WordPress.com - en to bal_ES translation catalogue (2665 entries)

en: #%d (no title)
bal_ES: #%d (sense títol)

en: %1$s %2$s %3$s %4$s Feed
bal_ES: Canal %1$s %2$s %3$s %4$s

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
bal_ES: %1$s %2$s %3$s Canal de les categories

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
bal_ES: %1$s %2$s %3$s Canal dels comentaris

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
bal_ES: %1$s %2$s %3$s Canal de les etiquetes

en: %1$s %2$s Comments Feed
bal_ES: %1$s %2$s Canal dels comentaris

en: %1$s %2$s Feed
bal_ES: %1$s %2$s canal d'informació

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
bal_ES: %1$s %2$s Entrades per al Canal %3$s

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
bal_ES: %1$s %2$s Resultats de la cerca per al Canal &quot;%3$s&quot;

en: %1$s %2$s, %3$s ago (%4$s)
bal_ES: %1$s %2$s, fa %3$s (%4$s)

en: %1$s (since %2$s; %3$s)
bal_ES: %1$s (des de la %2$s; %3$s)

en: %1$s (since %2$s; no alternative available)
bal_ES: %1$s (des de la %2$s; no hi ha alternativa disponible)

en: %1$s (since %2$s; use %3$s instead)
bal_ES: %1$s (des de la %2$s; utilitzeu per contra %3$s)

en: %1$s Comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s Comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
bal_ES[0]: %1$s comentari<span class="screen-reader-text"> a %2$s</span>
bal_ES[1]: %1$s comentaris<span class="screen-reader-text"> a %2$s</span>

en: %1$s and %2$s
bal_ES: %1$s i %2$s

en: %1$s at %2$s
bal_ES: %1$s a les %2$s

en: %1$s by %2$s pixels
bal_ES: %1$s per %2$s píxels

en: %1$s comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
bal_ES[0]: %1$s comentari<span class="screen-reader-text"> a %2$s</span>
bal_ES[1]: %1$s comentaris<span class="screen-reader-text"> a %2$s</span>

en: %1$s could not be created: %2$s
bal_ES: %1$s no s'ha pogut crear: %2$s

en: %1$s is deprecated. The callback from %2$s is used instead.
bal_ES: %1$s està obsolet. S'usarà la crida de retorn %2$s en el seu lloc.

en: %1$s is deprecated. Use %2$s instead.
bal_ES: %1$s està obsolet. Utilizeu %2$s en el seu lloc.

en: %1$s is not of type %2$s.
bal_ES: %1$s no és del tipus %2$s.

en: %1$s is not one of %2$s.
bal_ES: %1$s no és un de %2$s.

en: %1$s is proudly powered by %2$s
bal_ES: %1$s funciona gràcies al %2$s

en: %1$s must be between %2$d (exclusive) and %3$d (exclusive)
bal_ES: %1$s ha d'estar entre %2$d (exclòs) i %3$d (exclòs)

en: %1$s must be between %2$d (exclusive) and %3$d (inclusive)
bal_ES: %1$s ha d'estar entre %2$d (exclòs) i %3$d (inclòs)

en: %1$s must be between %2$d (inclusive) and %3$d (exclusive)
bal_ES: %1$s ha d'estar entre %2$d (inclòs) i %3$d (exclòs)

en: %1$s must be between %2$d (inclusive) and %3$d (inclusive)
bal_ES: %1$s ha d'estar entre %2$d (inclòs) i %3$d (inclòs)

en: %1$s must be greater than %2$d
bal_ES: %1$s ha de ser major que %2$d

en: %1$s must be greater than or equal to %2$d
bal_ES: %1$s ha de ser major o igual a %2$d

en: %1$s must be less than %2$d
bal_ES: %1$s ha de ser inferior a %2$d

en: %1$s must be less than or equal to %2$d
bal_ES: %1$s ha de ser inferior que o igual a %2$d

en: %1$s on %2$s
bal_ES: %1$s a %2$s

en: %1$s response to %2$s | %1$s responses to %2$s
bal_ES[0]: %1$s resposta a %2$s
bal_ES[1]: %1$s respostes a %2$s

en: %1$s, and %2$s
bal_ES: %1$s, i %2$s

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
bal_ES[0]: %d actualització d'extensions
bal_ES[1]: %d actualitzacions d'extensions

en: %d Revision | %d Revisions
bal_ES[0]: %d revisió
bal_ES[1]: %d revisions

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
bal_ES[0]: %d Tema s'ha actualitzat
bal_ES[1]: %d Temes s'han actualitzats

en: %d WordPress Update
bal_ES: %d actualitzacions del WordPress

en: %d block | %d blocks
bal_ES[0]: %d bloc
bal_ES[1]: %d blocs

en: %d result found | %d results found
bal_ES[0]: S'ha trobat %d resultat.
bal_ES[1]: S'han trobat %d resultats.

en: %d result found, use up and down arrow keys to navigate. | %d results found, use up and down arrow keys to navigate.
bal_ES[0]: S'ha trobat %d resultat, feu servir les fletxes amunt i avall per navegar.
bal_ES[1]: S'han trobat %d resultats, feu servir les fletxes amunt i avall per navegar.

en: %d result found. | %d results found.
bal_ES[0]: S'ha trobat %d resultat.
bal_ES[1]: S'han trobat %d resultats.

en: %d selected
bal_ES: %d seleccionats

en: %d themes found
bal_ES: S'han trobat %d temes

en: %s (Invalid)
bal_ES: %s (invàlid)

en: %s (Pending)
bal_ES: %s (pendent)

en: %s <span class="says">says:</span>
bal_ES: %s <span class="says">ha dit:</span>

en: %s <span class="screen-reader-text">Comment</span> | %s <span class="screen-reader-text">Comments</span>
bal_ES[0]: %s <span class="screen-reader-text">comentari</span>
bal_ES[1]: %s <span class="screen-reader-text">comentaris</span>

en: %s Comment in moderation | %s Comments in moderation
bal_ES[0]: %s comentari en moderació
bal_ES[1]: %s comentaris en moderació

en: %s URL
bal_ES: URL %s

en: %s [Autosave]
bal_ES: %s [Desat automàtic]

en: %s [Current Revision]
bal_ES: %s [Revisió actual]

en: %s address
bal_ES: %s adreça

en: %s ago
bal_ES: fa %s

en: %s block selected. | %s blocks selected.
bal_ES[0]: S'ha seleccionat %s bloc.
bal_ES[1]: S'han seleccionat %s blocs.

en: %s day | %s days
bal_ES[0]: %s dia
bal_ES[1]: %s dies

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
bal_ES: %s excedeix la grandària màxima de càrrega per al carregador multifitxers quan s'usa al navegador.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
bal_ES: %s sobrepassa la mida màxima de càrrega per aquest lloc web.

en: %s from now
bal_ES: %s a partir d'ara

en: %s has taken over and is currently customizing.
bal_ES: %s ha pres possessió i està personalitzant en aquest moment.

en: %s hour | %s hours
bal_ES[0]: %s hora
bal_ES[1]: %s hores

en: %s is a protected WP option and may not be modified
bal_ES: %s és una opció protegida del WP i no es pot modificar

en: %s is already customizing this changeset. Do you want to take over?
bal_ES: %s ja ha personalitzat aquest conjunt de canvis. Voleu encarregar-vos-en?

en: %s is already customizing this changeset. Please wait until they are done to try customizing. Your latest changes have been autosaved.
bal_ES: %s ja ha personalitzat aquest conjunt de canvis. Espereu fins que estigui fet per provar de personalitzar. Els darrers canvis s'han desat automàticament.

en: %s is already customizing this site. Do you want to take over?
bal_ES: %s està personalitzant aquest lloc ara mateix. Voleu prendre possessió?

en: %s is already customizing this site. Please wait until they are done to try customizing. Your latest changes have been autosaved.
bal_ES: %s està personalitzant el lloc ara mateix. Si us plau, espereu fins que hagi acabat la personalització. Els vostres canvis s'han guardat automàticament.

en: %s is forbidden
bal_ES: No és permès %s

en: %s is not a valid IP address.
bal_ES: %s no és una adreça IP vàlida.

en: %s is required to strip image meta.
bal_ES: Cal %s per desfer-se de la meta informació de la imatge.

en: %s item | %s items
bal_ES[0]: %s element
bal_ES[1]: %s elements

en: %s min | %s mins
bal_ES[0]: %s minut
bal_ES[1]: %s minuts

en: %s minute | %s minutes
bal_ES[0]: %s minut
bal_ES[1]: %s minuts

en: %s month | %s months
bal_ES[0]: %s mes
bal_ES[1]: %s mesos

en: %s second | %s seconds
bal_ES[0]: %s segon
bal_ES[1]: %s segons

en: %s themes
bal_ES: %s temes

en: %s week | %s weeks
bal_ES[0]: %s setmana
bal_ES[1]: %s setmanes

en: %s year | %s years
bal_ES[0]: %s any
bal_ES[1]: %s anys

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
bal_ES: &#8220;%s&#8221; no s'ha pogut penjar a causa d'un error.

en: &#8592; Cancel audio playlist
bal_ES: &#8592; Cancel·la la llista de reproducció d'àudio

en: &#8592; Cancel gallery
bal_ES: &#8592; Cancel·la la galeria

en: &#8592; Cancel video playlist
bal_ES: &#8592; Cancel·la la llista de reproducció de vídeos

en: &laquo; Back
bal_ES: « Tornar enrere

en: &laquo; Older Comments
bal_ES: &laquo; Comentaris anteriors

en: &laquo; Previous
bal_ES: &laquo; Entrades anteriors

en: &laquo; Previous Page
bal_ES: &laquo; Pàgina prèvia

en: &lt; Prev
bal_ES: &lt; Entrades anteriors

en: &mdash; Select &mdash;
bal_ES: &mdash; Selecciona &mdash;

en: (Edit)
bal_ES: (Edita)

en: (Empty heading)
bal_ES: (Capçalera buida)

en: (Incorrect heading level)
bal_ES: (Nivell de capçalera incorrecte)

en: (Multiple H1 headings are not recommended)
bal_ES: (Múltiples capçaleres H1 no són recomanables)

en: (No author)
bal_ES: (sense autor)

en: (Untitled)
bal_ES: (sense títol)

en: (Your theme may already use a H1 for the post title)
bal_ES: (El tema potser ja està utilitzant una capçalera H1 per al títol de l'entrada)

en: (more&hellip;)
bal_ES: (més&hellip;)

en: (no author)
bal_ES: (sense autor)

en: (no title)
bal_ES: (sense títol)

en: (opens in a new tab)
bal_ES: (s'obre en una pestanya nova)

en: + Create New Menu
bal_ES: + Crea un menú nou

en: - Select -
bal_ES: - Selecciona -

en: 1 Comment
bal_ES: 1 comentari

en: 1 Comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
bal_ES: 1 comentari<span class="screen-reader-text"> a %s</span>

en: <strong>Error:</strong> Cookies are blocked due to unexpected output. For help, please see <a href="%1$s">this documentation</a> or try the <a href="%2$s">support forums</a>.
bal_ES: <strong>ERROR</strong>: Les galetes s'han blocat per un error inesperat. Si necessiteu ajuda, mireu <a href="%1$s">aquesta documentació</a> o proveu amb els <a href="%2$s">fòrums de suport</a>.

en: <strong>Error:</strong> Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href="%s">enable cookies</a> to use WordPress.
bal_ES: <strong>ERROR</strong>: les galetes s'han blocat o no estan suportades pel navegador. Heu d'<a href="%s">activar les galetes</a> per utilitzar el WordPress.

en: <strong>Error:</strong> Invalid username, email address or incorrect password.
bal_ES: <strong>ERROR</strong>: nom d'usuari, adreça de correu electrònic o contrasenya incorrectes.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a username.
bal_ES: <strong>ERROR</strong>: Introduïu un nom d'usuari.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a valid email address.
bal_ES: <strong>ERROR</strong>: introduïu una adreça electrònica vàlida.

en: <strong>Error:</strong> Please type your email address.
bal_ES: <strong>ERROR</strong>: Teclegeu l'adreça electrònica.

en: <strong>Error:</strong> Sorry, that username is not allowed.
bal_ES: <strong>ERROR</strong>: aquest nom d'usuari no està permès.

en: <strong>Error:</strong> The comment could not be saved. Please try again later.
bal_ES: <strong>ERROR</strong>: El comentari no s'ha pogut desar. Intenteu-ho de nou més tard.

en: <strong>Error:</strong> The email address is already used.
bal_ES: <strong>ERROR</strong>: L'adreça de correu electrònic ja s'està utilitzant.

en: <strong>Error:</strong> The email address is not correct.
bal_ES: <strong>ERROR</strong>: L'adreça electrònica no és correcta.

en: <strong>Error:</strong> The email field is empty.
bal_ES: <strong>ERROR</strong>: el camp de correu electrònic és buit.

en: <strong>Error:</strong> The password field is empty.
bal_ES: <strong>ERROR</strong>: El camp de la contrasenya està buit.

en: <strong>Error:</strong> The password you entered for the email address %s is incorrect.
bal_ES: <strong>ERROR</strong>: la contrasenya que heu introduït per l'adreça %s és incorrecta.

en: <strong>Error:</strong> The password you entered for the username %s is incorrect.
bal_ES: <strong>ERROR</strong>: La contrasenya que heu introduït per a l'usuari %s és incorrecta.

en: <strong>Error:</strong> The username field is empty.
bal_ES: <strong>ERROR</strong>: El camp del nom d'usuari està buit.

en: <strong>Error:</strong> There is no account with that username or email address.
bal_ES: <strong>ERROR</strong>: no hi cap compte amb aquest nom d'usuari o adreça de correu electrònic.

en: <strong>Error:</strong> This username is already registered. Please choose another one.
bal_ES: <strong>ERROR</strong>: Aquest nom d'usuari ja està registrat. Trieu-ne un altre.

en: <strong>Error:</strong> This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
bal_ES: <strong>ERROR</strong>: El nom d'usuari no és vàlid perquè conté caràcters il·legals. Introduïu un nom d'usuari vàlid.

en: <strong>Error:</strong> Your URL is too long.
bal_ES: <strong>ERROR</strong>: l'adreça URL és massa llarga.

en: <strong>Error:</strong> Your account has been marked as a spammer.
bal_ES: <strong>ERROR</strong>: El vostre compte s'ha marcat com a brossa.

en: <strong>Error:</strong> Your comment is too long.
bal_ES: <strong>ERROR</strong>: el comentari és massa llarg.

en: <strong>Error:</strong> Your email address is too long.
bal_ES: <strong>ERROR</strong>: l'adreça de correu electrònic és massa llarga.

en: <strong>Error:</strong> Your name is too long.
bal_ES: <strong>ERROR</strong>: el nom és massa llarg.

en: <strong>Error</strong>: There is no account with that username or email address.
bal_ES: <strong>ERROR</strong>: no hi cap compte amb aquest nom d'usuari o adreça de correu electrònic.

en: A calendar of your site’s posts.
bal_ES: Un calendari de les entrades del lloc.

en: A city in the same timezone as you.
bal_ES: Una ciutat en el mateix fus horari que el teu.

en: A cloud of your most used tags.
bal_ES: Un núvol de les etiquetes més utilitzades.

en: A date format for all date strings.
bal_ES: Un format de data per a totes les cadenes de data.

en: A day number of the week that the week should start on.
bal_ES: El número del dia de la setmana en què la setmana hauria de començar.

en: A human-readable description of the post type.
bal_ES: Descripció llegible del tipus d'entrada.

en: A human-readable description of the taxonomy.
bal_ES: Una descripció llegible de la taxonomia.

en: A list of your site&#8217;s Pages.
bal_ES: Una llista de les pàgines del lloc web.

en: A list or dropdown of categories.
bal_ES: Una llista de categories o un desplegable.

en: A media item.
bal_ES: Un mèdia.

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
bal_ES: Un arxiu de les entrades del lloc web.

en: A name is required for this term.
bal_ES: És necessari un nom per aquest terme.

en: A named status for the object.
bal_ES: Un nom d'estatus de l'objecte.

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
bal_ES: L'entrada "%s" té un comentari nou que espera l'aprovació

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
bal_ES: L'entrada "%s" té un retroenllaç nou que espera l'aprovació

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
bal_ES: L'entrada "%s" té un retroenllaç nou que espera l'aprovació

en: A password protected post can not be set to sticky.
bal_ES: Una entrada protegida per contrasenya no es pot fixar.

en: A password to protect access to the content and excerpt.
bal_ES: Una contrasenya per protegir l'accés al contingut i el resum.

en: A post can not be sticky and have a password.
bal_ES: Una entrada no es pot fixar i tindre contrasenya.

en: A recovery link was already sent %1$s ago. Please wait another %2$s before requesting a new email.
bal_ES: Un enllaç de recuperació ja s'ha enviat fa %1$s. Espereu altre %2$s abans de soŀlicitar un correu electrònic nou.

en: A search form for your site.
bal_ES: Un formulari de cerca del lloc web.

en: A static page
bal_ES: Una pàgina estàtica

en: A sticky post can not be password protected.
bal_ES: Una entrada fixada no es pot protegir amb contrasenya.

en: A structure tag is required when using custom permalinks. <a href="%s">Learn more</a>
bal_ES: Una etiqueta d'estructura cal quan es fan servir enllaços permanents personalitzats. <a href="%s">Aprèn més</a>

en: A term with the name provided already exists in this taxonomy.
bal_ES: Un terme amb el nom i url ja existeix a la taxonomia.

en: A term with the name provided already exists with this parent.
bal_ES: Un terme amb el nom proporcionat ja existeix amb aquest pare.

en: A time format for all time strings.
bal_ES: Un format d'hora per a totes les cadenes de temps.

en: A valid URL was not provided.
bal_ES: No heu introduït un URL vàlid.

en: A valid email address is required.
bal_ES: Es necessita una adreça electrònica vàlida.

en: A variable mismatch has been detected.
bal_ES: S'ha detectat un desajust de variable.

en: A → Z
bal_ES: A 	 Z

en: About WordPress
bal_ES: Quant al WordPress

en: Access all block and document tools in a single place
bal_ES: Accediu a totes les eines del document i del bloc en un mateix lloc

en: Access all block and document tools in a single place.
bal_ES: Accediu a totes les eines del document i del bloc en un mateix lloc

en: Action
bal_ES: Acció

en: Action has been confirmed.
bal_ES: S'ha confirmat l'acció.

en: Activate
bal_ES: Activa

en: Activate &amp; Publish
bal_ES: Activa i publica

en: Activation Key Required
bal_ES: Cal un codi d'activació

en: Activation Key:
bal_ES: Codi d'activació:

en: Active theme
bal_ES: Tema actiu

en: Add
bal_ES: Afegeix

en: Add %s
bal_ES: Afegeix %s

en: Add Items
bal_ES: Afegeix elements

en: Add Link
bal_ES: Afegeix un enllaç

en: Add Media
bal_ES: Afegeix un mèdia

en: Add Menu Items
bal_ES: Afegeix elements del menú

en: Add New Category
bal_ES: Afegeix

en: Add a Widget
bal_ES: Afegeix un giny

en: Add a navigation menu to your sidebar.
bal_ES: Afegeix un menú de navegació a la barra lateral.

en: Add alternate sources for maximum HTML5 playback
bal_ES: Afegeix un origen alternatiu per aconseguir una reproducció màxima en HTML5:

en: Add audio source
bal_ES: Afegeix una font d'àudio

en: Add block
bal_ES: Afegeix bloc

en: Add button text…
bal_ES: Afegeix el text del botó...

en: Add label…
bal_ES: Afegeix l'etiqueta...

en: Add media
bal_ES: Afegeix un mèdia

en: Add new Term
bal_ES: Afegeix un terme nou

en: Add new category
bal_ES: Afegeix una categoria nova

en: Add new page
bal_ES: Afegeix una pàgina nova

en: Add new post
bal_ES: Afegeix una entrada nova

[ctx: Add new subset (greek, cyrillic, devanagari, vietnamese)]
en: no-subset
bal_ES: latin

en: Add new term
bal_ES: Afegeix un terme nou

en: Add or remove menu items
bal_ES: Afegiu o suprimiu elements del menú

en: Add or remove tags
bal_ES: Afegeix o suprimeix etiquetes

en: Add subtitles
bal_ES: Afegeix subtítols

en: Add tags
bal_ES: Afegeix etiquetes

en: Add text…
bal_ES: Afegeix un text...

en: Add title
bal_ES: Afegeix títol

en: Add to Audio Playlist
bal_ES: Afegeix a la llista de reproducció d'àudio

en: Add to Dictionary
bal_ES: Afegeix al diccionari

en: Add to Menu
bal_ES: Afegeix al menú

en: Add to Widget
bal_ES: Afegeix al giny

en: Add to audio playlist
bal_ES: Afegeix a la llista de reproducció d'àudio

en: Add to gallery
bal_ES: Afegeix a la galeria

en: Add to menu: %1$s (%2$s)
bal_ES: Afegeix al menú: %1$s (%2$s)

en: Add to video Playlist
bal_ES: Afegeix una llista de reproducció de vídeos

en: Add to video playlist
bal_ES: Afegeix a la llista de reproducció de vídeos

en: Add video source
bal_ES: Afegeix una font de vídeo

en: Add your own CSS code here to customize the appearance and layout of your site.
bal_ES: Afegeix aquí el teu propi codi CSS per personalitzar l'aparença i disseny del lloc.

en: Additional CSS
bal_ES: CSS addicionals

en: Additional images added to this gallery: %s
bal_ES: S'han afegit imatges addicionals a aquesta galeria: %s

en: Additional shortcuts,
bal_ES: Dreceres addicionals,

en: Advanced
bal_ES: Avançat

en: Advanced Options
bal_ES: Opcions avançades

en: Advanced.
bal_ES: Avançat

en: After Conversion
bal_ES: Després de convertir

en: Albanian
bal_ES: Albanès

en: Album
bal_ES: Àlbum

en: Align
bal_ES: Alineació

en: Align center
bal_ES: Alinea al centre

en: Align left
bal_ES: Alinea a l'esquerra

en: Align right
bal_ES: Alinea a la dreta

en: Align text left
bal_ES: Alinea el text a l'esquerra

en: Align text right
bal_ES: Alinea el text a la dreta

en: Alignment
bal_ES: Alineació

en: All
bal_ES: Tots

en: All Categories
bal_ES: Totes les categories

en: All Changesets
bal_ES: Tots els conjunts de canvis

en: All Link Categories
bal_ES: Totes les categories d'enllaços

en: All Pages
bal_ES: Totes les pàgines

en: All Posts
bal_ES: Totes les entrades

en: All Tags
bal_ES: Totes les etiquetes

en: All capabilities assigned to the user.
bal_ES: Totes les capacitats assignades a l'usuari.

en: All capabilities used by the post type.
bal_ES: Totes les característiques utilitzades pel tipus d'entrada.

en: All capabilities used by the taxonomy.
bal_ES: Totes les característiques utilitzades per la taxonomia.

en: All dates
bal_ES: Totes les dates

en: All features, supported by the post type.
bal_ES: Totes les característiques, suportades pel tipus de publicació.

en: All media items
bal_ES: Tots els mèdia

en: Allow Comments
bal_ES: Permet comentaris

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new articles.
bal_ES: Permet notificació d'enllaços des d'altres blogs (retropings i retroenllaços) en articles nous.

en: Allow new users to sign up
bal_ES: Permet als nous usuaris iniciar sessió

en: Allow people to post comments on new articles
bal_ES: Permet a la gent fer comentaris a les noves entrades

en: Allowed Files
bal_ES: Fitxers permesos

en: Already Installed
bal_ES: Ja s'ha instal·lat

en: Alt Text
bal_ES: Text Alt

en: Alternative Text
bal_ES: Text alternatiu

en: Alternative source
bal_ES: Codi font alternatiu

en: Alternative text to display when attachment is not displayed.
bal_ES: Text alternatiu a mostrar quan l'adjunt no es mostra.

en: Always show pre-publish checks.
bal_ES: Sempre mostra les comprovacions abans de publicar.

en: An alphanumeric identifier for the post type.
bal_ES: Un identificador alfanumèric per al tipus d'entrada.

en: An alphanumeric identifier for the status.
bal_ES: Un identificador alfanumèric per a l'estat.

en: An alphanumeric identifier for the taxonomy.
bal_ES: Un identificador alfanumèric per la taxonomia.

en: An alphanumeric identifier for the term unique to its type.
bal_ES: Un identificador alfanumèric únic del terme per al seu tipus.

en: An alphanumeric identifier for the user.
bal_ES: Un identificador alfanumèric per a l'usuari.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
bal_ES: S'ha produït un error; probablement l'RSS ha deixat de funcionar. Torneu-ho a provar d'aquí una estona.

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
bal_ES: S'ha produït un error. Recarregueu la pàgina i torneu-ho a provar.

