা নিৰ্ধাৰিত ঠাইত দেখুৱাব পৰা যায়, আনকি <a href="%1$s">ৱিজেট</a> স্ক্ৰীনত এটা &#8220;নেভিগেশ্যন মেন্যু#8221; ৱিজেট যোগ কৰি ছাইডবাৰতো ব্যৱহাৰ কৰিব পৰা যায়। যদি আপোনাৰ থীমে নেভিগেশ্যন মেন্যুৰ সুবিধা সমৰ্থন নকৰে (ডিফ’ল্ট থীম %2$s আৰু %3$s-এ কৰে) তেনেহ’লে আপুনি কাষৰ তথ্য-পত্ৰৰ লিংক অনুসৰণ কৰি এই সমৰ্থন যোগ কৰাৰ বিষয়ে জানিব পাৰে।

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme.
as_IN: মেন্যুসমূহ আপোনাৰ থীম দ্বাৰা নিৰ্ধাৰিত অৱস্থানসমূহত দেখুৱাব পাৰি।

en: Menus do not support trashing. Set '%s' to delete.
as_IN: মেন্যু ট্ৰেশ্ব কৰাটো সমৰ্থিত নহয়। মচিবলৈ '%s' নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Merge table cells
as_IN: তালিকাৰ কোষ একেলগ কৰক

en: Merida
as_IN: মেৰিদা

en: Meridian
as_IN: মেৰিডিয়েন

en: Message body empty
as_IN: বাৰ্তাৰ মূল অংশ খালী

en: Meta
as_IN: মেটা

en: Meta Boxes
as_IN: মেটা বাকচবোৰ

en: Meta fields.
as_IN: মেটা ক্ষেত্ৰ।

en: Meta keys cannot enable revisions support unless the object subtype supports revisions.
as_IN: মেটা কীবোৰে পৰ্যালোচনা সমৰ্থন সক্ৰিয় কৰিব নোৱাৰে যেতিয়ালৈকে অবজেক্টৰ উপ-প্ৰকাৰে পৰ্যালোচনা সমৰ্থন নকৰে।

en: Meta keys cannot enable revisions support unless the object type supports revisions.
as_IN: মেটা কীবোৰে পৰ্যালোচনা সমৰ্থন সক্ৰিয় কৰিব নোৱাৰে যেতিয়ালৈকে অবজেক্টৰ প্ৰকাৰে পৰ্যালোচনা সমৰ্থন নকৰে।

en: Metadata
as_IN: মেটা ডাটা

en: Method
as_IN: মেথড

en: Method '%s' not implemented. Must be overridden in subclass.
as_IN: '%s' মেথড প্ৰয়োগ কৰা হোৱা নাই। ছাবক্লাছত অ'ভাৰ্ৰাইড কৰা হ'বই লাগিব।

en: Metlakatla
as_IN: মেট্‌লাকাট্‌লা

en: Mexico City
as_IN: মেক্সিকো চিটি

en: Middle
as_IN: মাজত

en: Midnight
as_IN: মাজনিশা

en: Millimeters (mm)
as_IN: মিলিমিটাৰ (mm)

en: Minimum
as_IN: সৰ্বনিম্ন

en: Minimum column width
as_IN: স্তম্ভৰ সৰ্বনিম্ন প্ৰস্থ

en: Minimum height
as_IN: সৰ্বনিম্ন উচ্চতা

en: Minimum required version of PHP.
as_IN: PHPৰ সৰ্বনিম্ন প্রয়োজনীয় সংস্কৰণ।

en: Minimum required version of WordPress.
as_IN: WordPress-ৰ সৰ্বনিম্ন প্রয়োজনীয় সংস্কৰণ।

en: Minsk
as_IN: মিনস্ক

en: Minutes
as_IN: মিনিট

en: Miquelon
as_IN: মিকুৱেলন

en: Missed schedule
as_IN: বাদ পৰা সময়সূচী

en: Missing
as_IN: নিৰুদ্দেশ

en: Missing Attachment
as_IN: এটাশ্বমেণ্ট হেৰাইছে

en: Missing Widgets
as_IN: নিৰুদ্দেশ ৱিজেটসমূহ

en: Missing a temporary folder.
as_IN: অস্থায়ী ফ'ল্ডাৰ এটা নিৰুদ্দেশ।

en: Missing email address.
as_IN: নিৰুদ্দেশ ইমেইল ঠিকনা।

en: Missing eraser index.
as_IN: ইৰেজাৰৰ সূচক নিৰুদ্দেশ।

en: Missing exporter index.
as_IN: ৰপ্তানিকৰ্তাৰ সূচক নিৰুদ্দেশ।

[ctx: Missing menu name.]
en: (unnamed)
as_IN: (নাম দিয়া হোৱা নাই)

en: Missing page index.
as_IN: পৃষ্ঠাৰ সূচক নিৰুদ্দেশ।

en: Missing parameter(s): %s
as_IN: নিৰুদ্দিষ্ট ধ্ৰুবক(সমুহ): %s

en: Missing request ID.
as_IN: অনুৰোধ ID নিৰুদ্দেশ।

en: Missing required id key in entry among dependencies array.
as_IN: নিৰ্ভৰশীলতাৰ শৃংখলৰ মাজত থকা এণ্ট্ৰীত প্ৰয়োজনীয় আইডি কী নিৰুদ্দেশ।

en: Missing required inputs to pre-computed WP_Token_Map.
as_IN: আগতীয়াকৈ গণনা কৰা WP_Token_Map-ৰ প্ৰয়োজনীয় ইনপুটবোৰ নিৰুদ্দেশ হৈ আছে।

en: Mission complete. Message %s deleted.
as_IN: অভিযান সমাপ্ত | %s বাৰ্তাটো মচি দিয়া হ'ল |

en: Mixed
as_IN: মিশ্ৰিত

en: Mobile
as_IN: ম'বাইল

en: Moderate Comment
as_IN: মন্তব্য মডাৰেট কৰক

en: Moderating Comments
as_IN: মন্তব্য মডাৰেটকৰণ

en: Modified Date
as_IN: পৰিৱৰ্তিত তাৰিখ

en: Mogadishu
as_IN: মোগাডিছু

en: Mon
as_IN: সোম

en: Monaco
as_IN: মোনাকো

en: Monday
as_IN: সোমবাৰ

[ctx: Monday initial]
en: M
as_IN: সোম

en: MonsterID (Generated)
as_IN: MonsterID (উৎপন্ন কৰা হৈছে)

en: Mont Blanc appears—still, snowy, and serene.
as_IN: ম'ণ্ট ব্লাংক—স্থিৰ, হিমেৰে ভৰা আৰু শান্ত যেন লাগে।

en: Month and name
as_IN: মাহ আৰু নাম

en: Monticello
as_IN: মণ্টিচেলো

en: Montreal
as_IN: মন্ট্রিয়েল

en: More
as_IN: অধিক

en: More Details
as_IN: অধিক বিশদ-বিৱৰণ

en: More actions
as_IN: অধিক ক্ৰিয়াসমূহ

en: More details.
as_IN: অধিক বিশদ বিৱৰণ।

en: More info about optimizing autoloaded options
as_IN: স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ল’ড হোৱা বিকল্পবোৰ অপ্টিমাইজ কৰা সম্বন্ধে অধিক তথ্য

en: More information about %s
as_IN: %s-ৰ বাবে অধিক তথ্য

en: More options
as_IN: অধিক বিকল্প

en: Moscow
as_IN: মস্কো

en: Most Recent
as_IN: একেবাৰে শেহতীয়া

en: Most Used Categories
as_IN: সৰ্বাধিক ব্যৱহৃত শিতান

en: Most themes show the site title at the top of every page, in the title bar of the browser, and as the identifying name for syndicated feeds. Many themes also show the tagline.
as_IN: সৰহভাগ থীমে প্ৰতিখন পৃষ্ঠাৰ ওপৰভাগত, ব্ৰাউজাৰৰ শীৰ্ষক-দণ্ডিকাত আৰু ছিণ্ডিকেটেড ফীডবোৰৰ বাবে চিনাক্তকাৰী নাম হিচাপে ছাইটৰ শীৰ্ষক দেখুৱায়। বহুতো থীমে টেগলাইনো দেখুৱায়।

en: Movable Type and TypePad
as_IN: Movable Type আৰু TypePad

en: Move
as_IN: নিয়ক

en: Move %1$d blocks from position %2$d down by one place
as_IN: %1$dটা ব্লক %2$d অৱস্থানৰ পৰা এঘৰ তললৈ নিয়ক।

en: Move %1$d blocks from position %2$d left by one place
as_IN: %1$dটা ব্লক %2$d অৱস্থানৰ পৰা এঘৰ বাঁওফালে নিয়ক।

en: Move %1$d blocks from position %2$d right by one place
as_IN: %1$dটা ব্লক %2$d অৱস্থানৰ পৰা এঘৰ সোঁফালে নিয়ক।

en: Move %1$d blocks from position %2$d up by one place
as_IN: %1$dটা ব্লক %2$d অৱস্থানৰ পৰা এঘৰ ওপৰলৈ নিয়ক।

en: Move %1$s block from position %2$d down to position %3$d
as_IN: %1$s ব্লক %2$d অৱস্থানৰ পৰা নমাই %3$d অৱস্থানলৈ নিয়ক।

en: Move %1$s block from position %2$d left to position %3$d
as_IN: %1$s ব্লক %2$d অৱস্থানৰ পৰা বাওঁফালে %3$d অৱস্থানলৈ নিয়ক।

en: Move %1$s block from position %2$d right to position %3$d
as_IN: %1$s ব্লক %2$d অৱস্থানৰ পৰা সোঁফালে %3$d অৱস্থানলৈ নিয়ক।

en: Move %1$s block from position %2$d up to position %3$d
as_IN: %1$s ব্লক %2$d অৱস্থানৰ পৰা উঠাই %3$d অৱস্থানলৈ নিয়ক।

en: Move %s box down
as_IN: %s বাকচ তললৈ নিয়ক

en: Move %s box up
as_IN: %s বাকচ ওপৰলৈ নিয়ক

en: Move %s down
as_IN: %s তললৈ নমাওক

en: Move %s up
as_IN: %s ওপৰলৈ উঠাওক

en: Move &#8220;%s&#8221; to the Trash
as_IN: &#8220;%s&#8221; ট্ৰেশ্বলৈ নিয়ক

en: Move down
as_IN: তললৈ নমাওক

en: Move down one
as_IN: এটা তললৈ নিয়ক

en: Move left
as_IN: বাওঁফালে নিয়ক

en: Move one level down
as_IN: এটা স্তৰ তললৈ নিয়ক

en: Move one level up
as_IN: এটা স্তৰ ওপৰলৈ নিয়ক

en: Move out from under %s
as_IN: %sৰ তলৰ পৰা বাহিৰলৈ উলিয়াওঁক

en: Move right
as_IN: সোঁফালে নিয়ক

en: Move the selected block(s) down.
as_IN: বাছনি কৰা ব্লক(সমূহ) তললৈ নিয়ক।

en: Move the selected block(s) up.
as_IN: বাছনি কৰা ব্লক(বোৰ) ওপৰলৈ নিয়ক।

en: Move this comment to the Trash
as_IN: এই মন্তব্যটো ট্ৰেশ্বলৈ লৈ যাওঁক

en: Move to
as_IN: নিয়ক

en: Move to Trash
as_IN: অস্বীকৃতলৈ স্থানান্তৰ কৰক

en: Move to another area&hellip;
as_IN: অইন এক ক্ষেত্ৰলৈ স্থানান্তৰ কৰক&hellip;

en: Move to the top
as_IN: শীৰ্ষলৈ নিয়ক

en: Move to trash
as_IN: অস্বীকৃত(Trash)লৈ স্থানান্তৰ কৰক

en: Move to widget area
as_IN: ৱিজেটৰ অঞ্চললৈ লৈ যাওক

en: Move under %s
as_IN: %sৰ তললৈ লৈ যাওঁক

en: Move up
as_IN: ওপৰলৈ উঠাওক

en: Move up one
as_IN: শীৰ্ষলৈ নিয়ক

[ctx: Move widget]
en: Move
as_IN: স্থানান্তৰ

en: Moved "%s" to clipboard.
as_IN: "%s" ক্লিপব'ৰ্ডলৈ নিয়া হ'ল।

en: Moved %d block to clipboard. | Moved %d blocks to clipboard.
as_IN[0]: %dটা ব্লক ক্লিপব'ৰ্ডলৈ নিয়া হ'ল।
as_IN[1]: %dটা ব্লক ক্লিপব'ৰ্ডলৈ নিয়া হ'ল।

en: Multi-column patterns with more complex layouts.
as_IN: অধিক জটিল লে’আউটৰ সৈতে বহু-স্তম্ভযুক্ত আৰ্হিবোৰ।

en: Multiple blocks selected
as_IN: একাধিক ব্লক বাছনি কৰা হৈছে

en: Multiple comments matched request.
as_IN: একাধিক মন্তব্য অনুৰোধৰ সৈতে মিলিছে।

en: Multiple selected blocks
as_IN: বাছনি কৰা একাধিক ব্লক

en: Multisite support is not enabled.
as_IN: বহু-ছাইট সমৰ্থন সক্ৰিয় কৰা নাই।

en: Muscat
as_IN: মাচকাট

en: Must Use Plugins
as_IN: আৱশ্যকীয় প্লাগিনসমূহ

en: Mute
as_IN: নিমাত

en: Muted
as_IN: মিউট হৈ আছে

en: Muted because of Autoplay.
as_IN: অট’প্লে’ৰ কাৰণে মিউট কৰা হৈছে।

en: My Network
as_IN: মোৰ নেটৱৰ্ক

en: My Plan
as_IN: মোৰ প্লেন

en: My Site
as_IN: মোৰ ছাইট

en: My Sites
as_IN: মোৰ চাইটসমূহ

en: My account
as_IN: মোৰ একাউণ্ট

en: My pattern
as_IN: মোৰ আৰ্হি

en: My patterns
as_IN: মোৰ আৰ্হিবোৰ

en: My view
as_IN: মোৰ ভিউ

en: Mystery Person
as_IN: ৰহস্যজনক ব্যক্তি

en: Nairobi
as_IN: নাইৰোবি

en: Nam risus massa, ullamcorper consectetur eros fermentum, porta aliquet ligula. Sed vel mauris nec enim.
as_IN: লৰেম ইস্পাম হৈছে অৰ্থহীন পৰীক্ষামূলক পাঠ যি প্ৰায়েই প্ৰিণ্টিং, লে'আউট আৰু গ্ৰাফিক ডিজাইন ইণ্ডাষ্ট্রীত ব্যৱহাৰ কৰা হয়।

en: Name
as_IN: নাম

en: Name attribute
as_IN: নামৰ বৈশিষ্ট্য

[ctx: Name for applying graphical effects]
en: Filters
as_IN: ফিল্টাৰবোৰ

[ctx: Name for the Code editor tab (formerly Text)]
en: Code
as_IN: ক’ড

[ctx: Name for the Visual editor tab]
en: Visual
as_IN: ভিজুৱেল

[ctx: Name for the value of the CSS position property]
en: Fixed
as_IN: স্থবিৰ

[ctx: Name for the value of the CSS position property]
en: Sticky
as_IN: আঠাযুক্ত

[ctx: Name of link anchor (TinyMCE)]
en: Name
as_IN: নাম

en: Name of the font family preset, translatable.
as_IN: ফণ্ট-পৰিয়ালৰ প্ৰিছেটৰ নাম, অনুবাদযোগ্য।

en: Name updated
as_IN: নাম আপডে’ট কৰা হ’ল

en: Name:
as_IN: নামঃ

en: Namespace must not start or end with a slash. Instead namespace '%1$s' for route '%2$s' seems to contain a slash.
as_IN: নামস্থান শ্লেশ্বেৰে আৰম্ভ বা শেষ হ’বই নালাগে। ইয়াৰ সলনি '%2$s' মাৰ্গৰ '%1$s' নামস্থানত এটা শ্লেশ্ব থকা যেন লাগিছে।

en: Namespace or reference path cannot be empty. Directive value referenced: %s
as_IN: নামস্থান বা তথ্যসূত্ৰৰ পথ খালী থাকিব নোৱাৰে। উল্লিখিত নিৰ্দেশনাৰ মান: %s

en: Nav menu locations must be strings.
as_IN: নেভ মেন্যুৰ অৱস্থান ষ্ট্ৰিং হ'বই লাগিব।

en: Navigate the structure of your document and address issues like empty or incorrect heading levels.
as_IN: আপোনাৰ নথিপত্ৰৰ গাঁথনি নেভিগেট কৰি খালী বা ভুল শিৰোশাৰীৰ স্তৰৰ দৰে সমস্যাবোৰ সমাধান কৰক।

en: Navigate to item
as_IN: বস্তুলৈ নেভিগে’ট কৰক

en: Navigate to the nearest toolbar.
as_IN: নিকটৱৰ্তী সঁজুলিদণ্ডলৈ নেভিগেট কৰক।

en: Navigate to the next part of the editor.
as_IN: এডিটৰৰ পৰৱৰ্তী অংশলৈ গমন কৰক।

en: Navigate to the previous part of the editor.
as_IN: এডিটৰৰ পূৰ্বৱৰ্তী অংশলৈ গমন কৰক।

en: Navigate to the previous view
as_IN: পূৰ্বৱৰ্তী ভিউলৈ নেভিগেট কৰক

en: Navigation
as_IN: নেভিগেশ্যন

en: Navigation Label
as_IN: নেভিগেশ্যন লেবেল

en: Navigation Menu
as_IN: সাৰণী মেনু

en: Navigation Menu Item
as_IN: সৰণী মেনু আইটেম

en: Navigation Menu Items
as_IN: সৰণী মেনু আইটেম

en: Navigation Menu archives
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যুৰ আৰ্কাইভবোৰ

en: Navigation Menu has been deleted or is unavailable. <button>Create a new Menu?</button>
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যু মচি পেলোৱা হৈছে বা উপলব্ধ নহয়। <button>এটা নতুন মেন্যুৰ সৃষ্টি কৰিবনে?</button>

en: Navigation Menu missing.
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যু নিৰুদ্দেশ হৈ আছে।

en: Navigation Menu successfully created.
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যুৰ সফলতাৰে সৃষ্টি কৰা হ’ল।

en: Navigation Menu successfully deleted.
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যু সফলতাৰে মচি পেলোৱা হ’ল।

en: Navigation Menu: "%s"
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যু: "%s"

en: Navigation Menus
as_IN: সাৰণী মেনুবিলাক

en: Navigation Menus are a curated collection of blocks that allow visitors to get around your site.
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যবোৰ হৈছে বাছি উলিওৱা ব্লকৰ এক সংগ্ৰহ যি দৰ্শকসকলক আপোনাৰ ছাইটত ঘূৰা-ফুৰা কৰাত সহায় কৰে।

en: Navigation Menus list
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যুৰ তালিকা

en: Navigation Menus list navigation
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যুৰ তালিকা নেভিগেশ্যন

en: Navigation block setup options ready.
as_IN: নেভিগেশ্যন ব্লকৰ ছেটআপৰ বিকল্পবোৰ সাজু।

en: Navigation link text
as_IN: নেভিগেশ্যন লিংকৰ পাঠ

en: Navigation menus that can be inserted into your site.
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যু যিবোৰ আপোনাৰ ছাইটত সুমুৱাব পাৰি।

en: Navigation title
as_IN: নেভিগেশ্যনৰ শীৰ্ষক

en: Need help putting together your new Privacy Policy page? <a href="%1$s" %2$s>Check out the privacy policy guide%3$s</a> for recommendations on what content to include, along with policies suggested by your plugins and theme.
as_IN: আপোনাৰ নতুন গোপনীয়তা-নীতিৰ পৃষ্ঠা সজাবলৈ সহায় লাগেনে? আপোনাৰ প্লাগিন আৰু থীমৰ দ্বাৰা পৰামৰ্শিত নীতিবোৰৰ লগতে কি কি বিষয়বস্তু সন্নিৱিষ্ট কৰিব লাগে তাৰে পৰামৰ্শৰ বাবে <a href="%1$s" %2$s>গোপনীয়তা-নীতিৰ গাইড চাওক%3$s</a>।

en: Need help putting together your new Privacy Policy page? Check out the guide for recommendations on what content to include, along with policies suggested by your plugins and theme.
as_IN: আপোনাৰ নতুন গোপনীয়তা-নীতিৰ পৃষ্ঠা সজাবলৈ সহায় লাগেনে? আপোনাৰ প্লাগিন আৰু থীমৰ দ্বাৰা পৰামৰ্শিত নীতিবোৰৰ লগতে কি কি বিষয়বস্তু সন্নিৱিষ্ট কৰিব লাগে তাৰে পৰামৰ্শৰ বাবে গাইড চাওক।

en: Need help? Use the Help tab above the screen title.
as_IN: সহায় লাগে? স্ক্ৰীণৰ শীৰ্ষকৰ ওপৰত থকা সহায় টেব ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Need more help? <a href="%1$s">Read the support article on %2$s</a>.
as_IN: অধিক সহায়ৰ প্ৰয়োজন? <a href="%1$s">%2$s-ত সাহায্যমূলক প্ৰৱন্ধ পঢ়ক</a>।

en: Nested blocks use content width with options for full and wide widths.
as_IN: নেষ্টেড ব্লকবোৰে সম্পূৰ্ণ আৰু বহল প্ৰস্থৰ বাবে বিকল্প থকা বিষয়বস্তুৰ প্ৰস্থ ব্যৱহাৰ কৰে।

en: Nested blocks will fill the width of this container.
as_IN: নেষ্টেড ব্লকবোৰে এই কণ্টেইনাৰৰ প্ৰস্থ পূৰণ কৰিব।

en: Nested widgets.
as_IN: নেষ্টেড ৱিজেটবোৰ।

en: Network Admin
as_IN: নেটৱৰ্ক প্ৰশাসক

en: Network Admin Email
as_IN: নেটৱৰ্ক প্ৰশাসক ইমেইল

en: Network Admin: %s
as_IN: নেটৱৰ্ক প্ৰশাসকঃ %s

en: Network Enable %s
as_IN: %s নেটৱৰ্ক সক্ৰিয় কৰক

en: Network Settings
as_IN: নেটৱৰ্ক ছেটিংছ

en: Network configuration authentication keys
as_IN: নেটৱৰ্ক কন্‌ফিগাৰেশ্যন প্ৰমাণীকৰণৰ চাবিবোৰ

en: Network configuration rules for %s
as_IN: %s-ৰ বাবে নেটৱৰ্ক কন্‌ফিগাৰেশ্যনৰ নিয়মবোৰ

en: Network count
as_IN: নেটৱৰ্কৰ সংখ্যা

en: Network functions are disabled.
as_IN: নেটৱৰ্ক কাৰ্যকলাপ নিষ্ক্ৰিয়।

en: Network only plugin must be network activated.
as_IN: কেৱল নেটৱৰ্কৰ প্লাগিন নেটৱৰ্কজুৰি সক্ৰিয় কৰিবই লাগিব।

en: Never
as_IN: কেতিয়াও নহয়

en: New
as_IN: নতুন

en: New %1$s Site: %2$s
as_IN: নতুন %1$s চাইট: %2$s

en: New %1$s User: %2$s
as_IN: নতুন %1$s ব্যৱহাৰকাৰী: %2$s

en: New Application Password Name
as_IN: নতুন এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ডৰ নাম

en: New Category Name
as_IN: নতুন শিতানৰ নাম

en: New Changeset
as_IN: নতুন সলনি-গোট

en: New Column
as_IN: নতুন স্তম্ভ সংযোজন

en: New Custom HTML Widget
as_IN: নতুন অনুকূল HTML ৱিজেট

en: New Font Size %d
as_IN: নতুন ফণ্টৰ আকাৰ %d

en: New Link Category Name
as_IN: নতুন সংযোগ শিতানৰ নাম

en: New Menu
as_IN: নতুন মেন্যু

en: New Navigation Menu
as_IN: নতুন নেভিগেশ্যন মেন্যু

en: New Page
as_IN: নতুন পৃষ্ঠা

en: New Password
as_IN: নতুন পাছৱৰ্ড

en: New Pattern
as_IN: নতুন আৰ্হি

en: New Pattern Category Name
as_IN: নতুন আৰ্হিৰ শ্ৰেণীৰ নাম

en: New Post
as_IN: নতুন লেখা

en: New Site Registration: %s
as_IN: নতুন চাইট পঞ্জীয়ন: %s

en: New Site: %1$s
    URL: %2$s
    Remote IP address: %3$s
    
    Disable these notifications: %4$s
as_IN: নতুন চাইট: %1$s
    ইউআৰএল: %2$s
    ৰিম'ট আইপি ঠিকনা: %3$s
    
    এই জাননীবোৰ নিষ্ক্ৰিয় কৰক: %4$s

en: New Tag Name
as_IN: নতুন টেগৰ নাম

en: New Template
as_IN: নতুন টেমপ্লে'ট

en: New Template Part
as_IN: নতুন টেমপ্লে’টৰ অংশ

en: New User Default Role
as_IN: নতুন ব্যৱহাৰকাৰীৰ ডিফ'ল্ট ভূমিকা

en: New User Registration: %s
as_IN: নতুন ব্যৱহাৰকাৰী পঞ্জীয়ন: %s

en: New User: %1$s
    Remote IP address: %2$s
    
    Disable these notifications: %3$s
as_IN: নতুন ব্যৱহাৰকাৰী: %1$s
    ৰিম'ট আইপি ঠিকনা: %2$s
    
    এই জাননীবোৰ নিষ্ক্ৰিয় কৰক: %3$s

en: New WordPress Site
as_IN: নতুন WordPress ছাইট

en: New York
as_IN: নিউয়ৰ্ক

en: New category name
as_IN: নতুন বৰ্গৰ নাম

en: New comment on your post "%s"
as_IN: আপোনাৰ "%s" পষ্টত নতুন মন্তব্য

en: New custom field name
as_IN: নতুন কাষ্টম ক্ষেত্ৰৰ নাম

en: New dimensions:
as_IN: নতুন মাত্ৰাসমূহ:

en: New document
as_IN: নতুন  নথি

en: New page title
as_IN: নতুন পৃষ্ঠা শীৰ্ষক

en: New password
as_IN: নতুন পাছৱৰ্ড

en: New pingback on your post "%s"
as_IN: আপোনাৰ "%s" পষ্টত নতুন পিংবেক

en: New site created by %1$s
    
    Address: %2$s
    Name: %3$s
as_IN: %1$sৰ দ্বাৰা নতুন ছাইট সৃষ্টি কৰা হৈছে
    
    ঠিকনা: %2$s
    নাম: %3$s

[ctx: New site notification email subject]
en: [%1$s] Activate %2$s
as_IN: [%1$s] %2$s সক্ৰিয় কৰক

en: New theme activated.
as_IN: নতুন থীম সক্ৰিয় কৰা হ'ল।

en: New to Akismet
as_IN: Akismet-ত নতুন

en: New to block themes and styling your site?
as_IN: ব্লকৰ থীমবোৰ আৰু আপোনাৰ ছাইটৰ শৈলী নিৰ্ধাৰণ কৰাটো আপোনাৰ বাবে নতুন?

en: New to the block editor? Want to learn more about using it? <a>Here's a detailed guide.</a>
as_IN: ব্লক এডিটৰত নতুননে? এইটো ব্যৱহাৰ কৰাৰ বিষয়ে অধিক জানিব বিচাৰেনে? <a>ইয়াত এটা বিশদ নিৰ্দেশনা দিয়া হৈছে।</a>

en: New trackback on your post "%s"
as_IN: আপোনাৰ পষ্ট "%s"ত নতুন ত্ৰেকবেক

en: New user created.
as_IN: নতুন ব্যৱহাৰকাৰী সৃষ্টি কৰা হ'ল।

[ctx: New user notification email subject]
en: [%1$s] Activate %2$s
as_IN: [%1$s] %2$s-ক সক্ৰিয় কৰক

en: New user registration on your site %s:
as_IN: আপোনৰ চাইট %s-ত নতুন ব্যৱহাৰকাৰী পঞ্জীয়ন:

en: New users are automatically assigned a password, which they can change after logging in. You can view or edit the assigned password by clicking the Show Password button. The username cannot be changed once the user has been added.
as_IN: নতুন ব্যৱহাৰকাৰীসকলক স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে পাছৱৰ্ড আৰোপ কৰা হয় যি তেওঁলোকে লগিন কৰাৰ পাছত সলনি কৰিব পাৰে। আপুনি পাছৱৰ্ড দেখুৱাওক বুটামটোত ক্লিক কৰি আৰোপ কৰা পাছৱৰ্ড চাব বা সম্পাদনা কৰিব পাৰে। ব্যৱহাৰকাৰীক এবাৰ যোগ কৰা হোৱাৰ পাছত ব্যৱহাৰকাৰীনাম সলনি কৰিব নোৱাৰি।

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain their password. Check the box if you do not want the user to receive a welcome email.
as_IN: নতুন ব্যৱহাৰকাৰীসকলে তেওঁলোকক আপোনাৰ ছাইটৰ ব্যৱহাৰকাৰী হিচাপে যোগ কৰা হৈছে বুলি জনোৱা এটা ইমেইল পাব। এই ইমেইলটোত তেওঁলোকৰ পাছৱৰ্ডো থাকিব। ব্যৱহাৰকাৰীয়ে আদৰণিমূলক ইমেইল পোৱাটো আপুনি নিবিচাৰিলে বাকচটোত চিন দিয়ক।

en: New version available.
as_IN: নতুন সংস্কৰণ উপলব্ধ।

en: New version available. %s
as_IN: নতুন সংস্কৰণ উপলব্ধ: %s

en: New version available. <button class="button-link" type="button">Update now</button>
as_IN: নতুন সংস্কৰণ উপলব্ধ। <button class="button-link" type="button">এতিয়াই আপডেট কৰক</button>

en: New view
as_IN: নতুন ভিউ

en: New window
as_IN: নতুন ৱিণ্ড'

en: Newer Comments
as_IN: নতুন মন্তব্যবোৰ

en: Newer Comments &raquo;
as_IN: সাম্প্ৰতিক মন্তব্য &raquo;

en: Newer comments
as_IN: নতুন মন্তব্যসমূহ

en: Newer comments page link
as_IN: নতুন মন্তব্যবোৰৰ পৃষ্ঠাৰ লিংক

en: Newer posts
as_IN: নতুন প'ষ্টসমূহ

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
as_IN: সাম্প্ৰতিক পষ্ট <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Newest to oldest
as_IN: একেবাৰে নতুনৰ পৰা একেবাৰে পুৰণিলৈ

en: News
as_IN: বাতৰি

en: Next
as_IN: পৰৱৰ্তী

en: Next &gt;
as_IN: পৰৱৰ্তী &gt;

en: Next &raquo;
as_IN: পৰৱৰ্তী &raquo;

en: Next &rarr;
as_IN: পৰৱৰ্তী &rarr;

en: Next Page
as_IN: পৰৱৰ্তী পৃষ্ঠা

en: Next Page &raquo;
as_IN: পৰৱৰ্তী পৃষ্ঠ &raquo;

en: Next Post
as_IN: পৰৱৰ্তী পষ্ট

en: Next Slide
as_IN: পৰৱৰ্তী শ্লাইড

en: Next Steps
as_IN: পৰৱৰ্তী পদক্ষেপসমূহ

en: Next billing date
as_IN: পৰৱৰ্তী বিল দিয়াৰ তাৰিখ

en: Next page
as_IN: পৰৱৰ্তী পৃষ্ঠা

en: Next page link
as_IN: পৰৱৰ্তী পৃষ্ঠাৰ লিংক

en: Next pattern
as_IN: পৰৱৰ্তী পেটাৰ্ন

en: Next post
as_IN: পৰৱৰ্তী প’ষ্ট

en: Next steps
as_IN: পৰৱৰ্তী পদক্ষেপসমূহ

en: Next:
as_IN: পৰৱৰ্তী:

en: Nicename may not be longer than 50 characters.
as_IN: বিকল্পনাম ৫০টা অক্ষৰৰ বেছি হ'ব নোৱাৰিব |

en: Nickname
as_IN: উপনাম

en: Nicosia
as_IN: নিকচিয়া

en: No
as_IN: নহয়

en: No %1$s was set in the arguments array for the "%2$s" sidebar. Defaulting to "%3$s". Manually set the %1$s to "%3$s" to silence this notice and keep existing sidebar content.
as_IN: "%2$s" চাইডবাৰৰ বাবে তৰ্ক সাৰণীত কোনো %1$s স্থাপিত কৰা হোৱা নাছিল | সেয়ে "%3$s" ডিফল্ট হৈ আছে | এই জাননী বন্ধ কৰিবলৈ আৰু বৰ্তমানৰ চাইডবাৰখনকে ৰাখিবলৈ %1$s ক "%3$s" লৈ আপুনি নিজেই সলনি কৰক |

en: No Classic Menus found.
as_IN: কোনো ক্লাছিক মেন্যু পোৱা নগ’ল।

en: No Comments
as_IN: মন্তব্যসমূহ নাই

en: No Comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
as_IN: <span class="screen-reader-text">%s</span>ত কোনো মন্তব্য নাই

en: No Content-Disposition supplied.
as_IN: কোনো Content-Disposition প্ৰদান কৰা নাই।

en: No Navigation Menu found in Trash.
as_IN: ট্ৰেশ্বত কোনো নেভিগেশ্যন মেন্যু পোৱা নগ’ল।

en: No Navigation Menu found.
as_IN: কোনো নেভিগেশ্যন মেন্যু পোৱা নগ’ল।

en: No Navigation Menus found.
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যু পোৱা নগ’ল।

en: No PHP sessions detected
as_IN: কোনো PHP ছেশ্যন ধৰা পৰা নাই

en: No Title
as_IN: শীৰ্ষক নাই

en: No activity yet!
as_IN: এতিয়ালৈ কোনো কাৰ্যকলাপ নাই!

en: No alignment
as_IN: কোনো এলাইনমেন্ট উপলব্ধ নহয়

en: No approved comments
as_IN: কোনো অনুমোদিত মন্তব্য নাই

en: No archives to show.
as_IN: দেখুৱাবলৈ কোনো আৰ্কাইভ নাই।

en: No audio selected
as_IN: কোনো অডিঅ' বাছনি কৰা নাই

en: No authors found.
as_IN: কোনো লিখোঁতা পোৱা নগ’ল।

en: No background image selected
as_IN: কোনো পটভূমিৰ ছবি বাছনি কৰা নাই

en: No block selected.
as_IN: কোনো ব্লক বাছনি কৰা নাই।

en: No blocks found.
as_IN: কোনো ব্ল'ক পোৱা নাই।

en: No button
as_IN: বুটাম নাই

en: No categories
as_IN: শ্ৰেণীসমূহ নাই

en: No categories found.
as_IN: কোনো শ্ৰেণী পোৱা নগ'ল

en: No changes saved yet, so there is nothing to trash.
as_IN: এতিয়ালৈ কোনো সাল-সলনি সঞ্চয় কৰা নাই গতিকে ট্ৰেশ্বত ৰাখিবলৈ একো নাই।

en: No changeset found to take over
as_IN: চম্ভালি ল'বলৈ কোনো সলনি-গোট পোৱা নগ'ল

en: No changesets found in Trash.
as_IN: ট্ৰেশ্বত কোনো সলনি-গোট পোৱা নগ'ল।

en: No changesets found.
as_IN: কোনো সলনি-গোট পোৱা নগ'ল।

en: No client caching response headers were detected.
as_IN: কোনো ক্লায়েণ্ট কেশ্বিং ৰেস্প’ন্স হেডাৰ ধৰা পৰা নাই।

en: No color
as_IN: কোনো ৰং নাই

en: No color selected
as_IN: কোনো ৰং বাছনি কৰা নাই

en: No comment history.
as_IN: কোনো মন্তব্যৰ ইতিহাস নাই।

en: No comments
as_IN: মন্তব্য নাই

en: No comments available
as_IN: কোনো মন্তব্য উপলব্ধ নহয়

en: No comments awaiting moderation.
as_IN: কোনো মন্তব্য মডাৰেশ্যনৰ অপেক্ষাত নাই।

en: No comments found in Trash.
as_IN: ট্ৰেশ্বত কোনো মন্তব্য পোৱা নগ'ল।

en: No comments found.
as_IN: কোনো মন্তব্য পোৱা নগ'ল |

en: No comments to show.
as_IN: দেখুৱাবলৈ কোনো মন্তব্য নাই।

en: No comments were caught as spam.
as_IN: কোনো মন্তব্য স্পাম হিচাপে ধৰা পৰা নাই।

en: No comments yet.
as_IN: এতিয়ালৈকে মন্তব্য নাই।

en: No comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
as_IN: <span class="screen-reader-text">%s</span>ত কোনো মন্তব্য নাই

en: No cookie present.
as_IN: কোনো কুকি উপলব্ধ নহয়।

en: No data supplied.
as_IN: কোনো ডাটা প্ৰদান কৰা নাই।

en: No description
as_IN: কোনো বৰ্ণনা নাই

en: No editor could be selected.
as_IN: কোনো সম্পাদনা সঁজুলি নিৰ্বাচন কৰিব পৰা নগ'ল।

en: No excerpt found
as_IN: কোনো উদ্ধৃতি পোৱা নগ’ল

en: No fallback menu found.
as_IN: কোনো ফল্‌বেক মেন্যু পোৱা নগ’ল।

en: No file selected
as_IN: কোনো ফাইল নিৰ্বাচন কৰা হোৱা নাই

en: No file was uploaded.
as_IN: কোনো ফাইল আপল'ড কৰা হোৱা নাই।

en: No fonts activated.
as_IN: কোনো ফণ্ট সক্ৰিয় কৰা হোৱা নাই।

en: No fonts found to install.
as_IN: ইনষ্টল কৰিবলৈ কোনো ফণ্ট পোৱা নগ’ল।

en: No fonts found. Try with a different search term
as_IN: কোনো ফণ্ট পোৱা নগ’ল। বেলেগ এটা সন্ধানৰ শব্দৰে বিচাৰি চাওক

en: No fonts installed.
as_IN: কোনো ফণ্ট ইনষ্টল কৰা নাই।

en: No global styles config exist with that id.
as_IN: সেই আইডি থকা কোনো সৰ্বজনীন শৈলীৰ কন্‌ফিগ নাই।

en: No image
as_IN: ছবি নাই

en: No image selected
as_IN: কোনো ছবি নিৰ্বাচন কৰা হোৱা নাই

en: No image set
as_IN: কোনো ছবি সংস্থাপিত হোৱা নাই

en: No images selected
as_IN: কোনো ছবি চয়ন কৰা নাই

en: No importers are available.
as_IN: কোনো আমদানিকৰ্তা উপলব্ধ নহয়।

en: No information yet&hellip;
as_IN: এতিয়ালৈ কোনো তথ্য নাই&hellip;

en: No items
as_IN: কোনো বিষয় নাই

en: No items found
as_IN: কোনো বস্তু পোৱা নগ’ল

en: No items found.
as_IN: কোনো সামগ্ৰী পোৱা নগ'ল।

en: No items.
as_IN: একো বস্তু নাই।

en: No links found.
as_IN: কোনো লিংক পোৱা নগ'ল।

en: No logo selected
as_IN: কোনো ল'গ' নিৰ্বাচন কৰা নাই

en: No matches found
as_IN: কোনো মিল পোৱা নগ'ল।

en: No matching template found
as_IN: মিল থকা কোনো টেমপ্লে'ট পোৱা নগ'ল

en: No matching template found.
as_IN: মিল থকা কোনো টেমপ্লে'ট পোৱা নগ'ল।

en: No media files found in Trash.
as_IN: ট্ৰেশ্বত কোনো মিডিয়া ফাইল পোৱা নগ'ল।

en: No media files found.
as_IN: কোনো মিডিয়া ফাইল পোৱা নগ'ল।

en: No media items found.
as_IN: কোনো মিডিয়া ফাইল পোৱা নগ'ল।

en: No media items found. Try a different search.
as_IN: মিডিয়াৰ কোনো বস্তু পোৱা নগ'ল। আন কিবা সন্ধান কৰি চাওক।

en: No media selected
as_IN: কোনো মিডিয়া নিৰ্বাচন কৰা হোৱা নাই

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
as_IN: এতিয়ালৈ কোনো মেনু তৈয়াৰ কৰা হোৱা নাই । <a href="%s">তৈয়াৰ কৰক</a>।

en: No pages found in Trash.
as_IN: মচি পেলোৱা পাত্ৰত কোনো পৃষ্ঠা পোৱা নগ'ল।

en: No pages found.
as_IN: কোনো পৃষ্ঠা পোৱা নগ'ল।

en: No pattern categories
as_IN: কোনো আৰ্হিৰ শ্ৰেণী নাই

en: No pattern categories found.
as_IN: কোনো আৰ্হিৰ শ্ৰেণী পোৱা নগ’ল।

en: No patterns found in Trash.
as_IN: ট্ৰেশ্বত কোনো আৰ্হি পোৱা নগ’ল।

en: No patterns found.
as_IN: কোনো আৰ্হি পোৱা নগ’ল।

en: No pending comments
as_IN: কোনো বিচাৰাধীন মন্তব্য নাই

en: No permalink structure set
as_IN: পাৰ্মালিংকৰ কোনো আকৃতি ছেট কৰা নাই

en: No plugin specified.
as_IN: কোনো প্লাগিন উল্লেখ কৰা নাই।

en: No plugins found.
as_IN: কোনো প্লাগিন পোৱা নগ'ল।

en: No posts found in Trash.
as_IN: মচি পেলোৱা পাত্ৰত কোনো পষ্ট পোৱা নগ'ল।

en: No posts found or an error occurred while retrieving posts.
as_IN: কোনো প’ষ্ট পোৱা নগ’ল নাইবা প’ষ্টবোৰ বিচাৰি উলিয়াওঁতে কিবা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: No posts found.
as_IN: কোনো লেখা পোৱা নগ'ল।

en: No posts were found.
as_IN: কোনো প’ষ্ট পোৱা নগ’ল।

en: No preview available.
as_IN: কোনো পূৰ্বলোকন উপলব্ধ নহয়।

en: No published posts found.
as_IN: কোনো প্ৰকাশিত প’ষ্ট পোৱা নগ’ল।

en: No registered block metadata collection was found for the provided path.
as_IN: প্ৰদান কৰা পথৰ বাবে কোনো পঞ্জীভুক্ত ব্লকৰ মেটাডেটাৰ সংগ্ৰহ পোৱা নগ’ল।

en: No results
as_IN: কোনো ফলাফল নাই।

en: No results found
as_IN: কোনো ফলাফল পোৱা নাই।

en: No results found.
as_IN: কোনো ফলাফল পোৱা নহ'ল।

en: No results.
as_IN: কোনো ফলাফল নাই।

en: No role
as_IN: কোনো ভূমিকা নাই

en: No route was found matching the URL and request method
as_IN: এই ইউআৰএল আৰু অনুৰোধ পদ্ধতিৰ স'তে মিল থকা কোনো পথ বিচাৰি পোৱা নগ'ল

en: No route was found matching the URL and request method.
as_IN: এই ইউআৰএল আৰু অনুৰোধ পদ্ধতিৰ স'তে মিল থকা কোনো পথ বিচাৰি পোৱা নগ'ল

en: No scheduled events exist on this site.
as_IN: এই ছাইটত কোনো অনুসূচিত ইভেণ্ট নাই।

en: No search term specified. Showing recent items.
as_IN: বিচাৰিবলগীয়া পদ দিয়া হোৱা নাই। শেহতীয়া বিষয়সমূহ দেখুওৱা হ'ল।

en: No selected font appearance
as_IN: ফণ্টৰ বাছনি কৰা কোনো ৰূপ নাই

en: No sidebar exists with that id.
as_IN: সেইটো আইডি থকা কোনো ছাইডবাৰ মজুত নাই।

en: No sites found.
as_IN: কোনো চাইট পোৱা নগ'ল।

en: No subscription found
as_IN: কোনো ছাবস্ক্ৰিপশ্যন পোৱা নগ’ল

en: No tags
as_IN: কোনো টেগ নাই

en: No tags found.
as_IN: কোনো টেগ পোৱা নগ'ল।

en: No template parts found in Trash.
as_IN: ট্ৰেশ্বত কোনো টেমপ্লে’ট অংশ পোৱা নগ’ল।

en: No template parts found.
as_IN: কোনো টেমপ্লে’ট অংশ পোৱা নগ’ল।

en: No templates exist with that id.
as_IN: সেইটো আইডি থকা কোনো টেমপ্লে’ট মজুত নাই।

en: No templates found.
as_IN: কোনো টেমপ্লে'ট পোৱা নগ'ল

en: No thanks, do not remind me again
as_IN: নালাগে দিয়ক, মোক আকৌ সোঁৱৰাই নিদিব

en: No theme is defined for this template.
as_IN: এই টেমপ্লে'টৰ বাবে কোনো থীম নিৰ্ধাৰণ কৰা হোৱা নাই।

en: No theme specified.
as_IN: কোনো থীম উল্লেখ কৰা নাই।

en: No themes are currently available.
as_IN: বৰ্তমান কোনো থীম উপলব্ধ নহয়।

en: No themes found.
as_IN: কোনো থিম পোৱা নগ'ল।

en: No themes found. Try a different search, or %s.
as_IN: কোনো থীম পোৱা নগ'ল। আন কিবা সন্ধান কৰি চাওক বা %s।

en: No themes found. Try a different search.
as_IN: কোনো থীম পোৱা নগ'ল। আন কিবা সন্ধান কৰি চাওক।

en: No title
as_IN: শীৰ্ষক নাই

en: No transforms.
as_IN: কোনো ৰূপান্তৰ নাই।

en: No valid context element was detected.
as_IN: প্ৰসংগৰ কোনো বৈধ উপাদান ধৰা পৰা নাই।

en: No valid plugins were found.
as_IN: কোনো বৈধ প্লাগিন পোৱা নাই।

en: No version control systems were detected.
as_IN: কোনো সংস্কৰণ নিয়ন্ত্ৰণ ছিষ্টেম ধৰা পৰা নাই।

en: No version or author information is available.
as_IN: কোনো সংস্কৰণ বা লেখকৰ তথ্য উপলব্ধ নহয়।

en: No video selected
as_IN: কোনো ভিডিঅ' বাছনি কৰা নাই

en: No widget was found with that id.
as_IN: সেইটো আইডি থকা কোনো ৱিজেট পোৱা নগ’ল।

en: No widgets found.
as_IN: কোনো ৱিজেট পোৱা নগ'ল।

en: No, I do not approve of this connection
as_IN: নাই, মই এই সংযোগ অনুমোদিত নকৰোঁ

en: No-code contribution
as_IN: ক’ড-বিহীন বৰঙনি

en: Non breaking space
as_IN: নভগা খালী ঠাই

en: Non-existent changeset UUID.
as_IN: মুজত নথকা সলনি-গোট UUID।

en: Nonbreaking space
as_IN: অবিভাজিত স্থান

en: None
as_IN: নাই

en: Normal
as_IN: সাধাৰণ

en: North
as_IN: উত্তৰ

en: Norwegian
as_IN: ন'ৰৱেজিয়ান

en: Not Found
as_IN: পোৱা নগ'ল

en: Not Spam
as_IN: স্পাম নহয়

en: Not Sticky
as_IN: আঠা-যুক্ত নহয়

en: Not available
as_IN: উপলব্ধ নহয়

en: Not available for aligned text.
as_IN: সংৰেখিত পাঠৰ বাবে উপলব্ধ নহয়।

en: Not enough data to create this user.
as_IN: এই ব্যৱহাৰকাৰী গৰাকীক সৃষ্টি কৰিবলৈ যথেষ্ট ডাটা নাই।

en: Not enough space to upload. %s KB needed.
as_IN: আপল'ড কৰিবলৈ পৰ্যাপ্ত খালী ঠাই নাই। %s KB লাগে।

en: Not found
as_IN: পোৱা নগ'ল

en: Not found: %1$s (%2$s)
as_IN: পোৱা নগ’ল: %1$s (%2$s)

en: Not ready to publish.
as_IN: প্ৰকাশ কৰিবলৈ সাজু নহয়।

en: Not set
as_IN: ছেট কৰা নাই

en: Not writable
as_IN: লিখনযোগ্য নহয়

en: Note that even when set to discourage search engines, your site is still visible on the web and not all search engines adhere to this directive.
as_IN: মন কৰিব যে ছাৰ্চ ইঞ্জিনসমূহক বাধা দিয়াৰ পাছতো আপোনাৰ ছাইটটো ৱেবত দৃশ্যমান হৈ আছে আৰু সকলো ছাৰ্চ ইঞ্জিনে এই নিৰ্দেশনা পালন নকৰে।

en: Note that the same template can be used by multiple pages, so any changes made here may affect other pages on the site. To switch back to editing the page content click the ‘Back’ button in the toolbar.
as_IN: মন কৰিব যে একেটা টেমপ্লে’টকে কেইবাখনো পৃষ্ঠাই ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে, গতিকে ইয়াত কৰা যিকোনো সাল-সলনিৰ প্ৰভাৱ ছাইটৰ আনবোৰ পৃষ্ঠাত পৰিব। পৃষ্ঠাৰ বিষয়বস্তু সম্পাদনা কৰালৈ ঘূৰি যাবলৈ টুলবাৰত থকা ‘পিছলৈ’ বুটামটোত ক্লিক কৰক।

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
as_IN: মন কৰিব যে আপুনি ছবিখনত ক্লিক কৰি (ক্ৰপ আইকন ইতিমধ্যে বাছনি কৰা আছে) ইচ্ছা কৰা অংশ বাছনি কৰিবলৈ ক্ৰপকৰণ ফ্ৰেম ধৰি টানি আনি সেইখন ক্ৰপ কৰে। তাৰ পাছত ক্ৰপিংখিনি ৰাখিবলৈ সাঁচি থওক-ত ক্লিক কৰক।

en: Note:
as_IN: টোকাঃ

en: Note: As this tool only gathers data from WordPress and participating plugins, you may need to do more to comply with erasure requests. For example, you are also responsible for ensuring that data collected by or stored with the 3rd party services your organization uses gets deleted.
as_IN: টোকা: যিহেতু এই সঁজুলিটোৱে কেৱল WordPress আৰু অংশগ্ৰহণকাৰী প্লাগিনবোৰৰ পৰা তথ্য সংগ্ৰহ কৰে, মচা কাৰ্য্যৰ অনুৰোধবোৰ মানি চলিবলৈ আপুনি অধিক কাম কৰাৰ প্ৰয়োজন হ’ব পাৰে। উদাহৰণস্বৰূপে— আপোনাৰ প্ৰতিষ্ঠানে ব্যৱহাৰ কৰা তৃতীয় পক্ষৰ সেৱাবোৰৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা বা সেইবোৰে সাঁচি থোৱা তথ্য মচি পেলোৱাটো নিশ্চিত কৰাৰ বাবেও আপুনি দায়বদ্ধ।

en: Note: Most phone and tablet browsers won't display embedded PDFs.
as_IN: মন কৰিব: সৰহভাগ ফ’ন আৰু টেবলেটৰ ব্ৰাউজাৰে সন্নিবিষ্ট কৰা PDF-বোৰ নেদেখুৱায়।

en: Note: Neither of these options blocks access to your site &mdash; it is up to search engines to honor your request.
as_IN: মন কৰিব: ইয়াৰে কোনো বিকল্পৰ ব্লকেই আপোনাৰ ছাইটত প্ৰৱেশ নকৰে &mdash; আপোনাৰ অনুৰোধৰ মান ৰখাটো ছাৰ্চ ইঞ্জিনবোৰৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে।

en: Note: Since this tool only gathers data from WordPress and participating plugins, you may need to do more to comply with export requests. For example, you should also send the requester some of the data collected from or stored with the 3rd party services your organization uses.
as_IN: টোকা: যিহেতু এই সঁজুলিটোৱে কেৱল WordPress আৰু অংশগ্ৰহণকাৰী প্লাগিনবোৰৰ পৰা তথ্য সংগ্ৰহ কৰে, ৰপ্তানিৰ অনুৰোধবোৰ মানি চলিবলৈ আপুনি অধিক কাম কৰাৰ প্ৰয়োজন হ’ব পাৰে। উদাহৰণস্বৰূপে— আপুনি অনুৰোধকাৰীলৈ আপোনাৰ প্ৰতিষ্ঠানে ব্যৱহাৰ কৰা তৃতীয় পক্ষৰ সেৱাবোৰৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা বা সেইবোৰে সাঁচি থোৱা কিছুমান তথ্যও পঠিওৱা উচিত।

en: Notes
as_IN: টোকা

en: Nothing Found
as_IN: একো পোৱা নগ'ল

en: Nothing to save, the image has not changed.
as_IN: সঞ্চয় কৰিবলৈ একো নাই, ছবিত একো সলনি কৰা নাই।

en: Notice
as_IN: জাননী

en: Notice:
as_IN: জাননী:

en: Notifications
as_IN: সূচনা

en: November
as_IN: নৱেম্বৰ

[ctx: November abbreviation]
en: Nov
as_IN: নবে

en: Novokuznetsk
as_IN: ন'ৱ'কুজনেট্‌স্ক

en: Novosibirsk
as_IN: ন'ভ'চিবিৰ্স্ক

en: Now
as_IN: এতিয়া

en: Number Input
as_IN: সংখ্যাৰ ইনপুট

en: Number of Themes found: %d
as_IN: বিচাৰি পোৱা থীমৰ সংখ্যা: %d

en: Number of URLs in this XML Sitemap: %s.
as_IN: এই XML ছাইটমেপত URLৰ সংখ্যা: %s।

en: Number of comments
as_IN: মন্তব্যৰ সংখ্যা

en: Number of comments to show:
as_IN: দেখুৱাবলগীয়া মন্তব্যৰ সংখ্যা:

en: Number of items
as_IN: বস্তুৰ সংখ্যা

en: Number of items found: %d
as_IN: বিচাৰি পোৱা সম্পদৰ সংখ্যা: %d

en: Number of items per page:
as_IN: প্ৰতিখন পৃষ্ঠাত বস্তুৰ সংখ্যা:

en: Number of levels for threaded (nested) comments
as_IN: সূত্ৰযুক্ত (নেষ্টেড) মন্তব্যৰ স্তৰৰ সংখ্যা

en: Number of links
as_IN: লিংকৰ সংখ্যা

en: Number of links to show:
as_IN: দেখুৱাবলগীয়া লিংকৰ সংখ্যা:

en: Number of media items found: %d
as_IN: বিচাৰি পোৱা মিডিয়াৰ বস্তুৰ সংখ্যা: %d

en: Number of posts to show:
as_IN: দেখুৱাবলগীয়া লেখাৰ সংখ্যা:

en: Number of published posts for the term.
as_IN: শব্দৰ বাবে প্ৰকাশিত প'ষ্টৰ সংখ্যা।

en: Number of tags
as_IN: টেগৰ সংখ্যা

en: Number of widgets found: %d
as_IN: বিচাৰি পোৱা ৱিজেটৰ সংখ্যা: %d

[ctx: Number/count of items]
en: Count
as_IN: সংখ্যা

en: Numbered list
as_IN: সংখ্যাযুক্ত তালিকা

en: Numbers
as_IN: সংখ্যা

en: Numeric
as_IN: সাংখ্যিক

en: Nuuk
as_IN: নুক

en: OK
as_IN: ঠিক আছে

en: Object ID must be an integer, %s given.
as_IN: অবজেক্টৰ ID পূৰ্ণসংখ্যা হ’বই লাগিব, %s দিয়া হৈছে।

en: Object subtype.
as_IN: অবজেক্টৰ উপপ্ৰকাৰ।

en: Object type.
as_IN: অবজেক্টৰ প্ৰকাৰ।

en: October
as_IN: অক্টোবৰ

[ctx: October abbreviation]
en: Oct
as_IN: অক্টো

en: Off
as_IN: বন্ধ

en: Offset
as_IN: অফছেট

en: Offset the result set by a specific number of items.
as_IN: বস্তুৰ এক নিৰ্দিষ্ট সংখ্যাৰে ফলাফলৰ সংহতি অফছেট কৰক।

en: Ojinaga
as_IN: অজিনাগা

en: Older Comments
as_IN: পূৰণি মন্তব্যবোৰ

en: Older comments
as_IN: পূৰণি মন্তব্যসমূহ

en: Older comments page link
as_IN: পুৰণি মন্তব্যৰ পৃষ্ঠাৰ লিংক

en: Older posts
as_IN: পুৰণি প'ষ্টসমূহ

en: Oldest to newest
as_IN: একেবাৰে পুৰণিৰ পৰা একেবাৰে নতুনলৈ

en: Omsk
as_IN: আমস্ক

en: On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?
as_IN: কিছুমান ব্যৱস্থাত আপোনাৰ তথ্যাগাৰৰ নামটোত আপোনাৰ ব্যৱহাৰকাৰী নাম উপসৰ্গ হিচাপে থাকে, সেয়ে <code>username_%1$s</code> হ'ব লাগে | এইটোৱেই সমস্যাটো নেকি ?

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
as_IN: এইখন পৃষ্ঠাত, আপুনি Akismet প্লাগিন ছেট আপ কৰিব পাৰে।

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
as_IN: এইখন পৃষ্ঠাত আপুনি আপোনাৰ Akismet ছেটিংছ আপডে’ট কৰিব পাৰে আৰু স্পেমৰ পৰিসংখ্যা চাব পাৰে।

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
as_IN: এইখন পৃষ্ঠাত, আপুনি আপোনাৰ ছাইটত ফিল্টাৰ কৰা স্পামৰ পৰিসংখ্যা চাব পাৰে।

en: Once Daily
as_IN: দৈনিক এবাৰকৈ

en: Once Hourly
as_IN: ঘণ্টাত এবাৰকৈ

en: Once Weekly
as_IN: সপ্তাহত এবাৰকৈ

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
as_IN: এবাৰ তৈয়াৰ কৰা হ'লেই আপোনাৰ WXR ফাইলটো অন্য WordPress ছাইটৰ দ্বাৰা অথবা এই ফৰ্মেট এক্সেছ কৰিব পৰা অন্য ব্লগিং প্লেটফ'ৰ্মৰ দ্বাৰা আমদানি কৰিব পাৰি।

en: Once you have made your selection, you can adjust it by entering the size in pixels. The minimum selection size is the thumbnail size as set in the Media settings.
as_IN: আপুনি আপোনাৰ বাছনি কৰা হোৱাৰ পাছতেই পিকচেল হিচাপে আকাৰ লিখি সেইটো মিলাব পাৰে। বাছনিৰ সৰ্বোচ্চ আকাৰ হ'ল মিডিয়া ছেটিংছত ছেট থাম্বনেইলৰ আকাৰ।

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, the user will be permanently removed.
as_IN: আপুনি এবাৰ &#8220;মচা কাৰ্য্য নিশ্চিত কৰক&#8221;ত ক্লিক কৰিলেই ব্যৱহাৰকাৰীগৰাকীক স্থায়ীভাৱে আঁতৰোৱা হ'ব।

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, these users will be permanently removed.
as_IN: আপুনি এবাৰ &#8220;মচা কাৰ্য্য নিশ্চিত কৰক&#8221;ত ক্লিক কৰিলেই ব্যৱহাৰকাৰীসকলক স্থায়ীভাৱে আঁতৰোৱা হ'ব।

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
as_IN: আপুনি ডাউনল'ড ফাইলটো এবাৰ সঞ্চয় কৰিলেই এই ছাইটৰ সমল আমদানি কৰিবলৈ আন এটা WordPress ইনষ্টলেশ্যনত আমদানি ফাংশ্যন ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব।

en: One Column
as_IN: এটা স্তম্ভ

en: One column
as_IN: এটা স্তম্ভ

en: One of the hardest things to do in technology is disrupt yourself.
as_IN: প্ৰযুক্তিৰ ক্ষেত্ৰত কৰা আটাইতকৈ কঠিন কাম হৈছে নিজকে ব্যাহত কৰা।

en: One of the plugins is invalid.
as_IN: কোনো এটা প্লাগিন অবৈধ।

en: One of the selected users is not a member of this site.
as_IN: বাছনি কৰা এগৰাকী ব্যৱহাৰকাৰী এই ছাইটৰ সদস্য নহয়।

en: One or more plugins failed to load properly.
as_IN: এটা বা অধিক প্লাগিন ভালকৈ ল'ড হোৱাত বিফল হ'ল।

en: One or more recommended modules are missing
as_IN: এটা বা অধিক পৰামৰ্শিত মডিউল নিৰুদ্দেশ হৈ আছে

en: One or more required modules are missing
as_IN: এটা বা অধিক প্ৰয়োজনীয় মডিউল নিৰুদ্দেশ হৈ আছে

en: One or more themes failed to load properly.
as_IN: এটা বা অধিক থীম ভালকৈ ল'ড হোৱাত বিফল হ'ল।

en: One response
as_IN: এটা সঁহাৰি

en: One response to %s
as_IN: %s লৈ এটা প্ৰতিক্ৰিয়া

en: One.
as_IN: এক।

en: Only
as_IN: কেৱল

en: Only %1$s or %2$s files may be used for header video. Please convert your video file and try again, or, upload your video to YouTube and link it with the option below.
as_IN: শিৰোশাৰী ভিডিঅ'ৰ বাবে কেৱল %1$s বা %2$s ফাইলহে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ ভিডিঅ' ফাইল ৰূপান্তৰ কৰি পুনৰ চেষ্টা কৰক বা আপোনাৰ ভিডিঅ' YouTube-ত আপল'ড কৰি সেইটো তলৰ বিকল্পটোৰে লিংক কৰক।

en: Only UUID V4 is supported at this time.
as_IN: এই মুহূৰ্তত কেৱল UUID V4 সমৰ্থিত।

en: Only images can be used as a background image.
as_IN: পটভূমি ছবি হিচাপে কেৱল ছবি ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি।

en: Only include current page
as_IN: কেৱল বৰ্তমানৰ পৃষ্ঠা অন্তৰ্ভুক্ত কৰক

en: Only including headings from the current page (if the post is paginated).
as_IN: কেৱল বৰ্তমানৰ পৃষ্ঠাৰ শিৰোনামাবোৰ অন্তৰ্ভুক্ত কৰক (যদি প’ষ্টটো পৃষ্ঠাযুক্ত)।

en: Only link to posts that have the same taxonomy terms as the current post. For example the same tags or categories.
as_IN: কেৱল সেইবোৰ প’ষ্টলৈ লিংক কৰক যিবোৰৰ বৰ্গীকৰণৰ পদ বৰ্তমানৰ প’ষ্টটোৰ লগত মিলে। উদাহৰণস্বৰূপে একেবোৰ টেগ বা শ্ৰেণী।

en: Only one file can be used here.
as_IN: ইয়াত মাত্ৰ এটা ফাইল ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি।

en: Only shows if the post has been modified
as_IN: প’ষ্টটোত সাল-সলনি কৰা হ’লেহে দেখুৱায়

en: Only users with permissions to edit the template can move or delete this block
as_IN: কেৱল টেমপ্লে’টটো সম্পাদনা কৰিবলৈ অনুমতি থকা ব্যৱহাৰকাৰীসকলে এই ব্লকটো অন্য ঠাইলৈ নিব বা মচি পেলাব পাৰে

en: Only visible to site admins and editors.
as_IN: কেৱল ছাইটৰ প্ৰশাসক আৰু সম্পাদকসকলৰ বাবে দৃশ্যমান।

en: Only visible to those who know the password
as_IN: কেৱল পাছৱৰ্ড জনাসকলৰ বাবে দৃশ্যমান

en: Only visible to those who know the password.
as_IN: কেৱল পাছৱৰ্ড জনাসকলৰ বাবে দৃশ্যমান

en: Oops! That embed cannot be found.
as_IN: ওহহ ! সেইটো এম্বেড বিচাৰি পোৱা নগ'ল |

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
as_IN: ওহহ ! সেইটো পৃষ্ঠা পোৱা নগ'ল |

en: Oops: %s
as_IN: ওহহঃ %s

en: Open
as_IN: খোলা

en: Open %s styles in Styles panel
as_IN: শৈলীবোৰৰ পেনেলত %s-ৰ শৈলীবোৰ খোলক

en: Open Colors Selector
as_IN: ৰং নিৰ্বাচক খোলক

en: Open List View
as_IN: তালিকা ভিউ খোলক

en: Open Media Library
as_IN: মিডিয়া লাইব্ৰেৰী খোলক

en: Open Navigation
as_IN: নেভিগেশ্যন খোলক

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
as_IN: off

en: Open Site Editor
as_IN: ছাইট এডিটৰ খোলক

en: Open by default
as_IN: ডিফ’ল্ট-ৰূপে খোলক

en: Open code editor
as_IN: ক’ড সম্পাদক খোলক

en: Open command palette
as_IN: কমাণ্ড পেলেট খোলক

en: Open images in new tab
as_IN: ছবিবোৰ নতুন টেবত খোলক

en: Open images in new tab?
as_IN: ছবিসমূহ নতুন টেবত খুলিবনে?

en: Open in new tab
as_IN: এটা নতুন টেবত খোলক

en: Open link in a new tab
as_IN: লিংক নতুন টেবত খোলক

en: Open link in a new window/tab
as_IN: লিংক এক নতুন উইণ্ড/টেবত খোলক

en: Open links in new tab
as_IN: লিংকসমূহ নতুন টেবত খোলক

en: Open menu
as_IN: মেন্যু মেলক

en: Open on click
as_IN: ক্লিক কৰাত খুলিব

en: Open publish panel
as_IN: প্ৰকাশ পেনেল খোলক

en: Open save panel
as_IN: সঞ্চয় পেনেল খোলক

en: Open sharing dialog
as_IN: অংশগ্ৰাহী সংলাপ বাকচটো খোলক

en: Open site editor
as_IN: ছাইট এডিটৰ খোলক

en: Open styles
as_IN: শৈলীবোৰ খোলক

en: Open the Customizer
as_IN: কাষ্টমাইজাৰ খোলক

en: Open the command palette.
as_IN: কমাণ্ড পেলেট খোলক

en: Opens the List View panel by default.
as_IN: তালিকা ভিউৰ পেনেলটো ডিফ’ল্ট-ৰূপে খোলে।

en: Optimize the editing experience for enhanced control.
as_IN: বৃদ্ধিকৃত নিয়ন্ত্ৰণৰ বাবে সম্পাদনাৰ অভিজ্ঞতা অপ্টিমাইজ কৰক।

en: Optional
as_IN: বৈকল্পিক

en: Optional placeholder text
as_IN: বৈকল্পিক প্লে'চহ'ল্ডাৰ টেক্সট

en: Optional placeholder…
as_IN: বৈকল্পিক প্লে'চহ'ল্ডাৰ

en: Options
as_IN: বিকল্পসমূহ

en: Options saved.
as_IN: বিকল্পসমূহ ৰক্ষা কৰা হ'ল।

en: Or choose an image from your media library:
as_IN: নাইবা আপোনাৰ মিডিয়া লাইব্ৰেৰীৰ পৰা ছবি বাছি লওঁক:

en: Or link to existing content
as_IN: অথবা থকা বিষয়লৈ সংযোগ

en: Or, enter a YouTube URL:
as_IN: নাইবা, YouTube URL প্ৰবিষ্ট কৰক:

en: Oral
as_IN: ওৰাল

en: Orange
as_IN: সুমথিৰা

en: Order
as_IN: ক্ৰম

en: Order by
as_IN: সজোৱা ক্ৰম

en: Order images by:
as_IN: ছবিসমূহ এই ক্ৰমে সজাওঁঁক:

en: Order sort attribute ascending or descending.
as_IN: উধঃক্ৰম বা অধঃক্ৰমত সজাবলৈ বৈশিষ্ট্য।

en: Order updated.
as_IN: ক্ৰম আপডে’ট কৰা হ’ল।

en: Order:
as_IN: ক্ৰম:

en: Ordered
as_IN: ক্ৰমবদ্ধ

en: Ordered by Comment Date, descending.
as_IN: মন্তব্যৰ তাৰিখ অনুসৰি অধঃক্ৰমে ক্ৰমবদ্ধ হ’ল।

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
as_IN: মোৰ আপল'ডসমূহ মাহ- আৰু বছৰ-ভিত্তিক ফ'ল্ডাৰত সংগঠিত কৰক

en: Orientation
as_IN: দিশ-স্থিতি

en: Original
as_IN: মূল

[ctx: Original Size]
en: Original
as_IN: মূল

en: Original dimensions %s
as_IN: মূল মাত্ৰা %s

en: Original image:
as_IN: মূল ছবি:

en: Original: %s
as_IN: মৌলিক: %s

en: Oslo
as_IN: অচলো

en: Other WordPress News
as_IN: অন্য WordPress বাতৰি

en: Other comment settings
as_IN: অন্য মন্তব্য ছেটিংছ

en: Other user roles have been changed.
as_IN: অন্য ব্যৱহাৰকাৰী ভূমিকাসমূহ সলনি কৰা হৈছে।

en: Other users have been deleted.
as_IN: অন্য ব্যৱহাৰকাৰীসকলক মচা হৈছে।

en: Other users have been removed.
as_IN: অন্য ব্যৱহাৰকাৰীসকলক আঁতৰোৱা হ'ল।

en: Our website address is: %s.
as_IN: আমাৰ ৱেবছাইট ঠিকনা হ'ল: %s.

en: Out from under %s
as_IN: %sৰ তলৰ পৰা বাহিৰ

en: Outdated SQL server
as_IN: আওপুৰণি SQL ছাৰ্ভাৰ

en: Outdent
as_IN: আউটডেণ্ট

en: Outdent a list by pressing <kbd>backspace</kbd> at the beginning of a line.
as_IN: শাৰীৰ আৰম্ভণিত <kbd>বেকস্পেচ</kbd> হেঁচি সূচী আউটডেণ্ট কৰক।

en: Outdent list item
as_IN: সূচিৰ আইটেম আউটণ্ডেণ্ট কৰক

en: Outset
as_IN: আউটছেট

en: Overlay
as_IN: অভাৰলে'

en: Overlay Menu
as_IN: অভাৰলে’ মেন্যু

en: Overlay color
as_IN: অভাৰলে' ৰং

en: Overlay menu controls
as_IN: অ’ভাৰলে’ মেন্যুৰ নিয়ন্ত্ৰণবোৰ

en: Overlay opacity
as_IN: অভাৰলে’ৰ অস্বচ্ছতা

en: Override the default excerpt length.
as_IN: ডিফ’ল্ট উদ্ধৃতিৰ দৈৰ্ঘ্য অভাৰৰাইড কৰক।

en: Overrides
as_IN: অভাৰৰাইডবোৰ

en: Overrides are changes you make to a block within a synced pattern instance. Use overrides to customize a synced pattern instance to suit its new context. Name this block to specify an override.
as_IN: অভাৰৰাইডবোৰ হৈছে আপুনি ছিংক কৰা আৰ্হিৰ দৃষ্টান্তৰ ভিতৰত কোনো ব্লকলৈ কৰা সাল-সলনি। এটা ছিংক কৰা আৰ্হিৰ দৃষ্টান্তৰ প্ৰসংগৰ লগত খাপ খোৱাকৈ তাক কাষ্টমাইজ কৰিবলৈ অভাৰৰাইড ব্যৱহাৰ কৰক। এটা অভাৰৰাইড উল্লেখ কৰিবলৈ এই ব্লকটোক নাম দিয়ক।

en: Overrides currently don't support image captions or links. Remove the caption or link first before enabling overrides.
as_IN: বৰ্তমানে অভাৰৰাইডবোৰত ছবিৰ কেপশ্যন বা লিংক সমৰ্থিত নহয়। অভাৰৰাইড সক্ৰিয় কৰাৰ আগত প্ৰথমে কেপশ্যন বা লিংক আঁতৰাই লওক।

en: Overview
as_IN: অৱলোকন

en: PDF embed
as_IN: PDF এম্বেড

en: PDF settings
as_IN: PDF ছেটিংছ

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
as_IN: PG &#8212; সম্ভৱতঃ অসন্তোষজনক, সাধাৰণতে ১৩ আৰু তাতকৈ অধিক বয়সৰ দৰ্শকৰ বাবে

en: PHP Default Timezone
as_IN: PHP-ৰ ডিফ'ল্ট সময়-মণ্ডল

en: PHP Extensions
as_IN: PHP এক্সটেনশ্যন

en: PHP Sessions
as_IN: PHP ছেশ্যনসমূহ

en: PHP Update Recommended
as_IN: PHP আপডেট কৰাৰ পৰামৰ্শ দিয়া হ'ল

en: PHP Version
as_IN: PHP-ৰ সংস্কৰণ

en: PHP default timezone is invalid
as_IN: PHP-ৰ ডিফ'ল্ট সময়-মণ্ডল অবৈধ

en: PHP default timezone is valid
as_IN: PHP-ৰ ডিফ'ল্ট সময়-মণ্ডল বৈধ

en: PHP default timezone was changed after WordPress loading by a %s function call. This interferes with correct calculations of dates and times.
as_IN: %s ফাংশ্যন কল এটাৰ দ্বাৰা WordPress ল'ড কৰাৰ পিছত PHPৰ ডিফ'ল্ট সময়-মণ্ডল সলনি কৰা হৈছিল। ই তাৰিখ আৰু সময়ৰ সঠিক গণনাৰ সৈতে হস্তক্ষেপ কৰে।

en: PHP default timezone was configured by WordPress on loading. This is necessary for correct calculations of dates and times.
as_IN: PHPৰ ডিফ'ল্ট সময়-মণ্ডল WordPress-ৰ দ্বাৰা ল'ড হওঁতে ক'নফিগাৰ কৰা হৈছিল। তাৰিখ আৰু সময়ৰ সঠিক গণনাৰ বাবে এয়া প্ৰয়োজনীয়।

en: PHP is one of the programming languages used to build WordPress. Newer versions of PHP receive regular security updates and may increase your site&#8217;s performance.
as_IN: WordPress-ৰ নিৰ্মাণৰ বাবে ব্যৱহাৰ হোৱা প্ৰ’গ্ৰেমিং ভাষাবোৰৰ ভিতৰত PHP হৈছে অন্যতম। PHPৰ নতুন সংস্কৰণবোৰে নিয়মীয়া সুৰক্ষা-সংক্ৰান্তীয় আপডেট লাভ কৰে আৰু আপোনাৰ ছাইটৰ কাৰ্যক্ষমতা বৃদ্ধি কৰিব পাৰে।

en: PHP max input variables
as_IN: PHP সৰ্বাধিক ইনপুট চলক

en: PHP memory limit
as_IN: PHP মেম'ৰী সীমা

en: PHP memory limit (only for admin screens)
as_IN: PHP মেম'ৰীৰ সীমা (কেৱল কৰ্তৃপক্ষ স্ক্ৰীণসমূহৰ বাবে)

en: PHP modules perform most of the tasks on the server that make your site run. Any changes to these must be made by your server administrator.
as_IN: আপোনাৰ ছাইট চলাবলৈ PHP মডিউলসমূহে বেছিভাগ কাম ছাৰ্ভাৰতে কৰে। এইবোৰত যিকোনো সাল-সলনি আপোনাৰ ছাৰ্ভাৰ কৰ্তৃপক্ষৰ দ্বাৰা কৰা উচিত।

en: PHP post max size
as_IN: PHP প'ষ্টৰ সৰ্বাধিক আকাৰ

en: PHP post max size.
as_IN: PHP প'ষ্টৰ সৰ্বাধিক আকাৰ

en: PHP sessions created by a %1$s function call may interfere with REST API and loopback requests. An active session should be closed by %2$s before making any HTTP requests.
as_IN: কোনো %1$s ফাংশ্যন কলৰ দ্বাৰা সৃষ্টি কৰা PHP ছেশ্যনসমূহে REST API আৰু লুপবেক অনুৰোধসমূহত হস্তক্ষেপ কৰিব পাৰে। কোনো HTTP অনুৰোধ কৰাৰ আগতে %2$sৰ দ্বাৰা সক্ৰিয় ছেশ্যন বন্ধ কৰা উচিত।

en: PHP time limit
as_IN: PHP সময় সীমা

en: PHP version
as_IN: PHP সংস্কৰণ

en: PHP version %s
as_IN: PHP সংস্কৰণ %s

en: PHP version.
as_IN: PHP সংস্কৰণ

en: PHP's XML extension is not available. Please contact your hosting provider to enable PHP's XML extension.
as_IN: PHP-ৰ XML এক্সটেনশ্যন উপলব্ধ নহয়। অনুগ্ৰহ কৰি PHP-ৰ XML এক্সটেনশ্যন সক্ষম কৰিবলৈ আপোনাৰ হ'ষ্টিং সেৱাদাতাৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।

en: PM
as_IN: সন্ধ্যা

en: Padding
as_IN: পেডিং

en: Page
as_IN: পৃষ্ঠা

en: Page %1$d of %2$d
as_IN: %2$dখনৰ %1$d নং পৃষ্ঠা

en: Page %s
as_IN: পৃষ্ঠা %s

en: Page Archives
as_IN: পৃষ্ঠাৰ সংৰক্ষণাগাৰ

en: Page Attributes
as_IN: পৃষ্ঠাৰ বৈশিষ্ট্যসমূহ

en: Page ID
as_IN: পৃষ্ঠা পৰিচয়

en: Page IDs, separated by commas.
as_IN: পৃষ্ঠা পৰিচয়, কমাৰে বিভক্ত।

en: Page List: "%s" page has no children.
as_IN: পৃষ্ঠাৰ তালিকা: "%s" পৃষ্ঠাৰ কোনো উপ-পৃষ্ঠা নাই।

en: Page List: Cannot retrieve Pages.
as_IN: পৃষ্ঠাৰ তালিকা: পৃষ্ঠাবোৰ বিচাৰি উলিয়াব পৰা নাই

en: Page Loaded.
as_IN: পৃষ্ঠা ল’ড কৰা হ’ল।

en: Page attributes
as_IN: পৃষ্ঠাৰ বৈশিষ্ট্যসমূহ

en: Page break
as_IN: পৃষ্ঠা বিৰতি

en: Page cache
as_IN: পৃষ্ঠা কেশ্ব

en: Page cache enhances the speed and performance of your site by saving and serving static pages instead of calling for a page every time a user visits.
as_IN: পৃষ্ঠাৰ কেশ্ব-এ এগৰাকী ব্যৱহাৰকাৰী স্থৱিৰ পৃষ্ঠাবোৰলৈ আহিলে সেইবোৰ বাৰে-বাৰে খোলাৰ সলনি পৃষ্ঠাবোৰ সাঁচি ৰাখি পৰিৱেশন কৰে যাৰ ফলত আপোনাৰ ছাইটৰ গতি আৰু কাৰ্যক্ষমতা বাঢ়ি যায়।

en: Page cache is detected and the server response time is good
as_IN: পৃষ্ঠাৰ কেশ্ব ধৰা পৰিছে আৰু ছাৰ্ভাৰৰ সঁহাৰিৰ সময় ভাল

en: Page cache is detected but the server response time is still slow
as_IN: পৃষ্ঠাৰ কেশ্ব ধৰা পৰিছে কিন্তু ছাৰ্ভাৰৰ সঁহাৰিৰ সময় এতিয়াও লেহেমীয়া

en: Page cache is detected by looking for an active page cache plugin as well as making three requests to the homepage and looking for one or more of the following HTTP client caching response headers:
as_IN: এটা সক্ৰিয় পৃষ্ঠা কেশ্ব প্লাগিন বিচাৰি আৰু লগতে মুখপৃষ্ঠালৈ তিনিটা অনুৰোধ পঠিয়াই আৰু তলত দিয়া HTTP ক্লায়েণ্ট কেশ্বিং ৰেস্প’ন্‌ছ হেডাৰকেইটাৰ মাজৰে এটা বা অধিক বিচাৰি পৃষ্ঠাৰ কেশ্ব ধৰা পেলোৱা হয়:

en: Page cache is not detected and the server response time is slow
as_IN: পৃষ্ঠাৰ কেশ্ব ধৰা পৰা নাই আৰু ছাৰ্ভাৰৰ সঁহাৰিৰ সময় লেহেমীয়া

en: Page cache is not detected but the server response time is OK
as_IN: পৃষ্ঠাৰ কেশ্ব ধৰা পৰা নাই যদিও ছাৰ্ভাৰৰ সঁহাৰিৰ সময় ঠিকেই আছে

en: Page draft updated.
as_IN: খচৰা পৃষ্ঠা উন্নীত কৰা হ'ল |

en: Page index cannot be less than one.
as_IN: পৃষ্ঠাৰ সূচক একতকৈ কম হ'ব নোৱাৰে।

en: Page not found
as_IN: পৃষ্ঠা পোৱা নহ'ল

en: Page on front
as_IN: সন্মুখৰ পৃষ্ঠা

en: Page order
as_IN: পৃষ্ঠা ক্ৰম

en: Page published privately.
as_IN: পৃষ্ঠা ব্যক্তিগতভাৱে প্ৰকাশ কৰা হ'ল।

en: Page published.
as_IN: পৃষ্ঠা প্ৰকাশ হ'ল |

en: Page restored to revision from %s.
as_IN: পুনঃনিৰক্ষীণৰ %s পৰা পৃষ্ঠা পুনৰুদ্ধাৰ কৰা হ'ল |

en: Page reverted to draft.
as_IN: পৃষ্ঠা খচৰালৈ ঘূৰোৱা হ'ল।

en: Page saved.
as_IN: পৃষ্ঠা সঞ্চিত হ'ল।

en: Page scheduled for: %s.
as_IN: পৃষ্ঠা সময়সূচীভুক্ত কৰা হৈছে: %sৰ বাবে।

en: Page scheduled.
as_IN: পৃষ্ঠা অনুসূচীত কৰা হ'ল।

en: Page submitted.
as_IN: পৃষ্ঠা দাখিল কৰা হ'ল |

en: Page title
as_IN: পৃষ্ঠা শিৰোনামা

en: Page trashed.
as_IN: পৃষ্ঠা ট্ৰেশ্বলৈ নিয়া হ’ল।

en: Page updated.
as_IN: পৃষ্ঠা উন্নীতকৰণ হ'ল |

en: Pages
as_IN: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Pages are similar to posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest pages under other pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of pages.
as_IN: পৃষ্ঠা আৰু প'ষ্ট একেই কাৰণ সেইবোৰৰ শীৰ্ষক, বডী টেক্স্‌ট আৰু সম্বন্ধীয় মেটাডেটা থাকে কিন্তু বেলেগ কাৰণ সেইবোৰ কালানুক্ৰমিক ব্লগ স্ত্ৰীমৰ অন্তৰ্গত নহয়, কিছু কিছু স্থায়ী প'ষ্টৰ দৰে। পৃষ্ঠাসমূহ বৰ্গকৃত বা টেগ কৰা নহয় কিন্তু পদানুক্ৰম থাকিব পাৰে। আপুনি এখন পৃষ্ঠাক আনটোৰ &#8220;মূল&#8221; কৰি পৃষ্ঠাৰ গোট সৃষ্টি কৰি পৃষ্ঠাসমূহ অন্য পৃষ্ঠাৰ তলত নেষ্ট কৰিব পাৰে।

en: Pages list
as_IN: পৃষ্ঠাসমূহৰ তালিকা

en: Pages list navigation
as_IN: পৃষ্ঠাসমূহৰ তালিকা দিকনিৰ্ণয়

en: Pages:
as_IN: পৃষ্ঠাসমূহঃ

en: Pagination
as_IN: পৃষ্ঠাঙ্কন

en: Pagination arrow
as_IN: পৃষ্ঠাকৰণৰ কাঁড়

en: Pale cyan blue
as_IN: শেঁতা চ্যান নীলা

en: Pale ocean
as_IN: শেঁতা মহাসাগৰ

en: Pale pink
as_IN: পাতল গুলপীয়া

en: Palette
as_IN: পেলেট

en: Palette colors and the application of those colors on site elements.
as_IN: পেলেটৰ ৰং আৰু ছাইটৰ উপাদানবোৰত সেই ৰংবোৰৰ প্ৰয়োগ।

en: Palettes
as_IN: পেলেটবোৰ

en: Panama
as_IN: পানামা

en: Paragraph
as_IN: পেৰাগ্ৰাফ

en: Paragraphs
as_IN: দফাসমূহ

en: Parent
as_IN: মূল

en: Parent Category
as_IN: প্ৰাথমিক শিতান

en: Parent Category:
as_IN: প্ৰাথমিক শিতান:

en: Parent Navigation Menu:
as_IN: মূল নেভিগেশ্যন মেন্যু:

en: Parent Page
as_IN: মূল পৃষ্ঠা

en: Parent Page:
as_IN: প্ৰাথমিক পৃষ্ঠা:

en: Parent Template Part:
as_IN: মূল টেমপ্লে’টৰ অংশ:

en: Parent Template:
as_IN: মূল টেমপ্লে'ট:

en: Parent Term
as_IN: মূল শব্দ

en: Parent Theme
as_IN: মূল থীমসমূহ

en: Parent blocks.
as_IN: মূল ব্লকসমূহ।

en: Parent term does not exist.
as_IN: প্ৰাথমিক পদৰ অস্তিত্ব নাই।

en: Parent theme
as_IN: মূল থীম

en: Parents
as_IN: মূলবোৰ

en: Paris
as_IN: পাৰিচ

en: Partial render must echo the content or return the content string (or array), but not both.
as_IN: আংশিক ৰেণ্ডাৰে সমল ইক' নাইবা সমলৰ ষ্ট্ৰিং (বা এৰে') ৰিটাৰ্ন কৰিবই লাগিব কিন্তু দুয়োটা নহয়।

en: Passed
as_IN: উত্তীৰ্ণ

en: Passed tests
as_IN: পাছ কৰা পৰীক্ষাসমূহ

en: Password
as_IN: পাছৱৰ্ড

en: Password Reset
as_IN: পাছৱৰ্ড পুনৰ সজ্জিত হ'ল

en: Password changed for user: %s
as_IN: এই ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে পাছৱৰ্ড সলনি হৈছে: %s

en: Password for the user (never included).
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী গৰাকীৰ বাবে পাছৱৰ্ড (কেতিয়াও অন্তৰ্ভুক্ত নহয়)।

en: Password protected
as_IN: পাছৱৰ্ডেৰে সংৰক্ষিত

en: Password reset is not allowed for this user
as_IN: এই ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে পাছৱৰ্ড নতুনকৈ সজোৱাটো অনুমোদিত নহয়

en: Password reset link sent.
as_IN: পাছৱৰ্ড ৰিছেট লিংক পঠিওৱা হ'ল।

en: Password reset links sent to %s user. | Password reset links sent to %s users.
as_IN[0]: %sগৰাকী ব্যৱহাৰকাৰীলৈ পাছৱৰ্ড ৰিছেট লিংক পঠিওৱা হ'ল।
as_IN[1]: %sগৰাকী ব্যৱহাৰকাৰীলৈ পাছৱৰ্ড ৰিছেট লিংক পঠিওৱা হ'ল।

en: Password:
as_IN: পাছৱৰ্ডঃ

en: Password: %s
as_IN: পাছৱৰ্ড: %s

en: Passwords cannot be empty.
as_IN: পাছৱৰ্ডসমূহ খালী থাকিব নোৱাৰে।

en: Passwords cannot contain the "%s" character.
as_IN: পাছৱৰ্ডত "%s" বৰ্ণ থাকিব নোৱাৰে।

en: Past six months
as_IN: বিগত ছমাহ

en: Paste
as_IN: লেপন কৰক

en: Paste URL or type to search
as_IN: সন্ধান কৰিবলৈ URL লেপন বা টাইপ কৰক

en: Paste a link to the content you want to display on your site.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটত দেখুওৱাব খোজা সমলৰ লিংক পে'ষ্ট কৰক।

en: Paste as text
as_IN: পাঠ হিচাপে লেপন কৰক

en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
as_IN: পেষ্টৰ সুবিধা এতিয়া প্লেইন টেক্সত ম'ডত উপলব্ধ। এই সুবিধা বন্ধ নকৰা পৰ্যন্ত উপাদানসমূহ বৰ্তমান প্লেইন টেক্সট হিচাবে পেষ্ট হ'ব।

en: Paste or type URL
as_IN: URL লেপন বা টাইপ কৰক

en: Paste styles
as_IN: শৈলীবোৰ পে’ষ্ট কৰক

en: Paste table row after
as_IN: তালিকা ৰ পিছত লেপন কৰক

en: Paste table row before
as_IN: তালিকা ৰ আগত লেপন কৰক

en: Paste the selected block(s).
as_IN: বাছনি কৰা ব্লক(কেইটা) পে’ষ্ট কৰক।

en: Paste your embed code below:
as_IN: আপোনাৰ নিহিত সংকেত তলত লেপন কৰকঃ

en: Pasted styles to %d blocks.
as_IN: %dটা ব্লকত শৈলীবোৰ পে’ষ্ট কৰা হ’ল।

en: Pasted styles to %s.
as_IN: %sত শৈলীবোৰ পে’ষ্ট কৰা হ’ল।

en: Path
as_IN: পথ

en: Paths or URLs to the font files.
as_IN: ফণ্ট ফাইলবোৰলৈ যোৱা পথ বা URL।

en: Pattern
as_IN: আৰ্হি

en: Pattern "%s" cannot be rendered inside itself.
as_IN: "%s" আৰ্হিক নিজৰ ভিতৰতে ৰেণ্ডাৰ কৰিব নোৱাৰি।

en: Pattern "%s" not found.
as_IN: "%s" পেটাৰ্ন পোৱা নগ'ল।

en: Pattern Categories list
as_IN: আৰ্হিৰ শ্ৰেণীৰ তালিকা

en: Pattern Categories list navigation
as_IN: আৰ্হিৰ শ্ৰেণীৰ তালিকা নেভিগেশ্যন

en: Pattern Category Link
as_IN: আৰ্হিৰ শ্ৰেণীৰ লিংক

en: Pattern Directory
as_IN: আৰ্হিৰ ডাইৰেক্টৰী

en: Pattern category renamed.
as_IN: আৰ্হিৰ শ্ৰেণীৰ নাম সলোৱা হ’ল।

en: Pattern content must be a string.
as_IN: পেটাৰ্নৰ সমল ষ্ট্ৰিং হ'বই লাগিব।

en: Pattern name must be a string.
as_IN: পেটাৰ্নৰ নাম ষ্ট্ৰিং হ'বই লাগিব।

en: Pattern published privately.
as_IN: আৰ্হি ব্যক্তিগতভাৱে প্ৰকাশ কৰা হ’ল।

en: Pattern published.
as_IN: আৰ্হি প্ৰকাশিত হ’ল।

en: Pattern renamed
as_IN: আৰ্হিৰ নাম সলোৱা হ’ল।

en: Pattern reverted to draft.
as_IN: আৰ্হি খচৰালৈ ঘূৰোৱা হ’ল।

en: Pattern scheduled.
as_IN: আৰ্হি সময়সূচীভুক্ত হ’ল।

en: Pattern title must be a string.
as_IN: পেটাৰ্নৰ শীৰ্ষক ষ্ট্ৰিং হ'বই লাগিব।

en: Pattern updated.
as_IN: আৰ্হি আপডে’ট কৰা হ’ল।

en: Patterns
as_IN: পেটাৰ্ণসমূহ

en: Patterns are available from the <Link>WordPress.org Pattern Directory</Link>, bundled in the active theme, or created by users on this site. Only patterns created on this site can be synced.
as_IN: আৰ্হিবোৰ <Link>WordPress.org-ৰ আৰ্হিৰ ডাইৰেক্টৰী</Link>ৰ পৰা উপলব্ধ হয়, সক্ৰিয় থীমত একত্ৰিত কৰা থাকে নাইবা এই ছাইটৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ দ্বাৰা সৃষ্টি কৰা হয়। এই ছাইটত সৃষ্টি কৰা আৰ্হিবোৰহে ছীংক কৰিব পাৰি।

en: Patterns containing mostly text.
as_IN: সৰহভাগেই পাঠ থকা আৰ্হিবোৰ।

en: Patterns content
as_IN: আৰ্হিৰ বিষয়বস্তু

en: Patterns list
as_IN: আৰ্হিৰ তালিকা

en: Patterns list navigation
as_IN: আৰ্হিৰ তালিকা নেভিগেশ্যন

en: Patterns that are kept in sync across the site.
as_IN: ছাইটজুৰি ছিংকত ৰখা আৰ্হি।

en: Patterns that can be changed freely without affecting the site.
as_IN: ছাইটত কোনো প্ৰভাৱ নেপেলোৱাকৈ মুকলিকৈ সাল-সলনি কৰিব পৰাকৈ আৰ্হি।

en: Patterns that contain buttons and call to actions.
as_IN: বুটাম আৰু কল টু একশ্যন থকা আৰ্হিবোৰ।

en: Pause
as_IN: বিৰাম দিয়ক

en: Pending
as_IN: বিচাৰাধীন

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: <span class="count">(%s)</span> ৰৈ আছে
as_IN[1]: <span class="count">(%s)</span> ৰৈ আছে

en: Pending Review
as_IN: পুনৰালোচনা ৰৈ আছে

en: Pending review
as_IN: বিচাৰাধীন সমীক্ষা

en: Percent (%)
as_IN: শতাংশ (%)

en: Percentage (%)
as_IN: শতাংশ (%)

en: Percentage Width
as_IN: শতাংশ প্ৰস্থ

en: Perform an advanced term query.
as_IN: উন্নত শব্দ কুৱেৰী চলাওক।

en: Performance
as_IN: কাৰ্যক্ষমতা

en: Period
as_IN: দাড়ি

en: Permalink
as_IN: পাৰ্মালিঙ্ক

en: Permalink Settings
as_IN: পাৰ্মালিংক ছেটিংছ

en: Permalink structure
as_IN: পাৰ্মালিংকৰ আকৃতি

en: Permalink template for the post.
as_IN: প’ষ্টৰ বাবে পাৰ্মালিংক টেমপ্লে’ট।

en: Permalink to %s
as_IN: %s-ৰ স্থায়ী সংযোগ

en: Permalink:
as_IN: পাৰ্মালিংক:

en: Permalink: %s
as_IN: স্থায়ী সংযোগ: %s

en: Permalinks
as_IN: পাৰ্মালিংকসমূহ

en: Permanently delete
as_IN: স্থায়ীভাৱে মচি পেলোৱা হ’ল

en: Permanently delete comment
as_IN: মন্তব্য স্থায়ীভাবে মচি পেলাওক

en: Persian
as_IN: ফাৰ্চী

en: Persistent object cache
as_IN: অবিৰাম অবজেক্ট কেশ্ব

en: Personal Data Export
as_IN: ব্যক্তিগত ডাটা ৰপ্তানি

en: Personal Data Export for %s
as_IN: %s-ৰ বাবে ব্যক্তিগত ডাটা ৰপ্তানি

en: Personal Options
as_IN: ব্যক্তিগত বিকল্পসমূহ

en: Personal data is not just created by a user&#8217;s interactions with your site. Personal data is also generated from technical processes such as contact forms, comments, cookies, analytics, and third party embeds.
as_IN: ব্যক্তিগত ডেটা মাথোঁ ব্যৱহাৰকাৰীৰ আপোনাৰ ছাইটৰ সৈতে ইণ্টাৰেকশ্যনৰ দ্বাৰাই তৈয়াৰ কৰা নহয়। ব্যক্তিগত ডেটা যোগাযোগৰ প্র-পত্ৰ, মন্তব্য, কুকিজ, এনালাইটিক্স আৰু তৃতীয় পক্ষৰ এম্বেডসমূহৰ দৰে কাৰিকৰী প্ৰক্ৰিয়াৰ দ্বাৰাও তৈয়াৰ কৰা হয়।

en: Personalize blocks
as_IN: ব্লকবোৰ ব্যক্তিগত কৰক

en: Perth
as_IN: পাৰ্থ

en: Petersburg
as_IN: পিটাৰ্চবাৰ্গ

en: Phnom Penh
as_IN: নম পেন

en: Photoblogging
as_IN: ফ'ট'ব্লগিং

en: Photography
as_IN: ফ'ট'গ্ৰাফী

en: Picas (pc)
as_IN: পিকাছ (pc)

en: Pin this post to the top of the blog.
as_IN: এই প’ষ্টটো ব্লগৰ ওপৰভাগত পিন মাৰক

en: Pin to toolbar
as_IN: টুলবাৰত সংযোজন কৰক

en: Pingback
as_IN: পিংবেক

en: Pingback excerpt:
as_IN: পিংবেক নিৰ্বাচিত অংশ:

