WordPress.com - en to be_BY translation catalogue (5139 entries)

en:  and
be_BY: i

en: "%1$s" by %2$s.
be_BY: "%1$s" ад %2$s.

en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
be_BY: %3$s - "%1$s" з %2$s.

en: "%1$s" from %2$s.
be_BY: "%1$s" з %2$s.

en: "From" address
be_BY: Адрас адпраўшчыка

en: "From" name
be_BY: Імя адпраўшчыка

en: #%d (no title)
be_BY: #%d (без назвы)

en: % Comments
be_BY: % каментароў

en: %1$s %2$s %3$s %4$s Feed
be_BY: Канал %1$s %2$s %3$s %4$s

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
be_BY: %1$s %2$s Стужка катэгорыі %3$s

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
be_BY: %1$s %2$s Стужка каментароў да &laquo;%3$s&raquo;

en: %1$s %2$s %3$s Feed
be_BY: Лента %1$s %2$s %3$s

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
be_BY: %1$s %2$s Стужка тэгу %3$s

en: %1$s %2$s Comments Feed
be_BY: %1$s %2$s Стужка каментароў

en: %1$s %2$s Feed
be_BY: %1$s %2$s Стужка

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
be_BY: %1$s %2$s Стужка допісаў аўтара %3$s

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
be_BY: %1$s %2$s Стужка вынікаў пошуку &laquo;%3$s&raquo;

en: %1$s %2$s, %3$s ago (%4$s)
be_BY: %1$s %2$s, %3$s таму (%4$s)

en: %1$s %2$s, %3$s at %4$s:%5$s
be_BY: %1$s %2$s, %3$s у %4$s:%5$s

en: %1$s (#%2$s)
be_BY: %1$s (%2$s)

en: %1$s (since %2$s; %3$s)
be_BY: %1$s (з %2$s; %3$s)

en: %1$s (since %2$s; no alternative available)
be_BY: %1$s (з %2$s; няма даступных альтэрнатыў)

en: %1$s (since %2$s; use %3$s instead)
be_BY: %1$s (з %2$s; скарыстайцеся замест гэтага %3$s)

en: %1$s Comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s Comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
be_BY[0]: %1$s каментар<span class="screen-reader-text"> па тэме %2$s</span>
be_BY[1]: %1$s каментары<span class="screen-reader-text"> па тэме %2$s</span>
be_BY[2]: %1$s каментароў<span class="screen-reader-text"> па тэме %2$s</span>

en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
be_BY: выкарыстана %1$s МБ (%2$s%%) прасторы

en: %1$s and %2$s
be_BY: %1$s і %2$s.

en: %1$s at %2$s
be_BY: %1$s у %2$s

en: %1$s by %2$s.
be_BY: %1$s ад %2$s.

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
be_BY: %1$s змяніў стан каментарыя на %2$s.

en: %1$s could not be created: %2$s
be_BY: %1$s не можа быць створаны: %2$s

en: %1$s is deprecated. The callback from %2$s is used instead.
be_BY: Функцыя %1$s састарэлая. Замест яе выкарыстоўваецца зваротны выклік з %2$s.

en: %1$s is deprecated. Use %2$s instead.
be_BY: %1$s састарэла. Скарыстайцеся замест гэтага %2$s.

en: %1$s is not of type %2$s.
be_BY: %1$s не з'яўляецца тыпам %2$s.

en: %1$s is not one of %2$s.
be_BY: %1$s не з'яўляецца адным са значэнняў %2$s.

en: %1$s is proudly powered by %2$s
be_BY: %1$s працуе з дапамогай %2$s

en: %1$s must be between %2$d (exclusive) and %3$d (exclusive)
be_BY: Параметр %1$s павінен быць паміж %2$d (выключна) і %3$d (выключна)

en: %1$s must be between %2$d (exclusive) and %3$d (inclusive)
be_BY: Параметр %1$s павінен быць паміж %2$d (выключна) і %3$d (уключна)

en: %1$s must be between %2$d (inclusive) and %3$d (exclusive)
be_BY: Параметр %1$s павінен быць паміж %2$d (уключна) і %3$d (выключна)

en: %1$s must be between %2$d (inclusive) and %3$d (inclusive)
be_BY: Параметр %1$s павінен быць паміж %2$d (уключна) і %3$d (уключна)

en: %1$s must be greater than %2$d
be_BY: Параметр %1$s павінны быць болей за %2$d

en: %1$s must be greater than or equal to %2$d
be_BY: Параметр %1$s павінны быць болей за ці роўны %2$d

en: %1$s must be less than %2$d
be_BY: Параметр %1$s павінны быць меней за %2$d

en: %1$s must be less than or equal to %2$d
be_BY: Параметр %1$s павінны быць меней за ці роўны %2$d

en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
be_BY[0]: Ацэнка %1$s згодна з %2$s ацэнкай
be_BY[1]: Ацэнка %1$s згодна з %2$s ацэнкамі
be_BY[2]: Ацэнка %1$s згодна з %2$s ацэнкамі

en: %1$s response to %2$s | %1$s responses to %2$s
be_BY[0]: %1$s адказ на %2$s
be_BY[1]: %1$s адказы на %2$s
be_BY[2]: %1$s адказаў на %2$s

en: %1$s review for %2$s | %1$s reviews for %2$s
be_BY[0]: %1$s водгук для %2$s
be_BY[1]: %1$s водгука для %2$s
be_BY[2]: %1$s водгукаў для %2$s

en: %1$s, and %2$s
be_BY: %1$s і %2$s.

en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
be_BY: %1$s. Элемент меню %2$d з %3$d.

en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
be_BY: %1$s. Падэлемент нумар %2$d пад %3$s.

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
be_BY[0]: %d плагін адноўлены
be_BY[1]: %d плагіны адноўлены
be_BY[2]: %d плагінаў адноўлена

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
be_BY[0]: %d тэма адноўлена
be_BY[1]: %d тэмы адноўлена
be_BY[2]: %d тэм адноўлена

en: %d WordPress Update
be_BY: %d аднаўленне WordPress

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
be_BY[0]: %d каментарый не можа быць правераны.
be_BY[1]: %d каментарыя не могуць быць правераныя.
be_BY[2]: %d каментарыяў не могуць быць правераныя.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
be_BY[0]: %d каментарыў быў перамешчаны ў спам.
be_BY[1]: %d каментарыя былі перамешчаныя ў спам.
be_BY[2]: %d каментарыяў былі перамешчаныя ў спам.

en: %d pixels
be_BY: %d пікселаў

en: %d selected
be_BY: Выбрана: %d

en: %d themes found
be_BY: Тэм знойдзена: %d

en: %s &#8212; WordPress
be_BY: WordPress %s &#8212;

en: %s (Draft)
be_BY: %s (чарнавік)

en: %s (Invalid)
be_BY: %s (Памылка)

en: %s (Pending)
be_BY: %s (Чакаецца)

en: %s <span class="says">says:</span>
be_BY: %s <span class="says">кажа:</span>

en: %s <span class="screen-reader-text">Comment</span> | %s <span class="screen-reader-text">Comments</span>
be_BY[0]: %s <span class="screen-reader-text">каментарый</span>
be_BY[1]: %s <span class="screen-reader-text">каментарыя</span>
be_BY[2]: %s <span class="screen-reader-text">каментарыяў</span>

en: %s Active Installations
be_BY: Актыўных усталяванняў: %s

en: %s Comment | %s Comments
be_BY[0]: %s каментарый
be_BY[1]: %s каментарыя
be_BY[2]: %s каментарыяў

en: %s MB Space Allowed
be_BY: даступна %s МБ прасторы

en: %s Page | %s Pages
be_BY[0]: %s старонка
be_BY[1]: %s старонкі
be_BY[2]: %s старонак

en: %s Post | %s Posts
be_BY[0]: %s запіс
be_BY[1]: %s запісы
be_BY[2]: %s запісаў

en: %s Sites
be_BY: Сайты %s

en: %s [Current Revision]
be_BY: %s [Бягучая рэдакцыя]

en: %s ago
be_BY: %s таму

en: %s approved | %s approved
be_BY[0]: %s сьцверджаны
be_BY[1]: %s сьцверджана
be_BY[2]: %s сьцверджана

en: %s approved comment | %s approved comments
be_BY[0]: %s ухвалены каментарый
be_BY[1]: %s ухваленыя каментарыя
be_BY[2]: %s ухваленых каментарыяў

en: %s column | %s columns
be_BY[0]: %s слупок
be_BY[1]: %s слупкі
be_BY[2]: %s слупкоў

en: %s comment | %s comments
be_BY[0]: %s каментарый
be_BY[1]: %s каментарыя
be_BY[2]: %s каментарыяў

en: %s comment approved. | %s comments approved.
be_BY[0]: %s каментарый пацверджаны
be_BY[1]: %s каментарыя пацверджаны
be_BY[2]: %s каментарыяў пацверджаны

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
be_BY[0]: %s каментарый пазначаны як спам.
be_BY[1]: %s каментарыя пазначаны як спам.
be_BY[2]: %s каментарыяў пазначаны як спам.

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
be_BY[0]: %s каментарый перамешчаны ў сметніцу.
be_BY[1]: %s каментарыя перамешчаныя ў сметніцу.
be_BY[2]: %s каментарыяў перамешчаныя ў сметніцу.

en: %s comment permanently deleted. | %s comments permanently deleted.
be_BY[0]: %s каментарый выдалены назаўсёды
be_BY[1]: %s каментарыя выдалены назаўсёды
be_BY[2]: %s каментарыяў выдалены назаўсёды

en: %s comment restored from the Trash. | %s comments restored from the Trash.
be_BY[0]: %s каментар узноўлены са сметніка
be_BY[1]: %s каментара узноўлены са сметніка
be_BY[2]: %s каментароў узноўлены са сметніка

en: %s comment restored from the spam. | %s comments restored from the spam.
be_BY[0]: %s каментарый адноўлена са спама
be_BY[1]: %s каментарыя адноўлена са спама
be_BY[2]: %s каментарыяў адноўлена са спама

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
be_BY[0]: %s каментарый быў злоўлены, як спам.
be_BY[1]: %s каментарыя былі злоўленыя, як спам.
be_BY[2]: %s каментарыяў былі злоўленыя, як спам.

en: %s customer review | %s customer reviews
be_BY[0]: %s водгук пакупніка
be_BY[1]: %s водгука пакупніка
be_BY[2]: %s водгукаў пакунікоў

en: %s day | %s days
be_BY[0]: %s дзень
be_BY[1]: %s дні
be_BY[2]: %s дней

en: %s does not exist.
be_BY: %s не існуе.

en: %s download remaining | %s downloads remaining
be_BY[0]: %s спампоўка засталася
be_BY[1]: %s спампоўкі засталося
be_BY[2]: %s спамповак засталося

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
be_BY: Памер файла %s перавышае максімальны для шматфайлавага запампоўшчыка ў спалучэнні з вашым браўзерам.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
be_BY: %s перавышае максімальны памер запампоўкі для гэтага сайта.

en: %s failed to embed.
be_BY: Памылка пры ўбудаванні %s.

en: %s false positive | %s false positives
be_BY[0]: %s несапраўдна станоўчы
be_BY[1]: %s несапраўдна станоўчых
be_BY[2]: %s несапраўдна станоўчых

en: %s from now
be_BY: %s з бягучага часу

en: %s has been added to your cart. | %s have been added to your cart.
be_BY[0]: %s быў дададзены ў ваш кошык.
be_BY[1]: %s былі дададзены ў ваш кошык.
be_BY[2]: %s было дададзена ў ваш кошык.

en: %s has been logged out.
be_BY: %s выйшаў з сістэмы.

en: %s has been updated.
be_BY: %s была абноўлена.

en: %s has taken over and is currently customizing.
be_BY: %s пачаў працаваць і зараз змяняе дызайн.

en: %s has taken over and is currently editing.
be_BY: %s забраў і зараз рэдагуе.

en: %s hour | %s hours
be_BY[0]: %s гадзіна
be_BY[1]: %s гадзіны
be_BY[2]: %s гадзін

en: %s in stock
be_BY: %s у наяўнасці

en: %s is a protected WP option and may not be modified
be_BY: %s - абароненая опцыя WP і не можа быць змененая

en: %s is a required field.
be_BY: %s з'яўляецца абавязковым полем.

en: %s is already customizing this changeset. Do you want to take over?
be_BY: %s ужо працуе над гэтым наборам змен. Хочаце рабіць гэта самастойна?

en: %s is already customizing this changeset. Please wait until they are done to try customizing. Your latest changes have been autosaved.
be_BY: %s ужо працуе над гэтым наборам змен. Пачакайце, пакуль гэтая асоба не скончыць працу. Вашы апошнія змены былі захаваны аўтаматычна.

en: %s is already customizing this site. Do you want to take over?
be_BY: %s заўжды змяняе гэты сайт? Хочаце пераняць?

en: %s is already customizing this site. Please wait until they are done to try customizing. Your latest changes have been autosaved.
be_BY: %s заўжды змяняе гэты сайт. Пачакайце, пакуль іншая асобы не скончыць, каб паспрабаваць змяняць дызайн. Вашыя апошнія змены былі аўтаматычна захаваны.

en: %s is currently editing
be_BY: %s зараз рэдагуе

en: %s is forbidden
be_BY: %s забаронены

en: %s is not a valid IP address.
be_BY: %s – несапраўдны IP-адрас.

en: %s is required to strip image meta.
be_BY: %s патрабуецца, каб вызначыць мэта-дадзеныя выявы.

en: %s item | %s items
be_BY[0]: %s элемент
be_BY[1]: %s элемента
be_BY[2]: %s элементаў

en: %s link deleted. | %s links deleted.
be_BY[0]: %s спасылка выдаленая
be_BY[1]: %s спасылкі выдаленыя
be_BY[2]: %s спасылак выдалена

en: %s media file attached. | %s media files attached.
be_BY[0]: %s медыяфайл далучаны.
be_BY[1]: %s медыяфайлы далучаныя.
be_BY[2]: %s медыяфайлаў далучаны.

en: %s media file detached. | %s media files detached.
be_BY[0]: %s медыяфайл адлучаны.
be_BY[1]: %s медыяфайлы адлучаныя.
be_BY[2]: %s медыяфайлаў адлучаны.

en: %s media file moved to the Trash. | %s media files moved to the Trash.
be_BY[0]: %s медыяфайл перамешчаны ў сметніцу.
be_BY[1]: %s медыяфайлы перамешчаныя ў сметніцу.
be_BY[2]: %s медыяфайлаў перамешчаныя ў сметніцу.

en: %s media file permanently deleted. | %s media files permanently deleted.
be_BY[0]: %s медыяфайл выдалены назаўсёды.
be_BY[1]: %s медыяфайла выдаленыя назаўсёды.
be_BY[2]: %s медыяфайлаў выдаленыя назаўсёды.

en: %s media file restored from the Trash. | %s media files restored from the Trash.
be_BY[0]: %s медыяфайл адноўлены са сметніцы.
be_BY[1]: %s медыяфайлы адноўленыя са сметніцы.
be_BY[2]: %s медыяфайлаў адноўленыя са сметніцы.

en: %s min | %s mins
be_BY[0]: %s хвіліна
be_BY[1]: %s хвіліны
be_BY[2]: %s хвілін

en: %s missed spam | %s missed spam
be_BY[0]: %s спам-каментарый прапушчаны
be_BY[1]: %s спам-каментарыя прапушчаныя
be_BY[2]: %s спам-каментарыяў прапушчаныя

en: %s month | %s months
be_BY[0]: %s месяц
be_BY[1]: %s месяцы
be_BY[2]: %s месяцаў

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
be_BY[0]: %s старонка перамешчаная ў сметнік.
be_BY[1]: %s старонкі перамешчаныя ў сметнік.
be_BY[2]: %s старонак перамешчана ў сметнік.

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
be_BY[0]: %s старонка не абноўленая, хтосьці яе рэдагуе.
be_BY[1]: %s старонкі не абноўленыя, хтосьці іх рэдагуе.
be_BY[2]: %s старонак не абноўлена, хтосьці іх рэдагуе.

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
be_BY[0]: %s старонка выдаленая назаўжды.
be_BY[1]: %s старонкі выдаленыя назаўжды.
be_BY[2]: %s старонак выдалена назаўжды.

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
be_BY[0]: %s старонка выцягнутая са сметніка.
be_BY[1]: %s старонкі выцягнутыя са сметніка.
be_BY[2]: %s старонак выцягнута са сметніка.

en: %s page updated. | %s pages updated.
be_BY[0]: %s старонка абноўленая.
be_BY[1]: %s старонкі абноўленыя.
be_BY[2]: %s старонак абноўлена.

en: %s pending comment | %s pending comments
be_BY[0]: %s каментарый чакае
be_BY[1]: %s каментарыя чакае
be_BY[2]: %s каментарыяў чакае

en: %s plugin successfully updated.
be_BY: %s плагін паспяхова абноўлены.

en: %s plugins successfully updated.
be_BY: %s плагінаў паспяхова абноўленыя.

en: %s post by this author | %s posts by this author
be_BY[0]: %s запіс ад гэтага аўтара.
be_BY[1]: %s запісы ад гэтага аўтара.
be_BY[2]: %s запісаў ад гэтага аўтара.

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
be_BY[0]: %s запіс перамешчаны ў сметнік.
be_BY[1]: %s запісы перамешчаны ў сметнік.
be_BY[2]: %s запісаў перамешчаны ў сметнік.

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
be_BY[0]: %s запіс не абноўлены, нехта яго рэдагуе.
be_BY[1]: %s запісы не абноўленыя, нехта іх рэдагуе.
be_BY[2]: %s запісаў не абноўленыя, нехта іх рэдагуе.

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
be_BY[0]: %s запіс выдалены назаўсёды.
be_BY[1]: %s запісы выдаленыя назаўсёды.
be_BY[2]: %s запісаў выдаленыя назаўсёды.

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
be_BY[0]: %s запіс адноўлены са сметніка.
be_BY[1]: %s запісы адноўленыя са сметніка.
be_BY[2]: %s запісаў адноўленыя са сметніка.

en: %s post updated. | %s posts updated.
be_BY[0]: %s запіс абноўлены.
be_BY[1]: %s запісы абноўленыя.
be_BY[2]: %s запісаў абноўлена.

en: %s rating
be_BY: Ацэнка %s

en: %s removed.
be_BY: %s выдалены.

en: %s reported this comment as not spam.
be_BY: %s паведаміў пра гэты каментарый, як не-спам.

en: %s reported this comment as spam.
be_BY: %s паведаміў пра гэты каментарый, як спам.

en: %s site | %s sites
be_BY[0]: %s сайт
be_BY[1]: %s сайта
be_BY[2]: %s сайтаў

en: %s theme successfully updated.
be_BY: %s тэма паспяхова абноўлена.

en: %s themes
be_BY: Тэм: %s

en: %s themes successfully updated.
be_BY: %s тэмы былі паспяхова выдалены.

en: %s update failed.
be_BY: %s абнаўленне з памылкамі.

en: %s updated successfully.
be_BY: %s абноўлена паспяхова.

en: %s updates failed.
be_BY: %s абнаўленняў з памылкамі.

en: %s user | %s users
be_BY[0]: %s карыстальнік
be_BY[1]: %s карыстальніка
be_BY[2]: %s карыстальнікаў

en: %s user deleted. | %s users deleted.
be_BY[0]: %s карыстальнік выдалены.
be_BY[1]: %s карыстальніка выдалена.
be_BY[2]: %s карыстальнікаў выдалена.

en: %s week | %s weeks
be_BY[0]: %s тыдзень
be_BY[1]: %s тыдня
be_BY[2]: %s тыдняў

en: %s year | %s years
be_BY[0]: %s год
be_BY[1]: %s гады
be_BY[2]: %s гадоў

en: &#8220;%s&#8221; (Edit)
be_BY: &#8220;%s&#8221; (Рэдагаваць)

en: &#8220;%s&#8221; is locked
be_BY: &#8220;%s&#8221; заблакаваны

en: &#8592; Cancel audio playlist
be_BY: &#8592; Скасаваць аўдыё-плэйліст

en: &#8592; Cancel gallery
be_BY: &#8592; Адмяніць галерэю

en: &#8592; Cancel video playlist
be_BY: &#8592; Скасаваць відэа-плейліст

en: &laquo; Back
be_BY: &laquo; Назад

en: &laquo; Older Comments
be_BY: &laquo; Старэйшыя каментары

en: &laquo; Previous
be_BY: &laquo; Папярэдні

en: &laquo; Previous Page
be_BY: &laquo; Папярэдняя старонка

en: &larr; Previous
be_BY: &larr; Папярэдні

en: &lt; Prev
be_BY: &lt; Папярэдні

en: &mdash; No Change &mdash;
be_BY: &mdash; Нічога не зменена &mdash;

en: &mdash; No role for this site &mdash;
be_BY: &mdash; Няма ролі для гэтага сайта &mdash;

en: &mdash; Select &mdash;
be_BY: &mdash; Абраць &mdash;

en: &ndash;OR&ndash;
be_BY: &ndash;ЦІ&ndash;

en: (%s ratings)
be_BY: (ацэнак: %s)

en: (Edit)
be_BY: (Рэдагаваць)

en: (Leave at 0 for no rating.)
be_BY: (Пакіньце 0, каб не ставіць ацэнку)

en: (Private post)
be_BY: (Уласны запіс)

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
be_BY: (Рэгістрацыя была адключана. Толькі члены гэтага сайта могуць пакідаць каментарыі.)

en: (Unattached)
be_BY: (Не далучана)

en: (Untitled)
be_BY: (Без назвы)

en: (more&hellip;)
be_BY: (больш&hellip;)

en: (no author)
be_BY: (няма аўтара)

en: (no parent)
be_BY: (няма бацькоўскай)

en: (no title)
be_BY: (бяз назвы)

en: (opens in a new tab)
be_BY: (адкрываецца ў новай укладцы)

en: (required)
be_BY: (патрабуецца)

en: (undo)
be_BY: (адмяніць)

en: + Add New Category
be_BY: + Дадаць новую катэгорыю

en: + Create New Menu
be_BY: + Стварыць новае меню

en: - Select -
be_BY: - Выбраць -

en: 1 Comment
be_BY: 1 каментар

en: 1 Comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
be_BY: 1 каментар<span class="screen-reader-text"> па тэме %s</span>

en: 1 page not updated, somebody is editing it.
be_BY: 1 старонка не абноўлена, нехта рэдагуе яе.

en: 1 post not updated, somebody is editing it.
be_BY: 1 запіс не абноўлены, нехта рэдагуе яго.

en: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a>
be_BY: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Абнавіць %2$s</a> ці даведацца, як <a href="%3$s" class="browse-happy-link">зрабіць прагляд сайтаў лепей</a>

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
be_BY[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> заўжды абараніў ваш сайт ад %2$s каментара са спамам.
be_BY[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> заўжды абараніў ваш сайт ад %2$s каментароў са спамам.
be_BY[2]: <a href="%1$s">Akismet</a> заўжды абараніў ваш сайт ад %2$s каментароў са спамам.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
be_BY[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> абараніў ваш сайт ад <a href="%2$s">%3$s спам-каментарыя</a>.
be_BY[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> абараніў ваш сайт ад <a href="%2$s">%3$s спам-каментарыяў</a>.
be_BY[2]: <a href="%1$s">Akismet</a> абараніў ваш сайт ад <a href="%2$s">%3$s спам-каментарыяў</a>.

en: <a href="%1$s">Edit</a> or <a href="%2$s">preview</a> your Privacy Policy page content.
be_BY: <a href="%1$s">Рэдагаваць</a> ці <a href="%2$s">праглядзець</a> змесціва старонкі з палітыкай канфідэнцыйнасці.

en: <a href="%1$s">Edit</a> or <a href="%2$s">view</a> your Privacy Policy page content.
be_BY: <a href="%1$s">Рэдагаваць</a> ці <a href="%2$s">праглядзець</a> змесціва старонкі з палітыкай канфідэнцыйнасці.

en: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> is available! <a href="%3$s" aria-label="%4$s">Please update now</a>.
be_BY: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> даступны! <a href="%3$s" aria-label="%4$s">Абнавіцеся зараз</a>.

en: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> is available! Please notify the site administrator.
be_BY: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> даступны! Паведамце аб гэтым адміністратару сайта.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
be_BY: <a href="%s">Akismet</a> блакуе пранікненне спама на ваш сайт.

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
be_BY: <a href="%s">Спасылкі</a> / Дадаць новую спасылку

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
be_BY: <a href="%s">Спасылкі</a> / Рэдагаваць спасылку

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
be_BY: <code>_blank</code> &mdash; новае вакно ці ўкладка.

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
be_BY: <code>_none</code> &mdash; тое ж вакно ці ўкладка.

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
be_BY: <code>_top</code> &mdash; бягучае вакно ці ўкладка, без фрэймаў.

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
be_BY: <span class="meta-nav">&larr;</span> Старэйшыя запісы

en: <span>Active:</span> %s
be_BY: <span>Актыўная:</span> %s

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
be_BY[0]: <strong class="count">%1$s спам-каментар</strong> быў заблакаваны <strong>Akismet</strong>
be_BY[1]: <strong class="count">%1$s спам-каментары</strong> было заблакавана <strong>Akismet</strong>
be_BY[2]: <strong class="count">%1$s спам-каментароў</strong> было заблакавана <strong>Akismet</strong>

en: <strong>%s</strong> &mdash; This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
be_BY: <strong>%s</strong> &mdash; Гэтае дзеянне дазваляе прызначаць выяву запісу без устаўкі. Гэта карысна, калі ваша тэма выкарыстоўвае выяву толькі як эскіз запісу на хатняй старонцы, адвольны загаловак і г.д.

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
be_BY: <strong><em>Уважліва запомніце гэты пароль</em></strong>! Гэта <em>выпадковы</em> пароль, які быў створаны толькі для вас.

en: <strong>Activity</strong> &mdash; Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.
be_BY: <strong>Актыўнасць</strong> &mdash; паказвае запланаваыя запісы, апошнія апублікаваныя запісы, а таксама апошнія каментарыі да запісаў з магчымасцю іх мадэравання.

en: <strong>Almost done</strong> - configure Akismet and say goodbye to spam
be_BY: <strong>Амаль гатова</strong> - наладзьце Akismet і развітайцеся са спамам

en: <strong>At a Glance</strong> &mdash; Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
be_BY: <strong>Хуткі агляд</strong> &mdash; паказвае агульныя звесткі па змесціву на вашым сайце і паказвае тэму і версію WordPress, якімі вы карыстаецеся.

en: <strong>Box Controls</strong> &mdash; Click the title bar of the box to expand or collapse it. Some boxes added by plugins may have configurable content, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar if you hover over it.
be_BY: <strong>Элементы кантролю блока</strong> &mdash; націсніце на панэль загалоўка блока, каб разгарнуць ці згарнуць яго. Некаторыя блокі, дададзеныя плагінамІ, могуць мець змесціва, якое можна наладзіць. Такім чынам, у панэлі загалоўка з'явіцца спасылка &#8220;Наладзіць&#8221;.

en: <strong>Clicking the arrow to the right of any menu item</strong> in the editor will reveal a standard group of settings. Additional settings such as link target, CSS classes, link relationships, and link descriptions can be enabled and disabled via the Screen Options tab.
be_BY: <strong>Калі вы націсніце стрэлку справа ад любога элемента меню</strong> ў рэдактары, з'явіцца стандартная група налад. Дадатковыя налады кшталту мэты спасылкі, класаў CSS, адносін спасылкі і апісанні могуць быць уключаны ці адключаны ва ўкладцы "Параметры экрана".

en: <strong>Connection lost.</strong> Saving has been disabled until you are reconnected.
be_BY: <strong>Злучэнне страчана.</strong> Захаванне было адключана да злучэння да сеткі.

en: <strong>Delete</strong> brings you to the Delete Users screen for confirmation, where you can permanently remove a user from your site and delete their content. You can also delete multiple users at once by using bulk actions.
be_BY: <strong>Выдаленне</strong> накіроўвае вас на старонку пацверджання выдалення карыстальнікаў, дзе вы можаце выдаліць іх назаўсёды разам са створаным імі змесцівам. Масавыя дзеянні дазваляюць выдаляць адразу некалькі карыстальнікаў.

en: <strong>Description</strong> &mdash; The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
be_BY: <strong>Апісанне</strong> &mdash; апісанне не з'яўляецца вылучаным па змаўчанні, але ж некаторыя тэмы могуць яго паказваць.

en: <strong>Discussion</strong> &mdash; You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
be_BY: <strong>Абмеркаванне</strong> &mdash; вы можаце уключаць ці выключаць каментарыі і пінгі, а калі да запісу з'яўляюцца каментарыі, вы можаце пабачыць і рэгуляваць іх тут.

en: <strong>Drag and Drop</strong> &mdash; To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.
be_BY: <strong>Перацягванне</strong> &mdash; каб упарадкаваць блокі, перацягніце іх, націскаючы на панэль назвы выбранага блока і адпускаючы, калі пабачыце шэры прамавугольнік з пункцірнымі межамі ў месцы, куды вы хочаце перанесці блок.

en: <strong>Drag and drop</strong> your files into the area below. Multiple files are allowed.
be_BY: <strong>Перацягніце вашы файлы</strong> ў вобласць ніжэй. Можна перацягнуць адразу некалькі файлаў.

en: <strong>ERROR</strong>: That email address is already used by someone else.
be_BY: <strong>ҚАТЕ</strong>: Бұл е-пошта адресін басқа біреу қолдануда.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editable profile screen for that user. You can also reach that screen by clicking on the username.
be_BY: Дзеянне <strong>"Рэдагаваць"</strong> перанаправіць вас на старонку рэдагавання карыстальніцкага профілю. Вы таксама можаце перайсці на гэтую старонку, націснуўшы на імя карыстальніка.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
be_BY: Дзеянне <strong>Рэдагаваць</strong> перамесціць вас на экран рэдагавання гэтага запісу. Вы таксама можаце адкрыць рэжым рэдагавання, націснуўшы на імя запісу.

en: <strong>Error:</strong> Cookies are blocked due to unexpected output. For help, please see <a href="%1$s">this documentation</a> or try the <a href="%2$s">support forums</a>.
be_BY: <strong>ПАМЫЛКА</strong>: Файлы кукі заблакаваны з-за нечаканага вывада. Каб атрымаць дапамогу, звярніцеся да <a href="%1$s">дакументацыі</a> альбо запытайце на <a href="%2$s">форумах падтрымкі</a>.

en: <strong>Error:</strong> Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href="%s">enable cookies</a> to use WordPress.
be_BY: <strong>ПАМЫЛКА</strong>: Файлы кукі заблакаваны альбо не падтрымліваюцца вашым браўзерам. Для таго, каб выкарыстоўваць WordPress, неабходна <a href="%s">ўключыць кукі</a>.

en: <strong>Error:</strong> Invalid username, email address or incorrect password.
be_BY: <strong>ПАМЫЛКА</strong>: Памылковае імя карыстальніка, адрас электроннай пошты ці пароль.

en: <strong>Error:</strong> Passwords may not contain the character "\".
be_BY: <strong>ПАМЫЛКА</strong>: Паролі не могуць утрымліваць сімвал "\".

en: <strong>Error:</strong> Please enter a nickname.
be_BY: <strong>ПАМЫЛКА</strong>: Увядзіце псеўданім.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a password.
be_BY: <strong>ПАМЫЛКА</strong>: Увядзіце пароль.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a username.
be_BY: <strong>ПАМЫЛКА</strong>: Калі ласка, увядзіце імя карыстача.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a valid email address.
be_BY: <strong>ПАМЫЛКА</strong>: калі ласка, увядзіце сапраўдны адрас пошты.

en: <strong>Error:</strong> Please enter an email address.
be_BY: <strong>ПАМЫЛКА</strong>: Увядзіце адрас электроннай пошты.

en: <strong>Error:</strong> Please type your email address.
be_BY: <strong>ПАМЫЛКА</strong>: Калі ласка, увядзіце сваю электронную пошту

en: <strong>Error:</strong> Sorry, that username is not allowed.
be_BY: <strong>ПАМЫЛКА</strong>: Выбачайце,гэта імя карыстальніка  не мае адпаведных праў.

en: <strong>Error:</strong> The comment could not be saved. Please try again later.
be_BY: <strong>ПАМЫЛКА</strong>: Не ўдалося захаваць каментарый. Калі ласка, паспрабуйце пазней.

en: <strong>Error:</strong> The email address is already used.
be_BY: <strong>ПАМЫЛКА</strong>: Гэты адрас пошты ўжо выкарыстоўваецца.

en: <strong>Error:</strong> The email address is not correct.
be_BY: <strong>ПАМЫЛКА</strong>: Паштовы адрас - памылковы.

en: <strong>Error:</strong> The email field is empty.
be_BY: <strong>ПАМЫЛКА</strong>: поле электроннай пошты пустое.

en: <strong>Error:</strong> The password field is empty.
be_BY: <strong>ПАМЫЛКА</strong>: Поле ўводу паролю пустое.

en: <strong>Error:</strong> The password you entered for the email address %s is incorrect.
be_BY: <strong>ПАМЫЛКА</strong>: Пароль, які вы ўвялі для электроннай пошты %s, няправільны.

en: <strong>Error:</strong> The password you entered for the username %s is incorrect.
be_BY: <strong>ПАМЫЛКА</strong>: Пароль, які вы ўвялі, для карыстальніка %s, памылковы.

en: <strong>Error:</strong> The username field is empty.
be_BY: <strong>ПАМЫЛКА</strong>: Поле ўводу імя карыстача пустое.

en: <strong>Error:</strong> This username is already registered. Please choose another one.
be_BY: <strong>ПАМЫЛКА</strong>: Карыстач з такім імем ужо зарэгістраваны. Калі ласка, абярыце другое імя.

en: <strong>Error:</strong> This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
be_BY: <strong>ПАМЫЛКА</strong>: Гэтае імя карыстача нядзейна таму, што яно выкарыстоўвае нядзейныя знакі. Калі ласка, увядзіце дзейнае імя карыстача

en: <strong>Error:</strong> Your URL is too long.
be_BY: <strong>ПАМЫЛКА</strong>: ваш url дужа доўгі.

en: <strong>Error:</strong> Your account has been marked as a spammer.
be_BY: <strong>ПАМЫЛКА</strong>: Ваш уліковы запіс быў пазначаны, як спам.

en: <strong>Error:</strong> Your comment is too long.
be_BY: <strong>ПАМЫЛКА</strong>: ваш каментарый дужа доўгі.

en: <strong>Error:</strong> Your email address is too long.
be_BY: <strong>ПАМЫЛКА</strong>: ваш адрас пошты дужа доўгі.

en: <strong>Error:</strong> Your name is too long.
be_BY: <strong>ПАМЫЛКА</strong>: ваша імя дужа доўгае.

en: <strong>Info</strong> &mdash; The site URL is rarely edited as this can cause the site to not work properly. The Registered date and Last Updated date are displayed. Network admins can mark a site as archived, spam, deleted and mature, to remove from public listings or disable.
be_BY: <strong>Інфармацыя</strong> &mdash; URL сайта змяняецца дужа рэдка, таму што гэта можа прывесці да некарэктнай працы сайта. Адлюстроўваюцца даты "Зарэгістраваны" і "Апошняе абнаўленне". Адміністратары сеткі таксама могуць пазначаць сайт як заархіваваны, спам, выдалены ці "для дарослых", а таксама выдаляць з агульнадаступных спісаў ці цалкам адключаць.

en: <strong>Name</strong> &mdash; The name is how it appears on your site.
be_BY: <strong>Імя</strong> &mdash; імя, як яно адлюстроўваецца на сайце.

en: <strong>Order</strong> &mdash; Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
be_BY: <strong>Парадак</strong> &mdash; найчасцей за ўсё старонкі ўпарадкаваны па алфавіту, але вы можаце выбраць іншы парадак праз лічбу (1 для першага запісу і г.д.) ў гэтым полі.

en: <strong>Parent</strong> &mdash; Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have child categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
be_BY: <strong>Бацькоўская катэгорыя</strong> &mdash; катэгорыі, у адрозненні ад тэгаў, могуць мець іерархію. Вы можаце мець катэгорыю "Джаз" і даччыныя катэгорыі "Бібоп" і "Біг-бэнд". Усё залежыць толькі ад вас. Каб стварыць падкатэгорыю, выберыце іншую катэгорыю з выпадаючага спіса "Бацькоўская".

en: <strong>Parent</strong> &mdash; You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
be_BY: <strong>Бацькоўскія старонкі</strong> &mdash; вы можаце ўладкаваць свае старонкі ў іерархіі. Напрыклад, вы можаце мець старонку &#8220;Аба мне&#8221; з дадатковымі старонкамі &#8220;Гісторыя жыцця&#8221; і &#8220;Мае сабакі&#8221;. Абмежаванню па колькасці ўзроўняў укладзеных старонак няма.

en: <strong>Post editor</strong> &mdash; Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and Text. Choose the mode by clicking on the appropriate tab.
be_BY: <strong>Рэдактар запісу</strong> &mdash; увядзіце тэкст запісу. Існуюць два рэжымы рэдагавання: візуальны і тэкставы. Выберыце рэжым, націснуўшы на адпаведную ўкладку.

en: <strong>Preview</strong> will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
be_BY: <strong>Хуткі прагляд</strong> пакажа вам, як будзе выглядаць ваш бягучы чарнавік пасля публікацыі. Рэжым прагляду перамесціць вас на ваш сайт, каб прагледзець запіс. Даступная спасылка залежыць ад стану вашага запіса.

en: <strong>Publish</strong> &mdash; You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). The Password protected option allows you to set an arbitrary password for each post. The Private option hides the post from everyone except editors and administrators. Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post.
be_BY: <strong>Апублікаваць</strong> &mdash; Вы можаце наладзіць умовы публікацыі сваіх запісаў у полі "Апублікаваць". Каб паказаць больш параметраў для стану, бачнасці і хуткай публікацыі, націсніце на спасылку "Рэдагаваць". Бачнасць прадугледжвае параметры для абароны вашых запісаў паролем, а таксама прымацоўвае запіс уверсе вашага блога на неабмежаваны час (прылепленыя запісы). Параметр "Абаронены паролем" дазваляе наладзіць абавязковы пароль для кожнага запісу. Параметр "Утоены" хавае запіс ад усіх, за выключэннем рэдактараў і адміністратараў. "Апублікаваць (адразу ж)" дазваляе наладзіць будучы ці прошлы час публікацыі; такім чынам, вы можаце запланаваць публікацыю запіса альбо перанесці дату яго публікацыі.

en: <strong>Quick Draft</strong> &mdash; Allows you to create a new post and save it as a draft. Also displays links to the 3 most recent draft posts you've started.
be_BY: <strong>Хуткі чарнавік</strong> &mdash; Дазваляе вам ствараць новы запіс і захоўваць яго, як чарнавік. Таксама адлюстроўвае 3 апошніх чарнавікоў, якія вы пачалі.

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
be_BY: <strong>Хуткае рэдагаванне</strong> прадастаўляе ўбудаваны доступ да метададзеных запісу і дазваляе вам абнаўляць інфармацыю пра запіс, не пакідаючы гэтай старонкі.

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
be_BY: <strong>Адвольны парадак:</strong> Паказвае розныя выявы на кожнай старонцы..

en: <strong>Remove</strong> allows you to remove a user from your site. It does not delete their content. You can also remove multiple users at once by using bulk actions.
be_BY: <strong>Выдаленне</strong> дазваляе вам выдаліць карыстальнікаў з сайта. Гэта не выдаляе створанае імі змесціва. Масавыя дзеянні дазваляюць выдаляць адразу некалькі карыстальнікаў.

en: <strong>Screen Options</strong> &mdash; Use the Screen Options tab to choose which Dashboard boxes to show.
be_BY: <strong>Параметры экрана</strong> &mdash; скарыстайцеся ўкладкай "Параметры экрана", каб выбраць, якія элементы панэлі кіравання павінны адлюстроўвацца.

en: <strong>Send Trackbacks</strong> &mdash; Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
be_BY: <strong>Адправіць трэкбэк</strong> &mdash; Трэкбэкі гэта просты шлях апавясціць сістэмы блогаў, што вы злучаны з імі. Увядзіце URL(ы), да якіх вы хочаце адправіць трэкбэкі. Калі вы будзеце спасылацца на іншыя сайты WordPress, яны атрымаюць аўтаматычнае апавяшчэнне праз пінгбэкі, і гэтае поле ўжо неабавязкова.

en: <strong>Settings</strong> &mdash; This page shows a list of all settings associated with this site. Some are created by WordPress and others are created by plugins you activate. Note that some fields are grayed out and say Serialized Data. You cannot modify these values due to the way the setting is stored in the database.
be_BY: <strong>Налады</strong> &mdash; Гэтая старонка паказвае спіс усіх налад, якія звязаны з гэтым сайтам. Некаторыя налады ствараюць WordPress, іншыя - плагінамі, якія вы актывавалі. Заўважце, што некаторыя палі неактыўныя і маюць назву "Серыялізаваныя дадзеныя". Вы не можаце змяняць гэтыя значэнні з-за таго, як яны захоўваюцца ў базе дадзеных.

en: <strong>Slug</strong> &mdash; The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
be_BY: <strong>Слэг</strong> &mdash; &#8220;Слэг&#8221; гэта URL-прыязная версія імені. Ён звычайна пішацца маленькімі літарамі і ўтрымлівае толькі літары, лічбы і дэфісы.

en: <strong>Template</strong> &mdash; Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
be_BY: <strong>Шаблон</strong> &mdash; некаторыя тэмы маюць адвольныя шаблоны для пэўных старонак; яны могуць мець дадатковыя функцыі ці адвольны выгляд. Калі так, вы пабачыце іх у выпадаючым меню.

en: <strong>Themes</strong> &mdash; This area shows themes that are not already enabled across the network. Enabling a theme in this menu makes it accessible to this site. It does not activate the theme, but allows it to show in the site&#8217;s Appearance menu. To enable a theme for the entire network, see the <a href="%s">Network Themes</a> screen.
be_BY: <strong>Тэмы</strong> &mdash; Гэтая вобласць паказвае тэмы, якія былі ўключаны для сеткі. Уключэнне тэмы ў гэтым меню робіць тэму даступнай для гэтага сайта. Гэта не азначае, што тэма будзе актывавана, але ж яна будзе адлюстроўвацца ў пункце меню "Вонкавы выгляд". Каб уключыць тэму для сеткі, азнаёмцеся са старонкай <a href="%s">Тэмы для сеткі</a>.

en: <strong>Title</strong> &mdash; Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
be_BY: <strong>Назва</strong> &mdash; увядзіце назву запісу. Пасля таго, як вы ўвядзеце назву, ніжэй вы пабачыце сталую спасылку, якую можна рэдагаваць.

en: <strong>Trash</strong> removes your post from this list and places it in the Trash, from which you can permanently delete it.
be_BY: <strong>Выдаліць</strong> выдаляе ваш запіс са спіса і перамяшчае яго ў сметніцу, дзе вы можаце выдаліць яго назаўсёды.

en: <strong>Users</strong> &mdash; This displays the users associated with this site. You can also change their role, reset their password, or remove them from the site. Removing the user from the site does not remove the user from the network.
be_BY: <strong>Карыстальнікі</strong> &mdash; На гэтай старонцы адлюстроўваюцца карыстальнікі, якія звязаны з гэтым сайтам. Вы можаце змяняць ролі гэтых карыстальнікаў, скідваць іх паролі ці выдаляць іх з сайта. Нават калі карыстальнік выдаляецца з сайта, ён не выдаляецца з сеткі.

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
be_BY: <strong>Увага:</strong> гэтыя старонкі не павінны быць аднолькавымі!

en: <strong>Welcome</strong> &mdash; Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.
be_BY: <strong>Прывітанне</strong> &mdash; Паказвае спасылкі на найбольш частыя налады новага сайта.

en: A 12-character Akismet API key. Available at akismet.com/get/
be_BY: Ключ API Akismet памерам у 12 сімвалаў. Даступны на сайце akismet.com/get/

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
be_BY: <a href="%s">Статычная старонка</a> (выберыце ніжэй)

en: A WordPress Commenter
be_BY: Каментатар WordPress

en: A city in the same timezone as you.
be_BY: Горад у тым жа гадзінным поясе, што і вы.

en: A cloud of your most used tags.
be_BY: Воблака найбольш выкарыстоўваемых тэгаў.

en: A comment is held for moderation
be_BY: Каментар утрыманы для мадэрацыі

en: A date format for all date strings.
be_BY: Фармат даты для ўсіх радкоў даты.

en: A day number of the week that the week should start on.
be_BY: Нумар дня, з якого павінен пачынацца тыдзень.

en: A human-readable description of the post type.
be_BY: Чалавекачытаемае апісанне тыпу запісу.

en: A human-readable description of the taxonomy.
be_BY: Чалавекачытаемае апісанне таксаноміі.

en: A list of your site&#8217;s Pages.
be_BY: Спіс старонак вашага сайта.

en: A list or dropdown of categories.
be_BY: Спіс альбо выпадальны спіс катэгорый

en: A media item.
be_BY: Медыяэлемент.

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
be_BY: Месячны архіў запісаў сайта.

en: A name is required for this term.
be_BY: Гэтаму тэрміну патрабуецца імя.

en: A named status for the object.
be_BY: Іменны стан для аб'екта.

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
be_BY: Новы каментар да вашага допісу "%s" чакае вашай ухвалы.

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
be_BY: Новая адсылка да вашага допісу "%s" чакае вашай ухвалы

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
be_BY: Новая зваротная спасылка на ваш допіс "%s" чакае вашай ухвалы.

en: A password protected post can not be set to sticky.
be_BY: Запіс, абаронены паролем, не можа быць прылеплены.

en: A password reset email has been sent to the email address on file for your account, but may take several minutes to show up in your inbox. Please wait at least 10 minutes before attempting another reset.
be_BY: Ліст для скіду пароля быў дасланы на адрас пошты, звязаны з вашым уліковым запісам, але можа прайсці некалькі хвілін, перш чым вы яго атрымаеце. Калі ласка, пачакайце не меней за 10 хвілін, перш чым рабіць новы запыт на скід.

en: A password to protect access to the content and excerpt.
be_BY: Пароль, каб абараніць доступ да змесціва і ўрыўкаў.

en: A post ID mismatch has been detected.
be_BY: Была выяўлена неадпаведнасць ID запісу.

en: A post can not be sticky and have a password.
be_BY: Запіс не можа быць прылепленым і адначасова мець пароль.

en: A post type mismatch has been detected.
be_BY: Была выяўлена неадпаведнасць тыпу запісу.

en: A red bar on the left means the comment is waiting for you to moderate it.
be_BY: Чырвоная паласа злева азначае, што ў чарзе на мадэраванне ёсць каментарый.

en: A search form for your site.
be_BY: Форма пошуку для сайта.

en: A static page
be_BY: Статычную старонку

en: A sticky post can not be password protected.
be_BY: Прылеплены запіс не можа быць абаронены паролем.

en: A structure tag is required when using custom permalinks. <a href="%s">Learn more</a>
be_BY: Структурны тэг патрабуецца пры выкарыстанні адвольных сталых спасылак. <a href="%s">Падрабязна</a>

en: A term with the name provided already exists in this taxonomy.
be_BY: Тэрмін з такім імем і цэтлікам ужо існуе ў гэтай таксаноміі.

en: A term with the name provided already exists with this parent.
be_BY: Тэрмін з гэтым імём заўжды існуе з гэтым бацькоўскім элементам.

en: A time format for all time strings.
be_BY: Фармат часу для ўсіх радкоў часу.

en: A valid URL was not provided.
be_BY: Дзейная спасылка не была прадстаўлена.

en: A valid email address is required.
be_BY: Патрэбны дзейны адрас электроннай пошты.

en: A valid email address must be given.
be_BY: Неабходна пакінуць сапраўдны адрас e-mail.

en: A variable mismatch has been detected.
be_BY: Была выяўлена неадпаведнасць пераменнай.

en: API Key
be_BY: Ключ API

en: API key
be_BY: Ключ API

en: API key must be set to fetch stats.
be_BY: Неабходна наладзіць ключ API, каб збіраць дадзеныя.

en: Abidjan
be_BY: Абіджан

en: About
be_BY: Аб

en: About Pages
be_BY: Старонкі "Пра сябе"

en: About Us
be_BY: Пра нас

en: About WordPress
be_BY: Аб Wordpress

en: About Yourself
be_BY: Пра сябе

en: About the user
be_BY: Пра карыстальніка

en: Accessibility Ready
be_BY: Для асоб са спецыяльнымі магчымасцямі

en: Account
be_BY: Уліковы запіс

en: Account Management
be_BY: Кіраванне рахункам

en: Account details
be_BY: Дэталі ўліковага запісу

en: Accra
be_BY: Акра

en: Accuracy
be_BY: Дакладнасць

en: Action
be_BY: Дзеянне

en: Action has been confirmed.
be_BY: Дзеянне было пацверджана.

en: Actions
be_BY: Дзеянні

en: Activate
be_BY: Актываваць

en: Activate &#8220;%s&#8221;
be_BY: Актываваць &#8220;%s&#8221;

en: Activate &amp; Publish
be_BY: Захаваць і апублікаваць

en: Activate Plugin
be_BY: Актываваць плагін

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
be_BY: Актываваць плагін &amp; Запусціць інструмент імпарту

en: Activate Press This
be_BY: Актываваць Press This

en: Activation Key Required
be_BY: Неабходны ключ актывацыі

en: Activation Key:
be_BY: Ключ актывацыі

en: Active
be_BY: Актыўная

en: Active Child Theme
be_BY: Актыўная даччыная тэма

[ctx: Active plugin installations]
en: Less Than 10
be_BY: Менш за 10

en: Active theme
be_BY: Актыўная тэма

en: Activity
be_BY: Актыўнасць

en: Adak
be_BY: Адак

en: Add
be_BY: Дадаць

en: Add Comment
be_BY: Дадаць каментарый

en: Add Custom Field
be_BY: Дадаць адвольнае поле

en: Add Data Erasure Request
be_BY: Дадаць запыт на выдаленне дадзеных

en: Add Data Export Request
be_BY: Дадаць запыт на экспарт дадзеных

en: Add Existing User
be_BY: Дадаць існуючага карыстальніка

en: Add Items
be_BY: Дадаць элементы

en: Add Link
be_BY: Дадаць спасылку

en: Add Media
be_BY: Дадаць медыяфайл

en: Add Menu Items
be_BY: Дадаць элементы меню

en: Add New Category
be_BY: Дадаць новую катэгорыю

en: Add New Changeset
be_BY: Дадаць новы набор змен

en: Add New Custom Field:
be_BY: Дадаць новае адвольнае поле:

en: Add New Header Image
be_BY: Дадаць новую выяву загалоўка

en: Add New Image
be_BY: Дадаць новую выяву

en: Add New Link
be_BY: Дадаць новую спасылку

en: Add New Link Category
be_BY: Дадаць новую катэгорыю спасылак

en: Add New Page
be_BY: Дадаць новую старонку

en: Add New Post
be_BY: Дадаць новы запіс

en: Add New Site
be_BY: Дадаць новы сайт

en: Add New Tag
be_BY: Дадаць новы тэг

en: Add New Theme
be_BY: Дадаць новую тэму

en: Add New User
be_BY: Дадаць новага карыстача

en: Add Site
be_BY: Дадаць сайт

en: Add Widget
be_BY: Дадаць віджэт

en: Add a Widget
be_BY: Дадаць віджэт

en: Add a menu
be_BY: Дадаць меню

en: Add a navigation menu to your sidebar.
be_BY: Дадайце меню на бакавую панэль.

en: Add a review
be_BY: Дадаць водгук

en: Add alternate sources for maximum HTML5 playback
be_BY: Дадаць іншыя крыніцы для прайгравання ў HTML5:

en: Add attribute
be_BY: Дабавіць атрыбуты

en: Add audio source
be_BY: Дадаць аўдыё-крыніцу

en: Add coupon
be_BY: Дабавіць купон

en: Add file
be_BY: Дабавіць файл

en: Add key
be_BY: Дадаць ключ

en: Add media
be_BY: Дадаць медыяфайл

en: Add media files from your computer
be_BY: Дадаць медыа-файлы з камп'ютара

en: Add menu items from the column on the left.
be_BY: Дадаць элементы меню з левага слупка.

en: Add new Comment
be_BY: Дадаць новы каментар

en: Add new attribute
be_BY: Дабавіць новы атрыбут

en: Add new coupon
be_BY: Дабавіць новы купон

en: Add new order
be_BY: Дабавіць новую замову

en: Add new page
be_BY: Дадаць новую старонку

en: Add new post
be_BY: Дадаць новы запіс

en: Add new product
be_BY: Дабавіць новы тавар

[ctx: Add new subset (greek, cyrillic, devanagari, vietnamese)]
en: no-subset
be_BY: cyrillic

en: Add new tag
be_BY: Дадать новы тэг

en: Add one or several items at once by <strong>selecting the checkbox next to each item and clicking Add to Menu</strong>
be_BY: Дадайце адзін ці некалькі пунктаў адразу <strong>выбіраючы сцяжкі побач з патрэбнымі пунктамі і націскаючы &laquo;Дадаць да меню&raquo;</strong>

en: Add or remove menu items
be_BY: Дадаць ці выдаліць элементы меню

en: Add or remove tags
be_BY: Дадаць альбо выдаліць тэгі

en: Add order
be_BY: Дабавіць замову

en: Add payment method
be_BY: Дабавіць метад аплаты

en: Add subtitles
be_BY: Дадаць субтытры

en: Add the following to your %1$s file in %2$s <strong>above</strong> the line reading %3$s:
be_BY: Дадайце наступнае ў файл %1$s у %2$s <strong>над</strong> радком, які кажа %3$s:

en: Add the following to your %1$s file in %2$s, <strong>replacing</strong> other WordPress rules:
be_BY: Дадайце наступныя радкі ў файл %1$s у каталогу %2$s, <strong>замяніўшы</strong> іншыя правілы WordPress:

en: Add the user without sending an email that requires their confirmation
be_BY: Дадаць карыстальніка, не дасылаючы ліст, які патрабуе пацверджання.

en: Add to Audio Playlist
be_BY: Дадаць у аўдыё-плэйліст

en: Add to Dictionary
be_BY: Дадаць у слоўнік

en: Add to Menu
be_BY: Дадаць да меню

en: Add to Widget
be_BY: Дадаць у віджэт

en: Add to audio playlist
be_BY: Дадаць у аўдыё-плэйліст

en: Add to cart
be_BY: Дадаць у кошык

en: Add to gallery
be_BY: Дадаць да галерэі

en: Add to menu
be_BY: Дадаць у меню

en: Add to menu: %1$s (%2$s)
be_BY: Дадаць у меню: %1$s (%2$s)

en: Add to video Playlist
be_BY: Дадаць у відэа-плэйліст

en: Add to video playlist
be_BY: Дадаць у відэа-плейліст

en: Add video source
be_BY: Дадаць відэа-крыніцу

en: Add your own CSS code here to customize the appearance and layout of your site.
be_BY: Дадайце ўласны код CSS, каб змяніць вонкавы выгляд і макет свайго сайта.

en: Add, organize, and modify individual menu items
be_BY: Дадаваць, арганізоўваць і змяняць асобныя элементы меню

en: Adding Categories
be_BY: Даданне катэгорый

en: Adding Tags
be_BY: Даданьне тэгаў

en: Adding Themes
be_BY: Даданне тэм

en: Addis Ababa
be_BY: Адыс-Абеба

en: Additional CSS
be_BY: Дадатковае CSS

en: Additional Capabilities
be_BY: Дадатковыя магчымасці

en: Additional information
be_BY: Дадатковая інфармацыя

en: Additional items found: %d
be_BY: Знойдзена дадатковых элементаў: %d

en: Additional rates
be_BY: Дадатковыя стаўкі

en: Additional settings
be_BY: Дадатковыя налады

en: Additional shortcuts,
be_BY: Дадатковыя ярлыкі,

en: Address | Addresses
be_BY[0]: Адрас

en: Address line 1
be_BY: Радок адраса 1

en: Address line 2
be_BY: Радок адраса 2

en: Address override
be_BY: Перавызначэнне адраса

en: Address:
be_BY: Адрас:

en: Adelaide
be_BY: Адэлаіда

en: Aden
be_BY: Адэн

en: Admin Color Scheme
be_BY: Каляровая схема адміністратара

[ctx: Admin menu name]
en: Coupons
be_BY: Купоны

[ctx: Admin menu name]
en: Orders
be_BY: Замовы

[ctx: Admin menu name]
en: Products
be_BY: Тавары

[ctx: Admin menu name]
en: Shipping classes
be_BY: Клас дастаўкі

en: Administrators have access to all the administration features.
be_BY: Адміністратары маюць доступ да ўсіх адміністратарскіх функцый.

en: Advanced
be_BY: Дадатковае

en: Advanced Options
be_BY: Пашыраныя налады

en: Advanced caching plugin.
be_BY: Плагін адмысловага кэшавання.

en: Advanced.
be_BY: Дадатковае

en: Africa
be_BY: Афрыка

en: Afrikaans
be_BY: Афрыканс

en: Akismet %s requires WordPress %s or higher.
be_BY: Akismet %s патрабуе WordPress %s альбо навей.

en: Akismet Configuration
be_BY: Налады Akismet

en: Akismet Setup
be_BY: Налада Akismet

en: Akismet Stats
be_BY: Статыстыка Akismet

en: Akismet Support
be_BY: Падтрымка Akismet

en: Akismet Widget
be_BY: Віджэт Akismet

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
be_BY: Akismet пазначыў гэты каментар як спам падчас аўтаматычнага паўтору.

en: Akismet caught this comment as spam.
be_BY: Akismet пазначыў гэты каментарый, як спам.

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
be_BY[0]: Akismet праверыў %s каментарыў.
be_BY[1]: Akismet праверыў %s каментарыя.
be_BY[2]: Akismet праверыў %s каментарыяў.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
be_BY: Akismet ачысціў гэты каментар падчас аўтаматычнага паўтору.

en: Akismet cleared this comment.
be_BY: Akismet ачысціў гэты каментарый.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
be_BY: Akismet сутыкнуўся з праблемай з папярэднім запытам SSL і часова яго адключыў. Плагін пачне выкарыстоўваць SSL для запытаў у хуткім часе.

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
be_BY: Akismet адфільтроўвае спам, каб вы маглі засяродзіцца на больш значных рэчах.

en: Akismet has detected a problem.
be_BY: Akismet выявіў праблему.

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
be_BY[0]: Akismet захаваў вам %d гадзіну!
be_BY[1]: Akismet захаваў вам %d гадзіны!
be_BY[2]: Akismet захаваў вам %d гадзін!

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
be_BY[0]: Akismet захаваў вам %d хвіліну!
be_BY[1]: Akismet захаваў вам %d хвіліны!
be_BY[2]: Akismet захаваў вам %d хвілін!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
be_BY[0]: Akismet захаваў вам %s дзень!
be_BY[1]: Akismet захаваў вам %s дні!
be_BY[2]: Akismet захаваў вам %s дзён!

en: Akismet privacy notice
be_BY: Заяўленне канфідэнцыйнасці Akismet

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
be_BY: Akismet зноў праверыў і пазначыў гэты каментарый, як спам.

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
be_BY: Akismet зноў праверыў і пацвердзіў гэты каментарый.

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
be_BY: Akismet не змог праверыць гэты каментарый (адказ: %s), але ж паспрабуе яшчэ раз пазней.