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
bal_ES: S'ha produït un error carregant el fitxer. Torneu-ho a provar d'aquí una estona.

en: An error occurred. Please try again.
bal_ES: S'ha produït un error. Torneu-ho a provar.

en: An error of type %1$s was caused in line %2$s of the file %3$s. Error message: %4$s
bal_ES: Un error del tipus %1$s s'ha produït a la línia %2$s del fitxer %3$s. El missatge d'error: %4$s

en: An unknown error occurred.
bal_ES: S'ha produït un error desconegut.

en: Anonymous
bal_ES: Anònim

en: Any extra capabilities assigned to the user.
bal_ES: Qualsevol altra capacitat assignada a l'usuari.

en: Apply
bal_ES: Aplica

en: Apply the "%1$s" format.
bal_ES: Aplica el format "%1$s".

en: Approve and Reply
bal_ES: Aprova i respon

en: Approve it: %s
bal_ES: Aprova: %s

en: April
bal_ES: Abril

[ctx: April abbreviation]
en: Apr
bal_ES: Abr

en: Arabic
bal_ES: Àrab

en: Arbitrary HTML code.
bal_ES: Codi HTML arbitrari.

en: Arbitrary text.
bal_ES: Text arbitrari.

en: Archives
bal_ES: Arxius

en: Are you ready to publish?
bal_ES: Esteu preparats per publicar?

en: Are you ready to schedule?
bal_ES: Esteu llestos per planificar?

en: Are you ready to submit for review?
bal_ES: Esteu llest per enviar la revisió?

en: Are you sure it exists?
bal_ES: Segur que voleu sortir?

en: Are you sure you have the correct username and password?
bal_ES: Esteu segur que teniu l'usuari i contrasenya correctes?

en: Are you sure you want to delete this theme?
bal_ES: Segur que voleu suprimir aquest tema?

en: Are you sure you want to discard your unpublished changes?
bal_ES: Esteu segurs que vols desfer els canvis no publicats?

en: Are you sure you want to do this?
bal_ES: Segur que voleu fer això?

en: Are you sure you want to unpublish this post?
bal_ES: Segur que voleu anul·lar la publicació d'aquesta entrada?

en: Are you sure you want to unschedule this post?
bal_ES: Esteu segur de desprogramar aquest missatge?

en: Artist
bal_ES: Artista

en: Aside
bal_ES: Anotació

en: Attachment Attributes
bal_ES: Atributs dels adjunts

en: Attachment Details
bal_ES: Detalls de l'adjunt

en: Attachment Display Settings
bal_ES: Configuració de la visualització dels adjunts

en: Attachment Page
bal_ES: Pàgina dels adjunts

en: Attachment details
bal_ES: Detalls de l'adjunt

en: Attachment page
bal_ES: Pàgina dels adjunts

en: Attachment post ID
bal_ES: ID de l'entrada de l'adjunt

en: Attachment type.
bal_ES: Tipus d'adjunt.

en: Attempt recovery
bal_ES: Intenta la recuperació

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
bal_ES: S'ha intentat establir una qualitat d'imatge fora de rang [1, 100].

en: Attempting to parse a shortcode without a valid callback: %s
bal_ES: S'està intentant analitzar codi sense una crida de retorn vàlida: %s

en: Attributes for the block.
bal_ES: Atributs per al bloc

en: Audio
bal_ES: Àudio

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
bal_ES[0]: Àudio <span class="count">(%s)</span>
bal_ES[1]: Àudios <span class="count">(%s)</span>

en: Audio Player
bal_ES: Reproductor d'àudio

en: Audio Widget
bal_ES: Giny d'àudio

en: Audio Widget (%d) | Audio Widget (%d)
bal_ES[0]: Giny d'àudio (%d)
bal_ES[1]: Ginys d'àudio (%d)

en: Audio details
bal_ES: Detalls de l'àudio

en: August
bal_ES: Agost

[ctx: August abbreviation]
en: Aug
bal_ES: Ago

en: Author
bal_ES: Autor

en: Author URL of the user.
bal_ES: URL de l'autor de l'usuari.

en: Author:
bal_ES: Autor:

en: Author: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
bal_ES: Autor: %1$s (adreça IP: %2$s, %3$s)

en: Author: %s
bal_ES: Autor: %s

en: Automatically add new top-level pages to this menu
bal_ES: Afegeix automàticament pàgines superiors noves a aquest menú

en: Automatically add paragraphs
bal_ES: Afegeix paràgrafs automàticament

en: Autoplay
bal_ES: Reprodueix automàticament

en: Autosaving
bal_ES: Desat automàtic

en: Available block types
bal_ES: Tipus de blocs disponibles

en: Avatar URL with image size of %d pixels.
bal_ES: URL de l'avatar amb una amplada de %d píxels.

en: Avatar URLs for the user.
bal_ES: URL de l'avatar de l'usuari.

en: Back
bal_ES: Enrere

en: Background
bal_ES: Fons

en: Background Color
bal_ES: Color de fons

en: Background Image
bal_ES: Imatge de fons

[ctx: Background Preset]
en: Preset
bal_ES: Predeterminat

en: Background color
bal_ES: Color de fons

en: Backtick
bal_ES: Accent obert

en: Belarusian
bal_ES: Bielorús

en: Bitrate
bal_ES: Taxa de bits

en: Bitrate Mode
bal_ES: Mode de la taxa de bits

en: Bitrate:
bal_ES: Taxa de bits:

en: Black
bal_ES: Negre

en: Block
bal_ES: Bloc

en: Block %s is the only block, and cannot be moved
bal_ES: El bloc %s es l'únic bloc i no es pot moure

en: Block has been deleted or is unavailable.
bal_ES: El bloc s'ha eliminat o no està disponible.

en: Block shortcuts
bal_ES: Dreceres pels blocs

en: Block type "%s" is already registered.
bal_ES: El tipus bloc «%s» ja està registrat.

en: Block type "%s" is not registered.
bal_ES: El tipus de bloc «%s» no està registrat.

en: Block type names must be strings.
bal_ES: Els noms dels tipus blocs han de ser cadenes de text.

en: Block type names must contain a namespace prefix. Example: my-plugin/my-custom-block-type
bal_ES: Els noms dels blocs han de contenir un prefix com a espai de noms. Per exemple: la-meva-extensio/el-meu-tipus-de-bloc

en: Block type names must not contain uppercase characters.
bal_ES: Els noms dels tipus de bloc no poden contenir caràcters en majúscula.

en: Block: %s
bal_ES: Bloc: %s

en: Blockquote
bal_ES: Citació

en: Blocks
bal_ES: Blocs

en: Blocks cannot be moved down as they are already at the bottom
bal_ES: Els blocs no es poden moure més avall perquè ja es troben al final

en: Blocks cannot be moved up as they are already at the top
bal_ES: Els blocs no es poden moure més amunt perquè ja es troben al principi

en: Blog pages show at most.
bal_ES: Quantitat d'entrades del blog a mostrar.

en: Blue
bal_ES: Blau

en: Bold
bal_ES: Negreta

en: Bookmarks
bal_ES: Favorits

en: Border
bal_ES: Contorn

en: Border color
bal_ES: Color de la vora

en: Both registration and last updated dates must be provided.
bal_ES: S'han de proporcionar les dates de registre i de la darrera actualització.

en: Both registration and last updated dates must be valid dates.
bal_ES: Les dates de registre i de la darrera actualització han de ser vàlides.

en: Bottom
bal_ES: A baix

en: Bottom Left
bal_ES: Inferior esquerra

en: Bottom Right
bal_ES: Inferior dreta

en: Bottom left
bal_ES: Inferior esquerra

en: Bottom right
bal_ES: Inferior dreta

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
bal_ES: No disponible breument per realitzar tasques de manteniment programades. Torneu en un minut.

en: Brown
bal_ES: Marró

en: Bulgarian
bal_ES: Búlgar

en: Bulk select
bal_ES: Selecciona accions en massa

en: Bulleted list
bal_ES: Llista amb pics

en: Button
bal_ES: Botó

en: Button Text
bal_ES: Text del botó

en: Button text
bal_ES: Text del botó

en: By: %s
bal_ES: Per: %s

en: CSS Classes
bal_ES: Classes CSS

en: CSS code
bal_ES: Codi CSS

en: Calendar
bal_ES: Calendari

en: Cancel
bal_ES: Cancel·la

en: Cancel Edit
bal_ES: Cancel·la l'edició

en: Cancel edit
bal_ES: Cancel·la l'edició

en: Cancel reply
bal_ES: Cancel·la les respostes

en: Cannot create a comment with that type.
bal_ES: No es pot crear un comentari amb aquest tipus.

en: Cannot create a revision of a revision
bal_ES: No es pot crear una revisió d'una revisió

en: Cannot create a user with an empty login name.
bal_ES: No es pot crear un usuari amb un nom d'usuari buit.

en: Cannot create existing comment.
bal_ES: No es pot crear un comentari existent.

en: Cannot create existing post.
bal_ES: No es pot crear una entrada existent.

en: Cannot create existing user.
bal_ES: No es pot crear un usuari existent.

en: Cannot set parent term, taxonomy is not hierarchical.
bal_ES: No es pot definir un terme pare, la taxonomia no és jeràrquica.

en: Cannot view post type.
bal_ES: No es pot visualitzar el tipus d'entrada.

en: Cannot view status.
bal_ES: No es pot visualitzar l'estat.

en: Caption
bal_ES: Llegenda

en: Caption for the attachment, as it exists in the database.
bal_ES: Llegenda de l'adjunt, tal com existeix a la base de dades.

en: Captions/Subtitles
bal_ES: Títols/subtítols

en: Catalan
bal_ES: Català

en: Categories list
bal_ES: Llista de categories

en: Categories list navigation
bal_ES: Navegació per la llista de categories

en: Category
bal_ES: Categoria

en: Cell padding
bal_ES: Separació de la cel·la

en: Cell spacing
bal_ES: Espaiat de la cel·la

en: Cell type
bal_ES: Tipus de cel·la

en: Center
bal_ES: Centrat

en: Change audio
bal_ES: Canvia l'àudio

en: Change file
bal_ES: Canvia el fitxer

en: Change image
bal_ES: Canvia la imatge

en: Change logo
bal_ES: Canvia el logotip

en: Change text alignment
bal_ES: Canvia l'alineació de text

en: Change the block type after adding a new paragraph.
bal_ES: Canvia el tipus de bloc desprès d'afegir un nou paràgraf.

en: Change theme
bal_ES: Canvia el tema

en: Change type of %d block | Change type of %d blocks
bal_ES[0]: Canvia el tipus d'%d bloc
bal_ES[1]: Canvia el tipus de %d blocs

en: Change video
bal_ES: Canvia el vídeo

en: Changes have already been trashed.
bal_ES: Els canvis ja s'han enviat a la paperera.

en: Changes saved.
bal_ES: S'han desat els canvis.

en: Changes trashed successfully.
bal_ES: Els canvis s'han enviat a la paperera correctament.

en: Changeset is being edited by other user.
bal_ES: Un altre usuari està editant el conjunt de canvis.

en: Chapters
bal_ES: Capítols

en: Chat
bal_ES: Xat

en: Check Spelling
bal_ES: Revisió ortogràfica

en: Chinese
bal_ES: Xinès

en: Chinese (Simplified)
bal_ES: Xinès (simplificat)

en: Chinese (Traditional)
bal_ES: Xinès (tradicional)

en: Choose Image
bal_ES: Tria una imatge

en: Choose audio
bal_ES: Tria un àudio

en: Choose file
bal_ES: Tria fitxer

en: Choose from the most used tags
bal_ES: Trieu una de les etiquetes més usades

en: Choose image
bal_ES: Tria una imatge

en: Choose logo
bal_ES: Tria un logotip

en: Choose video
bal_ES: Tria un vídeo

en: Classic
bal_ES: Clàssic

en: Classic Block Keyboard Shortcuts
bal_ES: Dreceres de teclat del bloc clàssic

en: Clear
bal_ES: Neteja

en: Clear Results
bal_ES: Neteja els resultats

en: Clear formatting
bal_ES: Neteja el format

en: Clear selection.
bal_ES: Neteja la selecció.

en: Click &#8220;Next&#8221; to start adding links to your new menu.
bal_ES: Feu clic a &#8220;Següent&#8221; per començar a afegir enllaços al nou menú.

en: Click here to cancel reply.
bal_ES: Feu clic aquí per cancel·lar la resposta.

en: Click to edit the site title.
bal_ES: Feu cli per editar el títol del lloc web.

en: Click to edit this element.
bal_ES: Feu clic per editar aquest element.

en: Click to edit this menu.
bal_ES: Feu clic per editar aquest menú.

en: Click to edit this widget.
bal_ES: Feu clic per editar aquest giny.

en: Close
bal_ES: Tanca

en: Close all open tags
bal_ES: Tanca totes les etiquetes obertes

en: Close blockquote tag
bal_ES: Tanca l'etiqueta de citació

en: Close bold tag
bal_ES: Tanca l'etiqueta de negreta

en: Close bulleted list tag
bal_ES: Tanca l'etiqueta de llista amb pics

en: Close code tag
bal_ES: Tanca l'etiqueta de codi

en: Close deleted text tag
bal_ES: Tanca l'etiqueta de text suprimit

en: Close dialog
bal_ES: Tanca el diàleg

en: Close inserted text tag
bal_ES: Tanca l'etiqueta de text inserit

en: Close italic tag
bal_ES: Tanca l'etiqueta d'itàlica

en: Close list item tag
bal_ES: Tanca l'etiqueta d'element de lista

en: Close numbered list tag
bal_ES: Tanca l'etiqueta de llista numerada

en: Close panel
bal_ES: Tanca el tauler

en: Close plugin
bal_ES: Tanca l'extensió

en: Close reorder mode
bal_ES: Tanca el mode de reordenació

en: Close sharing dialog
bal_ES: Tanca el diàleg de compartició

en: Close uploader
bal_ES: Tanca el carregador

en: Cmd + letter:
bal_ES: Cmd + lletra:

en: Code
bal_ES: Codi

en: Code editor
bal_ES: Editor de codi

en: Code editor selected
bal_ES: Editor de codi seleccionat

en: Collapse Main Menu
bal_ES: Col·lapsa el menú principal

en: Column
bal_ES: Columna

en: Column count
bal_ES: Recompte de columnes

en: Column group
bal_ES: Grup de columnes

en: Columns
bal_ES: Columnes

en: Comma
bal_ES: Coma

en: Comment %d contains personal data but could not be anonymized.
bal_ES: El comentari %d conté dades personals però no es pot anonimitzar.

en: Comment Author
bal_ES: Comentari de l'autor

en: Comment Author Email
bal_ES: Adreça de correu electrònic de l'autor del comentari

en: Comment Author IP
bal_ES: IP de l'autor del comentari

en: Comment Author URL
bal_ES: URL de l'autor del comentari

en: Comment Author User Agent
bal_ES: Agent d'usuari de l'autor del comentari

en: Comment Content
bal_ES: Contingut del comentari

en: Comment Date
bal_ES: Data del comentari

en: Comment Submission Failure
bal_ES: Error en la tramesa del comentari

en: Comment URL
bal_ES: URL del comentari

en: Comment author name and email are required.
bal_ES: Es necessita el nom i correu electrònic de l'autor del comentari.

en: Comment field exceeds maximum length allowed.
bal_ES: El camp de comentari excedeix la longitud màxima permesa.

en: Comment is required.
bal_ES: Cal un comentari.

en: Comment on %1$s by %2$s
bal_ES: Comentari de %2$s a %1$s

en: Comment: %s
bal_ES: Comentari: %s

en: Comments
bal_ES: Comentaris

en: Comments (%s)
bal_ES: Comentaris (%s)

en: Comments Feed
bal_ES: Canal de comentaris

en: Comments Off<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
bal_ES: Comentaris tancats<span class="screen-reader-text"> a %s</span>

en: Comments are closed.
bal_ES: Els comentaris estan tancats.

en: Comments for %1$s searching on %2$s
bal_ES: Comentaris per %1$s buscant %2$s

en: Comments for %s
bal_ES: Comentaris per %s

en: Comments navigation
bal_ES: Navegació pels comentaris

en: Comments on %s
bal_ES: Comentaris a %s

en: Comments on: %s
bal_ES: Comentaris a: %s

en: Completed
bal_ES: S'ha completat

en: Completed <span class="count">(%s)</span> | Completed <span class="count">(%s)</span>
bal_ES[0]: <span class="count">(%s)</span> completada
bal_ES[1]: <span class="count">(%s)</span> completades

en: Confirm new password
bal_ES: Confirma la contrasenya nova

en: Confirm the "%s" action
bal_ES: Confirma l'acció "%s"

en: Confirm use of weak password
bal_ES: Confirmeu l'ús de contrasenya feble

en: Confirmed
bal_ES: S'ha confirmat

en: Confirmed <span class="count">(%s)</span> | Confirmed <span class="count">(%s)</span>
bal_ES[0]: <span class="count">(%s)</span> confirmada
bal_ES[1]: <span class="count">(%s)</span> confirmades

en: Connection lost or the server is busy. Please try again later.
bal_ES: S'ha perdut la connexió amb el servidor, o el servidor es troba ocupat. Proveu de nou en una estona.

en: Constrain proportions
bal_ES: Manté les proporcions

en: Content
bal_ES: Contingut

en: Content hash did not match expected.
bal_ES: El hash del contingut no coincideix amb l'esperat.

en: Content, title, and excerpt are empty.
bal_ES: El contingut, títol i extracte són buits.

en: Content:
bal_ES: Contingut:

en: Continue reading %s
bal_ES: Continua llegint %s

en: Convert emoticons like :-) and :-P to graphics on display.
bal_ES: Converteix emoticons com ara :-) i :-P en gràfics en pantalla.

en: Convert the selected text into a link.
bal_ES: Converteix el text seleccionat en un enllaç.

en: Convert to Blocks
bal_ES: Converteix a blocs

en: Convert to Classic Block
bal_ES: Converteix a un bloc clàssic

en: Convert to HTML
bal_ES: Converteix a HTML

en: Convert to ordered list
bal_ES: Converteix en llista ordenada

en: Convert to unordered list
bal_ES: Converteix en llista no ordenada

en: Cookie expired.
bal_ES: Ha expirat la galeta.

en: Copied
bal_ES: Copiat

en: Copied!
bal_ES: S'ha copiat!

en: Copy
bal_ES: Copia

en: Copy URL
bal_ES: Copia l'URL

en: Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
bal_ES: Copieu i enganxeu aquest URL al vostre lloc web WordPress per incrustar-la

en: Copy and paste this code into your site to embed
bal_ES: Copia i enganxa aquest codi al vostre lloc web per incrustar

en: Copy error
bal_ES: Error de còpia

en: Copy table row
bal_ES: Copia la fila

en: Could not calculate resized image dimensions
bal_ES: No es pot calcular les dimensions de la imatge redimensionada

en: Could not create user
bal_ES: No s'ha pogut crear l'usuari

en: Could not delete meta value from database.
bal_ES: No s'ha pogut suprimir el valor meta a la base de dades.

en: Could not delete site from the database.
bal_ES: No s'ha pogut suprimir el lloc de la base de dades.

en: Could not find the specified string.
bal_ES: No s'ha pogut trobar la cadena especificada.

en: Could not insert term relationship into the database.
bal_ES: No s'ha pogut inserir les relacions del terme a la base de dades.

en: Could not open file handle.
bal_ES: No s'ha pogut obrir el fitxer.

en: Could not read image size.
bal_ES: No s'ha pogut llegir la mida de la imatge.

en: Could not retrieve site data.
bal_ES: No s'ha pogut recuperar les dades del lloc.

en: Could not split shared term.
bal_ES: No es pot dividir un terme compartit.

en: Could not update comment status.
bal_ES: No s'ha pogut actualitzar l'estat del comentari

en: Could not update site in the database.
bal_ES: No s'ha pogut actualitzar el lloc a la base de dades.

en: Could not update the email last sent time.
bal_ES: No s'ha pogut actualitzar l'hora d'enviament del darrer correu electrònic.

en: Could not write file %1$s (%2$s).
bal_ES: No s'ha pogut escriure el fitxer %1$s (%2$s).

en: Could not write file %s
bal_ES: El fitxer %s no es pot desar

en: Cover
bal_ES: Coberta

en: Create
bal_ES: Crea

en: Create Menu
bal_ES: Crea menú

en: Create New Menu
bal_ES: Crea un menú nou

en: Create a Configuration File
bal_ES: Crea un fitxer de configuració

en: Create a menu for this location
bal_ES: Creeu un menú per aquesta ubiació

en: Create a new gallery
bal_ES: Crea una galeria nova

en: Create a new playlist
bal_ES: Crea una llista de reproducció nova

en: Create a new video playlist
bal_ES: Crea una llista de reproducció de vídeos nova

en: Create audio playlist
bal_ES: Crea una llista de reproducció d'àudio

en: Create gallery
bal_ES: Crea una galeria

en: Create video playlist
bal_ES: Crea una llista de reproducció de vídeos

en: Creating a comment requires valid author name and email values.
bal_ES: Cal un nom i correu electrònic vàlids de l'autor per crear un comentari.

en: Creating comment failed.
bal_ES: La creació del comentari ha fallat.

en: Croatian
bal_ES: Croat

en: Crop Image
bal_ES: Escapça de la imatge

en: Crop image
bal_ES: Escapça de la imatge

en: Crop thumbnail to exact dimensions
bal_ES: Escapça la miniatura a les dimensions exactes

en: Crop your image
bal_ES: Escapça la imatge

en: Cropping&hellip;
bal_ES: S'està escapçant&hellip;

en: Crunching&hellip;
bal_ES: Processant&hellip;

en: Ctrl + Alt + letter:
bal_ES: Ctrl + Alt + lletra:

en: Ctrl + letter:
bal_ES: Ctrl + lletra:

en: Current
bal_ES: Actual

en: Current header
bal_ES: Capçalera actual

en: Current page of the collection.
bal_ES: Pàgina actual de la col·lecció.

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
bal_ES[0]: En aquest moment hi ha %s comentari esperant l'aprovació. Visiteu el tauler de moderació:
bal_ES[1]: En aquest moment hi ha %s comentaris esperant l'aprovació. Visiteu el tauler de moderació:

en: Custom CSS
bal_ES: CSS personalitzat

en: Custom Fields
bal_ES: Camps personalitzats

en: Custom HTML
bal_ES: HTML personalitzat

en: Custom HTML Widget
bal_ES: Giny HTML personalitzat

en: Custom Link
bal_ES: Enllaç personalitzat

en: Custom Links
bal_ES: Enllaços personalitzats

[ctx: Custom Preset]
en: Custom
bal_ES: Personalitzat

en: Custom Size
bal_ES: Mida personalitzada

en: Custom URL
bal_ES: URL personalitzat

en: Custom color
bal_ES: Color personalitzat

en: Custom fields
bal_ES: Camps personalitzats

en: Customize
bal_ES: Personalitza

en: Customize theme: %s
bal_ES: Personalitza el tema: %s

en: Customize: %s
bal_ES: Personalitza %s

en: Customizer
bal_ES: Personalitzador

en: Customizing
bal_ES: Esteu personalitzant

en: Customizing &#9656; %s
bal_ES: S'està personalitzant &#9656; %s

en: Cut
bal_ES: Retalla

en: Cut table row
bal_ES: Retalla la fila

en: Cyan bluish gray
bal_ES: Gris blavós

en: Czech
bal_ES: Txec

en: Danish
bal_ES: Danès

en: Dark
bal_ES: Fosc

en: Dashboard
bal_ES: Tauler

en: Database Error
bal_ES: Error de la base de dades

en: Date
bal_ES: Data

en: Date Format
bal_ES: Format de data

en: Date/time
bal_ES: Data/hora

en: Day
bal_ES: Dia

en: December
bal_ES: Desembre

[ctx: December abbreviation]
en: Dec
bal_ES: Des

en: Decrease indent
bal_ES: Redueix el sagnat

en: Default
bal_ES: Predeterminada

[ctx: Default Preset]
en: Default
bal_ES: Per defecte

en: Default post category.
bal_ES: Category d'entrada predeterminada.

en: Default post format.
bal_ES: Format d'entrada predeterminat.

en: Default shortcuts,
bal_ES: Dreceres predeterminades,

en: Delete Menu
bal_ES: Suprimeix el menú

en: Delete Permanently
bal_ES: Esborra permanentment

en: Delete column
bal_ES: Suprimeix la columna

en: Delete it: %s
bal_ES: Suprimeix-lo: %s

en: Delete permanently
bal_ES: Esborra permanentment

en: Delete row
bal_ES: Suprimeix la fila

en: Delete table
bal_ES: Suprimeix la taula

en: Deleted text (strikethrough)
bal_ES: Text suprimit (ratllat)

en: Description
bal_ES: Descripció

en: Description of the user.
bal_ES: Descripció de l'usuari.

en: Deselect
bal_ES: Desselecciona

en: Details about the media file, specific to its type.
bal_ES: Detalls del fitxer del mèdia, específic al seu tipus.

en: Details for theme: %s
bal_ES: Detalls del tema: %s

en: Did you just paste HTML?
bal_ES: Acabeu d'enganxar HTML?

en: Did you know there is a &#8220;Custom HTML&#8221; widget now? You can find it by pressing the &#8220;<a class="add-widget" href="#">Add a Widget</a>&#8221; button and searching for &#8220;HTML&#8221;. Check it out to add some custom code to your site!
bal_ES: Sabeu que tenim un giny de &#8220;HTML personalitzat&#8221; nou? Podeu trobar-lo en prémer el botó &#8220;<a class="add-widget" href="#">Afegeix un giny</a>&#8221; i cercar &#8220;HTML&#8221;. Proveu d'afegir algun codi personalitzat a la web!

en: Did you know there is a &#8220;Custom HTML&#8221; widget now? You can find it by scanning the list of available widgets on this screen. Check it out to add some custom code to your site!
bal_ES: Sabeu que tenim un giny de &#8220;HTML personalitzat&#8221; nou? Podeu trobar-lo en pegar-li una ullada a la llista de ginys disponibles en aquesta pantalla. Proveu d'afegir algun codi personalitzat a la web!

en: Discard changes
bal_ES: Descarta els canvis

en: Discussion
bal_ES: Debats

en: Dismiss
bal_ES: Descarta-ho

en: Dismiss errors
bal_ES: Descarta els errors

en: Dismiss this notice
bal_ES: Descarta aquest avís

en: Dismiss this notice.
bal_ES: Descarta aquest avís.

en: Display Settings
bal_ES: Mostra la configuració

en: Display Site Title and Tagline
bal_ES: Mostra el títol del lloc i el seu lema

en: Display a list of all categories.
bal_ES: Mostra una llista de totes les categories.

en: Display as dropdown
bal_ES: Mostra com un menú desplegable

en: Display author
bal_ES: Mostra l'autor

en: Display avatar
bal_ES: Mostra l'avatar

en: Display date
bal_ES: Mostra la data

en: Display excerpt
bal_ES: Mostra l'extracte

en: Display item author if available?
bal_ES: Mostra l'autor si és disponible?

en: Display item content?
bal_ES: Mostra el contingut de les entrades?

en: Display item date?
bal_ES: Mostra la data de les entrades?

en: Display name for the user.
bal_ES: Nom a mostrar de l'usuari.

en: Display post date
bal_ES: Mostra la data de l'entrada

en: Display post date?
bal_ES: Mostreu la data de les entrades?

en: Displaying %d themes
bal_ES: S'estan mostrant %d temes

en: Displays a video from the media library or from YouTube, Vimeo, or another provider.
bal_ES: Mostra un vídeo de la mediateca o de Youtube, Vimeo o un altre proveïdor de vídeo.

en: Displays an audio player.
bal_ES: Mostra un reproductor d'àudio.

en: Displays an image gallery.
bal_ES: Mostra una galeria d'imatges.

en: Displays an image.
bal_ES: Mostra una imatge.

en: Distraction-free writing mode
bal_ES: Mode d'escriptura sense distraccions

en: Do not deregister the %1$s script in the administration area. To target the front-end theme, use the %2$s hook.
bal_ES: No desactiveu l'script %1$s a l'àrea d'administració. Per adreçar-vos al tema de la pàgina d'inici, utilitzeu el codi %2$s.

en: Do not pass %1$s tags to %2$s.
bal_ES: No passeu les etiquetes %1$s a %2$s.

en: Do you really want to <a href="%s">log out</a>?
bal_ES: Realment voleu <a href="%s">sortir</a>?

en: Document Outline
bal_ES: Esquema del document

en: Document Preview
bal_ES: Previsualització del document

en: Document Statistics
bal_ES: Estadístiques del document

en: Document properties
bal_ES: Propietats del document

en: Documentation
bal_ES: Documentació (en anglès)

en: Does the user %1$s have permission to use the %2$s database?
bal_ES: Té permisos l'usuari %1$s per usar la base de dades %2$s?

en: Done
bal_ES: Fet

en: Double-check your settings before publishing.
bal_ES: Comproveu dues vegades els paràmetres abans de publicar.

en: Downloading your new theme&hellip;
bal_ES: S'està baixant el tema&hellip;

en: Draft
bal_ES: Esborrany

en: Draft Saved
bal_ES: Esborrany desat

en: Drag and drop to reorder media files.
bal_ES: Arrossegueu i deixeu anar per reordenar els mèdia.

en: Drag and drop to reorder tracks.
bal_ES: Arrossegueu i deseu anar per reordenar les pistes.

en: Drag and drop to reorder videos.
bal_ES: Arrossegueu i deseu anar per reordenar els vídeos.

en: Drop cap
bal_ES: Lletra de caixa alta

en: Drop files to upload
bal_ES: Desa els fitxers per penjar

en: Duplicate
bal_ES: Duplica

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
bal_ES: Comentari duplicat: sembla que ja s'havia dit això abans!

en: Duplicate the selected block(s).
bal_ES: Duplicat els blocs seleccionats.

en: Dutch
bal_ES: Neerlandès

en: E-mail
bal_ES: Correu electrònic

en: Edit
bal_ES: Edita

en: Edit Category
bal_ES: Edita la categoria

en: Edit Changeset
bal_ES: Edita el conjunt de canvis

en: Edit Image
bal_ES: Edita la Imatge

en: Edit Link
bal_ES: Edita l'enllaç

en: Edit Link Category
bal_ES: Edita la categoria d'enllaços

en: Edit Media
bal_ES: Edita un mèdia

en: Edit Menu
bal_ES: Edita el menú

en: Edit Original
bal_ES: Edita l'original

en: Edit Page
bal_ES: Edita pàgina

en: Edit Post
bal_ES: Edita l'entrada

en: Edit RSS URL
bal_ES: Edita l'URL dels RSS

en: Edit Site
bal_ES: Edita el lloc

en: Edit Tag
bal_ES: Edita l'etiqueta

en: Edit This
bal_ES: Edita això

en: Edit URL
bal_ES: Edita l'URL

en: Edit User
bal_ES: Edita l'usuari

en: Edit as HTML
bal_ES: Edita com HTML

en: Edit audio playlist
bal_ES: Edita la llista de reproducció d'àudio

en: Edit gallery
bal_ES: Edita la galeria

en: Edit image
bal_ES: Edita la imatge

en: Edit more details
bal_ES: Edita més detalls

en: Edit next media item
bal_ES: Edita el mèdia següent

en: Edit previous media item
bal_ES: Edita el mèdia anterior

en: Edit selected menu
bal_ES: Edita el menú seleccionat

en: Edit video playlist
bal_ES: Edita la llista de reproducció de vídeos

en: Edit visually
bal_ES: Edita visualment

en: Editing code
bal_ES: S'està editant el codi

en: Editor content
bal_ES: Contingut de l'editor

en: Editor menu (when enabled)
bal_ES: Menú de l'editor (quan estigui activat)

en: Editor publish
bal_ES: Publicació de l'editor

en: Editor settings
bal_ES: Configuració de l'editor

en: Editor toolbar
bal_ES: Barra d'eines de l'editor

en: Editor top bar
bal_ES: Editor de la barra superior

en: Elements path
bal_ES: Camí dels elements

en: Email
bal_ES: Correu electrònic

en: Email:
bal_ES: Correu electrònic

en: Email: %s
bal_ES: Correu electrònic: %s

en: Embed
bal_ES: Incrusta

en: Embed Amazon Kindle content.
bal_ES: Incrusta el contingut del Kindle d'Amazon.