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
as_IN: %1$s ৰ পৰা %2$s লৈ পিংবেক পঞ্জীয়ন কৰা হ'ল। ৱেবে ৱেবে সহযোগিতা অটুট থাকক! :-)

en: Pingback:
as_IN: পিংবেকঃ

en: Pings
as_IN: গুণগুণনিসমূহ

en: Pings enabled
as_IN: পিংবোৰ সক্ৰিয় কৰা হ’ল

en: Pings only
as_IN: কেৱল পিংবোৰ

en: Pink
as_IN: গুলপীয়া

en: Pixels (px)
as_IN: পিক্সেল (px)

en: Play
as_IN: চলাওঁক

en: Play Slideshow
as_IN: শ্লাইডশ্ব' চলাওক

en: Play inline
as_IN: ইনলাইন চলাওঁঁক

en: Playback controls
as_IN: প্লেবেক্‌ ক'ন্ট্ৰ'লসমূহ

en: Playlist Settings
as_IN: দৃশ্যকাব্য তালিকা

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি WordPress-ক বৰ্তমানৰ সংস্কৰণলৈ <a href="%1$s">আপগ্ৰে’ড কৰক</a> নাইবা <a href="%2$s">Akismet প্লাগিনৰ 2.4 সংস্কৰণলৈ ডাউনগ্ৰে’ড কৰক</a>।

en: Please activate the <a href="%s">Classic Editor plugin</a> to use this meta box.
as_IN: এই মেটা বাকচ(Meta box) টো ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ <a href="%s">ক্লাছিক এডিটৰ</a> সক্ৰিয় কৰক।

en: Please activate the <a href="%s">Link Manager plugin</a> to use the link manager.
as_IN: লিংক পৰিচালক ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ অনুগ্ৰহ কৰি <a href="%s">লিংক পৰিচালক প্লাগিনটো সক্ৰিয় কৰক</a>।

en: Please check that the %s PHP extension is installed and enabled.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি পৰীক্ষা কৰক যে %s PHP এক্সটেনশ্যনটো ইনষ্টল কৰি সক্ৰিয় কৰা হৈছে।

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ <a href="%s">Akismet কনফিগাৰেশ্যন</a> পৰীক্ষা কৰক আৰু সমস্যা হৈয়েই থাকিলে আপোনাৰ ৱেব হ’ষ্টৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।

en: Please check your site now. It’s possible that everything is working. If there are updates available, you should update.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি এতিয়াই আপোনাৰ ছাইটটো চাওক। এয়া সম্ভৱ যে সকলো কাম কৰি আছে। কিবা আপডেট উপলব্ধ হ'লে আপুনি আপডেট কৰা উচিত।

en: Please complete the configuration steps. To create a new network, you will need to empty or remove the network database tables.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি কন্‌ফিগাৰেশ্যনৰ খোজবোৰ পূৰা কৰক। নতুন নেটৱৰ্ক সৃষ্টি কৰিবলৈ আপুনি নেটৱৰ্ক ডেটাবেছৰ তালিকাসমূহ খালী কৰিব নাইবা আঁতৰাব লাগিব।

en: Please consider writing more inclusive code.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি আৰু বিশদ ক'ড লিখাৰ কথা ভাবি চাব।

en: Please contact the plugin authors for more information.
as_IN: অধিক তথ্যৰ বাবে অনুগ্ৰহ কৰি প্লাগিন লিখোঁতাসকলৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।

en: Please contact your host for assistance with investigating this issue further.
as_IN: এই বিজুতিৰ সবিশেষ জানিবলৈ অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ হ'ষ্ট(Host)ৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।

en: Please contact your network administrator.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ নেটৱৰ্ক কৰ্তৃপক্ষৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।

en: Please edit your privacy policy content, making sure to delete the summaries, and adding any information from your theme and plugins. Once you publish your policy page, remember to add it to your navigation menu.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি সাৰাংশ মচি পেলোৱাটো সুনিশ্চিত কৰি আৰু আপোনাৰ থীম আৰু প্লাগিনৰ কিবা তথ্য যোগ কৰি আপোনাৰ গোপনীয়তা নীতিৰ সমল সম্পাদনা কৰক। আপুনি এবাৰ আপোনাৰ নীতি পৃষ্ঠা প্ৰকাশ কৰিলেই মনত কৰি আপোনাৰ নেভিগেশ্যন মেন্যুত যোগ কৰি দিব।

en: Please enter a new name for this category.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি এই শ্ৰেণীৰ বাবে এটা নতুন নাম লিখক।

en: Please enter a site name.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি চাইটৰ এটা নাম ভৰ্তি কৰক।

en: Please enter a site title.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি চাইটৰ এটা শিৰোনাম দিয়ক।

en: Please enter a username.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি এটা ব্যৱহাৰকাৰী নাম ভৰ্তি কৰক।

en: Please enter a valid YouTube URL.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি এটা বৈধ YouTube URL প্ৰবিষ্ট কৰক।

en: Please enter a valid email address.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি এটা বৈধ ই-মেইল ভৰ্তি কৰক।

en: Please enter a valid menu name.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি মেন্যুৰ এটা বৈধ নাম প্ৰবিষ্ট কৰক।

en: Please enter your username or email address. You will receive an email message with instructions on how to reset your password.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ ব্যৱহাৰকাৰীনাম বা ইমেইল ঠিকনা প্ৰবিষ্ট কৰক। আপোনাৰ পাছৱৰ্ড কেনেকৈ ৰিছেট কৰিব সেই সম্পৰ্কে নিৰ্দেশাৱলী সহ আপুনি এটা ইমেইল বাৰ্তা পাব।

en: Please include a %s template in your theme.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ থিমত এক %s নমুনা(টেমপ্লেট) সংযুক্ত কৰক ।

en: Please install the <a href="%s">Classic Editor plugin</a> to use this meta box.
as_IN: এই মেটা বাকচ(Meta box) টো ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ <a href="%s">ক্লাছিক এডিটৰ</a> ইন্সটল কৰক।

en: Please log in again.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি আকৌ প্ৰৱেশ কৰক।

en: Please note: Third-party themes and plugins, or custom code, may override WordPress scheduling.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি মন কৰিব: তৃতীয়-পক্ষৰ থীম আৰু প্লাগিনসমূহে বা কাষ্টম ক'ডে WordPress-ৰ অনুসূচীকৰণ অ'ভাৰ্ৰাইড কৰিব পাৰে।

en: Please open the <a href="%s">classic editor</a> to use this meta box.
as_IN: এই মেটা বাকচ(Meta box) টো ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ <a href="%s">ক্লাছিক এডিটৰ</a> ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Please pass a query array to this function.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি এই ফাংশ্যনলৈ এটা কুৱেৰীৰ শৃংখল পাছ কৰক।

en: Please provide a custom field name.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি এটা কাষ্টম ক্ষেত্ৰৰ নাম প্ৰদান কৰক।

en: Please provide a custom field value.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি এটা প্ৰচলিত ক্ষেত্ৰ মূল্য প্ৰদান কৰক |

en: Please provide a valid link.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি এটা বৈধ লিংক দিয়ক।

en: Please save your changes in order to share the preview.
as_IN: পূৰ্বলোকন ভাগ-বতৰা কৰিবলৈ অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ সাল-সলনি সঞ্চয় কৰক।

en: Please see <a href="%s">Debugging in WordPress</a> for more information.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি অধিক তথ্যৰ বাবে <a href="%s">ৱৰ্ডপ্ৰেছত ত্ৰুতিমুক্তকৰণ</a> চাওক |

en: Please select a file
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি এটা ফাইল নিৰ্বাচন কৰক

en: Please select an option.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি বিকল্প বাছনি কৰক।

en: Please try again or start a new changeset. This changeset cannot be further modified.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি পুনৰ চেষ্টা কৰক নাইবা এটা নতুন সলনি-গোট আৰম্ভ কৰক। এই সলনি-গোটটো আৰু সলনি কৰিব নোৱাৰি।

en: Please try again.
as_IN: অননুগ্ৰহ কৰি আকেৌ চেষ্টা কৰক।

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি %1$sব্ৰাউজাৰ আপল'ডাৰ%2$sৰ জৰিয়তে এই ফাইল আপল'ড কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক।

en: Please type your comment text.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ মন্তব্যৰ পাঠ টাইপ কৰক।

en: Please update WordPress now
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি এতিয়াই WordPress আপডেট কৰক

en: Please update your payment information.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ পৰিশোধৰ তথ্য আপডে’ট কৰক।

en: Please use %s to add new schema properties.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি নতুন স্কীমা বৈশিষ্ট্য যোগ কৰিবলৈ %s ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Please verify that the <strong>administration email</strong> for this website is still correct.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি প্ৰমাণিত কৰক যে এই ৱেবছাইটৰ বাবে <strong>কৰ্তৃপক্ষ ইমেইল</strong>টো এতিয়াও শুদ্ধ।

en: Plugin
as_IN: প্লাগিন

en: Plugin Data
as_IN: প্লাগিনৰ ডাটা

en: Plugin File Editor
as_IN: প্লাগিন ফাইল এডিটৰ

en: Plugin Versions
as_IN: প্লাগিনৰ সংস্কৰণ

en: Plugin activated.
as_IN: প্লাগিন সক্ৰিয় কৰা হ'ল।

en: Plugin and theme auto-updates
as_IN: প্লাগিন আৰু থীম স্বয়ং-আপডেটসমূহ

en: Plugin and theme auto-updates appear to be configured correctly
as_IN: প্লাগিন আৰু থীম স্বয়ং-আপডেট ঠিকমতে কন্‌ফিগাৰ কৰা যেন লাগিছে

en: Plugin and theme auto-updates ensure that the latest versions are always installed.
as_IN: প্লাগিন আৰু থীম স্বয়ং-আপডেটসমূহে সদায়ে শেহতীয়া সংস্কৰণ ইনষ্টল হৈ থকাটো সুনিশ্চিত কৰে।

en: Plugin and theme temporary backup directories exist but are not writable
as_IN: প্লাগিন আৰু থীমৰ অস্থায়ী বেকআপৰ ডাইৰেক্টৰীদুটা মজুত আছে যদিও লিখনযোগ্য নহয়

en: Plugin and theme temporary backup directory access
as_IN: প্লাগিন আৰু থীমৰ অস্থায়ী বেকআপ ডাইৰেক্টৰীৰ প্ৰৱেশাধিকাৰ

en: Plugin and theme temporary backup directory is writable
as_IN: প্লাগিন আৰু থীমৰ অস্থায়ী বেকআপ ডাইৰেক্টৰীটো লিখনযোগ্য

en: Plugin author's website address.
as_IN: প্লাগিন লেখকৰ ৱেবছাইট ঠিকনা।

en: Plugin could not be deleted.
as_IN: প্লাগিন মচিব পৰা নগ'ল।

en: Plugin deactivated.
as_IN: প্লাগিন নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ল।

en: Plugin downgrade failed.
as_IN: প্লাগিন ডাউনগ্ৰেড বিফল হ'ল।

en: Plugin downgraded successfully.
as_IN: প্লাগিন সফলতাৰে ডাউনগ্ৰেড কৰা হ'ল।

en: Plugin file does not exist.
as_IN: প্লাগিন ফাইল মজুত হৈ থকা নাই।

en: Plugin icon
as_IN: প্লাগিনৰ আইকন

en: Plugin installation failed.
as_IN: প্লাগিন ইনষ্টলেশ্যন বিফল হ'ল।

en: Plugin name
as_IN: প্লাগিনৰ নাম

en: Plugin not found.
as_IN: প্লাগিন পোৱা নাই।

en: Plugin temporary backup directory exists but is not writable
as_IN: প্লাগিনৰ অস্থায়ী বেকআপৰ ডাইৰেক্টৰী মজুত আছে যদিও লিখনযোগ্য নহয়

en: Plugin that registered the template.
as_IN: টেমপ্লে’টটো পঞ্জীভুক্ত কৰা প্লাগিন।

en: Plugin updated successfully.
as_IN: প্লাগিন সফলতাৰে আপডেট কৰা হ'ল।

en: Plugins
as_IN: প্লাগিনসমূহ

en: Plugins %s
as_IN: প্লাগিন %sটা

en: Plugins directory location
as_IN: প্লাগিন ডাইৰেক্টৰীৰ অৱস্থান

en: Plugins directory size
as_IN: প্লাগিন ডাইৰেক্টৰীৰ আকাৰ

en: Plugins extend your site&#8217;s functionality with things like contact forms, ecommerce and much more. That means they have deep access to your site, so it&#8217;s vital to keep them up to date.
as_IN: প্লাগিনসমূহে যোগাযোগৰ প্র-পত্ৰ আৰু ই-কমাৰ্চৰ দৰে বহুতো বস্তুৰে আপোনাৰ ছাইটৰ সা-সুবিধা প্ৰসাৰিত কৰে। তাৰ মানে সেইবোৰে আপোনাৰ ছাইটৰ গভীৰলৈকে প্ৰৱেশ কৰিব পাৰে গতিকে সেইবোৰ আপ টু ডেট কৰি ৰখাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ।

en: Podgorica
as_IN: পোদগৰ্চিয়া

en: Pohnpei
as_IN: পহ্নপেই

en: Points (pt)
as_IN: পইণ্ট (pt)

en: Policies
as_IN: নীতিসমূহ

en: Polish
as_IN: পোলেণ্ডীয়

en: Pontianak
as_IN: পণ্টিয়াংক

en: Popular Pattern Categories
as_IN: জনপ্ৰিয় আৰ্হিৰ শ্ৰেণীবোৰ

en: Popular Plugin
as_IN: জনপ্ৰিয় প্লাগিন

en: Popular Tags
as_IN: জনপ্ৰিয় টেগসমূহ

en: Popular tags
as_IN: জনপ্ৰিয় টেগসমূহ

en: Port
as_IN: প'ৰ্ট

en: Portfolio
as_IN: প'ৰ্টফলিঅ'

en: Portrait
as_IN: প'ৰ্ট্ৰেইট

en: Portuguese
as_IN: পৰ্তুগীজ

en: Position
as_IN: অৱস্থান

en: Position: %s
as_IN: অৱস্থান: %s

en: Post
as_IN: প'ষ্ট

en: Post Archives
as_IN: লেখাৰ সংৰক্ষণাগাৰ

en: Post Attributes
as_IN: প'ষ্টৰ বৈশিষ্ট্যসমূহ

en: Post Author
as_IN: প’ষ্ট লিখোঁতা

en: Post Comment
as_IN: মন্তব্য দিয়ক

en: Post Comments Count block: post not found.
as_IN: প’ষ্টৰ মন্তব্যৰ সংখ্যাৰ ব্লক: প’ষ্ট পোৱা নগ’ল।

en: Post Comments Form block: Comments are not enabled for this item.
as_IN: প’ষ্টৰ মন্তব্যৰ প্ৰ-পত্ৰ ব্লক: এই বস্তুটোৰ বাবে মন্তব্য সক্ৰিয় কৰা হোৱা নাই।

en: Post Comments Form block: Comments are not enabled for this post type (%s).
as_IN: প’ষ্টৰ মন্তব্যৰ প্ৰ-পত্ৰৰ ব্লক: এই প্ৰকাৰৰ প’ষ্টৰ বাবে মন্তব্য সক্ৰিয় কৰা হোৱা নাই (%s)।

en: Post Comments Form block: Comments are not enabled.
as_IN: প’ষ্টৰ মন্তব্যৰ প্ৰ-পত্ৰ ব্লক: মন্তব্য সক্ৰিয় কৰা হোৱা নাই।

en: Post Comments Link block: post not found.
as_IN: প’ষ্টৰ মন্তব্যবোৰৰ লিংকৰ ব্লক: প’ষ্ট পোৱা নগ’ল।

en: Post Date
as_IN: প’ষ্টৰ তাৰিখ

en: Post Edit
as_IN: প’ষ্টৰ সম্পাদনা

en: Post Format
as_IN: প'ষ্টৰ সজ্জা

en: Post Format Link
as_IN: প’ষ্টৰ ফৰ্মেটৰ লিংক

en: Post Formats
as_IN: প'ষ্টৰ ফৰ্মেটসমূহ

en: Post ID.
as_IN: প’ষ্টৰ ID।

en: Post Meta.
as_IN: প’ষ্টৰ মেটা।

en: Post Modified Date
as_IN: প’ষ্ট সাল-সলনি হোৱা তাৰিখ

en: Post Thumbnail
as_IN: পষ্ট থাম্বনেইল

en: Post Title
as_IN: প’ষ্টৰ শীৰ্ষক

en: Post Type
as_IN: প'ষ্টৰ প্ৰকাৰ

en: Post Type Archive
as_IN: লেখাসমূহৰ ধৰণৰ সংৰক্ষণাগাৰ

en: Post Via Email
as_IN: ইমেইল যোগে প'ষ্ট কৰক

en: Post author byline text
as_IN: প’ষ্ট লিখোঁতাৰ উপ-শাৰীৰ পাঠ

en: Post content
as_IN: প’ষ্টৰ বিষয়বস্তু

en: Post draft updated.
as_IN: লেখনিৰ খচৰা উন্নীত কৰা হ'ল |

en: Post featured image updated.
as_IN: প’ষ্টৰ সুবিশিষ্ট ছবি আপডে’ট কৰা হ’ল।

[ctx: Post format]
en: Aside
as_IN: এফলীয়া

[ctx: Post format]
en: Audio
as_IN: অডিঅ

[ctx: Post format]
en: Chat
as_IN: কথা-বাৰ্তা

[ctx: Post format]
en: Gallery
as_IN: গেলাৰী

[ctx: Post format]
en: Image
as_IN: ছবি

[ctx: Post format]
en: Link
as_IN: সংযাগ

[ctx: Post format]
en: Quote
as_IN: উদ্ধৃতি

[ctx: Post format]
en: Standard
as_IN: মানবিশিষ্ট

[ctx: Post format]
en: Status
as_IN: স্থিতি

[ctx: Post format]
en: Video
as_IN: ভিডিঅ

en: Post formats supported.
as_IN: প'ষ্টৰ ফৰ্মেট সমৰ্থিত।

en: Post meta
as_IN: প’ষ্টৰ মেটা

en: Post name
as_IN: প'ষ্টৰ নাম

en: Post navigation
as_IN: লেখাৰ শ্ৰেণীবিন্যাস

[ctx: Post overview]
en: List View
as_IN: তালিকা ভিউ

[ctx: Post overview]
en: Outline
as_IN: ৰূপৰেখা

en: Post published privately.
as_IN: প'ষ্ট ব্যক্তিগতভাৱে প্ৰকাশ কৰা হ'ল।

en: Post published.
as_IN: লেখনিটো প্ৰকাশ হ'ল |

en: Post restored to revision from %s.
as_IN: পুনঃনিৰক্ষীণৰ %s পৰা লেখনী পুনৰুদ্ধাৰ কৰা হ'ল |

en: Post reverted to draft.
as_IN: প'ষ্ট খচৰালৈ ঘূৰোৱা হ'ল।

en: Post saved.
as_IN: লেখনী সংৰক্ষিত হ'ল |

en: Post scheduled for: %s.
as_IN: %sৰ বাবে লেখনিটো সময়সূচিত কৰা হ'ল |

en: Post scheduled.
as_IN: প'ষ্ট অনুসূচীত কৰা হ'ল।

en: Post submitted.
as_IN: লেখনি দাখিল কৰা হ'ল |

[ctx: Post template block display setting]
en: Grid view
as_IN: গ্ৰিড ভিউ

[ctx: Post template block display setting]
en: List view
as_IN: তালিকা ভিউ

en: Post trashed.
as_IN: প’ষ্ট ট্ৰেশ্বলৈ নিয়া হ’ল।

en: Post type
as_IN: প'ষ্টৰ প্ৰকাৰ

en: Post type names must be between 1 and 20 characters in length.
as_IN: লেখাৰ ধৰণনাম ১ আৰু ২০ সংখ্যাৰ দৈৰ্ঘ্যৰ হ'ব লাগিব |

en: Post type to get the templates for.
as_IN: প’ষ্টৰ প্ৰকাৰ যাৰ বাবে টেমপ্লে’টবোৰ লাভ কৰিব লাগে।

en: Post updated.
as_IN: লেখনী উন্নীতকৰণ হ'ল |

en: Post via email
as_IN: ইমেইল যোগে প'ষ্ট কৰক

en: Posted by
as_IN: এওঁ প’ষ্ট কৰিছে

en: Posted title:
as_IN: প্ৰকাশিত শিৰোনামাঃ

en: Poster
as_IN: প'ষ্টাৰ

en: Poster Image
as_IN: প'ষ্টাৰ ছবি

en: Poster image
as_IN: প'ষ্টাৰ ছবি

en: Posts
as_IN: লেখাসমূহ

en: Posts Page
as_IN: লেখাসমূহৰ পৃষ্ঠা

en: Posts by %s
as_IN: %s ৰ লেখাসমূহ

en: Posts list
as_IN: লেখাসমূহৰ তালিকা

en: Posts list navigation
as_IN: লেখাসমূহৰ তালিকাৰ সাঁৰণী

en: Posts navigation
as_IN: লেখাসমূহৰ শ্ৰেণীবিন্যাস

en: Posts page
as_IN: লেখনি পৃষ্ঠা

en: Posts page updated.
as_IN: প’ষ্টৰ পৃষ্ঠা আপডে’ট কৰা হ’ল।

en: Posts page: %s
as_IN: প'ষ্টৰ পৃষ্ঠা: %s

en: Posts pagination
as_IN: প’ষ্টবোৰৰ পৃষ্ঠাকৰণ

en: Posts per page
as_IN: পৃষ্ঠাপ্ৰতি প’ষ্টৰ সংখ্যা

en: Posts published on %s
as_IN: %s ত প্ৰকাশিত লেখাসমূহ

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
as_IN: WordPress, স্তেত-অৱ-দি-আৰ্ত চিমেণ্টিক ব্যক্তিগত প্ৰকাশন মঞ্চৰ দ্বাৰা চালিত।

en: Prague
as_IN: প্ৰাগ

en: Pre-publish checks disabled.
as_IN: প্ৰকাশনৰ আগৰ পৰীক্ষাবোৰ নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ’ল।

en: Pre-publish checks enabled.
as_IN: প্ৰকাশনৰ আগৰ পৰীক্ষাবোৰ সক্ৰিয় কৰা হ’ল।

en: Pre-upload compression
as_IN: কম্প্ৰেশ্যন আগতীয়াকৈ আপল’ড কৰক

en: Preference activated - %s
as_IN: পছন্দ সক্ৰিয় কৰা হ’ল - %s

en: Preference deactivated - %s
as_IN: পছন্দ নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ’ল - %s

en: Preferences
as_IN: পছন্দসমূহ

en: Prefix
as_IN: উপসৰ্গ

en: Preformatted text
as_IN: পূৰ্বসজ্জিত পাঠ

en: Preload
as_IN: প্ৰিলোড

[ctx: Preload value]
en: None
as_IN: এটাও নহয়

en: Press ENTER to add this link
as_IN: এই লিংক যোগ কৰিবলৈ ENTER হেঁচক

en: Press This is not available. Please contact your site administrator.
as_IN: Press This উপলব্ধ নহয়। অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ ছাইটৰ কৰ্তৃপক্ষক যোগাযোগ কৰক।

en: Press This is not installed. Please install Press This from <a href="%s">the main site</a>.
as_IN: Press This ইনষ্টল কৰা হোৱা নাই। অনুগ্ৰহ কৰি <a href="%s">মুখ্য ছাইট</a>ৰ পৰা Press This ইনষ্টল কৰক।

en: Preview
as_IN: প্ৰিভিউ

en: Preview %s
as_IN: %s পূৰ্বলোকন কৰক

en: Preview &#8220;%s&#8221;
as_IN: &#8220;%s&#8221; পূৰ্বলোকন কৰক

en: Preview Changes
as_IN: সাল-সলনি পূৰ্বলোকন কৰক

en: Preview Link
as_IN: লিংক পূৰ্বলোকন কৰক

en: Preview as a browser icon
as_IN: ব্ৰাউজাৰ প্ৰতিমূৰ্তি হিচাপে পূৰ্বালোকন

en: Preview as an app icon
as_IN: এপ্ প্ৰতিমূৰ্তি হিচাপে পূৰ্বালোকন কৰক

en: Preview in a new tab
as_IN: নতুন টেবত পূৰ্বদৰ্শন চাওক

en: Preview in new tab
as_IN: নতুন টেবত পূৰ্বদৰ্শন চাওক

en: Preview link for the post.
as_IN: প'ষ্টৰ বাবে পূৰ্বলোকন লিংক।

en: Preview page
as_IN: পৃষ্ঠাটো পূৰ্বলোকন কৰক

en: Preview post
as_IN: লেখাটো পূৰ্বলোকন কৰক

en: Preview size
as_IN: পূৰ্বদৰ্শনৰ আকাৰ

en: Preview your website's visual identity: colors, typography, and blocks.
as_IN: আপোনাৰ ৱেবছাইটৰ দৃশ্যগত পৰিচয় পূৰ্বদৰ্শন কৰক: ৰং, টাইপ’গ্ৰাফী আৰু ব্লকবোৰ।

en: Preview:
as_IN: পূৰ্বলোকন:

en: Previewing %1$s: %2$s
as_IN: %1$s পূৰ্বদৰ্শন কৰি আছে: %2$s

en: Previewing and Customizing
as_IN: পূৰ্বলোকন আৰু অনুকূলন

en: Previewing theme
as_IN: থীমৰ পূৰ্বালোকন

en: Previous
as_IN: পূৰ্বৱৰ্তী

en: Previous Page
as_IN: পূৰ্বৱৰ্তী পৃষ্ঠা

en: Previous Post
as_IN: পূৰ্বৱৰ্তী পষ্ট

en: Previous Slide
as_IN: পূৰ্বৱৰ্তী শ্লাইড

en: Previous and next months
as_IN: যোৱা আৰু অহা মাহসমূহ

en: Previous page
as_IN: পূৰ্বৱৰ্তী পৃষ্ঠা

en: Previous page link
as_IN: পূৰ্বৱৰ্তী পৃষ্ঠাৰ লিংক

en: Previous pattern
as_IN: পূৰ্বৱৰ্তী পেটাৰ্ন

en: Previous post
as_IN: পূৰ্বৱৰ্তী প’ষ্ট

en: Previous:
as_IN: পূৰ্বৱৰ্তী:

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
as_IN: ছবিখনৰ পূৰ্বতে সম্পাদিত প্ৰতিলিপিসমূহ মচি পেলোৱা হ'ব।

en: Primary Menu
as_IN: প্ৰাথমিক মেনু

en: Primary Site
as_IN: প্ৰাথমিক ছাইট

en: Print
as_IN: ছপা

en: Priority
as_IN: প্ৰাথমিকতা

en: Privacy
as_IN: গোপনিয়তা

en: Privacy Laws around the world require businesses and online services to delete, anonymize, or forget the data they collect about an individual. The rights those laws enshrine are sometimes called the "Right to be Forgotten".
as_IN: বিশ্বজুৰি গোপনীয়তাৰ আইনবোৰৰ মতে ব্যৱসায় আৰু অনলাইন সেৱাবোৰে কোনো ব্যক্তিৰ বিষয়ে সংগ্ৰহ কৰা তথ্য মচি পেলোৱা, বেনামী কৰা বা পাহৰি যোৱাটো প্ৰয়োজনীয়। সেই আইনবোৰ প্ৰতিস্থাপন কৰা অধিকাৰবোৰক কেতিয়াবা কেতিয়াবা "পাহৰাই পেলোৱাৰ অধিকাৰ" বোলা হয়।

en: Privacy Laws around the world require businesses and online services to provide an export of some of the data they collect about an individual, and to deliver that export on request. The rights those laws enshrine are sometimes called the "Right of Data Portability". It allows individuals to obtain and reuse their personal data for their own purposes across different services. It allows them to move, copy or transfer personal data easily from one IT environment to another.
as_IN: বিশ্বজুৰি গোপনীয়তাৰ আইনবোৰৰ মতে ব্যৱসায় আৰু অনলাইন সেৱাবোৰে এগৰাকী ব্যক্তিৰ বিষয়ে সংগ্ৰহ কৰা কিছুমান তথ্যৰ ৰপ্তানি প্ৰদান কৰাটো প্ৰয়োজনীয় আৰু সেই ৰপ্তানি অনুৰোধৰ ভিত্তিত প্ৰদান কৰা হ’ব লাগে। সেই আইনবোৰে প্ৰতিস্থাপন কৰা অধিকাৰবোৰক কেতিয়াবা কেতিয়াবা "তথ্য-সুবহনীয়তাৰ অধিকাৰ" বোলা হয়। ই ব্যক্তিসকলক বিভিন্ন সেৱাজুৰি নিজৰ উদ্দেশ্যৰ বাবে তেওঁলোকৰ ব্যক্তিগত তথ্য লাভ আৰু পুনৰ্ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ দিয়ে। ইয়াৰ দ্বাৰা তেওঁলোকে ব্যক্তিগত তথ্য এটা তথ্য-প্ৰযুক্তিৰ পৰিৱেশৰ পৰা আনটোলৈ সহজে স্থানান্তৰ, প্ৰতিলিপি বা হস্তান্তৰ কৰিব পাৰে।

en: Privacy Policy
as_IN: গোপনিয়তা নীতি

en: Privacy Policy Guide
as_IN: গোপনিয়তা নীতি গাইড

en: Privacy Policy page setting updated successfully. Remember to <a href="%s">update your menus</a>!
as_IN: গোপনিয়তা নীতি পৃষ্ঠা ছেটিংছ সফলতাৰে আপডেট কৰা হ'ল। <a href="%s">আপোনাৰ মেন্যুসমূহ আপডেট কৰিব</a>লৈ মনত ৰাখিব!

en: Privacy Policy page updated successfully.
as_IN: গোপনিয়তা নীতি পৃষ্ঠা সফলতাৰে আপডেট কৰা হ'ল।

en: Privacy Settings
as_IN: গোপনিয়তা ছেটিংছ

[ctx: Privacy Settings]
en: Policy Guide
as_IN: নীতিৰ গাইড

[ctx: Privacy Settings]
en: Settings
as_IN: ছেটিংছ

en: Private
as_IN: ব্যক্তিগত

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: <span class="count">(%s)</span> ব্যক্তিগত
as_IN[1]: <span class="count">(%s)</span> ব্যক্তিগত

en: Private: %s
as_IN: ব্যক্তিগত: %s

en: Privately Published
as_IN: ব্যক্তিগতভাৱে প্ৰকাশিত

en: Proceed
as_IN: আগবাঢ়ক

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
as_IN[0]: %dটা মন্তব্য সংসাধিত হ’ল।
as_IN[1]: %dটা মন্তব্য সংসাধিত হ’ল।

en: Profile
as_IN: প্ৰ'ফাইল

en: Profile Picture
as_IN: পৰিলেখ ছবি

en: Profile updated.
as_IN: প্র'ফাইল আপডেট কৰা হ'ল।

en: Properties
as_IN: বৈশিষ্ট্যবোৰ

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
as_IN: সংৰক্ষিত মন্তব্য: মন্তব্য চাবলৈ অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ পাছৱৰ্ড ভৰ্তি কৰক।

en: Protected: %s
as_IN: সংৰক্ষিত: %s

en: Provide a text label or use the default.
as_IN: এটা টেক্‌ষ্ট লেবেল প্ৰদান কৰক নাইবা ডিফ’ল্টটো ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Provided type is not supported.
as_IN: প্ৰদান কৰা প্ৰকাৰ সমৰ্থিত নহয়।

en: Public
as_IN: ৰাজহুৱা

en: Public <span class="count">(%s)</span> | Public <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: ৰাজহুৱা <span class="count">(%sটা)</span>
as_IN[1]: ৰাজহুৱা <span class="count">(%sটা)</span>

en: Public facing and editor script handle. DEPRECATED: Use `script_handles` instead.
as_IN: লোক-মুখী আৰু এডিটৰৰ স্ক্ৰিপ্টৰ হেণ্ডেল। অপ্ৰচলিত: ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে `script_handles` ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Public facing and editor script handles.
as_IN: লোক-মুৱা আৰু এডিটৰৰ স্ক্ৰিপ্টৰ হেণ্ডেলবোৰ।

en: Public facing and editor style handle. DEPRECATED: Use `style_handles` instead.
as_IN: লোক-মুখী আৰু এডিটৰৰ শৈলীৰ হেণ্ডেল। অপ্ৰচলিত: ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে `style_handles` ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Public facing and editor style handles.
as_IN: লোক-মুৱা আৰু এডিটৰৰ শৈলীৰ হেণ্ডেলবোৰ।

en: Public facing script handle. DEPRECATED: Use `view_script_handles` instead.
as_IN: লোক-মুখী স্ক্ৰিপ্টৰ হেণ্ডেল। অপ্ৰচলিত: ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে `view_script_handles` ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Public facing script handles.
as_IN: লোক-মুখী স্ক্ৰিপ্টৰ হেণ্ডেলবোৰ।

en: Public facing script module IDs.
as_IN: লোক-মুখী স্ক্ৰিপ্ট মডিউলৰ ID-বোৰ।

en: Public facing style handles.
as_IN: লোক-মুখী শৈলীৰ হেণ্ডেলবোৰ।

en: Public text domain.
as_IN: পাব্লিক টেক্‌ষ্ট ডমেইন।

en: Public, Sticky
as_IN: ৰাজহুৱা, স্থিৰ

en: Publish
as_IN: প্ৰকাশ কৰক

en: Publish <b>immediately</b>
as_IN: <b>তৎক্ষণাত</b> প্ৰকাশ কৰক

en: Publish Settings
as_IN: প্ৰকাশ ছেটিংছ

en: Publish automatically on a chosen date.
as_IN: বাছি লোৱা তাৰিখত স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে প্ৰকাশ কৰক।

en: Publish on: %s
as_IN: প্ৰকাশ কৰিব: %sত

en: Publish:
as_IN: প্ৰকাশ কৰক:

en: Published
as_IN: প্ৰকাশিত

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: <span class="count">(%s)</span> প্ৰকাশিত
as_IN[1]: <span class="count">(%s)</span> প্ৰকাশিত

en: Published on: %s
as_IN: প্ৰকাশ পাইছিল: %sত

en: Publishing
as_IN: প্ৰকাশন

en: Publishing Soon
as_IN: সোনকালে প্ৰকাশ পাব

en: Publishing failed.
as_IN: প্ৰকাশন বিফল হ’ল।

en: Publishing…
as_IN: প্ৰকাশ হৈ আছে...

en: Pullquote citation text
as_IN: পুলকুৱট উদ্ধৃতিৰ পাঠ

en: Pullquote text
as_IN: পুলকুৱটৰ পাঠ

en: Punta Arenas
as_IN: পুণ্টা এৰেনাছ

en: Purple
as_IN: বেঙুনীয়া

en: Pyongyang
as_IN: প্যংয়াং

en: Qatar
as_IN: কাটাৰ

en: Qostanay
as_IN: কস্তানাই

en: Quality
as_IN: গুণ

en: Query block: Reload full page enabled
as_IN: কুৱেৰী ব্লক: সম্পূৰ্ণ পৃষ্ঠা ৰিল’ড কৰাটো সক্ৰিয় কৰা হ’ল

en: Query parameter not permitted: %s
as_IN: কুৱেৰী পেৰামিটাৰৰ অনুমতি নাই: %s

en: Query type
as_IN: কুৱেৰীৰ প্ৰকাৰ

en: Quick Draft
as_IN: দ্ৰুত খচৰা

en: Quick Edit
as_IN: দ্ৰুত সম্পাদনা

en: Quick edit &#8220;%s&#8221; inline
as_IN: &#8220;%s&#8221; ইনলাইন দ্ৰুত সম্পাদনা কৰক

en: Quick edit this comment inline
as_IN: এই মন্তব্য ইনলাইন দ্ৰুত সম্পাদনা কৰক

en: Quick&nbsp;Edit
as_IN: দ্ৰুত&nbsp;সম্পাদনা

en: Quote
as_IN: উদ্ধৃতি

en: Quote citation
as_IN: উক্তিৰ উদ্ধৃতি

en: Qyzylorda
as_IN: কিজিলোৰ্ডা

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
as_IN: R &#8212; 17 বছৰতকৈ ওপৰৰ প্ৰাপ্তবয়স্ক দৰ্শকৰ বাবে অভিপ্ৰেত

en: REST API %1$s should be an array of arrays. Non-array value detected for %2$s.
as_IN: REST API %1$s এটা শৃংখলৰ শৃংখল হোৱা উচিত। %2$s-ৰ বাবে অ-শৃংখলমূলক মান ধৰা পৰিছে।

en: REST API Endpoint: %s
as_IN: REST API এণ্ডপইণ্ট: %s

en: REST API Response: (%1$s) %2$s
as_IN: REST API ৰেস্প’ন্‌ছ: (%1$s) %2$s

en: REST API availability
as_IN: REST API উপলভ্যতা

en: REST API routes must be registered on the %1$s action. Instead route '%2$s' with namespace '%3$s' was not registered on this action.
as_IN: REST API-ৰ মাৰ্গবোৰ %1$s কাৰ্য্যত পঞ্জীয়ন কৰিবই লাগিব। ইয়াৰ সলনি '%3$s' নামস্থানৰ সৈতে '%2$s' মাৰ্গ এই কাৰ্য্যত পঞ্জীয়ন কৰা হোৱা নাছিল।

en: REST base route for the post type.
as_IN: প'ষ্টৰ প্ৰকাৰৰ বাবে REST আধাৰ পথ।

en: REST base route for the taxonomy.
as_IN: বৰ্গীকৰণৰ বাবে REST আধাৰ পথ।

en: REST namespace route for the taxonomy.
as_IN: বৰ্গীকৰণৰ বাবে REST নামস্থানৰ পথ।

en: REST route's namespace for the post type.
as_IN: প’ষ্টৰ প্ৰকাৰৰৰ বাবে REST পথৰ নামস্থান।

en: REST search handlers must extend the %s class.
as_IN: REST ছাৰ্চ হেণ্ডেলাৰসমূহে %s ক্লাছ বিস্তৃত কৰিবই লাগিব।

en: RSS Address
as_IN: RSS ঠিকনা

en: RSS Error:
as_IN: RSS ত্ৰুটি:

en: RSS Feed
as_IN: RSS ফীড

en: RSS URL
as_IN: RSS-ৰ URL

[ctx: RSS block display setting]
en: Grid view
as_IN: গ্ৰিড ভিউ

[ctx: RSS block display setting]
en: List view
as_IN: তালিকা ভিউ

en: Radial
as_IN: ৰেডিয়েল

en: Radius
as_IN: ব্যাসাৰ্ধ

en: Random
as_IN: যাদৃচ্ছিক

en: Random Order
as_IN: বিক্ষিপ্ত সাজোন

en: Randomize colors
as_IN: ৰংবোৰ যাদৃচ্ছিক কৰক

en: Randomize order
as_IN: ক্ৰম ওলট-পালট কৰক

en: Randomize suggested headers
as_IN: পৰামৰ্শিত শিৰোশাৰী ৰেণ্ডমাইজ কৰক

en: Randomize uploaded headers
as_IN: আপল'ড কৰা শিৰোশাৰী ৰেণ্ডমাইজ কৰক

en: Randomizing suggested headers
as_IN: পৰামৰ্শিত শিৰোশাৰী ৰেণ্ডমাইজিং

en: Randomizing uploaded headers
as_IN: আপল'ড কৰা শিৰোশাৰী ৰেণ্ডমাইজিং

en: Range display
as_IN: পৰিসৰ ডিছপ্লে’

en: Rangoon
as_IN: ৰেংগুন

en: Rate
as_IN: নিৰিখ

en: Rating
as_IN: ৰেটিং

en: Raw size value must be a string, integer, or float.
as_IN: প্ৰাথমিক আকাৰৰ মান ষ্ট্ৰিং, ইণ্টিজাৰ বা ফ্ল’ট হ’বই লাগিব।

en: Re-adding...
as_IN: পুনৰ যোগ কৰি থকা হৈছে...

en: Reach out to WordPress Core developers to ensure you'll never have this problem again.
as_IN: WordPress-ৰ মূল ডেভেলপাৰসকলৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক যাতে আপুনি আৰু কেতিয়াও এই সমস্যাৰ সন্মুখীন নহয়।

en: Read more
as_IN: অধিক পঢ়ক

en: Read more...
as_IN: অধিক পঢ়ক...

en: Read the <a href="%s" target="_blank">Debugging a WordPress Network</a> article. Some of the suggestions there may help you figure out what went wrong.
as_IN: <a href="%s" target="_blank">WordPress নেটৱৰ্ক ডিবাগ কৰা</a> প্ৰবন্ধটো পঢ়ক। তাত থকা কিছুমান পৰামৰ্শই কি সমস্যা হৈছে সেয়া বিচাৰি উলিওৱাত আপোনাক সহায় কৰিব পাৰে।

en: Reading
as_IN: পঢ়া

en: Reading Settings
as_IN: পঢ়া ছেটিংছ

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
as_IN: আপোনাৰ প্ৰথম পষ্টটো প্ৰকাশ কৰিবলৈ সাজুনে? <a href="%1$s">ইয়াত আৰম্ভ কৰক</a>।

en: Reassign the deleted user's posts and links to this user ID.
as_IN: মচি পেলোৱা ব্যৱহাৰকাৰীৰ প'ষ্ট আৰু লিংকসমূহ এই ব্যৱহাৰকাৰী IDলৈ পুনঃআৱণ্টন কৰক

en: Recent Comments
as_IN: শেহতীয়া মন্তব্যসমূহ

en: Recent Posts
as_IN: শেহতীয়া লেখাসমূহ

en: Recently Published
as_IN: শেহতীয়াকৈ প্ৰকাশিত

en: Recently updated
as_IN: শেহতীয়াকৈ আপডেট কৰা হৈছে

en: Recovery Mode &#8212; %s
as_IN: পুনৰুদ্ধাৰ ম'ড &#8212; %s

en: Recovery Mode not initialized.
as_IN: পুনৰুদ্ধাৰ ম'ড প্ৰাৰম্ভ কৰা নাই।

en: Recovery key expired.
as_IN: পুনৰুদ্ধাৰ চাবিৰ ম্যাদ উকলিছে।

en: Red
as_IN: ৰঙা

en: Redirect to current URL
as_IN: বৰ্তমানৰ URL-লৈ পুনৰ্নিৰ্দেশ কৰক

en: Redo
as_IN: আকৌ কৰক

en: Redo your last undo.
as_IN: শেষত নাইকিয়া কৰা সালসলনিৰ(undo) ৰ পুনৰ প্ৰয়োগ(redo)।

en: Reduce visual distractions by hiding the toolbar and other elements to focus on writing.
as_IN: লিখাত মনোনিৱেশ কৰিবলৈ টুলবাৰ আৰু আনবোৰ উপাদান লুকুৱাই দৃশ্যগত অমনোযোগিতা কমাওক।

en: Refresh
as_IN: সতেজ কৰক

en: Register
as_IN: পঞ্জীয়ন কৰক

en: Registration complete. Please check your email, then visit the <a href="%s">login page</a>.
as_IN: পঞ্জীয়ন সম্পূৰ্ণ। অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ ইমেইল চাওক, তাৰ পাছত <a href="%s">লগিন পৃষ্ঠা</a>লৈ যাওক।

en: Registration confirmation will be emailed to you.
as_IN: পঞ্জীয়নৰ নিশ্চিতিকৰণ আপোনালৈ ইমেইলত পঠোৱা হৈছে |

en: Registration date for the user.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী গৰাকীৰ বাবে পঞ্জীয়নৰ তাৰিখ।

en: Rel attribute
as_IN: Rel বৈশিষ্ট্য

en: Relationship
as_IN: সম্পৰ্ক

en: Relative to parent font size (em)
as_IN: পেৰেণ্ট ফ'ণ্টৰ আকাৰৰ সম্বন্ধীয় (em)

en: Relative to root font size (rem)
as_IN: মূল ফ'ণ্টৰ আকাৰৰ সম্বন্ধীয় (rem)

en: Release Date
as_IN: মুক্তি লাভৰ তাৰিখ

en: Released: %d.
as_IN: মুক্তিলাভ: %d।

en: Reload full page
as_IN: সম্পূৰ্ণ পৃষ্ঠা ৰিল’ড কৰক

en: Reload the full page—instead of just the posts list—when visitors navigate between pages.
as_IN: সম্পূৰ্ণ পৃষ্ঠাটো ৰিল’ড কৰক—কেৱল প’ষ্টৰ তালিকাৰ সলনি—যেতিয়া দৰ্শকে পৃষ্ঠাবোৰৰ মাজত নেভিগেট কৰিব।

en: Remember Me
as_IN: মোক মনত ৰাখক

en: Remember to click Update to save metadata entered or changed.
as_IN: লিখা বা সলনি কৰা মেটাডেটা সাঁচি থ’বলৈ আপডে’টত ক্লিক কৰিবলৈ মনত ৰাখিব।

en: Remember to click the Add User button at the bottom of this screen when you are finished.
as_IN: আপোনাৰ কাম শেষ হ’লে এই স্ক্ৰীনৰ তলৰ ভাগত থকা "ব্যৱহাৰকাৰীক যোগ কৰক" বুটামটোত মনত কৰি ক্লিক কৰি দিব।

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
as_IN: আপোনাৰ কাম শেষ হ'লে মনত কৰি “প্ৰ'ফাইল আপডেট কৰক” বুটামটোত ক্লিক কৰিব।

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
as_IN: মনত ৰাখিব, আপোনাৰ ছাইট এবাৰ মচি পেলোৱাৰ পিছত পুনঃস্থাপন কৰিব নোৱাৰি।

en: Remind me later
as_IN: মোক পিছত মনত পেলাই দিব

en: Remove
as_IN: আঁতোৰাৱক

en: Remove %s
as_IN: %s আঁতৰাওক

en: Remove Background Image
as_IN: পৃষ্ঠভূমিৰ ছবি আঁতৰাওক

en: Remove Control Point
as_IN: নিয়ন্ত্ৰণ বিন্দু আঁতৰাওক

en: Remove Header Image
as_IN: শিৰোশাৰীৰ ছবি আঁতৰাওক

en: Remove Image
as_IN: ছবি গুচাওক

en: Remove Menu Item: %1$s (%2$s)
as_IN: মেনুৰ বিষয়টো আঁতৰোৱাওকঃ %1$s (%2$s)

en: Remove Selected Items
as_IN: বাছনি কৰা বস্তুবিলাক আঁতৰাওক

en: Remove Site Icon
as_IN: ছাইটৰ আইকন আঁতৰাওক

en: Remove Users from Site
as_IN: ছাইটৰ পৰা ব্যৱহাৰকাৰীসকলক আঁতৰাওক

en: Remove a link.
as_IN: লিংক এটা আঁতৰাওক

en: Remove all colors
as_IN: সকলো ৰং আঁতৰাওক

en: Remove all custom shadows
as_IN: সকলো কাষ্টম ছায়া আঁতৰাওক

en: Remove all gradients
as_IN: সকলো গ্ৰেডিয়েণ্ট আঁতৰাওক

en: Remove audio source
as_IN: অডিও সূত্ৰ আঁতৰ কৰক

en: Remove caption
as_IN: কেপশ্যন আঁতৰাওক

en: Remove citation
as_IN: উদ্ধৃতি আঁতৰাওক

en: Remove color: %s
as_IN: এই ৰং আঁতৰাওক: %s

en: Remove featured image
as_IN: বিশেষ ছবি আঁতৰ কৰক

en: Remove font size presets
as_IN: ফণ্টৰ আকাৰৰ প্ৰিছেটবোৰ আঁতৰাওক

en: Remove image
as_IN: ছৱি আঁতৰোৱাওঁক

en: Remove item
as_IN: বস্তু আঁতৰাওক

en: Remove link
as_IN: লিংক গুচাওক

en: Remove poster image
as_IN: বিজ্ঞাপন ছবি আঁতৰ কৰক

en: Remove shadow
as_IN: ছায়া আঁতৰাওক

en: Remove the selected block(s).
as_IN: নিৰ্বাচিত ব্ল'ক(সমূহ) আঁতৰাওক।

en: Remove this URL
as_IN: এই URL আঁতৰাওক

en: Remove track
as_IN: ট্ৰেক আঁতৰাওক

en: Remove video source
as_IN: ভিডিও সূত্ৰ আঁতৰ কৰক

en: Removed
as_IN: আঁতৰোৱা হ'ল

en: Removed %s.
as_IN: %s আঁতৰোৱা হ'ল।

en: Removing %1$s manually will cause PHP warnings. Use the %2$s filter instead.
as_IN: মেনুৱেলী %1$s আঁতৰোৱাৰ ফলত PHP সকীয়নি আহিব। ইয়াৰ সলনি %2$s ফিল্টাৰ ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Removing and Reusing
as_IN: আঁতৰোৱা আৰু পুনৰ্ব্যৱহাৰ কৰা

en: Removing the current plugin&#8230;
as_IN: বৰ্তমানৰ প্লাগিনটো আঁতৰাই থকা হৈছে&#8230;

en: Removing the old version of the translation&#8230;
as_IN: অনুবাদৰ পুৰণা সংস্কৰণ আঁতৰাই থকা হৈছে&#8230;

en: Removing...
as_IN: আঁতৰাই থকা হৈছে...

en: Rename
as_IN: নাম সলাওক

en: Rename pattern
as_IN: আৰ্হিৰ নাম সলাওক

en: Renamed Navigation Menu
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যুৰ নাম সলোৱা হ’ল

en: Reorder
as_IN: পুনঃক্ৰম

en: Reorder menu items
as_IN: মেনুৰ বস্তুবোৰ পুনঃক্ৰম কৰক

en: Reorder mode closed
as_IN: পুনঃক্ৰম ম'ড বন্ধ কৰা হ'ল

en: Reorder mode enabled
as_IN: পুনঃক্ৰম ম'ড সক্ষম কৰা হ'ল

en: Reorder widgets
as_IN: ৱাইজেটসমূহ পুনঃব্যৱস্থাপনা কৰক

en: Repeat
as_IN: পুনৰাবৃত্তি

en: Repeat Background Image
as_IN: নেপথ্যৰ ছবি পুনৰাবৃত্তি কৰক

[ctx: Repeat Image]
en: Repeat
as_IN: পুনৰাবৃত্তি

en: Repeat New Password
as_IN: নতুন পাছৱৰ্ড আকৌ লিখক

en: Repeat Password
as_IN: পাছৱৰ্ড আকৌ লিখক

en: Repeated background
as_IN: পুনৰাবৃত্ত পটভূমি

en: Replace
as_IN: সলনি কৰক

en: Replace audio
as_IN: অডিঅ' সলনি কৰক

en: Replace image
as_IN: ছবি বদলি কৰক

en: Replace video
as_IN: ভিডিঅ' সলনি

en: Reply
as_IN: উত্তৰ দিয়ক

en: Reply added successfully.
as_IN: প্ৰত্যুত্তৰ সফলতাৰে যোগ কৰা হ’ল।

en: Reply to %s
as_IN: %s-ক প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

en: Reply to A WordPress Commenter
as_IN: WordPress-ৰ এগৰাকী মন্তব্য কৰোঁতাক প্ৰত্যুত্তৰ

en: Reply to Comment
as_IN: মন্তব্যৰ প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

en: Reply to this comment
as_IN: এই মন্তব্যৰ প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

en: Report %s
as_IN: %sৰ অভিযোগ দিয়ক

en: Request added successfully.
as_IN: অনুৰোধ সফলতাৰে যোগ কৰা হ'ল।

en: Request data deletion
as_IN: তথ্য মচাৰ অনুৰোধ কৰক

en: Request data export
as_IN: তথ্য-ৰপ্তানিৰ অনুৰোধ কৰক

en: Requested
as_IN: অনুৰোধ কৰা হ'ল

en: Requester
as_IN: অনুৰোধকাৰী

en: Require approval step when optimizing existing media.
as_IN: মজুত থকা মিডিয়া অপ্টিমাইজ কৰোঁতে অনুমোদনৰ পদক্ষেপৰ প্ৰয়োজন।

en: Required
as_IN: প্ৰয়োজনীয়

en: Required PHP version
as_IN: প্ৰয়োজনীয় PHP সংস্কৰণ

en: Required WordPress version
as_IN: প্ৰয়োজনীয় WordPress সংস্কৰণ

en: Required and recommended modules are installed
as_IN: প্ৰয়োজনীয় আৰু পৰামৰ্শিত মডিউলসমূহ ইনষ্টল কৰা আছে

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
as_IN: প্ৰয়োজনীয় ক্ষেত্ৰসমূহৰ ইংগিত দিয়া হৈছে; বাকীবোৰ বৈকল্পিক। প্ৰ'ফাইলৰ তথ্য দেখুৱাবলৈ আপোনাৰ থীম ছেট আপ কৰা থাকিলেহে সেয়া দেখুওৱা হ'ব।

en: Required fields are marked %s
as_IN: বাধ্যতামূলক শিতানসমূহ %s ৰে চিহ্নিত কৰা হৈছে

en: Required to be true, as revisions do not support trashing.
as_IN: "true" হোৱাৰ প্ৰয়োজন যিহেতু পুনৰীক্ষণ ট্ৰেশ্ব কৰাটো সমৰ্থিত নহয়।

en: Required to be true, as terms do not support trashing.
as_IN: "true" হোৱাৰ প্ৰয়োজন যিহেতু শব্দ ট্ৰেশ্ব কৰাটো সমৰ্থিত নহয়।

en: Required to be true, as users do not support trashing.
as_IN: "True" হোৱাৰ প্ৰয়োজন যিহেতু ব্যৱহাৰকাৰীক ট্রেশ্ব কৰাটো সমৰ্থিত নহয়।

en: Required to create an Application Password, but not to update the user.
as_IN: এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ড সৃষ্টি কৰাৰ প্ৰয়োজন কিন্তু ব্যৱহাৰকাৰীক আপডেট কৰিব নালাগে।

en: Required?
as_IN: প্ৰয়োজনীয়

en: Requirements
as_IN: প্ৰয়োজনীয়তাবোৰ

en: Requirements Not Met
as_IN: প্ৰয়োজনীয়তাসমূহ পূৰণ হোৱা নাই

en: Resend confirmation requests
as_IN: নিশ্চিতকৰণ অনুৰোধসমূহ আকৌ পঠিয়াওঁক

en: Reset
as_IN: পুনঃছেট কৰক

en: Reset %s
as_IN: %s ৰিছেট কৰক

en: Reset Image
as_IN: ছবি ৰিছেট কৰক

en: Reset Password
as_IN: পাছৱৰ্ড পুনৰ সজ্জিত কৰক

en: Reset all
as_IN: সকলো ৰিছেট কৰক

en: Reset colors
as_IN: ৰংবোৰ ৰিছেট কৰক

en: Reset filters
as_IN: ফিল্টাৰবোৰ ৰিছেট কৰক

en: Reset font size presets
as_IN: ফণ্টৰ আকাৰৰ প্ৰিছেটবোৰ ৰিছেট কৰক

en: Reset gradient
as_IN: গ্ৰেডিয়েণ্ট ৰিছেট কৰক

en: Reset search
as_IN: সন্ধান ৰিছেট কৰক

en: Reset styles
as_IN: শৈলীবোৰ ৰিছেট কৰক

en: Reset template part: %s
as_IN: এই টেমপ্লে’টৰ অংশ ৰিছেট কৰক: %s

en: Reset template: %s
as_IN: এই টেমপ্লে’ট ৰিছেট কৰক: %s

en: Reset the styles to the theme defaults
as_IN: শৈলীবোৰ থীমৰ ডিফ’ল্টলৈ ৰিছেট কৰক

en: Reset the template
as_IN: টেমপ্লেট পুনঃছেট কৰক

en: Reset to default and clear all customizations?
as_IN: ডিফ’ল্টলৈ ৰিছেট কৰি সকলো কাষ্টমাইজেশ্যন পৰিষ্কাৰ কৰিবনে?

en: Reset to defaults
as_IN: ডিফ’ল্টবোৰলৈ ৰিছেট কৰক

en: Resetting the template may result in loss of content, do you want to continue?
as_IN: টেমপ্লে'ট ৰিছেট কৰাৰ ফলত সমল হেৰাই যাব পাৰে, আপুনি অব্যাহত ৰাখিব খোজেনে?

en: Resize for smaller devices
as_IN: আপেক্ষিকভাৱে সৰু ডিভাইছসমূহৰ বাবে আকাৰৰ সালসলনি

en: Resolution
as_IN: ৰেজ’ল্যুশ্যন

en: Resolve Block
as_IN: ব্লক সমাধান কৰক

en: Response
as_IN: সঁহাৰি

en: Response to %s
as_IN: %s-ৰ প্ৰতি সঁহাৰি

en: Responses
as_IN: সঁহাৰিবোৰ

en: Responses to %s
as_IN: %s-ৰ প্ৰতি সঁহাৰিবোৰ

en: Responsive Layout
as_IN: ৰেচপ'ন্সিভ্‌ লে'আউট

en: Restore
as_IN: পুনৰোদ্ধাৰ কৰক

en: Restore &#8220;%s&#8221; from the Trash
as_IN: ট্ৰেশ্বৰ পৰা &#8220;%s&#8221; পুনঃস্থাপন কৰক

en: Restore Original Header Image
as_IN: শিৰোশাৰীৰ মূল ছবি পুনৰুদ্ধাৰ কৰক

en: Restore Original Image
as_IN: মূল ছবি পুনৰুদ্ধাৰ কৰক

en: Restore This Autosave
as_IN: এই স্বয়ংসঞ্চয় পুনঃস্থাপন কৰক

en: Restore This Revision
as_IN: এই পুনৰীক্ষণ পুনঃস্থাপন কৰক

en: Restore from Trash
as_IN: অস্বীকৃত(Trash)ৰ পৰা পুনঃস্থাপন কৰক

en: Restore image
as_IN: ছবি পুনঃস্থাপন কৰক

en: Restore last draft
as_IN: শেষ খচৰা পুনৰুদ্ধাৰ

en: Restore original image
as_IN: মূল ছবি পুনৰুদ্ধাৰ কৰক

en: Restore the backup
as_IN: বেকআপ পুনঃস্থাপন কৰক

en: Restore this comment from the Trash
as_IN: ট্ৰেশ্বৰ পৰা এই মন্তব্য পুনঃস্থাপন কৰক

en: Restore this comment from the spam
as_IN: স্পামৰ পৰা মন্তব্য পুনঃস্থাপন কৰক

en: Results are still loading&hellip;
as_IN: ফলাফল এতিয়াও ল'ড হৈ আছে&hellip;

en: Resume
as_IN: পুনৰাৰম্ভ

en: Retro (Generated)
as_IN: বিপৰীতমূখী (সৃষ্ট)

en: Retry
as_IN: পুনঃচেষ্টা কৰক

en: Return a %1$s or %2$s object from your callback when using the REST API.
as_IN: REST API ব্যৱহাৰ কৰোঁতে আপোনাৰ কল্‌বেকৰ পৰা %1$s বা %2$s ঘূৰাই দিয়ক।

en: Return to the Plugin Installer
as_IN: প্লাগিন ইনষ্টলাৰলৈ ঘূৰি যাওক

en: Reusable blocks
as_IN: পুনৰ্ব্যৱহাৰযোগ্য ব্লকসমূহ

en: Reverse order
as_IN: বিপৰীত ক্ৰম

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
as_IN: ধৰি-টানি-অনা বাকচটোৰ তলৰ লিংকটোত ক্লিক কৰি <strong>ব্ৰাউজাৰ আপল'ডাৰ</strong>লৈ ওলোটাওক।

en: Reverting unpublished changes&hellip;
as_IN: অপ্রকাশিত সাল-সলনি ওলোটাই থকা হৈছে&hellip;

en: Review %d change… | Review %d changes…
as_IN[0]: %d সাল-সলনিৰ পৰ্যালোচনা কৰক…
as_IN[1]: %d সাল-সলনিৰ পৰ্যালোচনা কৰক…

en: Review changes
as_IN: সাল-সলনিৰ পৰ্য্যালোচনা কৰক

en: Review settings, such as visibility and tags.
as_IN: ছেটিংছ যেনে দৃশ্যমানতা আৰু টেগবোৰ পুনৰীক্ষণ কৰক।

en: Reviews
as_IN: সমীক্ষা

en: Revision
as_IN: পুনৰ নীৰিক্ষণ

en: Revision by %s
as_IN: %s-ৰ দ্বাৰা পুনৰীক্ষণ

en: Revisions
as_IN: পুনৰ নীৰিক্ষণ

en: Revisions (%s)
as_IN: পুনৰীক্ষণ (%sটা)

en: Revisions are saved copies of your post or page, which are periodically created as you update your content. The red text on the left shows the content that was removed. The green text on the right shows the content that was added.
as_IN: পুনৰীক্ষণসমূহ আপোনাৰ প'ষ্ট বা পৃষ্ঠাৰ সাঁচি থোৱা প্ৰতিলিপি যিবোৰ আপুনি আপোনাৰ সমল আপডেট কৰাৰ লগে লগে সময়ে সময়ে সৃষ্টি কৰা হয়। বাওঁফালৰ ৰঙা পাঠে আঁতৰোৱা সমল দেখুৱায়। সোঁফালৰ সেউজীয়া পাঠে যোগ কৰা সমল দেখুৱায়।

en: Revisions do not support trashing. Set '%s' to delete.
as_IN: পুনৰীক্ষণ ট্ৰেশ্ব কৰাটো সমৰ্থিত নহয়। মচিবলৈ '%s' ছেট কৰক।

en: Revisions not enabled.
as_IN: পুনৰীক্ষণবোৰ সক্ৰিয় হোৱা নাই।

en: Revisions: %s
as_IN: পুনৰীক্ষণ: %sটা

en: Revoke
as_IN: ঘূৰাই লওক

en: Revoke "%s"
as_IN: "%s" ঘূৰাই লওক

en: Revoke access to Google Fonts
as_IN: Google Fonts-লৈ প্ৰৱেশাধিকাৰ উঠাই লওক

en: Revoke all application passwords
as_IN: সকলো এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ড ঘূৰাই লওক

en: Rich Text Area. Press Alt-Shift-H for help.
as_IN: সমৃদ্ধ পাঠ অঞ্চল। সহায়ৰ বাবে Alt-Shift-H হেঁচক।

en: Rich Text Area. Press Control-Option-H for help.
as_IN: সমৃদ্ধ পাঠ অঞ্চল। সহায়ৰ বাবে Control-Option-H হেঁচক।

en: Riga
as_IN: ৰিগা

en: Right
as_IN: সোঁফালে

en: Right Now
as_IN: এতিয়াই

en: Right Sidebar
as_IN: সোঁফালৰ দণ্ডিকা

en: Right border
as_IN: সোঁফালৰ সীমা

en: Right side
as_IN: সোঁফাল

en: Right to left
as_IN: সোঁৰ পৰা বাঁওলৈ

en: Riyadh
as_IN: ৰিয়াধ

en: RoboHash (Generated)
as_IN: RoboHash (উৎপাদিত)

en: Robots
as_IN: ৰৱটসমূহ

en: Role
as_IN: ভূমিকা

en: Roles assigned to the user.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীক আৰোপ কৰা ভূমিকা।

en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
as_IN: পুনঃস্থাপন ত্ৰুটি: [%1$s] %2$s

en: Romanian
as_IN: ৰোমানীয়

en: Rome
as_IN: ৰোম

en: Rotate
as_IN: ঘূৰাওঁক

en: Rotate 180&deg;
as_IN: 180&deg; ঘূৰাওক

en: Rotate 90&deg; left
as_IN: 90&deg; বাঁওফালে ঘূৰাওক

en: Rotate 90&deg; right
as_IN: 90&deg; সোঁফালে ঘূৰাওক

en: Rotation
as_IN: ঘূৰ্ণন

en: Rotation arguments.
as_IN: ঘূৰ্ণনৰ আৰ্গুমেণ্ট।

en: Rotation type.
as_IN: ঘূৰ্ণনৰ প্ৰকাৰ।

en: Route must be specified. Instead within the namespace '%1$s', there seems to be an empty route '%2$s'.
as_IN: মাৰ্গ উল্লেখ কৰিবই লাগিব। ইয়াৰ সলনি '%1$s' নামস্থানৰ ভিতৰত এটা খালী '%2$s' মাৰ্গ থকা যেন লাগিছে।

en: Routes must be namespaced with plugin or theme name and version. Instead there seems to be an empty namespace '%1$s' for route '%2$s'.
as_IN: মাৰ্গবোৰ প্লাগিন বা থীমৰ নাম আৰু সংস্কৰণৰ সৈতে নামস্থান-যুক্ত কৰিবই লাগিব। ইয়াৰ সলনি '%2$s' মাৰ্গৰ এটা খালী '%1$s' নামস্থান থকা যেন লাগিছে।

en: Row
as_IN: ৰ

en: Row count
as_IN: শাৰীৰ সংখ্যা

en: Row group
as_IN: শাৰিৰ গোট

en: Row span
as_IN: শাৰীৰ বিস্তৃতি

en: Row type
as_IN: শাৰিৰ ধৰণ

en: Rows
as_IN: শাৰিবোৰ

en: Run %s
as_IN: %s চলাওঁঁক

en: Run Importer
as_IN: আমদানিকৰ্তা চলাওঁক

en: Russian
as_IN: ৰুচীয়

en: S
as_IN: স

en: SMTP Error: Could not authenticate.
as_IN: SMTP-সম্বন্ধীয় ত্ৰুটি: বিশ্বাসযোগ্যতা প্ৰমাণ কৰিব পৰা নগ’ল।

en: SMTP Error: Could not connect to SMTP host.
as_IN: SMTP-সম্বন্ধীয় ত্ৰুটি: SMTP হ’ষ্টৰ সৈতে সংযোগ কৰিব পৰা নগ’ল।

en: SMTP Error: Data not accepted.
as_IN: SMTP-সম্বন্ধীয় ত্ৰুটি: ডেটা গ্ৰহণ কৰা নহ’ল।

en: SMTP Error: The following recipients failed:
as_IN: SMTP-সম্বন্ধীয় ত্ৰুটি: এইকেইটা প্ৰাপক বিফল হ’ল:

en: SMTP code:
as_IN: SMTP ক’ড:

en: SMTP connect() failed.
as_IN: SMTP connect() বিফল হ’ল।

en: SMTP server error:
as_IN: SMTP ছাৰ্ভাৰ-সম্বন্ধীয় ত্ৰুটি:

en: SQL server is up to date
as_IN: SQL ছাৰ্ভাৰ আপ টু ডেট

en: SSL status
as_IN: SSL স্থিতি

en: SSL verification failed.
as_IN: SSL প্ৰমাণীকৰণ বিফল হ'ল।

en: SUCCESS: %s
as_IN: সফল: %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
as_IN: সফল: WordPress সফলতাৰে %sলৈ আপডেট কৰা হ'ল

en: Saigon
as_IN: চাইগন

en: Sakhalin
as_IN: চাখালিন

en: Salta
as_IN: ছাল্টা

en: Samara
as_IN: চামাৰা

en: Samarkand
as_IN: চমৰখণ্ড

en: Sample Page
as_IN: নমুনা পৃষ্ঠা

en: San Marino
as_IN: চান মাৰিনো

en: Santa Isabel
as_IN: ছেণ্টা ইজাবেল

en: Santarem
as_IN: ছেণ্টাৰেম

en: Sarajevo
as_IN: চাৰাঝেভো

en: Saratov
as_IN: চাৰাট'ভ

en: Sat
as_IN: শনি

en: Saturday
as_IN: শনিবাৰ

[ctx: Saturday initial]
en: S
as_IN: শনি

en: Save
as_IN: ৰক্ষা কৰক

en: Save &amp; Publish
as_IN: ৰক্ষা কৰক &amp; প্ৰকাশ কৰক

en: Save Changes
as_IN: সলনিসমূহ সংৰক্ষণ কৰক

en: Save Draft
as_IN: খচৰা হিচাপে ৰাখি থওক

en: Save Edits
as_IN: সম্পাদনা সাঁচি থওক

en: Save Menu
as_IN: মেন্যু সঞ্চয় কৰক

en: Save Password
as_IN: পাছৱৰ্ড সাঁচি থওক

en: Save Widget
as_IN: ৱিজেট সঞ্চয় কৰক

en: Save all changes
as_IN: সকলো সাল-সলনি সঞ্চয় কৰক

en: Save and preview changes before publishing them.
as_IN: প্ৰকাশ কৰাৰ আগতে সালনসলনিসমূহ সংৰক্ষণ কৰক আৰু পূৰ্বলোকন চাওক।

en: Save as Pending
as_IN: ৰৈ থকা হিচাপে ৰক্ষা কৰক

en: Save as pending
as_IN: স্থগিত হিচাপে সঞ্চয় কৰক

en: Save changes
as_IN: সালসলনি সাঁচি থওক

en: Save draft
as_IN: খচৰা সাঁচি থওক

en: Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.
as_IN: মই অহাবাৰ মন্তব্য কৰাৰ বাবে এই ব্ৰাউজাৰত মোৰ নাম, ইমেইল আৰু ৱেবছাইট সঞ্চয় কৰক।

en: Save panel
as_IN: সঞ্চয়ৰ পেনেল

en: Save your changes.
as_IN: সালসলনিসমূহ সংৰক্ষণ কৰক।

en: Saved
as_IN: ৰক্ষা কৰা হ'ল

en: Saved.
as_IN: ৰক্ষা কৰা হ'ল।

en: Saving
as_IN: সংৰক্ষণ প্ৰক্ৰিয়া চলি আছে

en: Saving failed.
as_IN: সাঁচি থোৱাত বিফল হ’ল।

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
as_IN: সংৰক্ষণ অক্ষম হৈ আছেঃ %s এ বৰ্তমান এই পৃষ্ঠাটো সম্পাদনা কৰি আছে |

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
as_IN: সংৰক্ষণ অক্ষম হৈ আছেঃ %s এ বৰ্তমান এই লেখাটো সম্পাদনা কৰি আছে |

en: Saving revision&hellip;
as_IN: পুনৰীক্ষণ সাঁচি থকা হৈছে&hellip;

en: Saving your changes will change your active theme from %1$s to %2$s.
as_IN: আপোনাৰ সাল-সলনি সাঁচি থ’লে আপোনাৰ সক্ৰিয় থীম %1$s-ৰ পৰা %2$s-লৈ সলনি হ’ব ।

en: Saving...
as_IN: ৰক্ষা কৰি আছে...

en: Saving…
as_IN: সাঁচি থকা হৈছে...

en: Scale
as_IN: মাপ

en: Scale Image
as_IN: ছবি সৰু-ডাঙৰ কৰক

en: Scale Image Help
as_IN: ছবি সৰু-ডাঙৰ কৰা সহায়

en: Scale down the content to fit the space if it is too big. Content that is too small will have additional padding.
as_IN: বিষয়বস্তু বেছি ডাঙৰ হʼলে ঠাইখিনিৰ লগত খাপ খুৱাবলৈ সেইখিনি সৰু কৰক। বেছি সৰু বিষয়বস্তুৰ অতিৰিক্ত পেডিং থাকিব।

en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
as_IN: %1$sছবিৰ বিকল্পসমূহ%2$sত (%3$d &times; %4$d) বাছনি কৰা ডাঙৰ আকাৰৰ লগত মিল খাবলৈ ছবিসমূহ সৰু-ডাঙৰ কৰক।

en: Scale images with a lightbox effect
as_IN: এটা লাইটবক্স ইফেক্টৰ সৈতে ছবিবোৰ সৰু-ডাঙৰ কৰক।

[ctx: Scale option for Image dimension control]
en: Contain
as_IN: ধাৰণ

[ctx: Scale option for Image dimension control]
en: Cover
as_IN: ঢাকন

[ctx: Scale option for Image dimension control]
en: Fill
as_IN: পূৰণ

[ctx: Scale option for dimensions control]
en: Contain
as_IN: ধাৰণ

[ctx: Scale option for dimensions control]
en: Cover
as_IN: আৱৰণ

[ctx: Scale option for dimensions control]
en: Fill
as_IN: পূৰণ

[ctx: Scale option for dimensions control]
en: None
as_IN: এটাও নহয়

[ctx: Scale option for dimensions control]
en: Scale down
as_IN: সৰু কৰক

en: Scale the font size dynamically to fit the screen or viewport.
as_IN: স্ক্ৰীন বা ভিউপ’ৰ্টৰ সৈতে মিলাকৈ ফণ্টৰ আকাৰ পৰিৱৰ্তনশীলভাৱে সৰু-ডাঙৰ কৰক।

en: Scale the image with a lightbox effect.
as_IN: এটা লাইটবক্স ইফেক্টৰ সৈতে ছবিখন সৰু-ডাঙৰ কৰক।

en: Scales the image with a lightbox effect
as_IN: এটা লাইটবক্স ইফেক্টৰ সৈতে ছবিখন সৰু-ডাঙৰ কৰে

en: Schedule
as_IN: সূচীভুক্ত কৰক

en: Schedule for: %s
as_IN: অনুসূচীত কৰক: %sৰ বাবে

en: Schedule your customization changes to publish ("go live") at a future date.
as_IN: আপোনাৰ কাষ্টমাইজেশ্যন সাল-সলনি ভৱিষ্যতৰ তাৰিখত প্ৰকাশ কৰিবলৈ সময়সূচীভুক্ত কৰক ("লাইভ হওক")।

en: Scheduled
as_IN: সময়সূচিত

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: <span class="count">(%s)</span> সূতীভূক্ত
as_IN[1]: <span class="count">(%s)</span> সূতীভূক্ত

en: Scheduled events
as_IN: অনুসূচিত ইভেণ্টসমূহ

en: Scheduled events are running
as_IN: অনুসূচিত ইভেণ্টসমূহ চলি আছে

en: Scheduled events are what periodically looks for updates to plugins, themes and WordPress itself. It is also what makes sure scheduled posts are published on time. It may also be used by various plugins to make sure that planned actions are executed.
as_IN: সময়সূচিত ইভেণ্টসমূহেই সময়ে-সময়ে প্লাগিন, থীম আৰু WordPress-ৰ আপডেট বিচাৰে। ইয়ে সময়সূচিত প'ষ্টসমূহ সময়মতে প্ৰকাশ পোৱাটোও সুনিশ্চিত কৰে। পৰিকল্পিত কাৰ্য্যসমূহ কাৰ্য্যকৰী হোৱাটো সুনিশ্চিত কৰিবলৈ বিভিন্ন প্লাগিনৰ দ্বাৰাও ইয়াৰ ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব পাৰে।

en: Scheduled for: %s
as_IN: অনুসূচীত কৰা হ'ল: %sৰ বাবে

en: Scheduling failed.
as_IN: সময়সূচীকৰণ বিফল হ’ল।

en: Scope under which the request is made; determines fields present in response.
as_IN: স্কপ যাৰ অধীনত অনুৰোধ কৰা হৈছে; সঁহাৰিত থকা ক্ষেত্ৰ নিৰ্ধাৰণ কৰে।

en: Scrape key check failed. Please try again.
as_IN: Scrape চাবিৰ পৰীক্ষা বিফল হ’ল। অনুগ্ৰহ কৰি পুনৰ চেষ্টা কৰক।

en: Screen Content
as_IN: স্ক্ৰীণৰ সমল

en: Screen Options
as_IN: স্ক্ৰীণৰ বিকল্পসমূহ

en: Screen Options Tab
as_IN: স্ক্ৰীণৰ বিকল্পসমূহৰ টেব

en: Screen elements
as_IN: স্ক্ৰীণৰ উপাদানসমূহ

en: Screen reader users: when in forms mode, you may need to press the Esc key twice.
as_IN: স্ক্ৰীণ ৰীডাৰ ব্যৱহাৰকাৰী: প্র-পত্ৰ ম'ড থাকোঁতে আপুনি Esc কী দুবাৰ হেঁচিব লাগিব পাৰে।

en: Scroll
as_IN: ঘূৰাওক

en: Scroll with Page
as_IN: পৃষ্ঠাৰ সৈতে স্ক্ৰ'ল কৰক

en: Scrollable section
as_IN: স্ক্ৰ’ল কৰিব পৰা অনুচ্ছেদ

en: Search
as_IN: অনুসন্ধান কৰক

en: Search %s
as_IN: %s-ত সন্ধান কৰক

en: Search Authors
as_IN: লিখোঁতাৰ সন্ধান কৰক

en: Search Categories
as_IN: শিতান বিচাৰক

en: Search Changesets
as_IN: সলনি-গোটৰ সন্ধান কৰক

en: Search Comments
as_IN: মন্তব্যসমূহৰ সন্ধান

en: Search Engine Visibility
as_IN: ছাৰ্চ ইঞ্জিন দৃশ্যমানতা

en: Search Link Categories
as_IN: সংযোগ শিতান বিচাৰক

en: Search Links
as_IN: লিংকৰ সন্ধান কৰক

en: Search Media
as_IN: মিডিয়া সন্ধান কৰক

en: Search Media:
as_IN: মিডিয়া সন্ধান কৰক

en: Search Menu Items
as_IN: মেনুৰ বস্তুৰ সন্ধান কৰক

en: Search Navigation Menus
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যুৰ সন্ধান কৰক

en: Search Openverse
as_IN: Openverse-ত সন্ধান কৰক

en: Search Pages
as_IN: পৃষ্ঠা বিচাৰক

en: Search Pattern Categories
as_IN: আৰ্হিৰ শ্ৰেণীৰ সন্ধান কৰক

en: Search Patterns
as_IN: আৰ্হিৰ সন্ধান কৰক

en: Search Posts
as_IN: পষ্ট বিচাৰক

en: Search Requests
as_IN: সন্ধান অনুৰোধসমূহ

en: Search Results
as_IN: সন্ধানৰ ফলাফল

en: Search Results %1$s %2$s
as_IN: অনুসন্ধানৰ ফলাফল %1$s %2$s

en: Search Results Title
as_IN: সন্ধানৰ ফলাফলৰ শীৰ্ষক

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
as_IN: &#8220;%s&#8221 ৰ বাবে সন্ধানৰ ফলাফলঃ

en: Search Results for: %s
as_IN:  %s-ৰ বাবে অনুসন্ধানৰ ফলাফল

en: Search Sites
as_IN: ছাইটৰ সন্ধান কৰক

en: Search Tags
as_IN: টেগ বিচাৰক

en: Search Template Parts
as_IN: টেমপ্লে’টৰ অংশৰ সন্ধান কৰক

en: Search Templates
as_IN: টেমপ্লে'টৰ সন্ধান কৰক

en: Search Terms
as_IN: সন্ধানৰ শব্দাৱলী

en: Search Users
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী বিচাৰক

en: Search Widgets
as_IN: ৱাইজেটসমূহ সন্ধান কৰক

en: Search WordPress.org themes
as_IN: WordPress.org থীমৰ সন্ধান কৰক

en: Search audio
as_IN: অডিঅ’ৰ সন্ধান কৰক

en: Search commands and settings
as_IN: কমাণ্ড আৰু ছেটিংছৰ সন্ধান কৰক

en: Search engine visibility
as_IN: ছাৰ্চ ইঞ্জিন দৃশ্যমানতা

en: Search engines discouraged
as_IN: ছাৰ্চ ইঞ্জিনসমূহক বাধা দিয়া হ'ল

en: Search for a block
as_IN: কোনো ব্লকৰ সন্ধান কৰক

en: Search for and add a link to your Navigation.
as_IN: আপোনাৰ নেভিগেশ্যনৰ সন্ধান কৰি সেইটোলৈ যোৱা লিংক যোগ কৰক।

en: Search for commands
as_IN: কমাণ্ডৰ সন্ধান কৰক

en: Search for:
as_IN: ইয়াৰ বাবে অনুসন্ধান:

en: Search images
as_IN: ছবিৰ সন্ধান কৰক

en: Search in %s
as_IN: %sত সন্ধান কৰক

en: Search installed themes
as_IN: ইনষ্টল কৰা থীমৰ সন্ধান কৰক

en: Search items
as_IN: বস্তুৰ সন্ধান কৰক

en: Search media
as_IN: মিডিয়াৰ সন্ধান কৰক

en: Search media items...
as_IN: মিডিয়াৰ বস্তুৰ সন্ধান কৰক...

en: Search or type URL
as_IN: Url বিচাৰক বা টাইপ কৰক

en: Search or use up and down arrow keys to select an item.
as_IN: সন্ধান কৰক অথবা আপ আৰু ডাউন কীৰ সহায়ত কোনো এটা সম্পদ নিৰ্বাচন কৰক।

en: Search plugins
as_IN: প্লাগিনৰ সন্ধান কৰক

en: Search results
as_IN: সন্ধানৰ ফলাফল

en: Search results for "%s"
as_IN: "%s"ৰ বাবে সন্ধানৰ ফলাফল

en: Search results for %s
as_IN:  %s-ৰ বাবে সন্ধানৰ ফলাফল

en: Search results for: "%s"
as_IN:  %s-ৰ বাবে সন্ধানৰ ফলাফল

en: Search results for: %s
as_IN: ইয়াৰ সন্ধানৰ ফলাফল: %s

en: Search results for: “search term”
as_IN: ইয়াৰ বাবে সন্ধানৰ ফলাফল: “সন্ধানৰ পদ”

en: Search themes
as_IN: থীমৰ সন্ধান কৰক

en: Search videos
as_IN: ভিডিঅ’ৰ সন্ধান কৰক

[ctx: Search widget]
en: Search
as_IN: সন্ধান

en: Seasonal
as_IN: বতৰীয়া

en: Secondary menu
as_IN: মাধ্যমিক মেন্যু

en: Sections whose purpose is to trigger a specific action.
as_IN: বিভাগ যিবোৰৰ উদ্দেশ্য এক নিৰ্দিষ্ট কাৰ্য্যৰ সূচনা কৰা।

en: Secure communication
as_IN: নিৰাপদ যোগাযোগ

en: Securely communicating between servers are needed for transactions such as fetching files, conducting sales on store sites, and much more.
as_IN: ফাইল অনা, দোকানৰ ছাইটত বিক্ৰী পৰিচালনা কৰা আৰু বহুতো প্ৰকাৰৰ লেনদেনৰ বাবে ছাৰ্ভাৰসমূহৰ মাজত নিৰাপদ যোগাযোগ থকাৰ প্ৰয়োজন।

en: Security
as_IN: নিৰাপত্তা

en: Security check failed.
as_IN: নিৰাপত্তা পৰীক্ষা বিফল হ'ল।

en: Security error.
as_IN: নিৰাপত্তাজনিত বিসংগতি।

en: Security.
as_IN: নিৰাপত্তা

en: See how changes would look live on your website, and share the preview with people who can't access the Customizer.
as_IN: আপোনাৰ ৱেবছাইটত সাল-সলনি কেনে দেখিব লাইভ চাওক আৰু কাষ্টমাইজাৰ ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰা লোকৰ সৈতে পূৰ্বলোকন ভাগ-বতৰা কৰক।

en: Select
as_IN: বাছক

en: Select %s
as_IN: %s বাছনি কৰক

en: Select AM or PM
as_IN: আগবেলা নে পাছবেলা বাছনি কৰক

en: Select All
as_IN: সকলো নিৰ্বাচন কৰক

en: Select Category
as_IN: শিতান বাছক

en: Select Day
as_IN: দিন বাঁচনি কৰক

en: Select Files
as_IN: ফাইল নিৰ্বাচন কৰক

en: Select Image
as_IN: ছবি বাছনি কৰক

en: Select Link Category:
as_IN: লিংকৰ শিতান নিৰ্বাচন কৰক:

en: Select Menu:
as_IN: মেনু বাচনি কৰকঃ

en: Select Month
as_IN: মাহ নিৰ্বাচন কৰক

en: Select Post
as_IN: লেখা বাঁচনি কৰক

en: Select Site Icon
as_IN: ছাইট আইকন নিৰ্বাচন কৰক

en: Select Week
as_IN: সপ্তাহ বাঁচনি কৰক

en: Select Year
as_IN: চন বাঁচনি কৰক

en: Select a Menu
as_IN: মেন্যু বাছনি কৰক

en: Select a Privacy Policy page
as_IN: গোপনিয়তা নীতি পৃষ্ঠা নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a city
as_IN: নগৰ নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a menu to edit:
as_IN: সম্পাদনা কৰিবলৈ মেন্যু বাছনি কৰক:

en: Select a page to edit
as_IN: সম্পাদনা কৰিবলৈ পৃষ্ঠা বাছনি কৰক

en: Select a revision
as_IN: পুনৰীক্ষণ বাছনি কৰক

en: Select a user
as_IN: এগৰাকী ব্যৱহাৰকাৰীক বাছনি কৰক

en: Select a variation to start with:
as_IN: আৰম্ভ কৰিবলৈ ভিন্নতা বাছনি কৰক।

en: Select all
as_IN: সকলো বাছনি কৰক

en: Select all text when typing. Press again to select all blocks.
as_IN: টাইপ কৰোঁতে সকলো পাঠ বাছনি কৰক। সকলো ব্লক বাছনি কৰিবলৈ পুনৰ হেঁচক।

en: Select an area to move this widget into:
as_IN: এই ৱাইজেটখনৰ বাবে এখন ক্ষেত্ৰ বাচনি কৰকঃ

en: Select an item
as_IN: এটা বস্তু বাছনি কৰক

en: Select and crop
as_IN: নিৰ্বাচন আৰু সংকোচন

en: Select audio
as_IN: অডিঅ' নিৰ্বাচন কৰক

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
as_IN: এই ৱিজেটৰ বাবে ছাইডবাৰ আৰু সেই ছাইডবাৰত ৱিজেটটোৰ অৱস্থান দুয়োটা বাছনি কৰক।

en: Select bulk action
as_IN: সমূহীয়া কাৰ্য্য বাছনি কৰক

en: Select category
as_IN: শ্ৰেণী বাছনি কৰক

en: Select comment
as_IN: মন্তব্য বাছনি কৰক

[ctx: Select comment action]
en: Select an action
as_IN: এটা কাৰ্য্য বাছনি কৰক

en: Select file
as_IN: নথি(ফাইল) নিৰ্বাচন কৰক

en: Select font variants to install.
as_IN: ইনষ্টল কৰিবলৈ ফণ্টৰ ভিন্নতাবোৰ বাছনি কৰক।

en: Select heading level
as_IN: শিৰোনামাৰ স্তৰ বাছনি কৰক

en: Select image
as_IN: ছবি নিৰ্বাচন কৰক

en: Select image block.
as_IN: ছবিৰ ব্লক বাছনি কৰক।

en: Select location
as_IN: অৱস্থান বাছনি কৰক

en: Select logo
as_IN: ল'গ' নিৰ্বাচন কৰক

en: Select or Upload Media
as_IN: মিডিয়া নিৰ্বাচন নাইবা আপল'ড কৰক

en: Select page
as_IN: পৃষ্ঠা বাছনি কৰক

en: Select parent block (%s)
as_IN: মূল ব্লক (%s) বাছনি কৰক

en: Select parent block: %s
as_IN: মূল ব্লক বাছনি কৰক: %s

en: Select post
as_IN: লেখা বাঁচনি কৰক

en: Select poster image
as_IN: প'ষ্টাৰ ছবি যোগ কৰক

en: Select tag
as_IN: টেগ বাছনি কৰক

en: Select text across multiple blocks.
as_IN: একাধিক ব্লকজুৰি পাঠ বাছনি কৰক।

en: Select the avatar user to display, if it is blank it will use the post/page author.
as_IN: দেখুৱাবলৈ অৱতাৰৰ ব্যৱহাৰকাৰী বাছনি কৰক, এইটো খালী হৈ থাকিলে ই প’ষ্ট/পৃষ্ঠাৰ লিখোঁতা ব্যৱহাৰ কৰিব।

en: Select the features you want to lock
as_IN: আপুনি তলা লগাবলৈ বিচৰা সুবিধাবোৰ বাছনি কৰক।

en: Select the items you want to save.
as_IN: আপুনি সাঁচি থ’বলৈ বিচৰা বস্তুবোৰ বাছনি কৰক।

en: Select the method to use for form submissions.
as_IN: প্ৰ-পত্ৰ দাখিলকৰণৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবলগীয়া মেথডটো বাছনি কৰক।

en: Select the method to use for form submissions. Additional options for the "custom" mode can be found in the "Advanced" section.
as_IN: প্ৰ-পত্ৰ দাখিলকৰণৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিবলগীয়া মেথডটো বাছনি কৰক। "কাষ্টম" ম’ডৰ বাবে অতিৰিক্ত বিকল্প "উচ্চখাপৰ" বিভাগত পোৱা যাব।

en: Select the size of the source image.
as_IN: উৎসমূলক ছবিৰ আকাৰ বাছনি কৰক।

en: Select the size of the source images.
as_IN: উৎসমূলক ছবিবোৰৰ আকাৰ বাছনি কৰক।

en: Select the type of content to display: posts, pages, or custom post types.
as_IN: দেখুৱাবলগীয়া বিষয়বস্তুৰ প্ৰকাৰ বাছনি কৰক: প’ষ্ট, পৃষ্ঠা, বা কাষ্টম প্ৰকাৰৰ প’ষ্ট।

en: Select unit
as_IN: একক বাছনি কৰক

en: Select video
as_IN: ভিডিঅ' বাছনি কৰক

en: Select what settings are shown in the document panel.
as_IN: নথিপত্ৰৰ পেনেলত কি কি ছেটিং দেখুওৱা হয় সেয়া বাছনি কৰক।

en: Select what the new template should apply to:
as_IN: নতুন টেমপ্লে’টটো কিহত প্ৰয়োগ কৰা হ’ব সেয়া বাছনি কৰক:

en: Select whether to create a single template for all items or a specific one.
as_IN: সকলো বস্তুৰ বাবে এটাই টেমপ্লে’ট সৃষ্টি কৰিব লাগে নে এটা নিৰ্দিষ্ট সৃষ্টি কৰিব লাগে— বাছনি কৰক।

en: Select widget
as_IN: পূৰ্বদৰ্শন বাছনি কৰক

en: Select widget area
as_IN: ৱিজেটৰ অঞ্চল বাছনি কৰক

en: Selected
as_IN: বাছনি কৰিছে

en: Selected blocks are grouped.
as_IN: বাছনি কৰা ব্লকবোৰৰ গোট বন্ধা হৈছে।

en: Selected media actions
as_IN: নিৰ্বাচিত মিডিয়া কাৰ্য্যসমূহ

en: Selected menus have been successfully deleted.
as_IN: বাছনি কৰা মেন্যুকেইটা সফলতাৰে মচি পেলোৱা হৈছে।

en: Selection shortcuts
as_IN: নিৰ্বাচনৰ চৰ্টকাটসমূহ

en: Selection:
as_IN: নিৰ্বাচন

en: Send %s a link to reset their password. This will not change their password, nor will it force a change.
as_IN: %sলৈ তেওঁৰ পাছৱৰ্ড ৰিছেট কৰিবলৈ এটা লিংক পঠিয়াওক। ই তেওঁৰ পাছৱৰ্ড সলনি নকৰে বা সলনি কৰিবলৈ বাধ্যও নকৰে।

en: Send Request
as_IN: অনুৰোধ পঠিয়াওক

en: Send Reset Link
as_IN: ৰিছেট লিংক পঠিয়াওক

en: Send Trackbacks
as_IN: ট্ৰেকবেক পঠিয়াওঁক

en: Send User Notification
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ জাননী পঠিৱাওক

en: Send email
as_IN: ইমেইল পঠিয়াওক

en: Send export link
as_IN: ৰপ্তানি লিংক পঠিয়াওঁক

en: Send password reset
as_IN: পাছৱৰ্ড ৰিছেট পঠিয়াওক

en: Send personal data erasure confirmation email.
as_IN: ব্যক্তিগত ডাটা মচাকাৰ্য্য নিশ্চিতকৰণ ইমেইল পঠিয়াওক।

en: Send personal data export confirmation email.
as_IN: ব্যক্তিগত ডাটা ৰপ্তানি নিশ্চিতকৰণ ইমেইল পঠিয়াওক।

en: Send the new user an email about their account
as_IN: নতুন ব্যৱহাৰকাৰীলৈ তেওঁৰ একাউন্টৰ বিষয়ে জনাই ইমেইল পঠিৱাওক |

en: Send trackbacks to:
as_IN: ইয়ালৈ ট্ৰেকবেক পঠিয়াওঁঁক:

en: Sending email...
as_IN: ইমেইল পঠিয়াই থকা হৈছে...