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
be_BY: Akismet не змог зноў праверыць гэты каментарый (адказ: %s).

en: Albania
be_BY: Албанія

en: Albanian
be_BY: Албанская

en: Album
be_BY: Альбом

en: Algiers
be_BY: Алжыр

en: Align
be_BY: Выраўнаваць

en: Align center
be_BY: Выраўнаваць па цэнтру

en: Align left
be_BY: Выраўнаваць па левым краі

en: Align right
be_BY: Выраўнаваць па правым краі

en: Alignment
be_BY: Выраўнаванне

en: All
be_BY: Усе

en: All Categories
be_BY: Усе катэгорыі

en: All Changesets
be_BY: Усе наборы змен

en: All Comments
be_BY: Усе каментарыі

en: All Link Categories
be_BY: Усе катэгорыі спасылак

en: All Pages
be_BY: Усе старонкі

en: All Posts
be_BY: Усе запісы

en: All Settings
be_BY: Усе налады

en: All Sites
be_BY: Усе сайты

en: All Tabs:
be_BY: Усе ўкладкі:

en: All Tags
be_BY: Усе тэгі

en: All Types
be_BY: Усе тыпы

en: All Users
be_BY: Усе карыстальнікі

en: All capabilities assigned to the user.
be_BY: Усе здольнасці, прызначаныя карыстальніку.

en: All capabilities used by the post type.
be_BY: Усе магчымасці выкарыстоўваемыя тыпам запісу.

en: All capabilities used by the taxonomy.
be_BY: Усе магчымасці, выкарыстоўваемыя таксаноміяй.

en: All comment types
be_BY: Усе тыпы каментырыяў

en: All content
be_BY: Усё змесціва

en: All dates
be_BY: Усе даты

en: All done!
be_BY: Усё зроблена!

en: All features, supported by the post type.
be_BY: Усе функцыі, якія падтрымліваюцца тыпам запісу.

en: All image sizes
be_BY: Усе памеры выявы

en: All levels
be_BY: Усе ўзроўні

en: All media items
be_BY: Усе медыя-элементы

en: All products
be_BY: Усе тавары

en: All sizes except thumbnail
be_BY: Усе памеры, за выключэннем эскізу

en: All sources
be_BY: Усе крыніцы

en: All systems functional.
be_BY: Усе сістэмы працуюць.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first.
be_BY: Усе запампаваныя файлы пералічаны ў медыятэцы. Апошнія запампоўкі адлюстроўваюцца першымі.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the Screen Options tab to customize the display of this screen.
be_BY: Усе запампаваныя файлы знаходзяцца ў медыятэцы, дзе апошнія запампоўкі пералічаны першымі. Вы можаце скарыстацца параметрамі экрана, каб змяніць выгляд гэтага экрана.

en: All time
be_BY: Увесь час

en: All updates have been completed.
be_BY: Усе абнаўленні былі скончаны.

en: Allow
be_BY: Дазволіць

en: Allow Comments
be_BY: Дазволіць каментарыі

en: Allow Pings
be_BY: Дазволіць пінгі

en: Allow comments
be_BY: Дазволіць каментарыі

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new articles.
be_BY: Дазволіць апавяшчэнні спасылкамі з іншых блогаў (пінгбэкі і трэкбэкі) для новых запісаў.

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new posts.
be_BY: Дазволіць апавяшчэнні спасылкамі з іншых блогаў (пінгбэкі і трэкбэкі) для новых запісаў.

en: Allow new users to sign up
be_BY: Дазволіць новым карыстачам рэгістравацца

en: Allow people to post comments on new articles
be_BY: Дазволіць карыстачам каментаваць новыя запісы

en: Allow search engines to index this site
be_BY: Дазволіць пошукавым сістэмам індэксаваць гэты сайт

en: Allowed Files
be_BY: Дазволеныя файлы

en: Almaty
be_BY: Алматы

en: Already Installed
be_BY: Ужо ўсталявана

en: Already pinged:
be_BY: Ужо прапінгавана:

en: Alt Text
be_BY: Альтэрнатыўны тэкст

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
be_BY: Alt-тэкст для выявы, напрыклад &#8220;Мона Ліза&#8221;

en: Alternative Text
be_BY: Альтэрнатыўнае апісанне

en: Alternative source
be_BY: Іншая крыніца

en: Alternative text to display when attachment is not displayed.
be_BY: Альтэрнатыўнае апісанне, якое адлюстроўваецца, калі далучэнне не адлюстроўваецца.

en: Always put spam in the Spam folder for review.
be_BY: Заўсёды змяшчаць спам у папку "Спам" для прагляду.

en: Always use https when visiting the admin
be_BY: Заўсёды выкарыстоўваць https у панэлі адміністратара

en: America
be_BY: Амерыка

en: American English
be_BY: Амерыканскі варыянт англійскай мовы

en: Amman
be_BY: Аман

en: Amsterdam
be_BY: Амстэрдам

en: An alphanumeric identifier for the post type.
be_BY: Алфавітна-лічбавы ідэнтыфікатар для тыпу запісу.

en: An alphanumeric identifier for the status.
be_BY: Алфавітна-лічбавы ідэнтыфікатар для гэтага стана.

en: An alphanumeric identifier for the taxonomy.
be_BY: Алфавітна-лічбавы ідэнтыфікатар таксанаметрыі.

en: An alphanumeric identifier for the term unique to its type.
be_BY: Алфавітна-лічбавы унікальны тыпавы ідэнтыфікатар тэрміна.

en: An alphanumeric identifier for the user.
be_BY: Алфавітна-лічбавы ідэнтыфікатар карыстальніка.

en: An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.
be_BY: Ананімазаваны радок, які ствараецца з вашага адрасу e-mail (хэш), можа быць адпраўлены сервісу Gravatar, каб вызначыць, ці карыстаецеся вы ім. Палітыка канфідэнцыйнасці Gravatar даступна па спасылцы: https://automattic.com/privacy/. Пасля пацверджання вашага каментарыя, выява профілю будзе бачнай ў кантэксце вашага каментарыя.

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
be_BY: Памылка аўтаматычнага абнаўлення WordPress - <a href="%s">паспрабуйце абнавіць зноў</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
be_BY: Памылка аўтаматычнага абнаўлення WordPress! Апавясціце адміністратара сайта.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
be_BY: Адбылася памылка, якая найхутчэй азначае, што RSS-канал не працуе. Паспрабуйце пазней.

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
be_BY: Адбылася памылка. Калі ласка, перазагрузіце старонку і паспрабуйце зноў.

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
be_BY: Адбылася памылка падчас запампоўкі на сервер. Паспрабуйце пазней.

en: An error occurred while updating %1$s: %2$s
be_BY: Падчас абнаўлення %1$s адбылася памылка: %2$s

en: An error occurred. Please try again.
be_BY: Адбылася памылка. Паспрабуйце зноў.

en: An exporter has improperly used the registration filter.
be_BY: Прылада экспарту памылкова выкарыстаў фільтр рэгістрацыі.

en: An unknown error occurred
be_BY: Адбылася невядомая памылка

en: An unknown error occurred.
be_BY: Адбылася невядомая памылка

en: Anadyr
be_BY: Анадыр

en: Analytics
be_BY: Аналітыка

en: Anchorage
be_BY: Анкорыдж

en: Andorra
be_BY: Андора

en: Anguilla
be_BY: Ангілья

en: Anonymous
be_BY: Ананім

en: Another update is currently in progress.
be_BY: Зараз ідзе іншае абнаўленне.

en: Antananarivo
be_BY: Антананарыва

en: Antarctica
be_BY: Антарктыда

en: Antigua
be_BY: Анцігуа

en: Any %s&hellip;
be_BY: Любы %s&hellip;

en: Any extra capabilities assigned to the user.
be_BY: Любыя дадатковыя магчымасці, прызначаныя карыстальніку.

en: Anyone can register
be_BY: Любы можа зарэгістравацца

en: Anyone posts a comment
be_BY: Хто-небудзь пакідае каментарый

en: Apia
be_BY: Апія

en: Appearance
be_BY: Знешні выгляд

en: Apply
be_BY: Ужыць

en: Apply changes to:
be_BY: Прымяніць змены да:

en: Apply coupon
be_BY: Прымяніть купон

en: Approve
be_BY: Пацвердзіць

en: Approve and Reply
be_BY: Сцвердзіць ды пакінуць адказ

en: Approve comment
be_BY: Пацвердзіць каментарый

en: Approve it: %s
be_BY: Сцвердзіць: %s

en: Approve this comment
be_BY: Пацвердзіць гэты каментарый

en: April
be_BY: Красавік

[ctx: April abbreviation]
en: Apr
be_BY: Крас

en: Aqtau
be_BY: Актау

en: Aqtobe
be_BY: Актобэ

en: Arabic
be_BY: Арабская

en: Araguaina
be_BY: Арагуіана

en: Arbitrary HTML code.
be_BY: Адвольны HTML-код.

en: Arbitrary text.
be_BY: Адвольны тэкст.

en: Archived
be_BY: Архіўны

en: Archived <span class="count">(%s)</span> | Archived <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: У архіве: <span class="count">(%s)</span>
be_BY[1]: У архіве: <span class="count">(%s)</span>
be_BY[2]: У архіве: <span class="count">(%s)</span>

en: Archives
be_BY: Архівы

en: Arctic
be_BY: Арктыка

en: Are you sure it exists?
be_BY: Вы ўпэўнены ў тым, што гэта існуе?

en: Are you sure the database server is not under particularly heavy load?
be_BY: Вы ўпэўнены ў тым, што сервер базы дадзеных не працуе пад надзвычайнай нагрузкай?

en: Are you sure the database server is running?
be_BY: Вы ўпэўнены ў тым, што сервер базы дадзеных працуе?

en: Are you sure you have the correct username and password?
be_BY: Вы ўпэўнены ў тым, што імя карыстальніка і пароль правільныя?

en: Are you sure you have typed the correct hostname?
be_BY: Вы ўпэўнены ў тым, што ўвялі правільнае імя вузла?

en: Are you sure you want to delete this theme?
be_BY: Сапраўды выдаліць гэтую тэму?

en: Are you sure you want to discard your unpublished changes?
be_BY: Сапраўды адхіліць незахаваныя змены?

en: Are you sure you want to do this?
be_BY: Вы ўпэўнены ў тым, што хочаце зрабіць гэта?

en: Argentina
be_BY: Аргенціна

en: Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website.
be_BY: Артыкулы на гэтым сайце могуць мець убудаванае змесціва (напрыклад, відэа, выявы, артыкулы і інш.). Убудаванае змесціва з іншых сайтаў паводзіць сябе такім жа чынам, як пры наведванні гэтага сайта.

en: Artist
be_BY: Выканаўца

en: Aruba
be_BY: Аруба

en: As a browser icon
be_BY: Як значок браўзера

en: As a website owner, you may need to follow national or international privacy laws. For example, you may need to create and display a privacy policy.
be_BY: Як уладальнік сайта, вы павінны трымацца нацыянальнага ці міжнароднага заканадаўства пра канфідэнцыйнасць асабістых дадзеных. Напрыклад, вы можаце быць павінны стварыць і паказваць карыстальнікам старонку палітыкі канфідэнцыйнасці.

en: As an app icon
be_BY: Як значок прыкладання

en: Ascending
be_BY: Па ўзрастанню

en: Ascending.
be_BY: Па ўзрастанню

en: Ashgabat
be_BY: Ашхабад

en: Ashkhabad
be_BY: Ашхабад

en: Asia
be_BY: Азія

en: Asmara
be_BY: Асмара

en: Asmera
be_BY: Асмара

en: Aspect ratio:
be_BY: Суадносіны старон:

en: Assign a parent term to create a hierarchy. The term Jazz, for example, would be the parent of Bebop and Big Band.
be_BY: Прызначце бацькоўскі тэрмін, каб стварыць іерархію. Тэрмін "Джаз", напрыклад, будзе бацькоўскім для тэрмінаў "Бібоп" і "Біг Бэнд".

en: Assigned Menu
be_BY: Прызначанае меню

en: Astrakhan
be_BY: Астрахань

en: Asuncion
be_BY: Асунсьён

en: At a Glance
be_BY: Хуткі агляд

en: Athens
be_BY: Афіны

en: Atikokan
be_BY: Ацікакан

en: Atka
be_BY: Атка

en: Atlantic
be_BY: Атлантычны акіян

en: Attach
be_BY: Далучыць

en: Attach &#8220;%s&#8221; to existing content
be_BY: Далучыць &#8220;%s&#8221; да існуючага змесціва

en: Attach to existing content
be_BY: Далучыць да існуючага змесціва

en: Attaching Files
be_BY: Далучэнне файлаў

en: Attachment Attributes
be_BY: Атрыбуты далучэння

en: Attachment Details
be_BY: Інфармацыя аб далучэнні

en: Attachment Display Settings
be_BY: Налады адлюстравання далучэння

en: Attachment Page
be_BY: Старонка далучэнняў

en: Attachment Post URL
be_BY: URL далучэння запісу

en: Attachment details
be_BY: Інфармацыя аб далучэнні

en: Attachment post ID
be_BY: ID далучэння

en: Attachment type.
be_BY: Тып далучэння.

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article
be_BY: Спроба апавясціць любые блогі, злучаныя з гэтым запісам

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
be_BY: Спроба наладзіць якасць выявы па-за межамі інтэрвала [1,100].

en: Attempting to parse a shortcode without a valid callback: %s
be_BY: Спроба разабраць кароткі код без дзейнага звароту: %s

en: Attend an upcoming event near %s.
be_BY: Наведайце будучую падзею ля %s.

en: Attribute all content to:
be_BY: Прызначыць усё змесціва:

en: Attributes
be_BY: Атрыбуты

en: Atyrau
be_BY: Атырау

en: Auckland
be_BY: Окленд

en: Audio
be_BY: Аўдыё

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: Аўдыё <span class="count">(%s)</span>
be_BY[1]: Аўдыё <span class="count">(%s)</span>
be_BY[2]: Аўдыё <span class="count">(%s)</span>

en: Audio Codec:
be_BY: Аудыё-кодэк:

en: Audio Format:
be_BY: Фармат аўдыё:

en: Audio Player
be_BY: Аудыё-прайгравальнік

en: Audio Widget
be_BY: Аўдыёвіджэт

en: Audio Widget (%d) | Audio Widget (%d)
be_BY[0]: Аўдыёвіджэт (%d)
be_BY[1]: Аўдыёвіджэтаў (%d)
be_BY[2]: Аўдыёвіджэтаў (%d)

en: Audio details
be_BY: Інфармацыя аб аўдыё

en: Audio, Video, or Other File
be_BY: Аўдыё, відэа ці іншы файл

en: August
be_BY: Жнівень

[ctx: August abbreviation]
en: Aug
be_BY: Жнів

en: Australia
be_BY: Аўстралія

en: Author
be_BY: Аўтар

en: Author URL of the user.
be_BY: URL аўтара карыстальніка.

en: Author:
be_BY: Аўтар:

en: Author: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
be_BY: Аўтар: %1$s (IP-адрас: %2$s, %3$s)

en: Author: %s
be_BY: Аўтар: %s

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
be_BY: Аўтары могуць публікаваць і кіраваць уласнымі запісамі, а таксама могуць запампоўваць файлы.

en: Authors:
be_BY: Аўтары:

en: Auto Draft
be_BY: Аўта-чарнавік

en: Auto add pages
be_BY: Дадаваць старонкі аўтаматычна

en: Automatically add new top-level pages to this menu
be_BY: Аўтаматычна дадаваць старонкі верхняга ўзроўню ў гэтае меню

en: Automatically add paragraphs
be_BY: Аўтаматычна дадаваць параграфы

en: Autoplay
be_BY: Аўтапрайграванне

en: Autosave by %s
be_BY: Аўтаматычна захавана %s

en: Available Actions
be_BY: Даступныя дзеянні

en: Available Tools
be_BY: Даступныя інструменты

en: Available Widgets
be_BY: Даступныя віджэты

en: Available downloads
be_BY: Даступныя спампоўкі

en: Available on backorder
be_BY: Даступна для папярэдняй замовы

en: Avatar Display
be_BY: Паказ аватары

en: Avatar URL with image size of %d pixels.
be_BY: URL аватары з памерам ў %d пікселаў.

en: Avatar URLs for the user.
be_BY: URL аватара для карыстальніка.

en: Avatars
be_BY: Аватары

en: Average
be_BY: Сярэдне

en: Average Rating
be_BY: Сярэдняя ацэнка

en: Average rating
be_BY: Сярэдні рэйтынг

en: Awaiting product image
be_BY: У чаканні выявы прадукта

en: Awaiting spam check
be_BY: Чакаем праверкі спаму

en: Azores
be_BY: Азорскія астравы

en: BETA TESTING?
    =============
    
    This debugging email is sent when you are using a development version of WordPress.
    
    If you think these failures might be due to a bug in WordPress, could you report it?
     * Open a thread in the support forums: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Or, if you're comfortable writing a bug report: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Thanks! -- The WordPress Team
be_BY: БЭТА-ТЭСТ?
    =============
    
    Гэты ліст адладкі дасылаецца, калі вы карыстаецеся версіяй WordPress для распрацоўшчыкаў.
    
    Калі вы лічыце, што гэтыя праблемы могуць быць з-за памылак у кодзе WordPress, вы можаце аб гэтым паведаміць.
     * Адкрыйце абмяркоўванне на форумах падтрымкі: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Ці, калі вы маеце досвед у напісанні справаздач па памылках: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Дзякуй! -- Каманда WordPress

en: Back
be_BY: Назад

en: Back to post options
be_BY: Вярнуцца да параметраў допісу

en: Background
be_BY: Фон

en: Background Color
be_BY: Фонавы колер

en: Background Image
be_BY: Фонавая выява

[ctx: Background Preset]
en: Preset
be_BY: Загатоўка

[ctx: Background Repeat]
en: Repeat
be_BY: Паўтарыць

[ctx: Background Scroll]
en: Scroll
be_BY: Прагортваць

en: Background color
be_BY: Фонавы колер

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
be_BY: Фонавая выява абноўлена. <a href="%s">Наведайце сайт</a>, каб пабачыць, як яна выглядае.

en: Backordered
be_BY: Замоўлена

en: Baghdad
be_BY: Багдад

en: Bahia
be_BY: Баія

en: Bahia Banderas
be_BY: Баія-дэ-Бандэрас

en: Bahrain
be_BY: Бахрэйн

en: Baku
be_BY: Баку

en: Bamako
be_BY: Бамако

en: Bangkok
be_BY: Бангкок

en: Bangui
be_BY: Бангі

en: Banjul
be_BY: Банжул

en: Bank
be_BY: Банк

en: Bank code
be_BY: Код банка

en: Barbados
be_BY: Барбадас

en: Barnaul
be_BY: Барнаул

en: Be the first to review &ldquo;%s&rdquo;
be_BY: Пакінь водгук першым на &ldquo;%s&rdquo;

en: Because you are using %1$s, the sites in your WordPress network must use sub-directories. Consider using %2$s if you wish to use sub-domains.
be_BY: Сайты ў вашай сетцы WordPress павінны выкарыстоўваць падпапкі, таму што вы карыстаецеся %1$s. Калі вы хочаце карыстацца паддаменамі, скарыстайцеся %2$s.

en: Before a comment appears
be_BY: Перад тым, як з'явіцца каментар

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
be_BY: Перш чым вы зможаце запампаваць файл імпарту, вам трэба выправіць наступную памылку:

en: Beirut
be_BY: Бейрут

en: Belarusian
be_BY: Беларуская

en: Belarusian ruble
be_BY: Беларускі рубель

en: Belem
be_BY: Белен

en: Belfast
be_BY: Белфаст

en: Belgrade
be_BY: Бялград

en: Belize
be_BY: Беліз

en: Berlin
be_BY: Берлін

en: Bermuda
be_BY: Бермудскія астравы

en: Beulah
be_BY: Бойла

en: Billing &amp; Shipping
be_BY: Аплата і дастаўка

en: Billing address
be_BY: Адрас плацельшчыка

en: Billing address.
be_BY: Адрас плацельшчыка.

en: Billing details
be_BY: Дэталі аплаты

en: Billing email
be_BY: Email плацельшчыка

en: Biographical Info
be_BY: Біяграфічныя звесткі

en: Bishkek
be_BY: Бішкек

en: Bissau
be_BY: Бісау

en: Bitrate
be_BY: Бітрэйт

en: Bitrate Mode
be_BY: Рэжым бітрэйта

en: Bitrate:
be_BY: Бітрэйт:

en: Black
be_BY: Чорны

en: Blanc-Sablon
be_BY: Бланк-Саблон

en: Blank
be_BY: Пуста

en: Blantyre
be_BY: Блантайр

en: Blockquote
be_BY: Цытаванне

en: Blog
be_BY: Блог

en: Blog Archives
be_BY: Архівы блога

en: Blog Stats
be_BY: Blogin tilastot

en: Blog Title
be_BY: Загаловак блогу

en: Blog pages show at most
be_BY: На старонках блога паказваць не болей

en: Blog pages show at most.
be_BY: На старонках блога адлюстроўваць не болей.

en: Blogroll
be_BY: Стужка блога

en: Blue
be_BY: Галубы

en: Boa Vista
be_BY: Боа Віста

en: Bogota
be_BY: Багата

en: Boise
be_BY: Бойсэ

en: Bold
be_BY: Тоўсты

en: Bookmarklet
be_BY: Закладкаграма

en: Bookmarks
be_BY: Закладкі

en: Border
be_BY: Мяжа

en: Border color
be_BY: Колер мяжы

en: Bottom
be_BY: Ніз

en: Bottom Left
be_BY: Ніжні левы

en: Bottom Right
be_BY: Ніжні правы

en: Bougainville
be_BY: Бугенвіль

en: Bratislava
be_BY: Браціслава

en: Brazzaville
be_BY: Бразавіль

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
be_BY: Разбіваць каментарыі на старонкі з %1$s каментарыямі верхняга ўзроўня на старонцы і %2$s старонкай, адлюстраванай па змаўчанні.

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
be_BY: Сайт закрыты на запланаванае тэхабслугоўванне. Завітайце крыху пазней.

en: Brisbane
be_BY: Брысбен

en: British English
be_BY: Брытанскі варыянт англійскай мовы

en: Broken Hill
be_BY: Брокэн-Хіл

en: Brown
be_BY: Карычневы

en: Browse revisions
be_BY: Праглядзець рэдакцыі

en: Brunei
be_BY: Бруней

en: Brussels
be_BY: Брусель

en: Bucharest
be_BY: Бухарэст

en: Budapest
be_BY: Будапешт

en: Buenos Aires
be_BY: Буэнас-Айрэс

en: Bujumbura
be_BY: Бужумбура

en: Bulgarian
be_BY: Балгарская

en: Bulk Actions
be_BY: Масавыя дзеянні

en: Bulk Edit
be_BY: Масавае рэдагаванне

en: Bulk actions
be_BY: Масавыя дзеянні

en: Bulk edit
be_BY: Масавае рэдагаванне

en: Bulk select
be_BY: Множны выбар

en: Bulleted list
be_BY: Маркіраваны спіс

en: Busingen
be_BY: Бюзінген

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
be_BY: Далей

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
be_BY: Папярэдняя

en: By %s
be_BY: Аўтар: %s

en: By %s.
be_BY: Аўтар: %s.

en: By default WordPress does not collect any analytics data. However, many web hosting accounts collect some anonymous analytics data. You may also have installed a WordPress plugin that provides analytics services. In that case, add information from that plugin here.
be_BY: Па змаўчанні WordPress не збірае аналітычныя дадзеныя. Тым не менш, розныя хостынг-кампаніі ананімна збіраюць аналітычныя дадзеныя. Вы таксама маглі ўсталяваць плагін, які дае магчымасць збіраць і прадастаўляць аналітычныя паслугі. У гэтым выпадку неабходна дадаць інфармацыю з гэтага плагіна.

en: By default WordPress does not collect any personal data about visitors, and only collects the data shown on the User Profile screen from registered users. However some of your plugins may collect personal data. You should add the relevant information below.
be_BY: Па змаўчанні WordPress не збірае ніякіх асабістых дадзеных пра карыстальнікаў, акрамя пазначаных на старонцы профіля карыстальніка для зарэгістраваных карыстальнікаў. Між тым, некаторыя вашы плагіны могуць збіраць асабістыя дадзеныя і іншую інфармацыю. Вам варта дадаць гэтую інфармацыю ніжэй.

en: By default WordPress does not share any personal data with anyone.
be_BY: Па змаўчанні WordPress не падзяляецца асабістымі дадзенымі з іншымі бакамі.

en: By default, WordPress does not include a contact form. If you use a contact form plugin, use this subsection to note what personal data is captured when someone submits a contact form, and how long you keep it. For example, you may note that you keep contact form submissions for a certain period for customer service purposes, but you do not use the information submitted through them for marketing purposes.
be_BY: Па змаўчанні WordPress не стварае форму кантактаў. Калі вы карыстаецеся плагінам для стварэння кантактнай формы, скарыстайцеся гэтым падраздзелам, каб пазначыць, якія асабістыя дадзеныя збіраюцца, калі карыстальнік выкарыстоўвае форму кантактаў, і колькі часу вы іх захоўваеце. Напрыклад, вы можаце пазначыць, што вы захоўваеце запыты праз форму кантактаў на працягу пэўнага часу з мэтай аказання паслуг, але ж не выкарыстоўваеце сабраныя дадзеныя для маркетынгу.

en: By default, new users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain a password reset link. Uncheck the box if you do not want to send the new user a welcome email.
be_BY: Па змаўчанні, новыя карыстальнікі атрымліваюць ліст, які паведамляе, што яны былі дададзены на ваш сайт. Гэты ліст таксама ўтрымлівае спасылку на скід пароля. Здыміце сцяжок, калі вы не хочаце, каб новыя карыстальнікі атрымлівалі лісты з запрашэннем.

en: By: %s
be_BY: Аўтар: %s

en: CSS Classes
be_BY: Класы CSS

en: CSS Classes (optional)
be_BY: Класы CSS (неабавязкова)

en: CSS code
be_BY: Код CSS

en: Cairo
be_BY: Каір

en: Calcutta
be_BY: Калькута

en: Calendar
be_BY: Каляндар

en: Cambridge Bay
be_BY: Кеймбрідж-Бэй

en: Campo Grande
be_BY: Кампу-Гранды

en: Canary
be_BY: Канарскія астравы

en: Canberra
be_BY: Канбера

en: Cancel
be_BY: Скасаваць

en: Cancel Edit
be_BY: Адмяніць рэдагаванне

en: Cancel edit
be_BY: Адмяніць рэдагаванне

en: Cancel password change
be_BY: Скасаваць змену паролю

en: Cancel reply
be_BY: Адмяніць адказ

en: Cancelled
be_BY: Адменена

en: Cancun
be_BY: Канкун

en: Cannot create a comment with that type.
be_BY: Немагчыма стварыць каментарый з гэтым тыпам.

en: Cannot create a revision of a revision
be_BY: Немагчыма стварыць рэдакцыю рэдакцыі

en: Cannot create a user with an empty login name.
be_BY: Немагчыма стварыць карыстача з пустым імём для ўваходу.

en: Cannot create existing %s.
be_BY: Немагчыма стварыць %s, які існуе.

en: Cannot create existing comment.
be_BY: Немагчыма стварыць існуючы каментарый.

en: Cannot create existing post.
be_BY: Немагчыма стварыць існуючы запіс.

en: Cannot create existing user.
be_BY: Немагчыма стварыць існуючага карыстальніка.

en: Cannot load %s.
be_BY: Немагчыма загрузіць %s.

en: Cannot load image metadata.
be_BY: Немагчыма загрузіць метададзеныя выявы.

en: Cannot save image metadata.
be_BY: Немагчыма захаваць метададзеныя выявы.

en: Cannot set parent term, taxonomy is not hierarchical.
be_BY: Немагчыма прызначыць бацькоўскі тэрмін, таксанамія не з'яўляецца іерархічнай.

en: Cannot view post type.
be_BY: Немагчыма прагледзець тып запісу.

en: Cannot view status.
be_BY: Немагчыма прагледзець стан.

en: Capabilities
be_BY: Магчымасці

en: Cape Verde
be_BY: Каба-Вердэ

en: Caption
be_BY: Загаловак

en: Caption for the attachment, as it exists in the database.
be_BY: Подпіс далучэння, як ён існуе ў базе дадзеных.

en: Captions/Subtitles
be_BY: Надпісы/субтытры

en: Caracas
be_BY: Каракас

en: Card code
be_BY: Код карты

en: Card number
be_BY: Нумар карты

en: Cart
be_BY: Кошык

en: Cart page
be_BY: Старонка кошыка

en: Cart totals
be_BY: Усяго ў кошыке

en: Cart updated.
be_BY: Кошык абноўлены.

en: Casablanca
be_BY: Касабланка

en: Casey
be_BY: Кейсі

en: Catalan
be_BY: Каталанская

en: Catamarca
be_BY: Сан-Фернанда-дэль-Вале-дэ-Катамарка

en: Categories
be_BY: Катэгорыі

en: Categories and Tags Converter
be_BY: Канвертар катэгорый і тэгаў

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
be_BY: Катэгорыі могуць быць пераўтвораны ў тэгі з дапамогай <a href="%s">прылады для пераўтварэння катэгорый у тэгі</a>.

en: Categories deleted.
be_BY: Катэгорыі выдалены.

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
be_BY: Катэгорыі маюць іерархію, што азначае, што вы можаце укладаць падкатэгорыі. Тэгі не маюць іерархіі і не могуць быць укладзенымі. Часам людзі карыстаюцца адной катэгорыяй для ўсіх запісаў, але ж, з цягам часу, разумеюць, што іншыя катэгорыі лепей падышлі б да змесціва.

en: Categories list
be_BY: Спіс катэгорый

en: Categories list navigation
be_BY: Спіс навігацыі па катэгорыях

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
be_BY: Катэгорыі, у адрозненні ад тэгай, могуць мець іерархію. Вы можаце мець катэгорыю "джаз", а для ёй - даччыныя катэгорыі "Бібоп" і "Біг бэнд". Усё залежыць толькі ад вас.

en: Categories:
be_BY: Катэгорыі:

en: Category
be_BY: Рубрыкі

en: Category added.
be_BY: Катэгорыя дададзена.

en: Category deleted.
be_BY: Катэгорыя выдалена.

en: Category not added.
be_BY: Катэгорыя не дададзена.

en: Category not updated.
be_BY: Катэгорыя не абноўлена.

en: Category order
be_BY: Парадак катэгорый

en: Category updated.
be_BY: Катэгорыя абноўлена.

en: Category: | Categories:
be_BY[0]: Катэгорыя:
be_BY[1]: Катэгорыі:
be_BY[2]: Катэгорый:

en: Caution:
be_BY: Заўвага:

en: Cayenne
be_BY: Каена

en: Cayman
be_BY: Кайман

en: Cell padding
be_BY: Палі ячэек

en: Cell spacing
be_BY: Інтэрвал паміж ячэйкамі

en: Cell type
be_BY: Тып ячэйкі

en: Center
be_BY: Па цэнтру

en: Ceuta
be_BY: Сеўта

en: Chagos
be_BY: Архіпелага Чагас

en: Change
be_BY: Змяніць

en: Change audio
be_BY: Змяніць аўдыё

en: Change file
be_BY: Змяніць файл

en: Change image
be_BY: Змяніць выяву

en: Change logo
be_BY: Змяніць лагатып

en: Change role to&hellip;
be_BY: Змяніць ролю на&hellip;

en: Change theme
be_BY: Змяніць тэму

en: Change video
be_BY: Змяніць відэа

en: Change your Privacy Policy page
be_BY: Змяніць старонку палітыкі канфідэнцыйнасці

en: Changed roles.
be_BY: Змененыя ролі.

en: Changes have already been trashed.
be_BY: Змены былі заўждо выдалены.

en: Changes saved.
be_BY: Змены захаваныя.

en: Changes trashed successfully.
be_BY: Змены былі паспяхова выдалены.

en: Changeset is being edited by other user.
be_BY: Набор змен зараз рэдагуецца іншым карыстальнікам.

en: Changing to %s
be_BY: Пераходзім да %s

en: Chapters
be_BY: Главы

en: Chatham
be_BY: Чатэм

en: Cheatin&#8217; uh?
be_BY: Падманьваем?

en: Check Spelling
be_BY: Праверыць арфаграфію

en: Check for Spam
be_BY: Праверыць на спам

en: Check your email for the confirmation link.
be_BY: Праверце свой e-mail наконт спасылкі с пацверджаннем.

en: Check your email for your new password.
be_BY: Праверце свой e-mail наконт новага пароля.

en: Checkout
be_BY: Афармленне замовы

en: Checkout endpoints
be_BY: Канцавыя кропкі афармлення замовы

en: Checkout page
be_BY: Старонка афармлення замовы

en: Chicago
be_BY: Чыкага

en: Chihuahua
be_BY: Чыуауа

en: Chinese
be_BY: Кітайская

en: Chinese (Simplified)
be_BY: Кітайская (спрошчаная)

en: Chinese (Traditional)
be_BY: Кітайская (традыцыйная)

en: Chisinau
be_BY: Кішынёў

en: Chita
be_BY: Чыта

en: Choibalsan
be_BY: Чойбалсан

en: Chongqing
be_BY: Чунцін

en: Choose Image
be_BY: Выбраць выяву

en: Choose a Background Image
be_BY: Абярыце фонавую выяву

en: Choose a Custom Header
be_BY: Абярыце адмысловы загаловак

en: Choose a file from your computer:
be_BY: Выберыце файл з камп'ютара:

en: Choose a product to view stats
be_BY: Выбярыце тавар для прагляду статыстыкі

en: Choose an image from your computer:
be_BY: Выберыце выяву з камп'ютара:

en: Choose audio
be_BY: Выбраць аўдыё

en: Choose file
be_BY: Выбраць файл

en: Choose from the most used tags
be_BY: Выбраць з найбольш выкарыстоўваемых цэтлікаў

en: Choose image
be_BY: Выбраць выяву

en: Choose logo
be_BY: Выбраць лагатып

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
be_BY: Выберыце частку выявы, якую хочаце выкарыстоўваць як загаловак.

en: Choose the target frame for your link.
be_BY: Выберыце мэтавы фрэйм для сваёй спасылкі.

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
be_BY: Выберыце, ці аўтаматычна адхіляць найгоршы спам, ці заўсёды перамяшчаць яго ў папку спама.

en: Choose video
be_BY: Выбраць відэа

en: Choose what to export
be_BY: Выберыце, што экспартаваць

en: Christmas
be_BY: Востраў Ражства

en: Chungking
be_BY: Чунцін

en: Chuuk
be_BY: Трук

en: Cincinnati
be_BY: Цынцынаці

en: City
be_BY: Горад

en: City:
be_BY: Горад:

en: Classic Editor
be_BY: Класічны рэдактар

en: Cleaning up spam takes time.
be_BY: Ачыстка спама зойме пэўны час.

en: Clear
be_BY: Ачысціць

en: Clear Inactive Widgets
be_BY: Ачысціць неактыўныя віджэты

en: Clear Results
be_BY: Ачысціць вынікі

en: Clear formatting
be_BY: Ачысціць фармат

en: Cleared by Akismet
be_BY: Ачышчана

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image that matches the size of your video &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
be_BY: Націсніце &#8220;Дадаць новую выяву&#8221;, каб запампаваць выяву з камп'ютара. Ваша тэма найлепшым чынам працуе з выявай, памеры якой супадаюць з памерамі відэа &#8212; вы зможаце абрэзаць выяву пасля таго, як запампуеце яе, каб яна лепей адпавядала ўсім умовам.

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header height of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
be_BY: Націсніце &#8220;Дадаць новую выяву&#8221;, каб запампаваць выяву з камп'ютара. Ваша тэма найлепшым чынам працуе з выявай вышынёй у %s пікселаў; вы зможаце абрэзаць выяву пасля таго, як запампуеце яе, каб яна лепей адпавядала ўсім умовам.

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header size of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
be_BY: Націсніце &#8220;Дадаць новую выяву&#8221;, каб запампаваць выяву з камп'ютара. Ваша тэма найлепшым чынам працуе з выявай памерам у %s пікселаў; вы зможаце абрэзаць выяву пасля таго, як запампуеце яе, каб яна лепей адпавядала ўсім умовам.

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header width of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
be_BY: Націсніце &#8220;Дадаць новую выяву&#8221;, каб запампаваць выяву з камп'ютара. Ваша тэма найлепшым чынам працуе з выявай шырынёй у %s пікселаў; вы зможаце абрэзаць выяву пасля таго, як запампуеце яе, каб яна лепей адпавядала ўсім умовам.

en: Click &#8220;Next&#8221; to start adding links to your new menu.
be_BY: Націсніце &#8220;Далей&#8221;, каб пачаць дадаваць спасылкі ў сваё меню.

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
be_BY: Націсніце "Захаваць меню", каб зрабіць чакаючыя элементы меню бачнымі.

en: Click here to cancel reply.
be_BY: Націсніце сюды, каб скасаваць адказ.

en: Click here to enter your code
be_BY: Націсніце сюды і ўвядзіце ваш код

en: Click on the theme to see the theme name, version, author, description, tags, and the Delete link
be_BY: Націсніце на тэму, каб убачыць яе назву, версію, аўтара, апісанне, тэгі і спасылку на выдаленне

en: Click the Use this Key button.
be_BY: Націсніце кнопку "Выкарыстоўваць гэты ключ".

en: Click the image to edit or update
be_BY: Націсніце на выяву, каб рэдагаваць ці абнавіць

en: Click to edit the site title.
be_BY: Націсніце, каб рэдагаваць назву сайта.

en: Click to edit this element.
be_BY: Націсніце, каб рэдагаваць гэты элемент.

en: Click to edit this menu.
be_BY: Націсніце, каб рэдагаваць гэтае меню.

en: Click to edit this widget.
be_BY: Націсніце, каб рэдагваць гэты віджэт.

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
be_BY: Націск на кнопку <strong>Выбраць файлы</strong> адкрые акно правадніка, якое пакажа файлы вашай аперацыйнай сістэмы. Калі вы націсніце <strong>Адкрыць</strong> пасля таго, як выбралі файл, на экране запампоўшчыка індыкатар выканання.

en: Clicking an item will display an Attachment Details dialog, which allows you to preview media and make quick edits. Any changes you make to the attachment details will be automatically saved.
be_BY: Калі вы націсніце на элемент, з'явіцца дыялог "Інфармацыя па далучэнні", які дазваляе праглядаць медыяфайлы і рабіць хуткія змены. Любыя змены, якія вы зробіце, будуць аўтаматычна захаваны.

en: Client version
be_BY: Версія кліента

en: Close
be_BY: Зачыніць

en: Close (Esc)
be_BY: Закрыць (Esc)

en: Close all open tags
be_BY: Зачыніць усе адкрытыя тэгі

en: Close blockquote tag
be_BY: Закрыць тэг "цытаванне"

en: Close bold tag
be_BY: Закрыць тэг "тоўсты"

en: Close bulleted list tag
be_BY: Закрыць тэг маркіраванага спісу

en: Close code tag
be_BY: Закрыць тэг кода

en: Close deleted text tag
be_BY: Закрыць тэг "выдалены тэкст"

en: Close details dialog
be_BY: Закрыць дыялог падрабязнасцяў

en: Close dialog
be_BY: Закрыць дыялог

en: Close inserted text tag
be_BY: Закрыць тэг "устаўлены тэкст"

en: Close italic tag
be_BY: Закрыць тэг "курсіў"

en: Close list item tag
be_BY: Закрыць тэг элемента спісу

en: Close media attachment panel
be_BY: Закрыць панэль далучэння медыа

en: Close numbered list tag
be_BY: Закрыць тэг нумераванага спісу

en: Close reorder mode
be_BY: Закрыць рэжым змянення

en: Close sharing dialog
be_BY: Закрыць дыялог распаўсюджвання

en: Close the Customizer and go back to the previous page
be_BY: Закрыйце Наладчык і вярніцеся да папярэдняй старонкі

en: Close uploader
be_BY: Закрыць запампоўшчык

en: Cmd + letter:
be_BY: Cmd + літара:

en: Cocos
be_BY: Какосавыя астравы

en: Code
be_BY: Код

en: Collapse Main menu
be_BY: Згарнуць галоўнае меню

en: Collapse menu
be_BY: Згарнуць меню

en: Colombo
be_BY: Каломба

en: Color
be_BY: Колер

en: Colors
be_BY: Колеры

en: Column
be_BY: Калонка

en: Column group
be_BY: Група слупка

en: Columns
be_BY: Калонкі

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
be_BY: аб, для, з, як, у, што, дзе, калі, www, com

en: Comment
be_BY: Каментыраваць

en: Comment #%d could not be checked.
be_BY: Каментарый #%d не можа быць правераны.

en: Comment #%d is not spam.
be_BY: Каментарый #%d не з'яўляецца спамам.

en: Comment #%d is spam.
be_BY: Каментарый #%d з'яўляецца спамам.

en: Comment %d contains personal data but could not be anonymized.
be_BY: Каментарый %d утрымлівае асабістыя дадзеныя, але не можа быць схаваны.

en: Comment %d does not exist
be_BY: Каментарый %d не існуе

en: Comment Author
be_BY: Аўтар каментарыя

en: Comment Author Email
be_BY: E-mail аўтара каментарыя

en: Comment Author IP
be_BY: IP-адрас аўтара каментарыя

en: Comment Author URL
be_BY: Вэб-сайт аўтара каментарыя

en: Comment Author User Agent
be_BY: Карыстальніцкі агент аўтара каментарыя

en: Comment Content
be_BY: Змесціва каментарыя

en: Comment Date
be_BY: Дата каментарыя

en: Comment History
be_BY: Гісторыя каментароў

en: Comment Moderation
be_BY: Рэгуляванне каментарыя

en: Comment Submission Failure
be_BY: Памылка пры адпраўцы каментарыя

en: Comment URL
be_BY: URL каментарыя

en: Comment author must fill out name and email
be_BY: Аўтар каментарыя павінен пакінуць імя і адрас электроннай пошты

en: Comment author must have a previously approved comment
be_BY: Аўтар каментарыя павінен мець раней ухвалены каментарый

en: Comment author name and email are required.
be_BY: Трэба пакінуць імя ды пошту аўтара каментара.

en: Comment by %s marked as spam.
be_BY: Каментарый %s пазначаны як спам.

en: Comment by %s moved to the trash.
be_BY: Каментарый ад %s быў перамешчаны ў сметніцу.

en: Comment discarded.
be_BY: Каментарый адхілены.

en: Comment field exceeds maximum length allowed.
be_BY: Поле каментарыя перавышае максімальную дазволеную даўжыню.

en: Comment is required.
be_BY: Патрабуецца каментарый.

en: Comment moderation
be_BY: Рэгуляванне каментарыя

en: Comment must be manually approved
be_BY: Каментар павінен быць пацверджаны ўручную

en: Comment not found.
be_BY: Каментарый не знойдзены.

[ctx: Comment number declension: on or off]
en: off
be_BY: on

en: Comment on %1$s by %2$s
be_BY: Каментар да %1$s пакінуты %2$s

en: Comment status
be_BY: Стан каментарыя

en: Comment status was changed to %s
be_BY: Статус каментара быў зьменены на %s

en: Comment: %s
be_BY: Каментар: %s

en: Comments
be_BY: Каментары

en: Comments %s
be_BY: Каментарыі %s

en: Comments (%1$s) on &#8220;%2$s&#8221;
be_BY: Каментарыі (%1$s) да &#8220;%2$s&#8221;

en: Comments (%s)
be_BY: Каментарыі (%s)

en: Comments Feed
be_BY: Лента каментароў

en: Comments Off<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
be_BY: Каментары забароненыя<span class="screen-reader-text"> па тэме %s</span>

en: Comments are closed.
be_BY: Каментары адключаныя.

en: Comments for %1$s searching on %2$s
be_BY: Каментары на сайце %1$s па запыце %2$s

en: Comments for %s
be_BY: Каментары на сайце %s

en: Comments list
be_BY: Спіс каментарыяў

en: Comments list navigation
be_BY: Навігацыя па спісе каментарыяў

en: Comments navigation
be_BY: Навігацыя па каментарыях

en: Comments on %s
be_BY: Каментары да %s

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
be_BY: Каментарыі для &#8220;%s&#8221;

en: Comments on: %s
be_BY: Каментары да: %s

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
be_BY: Каментарыі павінны паказвацца з %s каментарыямі ўверсе кожнай старонкі

en: Comoro
be_BY: Каморскія астравы

en: Company
be_BY: Кампанія

en: Compare Revisions of &#8220;%s&#8221;
be_BY: Параўнаць рэдакцыі &#8220;%s&#8221;

en: Compare any two revisions
be_BY: Параўнаць дзве любыя рэдакцыі

en: Compare two different revisions by <strong>selecting the &#8220;Compare any two revisions&#8221; box</strong> to the side.
be_BY: Параўнайце дзве рэдакцыі <strong>з дапамогай сцяжка &#8220;Параўнаць дзве рэдакцыі&#8221;</strong>.

en: Completed
be_BY: Скончаны

en: Conakry
be_BY: Канакры

en: Configure
be_BY: Наладзіць

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
be_BY: Гэтая налада неабавязковая. Па змаўчанні, яна павінна быць пустой.

en: Confirm
be_BY: Пацвердзіць

en: Confirm Deletion
be_BY: Пацвердзіць выдаленне

en: Confirm Password
be_BY: Пацвердзіць пароль

en: Confirm Removal
be_BY: Пацвердзіце выдаленне

en: Confirm new password
be_BY: Пацвердзіць новы пароль

en: Confirm the "%s" action
be_BY: Пацвердзіць дзеянне "%s"

en: Confirm use of weak password
be_BY: Пацвердзіце выкарыстанне слабага пароля

en: Confirmation request initiated successfully.
be_BY: Запыт пацверджання быў паспяхова распачаты.

en: Confirmation request sent again successfully.
be_BY: Запыт пацверджання зноў быў паспяхова адпраўлены.

en: Connection lost or the server is busy. Please try again later.
be_BY: Падлучэнне страчана альбо сервер заняты. Паспрабуйце пазней.

en: Constrain proportions
be_BY: Захоўваць памеры

en: Contact Info
be_BY: Кантакты

en: Contact forms
be_BY: Кантактныя формы

en: Content
be_BY: Змесціва

en: Content hash did not match expected.
be_BY: Хэш змесціва не адпавядае чаканаму.

en: Content to export
be_BY: Змесціва на экспарт

en: Content, title, and excerpt are empty.
be_BY: Змесціва, назва і ўрывак пустыя.

en: Content:
be_BY: Змесціва:

en: Contextual Help Tab
be_BY: Укладка кантэкстнай дапамогі

en: Continue
be_BY: Працягнуць

en: Continue reading %s
be_BY: Працягнуць %s

en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
be_BY: Працягнуць чытаць %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
be_BY: Далей <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Continue shopping
be_BY: Працягнуць пакупкі

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
be_BY: Укладальнікі могуць пісаць і кіраваць сваімі запісамі, але не публікаваць запісы ці загружаць медыафайлы.

en: Convert emoticons like :-) and :-P to graphics on display.
be_BY: Пераўтвараць эмадзі кшталту :-) і :-P у графічныя.

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
be_BY: Пераўтвараць эмадзі кшталту <code>:-)</code> і <code>:-P</code> у графічныя

en: Convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
be_BY: Пераўтварайце існуючыя катэгорыі ў тэгі ці тэгі ў катэгорыі.

en: Cookies
be_BY: Файлы кукі

en: Copenhagen
be_BY: Капенгаген

en: Copied
be_BY: Скапіявана

en: Copy
be_BY: Капіяваць

en: Copy &#8220;Press This&#8221; bookmarklet code
be_BY: Капіяваць код закладкаграмы &laquo;Press This&raquo;

en: Copy and paste the API key into the text field.
be_BY: Скапіюйце і ўстаўце ключ API ў тэкставае поле.

en: Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
be_BY: Скапіюйце і ўстаўце гэты URL, каб убудаваць у свой сайт WordPress

en: Copy and paste this code into your site to embed
be_BY: Скапіюйце і ўстаўце гэты код, каб убудаваць у свой сайт

en: Copy billing address
be_BY: Капіраваць адрас плацельшчыка

en: Copy suggested policy text from %s.
be_BY: Скапіяваць прапанавы тэкст палітыкі канфідэнцыйнасці з %s.

en: Copy table row
be_BY: Капіяваць радок табліцы

en: Coral Harbour
be_BY: Корал-Харбор

en: Cordoba
be_BY: Кордава

en: Costa Rica
be_BY: Коста Рыка

en: Could not access filesystem
be_BY: Немагчыма атрымаць доступ да файлавай сістэмы.

en: Could not access filesystem.
be_BY: Немагчыма атрымаць доступ да файлавай сістэмы.

en: Could not calculate resized image dimensions
be_BY: Немагчыма падлічыць змененыя памеры малюнку

en: Could not copy file.
be_BY: Немагчыма скапіяваць файл.

en: Could not copy files.
be_BY: Немагчыма скапіяваць файлы.

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
be_BY: Не атрымалася скапіраваць файлы. Магчыма, скончылася месца на дыске.

en: Could not create directory.
be_BY: Немагчыма стварыць каталог.

en: Could not create user
be_BY: Немагчыма стварыць карыстача

en: Could not delete meta value from database.
be_BY: Немагчыма выдаліць значэнне мета з базы дадзеных.

en: Could not find the specified string.
be_BY: Немагчыма знайсці азначаны радок.

en: Could not fully remove the plugin %s.
be_BY: Немагчыма цалкам выдаліць плагін %s.

en: Could not fully remove the plugins %s.
be_BY: Немагчыма поўнасцю выдаліць плагін(ы) %s.

en: Could not fully remove the theme %s.
be_BY: Немагчыма цалкам выдаліць тэму %s.

en: Could not insert term relationship into the database.
be_BY: Не ўдалося ўставіць сувязь тэрмінаў у базу дадзеных.

en: Could not log out user sessions. Please try again.
be_BY: Немагчыма скончыць сессіі карыстальніка. Паспрабуйце яшчэ раз.

en: Could not open file handle.
be_BY: Не атрымалася адкрыць апрацоўшчык файла.

en: Could not read image size.
be_BY: Не атрымалася прачытаць памер малюнка.

en: Could not remove the old plugin.
be_BY: Немагчыма выдаліць стары плагін.

en: Could not remove the old theme.
be_BY: Немагчыма выдаліць старую тэму.

en: Could not split shared term.
be_BY: Немагчыма падзяліць агульны тэрмін.

en: Could not update comment status.
be_BY: Немагчыма аднавіць статус каментара

en: Could not write file %1$s (%2$s).
be_BY: Немагчыма запісаць файл %1$s (%2$s).

en: Could not write file %s
be_BY: Немагчыма запісаць у файл %s

en: Country
be_BY: Краіна

en: Country code
be_BY: Код краіны

en: Coupon
be_BY: Купон

en: Coupon "%s" does not exist!
be_BY: Купон «%s» не інснуе!

en: Coupon code
be_BY: Код купона

en: Coupon code applied successfully.
be_BY: Код купона паспяхова прынят.

en: Coupon code.
be_BY: Код купона

en: Coupon created
be_BY: Купон створаны

en: Coupon data
be_BY: Дадзеныя купона

en: Coupon deleted
be_BY: Купон выдалены

en: Coupon submitted.
be_BY: Купон размяшчон.

en: Coupon updated
be_BY: Купон абноўлены

en: Coupon(s)
be_BY: Купон(ы)

en: Coupon:
be_BY: Купон:

en: Coupon: %s
be_BY: Купон: %s

en: Create Menu
be_BY: Стварыць меню

en: Create New Menu
be_BY: Стварыць новае меню

en: Create Site
be_BY: Стварыць сайт

en: Create a Configuration File
be_BY: Стварыць файл налад

en: Create a New Site
be_BY: Стварыць новы сайт.

en: Create a New User
be_BY: Стварыць новага карыстальніка

en: Create a brand new user and add them to this site.
be_BY: Стварыце новага карыстальніка і дадайце яго на сайт.

en: Create a menu for this location
be_BY: Стварыць меню для гэтага размяшчэння

en: Create a new gallery
be_BY: Стварыць новую галерэю

en: Create a new playlist
be_BY: Стварыць новы плейліст.

en: Create a new video playlist
be_BY: Стварыць новы відэа-плейліст

en: Create an account?
be_BY: Стварыць уліковы запіс?

en: Create audio playlist
be_BY: Стварыць аўдыё-плэйліст

en: Create gallery
be_BY: Стварыць галерэю

en: Create video playlist
be_BY: Стварыць відэа-плейліст

en: Create, edit, and delete menus
be_BY: Стварыць, рэдагаваць і выдаліць меню

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. This screen also has the distraction-free writing space, available in both the Visual and Text modes via the Fullscreen buttons. The Page editor mostly works the same as the Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box.
be_BY: Стварэнне старонкі вельмі падобнае на стварэнне запісу. Экраны ў гэтым выпадку таксама могуць быць наладжаны такім жа чынам з дапамогай перацягвання, укладкі параметраў экрана і выбраных блокаў. Гэты экран таксама мае неадцягвальную прастору для пісання, якая даступна як у візуальным, так і ў тэкставым рэжыме па націску кнопкі "Поўнаэкранны рэжым". Рэдактар старонак працуе падобна да рэдактара запісаў, але ёсць некаторыя ўласныя функцыі ў блоке "Атрыбуты старонкі".

en: Creating a comment requires valid author name and email values.
be_BY: Пакінуць каментарый магчыма толькі з сапраўдным імем і адрасам электроннай пошты аўтара.

en: Creating comment failed.
be_BY: Памылка пры стварэнні каментарыя.

en: Creating product review failed.
be_BY: Стварыць агляд тавару не атрымалась.

en: Credit card
be_BY: Крэдытная картка

en: Credits
be_BY: Удзячнасці

en: Creston
be_BY: Крэстан

en: Croatian
be_BY: Харвацкая

en: Crop
be_BY: Абрэзаць

en: Crop Aspect Ratio
be_BY: Абрэзаць суадносіны старон

en: Crop Header Image
be_BY: Абрэзаць выяву загалоўка

en: Crop Image
be_BY: Абрэзаць выяву

en: Crop Selection
be_BY: Абрэзаць выбранае

en: Crop and Publish
be_BY: Абрэзаць і апублікаваць

en: Crop image
be_BY: Абрэзаць выяву

en: Crop thumbnail to exact dimensions
be_BY: Абрэзаць мініятуру дакладна па памерах

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
be_BY: Абрэзаць эскіз да дакладных памераў (звычайна, эскізы прапарцыянальны выявам)

en: Crop your image
be_BY: Абрэзаць вашу выяву

en: Cropping&hellip;
be_BY: Абразанне&hellip;

en: Crunching&hellip;
be_BY: Апрацоўка&hellip;

en: Ctrl + Alt + letter:
be_BY: Ctrl + Alt + літара:

en: Ctrl + letter:
be_BY: Ctrl + літара:

en: Cuiaba
be_BY: Куяба

en: Curacao
be_BY: Востраў Кюрасаа

en: Current Background Image
be_BY: Бягучая фонавая выявы

en: Current Header Image
be_BY: Бягучая выява загалоўка

en: Current Page
be_BY: Бягучая старонка

en: Current Revision by %s
be_BY: Бягучая рэдакцыя ад %s

en: Current Theme
be_BY: Бягучая тэма

en: Current header
be_BY: Бягучы загаловак

en: Current page of the collection.
be_BY: Бягучая старонка калекцыі.

en: Current thumbnail
be_BY: Бягучы эскіз

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
be_BY[0]: %s каментар чакае вашай ухвалы. Калі ласка, наведайце панэль мадэрацыі:
be_BY[1]: %s каментары чакаюць вашай ухвалы. Калі ласка, наведайце панэль мадэрацыі:
be_BY[2]: %s каментароў чакаюць вашай ухвалы. Калі ласка, наведайце панэль мадэрацыі:

en: Currently unable to fetch stats. Please try again.
be_BY: Немагчыма сабраць дадзеныя. Паспрабуйце зноў.

en: Currie
be_BY: Кюры

en: Custom
be_BY: Адвольны

en: Custom Background
be_BY: Адвольная фонавая выява

en: Custom CSS
be_BY: Адвольная CSS

en: Custom Colors
be_BY: Адвольныя колеры

en: Custom Fields
be_BY: Адвольныя палі

en: Custom HTML
be_BY: Адвольны HTML

en: Custom HTML Widget
be_BY: Віджэт "Адвольны HTML"

en: Custom Header
be_BY: Адвольны загаловак

en: Custom Link
be_BY: Адвольная спасылка

en: Custom Links
be_BY: Адвольныя спасылкі

en: Custom Logo
be_BY: Уласны лягатып

en: Custom Menu
be_BY: Адвольнае меню:

[ctx: Custom Preset]
en: Custom
be_BY: Адвольнае

en: Custom Size
be_BY: Адвольны памер

en: Custom Structure
be_BY: Адвольная структура

en: Custom URL
be_BY: Адвольны URL

en: Custom base
be_BY: Адвольная база

en: Custom color
be_BY: Адвольны колер

en: Custom date format:
be_BY: Адвольны фармат даты:

en: Custom field deleted.
be_BY: Адвольнае поле выдалена.

en: Custom field updated.
be_BY: Адвольнае поле абноўлена.