en: Embed Cloudup content.
bal_ES: Incrusta contingut de Cloudup.

en: Embed CollegeHumor content.
bal_ES: Incrusta contingut de CollegeHumor.

en: Embed Crowdsignal (formerly Polldaddy) content.
bal_ES: Incrusta contingut de Crowdsignal (anteriorment Polldaddy).

en: Embed Flickr content.
bal_ES: Incrusta contingut de Flickr.

en: Embed Imgur content.
bal_ES: Incrusta contingut de Imgur.

en: Embed Issuu content.
bal_ES: Incrusta contingut de Issuu.

en: Embed Kickstarter content.
bal_ES: Incrusta contingut de Kickstarter.

en: Embed Media Player
bal_ES: Incrusta el reproductor de mèdia

en: Embed Mixcloud content.
bal_ES: Incrusta contingut de Mixcloud.

en: Embed ReverbNation content.
bal_ES: Incrusta contingut de ReverbNation.

en: Embed Screencast content.
bal_ES: Incrusta contingut de Screencast.

en: Embed Scribd content.
bal_ES: Incrusta contingut de Scribd.

en: Embed SmugMug content.
bal_ES: Incrusta contingut de SmugMug.

en: Embed SoundCloud content.
bal_ES: Incrusta contingut de SoundCloud.

en: Embed Speaker Deck content.
bal_ES: Incrusta un contingut de Speaker Deck.

en: Embed Spotify content.
bal_ES: Incrusta contingut de Spotify.

en: Embed a Dailymotion video.
bal_ES: Incrusta un vídeo de Dalymotion.

en: Embed a Facebook post.
bal_ES: Incrusta una entrada de Facebook.

en: Embed a Reddit thread.
bal_ES: Incrusta un fil de Reddit.

en: Embed a TED video.
bal_ES: Incrusta un vídeo de TED.

en: Embed a Tumblr post.
bal_ES: Incrusta una entrada de Tumblr.

en: Embed a VideoPress video.
bal_ES: Incrusta un vídeo de VideoPress.

en: Embed a Vimeo video.
bal_ES: Incrusta un vídeo de Vimeo.

en: Embed a WordPress post.
bal_ES: Incrusta una entrada del WordPress.

en: Embed a WordPress.tv video.
bal_ES: Incrusta un vídeo de WordPress.tv.

en: Embed a YouTube video.
bal_ES: Incrusta un vídeo de Youtube.

en: Embed a tweet.
bal_ES: Incrusta una piulada.

en: Embed an Animoto video.
bal_ES: Incrusta un vídeo d'Animoto.

en: Embed an Instagram post.
bal_ES: Incrusta una entrada d'Instagram.

en: Embed or Link
bal_ES: Incrusta o enllaça

en: Embedded content from %s
bal_ES: Contingut incrustat des de %s

en: Embedded content from %s can't be previewed in the editor.
bal_ES: El contingut incrustat des de %s no es por previsualitzar a l'editor.

en: Embeds
bal_ES: Incrustats

en: Emoticons
bal_ES: Emoticones

en: Empty Term.
bal_ES: Terme buit.

en: Empty block; start writing or type forward slash to choose a block
bal_ES: Bloc buit; comenceu a escriure o introduïu la barra inclinada per triar un bloc

en: Empty filename
bal_ES: Nom de fitxer buit

en: Empty title.
bal_ES: Títol buit

en: Encoding
bal_ES: Codificació

en: English
bal_ES: Anglès

en: Ensure result set excludes comments assigned to specific user IDs. Requires authorization.
bal_ES: Assegura't que el conjunt de resultats exclou comentaris assignats a identificadors d'usuaris específics. Necessita autorització.

en: Ensure result set excludes posts assigned to specific authors.
bal_ES: Assegura't que el conjunt de resultats exclou entrades assignades a autors específics.

en: Ensure result set excludes specific IDs.
bal_ES: Assegura't que el conjunt de resultat exclou identificadors específics.

en: Ensure result set excludes specific parent IDs.
bal_ES: Assegura't que el conjunt de resultats exclou identificadors de pares específics.

en: Enter URL to embed here…
bal_ES: Introdueix l'URL a incrustar aquí...

en: Enter a description of the image
bal_ES: Introdueix una descripció de la imatge

en: Enter desktop preview mode
bal_ES: Previsualitza amb el mode escriptori

en: Enter mobile preview mode
bal_ES: Previsualitza amb el mode mòbil

en: Enter tablet preview mode
bal_ES: Previsualitza amb el mode tauleta

en: Enter the RSS feed URL here:
bal_ES: Introdueix l'URL del canal RSS aquí:

en: Enter the URL
bal_ES: Introdueix URL

en: Enter the URL of the image
bal_ES: Introdueix URL de la imatge

en: Enter the destination URL
bal_ES: Introduïu l'URL de destinació

en: Enter your new password below.
bal_ES: Introduïu la contrasenya nova a continuació.

en: Enter your password to view comments.
bal_ES: Escriviu la vostra contrasenya per veure els comentaris.

en: Entries from any RSS or Atom feed.
bal_ES: Entrades de qualsevol fil de subscripció RSS o Àtom.

en: Erase Personal Data
bal_ES: Suprimeix les dades personals

en: Erase personal data
bal_ES: Suprimeix les dades personals

en: Error Details
bal_ES: Detalls de l'error

en: Error creating new user.
bal_ES: S'ha produït un error en crear un usuari.

en: Error details
bal_ES: Detalls de l'error

en: Error loading block: %s
bal_ES: Error en carregar el bloc: %s

en: Error not caused by a plugin or theme.
bal_ES: L'error no l'ha causat una extensió o tema.

en: Error occurred on a non-protected endpoint.
bal_ES: S'ha produït un error a un punt final no protegit.

en: Error reconnecting to the database
bal_ES: S'ha produït un error en tornar a connectar a la base de dades

en: Error while uploading file %s to the media library.
bal_ES: S'ha produït un error carregant el fitxer %s a la mediateca.

en: Estonian
bal_ES: Estonià

en: Excerpt
bal_ES: Extracte

en: Exclude:
bal_ES: Excloure:

en: Exit Recovery Mode
bal_ES: Surt del mode recuperació

en: Exit code editor
bal_ES: Surt de l'editor de codi

en: Exit recovery mode link expired.
bal_ES: L'enllaç per sortir del mode recuperació ha caducat.

en: Export Personal Data
bal_ES: Exporta les dades personals

en: F j, Y
bal_ES: j \d\e F \d\e Y

en: F j, Y g:i a
bal_ES: j \d\e F \d\e Y G:i

en: F, Y
bal_ES: F \d\e Y

en: Failed
bal_ES: Ha fallat

en: Failed <span class="count">(%s)</span> | Failed <span class="count">(%s)</span>
bal_ES[0]: <span class="count">(%s)</span> fallida
bal_ES[1]: <span class="count">(%s)</span> fallida

en: Failed to delete the page.
bal_ES: Error en intentar suprimir la pàgina.

en: Failed to exit recovery mode. Please try again later.
bal_ES: No s'ha pogut sortir del mode de recuperació. Proveu-ho de nou més tard.

en: Failed to store the error.
bal_ES: No s'ha pogut desar l'error.

en: Failed to write request to temporary file.
bal_ES: Ha fallat la sol·licitud d'escriptura al fitxer temporal.

en: Featured Image
bal_ES: Imatge destacada

en: Features supported by this theme.
bal_ES: Les funcionalitats suportades pel tema.

en: February
bal_ES: Febrer

en: Feed for all posts filed under %s
bal_ES: Canal de totes les entrades arxivades en %s

en: Feedback
bal_ES: Opinions (en anglès)

en: File
bal_ES: Fitxer

en: File &#8220;%s&#8221; does not exist?
bal_ES: Fitxer '%s' inexistent?

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
bal_ES: El fitxer '%s' no és cap imatge.

en: File canceled.
bal_ES: Fitxer cancel·lat.

en: File is not an image.
bal_ES: El fitxer no és una imatge.

en: File name
bal_ES: Nom del fitxer:

en: File name:
bal_ES: Nom del fitxer:

en: File size
bal_ES: Mida del fitxer:

en: File size:
bal_ES: Mida del fitxer:

en: File type:
bal_ES: Tipus de fitxer:

en: Filipino
bal_ES: Filipí

en: Fill Screen
bal_ES: Omple la pantalla

en: Filter by date
bal_ES: Filtra per data

en: Filter by type
bal_ES: Filtra per tipus

en: Filter pages list
bal_ES: Filtra la llista de pàgines

en: Filter posts list
bal_ES: Filtra la llista d'entrades

en: Filter themes
bal_ES: Filtra temes

en: Filter themes (%s)
bal_ES: Filtra els temes (%s)

en: Find and replace
bal_ES: Cerca i reemplaça

en: Find original
bal_ES: Troba l'original

en: Finnish
bal_ES: Finès

en: First name for the user.
bal_ES: Nom de l'usuari.

en: Fit to Screen
bal_ES: Ajusta a la pantalla

en: Fixed Layout
bal_ES: Plantilla fixa

en: Fixed background
bal_ES: Fons fix

en: Fixed width table cells
bal_ES: Cel·les de taula d'amplada fixa

en: Fluid Layout
bal_ES: Plantilla fluida

en: Focus on one block at a time
bal_ES: Posa el focis en un bloc cada vegada

en: Focus shortcuts:
bal_ES: Dreceres del focus:

en: Font Family
bal_ES: Família del tipus de lletra

en: Font Size
bal_ES: Mida de font

en: Font Sizes
bal_ES: Mides del tipus de lletra

en: Formatting
bal_ES: Format

en: Forward-slash
bal_ES: Barra inclinada

en: French
bal_ES: Francès

en: Fri
bal_ES: Dv

en: Friday
bal_ES: Divendres

[ctx: Friday initial]
en: F
bal_ES: Dv

en: Full Size
bal_ES: Mida Original

en: Full width
bal_ES: Amplada completa

en: Fullscreen
bal_ES: Pantalla completa

en: Fullscreen mode activated.
bal_ES: S'ha activat el mode de pantalla completa

en: Fullscreen mode deactivated.
bal_ES: S'ha desactivat el mode de pantalla completa

en: Galician
bal_ES: Gallec

en: Gallery
bal_ES: Galeria

en: Gallery Settings
bal_ES: Configuració de la galeria

en: Generating preview…
bal_ES: S'està generant la previsualització...

en: Genre
bal_ES: Gènere

en: German
bal_ES: Alemany

en: Give the feed a title (optional):
bal_ES: Pots donar un títol al fil (opcional):

en: Global shortcuts
bal_ES: Dreceres globals

en: Go back
bal_ES: Torna

en: Got it
bal_ES: Ho heu aconseguit

en: Gray
bal_ES: Gris

en: Greek
bal_ES: Grec

en: Green
bal_ES: Verd

en: Grid view
bal_ES: Graella

en: HTML Embed
bal_ES: Incrustació HTML

en: HTML anchor
bal_ES: Àncora HTML

en: HTML caption for the attachment, transformed for display.
bal_ES: Llegenda HTML de l'adjunt, transformada per a la visualització.

en: HTML description of the term.
bal_ES: Descripció HTML del terme.

[ctx: HTML elements]
en: Inline
bal_ES: Alineat

[ctx: HTML tag]
en: Address
bal_ES: Adreça

[ctx: HTML tag]
en: Preformatted
bal_ES: Etiqueta pre

en: HTML title for the object, transformed for display.
bal_ES: Títol HTML de l'objecte, transformat per a la visualització.

en: HTML title for the term.
bal_ES: Títol HTML del terme.

en: Haitian Creole
bal_ES: Crioll haitià

en: Header
bal_ES: Capçalera

en: Header Image
bal_ES: Imatge de la capçalera

en: Header Media
bal_ES: Mèdia de la capçalera

en: Header Text Color
bal_ES: Color del text de la capçalera

en: Header Video
bal_ES: Capçalera del video.

en: Header cell
bal_ES: Capçalera de la cel·la

en: Heading
bal_ES: Capçalera

en: Heading %d
bal_ES: Capçalera %d

en: Heading 1
bal_ES: Capçalera 1

en: Heading 2
bal_ES: Capçalera 2

en: Heading 3
bal_ES: Capçalera 3

en: Heading 4
bal_ES: Capçalera 4

en: Heading 5
bal_ES: Capçalera 5

en: Heading 6
bal_ES: Capçalera 6

en: Headings
bal_ES: Capçaleres

en: Hebrew
bal_ES: Hebreu

en: Height
bal_ES: Alçada

en: Height in pixels
bal_ES: Alçada en píxels

en: Help
bal_ES: Ajuda

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your password was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your password, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
bal_ES: Hola ###USERNAME###,
    
    Aquest avís confirma que la vostra contrasenya s'ha canviat a ###SITENAME###.
    
    Si no l'heu canviada, contacteu amb l'administrador del lloc web a
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Aquest correu electrònic s'ha enviat a ###EMAIL###
    
    Salutacions,
    tot a ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi,
    
    This notice confirms that the admin email address was changed on ###SITENAME###.
    
    The new admin email address is ###NEW_EMAIL###.
    
    This email has been sent to ###OLD_EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
bal_ES: Hola,
    
    Aquest avís confirma que s'ha canviat l'adreça de correu electrònic d'administrador a ###SITENAME###.
    
    L'adreça de correu electrònic nova d'administrador és ###NEW_EMAIL###.
    
    Aquest correu electrònic s'ha enviat a ###OLD_EMAIL###
    
    Salutacions,
    L'equip de ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi,
    
    This notice confirms that the network admin email address was changed on ###SITENAME###.
    
    The new network admin email address is ###NEW_EMAIL###.
    
    This email has been sent to ###OLD_EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
bal_ES: Hola,
    
    Aquest avís confirma que el correu electrònic de l'administrador de xarxa s'ha canviat a ###SITENAME###.
    
    El correu electrònic nou de l'administrador de xarxa és ###NEW_EMAIL###.
    
    Aquest correu electrònic s'ha enviat a ###OLD_EMAIL###
    
    Salutacions,
    L'equip de ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hide
bal_ES: Amaga

en: Hide header image
bal_ES: Amaga la imatge de capçalera

en: Hide image
bal_ES: Amaga la imatge

en: Hide password
bal_ES: Amaga la contrasenya

en: Hide the excerpt on the full content page
bal_ES: Amaga el resum a la pàgina de contingut complet

en: Hint: The password should be at least twelve characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers, and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
bal_ES: Pista: és recomanable que la contrasenya sigui almenys de dotze caràcters. Per fer-la més robusta, feu servir lletres majúscules i minúscules, nombres i signes com ara ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: Home
bal_ES: Pàgina d'inici

en: Homepage
bal_ES: Pàgina d'inici

en: Homepage Settings
bal_ES: Paràmetres de portada

en: Homepage and posts page must be different.
bal_ES: La pàgina d'inici i la pàgina d'entrades han de ser diferents.

en: Horizontal line
bal_ES: Línia horitzontal

en: Horizontal space
bal_ES: Espai horitzontal

en: Hour
bal_ES: Hora

en: Hours
bal_ES: Hores

en: How many items would you like to display?
bal_ES: Quantes entrades s'han de mostrar?

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
bal_ES: Hola ###USERNAME###,
    
    Has sol·licitat recentment canviar l'adreça de correu electrònic del teu compte.
    
    Si això és correcte, fes clic al següent enllaç per canviar-la:
    ###ADMIN_URL###
    
    Pots ignorar i eliminar aquest correu electrònic sense problemes si no vols realitzar aquesta acció.
    
    Aquest correu electrònic s'ha enviat a ###EMAIL###
    
    Salutacions,
    L'equip de ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy USERNAME,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
bal_ES: Hola USERNAME,
    
    El compte està configurat.
    
    Podeu entrar amb la següent informació:
    Nom d'usuari: USERNAME
    Contrasenya: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Gràcies!
    
    --L'equip @ SITE_NAME

en: Howdy,
    
    A request has been made to perform the following action on your account:
    
         ###DESCRIPTION###
    
    To confirm this, please click on the following link:
    ###CONFIRM_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
bal_ES: Hola,
    
    S'ha rebut una petició per a realitzar la següent acció al teu compte:
    
         ###DESCRIPTION###
    
    Per a confirmar-ho, feu clic al següent enllaç:
    ###CONFIRM_URL###
    
    Podeu ignorar i eliminar aquest correu electrònic sense problemes si no voleu realitzar aquesta acció.
    
    Salutacions,
    L'equip de ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    A user data privacy request has been confirmed on ###SITENAME###:
    
    User: ###USER_EMAIL###
    Request: ###DESCRIPTION###
    
    You can view and manage these data privacy requests here:
    
    ###MANAGE_URL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
bal_ES: Hola,
    
    Una sol·licitud de privadesa de dades d'un usuari s'ha confirmat a ###SITENAME###:
    
    Usuari: ###USER_EMAIL###
    Sol·licitud: ###DESCRIPTION###
    
    Podeu revisar i gestionar aquestes sol·licituds de privadesa de dades aquí:
    
    ###MANAGE_URL###
    
    Salut,
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    Your request to erase your personal data on ###SITENAME### has been completed.
    
    If you have any follow-up questions or concerns, please contact the site administrator.
    
    For more information, you can also read our privacy policy: ###PRIVACY_POLICY_URL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
bal_ES: Hola,
    
    S'ha completat la sol·licitud de supressió de les vostres dades personals a ###SITENAME###.
    
    Si teniu qualsevol pregunta o inquietud, contacteu amb l'administrador del lloc web.
    
    Per a més informació, podeu llegir també la nostra política de privadesa: ###PRIVACY_POLICY_URL###
    
    Salutacions,
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    Your request to erase your personal data on ###SITENAME### has been completed.
    
    If you have any follow-up questions or concerns, please contact the site administrator.
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
bal_ES: Hola,
    
    S'ha completat la sol·licitud de supressió de les vostres dades personal a ###SITENAME###.
    
    Si teniu qualsevol altra qüestió o inquietud, contacteu amb l'administrador del lloc web.
    
    Salutacions,
    Tot a ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy, %s
bal_ES: Hola, %s

en: Human-readable labels for the post type for various contexts.
bal_ES: Etiquetes de l'entrada en un format llegible per a diversos contexts.

en: Human-readable labels for the taxonomy for various contexts.
bal_ES: Etiquetes de la taxonomia en un format llegible per a diversos contexts.

en: Hungarian
bal_ES: Hongarès

en: I really need an ID for this to work.
bal_ES: Necessitem realment un ID perquè això funcioni.

en: ID of the post context.
bal_ES: ID del context de l'entrada.

en: IO error.
bal_ES: Error d'Entrada/Sortida.

en: Icelandic
bal_ES: Islandès

en: Id should start with a letter, followed only by letters, numbers, dashes, dots, colons or underscores.
bal_ES: L'identificador hauria de començar amb una lletra, seguir només per lletres, números, guions, punts, comes o guions baixos.

en: If you add a video, the image will be used as a fallback while the video loads.
bal_ES: Si afegiu un vídeo, la imatge s'usarà com a alternativa mentre es carrega el vídeo.

en: If you are unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href="%s">WordPress support forums</a>.
bal_ES: Si no esteu segurs què signifiquen aquests termes hauríeu de contactar amb el vostre allotjament. Si encara necessiteu ajuda, podeu visitar <a href="%s">els fòrums de suport del WordPress</a>.

en: If you do not know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="%s">WordPress support forums</a>.
bal_ES: Si no sabeu com configurar una base de dades hauríeu de <strong>posar-vos en contacte amb el vostre allotjaent</strong>. Si tota la resta falla també, podeu trobar ajuda <a href="%s">Forums d'Ajuda de WordPress</a>.

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
bal_ES: Si no es mostra la pàgina web, contacteu amb el propietari d'aquesta xarxa.

en: If your theme has multiple menus, giving them clear names will help you manage them.
bal_ES: Si el tema té diversos menús, en donar-los noms clars us ajudarà a gestionar-los.

en: If your theme has widget areas, you can also add menus there. Visit the <a href="%s">Widgets panel</a> and add a &#8220;Navigation Menu widget&#8221; to display a menu in a sidebar or footer.
bal_ES: Si el tema té àrees de ginys, també podeu afegir menús en elles. Visiteu el <a href="%s">panell de ginys</a> i afegiu un &#8220;giny de menú personalitzat&#8221; per mostrar el menú a una barra lateral o al peu de pàgina.

en: Image
bal_ES: Imatge

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
bal_ES[0]: Imatge <span class="count">(%s)</span>
bal_ES[1]: Imatges <span class="count">(%s)</span>

en: Image CSS Class
bal_ES: Classe CSS de la imatge

en: Image Editor Save Failed
bal_ES: Ha fallat el desament de l'editor d'imatges

en: Image Position
bal_ES: Posició de la imatge

en: Image Size
bal_ES: Mida de la imatge

en: Image Title Attribute
bal_ES: Atribut títol de la imatge

en: Image URL
bal_ES: Adreça URL

en: Image Widget
bal_ES: Giny d'imatge

en: Image Widget (%d) | Image Widget (%d)
bal_ES[0]: Giny d'imatge (%d)
bal_ES[1]: Ginys d'imatge (%d)

en: Image crop area preview. Requires mouse interaction.
bal_ES: Àrea de previsualització de l'escapçada d'imatges. Cal interacció amb el ratolí.

en: Image crop failed.
bal_ES: Ha fallat l'escapçada de la imatge.

en: Image default align
bal_ES: Alineació per defecte de la imatge

en: Image default link type
bal_ES: Tipus d'enllaç per defecte de la imatge

en: Image default size
bal_ES: Mida per defecte de la imatge

en: Image description
bal_ES: Descripció de la imatge

en: Image details
bal_ES: Detalls de la imatge

en: Image flip failed.
bal_ES: Ha fallat la inversió de la imatge.

en: Image resize failed.
bal_ES: Ha fallat el canvi de mida de la imatge.

en: Image rotate failed.
bal_ES: Ha fallat la rotació de la imatge.

en: Images
bal_ES: Imatges

en: Immediately
bal_ES: Immediatament

en: In %1$s, use the %2$s method, not the %3$s function. See %4$s.
bal_ES: A %1$s, utilitzeu el mètode %2$s, no la funció %3$s. Mireu %4$s.

en: In the editing area, the Tab key enters a tab character.
bal_ES: A l'àrea d'edició, la tecla de tabulació introdueix un caràcter de tabulació.

en: In this case, WordPress caught an error with one of your plugins, %s.
bal_ES: En aquesta cas, el WordPress ha capturat un error d'una de les extensions, %s.

en: In this case, WordPress caught an error with your theme, %s.
bal_ES: En aquesta cas, el WordPress ha capturat un error d'un tema, %s.

en: Incorrect post password.
bal_ES: Contrasenya d'entrada incorrecta.

en: Incorrect username or password.
bal_ES: Nom d'usuari o contrasenya incorrectes.

en: Increase indent
bal_ES: Augmenta el sagnat

en: Indent list item
bal_ES: Sagna l'element de la llista

en: Indonesian
bal_ES: Indonesi

en: Inexistent terms.
bal_ES: Termes inexistents.

en: Inline image
bal_ES: Imatge en línia

en: Inline toolbar (when an image, link or preview is selected)
bal_ES: Barra d'eines en línia (quan se selecciona una imatge, enllaç o previsualització)

en: Insert Page Break tag
bal_ES: Insereix una marca "salt de pàgina"

en: Insert Read More tag
bal_ES: Insereix l'etiqueta 'llegeix més'

en: Insert a new block after the selected block(s).
bal_ES: Insereix un nou bloc després del blocs seleccionats.

en: Insert a new block before the selected block(s).
bal_ES: Insereix un nou bloc abans del blocs seleccionats.

en: Insert audio playlist
bal_ES: Insereix una llista de reproducció d'àudio

en: Insert column after
bal_ES: Insereix columna després

en: Insert column before
bal_ES: Insereix columna abans

en: Insert date/time
bal_ES: Insereix data i hora

en: Insert from URL
bal_ES: Insereix des d'un URL

en: Insert gallery
bal_ES: Insereix una galeria

en: Insert image
bal_ES: Insereix la imatge

en: Insert into page
bal_ES: Insereix a la pàgina

en: Insert into post
bal_ES: Insereix a l'entrada

en: Insert link
bal_ES: Insereix un enllaç

en: Insert row after
bal_ES: Insereix fila després

en: Insert row before
bal_ES: Insereix fila abans

en: Insert table
bal_ES: Insereix una taula

en: Insert video
bal_ES: Insereix un vídeo

en: Insert video playlist
bal_ES: Insereix una llista de reproducció de vídeos

en: Insert/edit code sample
bal_ES: Insereix/edita el codi d'exemple

en: Insert/edit image
bal_ES: Insereix/Edita una imatge

en: Insert/edit link
bal_ES: Insereix/Edita un enllaç

en: Insert/edit media
bal_ES: Insereix/edita un mèdia

en: Inserted text
bal_ES: Text que s'ha inserit

en: Install &amp; Preview
bal_ES: Instal·la i previsualitza

en: Install Now
bal_ES: Instal·la ara

en: Install and preview theme: %s
bal_ES: Installa i previsualitza el tema: %s

en: Installed themes
bal_ES: Temes instal·lats

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
bal_ES: S'han passat un nombre insuficient d'arguments a aquest mètode XML-RPC.

en: Internal search handler error.
bal_ES: Error al gestor de cerca intern.

en: Invalid
bal_ES: Incorrecte

en: Invalid Content-Disposition supplied. Content-Disposition needs to be formatted as `attachment; filename="image.png"` or similar.
bal_ES: S'ha subministrat una capçalera Content-Disposition invàlida. Content-disposition s'ha de formatar com a `attachment; filename="image.png"` o semblant.

en: Invalid JSON body passed.
bal_ES: S'ha passat un JSON invàlid al cos.

en: Invalid JSONP callback function.
bal_ES: La funció de retorn JSONP és invàlida.

en: Invalid URL.
bal_ES: URL no vàlid.

en: Invalid action name.
bal_ES: Nom d'acció no vàlida.

en: Invalid activation key.
bal_ES: Codi d'activació invàlid.

en: Invalid attachment ID.
bal_ES: Identificador d'adjunt incorrecte.

en: Invalid author ID.
bal_ES: Identificador d'autor invàlid.

en: Invalid block.
bal_ES: Bloc no vàlid.

en: Invalid changeset UUID
bal_ES: UUID de conjunt de canvis no vaìld

en: Invalid comment ID.
bal_ES: Identificador de comentari invàlid.

en: Invalid comment author ID.
bal_ES: Identificador d'autor del comentari invàlid.

en: Invalid comment content.
bal_ES: El contigut del comentari és invàlid.

en: Invalid comment status.
bal_ES: Estat del comentari invàlid.

en: Invalid cookie format.
bal_ES: Format no vàlid de galeta.

en: Invalid cookie.
bal_ES: Galeta no vàlida.

en: Invalid date.
bal_ES: La data és invàlida.

en: Invalid email address.
bal_ES: L'adreça de correu electrònic és invàlida.

en: Invalid featured media ID.
bal_ES: Identificador del mèdia destacat invàlid.

en: Invalid item ID.
bal_ES: Identificador d'element no vàlid.

en: Invalid key.
bal_ES: Clau no vàlida.

en: Invalid menu ID.
bal_ES: Identificador del menú incorrecte.

en: Invalid object type.
bal_ES: Tipus d'objecte invàlid

en: Invalid page template.
bal_ES: La plantilla de la pàgina és invàlida.

en: Invalid parameter(s): %s
bal_ES: Parametre(s) incorrecte(s): %s

en: Invalid parameter.
bal_ES: Paràmetre invàlid.

en: Invalid post ID.
bal_ES: Identificador de l'entrada invàlid.

en: Invalid post format.
bal_ES: Format d'entrada invàlid.

en: Invalid post parent ID.
bal_ES: Identificador del pare de l'entrada invàlid.

en: Invalid post type.
bal_ES: Tipus d'entrada invàlida.

en: Invalid post.
bal_ES: Entrada invàlida.

en: Invalid recovery key format.
bal_ES: Format no vàlid de la clau de recuperació.

en: Invalid recovery key.
bal_ES: Clau de recuperació no vàlida.

en: Invalid revision ID.
bal_ES: Identificador de revisió invàlid.

en: Invalid role.
bal_ES: Rol invàlid.