en: Seoul
as_IN: চিউল

en: Separate multiple URLs with spaces
as_IN: একাধিক URL খালী ঠাইৰে বিভক্ত কৰক

en: Separate multiple classes with spaces.
as_IN: একাধিক শ্ৰেণী খালী ঠাইৰে পৃথক কৰক।

en: Separate pattern categories with commas
as_IN: আৰ্হিৰ শ্ৰেণীবোৰ কমাৰে বিভক্ত কৰক।

en: Separate tags with commas
as_IN: টেগবোৰ কমাৰে বিভক্ত কৰক

en: Separate with commas or the Enter key.
as_IN: কমা বা এণ্টাৰ কীৰে পৃথক কৰক।

en: Separate with commas, spaces, or the Enter key.
as_IN: কমা, খালী ঠাই বা এণ্টাৰ কীৰে পৃথক কৰক।

en: Separator
as_IN: বিভাজক

en: September
as_IN: চেপ্তেম্বৰ

[ctx: September abbreviation]
en: Sep
as_IN: ছেপ্টে

en: Serbian
as_IN: ছাৰ্বিয়ান

en: Serialized widget form data to encode into instance settings.
as_IN: দৃষ্টান্ত ছেটিংছত এনক’ড কৰিবলগীয়া ৱিজেটৰ প্ৰ-পত্ৰৰ ক্ৰমিক তথ্য।

en: Server
as_IN: ছাৰ্ভাৰ

en: Server address
as_IN: ছাৰ্ভাৰৰ ঠিকনা

en: Server architecture
as_IN: ছাৰ্ভাৰৰ স্থাপত্য

en: Server response time could not be determined. Verify that loopback requests are working.
as_IN: ছাৰ্ভাৰৰ সঁহাৰিৰ সময় নিৰ্ধাৰণ কৰিব পৰা নগ’ল। লুপবেকৰ অনুৰোধবোৰে কাম কৰি আছে নে নাই পৰীক্ষা কৰক।

en: Server settings
as_IN: ছাৰ্ভাৰ ছেটিংছ

en: Server version
as_IN: ছাৰ্ভাৰৰ সংস্কৰণ

en: Session Tokens
as_IN: ছেশ্যন ট'কেনসমূহ

en: Session expired
as_IN: চেচন বাতিল হৈছে

en: Sessions
as_IN: ছেশ্যনসমূহ

en: Set "%1$s" as the posts page? %2$s
as_IN: "%1$s" প’ষ্টৰ পৃষ্ঠাৰূপে নিৰ্ধাৰণ কৰিবনে? %2$s

en: Set "%1$s" as the site homepage? %2$s
as_IN: "%1$s" ছাইটৰ মুখ্যপৃষ্ঠাৰূপে নিৰ্ধাৰণ কৰিবনে? %2$s

en: Set New Password
as_IN: নতুন পাছৱৰ্ড নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Set as Site Icon
as_IN: ছাইটৰ আইকন-ৰূপে নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Set as background
as_IN: পৃষ্ঠভূমিৰূপে ছেট কৰক

en: Set as featured image
as_IN: সুবিশিষ্ট ছবি নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Set as header
as_IN: শিৰোশাৰীৰূপে ছেট কৰক

en: Set as homepage
as_IN: মুখ্যপৃষ্ঠাৰূপে নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Set as posts page
as_IN: প’ষ্টৰ পৃষ্ঠাৰূপে নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Set custom min and max values for the fluid font size.
as_IN: প্ৰবাহী ফণ্টৰ আকাৰৰ বাবে কাষ্টম সৰ্বাধিক আৰু সৰ্বনিম্ন মান নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Set custom size
as_IN: নিজৰ মতে আকাৰ দিয়ক

en: Set featured image
as_IN: বিশেষ ছবি সজাওক

en: Set homepage
as_IN: মুখ্যপৃষ্ঠা নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Set image
as_IN: ছবি স্থাপন কৰক

en: Set posts page
as_IN: প’ষ্টৰ পৃষ্ঠা নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Set status
as_IN: স্থিতি ছেট কৰক

en: Set styles for the site’s background.
as_IN: ছাইটৰ পটভূমিৰ বাবে শৈলী নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Set the Posts Page title. Appears in search results, and when the page is shared on social media.
as_IN: প’ষ্টৰ পৃষ্ঠাৰ শীৰ্ষক নিৰ্ধাৰণ কৰক। সন্ধানৰ ফলাফলত আৰু পৃষ্ঠাখন ছ’চিয়েল মিডিয়াত শ্বেয়াৰ কৰা হ’লে দেখা দিয়ে।

en: Set the default number of posts to display on blog pages, including categories and tags. Some templates may override this setting.
as_IN: শ্ৰেণী আৰু টেগবোৰকে ধৰি ব্লগৰ পৃষ্ঠাত দেখুৱাবলগীয়া ডিফ’ল্ট প’ষ্টৰ সংখ্যা নিৰ্ধাৰণ কৰক। কিছুমান টেমপ্লে’টে এই ছেটিং অ’ভাৰৰাইড কৰিব পাৰে।

en: Set the design
as_IN: ডিজাইন নিৰ্দিষ্ট কৰক

en: Set the page order.
as_IN: পৃষ্ঠাৰ ক্ৰম নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Set the width of the main content area.
as_IN: প্ৰধান বিষয়বস্তুৰ অঞ্চলৰ প্ৰস্থ নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Set up your Akismet account
as_IN: আপোনাৰ Akismet একাউণ্ট ছেট আপ কৰক

en: Setting does not exist or is unrecognized.
as_IN: ছেটিং মজুত নাই অথবা অচিনাক্ত।

en: Setting up your live preview. This may take a bit.
as_IN: আপোনাৰ লাইভ পূৰ্বলোকন ছেট আপ কৰি থকা হৈছে। ই কিছু সময় ল'ব পাৰে।

en: Settings
as_IN: সজ্জা (ছেটিং)

en: Settings save failed.
as_IN: ছেটিংছ সাঁচি থোৱাটো বিফল হ’ল।

en: Settings saved and theme activated.
as_IN: ছেটিংছ সঞ্চিত হ'ল আৰু থীম সক্ৰিয় কৰা হ'ল।

en: Settings saved.
as_IN: ছেটিংছ সঞ্চিত হ'ল।

en: Settings.
as_IN: সজ্জা (ছেটিং)

en: Several boxes on this screen contain settings for how your content will be published, including:
as_IN: এই স্ক্ৰীণত থকা কেইবাটাও বক্সত আপোনাৰ সমল কেনেকৈ প্ৰকাশিত হ'ব তাৰে ছেটিংছ আছে, এইবোৰকে ধৰি:

en: Severely outdated SQL server
as_IN: গুৰুতৰভাৱে আওপুৰণি SQL ছাৰ্ভাৰ

en: Shadow
as_IN: ছায়া

en: Shadow %s
as_IN: ছায়া %s

en: Shadow name
as_IN: ছায়াৰ নাম

en: Shadow options
as_IN: ছায়াৰ বিকল্পবোৰ

en: Shadows
as_IN: ছায়া

en: Shanghai
as_IN: চাংহাই

en: Shape the future of the web with WordPress
as_IN: WordPress-এৰে ৱেবৰ ভৱিষ্যৎ গঢ় দিয়ক

en: Share Preview Link
as_IN: পূৰ্বলোকন লিংক ভাগ-বতৰা কৰক

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
as_IN: আপোনাৰ প্ৰ'ফাইল ভৰাবলৈ অলপ জীৱন সম্বন্ধীয় তথ্য ভাগ-বতৰা কৰক। এয়া ৰাজহুৱাকৈ দেখুৱা হ'ব পাৰে।

en: Share reviews and feedback about your brand/business.
as_IN: আপোনাৰ ব্ৰেণ্ড/ব্যৱসায়ৰ বিষয়ে পৰ্যালোচনা আৰু মতামত ভাগ-বতৰা কৰক।

en: Sharing options
as_IN: ভগোৱাৰ ব্যৱস্থাসমূহ

en: Shift-click to edit this element.
as_IN: এই উপাদান সম্পাদনা কৰিবলৈ শ্বিফ্ট-ক্লিক কৰক।

en: Shift-click to edit this widget.
as_IN: এই ৱিজেট সম্পাদনা কৰিবলৈ শ্বিফ্ট-ক্লিক কৰক।

en: Shortcode
as_IN: চৰ্টক'ড্‌

en: Shortcode text
as_IN: চমুক'ডৰ পাঠ

en: Shortlink
as_IN: চমু সংযোগ

en: Show
as_IN: দেখুওৱাক

en: Show & Reload Page
as_IN: দেখুৱাই পৃষ্ঠা ৰিল’ড কৰক

en: Show Artist Name in Tracklist
as_IN: ট্ৰেকৰ তালিকাত শিল্পীৰ নাম প্ৰদৰ্শিত হ'ব

en: Show Avatars
as_IN: অৱতাৰসমূহ দেখুৱাওঁক

en: Show Images
as_IN: ছবিবোৰ প্ৰদৰ্শিত হ'ব

en: Show Link Description
as_IN: লিংকৰ বিষয়ে দেখুৱাওক

en: Show Link Image
as_IN: লিংক ছবি দেখুৱাওক

en: Show Link Name
as_IN: লিংক নাম দেখুৱাওক

en: Show Link Rating
as_IN: লিংকৰ মূল্যাংকন দেখুৱাওক

en: Show Toolbar when viewing site
as_IN: ছাইট চাওঁতে টুলবাৰ দেখুৱাব

en: Show Tracklist
as_IN: গতিতালিকা(Tracklist) দেখুৱাওক

en: Show Video List
as_IN: ভিডিঅ'ৰ সূচি দেখুৱাওক

en: Show a large initial letter.
as_IN: আৰম্ভণিত এটা ডাঙৰ বৰ্ণ দেখুওৱা।

en: Show advanced menu properties
as_IN: অগ্ৰণী মেন্যুৰ বৈশিষ্ট্যসমূহ দেখুৱাওঁক

en: Show and hide the admin user interface
as_IN: কৰ্তৃপক্ষ ব্যৱহাৰকাৰীৰ ইণ্টাৰফে’চ দেখুৱাওক-লুকুৱাওক

en: Show archive type in title
as_IN: শীৰ্ষকত আৰ্কাইভৰ প্ৰকাৰ দেখুৱাওক

en: Show arrow
as_IN: কাঁড় দেখুৱাওক

en: Show avatar
as_IN: অৱতাৰ দেখুৱাওক

en: Show bio
as_IN: জীৱনী দেখুৱাওক

en: Show block breadcrumbs
as_IN: ব্লকৰ ব্ৰেডক্ৰাম্ববোৰ দেখুৱাওক

en: Show block tools
as_IN: ব্লকৰ সা-সঁজুলি দেখুৱাওক

en: Show button text labels
as_IN: বুটামৰ পাঠ-মূলক লেবেল দেখুৱাওক

en: Show comments
as_IN: মন্তব্যসমূহ দেখুৱাওঁক

en: Show comments count
as_IN: মন্তব্যৰ সংখ্যা দেখুৱাওক

en: Show details
as_IN: বিৱৰণ দেখুৱাওক

en: Show download button
as_IN: ডাউনল'ড বুটামটো প্ৰদৰ্শিত হ'ব

en: Show empty terms
as_IN: খালী পদবোৰ দেখুৱাওক

en: Show header text with your image.
as_IN: আপোনাৰ ছবিৰ সৈতে শিৰোশাৰীৰ পাঠ দেখুৱাওঁক।

en: Show hierarchy
as_IN: বংশলতা দেখুৱাওক

en: Show icon button
as_IN: আইকন বুটাম দেখুৱাওক

en: Show inline embed
as_IN: ইনলাইন এম্বেড দেখুৱাওক

en: Show invisible characters
as_IN: অদৃশ্য অক্ষৰসমূহ দেখুৱাওক

en: Show label
as_IN: লেবেল দেখুৱাওক

en: Show label text
as_IN: লেবেলৰ পাঠ দেখুৱাওক

en: Show less
as_IN: কমাই দেখুৱাওক

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Media
as_IN: মিডিয়া

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Pages
as_IN: পৃষ্ঠাসমূহ

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Posts
as_IN: লেখাসমূহ

en: Show link on new line
as_IN: নতুন শাৰীত লিংক দেখুৱাওক

en: Show media on left
as_IN: বাওঁফালে মিডিয়া দেখুৱাওক

en: Show media on right
as_IN: সোঁফালে মিডিয়া দেখুৱাওক

en: Show more comments
as_IN: অধিক মন্তব্য দেখুৱাওক

en: Show more details
as_IN: অধিক সবিশেষ দেখুৱাওক

en: Show most used blocks
as_IN: সৰ্বাধিক ব্যৱহৃত ব্লকসমূহ দেখুৱাওক

en: Show next theme
as_IN: পিছৰ থীম দেখুৱাওঁক

en: Show on front
as_IN: সন্মুখত দেখুৱাওক

en: Show only top level terms
as_IN: কেৱল শীৰ্ষ পৰ্যায়ৰ পদবোৰ দেখুৱাওক

en: Show or hide the Block settings panel
as_IN: ব্লকৰ ছেটিংছৰ পেনেল দেখুৱাওক বা লুকুৱাওক।

en: Show or hide the List View.
as_IN: তালিকা ভিউ দেখুৱাওক বা লুকুৱাওক।

en: Show or hide the Settings panel
as_IN: ছেটিংছৰ পেনেল দেখুৱাওক বা লুকুৱাওক।

en: Show or hide the Settings panel.
as_IN: ছেটিংছৰ পেনেল দেখুৱাওক বা লুকুৱাওক।

en: Show password
as_IN: পাছৱৰ্ড দেখুৱাওক

en: Show post counts
as_IN: পষ্টৰ সংখ্যা দেখুৱাওক

en: Show post title
as_IN: প’ষ্টৰ শীৰ্ষক দেখুৱাওক

en: Show previous theme
as_IN: আগৰ থীম দেখুৱাওঁক

[ctx: Show replies button]
en: %s more replies..
as_IN: আৰু %sটা প্ৰত্যুত্তৰ…

en: Show search label
as_IN: সন্ধানৰ লেবেল দেখুৱাওক

en: Show search term in title
as_IN: শীৰ্ষকত সন্ধানৰ শব্দ দেখুৱাওক

en: Show starter patterns
as_IN: আৰম্ভকাৰী আৰ্হিবোৰ দেখুৱাওক

en: Show tag counts
as_IN: টেগ-ৰ সংখ্যা দেখুৱাওক

en: Show template
as_IN: টেমপ্লে’ট দেখুৱাওক

en: Show text
as_IN: পাঠ দেখুৱাওক

en: Show text instead of icons on buttons across the interface.
as_IN: ইণ্টাৰফে’চজুৰি বুটামবোৰত আইকনৰ সলনি পাঠ দেখুৱাওক।

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
as_IN: মন্তব্যৰ তালিকাৰ পৃষ্ঠাত প্ৰতিগৰাকী মন্তব্য লিখোঁতাৰ কাষত অনুমোদিত মন্তব্যৰ সংখ্যা দেখুৱাব।

en: Show the number of approved comments beside each comment author.
as_IN: প্ৰতিগৰাকী মন্তব্য লিখোঁতাৰ কাষত অনুমোদিত মন্তব্যৰ সংখ্যা দেখুৱাওক।

en: Show:
as_IN: দেখুৱাওঁক:

en: Showcase your latest work.
as_IN: আপোনাৰ একেবাৰে শেহতীয়া কামবোৰ দেখুৱাওক।

en: Showing details for theme: %s
as_IN: এই থীমৰ বিশদ-বিৱৰণ দেখুৱাই থকা হৈছে: %s

en: Showing large initial letter.
as_IN: প্ৰথম আখৰটো ডাঙৰকৈ প্ৰদৰ্শিত হ'ব।

en: Shows starter patterns when creating a new page.
as_IN: নতুন পৃষ্ঠাৰ সৃষ্টি কৰোঁতে আৰম্ভকাৰী আৰ্হিবোৰ দেখুৱায়।

en: Shows whether WordPress is able to write to the directories it needs access to.
as_IN: দেখুৱায় যে WordPress-এ সেই ডাইৰেক্টৰীসমূহত লিখিবলৈ সক্ষম হয় নে নহয় যিবোৰত ই প্ৰৱেশ কৰাৰ প্ৰয়োজন।

en: Shuffle styles
as_IN: শৈলীবোৰ ওলট-পালট কৰক

en: Sidebar
as_IN: চাইদবাৰ

en: Sidebar %d
as_IN: চাইদবাৰ %d

en: Sign up
as_IN: ছাইন আপ কৰক

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
as_IN: API কী পাবলৈ %s-ত একাউণ্টৰ বাবে ছাইন আপ কৰক।

en: Signing Error:
as_IN: চহী কৰাত ত্ৰুটি:

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
as_IN: আটাইতকৈ বেয়া আৰু সৰ্বব্যাপী স্পেম নীৰৱে খাৰিজ কৰি দিব যাতে মই সেইটো কেতিয়াও দেখা নাপাওঁ।

en: Silver
as_IN: ৰূপালী

en: Simferopol
as_IN: চিমফেৰোপোল

en: Since %1$s, your account made %2$s API calls, compared to your plan&#8217;s limit of %3$s.
as_IN: %1$sৰ পৰা আপোনাৰ একাউণ্টে আপোনাৰ প্লেনৰ %3$sটাৰ সীমাৰ তুলনাত %2$sটা API কল কৰিছে।

en: Singapore
as_IN: চিংগাপুৰ

en: Single item: %s
as_IN: মাথোঁ এটাই বস্তু: %s

en: Site
as_IN: ছাইট

en: Site %d
as_IN: ছাইট %d

en: Site Address (URL)
as_IN: চাইটৰ ঠিকনা (URL)

en: Site Admin
as_IN: চাইটৰ প্ৰশাসক

en: Site Editor
as_IN: ছাইট এডিটৰ

en: Site Health
as_IN: ছাইটৰ স্বাস্থ্য

[ctx: Site Health]
en: Info
as_IN: তথ্য

[ctx: Site Health]
en: Status
as_IN: স্থিতি

en: Site Health %s
as_IN: ছাইটৰ স্বাস্থ্য %s

en: Site Health - %s
as_IN: ছাইটৰ স্বাস্থ্য - %s

en: Site Health Info
as_IN: ছাইটৰ স্বাস্থ্যৰ তথ্য

en: Site Health Status
as_IN: ছাইটৰ স্বাস্থ্যৰ স্থিতি

en: Site ID
as_IN: ছাইটৰ ID

en: Site ID must not be empty.
as_IN: ছাইটৰ ID খালি থাকিব নোৱাৰে।

en: Site Icon
as_IN: চাইটৰ প্ৰতিমূৰ্তি

en: Site Icons are what you see in browser tabs, bookmark bars, and within the WordPress mobile apps. To use a custom icon that is different from your site logo, use the <a>Site Icon settings</a>.
as_IN: ছাইটৰ আইকনবোৰ হৈছে সেয়াই যি আপুনি ব্ৰাউজাৰ টেব, বুকমাৰ্ক বাৰ, আৰু WordPress-ৰ ম’বাইল এপ্‌বোৰত দেখা পায়। আপোনাৰ ছাইটৰ ল’গ’ৰ পৰা পৃথক এটা কাষ্টম আইকন ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ <a>ছাইটৰ আইকনৰ ছেটিংছ</a> ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Site Identity
as_IN: চাইটৰ পৰিচয়

en: Site Language
as_IN: ছাইটৰ ভাষা

en: Site Name: %s
as_IN: ছাইটৰ নাম: %s

en: Site Preview
as_IN: চাইট পূৰ্বালোকন

en: Site Tagline
as_IN: চাইট টেগলাইন

en: Site Tagline placeholder
as_IN: ছাইটৰ টেগলাইনৰ প্লে'চহ'ল্ডাৰ

en: Site Title
as_IN: চাইটৰ শিৰোনাম

en: Site Title placeholder
as_IN: ছাইটৰ শীৰ্ষক প্লে’চহ’ল্ডাৰ

en: Site URL
as_IN: চাইট ইউআৰএ—

en: Site URL.
as_IN: চাইটৰ URL।

en: Site URLs could not be switched to HTTPS.
as_IN: ছাইটৰ URLসমূহ HTTPSলৈ সলনি কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Site URLs switched to HTTPS.
as_IN: ছাইটৰ URLসমূহ HTTPSলৈ সলনি হ'ল।

en: Site Upload Space Quota
as_IN: ছাইট আপল'ডৰ খালী ঠাইৰ কোটা

en: Site count
as_IN: ছাইটৰ সংখ্যা

en: Site does not exist.
as_IN: ছাইটৰ অস্তিত্ব নাই।

en: Site domain must not be empty.
as_IN: ছাইটৰ ডমেইন খালি থাকিব নোৱাৰে।

en: Site health checks will automatically run periodically to gather information about your site. You can also <a href="%s">visit the Site Health screen</a> to gather information about your site now.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ বিষয়ে তথ্য গোটাবলৈ ছাইটৰ স্বাস্থ্য পৰীক্ষা সময়ে-সময়ে স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে চলিব। আপুনি এতিয়াই আপোনাৰ ছাইটৰ বিষয়ে তথ্য গোটাবলৈ <a href="%s">ছাইটৰ স্বাস্থ্য পৰীক্ষা স্ক্ৰীণলৈ যাব</a>ও পাৰে।

en: Site icon
as_IN: চাইটৰ প্ৰতিমূৰ্তি

en: Site icon.
as_IN: ছাইটৰ অইকন।

en: Site logo.
as_IN: ছাইটৰ ল'গ'।

en: Site name must be at least %s character. | Site name must be at least %s characters.
as_IN[0]: ছাইটৰ নামত কমেও %sটা বৰ্ণ থাকিব লাগিব।
as_IN[1]: ছাইটৰ নামত কমেও %sটা বৰ্ণ থাকিব লাগিব।

en: Site name must be at least 4 characters.
as_IN: চাইটৰ নাম অতি কমেও ৪টা কেৰেক্টাৰৰ হ'ব লাগিব।

en: Site names can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
as_IN: চাইট নামবোৰত কেৱল নিম্নবৰ্গৰ(a-z) বৰ্ণ আৰু সংখ্যা থাকিব পাৰে |

en: Site network ID must be provided.
as_IN: ছাইটৰ নেটৱৰ্ক ID প্ৰদান কৰাটো বাধ্যতামূলক।

en: Site path must not be empty.
as_IN: ছাইট পাথ খালি থাকিব নোৱাৰে।

en: Site tagline text
as_IN: ছাইটৰ টেগলাইনৰ পাঠ

en: Site tagline.
as_IN: ছাইটৰ টেগলাইন।

en: Site title text
as_IN: ছাইটৰ শীৰ্ষকৰ পাঠ

en: Site title.
as_IN: চাইটৰ শিৰোনামা।

en: Site updated.
as_IN: ছাইট আপডেট কৰা হ’ল।

en: Site visibility
as_IN: ছাইটৰ দৃশ্যতা

en: Site with the ID does not exist.
as_IN: এই ID থকা ছাইটৰ অস্তিত্ব নাই।

en: Site: %s
as_IN: চাইটঃ %s

en: Sites
as_IN: চাইটসমূহ

en: Sitka
as_IN: ছিট্‌কা

en: Six.
as_IN: ছয়।

en: Size
as_IN: আকাৰ

en: Size in megabytes
as_IN: মেগাবাইট হিচাপে আকাৰ

[ctx: Size of a UI element]
en: Extra Large
as_IN: প্ৰকাণ্ড

[ctx: Size of a UI element]
en: Large
as_IN: ডাঙৰ

[ctx: Size of a UI element]
en: Medium
as_IN: মজলীয়া

[ctx: Size of a UI element]
en: None
as_IN: এটাও নহয়

[ctx: Size of a UI element]
en: Small
as_IN: সৰু

[ctx: Size option for background image control]
en: Contain
as_IN: ধাৰণ

[ctx: Size option for background image control]
en: Cover
as_IN: আৱৰণ

[ctx: Size option for background image control]
en: Tile
as_IN: টাইল

en: Skip
as_IN: এৰি যাওঁক(Skip)

en: Skip Confirmation Email
as_IN: নিশ্চিতকৰণ ইমেইল বাদ দিয়ক

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
as_IN: কাট-কুট এৰক, এনেকৈয়ে ছবি প্ৰকাশ কৰক

en: Skip cropping
as_IN: সংকোচন প্ৰক্ৰিয়া অতিক্ৰম কৰক

en: Skip to Editor
as_IN: এৰি এডিটৰলৈ যাওক

en: Skip to content
as_IN: লেখালৈ এৰাই যাওক

en: Skip to main content
as_IN: এৰি মুখ্য সমললৈ যাওঁক

en: Skip to the selected block
as_IN: নিৰ্বাচিত ব্লকলৈ গমন কৰক

en: Skip to toolbar
as_IN: টুলবাৰলৈ জপিয়াওক

en: Skopje
as_IN: স্কোপজে

en: Slovak
as_IN: শ্লভাক

en: Slovenian
as_IN: শ্লোভেনীয়

en: Slow down, no need to check for new mails so often!
as_IN: লাহে লাহে, নতুন মেইল আহিছে নে নাই সেইটো ইমান সঘনে চাব নালাগে!

en: Slug
as_IN: শ্লাগ

en: Slug automatically generated from the post title.
as_IN: প’ষ্টৰ শীৰ্ষকৰ পৰা স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে শ্লাগ তৈয়াৰ কৰা হৈছে।

en: Small
as_IN: সৰু

en: Small screens
as_IN: সৰু স্ক্ৰীণ

en: Small viewport height (svh)
as_IN: সৰু ভিউপৰ্টৰ উচ্চতা (svh)

en: Small viewport largest dimension (svmax)
as_IN: সৰু ভিউপৰ্টৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ মাত্ৰা (svmax)

en: Small viewport smallest dimension (svmin)
as_IN: সৰু ভিউপৰ্টৰ আটাইতকৈ সৰু মাত্ৰা (svmin)

en: Small viewport width (svw)
as_IN: সৰু ভিউপৰ্টৰ প্ৰস্থ (svw)

en: Small viewport width or height (svb)
as_IN: সৰু ভিউপৰ্টৰ প্ৰস্থ বা উচ্চতা (svb)

en: Small viewport width or height (svi)
as_IN: সৰু ভিউপৰ্টৰ প্ৰস্থ বা উচ্চতা (svi)

en: Smallest size
as_IN: আটাইতকৈ সৰু আকাৰ

en: Social Icon
as_IN: ছ’চিয়েল আইকন

en: Social Icons
as_IN: ছ'চিয়েল আইকনসমূহ

en: Social Links Menu
as_IN: সামাজিক সংযোগসমূহৰ মেনু

en: Sofia
as_IN: চফিয়া

en: Software Name
as_IN: ছফটৱেৰৰ নাম

en: Solid
as_IN: গোটা

en: Some HTML tags are not permitted, including:
as_IN: কিছুমান HTML টেগৰ অনুমতি নাই, যেনে:

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
as_IN: কিছুমান মন্তব্য এতিয়াও Akismet-এ স্পেমৰ বাবে পৰীক্ষা কৰা নাই। সেইবোৰক অস্থায়ীভাৱে মডাৰেশ্যনৰ বাবে ৰখা হৈছে আৰু পাছত স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে পুনঃপৰীক্ষা কৰা হ’ব।

en: Some data that describes the error your site encountered has been put together.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটে সন্মুখীন হোৱা ত্ৰুটিৰ বৰ্ণনা কৰা কিছুমান তথ্য একেলগে ৰখা হৈছে।

en: Some errors occurred while deleting the items: %s
as_IN: বস্তুকেইটা মচোঁতে কেইটামান ত্ৰুটি ঘটিছে: %s

en: Some errors occurred while moving the items to the trash: %s
as_IN: বস্তুকেইটা ট্ৰেশ্বলৈ নিওঁতে কেইটামান ত্ৰুটি ঘটিছে: %s

en: Some errors occurred while permanently deleting the items: %s
as_IN: বস্তুকেইটা স্থায়ীভাৱে মচোঁতে কেইটামান ত্ৰুটি ঘটিছে: %s

en: Some errors occurred while restoring the posts: %s
as_IN: প’ষ্টকেইটা পুনঃস্থাপন কৰোঁতে কেইটামান ত্ৰুটি ঘটিছে: %s

en: Some errors occurred while reverting the items: %s
as_IN: বস্তুকেইটা পূৰ্বৰ অৱস্থালৈ নিওঁতে কেইটামান ত্ৰুটি ঘটিছে: %s

en: Some files are not writable by WordPress:
as_IN: কিছুমান ফাইল WordPress দ্বাৰা লিখনযোগ্য নহয়:

en: Some of the %1$s %2$s values are invalid
as_IN: %1$s-ৰ কিছুমান %2$s মান অবৈধ

en: Some of the theme.json settings.spacing.spacingScale values are invalid
as_IN: কিছুমান theme.json settings.spacing.spacingScale মান বৈধ নহয়

en: Some required plugins are missing or inactive.
as_IN: কিছুমান প্ৰয়োজনীয় প্লাগিন নিৰুদ্দেশ বা নিষ্ক্ৰিয়।

en: Some screen elements can be shown or hidden by using the checkboxes.
as_IN: চেকবক্সসমূহ ব্যৱহাৰ কৰি কিছুমান স্ক্ৰীণৰ উপাদান দেখুৱাব বা লুকুৱাব পাৰি।

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you would like and click the &#8220;Save Changes&#8221; button.
as_IN: কিছুমান থীমৰ লগত অতিৰিক্ত শিৰোশাৰীৰ ছবিৰ গোছা থাকে। আপুনি একাধিক ছবি প্ৰদৰ্শিত হোৱা দেখা পালে আপোনাৰ ভাল লগাটো বাছনি কৰি &#8220;সাল-সলনি সাঁচি থওক&#8221; বুটামত ক্লিক কৰিব।

en: Someone
as_IN: কোনোবা

en: Someone else has taken over this post
as_IN: আন কোনোবাই এই প'ষ্ট চম্ভালি লৈছে।

en: Someone has requested a password reset for the following account:
as_IN: তলৰ একাউণ্টটোৰ পাছৱৰ্ড সলনি কৰিবলৈ কোনোবা এজনে অনুৰোধ জনাইছেঃ

en: Something went wrong.
as_IN: কিবা বিজুতি সংঘটিত হৈছে।

en: Something went wrong. Please try publishing the post, or you may have already submitted your comment earlier.
as_IN: কিবা সমস্যা হ’ল। অনুগ্ৰহ কৰি প’ষ্টটো প্ৰকাশ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক, নহ’লে আপুনি হয়তো আগতেই আপোনাৰ মন্তব্য দাখিল কৰিছে।

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
as_IN: দুঃখিত, আপুনি বিচৰা ধৰণে একো পোৱা নগ'ল। অনুগ্ৰহ কৰি বেলেগ শব্দ দি পুনৰ অনুসন্ধান কৰক।

en: Sorry, comments are closed for this item.
as_IN: দুঃখিত, এই বিষয়ত মন্তব্য প্ৰদান বন্ধ ৰখা হৈছে।

en: Sorry, comments are not allowed for this item.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এইটো বস্তুৰ বাবে মন্তব্যৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, deleting the term failed.
as_IN: দুঃখিত, পদ মচা ব্যৰ্থ হৈছে।

en: Sorry, editing the term failed.
as_IN: দুঃখিত, পদ সম্পাদনা ব্যৰ্থ হৈছে।

en: Sorry, marking a user as spam is only supported on Multisite.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, কোনো ব্যৱহাৰকাৰী স্পাম বুলি চিন দিয়াটো কেৱল বহু-ছাইটত সমৰ্থিত।

en: Sorry, no posts matched your criteria.
as_IN: দুঃখিত, আপুনি বিচৰা ধৰণে কোনো পষ্ট পোৱা নগ'ল।

en: Sorry, no such page.
as_IN: দুঃখিত, তেনেকুৱা কোনো পৃষ্ঠা নাই।

en: Sorry, no such post.
as_IN: দুঃখিত, তেনে কোনো লেখা নাই ।

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
as_IN: দুঃখিত, টেক্সনমিৰ এটা এই ধৰণৰ পষ্টে সমৰ্থন নকৰে।

en: Sorry, replies to unapproved comments are not allowed.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, অনুমোদিত নোহোৱা মন্তব্যৰ প্ৰতি উত্তৰ দিয়াৰ অনুমতি দিয়া নহয়।

en: Sorry, revisions are disabled.
as_IN: দুঃখিত, পুনৰ নীৰিক্ষণ বন্ধ ৰখা হৈছে।

en: Sorry, site names may not contain the character &#8220;_&#8221;!
as_IN: দুঃখিত, চাইটৰ নামত &#8220;_&#8221; কেৰেক্টাৰ থাকিব নোৱাৰে!

en: Sorry, site names must have letters too!
as_IN: দুঃখিত, চাইটৰ নামত আখৰো থাকিব লাগিব!

en: Sorry, that email address is already used!
as_IN: দুঃখিত, সেই ই-মেইল ঠিকনা ইতিমধ্যে ব্যৱহৃত হৈ আছে!

en: Sorry, that email address is not allowed!
as_IN: দুঃখিত, সেইটো ই-মেইল ঠিকনা অনুমোদিত নহয়!

en: Sorry, that key does not appear to be valid.
as_IN: দুঃখিত, সেই কী বৈধ যেন লগা নাই।

en: Sorry, that site already exists!
as_IN: দুঃখিত, সেইটো চাইট ইতিমধ্যে আছেই!

en: Sorry, that site is reserved!
as_IN: দুঃখিত, সেইেটা চাইট সংৰক্ষিত কৰি ৰখা হৈছে!

en: Sorry, that username already exists!
as_IN: দুঃখিত, সেইটো ব্যৱহাৰকাৰী নাম ইতিমধ্যে আছে!

en: Sorry, that username is not allowed.
as_IN: দুঃখিত, সেইটো ব্যৱহাৰকাৰী নাম অনুমোদিত নহয় |

en: Sorry, the category could not be created.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, বৰ্গ সৃষ্টি কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Sorry, the comment could not be updated.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, মন্তব্য আপডেট কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Sorry, the link you clicked is stale. Please select another option.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, আপুনি ক্লিক কৰা লিংকটো পুৰণা। অনুগ্ৰহ কৰি আন এটা বিকল্প বাছনি কৰক।

en: Sorry, the post could not be created.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, প'ষ্ট সৃষ্টি কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Sorry, the post could not be deleted.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, প'ষ্ট মচিব পৰা নগ'ল।

en: Sorry, the post could not be updated.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, প'ষ্ট আপডেট কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Sorry, the term could not be created.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, শব্দ সৃষ্টি কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Sorry, the user could not be updated.
as_IN: দুঃখিত, এই ব্যৱহাৰকাৰী উন্নীত হ'ব নোৱাৰে।

en: Sorry, the video at the supplied URL cannot be loaded. Please check that the URL is for a supported video file (%s) or stream (e.g. YouTube and Vimeo).
as_IN: ক্ষমা কৰিব, প্ৰদান কৰা URL-ত থকা ভিডিঅ’টো ল’ড কৰিব পৰা নগ’ল। অনুগ্ৰহ কৰি এইটো পৰীক্ষা কৰক যে URL-টো সমৰ্থিত ভিডিঅ’ ফাইল (%s) নাইবা ষ্ট্ৰীম (যেনে— YouTube আৰু Vimeo)ৰ হয়।

en: Sorry, this content could not be embedded.
as_IN: দুঃখিত, এই সমল এম্বেড কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Sorry, this method is not supported.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই পদ্ধতি সমৰ্থিত নহয়।

en: Sorry, trackbacks are closed for this item.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই বস্তুটোৰ বাবে ট্ৰেকবেক বন্ধ।

en: Sorry, usernames may not contain the character &#8220;_&#8221;!
as_IN: দুঃখিত, ব্যৱহাৰকাৰী নামত &#8220;_&#8221; কেৰেক্টাৰ থাকিব নোৱাৰে!

en: Sorry, usernames must have letters too!
as_IN: দুঃখিত, ব্যৱহাৰকাৰী নামত আখৰ থকাও দৰকাৰী!

en: Sorry, you are not allowed to access details about this site.
as_IN: এই চাইটৰ সবিশেষ পাবলৈ আপুনি অনুমোদিত নহয় ।

en: Sorry, you are not allowed to access details of this post.
as_IN: এই লেখাটোৰ সবিশেষ পাবলৈ আপুনি অনুমোদিত নহয় |

en: Sorry, you are not allowed to access font collections.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, ফণ্টৰ সংগ্ৰহবোৰ চাবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to access font faces.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, ফণ্ট ফে’চবোৰ চাবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to access font families.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, ফণ্ট-পৰিয়ালবোৰ চাবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to access site health information.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, ছাইটৰ স্বাস্থ্যৰ তথ্য চোৱাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to access the global styles on this site.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ছাইটত থকা সৰ্বজনীন শৈলীবোৰ চাবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to access the templates on this site.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ছাইটত থকা টেমপ্লে’টবোৰ চাবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to access this font face.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ফণ্ট ফে’চ চাবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to access this font family.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ফণ্ট-পৰিয়াল চাবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to access this page.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এইখন পৃষ্ঠাত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to access user data on this site.
as_IN: দুঃখিত, এই ছাইটত থকা ব্যৱহাৰকাৰী ডাটাত প্ৰৱেশ কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to activate plugins on this site.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ছাইটত প্লাগিন সক্ৰিয় কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to activate plugins.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, প্লাগিন সক্ৰিয় কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to activate this plugin.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই প্লাগিন সক্ৰিয় কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to add a category.
as_IN: দুঃখিত, আপোনাৰ নতুন বৰ্গ যোগ কৰাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
as_IN: দুঃখিত, দিয়া টেক্সনমিৰ কোনো এটাত পদ যোগ দিবলৈ আপুনি অনুমোদিত নহয়।

en: Sorry, you are not allowed to add links to this site.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ছাইটত লিংক যোগ কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to add users to this network.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই নেটৱৰ্কত ব্যৱহাৰকাৰী যোগ কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
as_IN: দুঃখিত, দিয়া টেক্সনমিৰ কোনো এটাত পদ আৱণ্টন কৰিবলৈ আপুনি অনুমোদিত নহয়।

en: Sorry, you are not allowed to assign terms in this taxonomy.
as_IN: এই বৰ্গীকৰণত পদ আৱণ্টন কৰিবলৈ আপুনি অনুমোদিত নহয়।

en: Sorry, you are not allowed to assign the provided terms.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, প্ৰদান কৰা শব্দকেইটা আৱণ্টন কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to assign this term.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই শব্দ আৱণ্টন কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to attach files to this post.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই প'ষ্টত ফাইল সংলগ্ন কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to browse the block directory.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, ব্লকৰ ডাইৰেক্টৰী ব্ৰাউজ কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to browse the local block pattern directory.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, স্থানীয় ব্লক পেটাৰ্ণৰ ডাইৰেক্টৰী ব্ৰাউজ কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to change the comment type.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, মন্তব্যৰ প্ৰকাৰ সলনি কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to change the page author as this user.
as_IN: এই ব্যৱহাৰকাৰী হিচাপে এই পৃষ্ঠাটোৰ লেখক সলনি কৰিবলৈ আপুনি অনুমোদিত নহয় ।

en: Sorry, you are not allowed to change the post author as this user.
as_IN: এই ব্যৱহাৰকাৰী হিচাপে এই লেখাটোৰ লেখক সলনি কৰিবলৈ আপুনি অনুমোদিত নহয় ।

en: Sorry, you are not allowed to comment on this post.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই প'ষ্টত মন্তব্য কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to create Navigation Menus as this user.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ব্যৱহাৰকাৰী হিচাপে নেভিগেশ্যন মেন্যুৰ সৃষ্টি কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to create a comment on this post.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই প'ষ্টত মন্তব্য সৃষ্টি কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to create application passwords for this user.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ব্যৱহাৰকাৰীৰ এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ড সৃষ্টি কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to create new users.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, নতুন ব্যৱহাৰকাৰী সৃষ্টি কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to create pages as this user.
as_IN: বৰ্তমান ব্যৱহাৰকাৰী হিচাপে পৃষ্ঠাসমূহ তৈয়াৰ কৰিবলৈ আপুনি অনুমোদিত নহয়।

en: Sorry, you are not allowed to create pages on this site.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ছাইটত পৃষ্ঠা সৃষ্টি কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to create password protected posts in this post type.
as_IN: দুঃখিত, এই ধৰণৰ পষ্টত পাছৱৰ্ডৰে সুৰক্ষিত কৰা পষ্ট তৈয়াৰ কৰিবলৈ আপুনি অনুমোদিত নহয়

en: Sorry, you are not allowed to create posts as this user.
as_IN: এই ব্যৱহাৰকাৰী হিচাপে লিখিবলৈ আপুনি অনুমোদিত নহয়।

en: Sorry, you are not allowed to create posts or drafts on this site.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ছাইটত প'ষ্ট বা খচৰা সৃষ্টি কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to create private posts in this post type.
as_IN: দুঃখিত, এই ধৰণৰ লেখনিত ব্যক্তিগত লেখা তৈয়াৰ কৰিবলৈ আপুনি অনুমোদিত নহয়

en: Sorry, you are not allowed to create terms in this taxonomy.
as_IN: এই বৰ্গীকৰণত পদ তৈয়াৰ কৰিবলৈ আপুনি অনুমোদিত নহয়।

en: Sorry, you are not allowed to create this comment without a post.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, কোনো প'ষ্ট অবিহনে এই মন্তব্য সৃষ্টি কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to create users.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, ব্যৱহাৰকাৰী সৃষ্টি কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to customize headers.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, শিৰোশাৰী কাষ্টমাইজ কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to customize this site.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ছাইট অনুকূলিত কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to deactivate this plugin.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই প্লাগিন নিষ্ক্ৰিয় কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to delete application passwords for this user.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ব্যৱহাৰকাৰীৰ এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ড মচিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to delete plugins for this site.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ছাইটৰ বাবে প্লাগিন মচাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to delete revisions of this post.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই প'ষ্টৰ পুনৰীক্ষণ মচাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to delete that user.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, সেই ব্যৱহাৰকাৰীক মচাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to delete these items.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই বস্তুবোৰ মচাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to delete this application password.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ড মচিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to delete this category.
as_IN: দুঃখিত, আপুনি কোনো বিভাগ মচিবলৈ অনুমোদিত নহয়।

en: Sorry, you are not allowed to delete this comment.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই মন্তব্যটো মচাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to delete this item.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই বস্তুটো মচাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to delete this page.
as_IN: দুঃখিত, আপোনাৰ এইখন পৃষ্ঠা বিলোপ কৰাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to delete this post.
as_IN: দুঃখিত, আপোনাৰ এইটো প'ষ্ট বিলোপ কৰাৰ অনুমতি নাই

en: Sorry, you are not allowed to delete this revision.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই পুনৰীক্ষণ মচাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to delete this site.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ছাইট মচাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to delete this term.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই শব্দ মচাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to delete this user.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ব্যৱহাৰকাৰী গৰাকীক মচাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to delete users.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, ব্যৱহাৰকাৰী মচাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to disable themes automatic updates.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, থীমসমূহৰ স্বয়ংক্ৰিয় আপডেট নিষ্ক্ৰিয় কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to do that.
as_IN: দুঃখিত, সেয়া কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to edit '%s' for comments.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, মন্তব্যসমূহৰ বাবে '%s' সম্পাদনা কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to edit Navigation Menus as this user.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ব্যৱহাৰকাৰী হিচাপে নেভিগেশ্যন মেন্যু সম্পাদনা কৰিবলৈ  আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to edit comments on this post.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, আপুনি এই মন্তব্যটো সম্পাদনা কৰিবলৈ অনুমোদিত নহয় |

en: Sorry, you are not allowed to edit comments.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, মন্তব্য সম্পাদনা কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to edit pages as this user.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ব্যৱহাৰকাৰী হিচাপে পৃষ্ঠা সম্পাদনা কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to edit pages.
as_IN: দুঃখিত, পৃষ্ঠা সম্পাদনা কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to edit posts as this user.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ব্যৱহাৰকাৰী হিচাপে প'ষ্ট সম্পাদনা কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type.
as_IN: দুঃখিত, এই ধৰণৰ লেখাসমূহ সম্পাদনা কৰিবলৈ আপুনি অনুমোদিত নহয় |

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
as_IN: দুঃখিত, পষ্ট সম্পাদনা কৰিবলৈ আপুনি অনুমোদিত নহয়।

en: Sorry, you are not allowed to edit roles of this user.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে ভূমিকা সম্পাদনা কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to edit terms in this taxonomy.
as_IN: এই বৰ্গীকৰণত পদ সম্পাদনা কৰিবলৈ আপুনি অনুমোদিত নহয়।

en: Sorry, you are not allowed to edit the %s custom field.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, %s কাষ্টম ক্ষেত্ৰ সম্পাদনা কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to edit the links for this site.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ছাইটৰ লিংকসমূহ সম্পাদনা কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to edit theme options on this site.
as_IN: আপুনি এই চাইটটোত থীম ব্যৱস্থাসমূহ সম্পাদনা কৰিবলৈ অনুমোদিত নহয় |

en: Sorry, you are not allowed to edit this application password.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ড সম্পাদনা কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to edit this changeset.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই চেঞ্জছেট সম্পাদনা কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to edit this comment.
as_IN: দুঃখিত, এই মন্তব্য সম্পাদনা কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই ।

en: Sorry, you are not allowed to edit this global style.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই সৰ্বজনীন শৈলীটো সম্পাদনা কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to edit this item.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই বস্তুটো সম্পাদনা কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to edit this page.
as_IN: দুঃখিত, এই পৃষ্ঠাখন সম্পাদনা কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
as_IN: দুঃখিত, এই লেখা সম্পাদনা কৰিবলৈ আপুনি অনুমোদিত নহয়।

en: Sorry, you are not allowed to edit this term.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই শব্দ সম্পাদনা কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to edit this user.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ব্যৱহাৰকাৰীক সম্পাদনা কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to edit users.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, ব্যৱহাৰকাৰীক সম্পাদনা কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to edit your profile.
as_IN: দুঃখিত, আপোনাৰ প্ৰ'ফাইল সম্পাদনা কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to enable themes automatic updates.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, থীমৰ স্বয়ংক্ৰিয় আপডেট সক্ৰিয় কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to erase personal data on this site.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ছাইটত ব্যক্তিগত ডাটা মচিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to export personal data on this site.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ছাইটত ব্যক্তিগত ডাটা ৰপ্তানি কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to export templates and template parts.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, টেমপ্লে’ট আৰু টেমপ্লে’টৰ অংশবোৰ ৰপ্তানি কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to export the content of this site.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ছাইটৰ সমল ৰপ্তানি কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to filter users by capability.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, ব্যৱহাৰকাৰীসকলক সক্ষমতা হিচাপে ফিল্টাৰ কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to filter users by role.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, ব্যৱহাৰকাৰীসকলক ভূমিকা অনুসৰি ফিল্টাৰ কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to give users that role.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, ব্যৱহাৰকাৰীক সেই ভূমিকা দিয়াৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to import content into this site.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ছাইটত সমল আমদানি কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to install plugins on this site.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ছাইটত প্লাগিন ইনষ্টল কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to install themes on this site.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ছাইটত থীম ইনষ্টল কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to list application passwords for this user.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ব্যৱহাৰকাৰীৰ এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ড তালিকাভুক্ত কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to list users.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, ব্যৱহাৰকাৰীসকলক তালিকাভুক্ত কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to make posts sticky.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, প'ষ্টসমূহ আঠা-যুক্ত কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to make proxied oEmbed requests.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, প্ৰক্সী কৰা oEmbed অনুৰোধ কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to manage application passwords for this user.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ব্যৱহাৰকাৰীৰ এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ড পৰিচালনা কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to manage block types.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, ব্লকৰ প্ৰকাৰ পৰিচালনা কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to manage network plugins.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই নেটৱৰ্কৰ প্লাগিন পৰিচালনা কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to manage options for this site.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ছাইটৰ বাবে বিকল্প পৰিচালনা কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to manage plugins for this site.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ছাইটৰ বাবে প্লাগিন পৰিচালনা কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to manage post statuses.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, প'ষ্টৰ স্থিতি পৰিচালনা কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to manage privacy options on this site.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ছাইটত গোপনীয়তাৰ বিকল্প পৰিচালনা কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to manage terms in this taxonomy.
as_IN: এই বৰ্গীকৰণত পদ মচিবলৈ আপুনি অনুমোদিত নহয়।

en: Sorry, you are not allowed to manage this plugin.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই প্লাগিন পৰিচালনা কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to manage widgets on this site.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ছাইটত ৱিজেট পৰিচালনা কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to moderate or edit this comment.
as_IN: আপুনি এই মন্তব্যটো নিয়ন্ত্ৰণ বা সম্পদনা কৰিবলৈ অনুমোদিত নহয় |

en: Sorry, you are not allowed to modify plugins.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, প্লাগিন বদলি কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to modify themes.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, থীম বদলি কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to modify unregistered settings for this site.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ছাইটৰ অপঞ্জীকৃত ছেটিংছ বদলি কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to move this item to the Trash.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই বস্তুটো ট্রেশ্বলৈ নিয়াৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to order users by this parameter.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই পেৰামিটাৰেৰে ব্যৱহাৰকাৰীসকলক ক্ৰমে সজোৱাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to perform this action.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই কাৰ্য্য কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
as_IN: দুঃখিত, এই চাইটত লিখিবলৈ আপুনি অনুমোদিত নহয়।

en: Sorry, you are not allowed to preview drafts.
as_IN: দুঃখিত, আপোনাৰ খচৰা পূৰ্বলোকন কৰাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to process remote URLs.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, দূৰৱৰ্তী URL-বোৰ প্ৰক্ৰিয়া কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
as_IN: দুঃখিত, এই চাইটত পৃষ্ঠাসমূহ প্ৰকাশ কৰিবলৈ আপুনি অনুমোদিত নহয় ।

en: Sorry, you are not allowed to publish posts in this post type.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই প'ষ্ট টাইপত প'ষ্ট প্ৰকাশ কৰিবলৈ আপুনি অনুমোদিত নহয়।

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
as_IN: দুঃখিত, এই চাইটত লেখাসমূহ প্ৰকাশ কৰিবলৈ আপুনি অনুমোদিত নহয় ।

en: Sorry, you are not allowed to publish this page.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই পৃষ্ঠা প্ৰকাশ কৰিবলৈ আপুনি অনুমোদিত নহয়।

en: Sorry, you are not allowed to publish this post.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, আপুনি এই প'ষ্ট প্ৰকাশ কৰিবলৈ অনুমোদিত নহয়।

en: Sorry, you are not allowed to query users by this parameter.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই পেৰামিটাৰেৰে ব্যৱহাৰকাৰীসকলক কুৱেৰী কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to read blocks as this user.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ব্যৱহাৰকাৰী হিচাপে ব্লক পঢ়াৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to read blocks of this post.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই প'ষ্টটোৰ ব্লক পঢ়াৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to read comments without a post.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, কোনো প'ষ্ট অবিহনে মন্তব্য পঢ়াৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to read the post for this comment.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই মন্তব্যৰ বাবে প'ষ্টটো পঢ়াৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to read this application password.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ড পঢ়িবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to read this comment.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই মন্তব্যটো পঢ়াৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to remove users.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, ব্যৱহাৰকাৰী আঁতৰোৱাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to restore this item from the Trash.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই বস্তুটো ট্রেশ্বৰ পৰা পুনৰুদ্ধাৰ কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to resume this theme.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই থীম পুনৰাৰম্ভ কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to take over.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, চম্ভালি লোৱাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to update options.
as_IN: অপশনসমূহ উন্নীত কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই ।

en: Sorry, you are not allowed to update plugins for this site.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ছাইটৰ বাবে প্লাগিন আপডেট কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to update posts as this user.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, বৰ্তমান ব্যৱহাৰকাৰী হিচাপে আপোনাৰ প'ষ্টৰ সালসলনি কৰাৰ অনুমোদিত নহয়।

en: Sorry, you are not allowed to update this site to HTTPS.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ছাইট HTTPSলৈ আপডেট কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to upload files.
as_IN: দুঃখিত, ফাইল আপল'ড কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to upload media on this site.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই ছাইটত মিডিয়া আপল'ড কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to upload media to this post.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই প'ষ্টত মিডিয়া আপল'ড কৰাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to upload this file type.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এইটো প্ৰকাৰৰ ফাইল আপল’ড কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to view autosaves of this post.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, আপুনি এই লিখনিৰ অট'ছেভ বা স্বয়ংক্ৰিয় সংৰক্ষণসমূহ চাব নোৱাৰে।

en: Sorry, you are not allowed to view menu items.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, মেন্যুৰ বস্তুবোৰ চাবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to view menu locations.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, মেন্যুৰ অৱস্থানবোৰ চাবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to view menus.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, মেন্যুবোৰ চাবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to view revisions of this post.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই প'ষ্টৰ পুনৰীক্ষণ চোৱাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to view terms for this post.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই প'ষ্টৰ শব্দবোৰ চাবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to view the active theme.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, সক্ৰিয় থীমটো চাবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to view the registered block pattern categories.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, পঞ্জীভুক্ত ব্লকৰ আৰ্হিৰ শ্ৰেণীবোৰ চাবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to view the registered block patterns.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, পঞ্জীভুক্ত ব্লকৰ আৰ্হিবোৰ চাবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to view themes.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, থীম চোৱাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই।

en: Sorry, you are not allowed to view this global style.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, এই সৰ্বজনীন শৈলীটো চাবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: Sorry, you are not allowed to view this item.
as_IN: দুঃখিত, এই প'ষ্ট চাবলৈ আপুনি অনুমোদিত নহয়।

en: Sorry, you cannot preview new themes when you have changes scheduled or saved as a draft. Please publish your changes, or wait until they publish to preview new themes.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, আপোনাৰ সাল-সলনি সময়সূচীভুক্ত বা খচৰাৰূপে সাঁচি থোৱা থাকিলে আপুনি নতুন থীম পূৰ্বদৰ্শন কৰিব নোৱাৰে। নতুন থীম পূৰ্বদৰ্শন কৰিবলৈ অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ সাল-সলনি প্ৰকাশ কৰক নাইবা সেয়া প্ৰকাশিত হোৱালৈ অপেক্ষা কৰক।

en: Sorry, you cannot stick a private post.
as_IN: দুঃখিত, আপুনি এটা ব্যক্তিগত পষ্ট আঠাযুক্ত (stick) কৰিব নোৱাৰে।

en: Sorry, you have used your space allocation of %s. Please delete some files to upload more files.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, আপুনি আপোনাৰ %s-ৰ ঠাই আবণ্টন ব্যৱহাৰ কৰিছে। অনুগ্ৰহ কৰি আৰু ফাইল আপল'ড কৰিবলৈ কিছুমান ফাইল মচক।

en: Sorry, you may not use that site name.
as_IN: দুঃখিত, সেই চাইটৰ নাম আপুনি ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰে।

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
as_IN: দুঃখিত, এই চাইটৰ শ্ৰেণীসমূহ চাবলৈ আপুনি লেখাসমূহ সম্পাদনা কৰাৰ সামৰ্থ থাকিব লাগিব ।

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
as_IN: দুঃখিত, টেগসমূহ চাবলৈ আপুনি এই চাইটত লেখাসমূহ সম্পাদনা কৰাৰ সামৰ্থ থাকিব লাগিব |

en: Sorry, you must be logged in to comment.
as_IN: ক্ষমা কৰিব, মন্তব্য কৰিবলৈ আপুনি লগিন কৰিবই লাগিব।

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
as_IN: দুঃখিত, আপুনি মন্তব্য এটাৰ উত্তৰ দিবলৈ প্ৰৱেশ কৰিব লাগিব |

en: Sort Order:
as_IN: সজোৱা ক্ৰম:

en: Sort ascending
as_IN: উৰ্দ্ধক্ৰমে সজাওক

en: Sort ascending.
as_IN: উৰ্দ্ধক্ৰমে সজাওক।

en: Sort by
as_IN: সজোৱা ক্ৰম

en: Sort by:
as_IN: ক্ৰমান্বিত কৰাৰ ধৰণঃ

en: Sort collection by comment attribute.
as_IN: মন্তব্যৰ বৈশিষ্ট্যৰ ক্ৰমে সংগ্ৰহ সজাওক।

en: Sort collection by object attribute.
as_IN: অবজেক্টৰ বৈশিষ্ট্যৰ ক্ৰমে সংগ্ৰহ সজাওক।

en: Sort collection by post attribute.
as_IN: প’ষ্টৰ বৈশিষ্ট্যৰ ক্ৰমে সংগ্ৰহ সজাওক।

en: Sort collection by term attribute.
as_IN: অবজেক্টৰ বৈশিষ্ট্যৰ ক্ৰমে সংগ্ৰহ সজাওক।

en: Sort collection by user attribute.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ বৈশিষ্ট্যৰ ক্ৰমে সংগ্ৰহ সজাওক।

en: Sort descending
as_IN: অধঃক্ৰমে সজাওক

en: Sort descending.
as_IN: অধঃক্ৰমে সজাওক।

en: Sorting and filtering
as_IN: ক্ৰমে সজোৱা আৰু ফিল্টাৰিং

en: Source
as_IN: উৎস

en: Source code
as_IN: চ'ৰ্ছ ক'ড

en: Source language
as_IN: উৎস ভাষা

en: Source of a customized template
as_IN: কাষ্টমাইজ কৰা টেমপ্লে’টৰ উৎস

en: Source of template
as_IN: টেমপ্লে'টৰ উৎস

en: Source:
as_IN: উৎস

en: Source: %s
as_IN: উৎস: %s

en: South
as_IN: দক্ষিণ

en: South Pole
as_IN: চাউথ পোল

en: Space between items
as_IN: বস্তুবিলাকৰ মাজৰ খালী ঠাই

en: Spacing
as_IN: স্পেচিং

en: Spacing control
as_IN: স্পে’চিং নিয়ন্ত্ৰণ

en: Spam
as_IN: স্পাম

en: Spam Blocked
as_IN: স্পাম অৱৰোধ কৰা হৈছে

en: Spam blocked | Spam blocked
as_IN[0]: স্পাম অৱৰোধ কৰা হৈছে
as_IN[1]: স্পাম অৱৰোধ কৰা হৈছে

en: Spam filtering
as_IN: স্পেম ফিল্টাৰিং

en: Spam in the %1$s older than %2$d day is deleted automatically. | Spam in the %1$s older than %2$d days is deleted automatically.
as_IN[0]: %2$d দিনতকৈ পুৰণি %1$sৰ স্পেম স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে মচি পেলোৱা হয়।
as_IN[1]: %2$d দিনতকৈ পুৰণি %1$sৰ স্পেমবোৰ স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে মচি পেলোৱা হয়।

en: Spam it: %s
as_IN: এইটো আৱৰ্জনা হিচাপে চিহ্নিত কৰকঃ %s

en: Spanish
as_IN: স্পেনীয়

en: Special character
as_IN: বিশেষ অক্ষৰ(Special character)

en: Specified file failed upload test.
as_IN: উল্লেখিত ফাইল আপল'ড পৰীক্ষাত বিফল হ'ল।

en: Specify a fixed height.
as_IN: এটা নিৰ্ধাৰিত উচ্চতা উল্লেখ কৰক।

en: Specify a fixed width.
as_IN: এটা নিৰ্ধাৰিত উচ্চতা উল্লেখ কৰক।

en: Specify how many links can appear before and after the current page number. Links to the first, current and last page are always visible.
as_IN: বৰ্তমানৰ পৃষ্ঠাৰ নম্বৰৰ আগত আৰু পিছত কেইটা লিংক দেখা যাব পাৰে সেয়া উল্লেখ কৰক। প্ৰথম, বৰ্তমান আৰু অন্তিম পৃষ্ঠাৰ লিংক সদায় দৃশ্যমান হৈ থাকে।

en: Split table cell
as_IN: তালিকাৰ কোষ বিচ্ছেদ কৰক

en: Spotlight mode
as_IN: স্প'টলাইট ম'ড

en: Spotlight mode activated.
as_IN: স্প'টলাইট ম'ড সক্ৰিয় কৰা হ'ল

en: Spotlight mode deactivated.
as_IN: স্প'টলাইট ম'ড নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ল

en: Spread
as_IN: বিয়পাওক

en: Spreadsheet <span class="count">(%s)</span> | Spreadsheets <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: স্প্ৰেডশ্বীট <span class="count">(%s)টা</span>
as_IN[1]: স্প্ৰেডশ্বীট <span class="count">(%s)টা</span>

en: Spreadsheets
as_IN: স্প্ৰেডশ্বীটসমূহ

en: Square
as_IN: বৰ্গ

en: Srednekolymsk
as_IN: শ্রেড্‌নেকলিম্‌স্ক

en: St Lucia
as_IN: ছেইন্ট লুস্যিয়া

en: St Thomas
as_IN: ছেইন্ট থ'মাছ

en: St Vincent
as_IN: ছেইন্ট ভিনচেন্ট

en: Stack
as_IN: দ’ম

en: Stack on mobile
as_IN: ম'বাইলত ষ্টেক বা স্তূপীকৃত ৰূপত প্ৰদৰ্শন

en: Standard
as_IN: মানবিশিষ্ট

en: Standard time begins on: %s.
as_IN: মানক সময় আৰম্ভ হয়: %s।

en: Start Customizing
as_IN: কাষ্টমাইজ কৰা আৰম্ভ কৰক

en: Start adding Heading blocks to create a table of contents. Headings with HTML anchors will be linked here.
as_IN: বিষয়বস্তুৰ তালিকা সৃষ্টি কৰিবলৈ শিৰোনামাৰ ব্লক যোগ কৰা আৰম্ভ কৰক। HTML এংকৰ থকা শিৰোনামাবোৰ ইয়াত সংযোগ কৰা হ’ব।

en: Start blank
as_IN: খালীয়ে আৰম্ভ কৰক

en: Start date:
as_IN: আৰম্ভৰ তাৰিখ:

en: Start empty
as_IN: খালীয়েই আৰম্ভ কৰক

en: Start value
as_IN: আৰম্ভণিৰ মান

en: Start writing or type / to choose a block
as_IN: লিখা আৰম্ভ কৰক নাইবা এটা ব্লক নিৰ্বাচন কৰিবলৈ / টাইপ কৰক

en: Start writing with text or HTML
as_IN: টেক্সট্‌ বা HTML হিচাবে লিখা আৰম্ভ কৰক

en: Starter content
as_IN: আৰম্ভণিৰ বিষয়বস্তু

en: Starting Coordinates:
as_IN: আৰম্ভণিৰ স্থানাংক:

en: State of the comment.
as_IN: মন্তব্যটোৰ স্থিতি।

en: Statistics
as_IN: পৰিসংখ্যা

en: Stats response could not be decoded.
as_IN: পৰিসংখ্যাৰ সঁহাৰি ডিক’ড কৰিব পৰা নগ’ল।

en: Status
as_IN: অৱস্থা

en: Status & Visibility
as_IN: স্থিতি আৰু দৃশ্যমানতা

en: Status & visibility
as_IN: স্থিতি আৰু দৃশ্যমানতা

en: Status is forbidden.
as_IN: স্থিতি নিষিদ্ধ।

en: Status of sidebar.
as_IN: ছাইডবাৰৰ স্থিতি।

en: Status of template.
as_IN: টেমপ্লে’টৰ স্থিতি।

en: Status:
as_IN: স্থিতি:

en: Stick this post to the front page
as_IN: এই প'ষ্ট সন্মুখৰ পৃষ্ঠাত আঠা লগাওঁক

en: Sticky
as_IN: স্থায়ী (sticky)

en: Sticky Post
as_IN: আঠা-যুক্ত প'ষ্ট

en: Sticky posts
as_IN: আঠা-যুক্ত প’ষ্টবোৰ

en: Sticky posts always appear first, regardless of their publish date.
as_IN: প্ৰকাশৰ তাৰিখ যিয়েই নহওক কিয়, আঠাযুক্ত প’ষ্টবোৰ সদায় প্ৰথমে দেখা দিয়ে।

en: Stockholm
as_IN: ষ্টকহম

en: Storage Space
as_IN: ষ্ট'ৰেজৰ খালী ঠাই

en: Store uploads in this folder
as_IN: আপল'ডসমূহ এই ফ'ল্ডাৰত থ'ব

en: Strength indicator
as_IN: শক্তি মাপনী

en: Stretch items
as_IN: বস্তুবোৰ বহলাওক

en: Stretch to fill available space.
as_IN: উপলব্ধ খালী ঠাই পূৰণ হোৱাকৈ বহলাওক।

en: Strictness
as_IN: কঠোৰতা

en: Strikethrough
as_IN: আখৰ মাজেৰে কাটি দিয়ক

en: Strikethrough the selected text.
as_IN: বাছনি কৰা পাঠখিনি ষ্ট্ৰাইকথ্ৰু কৰক।

en: Structure for Navigation Menu: %s
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যুৰ গাঁথনি: %s

en: Style
as_IN: শৈলী

en: Style Book
as_IN: শৈলীৰ কিতাপ

en: Style Revisions
as_IN: শৈলীৰ পৰ্যালোচনাবোৰ

en: Style Variations
as_IN: শৈলীৰ ভিন্নতাবোৰ

en: Style revisions
as_IN: শৈলীৰ পৰ্যালোচনাবোৰ

en: Styles
as_IN: শৈলী

en: Styles copied to clipboard.
as_IN: শৈলীবোৰ ক্লিপব’ৰ্ডত কপি কৰা হ’ল।

en: Stylesheet is missing.
as_IN: ষ্টাইলশ্বিট পোৱা হোৱা নাই।

en: Stylesheet is not readable.
as_IN: শৈলীপাত(Stylesheet) পাঠযোগ্য নহয়।

en: Sub-directory Installation
as_IN: চাব-ডাইৰেক্টৰী ইন্সটলেশ্যন

en: Sub-domain Installation
as_IN: চাব-ড'মেইনৰ ইন্সটলেশ্যন

en: Subheading
as_IN: উপশিৰোনাম

en: Subject
as_IN: বিষয়

en: Submenu & overlay background
as_IN: উপ-মেন্যু আৰু অভাৰলে’ পটভূমি

en: Submenu & overlay text
as_IN: উপ-মেন্যু আৰু অভাৰলে’ পাঠ

en: Submenus
as_IN: উপ-মেন্যুবোৰ

en: Submission error notification
as_IN: দাখিলকৰণৰ ত্ৰুটিৰ জাননী

en: Submission success notification
as_IN: দাখিলকৰণৰ সফলতাৰ জাননী

en: Submissions method
as_IN: দাখিলকৰণৰ মেথড

en: Submit
as_IN: দাখিল কৰক

en: Submit Comment
as_IN: মন্তব্য দাখিল কৰক

en: Submit Reply
as_IN: প্ৰত্যুত্তৰ দাখিল কৰক

en: Submit Search
as_IN: সন্ধান দাখিল কৰক

en: Submit for Review
as_IN: অনুমোদনৰ বাবে দাখিল কৰক

en: Submitted on
as_IN: দাখিল কৰা হৈছিল

en: Submitted on: %s
as_IN: দাখিল কৰা তাৰিখ: %s

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
as_IN: ছাব্‌স্ক্ৰাইবাৰসকলে মন্তব্য/প্ৰাপ্ত বাতৰি-পত্ৰ আদি পঢ়িব পাৰে কিন্তু নৈমিত্তিক ছাইট সমল সৃষ্টি কৰিব নোৱাৰে।

en: Subscript
as_IN: চাবস্ক্ৰিপ্ত

en: Subscription Type
as_IN: ছাবস্ক্ৰিপশ্যনৰ প্ৰকাৰ

en: Subscription type
as_IN: ছাবস্ক্ৰিপশ্যনৰ প্ৰকাৰ

en: Subtitles
as_IN: ছাবটাইটেল

en: Success message for form submissions.
as_IN: প্ৰ-পত্ৰ দাখিলকৰণৰ বাবে সফলতাৰ বাৰ্তা।

en: Success!
as_IN: সফল!

en: Suffix
as_IN: প্ৰত্যয়

en: Suggested embed #%d
as_IN: প্ৰস্তাৱিত নিহিতকৰণ #%d

en: Suggested height is %s.
as_IN: পৰামৰ্শমূলক উচ্চতা হ'ল %s।

en: Suggested image #%d
as_IN: প্ৰস্তাৱিত ছবি #%d

en: Suggested image dimensions: %1$s by %2$s pixels.
as_IN: ছবিৰ পৰামৰ্শিত মাত্ৰা: %1$s x %2$s পিক্সেল।

en: Suggested text:
as_IN: পৰামৰ্শিত পাঠ:

en: Suggested width is %s.
as_IN: পৰামৰ্শমূলক প্ৰস্থ হ'ল %s।

en: Suggestion:
as_IN: পৰামৰ্শ:

en: Suggestions
as_IN: পৰামৰ্শ

en: Suggestions list
as_IN: পৰামৰ্শৰ তালিকা

en: Summary
as_IN: সাৰাংশ

en: Sun
as_IN: দেও

en: Sunday
as_IN: দেওবাৰ

[ctx: Sunday initial]
en: S
as_IN: ৰবি

en: Superscript
as_IN: চুপাৰস্ক্ৰিপ্ত

en: Support
as_IN: সহায়

en: Suspended
as_IN: বৰ্খাস্ত

en: Suspendisse commodo neque lacus, a dictum orci interdum et.
as_IN: ফেৰা বৰচাঙত দুদিনে জোকাৰিলে আঙুলি, সতকাই ভুকে জাৰিলে পোন্ধৰ।

en: Swahili
as_IN: ছুৱাহিলি

en: Swedish
as_IN: ছুইডেনীয়

en: Switch between visual editor and code editor.
as_IN: দৃশ্যগত সম্পাদক আৰু ক’ড সম্পাদকৰ মাজত সাল-সলনি কৰক।

en: Switch to '%s'
as_IN: '%s'লৈ সলাওক

en: Switch to draft
as_IN: খচৰালৈ সলনি কৰক

en: Switch to editable mode
as_IN: সম্পাদনাযোগ্য ম’ডলৈ সলাওক

en: Switch up your site&#8217;s look & feel with Styles
as_IN: ষ্টাইলেৰে আপোনাৰ ছাইটৰ ৰং-ৰূপ সলনি কৰক

en: Sydney
as_IN: ছিডনী

en: Sync status
as_IN: ছিংকৰ স্থিতি

en: Sync this pattern across multiple locations.
as_IN: এই আৰ্হি একাধিক ঠাইজুৰি ছিংক কৰক।

en: Synced pattern created: %s
as_IN: ছীংক কৰা আৰ্হিৰ সৃষ্টি কৰা হ’ল: %s

en: Syndicate this content
as_IN: এই বিষয়বস্তু চিণ্ডিকেট কৰক

en: Syndication feeds show the most recent
as_IN: ছীণ্ডিকেশ্যন ফীডসমূহে একেবাৰে শেহতীয়া দেখুৱায়

en: Syntax Highlighting
as_IN: ছিণ্টেক্স হাইলাইটিং

en: Syowa
as_IN: চিঅৱা

en: Table
as_IN: তালিকা

en: Table caption text
as_IN: তালিকাৰ কেপশ্যনৰ পাঠ

en: Table cell properties
as_IN: তালিকা কোষৰ বৈশিষ্ট্য

en: Table of Contents
as_IN: সমলৰ তালিকা

en: Table ordered by Author.
as_IN: লিখোঁতা অনুসৰি তালিকা ক্ৰমবদ্ধ হ’ল।

en: Table ordered by Comment Author.
as_IN: মন্তব্য লিখোঁতা অনুসৰি তালিকা ক্ৰমবদ্ধ হ’ল।

en: Table ordered by Comments.
as_IN: মন্তব্য অনুসৰি তালিকা ক্ৰমবদ্ধ হ’ল।

en: Table ordered by Date.
as_IN: তাৰিখ অনুসৰি তালিকা ক্ৰমবদ্ধ হ’ল।

en: Table ordered by Description.
as_IN: বৰ্ণনা অনুসৰি তালিকা ক্ৰমবদ্ধ হ’ল।

en: Table ordered by E-mail.
as_IN: ই-মেইল অনুসৰি তালিকা ক্ৰমবদ্ধ হ’ল।

en: Table ordered by File Name.
as_IN: ফাইলৰ নাম অনুসৰি তালিকা ক্ৰমবদ্ধ হ’ল।

en: Table ordered by Hierarchical Menu Order and Title.
as_IN: পদানুক্ৰমিক মেন্যুৰ ক্ৰম আৰু শীৰ্ষক অনুসৰি তালিকা ক্ৰমবদ্ধ হ’ল।

en: Table ordered by Last Updated.
as_IN: শেষবাৰ আপডে’ট কৰা সময় অনুসৰি তালিকা ক্ৰমবদ্ধ হ’ল।

en: Table ordered by Links.
as_IN: লিংক অনুসৰি তালিকা ক্ৰমবদ্ধ হ’ল।

en: Table ordered by Name.
as_IN: নাম অনুসৰি তালিকা ক্ৰমবদ্ধ হ’ল।

en: Table ordered by Post Replied To.
as_IN: প্ৰত্যুত্তৰ দিয়া প’ষ্ট অনুসৰি তালিকা ক্ৰমবদ্ধ হ’ল।

en: Table ordered by Posts Count.
as_IN: প’ষ্টৰ সংখ্যা অনুসৰি তালিকা ক্ৰমবদ্ধ হ’ল।

en: Table ordered by Rating.
as_IN: ৰে’টিং অনুসৰি তালিকা ক্ৰমবদ্ধ হ’ল।

en: Table ordered by Site Domain Name.
as_IN: ছাইটৰ ড’মেইনৰ নাম অনুসৰি তালিকা ক্ৰমবদ্ধ হ’ল।

en: Table ordered by Site Path.
as_IN: ছাইটৰ পথ অনুসৰি তালিকা ক্ৰমবদ্ধ হ’ল।

en: Table ordered by Site Registered Date.
as_IN: ছাইটৰ পঞ্জীয়নৰ তাৰিখ অনুসৰি তালিকা ক্ৰমবদ্ধ হ’ল।

en: Table ordered by Slug.
as_IN: শ্লাগ অনুসৰি তালিকা ক্ৰমবদ্ধ হ’ল।

en: Table ordered by Theme Name.
as_IN: থীমৰ নাম অনুসৰি তালিকা ক্ৰমবদ্ধ হ’ল।

en: Table ordered by Title.
as_IN: শীৰ্ষক অনুসৰি তালিকা ক্ৰমবদ্ধ হ’ল।

en: Table ordered by URL.
as_IN: URL অনুসৰি তালিকা ক্ৰমবদ্ধ হ’ল।

en: Table ordered by Uploaded To.
as_IN: আপল’ড কৰা ঠাই অনুসৰি তালিকা ক্ৰমবদ্ধ হ’ল।

en: Table ordered by User Registered Date.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ পঞ্জীয়নৰ তাৰিখ অনুসৰি তালিকা ক্ৰমবদ্ধ হ’ল।

en: Table ordered by Username.
as_IN: ব্যাৱহাৰকাৰী-নাম অনুসৰি তালিকা ক্ৰমবদ্ধ হ’ল।

en: Table ordered by Visibility.
as_IN: দৃশ্যমানতা অনুসৰি তালিকা ক্ৰমবদ্ধ হ’ল।

en: Table ordered hierarchically.
as_IN: পদানুক্ৰমিকভাৱে তালিকা ক্ৰমবদ্ধ হ’ল।

en: Table properties
as_IN: তালিকাৰ বৈশিষ্ট্য

en: Table row properties
as_IN: তালিকাৰ ৰ (row)ৰ বৈশিষ্ট্য

en: Tablet
as_IN: টেবলেট

en: Tag
as_IN: টেগ

en: Tag Cloud
as_IN: টেগ ক্লাউড

en: Tag added.
as_IN: টেগ যোগ কৰা হ'ল।

en: Tag deleted.
as_IN: টেগ মচি পেলোৱা হ'ল।

en: Tag not added.
as_IN: টেগ যোগ কৰা নহ'ল।

en: Tag not updated.
as_IN: টেগ আপডেট কৰা নহ'ল।

en: Tag updated.
as_IN: টেগ আপডেট কৰা হ'ল।

en: Tagalog
as_IN: তাগাল'গ

en: Tagline
as_IN: টেগলাইন

en: Tags
as_IN: টেগসমূহ

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
as_IN: <a href="%s">টেগৰ পৰা বৰ্গলৈ কন্‌ভাৰ্টাৰ</a> ব্যৱহাৰ কৰি টেগসমূহ বাছি বাছি বৰ্গলৈ ৰূপান্তৰ কৰিব পাৰি।

en: Tags deleted.
as_IN: টেগ মচি পেলোৱা হ'ল।

en: Tags help users and search engines navigate your site and find your content. Add a few keywords to describe your post.
as_IN: টেগবোৰে ব্যৱহাৰকাৰী আৰু ছাৰ্চ ইঞ্জিনবোৰক আপোনাৰ ছাইট নেভিগেট আৰু আপোনাৰ বিষয়বস্তু বিচৰাত সহায় কৰে। আপোনাৰ প’ষ্টৰ বৰ্ণনা কৰিবলৈ কেইটামান মূল-শব্দ যোগ কৰক।

en: Tags indicating styles and features of the theme.
as_IN: থীমৰ ষ্টাইল আৰু সুবিধা সূচোৱা টেগসমূহ।

en: Tags list
as_IN: টেগসমূহৰ তালিকা

en: Tags list navigation
as_IN: টেগসমূহৰ তালিকাৰ দিকনিৰ্ণয়

en: Tags:
as_IN: টেগসমূহ

en: Tags:
as_IN: টেগসমূহঃ

en: Taipei
as_IN: টাইপেই

en: Take over
as_IN: চম্ভালি লওঁক

en: Talk to your web host about OpenSSL support for PHP.
as_IN: PHPৰ বাবে OpenSSL সমৰ্থনৰ বিষয়ে আপোনাৰ ৱেব হ'ষ্টৰ লগত কথা পাতক।

en: Talk to your web host about supporting HTTPS for your website.
as_IN: আপোনাৰ ৱেবছাইটৰ বাবে HTTPS সমৰ্থন কৰাৰ বিষয়ে আপোনাৰ ৱেব হ'ষ্টৰ সৈতে কথা পাতক।

en: Tallinn
as_IN: টালিন

en: Tan
as_IN: তাম-বৰণীয়া

en: Tap or hover on any theme then click the Live Preview button to see a live preview of that theme and change theme options in a separate, full-screen view. You can also find a Live Preview button at the bottom of the theme details screen. Any installed theme can be previewed and customized in this way.
as_IN: যিকোনো থীমত টেপ নাইবা হ'ভাৰ কৰাৰ পাছত সেই থীমটোৰ লাইভ পূৰ্বদৰ্শন চাবলৈ লাইভ পূৰ্বদৰ্শন বুটামত ক্লিক কৰক আৰু এটা পৃথক, পূৰ্ণ-স্ক্ৰীণ ভিউত থীমৰ বিকল্প সলনি কৰক। আপুনি থীমৰ সবিশেষ স্ক্ৰীণৰ তলতো লাইভ পূৰ্বদৰ্শন বুটাম বিচাৰি পাব। ইনষ্টল কৰা যিকোনো থীম এইধৰণে পূৰ্বদৰ্শন আৰু কাষ্টমাইজ কৰিব পাৰি।

en: Target
as_IN: লক্ষ্য

en: Tashkent
as_IN: টাচখণ্ড

en: Tasmania
as_IN: ত্যাসমানিয়া

en: Taxonomies
as_IN: বৰ্গীকৰণবোৰ

en: Taxonomies associated with post type.
as_IN: প'ষ্টৰ প্ৰকাৰৰ সৈতে জড়িত বৰ্গীকৰণসমূহ।

en: Taxonomy
as_IN: বৰ্গীকৰণ

en: Taxonomy names must be between 1 and 32 characters in length.
as_IN: টেক্স'ন'মি নামবোৰ ১ আৰু ৩২ বৰ্ণযুক্ত হ"ব লাগিব

en: Taxonomy:
as_IN: বৰ্গীকৰণঃ

en: Tbilisi
as_IN: ত্বিলিচি

en: Tehran
as_IN: টেহৰান

en: Tel Aviv
as_IN: টেল আভিভ

en: Telephone Input
as_IN: টেলিফ’ন ইনপুট

en: Tell City
as_IN: টেল চিটি

en: Template
as_IN: টেমপ্লেট

[ctx: Template]
en: Add New
as_IN: নতুন যোগ কৰক

en: Template "%s" is already registered.
as_IN: "%s" টেমপ্লে’টটো ইতিমধ্যে পঞ্জীভুক্ত।

en: Template "%s" is not registered.
as_IN: "%s" টেমপ্লে’টটো পঞ্জীভুক্ত নহয়।

en: Template Editing
as_IN: টেমপ্লে'ট সম্পাদনা

en: Template Part
as_IN: টেমপ্লে'টৰ অংশ

en: Template Part "%s" inserted.
as_IN: "%s" টেমপ্লে’টৰ অংশ সুমুওৱা হ’ল।

en: Template Part "%s" updated.
as_IN: "%s" টেমপ্লে’টৰ অংশ আপডে’ট কৰা হ’ল।

en: Template Part Area
as_IN: টেমপ্লে’টৰ অংশৰ অঞ্চল

en: Template Part Areas
as_IN: টেমপ্লে’টৰ অংশৰ অঞ্চলবোৰ

en: Template Parts
as_IN: টেমপ্লে’টৰ অংশ

en: Template archives
as_IN: টেমপ্লে'টৰ আৰ্কাইভ

en: Template for %s
as_IN: %s-ৰ টেমপ্লে’ট

en: Template is missing. Standalone themes need to have a %1$s or %2$s template file. <a href="%3$s">Child themes</a> need to have a %4$s header in the %5$s stylesheet.
as_IN: টেমপ্লে’ট নিৰুদ্দেশ হৈ আছে। একক থীমবোৰৰ %1$s নাইবা %2$s টেমপ্লে’ট ফাইল থকাৰ প্ৰয়োজন। <a href="%3$s">উপ-থীমবোৰ</a>ৰ %5$s ষ্টাইলশ্বীটত এটা %4$sৰ শিৰোশাৰী থকাৰ প্ৰয়োজন।

[ctx: Template name]
en: All Archives
as_IN: সকলো আৰ্কাইভ

[ctx: Template name]
en: Author Archives
as_IN: লিখোঁতাৰ আৰ্কাইভবোৰ

[ctx: Template name]
en: Blog Home
as_IN: ব্লগৰ মুখ্যপৃষ্ঠা

[ctx: Template name]
en: Category Archives
as_IN: শ্ৰেণীৰ আৰ্কাইভবোৰ

[ctx: Template name]
en: Date Archives
as_IN: তাৰিখৰ আৰ্কাইভবোৰ

[ctx: Template name]
en: Front Page
as_IN: সন্মুখৰ পৃষ্ঠা

[ctx: Template name]
en: Index
as_IN: সূচী

[ctx: Template name]
en: Page: 404
as_IN: পৃষ্ঠা: 404

[ctx: Template name]
en: Pages
as_IN: পৃষ্ঠাবোৰ

[ctx: Template name]
en: Post Format: %s
as_IN: প’ষ্টৰ সজ্জা: %s

[ctx: Template name]
en: Search Results
as_IN: সন্ধানৰ ফলাফল

[ctx: Template name]
en: Single Entries
as_IN: একক এণ্ট্ৰীবোৰ

[ctx: Template name]
en: Single Posts
as_IN: একক প’ষ্টবোৰ

[ctx: Template name]
en: Tag Archives
as_IN: টেগৰ আৰ্কাইভবোৰ

[ctx: Template name]
en: Taxonomy
as_IN: বৰ্গীকৰণ

en: Template names must be strings.
as_IN: টেমপ্লে’টৰ নাম ষ্ট্ৰিং হ’বই লাগিব।

en: Template names must contain a namespace prefix. Example: my-plugin//my-custom-template
as_IN: টেমপ্লে’টৰ নামত এটা নামস্থানৰ উপসৰ্গ থাকিবই লাগিব। উদাহৰণ: my-plugin//my-custom-template

en: Template names must not contain uppercase characters.
as_IN: টেমপ্লে’টৰ নামত বৰফলাৰ বৰ্ণ থাকিবই নালাগে।

en: Template options
as_IN: টেমপ্লে’টৰ বিকল্পবোৰ

en: Template part
as_IN: টেমপ্লে’টৰ অংশ

en: Template part archives
as_IN: টেমপ্লে’টৰ অংশৰ আৰ্কাইভ

en: Template part created.
as_IN: টেমপ্লে’টৰ অংশৰ সৃষ্টি কৰা হ’ল।

en: Template part has been deleted or is unavailable: %s
as_IN: টেমপ্লে’টৰ অংশ মচি পেলোৱা হৈছে নাইবা উপলব্ধ নহয়: %s

en: Template part updated.
as_IN: টেমপ্লে’টৰ অংশ আপডে’ট কৰা হ’ল।

en: Template parts
as_IN: টেমপ্লে’টৰ অংশ

en: Template parts list
as_IN: টেমপ্লে’টৰ অংশৰ তালিকা

en: Template parts list navigation
as_IN: টেমপ্লে’টৰ অংশৰ তালিকা নেভিগেশ্যন

en: Template parts to include in your templates.
as_IN: আপোনাৰ টেমপ্লে’টবোৰত অন্তৰ্ভুক্ত কৰিবলগীয়া টেমপ্লে’টৰ অংশবোৰ।

en: Template reset.
as_IN: টেমপ্লে’ট ৰিছেট কৰা হ’ল।

en: Template revert failed. Please reload.
as_IN: টেমপ্লে’ট পূৰ্বৰ অৱস্থালৈ ঘূৰাই নিয়াত বিফল। অনুগ্ৰহ কৰি পুনৰ ল’ড কৰক।

en: Template updated.
as_IN: টেমপ্লে’ট আপডে’ট কৰা হ’ল।

en: Templates
as_IN: টেমপ্লে'টসমূহ

en: Templates based on theme files can't be removed.
as_IN: থীম ফাইলৰ ওপৰত আধাৰিত টেমপ্লে’ট আঁতৰাব নোৱাৰি।

en: Templates based on theme files can't have revisions.
as_IN: থীম ফাইলৰ ওপৰত আধাৰিত টেমপ্লে’টবোৰৰ পৰ্য্যালোচনা থাকিব নোৱাৰে।

en: Templates define the way content is displayed when viewing your site.
as_IN: টেমপ্লে’টবোৰে আপোনাৰ ছাইটটো চাওঁতে বিষয়বস্তু কেনেধৰণে দেখুওৱা হ’ব সেয়া নিৰ্ধাৰণ কৰে।

en: Templates help define the layout of the site. You can customize all aspects of your posts and pages using blocks and patterns in this editor.
as_IN: টেমপ্লে’টবোৰে ছাইটৰ লে’আউট নিৰ্ধাৰণ কৰাত সহায় কৰে।  এই এডিটৰত ব্লক আৰু আৰ্হি ব্যৱহাৰ কৰি আপুনি আপোনাৰ প’ষ্ট আৰু পৃষ্ঠাবোৰৰ সকলো দিশ কাষ্টমাইজ কৰিব পাৰে।

en: Templates list
as_IN: টেমপ্লে’টৰ তালিকা

en: Templates list navigation
as_IN: টেমপ্লে'টৰ তালিকা নেভিগেশ্যন

en: Templates to include in your theme.
as_IN: আপোনাৰ থীমত অন্তৰ্ভুক্ত কৰিবলগীয়া টেমপ্লে’টবোৰ।

en: Temporarily disabled.
as_IN: অস্থায়ীভাৱে নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ’ল।

en: Temporarily unlock the parent block to edit, delete or make further changes to this block.
as_IN: এই ব্লক সম্পাদনা কৰিবলৈ, মচি পেলাবলৈ বা অধিক সাল-সলনি কৰিবলৈ অস্থায়ীভাৱে মূল ব্লকটোৰ তলা খোলক।

en: Term
as_IN: শব্দ

en: Term Description
as_IN: পদৰ বৰ্ণনা

en: Term ID List
as_IN: শব্দৰ আইডিৰ তালিকা

en: Term ID Taxonomy Query
as_IN: শব্দৰ আইডি বৰ্গীকৰণ কুৱেৰী

en: Term ID is shared between multiple taxonomies
as_IN: টাৰ্ম আই ডি এটাতকৈ অধিক বৰ্গীকৰণ(টেক্স'ন'মী)ৰ সতে ভগোৱা আছে ।

en: Term IDs.
as_IN: শব্দৰ আইডিসমূহ।

en: Term does not exist.
as_IN: শব্দৰ অস্তিত্ব নাই।

en: Term items not found.
as_IN: শব্দৰ বস্তু পোৱা নগ'ল।

en: Term meta cannot be added to terms that are shared between taxonomies.
as_IN: পদ(টাৰ্ম) মেটা এনে পদসমূহত যোগ দিব নোাৱাৰি যিবোৰ বৰ্গীকৰণসমূহত বিভাজিত হৈ আছে |

en: Terms
as_IN: টাৰ্মসমূহ

en: Terms List
as_IN: পদৰ তালিকা

en: Terms do not support trashing. Set '%s' to delete.
as_IN: শব্দ ট্ৰেশ্ব কৰাটো সমৰ্থিত নহয়। মচিবলৈ '%s' ছেট কৰক।

en: Text
as_IN: পাঠ

en: Text Color
as_IN: আখৰৰ ৰং

en: Text Input
as_IN: পাঠৰ ইনপুট

en: Text alignment
as_IN: টেক্সট এলাইনমেন্ট্‌

en: Text color
as_IN: পাঠৰ ৰং

en: Text direction
as_IN: পাঠৰ গতিপথি

en: Text for the title attribute of the link element for this menu item.
as_IN: মেন্যুৰ এইটো বস্তুৰ লিংক উপাদানৰ শীৰ্ষক বৈশিষ্ট্যৰ বাবে পাঠ।

en: Text formatting
as_IN: টেক্সট্‌ ফৰ্মেটিং

[ctx: Text labelling a interface as controlling a given layout property (eg: margin) for a given screen size.]
en: Controls the %1$s property for %2$s viewports.
as_IN: %2$s ভিউপ'ৰ্টৰ %1$s বৈশিষ্ট্য নিয়ন্ত্ৰণ কৰে।

en: Text to display
as_IN: প্ৰদৰ্শন কৰিবলগীয়া টেক্সট

en: Text tracks
as_IN: পাঠ ট্ৰেকসমূহ

en: Textarea Input
as_IN: টেক্সএৰিয়া ইনপুট

en: Thai
as_IN: থাই

en: Thank you for creating with <a href="%s">WordPress</a>.
as_IN: <a href="%s">WordPress</a>-এৰে সৃষ্টি কৰাৰ বাবে ধন্যবাদ।

en: Thank you for using %s, your site has been deleted. Happy trails to you until we meet again.
as_IN: %s ব্যৱহাৰ কৰাৰ বাবে ধন্যবাদ, আপোনাৰ ছাইট মচি পেলোৱা হৈছে। আমি আকৌ লগ নোপোৱালৈকে আপোনাৰ যাত্ৰা শুভ হওক।

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
as_IN: ধন্যবাদ। অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ কাৰ্য্য নিশ্চিত কৰিবলৈ লিংক এটাৰ বাবে আপোনাৰ ইমেইল খুলি চাওঁক। এই লিংকটোত ক্লিক নকৰালৈকে আপোনাৰ ছাইট মচা নহ'ব।

en: Thanks for confirming your erasure request.
as_IN: আপোনাৰ মচা কাৰ্য্যৰ অনুৰোধ নিশ্চিত কৰাৰ বাবে ধন্যবাদ।

en: Thanks for confirming your export request.
as_IN: আপোনাৰ ৰপ্তানি অনুৰোধ নিশ্চিত কৰাৰ বাবে ধন্যবাদ।

en: That audio file cannot be found. Check your <a href="%s">media library</a> and make sure it was not deleted.
as_IN: সেই অডিঅ’ ফাইলটো বিচাৰি পোৱা নগ’ল। আপোনাৰ <a href="%s">মিডিয়া লাইব্ৰেৰী</a> পৰীক্ষা কৰি নিশ্চিত কৰক যে সেইটো মচি পেলোৱা হোৱা নাই।

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
as_IN: সেই ই-মেইল ঠিকনা ইতিমধ্যে ব্যৱহৃত হৈ আছে। অনুগ্ৰহ কৰি সক্ৰিয়কৰণ ই-মেইলৰ বাবে আপোনাৰ ইনবক্স চাওক। যদি আপুনি একো নাপায়, দুই-এদিনতে পাব লাগে।

en: That file cannot be found. Check your <a href="%s">media library</a> and make sure it was not deleted.
as_IN: সেই ফাইলটো বিচাৰি পোৱা নগ’ল। আপোনাৰ <a href="%s">মিডিয়া লাইব্ৰেৰী</a> পৰীক্ষা কৰি নিশ্চিত কৰক যে সেইটো মচি পেলোৱা হোৱা নাই।

en: That image cannot be found. Check your <a href="%s">media library</a> and make sure it was not deleted.
as_IN: সেই ছবিটো বিচাৰি পোৱা নগ’ল। আপোনাৰ <a href="%s">মিডিয়া লাইব্ৰেৰী</a> পৰীক্ষা কৰি নিশ্চিত কৰক যে সেইটো মচি পেলোৱা হোৱা নাই।

en: That might be a simple arrangement like consecutive paragraphs in a blog post, or a more elaborate composition that includes image galleries, videos, tables, columns, and any other block types.
as_IN: সেইটো ব্লগ প’ষ্ট এটাত ক্ৰমাগত অনুচ্ছেদৰ দৰে সৰল বিন্যাস হ’ব পাৰে নাইবা ছবিৰ গেলেৰী, ভিডিঅ’, তালিকা, স্তম্ভ আৰু অন্য যিকোনো প্ৰকাৰৰ ব্লক থকা অধিক বিস্তাৰিত ৰচনা হ’ব পাৰে।

en: That name is not allowed.
as_IN: সেইটো নাম অনুমোদিত নহয়।

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
as_IN: সেই চাইট সম্প্ৰতি সংৰক্ষিত হৈ আছে, দুই-এদিনতে উপলব্ধ হ'বও পাৰে।

en: That user could not be added to this site.
as_IN: সেই ব্যৱহাৰকাৰীক এই ছাইটত যোগ কৰিব পৰা নগ'ল।

en: That user does not exist.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ অস্তিত্ব নাই।

en: That user is already a member of this site.
as_IN: সেই ব্যৱহাৰকাৰী গৰাকী ইতিমধ্যে এই ছাইটৰ সদস্য।

en: That username is already activated.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী নামটো ইতিমধ্যে সক্ৰিয় হৈ আছে।

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
as_IN: সেই ব্যৱহাৰকাৰী নাম সম্প্ৰতি সংৰক্ষিত হৈ আছে, দুই-এদিনতে উপলব্ধ হ'বও পাৰে।

en: That username is not allowed.
as_IN: সেইটো ব্যৱহাৰকাৰী নাম অনুমোদিত নহয়।

en: That video cannot be found. Check your <a href="%s">media library</a> and make sure it was not deleted.
as_IN: সেই ভিডিঅ’টো বিচাৰি পোৱা নগ’ল। আপোনাৰ <a href="%s">মিডিয়া লাইব্ৰেৰী</a> পৰীক্ষা কৰি নিশ্চিত কৰক যে সেইটো মচি পেলোৱা হোৱা নাই।

en: That&#8217;s all, stop editing! Happy publishing.
as_IN: ইমানেই, সম্পাদনা কৰা বন্ধ কৰক! প্ৰকাশনৰ শুভেচ্ছা থাকিল।

en: The "%1$s" taxonomy "%2$s" property (%3$s) conflicts with an existing property on the REST API Posts Controller. Specify a custom "rest_base" when registering the taxonomy to avoid this error.
as_IN: "%1$s" বৰ্গীকৰণৰ "%2$s" বৈশিষ্ট্য (%3$s)এ REST API প'ষ্ট্‌ছ কণ্ট্ৰ'লাৰত মজুত থকা এটা বৈশিষ্ট্য সৈতে বিবাদ কৰে। এই ত্ৰুটি পৰিহাৰ কৰিবলৈ বৰ্গীকৰণ পঞ্জীয়ন কৰোঁতে এটা কাষ্টম "rest_base" উল্লেখ কৰক।

en: The "%1$s" value is smaller than "%2$s"
as_IN: "%1$s" মানটো "%2$s"তকৈ সৰু

en: The "%s" block was affected by errors and may not function properly. Check the developer tools for more details.
as_IN: "%s" ব্লকটো ত্ৰুটিৰ দ্বাৰা প্ৰভাৱিত হৈছিল আৰু সঠিকভাৱে কাম নকৰিবও পাৰে। অধিক বিৱৰণৰ বাবে বিকাশকাৰীৰ সা-সঁজুলি পৰীক্ষা কৰক।

en: The "%s" must be a callable function.
as_IN: "%s" কলযোগ্য ফাংশ্যন হ'বই লাগিব।