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="%s">use in your theme</a>.
be_BY: Адвольныя палі выкарыстоўваюцца, каб дадаць дадатковыя метададзеныя да запісу, каб вы маглі <a href="%s">карыстацца імі ў сваёй тэме</a>.

en: Custom installation script.
be_BY: Адвольны скрыпт усталявання.

en: Custom maintenance message.
be_BY: Адвольнае паведамленне абслугоўвання.

en: Custom site deleted message.
be_BY: Адвольнае паведамленне аб выдаленым сайце.

en: Custom site inactive message.
be_BY: Адвольнае паведамленне аб неактыўным сайце.

en: Custom site suspended message.
be_BY: Адвольнае паведамленне аб прыпыненні працы сайта.

en: Custom time format:
be_BY: Адвольны фармат часу:

en: Custom:
be_BY: Адвольныя:

en: Customer ID.
be_BY: ID кліента.

en: Customer IP: %s
be_BY: IP кліента: %s

en: Customer created
be_BY: Кліент створаны

en: Customer deleted
be_BY: Кліент выдалены

en: Customer details
be_BY: Інфармація ад кліента

en: Customer list
be_BY: Спіс кліентаў

en: Customer orders
be_BY: Замовы кліентаў

en: Customer provided note
be_BY: Заўвага да кліента

en: Customer provided note:
be_BY: Заметка ад кліента:

en: Customer role.
be_BY: Ролі кліентаў.

en: Customer sales
be_BY: Продажы кліентаў

en: Customer updated
be_BY: Кліент абноўлены

en: Customer:
be_BY: Кліент:

en: Customers
be_BY: Кліенты

en: Customers vs. guests
be_BY: Кліенты і госці

en: Customization Draft
be_BY: Чарнавік змяненняў

en: Customize
be_BY: Наладзіць

en: Customize &#8220;%s&#8221;
be_BY: Змяніць &#8220;%s&#8221;

en: Customize New Changes
be_BY: Дапасаваць новыя змены

en: Customize Your Site
be_BY: Наладзіць ваш сайт

en: Customize theme: %s
be_BY: Наладзіць тэму %s

en: Customize: %s
be_BY: Змяніць: %s

en: Customizer
be_BY: Наладчык

en: Customizing
be_BY: Змяняем

en: Customizing &#9656; %s
be_BY: Змяняем &#9656; %s

en: Customizing This Display
be_BY: Налады гэтай старонкі

en: Cut
be_BY: Выразаць

en: Cut table row
be_BY: Выразаць радок табліцы

en: Czech
be_BY: Чэская

en: Dacca
be_BY: Дака

en: Dakar
be_BY: Дакар

en: Damascus
be_BY: Дамаск

en: Danish
be_BY: Датская

en: Danmarkshavn
be_BY: Данмарксхаўн

en: Dar es Salaam
be_BY: Дар-эс-Салам

en: Dark
be_BY: Цёмны

en: Darwin
be_BY: Дарвін

en: Dashboard
be_BY: Кансоль

en: Database Error
be_BY: Памылка базы дадзеных

en: Date
be_BY: Дата

en: Date Format
be_BY: Фармат даты

en: Date and time
be_BY: Дата і час

en: Date range:
be_BY: Дыяпазон дат:

en: Date/Time
be_BY: Дата/Час

en: Date/time
be_BY: Дата/час

en: Date:
be_BY: Дата:

en: Davis
be_BY: Дэвіс

en: Dawson
be_BY: Доўсан

en: Dawson Creek
be_BY: Доўсан-Крык

en: Day
be_BY: Дзень

en: Day and name
be_BY: Дзень і імя

en: Daylight saving time begins on: %s.
be_BY: Пераход на летні час адбываецца %s.

en: Daylight saving time begins on: <code>%s</code>.
be_BY: Дэкрэтны час пачынаецца ў: <code>%s</code>.

en: Deactivate
be_BY: Адключыць

en: December
be_BY: Снежань

[ctx: December abbreviation]
en: Dec
be_BY: Снеж

en: Decrease indent
be_BY: Паменшыць водступ

en: Default
be_BY: Па змаўчанні

en: Default Avatar
be_BY: Аватара па змаўчанні

en: Default Images
be_BY: Выявы па змаўчанні

en: Default Link Category
be_BY: Катэгорыя спасылак па змаўчанні

en: Default Mail Category
be_BY: Катэгорыя пошты па змаўчанні

en: Default Post Category
be_BY: Катэгорыя запісаў па змаўчанні

en: Default Post Format
be_BY: Фармат запісаў па змаўчанні

[ctx: Default Preset]
en: Default
be_BY: Па змаўчанні

en: Default Style
be_BY: Першапачатковы стыль

en: Default article settings
be_BY: Налады запісаў па змаўчанні

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
be_BY: Без катэгорыі

en: Default is %s
be_BY: Па змаўчанні: %s

en: Default post category.
be_BY: Катэгорыя запісу па змаўчанні.

en: Default post format
be_BY: Фармат запісаў па змаўчанні

en: Default post format.
be_BY: Фармат запісу па змаўчанні.

en: Default shortcuts,
be_BY: Ярлыкі па змаўчанні,

en: Default template
be_BY: Шаблон па змаўчанні

en: Delete
be_BY: Выдаліць

en: Delete &#8220;%s&#8221;
be_BY: Выдаліць &#8220;%s&#8221;

en: Delete &#8220;%s&#8221; permanently
be_BY: Выдаліць &#8220;%s&#8221; назаўсёды

en: Delete Menu
be_BY: Выдаліць меню

en: Delete My Site Permanently
be_BY: Выдаліць мой сайт назаўсёды

en: Delete Permanently
be_BY: Выдаліць назаўсёды

en: Delete Site
be_BY: Выдаліць сайт

en: Delete Users
be_BY: Выдаліць карыстальнікаў

en: Delete a menu item by <strong>expanding it and clicking the Remove link</strong>
be_BY: Выдаліце элемент меню, <strong>разгарнуўшы яго і націснуўшы на спасылку "Выдаліць"</strong>

en: Delete all content.
be_BY: Выдаліць усё змесціва.

en: Delete column
be_BY: Выдаліць слупок

en: Delete it: %s
be_BY: Выдаліць назаўсёды: %s

en: Delete payment method
be_BY: Выдаліць метад аплаты

en: Delete row
be_BY: Выдаліць радок

en: Delete table
be_BY: Выдаліць табліцу

en: Delete this comment permanently
be_BY: Выдаліць гэты каментарый назаўсёды

en: Delete this item permanently
be_BY: Выдаліць гэты элемент назаўсёды

en: Deleted
be_BY: Выдалены

en: Deleted <span class="count">(%s)</span> | Deleted <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: Выдалена: <span class="count">(%s)</span>
be_BY[1]: Выдалена: <span class="count">(%s)</span>
be_BY[2]: Выдалена: <span class="count">(%s)</span>

en: Deleted text (strikethrough)
be_BY: Выдалены тэкст (закрэслены)

en: Deleted:
be_BY: Выдалена:

en: Deleting Links
be_BY: Выдаленне спасылак

en: Denied: %s
be_BY: Адмоўлена: %s

en: Denver
be_BY: Дэнвер

en: Descending
be_BY: Па змяншэнню

en: Descending.
be_BY: Па змяншэнню

en: Description
be_BY: Апісанне

en: Description of the user.
be_BY: Апісанне карыстальніка.

en: Deselect
be_BY: Зняць вылучэнне

en: Destination folder already exists.
be_BY: Мэтавая папка заўжды існуе.

en: Detach
be_BY: Адлучыць

en: Detach from &#8220;%s&#8221;
be_BY: Адлучыць ад &#8220;%s&#8221;

en: Details
be_BY: Падрабязна

en: Details about the media file, specific to its type.
be_BY: Інфармацыя пра медыяфайл, уласная яго тыпу.

en: Details for theme: %s
be_BY: Падрабязнасці пра %s

en: Detroit
be_BY: Дэтройт

en: Developer
be_BY: Распрацоўшчык

en: Dhaka
be_BY: Дака

en: Did not receive array from %1$s eraser (index %2$d).
be_BY: Не атрыман масіў ад функцыі-выдаляльніка %1$s (індэкс %2$d).

en: Did you just paste HTML?
be_BY: Вы толькі што ўставілі HTML?

en: Did you know there is a &#8220;Custom HTML&#8221; widget now? You can find it by pressing the &#8220;<a class="add-widget" href="#">Add a Widget</a>&#8221; button and searching for &#8220;HTML&#8221;. Check it out to add some custom code to your site!
be_BY: Ці чулі вы ўжо аб тым, што мы зараз маем віджэт &#8220;Адвольны HTML-код&#8221;? Вы можаце знайсці яго, калі націсніце кнопку &#8220;<a class="add-widget" href="#">Дадаць віджэт</a>&#8221; і адшукаеце &#8220;HTML&#8221;. Дадайце адвольны код на свой сайт і праверце, як ён працуе!

en: Did you know there is a &#8220;Custom HTML&#8221; widget now? You can find it by scanning the list of available widgets on this screen. Check it out to add some custom code to your site!
be_BY: Ці чулі вы ўжо аб тым, што мы зараз маем віджэт &#8220;Адвольны HTML-код&#8221;? Вы можаце знайсці яго ў спісе даступных віджэтаў на гэтым экране. Дадайце адвольны код на свой сайт і праверце, як ён працуе!

en: Did you know?
be_BY: Ці ведалі вы?

en: Did you lose your phone or leave your account logged in at a public computer? You can log out everywhere else, and stay logged in here.
be_BY: Страцілі свой тэлефон ці пакінулі адкрыты ўліковы запіс на грамадскім камп'ютары? Вы можаце выйсці адусюль і застацца тут.

en: Dili
be_BY: Дылі

en: Dimensions
be_BY: Памеры

en: Dimensions:
be_BY: Памеры:

en: Direct link (best for mobile)
be_BY: Простая спасылка (найлепш для мабільных прылад)

en: Disable
be_BY: Выключыць

en: Disable %s
be_BY: Адключыць %s

en: Disable accessibility mode
be_BY: Адключыць рэжым даступнасці

en: Disable syntax highlighting when editing code
be_BY: Адключыць падсветку сінтаксісу падчас рэдагавання кода

en: Disable the visual editor when writing
be_BY: Адключыць візуальны рэдактар пры напісанні

en: Disabled
be_BY: Адключаны

en: Disabled.
be_BY: Адключана.

en: Discard any changes and restore the original image.
be_BY: Адмяніць усе змены і аднавіць арыгінальную выяву.

en: Discard changes
be_BY: Адхіліць змены

en: Disconnect this account
be_BY: Адключыць гэты ўліковы запіс

en: Discount:
be_BY: Зніжка:

en: Discourage search engines from indexing this site
be_BY: Не заахвочваць пошукавыя сервісы індэксаваць гэты сайт

en: Discussion
be_BY: Абмеркаванне

en: Discussion Settings
be_BY: Налады абмяркоўвання

en: Dismiss
be_BY: Адхіліць

en: Dismiss errors
be_BY: Адхіліць памылкі

en: Dismiss the browser warning panel
be_BY: Закрыць панэль увагі браўзера

en: Dismiss the welcome panel
be_BY: Закрыць панэль прывітання

en: Dismiss this notice.
be_BY: Адхіліць гэтае апавяшчэнне.

en: Display Options
be_BY: Параметры адлюстравання

en: Display Settings
be_BY: Налады прагляду

en: Display Site Title and Tagline
be_BY: Адлюстроўваць назву сайта і падзагаловак

en: Display a privacy notice under your comment forms.
be_BY: Паказваць заяўленне канфідэнцыйнасці пад формамі каментарыяў.

en: Display as dropdown
be_BY: Паказваць, як выпадаючы сьпіс

en: Display author
be_BY: Паказваць аўтара

en: Display date
be_BY: Паказваць дату

en: Display item author if available?
be_BY: Паказваць аўтара пры наяўнасці інфармацыі?

en: Display item content?
be_BY: Паказваць змесціва?

en: Display item date?
be_BY: Паказваць дату?

en: Display location
be_BY: Адлюстроўваць месцазнаходжанне

en: Display name for the user.
be_BY: Імя карыстальніка на сайце.

en: Display name publicly as
be_BY: Паказваць імя як

en: Display post date?
be_BY: Адлюстроўваць дату запісу?

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
be_BY: Адлюстроўвае колькасць каментароў, пазначаных Akismet як спам

en: Displayed on attachment pages.
be_BY: Адлюстроўваецца на старонках далучэнняў.

en: Displaying %d themes
be_BY: Паказана тэм: %d

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
be_BY: Паказваюцца %s&#8211;%s з %s

en: Displays a video from the media library or from YouTube, Vimeo, or another provider.
be_BY: Адлюстроўвае відэа з медыятэкі ці YouTube, Vimeo альбо іншага пастаўшчыка.

en: Displays an audio player.
be_BY: Паказвае аўдыёпрайгравальнік.

en: Displays an image gallery.
be_BY: Паказвае галерэю выяў.

en: Displays an image.
be_BY: Паказвае выяву.

en: Distraction-free writing mode
be_BY: Рэжым напісання, у якім нічога не перашкаджае

en: Djibouti
be_BY: Джыбуці

en: Do not allow
be_BY: Не дазваляць

en: Do not deregister the %1$s script in the administration area. To target the front-end theme, use the %2$s hook.
be_BY: Не дэрэгіструйце скрыпт %1$s у панэлі адміністратара. Каб зрабіць гэта толькі для знешняй тэмы, скарыстайцеся перасмыкам %2$s.

en: Do not display privacy notice.
be_BY: Не паказваць заяўленне канфідэнцыйнасці.

en: Do not forget to click &#8220;Save Changes&#8221; when you are done!
be_BY: Не забудзьцеся націснуць кнопку &laquo;Захаваць змены&raquo;, калі вы скончыце!

en: Do not forget to click on the Save Changes button when you are finished.
be_BY: Не забудзьцеся націснуць кнопку &laquo;Захаваць змены&raquo;, калі вы скончыце.

en: Do not pass %1$s tags to %2$s.
be_BY: Не перадавайце тэгі %1$s у %2$s.

en: Do you really want to <a href="%s">log out</a>?
be_BY: Вы сапраўды хочаце <a href="%s">выйсці</a>?

en: Document Preview
be_BY: Папярэдні прагляд дакументу

en: Document properties
be_BY: Уласцівасці дакументу

en: Documentation
be_BY: Дакументацыя

en: Does the user %1$s have permission to use the %2$s database?
be_BY: Ці мае карыстальнік %1$s дазвол на тое, каб карыстацца базай дадзеных %2$s?

en: Domain
be_BY: даменнае імя

en: Dominica
be_BY: Дамініка

en: Done
be_BY: Гатова

en: Douala
be_BY: Дуала

en: Down one
be_BY: Уніз на адзін крок

en: Download
be_BY: Спампаваць

en: Download %d
be_BY: Спампаваць %d

en: Download Export File
be_BY: Спампаваць файл экспарта

en: Download File
be_BY: Спампаваць файл

en: Download failed.
be_BY: Памылка спампоўкі.

en: Download file
be_BY: Спампаваць файл

en: Download personal data
be_BY: Загрузіць асабістыя дадзеныя

en: Download personal data again
be_BY: Загрузіць асабістыя дадзеныя зноў

en: Downloading data...
be_BY: Загрузка дадзеных&hellip;

en: Downloading installation package from %s&#8230;
be_BY: Загрузка пакета ўсталявання з %s&#8230;

en: Downloading translation from %s&#8230;
be_BY: Загрузка перакладу з %s&#8230;

en: Downloading update from %s&#8230;
be_BY: Загрузка абнаўлення з %s&#8230;

en: Downloading your new theme&hellip;
be_BY: Загрузка новай тэмы&hellip;

en: Draft
be_BY: Чарнавік

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: Чарнавік: <span class="count">(%s)</span>
be_BY[1]: Чарнавікі: <span class="count">(%s)</span>
be_BY[2]: Чарнавікоў: <span class="count">(%s)</span>

en: Draft Saved
be_BY: Чарнавік захаваны

en: Draft created on %1$s at %2$s
be_BY: Чарнавік створаны %1$s а %2$s

en: Draft saved at %s.
be_BY: Чарнавік захаваны а %s.

en: Drafts
be_BY: Чарнавікі

en: Drag and drop to reorder media files.
be_BY: Перацягніце, каб пераўпарадкаваць медыяфайлы.

en: Drag and drop to reorder tracks.
be_BY: Перацягніце, каб пераўпарадкаваць песні.

en: Drag and drop to reorder videos.
be_BY: Перацягніце, каб пераўпарадкаваць відэа.

en: Drag the bookmarklet below to your bookmarks bar. Then, when you&#8217;re on a page you want to share, simply &#8220;press&#8221; it.
be_BY: Перацягніце букмарклет ў вашу панэль закладак. Цяпер, калі вам захочацца падзяліцца пэўнай старонкай, проста націсніце &laquo;Press This&raquo;.

en: Drag the items into the order you prefer. Click the arrow on the right of the item to reveal additional configuration options.
be_BY: Перацягніце элементы ў тым парадку, які вам пасуе. Націсніце на стрэлку з правага боку элемента, каб адкрыць дадатковыя параметры канфігурацыі.

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
be_BY: Перацягніце віджэты сюды, каб прыбраць іх з бакавых панэляў, але захаваць іх налады.

en: Drop files to upload
be_BY: Перацягніце файлы для запампоўцы.

en: Dubai
be_BY: Дубаі

en: Dublin
be_BY: Дублін

en: DumontDUrville
be_BY: Дюмон-дэ-Юрвіль

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
be_BY: Знойдзены паўтаральны каментар; здаецца, вы ужо пакінулі такі ж адказ.

en: Dushanbe
be_BY: Душанбэ

en: Dutch
be_BY: Нідэрландская

en: E-Commerce
be_BY: Е-гандль

en: ERROR: please type a comment.
be_BY: ПАМЫЛКА: увядзіце каментарый.

en: ERROR: you are replying to a comment on a draft post.
be_BY: ПАМЫЛКА: вы адказваеце на каментарый у чарнавіке.

en: Each navigation menu may contain a mix of links to pages, categories, custom URLs or other content types. Menu links are added by selecting items from the expanding boxes in the left-hand column below.
be_BY: Кожнае меню можа ўтрымліваць сумесь спасылак на старонкі, катэгорыі, URL-адрасы ці іншыя тыпы змесціва. Пункты меню дадаюцца праз выбар элементаў з блокаў у левай калонцы.

en: Easter
be_BY: Востраў Рапануі

en: Edit
be_BY: Змяніць

en: Edit %s page
be_BY: Рэдагаваць старонку %s

en: Edit &#8220;%s&#8221;
be_BY: Рэдагаваць &#8220;%s&#8221;

en: Edit Category
be_BY: Рэдагаваць катэгорыю

en: Edit Changeset
be_BY: Рэдагаваць набор змен

en: Edit Comment
be_BY: Змяніць каментарый

en: Edit Image
be_BY: Рэдагаваць выяву

en: Edit Link
be_BY: Рэдагаваць спасылку

en: Edit Link Category
be_BY: Рэдагаваць катэгорую спасылак

en: Edit Media
be_BY: Рэдагаваць медыяфайл

en: Edit Menu
be_BY: Змяніць меню

en: Edit Menus
be_BY: Рэдагаваць меню

en: Edit Original
be_BY: Рэдагаваць арыгінал

en: Edit Page
be_BY: Рэдагаваць старонку

en: Edit Post
be_BY: Рэдагаваць запіс

en: Edit Site
be_BY: Рэдагаваць сайт

en: Edit Tag
be_BY: Рэдагаваць тэг

en: Edit This
be_BY: Рэдагаваць гэта

en: Edit User
be_BY: Рэдагаваць карыстальніка

en: Edit User %s
be_BY: Рэдагаваць карыстальніка %s

en: Edit audio playlist
be_BY: Рэдагаваць аўдыё-плэйліст

en: Edit category
be_BY: Рэдагаваць катэгорыю

en: Edit comment
be_BY: Рэдагаваць каментарый

en: Edit coupon
be_BY: Рэдагаваць купон

en: Edit date and time
be_BY: Рэдагаваць дату і час

en: Edit gallery
be_BY: Рэдагаваць галерэю

en: Edit menu item
be_BY: Рэдагаваць элемент меню

en: Edit menu item: %1$s (%2$s)
be_BY: Змяніць элемент меню: %1$s (%2$s)

en: Edit more details
be_BY: Змяніць другія дэталі

en: Edit next media item
be_BY: Рэдагаваць наступны медыя-элемент

en: Edit order
be_BY: Рэдагаваць замову

en: Edit permalink
be_BY: Рэдагаваць сталую спасылку

en: Edit previous media item
be_BY: Рэдагаваць папярэдні медыя-элемент

en: Edit product
be_BY: Рэдагаваць тавар

en: Edit selected menu
be_BY: Рэдагаваць абранае меню

en: Edit site
be_BY: Рэдагаваць сайт

en: Edit status
be_BY: Рэдагаваць статус

en: Edit this comment
be_BY: Змяніць гэты каментарый

en: Edit video playlist
be_BY: Змяніць відэа-плейліст

en: Edit visibility
be_BY: Рэдагаваць бачнасць

en: Edit widget: %s
be_BY: Рэдагаваць віджэт: %s

en: Edit your default menu by adding or removing items. Drag the items into the order you prefer. Click Create Menu to save your changes.
be_BY: Змяніце меню па змаўчанні, дадаючы альбо выдаляючы элементы. Перацягніце кожны элемент у тым парадку, які вам падабаецца. Націсніце "Стварыць меню", каб захаваць змены.

en: Editing Menus
be_BY: Рэдагаванне меню

en: Editor Style
be_BY: Стыль рэдактара

en: Editor menu (when enabled)
be_BY: Меню рэдактара (калі ўключана)

en: Editor toolbar
be_BY: Панэль інструментаў рэдактара

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
be_BY: Рэдактары могуць публікаваць запісы, кіраваць імі і запісамі іншых карыстальнікаў, і г.д.

en: Edmonton
be_BY: Эдмантан

en: Education
be_BY: Адукацыя

en: Efate
be_BY: Эфатэ

en: Eirunepe
be_BY: Эйрунэпэ

en: Either there are no posts, or something went wrong.
be_BY: Альбо няма запісаў, альбо штосьці пайшло не так.

en: El Aaiun
be_BY: Эль-Аюн

en: El Salvador
be_BY: Эль-Сальвадор

en: Elements path
be_BY: Шлях элементаў

en: Email
be_BY: Пошта

en: Email Address
be_BY: Адрас электроннай пошты

en: Email address
be_BY: Email адрас

en: Email address.
be_BY: Email адрас.

en: Email could not be sent.
be_BY: Ліст не можа быць адпраўлены.

en: Email heading
be_BY: Загаловак ліста

en: Email me whenever
be_BY: Дасылаць мне лісты, калі

en: Email or Username
be_BY: E-mail ці карыстальнік

en: Email sent.
be_BY: Ліст адпраўлены.

en: Email: %s
be_BY: E-mail: %s

en: Embed
be_BY: Убудова

en: Embed Media Player
be_BY: Убудаваны медыяпрайгравальнік

en: Embed or Link
be_BY: Медыа альбо спасылка

en: Embedded content from other websites
be_BY: Убудаванае змесціва з іншых сайтаў

en: Embeds
be_BY: Убудаванні

en: Emoticons
be_BY: Смайлікі

en: Empty Spam
be_BY: Выдаліць спам

en: Empty Term.
be_BY: Пусты тэрмін

en: Empty Trash
be_BY: Ачысціць сметнік

en: Empty archive.
be_BY: Пусты архіў.

en: Empty filename
be_BY: Пустое імя файла

en: Empty title.
be_BY: Пустая назва

en: Enable
be_BY: Дазволіць

en: Enable %s
be_BY: Уключыць %s

en: Enable accessibility mode
be_BY: Уключыць рэжым даступнасці

en: Enable full-height editor and distraction-free functionality.
be_BY: Уключыць рэжым поўнай вышыні і функцыю неадцягвальнага рэжыму.

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
be_BY: Уключыць спалучэнні клавіш для рэгуляўвання каментарыяў.

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
be_BY: Уключыць укладзеныя каментарыі з %s узроўнямі глыбіні.

en: Enabled
be_BY: Уключаны

en: Enabled.
be_BY: Уключана.

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
be_BY: Уключэнне рэжыма спецыяльных магчымасцяў у параметрах экрана дазваляе вам дадаць кнопкі "Дадаць" і "Рэдагаваць" замест таго, каб карыстацца функцыяй перацягвання.

en: Encoding
be_BY: Кадаванне

en: Encoding for pages and feeds
be_BY: Кадаванне для старонак і стужак

en: End date:
be_BY: Дата канца:

en: Enderbury
be_BY: Востраў Эндерберы

en: English
be_BY: Англійская

en: Ensenada
be_BY: Энсенада

en: Ensure result set excludes comments assigned to specific user IDs. Requires authorization.
be_BY: Пацвярджае, што вынікі выключаюць каментарыі, прызначаныя пэўным ID карыстальніка. Патрабуе аўтарызацыі.

en: Ensure result set excludes posts assigned to specific authors.
be_BY: Пацвярджае, што што ў вынікі не ўключаны запісы, прызначаныя пэўным аўтарам.

en: Ensure result set excludes specific IDs.
be_BY: Пацвярджае, што ў вынікі не ўключаны пэўныя ID.

en: Ensure result set excludes specific parent IDs.
be_BY: Пацвярджае, што ў вынікі не ўключаны пэўныя бацькоўскія ID.

en: Enter a URL to scan
be_BY: Увядзіце URL, каб сканаваць

en: Enter a description of the image
be_BY: Увядзіце апісанне выявы

en: Enter a link URL or click above for presets.
be_BY: Увядзіце URL-спасылку ці націсніце вышэй для зададзеных налад.

en: Enter a new password below.
be_BY: Увядзіце ніжэй новы пароль.

en: Enter an API Key
be_BY: Увесці ключ API

en: Enter desktop preview mode
be_BY: Увайсці ў рэжым папярэдняга прагляду для камп'ютара

en: Enter mobile preview mode
be_BY: Увайсці ў рэжым папярэдняга прагляду для мабільнай прылады

en: Enter new
be_BY: Увесці новы

en: Enter tablet preview mode
be_BY: Перайсці ў рэжым папярэдняга прагляду для планшэта

en: Enter the RSS feed URL here:
be_BY: Увядзіце URL ленты:

en: Enter the URL
be_BY: Увядзіце URL

en: Enter the URL of the image
be_BY: Увядзіце спасылку да выявы

en: Enter the destination URL
be_BY: Калі ласка, увядзіце адрас спасылкі

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
be_BY: Каб запрасіць карыстальніка гэтай сеткі на гэты сайт, увядзіце ягоны электронны адрас. Гэтая асоба атрымае ліст з прапановай пацвердзіць запрашэнне.

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
be_BY: Каб запрасіць карыстальніка на гэты сайт, увядзіце ягоны электронны адрас або імя карыстальніка. Гэтая асоба атрымае ліст з прапановай пацвердзіць запрашэнне.

en: Enter title here
be_BY: Увядзіце загаловак

en: Enter your new password below.
be_BY: Увядзіце ніжэй новы пароль.

en: Enter your password to view comments.
be_BY: Увядзіце свой пароль, каб убачыць каментары.

en: Enter/remove an API key.
be_BY: Увесці/выдаліць ключ API.

en: Entertainment
be_BY: Забавы

en: Entries from any RSS or Atom feed.
be_BY: Запісы з лент RSS альбо Atom.

en: Erase Personal Data
be_BY: Выдаліць асабістыя дадзеныя

en: Erase personal data
be_BY: Выдаліць асабістыя дадзеныя

en: Eraser array at index %d does not include a friendly name.
be_BY: Масіў функцыі-выдаляльніка па індэксу %d не утрымлівае карыстальніцкага імя.

en: Eraser index cannot be less than one.
be_BY: Індэкс функцыі-выдаляльніка не можа быць меней за адзінку.

en: Eraser index is out of range.
be_BY: Індэкс функцыі-выдаляльніка па-за межамі дыяпазону.

en: Erasing data...
be_BY: Выдаленне дадзеных&hellip;

en: Error
be_BY: Памылка

en: Error 404
be_BY: Памылка 404

en: Error creating new user.
be_BY: Памылка пры стварэнні новага карыстальніка.

en: Error in displaying the widget settings form.
be_BY: Памылка адлюстравання формы налад віджэта.

en: Error in moving to Trash.
be_BY: Памылка пры перамяшчэнні ў сметнік.

en: Error in restoring from Trash.
be_BY: Памылка пры аднаўленні са сметніцы.

en: Error reconnecting to the database
be_BY: Памылка перападлучэння да базы дадзеных

en: Error saving media file.
be_BY: Памылка пры захоўванні медыа-файла.

en: Error while adding the category. Please try again later.
be_BY: Памылка пры даданні катэгорыі. Паспрабуйце пазней.

en: Error while saving the new email address. Please try again.
be_BY: Памылка пры захаванні новага адраса электроннай пошты. Паспрабуйце пазней.

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
be_BY: Памылка пры захоўванні маштабуемай выявы. Абнавіце старонку і паспрабуйце зноў.

en: Error while saving.
be_BY: Памылка захавання.

en: Error: [%1$s] %2$s
be_BY: Памылка: [%1$s] %2$s

en: Error: could not find an RSS or ATOM feed at that URL.
be_BY: Памылка: не ўдалося знайсці RSS альбо ATOM стужкі ў тым URL.

en: Estonia
be_BY: Эстонія

en: Estonian
be_BY: Эстонская

en: Etc
be_BY: Г.д.

en: Ethiopia
be_BY: Эфіопія

en: Eucla
be_BY: Еукла

en: Euro
be_BY: Еўра

en: Europe
be_BY: Еўропа

en: European data protection law requires data about European residents which is transferred outside the European Union to be safeguarded to the same standards as if the data was in Europe. So in addition to listing where data goes, you should describe how you ensure that these standards are met either by yourself or by your third party providers, whether that is through an agreement such as Privacy Shield, model clauses in your contracts, or binding corporate rules.
be_BY: Агульны рэгламент па абароне дадзеных ЕС патрабуе абароны дадзеных еўрапейскіх рэзідэнтаў, якія перадаюцца па-за межы ЕС, згодна з тымі стандартамі, што прыняты ў ЕС. Дадаткова да пералічэння таго, куды перадаюцца дадзеныя, трэба таксама пазначыць, як вамі ці трэцімі бакамі захоўваюцца стандарты згодна з пагадненнямі тыпу "Privacy Shield", абмоўкам у кантрактах ці абязуючым карпаратыўным нормам.

en: Example: <code>https://wordpress.org/</code> &#8212; do not forget the <code>https://</code>
be_BY: Прыклад: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; не забывайцеся на <code>http://</code>

en: Example: Nifty blogging software
be_BY: Прыклад: Цудоўная праграма для малявання

en: Excerpt
be_BY: Урывак

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="%s">Learn more about manual excerpts</a>.
be_BY: Урыўкі - гэта неабавязковыя створаныя самастойна апісанні змесціва, якія могуць выкарыстоўвацца ў вашай тэме. <a href="%s">Даведайцеся больш аб урыўках</a>.

en: Exclude:
be_BY: Выключыць:

en: Excluding selected countries
be_BY: Выключаючы асобныя краіны

en: Executed before Multisite is loaded.
be_BY: Выканана да таго, як быў загружаны мульцісайт.

en: Expected an array describing the eraser at index %d.
be_BY: Чакаецца масіў апісання функцыі-выдаляльніка па індэксу %d.

en: Expected an array describing the exporter at index %s.
be_BY: Чакаецца масіў з апісаннем прылады экспарту да індэкса %s.

en: Expected data array in response array from exporter: %s.
be_BY: Чакаемы масіў дадзеных як адказны масіў прылады экспарту: %s.

en: Expected data in response array from exporter: %s.
be_BY: Чакаемые дадзеныя як адказны масіў прылады экспарту: %s.

en: Expected done (boolean) in response array from exporter: %s.
be_BY: Чаканне заканчэння (лагічнае) ў адказным масіве прылады экспарту: %s.

en: Expected done flag in response array from %1$s eraser (index %2$d).
be_BY: Чакается стан выканання ў адказным масіве ад функцыі-выдаляльніка %1$s (індэкс %2$d).

en: Expected items_removed key in response array from %1$s eraser (index %2$d).
be_BY: Чакаецца ключ items_removed у адказным масіве ад функцыі-выдаляльніка %1$s (індэкс %2$d).

en: Expected items_retained key in response array from %1$s eraser (index %2$d).
be_BY: Чакаецца ключ items_retained у адказным масіве ад функцыі-выдаляльніка %1$s (індэкс %2$d).

en: Expected messages key in response array from %1$s eraser (index %2$d).
be_BY: Чакаецца ключ паведамленняў у адказным масіве ад функцыі-выдаляльніка %1$s (індэкс %2$d).

en: Expected messages key to reference an array in response array from %1$s eraser (index %2$d).
be_BY: Чакаецца ключ паведамленняў са спасылкай на масіў у адказным масіве ад функцыі-выдаляльніка %1$s (індэкс %2$d).

en: Expected response as an array from exporter: %s.
be_BY: Чакаемы адказ як масіў з прылады экспарту: %s.

en: Export
be_BY: Экспартаваць

en: Export &#8220;%s&#8221; as JSON
be_BY: Экспартаваць &#8220;%s&#8221; як JSON

en: Export Personal Data
be_BY: Экспартаваць асабістыя дадзеныя

en: Export as JSON
be_BY: Экспартаваць як JSON

en: Exporter array at index %s does not include a friendly name.
be_BY: Масіў прылады экспарту па індэксу %s не ўтрымлівае карыстальніцкага імя.

en: Exporter callback is not a valid callback: %s.
be_BY: Зваротны выклік прылады экспарту памылковы: %s.

en: Exporter does not include a callback: %s.
be_BY: Прылада экспарту не ўтрымлівае зваротны выклік: %s.

en: Exporter index cannot be negative.
be_BY: Індэкс прылады экспарту не можа быць адмоўным.

en: External object cache.
be_BY: Кэш знешняга аб'екта.

en: FAILED: %s
be_BY: ПАМЫЛКА: %s

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
be_BY: ПАМЫЛКА: WordPress не здолеў абнавіць %s

en: Facebook:
be_BY: Facebook

en: Faeroe
be_BY: Фарэрскія астравы

en: Failed
be_BY: Памылковы

en: Failed to connect to Akismet.
be_BY: Памылка падлучэння да Akismet.

en: Failed to delete the page.
be_BY: Немагчыма выдаліць старонку.

en: Failed to write file to disk.
be_BY: Памылка пры запісе файла на дыск.

en: Failed to write request to temporary file.
be_BY: Памылка запісу ў часовы файл.

en: Fakaofo
be_BY: Факаофу

en: Famagusta
be_BY: Фамагуста

en: Faroe
be_BY: Фарэрскія астравы

en: Featured
be_BY: Выбранае

en: Featured Content
be_BY: Абранае змесціва

en: Featured Image
be_BY: Выбраная выява

en: Featured Image Header
be_BY: Вартая ўвагі выява загалоўка

en: Featured Images
be_BY: Вартыя ўвагі выявы

en: Featured products
be_BY: Падобныя тавары

en: Features
be_BY: Функцыі

en: February
be_BY: Люты

[ctx: February abbreviation]
en: Feb
be_BY: Лют

en: Fee
be_BY: Збор

en: Fee name
be_BY: Назва збора

en: Feed for all posts filed under %s
be_BY: Лента ўсіх запісаў ў рубрыцы %s

en: Feedback
be_BY: Зваротная сувязь

en: Fiji
be_BY: Фіджы

en: File &#8220;%s&#8221; does not exist?
be_BY: Ці існуе файл &#8220;%s&#8221;?

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
be_BY: Файл &#8220;%s&#8221; не з'яўляецца выявай.

en: File URL
be_BY: URL файла

en: File URL.
be_BY: URL файла

en: File URL:
be_BY: URL файла:

en: File canceled.
be_BY: Файл скасаваны.

en: File edited successfully.
be_BY: Файл паспяхова адрэдагаваны.

en: File is empty. Please upload something more substantial.
be_BY: Файл пусты. Запампуйце нешта больш значнае.

en: File is not an image.
be_BY: Файл не з'яўляецца выявай.

en: File name
be_BY: Імя файла

en: File name:
be_BY: Імя файла:

en: File size:
be_BY: Памер файла:

en: File type:
be_BY: Тып файла:

en: Filesystem error.
be_BY: Памылка файлавай сістэмы.

en: Filipino
be_BY: Філіпінская

en: Fill Screen
be_BY: Запоўніць экран

en: Filter
be_BY: Фільтр

en: Filter &#187;
be_BY: Фільтр &#187;

en: Filter by
be_BY: Фільтраваць па

en: Filter by category
be_BY: Фільтраваць па катэгорыі

en: Filter by comment type
be_BY: Фільтраваць па тыпу каментарыяў

en: Filter by date
be_BY: Фільтр па даце

en: Filter by level
be_BY: Фільтраваць па ўзроўнях

en: Filter by source
be_BY: Фільтраваць па крыніцах

en: Filter by type
be_BY: Фільтр па тыпу

en: Filter comments list
be_BY: Фільтрацыя спіса каментарыяў

en: Filter items list
be_BY: Фільтраваць спіс элементаў

en: Filter media items list
be_BY: Фільтраваць спіс медыяэлементаў

en: Filter pages list
be_BY: Фільтраваць спіс старонак

en: Filter posts list
be_BY: Фільтраваць спіс запісаў

en: Filter themes
be_BY: Фільтр тэм

en: Filter themes (%s)
be_BY: Фільтр тэм (%s)

en: Filter users list
be_BY: Фільтраваць спіс карыстальнікаў

en: Find Posts or Pages
be_BY: Знайсці запісы альбо старонкі

en: Find and replace
be_BY: Знайсці і замяніць

en: Finland
be_BY: Фінляндыя

en: Finnish
be_BY: Фінская

en: First Name
be_BY: Імя

en: First name
be_BY: Імя

en: First name for the user.
be_BY: Імя карыстальніка.

en: First name.
be_BY: Імя.

en: First page
be_BY: Першая старонка

en: Fit to Screen
be_BY: Пад памер экрана

en: Fixed Layout
be_BY: Фіксаваны макет

en: Flagged as spam by %s
be_BY: Пазначана як спам %s

en: Flagged as spam by Akismet
be_BY: Пазначана як спам

en: Fluid Layout
be_BY: Вадкі макет

en: Focus shortcuts:
be_BY: Фокус на спалучэнні клавіш:

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
be_BY: Ад:

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
be_BY: Для:

en: Font Family
be_BY: Сямейства шрыфтоў

en: Font Size
be_BY: Памер шрыфта

en: Font Sizes
be_BY: Памеры шрыфтоў

en: Food & Drink
be_BY: Ежа і напоі

en: Footer Widgets
be_BY: Віджэты ў ніжнім калантытуле

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
be_BY:  Толькі для выяў: вы можаце націснуць на кнопку "Рэдагаваць выяву" пад эскізам, каб разгарнуць убудаваны рэдактар выяв са значкамі абразання, павароту ці адлюстравання выявы, а таксама для адмены і паўтарэння дзеянняў. Блокі справа даюць вам больш магчымасцяў для маштабавання выявы, яе абразання, а таксама абразання эскізу, што робіцца іншым чынам у адрозненні ад арыгінальнай выявы. Каб атрымаць дадатковую інфармацыю, націсніце "Дапамога"  у гэтых блоках.

en: For more information:
be_BY: Дадатковая інфармацыя:

en: For more information: %s
be_BY: Падрабязная інфармацыя: %s

en: For most themes, the header text is your Site Title and Tagline, as defined in the <a href="%s">General Settings</a> section.
be_BY: Для большасці тэм тэкст загалоўка - гэта назва сайта і падзагаловак, як гэта вызначана ў раздзеле <a href="%s">"Агульныя налады</a>.

en: For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.
be_BY: Для карыстальнікаў, якію маюць рэгістрацыю на нашым сайце, мы захоўваем тую асабістую інфармацыю, якую яны пазначаюць у сваім профіле. Усе карыстальнікі могуць бачыць, рэдагаваць ці выдаляць свае дадзеныя ў любы час (акрамя імя карыстальніка). Адміністрацыя сайта таксама можа бачыць і рэдагаваць гэтую інфармацыю.

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their email address.
be_BY: Вы можаце ўключыць універсальную выяву ці выяву, створаную згодна з адрасам электроннай пошты, для карыстальнікаў, якія не маюць адвольнай аватары.

en: Force erase personal data
be_BY: Прымусовае выдаленне асабістых дадзеных

en: Formatting
be_BY: Фарматаванне

en: Fort Nelson
be_BY: Форт-Нэльсан

en: Fort Wayne
be_BY: Форт Уэйн

en: Fortaleza
be_BY: Фарталеза

en: Found %s
be_BY: Знойдзена %s

en: Four Columns
be_BY: Чатыры слупкі

en: France
be_BY: Францыя

en: Free - Install now
be_BY: Бясплатна - Усталяваць зараз

en: Free Shipping
be_BY: Бясплатная дастаўка

en: Free shipping
be_BY: Бясплатная дастаўка

en: Free shipping coupon
be_BY: Купон на бясплатную дастаўку

en: Free!
be_BY: Бясплатна!

en: Freedoms
be_BY: Правы

en: Freetown
be_BY: Фрытаун

en: French
be_BY: Французская

en: Fri
be_BY: Птн

en: Friday
be_BY: Пятніца

[ctx: Friday initial]
en: F
be_BY: П

en: From %1$s %2$s
be_BY: Ад %1$s %2$s

en: From %1$s on %2$s %3$s
be_BY: Ад %1$s у %2$s %3$s

en: From Computer
be_BY: З камп'ютара

en: From URL
be_BY: З URL

en: From this screen you can review, compare, and restore revisions:
be_BY: На гэтай старонцы вы можаце праглядаць, параўноваць і аднаўляць версіі:

en: From this screen you can:
be_BY: На гэтай старонцы вы можаце:

en: Front Page
be_BY: Галоўная старонка

en: Front page
be_BY: Галоўную старонку

en: Full Size
be_BY: Поўны памер

en: Full URL path to files
be_BY: Поўны шлях URL да файлаў

en: Full Width Template
be_BY: Шаблон на поўную шырыню

en: Full text
be_BY: Поўны тэкст

en: Fullscreen
be_BY: Поўнаэкранны рэжым

en: Funafuti
be_BY: Атол Фунафуці

en: G &#8212; Suitable for all audiences
be_BY: G &#8212; Падыходзіць для ўсіх

en: Gaborone
be_BY: Габаронэ

en: Galapagos
be_BY: Галапагас

en: Galician
be_BY: Галісійская

en: Galleries
be_BY: Галерэі

en: Gallery
be_BY: Галерэя

en: Gallery (%s)
be_BY: Галерэя (%s)

en: Gallery Settings
be_BY: Налады галерэі

en: Gallery columns:
be_BY: Слупкі галерэі:

en: Gambier
be_BY: Астравы Гамб'е

en: Gaza
be_BY: Газа

en: General
be_BY: Агульныя

en: General Settings
be_BY: Агульныя наладкі

en: Generate Password
be_BY: Стварыць пароль

en: Generate password
be_BY: Стварыць пароль

en: Genre
be_BY: Жанр

en: Genre: %s.
be_BY: Жанр: %s.

en: Georgia
be_BY: Грузія

en: German
be_BY: Нямецкая

en: Germany
be_BY: Германія

en: Get New Password
be_BY: Атрымаць новы пароль

en: Get Shortlink
be_BY: Атрымаць кароткую спасылку

en: Get Started
be_BY: Першыя крокі

en: Get Version %s
be_BY: Атрымаць версію %s

en: Ghana
be_BY: Гана

en: Gibraltar
be_BY: Гібралтар

en: Give the feed a title (optional):
be_BY: Дадаць імя ленты (па выбары):

en: Give your menu a name, then click Create Menu.
be_BY: Увядзіце назву свайго меню, пасля націсьніце "Стварыць мэню".

en: Glace Bay
be_BY: Глас-Бэй

en: Global Settings
be_BY: Агульныя налады

en: Go back
be_BY: Назад

en: Go to Dashboard
be_BY: Перайсці у панэль кіравання

en: Godthab
be_BY: Нук

en: Good
be_BY: Добра

en: Goose Bay
be_BY: Гус-Бэй

en: Grand Turk
be_BY: Востраў Гранд-Турк

en: Gravatar Logo
be_BY: Лагатып Gravatar

en: Gray
be_BY: Шэры

en: Greece
be_BY: Грэцыя

en: Greek
be_BY: Грэцкая

en: Green
be_BY: Зялёны

en: Greenland
be_BY: Грынландыя

en: Greenwich
be_BY: Грынвіч

en: Grenada
be_BY: Грэнада

en: Grid
be_BY: Сетка

en: Grid Layout
be_BY: Сеткавы макет

en: Grid view
be_BY: Выгляд сеткі

en: Grouped products
be_BY: Згрупаваныя тавары

en: Guadalcanal
be_BY: Гуадалканал

en: Guadeloupe
be_BY: Гвадэлупа

en: Guam
be_BY: Гуам

en: Guatemala
be_BY: Гватэмала

en: Guayaquil
be_BY: Гуаякіль

en: Guernsey
be_BY: Востраў Гернсі

en: Guest
be_BY: Госць

en: Guest orders
be_BY: Гасцявыя замовы

en: Guinea
be_BY: Гвінея

en: Guyana
be_BY: Гаяна

en: HTML Embed
be_BY: Убудаванне HTML

en: HTML caption for the attachment, transformed for display.
be_BY: HTML-подпіс далучэння, пераўтвораны для адлюстравання.

en: HTML description of the term.
be_BY: HTML-апісанне тэрміна.

[ctx: HTML elements]
en: Inline
be_BY: Убудаваны

[ctx: HTML tag]
en: Address
be_BY: Адрас

[ctx: HTML tag]
en: Preformatted
be_BY: Адфарматаваны

en: HTML title for the object, transformed for display.
be_BY: HTML-назва аб'екта, пераўтвораная для адлюстравання.

en: HTML title for the term.
be_BY: HTML-назва тэрміна.

en: Haiti
be_BY: Гаіці

en: Haitian Creole
be_BY: Гаіцянская крэольская

en: Halifax
be_BY: Галіфакс

en: Harare
be_BY: Харарэ

en: Harbin
be_BY: Харбін

en: Havana
be_BY: Гавана

en: Have a coupon?
be_BY: Маеце купон?

en: Header
be_BY: Загаловак

en: Header Image
be_BY: Выява загалоўка

en: Header Media
be_BY: Медыа-загаловак

en: Header Text
be_BY: Тэкст загалоўка

en: Header Text Color
be_BY: Колер тэксту загалоўка

en: Header Video
be_BY: Відэа-загаловак

en: Header cell
be_BY: Ячэйка загалоўка

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
be_BY: Загаловак абноўлены. <a href="%s">Наведайце сайт</a>, каб пабачыць, як ён выглядае.

en: Heading 1
be_BY: Загаловак 1

en: Heading 2
be_BY: Загаловак 2

en: Heading 3
be_BY: Загаловак 3

en: Heading 4
be_BY: Загаловак 4

en: Heading 5
be_BY: Загаловак 5

en: Heading 6
be_BY: Загаловак 6

en: Hebrew
be_BY: Іврыт

en: Hebron
be_BY: Хеврон

en: Height
be_BY: Вышыня

en: Hello world!
be_BY: Вітаю, мір!

en: Hello,
be_BY: Прывітанне!

en: Help
be_BY: Дапамога

en: Helsinki
be_BY: Хельсінкі

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
be_BY: Вось базавы агляд розных роляў карыстальнікаў і злучаных дазволаў:

en: Hermosillo
be_BY: Эрмасільа

en: Hey there, looks like you just pasted HTML into the &#8220;Visual&#8221; tab of the Text widget. You may want to paste your code into the &#8220;Text&#8221; tab instead. Alternately, try out the new &#8220;Custom HTML&#8221; widget!
be_BY: Здаецца, вы толькі што ўставілі HTML ва ўкладцы &#8220;Візуальны&#8221; тэкставага віджэта. Паспрабуйце ўставіць яго ва ўкладку &#8220;Тэкст&#8221; альбо паспрабуйце наш новы віджэт &#8220;Адвольны HTML-код&#8221;!

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your email address on ###SITENAME### was changed to ###NEW_EMAIL###.
    
    If you did not change your email, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
be_BY: Вітаем, ###USERNAME###,
    
    Гэты ліст пацвярджае, што ваш адрас электроннай пошты на ###SITENAME### быў зменены на ###NEW_EMAIL###.
     
    
    Калі вы не мянялі свой адрас электроннай пошты, звяжыцеся з адміністратарам сайта па адрасе
     
    ###ADMIN_EMAIL###
     
    
    Гэты ліст быў адпраўлены на ###EMAIL###
     
    
    Дзякуй,
    Усё на ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your password was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your password, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
be_BY: Вітаем, ###USERNAME###,
    
    Гэты ліст пацвярджае, што ваш пароль на ###SITENAME### быў зменены.
    
    Калі вы не мянялі свой пароль, звяжыцеся з адміністратарам сайта па адрасе
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Гэты ліст быў адпраўлены на ###EMAIL###
    
    Дзякуй,
    Усе на ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi,
    
    This notice confirms that the admin email address was changed on ###SITENAME###.
    
    The new admin email address is ###NEW_EMAIL###.
    
    This email has been sent to ###OLD_EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
be_BY: Вітаем!
    
    Гэты ліст пацвярджае, што адрас электроннай пошты адміністратара на сайце ###SITENAME### быў зменены.
    
    Новы адрас электроннай пошты адміністратара: ###NEW_EMAIL###.
    
    Гэты ліст быў дасланы па адрасе ###OLD_EMAIL###
    
    З павагаю,
    Каманда сайта ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi,
    
    This notice confirms that the network admin email address was changed on ###SITENAME###.
    
    The new network admin email address is ###NEW_EMAIL###.
    
    This email has been sent to ###OLD_EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
be_BY: Вітаем!
    
    Гэты ліст пацвярджае, што адрас электроннай пошты адміністратара сеткі на сайце ###SITENAME### быў зменены.
    
    Новы адрас электроннай пошты адміністратара сеткі: ###NEW_EMAIL###.
    
    Гэты ліст быў дасланы па адрасе ###OLD_EMAIL###
    
    З павагаю,
    Каманда сайта ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
be_BY: Вітаем,
    
    Вы былі запрошаны далучыцца да сайта "%1$s" па адрасе
    %2$s у ролі %3$s.
    
    Націсніце наступную спасылку, каб пацвердзіць запрашэнне:
    %4$s

en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
be_BY: Вітаем!
    Вы былі запрошаны далучыцца да сайта "%1$s" па адрасе
    %2$s у ролі %3$s.
    Калі вы не хочаце далучацца да гэтага сайта, не звяртайце ўвагі
    на гэтае паведамленне. Гэтае запрашэнне будзе пратэрмінавана праз некалькі дзён.
    
    Націсніце наступную спасылку, каб актываваць уліковы запіс карыстальніка:
    %%s

en: Hide
be_BY: Схаваць

en: Hide Details
be_BY: Схаваць дэталі

en: Hide empty categories
be_BY: Схаваць пустыя катэгорыі

en: Hide header image
be_BY: Схаваць выяву загалоўка

en: Hide if cart is empty
be_BY: Схаваць, калі кошык пусты

en: Hide image
be_BY: Схаваць выяву

en: Hide password
be_BY: Схаваць пароль

en: Hide post options
be_BY: Схаваць параметры запісу

en: Hindi
be_BY: Хіндзі

en: Hint: The password should be at least twelve characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers, and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
be_BY: Падказка: Пароль павінен складацца як мінімум з дванадцаці сімвалаў. Каб зрабіць яго больш надзейным, ужывайце вялікія і малыя літары, лічбы і сімвалы накшталт ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: History
be_BY: Гісторыя

en: Ho Chi Minh
be_BY: Хашымін

en: Hobart
be_BY: Хобарт

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
be_BY: Трымаць каментарый у чарзе, калі ён утрымлівае %s ці больш спасылак (Звычайная характэрыстыка спама - наяўнасць вялікай колькасці спасылак).

en: Holiday
be_BY: Выходныя

en: Home
be_BY: Галоўная старонка

en: Home URL.
be_BY: Дамашні URL.

en: Homepage
be_BY: Галоўная старонка

en: Homepage Settings
be_BY: Налады галоўнай старонкі

en: Homepage and posts page must be different.
be_BY: Галоўная старонка і старонка запісаў павінны адрознівацца.

en: Homepage: %s
be_BY: Галоўная старонка: %s

en: Honduras
be_BY: Гандурас

en: Hong Kong
be_BY: Гонг-Конг

en: Honolulu
be_BY: Ганалулу

en: Horizontal line
be_BY: Гарызантальная лінія

en: Horizontal space
be_BY: Гарызантальны прабел

en: Hour
be_BY: Гадзіна

en: Hovd
be_BY: Ховд

en: Hover or tap to see Activate and Live Preview buttons
be_BY: Навядзіце ці краніцеся, каб убачыць кнопкі Актываваць і Дынамічны прагляд

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
be_BY: Пры навядзенні на радок у спісе запісаў, будуць паказаны спасылкі дзеянняў, якія дазваляюць вам кіраваць запісам. Вы можаце рабіць наступнае:

en: Hovering over a row in the users list will display action links that allow you to manage users. You can perform the following actions:
be_BY: Пры навядзенні курсора на радок у спісе карыстальнікаў з'явяцца спасылкі дзеянняў, якія дазваляюць вам кіраваць карыстальнікамі. Вось што вы можаце рабіць:

en: How long we retain your data
be_BY: Як доўга мы ўтрымліваем вашы дадзеныя

en: How many items would you like to display?
be_BY: Колькі элементаў вы жадаеце паказаць?

en: How we protect your data
be_BY: Як мы абараняем вашы дадзеныя

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
be_BY: Прывітанне, ###USERNAME###,
    
    Вы нядаўна папрасілі змяніць адрас электроннай пошты для Вашага ўліковага запісу.
    
    Калі гэта праўда, націсніце на наступную спасылку, каб змяніць яго:
    ###ADMIN_URL###
    
    Вы можаце не турбуючыся праігнараваць і выдаліць дадзены ліст, калі Вы
    не жадаеце гэта рабіць.
    
    Дадзены ліст дасланы па адрасе ###EMAIL###
    
    Усяго добрага,
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy USERNAME,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
be_BY: Прывітанне, USERNAME,
    
    Ваш новы ўліковы запіс усталяваны.
    
    Вы можаце ўвайсці, выкарыстоўваючы наступную інфармацыю:
    Імя карыстача: USERNAME
    Пароль: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Дзякуй!
    
    --Каманда SITE_NAME

en: Howdy,
    
    A request has been made to perform the following action on your account:
    
         ###DESCRIPTION###
    
    To confirm this, please click on the following link:
    ###CONFIRM_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
be_BY: Прывітанне!
    
    Мы атрымалі запыт на выкананне наступных дзеянняў у вашым уліковым запісе:
    
         ###DESCRIPTION###
    
    Каб пацвердзіць, перайдзіце па наступнай спасылцы:
    ###CONFIRM_URL###
    
    Вы можаце праігнараваць і выдаліць гэты ліст, калі вы не хочаце
    выконваць гэтае дзеянне.
    
    З пашанай,
    Каманда ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    A user data privacy request has been confirmed on ###SITENAME###:
    
    User: ###USER_EMAIL###
    Request: ###DESCRIPTION###
    
    You can view and manage these data privacy requests here:
    
    ###MANAGE_URL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
be_BY: Прывітанне!
    
    На сайце ###SITENAME### быў пацверджаны запыт канфідэнцыйнасці карыстальніцкіх дадзеных:
    
    Карыстальнік: ###USER_EMAIL###
    Запыт: ###DESCRIPTION###
    
    Вы можаце праглядаць і кіраваць запытамі канфідэнцыйнасці дадзеных тут:
    
    ###MANAGE_URL###
    
    З пашанай,
    Усе на сайце ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    Thank you for signing up with WordPress.com. To activate your newly created account, please click on the following link:
    
    %s
    
    --The WordPress.com Team
be_BY: Вітаем,
    
    Дзякуй за рэгістрацыю ў WordPress.com. Каб актывізаваць толькі што створаны рахунак, перайдзіце па наступнай спасылцы:
    
    %s
    
    -- Каманда WordPress.com

en: Howdy,
    
    Your request for an export of personal data has been completed. You may
    download your personal data by clicking on the link below. For privacy
    and security, we will automatically delete the file on ###EXPIRATION###,
    so please download it before then.
    
    ###LINK###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
be_BY: Вітаем!
    
    Ваш запыт на экспарт асабістых дадзеных быў скончаны. Каб выгрузіць свае асабістыя дадзеныя, націсніце на спасылку ніжэй. З нагоды канфідэнцыйнасці
    і бяспекі мы аўтаматычна выдалім файл у ###EXPIRATION###,
    таму мы прапаноўваем загрузіць файл да гэтай даты.
    
    ###LINK###
    
    З павагаю,
    Каманда ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    Your request to erase your personal data on ###SITENAME### has been completed.
    
    If you have any follow-up questions or concerns, please contact the site administrator.
    
    For more information, you can also read our privacy policy: ###PRIVACY_POLICY_URL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
be_BY: Прывітанне!
    
    Ваш запыт на выдаленне асабістых дадзеных з сайта ###SITENAME### быў выкананы.
    
    Калі ў вас ёсць пытанні ці вас нешта хвалюе, звяжыцеся з адміністратарам сайта.
    
    Каб атрымаць падрабязную інфармацыю, звярніцеся да нашай палітыкі канфідэнцыйнасці: ###PRIVACY_POLICY_URL###
    
    З пашанай,
    Каманда ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    Your request to erase your personal data on ###SITENAME### has been completed.
    
    If you have any follow-up questions or concerns, please contact the site administrator.
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
be_BY: Прыітанне!
    
    Ваш запыт на выдаленне асабістых дадзеных з сайта ###SITENAME### быў выкананы.
    
    Калі ў вас ёсць пытанні ці вас нешта хвалюе, звяжыцеся з адміністратарам сайта.
    
    З пашанай,
    Каманда ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy, %s
be_BY: Вітаем, %s

en: However, it is your responsibility to use those resources correctly, to provide the information that your privacy policy requires, and to keep that information current and accurate.
be_BY: Разам з тым правільнае выкарыстоўванне гэтых рэсурсаў, прадастаўленне дадзеных, якія патрабаюцца згодна вашай палітыцы канфідэнцыйнасці, і захаванне гэтых дадзеных у актуальным стане з'яўляюцца вашай адказнасцю.

en: Human-readable labels for the post type for various contexts.
be_BY: Чалавекачытаемыя пазнакі для тыпу запісу для розных кантэкстаў.

en: Human-readable labels for the taxonomy for various contexts.
be_BY: Чалавекачытаемыя меткі для таксаноміі ў розных кантэкстах.

en: Hungarian
be_BY: Вянгерская

en: I really need an ID for this to work.
be_BY: Мне патрэбны ID, каб працаваць далей.

en: ID #%1$s: %2$s <strong>Sorry, you are not allowed to remove this user.</strong>
be_BY: ID #%1$s: %2$s <strong>Вам не дазволена выдаляць гэтага карыстальніка.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
be_BY: ID #%1$s: %2$s <strong>Бягучы карыстальнік не будзе выдалены.</strong>

en: ID is invalid.
be_BY: Недапушчальны ID.

en: IO error.
be_BY: Памылка IO

en: IP Address
be_BY: Адрас IP

en: Iceland
be_BY: Ісландыя

en: Icelandic
be_BY: Ісландская

en: Id should start with a letter, followed only by letters, numbers, dashes, dots, colons or underscores.
be_BY: ID павінен пачынацца з літары і працягвацца літарамі, лічбамі, працяжнікамі, кропкамі, кропкамі с коскамі ці падкрэсліваннямі.

en: Identicon (Generated)
be_BY: Identicon (створаны)

en: If %1$s is disabled, ask your administrator to enable that module, or look at the <a href="%2$s">Apache documentation</a> or <a href="%3$s">elsewhere</a> for help setting it up.
be_BY: Калі %1$s адключаны, звяжыцеся з адміністратарам, каб уключыць гэты модуль, альбо праглядзіце <a href="%2$s">дакументацыю Apache</a> ці <a href="%3$s">іншыя сайты</a>, каб даведацца, як наладзіць гэты параметр.

en: If a media file has not been attached to any content, you will see that in the Uploaded To column, and can click on Attach to launch a small popup that will allow you to search for existing content and attach the file.
be_BY: Калі медыафайл не быў далучаны да змесціва, вы пабачыце гэта ў слупке "Запампавана ў". Вы можаце націснуць на "Далучыць да", што адкрые маленькае ўсплываючае акно, якое дазволіць вам шукаць існуючае змесціва, да якога можна далучыць файл.

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
be_BY: Калі жадаеце, WordPress будзе аўтаматычна паведамляць розным службам пра новыя запісы.

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
be_BY: Калі патрэбнай вам прылады імпарту няма ў спісе, вы можаце <a href="%s">пашукаць у каталозе плагінаў</a>, каб пераканацца ў тым, што такая прылада існуе.

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
be_BY: Калі "true", Akismet аўтаматычна адхіліць найгоршы спам замест таго, каб пакідаць яго ў папцы спама.

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
be_BY: Калі "true", паказваецца колькасць пацверджаных каментарыяў побач з імём аўтара каментарыя на старонцы з каментарыямі.

en: If you add a video, the image will be used as a fallback while the video loads.
be_BY: Калі вы дадаеце відэа, ў якасці эксіза, падчас загрузкі, будзе выкарыстоўвацца выява.

en: If you already have a Privacy Policy page, please select it below. If not, please create one.
be_BY: Калі ў вас заўжды ёсць старонка з палітыкай канфідэнцыйнасці, выберыце яе ніжэй. Калі няма, стварыце яе.

en: If you already have an API key
be_BY: Калі вы ўжо маеце ключ API

en: If you are a member of a regulated industry, or if you are subject to additional privacy laws, you may be required to disclose that information here.
be_BY: Калі вы з'яўляецеся членам рэгулюемай галіны ці суб'ектам дадатковага заканадаўства па канфідэнцыйнасці, вам хутчэй за ўсё спатрэбіцца раскрыць гэтыя звесткі.

en: If you are looking to paste rich content from Microsoft Word, try turning this option off. The editor will clean up text pasted from Word automatically.
be_BY: Калі вы збіраецеся ўставіць змесціва з Microsoft Word, паспрабуйце адключыць гэты параметр. Рэдактар аўтаматычна ачысціць тэкст з Word.

en: If you are unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href="%s">WordPress support forums</a>.
be_BY: Калі вы не ўпэўнены ў тым, што значаць гэтыя тэрміны, вам, магчыма, лепей звязацца з правайдэрам. Калі вам усё яшчэ патрэбна дапамога, вы заўсёды можаце наведаць <a href="%s">форумы падтрымкі WordPress</a>.

en: If you can&#8217;t drag the bookmarklet to your bookmarks, copy the following code and create a new bookmark. Paste the code into the new bookmark&#8217;s URL field.
be_BY: Калі ў вас не атрымліваецца перацягнуць букмарклет ў вашыя закладкі, трэба скапіяваць наступны код, стварыць новую закладку і ўставіць гэты код у поле для URL-адраса новай закладкі.