en: Invalid shortcode name: %1$s. Do not use spaces or reserved characters: %2$s
bal_ES: El nom del codi curt és incorrecte: %1$s. No utilitzeu espais o caràcters reservats: %2$s

en: Invalid shortcode name: Empty name given.
bal_ES: El nom del codi curt és incorrecte: s'ha proporcionat un nom buit.

en: Invalid slug.
bal_ES: El resum és invàlid.

en: Invalid status.
bal_ES: Estat invàlid.

en: Invalid taxonomy.
bal_ES: Taxonomia invàlida.

en: Invalid taxonomy: %s.
bal_ES: Taxonomia invàlida: %s.

en: Invalid term ID.
bal_ES: Identificador de terme invàlid.

en: Invalid type parameter.
bal_ES: El tipus de paràmetre és invàlid.

en: Invalid user ID for reassignment.
bal_ES: Indicador d'usuari invàlid per a reassignament.

en: Invalid user ID.
bal_ES: Identificador d'usuari incorrecte.

en: Invalid user parameter(s).
bal_ES: Algun(s) paràmetre(s) de l'usuari és(són) invàlids.

en: Invalid value %1$s for %2$s. Expected value should be between %3$s and %4$s.
bal_ES: Valor incorrecte %1$s per %2$s. El valor que s'espera hauria d'estar entre %3$s i %4$s.

en: Invalid value for background attachment.
bal_ES: El valor de l'adjunt del fons no és vàlid.

en: Invalid value for background position X.
bal_ES: La posició X del fons no és vàlida.

en: Invalid value for background position Y.
bal_ES: La posició Y del fons no és vàlida.

en: Invalid value for background repeat.
bal_ES: El valor de repetició del fons no és vàlid.

en: Invalid value for background size.
bal_ES: La mida del fons no és vàlida.

en: Invalid value.
bal_ES: Valor incorrecte.

en: Irish
bal_ES: Irlandès

en: Is there no link to us?
bal_ES: No hi ha cap enllaç cap a nosaltres?

en: It does not look like your site has any menus yet. Want to build one? Click the button to start.
bal_ES: Sembla que el lloc web encara no té cap menú. Voleu crear-ne un? Feu clic al botó per començar.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try visiting %s directly?
bal_ES: Sembla que no s'ha trobat res en aquest lloc. Voleu provar de visitar %s directament?

en: Italian
bal_ES: Italià

en: Italic
bal_ES: Itàlica

en: Item added.
bal_ES: S'ha afegit l'element.

en: JSONP support is disabled on this site.
bal_ES: El suport JSONP està desabilitat en aquest lloc web.

en: January
bal_ES: Gener

[ctx: January abbreviation]
en: Jan
bal_ES: Gen

en: Japanese
bal_ES: Japonès

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
bal_ES: S'ha d'activar el JavaScript per utilitzar aquesta característica.

en: July
bal_ES: Juliol

en: June
bal_ES: Juny

en: Justify
bal_ES: Justificat

en: Keep as HTML
bal_ES: Manté com a HTML

en: Keep it as is
bal_ES: Deixa com està

en: Keep widget settings and move it to the inactive widgets
bal_ES: Manté la configuració del giny i mou-lo als ginys inactius.

en: Keyboard Shortcuts
bal_ES: Tecles de drecera

en: Keywords
bal_ES: Paraules clau

en: Korean
bal_ES: Coreà

en: Label text
bal_ES: Text de l'etiqueta

en: Language
bal_ES: Idioma

en: Large
bal_ES: Gran

en: Large size image height
bal_ES: Alçada de la imatge de mida gran

en: Large size image width
bal_ES: Amplada de la imatge de mida gran

en: Last Post
bal_ES: Darrera entrada

en: Last name for the user.
bal_ES: Cognom de l'usuari.

en: Last updated
bal_ES: Darrera actualització

en: Last updated: %s
bal_ES: Darrera actualització: %s

en: Latest Posts
bal_ES: Últimes entrades

en: Latvian
bal_ES: Letó

en: Learn more about CSS
bal_ES: Aprèn més sobre CSS

en: Learn more about manual excerpts
bal_ES: Més informació sobre els resums manuals

en: Leave a Comment
bal_ES: Feu un comentari

en: Leave a Reply
bal_ES: Deixa un comentari

en: Leave a Reply to %s
bal_ES: Respon a %s

en: Left
bal_ES: Esquerra

en: Legacy Widget
bal_ES: Giny tradicional

en: Legacy widget
bal_ES: Giny tradicional

en: Length:
bal_ES: Longitud:

en: Letter
bal_ES: Lletra

en: Level
bal_ES: Nivell

en: Light
bal_ES: Clar

en: Light green cyan
bal_ES: Turquesa verdós clar

en: Limit response to comments published after a given ISO8601 compliant date.
bal_ES: Limita la resposta a comentaris publicats després d'una data en l'estàndard ISO8601.

en: Limit response to comments published before a given ISO8601 compliant date.
bal_ES: Limita la resposta a comentaris publicats abans d'una data en l'estàndard ISO8601.

en: Limit response to posts published after a given ISO8601 compliant date.
bal_ES: Limita la resposta a entrades publicades després d'una data en l'estàndard ISO8601.

en: Limit response to posts published before a given ISO8601 compliant date.
bal_ES: Limita la resposta a entrades publicades abans d'una data en l'estàndard ISO8601.

en: Limit result set to all items except those of a particular parent ID.
bal_ES: Limita el conjunt de resultats a tots els elements excepte els que tenen un ID del pare específic.

en: Limit result set to comments assigned a specific status. Requires authorization.
bal_ES: Limita el conjunt de resultats a comentaris amb un estat específic. Necessita autorització.

en: Limit result set to comments assigned a specific type. Requires authorization.
bal_ES: Limita el conjunt de resultats a comentaris assignats a un tipus específic. Necessita autorització.

en: Limit result set to comments assigned to specific post IDs.
bal_ES: Limita el conjunt de resultats a comentaris assignats a identificadors d'entrada específics.

en: Limit result set to comments assigned to specific user IDs. Requires authorization.
bal_ES: Limita el conjunt de resultats a comentaris assignats a identificadors d'usuaris específics. Necessita autorització.

en: Limit result set to comments of specific parent IDs.
bal_ES: Limita el conjunt de resultats a comentaris amb identificadors de pares específics.

en: Limit result set to items that are sticky.
bal_ES: Limita el conjunt de resultats a elements fixats.

en: Limit result set to items with particular parent IDs.
bal_ES: Limita el conjunt de resultats a aquells que tinguin ID dels pares específics.

en: Limit result set to posts assigned one or more statuses.
bal_ES: Limita el conjunt de resultats a entrades assignades a un o més estats.

en: Limit result set to posts assigned to specific authors.
bal_ES: Limita el conjunt de resultats a entrades assignades a autors específics.

en: Limit result set to posts with a specific menu_order value.
bal_ES: Limita el conjunt de resultats a entrades amb un valor de menu_order específic.

en: Limit result set to posts with one or more specific slugs.
bal_ES: Limita el conjunt de resultats a entrades amb un o més resums específics.

en: Limit result set to specific IDs.
bal_ES: Limita el conjunt de resultats a uns identificadors específics.

en: Limit result set to terms assigned to a specific parent.
bal_ES: Limita el conjunt de termes assignats a un pare específic.

en: Limit result set to terms assigned to a specific post.
bal_ES: Limita el conjunt de termes assignats a una entrada específica.

en: Limit result set to terms with one or more specific slugs.
bal_ES: Limita la cerca a resultats amb un o més termes relacionats.

en: Limit result set to that from a specific author email. Requires authorization.
bal_ES: Limita el conjunt de resultats a aquells d'un autor amb una adreça de correu electrònic específica. Necessita autorització.

en: Limit result set to themes assigned one or more statuses.
bal_ES: Limita el conjunt de resultats a temes assignats a un o més estats.

en: Limit result set to users matching at least one specific role provided. Accepts csv list or single role.
bal_ES: Limita el conjunt de resultats a usuaris que encaixen com a mínim a un rol especificat. Accepta una llista separada per comes, o un rol individual.

en: Limit result set to users who are considered authors.
bal_ES: Limiteu el conjunt de resultats als usuaris que es consideren autors.

en: Limit result set to users with one or more specific slugs.
bal_ES: Limita la cerca a usuaris amb un o més termes relacionats.

en: Limit results to items of an object type.
bal_ES: Limita els resultats a elements d'un tipus d'objecte.

en: Limit results to items of one or more object subtypes.
bal_ES: Limita els resultats a elements d'un o més subtipus d'objectes.

en: Limit results to taxonomies associated with a specific post type.
bal_ES: Limita els resultats a taxonomies associades a un tipus d'entrada específic.

en: Limit results to those matching a string.
bal_ES: Limita els resultats als quals coincideixen amb una cadena de text.

en: Link
bal_ES: Enllaç

en: Link CSS Class
bal_ES: Classe CSS de l'enllaç

en: Link CSS class
bal_ES: Classe CSS de l'enllaç

en: Link Categories
bal_ES: Categories d'enllaços

en: Link Category
bal_ES: Categoria d'enllaços

en: Link ID
bal_ES: Identificador de l'enllaç

en: Link Rel
bal_ES: Relatiu a l'enllaç

en: Link Relationship (XFN)
bal_ES: Relació amb l'enllaç (XFN)

en: Link Text
bal_ES: Text de l'enllaç

en: Link To
bal_ES: Enllaça a

en: Link URL
bal_ES: URL

[ctx: Link anchor (TinyMCE)]
en: Anchor
bal_ES: Àncora

[ctx: Link anchors (TinyMCE)]
en: Anchors
bal_ES: Àncores

en: Link edited.
bal_ES: S'ha editat l'enllaç.

en: Link inserted.
bal_ES: S'ha inserit l'enllaç.

en: Link options
bal_ES: Opcions d'enllaç

en: Link rating
bal_ES: Valoració de l'enllaç

en: Link removed.
bal_ES: S'ha suprimit l'enllaç.

en: Link selected.
bal_ES: S'ha seleccionat l'enllaç.

en: Link text
bal_ES: Text de l'enllaç

en: Link title
bal_ES: Títol de l'enllaç

en: Link to Attachment Page
bal_ES: Enllaça a la pàgina d'adjunts

en: Link to Media File
bal_ES: Enllaça a un mèdia

en: Link to:
bal_ES: Enllaç a:

en: Links
bal_ES: Enllaços

en: Links for %s
bal_ES: Enllaços amb %s

[ctx: Links widget]
en: Random
bal_ES: Aleatori

en: List
bal_ES: Llista

en: List View
bal_ES: Llistat

en: List item
bal_ES: Llista d'elements

en: List view
bal_ES: Llistat

en: Lithuanian
bal_ES: Lituà

en: Live Broadcast
bal_ES: Transmissió en directe

en: Live Preview
bal_ES: Previsualització

en: Live Preview: %s
bal_ES: Previsualització: %s

en: Live preview theme: %s
bal_ES: Previsualització en viu del tema: %s

en: Loading more results... please wait.
bal_ES: Espereu mentre s'està carregant més resultats...

en: Locale for the user.
bal_ES: Configuració local de l'usuari.

en: Log In
bal_ES: Entra

en: Log Out
bal_ES: Surt

en: Log in
bal_ES: Entra

en: Log in to Reply
bal_ES: Entra per respondre

en: Log in to leave a Comment
bal_ES: Entra per fer un comentari

en: Log out
bal_ES: Surt

en: Login Address (URL)
bal_ES: Adreça d'inici de sessió (URL)

en: Login name for the user.
bal_ES: Nom d'inici de sessió de l'usuari.

en: Logo
bal_ES: Logotip

en: Looking for a theme? You can search or browse the WordPress.org theme directory, install and preview themes, then activate them right here.
bal_ES: Esteu cercant un tema? Podeu cercar o navegar el directori de temes de WordPress.org, instal·lar i previsualitzar temes, i després, activar-los aquí mateix.

en: Looks like something&#8217;s gone wrong. Wait a couple seconds, and then try again.
bal_ES: Sembla que alguna cosa ha sortit malament. Espereu un parell de segons i torneu-ho a provar.

en: Looks like this is not the correct kind of file. Please link to an appropriate file instead.
bal_ES: Sembla que no és el tipus correcte de fitxer. Enllaceu a un tipus de fitxer adequat.

en: Looks like this is not the correct kind of file. Please link to an audio file instead.
bal_ES: Sembla que aquest no és el tipus correcte de fitxer. Si us plau, enllaceu a un fitxer d'àudio correcte.

en: Loop
bal_ES: Llaç (Loop)

en: Lost Password
bal_ES: Contrasenya perduda

en: Lost your password?
bal_ES: Heu perdut la contrasenya?

en: Luminous vivid amber
bal_ES: Àmbar viu i lluminós

en: Luminous vivid orange
bal_ES: Taronja viu i lluminós

en: M j, Y g:i a
bal_ES: j/M/Y H:i a

en: Macedonian
bal_ES: Macedoni

en: Maintenance
bal_ES: Manteniment

en: Make the selected text bold.
bal_ES: Posa en negreta el text seleccionat.

en: Make the selected text italic.
bal_ES: Posa en cursiva el text seleccionat.

en: Malay
bal_ES: Malai

en: Maltese
bal_ES: Maltès

en: Manage Audio
bal_ES: Gestiona els fitxers d'àudio

en: Manage Comments
bal_ES: Gestiona els comentaris

en: Manage Images
bal_ES: Gestiona les imatges

en: Manage Video
bal_ES: Gestiona vídeos

en: Manual Offsets
bal_ES: Òfsets manuals

en: March
bal_ES: Març

en: Markup is not allowed in CSS.
bal_ES: El llenguatge de marques no està permès en el CSS.

en: Match case
bal_ES: Fes coincidir majúscules i minúscules

en: Max number of words in excerpt
bal_ES: Nombre màxim de paraules del resum

en: Maximum number of items to be returned in result set.
bal_ES: Màxim nombre d'elements a tornar en el conjunt de resultats.

en: Maximum upload file size: %s.
bal_ES: Mida màxima del fitxer a penjar: %s.

en: May
bal_ES: Maig

[ctx: May abbreviation]
en: May
bal_ES: Mai

en: Media
bal_ES: Mèdia

en: Media File
bal_ES: Mèdia

en: Media Library
bal_ES: Mediateca

en: Media Settings
bal_ES: Opcions dels mèdia

en: Media Widget
bal_ES: Giny multimèdia

en: Media Widget (%d) | Media Widget (%d)
bal_ES[0]: Giny mèdia (%d)
bal_ES[1]: Ginys mèdia (%d)

en: Media area
bal_ES: Àrea del mèdia

en: Media file
bal_ES: Mèdia

en: Media library
bal_ES: Mediateca

en: Medium
bal_ES: Mitjana

en: Medium size image height
bal_ES: Alçada de la imatge de mida mitjana

en: Medium size image width
bal_ES: Amplada de la imatge de mida mitjana

en: Medium-Large size image height
bal_ES: Alçada de la imatge mitjana-gran

en: Medium-Large size image width
bal_ES: Amplada de la imatge mitjana-gran

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
bal_ES: S'ha excedit la memòria. Torneu a provar amb un altre fitxer més petit.

en: Menu
bal_ES: Menú

en: Menu Location
bal_ES: Ubicacions dels menús

en: Menu Locations
bal_ES: Ubicacions dels menús

en: Menu Name
bal_ES: Nom del menú

en: Menu Options
bal_ES: Opcions del menú

en: Menu created
bal_ES: S'ha creat el menú

en: Menu deleted
bal_ES: S'ha suprimit el menú

en: Menu item added
bal_ES: S'ha afegit l'element del menú

en: Menu item deleted
bal_ES: S'ha suprimit l'element del menú

en: Menu item is now a sub-item
bal_ES: L'element del menú és ara un subelement

en: Menu item moved down
bal_ES: S'ha mogut cap aval l'element del menú

en: Menu item moved out of submenu
bal_ES: S'ha mogut l'element del submenú

en: Menu item moved up
bal_ES: S'ha mogut cap amunt l'element del menú

en: Menu location
bal_ES: Ubicacions dels menús

en: Menus
bal_ES: Menús

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme or in <a href="%s">widget areas</a> by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget.
bal_ES: Els menús es poden mostrar en ubicacions definides al tema o en les <a href="%s">àrees de ginys</a> en afegir un giny de menú personalitzat.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme.
bal_ES: Els menús es poden mostrar en ubicacions definides pel tema.

en: Merge table cells
bal_ES: Ajunta les cel·les

en: Meridian
bal_ES: Meridià

en: Meta fields.
bal_ES: Camps meta.

en: Metadata
bal_ES: Metadades

en: Method '%s' not implemented. Must be overridden in subclass.
bal_ES: El mètode «%s» no està implementat. S'ha de sobreescriure en una subclasse.

en: Middle
bal_ES: Al mig

en: Minute
bal_ES: Minut

en: Minutes
bal_ES: Minuts

en: Missing Attachment
bal_ES: Falta l'adjunt

[ctx: Missing menu name.]
en: (unnamed)
bal_ES: (Sense nom)

en: Missing parameter(s): %s
bal_ES: Manca de paràmetre(s): %s

en: Missing request ID.
bal_ES: Falta l'identificador de soŀlicitud.

en: Mission complete. Message %s deleted.
bal_ES: Missió completa. S'ha esborrat el missatge %s.

en: Mon
bal_ES: Dl

en: Monday
bal_ES: Dilluns

[ctx: Monday initial]
en: M
bal_ES: Dl

en: Month
bal_ES: Mes

en: More options
bal_ES: Més opcions

en: Move %1$s block from position %2$d down to position %3$d
bal_ES: Mou el bloc %1$s avall, des de la posició %2$d fins a la posició %3$d

en: Move %1$s block from position %2$d up to position %3$d
bal_ES: Mou el bloc %1$s amunt, des de la posició %2$d fins a la posició %3$d

en: Move down
bal_ES: Mou avall

en: Move down one
bal_ES: Mou un avall

en: Move one level down
bal_ES: Mou un nivell avall

en: Move one level up
bal_ES: Mou un nivell amunt

en: Move out from under %s
bal_ES: Mou fora de davall de %s

en: Move to Trash
bal_ES: Mou a la paperera

en: Move to another area&hellip;
bal_ES: Mou a altra àrea&hellip;

en: Move to the top
bal_ES: Mou a la part superior

en: Move to trash
bal_ES: Mou a la paperera

en: Move under %s
bal_ES: Mou a la part inferior de %s

en: Move up
bal_ES: Mou amunt

en: Move up one
bal_ES: Mou un a dalt

[ctx: Move widget]
en: Move
bal_ES: Mou

en: Mute
bal_ES: Desactiva el so

en: Muted
bal_ES: Silenciat

en: My Sites
bal_ES: Els meus llocs

en: Name
bal_ES: Nom

[ctx: Name of link anchor (TinyMCE)]
en: Name
bal_ES: Nom

en: Name:
bal_ES: Nom:

en: Navigate to the nearest toolbar.
bal_ES: Navega a la barra d'eines més propera.

en: Navigate to the next part of the editor.
bal_ES: Navega a la següent part de l'editor.

en: Navigate to the previous part of the editor.
bal_ES: Navega a l'anterior part de l'editor.

en: Navigation Label
bal_ES: Etiqueta de navegació

en: Navigation Menu
bal_ES: Menú de navegació

en: Navigation Menu Item
bal_ES: Element del menú de navegació

en: Navigation Menu Items
bal_ES: Elements del menú de navegació

en: Navigation Menus
bal_ES: Menús de navegació

en: Network Admin
bal_ES: Administrador de la xarxa

en: Network Admin: %s
bal_ES: Administrador de la xarxa: %s

en: New %1$s Site: %2$s
bal_ES: Nou lloc web %1$s: %2$s

en: New %1$s User: %2$s
bal_ES: Nou %1$s usuari: %2$s

en: New Category Name
bal_ES: Nom nou de categoria

en: New Changeset
bal_ES: Conjunt de canvis nou

en: New Column
bal_ES: Columna nova

en: New Custom HTML Widget
bal_ES: Giny de HTML personalitzat nou

en: New Link Category Name
bal_ES: Nom de categoria d'enllaços nova

en: New Menu
bal_ES: Menú nou

en: New Page
bal_ES: Pàgina nova

en: New Post
bal_ES: Entrada nova

en: New Site Registration: %s
bal_ES: Registre de nou lloc web: %s

en: New Site: %1$s
    URL: %2$s
    Remote IP address: %3$s
    
    Disable these notifications: %4$s
bal_ES: Pàgina web nova: %1$s
    URL: %2$s
    IP remota: %3$s
    
    Desactiva aquestes notificacions: %4$s

en: New Tag Name
bal_ES: Nou nom d'etiqueta

en: New User Registration: %s
bal_ES: Registre d'un nou usuari: %s

en: New User: %1$s
    Remote IP address: %2$s
    
    Disable these notifications: %3$s
bal_ES: Usuari nou o usuària nova: %1$s
    IP remota: %2$s
    
    Desactiva aquestes notificacions: %3$s

en: New comment on your post "%s"
bal_ES: L'entrada "%s" té un comentari nou

en: New document
bal_ES: Nou document

en: New page title
bal_ES: Títol de pàgina nou

en: New password
bal_ES: Contrasenya nova

en: New pingback on your post "%s"
bal_ES: L'entrada "%s" té un retroenllaç nou

[ctx: New site notification email subject]
en: [%1$s] Activate %2$s
bal_ES: [%1$s] Activa %2$s

en: New trackback on your post "%s"
bal_ES: L'entrada "%s" té un retroenllaç nou

[ctx: New user notification email subject]
en: [%1$s] Activate %2$s
bal_ES: [%1$s] Activa %2$s

en: New user registration on your site %s:
bal_ES: Registre d'usuari nou al lloc web %s:

en: New version available. %s
bal_ES: Hi ha una nova versió disponible. %s.

en: New window
bal_ES: Finestra nova

en: Newer Comments &raquo;
bal_ES: Comentaris més recents &raquo;

en: Newer comments
bal_ES: Comentaris recents

en: Newer posts
bal_ES: Entrades més recents

en: Newest to oldest
bal_ES: De més recents a més antigues

en: Next
bal_ES: Següent

en: Next &gt;
bal_ES: Entrades següents &gt;

en: Next &raquo;
bal_ES: Entrades següents &raquo;

en: Next Page &raquo;
bal_ES: Pàgina següent &raquo;

en: Next Post
bal_ES: Entrada següent

en: Next page
bal_ES: Pàgina següent

en: Nicename may not be longer than 50 characters.
bal_ES: El nom visible no pot tenir més de 50 caràcters.

en: No %1$s was set in the arguments array for the "%2$s" sidebar. Defaulting to "%3$s". Manually set the %1$s to "%3$s" to silence this notice and keep existing sidebar content.
bal_ES: No s'ha establert %1$s al conjunt d'arguments de la barra lateral "%2$s". Es predetermina a "%3$s". Definiu manualment el %1$s al "%3$s" per silenciar aquest avís i mantenir el contingut existent de la barra lateral.

en: No Comments
bal_ES: No hi ha comentaris

en: No Comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
bal_ES: Sense comentaris<span class="screen-reader-text"> a %s</span>

en: No Content-Disposition supplied.
bal_ES: No s'ha subministrat el Content-Disposition.

en: No alignment
bal_ES: Sense alineament

en: No archives to show.
bal_ES: No hi ha arxius per a mostrar.

en: No audio selected
bal_ES: No hi ha cap àudio seleccionat

en: No blocks found.
bal_ES: No s'ha trobat cap bloc.

en: No categories
bal_ES: No hi ha categories

en: No categories found.
bal_ES: No s'han trobat categories.

en: No changes saved yet, so there is nothing to trash.
bal_ES: No s'han desat els canvis encara, així que no hi ha res per enviar a la paperera.

en: No changeset found to take over
bal_ES: No s'ha trobat cap conjunt de canvis per prendre possessió

en: No changesets found in Trash.
bal_ES: No s'han trobat conjunt de canvis a la paperera.

en: No changesets found.
bal_ES: No s'ha trobat un conjunt de canvis.

en: No color
bal_ES: Sense color

en: No comments to show.
bal_ES: No s'han trobat comentaris.

en: No comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
bal_ES: Sense comentaris<span class="screen-reader-text"> a %s</span>

en: No cookie present.
bal_ES: No hi ha galeta.

en: No data supplied.
bal_ES: No s'han subministrat dades.

en: No editor could be selected.
bal_ES: No s'ha seleccionat cap editor.

en: No file selected
bal_ES: No s'ha seleccionat cap fitxer

en: No image selected
bal_ES: No s'ha seleccionat cap imatge

en: No image set
bal_ES: No s'ha definit la imatge

en: No images selected
bal_ES: No s'ha seleccionat cap imatge

en: No items
bal_ES: No hi ha elements

en: No items found.
bal_ES: No s'han trobat elements.

en: No logo selected
bal_ES: No s'ha seleccionat cap logotip

en: No media files found.
bal_ES: No s'han trobat fitxers multimèdia.

en: No media selected
bal_ES: No s'ha seleccionat cap mèdia

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
bal_ES: No s'ha creat cap menú encara. <a href="%s">Creeu algun</a>.

en: No pages found in Trash.
bal_ES: No s'ha trobat cap pàgina a la paperera.

en: No pages found.
bal_ES: No s'ha trobat cap pàgina.

en: No posts found in Trash.
bal_ES: No s'ha trobat cap entrada a la paperera.

en: No posts found.
bal_ES: No s'ha trobat cap entrada.

en: No results
bal_ES: Cap resultat.

en: No results found
bal_ES: No s'ha trobat cap resultat.

en: No results found.
bal_ES: No s'ha trobat cap resultat.

en: No results.
bal_ES: Cap resultat.

en: No route was found matching the URL and request method
bal_ES: No s'ha trobat cap ruta que encaixi amb l'URL i el mètode de la sol·licitud

en: No route was found matching the URL and request method.
bal_ES: No s'ha trobat cap ruta que encaixi amb l'URL i el mètode de la sol·licitud

en: No search term specified. Showing recent items.
bal_ES: No s'ha especificat cap terme de cerca. Es mostren els articles més recents.

en: No tags
bal_ES: Cap etiqueta

en: No tags found.
bal_ES: No s'han trobat etiquetes.

en: No themes found. Try a different search.
bal_ES: No s'ha trobat cap tema. Proveu amb una altra cerca.

en: No video selected
bal_ES: No s'ha seleccionat cap vídeo

en: No widgets found.
bal_ES: No s'han trobat ginys.

en: Non-existent changeset UUID.
bal_ES: UUID de conjunt de canvis no existent.

en: Nonbreaking space
bal_ES: Espai fix

en: None
bal_ES: Cap

en: Norwegian
bal_ES: Noruec

en: Not enough space to upload. %s KB needed.
bal_ES: No hi ha prou espai per penjar. Són necessaris %s Kb.

en: November
bal_ES: Novembre

en: Number of comments
bal_ES: Número de comentaris

en: Number of comments to show:
bal_ES: Nombre de comentaris que cal mostrar:

en: Number of items
bal_ES: Nombre d'elements

en: Number of links to show:
bal_ES: Nombre d'enllaços que cal mostrar:

en: Number of posts to show:
bal_ES: Nombre d'entrades que cal mostrar:

en: Number of published posts for the term.
bal_ES: Nombre d'entrades publicades del terme.

en: Number of widgets found: %d
bal_ES: Nombre de ginys trobats: %d

en: Numbered list
bal_ES: Llista numerada

en: OK
bal_ES: D'acord

en: Object subtype.
bal_ES: Subtipus d'objecte.

en: Object type.
bal_ES: Tipus d'objecte.

en: October
bal_ES: Octubre

en: Offset the result set by a specific number of items.
bal_ES: Desplaça el conjunt de resultats un nombre determinat d'elements.

en: Older comments
bal_ES: Comentaris anteriors

en: Older posts
bal_ES: Entrades anteriors

en: Oldest to newest
bal_ES: De més antigues a més recents

en: On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?
bal_ES: En alguns sistemes el nom de la vostra base de dades es prefixa amb el vostre nom d'usuari, pel que podria ser <code>usuari_%1$s</code>. Podria ser aquest el problema?

en: Once Daily
bal_ES: Diària

en: Once Hourly
bal_ES: Una vegada per hora

en: One response to %s
bal_ES: Una resposta a %s

en: Only %1$s or %2$s files may be used for header video. Please convert your video file and try again, or, upload your video to YouTube and link it with the option below.
bal_ES: Només fitxers %1$s o %2$s poden utilitzar-se com a vídeo de capçalera. Convertiu el fitxer de vídeo i torneu a provar, o pugeu el vídeo a YouTube i enllaceu-lo amb l'opció inferior.