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
as_IN: "%s" বিকল্পৰ গোট আঁতৰোৱা হৈছে। আন এটা ছেটিংছৰ গোট ব্যৱহাৰ কৰক।

en: The "%s" plugin has encountered an error and cannot be rendered.
as_IN: "%s" প্লাগিনটো কোনো ত্ৰুটিৰ সন্মুখীন হৈছে আৰু ইয়াক ৰেণ্ডাৰ কৰিব পৰা নাযাব।

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
as_IN: "%s" থীম বৈধ অভিভাৱক থীম নহয়।

en: The "get_value_callback" parameter must be a valid callback.
as_IN: "get_value_callback" পেৰামিটাৰটো এটা বৈধ কল্‌বেক হ’বই লাগিব।

en: The "type" schema keyword for %1$s can only be one of the built-in types: %2$l.
as_IN: %1$s-ৰ "প্ৰকাৰ" স্কীমা মুখ্যশব্দটো কেৱল বিল্ট-ইন প্ৰকাৰসমূহত থাকিব পাৰে: %2$l।

en: The "type" schema keyword for %1$s can only contain the built-in types: %2$l.
as_IN: %1$s-ৰ "প্ৰকাৰ" স্কীমা মুখ্যশব্দটোত কেৱল বিল্ট-ইন প্ৰকাৰসমূহ থাকিব পাৰে: %2$l।

en: The "type" schema keyword for %s is required.
as_IN: %s-ৰ "প্ৰকাৰ" স্কীমা মুখ্যশব্দটোৰ প্রয়োজন।

en: The "uses_context" parameter must be an array.
as_IN: "uses_context" পেৰামিটাৰটো এটা শৃংখল হ’বই লাগিব।

en: The $source_properties array contains invalid properties.
as_IN: $source_properties শৃংখলটোত অবৈধ বৈশিষ্ট্য আছে।

en: The $source_properties must contain a "get_value_callback".
as_IN: $source_properties-ত এটা "get_value_callback" থাকিবই লাগিব।

en: The $source_properties must contain a "label".
as_IN: $source_properties-ত এটা "label" থাকিবই লাগিব।

en: The %1$s and %2$s directories exist but are not writable. These directories are used to improve the stability of plugin updates. Please make sure the server has write permissions to these directories.
as_IN: %1$s আৰু %2$s ডাইৰেক্টৰীদুটা মজুত আছে যদিও লিখনযোগ্য নহয়। এই ডাইৰেক্টৰীদুটা প্লাগিনৰ আপডে’টবোৰৰ সুস্থিৰতা উন্নত কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হয়। অনুগ্ৰহ কৰি ছাৰ্ভাৰৰ লগত এই ডাইৰেক্টৰীদুটাত লিখাৰ অনুমতি থকাটো সুনিশ্চিত কৰক।

en: The %1$s argument must be a non-empty string for %2$s.
as_IN: %1$s আৰ্গুমেণ্টটো %2$s-ৰ বাবে এটা অ-ৰিক্ত ষ্ট্ৰিং হ’বই লাগিব।

en: The %1$s constant is defined as %2$s
as_IN: %1$s ধ্ৰুৱকটো %2$s হিচাপে নিৰ্ধাৰিত।

en: The %1$s directive in %2$s determines if uploading files is allowed on your site.
as_IN: %2$s-ৰ %1$s নিৰ্দেশনাই আপোনাৰ ছাইটত ফাইল আপল'ড কৰাৰ অনুমতি আছে নে নাই সেয়া নিৰ্ধাৰণ কৰে।

en: The %1$s directory does not exist, and the server does not have write permissions in %2$s to create it. This directory is used for plugin and theme updates. Please make sure the server has write permissions in %2$s.
as_IN: %1$s ডাইৰেক্টৰীটো মজুত নাই আৰু ইয়াৰ সৃষ্টি কৰিবলৈ ছাৰ্ভাৰৰ লগত %2$s-ত লিখাৰ অনুমতি নাই। এই ডাইৰেক্টৰীটো প্লাগিন আৰু থীমৰ আপডে’টৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা হয়। অনুগ্ৰহ কৰি ছাৰ্ভাৰৰ লগত %2$s-ত লিখাৰ অনুমতি থকাটো সুনিশ্চিত কৰক।

en: The %1$s filter must return an integer value greater than 0.
as_IN: %1$s ফিল্টাৰটোৱে এটা 0তকৈ অধিক পূৰ্ণসংখ্যাৰ মান ঘূৰাই দিবই লাগিব।

en: The %1$s parameter must be an array. To pass arbitrary data to scripts, use the %2$s function instead.
as_IN: %1$s পেৰামিটাৰটো এটা শৃংখল হ'বই লাগিব। তাৰ সলনি স্ক্ৰিপ্টসমূহলৈ ইচ্ছামতে ডাটা পাছ কৰিবলৈ %2$s ফাংশ্যনটো ব্যৱহাৰ কৰক।

en: The %1$s plugin header is deprecated. Use %2$s instead.
as_IN: %1$s প্লাগিনৰ শিৰোশাৰী অপ্ৰচলিত। ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে %2$s ব্যৱহাৰ কৰক।

en: The %1$s setting is unregistered. Unregistered settings are deprecated. See <a href="%2$s">documentation on the Settings API</a>.
as_IN: %1$sৰ ছেটিং অপঞ্জীভুক্ত। অপঞ্জীভুক্ত ছেটিংবোৰ অপ্ৰচলিত। <a href="%2$s">ছেটিংছ API সম্বন্ধে তথ্যপত্ৰ</a> চাওক।

en: The %1$s, %2$s, and %3$s values can be edited to set the video track language and kind.
as_IN: ভিডিঅ' ট্রেকৰ ভাষা আৰু প্ৰকাৰ ছেট কৰিবলৈ %1$s, %2$s, আৰু %3$s-ৰ মান সম্পাদনা কৰিব পাৰি।

en: The %s argument must be a string or a string array.
as_IN: %s আৰ্গুমেণ্টটো ষ্ট্ৰিং নাইবা ষ্ট্ৰিং এৰে’ হ’বই লাগিব।

en: The %s argument must be an array.
as_IN: %s আৰ্গুমেণ্টটো এটা শৃংখল হ’বই লাগিব।

en: The %s constant is no longer supported.
as_IN: %s ধ্ৰুৱক এতিয়া আৰু সমৰ্থিত নহয়।

en: The %s directory cannot be located.
as_IN: %s ডাইৰেক্টৰীটো বিচাৰি পোৱা যোৱা নাই।

en: The %s directory exists but is not writable. This directory is used for plugin and theme updates. Please make sure the server has write permissions to this directory.
as_IN: %s ডাইৰেক্টৰীটো মজুত আছে যদিও লিখনযোগ্য নহয়। এই ডাইৰেক্টৰীটো প্লাগিন আৰু থীমৰ আপডে’টৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা হয়। অনুগ্ৰহ কৰি ছাৰ্ভাৰৰ লগত এই ডাইৰেক্টৰীত লিখাৰ অনুমতি থকাটো সুনিশ্চিত কৰক।

en: The %s directory exists but is not writable. This directory is used to improve the stability of plugin and theme updates. Please make sure the server has write permissions to this directory.
as_IN: %s ডাইৰেক্টৰীটো মজুত আছে যদিও লিখনযোগ্য নহয়। এই ডাইৰেক্টৰীটো প্লাগিন আৰু থীমৰ আপডে’টবোৰৰ সুস্থিৰতা উন্নত কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হয়। অনুগ্ৰহ কৰি ছাৰ্ভাৰৰ লগত এই ডাইৰেক্টৰীত লিখাৰ অনুমতি থকাটো সুনিশ্চিত কৰক।

en: The %s directory exists but is not writable. This directory is used to improve the stability of plugin updates. Please make sure the server has write permissions to this directory.
as_IN: %s ডাইৰেক্টৰীটো মজুত আছে যদিও লিখনযোগ্য নহয়। এই ডাইৰেক্টৰীটো প্লাগিনৰ আপডে’টবোৰৰ সুস্থিৰতা উন্নত কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হয়। অনুগ্ৰহ কৰি ছাৰ্ভাৰৰ লগত এই ডাইৰেক্টৰীত লিখাৰ অনুমতি থকাটো সুনিশ্চিত কৰক।

en: The %s directory exists but is not writable. This directory is used to improve the stability of theme updates. Please make sure the server has write permissions to this directory.
as_IN: %s ডাইৰেক্টৰীটো মজুত আছে যদিও লিখনযোগ্য নহয়। এই ডাইৰেক্টৰীটো থীমৰ আপডে’টবোৰৰ সুস্থিৰতা উন্নত কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হয়। অনুগ্ৰহ কৰি ছাৰ্ভাৰৰ লগত এই ডাইৰেক্টৰীত লিখাৰ অনুমতি থকাটো সুনিশ্চিত কৰক।

en: The %s directory used to improve the stability of plugin and theme updates is writable.
as_IN: প্লাগিন আৰু থীমৰ আপডে’টবোৰৰ সুস্থিৰতা উন্নত কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ হোৱা %s ডাইৰেক্টৰীটো লিখনযোগ্য।

en: The %s filter is enabled.
as_IN: %s ফিল্টাৰ সক্ৰিয় কৰা আছে।

en: The %s function has been disabled, some media settings are unavailable because of this.
as_IN: %s নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছে, ইয়াৰ কাৰণে কিছুমান মিডিয়া ছেটিংছ অনুপলব্ধ।

en: The %s importer is invalid or is not installed.
as_IN: %s আমদানিকৰ্তা অবৈধ নাইবা ইনষ্টল কৰা নাই।

en: The %s key must be a string without spaces.
as_IN: %s কীটো খালী ঠাইবিহীন এটা ষ্ট্ৰিং হ’বই লাগিব।

en: The %s post meta must be an array.
as_IN: %s প’ষ্টৰ মেটা এটা শৃংখল হ’বই লাগিব।

en: The %s property has an invalid stored value, and cannot be updated to null.
as_IN: %s বৈশিষ্ট্যৰ এটা অবৈধ মান সাঁচি থোৱা আছে আৰু null-লৈ আপডেট কৰিব নোৱাৰি।

en: The %s stylesheet does not contain a valid theme header.
as_IN: %s শৈলীপাতটোত এটা বৈধ থীম শিৰোলেখ নাই |

en: The %s table is not installed. Please run the network database upgrade.
as_IN: %s তালিকা ইনষ্টল কৰা নাই। অনুগ্ৰহ কৰি নেটৱৰ্ক ডাটাবেছ আপগ্ৰেড আৰম্ভ কৰক।

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
as_IN: &#8220;শ্লাগ&#8221; নামৰ URL-অনুকূল সংস্কৰণ। ই সাধাৰণতে সৰুফলাৰ আৰু কেৱল আখৰ, সংখ্যা আৰু হাইফেন থাকে।

en: The 'comments' parameter must be an array.
as_IN: 'comments' পেৰামিটাৰটো এটা এৰে’ হ’বই লাগিব।

en: The 2012 theme for WordPress is a fully responsive theme that looks great on any device. Features include a front page template with its own widgets, an optional display font, styling for post formats on both index and single views, and an optional no-sidebar page template. Make it yours with a custom menu, header image, and background.
as_IN: ৱৰ্ডপ্ৰেছৰ ২০১২ থিমটো এটা সম্পূৰ্ণভাৱে ৰেচপনচিভ থিম, যিটো সকলোবোৰ যন্ত্ৰতে বঢ়িয়া দেখায়। ইয়াৰ বৈশিষ্ট্যবোৰৰ ভিতৰত আছে নিজস্ব উইজেটৰ সৈতে সন্মুখ পৃষ্ঠা, ঐচ্ছিক প্ৰৰ্দশনীয় ফণ্ট, মুখ্য আৰু পষ্ট পৃষ্ঠাত দেখুৱাবলৈ পষ্টৰ বিশেষ সাজোন আৰু চাইদবাৰ নোহোৱা ঐচ্ছিক পৃষ্ঠা টেমপ্লেট। নিজস্ব মেনু, হেডাৰৰ ছবি আৰু পৃষ্ঠভূমিৰ জৰিয়তে ইয়াক নিজৰ পছন্দ অনুযায়ী সজাই লওক।

en: The 2013 theme for WordPress takes us back to the blog, featuring a full range of post formats, each displayed beautifully in their own unique way. Design details abound, starting with a vibrant color scheme and matching header images, beautiful typography and icons, and a flexible layout that looks great on any device, big or small.
as_IN: WordPress-অৰ 2013 থিমে আমাক সুন্দৰকৈ সজাব পৰা বহুতো পষ্ট ফৰ্মেট থকা ব্লগলৈ ঘূৰাই নিয়ে। ডাঙৰ-সৰু সকলো যন্ত্ৰতে ইয়াক বঢ়িয়াকৈ দেখা পোৱা যায়।

en: The <article> element should represent a self-contained, syndicatable portion of the document.
as_IN: <article> উপাদানটোৱে নিজৰ ভিতৰতেই থকা, ছীণ্ডিকেট-যোগ্য নথি-পত্ৰৰ অংশক প্ৰতিনিধিত্ব কৰা উচিত।

en: The <aside> element should represent a portion of a document whose content is only indirectly related to the document's main content.
as_IN: <aside> উপাদানটোৱে কোনো নথি-পত্ৰৰ সেই অংশক প্ৰতিনিধিত্ব কৰা উচিত যাৰ বিষয়বস্তু কেৱল পৰোক্ষভাৱে নথি-পত্ৰৰ মূল বিষয়বস্তুৰ সৈতে জড়িত।

en: The <div> element should only be used if the block is a design element with no semantic meaning.
as_IN: <div> উপাদানটো ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে যদিহে ব্লকটো কোনো অৰ্থবোধক তাৎপৰ্য নথকা এটা ডিজাইন-সম্বন্ধীয় উপাদান হয়।

en: The <footer> element should represent a footer for its nearest sectioning element (e.g.: <section>, <article>, <main> etc.).
as_IN: <footer> উপাদানটোৱে ইয়াৰ আটাইতকৈ ওচৰৰ অনুবিভাগ উপাদান (যেনে: <section>, <article>, <main> আদি)ৰ বাবে এটা পাদশাৰীক প্ৰতিনিধিত্ব কৰা উচিত।

en: The <header> element should represent introductory content, typically a group of introductory or navigational aids.
as_IN: <header> উপাদানটোৱে পৰিচয়মূলক বিষয়বস্তু, সাধাৰণতে পৰিচয়মূলক বা নেভিগেশ্যন-সংক্ৰান্তীয় আহিলাৰ এটা গোটক প্ৰতিনিধিত্ব কৰা উচিত।

en: The <main> element should be used for the primary content of your document only.
as_IN: <main> উপাদানটো কেৱল আপোনাৰ নথি-পত্ৰৰ প্ৰাথমিক বিষয়বস্তুৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা উচিত।

en: The <nav> element should be used to identify groups of links that are intended to be used for website or page content navigation.
as_IN: <nav> উপাদানটো ৱেবছাইট বা পৃষ্ঠাৰ বিষয়বস্তু নেভিগেশ্যনৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰাৰ উদ্দেশ্যে দিয়া লিংকৰ গোটবোৰ চিনাক্ত কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে।

en: The <section> element should represent a standalone portion of the document that can't be better represented by another element.
as_IN: <section> উপাদানটোৱে নথি-পত্ৰৰ এটা স্বতন্ত্ৰ অংশক প্ৰতিনিধিত্ব কৰা উচিত যিটো অন্য উপাদানৰ দ্বাৰা ইমান ভালকৈ প্ৰতিনিধিত্ব কৰা নাযায়।

en: The API key you entered could not be verified.
as_IN: আপুনি লিখা API চাবিটো সত্যাপন কৰিব পৰা নগ’ল।

en: The Akismet subscription plan
as_IN: Akismet ছাবস্ক্ৰিপশ্যন প্লেন

en: The Authorization header is used by third-party applications you have approved for this site. Without this header, those apps cannot connect to your site.
as_IN: আপুনি এই ছাইটৰ বাবে অনুমোদিত কৰা তৃতীয়-পক্ষৰ এপ্লিকেশ্যনবোৰৰ দ্বাৰা অনুমোদন হেডাৰ ব্যৱহাৰ কৰা হয়। এই হেডাৰ অবিহনে সেই এপবোৰে আপোনাৰ ছাইটৰ সৈতে সংযোগ কৰিব নোৱাৰে।

en: The Authorization header is working as expected
as_IN: প্ৰমাণীকৰণ হেডাৰটো আশা কৰামতে কাম কৰি আছে

en: The Authorize Application request is not allowed.
as_IN: এপ্লিকেশ্যন অনুমোদনৰ অনুৰোধ জনোৱাৰ অনুমতি নাই।

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
as_IN: উপলব্ধ ৱিজেট শাখাত আপুনি বাছনি কৰিব পৰা সকলো ৱিজেট থাকে। আপুনি কোনো ৱিজেট ছাইডবাৰলৈ টানি নিয়াৰ পিছতেই সেইটোৱে আপোনাক তাৰ ছেটিংছ কন্‌ফিগাৰ কৰিবলৈ দিব। যেতিয়া আপুনি ৱিজেট ছেটিংছেৰে সুখী হয় তেতিয়া “সাঁচি থওক” বুটামত ক্লিক কৰি দিব আৰু ৱিজেটটো আপোনাৰ ছাইটত লাইভ হৈ যাব। আপুনি “মচি পেলাওক”ত ক্লিক কৰিলে ৱিজেটটো আঁতৰি যাব।

en: The Cheshire Cat.
as_IN: চেশ্বিয়াৰ মেকুৰী।

en: The Code mode allows you to enter HTML along with your post text. Note that &lt;p&gt; and &lt;br&gt; tags are converted to line breaks when switching to the Code editor to make it less cluttered. When you type, a single line break can be used instead of typing &lt;br&gt;, and two line breaks instead of paragraph tags. The line breaks are converted back to tags automatically.
as_IN: ক’ড ম’ডে আপোনাক আপোনাৰ প’ষ্টৰ পাঠৰ লগতে HTML লিখিবলৈ দিয়ে। মন কৰিব যে ক’ড এডিটৰলৈ সলনি কৰোঁতে &lt;p&gt; আৰু &lt;br&gt;ক কম বিশৃংখল কৰিবলৈ লাইন ব্ৰেকলৈ ৰূপান্তৰিত কৰা হ’ব। আপুনি টাইপ কৰোঁতে &lt;br&gt; টাইপ কৰাৰ সলনি এটা লাইন ব্ৰেক আৰু দফা টেগৰ সলনি দুটা লাইন ব্ৰেক ব্যৱহাৰ কৰিব পৰা যায়। লাইন ব্ৰেকবোৰ স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে পুনৰ টেগলৈ ৰূপান্তৰিত কৰা হয়।

en: The Customizer allows you to preview changes to your site before publishing them. You can navigate to different pages on your site within the preview. Edit shortcuts are shown for some editable elements. The Customizer is intended for use with non-block themes.
as_IN: কাষ্টমাইজাৰে আপোনাক আপোনাৰ ছাইটৰ সাল-সলনি প্ৰকাশ কৰাৰ আগত পূৰ্বদৰ্শন কৰিবলৈ দিয়ে। আপুনি পূৰ্বদৰ্শনৰ ভিতৰতে আপোনাৰ ছাইটৰ বিভিন্ন পৃষ্ঠালৈ নেভিগেট কৰিব পাৰে। কিছুমান সম্পাদনাযোগ্য উপাদানৰ বাবে সম্পাদনাৰ চমুপথ দেখুওৱা হয়। কাষ্টমাইজাৰটো নন-ব্লক থীমৰ সৈতে ব্যৱহাৰৰ কৰাৰ উদ্দেশ্যে তৈয়াৰ কৰা হৈছে।

en: The DB ID of the nav_menu_item that is this item's menu parent, if any, otherwise 0.
as_IN: nav_menu_item-ৰ DB ID যি এই বস্তুৰ তালিকাৰ মূল, যদিহে আছে, অন্যথা 0।

en: The Dashboard is the first place you will come to every time you log into your site. It is where you will find all your WordPress tools. If you need help, just click the &#8220;Help&#8221; tab above the screen title.
as_IN: ডেশ্বব’ৰ্ড হৈছে সেইটো ঠাই য’লৈকে আপুনি প্ৰতিবাৰেই আপোনাৰ ছাইটত লগিন কৰিলে প্ৰথম আহিব।  ইয়াতেই আপুনি আপোনাৰ আটাইবোৰ WordPress-ৰ সঁজুলি পাব। আপোনাক সহায় লাগিলে মাথোঁ স্ক্ৰীণৰ শীৰ্ষকৰ ওপৰত থকা &#8220;সহায়&#8221; টেবত ক্লিক কৰি দিব।

en: The Edit Media screen is deprecated as of WordPress 6.3. Please use the Media Library instead.
as_IN: মিডিয়া সম্পাদনা কৰা স্ক্ৰীন WordPress 6.3-ৰে পৰা অপ্ৰচলিত। অনুগ্ৰহ কৰি ইয়াৰ সলনি মিডিয়া লাইব্ৰেৰী ব্যৱহাৰ কৰক।

en: The Footer template defines a page area that typically contains site credits, social links, or any other combination of blocks.
as_IN: পাদশাৰীৰ টেমপ্লে’টে কোনো পৃষ্ঠাৰ সেই অঞ্চলটো নিৰ্ধাৰণ কৰে য’ত সাধাৰণতে ছাইটৰ কৃতিত্ব, ছ’চিয়েল লিংক বা ব্লকৰ অন্য যিকোনো সংমিশ্ৰণ থাকে।

en: The GMT date the application password was created.
as_IN: এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ড সৃষ্টি কৰা GMT তাৰিখ।

en: The GMT date the application password was last used.
as_IN: শেষবাৰ এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ড ব্যৱহাৰ কৰা GMT তাৰিখ।

en: The Header template defines a page area that typically contains a title, logo, and main navigation.
as_IN: শিৰোশাৰীৰ টেমপ্লে’টে কোনো পৃষ্ঠাৰ সেই অঞ্চলটো নিৰ্ধাৰণ কৰে য’ত সাধাৰণতে শীৰ্ষক, ল’গ’ আৰু মূল নেভিগেশ্যন থাকে।

en: The ID for the associated post of the attachment.
as_IN: সংলগ্নীৰ জড়িত প'ষ্টৰ ID।

en: The ID for the author of the post.
as_IN: প’ষ্টৰ লিখোঁতাগৰাকীৰ বাবে ID।

en: The ID for the author of the revision.
as_IN: পুনৰীক্ষণৰ লিখোঁতাগৰাকীৰ আইডি।

en: The ID for the author of the template.
as_IN: টেমপ্লে’ট লিখোঁতাৰ ID।

en: The ID for the autosave.
as_IN: স্বয়ং-সঞ্চয়ৰ বাবে ID।

en: The ID for the parent font family of the font face.
as_IN: ফণ্ট ফে’চৰ মূল ফণ্ট-পৰিয়ালৰ বাবে ID।

en: The ID for the parent of the autosave.
as_IN: স্বয়ংসঞ্চয়ৰ মূলৰ ID।

en: The ID for the parent of the comment.
as_IN: মন্তব্যৰ মূলৰ ID।

en: The ID for the parent of the global styles revision.
as_IN: সৰ্বজনীন শৈলীবোৰৰ পৰ্যালোচনাৰ মূলৰ বাবে ID।

en: The ID for the parent of the object.
as_IN: অবজেক্টৰ মূলৰ বাবে ID।

en: The ID for the parent of the post.
as_IN: প’ষ্টটোৰ মূলৰ বাবে ID।

en: The ID for the parent of the revision.
as_IN: পুনৰীক্ষণৰ মূলৰ আইডি।

en: The ID of the assigned menu.
as_IN: আবণ্টন কৰা মেন্যুৰ ID।

en: The ID of the associated post object.
as_IN: সংশ্লিষ্ট প'ষ্টৰ অবজেক্টৰ ID।

en: The ID of the featured media for the post.
as_IN: প’ষ্টটোৰ বাবে সুবিশিষ্ট মিডিয়াৰ ID।

en: The ID of the page that should be displayed on the front page
as_IN: সন্মুখ-পৃষ্ঠাত দেখুৱাবলগীয়া পৃষ্ঠাখনৰ ID

en: The ID of the page that should display the latest posts
as_IN: শেহতীয়া প’ষ্টবোৰ দেখুৱাবলগীয়া পৃষ্ঠাখনৰ ID

en: The ID of the user object, if author was a user.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী অবজেক্টৰ ID, যদি লেখক এগৰাকী ব্যৱহাৰকাৰী আছিল।

en: The IDs of the child font faces in the font family.
as_IN: ফণ্ট-পৰিয়ালত থকা উপ-ফণ্ট ফে’চবোৰৰ ID।

en: The IP address the application password was last used by.
as_IN: শেষবাৰ এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ড ব্যৱহাৰ কৰা IP ঠিকনা।

en: The Mad Hatter.
as_IN: দ্য মেড হেটাৰ।

en: The Open Graph image link of the %1$s or %2$s element from the URL.
as_IN: URL-ৰ পৰা %1$s বা %2$s উপাদানৰ Open Graph ছবিৰ লিংক।

en: The PHP version on your server is %1$s, however the new plugin version requires %2$s.
as_IN: আপোনাৰ ছাৰ্ভাৰত থকা PHP-ৰ সংস্কৰণ হ’ল %1$s, যদিওবা প্লাগিনটোৰ নতুন সংস্কৰণক %2$s-ৰ প্ৰয়োজন।

en: The PHP version on your server is %1$s, however the new theme version requires %2$s.
as_IN: আপোনাৰ ছাৰ্ভাৰত থকা PHP-ৰ সংস্কৰণ হ’ল %1$s, যদিওবা থীমটোৰ নতুন সংস্কৰণক %2$s-ৰ প্ৰয়োজন।

en: The PHP version on your server is %1$s, however the uploaded plugin requires %2$s.
as_IN: আপোনাৰ ছাৰ্ভাৰৰ PHP সংস্কৰণ হ'ল %1$s, যদিওবা আপল'ড কৰা প্লাগিনটোক %2$sৰ প্রয়োজন।

en: The PHP version on your server is %1$s, however the uploaded theme requires %2$s.
as_IN: আপোনাৰ ছাৰ্ভাৰৰ PHP সংস্কৰণ হ'ল %1$s, যদিওবা আপল'ড কৰা থীমটোক %2$sৰ প্ৰয়োজন।

en: The Press This plugin is required.
as_IN: Press This প্লাগিনৰ প্ৰয়োজন।

en: The Privacy Settings require JavaScript.
as_IN: গোপনীয়তা ছেটিংছৰ বাবে JavaScript-ৰ প্ৰয়োজন।

en: The Privacy screen lets you either build a new privacy-policy page or choose one you already have to show.
as_IN: গোপনীয়তাৰ স্ক্ৰীনে আপোনাক এখন নতুন গোপনীয়তা-নীতিৰ পৃষ্ঠা প্ৰস্তুত কৰিবলৈ দিয়ে নাইবা আপোনাৰ লগত ইতিমধ্যে দেখুৱাবলৈ থকা এখন বাছি ল’বলৈ দিয়ে।

en: The Queen of Hearts.
as_IN: দ্য কুইন অৱ হাৰ্ট্‌ছ।

en: The REST API can no longer be completely disabled, the %s filter can be used to restrict access to the API, instead.
as_IN: REST API এতিয়া আৰু সম্পূৰ্ণৰূপে নিষ্ক্ৰিয় কৰিব নোৱাৰি, ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে APIটোলৈ প্ৰৱেশাধিকাৰ সীমাবদ্ধ কৰিবলৈ %s ফিল্টাৰ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি।

en: The REST API did not behave correctly
as_IN: REST API-টোৱে ঠিকমতে আচৰণ কৰা নাই

en: The REST API did not process the %s query parameter correctly.
as_IN: REST APIএ %s কুৱেৰী পেৰামিটাৰ ঠিকমতে প্ৰক্ৰিয়া কৰা নাই।

en: The REST API encountered an error
as_IN: REST APIএ ত্ৰুটি এটাৰ সন্মুখীন হৈছে

en: The REST API encountered an unexpected result
as_IN: REST API এটা অপ্ৰত্যাশিত ফলাফলৰ সন্মুখীন হৈছে

en: The REST API is available
as_IN: REST API উপলব্ধ

en: The REST API is one way that WordPress and other applications communicate with the server. For example, the block editor screen relies on the REST API to display and save your posts and pages.
as_IN: REST API হৈছে এটা উপায় যাৰ দ্বাৰা WordPress আৰু অন্য এপ্লিকেশ্যনবোৰে ছাৰ্ভাৰৰ সৈতে যোগাযোগ কৰে। উদাহৰণস্বৰূপে— ব্লক এডিটৰ স্ক্ৰীনে আপোনাৰ প’ষ্ট আৰু পৃষ্ঠাবোৰ দেখুৱাবলৈ আৰু সাঁচি থ’বলৈ REST API-ৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে।

en: The REST route parameter must be a string.
as_IN: REST ৰাউটৰ পেৰামিটাৰ এটা ষ্ট্ৰিং হ’বই লাগিব।

en: The SQL server is a required piece of software for the database WordPress uses to store all your site&#8217;s content and settings.
as_IN: SQL ছাৰ্ভাৰ হৈছে ডাটাবেছৰ বাবে ছ'ফ্টৱেৰৰ এক প্ৰয়োজনীয় অংশ যি WordPress-এ আপোনাৰ ছাইটৰ সকলো সমল আৰু ছেটিংছ সঞ্চয় কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰে।

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
as_IN: আয়োজক(হ'ষ্ট)ৰ বাবে এচএচএল চাৰ্টিফিকেট প্ৰমাণিত কৰিব পৰা নগ'ল।

en: The Site Health check for %1$s has been replaced with %2$s.
as_IN: %1$s-ৰ ছাইটৰ স্বাস্থ্য পৰীক্ষা %2$s-এৰে বদলি কৰা হৈছে।

en: The Site Health check requires JavaScript.
as_IN: ছাইটৰ স্বাস্থ্য পৰীক্ষাক JavaScript-ৰ প্ৰয়োজন।

en: The Site Icon is what you see in browser tabs, bookmark bars, and within the WordPress mobile apps. It should be square and at least <code>%1$s by %2$s</code> pixels.
as_IN: ছাইট আইকন হৈছে সেইটোৱেই যিটো আপুনি ব্ৰাউজাৰ টেব, বুকমাৰ্ক বাৰ আৰু WordPress-ৰ ম’বাইল এপবোৰৰ ভিতৰত দেখে। এইটো বৰ্গাকাৰ আৰু অন্ততঃ <code>%1$s × %2$s</code> পিক্সেলৰ হোৱা উচিত।

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
as_IN: আপুনি ভৰ্তি কৰা চাইট ঠিকনা বৈধ ইউআৰএল যেন লগা নাই। অনুগ্ৰহ কৰি এটা বৈধ ইউআৰএল ভৰ্তি কৰক।

en: The URI of the theme's webpage, as found in the theme header.
as_IN: থীমৰ ৱেবপেজৰ URI, যিদৰে থীমৰ শিৰোশাৰীত পোৱা যায়।

en: The URI of the theme's webpage, transformed for display.
as_IN: থীমৰ ৱেবপেজৰ URI, ডিছপ্লে'ৰ বাবে ৰূপান্তৰিত।

en: The URI of the theme's webpage.
as_IN: থীমটোৰ ৱেবপেজৰ URI।

en: The URL must be served over a secure connection.
as_IN: URL-টো এটা সুৰক্ষিত সংযোগ এটাতেই পৰিৱেশন কৰিব লাগিব।

en: The URL of the resource for which to fetch oEmbed data.
as_IN: সেই সম্পদৰ URL যাৰ বাবে oEmbed ডেটা আনিব লাগে।

en: The URL to process.
as_IN: প্ৰক্ৰিয়া কৰিবলগীয়া URL।

en: The URL to the admin area
as_IN: প্ৰশাসন এলেকালৈ ইউআৰএল (URL)

en: The URL to which this menu item points.
as_IN: মেন্যুৰ এই বস্তুটোৱে যিটো URL-লৈ আঙুলিয়ায়।

en: The URL where the form should be submitted.
as_IN: সেই URL য’ত প্ৰ-পত্ৰখন দাখিল কৰিব লাগে।

en: The URL you entered seems to be an email address. Do you want to add the required mailto: prefix?
as_IN: আপুনি ভৰ্তি কৰা ইউআৰএল-টো এটা ই-মেইল যেন লাগিছে। আপুনি দৰকাৰী উপসৰ্গ mailto: যোগ দিব বিচাৰে নেকি?

en: The URL you entered seems to be an external link. Do you want to add the required http:// prefix?
as_IN: আপুনি ভৰ্তি কৰা ইউআৰএল-টো এটা বাহিৰা সংযোগ যেন লাগিছে। আপুনি দৰকাৰী উপসৰ্গ http:// যোগ দিব বিচাৰে নেকি?

en: The Walker class named %s does not exist.
as_IN: %s নামৰ Walker ক্লাছ মজুত নাই।

en: The White Rabbit.
as_IN: দ্য হুৱাইট ৰেবিট।

en: The WordPress Hosting Team maintains a list of those modules, both recommended and required, in <a href="%1$s" %2$s>the team handbook%3$s</a>.
as_IN: WordPress-ৰ হ'ষ্টিং দলে <a href="%1$s" %2$s>দলৰ হাতপুথি%3$s</a>ত সেই মডিউলসমূহৰ এখন তালিকা ৰক্ষণাবেক্ষণ কৰে যিবোৰ পৰামৰ্শমূলকো আৰু প্ৰয়োজনীয়ও।

en: The WordPress Team
as_IN: WordPress দল

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
as_IN: আপুনি ভৰ্তি কৰা WordPress ঠিকনা বৈধ ইউআৰএল যেন লগা নাই। অনুগ্ৰহ কৰি এটা বৈধ ইউআৰএল ভৰ্তি কৰক।

en: The WordPress team is willing to help you. Forward this email to %s and the team will work with you to make sure your site is working.
as_IN: WordPress দলে আপোনাৰ সময় কৰিবলৈ বিচাৰিছে। এই ইমেইলটো %s-লৈ আগুৱাই দিয়ক আৰু আপোনাৰ ছাইট কাম কৰি থকাটো সুনিশ্চিত কৰিবলৈ দলটোৱে আপোনাৰ সৈতে কাম কৰিব।

en: The WordPress.org username of the block author.
as_IN: ব্লক লেখকৰ WordPress.org ব্যৱহাৰকাৰীনাম।

en: The XFN relationship expressed in the link of this menu item.
as_IN: মেন্যুৰ এই বস্তুটোৰ লিংকত প্ৰকাশ কৰা XFN সম্পৰ্ক।

en: The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.
as_IN: কখগ কোম্পানীটো ১৯৭১ চনত স্থাপন কৰা হৈছিল আৰু তেতিয়াৰে পৰা ই ৰাইজক উচ্চ গুণমানৰ সামগ্ৰী প্ৰদান কৰি আহিছে। গথাম চহৰত অৱস্থিত কখগ কোম্পানীত ২০০০ৰো  অধিক লোক কৰ্মৰত হৈ আছে আৰু গথাম সম্প্ৰদায়ৰ বাবে সকলো ধৰণৰ দুৰ্দান্ত কাম কৰে।

en: The active theme does not support a flexible sized header image.
as_IN: সক্ৰিয় থীমটোৱে নমনীয় আকাৰৰ শিৰোশাৰীৰ ছবি সমৰ্থন নকৰে।

en: The active theme does not support uploading a custom header image. Please ensure your theme supports custom headers and try again.
as_IN: সক্ৰিয় থীমটোত কোনো কাষ্টম শিৰোশাৰীৰ ছবি আপল’ড কৰাটো সমৰ্থিত নহয়। অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ থীমত কাষ্টম শিৰোশাৰী সমৰ্থিত হোৱাটো নিশ্চিত কৰি পুনৰ চেষ্টা কৰক।

en: The active theme has the following error: "%s".
as_IN: সক্ৰিয় থীমটোৰ এইটো ত্ৰুটি ঘটিছে: "%s"।

en: The active theme is displayed highlighted as the first theme.
as_IN: সক্ৰিয় থীমটো প্ৰথম থীম হিচাপে হাইলাইট কৰি দেখুওৱা হয়।

en: The admin email verification page will reappear after %s.
as_IN: কৰ্তৃপক্ষ ইমেইল সত্যাপন পৃষ্ঠাখন %sৰ পাছত আকৌ দেখা দিব।

en: The amount of information you may be required to show will vary depending on your local or national business regulations. You may, for example, be required to display a physical address, a registered address, or your company registration number.
as_IN: আপুনি দেখুৱাবলগীয়া তথ্যৰ পৰিমাণ আপোনাৰ স্থানীয় আৰু ৰাষ্ট্ৰীয় ব্যৱসায়িক নিয়ম-নীতিৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি বেলেগ বেলেগ হ'ব। উদাহৰণস্বৰূপে- আপুনি ভৌতিক ঠিকনা, পঞ্জীকৃত ঠিকনা নাইবা আপোনাৰ কোম্পানীৰ পঞ্জীয়ন নম্বৰ দেখুৱাব লাগিব পাৰে।

en: The amount to rotate the image clockwise in degrees. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
as_IN: ছবিখন ঘড়ীৰ কাঁটাৰ দিশে ডিগ্ৰী হিচাপে ঘূৰাবলগীয়া পৰিমাণ। অপ্ৰচলিত: ইয়াৰ সলনি `মডিফায়াৰ` ব্যৱহাৰ কৰক।

en: The application ID must be a UUID.
as_IN: এপ্লিকেশ্যনৰ ID এটা UUID হ’বই লাগিব।

en: The application password feature requires HTTPS, which is not enabled on this site.
as_IN: এপ্লিকেশ্যনৰ পাছৱৰ্ডৰ সুবিধাটোৰ বাবে HTTPS-ৰ প্ৰয়োজন, যি এই ছাইটত সক্ৰিয় কৰা হোৱা নাই।

en: The aspect ratio is the relationship between the width and height. You can preserve the aspect ratio by holding down the shift key while resizing your selection. Use the input box to specify the aspect ratio, e.g. 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc.
as_IN: পক্ষ অনুপাত হৈছে প্ৰস্থ আৰু উচ্চতাৰ মাজৰ সম্পৰ্ক। আপুনি আপোনাৰ বাছনিৰ আকাৰ সলনি কৰোঁতে shift কী হেঁচি ধৰি পক্ষ অনুপাত বজাই ৰাখিব পাৰে। পক্ষ অনুপাত উল্লেখ কৰিবলৈ ইনপুট বক্স ব্যৱহাৰ কৰক, যেনে- 1:1 (বৰ্গাকাৰ), 4:3, 16:9, ইত্যাদি।

en: The attached file cannot be found.
as_IN: সংলগ্ন কৰা ফাইলটো পোৱা নগ'ল।

en: The attachment MIME type.
as_IN: সংলগ্ন-নথিৰ MIME প্ৰকাৰ।

en: The attachment caption.
as_IN: সংলগ্নৰ কেপশ্যন।

en: The attachment description.
as_IN: সংলগ্নৰ বৰ্ণনা।

en: The attributes of the inner block.
as_IN: ভিতৰুৱা ব্লকৰ বৈশিষ্ট্য।

en: The attributes used in the example.
as_IN: উদাহৰণত ব্যৱহাৰ কৰা বৈশিষ্ট্যসমূহ।

en: The authenticated application password can only be introspected for the current user.
as_IN: প্ৰমাণীত এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ডটো বৰ্তমানৰ ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবেহে আত্মনিৰীক্ষণ কৰিব পাৰি।

en: The authorization header is invalid
as_IN: প্ৰমাণীকৰণ হেডাৰটো অবৈধ

en: The authorization header is missing
as_IN: প্ৰমাণীকৰণ হেডাৰটো নিৰুদ্দেশ হৈ আছে

en: The average rating of blocks published by the same author.
as_IN: একে লেখকৰ দ্বাৰা প্ৰকাশিত ব্লকসমূহৰ গড় ৰেটিং।

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
as_IN: আপোনাৰ ব্ৰাউজাৰত এই প'ষ্টটোৰ বেকআপ তলৰ সংস্কৰণতকৈ বেলেগ।

en: The block editor requires JavaScript. Please enable JavaScript in your browser settings, or activate the <a href="%s">Classic Editor plugin</a>.
as_IN: ব্লক সম্পাদকক JavaScript-ৰ প্ৰয়োজন। অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ ব্ৰাউজাৰৰ ছেটিংছত JavaScript সক্ৰিয় কৰক নাইবা <a href="%s">ক্লাছিক সম্পাদকৰ প্লাগিন</a> সক্ৰিয় কৰক।

en: The block editor requires JavaScript. Please enable JavaScript in your browser settings, or install the <a href="%s">Classic Editor plugin</a>.
as_IN: ব্লক সম্পাদকক JavaScript-ৰ প্ৰয়োজন। অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ ব্ৰাউজাৰৰ ছেটিংছত JavaScript সক্ৰিয় কৰক নাইবা <a href="%s">ক্লাছিক সম্পাদকৰ প্লাগিন</a> ইনষ্টল কৰক।

en: The block icon.
as_IN: ব্লকটোৰ আইকন।

en: The block name, in namespace/block-name format.
as_IN: ব্লকৰ নাম, নামস্থান/ব্লক-নামৰ ফৰ্মেটত।

en: The block slug.
as_IN: ব্লকটোৰ শ্লাগ।

en: The block template associated with the post type.
as_IN: প’ষ্টৰ প্ৰকাৰৰ সৈতে জড়িত ব্লকৰ টেমপ্লে’ট।

en: The block title, in human readable format.
as_IN: ব্লকৰ শীৰ্ষক, মানুহে পঢ়িবৰ যোগ্য ফৰ্মেটত।

en: The block types which can use this pattern.
as_IN: এই আৰ্হি ব্যৱহাৰ কৰিব পৰা ব্লকৰ প্ৰকাৰবোৰ।

en: The block widgets require JavaScript. Please enable JavaScript in your browser settings, or activate the <a href="%s">Classic Widgets plugin</a>.
as_IN: ব্লক ৱিজেটক JavaScript-ৰ প্ৰয়োজন। অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ ব্ৰাউজাৰৰ ছেটিংছত JavaScript সক্ৰিয় কৰক নাইবা <a href="%s">ক্লাছিক ৱিজেটবোৰৰ প্লাগিন</a> সক্ৰিয় কৰক।

en: The block widgets require JavaScript. Please enable JavaScript in your browser settings, or install the <a href="%s">Classic Widgets plugin</a>.
as_IN: ব্লক সম্পাদকক JavaScript-ৰ প্ৰয়োজন। অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ ব্ৰাউজাৰৰ ছেটিংছত JavaScript সক্ৰিয় কৰক নাইবা <a href="%s">ক্লাছিক সম্পাদক প্লাগিন</a> ইনষ্টল কৰক।

en: The block will not move when the page is scrolled.
as_IN: পৃষ্ঠাটো স্ক্ৰ’ল কৰিলে ব্লকটো লৰচৰ নহ’ব।

en: The block will stick to the scrollable area of the parent %s block.
as_IN: ব্লকটো মূল %s ব্লকৰ স্ক্ৰ’ল-যোগ্য অঞ্চলত আঠা লাগি থাকিব।

en: The block will stick to the top of the window instead of scrolling.
as_IN: ব্লকটো স্ক্ৰ’ল হোৱাৰ সলনি ৱিণ্ড’ৰ ওপৰভাগত লাগি থাকিব।

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you do not use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
as_IN: লিংকৰ নাম, ৱেবৰ ঠিকনা আৰু বৰ্ণনাৰ বাকচবোৰৰ ঠাই স্থায়ী, আনহাতে ধৰি-টানি-অনা সুবিধা ব্যৱহাৰ কৰি আনবোৰৰ ঠাই সলনি কৰিব পাৰি। আপুনি স্ক্ৰীনৰ বিকল্পবোৰৰ টেবত ব্যৱহাৰ নকৰা বাকচবোৰ লুকুৱাবও পাৰে নাইবা বাকচৰ শীৰ্ষক দণ্ডিকাত ক্লিক কৰি বাকচবোৰ সৰু কৰিবও পাৰে।

en: The boxes on your Dashboard screen are:
as_IN: আপোনাৰ ডেশ্বব'ৰ্ড স্ক্ৰীণত থকা বাকচসমূহ:

en: The calendar block is hidden because there are no published posts.
as_IN: কোনো প্ৰকাশিত প’ষ্ট নথকাৰ বাবে কেলেণ্ডাৰ ব্লকটো লুকুৱাই ৰখা হৈছে।

en: The called constructor method for %1$s class in %2$s is <strong>deprecated</strong> since version %3$s! Use %4$s instead.
as_IN: %2$s-ত %1$s ক্লাছৰ বাবে কল কৰা কন্‌ষ্ট্ৰাক্টৰ মেথডটো %3$s সংস্কৰণৰ পৰাই <strong>অপ্ৰচলিত</strong>! ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে %4$s ব্যৱহাৰ কৰক।

en: The categories for the font collection.
as_IN: ফণ্টৰ সংগ্ৰহৰ বাবে শ্ৰেণীবোৰ।

en: The category description, in human readable format.
as_IN: শ্ৰেণীৰ বৰ্ণনা, মানুহে পঢ়িব পৰা সজ্জাত।

en: The category label, in human readable format.
as_IN: শ্ৰেণীৰ লেবেল, মানুহে পঢ়িব পৰা ফৰ্মেটত।

en: The category name.
as_IN: শ্ৰেণীটোৰ নাম।

en: The category this test is grouped in.
as_IN: এই পৰীক্ষাটো দলবদ্ধ কৰা শ্ৰেণী।

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
as_IN: এই পৃষ্ঠাৰ পৰা আঁতৰি গ'লে আপুনি সলনি কৰা বিষয়বোৰ হেৰাই যাব।

en: The combination of colors used across the site and in color pickers.
as_IN: ছাইটজুৰি আৰু ৰং-নিৰ্বাচকত ব্যৱহাৰ হোৱা ৰঙৰ সংমিশ্ৰণ।

en: The comment cannot be deleted.
as_IN: মন্তব্য মচিব পৰা নাযায়।

en: The comment does not support trashing. Set '%s' to delete.
as_IN: মন্তব্য ট্ৰেশ্ব কৰাটো সমৰ্থিত নহয়। মচিবলৈ '%s' ছেট কৰক।

en: The comment has already been trashed.
as_IN: মন্তব্য ইতিমধ্যে ট্ৰেশ্বত ৰখা হৈছে।

en: The confirmation key has expired for this personal data request.
as_IN: এই ব্যক্তিগত ডাটা অনুৰোধৰ বাবে নিশ্চিতকৰণ চাবিটোৰ ম্যাদ উকলি গৈছে।

en: The confirmation key is invalid for this personal data request.
as_IN: এই ব্যক্তিগত ডাটা অনুৰোধৰ বাবে নিশ্চিতকৰণ চাবিটো অবৈধ।

en: The confirmation key is missing from this personal data request.
as_IN: এই ব্যক্তিগত ডাটা অনুৰোধৰ বাবে নিশ্চিতকৰণ চাবিটো নিৰুদ্দেশ হৈ আছে।

en: The constant %1$s <strong>is deprecated</strong>. Use the boolean constant %2$s in %3$s to enable a subdomain configuration. Use %4$s to check whether a subdomain configuration is enabled.
as_IN: ধ্ৰুৱক %1$s <strong>অপ্ৰচলিত</strong>। উপ-ডমেইন কন্‌ফিগাৰেশ্যন সক্ৰিয় কৰিবলৈ %3$s-ত বুলিয়ন ধ্ৰুৱক %2$s ব্যৱহাৰ কৰক। উপ-ডমেইন কন্‌ফিগাৰেশ্যন সক্ৰিয় আছে নে নাই পৰীক্ষা কৰিবলৈ %4$s ব্যৱহাৰ কৰক।

en: The constant %s cannot be defined when creating a network.
as_IN: নেটৱৰ্ক এটা সৃষ্টি কৰাৰ সময়ত %s ধ্ৰুৱকটো নিৰ্ধাৰণ কৰিব নোৱাৰি।

en: The content for the comment.
as_IN: মন্তব্যটোৰ বাবে বিষয়বস্তু।

en: The content for the post.
as_IN: প’ষ্টটো বাবে বিষয়বস্তু।

en: The content is currently protected and does not have the available excerpt.
as_IN: বৰ্তমান বিষয়বস্তুখিনি সুৰক্ষিত কৰি ৰখা আছে আৰু উপলব্ধ উদ্ধৃতিটো নাই।

en: The content of the %s element from the URL.
as_IN: URL-ৰ পৰা %s উপাদানৰ বিষয়বস্তু।

en: The content of your post doesn’t match the template assigned to your post type.
as_IN: আপোনাৰ প’ষ্টৰ প্ৰকাৰলৈ আবণ্টন কৰা টেমপ্লে’টৰ সৈতে আপোনাৰ প’ষ্টৰ বিষয়বস্তু নিমিলে।

en: The contents of the %s element from the URL.
as_IN: URL-ৰ পৰা %s উপাদানৰ বিষয়বস্তু।

en: The context can only be read during directive processing.
as_IN: নিৰ্দেশনাৰ প্ৰক্ৰিয়াকৰণৰ সময়তহে প্ৰসংগ পঢ়িব পৰা যায়।

en: The context element "%s" is not supported.
as_IN: "%s" প্ৰসংগৰ উপাদানটো সমৰ্থিত নহয়।

en: The context element cannot be a void element, found "%s".
as_IN: প্ৰসংগৰ উপাদানটো এটা শূন্য উপাদান হ’ব নোৱাৰে, "%s" পোৱা গৈছে।

en: The context element must be a start tag.
as_IN: প্ৰসংগৰ উপাদানটো এটা আৰম্ভণিৰ টেগ হ’বই লাগিব।

en: The cron event list could not be saved.
as_IN: Cron ইভেণ্টৰ তালিকা সাঁচি থ'ব পৰা নগ'ল।

en: The current image has no alternative text. The file name is: %s
as_IN: এই ছবিখনত বিকল্প লিখনি( alternative text) সংযোগ কৰা হোৱা নাই। ফাইলৰ নামটো হ'ল : %s

en: The current menu options offer reduced accessibility for users and are not recommended. Enabling either "Open on Click" or "Show arrow" offers enhanced accessibility by allowing keyboard users to browse submenus selectively.
as_IN: বৰ্তমানৰ মেন্যৰ বিকল্পবোৰে ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ কমকৈ সহজলভ্যতা প্ৰদান কৰে আৰু এয়া পৰামৰ্শমূলক নহয়। "ক্লিকত খোলক" বা "কাঁড়-চিহ্ন দেখুৱাওক" সক্ৰিয় কৰিলে কী-ব’ৰ্ড ব্যৱহাৰকাৰীসকলক উপ-মেন্যবোৰ বাছি বাছি ব্ৰাউজ কৰিবলৈ দি উন্নত সহজলভ্যতা প্ৰদান কৰা হয়।

en: The current poster image url is %s
as_IN: বৰ্তমানৰ প'ষ্টাৰ ছবিৰ URL হৈছে %s

en: The current user can assign terms in the %s taxonomy.
as_IN: বৰ্তমানৰ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে %s বৰ্গীকৰণত শব্দ আৱণ্টন কৰিব পাৰে।

en: The current user can change the author on this post.
as_IN: বৰ্তমানৰ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে এই প'ষ্টৰ লেখক সলনি কৰিব পাৰে।

en: The current user can create terms in the %s taxonomy.
as_IN: বৰ্তমানৰ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে %s বৰ্গীকৰণত শব্দ সৃষ্টি কৰিব পাৰে।

en: The current user can post unfiltered HTML markup and JavaScript.
as_IN: বৰ্তমানৰ ব্যৱহাৰকাৰীগৰাকীয়ে ফিল্টাৰ নকৰা HTML মাৰ্কআপ আৰু JavaScript প'ষ্ট কৰিব পাৰে।

en: The current user can publish this post.
as_IN: বৰ্তমানৰ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে এই প'ষ্ট প্ৰকাশ কৰিব পাৰে।

en: The current user can sticky this post.
as_IN: বৰ্তমানৰ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে এই প'ষ্ট আঠা-যুক্ত কৰিব পাৰে।

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
as_IN: বৰ্তমানৰ ব্যৱহাৰকাৰীৰ ভূমিকাত ব্যৱহাৰকাৰী সম্পাদনা কৰা ক্ষমতা থাকিবই লাগিব।

en: The currently selected Privacy Policy page does not exist. Please create or select a new page.
as_IN: বৰ্তমান বাছনি কৰা গোপনীয়তা নীতি পৃষ্ঠাখন মজুত নাই। অনুগ্ৰহ কৰি এখন নতুন পৃষ্ঠা সৃষ্টি বা বাছনি কৰক।

en: The currently selected Privacy Policy page is in the Trash. Please create or select a new Privacy Policy page or <a href="%s">restore the current page</a>.
as_IN: বৰ্তমান বাছনি কৰা গোপনীয়তা নীতি পৃষ্ঠাখন ট্ৰেশ্বত আছে। অনুগ্ৰহ কৰি এখন নতুন গোপনীয়তা নীতি পৃষ্ঠা সৃষ্টি বা বাছনি কৰক নাইবা <a href="%s">বৰ্তমানৰ পৃষ্ঠাখন পুনঃস্থাপন কৰক</a>।

en: The database ID of the original object this menu item represents, for example the ID for posts or the term_id for categories.
as_IN: এই মেন্যুৰ বস্তুৱে প্ৰতিনিধিত্ব কৰা মূল অবজেক্টৰ ডাটাবেছ ID, উদাহৰণস্বৰূপে প’ষ্টবোৰৰ ID বা শ্ৰেণীবোৰৰ term_id।

en: The database server could be connected to (which means your username and password is okay) but the %s database could not be selected.
as_IN: ডাটাবেছ ছাৰ্ভাৰৰ সৈতে সংযোগ কৰিব পাৰি (তাৰমানে আপোনাৰ ব্যৱহাৰকাৰী-নাম আৰু পাছৱৰ্ড ঠিকেই আছে) কিন্তু %s ডাটাবেছটো বাছনি কৰিব পৰা নগ’ল।

en: The date and time the preferences were updated.
as_IN: পছন্দবোৰ আপডেট হোৱা তাৰিখ আৰু সময়।

en: The date the comment was published, as GMT.
as_IN: মন্তব্যটো প্ৰকাশিত হোৱা তাৰিখ, GMT হিচাপে।

en: The date the comment was published, in the site's timezone.
as_IN: মন্তব্যটো প্ৰকাশিত হোৱা তাৰিখ, ছাইটৰ সময়-মণ্ডলত।

en: The date the post was last modified, as GMT.
as_IN: প’ষ্টটোৰ শেষবাৰ সালসলনি হোৱা তাৰিখ, GMT হিচাপে।

en: The date the post was last modified, in the site's timezone.
as_IN: প’ষ্টটোৰ শেষবাৰ সালসলনি হোৱা তাৰিখ, ছাইটৰ সময়-মণ্ডলত।

en: The date the post was published, as GMT.
as_IN: প'ষ্টটো প্ৰকাশিত হোৱা তাৰিখ, GMT হিচাপে।

en: The date the post was published, in the site's timezone.
as_IN: প’ষ্টটো প্ৰকাশিত হোৱা তাৰিখ, ছাইটৰ সময়-মণ্ডলত।

en: The date the revision was last modified, as GMT.
as_IN: পুনৰীক্ষণটো শেষবাৰ সাল-সলনি হোৱা তাৰিখ, GMT হিচাপে।

en: The date the revision was last modified, in the site's timezone.
as_IN: পুনৰীক্ষণটো শেষবাৰ সাল-সলনি হোৱা তাৰিখ, ছাইটৰ সময়-মণ্ডলত।

en: The date the revision was published, as GMT.
as_IN: পুনৰীক্ষণটো প্ৰকাশিত হোৱা তাৰিখ, GMT হিচাপে।

en: The date the revision was published, in the site's timezone.
as_IN: পুনৰীক্ষণটো প্ৰকাশিত হোৱা তাৰিখ, ছাইটৰ সময়-মণ্ডলত।

en: The date the template was last modified, in the site's timezone.
as_IN: টেমপ্লে’টৰ শেষবাৰ সাল-সলনি হোৱা তাৰিখ, ছাইটৰ সময়-মণ্ডলত।

en: The date when the block was last updated, in human readable format.
as_IN: ব্লকটো শেষবাৰ আপডে’ট কৰা তাৰিখ, মানুহে পঢ়াৰ যোগ্য সজ্জাত।

en: The date when the block was last updated.
as_IN: ব্লকটো শেষবাৰৰ বাবে আপডেট হোৱা তাৰিখ।

en: The deleted block allows instance overrides. Removing it may result in content not displaying where this pattern is used. Are you sure you want to proceed? | Some of the deleted blocks allow instance overrides. Removing them may result in content not displaying where this pattern is used. Are you sure you want to proceed?
as_IN[0]: মচি পেলোৱা ব্লকে দৃষ্টান্ত অভাৰৰাইডৰ অনুমতি দিয়ে। ইয়াক আঁতৰোৱাৰ ফলত এই আৰ্হি ব্যৱহাৰ কৰা ঠাইত বিষয়বস্তু দেখুওৱা নহ’ব পাৰে। আপুনি আগবাঢ়িব বিচৰাটো নিশ্চিতনে?
as_IN[1]: কিছুমান মচি পেলোৱা ব্লকে দৃষ্টান্ত অভাৰৰাইডৰ অনুমতি দিয়ে। সেইবোৰ আঁতৰোৱাৰ ফলত এই আৰ্হি ব্যৱহাৰ কৰা ঠাইত বিষয়বস্তু দেখুওৱা নহ’ব পাৰে। আপুনি আগবাঢ়িব বিচৰাটো নিশ্চিতনে?

en: The description for the font collection.
as_IN: ফণ্টৰ সংগ্ৰহৰ বাবে বৰ্ণনা।

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
as_IN: বৰ্ণনা ডিফ'ল্টৰূপে বৰ ভাল নহয়; তথাপিও, কিছুমান থীমে দেখুৱাব পাৰে।

en: The description of the menu location.
as_IN: মেন্যুটোৰ অৱস্থানৰ বৰ্ণনা।

en: The description of this menu item.
as_IN: এই মেন্যুৰ বস্তুটোৰ বৰ্ণনা।

en: The description will be displayed in the menu if the active theme supports it.
as_IN: সক্ৰিয় থীমটোত বৰ্ণনা সমৰ্থিত হ’লে বৰ্ণনাটো মেন্যুত দেখুওৱা হ’ব।

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
as_IN: বৰ্তমানৰ থীমত বৰ্ণনা সমৰ্থিত হ’লে মেন্যুত দেখুওৱা হ’ব।

en: The directives (lines) between "BEGIN %1$s" and "END %1$s" are
    dynamically generated, and should only be modified via WordPress filters.
    Any changes to the directives between these markers will be overwritten.
as_IN: "BEGIN %1$s" আৰু "END %1$s"ৰ মাজৰ নিৰ্দেশনাসমূহ (শাৰীসমূহ)
    গতিশীলভাৱে তৈয়াৰ কৰা হৈছে আৰু কেৱল WordPress ফিল্টাৰেৰে বদলি কৰা উচিত।
    এই মাৰ্কাৰসমূহৰ মাজৰ নিৰ্দেশনাত কৰা যিকোনো সাল-সলনি অ'ভাৰ্ৰাইট কৰা হ'ব।

en: The directory does not exist.
as_IN: ডাইৰেক্টৰী মজুত নাই।

en: The directory size calculation has timed out. Usually caused by a very large number of sub-directories and files.
as_IN: ডাইৰেক্টৰীৰ আকাৰ গণনাৰ সময় শেষ হ'ল। সাধাৰণতে বৃহৎ পৰিমাণৰ উপ-ডাইৰেক্টৰী আৰু ফাইলৰ ফলত ঘটে।

en: The duotone id "%1$s" is not registered in %2$s settings
as_IN: দ্বি-বৰণৰ আইডি "%1$s" %2$s-ৰ ছেটিংছত পঞ্জীয়ন কৰা হোৱা নাই

en: The duotone id "%s" is not registered in theme.json settings
as_IN: দ্বি-বৰণৰ আইডি "%s" theme.json-ৰ ছেটিংছত পঞ্জীয়ন কৰা হোৱা নাই

en: The e-mail could not be sent.
as_IN: ই-মেইল পঠাব পৰা নগ'ল।

en: The eagerness value "%s" is forbidden for document-level speculation rules.
as_IN: নথিস্তৰীয় অনুমানৰ নিয়মৰ বাবে আগ্ৰহৰ মান "%s" নিষিদ্ধ।

en: The edit field automatically highlights code syntax. You can disable this in your <a href="%1$s" %2$s>user profile%3$s</a> to work in plain text mode.
as_IN: সম্পাদনা ক্ষেত্ৰই স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ক'ডৰ ছিণ্টেক্স হাইলাইট কৰে। সৰল পাঠ ম'ডত কাম কৰিবলৈ আপুনি সেয়া আপোনাৰ <a href="%1$s" %2$s>ব্যৱহাৰকাৰী প্র'ফাইল%3$s</a>ত নিষ্ক্ৰিয় কৰিব পাৰে।

en: The editor has encountered an unexpected error.
as_IN: এডিটৰটো কোনো অপ্ৰত্যাশিত ত্ৰুটিৰ সন্মুখীন হৈছে।

en: The editor has encountered an unexpected error. Please reload.
as_IN: এডিটৰটো কোনো অপ্ৰত্যাশিত ত্ৰুটিৰ সন্মুখীন হৈছে। অনুগ্ৰহ কৰি পুনৰ ল’ড কৰক।

en: The element can only be read during directive processing.
as_IN: নিৰ্দেশনাৰ প্ৰক্ৰিয়াকৰণৰ সময়তহে উপাদান পঢ়িব পৰা যায়।

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
as_IN: ভৰ্তি কৰা ইমেইল ঠিকনা বৈধ নহয় যেন লাগিছে । অনুগ্ৰহ কৰি এটা বৈধ ইমেইল ঠিকনা ভৰ্তি কৰক ।

en: The email address for the user.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী গৰাকীৰ বাবে ইমেইল ঠিকনা।

en: The email address where form submissions will be sent. Separate multiple email addresses with a comma.
as_IN: ইমেইল ঠিকনা য’লৈ দাখিল কৰা প্ৰ-পত্ৰবোৰ পঠিওৱা হ’ব। একাধিক ইমেইল ঠিকনা একোটাকৈ কমাৰে পৃথক কৰক।

en: The email could not be sent.
as_IN: ইমেইল পঠিৱাব পৰা নগ'ল ।

en: The email could not be sent. Possible reason: your host may have disabled the %s function.
as_IN: ইমেইল পঠিয়াব পৰা নগ’ল। সম্ভাব্য কাৰণ: আপোনাৰ হ’ষ্টে হয়তো %s ফাংশ্যনটো নিষ্ক্ৰিয় কৰি থৈছে।

en: The email is correct
as_IN: এই ইমেইলটো শুদ্ধ

en: The error code was %s.
as_IN: ত্ৰুটি ক'ড আছিল %s।

en: The excerpt for the post.
as_IN: প’ষ্টটোৰ বাবে উদ্ধৃতি।

en: The excerpt is hidden.
as_IN: এই উদ্ধৃতি লুকাই থোৱা আছে।

en: The excerpt is visible.
as_IN: এই উদ্ধৃতি দৃশ্যমান।

en: The family of objects originally represented, such as "post_type" or "taxonomy".
as_IN: মূলতে প্ৰতিনিধিত্ব কৰা অবজেক্টৰ বৰ্গ, যেনে "post_type" বা "বৰ্গীকৰণ"।

en: The favicon image link of the %s element from the URL.
as_IN: URL-ৰ পৰা %s উপাদানৰ ফেভিকন ছবিৰ লিংক।

en: The feature "type" is not valid JSON Schema type.
as_IN: "প্ৰকাৰ" বৈশিষ্ট্যটো বৈধ JSON স্কীমা প্ৰকাৰ নহয়।

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
as_IN: এই স্ক্ৰীণত থকা ক্ষেত্ৰসমূহে আপোনাৰ ছাইট ছেটআপৰ কিছুমান মূল বস্তু নিৰ্ধাৰণ কৰে।

en: The file URL has been copied to your clipboard
as_IN: ফাইলৰ URL আপোনাৰ ক্লিপব'ৰ্ডত কপি কৰা হৈছে

en: The filesystem is currently unavailable for managing plugins.
as_IN: ফাইলছিষ্টেম বৰ্তমান প্লাগিন পৰিচালনাৰ বাবে অনুপলব্ধ।

[ctx: The first plugin requires the second plugin.]
en: %1$s requires %2$s
as_IN: %1$s-ক %2$s-ৰ প্ৰয়োজন

en: The folder %1$s was detected as being under version control (%2$s), but the %3$s filter is allowing updates.
as_IN: %1$s ফ'ল্ডাৰটো সংস্কৰণ নিয়ন্ত্ৰণত থকা বুলি ধৰা পৰিছে (%2$s) কিন্তু %3$s ফিল্টাৰে আপডেটৰ অনুমতি দি ৰাখিছে।

en: The folder %1$s was detected as being under version control (%2$s).
as_IN: %1$s ফ'ল্ডাৰটো সংস্কৰণ নিয়ন্ত্ৰণত থকা বুলি ধৰা পৰিছে (%2$s)।

en: The following From address failed:
as_IN: এইকেইটা পঠাওঁতা ঠিকনা বিফল হ’ল:

en: The following formatting shortcuts are replaced when pressing Enter. Press Escape or the Undo button to undo.
as_IN: Enter হেঁচিলে তলত দিয়া ফৰ্মেটিং চমুপথসমূহ বদলি কৰা হয়। পূৰ্বৰ দৰে কৰিবলৈ Escape বা “পূৰ্বৰ দৰে” বুটাম হেঁচি দিব।

en: The following has been modified.
as_IN: এইকেইটা বদলি কৰা হৈছে।

en: The following plugins failed to update. If there was a fatal error in the update, the previously installed version has been restored.
as_IN: এইকেইটা প্লাগিন আপডে’ট কৰাত বিফল। যদি আপডে’টত কোনো মাৰাত্মক ত্ৰুটি আছিল, তেন্তে আগতে ইনষ্টল কৰা সংস্কৰণটো পুনঃস্থাপন কৰা হৈছে।

en: The following plugins failed to update:
as_IN: তলত দিয়া প্লাগিনসমূহ আপডেট হোৱাত বিফল হ'ল:

en: The following plugins must be activated first: %s.
as_IN: এইকেইটা প্লাগিন প্ৰথমে সক্ৰিয় কৰিবই লাগিব: %s।

en: The following plugins were successfully updated:
as_IN: তলত দিয়া প্লাগিনসমূহ সফলতাৰে আপডেট কৰা হ'ল:

en: The following themes are installed but incomplete.
as_IN: তলৰ থীমসমূহ ইনষ্টল কৰা হৈছে কিন্তু অসম্পূৰ্ণ।

en: The following themes failed to update:
as_IN: তলত দিয়া থীমসমূহ আপডেট হোৱাত বিফল হ'ল:

en: The following themes were successfully updated:
as_IN: তলত দিয়া থীমসমূহ সফলতাৰে আপডেট কৰা হ'ল:

en: The following translations failed to update:
as_IN: তলত দিয়া অনুবাদসমূহ আপডেট হোৱাত বিফল হ'ল:

en: The following translations were successfully updated:
as_IN: তলত দিয়া অনুবাদসমূহ সফলতাৰে আপডেট কৰা হ'ল:

en: The following values do not describe a valid date: month %1$s, day %2$s.
as_IN: তলৰ মানকেইটাই কোনো বৈধ তাৰিখৰ বৰ্ণনা নকৰে: মাহ %1$s, দিন %2$s।

en: The following values do not describe a valid date: year %1$s, month %2$s, day %3$s.
as_IN: নিম্নোক্ত মানসমূহে কোনো বৈধ দিনাংক নুসূচায়: বছৰ %1$s, মাহ %2$s, দিন %3$s

en: The font face does not belong to the specified font family with id of "%d".
as_IN: ফণ্ট ফে’চটো উল্লিখিত "%d" আইডি থকা ফণ্ট-পৰিয়ালৰ নহয়।

en: The font families for the font collection.
as_IN: ফণ্টৰ সংগ্ৰহৰ বাবে ফণ্ট-পৰিয়ালবোৰ।

en: The fonts directory
as_IN: ফণ্টবোৰৰ ডাইৰেক্টৰী

en: The format for the post.
as_IN: প’ষ্টটোৰ ফৰ্মেট।

en: The generated password. Only available after adding an application.
as_IN: তৈয়াৰ কৰা পাছৱৰ্ড। এপ্লিকেশ্যন এটা যোগ কৰাৰ পাছতহে উপলব্ধ।

en: The given object ID is not that of a menu item.
as_IN: দিয়া অবজেক্ট আইডি মেনু আইটেম নহয়।

en: The globally unique identifier for the post.
as_IN: প’ষ্টটোৰ বাবে সৰ্বজনীনভাৱে অদ্বিতীয় চিনাক্তকাৰী।

en: The grid view for the Media Library requires JavaScript. <a href="%s">Switch to the list view</a>.
as_IN: মিডিয়া লাইব্ৰেৰীৰ গ্ৰিড ভিউক JavaScript-ৰ প্ৰয়োজন। <a href="%s">তালিকা ভিউলৈ সলনি কৰক</a>।

en: The handler for the route is invalid
as_IN: এই সঞ্চালকটো এই পথটোৰ বাবে বৈধ নহয়

en: The handler for the route is invalid.
as_IN: এই সঞ্চালকটো এই পথটোৰ বাবে বৈধ নহয়

en: The human-readable label for the style.
as_IN: ষ্টাইলৰ মানুহে পঢ়িবৰ যোগ্য লেবেল।

en: The icon for the post type.
as_IN: প'ষ্টৰ প্ৰকাৰৰ আইকন।

en: The id of a registered sidebar
as_IN: এটা পঞ্জীয়নভুক্ত ছাইডবাৰৰ আইডি

en: The id of a template
as_IN: টেমপ্লে’ট এটাৰ আইডি

en: The image already has the requested size.
as_IN: ছবিখনৰ ইতিমধ্যে অনুৰোধ কৰা আকাৰটো আছে।

en: The image cannot be rotated because the embedded meta data cannot be updated.
as_IN: ছবিখন ঘূৰাব পৰা নগ'ল কাৰণ এম্বেড হৈ থকা মেটা ডাটা আপডেট কৰিব পৰা নগ'ল।

en: The image was not edited. Edit the image before applying the changes.
as_IN: ছবিখন সম্পাদনা কৰা হোৱা নাছিল। সাল-সলনি প্ৰয়োগ কৰাৰ আগত ছবিখন সম্পাদনা কৰক।

en: The initial values for attributes.
as_IN: বৈশিষ্ট্যবোৰৰ বাবে প্ৰাৰম্ভিক মান।

en: The internet address of your network will be %s.
as_IN: আপোনাৰ নেটৱৰ্কৰ ইন্টাৰনেট ঠিকনাটো হ'ব %s ।

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
as_IN: আপুনি ট্ৰেশ্বলৈ নিবলৈ চেষ্টা কৰি থকা বস্তুটো এতিয়া আৰু নাই।

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
as_IN: আপুনি ট্ৰেশ্বৰ পৰা পুনঃস্থাপন কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি থকা বস্তুটো এতিয়া আৰু নাই।

en: The items were permanently deleted.
as_IN: বস্তুকেইটা স্থায়ীভাৱে মচি পেলোৱা হৈছে।

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
as_IN: আপুনি ভৰ্তি কৰা 'কি' বৈধ নহয়। অনুগ্ৰহ কৰি পুনৰ পৰীক্ষা কৰক।

en: The language pack is missing either the %1$s, %2$s, or %3$s files.
as_IN: ভাষাৰ পেকত হয়তো %1$s, %2$s নাইবা %3$s ফাইল নিৰুদ্দেশ হৈ আছে।

en: The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.
as_IN: বাওঁফালৰ নেভিগেশ্যন মেন্যুয়ে হ'ভাৰ কৰিলে দেখুওৱা উপ-মেন্যু আইটেম সহ WordPress-ৰ সকলো কৰ্তৃপক্ষ স্ক্ৰীণলৈ যোৱা লিংক প্ৰদান কৰে। তলত থকা মেন্যু জপোৱা কাঁড়টোত ক্লিক কৰি আপুনি এই মেন্যুখন এটা ঠেক আইকন ষ্ট্ৰিপলৈ সৰু কৰিব পাৰে।

en: The link text cannot be empty.
as_IN: লিংকৰ পাঠ খালী থাকিব নোৱাৰে।

en: The link you followed has expired.
as_IN: আপুনি অনুসৰণ কৰা লিংকটো বৰ্তমান উপলব্ধ নহয়

en: The list of inner blocks used in the example.
as_IN: উদাহৰণত ব্যৱহাৰ কৰা ভিতৰুৱা ব্লকৰ তালিকা।

en: The list of scopes where the variation is applicable. When not provided, it assumes all available scopes.
as_IN: ভিন্নতা প্ৰযোজ্য হোৱা পৰিসৰবোৰৰ তালিকা। প্ৰদান কৰা নহ’লে, ই সকলো উপলব্ধ পৰিসৰ ধৰি লয়।

en: The locations assigned to the menu.
as_IN: মেন্যুটোলৈ আবণ্টন কৰা অৱস্থানবোৰ।

en: The login page will open in a new tab. After logging in you can close it and return to this page.
as_IN: লগিন পৃষ্ঠা এখন নতুন উইণ্ড'ত খোল খাব। লগিন কৰাৰ পিছত আপুনি সেইখন বন্ধ কৰিব পাৰে আৰু এই পৃষ্ঠালৈ ঘূৰি আহিব পাৰে।

en: The loopback request returned an unexpected http status code, %d, it was not possible to determine if this will prevent features from working as expected.
as_IN: লুপবেক অনুৰোধটোৱে এটা অপ্ৰত্যাশিত http স্থিতি ক'ড, %d উভতাই পঠিয়াইছে, ই সুবিধাসমূহক আশা কৰামতে কাম কৰাত বাধা দিবনে সেয়া নিৰ্ধাৰণ কৰা সম্ভৱ নহ'ল।

en: The loopback request to your site completed successfully.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটলৈ লুপবেক অনুৰোধ সফলতাৰে পূৰণ কৰা হ'ল।

en: The loopback request to your site failed, this means features relying on them are not currently working as expected.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটলৈ লুপবেক অনুৰোধ বিফল হ'ল, ইয়াৰ অৰ্থ এয়া যে সেইবোৰৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰা সুবিধাসমূহ বৰ্তমান আশা কৰামতে কাম কৰি থকা নাই।

en: The main WordPress directory
as_IN: মুখ্য WordPress ডাইৰেক্টৰী

en: The maximum height of the embed frame in pixels.
as_IN: পিক্সেল হিচাপে এম্বেড ফ্ৰেমৰ সৰ্বোচ্চ উচ্চতা।

en: The maximum width of the embed frame in pixels.
as_IN: পিক্সেল হিচাপে এম্বেড ফ্ৰেমৰ সৰ্বোচ্চ প্ৰস্থ।

en: The media file has been replaced
as_IN: মিডিয়া ফাইল বদলি কৰা হৈছে

en: The menu ID should not be empty.
as_IN: মেনু পৰিচয়(ID) উকা হোৱা অনুচিত ।

en: The menu cannot be deleted.
as_IN: মেন্যুটো মচিব নোৱাৰি।

en: The menu has been successfully deleted.
as_IN: মেন্যু সফলতাৰে মচা হৈছে।

en: The menu is for editing information specific to individual sites, particularly if the admin area of a site is unavailable.
as_IN: মেন্যুটো আছুতীয়া ছাইটৰ নিৰ্দিষ্ট তথ্য সম্পাদনা কৰিবৰ বাবে, বিশেষকৈ যদি ছাইট এটাৰ কৰ্তৃপক্ষ এলাকা অনুপলব্ধ।

en: The menu item has been successfully deleted.
as_IN: মেন্যুৰ বস্তু সফলতাৰে মচা হৈছে।

en: The menu management box at the top of the screen is used to control which menu is opened in the editor below.
as_IN: তলৰ এডিটৰত কোনটো মেন্যু খোলা হয় সেয়া নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ স্ক্ৰীণৰ ওপৰৰ ভাগত থকা মেন্যু পৰিচালনা বাকচ ব্যৱহাৰ কৰা হয়।

en: The menu name %s conflicts with another menu name. Please try another.
as_IN: %s মেনু নাম আৰু অন্য এটা মেনুৰ নামৰ মাজত সংঘাট হৈছে | অনুগ্ৰহ কৰি অইন এটা চেষ্টা কৰক ।

en: The menu provided is not a valid menu.
as_IN: প্ৰদান কৰা মেন্যুখন কোনো বৈধ মেন্যু নহয়।

en: The minimum PHP version required for the theme to work.
as_IN: থীমটো কাম কৰিবলৈ প্ৰয়োজন হোৱা PHPৰ সামান্যতম সংস্কৰণ।

en: The minimum WordPress version required for the theme to work.
as_IN: থীমটো কাম কৰিবলৈ প্ৰয়োজন হোৱা WordPress-ৰ সামস্যতম সংস্কৰণ।

en: The minimum recommended version of PHP is %s.
as_IN: PHPৰ অতি কমেও %s সংস্কৰণটো পৰামৰ্শমূলক।

en: The must use plugins directory
as_IN: আৱশ্যকীয় প্লাগিনসমূহৰ ডাইৰেক্টৰী

en: The name for the font collection.
as_IN: ফণ্টৰ সংগ্ৰহৰ বাবে নাম।

en: The name is how it appears on your site.
as_IN: নামটো যিদৰে আপোনাৰ ছাইটত প্ৰদৰ্শিত হয়।

en: The name of the application password.
as_IN: এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ডটোৰ নাম।

en: The name of the inner block.
as_IN: ভিতৰুৱা ব্লকৰ নাম।

en: The name of the menu location.
as_IN: মেন্যুটোৰ অৱস্থানৰ নাম।

en: The name of the test being run.
as_IN: চলি থকা পৰীক্ষাটোৰ নাম।

en: The name of the theme.
as_IN: থীমটোৰ নাম।

en: The namespace can only be omitted during directive processing.
as_IN: নিৰ্দেশনাৰ প্ৰক্ৰিয়াকৰণৰ সময়তহে নামস্থান বাদ দিব পৰা যায়।

en: The namespace is required when state data is passed.
as_IN: অৱস্থাৰ ডেটা পাছ কৰাৰ সময়ত নামস্থানৰ প্ৰয়োজন হয়।

en: The namespace should be a non-empty string.
as_IN: নামস্থান এটা অ-ৰিক্ত ষ্ট্ৰিং হোৱা উচিত।

en: The network could not be created.
as_IN: নেটৱৰ্কৰ সৃষ্টি কৰিব পৰা নগ’ল।

en: The new page will include help and suggestions for your privacy policy.
as_IN: নতুন পৃষ্ঠাখনত আপোনাৰ গোপনীয়তা নীতিৰ বাবে সহায় আৰু পৰামৰ্শ থাকিব।

en: The next group of formatting shortcuts are applied as you type or when you insert them around plain text in the same paragraph. Press Escape or the Undo button to undo.
as_IN: ফৰ্মেটিং চমুপথৰ পৰৱৰ্তী গোটটো আপুনি টাইপ কৰোঁতে প্ৰয়োগ কৰা হয় নাইবা যেতিয়া আপুনি একে দফাৰ সৰল পাঠৰ চৌপাশে সেয়া সুমুৱায়। পূৰ্বৱত কৰিবলৈ Escape নাইবা পূৰ্বৱত বুটাম হেঁচক।

en: The nickname for the user.
as_IN: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ উপনাম

en: The number of blocks published by the same author.
as_IN: একে লেখকৰ দ্বাৰা প্ৰকাশিত ব্লকৰ সংখ্যা।

en: The number of ratings.
as_IN: ৰেটিঙৰ সংখ্যা।

en: The number sites that have activated this block.
as_IN: এই ব্লকটো সক্ৰিয় কৰা ছাইটৰ সংখ্যা।

en: The oEmbed format to use.
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰিবলগীয়া oEmbed সজ্জা।

en: The offset number requested is larger than or equal to the number of available revisions.
as_IN: অনুৰোধ কৰা অফছেটৰ সংখ্যা উপলব্ধ পুনৰীক্ষণৰ সংখ্যাতকৈ ডাঙৰ বা তাৰ সমান।

en: The optional module, %s, is not installed, or has been disabled.
as_IN: বৈকল্পিক মডিউল, %s, ইনষ্টল কৰা নাই নতুবা নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছে।

en: The options shown below relate to your server setup. If changes are required, you may need your web host&#8217;s assistance.
as_IN: তলত দেখুওৱা বিকল্পসমূহ আপোনাৰ ছাৰ্ভাৰ ছেটআপৰ সৈতে জড়িত। সাল-সলনিৰ প্ৰয়োজন হ'লে আপোনক আপোনাৰ ৱেব হ'ষ্টৰ সাহায্যৰ প্ৰয়োজন হ'ব পাৰে।

en: The order of the post in relation to other posts.
as_IN: অন্য প’ষ্টৰ সৈতে সম্পৰ্কিত প’ষ্টৰ ক্ৰম।

en: The package contains no files.
as_IN: পেকেজটোত কোনো ফাইল নাই।

en: The page number requested is larger than the number of pages available.
as_IN: অনুৰোধ কৰা পৃষ্ঠাৰ সংখ্যাটো উপলব্ধ পৃষ্ঠাৰ সংখ্যাতকৈ ডাঙৰ।

en: The parent term ID.
as_IN: মূল শব্দৰ ID।

en: The password cannot be a space or all spaces.
as_IN: পাছৱৰ্ডটো এটা খালী ঠাই বা সম্পূৰ্ণৰূপে খালী ঠাইৰে গঠিত হ’ব নোৱাৰে।

en: The password for the parent post of the comment (if the post is password protected).
as_IN: মন্তব্যৰ মূল প'ষ্টৰ বাবে পাছৱৰ্ড (যদি প'ষ্টটো পাছৱৰ্ডেৰে সুৰক্ষিত কৰা আছে)।

en: The password for the post if it is password protected.
as_IN: প'ষ্টটো পাছৱৰ্ডেৰে সুৰক্ষিত কৰা থাকিলে তাৰ বাবে পাছৱৰ্ড।

en: The pattern ID.
as_IN: পেটাৰ্ণটোৰ ID।

en: The pattern category slugs.
as_IN: আৰ্হিটোৰ শ্ৰেণীৰ শ্লাগ।

en: The pattern content.
as_IN: পেটাৰ্ণটোৰ বিষয়বস্তু।

en: The pattern detailed description.
as_IN: আৰ্হিটোৰ বিশদ বিৱৰণ।

en: The pattern keywords.
as_IN: আৰ্হিটোৰ মূল-শব্দবোৰ।

en: The pattern name.
as_IN: পেটাৰ্ণটোৰ নাম।

en: The pattern title, in human readable format.
as_IN: পেটাৰ্ণটোৰ শীৰ্ষক, মানুহে পঢ়িবপৰা ফৰ্মেটত।

en: The pattern viewport width for inserter preview.
as_IN: সন্নিৱিষ্টকাৰীৰ পূৰ্বদৰ্শনৰ বাবে আৰ্হিৰ ভিউপ’ৰ্টৰ প্ৰস্থ।

en: The pattern's category slugs.
as_IN: পেটাৰ্ণটোৰ শ্ৰেণী শ্লাগ।

en: The pattern's keywords.
as_IN: আৰ্হিটোৰ মূল-শব্দবোৰ।

en: The pingback has already been registered.
as_IN: পিংবেক ইতিমধ্যে পঞ্জীয়ন কৰা হ'ল।

en: The plugin activation status.
as_IN: প্লাগিন সক্ৰিয়কৰণৰ স্থিতি।

en: The plugin author.
as_IN: প্লাগিনটোৰ লেখক।

en: The plugin cannot be updated due to the following:
as_IN: তলত দিয়া কাৰণসমূহৰ বাবে প্লাগিন আপডেট কৰিব নোৱাৰি:

en: The plugin contains no files.
as_IN: প্লাগিনটোত কোনো ফাইল নাই।

en: The plugin description formatted for display.
as_IN: ডিছপ্লে'ৰ বাবে সজ্জিত প্লাগিনৰ বৰ্ণনা।

en: The plugin description.
as_IN: প্লাগিনটোৰ বৰ্ণনা।

en: The plugin does not have a valid header.
as_IN: প্লাগিনটোৰ কোনো বৈধ শিৰোশাৰী নাই।

en: The plugin file.
as_IN: প্লাগিন ফাইলটো।

en: The plugin generated unexpected output.
as_IN: প্লাগিনটোৱে অপ্ৰত্যাশিত আউটপুট উৎপন্ন কৰিছে।

en: The plugin has no required plugins.
as_IN: প্লাগিনটোৰ কোনো প্ৰয়োজনীয় প্লাগিন নাই।

en: The plugin is not installed.
as_IN: প্লাগিনটো ইনষ্টল কৰা হোৱা নাই।

en: The plugin name.
as_IN: প্লাগিনটোৰ নাম।

en: The plugin version number.
as_IN: প্লাগিনটোৰ সংস্কৰণ নম্বৰ।

en: The plugin's text domain.
as_IN: প্লাগিনৰ টেক্‌ষ্ট ডমেইন।

en: The plugin's website address.
as_IN: প্লাগিনটোৰ ৱেবছাইট ঠিকনা।

en: The plugins directory
as_IN: প্লাগিন ডাইৰেক্টৰী

en: The post cannot be deleted.
as_IN: এই পষ্ট মচিব নোৱাৰি।

en: The post does not support trashing. Set '%s' to delete.
as_IN: প'ষ্ট ট্ৰেশ্ব কৰাটো সমৰ্থিত নহয়। মচিবলৈ '%s' ছেট কৰক।

en: The post has already been deleted.
as_IN: প'ষ্ট ইতিমধ্যে মচা হৈছে।

en: The post status %1$s is not registered, so it may not be reliable to check the capability %2$s against a post with that status.
as_IN: প’ষ্টৰ স্থিতি %1$s পঞ্জীভুক্ত নহয়,গতিকে সেই স্থিতি থকা কোনো প’ষ্টৰ বিপৰীতে %2$s ক্ষমতাৰ পৰীক্ষা কৰাটো নিৰ্ভৰযোগ্য নহ’বও পাৰে।

en: The post type %1$s is not registered, so it may not be reliable to check the capability %2$s against a post of that type.
as_IN: এই %1$s লেখাৰ ধৰণটো পঞ্জীকৃত হোৱা নাই, সেই ধৰণৰ একোটা লেখাৰ  ক্ষমতা "%2$s" পৰীক্ষা কৰাটো ভৰষাযুক্ত নহয় |

en: The post type may not be changed.
as_IN: এই লেখাৰ ধৰণটো সলনি নহ'বও পাৰে ।

en: The post types that support thumbnails or true if all post types are supported.
as_IN: থাম্বনেইল সমৰ্থন কৰা প'ষ্টৰ প্ৰকাৰ নাইবা সকলো প'ষ্ট প্ৰকাৰ সমৰ্থিত হ'লে "true"।

en: The posts page template cannot be changed.
as_IN: প’ষ্টৰ পৃষ্ঠাৰ টেমপ্লে’টটো সলনি কৰিব নোৱাৰি।

en: The preferred width of the viewport when previewing a pattern, in pixels.
as_IN: এটা পেটাৰ্ণ পূৰ্বদৰ্শন কৰোঁতে পছন্দ অনুসৰি ভিউপ’ৰ্টৰ প্ৰস্থ, পিক্সেল হিচাপে।

en: The previous set of changes has already been published. Please try saving your current set of changes again.
as_IN: আগৰ সাল-সলনি ইতিমধ্যে প্ৰকাশিত হৈছে। অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ বৰ্তমানৰ সাল-সলনি পুনৰ সঞ্চয় কৰাৰ চেষ্টা কৰক।

en: The primary site you chose does not exist.
as_IN: আপুনি বাছি লোৱা প্ৰাথমিক ছাইটটো নাই।

en: The provided instance is invalid. Must contain raw OR encoded and hash.
as_IN: প্ৰদান কৰা দৃষ্টান্তটো বৈধ নহয়। প্ৰাথমিক OR এনক’ড কৰা আৰু হেশ্ব থাকিবই লাগিব।

en: The provided instance is malformed.
as_IN: প্ৰদান কৰা দৃষ্টান্তটো বিকৃত।

en: The provided password is an invalid application password.
as_IN: প্ৰদান কৰা পাছৱৰ্ডটো এটা অবৈধ এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ড।

en: The provided widget type (id_base) cannot be updated.
as_IN: প্ৰদান কৰা ৱিজেটৰ প্ৰকাৰটো (id_base) আপডেট কৰিব নোৱাৰি।

en: The query argument must be an array or a tag name.
as_IN: কুৱেৰীৰ আৰ্গুমেণ্টটো এটা এৰে’ নাইবা এটা টেগৰ নাম হ’বই লাগিব।

en: The query argument of %s must have a placeholder.
as_IN: %s অনুসন্ধান তৰ্কৰ বাবে এটা স্থানধাৰক থকা উচিত |

en: The raw plugin description.
as_IN: অপৰিপক্ক প্লাগিনৰ বৰ্ণনা।

en: The relationship of the linked URL as space-separated link types.
as_IN: খালী ঠাইৰে বিভক্ত লিংকৰ প্ৰকাৰ হিচাপে লিংক হৈ থকা URL-ৰ সম্পৰ্ক।

en: The rendered block.
as_IN: ৰেণ্ডাৰ কৰা ব্লক।

en: The requested page could not be found. Please check the URL.
as_IN: অনুৰোধ কৰা পৃষ্ঠাখন পোৱা নগ’ল। অনুগ্ৰহ কৰি URL পৰীক্ষা কৰক।

en: The requested route does not support batch requests.
as_IN: অনুৰোধ কৰা পথটোৱে সমূহীয়া অনুৰোধ সমৰ্থন নকৰে।

en: The requested theme does not exist.
as_IN: অনুৰোধ কৰা থীমটো উপলব্ধ নহয় |

en: The requested user does not exist.
as_IN: অনুৰোধ কৰা ব্যৱহাৰকাৰীৰ অস্তিত্ব নাই।

en: The requested widget is invalid.
as_IN: অনুৰোধ কৰা ৱিজেটটো বৈধ নহয়।

en: The required module, %s, is not installed, or has been disabled.
as_IN: প্ৰয়োজনীয় মডিউল, %s, ইনষ্টল কৰা নাই নতুবা নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছে।

en: The response is not a valid JSON response.
as_IN: প্ৰাপ্ত প্ৰত্যুত্তৰ(response) এটা বৈধ JSON প্ৰত্যুত্তৰ নহয়।

en: The revision does not belong to the specified parent with id of "%d"
as_IN: পৰ্যালোচনাটো উল্লিখিত "%d" আইডি থকা মূলৰ নহয়।

en: The role %s does not exist.
as_IN: %sৰ ভূমিকা মজুত নাই।

en: The scheduled event, %s, failed to run. Your site still works, but this may indicate that scheduling posts or automated updates may not work as intended.
as_IN: %s সময়সূচিত ইভেণ্ট চলাত বিফল হ'ল। আপোনাৰ ছাইট এতিয়াও কাম কৰে কিন্তু ই এইটোৰ ইংগিত দিব পাৰে যে সময়সূচিত প'ষ্ট বা স্বয়ংক্ৰিয় আপডেটসমূহ আশা কৰামতে কাম নকৰিবও পাৰে।

en: The scheduled event, %s, is late to run. Your site still works, but this may indicate that scheduling posts or automated updates may not work as intended.
as_IN: সময়সূচিত ইভেণ্ট %s চলাত পলম হৈছে। আপোনাৰ ছাইটে কাম কৰি আছে কিন্তু ই এইটোৰ ইংগিত দিব পাৰে যে সময়সূচিত প'ষ্ট বা স্বয়ংক্ৰিয় আপডেটসমূহ আশা কৰামতে কাম নকৰিবও পাৰে।

en: The search for installed themes will search for terms in their name, description, author, or tag.
as_IN: ইনষ্টল কৰা থীমৰ সন্ধানে সেইবোৰৰ নাম, বৰ্ণনা, লেখক নাইবা টেগত শব্দৰ সন্ধান কৰিব।

en: The search results will be updated as you type.
as_IN: আপুনি টাইপ কৰি থকা অনুসাৰে সন্ধানৰ ফলাফলসমূহ সালসলনি হ'ব।

en: The server cannot process the image. This can happen if the server is busy or does not have enough resources to complete the task. Uploading a smaller image may help. Suggested maximum size is 2560 pixels.
as_IN: ছাৰ্ভাৰে ছবিখন প্ৰক্ৰিয়া কৰিব নোৱাৰে। ছাৰ্ভাৰ ব্যস্ত হৈ থাকিলে বা কাম সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ পৰ্যাপ্ত সম্পদ নাথাকিলে এনে হ’ব পাৰে। সৰু ছবি আপল’ড কৰিলে হয়তো কাম কৰিব। পৰামৰ্শমূলক সৰ্বাধিক আকাৰ 2560 পিক্সেল।

en: The setting for %1$s is currently configured as 0, this could cause some problems when trying to upload files through plugin or theme features that rely on various upload methods. It is recommended to configure this setting to a fixed value, ideally matching the value of %2$s, as some upload methods read the value 0 as either unlimited, or disabled.
as_IN: %1$s-ৰ ছেটিং বৰ্তমান 0 হিচাপে কন্‌ফিগাৰ কৰা আছে, বিভিন্ন আপল'ড পদ্ধতিৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰা প্লাগিন বা থীমৰ সুবিধাৰ জৰিয়তে ফাইল আপল'ড কৰিবলৈ চেষ্টা কৰোঁতে ইয়াৰ ফলত কিছু সমস্যা হ'ব পাৰে। এই ছেটিংটো এক স্থিৰ মূল্যলৈ কন্‌ফিগাৰ কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হয়, আদৰ্শভাৱে %2$s-ৰ মূল্যৰ লগত মিলা, কিয়নো কিছুমান আপল'ড পদ্ধতিয়ে 0 মূল্যটো সীমাহীন বা নিষ্ক্ৰিয় বুলি পঢ়ে।

en: The setting for %1$s is smaller than %2$s, this could cause some problems when trying to upload files.
as_IN: %1$s-ৰ ছেটিংছ %2$s-তকৈ সৰু, ইয়াৰ ফলত ফাইল আপল'ড কৰাৰ চেষ্টা কৰোঁতে কিছুমান সমস্যা হ'ব পাৰে।

en: The seventh parameter passed to %s should be numeric representing menu position.
as_IN: %s-লৈ পাছ কৰা সপ্তম পেৰামিটাৰটো মেন্যুৰ অৱস্থান বুজোৱাকৈ সংখ্যাসূচক হোৱা উচিত।

en: The sidebar the widget belongs to.
as_IN: যিটো ছাইডবাৰৰ ৱিজেট।

en: The sidebar to return widgets for.
as_IN: ছাইডবাৰ যিটোৰ বাবে ৱিজেট ওভোতাব লাগে।

en: The singular label used to describe this type of menu item.
as_IN: এই প্ৰকাৰৰ মেন্যুৰ বস্তুৰ বৰ্ণনা কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ হোৱা একক-মূলক লেবেল।

en: The site administrator has been notified and will fulfill your request as soon as possible.
as_IN: ছাইট কৰ্তৃপক্ষক জনোৱা হৈছে আৰু তেওঁ আপোনাৰ অনুৰোধ যিমান সোনকালে সম্ভৱ পূৰণ কৰিব।

en: The site administrator has been notified. You will receive a link to download your export via email when they fulfill your request.
as_IN: ছাইট কৰ্তৃপক্ষক জনোৱা হৈছে। তেওঁ আপোনাৰ অনুৰোধ পূৰণ কৰিলে আপুনি ইমেইলৰ যোগেদি আপোনাৰ ৰপ্তানি ডাউনল'ড কৰিবলৈ এটা লিংক পাব।

en: The site administrator has been notified. You will receive an email confirmation when they erase your data.
as_IN: ছাইট কৰ্তৃপক্ষক জনোৱা হৈছে। তেওঁ আপোনাৰ ডেটা মচি পেলালে আপুনি এটা নিশ্চিতকৰণ ইমেইল পাব।

en: The site appears to be already initialized.
as_IN: ছাইট ইতিমধ্যে আৰম্ভ কৰা হৈছে যেন লাগিছে।

en: The site appears to be already uninitialized.
as_IN: ছাইট ইতিমধ্যে সমাপ্ত কৰা হৈছে যেন লাগিছে।

en: The site editor requires JavaScript. Please enable JavaScript in your browser settings.
as_IN: ছাইট সম্পাদকক JavaScript-ৰ প্ৰয়োজন। অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ ব্ৰাউজাৰৰ ছেটিংছত JavaScript সক্ৰিয় কৰক।

en: The site health check shows information about your WordPress configuration and items that may need your attention.
as_IN: ছাইটৰ স্বাস্থ্য-পৰীক্ষাই আপোনাৰ WordPress কন্‌ফিগাৰেশ্যন আৰু আপোনাৰ মনোযোগৰ প্ৰয়োজন হ’ব পৰা বস্তুবিলাকৰ বিষয়ে তথ্য দেখুৱায়।

en: The site is already active.
as_IN: চাইটটো ইতিমধ্যে সক্ৰিয় হৈ আছে।

en: The size cannot be calculated. The directory is not accessible. Usually caused by invalid permissions.
as_IN: আকাৰ গণনা কৰিব নোৱাৰি। ডাইৰেক্টৰীটো প্ৰাপ্য নহয়। সাধাৰণতে অবৈধ অনুমতিৰ ফলত হয়।