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
be_BY: Калі вы выдаліце спасылку, яна будзе выдалена назаўсёды, таму што для спасылак яшчэ няма функцыі сметніцы.

en: If you do not know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="%s">WordPress support forums</a>.
be_BY: Калі вы не ведаеце, як наладзіць базу дадзеных, вы павінны <strong>звязацца з правайдэрам</strong>. Калі і гэта не дапамагло, вы можаце знайсці дапамогу на <a href="%s">форумах падтрымкі WordPress</a>.

en: If you do not want a header image to be displayed on your site at all, click the &#8220;Remove Header Image&#8221; button at the bottom of the Header Image section of this page. If you want to re-enable the header image later, you just have to select one of the other image options and click &#8220;Save Changes&#8221;.
be_BY: Калі вы наагул не хочаце бачыць выяву ў загалоўку вашага сайта, націсніце &laquo;Выдаліць выяву загалоўку&raquo; ўнізе секцыі &laquo;Выява загалоўку&raquo; на гэтай старонцы. Калі вы зноў захочаце ўключыць выяву загалоўку пазней, вам трэба толькі абраць одну з опцыяў выяваў і пстрыкнуць &laquo;Захаваць змены&raquo;.

en: If you do not want to use your %s site any more, you can delete it using the form below. When you click <strong>Delete My Site Permanently</strong> you will be sent an email with a link in it. Click on this link to delete your site.
be_BY: Калі вы больш не хочаце карыстацца сайтам %s, вы можаце выдаліць яго праз форму ніжэй. Калі вы націсніце <strong>Выдаліць мой сайт назаўсёды</strong>, вы атрымаеце ліст са спасылкай на выдаленне. Націсніце на гэтую спасылку, каб выдаліць сайт.

en: If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.
be_BY: Калі вы рэдагуеце ці публікуеце запіс, дадатковы файл кукі будзе захаваны ў вашым браўзеры. Гэты файл не змяшчае асабістыя дадзеныя і захоўвае толькі ID запісу, які вы толькі што адрэдагавалі. Файл кукі знікае праз адзін дзень.

en: If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.
be_BY: Калі вы маеце ўліковы запіс на сайце ці пакідалі каментарыі, то вы можаце запытаць файл экспарту асабістых дадзеных, якія мы захавалі разам з пакінутымі вамі дадзенымі. Вы таксама можаце запытаць выдаленне гэтых дадзеных. Улічвайце, што такі запыт не ўключае дадзеныя, якія мы павінны захоўваць дзеля адміністратыўных мэт, згодна з заканадаўствам ці ў мэтах бяспекі.

en: If you have not yet created any menus, <strong>click the &#8217;create a new menu&#8217; link</strong> to get started
be_BY: Калі вы яшчэ не стварылі аніводнага меню, <strong>націсніце на спасылку &#8217;стварыць новае меню&#8217;</strong>

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
be_BY: Калі ў вас ёсць запісы ці каментарыі ў іншай сістэме кіравання, WordPress можа імпартаваць іх на гэты сайт. Каб пачаць, выберыце сістэму кіравання, з якой трэба імпартаваць гэтыя звесткі:

en: If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.
be_BY: Калі вы пакідаеце каментарый на нашым сайце, вы можаце адказацца ад захоўвання імя, адраса электроннай пошты і сайта ў файлах кукі. Гэтыя файлы выкарыстоўваюцца для больш зручнага карыстання сайтам, каб вам не трэба было ўводзіць свае дадзеныя, калі вы пакідаеце іншыя каментарыі. Гэтыя файлы будуць захоўвацца на працягу года.

en: If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.
be_BY: Калі вы пакідаеце каментарый, каментарый і яго метададзеныя застаюцца на неабмажаваны тэрмін. Гэта робіцца для таго, каб мы маглі раcпазнаць і пацвердзіць любые паслядоўныя каментарыі аўтаматычна замест таго, каб трымаць іх у чарзе рэгулявання.

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
be_BY: Калі вы апынуліся на гэтай старонцы памылкова і хацелі наведаць адзін з вашых сайтаў, вось некалькі ярлыкоў, каб вам дапамагчы.

en: If you speak English, <a href="http://translate.wordpress.com/">you can help us translate WordPress into your language.</a>
be_BY: Калі вы кажаце па-ангельску, <a href="http://translate.wordpress.com/"> вы можаце дапамагчы нам перавесці WordPress на ваш мову. </a>

en: If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.
be_BY: Калі вы загружаеце выявы на сайт, трэба пазбягаць загрузкі выяў з убудаванымі дадзенымі па размяшчэнню (EXIF GPS). Наведвальнікі сайта могуць выгружаць і здабываць любыя дадзеныя месцазнаходжання з выяў на сайце.

en: If you use your site for commercial purposes and you engage in more complex collection or processing of personal data, you should note the following information in your privacy policy in addition to the information we have already discussed.
be_BY: Калі вы выкарыстоўваеце свой сайт у камерцыйных мэтах і робіце больш складаны сбор дадзеных ці апрацоўку асабістых дадзеных, вам трэба дадаткова пазначыць наступную інфармацыю ў паведамленні канфідэнцыйнасці.

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
be_BY: Калі вы хочаце перавесці катэгорыі ў тэгі (альбо наадварот), паспрабуйце плагін <a href="%s">Канвертар катэгорый і тэгаў</a>, які можна знайсці ў вакне імпарту.

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
be_BY: Калі вы хочаце выдаліць віджэт, але захаваць яго налады для магчымага выкарыстання ў будучым, перацягніце яго ў вобласць неактыўных віджэтаў. Вы можаце дадаць віджэты з гэтай вобласці назад у любы час. Асабліва карыснай гэта вобласць будзе, калі вы пераходзіце на тэму, у якой выкарыстоўваецца меньш віджэтаў ці іншыя вобласці для віджэтаў.

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
be_BY: Калі ваш сайт не адлюстроўваецца, калі ласка, скантактуйцеся з уладальнікам сеткі.

en: If your theme has more than one default header image, or you have uploaded more than one custom header image, you have the option of having WordPress display a randomly different image on each page of your site. Click the &#8220;Random&#8221; radio button next to the Uploaded Images or Default Images section to enable this feature.
be_BY: Калі ваша тэма мае больш адной выявы загалоўка па змаўчанні, ці калі вы зампампавалі больш адной адвольнай выявы загалоўка, вы можаце выбраць выпадковае адлюстраванне розных выяў на кожнай старонцы сайта. Пазначце кнопку-пераключальнік &#8220;Выпадковая&#8221; побач з раздзелам "Запампаваныя выявы" ці "Выявы па змаўчанні", каб уключыць гэтую функцыю.

en: If your theme has multiple menus, giving them clear names will help you manage them.
be_BY: Калі ваша тэма працуе з некалькімі меню, дакладныя назвы дапамогуць вам лепей кіраваць імі.

en: If your theme has widget areas, you can also add menus there. Visit the <a href="%s">Widgets panel</a> and add a &#8220;Navigation Menu widget&#8221; to display a menu in a sidebar or footer.
be_BY: Калі ваша тэма выкарыстоўвае віджэты, вы можаце дадаваць меню тут. Наведайце <a href="%s">панэль віджэтаў</a> і дадайце віджэт меню, каб паказаць меню на бакавой панэлі ці на ніжнім калантытуле.

en: If your website provides a service which includes automated decision making - for example, allowing customers to apply for credit, or aggregating their data into an advertising profile - you must note that this is taking place, and include information about how that information is used, what decisions are made with that aggregated data, and what rights users have over decisions made without human intervention.
be_BY: Калі ваш сайт прапаноўвае паслугі, якія маюць на ўвазе аўтаматычнае прыняцце рашэнняў, напрыклад, магчымасць атрымаць крэдыт, ці збор дадзеных для рэкламнага профілю, вам трэба пазначыць, што гэтыя дзеянні маюць месца, як выкарыстоўваецца інфармацыя, якія рашэнні прымаюцца на выснове сабраных дадзеных і якія правы карыстальнікі маюць па прымаемым без умяшання асобы рашэнням.

en: If your website receives data about users from third parties, including advertisers, this information must be included within the section of your privacy policy dealing with third party data.
be_BY: Калі ваш сайт атрымлівает дадзеныя пра карыстальнікаў ад трэціх бакоў, напрыклад, ад ракламадаўцаў, гэтая інфармацыя павінна быць ўключана ў раздзел паведамлення пра канфідэнцыйнасць па апрацоўцы дадзеных трэцімі бакамі.

en: Image
be_BY: Выява

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: Выява <span class="count">(%s)</span>
be_BY[1]: Выявы <span class="count">(%s)</span>
be_BY[2]: Выяў <span class="count">(%s)</span>

en: Image Address
be_BY: Адрас выявы

en: Image CSS Class
be_BY: CSS клас выявы

en: Image Caption
be_BY: Подпіс выявы

en: Image Crop Help
be_BY: Дапамога па абразанню выявы

en: Image Editor Save Failed
be_BY: Памылка пры захаванні ў рэдактары выяў

en: Image File
be_BY: Файл выявы

en: Image Position
be_BY: Палажэнне выявы

en: Image Processing Error
be_BY: Памылка апрацоўкі выявы

en: Image Size
be_BY: Памер выявы

en: Image Title Attribute
be_BY: Атрыбут назвы выявы

en: Image URL
be_BY: Спасылка на выяву

en: Image Upload Error
be_BY: Памылка запампоўкі выявы

en: Image Widget
be_BY: Віджэт выявы

en: Image Widget (%d) | Image Widget (%d)
be_BY[0]: Віджэт выявы (%d)
be_BY[1]: Віджэтаў выяў (%d)
be_BY[2]: Віджэтаў выяў (%d)

en: Image could not be processed.
be_BY: Выява не можа быць апрацаваная.

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
be_BY: Немагчыма апрацаваць выяву. Вярніцеся і паспрабуйце зноў.

en: Image crop area preview. Requires mouse interaction.
be_BY: Вобласць папярэдняга прагляду абразання выявы. Патрабуе ўзаемадзеяння з мышкай.

en: Image crop failed.
be_BY: Не атрымалася абрэзаць малюнак.

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
be_BY: Дадзеныя выявы не існуюць. Запампуйце выяву зноў.

en: Image default align
be_BY: Выраўнованне выявы па змаўчанні

en: Image default link type
be_BY: Тып спасылкі на выяву па змаўчанні

en: Image default size
be_BY: Памер выявы па змаўчанні

en: Image description
be_BY: Апісанне выявы

en: Image details
be_BY: Інфармацыя аб выяве

en: Image flip failed.
be_BY: Не атрымалася перавярнуць малюнак.

en: Image metadata is inconsistent.
be_BY: Метададзеныя выявы непаслядоўныя.

en: Image resize failed.
be_BY: Змяненне памеру малюнка не ўдалося.

en: Image restored successfully.
be_BY: Выява паспяхова адноўлена.

en: Image rotate failed.
be_BY: Не атрымалася павярнуць малюнак.

en: Image saved
be_BY: Выява захавана

en: Image sizes
be_BY: Памеры выявы

en: Image title:
be_BY: Загаловак выявы

en: Images
be_BY: Выявы

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
be_BY: Выявы памерам <strong>%1$d &times; %2$d пікселаў</strong> будуць выкарыстоўвацца як ёсць.

en: Images should be at least %s tall.
be_BY: Вышыня выявы павінна быць сама меней %s.

en: Images should be at least %s wide.
be_BY: Шырыня выявы павінна быць сама меней %s.

en: Import
be_BY: Імпартаваць

en: Import links in OPML format.
be_BY: Імпартаваць спасылкі ў фармаце OPML.

en: Import posts &amp; media from Tumblr using their API.
be_BY: Імпартаваць запісы і медыа з Tumblr з дапамогай API.

en: Import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
be_BY: Імпартаваць запісы і каментарыі з блогаў Movable Type ці TypePad.

en: Import posts from LiveJournal using their API.
be_BY: Імпартаваць запісы з LiveJournal з дапамогай API.

en: Import posts from an RSS feed.
be_BY: Імпартаваць запісы з канала RSS.

en: Import posts, comments, and users from a Blogger blog.
be_BY: Імпартаваць запісы, каментары і карыстальнікаў з блога Blogger.

en: Import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
be_BY: Імпартуйце запісы, старонкі, каментарыі, адвольныя палі, катэгорыі і тэгі з файла экспарта WordPress.

en: Important:
be_BY: Важна:

en: In %1$s, use the %2$s method, not the %3$s function. See %4$s.
be_BY: У %1$s, скарыстайцеся метадам %2$s, а не функцыяй %3$s. Глядзі %4$s.

en: In 2014, our default theme lets you create a responsive magazine website with a sleek, modern design. Feature your favorite homepage content in either a grid or a slider. Use the three widget areas to customize your website, and change your content's layout with a full-width page template and a contributor page to show off your authors. Creating a magazine website with WordPress has never been easier.
be_BY: У 2014 годзе наша тэма па змаўчанні дапамагае вам стварыць адаптуемы сайт-часопіс з прыгожым і сучасным дызайнам. Пакажыце ваша выбранае змесціва ў сетцы альбо слайдэры. Скарыстайцеся трымя абласцямі для віджэтаў, каб змяніць свой сайт і структуру змесціва з дапамогай поўнаэкраннага шаблону старонак і старонкі ўдзельнікаў, каб паказаць усіх аўтараў. Стварэнне часопісу з WordPress ніколі не было такім лёгкім.

en: In a few words, explain what this site is about.
be_BY: Сцісла раскажыце, чаму прысвечаны ваш сайт.

en: In addition to listing what personal data you collect, you need to note why you collect it. These explanations must note either the legal basis for your data collection and retention or the active consent the user has given.
be_BY: Дадаткова да спісу збіраемых асабістых дадзеных, вам варта пазначыць, навошта вы іх збіраеце. Гэтыя тлумачэнні павінны ўгрунтоўваць законнасць збору дадзеных і іх захоўванне ці факт згаднення дадзеным карыстальнікам.

en: In reply to %s.
be_BY: У адказ на %s.

en: In reply to: %s
be_BY: У адказ на: %s

en: In response to: %s
be_BY: У адказ на: %s

en: In stock
be_BY: У наяўнасці

en: In the <strong>Comment</strong> column, hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
be_BY: У слупке <strong>Каментарый</strong> пры навядзенні на любы каментарый, з'явяцца параметры для пацверджання, адказа (і пацверджання), хуткага рэдагавання, рэдагавання, адпраўкі ў спам ці выдалення гэтага каментарыя.

en: In the <strong>In response to</strong> column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The View Post link leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows the number of approved comments that post has received. If there are pending comments, a red notification circle with the number of pending comments is displayed. Clicking the notification circle will filter the comments screen to show only pending comments on that post.
be_BY: У слупке <strong>У адказ на</strong> прысутнічаюць тры элементы. Тэкст - гэта імя запісу, які ўхваліў з'яўленне каментарыя, а таксама спасылкі на рэдактар для гэтага запісу. Спасылка "Прагледзець запіс" дасылае вас да запісу на вашым сайце. Маленькае воблачка з лічбай паказвае колькасць атрыманых і пацверджаных каментарыяў. Калі пэўныя каментарыі знаходзяцца ў чарзе, іх колькасць адлюстроўваецца ў чырвоным крузе апавяшчэння. Калі вы націсніце на круг апавяшчэння, старонка каментарыяў будзе паказваць толькі каментарыі, якія знаходзяцца ў чарзе.

en: In the <strong>Submitted on</strong> column, the date and time the comment was left on your site appears. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site.
be_BY: У слупке <strong>Адпраўлена ў</strong>, дата і час адлюстроўваюць дату і час, калі каментарый з'явіўся на вашым сайце. Калі вы націсніце на дату/час, вы будзеце перанапраўлены да гэтага каментарыя на сайце.

en: In the Header Text section of this page, you can choose whether to display this text or hide it. You can also choose a color for the text by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
be_BY: У раздзеле "Тэкст загалоўка" вы можаце адлюстроўваць ці схаваць гэты тэкст. Вы таксама можаце выбраць колер тэксту з дапамогай кнопкі "Выбраць колер": увядзіце дзейны значэнне hex-кода (напрыклад, &#8220;#ff0000&#8221; для чырвонага) ці выберыце колер з дапамогай палітры.

en: In the editing area, the Tab key enters a tab character.
be_BY: У вобласці рэдагавання клавіша Tab уводзіць сімвал табуляцыі.

en: In this section you should explain how long you retain personal data collected or processed by the website. While it is your responsibility to come up with the schedule of how long you keep each dataset for and why you keep it, that information does need to be listed here. For example, you may want to say that you keep contact form entries for six months, analytics records for a year, and customer purchase records for ten years.
be_BY: У гэтым раздзеле вы павінны растлумачыць, як доўга вы ўтрымліваеце асабістыя дадзеныя, якія былі сабраны ці апрацаваны вашым вэб-сайтам. Нягледзячы на тое, што вы адказны за расклад таго, як доўга і чаму вы будзеце утрымліваць гэтыя дадзеныя, вы павінны пазначыць гэтыя звесткі тут. Напрыклад, вы можаце напісаць, што захоўваеце ўсе запыты праз кантактную форму на працягу шасці месяцаў, запісы аналітыкі на працягу года, а звесткі пра кліентаў — на працягу дзесяці год.

en: In this section you should explain what measures you have taken to protect your users&#8217; data. This could include technical measures such as encryption; security measures such as two factor authentication; and measures such as staff training in data protection. If you have carried out a Privacy Impact Assessment, you can mention it here too.
be_BY: У гэтым раздзеле трэба вытлумачыць меры, якія прымаюцца для абароны дадзеных вашых карыстальнікаў. Гэтыя меры ўключаюць тэхнічныя меры, як, напрыклад, шыфраванне, меры бяспекі як, напрыклад, 2-фактарная аўтэнтыфікацыя, і меры з боку персанала (курсы па абароне дадзеных). Калі вы праводзілі ацэнку ўздзеяння (Privacy Impact Assessment (PIA)), вы таксама можаце згадаць гэта.

en: In this section you should explain what procedures you have in place to deal with data breaches, either potential or real, such as internal reporting systems, contact mechanisms, or bug bounties.
be_BY: У гэтым раздзеле вы павінны растлумачыць, якія механізмы вы выкарыстоўваеце ў выпадку выцёку дадзеных (патэнцыяльным ці рэальным), напрыклад, унутраныя сістэмы справаздач, механізмы кантактаў ці пошук памылак.

en: In this section you should explain what rights your users have over their data and how they can invoke those rights.
be_BY: У гэтым раздзеле вы павінны растлумачыць, якія правы маюць вашы карыстальнікі і як яны могуць імі скарыстацца.

en: In this section you should list all transfers of your site data outside the European Union and describe the means by which that data is safeguarded to European data protection standards. This could include your web hosting, cloud storage, or other third party services.
be_BY: У гэтым раздзеле трэба пералічыць усе адсылкі дадзеных па-за межы ЕС і прывесці меры абароны дадзеных згодна са стандартамі ЕС. Гэты раздзел можа ўключаць дадзеныя пра вэб-хостынг, воблачнае сховішча і іншыя паслугі трэціх бакоў.

en: In this section you should name and list all third party providers with whom you share site data, including partners, cloud-based services, payment processors, and third party service providers, and note what data you share with them and why. Link to their own privacy policies if possible.
be_BY: У гэтым раздзеле трэба назваць і пералічыць усе трэція бакі, з якімі вы дзеліцеся дадзенымі сайта. Сюды ўваходзяць партнёры, воблачныя сервісы, плацёжныя шлюзы і іншыя пастаўшчыкі паслуг. Пазначце, якія дадзеныя вы даеце і чаму. Пакіньце, пры магчымасці, спасылкі на іх паведамленні канфідэнцыйнасці.

en: In this section you should note what personal data you collect from users and site visitors. This may include personal data, such as name, email address, personal account preferences; transactional data, such as purchase information; and technical data, such as information about cookies.
be_BY: У гэтым падраздзеле трэба пазначыць асабістыя дадзеныя, якія вы збіраеце пра сваіх карыстальнікаў і наведвальнікаў: імя, адрас e-mail, асабістыя налады ўліковага запісу, аперацыйныя дадзеныя, як, напрыклад, дадзеныя пра набытыя рэчы, тэхнічныя дадзеныя, як, напраклад, файлы кукі.

en: In this section you should note your site URL, as well as the name of the company, organization, or individual behind it, and some accurate contact information.
be_BY: У гэтым падраздзеле трэба пазначыць URL сайта, а таксама імя кампаніі, арганізацыі ці фізічнага ліца-ўладальніка, а таксама дакладную кантактную інфармацыю.

en: In this section you should provide a contact method for privacy-specific concerns. If you are required to have a Data Protection Officer, list their name and full contact details here as well.
be_BY: У гэтым раздзеле вам трэба пазначыць кантактныя дадзеныя па пытаннях канфідэнцыйнасці. Калі з вамі працуе афіцэр па абароне дадзеных, пазначце яго імя і кантактныя дадзеныя.

en: In this subsection you should list the cookies your website uses, including those set by your plugins, social media, and analytics. We have provided the cookies which WordPress installs by default.
be_BY: У гэтым падраздзеле вы павінны пералічыць усе файлы кукі, якія выкарыстоўвае ваш сайт, разам з файламі, якія ствараюцца плагінамі, сацыяльнымі сеткамі і прыладамі аналітыкі. Мы пералічылі ўсе файлы кукі, якія ствараюцца WordPress па змаўчанні.

en: In this subsection you should note what analytics package you use, how users can opt out of analytics tracking, and a link to your analytics provider&#8217;s privacy policy, if any.
be_BY: У гэтым падраздзеле трэба пазначыць, якую прыладу збора аналітычных дадзеных вы выкарыстоўваеце, як карыстальнік можа адмовіцца ад збору аналітычных дадзеных, а таксама спасылку на палітыку канфідэнцыйнасці свайго пастаўшчыка аналітычных паслуг, калі такая існуе.

en: In this subsection you should note what information is captured through comments. We have noted the data which WordPress collects by default.
be_BY: У гэтым падраздзеле трэба пазначыць, якая інфармацыя захоўваецца разам з каментарыямі. Мы заўжды пазначылі, што WordPress збірае па змаўчанні.

en: In this subsection you should note what information may be disclosed by users who can upload media files. All uploaded files are usually publicly accessible.
be_BY: У гэтым падраздзеле неабходна пазначыць, якая інфармацыя можа быць раскрыта карыстальнікамі, якія могуць загружаць медыя-файлы. Усе загружаныя файлы звычайна даступны для агульнага доступу.

en: Inactive Sidebar (not used)
be_BY: Неактыўная бакавая панэль (не выкарыстоўваецца)

en: Inactive Widgets
be_BY: Неактыўныя віджэты

en: Incorrect post password.
be_BY: Няправільны пароль запісу.

en: Incorrect username or password.
be_BY: Няправільныя імя карыстача альбо пароль

en: Increase indent
be_BY: Павялічыць водступ

en: India
be_BY: Індыя

en: Indian
be_BY: Індыана

en: Indiana
be_BY: Індыана

en: Indianapolis
be_BY: Індыанапаліс

en: Indonesia
be_BY: Інданэзія

en: Indonesian
be_BY: Інданезійская

en: Industry regulatory disclosure requirements
be_BY: Патрабаванні да раскрыцця галіновых нарматыўных патрабаванняў

en: Inexistent terms.
be_BY: Неіснуючыя тэрміны.

en: Info
be_BY: Інфармацыя

en: Inline toolbar (when an image, link or preview is selected)
be_BY: Убудаваня панэль інструментаў (калі выбрана выява, спасылка ці прагляд)

en: Insert
be_BY: Уставіць

en: Insert Page Break tag
be_BY: Уставіць тэг парыву старонкі

en: Insert Read More tag
be_BY: Уставіць тэг "Чытаць далей"

en: Insert audio playlist
be_BY: Уставіць аўдыё-плэйліст

en: Insert column after
be_BY: Уставіць калонку апасля

en: Insert column before
be_BY: Уставіць калонку перад

en: Insert date/time
be_BY: Уставіць час/дату

en: Insert from URL
be_BY: Уставіць з URL

en: Insert gallery
be_BY: Уставіць галерэю

en: Insert image
be_BY: Уставіць выяву

en: Insert into Post
be_BY: Уставіць у запіс

en: Insert into page
be_BY: Уставіць у старонку

en: Insert into post
be_BY: Уставіць у запіс

en: Insert link
be_BY: Уставіць спасылку

en: Insert media from another website
be_BY: Уставіць медыя з іншага сайта

en: Insert row after
be_BY: Уставіць радок апасля

en: Insert row before
be_BY: Уставіць радок перад

en: Insert table
be_BY: Уставіць табліцу

en: Insert video
be_BY: Уставіць відэа

en: Insert video playlist
be_BY: Уставіць відэа-плейліст

en: Insert/edit code sample
be_BY: Уставіць/рэдагаваць узорны код

en: Insert/edit image
be_BY: Уставіць/рэдагаваць выяву

en: Insert/edit link
be_BY: Уставіць/рэдагаваць спасылку

en: Insert/edit media
be_BY: Уставіць/рэдагаваць медыя

en: Inserted text
be_BY: Устаўлены тэкст

en: Inserting Media
be_BY: Устаўка медыя

en: Install
be_BY: Устанавіць

en: Install %s now
be_BY: Усталяваць %s зараз

en: Install &amp; Preview
be_BY: Усталяваць і праглядзець

en: Install Now
be_BY: Усталяваць зараз

en: Install Parent Theme
be_BY: Усталяваць бацькоўскую тэму

en: Install Press This
be_BY: Усталяваць &laquo;Press This&raquo;

en: Install Themes
be_BY: Усталяваць тэмы

en: Install and preview theme: %s
be_BY: Усталяваць і прагледзець тэму %s

en: Installation Required
be_BY: Патрабуецца ўсталяванне

en: Installed Plugins
be_BY: Усталяваныя плагіны

en: Installed themes
be_BY: Усталяваныя тэмы

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
be_BY: XML-RPC метад атрымаў недастатковыя аргументы.

en: Introduction
be_BY: Уводзіны

en: Inuvik
be_BY: Інувік

en: Invalid
be_BY: Несапраўдна

en: Invalid API response code (%d).
be_BY: Недапушчальны код адказу API (%d)

en: Invalid Content-Disposition supplied. Content-Disposition needs to be formatted as `attachment; filename="image.png"` or similar.
be_BY: Пазначаны памылковы загаловак Content-Disposition. Загаловак Content-Disposition павінен быць атфарматаваны як `attachment; filename="image.png"` ці падобным чынам.

en: Invalid ID.
be_BY: Памылковы ID.

en: Invalid JSON body passed.
be_BY: Перадана недапушчальнае цела JSON.

en: Invalid JSONP callback function.
be_BY: Памылковая функцыя зваротнага выкліку JSONP.

en: Invalid URL
be_BY: Памылковы URL.

en: Invalid URL.
be_BY: Памылковы URL.

en: Invalid action name.
be_BY: Недапушчальнае імя дзеяння.

en: Invalid activation key.
be_BY: Нядзейны ключ актывацыі.

en: Invalid attachment ID.
be_BY: Памылковы ID прымацаванага файла.

en: Invalid author ID.
be_BY: Памылковы ID аўтара.

en: Invalid billing email address
be_BY: Несапраўдны плацёжны email адрас

en: Invalid changeset UUID
be_BY: Недапушчальны UUID набора змен.

en: Invalid comment ID.
be_BY: Памылковы ID каментару.

en: Invalid comment author ID.
be_BY: Памылковы ID аўтара каментарыя.

en: Invalid comment content.
be_BY: Недапушчальнае змесціва каментарыяў.

en: Invalid comment status.
be_BY: Памылковы статус каментара

en: Invalid coupon code
be_BY: Памылковы код купона

en: Invalid coupon.
be_BY: Несапраўдны купон.

en: Invalid currency code
be_BY: Памылковы код валюты

en: Invalid customer email
be_BY: Памылковы email кліента

en: Invalid customer.
be_BY: Несапраўдны кліент.

en: Invalid data provided.
be_BY: Прадстаўлены памылковыя дадзеныя.

en: Invalid date.
be_BY: Памылковая дата.

en: Invalid discount type
be_BY: Несапраўдны тып зніжкі

en: Invalid download.
be_BY: Памылковая запампоўка.

en: Invalid email address
be_BY: Несапраўдны email адрас

en: Invalid email address in request.
be_BY: Памылковы адрас e-mail у запыце.

en: Invalid email address.
be_BY: Памылковы адрас электроннай пошты.

en: Invalid featured media ID.
be_BY: Памылковы ID выбранага медыя.

en: Invalid file type
be_BY: Памылковы тып файла

en: Invalid form submission.
be_BY: Памылковая адпраўка формы.

en: Invalid image URL.
be_BY: Памылковы URL выявы

en: Invalid item ID.
be_BY: Памылковы ID элемента.

en: Invalid key.
be_BY: Нядзейны ключ

en: Invalid menu ID.
be_BY: Няверны ID меню.

en: Invalid object type.
be_BY: Памылковы тып аб'екта

en: Invalid order
be_BY: Несапраўдная замова

en: Invalid page template.
be_BY: Недапушчальны шаблон старонкі.

en: Invalid parameter(s): %s
be_BY: Памылковы(я) параметр(ы): %s

en: Invalid parameter.
be_BY: Памылкавае значэнне

en: Invalid parent ID
be_BY: Памылковы бацькоўскі ID

en: Invalid payment token.
be_BY: Памылковы плацежны токен.

en: Invalid plugin page.
be_BY: Памылковая старонка плагіна

en: Invalid plugin path.
be_BY: Памылковы шлях плагіна.

en: Invalid post ID.
be_BY: Памылковы ID запісу.

en: Invalid post format.
be_BY: Памылковы фармат запісу.

en: Invalid post parent ID.
be_BY: Памылковы бацькоўскі ID запісу.

en: Invalid post type.
be_BY: Памылковы тып запісу.

en: Invalid post.
be_BY: Памылковы запіс.

en: Invalid product
be_BY: Несапраўдны тавар

en: Invalid product review ID.
be_BY: Несапраўдны ID агляду тавару.

en: Invalid product.
be_BY: Несапраўдны тавар.

en: Invalid request ID when sending personal data export email.
be_BY: Памылковы ID запыту падчас адпраўцы файлу экспарту асабістых дадзеных праз пошту.

en: Invalid request ID.
be_BY: Памылковы ID запыту.

en: Invalid request type.
be_BY: Памылковы тып запыту.

en: Invalid resource ID.
be_BY: Несапраўдны ID рэсурса.

en: Invalid revision ID.
be_BY: Памылковы ID рэдакцыі.

en: Invalid role
be_BY: Несапраўдная роля

en: Invalid role.
be_BY: Недапушчальная роля.

en: Invalid shortcode name: %1$s. Do not use spaces or reserved characters: %2$s
be_BY: Памылковае імя кароткага кода: %1$s. Не карыстайцеся прабеламі ці забароненымі сімваламі: %2$s

en: Invalid shortcode name: Empty name given.
be_BY: Памылковае імя кароткага кода: пустое імя.

en: Invalid slug.
be_BY: Памылковы слэг.

en: Invalid status.
be_BY: Памылковы стан.

en: Invalid taxonomy.
be_BY: Памылковая таксаномія.

en: Invalid taxonomy: %s.
be_BY: Памылковая таксаномія: %s.

en: Invalid term ID.
be_BY: Памылковы ID тэрміна.

en: Invalid tool ID.
be_BY: Несапраўдны ID інструмента.

en: Invalid translation type.
be_BY: Памылковы тып перакладу.

en: Invalid user ID for reassignment.
be_BY: Памылковы ID карыстальніка для перапрызначэння.

en: Invalid user ID.
be_BY: Нядзейны ID карыстальніка.

en: Invalid user parameter(s).
be_BY: Недапушчальны(я) параметр(ы) карыстальніка.

en: Invalid value %1$s for %2$s. Expected value should be between %3$s and %4$s.
be_BY: Памылковае значэнне %1$s для %2$s. Чаканае значэнне павінна быць у інтэрвале ад %3$s да %4$s.

en: Invalid value for background attachment.
be_BY: Памылковае значэнне далучэння фонавай выявы.

en: Invalid value for background position X.
be_BY: Памылковае значэнне для палажэння фонавай выявы па осі X.

en: Invalid value for background position Y.
be_BY: Памылковае значэнне для палажэння фонавай выявы па осі Y.

en: Invalid value for background repeat.
be_BY: Недапушчальна значэнне паўтарэння фонавай выявы.

en: Invalid value for background size.
be_BY: Памылковае значэнне памеру фона.

en: Invalid value.
be_BY: Памылковае значэнне.

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
be_BY: Ліст з запрашэннем быў адасланы новаму карыстальніку. Спасылка пацверджання павінна быць націснута да стварэння ўліковага запісу.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
be_BY: Ліст з запрашэннем адасланы карыстальніку. Карыстальнік павінен націснуць спасылку пацверджання, перш чым будзе дададзены на сайт.

en: Invites
be_BY: Uitnodiging

en: Iqaluit
be_BY: Ікалуіт

en: Iran
be_BY: Іран

en: Iraq
be_BY: Ірак

en: Ireland
be_BY: Ірландыя

en: Irish
be_BY: Ірландская

en: Irkutsk
be_BY: Іркуцк

en: Is there no link to us?
be_BY: Няма спасылкі да нас?

en: Isle of Man
be_BY: Востраў Мэн

en: Istanbul
be_BY: Стамбул

en: It does not look like your site has any menus yet. Want to build one? Click the button to start.
be_BY: Здаецца, ваш сайт яшчэ не мае ніводнага меню. Хочаце стварыць? Націсніце кнопку, каб пачаць.

en: It is up to search engines to honor this request.
be_BY: Пошукавыя сістэмы самі вырашаюць, ці выконваць гэтую замову.

en: It is your responsibility to write a comprehensive privacy policy, to make sure it reflects all national and international legal requirements on privacy, and to keep your policy current and accurate.
be_BY: На вас ляжыць адказнасць за стварэнне ўсёабдымнай палітыкі канфідэнцыйнасці з упэўненасцю, што яна пакрывае ўсе нацыянальныя і міжнародныя патрабаванні, а таксама за падтрыманне дакладнай кантактнай інфармацыі.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try visiting %s directly?
be_BY: Здаецца, нічога не было знойдзена ў гэтым месцы. Паспрабуйце наведаць %s наўпроста.

en: It looks like the Apache %s module is not installed.
be_BY: Здаецца, што модуль Apache %s не ўсталяваны.

en: It looks like you're using an insecure version of %s. Using an outdated browser makes your computer unsafe. For the best WordPress experience, please update your browser.
be_BY: Здаецца, вы выкарыстоўваеце небяспечную версію %s. Выкарыстанне састарэлай версіі робіць вашу працу небяспечнай. Каб атрымаць найлепшы досвед ад WordPress, абнавіце свой браузер.

en: It looks like you're using an old version of %s. For the best WordPress experience, please update your browser.
be_BY: Здаецца, вы выкарыстоўваеце старую версію %s. Каб атрымаць найлепшы досвед ад WordPress, абнавіце свой браузер.

en: Italian
be_BY: Італьянская

en: Italic
be_BY: Нахільны

en: Italy
be_BY: Італія

en: Item added.
be_BY: Элемент дададзены.

en: Item deleted.
be_BY: Элемент выдалены.

en: Item not added.
be_BY: Элемент не дададзены.

en: Item not updated.
be_BY: Элемент не абноўлены.

en: Item updated.
be_BY: Элемент абноўлены.

en: Items
be_BY: Прадметы

en: Items deleted.
be_BY: Элементы выдалены.

en: Items list
be_BY: Спіс элементаў

en: Items list navigation
be_BY: Навігацыя па спісе элементаў

en: JSONP support is disabled on this site.
be_BY: Падтрымка JSONP адключана на гэтым сайце.

en: Jakarta
be_BY: Джакарта

en: Jamaica
be_BY: Ямайка

en: Jan Mayen
be_BY: Ян-Маен

en: January
be_BY: Студзень

[ctx: January abbreviation]
en: Jan
be_BY: Студ

en: Japan
be_BY: Японія

en: Japanese
be_BY: Японская

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
be_BY: Каб выкарыстоўваць гэтую функцыю, неабходна ўключыць JavaScript.

en: Jayapura
be_BY: Джаяпура

en: Jersey
be_BY: Востраў Джэрсі

en: Jerusalem
be_BY: Іерусалім

en: Johannesburg
be_BY: Іаганесбург

en: Johnston
be_BY: Атол Джонстан

en: Jordan
be_BY: Іардан

en: Juba
be_BY: Джуба

en: Jujuy
be_BY: Сан-Сальвадор-дэ-Жужуй

en: July
be_BY: Ліпень

[ctx: July abbreviation]
en: Jul
be_BY: Ліп

en: June
be_BY: Чэрвень

[ctx: June abbreviation]
en: Jun
be_BY: Чэрв

en: Juneau
be_BY: Джуна

en: Just another %s site
be_BY: Яшчэ адзін сайт %s

en: Just another WordPress site
be_BY: Яшчэ адзін сайт WordPress

en: Justify
be_BY: Выраўнаваць

en: Kabul
be_BY: Кабул

en: Kaliningrad
be_BY: Калінінград

en: Kamchatka
be_BY: Камчатка

en: Kampala
be_BY: Кампала

en: Karachi
be_BY: Карачы

en: Kashgar
be_BY: Кашгар

en: Kathmandu
be_BY: Катманду

en: Katmandu
be_BY: Катманду

en: Kazakhstan
be_BY: Казахстан

en: Keep this link private
be_BY: Пакінуць гэту спасылку ўтоенай

en: Kentucky
be_BY: Кентукі

en: Kenya
be_BY: Кенія

en: Kerguelen
be_BY: Кергелен

en: Key
be_BY: Ключ

en: Key details
be_BY: Дэталі ключа

en: Keyboard Shortcuts
be_BY: Спалучэнні клавіш

en: Keyboard users: When you are working in the visual editor, you can use %s to access the toolbar.
be_BY: Карыстальнікі клавіятуры: Калі вы працуеце ў візуальным рэдактары, вы можаце націснуць <kbd>Alt + F10</kbd>, каб адкрыць панэль інструментаў.

en: Keywords
be_BY: Ключавыя словы

en: Khandyga
be_BY: Хандыга

en: Khartoum
be_BY: Хартум

en: Kiev
be_BY: Кіеў

en: Kigali
be_BY: Кігалі

en: Kinshasa
be_BY: Кіншаса

en: Kiritimati
be_BY: Востраў Кірыцімаці

en: Kirov
be_BY: Кіраў

en: Knox
be_BY: Нокс

en: Knox IN
be_BY: Нокс, Індыяна

en: Kolkata
be_BY: Калькута

en: Korean
be_BY: Карэйская

en: Kosrae
be_BY: Кусаіэ

en: Kralendijk
be_BY: Кралендейк

en: Krasnoyarsk
be_BY: Краснаярск

en: Kuala Lumpur
be_BY: Куала-Лумпур

en: Kuching
be_BY: Кучынг

en: Kuwait
be_BY: Кувейт

en: Kwajalein
be_BY: Куаджален

en: La Paz
be_BY: Ла Пас

en: La Rioja
be_BY: Рыоху

en: Lagos
be_BY: Лагас

en: Language
be_BY: Мова

en: Language:
be_BY: Мова:

en: Large
be_BY: Вялікі

en: Large size
be_BY: Вялікі памер

en: Large size image height
be_BY: Вышыня выявы вялікага памеру

en: Large size image width
be_BY: Шырыня выявы вялікага памеру

en: Last Modified
be_BY: Апошняе змяненне

en: Last Name
be_BY: Прозвішча

en: Last Post
be_BY: Апошні запіс

en: Last Updated
be_BY: Апошняе абнаўленне

en: Last access
be_BY: Апошні доступ

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
be_BY: Апошняе змяненне ад %1$s %2$s а %3$s

en: Last edited on %1$s at %2$s
be_BY: Апошняе змяненне: %1$s а %2$s

en: Last name
be_BY: Прозвішча

en: Last name for the user.
be_BY: Прозвішча карыстальніка.

en: Last page
be_BY: Апошняя старонка

en: Last updated
be_BY: Апошні адноўлены

en: Last updated: %s
be_BY: Апошняе аднаўленне: %s

en: Latest
be_BY: Апошняе

en: Latvian
be_BY: Латышская

en: Layout
be_BY: Макет

en: Learn how to update
be_BY: Даведацца як абнавіць

en: Learn more about CSS
be_BY: Даведайцеся больш аб CSS

en: Leave a Comment
be_BY: Пакінуць каментар

en: Leave a Reply
be_BY: Пакінуць адказ

en: Leave a Reply to %s
be_BY: Пакінуць адказ %s

en: Leave a comment
be_BY: Пакінуць каментар

en: Left
be_BY: Злева

en: Left Sidebar
be_BY: Левая бакавая панэль

en: Length:
be_BY: Даўжыня:

en: Letter
be_BY: Літара

en: Level
be_BY: Узровень

en: Library
be_BY: Бiблiятэка

en: Libreville
be_BY: Лібрэвіль

en: Light
be_BY: Светлая

en: Likely direct inclusion of %1$s in order to use %2$s. This is very wrong. Hook the %2$s call into the %3$s action instead.
be_BY: Хутчэй за ўсё, прамое ўключэнне %1$s для таго, каб выкарыстоўваць %2$s. Гэта няправільна. Убудуйце выклік %2$s у дзеянне %3$s замест гэтага.

en: Likely direct inclusion of wp-admin/includes/template.php in order to use add_meta_box(). This is very wrong. Hook the add_meta_box() call into the add_meta_boxes action instead.
be_BY: Здаецца, гэта прамое ўключэнне wp-admin/includes/template.php, каб скарыстацца функцыяй add_meta_box(). Гэта вельмі дрэнна. Убудуйце замест гэтага выклік add_meta_box() call у дзеянне add_meta_boxes.

en: Lima
be_BY: Ліма

en: Limit response to comments published after a given ISO8601 compliant date.
be_BY: Абмежаваць адказ на каментарыі, апублікаваныя пасля пазначанай адпаведнай даты ISO8601.

en: Limit response to comments published before a given ISO8601 compliant date.
be_BY: Абмежаваць адказ на каментарыі, апублікаваныя да пазначанай адпаведнай  даты ISO8601.

en: Limit response to posts published after a given ISO8601 compliant date.
be_BY: Абмежаваць вынікі да запісаў, якія былі апублікаваны пасля даты, сумяшчальнай з ISO8601.

en: Limit response to posts published before a given ISO8601 compliant date.
be_BY: Абмежаваць вынікі да запісаў, якія былі апублікаваны да пэўнай адпаведнай даты ISO8601.

en: Limit result set to all items except those of a particular parent ID.
be_BY: Абмежаваць вынік да ўсіх элементаў, за выключэннем тых, якія маюць пэўны бацькоўскі ID.

en: Limit result set to attachments of a particular MIME type.
be_BY: Абмежаваць вынік да далучэнняў пэўнага MIME-тыпу.

en: Limit result set to attachments of a particular media type.
be_BY: Абмежаваць вынік да далучэнняў пэўнага тыпу медыяфайлаў.

en: Limit result set to comments assigned a specific status. Requires authorization.
be_BY: Абмежаваць вынік да каментарыяў з пэўным станам. Патрабуе аўтарызацыі.

en: Limit result set to comments assigned a specific type. Requires authorization.
be_BY: Абмежаваць вынік да каментарыяў пэўнага тыпу. Патрабуе аўтарызацыі.

en: Limit result set to comments assigned to specific post IDs.
be_BY: Абмежаваць вынік да каментарыяў, прызначаных да пэўных ID запісаў.

en: Limit result set to comments assigned to specific user IDs. Requires authorization.
be_BY: Абмежаваць вынікі да каментарыяў, прызначаных пэўным ID карыстальнікаў. Патрабуе аўтарызацыі.

en: Limit result set to comments of specific parent IDs.
be_BY: Абмежаваць вынікі да каментарыяў пэўных бацькоўскіх ID.

en: Limit result set to items that are sticky.
be_BY: Абмежаваць вынік да прылепленых элементаў.

en: Limit result set to items with particular parent IDs.
be_BY: Абмежаваць вынік да элементаў з пэўнымі бацькоўскімі ID.

en: Limit result set to posts assigned one or more statuses.
be_BY: Абмежаваць вынік да ўсіх запісаў, якім прызначаны адзін ці больш статусаў.

en: Limit result set to posts assigned to specific authors.
be_BY: Абмежаваць вынік да запісаў, прызначаных пэўным аўтарам.

en: Limit result set to posts with a specific menu_order value.
be_BY: Абмежаваць вынік да запісаў з пэўным значэннем menu_order.

en: Limit result set to posts with one or more specific slugs.
be_BY: Абмежаваць вынік да ўсіх запісаў з адным ці больш пэўнымі слэгамі.

en: Limit result set to specific IDs.
be_BY: Абмежаваць вынік да пэўных ID.

en: Limit result set to terms assigned to a specific parent.
be_BY: Абмежаваць вынік да тэрмінаў, прызначаных пэўнаму бацьке.

en: Limit result set to terms assigned to a specific post.
be_BY: Абмежаваць вынік да тэрмінаў, прызначаных пэўнаму запісу.

en: Limit result set to terms with one or more specific slugs.
be_BY: Абмежаваць вынік да тэрмінаў з адным ці больш пэўнымі слэгамі.

en: Limit result set to that from a specific author email. Requires authorization.
be_BY: Абмежаваць вынікі да пэўнага адраса электроннай пошты аўтара. Патрабуе аўтарызацыі.

en: Limit result set to users matching at least one specific role provided. Accepts csv list or single role.
be_BY: Абмежаваць вынік карыстальнікамі, якія адпавядаюць прынамсі адной пэўнай пазначанай ролі. Прымае спіс у csv-файле альбо адзіную ролю.

en: Limit result set to users who are considered authors.
be_BY: Абмяжоўваць вынікі на карыстальнікаў, якія лічацца аўтарамі.

en: Limit result set to users with one or more specific slugs.
be_BY: Абмежаваць вынік да карыстальнікаў з адным ці больш пэўнымі слэгамі.

en: Limit results to taxonomies associated with a specific post type.
be_BY: Абмежаваць вынікі да таксанамій, прызначаных пэўнаму тыпу запісу.

en: Limit results to those matching a string.
be_BY: Абмежаваць вынікі да тых, што супадаюць з радком.

en: Lindeman
be_BY: Востраў Ліндэман

en: Link
be_BY: Спасылка

en: Link CSS Class
be_BY: Звязаць класс CSS

en: Link Categories
be_BY: Катэгорыі спасылак

en: Link Category
be_BY: Катэгорыя спасылак

en: Link ID
be_BY: ID спасылцы

en: Link Image To:
be_BY: Дапасаваць выяву да:

en: Link Rel
be_BY: Дачыненне спасылкі

en: Link Relationship (XFN)
be_BY: Адносіны спасылак (XFN)

en: Link Target
be_BY: Мэта спасылкі

en: Link Text
be_BY: Тэкст спасылкі

en: Link To
be_BY: Спасылка да

en: Link URL
be_BY: URL-спасылка

en: Link added.
be_BY: Спасылка дададзена.

[ctx: Link anchor (TinyMCE)]
en: Anchor
be_BY: Прывязка

[ctx: Link anchors (TinyMCE)]
en: Anchors
be_BY: Прывязкі

en: Link inserted.
be_BY: Спасылка ўстаўлена.

en: Link not found.
be_BY: Спасылка не знойдзена.

en: Link options
be_BY: Параметры спасылкі

en: Link rating
be_BY: Рэйтынг спасылцы

en: Link selected.
be_BY: Спасылка выбрана.

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
be_BY: Тэкст спасылкі, напрыклад &#8220;Неверагодныя прыгоды (PDF)&#8221;

en: Link thumbnails to:
be_BY: Дапасаваць эскіз да:

en: Link title
be_BY: Назва спасылкі

en: Link to Attachment Page
be_BY: Спасылка да старонкі з уключэннямі

en: Link to Media File
be_BY: Спасылка да медыяфайла

en: Link to image
be_BY: Спасылка на выяву

en: Link to:
be_BY: Спасылка на:

en: Links
be_BY: Спасылкі

en: Links for %s
be_BY: Спасылкі для %s

en: Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.
be_BY: Спасылкі на панэлі інструментаў уверсе экрана злучаюць панэль кіравання і інтэрфейс вашага сайта, а таксама дае доступ да профілю і карыснай інфармацыі WordPress.

en: Links list
be_BY: Спіс спасылак

en: Links may be separated into Link Categories; these are different than the categories used on your posts.
be_BY: Спасылкі могуць быць падзелены ў катэгорыі спасылак. Гэтыя катэгорыі адрозніваюцца ад тых, што выкарыстоўваюцца ў вашых запісах.

[ctx: Links widget]
en: Random
be_BY: Выпадкова

en: Lisbon
be_BY: Лісабон

en: List
be_BY: Спіс

en: List item
be_BY: Элемент спісу

en: List of created resources.
be_BY: Спіс створаных рэсурсаў.

en: List of delete resources.
be_BY: Спіс выдаленых рэсурсаў.

en: List of updated resources.
be_BY: Спіс абноўленых рэсурсаў.

en: List view
be_BY: Выгляд спісу

en: Lithuanian
be_BY: Літоўская

en: Live Broadcast
be_BY: Вяшчанне

en: Live Preview
be_BY: Перадпрагляд у рэальным часе

en: Live Preview &#8220;%s&#8221;
be_BY: Дынамічны прагляд &#8220;%s&#8221;

en: Live Preview: %s
be_BY: Дынамічны прагляд: %s

en: Live preview theme: %s
be_BY: Папярэдні прагляд тэмы %s

en: Ljubljana
be_BY: Любляна

en: Loading more results... please wait.
be_BY: Загрузка вынікаў... чакайце.

en: Loading&#8230;
be_BY: Загрузка&#8230;

en: Loading&hellip;
be_BY: Загрузка&hellip;

en: Local delivery
be_BY: Мясцовая дастаўка

en: Local time is %s.
be_BY: Мясцовы час: %s.

en: Locale for the user.
be_BY: Мова карыстальніка.

en: Location of the uploaded file.
be_BY: Месцазнаходжанне запампаванага файла.

en: Log %s out of all locations.
be_BY: Выйсці як %s з усіх сеансаў.

en: Log In
be_BY: Увайсці

en: Log Out
be_BY: Выйсці

en: Log Out Everywhere
be_BY: Выйсці адусюль

en: Log Out Everywhere Else
be_BY: Выйсці адусюль

en: Log in
be_BY: Увайсці

en: Log in to Reply
be_BY: Увайсці, каб адказаць

en: Log in to leave a Comment
be_BY: Увайсці, каб пакінуць каментар

en: Log out
be_BY: Выйсці

en: Login
be_BY: Нэвтрэх

en: Login Address (URL)
be_BY: Адрас увахода (URL)

en: Login Name
be_BY: Імя ўваходу

en: Login name for the user.
be_BY: Імя карыстальніка для ўвахода.

en: Logo
be_BY: Лагатып

en: Lome
be_BY: Ламэ

en: London
be_BY: Лондан

en: Longyearbyen
be_BY: Лонгйір

en: Looking for %1$s in %2$s
be_BY: Пошук %1$s у %2$s

en: Looking for a theme? You can search or browse the WordPress.org theme directory, install and preview themes, then activate them right here.
be_BY: Шукаеце тэму для сайта? Шукайце тэмы ў каталозе тэм WordPress.org, усталёўвайце і праглядайце тэмы і адразу ж актывуйце іх.

en: Looks like something&#8217;s gone wrong. Wait a couple seconds, and then try again.
be_BY: Здаецца, нешта пайшло не так. Пачакайце крыху і паспрабуйце зноў.

en: Looks like this is not the correct kind of file. Please link to an appropriate file instead.
be_BY: Здаецца, гэта памылковы тып файла. Спашліцеся замест гэтага на належны файл.

en: Looks like this is not the correct kind of file. Please link to an audio file instead.
be_BY: Здаецца, гэта памылковы тып файла. Звярніцеся замест гэтага да аўдыёфайла.

en: Loop
be_BY: Зацыкліць

en: Lord Howe
be_BY: Востраў Лорд-Хау

en: Los Angeles
be_BY: Лос Анджэлес

en: Lost Password
be_BY: Страцілі пароль?

en: Lost your password?
be_BY: Страцілі пароль?

en: Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
be_BY: Згубілі свой пароль? Калі ласка, увядзіце сваё імя карыстальніка альбо электронную пошту. Вы атрымаеце спасылку для стварэння новага пароля на электронную пошту.

en: Louisville
be_BY: Луісвіл

en: Lower Princes
be_BY: Лаўэр-Прынсэс

en: Luanda
be_BY: Луанда

en: Lubumbashi
be_BY: Лубумбашы

en: Lusaka
be_BY: Лусака

en: Luxembourg
be_BY: Люксэмбург

en: MB (Leave blank for network default)
be_BY: МБ (Пакіньце пустым для сеткі па змаўчанні)

en: Macao
be_BY: Макаа

en: Macau
be_BY: Макаа

en: Macedonian
be_BY: Македонская

en: Maceio
be_BY: Масэйо

en: Macquarie
be_BY: Маккуоры

en: Madeira
be_BY: Мадэйра

en: Madrid
be_BY: Мадрыд

en: Magadan
be_BY: Магадан

en: Mahe
be_BY: Востраў Маэ

en: Mail Server
be_BY: Паштовы сервер

en: Main
be_BY: Галоўны

en: Main Page (no parent)
be_BY: Галоўная старонка (няма бацькоўскай)

en: Main menu
be_BY: Галоўнае меню

en: Maintenance
be_BY: Тэхнічнае абслугоўванне

en: Majuro
be_BY: Маджура

en: Makassar
be_BY: Макасар

en: Make this post sticky
be_BY: Прыляпіць гэты запіс

en: Malabo
be_BY: Малаба

en: Malay
be_BY: Малайская

en: Maldives
be_BY: Мальдывы

en: Malta
be_BY: Мальта

en: Maltese
be_BY: Мальтыйская

en: Manage
be_BY: Administrar

en: Manage Audio
be_BY: Кіраваць аўдыё

en: Manage Comments
be_BY: Упраўленне Каментарамі

en: Manage Images
be_BY: Кіраваць выявамі

en: Manage Locations
be_BY: Кіраваць размяшчэннем

en: Manage Uploads
be_BY: Кіраваць запампоўкамі

en: Manage Video
be_BY: Кіраваць відэа

en: Manage themes
be_BY: Кіраваць тэмамі

en: Manage with Live Preview
be_BY: Кіраваць з дынамічным праглядам

en: Managing Pages
be_BY: Кіраванне старонкамі

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
be_BY: Кіраванне старонкамі вельмі падобное да кіравання запісамі, а старонкі могуць быць зменены адзіным чынам.

en: Managua
be_BY: Манагуа

en: Manaus
be_BY: Манаус

en: Manila
be_BY: Маніла

en: Manual
be_BY: Кіраўніцтва

en: Manual Offsets
be_BY: Ручныя водступы

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
be_BY: Мноства людзей знаходзяць карысць ў спалучэннях клавіш, каб мадэраваць каментарыі хутчэй. Перайдзіце па спасылцы, каб даведацца больш.

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
be_BY: Большасць тэм паказваюць некаторыя бакавыя віджэты па змаўчанні, пакуль вы не пачнеце рэдагаваць бакавыя панэлі, але ж гэтыя віджэты не адлюстроўваюцца аўтаматычна на старонцы кіравання панэлямі. Пасля таго, як вы зменіце свой першы віджэт, вы зможаце зноў дадаць віджэты, якія былі даступны па змаўчанні, з вобласці даступных віджэтаў.

en: Maputo
be_BY: Мапуту

en: March
be_BY: Сакавік

[ctx: March abbreviation]
en: Mar
be_BY: Сак

en: Marengo
be_BY: Марэнга

en: Mariehamn
be_BY: Марыехамн

en: Marigot
be_BY: Марыго

en: Mark this comment as spam
be_BY: Пазначыць гэты каментарый, як спам

en: Markup is not allowed in CSS.
be_BY: Разметка ў CSS не дазволена.

en: Marquesas
be_BY: Маркізскія астравы

en: Martinique
be_BY: Марцініка

en: Maseru
be_BY: Масеру

en: Mastercard
be_BY: MasterCard

en: Matamoros
be_BY: Метамарос

en: Match case
be_BY: З улікам рэгістра

en: Mature
be_BY: Для дарослых

en: Mature <span class="count">(%s)</span> | Mature <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: Для дарослых: <span class="count">(%s)</span>
be_BY[1]: Для дарослых: <span class="count">(%s)</span>
be_BY[2]: Для дарослых: <span class="count">(%s)</span>

en: Mauritius
be_BY: Маўрыкій

en: Mawson
be_BY: Моусан

en: Max %s
be_BY: Макс. %s

en: Max Height
be_BY: Макс. вышыня

en: Max Width
be_BY: Макс. шырыня

en: Maximum Rating
be_BY: Максімальная ацэнка

en: Maximum number of items to be returned in result set.
be_BY: Максімальная колькасць элементаў для адлюстравання ў выніках пошуку.

en: Maximum size: %s
be_BY: Максімальны памер: %s

en: Maximum upload file size: %s.
be_BY: Максімальны памер файла: %s.

en: May
be_BY: Май

[ctx: May abbreviation]
en: May
be_BY: Май

en: Mayotte
be_BY: Востраў Маёта

en: Mazatlan
be_BY: Мацатлан

en: Mbabane
be_BY: Мбабанэ

en: McMurdo
be_BY: Мак-Мэрдо

en: Media
be_BY: Медыя

en: Media File
be_BY: Медыяфайл

en: Media Library
be_BY: Медыятэка

en: Media Settings
be_BY: Налады медыя

en: Media Widget
be_BY: Медыявіджэт

en: Media Widget (%d) | Media Widget (%d)
be_BY[0]: Медыявіджэт (%d)
be_BY[1]: Медыявіджэтаў (%d)
be_BY[2]: Медыявіджэтаў (%d)

en: Media file attached.
be_BY: Медыа-файл далучаны.

en: Media file detached.
be_BY: Медыяфайл адлучаны.

en: Media file moved to the Trash.
be_BY: Медыяфайл перамешчаны ў сметніцу.

en: Media file permanently deleted.
be_BY: Медыяфайл выдалены назаўсёды.

en: Media file restored from the Trash.
be_BY: Медыа-файл адноўлены са сметніка.

en: Media file updated.
be_BY: Медыа-файл абноўлены.

en: Media items list
be_BY: Спіс медыа-элементаў

en: Media items list navigation
be_BY: Навігацыя па спісе медыа-элементаў

en: Media library
be_BY: Медыятэка

en: Medium
be_BY: Сярэдні

en: Medium size
be_BY: Сярэдні памер

en: Medium size image height
be_BY: Вышыня выявы сярэдняга памеру

en: Medium size image width
be_BY: Сярэдняя шырыня выявы

en: Medium-Large size image height
be_BY: Вышыня выявы сярэдне-вялікага памеру

en: Medium-Large size image width
be_BY: Шырыня выявы сярэдне-вялікага памеру

en: Meetups
be_BY: Сустрэчы

en: Melbourne
be_BY: Мельбурн

en: Membership
be_BY: Удзельніцтва

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
be_BY: Памяць вычарпана. Калі ласка, паспрабуйце файл меншых памераў.

en: Mendoza
be_BY: Мендоса

en: Menominee
be_BY: Менаміні

en: Menu
be_BY: Меню

en: Menu Location
be_BY: Месцазнаходжанне меню

en: Menu Locations
be_BY: Месцазнаходжанне меню

en: Menu Management
be_BY: Кіраванне меню

en: Menu Name
be_BY: Назва меню

en: Menu Options
be_BY: Параметры меню

en: Menu Settings
be_BY: Налады меню

en: Menu created
be_BY: Меню створана

en: Menu deleted
be_BY: Меню выдалена

en: Menu item added
be_BY: Элемент меню дададзены

en: Menu item deleted
be_BY: Элемент меню выдалены

en: Menu item is now a sub-item
be_BY: Элемент меню зараз у падменю

en: Menu item moved down
be_BY: Элемент меню перасунуты ўніз

en: Menu item moved out of submenu
be_BY: Элемент меню перасунуты па-за падменю

en: Menu item moved up
be_BY: Элемент меню перасунуты ўверх

en: Menu locations updated.
be_BY: Размяшчэнне меню абноўлена.

en: Menu order
be_BY: Парадак меню

en: Menu structure
be_BY: Структура меню

en: Menus
be_BY: Меню

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme or in <a href="%s">widget areas</a> by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget.
be_BY: Меню могуць адлюстроўвацца ў месцах, якія прызначаны тэмай, альбо у <a href="%s">вобласці віджэтаў</a> праз даданне віджэта &#8220;Адвольнае меню&#8221;.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme, even used in sidebars by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget on the <a href="%1$s">Widgets</a> screen. If your theme does not support the navigation menus feature (the default themes, %2$s and %3$s, do), you can learn about adding this support by following the documentation link to the side.
be_BY: Меню могуць адлюстроўвацца ў месцах, якія вызначаны вашай тэмай, і нават у бакавых панэлях праз віджэт &#8220;Меню&#8221; на экране <a href="%1$s">віджэтаў</a>. Калі ваша тэма не падтрымлівае функцыю адвольных меню (тэмы па змаўчанні - %2$s і %3$s - падтрымліваюць), вы можаце даведацца аб падтрымцы гэтай функцыі ў дакументацыі па спасылцы.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme.
be_BY: Меню могуць адлюстроўвацца ў месцах, якія вызначаны вашай тэмай.

en: Merge table cells
be_BY: Зліць вочкі табліцы

en: Merida
be_BY: Мерыда

en: Meridian
be_BY: Мерыдыян

en: Message
be_BY: Паведамленне

en: Meta fields.
be_BY: Мета-палі.

en: Metadata
be_BY: Метададзеныя

en: Method '%s' not implemented. Must be overridden in subclass.
be_BY: Метад '%s' не рэалізаваны. Павінен быць перавызначан у падкласе.

en: Method title
be_BY: Загаловак метада

en: Metlakatla
be_BY: Метлакатла

en: Mexico City
be_BY: Мехіка

en: Microformats
be_BY: Мікрафарматы

en: Middle
be_BY: Сярэдзіна

en: Midway
be_BY: Атол Мідуэй

en: Min %s
be_BY: Мін. %s

en: Minsk
be_BY: Менск

en: Minute
be_BY: Хвіліна

en: Miquelon
be_BY: Мікелон

en: Miscellaneous
be_BY: Рознае

en: Missed schedule
be_BY: Прапушчаны расклад

en: Missing
be_BY: Адсутнічае

en: Missing Attachment
be_BY: Бракуе прымацаванага файла

en: Missing Widgets
be_BY: Адсутныя віджэты

en: Missing a temporary folder.
be_BY: Адсутнічае часовы каталог.

en: Missing email address.
be_BY: Адсутнічае адрас электроннай пошты.

en: Missing eraser index.
be_BY: Адсутнічае індэкс функцыі-выдаляльніка.

en: Missing exporter index.
be_BY: Адсутнічае індэкс прылады экспарту.