en: Only UUID V4 is supported at this time.
bal_ES: En aquests moments només és compatible amb UUID V4.

en: Only visible to site admins and editors.
bal_ES: Només visible per administradors i editors.

en: Oops! That embed cannot be found.
bal_ES: Oops! No s'ha trobat la incrustació.

en: Oops: %s
bal_ES: Ups!: %s

en: Open in new tab
bal_ES: Obre en una pestanya nova

en: Open link in a new tab
bal_ES: Obre l'enllaç en una pestanya nova

en: Open publish panel
bal_ES: Obre el tauler de publicació

en: Open sharing dialog
bal_ES: Obre el diàleg de compartició

en: Optional placeholder text
bal_ES: Text variable opcional

en: Optional placeholder…
bal_ES: Text variable opcional...

en: Options
bal_ES: Opcions

en: Or link to existing content
bal_ES: O enllaça a un contingut existent

en: Or, enter a YouTube URL:
bal_ES: O introduïu un URL de YouTube:

en: Orange
bal_ES: Taronja

en: Order
bal_ES: Ordre

en: Order by
bal_ES: Ordena per

en: Order sort attribute ascending or descending.
bal_ES: Ordena segons l'atribut ascendentment o descendentment.

en: Order:
bal_ES: Ordre

en: Out from under %s
bal_ES: Treu de davall de %s

en: Outdent list item
bal_ES: Desfés el sagnat de l'element de la llista

en: Overlay
bal_ES: Superposició

en: Overlay color
bal_ES: Color de la superposició

en: PHP's XML extension is not available. Please contact your hosting provider to enable PHP's XML extension.
bal_ES: L'extensió XML de PHP no està disponible. Contacteu amb el vostre proveïdor d'allotjament per habilitar-la.

en: Page %s
bal_ES: Pàgina %s

en: Page Archives
bal_ES: Arxiu de pàgines

en: Page Attributes
bal_ES: Atributs de la pàgina

en: Page ID
bal_ES: Identificador de la pàgina

en: Page IDs, separated by commas.
bal_ES: Identificador de les pàgines, separats per comes.

en: Page break
bal_ES: Salt de pàgina

en: Page not found
bal_ES: Pàgina no trobada

en: Page order
bal_ES: Ordre de les pàgines

en: Page published privately.
bal_ES: S'ha publicat la pàgina privadament.

en: Page published.
bal_ES: S'ha publicat la pàgina.

en: Page reverted to draft.
bal_ES: S'ha revertit la pàgina a esborrany.

en: Page scheduled.
bal_ES: S'ha programat la pàgina.

en: Page title
bal_ES: Títol de la pàgina

en: Page updated.
bal_ES: S'ha actualitzat la pàgina.

en: Pages
bal_ES: Pàgines

en: Pages list
bal_ES: Llista de pàgines

en: Pages list navigation
bal_ES: Navegació per la llista de pàgines

en: Pages:
bal_ES: Pàgines:

en: Pale cyan blue
bal_ES: Blau cel pàl·lid

en: Pale pink
bal_ES: Rosa pàl·lid

en: Paragraph
bal_ES: Paràgraf

en: Paragraphs
bal_ES: Paràgrafs

en: Parent Category
bal_ES: Categoria mare

en: Parent Category:
bal_ES: Categoria mare:

en: Parent Page:
bal_ES: Pàgina mare:

en: Parent Term
bal_ES: Terme pare

en: Parent term does not exist.
bal_ES: El terme superior no existeix.

en: Partial render must echo the content or return the content string (or array), but not both.
bal_ES: Una renderització parcial ha de, o bé mostrar el contingut («echo»), o bé retornar-lo en una cadena de text (o matriu).

en: Password
bal_ES: Contrasenya

en: Password Reset
bal_ES: Reinicialitza la contrasenya

en: Password changed for user: %s
bal_ES: S'ha canviat la contrasenya de l'usuari: %s

en: Password for the user (never included).
bal_ES: Contrasenya de l'usuari (mai no inclosa).

en: Password reset is not allowed for this user
bal_ES: Per a aquest nom d'usuari no es permet reinicialitzar la contrasenya

en: Password:
bal_ES: Contrasenya:

en: Passwords cannot be empty.
bal_ES: Les contrasenyes no poden estar buides.

en: Paste
bal_ES: Enganxa

en: Paste URL or type to search
bal_ES: Enganxeu l'URL o escriviu per cercar

en: Paste as text
bal_ES: Enganxa com a text pla

en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
bal_ES: &laquo;Enganxa&raquo; està ara en mode de text pla. El contingut s'enganxarà ara com a text pla fins que commuteu aquesta opció.

en: Paste or type URL
bal_ES: Enganxeu o escriviu l'URL

en: Paste table row after
bal_ES: Enganxa com a fila posterior

en: Paste table row before
bal_ES: Enganxa com a fila anterior

en: Paste your embed code below:
bal_ES: Enganxa el codi incrustat a continuació:

en: Pause
bal_ES: Pausa

en: Pending
bal_ES: Pendent

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
bal_ES[0]: Pendent <span class="count">(%s)</span>
bal_ES[1]: Pendents <span class="count">(%s)</span>

en: Pending Review
bal_ES: Pendent de revisió

en: Period
bal_ES: Període

en: Permalink
bal_ES: Enllaç permanent

en: Permalink:
bal_ES: Enllaç permanent:

en: Permalink: %s
bal_ES: Enllaç permanent: %s

en: Persian
bal_ES: Persa

en: Photoblogging
bal_ES: Fotoblog

en: Pin to toolbar
bal_ES: Fixa a la barra d'eines

en: Pingback
bal_ES: Retroping

en: Pingback excerpt:
bal_ES: Extracte del retroping:

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
bal_ES: Retroping de %1$s a %2$s registrat.

en: Pingback:
bal_ES: Retroenllaç:

en: Pink
bal_ES: Rosa

en: Play
bal_ES: Reprodueix

en: Playback controls
bal_ES: Controls de reproducció

en: Playlist Settings
bal_ES: Configuració de la llista de reproducció

en: Please contact your host for assistance with investigating this issue further.
bal_ES: Poseu-vos en contacte amb el servidor per obtenir més informació sobre aquesta qüestió.

en: Please enter a site name.
bal_ES: Introduïu un nom del lloc web.

en: Please enter a site title.
bal_ES: Introduïu el títol del lloc web.

en: Please enter a username.
bal_ES: Introduïu un nom d'usuari.

en: Please enter a valid YouTube URL.
bal_ES: Introduïu un URL de YouTube vàlid.

en: Please enter a valid email address.
bal_ES: Introduïu una adreça electrònica vàlida.

en: Please include a %s template in your theme.
bal_ES: Incloeu una plantilla %s en el tema.

en: Please log in again.
bal_ES: Entreu de nou.

en: Please save your changes in order to share the preview.
bal_ES: Desa els canvis per compartir la vista prèvia.

en: Please see <a href="%s">Debugging in WordPress</a> for more information.
bal_ES: Mireu <a href="%s">La depuració en el WordPress</a> per a més informació.

en: Please try again.
bal_ES: Torneu-ho a provar.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
bal_ES: Proveu de penjar aquest fitxer amb el %1$scarregador del navegador%2$s.

en: Plugin details
bal_ES: Detalls de l'extensió

en: Plugins
bal_ES: Extensions

en: Polish
bal_ES: Polonès

en: Popular Tags
bal_ES: Etiquetes més comunes

en: Portuguese
bal_ES: Portuguès

en: Post
bal_ES: Entrada

en: Post Archives
bal_ES: Arxiu d'entrades

en: Post Attributes
bal_ES: Atributs de l'entrada

en: Post Comment
bal_ES: Envia un comentari

en: Post Format
bal_ES: Format d'entrada

en: Post Thumbnail
bal_ES: Publica la miniatura

en: Post Type Archive
bal_ES: Arxiu de tipus d'entrades

[ctx: Post format]
en: Aside
bal_ES: Anotació

[ctx: Post format]
en: Audio
bal_ES: Àudio

[ctx: Post format]
en: Chat
bal_ES: Xat

[ctx: Post format]
en: Gallery
bal_ES: Galeria

[ctx: Post format]
en: Image
bal_ES: Imatge

[ctx: Post format]
en: Link
bal_ES: Enllaç

[ctx: Post format]
en: Quote
bal_ES: Citació

[ctx: Post format]
en: Standard
bal_ES: Estàndard

[ctx: Post format]
en: Status
bal_ES: Estat

[ctx: Post format]
en: Video
bal_ES: Vídeo

en: Post formats supported.
bal_ES: Els formats d'entrada suportats.

en: Post navigation
bal_ES: Navegació d'entrades

en: Post published privately.
bal_ES: S'ha publicat l'entrada privadament.

en: Post published.
bal_ES: S'ha publicat l'entrada.

en: Post reverted to draft.
bal_ES: S'ha tornat l'entrada a esborrany.

en: Post scheduled.
bal_ES: S'ha programat l'entrada.

en: Post type names must be between 1 and 20 characters in length.
bal_ES: Els noms de tipus d'entrades han de ser d'1 a 20 caràcters de llarg.

en: Post updated.
bal_ES: S'ha actualitzat l'entrada.

en: Posted title:
bal_ES: Títol publicat:

en: Poster
bal_ES: Publicador

en: Poster Image
bal_ES: Imatge de pòster

en: Poster image
bal_ES: Imatge de pòster

en: Posts by %s
bal_ES: Entrades de %s

en: Posts list
bal_ES: Llista d'entrades

en: Posts list navigation
bal_ES: Navegació per la llista d'entrades

en: Posts navigation
bal_ES: Navegació d'entrades

en: Posts page
bal_ES: Pàgina d'entrades

en: Posts published on %s
bal_ES: Entrades publicades el %s

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
bal_ES: Funcionant amb el WordPress, plataforma semàntica de publicació personal de primer ordre.

en: Preload
bal_ES: Precàrrega

en: Preview
bal_ES: Previsualitza

en: Preview Link
bal_ES: Enllaç de vista prèvia

en: Preview as a browser icon
bal_ES: Previsualitza com a icona del navegador

en: Preview as an app icon
bal_ES: Previsualitza com a icona de l'aplicació

en: Preview link for the post.
bal_ES: Previsualitza l'enllaç de l'entrada.

en: Previewing theme
bal_ES: S'està previsualitzant el tema

en: Previous
bal_ES: Anterior

en: Previous Post
bal_ES: Entrada prèvia

en: Previous page
bal_ES: Pàgina prèvia

en: Print
bal_ES: Imprimeix

en: Private
bal_ES: Privada

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
bal_ES[0]: Privada <span class="count">(%s)</span>
bal_ES[1]: Privades <span class="count">(%s)</span>

en: Private: %s
bal_ES: Privat: %s

en: Privately Published
bal_ES: Publicat com a privada

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
bal_ES: Comentaris protegits: introdueix la contrasenya per veure els comentaris.

en: Protected: %s
bal_ES: Protegit: %s

en: Public
bal_ES: Pública

en: Public, Sticky
bal_ES: Públic, fixat

en: Publish
bal_ES: Publica

en: Publish Settings
bal_ES: Paràmetres de publicació

en: Publish:
bal_ES: Publica:

en: Published
bal_ES: Publicada

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
bal_ES[0]: Publicada <span class="count">(%s)</span>
bal_ES[1]: Publicades <span class="count">(%s)</span>

en: Publishing failed.
bal_ES: La publicació ha fallat

en: Publishing…
bal_ES: S'està publicant...

en: Purple
bal_ES: Violeta

en: Query parameter not permitted: %s
bal_ES: El paràmetre de consulta no està permès: %s

en: Quote
bal_ES: Citació

en: REST base route for the post type.
bal_ES: Ruta base REST per al tipus d'entrada.

en: REST base route for the taxonomy.
bal_ES: Ruta base de REST per a la taxonomia.

en: REST search handlers must extend the %s class.
bal_ES: Els controladors de cerca REST han d'estendre la classe %s.

en: RSS Error:
bal_ES: Error RSS:

en: Random Order
bal_ES: Ordre aleatori

en: Randomize suggested headers
bal_ES: Genera automàticament les capçaleres suggerides

en: Randomize uploaded headers
bal_ES: Genera aleatòriament les capçaleres penjades

en: Randomizing suggested headers
bal_ES: S'està generant aleatòriament les capçaleres suggerides

en: Randomizing uploaded headers
bal_ES: S'estan generant aleatòriament les capçaleres penjades

en: Read more
bal_ES: Saber més

en: Read more...
bal_ES: Llegeix més...

en: Reassign the deleted user's posts and links to this user ID.
bal_ES: Reassigna les entrades i enllaços de l'usuari suprimit a aquest identificador d'usuari.

en: Recent Comments
bal_ES: Comentaris recents

en: Recent Posts
bal_ES: Entrades recents

en: Recovery Mode &#8212; %s
bal_ES: Mode recuperació &#8212; %s

en: Recovery Mode not initialized.
bal_ES: No s'ha inicialitzat el mode de recuperació.

en: Recovery key expired.
bal_ES: Ha caducat la clau de recuperació.

en: Red
bal_ES: Vermell

en: Redo
bal_ES: Refés

en: Redo your last undo.
bal_ES: Refés l'últim «desfés».

en: Register
bal_ES: Registra

en: Registration confirmation will be emailed to you.
bal_ES: La confirmació del registre us arribarà per correu electrònic.

en: Registration date for the user.
bal_ES: Data de registre de l'usuari.

en: Remember Me
bal_ES: Recorda'm

en: Remove
bal_ES: Suprimeix

en: Remove Image
bal_ES: Suprimeix la imatge

en: Remove Menu Item: %1$s (%2$s)
bal_ES: Suprimeux l'element del menú: %1$s (%2$s)

en: Remove a link.
bal_ES: Elimina l'enllaç.

en: Remove audio source
bal_ES: Suprimeix la font d'àudio

en: Remove image
bal_ES: Suprimeix la imatge

en: Remove item
bal_ES: Suprimeix element

en: Remove link
bal_ES: Suprimeix l'enllaç

en: Remove poster image
bal_ES: Suprimeix  la imatge pòster

en: Remove the selected block(s).
bal_ES: Elimina els blocs seleccionats.

en: Remove video source
bal_ES: Suprimeix la font de vídeo

en: Removing %1$s manually will cause PHP warnings. Use the %2$s filter instead.
bal_ES: La supressió manual de %1$s provocarà avisos PHP. Useu el filtre %2$s per contra.

en: Reorder
bal_ES: Reordena

en: Reorder menu items
bal_ES: Reordena els elements del menú

en: Reorder mode closed
bal_ES: Mode de reordenació tancat

en: Reorder mode enabled
bal_ES: Mode de reordenació activat

en: Reorder widgets
bal_ES: Reordena els ginys

en: Repeat Background Image
bal_ES: Repeteix la imatge de fons

[ctx: Repeat Image]
en: Repeat
bal_ES: Repetició

en: Replace
bal_ES: Reemplaça

en: Replace audio
bal_ES: Reemplaça l'àudio

en: Replace image
bal_ES: Reemplaça la imatge

en: Replace video
bal_ES: Reemplaça el vídeo

en: Reply
bal_ES: Respon

en: Reply to %s
bal_ES: Resposta a %s

en: Required fields are marked %s
bal_ES: Els camps necessaris estan marcats amb %s

en: Required to be true, as revisions do not support trashing.
bal_ES: Ha de ser cert, ja que les revisions no admeten ser mogudes a la paperera.

en: Required to be true, as terms do not support trashing.
bal_ES: Ha de ser cert, ja que els termes no admeten ser moguts a la paperera.

en: Required to be true, as users do not support trashing.
bal_ES: Ha de ser cert, ja que els usuaris no admeten ser moguts a la paperera.

en: Reset
bal_ES: Reinicia

en: Reset Password
bal_ES: Reinicialitza la contrasenya

en: Reset the template
bal_ES: Reinicia la plantilla

en: Resetting the template may result in loss of content, do you want to continue?
bal_ES: La reinicialització de la plantilla pot provocar pèrdues de contingut, voleu continuar?

en: Resize for smaller devices
bal_ES: Redimensiona per a dispositius petits

en: Resolve Block
bal_ES: Resol el bloc

en: Responsive Layout
bal_ES: Plantilla responsiva

en: Restore from Trash
bal_ES: Restaura de la paperera

en: Restore last draft
bal_ES: Restaura el darrer esborrany

en: Reusable blocks
bal_ES: Blocs reutilitzables

en: Reverse order
bal_ES: Inverteix l'ordre

en: Reverting unpublished changes&hellip;
bal_ES: S'estan desfent els canvis no publicats&hellip;

en: Revision
bal_ES: Revisió

en: Rich Text Area. Press Alt-Shift-H for help.
bal_ES: Àrea de l'editor de text enriquit. Premeu Alt-Majúscula-H per l'ajuda.

en: Rich Text Area. Press Control-Option-H for help.
bal_ES: Àrea de text enriquit. Premeu Control-Opció-H per obtenir ajuda.

en: Right
bal_ES: Dreta

en: Roles assigned to the user.
bal_ES: Rols assignats a l'usuari.

en: Romanian
bal_ES: Romanès

en: Row
bal_ES: Fila

en: Row count
bal_ES: Recompte de files

en: Row group
bal_ES: Grup de files

en: Row type
bal_ES: Tipus de fila

en: Rows
bal_ES: Files

en: Run %s
bal_ES: Executa %s

en: Run Importer
bal_ES: Executa l'importador

en: Russian
bal_ES: Rus

en: Sat
bal_ES: Ds

en: Saturday
bal_ES: Dissabte

[ctx: Saturday initial]
en: S
bal_ES: Ds

en: Save
bal_ES: Desa

en: Save &amp; Publish
bal_ES: Desa i publica

en: Save Draft
bal_ES: Desa

en: Save and preview changes before publishing them.
bal_ES: Desa i mostra els canvis abans de publicar-los.

en: Save as Pending
bal_ES: Desa com a pendent

en: Save as pending
bal_ES: Desa com a pendent

en: Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.
bal_ES: Desa el meu nom, correu electrònic i lloc web en aquest navegador per a la pròxima vegada que comenti.

en: Save your changes.
bal_ES: Desa els canvis.

en: Saved
bal_ES: S'ha desat

en: Saved.
bal_ES: Desat.

en: Saving
bal_ES: S'està desant

en: Saving...
bal_ES: S'està desant...

en: Schedule
bal_ES: Planifica

en: Schedule your customization changes to publish ("go live") at a future date.
bal_ES: Programa canvis personalitzats per publicar-los en una data futura.

en: Scheduled
bal_ES: Previst

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
bal_ES[0]: Previst <span class="count">(%s)</span>
bal_ES[1]: Previstos <span class="count">(%s)</span>

en: Scheduling failed.
bal_ES: La planificació ha fallat

en: Scope under which the request is made; determines fields present in response.
bal_ES: Àmbit sota el qual es fa la petició: determina els camps presents en la resposta.

en: Screen reader users: when in forms mode, you may need to press the Esc key twice.
bal_ES: Usuaris amb lector de pantalla: quan us trobeu en el mode de formulari pot ser que necessiteu prémer la tecla d'escapada dues vegades.

en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
bal_ES: Els scripts i estils no haurien de registrar-se o posar-se a la cua fins al %1$s, %2$s, o codi %3$s.

en: Scroll with Page
bal_ES: Desplaça amb la pàgina

en: Search
bal_ES: Cerca

en: Search Categories
bal_ES: Cerca categories

en: Search Changesets
bal_ES: Cerca conjunt de canvis

en: Search Link Categories
bal_ES: Cerca categories d'enllaços

en: Search Media
bal_ES: Cerca mèdia

en: Search Media:
bal_ES: Cerca mèdia

en: Search Menu Items
bal_ES: Cerca elements del menú

en: Search Pages
bal_ES: Cerca pàgines

en: Search Posts
bal_ES: Cerca a les entrades

en: Search Results
bal_ES: Resultats de la cerca

en: Search Results %1$s %2$s
bal_ES: Resultat de la cerca %1$s %2$s

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
bal_ES: Cerca de resultats de &#8220;%s&#8221;

en: Search Tags
bal_ES: Cerca etiquetes

en: Search Terms
bal_ES: Cerca termes

en: Search Widgets
bal_ES: Cerca ginys

en: Search WordPress.org themes
bal_ES: Cerca temes de WordPress.org

en: Search for a block
bal_ES: Cerca un bloc

en: Search media
bal_ES: Cerca mèdia

en: Search media items...
bal_ES: Cerca mèdia...

en: Search or use up and down arrow keys to select an item.
bal_ES: Cerqueu o pugeu i baixeu amb les tecles de fletxa per seleccionar un element.

en: Search results for: &#8220;%s&#8221;
bal_ES: Resultats de la cerca de &#8220;%s&#8221;

[ctx: Search widget]
en: Search
bal_ES: Cerca

en: Seasonal
bal_ES: De temporada

en: Security check failed.
bal_ES: Ha fallat la comprovació de seguretat.

en: Security error.
bal_ES: Error de seguretat.

en: See how changes would look live on your website, and share the preview with people who can't access the Customizer.
bal_ES: Mireu com es veuran els canvis de la pàgina web en directe, i compartiu la vista prèvia amb la gent que no pugui accedir al Personalitzador.

en: Select
bal_ES: Selecciona

en: Select Category
bal_ES: Selecciona la categoria

en: Select Day
bal_ES: Selecciona dia

en: Select Files
bal_ES: Seleccioneu fitxers

en: Select Link Category:
bal_ES: Selecciona la categoria de l'enllaç:

en: Select Menu:
bal_ES: Seleccioneu el menú:

en: Select Month
bal_ES: Selecciona el mes

en: Select Post
bal_ES: Selecciona entrada

en: Select Site Icon
bal_ES: Selecciona una icona del lloc

en: Select Week
bal_ES: Selecciona setmana

en: Select Year
bal_ES: Selecciona any

en: Select a city
bal_ES: Selecciona una ciutat

en: Select all
bal_ES: Selecciona-ho tot

en: Select all text when typing. Press again to select all blocks.
bal_ES: Selecciona tot el text mentre escriviu. Torneu a prémer per a seleccionar tots els blocs.

en: Select an area to move this widget into:
bal_ES: Seleccioneu una àrea on moure aquest giny:

en: Select and crop
bal_ES: Selecciona i escapça

en: Select audio
bal_ES: Selecciona un àudio

en: Select file
bal_ES: Selecciona el fitxer

en: Select image
bal_ES: Selecciona una imatge

en: Select logo
bal_ES: Selecciona un logotip

en: Select or Upload Media
bal_ES: Selecciona o penja fitxers multimèdia

en: Select poster image
bal_ES: Selecciona una imatge de pòster

en: Select video
bal_ES: Selecciona un vídeo

en: Selection shortcuts
bal_ES: Dreceres de selecció

en: Separate tags with commas
bal_ES: Separa les etiquetes amb comes

en: Separator
bal_ES: Separador

en: September
bal_ES: Setembre

[ctx: September abbreviation]
en: Sep
bal_ES: Set

en: Serbian
bal_ES: Serbi

en: Session expired
bal_ES: La sessió ha caducat

en: Set image
bal_ES: Defineix la imatge

en: Setting does not exist or is unrecognized.
bal_ES: El paràmetre no existeix o no està reconegut.

en: Setting up your live preview. This may take a bit.
bal_ES: S'està configurant la previsualització. Això pot trigar una mica.

en: Settings
bal_ES: Opcions

en: Settings.
bal_ES: Opcions

en: Share Preview Link
bal_ES: Comparteix l'enllaç de vista prèvia

en: Sharing options
bal_ES: Opcions per a compartir

en: Shift + Alt + letter:
bal_ES: Maj + Alt + lletra:

en: Shift-click to edit this element.
bal_ES: Feu clic a la tecla de majúscules per editar aquest element.

en: Shift-click to edit this widget.
bal_ES: Prem la tecla de majúscules i fes clic amb el ratolí per editar aquest giny.

en: Shortcode
bal_ES: Codi de substitució

en: Shortlink
bal_ES: Enllaç curt

en: Show
bal_ES: Mostra

en: Show Artist Name in Tracklist
bal_ES: Mostra el nom de l'artista en la llista de les pistes

en: Show Images
bal_ES: Mostra les imatges

en: Show Link Description
bal_ES: Mostra la descripció de l'enllaç

en: Show Link Image
bal_ES: Mostra la imatge de l'enllaç

en: Show Link Name
bal_ES: Mostra el nom de l'enllaç

en: Show Link Rating
bal_ES: Mostra la valoració de l'enllaç

en: Show Tracklist
bal_ES: Mostra la llista de reproducció

en: Show Video List
bal_ES: Mostra la llista de vídeos

en: Show download button
bal_ES: Mostra el botó de baixada

en: Show hierarchy
bal_ES: Mostra la jerarquia

en: Show invisible characters
bal_ES: Mostra els caràcters invisibles

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Media
bal_ES: Mèdia

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Pages
bal_ES: Pàgines

en: Show media on left
bal_ES: Mostra el mèdia a l'esquerra

en: Show media on right
bal_ES: Mostra el mèdia a la dreta

en: Show more comments
bal_ES: Mostra més comentaris

en: Show password
bal_ES: Mostra la contrasenya

en: Show post counts
bal_ES: Mostra el nombre d'entrades

en: Show tag counts
bal_ES: Mostra el comptador d'etiquetes

en: Showing details for theme: %s
bal_ES: S'estan mostrant els detalls del tema: %s

en: Showing large initial letter.
bal_ES: S'està mostrant la lletra inicial gran.

en: Sidebar
bal_ES: Barra lateral

en: Sidebar %d
bal_ES: Barra lateral %d

en: Silver
bal_ES: Plata

en: Site %d
bal_ES: Lloc %d

en: Site Address (URL)
bal_ES: Adreça del lloc web (URL)

en: Site Admin
bal_ES: Administració

en: Site ID must not be empty.
bal_ES: L'identificador del lloc no pot estar buit.

en: Site Icon
bal_ES: Icona del lloc web

en: Site Identity
bal_ES: Identitat del lloc web

en: Site Name: %s
bal_ES: Nom del lloc: %s

en: Site Preview
bal_ES: Previsualització del lloc web

en: Site Tagline
bal_ES: Lema del lloc web

en: Site Title
bal_ES: Títol del lloc web

en: Site URL.
bal_ES: URL del lloc.

en: Site does not exist.
bal_ES: El lloc no existeix.

en: Site domain must not be empty.
bal_ES: El domini del lloc no pot estar buit.

en: Site icon
bal_ES: Icona del lloc web

en: Site name must be at least %s character. | Site name must be at least %s characters.
bal_ES[0]: El nom del lloc web ha de tenir almenys %s caràcter.
bal_ES[1]: El nom del lloc web ha de tenir almenys %s caràcters.

en: Site names can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
bal_ES: Els noms dels llocs només poden contenir lletres en minúscula (a-z) i números.

en: Site network ID must be provided.
bal_ES: S'ha de proporcionar l'identificador de xarxa del lloc.

en: Site path must not be empty.
bal_ES: El camí del lloc no pot estar buit.

en: Site tagline.
bal_ES: Lema del lloc web.

en: Site title.
bal_ES: Títol del lloc web.

en: Site with the ID does not exist.
bal_ES: El lloc amb aquest identificador no existeix.

en: Sites
bal_ES: Llocs

en: Size
bal_ES: Mida

en: Skip cropping
bal_ES: Omet l'escapçat

en: Skip to the selected block
bal_ES: Salta al bloc seleccionat

en: Skip to toolbar
bal_ES: Aneu a la barra d'eines

en: Slovak
bal_ES: Eslovac

en: Slovenian
bal_ES: Eslovè

en: Software Name
bal_ES: Nom de Programa

en: Some HTML tags are not permitted, including:
bal_ES: Algunes etiquetes HTML no estan permeses, incloent-hi:

en: Someone else has taken over this post
bal_ES: Algú més ha pres el control de l'entrada.

en: Someone has requested a password reset for the following account:
bal_ES: Hom ha sol·licitat reinicialitzar la contrasenya per al següent compte:

en: Something went wrong.
bal_ES: Alguna cosa ha anat malament.

en: Sorry, comments are closed for this item.
bal_ES: Disculpeu, els comentaris estan tancats.

en: Sorry, comments are not allowed for this item.
bal_ES: Disculpeu, els comentaris no estan permesos per a aquest element.

en: Sorry, deleting the term failed.
bal_ES: Ha fallat la supressió del terme.

en: Sorry, editing the term failed.
bal_ES: Ha fallat l'edició del terme.

en: Sorry, no such page.
bal_ES: La pàgina no existeix.

en: Sorry, no such post.
bal_ES: No existeix l'entrada.