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when adding an image to the Media Library.
as_IN: তলৰ তালিকাখনত দিয়া আকাৰসমূহে মিডিয়া লাইব্ৰেৰীত ছবি যোগ কৰোঁতে পিক্‌চেল হিচাপে সৰ্বাধিক মাত্ৰ নিৰ্ধাৰণ কৰে।

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term.
as_IN: শ্লাগ &#8220;%s&#8221; ইতিমধ্যেই অন্য এটা পদৰ দ্বাৰা ব্যৱহৃত হৈ আছে

en: The slug of the template to get the fallback for
as_IN: সেই টেমপ্লে’টৰ শ্লাগ যিটোৰ বাবে ফল্‌বেক লাভ কৰিব লাগে

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
as_IN: উৎস ইউআৰএল আৰু লক্ষ্য ইউআৰএল দুয়োটাই একে সমলকে নিৰ্দেশ কৰিব নোৱাৰে।

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
as_IN: উৎস ইউআৰএলত কোনো লক্ষ্য ইউআৰএল নাই, গতিকে ইয়াক উৎস হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰি।

en: The source URL does not exist.
as_IN: উৎস ইউআৰএল নাই।

en: The specified manifest file does not exist.
as_IN: উল্লেখ কৰা মেনিফেষ্ট ফাইলটো মজুত নাই।

en: The specified namespace could not be found.
as_IN: নিৰ্দিষ্ট নামস্থানটো বিচাৰি পোৱা নগ'ল |

en: The specified target URL cannot be used as a target. It either does not exist, or it is not a pingback-enabled resource.
as_IN: নিৰ্দেশ কৰা লক্ষ্য ইউআৰএল লক্ষ্য হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰি। ই হয় নায়েই অথবা ই পিংবেক যুক্ত সমল নহয়।

en: The specified target URL does not exist.
as_IN: নিৰ্দেশ কৰা লক্ষ্য ইউআৰএলৰ অস্তিত্ব নাই।

en: The star rating of the block.
as_IN: ব্লকটোৰ তৰা ৰেটিং।

en: The status of the test.
as_IN: পৰীক্ষাটোৰ স্থিতি।

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
as_IN: ছাবস্ক্ৰিপশ্যনৰ স্থিতি - সক্ৰিয়, বাতিল বা নিলম্বিত

en: The suggested privacy policy content should be added by using the %s (or later) action. Please see the inline documentation.
as_IN: পৰামৰ্শিত গোপনীয়তা নীতিৰ সমল %s (নাইবা পাছৰ) কাৰ্য্য ব্যৱহাৰ কৰি যোগ কৰা উচিত। অনুগ্ৰহ কৰি ইনলাইন তথ্য-পত্ৰ চাওক।

en: The suggested privacy policy content should be added only in wp-admin by using the %s (or later) action.
as_IN: পৰামৰ্শিত গোপনীয়তা নীতিৰ সমল কেৱল wp-admin-ত %s (নাইবা পাছৰ) কাৰ্য্য ব্যৱহাৰ কৰি যোগ কৰা উচিত।

en: The suggested privacy policy text has changed. Please <a href="%s">review the guide</a> and update your privacy policy.
as_IN: পৰামৰ্শিত গোপনীয়তা নীতি পাঠ সলনি হৈছে। অনুগ্ৰহ কৰি <a href="%s">গাইড সমীক্ষা</a> কৰি আপোনাৰ গোপনীয়তা নীতি আপডেট কৰক।

en: The tag cloud will not be displayed since there are no taxonomies that support the tag cloud widget.
as_IN: টেগ ক্লাউড দেখুওৱা নহ'ব যিহেতু টেগ ক্লাউড ৱিজেট সমৰ্থন কৰা কোনো বৰ্গীকৰণ নাই।

en: The target attribute of the link element for this menu item.
as_IN: মেন্যুৰ এইটো বস্তুৰ লিংক উপাদানৰ লক্ষ্য-বৈশিষ্ট্য

en: The template cannot be deleted.
as_IN: টেমপ্লে’টটো মচিব পৰা নাযায়।

en: The template contains a suggestion of sections you most likely will need. Under each section heading, you will find a short summary of what information you should provide, which will help you to get started. Some sections include suggested policy content, others will have to be completed with information from your theme and plugins.
as_IN: টেমপ্লে’টটোত আপোনাক সম্ভৱতঃ প্ৰয়োজন হ’ব পৰা অনুচ্ছদবোৰৰ পৰামৰ্শ আছে। আপুনি কি কি তথ্য প্ৰদান কৰা উচিত তাৰে চমু সাৰাংশ আপুনি প্ৰত্যেক অনুচ্ছদৰ শিৰোনামাৰ তলত পাব, যিয়ে আপোনাক আৰম্ভ হৈ পৰাত সহায় কৰিব। কিছুমান অনুচ্ছদত পৰামৰ্শমূলক নীতি-সম্বন্ধীয় বিষয়বস্তু আছে, আনবিলাক আপোনাৰ থীম আৰু প্লাগিনৰ তথ্যৰে পূৰাব লাগিব।

en: The template has already been deleted.
as_IN: টেমপ্লে’টটো ইতিমধ্যে মচি পেলোৱা হৈছে।

en: The template prefix for the created template. This is used to extract the main template type, e.g. in `taxonomy-books` extracts the `taxonomy`
as_IN: সৃষ্টি কৰা টেমপ্লে’টৰ বাবে টেমপ্লে’ট-উপসৰ্গ। মূল টেমপ্লে’টৰ প্ৰকাৰ উলিয়াবলৈ এইটো ব্যৱহাৰ কৰা হয়, যেনে—  `বৰ্গীকৰণ-কিতাপ`ত `বৰ্গীকৰণ` উলিয়ায়

en: The template_lock associated with the post type, or false if none.
as_IN: প’ষ্টৰ প্ৰকাৰৰ সৈতে জড়িত template_lock নাইবা একো নাথাকিলে false।

en: The temporary backup directory exists but is not writable
as_IN: অস্থায়ী বেকআপৰ ডাইৰেক্টৰীটো মজুত আছে যদিও লিখনযোগ্য নহয়

en: The term cannot be deleted.
as_IN: শব্দটো মচিব নোৱাৰি।

en: The term name cannot be empty.
as_IN: পদৰ নাম উকা হ'ব নোৱাৰে |

en: The terms assigned to the object in the %s taxonomy.
as_IN: %s বৰ্গীকৰণত অবজেক্টলৈ আবণ্টন কৰা শব্দবোৰ।

en: The terms assigned to the post in the %s taxonomy.
as_IN: %s বৰ্গীকৰণত প’ষ্টলৈ আবণ্টন কৰা শব্দবোৰ।

en: The text is visible when enabled from the parent Social Icons block.
as_IN: পাঠ দৃশ্যমান হয় যেতিয়া মূল ছ’চিয়েল আইকনৰ ব্লকৰ পৰা সক্ৰিয় কৰা হয়।

en: The theme author's name, as found in the theme header.
as_IN: থীম লেখকগৰাকীৰ নাম, যিদৰে থীমৰ শিৰোশাৰীত পোৱা যায়।

en: The theme author.
as_IN: থীমটোৰ লেখক।

en: The theme being previewed is fully interactive &mdash; navigate to different pages to see how the theme handles posts, archives, and other page templates. The settings may differ depending on what theme features the theme being previewed supports. To accept the new settings and activate the theme all in one step, click the Activate &amp; Publish button above the menu.
as_IN: পূৰ্বদৰ্শন কৰি থকা থীমটো সম্পূৰ্ণৰূপে ইণ্টাৰেক্টীভ &mdash; থীমটোৱে প'ষ্ট, আৰ্কাইভ আৰু অন্য পৃষ্ঠাৰ টেমপ্লে'ট কেনেকৈ পৰিচালনা কৰিব পাৰি চাবলৈ বিভিন্ন পৃষ্ঠালৈ নেভিগেট কৰক। পূৰ্বদৰ্শন কৰি থকা থীমটোৱে কি কি থীম-সুবিধা সমৰ্থন কৰে তাৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি ছেটিং ভিন্ন হ'ব পাৰে। নতুন ছেটিং গ্ৰহণ আৰু থীম সক্ৰিয় সকলো এটা খোজতে কৰিবলৈ মেন্যুৰ ওপৰৰ সক্ৰিয় কৰি প্ৰকাশ কৰক বুটামটোত ক্লিক কৰক।

en: The theme cannot be updated due to the following:
as_IN: তলত দিয়া কাৰণসমূহৰ বাবে থীমটো আপডেট কৰিব নোৱাৰি:

en: The theme defines itself as its parent theme. Please check the %s header.
as_IN: থীমটোৱে নিজকে ইয়াৰ মূল থীম বুলি সংজ্ঞায়িত কৰে। অনুগ্ৰহ কৰি %s শিৰোশাৰী পৰীক্ষা কৰক।

en: The theme description, as found in the theme header.
as_IN: থীমৰ বৰ্ণনা, যিদৰে থীমৰ শিৰোশাৰীত পোৱা যায়।

en: The theme description, transformed for display.
as_IN: থীমৰ বৰ্ণনা, ডিছপ্লে'ৰ বাবে ৰূপান্তৰিত।

en: The theme file to use to display the post.
as_IN: প’ষ্টটো দেখুৱালৈ ব্যৱহাৰ কৰিবলগীয়া থীম ফাইল।

en: The theme identifier
as_IN: থীম চিনাক্তকাৰী

en: The theme is missing the %s stylesheet.
as_IN: এই থীমটোৱে %s শৈলীপাতটো হেৰুৱাইছে |

en: The theme name, as found in the theme header.
as_IN: থীমৰ নাম, যিদৰে থীমৰ শিৰোশাৰী পোৱা যায়।

en: The theme name, transformed for display.
as_IN: থীমৰ নাম, ডিছপ্লে'ৰ বাবে ৰূপান্তৰিত।

en: The theme tags, as found in the theme header.
as_IN: থীমৰ টেগ, যিদৰে থীমৰ শিৰোশাৰীত পোৱা যায়।

en: The theme tags, transformed for display.
as_IN: থীমৰ টেগ, ডিছপ্লে'ৰ বাবে ৰূপান্তৰিত।

en: The theme you are currently using does not support this screen.
as_IN: আপুনি বৰ্তমান ব্যৱহাৰ কৰি থকা থীমটোৱে এই স্ক্ৰীন সমৰ্থন নকৰে।

en: The theme's current version.
as_IN: থীমটোৰ বৰ্তমানৰ সংস্কৰণ।

en: The theme's screenshot URL.
as_IN: থীমৰ স্ক্ৰীণশ্ব'টৰ URL।

en: The theme's stylesheet. This uniquely identifies the theme.
as_IN: থীমৰ ষ্টাইলশ্বীট। ই অনন্যভাৱে থীম চিনাক্ত কৰে।

en: The theme's template. If this is a child theme, this refers to the parent theme, otherwise this is the same as the theme's stylesheet.
as_IN: থীমৰ টেমপ্লে'ট। যদি ই উপ-থীম, তেনেহ'লে ই মূল থীমক বুজায়, অন্যথা ই থীমৰ ষ্টাইলশ্বীটৰ সৈতে একে।

en: The theme's text domain.
as_IN: থীমৰ টেক্‌ষ্ট ডমেইন।

en: The themes directory
as_IN: থীমসমূহৰ ডাইৰেক্টৰী

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
as_IN: পৰিসংখ্যা আনিবলগীয়া কালদৈৰ্ঘ্য। বিকল্প: 60-দিন, 6-মাহ, সকলো

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
as_IN: আপুনি ভৰ্তি কৰা সময়-অঞ্চল বৈধ নহয়। অনুগ্ৰহ কৰি এটা বৈধ সময়-অঞ্চল নিৰ্বাচন কৰক।

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop. You can also minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
as_IN: শীৰ্ষক ক্ষেত্ৰ আৰু ডাঙৰ প'ষ্ট সম্পাদনা অঞ্চলটো স্থিৰ কৰা হয়, কিন্তু আপুনি ধৰি-টানি-অনা ব্যৱহাৰ কৰি আন সকলো বাকচ পুনৰ স্থাপন কৰিব পাৰে। আপুনি প্ৰতিটো বাকচৰ শীৰ্ষক বাৰত ক্লিক কৰি সেইবোৰ সৰু কৰিব বা বহলাবও পাৰে। অধিক বাকচ (উদ্ধৃতি, ট্ৰেকবেক পঠিয়াওক, কাষ্টম ক্ষেত্ৰ, আলোচনা, শ্লাগ, লেখক)  লুকুৱাবলৈ স্ক্ৰীণৰ বিকল্পসমূহৰ টেব ব্যৱহাৰ কৰক নাইবা এই স্ক্ৰীণৰ বাবে 1- বা 2-স্তম্ভ লে'আউট এটা বাছনি কৰক।

en: The title for the object.
as_IN: অবজেক্টৰ বাবে শীৰ্ষক।

en: The title for the post type.
as_IN: প'ষ্টৰ প্ৰকাৰৰ বাবে শীৰ্ষক।

en: The title for the post.
as_IN: প’ষ্টৰ বাবে শীৰ্ষক।

en: The title for the status.
as_IN: স্থিতিৰ বাবে শীৰ্ষক।

en: The title for the taxonomy.
as_IN: বৰ্গীকৰণৰ বাবে বাবে শীৰ্ষক।

en: The title is required when using a custom menu item type.
as_IN: মেন্যুৰ কাষ্টম প্ৰকাৰৰ বস্তু ব্যৱহাৰ কৰোঁতে শীৰ্ষকৰ প্ৰয়োজন হয়।

en: The tool associates data stored in WordPress with a supplied email address, including profile data and comments.
as_IN: সঁজুলিটোৱে প্ৰ’ফাইলৰ ডাটা আৰু মন্তব্যবোৰকে ধৰি প্ৰদান কৰা ইমেইল ঠিকনাৰ লগত WordPress-ত সাঁচি থোৱা ডাটা সংযুক্ত কৰে।

en: The type of object originally represented, such as "category", "post", or "attachment".
as_IN: মূলতে প্ৰতিনিধিত্ব কৰা অবজেক্টৰ প্ৰকাৰ, যেনে "শ্ৰেণী", "প’ষ্ট" বা "সংলগ্ন-নথি"।

en: The type of the widget. Corresponds to ID in widget-types endpoint.
as_IN: ৱিজেটটোৰ প্ৰকাৰ। ৱিজেট-প্ৰকাৰৰ শেষবিন্দুত ID-ৰ সৈতে মিলে।

en: The unique and machine-readable name.
as_IN: সুকীয়া আৰু যন্ত্ৰই পঢ়িবপৰা নাম।

en: The unique identifier for the Navigation Menu.
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যুটোৰ বাবে সুকীয়া চিনাক্তকাৰী।

en: The unique identifier for the application password.
as_IN: এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ডৰ বাবে অনন্য চিনাক্তকাৰী।

en: The update cannot be installed because some files could not be copied. This is usually due to inconsistent file permissions.
as_IN: আপডেট ইনষ্টল কৰিব নোৱাৰি কাৰণ কিছুমান ফাইল কপী কৰিব পৰা নগ’ল। এয়া সাধাৰণতে সংগতিহীন ফাইলৰ অনুমতিৰ কাৰণে ঘটে।

en: The update for '%s' contained a fatal error. The previously installed version could not be restored.
as_IN: '%s'ৰ আপডে’টত এটা মাৰাত্মক ত্ৰুটি আছিল। আগতে ইনষ্টল কৰা সংস্কৰণটো পুনঃস্থাপন কৰিব পৰা নগ’ল।

en: The update for '%s' contained a fatal error. The previously installed version has been restored.
as_IN: '%s'ৰ আপডে’টত এটা মাৰাত্মক ত্ৰুটি আছিল। আগতে ইনষ্টল কৰা সংস্কৰণটো পুনঃস্থাপন কৰা হৈছে।

en: The update of %s failed.
as_IN: %sৰ আপডেট বিফল হ'ল।

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
as_IN: উন্নীতকৰণ প্ৰক্ৰিয়াটো আৰম্ভ হৈছে | এই প্ৰক্ৰিয়াৰ বাবে কিছুমান আয়োজক(হ'ষ্ট)ত কিছুসময়ৰ প্ৰয়োজন হয়, সেয়ে অনুগ্ৰহ কৰি ধৈৰ্যশীল হওঁক |

en: The upgrade directory cannot be created
as_IN: আপগ্ৰে’ড ডাইৰেক্টৰীৰ সৃষ্টি কৰিব নোৱাৰি

en: The upgrade directory exists but is not writable
as_IN: আপগ্ৰে’ড ডাইৰেক্টৰীটো মজুত আছে যদিও লিখনযোগ্য নহয়

en: The uploaded file has expired. Please go back and upload it again.
as_IN: আপল'ড কৰা ফাইলৰ ম্যাদ উকলি গৈছে। অনুগ্ৰহ কৰি ঘূৰি গৈ পুনৰ আপল'ড কৰক।

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
as_IN: আপল'ড কৰা ফাইলটো কোনো বৈধ ছবি নহয়। অনুগ্ৰহ কৰি পুনৰ চেষ্টা কৰক।

en: The uploaded file was only partially uploaded.
as_IN: আপল'ড কৰা ফাইলটো আংশিকভাৱে আপল'ড হৈছে।

en: The uploads directory
as_IN: আপল'ড ডাইৰেক্টৰী

en: The uri for the theme's stylesheet directory.
as_IN: থীমৰ ষ্টাইলশ্বীট ডাইৰেক্টৰীৰ uri।

en: The uri for the theme's template directory. If this is a child theme, this refers to the parent theme, otherwise this is the same as the theme's stylesheet directory.
as_IN: থীমৰ টেমপ্লে’ট ডাইৰেক্টৰীৰ uri। যদি ই উপ-থীম, তেনেহ’লে ই মূল থীমক বুজায়, অন্যথা ই থীমৰ ষ্টাইলশ্বীট ডাইৰেক্টৰীৰ নিচিনাই।

en: The url is required when using a custom menu item type.
as_IN: মেন্যুৰ কাষ্টম প্ৰকাৰৰ বস্তু ব্যৱহাৰ কৰোঁতে url-ৰ প্ৰয়োজন হয়।

en: The user cannot be deleted.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীক মচিব নোৱাৰি।

en: The user is already active.
as_IN: এই ব্যৱহাৰকাৰী ইতিমধ্যে আছেই।

en: The value "%s" is not a valid ID for a speculation rule.
as_IN: "%s" মানটো অনুমানৰ নিয়মৰ বাবে বৈধ ID নহয়।

en: The value "%s" is not a valid eagerness for a speculation rule.
as_IN: "%s" মানটো অনুমানৰ নিয়মৰ বাবে বৈধ আগ্ৰহ নহয়।

en: The value "%s" is not a valid source for a speculation rule.
as_IN: "%s" মানটো অনুমানৰ নিয়মৰ বাবে বৈধ উৎস নহয়।

en: The value "%s" is not a valid speculation rules mode.
as_IN: "%s" মানটো বৈধ অনুমানৰ নিয়মৰ ম’ড নহয়।

en: The value provided is not a valid and registered API key.
as_IN: প্ৰদান কৰা মানটো এটা বৈধ আৰু পঞ্জীভুক্ত API চাবি নহয়।

en: The value, %1$s, has either been enabled by %2$s or added to your configuration file. This will make errors display on the front end of your site.
as_IN: %1$s মানটো হয়তো %2$s-ৰ দ্বাৰা সক্ৰিয় কৰা হৈছে নতুবা আপোনাৰ কন্‌ফিগাৰেশ্যন ফাইলত যোগ কৰা হৈছে। ই আপোনাৰ ছাইটৰ ফ্ৰণ্ট এণ্ডত ত্ৰুটি দেখুৱাব।

en: The value, %s, has been added to this website&#8217;s configuration file. This means any errors on the site will be written to a file which is potentially available to all users.
as_IN: এই ৱেবছাইটৰ কন্‌ফিগাৰেশ্যন ফাইলত %s মান যোগ কৰা হৈছে। তাৰ মানে এই ছাইটৰ যিকোনো ত্ৰুটি এনে এটা ফাইলত লিখা হ'ব যিটো সম্ভাব্য সকলো ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে উপলব্ধ।

en: The visibility settings for the post type.
as_IN: প’ষ্টৰ প্ৰকাৰৰ বাবে দৃশ্যমানতাৰ ছেটিংছ।

en: The visibility settings for the taxonomy.
as_IN: বৰ্গীকৰণৰ দৃশ্যমানতা ছেটিংছ।

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
as_IN: আপোনাৰ যন্ত্ৰৰ ৱেব ব্ৰাউজাৰক ফাইল আপল'ডৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰি। ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে আপোনাৰ <a href="%s">যন্ত্ৰৰ নিজা সঁজুলি</a> ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।

en: The web server cannot generate responsive image sizes for this image. Convert it to JPEG or PNG before uploading.
as_IN: ৱেব ছাৰ্ভাৰে এই ছবিৰ বাবে প্ৰতিক্ৰিয়াশীল ছবিৰ আকাৰৰ সৃষ্টি কৰিব নোৱাৰে। আপল’ড কৰাৰ আগত ইয়াক JPEG বা PNG-লৈ ৰূপান্তৰ কৰক।

en: The website of the theme author, as found in the theme header.
as_IN: থীম লেখকগৰাকীৰ ৱেবছাইট, যিদৰে থীমৰ শিৰোশাৰীত পোৱা যায়।

en: The website of the theme author, transformed for display.
as_IN: থীম লেখকৰ ৱেবছাইট, ডিছপ্লে'ৰ বাবে ৰূপান্তৰিত।

en: The website of the theme author.
as_IN: থীম লেখকগৰাকীৰ ৱেবছাইট।

en: The widget type id.
as_IN: ৱিজেটৰ প্ৰকাৰৰ আইডি।

en: The wp-content directory
as_IN: wp-content ডাইৰেক্টৰী

en: The wren<br>Earns his living<br>Noiselessly.
as_IN: ৰেণে<br>নীৰৱে<br>জীৱিকা উপাৰ্জন কৰে।

en: Theme
as_IN: থিম

en: Theme & Plugins
as_IN: থীম আৰু প্লাগিনবোৰ

en: Theme Colors
as_IN: থীমৰ ৰংবোৰ

en: Theme Details
as_IN: থীমৰ বিৱৰণ

en: Theme File Editor
as_IN: থীম ফাইল এডিটৰ

en: Theme Gradients
as_IN: থীমৰ গ্ৰেডিয়েণ্টবোৰ

en: Theme Location
as_IN: থীমৰ অৱস্থান

en: Theme Options
as_IN: থীমৰ বিকল্পসমূহ

en: Theme Versions
as_IN: থীমৰ সংস্কৰণ

en: Theme could not be resumed because it triggered a <strong>fatal error</strong>.
as_IN: থীম পুনৰাৰম্ভ কৰিব পৰা নগ'ল কাৰণ ই <strong>গম্ভীৰ ত্ৰুটি</strong> ঘটাইছে।

en: Theme deleted.
as_IN: থীম মচা হ'ল।

en: Theme directory location
as_IN: থীম ডাইৰেক্টৰীৰ অৱস্থান

en: Theme downgrade failed.
as_IN: থীম ডাউনগ্ৰেড বিফল হ'ল।

en: Theme downgraded successfully.
as_IN: থীম সফলতাৰে ডাউনগ্ৰেড কৰা হ'ল।

en: Theme features
as_IN: থীমৰ সা-সুবিধা

en: Theme file exists.
as_IN: থীম ফাইল মজুত আছে।

en: Theme identifier for the template.
as_IN: টেমপ্লে'টৰ থীম চিনাক্তকৰ্তা।

en: Theme installation failed.
as_IN: থীম ইনষ্টলেশ্যন বিফল হ'ল।

en: Theme installed successfully.
as_IN: থীম সফলতাৰে ইনষ্টল কৰা হ'ল।

en: Theme name
as_IN: থীমৰ নাম

en: Theme not found.
as_IN: থীম পোৱা নগ'ল।

en: Theme resumed.
as_IN: থীম পুনৰাৰম্ভ কৰা হ'ল।

[ctx: Theme starter content]
en: 123 Main Street
as_IN: 123 মুখ্য পথ

[ctx: Theme starter content]
en: A homepage section
as_IN: মুখ্যপৃষ্ঠা বিভাগ

[ctx: Theme starter content]
en: About
as_IN: বিষয়ে

[ctx: Theme starter content]
en: About This Site
as_IN: এই ছাইটৰ বিষয়ে

[ctx: Theme starter content]
en: Address
as_IN: ঠিকনা

[ctx: Theme starter content]
en: Archives
as_IN: আৰ্কাইভ

[ctx: Theme starter content]
en: Blog
as_IN: ব্লগ

[ctx: Theme starter content]
en: Calendar
as_IN: কেলেণ্ডাৰ

[ctx: Theme starter content]
en: Categories
as_IN: বৰ্গসমূহ

[ctx: Theme starter content]
en: Contact
as_IN: যোগাযোগ

[ctx: Theme starter content]
en: Email
as_IN: ইমেইল

[ctx: Theme starter content]
en: Find Us
as_IN: আমাক বিচাৰক

[ctx: Theme starter content]
en: Home
as_IN: গৃহ

[ctx: Theme starter content]
en: Hours
as_IN: সময়

[ctx: Theme starter content]
en: Meta
as_IN: মেটা

[ctx: Theme starter content]
en: Monday&ndash;Friday: 9:00AM&ndash;5:00PM
as_IN: সোমবাৰ&ndash;শুক্ৰবাৰ: 9:00AM&ndash;5:00PM

[ctx: Theme starter content]
en: New York, NY 10001
as_IN: নিউ য়ৰ্ক, NY 10001

[ctx: Theme starter content]
en: News
as_IN: বাতৰি

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Comments
as_IN: শেহতীয়া মন্তব্য

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Posts
as_IN: শেহতীয়া প'ষ্ট

[ctx: Theme starter content]
en: Saturday &amp; Sunday: 11:00AM&ndash;3:00PM
as_IN: শনিবাৰ আৰু দেওবাৰ: 11:00AM&ndash;3:00PM

[ctx: Theme starter content]
en: Search
as_IN: সন্ধান

[ctx: Theme starter content]
en: This is a page with some basic contact information, such as an address and phone number. You might also try a plugin to add a contact form.
as_IN: এইখন ঠিকনা আৰু ফোন নম্বৰৰ দৰে কিছুমান বুনিয়াদী যোগাযোগৰ তথ্য থকা এখন পৃষ্ঠা। আপুনি যোগাযোগৰ প্র-পত্ৰ যোগ কৰিবলৈ প্লাগিন ব্যৱহাৰ কৰিও চাব পাৰে।

[ctx: Theme starter content]
en: This is an example of a homepage section. Homepage sections can be any page other than the homepage itself, including the page that shows your latest blog posts.
as_IN: এয়া মুখ্যপৃষ্ঠাৰ শাখাৰ এক উদাহৰণ। মুখ্যপৃষ্ঠাখনৰ বাহিৰে আপোনাৰ শেহতীয়া ব্লগ প'ষ্টসমূহ দেখুওৱা পৃষ্ঠাকে ধৰি যিকোনো পৃষ্ঠা মুখ্যপৃষ্ঠাৰ শাখা হ'ব পাৰে।

[ctx: Theme starter content]
en: This may be a good place to introduce yourself and your site or include some credits.
as_IN: আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ ছাইটৰ পৰিচয় দিবলৈ নাইবা অলপ কৃতিত্ব দিবলৈ এইটো এটা ভাল ঠাই।

[ctx: Theme starter content]
en: Welcome to your site! This is your homepage, which is what most visitors will see when they come to your site for the first time.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটলৈ স্বাগতম! এইখন আপোনাৰ মুখ্যপৃষ্ঠা যিখন বেছিভাগ দৰ্শকে আপোনাৰ ছাইটলৈ প্ৰথমবাৰৰ বাবে আহিলে দেখা পাব।

[ctx: Theme starter content]
en: You might be an artist who would like to introduce yourself and your work here or maybe you are a business with a mission to describe.
as_IN: আপুনি হয়তো এগৰাকী শিল্পী যি ইয়াত নিজৰ লগতে নিজৰ কামৰ পৰিচয় দিব বিচাৰে বা হয়তো বৰ্ণনা কৰিবলগীয়া কোনো অভিযানসহ আপুনি এটা ব্যৱসায়িক প্ৰতিষ্ঠান।

en: Theme temporary backup directory exists but is not writable
as_IN: থীমৰ অস্থায়ী বেকআপৰ ডাইৰেক্টৰী মজুত আছে যদিও লিখনযোগ্য নহয়

en: Theme will be auto-updated.
as_IN: থীম স্বয়ং-আপডেট কৰা হ'ব।

en: Theme will no longer be auto-updated.
as_IN: থীম এতিয়া আৰু স্বয়ং-আপডেট কৰা নহ'ব।

en: Theme without %s
as_IN: %s বিহীন থীম

en: Themes
as_IN: থিমসমূহ

en: Themes %s
as_IN: থীম %sটা

en: Themes add your site&#8217;s look and feel. It&#8217;s important to keep them up to date, to stay consistent with your brand and keep your site secure.
as_IN: থীমসমূহে আপোনাৰ ছাইটৰ ৰূপ আৰু অনুভূতি যোগ কৰে। আপোনাৰ ব্ৰেণ্ডৰ সৈতে একে ৰূপত থাকিবলৈ আৰু আপোনাৰ ছাইট নিৰাপদ কৰি ৰাখিবলৈ সেইবোৰ আপ টু ডেট কৰি ৰখাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ।

en: Themes directory location
as_IN: থীমৰ ডাইৰেক্টৰীৰ অৱস্থান

en: Themes directory size
as_IN: থীম ডাইৰেক্টৰীৰ আকাৰ

en: There appear to be no issues with plugin and theme auto-updates.
as_IN: প্লাগিন আৰু থীম স্বয়ং-আপডেটসমূহৰ কোনো সমস্যা নাই যেন লাগিছে।

en: There are no associated subtitles.
as_IN: জড়িত কোনো চাব্‌টাইটেল পোৱা নগ'ল।

en: There are no events scheduled near %1$s at the moment. Would you like to <a href="%2$s">organize a WordPress event</a>?
as_IN: এইমুহূৰ্তত %1$sৰ ওচৰত কোনো সময়সূচীভুক্ত অনুষ্ঠান নাই। আপুনি <a href="%2$s">WordPress-ৰ অনুষ্ঠান এটাৰ আয়োজন</a> কৰিবলৈ বিচাৰে নেকি?

en: There are no events scheduled near you at the moment. Would you like to <a href="%s">organize a WordPress event</a>?
as_IN: এইমুহূৰ্তত আপোনাৰ ওচৰত কোনো সময়সূচীভুক্ত অনুষ্ঠান নাই। আপুনি <a href="%s">WordPress-ৰ অনুষ্ঠান এটাৰ আয়োজন</a> কৰিবলৈ বিচাৰে নেকি?

en: There are no options for this widget.
as_IN: এই উইজেটৰ বাবে কোনো বিকল্প নাই।

en: There are no pages.
as_IN: কোনো পৃষ্ঠা নাই।

en: There are no valid users selected for deletion.
as_IN: মচিবলৈ কোনো বৈধ ব্যৱহাৰকাৰী নিৰ্বাচিত কৰা নাই।

en: There are no valid users selected for removal.
as_IN: আঁতৰাবলৈ কোনো বৈধ ব্যৱহাৰকাৰী নিৰ্বাচিত কৰা নাই।

en: There are no widgets available.
as_IN: কোনো ৱিজেট উপলব্ধ নহয়।

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
as_IN: কেইটামান অবৈধ মেন্যুৰ বস্তু আছে। অনুগ্ৰহ কৰি সেয়া পৰীক্ষা কৰক বা মচি পেলাওঁক।

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
as_IN: সঞ্চয় নকৰা সাল-সলনি আছে যি হেৰাই যাব। জাৰী ৰাখিবলৈ 'ঠিক আছে', ছবি এডিটৰলৈ উভতি যাবলৈ 'বাতিল কৰক'।

en: There does not seem to be any new mail.
as_IN: নতুন মেইল নাই যেন লাগিছে।

en: There doesn't seem to be a %s file. It is needed before the installation can continue.
as_IN: কোনো %s ফাইল থকা যেন লগা নাই। ইনষ্টলেশ্যন অব্যাহত ৰখাৰ আগত এইটো প্ৰয়োজনীয়।

en: There has been a critical error on this website, putting it in recovery mode. Please check the Themes and Plugins screens for more details. If you just installed or updated a theme or plugin, check the relevant page for that first.
as_IN: এই ৱেবছাইটত এটা গুৰুতৰ ত্ৰুটি ঘটিছে, ইয়াক পুনৰুদ্ধাৰ ম'ডত ৰাখি থকা হৈছে। অধিক সবিশেষৰ বাবে থীম আৰু প্লাগিনৰ স্ক্ৰীমসমূহ চাওক। যদি আপুনি অলপতে কোনো থীম বা প্লাগিন ইনষ্টল বা আপডেট কৰিছে তেন্তে প্ৰথমে তাৰ প্ৰাসংগিক পৃষ্ঠা চাওক।

en: There has been a critical error on this website.
as_IN: এই ৱেবছাইটত এক গুৰুতৰ ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: There has been a critical error on this website. Please check your site admin email inbox for instructions. If you continue to have problems, please try the <a href="%s">support forums</a>.
as_IN: এই ৱেবছাইটত এটা জটিল ত্ৰুটি ঘটিছে। নিৰ্দেশনাৰ বাবে অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ ছাইট কৰ্তৃপক্ষৰ ইমেইল ইনবক্স পৰীক্ষা কৰক। আপোনাৰ সমস্যা হৈয়েই থাকিলে অনুগ্ৰহ কৰি <a href="%s">সাহায্যৰ ফৰাম</a>লৈ গৈ চাওক।

en: There has been a critical error on this website. Please reach out to your site administrator, and inform them of this error for further assistance.
as_IN: এই ৱেবছাইটত এটা জটিল ত্ৰুটি ঘটিছে। অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ ছাইটৰ কৰ্তৃপক্ষৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক আৰু অধিক সাহায্যৰ বাবে তেওঁক এই ত্ৰুটিৰ বিষয়ে জনাওক।

en: There has been an error cropping your image.
as_IN: আপোনাৰ ছবি সম্পাদনা কৰোঁতে কিবা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: There is %d error which must be fixed before you can save. | There are %d errors which must be fixed before you can save.
as_IN[0]: আপুনি সঞ্চয় কৰাৰ আগতে %dটা ত্ৰুটি ঠিক কৰিবই লাগিব।
as_IN[1]: আপুনি সঞ্চয় কৰাৰ আগতে %dটা ত্ৰুটি ঠিক কৰিবই লাগিব।

en: There is <strong>%d site change</strong> waiting to be saved. | There are <strong>%d site changes</strong> waiting to be saved.
as_IN[0]: <strong>ছাইটৰ %dটা সলনি</strong> সাঁচি থোৱা হ’বলৈ ৰৈ আছে।
as_IN[1]: <strong>ছাইটৰ %dটা সলনি</strong> সাঁচি থোৱা হ’বলৈ ৰৈ আছে।

en: There is a more recent autosave of your changes than the one you are previewing. <a href="%s">Restore the autosave</a>
as_IN: আপুনি চাই থকা পূৰ্বলোকনটোতকৈও শেহতীয়া স্বয়ংসঞ্চয় এটা আছে। <a href="%s">স্বয়ংসঞ্চয় পুনঃস্থাপন কৰক</a>

en: There is a new kind of WordPress theme, called a block theme, that lets you build the site you&#8217;ve always wanted &#8212; with blocks and styles.
as_IN: ব্লক থীম বোলা এক নতুন ধৰণৰ WordPress থীম আছে, যিটোৱে আপোনাক আপুনি সদায় বিচৰা ছাইটটো গঢ়িবলৈ দিয়ে &#8212; ব্লক আৰু ষ্টাইলবোৰেদি।

en: There is a new version of %1$s available, but it does not work with your version of PHP. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a> or <a href="%5$s">learn more about updating PHP</a>.
as_IN: %1$s-ৰ এক নতুন সংস্কৰণ উপলব্ধ কিন্তু সেইটো আপোনাৰ PHPৰ সংস্কৰণৰ সৈতে কাম নকৰে। <a href="%2$s" %3$s>%4$s সংস্কৰণৰ বিশদ-বিৱৰণ চাওঁক</a> নাইবা <a href="%5$s">PHP আপডেট কৰাৰ বিষয়ে অধিক জানক</a>।

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a> or <a href="%5$s" %6$s>update now</a>.
as_IN: %1$s-ৰ এক নতুন সংস্কৰণ উপলব্ধ। <a href="%2$s" %3$s>%4$s সংস্কৰণৰ বিশদ-বিৱৰণ চাওঁক</a> নাইবা <a href="%5$s" %6$s>এতিয়াই আপডেট কৰক</a>।

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a>.
as_IN: %1$s-ৰ এটা নতুন সংস্কৰণ উপলব্ধ। <a href="%2$s" %3$s>%4$s সংস্কৰণৰ বিশদ-বিৱৰণ চাওঁক</a>।

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
as_IN: %1$s-ৰ এটা নতুন সংস্কৰণ উপলব্ধ। <a href="%2$s" %3$s>%4$s সংস্কৰণৰ বিশদ-বিৱৰণ চাওঁক</a>। <em>এই প্লাগিনৰ বাবে স্বয়ংক্ৰিয় আপডেট উপলব্ধ নহয়।</em>

en: There is a new version of %s available, but it does not work with your version of PHP.
as_IN: %s-ৰ এটা নতুন সংস্কৰণ উপলব্ধ কিন্তু সেইটো আপোনাৰ PHP সংস্কৰণৰ সৈতে কাম নকৰে।

en: There is a new version of %s available, but it does not work with your version of WordPress.
as_IN: %s-ৰ এটা নতুন সংস্কৰণ উপলব্ধ কিন্তু সেইটো আপোনাৰ WordPress সংস্কৰণৰ সৈতে কাম নকৰে।

en: There is a new version of %s available, but it does not work with your versions of WordPress and PHP.
as_IN: %s-ৰ এটা নতুন সংস্কৰণ উপলব্ধ কিন্তু সেইটো আপোনাৰ WordPress আৰু PHP সংস্কৰণৰ সৈতে কাম নকৰে।

en: There is a pending change of the admin email to %s.
as_IN: %s-লৈ কৰ্তৃপক্ষ ইমেইলৰ এটা বিচাৰাধীন সলনি আছে।

en: There is a pending change of your email to %s.
as_IN: %s-লৈ আপোনাৰ ইমেইলৰ এক বিচাৰাধীন সলনি আছে।

en: There is a problem with your API key.
as_IN: আপোনাৰ API কীটোৰ কিবা এটা সমস্যা আছে।

en: There is a revision of this post that is more recent.
as_IN: এই পষ্টটোৰ এটা পুনৰ নীৰিক্ষিত ৰূপ আছে, যিটো বেছি শেহতীয়া।

en: There is a static %s file in your installation folder. WordPress cannot dynamically serve one.
as_IN: আপোনাৰ ইষ্টলেশ্যন ফ’ল্ডাৰত এটা স্থিতিশীল %s ফাইল আছে। WordPress-এ গতিশীলভাৱে এটা আগবঢ়াব নোৱাৰে।

en: There is already a ping from that URL for this post.
as_IN: এই প’ষ্টৰ বাবে সেই URL-ৰ পৰা অহা পিং এটা ইতিমধ্যে আছে।

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below.
as_IN: এই লিখনিৰ তলত উপলব্ধ হোৱা সংস্কৰণতকৈ নৱতম সংস্কৰণ স্বয়ংক্ৰিয় সংৰক্ষণ(autosave)ত উপলব্ধ।

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
as_IN: এই প'ষ্টৰ এটা স্বয়ং-সঞ্চয় আছে যিটো তলৰ সংস্কৰণটোতকৈ শেহতীয়া। <a href="%s">স্বয়ং-সঞ্চয় চাওক</a>

en: There is an error with your CSS structure.
as_IN: আপোনাৰ CSS-ৰ গাঁথনিত কিবা ত্ৰুটি আছে।

en: There is no autosave revision for this post.
as_IN: এই প'ষ্টৰ বাবে কোনো স্বয়ংসঞ্চয় পুনৰীক্ষণ নাই।

en: There is no autosave revision for this template.
as_IN: এই টেমপ্লে’টৰ বাবে কোনো স্বয়ংসঞ্চয়ৰ পৰ্যালোচনা নাই।

en: There is no excerpt because this is a protected post.
as_IN: এইটো সংৰক্ষিত পষ্ট হোৱা হেতুকে কোনো নিৰ্বাচিত অংশ নাই।

en: There is no poster image currently selected
as_IN: বৰ্তমান কোনো প'ষ্টাৰ ছবি নিৰ্বাচন কৰা নাই

en: There was %d client caching response header detected: | There were %d client caching response headers detected:
as_IN[0]: %dটা ক্লায়েণ্ট কেশ্বিং ৰেস্প’ন্স হেডাৰ ধৰা পৰিছিল:
as_IN[1]: %dটা ক্লায়েণ্ট কেশ্বিং ৰেস্প’ন্স হেডাৰ ধৰা পৰিছিল:

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
as_IN: এটা কনফিগাৰেশ্যন বিসংগতি পোৱা গৈছে। অনুগ্ৰহ কৰি চাৰ্ভাৰ প্ৰশাসকক যোগাযোগ কৰক।

en: There was an authentication problem. Please reload and try again.
as_IN: প্ৰমাণীকৰণ সমস্যা হৈছে। অনুগ্ৰহ কৰি ৰিল'ড কৰি পুনৰ চেষ্টা কৰক।

en: There was an error installing fonts.
as_IN: ফণ্টবোৰ ইনষ্টল কৰোঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: There was an error submitting your form.
as_IN: আপোনাৰ প্ৰ-পত্ৰ দাখিল কৰোঁতে ত্ৰুটি ঘটিছিল।

en: There was an error uninstalling the font family.
as_IN: ফণ্ট-পৰিয়াল আনইনষ্টল কৰোঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: There was an error updating the font family. %s
as_IN: ফণ্ট-পৰিয়াল আপডে’ট কৰোঁতে এটা ত্ৰুটি ঘটিছে। %s

en: There were no comments to check. Akismet will only check comments awaiting moderation.
as_IN: পৰীক্ষা কৰিবলগীয়া কোনো মন্তব্য নাছিল। Akismet-এ কেৱল মডাৰেশ্যনৰ বাবে ৰৈ থকা মন্তব্যবোৰ পৰীক্ষা কৰিব।

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
as_IN[0]: আপোনাৰ স্পাম শাৰীত বৰ্তমান <a href="%2$s">%1$sটা মন্তব্য</a> আছে।
as_IN[1]: আপোনাৰ স্পাম শাৰীত বৰ্তমান <a href="%2$s">%1$sটা মন্তব্য</a> আছে।

en: There&#8217;s no content to show here yet.
as_IN: ইয়াত এতিয়াও দেখুৱাবলৈ কোনো বিষয়বস্তু নাই।

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
as_IN: এই মুহূৰ্তত আপোনাৰ <a href='%s'>স্পাম শাৰী</a>ত একো নাই।

en: These blocks are editable using overrides.
as_IN: এই ব্লককেইটা অভাৰৰাইড ব্যৱহাৰ কৰি সম্পাদনা কৰিব পাৰি।

en: These changes will affect your whole site.
as_IN: এই সাল-সলনিয়ে আপোনাৰ গোটেই ছাইটৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পেলাব।

en: These plugins are now up to date:
as_IN: এই প্লাগিনসমূহ এতিয়া আপ টু ডেট:

en: These plugins cannot be activated because their requirements are invalid.
as_IN: এইকেইটা প্লাগিন সক্ৰিয় কৰিব নোৱাৰি কাৰণ এইকেইটাৰ প্ৰয়োজনীয়তাবোৰ অবৈধ।

en: These settings alter where and how parts of WordPress are loaded.
as_IN: এই ছেটিংছে WordPress-ৰ অংশসমূহ ক'ত কিদৰে ল'ড কৰা হয় সেয়া সাল-সলনি কৰে।

en: These styles are already applied to your site.
as_IN: এইকেইটা শৈলী ইতিমধ্যে আপোনাৰ ছাইটত প্ৰয়োগ কৰা হৈছে।

en: These themes are now up to date:
as_IN: এই থীমসমূহ এতিয়া আপ টু ডেট:

en: These themes failed to update:
as_IN: এই থীমসমূহ আপডেট হোৱাত বিফল হ'ল:

en: These unique authentication keys are also missing from your %s file.
as_IN: এই authentication key সমূহো আপোনাৰ %s ফাইলত বিচাৰি পোৱা নগ'ল।

en: These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.
as_IN: এই ৱেবছাইটসমূহে আপোনাৰ বিষয়ে ডেটা সংগ্ৰহ, কুকিজ ব্যৱহাৰ, অতিৰিক্ত তৃতীয়-পক্ষৰ ট্ৰেকিং এম্বেড আৰু যদি আপোনাৰ একাউণ্ট থাকে আৰু সেই ৱেবছাইটটোত লগিন কৰা থাকিলে এম্বেডেড সমলৰ সৈতে আপোনাৰ ইণ্টাৰেকশ্যন ট্ৰেক কৰাকে ধৰি সেই এম্বেডেড সমলৰ সৈতে আপোনাৰ ইণ্টাৰেকশ্যন নিৰীক্ষণ কৰিব পাৰে।

en: They also show up as sub-items in the default navigation menu. <a>Learn more.</a>
as_IN: সেইবোৰ ডিফ’ল্ট নেভিগেশ্যন মেন্যুত উপ-বস্তু হিচাপেও দেখা দিয়ে। <a>অধিক জানক।</a>

en: Thimphu
as_IN: থিম্ফু

en: This %1$s is editable using the "%2$s" override.
as_IN: এই %1$sটো "%2$s" অভাৰৰাইড ব্যৱহাৰ কৰি সম্পাদনা কৰিব পাৰি।

en: This Navigation Menu displays your website's pages. Editing it will enable you to add, delete, or reorder pages. However, new pages will no longer be added automatically.
as_IN: এই নেভিগেশ্যনৰ মেন্যুৱে আপোনাৰ ৱেবছাইটৰ পৃষ্ঠাবোৰ দেখুৱায়। ইয়াক সম্পাদনা কৰিলে আপুনি পৃষ্ঠা যোগ কৰিবলৈ, মচি পেলাবলৈ বা ক্ৰম সলাবলৈ সক্ষম হ’ব। অৱশ্যে নতুন পৃষ্ঠাবোৰ আৰু স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে যোগ নহ’ব।

en: This Navigation Menu is empty.
as_IN: এই নেভিগেশ্যন মেন্যু খালী হৈ আছে।

en: This XML Sitemap is generated by WordPress to make your content more visible for search engines.
as_IN: আপোনাৰ সমল ছাৰ্চ ইঞ্জিনসমূহৰ বাবে আৰু অধিক দৃশ্যমান কৰি তুলিবলৈ WordPress-ৰ দ্বাৰা XML ছাইটমেপ তৈয়াৰ কৰা হয়।

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
as_IN: এই ঠিকনা নতুন ব্যৱহাৰকাৰীৰ সূচনাৰ দৰে কৰ্তৃপক্ষৰ উদ্দেশ্যে ব্যৱহাৰ কৰা হয়।

en: This address is used for admin purposes. If you change this, an email will be sent to your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
as_IN: এই ঠিকনা প্ৰশাসনিক কাৰণত ব্যৱহাৰ কৰা হয়। আপুনি এইটো সলনি কৰিলে আপোনাৰ নতুন ঠিকনা নিশ্চিত কৰিবলৈ তালৈ এটা ইমেইল পঠিওৱা হ’ব। <strong>নতুন ঠিকনাটো নিশ্চিত নোহোৱালৈকে সক্ৰিয় নহ’ব।</strong>

en: This block allows overrides. Changing the name can cause problems with content entered into instances of this pattern.
as_IN: এই ব্লকটোৱে অভাৰৰাইডৰ অনুমতি দিয়ে। নাম সলনি কৰিলে এই আৰ্হিৰ দৃষ্টান্তবোৰত সুমুওৱা বিষয়বস্তুৰ সমস্যা হ’ব পাৰে।

en: This block can only be used once.
as_IN: এই ব্ল'ক এবাৰেই ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি।

en: This block has encountered an error and cannot be previewed.
as_IN: এই ব্লকটো কোনো ত্ৰুটিৰ সন্মুখীন হৈছে আৰু পূৰ্বলোকন কৰিব নোৱাৰি।

en: This block is automatically inserted near any occurrence of the block types used as keys of this map, into a relative position given by the corresponding value.
as_IN: এই ব্লকটো এই মেপৰ কী হিচাপে ব্যৱহৃত ব্লকৰ প্ৰকাৰৰ যিকোনো উপস্থিতিৰ ওচৰত, সম্পৰ্কিত মানৰ পৰা পোৱা আপেক্ষিক অৱস্থানত স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে সন্নিৱিষ্ট কৰা হয়।

en: This block is locked.
as_IN: এই ব্লকত তলা মৰা হৈছে।

en: This block will display the excerpt.
as_IN: এই ব্লকটোৱে উদ্ধৃতিটো দেখুৱাব।

en: This category already exists. Please use a different name.
as_IN: এই শ্ৰেণী ইতিমধ্যে মজুত আছে। অনুগ্ৰহ কৰি আন এটা নাম ব্যৱহাৰ কৰক।

en: This change will affect other parts of your site that use this template.
as_IN: এই সাল-সলনিয়ে এই টেমপ্লে’ট ব্যৱহাৰ কৰা আপোনাৰ ছাইটৰ আনবোৰ অংশৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পেলাব।

en: This change will affect your whole site.
as_IN: এই সলনিয়ে আপোনাৰ গোটেই ছাইটৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পেলাব।

en: This color combination may be hard for people to read.
as_IN: ৰঙৰ এই সংমিশ্ৰণ লোকৰ বাবে পঢ়াটো কঠিন হ'ব পাৰে।

en: This color combination may be hard for people to read. Try using a brighter background color and/or a darker %s.
as_IN: ৰঙৰ এই সংমিশ্ৰণ লোকৰ বাবে পঢ়াটো কঠিন হ’ব পাৰে। আৰু অধিক উজ্জ্বল ৰঙৰ পটভূমি আৰু/বা গাঢ় ৰঙৰ %s ব্যৱহাৰ কৰি চাওক।

en: This color combination may be hard for people to read. Try using a darker background color and/or a brighter %s.
as_IN: ৰঙৰ এই সংমিশ্ৰণ লোকৰ বাবে পঢ়াটো কঠিন হ’ব পাৰে। আৰু অধিক গাঢ় ৰঙৰ পৃষ্ঠভূমি আৰু/বা উজ্জ্বল ৰঙৰ %s ব্যৱহাৰ কৰি চাওক।

en: This column count exceeds the recommended amount and may cause visual breakage.
as_IN: এই স্তম্ভৰ সংখ্যাই পৰামৰ্শমূলক পৰিমাণ অতিক্ৰম কৰিছে আৰু ইয়াৰ ফলত দৃশ্য নষ্ট হ'ব পাৰে।

en: This comment is already approved.
as_IN: এই মন্তব্যটো ইতিমধ্যে অনুমোদিত কৰা হৈছে।

en: This comment is already in the Trash.
as_IN: এইটো মন্তব্য ইতিমধ্যে ট্ৰেশ্বতে আছে।

en: This comment is already marked as spam.
as_IN: এই মন্তব্যটো স্পাম বুলি ইতিমধ্যে চিন দিয়া হৈছে।

en: This comment is currently approved.
as_IN: এই মন্তব্যটো বৰ্তমান অনুমোদিত কৰা হৈছে।

en: This comment is currently in the Trash.
as_IN: এইটো মন্তব্য বৰ্তমান ট্ৰেশ্বত আছে।

en: This comment is currently marked as spam.
as_IN: এই মন্তব্যটো বৰ্তমান স্পাম বুলি চিন দিয়া হৈছে।

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
as_IN: এই মন্তব্যটো অস্বীকৃত হৈ আছে | যদি আপুনি ইয়াক সম্পাদনা কৰিব বিচাৰে অনুগ্ৰহ কৰি ইয়াক অস্বীকৃত অৱস্থাৰ পৰা বাহিৰলৈ আনক |

en: This comment was not sent to Akismet when it was submitted because it was caught by something else.
as_IN: এই মন্তব্যটো দাখিল কৰোঁতে Akismet-লৈ পঠিওৱা হোৱা নাই কাৰণ এইটো আন কিহবাৰ দ্বাৰা ধৰা হৈছে।

en: This comment was not sent to Akismet when it was submitted because it was caught by the comment disallowed list.
as_IN: এই মন্তব্যটো দাখিল কৰোঁতে Akismet-লৈ পঠিওৱা হোৱা নাই কাৰণ এইটো অস্বীকৃত মন্তব্যৰ তালিকাৰ দ্বাৰা ধৰা হৈছে।

en: This comment was reported as not spam.
as_IN: এই মন্তব্যটো স্পেম নহয় বুলি সদৰী কৰা হৈছে।

en: This comment was reported as spam.
as_IN: এই মন্তব্যটো স্পেম বুলি সদৰী কৰা হৈছে।

en: This content is password protected.
as_IN: এই সমল পাছৱৰ্ডেৰে সুৰক্ষিত কৰি থোৱা আছে।

en: This content was deleted by the author.
as_IN: এই সমল লেখক দ্বাৰা মচা হৈছিল।

en: This could mean that connections are failing to WordPress.org.
as_IN: ইয়াৰ মানে এয়া হ'ব পাৰে যে WordPress.org-ৰ সৈতে সংযোগ বিচ্ছিন্ন হৈ আছে।

en: This data is used to provide general enhancements to WordPress, which includes helping to protect your site by finding and automatically installing new updates. It is also used to calculate statistics, such as those shown on the <a href="%s">WordPress.org stats page</a>.
as_IN: এই ডেটা WordPress-ক সাধাৰণ পৰিবৰ্দ্ধন প্ৰদান কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হয়, যিয়ে নতুন নতুন আপডেট বিচাৰি স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ইনষ্টল কৰি আপোনাৰ ছাইট সুৰক্ষিত কৰাত সহায় কৰাটো সাঙুৰি লয়। পৰিসংখ্যা গণনা কৰিবলৈও ইয়াৰ ব্যৱহাৰ হয়, যেনে সেইবোৰ যিবোৰ <a href="%s">WordPress.org পৰিসংখ্যা পৃষ্ঠা</a>ত দেখুওৱা হয়।

en: This draft comes from your <a href="%s">unpublished customization changes</a>. You can edit, but there is no need to publish now. It will be published automatically with those changes.
as_IN: এই খচৰা আপোনাৰ <a href="%s">অপ্ৰকাশিত কাষ্টমাইজেশ্যনৰ সাল-সলনি</a>ৰ পৰা আহিছে। আপুনি সম্পাদনা কৰিব পাৰে কিন্তু এতিয়াই প্ৰকাশ কৰাৰ কোনো প্ৰয়োজন নাই। ই সেই সাল-সলনিসহ স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে প্ৰকাশিত হ’ব।

en: This either means that the username and password information in your %1$s file is incorrect or that contact with the database server at %2$s could not be established. This could mean your host&#8217;s database server is down.
as_IN: ইয়াৰ অৰ্থ হ’ল হয়তো আপোনাৰ %1$s ফাইলত ব্যৱহাৰকাৰী-নাম আৰু পাছৱৰ্ডৰ তথ্য ভুল বা হয়তো %2$s-ত ডাটাবেছ ছাৰ্ভাৰৰ সৈতে যোগাযোগ স্থাপন কৰিব পৰা নগ’ল।   তাৰমানে আপোনাৰ হ’ষ্টৰ ডাটাবেছ ছাৰ্ভাৰ বিকল হৈ থাকিব পাৰে।

en: This email may be different from your personal email address.
as_IN: এই ইমেইল আপোনাৰ ব্যক্তিগত ইমেইল ঠিকনাতকৈ বেলেগো হ'ব পাৰে।

en: This embed may not preserve its aspect ratio when the browser is resized.
as_IN: ব্ৰাউজাৰ পুনঃআকাৰ কৰিলে এই এম্বেডটোৱে নিজৰ পক্ষ অনুপাত(aspect ratio) সংৰক্ষণ নকৰিবও পাৰে।

en: This embed will preserve its aspect ratio when the browser is resized.
as_IN: ব্ৰাউজাৰ পুনঃআকাৰ কৰিলে এই এম্বেডটোৱে নিজৰ পক্ষ অনুপাত সংৰক্ষণ কৰিব।

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
as_IN: এই বৈশিষ্ট্যৰ বাবে ইনলাইন ফ্ৰেমৰ প্ৰয়োজন। হয় আপুনি আপোনাৰ ব্ৰাউজাৰত আইফ্ৰেম নিষ্ক্ৰিয় কৰি ৰাখিছে অথবা সেয়া সমৰ্থন নকৰে।

en: This field can't be moved down
as_IN: এই ক্ষেত্ৰটো তললৈ নিব নোৱাৰি

en: This field can't be moved up
as_IN: এই ক্ষেত্ৰটো ওপৰলৈ নিব নোৱাৰি

en: This file cannot be processed by the web server.
as_IN: এই ফাইলটো ৱেব ছাৰ্ভাৰে সংসাধন কৰিব নোৱাৰে।

en: This file is empty. Please try another.
as_IN: এই ফাইলটো খালী। অন্য এটা চেষ্টা কৰক।

en: This file is not an image. Please try another.
as_IN: এই ফাইলটো ছবি নহয়। অন্য এটা চেষ্টা কৰক।

en: This file is only loaded for backward compatibility with SimplePie 1.2.x. Please consider switching to a recent SimplePie version.
as_IN: এই ফাইলটো কেৱল SimplePie 1.2.x-ৰ সৈতে পিছপৰা সুসংগতিৰ বাবে ল'ড কৰা হৈছে। অনুগ্ৰহ কৰি শেহতীয়া SimplePie সংস্কৰণ এটালৈ সলনি কৰাৰ বিষয়ে বিবেচনা কৰক।

en: This file is too big. Files must be less than %s KB in size.
as_IN: ফাইলৰ আকাৰ যথেষ্ট বেছি। ফাইলসমূহ %s কেবিতকৈ কম হোৱাটো বাঞ্চনীয়।

en: This file no longer needs to be included.
as_IN: এই ফাইলটো অন্তৰ্ভুক্ত কৰাৰ আৰু প্ৰয়োজন নাই।

en: This form is not live-previewable.
as_IN: এই প্র-পত্ৰ লাইভ-পূৰ্বলোকনযোগ্য নহয়।

en: This format, which is called WordPress eXtended RSS or WXR, will contain your posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags.
as_IN: WordPress eXtended RSS বা WXR বোলা এই ফৰ্মেটটোত আপোনাৰ প’ষ্ট, পৃষ্ঠা, মন্তব্য, কাষ্টম ক্ষেত্ৰ, শ্ৰেণী আৰু টেগবোৰ থাকিব।

en: This function should not be called before the theme directory is registered.
as_IN: থীম ডাইৰেক্টৰী পঞ্জীভুক্ত হোৱাৰ আগতেই এই ফাংশ্যনটো কল কৰা অনুচিত।

en: This image cannot be displayed in a web browser. For best results convert it to JPEG before uploading.
as_IN: এই ছবিখন ৱেব ব্ৰাউজাৰত দেখুৱাব নোৱাৰি। অপূৰ্ব ফলাফলৰ বাবে আপল'ড কৰাৰ আগত ইয়াক JPEGলৈ ৰূপান্তৰিত কৰক।

en: This image cannot be uploaded to your Media Library, but it can still be inserted as an external image.
as_IN: এই ছবিখন আপোনাৰ মিডিয়া লাইব্ৰেৰীলৈ আপল’ড কৰিব নোৱাৰি, কিন্তু ইয়াক তথাপিও এখন বাহিৰা ছবি হিচাপে সুমুৱাব পাৰি।

en: This image has an empty alt attribute
as_IN: এই ছবিখনত alt এট্ৰিব্ৰিউট সংযোজন কৰা হোৱা নাই

en: This image has an empty alt attribute; its file name is %s
as_IN: ছবিখনত alt এট্ৰিব্ৰিউট সংযোজন কৰা হোৱা নাই; ইয়াৰ ফাইল নেম %s

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
as_IN: এইখন এখন উদাহৰণ পৃষ্ঠা। ই ব্লগ প'ষ্টতকৈ বেলেগ কাৰণ ই এটা ঠাইতে থাকিব আৰু আপোনাৰ ছাইটৰ নেভিগেশ্যনত (বেছিভাগ থীমতে) দেখা দিব। বেছিভাগ লোকে এখন বিষয় পৃষ্ঠাৰে আৰম্ভ কৰে যিয়ে সম্ভাব্য ছাইট দৰ্শকসকলৰ লগত তেওঁলোকক পৰিচয় কৰায়। ই এনেকুৱা কিবা ক'ব পাৰে:

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
as_IN: সৰ্বোচ্চ সীমাতকৈ এইটো ডাঙৰ। অনুগ্ৰহ কৰি অন্য এটা চেষ্টা কৰক।

en: This is the Content block, it will display all the blocks in any single post or page.
as_IN: এইটো হৈছে বিষয়বস্তুৰ ব্লক, ই কোনোবা এটা প’ষ্ট বা পৃষ্ঠাতেই সকলো ব্লক দেখুৱাব।

en: This is the short link.
as_IN: এইটো চমু সংযোগ

en: This item has already been deleted.
as_IN: এইটো বস্তু ইতিমধ্যে মচি পেলোৱা হৈছে।

en: This link is not live-previewable.
as_IN: এই লিংক লাইভ-পূৰ্বলোকনযোগ্য নহয়।

en: This means that the contact with the database server at %s was lost. This could mean your host&#8217;s database server is down.
as_IN: ইয়াৰ অৰ্থ এয়া যে %s-ত ডাটাবেছ ছাৰ্ভাৰৰ সৈতে সংযোগ বিচ্ছিন্ন হৈছে। তাৰমানে আপোনাৰ হ’ষ্টৰ ডাটাবেছ ছাৰ্ভাৰৰ বিকল হৈ থাকিব পাৰে।

en: This meta box is not compatible with the block editor.
as_IN: এই মেটা বাকচটো ব্লক এডিটৰৰ লগত সংগতিপূৰ্ণ নহয়।

en: This meta box, from the %s plugin, is not compatible with the block editor.
as_IN: %s প্লাগিনৰ এই মেটা বক্সটো ব্লক এডিটৰৰ সৈতে সংগতিপূৰ্ণ নহয়।

en: This notice was triggered by the %s handle.
as_IN: এই জাননী %s হেণ্ডেলৰ দ্বাৰা ট্ৰিগাৰ কৰা হৈছিল।

en: This page allows direct access to your site settings. You can break things here. Please be cautious!
as_IN: এই পৃষ্ঠাখনে আপোনাৰ ছাইট ছেটিংছত প্ৰত্যক্ষভাৱে প্ৰৱেশ কৰিবলৈ দিয়ে। আপুনি ইয়াত বস্তুবিলাক নষ্ট কৰিব পাৰে। অনুগ্ৰহ কৰি সাৱধান হওক!

en: This page can show you every detail about the configuration of your WordPress website. For any improvements that could be made, see the <a href="%s">Site Health Status</a> page.
as_IN: এই পৃষ্ঠাখনে আপোনাক আপোনাৰ WordPress ৱেবছাইটৰ ক'নফিগাৰেশ্যনৰ বিষয়ে সমস্ত বিশদ-বিৱৰণ দেখুৱাব পাৰে। কৰিব পৰা কোনো ধৰণৰ উন্নতিসাধনৰ বাবে <a href="%s">ছাইটৰ স্বাস্থ্যৰ স্থিতি</a> পৃষ্ঠাখন চাওক।

en: This page is blank because the template is empty. You can reset or customize it in the Site Editor.
as_IN: এই পৃষ্ঠাখন খালী কাৰণ টেমপ্লে’টটো খালী। আপুনি ইয়াক ছাইট এডিটৰত ৰিছেট নাইবা কাষ্টমাইজ কৰিব পাৰে।

en: This page will show the latest posts.
as_IN: এই পৃষ্ঠাখনে শেহতীয়া প’ষ্টবোৰ দেখুৱাব।

en: This panel is used for managing navigation menus for content you have already published on your site. You can create menus and add items for existing content such as pages, posts, categories, tags, formats, or custom links.
as_IN: এই পেনেল আপুনি আপোনাৰ ছাইটত ইতিমধ্যে প্ৰকাশ কৰা সমলৰ নেভিগেশ্যন মেন্যু পৰিচালনা কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হয়। আপুনি মেন্যু সৃষ্টি কৰি পৃষ্ঠা, প'ষ্ট, বৰ্গ, টেগ, ফৰ্মেট বা কাষ্টম লিংকৰ দৰে মজুত থকা সমলৰ বাবে বস্তু যোগ কৰিব পাৰে।

en: This password reset request originated from the IP address %s.
as_IN: এই পাছৱৰ্ড ৰিছেটৰ অনুৰোধটো IP ঠিকনা %sৰ পৰা উৎপন্ন হৈছে।

en: This pattern cannot be edited.
as_IN: এই আৰ্হিটো সম্পাদনা কৰিব পৰা যোৱা নাই।

en: This personal data request has expired.
as_IN: এই ব্যক্তিগত ডাটা অনুৰোধৰ ম্যাদ উকলি গৈছে।

en: This plugin is already installed.
as_IN: এই প্লাগিন ইতিমধ্যে ইনষ্টল কৰা হৈছে।

en: This post is already being edited
as_IN: এই প'ষ্ট ইতিমধ্যে সম্পাদনা কৰি থকা হৈছে।

en: This post is being backed up in your browser, just in case.
as_IN: আপোনাৰ ব্ৰাউজাৰত এই প’ষ্টটোৰ বেকআপ লৈ থকা হৈছে, কিয়নো প্ৰয়োজন হ’ব পাৰে।

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
as_IN: এই লেখাটো পাছৱৰ্ডৰ দ্বাৰা সুৰক্ষিত হৈ আছে | কোনো মন্তব্য চাবলৈ পাছৱৰ্ড দিয়ক |

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
as_IN: এই পষ্টটো পাছৱৰ্ডৰে সংৰক্ষিত ৰখা হৈছে। মন্তব্য চাবলৈ পাছৱৰ্ড ভৰ্তি কৰক।

en: This post type (%s) does not support the author.
as_IN: এই প্ৰকাৰৰ প’ষ্ট (%s)ত লিখোঁতা সমৰ্থিত নহয়।

en: This preview is unavailable in the editor.
as_IN: এই পূৰ্বলোকন এডিটৰত উপলব্ধ নহয়।

en: This resource is provided by your web host, and is specific to your site. For more information, <a href="%s" target="_blank">see the official WordPress documentation</a>.
as_IN: এই সমল আপোনাৰ ৱেব হ'ষ্টৰ দ্বাৰা প্ৰদান কৰা হয় আৰু ই আপোনাৰ চাইটৰ বাবে নিৰ্দিষ্ট। অধিক জানিবলৈ, <a href="%s" target="_blank">ৱৰ্ডপ্ৰেছৰ আনুষ্ঠানিক সহায়িকা</a> চাওক।

en: This resulted in an error message: %s
as_IN: ইয়াৰ ফলত এটা ত্ৰুটি বাৰ্তা আহিছে: %s

en: This screen allows you to edit fields for metadata in a file within the media library.
as_IN: এই স্ক্ৰীণে আপোনাক মিডিয়া লাইব্ৰেৰীৰ ভিতৰত থকা কোনো ফাইলত মেটাডেটাৰ ক্ষেত্ৰসমূহ সম্পাদনা কৰিবলৈ দিয়ে।

en: This screen allows you to obtain a health diagnosis of your site, and displays an overall rating of the status of your installation.
as_IN: এই স্ক্ৰীনে আপোনাক আপোনাৰ ছাইটৰ স্বাস্থ্যজনিত ডায়াগ্ন’ছিছ লাভ কৰাত সহায় কৰে আৰু আপোনাৰ ইনষ্টলেশ্যনৰ অৱস্থাৰ এটা সামগ্ৰিক মূল্যাংকন দেখুৱায়।

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
as_IN: এই স্ক্ৰীণত ছেটিংছ আছে যিয়ে আপোনাৰ সমলৰ প্ৰদৰ্শনক প্ৰভাৱিত কৰে।

en: This screen includes suggestions to help you write your own privacy policy. However, it is your responsibility to use these resources correctly, to provide the information required by your privacy policy, and to keep this information current and accurate.
as_IN: এই স্ক্ৰীনত আপোনাক আপোনাৰ নিজা গোপনীয়তা-নীতি লিখাত সহায় কৰিবলৈ পৰামৰ্শ অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে। কিন্তু এই সমলবোৰ সঠিকভাৱে ব্যৱহাৰ কৰা, আপোনাৰ গোপনীয়তা-নীতিৰ দ্বাৰা প্ৰয়োজনীয় তথ্য প্ৰদান কৰা আৰু এই তথ্যবোৰ সাম্প্ৰতিক আৰু সঠিক কৰি ৰখাটো আপোনাৰ দায়িত্ব।

en: This screen is used for globally assigning menus to locations defined by your theme.
as_IN: এই স্ক্ৰীণখন আপোনাৰ থীমৰ দ্বাৰা নিৰ্ধাৰিত ঠাইসমূহত গোলকীয়ভাৱে মেন্যু আৰোপ কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হয়।

en: This screen is used for managing your content revisions.
as_IN: এই স্ক্ৰীণ আপোনাৰ সমলৰ পুনৰীক্ষণসমূহ পৰিচালনা কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হয়।

en: This screen is used for managing your installed themes. Aside from the default theme(s) included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
as_IN: এই স্ক্ৰীণ আপোনাৰ ইনষ্টল কৰা থীমসমূহ পৰিচালনা কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হয়। আপোনাৰ WordPress ইনষ্টলেশ্যনৰ অন্তৰ্গত ডিফ'ল্ট থীম(সমূহ)ৰ বাহিৰেও তৃতীয় পক্ষই ডিজাইন আৰু বিকাশ কৰা থীমসমূহ।

en: This screen is used for managing your navigation menus.
as_IN: এই স্ক্ৰীণ আপোনাৰ নেভিগেশ্যন মেন্যুসমূহ পৰিচালনা কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হয়।

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
as_IN: আপোনাৰ থীমৰ শিৰোশাৰী শাখা অনুকূলিত কৰিবলৈ এই স্ক্ৰীণ ব্যৱহাৰ কৰা হয়।

en: This screen is where you manage requests for an export of personal data.
as_IN: এইখন হৈছে সেইখন স্ক্ৰীণ য’ত আপুনি ব্যক্তিগত ডাটাৰ ৰপ্তানিৰ বাবে জনোৱা অনুৰোধবোৰ পৰিচালনা কৰে।

en: This screen is where you manage requests to erase personal data.
as_IN: এয়া সেই স্ক্ৰীন য’ত আপুনি ব্যক্তিগত তথ্য মচি পেলোৱাৰ অনুৰোধবোৰ পৰিচালনা কৰে।

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
as_IN: এই স্ক্ৰীণত আপোনাৰ ছাইটৰ সকলো মজুত থকা ব্যৱহাৰকাৰী তালিকাভুক্ত কৰা হয়। ছাইট কৰ্তৃপক্ষই নিৰ্ধাৰণ কৰা অনুসৰি প্ৰতিগৰাকী ব্যৱহাৰকাৰীৰ পাঁচটা নিৰ্ধাৰিত ভূমিকা থাকে: ছাইট কৰ্তৃপক্ষ, সম্পাদক, লেখক, অৱদানকাৰী নাইবা গ্ৰাহক। কৰ্তৃপক্ষৰ বাহিৰে আন ভূমিকা থকা ব্যৱহাৰকাৰীসকলে লগিন কৰোঁতে তেওঁলোকৰ ভূমিকাৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি ডেশ্বব'ৰ্ড নেভিগেশ্যনত কম বিকল্প দেখা পাব।

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
as_IN: এই স্ক্ৰীণখনে আপোনাৰ সকলো প'ষ্টত এক্সেছ দিয়ে। আপোনাৰ কামৰ ধাৰাৰ সৈতে মিলাকৈ এই স্ক্ৰীণখন আপুনি কাষ্টমাইজ কৰিব পাৰে।

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they will not all fit here! :) Use the documentation links to get information on what each discussion setting does.
as_IN: এই স্ক্ৰীনখনে আপোনাৰ প’ষ্ট/পৃষ্ঠাৰ মন্তব্য আৰু লিংকৰ পৰিচালনা আৰু প্ৰদৰ্শন নিয়ন্ত্ৰণ কৰাৰ বাবে বহুতো বিকল্প প্ৰদান কৰে। ইমান বেছি, বাস্তৱতে সেই আটাইবোৰ ইয়াত খাপ নাখায়! :) কোনটো আলোচনা ছেটিঙে কি কৰে তাৰ বিষয়ে তথ্য পাবলৈ তথ্য-পত্ৰৰ লিংক ব্যৱহাৰ কৰক।

en: This screen shows an individual user all of their sites in this network, and also allows that user to set a primary site. They can use the links under each site to visit either the front end or the dashboard for that site.
as_IN: এই স্ক্ৰীণখনে এগৰাকী ব্যৱহাৰকাৰীক এই নেটৱৰ্কত থকা তেওঁৰ সকলো ছাইট দেখুৱায় আৰু সেই ব্যৱহাৰকাৰীগৰাকীক প্ৰাথমিক ছাইট ছেট কৰিবলৈও দিয়ে। তেওঁ ছাইটৰ ফ্ৰণ্টএণ্ড নাইবা ডেশ্বব'ৰ্ডলৈ যাবলৈ প্ৰতিটো ছাইটৰ তলত থকা লিংক ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
as_IN: এই ছাইডবাৰটো এতিয়া আৰু উপলব্ধ নহয় আৰু আপোনাৰ ছাইটৰ কোনো ঠাইতে দেখা নাযায়। এই নিষ্ক্ৰিয় ছাইডবাৰটো সম্পূৰ্ণকৈ আঁতৰাবলৈ তলৰ প্ৰতিটো ৱিজেট আঁতৰাওক।

en: This site does not support post thumbnails on attachments with MIME type %s.
as_IN: এই ছাইত %s MIME প্ৰকাৰ থকা সংলগ্ন-নথিবোৰত প’ষ্টৰ থাম্বনেইল সমৰ্থিত নহয়।

en: This site has been archived or suspended.
as_IN: এই চাইটটো সংৰক্ষিত অথবা বাতিল কৰা হৈছে।

en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact %s.
as_IN: এই চাইটটো এতিয়াও সক্ৰিয় কৰা হোৱা নাই | যদি আপুনি আপোনাৰ চাইটটো সক্ৰিয় কৰাত অসুবিধা পাইছে, অনুগ্ৰহ কৰি %s -ত  যোগাযোগ কৰক |

en: This site is no longer available.
as_IN: এই চাইটটো বৰ্তমান উপলব্ধ নহয় |

en: This site uses Akismet to reduce spam. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Learn how your comment data is processed.</a>
as_IN: এই ছাইটে স্পেম কমাবলৈ Akismet ব্যৱহাৰ কৰে। <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">আপোনাৰ মন্তব্যৰ ডেটা কেনেকৈ সংসাধিত কৰা হয়— জানি লওক।</a>

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
as_IN: এই ছাইটৰ API চাবি হাৰ্ডক’ড কৰা আছে আৰু API-ৰ জৰিয়তে সলনি কৰিব নোৱাৰি।

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
as_IN: এই ছাইটৰ API চাবি হাৰ্ডক’ড কৰা আছে আৰু মচিব নোৱাৰি।

en: This taxonomy is not hierarchical.
as_IN: বৰ্গীকৰণ বংশানুক্ৰিমভাৱে নহয়।

en: This template is not revertable.
as_IN: এই টেমপ্লে’টটো পূৰ্বৰ অৱস্থালৈ ঘূৰাই নিব নোৱাৰি।

en: This template will be used only for the specific item chosen.
as_IN: এই টেমপ্লে’টটো কেৱল বেছি লোৱা নিৰ্দিষ্ট বস্তুৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা হ’ব।

en: This text template will help you to create your website&#8217;s privacy policy.
as_IN: পাঠৰ এই টেমপ্লে'টটোৱে আপোনাক আপোনাৰ ৱেব ছাইটৰ গোপনীয়তা নীতি সৃষ্টি কৰাত সহায় কৰিব।

en: This theme does not support video headers on this page. Navigate to the front page or another page that supports video headers.
as_IN: এই থীমটোৱে এইখন পৃষ্ঠাত ভিডিঅ' শিৰোশাৰী সমৰ্থন নকৰে। সন্মুখৰ পৃষ্ঠা বা ভিডিঅ' শিৰোশাৰী সমৰ্থন কৰা আন কোনো পৃষ্ঠালৈ নেভিগেট কৰক।

en: This theme does not work with your version of PHP.
as_IN: এই থীম আপোনাৰ PHP সংস্কৰণৰ সৈতে কাম নকৰে।

en: This theme does not work with your version of WordPress.
as_IN: এই থীম আপোনাৰ WordPress সংস্কৰণৰ সৈতে কাম নকৰে।

en: This theme does not work with your versions of WordPress and PHP.
as_IN: এই থীম আপোনাৰ WordPress আৰু PHP সংস্কৰণৰ সৈতে কাম নকৰে।

en: This theme doesn't support Customizer.
as_IN: এই থীমে কাষ্টমাইজাৰ সমৰ্থন নকৰে।

en: This theme failed to load properly and was paused within the admin backend.
as_IN: থীমৰ সঠিকভাৱে ল'ড হোৱাৰ প্ৰক্ৰিয়া বিফল হৈছে আৰু প্ৰশাসকৰ বেক্‌এণ্ডত ইয়াক স্তব্ধ কৰা হৈছে।

en: This theme is already installed.
as_IN: এই থীম ইতিমধ্যে ইনষ্টল কৰা হৈছে।

en: This timezone does not observe daylight saving time.
as_IN: এই সময়-মণ্ডলে দিবালোক সংৰক্ষণ সময় নিৰীক্ষণ নকৰে।

en: This timezone is currently in daylight saving time.
as_IN: এই সময়-মণ্ডল বৰ্তমান দিবালোক সংৰক্ষণ সময়ত আছে।

en: This timezone is currently in standard time.
as_IN: এই সময়-মণ্ডল বৰ্তমান মানক সময়ত আছে।

en: This tool helps site owners comply with local laws and regulations by deleting or anonymizing known data for a given user.
as_IN: এই সঁজুলিটোৱে ছাইটৰ গৰাকীসকলক কোনো নিৰ্দিষ্ট ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে জ্ঞাত ডাটা মচি বা পৰিচয়বিহীন কৰি স্থানীয় আইন আৰু নিয়মাৱলী পালন কৰাত সহায় কৰে।

en: This tool helps site owners comply with local laws and regulations by exporting known data for a given user in a .zip file.
as_IN: এই সঁজুলিটোৱে ছাইটৰ গৰাকীসকলক কোনো নিৰ্দিষ্ট ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে জ্ঞাত ডাটা .zip ফাইলত ৰপ্তানি কৰি স্থানীয় আইন আৰু নিয়মাৱলী পালন কৰাত সহায় কৰে।

en: This type of file cannot be edited.
as_IN: এনেধৰণৰ ফাইল সম্পাদনা কৰিব নোৱাৰি।

en: This unique authentication key is also missing from your %s file.
as_IN: এই authentication key টোও আপোনাৰ %s ফাইলত উপলব্ধ নহয়।

en: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
as_IN: এই ব্যৱহাৰকাৰীনাম অবৈধ কাৰণ ইয়াত অবৈধ আখৰ আছে। অনুগ্ৰহ কৰি এটা বৈধ ব্যৱহাৰকাৰীনাম লিখক।

en: This video file is too large to use as a header video. Try a shorter video or optimize the compression settings and re-upload a file that is less than 8MB. Or, upload your video to YouTube and link it with the option below.
as_IN: শিৰোশাৰীৰ ভিডিঅ' হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ এই ভিডিঅ' খুবেই ডাঙৰ। এটা সৰু ভিডিঅ' ব্যৱহাৰ কৰি চাওক নাইবা সংকোচন ছেটিংছ অপ্টিমাইজ কৰি আকৌ এটা ফাইল আপল'ড কৰক যিটো 8MBতকৈ কম। নাইবা আপোনাৰ ভিডিঅ'টো YouTube-ত আপল'ড কৰি তলৰ বিকল্পটোৰে লিংক কৰক।

en: This widget may contain code that may work better in the &#8220;Custom HTML&#8221; widget. How about trying that widget instead?
as_IN: এই ৱিজেটত এনে ক'ড থাকিব পাৰে যি হয়তো &#8220;কাষ্টম HTML&#8221; ৱিজেটত বেছি ভালকৈ কাম কৰিব। ইয়াৰ সলনি সেইটো ব্যৱহাৰ কৰি চাবনে বাৰু?

en: This widget may have contained code that may work better in the &#8220;Custom HTML&#8221; widget. If you have not yet, how about trying that widget instead?
as_IN: এই ৱিজেটটোত এনে ক’ড থাকিব পাৰে যি হয়তো &#8220;কাষ্টম HTML&#8221; ৱিজেটত বেছি ভালকৈ কাম কৰিব। যদি আপুনি এতিয়ালৈকে সেই ৱিজেটটো ব্যৱহাৰ চোৱা নাই, তেন্তে ব্যৱহাৰ কৰি চাবনে?

en: This widget requires JavaScript.
as_IN: এই ৱিজেটক JavaScript-ৰ প্ৰয়োজন।

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
as_IN: ব্লগ্‌ৰ'লত থকা লিংকৰ ওপৰত কোনোবাই হ'ভাৰ কৰিলে বা ঐচ্ছিকভাৱে লিংকৰ তলত এয়া দেখুৱা হ'ব।

en: This will clear all items from the inactive widgets list. You will not be able to restore any customizations.
as_IN: ই নিষ্ক্ৰিয় ৱিজেটৰ তালিকাৰ পৰা সকলো বস্তু পৰিষ্কাৰ কৰিব। আপুনি কোনো কাষ্টমাইজেশ্যন পুনঃস্থাপন কৰিব নোৱাৰিব।

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus, and custom posts.
as_IN: ইয়াত আপোনাৰ সকলো প'ষ্ট, পৃষ্ঠা, মন্তব্য, কাষ্টম ক্ষেত্ৰ, শব্দ, নেভিগেশ্যন মেন্যু আৰু কাষ্টম প'ষ্ট থাকিব।

en: This will grant access to <a href="%1$s">the %2$s site in this installation that you have permissions on</a>. | This will grant access to <a href="%1$s">all %2$s sites in this installation that you have permissions on</a>.
as_IN[0]: ই <a href="%1$s">এই ইনষ্টলেশ্যনত আপোনাৰ অনুমতি থকা %2$sটা ছাইট</a>ত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ দিব।
as_IN[1]: ই <a href="%1$s">এই ইনষ্টলেশ্যনত আপোনাৰ অনুমতি থকা আটাই %2$sটা ব্লগ</a>ত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ দিব।

en: This will grant access to <a href="%1$s">the %2$s site on the network as you have Super Admin rights</a>. | This will grant access to <a href="%1$s">all %2$s sites on the network as you have Super Admin rights</a>.
as_IN[0]: ই <a href="%1$s">নেটৱৰ্কৰ %2$sটা ছাইটত প্ৰৱেশাধিকাৰ দিব যিহেতু আপোনাৰ হাতত প্ৰধান কৰ্তৃপক্ষৰ অধিকাৰ আছে</a>।
as_IN[1]: ই <a href="%1$s">নেটৱৰ্কৰ %2$sটা ছাইটত প্ৰৱেশাধিকাৰ দিব যিহেতু আপোনাৰ হাতত প্ৰধান কৰ্তৃপক্ষৰ অধিকাৰ আছে</a>।

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
as_IN: ই পৃষ্ঠভূমিৰ ছবি আঁতৰাই দিব। আপুনি কোনো কাষ্টমাইজেশ্যন পুনঃস্থাপন কৰিব নোৱাৰিব।

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
as_IN: ই শিৰোশাৰীৰ ছবি আঁতৰাই দিব। আপুনি কোনো অনুকূলন পুনঃস্থাপন কৰিব নোৱাৰিব।

en: This will replace the current editor content with the last backup version. You can use undo and redo in the editor to get the old content back or to return to the restored version.
as_IN: ই বৰ্তমানৰ এডিটৰ সমলখিনি অন্তিম বেকআপ সংস্কৰণেৰে বদলি কৰিব। পুৰণি সমল ঘূৰাই পাবলৈ নাইবা পুনঃস্থাপন কৰা সংস্কৰণলৈ উভতি যাবলৈ আপুনি এডিটৰত ‘পূৰ্বৰ দৰে’ আৰু ‘পুনৰ কৰক’ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।

en: This will replace the current homepage which is set to display latest posts.
as_IN: ই বৰ্তমানৰ মুখ্যপৃষ্ঠাৰ ঠাই ল’ব যি শেহতীয়া প’ষ্টবোৰ দেখুৱাবলৈ নিৰ্ধাৰণ কৰা আছে।

en: This will replace the current homepage: "%s"
as_IN: ই বৰ্তমান মুখ্যপৃষ্ঠাৰ ঠাই ল’ব: "%s"

en: This will replace the current posts page: "%s"
as_IN: ই বৰ্তমানৰ প’ষ্টৰ পৃষ্ঠাৰ ঠাই ল’ব: "%s"

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
as_IN: ই মূল পটভূমিৰ ছবি পুনঃস্থাপন কৰিব। আপুনি কোনো কাষ্টমাইজেশ্যন পুনঃস্থাপন কৰিব নোৱাৰিব।

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
as_IN: ই মূল শিৰোশাৰীৰ ছবি পুনঃস্থাপন কৰিব। আপুনি কোনো অনুকূলন পুনঃস্থাপন কৰিব নোৱাৰিব।

en: Though the terms refer to two different concepts, in practice, they can be the same address or different. For example, you can have the core WordPress installation files in the root directory (<code>https://example.com</code>), in which case the two URLs would be the same. Or the <a href="%s">WordPress files can be in a subdirectory</a> (<code>https://example.com/wordpress</code>). In that case, the WordPress URL and the site URL would be different.
as_IN: যদিও দুয়োটাই বেলেগ বেলেগ ধাৰণাৰ কথা বুজায়, কাৰ্য্যতঃ এইদুটা একেই ঠিকনা হ’ব পাৰে বা বেলেগো হ’ব পাৰে। উদাহৰণস্বৰূপে— আপোনাৰ মূল WordPress-ৰ ইনষ্টলেশ্যন ফাইলবোৰ মূল ডাইৰেক্টৰী (<code>https://example.com</code>)ত থাকিব পাৰে, এইটো ক্ষেত্ৰত দুয়োটা URL একেই হ’ব। নাইবা <a href="%s">WordPress-ৰ ফাইলবোৰ এটা উপ-ডাইৰেক্টৰী</a> (<code>https://example.com/wordpress</code>)ত থাকিব পাৰে। তেনেক্ষেত্ৰত WordPress-ৰ URL আৰু ছাইটৰ URL বেলেগ হ’ব।

en: Three
as_IN: তিনি।

en: Three Columns
as_IN: তিনিটা স্তম্ভ

en: Three columns; equal split
as_IN: তিনিটা স্তম্ভ; সমানে ভাগ কৰা

en: Three columns; wide center column
as_IN: তিনিটা স্তম্ভ; মাজৰ স্তম্ভ বহল

en: Three.
as_IN: তিনি।

en: Thu
as_IN: বৃহস্পতি

en: Thumbnail
as_IN: থাম্বনেইল

en: Thumbnail Height
as_IN: চুটি-ছবি(Thumbnail) উচ্চতা

en: Thumbnail Settings
as_IN: থাম্বনেইল ছেটিংছ

en: Thumbnail Settings Help
as_IN: থাম্বনেইল ছেটিংছৰ সহায়

en: Thumbnail Width
as_IN: চুটি-ছবি(Thumbnail) প্ৰস্থ

en: Thumbnail size
as_IN: থাম্বনেইলৰ আকাৰ

en: Thursday
as_IN: বৃহস্পতিবাৰ

[ctx: Thursday initial]
en: T
as_IN: বৃহ

en: Tilde
as_IN: টিল্ডে

en: Tile
as_IN: টাইল

en: Time
as_IN: সময়

en: Time Format
as_IN: সময়ৰ সাজোন

en: Time Slider
as_IN: সময় শ্লাইডাৰ

en: Time Zone
as_IN: সময় অঞ্চল

en: Time format
as_IN: সময়ৰ সাজোন

en: Time to add some links! Click &#8220;%s&#8221; to start putting pages, categories, and custom links in your menu. Add as many things as you would like.
as_IN: অলপ লিংক যোগ কৰাৰ সময়! আপোনাৰ মেন্যুত পৃষ্ঠা, বৰ্গ আৰু কাষ্টম লিংক যোগ কৰা আৰম্ভ কৰিবলৈ &#8220;%s&#8221;ত ক্লিক কৰক। আপোনাৰ যিমান ইচ্ছা সিমানেই বস্তু যোগ কৰক।

en: Time to read
as_IN: পঢ়োঁতে সময় লাগিব

en: Time to read:
as_IN: পঢ়োঁতে সময় লাগিব

en: Timezone
as_IN: সময়-মণ্ডল

[ctx: TinyMCE]
en: Blocks
as_IN: ব্লকসমূহ

[ctx: TinyMCE]
en: Formats
as_IN: আৰ্হিসমূহ

[ctx: TinyMCE]
en: Headings
as_IN: শিৰোনামা

[ctx: TinyMCE]
en: Insert template
as_IN: নমুনা ভৰ্তি কৰক

[ctx: TinyMCE]
en: Templates
as_IN: নমুনাসমূহ

[ctx: TinyMCE menu]
en: Edit
as_IN: সম্পাদনা

[ctx: TinyMCE menu]
en: File
as_IN: নথি

[ctx: TinyMCE menu]
en: Format
as_IN: সজ্জা

[ctx: TinyMCE menu]
en: Insert
as_IN: ভৰ্তি কৰক

[ctx: TinyMCE menu]
en: Table
as_IN: তালিকা

[ctx: TinyMCE menu]
en: Tools
as_IN: সঁজুলিসমূহ

[ctx: TinyMCE menu]
en: View
as_IN: পৰিদৰ্শন

en: Tirane
as_IN: টিৰানে

en: Tiraspol
as_IN: টিৰাচপোল

en: Title
as_IN: শিৰোনামা

en: Title & Date
as_IN: শীৰ্ষক আৰু তাৰিখ

en: Title & Excerpt
as_IN: শীৰ্ষক আৰু উদ্ধৃতি

en: Title Attribute
as_IN: টাইটেল এট্ৰিবিউট

en: Title and Post Editor
as_IN: শীৰ্ষক আৰু প'ষ্ট এডিটৰ

en: Title attribute
as_IN: শীৰ্ষক বৈশিষ্ট্য

en: Title for the global styles variation, as it exists in the database.
as_IN: সৰ্বজনীন শৈলীবোৰৰ ভিন্নতাৰ বাবে শীৰ্ষক, যিদৰে ডাটাবেছত মজুত আছে।

en: Title for the object, as it exists in the database.
as_IN: অবজেক্টৰ বাবে শীৰ্ষক, যিহেতু ই ডাটাবেছত মজুত আছে।

en: Title for the post, as it exists in the database.
as_IN: প’ষ্টৰ বাবে শীৰ্ষক, যিদৰে ডাটাবেছত মজুত আছে।

en: Title for the template, as it exists in the database.
as_IN: টেমপ্লে’টৰ বাবে শীৰ্ষক, যিদৰে ডাটাবেছত মজুত আছে।

en: Title for the widget
as_IN: উইজেটটোৰ শিৰোনাম

[ctx: Title of a Navigation menu]
en: Navigation
as_IN: নেভিগেশ্যন

en: Title of block type.
as_IN: ব্লকৰ প্ৰকাৰৰ শীৰ্ষক।

en: Title of template.
as_IN: টেমপ্লে’টৰ শীৰ্ষক।

en: Title of the global styles variation.
as_IN: সৰ্বজনীন শৈলীবোৰৰ ভিন্নতাৰ বাবে শীৰ্ষক।

en: Title of track
as_IN: ট্ৰেকৰ শীৰ্ষক

en: Title text
as_IN: শীৰ্ষকৰ পাঠ

en: Title, Date, & Excerpt
as_IN: শীৰ্ষক, তাৰিখ আৰু উদ্ধৃতি

en: Title:
as_IN: শিৰোনাম:

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
as_IN: কোনো ৱিজেট সক্ৰিয় কৰিবলৈ সেইটো ধৰি ছাইডবাৰলৈ টানি আনক নাইবা সেইটোত ক্লিক কৰক। কোনো ৱিজেট নিষ্ক্ৰিয় কৰি সেইটোৰ ছেটিংছ মচি পেলাবলৈ সেইটো ধৰি আগৰ ঠাইলৈ টানি আনক।

en: To activate your site, please click the following link:
    
    %1$s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
    
    After you activate, you can visit your site here:
    
    %2$s
as_IN: আপোনাৰ ছাইটটো সক্ৰিয় কৰিবলৈ তলৰ লিংকটোত ক্লিক কৰক:
     
    %1$s
    
    সক্ৰিয় কৰাৰ পাছত আপুনি আপোনাৰ লগিন-সহ *আন এটা ই-মেইল* পাব।
    
    সক্ৰিয় কৰাৰ পাছত আপুনি আপোনৰ ছাইটটো ইয়াত চাব পাৰিব:
    
    %2$s

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
as_IN: আপোনাৰ ব্যৱহাৰকাৰী নাম সক্ৰিয় কৰিবলৈ তলৰ সংযোগত ক্লিক কৰক:
    
    %s
    
    সক্ৰিয় কৰাৰ পিছত আপুনি  আপোনাৰ প্ৰৱেশ তথ্য সম্বলিত *অন্য এটা ই-মেইল* পাব।

en: To add a custom link, <strong>expand the Custom Links section, enter a URL and link text, and click Add to Menu</strong>
as_IN: কাষ্টম লিংক যোগ কৰিবলৈ <strong>কাষ্টম লিংক শাখা বহলাওক, URL আৰু লিংকৰ পাঠ লিখক আৰু মেন্যুত যোগ কৰক-ত ক্লিক কৰক</strong>

en: To add a new menu instead of assigning an existing one, <strong>click the &#8217;Use new menu&#8217; link</strong>. Your new menu will be automatically assigned to that theme location
as_IN: মজুত থকা মেন্যু এটা যোগ কৰাৰ সলনি নতুন মেন্যু যোগ কৰিবলৈ <strong>&#8217;নতুন মেন্যু ব্যৱহাৰ কৰক&#8217; লিংকত ক্লিক কৰক</strong>। আপোনাৰ নতুন মেন্যুটো স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে সেই থীমৰ অৱস্থানত ধাৰ্য্য কৰা হ'ব

en: To add a new user for your site, click the Add User button at the top of the screen or Add User in the Users menu section.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ বাবে নতুন ব্যৱহাৰকাৰীক যোগ কৰিবলৈ স্ক্ৰীনৰ ওপৰৰ ভাগ থকা "ব্যৱহাৰকাৰীক যোগ কৰক" বুটামত ক্লিক কৰক নাইবা ব্যৱহাৰকাৰীৰ মেন্যুৰ বিভাগত নতুন ব্যৱহাৰকাৰীক যোগ কৰক।

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটত নতুন ব্যৱহাৰকাৰী যোগ কৰিবলৈ এই স্ক্ৰীণৰ প্র-পত্ৰখন ভৰাই তলৰ ভাগত থকা ‘নতুন ব্যৱহাৰকাৰী যোগ কৰক’ বুটামটোত ক্লিক কৰক।

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add User button at the bottom.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটত নতুন ব্যৱহাৰকাৰীক যোগ কৰিবলৈ এই স্ক্ৰীনৰ প্ৰ-পত্ৰখন পূৰাই তলৰ ভাগত থকা "ব্যৱহাৰকাৰীক যোগ কৰক" বুটামটোত ক্লিক কৰক।

en: To assign menus to one or more theme locations, <strong>select a menu from each location&#8217;s dropdown</strong>. When you are finished, <strong>click Save Changes</strong>
as_IN: থীমৰ এটা বা অধিক ঠাইত মেন্যু আৱণ্টন কৰিবলৈ <strong>প্ৰতিটো ঠাইৰ ড্ৰপ্‌ডাউনৰ পৰা এটাকৈ মেন্যু বাছনি কৰক।</strong> যেতিয়া আপোনাৰ কাম শেষ হ’ব তেতিয়া <strong>সাল-সলনি সাঁচি থওক-ত ক্লিক কৰি দিব</strong>

en: To crop the image, click on it and drag to make your selection.
as_IN: ছবিখন ক্ৰপ কৰিবলৈ সেইটোত ক্লিক কৰি বাছনি কৰিবলৈ ধৰি টানক।

en: To delete media items, click the Bulk Select button at the top of the screen. Select any items you wish to delete, then click the Delete Selected button. Clicking the Cancel Selection button takes you back to viewing your media.
as_IN: মিডিয়া আইটেম মচিবলৈ স্ক্ৰীণৰ শীৰ্ষত থকা সমূহীয়া বাছনি বুটামটোত ক্লিক কৰক। আপুনি বিচৰা যিকোনো বস্তু বাছনি কৰক, তাৰ পাছত বাছনি কৰাটো মচক বুটামত ক্লিক কৰক। বাছনি বাতিল কৰক বুটামত ক্লিক কৰিলে আপোনাক মিডিয়া দৰ্শনলৈ লৈ যায়।

en: To edit a menu currently assigned to a theme location, <strong>click the adjacent &#8217;Edit&#8217; link</strong>
as_IN: বৰ্তমান কোনো থীমৰ ঠাইত এছাইন কৰি থোৱা মেন্যু সম্পাদনা কৰিবলৈ <strong>কাষত থকা &#8217;সম্পাদনা&#8217; লিংকটোত ক্লিক কৰক</strong>

en: To edit an existing menu, <strong>choose a menu from the dropdown and click Select</strong>
as_IN: মজুত থকা মেন্যু সম্পাদনা কৰিবলৈ <strong>ড্ৰপ্‌ডাউনৰ পৰা মেন্যু বাছি লৈ বাছনি কৰক-ত ক্লিক কৰক</strong>

en: To edit the featured image, you need permission to upload media.
as_IN: ফিচাৰ্ড ইমেজৰ সালসলনিৰ বাবে, আপোনাৰ মিডিয়া আপল'ড কৰাৰ ক্ষমতা(permission) থকাটো বাঞ্চনীয়।

en: To edit this block, you need permission to upload media.
as_IN: এই ব্লকটো সম্পাদনা কৰিবলৈ আপোনাৰ মিডিয়া আপল'ডৰ ক্ষমতা(permission) থকাটো বাঞ্চনীয়

en: To enhance your site&#8217;s security, you should consider removing any themes you are not using. You should keep %1$s, the default WordPress theme, %2$s, your active theme, and %3$s, its parent theme.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ সুৰক্ষা উন্নত কৰিবলৈ আপুনি ব্যৱহাৰ নকৰা থীমবোৰ আঁতৰোৱাৰ কথা ভাবি চোৱা উচিত। আপুনি ডিফ’ল্ট WordPress থীম %1$s, আপোনাৰ সক্ৰিয় থীম %2$s আৰু ইয়াৰ মূল থীম %3$s ৰাখি থোৱা উচিত।

en: To enhance your site&#8217;s security, you should consider removing any themes you are not using. You should keep your active theme, %1$s, and %2$s, its parent theme.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ সুৰক্ষা উন্নত কৰিবলৈ আমি আপোনাক আপুনি ব্যৱহাৰ নকৰা থীমসমূহ আঁতৰোৱাৰ পৰামৰ্শ দিওঁ। আপুনি আপোনাৰ বৰ্তমানৰ থীম %1$s আৰু ইয়াৰ মূল থীম %2$s ৰাখি থোৱা উচিত।

en: To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
as_IN: মন্তব্যবোৰ মডাৰেট কৰা, সম্পাদনা কৰা আৰু মচা আৰম্ভ কৰিবলৈ, অনুগ্ৰহ কৰি ডেশ্বব’ৰ্ডত থকা মন্তব্যবোৰৰ স্ক্ৰীণলৈ যাওক।

en: To help your site with transparency under privacy laws like the GDPR, Akismet can display a notice to your users under your comment forms.
as_IN: GDPR-ৰ দৰে গোপনীয়তাৰ আইনৰ অধীনত স্বচ্ছতা বজাই ৰখাত আপোনাৰ ছাইটক সহায় কৰিবলৈ Akismet-এ আপোনাৰ মন্তব্যৰ প্ৰ-পত্ৰৰ তলত আপোনাৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলক এটা জাননী দেখুৱাব পাৰে।

en: To install fonts from Google you must give permission to connect directly to Google servers. The fonts you install will be downloaded from Google and stored on your site. Your site will then use these locally-hosted fonts.
as_IN: Google-ৰ পৰা ফণ্ট ইনষ্টল কৰিবলৈ আপুনি Google ছাৰ্ভাৰৰ সৈতে পোনপটীয়াকৈ সংযোগ কৰাৰ অনুমতি দিব লাগিব। আপুনি ইনষ্টল কৰা ফণ্টবোৰ Google-ৰ পৰা ডাউনল’ড কৰি আপোনাৰ ছাইটত সংৰক্ষণ কৰা হ’ব। তাৰপাছত আপোনাৰ ছাইটে এই স্থানীয়ভাৱে হ’ষ্ট কৰা ফণ্টবোৰ ব্যৱহাৰ কৰিব।

en: To manage plugins on your site, visit the Plugins page: %s
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ প্লাগিনসমূহ পৰিচালনা কৰিবলৈ প্লাগিন পৃষ্ঠালৈ যাওক: %s

en: To manage themes on your site, visit the Themes page: %s
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ থীমসমূহ পৰিচালনা কৰিবলৈ থীম পৃষ্ঠালৈ যাওক: %s

en: To move away from this area, press the Esc key followed by the Tab key.
as_IN: এই অঞ্চলৰ পৰা আঁতৰি যাবলৈ, Esc কী হেঁচাৰ পিছত Tab কী হেঁচক।

en: To move focus to other buttons use Tab or the arrow keys. To return focus to the editor press Escape or use one of the buttons.
as_IN: অন্য বুটামসমূহলৈ ফ'কাছ নিবলৈ Tab বা কাঁড় কীসমূহ ব্যৱহাৰ কৰক। এডিটৰলৈ ফ'কাছ ঘূৰাই আনিবলৈ Escape হেঁচক নাইবা কোনো এটা বুটাম ব্যৱহাৰ কৰক।

en: To navigate between revisions, <strong>drag the slider handle left or right</strong> or <strong>use the Previous or Next buttons</strong>.
as_IN: পুনৰীক্ষণসমূহৰ মাজত নেভিগেট কৰিবলৈ <strong>শ্লাইডাৰৰ হেণ্ডেলডাল ধৰি বাওঁ বা সোঁফালে টানক</strong> নাইবা <strong>পূৰ্বৱৰ্তী বা পৰৱৰ্তী বুটাম ব্যৱহাৰ কৰক</strong>।

en: To reorganize menu items, <strong>drag and drop items with your mouse or use your keyboard</strong>. Drag or move a menu item a little to the right to make it a submenu
as_IN: মেন্যু আইটেমসমূহ পুনৰ সজ্জিত কৰিবলৈ <strong>মাউছেৰে আইটেমবোৰ ধৰি টানি আনক নাইবা আপোনাৰ কী-ব'ৰ্ড ব্যৱহাৰ কৰক</strong>। কোনো মেন্যু আইটেমক উপ-মেন্যু কৰিবলৈ অকণমান সোঁফালে ধৰি টানক নাইবা লৈ যাওক।

en: To request an export or deletion of your personal data on this site, please fill-in the form below. You can define the type of request you wish to perform, and your email address. Once the form is submitted, you will receive a confirmation email with instructions on the next steps.
as_IN: এই ছাইটত থকা আপোনাৰ ব্যক্তিগত তথ্য ৰপ্তানি কৰাৰ বা মচি পেলোৱাৰ অনুৰোধ কৰিবলৈ, অনুগ্ৰহ কৰি তলৰ প্ৰ-পত্ৰখন পূৰাওক। আপুনি কৰিব বিচৰা অনুৰোধৰ প্ৰকাৰ আৰু আপোনাৰ ইমেইল ঠিকনা আপুনি নিৰ্ধাৰণ কৰিব পাৰে। প্ৰ-পত্ৰখন এবাৰ দাখিল কৰা হ’লেই আপুনি পৰৱৰ্তী পদক্ষেপবোৰৰ নিৰ্দেশনাৰ সৈতে এটা নিশ্চিতকৰণ ইমেইল লাভ কৰিব।

en: To reset your password, visit the following address:
as_IN: পাছৱৰ্ড নতুনকৈ সজাবলৈ তলৰ ঠিকনালৈ যাওক:

en: To restore a revision, <strong>click Restore This Revision</strong>.
as_IN: পুনৰীক্ষণ পুনঃস্থাপন কৰিবলৈ <strong>এই পুনৰীক্ষণ পুনঃস্থাপন কৰক-ত ক্লিক কৰক</strong>।

en: To set your password, visit the following address:
as_IN: আপোনাৰ পাছৱৰ্ড স্হাপন কৰিবলৈ তলৰ ঠিকনাটো দৰ্শন কৰকঃ

en: To show a comment, input the comment ID.
as_IN: কোনো মন্তব্য দেখুৱাবলৈ মন্তব্যৰ ID ইনপুট কৰক।

en: To the top
as_IN: শীৰ্ষলৈকে

en: To use a background image, simply upload it or choose an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
as_IN: পটভূমিৰ ছবি ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ মাথোঁ &#8220;ছবি বাছি লওক&#8221; বুটামত ক্লিক কৰি সেইখন আপল'ড কৰক নাইবা আপোনাৰ মিডিয়া লাইব্ৰেৰীত ইতিমধ্যে আপল'ড কৰা ছবি এখন বাছনি কৰক। আপুনি আপোনাৰ ছবিৰ এটা উদাহৰণ দেখুৱাব পাৰে নাইবা স্ক্ৰীণখন পূৰণ কৰিবলৈ টাইল কৰিব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ পটভূমি স্থিৰ কৰিব পাৰে যাতে আপোনাৰ ছাইটৰ সমল তাৰ ওপৰত লৰচৰ কৰে নাইবা আপুনি সেইটো আপোনাৰ ছাইটৰ সৈতে স্ক্ৰ'ল কৰাব পাৰে।

en: Today
as_IN: আজি

en: Today at %s
as_IN: আজি %s বজাত

en: Toggle Editor Text Direction
as_IN: সম্পাদনা সঁজুলিৰ পাঠৰ গতিপথ অহা-যোৱা

en: Toggle extra menu items
as_IN: মেন্যুৰ অতিৰিক্ত বস্তুবোৰ ট’গল কৰক

en: Toggle panel: %s
as_IN: ট'গল পেনেল: %s

en: Token Map tokens and substitutions must all be shorter than %1$d bytes.
as_IN: আটাইবোৰ Token Map ট’কেন আৰু প্ৰতিষ্ঠাপন %1$d বাইটতকৈ চুটি হ’বই লাগিব।

en: Tokyo
as_IN: ট'কিও

en: Tomorrow
as_IN: কাইলৈ

en: Tomorrow at %s
as_IN: কাইলৈ %s বজাত

en: Tomsk
as_IN: ট'ম্‌স্ক

en: Too many bookmarks: cannot create any more.
as_IN: অত্যধিক বুকমাৰ্ক: আৰু সৃষ্টি কৰিব নোৱাৰি।

en: Too many calls to seek() - this can lead to performance issues.
as_IN: seek()-ক অত্যধিক কল কৰা হৈছে - ই কাৰ্য্যক্ষমতাৰ সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে।

en: Too many redirects.
as_IN: অতিমাত্ৰা পুনঃর্নির্দেশ |

en: Toolbar
as_IN: সঁজুলিদণ্ড

en: Toolbar Toggle
as_IN: সঁজুলিদণ্ড ওলট-পালট(ট'গ'ল)

en: Tools
as_IN: সঁজুলিসমূহ

en: Tools provide different sets of interactions for blocks. Choose between simplified content tools (Write) and advanced visual editing tools (Design).
as_IN: সা-সঁজুলিয়ে ব্লকবোৰৰ বাবে বিভিন্ন ইণ্টাৰেকশ্যনৰ সমষ্টি প্ৰদান কৰে। সৰলীকৃত বিষয়বস্তুৰ সঁজুলি (লিখন) আৰু উন্নত দৃশ্যগত সম্পাদনাৰ সঁজুলি (ডিজাইন)ৰ মাজৰ পৰা এটা বাছি লওক।

en: Top
as_IN: ওপৰত

en: Top Center
as_IN: ওপৰৰ মাজত

en: Top Left
as_IN: ওপৰৰ বাওঁফালে

en: Top Right
as_IN: ওপৰৰ সোঁফালে

en: Top and bottom sides
as_IN: ওপৰ আৰু তলফাল

en: Top border
as_IN: ওপৰৰ সীমা

en: Top left
as_IN: তলৰ বাওঁফালে

en: Top level comments per page
as_IN: পৃষ্ঠাই-প্ৰতি শীৰ্ষ পৰ্যায়ৰ মন্তব্যবোৰ

en: Top right
as_IN: ওপৰৰ সোঁকাষে

en: Top side
as_IN: ওপৰফাল

en: Top toolbar
as_IN: টপ্‌ টুলবাৰ

en: Top toolbar activated.
as_IN: শীৰ্ষৰ টুলবাৰ সক্ৰিয় কৰা হ'ল

en: Top toolbar deactivated.
as_IN: শীৰ্ষৰ টুলবাৰ নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ল

en: Toronto
as_IN: ট'ৰ'ন্টো

en: Total installation size
as_IN: ইনষ্টলেশ্যনৰ মুঠ আকাৰ

en: Total results
as_IN: মুঠ ফলাফল

en: Total size is not available. Some errors were encountered when determining the size of your installation.
as_IN: মুঠ আকাৰ উপলব্ধ নহয়। আপোনাৰ ইনষ্টলেশ্যনৰ আকাৰ নিৰ্ধাৰণ কৰোঁতে কিছুমান ত্ৰুটিৰ সন্মুখীন হৈছিল।

en: Track %1$s of %2$s.
as_IN: %2$sটাৰ %1$s নং ট্ৰেক।

en: Track %s.
as_IN: ট্ৰেক %s।

en: Trackback
as_IN: ত্ৰেকবেক

en: Trackback excerpt:
as_IN: ত্ৰেকবেকৰ নিৰ্বাচিত অংশ:

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites, they&#8217;ll be notified automatically using <a href="%s">pingbacks</a>, no other action necessary.
as_IN: ট্ৰেকবেক হৈছে লিগেচী ব্লগ ছিষ্টেমসমূহক এয়া জনাবলৈ এটা উপায় যে আপুনি সেইবোৰ লিংক কৰিছে। যদি আপুনি অন্য WordPress ছাইট লিংক কৰে তেন্তে <a href="%s">পিংবেক</a> ব্যৱহাৰ কৰি সেইবোৰক জনোৱা স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে জনোৱা হ'ব, অন্য কোনো কাৰ্য্যৰ প্ৰয়োজন নাই।

en: Tracks (subtitles, captions, descriptions, chapters, or metadata)
as_IN: ট্ৰেকসমূহ(উপ-শিৰোনাম, উদ্ধৃতি, বিৱৰণ, অধ্যায় অথবা মেটাডাটা)

en: Tracks can be subtitles, captions, chapters, or descriptions. They help make your content more accessible to a wider range of users.
as_IN: ট্ৰেকসমূহ ছাবটাইটেল, কেপশ্যন, অধ্যায় বা বিৱৰণ হ'ব পাৰে। সেইবোৰে আপোনাৰ সমল বহুধৰণৰ ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে আৰু অধিক সহজলভ্য কৰাত সহায় কৰে।

en: Transform heading to paragraph.
as_IN: শিৰোনামাক দফালৈ ৰূপান্তৰ কৰক।

en: Transform paragraph to heading.
as_IN: দফাক শিৰোনামালৈ ৰূপান্তৰ কৰক।

en: Transform to
as_IN: ইয়ালৈ ৰূপান্তৰ কৰক

en: Transform to %s
as_IN: %sলৈ ৰূপান্তৰ কৰক

en: Transform to variation
as_IN: ভিন্নতালৈ ৰূপান্তৰ কৰক

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
as_IN: অনুবাদকসকল

en: Translation Updates
as_IN: অনুবাদ উন্নীতকৰণসমূহ

en: Translation loading for the %1$s domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the %2$s action or later.
as_IN: %1$s ড’মেইনৰ বাবে অনুবাদ ল’ডিং অতি সোনকালে সূচনা কৰা হৈছিল। ই সাধাৰণতে প্লাগিন বা থীমৰ কিছুমান ক’ড অতি সোনকালে চলাৰ ইংগিত দিয়ে। অনুবাদবোৰ %2$s কাৰ্য্যত বা তাৰপাছত ল’ড কৰা উচিত।

en: Transparent text may be hard for people to read.
as_IN: স্বচ্ছ পাঠ মানুহৰ বাবে পঢ়িবলৈ কঠিন হ’ব পাৰে।

en: Trash
as_IN: অস্বীকৃত

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: <span class="count">(%s)</span> মচি পেলোৱা
as_IN[1]: <span class="count">(%s)</span> মচি পেলোৱা

en: Trash it: %s
as_IN: এইটো অস্বীকাৰ কৰকঃ %s

en: Trashing failed
as_IN: অস্বীকৃত কৰাত বিফল

en: Troll
as_IN: ট্ৰ'ল

en: Troubleshooting
as_IN: সমস্যা সমাধান

en: Try Again
as_IN: পুনৰ চেষ্টা কৰক

en: Try looking in the monthly archives. %1$s
as_IN: মাহিলী ভঁৰাল %1$s ত বিচাৰক

en: Tue
as_IN: মঙ্গল

en: Tuesday
as_IN: মঙ্গলবাৰ

[ctx: Tuesday initial]
en: T
as_IN: মঙল

en: Turkish
as_IN: তুৰ্কী

en: Turn comments on or off
as_IN: মন্তব্য চালু বা বন্ধ কৰক

en: Tweak your site, or give it a whole new look! Get creative &#8212; how about a new color palette or font?
as_IN: আপোনাৰ ছাইটটোত অলপ সাল-সলনি কৰক, নাইবা ইয়াক এক সম্পূৰ্ণ নতুন ৰূপ দিয়ক! সৃষ্টিশীল হওক &#8212; নতুন ৰঙৰ পেলেট বা ফণ্ট কেনে হ'ব?

en: Tweak your site, or give it a whole new look! Get creative — how about a new color palette for your buttons, or choosing a new font? Take a look at what you can do here.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটটো সাল-সলনি কৰক বা ইয়াক এক সম্পূৰ্ণ নতুন ৰূপ দিয়ক! সৃষ্টিশীল হৈ পৰক — আপোনাৰ বুটামবোৰৰ বাবে এটা নতুন ৰঙৰ পেলেট কেনে হ’ব, বা এটা নতুন ফ’ণ্ট বাছনি কৰে যদি? ইয়াত আপুনি কি কি কৰিব পাৰে এবাৰ চাওকচোন।

en: Twenty Sixteen is a modernized take on an ever-popular WordPress layout — the horizontal masthead with an optional right sidebar that works perfectly for blogs and websites. It has custom color options with beautiful default color schemes, a harmonious fluid grid using a mobile-first approach, and impeccable polish in every detail. Twenty Sixteen will make your WordPress look beautiful everywhere.
as_IN: বিশ ষোল্ল(Twenty Sixteen) হৈছে সৰ্বদা জনপ্ৰিয় ৱৰ্ডপ্ৰেছৰ বিন্যাসত আধুনিকভাবে সজ্জিত - ঐচ্ছিক সোঁ চাইডবাৰৰ স'তে অনুভূমিক শীৰ্ষমস্তক যিয়ে ব্লগ আৰু ৱেবচাইটসমূহত সঠিকভাবে কাম কৰে | ধুনীয়া ৰঙৰ আঁচনিৰ স'তে ইয়াৰ প্ৰচলিত ৰঙৰ সুবিধাসমূহ আছে, প্ৰথমে-মোবাইলৰ সমকক্ষ পনীয়া জাঁলসদৃশ, আৰু প্ৰতিটোতে বিস্তাৰিতভাবে অনবদ্য উজ্বলতা | বিশ ষোল্ল(Twenty Sixteen)ই আপোনাৰ ৱৰ্ডপ্ৰেছক সকলো দিশতে ধুনীয়া কৰি ৰাখিব |

en: Twice Daily
as_IN: দৈনিক দুবাৰকৈ

en: Two Columns
as_IN: দুটা স্তম্ভ

en: Two columns; equal split
as_IN: দুটা স্তম্ভ; সমানে ভাগ কৰা

en: Two columns; one-third, two-thirds split
as_IN: দুটা স্তম্ভ; এক তৃতীয়াংশ, দুই তৃতীয়াংশ ভাগ

en: Two columns; two-thirds, one-third split
as_IN: দুটা স্তম্ভ; দুই তৃতীয়াংশ, এক তৃতীয়াংশ ভাগ

en: Two terms you will want to know are the WordPress URL and the site URL. The WordPress URL is where the core WordPress installation files are, and the site URL is the address a visitor uses in the browser to go to your site.
as_IN: আপুনি যিদুটা বস্তুৰ বিষয়ে জানিব খুজিব সেইদুটা বস্তু হ’ল WordPress-ৰ URL আৰু ছাইটৰ URL। WordPress-ৰ URL হৈছে সেইটো ঠাই য’ত মূল WordPress-ৰ ইনষ্টলেশ্যন ফাইলবোৰ থাকে আৰু ছাইটৰ URL হৈছে সেইটো ঠিকনা যি আপোনাৰ ছাইটলৈ যাবলৈ কোনো দৰ্শকে ব্ৰাউজাৰত ব্যৱহাৰ কৰে।

en: Two.
as_IN: দুই।

en: Type
as_IN: ধৰণ

en: Type / to add a hidden block
as_IN: এটা লুকাই থকা ব্লক যোগ কৰিবলৈ / টাইপ কৰক

en: Type / to choose a block
as_IN: ব্লক বাছনি কৰিবলৈ / টাইপ কৰক

en: Type attribution for the term.
as_IN: শব্দৰ প্ৰকাৰ বৈশিষ্ট্য।

en: Type of post.
as_IN: প’ষ্টৰ প্ৰকাৰ।

[ctx: Type of relation]
en: none
as_IN: একো নাই

en: Type of template.
as_IN: টেমপ্লে’টৰ প্ৰকাৰ।

en: Type of the comment.
as_IN: মন্তব্যটোৰ প্ৰকাৰ।

en: Type text or HTML
as_IN: টেক্সট্‌ বা HTML টাইপ কৰক

en: Type the label for this input
as_IN: এই ইনপুটৰ বাবে লেবেল লিখক

en: Type the new password again.
as_IN: নতুন পাছৱৰ্ডটো পুনৰ টাইপ কৰক।

en: Type the password again.
as_IN: পাছৱৰ্ডটো পুনৰ টাইপ কৰক।

en: Type your new password again.
as_IN: আপোনাৰ নতুন পাছৱৰ্ড পুনৰ টাইপ কৰক।

en: Types
as_IN: আখৰ

en: Types associated with the taxonomy.
as_IN: বৰ্গীকৰণৰ সৈতে জড়িত প্ৰকাৰসমূহ।

en: Types:
as_IN: আখৰ

en: Typesets
as_IN: টাইটছেটবোৰ

en: Typography
as_IN: টাইপ'গ্ৰাফী

en: UCT
as_IN: ইউচিটি

en: URL
as_IN: ইউআৰএল

en: URL Input
as_IN: URL ইনপুট

en: URL not found. Response returned a non-200 status code for this URL.
as_IN: URL পোৱা নগ’ল। সঁহাৰিয়ে এই URL-ৰ বাবে এটা নন্‌-200 স্থিতি ক’ড ঘূৰাই দিলে।

en: URL of the term.
as_IN: শব্দটোৰ URL।

en: URL of the user.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ URL।

en: URL removed
as_IN: URL আঁতৰোৱা হ'ল

en: URL to a preview image of the font face.
as_IN: ফণ্ট-ফে’চৰ এক পূৰ্বদৰ্শনমূলক ছবিলৈ যোৱা URL।

en: URL to a preview image of the font family.
as_IN: ফণ্ট-পৰিয়ালৰ এক পূৰ্বদৰ্শনমূলক ছবিলৈ যোৱা URL।

en: URL to the %s audio source file
as_IN: %s অডিঅ'ৰ উৎস ফাইললৈ যোৱা লিংক।

en: URL to the %s video source file
as_IN: %s ভিডিঅ'ৰ উৎস ফাইললৈ যোৱা লিংক।

en: URL to the comment.
as_IN: মন্তব্যটোৰ URL।

en: URL to the edited image file.
as_IN: সম্পাদনা কৰা ছবিখনলৈ যোৱা URL।

en: URL to the media file
as_IN: মিডিয়া ফাইলটিৰ ইউ.আৰ্.এল্.

en: URL to the object.
as_IN: অবজেক্টটোলৈ যোৱা URL।

en: URL to the original attachment file.
as_IN: মৌলিক সংলগ্ন ফাইললৈ যোৱা URL।

en: URL to the post.
as_IN: প’ষ্টটোলৈ যোৱা URL।

en: URL-encoded form data from the widget admin form. Used to update a widget that does not support instance. Write only.
as_IN: ৱিজেট কৰ্তৃপক্ষৰ প্ৰপত্ৰৰ পৰা URL এনক’ড কৰা প্ৰপত্ৰৰ ডাটা। দৃষ্টান্তৰ সমৰ্থন নকৰা কোনো ৱিজেট আপডেট কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হয়। কেৱল লিখনযোগ্য।

en: URL:
as_IN: ইউ আৰ এলঃ

en: URL: %s
as_IN: ইউ আৰ এলঃ %s

en: UTC
as_IN: ইউটিচি

en: UTC means Coordinated Universal Time.
as_IN: UTC মানে কৰ্ডিনেটেড ইউনিভাৰ্ছেল টাইম।

en: Ukrainian
as_IN: ইউক্ৰেনীয়

en: Ulyanovsk
as_IN: আলিয়ানস্ক

en: Un-spammed by %s
as_IN: %s -এ স্পাম নহয় বুলি কৈছে।

en: Unable to add this request. A valid email address or username must be supplied.
as_IN: এই অনুৰোধ যোগ কৰিব পৰা নগ'ল। এটা বৈধ ইমেইল ঠিকনা বা ব্যৱহাৰকাৰীনাম প্ৰদান কৰিবই লাগিব।

en: Unable to archive the personal data export file (HTML format).
as_IN: ব্যক্তিগত ডাটা ৰপ্তানি ফাইল (HTML ফৰ্মেট) আৰ্কাইভ কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Unable to archive the personal data export file (JSON format).
as_IN: ব্যক্তিগত ডাটা ৰপ্তানি ফাইল (JSON ফৰ্মেট) আৰ্কাইভ কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Unable to check if any new versions of WordPress are available.
as_IN: WordPress-ৰ কোনো নতুন সংস্কৰণ আছে নে নাই— পৰীক্ষা কৰিব পৰা নগ’ল।

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
as_IN: ফাইলছিষ্টেমৰ সৈতে সংযোগ কৰিব পৰা নগ'ল। অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ পৰিচয়-পত্ৰ নিশ্চিত কৰক।

en: Unable to convert Classic Menu to blocks.
as_IN: ক্লাছিক মেন্যুক ব্লকলৈ ৰূপান্তৰ কৰিব পৰা নগ’ল।

en: Unable to create Navigation Menu "%s".
as_IN: "%s" নেভিগেশ্যন মেন্যুৰ সৃষ্টি কৰিব পৰা নগ’ল।

en: Unable to create a Privacy Policy page.
as_IN: গোপনিয়তা নীতি পৃষ্ঠা সৃষ্টি কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
as_IN: ডিৰেক্টৰী %s তৈয়াৰ কৰিবলৈ অপাৰগ। ইয়াৰ প্ৰাথমিক ডিৰেক্টৰীত চাৰ্ভাৰে লিখিব পাৰেনে?

en: Unable to create new image.
as_IN: নতুন ছবি সৃষ্টি কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Unable to create personal data export folder.
as_IN: ব্যক্তিগত ডাটা ৰপ্তানি ফ'ল্ডাৰ সৃষ্টি কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Unable to crop this image.
as_IN: এই ছবি ক্ৰপ কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Unable to delete Navigation Menu (%s).
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যু মচিব পৰা নগ’ল (%s)।

en: Unable to detect page cache due to possible loopback request problem. Please verify that the loopback request test is passing. Error: %1$s (Code: %2$s)
as_IN: সম্ভাৱ্য লুপবেক অনুৰোধ-সম্বন্ধীয় সমস্যাৰ বাবে পৃষ্ঠাৰ কেশ্ব ধৰা পেলাব পৰা নগ’ল। অনুগ্ৰহ কৰি লুপবেক অনুৰোধৰ পৰীক্ষা পাছ হোৱাটো নিশ্চিত কৰক। ত্ৰুটি: %1$s (ক’ড: %2$s)

en: Unable to detect the presence of page cache
as_IN: পৃষ্ঠাৰ কেশ্বৰ উপস্থিতি ধৰা পেলাব পৰা নগ’ল।

en: Unable to determine
as_IN: নিৰ্ধাৰণ কৰিব পৰা নগ'ল

en: Unable to determine if Ghostscript is installed
as_IN: Ghostscript ইনষ্টল কৰা আছে নে নাই নিৰ্ধাৰণ কৰিব পৰা নগ'ল

en: Unable to determine server architecture
as_IN: ছাৰ্ভাৰৰ আকৃতি নিৰ্ধাৰণ কৰিব পৰা নগ'ল

en: Unable to determine some settings, as the %s function has been disabled.
as_IN: কিছুমান ছেটিংছ নিৰ্ধাৰণ কৰিব পৰা নগ'ল যিহেতু %s ফাংশ্যন নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছে।

en: Unable to determine what plugin was installed.
as_IN: কি প্লাগিন ইনষ্টল কৰা হৈছিল সেয়া নিৰ্ধাৰণ কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Unable to determine what web server software is used
as_IN: ৱেব ছাৰ্ভাৰৰ কি ছ'ফ্টৱেৰ ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে সেয়া নিৰ্ধাৰণ কৰিব পৰা নগ'ল

en: Unable to duplicate Navigation Menu (%s).
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যু ডুপ্লিকে’ট কৰিব পৰা নগ’ল (%s)।

en: Unable to edit this image.
as_IN: এই ছবি সম্পাদনা কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Unable to encode the personal data for export. Error: %s
as_IN: ৰপ্তানিৰ বাবে ব্যক্তিগত তথ্য এনক’ড কৰিব পৰা নগ’ল। ত্ৰুটি: %s

en: Unable to fetch classic menu "%s" from API.
as_IN: API-ৰ পৰা "%s" ক্লাছিক মেন্যু আনিব পৰা নগ’ল।

en: Unable to generate personal data export file. ZipArchive not available.
as_IN: ব্যক্তিগত ডাটা ৰপ্তানি ফাইল তৈয়াৰ কৰিব পৰা নগ'ল। ZipArchive উপলব্ধ নহয়।

en: Unable to get meta information for file.
as_IN: ফাইলৰ মেটা তথ্য পাব পৰা নগ'ল।

en: Unable to import the following widgets: %s.
as_IN: এই ৱিজেটকেইটা আমদানি কৰিব পৰা নগ’ল: %s

en: Unable to initiate confirmation for personal data request.
as_IN: ব্যক্তিগত ডেটা অনুৰোধৰ বাবে নিশ্চিতকৰণ আৰম্ভ কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Unable to initiate confirmation request.
as_IN: নিশ্চিতকৰণ অনুৰোধ আৰম্ভ কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Unable to locate WordPress content directory
as_IN: WordPress-ৰ বিষয়বস্তুৰ ডাইৰেক্টৰী বিচাৰিব পৰা নগ’ল

en: Unable to locate WordPress content directory (%s).
as_IN: WordPress-ৰ বিষয়বস্তুৰ ডাইৰেক্টৰী (%s) বিচাৰিব পৰা নগ’ল।

en: Unable to locate WordPress theme directory.
as_IN: WordPress থীম ডাইৰেক্টৰী বিচাৰিব পৰা নগ'ল।

en: Unable to open export file (archive) for writing.
as_IN: লিখিবৰ বাবে ৰপ্তানি ফাইল (আৰ্কাইভ) খুলিব পৰা নগ’ল।

en: Unable to open personal data export (HTML report) for writing.
as_IN: লিখিবৰ বাবে ব্যক্তিগত ডাটা ৰপ্তানি (HTML ৰিপ'ৰ্ট) খুলিব পৰা নগ'ল।

en: Unable to open personal data export file (JSON report) for writing.
as_IN: লিখিবৰ বাবে ব্যক্তিগত ডাটা ৰপ্তানি ফাইল (JSON ৰিপ'ৰ্ট) খুলিব পৰা নগ'ল।

en: Unable to open personal data export file (archive) for writing.
as_IN: লিখিবৰ বাবে ব্যক্তিগত ডাটা ৰপ্তানি ফাইল (আৰ্কাইভ) খুলিব পৰা নগ'ল।

en: Unable to pass %s if not using multisite.
as_IN: বহু-ছাইট ব্যৱহাৰ নকৰিলে %s পাছ কৰিব নোৱাৰি।

en: Unable to paste styles. Block styles couldn't be found within the copied content.
as_IN: শৈলীবোৰ পে’ষ্ট কৰিব পৰা নগ’ল। কপী কৰা বিষয়বস্তুৰ ভিতৰত ব্লকৰ শৈলীবোৰ পোৱা নগ’ল।

en: Unable to paste styles. Please allow browser clipboard permissions before continuing.
as_IN: শৈলীবোৰ পে’ষ্ট কৰিব পৰা নগ’ল। অনুগ্ৰহ কৰি আগবাঢ়ি যোৱাৰ আগতে ব্ৰাউজাৰ ক্লিপব’ৰ্ডৰ অনুমতিবোৰ প্ৰদান কৰক।

en: Unable to paste styles. This feature is only available on secure (https) sites in supporting browsers.
as_IN: শৈলীবোৰ পে’ষ্ট কৰিব পৰা নগ’ল। এই সুবিধাটো কেৱল সুৰক্ষিত (https) ছাইটবোৰত সমৰ্থনকাৰী ব্ৰাউজাৰবোৰত উপলব্ধ।

en: Unable to preview media due to an unknown error.
as_IN: অজ্ঞাত ত্ৰুটি এটাৰ কাৰণে মিডিয়া পূৰ্বলোকন কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Unable to protect personal data export folder from browsing.
as_IN: ব্যক্তিগত ডাটা ৰপ্তানি ফ'ল্ডাৰটো ব্ৰাউজ কৰাৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Unable to reach WordPress.org at %1$s: %2$s
as_IN: %1$s-ত WordPress.org-ৰ কাষ চাপিব পৰা নগ'ল: %2$s

en: Unable to rename Navigation Menu (%s).
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যুৰ নাম সলাব পৰা নগ’ল (%s)।

en: Unable to retrieve body from response at this URL.
as_IN: এই URL-ত থকা সঁহাৰিৰ পৰা মূখ্য অংশ বিচাৰি উলিয়াব পৰা নগ’ল।

en: Unable to rotate this image.
as_IN: এই ছবি ঘূৰাব পৰা নগ'ল।

en: Unable to save due to %s invalid setting. | Unable to save due to %s invalid settings.
as_IN[0]: %sটা অবৈধ ছেটিংছৰ ফলত সঞ্চয় কৰিব পৰা নগ'ল।
as_IN[1]: %sটা অবৈধ ছেটিংছৰ ফলত সঞ্চয় কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Unable to save the image.
as_IN: ছবিখন সঞ্চয় কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Unable to send personal data export confirmation email.
as_IN: ব্যক্তিগত ডাটা ৰপ্তানি নিশ্চিতকৰণ ইমেইল পঠিয়াব পৰা নগ'ল।

en: Unable to send personal data export email.
as_IN: ব্যক্তিগত ডাটা ৰপ্তানি ইমেইল পঠিয়াব পৰা নগ'ল।

en: Unable to submit this form, please refresh and try again.
as_IN: এই প্র-পত্ৰখন দাখিল কৰিব পৰা নগ'ল, অনুগ্ৰহ কৰি সতেজ কৰি পুনৰ চেষ্টা কৰক।

en: Unable to submit this form, please try again.
as_IN: এই ফৰ্মখন দাখিল কৰিব পৰা হোৱা নাই, অনুগ্ৰহ কৰি পুনৰ চেষ্টা কৰক।

en: Unable to trash changes.
as_IN: সাল-সলনি ট্ৰেশ্বত ৰাখিব পৰা নগ'ল।

en: Unapprove
as_IN: অনুমোদন নকৰিব

en: Unapprove this comment
as_IN: এই মন্তব্যৰ অনুমোদন বাতিল কৰক

en: Unapproved
as_IN: অনা-অনুমোদিত

en: Unarchive
as_IN: Unarchive বা সংগ্ৰহ বহীৰ্ভূত

en: Unauthorized to modify setting due to capability.
as_IN: ক্ষমতাৰ কাৰণে ছেটিংছ বদলি কৰিবলৈ অধিকাৰ নাই।

en: Unauthorized. You may remove the %s param to preview as frontend.
as_IN: কৰ্তৃত্বহীন। আপুনি ফ্ৰণ্টএণ্ড হিচাপে পূৰ্বলোকন চাবলৈ %s পেৰামিটাৰ আঁতৰাব পাৰে।

en: Unavailable
as_IN: উপলব্ধ নহয়

en: Uncategorized
as_IN: অ-শিতানভূক্ত

en: Uncaught error executing a derived state callback with path "%1$s" and namespace "%2$s".
as_IN: "%1$s" পথ আৰু "%2$s" নামস্থান থকা এটা ব্যুৎপন্ন অৱস্থাৰ কল্‌বেক সম্পাদন কৰোঁতে ধৰা নপৰা ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: Unchanged:
as_IN: সলনি নোহোৱা:

en: Undefined
as_IN: অনিৰ্ধাৰিত

en: Under %s
as_IN: %sৰ তলত

en: Underline
as_IN: আণ্ডাৰলাইন

en: Underline the selected text.
as_IN: নিৰ্বাচিত টেক্সটত নিম্নৰেখাংকন কৰক।

en: Undo
as_IN: নকৰিব

en: Undo your last changes.
as_IN: আপোনাৰ সৰ্বশেষ সালসলনিবোৰ নাইকিয়া কৰক(undo)।

en: Unencoded instance settings, if supported.
as_IN: এনক’ড নকৰা দৃষ্টান্ত ছেটিংছ, যদিহে সমৰ্থিত।

en: Unexpected response from the server. The file may have been uploaded successfully. Check in the Media Library or reload the page.
as_IN: ছাৰ্ভাৰৰ পৰা অপ্ৰত্যাশিত সঁহাৰি। ফাইলটো হয়তো সফলভাৱে আপল'ড কৰা হৈছে। মিডিয়া ভঁৰালত পৰীক্ষা কৰক নাইবা পৃষ্ঠাখন পুনঃল'ড কৰক।

en: Unfiltered
as_IN: ফিল্টাৰ নকৰা

en: Ungroup
as_IN: গোট ভাঙক

[ctx: Ungrouping blocks from within a grouping block back into individual blocks within the Editor]
en: Ungroup
as_IN: গোট ভাঙক

en: Unique identifier for the attachment.
as_IN: সংলগ্ন-নথিৰ বাবে সুকীয়া চিনাক্তকাৰী।

en: Unique identifier for the comment.
as_IN: মন্তব্যটোৰ বাবে সুকীয়া চিনাক্তকাৰী।

en: Unique identifier for the font collection.
as_IN: ফণ্টৰ সংগ্ৰহৰ বাবে সুকীয়া চিনাক্তকাৰী।

en: Unique identifier for the font face.
as_IN: ফণ্ট ফে’চৰ বাবে সুকীয়া চিনাক্তকাৰী।

en: Unique identifier for the global styles revision.
as_IN: সৰ্বজনীন শৈলীবোৰৰ পৰ্যালোচনাৰ বাবে সুকীয়া চিনাক্তকাৰী।

en: Unique identifier for the object.
as_IN: অবজেক্টৰ বাবে অনন্য চিনাক্তকাৰী।

en: Unique identifier for the post.
as_IN: প’ষ্টটোৰ বাবে সুকীয়া চিনাক্তকাৰী।

en: Unique identifier for the revision.
as_IN: পুনৰীক্ষণৰ বাবে অদ্বিতীয় চিনাক্তকাৰী।

en: Unique identifier for the term.
as_IN: শব্দৰ বাবে অদ্বিতীয় চিনাক্তকাৰী।

en: Unique identifier for the user.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে অদ্বিতীয় চিনাক্তকাৰী।

en: Unique identifier for the widget.
as_IN: ৱিজেটটোৰ বাবে সুকীয়া চিনাক্তকাৰী।

en: Unique name identifying the block type.
as_IN: ব্লকৰ প্ৰকাৰ চিনাক্ত কৰা অনন্য নাম।

en: Unique name identifying the sidebar.
as_IN: ছাইডবাৰ চিনাক্ত কৰা সুকীয়া নাম।

en: Unique name identifying the style.
as_IN: ষ্টাইল চিনাক্ত কৰা অনন্য নাম।

en: Unique registered name for the block.
as_IN: ব্লকৰ অনন্য পঞ্জীয়নভুক্ত নাম।

en: Unique slug identifying the template.
as_IN: টেমপ্লে’ট চিনাক্ত কৰা সুকীয়া শ্লাগ।

en: Unique slug identifying the widget type.
as_IN: ৱিজেটৰ প্ৰকাৰ চিনাক্ত কৰা সুকীয়া শ্লাগ।

en: Universal
as_IN: ইউনিভাৰ্চেল

en: Universal time is %s.
as_IN: ইউনিভাৰ্ছেল সময় হৈছে %s।

en: Unknown
as_IN: অজানা

en: Unknown API error.
as_IN: অজ্ঞাত API ত্ৰুটি।

en: Unknown Feed
as_IN: অজ্ঞাত ফিড

en: Unknown action.
as_IN: অজ্ঞাত ক্ৰিয়া |

en: Unknown author
as_IN: অচিন লিখোঁতা

en: Unknown bookmark name.
as_IN: বুকমাৰ্কৰ অচিন নাম।

en: Unknown email address. Check again or try your username.
as_IN: অজ্ঞাত ইমেইল ঠিকনা। পুনৰ পৰীক্ষা কৰক বা আপোনাৰ ব্যৱহাৰকাৰীনামেৰে চেষ্টা কৰক।

en: Unknown encoding:
as_IN: অচিনাকি এনক’ডিং:

en: Unknown error
as_IN: অজ্ঞাত ত্ৰুটি

en: Unknown status for %1$s
as_IN: %1$sৰ অচিন স্থিতি

en: Unlink
as_IN: লিঙ্ক বিছিন্ন কৰক

en: Unlink radii
as_IN: ব্যাসাৰ্ধ আনলিংক কৰক

en: Unlink sides
as_IN: কাষবোৰ আনলিংক কৰক

en: Unlock
as_IN: আনলক কৰক

[ctx: Unlock content locked blocks]
en: Modify
as_IN: সাল-সলনি কৰক

[ctx: Unlock content locked blocks]
en: Unlock
as_IN: তলা খোলক

en: Unmute
as_IN: আনমিউট কৰক

en: Unordered
as_IN: অ-ক্ৰমবদ্ধ

en: Unpacking the package&#8230;
as_IN: পেকেজ খুলি থকা হৈছে&#8230;

en: Unpin from toolbar
as_IN: টুলবাৰৰ পৰা অপসাৰণ কৰক

en: Unpublish
as_IN: অপ্ৰকাশিত কৰক

en: Unpublished
as_IN: অপ্ৰকাশিত

en: Unrecognized background setting.
as_IN: অপৰিচিত নেপথ্য(background) চেটিংছ

en: Unregistering a built-in post type is not allowed
as_IN: বিল্ট-ইন প'ষ্টৰ প্রকাৰ পঞ্জীয়নমুক্ত কৰাৰ অনুমতি নাই।

en: Unregistering a built-in taxonomy is not allowed.
as_IN: বিল্ট-ইন বৰ্গীকৰণ পঞ্জীয়নমুক্ত কৰাৰ অনুমতি নাই।

en: Unsaved Navigation Menu.
as_IN: সাঁচি নোথোৱা নেভিগেশ্যন মেন্যু।

en: Unsaved changes by %s
as_IN: %s-ৰ সাঁচি নোথোৱা সাল-সলনি

en: Unschedule
as_IN: সময়সূচী-মুক্ত কৰক

en: Unset
as_IN: অনিৰ্ধাৰিত

en: Unsupported hashing algorithm: %1$s. Supported algorithms are: %2$s
as_IN: অসমৰ্থিত হেশ্বিং এল্গৰিদম: %1$s। সমৰ্থিত এল্গৰিদমকেইটা হ’ল: %2$s

en: Unsynced pattern created: %s
as_IN: ছীংক নকৰা আৰ্হিৰ সৃষ্টি কৰা হ’ল: %s

en: Untested with your version of WordPress
as_IN: আপোনাৰ WordPress সংস্কৰণৰ সৈতে পৰীক্ষা কৰা নাই।

en: Untitled
as_IN: শিৰোনাম বিহীন

en: Untitled Template Part
as_IN: শীৰ্ষকবিহীন টেমপ্লে’টৰ অংশ

en: Untitled menu
as_IN: শীৰ্ষকবিহীন মেন্যু

en: Untitled pattern block
as_IN: শীৰ্ষকবিহীন আৰ্হিৰ ব্লক

en: Untitled post %d
as_IN: শীৰ্ষকবিহীন প’ষ্ট %d

en: Up one
as_IN: এখোপ তল

en: Update
as_IN: উন্নীত কৰক

en: Update %s now
as_IN: এতিয়াই %s আপডেট কৰক

en: Update Available
as_IN: উন্নীতকৰণ উপলব্ধ

en: Update Category
as_IN: শিতান উন্নীত কৰক

en: Update Comment
as_IN: মন্তব্য আপডেট কৰক

en: Update Complete
as_IN: আপডেট সম্পূৰ্ণ

en: Update Incompatible
as_IN: আপডেট অসংগত

en: Update Link
as_IN: লিংক আপডেট কৰক

en: Update Link Category
as_IN: সংযোগ শিতান উন্নীত কৰক

en: Update Now
as_IN: এতিয়াই আপডেট কৰক

en: Update PHP
as_IN: PHP আপডেট কৰক

en: Update Pattern Category
as_IN: আৰ্হিৰ শ্ৰেণী আপডে’ট কৰক

en: Update Profile
as_IN: প্ৰ'ফাইল আপডেট কৰক

en: Update Services
as_IN: সেৱাসমূহ আপডেট কৰক

en: Update Tag
as_IN: টেগ উন্নীত কৰক

en: Update User
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী আপডেট কৰক

en: Update WordPress
as_IN: WordPress আপডেট কৰক

en: Update anyway, even though it might break your site?
as_IN: ই আপোনাৰ ছাইট নষ্ট কৰিব পাৰে যদিও যিকোনো প্ৰকাৰে আপডেট কৰিবনে?

en: Update audio playlist
as_IN: অডিঅ' প্লে'লিষ্ট আপডেট কৰক

en: Update failed
as_IN: আপডেট বিফল হ'ল।

en: Update gallery
as_IN: গেলাৰী উন্নীত কৰক

en: Update gallery settings
as_IN: গেলাৰী ছেটিংছ আপডেট কৰক

en: Update now
as_IN: এতিয়াই আপডেট কৰক

en: Update progress
as_IN: আপডেটৰ প্ৰগতি

en: Update to %s
as_IN: %s-লৈ আপডেট কৰা হ'ল

en: Update to version %s
as_IN: %s সংস্কৰণলৈ আপডেট কৰক

en: Update video playlist
as_IN: ভিডিঅ' প্লে'লিষ্ট আপডেট কৰক

en: Update your plugins
as_IN: আপোনাৰ প্লাগিনসমূহ আপডেট কৰক

en: Update your site to use HTTPS
as_IN: HTTPS ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ আপোনাৰ ছাইট আপডেট কৰক

en: Updated %s.
as_IN: %s আপডেট কৰা হ'ল।

en: Updates
as_IN: আপডেটসমূহ

en: Updates %s
as_IN: আপডেট %sটা

en: Updating
as_IN: আপডেট হৈ আছে

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
as_IN: প্লাগিন %1$s (%2$d/%3$d) আপডেট কৰি থকা হৈছে

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
as_IN: থীম %1$s (%2$d/%3$d) আপডেট কৰি থকা হৈছে

en: Updating comment failed.
as_IN: মন্তব্য আপডেট কৰাটো বিফল হ'ল।

en: Updating comment status failed.
as_IN: মন্তব্যৰ স্থিতি আপডেট কৰাটো বিফল হ'ল।

en: Updating failed.
as_IN: আপডেট বিফল হ’ল।

en: Updating the plugin&#8230;
as_IN: প্লাগিন আপডেট কৰি থকা হৈছে&#8230;

en: Updating the theme&#8230;
as_IN: থীম আপডেট কৰি থকা হৈছে&#8230;

en: Upgrade
as_IN: আপগ্ৰেড কৰক

en: Upgrade plan
as_IN: প্লেন আপগ্ৰে’ড কৰক

en: Upgrade to %s
as_IN: %sলৈ আপগ্ৰে’ড কৰক

en: Upload
as_IN: আপল'ড

en: Upload Limit Exceeded
as_IN: আপল'ড সীমা পাৰ হৈছে

en: Upload New Media
as_IN: নতুন মিডিয়া আপডেট কৰক

en: Upload an image
as_IN: এখন ছবি আপল'ড কৰক

en: Upload date:
as_IN: আপল'ড কৰা তাৰিখ:

en: Upload external images to the Media Library. Images from different domains may load slowly, display incorrectly, or be removed unexpectedly.
as_IN: বাহিৰা ছবিবোৰ মিডিয়া লাইব্ৰেৰীলৈ আপল’ড কৰক। বিভিন্ন ড’মেইনৰ ছবিবোৰ লাহে লাহে ল’ড হ’ব পাৰে, ভুলকৈ দেখুওৱা হ’ব পাৰে বা অপ্ৰত্যাশিতভাৱে আঁতৰোৱা হ’ব পাৰে।

en: Upload failed, try again.
as_IN: আপল’ড বিফল হ’ল, আকৌ চেষ্টা কৰক।

en: Upload failed.
as_IN: আপল'ড ব্যৰ্থ হৈছে।

en: Upload failed. Please reload and try again.
as_IN: আপল'ড বিফল হ'ল। অনুগ্ৰহ কৰি ৰিল'ড কৰি পুনৰ চেষ্টা কৰক।

en: Upload file and import
as_IN:  নথি আপল'ড আৰু আমদানি কৰক

en: Upload files
as_IN: ফাইল আপলড কৰক

en: Upload font
as_IN: ফণ্ট আপল’ড কৰক

en: Upload images
as_IN: ছবি আপল'ড কৰক

en: Upload max filesize
as_IN: আপল'ড ফাইলৰ সৰ্বাধিক আকাৰ

en: Upload stopped.
as_IN: আপল'ড বন্ধ ৰখা হৈছে।

en: Upload to Media Library
as_IN: মিডিয়া লাইব্ৰেৰীলৈ আপল’ড কৰক

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends a height of %2$s pixels.
as_IN: অপূৰ্ব ফলাফলৰ বাবে আপোনাৰ ভিডিঅ' %1$s ফৰ্মেটত আপল'ড কৰক আৰু ইয়াৰ ফাইলৰ আকাৰ সৰু কৰক। আপোনাৰ থীমে %2$s পিক্সেল উচ্চতাৰ পৰামৰ্শ দিয়ে।

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends a width of %2$s pixels.
as_IN: অপূৰ্ব ফলাফলৰ বাবে আপোনাৰ ভিডিঅ' %1$s ফৰ্মেটত আপল'ড কৰক আৰু ইয়াৰ ফাইলৰ আকাৰ সৰু কৰক। আপোনাৰ থীমে %2$s পিক্সেল প্ৰস্থৰ পৰামৰ্শ দিয়ে।

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends dimensions of %2$s pixels.
as_IN: অপূৰ্ব ফলাফলৰ বাবে আপোনাৰ ভিডিঅ' %1$s ফৰ্মেটত আপল'ড কৰক আৰু ইয়াৰ ফাইলৰ আকাৰ সৰু কৰক। আপোনাৰ থীমে %2$s পিক্সেল মাত্ৰাৰ পৰামৰ্শ দিয়ে।

en: Uploaded
as_IN: আপল'ড কৰা হ'ল

en: Uploaded Images
as_IN: আপল'ড কৰা ছবিসমূহ

en: Uploaded by:
as_IN: এওঁ আপল'ড কৰিছে:

en: Uploaded fonts appear in your library and can be used in your theme. Supported formats: .ttf, .otf, .woff, and .woff2.
as_IN: আপল’ড কৰা ফণ্টবোৰ আপোনাৰ লাইব্ৰেৰীত ওলায় আৰু আপোনাৰ থীমত ব্যৱহাৰ কৰিব পৰা যায়। সমৰ্থিত সজ্জাবোৰ হ’ল: .ttf, .otf, .woff আৰু .woff2।

en: Uploaded on:
as_IN: আপল'ড কৰা তাৰিখ:

en: Uploaded on: %s
as_IN: আপল'ড কৰা হৈছিল: %sত

en: Uploaded to this Navigation Menu
as_IN: এই নেভিগেশ্যন মেন্যুত আপল’ড কৰা হৈছে

en: Uploaded to this page
as_IN: এই পৃষ্ঠালৈ আপল'ড কৰা হ'ল

en: Uploaded to this post
as_IN: এই পষ্টলৈ আপল'ড কৰা হ'ল

en: Uploaded to this template
as_IN: এই টেমপ্লে'টত আপল'ড কৰা হ'ল

en: Uploaded to this template part
as_IN: এই টেমপ্লে’টৰ অংশত আপল’ড কৰা হৈছে

en: Uploaded to:
as_IN: ইয়াত আপল'ড হৈছে:

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
as_IN: নাইবা

en: Uploading
as_IN: আপলড কৰি আছে

en: Uploading Files
as_IN: ফাইলবোৰ আপলোড কৰি থকা হৈছে

en: Uploading Files allows you to choose the folder and path for storing your uploaded files.
as_IN: ফাইল আপল'ড কৰিলে আপোনাক আপোনাৰ আপল'ড কৰা ফাইল সাঁচি থ'বলৈ ফ'ল্ডাৰ আৰু পথ বাছি ল'বলৈ দিয়া হয়।

en: Uploads
as_IN: আপল'ড

en: Uploads directory location
as_IN: আপল'ড ডাইৰেক্টৰীৰ অৱস্থান

en: Uploads directory size
as_IN: আপল'ড ডাইৰেক্টৰীৰ আকাৰ

en: Uppercase
as_IN: বৰফলা

en: Uppercase Roman numerals
as_IN: বৰফলা ৰোমান সংখ্যাংক

en: Uppercase letters
as_IN: বৰফলা বৰ্ণ

en: Usage of the title attribute on the login logo is not recommended for accessibility reasons. Use the link text instead.
as_IN: ব্যৱহাৰৰ সুবিধাৰ্থে লগিন ল'গ'টোত title এট্ৰিবিউট প্ৰয়োগ কৰা উচিত নহয়। ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে লিঙ্ক টেক্সট ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Usage of user levels is deprecated. Use capabilities instead.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ স্তৰৰ ব্যৱহাৰ অপ্ৰচলিত। ইয়াৰ পৰিবৰ্তে সক্ষমতা ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Use %s instead if you do not want the value echoed.
as_IN: যদিহে আপুনি ফলাফলসমূহ প্ৰতিধ্বনিত হোৱাটো নিবিচাৰে তেন্তে %s ব্যৱহাৰ কৰক |

en: Use %s instead.
as_IN: পৰিৱৰ্তে %s ব্যৱহাৰ কৰক |

en: Use Left/Right Arrow keys to advance one second, Up/Down arrows to advance ten seconds.
as_IN: এক ছেকেণ্ড আগুৱাবলৈ বাওঁ/সোঁ কাঁড়, দহ ছেকেণ্ড আগুৱাবলৈ ওপৰ/তল কাঁড় কীকেইটা ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Use Site Editor
as_IN: ছাইট এডিটৰ ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use This Page
as_IN: এই পৃষ্ঠা ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.
as_IN: ভলিউম বৃদ্ধি বা হ্ৰাস কৰিবলৈ ওপৰ/তল কাঁড় কী দুটা ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Use a post format
as_IN: প'ষ্ট সজ্জা ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use a secure password
as_IN: নিৰাপদ পাছৱৰ্ড এটা ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use as Site Icon
as_IN: ছাইটৰ আইকন-ৰূপে ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use as a `pre_render_block` filter is deprecated. Use with `render_block_data` instead.
as_IN: `pre_render_block` ফিল্টাৰ হিচাপে ব্যৱহাৰ অপ্ৰচলিত। ইয়াৰ সলনি `render_block_data`ৰ সৈতে ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Use as featured image
as_IN: বিশেষ ছবি হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use button with icon
as_IN: আইকন থকা বুটাম ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
as_IN: পদসমূহ বহিৰ্ভূত কৰিবলৈ %s ৰ পৰিৱৰ্তে ক'মা ব্যৱহাৰ কৰক |

en: Use default template
as_IN: ডিফ’ল্ট টেমপ্লে’ট ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use featured image
as_IN: সুবিশিষ্ট ছবি ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use https
as_IN: https ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use left and right arrow keys to move through blocks
as_IN: ব্লকবোৰৰ মাজেৰে চলাচল কৰিবলৈ বাঁও আৰু সোঁ-মুৱা কাঁড় কীদুটা ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use left and right arrow keys to resize the canvas.
as_IN: কেনভাছৰ আকাৰ সলনি কৰিবলৈ বাঁও আৰু সোঁফালৰ কাঁড় কীদুটা ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Use left and right arrow keys to resize the canvas. Hold shift to resize in larger increments.
as_IN: কেনভাছৰ আকাৰ সলাবলৈ বাঁও আৰু সোঁ-মুৱা কাঁড় কীদুটা ব্যৱহাৰ কৰক। এবাৰতে বেছিকৈ আকাৰ সলাবলৈ shift ধৰি ৰাখক।

en: Use size preset
as_IN: আকাৰৰ প্ৰিছেট ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use the %s filter instead.
as_IN: পৰিৱৰ্তে %s শোধক ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use the Custom HTML widget to add arbitrary HTML code to your widget areas.
as_IN: আপোনাৰ ৱিজেট ক্ষেত্ৰসমূহত নিজ ইচ্ছামতে HTML ক'ড যোগ কৰিবলৈ কাষ্টম HTML ৱিজেট ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Use the arrow buttons at the top of the dialog, or the left and right arrow keys on your keyboard, to navigate between media items quickly.
as_IN: মিডিয়াৰ বস্তুবিলাকৰ মাজত খৰতকীয়াকৈ নেভিগেট কৰিবলৈ সংলাপৰ শীৰ্ষকত থকা কাঁড় বুটামসমূহ নাইবা আপোনাৰ কী-ব'ৰ্ডৰ সোঁ আৰু বাওঁমুৱা কাঁড় কীসমূহ ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Use the same %s on all screen sizes.
as_IN: সকলো আকাৰ স্ক্ৰীণত একেই %s ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Use theme styles
as_IN: থীমৰ ষ্টাইল ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use up and down arrow keys to resize the meta box panel.
as_IN: মেটা বাকচৰ পেনেলৰ আকাৰ সলনি কৰিবলৈ ওপৰ আৰু তল-মুৱা কাঁড় কীদুটা ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Use your left or right arrow keys or drag and drop with the mouse to change the gradient position. Press the button to change the color or remove the control point.
as_IN: গ্ৰেডিয়েণ্টৰ অৱস্থান সলনি কৰিবলৈ আপোনাৰ বাওঁ বা সোঁ কাঁড় কী দুটা ব্যৱহাৰ কৰক নাইবা মাউছেৰে ধৰি টানি দিয়ক। ৰং সলনি কৰিবলৈ বা নিয়ন্ত্ৰণ বিন্দু আঁতৰাবলৈ বুটাম হেঁচক।

en: Used as a fallback template for all pages when a more specific template is not defined.
as_IN: সকলো পৃষ্ঠাৰ বাবে এটা ফল্‌বেক টেমপ্লে’ট হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰা হয় যেতিয়া কোনো অধিক নিৰ্দিষ্ট টেমপ্লে’ট নিৰ্ধাৰিত নহয়।

en: Used as:
as_IN: এইৰূপে ব্যৱহাৰ:

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
as_IN: লাখ লাখ লোকে ব্যৱহাৰ কৰা Akismet <strong>আপোনাৰ ব্লগক স্পেমৰ পৰা সুৰক্ষা দিয়াৰ</strong> ক্ষেত্ৰত সম্ভৱতঃ বিশ্বৰ সৰ্বোত্তম উপায়। ই আপুনি শুই থাকোঁতেও আপোনাৰ ছাইটটো সুৰক্ষিত কৰি ৰাখে। আৰম্ভ হৈ পৰিবলৈ মাথোঁ <a href="admin.php?page=akismet-key-config">আপোনাৰ Akismet ছেটিংছৰ পৃষ্ঠা</a>লৈ গৈ আপোনাৰ API চাবি ছেট আপ কৰক।

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
as_IN: লাখ লাখ লোকে ব্যৱহাৰ কৰা Akismet <strong>আপোনাৰ ব্লগক স্পেমৰ পৰা সুৰক্ষা দিয়াৰ</strong> ক্ষেত্ৰত সম্ভৱতঃ বিশ্বৰ সৰ্বোত্তম উপায়। আপুনি শুই থাকোঁতেও আপোনাৰ ছাইটটো সম্পূৰ্ণৰূপে কনফিগাৰ কৰা আৰু সুৰক্ষিত।

en: Used for URLs.
as_IN: URL-ৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা হয়।

en: Used for email addresses.
as_IN: ইমেইল ঠিকনাৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা হয়।

en: Used for phone numbers.
as_IN: ফ’ন নম্বৰৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা হয়।

en: Used: %1$s%% of %2$s
as_IN: ব্যৱহাৰ কৰিছে: %2$sৰ %1$s%%

en: User
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী

en: User %s added
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী %s যোগ কৰা হ'ল

en: User Agent
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী এজেণ্ট

en: User Dashboard: %s
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ ডেশ্ববোর্ডঃ %s

en: User Description
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ বৰ্ণনা

en: User Display Name
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ প্ৰদৰ্শনৰ নাম

en: User Email
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ ইমেইল

en: User First Name
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ প্ৰথম নাম

en: User ID
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ ID

en: User Language
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ ভাষা

en: User Last Name
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ শেষৰ নাম

en: User Login Name
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ লগইনৰ নাম

en: User Nice Name
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ ভাল নাম

en: User Nickname
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ উপনাম

en: User Registration Date
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ পঞ্জীয়ন তাৰিখ

en: User Request
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী অনুৰোধ

en: User Requests
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী অনুৰোধসমূহ

en: User Roles
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ ভূমিকা

en: User URL
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ URL

en: User URL may not be longer than 100 characters.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ URL 100টা বৰ্ণতকৈ দীঘল হ’ব নোৱাৰে।

en: User added.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীক যোগ কৰা হ'ল।

en: User agent
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী এজেণ্ট

en: User agent for the comment author.
as_IN: মন্তব্য লিখোঁতাৰ বাবে ব্যৱহাৰকাৰী এজেণ্ট।

en: User already exists. Password inherited.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী ইতিমধ্যে মজুত আছে। পাছৱৰ্ড লোৱা হৈছে।

en: User avatar
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ অৱতাৰ

en: User cannot be added to this site.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীক এই ছাইটত যোগ কৰিব নোৱাৰি।

en: User count
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ সংখ্যা

en: User deleted.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীক মচা হ'ল।

en: User deletion is not allowed from this screen.
as_IN: এই স্ক্ৰীণৰ পৰা ব্যৱহাৰকাৰী মচাৰ অনুমতি নাই।

en: User has been added to your site.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীক আপোনাৰ ছাইটত যোগ কৰা হ'ল।

en: User has been created, but could not be added to this site.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীক সৃষ্টি কৰা হৈছে কিন্তু এই ছাইটত যোগ কৰিব পৰা নগ'ল।

en: User has blocked requests through HTTP.
as_IN: এইচটিটিপিৰ জৰিয়তে ব্যৱহাৰকাৰীয়ে অনুৰোধ অৱৰোধ কৰিছে।

en: User has no sites or content and will be deleted.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ কোনো ছাইট বা সমল নাই আৰু এওঁক মচি পেলোৱা হ'ব।

en: User queries should not be run before the %s hook.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ কুৱেৰীবোৰ %s হুকৰ আগত চলোৱাটো উচিত নহয়।

en: User removed from this site.
as_IN: এই ছাইটৰ পৰা ব্যৱহাৰকাৰী আঁতৰোৱা হ'ল।

[ctx: User role]
en: Administrator
as_IN: প্ৰশাসক

[ctx: User role]
en: Author
as_IN: লেখক

[ctx: User role]
en: Contributor
as_IN: অৱদানকাৰী

[ctx: User role]
en: Editor
as_IN: সম্পাদক

[ctx: User role]
en: Subscriber
as_IN: চাবস্ক্ৰাইবাৰ

en: User updated.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী আপডেট কৰা হ'ল।

en: User&#8217;s Session Tokens data.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ ছেশ্যন ট'কেনৰ ডাটা।

en: User&#8217;s comment data.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ মন্তব্য ডাটা।

en: User&#8217;s location data used for the Community Events in the WordPress Events and News dashboard widget.
as_IN: WordPress ইভেণ্ট আৰু বাতৰিৰ ডেশ্বব'ৰ্ড ৱিজেটত সাম্প্ৰদায়িক ইভেণ্টৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা ব্যৱহাৰকাৰীৰ অৱস্থানৰ ডেটা।

en: User&#8217;s media data.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ মিডিয়া ডাটা।

en: User&#8217;s profile data.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ প্ৰ'ফাইল তথ্য।

en: Username
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী নাম

en: Username is not editable.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীনাম সম্পাদনাযোগ্য নহয়।

en: Username isn't editable.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীনাম সম্পাদনাযোগ্য নহয়।

en: Username may not be longer than 60 characters.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী নাম ৬০টা অক্ষৰতকৈ বেছি হ'ব নোৱাৰিব |

en: Username must be at least 4 characters.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী নাম কমেও ৪টা কেৰেক্টাৰৰ হ'ব লাগিব।

en: Username or Email Address
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীনাম বা ইমেইল ঠিকনা

en: Username or email address
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীনাম বা ইমেইল ঠিকনা

en: Username.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী নাম

en: Username/Password incorrect for %s
as_IN: %s-ৰ বাবে অশুদ্ধ ব্যৱহাৰকাৰীনাম/পাছৱৰ্ড

en: Username:
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী নামঃ

en: Username: %s
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী নাম: %s

en: Usernames can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী নামসমূহত কেৱল নিম্ন বৰ্গৰ অক্ষৰ(a-z) আৰু সংখ্যা থাকিব পাৰে |

en: Usernames cannot be changed.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীনাম সলনি কৰিব নোৱাৰি।

en: Users
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীসকল

en: Users do not support trashing. Set '%s' to delete.
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীক ট্ৰেশ্ব কৰাটো সমৰ্থিত নহয়। মচিবলৈ '%s' ছেট কৰক।

en: Users list
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ তালিকা

en: Users list navigation
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰীৰ তালিকা নেভিগেশ্যন

en: Users must be registered and logged in to comment
as_IN: মন্তব্য দিবলৈ ব্যৱহাৰকাৰীসকলে পঞ্জীয়ন আৰু লগিন কৰিবই লাগিব

en: Ust-Nera
as_IN: আষ্ট-ন্যেৰা

en: Uzhgorod
as_IN: উঝগোৰোদ

en: Vaduz
as_IN: ভাদুজ

en: Value
as_IN: মূল্য

en: Values for the input array must be either objects or arrays.
as_IN: ইনপুট এৰে’ৰ মানবোৰ অবজেক্ট নাইবা এৰে’ হ’বই লাগিব।

en: Vatican
as_IN: ভেটিকান

en: Verse text
as_IN: পদৰ পাঠ

en: Version
as_IN: সংস্কৰণ

en: Version %1$s by %2$s
as_IN: %2$s-ৰ দ্বাৰা সংস্কৰণ %1$s

en: Version %s
as_IN: সংস্কৰণ %s

en: Version of block API.
as_IN: ব্লক APIৰ সংস্কৰণ।

en: Version of the content block format used by the post.
as_IN: প’ষ্টৰ দ্বাৰা ব্যৱহৃত বিষয়বস্তুৰ ব্লকৰ ফৰ্মেটৰ সংস্কৰণ।

en: Version of the content block format used by the template.
as_IN: টেমপ্লে’টৰ দ্বাৰা ব্যৱহৃত বিষয়বস্তুৰ ব্লকৰ ফৰ্মেটৰ সংস্কৰণ।

en: Version of the theme.json schema used for the typography settings.
as_IN: টাইপ’গ্ৰাফীৰ ছেটিংছৰ বাবে ব্যৱহাৰ হোৱা theme.json স্কিমাৰ সংস্কৰণ।

en: Version:
as_IN: সংস্কৰণ:

en: Version: %s
as_IN: সংস্কৰণ: %s

en: Vertical
as_IN: থিয়

en: Vertical position from the top to begin the crop as a percentage of the image height.
as_IN: ছবিৰ উচ্চতাৰ শতাংশ হিচাপে ক্ৰপ আৰম্ভ কৰিবলৈ ওপৰৰ পৰা থিয় অৱস্থান।

en: Vertical space
as_IN:  উলম্ব স্থান

en: Very light gray to cyan bluish gray
as_IN: অতি পাতল ধূসৰৰ পৰা চিয়ান নীলিমাময় ধূসৰলৈ

en: Vevay
as_IN: ভেভায়

en: Victoria
as_IN: ভিক্টোৰিয়া

en: Video
as_IN: ভিডিঅ

en: Video <span class="count">(%s)</span> | Video <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: ভিডিঅ <span class="count">(%s)</span>
as_IN[1]: ভিডিঅ <span class="count">(%s)</span>

en: Video Details
as_IN: ভিডিঅ'ৰ বিৱৰণ

en: Video Player
as_IN: ভিডিঅ' প্লে'য়াৰ

en: Video Widget
as_IN: ভিডিঅ' ৱিজেট

en: Video Widget (%d) | Video Widget (%d)
as_IN[0]: ভিডিঅ' ৱিজেট (%dটা)
as_IN[1]: ভিডিঅ' ৱিজেট (%dটা)

en: Video caption text
as_IN: ভিডিঅ'ৰ কেপশ্যনৰ পাঠ

en: Video details
as_IN: ভিডিঅ'ৰ সবিশেষ

en: Video is paused.
as_IN: ভিডিঅ' বিৰাম দিয়া হৈছে।

en: Video is playing.
as_IN: ভিডিঅ' চলি আছে।

en: Video title
as_IN: ভিডিঅ' শীৰ্ষক

en: Video title&hellip;
as_IN: ভিডিঅ' শীৰ্ষক&hellip

en: Videos
as_IN: ভিডিঅ’বোৰ

en: Vienna
as_IN: ভিয়েনা

en: Vietnamese
as_IN: ভিয়েটনামী

en: View
as_IN: চাওঁক

en: View %1$s version %2$s details
as_IN: %1$s সংস্কৰণ %2$s-ৰ বিশদ-বিৱৰণ চাওক

en: View &#8220;%s&#8221;
as_IN: &#8220;%s&#8221; পৰিদৰ্শন কৰক

en: View &#8220;%s&#8221; archive
as_IN: &#8220;%s&#8221; আৰ্কাইভ চাওক

en: View All
as_IN: সকলো চাওক

en: View Attachment Page
as_IN: সংলগ্নী পৃষ্ঠা চাওক

en: View Category
as_IN: শিতান চাওক

en: View Changeset
as_IN: সলনি-গোট চাওক

en: View Media File
as_IN: মিডিয়া ফাইল চাওক

en: View Navigation Menu
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যু চাওক

en: View Page
as_IN: পৃষ্ঠা চাওক

en: View Pages
as_IN: পৃষ্ঠাসমূহ চাওক

en: View Pattern
as_IN: আৰ্হি চাওক

en: View Pattern Category
as_IN: আৰ্হিৰ শ্ৰেণী চাওক

en: View Patterns
as_IN: আৰ্হিবোৰ চাওক

en: View Post
as_IN: লেখা চাওক

en: View Posts
as_IN: প'ষ্টসমূহ চাওক

en: View Preview
as_IN: পূৰ্বদৰ্শন চাওক

en: View Privacy Policy Guide.
as_IN: গোপনিয়তা নীতিৰ গাইড চাওক।

en: View Site
as_IN: ছাইট চাওঁক

en: View Tag
as_IN: টেগ চাওক

en: View Template
as_IN: টেমপ্লে'ট চাওক

en: View Template Part
as_IN: টেমপ্লে’টৰ অংশ চাওক

en: View Trash
as_IN: ট্ৰেশ্ব চাওঁক

en: View User
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী চাওক

en: View all
as_IN: সকলো চাওক

en: View all drafts
as_IN: সকলো খঁচৰা চাওক

en: View all posts by %s
as_IN: %sৰ সকলো লেখা চাওক

en: View all posts in %s
as_IN: %s ত সকলো লেখা চাওক

en: View at Medium.com
as_IN: Medium.com-ত চাওক

en: View attachment page
as_IN: সংলগ্ন-নথি পৃষ্ঠা চাওক

[ctx: View comment]
en: Comment
as_IN: মন্তব্য

en: View comment history
as_IN: মন্তব্যৰ ইতিহাস চাওক

en: View details
as_IN: বিশদ-বিৱৰণ চাওঁক

en: View documentation
as_IN: তথ্যপত্ৰ চাওক

[ctx: View is used as a noun]
en: View options
as_IN: বিকল্পবোৰ চাওক

en: View media file
as_IN: মিডিয়া ফাইল চাওক

en: View mode
as_IN: পৰিদৰ্শন প্ৰণালী

en: View more comments
as_IN: আৰু মন্তব্য চাওক

en: View next month
as_IN: পৰৱৰ্তী মাহ চাওক

en: View options
as_IN: বিকল্পবোৰ চাওক

en: View page
as_IN: পৃষ্ঠা চাওক

en: View post
as_IN: প'ষ্ট চাওঁক

en: View posts by %s
as_IN: %sৰ প'ষ্ট চাওক

en: View previous month
as_IN: পূৰ্বৱৰ্তী মাহ চাওক

en: View revisions (%s)
as_IN: পৰ্যালোচনাবোৰ চাওক (%sটা)

en: View site
as_IN: ছাইট চাওক

en: View site (opens in a new tab)
as_IN: ছাইট চাওক (এটা নতুন টেবত খোল খায়)

en: View the autosave
as_IN: স্বয়ংসঞ্চয় চাওক

en: View this collection on Medium.com
as_IN: এই সংগ্ৰহটো Medium.com-ত চাওক

en: View this comment
as_IN: এই মন্তব্যটো চাওক

en: View your site
as_IN: আপোনাৰ ছাইট চাওঁক

en: Viewport height (vh)
as_IN: ভিউপ'ৰ্টৰ উচ্চতা (vh)

en: Viewport largest dimension (vmax)
as_IN: ভিউপ’ৰ্টৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ মাত্ৰা (vmax)

en: Viewport smallest dimension (vmin)
as_IN: ভিউপ’ৰ্টৰ আটাইতকৈ সৰু মাত্ৰা (vmin)

en: Viewport smallest size in the block direction (svb)
as_IN: ব্লকৰ দিশত ভিউপৰ্টৰ আটাইতকৈ সৰু আকাৰ (svb)

en: Viewport smallest size in the inline direction (svi)
as_IN: ইনলাইন দিশত ভিউপৰ্টৰ আটাইতকৈ সৰু আকাৰ (svi)

en: Viewport width (vw)
as_IN: ভিউপ'ৰ্টৰ প্ৰস্থ (vw)

en: Vilnius
as_IN: ভিলনিউচ

en: Vincennes
as_IN: ভিনচেনচ

en: Visibility
as_IN: দৃশ্যমানতা

en: Visibility:
as_IN: দৃশ্যমানতা

en: Visible
as_IN: দৃশ্যমান

en: Visible to everyone.
as_IN: সকলোৰে বাবে দৃশ্যমান।

en: Visit
as_IN: দৰ্শন কৰক

en: Visit %s&#8217;s website
as_IN: %s&#8217;s ৱেবচাইট পৰিদৰ্শন কৰক

en: Visit Dashboard
as_IN: ডেশ্বব'ৰ্ডলৈ যাওঁক

en: Visit Link
as_IN: লিংকলৈ যাওঁক

en: Visit Site
as_IN: চাইট পৰিদৰ্শন

en: Visit Theme Site
as_IN: থিম চাইট পৰিদৰ্শন

en: Visit site
as_IN: ছাইটলৈ যাওঁক

en: Visit theme site for %s
as_IN: %s থীমটোৰ ছাইটলৈ যাওক

en: Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
as_IN: দৰ্শকৰ মন্তব্যসমূহ স্বয়ংক্ৰিয় স্পাম চিনাক্তকৰণ সেৱাৰ জৰিয়তে পৰীক্ষা কৰা হ'ব পাৰে।

en: Visitors can add new comments and replies.
as_IN: দৰ্শকে নতুন মন্তব্য আৰু উত্তৰ যোগ কৰিব পাৰে।

en: Visitors cannot add new comments or replies.
as_IN: দৰ্শকে নতুন মন্তব্য বা উত্তৰ যোগ কৰিব নোৱাৰে।

en: Visitors cannot add new comments or replies. Existing comments remain visible.
as_IN: দৰ্শকে নতুন মন্তব্য বা প্ৰত্যুত্তৰ যোগ কৰিব নোৱাৰে। মজুত থকা মন্তব্যবোৰ দৃশ্যমান হৈয়েই আছে।

en: Visual Editor
as_IN: ভিজুৱেল সম্পাদক

en: Visual aids
as_IN: চাক্ষুষ সহায্যসমূহ

en: Visual editor
as_IN: ভিজুৱেল এডিটৰ

en: Visual editor selected
as_IN: চাক্ষুস সম্পাদক(Visual editor) নিৰ্বাচিত

en: Visual mode gives you an editor that is similar to a word processor. Click the Toolbar Toggle button to get a second row of controls.
as_IN: ভিজুৱেল ম'ডে আপোনাক এনে এটা এডিটৰ দিয়ে যিটো ৱৰ্ড প্ৰচেছৰৰ অনুৰূপ। নিয়ন্ত্ৰণৰ দ্বিতীয় শাৰী পাবলৈ টুলবাৰ ট'গল বুটামত ক্লিক কৰক।

en: Vivid cyan blue
as_IN: স্বচ্ছ চ্যান নীলা

en: Vivid cyan blue to vivid purple
as_IN: ফট্‌ফটীয়া চিয়ান নীলাৰ পৰা ফট্‌ফটীয়া জামু-ক’লীয়ালৈ

en: Vivid green cyan
as_IN: স্বচ্ছ সেউজীয়া চ্যান

en: Vivid purple
as_IN: স্বচ্ছ জামুৰঙী

en: Vivid red
as_IN: গাঢ় ৰঙা

en: Volgograd
as_IN: ভল্গ'গাৰ্ড

en: Volume Slider
as_IN: ভলিউম শ্লাইডাৰ

en: Vostok
as_IN: ভষ্টক

en: WHAT was he doing, the great god Pan,
    	Down in the reeds by the river?
    Spreading ruin and scattering ban,
    Splashing and paddling with hoofs of a goat,
    And breaking the golden lilies afloat
        With the dragon-fly on the river.
as_IN: আউল-বাউল চুলি মেলি মাৰিছা কিয় লৰ?
    লাহে ধীৰে গ'লেও দেখোন পাবা মাৰাৰ ঘৰ।
    চোতালত দিছোঁ বৰপীৰা কাকৈ ফণী তাতে
    মূৰৰ চুলী মেলাই যোৱা ৰজাৰ ৰাজবাটে।
    মাৰাই দিব মাধৈ ফুল বাপেৰাই দিব খাৰু,
    ককায়েৰাই দিব কাপোৰ কানি ভায়েৰাই দিব কেৰু।

en: WP-Cron has been disabled using the DISABLE_WP_CRON constant. Comment rechecks may not work properly.
as_IN: DISABLE_WP_CRON ধ্ৰুৱক ব্যৱহাৰ কৰি WP-Cron নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছে। মন্তব্যৰ পুনঃপৰীক্ষা সঠিকভাৱে কাম নকৰিবও পাৰে।

en: Waiting for confirmation
as_IN: নিশ্চিতকৰণৰ বাবে অপেক্ষাৰত

en: Waiting for review before publishing.
as_IN: প্ৰকাশ কৰাৰ পূৰ্বে পৰ্যালোচনাৰ বাবে ৰৈ আছে।

en: Want more events? <a href="%s">Help organize the next one</a>!
as_IN: আৰু ইভেণ্ট বিচাৰিছে? <a href="%s">পৰৱৰ্তীটো আয়োজন কৰাত সহায় কৰক</a>!

en: Warning | Warnings
as_IN[0]: সাৱধান!

en: Warning notice
as_IN: সকীয়নিৰ জাননী

en: Warning! User %s cannot be deleted.
as_IN: সকীয়নি! ব্যৱহাৰকাৰী %s-ক মচিব নোৱাৰি।

en: Warning! User cannot be deleted. The user %s is a network administrator.
as_IN: সকীয়নি! ব্যৱহাৰকাৰীক মচিব নোৱাৰি। ব্যৱহাৰকাৰী %s এগৰাকী নেটৱৰ্ক কৰ্তৃপক্ষ।

en: Warning.
as_IN: সতৰ্কীকৰণ!

en: Warning:
as_IN: সকীয়নিঃ

en: Warning: %1$s expects parameter %2$s (%3$s) to be a %4$s, %5$s given.
as_IN: সতৰ্কবাণী: %1$s-এ %2$s (%3$s) পেৰামিটাৰটো %4$s হোৱাৰ আশা কৰে, %5$s দিয়া হৈছে।

en: Warning: the link has been inserted but may have errors. Please test it.
as_IN: সকীয়নি: লিংক সোমোৱা হৈছে যদিও ইয়াৰ ত্ৰুটি থাকিব পাৰে। অনুগ্ৰহ কৰি পৰীক্ষা কৰক।

en: Warsaw
as_IN: ৱাৰ্চৱ'

en: Wavatar (Generated)
as_IN: Wavatar (উৎপন্ন কৰা হৈছে)

en: We collect information about visitors who comment on Sites that use our Akismet Anti-spam service. The information we collect depends on how the User sets up Akismet for the Site, but typically includes the commenter's IP address, user agent, referrer, and Site URL (along with other information directly provided by the commenter such as their name, username, email address, and the comment itself).
as_IN: আমি আমাৰ Akismet এণ্টি-স্পেম সেৱা ব্যৱহাৰ কৰা ছাইটবোৰত মন্তব্য কৰা দৰ্শকসকলৰ বিষয়ে তথ্য সংগ্ৰহ কৰোঁ। আমি সংগ্ৰহ কৰা তথ্যবোৰ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ছাইটৰ বাবে Akismet কেনেকৈ ছেট আপ কৰে তাৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে, কিন্তু সাধাৰণতে মন্তব্যকাৰীৰ IP ঠিকনা, ব্যৱহাৰকাৰীৰ এজেণ্ট, ৰেফাৰাৰ আৰু ছাইটৰ URL (মন্তব্যকাৰীয়ে পোনচাতে প্ৰদান কৰা অন্য তথ্য যেনে তেওঁৰ নাম, ব্যৱহাৰকাৰী-নাম, ইমেইল ঠিকনা আৰু মন্তব্যটোৰ লগতে) অন্তৰ্ভুক্ত থাকে।

en: We detected commercial activity on your site
as_IN: আমি আপোনাৰ ছাইটত বাণিজ্যিক কাৰ্যকলাপ ধৰা পেলাইছোঁ

en: Web Address
as_IN: ৱেব ঠিকনা

en: Web address
as_IN: ৱেব ঠিকনা

en: Web server
as_IN: ৱেব ছাৰ্ভাৰ

en: Webfont font family must be a non-empty string.
as_IN: ৱেবফণ্টৰ ফণ্ট-পৰিয়াল এটা অ-ৰিক্ত ষ্ট্ৰিং হ’বই লাগিব।

en: Webfont font weight must be a properly formatted string or integer.
as_IN: ৱেবফণ্টৰ ফণ্ট-ওজন এটা সঠিকভাৱে সজ্জিত ষ্ট্ৰিং বা পূৰ্ণসংখ্যা হ’বই লাগিব।

en: Webfont src must be a non-empty string or an array of strings.
as_IN: ৱেবফ’ণ্টৰ src এটা অ-ৰিক্ত ষ্ট্ৰিং নাইবা ষ্ট্ৰিঙৰ শৃংখল হ’বই লাগিব।

en: Website
as_IN: ৱেবচাইট

en: Website: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
as_IN: ৱেবছাইট: %1$s (IP ঠিকনা: %2$s, %3$s)

en: Wed
as_IN: বুধ

en: Wednesday
as_IN: বুধবাৰ

[ctx: Wednesday initial]
en: W
as_IN: বুধ

en: Week
as_IN: সপ্তাহ

en: Week Starts On
as_IN: সপ্তাহ আৰম্ভ হয়

en: Welcome Guide
as_IN: স্বাগতম গাইড

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
as_IN: স্বাগতম

en: Welcome to %s. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
as_IN: %s-লৈ স্বাগতম। এইটো আপোনাৰ প্ৰথম প'ষ্ট। এইটো সম্পাদনা কৰক বা মচি পেলাওঁক, তাৰ পিছত লিখা আৰম্ভ কৰক!

en: Welcome to Styles
as_IN: শৈলীবোৰলৈ আদৰণি জনাইছোঁ

en: Welcome to WordPress!
as_IN: WordPress-ত স্বাগতম!

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
as_IN: WordPress-লৈ স্বাগতম। এইটো আপোনাৰ প্ৰথম প'ষ্ট। এইটো সম্পাদনা কৰক বা মচক, তাৰ পিছত লিখা আৰম্ভ কৰক!

en: Welcome to the editor
as_IN: এডিটৰলৈ আদৰণি জনাইছোঁ

en: Welcome to the site editor
as_IN: ব্লক এডিটৰলৈ আদৰণি জনাইছোঁ

en: Welcome to the template editor
as_IN: টেমপ্লে’ট এডিটৰলৈ আদৰণি জনাইছোঁ

en: Welcome to the wonderful world of blocks…
as_IN: ব্লকৰ বিস্ময়কৰ পৃথিৱীখনলৈ স্বাগতম...

en: Welcome to your Dashboard!
as_IN: আপোনাৰ ডেশ্ববৰ্ডলৈ স্বাগতম!

en: Welcome to your WordPress Dashboard!
as_IN: আপোনাৰ WordPress ডেশ্বব’ৰ্ডলৈ আদৰণি জনাইছোঁ!

en: Welsh
as_IN: ৱেল্‌ছ

en: West
as_IN: পশ্চিম

en: What automated decision making and/or profiling we do with user data
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী ডেটাৰে আমি কি কি স্বচালিত সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ আৰু/অথবা প্ৰ'ফাইলিং কৰোঁ

en: What data breach procedures we have in place
as_IN: আমাৰ হাতত ডেটা উলংঘনৰ কি কি পদ্ধতি আছে

en: What do I do now?
as_IN: মই এতিয়া কি কৰিম?

en: What is PHP and how does it affect my site?
as_IN: PHP কি আৰু ই মোৰ ছাইটক কেনেকৈ প্ৰভাৱিত কৰে?

en: What personal data we collect and why we collect it
as_IN: আমি কি কি ব্যক্তিগত ডাটা সংগ্ৰহ কৰোঁ আৰু কিয় কৰোঁ

en: What rights you have over your data
as_IN: আপোনাৰ ডাটাৰ ওপৰত আপোনাৰ কি কি অধিকাৰ আছে

en: What should be done with content owned by %s?
as_IN: %s-ৰ মালিকানাধীন সমলেৰে কি কৰা উচিত?

en: What should be done with content owned by these users?
as_IN: এইসকল ব্যৱহাৰকাৰীৰ মালিকানাধীন সমলেৰে কি কৰা উচিত?

en: What should be done with content owned by this user?
as_IN: এইগৰাকী ব্যৱহাৰকাৰীৰ মালিকানাধীন সমলেৰে কি কৰা উচিত?

en: What third parties we receive data from
as_IN: আমি কোনবোৰ তৃতীয় পক্ষৰ পৰা ডাটা প্ৰাপ্ত কৰোঁ

en: What to show on the front page
as_IN: সন্মুখ-পৃষ্ঠাত যি দেখুৱাব লাগে

en: What&#8217;s New
as_IN: নতুন কি আছে

en: What&#8217;s on your mind?
as_IN: আপোনাৰ মগজুত কি খেলি আছে ?