[ctx: Missing menu name.]
en: (unnamed)
be_BY: (безыменны)

en: Missing page index.
be_BY: Адсутнічае індэкс старонкі.

en: Missing parameter(s): %s
be_BY: Адсутны(я) параметр(ы): %s

en: Missing post ID.
be_BY: Адсутны ідэнтыфікатар допісу.

en: Missing request ID.
be_BY: Адсутнічае ID запыту.

en: Mission complete. Message %s deleted.
be_BY: Місія выканана. Паведамленне %s выдалена.

en: Moderate Comment
be_BY: Апрацаваць каментар

en: Moderating Comments
be_BY: Мадэраванне каментарыяў

en: Mogadishu
be_BY: Магадыша

en: Mon
be_BY: Пн

en: Monaco
be_BY: Манака

en: Moncton
be_BY: Манктон

en: Monday
be_BY: Панядзелак

[ctx: Monday initial]
en: M
be_BY: П

en: Mongolia
be_BY: Манголія

en: Monrovia
be_BY: Манровія

en: MonsterID (Generated)
be_BY: MonsterID (створаны)

en: Monterrey
be_BY: Мантэрэй

en: Montevideo
be_BY: Мантэвідэа

en: Month
be_BY: Месяц

en: Month and name
be_BY: Месяц і імя

en: Months
be_BY: Måneder

en: Monticello
be_BY: Манцічэла

en: Montreal
be_BY: Манрэаль

en: Montserrat
be_BY: Мантсерат

en: More Details
be_BY: Падрабязней

en: More actions
be_BY: Далейшыя дзеі

en: More information about %s
be_BY: Больш звестак аб %s

en: Moscow
be_BY: Масква

en: Most Recent
be_BY: Апошнія

en: Most popular
be_BY: Найбольш папулярныя

en: Movable Type and TypePad
be_BY: Movable Type і TypePad

en: Move
be_BY: Перамясціць

en: Move &#8220;%s&#8221; to the Trash
be_BY: Перамясціць &#8220;%s&#8221; у сметніцу

en: Move down
be_BY: Перасунуць уніз

en: Move down one
be_BY: Перасунуць уніз на адну пазіцыю

en: Move one level down
be_BY: Перасунуць на адзін узровень уніз

en: Move one level up
be_BY: Перасунуць на адзін узровень уверх

en: Move out from under %s
be_BY: Перасунуць па-за %s

en: Move this comment to the Trash
be_BY: Перамясціць гэты каментарый у сметніцу

en: Move to Trash
be_BY: Перамясціць у сметніцу

en: Move to another area&hellip;
be_BY: Перамясціць у іншую вобласць&hellip;

en: Move to the top
be_BY: Перасунуць уверх

en: Move under %s
be_BY: Перасунуць пад %s

en: Move up
be_BY: Перасунуць уверх

en: Move up one
be_BY: Перасунуць уверх на адну пазіцыю

[ctx: Move widget]
en: Move
be_BY: Перамясціць

en: Mozambique
be_BY: Мазамбік

en: Multisite support is not enabled.
be_BY: Падтрымка мульцісайта не ўключана.

en: Muscat
be_BY: Мускат

en: Mute
be_BY: Выключыць гук

en: My Site | My Sites
be_BY[0]: Мой сайт

en: My Sites
be_BY: Мае сайты

en: Mystery Person
be_BY: Загадкавая асоба

en: Nairobi
be_BY: Найробі

en: Name
be_BY: Імя

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
be_BY: Тэкст

[ctx: Name for the Visual editor tab]
en: Visual
be_BY: Візуальны агляд

en: Name for the resource.
be_BY: Імя рэсурса.

[ctx: Name of link anchor (TinyMCE)]
en: Name
be_BY: Назва

en: Name:
be_BY: Імя:

en: Nassau
be_BY: Насау

en: Nauru
be_BY: Науру

en: Navigation
be_BY: Навігацыя

en: Navigation Label
be_BY: Пазнака навігацыі

en: Navigation Menu
be_BY: Меню навігацыі

en: Navigation Menu Item
be_BY: Пункт меню навігацыі

en: Navigation Menu Items
be_BY: Пункты меню навігацыі

en: Navigation Menus
be_BY: Меню навігацыі

en: Ndjamena
be_BY: Нджамена

en: Need help? Use the Help tab above the screen title.
be_BY: Патрэбна дапамога? Скарыстайцеся ўкладкай "Дапамога" уверсе экрана.

en: Network Admin
be_BY: Адміністратар Сеткі

en: Network Admin Email
be_BY: Электронная пошта адміністратара сеткі

en: Network Admin: %s
be_BY: Адміністратар Сеткі: %s

en: Network Enable %s
be_BY: Уключыць сетку %s

en: Network Settings
be_BY: Налады сеткі

en: Network functions are disabled.
be_BY: Сеткавыя функцыі адключаныя.

en: Never
be_BY: Ніколі

en: New %1$s Site: %2$s
be_BY: Новы %1$s сайт: %2$s

en: New %1$s User: %2$s
be_BY: Новы карыстач %1$s: %2$s

en: New Category Name
be_BY: Назва новай катэгорыі

en: New Changeset
be_BY: Новы набор змен

en: New Custom HTML Widget
be_BY: Новы адвольны віджэт HTML

en: New Link Category Name
be_BY: Назва новай катэгорыі спасылак

en: New Menu
be_BY: Новае меню

en: New Page
be_BY: Новая старонка

en: New Password
be_BY: Новы пароль

en: New Post
be_BY: Новы Запіс

en: New Salem
be_BY: Новы Салем

en: New Site Registration: %s
be_BY: Рэгістрацыя новага сайта: %s

en: New Site: %1$s
    URL: %2$s
    Remote IP address: %3$s
    
    Disable these notifications: %4$s
be_BY: Новы сайт: %1$s
    URL: %2$s
    Выдалены IP: %3$s
    
    Адключыць гэтыя паведамленні: %4$s

en: New Tag Name
be_BY: Назва новага тэга

en: New User Default Role
be_BY: Роля па змаўчанні новага карыстальніка

en: New User Registration: %s
be_BY: Рэгістрацыя новага карыстача: %s

en: New User: %1$s
    Remote IP address: %2$s
    
    Disable these notifications: %3$s
be_BY: Новы карыстальнік: %1$s
    Выдалены IP: %2$s
    
    Адключыць гэтыя апавяшчэнні: %3$s

en: New WordPress Site
be_BY: Новы сайт WordPress

en: New York
be_BY: Нью-Ёрк

en: New category name
be_BY: Імя новая катэгорыі

en: New comment on your post "%s"
be_BY: Новы каментар да вашага допісу "%s"

en: New coupon
be_BY: Новы купон

en: New dimensions:
be_BY: Новыя памеры:

en: New document
be_BY: Новы дакумент

en: New page title
be_BY: Новая назва старонкі

en: New page title&hellip;
be_BY: Новая назва старонкі&hellip;

en: New password
be_BY: Новы пароль

en: New pingback on your post "%s"
be_BY: Новая адсылка да вашага допісу "%s"

en: New product
be_BY: Новы тавар

[ctx: New site notification email subject]
en: [%1$s] Activate %2$s
be_BY: [%1$s] Актываваць %2$s

en: New theme activated.
be_BY: Новая тэма актывавана.

en: New to Akismet
be_BY: Новае ў Akismet

en: New trackback on your post "%s"
be_BY: Новая зваротная спасылка на ваш допіс "%s"

en: New user created.
be_BY: Новы карыстальнік створаны.

en: New user email address.
be_BY: Email адрас новага карыстача.

[ctx: New user notification email subject]
en: [%1$s] Activate %2$s
be_BY: [%1$s] Актываваць %2$s

en: New user password.
be_BY: Пароль новага карыстача.

en: New user registration on your site %s:
be_BY: Рэгістрацыя новага карыстача на вашым сайце %s:

en: New user username.
be_BY: Імя новага карыстача.

en: New users are automatically assigned a password, which they can change after logging in. You can view or edit the assigned password by clicking the Show Password button. The username cannot be changed once the user has been added.
be_BY: Новым карыстальнікам аўтаматычна прызначаецца пароль, які яны могуць змяніць пасля ўвахода. Вы можаце праглядаць ці рэдагаваць прызначаныя паролі з дапамогай кнопкі "Паказаць пароль". Імя карыстальніка не можа быць зменена пасля таго, як карыстальнік быў дададзены.

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain their password. Check the box if you do not want the user to receive a welcome email.
be_BY: Новыя карыстальнікі атрымаюць ліст з паведамленнем, што яны сталі карыстальнікамі вашага сайту. У гэтым лісце яны таксама атрымаюць пароль. Калі вы не хочаце, каб яны атрымлівалі прывітальныя лісты, усталюйце сцяжок.

en: New version available.
be_BY: Даступна новая версія.

en: New version available. %s
be_BY: Новая версія даступна. %s

en: New version available. <button class="button-link" type="button">Update now</button>
be_BY: Даступна новая версія. <button class="button-link" type="button">Абнавіць зараз</button>

en: New window
be_BY: Новае акно

en: Newer Comments &raquo;
be_BY: Навейшыя каментары &raquo;

en: Newer comments
be_BY: Навейшыя каментары

en: Newer posts
be_BY: Навейшыя запісы

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
be_BY: Навейшыя запісы <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: News
be_BY: Навіны

en: Next
be_BY: Далей

en: Next &gt;
be_BY: Наступны &gt;

en: Next &raquo;
be_BY: Наступная старонка &raquo;

en: Next &rarr;
be_BY: Наступны &rarr;

en: Next Page &raquo;
be_BY: Наступная старонка &raquo;

en: Next Post
be_BY: Наступны запіс

en: Next Steps
be_BY: Наступныя крокі

en: Next page
be_BY: Наступная старонка

en: Next step
be_BY: Наступны крок

en: Next steps
be_BY: Наступныя крокі

en: Niamey
be_BY: Ніямей

en: Nicename may not be longer than 50 characters.
be_BY: Прыгожае імя карыстальніка (nicename) не можа быць даўжэй за 50 сімвалаў.

en: Nickname
be_BY: Псеўданім

en: Nicosia
be_BY: Нікозія

en: Nipigon
be_BY: Ніпігон

en: Niue
be_BY: Ніуэ

en: No
be_BY: Не

en: No %1$s was set in the arguments array for the "%2$s" sidebar. Defaulting to "%3$s". Manually set the %1$s to "%3$s" to silence this notice and keep existing sidebar content.
be_BY: Ніводны %1$s не быў прызначаны ў радку аргументаў для бакавой панэлі "%2$s". Па змаўчанні выкарыстоўваецца "%3$s". Уручную наладзьце %1$s на "%3$s", каб схаваць гэтае апавяшчэнне і захаваць існуючае змесціва бакавой панэлі.

en: No Comments
be_BY: Няма каментароў

en: No Comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
be_BY: Няма каментароў<span class="screen-reader-text"> па тэме %s</span>

en: No Content-Disposition supplied.
be_BY: Загаловак Content-Disposition не пазначаны.

en: No activity yet!
be_BY: Няма ніякай актыўнасці!

en: No alignment
be_BY: Без выраўноўвання

en: No approved comments
be_BY: Няма пацверджаных каментарыяў

en: No audio selected
be_BY: Аўдыё не выбрана

en: No categories
be_BY: Няма катэгорый

en: No categories found.
be_BY: Ніводнай катэгорыі не знойдзена.

en: No changes saved yet, so there is nothing to trash.
be_BY: Змены яшчэ не былі захаваны - няма чаго выдаляць.

en: No changeset found to take over
be_BY: Няма ніводнага набору змен, які можна рэдагаваць

en: No changesets found in Trash.
be_BY: У сметніку няма набораў змен.

en: No changesets found.
be_BY: Наборы змен не знойдзены.

en: No color
be_BY: Няма колеру

en: No comments
be_BY: Няма каментароў

en: No comments awaiting moderation.
be_BY: Ніводны каментарый не чакае рэгулявання.

en: No comments found.
be_BY: Каментарыі не знойдзены.

en: No comments were caught as spam.
be_BY: Ніводны каментарый не быў злоўлены, як спам.

en: No comments yet.
be_BY: Яшчэ няма каментарыяў.

en: No data supplied.
be_BY: Дадзеныя не пазначаны.

en: No description
be_BY: Няма апісання

en: No editor could be selected.
be_BY: Немагчыма выбраць рэдактар.

en: No file selected
be_BY: Файл не выбраны

en: No file was uploaded.
be_BY: Ніводны файл не быў запампаваны.

en: No image selected
be_BY: Выява не выбрана

en: No image set
be_BY: Выява не ўсталявана

en: No images selected
be_BY: Ніводная выява не выбрана

en: No importers are available.
be_BY: Няма даступных прылад імпарта.

en: No items
be_BY: Няма элементаў

en: No items found.
be_BY: Нічога не знойдзена.

en: No items.
be_BY: Няма элементаў.

en: No links found.
be_BY: Спасылкі не знойдзены.

en: No logo selected
be_BY: Лагатып не выбран

en: No media files found.
be_BY: Медыа-файлы не знойдзены.

en: No media items found.
be_BY: Медыяфайлы не знойдзены.

en: No media selected
be_BY: Медыяфайл не выбраны

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
be_BY: Яшчэ не было створана ні аднаго меню. <a href="%s">Стварыць</a>.

en: No order has been made yet.
be_BY: Пакуль не было замоваў.

en: No pages found in Trash.
be_BY: Няма старонак у смецці.

en: No pages found.
be_BY: Старонкі не знойдзены

en: No pending comments
be_BY: Няма чакаючых каментарыяў

en: No plugin specified.
be_BY: Ніводны плагін не пазначаны.

en: No plugins found.
be_BY: Плагіны не знойдзены.

en: No posts found in Trash.
be_BY: Няма запісаў у смецці.

en: No posts found.
be_BY: Запісы не знойдзены.

en: No products found
be_BY: Тавараў не знойдзена

en: No products found in trash
be_BY: Тавараў у карзіне не знойдзена

en: No products found.
be_BY: Тавараў не знойдзена

en: No products in the cart.
be_BY: Кошык пусты.

en: No results found
be_BY: Нічога не знойдзена.

en: No results found for “%s”.
be_BY: Па запыце '%s' нічога ня знойдзена.

en: No results found.
be_BY: Нічога не знойдзена.

en: No role
be_BY: Няма ролі

en: No route was found matching the URL and request method
be_BY: Не быў знойдзены маршрут, які адпавядае URL і метаду запыта

en: No route was found matching the URL and request method.
be_BY: Не быў знойдзены шлях, які адпавядае URL і метаду запыта

en: No saved methods found.
be_BY: Захаваныя метады не знойдзеныя.

en: No search term specified. Showing recent items.
be_BY: Няма параметраў пошуку. Паказаны апошнія элементы.

en: No sites found.
be_BY: Сайты не знойдзены.

en: No tags
be_BY: Няма тэгаў

en: No tags found.
be_BY: Тэгі не знойдзены.

en: No thanks
be_BY: Не, дзякуй

en: No thanks, do not remind me again
be_BY: Не напамінаць зноў

en: No theme specified.
be_BY: Ніводная тэма не пазначана.

en: No themes found.
be_BY: Тэмы не знойдзены.

en: No themes found. Try a different search, or %s.
be_BY: Ніводная тэма не знойдзена. Паспрабуйце іншы пошукавы тэрмін ці паспрабуйце %s.

en: No themes found. Try a different search.
be_BY: Тэмы не знойдзеныя. Паспрабуйце пашукаць інакш.

en: No valid plugins were found.
be_BY: Дзейныя плагіны не былі знойдзены.

en: No video selected
be_BY: Відэа не выбрана

en: No widgets found.
be_BY: Віджэты не знойдзены.

en: Nome
be_BY: Ном

en: Non-existent changeset UUID.
be_BY: Неіснуючы UUID набора змен.

en: Nonbreaking space
be_BY: Неразрыўны прабел

en: None
be_BY: Не

en: Norfolk
be_BY: Норфалк

en: Noronha
be_BY: Нарон'я

en: North
be_BY: Поўнач

en: North Dakota
be_BY: Паўночная Дакота

en: Norwegian
be_BY: Нарвежская

en: Not Found
be_BY: Не знойдзена

en: Not Sticky
be_BY: Не прылеплены

en: Not enough space to upload. %s KB needed.
be_BY: Не хапае месца для загрузкі. Патрэбна %s КБ.

en: Not that bad
be_BY: Не так кепска

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
be_BY: Памятайце, што, каб абрэзаць выяву, неабходна націснуць на яе (значок "Абрэзаць" заўжды выбраны) і выбраць пажаданую частку выявы, перацягваючы рамку. Потым націсніце "Захаваць", каб захаваць змены.

en: Note:
be_BY: Нататка:

en: Note: Neither of these options blocks access to your site &mdash; it is up to search engines to honor your request.
be_BY: Нататка: Ніводны з гэтых параметраў не блакуе доступ да вашага сайта&mdash; пошукавыя сістэмы самі вырашаюць, ці ўшаноўваць вашу замову.

en: Notes
be_BY: Заўвагі

en: Notes about your order, e.g. special notes for delivery.
be_BY: Заўвагі да вашай замовы, напрыклад асаблівыя заўвагі да службы дастаўкі.

en: Nothing to save, the image has not changed.
be_BY: Няма чаго захоўваць, выява не была зменена.

en: Notice:
be_BY: Апавяшчэнне:

en: Nouakchott
be_BY: Нуакшот

en: Noumea
be_BY: Нумеа

en: November
be_BY: Лістапад

[ctx: November abbreviation]
en: Nov
be_BY: Ліст

en: Novokuznetsk
be_BY: Новакузнецк

en: Novosibirsk
be_BY: Навасібірск

en: Number of Themes found: %d
be_BY: Знойдзена тэм: %d

en: Number of comments to show:
be_BY: Колькасць каментароў для адлюстравання:

en: Number of items found: %d
be_BY: Колькасць знойдзеных элементаў: %d

en: Number of items per page:
be_BY: Колькасць элементаў на адной старонцы:

en: Number of links to show:
be_BY: Колькасць спасылак, якія патрэбна паказваць:

en: Number of posts to show:
be_BY: Колькасць допісаў для адлюстравання:

en: Number of published posts for the term.
be_BY: Колькасць апублікаваных запісаў для тэрміна.

en: Number of widgets found: %d
be_BY: Колькасць знойдзеных віджэтаў: %d

[ctx: Number/count of items]
en: Count
be_BY: Колькасць

en: Numbered list
be_BY: Нумараваны спіс

en: Numeric
be_BY: Лічбавы

en: OK
be_BY: ЁСЦЬ

en: October
be_BY: Кастрычнік

[ctx: October abbreviation]
en: Oct
be_BY: Каст

en: Offset the result set by a specific number of items.
be_BY: Зрушыць вынік згодна з пэўнай колькасцю элементаў.

en: Ojinaga
be_BY: Ахінага

en: Older comments
be_BY: Даўнейшыя каментары

en: Older posts
be_BY: Даўнейшыя запісы

en: Omsk
be_BY: Омск

en: On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?
be_BY: У некаторых сістэмах імя базы дадзеных будзе мець прэфікс у выглядзе вашага імя карыстальніка. Такім чынам, яе імя будзе выглядаць як <code>імя_карыстальніка_%1$s</code>. Ці можа гэта перашкаджаць?

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
be_BY: На гэтай старонцы вы можаце наладзіць плагін Akismet.

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
be_BY: На гэтай старонке вы можаце абнавіць вашы налады Akismet і праглядзець статыстыку спама.

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
be_BY: На гэтай старонцы вы зможаце пабачыць статыстыку спама, які быў адфільтраваны на вашым сайце.

en: On-sale products
be_BY: Тавары на зніжке

en: Once Daily
be_BY: Адзін раз ў дзень

en: Once Hourly
be_BY: Адзін раз у гадзіну

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
be_BY: Пасля стварэння файл WXR можа быць імпартаваны на іншы сайт WordPress ці на іншую платформу, якая падтрымлівае гэты фармат.

en: Once you have made your selection, you can adjust it by entering the size in pixels. The minimum selection size is the thumbnail size as set in the Media settings.
be_BY: Пасля таго, як вы зрабілі выбар, вы можаце наладзіць выяву, задаўшы яе памер у пікселах. Мінімальны памер выбара гэта памер эскіза, які пазначаны ў наладах Медыа.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, the user will be permanently removed.
be_BY: Пасля таго, як вы націсніце &#8220;Пацвердзіць выдаленне&#8221;, гэты карыстальнік будзе выдалены назаўсёды.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, these users will be permanently removed.
be_BY: Пасля таго, як вы націсніце &#8220;Пацвердзіць выдаленне&#8221;, гэтыя карыстальнікі будуць выдалены назаўсёды.

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
be_BY: Пасля таго, як вы захавалі спампаваны файл, вы можаце скарыстацца функцыяй імпарту на іншым сайце WordPress, каб імпартаваць сваё змесціва.

en: One Column
be_BY: Адзін слупок

en: One of the plugins is invalid.
be_BY: Адзін з плагінаў нядзейсны.

en: One of the selected users is not a member of this site.
be_BY: Адзін з выбраных карыстальнікаў не з'яўляецца членам гэтага сайта.

en: One response to %s
be_BY: Адзін адказ на %s

en: Only %1$s or %2$s files may be used for header video. Please convert your video file and try again, or, upload your video to YouTube and link it with the option below.
be_BY: Толькі файлы %1$s ці %2$s могуць выкарыстоўвацца ў відэазагалоўках. Змяніце фармат відэа і паспрабуйце зноў ці запампуйце відэа на YouTube і далучыце яго ніжэй.

en: Only %s left in stock
be_BY: Толькі %s засталося ў наяўнасці

en: Only UUID V4 is supported at this time.
be_BY: Зараз падтрымліваецца толькі UUID V4.

en: Oops! That embed cannot be found.
be_BY: Ой! Гэтае ўбудаванне не можа быць знойдзена.

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
be_BY: Ой! Здаецца, гэтая старонка не можа быць знойдзена.

en: Oops: %s
be_BY: Ой: %s

en: Open Press This
be_BY: Адкрыць &laquo;Press This&raquo;

[ctx: Open Sans font: add new subset (greek, cyrillic, vietnamese)]
en: no-subset
be_BY: cyrillic

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
be_BY: off

en: Open link in a new tab
be_BY: Адкрыць спасылку ў новай укладцы

en: Open sharing dialog
be_BY: Адкрыць дыялог распаўсюджвання

en: Optional
be_BY: Неабавязкова

en: Options saved.
be_BY: Наладкі захаваныя.

en: Or choose an image from your media library:
be_BY: Альбо выберыце выяву з медыятэкі:

en: Or link to existing content
be_BY: Альбо дадайце спасылку на існуючае змесціва

en: Or, enter a YouTube URL:
be_BY: Ці ўвядзіце URL YouTube:

en: Oral
be_BY: Уральск

en: Orange
be_BY: Памяранцавы

en: Order
be_BY: Парадак

en: Order #%s
be_BY: Замова #%s

en: Order &ndash; %s
be_BY: Замова &ndash; %s

en: Order ID
be_BY: ID замовы

en: Order again
be_BY: Замовіць зноў

en: Order created
be_BY: Замова створана

en: Order deleted
be_BY: Замова выдалена

en: Order details
be_BY: Дэталі замовы

en: Order images by:
be_BY: Упарадкаваць выявы па:

en: Order note content.
be_BY: Заўвага к замове

en: Order notes
be_BY: Заўвагі да замовы

en: Order number:
be_BY: Нумар замовы:

en: Order received
be_BY: Замова атрымлена

en: Order saved.
be_BY: Замова захавана.

en: Order sort attribute ascending or descending.
be_BY: Узыходзячы ці зыходзячы парадак сартавання атрыбутаў.

en: Order status changed from %1$s to %2$s.
be_BY: Статус замовы зменены з %1$s на %2$s.

en: Order submitted.
be_BY: Замова размешчана.

en: Order updated
be_BY: Замова абноўлена

en: Order updates
be_BY: Замова обноўлена

en: Order:
be_BY: Парадак:

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
be_BY: Арганізаваць запампоўкі ў каталогі па месяцах і гадах

en: Original
be_BY: Арыгінал

[ctx: Original Size]
en: Original
be_BY: Арыгінальны памер

en: Original dimensions %s
be_BY: Арыгінальныя памеры %s

en: Original: %s
be_BY: Арыгінал: %s

en: Oslo
be_BY: Осла

en: Other WordPress News
be_BY: Іншыя навіны WordPress

en: Other comment settings
be_BY: Іншыя налады каментарыяў

en: Other user roles have been changed.
be_BY: Іншыя ролі карыстальнікаў былі зменены.

en: Other users have been deleted.
be_BY: Іншыя карыстальнікі былі выдалены.

en: Other users have been removed.
be_BY: Іншыя карыстальнікі былі выдалены.

en: Ouagadougou
be_BY: Уагадугу

en: Our 2015 default theme is clean, blog-focused, and designed for clarity. Twenty Fifteen's simple, straightforward typography is readable on a wide variety of screen sizes, and suitable for multiple languages. We designed it using a mobile-first approach, meaning your content takes center-stage, regardless of whether your visitors arrive by smartphone, tablet, laptop, or desktop computer.
be_BY: Тэма 2015 года спраектавана для таго, каб вам спадручней было кіраваць блогам. Twenty Fifteen - простая тэма з выразнай тыпаграфікай, якую спадручна чытаць на розных экранах і розных мовах. Яна была спраектавана з павагай да мабільных прылад, што азначае, што ваша змесціва займае месца ў самым цэнтры, незаўважна ад таго, чым карыстаюцца вашы наведвальнікі: смартфонам, планшэтам, ноутбукам альбо ПК.

en: Our bank details
be_BY: Нашы банкаўскія рэквізіты

en: Our website address is: %s.
be_BY: Адрас нашага вэб-сайта - %s.

en: Out from under %s
be_BY: Па-за %s

en: Out of stock
be_BY: Няма ў наяўнасці

en: Overview
be_BY: Агляд

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
be_BY: PG &#8212; Магчыма крыўдная, звычайна для асоб 13 год ці старэй

en: PHP's XML extension is not available. Please contact your hosting provider to enable PHP's XML extension.
be_BY: XML-пашырэнне PHP недаступна. Звяжыцеся з хостынгавай кампаніяй, каб уключыць гэтае пашырэнне.

en: Pacific
be_BY: Ціхі акіян

en: Page
be_BY: Старонка

en: Page %s
be_BY: Старонка %s

en: Page Archives
be_BY: Старонка архіваў

en: Page Attributes
be_BY: Атрыбуты старонкі

en: Page ID
be_BY: ID старонкі

en: Page IDs, separated by commas.
be_BY: ID старонок, падзеленыя коскамі.

en: Page break
be_BY: Разрыў старонкі

en: Page draft updated.
be_BY: Чарнавік старонкі абноўлены.

en: Page index cannot be less than one.
be_BY: Індэкс старонкі не можа быць меней за адзінку.

en: Page not found
be_BY: Старонка не знойдзена

en: Page order
be_BY: Парадак старонак

en: Page published.
be_BY: Старонка апублікавана.

en: Page restored to revision from %s.
be_BY: Старонка адноўлена да рэдакцыі ад %s.

en: Page saved.
be_BY: Старонка захавана.

en: Page scheduled for: %s.
be_BY: Старонка запланавана на: %s.

en: Page submitted.
be_BY: Старонка адпраўлена.

en: Page title
be_BY: Назва старонкі

en: Page updated.
be_BY: Старонка абноўлена.

en: Pages
be_BY: Старонкі

en: Pages are similar to posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest pages under other pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of pages.
be_BY: Старонкі падобныя да запісаў у тым сэнсе, што таксама маюць загаловак, тэкст і далучаныя мэтададзеныя, але адрозніваюцца таму, што яны не з'яўляюцца на храналагічнай стужцы блогу, кшталту прылепленых запісаў. Старонкі не катэгарызуюцца і не пазначаюцца тэгамі, але могуць мець іерархію. Адну старонку можна змясьціць пад іншай, зрабіўшы апошнюю бацькоўскай датычна першай, стварыўшы такім чынам групу старонак.

en: Pages list
be_BY: Спіс старонак

en: Pages list navigation
be_BY: Спіс навігацыі па старонках

en: Pages:
be_BY: Старонкі

en: Pagination
be_BY: Пастаронкавая навігацыя

en: Pago Pago
be_BY: Пага-Пага

en: Palau
be_BY: Палау

en: Palmer
be_BY: Палмер

en: Panama
be_BY: Панама

en: Pangnirtung
be_BY: Пангніртунг

en: Paragraph
be_BY: Абзац

en: Paramaribo
be_BY: Парамарыба

en: Parent
be_BY: Бацькоўская

en: Parent Category
be_BY: Зыходная катэгорыя

en: Parent Category:
be_BY: Зыходная катэгорыя:

en: Parent Page:
be_BY: Зыходная старонка:

en: Parent category:
be_BY: Бацькоўская катэгорыя:

en: Parent coupon
be_BY: Бацькавы купон

en: Parent orders
be_BY: Бацькавы замовы

en: Parent product
be_BY: Бацькавы тавар

en: Parent term does not exist.
be_BY: Галоўны тэрмін не існуе.

en: Paris
be_BY: Парыж

en: Partial render must echo the content or return the content string (or array), but not both.
be_BY: Частковая візуалізацыя павінна адлюстроўваць змесціва ці звяртаць радок (ці масіў) змесціва, але ж не абодвы выпадку адразу.

en: Password
be_BY: Пароль:

en: Password Reset
be_BY: Скінуць пароль

en: Password change
be_BY: Змяніць пароль

en: Password changed for user: %s
be_BY: Пароль зменены для карыстальніка: %s

en: Password for the user (never included).
be_BY: Пароль для карыстальніка (ніколі не ўключаецца).

en: Password protected
be_BY: Абаронена паролем

en: Password reset email has been sent.
be_BY: Ліст для скіду пароля быў адасланы.

en: Password reset is not allowed for this user
be_BY: Гэты карыстач ня можа сбросіць пароль.

en: Password:
be_BY: Пароль:

en: Passwords cannot be empty.
be_BY: Паролі не могуць быць пустымі.

en: Past six months
be_BY: Апошнія шэсць месяцаў

en: Paste
be_BY: Уставіць

en: Paste URL or type to search
be_BY: Устайце URL ці надрукуйце, каб шукаць

en: Paste as text
be_BY: Уставіць як тэкст

en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
be_BY: Функцыя ўстаўкі працуе зараз у рэжыме звычайнага тэксту. Змесціва будзе ўстаўляцца, як звычайны тэкст, пакуль вы не адключыце гэтую функцыю.

en: Paste table row after
be_BY: Уставіць радок табліцы апасля

en: Paste table row before
be_BY: Уставіць радок табліцы перад

en: Paste your embed code below:
be_BY: Устаўце код убудавання ніжэй:

en: Path
be_BY: Шлях

en: Pause
be_BY: Пауза

en: Payment action
be_BY: Дзеянне аплаты

en: Payment gateway
be_BY: Плацёжны шлюз

en: Payment method:
be_BY: Метад аплаты:

en: Payment methods
be_BY: Метады аплаты

en: Pending
be_BY: Чакаецца

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: У чарзе: <span class="count">(%s)</span>
be_BY[1]: У чарзе: <span class="count">(%s)</span>
be_BY[2]: У чарзе: <span class="count">(%s)</span>

en: Pending Review
be_BY: Чакае разгляду

en: Perfect
be_BY: Выдатна

en: Permalink Settings
be_BY: Налады сталых спасылак

en: Permalink to %s
be_BY: Пастаянная спасылка на %s

en: Permalink:
be_BY: Сталая спасылка:

en: Permalink: %s
be_BY: Сталая спасылка: %s

en: Permalinks
be_BY: Сталыя спасылкі

en: Permanently delete comment
be_BY: Выдаліць каментарый назаўсёды

en: Permissions
be_BY: Дазволы

en: Persian
be_BY: Фарсі

en: Personal Data Export
be_BY: Экспарт асабістых дадзеных

en: Personal Data Export for %s
be_BY: Экспарт асабістых дадзеных для %s

en: Personal Options
be_BY: Уласныя параметры

en: Personal data is not just created by a user&#8217;s interactions with your site. Personal data is also generated from technical processes such as contact forms, comments, cookies, analytics, and third party embeds.
be_BY: Асабістыя дадзеныя ствараюцца не толькі падчас узаемадзеяння карыстальніка з сайтам, але таксама ствараюцца падчас тэхнічных працэсаў, як, напрыклад, формы кантактаў, каментарыі, файлы кукі, аналітычныя дадзеныя, устаўкі ад трэціх бакоў.

en: Perth
be_BY: Перт

en: Petersburg
be_BY: Пітэрсберг

en: Phnom Penh
be_BY: Пнампень

en: Phoenix
be_BY: Фенікс

en: Phone
be_BY: telefone

en: Photoblogging
be_BY: Фотаблог

en: Photography
be_BY: Фатаграфія

en: Pingback
be_BY: Pingback-адсылка

en: Pingback excerpt:
be_BY: Урывак Pingback-адсылкі:

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
be_BY: Pingback-адсылка з %1$s да %2$s зарэгістраваная. Што на язык, тое й з языка! :-)

en: Pingback:
be_BY: Pingback-адсылка:

en: Pings
be_BY: Пінгі

en: Pink
be_BY: Ружовы

en: Pitcairn
be_BY: Астравы Піткэрн

en: Place order
be_BY: Сцвердзіць замову

en: Play
be_BY: Прайграць

en: Playlist Settings
be_BY: Налады спіса прайгравання

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
be_BY: Калі ласка, <a href="%1$s">абнавіце WordPress</a> да бягучай версіі альбо <a href="%2$s">перайдзіце да версіі Akismet 2.4</a>.

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
be_BY: Праверце <a href="%s">канфігурацыю Akismet configuration</a> і звяжыцеся з адміністратарам, калі праблема не знікла.

en: Please choose whether you would like sites in your WordPress network to use sub-domains or sub-directories.
be_BY: Калі ласка, выберыце, як вы хочаце выкарыстоўваць сайты ў сетцы WordPress: з паддаменамі ці падпапкамі.

en: Please complete the configuration steps. To create a new network, you will need to empty or remove the network database tables.
be_BY: Калі ласка, завяршыце канфігурацыю. Каб стварыць новую сетку, вам трэба ачысціць або выдаліць табліцы баз дадзеных сеткі.

en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
be_BY: Калі ласка, звяжыцеся з <a href="%s" target="_blank">падтрымкай Akismet</a>, каб атрымаць дапамогу.

en: Please edit your privacy policy content, making sure to delete the summaries, and adding any information from your theme and plugins. Once you publish your policy page, remember to add it to your navigation menu.
be_BY: Адрэдагуйце змесціва вашай палітыкі канфідэнцыйнасйці праз выдаленне абагульненняў і даданне інфармацыі з вашых тэм і плагінаў. Не забудзьце дадаць палітыку ў меню навігацыі пасля яе публікацыі.

en: Please enter a coupon code.
be_BY: Калі ласка, увядзіце код купона.

en: Please enter a site name.
be_BY: Калі ласка, увядзіце імя сайта.

en: Please enter a site title.
be_BY: Калі ласка, увядзіце назву сайта.

en: Please enter a username.
be_BY: Калі ласка, увядзіце імя карыстача.

en: Please enter a valid YouTube URL.
be_BY: Увядзіце сапраўдны URL YouTube.

en: Please enter a valid email address.
be_BY: Калі ласка, увядзіце дзейны адрас email

en: Please enter a valid menu name.
be_BY: Увядзіце сапраўднае імя меню.

en: Please enter a valid postcode / ZIP.
be_BY: Калі ласка, увядзіце дзейны паштовы індэкс.

en: Please include a %s template in your theme.
be_BY: Дадайце шаблон %s да вашай тэмы.

en: Please log in again.
be_BY: Калі ласка, увайдзіце зноў.

en: Please make sure the Apache %s module is installed as it will be used at the end of this installation.
be_BY: Пераканайцеся ў тым, што модуль Apache %s усталяваны, таму што ён будзе выкарыстоўвацца напрыканцы гэтага ўсталявання.

en: Please provide a custom field name.
be_BY: Пакіньце імя адвольнага поля.

en: Please provide a custom field value.
be_BY: Пакіньце адвольнае значэнне поля.

en: Please save your changes in order to share the preview.
be_BY: Неабходна захаваць змены, перш чым дзяліцца дынамічным праглядам.

en: Please see <a href="%s">Debugging in WordPress</a> for more information.
be_BY: Глядзіце <a href="%s">Адладка ў WordPress</a>, каб знайсці падрабязную інфармацыю.

en: Please select a file
be_BY: Выберыце файл

en: Please select an option.
be_BY: Выберыце параметр.

en: Please try again.
be_BY: Калі ласка, паспрабуйце яшчэ раз.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
be_BY: Паспрабуйце запампаваць гэты файл з дапамогай %1$sбраўзернага запампоўшчыка%2$s.

en: Please update WordPress now
be_BY: Абнавіце WordPress зараз

en: Please update your payment information.
be_BY: Абнавіце інфармацыю аплаты.

en: Please visit your <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
be_BY: Калі ласка, наведайцеся да <a href="%s" target="_blank">старонкі ўліковага запісу Akismet</a>, каб узнавіць сваю падпіску.

en: Plugin
be_BY: Плагін

en: Plugin could not be deleted.
be_BY: Плагін не можа быць выдалены.

en: Plugin file does not exist.
be_BY: Файл плагіна не існуе.

en: Plugin installation failed.
be_BY: Памылка ўсталявання плагіна.

en: Plugin updated successfully.
be_BY: Плагін паспяхова абноўлены.

en: Plugins
be_BY: Плагіны

en: Plugins %s
be_BY: Плагіны %s

en: Podgorica
be_BY: Падгорыца

en: Pohnpei
be_BY: Панпеі

en: Polish
be_BY: Польская

en: Ponape
be_BY: Востраў Панпеі

en: Pontianak
be_BY: Панціанак

en: Popular Plugin
be_BY: Папулярны плагін

en: Popular Tags
be_BY: Папулярныя тэгі

en: Popular tags
be_BY: Папулярныя тэгі

en: Port
be_BY: Порт

en: Port Moresby
be_BY: Порт-Морсбі

en: Port of Spain
be_BY: Порт-оф-Спэйн

en: Port-au-Prince
be_BY: Порт-о-Прэнс

en: Portfolio
be_BY: Праекты

en: Porto Acre
be_BY: Порту-Акрі

en: Porto Velho
be_BY: Порту-Вэлю

en: Porto-Novo
be_BY: Порту-Нову

en: Portuguese
be_BY: Партугальская

en: Position
be_BY: Месца

en: Post
be_BY: Запіс

en: Post Archives
be_BY: Архівы запісаў

en: Post Attributes
be_BY: Атрыбуты запісу

en: Post Comment
be_BY: Пакінуць каментар

en: Post Formats
be_BY: Фарматы запісаў

en: Post Thumbnail
be_BY: Мініятура запісу

en: Post Title
be_BY: Назва допісу

en: Post Type Archive
be_BY: Архіў тыпаў запісаў

en: Post Via Email
be_BY: Запіс праз электронную пошту

en: Post draft updated.
be_BY: Чарнавік запісу абноўлены.

[ctx: Post format]
en: Aside
be_BY: Нататка

[ctx: Post format]
en: Audio
be_BY: Аўдыё

[ctx: Post format]
en: Chat
be_BY: Гутарка

[ctx: Post format]
en: Gallery
be_BY: Галерэя

[ctx: Post format]
en: Image
be_BY: Выява

[ctx: Post format]
en: Link
be_BY: Спасылка

[ctx: Post format]
en: Quote
be_BY: Цытата

[ctx: Post format]
en: Standard
be_BY: Звычайны

[ctx: Post format]
en: Status
be_BY: Статус

[ctx: Post format]
en: Video
be_BY: Відэа

en: Post name
be_BY: Назва запісу

en: Post navigation
be_BY: Навігацыя па запісах

en: Post published.
be_BY: Запіс апублікаваны.

en: Post restored to revision from %s.
be_BY: Запіс адноўлены да рэдакцыі ад %s.

en: Post saved.
be_BY: Запіс захаваны.

en: Post scheduled for: %s.
be_BY: Запіс запланаваны на: %s.

en: Post submitted.
be_BY: Запіс адпраўлены.

en: Post title
be_BY: Назва допісу

en: Post type names must be between 1 and 20 characters in length.
be_BY: Даўжыня назваў тыпаў допісаў мае быць ад 1 да 20 сімвалаў.

en: Post updated.
be_BY: Запіс абноўлены.

en: Post via email
be_BY: Апублікаваць праз e-mail

en: Posted title:
be_BY: Апублікаваная назва:

en: Poster
be_BY: Застаўка

en: Poster Image
be_BY: Выява застаўкі

en: Posts
be_BY: Запісы

en: Posts Page
be_BY: Старонка з допісамі

en: Posts by %s
be_BY: Запісы %s

en: Posts list
be_BY: Спіс запісаў

en: Posts list navigation
be_BY: Спіс навігаццыі па запісах

en: Posts navigation
be_BY: Навігацыя па запісах

en: Posts page
be_BY: Старонку запісаў

en: Posts page: %s
be_BY: Старонка запісаў: %s

en: Posts published on %s
be_BY: Запісы, якія апублікаваны ў %s

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
be_BY: Сайт працуе на WordPress, сучаснай персанальнай платформе для публікацыяў.

en: Prague
be_BY: Прага

en: Preload
be_BY: Папярэдняя загрузка

en: Press This is a little tool that lets you grab bits of the web and create new posts with ease.
be_BY: "Press This" гэта дробны інструмент, які дазваляе вам сабіраць кавалкі цікавага ў сетцы і ствараць новыя запісы хутка і лёгка.

en: Press This is not available. Please contact your site administrator.
be_BY: Плагін Press This недаступны. Звяжыцеся з адміністратарам сайта.

en: Press This is not installed. Please install Press This from <a href="%s">the main site</a>.
be_BY: Букмарклет Press This не ўсталяваны. Усталюйце букмарклет з <a href="%s">галоўнага сайта</a>.

en: Press return or enter to open this panel
be_BY: Націсніце Enter, каб адчыніць гэтую панэль.

en: Press return or enter to open this section
be_BY: Націсніце return ці enter, каб адкрыць гэты раздзел

en: Preview
be_BY: Прагледзець

en: Preview %s
be_BY: Папярэдні прагляд %s

en: Preview &#8220;%s&#8221;
be_BY: Папярэдні прагляд &#8220;%s&#8221;

en: Preview Changes
be_BY: Папярэдні прагляд змен

en: Preview Link
be_BY: Спасылка папярэдняга прагляду

en: Preview as a browser icon
be_BY: Праглядзець як значок браўзера

en: Preview as an app icon
be_BY: Праглядзець як значок прыкладання

en: Preview page
be_BY: Прагляд старонкі

en: Preview post
be_BY: Хуткі прагляд запісу

en: Preview:
be_BY: Папярэдні прагляд:

en: Previewing and Customizing
be_BY: Папярэдні прагляд і змены

en: Previewing theme
be_BY: Папярэдні прагляд тэмы

en: Previous
be_BY: Папярэдні

en: Previous (arrow left)
be_BY: Папярэдняя (стрэлка налева)

en: Previous Post
be_BY: Папярэдні запіс

en: Previous page
be_BY: Папярэдняя старонка

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
be_BY: Копіі выявы, якія рэдагаваліся раней, не будуць выдалены.

en: Price
be_BY: Цана

en: Price:
be_BY: Цана

en: Primary Menu
be_BY: Асноўнае меню

en: Primary Site
be_BY: Галоўны сайт

en: Primary site
be_BY: Галоўны сайт

en: Print
be_BY: Надрукаваць

en: Privacy
be_BY: Прыватнасьць

en: Privacy Policy
be_BY: Палітыка канфідэнцыйнасці

en: Privacy Policy Guide
be_BY: Дапаможнік па палітыцы канфідэнцыйнасці

en: Privacy Policy page updated successfully.
be_BY: Старонка палітыкі канфідэнцыйнасці паспяхова абноўлена.

en: Privacy Settings
be_BY: Налады канфідэнцыйнасці

en: Private
be_BY: Асабісты

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: Утоены: <span class="count">(%s)</span>
be_BY[1]: Утоеных: <span class="count">(%s)</span>
be_BY[2]: Утоеных: <span class="count">(%s)</span>

en: Private: %s
be_BY: Асабісты: %s

en: Privately Published
be_BY: Δημοσίευση κατ'  ιδίαν

en: Proceed
be_BY: Працягнуць

en: Proceed to checkout
be_BY: Перайсці да афармлення замовы

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
be_BY[0]: Апрацаваны %d каментарый.
be_BY[1]: Апрацавана %d каментарыя.
be_BY[2]: Апрацавана %d каментарыяў.

en: Product
be_BY: Тавар

[ctx: Product Attribute]
en: Product %s
be_BY: Тавар %s

en: Product count
be_BY: Колькасць тавара

en: Product created
be_BY: Тавар створаны

en: Product data
be_BY: Дадзеныя тавару

en: Product deleted
be_BY: Тавар выдалены

en: Product description
be_BY: Апісанне тавару

en: Product description.
be_BY: Апісанне тавара.

en: Product draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
be_BY: Чарнавік тавару абноўлены. <a target="_blank" href="%s">Праглядзець тавар</a>

en: Product gallery
be_BY: Галерэя тавару

en: Product image
be_BY: Выява тавара

en: Product permalinks
be_BY: Сталыя спасылкі тавараў

en: Product ratings
be_BY: Рэйтынг тавара

en: Product saved.
be_BY: Тавар захаваны.

en: Product search
be_BY: Пошук тавара

en: Product shipping classes
be_BY: Апісанне тавара

en: Product short description
be_BY: Кароткае апісанне тавару

en: Product submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
be_BY: Тавар размешчаны. <a target="_blank" href="%s">Праглядзець тавар</a>

en: Product tags
be_BY: Тэгі тавара

en: Product updated
be_BY: Тавар абноўлены

en: Products
be_BY: Тавары

en: Profile
be_BY: Профіль

en: Profile Picture
be_BY: Выява профілю

en: Profile updated.
be_BY: Профіль абноўлены.

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
be_BY: Абароненыя каментары: Калі ласка, увядзіце свой пароль, каб пабачыць каментары.

en: Protected: %s
be_BY: Абаронены: %s

en: Public
be_BY: Публічны

en: Public <span class="count">(%s)</span> | Public <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: Адкрыта: <span class="count">(%s)</span>
be_BY[1]: Адкрыта: <span class="count">(%s)</span>
be_BY[2]: Адкрыта: <span class="count">(%s)</span>

en: Public, Sticky
be_BY: Публічны, прымацаваны

en: Publish
be_BY: Апублікаваць

en: Publish <b>immediately</b>
be_BY: Апублікаваць <b>адразу ж</b>

en: Publish Settings
be_BY: Налады публікацыі

en: Published
be_BY: Апублікаваны

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: <span class="count">(%s)</span> апублікаваны
be_BY[1]: <span class="count">(%s)</span> апублікавана
be_BY[2]: <span class="count">(%s)</span> апублікавана

en: Publishing Soon
be_BY: Хутка на публікацыю

en: Puerto Rico
be_BY: Пуэрта-Рыка

en: Punta Arenas
be_BY: Пунта-Арэнас

en: Purple
be_BY: Фіялетавы

en: Pyongyang
be_BY: Пхеньян

en: Qatar
be_BY: Катар

en: Quantity
be_BY: Колькасць

en: Queensland
be_BY: Квінслэнд

en: Query parameter not permitted: %s
be_BY: Параметр запыту не дазволены: %s

en: Quick Draft
be_BY: Хуткі чарнавік

en: Quick Edit
be_BY: Хуткае змяненне

en: Quick edit &#8220;%s&#8221; inline
be_BY: Хутка рэдагаваць убудаваны &#8220;%s&#8221;

en: Quick edit this comment inline
be_BY: Хуткае убудаванае рэдагаванне каментарыяў

en: Quick&nbsp;Edit
be_BY: Хуткае&nbsp;рэдагаванне

en: Quote
be_BY: Цытата

en: Quotes
be_BY: Цытаты

en: Qyzylorda
be_BY: Кызыларда

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
be_BY: R &#8212; Для дарослых старэй за 17 год

en: REST base route for the post type.
be_BY: Базавы пуць REST для тыпу запісу.

en: REST base route for the taxonomy.
be_BY: Стандартны шлях REST для таксанаміі.

en: RSS Address
be_BY: Адрас RSS

en: RSS Error:
be_BY: Памылка RSS:

en: RTL Language Support
be_BY: Падтрымка мовы RTL

en: Rainy River
be_BY: Рэйні-Рывер

en: Random
be_BY: Выпадкова

en: Random Order
be_BY: Выпадковы парадак

en: Randomize suggested headers
be_BY: Выпадковы выбар прапанаваных загалоўкаў

en: Randomize uploaded headers
be_BY: Выпадковы выбар запампаваных загалоўкаў

en: Randomizing suggested headers
be_BY: Выпадковы выбар прапанаваных загалоўкаў

en: Randomizing uploaded headers
be_BY: Выпадковы выбар запампаваных загалоўкаў

en: Rangoon
be_BY: Янгон

en: Rankin Inlet
be_BY: Ранкін-Інлет

en: Rarotonga
be_BY: Раратонга

en: Rate&hellip;
be_BY: Ацэнка&hellip;

en: Rated %s out of 5
be_BY: Адзнака %s з 5

en: Rating
be_BY: Ацэнка

en: Re-adding...
be_BY: Дадаем зноў...

en: Re-enter new password
be_BY: Паўтарыце новы пароль

en: Read
be_BY: Чытанне

en: Read more
be_BY: Чытаць далей

en: Read more...
be_BY: Чытаць далей...

en: Read/Write
be_BY: Чытанне/Запіс

en: Reading
be_BY: Чытанне

en: Reading Settings
be_BY: Налады чытання

en: Reassign the deleted user's posts and links to this user ID.
be_BY: Перапрызначыць запісы і спасылкі выдаленага карыстальніка гэтаму карыстальніцкаму ID.

en: Recent Articles
be_BY: Апошнія артыкулы

en: Recent Comments
be_BY: Нядаўнія каментары

en: Recent Posts
be_BY: Нядаўнія запісы

en: Recent reviews
be_BY: Апошнія водгукі

en: Recently Published
be_BY: Апошнія апублікаваныя

en: Recently Viewed Products
be_BY: Нядаўна прагледзеныя тавары

en: Recife
be_BY: Рэсіфі

en: Recommended
be_BY: Рэкамендавана

en: Recommended Plugins
be_BY: Прапанаваныя пашырэньні

en: Red
be_BY: Чырвоны

en: Redo
be_BY: Паўтарыць

en: Refund
be_BY: Зварот

en: Regina
be_BY: Рэгіна

en: Register
be_BY: Зарэгістравацца

en: Registration complete. Please check your email.
be_BY: Рэгістрацыя скончана. Калі ласка, праверце свой e-mail.

en: Registration confirmation will be emailed to you.
be_BY: Вы атрымаеце ліст з пацверджаннем рэгістрацыі.

en: Registration date for the user.
be_BY: Дата рэгістрацыі карыстальніка.

en: Related products
be_BY: Падобныя тавары

en: Relationship
be_BY: Адносіны

en: Released: %d.
be_BY: Выпуск: %d.

en: Remember Me
be_BY: Запомніць мяне

en: Remember me
be_BY: Запомніць мяне

en: Remember to click the Add New User button at the bottom of this screen when you are finished.
be_BY: Памятайце, што па сканчэнні трэба націснуць кнопку «Дадаць новага карыстальніка» ўнізе гэтага экрану.

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
be_BY: Не забудзьце націснуць кнопку "Абнавіць профіль", калі скончыце.