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
bal_ES: No està admesa una de les taxonomies donades per al tipus d'entrada.

en: Sorry, revisions are disabled.
bal_ES: Les revisions estan desactivades.

en: Sorry, site names must have letters too!
bal_ES: Els noms de lloc web han de tenir lletres també!

en: Sorry, that email address is already used!
bal_ES: Aquesta adreça electrònica ja l'estan utilitzant!

en: Sorry, that email address is not allowed!
bal_ES: Aquesta adreça electrònica no està permesa!

en: Sorry, that site already exists!
bal_ES: Ho sentim, aquest lloc web ja existeix!

en: Sorry, that site is reserved!
bal_ES: Ho sentim, aquest lloc web està reservat!

en: Sorry, that username already exists!
bal_ES: Aquest nom d'usuari ja existeix!

en: Sorry, that username is not allowed.
bal_ES: Aquest nom d'usuari no està permès.

en: Sorry, the user could not be updated.
bal_ES: No es pot actualitzar l'usuari.

en: Sorry, this content could not be embedded.
bal_ES: Aquest contingut no es pot incrustar.

en: Sorry, trackbacks are closed for this item.
bal_ES: Els retroenllaços estan tancats per aquest element.

en: Sorry, usernames must have letters too!
bal_ES: Els noms d'usuaris han de tenir lletres també!

en: Sorry, you are not allowed to access details about this site.
bal_ES: No teniu permisos per accedir als detalls sobre aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to access details of this post.
bal_ES: No teniu permisos per accedir als detalls d'aquesta entrada.

en: Sorry, you are not allowed to access user data on this site.
bal_ES: No teniu permisos per accedir a les dades de l'usuari en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to add a category.
bal_ES: No teniu permisos per afegir una categoria.

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
bal_ES: No teniu permès afegir un terme a una de les taxonomies donades.

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
bal_ES: No teniu permès assignar un terme a una de les taxonomies donades.

en: Sorry, you are not allowed to assign terms in this taxonomy.
bal_ES: No teniu permisos per assignar termes en aquesta taxonomia.

en: Sorry, you are not allowed to assign the provided terms.
bal_ES: No teniu permisos per a assignar els termes proporcionats.

en: Sorry, you are not allowed to assign this term.
bal_ES: No teniu permès assignar aquest terme.

en: Sorry, you are not allowed to change the comment type.
bal_ES: No teniu permisos per a canviar el tipus de comentari.

en: Sorry, you are not allowed to change the page author as this user.
bal_ES: No teniu permisos per canviar l'autor de la pàgina com a aquest usuari.

en: Sorry, you are not allowed to change the post author as this user.
bal_ES: No teniu permisos per canviar l'autor de l'entrada com a aquest usuari.

en: Sorry, you are not allowed to create a comment on this post.
bal_ES: No teniu permisos per a crear comentaris en aquesta entrada.

en: Sorry, you are not allowed to create new users.
bal_ES: No teniu permisos per crear usuaris nous.

en: Sorry, you are not allowed to create pages as this user.
bal_ES: No teniu permisos per crear pàgines com a aquest usuari.

en: Sorry, you are not allowed to create password protected posts in this post type.
bal_ES: No teniu permisos per a crear entrades protegides amb contrasenya en aquest tipus d'entrades.

en: Sorry, you are not allowed to create posts as this user.
bal_ES: No teniu permisos per crear entrades com a aquest usuari.

en: Sorry, you are not allowed to create private posts in this post type.
bal_ES: No teniu permisos per a crear entrades privades en aquest tipus d'entrades.

en: Sorry, you are not allowed to create terms in this taxonomy.
bal_ES: No teniu permisos per crear termes en aquesta taxonomia.

en: Sorry, you are not allowed to create this comment without a post.
bal_ES: No teniu permisos per a crear aquest comentari sense una entrada.

en: Sorry, you are not allowed to customize this site.
bal_ES: No teniu permisos per personalitzar aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to delete this category.
bal_ES: No teniu permisos per suprimir una categoria.

en: Sorry, you are not allowed to delete this comment.
bal_ES: No teniu permisos per a suprimir aquest comentari.

en: Sorry, you are not allowed to delete this page.
bal_ES: No teniu permisos per suprimir aquesta pàgina.

en: Sorry, you are not allowed to delete this post.
bal_ES: No teniu permisos per suprimir aquesta entrada.

en: Sorry, you are not allowed to delete this term.
bal_ES: No teniu permès suprimir aquest terme.

en: Sorry, you are not allowed to delete this user.
bal_ES: No teniu permisos per suprimir aquest usuari.

en: Sorry, you are not allowed to do that.
bal_ES: No teniu permisos per fer això.

en: Sorry, you are not allowed to edit '%s' for comments.
bal_ES: No teniu permisos per editar '%s' dels comentaris.

en: Sorry, you are not allowed to edit comments.
bal_ES: No teniu permisos per editar comentaris.

en: Sorry, you are not allowed to edit pages.
bal_ES: No teniu permisos per editar pàgines.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type.
bal_ES: No teniu permisos per editar entrades en aquest tipus d'entrada.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
bal_ES: No teniu permisos per editar entrades.

en: Sorry, you are not allowed to edit roles of this user.
bal_ES: No teniu permisos per editar rols d'aquest usuari.

en: Sorry, you are not allowed to edit terms in this taxonomy.
bal_ES: No teniu permisos per editar termes en aquesta taxonomia.

en: Sorry, you are not allowed to edit the %s custom field.
bal_ES: No teniu permisos per a editar el camp personalitzat %s.

en: Sorry, you are not allowed to edit theme options on this site.
bal_ES: No teniu permisos per editar les opcions del tema en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to edit this comment.
bal_ES: No teniu permisos per editar aquest comentari.

en: Sorry, you are not allowed to edit this page.
bal_ES: No teniu permisos per editar aquesta pàgina.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
bal_ES: No teniu permisos per editar aquesta entrada.

en: Sorry, you are not allowed to edit this term.
bal_ES: No teniu permès editar aquest terme.

en: Sorry, you are not allowed to edit this user.
bal_ES: No teniu permisos per editar aquest usuari.

en: Sorry, you are not allowed to edit your profile.
bal_ES: No teniu permisos per editar el perfil.

en: Sorry, you are not allowed to filter users by role.
bal_ES: No teniu permisos per a filtrar els usuaris per rol.

en: Sorry, you are not allowed to give users that role.
bal_ES: No teniu permisos per a donar aquest rol als usuaris.

en: Sorry, you are not allowed to list users.
bal_ES: No teniu permisos per llistar usuaris.

en: Sorry, you are not allowed to make posts sticky.
bal_ES: No teniu permisos per a enganxar entrades.

en: Sorry, you are not allowed to make proxied oEmbed requests.
bal_ES: No esteu autoritzats a fer peticions oEmbed a través de servidors intemediaris.

en: Sorry, you are not allowed to manage post statuses.
bal_ES: No teniu permisos per a gestionar l'estat de les entrades.

en: Sorry, you are not allowed to manage terms in this taxonomy.
bal_ES: No teniu permisos per gestionar termes en aquesta taxonomia.

en: Sorry, you are not allowed to moderate or edit this comment.
bal_ES: No teniu permisos per moderar o editar aquest comentari.

en: Sorry, you are not allowed to order users by this parameter.
bal_ES: No teniu permisos per a ordenar els usuaris per aquest paràmetre.

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
bal_ES: No teniu autorització per publicar en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to preview drafts.
bal_ES: No teniu permisos per previsualitzar els esborranys.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
bal_ES: No teniu autorització per publicar en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts in this post type.
bal_ES: No teniu permès publicar entrades en aquest tipus d'entrades.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
bal_ES: No teniu permisos per publicar entrades en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to publish this page.
bal_ES: No teniu permisos per publicar aquesta pàgina.

en: Sorry, you are not allowed to publish this post.
bal_ES: No teniu permisos per a publicar aquesta entrada.

en: Sorry, you are not allowed to query users by this parameter.
bal_ES: No teniu permisos per a consultar usuaris per aquest paràmetre.

en: Sorry, you are not allowed to read blocks as this user.
bal_ES: No teniu permisos per llegir blocs amb aquest usuari.

en: Sorry, you are not allowed to read blocks of this post.
bal_ES: No teniu permisos per llegir blocs d'aquesta entrada.

en: Sorry, you are not allowed to read comments without a post.
bal_ES: No teniu permisos per a llegir comentaris sense entrada.

en: Sorry, you are not allowed to read the post for this comment.
bal_ES: No teniu permisos per a llegir l'entrada d'aquest comentari.

en: Sorry, you are not allowed to read this comment.
bal_ES: No teniu permisos per a llegir aquest comentari.

en: Sorry, you are not allowed to take over.
bal_ES: Ho sentim, no teniu permisos per prendre possessió.

en: Sorry, you are not allowed to update options.
bal_ES: No teniu permisos per actualitzar les opcions.

en: Sorry, you are not allowed to update posts as this user.
bal_ES: No teniu permisos per actualitzar entrades com aquest usuari.

en: Sorry, you are not allowed to upload files.
bal_ES: No teniu permisos per penjar fitxers.

en: Sorry, you are not allowed to upload media on this site.
bal_ES: No teniu permisos per penjar mèdia d'aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to upload media to this post.
bal_ES: No teniu permisos per penjar mèdia d'aquesta entrada.

en: Sorry, you are not allowed to view autosaves of this post.
bal_ES: No teniu permisos per veure els desats automàtics d'aquesta entrada.

en: Sorry, you are not allowed to view revisions of this post.
bal_ES: No teniu permisos per a visualitzar revisions d'aquesta entrada.

en: Sorry, you are not allowed to view themes.
bal_ES: No teniu permisos per veure temes.

en: Sorry, you are not allowed to view this item.
bal_ES: No teniu permisos per visualitzar aquest element.

en: Sorry, you cannot preview new themes when you have changes scheduled or saved as a draft. Please publish your changes, or wait until they publish to preview new themes.
bal_ES: Només podeu previsualitzar els temes on heu programat canvis o heu desat com a esborrany. Publiqueu els temes o espereu fins a la seva publicació per mostrar els canvis.

en: Sorry, you cannot stick a private post.
bal_ES: No podeu fixar una entrada privada.

en: Sorry, you have used your space allocation of %s. Please delete some files to upload more files.
bal_ES: Heu consumit l'espai que teníeu assignat de %s. Esborreu alguns fitxers per a penjar-ne més.

en: Sorry, you may not use that site name.
bal_ES: Ho sentim, no podeu fer servir aquest nom de lloc web.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
bal_ES: Heu de tenir permís per editar entrades en aquest lloc web per veure les categories.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
bal_ES: Heu de tenir permís per editar entrades en aquest lloc web per a veure les etiquetes.

en: Sorry, you must be logged in to comment.
bal_ES: Heu d'iniciar sessió per comentar.

en: Sort by:
bal_ES: Ordenat per:

en: Sort collection by object attribute.
bal_ES: Ordena la col·lecció per un atribut de l'objecte.

en: Sort collection by term attribute.
bal_ES: Ordena la col·lecció per un atribut del terme.

en: Source
bal_ES: Codi font

en: Source code
bal_ES: Codi font

en: Source:
bal_ES: Codi font

en: Spam it: %s
bal_ES: Marca com a brossa: %s

en: Spanish
bal_ES: Espanyol

en: Special character
bal_ES: Caràcter especial

en: Split table cell
bal_ES: Divideix la cel·la de la taula

en: Spotlight mode
bal_ES: Mode spotlight

en: Spotlight mode activated.
bal_ES: S'ha activat el mode enfocat

en: Spotlight mode deactivated.
bal_ES: S'ha desactivat el mode enfocat

en: Stack on mobile
bal_ES: Mostra en columna al mòbil

en: Standard
bal_ES: Estàndard

en: Start writing or type / to choose a block
bal_ES: Comenceu a escriure o introduïu / per triar un bloc

en: Start writing with text or HTML
bal_ES: Comenceu a escriure text o HTML

en: Status
bal_ES: Estat

en: Status & Visibility
bal_ES: Estat i visibilitat

en: Status & visibility
bal_ES: Estat i visibilitat

en: Status is forbidden.
bal_ES: L'estat està prohibit.

en: Strength indicator
bal_ES: Indicador de robustesa

en: Strikethrough
bal_ES: Ratllat

en: Style
bal_ES: Estil

en: Styles
bal_ES: Estils

en: Stylesheet is missing.
bal_ES: Falta el full d'estil.

en: Stylesheet is not readable.
bal_ES: No es pot llegir el full d'estil.

en: Submit
bal_ES: Envia

en: Submit for Review
bal_ES: Envia per a revisió

en: Subscript
bal_ES: Subíndex

en: Suggested image dimensions: %1$s by %2$s pixels.
bal_ES: Mides d'imatge suggerides: %1$s per %2$s pixels.

en: Suggestion:
bal_ES: Suggeriment:

en: Sun
bal_ES: Dg

en: Sunday
bal_ES: Diumenge

[ctx: Sunday initial]
en: S
bal_ES: Dg

en: Superscript
bal_ES: Superíndex

en: Support
bal_ES: Suport

en: Swahili
bal_ES: Suahili

en: Swedish
bal_ES: Suec

en: Switch between visual editor and code editor.
bal_ES: Canvia entre l'editor visual i l'editor de codi.

en: Switch to draft
bal_ES: Canvia a esborrany

en: Table
bal_ES: Taula

en: Table cell properties
bal_ES: Propietats de les cel·les

en: Table of Contents
bal_ES: Taula de continguts

en: Table properties
bal_ES: Propietats de la taula

en: Table row properties
bal_ES: Propietats de les files

en: Tag
bal_ES: Etiqueta

en: Tag Cloud
bal_ES: Núvol d'etiquetes

en: Tagalog
bal_ES: Tagal

en: Tagline
bal_ES: Descripció curta

en: Tags
bal_ES: Etiquetes

en: Tags help users and search engines navigate your site and find your content. Add a few keywords to describe your post.
bal_ES: Les etiquetes ajuden als usuaris i als motors de cerca a navegar pel lloc web i trobar el contingut. Afegiu unes poques paraules claus per descriure la entrada.

en: Tags list
bal_ES: Llista d'etiquetes

en: Tags list navigation
bal_ES: Navegació per la llista d'etiquetes

en: Tags:
bal_ES: Etiquetes:

en: Take over
bal_ES: Pren possessió

en: Tan
bal_ES: Dorat

en: Target
bal_ES: Destinació

en: Taxonomies associated with post type.
bal_ES: Taxonomies associades amb el recurs.

en: Taxonomy
bal_ES: Taxonomia

en: Taxonomy names must be between 1 and 32 characters in length.
bal_ES: Els noms de la taxonomia han de ser d'1 a 32 caràcters de llarg.

en: Taxonomy:
bal_ES: Taxonomia:

en: Template
bal_ES: Plantilla

en: Term
bal_ES: Terme

en: Term ID is shared between multiple taxonomies
bal_ES: L'identificador del terme està compartit entre diverses taxonomies

en: Term does not exist.
bal_ES: El terme no existeix.

en: Term meta cannot be added to terms that are shared between taxonomies.
bal_ES: No es poden afegir dades meta a termes que es comparteixen entre taxonomies.

en: Terms
bal_ES: Termes

en: Text Color
bal_ES: Color del text

en: Text alignment
bal_ES: Alineació del text

en: Text color
bal_ES: Color del text

en: Text direction
bal_ES: direcció del text

en: Text formatting
bal_ES: Format de text

en: Text to display
bal_ES: Text a mostrar

en: Thai
bal_ES: Tailandès

en: Thanks for confirming your erasure request.
bal_ES: Gràcies per confirmar la sol·licitud de supressió.

en: Thanks for confirming your export request.
bal_ES: Gràcies per la confirmació de la sol·licitud d'exportació.

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
bal_ES: Ja s'ha usat aquesta adreça electrònica. Comproveu si us ha arribat un correu electrònic d'activació a la safata d'entrada. Estarà disponible en un parell de dies si no feu res.

en: That name is not allowed.
bal_ES: Aquest nom no està permès.

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
bal_ES: Aquest lloc web està actualment reservat però pot estar disponible en un parell de dies.

en: That user does not exist.
bal_ES: Aquest usuari no existeix.

en: That username is already activated.
bal_ES: Aquest nom d'usuari ja està actiu.

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
bal_ES: Aquest nom d'usuari està actualment reservat però pot estar disponible en un parell de dies.

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
bal_ES: S'ha suprimit el grup d'opcions "%s". Utilitzeu altre grup de paràmetres.

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
bal_ES: El tema "%s" no és un tema pare vàlid.

en: The %s property has an invalid stored value, and cannot be updated to null.
bal_ES: La propietat %s té un valor desat invàlid, i no es pot actualitzar a null.

en: The %s table is not installed. Please run the network database upgrade.
bal_ES: La taula %s no està instaŀlada. Executeu de nou l'actualització de la base de dades de la xarxa.

en: The ID for the associated post of the attachment.
bal_ES: L'identificador de l'entrada associada de l'adjunt.

en: The ID for the parent of the object.
bal_ES: L'identificador per al pare de l'objecte.

en: The ID of the associated post object.
bal_ES: L'identificador de l'objecte de l'entrada associat.

en: The ID of the user object, if author was a user.
bal_ES: L'identificador de l'usuari de l'objecte, si l'autor era un usuari.

en: The Press This plugin is required.
bal_ES: L'extensió Press This és necessària.

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
bal_ES: El certificat SSL de l'amfitrió no s'ha pogut verificar.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
bal_ES: L'adreça del lloc web que heu introduït no sembla ser un URL vàlid. Introduïu un URL vàlid.

en: The URL of the resource for which to fetch oEmbed data.
bal_ES: L'URL del recurs per al qual s'han d'obtenir les dades oEmbed.

en: The URL to the admin area
bal_ES: L'URL a l'àrea d'administració

en: The URL you entered seems to be an email address. Do you want to add the required mailto: prefix?
bal_ES: L'URL indicat sembla ser una adreça electrònica, voleu afegir el prefix mailto: necessari?

en: The URL you entered seems to be an external link. Do you want to add the required http:// prefix?
bal_ES: L'URL indicat sembla ser un enllaç extern, voleu afegir el prefix http:// necessari?

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
bal_ES: L'adreça del WordPress que heu entrat no sembla ser un URL vàlid. Introduïu un URL vàlid.

en: The attachment MIME type.
bal_ES: Tipus MIME de l'adjunt.

en: The attachment caption.
bal_ES: Títol de l'adjunt.

en: The attachment description.
bal_ES: Descripció de l'adjunt.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
bal_ES: Perdreu els canvis que heu fet si abandoneu aquesta pàgina.

en: The comment cannot be deleted.
bal_ES: El comentari no es pot suprimir.

en: The comment has already been trashed.
bal_ES: El comentari ja s'ha enviat a la paperera.

en: The constant %1$s <strong>is deprecated</strong>. Use the boolean constant %2$s in %3$s to enable a subdomain configuration. Use %4$s to check whether a subdomain configuration is enabled.
bal_ES: La constant %1$s <strong>està desfasada</strong>. Utilitzeu la constant booleana %2$s a %3$s per activar la configuració d'un subdomini. Utilitzeu %4$s per comprovar si la configuració del subdomini està activada.

en: The content of your post doesn’t match the template assigned to your post type.
bal_ES: El contingut de l'entrada no coincideix amb la plantilla assignada al tipus d'entrada.

en: The current image has no alternative text. The file name is: %s
bal_ES: La imatge actual no té text alternatiu. El nom del fitxer és: %s

en: The current user can assign terms in the %s taxonomy.
bal_ES: L'usuari actual pot assignar termes a la taxonomia %s.

en: The current user can change the author on this post.
bal_ES: L'usuari actual pot canviar l'autor d'aquesta entrada.

en: The current user can create terms in the %s taxonomy.
bal_ES: L'usuari actual pot crear termes a la taxonomia %s.

en: The current user can post unfiltered HTML markup and JavaScript.
bal_ES: L'usuari actual pot publicar etiquetes HTML i JavaScript sense filtrar.

en: The current user can publish this post.
bal_ES: L'usuari actual pot publicar aquesta entrada.

en: The current user can sticky this post.
bal_ES: L'usuari actual pot fixar en portada aquesta entrada.

en: The edit field automatically highlights code syntax. You can disable this in your <a href="%1$s" %2$s>user profile%3$s</a> to work in plain text mode.
bal_ES: El camp de l'editor destaca automàticament la sintaxi del codi. Podeu desactivar això al <a href="%1$s" %2$s>perfil d'usuari%3$s</a> perquè funcioni en mode de text pla.

en: The editor has encountered an unexpected error.
bal_ES: L'editor s'ha trobat amb un error inesperat.

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
bal_ES: L'adreça electrònica que heu introduït no sembla que sigui una adreça electrònica vàlida. Introduïu una adreça electrònica vàlida.

en: The email address for the user.
bal_ES: L'adreça electrònica de l'usuari.

en: The excerpt is hidden.
bal_ES: El resum està ocult.

en: The excerpt is visible.
bal_ES: El resum és visible.

en: The following formatting shortcuts are replaced when pressing Enter. Press Escape or the Undo button to undo.
bal_ES: Les dreceres de formatació següents se substitueixen quan premeu Intro. Preméu «Escapa» el botó «Desfés» per desfer l'acció.

en: The following values do not describe a valid date: month %1$s, day %2$s.
bal_ES: Els següents valors no descriuen una data vàlida: mes %1$s, dia %2$s.

en: The following values do not describe a valid date: year %1$s, month %2$s, day %3$s.
bal_ES: Els següents valors no descriuen una data vàlida: any %1$s, mes %2$s, dia %3$s.

en: The given object ID is not that of a menu item.
bal_ES: L'identificador d'objecte donat no és el d'un element del menú.

en: The handler for the route is invalid
bal_ES: El gestor per a la ruta és invàlid

en: The handler for the route is invalid.
bal_ES: El gestor per a la ruta és invàlid

en: The link you followed has expired.
bal_ES: L'enllaç que heu seguit ha expirat.

en: The login page will open in a new tab. After logging in you can close it and return to this page.
bal_ES: La pàgina d'inici de sessió s'obrirà en una pestanya nova. Després d'iniciar sessió podeu tancar-la i tornar a aquesta pàgina.

en: The maximum height of the embed frame in pixels.
bal_ES: Alçada màxima del marc incrustat en píxels.

en: The maximum width of the embed frame in pixels.
bal_ES: Amplada màxima del marc incrustat en píxels.

en: The menu ID should not be empty.
bal_ES: L'identificador del menú no pot estar buit.

en: The menu name %s conflicts with another menu name. Please try another.
bal_ES: El nom %s al menú crea un conflicte amb un altre nom del menú. Proveu-ne un altre.

en: The next group of formatting shortcuts are applied as you type or when you insert them around plain text in the same paragraph. Press Escape or the Undo button to undo.
bal_ES: El següent grup de dreceres de format s'aplica a mesura que escriviu o en inserir-les al voltant de text pla dins un mateix paràgraf. Premeu la tecla d'escapada o el botó de desfer per desfer l'acció.

en: The nickname for the user.
bal_ES: Sobrenom de l'usuari.

en: The oEmbed format to use.
bal_ES: El format oEmbed a usar.

en: The offset number requested is larger than or equal to the number of available revisions.
bal_ES: El nombre òfset sol·licitat és més gran o igual que el nombre disponible de revisions.

en: The page number requested is larger than the number of pages available.
bal_ES: El número de pàgina sol·licitada és més gran que el nombre de pàgines disponibles.

en: The parent term ID.
bal_ES: Identificador de terme pare.

en: The password for the parent post of the comment (if the post is password protected).
bal_ES: Contrasenya per a l'entrada pare del comentari (si l'entrada està protegida per contrasenya).

en: The password for the post if it is password protected.
bal_ES: La contrasenya per a l'entrada si està protegida per una.

en: The pingback has already been registered.
bal_ES: El retroping ja s'ha registrat.

en: The post cannot be deleted.
bal_ES: No es pot suprimir l'entrada.

en: The post has already been deleted.
bal_ES: L'entrada ja s'ha suprimit.

en: The post type %1$s is not registered, so it may not be reliable to check the capability %2$s against a post of that type.
bal_ES: El tipus d'entrada %1$s no està registrat, motiu pel qual no és segur comprovar la funcionalitat «%2$s» contra una entrada d'aquest tipus.

en: The post type may not be changed.
bal_ES: El tipus d'entrada no es pot canviar.

en: The previous set of changes has already been published. Please try saving your current set of changes again.
bal_ES: El conjunt previ de canvis ja s'han publicat. Proveu de desar el conjunt actual de canvis de nou.

en: The query argument of %s must have a placeholder.
bal_ES: L'argument de la consulta de %s ha de ser un text variable.

en: The rendered block.
bal_ES: El bloc renderitzat.

en: The requested theme does not exist.
bal_ES: El tema que demaneu no existeix.

en: The requested user does not exist.
bal_ES: L'usuari sol·licitat no existeix.

en: The response is not a valid JSON response.
bal_ES: La resposta no es una resposta JSON vàlida.

en: The role %s does not exist.
bal_ES: El rol %s no existeix.

en: The search results will be updated as you type.
bal_ES: Els resultats de la cerca s'actualitzaran a mesura que aneu teclejant.

en: The site administrator has been notified and will fulfill your request as soon as possible.
bal_ES: S'ha notificat a l'administrador del lloc web i respondrà la vostra sol·licitud tan aviat com sigui possible.

en: The site administrator has been notified. You will receive a link to download your export via email when they fulfill your request.
bal_ES: S'ha notificat a l'administrador del lloc web. Rebreu un enllaç per correu electrònic per descarregar-vos l'exportació quan es completi la sol·licitud.

en: The site administrator has been notified. You will receive an email confirmation when they erase your data.
bal_ES: S'ha notificat a l'administrador del lloc web. Rebreu un correu electrònic de confirmació quan esborrin les vostres dades.

en: The site appears to be already initialized.
bal_ES: El lloc sembla que ja està inicialitzat.

en: The site appears to be already uninitialized.
bal_ES: El lloc sembla estar ja inicialitzat.

en: The site is already active.
bal_ES: El lloc web ja és actiu.

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term.
bal_ES: L'URL &#8220;%s&#8221; ja s'utilitza en un altre terme.

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
bal_ES: L'URL d'origen i de destinació no poden apuntar al mateix recurs.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
bal_ES: L'URL d'origen no conté cap enllaç a un URL de destinació i per tant no pot ser usat com a origen.

en: The source URL does not exist.
bal_ES: L'URL d'origen no existeix.

en: The specified namespace could not be found.
bal_ES: No s'ha trobat l'espai de noms especificat.

en: The specified target URL does not exist.
bal_ES: L'URL de destinació no existeix.

en: The tag cloud will not be displayed since there are no taxonomies that support the tag cloud widget.
bal_ES: El núvol d'etiquetes no es mostrarà, ja que no hi ha taxonomies que funcionen amb el giny del núvol d'etiquetes.

en: The term cannot be deleted.
bal_ES: El terme no es pot esborrar.

en: The term name cannot be empty.
bal_ES: En nom del terme no pot ser buit.

en: The terms assigned to the object in the %s taxonomy.
bal_ES: Els termes assignats a l'objecte a la taxonomia %s.

en: The theme defines itself as its parent theme. Please check the %s header.
bal_ES: El tema es defineix a si mateix com el seu tema pare. Reviseu la capçalera %s.

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
bal_ES: El fus horari que heu introduït no és correcte. Seleccioneu un fus horari correcte.

en: The title for the object.
bal_ES: El títol de l'objecte.

en: The title for the post type.
bal_ES: El títol del tipus d'entrada.

en: The title for the status.
bal_ES: El títol de l'estat.

en: The title for the taxonomy.
bal_ES: El títol de la taxonomia.

en: The user cannot be deleted.
bal_ES: L'usuari no es pot esborrar.

en: The user is already active.
bal_ES: L'usuari ja està actiu.

en: The visibility settings for the taxonomy.
bal_ES: La configuració de visibilitat per a la taxonomia.