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
as_IN: বৰ্গ আৰু টেগৰ মাজত কি পাৰ্থক্য? সাধাৰণতে টেগ হৈছে নিৰ্দিষ্ট উদ্দেশ্যৰ মুখ্যশব্দ যিয়ে আপোনাৰ প'ষ্টৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ তথ্য (নাম, বিষয়, ইত্যাদি) চিনাক্ত কৰে যিবোৰ অন্য প'ষ্টসমূহত পুনৰাবৃত্তি হ'বও পাৰে বা নহ'বও পাৰে, আনহাতে বৰ্গ হৈছে পূৰ্বনিৰ্ধাৰিত শাখা। যদি আপুনি আপোনাৰ ছাইটটো এখন কিতাপ বুলি ভাবে তেন্তে বৰ্গসমূহ সূচীপত্ৰ আৰু টেগসমূহ সূচীৰ শব্দৰ দৰে হ'ব।

en: What’s next?
as_IN: পৰৱৰ্তী ভাগত কি আছে?

en: When a comment contains any of these words in its content, author name, URL, email, IP address, or browser&#8217;s user agent string, it will be held in the <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderation queue</a>. One word or IP address per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
as_IN: কোনো মন্তব্যৰ বিষয়বস্তু, লিখোঁতাৰ নাম, URL, ইমেইল, IP ঠিকনাত বা ব্ৰাউজাৰৰ ব্যৱহাৰকাৰী এজেণ্ট ষ্ট্ৰিঙত ইয়াৰে কোনো শব্দ থাকিলে সেইটো <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">মডাৰেশ্যন শাৰী</a>ত ৰখা হ’ব। প্ৰত্যেক শাৰীত এটাকৈ শব্দ বা IP ঠিকনা। ই শব্দবোৰৰ ভিতৰত মিল খাব, গতিকে &#8220;press&#8221;ৰ লগত &#8220;WordPress&#8221; মিল খাব।

en: When a comment contains any of these words in its content, author name, URL, email, IP address, or browser&#8217;s user agent string, it will be put in the Trash. One word or IP address per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
as_IN: কোনো মন্তব্যৰ সমল, লেখকৰ নাম, URL, ইমেইল, IP ঠিকনাত বা ব্ৰাউজাৰৰ ব্যৱহাৰকাৰী এজেণ্ট ষ্ট্ৰিঙত ইয়াৰে কোনো শব্দ থাকিলে সেইটো ট্ৰেশ্বত থোৱা হ'ব। প্ৰত্যেক শাৰীত এটাকৈ শব্দ বা IP ঠিকনা। ই শব্দসমূহৰ ভিতৰত মিল খাব, গতিকে &#8220;press&#8221;ৰ লগত &#8220;WordPress&#8221; মিল খাব।

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
as_IN: এই স্ক্ৰীণত নতুন বৰ্গ যোগ কৰোঁতে আপুনি তলৰ ক্ষেত্ৰসমূহ ভৰাব:

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
as_IN: এই স্ক্ৰীণত নতুন টেগ যোগ কৰোঁতে আপুনি তলৰ ক্ষেত্ৰসমূহ ভৰাব:

en: When changing themes, there is often some variation in the number and setup of widget areas/sidebars and sometimes these conflicts make the transition a bit less smooth. If you changed themes and seem to be missing widgets, scroll down on this screen to the Inactive Widgets area, where all of your widgets and their settings will have been saved.
as_IN: থীম সলনি কৰোঁতে প্ৰায়ে ৱিজেট ক্ষেত্ৰ/ছাইডবাৰৰ সংখ্যা আৰু ছেটআপৰ কিছু ভিন্নতা থাকে আৰু কেতিয়াবা এই বিবাদবোৰে ট্ৰেঞ্জিশ্যন অলপ কম সুবিধাজনক কৰি তোলে। যদি আপুনি থীম সলনি কৰিছে আৰু ৱিজেট সন্ধানহীন যেন লাগে তেন্তে এই স্ক্ৰীণত নিষ্ক্ৰিয় ৱিজেটসমূহৰ ক্ষেত্ৰলৈ স্ক্ৰ'ল কৰক য'ত আপোনাৰ সকলো ৱিজেট আৰু সেইবোৰৰ ছেটিংছ সাঁচি থোৱা হ'ব।

en: When checking for the %s capability, you must always check it against a specific comment.
as_IN: %sৰ ক্ষমতাৰ বাবে পৰীক্ষা কৰোঁতে আপুনি ইয়াক সদায় এটা নিৰ্দিষ্ট মন্তব্যৰ বিপৰীতে পৰীক্ষা কৰিবই লাগিব।

en: When checking for the %s capability, you must always check it against a specific page.
as_IN: %sৰ ক্ষমতাৰ বাবে পৰীক্ষা কৰোঁতে আপুনি ইয়াক সদায় এখন নিৰ্দিষ্ট পৃষ্ঠাৰ বিপৰীতে পৰীক্ষা কৰিবই লাগিব।

en: When checking for the %s capability, you must always check it against a specific post.
as_IN: %sৰ ক্ষমতাৰ বাবে পৰীক্ষা কৰোঁতে আপুনি ইয়াক সদায় এটা নিৰ্দিষ্ট প’ষ্টৰ বিপৰীতে পৰীক্ষা কৰিবই লাগিব।

en: When checking for the %s capability, you must always check it against a specific term.
as_IN: %sৰ ক্ষমতাৰ বাবে পৰীক্ষা কৰোঁতে আপুনি ইয়াক সদায় এটা নিৰ্দিষ্ট শব্দৰ বিপৰীতে পৰীক্ষা কৰিবই লাগিব।

en: When checking for the %s capability, you must always check it against a specific user.
as_IN: %sৰ ক্ষমতাৰ বাবে পৰীক্ষা কৰোঁতে আপুনি ইয়াক সদায় এগৰাকী নিৰ্দিষ্ট ব্যৱহাৰকাৰীৰ বিপৰীতে পৰীক্ষা কৰিবই লাগিব।

en: When enabled, videos will play directly within the webpage on mobile browsers, instead of opening in a fullscreen player.
as_IN: সক্ৰিয় হ’লে ভিডিঅ’বোৰ ফুলস্ক্ৰীন প্লে’য়াৰত খোলাৰ সলনি ম’বাইল ব্ৰাউজাৰত ৱেবপে’জৰ ভিতৰত পোনপটীয়াকৈ চলিব।

en: When in reorder mode, additional controls to reorder menu items will be available in the items list above.
as_IN: পুনঃক্ৰম ম'ডত থাকোঁতে ওপৰৰ বস্তুবিলাকৰ তালিকাত মেন্যু আইটেমসমূহ পুনঃক্ৰমবদ্ধ কৰিবলৈ অতিৰিক্ত নিয়ন্ত্ৰণ পোৱা যাব।

en: When in reorder mode, additional controls to reorder widgets will be available in the widgets list above.
as_IN: পুনঃক্ৰম ম'ডত থাকোঁতে ওপৰৰ ৱিজেটসমূহৰ তালিকাত ৱিজেটসমূহ পুনঃক্ৰমবদ্ধ কৰিবলৈ অতিৰিক্ত নিয়ন্ত্ৰণ পোৱা যাব।

en: When previewing on smaller monitors, you can use the collapse icon at the bottom of the left-hand pane. This will hide the pane, giving you more room to preview your site in the new theme. To bring the pane back, click on the collapse icon again.
as_IN: সৰু মনিটৰত পূৰ্বদৰ্শন কৰি থাকোঁতে আপুনি বাওঁফালৰ দণ্ডিকাৰ তলভাগত থকা জপোৱা আইকন ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। ই দণ্ডিকাডাল লুকুৱাই দিব যাতে আপুনি নতুন থীমত আপোনাৰ ছাইট পূৰ্বদৰ্শন কৰিবলৈ বেছি ঠাই দিব। দণ্ডিকাডাল আকৌ ঘূৰাই আনিবলৈ জপোৱা আইকনটোত আকৌ ক্লিক কৰক।

en: When registering a "variadic" theme feature, the "type" must be an "array".
as_IN: "Variadic" থীমৰ বৈশিষ্ট্য পঞ্জীয়ন কৰোঁতে "প্ৰকাৰ" এটা "শৃংখল" হ'বই লাগিব।

en: When registering a default meta value the data must match the type provided.
as_IN: ডিফ'ল্ট মেটা মান পঞ্জীয়ন কৰোঁতে প্ৰদান কৰা প্ৰকাৰৰ সৈতে ডেটা মিলিবই লাগিব।

en: When registering an "array" feature, the feature's schema must include the "items" keyword.
as_IN: "array" বৈশিষ্ট্য পঞ্জীয়ন কৰোঁতে বৈশিষ্ট্যৰ স্কীমাত "items" মুখ্যশব্দ থাকিবই লাগিব।

en: When registering an "array" meta type to show in the REST API, you must specify the schema for each array item in "show_in_rest.schema.items".
as_IN: REST APIত দেখুৱাবলৈ "শৃংখল" মেটা প্রকাৰ পঞ্জীয়ন কৰোঁতে আপুনি "show_in_rest.schema.items"ত শৃংখলৰ প্ৰতিটো বস্তুৰ স্কীমা উল্লেখ কৰিবই লাগিব।

en: When registering an "array" or "object" feature to show in the REST API, the feature's schema must also be defined.
as_IN: REST APIত দেখুৱাবলৈ "array" বা "object" বৈশিষ্ট্য পঞ্জীয়ন কৰোঁতে বৈশিষ্ট্যৰ স্কীমাও নিৰ্ধাৰণ কৰিবই লাগিব।

en: When registering an "array" setting to show in the REST API, you must specify the schema for each array item in "show_in_rest.schema.items".
as_IN: REST APIত দেখুৱাবলৈ "array" ছেটিংছ পঞ্জীয়ন কৰোঁতে আপুনি "show_in_rest.schema.items"ৰ শৃংখলৰ প্ৰতিটো বস্তুৰ স্কীমা উল্লেখ কৰিবই লাগিব।

en: When registering an "object" feature, the feature's schema must include the "properties" keyword.
as_IN: "object" বৈশিষ্ট্য পঞ্জীয়ন কৰোঁতে বৈশিষ্ট্যৰ স্কীমাত "properties" মুখ্যশব্দ থাকিবই লাগিব।

en: When starting a new paragraph with one of these formatting shortcuts followed by a space, the formatting will be applied automatically. Press Backspace or Escape to undo.
as_IN: ইয়াৰে কোনো এটা ফৰ্মেটিং চমুপথৰ পাছত এটা খালী ঠাই সহ নতুন দফা আৰম্ভ কৰোঁতে স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ফৰ্মেটিং প্ৰয়োগ কৰা হ'ব। পূৰ্বৰ দৰে কৰিবলৈ Backspace বা Escape হেঁচি দিব।

en: When testing the REST API, an error was encountered:
as_IN: REST API পৰীক্ষা কৰোঁতে এটা ত্ৰুটিৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হৈছে:

en: When testing the REST API, an unexpected result was returned:
as_IN: REST API পৰীক্ষা কৰোঁতে এটা অপ্ৰত্যাশিত ফলাফল ঘূৰাই পোৱা গৈছে:

en: When this setting is in effect, a reminder is shown in the At a Glance box of the Dashboard that says, &#8220;Search engines discouraged&#8221;, to remind you that you have directed search engines to not crawl your site.
as_IN: এই ছেটিং যেতিয়া কাৰ্য্যকৰী হয় তেতিয়া আপোনাক এয়া জনাবলৈ যে আপোনাৰ ছাইট ক্ৰাউল কৰা হৈ থকা নাই, ডেশ্বব'ৰ্ডৰ এপলকতে বাকচটো এটা ৰিমাইণ্ডাৰ দেখুওৱা হয় যিয়ে কয়- &#8220;ছাৰ্চ ইঞ্জিনসমূহক বাধা দিয়া হৈছে&#8221;।

en: When using Bulk Edit, you can change the metadata (categories, author, etc.) for all selected posts at once. To remove a post from the grouping, just click the %s<span class="screen-reader-text">remove</span> button next to its name in the Bulk Edit area that appears.
as_IN: সমূহীয়া সম্পাদনা ব্যৱহাৰ কৰোঁতে বাছনি কৰা সকলো প’ষ্টৰ মেটাডেটা (শ্ৰেণী, লিখোঁতা আদি) এবাৰতে আপুনি সলনি কৰিব পাৰে। গোটৰ পৰা কোনো প’ষ্ট আঁতৰাবলৈ মাথোঁ সমূহীয়া সম্পাদনা অঞ্চলত নামৰ কাষত ওলোৱা %s<span class="screen-reader-text">আঁতৰাওক</span> বুটামটোত ক্লিক কৰক।

en: When using a keyboard to navigate:
as_IN: নেভিগেট কৰিবলৈ কী-ব'ৰ্ড ব্যৱহাৰ কৰোঁতে:

en: When visitors leave comments on the site we collect the data shown in the comments form, and also the visitor&#8217;s IP address and browser user agent string to help spam detection.
as_IN: যেতিয়া দৰ্শকসকলে ছাইটত মন্তব্য এৰি যায় তেতিয়া আমি মন্তব্যৰ প্র-পত্ৰত দেখুওৱা ডেটাৰ লগতে স্পাম ধৰা পেলোৱাত সহায় হ'বলৈ দৰ্শকৰ IP ঠিকনা আৰু ব্ৰাউজাৰ ব্যৱহাৰকাৰী এজেণ্ট ষ্ট্ৰিং সংগ্ৰহ কৰোঁ।

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
as_IN: যেতিয়া আপুনি তলৰ বুটামটো ক্লিক কৰিব তেতিয়া WordPress-এ আপোনাৰ বাবে কম্পিউটাৰত সঞ্চয় কৰিবলৈ এটা XML ফাইল সৃষ্টি কৰিব।

en: When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select &quot;Remember Me&quot;, your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed.
as_IN: যেতিয়া আপুনি লগিন কৰিব তেতিয়া আমি আপোনাৰ লগিনৰ তথ্য আৰু আপোনাৰ স্ক্ৰীণ ডিছপ্লে'ৰ পছন্দসমূহ সাঁচি থ'বলৈ কেইবাটাও কুকি ছেট আপ কৰিম। লগিন কুকিসমূহ দুদিনলৈকে থাকে আৰু স্ক্ৰীণ বিকল্পৰ কুকিসমূহ এবছৰলৈকে থাকে। আপুনি &quot;মোক মনত ৰাখিব&quot; বাছনি কৰিলে আপোনাৰ লগিন দুসপ্তাহলৈকে থাকিব। আপুনি আপোনাৰ একাউণ্টৰ পৰা লগ আউট কৰিলে লগিন কুকিটো আঁতৰোৱা হ'ব।

en: When you've been able to update using the "Update now" button on Dashboard > Updates, this error will be cleared for future update attempts.
as_IN: আপুনি ডেশ্বব’ৰ্ড > আপডেট-ত থকা "এতিয়াই আপডেট কৰক" বুটাম ব্যৱহাৰ কৰি আপডেট কৰিবলৈ সক্ষম হ’লে ভৱিষ্যতৰ আপডেটৰ প্রচেষ্টাৰ বাবে এই ত্ৰুটি মচি পেলোৱা হ’ব।

en: Where the pattern comes from e.g. core
as_IN: য’ৰ পৰা আৰ্হিবোৰ আহে যেনে— মূল

en: Where the template originally comes from e.g. 'theme'
as_IN: মূলতঃ টেমপ্লে’টটো য’ৰ পৰা আহিছে, যেনে 'থীম'

en: Where the template part is intended for use (header, footer, etc.)
as_IN: য’ত টেমপ্লে’টৰ অংশটো ব্যৱহাৰৰ বাবে উদ্দেশ্য কৰা হৈছে (শিৰোশাৰী, পাদশাৰী, ইত্যাদি)

en: Where your data is sent
as_IN: আপোনাৰ ডাটা য’লৈ পঠিওৱা হয়

en: Whether a taxonomy is intended for use publicly either via the admin interface or by front-end users.
as_IN: কৰ্তৃপক্ষ ইণ্টাৰফে'চৰ মাধ্যমে নাইবা ফ্ৰণ্ট-এণ্ড ব্যৱহাৰকাৰীৰ দ্বাৰা কোনো বৰ্গীকৰণ ৰাজহুৱাভাৱে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি নে নাই।

en: Whether a template is a custom template.
as_IN: কোনো টেমপ্লে’ট কাষ্টম টেমপ্লে’ট নেকি।

en: Whether a theme uses block-based template parts.
as_IN: থীম এটাই ব্লক-ভিত্তিক টেমপ্লে’ট ব্যৱহাৰ কৰে নে নকৰে।

en: Whether a theme uses block-based templates.
as_IN: থীম এটাই ব্লক-ভিত্তিক টেম্‌প্লে’ট ব্যৱহাৰ কৰে নে নকৰে।

en: Whether items must be assigned all or any of the specified terms.
as_IN: বস্তুবিলাকক আটাইবোৰ নাইবা কোনো এটা নিৰ্দিষ্ট সংজ্ঞা আৰোপ কৰিবই লাগে নে নালাগে।

en: Whether or not comments are open on the post.
as_IN: প’ষ্টটোত মন্তব্যবোৰ খোলা আছে নে নাই।

en: Whether or not the post can be pinged.
as_IN: প’ষ্টটো পিং কৰিব পাৰি নে নোৱাৰি।

en: Whether or not the post should be treated as sticky.
as_IN: প’ষ্টটো আঠাযুক্ত হিচাপে গণ্য কৰা হ’ব নে নাই।

en: Whether or not the post type can be viewed.
as_IN: এই ধৰণৰ পোষ্টসমূহ দৰ্শনীয় হব নে নহয়

en: Whether or not the post type should have children.
as_IN: প'ষ্টৰ প্ৰকাৰৰ উপ-প্ৰকাৰ থাকিব লাগে নে নালাগে।

en: Whether or not the taxonomy should have children.
as_IN: বৰ্গীকৰণৰ সন্তান থাকিব লাগে নে নালাগে।

en: Whether or not the term cloud should be displayed.
as_IN: শব্দৰ ক্লাউড দেখুৱাব লাগে নে নাই।

en: Whether posts and comments RSS feed links are added to head.
as_IN: প'ষ্ট আৰু মন্তব্যৰ RSS ফীড লিংকসমূহ শিৰোত যোগ কৰা হয় নে নাই।

en: Whether posts of this status may have floating published dates.
as_IN: এই স্থিতিৰ প'ষ্টসমূহৰ ফ্লটিং প্ৰকাশিত তাৰিখ থাকিব পাৰে নে নাই।

en: Whether posts of this status should be shown in the front end of the site.
as_IN: এই স্থিতিৰ প'ষ্টসমূহ ছাইটৰ ফ্ৰণ্ট এণ্ডত দেখুৱাব লাগে নে নাই।

en: Whether posts with this status should be private.
as_IN: এই স্থিতি থকা প'ষ্টসমূহ ব্যক্তিগত হ'ব লাগে নে নাই।

en: Whether posts with this status should be protected.
as_IN: এই স্থিতি থকা প'ষ্টসমূহ সুৰক্ষিত কৰিব লাগে নে নাই।

en: Whether posts with this status should be publicly-queryable.
as_IN: এই স্থিতি থকা প'ষ্টসমূহ ৰাজহুৱাকৈ-কুৱেৰীযোগ্য হ'ব লাগে নে নাই।

en: Whether the content is protected with a password.
as_IN: সমল পাছৱৰ্ডেৰে সুৰক্ষিত কৰা আছে নে নাই।

en: Whether the excerpt is protected with a password.
as_IN: উদ্ধৃতিটো পাছৱৰ্ডেৰে সুৰক্ষিত কৰা আছে নে নাই।

en: Whether the menu item represents an object that no longer exists.
as_IN: মেন্যুৰ বস্তুটোৱে কোনো মজুত নথকা অবজেক্টক প্ৰতিনিধিত্ব কৰে নেকি।

en: Whether the plugin can only be activated network-wide.
as_IN: প্লাগিনটো কেৱল নেটৱৰ্কজুৰি সক্ৰিয় কৰিব পাৰি নে নাই।

en: Whether the taxonomy is publicly queryable.
as_IN: টেক্স'নমি ৰাজহুৱাভাৱে কোয়েৰি কৰিব পৰা যাবনে

en: Whether the theme can manage the document title tag.
as_IN: থীমে নথি-পত্ৰৰ শীৰ্ষক টেগ পৰিচালনা কৰিব পাৰে নে নাই।

en: Whether the theme disables custom colors.
as_IN: থীমটোৱে কাষ্টম ৰং নিষ্ক্ৰিয় কৰিব নে নাই।

en: Whether the theme disables custom font sizes.
as_IN: থীমটোৱে ফ'ণ্টৰ কাষ্টম আকাৰ নিষ্ক্ৰিয় কৰিব নে নাই।

en: Whether the theme disables custom gradients.
as_IN: থীমটোৱে কাষ্টম গ্ৰেডিয়েণ্ট নিষ্ক্ৰিয় কৰিব নে নাই।

en: Whether the theme disables generated layout styles.
as_IN: থীমটোৱে সৃষ্টি হোৱা লে’আউটৰ শৈলীবোৰ নিষ্ক্ৰিয় কৰে নে নকৰে।

en: Whether the theme enables Selective Refresh for Widgets being managed with the Customizer.
as_IN: থীমে কাষ্টমাইজাৰেৰে পৰিচালনা কৰি থকা ৱিজেটসমূহৰ বাবে নিৰ্বাচিত সতেজকৰণ সক্ৰিয় কৰে নে নাই।

en: Whether the theme is a block-based theme.
as_IN: থীমটো ব্লক-ভিত্তিক থীম হয় নে নহয়।

en: Whether the theme supports responsive embedded content.
as_IN: থীমটোৱে প্ৰতিক্ৰিয়াশীল এম্বেডেড সমলৰ সমৰ্থন কৰে নে নাই।

en: Whether the widget supports multiple instances
as_IN: ৱিজেটটোক কেইবাটাও ঠাইত ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি নে নাই

en: Whether theme opts in to default WordPress block styles for viewing.
as_IN: চোৱাৰ বাবে থীমে ডিফ'ল্ট WordPress ব্লক ষ্টাইল বাছি ল'ব নে নাই।

en: Whether theme opts in to the dark editor style UI.
as_IN: থীমে গাঢ় এডিটৰ ষ্টাইলৰ UI বাছি ল'ব নে নাই।

en: Whether theme opts in to the editor styles CSS wrapper.
as_IN: থীমে এডিটৰ ষ্টাইলৰ CSS আৱৰণ বাছি ল'ব নে নাই।

en: Whether theme opts in to wide alignment CSS class.
as_IN: থীমে CSS ক্লাছৰ বহল সংৰেখন বাছি লয় নে নাই।

en: Whether to allow automatic creation of taxonomy columns on associated post-types table.
as_IN: সম্পৰ্কীয় প'ষ্ট-প্ৰকাৰ তালিকাত স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে বৰ্গীকৰণৰ স্তম্ভ সৃষ্টি কৰাৰ অনুমতি দিব নে নাই।

en: Whether to automatically add top level pages to this menu.
as_IN: এই মেন্যুটোত স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে শীৰ্ষ স্তৰৰ পৃষ্ঠা যোগ কৰা হ’ব নে নাই।

en: Whether to bypass Trash and force deletion.
as_IN: ট্ৰেশ্ব বাইপাছ কৰি বলপূৰ্বক মচিব নে নাই।

en: Whether to force removal of the widget, or move it to the inactive sidebar.
as_IN: ৱিজেটটো বলপূৰ্বক আঁতৰোৱা হ’ব লাগে নে ইয়াক নিষ্ক্ৰিয় ছাইডবাৰলৈ লৈ যাব লাগে।

en: Whether to generate a default UI for managing this post type.
as_IN: প’ষ্টৰ এই প্ৰকাৰৰ পৰিচালনা কৰিবলৈ ডিফ’ল্ট UI তৈয়াৰ কৰা হ’ব নে নাই।

en: Whether to generate a default UI for managing this taxonomy.
as_IN: এই বৰ্গীকৰণ পৰিচালনা কৰিবলৈ ডিফ'ল্ট UI তৈয়াৰ কৰিব নে নাই।

en: Whether to hide terms not assigned to any posts.
as_IN: কোনো প'ষ্টত আৰোপ নকৰা শব্দবোৰ লুকুৱাব নে নাই।

en: Whether to ignore sticky posts or not.
as_IN: আঠাযুক্ত প’ষ্টবোৰ আওকাণ কৰিব লাগে নে নালাগে।

en: Whether to include child terms in the terms limiting the result set.
as_IN: ফলাফলৰ ছেট সীমিত কৰা শব্দসমূহত উপশব্দ থাকিব নে নাই।

en: Whether to include posts in the edit listing for their post type.
as_IN: সম্পাদনা তালিকাত প'ষ্টসমূহ সেইবোৰ প'ষ্ট প্ৰকাৰৰ বাবে অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব নে নাই।

en: Whether to make the post type available for selection in navigation menus.
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যুবোৰত প’ষ্টৰ প্ৰকাৰ বাছনিৰ বাবে উপলব্ধ কৰোৱা হ’ব নে নাই।

en: Whether to make the taxonomy available for selection in navigation menus.
as_IN: নেভিগেশ্যন মেনুত টেক্স'নমি নিৰ্বাচনৰ বাবে উপলব্ধ হ'ব নে নহয়

en: Whether to perform an oEmbed discovery request for unsanctioned providers.
as_IN: অনুমোদনহীন প্ৰদানকাৰীৰ বাবে oEmbed আবিষ্কাৰ অনুৰোধ চলাব নে নাই।

en: Whether to show the taxonomy in the quick/bulk edit panel.
as_IN: দ্ৰুত/সমূহীয়া সম্পাদনা পেনেলত টেক্স'নমি প্ৰদৰ্শিত হ'ব নে নহয়

en: While previewing a new theme, you can continue to tailor things like widgets and menus, and explore theme-specific options.
as_IN:  নতুন থীম পূৰ্বলোকন কৰি থাকোঁতে আপুনি ৱিজেট আৰু মেন্যুৰ দৰে বস্তুবোৰ সজোৱা অব্যাহত ৰাখিব পাৰে আৰু থীম সম্বন্ধীয় বিকল্প অন্বেষণ কৰিব পাৰে।

en: While trying to test your site&#8217;s scheduled events, the following error was returned: %s
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ সময়সূচিত ইভেণ্টসমূহ পৰীক্ষা কৰাৰ চেষ্টা কৰোঁতে এইটো ত্ৰুটি উভতাই পঠিওৱা হৈছিল: %s

en: While writing, you can press <kbd>/</kbd> to quickly insert new blocks.
as_IN: লিখোঁতে আপুনি খৰকৈ নতুন ব্লক যোগ কৰিলৈ  <kbd>/</kbd> হেঁচিব পাৰে।

en: White
as_IN: বগা

en: Who we are
as_IN: আমি কোন

en: Who we share your data with
as_IN: আমি আপোনাৰ ডাটা কাৰ সৈতে ভাগ-বতৰা কৰোঁ

en: Why is this important?
as_IN: এয়া কিয় গুৰুত্বপূৰ্ণ?

en: Wide
as_IN: বহল

en: Wide Blocks
as_IN: বহল ব্লকসমূহ

en: Wide width
as_IN: বহল প্ৰস্থ

en: Widget %s
as_IN: ৱিজেট %s

en: Widget Group
as_IN: ৱিজেটৰ গোট

en: Widget area: %s
as_IN: ৱিজেটৰ অঞ্চল: %s

en: Widget areas
as_IN: ৱিজেটৰ অঞ্চলবোৰ

en: Widget is missing.
as_IN: ৱিজেট নিৰুদ্দেশ হৈ আছে।

en: Widget moved down
as_IN: ৱিজেট তললৈ স্থানান্তৰ কৰা হ'ল

en: Widget moved up
as_IN: ৱিজেট ওপৰলৈ স্থানান্তৰ কৰা হ'ল

en: Widget type (id_base) is required.
as_IN: ৱিজেটৰ প্ৰকাৰ (id_base) প্ৰয়োজনীয়।

en: Widget type does not support raw instances.
as_IN: ৱিজেটৰ প্ৰকাৰত প্ৰাথমিক দৃষ্টান্ত সমৰ্থিত নহয়।

en: Widget types
as_IN: ৱিজেটৰ প্ৰকাৰ

en: Widgets
as_IN: উইজেটসমূহ

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
as_IN: ৱিজেট হৈছে সমলৰ স্বাধীন শাখা যিবোৰ আপোনাৰ থীমে প্ৰদান কৰা যিকোনো ৱিজেটকৃত এলেকাত (সাধাৰণতে ছাইডবাৰ বোলা হয়) ৰাখিব পাৰি। আপোনাৰ ছাইডবাৰ/ৱিজেট এলেকা আছুতীয়া ৱিজেটেৰে ভৰাবলৈ শীৰ্ষক দণ্ডিকাসমূহ ইচ্ছা কৰা এলেকালৈ ধৰি টানি আনক। ডিফ'ল্টৰূপে কেৱল প্ৰথম ৱিজেট এলেকা বহলোৱা হয়। অতিৰিক্ত ৱিজেট এলেকা ভৰাবলৈ সেয়া বহলাবলৈ শীৰ্ষক দণ্ডিকাত ক্লিক কৰক।

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into widgetized areas provided by your theme (commonly called sidebars).
as_IN: ৱিজেটসমূহ হৈছে এনে কিছুমান স্বতন্ত্ৰ ভাগ যাক আপোনাৰ থিমৰ ৱিজেট-ব্যৱহাৰযোগ্য স্থানসমূহ(যাক সাধাৰণতে চাইডবাৰ বুলি কোৱা হয়)ত সংস্থাপণ কৰিব পৰা যায়।

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
as_IN: ৱিজেটসমূহ কেইবাবাৰো ব্যৱহাৰ কৰিব পৰা যায়। আপুনি প্ৰতিটো ৱিজেটকে এটাকৈ শীৰ্ষক দিব পাৰে কিন্তু সেয়া প্ৰয়োজনীয় নহয়।

en: Widgets need to be registered using %s, before they can be displayed.
as_IN: ৱিজেটসমূহ দেখুওৱাৰ আগত %s ব্যৱহাৰ কৰি পঞ্জীয়ন কৰিব লাগে।

en: Width
as_IN: প্ৰস্থ

en: Width of the crop as a percentage of the image width.
as_IN: ছবিৰ প্ৰস্থৰ শতাংশ হিচাপে ক্ৰপৰ প্ৰস্থ।

en: Width of the zero (0) character (ch)
as_IN: শূন্য (0) বৰ্ণৰ প্ৰস্থ (ch)

en: Winamac
as_IN: উইনামাক

en: Wood thrush singing in Central Park, NYC.
as_IN: নিউ ইয়ৰ্ক মহানগৰৰ চেণ্ট্ৰেল পাৰ্কত ওৱুড থ্ৰাশ্বে গীত গাই আছে।

en: Word count: %s
as_IN: শব্দ সংখ্যা: %s

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
as_IN: ৱৰ্ডপ্ৰেছ %1$s পৰিচালিত কৰিছে %2$s থীম |

en: WordPress &rsaquo; Error
as_IN: WordPress &rsaquo; বিসংগতি

en: WordPress &rsaquo; Success
as_IN: WordPress &rsaquo; সফল

en: WordPress Address (URL)
as_IN: ৱৰ্ডপ্ৰেছ ঠিকনা (URL)

en: WordPress Blog
as_IN: WordPress ব্লগ

en: WordPress Comments
as_IN: ৱৰ্ডপ্ৰেছ মন্তব্য

en: WordPress Constants
as_IN: WordPress-ৰ ধ্ৰুৱকসমূহ

en: WordPress Core and Block Editor: HTML, CSS, PHP, SQL, JavaScript, and React.
as_IN: WordPress মূল আৰু ব্লক সম্পাদক: HTML, CSS, PHP, SQL, JavaScript আৰু React।

en: WordPress Embed
as_IN: ৱৰ্ডপ্ৰেছ নিহিতকৰণ

en: WordPress Events and News
as_IN: WordPress-ৰ অনুষ্ঠান আৰু বাতৰি

en: WordPress Media
as_IN: ৱৰ্ডপ্ৰেছ মিডিয়া

en: WordPress News
as_IN: ৱৰ্ডপ্ৰেছ খবৰ

en: WordPress Updates
as_IN: WordPress আপডেট

en: WordPress User
as_IN: ৱৰ্ডপ্ৰেছ ব্যৱহাৰকাৰী

en: WordPress Version
as_IN: WordPress-ৰ সংস্কৰণ

en: WordPress app: Kotlin, Java, Swift, Objective-C, Vue, Python, and TypeScript.
as_IN: WordPress এপ: Kotlin, Java, Swift, Objective-C, Vue, Python আৰু TypeScript।

en: WordPress cannot dynamically serve a %s file due to a lack of rewrite rule support
as_IN: পুনৰ্লিখনৰ নিয়ম সমৰ্থনৰ অভাৱৰ কাৰণে WordPress-এ কোনো %s ফাইল গতিশীলভাৱে আগবঢ়াব নোৱাৰে

en: WordPress collects (but <em>never</em> publishes) a limited amount of data from logged-in users but then deletes it or anonymizes it. That data can include:
as_IN: WordPress-এ লগিন হৈ থকা ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ পৰা সীমিত পৰিমাণৰ তথ্য সংগ্ৰহ কৰে (যদিও প্ৰকাশ <em>কেতিয়াও নকৰে</em>) কিন্তু পাছত আকৌ সেয়া মচি পেলায় নাইবা বেনামী কৰি পেলায়। সেই তথ্যবোৰৰ ভিতৰত থাকিব পাৰে:

en: WordPress collects (but <em>never</em> publishes) a limited amount of data from registered users who have logged in to the site. Generally, these users are people who contribute to the site in some way -- content, store management, and so on. With rare exceptions, these users do not include occasional visitors who might have registered to comment on articles or buy products. The data WordPress retains can include:
as_IN: WordPress-এ ছাইটটোত লগিন কৰা পঞ্জীভুক্ত ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ পৰা সীমিত পৰিমাণৰ তথ্য সংগ্ৰহ কৰে (যদিও প্ৰকাশ <em>কেতিয়াও নকৰে</em>)।  সাধাৰণতে, এই ব্যৱহাৰকাৰীসকল হৈছে এনে লোক যিয়ে ছাইটটোত কোনোধৰণে বৰঙণি আগবঢ়ায় -- বিষয়বস্তু, ষ্ট’ৰৰ ব্যৱস্থাপনা, ইত্যাদি। অগতানুগতিক ব্যতিক্ৰমসহ, এই ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ মাজত মাজে-সময়ে অহা দৰ্শকসকল নাথাকে যিসকলে হয়তো প্ৰবন্ধবোৰত মন্তব্য আগবঢ়াবলৈ বা সামগ্ৰী ক্ৰয় কৰিবলৈ পঞ্জীয়ন কৰিছিল। WordPress-এ ৰখা তথ্যবোৰৰ ভিতৰত থাকিব পাৰে:

en: WordPress database error:
as_IN: ৱৰ্ডপ্ৰেছ তথ্যাগাৰ ত্ৰুতিঃ

en: WordPress development updates are blocked by the %s constant.
as_IN: WordPress বিকাশ আপডেটসমূহ %s ধ্ৰুৱক দ্বাৰা অৱৰোধ কৰা হৈছে।

en: WordPress development updates are blocked by the %s filter.
as_IN: WordPress বিকাশ আপডেটসমূহ %s ফিল্টাৰৰ দ্বাৰা অৱৰোধ কৰা হয়।

en: WordPress directory location
as_IN: WordPress ডাইৰেক্টৰীৰ অৱস্থান

en: WordPress directory size
as_IN: WordPress ডাইৰেক্টৰীৰ আকাৰ

en: WordPress embraces new technologies, while being committed to backward compatibility. The WordPress project uses the following languages and libraries:
as_IN: WordPress-এ নতুন নতুন প্ৰযুক্তিক আঁকোৱালি লয় আৰু একে সময়তে পিছমুৱা সামঞ্জস্যতাৰ প্ৰতি প্ৰতিশ্ৰুতিবদ্ধ হৈ থাকে। WordPress প্ৰকল্পই তলত দিয়া ভাষা আৰু লাইব্ৰেৰীবোৰ ব্যৱহাৰ কৰে:

en: WordPress locale code.
as_IN: WordPress-ৰ স্থানীয় ভাষাৰ ক'ড।

en: WordPress may thrive on technical contributions, but you don&#8217;t have to code to contribute. Here are some of the ways you can make an impact without writing a single line of code:
as_IN: WordPress-এ কাৰিকৰী বৰঙনিৰ জৰিয়তে গঢ় লৈ উঠিব পাৰে, কিন্তু বৰঙনি আগবঢ়াবলৈ আপুনি ক’ড কৰিব নালাগে। আপুনি এশাৰীও ক’ড নিলিখাকৈ প্ৰভাৱ পেলাব পৰা কিছুমান উপায় ইয়াত উল্লেখ কৰা হ’ল:

en: WordPress requires %1$s version %2$s or higher. Contact your web hosting company to correct this.
as_IN: WordPress-ক %1$s সংস্কৰণ %2$s বা অধিকৰ প্ৰয়োজন। এয়া ঠিক কৰিবলৈ আপোনাৰ ৱেব হ'ষ্টিং কোম্পানীক যোগাযোগ কৰক।

en: WordPress security and maintenance releases are blocked by %s.
as_IN: WordPress নিৰাপত্তা আৰু মেৰামতি ৰিলীজসমূহ %s দ্বাৰা অৱৰোধ কৰা হয়।

en: WordPress security and maintenance releases are blocked by the %s filter.
as_IN: WordPress নিৰাপত্তা আৰু মেৰামতি ৰিলীজসমূহ %s ফিল্টাৰৰ দ্বাৰা অৱৰোধ কৰা হয়।

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
as_IN: অবৈধভাৱে নেষ্টেড XHTML WordPress-এ স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ঠিক কৰা উচিত

en: WordPress site: %s
as_IN: WordPress ছাইট: %s

en: WordPress update available (%s)
as_IN: WordPress আপডেট উপলব্ধ (%s)

en: WordPress version %s
as_IN: WordPress সংস্কৰণ %s

en: WordPress.org is reachable
as_IN: WordPress.org যোগাযোগসাধ্য

en: WordPress.org plugin directory slug.
as_IN: WordPress.org প্লাগিন ডাইৰেক্টৰী শ্লাগ।

en: WordPress.org takes privacy and transparency very seriously
as_IN: WordPress.org-এ গোপনীয়তা আৰু স্বচ্ছতাক অতি গুৰুত্ব সহকাৰে লয়

en: WordPress.org takes privacy and transparency very seriously. To learn more about what data is collected, and how it is used, please visit <a href="%s">the WordPress.org Privacy Policy</a>.
as_IN: WordPress.org-এ গোপনীয়তা আৰু স্বচ্ছতাক অতি গুৰুত্ব সহকাৰে লয়। কি কি ডেটা সংগ্ৰহ কৰা হয় আৰু সেয়া কেনেকৈ ব্যৱহাৰ কৰা হয় সেইবিষয়ে অধিক জানিবলৈ অনুগ্ৰহ কৰি <a href="%s">WordPress.org-ৰ গোপনীয়তা-নীতি</a>লৈ যাওক।

en: WordPress.org themes
as_IN: WordPress.org থীমসমূহ

en: Words
as_IN: টা শব্দ

en: Words:
as_IN: শব্দ:

en: Words: %s
as_IN: শব্দঃ %s

en: Would you like to <a href="%s">check pending comments</a>?
as_IN: আপুনি <a href="%s">বিচাৰাধীন মন্তব্যবোৰ পৰীক্ষা কৰিব</a> বিচাৰেনে?

en: Would you like to give the application identifying itself as %s access to your account? You should only do this if you trust the application in question.
as_IN: নিজকে %s বুলি পৰিচয় দিয়া এই এপ্লিকেশ্যনটোক আপুনি আপোনাৰ একাউণ্টত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ দিব বিচাৰে নেকি? আপুনি সন্দেহযুক্ত এপ্লিকেশ্যনটোক বিশ্বাস কৰিলেহে এনে কৰা উচিত।

en: Would you like to give this application access to your account? You should only do this if you trust the application in question.
as_IN: আপুনি এই এপ্লিকেশ্যনটোক আপোনাৰ একাউণ্টত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ দিব বিচাৰে নেকি? আপুনি সন্দেহযুক্ত এপ্লিকেশ্যনটোক বিশ্বাস কৰিলেহে এনে কৰা উচিত।

en: Writable
as_IN: লিখনযোগ্য

en: Write
as_IN: লিখক

en: Write HTML…
as_IN: HTML লিখক…

en: Write a description
as_IN: বৰ্ণনা লিখক

en: Write a description (optional)
as_IN: বৰ্ণনা লিখক (বৈকল্পিক)

en: Write an excerpt (optional)
as_IN: এটা উদ্ধৃতি লিখক (বৈকল্পিক)

en: Write byline…
as_IN: উপ-শাৰী লিখক…

en: Write code…
as_IN: ক'ড লিখক...

en: Write file name…
as_IN: ফাইলটোৰ নাম লিখক...

en: Write preformatted text…
as_IN: আগতে ফৰ্মেট কৰি থোৱা টেক্সট লিখক...

en: Write shortcode here…
as_IN: চৰ্টক'ডসমূহ ইয়াত লিখক....

en: Write site tagline…
as_IN: ছাইটৰ টেগলাইন লিখক…

en: Write site title…
as_IN: ছাইটৰ শীৰ্ষক লিখক…

en: Write summary
as_IN: সাৰাংশ লিখক

en: Write summary…
as_IN: সাৰাংশ লিখক…

en: Write title…
as_IN: শিৰোনাম লিখক...

en: Write verse…
as_IN: পদ লিখক...

en: Write with calmness
as_IN: শান্তিৰে লিখক

en: Write your first blog post
as_IN: আপোনাৰ প্ৰথম ব্লগ প'ষ্ট লিখক

en: Writing
as_IN: লিখা

en: Writing Settings
as_IN: লেখনি ছেটিংছ

en: X &#8212; Even more mature than above
as_IN: X &#8212; ওপৰতকৈ আৰু বেছি প্ৰাপ্তবয়স্ক

en: X Position
as_IN: X অৱস্থান

en: XFN stands for <a href="https://gmpg.org/xfn/">XHTML Friends Network</a>, which is optional. WordPress allows the generation of XFN attributes to show how you are related to the authors/owners of the site to which you are linking.
as_IN: XFNৰ অৰ্থ হৈছে <a href="https://gmpg.org/xfn/">XHTML Friends Network</a> যি বৈকল্পিক। আপুনি লিংক কৰি থকা ছাইটৰ লেখক/গৰাকীৰ সৈতে আপোনাৰ কি সম্পৰ্ক সেয়া দেখুৱাবলৈ WordPress-এ XFN বৈশিষ্ট্য তৈয়াৰ কৰিবলৈ দিয়ে।

en: XML Error: %1$s at line %2$s
as_IN: XML ত্ৰুতিঃ  %2$s শাৰীটোত %1$s

en: XML Sitemap
as_IN: XML ছাইটমেপ

en: XML-RPC services are disabled on this site.
as_IN: এক্সএমএল-আৰপিচি সেৱা এই চাইটত বন্ধ হৈ আছে।

en: Y Position
as_IN: Y অৱস্থান

en: Y/m/d
as_IN: বছৰ/মাহ/দিন

en: Yangon
as_IN: য়েঙ্গন

en: Year
as_IN: চন

en: Yellow
as_IN: হালধীয়া

en: Yes
as_IN: হয়

en: Yes, I approve of this connection
as_IN: হয়, মই এই সংযোগ অনুমোদিত কৰিছোঁ

en: Yes, take me to my profile page
as_IN: হয়, মোক মোৰ প্ৰ'ফাইল পৃষ্ঠালৈ লৈ ব'লক

en: Yiddish
as_IN: য়িদিছ

en: You are about to approve the following comment:
as_IN: আপুনি তলৰ মন্তব্যটো অনুমোদন কৰিব খুজিছেঃ

en: You are about to delete %s.
as_IN: আপুনি %s মচিব ওলাইছে।

en: You are about to delete the following comment:
as_IN: আপুনি তলৰ মন্তব্যটো মচি পেলাব খুজিছেঃ

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
as_IN: আপুনি এই লিংক '%s' মচিব ওলাইছে
      ৰ'বলৈ 'বাতিল কৰক', মচিবলৈ 'ঠিক আছে'ত ক্লিক কৰক।

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
as_IN: আপুনি এই থীম '%s' মচিব ওলাইছে
      ৰ'বলৈ 'বাতিল কৰক', মচিবলৈ 'ঠিক আছে'ত ক্লিক কৰক।

en: You are about to mark the following comment as spam:
as_IN: আপুনি এই মন্তব্যটো আৱৰ্জনা হিচাপে চিহ্নিত কৰিব খুজিছেঃ

en: You are about to move the following comment to the Trash:
as_IN: আপুনি এই মন্তব্যটো অস্বীকৃত হিচাপে আঁতৰাব খুজিছেঃ

en: You are about to permanently delete these items from your site.
    This action cannot be undone.
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
as_IN: আপুনি আপোনাৰ ছাইটৰ পৰা এই বস্তুকেইটা স্থায়ীভাৱে মচি পেলাবলৈ লৈছে।
    এই কাৰ্য্যটো ওলোটাব নোৱাৰি।
     ৰ'বলৈ 'বাতিল কৰক', মচিবলৈ 'ঠিক আছে'।

en: You are about to permanently delete this item from your site.
    This action cannot be undone.
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
as_IN: আপুনি আপোনাৰ ছাইটৰ পৰা এই বস্তুটো স্থায়ীভাৱে মচি পেলাবলৈ লৈছে।
    এই কাৰ্য্যটো ওলোটাব নোৱাৰি।
     ৰ'বলৈ 'বাতিল কৰক', মচিবলৈ 'ঠিক আছে'।

en: You are about to trash these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
as_IN: এই মেনু আপুনি স্থায়ীভাৱে মচি পেলাব বিচাৰিছে।
    বন্ধ কৰিবলৈ 'বাতিল' কৰক, মচিবলৈ 'ঠিক আছে' কৰক।

en: You are accessing this website using HTTPS, but your <a href="%1$s">WordPress Address</a> and <a href="%2$s">Site Address</a> are not set up to use HTTPS by default.
as_IN: আপুনি HTTPS ব্যৱহাৰ কৰি এই ৱেবছাইটত প্ৰৱেশ কৰি আছে কিন্তু আপোনাৰ <a href="%1$s">WordPress-ৰ ঠিকনা</a> আৰু <a href="%2$s">ছাইটৰ ঠিকনা</a> ডিফ'ল্টৰূপে HTTPS ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ছেট আপ কৰা হোৱা নাই।

en: You are accessing this website using HTTPS, but your <a href="%s">Site Address</a> is not set up to use HTTPS by default.
as_IN: আপুনি HTTPS ব্যৱহাৰ কৰি এই ৱেবছাইটত প্ৰৱেশ কৰি আছে কিন্তু আপোনাৰ <a href="%s">ছাইটৰ ঠিকনা</a>টো ডিফ'ল্টৰূপে HTTPS ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ছেট আপ কৰা হোৱা নাই।

en: You are attempting to log out of %s
as_IN: আপুনি %s ৰ পৰা লগ আউট কৰিব খুজিছে

en: You are browsing %s
as_IN: আপুনি %s ব্ৰাউজ কৰি আছে

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for %2$s.
as_IN: আপুনি বৰ্তমান %2$s ব্ল'গ সংৰক্ষণাগাৰত %1$s বিচাৰি আছে ।

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the day %2$s.
as_IN: আপুনি বৰ্তমান %2$s দিনৰ %1$s ব্ল'গ সংৰক্ষণাগাৰ চাই আছে |

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the year %2$s.
as_IN: আপুনি বৰ্তমান %2$s চনৰ %1$s ব্ল'গ সংৰক্ষণাগাৰ চাই আছে |

en: You are currently browsing the %s blog archives.
as_IN: আপুনি বৰ্তমান %s ব্ল'গ সংৰক্ষণাগাৰ চাই আছে |

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
as_IN: আপুনি বৰ্তমান %s শিতানৰ ভঁৰাল চাই আছে।

en: You are currently editing the page that shows your latest posts.
as_IN: আপুনি বৰ্তমান সেইখন পৃষ্ঠা সম্পাদনা কৰি আছে যিখনে আপোনাৰ শেহতীয়া প'ষ্টসমূহ দেখুৱায়।

en: You are currently in Design mode.
as_IN: আপুনি বৰ্তমান ডিজাইন ম’ডত আছে।

en: You are currently in Write mode.
as_IN: আপুনি বৰ্তমান লিখন ম’ডত আছে।

en: You are currently in zoom-out mode.
as_IN: আপুনি বৰ্তমান জুম-আউট ম’ডত আছে।

en: You are currently running the latest version of WordPress available, keep it up!
as_IN: আপুনি বৰ্তমান WordPress-ৰ একেবাৰে নতুন সংস্কৰণ চলাই আছে, বঢ়িয়া!

en: You are customizing %s
as_IN: আপুনি %s ক সালসলনি কৰি আছে

en: You are in recovery mode. This means there may be an error with a theme or plugin. To exit recovery mode, log out or use the Exit button. <a href="%s">Exit Recovery Mode</a>
as_IN: আপুনি পুনৰুদ্ধাৰ ম'ডত আছে। তাৰ মানে কোনো থীম বা প্লাগিনৰ কিবা সমস্যা থাকিব পাৰে। পুনৰুদ্ধাৰ ম'ডৰ পৰা প্ৰস্থান কৰিবলৈ লগ আউট কৰক বা প্ৰস্থান বুটাম ব্যৱহাৰ কৰক। <a href="%s">পুনৰুদ্ধাৰ ম'ডৰ পৰা প্ৰস্থান কৰক</a>

en: You are not currently logged in.
as_IN: আপুনি বৰ্তমান লগ ইন কৰা নাই।

en: You are now logged out everywhere else.
as_IN: আপুনি এতিয়া আন সকলো ঠাইৰ পৰা লগ আউট হৈছে।

en: You are now logged out.
as_IN: আপুনি এতিয়া প্ৰস্থান কৰিলে।

en: You are only logged in at this location.
as_IN: আপুনি কেৱল এই ঠাইত লগিন হৈ আছে।

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
as_IN: আপুনি বৰ খৰকৈ মন্তব্য প্ৰদান কৰিছে। ধীৰে-সুস্থিৰে মন্তব্য দিয়ক।

en: You are probably offline.
as_IN: আপুনি সম্ভৱত অফলাইন।

en: You are updating a plugin. Be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
as_IN: আপুনি প্লাগিন এটা আপডেট কৰি আছে। প্ৰথমে মনত কৰি <a href="%s">আপোনাৰ ডেটাবেছ আৰু ফাইলসমূহৰ বেক আপ</a> ল'ব।

en: You are updating a theme. Be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
as_IN: আপুনি থীম এটা আপডেট কৰি আছে। প্ৰথমে মনত কৰি <a href="%s">আপোনাৰ ডেটাবেছ আৰু ফাইলসমূহৰ বেক আপ</a> ল'ব।

en: You are uploading an older version of a current plugin. You can continue to install the older version, but be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
as_IN: আপুনি বৰ্তমানৰ প্লাগিন এটাৰ পুৰণি সংস্কৰণ আপল'ড কৰি আছে। আপুনি পুৰণি সংস্কৰণটো ইনষ্টল কৰা অব্যাহত ৰাখিব পাৰে কিন্তু প্ৰথমে মনত কৰি <a href="%s">আপোনাৰ ডেটাবেছ আৰু ফাইলসমূহৰ বেক আপ</a> ল'ব।

en: You are uploading an older version of the installed theme. You can continue to install the older version, but be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
as_IN: আপুনি ইনষ্টল কৰা থীমটোৰ পুৰণি সংস্কৰণ আপল’ড কৰি আছে। আপুনি পুৰণি সংস্কৰণ ইনষ্টল কৰা অব্যাহত ৰাখিব পাৰে, কিন্তু প্ৰথমে <a href="%s">আপোনাৰ ডেটাবে’ছ আৰু ফাইলবোৰ বেক আপ কৰা</a>টো নিশ্চিত কৰিব।

en: You are using a %1$s drop-in which might mean that a %2$s database is not being used.
as_IN: আপুনি এটা %1$s ড্ৰপ-ইন ব্যৱহাৰ কৰি আছে যাৰ মানে এয়া হ'ব পাৰে যে কোনো %2$s ডাটাবেছ ব্যৱহাৰ কৰি থকা হোৱা নাই।

en: You are using a browser that does not have Flash player enabled or installed. Please turn on your Flash player plugin or download the latest version from https://get.adobe.com/flashplayer/
as_IN: আপুনি এনে ব্ৰাউজাৰ ব্যৱহাৰ কৰি আছে যিটোত ফ্লেশ্ব প্লেয়াৰ সক্ৰিয় বা ইনষ্টল কৰা নাই। অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ ফ্লেশ্ব প্লেয়াৰ প্লাগিন চালু কৰক নাইবা https://get.adobe.com/flashplayer/ৰ পৰা একেবাৰে নতুন সংস্কৰণ ডাউনল'ড কৰক।

en: You are using an insecure browser!
as_IN: আপুনি এটা অসুৰক্ষিত ব্ৰাউজাৰ ব্যৱহাৰ কৰি আছে!

en: You are using the auto-generated password for your account. Would you like to change it?
as_IN: আপুনি আপোনাৰ একাউণ্টৰ স্বয়ং-সৃষ্ট পাছৱৰ্ড ব্যৱহাৰ কৰি আছে। আপুনি সেইটো সলনি কৰিব বিচাৰেনে?

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
as_IN: আপুনি "%1$s" ডেশ্বব'ৰ্ডত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল কিন্তু বৰ্তমান আপোনাৰ এই ছাইটত বিশেষাধিকাৰ  নাই। যদি আপুনি ভাবে যে আপুনি "%1$s" ডেশ্বব'ৰ্ডত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা উচিত তেন্তে অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ নেটৱৰ্ক কৰ্তৃপক্ষৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।

en: You attempted to edit an item that does not exist. Perhaps it was deleted?
as_IN: আপুনি মজুত নথকা বস্তু এটা সম্পাদনা কৰাৰ চেষ্টা কৰিছে। কি ঠিক সেইটো মচি পেলোৱা হৈছে?

en: You attempted to edit an item that doesn't exist. Perhaps it was deleted?
as_IN: আপুনি এনে এটা বস্তু সম্পাদনা কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছে যিটো মজুত নাই। হয়তোবা সেইটো মচি পেলোৱা হৈছে?

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
as_IN: আপুনি সাধাৰণতে <a href="%s">ৱিজেট</a> ব্যৱহাৰ কৰি আপোনাৰ ছাইটত দেখুৱাবলগীয়া লিংকসমূহ যোগ কৰিব পাৰে। ডিফ'ল্টৰূপে WordPress সম্প্ৰদায়ৰ কেইবাটাও ছাইটৰ লিংক উদাহৰণস্বৰূপে সন্নিবিষ্ট কৰা হয়।

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
as_IN: আপুনি এই স্ক্ৰীণত প্ৰতিটো বাকচত তথ্য প্ৰবিষ্ট কৰি লিংক যোগ বা সম্পাদনা কৰিব পাৰে। কেৱল লিংকটোৰ ৱেব ঠিকনা আৰু নাম (আপুনি আপোনাৰ ছাইটত লিংক হিচাপে দেখুৱাব খোজা পাঠ) প্ৰয়োজনীয় ক্ষেত্ৰ।

en: You can adjust your blocks to ensure a cohesive experience across your site — add your unique colors to a branded Button block, or adjust the Heading block to your preferred size.
as_IN: আপুনি আপোনাৰ ছাইটত এক সংহতিমূলক অভিজ্ঞতা সুনিশ্চিত কৰিবলৈ আপোনাৰ ব্লকবোৰ মিলাই ল’ব পাৰে — আপোনাৰ অদ্বিতীয় ৰংবোৰ এটা ব্ৰেণ্ডেড বুটাম ব্লকত যোগ কৰক নাইবা আপোনাৰ পছন্দ অনুসৰি শিৰোনামা ব্লকৰ আকাৰ মিলাওক।

en: You can also choose a background color by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
as_IN: আপুনি &#8220;ৰং বাছনি কৰক&#8221; বুটামত ক্লিক কৰি বৈধ HTML হেক্স মান যেনে ৰঙা ৰঙৰ বাবে &#8220;#ff0000&#8221; টাইপ কৰি নাইবা ৰং নিৰ্বাচক ব্যৱহাৰ কৰি ৰং বাছি লৈ পটভূমিৰ ৰং বাছনি কৰিব পাৰে।

en: You can also control the display of your content in RSS feeds, including the maximum number of posts to display and whether to show full text or an excerpt. <a href="%s">Learn more about feeds</a>.
as_IN: দেখুৱাবলগীয়া সমলৰ সৰ্বাধিক সংখ্যা আৰু সম্পূৰ্ণ পাঠ দেখুৱাব নে উদ্ধৃতি দেখুৱাব সেয়া সাঙুৰি লৈ আপুনি RSS ফীডত আপোনাৰ সমলৰ ডিছপ্লে' নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবও পাৰে। <a href="%s">ফীডৰ বিষয়ে অধিক জানক</a>।

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
as_IN: আপুনি <a href="%s">Press This bookmarklet</a>-এৰেও প'ষ্ট সৃষ্টি কৰিব পাৰে।

en: You can also delete individual items and access the extended edit screen from the details dialog.
as_IN: আপুনি সবিশেষৰ সংলাপৰ পৰা আছুতীয়া বস্তু মচিব আৰু বিস্তৃত সম্পাদনা স্ক্ৰীণত প্ৰৱেশ কৰিবও পাৰে।

en: You can also edit or move multiple posts to the Trash at once. Select the posts you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk actions menu and click Apply.
as_IN: আপুনি এবাৰতে একাধিক প'ষ্ট সম্পাদনা কৰিব নাইবা ট্ৰেশ্বলৈ নিবও পাৰে। চ্চেকবক্স ব্যৱহাৰ কৰি আপুনি কাৰ্য্য কৰিবলৈ বিচৰা প'ষ্টসমূহ বাছনি কৰক, তাৰ পাছত সমূহীয়া কাৰ্য্যৰ মেন্যুৰ পৰা আপুনি কৰিব বিচৰা কাৰ্য্যটো বাছনি কৰি ‘প্ৰয়োগ কৰক’ত ক্লিক কৰক।

en: You can also embed media from many popular websites including Twitter, YouTube, Flickr and others by pasting the media URL on its own line into the content of your post/page. <a href="https://wordpress.org/documentation/article/embeds/">Learn more about embeds</a>.
as_IN: আপুনি Twitter, YouTube, Flickr আৰু আন বহুতো জনপ্ৰিয় ৱেবছাইটৰ পৰা আপোনাৰ প’ষ্ট/পৃষ্ঠাৰ বিষয়বস্তুত নিজ-নিজ শাৰীত মিডিয়াৰ URL পে’ষ্ট কৰিও মিডিয়া সন্নিৱিষ্ট কৰিব পাৰে। <a href="https://wordpress.org/documentation/article/embeds/">এম্বেডবোৰৰ বিষয়ে অধিক জানক</a>।

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
as_IN: আপুনি এই স্ক্ৰীণৰ পৰাও স্থিতি বাচক ব্যৱহাৰ কৰি মন্তব্য মডাৰেট কৰিব পাৰে য'ত আপুনি মন্তব্যৰ সময়-মোহৰ সলনি কৰিবও পাৰে।

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk actions menu to edit the metadata for multiple pages at once.
as_IN: ফিল্টাৰ ব্যৱহাৰ কৰি তালিকা ঠেক কৰা, আপুনি কোনো শাৰীৰ ওপৰত হ'ভাৰ কৰিলে ওলোৱা কাৰ্য্যৰ লিংক ব্যৱহাৰ কৰি কোনো পৃষ্ঠাত কাৰ্য্য কৰা নাইবা এবাৰতে একাধিক পৃষ্ঠাৰ মেটাডেটা সম্পাদনা কৰিবলৈ সমূহীয়া কাৰ্য্যৰ মেন্যু ব্যৱহাৰ কৰাকে ধৰি আপুনি একেধৰণৰ কাৰ্য্যও কৰিব পাৰে।

en: You can alternatively upload files directly on the Upload tab.
as_IN: আপুনি বিকল্পৰূপে ফাইলবোৰ পোনপটীয়াকৈ আপল’ড টেবত আপল’ড কৰিব পাৰে।

en: You can assign keywords to your posts using <strong>tags</strong>. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there is no relationship from one tag to another.
as_IN: আপুনি <strong>টেগ</strong> ব্যৱহাৰ কৰি আপোনাৰ প’ষ্টবোৰত মুখ্যশব্দ আৱণ্টন কৰিব পাৰে। শ্ৰেণীৰ বিপৰীতে, টেগৰ কোনো পদানুক্ৰম নাথাকে, তাৰমানে এটা টেগৰ আনটো টেগৰ সৈতে সম্বন্ধ নাথাকে।

en: You can assign theme locations to individual menus by <strong>selecting the desired settings</strong> at the bottom of the menu editor. To assign menus to all theme locations at once, <strong>visit the Manage Locations tab</strong> at the top of the screen.
as_IN: মেন্যু এডিটৰৰ তলত আপুনি <strong>বিচৰা ছেটিংছ বাছনি</strong> কৰি আছুতীয়া মেন্যুত থীমৰ ঠাই ধাৰ্য্য কৰিব পাৰে। থীমৰ সকলো ঠাইত মেন্যুসমূহ এবাৰতে ধাৰ্য্য কৰিবলৈ স্ক্ৰীণৰ শীৰ্ষত থকা <strong>ঠাই পৰিচালনা টেবলৈ যাওক</strong>।

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
as_IN: প্ৰতিটো স্ক্ৰীণত কেইটা বস্তু দেখুওৱা হ'ব সেয়া ছেট কৰিবলৈ আৰু তালিকাৰ স্তম্ভ দেখুৱাবলৈ/লুকুৱাবলৈ স্ক্ৰীণৰ বিকল্পসমূহৰ টেব ব্যৱহাৰ কৰি আপুনি এই স্ক্ৰীণৰ ডিছপ্লে' সলনি কৰিব পাৰে।

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
as_IN: আপুনি আপোনাৰ পাছৱৰ্ড সলনি কৰিব পাৰে, কী-বৰ্ড চমুপথ চালু কৰিব পাৰে, আপোনাৰ WordPress কৰ্তৃপক্ষ স্ক্ৰীণসমূহৰ ৰঙৰ স্কীম সলনি কৰিব পাৰে, WYSIWYG (ভিজুৱেল) এডিটৰ বন্ধ কৰিব পাৰে আৰু বহুতো কৰিব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ ছাইটৰ ফ্ৰণ্ট এণ্ডৰ পৰা টুলবাৰ (পূৰ্বতে কৰ্তৃপক্ষ দণ্ডিকা বোলা হৈছিল) লুকুৱাব পাৰে, যি কি নহওক সেইটো কৰ্তৃপক্ষ স্ক্ৰীণত নিষ্ক্ৰিয় কৰিব নোৱাৰি।

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
as_IN: আপুনি থীমৰ ডিফ'ল্ট শিৰোশাৰীৰ ছবি এখন বাছি ল'ব পাৰে নাইবা নিজৰ এখন ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ ছাইটৰ শীৰ্ষক আৰু টেগলাইন কেনেকৈ দেখুওৱা হয় সেয়াও কাষ্টমাইজ কৰিব পাৰে।

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
as_IN: আপুনি আগতে আপল'ড কৰা কোনো এটা শিৰোশাৰী বাছি ল'ব পাৰে নাইবা ৰেণ্ডম এটা দেখুৱাব পাৰে।

en: You can choose what&#8217;s displayed on the homepage of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static homepage, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the homepage, and the other will be where your posts are displayed.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ মুখ্যপৃষ্ঠাত কি দেখুওৱা হয় সেয়া আপুনি বাছি ল'ব পাৰে। ওলোটা কালানুক্ৰমিক ক্ৰমৰ প'ষ্ট (ক্লাছিক ব্লগ) হ'ব পাৰে নাইবা স্থিৰ পৃষ্ঠা হ'ব পাৰে। স্থিৰ পৃষ্ঠা ছেট কৰিবলৈ আপুনি প্ৰথমে দুখন <a href="%s">পৃষ্ঠা</a> সৃষ্টি কৰিব লাগিব। এখন মুখ্যপৃষ্ঠা হ'ব আৰু আনখনত আপোনাৰ প'ষ্টসমূহ দেখুওৱা হ'ব।

en: You can choose what&#8217;s displayed on the homepage of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static homepage, you first need to create two Pages. One will become the homepage, and the other will be where your posts are displayed.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ মুখ্যপৃষ্ঠাত কি দেখুওৱা হয় সেয়া আপুনি বাছি ল'ব পাৰে। ওলোটা কালানুক্ৰমিক ক্ৰমৰ প'ষ্ট (ক্লাছিক ব্লগ) হ'ব পাৰে নাইবা স্থিৰ পৃষ্ঠা হ'ব পাৰে। স্থিৰ পৃষ্ঠা ছেট কৰিবলৈ আপুনি প্ৰথমে দুখন পৃষ্ঠা সৃষ্টি কৰিব লাগিব। এখন মুখ্যপৃষ্ঠা হ'ব আৰু আনখনত আপোনাৰ প'ষ্টসমূহ দেখুওৱা হ'ব।

en: You can choose whether or not your site will be crawled by robots, ping services, and spiders. If you want those services to ignore your site, click the checkbox next to &#8220;Discourage search engines from indexing this site&#8221; and click the Save Changes button at the bottom of the screen.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটটো ৰ'ব'ট, পিং সেৱা আৰু স্পাইডাৰৰ দ্বাৰা ক্ৰল কৰা হ'ব নে নাই সেয়া আপুনি বাছি ল'ব পাৰে। যদি আপুনি সেই সেৱাসমূহে আপোনাৰ ছাইট আওকাণ কৰাটো বিচাৰে তেন্তে &#8220;ছাৰ্চ ইঞ্জিনসমূহক এই ছাইট সূচীবদ্ধ কৰাত বাধা দিয়ক&#8221;ৰ কাষৰ চ্চেকবক্সত ক্লিক কৰি স্ক্ৰীণৰ তলভাগত থকা &#8220;সাল-সলনি সাঁচি থওক&#8221; বুটামত ক্লিক কৰক।

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
as_IN: আপুনি লিংকৰ বৰ্গ ব্যৱহাৰ কৰি লিংকৰ গোট সৃষ্টি কৰিব পাৰে। লিংকৰ বৰ্গৰ নাম অদ্বিতীয় হ'ব লাগিব আৰু লিংকৰ বৰ্গ আপুনি প'ষ্টৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা বৰ্গতকৈ বেলেগ।

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
as_IN: আপুনি এই স্ক্ৰীণৰ ডিছপ্লে' কেইবাধৰণেও কাষ্টমাইজ কৰিব পাৰে:

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
as_IN: আপুনি স্ক্ৰীণৰ বিকল্পসমূহৰ টেব আৰু/বা লিংক তালিকাৰ ওপৰৰ ড্ৰপডাউন ফিল্টাৰ ব্যৱহাৰ কৰি এই স্ক্ৰীণৰ ডিছপ্লে' কাষ্টমাইজ কৰিব পাৰে।

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
as_IN: আপুনি এই স্ক্ৰীণৰ সমলৰ ডিছপ্লে' কেইবাধৰণেও কাষ্টমাইজ কৰিব পাৰে:

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
as_IN: আপুনি কাষ্টম পটভূমি ব্যৱহাৰ কৰি আপোনাৰ থীমৰ কোনো ক'ড নুচুৱাকৈয়ে আপোনাৰ ছাইটৰ ৰূপ কাষ্টমাইজ কৰিব পাৰে। আপোনাৰ পটভূমি এখন ছবি নাইবা এটা ৰং হ'ব পাৰে।

en: You can customize your site as much as you like with different colors, typography, and layouts. Or if you prefer, just leave it up to your theme to handle!
as_IN: আপুনি আপোনাৰ ছাইটটো বিভিন্ন ৰং, টাইপ’গ্ৰাফী আৰু লে’আউটেৰে যিমান বিচাৰে সিমানেই কাষ্টমাইজ কৰিব পাৰে।  বা যদি আপুনি বিচাৰে, এইবোৰ পৰিচালনা কৰাৰ দায়িত্ব আপোনাৰ থীমৰ ওপৰতেই এৰি দিব পাৰে!

en: You can delete Link Categories in the Bulk Action pull-down, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default Link Category.
as_IN: আপুনি সমূহীয়া কাৰ্য্য পুল-ডাউনত লিংকৰ শ্ৰেণী মচিব পাৰে কিন্তু সেই কাৰ্য্যই শ্ৰেণীৰ ভিতৰৰ লিংকসমূহ মচি নেপেলায়। তাৰ সলনি ই সেইবোৰ লিংকৰ ডিফ'ল্ট শ্ৰেণীলৈ স্থানান্তৰ কৰে।

en: You can edit the image while preserving the thumbnail. For example, you may wish to have a square thumbnail that displays just a section of the image.
as_IN: আপুনি থাম্বনেইল সংৰক্ষণ কৰি ছবি সম্পাদনা কৰিব পাৰে। উদাহৰণস্বৰূপে- আপুনি এনে এটা বৰ্গাকাৰ থাম্বনেইল ৰাখিব বিচাৰে যিটো মাত্ৰ ছবিখনৰ এটা অংশ।

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
as_IN: প্ৰয়োজন হ'লে আপুনি মন্তব্যত এৰি যোৱা তথ্য সম্পাদনা কৰিব পাৰে। ই প্ৰায়েই উপযোগী হয় যেতিয়া আপুনি লক্ষ্য কৰে যে কোনো মন্তব্যকাৰীয়ে কিবা বানান ভুল কৰিছে।

en: You can enable distraction-free writing mode using the icon to the right. This feature is not available for old browsers or devices with small screens, and requires that the full-height editor be enabled in Screen Options.
as_IN: আপুনি সোঁফালৰ আইকনটো ব্যৱহাৰ কৰি ব্যাকুলতা-মুক্ত লিখন ম'ড সক্ৰিয় কৰিব পাৰে। এই সুবিধাটো পুৰণি ব্ৰাউজাৰ নাইবা সৰু স্ক্ৰীণ থকা ডিভাইচৰ বাবে উপলব্ধ নহয় আৰু ইয়াৰ বাবে স্ক্ৰীণৰ বিকল্পসমূহত পূৰ্ণ-উচ্চতাৰ এডিটৰ সক্ৰিয় থকাৰ প্ৰয়োজন।

en: You can enable the visual editor in your profile settings.
as_IN: আপুনি আপোনাৰ প্র’ফাইলৰ ছেটিংছত দৃশ্যগত সম্পাদক সক্ৰিয় কৰিব পাৰিব।

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
as_IN: আপুনি আপোনাৰ ছাইটৰ সমলৰ ফাইল এটা আন এটা ইনষ্টলেশ্যন বা প্লেটফ'ৰ্মত আমদানি কৰিবলৈ ৰপ্তানি কৰিব পাৰে। ৰপ্তানি ফাইলটো WXR বোলা এটা XML ফাইল ফৰ্মেট হ'ব। প'ষ্ট, পৃষ্ঠা, মন্তব্য, কাষ্টম ক্ষেত্ৰ, শ্ৰেণী আৰু টেগ অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব পাৰি। আপুনি WXR ফাইলত শ্ৰেণী, লেখক, মাহ অনুসৰি তাৰিখৰ পৰিসৰ বা প্ৰকাশন স্থিতিৰে ৰপ্তানি সীমিত কৰিবলৈ ড্ৰপডাউন ফিল্টাৰ ছেট কৰি কেৱল কিছুমান প'ষ্ট বা পৃষ্ঠা অন্তৰ্ভুক্ত কৰিবলৈ বাছি ল'ব পাৰে।

en: You can filter the list of posts by post status using the text links above the posts list to only show posts with that status. The default view is to show all posts.
as_IN: আপুনি কেৱল কোনো নিৰ্দিষ্ট স্থিতি থকা প'ষ্ট দেখুৱাবলৈ প'ষ্টৰ তালিকাৰ ওপৰত থকা পাঠ্য লিংকসমূহ ব্যৱহাৰ কৰি প'ষ্টৰ স্থিতি অনুসৰি তালিকাখন ফিল্টাৰ কৰিব পাৰে। সকলো প'ষ্ট দেখুওৱাটো হৈছে ডিফ'ল্ট ভিউ।

en: You can filter the list of users by User Role using the text links above the users list to show All, Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. The default view is to show all users. Unused User Roles are not listed.
as_IN: সকলো, কৰ্তৃপক্ষ, সম্পাদক, লেখক, অৱদানকাৰী নাইবা গ্ৰাহক দেখুৱাবলৈ ব্যৱহাৰকাৰী তালিকাৰ ওপৰৰ পাঠ লিংক ব্যৱহাৰ কৰি ব্যৱহাৰকাৰী ভূমিকা অনুসৰি ব্যৱহাৰকাৰীৰ তালিকা ফিল্টাৰ কৰিব পাৰে। ডিফ'ল্ট ভিউ হৈছে সকলো ব্যৱহাৰকাৰী দেখুওৱা। অব্যৱহৃত ব্যৱহাৰকাৰী ভূমিকাসমূহ তালিকাভুক্ত নহয়।

en: You can find more details and make changes on the Plugins screen.
as_IN: আপুনি প্লাগিন স্ক্ৰীণত অধিক তথ্য পাব আৰু সাল-সলনি কৰিব পাৰে।

en: You can find more details and make changes on the Themes screen.
as_IN: আপুনি থীম স্ক্ৰীণত অধিক তথ্য পাব আৰু সাল-সলনি কৰিব পাৰে।

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
as_IN: স্ক্ৰীণৰ বিকল্পসমূহৰ টেব ব্যৱহাৰ কৰি আপুনি আপোনাৰ প্ৰয়োজন অনুসৰি স্তম্ভ লুকুৱাব/দেখুৱাব পাৰে আৰু প্ৰতিটো স্ক্ৰীণত কেইটাকৈ প'ষ্ট তালিকাভুক্ত কৰিব সেয়া সিদ্ধান্ত ল'ব পাৰে।

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
as_IN: স্ক্ৰীণৰ বিকল্পসমূহৰ টেব ব্যৱহাৰ কৰি আপুনি আপোনাৰ প্ৰয়োজন অনুসৰি স্তম্ভ লুকুৱাব/দেখুৱাব পাৰে আৰু প্ৰতিটো স্ক্ৰীণত কেইগৰাকী ব্যৱহাৰকাৰী তালিকাভুক্ত কৰিব সেয়া সিদ্ধান্ত ল'ব পাৰে।

en: You can insert media files by clicking the button above the post editor and following the directions. You can align or edit images using the inline formatting toolbar available in Visual mode.
as_IN: আপুনি প'ষ্ট এডিটৰৰ ওপৰৰ বুটামটোত ক্লিক আৰু নিৰ্দেশনা অনুসৰণ কৰি মিডিয়া সুমুৱাব পাৰে। আপুনি ভিজুৱেল ম'ডত উপলব্ধ ইনলাইন ফৰ্মেটিং টুলবাৰ ব্যৱহাৰ কৰি ছবি সংৰেখন আৰু সম্পাদনা কৰিব পাৰে।

en: You can log out of other devices, such as your phone or a public computer, by clicking the Log Out Everywhere Else button.
as_IN: আন সকলো ঠাইতে লগ আউট কৰক বুটামটোত ক্লিক কৰি আপুনি আপোনাৰ ফোন বা কোনো ৰাজহুৱা কম্পিউটাৰৰ দৰে আন ডিভাইচসমূহৰ পৰা লগ আউট কৰিব পাৰে।

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the bulk actions.
as_IN: আপুনি প'ষ্ট আৰু অন্য সমল পৰিচালনা কৰাৰ দৰেই আপোনাৰ ছাইটত কৰা মন্তব্য পৰিচালনা কৰিব পাৰে। এই স্ক্ৰীণ অন্য পৰিচালনা স্ক্ৰীণৰ দৰেই কাষ্টমাইজ কৰিব পাৰি আৰু আপুনি অন-হ'ভাৰ কাৰ্য্য লিংক নাইবা সমূহীয়া কাৰ্য্য ব্যৱহাৰ কৰি মন্তব্যসমূহত কাম কৰিব পাৰে।

en: You can narrow the list by file type/status or by date using the dropdown menus above the media table.
as_IN: মিডিয়া তালিকাৰ ওপৰত থকা ড্ৰপডাউন মেন্যু ব্যৱহাৰ কৰি তালিকাখন ফাইলৰ প্ৰকাৰ/স্থিতি নাইবা তাৰিখ হিচাপে ঠেক কৰিব পাৰে।

en: You can navigate to other pages on your site while using the Customizer to view and edit the widgets displayed on those pages.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ অন্য পৃষ্ঠাসমূহত দেখুওৱা ৱিজেটসমূহ চাই সম্পাদনা কৰিবলৈ কাষ্টমাইজাৰ ব্যৱহাৰ কৰোঁতে আপুনি সেই পৃষ্ঠাসমূহলৈ নেভিগেট কৰিব পাৰে।

en: You can now manage and live-preview Custom Backgrounds in the <a href="%s">Customizer</a>.
as_IN: এতিয়া আপুনি <a href="%s">কাষ্টমাইজাৰ</a>ত কাষ্টম পটভূমি পৰিচালনা কৰিব আৰু লাইভ-পূৰ্বলোকন চাব পাৰে।

en: You can now manage and live-preview Custom Header in the <a href="%s">Customizer</a>.
as_IN: এতিয়া আপুনি <a href="%s">কাষ্টমাইজাৰ</a>ত কাষ্টম শিৰোশাৰী পৰিচালনা কৰিব আৰু লাইভ-পূৰ্বলোকন চাব পাৰে।

en: You can proportionally scale the original image. For best results, scaling should be done before you crop, flip, or rotate. Images can only be scaled down, not up.
as_IN: আপুনি মূল ছবিখন আনুপাতিকভাৱে সৰু-ডাঙৰ কৰিব পাৰে। অপূৰ্ব ফলাফলৰ বাবে আপুনি ক্ৰপ কৰা, লুটিওৱা বা ঘূৰোৱাৰ আগতে সৰু-ডাঙৰ কৰা উচিত। ছবিসমূহ কেৱল সৰু কৰিব পাৰি, ডাঙৰ নহয়।

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
as_IN: প'ষ্টৰ তালিকাৰ ওপৰত থকা ড্ৰপডাউন মেন্যুসমূহ ব্যৱহাৰ কৰি আপুনি কেৱল কোনো নিৰ্দিষ্ট বৰ্গ বা কোনো নিৰ্দিষ্ট মাহৰ প'ষ্টসমূহ দেখুওৱাৰ বাবে তালিকাখন নিৰ্মল কৰিব পাৰে। আপুনি বাছনি কৰাৰ পাছত ফিল্টাৰ বুটামটোত ক্লিক কৰি দিব। আপুনি প'ষ্টৰ তালিকাত প'ষ্টৰ লেখক, বৰ্গ বা টেগত ক্লিক কৰিও তালিকাখন নিৰ্মল কৰিব পাৰে।

en: You can see all comments on this post here:
as_IN: এই পষ্টৰ সকলো মন্তব্য আপুনি ইয়াতে দেখা পাব:

en: You can see all pingbacks on this post here:
as_IN: এই পষ্টৰ সকলো পিংবেক আপুনি ইয়াত চাব পাৰে:

en: You can see all trackbacks on this post here:
as_IN: এই পষ্টৰ সকলো ত্ৰেকবেক আপুনি ইয়াত চাব পাৰে:

en: You can select an image to be shown at the top of your site by uploading from your computer or choosing from your media library. After selecting an image you will be able to crop it.
as_IN: আপুনি আপোনাৰ কম্পিউটাৰৰ পৰা আপল'ড কৰি নাইবা আপোনাৰ মিডিয়া লাইব্ৰেৰীৰ পৰা বাছনি কৰি আপোনাৰ ছাইটৰ ওপৰত দেখুৱাব পৰা ছবি এখন বাছনি কৰিব পাৰে। ছবি এখন বাছনি কৰাৰ পাছত আপুনি সেইটো ক্ৰপ কৰিব পাৰিব।

en: You can select the language you wish to use while using the WordPress administration screen without affecting the language site visitors see.
as_IN: ছাইট দৰ্শকসকলে দেখা পোৱা ভাষাৰ ওপৰত প্ৰভাৱ নেপেলোৱাকৈয়ে আপুনি WordPress কৰ্তৃপক্ষ স্ক্ৰীণ ব্যৱহাৰ কৰোঁতে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ বিচৰা ভাষা বাছনি কৰিব পাৰে।

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately. Alternatively, you can use an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button.
as_IN: আপুনি আপোনাৰ ছাইটৰ বাবে কাষ্টম ছবি শিৰোশাৰী ছেট কৰিব পাৰে। মাথোঁ ছবিখন আপল'ড কৰি ক্ৰপ কৰক আৰু নতুন শিৰোশাৰীটো তৎক্ষণাত লাইভ হৈ যাব। বৈকল্পিকভাৱে, আপুনি &#8220;ছবি বাছি লওক&#8221; বুটামটোত ক্লিক কৰি ইতিমধ্যে আপোনাৰ মিডিয়া লাইব্ৰেৰীত আপল'ড কৰা ছবি এখন ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
as_IN: আপুনি আপোনাৰ লিখিত সমলত ভৰোৱা ছবিসমূহৰ সৰ্বাধিক আকাৰ ছেট কৰিব পাৰে; আপুনি পূৰ্ণ আকাৰৰূপেও ছবি ভৰাব পাৰে।

en: You can set the language, and WordPress will automatically download and install the translation files (available if your filesystem is writable).
as_IN: আপুনি ভাষাটো নিৰ্ধাৰণ কৰিব পাৰে আৰু WordPress-এ স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে অনুবাদৰ ফাইলবোৰ ডাউনল’ড কৰি ইনষ্টল কৰিব (আপোনাৰ ফাইলছীষ্টেম লিখনযোগ্য হ’লেহে উপলব্ধ হয়)।

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
as_IN: আপুনি তথাপিও আপোনাৰ ছাইট ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে কিন্তু আপুনি সৃষ্টি কৰা উপডমেইনসমূহ প্ৰাপ্য নহ'বও পাৰে। যদি আপুনি আপোনাৰ DNS শুদ্ধ বুলি জানে, তেনেহ'লে এই বাৰ্তা আওকাণ কৰক।

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
as_IN: আপুনি কেইবাধৰণেও সমল দাখিল কৰিব পাৰে; এই স্ক্ৰীণত সেই সকলোবোৰৰে ছেটিংছ আছে। শীৰ্ষ শাখাই ডেশ্বব'ৰ্ডজুৰি এডিটৰ নিয়ন্ত্ৰণ কৰে, য'ত নেকি বাকীবোৰে বাহিৰা প্ৰকাশনৰ পদ্ধতি নিয়ন্ত্ৰণ কৰে। ইয়াৰে কোনো পদ্ধতিৰ বিষয়ে অধিক তথ্যৰ বাবে তথ্য-পত্ৰৰ লিংকসমূহ ব্যৱহাৰ কৰক।

en: You can upload and insert media (images, audio, documents, etc.) by clicking the Add Media button. You can select from the images and files already uploaded to the Media Library, or upload new media to add to your page or post. To create an image gallery, select the images to add and click the &#8220;Create a new gallery&#8221; button.
as_IN: আপুনি মিডিয়া যোগ কৰক বুটামত ক্লিক কৰি মিডিয়া (ছবি, অডিঅ', নথিপত্ৰ আদি) আপল'ড কৰিব আৰু সুমুৱাব পাৰে। আপুনি ইতিমধ্যে মিডিয়া লাইব্ৰেৰীত আপল'ড কৰা ছবি আৰু ফাইল বাছনি কৰিব পাৰে নাইবা আপোনাৰ পৃষ্ঠা বা প'ষ্টত যোগ কৰিবলৈ নতুন মিডিয়া আপল'ড কৰিব পাৰে। ছবিৰ গেলেৰী সৃষ্টি কৰিবলৈ যোগ কৰিবলৈ ছবিবোৰ বাছনি কৰি &#8220;নতুন গেলেৰী সৃষ্টি কৰক&#8221; বুটামত ক্লিক কৰক।

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
as_IN: আপুনি প্ৰথমে প'ষ্ট সৃষ্টি নকৰাকৈ ইয়াত মিডিয়া ফাইল আপল'ড কৰিব পাৰে। ই আপোনাক পাছত প'ষ্ট আৰু পৃষ্ঠাৰে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ আৰু/নাইবা কোনো নিৰ্দিষ্ট ফাইলৰ আপুনি ভাগ-বতৰা কৰিব পৰা ৱেব লিংক পাবলৈ ফাইল আপল'ড কৰিবলৈ দিয়ে।

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
as_IN: আপুনি আপোনাৰ ছাইটৰ শাখা নিৰ্ধাৰণ আৰু সম্বন্ধীয় প'ষ্টসমূহ গোটবদ্ধ কৰিবলৈ বৰ্গ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ <a href="%s">লিখা ছেটিংছ</a>ত ডিফ'ল্ট বৰ্গ সলনি নকৰালৈকে সেইটো &#8220;অবৰ্গীকৃত।&#8221;

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
as_IN: আপুনি ইয়াৰে এটা ধুনীয়া শিৰোশাৰী ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে নাইবা প্ৰতিখন পৃষ্ঠাত ৰেণ্ডম এটা দেখুৱাব পাৰে।

en: You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.
as_IN: আপোনাৰ কামৰ ধাৰাৰ সৈতে মিলাকৈ আপোনাৰ ডেশ্বব'ৰ্ড স্ক্ৰীণ সজাবলৈ আপুনি তলত দিয়া নিয়ন্ত্ৰণসমূহ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। এয়া আন বেছিভাগ কৰ্তৃপক্ষ স্ক্ৰীণৰ ক্ষেত্ৰতো সঁচা।

en: You can view all posts made by a user by clicking on the number under the Posts column.
as_IN: প'ষ্টৰ স্তম্ভৰ তলত থকা সংখ্যাত ক্লিক কৰি আপুনি কোনো ব্যৱহাৰকাৰীয়ে তৈয়াৰ কৰা সকলো প'ষ্ট চাব পাৰে।

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt using the Screen Options tab.
as_IN: আপুনি স্ক্ৰীণৰ বিকল্পসমূহৰ টেব ব্যৱহাৰ কৰি প'ষ্টসমূহ এখন সৰল শীৰ্ষক তালিকাত নাইবা উদ্ধৃতি সহ চাব পাৰে।

en: You can view your media in a simple visual grid or a list with columns. Switch between these views using the icons to the left above the media.
as_IN: আপুনি আপোনাৰ মিডিয়া সৰল ভিজুৱেল গ্ৰিড নাইবা স্তম্ভযুক্ত তালিকাত চাব পাৰে। মিডিয়াৰ ওপৰত থকা বাওঁফালৰ আইকনসমূহ ব্যৱহাৰ কৰি এই ভিউসমূহৰ মাজত সাল-সলনি কৰক।

en: You cannot change this later.
as_IN: আপুনি পিছত এইটো সলনি কৰিব নোৱাৰিব |

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
as_IN: মুখ্য ছাইটত কোনো প্লাগিন সক্ৰিয় হৈ থাকিলে আপুনি সেইটো মচিব নোৱাৰে।

en: You cannot delete the current user.
as_IN: আপুনি বৰ্তমানৰ ব্যৱহাৰকাৰীক মচিব নোৱাৰে।

en: You cannot edit this comment because the associated post is in the Trash. Please restore the post first, then try again.
as_IN: আপুনি এই মন্তব্য সম্পাদনা কৰিব নোৱাৰে কাৰণ ইয়াৰ সৈতে জড়িত প’ষ্টটো ট্ৰেশ্বত আছে। অনুগ্ৰহ কৰি প’ষ্টটো প্ৰথমে পুনঃস্থাপন কৰক, তাৰ পাছত পুনৰ চেষ্টা কৰক।

en: You cannot edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
as_IN: আপুনি এইটো বস্তু সম্পাদনা কৰিব নোৱাৰে কাৰণ ই ট্ৰেশ্বত আছে। অনুগ্ৰহ কৰি ইয়াক পুনঃস্থাপন কৰি পুনৰ চেষ্টা কৰক।

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
as_IN: আপুনি এইটো বস্তু ট্ৰেশ্বলৈ নিব নোৱাৰে। %s-এ বৰ্তমান সম্পাদনা কৰি আছে।

en: You cannot remove the current user.
as_IN: আপুনি বৰ্তমানৰ ব্যৱহাৰকাৰীগৰাকীক আঁতৰাব নোৱাৰে।

en: You cannot remove users.
as_IN: আপুনি ব্যৱহাৰকাৰীসকলক আঁতৰাব নোৱাৰে।

en: You cannot reply to a comment on a draft post.
as_IN: আপুনি খচৰা প’ষ্টত থকা মন্তব্য এটাৰ প্ৰত্যুত্তৰ দিব নোৱাৰে।

en: You cannot use that email address to signup. There are problems with them blocking some emails from WordPress. Please use another email provider.
as_IN: আপুনি ছাইনআপ কৰিবলৈ সেইটো ইমেইল ঠিকনা ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰে। WordPress-ৰ কিছুমান ইমেইল অৱৰোধ কৰাক লৈ তেওঁলোকৰ ক্ষেত্ৰত সমস্যা হৈ আছে। অনুগ্ৰহ কৰি আন কোনো ইমেইল প্ৰদানকাৰী ব্যৱহাৰ কৰক।

en: You cannot use that email address to signup. We are having problems with them blocking some of our email. Please use another email provider.
as_IN: ছাইনআপ কৰিবৰ বাবে সেইটো ই-মেইল ঠিকনা ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰে। আমাৰ কিছু ই-মেইল প্ৰতিহত কৰাৰ বাবে তেওঁলোকৰ ক্ষেত্ৰত আমি সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছোঁ। অনুগ্ৰহ কৰি আন এক ই-মেইল সেৱক (provider) ব্যৱহাৰ কৰক।

en: You deactivated this plugin on %s and may no longer need this policy.
as_IN: আপুনি %s তাৰিখে এই প্লাগিন নিষ্ক্ৰিয় কৰিছে আৰু এই নীতিৰ প্ৰয়োজন এতিয়া আৰু নহ'বও পাৰে।

en: You did not enter a category name.
as_IN: আপুনি শ্ৰেণীৰ নাম এটা নিদিলে |

en: You did not provide a valid Medium URL.
as_IN: আপুনি বৈধ Medium URL প্ৰদান কৰা নাই।

en: You do not have permission to create Navigation Menus.
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যুৰ সৃষ্টি কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: You do not have permission to create Pages.
as_IN: পৃষ্ঠা সৃষ্টি কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: You do not have permission to edit this Menu. Any changes made will not be saved.
as_IN: এই মেন্যু সম্পাদনা কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই। সম্পাদন কৰা কোনো সাল-সলনিয়েই সাঁচি থোৱা নহ’ব।

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
as_IN: আপোনাৰ কোনো Akismet প্লেন নাই।

en: You don&#8217;t have permission to do that.
as_IN: সেইটো কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: You have %1$s and %2$s.
as_IN: আপোনাৰ %1$s আৰু %2$s আছে।

en: You have attempted to queue too many files.
as_IN: আপুনি বহু বেছি ফাইল কিউ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছে।

en: You have been added to this site. Please visit the <a href="%1$s">homepage</a> or <a href="%2$s">log in</a> using your username and password.
as_IN: আপোনাক এই চাইটত যোগ কৰা হ'ল। অনুগ্ৰহ কৰি  <a href="%1$s">গৃহপৃষ্ঠা</a> চাওক অথবা আপোনাৰ ব্যৱহাৰকাৰী নাম আৰু পাছৱৰ্ড দি  <a href="%2$s">প্ৰৱেশ</a> কৰক।

en: You have chosen to delete the following users from all networks and sites.
as_IN: আপুনি এইসকল ব্যৱহাৰকাৰীক সকলো নেটৱৰ্ক আৰু ছাইটৰ পৰা মচিবলৈ বাছি লৈছে।

en: You have chosen to delete the user from all networks and sites.
as_IN: আপুনি ব্যৱহাৰকাৰীগৰাকীক সকলো নেটৱৰ্ক আৰু ছাইটৰ মচিবলৈ বাছি লৈছে।

en: You have logged in successfully.
as_IN: আপুনি সফলতাৰে প্ৰৱেশ কৰিছে।

en: You have not yet created any menus. Displaying a list of your Pages
as_IN: আপুনি এতিয়ালৈকে কোনো মেন্যুৰ সৃষ্টি কৰা নাই। আপোনাৰ পৃষ্ঠাবোৰৰ এখন তালিকা দেখুৱাই থকা হৈছে

en: You have plugins waiting to be updated
as_IN: আপোনাৰ আপডেট হ'বলৈ ৰৈ থকা প্লাগিন আছে

en: You have searched the %1$s blog archives for <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
as_IN: %1$s ৰ ব্লগ সংৰক্ষণাগাৰত আপুনি <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong> সন্ধান কৰিছে। আপুনি যদি একো ফলাফল পোৱা নাই, এই সংযোগসমূহৰ যিকোনো এটা ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।

en: You have specified these users for deletion:
as_IN: আপুনি এইসকল ব্যৱহাৰকাৰীক মচিবলৈ উল্লেখ কৰিছে:

en: You have specified these users for removal:
as_IN: আপুনি এইকেইগৰাকী ব্যৱহাৰকাৰীক আঁতৰাবলৈ উল্লেখ কৰিছে:

en: You have specified this user for deletion:
as_IN: আপুনি এইগৰাকী ব্যৱহাৰকাৰীক মচিবলৈ উল্লেখ কৰিছে:

en: You have specified this user for removal:
as_IN: আপুনি এইগৰাকী ব্যৱহাৰকাৰীক আঁতৰাবলৈ উল্লেখ কৰিছে:

en: You have themes waiting to be updated
as_IN: আপোনাৰ আপডেট হ'বলৈ ৰৈ থকা থীম আছে

en: You have unsaved changes. If you proceed, they will be lost.
as_IN: আপোনাৰ অসঞ্চিত সালসলনি আছে। যদি আপুনি আগবাঢ়ে, সেয়া হেৰাই যাব।

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
as_IN: আপুনি আপোনাৰ খালী ঠাইৰ কোটা ব্যৱহাৰ কৰি পেলাইছে। অনুগ্ৰহ কৰি আপল'ড কৰাৰ আগত ফাইল মচক।

en: You may only upload 1 file.
as_IN: আপুনি ১টা ফাইল আপল'ড কৰিব পাৰে।

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
as_IN: মন্তব্য প্ৰদান কৰিবলৈ আপুনি <a href="%s">প্ৰৱেশ</a> কৰাটো প্ৰয়োজনীয় ।

en: You must be a member of at least one site to use this page.
as_IN: এইখন পৃষ্ঠা ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ আপুনি কমেও এটা ছাইটৰ সদস্য হ'বই লাগিব।