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
be_BY: Памятайце, пасля выдалення ваш сайт не можа быць адноўлены.

en: Remove
be_BY: Выдаліць

en: Remove Background Image
be_BY: Выдаліць фонавую выяву

en: Remove Header Image
be_BY: Выдаліць выяву загалоўка

en: Remove Image
be_BY: Выдаліць выяву

en: Remove Menu Item: %1$s (%2$s)
be_BY: Выдаліць элемент меню: %1$s (%2$s)

en: Remove Users from Site
be_BY: Выдаліць карыстальнікаў з сайта

en: Remove audio source
be_BY: Выдаліць аудыё-крыніцу

en: Remove image
be_BY: Выдаліць выяву

en: Remove link
be_BY: Выдаліць спасылку

en: Remove poster image
be_BY: Выдаліць афішу

en: Remove this URL
be_BY: Выдаліць гэты URL

en: Remove video source
be_BY: Выдаліць відэа-крыніцу

en: Removed %s.
be_BY: Выдалена: %s.

en: Removing %1$s manually will cause PHP warnings. Use the %2$s filter instead.
be_BY: Выдаленне %1$s прывядзе да засцярог PHP. Скарыстайцеся замест гэтага фільтрам %2$s.

en: Removing and Reusing
be_BY: Выдаленне і выкарыстанне зноў

en: Removing...
be_BY: Выдаляецца...

en: Reorder
be_BY: Пераўпарадкаваць

en: Reorder menu items
be_BY: Змяніць парадак элементаў меню

en: Reorder mode closed
be_BY: Рэжым змянення закрыты

en: Reorder mode enabled
be_BY: Рэжым змянення ўключаны

en: Reorder widgets
be_BY: Змяніць парадак віджэтаў

en: Repeat Background Image
be_BY: Паўтарыць фонавую выяву

[ctx: Repeat Image]
en: Repeat
be_BY: Паўтарыць

en: Repeat New Password
be_BY: Паўтарыце новы пароль

en: Repeat Password
be_BY: Паўтарыць пароль

en: Replace
be_BY: Замяніць

en: Replace audio
be_BY: Замяніць аўдыё

en: Replace video
be_BY: Замяніць відэа

en: Reply
be_BY: Адказаць

en: Reply to %s
be_BY: Адказаць %s

en: Reply to Comment
be_BY: Адказаць на каментарый

en: Reply to this comment
be_BY: Адказаць на гэты каментарый

en: Requested
be_BY: Запытана

en: Requester
be_BY: Запытваючы

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
be_BY: Патрабуемые палі пазначаны; астатнія палі з'яўляюцца неабавязковымі. Інфармацыя профіля будзе адлюстроўвацца толькі ў тым выпадку, калі ваша тэма наладжана пэўным чынам.

en: Required fields are marked %s
be_BY: Неабходныя палі пазначаны %s

en: Required to be true, as revisions do not support trashing.
be_BY: Значэнне павінна быць true, так як версіі не падтрымліваюць выдалення.

en: Required to be true, as terms do not support trashing.
be_BY: Значэнне павінна быць true, так як элементы не падтрымліваюць выдаленне.

en: Required to be true, as users do not support trashing.
be_BY: Павінна мець параметр "true", таму што карыстальнікі не падтрымліваюць выдаленне.

en: Resend email
be_BY: Адправіць ліст зноў

en: Reset Image
be_BY: Скінуць выяву

en: Reset Password
be_BY: Скінуць пароль

en: Resolute
be_BY: Рэзал'ют

en: Resource does not exist.
be_BY: Рэсурса не існуе.

en: Responsive Layout
be_BY: Спагадны макет

en: Restore
be_BY: Аднавіць

en: Restore &#8220;%s&#8221; from the Trash
be_BY: Аднавіць &#8220;%s&#8221; са сметніцы

en: Restore Original Header Image
be_BY: Аднавіць арыгінальную выяву загалоўка

en: Restore Original Image
be_BY: Аднавіць арыгінальную выяву

en: Restore This Autosave
be_BY: Аднавіць гэтае аўтазахоўванне

en: Restore This Revision
be_BY: Аднавіць гэтую рэдакцыю

en: Restore image
be_BY: Аднавіць выяву

en: Restore last draft
be_BY: Аднавіць апошні чарнавік

en: Restore original image
be_BY: Аднавіць арыгінальную выяву

en: Restore the backup
be_BY: Аднавіць рэзервовую копію

en: Restore this comment from the Trash
be_BY: Аднавіць гэты каментарый са сметніцы

en: Restore this comment from the spam
be_BY: Аднавіць гэты каментарый са спама

en: Retro (Generated)
be_BY: Рэтра (створаная)

en: Retry
be_BY: Паўтарыць спробу

en: Return to cart
be_BY: Вярнуцца ў кошык

en: Return to emails
be_BY: Вярнуцца да email пошты

en: Return to shop
be_BY: Вярнуцца ў магазін

en: Reunion
be_BY: Рэюньён

en: Reverse order
be_BY: Зваротны парадак

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
be_BY: Вярніцеся да <strong>запампоўшчыка браузера</strong>, націснуўшы спасылку ніжэй блока перацягвання.

en: Reverting unpublished changes&hellip;
be_BY: Скасоўваем неапублікаваныя змены&hellip;

en: Reviews
be_BY: Водгукі

en: Reviews (%d)
be_BY: Водгукі (%d)

en: Revision
be_BY: Рэдакцыя

en: Revision by %s
be_BY: Рэдакцыя ад %s

en: Revisions
be_BY: Рэдакцыі

en: Revisions are saved copies of your post or page, which are periodically created as you update your content. The red text on the left shows the content that was removed. The green text on the right shows the content that was added.
be_BY: Рэдакцыі гэта захаваныя копіі вашага запісу ці старонкі, якія час ад часу ствараюцца, пакуль вы абнаўляеце змесціва. Чырвоны тэкст злева паказвае змесціва, якое было выдалена. Зялёны тэкст справа паказвае змесціва, якое было дададзена.

en: Revisions do not support trashing. Set '%s' to delete.
be_BY: Рэдакцыі не падтрымліваюць выдалення. Наладзьце '%s', каб выдаліць.

en: Revisions: %s
be_BY: Рэдакцыі: %s

en: Reykjavik
be_BY: Рэйк'явік

en: Rich Text Area. Press Alt-Shift-H for help.
be_BY: Вобласць фарматаванага тэксту. Націсніце Alt-Shift-H, каб атрымаць падказку

en: Rich Text Area. Press Control-Option-H for help.
be_BY: Вобласць фарматаванага тэксту. Націсніце Control-Option-H, каб атрымаць дапамогу.

en: Riga
be_BY: Рыга

en: Right
be_BY: Справа

en: Right Now
be_BY: Зараз

en: Right Sidebar
be_BY: Правая бакавая панэль

en: Rio Branco
be_BY: Рыу-Бранку

en: Rio Gallegos
be_BY: Рыа-Гальегас

en: Riyadh
be_BY: Эр-Рыяд

en: Robots
be_BY: Робаты

en: Role
be_BY: Роля

en: Roles assigned to the user.
be_BY: Ролі, прызначаныя карыстальніку.

en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
be_BY: Памылка адката: [%1$s] %2$s

en: Romanian
be_BY: Румынская

en: Rome
be_BY: Рым

en: Rosario
be_BY: Росаріо

en: Rothera
be_BY: Ратэра

en: Route must be specified.
be_BY: Маршрут павінны быць прызначаны.

en: Routes must be namespaced with plugin or theme name and version.
be_BY: Маршруты павінны мець прасторы імён з імём плагіна ці тэмы і версіяй.

en: Row
be_BY: Радок

en: Row group
be_BY: Група радкоў

en: Row type
be_BY: Тып радка

en: Rows
be_BY: Радкі

en: Run %s
be_BY: Запусціць %s

en: Run Importer
be_BY: Запусціць імпартаванне

en: Russian
be_BY: Руская

en: SUCCESS: %s
be_BY: ПОСПЕХ: %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
be_BY: ВІНШУЕМ: WordPress паспяхова абнавіўся да версіі %s

en: Saigon
be_BY: Сайгон

en: Saipan
be_BY: Сайпан

en: Sakhalin
be_BY: Сахалін

en: Sale!
be_BY: Зніжка!

en: Salta
be_BY: Сальта

en: Samara
be_BY: Самара

en: Samarkand
be_BY: Самарканд

en: Samoa
be_BY: Самоа

en: Sample Page
be_BY: Узорная старонка

en: San Juan
be_BY: Сан-Хуан

en: San Luis
be_BY: Сан-Луі

en: San Marino
be_BY: Сан-Марына

en: Santa Isabel
be_BY: Санта-Ісабел

en: Santarem
be_BY: Сантарэм

en: Santiago
be_BY: Сант'яга

en: Santo Domingo
be_BY: Санта-Дамінга

en: Sao Paulo
be_BY: Сан-Паўлу

en: Sao Tome
be_BY: Сан-Тамэ

en: Sarajevo
be_BY: Сараева

en: Saratov
be_BY: Саратаў

en: Sat
be_BY: Сбт

en: Saturday
be_BY: Субота

[ctx: Saturday initial]
en: S
be_BY: С

en: Save
be_BY: Захаваць

en: Save &amp; Publish
be_BY: Захаваць ды апублікаваць

en: Save Changes
be_BY: Захаваць змены

en: Save Draft
be_BY: Захаваць чарнавік

en: Save Menu
be_BY: Захаваць меню

en: Save Widget
be_BY: Захаваць віджэт

en: Save all changes
be_BY: Захаваць усе змены

en: Save and preview changes before publishing them.
be_BY: Захаваць і прагледзець змены перад публікацыяй.

en: Save as Pending
be_BY: Захаваць для разгляду

en: Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.
be_BY: Захаваць маё імя, адрас электроннай пошты і вэб-сайт у гэтым браўзеры на наступны раз, калі я буду пакідаць каментарый.

en: Save to account
be_BY: Захаваць ва ўліковым запісу

en: Saved
be_BY: Захавана

en: Saved.
be_BY: Захавана.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
be_BY: Захаванне адключана: %s зараз рэдагуе гэтую старонку.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
be_BY: Захаванне адключана: %s зараз рэдагуе гэты запіс.

en: Saving revision&hellip;
be_BY: Захоўванне рэдакцыі&hellip;

en: Saving&hellip;
be_BY: Захоўванне&hellip;

en: Saving...
be_BY: Захоўваем...

en: Scale
be_BY: Маштаб

en: Scale Image
be_BY: Маштабаваць выяву

en: Scale Image Help
be_BY: Дапамога па маштабаванню выяў

en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
be_BY: Маштабуйце выявы такім чынам, каб яны адпавядалі найбольшаму памеру, выбранаму ў %1$sпараметрах выявы%2$s (%3$d &times; %4$d).

en: Scan
be_BY: Сканаваць

en: Scan site for content
be_BY: Сканаваць сайт на змесціва

en: Schedule
be_BY: Па раскладзе

en: Schedule your customization changes to publish ("go live") at a future date.
be_BY: Заплануйце публікацыю змен у дызайна на будучае.

en: Scheduled
be_BY: Запланавана

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: Запланаваны <span class="count">(%s)</span>
be_BY[1]: Запланаваныя <span class="count">(%s)</span>
be_BY[2]: Запланаваныя <span class="count">(%s)</span>

en: Scope under which the request is made; determines fields present in response.
be_BY: Абсяг, згодна з якім зроблены запыт; вызначае палі, прысутныя ў адказе.

en: Scoresbysund
be_BY: Скорсбісун

en: Screen Content
be_BY: Змесціва экрана

en: Screen Options
be_BY: Параметры экрана

en: Screen Options Tab
be_BY: Укладка параметраў экрана

en: Screen reader users: when in forms mode, you may need to press the Esc key twice.
be_BY: Карыстальнікі рэжыму чытання: у рэжыме форм, вам, магчыма, спатрэбіцца націснуць кнопку Esc двойчы.

en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
be_BY: Скрыпты і стылі можна рэгістраваць або дадаваць не раней за дзеі %1$s, %2$s, або %3$s.

en: Scroll with Page
be_BY: Прагортваць разам са старонкай

en: Search
be_BY: Пошук

en: Search Categories
be_BY: Пошук катэгорый

en: Search Changesets
be_BY: Шукаць наборы змен

en: Search Comments
be_BY: Шукаць у каментарах

en: Search Installed Themes
be_BY: Пошук па ўсталяваных тэмах

en: Search Link Categories
be_BY: Пошук сярод катэгорый спасылак

en: Search Links
be_BY: Шукаць спасылкі

en: Search Media
be_BY: Пошук медыяфайлаў

en: Search Media:
be_BY: Пошук медыяфайлаў

en: Search Menu Items
be_BY: Шукаць элементы меню

en: Search Pages
be_BY: Старонкі пошуку

en: Search Posts
be_BY: Пошук запісаў

en: Search Requests
be_BY: Вынікі пошуку

en: Search Results
be_BY: Вынікі пошуку

en: Search Results %1$s %2$s
be_BY: Вынікі пошуку %1$s %2$s

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
be_BY: Вынікі пошуку для &#8220;%s&#8221;

en: Search Sites
be_BY: Шукаць сайты

en: Search Tags
be_BY: Пошук тэгаў

en: Search Users
be_BY: Шукаць карыстальнікаў

en: Search Widgets
be_BY: Пошук віджэтаў

en: Search WordPress.org themes
be_BY: Шукаць тэмы WordPress.org

en: Search categories
be_BY: Шукаць у катэгорыях

en: Search categories by name
be_BY: Шукаць катэгорыі па імені

en: Search coupons
be_BY: Пошук купонаў

en: Search engine visibility
be_BY: Бачнасць для пошукавых сістэм

en: Search engines discouraged
be_BY: Пошукавыя сістэмы не заахвочаны

en: Search media
be_BY: Пошук медыяфайлаў

en: Search media items...
be_BY: Шукаць медыа-элементы&hellip;

en: Search menu items&hellip;
be_BY: Пошук элементаў меню&hellip;

en: Search or use up and down arrow keys to select an item.
be_BY: Скарыстайцеся пошукам ці клавішамі ўверх/уніз, каб выбраць элемент.

en: Search orders
be_BY: Пошук замоў

en: Search plugins
be_BY: Шукаць плагіны

en: Search products
be_BY: Пошук тавараў

en: Search results: &ldquo;%s&rdquo;
be_BY: Вынік пошука: &ldquo;%s&rdquo;

en: Search themes&hellip;
be_BY: Шукаць тэмы&hellip;

en: Search themes...
be_BY: Пошук тэм...

[ctx: Search widget]
en: Search
be_BY: Шукаць

en: Search widgets&hellip;
be_BY: Пошук віджэтаў&hellip;

en: Seasonal
be_BY: Сезонная

en: Security check failed.
be_BY: Памылка праверкі бяспекі.

en: Security error.
be_BY: Памылка бяспекі

en: See how changes would look live on your website, and share the preview with people who can't access the Customizer.
be_BY: Паглядзіце, як змены будуць адбівацца на вашым сайце, і падзяліцеся дынамічнай спасылкаў з людзьмі, якія не маюць доступу да Наладчыка.

en: Select
be_BY: Выбраць

en: Select %s
be_BY: Выбраць %s

en: Select All
be_BY: Выбраць усе

en: Select Category
be_BY: Абраць катэгорыю

en: Select Day
be_BY: Абярыце дзень

en: Select Files
be_BY: Абярыце файлы

en: Select Image
be_BY: Выбраць выяву

en: Select Link Category:
be_BY: Абярыце катэгорыю спасылак:

en: Select Menu:
be_BY: Абраць меню:

en: Select Month
be_BY: Абярыце месяц

en: Select Post
be_BY: Абярыце допіс

en: Select Week
be_BY: Абярыце тыдзень

en: Select Year
be_BY: Абярыце год

en: Select a Menu
be_BY: Выбраць меню

en: Select a Privacy Policy page
be_BY: Выберыце старонку палітыкі канфідэнцыйнасці

en: Select a city
be_BY: Абраць горад

en: Select a language below
be_BY: Абярыце мову унізе

en: Select a menu to edit:
be_BY: Выберыце меню для рэдагавання:

en: Select a user
be_BY: Выберыце карыстальніка

en: Select all
be_BY: Абраць усё

en: Select an area to move this widget into:
be_BY: Выбраць вобласць для віджэта:

en: Select and crop
be_BY: Выбраць і абрэзаць

en: Select audio
be_BY: Выбраць аўдыё

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
be_BY: Абярыце бакавую панэль для гэтага віджэта і яго размяшчэнне на гэтай панэлі.

en: Select bulk action
be_BY: Выбраць масавае дзеянне

en: Select comment
be_BY: Выбраць каментарый

en: Select file
be_BY: Абраць файл

en: Select image
be_BY: Выбраць выяву

en: Select logo
be_BY: Выбраць лагатып

en: Select poster image
be_BY: Выбраць выяву для застаўкі

en: Select video
be_BY: Выбраць відэа

en: Selected countries
be_BY: Выбраныя краіны

en: Selected media actions
be_BY: Дзеянні з абранымі медыяфайламі

en: Selected menus have been successfully deleted.
be_BY: Выбраныя меню былі паспяхова выдалены.

en: Selection:
be_BY: Выбар:

en: Send Request
be_BY: Даслаць запыт

en: Send Trackbacks
be_BY: Адаслаць trackback

en: Send User Notification
be_BY: Адправіць апавяшчэнне карыстальніку

en: Send the new user an email about their account
be_BY: Адправіць новаму карыстальніку ліст з інфармацыяй аб уліковым запісе.

en: Send trackbacks to:
be_BY: Адпраўляць трэкбэкі да:

en: Sending email...
be_BY: Адпраўка ліста&hellip;

en: Seoul
be_BY: Сеул

en: Separate multiple URLs with spaces
be_BY: Падзяліце некалькі URL прабеламі

en: Separate tags with commas
be_BY: Падзяліць тэгі коскамі

en: September
be_BY: Верасень

[ctx: September abbreviation]
en: Sep
be_BY: Верас

en: Serbian
be_BY: Сербская

en: Server address
be_BY: Адрас сервера

en: Session expired
be_BY: Сеанс скончыўся

en: Sessions
be_BY: Сеансы

en: Set as background
be_BY: Наладзіць як фонавую выяву

en: Set as header
be_BY: Пазначыць як загаловак

en: Set image
be_BY: Задаць выяву

en: Set status
be_BY: Пазначыць статус

en: Set up your Akismet account
be_BY: Наладзіць уліковы запіс Akismet

en: Setting does not exist or is unrecognized.
be_BY: Налада не існуе альбо не распазнана.

en: Setting up your live preview. This may take a bit.
be_BY: Наладжваем дынамічны прагляд. Гэта можа заняць пэўны час.

en: Settings
be_BY: Налады

en: Settings saved and theme activated.
be_BY: Налады захаваны і тэма актывавана.

en: Settings saved.
be_BY: Налады захаваны.

en: Settings.
be_BY: Налады

en: Several boxes on this screen contain settings for how your content will be published, including:
be_BY: Некалькі блокаў на гэтым экране ўтрымліваюць налады публікацыі вашага змесціва, як напрыклад:

en: Shanghai
be_BY: Шанхай

en: Share Preview Link
be_BY: Падзяліцца дынамічнай спасылкай

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
be_BY: Пакіньце некаторыя біяграфічныя звесткі, каб скончыць профіль. Гэтая інфармацыя можа адлюстроўвацца ў агульным доступе.

en: Sharing options
be_BY: Налады шэрынга

en: Shift + Alt + letter:
be_BY: Shift + Alt + літара:

en: Shift-click to edit this element.
be_BY: Shift-ціск, каб змяніць гэты элемент.

en: Shift-click to edit this widget.
be_BY: Трымайце Shift і націсніце левую кнопку мышы, каб рэдагаваць гэты віджэт.

en: Shipping | Shipping %d
be_BY[0]: Дастаўка

en: Shipping address
be_BY: Адрас дастаўкі

en: Shipping classes
be_BY: Класы дастаўкі

en: Shipping details
be_BY: Дэталі дастаўкі

en: Shipping is disabled.
be_BY: Дастаўка адключана.

en: Shipping method
be_BY: Метад дастаўкі

en: Shipping method description.
be_BY: Апісанне спосабу дастаўкі.

en: Shipping method(s)
be_BY: Метад(ы) дастаўкі

en: Shipping methods
be_BY: Метады дастаўкі

en: Shipping name
be_BY: Назва дастаўкі

en: Shipping options
be_BY: Параметры дастаўкі

en: Shipping tax class
be_BY: Клас падатка на дастаўку

en: Shipping zones
be_BY: Зоны дастаўка

en: Shipping:
be_BY: Дастаўка:

en: Shiprock
be_BY: Шыпрок

en: Shortlink
be_BY: Кароткая спасылка

en: Show
be_BY: Паказаць

en: Show Artist Name in Tracklist
be_BY: Паказваць імя выканаўцы ў спісе прайгравання

en: Show Avatars
be_BY: Паказаць аватары

en: Show Details
be_BY: Падрабязна

en: Show Images
be_BY: Паказваць выявы

en: Show Link Description
be_BY: Паказваць апісанне спасылкі

en: Show Link Image
be_BY: Паказваць выяву спасылкі

en: Show Link Name
be_BY: Паказваць назву спасылкі

en: Show Link Rating
be_BY: Паказваць рэйтынг спасылак

en: Show Toolbar when viewing site
be_BY: Паказваць панэль інструментаў падчас прагляду сайта

en: Show Tracklist
be_BY: Паказваць спіс прайгравання

en: Show Video List
be_BY: Паказваць спіс відэа

en: Show advanced menu properties
be_BY: Паказаць пашыраныя ўласцівасці меню

en: Show comments
be_BY: Паказаць каментары

en: Show header text with your image.
be_BY: Паказваць тэкст загалоўка разам з вашай выявай.

en: Show hierarchy
be_BY: Паказваць іерархію

en: Show invisible characters
be_BY: Паказваць нябачныя сімвалы

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Media
be_BY: Медыя

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Pages
be_BY: Старонкі

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Posts
be_BY: Запісы

en: Show more comments
be_BY: Паказаць больш каментароў

en: Show more details
be_BY: Паказаць падрабязную інфармацыю

en: Show next theme
be_BY: Паказаць наступную тэму

en: Show password
be_BY: Змяніць пароль

en: Show post counts
be_BY: Паказваць колькасць допісаў

en: Show post options
be_BY: Паказаць параметры запісу

en: Show previous theme
be_BY: Паказаць папярэднюю тэму

en: Show tag counts
be_BY: Паказаць колькасць тэгаў

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
be_BY: Паказваць колькасць пацверджаных каментарыяў побач з аўтарам каментарыяў на старонцы каментарыяў.

en: Showing details for theme: %s
be_BY: Паказваецца інфармацыя пра тэму %s

en: Showing the single result
be_BY: Паканы адзіны вынік

en: Sidebar
be_BY: Бакавая панэль

en: Sidebar %d
be_BY: Бакавая панэль %d

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
be_BY: Зарэгістравацца на %s, каб атрымаць ключ API.

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
be_BY: Маўкліва адхіляць найгоршы і зацяты спам, каб я яго больш не бачыў/ла.

en: Silver
be_BY: Сярэбраны

en: Simferopol
be_BY: Сімферопаль

en: Singapore
be_BY: Сінгапур

en: Site Address
be_BY: Адрас сайту

en: Site Address (URL)
be_BY: Адрас сайта (URL)

en: Site Admin
be_BY: Адміністратар сайта

en: Site Icon
be_BY: Значок сайта

en: Site Identity
be_BY: Пасведчанне сайта

en: Site Language
be_BY: Мова сайта

en: Site Name: %s
be_BY: Назва сайта: %s

en: Site Preview
be_BY: Перадпрагляд сайта

en: Site Tagline
be_BY: Апісанне сайту

en: Site Title
be_BY: Назва сайта

en: Site URL.
be_BY: URL сайта.

en: Site Upload Space Quota
be_BY: Квота сайта на прастору для запамповак

en: Site icon
be_BY: Значок сайта

en: Site name must be at least %s character. | Site name must be at least %s characters.
be_BY[0]: Назва сайта павінна мець сама меней %s сімвал.
be_BY[1]: Назва сайта павінна мець сама меней %s сімвала.
be_BY[2]: Назва сайта павінна мець сама меней %s сімвалаў.

en: Site name must be at least 4 characters.
be_BY: Назва сайта павінна мець сама меней 4 знака.

en: Site names can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
be_BY: Назвы сайтаў могуць утрымліваць толькі малыя літары (a-z) і лічбы.

en: Site tagline.
be_BY: Падзагаловак сайта.

en: Site title.
be_BY: Назва сайта.

en: Site visibility
be_BY: Бачнасць сайта

en: Site: %s
be_BY: Сайт: %s

en: Sites
be_BY: Сайты

en: Sitka
be_BY: Сітка

en: Size
be_BY: Памер

en: Size in megabytes
be_BY: Памер у мегабайтах

en: Skip Confirmation Email
be_BY: Прапусціць ліст пацверджання

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
be_BY: Не абразаць, апублікаваць як ёсць

en: Skip cropping
be_BY: Прапусціць абразанне

en: Skip to content
be_BY: Перайсці да змесціва

en: Skip to main content
be_BY: Перайсці да галоўнага змесціва.

en: Skip to toolbar
be_BY: Перайсці да панэлі інструментаў

en: Skopje
be_BY: Скоп'е

en: Slovak
be_BY: Славацкая

en: Slovenian
be_BY: Славенская

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
be_BY: Цішэй, няма патрэбы правяраць пошту так упарта!

en: Slug
be_BY: Слэг

en: Social Links Menu
be_BY: Меню сацыяльных спасылак

en: Sofia
be_BY: Сафія

en: Software Name
be_BY: Назва праграмнага забеспячэння

en: Some HTML tags are not permitted, including:
be_BY: Некаторыя HTML-тэгі не дазволены; сярод іх:

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
be_BY: Некаторыя каментары яшчэ не былі правераны Akismet. Яны былі ўтрымлена для мадэрацыі і будуць аўтаматычна правераны пазней.

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you would like and click the &#8220;Save Changes&#8221; button.
be_BY: Некаторыя тэмы ідуць з дадатковымі выявамі загалоўку. Калі вы бачыце некалькі выяваў, абярыце тую, што падабаецца больш, і націсніце кнопку &laquo;Захаваць змены&raquo;.

en: Someone
be_BY: Нехта

en: Someone has requested a password reset for the following account:
be_BY: Нехта запрасіў скід пароля для наступнага рахунка:

en: Something went wrong.
be_BY: Нешта пайшло не так.

en: Sorry, comments are closed for this item.
be_BY: Выбачайце, каментары для гэтага паста закрыты.

en: Sorry, comments are not allowed for this item.
be_BY: На жаль, каментарыі для гэтага элемента не дазволены.

en: Sorry, deleting the term failed.
be_BY: Даруйце, але ж выдаленне гэтага тэрміну не атрымалася.

en: Sorry, editing the term failed.
be_BY: Даруйце, але ж рэдагаванне гэтага тэрміну не атрымалася.

en: Sorry, no posts matched your criteria.
be_BY: Выбачайце, няма запісаў, якія задавальняюць вашым умовам.

en: Sorry, no such page.
be_BY: На жаль, такой старонкі не існуе.

en: Sorry, no such post.
be_BY: На жаль, такого запісу няма.

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
be_BY: На жаль, адно з дадзеных успадкоўванняў не падтрымліваецца запісам гэтага тыпу.

en: Sorry, revisions are disabled.
be_BY: На жаль, функцыя прагляду адключана.

en: Sorry, site names must have letters too!
be_BY: Даруйце, але ж імёны сайтаў павінны таксама мець літары.

en: Sorry, something went wrong. The requested comparison could not be loaded.
be_BY: Нешта пайшло не так. Замоўленае параўнанне не можа быць загружана.

en: Sorry, that email address is already used!
be_BY: На жаль, гэты паштовы адрас ужо выкарыстоўваецца.

en: Sorry, that email address is not allowed!
be_BY: На жаль, гэты паштовы адрас не дазволены.

en: Sorry, that site already exists!
be_BY: На жаль, такі сайт ужо існуе.

en: Sorry, that site is reserved!
be_BY: Даруйце, але ж гэты сайт ужо заняты!

en: Sorry, that username already exists!
be_BY: На жаль, такое імя карыстача ўжо існуе.

en: Sorry, that username is not allowed.
be_BY: Гэтае імя карыстальніка не дазволена.

en: Sorry, the link you clicked is stale. Please select another option.
be_BY: На жаль, спасылка, якую вы выбралі, застарэлая. Выберыце іншы параметр.

en: Sorry, the user could not be updated.
be_BY: На жаль, інфармацыя карыстача не можа быць аднаўлена.

en: Sorry, trackbacks are closed for this item.
be_BY: Трэкбэкі для гэтага элемента не дазволены.

en: Sorry, uploads are disabled while we are working on the files servers. Have a cup of tea and then try again.
be_BY: Прабачце, пакуль што загрузкі немагчымыя, таму што на файлавым серверы вядуцца пэўныя работы. Выпіце кубачак гарбаты і паспрабуйце зноў.

en: Sorry, usernames must have letters too!
be_BY: Даруйце, але ж імя карыстача павінны таксама мець літары.

en: Sorry, you are not allowed to access details about this site.
be_BY: Вам не дазволена праглядаць падрабязную інфармацыю пра гэты сайт.

en: Sorry, you are not allowed to access details of this post.
be_BY: Вам не дазволены доступ да падрабязнай інфармацыі гэтага запісу.

en: Sorry, you are not allowed to access this page.
be_BY: Вам не дазволены доступ да гэтай старонкі.

en: Sorry, you are not allowed to access user data on this site.
be_BY: Вам не дазволены доступ да карыстальніцкіх дадзеных на гэтым сайце.

en: Sorry, you are not allowed to activate this plugin.
be_BY: Вам не дазволена ўключаць гэты плагін.

en: Sorry, you are not allowed to add a category.
be_BY: Вам не дазволена дадаваць катэгорыі.

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
be_BY: На жаль, вам не дазволена дадаваць тэрмін да аднаго з дадзеных успадкоўванняў.

en: Sorry, you are not allowed to add links to this site.
be_BY: Вам не дазволена дадаваць спасылкі на гэты сайт.

en: Sorry, you are not allowed to add users to this network.
be_BY: Вам не дазволена дадаваць карыстальнікаў да гэтай сеткі.

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
be_BY: На жаль, вам не дазволена прызначаць тэрмін аднаму з дадзеных успадкоўванняў.

en: Sorry, you are not allowed to assign terms in this taxonomy.
be_BY: Вам не дазволена прызначаць тэрміны ў гэтай таксанаміі.

en: Sorry, you are not allowed to assign the provided terms.
be_BY: Вам не дазволена прызначаць прадастаўленыя тэрміны.

en: Sorry, you are not allowed to assign this term.
be_BY: Вам не дазволена прызначаць гэты тэрмін.

en: Sorry, you are not allowed to attach files to this post.
be_BY: Вам не дазволена далучаць файлы да гэтага запісу.

en: Sorry, you are not allowed to batch manipulate this resource.
be_BY: Вам не дазволена здзяйсняць масавыя дзеянні над гэтым рэсурсам.

en: Sorry, you are not allowed to change the comment type.
be_BY: Вам не дазволена змяняць тып каментарыя.

en: Sorry, you are not allowed to change the page author as this user.
be_BY: Вам не дазволена змяняць аўтара старонкі, калі вы ўвайшлі як гэты карыстальнік.

en: Sorry, you are not allowed to change the post author as this user.
be_BY: Вам не дазволена змяняць аўтара запісу, калі вы ўвайшлі як гэты карыстальнік.

en: Sorry, you are not allowed to create a comment on this post.
be_BY: Вам не дазволена пакідаць каментарый ў гэтым запісе.

en: Sorry, you are not allowed to create new users.
be_BY: Вам не дазволена ствараць новых карыстальнікаў.

en: Sorry, you are not allowed to create pages as this user.
be_BY: Вам не дазволена ствараць старонкі, калі вы ўвайшлі як гэты карыстальнік.

en: Sorry, you are not allowed to create pages on this site.
be_BY: Вам не дазволена ствараць старонкі на гэтым сайце.

en: Sorry, you are not allowed to create password protected posts in this post type.
be_BY: Вам не дазволена ствараць запісы, абароненыя паролем, у гэтым тыпе запісаў.

en: Sorry, you are not allowed to create posts as this user.
be_BY: Вам не дазволена ствараць запісы ад імя гэтага карыстальніка.

en: Sorry, you are not allowed to create posts or drafts on this site.
be_BY: Вам не дазволена ствараць запісы ці чарнавікі на гэтым сайце.

en: Sorry, you are not allowed to create private posts in this post type.
be_BY: Вам не дазволена ствараць асабістыя запісы гэтага тыпу.

en: Sorry, you are not allowed to create resources.
be_BY: Вам не дазволена ствараць рэсурсы.

en: Sorry, you are not allowed to create terms in this taxonomy.
be_BY: Вам не дазволена ствараць тэрміны у гэтай таксанаміі.

en: Sorry, you are not allowed to create this comment without a post.
be_BY: Вам не дазволена пакідаць гэты каментарый без запісу.

en: Sorry, you are not allowed to create users.
be_BY: Вам не дазволена ствараць карыстальнікаў.

en: Sorry, you are not allowed to customize headers.
be_BY: Вам не дазволена змяняць загалоўкі.

en: Sorry, you are not allowed to customize this site.
be_BY: Вам не дазволена змяняць гэты сайт.

en: Sorry, you are not allowed to deactivate this plugin.
be_BY: Вам не дазволена адключаць гэты плагін.

en: Sorry, you are not allowed to delete %s.
be_BY: Вам не дазволена выдаляць %s.

en: Sorry, you are not allowed to delete plugins for this site.
be_BY: Вам не дазволена выдаляць плагіны гэтага сайта.

en: Sorry, you are not allowed to delete that user.
be_BY: Вам не дазволена выдаляць гэтага карыстальніка.

en: Sorry, you are not allowed to delete these items.
be_BY: Вам не дазволена выдаляць гэтыя элементы.

en: Sorry, you are not allowed to delete this category.
be_BY: Вам не дазволена выдаляць катэгорыю.

en: Sorry, you are not allowed to delete this comment.
be_BY: Вам не дазволена выдаляць гэты каментарый.

en: Sorry, you are not allowed to delete this item.
be_BY: Вам не дазволена выдаляць гэты элемент.

en: Sorry, you are not allowed to delete this page.
be_BY: Вам не дазволена выдаляць гэтую старонку.

en: Sorry, you are not allowed to delete this post.
be_BY: Вам не дазволена выдаляць гэты запіс.

en: Sorry, you are not allowed to delete this resource.
be_BY: Вам не дазволена выдаляць гэты рэсурс.

en: Sorry, you are not allowed to delete this site.
be_BY: Вам не дазволена выдаляць гэты сайт.

en: Sorry, you are not allowed to delete this term.
be_BY: Вам не дазволена выдаляць гэты тэрмін.

en: Sorry, you are not allowed to delete this user.
be_BY: Вам не дазволена выдаляць гэтага карыстальніка.

en: Sorry, you are not allowed to delete users.
be_BY: Вам не дазволена выдаляць карыстальнікаў.

en: Sorry, you are not allowed to do that.
be_BY: Вам не дазволена рабіць гэта.

en: Sorry, you are not allowed to edit '%s' for comments.
be_BY: Вам не дазволена рэдагаваць "%s" для атрымання каментарыяў.

en: Sorry, you are not allowed to edit comments on this post.
be_BY: Вам не дазволена змяняць каментарыі да гэтага запісу.

en: Sorry, you are not allowed to edit comments.
be_BY: Вам не дазволена рэдагаваць каментарыі.

en: Sorry, you are not allowed to edit pages as this user.
be_BY: Вам не дазволена рэдагаваць старонкі ў ролі гэтага карыстальніка.

en: Sorry, you are not allowed to edit pages.
be_BY: Вам не дазволена рэдагаваць старонкі.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts as this user.
be_BY: Вам не дазволена рэдагаваць запісы, калі вы ўвайшлі як гэты карыстальнік.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type.
be_BY: Вам не дазволена рэдагаваць запісы гэтага тыпу.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
be_BY: На жаль, вы не можаце рэдагаваць запісы.

en: Sorry, you are not allowed to edit roles of this user.
be_BY: Вам не дазволена рэдагаваць ролі гэтага карыстальніка.

en: Sorry, you are not allowed to edit terms in this taxonomy.
be_BY: Вам не дазволена змяняць тэрміны ў гэтай таксанаміі.

en: Sorry, you are not allowed to edit the %s custom field.
be_BY: Вам не дазволена рэдагаваць адвольнае поле %s.

en: Sorry, you are not allowed to edit the links for this site.
be_BY: Вам не дазволена рэдагаваць спасылкі для гэтага сайта.

en: Sorry, you are not allowed to edit theme options on this site.
be_BY: Вам не дазволена змяняць параметры тэмы на гэтым сайце.

en: Sorry, you are not allowed to edit this changeset.
be_BY: Вам не дазволена рэдагаваць гэты набор змен.

en: Sorry, you are not allowed to edit this comment.
be_BY: Вам не дазволена рэдагаваць гэты каментар.

en: Sorry, you are not allowed to edit this item.
be_BY: Вам не дазволена рэдагаваць гэты элемент.

en: Sorry, you are not allowed to edit this page.
be_BY: Вам не дазволена рэдагаваць гэтую старонку.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
be_BY: На жаль, вы не можаце рэдагаваць гэты запіс.

en: Sorry, you are not allowed to edit this resource.
be_BY: Вам не дазволена рэдагаваць гэты рэсурс.

en: Sorry, you are not allowed to edit this term.
be_BY: Вам не дазволена рэдагаваць гэты тэрмін.

en: Sorry, you are not allowed to edit this user.
be_BY: Вам не дазволена рэдагаваць гэтага карыстальніка.

en: Sorry, you are not allowed to edit your profile.
be_BY: Вам не дазволена рэдагаваць ваш профіль.

en: Sorry, you are not allowed to export personal data on this site.
be_BY: Вам не дазволена экспартаваць асабістыя дадзеныя на гэтым сайце.

en: Sorry, you are not allowed to export the content of this site.
be_BY: Вам не дазволена экспартаваць змесціва з гэтага сайта.

en: Sorry, you are not allowed to filter users by role.
be_BY: Вам не дазволена фільтраваць карыстальнікаў па ролі.

en: Sorry, you are not allowed to give users that role.
be_BY: Вам не дазволена прызначаць карыстальнікам гэтую ролю.

en: Sorry, you are not allowed to install plugins on this site.
be_BY: Вам не дазволена ўсталёўваць плагіны гэтага сайта.

en: Sorry, you are not allowed to install themes on this site.
be_BY: Вам не дазволена ўсталёўваць тэмы на гэтым сайце.

en: Sorry, you are not allowed to list users.
be_BY: Вам не дазволена праглядаць карыстальнікаў.

en: Sorry, you are not allowed to make posts sticky.
be_BY: Вам не дазволена рабіць запісы прылепленымі.

en: Sorry, you are not allowed to make proxied oEmbed requests.
be_BY: Вам не дазволена рабіць запыты oEmbed праз проксі.

en: Sorry, you are not allowed to manage options for this site.
be_BY: Вам не дазволена кіраваць параметрамі для гэтага сайта.

en: Sorry, you are not allowed to manage plugins for this site.
be_BY: Вам не дазволена кіраваць плагінамі гэтага сайта.

en: Sorry, you are not allowed to manage terms in this taxonomy.
be_BY: Вам не дазволена кіраваць тэрмінамі ў гэтай таксаноміі.

en: Sorry, you are not allowed to moderate or edit this comment.
be_BY: Вам не дазволена мадэраваць ці змяняць гэты каментарый.

en: Sorry, you are not allowed to modify unregistered settings for this site.
be_BY: Вам не дазволена змяняць незарэгістраваныя налады для гэтага сайта.

en: Sorry, you are not allowed to move this item to the Trash.
be_BY: Вам не дазволена перамяшчаць гэты элемент у сметнік.

en: Sorry, you are not allowed to order users by this parameter.
be_BY: Вам не дазволена сартаваць карыстальнікаў па гэтым параметры.

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
be_BY: На жаль, вы не можаце пакідаць запісы на гэтым сайце.

en: Sorry, you are not allowed to preview drafts.
be_BY: Вам не дазволена праглядаць чарнавікі.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
be_BY: На жаль, вы не можаце публікаваць старонкі на гэтым сайце.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts in this post type.
be_BY: Вам не дазволена апублікоўваць запісы гэтага тыпу.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
be_BY: На жаль, вы не можаце публікаваць допісы на гэтым сайце.

en: Sorry, you are not allowed to publish this page.
be_BY: Вам не дазволена публікаваць гэтую старонку.

en: Sorry, you are not allowed to publish this post.
be_BY: Вам не дазволена публікаваць гэты запіс.

en: Sorry, you are not allowed to query users by this parameter.
be_BY: Вам не дазволена запытваць карыстальнікаў згодна з гэтым параметрам.

en: Sorry, you are not allowed to read comments without a post.
be_BY: Вам не дазволена чытаць каментарыі без запісу.

en: Sorry, you are not allowed to read the post for this comment.
be_BY: Вам не дазволена чытаць запіс для гэтага каментарыя.

en: Sorry, you are not allowed to read this comment.
be_BY: Вам не дазволена чытаць гэты каментарый.

en: Sorry, you are not allowed to remove users.
be_BY: Вам не дазволена выдаляць карыстальнікаў.

en: Sorry, you are not allowed to restore this item from the Trash.
be_BY: Вам не дазволена аднаўляць гэты элемент са сметніцы.

en: Sorry, you are not allowed to take over.
be_BY: Вам не дазволена пераймаць рэдагаванне.

en: Sorry, you are not allowed to update options.
be_BY: Вам не дазволена абнаўляць параметры.

en: Sorry, you are not allowed to update plugins for this site.
be_BY: Вам не дазволена абнаўляць плагіны гэтага сайта.

en: Sorry, you are not allowed to update posts as this user.
be_BY: Вам не дазволена абнаўляць запісы ў якасці гэтага карыстальніка.

en: Sorry, you are not allowed to upload files.
be_BY: Вам не дазволена запампоўваць файлы.

en: Sorry, you are not allowed to upload media on this site.
be_BY: Вам не дазволена запампоўваць медыя на гэты сайт.

en: Sorry, you are not allowed to upload media to this post.
be_BY: Вам не дазволена запампоўваць медыя ў гэты запіс.

en: Sorry, you are not allowed to view revisions of this post.
be_BY: Вам не дазволена праглядаць рэдакцыі гэтага запісу.

en: Sorry, you are not allowed to view this item.
be_BY: Вам не дазволена праглядаць гэты элемент.

en: Sorry, you cannot edit this resource.
be_BY: Прабачце, вы не можаце рэдагавать гэты рэсурс.

en: Sorry, you cannot list resources.
be_BY: Вы не можаце праглядаць спіс рэсурсаў.

en: Sorry, you cannot preview new themes when you have changes scheduled or saved as a draft. Please publish your changes, or wait until they publish to preview new themes.
be_BY: На жаль, вы не можаце ажыццяўляць папярэдні прагляд тэм, калі вы маеце запланаваныя альбо захаваныя, як чарнавік, змены. Апублікуйце свае змены альбо пачакайце, пакуль яны будуць апублікаваны, каб праглядаць тэмы ў дынаміке.

en: Sorry, you cannot stick a private post.
be_BY: На жаль, вы не можаце прымацаваць асабісты допіс.

en: Sorry, you cannot view this resource.
be_BY: На жаль, вы не можаце праглядзець гэты рэсурс.

en: Sorry, you may not use that site name.
be_BY: На жаль, вы ня можаце выкарыстоўваць гэтае імя для сайта.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
be_BY: Даруйце, але ж вы павінны мець правы для рэдагавання запісаў, каб праглядаць катэгорыі.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
be_BY: Даруйце, але ж вы павінны мець магчымасць рэдагаваць запісы, каб праглядаць тэгі.

en: Sorry, you must be logged in to comment.
be_BY: Вам трэба ўвайсці, каб пакінуць каментарый.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
be_BY: Даруйце, але ж неабходна ўвайсці, каб пакінуць каментар.

en: Sorry, your session has expired.
be_BY: Прабачьце, ваша сэсія скончылася.

en: Sorry, your session has expired. <a href="%s" class="wc-backward">Return to shop</a>
be_BY: Прабачьце, ваша сэсія скончылася. <a href="%s" class="wc-backward">Вярнуцца ў магазін</a>

en: Sort Order:
be_BY: Парадак сартавання:

en: Sort by average rating
be_BY: Па сярэдняму рэйтынгу

en: Sort by popularity
be_BY: Па папулярнасці

en: Sort by price: high to low
be_BY: Пачаць з даражэйшых

en: Sort by price: low to high
be_BY: Пачаць з таннейшых

en: Sort by:
be_BY: Сартаваць па:

en: Sort collection by object attribute.
be_BY: Сартаваць калекцыю па атрыбутах аб'екта.

en: Sort collection by term attribute.
be_BY: Сартаваць калекцыю па атрыбуту тэрміна.

[ctx: Sorting order]
en: Order
be_BY: Замова

en: Source
be_BY: Крыніца

en: Source code
be_BY: Зыходны код

en: Source:
be_BY: Крыніца

en: Source: %s
be_BY: Крыніца: %s

en: South
be_BY: Поўдзень

en: South Georgia
be_BY: Паўднёвая Джорджыя

en: South Pole
be_BY: Паўднёвы Полюс

en: Spam Blocked
be_BY: Спам заблакаваны

en: Spam blocked | Spam blocked
be_BY[0]: Спаму заблакавана

en: Spam it: %s
be_BY: Адправіць у спам: %s

en: Spanish
be_BY: Іспанская

en: Special character
be_BY: Спецыяльны сімвал

en: Specific countries
be_BY: Пэўныя краіны

en: Specified file failed upload test.
be_BY: Памылка пры праверцы запампоўцы пазначанага файла.

en: Split table cell
be_BY: Падзяліць ячэйку табліцы

en: Square
be_BY: Квадрат

en: Srednekolymsk
be_BY: Сярэднекалымск

en: St Barthelemy
be_BY: Сэн-Бартельмі

en: St Helena
be_BY: Востраў Святой Алены

en: St Johns
be_BY: Сэн-Джонс

en: St Kitts
be_BY: Сэн-Кітс

en: St Lucia
be_BY: Сент-Люсія

en: St Thomas
be_BY: Сэн-Тома

en: St Vincent
be_BY: Сэн-Вісент

en: Standard Editor
be_BY: Стандартны рэдактар

en: Standard time begins on: %s.
be_BY: Стандартны час пачынаецца ў: %s.

en: Stanley
be_BY: Стэнлі

en: Start date:
be_BY: Дата пачатку:

en: Statistics
be_BY: Статыстыка

en: Stats response could not be decoded.
be_BY: Адказ дадзеных не можа быць дэкадаваны.

en: Status
be_BY: Стан

en: Status is forbidden.
be_BY: Стан забаронены.

en: Status:
be_BY: Статус:

en: Stick this post to the front page
be_BY: Прыляпіць гэты запіс да галоўнай старонкі

en: Sticky
be_BY: Замацаваны

en: Sticky Post
be_BY: Прылеплены запіс

en: Stockholm
be_BY: Стакгольм

en: Storage Space
be_BY: Сховішча

en: Store uploads in this folder
be_BY: Захоўваць запампоўкі ў гэтым каталогу

en: Street address
be_BY: Адрас

en: Strength indicator
be_BY: Трываласць пароля

en: Strictness
be_BY: Дакладнасць

en: Strikethrough
be_BY: Перакрэслены

en: Style
be_BY: Стыль

en: Styles
be_BY: Стылі

en: Stylesheet is missing.
be_BY: Не хапае табліцы стыляў.

en: Stylesheet is not readable.
be_BY: Немагчыма прачытаць табліцу стыляў.

en: Sub-directory Installation
be_BY: Усталяванне ў паддырэкторыю

en: Sub-domain Installation
be_BY: Усталяванне паддамена

en: Subject
be_BY: Тэма

en: Submit
be_BY: Адправіць

en: Submit Reply
be_BY: Адправіць адказ

en: Submit for Review
be_BY: Адправіць на водгук

en: Submitted on
be_BY: Адпраўлена ў

en: Submitted on: %s
be_BY: Адпраўлена: %s

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
be_BY: Падпісчыкі могуць чытаць/пісаць каментарыі/атрымліваць навіны і г.д., але не ствараць змесціва.

en: Subscript
be_BY: Падрадковы індэкс

en: Subscription Management
be_BY: Кіраваньне падпіскамі

en: Subscription Type
be_BY: Тып падпісцы

en: Subscription management
be_BY: Кіраваньне падпіскамі

en: Subtotal
be_BY: Сума

en: Subtotal:
be_BY: Прамежкавы падрахунак:

en: Success!
be_BY: Усё атрымалася!

en: Sudan
be_BY: Судан

en: Suggested embed #%d
be_BY: Прапанаваная ўбудова #%d

en: Suggested height is %s.
be_BY: Прапанаваная вышыня: %s.

en: Suggested image #%d
be_BY: Прапанаваная выява #%d

en: Suggested image dimensions: %1$s by %2$s pixels.
be_BY: Прапанаваныя памеры выявы: %1$s на %2$s пікселаў.

en: Suggested media
be_BY: Прапанаваныя медыя

en: Suggested text:
be_BY: Прапанаваны тэкст:

en: Suggested width is %s.
be_BY: Прапанаваная шырыня: %s.

en: Summary
be_BY: Агульныя звесткі

en: Sun
be_BY: Нд

en: Sunday
be_BY: Нядзеля

[ctx: Sunday initial]
en: S
be_BY: Н

en: Superscript
be_BY: Надрадковы індэкс

en: Support
be_BY: Падтрымка

en: Support forum
be_BY: 服務支援論壇

en: Suriname
be_BY: Сурынам

en: Suspended
be_BY: Прыпынена

en: Swahili
be_BY: Суахілі

en: Sweden
be_BY: Швецыя

en: Swedish
be_BY: Шведская

en: Swift Current
be_BY: Сфівт Карэнт

en: Sydney
be_BY: Сіднэй

en: Syndication feeds show the most recent
be_BY: Стужкі распаўсюджвання паказваюць апошнія запісы

en: Syntax Highlighting
be_BY: Падсветка сінтаксісу

en: Syowa
be_BY: Шова

en: Table cell properties
be_BY: Уласцівасці вочкі табліцы

en: Table of Contents
be_BY: Змесціва

en: Table properties
be_BY: Уласцівасці табліцы

en: Table row properties
be_BY: Уласцівасці радка табліцы

en: Tag Cloud
be_BY: Воблака тэгаў

en: Tag added.
be_BY: Тэг дададзены.

en: Tag deleted.
be_BY: Тэг выдалены.

en: Tag not added.
be_BY: Тэг не дададзены.

en: Tag not updated.
be_BY: Тэг не абноўлены.

en: Tag updated.
be_BY: Тэг абноўлены.

en: Tag: %s
be_BY: Тэг: %s

en: Tagalog
be_BY: Тагалог

en: Tagline
be_BY: Апісанне

en: Tags
be_BY: Тэгі

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
be_BY: Тэгі могуць быць пераўтвораны ў катэгорыі з дапамогай <a href="%s">прылады пераўтварэння тэгаў у катэгорыі</a>.

en: Tags deleted.
be_BY: Тэгі выдалены.

en: Tags list
be_BY: Спіс тэгаў

en: Tags list navigation
be_BY: Спіс навігацыі па тэгах

en: Tags:
be_BY: Тэгі:

en: Tags:
be_BY: Тэгі:

en: Tahiti
be_BY: Востраў Таіці

en: Taipei
be_BY: Тайпэй

en: Take over
be_BY: Забраць

en: Tallinn
be_BY: Талін

en: Tan
be_BY: Карычневая

en: Tap or hover on any theme then click the Live Preview button to see a live preview of that theme and change theme options in a separate, full-screen view. You can also find a Live Preview button at the bottom of the theme details screen. Any installed theme can be previewed and customized in this way.
be_BY: Націсніце на ці навядзіце курсор на любую тэму, а потым націсніце кнопку "Дынамічны прагляд", каб праглядзець тэму і змяніць параметры тэмы ў асобным поўнаэкранным рэжыме прагляда. Вы можаце таксама знайсці кнопку "Дынамічны прагляд" унізе экрана са звесткамі пра тэму. Любая усталяваная тэма можа быць прагледжана і зменена згодна з вашымі пажаданнямі.

en: Tarawa
be_BY: Атол Тарава

en: Target
be_BY: Көзделген меже

en: Tashkent
be_BY: Ташкент

en: Tasmania
be_BY: Тасманія

en: Taxes
be_BY: Падаткі

en: Taxes by code
be_BY: Падаткі па коду

en: Taxes by date
be_BY: Падаткі па даце

en: Taxonomies associated with post type.
be_BY: Таксанаміі, звязаныя з тыпам запісу.

en: Taxonomy does not exist.
be_BY: Таксанаміі не існуе.

en: Taxonomy names must be between 1 and 32 characters in length.
be_BY: Даўжыня імён успадкоўванняў мае быць ад 1 да 32 сімвалаў.

en: Taxonomy:
be_BY: Успадкоўванне:

en: Tbilisi
be_BY: Тбілісі

en: Tegucigalpa
be_BY: Тэгусігальпа

en: Tehran
be_BY: Тэгеран

en: Tel Aviv
be_BY: Тэль-Авіў

en: Tell City
be_BY: Тэл-Сіці

en: Template
be_BY: Шаблон

en: Temporarily disabled.
be_BY: Часова адключана.

en: Term ID is shared between multiple taxonomies
be_BY: ID тэрміна выкарыстоўваецца некалькімі таксанаміямі

en: Term does not exist.
be_BY: Тэрмін не існуе.

en: Term meta cannot be added to terms that are shared between taxonomies.
be_BY: Мэта-дадзеныя тэрміна не могуць быць дададзены ў тэрміны, якія падзяляюцца паміж некалькімі таксанаміямі.

en: Terms do not support trashing. Set '%s' to delete.
be_BY: Тэрміны не падтрымліваюць выдалення. Наладзьце '%s', каб выдаліць.

en: Text
be_BY: Тэкст

en: Text Color
be_BY: Колер тэксту

en: Text color
be_BY: Колер тэксту

en: Text to display
be_BY: Тэкст для адлюстравання

en: Thai
be_BY: Тайская

en: Thank you for creating with <a href="%s">WordPress</a>.
be_BY: Дзякуй за творчасць разам з <a href="%s">WordPress</a>.

en: Thank you for using %s, your site has been deleted. Happy trails to you until we meet again.
be_BY: Дзякуй за вашу працу з %s. Ваш сайт быў выдалены. Жадаем усяго найлепшага і да сустрэчы!

en: Thank you for your order
be_BY: Дзякуй за вашу замову

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
be_BY: Дзякуй! Праверце, калі ласка, сваю паштовую скрыню, каб пацвердзіць дзеянне. Ваш сайт не будзе выдалены, пакуль вы не націсніце на спасылку.

en: Thank you. Your order has been received.
be_BY: Дзякуй. Ваша замова была атрымана.

en: Thanks for confirming your erasure request.
be_BY: Дзякуй за пацверджанне запыту на выдаленне.

en: Thanks for confirming your export request.
be_BY: Дзякуй за пацверджанне запыту на экспарт.

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
be_BY: Гэты паштовы адрас ужо выкарыстоўваецца. Калі ласка, праверце вашую скрыню наконт ліста з актывацыяй. Звычайна, яно робіцца даступным праз пару дзён.

en: That name is not allowed.
be_BY: Гэтае імя не дазволена.

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
be_BY: Гэты сайт часова заняты, але ён можа быць даступны праз пару дзён.

en: That user could not be added to this site.
be_BY: Гэты карыстальнік не можа быць дададзены на гэты сайт.

en: That user does not exist.
be_BY: Гэты карыстач не існуе.

en: That user is already a member of this site.
be_BY: Гэты карыстальнік заўжды з'яўляецца ўдзельнікам гэтага сайта.

en: That username is already activated.
be_BY: Імя карыстача ўжо актываванае.

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
be_BY: Гэта імя карыстача цяпер занята, але можа быць вызвалена на працягу пары дзён.

en: That&#8217;s all, stop editing! Happy publishing.
be_BY: Гэта ўсё, можаце спыніцца! А зараз вы можаце атрымліваць асалоду ад таго, што пішыце.

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
be_BY: Група параметраў "%s" была выдалена. Скарыстайцеся іншай групай налад.

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
be_BY: Тэма "%s" не з'яўляецца дзейнай галоўнай тэмай.

en: The %1$s plugin header is deprecated. Use %2$s instead.
be_BY: Загаловак плагіна %1$s састарэў. Скарыстайцеся замест яго %2$s.

en: The %s cannot be deleted.
be_BY: %s не можа быць выдалены.

en: The %s does not support trashing.
be_BY: %s не падтрымлівае выдаленне.

en: The %s has already been deleted.
be_BY: %s ужо быў выдалены.

en: The %s importer is invalid or is not installed.
be_BY: Прылада імпарту %s памылковая ці не ўсталявана.

en: The %s property has an invalid stored value, and cannot be updated to null.
be_BY: Уласцівасць %s мае памылковае захаванае значэнне і не можа быць абноўлена да значэння "null".

en: The %s stylesheet does not contain a valid theme header.
be_BY: Табліца стыляў %s утрымлівае недапушчальны загаловак тэмы.

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
be_BY: &#8220;Слэг&#8221; - гэта URL-зразумелая версія імя. Слэг звычайна пішацца маленькімі літарамі і ўтрымлівае толькі літары, лічбы і дэфісы.

en: The 2013 theme for WordPress takes us back to the blog, featuring a full range of post formats, each displayed beautifully in their own unique way. Design details abound, starting with a vibrant color scheme and matching header images, beautiful typography and icons, and a flexible layout that looks great on any device, big or small.
be_BY: Тэма 2013 для WordPress вяртае нас да блогу, прадстаўляючы ўвесь спектр фарматаў запісаў, кожны з якіх прыгожа паказваецца ў сваім непаўторным стылі. Дызайн мае шмат дэталяў, пачынаючы з дынамічнай каляровай схемы і адпаведных выяў загалоўка, прыгожай тыпаграфікі і піктаграм, а таксама гнуткай разметкі, якая выглядае цудоўна на любой прыладзе, вялікай або маленькай.

en: The API key you entered could not be verified.
be_BY: Уведзены ключ API не можа быць правераны.

en: The Akismet subscription plan
be_BY: План падпісцы Akismet

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
be_BY: Раздзел "Даступныя віджэты" утрымлівае ўсе віджэты, з якіх вы можаце выбіраць. Калі вы перацягнеце віджэт на бакавую панэль, ён адкрыецца і вы зможаце змяніць его налады. Калі вы скончыце наладжваць, націсніце кнопку "Захаваць", і віджэт з'явіцца на сайце. Калі вы націсніце "Выдаліць", віджэт будзе выдалены.

en: The ID for the associated post of the attachment.
be_BY: ID злучанага запісу з далучэннем.

en: The ID for the parent of the object.
be_BY: ID бацькоўскага элемента аб'екта.

en: The ID of the associated post object.
be_BY: ID злучанага аб'екта запісу.

en: The ID of the user object, if author was a user.
be_BY: ID карыстальніка аб'екта, калі аўтар быў карыстальнікам.

en: The Press This plugin is required.
be_BY: Патрэбны плагін Press This.

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
be_BY: Немагчыма праверыць сертыфікат SSL гэтага вузла.

en: The Site Icon is used as a browser and app icon for your site. Icons must be square, and at least %s pixels wide and tall.
be_BY: Значок сайта выкарыстоўваецца як значок браўзера і прыкладання для вашага сайта. Значкі павінны быць квадратнымі і быць сама меней %s пікселяў у шырыню і вышыню.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
be_BY: Уведзены вамі адрас Сайта не з'яўляецца карэктным URL. Калі ласка, увядзіце карэктны URL.

en: The Text mode allows you to enter HTML along with your post text. Note that &lt;p&gt; and &lt;br&gt; tags are converted to line breaks when switching to the Text editor to make it less cluttered. When you type, a single line break can be used instead of typing &lt;br&gt;, and two line breaks instead of paragraph tags. The line breaks are converted back to tags automatically.
be_BY: Тэкставы рэжым дазваляе ўводзіць HTML-код разам з тэкстам запісу. Звярніце ўвагу на тое, што тэгі &lt;p&gt; і &lt;br&gt; пераўтвараюцца ў пераходы на новыя радкі пры пераключэнні ў тэкставы рэжым рэдактара. Калі вы пішаце тэкст, асобны пераход на новы радок можа выкарыстоўвацца замест &lt;br&gt;, а два пераходы - замест тэгаў параграфа. Пераходы на новыя радкі пераўтвараюцца ў тэгі аўтаматычна.

en: The URL of the resource for which to fetch oEmbed data.
be_BY: URL рэсурса, адкуль трэба збіраць дадзеныя oEmbed.

en: The URL to the admin area
be_BY: Спасылка ў зону адміністратара

en: The URL you entered seems to be an email address. Do you want to add the required mailto: prefix?
be_BY: URL, які вы ўвялі, з'яўляецца знешняй спасылкай. Хочаце дадаць патрабуемы прэфікс "mailto:"?

en: The URL you entered seems to be an external link. Do you want to add the required http:// prefix?
be_BY: URL, які вы ўвялі, з'яўляецца знешняй спасылкай. Хочаце дадаць патрабуемы прэфікс "http://"?

en: The Walker class named %s does not exist.
be_BY: Клас Walker з назвай %s не існуе.

en: The WordPress Team
be_BY: Каманда WordPress

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
be_BY: Уведзены вамі адрас WordPress не з'яўляецца карэктным URL. Калі ласка, увядзіце карэктны URL.

en: The WordPress team is willing to help you. Forward this email to %s and the team will work with you to make sure your site is working.
be_BY: Каманда WordPress хоча вам дапамагчы. Перанапраўце гэты ліст да %s, і каманда пачне працу з вамі, каб пераканацца, што сайт працуе.

en: The amount of information you may be required to show will vary depending on your local or national business regulations. You may, for example, be required to display a physical address, a registered address, or your company registration number.
be_BY: Неабходная колькасць прадастаўляемых дадзеных можа змяняцца ў залежнасці ад мясцовых ці нацыянальных наказаў. Напрыклад, вам, хутчэй за ўсё, трэба будзе пазначыць юрыдычны адрас, фактычны адрас ці рэгістрацыйны нумар арганізацыі.

en: The aspect ratio is the relationship between the width and height. You can preserve the aspect ratio by holding down the shift key while resizing your selection. Use the input box to specify the aspect ratio, e.g. 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc.
be_BY: Суадносіны бакоў гэта адносіны паміж шырынёй і вышынёй. Вы можаце захаваць суадносіны баков падчас змянення памераў выбару, націснуўшы клавішу Shift. Скарыстайцеся блокам уводу, каб вызначыць пэўныя суадносіны бакоў, напр. 1:1 (квадрат), 4:3, 16:9 і г.д.

en: The attachment MIME type.
be_BY: MIME-тып далучэння.

en: The attachment caption.
be_BY: Подпіс далучэння.

en: The attachment description.
be_BY: Апісанне далучэння.

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
be_BY: Рэзервовая копія гэтага запісу ў браузеры адрозніваецца ад версіі ніжэй.

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you do not use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
be_BY: Блокі для імён спасылак, вэб-адрасоў і апісання маюць фіксаванае месца. Іншыя блокі могуць быць перацягнуты ў іншае месца. Вы таксама можаце схаваць блокі, якія вы не выкарыстоўваеце, у параметрах экрана ці згарнуць іх, націснуўшы на загаловак блока.

en: The boxes on your Dashboard screen are:
be_BY: На экране панэлі кіравання зараз выкарыстоўваюцца наступныя блокі:

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
be_BY: Зробленыя змены будуць згублены, калі вы пакінеце гэту старонку.

en: The comment cannot be deleted.
be_BY: Каментарый не можа быць выдалены.

en: The comment does not support trashing. Set '%s' to delete.
be_BY: Каментарый не падтрымлівае выдалення. Наладзьце '%s', каб выдаліць.

en: The comment has already been trashed.
be_BY: Каментарый заўжды быў выдалены.

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
be_BY: Злучэнне з akismet.com не можа быць усталявана. Звярніцеся да <a href="%s" target="_blank">нашага дапаможніка па брандмауэрах</a> і праверце налады сервера.

en: The constant %1$s <strong>is deprecated</strong>. Use the boolean constant %2$s in %3$s to enable a subdomain configuration. Use %4$s to check whether a subdomain configuration is enabled.
be_BY: Канстанта %1$s <strong>састарэла</strong>. Скарыстайцеся булевай канстантай %2$s у %3$s,каб уключыць наладу паддамена. Скарыстайцеся %4$s, каб праверыць, ці ўключана налада паддамена.

en: The constant %s cannot be defined when creating a network.
be_BY: Канстанта %s не можа быць вызначана падчас стварэння сеткі.

en: The current user can assign terms in the %s taxonomy.
be_BY: Бягучы карыстальнік можа прызначаць тэрміны ў таксанаміі %s.

en: The current user can change the author on this post.
be_BY: Бягучы карыстальнік можа змяніць аўтара гэтага запісу.

en: The current user can create terms in the %s taxonomy.
be_BY: Бягучы карыстальнік можа ствараць тэрміны ў таксанаміі %s.

en: The current user can publish this post.
be_BY: Бягучы карыстальнік можа апублікаваць гэты запіс.

en: The current user can sticky this post.
be_BY: Бягучы карыстальнік можа зрабіць гэты запіс прылепленым.