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
bal_ES: El navegador web del dispositiu no es pot utilitzar per penjar imatges. Potser podeu utilitzar l'<a href="%s">aplicació nativa del dispositiu</a> per contra.

en: Theme Details
bal_ES: Detalls del tema

[ctx: Theme starter content]
en: 123 Main Street
bal_ES: Carrer Major 25

[ctx: Theme starter content]
en: A homepage section
bal_ES: Una secció de la pàgina d'inici

[ctx: Theme starter content]
en: About
bal_ES: Quant a

[ctx: Theme starter content]
en: About This Site
bal_ES: Quant a aquest lloc

[ctx: Theme starter content]
en: Address
bal_ES: Adreça

[ctx: Theme starter content]
en: Archives
bal_ES: Arxius

[ctx: Theme starter content]
en: Calendar
bal_ES: Calendari

[ctx: Theme starter content]
en: Contact
bal_ES: Contacteu

[ctx: Theme starter content]
en: Email
bal_ES: Correu electrònic

[ctx: Theme starter content]
en: Find Us
bal_ES: Trobeu-nos

[ctx: Theme starter content]
en: Home
bal_ES: Inici

[ctx: Theme starter content]
en: Hours
bal_ES: Hores

[ctx: Theme starter content]
en: New York, NY 10001
bal_ES: Barcelona, 08001

[ctx: Theme starter content]
en: News
bal_ES: Notícies

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Comments
bal_ES: Comentaris recents

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Posts
bal_ES: Entrades recents

[ctx: Theme starter content]
en: Saturday &amp; Sunday: 11:00AM&ndash;3:00PM
bal_ES: Dissabte i diumenge: 11 h - 15 h

[ctx: Theme starter content]
en: Search
bal_ES: Cerca

[ctx: Theme starter content]
en: This is a page with some basic contact information, such as an address and phone number. You might also try a plugin to add a contact form.
bal_ES: Aquesta és una pàgina amb informació de contacte bàsica, com adreça i número de telèfon. També podeu provar una extensió per afegir un formulari de contacte.

[ctx: Theme starter content]
en: This is an example of a homepage section. Homepage sections can be any page other than the homepage itself, including the page that shows your latest blog posts.
bal_ES: Aquest és un exemple d'una secció de la pàgina principal. Les seccions de la pàgina principal poden ser qualsevol pàgina excepte la mateixa pàgina principal, incloent-hi la pàgina que mostra les últimes entrades al blog.

[ctx: Theme starter content]
en: This may be a good place to introduce yourself and your site or include some credits.
bal_ES: Aquest pot ser un bon lloc on presentar-vos a vosaltres i al lloc web, o per a incloure alguns crèdits.

[ctx: Theme starter content]
en: Welcome to your site! This is your homepage, which is what most visitors will see when they come to your site for the first time.
bal_ES: Benvingut al lloc web! Aquesta és la vostra pàgina d'inici, que és el que la majoria d'usuaris veuran quan arriben al vostre lloc per primera vegada.

en: Theme without %s
bal_ES: Tema sense %s

en: Themes
bal_ES: Temes

en: There are no associated subtitles.
bal_ES: No hi ha subtítols associats.

en: There are no options for this widget.
bal_ES: No hi ha opcions per a aquest giny.

en: There are no widgets available.
bal_ES: No hi ha ginys disponibles.

en: There does not seem to be any new mail.
bal_ES: No sembla que hi hagi cap correu nou.

en: There has been an error cropping your image.
bal_ES: S'ha produït un error en escapçar la imatge.

en: There is %d error which must be fixed before you can save. | There are %d errors which must be fixed before you can save.
bal_ES[0]: S'ha produït %d error que heu d'arreglar abans de desar.
bal_ES[1]: S'ha produït %d errors que heu d'arreglar abans de desar.

en: There is a more recent autosave of your changes than the one you are previewing. <a href="%s">Restore the autosave</a>
bal_ES: Hi ha un autodesat més recent dels canvis que el que esteu previsualitzant ara mateix. <a href="%s">Restaura l'autodesat</a>

en: There is a revision of this post that is more recent.
bal_ES: Hi ha una revisió d'aquesta entrada que és més recent.

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below.
bal_ES: Hi ha una desat automàtic d'aquesta entrada que és més recent que la versió mostrada a continuació.

en: There is no autosave revision for this post.
bal_ES: No hi ha cap revisió desada automàticament per aquesta entrada.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
bal_ES: No hi ha extracte perquè és una entrada protegida.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
bal_ES: S'ha produït un error de configuració. Contacteu amb l'administrador del servidor.

en: There was an authentication problem. Please reload and try again.
bal_ES: S'ha produït un problema d'autenticació. Recarregueu i proveu de nou.

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
bal_ES: Aquesta adreça s'utilitza per propòsits administratius, com ara notificacions a usuaris nous.

en: This block can only be used once.
bal_ES: Aquest bloc solament pot usar-se una vegada.

en: This block has encountered an error and cannot be previewed.
bal_ES: Aquest bloc ha trobat un error i no es pot previsualitzar.

en: This content was deleted by the author.
bal_ES: L'autor ha esborrat aquest contingut.

en: This embed may not preserve its aspect ratio when the browser is resized.
bal_ES: Aquesta incrustació pot no preservar el seu aspecte quan el navegador es redimensiona.

en: This embed will preserve its aspect ratio when the browser is resized.
bal_ES: Aquesta incrustació preservarà el seu aspecte quan el navegador es redimensioni.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
bal_ES: Aquesta funció requereix marcs en línia. Teniu els marcs incorporats desactivats o el vostre navegador no els suporta.

en: This file is empty. Please try another.
bal_ES: Aquest fitxer és buit. Escolliu-ne un altre.

en: This file is not an image. Please try another.
bal_ES: Aquest fitxer no és una imatge. Prova'n un altre.

en: This file is too big. Files must be less than %s KB in size.
bal_ES: Aquest fitxer és molt gran. Els fitxers han he tenir una mida inferior a %s Kb.

en: This file no longer needs to be included.
bal_ES: Aquest fitxer ja no ha de ser inclòs.

en: This form is not live-previewable.
bal_ES: El formulari no es pot mostrar en viu.

en: This image has an empty alt attribute
bal_ES: Aquesta imatge té l'atribut alt buit.

en: This image has an empty alt attribute; its file name is %s
bal_ES: Aquesta imatge té l'atribut alt buit; el seu nom és %s

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
bal_ES: Aquest és més gran que la mida màxima. Prova'n un altre.

en: This is the short link.
bal_ES: Això és un enllaç curt.

en: This link is not live-previewable.
bal_ES: L'enllaç no es pot previsualitzar en viu.

en: This panel is used for managing navigation menus for content you have already published on your site. You can create menus and add items for existing content such as pages, posts, categories, tags, formats, or custom links.
bal_ES: Aquest panell s'usa per gestionar els menús de navegació del contingut que teniu ja publicat al lloc web. Podeu crear menús i afegir elements de contingut existent, com ara pàgines, entrades, categories, etiquetes, formats o enllaços personalitzats.

en: This post is already being edited
bal_ES: L'entrada seleccionada ja s'està editant.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
bal_ES: Aquesta entrada està protegida amb contrasenya. Introduïu-la per veure'n els comentaris.

en: This resource is provided by your web host, and is specific to your site. For more information, <a href="%s" target="_blank">see the official WordPress documentation</a>.
bal_ES: Aquest recurs es proporciona per l'amfitrió de la web, i és específic de la web. Per més informació, <a href="%s" target="_blank">mireu la documentació oficial del WordPress</a>.

en: This site has been archived or suspended.
bal_ES: Aquest lloc web ha estat arxivat o suspès.

en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact %s.
bal_ES: El lloc encara no s'ha activat. Si teniu problemes activant el vostre lloc, contacteu %s.

en: This site is no longer available.
bal_ES: El lloc web no està disponible ja.

en: This taxonomy is not hierarchical.
bal_ES: Aquesta taxonomia no és jeràrquica.

en: This theme does not support video headers on this page. Navigate to the front page or another page that supports video headers.
bal_ES: Aquest tema no permet capçaleres de vídeo en aquesta pàgina. Navega a la pàgina d'inici o a una altra pàgina que permeti capçaleres de vídeo.

en: This theme failed to load properly and was paused within the admin backend.
bal_ES: Aquest tema no s'ha pogut carregar correctament i s'ha aturat al tauler d'administració.

en: This video file is too large to use as a header video. Try a shorter video or optimize the compression settings and re-upload a file that is less than 8MB. Or, upload your video to YouTube and link it with the option below.
bal_ES: El fitxer del vídeo és massa gran per a utilitzar-lo com a vídeo de capçalera. Proveu amb un vídeo més curt o optimitzeu els paràmetres de compressió i torneu a pujar un fitxer que sigui de menys de 8MB. O pugeu un vídeo a YouTube i enllaceu-lo amb l'opció inferior.

en: This widget may contain code that may work better in the &#8220;Custom HTML&#8221; widget. How about trying that widget instead?
bal_ES: Aquest giny pot contenir codi que pot funcionar millor en el giny de &#8220;codi HTML personalitzat&#8221; nou. Què tal si proveu aquest giny per contra?

en: This widget may have contained code that may work better in the &#8220;Custom HTML&#8221; widget. If you have not yet, how about trying that widget instead?
bal_ES: Aquest giny pot contenir codi que aniria millor al nou giny de "HTML personalitzat". Si no ho heu fet encara, què tal si el proveu?

en: Thu
bal_ES: Dj

en: Thumbnail
bal_ES: Miniatura

en: Thumbnail Height
bal_ES: Alçada de la miniatura

en: Thumbnail Width
bal_ES: Amplada de la miniatura

en: Thursday
bal_ES: Dijous

[ctx: Thursday initial]
en: T
bal_ES: Dj

en: Time
bal_ES: Hora

en: Time Format
bal_ES: Format de l'hora

en: Time Slider
bal_ES: Control de temps

en: Time Zone
bal_ES: Fus horari

en: Time format
bal_ES: Format de l'hora

en: Time to add some links! Click &#8220;%s&#8221; to start putting pages, categories, and custom links in your menu. Add as many things as you would like.
bal_ES: És hora d'afegir alguns enllaços! Feu clic a &#8220;%s&#8221; per començar a posar pàgines, categories i enllaços personalitzats al menú. Afegiu tants elements com vulgueu.

en: Timezone
bal_ES: Zona horària

[ctx: TinyMCE]
en: Blocks
bal_ES: Blocs

[ctx: TinyMCE]
en: Headings
bal_ES: Capçaleres

[ctx: TinyMCE]
en: Insert template
bal_ES: Insereix una plantilla

[ctx: TinyMCE]
en: Templates
bal_ES: Plantilles

[ctx: TinyMCE menu]
en: Edit
bal_ES: Edita

[ctx: TinyMCE menu]
en: File
bal_ES: Fitxer

[ctx: TinyMCE menu]
en: Insert
bal_ES: Insereix

[ctx: TinyMCE menu]
en: Table
bal_ES: Taula

[ctx: TinyMCE menu]
en: Tools
bal_ES: Eines

[ctx: TinyMCE menu]
en: View
bal_ES: Visualització

en: Title
bal_ES: Títol

en: Title Attribute
bal_ES: Títol de l'atribut

en: Title for the object, as it exists in the database.
bal_ES: Títol de l'objecte, tal com existeix a la base de dades.

en: Title for the widget
bal_ES: Títol per al giny

en: Title:
bal_ES: Títol:

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
bal_ES: Per activar l'usuari, feu clic al següent enllaç:
    
    %s
    
    Una vegada activat, rebreu *altre correu electrònic* amb les dades per entrar.

en: To edit the featured image, you need permission to upload media.
bal_ES: Per editar la imatge destacada, necessiteu permisos per penjar mèdia.

en: To edit this block, you need permission to upload media.
bal_ES: Per editar aquest bloc, necessiteu permisos per penjar mèdia.

en: To move away from this area, press the Esc key followed by the Tab key.
bal_ES: Per sortir d'aquesta àrea, premeu la tecla d'escapada seguida de la tecla de tabulació.

en: To move focus to other buttons use Tab or the arrow keys. To return focus to the editor press Escape or use one of the buttons.
bal_ES: Per moure el focus a altres botons, fer servir la tecla de tabulació o les de les fletxes. Per retornar el focus a l'editor, premeu la tecla d'escapament o utilitzeu un dels botons.

en: To reset your password, visit the following address:
bal_ES: Per reinicialitzar la contrasenya, visiteu l'adreça següent:

en: To set your password, visit the following address:
bal_ES: Per establir la contrasenya, visiteu l'adreça següent:

en: Today
bal_ES: Avui

en: Toggle Editor Text Direction
bal_ES: Commuta la direcció del text de l'editor

en: Too many redirects.
bal_ES: Massa reencaminaments.

en: Toolbar
bal_ES: Barra d'eines

en: Toolbar Toggle
bal_ES: Commuta la barra d'eines

en: Tools
bal_ES: Eines

en: Top
bal_ES: A dalt

en: Top Left
bal_ES: A dalt a l'esquerra

en: Top Right
bal_ES: Superior dret

en: Top left
bal_ES: A dalt a l'esquerra

en: Top right
bal_ES: Superior dret

en: Top toolbar
bal_ES: Barra d'eines superior

en: Top toolbar activated.
bal_ES: S'ha activat la barra d'eines superior.

en: Top toolbar deactivated.
bal_ES: S'ha desactivat la barra d'eines superior.

en: Trackback
bal_ES: Retroenllaç

en: Trackback excerpt:
bal_ES: Extracte del retroenllaç:

en: Tracks (subtitles, captions, descriptions, chapters, or metadata)
bal_ES: Pistes (subtítols, títols, descripcions, capítols, o metadades)

en: Translation Updates
bal_ES: Actualitzacions de les traduccions

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
bal_ES[0]: Paperera <span class="count">(%s)</span>
bal_ES[1]: Paperera <span class="count">(%s)</span>

en: Trash it: %s
bal_ES: Envia-la a la Paperera: %s

en: Trashing failed
bal_ES: L'enviament a la paperera ha fallat

en: Tue
bal_ES: Dt

en: Tuesday
bal_ES: Dimarts

[ctx: Tuesday initial]
en: T
bal_ES: Dt

en: Turkish
bal_ES: Turc

en: Twice Daily
bal_ES: Dos cops al dia

en: Type attribution for the term.
bal_ES: Tipus d'atribut del terme.

en: Type text or HTML
bal_ES: Introduïu text o HTML

en: Types associated with the taxonomy.
bal_ES: Tipus associats amb la taxonomia.

en: URL of the term.
bal_ES: URL del terme.

en: URL of the user.
bal_ES: URL de l'usuari.

en: URL to the %s audio source file
bal_ES: URL al fitxer font de l'àudio %s

en: URL to the %s video source file
bal_ES: URL a la font de vídeo %s

en: URL to the media file
bal_ES: URL al fitxer de mèdia

en: URL to the object.
bal_ES: URL de l'objecte.

en: URL to the original attachment file.
bal_ES: URL al fitxer adjunt original.

en: Ukrainian
bal_ES: Ucraïnès

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
bal_ES: No es pot crear el directori %s. Teniu permís d'escriptura en el directori superior?

en: Unable to preview media due to an unknown error.
bal_ES: No s'ha pogut obtenir una vista prèvia a causa d'un error desconegut.

en: Unable to save due to %s invalid setting. | Unable to save due to %s invalid settings.
bal_ES[0]: No s'ha pogut desar degut a %s paràmetre incorrecte.
bal_ES[1]: No s'ha pogut desar degut a %s paràmetrse incorrectes.

en: Unable to send personal data export confirmation email.
bal_ES: No s'ha pogut enviar el correu electrònic d'exportació de dades personals.

en: Unable to submit this form, please try again.
bal_ES: No s'ha pogut enviar aquest formulari, proveu-ho de nou.

en: Unable to trash changes.
bal_ES: No s'ha pogut enviar a la paperera els canvis.

en: Unapproved
bal_ES: Rebutjat

en: Unauthorized to modify setting due to capability.
bal_ES: No esteu autoritzats a modificar el paràmetre a causa de la funcionalitat.

en: Uncategorized
bal_ES: General

en: Under %s
bal_ES: A continuació de %s

en: Underline
bal_ES: Subratllat

en: Underline the selected text.
bal_ES: Subratlla el text seleccionat.

en: Undo
bal_ES: Desfés

en: Undo your last changes.
bal_ES: Desfés els ultims canvis.

en: Unique identifier for the object.
bal_ES: L'identificador únic de l'objecte.

en: Unique identifier for the term.
bal_ES: L'identificador únic del terme.

en: Unique identifier for the user.
bal_ES: Identificador únic de l'usuari.

en: Unique registered name for the block.
bal_ES: Nom únic registrat per al bloc.

en: Unknown Feed
bal_ES: Fil de RSS desconegut

en: Unknown error
bal_ES: Error desconegut

en: Unlink
bal_ES: Desenllaça

en: Unmute
bal_ES: Activa el so

en: Unpin from toolbar
bal_ES: Treu de la barra d'eines

en: Unrecognized background setting.
bal_ES: Paràmetre desconegut per al fons.

en: Unregistering a built-in post type is not allowed
bal_ES: No es permet anul·lar el registre d'un tipus d'entrada integrada

en: Unregistering a built-in taxonomy is not allowed.
bal_ES: No es permet anul·lar el registre d'una taxonomia integrada.

en: Untitled
bal_ES: Sense títol

en: Update
bal_ES: Actualitza

en: Update Category
bal_ES: Actualitza la categoria

en: Update Link Category
bal_ES: Actualitza la categoria d'enllaços

en: Update Now
bal_ES: Actualitza ara

en: Update PHP
bal_ES: Actualitzeu el PHP

en: Update Tag
bal_ES: Actualitza l'etiqueta

en: Update anyway, even though it might break your site?
bal_ES: Voleu actualitzar igualment, encara que pugui fer malbé el web?

en: Update audio playlist
bal_ES: Actualitza la llista de reproducció d'àudio

en: Update gallery
bal_ES: Actualitza la galeria

en: Update now
bal_ES: Actualitza ara

en: Update video playlist
bal_ES: Actualitzeu la llista de reproducció de vídeos

en: Updating
bal_ES: S'està actualitzant

en: Updating comment failed.
bal_ES: L'actualització del comentari ha fallat.

en: Updating comment status failed.
bal_ES: L'actualització de l'estat del comentari ha fallat.

en: Updating failed.
bal_ES: L'actualització ha fallat

en: Upload
bal_ES: Penja

en: Upload Limit Exceeded
bal_ES: S'ha sobrepassat el límit de càrrega

en: Upload an image
bal_ES: Puja una imatge

en: Upload failed.
bal_ES: La càrrega del fitxer ha fallat.

en: Upload files
bal_ES: Penja fitxers

en: Upload stopped.
bal_ES: La càrrega del fitxer s'ha aturat.

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends a height of %2$s pixels.
bal_ES: Penja el vídeo en el format %1$s i minimitza la seva mida per millorar resultats. El tema recomana una alçada de %2$s píxels.

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends a width of %2$s pixels.
bal_ES: Penja el vídeo en el format %1$s i minimitza la seva mida per millorar resultats. El tema recomana una amplada de %2$s píxels.

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends dimensions of %2$s pixels.
bal_ES: Penja el vídeo en el format %1$s i minimitza la seva mida per millorar resultats. El tema recomana unes dimensions de %2$s píxels.

en: Uploaded on:
bal_ES: Penjat a:

en: Uploaded to this page
bal_ES: S'ha penjat a aquesta pàgina

en: Uploaded to this post
bal_ES: S'ha penjat a aquesta entrada

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
bal_ES: o

en: Uploading
bal_ES: S'està penjant

en: Usage of the title attribute on the login logo is not recommended for accessibility reasons. Use the link text instead.
bal_ES: L'ús de l'atribut title al logotip d'inici de sessió no està recomanat per raons d'accessibilitat. Useu el text d'enllaç per contra.

en: Usage of user levels is deprecated. Use capabilities instead.
bal_ES: L'ús de nivells d'usuari està obsolet. Utilitzeu les capacitats per contra.

en: Use %s instead if you do not want the value echoed.
bal_ES: Utilitzeu %s per contra, si no voleu que es mostri el valor.

en: Use %s instead.
bal_ES: Utilitzeu %s per contra.

en: Use Left/Right Arrow keys to advance one second, Up/Down arrows to advance ten seconds.
bal_ES: Feu servir les tecles de fletxa esquerra/dreta per avançar un segon, i les tecles de fletxa cap amunt/cap avall per avançar deu segons.

en: Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.
bal_ES: Fe servir les tecles de fletxa cap amunt/cap avall per incrementar o disminuir el volum.

en: Use a post format
bal_ES: Usa un format d'entrada

en: Use a secure password
bal_ES: Utilitza una contrasenya segura

en: Use as featured image
bal_ES: Useu com a imatge destacada

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
bal_ES: Utilitzeu comes en lloc de %s per separar els termes exclosos.

en: Use the %s filter instead.
bal_ES: Utilitza el filtre %s.

en: Use the Custom HTML widget to add arbitrary HTML code to your widget areas.
bal_ES: Utilitzeu el giny HTML personalitzat per afegir codi HTML arbitrari a les àrees de ginys.

en: User
bal_ES: Usuari

en: User Dashboard: %s
bal_ES: Usuari del tauler: %s

en: User Description
bal_ES: Descripció de l'usuari

en: User Display Name
bal_ES: Nom visible de l'usuari

en: User Email
bal_ES: Adreça de correu electrònic de l'usuari

en: User First Name
bal_ES: Nom de l'usuari

en: User ID
bal_ES: ID de l'usuari

en: User Last Name
bal_ES: Cognom de l'usuari

en: User Login Name
bal_ES: Nom d'entrada de l'usuari

en: User Nice Name
bal_ES: Nom visible de l'usuari

en: User Nickname
bal_ES: Sobrenom de l'usuari

en: User Registration Date
bal_ES: Data de registre de l'usuari

en: User Request
bal_ES: Sol·licitud d'usuari.

en: User Requests
bal_ES: Sol·licituds d'usuari.

en: User URL
bal_ES: URL de l'usuari

en: User cannot be added to this site.
bal_ES: No es pot afegir l'usuari a aquest lloc.

[ctx: User role]
en: Administrator
bal_ES: Administrador/a

[ctx: User role]
en: Author
bal_ES: Autor/a

[ctx: User role]
en: Contributor
bal_ES: Coŀlaborador/a

[ctx: User role]
en: Editor
bal_ES: Editor/a

[ctx: User role]
en: Subscriber
bal_ES: Subscriptor/a

en: Username
bal_ES: Nom d'usuari

en: Username is not editable.
bal_ES: El nom d'usuari no és editable.

en: Username isn't editable.
bal_ES: El nom d'usuari no és editable.

en: Username may not be longer than 60 characters.
bal_ES: El nom d'usuari no ha de ser més llarg de 60 caràcters.

en: Username must be at least 4 characters.
bal_ES: El nom d'usuari ha de tenir 4 caràcters almenys.

en: Username or Email Address
bal_ES: Nom d'usuari o adreça de correu electrònica

en: Username.
bal_ES: Nom d'usuari

en: Username:
bal_ES: Nom d'usuari:

en: Username: %s
bal_ES: Nom d'usuari: %s

en: Usernames can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
bal_ES: Els noms d'usuari només poden contenir lletres minúscules (a-z) i números.

en: Users
bal_ES: Usuaris

en: Vertical space
bal_ES: Espai vertical

en: Video
bal_ES: Vídeo

en: Video <span class="count">(%s)</span> | Video <span class="count">(%s)</span>
bal_ES[0]: Vídeo <span class="count">(%s)</span>
bal_ES[1]: Vídeos <span class="count">(%s)</span>

en: Video Details
bal_ES: Detalls del vídeo

en: Video Player
bal_ES: Reproductor de vídeo

en: Video Widget
bal_ES: Giny de vídeo

en: Video Widget (%d) | Video Widget (%d)
bal_ES[0]: Giny de vídeo (%d)
bal_ES[1]: Ginys de vídeo (%d)

en: Video is paused.
bal_ES: El vídeo està pausat.

en: Video is playing.
bal_ES: El vídeo s'està reproduint.

en: Vietnamese
bal_ES: Vietnamita

en: View Attachment Page
bal_ES: Visualitza la pàgina d'adjunts

en: View Category
bal_ES: Mostra la categoria

en: View Changeset
bal_ES: Mostra el conjunt de canvis

en: View Page
bal_ES: Mostra la pàgina

en: View Pages
bal_ES: Mostra les pàgines

en: View Post
bal_ES: Mostra l'entrada

en: View Posts
bal_ES: Mostra les entrades

en: View Tag
bal_ES: Mostra l'etiqueta

en: View User
bal_ES: Mostra l'usuari

en: View attachment page
bal_ES: Mostra la pàgina d'adjunts

en: View the autosave
bal_ES: Mostra el desat automàtic

en: Visibility
bal_ES: Visibilitat

en: Visibility:
bal_ES: Visibilitat:

en: Visible to everyone.
bal_ES: Visible per tothom.

en: Visit %s&#8217;s website
bal_ES: Visita el web de %s

en: Visit Site
bal_ES: Visita el web

en: Visual Editor
bal_ES: Editor visual

en: Visual aids
bal_ES: Ajudes visuals

en: Visual editor selected
bal_ES: Editor visual seleccionat

en: Vivid cyan blue
bal_ES: Blau cian viu

en: Vivid green cyan
bal_ES: Verd cian viu

en: Vivid red
bal_ES: Vermell viu

en: Volume Slider
bal_ES: Control de volum

en: Warning: the link has been inserted but may have errors. Please test it.
bal_ES: Atenció: l'enllaç s'ha inserit però pot tenir errors. Comproveu-lo.

en: Website
bal_ES: Lloc web

en: Website: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
bal_ES: Web: %1$s (adreça IP: %2$s, %3$s)

en: Wed
bal_ES: Dc

en: Wednesday
bal_ES: Dimecres

[ctx: Wednesday initial]
en: W
bal_ES: Dc

en: Welsh
bal_ES: Gal·lès

en: What do I do now?
bal_ES: Què faig ara?

en: What’s next?
bal_ES: I ara què?

en: When in reorder mode, additional controls to reorder menu items will be available in the items list above.
bal_ES: En el mode de reordenació, estaran disponibles controls addicionals per reordenar els elements del menú a la llista d'elements de la part superior.

en: When in reorder mode, additional controls to reorder widgets will be available in the widgets list above.
bal_ES: Quan s'estigui reordenant, hi haurà controls addicionals per a reordenar ginys a la llista de ginys superior.

en: When starting a new paragraph with one of these formatting shortcuts followed by a space, the formatting will be applied automatically. Press Backspace or Escape to undo.
bal_ES: Quan comenceu un paràgraf nou amb un d'aquests patrons seguit per un espai, el format s'aplicarà automàticament. Premeu la tecla de retrocés o d'escapament per desfer.

en: When using a keyboard to navigate:
bal_ES: Quan s'utilitza un teclat per navegar:

en: Whether a taxonomy is intended for use publicly either via the admin interface or by front-end users.
bal_ES: Si una taxonomia està pensada per utilitzar-la públicament, ja sigui mitjançant la interfície d'administració o els usuari al frontal.

en: Whether or not the post type can be viewed.
bal_ES: Si el tipus d'entrada es pot veure o no.

en: Whether or not the post type should have children.
bal_ES: Si el tipus d'entrada hauria de tenir o no fills.

en: Whether or not the taxonomy should have children.
bal_ES: Si la taxonomia hauria de tenir o no fills.

en: Whether or not the term cloud should be displayed.
bal_ES: Si el terme del núvol s'ha de mostrar o no.

en: Whether posts of this status should be shown in the front end of the site.
bal_ES: Si les entrades amb aquest estat s'haurien de mostrar al frontal del lloc web.

en: Whether posts with this status should be private.
bal_ES: Si les entrades amb aquest estat haurien de ser privades.

en: Whether posts with this status should be protected.
bal_ES: Si les entrades amb aquest estat haurien d'estar protegides.

en: Whether posts with this status should be publicly-queryable.
bal_ES: Si les entrades amb aquest estat s'haurien de poder consultar públicament.

en: Whether the content is protected with a password.
bal_ES: Si el contingut de l'entrada està protegit amb una contrasenya.

en: Whether the excerpt is protected with a password.
bal_ES: Si el resum està protegit amb contraseña.

en: Whether the taxonomy is publicly queryable.
bal_ES: Si la taxonomia es pot consultar públicament.

en: Whether the theme supports responsive embedded content.
bal_ES: Si el tema suporta contingut responsiu incrustat.

en: Whether to allow automatic creation of taxonomy columns on associated post-types table.
bal_ES: Si cal permetre la creació automàtica de les columnes de taxonomia a la taula de tipus d'entrades.