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
as_IN: নতুন ছেটিংছ কাৰ্য্যকৰী হ'বলৈ আপুনি স্ক্ৰীণৰ তলৰ ভাগত থকা “সাল-সলনি সঞ্চয় কৰক” বুটামটোত ক্লিক কৰিবই লাগিব।

en: You must provide a domain name.
as_IN: আপুনি এটা ডমেইন নাম প্ৰদান কৰিবই লাগিব।

en: You must provide a name for your network of sites.
as_IN: আপুনি আপোনাৰ ছাইটৰ নেটৱৰ্কৰ বাবে এটা নাম প্ৰদান কৰিবই লাগিব।

en: You must provide a valid email address.
as_IN: আপুনি এটা বৈধ ইমেইল ঠিকনা প্ৰদান কৰিবই লাগিব।

en: You must provide at least one recipient email address.
as_IN: আপুনি অন্ততঃ এটা প্ৰাপক ইমেইল ঠিকনা দিবই লাগিব।

en: You must supply a future date to schedule.
as_IN: অনুসূচীত কৰিবলৈ আপুনি ভৱিষ্যতৰ তাৰিখ প্ৰদান কৰিবই লাগিব।

en: You need JavaScript to choose a part of the image.
as_IN: ছবিখনৰ কোনো অংশ বাছনি কৰিবলৈ আপোনাক JavaScript-ৰ প্ৰয়োজন।

en: You need a higher level of permission.
as_IN: আপোনাক উচ্চতৰ স্তৰৰ অনুমতিৰ প্ৰয়োজন।

en: You need to define a search term to order by relevance.
as_IN: প্ৰাসংগিকতাৰ ক্ৰমত সজাবলৈ আপুনি সন্ধানৰ শব্দ এটা নিৰ্ধাৰিত কৰিব লাগিব।

en: You need to define an include parameter to order by include.
as_IN: অন্তৰ্ভুক্তি অনুসৰি সজাবলৈ আপুনি এটা অন্তৰ্ভুক্তি পেৰামিটাৰ নিৰ্ধাৰণ কৰিব লাগিব।

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটত Akismet সেৱা সক্ৰিয় কৰিবলৈ আপুনি এটা API কী প্ৰবিষ্ট কৰিব লাগিব।

en: You need to pass an array of post formats.
as_IN: আপুনি প'ষ্ট ফৰ্মেটৰ এটা শৃংখল পাছ কৰিব লাগিব।

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
as_IN: আপোনাৰ বৰ্তমান মাত্ৰ এটাই থীম ইনষ্টল কৰা আছে। জীৱনটো অকণমান উপভোগ কৰক! আপুনি যিকোনো সময়তে WordPress-ৰ থীম ডাইৰেক্টৰীৰ ১,০০০ৰো অধিক বিনামূলীয়া থীমৰ পৰা এটা বাছি ল'ব পাৰে: মাথোঁ ওপৰৰ <a href="%s">থীম ইনষ্টল কৰক</a> টেবত ক্লিক কৰক।

en: You should also note any collection and retention of sensitive personal data, such as data concerning health.
as_IN: আপুনি যিকোনো সংবেদনশীল ব্যক্তিগত ডেটা যেনে স্বাস্থ্য সম্বন্ধীয় ডেটা সংগ্ৰহ কৰা আৰু ৰাখি থোৱাৰ কথাও উল্লেখ কৰা উচিত।

en: You should also review your privacy policy from time to time, especially after installing or updating any themes or plugins. There may be changes or new suggested information for you to consider adding to your policy.
as_IN: আপুনি মাজে-সময়ে আপোনাৰ গোপনীয়তা-নীতি পৰ্য্যালোচনা কৰাও উচিত, বিশেষকৈ যিকোনো থীম বা প্লাগিন ইনষ্টল বা আপডে’ট কৰাৰ পাছত। আপোনাৰ নীতিত যোগ কৰাৰ কথা বিবেচনা কৰিব পৰাকৈ আপোনাৰ বাবে সাল-সলনি বা নতুন পৰামৰ্শমূলক তথ্য থাকিব পাৰে।

en: You should back up your existing %1$s and %2$s files.
as_IN: আপুনি আপোনাৰ বিদ্যমান %1$s আৰু %2$s ফাইলটোৰ বেক আপ লোৱা উচিত।

en: You should back up your existing %s file.
as_IN: আপুনি আপোনাৰ বিদ্যমান %s ফাইলটোৰ বেক আপ লোৱা উচিত।

en: You should consider changing your site domain to %1$s before enabling the network feature. It will still be possible to visit your site using the %3$s prefix with an address like %2$s but any links will not have the %3$s prefix.
as_IN: আপুনি নেটৱৰ্কৰ সুবিধা সক্ৰিয় কৰাৰ আগতে আপোনাৰ ছাইটৰ ড’মেইন %1$s-লৈ সলনি কৰাৰ কথা বিবেচনা কৰা উচিত। আপোনাৰ ছাইটলৈ %3$s উপসৰ্গ ব্যৱহাৰ কৰি %2$s-ৰ দৰে ঠিকনাৰে যোৱাটো তেতিয়াও সম্ভৱ হ’ব যদিও কোনো লিংকতে %3$s উপসৰ্গ নাথাকিব।

en: You should consider removing any unused themes to enhance your site&#8217;s security.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ নিৰাপত্তা বঢ়াবলৈ আপুনি ব্যৱহাৰ নোহোৱা থীমবোৰ আঁতৰোৱাৰ কথা ভাবি চোৱা উচিত।

en: You should remove inactive plugins
as_IN: আপুনি নিষ্ক্ৰিয় প্লাগিনসমূহ আঁতৰোৱা উচিত

en: You should remove inactive themes
as_IN: আপুনি নিষ্ক্ৰিয় থীমসমূহ আঁতৰোৱা উচিত

en: You should use a persistent object cache
as_IN: আপুনি এটা অপৰিৱৰ্তনশীল অবজেক্ট কেশ্ব ব্যৱহাৰ কৰা উচিত

en: You will be given a password to manually enter into the application in question.
as_IN: সন্দেহজনক এপ্লিকেশ্যনটোত মেনুৱেলী লিখিবলৈ আপোনাক এটা পাছৱৰ্ড দিয়া হ'ব।

en: You will be returned to the WordPress Dashboard, and no changes will be made.
as_IN: আপোনাক WordPress ডেশ্বব'ৰ্ডলৈ উভতাই নিয়া হ'ব আৰু একো সাল-সলনি কৰা নহ'ব।

en: You will be sent to %s
as_IN: আপোনাক %s-লৈ পঠিওৱা হ'ব

en: You will not be able to install new themes from here yet since your install requires SFTP credentials. For now, please <a href="%s">add themes in the admin</a>.
as_IN: আপুনি এতিয়াও ইয়াৰ পৰা নতুন থীম ইনষ্টল কৰিব নোৱাৰিব যিহেতু আপোনাৰ ইনষ্টলক SFTP পৰিচয়-পত্ৰৰ প্ৰয়োজন। এতিয়াৰ বাবে, অনুগ্ৰহ কৰি <a href="%s">কৰ্তৃপক্ষ-ত থীম যোগ কৰক</a>।

en: You would have received an email because of this.
as_IN: আপোনাৰ ইয়াৰ কাৰণে এটা ইমেইল পাব।

en: You&#8217;ll create a menu, assign it a location, and add menu items like links to pages and categories. If your theme has multiple menu areas, you might need to create more than one.
as_IN: আপুনি এটা মেন্যু সৃষ্টি কৰিব, তাক ঠাই আৰোপ কৰিব আৰু পৃষ্ঠা আৰু বৰ্গৰ লিংকৰ দৰে মেন্যু আইটেম যোগ কৰিব। যদি আপোনাৰ থীমৰ একাধিক মেন্যু অঞ্চল থাকে তেন্তে আপুনি এটাতকৈও অধিক সৃষ্টি কৰিব লাগিব পাৰে।

en: Your %1$s file uses a dynamic value (%2$s) for the path at %3$s. However, the value at %3$s is also a dynamic value (pointing to %4$s) and pointing to another dynamic value is not supported. Please update %3$s to point directly to %4$s.
as_IN: আপোনাৰ %1$s ফাইলটোৱে %3$s-ত থকা পথৰ বাবে এটা গতিশীল মান (%2$s) ব্যৱহাৰ কৰে। অৱশ্যে, %3$s-ত থকা (%4$s-লৈ আঙুলিওৱা) মানটোও এটা গতিশীল মান আৰু অন্য কোনো গতিশীল মানলৈ আঙুলিওৱাটো সমৰ্থিত নহয়। %4$s-লৈ পোনপটীয়াকৈ আঙুলিয়াবলৈ অনুগ্ৰহ কৰি %3$s আপডেট কৰক।

en: Your %s file contains only core WordPress features.
as_IN: আপোনাৰ %s ফাইলত কেৱল মূল WordPress সুবিধাসমূহ আছে।

en: Your <a href="%1$s">WordPress Address</a> and <a href="%2$s">Site Address</a> are not set up to use HTTPS.
as_IN: আপোনাৰ <a href="%1$s">WordPress-ৰ ঠিকনা</a> আৰু <a href="%2$s">ছাইটৰ ঠিকনা</a> HTTPS ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ছেট আপ কৰা হোৱা নাই।

en: Your <a href="%s">Site Address</a> is not set up to use HTTPS.
as_IN: আপোনাৰ <a href="%s">ছাইটৰ ঠিকনা</a> HTTPS ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ছেট আপ কৰা হোৱা নাই।

en: Your API key is no longer valid.
as_IN: আপোনাৰ API চাবিটো বৈধ হৈ থকা নাই।

en: Your Akismet account usage is approaching your plan&#8217;s limit
as_IN: আপোনাৰ Akismet একাউণ্টৰ ব্যৱহাৰ আপোনাৰ প্লেনৰ সীমাৰ ওচৰ চাপিছে

en: Your Akismet account usage is over your plan&#8217;s limit
as_IN: আপোনাৰ Akismet একাউণ্টৰ ব্যৱহাৰ আপোনাৰ প্লেনৰ সীমা চেৰাইছে

en: Your Akismet plan has been cancelled.
as_IN: আপোনাৰ Akismet প্লেন বাতিল কৰা হৈছে।

en: Your Akismet subscription is suspended.
as_IN: আপোনাৰ Akismet ছাবস্ক্ৰিপশ্যন নিলম্বিত কৰা হৈছে।

en: Your Email
as_IN: আপোনাৰ ইমেইল

en: Your Profile
as_IN: আপোনাৰ প্ৰ'ফাইল

en: Your Recent Drafts
as_IN: আপোনাৰ শেহতীয়া খচৰাসমূহ

en: Your Sites
as_IN: আপোনাৰ ছাইট

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
as_IN: আপোনাৰ ৱেব ছাৰ্ভাৰে SSL অনুৰোধ কৰিব নোৱাৰে; আপোনাৰ ৱেব হ’ষ্টৰ সৈতে যোগাযোগ কৰি তেওঁলোকক SSL অনুৰোধৰ সমৰ্থন যোগ কৰিবলৈ কওক।

en: Your WordPress version is %1$s, however the new plugin version requires %2$s.
as_IN: আপোনাৰ বৰ্তমানৰ WordPress-ৰ সংস্কৰণ হ’ল %1$s, যদিওবা প্লাগিনটোৰ নতুন সংস্কৰণক %2$s-ৰ প্ৰয়োজন।

en: Your WordPress version is %1$s, however the new theme version requires %2$s.
as_IN: আপোনাৰ বৰ্তমানৰ WordPress-ৰ সংস্কৰণ হ’ল %1$s, যদিওবা থীমটোৰ নতুন সংস্কৰণক %2$s-ৰ প্ৰয়োজন।

en: Your WordPress version is %1$s, however the uploaded plugin requires %2$s.
as_IN: আপোনাৰ WordPress সংস্কৰণ হ'ল %1$s, যদিওবা আপল'ড কৰা প্লাগিনটোক %2$sৰ প্রয়োজন।

en: Your WordPress version is %1$s, however the uploaded theme requires %2$s.
as_IN: আপোনাৰ WordPress সংস্কৰণ হ'ল %1$s, যদিওবা আপল'ড কৰা থীমটোক %2$sৰ প্ৰয়োজন।

en: Your account has been restricted
as_IN: আপোনাৰ একাউণ্ট সীমাবদ্ধ কৰা হৈছে

en: Your blogroll
as_IN: আপোনাৰ ব্লগৰোল

en: Your browser cannot upload files
as_IN: আপোনাৰ ব্ৰাউজাৰে ফাইল আপল'ড কৰিব নোৱাৰে

en: Your browser does not support direct access to the clipboard. Please use keyboard shortcuts or your browser&#8217;s edit menu instead.
as_IN: ক্লীপব'ৰ্ডৰ পোনপটীয়া ব্যৱহাৰৰ সুবিধা আপোনাৰ ব্ৰাউজাৰত উপলব্ধ নহয়। অনুগ্ৰহ কৰি কীব'ৰ্দ চৰ্টকাটসমূহ  নাইবা আপোনাৰ ব্ৰাউজাৰৰ এডিট মেনুৰ ব্যৱহাৰ কৰক।

en: Your browser is out of date!
as_IN: আপোনাৰ ব্ৰাউজাৰ পুৰণা হৈছে!

en: Your chosen password.
as_IN: আপুনি বাছি থোৱা পাছৱৰ্ড।

en: Your comment is awaiting moderation.
as_IN: আপোনাৰ মন্তব্য অনুমোদনৰ অপেক্ষাত আছে ।

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
as_IN: আপোনাৰ মন্তব্য আলোচনাধীন হৈ আছে। ই হৈছে পূৰ্বলোকন, অনুমোদিত হোৱাৰ পাছত আপোনাৰ মন্তব্য দৃশ্যমান হ'ব।

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
as_IN: আপোনাৰ ইমেইল ঠিকনা এতিয়াও আপডেট কৰা হোৱা নাই। অনুগ্ৰহ কৰি নিশ্চিতকৰণ ইমেইলৰ বাবে %s-ত আপোনাৰ ইনবক্স পৰীক্ষা কৰক।

en: Your email address will not be published.
as_IN: আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব ।

en: Your email address.
as_IN: আপোনাৰ ইমেইল ঠিকনা |

en: Your form has been submitted successfully
as_IN: আপোনাৰ প্ৰ-পত্ৰ সফলতাৰে দাখিল কৰা হৈছে।

en: Your form has been submitted successfully.
as_IN: আপোনাৰ প্ৰ-পত্ৰ সফলতাৰে দাখিল কৰা হৈছে।

en: Your homepage displays
as_IN: আপোনাৰ মুখ্যপৃষ্ঠাই দেখুৱায়

en: Your host appears to support the following object caching services: %s.
as_IN: আপোনাৰ হ’ষ্টে এইকেইটা অবজেক্ট কেশ্বিং সেৱাক সমৰ্থন কৰা যেন লাগিছে: %s।

en: Your hosting provider can tell you if a persistent object cache can be enabled on your site.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটত অপৰিৱৰ্তনশীল অবজেক্ট কেশ্ব সক্ৰিয় কৰিব পৰা যাব নে নাই সেইটো আপোনাক আপোনাৰ হ’ষ্টিং প্ৰদানকাৰীয়ে ক’ব পাৰিব।

en: Your installation of WordPress does not require FTP credentials to perform updates.
as_IN: আপডেট কৰিবলৈ আপোনাৰ WordPress ইনষ্টলেশ্যনক FTP পৰিচয়-পত্ৰৰ প্রয়োজন নহয়।

en: Your installation of WordPress prompts for FTP credentials to perform updates.
as_IN: আপোনাৰ WordPress-ৰ ইনষ্টলেশ্যনে আপডেট কৰিবলৈ FTP পৰিচয়-পত্ৰৰ ইংগিত দিয়ে।

en: Your latest changes were saved as a revision.
as_IN: আপোনাৰ শেহতীয়া সাল-সলনি পুনৰীক্ষণ হিচাপে সঞ্চিত কৰা হৈছে।

en: Your latest posts
as_IN: আপোনাৰ শেহতীয়া লেখা

en: Your new password for %s is:
as_IN: %s-ৰ বাবে আপোনাৰ নতুন পাছৱৰ্ড হ'ল:

en: Your object cache implementation does not support flushing individual groups.
as_IN: আপোনাৰ অবজেক্ট কেশ্ব ৰূপায়ণত সুকীয়া গোটবোৰ ফ্লাশ্ব কৰাৰ সমৰ্থন নাই।

en: Your object cache implementation does not support flushing the in-memory runtime cache.
as_IN: আপোনাৰ অবজেক্ট কেশ্ব ৰূপায়ণত ইন-মেম’ৰী ৰানটাইম কেশ্বটো ফ্লাশ্ব কৰাৰ সমৰ্থন নাই।

en: Your password has been reset.
as_IN: আপোনাৰ পাছৱৰ্ড পুনৰ সজ্জিত হ'ল ।

en: Your plugins are all up to date
as_IN: আপোনাৰ সকলো প্লাগিন আপ টু ডেট

en: Your plugins are all up to date.
as_IN: আপোনাৰ সকলো প্লাগিন আপ টু ডেট।

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
as_IN: আপোনাৰ প্ৰ'ফাইলত আপোনাৰ বিষয়ে তথ্য (আপোনাৰ &#8220;একাউণ্ট&#8221;)ৰ লগতে WordPress ব্যৱহাৰ কৰা সম্বন্ধে কিছুমান ব্যক্তিগত বিকল্প আছে।

en: Your scheduled changes just published
as_IN: আপোনাৰ সময়সূচীভুক্ত সাল-সলনি এইমাত্ৰ প্ৰকাশিত হ'ল

en: Your session has expired. Please log in to continue where you left off.
as_IN: আপোনাৰ ছেশ্যনৰ ম্যাদ উকলি গৈছে। অনুগ্ৰহ কৰি আপুনি য'ত এৰি গৈছিল তাৰে পৰা অব্যাহত ৰাখিবলৈ লগ ইন কৰক।

en: Your site can communicate securely with other services
as_IN: আপোনাৰ ছাইটে অন্য সেৱাসমূহৰ সৈতে নিৰাপদে যোগাযোগ কৰিব পাৰে

en: Your site can perform loopback requests
as_IN: আপোনাৰ ছাইটে লুপবেক অনুৰোধ কৰিব পাৰে

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটটোৱে Akismet ছাৰ্ভাৰবোৰৰ সৈতে সংযোগ কৰিব নোৱাৰে।

en: Your site could not complete a loopback request
as_IN: আপোনাৰ ছাইটে লুপবেক অনুৰোধ এটা সম্পূৰ্ণ কৰিব পৰা নাই

en: Your site does not have any active plugins.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটত কোনো সক্ৰিয় প্লাগিন নাই।

en: Your site does not have any default theme. Default themes are used by WordPress automatically if anything is wrong with your chosen theme.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ কোনো ডিফ'ল্ট থীম নাই। আপুনি বাছি লোৱা থীমৰ কিবা সমস্যা হ'লে WordPress-ৰ দ্বাৰা স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ডিফ'ল্ট থীম ব্যৱহাৰ কৰা হয়।

en: Your site does not have any installed themes.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটত কোনো থীম ইনষ্টল কৰা হোৱা নাই।

en: Your site doesn’t include support for the "%s" block. You can leave it as-is or remove it.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটত "%s" ব্লকৰ সমৰ্থন অন্তৰ্ভুক্ত নহয়। আপুনি ইয়াক যিদৰে আছে তেনেকৈয়ে ৰাখিব পাৰে নাইবা আঁতৰাই পেলাব পাৰে।

en: Your site doesn’t include support for the "%s" block. You can leave it as-is, convert it to custom HTML, or remove it.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটত "%s" ব্লকৰ সমৰ্থন অন্তৰ্ভুক্ত নহয়। আপুনি ইয়াক যিদৰে আছে তেনেকৈয়ে ৰাখিব পাৰে, কাষ্টম HTML-লৈ ৰূপান্তৰ কৰিব পাৰে নাইবা আঁতৰাই পেলাব পাৰে।

en: Your site has %1$d inactive theme, other than %2$s, the default WordPress theme, and %3$s, your active theme. | Your site has %1$d inactive themes, other than %2$s, the default WordPress theme, and %3$s, your active theme.
as_IN[0]: আপোনাৰ ছাইটৰ ডিফ'ল্ট WordPress থীম %2$s আৰু আপোনাৰ সক্ৰিয় থীম %3$s-ৰ বাহিৰেও %1$dটা নিষ্ক্ৰিয় থীম আছে।
as_IN[1]: আপোনাৰ ছাইটৰ ডিফ'ল্ট WordPress থীম %2$s আৰু আপোনাৰ সক্ৰিয় থীম %3$s-ৰ বাহিৰেও %1$dটা নিষ্ক্ৰিয় থীম আছে।

en: Your site has %1$d inactive theme, other than %2$s, your active theme. | Your site has %1$d inactive themes, other than %2$s, your active theme.
as_IN[0]: আপোনাৰ সক্ৰিয় থীম, %2$s-ৰ বাহিৰে, আপোনাৰ ছাইটত %1$dটা নিষ্ক্ৰিয় থীম আছে।
as_IN[1]: আপোনাৰ সক্ৰিয় থীম, %2$s-ৰ বাহিৰে, আপোনাৰ ছাইটত %1$dটা নিষ্ক্ৰিয় থীম আছে।

en: Your site has %1$s autoloaded options (size: %2$s) in the options table, which could cause your site to be slow. You can review the options being autoloaded in your database and remove any options that are no longer needed by your site.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ বিকল্পৰ তালিকাত %1$sটা স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ল’ড হোৱা বিকল্প (আকাৰ: %2$s) আছে, যি আপোনাৰ ছাইটক লেহেমীয়া কৰি তুলিব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ ডেটাবে’ছত স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ল’ড হোৱা বিকল্পবোৰ পৰ্যালোচনা কৰি আপোনাৰ ছাইটক এতিয়া আৰু প্ৰয়োজন নোহোৱা যিকোনো বিকল্প আঁতৰাব পাৰে।

en: Your site has %1$s autoloaded options (size: %2$s) in the options table, which is acceptable.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ বিকল্পৰ তালিকাত %1$sটা স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে ল’ড হোৱা বিকল্প (আকাৰ: %2$s) আছে, যি গ্ৰহণযোগ্য।

en: Your site has %d active plugin, and it is up to date. | Your site has %d active plugins, and they are all up to date.
as_IN[0]: আপোনাৰ ছাইটত %dটা প্লাগিন সক্ৰিয় হৈ আছে আৰু সেইটো আপ টু ডেট।
as_IN[1]: আপোনাৰ ছাইটত %dটা প্লাগিন সক্ৰিয় হৈ আছে আৰু আটাইকেইটা আপ টু ডেট।

en: Your site has %d inactive plugin. | Your site has %d inactive plugins.
as_IN[0]: আপোনাৰ ছাইটত %dটা প্লাগিন থীম আছে।
as_IN[1]: আপোনাৰ ছাইটত %dটা প্লাগিন থীম আছে।

en: Your site has %d inactive theme. | Your site has %d inactive themes.
as_IN[0]: আপোনাৰ ছাইটত %dটা নিষ্ক্ৰিয় থীম আছে।
as_IN[1]: আপোনাৰ ছাইটত %dটা নিষ্ক্ৰিয় থীম আছে।

en: Your site has %d installed theme, and it is up to date. | Your site has %d installed themes, and they are all up to date.
as_IN[0]: আপোনাৰ ছাইটত %dটা থীম ইনষ্টাল কৰা আছে আৰু সেইটো আপ টু ডেট।
as_IN[1]: আপোনাৰ ছাইটত %dটা থীম ইনষ্টাল কৰা আছে আৰু আটাইকেইটা আপ টু ডেট।

en: Your site has %d plugin waiting to be updated. | Your site has %d plugins waiting to be updated.
as_IN[0]: আপোনাৰ ছাইটত %dটা প্লাগিন আপডেট হ'বলৈ ৰৈ আছে।
as_IN[1]: আপোনাৰ ছাইটত %dটা প্লাগিন আপডেট হ'বলৈ ৰৈ আছে।

en: Your site has %d theme waiting to be updated. | Your site has %d themes waiting to be updated.
as_IN[0]: আপোনাৰ ছাইটত %dটা থীম আপডেট হ'বলৈ ৰৈ আছে।
as_IN[1]: আপোনাৰ ছাইটত %dটা থীম আপডেট হ'বলৈ ৰৈ আছে।

en: Your site has 1 active plugin, and it is up to date.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটত এটা প্লাগিন সক্ৰিয় হৈ আছে আৰু সেইটো একেবাৰে নতুন।

en: Your site has 1 installed theme, and it is up to date.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটত এটা থীম ইনষ্টাল কৰা আছে আৰু সেইটো একেবাৰে নতুন।

en: Your site has a critical issue that should be addressed as soon as possible to improve its performance and security.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ এটা গম্ভীৰ সমস্যা আছে যিটো কাৰ্য্যকাৰিতা আৰু সুৰক্ষা উন্নত কৰিবলৈ যিমান সোনকালে সম্ভৱ সমাধান কৰা উচিত।

en: Your site has critical issues that should be addressed as soon as possible to improve its performance and security.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ গম্ভীৰ সমস্যা আছে যিবোৰ কাৰ্য্যকাৰিতা আৰু সুৰক্ষা উন্নত কৰিবলৈ যিমান সোনকালে সম্ভৱ সমাধান কৰা উচিত।

en: Your site is not set to output debug information
as_IN: ডিবাগৰ তথ্য আউটপুট কৰিবলৈ আপোনাৰ ছাইট ছেট কৰা নাই

en: Your site is running a recommended version of PHP (%s)
as_IN: আপোনাৰ ছাইটে PHP-ৰ এক পৰামৰ্শমূলক সংস্কৰণ (%s) চলাই আছে

en: Your site is running on an older version of PHP (%s)
as_IN: আপোনাৰ ছাইটটো PHPৰ এটা পুৰণি সংস্কৰণ (%s)ত চলি আছে

en: Your site is running on an older version of PHP (%s), which should be updated
as_IN: আপোনাৰ ছাইটটো PHPৰ এটা পুৰণি সংস্কৰণ (%s)ত চলি আছে, যিটো আপডেট কৰা উচিত

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which does not receive security updates and soon will not be supported by WordPress.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটটো PHPৰ এটা পুৰণি সংস্কৰণ (%s)ত চলি আছে, যিয়ে সুৰক্ষা-সংক্ৰান্তীয় আপডেটবোৰ লাভ নকৰে আৰু কিছু দিনৰ পাছত WordPress-ৰ দ্বাৰা সমৰ্থিত নহ’ব।

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which does not receive security updates and soon will not be supported by WordPress. Ensure that PHP is updated on your server as soon as possible. Otherwise you will not be able to upgrade WordPress.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটটো PHPৰ এটি পুৰণি সংস্কৰণ (%s)ত চলি আছে, যিয়ে সুৰক্ষা-সংক্ৰান্তীয় আপডেট লাভ নকৰে আৰু সোনকালেই WordPress-এ ইয়াক সমৰ্থন কৰাটো বন্ধ হৈ যাব। আপোনাৰ ছাৰ্ভাৰত PHP আপডেট হোৱাটো যিমান সোনকালে সম্ভৱ নিশ্চিত কৰক। অন্যথা আপুনি WordPress আপগ্ৰেড কৰিব নোৱাৰিব।

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which does not receive security updates. It should be updated.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটটো PHPৰ এটা পুৰণি সংস্কৰণ (%s)ত চলি আছে, যিয়ে সুৰক্ষা-সংক্ৰান্তীয় আপডেইটবোৰ লাভ নকৰে। ইয়াক আপডেট কৰা উচিত।

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which should be updated.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটটো PHPৰ এটা আওপুৰণি সংস্কৰণ (%s)ত চলি আছে, যিটো আপডেট কৰা উচিত।

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which soon will not be supported by WordPress.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটটো PHPৰ এটা পুৰণি সংস্কৰণ (%s)ত চলি আছে, যিটো কিছু দিনৰ পাছত WordPress-ত ছাপ’ৰ্ট নকৰিব।

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which soon will not be supported by WordPress. Ensure that PHP is updated on your server as soon as possible. Otherwise you will not be able to upgrade WordPress.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটটো PHPৰ এটি পুৰণি সংস্কৰণ (%s)ত চলি আছে, যাক সোনকালেই WordPress-এ সমৰ্থন কৰাটো বন্ধ কৰিব। আপোনাৰ ছাৰ্ভাৰত PHP আপডেট হোৱাটো যিমান সোনকালে সম্ভৱ নিশ্চিত কৰক। অন্যথা আপুনি WordPress আপগ্ৰেড কৰিব নোৱাৰিব।

en: Your site is set to display errors to site visitors
as_IN: ছাইট দৰ্শকসকলক ত্ৰুটি দেখুৱাবলৈ আপোনাৰ ছাইট ছেট কৰা আছে

en: Your site is set to log errors to a potentially public file
as_IN: সম্ভাব্য ৰাজহুৱা ফাইলত ত্ৰুটিৰ বৃত্তান্ত লিপিবদ্ধ কৰিবলৈ আপোনাৰ ছাইট ছেট কৰা আছে

en: Your site is unable to communicate securely with other services
as_IN: আপোনাৰ ছাইটে অন্য সেৱাসমূহৰ সৈতে নিৰাপদে যোগাযোগ কৰিব নোৱাৰে

en: Your site is unable to reach WordPress.org at %1$s, and returned the error: %2$s
as_IN: আপোনাৰ ছাইটে %1$s-ত WordPress.org-ত উপনীত হ'ব পৰা নাই আৰু ত্ৰুটি উভতাই পঠিয়াইছে: %2$s

en: Your site is using the dynamic %s file which is generated by WordPress.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটে গতিশীল %s ফাইল ব্যৱহাৰ কৰি আছে যি WordPress-এ তৈয়াৰ কৰিছে।

en: Your site may have problems auto-updating plugins and themes
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ প্লাগিন আৰু থীম স্বয়ং-আপডেট কৰাত সমস্যা হ'ব পাৰে

en: Your site&#8217;s health is looking good, but there are still some things you can do to improve its performance and security.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ স্বাস্থ্য ভালেই দেখা গৈছে কিন্তু ইয়াৰ কাৰ্য্যকৰিতা আৰু সুৰক্ষা উন্নত কৰিবলৈ আপুনি তথাপিও কিছুমান কাম কৰিব পাৰে।

en: Your site&#8217;s health is looking good, but there is still one thing you can do to improve its performance and security.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ স্বাস্থ্য ভালেই দেখা গৈছে কিন্তু ইয়াৰ কাৰ্যক্ষমতা আৰু সুৰক্ষা উন্নত কৰিবলৈ আপুনি তথাপিও এটা কাম কৰিব পাৰে।

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
as_IN: আপোনাৰ চাইটৰ অতিকৈ শেহতীয়া লেখাসমূহ |

en: Your site&#8217;s most recent comments.
as_IN: আপোনাৰ চাইটৰ অতিকৈ শেহতীয়া মন্তব্যসমূহ |

en: Your theme can display menus in %s location. | Your theme can display menus in %s locations.
as_IN[0]: আপোনাৰ থীমে %s জেগাত মেন্যু দেখুৱাব পাৰে।
as_IN[1]: আপোনাৰ থীমে %s জেগাত মেন্যু দেখুৱাব পাৰে।

en: Your theme can display menus in %s location. Select which menu you would like to use. | Your theme can display menus in %s locations. Select which menu appears in each location.
as_IN[0]: আপোনাৰ থিমখনে %s টা স্থানত মেনু প্ৰদৰ্শন কৰিব পাৰে। প্ৰতিটো স্থানতে কোনখন মেনু প্ৰদৰ্শিত হ'ব সেয়া নিৰ্ধাৰণ কৰক।
as_IN[1]: আপোনাৰ থিমখনে %s টা স্থানত মেনু প্ৰদৰ্শন কৰিব পাৰে। প্ৰতিটো স্থানতে কোনখন মেনু প্ৰদৰ্শিত হ'ব সেয়া নিৰ্ধাৰণ কৰক।

en: Your theme can display menus in one location.
as_IN: আপোনাৰ থীমে এক জেগাত মেন্যু দেখুৱাব পাৰে।

en: Your theme can display menus in one location. Select which menu you would like to use.
as_IN: আপোনাৰ থীমে এটা অৱস্থানত মেন্যু দেখুৱাব পাৰে। আপুনি কোনটো মেন্যু ব্যৱহাৰ কৰিব বিচাৰে বাছনি কৰক।

en: Your theme determines how content is displayed in browsers. <a href="%s">Learn more about feeds</a>.
as_IN: ব্ৰাউজাৰসমূহত সমল কেনেকৈ দেখুৱা হয় সেয়া আপোনাৰ থীমে নিৰ্ধাৰণ কৰে। <a href="%s">ফীডসমূহৰ বিষয়ে অধিক জানক</a>।

en: Your theme does not natively support menus, but you can use them in sidebars by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget on the <a href="%s">Widgets</a> screen.
as_IN: আপোনাৰ থীমে থলুৱাভাৱে মেন্যুৰ সমৰ্থন নকৰে কিন্তু আপুনি <a href="%s">ৱিজেট</a> স্ক্ৰীণত &#8220;নেভিগেশ্যন মেন্যু&#8221; ৱিজেট যোগ কৰি ছাইডবাৰত সেয়া ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
as_IN: আপোনাৰ থীমটোৱে নেভিগেশ্যন মেন্যু বা ৱিজেট সমৰ্থন নকৰে।

en: Your theme has %s other widget area, but this particular page does not display it. | Your theme has %s other widget areas, but this particular page does not display them.
as_IN[0]: আপোনাৰ থীমৰ আন %sটা ৱিজেট অঞ্চল কিন্তু এই বিশেষ পৃষ্ঠাখনে সেইটো নেদেখুৱায়।
as_IN[1]: আপোনাৰ থীমৰ আন %sটা ৱিজেট অঞ্চল কিন্তু এই বিশেষ পৃষ্ঠাখনে সেয়া নেদেখুৱায়।

en: Your theme has %s widget area, but this particular page does not display it. | Your theme has %s widget areas, but this particular page does not display them.
as_IN[0]: আপোনাৰ থীমৰ %sটা ৱিজেট অঞ্চল কিন্তু এই বিশেষ পৃষ্ঠাখনে সেইটো নেদেখুৱায়।
as_IN[1]: আপোনাৰ থীমৰ %sটা ৱিজেট অঞ্চল কিন্তু এই বিশেষ পৃষ্ঠাখনে সেয়া নেদেখুৱায়।

en: Your theme has 1 other widget area, but this particular page does not display it.
as_IN: আপোনাৰ থীমৰ আন এটা ৱিজেট অঞ্চল কিন্তু এই বিশেষ পৃষ্ঠাখনে সেইটো নেদেখুৱায়।

en: Your theme has 1 widget area, but this particular page does not display it.
as_IN: আপোনাৰ থীমৰ এটা ৱিজেট অঞ্চল কিন্তু এই বিশেষ পৃষ্ঠাখনে সেইটো নেদেখুৱায়।

en: Your theme supports %s menu. Select which menu appears in each location. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
as_IN[0]: আপোনাৰ থীমে %s মেনু সমৰ্থন কৰে | কোনখন মেনু কোন স্থানত প্ৰদৰ্শিত হ'ব বাঁচনি কৰক |
as_IN[1]: আপোনাৰ থীমে %s সংখ্যক মেনু সমৰ্থন কৰে | কোনখন মেনু কোন স্থানত প্ৰদৰ্শিত হ'ব বাঁচনি কৰক |

en: Your theme supports one menu. Select which menu you would like to use.
as_IN: আপোনাৰ থীমে এখন মেনু সমৰ্থন কৰে | কোনখন মেনু ব্যৱহাৰ কৰিব সেয়া আপুনি বাঁচনি কৰক |

en: Your theme uses post formats to highlight different kinds of content, like images or videos. Apply a post format to see this special styling.
as_IN: আপোনাৰ থীমে ছবি বা ভিডিঅ’ৰ দৰে বিভিন্ন ধৰণৰ বিষয়বস্তু হাইলাইট কৰিবলৈ প’ষ্ট সজ্জা ব্যৱহাৰ কৰে। এই বিশেষ শৈলীকৰণ চাবলৈ এটা প’ষ্ট সজ্জা প্ৰয়োগ কৰক।

en: Your themes are all up to date
as_IN: আপোনাৰ সকলো থীম আপ টু ডেট

en: Your themes are all up to date.
as_IN: আপোনাৰ সকলো থীম আপ টু ডেট।

en: Your timezone is set to %1$s (%2$s), currently %3$s (Coordinated Universal Time %4$s).
as_IN: আপোনাৰ সময়-মণ্ডল %1$s(%2$s)ত ছেট কৰা আছে, বৰ্তমান %3$s (সমন্বিত সাৰ্বজনীন সময় %4$s)।

en: Your timezone is set to %1$s (Coordinated Universal Time %2$s).
as_IN: আপোনাৰ সময়-মণ্ডল %1$sত ছেট কৰা আছে (সমন্বিত সাৰ্বজনীন সময় %2$s)।

en: Your translations are all up to date.
as_IN: আপোনাৰ অনুবাদসমূহ আধুনিক হৈ আছে |

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
as_IN: আপোনাৰ ব্যৱহাৰকাৰীনাম সলাব পৰা নাযায় কিন্তু আপুনি আপোনাৰ আচল নাম বা উপনাম প্ৰবিষ্ট কৰিবলৈ অন্য ক্ষেত্ৰসমূহ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে আৰু আপোনাৰ প'ষ্টসমূহত কোনটো নাম দেখুৱাব সেয়া সলনি কৰিব পাৰে।

en: Your version of PHP is affected by a bug that may result in corrupted messages. To fix it, switch to sending using SMTP, disable the %1$s option in your %2$s, or switch to MacOS or Linux, or upgrade your PHP version.
as_IN: আপোনাৰ PHP সংস্কৰণ এটা ত্ৰুটিৰ দ্বাৰা প্ৰভাৱিত যাৰ ফলত নষ্ট বাৰ্তা দেখা যাব পাৰে। ইয়াক সমাধান কৰিবলৈ SMTP ব্যৱহাৰ কৰি পঠিওৱালৈ সলনি কৰক, আপোনাৰ %2$s-ত %1$s বিকল্প নিষ্ক্ৰিয় কৰক নাইবা MacOS বা Linux-লৈ সলনি কৰক নাইবা আপোনাৰ PHP সংস্কৰণ আপগ্ৰে’ড কৰক।

en: Your version of WordPress (%s) is up to date
as_IN: আপোনাৰ WordPress সংস্কৰণ (%s) একেবাৰে নতুন

en: Your website appears to use Basic Authentication, which is not currently compatible with Application Passwords.
as_IN: আপোনাৰ ৱেবছাইটে মৌলিক প্ৰমাণীকৰণ ব্যৱহাৰ কৰে যেন লাগিছে যি বৰ্তমান এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ডৰ সৈতে সুসংগত নহয়।

en: Your website appears to use Basic Authentication, which is not currently compatible with application passwords.
as_IN: আপোনাৰ ৱেবছাইটে মৌলিক প্ৰমাণীকৰণ ব্যৱহাৰ কৰে যেন লাগিছে যি বৰ্তমান এপ্লিকেশ্যন পাছৱৰ্ডৰ সৈতে সুসংগত নহয়।

en: Your website does not use HTTPS
as_IN: আপোনাৰ ৱেবছাইটে HTTPS ব্যৱহাৰ নকৰে

en: Your website is using an active HTTPS connection
as_IN: আপোনাৰ ৱেবছাইটে এক সক্ৰিয় HTTPS সংযোগ ব্যৱহাৰ কৰি আছে।

en: Your work will be published at the specified date and time.
as_IN: আপোনাৰ কাম নিৰ্দিষ্ট তাৰিখ আৰু সময়ত প্ৰকাশিত হ'ব।

en: Your work will be reviewed and then approved.
as_IN: আপোনাৰ কাম পৰ্য্যালোচনা কৰা হ’ব আৰু তাৰপাছত অনুমোদন জনোৱা হ’ব।

en: You’ve tried to select a block that is part of a template that may be used elsewhere on your site. Would you like to edit the template?
as_IN: আপুনি এনে এটা ব্লক বাছনি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছে যি এটা টেমপ্লে’টৰ অংশ যি আপোনাৰ ছাইটৰ অন্য ঠাইত ব্যৱহাৰ কৰা হ’ব পাৰে। আপুনি টেমপ্লে’টটো সম্পাদনা কৰিব বিচাৰেনে?

en: Z → A
as_IN: Z 	 A

en: Zagreb
as_IN: জাগ্ৰেব

en: Zip Export not supported.
as_IN: Zip ৰপ্তানি সমৰ্থিত নহয়।

en: Zoom
as_IN: জুম কৰক

en: Zoom Out
as_IN: জুম আউট কৰক

en: Zulu
as_IN: জুলু

en: Zurich
as_IN: জুৰিখ

en: [%1$s] Action Confirmed: %2$s
as_IN: [%1$s] কাৰ্য্য নিশ্চিত: %2$s

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
as_IN: [%1$s] মন্তব্য: "%2$s"

en: [%1$s] Confirm Action: %2$s
as_IN: [%1$s] কাৰ্য্য নিশ্চিত কৰক: %2$s

en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
as_IN: [%1$s] পিংবেক: "%2$s"

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
as_IN: [%1$s] অনুগ্ৰহ কৰি নীৰিক্ষণ কৰক: "%2$s"

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
as_IN: [%1$s] ত্ৰেকবেক: "%2$s"

en: [%s] Admin Email Changed
as_IN: [%s] প্ৰশাসকৰ ইমেইল সলনি কৰা হ'ল

en: [%s] Background Update Failed
as_IN: [%s] পৃষ্ঠভূমিৰ আপডেট বিফল হ'ল

en: [%s] Background Update Finished
as_IN: [%s] পৃষ্ঠভূমিৰ আপডেট শেষ হ'ল

en: [%s] Delete My Site
as_IN: [%s] মোৰ ছাইট মচক

en: [%s] Email Change Request
as_IN: [%s] ইমেইল সলনিৰ আৱেদন

en: [%s] Email Changed
as_IN: [%s] ইমেইল সলনি কৰা হ'ল

en: [%s] Erasure Request Fulfilled
as_IN: [%s] মচা কাৰ্য্যৰ অনুৰোধ পূৰণ কৰা হ'ল

en: [%s] Joining Confirmation
as_IN: [%s] যোগদান কৰাৰ স্বীকৃতি

en: [%s] Login Details
as_IN: [%s] লগিনৰ বিৱৰণ

en: [%s] Network Admin Email Change Request
as_IN: [%s] নেটৱৰ্ক প্ৰশাসকৰ ইমেইল সলনিৰ আৱেদন

en: [%s] Network Admin Email Changed
as_IN: [%s] নেটৱৰ্ক প্ৰশাসকৰ ইমেইল সলনি কৰা হ'ল

en: [%s] New Admin Email Address
as_IN: [%s] নতুন কৰ্তৃপক্ষ ইমেইল ঠিকনা

en: [%s] New Site Created
as_IN: [%s] নতুন ছাইট সৃষ্টি কৰা হ'ল

en: [%s] New User Registration
as_IN: [%s] নতুন ব্যৱহাৰকাৰী পঞ্জীয়ন

en: [%s] Password Changed
as_IN: [%s] পাছৱৰ্ড সলনি হৈছে

en: [%s] Password Reset
as_IN: [%s] পাছৱৰ্ড নতুনকৈ সজ্জিত হ'ল

en: [%s] Personal Data Export
as_IN: [%s] ব্যক্তিগত ডাটা ৰপ্তানি

en: [%s] Some plugins and themes have automatically updated
as_IN: [%s] কিছুমান প্লাগিন আৰু থীম স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে আপডেট হৈছে

en: [%s] Some plugins and themes have failed to update
as_IN: [%s] কিছুমান প্লাগিন আৰু থীম আপডেট হোৱাত বিফল হ'ল

en: [%s] Some plugins have failed to update
as_IN: [%s] কিছুমান প্লাগিন আপডেট হোৱাত বিফল হ'ল

en: [%s] Some plugins were automatically updated
as_IN: [%s] কিছুমান প্লাগিন স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে আপডেট হৈছে

en: [%s] Some themes have failed to update
as_IN: [%s] কিছুমান থীম আপডেট হোৱাত বিফল হ'ল

en: [%s] Some themes were automatically updated
as_IN: [%s] কিছুমান থীম স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে আপডেট হৈছে

en: [%s] Your Site is Experiencing a Technical Issue
as_IN: [%s] আপোনাৰ চাইটোত প্ৰযুক্তিগত বিজুতি সংঘটিত হৈছে

en: [%s] Your username and password
as_IN: [%s] আপোনাৰ ব্যৱহাৰকাৰী নাম আৰু পাছৱৰ্ড

en: [Pending]
as_IN: [বিচাৰাধীন]

en: [block rendering halted for pattern "%s"]
as_IN: ["%s" আৰ্হিৰ বাবে ব্লক ৰেণ্ডাৰিং বন্ধ কৰা হৈছে]

en: [block rendering halted]
as_IN: [ব্লক ৰেণ্ডাৰিং ৰখোৱা হ'ল]

en: [deleted]
as_IN: [মচি পেলাইছে]

en: `boolean` type for second argument `$settings` is deprecated. Use `array()` instead.
as_IN: দ্বিতীয় আৰ্গ্যুমেণ্ট `$settings`ৰ বাবে `boolean` প্ৰকাৰ অপ্ৰচলিত। ইয়াৰ সলনি `array()` ব্যৱহাৰ কৰক।

en: a day
as_IN: এদিন

en: a minute
as_IN: এক মিনিট

en: a month
as_IN: এমাহ

en: a second
as_IN: এক ছেকেণ্ড

en: a year
as_IN: এবছৰ

en: acquaintance
as_IN: চিনাকি

[ctx: action label]
en: Duplicate
as_IN: প্ৰতিলিপি তৈয়াৰ কৰক

[ctx: action label]
en: Duplicate pattern
as_IN: আৰ্হিৰ প্ৰতিলিপি তৈয়াৰ কৰক

[ctx: action label]
en: Duplicate template part
as_IN: টেমপ্লে’টৰ অংশৰ প্ৰতিলিপি তৈয়াৰ কৰক

[ctx: action that affects the current post]
en: Enable comments
as_IN: মন্তব্য সক্ৰিয় কৰক

[ctx: action: convert blocks to grid]
en: Grid
as_IN: গ্ৰিড

[ctx: action: convert blocks to group]
en: Group
as_IN: গোট

[ctx: action: convert blocks to row]
en: Row
as_IN: শাৰী

[ctx: action: convert blocks to stack]
en: Stack
as_IN: দ’ম

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
as_IN: সংযোগ

[ctx: add new from admin bar]
en: Media
as_IN: মেডিয়া

[ctx: add new from admin bar]
en: Page
as_IN: পৃষ্ঠা

[ctx: add new from admin bar]
en: Post
as_IN: লেখ

[ctx: add new from admin bar]
en: Site
as_IN: ছাইট

[ctx: add new from admin bar]
en: User
as_IN: ব্যৱহাৰকাৰী

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
as_IN: নতুন

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
as_IN: নীলা

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
as_IN: কফী

[ctx: admin color scheme]
en: Default
as_IN: ন্যূণতা

[ctx: admin color scheme]
en: Ectoplasm
as_IN: উপাদানৰ বহিঃস্তৰ

[ctx: admin color scheme]
en: Light
as_IN: পাতল

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
as_IN: মাজনিশা

[ctx: admin color scheme]
en: Modern
as_IN: আধুনিক

[ctx: admin color scheme]
en: Ocean
as_IN: মহাসাগৰ

[ctx: admin color scheme]
en: Sunrise
as_IN: সূৰ্যোদয়

[ctx: admin menu]
en: All Links
as_IN: সকলো লিংক

en: am
as_IN: পুৱা

en: an hour
as_IN: এঘণ্টা

en: and
as_IN: আৰু

en: another web address of mine
as_IN: মোৰ আন এটা ৱেব ঠিকনা

[ctx: attachment filter]
en: Trash
as_IN: ট্ৰেশ্ব

en: audio
as_IN: অডিঅ

[ctx: author archive title prefix]
en: Author:
as_IN: লেখক:

[ctx: authors]
en: All
as_IN: সকলো

[ctx: auto preload]
en: Auto
as_IN: স্বয়ং

[ctx: block bindings source]
en: Pattern Overrides
as_IN: আৰ্হিৰ অভাৰৰাইডবোৰ

[ctx: block bindings source]
en: Post Meta
as_IN: প’ষ্টৰ মেটা

[ctx: block category]
en: Design
as_IN: ডিজাইন

[ctx: block category]
en: Embeds
as_IN: এম্বেড

[ctx: block category]
en: Media
as_IN: মিডিয়া

[ctx: block category]
en: Patterns
as_IN: আৰ্হিবোৰ

[ctx: block category]
en: Text
as_IN: পাঠ

[ctx: block category]
en: Theme
as_IN: থীম

[ctx: block category]
en: Widgets
as_IN: ৱিজেটসমূহ

[ctx: block example]
en: Home Link
as_IN: মুখ্যপৃষ্ঠাৰ লিংক

[ctx: block style]
en: Default
as_IN: ডিফ'ল্ট

[ctx: block title]
en: Comment Author
as_IN: মন্তব্য লিখোঁতা

[ctx: block title]
en: Comment Content
as_IN: মন্তব্যৰ বিষয়বস্তু

[ctx: block title]
en: Comment Date
as_IN: মন্তব্যৰ তাৰিখ

[ctx: block title]
en: Embed
as_IN: সংযোজন

[ctx: block title]
en: Post Comment
as_IN: প’ষ্টৰ মন্তব্য

[ctx: block toolbar button label and description]
en: These blocks are connected.
as_IN: এই ব্লককেইটা সংযুক্ত হৈ আছে।

[ctx: block toolbar button label and description]
en: This block is connected.
as_IN: এই ব্লকটো সংযুক্ত হৈ আছে।

[ctx: blocks]
en: Most used
as_IN: সৰ্বাধিক ব্যৱহৃত

en: blog
as_IN: ব্লগ

en: bookmark
as_IN: বুকমাৰ্ক

[ctx: button label]
en: Convert to link
as_IN: লিংকলৈ ৰূপান্তৰ কৰক

[ctx: button label]
en: Download
as_IN: ডাউনল'ড

[ctx: button label]
en: Embed
as_IN: সংযোজন

[ctx: button label]
en: Import
as_IN: আমদানি

[ctx: button label]
en: Try again
as_IN: পুনৰ চেষ্টা কৰক

en: by
as_IN: প্ৰকাশক

en: by %s
as_IN: %sৰ দ্বাৰা

en: cURL version
as_IN: cURL সংস্কৰণ

en: cURL version.
as_IN: cURL সংস্কৰণ

[ctx: caption]
en: "%1$s" by %2$s/ %3$s
as_IN: %2$s-ৰ দ্বাৰা "%1$s"/ %3$s

[ctx: caption]
en: <a %1$s>Work</a> by %2$s/ %3$s
as_IN: %2$s-ৰ দ্বাৰা <a %1$s>কাম</a>/ %3$s

[ctx: caption]
en: <a %1$s>Work</a>/ %2$s
as_IN: <a %1$s>কাম</a>/ %2$s

[ctx: categories]
en: All
as_IN: সকলো

[ctx: categories]
en: Most Used
as_IN: সৰ্বাধিক ব্যৱহৃত

[ctx: category archive title prefix]
en: Category:
as_IN: বৰ্গ:

en: child
as_IN: সন্তান

en: close tags
as_IN: টেগ বন্ধ কৰক

en: co-resident
as_IN: সহবাসিন্দা

en: co-worker
as_IN: সহকৰ্মী

en: colleague
as_IN: ক'লীগ

[ctx: color]
en: Default: %s
as_IN: ডিফ'ল্ট: %s

[ctx: color scheme]
en: Dark
as_IN: গাঢ়

[ctx: color scheme]
en: Light
as_IN: পাতল

[ctx: column name]
en: Comment
as_IN: মন্তব্য

[ctx: column name]
en: Date
as_IN: তাৰিখ

[ctx: column name]
en: File
as_IN: ফাইল

[ctx: column name]
en: In Response To
as_IN: এওঁৰ প্ৰতি সঁহাৰি জনাই

[ctx: column name]
en: Submitted on
as_IN: দাখিল কৰা হৈছিল

[ctx: column name]
en: Title
as_IN: শীৰ্ষক

[ctx: column name]
en: Uploaded to
as_IN: ইয়াত আপল'ড হৈছে

[ctx: comment]
en: Mark as spam
as_IN: স্পাম বুলি চিন দিয়ক

[ctx: comment]
en: Not Spam
as_IN: স্পাম নহয়

[ctx: comment]
en: Not spam
as_IN: স্পাম নহয়

[ctx: comment]
en: Permalink:
as_IN: পাৰ্মালিংক:

[ctx: comment status]
en: Approved
as_IN: অনুমোদিত

[ctx: comment status]
en: Closed
as_IN: বন্ধ

[ctx: comment status]
en: Open
as_IN: খোলা

[ctx: comment status]
en: Pending
as_IN: বিচাৰাধীন

[ctx: comment status]
en: Spam
as_IN: স্পাম

[ctx: comment status]
en: Trash
as_IN: অস্বীকৃত(Trash)

en: comments
as_IN: মন্তব্যসমূহ

[ctx: comments]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: সকলো <span class="count">(%s)</span>
as_IN[1]: সকলো <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Approved <span class="count">(%s)</span> | Approved <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: অনুমোদিত <span class="count">(%s)</span>
as_IN[1]: অনুমোদিত <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: মোৰ <span class="count">(%sটা)</span>
as_IN[1]: মোৰ <span class="count">(%sটা)</span>

[ctx: comments]
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: বিচাৰাধীন <span class="count">(%s)</span>
as_IN[1]: বিচাৰাধীন <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Spam
as_IN: স্পাম

[ctx: comments]
en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: আৱৰ্জনা <span class="count">(%s)</span>
as_IN[1]: আৱৰ্জনা <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: ট্ৰেশ্ব <span class="count">(%sটা)</span>
as_IN[1]: ট্ৰেশ্ব <span class="count">(%sটা)</span>

[ctx: comments title]
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
as_IN[0]: &ldquo;%2$s&rdquo; সম্পৰ্কত এটা চিন্তা
as_IN[1]: &ldquo;%2$s&rdquo; সম্পৰ্কত  %1$s টা চিন্তা

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
as_IN: &ldquo;%s&rdquo; সম্পৰ্কত এটা চিন্তা

en: contact
as_IN: যোগাযোগ

[ctx: content placeholder]
en: Content…
as_IN: সমল...

en: crop ratio height
as_IN: ক্ৰপ অনুপাতৰ উচ্চতা

en: crop ratio width
as_IN: ক্ৰপ অনুপাতৰ প্ৰস্থ

en: crush
as_IN: ক্ৰাশ্ব

en: current
as_IN: বৰ্তমানৰ

[ctx: custom background]
en: Background
as_IN: পটভূমি

[ctx: custom headers]
en: Previously uploaded
as_IN: আগতে আপল'ড হৈছিল

[ctx: custom headers]
en: Suggested
as_IN: প্ৰস্তাৱিত

[ctx: custom image header]
en: Header
as_IN: শিৰোশাৰী

[ctx: customizer changeset action/button label]
en: Schedule
as_IN: অনুসূচী

[ctx: customizer changeset status]
en: Scheduled
as_IN: অনুসূচীত

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s %3$s
as_IN: %2$sত %1$s %3$s

en: date
as_IN: ডেট

[ctx: date archive title prefix]
en: Day:
as_IN: দিন:

[ctx: date archive title prefix]
en: Month:
as_IN: মাহ:

[ctx: date archive title prefix]
en: Year:
as_IN: চন:

[ctx: date/time]
en: On
as_IN: ইমানত

[ctx: decline months names: on or off]
en: off
as_IN: on

[ctx: default GMT offset or timezone string]
en: 0
as_IN: ০

[ctx: default site language]
en: Site Default
as_IN: ছাইটৰ ডিফ'ল্ট

[ctx: design menu item]
en: Design
as_IN: ডিজাইন

[ctx: directly add the only allowed block]
en: Add %s
as_IN: %s যোগ কৰক

en: document
as_IN: নথি

en: download
as_IN: ডাউনল'ড

en: ebook
as_IN: ই-কিতাপ

[ctx: editor button]
en: Left to right
as_IN: বাওঁৰ পৰা সোঁলৈ

[ctx: editor button]
en: Right to left
as_IN: সোঁৰ পৰা বাওঁলৈ

[ctx: editor button]
en: Show blocks
as_IN: ব্লকবোৰ দেখুৱাওক

en: education
as_IN: শিক্ষা

[ctx: email "From" field]
en: Site Admin
as_IN: ছাইট কতৃপক্ষ

[ctx: email address]
en: Report generated for
as_IN: ইয়াৰ প্ৰতিবেদন তৈয়াৰ কৰা হ'ল

en: enabled
as_IN: সক্ৰিয়

en: enter a custom date format in the following field
as_IN: তলত দিয়া ক্ষেত্ৰটোত তাৰিখৰ কাষ্টম ফৰ্মেট লিখক

en: enter a custom time format in the following field
as_IN: তলৰ ক্ষেত্ৰটোত এটা কাষ্টম সময় ফৰ্মেট লিখক

en: escape
as_IN: Escape

en: family
as_IN: পৰিয়াল

[ctx: field]
en: Edit %s
as_IN: %s সম্পাদনা কৰক

[ctx: field]
en: Hide %s
as_IN: %s লুকুৱাওক

[ctx: field]
en: Show %s
as_IN: %s দেখুৱাওক

[ctx: file name]
en: unnamed
as_IN: নামবিহীন

[ctx: file type group]
en: Archives
as_IN: আৰ্কাইভ

[ctx: file type group]
en: Audio
as_IN: অডিঅ’

[ctx: file type group]
en: Video
as_IN: ভিডিঅ’

[ctx: find/replace]
en: Find
as_IN: সন্ধান

[ctx: find/replace]
en: Next
as_IN: পিছলৈ

[ctx: find/replace]
en: Prev
as_IN: আগলৈ

[ctx: find/replace]
en: Replace
as_IN: সলনি কৰক

[ctx: find/replace]
en: Replace all
as_IN: সকলো সলনি কৰক

[ctx: find/replace]
en: Replace with
as_IN: ইয়াৰ দ্বাৰা সলনি কৰক

[ctx: find/replace]
en: Whole words
as_IN: সকলো শব্দসমূহ

en: first
as_IN: প্ৰথম

en: first page
as_IN: প্ৰথম পৃষ্ঠা

en: folder
as_IN: ফ'ল্ডাৰ

[ctx: font categories]
en: All
as_IN: সকলো

[ctx: font category]
en: Display
as_IN: ডিছপ্লে’

[ctx: font category]
en: Handwriting
as_IN: হস্তলিপি

[ctx: font category]
en: Monospace
as_IN: মন’স্পে’চ

[ctx: font category]
en: Sans Serif
as_IN: ছেন্স ছেৰিফ

[ctx: font category]
en: Serif
as_IN: ছেৰিফ

[ctx: font size name]
en: Huge
as_IN: বৃহৎ

[ctx: font size name]
en: Large
as_IN: ডাঙৰ

[ctx: font size name]
en: Medium
as_IN: মধ্যম

[ctx: font size name]
en: Normal
as_IN: সাধাৰণ

[ctx: font size name]
en: Small
as_IN: সৰু

[ctx: font source]
en: Custom
as_IN: কাষ্টম

[ctx: font source]
en: Theme
as_IN: থীম

[ctx: font style]
en: Italic
as_IN: ইটালিক

[ctx: font style]
en: Normal
as_IN: স্বাভাৱিক

[ctx: font style]
en: Oblique
as_IN: এঢলীয়া

[ctx: font style]
en: Regular
as_IN: নিয়মীয়া

[ctx: font weight]
en: Black
as_IN: ক'লা

[ctx: font weight]
en: Bold
as_IN: ব’ল্ড

[ctx: font weight]
en: Extra Black
as_IN: অতিমাত্ৰা ক’লা

[ctx: font weight]
en: Extra Bold
as_IN: অতিমাত্ৰা ব’ল্ড

[ctx: font weight]
en: Extra Light
as_IN: অতিমাত্ৰা পাতল

[ctx: font weight]
en: Extra-bold
as_IN: অতিমাত্ৰা ডাঠ

[ctx: font weight]
en: Extra-light
as_IN: অতিমাত্ৰা পাতল

[ctx: font weight]
en: Light
as_IN: পাতল

[ctx: font weight]
en: Medium
as_IN: মজলীয়া

[ctx: font weight]
en: Normal
as_IN: স্বাভাৱিক

[ctx: font weight]
en: Regular
as_IN: নিয়মীয়া

[ctx: font weight]
en: Semi Bold
as_IN: ছেমি ব'ল্ড

[ctx: font weight]
en: Semi-bold
as_IN: অৰ্ধ-ডাঠ

[ctx: font weight]
en: Thin
as_IN: ক্ষীণ

en: font-face declaration in theme.json format, encoded as a string.
as_IN: theme.json-ৰ সজ্জাত ফণ্ট-ফে’চৰ ঘোষণা, ষ্ট্ৰিং হিচাপে এনক’ড কৰা।

en: font-face declaration in theme.json format.
as_IN: theme.json-ৰ সজ্জাত ফণ্ট-ফে’চ ডিক্লেৰেশ্যন।

en: font-face definition in theme.json format.
as_IN: theme.json-ৰ সজ্জাত ফণ্ট-ফে’চৰ বৰ্ণনা।

en: font-family declaration in theme.json format, encoded as a string.
as_IN: theme.json-ৰ সজ্জাত ফণ্ট-পৰিয়ালৰ ঘোষণা, ষ্ট্ৰিং হিচাপে এনক’ড কৰা।

en: font_face_settings parameter must be a valid JSON string.
as_IN: font_face_settings পেৰামিটাৰ এটা বৈধ JSON ষ্ট্ৰিং হ’বই লাগিব।

en: friend
as_IN: বন্ধু

en: friendship
as_IN: বন্ধুত্ব

[ctx: genitive]
en: April
as_IN: এপ্ৰিল

[ctx: genitive]
en: August
as_IN: আগষ্ট

[ctx: genitive]
en: December
as_IN: ডিচেম্বৰ

[ctx: genitive]
en: February
as_IN: ফেব্ৰুৱাৰী

[ctx: genitive]
en: January
as_IN: জানুৱাৰী

[ctx: genitive]
en: July
as_IN: জুলাই

[ctx: genitive]
en: June
as_IN: জুন

[ctx: genitive]
en: March
as_IN: মাৰ্চ

[ctx: genitive]
en: May
as_IN: মে'

[ctx: genitive]
en: November
as_IN: নবেম্বৰ

[ctx: genitive]
en: October
as_IN: অক্টোবৰ

[ctx: genitive]
en: September
as_IN: ছেপ্টেম্বৰ

en: geographical
as_IN: ভৌগোলিক

en: handle
as_IN: হেণ্ডেল

[ctx: header landmark area]
en: Header
as_IN: শিৰোশাৰী

[ctx: heading levels]
en: All
as_IN: সকলো

en: horizontal start position
as_IN: পথালি আৰম্ভণিৰ অৱস্থান

[ctx: horizontal table cell alignment]
en: H Align
as_IN: আনুঃ এলাইনমেন্ট

en: html_lang_attribute
as_IN: as

en: identity
as_IN: পৰিচয়

en: image
as_IN: ছবি

[ctx: imperative verb]
en: Preview
as_IN: পূৰ্বালোকন

[ctx: imperative verb]
en: Resolve
as_IN: সমাধান কৰক

[ctx: input control]
en: Show %s
as_IN: %s দেখুৱাওক

en: inserter
as_IN: ইঞ্চাৰ্টাৰ

en: is now live.
as_IN: এতিয়া উপলব্ধ।

en: is now scheduled. It will go live on
as_IN: এতিয়া অনুসূচীত। প্ৰকাশিত হ'ব

en: item %s
as_IN: আইটেম %s

en: items
as_IN: বস্তুবিলাক

en: kin
as_IN: আত্মীয়-স্বজন

en: l, M j, Y
as_IN: j M, Y

[ctx: label]
en: Search for:
as_IN: সন্ধান কৰকঃ

[ctx: label before the title of the next post]
en: Next:
as_IN: পৰৱৰ্তী:

[ctx: label before the title of the previous post]
en: Previous:
as_IN: পূৰ্বৱৰ্তী:

[ctx: label for button in the audio widget]
en: Add Audio
as_IN: শ্ৰাব্য সংযোগ কৰক

[ctx: label for button in the audio widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Audio
as_IN: অডিঅ' সম্পাদনা

[ctx: label for button in the audio widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Audio
as_IN: অডিঅ' সলনি কৰক

[ctx: label for button in the gallery widget; should not be longer than ~13 characters long]
en: Add Images
as_IN: ছবি যোগ কৰক

[ctx: label for button in the gallery widget; should not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Gallery
as_IN: গেলেৰী সম্পাদনা

[ctx: label for button in the image widget]
en: Add Image
as_IN: দৃশ্য সংযোগ কৰক

[ctx: label for button in the image widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Image
as_IN: ছবি সম্পাদনা

[ctx: label for button in the image widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Image
as_IN: ছবি সলনি কৰক

[ctx: label for button in the media widget]
en: Add Media
as_IN: মিডিয়া সংযোগ কৰক

[ctx: label for button in the media widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Media
as_IN: মিডিয়া সম্পাদনা

[ctx: label for button in the media widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Media
as_IN: মিডিয়া সলনি কৰক

[ctx: label for button in the video widget]
en: Add Video
as_IN: দৃশ্য-শ্ৰাব্য সংযোগ কৰক

[ctx: label for button in the video widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Video
as_IN: ভিডিঅ' সম্পাদনা

[ctx: label for button in the video widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Video
as_IN: ভিডিঅ' সলনি কৰক

[ctx: label for custom color]
en: Custom...
as_IN: স্বনিৰ্বাচিত...

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Hide Controls
as_IN: নিয়ন্ত্ৰণ লুকুৱাওঁক

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Show Controls
as_IN: নিয়ন্ত্ৰণ দেখুৱাওঁক

[ctx: label for next post link]
en: Next
as_IN: পৰৱৰ্তী

[ctx: label for previous post link]
en: Previous
as_IN: পূৰ্বৱৰ্তী

en: last
as_IN: অন্তিম

en: last page
as_IN: শেষৰ পৃষ্ঠা

[ctx: link]
en: Add New
as_IN: নতুন যোগ কৰক

en: link color
as_IN: সংযোগৰ ৰং

[ctx: link name]
en: Name
as_IN: নাম

[ctx: links widget]
en: All Links
as_IN: লিংকসমূহ

[ctx: list style]
en: Circle
as_IN: চক্ৰ

[ctx: list style]
en: Default
as_IN: ডিফ'ল্ট

[ctx: list style]
en: Disc
as_IN: ডিস্ক

[ctx: list style]
en: Lower Alpha
as_IN: সৰুফলা

[ctx: list style]
en: Lower Greek
as_IN: সৰুফলা গ্ৰীক

[ctx: list style]
en: Lower Roman
as_IN: সৰুফলা ৰোমান

[ctx: list style]
en: Square
as_IN: বৰ্গ

[ctx: list style]
en: Upper Alpha
as_IN: বৰফলা

[ctx: list style]
en: Upper Roman
as_IN: বৰফলা ৰোমান

en: media
as_IN: মিডিয়া

[ctx: media]
en: Remove video track
as_IN: ভিডিও চিহ্ন আঁতৰ কৰক

[ctx: media item]
en: Edit
as_IN: সম্পাদনা

[ctx: media item]
en: Success
as_IN: সফল

[ctx: media items]
en: Mine
as_IN: মোৰ

[ctx: media items]
en: Unattached
as_IN: অসংযুক্ত

[ctx: media modal menu]
en: Menu
as_IN: মেন্যু

[ctx: media modal menu actions]
en: Actions
as_IN: কাৰ্য্যসমূহ

[ctx: medium date format with time]
en: M j, Y g:i A
as_IN: M j, Y A g:i

en: menu
as_IN: মেনু

[ctx: menu]
en: (Currently set to: %s)
as_IN: (বৰ্তমান এয়া সজ্জ্বিতঃ %s)

[ctx: menu]
en: Edit
as_IN: সম্পাদনা

[ctx: menu]
en: Use new menu
as_IN: নতুন মেন্যু ব্যৱহাৰ কৰক

[ctx: menu location]
en: (Current: %s)
as_IN: (বৰ্তমানঃ %s)

[ctx: menu location]
en: (Currently set to: %s)
as_IN: (বৰ্তমান এয়াঃ %s)

[ctx: menu locations]
en: (If you plan to use a menu <a href="%1$s" %2$s>widget%3$s</a>, skip this step.)
as_IN: (যদি আপুনি কোনো মেনু <a href="%1$s" %2$s>ৱিজেট%3$s</a> ব্যৱহাৰ কৰিব বুলি ভাবিছে, তেন্তে এইটো পদক্ষেপ এৰি যাওক।)

[ctx: menu locations]
en: Here&#8217;s where this menu appears. If you would like to change that, pick another location.
as_IN: এই মেন্যু ইয়াতেই দেখা দিয়ে। আপুনি এয়া সলনি কৰিব বিচাৰিলে আন এটা অৱস্থান বাছি লওঁক।

[ctx: menu locations]
en: View All Locations
as_IN: সকলো অৱস্থান চাওক

[ctx: menu locations]
en: View Location
as_IN: অৱস্থান চাওক

[ctx: menu locations]
en: Where do you want this menu to appear?
as_IN: আপুনি এই মেনুখন ক'ত প্ৰদৰ্শিত হোৱাটো বিচাৰে?

en: met
as_IN: লগ ধৰিছে

[ctx: meta name]
en: Name
as_IN: নাম

[ctx: missing menu item navigation label]
en: (no label)
as_IN: (কোনো লেবেল নাই)

en: moved to the Trash.
as_IN: ট্ৰেশ্বলৈ পঠিওৱা হ'ল।

en: movie
as_IN: মুভি

en: muse
as_IN: প্ৰেৰণাদাতা

en: music
as_IN: সংগীত

[ctx: name]
en: Unknown
as_IN: অজ্ঞাত

[ctx: nav menu home label]
en: Home
as_IN: গৃহ

[ctx: navigation link block description]
en: A link to a category.
as_IN: শ্ৰেণীলৈকে যোৱা লিংক

[ctx: navigation link block description]
en: A link to a page.
as_IN: পৃষ্ঠা এখনলৈ যোৱা লিংক।

[ctx: navigation link block description]
en: A link to a post.
as_IN: প’ষ্ট এটালৈ যোৱা লিংক।

[ctx: navigation link block description]
en: A link to a tag.
as_IN: টেগলৈকে যোৱা লিংক

[ctx: navigation link block title]
en: Category Link
as_IN: শ্ৰেণীৰ লিংক

[ctx: navigation link block title]
en: Page Link
as_IN: পৃষ্ঠাৰ লিংক

[ctx: navigation link block title]
en: Post Link
as_IN: প’ষ্টৰ লিংক

[ctx: navigation link block title]
en: Tag Link
as_IN: টেগৰ লিংক

[ctx: navigation link preview example]
en: Example Link
as_IN: উদাহৰণমূলক লিংক

[ctx: navigation menu]
en: %s (Copy)
as_IN: %s (কপী)

en: neighbor
as_IN: চুবুৰীয়া

en: newer
as_IN: নতুন

[ctx: next set of posts]
en: Next
as_IN: পৰৱৰ্তী

en: no title
as_IN: শীৰ্ষক নাই

[ctx: no user roles]
en: None
as_IN: কোনো নহয়

en: none
as_IN: একো নাই

[ctx: noun]
en: Comment
as_IN: মন্তব্য

[ctx: noun]
en: Site Icon Preview
as_IN: ছাইট আইকনৰ পূৰ্বদৰ্শন

[ctx: noun]
en: Trash
as_IN: অস্বীকৃত(Trash)

[ctx: noun]
en: Upload
as_IN: আপল’ড

[ctx: noun, breadcrumb]
en: Document
as_IN: নথিপত্ৰ

[ctx: noun, panel]
en: Document
as_IN: নথিপত্ৰ

[ctx: noun; Audio block parameter]
en: Preload
as_IN: প্ৰিল’ড কৰক

en: number_format_decimal_point
as_IN: .

en: number_format_thousands_sep
as_IN: ,

en: of
as_IN: ৰ

en: older
as_IN: পুৰণা

en: or <a href="%s">create a new menu</a>. Do not forget to save your changes!
as_IN: নাইবা <a href="%s">নতুন মেন্যু সৃষ্টি কৰক</a>। আপোনাৰ সাল-সলনি সঞ্চয় কৰিবলৈ নাপাহৰিব!

[ctx: page]
en: Add New
as_IN: নতুন যোগ কৰক

[ctx: page]
en: Featured image
as_IN: বৈশিষ্টপূৰ্ণ ছবি

[ctx: page]
en: Remove featured image
as_IN: বৈশিষ্টপূৰ্ণ ছবি আঁতৰাওক

[ctx: page]
en: Set featured image
as_IN: বৈশিষ্টপূৰ্ণ ছবি ছেট কৰক

[ctx: page]
en: Use as featured image
as_IN: বৈশিষ্টপূৰ্ণ ছবি হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰক

[ctx: page label]
en: Front Page
as_IN: সন্মুখৰ পৃষ্ঠা

[ctx: page label]
en: Posts Page
as_IN: প'ষ্টসমূহৰ পৃষ্ঠা

[ctx: page label]
en: Privacy Policy Page
as_IN: গোপনিয়তা নীতিৰ পৃষ্ঠা

en: pages
as_IN: পৃষ্ঠাসমূহ

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
as_IN: %2$sখনৰ %1$s নং

[ctx: paging]
en: <div>Page</div>%1$s<div>of %2$s</div>
as_IN: <div>%2$sখনৰ</div>%1$s নং<div>পৃষ্ঠা</div>

[ctx: panel button label]
en: Settings
as_IN: ছেটিংছ

en: parent
as_IN: অভিভাৱক

en: password
as_IN: পাছৱৰ্ড

[ctx: password mismatch]
en: Mismatch
as_IN: অমিল

[ctx: password strength]
en: Medium
as_IN: মজলীয়া

[ctx: password strength]
en: Password strength unknown
as_IN: পাছৱৰ্ডৰ শক্তি অজ্ঞাত

[ctx: password strength]
en: Strong
as_IN: দূৰ্বল

[ctx: password strength]
en: Very weak
as_IN: বহুত দুর্বল

[ctx: password strength]
en: Weak
as_IN: দুর্বল

[ctx: pattern]
en: "%s" duplicated.
as_IN: "%s"ৰ নকল তৈয়াৰ কৰা হ’ল।

[ctx: pattern]
en: %s (Copy)
as_IN: %s (কপী)

[ctx: pattern (singular)]
en: Not synced
as_IN: ছিংক হোৱা নাই

[ctx: pattern (singular)]
en: Synced
as_IN: ছিংক হৈছে

[ctx: pattern category]
en: "%s" deleted.
as_IN: "%s" মচি পেলোৱা হ’ল।

[ctx: pattern category]
en: Delete "%s"?
as_IN: "%s" মচিবনে?

[ctx: patterns]
en: All
as_IN: সকলো

[ctx: patterns]
en: Not synced
as_IN: ছিংক হোৱা নাই

[ctx: patterns]
en: Synced
as_IN: ছিংক হৈছে

[ctx: patterns menu item]
en: Patterns
as_IN: আৰ্হিবোৰ

en: patterns-export
as_IN: আৰ্হি-ৰপ্তানি

[ctx: personal data group description]
en: Overview of export report.
as_IN: ৰপ্তানি ৰিপ'ৰ্টৰ অৱলোকন

[ctx: personal data group label]
en: About
as_IN: বিষয়ে

en: photo
as_IN: ফটো

en: physical
as_IN: শাৰীৰিক

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
as_IN: সন্ধান &hellip;

[ctx: plugin]
en: %s was successfully deleted.
as_IN: %s সফলতাৰে মচা হ'ল।

[ctx: plugin]
en: <strong>Error:</strong> Current PHP version (%1$s) does not meet minimum requirements for %2$s. The plugin requires PHP %3$s.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি:</strong> বৰ্তমানৰ PHP সংস্কৰণ (%1$s)এ %2$s-ৰ বাবে সামান্যতম প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ নকৰে। প্লাগিনটোক PHP %3$sৰ প্রয়োজন।

[ctx: plugin]
en: <strong>Error:</strong> Current WordPress version (%1$s) does not meet minimum requirements for %2$s. The plugin requires WordPress %3$s.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি:</strong> বৰ্তমানৰ WordPress সংস্কৰণ (%1$s)এ %2$s-ৰ বাবে সামান্যতম প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ নকৰে। প্লাগিনটোক WordPress %3$sৰ প্রয়োজন।

[ctx: plugin]
en: <strong>Error:</strong> Current versions of WordPress (%1$s) and PHP (%2$s) do not meet minimum requirements for %3$s. The plugin requires WordPress %4$s and PHP %5$s.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি:</strong> বর্তমানৰ WordPress (%1$s) আৰু PHP (%2$s) সংস্কৰণসমূহে %3$s-ৰ বাবে সামান্যতম প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ নকৰে। প্লাগিনটোক WordPress %4$s আৰু PHP %5$sৰ প্রয়োজন।

[ctx: plugin]
en: Activate %s
as_IN: %s সক্ৰিয় কৰক

[ctx: plugin]
en: Active
as_IN: সক্ৰিয়

[ctx: plugin]
en: Cannot Install
as_IN: ইনষ্টল কৰিব নোৱাৰি

[ctx: plugin]
en: Current
as_IN: বৰ্তমানৰ

[ctx: plugin]
en: Install %s
as_IN: %s ইনষ্টল কৰক

[ctx: plugin]
en: Install %s now
as_IN: এতিয়াই %s ইনষ্টল কৰক

[ctx: plugin]
en: Install Now
as_IN: এতিয়াই ইনষ্টল কৰক

[ctx: plugin]
en: Network Activate
as_IN: নেটৱৰ্কজুৰি সক্ৰিয় কৰক

[ctx: plugin]
en: Replace current with uploaded
as_IN: বৰ্তমানৰটো আপল'ড কৰাটোৰে বদলি কৰক

[ctx: plugin]
en: Update %s now
as_IN: এতিয়াই %s আপডেট কৰক

[ctx: plugin]
en: Uploaded
as_IN: আপল'ড কৰা

en: pm
as_IN: সন্ধ্যা

en: podcast
as_IN: প'ডকাষ্ট

en: poetry
as_IN: পদ্য

en: post | posts
as_IN[0]: প'ষ্ট

[ctx: post]
en: Add New
as_IN: নতুন যোগ কৰক

[ctx: post]
en: Featured image
as_IN: বৈশিষ্টপূৰ্ণ ছবি

[ctx: post]
en: Remove featured image
as_IN: বৈশিষ্টপূৰ্ণ ছবি আঁতৰাওক

[ctx: post]
en: Set featured image
as_IN: বৈশিষ্টপূৰ্ণ ছবি ছেট কৰক

[ctx: post]
en: Use as featured image
as_IN: বৈশিষ্টপূৰ্ণ ছবি হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰক

[ctx: post action/button label]
en: Schedule
as_IN: অনুসূচী

[ctx: post format]
en: Format
as_IN: বিন্যাস

[ctx: post format]
en: Formats
as_IN: সজ্জাসমূহ

[ctx: post format archive title]
en: Asides
as_IN: এছাইডসমূহ

[ctx: post format archive title]
en: Audio
as_IN: অডিঅ'

[ctx: post format archive title]
en: Chats
as_IN: চেটসমূহ

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
as_IN: গেলেৰীসমূহ

[ctx: post format archive title]
en: Images
as_IN: ছবিসমূহ

[ctx: post format archive title]
en: Links
as_IN: লিংকসমূহ

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
as_IN: উদ্ধৃতিসমূহ

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
as_IN: স্থিতিসমূহ

[ctx: post format archive title]
en: Videos
as_IN: ভিডিঅ'সমূহ

[ctx: post password form]
en: Enter
as_IN: প্ৰবিষ্ট কৰক

[ctx: post schedule date format without year]
en: F j g:i a
as_IN: j F g:i a

[ctx: post status]
en: Customization Draft
as_IN: অনুকূলন খচৰা

[ctx: post status]
en: Draft
as_IN: খচৰা

[ctx: post status]
en: Password protected
as_IN: পাছৱৰ্ডৰে সংৰক্ষিত

[ctx: post status]
en: Pending
as_IN: স্থগিত

[ctx: post status]
en: Private
as_IN: ব্যক্তিগত

[ctx: post status]
en: Published
as_IN: প্ৰকাশিত

[ctx: post status]
en: Scheduled
as_IN: অনুসূচীত

[ctx: post status]
en: Sticky
as_IN: আঠা-যুক্ত

[ctx: post status]
en: Trash
as_IN: অস্বীকৃত(Trash)

[ctx: post type archive title prefix]
en: Archives:
as_IN: আৰ্কাইভ:

[ctx: post type general name]
en: Changesets
as_IN: সলনি-গোট

[ctx: post type general name]
en: Global Styles
as_IN: সৰ্বজনীন শৈলীবোৰ

[ctx: post type general name]
en: Media
as_IN: মাধ্যম

[ctx: post type general name]
en: Navigation Menus
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যুবোৰ

[ctx: post type general name]
en: Pages
as_IN: পৃষ্ঠা

[ctx: post type general name]
en: Patterns
as_IN: আৰ্হিবোৰ

[ctx: post type general name]
en: Posts
as_IN: পষ্ট

[ctx: post type general name]
en: Template Parts
as_IN: টেমপ্লে’টৰ অংশবোৰ

[ctx: post type general name]
en: Templates
as_IN: টেমপ্লে’টবোৰ

[ctx: post type menu label]
en: Single item: %1$s (%2$s)
as_IN: মাথোঁ এটাই বস্তু: %1$s (%2$s)

[ctx: post type singular name]
en: Changeset
as_IN: সলনি-গোট

[ctx: post type singular name]
en: Navigation Menu
as_IN: নেভিগেশ্যন মেন্যু

[ctx: post type singular name]
en: Page
as_IN: পৃষ্ঠা

[ctx: post type singular name]
en: Pattern
as_IN: আৰ্হি

[ctx: post type singular name]
en: Post
as_IN: পষ্ট

[ctx: post type singular name]
en: Template
as_IN: টেমপ্লে’ট

[ctx: post type singular name]
en: Template Part
as_IN: টেমপ্লে’টৰ অংশ

en: posts
as_IN: প'ষ্টসমূহ

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: সকলো <span class="count">(%s)</span>
as_IN[1]: সকলো <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: মোৰ <span class="count">(%sটা)</span>
as_IN[1]: মোৰ <span class="count">(%sটা)</span>

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: আঠা-যুক্ত <span class="count">(%sটা)</span>
as_IN[1]: আঠা-যুক্ত <span class="count">(%sটা)</span>

en: preview
as_IN: প্ৰিভিউ

[ctx: previous set of posts]
en: Previous
as_IN: পূৰ্বৱৰ্তী

en: privacy-policy
as_IN: গোপনিয়তা-নীতি

en: professional
as_IN: পেশাদাৰী

[ctx: publish box date format]
en: M j, Y
as_IN: j M, Y

[ctx: recipe]
en: Rating
as_IN: ৰেটিং

en: rel:
as_IN: সম্পৰ্ক:

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
as_IN: নিষ্ক্ৰিয় কৰক

[ctx: request status]
en: Completed
as_IN: সম্পূৰ্ণ

[ctx: request status]
en: Confirmed
as_IN: নিশ্চিত

[ctx: request status]
en: Failed
as_IN: বিফল

[ctx: request status]
en: Pending
as_IN: বিচাৰাধীন

[ctx: requests]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: সকলো <span class="count">(%sটা)</span>
as_IN[1]: সকলো <span class="count">(%sটা)</span>

[ctx: revisions]
en: Browse
as_IN: ব্ৰাউজ কৰক

en: romantic
as_IN: ৰোমাণ্টিক

[ctx: sample permalink base]
en: archives
as_IN: আৰ্কাইভ

[ctx: sample permalink structure]
en: sample-post
as_IN: নমুনা-প'ষ্ট

en: sample-page
as_IN: নমুনা-পৃষ্ঠা

en: says
as_IN: কৈছে

en: scale height
as_IN: উচ্চতা কম-বেছি কৰক

[ctx: screen sizes]
en: All
as_IN: সকলো

en: search
as_IN: সন্ধান

en: selection height
as_IN: বাছনিৰ উচ্চতা

en: selection width
as_IN: বাছনিৰ প্ৰস্থ

[ctx: settings landmark area]
en: Settings
as_IN: ছেটিংছ

[ctx: settings screen]
en: General
as_IN: সাধাৰণ

[ctx: short (~12 characters) label for hide controls button]
en: Hide Controls
as_IN: নিয়ন্ত্ৰণ লুকুৱাওক

[ctx: short date format with time]
en: n/j/Y g:i A
as_IN: n/j/Y A g:i

[ctx: short date format without the year]
en: M j
as_IN: j M

en: sibling
as_IN: ভাই বা ভনী

[ctx: single horizontal line]
en: Row
as_IN: শাৰী

[ctx: site]
en: &larr; Go to %s
as_IN: &larr; %sলৈ যাওক

[ctx: site]
en: Mark as spam
as_IN: স্পেম হিচাপে চিহ্নিত কৰক

[ctx: site]
en: Not Spam
as_IN: স্পেম নহয়

[ctx: site]
en: Not spam
as_IN: স্পেম নহয়

[ctx: site]
en: Public
as_IN: ৰাজহুৱা

[ctx: site]
en: Registered
as_IN: পঞ্জীয়নভুক্ত

[ctx: site]
en: Spam
as_IN: স্পাম

[ctx: site editor menu item]
en: Editor
as_IN: সম্পাদক

[ctx: site editor title tag]
en: Editor
as_IN: সম্পাদক

[ctx: site exporter menu item]
en: Export
as_IN: ৰপ্তানি কৰক

[ctx: sites]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: সকলো <span class="count">(%sটা)</span>
as_IN[1]: সকলো <span class="count">(%sটা)</span>

[ctx: sites]
en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: স্পাম <span class="count">(%sটা)</span>
as_IN[1]: স্পাম <span class="count">(%sটা)</span>

en: social
as_IN: ছ’চিয়েল

en: spam folder
as_IN: স্পেম ফ’ল্ডাৰ

[ctx: spellcheck]
en: Finish
as_IN: শেষ

[ctx: spellcheck]
en: Ignore
as_IN: আওঁকাণ কৰক

[ctx: spellcheck]
en: Ignore all
as_IN: সকলো আওঁকাণ কৰক

en: spouse
as_IN: জীৱনসংগী

[ctx: start of week]
en: 1
as_IN: ১

en: styles
as_IN: শৈলী

en: sub item
as_IN: উপ বস্তু

[ctx: submit button]
en: Search
as_IN: সন্ধান

en: survey
as_IN: সৰ্বেক্ষণ

en: sweetheart
as_IN: চেনেহী

[ctx: table body]
en: Body
as_IN: ক্ষেত্ৰ

[ctx: table cell]
en: Cell
as_IN: কোষ

[ctx: table cell alignment attribute]
en: None
as_IN: নাই

[ctx: table cell scope attribute]
en: Scope
as_IN: বিস্তৃতি

[ctx: table footer]
en: Footer
as_IN: পাদলেখ

[ctx: table header]
en: Header
as_IN: শিৰোলেখ

[ctx: tag archive title prefix]
en: Tag:
as_IN: টেগ:

[ctx: tags]
en: Most Used
as_IN: সৰ্বাধিক ব্যৱহৃত

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
as_IN: শিতান

[ctx: taxonomy general name]
en: Pattern Categories
as_IN: আৰ্হিৰ শ্ৰেণীবোৰ

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
as_IN: টেগ

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
as_IN: শিতান

[ctx: taxonomy singular name]
en: Pattern Category
as_IN: আৰ্হিৰ শ্ৰেণী

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
as_IN: টেগ

[ctx: taxonomy template name]
en: %s Archives
as_IN: %sৰ আৰ্কাইভবোৰ

en: template
as_IN: টেমপ্লে’ট

[ctx: template part]
en: "%s" deleted.
as_IN: "%s" মচি পেলোৱা হ’ল।

[ctx: template part]
en: "%s" duplicated.
as_IN: "%s"ৰ নকল তৈয়াৰ কৰা হ’ল।

[ctx: template part]
en: %s (Copy)
as_IN: %s (কপী)

[ctx: template part]
en: Delete "%s"?
as_IN: "%s" মচিবনে?

[ctx: template part area]
en: Footer
as_IN: পাদশাৰী

[ctx: template part area]
en: General
as_IN: সাধাৰণ

[ctx: template part area]
en: Header
as_IN: শিৰোশাৰী

[ctx: term]
en: %s added
as_IN: %s যোগ কৰা হ'ল

[ctx: term]
en: %s removed
as_IN: %s আঁতৰোৱা হ'ল

[ctx: term]
en: Remove %s
as_IN: %s আঁতৰাওক

[ctx: term name]
en: Name
as_IN: নাম

en: text color
as_IN: পাঠৰ ৰং

en: text direction
as_IN: পাঠৰ গতিপথি

[ctx: text tracks]
en: Edit %s
as_IN: %s সম্পাদনা কৰক

[ctx: theme]
en: %s was successfully deleted.
as_IN: %s সফলতাৰে মচা হ'ল।

[ctx: theme]
en: <strong>Error:</strong> Current PHP version does not meet minimum requirements for %s.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি:</strong> বৰ্তমানৰ PHP সংস্কৰণে %s-ৰ বাবে সামান্যতম প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ নকৰে।

[ctx: theme]
en: <strong>Error:</strong> Current WordPress and PHP versions do not meet minimum requirements for %s.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি:</strong> বৰ্তমানৰ WordPress আৰু PHP সংস্কৰণসমূহে %s-ৰ বাবে সামান্যতম প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ নকৰে।

[ctx: theme]
en: <strong>Error:</strong> Current WordPress version does not meet minimum requirements for %s.
as_IN: <strong>ত্ৰুটি:</strong> বৰ্তমানৰ WordPress সংস্কৰণে %s-ৰ বাবে সামান্যতম প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ নকৰে।

[ctx: theme]
en: Activate
as_IN: সক্ৰিয় কৰক

[ctx: theme]
en: Activate %s
as_IN: %s সক্ৰিয় কৰক

[ctx: theme]
en: Activate &#8220;%s&#8221;
as_IN: &#8220;%s&#8221; সক্ৰিয় কৰক

[ctx: theme]
en: Active:
as_IN: সক্ৰিয়:

[ctx: theme]
en: Cannot Activate
as_IN: সক্ৰিয় কৰিব নোৱাৰি

[ctx: theme]
en: Cannot Activate %s
as_IN: %s সক্ৰিয় কৰিব নোৱাৰি

[ctx: theme]
en: Cannot Install
as_IN: ইনষ্টল কৰিব নোৱাৰি

[ctx: theme]
en: Change
as_IN: সলনি কৰক

[ctx: theme]
en: Customize %s
as_IN: %s কাষ্টমাইজ কৰক

[ctx: theme]
en: Delete %s
as_IN: %s ডিলিট কৰক

[ctx: theme]
en: Installed
as_IN: ইনষ্টল কৰা হৈছে

[ctx: theme]
en: Live Preview %s
as_IN: %s-ৰ পোনপটীয়া পূৰ্বদৰ্শন

[ctx: theme]
en: Previewing:
as_IN: পূৰ্বলোকন কৰি আছে:

[ctx: theme]
en: Replace installed with uploaded
as_IN: ইনষ্টল কৰাটো আপল’ড কৰাটোৰে বদলি কৰক

[ctx: theme]
en: Update %s now
as_IN: এতিয়াই %s আপডেট কৰক

[ctx: theme]
en: Uploaded
as_IN: আপল'ড কৰা

[ctx: theme]
en: View Theme Details for %s
as_IN: %s থীমৰ বিশদ-বিৱৰণ চাওক

[ctx: theme author]
en: By %s
as_IN: %sৰ দ্বাৰা

[ctx: theme name]
en: Name
as_IN: নাম

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: সকলোবোৰ <span class="count">(%s)</span>
as_IN[1]: সকলোবোৰ <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: নিষ্ক্ৰিয় <span class="count">(%sটা)</span>
as_IN[1]: নিষ্ক্ৰিয় <span class="count">(%sটা)</span>

[ctx: themes]
en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: সক্ৰিয় <span class="count">(%sটা)</span>
as_IN[1]: সক্ৰিয় <span class="count">(%sটা)</span>

en: today
as_IN: আজি

en: today at %s
as_IN: আজি %s বজাত

en: uncategorized
as_IN: অ-শিতানভূক্ত

en: untitled post %s
as_IN: শীৰ্ষকবিহীন প’ষ্ট %s

[ctx: user]
en: Mark as spam
as_IN: স্পেম হিচাপে চিহ্নিত কৰক

[ctx: user]
en: Not spam
as_IN: স্পেম নহয়

[ctx: user]
en: Registered
as_IN: পঞ্জীয়নভুক্ত

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
as_IN[0]: সকলো <span class="count">(%s)</span>
as_IN[1]: সকলো <span class="count">(%s)</span>

[ctx: verb]
en: Clear
as_IN: পৰিষ্কাৰ

[ctx: verb]
en: Filter
as_IN: ফিল্টাৰ কৰক

[ctx: verb]
en: Group
as_IN: গোট কৰক

[ctx: verb]
en: Spam
as_IN: স্পাম বুলি চিন দিয়ক

[ctx: verb]
en: Trash
as_IN: অস্বীকৃত

[ctx: verb]
en: Update
as_IN: আপডে’ট কৰক

[ctx: verb]
en: Upload
as_IN: আপল’ড কৰক

[ctx: verb]
en: View
as_IN: চাওক

[ctx: verb; site]
en: Archive
as_IN: আৰ্কাইভ বা সংগ্ৰহ

en: vertical start position
as_IN: থিয় আৰম্ভণিৰ অৱস্থান

[ctx: vertical table cell alignment]
en: V Align
as_IN: উলঃ এলাইনমেন্ট

en: video
as_IN: ভিডিঅ'

[ctx: video or audio]
en: Length
as_IN: দৈৰ্ঘ্য

en: website
as_IN: ৱেবছাইট

[ctx: website URL]
en: At URL
as_IN: URLত

[ctx: website name]
en: For site
as_IN: ছাইটৰ বাবে

[ctx: widget]
en: Add
as_IN: যোগ কৰক

[ctx: widget]
en: Edit
as_IN: সম্পাদনা

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
as_IN: %2$s সম্পৰ্কত %1$s

[ctx: word count: words or characters?]
en: words
as_IN: characters

en: x-height of the font (ex)
as_IN: ফণ্টৰ x-height (ex)

en: — Kobayashi Issa (一茶)
as_IN: — ক'বায়াশ্বি ইছা (一茶)

en: “Post Title”
as_IN: “প’ষ্টৰ শীৰ্ষক”

en: “Read more” link text
as_IN: “অধিক পঢ়ক” লিংকৰ পাঠ

en: … <a class="wp-block-latest-posts__read-more" href="%1$s" rel="noopener noreferrer">Read more<span class="screen-reader-text">: %2$s</span></a>
as_IN: … <a class="wp-block-latest-posts__read-more" href="%1$s" rel="noopener noreferrer"><span class="screen-reader-text">%2$s: </span>অধিক পঢ়ক</a>

en: … <a>Read more<span>: %1$s</span></a>
as_IN: … <a>অধিক পঢ়ক<span>: %1$s</span></a>