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
be_BY: Роля бягучага карыстальніка павінна мець магчымасць рэдагавання карыстальнікаў.

en: The currently selected Privacy Policy page does not exist. Please create or select a new page.
be_BY: Выбраная старонка палітыкі канфідэнцыйнасці не існуе. Выберыце ці стварыце новую старонку.

en: The currently selected Privacy Policy page is in the Trash. Please create or select a new Privacy Policy page or <a href="%s">restore the current page</a>.
be_BY: Бягучая выбраная старонка палітыцы канфідэнцыйнасці выдалена. Стварыце ці выберыце новую старонку. Вы таксама можаце <a href="%s">аднавіць бягучую старонку</a>.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
be_BY: Апісанне па змаўчанні не вылучаецца, але некаторыя тэмы могуць яго паказваць.

en: The edit field automatically highlights code syntax. You can disable this in your <a href="%1$s" %2$s>user profile%3$s</a> to work in plain text mode.
be_BY: Поле рэдагавання аўтаматычна падсвечвае сінтаксіс кода. Вы можаце адключыць гэтую функцыю ў <a href="%1$s" %2$s>карыстальніцкім профілі%3$s</a>, каб працаваць у рэжыме звычайнага тэксту.

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
be_BY: Уведзены паштовы адрас нядзейны. Калі ласка, увядзіце дзейны паштовы адрас.

en: The email address for the user.
be_BY: Адрас электроннай пошты карыстальніка.

en: The email could not be sent.
be_BY: Немагчыма адаслаць e-mail.

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
be_BY: Палі на гэтым экране вызначаюць некаторыя з базавых налад сайта.

en: The following addresses will be used on the checkout page by default.
be_BY: Гэтыя адрасы будуць па змоўчанні выкарыстоўвацца падчас афармлення замовы.

en: The following formatting shortcuts are replaced when pressing Enter. Press Escape or the Undo button to undo.
be_BY: Наступныя ярлыкі фарматавання будуць заменены пасля націску Enter. Націсніце Escape ці кнопку "Адмяніць", каб адмяніць.

en: The following plugins failed to update:
be_BY: Памылка абнаўлення наступных плагінаў:

en: The following plugins were successfully updated:
be_BY: Наступныя плагіны былі паспяхова абноўлены:

en: The following themes are installed but incomplete.
be_BY: Наступныя тэмы ўсталяваны не цалкам.

en: The following themes failed to update:
be_BY: Памылка абнаўлення наступных тэм:

en: The following themes were successfully updated:
be_BY: Наступныя тэмы былі паспяхова абноўлены:

en: The following translations failed to update:
be_BY: Памылка пры абнаўленні наступных перакладаў:

en: The following translations were successfully updated:
be_BY: Наступныя пераклады былі паспяхова абноўлены:

en: The following values do not describe a valid date: month %1$s, day %2$s.
be_BY: Наступныя значэнні не апісваюць дзейную дату: месяц %1$s, дзень %2$s.

en: The following values do not describe a valid date: year %1$s, month %2$s, day %3$s.
be_BY: Наступныя значэнні не апісваюць дапушчальную дату: год %1$s, месяц %2$s, дзень %3$s.

en: The given object ID is not that of a menu item.
be_BY: Дадзены ID аб'екту не належыць элементу меню.

en: The grid view for the Media Library requires JavaScript. <a href="%s">Switch to the list view</a>.
be_BY: Прагляд сеткай для медыятэкі патрабуе JavaScript. <a href="%s">Пераключыцца ў рэжым спіса</a>.

en: The handler for the route is invalid
be_BY: Памылковы апрацоўшчык маршрута

en: The handler for the route is invalid.
be_BY: Памылковы апрацоўшчык маршрута

en: The internet address of your network will be %s.
be_BY: Інтэрнэт-адрас вашай сеткі будзе наступным: %s.

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
be_BY: Элемент, які вы спрабуеце перамясціць у сметніцу, больш не існуе.

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
be_BY: Элемент, які вы спрабуеце аднавіць са сметніцы, больш не існуе.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
be_BY: Уведзены памылковы ключ. Калі ласка, праверце яго.

en: The language pack is missing either the %1$s or %2$s files.
be_BY: Моўнаму пакету не хапае файлаў %1$s ці %2$s.

en: The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.
be_BY: У левым меню навігацыі вы знойдзеце спасылкі на ўсе старонкі адміністравання WordPress з падменю, якія паказваюцца пры навядзенні. Вы можаце згарнуць гэтае меню да вузкай паласы, націснуўшы на стрэлку "Згарнуць меню" ўнізе.

en: The link you followed has expired.
be_BY: Спасылка, за якой вы сочыце, пратэрмінавана.

en: The login page will open in a new tab. After logging in you can close it and return to this page.
be_BY: Старонка ўваходу адкрыецца ў новым акне. Пасля ўваходжання вы можаце закрыць яе і вярнуцца на гэтую старонку.

en: The maximum height of the embed frame in pixels.
be_BY: Максімальная вышыня ўбудаванага фрэйма ў пікселах.

en: The maximum width of the embed frame in pixels.
be_BY: Максімальная шырыня ўбудаванага фрэйма ў пікселах.

en: The menu ID should not be empty.
be_BY: ID меню не павінна быць пустым.

en: The menu has been successfully deleted.
be_BY: Меню было паспяхова выдалена.

en: The menu is for editing information specific to individual sites, particularly if the admin area of a site is unavailable.
be_BY: Меню для рэдагавання інфармацыі пэўных сайтаў, асабліва калі адміністратарская частка сайта недаступна.

en: The menu item has been successfully deleted.
be_BY: Элемент меню быў паспяхова выдалены.

en: The menu management box at the top of the screen is used to control which menu is opened in the editor below.
be_BY: Блок кіравання меню ўверсе экрана дазваляе кантраляваць, якое меню павінна быць адкрыта ў рэдактары ніжэй.

en: The menu name %s conflicts with another menu name. Please try another.
be_BY: Імя меню %s канфліктуе з іншым імём. Паспрабуйце іншае.

en: The miscellaneous options group has been removed. Use another settings group.
be_BY: Група розных параметраў была выдалена. Скарыстайцеся групай іншых налад.

en: The name is how it appears on your site.
be_BY: Імя гэта тое, што з'яўляецца на сайце.

en: The new page will include help and suggestions for your privacy policy.
be_BY: На новай старонцы будуць размешчаны прапановы для вашай палітыкі канфідэнцыйнасці.

en: The next group of formatting shortcuts are applied as you type or when you insert them around plain text in the same paragraph. Press Escape or the Undo button to undo.
be_BY: Наступная група ярлыкоў фарматавання прымяняецца, калі вы друкуеце ці калі ўстаўляеце іх ля звычайнага тэкста ў тым жа параграфе. Націсніце Escape ці "Адмяніць", каб адмяніць.

en: The nickname for the user.
be_BY: Псеўданім карыстальніка.

en: The oEmbed format to use.
be_BY: Выкарыстоўваемы фармат oEmbed.

en: The package contains no files.
be_BY: Пакет не мае файлаў.

en: The page number requested is larger than the number of pages available.
be_BY: Запытаны нумар старонкі больш за колькасць даступных старонак.

en: The parent term ID.
be_BY: ID бацькоўскага тэрміна.

en: The password for the parent post of the comment (if the post is password protected).
be_BY: Пароль для бацькоўскага запісу каментарыя (калі запіс абаронены паролем).

en: The password for the post if it is password protected.
be_BY: Пароль запісу, калі запіс абаронены.

en: The pingback has already been registered.
be_BY: Pingback-адсылка ўжо была зарэгістравана.

en: The plugin contains no files.
be_BY: Плагін не мае файлаў.

en: The plugin does not have a valid header.
be_BY: Гэты плагін мае памылковы загаловак.

en: The plugin generated unexpected output.
be_BY: Плагін стварыў нечаканыя выходныя дадзеныя.

en: The post cannot be deleted.
be_BY: Запіс ня можа быць выдалены.

en: The post does not support trashing. Set '%s' to delete.
be_BY: Запіс не падтрымлівае выдалення. Наладзьце '%s', каб выдаліць.

en: The post has already been deleted.
be_BY: Запіс быў заўжды выдалены.

en: The post type %1$s is not registered, so it may not be reliable to check the capability %2$s against a post of that type.
be_BY: Тып запісу %1$s не зарэгістраваны. Праверка магчымасцяў "%2$s" можа быць ненадзейнай пры выкарыстанні гэтага тыпу.

en: The post type may not be changed.
be_BY: Тып запісу ня можа быць зменены.

en: The previous set of changes has already been published. Please try saving your current set of changes again.
be_BY: Папярэдні набор змен быў заўжды апублікаваны. Паспрабуйце захаваць бягучы набор змен зноў.

en: The primary site you chose does not exist.
be_BY: Галоўны сайт, які вы выбралі, не існуе.

en: The privacy options group has been removed. Use another settings group.
be_BY: Група параметраў канфідэнцыйнасці была выдалена. Скарыстайцеся іншай групай налад.

en: The product review cannot be deleted.
be_BY: Агляд тавара не можа быть выдалены.

en: The query argument of %s must have a placeholder.
be_BY: Аргумент у запыце %s павінен мець запаўняльнік.

en: The requested theme does not exist.
be_BY: Запытаная тэма не існуе.

en: The requested user does not exist.
be_BY: Запытаны карыстач не існуе.

en: The role %s does not exist.
be_BY: Роля %s не існуе.

en: The search for installed themes will search for terms in their name, description, author, or tag.
be_BY: Пошук па ўсталяваных тэмах будзе шукаць тэрміны ў назве, апісанні, аўтары ці тэгу.

en: The search results will be updated as you type.
be_BY: Вынікі пошуку будуць абнаўляцца, калі вы друкуеце.

en: The site administrator has been notified and will fulfill your request as soon as possible.
be_BY: Адміністратар сайта атрымаў паведамленне і выканае ваш запыт як мага хутчэй.

en: The site administrator has been notified. You will receive a link to download your export via email when they fulfill your request.
be_BY: Адміністратар сайта атрымаў паведамленне. Вы атрымаеце спасылку для загрузкі экспартаваных дадзеных па пошце, калі ваш запыт будзе ўхвалены.

en: The site administrator has been notified. You will receive an email confirmation when they erase your data.
be_BY: Адміністратар сайта атрымаў паведамленне. Вы атрымаеце ліст с пацверджаннем, калі вашы асабістыя дадзеныя будуць выдалены.

en: The site is already active.
be_BY: Сайт ужо працуе.

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when adding an image to the Media Library.
be_BY: Памеры, пералічаныя ніжэй, вызначаюць максімальныя памеры ў пікселаў, якія выкарыстоўваюцца пры даданні выявы ў медыятэку.

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term.
be_BY: Цэтлік &#8220;%s&#8221; ужо выкарыстоўваецца іншым тэрмінам

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
be_BY: Спасылка на крыніцу ды мэтавая спасылка не могуць паказваць на адзін і той жа рэсурс.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
be_BY: Адрас крыніцы не ўтрымлівае спасылкі на мэтавы адрас, таму не можа выкарыстоўвацца як крыніца.

en: The source URL does not exist.
be_BY: Спасылка на крыніцу не існуе.

en: The specified namespace could not be found.
be_BY: Пазначаная прастора імён не можа быць знойдзена.

en: The specified target URL cannot be used as a target. It either does not exist, or it is not a pingback-enabled resource.
be_BY: Немагчыма выкарыстаць пазначаны URL як мэтавы. Рэсурс альбо не існуе, альбо непрыдатны для пінгбэкаў.

en: The specified target URL does not exist.
be_BY: Пазначаная спасылка не існуе.

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
be_BY: Стан падпіскі - актыўная, адменена альбо прыпынена

en: The suggested privacy policy content should be added by using the %s (or later) action. Please see the inline documentation.
be_BY: Прапануемае змесціва для палітыкі канфідэнцыйнасці павінна быць дададзена праз дзеянне %s (ці пазней). Каб атрымаць больш звестак, звярніцеся да дакументацыі.

en: The suggested privacy policy content should be added only in wp-admin by using the %s (or later) action.
be_BY: Прапануемае змесціва для палітыкі канфідэнцыйнасці павінна быць дададзена только ў wp-admin праз дзеянне %s (ці пазней).

en: The suggested privacy policy text has changed. Please <a href="%s">review the guide</a> and update your privacy policy.
be_BY: Прапанаваны тэкст палітыкі канфідэнцыйнасці быў зменены. Звярніцеся да <a href="%s">кіраўніцтва</a> і абнавіце палітыку канфідэнцыйнасці.

en: The tag cloud will not be displayed since there are no taxonomies that support the tag cloud widget.
be_BY: Воблака тэгаў не будзе адлюстравана, таму што няма таксанамій, якія падтрымліваюць віджэт воблака тэгаў.

en: The term cannot be deleted.
be_BY: Тэрмін не можа быць выдалены.

en: The term name cannot be empty.
be_BY: Немагчыма пакінуць назву тэрміна пустой.

en: The terms assigned to the object in the %s taxonomy.
be_BY: Тэрміны, прызначаныя да аб'ектаў ў таксанаміі %s.

en: The theme defines itself as its parent theme. Please check the %s header.
be_BY: Тэма вызначае сябе як бацькоўскую. Праверце загаловак %s.

en: The theme is missing the %s stylesheet.
be_BY: Тэме не хапае табліцы стыляў %s.

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
be_BY: Час, за які збіраецца статыстыка. Параметры: 60 дзён, 6 месяцаў, увесь час

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
be_BY: Уведзены гадзінны пояс нядзейны. Калі ласка, увядзіце дзейны гадзінны пояс.

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop. You can also minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
be_BY: Поле назвы і вялікая вобласць рэдагавання запісу фіксуюцца на месцы, але вы можаце перацягнуць усе іншыя блокі. Акрамя таго, можна згарнуць ці разгарнуць іх, націснуўшы на радок загалоўка кожнага блока. Скарыстайцеся ўкладкай "Параметры экрана", каб адлюстраваць больш блокаў (Урывак, Адаслаць трекбэкі, Адвольныя палі, Абмеркаванне, Слэг, Аўтар) або выбраць макет 1 ці 2 калонак для гэтага экрана.

en: The title for the object.
be_BY: Назва аб'екта.

en: The title for the post type.
be_BY: Назва тыпу запісу.

en: The title for the status.
be_BY: Назва стана.

en: The title for the taxonomy.
be_BY: Назва таксанаміі.

en: The update of %s failed.
be_BY: Памылка абнаўлення %s.

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
be_BY: Абнаўленне пачалося. Гэты працэс можа заняць пэўны час на некаторых вузлах. Калі ласка, пачакайце.

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
be_BY: Запампаваны файл не з'яўляецца выявай. Паспрабуйце яшчэ.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
be_BY: Запампаваны файл быў запампаваны часткова.

en: The user cannot be deleted.
be_BY: Карыстальнік не можа быць выдалены.

en: The user is already active.
be_BY: Карыстач ужо актываваны.

en: The value provided is not a valid and registered API key.
be_BY: Прадастаўленае значэнне не з'яўляецца сапраўдным і зарэгістраваным ключом API.

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
be_BY: Вэб-браўзер на вашай прыладзе не можа выкарыстоўвацца для запампоўкі файлаў. Паспрабуйце замест яго <a href="%s">стандартную прыладу</a>.

en: Theme
be_BY: Тэма

en: Theme Details
be_BY: Дэталі тэмы

en: Theme Location
be_BY: Размяшчэнне ў тэме

en: Theme Options
be_BY: Параметры тэмы

en: Theme deleted.
be_BY: Тэма выдалена.

en: Theme installation failed.
be_BY: Памылка ўсталявання тэмы.

en: Theme installed successfully.
be_BY: Тэма паспяхова ўсталявана.

[ctx: Theme starter content]
en: A homepage section
be_BY: Раздзел хатняй старонкі

[ctx: Theme starter content]
en: About
be_BY: Аба мне

[ctx: Theme starter content]
en: About This Site
be_BY: Пра гэты сайт

[ctx: Theme starter content]
en: Address
be_BY: Адрас

[ctx: Theme starter content]
en: Archives
be_BY: Архівы

[ctx: Theme starter content]
en: Blog
be_BY: Блог

[ctx: Theme starter content]
en: Calendar
be_BY: Календар

[ctx: Theme starter content]
en: Categories
be_BY: Катэгорыі

[ctx: Theme starter content]
en: Contact
be_BY: Кантакты

[ctx: Theme starter content]
en: Find Us
be_BY: Наша месцазнаходжанне

[ctx: Theme starter content]
en: Home
be_BY: Галоўная старонка

[ctx: Theme starter content]
en: Hours
be_BY: Гадзіны

[ctx: Theme starter content]
en: Meta
be_BY: Мэта

[ctx: Theme starter content]
en: News
be_BY: Навіны

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Comments
be_BY: Апошнія каментарыі

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Posts
be_BY: Апошнія запісы

[ctx: Theme starter content]
en: Saturday &amp; Sunday: 11:00AM&ndash;3:00PM
be_BY: Субота &amp; Нядзеля: 11:00&ndash;15:00PM

[ctx: Theme starter content]
en: Search
be_BY: Пошук

[ctx: Theme starter content]
en: This is a page with some basic contact information, such as an address and phone number. You might also try a plugin to add a contact form.
be_BY: Гэта старонка са стандартнай кантактнай інфармацыяй, кшталту адраса і нумара тэлефона. Вы таксама можаце скарыстацца плагінам, каб дадаць кантактную форму.

[ctx: Theme starter content]
en: This is an example of a homepage section. Homepage sections can be any page other than the homepage itself, including the page that shows your latest blog posts.
be_BY: Гэта ўзорны раздзел хатняй старонкі. Раздзеламі могуць быць любыя старонкі, акрамя самой хатняй старонкі, у тым ліку старонка, якая паказвае апошнія запісы блога.

[ctx: Theme starter content]
en: This may be a good place to introduce yourself and your site or include some credits.
be_BY: Гэтая старонка можа быць добрым месцам, каб пазнаёміцца з карыстальнікамі і паказаць свой сайт ці пакінуць некалькі водгукаў.

[ctx: Theme starter content]
en: Welcome to your site! This is your homepage, which is what most visitors will see when they come to your site for the first time.
be_BY: Вітаем на вашым сайце! Гэта – хатняя старонка, якую пабачыць большая частка наведвальнікаў, калі прыйдзе да вас упершыню.

en: Themes
be_BY: Тэмы

en: There are no associated subtitles.
be_BY: Няма прызначаных субтытраў.

en: There are no events scheduled near %1$s at the moment. Would you like to <a href="%2$s">organize a WordPress event</a>?
be_BY: Ля г. %1$s зараз няма запланаваных падзей. Хочаце <a href="%2$s">арганізаваць падзею самастойна</a>?

en: There are no events scheduled near you at the moment. Would you like to <a href="%s">organize a WordPress event</a>?
be_BY: Побач з вамі не запланавана ніводнай падзеі. Хочаце <a href="%s">арганізаваць якую-небудзь</a>?

en: There are no options for this widget.
be_BY: Гэты віджэт не мае наладак.

en: There are no pages.
be_BY: Няма старонак.

en: There are no product reviews yet.
be_BY: Пакуль няма водгукаў на дадзены тавар.

en: There are no reviews yet.
be_BY: Пакуль няма водгукаў.

en: There are no valid users selected for deletion.
be_BY: Каб удаліць карыстальніка, трэба каго-небудзь абраць.

en: There are no valid users selected for removal.
be_BY: Өшіру үшін таңдайтын бірде-бір қолданушы жоқ.

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
be_BY: Ёсць нядзейсныя элементы меню. Праверце ці выдаліце іх.

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
be_BY: Засталіся незахаваныя змены, якія знікнуць. "OK", каб працягнуць, "Адмена", каб вернуцца ў рэдактар выяваў.

en: There does not seem to be any new mail.
be_BY: Здаецца, новых пісем няма.

en: There has been an error cropping your image.
be_BY: Пры абрэзцы выявы адбылася памылка.

en: There is %d error which must be fixed before you can save. | There are %d errors which must be fixed before you can save.
be_BY[0]: Знойдзена %d памылка, якая павінна быць выпраўлена да таго, як вы зможаце захаваць.
be_BY[1]: Знойдзена %d памылкі, якія павінны быць выпраўлены да таго, як вы зможаце захаваць.
be_BY[2]: Знойдзена %d памылак, якія павінны быць выпраўлены да таго, як вы зможаце захаваць.

en: There is a more recent autosave of your changes than the one you are previewing. <a href="%s">Restore the autosave</a>
be_BY: Існуе апошняе аўтаматычнае захаванне вашых змен, якое адрозніваецца ад змен, якія вы праглядаеце. <a href="%s">Аднавіць аўтаматычнае захаванне</a>

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a> or <a href="%5$s" %6$s>update now</a>.
be_BY: Даступна новая версія %1$s. <a href="%2$s" %3$s>Прагледзець звесткі версіі %4$s</a> ці <a href="%5$s" %6$s>абнавіць</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a>.
be_BY: Даступна новая версія %1$s. <a href="%2$s" %3$s>Прагледзець інфармацыю пра версію %4$s</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
be_BY: Даступна новая версія %1$s. <a href="%2$s" %3$s>Прагледзець звесткі версіі %4$s</a>. <em>Аўтаматычнае абнаўленне для гэтага плагіна недаступна.</em>

en: There is a pending change of the admin email to %s.
be_BY:  У лісце адміністратара да %s ёсць чакаючая змена.

en: There is a pending change of your email to %s.
be_BY: У вашым лісце да %s ёсць чакаючая змена.

en: There is a problem with your API key.
be_BY: З вашым ключом API здарылася нейкая праблема.

en: There is a revision of this post that is more recent.
be_BY: Існуе нядаўная рэдакцыя гэтага запісу.

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
be_BY: Гэты запіс мае аўтазахаваную копію, якая навей за версію, пазначаную ніжэй. <a href="%s">Прагледзець аўтазахаванне</a>

en: There is no excerpt because this is a protected post.
be_BY: Урыўку няма, бо дадзены запіс абаронены.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
be_BY: Памылка канфігурацыі. Калі ласка, скантактуйцеся з адміністратарам сервера.

en: There was an authentication problem. Please reload and try again.
be_BY: Адбылася памылка аўтэнтыфікацыі. Абнавіце старонку і паспрабуйце зноў.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
be_BY[0]: У чарзе спама зараз <a href="%2$s">%1$s каментарый</a>.
be_BY[1]: У чарзе спама зараз <a href="%2$s">%1$s каментарыя</a>.
be_BY[2]: У чарзе спама зараз <a href="%2$s">%1$s каментарыяў</a>.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
be_BY: У <a href='%s'>чарзе спама</a> зараз нічога няма.

en: These settings may be overridden for individual articles.
be_BY: Гэтыя налады могуць быць перапраўлены для асобных запісаў.

en: These unique authentication keys are also missing from your %s file.
be_BY: Гэтыя ўнікальныя ключы праверкі сапраўднасці таксама адсутнічаюць ў вашым файле %s.

en: These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.
be_BY: Гэтыя вэб-сайты могуць збіраць вашы дадзеныя, выкарыстоўваць файлы кукі, убудоўваць дадатковыя прылады адсочвання з іншых сайтаў і сачыць за вашым узаемадзеяннем з гэтым убудуваным змесцівам, а таксама адсочваць узаемадзеянне з убудаваным змесцівам, калі вы маеце ўліковы запіс і ўвайшлі ў яго на гэтым вэб-сайце.

en: Thimbu
be_BY: Тхімпху

en: Thimphu
be_BY: Тхімпху

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
be_BY: Гэты адрас выкарыстоўваеца ў мэтах адміністратара, такіх як апавяшчэнне аб новых карыстальніках.

en: This category already exists.
be_BY: Такая катэгорыя ўжо існуе.

en: This category cannot be added. Please change the name and try again.
be_BY: Гэтая катэгорыя не можа быць дададзена. Змяніце назву і паспрабуйце зноў.

en: This changeset cannot be further modified.
be_BY: Гэты набор змен больш не можа змяняцца.

en: This comment is already approved.
be_BY: Гэты каментарыў заўжды ўхвалены.

en: This comment is already in the Trash.
be_BY: Гэты каментарый заўжды ў сметніцы.

en: This comment is already marked as spam.
be_BY: Гэты каментарый заўжды пазначаны як спам.

en: This comment is currently approved.
be_BY: Гэты каментар пацверджаны.

en: This comment is currently in the Trash.
be_BY: Гэты каментарый зараз у сметніцы.

en: This comment is currently marked as spam.
be_BY: Гэты камент пазначаны як спам.

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
be_BY: Гэты каментар знаходзіцца ў сметніку. Калі ласка, аднавіце яго, калі вы хочаце яго змяніць.

en: This comment was reported as not spam.
be_BY: Гэты каментарый быў пазначаны, як не-спам.

en: This comment was reported as spam.
be_BY: Гэты каментарый быў паведамлены, як спам.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
be_BY: Гэта змесціва абаронена паролем. Каб прагледзець яго, калі ласка, увядзіце пароль ніжэй:

en: This content was deleted by the author.
be_BY: Гэтае змесціва было выдалена аўтарам.

en: This data is used to provide general enhancements to WordPress, which includes helping to protect your site by finding and automatically installing new updates. It is also used to calculate statistics, such as those shown on the <a href="%s">WordPress.org stats page</a>.
be_BY: Гэтыя дадзеныя выкарыстоўваюцца, каб забяспечыць агульнае паляпшэнне працы WordPress. Такое паляпшэнне разумее абарону сайта праз пошук і аўтаматычнае ўсталяванне новых абнаўленнях. Яно таксама выкарыстоўваецца для падліку статыстычных данных, прыклад якіх вы можаце бачыць на <a href="%s">старонцы статыстыкі WordPress.org</a>.

en: This draft comes from your <a href="%s">unpublished customization changes</a>. You can edit, but there is no need to publish now. It will be published automatically with those changes.
be_BY: Гэты чарнавік утрымлівае <a href="%s">неапублікаваныя змены вонкавага выгляду</a>. Вы можаце рэдагаваць свой сайт, але ж захоўваць неабавязкова. Гэты чарнавік будзе апублікаваны аўтаматычна разам са зменамі.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
be_BY: Гэтая функцыя патрабуе падтрымкі плавучых рамак. У вас заблакаваныя тэгі iframe альбо браўзер не падтрымлівае іх.

en: This file is empty. Please try another.
be_BY: Гэты файл пусты. Паспрабуйце запампаваць другі.

en: This file is not an image. Please try another.
be_BY: Файл не з'яўляецца выявай. Калі ласка, паспрабуйце запампаваць іншы файл.

en: This file is too big. Files must be less than %s KB in size.
be_BY: Гэты файл дужа вялікі. Файлы павінны быць памерам менш за %s КБ.

en: This file no longer needs to be included.
be_BY: Гэты файл больш не трэба ўлучаць.

en: This form is not live-previewable.
be_BY: Гэтая форма не мае функцыі дынамічнага прагляду.

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
be_BY: Гэты файл памерам больш, чым патрабуецца. Паспрабуйце запампаваць другі.

en: This is the short link.
be_BY: Гэта кароткая спасылка.

en: This item has already been deleted.
be_BY: Гэты элемент быў заўжды выдалены.

en: This link is not live-previewable.
be_BY: Гэтая спасылка не мае функцыі дынамічнага прагляду.

en: This panel is used for managing navigation menus for content you have already published on your site. You can create menus and add items for existing content such as pages, posts, categories, tags, formats, or custom links.
be_BY: Гэтая панэль выкарыстоўваецца для кіравання меню змесціва, якое заўжды апублікавана на сайце. Вы можаце ствараць меню і дадаваць элементы для наступнага існуючага змесціва: старонкі, запісы, катэгорыі, тэгі, фарматы альбо адвольныя спасылкі.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
be_BY: Гэты запіс абаронены паролем. Увядзіце пароль, каб пабачыць каментары.

en: This preview is unavailable in the editor.
be_BY: Хуткі прагляд недаступны ў рэдактары.

en: This resulted in an error message: %s
be_BY: Паведамленне аб памылцы: %s

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
be_BY: Гэты экран ўтрымлівае налады, якія адбіваюцца на адлюстраванні вашага змесціва.

en: This screen is used for globally assigning menus to locations defined by your theme.
be_BY: Гэты экран дазваляе глабальна прывязаць меню да месцаў, вызначаных вашай тэмай.

en: This screen is used for managing your content revisions.
be_BY: Гэтая старонка выкарыстоўваецца для кіравання рэдакцыямі змесціва.

en: This screen is used for managing your installed themes. Aside from the default theme(s) included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
be_BY: Гэты экран прызначаны для кіравання ўсталяванымі тэмамі. Акрамя асноўных тэмаў, уключаных ва ўсталяванне WordPress, існуюць тэмы старонніх распрацоўнікаў.

en: This screen is used for managing your navigation menus.
be_BY: Гэты экран выкарыстоўваецца для кіравання меню навігацыі.

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
be_BY: Гэтая старонка выкарыстоўваецца для змянення загалоўка вашай тэмы.

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
be_BY: На гэтым экране пералічаны ўсе карыстальнікі сайта. Кожны карыстальнік мае адну з пяці вызначаных роляў, якія наладжваюцца адміністратарам сайта: Адміністратар сайта, Рэдактар, Аўтар, Укладальнік ці Падпішчык. Карыстальнікі, роля якіх не "адміністратар", пабачаць менш параметраў у панэлі кіравання, калі ўвайдуць.

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
be_BY: У гэтым вакне вы можаце атрымаць доступ да ўсіх сваіх запісаў. Вы можаце змяняць выгляд гэтага вакна, каб ён супадаў з вашым працоўным асяроддзем.

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they will not all fit here! :) Use the documentation links to get information on what each discussion setting does.
be_BY: На гэтым экране вы знойдзеце параметры кіравання і адлюстравання каментарыяў і спасылак да запісаў ці старонак. Іх дужа многа, таму, на самой справе, усе яны тут не памясціліся. Скарыстайцеся дакументацыяй, каб атрымаць дадатковую інфармацыю пра тое, што робіць кожная налада абмеркавання.

en: This screen shows an individual user all of their sites in this network, and also allows that user to set a primary site. They can use the links under each site to visit either the front end or the dashboard for that site.
be_BY: Гэты экран паказвае асобнаму карыстальніку ўсе сайты ў гэтай сетцы, а таксама дазваляе карыстальніку пазначыць галоўны сайт. Карыстальнікі могуць скарыстацца спасылкамі пад кожным сайтам, каб наведаць сам сайт ці панэль кіравання.

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
be_BY: Гэтая бакавая панэль болей недаступная і нідзе на вашым сайце не адлюстроўваецца. Выдаліце ўсе віджэты ніжэй, каб прыбраць гэтую неактыўную бакавую панэль.

en: This site has been archived or suspended.
be_BY: Сайт быў змешчаны ў архіў альбо яго праца была спынена.

en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact %s.
be_BY: Сайт яшчэ не быў актываваны. Калі вы не можаце актываваць сайт, звяжыцеся з %s.

en: This site is no longer available.
be_BY: Гэты сайт болей недаступны.

en: This site uses Akismet to reduce spam. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Learn how your comment data is processed</a>.
be_BY: Гэты сайт выкарыстоўвае Akismet для барацьбы са спамам. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Даведайцеся пра тое, яе апрацоўваюцца вашы дадзеныя</a>.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
be_BY: Ключ API гэтага сайта ўбудаваны і не можа быць зменены праз API.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
be_BY: Ключ API гэтага сайта ўбудаваны і не можа быць выдалены.

en: This taxonomy is not hierarchical.
be_BY: Гэтае ўспадкоўванне не з'яўляецца іерархічным.

en: This text template will help you to create your website&#8217;s privacy policy.
be_BY: Гэты тэкставы шаблон дапаможа вам стварыць палітыку канфідэнцыйнасці для вашага сайта.

en: This theme does not support video headers on this page. Navigate to the front page or another page that supports video headers.
be_BY: Гэтая тэма не падтрымлівае відэазагалоўкі на гэтай старонцы. Перайдзіце на галоўную старонку ці іншую старонку, якая падтрымлівае відэазагалоўкі.

en: This timezone does not observe daylight saving time.
be_BY: У гэтым гадзінным поясе няма пераходу на летні час.

en: This timezone is currently in daylight saving time.
be_BY: Гэты гадзінны пояс зараз у летнім часе.

en: This timezone is currently in standard time.
be_BY: Гэты гадзінны пояс зараз у стандартным часе.

en: This unique authentication key is also missing from your %s file.
be_BY: Гэты ўнікальны ключ праверкі сапраўднасці таксама адсутнічае ў вашым файле %s.

en: This video file is too large to use as a header video. Try a shorter video or optimize the compression settings and re-upload a file that is less than 8MB. Or, upload your video to YouTube and link it with the option below.
be_BY: Гэта відэа дужа вялікае для відэазагалоўка. Паспрабуйце выкарыстаць карацейшае відэа альбо аптымізуйце налады сціскання і запампуйце файл, памер якога не перавышае 8 МБ. Вы таксама можаце запампаваць відэа на YouTube і далучыць яго ніжэй.

en: This widget may contain code that may work better in the &#8220;Custom HTML&#8221; widget. How about trying that widget instead?
be_BY: Гэты віджэт можа ўтрымліваць код, які лепей працуе ў новым віджэце &#8220;Адвольны HTML-код&#8221;. Не хочаце паспрабаваць новы віджэт у працы?

en: This widget may have contained code that may work better in the &#8220;Custom HTML&#8221; widget. If you have not yet, how about trying that widget instead?
be_BY: Гэты віджэт можа ўтрымліваць код, які лепей працуе ў новым віджэце &#8220;Адвольны HTML-код&#8221;. Ці не хочаце паспрабаваць яго, калі вы яшчэ гэтага не зрабілі?

en: This widget requires JavaScript.
be_BY: Гэты віджэт патрабуе JavaScript.

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
be_BY: Гэта будзе паказвацца, калі нехта падвядзе курсор да спасылкі ў стужцы блога, альбо, па жаданні, ніжэй спасылкі.

en: This will clear all items from the inactive widgets list. You will not be able to restore any customizations.
be_BY: Гэтае дзеянне выдаліць усе элементы са спісу неактыўных віджэтаў. Вы таксама не зможаце аднавіць усе зробленыя дапасаванні.

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus, and custom posts.
be_BY: Тут будуць утрымлівацца ўсе вашы запісы, старонкі, каментарыі, адвольныя палі, тэрміны, меню і адвольныя запісы.

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
be_BY: Гэтае дзеянне выдаліць фонавую выяву. Вы не зможаце аднавіць зробленыя змены.

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
be_BY: Гэтая дзеянне выдаліць выяву загалоўка. Вы не зможаце аднавіць любыя зробленыя змены.

en: This will replace the current editor content with the last backup version. You can use undo and redo in the editor to get the old content back or to return to the restored version.
be_BY: Гэта дзеянне заменіць змесціва бягучага рэдактара апошняй рэзервнай копіяй. Вы можаце скарыстацца кнопкамі "Адмяніць" і "Паўтарыць" у рэдактаре, каб вярнуць ранейшае змесціва альбо вернуцца да адноўленай версіі.

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
be_BY: Гэтае дзеянне адновіць стандартную фонавую выяву. Вы не зможаце аднавіць зробленыя змены.

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
be_BY: Гэтая дзеянне адновіць арыгінальную выяву загалоўка. Вы не зможаце аднавіць любыя зробленыя змены.

en: Three Columns
be_BY: Тры слупкі

en: Thu
be_BY: Чцв

en: Thule
be_BY: Туле

en: Thumbnail
be_BY: Мініятура

en: Thumbnail Height
be_BY: Вышыня мініятуры

en: Thumbnail Settings
be_BY: Налады эскіза

en: Thumbnail Settings Help
be_BY: Дапамога па наладах эскізаў

en: Thumbnail Width
be_BY: Шырыня мініятуры

en: Thumbnail size
be_BY: Памер эскіза

en: Thunder Bay
be_BY: Тандэр-Бэй

en: Thursday
be_BY: Чацвер

[ctx: Thursday initial]
en: T
be_BY: Ч

en: Tijuana
be_BY: Тыхуана

en: Timbuktu
be_BY: Цімбукту

en: Time
be_BY: Час

en: Time Format
be_BY: Фармат часу

en: Time Slider
be_BY: Час

en: Time Zone
be_BY: Гадзінны пояс

en: Time to add some links! Click &#8220;%s&#8221; to start putting pages, categories, and custom links in your menu. Add as many things as you would like.
be_BY: Час дадаць некалькі спасылак! Націсніце &#8220;%s&#8221;, каб пачаць дадаваць старонкі, катэгорыі і адвольныя спасылкі ў сваё меню. Дадавайце столькі, колькі хочаце.

en: Timezone
be_BY: Гадзінная зона

[ctx: TinyMCE]
en: Blocks
be_BY: Блокі

[ctx: TinyMCE]
en: Formats
be_BY: Фарматы

[ctx: TinyMCE]
en: Headings
be_BY: Загалоўкі

[ctx: TinyMCE]
en: Insert template
be_BY: Уставіць шаблон

[ctx: TinyMCE]
en: Templates
be_BY: Шаблоны

[ctx: TinyMCE menu]
en: Edit
be_BY: Змяніць

[ctx: TinyMCE menu]
en: File
be_BY: Файл

[ctx: TinyMCE menu]
en: Format
be_BY: Фармат

[ctx: TinyMCE menu]
en: Insert
be_BY: Уставіць

[ctx: TinyMCE menu]
en: Table
be_BY: Табліца

[ctx: TinyMCE menu]
en: Tools
be_BY: Інструменты

[ctx: TinyMCE menu]
en: View
be_BY: Прагляд

en: Tirane
be_BY: Тырана

en: Tiraspol
be_BY: Тыраспаль

en: Title
be_BY: Назва

en: Title Attribute
be_BY: Атрыбут назвы

en: Title and Post Editor
be_BY: Рэдактар назвы і запісу

en: Title for the object, as it exists in the database.
be_BY: Назва аб'екта, як яна існуе ў базе дадзеных.

en: Title for the widget
be_BY: Назва віджэта

en: Title:
be_BY: Назва:

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
be_BY: Каб актываваць віджэт перацягніце яго на бакавую панэль ці націсніце на яго. Каб адключыць віджэт і выдаліць яго налады, перацягніце яго назад.

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
be_BY: Каб актываваць карыстальніка, націсніце на наступную спасылку:
    
    %s
    
    Пасля актывацыі вы атрымаеце *іншы ліст* з дадзенымі для ўваходу.

en: To add a custom link, <strong>expand the Custom Links section, enter a URL and link text, and click Add to Menu</strong>
be_BY: Каб дадаць адвольную спасылку, <strong>адкрыйце секцыю &laquo;Адвольныя спасылкі&raquo;, увядзіце URL-адрас і тэкст спасылкі і пстрыкніце &laquo;Дадаць да меню&raquo;</strong>

en: To add a new menu instead of assigning an existing one, <strong>click the &#8217;Use new menu&#8217; link</strong>. Your new menu will be automatically assigned to that theme location
be_BY: Каб дадаць новае меню замест прызначэння ўжо існуючага, <strong>націсніце спасылку &#8217;Выкарыстаць новае меню&#8217;</strong>. Ваша новае меню будзе аўтаматычна прызначана гэтаму месцу

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
be_BY: Каб дадаць на ваш сайт новага ўдзельніка, націсніце кнопку «Даданне новага» ўверсе ці «Даданне новага» ў раздзеле меню «Карыстальнікі».

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
be_BY: Каб дадаць новага карыстальніка, запоўніце форму на гэтым экране і націсніце кнопку «Дадаць новага карыстальніка» ўнізе.

en: To assign menus to one or more theme locations, <strong>select a menu from each location&#8217;s dropdown</strong>. When you are finished, <strong>click Save Changes</strong>
be_BY: Каб прывязаць меню да адной або некалькіх абласцей тэмы, <strong>абярыце меню з выпаднога спіса адпаведнай вобласці.</strong> Калі скончыце, <strong>націсніце &laquo;Захаваць змены&raquo;</strong>

en: To crop the image, click on it and drag to make your selection.
be_BY: Каб абрэзаць выяву, націсніце на яе і перацягніце па вашай патрэбе.

en: To delete media items, click the Bulk Select button at the top of the screen. Select any items you wish to delete, then click the Delete Selected button. Clicking the Cancel Selection button takes you back to viewing your media.
be_BY: Каб выдаліць медыяэлементы, націсніце кнопку "Масавы выбар" ўверсе экрана. Выберыце элементы, якія хочаце выдаліць, і націсніце кнопку "Выдаліць выбраныя". Калі вы націсніце кнопку "Скасаваць выбар", вы вернецеся да прагляду медыяфайлаў.

en: To edit a menu currently assigned to a theme location, <strong>click the adjacent &#8217;Edit&#8217; link</strong>
be_BY: Каб рэдагаваць меню, ужо прывязанае да месца ў тэме, <strong>націсніце сумежную спасылку &laquo;Рэдагаваць&raquo;</strong>

en: To edit an existing menu, <strong>choose a menu from the dropdown and click Select</strong>
be_BY: Каб рэдагаваць існуючае меню, <strong>выберыце меню з выпадаючага спіса і націсніце "Выбраць"</strong>

en: To move away from this area, press the Esc key followed by the Tab key.
be_BY: Каб перайсці да наступнага элементу кіравання, перад націскам Tab трэба націснуць клавішу Esc.

en: To move focus to other buttons use Tab or the arrow keys. To return focus to the editor press Escape or use one of the buttons.
be_BY: Каб перанесці фокус на іншыя кнопкі, выкарыстоўвайце Tab альбо клавішы са стрэлкамі. Каб вярнуць фокус да акна рэдактара, націсніце Escape альбо адну з кнопак.

en: To navigate between revisions, <strong>drag the slider handle left or right</strong> or <strong>use the Previous or Next buttons</strong>.
be_BY: Каб пераходзіць паміж рэдакцыямі, <strong>перацягніце паўзунок улева ці ўправа</strong> ці <strong>скарыстайцеся кнопкамі "Папярэдняя" і "Наступная"</strong>.

en: To reorganize menu items, <strong>drag and drop items with your mouse or use your keyboard</strong>. Drag or move a menu item a little to the right to make it a submenu
be_BY: Каб змяніць парадак элементаў меню, <strong>перацягніце іх з дапамогай мышкі ці скарыстайцеся клавіятурай</strong>. Перацягніце альбо перасуньце меню крыху направа, каб зрабіць падменю.

en: To reset your password, visit the following address:
be_BY: Каб аднавіць пароль, перайдзіце па наступнай спасылцы:

en: To restore a revision, <strong>click Restore This Revision</strong>.
be_BY: Каб аднавіць рэдакцыю, <strong>націсніце "Аднавіце гэтую рэдакцыю</strong>.

en: To set your password, visit the following address:
be_BY: Каб наладзіць свой пароль, перайдзіце па наступным адрасе:

en: To the top
be_BY: Наверх

en: To use a background image, simply upload it or choose an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
be_BY: Каб выкарыстоўваць фонавую выяву, запампуйце яе ці выберыце выяву, якая заўжды была запампаваны ў медыятэку, націснуўшы кнопку &#8220;Выбраць выяву&#8221;. Вы можаце паказаць адзіны экземпляр выявы ці забрукаваць фон пліткай. Вы таксама можаце зафіксіраваць фонавую выяву, каб змесціва сайта перамяшчалась паверсе, ці можаце зрабіць так, што фонавая выява будзе прагортвацца з сайтам.

en: Today
be_BY: Сёння

en: Toggle Editor Text Direction
be_BY: Уключыць выбар напрамку тэкста ў рэдактары

en: Toggle add category
be_BY: Пераключыць даданне катэгорыі

en: Toggle panel: %s
be_BY: Пераключыць панэль: %s

en: Toggle section: %s
be_BY: Пераключыць раздзел: %s

en: Toggle section: Custom Links
be_BY: Пераключыць раздзел: адвольныя спасылкі

en: Tokyo
be_BY: Токіа

en: Tomorrow
be_BY: Заўтра

en: Tomsk
be_BY: Томск

en: Tongatapu
be_BY: Востраў Тангатапу

en: Too many redirects.
be_BY: Зашмат пераадрасацыяў.

en: Tool description.
be_BY: Апісанне інструмента.

en: Tool does not exist.
be_BY: Інструмент не інснуе.

en: Toolbar
be_BY: Панэль інструментаў

en: Toolbar Toggle
be_BY: Паказаць/схаваць панэль інструментаў

en: Tools
be_BY: Інструменты

en: Top
be_BY: Верх

en: Top Left
be_BY: Верхні левы

en: Top Right
be_BY: Верхні правы

en: Top rated products
be_BY: Тавары з лепшым рэйтынгам

en: Toronto
be_BY: Таронта

en: Tortola
be_BY: Тартола

en: Total
be_BY: Усяго

en: Total shipping
be_BY: Агульны вынік за дастаўкі

en: Total tax
be_BY: Усяго пададкаў

en: Total:
be_BY: Усяго:

en: Town / City
be_BY: Горад

en: Track %1$s of %2$s.
be_BY: Кампазіцыя %1$s з %2$s.

en: Trackback
be_BY: Зваротная спасылка:

en: Trackback excerpt:
be_BY: Урывак зваротнай спасылкі:

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites, they&#8217;ll be notified automatically using <a href="%s">pingbacks</a>, no other action necessary.
be_BY: Трэкбэкі выкарыстоўваюцца, каб апавясціць блогавыя сістэмы, што вы спасылаецеся на іх. Калі вы спасылаецеся на іншыя сайты WordPress, яны атрымаюць аўтаматычнае апавяшчэнне праз <a href="%s">пінгбэкі</a>; вам не трэба прымаць ніякіх дзеянняў.

en: Tracks (subtitles, captions, descriptions, chapters, or metadata)
be_BY: Трэкі (субтытры, надпісы, апісанні, главы альбо метададзеныя)

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
be_BY: Перакладчыкі

en: Translation Ready
be_BY: Пераклад гатовы

en: Translation Updates
be_BY: Абнаўленні перакладу

en: Trash it: %s
be_BY: Выдаліць: : %s

en: Tripoli
be_BY: Трыпалі

en: Troll
be_BY: Тролл

en: Troubleshooting
be_BY: Выдаленне няспраўнасцей

en: Truk
be_BY: Астравы Чуўк

en: Try Again
be_BY: Паспрабуйце зноў

en: Try again
be_BY: Паспрабуйце зноў

en: Tucuman
be_BY: Тукуман

en: Tue
be_BY: Аўт

en: Tuesday
be_BY: Аўторак

[ctx: Tuesday initial]
en: T
be_BY: А

en: Tunis
be_BY: Туніс

en: Turkish
be_BY: Турэцкая

en: Turn comments on or off
be_BY: Дазволіць або забараніць каментары

en: Twice Daily
be_BY: Два разы ў дзень

en: Twitter username:
be_BY: Логін у Twitter:

en: Two Columns
be_BY: Два слупкі

en: Type
be_BY: Тып

en: Type attribution for the term.
be_BY: Атрыбуцыя тыпу для тэрміна.

en: Type your new password again.
be_BY: Увядзіце новы пароль зноў.

en: Types associated with the taxonomy.
be_BY: Тыпы, злучаныя з таксанаміяй.

en: URI
be_BY: АДРАС

en: URL of the term.
be_BY: URL тэрміна.

en: URL of the user.
be_BY: URL карыстальніка.

en: URL removed
be_BY: URL выдалены

en: URL to the %s audio source file
be_BY: URL да крыніца аўдыёфайла %s

en: URL to the %s video source file
be_BY: URL да крыніцы відэафайла %s

en: URL to the media file
be_BY: URL да медыяфайла

en: URL to the object.
be_BY: URL да аб'екта.

en: URL to the original attachment file.
be_BY: URL да арыгінальгага далучэння.

en: UTC means Coordinated Universal Time.
be_BY: UTC гэта універсальны скаардынаваны час.

en: Ujung Pandang
be_BY: Макасар

en: Ukrainian
be_BY: Украінская

en: Ulaanbaatar
be_BY: Улан-Батар

en: Ulan Bator
be_BY: Улан-Батар

en: Ulyanovsk
be_BY: Ульянаўск

en: Un-spammed by %s
be_BY: Пазначана як не-спам %s

en: Unable to accept more than %s items for this request.
be_BY: Немагчыма прыняць больш за %s адзінак для дадзенага запыта.

en: Unable to add this request. A valid email address or username must be supplied.
be_BY: Немагчыма дадаць гэты запыт. Неабходна пакінуць сапраўдны адрас электроннай пошты ці імя карыстальніка.

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
be_BY: Немагчыма падлучыцца да файлавай сістэмы. Калі ласка, пацвярдзіце свае дадзеныя.

en: Unable to create a Privacy Policy page.
be_BY: Немагчыма стварыць старонку палітыкі канфідэнцыйнасці.

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
be_BY: Немагчыма стварыць каталог %s. Ці адкрыты для запісу галоўны каталог?

en: Unable to create new image.
be_BY: Немагчыма стварыць новую выяву.

en: Unable to initiate confirmation request.
be_BY: Немагчыма распачаць запыт пацверджання.

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
be_BY: Немагчыма знайсці каталог плагінаў WordPress.

en: Unable to locate WordPress theme directory.
be_BY: Немагчыма знайсці каталог тэмаў WordPress.

en: Unable to open export file (archive) for writing.
be_BY: Немагчыма адкрыць файл экспарту (архіў) для запісу.

en: Unable to preview media due to an unknown error.
be_BY: Немагчыма праглядзець медыя з-за невядомай памылкі.

en: Unable to retrieve the error message from MySQL
be_BY: Немагчыма атрымаць паведамленне аб памылцы з MySQL

en: Unable to save due to %s invalid setting. | Unable to save due to %s invalid settings.
be_BY[0]: Немагчыма захаваць з-за %s памылковай налады.
be_BY[1]: Немагчыма захаваць з-за %s памылковых налад.
be_BY[2]: Немагчыма захаваць з-за %s памылковых налад.

en: Unable to save the image.
be_BY: Немагчыма захаваць выяву

en: Unable to send personal data export email.
be_BY: Немагчыма адаслаць ліст экспарту асабістых дадзеных.

en: Unable to submit this form, please refresh and try again.
be_BY: Немагчыма адправіць гэтую форму, абнавіце старонку і паспрабуйце зноў.

en: Unable to trash changes.
be_BY: Немагчыма выдаліць змены.

en: Unapprove
be_BY: Скасаваць

en: Unapprove this comment
be_BY: Адхіліць гэты каментарый

en: Unapproved
be_BY: Нясьцверджаны

en: Unarchive
be_BY: Разархівіраваць

en: Unauthorized to modify setting due to capability.
be_BY: Адсутнасць дазволу на змены налад з-за магчымасцяў.

en: Uncategorized
be_BY: Некатэгарызаванае

en: Under %s
be_BY: Пад %s

en: Underline
be_BY: Падкрэсліць

en: Undo
be_BY: Адмяніць

en: Undo.
be_BY: Адмяніць.

en: Undo?
be_BY: Скасаваць?

en: Unique identifier for the object.
be_BY: Унікальны ідэнтыфікатар аб'екта.

en: Unique identifier for the term.
be_BY: Унікальны ідэнтыфікатар элемента.

en: Unique identifier for the user.
be_BY: Унікальны ідэнтыфікатар карыстальніка.

en: Universal
be_BY: Агульны час

en: Unknown
be_BY: Невядомы

en: Unknown API error.
be_BY: Невядомая памылка API.

en: Unknown Feed
be_BY: Невядомая лента

en: Unknown action.
be_BY: Невядомае дзеянне.

en: Unmute
be_BY: Уключыць гук

en: Unpacking the package&#8230;
be_BY: Распакоўка пакета&#8230;

en: Unpublished
be_BY: Неапублікавана

en: Unrecognized background setting.
be_BY: Нераспазнаная налада фона.

en: Unregistering a built-in post type is not allowed
be_BY: Адмена рэгістрацыі ўбудаванага тыпу запісаў не дазволена

en: Unregistering a built-in taxonomy is not allowed.
be_BY: Адмена рэгістрацыі ўбудаванай таксанаміі не дазволена

en: Untested with your version of WordPress
be_BY: Не праверана з вашай версіяй WordPress

en: Untitled
be_BY: Без назвы

en: Untrash
be_BY: Вярнуць

en: Up one
be_BY: Уверх на адзін крок

en: Update
be_BY: Аднавіць

en: Update %s now
be_BY: Абнавіць %s зараз

en: Update Available
be_BY: Абнаўленне даступна

en: Update Category
be_BY: Аднавіць катэгорыю

en: Update Comment
be_BY: Абнавіць каментарый

en: Update Complete
be_BY: Абнаўленне завершана

en: Update Link
be_BY: Абнавіць спасылку

en: Update Link Category
be_BY: Аднавіць катэгорыю спасылак

en: Update Now
be_BY: Абнавіць зараз

en: Update Plugins
be_BY: Абнавіць плагіны

en: Update Profile
be_BY: Абнавіць профіль

en: Update Services
be_BY: Сэрвісы абнаўленняў

en: Update Tag
be_BY: Аднавіць тэг

en: Update User
be_BY: Абнавіць карыстальніка

en: Update WordPress
be_BY: Абнавіць WordPress

en: Update anyway, even though it might break your site?
be_BY: Абнавіць нават калі гэта можа зламаць ваш сайт?

en: Update audio playlist
be_BY: Абнавіць аўдыё-плэйліст

en: Update cart
be_BY: Абнавіць кошык

en: Update category
be_BY: Абнавіць катэгорыю

en: Update gallery
be_BY: Аднавіць галерэю

en: Update gallery settings
be_BY: Абнавіць налады галерэі

en: Update now
be_BY: Абнавіць зараз

en: Update progress
be_BY: Прагрэс абнаўлення

en: Update tag
be_BY: Абнавіць тэг

en: Update to %s
be_BY: Абнавіць да %s

en: Update video playlist
be_BY: Абнавіць відэа-плейліст

en: Updated
be_BY: Абноўлена

en: Updated %s.
be_BY: Абноўлена: %s.

en: Updates
be_BY: Абнаўленні

en: Updates %s
be_BY: Абнаўленні %s

en: Updating
be_BY: Абнаўленне

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
be_BY: Абнаўленне плагіна %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
be_BY: Абнаўленне тэмы %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating comment failed.
be_BY: Памылка пры абнаўленні каментарыя.

en: Updating comment status failed.
be_BY: Памылка пры абнаўленні стану каментарыя.

en: Updating product review failed.
be_BY: Абнавіць агляд тавару не атрымалася.

en: Upgrade
be_BY: Абнавіць

en: Upload
be_BY: Запампаваць

en: Upload Limit Exceeded
be_BY: Перавышаны ліміт запамповак

en: Upload New Media
be_BY: Запампаваць новыя медыа-файлы

en: Upload date:
be_BY: Дата запампоўкі:

en: Upload failed.
be_BY: Запампоўка не выканана.

en: Upload file and import
be_BY: Запампаваць файл і імпартаваць

en: Upload files
be_BY: Запампаваць файлы

en: Upload stopped.
be_BY: Запампоўка спынена.

en: Upload theme
be_BY: Запампаваць тэму

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends a height of %2$s pixels.
be_BY: Запампуйце відэа ў фармаце %1$s і паменшыце вагу файла для атрымання найлепшых вынікаў. Рэкамендуемая вышыня відэа для вашай тэмы: %2$s пікселаў.

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends a width of %2$s pixels.
be_BY: Запампуйце відэа ў фармаце %1$s і паменшыце вагу файла для атрымання найлепшых вынікаў. Рэкамендуемая даўжыня відэа для вашай тэмы: %2$s пікселаў.

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends dimensions of %2$s pixels.
be_BY: Запампуйце відэа ў фармаце %1$s і паменьшыце яго памер для найлепшых вынікаў. Рэкамендуемыя памеры для вашай тэмы: %2$s пікселаў.

en: Uploaded Images
be_BY: Запампаваныя выявы

en: Uploaded on:
be_BY: Запампаваны:

en: Uploaded on: %s
be_BY: Запампавана: %s

en: Uploaded to this page
be_BY: Запампавана на гэтую старонку

en: Uploaded to this post
be_BY: Запампавана ў гэты запіс

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
be_BY: альбо

en: Uploading
be_BY: Запампоўка

en: Uploading Files
be_BY: Запампоўка файлаў

en: Uploading Files allows you to choose the folder and path for storing your uploaded files.
be_BY: &laquo;Запампоўка файлаў&raquo; дазваляе вам абраць каталог і шлях для змяшчэння вашых запампаваных файлаў.

en: Uploads
be_BY: Запампоўкі

en: Urumqi
be_BY: Урумчы

en: Usage of user levels is deprecated. Use capabilities instead.
be_BY: Выкарыстанне карыстальніцкіх узроўняў састарэла. Скарыстайцеся замест гэтага магчымасцямі.

en: Use %s instead if you do not want the value echoed.
be_BY: Скарыстайцеся замест гэтага %s, калі вы не хочаце, каб значэнне адлюстроўвалася.

en: Use %s instead.
be_BY: Скарыстайцеся замест гэтага %s.

en: Use Left/Right Arrow keys to advance one second, Up/Down arrows to advance ten seconds.
be_BY: Выкарыстоўвайце клавішы "Налева/Направа", каб перайсці на адну секунду, стрэлкі "Уверх/Уніз", каб перайсці на дзесяць секунд.

en: Use This Page
be_BY: Выкарыстоўваць гэтую старонку

en: Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.
be_BY: Скарыстайцеся клавішамі "Уверх/Уніз", каб павялічыць ці паменшыць гук.

en: Use a new payment method
be_BY: Скарыстацца новым спосабам аплаты

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
be_BY: Выкарыстоўваць коскі замест %s, каб раздзяляць выключаныя тэрміны.

en: Use https
be_BY: Скарыстоўваць https

en: Use the %s filter instead.
be_BY: Скарыстайцеся замест гэтага фільтрам %s.

en: Use the Custom HTML widget to add arbitrary HTML code to your widget areas.
be_BY: Скарыстайцеся віджэтам "Адвольны HTML", каб дадаць адвольны HTML-код у вобласць віджэтаў.

en: Use the arrow buttons at the top of the dialog, or the left and right arrow keys on your keyboard, to navigate between media items quickly.
be_BY: Скарыстайцеся стрэлкамі ўверсе акна ці левай і правай стрэлкай клавіятуры каб хутчэй пераходзіць ад аднаго медыаэлемента да другога.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
be_BY: Akismet, які выкарыстоўваецца мільёнамі людзей, магчыма, найлепшы спосаб <strong>абараніць ваш блог ад спама</strong>. Ён працягвае абараняць, нават калі вы адпачываеце. Каб пачаць, актывуйце плагін Akismet і перайдзіце на <a href="admin.php?page=akismet-key-config">старонку налад Akismet</a>, каб наладзіць ключ API.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
be_BY: Akismet, які выкарыстоўваецца мільёнамі людзей, магчыма, найлепшы спосаб <strong>абараніць ваш блог ад спама</strong>. Ваш сайт поўнасцю наладжаны і абараняецца, нават калі вы адпачываеце.