en: Whether to bypass trash and force deletion.
bal_ES: Si evitar la paperera i forçar la supressió.

en: Whether to generate a default UI for managing this taxonomy.
bal_ES: Si cal generar una interfície d'usuari per defecte per gestionar aquesta taxonomia.

en: Whether to hide terms not assigned to any posts.
bal_ES: Si amagar els termes no assignats a qualsevol entrada.

en: Whether to include posts in the edit listing for their post type.
bal_ES: Si s'han d'incloure o no entrades en la llista d'edició del seu tipus d'entrada.

en: Whether to make the taxonomy available for selection in navigation menus.
bal_ES: Si cal que la taxonomia estigui disponible per seleccionar als menús de navegació.

en: Whether to show the taxonomy in the quick/bulk edit panel.
bal_ES: Si cal mostrar la taxonomia al tauler d'edició ràpid o em massa.

en: While previewing a new theme, you can continue to tailor things like widgets and menus, and explore theme-specific options.
bal_ES: Mentre es previsualitza un tema nou, podeu seguir personalitzant elements com ara ginys i menús, i explorar opcions específiques del tema.

en: White
bal_ES: Blanc

en: Wide width
bal_ES: Amplada gran

en: Widget moved down
bal_ES: S'ha mogut el giny cap a baix

en: Widget moved up
bal_ES: S'ha mogut el giny cap a dalt

en: Widgets
bal_ES: Ginys

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into widgetized areas provided by your theme (commonly called sidebars).
bal_ES: Els ginys són seccions de contingut independent que es poden situar en àrees per a ginys proporcionats pel tema (el que es diuen barres laterals).

en: Widgets need to be registered using %s, before they can be displayed.
bal_ES: Els ginys s'han de registrar utilitzant %s abans que es puguin mostrar.

en: Width
bal_ES: Amplada

en: WordPress &rsaquo; Success
bal_ES: WordPress &rsaquo; Èxit

en: WordPress Address (URL)
bal_ES: Adreça del WordPress (URL)

en: WordPress Comments
bal_ES: Comentaris del WordPress

en: WordPress Embed
bal_ES: Incrustació del WordPress

en: WordPress Media
bal_ES: Mitjans del WordPress

en: WordPress User
bal_ES: Usuari del WordPress

en: WordPress database error:
bal_ES: Error a la base de dades del WordPress:

en: WordPress locale code.
bal_ES: Codi locale del WordPress.

en: WordPress.org themes
bal_ES: Temes de WordPress.org

en: Words
bal_ES: Paraules

en: Words: %s
bal_ES: Paraules: %s

en: Write HTML…
bal_ES: Escriu HTML...

en: Write an excerpt (optional)
bal_ES: Escriu un resum (opcional)

en: Write code…
bal_ES: Escriu codi...

en: Write file name…
bal_ES: Escriu el nom de fitxer...

en: Write preformatted text…
bal_ES: Escriu text preformatat...

en: Write shortcode here…
bal_ES: Escriu el codi de substitució aquí...

en: Write title…
bal_ES: Escriu un títol...

en: XML Error: %1$s at line %2$s
bal_ES: Error de XML: %1$s en la línia %2$s

en: XML-RPC services are disabled on this site.
bal_ES: Els serveis XML-RPC estan desactivats en aquesta pàgina web.

en: Y/m/d
bal_ES: d/m/Y

en: Year
bal_ES: Any

en: Yellow
bal_ES: Groc

en: Yes
bal_ES: Sí

en: Yiddish
bal_ES: Jiddisch

en: You are about to permanently delete these items from your site.
    This action cannot be undone.
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
bal_ES: Esteu a punt d'esborrar de forma permanent aquests elements del vostre lloc web. 
    Aquesta acció no es pot desfer.
    'Cancel·la' per aturar-ho, "D'acord" per esborrar.

en: You are about to permanently delete this item from your site.
    This action cannot be undone.
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
bal_ES: Esteu a punt d'esborrar de forma permanent aquest element del vostre lloc web. Aquesta acció no es pot desfer. 'Cancel·la' per aturar-ho, "D'acord" per esborrar-ho.

en: You are about to trash these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
bal_ES: Esteu a punt d'enviar a la paperera aquests elements.
    'Cancel·la' per sortir, 'D'acord' per suprimir.

en: You are attempting to log out of %s
bal_ES: Heu sortit de %s

en: You are browsing %s
bal_ES: Esteu navegant per %s

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for %2$s.
bal_ES: Esteu navegant pels arxius de %1$s de %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the day %2$s.
bal_ES: Esteu navegant per l'arxiu del blog %1$s del dia %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the year %2$s.
bal_ES: Esteu navegant els arxius del blog %1$s de l'any %2$s.

en: You are currently browsing the %s blog archives.
bal_ES: Esteu navegant per l'arxiu del blog %s.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
bal_ES: Esteu navegant pels arxius de la categoria %s.

en: You are customizing %s
bal_ES: Esteu personalitzant %s

en: You are not currently logged in.
bal_ES: No esteu identificats.

en: You are now logged out.
bal_ES: L'usuari s'ha desconnectat.

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
bal_ES: Esteu enviant comentaris massa ràpid. Calma i bons aliments.

en: You are using a browser that does not have Flash player enabled or installed. Please turn on your Flash player plugin or download the latest version from https://get.adobe.com/flashplayer/
bal_ES: Esteu utilitzant un navegador que no té Flash actiu o instal·lat. Activeu el component del reproductor Flash o descarregueu l'última versió des de https://get.adobe.com/flashplayer/

en: You can choose what&#8217;s displayed on the homepage of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static homepage, you first need to create two Pages. One will become the homepage, and the other will be where your posts are displayed.
bal_ES: Podeu triar què mostrar a la pàgina principal de la pàgina web. Poden ser entrades en ordre cronològicament invers (blog clàssic) o una pàgina fixa/estàtica. Per configurar una pàgina principal estàtica primer heu de crear dues pàgines. Una es convertirà en la pàgina de portada, i l'altra serà on es mostraran les entrades.

en: You can navigate to other pages on your site while using the Customizer to view and edit the widgets displayed on those pages.
bal_ES: Podeu navegar a altres pàgines del vostre lloc mentre useu el Personalitzador per veure i editar els ginys mostrats en aquestes pàgines.

en: You can see all comments on this post here:
bal_ES: Podeu veure tots els comentaris de l'entrada aquí:

en: You can see all pingbacks on this post here:
bal_ES: Podeu veure tots els retroenllaços d'aquesta entrada aquí:

en: You can see all trackbacks on this post here:
bal_ES: Podeu veure tots els enllaços de seguiment de l'entrada aquí:

en: You cannot use that email address to signup. We are having problems with them blocking some of our email. Please use another email provider.
bal_ES: No podeu utilitzar aquest correu electrònic per registrar-vos. Estem tenint problemes amb ell perquè bloca alguns dels nostres correus electrònics. Utilitzeu altre proveïdor de correu.

en: You have attempted to queue too many files.
bal_ES: Heu intentat enviar a la cua massa fitxers.

en: You have been added to this site. Please visit the <a href="%1$s">homepage</a> or <a href="%2$s">log in</a> using your username and password.
bal_ES: Heu estat afegits a aquest lloc web. Visiteu la <a href="%1$s">pàgina principal</a> o <a href="%2$s">entreu</a> amb el nom i la contrasenya.

en: You have logged in successfully.
bal_ES: Heu iniciat la sessió correctament.

en: You have searched the %1$s blog archives for <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
bal_ES: Heu cercat <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong> als arxius del blog %1$s. Si no podeu trobar el que voleu als resultats, podeu provar amb algun d'aquests enllaços.

en: You have unsaved changes. If you proceed, they will be lost.
bal_ES: Hi ha canvis sense desar. Si continueu es perdran.

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
bal_ES: Heu esgotat la quota d'espai. Suprimiu fitxers abans de penjar.

en: You may only upload 1 file.
bal_ES: Només podeu penjar 1 fitxer.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
bal_ES: Heu d'<a href="%s">iniciar la sessió</a> per escriure un comentari.

en: You must supply a future date to schedule.
bal_ES: Heu de donar una data futura per planificar.

en: You need a higher level of permission.
bal_ES: Necessiteu un nivell més alt de permisos.

en: You need to define a search term to order by relevance.
bal_ES: Heu de definir un terme de cerca per a ordernar per rellevància.

en: You need to define an include parameter to order by include.
bal_ES: Definiu un paràmetre a incloure mitjançant l'ordre «include».

en: You will not be able to install new themes from here yet since your install requires SFTP credentials. For now, please <a href="%s">add themes in the admin</a>.
bal_ES: No podreu instal·lar nous temes des d'aquí perquè la instal·lació requereix credencials SFTP. Per ara, <a href="%s">afegiu els temes des de l'administració</a>.

en: You&#8217;ll create a menu, assign it a location, and add menu items like links to pages and categories. If your theme has multiple menu areas, you might need to create more than one.
bal_ES: Crea un menú, l'assigna a una ubicació i afegeix elements de menú com ara, per exemple, enllaços a pàgines i categories. Si el tema té diverses àrees de menú, potser haureu de crear-ne més d'una.

en: Your blogroll
bal_ES: La vostra llista d'enllaços

en: Your browser does not support direct access to the clipboard. Please use keyboard shortcuts or your browser&#8217;s edit menu instead.
bal_ES: El navegador no suporta l'accés directe al porta-retalls. Useu tecles de drecera o el menú d'edició del navegador per contra.

en: Your comment is awaiting moderation.
bal_ES: El comentari està esperant moderació.

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
bal_ES: El comentari està sent moderat. Això és una previsualització, el comentari serà visible quan sigui aprovat.

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
bal_ES: L'adreça de correu electrònic encara no s'ha actualitzat. Reviseu la safata d'entrada a %s per veure si heu rebut un correu electrònic de confirmació.

en: Your email address will not be published.
bal_ES: L'adreça electrònica no es publicarà.

en: Your homepage displays
bal_ES: La portada mostra

en: Your latest posts
bal_ES: Les darreres entrades

en: Your password has been reset.
bal_ES: La contrasenya ha estat reinicialitzada.

en: Your session has expired. Please log in to continue where you left off.
bal_ES: La sessió ha caducat. Inicieu-ne una de nova per continuar on us havíeu quedat.

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
bal_ES: Les entrades més recents del lloc web.

en: Your site&#8217;s most recent comments.
bal_ES: Els comentaris més recents del lloc web.

en: Your theme can display menus in %s location. | Your theme can display menus in %s locations.
bal_ES[0]: El teu tema pot mostrar menús a %s ubicació.
bal_ES[1]: El tema pot mostrar menús a %s ubicacions.

en: Your theme can display menus in %s location. Select which menu you would like to use. | Your theme can display menus in %s locations. Select which menu appears in each location.
bal_ES[0]: El tema conté %s ubicació per menús. Seleccioneu quina us agradaria fer servir.
bal_ES[1]: El tema conté %s ubicacions per menús. Seleccioneu quines us agradaria fer servir.

en: Your theme can display menus in one location.
bal_ES: El tema pot mostrar menús a una ubicació.

en: Your theme can display menus in one location. Select which menu you would like to use.
bal_ES: El vostre tema pot mostrar menús en una ubicació. Trieu on el voleu utilitzar.

en: Your theme has %s other widget area, but this particular page does not display it. | Your theme has %s other widget areas, but this particular page does not display them.
bal_ES[0]: El vostre tema té %s altra àrea de ginys, però aquesta pàgina en particular no la mostra.
bal_ES[1]: El vostre tema té %s altres àrees de ginys, però aquesta pàgina en particular no les mostra.

en: Your theme has %s widget area, but this particular page does not display it. | Your theme has %s widget areas, but this particular page does not display them.
bal_ES[0]: El vostre tema té %s àrea de ginys, però aquesta pàgina en particular no la mostra.
bal_ES[1]: El vostre tema té %s àrees de ginys, però aquesta pàgina en particular no les mostra.

en: Your theme has 1 other widget area, but this particular page does not display it.
bal_ES: El vostre tema té 1 altra àrea de ginys, però aquesta pàgina en particular no la mostra.

en: Your theme has 1 widget area, but this particular page does not display it.
bal_ES: El vostre tema té 1 àrea de ginys, però aquesta pàgina en particular no la mostra.

en: Your theme uses post formats to highlight different kinds of content, like images or videos. Apply a post format to see this special styling.
bal_ES: El tema utilitza formats d'entrada per destacar diferent tipus de contingut, com imatges o vídeos. Apliqueu aquest format d'entrada per veure aquest estil especial.

en: Your work will be published at the specified date and time.
bal_ES: El treball es publicarà a la data i hora especificada.

en: Z → A
bal_ES: Z 	 A

en: [%1$s] Action Confirmed: %2$s
bal_ES: [%1$s] S'ha confirmat l'acció: %2$s

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
bal_ES: [%1$s] Comentari des de: "%2$s"

en: [%1$s] Confirm Action: %2$s
bal_ES: [%1$s] Confirma l'acció: %2$s

en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
bal_ES: [%1$s] Retroping des de: "%2$s"

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
bal_ES: [%1$s] Pendents de moderació: "%2$s"

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
bal_ES: [%1$s] Retroenllaç des de: "%2$s"

en: [%s] Admin Email Changed
bal_ES: [%s] ha canviat el correu electrònic de l'administrador

en: [%s] Email Change Request
bal_ES: [%s] soŀlicitud de canvi de correu electrònic

en: [%s] Email Changed
bal_ES: [%s] ha canviat el correu electrònic

en: [%s] Erasure Request Fulfilled
bal_ES: [%s] S'ha completat la sol·licitud de supressió

en: [%s] Login Details
bal_ES: [%s] Detalls per iniciar sessió

en: [%s] Network Admin Email Change Request
bal_ES: [%s] soŀlicitud de canvi del correu electrònic de l'administrador de la xarxa

en: [%s] Network Admin Email Changed
bal_ES: [%s] ha canviat el correu electrònic de l'administrador de la xarxa

en: [%s] New User Registration
bal_ES: [%s] Registre d'usuari nou

en: [%s] Password Changed
bal_ES: [%s] S'ha canviat la contrasenya

en: [%s] Password Reset
bal_ES: [%s] Reinicialitza la contrasenya

en: [%s] Your Site is Experiencing a Technical Issue
bal_ES: [%s] El lloc està experimentat un problema tècnic

en: [deleted]
bal_ES: [esborrat]

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
bal_ES: Enllaç

[ctx: add new from admin bar]
en: Media
bal_ES: Mèdia

[ctx: add new from admin bar]
en: Page
bal_ES: Pàgina

[ctx: add new from admin bar]
en: Post
bal_ES: Entrada

[ctx: add new from admin bar]
en: User
bal_ES: Usuari

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
bal_ES: Afegeix

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
bal_ES: Blau

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
bal_ES: Cafè

[ctx: admin color scheme]
en: Default
bal_ES: Predeterminat

[ctx: admin color scheme]
en: Ectoplasm
bal_ES: Ectoplasma

[ctx: admin color scheme]
en: Light
bal_ES: Clar

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
bal_ES: Mitjanit

[ctx: admin color scheme]
en: Ocean
bal_ES: Oceà

[ctx: admin color scheme]
en: Sunrise
bal_ES: Sortida del Sol

en: audio
bal_ES: Àudio

[ctx: block title]
en: Embed
bal_ES: Incrusta

[ctx: blocks]
en: Most used
bal_ES: Més utilitzats

[ctx: button label]
en: Convert to link
bal_ES: Converteix a enllaç

[ctx: button label]
en: Download
bal_ES: Baixa

[ctx: button label]
en: Embed
bal_ES: Incrusta

[ctx: button label]
en: Import
bal_ES: Importa

[ctx: button label]
en: Try again
bal_ES: Prova de nou

en: by
bal_ES: per

[ctx: categories]
en: Most Used
bal_ES: Més utilitzades

en: close tags
bal_ES: tanca les etiquetes

[ctx: comment status]
en: Approved
bal_ES: Aprovat

[ctx: comment status]
en: Spam
bal_ES: Brossa

[ctx: comment status]
en: Trash
bal_ES: Paperera

en: comments
bal_ES: Comentaris

[ctx: content placeholder]
en: Content…
bal_ES: Contingut...

en: current
bal_ES: Actual

[ctx: custom headers]
en: Previously uploaded
bal_ES: Prèviament penjats

[ctx: custom headers]
en: Suggested
bal_ES: Suggerits

[ctx: customizer changeset action/button label]
en: Schedule
bal_ES: Programa

[ctx: customizer changeset status]
en: Scheduled
bal_ES: Programat

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
bal_ES: j \d\e F \d\e Y

[ctx: default site language]
en: Site Default
bal_ES: Predeterminat del lloc

en: domain
bal_ES: domini

[ctx: editor button]
en: Left to right
bal_ES: Direcció d'esquerra a dreta

[ctx: editor button]
en: Right to left
bal_ES: Direcció de dreta a esquerra

[ctx: editor button]
en: Show blocks
bal_ES: Mostra els blocs

en: escape
bal_ES: Tecla Esc

[ctx: find/replace]
en: Find
bal_ES: Cerca

[ctx: find/replace]
en: Next
bal_ES: Següent

[ctx: find/replace]
en: Prev
bal_ES: Anterior

[ctx: find/replace]
en: Replace
bal_ES: Reemplaça

[ctx: find/replace]
en: Replace all
bal_ES: Reemplaça tot

[ctx: find/replace]
en: Replace with
bal_ES: Reemplaça amb

[ctx: find/replace]
en: Whole words
bal_ES: Paraules senceres

[ctx: font size name]
en: Huge
bal_ES: Enorme

[ctx: font size name]
en: Large
bal_ES: Gran

[ctx: font size name]
en: Medium
bal_ES: Mitjà

[ctx: font size name]
en: Small
bal_ES: Petit

en: g:i a
bal_ES: G:i

[ctx: genitive]
en: April
bal_ES: Abril

[ctx: genitive]
en: August
bal_ES: Agost

[ctx: genitive]
en: December
bal_ES: Desembre

[ctx: genitive]
en: February
bal_ES: Febrer

[ctx: genitive]
en: January
bal_ES: Gener

[ctx: genitive]
en: July
bal_ES: Juliol

[ctx: genitive]
en: June
bal_ES: Juny

[ctx: genitive]
en: March
bal_ES: Març

[ctx: genitive]
en: May
bal_ES: Maig

[ctx: genitive]
en: November
bal_ES: Novembre

[ctx: genitive]
en: October
bal_ES: Octubre

[ctx: genitive]
en: September
bal_ES: Setembre

en: https://wordpress.org/support/forums/
bal_ES: https://ca.wordpress.org/support/forums/

en: image
bal_ES: imatge

[ctx: imperative verb]
en: Preview
bal_ES: Previsualitza

[ctx: imperative verb]
en: Resolve
bal_ES: Resol

en: is now live.
bal_ES: és ara visible.

en: is now scheduled. It will go live on
bal_ES: està planificada. Es publicarà el

en: l, F jS, Y
bal_ES: l, j \d\e\/\d\' F \d\e Y

[ctx: label]
en: Search for:
bal_ES: Cerca:

[ctx: label for button in the audio widget]
en: Add Audio
bal_ES: Afegeix àudio

[ctx: label for button in the audio widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Audio
bal_ES: Edita àudio

[ctx: label for button in the audio widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Audio
bal_ES: Reemplaça àudio

[ctx: label for button in the gallery widget; should not be longer than ~13 characters long]
en: Add Images
bal_ES: Afegeix vídeo

[ctx: label for button in the gallery widget; should not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Gallery
bal_ES: Afegeix imatge

[ctx: label for button in the image widget]
en: Add Image
bal_ES: Afegeix imatge

[ctx: label for button in the image widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Image
bal_ES: Edita imatge

[ctx: label for button in the image widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Image
bal_ES: Reemplaça imatge

[ctx: label for button in the media widget]
en: Add Media
bal_ES: Afegeix mèdia

[ctx: label for button in the media widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Media
bal_ES: Reemplaça mèdia

[ctx: label for button in the media widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Media
bal_ES: Reemplaça mèdia

[ctx: label for button in the video widget]
en: Add Video
bal_ES: Afegeix vídeo

[ctx: label for button in the video widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Video
bal_ES: Edita el vídeo

[ctx: label for button in the video widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Video
bal_ES: Reemplaça el vídeo

[ctx: label for custom color]
en: Custom...
bal_ES: Personalitzat...

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Hide Controls
bal_ES: Amaga els controls

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Show Controls
bal_ES: Mostra els controls

[ctx: links widget]
en: All Links
bal_ES: Tots els enllaços

[ctx: list style]
en: Circle
bal_ES: Cercle

[ctx: list style]
en: Default
bal_ES: Predeterminada

[ctx: list style]
en: Lower Alpha
bal_ES: Alfa minúscula

[ctx: list style]
en: Lower Greek
bal_ES: Grega minúscula

[ctx: list style]
en: Lower Roman
bal_ES: Romans en minúscula

[ctx: list style]
en: Square
bal_ES: Quadrat

[ctx: list style]
en: Upper Alpha
bal_ES: Alfa majúscula

[ctx: list style]
en: Upper Roman
bal_ES: Romans en majúscula

en: media
bal_ES: mèdia

[ctx: media]
en: Remove video track
bal_ES: Suprimeix la pista de vídeo

[ctx: media items]
en: Mine
bal_ES: Els meus

[ctx: menu]
en: (Currently set to: %s)
bal_ES: (actualment definit com a: %s)

[ctx: menu location]
en: (Current: %s)
bal_ES: (Actual: %s)

[ctx: menu locations]
en: (If you plan to use a menu <a href="%1$s" %2$s>widget%3$s</a>, skip this step.)
bal_ES: (Si teniu pensat utilitzar un <a href="%1$s" %2$s>giny%3$s</a> de menú, salteu aquest pas.)

[ctx: menu locations]
en: Here&#8217;s where this menu appears. If you would like to change that, pick another location.
bal_ES: Aquí és on apareix aquest menú. Si voleu canviar això, trieu una altra ubicació.

[ctx: menu locations]
en: View All Locations
bal_ES: Mostra totes les ubicacions

[ctx: menu locations]
en: View Location
bal_ES: Mostra la ubicació

[ctx: menu locations]
en: Where do you want this menu to appear?
bal_ES: On voleu que aparegui aquest menú?

[ctx: missing menu item navigation label]
en: (no label)
bal_ES: (sense etiqueta)

[ctx: monthly archives date format]
en: F Y
bal_ES: F \d\e Y

en: moved to the Trash.
bal_ES: s'ha mogut a la paperera.

en: movie
bal_ES: pel·lícula

en: music
bal_ES: música

[ctx: nav menu home label]
en: Home
bal_ES: Inici

[ctx: next set of posts]
en: Next
bal_ES: Següent

en: no title
bal_ES: sense títol

[ctx: noun]
en: Comment
bal_ES: Comentari

[ctx: noun]
en: Trash
bal_ES: Paperera

en: number_format_decimal_point
bal_ES: ,

en: number_format_thousands_sep
bal_ES: .

en: of
bal_ES: de

[ctx: page]
en: Add New
bal_ES: Afegeix

[ctx: page]
en: Featured image
bal_ES: Imatge destacada

[ctx: page]
en: Remove featured image
bal_ES: Elimina la imatge destacada

[ctx: page]
en: Set featured image
bal_ES: Defineix la imatge destacada

[ctx: page]
en: Use as featured image
bal_ES: Utilitza com a imatge destacada

en: pages
bal_ES: Pàgines

[ctx: password mismatch]
en: Mismatch
bal_ES: No coincideix

[ctx: password strength]
en: Medium
bal_ES: Mitjana

[ctx: password strength]
en: Password strength unknown
bal_ES: Potència desconeguda de la contrasenya

[ctx: password strength]
en: Strong
bal_ES: Forta

[ctx: password strength]
en: Very weak
bal_ES: Molt feble

[ctx: password strength]
en: Weak
bal_ES: Feble

en: photo
bal_ES: foto

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
bal_ES: Cerca &hellip;

[ctx: plugin]
en: Activate %s
bal_ES: Activa %s

[ctx: plugin]
en: Install %s now
bal_ES: Instal·la %s ara

[ctx: plugin]
en: Update %s now
bal_ES: Actualitzeu %s ara

en: poetry
bal_ES: poesia

en: post | posts
bal_ES[0]: entrada

[ctx: post]
en: Add New
bal_ES: Afegeix

[ctx: post]
en: Featured image
bal_ES: Imatge destacada

[ctx: post]
en: Remove featured image
bal_ES: Elimina la imatge destacada

[ctx: post]
en: Set featured image
bal_ES: Defineix la imatge destacada

[ctx: post]
en: Use as featured image
bal_ES: Utilitza com a imatge destacada

[ctx: post action/button label]
en: Schedule
bal_ES: Programa

[ctx: post format archive title]
en: Asides
bal_ES: Anotacions

[ctx: post format archive title]
en: Audio
bal_ES: Àudio

[ctx: post format archive title]
en: Chats
bal_ES: Xats

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
bal_ES: Galeries

[ctx: post format archive title]
en: Images
bal_ES: Imatges

[ctx: post format archive title]
en: Links
bal_ES: Enllaços

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
bal_ES: Citacions

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
bal_ES: Estats

[ctx: post format archive title]
en: Videos
bal_ES: Vídeos

[ctx: post password form]
en: Enter
bal_ES: Introdueix

[ctx: post status]
en: Draft
bal_ES: Esborrany

[ctx: post status]
en: Pending
bal_ES: Pendent

[ctx: post status]
en: Private
bal_ES: Privada

[ctx: post status]
en: Published
bal_ES: Publicada

[ctx: post status]
en: Scheduled
bal_ES: Prevista

[ctx: post status]
en: Trash
bal_ES: Paperera

[ctx: post type general name]
en: Changesets
bal_ES: Conjunt de canvis

[ctx: post type general name]
en: Media
bal_ES: Mèdia

[ctx: post type general name]
en: Pages
bal_ES: Pàgines

[ctx: post type general name]
en: Posts
bal_ES: Entrades

[ctx: post type singular name]
en: Changeset
bal_ES: Conjunt de canvis

[ctx: post type singular name]
en: Page
bal_ES: Pàgina

[ctx: post type singular name]
en: Post
bal_ES: Entrada

en: posts
bal_ES: entrades

en: preview
bal_ES: Previsualitza

[ctx: previous set of posts]
en: Previous
bal_ES: Anterior

[ctx: request status]
en: Completed
bal_ES: S'ha completat

[ctx: request status]
en: Confirmed
bal_ES: S'ha confirmat

[ctx: request status]
en: Failed
bal_ES: Ha fallat

[ctx: request status]
en: Pending
bal_ES: Pendent

[ctx: revision date format]
en: F j, Y @ H:i:s
bal_ES: j \d\e F \d\e Y @ H:i:s

en: search
bal_ES: Cerca

[ctx: spellcheck]
en: Finish
bal_ES: Finalitza

[ctx: spellcheck]
en: Ignore
bal_ES: Ignora

[ctx: spellcheck]
en: Ignore all
bal_ES: Ignora-ho tot

en: styles
bal_ES: Estils

[ctx: submit button]
en: Search
bal_ES: Cerca

[ctx: table body]
en: Body
bal_ES: Cos

[ctx: table cell]
en: Cell
bal_ES: Cel·la

[ctx: table cell alignment attribute]
en: None
bal_ES: Cap

[ctx: table cell scope attribute]
en: Scope
bal_ES: Abast

[ctx: table footer]
en: Footer
bal_ES: Peu de pàgina

[ctx: table header]
en: Header
bal_ES: Capçalera

[ctx: tags]
en: Most Used
bal_ES: Més utilitzades

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
bal_ES: Etiquetes

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
bal_ES: Categoria

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
bal_ES: Etiqueta

[ctx: term]
en: %s added
bal_ES: %s afegit

[ctx: term]
en: %s removed
bal_ES: %s eliminat

[ctx: term]
en: Remove %s
bal_ES: Suprimeix %s

en: text direction
bal_ES: direcció del text

[ctx: theme]
en: Activate %s
bal_ES: Activa %s

[ctx: theme]
en: Change
bal_ES: Canvia

[ctx: theme]
en: Installed
bal_ES: Instal·lat

[ctx: theme author]
en: By %s
bal_ES: Per %s

en: today
bal_ES: Avui

en: uncategorized
bal_ES: General

en: video
bal_ES: vídeo

[ctx: video or audio]
en: Length
bal_ES: Longitud

en: website
bal_ES: Lloc web

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
bal_ES: %1$s en %2$s