[ctx: Used in Press This to indicate where the content comes from.]
en: Source:
be_BY: Крыніца:

en: Used: %1$s%% of %2$s
be_BY: Выкарыстана: %1$s%% of %2$s

en: User
be_BY: Карыстальнік

en: User %s added
be_BY: Карыстальнік %s дададзены

en: User Dashboard: %s
be_BY: Панэль кіравання карыстальніка: %s

en: User Description
be_BY: Апісанне карыстальніка

en: User Display Name
be_BY: Бачнае імя карыстальніка

en: User Email
be_BY: Электронная пошта карыстальніка

en: User First Name
be_BY: Імя карыстальніка

en: User ID
be_BY: ID карыстальніка

en: User Last Name
be_BY: Прозвішча карыстальніка

en: User Login Name
be_BY: Імя для ўваходу карыстальніка

en: User Nice Name
be_BY: Імя карыстальніка для адлюстравання

en: User Nickname
be_BY: Псеўданім карыстальніка

en: User Registration Date
be_BY: Дата рэгістрацыі карыстальніка

en: User Request
be_BY: Запыт карыстальніка

en: User Requests
be_BY: Запыты карыстальніка

en: User Roles
be_BY: Ролі карыстальнікаў

en: User URL
be_BY: Вэб-сайт карыстальніка

en: User added.
be_BY: Карыстальнік дададзены.

en: User already exists. Password inherited.
be_BY: Карыстальнік заўжды існуе. Пароль успадкаваны.

en: User cannot be added to this site.
be_BY: Карыстальнік не можа быць дададзены на гэты сайт.

en: User deleted.
be_BY: Карыстальнік выдалены.

en: User deletion is not allowed from this screen.
be_BY: Выдаленне карыстальніка не дазволена на гэтай старонцы.

en: User has been added to your site.
be_BY: Карыстальнік быў дададзены на ваш сайт.

en: User has been created, but could not be added to this site.
be_BY: Карыстальнік быў створаны, але ён не можа быць дададзены на гэты сайт.

en: User has blocked requests through HTTP.
be_BY: Карыстальнік заблакаваў запыты праз HTTP.

en: User has no sites or content and will be deleted.
be_BY: Карыстальнік не мае ні сайтаў, ні змесціва, і будзе выдалены.

en: User removed from this site.
be_BY: Карыстальнік выдалены з гэтага сайту.

[ctx: User role]
en: Administrator
be_BY: Адміністратар

[ctx: User role]
en: Author
be_BY: Аўтар

[ctx: User role]
en: Contributor
be_BY: Удзельнік

[ctx: User role]
en: Editor
be_BY: Рэдактар

[ctx: User role]
en: Subscriber
be_BY: Падпішчык

en: User updated.
be_BY: Карыстальнік абноўлены.

en: Username
be_BY: Імя карыстача

en: Username is not editable.
be_BY: Нельга рэдагаваць імя карыстальніка.

en: Username isn't editable.
be_BY: Нельга рэдагаваць імя карыстальніка.

en: Username may not be longer than 60 characters.
be_BY: Імя карыстальніка не можа быць даўжэй за 60 сімвалаў.

en: Username must be at least 4 characters.
be_BY: Імя карыстача павінна быць сама меней у 4 знака даўжынёй.

en: Username or Email Address
be_BY: Імя карыстальніка ці адрас электроннай пошты

en: Username or email
be_BY: Імя карыстальніка альбо адрас e-mail

en: Username or email address
be_BY: Імя карыстальніка ці адрас электроннай пошты

en: Username.
be_BY: Імя карыстача

en: Username/Password incorrect for %s
be_BY: Няправільныя імя карыстальніка/пароль для %s

en: Username:
be_BY: Логін:

en: Username: %s
be_BY: Імя карыстача: %s

en: Usernames can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
be_BY: Імёны карыстальнікаў могуць утрымліваць толькі малыя літары (a-z) і лічбы.

en: Usernames cannot be changed.
be_BY: Імёны карыстальнікаў не могуць быць зменены.

en: Users
be_BY: Карыстачы

en: Users do not support trashing. Set '%s' to delete.
be_BY: Карыстальнікі не падтрымліваюць выдалення. Наладзьце '%s', каб выдаліць.

en: Users list
be_BY: Спіс карыстальнікаў

en: Users list navigation
be_BY: Навігацыя па спісе карыстальнікаў

en: Users must be registered and logged in to comment
be_BY: Карыстальнікі павінны ўвайці, каб каментыраваць

en: Ushuaia
be_BY: Ушуая

en: Ust-Nera
be_BY: Усць-Нера

en: Uzhgorod
be_BY: Ужгорад

en: Vaduz
be_BY: Вадуц

en: Value
be_BY: Значэнне

en: Vancouver
be_BY: Ванкувер

en: Variation description.
be_BY: Апісанне варыяцый.

en: Vatican
be_BY: Ватыкан

en: Version
be_BY: Версія

en: Version %s
be_BY: Версія %s

en: Version:
be_BY: Версія:

en: Version: %s
be_BY: Версія: %s

en: Vertical space
be_BY: Вертыкальны прабел

en: Very poor
be_BY: Вельмі дрэнна

en: Vevay
be_BY: Вівэй

en: Victoria
be_BY: Вікторыя

en: Video
be_BY: Відэа

en: Video <span class="count">(%s)</span> | Video <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: Відэа <span class="count">(%s)</span>
be_BY[1]: Відэа <span class="count">(%s)</span>
be_BY[2]: Відэа <span class="count">(%s)</span>

en: Video Details
be_BY: Інфармацыя аб відэа

en: Video Player
be_BY: Відэа-прайгравальнік

en: Video Widget
be_BY: Відэавіджэт

en: Video Widget (%d) | Video Widget (%d)
be_BY[0]: Відэавіджэт (%d)
be_BY[1]: Відэавіджэтаў (%d)
be_BY[2]: Відэавіджэтаў (%d)

en: Video is paused.
be_BY: Відэа прыпынена.

en: Video is playing.
be_BY: Відэа прайграецца.

en: Videos
be_BY: Відэа

en: Vienna
be_BY: Вена

en: Vientiane
be_BY: В'енцьян

en: Vietnamese
be_BY: В'етнамская

en: View
be_BY: Прагляд

en: View %1$s version %2$s details
be_BY: Прагледзець звесткі версіі %2$s %1$s

en: View &#8220;%s&#8221;
be_BY: Прагледзець &#8220;%s&#8221;

en: View &#8220;%s&#8221; archive
be_BY: Прагледзець архіў &#8220;%s&#8221;

en: View All
be_BY: Прагледзець усе

en: View Attachment Page
be_BY: Прагледзець старонку прымацаваных файлаў

en: View Category
be_BY: Прагледзець катэгорыю

en: View Changeset
be_BY: Прагледзець набор змен

en: View Page
be_BY: Прагледзець старонку

en: View Pages
be_BY: Прагледзець старонкі

en: View Post
be_BY: Прагледзець запіс

en: View Posts
be_BY: Прагледзець запісы

en: View Site
be_BY: Прагледзець сайт

en: View Tag
be_BY: Прагледзець тэг

en: View Trash
be_BY: Прагледзець сметніцу

en: View User
be_BY: Прагледзець карыстальніка

en: View all
be_BY: Прагледзець усе

en: View all drafts
be_BY: Прагледзець усе чарнавікі

en: View all posts by %s
be_BY: Прагледзець усе запісы ад %s

en: View attachment page
be_BY: Праглядзець старонку далучэння

en: View cart
be_BY: Прагляд кошыка

en: View comment history
be_BY: Пагледзець гісторыю каментароў

en: View coupon
be_BY: Паглядзець купон

en: View details
be_BY: Паглядзець падрабязнасці

en: View mode
be_BY: Рэжым прагляду

en: View more comments
be_BY: Прагледзець больш каментарыяў

en: View order
be_BY: Паглядзець замову

en: View order: %s
be_BY: Праглядзець замову: %s

en: View page
be_BY: Прагляд старонкі

en: View post
be_BY: Прагледзець запіс

en: View posts by %s
be_BY: Прагледзець запісы ад наступнага аўтара: %s

en: View product
be_BY: Паглядзець тавар

en: View tax rates
be_BY: Паглядзець стаўкі падаткаў

en: View this comment
be_BY: Прагледзець гэты каментарый

en: View your site
be_BY: Праглядзець сайт

en: View/Edit
be_BY: Прагляд/Рэдагаванне

en: Vilnius
be_BY: Вільна

en: Vincennes
be_BY: Венсен

en: Virgin
be_BY: Вірджынія

en: Visibility:
be_BY: Бачнасць:

en: Visible
be_BY: Бачны

en: Visit
be_BY: Наведаць

en: Visit %s&#8217;s website
be_BY: Наведаць %s&#8217;s сайт

en: Visit Dashboard
be_BY: Наведаць панэль

en: Visit Link
be_BY: Перайсці па спасылцы

en: Visit Site
be_BY: Наведаць Сайт

en: Visit Theme Site
be_BY: Наведаць сайт тэмы

en: Visit site
be_BY: Наведаць сайт

en: Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
be_BY: Каментарыі карыстальнікаў могуць быць правераны аўтаматычным сервісам вызначэння спама.

en: Visual Editor
be_BY: Візуальны рэдактар

en: Visual aids
be_BY: Наглядныя дапаможнікі

en: Visual mode gives you an editor that is similar to a word processor. Click the Toolbar Toggle button to get a second row of controls.
be_BY: Візуальны рэжым дае вам рэдактар, які вельмі падобны на любы тэкставы працэсар. Націсніце кнопку "Пераключыць панэль", каб пабачыць другі радок элементаў кіравання.

en: Vladivostok
be_BY: Уладзівасток

en: Volgograd
be_BY: Валгаград

en: Volume Slider
be_BY: Гучнасць

en: Vostok
be_BY: станцыя "Усход"

en: Waiting for confirmation
be_BY: Чакаем пацверджання

en: Wake
be_BY: Уэйк

en: Wallis
be_BY: Востраў Уоліс

en: Warning | Warnings
be_BY[0]: Увага

en: Warning! User %s cannot be deleted.
be_BY: Увага! Карыстальнік %s не можа быць выдалены.

en: Warning! User cannot be deleted. The user %s is a network administrator.
be_BY: Увага! Карыстальнік не можа быць выдалены. Карыстальнік %s з'яўляецца адміністратарам сеткі.

en: Warning:
be_BY: Увага:

en: Warning: the link has been inserted but may have errors. Please test it.
be_BY: Увага: спасылка была ўстаўляна, аднак можа змяшчаць памылкі. Калі ласка, праверце яе.

en: Warsaw
be_BY: Варшава

en: Wavatar (Generated)
be_BY: Wavatar (створаны)

en: We already have a ping from that URL for this post.
be_BY: У нас заўжды ёсць пінг з гэтага URL на гэты запіс.

en: We cannot process your payment. Please <a href="%s" target="_blank">update your payment details</a>.
be_BY: Мы не можам апрацаваць вашу аплату. <a href="%s" target="_blank">Абнавіце інфармацыю аплаты</a>.

en: Web Address
be_BY: Вэб-адрас

en: Web address
be_BY: Вэб-адрас

en: Website
be_BY: Сайт

en: Website: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
be_BY: Вэб-сайт: %1$s (IP-адрас: %2$s, %3$s)

en: Wed
be_BY: Срд

en: Wednesday
be_BY: Серада

[ctx: Wednesday initial]
en: W
be_BY: С

en: Week Starts On
be_BY: Тыдзень пачынаецца з

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
be_BY: Вітаем

en: Welcome to WordPress!
be_BY: Сардэчна запрашаем у WordPress!

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
be_BY: Вітаем у WordPress. Гэта ваш першы запіс. Рэдагуйце яго ці выдаліце і пачніце новы.

en: Welsh
be_BY: Уэльская

en: West
be_BY: Захад

en: What automated decision making and/or profiling we do with user data
be_BY: Якія аўтаматычныя рашэнні прымаюцца на выснове дадзеных карыстальнікаў

en: What data breach procedures we have in place
be_BY: Якія механізмы абароны ад выцёку дадзеных мы выкарыстоўваем

en: What do I do now?
be_BY: Што мне цяпер рабіць?

en: What is PayPal?
be_BY: Што такое PayPal?

en: What personal data we collect and why we collect it
be_BY: Якія асабістыя дадзеныя мы збіраем і навошта

en: What rights you have over your data
be_BY: Вашы правы на вашы дадзеныя

en: What should be done with content owned by %s?
be_BY: Што зрабіць са змесцівам %s?

en: What should be done with content owned by these users?
be_BY: Што трэба зрабіць са змесцівам, якое належыць гэтым карыстальнікам?

en: What should be done with content owned by this user?
be_BY: Што трэба зрабіць са змесцівам, якім валодае гэты карыстальнік?

en: What third parties we receive data from
be_BY: Староннія вытворцы, ад якіх мы атрымліваем дадзеныя

en: What&#8217;s New
be_BY: Што новага

en: What&#8217;s on your mind?
be_BY: Што думаеце?

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
be_BY: Якая розніца паміж катэгорыямі і тэгамі? Звычайна тэгі гэта спецыяльныя ключавыя словы, якія вызначаюць важныя звесткі ў вашым запісе (імёны, тэму і г.д.) і могуць з'яўляцца ў іншых запісах, а катэгорыі гэта раней вызначаныя раздзелы. Калі вы ўявіце сабе кнігу, катэгорыі стануць спісам старонам, а тэгі - тэрмінамі ў слоўніке.

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, email, or IP address, it will be held in the <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderation queue</a>. One word or IP address per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
be_BY: Калі каментарый утрымлівае любыя з гэтых слоў у змесціве, імені, URL, электроннай пошце ці IP-адрасе, ён будзе адпраўлены ў <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">чаргу мадэравання</a>. Адно слова ці IP-адрас на радок. Гэтае правіла працуе для частак слоў, таму &#8220;press&#8221; будзе супадаць з &#8220;WordPress&#8221;.

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
be_BY: Калі вы дадаеце новую катэгорыю на гэтай старонцы, вам неабходна запоўніць наступныя палі:

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
be_BY: Калі вы дадаеце новы тэг на гэтай старонцы, вам неабходна запоўніць наступныя палі:

en: When changing themes, there is often some variation in the number and setup of widget areas/sidebars and sometimes these conflicts make the transition a bit less smooth. If you changed themes and seem to be missing widgets, scroll down on this screen to the Inactive Widgets area, where all of your widgets and their settings will have been saved.
be_BY: Розныя тэмы прапаноўваюць розную колькасць і розныя налады для абласцей віджэтаў і бакавых панэляў. Гэтая розніца крыху перашкаджае пераходу з адной тэмы на другую. Калі вы змянілі тэму і бачыце, што некаторыя віджэты зніклі, прагарніце старонку да вобласці неактыўных віджэтаў, дзе захоўваюцца ўсе вашы віджэты і іх налады.

en: When in reorder mode, additional controls to reorder menu items will be available in the items list above.
be_BY: Падчас працы ў рэжыме змянення будуць даступны дадатковыя каманды кіравання для змянення парадку ў вышэйпазначаным спісе.

en: When in reorder mode, additional controls to reorder widgets will be available in the widgets list above.
be_BY: У рэжыме змянення дадатковыя кнопкі кіравання для змянення парадку віджэтаў з'явяцца ў спісе віджэтаў вышэй.

en: When previewing on smaller monitors, you can use the collapse icon at the bottom of the left-hand pane. This will hide the pane, giving you more room to preview your site in the new theme. To bring the pane back, click on the collapse icon again.
be_BY: Калі вы праглядаеце тэму на маленькім экране, вы можаце скарыстацца значком унізе злева, каб згарнуць панэль. Гэтае дзеянне схавае панэль і дасць вам больш месца, каб вы маглі прагледзець новую тэму на сваім сайце. Каб разгарнуць панэль, націсніце на значок яшчэ раз.

en: When starting a new paragraph with one of these formatting shortcuts followed by a space, the formatting will be applied automatically. Press Backspace or Escape to undo.
be_BY: Калі новы параграф пачынаецца з аднаго з гэтых ярлыкоў фарматавання з прабелам апасля, фарматаванне будзе прыменена аўтаматычна. Націсніце Backspace ці Escape, каб адмяніць.

en: When using a keyboard to navigate:
be_BY: Калі выкарыстоўваеце клавіятуру для навігацыі:

en: When visitors leave comments on the site we collect the data shown in the comments form, and also the visitor&#8217;s IP address and browser user agent string to help spam detection.
be_BY: Калі карыстальнікі пакідаюць каментарыі на сайце, мы збіраем дадзеныя, якія паказваюцца ў форме каментарыяў разам з IP-адрасам і радком карыстальніцкага агенту браўзера, каб дапамагчы барацьбе са спамам.

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
be_BY: Калі вы націсніце кнопку ніжэй, WordPress створыць файл XML, які вы зможаце захаваць на камп'ютары.

en: When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select &quot;Remember Me&quot;, your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed.
be_BY: Калі вы ўвайдзёце ў сістэму, мы таксама створым некалькі файлаў кукі, каб захаваць інфармацыю пра уваход, а таксама налады адлюстравання экрана. Кукі-файлы ўвахода захоўваюцца на працягу двух дзён, а налады адлюстравання экрана - на працягу года. Калі вы выберыце параметр &quot;Запомніць мяне&quot;, ваш уваход будзе захаваны на працягу двух тыдняў. Калі вы выйдзеце з уліковага запісу, кукі-файлы будуць выдалены.

en: Whether or not the post type can be viewed.
be_BY: Можна ці не праглядаць гэты тып запісу.

en: Whether or not the post type should have children.
be_BY: Можа ці не гэты тып запісу быць бацькавым.

en: Whether or not the taxonomy should have children.
be_BY: Павінна ці не таксаномія мець дочак.

en: Whether or not the term cloud should be displayed.
be_BY: Паказваць ці не воблака тэрмінаў.

en: Whether posts of this status should be shown in the front end of the site.
be_BY: Павінен ці не такі статус паказвацца карыстальнікам сайта.

en: Whether posts with this status should be private.
be_BY: Павінны ці не запісы с такім статусам быць утоенымі.

en: Whether posts with this status should be protected.
be_BY: Павінны ці не запісы с такім статусам быць абаронены.

en: Whether posts with this status should be publicly-queryable.
be_BY: Павінны ці не запісы з такім статусам быць бачнымі ў агульным пошуке.

en: Whether the content is protected with a password.
be_BY: Абаронена ці не змесціва паролем.

en: Whether the excerpt is protected with a password.
be_BY: Абаронены ці не ўрывак паролем.

en: Whether to bypass trash and force deletion.
be_BY: Абыйсці ці не сметнік і выдаліць назаўсёды.

en: Whether to hide terms not assigned to any posts.
be_BY: Хаваць ці не тэрміны, не прызначаныя ніводнаму запісу.

en: Whether to include posts in the edit listing for their post type.
be_BY: Уключаць ці не запісы ў спіс рэдагавання для гэтага тыпу запісаў.

en: While previewing a new theme, you can continue to tailor things like widgets and menus, and explore theme-specific options.
be_BY: Вы можаце і далей адаптаваць віджэты і меню, а таксама адкрываць для сябе параметры новай тэмы, адначасова праглядаючы яе.

en: White
be_BY: Белы

en: Whitehorse
be_BY: Уайтхорс

en: Who we are
be_BY: Хто мы

en: Who we share your data with
be_BY: З кім мы дзелімся вашымі дадзенымі

en: Why is this important?
be_BY: Чаму гэта так важна?

en: Widget %s
be_BY: Віджэт %s

en: Widget moved down
be_BY: Віджэт перасунуты ўніз

en: Widget moved up
be_BY: Віджэт перасунуты ўверх

en: Widgets
be_BY: Віджэты

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
be_BY: Віджэты гэта незалежныя раздзелы змесціва, якія могуць быць размешчаны ў любой даступнай вобласці ў тэме (звычайна называюцца "бакавымі панэлямі"). Каб аздобіць бакавыя панэлі ці вобласці віджэтаў пэўнымі віджэтамі, перацягніце іх у пажаданую вобласць. Па змаўчанні, разгортваецца толькі першая вобласць віджэтаў. Каб задзейсніць дадатковыя вобласці, націсніце на іх назвы, каб разгарнуць.

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into widgetized areas provided by your theme (commonly called sidebars).
be_BY: Віджэты — гэта незалежныя блокі са змесцівам, якія можна размяшчаць у асобных абласцях згодна з вашай тэмай (звычайна гэтыя вобласці называюцца бакавымі калонкамі).

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
be_BY: Віджэты могуць выкарыстоўвацца неабмежаваную колькасць разоў. Вы можаце надаць кожнаму віджэту назву на сваім сайце, але ж гэта неабавязкова.

en: Widgets need to be registered using %s, before they can be displayed.
be_BY: Віджэты павінны быць зарэгістраваны з дапамогай %s да таго, як яны будуць паказвацца.

en: Width
be_BY: Шырыня

en: Winamac
be_BY: Вінамак

en: Windhoek
be_BY: Віндхук

en: Winnipeg
be_BY: Вінніпег

en: WooCommerce Services
be_BY: Паслугі WooCommerce

en: Word count: %s
be_BY: Колькасць слоў: %s

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
be_BY: WordPress %1$s выкарыстоўвае тэму %2$s.

en: WordPress &rsaquo; Error
be_BY: WordPress &rsaquo; Памылка

en: WordPress &rsaquo; Success
be_BY: WordPress &rsaquo; Поспех

en: WordPress Address (URL)
be_BY: Адрас WordPress (URL)

en: WordPress Blog
be_BY: Блог WordPress

en: WordPress Comments
be_BY: Каментарыі WordPress

en: WordPress Embed
be_BY: Убудаванне WordPress

en: WordPress Events and News
be_BY: Падзеі і навіны WordPress

en: WordPress Media
be_BY: Медыя WordPress

en: WordPress News
be_BY: Навіны WordPress

en: WordPress User
be_BY: Карыстальнік WordPress

en: WordPress database error:
be_BY: Памылка базы дадзеных WordPress:

en: WordPress is not notifying any <a href="%1$s">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%2$s">visibility settings</a>.
be_BY: WordPress не апавяшчае ніводную <a href="%1$s">Службу абнаўленняў</a> з-за <a href="%2$s">налад бачнасці</a> вашага сайта.

en: WordPress locale code.
be_BY: Код лакальнага стандарту WordPress.

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
be_BY: WordPress павінен аўтаматычна выправляць памылкова ўкладзены XHTML

en: WordPress site: %s
be_BY: Сайт WordPress: %s

en: WordPress version %s
be_BY: WordPress %s

en: WordPress.org themes
be_BY: Тэмы WordPress.org

en: Words
be_BY: Словы

en: Words: %s
be_BY: Словы: %s

en: Would you like to <a href="%s">check pending comments</a>?
be_BY: Хочаце <a href="%s">праверыць каментарыі, якія знаходзяцца ў чарзе</a>?

en: Write
be_BY: Запіс

en: Write title…
be_BY: Напісаць назву…

en: Write your first blog post
be_BY: Пакіньце свой першы запіс у блогу

en: Writing
be_BY: Пiсанне

en: Writing Settings
be_BY: Налады чытання

en: X &#8212; Even more mature than above
be_BY: X &#8212; Нават яшчэ больш небяспечная, чым вышэй

en: XML Error: %1$s at line %2$s
be_BY: Памылка XML: %1$s на радцы %2$s

en: XML-RPC services are disabled on this site.
be_BY: Службы XML-RPC адключаны на гэтым сайце.

en: Y/m/d
be_BY: Г/м/д

en: Yakutat
be_BY: Якутат

en: Yakutsk
be_BY: Якуцк

en: Yancowinna
be_BY: Янкавіна

en: Yangon
be_BY: Янгон

en: Yap
be_BY: Астравы Яп

en: Year
be_BY: Год

en: Yekaterinburg
be_BY: Екацярынбург

en: Yellow
be_BY: Жоўты

en: Yellowknife
be_BY: Елаўнайф

en: Yerevan
be_BY: Ерэван

en: Yes
be_BY: Так

en: Yes, take me to my profile page
be_BY: Так, перайсці на старонку профілю

en: Yiddish
be_BY: Ідыш

en: You are about to approve the following comment:
be_BY: Вы збіраецеся пацвердзіць наступны каментарый:

en: You are about to delete %s.
be_BY: Вы збіраецеся выдаліць %s.

en: You are about to delete the following comment:
be_BY: Вы збіраецеся выдаліць наступны каментарый:

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
be_BY: Вы збіраецеся выдаліць наступную спасылку: '%s'
      "Адмена", каб скасаваць, "OK", каб выдаліць.

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
be_BY: Вы збіраецеся выдаліць наступную тэму: '%s'
      "Адмена", каб скасаваць, "OK", каб выдаліць.

en: You are about to mark the following comment as spam:
be_BY: Вы збіраецеся пазначыць наступны каментарый як спам:

en: You are about to move the following comment to the Trash:
be_BY: Вы збіраецеся перасунуць наступны каментарый у сметнік:

en: You are about to permanently delete these items from your site.
    This action cannot be undone.
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
be_BY: Вы збіраецеся назаўсёды выдаліць гэтыя элементы са свайго сайта.
    Гэтае дзеянне не можа быць адменена.
     "Адмена", каб адмяніць, "OK", каб выдаліць.

en: You are about to permanently delete this item from your site.
    This action cannot be undone.
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
be_BY: Вы збіраецеся назаўсёды выдаліць гэты элемент са свайго сайта.
    Гэтае дзеянне не можа быць адменена.
     "Адмена", каб адмяніць, "OK", каб выдаліць.

en: You are about to trash these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
be_BY: Вы збіраецеся перамясціць гэтыя запісы ў сметнік. "Адмена" - пакінуць, "ОК" - выдаліць.

en: You are attempting to log out of %s
be_BY: Вы спрабуеце выйсці з сайта &laquo;%s&raquo;

en: You are browsing %s
be_BY: Вы праглядаеце %s

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for %2$s.
be_BY: Вы зараз праглядаеце архівы блога %1$s за %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the day %2$s.
be_BY: Вы зараз праглядаеце архівы блога %1$s за %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the year %2$s.
be_BY: Вы зараз праглядаеце архівы блога %1$s за %2$s.

en: You are currently browsing the %s blog archives.
be_BY: Вы зараз праглядаеце архівы блога %s.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
be_BY: Вы зараз праглядаеце архівы катэгорыі %s.

en: You are currently editing the page that shows your latest posts.
be_BY: Вы зараз рэдагуеце старонку з Вашымі апошнімі допісамі.

en: You are customizing %s
be_BY: Вы змяняеце %s

en: You are not currently logged in.
be_BY: Вы не ўвайшлі.

en: You are now logged out everywhere else.
be_BY: Вы цяпер выйшлі адусюль.

en: You are now logged out.
be_BY: Вы выйшлі.

en: You are only logged in at this location.
be_BY: Вы аўтарызаваліся толькі ў гэтым месцы.

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
be_BY: Вы занадта часта пакідаеце каментары. Спяшаецеся кудысьці?

en: You are using a browser that does not have Flash player enabled or installed. Please turn on your Flash player plugin or download the latest version from https://get.adobe.com/flashplayer/
be_BY: Вы карыстаецеся браўзерам, які не мае флэш-прайгравальніка. Уключыць плагін флэш-прайгравальніка ці загрузіце апошнюю версію з сайта https://get.adobe.com/flashplayer/

en: You are using an insecure browser!
be_BY: Вы выкарыстоўваеце небяспечны браўзер!

en: You are using the browser&#8217;s built-in file uploader. The WordPress uploader includes multiple file selection and drag and drop capability. <a href="#">Switch to the multi-file uploader</a>.
be_BY: Вы карыстаецеся ўбудаваным запампоўшчыкам браузера. Запампоўшчык WordPress дазваляе выбіраць некалькі файлаў, а таксама перацягваць іх для запампоўкі. <a href="#">Пераключыцца на новы запампоўшчык</a>.

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
be_BY: Вы спрабавалі атрымаць доступ да панэлі кіравання "%1$s", але ж вы не маеце прывілеяў на гэтым сайце. Калі вы ўпэўнены ў тым, што павінны мець доступ да панэлі кіравання  "%1$s", звяжыцеся з адміністратарам сеткі.

en: You attempted to edit an item that does not exist. Perhaps it was deleted?
be_BY: Вы спрабавалі рэдагаваць элемент, які не існуе. Магчыма, ён быў выдалены?

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
be_BY: Вы можаце дадаць спасылкі, якія будуць адлюстроўвацца на сайце, з дапамогай <a href="%s">віджэтаў</a>. Па змаўчанні, у якасці прыклада некалькі спасылак на сайты суполкі WordPress ужо дададзены.

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
be_BY: Вы можаце дадаваць ці рэдагаваць спасылкі на гэтым экране, уводзячы дадзеныя ў кожным блоке. Патрэбныя палі: толькі адрас і імя спасылкі (тэкст, які адлюстроўваецца як спасылка на вашым сайце).

en: You can also choose a background color by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
be_BY: Вы таксама можаце выбраць фонавы колер з дапамогай кнопкі "Выбраць колер" праз hex-значэнне HTML, г.зн. &#8220;#ff0000&#8221; для чырвонага ці праз выбар колеру ў палітры колераў.

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
be_BY: Вы таксама можаце ствараць допісы з дапамогай <a href="%s">букмарклета "Press This"</a>.

en: You can also delete individual items and access the extended edit screen from the details dialog.
be_BY: Вы таксама можаце выдаляць асобныя элементы і адкрываць экран пашыранага рэдагавання з дыялогу звестак.

en: You can also edit or move multiple posts to the Trash at once. Select the posts you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk actions menu and click Apply.
be_BY: Вы таксама можаце рэдавагаць альбо выдаляць некалькі запісаў адначасова. Выберыце запісы, з якімі вы хочаце працаваць, з дапамогай сцяжкоў, а потым выберыце неабходнае дзеянне з меню "Масавыя дзеянні" і націсніце "Прымяніць".

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
be_BY: Вы таксама можаце рэгуляваць каментарыі на гэтым экране з дапамогай блока стану, дзе вы можаце змяняць метку часу каментарыя.

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk actions menu to edit the metadata for multiple pages at once.
be_BY: Вы таксама можаце выконваць такія ж тыпы дзеянняў, у тым ліку звужэнне спіса з дапамогай фільтраў, выконванне дзеянняў на старонцы з дапамогай спасылак дзеяння, якія з'яўляюцца пры навядзенні курсора на радок, ці выкарыстанне меню масавых дзеянняў для рэдагавання метададзеных на некалькіх старонках адначасова.

en: You can assign keywords to your posts using <strong>tags</strong>. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there is no relationship from one tag to another.
be_BY: Вы можаце прызначаць ключавыя слова сваім запісам з дапамогай <strong>тэгаў</strong>. У адрозненні ад катэгорый, у тэгай няма іерархіі, што азначе, што паміж тэгамі няма ніякіх адносін.

en: You can assign theme locations to individual menus by <strong>selecting the desired settings</strong> at the bottom of the menu editor. To assign menus to all theme locations at once, <strong>visit the Manage Locations tab</strong> at the top of the screen.
be_BY: Вы можаце прызначаць месцазнаходжанне тэм асобным меню, <strong>выбіраючы пажаданыя налады</strong> ўнізе рэдактара меню. Каб прызначыць меню ва ўсе месцы адначасова, <strong>наведайце ўкладку "Кіраваць месцамі"</strong> уверсе старонкі.

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
be_BY: Вы можаце змяніць выгляд гэтага экрана з дапамогай укладкі параметраў экрана, каб наладзіць колькасць элементаў, якая будзе адлюстроўвацца на экране, і каб скахавь/паказаць слупкі ў табліцы.

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
be_BY: Вы можаце змяніць пароль, уключыць спалучэнні клавіш, змяніць каляровую схему панэлі кіравання WordPress, выключыць WYSIWYG (візуальны) рэдактар і іншыя рэчы. Вы можаце схаваць панэль прыладаў (раней вядомую як панэль адміністрацыі) з галоўнай старонкі свайго сайту; аднак яе нельга схаваць на адміністратарскіх старонках.

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
be_BY: Вы можаце выбраць выявы загалоўка па змаўчанні альбо скарыстацца ўласнай выявай. Вы таксама можаце змяніць выгляд назвы сайта і падзагалоўка.

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
be_BY: Вы можаце выбраць раней запампаваныя загалоўкі ці паказаць выпадковы.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the homepage of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static homepage, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the homepage, and the other will be where your posts are displayed.
be_BY: Вы можаце выбраць элементы, якія будуць адлюстроўвацца на галоўнай старонцы вашага сайта. Гэта могуць быць запісы ў адваротным храналагічным парадку (класічны блог) ці фіксаваная/статычная старонка. Каб наладзіць статычную галоўную старонку, спачатку трэба стварыць дзве <a href="%s">старонкі</a>. Адна з іх будзе галоўнай старонкай, а другая - старонкай з запісамі.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the homepage of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static homepage, you first need to create two Pages. One will become the homepage, and the other will be where your posts are displayed.
be_BY: Вы можаце выбраць элементы, якія будуць адлюстроўвацца на галоўнай старонцы вашага сайта. Гэта могуць быць запісы ў адваротным храналагічным парадку (класічны блог) ці фіксаваная/статычная старонка. Каб наладзіць статычную галоўную старонку, спачатку трэба стварыць дзве старонкі. Адна з іх будзе галоўнай старонкай, а другая - старонкай з запісамі.

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
be_BY: Вы можаце ствараць групы спасылак з дапамогай катэгорый спасылак. Імёны катэгорый спасылак павінны быць унікальнымі. Катэгорыі спасылак адрозніваюцца ад катэгорый, якія выкарыстоўваюцца для запісаў.

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
be_BY: Вы можаце змяніць выгляд гэтага экрана наступным чынам:

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
be_BY: Вы можаце змяніць выгляд гэтага экрана з дапамогай параметраў экрана і/ці выпадаючых фільтраў уверсе табліцы спасылак.

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
be_BY: Вы можаце змяніць выгляд змесціва гэтага экрана некалькімі спосабамі:

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
be_BY: Вы можаце змяніць выгляд свайго сайта, не чапаючы код тэмы, з дапамогай адвольнай фонавай выявы. Фонам можа быць выява ці колер.

en: You can delete Link Categories in the Bulk Action pull-down, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default Link Category.
be_BY: Вы можаце выдаліць катэгорыі спасылак з дапамогай масавых дзеянняў, але ж гэта не выдаляе спасылкі ўнутры катэгорыі. Замест гэтага, яны будуць перамешчаны ў катэгорыю па змаўчанні.

en: You can edit the image while preserving the thumbnail. For example, you may wish to have a square thumbnail that displays just a section of the image.
be_BY: Вы можаце рэдагаваць выяву, захоўваючы ў той жа час эскіз. Напрыклад, вы можаце выкарыстоўваць квадратны эксіз, які паказвае толькі частку выявы.

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
be_BY: Вы можаце рэдагаваць каментарыі пры неабходнасці. Гэта вельмі карысная функцыя, калі вы заўважылі, напрыклад, што каментатар пакінуў арфаграфічную памылку.

en: You can enable distraction-free writing mode using the icon to the right. This feature is not available for old browsers or devices with small screens, and requires that the full-height editor be enabled in Screen Options.
be_BY: Вы можаце ўключыць неадцягвальны рэжым пісання з дапамогай значка справа. Гэтая функцыя недаступна для старых браузераў ці прылад з маленькімі экранамі і патрабуе ўключэнне рэжыма поўнай вышыні для рэдактара ў параметрах экрана.

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
be_BY: Вы можаце экспартаваць файл змесціва сайта для таго, каб імпартаваць яго ў іншае ўсталяванне або на іншую платформу. Файл экспарту будзе ў фармаце XML-файла з пашырэннем WXR. У яго могуць быць уключаны запісы, старонкі, каментарыі, адвольныя палі, катэгорыі і тэгі. Вы можаце выбраць толькі пэўныя запісы ці старонкі, усталяваўшы выпадаючыя фільтры, каб абмежаваць экспарт па катэгорыях, аўтарам, дыяпазону дат па месяцах, або статусу публікацыі.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links above the posts list to only show posts with that status. The default view is to show all posts.
be_BY: Вы можаце фільтраваць спіс запісаў па стану запісаў з дапамогай тэкставых спасылак, якія знаходзяцца вышэй спіса запісаў, каб паказваць запісы толькі з пэўным статусам. Па змаўчанні адлюстроўваюцца ўсе запісы.

en: You can filter the list of users by User Role using the text links above the users list to show All, Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. The default view is to show all users. Unused User Roles are not listed.
be_BY: Вы можаце фільтраваць спіс карыстальнікаў па іх ролі з дапамогай спасылак уверсе спіса карыстальнікаў, каб паказаць наступныя ролі: Усе, Адміністратар, Рэдактар, Укладальнік ці Падпішчык. Па змаўчанні паказваюцца ўсе карыстальнікі. Ролі карыстальнікаў, якія не выкарыстоўваюцца, не пералічаны.

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
be_BY: Вы можаце дапамагчы нам у барацьбе са спамам і абнавіць уліковы запіс праз <a href="%s" target="_blank">ахвяраванне невялікай сумы</a>.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
be_BY: Вы можаце схаваць/адлюстраваць слупкі згодна з вашымі патрэбамі і вырашыць колькі запісаў адлюстроўваць на экране з дапамогай укладкі "Параметры экрана".

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
be_BY: Вы можаце схаваць/паказаць слупкі паводле ўласнага жадання і вырашыць, колькі ўдзельнікаў выводзіць на экране, на ўкладцы параметраў адлюстравання.

en: You can log out of other devices, such as your phone or a public computer, by clicking the Log Out Everywhere Else button.
be_BY: Вы можаце выйсці з іншых прылад, кшталту тэлефона ці грамадскага камп'ютара, націснуўшы кнопку "Выйсці адусюль".

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the bulk actions.
be_BY: Вы можаце кіраваць каментарыямі на сваім сайце такім жа чынам, як вы кіруеце запісамі і іншым змесцівам. Гэты экран можа быць зменены такім жа чынам, што і іншыя экраны кіравання. Вы таксама можаце ўзаемадзейнічаць з каментарыямі з дапамогай спасылак, якія з'яўляюцца пры навядзенні, ці масавых дзеянняў.

en: You can narrow the list by file type/status or by date using the dropdown menus above the media table.
be_BY: Вы можаце павузіць спіс па тыпу файла/стану ці па даце з дапамогай выпадаючых меню, якія знаходзяцца ўверсе табліцы.

en: You can navigate to other pages on your site while using the Customizer to view and edit the widgets displayed on those pages.
be_BY: Вы можаце пераходзіць на іншыя старонкі сайта падчас наладкі, каб прагледзець і змяніць віджэты на гэтых старонках.

en: You can proportionally scale the original image. For best results, scaling should be done before you crop, flip, or rotate. Images can only be scaled down, not up.
be_BY: Вы можаце прапарцыйна маштабаваць арыгінальную выяву. Каб атрымаць найлепшыя вынікі, маштабаванне павінна быць зроблена да абразання, пераварочвання альбо паварочвання. Выявы могуць быць маштабаваны толькі ў бок памяншэння.

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
be_BY: Вы можаце удакладніць спіс, каб у ім паказваліся толькі запісы ў пэўнай катэгорыі альбо напісаныя ў пэўным месяцы, з дапамогай выпадаючага меню ўверсе спіса. Націсніце кнопку "Фільтр" пасля таго, як зрабілі выбар. Вы таксама можаце удакладніць спіс, націскаючы на аўтара запісаў, катэгорыю ці тэг ў спісе.

en: You can see all comments on this post here:
be_BY: Вы можаце пабачыць усе каментары да гэтага запісу тут:

en: You can see all pingbacks on this post here:
be_BY: Вы можаце пабачыць усе адсылкі да гэтага запісу тут:

en: You can see all trackbacks on this post here:
be_BY: Вы можаце пабачыць усе зваротныя спасылкі на гэты запіс тут:

en: You can select an image to be shown at the top of your site by uploading from your computer or choosing from your media library. After selecting an image you will be able to crop it.
be_BY: Вы можаце выбраць выяву, якая будзе адлюстроўвацца ўверсе вашага сайта. Вы можаце запампаваць гэтую выяву з камп'ютара ці выбраць з медыа-бібліятэкі. Пасля выбару выявы, вы зможаце яе абрэзаць.

en: You can select the language you wish to use while using the WordPress administration screen without affecting the language site visitors see.
be_BY: Вы можаце выбраць мову, з якой вы хочаце працаваць у панэлі кіравання WordPress, што не паўплывае на мову, якую бачаць наведвальнікі сайта.

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately. Alternatively, you can use an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button.
be_BY: Вы можаце наладзіць адвольную выяву загалоўка для свайго сайта. Запампуйце выяву і абрэжце яе, і новы загаловак адразу ж з'явіцца. Альбо вы можаце выкарыстаць выяву, якая ўжо была запампавана ў медыа-бібліятэку, націснуўшы кнопку &#8220;Выбраць выяву&#8221;.

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
be_BY: Вы можаце наладзіць максімальныя памеры выяв, устаўленых ў запісы. Вы таксама можаце ўставіць выяву ў поўным памеры.

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
be_BY: Вы ўсё яшчэ можаце карыстацца сваім сайтам, але вы можаце страціць доступ да любых створаных паддаменаў. Калі вы ўпэўнены ў тым, што DNS правільны, ігнаруйце гэтае паведамленне.

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
be_BY: Вы можаце адпраўляць змесціва некалькімі рознымі спосабамі. На гэтым экране вы знойдзеце налады для ўсіх спосабаў. Верхні раздзел кантралюе рэдактара ў панэлі кіравання, а астатнія  кантралююць знешнія метады публікацыі. Каб атрымаць падрабязную інфармацыю аб усіх гэтых метадах, скарыстайцеся спасылкамі ніжэй.

en: You can upload and insert media (images, audio, documents, etc.) by clicking the Add Media button. You can select from the images and files already uploaded to the Media Library, or upload new media to add to your page or post. To create an image gallery, select the images to add and click the &#8220;Create a new gallery&#8221; button.
be_BY: Вы можаце запампоўваць і устаўляць медыяфайлы (выявы, аудыё, дакументы і г.д.) з дапамогай кнопкі "Дадаць медыя". Вы можаце выбіраць выявы і файлы, якія ўжо былі запампаваны у медыятэку, ці запампаваць новыя файлы, каб дадаць іх на старонку ці ў запіс. Каб стварыць галерэю выяў, выберыце выявы, якія хочаце дадаць, і націсніце кнопку &#8220;Стварыць новую галерэю&#8221;.

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
be_BY: Вы можаце запампаваць медыяфайлы тут, не ствараючы допіс перад гэтым. Так, вы можаце запампаваць файлы, каб выкарыстаць іх пазней у допісах і старонках і/або скарыстацца спасылкай на пэўны файл, якім вы хочаце падзяліцца. Ёсць тры спосабы запампоўкі файлаў:

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
be_BY: Вы можаце карыстацца катэгорыямі, каб вызначыць раздзелы сайта і групаваць звязаныя запісы. Катэгорыя па змаўчанні &#8220;Без катэгорыі&#8221;, пакуль вы не зменіце гэты ў <a href="%s">наладах пісання</a>.

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
be_BY: Вы можаце выкарыстоўваць адзін з гэтых цудоўных загалоўкаў ці паказваць выпадковы на кожнай старонцы.

en: You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.
be_BY: Вы можаце скарыстацца наступнымі элементамі кантролю, каб упарадкаваць экран панэлі кіравання згодна з вашым працоўным працэсам. Гэтыя дзеянні працуюць таксама і на астатніх адміністратарскіх экранах.

en: You can view all posts made by a user by clicking on the number under the Posts column.
be_BY: Вы можаце праглядаць усе запісы ад карыстальніка, націскаючы на лічбу пад калонкай "Запісы".

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt using the Screen Options tab.
be_BY: Вы можаце праглядаць запісы ў выглядзе звычайнага спіса альбо з урыўкамі праз укладку "Параметры экрана".

en: You can view your media in a simple visual grid or a list with columns. Switch between these views using the icons to the left above the media.
be_BY: Вы можаце праглядаць медыяфайлы ў выглядзе сеткі альбо спісам са слупкамі. Пераключайцеся паміж гэтымі рэжымамі з дапамогай іконак з левага боку ўверсе.

en: You cannot add another "%s" to your cart.
be_BY: Вы не можаце дабавіць яшчэ раз «%s» у ваш кошык.

en: You cannot change this later.
be_BY: Вы не можаце змяніць гэта пазней.

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
be_BY: Вы не можаце выдаліць плагін, пакуль ён выкарыстоўваецца на галоўным сайце.

en: You cannot delete the current user.
be_BY: Вы не можаце выдаліць бягучага карыстальніка.

en: You cannot edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
be_BY: Вы не можаце рэдагаваць гэты элемент, таму што ён у сметніцы. Аднавіце яго і паспрабуйце зноў.

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
be_BY: Вы не можаце перамясціць гэты элемент у сметніцу. %s зараз рэдагуе.

en: You cannot use port numbers such as %s.
be_BY: Вы не можаце карыстацца наступнымі нумарамі партоў: %s.

en: You cannot use that email address to signup. We are having problems with them blocking some of our email. Please use another email provider.
be_BY: Немагчыма выкарыстаць пазначаны адрас электроннай пошты для рэгістрацыі. Некаторыя нашыя лісты блакуюцца гэтай службай. Паспрабуйце іншую службу электроннай пошты.

en: You deactivated this plugin on %s and may no longer need this policy.
be_BY: Вы адключылі гэты плагін на %s, і вам больш не патрэбна гэтая палітыка.

en: You did not enter a category name.
be_BY: Вы не ўвялі імя катэгорыі.

en: You do not have permission to access this page.
be_BY: Вы не маеце доступу да гэтай старонкі.

en: You do not have permission to edit this user.
be_BY: Вы не маеце дазволу, каб рэдагаваць гэтага карыстальніка.

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
be_BY: Вы не падпісаны на план Akismet.

en: You have %1$s and %2$s.
be_BY: У вас ёсць %1$s і %2$s.

en: You have attempted to queue too many files.
be_BY: Вы спрабуеце паставіць у чаргу запампоўкі зашмат файлаў.

en: You have been added to this site. Please visit the <a href="%1$s">homepage</a> or <a href="%2$s">log in</a> using your username and password.
be_BY: Вы дадаліся да сайту. Калі ласка, наведайце <a href="%1$s">пачатковую старонку</a> або <a href="%2$s">ўвайдзіце</a>, выкарыстоўваючы вашыя імя карыстальніка і пароль.

en: You have chosen to delete the following users from all networks and sites.
be_BY: Вы збіраецеся выдаліць наступных карыстальнікаў з усіх сетак і сайтаў.

en: You have chosen to delete the user from all networks and sites.
be_BY: Вы збіраецеся выдаліць гэтага карыстальніка з усіх сетак і сайтаў.

en: You have logged in successfully.
be_BY: Вы паспяхова ўвайшлі.

en: You have not set up this type of address yet.
be_BY: Вы яшчэ не задалі гэты тып адрасу.

en: You have searched the %1$s blog archives for <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
be_BY: Вы шукалі ў архівах блога %1$s <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>.  Калі вы не здолелі нічога знайсці, вы можаце паспрабаваць адну з наступных спасылак.

en: You have specified these users for deletion:
be_BY: Вы пазначылі гэтых карыстальнікаў для выдалення:

en: You have specified these users for removal:
be_BY: Вы пазначылі гэтых карыстальнікаў для выдалэння:

en: You have specified this user for deletion:
be_BY: Вы пазначылі гэтага карыстальніка для выдалення:

en: You have specified this user for removal:
be_BY: Вы пазначылі гэтага карыстальніка для выдалення:

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
be_BY: Вы вычарпалі вашу квоту на дыскавую прастору. Калі ласка, выдаліце файлы перад запампоўкай.

en: You may only upload 1 file.
be_BY: Вы маеце магчымасьць запампаваць толькі 1 файл.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
be_BY: Вы павінны <a href="%s">ўвайсці</a>, каб пакінуць каментар.

en: You must be a member of at least one site to use this page.
be_BY: Вы павінны быць удзельнікам сама меней аднаго сайта, каб карыстацца гэтай старонкай.

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
be_BY: Трэба націснуць кнопку &laquo;Захаваць змены&raquo; ўнізе старонкі, каб новыя наладкі набылі сілу.

en: You must provide a domain name.
be_BY: Вы павінны прадаставіць імя дамена.

en: You must provide a name for your network of sites.
be_BY: Вы павінны прадаставіць імя для сеткі сайтаў.

en: You must provide a valid email address.
be_BY: Вы павінны пакінуць сапраўдны адрас электроннай пошты.

en: You must supply a future date to schedule.
be_BY: Неабходна пазначыць будучую дату, каб запланаваць.

en: You need JavaScript to choose a part of the image.
be_BY: Вам патрэбны JavaScript, каб выбраць частку выявы.

en: You need a higher level of permission.
be_BY: Вам патрэбны вышэйшы ўзровень дазволу.

en: You need to define a search term to order by relevance.
be_BY: Неабходна вызначыць пошукавы тэрмін, каб сартаваць па значнасці.

en: You need to define an include parameter to order by include.
be_BY: Неабходна вызначыць параметр include, каб сартаваць па include.

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
be_BY: Вы павінны ўвесці ключ API, каб актываваць сэрвіс Akismet на сваім сайце.

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
be_BY: У вас зараз усталявана толькі адна тэма. Ажывіце сайт! Вы можаце выбраць з больш чым 1000 бясплатных тэм у каталозе тэм WordPress: проста націсніце на ўкладцы <a href="%s">Усталяваць тэмы</a>.

en: You should also note any collection and retention of sensitive personal data, such as data concerning health.
be_BY: Вам таксама варта пазначыць факт збору і захоўвання такіх далікатных дадзеных, як, напрыклад, дадзеныя пра здароўе.

en: You will not be able to install new themes from here yet since your install requires SFTP credentials. For now, please <a href="%s">add themes in the admin</a>.
be_BY: Вы не зможаце ўсталёўваць новыя тэмы адсюль, таму што ўсталяванне патрабуе дадзеных для ўвахода SFTP. Але ж вы можаце <a href="%s">дадаць тэмы праз панэль кіравання</a>.

en: You&#8217;ll create a menu, assign it a location, and add menu items like links to pages and categories. If your theme has multiple menu areas, you might need to create more than one.
be_BY: Вы створыце меню, прызначыце яго да месца і дададзіце элементы меню (спасылкі на старонкі і катэгорыі). Калі ваша тэма працуе з некалькімі меню, вам спатрэбіцца стварыць некалькі.

en: Your Akismet plan has been cancelled.
be_BY: Ваш план Akismet быў скасаваны.

en: Your Akismet subscription is suspended.
be_BY: Ваша падпіска Akismet прыпынена.

en: Your Email
be_BY: Ваш е-mail

en: Your Recent Drafts
be_BY: Апошнія чарнавікі

en: Your Sites
be_BY: Вашы сайты

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
be_BY: Ваш вэб-сервер не можа рабіць запыты SSL. Звяжыцеся з адміністратарам і запытайце яго аб магчымасць дадаць падтрымку SSL-запытаў.

en: Your blogroll
be_BY: Вашыя любімыя спасылкі:

en: Your browser cannot upload files
be_BY: Ваш браўзер не можа загружаць файлы.

en: Your browser does not support direct access to the clipboard. Please use keyboard shortcuts or your browser&#8217;s edit menu instead.
be_BY: Ваш браўзер не падтрымлівае прамы доступ да буфера абмену. Скарыстайцеся гарачымі клавішамі ці меню "Праўка" вашага браўзера.

en: Your browser is out of date!
be_BY: Ваш браўзер састарэлы!

en: Your cart is currently empty.
be_BY: Ваш цякучы кошык пусты.

en: Your chosen password.
be_BY: Ваш выбраны пароль.

en: Your comment is awaiting moderation.
be_BY: Ваш каментар чакае пацверджання.

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
be_BY: Ваш каментарый чакае рэгулявання. Тое, што вы бачыце — папярэдні прагляд. Ваш каментарый будзе бачным апасля пацверджання.

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
be_BY: Ваш адрас электроннай пошты яшчэ не быў абноўлены. Праверце папку "Уваходныя" на %s, каб атрымаць ліст з пацверджаннем.

en: Your email address will not be published.
be_BY: Ваш адрас email не будзе апублікаваны.

en: Your email address.
be_BY: Ваш адрас электроннай пошты.

en: Your firewall may be blocking Akismet from connecting to its API. Please contact your host and refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>.
be_BY: Ваш брандмауэр можа блакаваць Akismet і яго сувязь з API. Звяжыцеся з адміністратарам і звярніцеся да <a href="%s" target="_blank">нашага дапаможніка па брандмауэрам</a>.

en: Your homepage displays
be_BY: Ваша галоўная старонка паказвае

en: Your latest changes were saved as a revision.
be_BY: Апошнія змены былі захаваны як рэдакцыя.

en: Your latest posts
be_BY: Вашыя пазнейшыя запісы

en: Your order
be_BY: Ваша замова

en: Your password has been reset.
be_BY: Ваш пароль быў скінуты.

en: Your password is too short. Please pick a password that has at least 6 characters.
be_BY: Ваш пароль занадта кароткі. Пароль мусіць складацца прынамсі з 6 сымбаляў.

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
be_BY: Ваш профіль утрымлівае інфармацыю пра вас (ваш &#8220;уліковы запіс&#8221;), а таксама ўласныя налады карыстання WordPress.

en: Your rating
be_BY: Ваш рэйтынг

en: Your review
be_BY: Ваш водгук

en: Your scheduled changes just published
be_BY: Запланаваныя змены былі апублікаваны

en: Your session has expired. Please log in to continue where you left off.
be_BY: Ваш сеанс скончыўся. Увайдзіце, каб працягнуць там, дзе вы былі.

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
be_BY: Ваш сайт не падключаецца да сервераў Akismet.

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
be_BY: Апошнія запісы вашага сайта.

en: Your site&#8217;s most recent comments.
be_BY: Апошнія каментары вашага сайта.

en: Your theme can display menus in %s location. | Your theme can display menus in %s locations.
be_BY[0]: Ваша тэма можа паказваць меню ў %s месцы.
be_BY[1]: Ваша тэма можа паказваць меню ў %s месцах.
be_BY[2]: Ваша тэма можа паказваць меню ў %s месцах.

en: Your theme can display menus in %s location. Select which menu you would like to use. | Your theme can display menus in %s locations. Select which menu appears in each location.
be_BY[0]: Ваша тэма можа паказваць меню ў %s месцы. Выберыце меню, якім хочаце карыстацца.
be_BY[1]: Ваша тэма можа паказваць меню ў %s месцах. Выберыце меню, якім хочаце карыстацца.
be_BY[2]: Ваша тэма можа паказваць меню ў %s месцах. Выберыце меню, якім хочаце карыстацца.

en: Your theme can display menus in one location.
be_BY: Ваша тэма адлюстроўвае меню ў адным месцы.

en: Your theme can display menus in one location. Select which menu you would like to use.
be_BY: Ваша тэма паказвае меню толькі ў адным месцы. Выберыце меню, якое вы хочаце выкарыстоўваць.

en: Your theme does not natively support menus, but you can use them in sidebars by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget on the <a href="%s">Widgets</a> screen.
be_BY: Ваша тэма не падтрымлівае меню, але ж вы можаце дадаць іх на бакавыя панэлі з дапамогай віджэта &#8220;Меню&#8221; на старонцы <a href="%s">"Віджэты"</a>.

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
be_BY: Ваша тэма не падтрымлівае меню ці віджэты.

en: Your theme has %s other widget area, but this particular page does not display it. | Your theme has %s other widget areas, but this particular page does not display them.
be_BY[0]: У вашай тэмы ёсць яшчэ %s вобласць віджэтаў, але яна не адлюстроўваецца на гэтай старонцы.
be_BY[1]: У вашай тэмы ёсць яшчэ %s вобласці віджэтаў, але яны не адлюстроўваюцца на гэтай старонцы.
be_BY[2]: У вашай тэмы ёсць яшчэ %s абласцей віджэтаў, але яны не адлюстроўваюцца на гэтай старонцы.

en: Your theme has %s widget area, but this particular page does not display it. | Your theme has %s widget areas, but this particular page does not display them.
be_BY[0]: Ваша тэма мае %s вобласць віджэтаў, але ж на гэтай старонцы яна не адлюстроўваецца.
be_BY[1]: Ваша тэма мае %s вобласці віджэтаў, але ж на гэтай старонцы яны не адлюстроўваюцца.
be_BY[2]: Ваша тэма мае %s абласцей віджэтаў, але ж на гэтай старонцы яны не адлюстроўваюцца.

en: Your theme has 1 other widget area, but this particular page does not display it.
be_BY: У вашай тэмы ёсць яшчэ 1 вобласць віджэтаў, але яна не адлюстроўваецца на гэтай старонцы.

en: Your theme has 1 widget area, but this particular page does not display it.
be_BY: Ваша тэма мае 1 вобласць віджэтаў, але ж на гэтай старонцы яна не адлюстроўваецца.

en: Your theme supports %s menu. Select which menu appears in each location. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
be_BY[0]: Ваша тэма падтрымлівае %s меню. Выберыце, якое меню будзе з'яўляцца ў кожным месцы.
be_BY[1]: Ваша тэма падтрымлівае %s меню. Выберыце, якое меню будзе з'яўляцца ў кожным месцы.
be_BY[2]: Ваша тэма падтрымлівае %s меню. Выберыце, якое меню будзе з'яўляцца ў кожным месцы.

en: Your theme supports one menu. Select which menu you would like to use.
be_BY: Ваша тэма падтрымлівае адно меню. Выберыце меню, якое хочаце выкарыстоўваць.

en: Your timezone is set to %1$s (%2$s), currently %3$s (Coordinated Universal Time %4$s).
be_BY: Ваш гадзінны пояс пазначаны як %1$s (%2$s); бягучы: %3$s (Універсальны каардынаваны час %4$s).

en: Your timezone is set to %1$s (Coordinated Universal Time %2$s).
be_BY: Ваш гадзінны пояс пазначаны як %1$s (Універсальны каардынаваны час %2$s).

en: Your translations are all up to date.
be_BY: Усе пераклады абноўлены.

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
be_BY: Імя карыстальніка не можа быць зменена, але ж вы можаце скарыстацца іншымі палямі, каб увесці сваё імя ці псеўданім, і выбраць, якое з іх павінна адлюстроўвацца з запісамі.

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
be_BY: Ваш хостынг ці адміністратар сервера адключыў PHP-функцыю <code>gethostbynamel</code>.  <strong>Akismet не можа працаваць, пакуль гэта не будзе выпраўлена.</strong>  Звяжыцеся з кампаніяй ці адміністратарам і дайце ім інфармацыю <a href="%s" target="_blank">пра сістэмныя патрабаванні Akismet</a>.

en: Zagreb
be_BY: Заграб

en: Zaporozhye
be_BY: Запарожжа

en: Zulu
be_BY: Зулу

en: Zurich
be_BY: Цюрых

en: [%1$s] Action Confirmed: %2$s
be_BY: [%1$s] Дзеянне пацверджана: %2$s

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
be_BY: [%1$s] Каментар: "%2$s"

en: [%1$s] Confirm Action: %2$s
be_BY: [%1$s] Пацвердзіць дзеянне: %2$s

en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
be_BY: [%1$s] Pingback-адсылка: "%2$s"

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
be_BY: [%1$s] Праверце, калі ласка: "%2$s"

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
be_BY: [%1$s] Зваротная спасылка: "%2$s"

en: [%s] Admin Email Changed
be_BY: [%s]: E-mail адрас адміністратара зменены

en: [%s] Email Change Request
be_BY: [%s] Запыт на змену e-mail

en: [%s] Email Changed
be_BY: [%s] Email зменены

en: [%s] Erasure Request Fulfilled
be_BY: [%s]: запыт на выдаленне выкананы

en: [%s] Joining Confirmation
be_BY: [%s] пацверджанне далучэння

en: [%s] Login Details
be_BY: [%s] Звесткі для ўваходу

en: [%s] Network Admin Email Change Request
be_BY: [%s]: Запыт на змену e-mail адраса адміністратара

en: [%s] Network Admin Email Changed
be_BY: [%s]: E-mail адрас адміністратара змяніўся

en: [%s] New Admin Email Address
be_BY: [%s] Новы адрас электроннай пошты адміністратара

en: [%s] New Email Address
be_BY: [%s] Новы паштовы адрас

en: [%s] New User Registration
be_BY: [%s] Рэгістрацыя новага карыстача

en: [%s] Password Changed
be_BY: [%s] Пароль зменены

en: [%s] Password Reset
be_BY: [%s] Скінуць пароль

en: [%s] Personal Data Export
be_BY: [%s] Экспарт асабістых дадзеных

en: [%s] Your Site is Experiencing a Technical Issue
be_BY: [%s] На сайце маюцца тэхнічныя праблемы

en: [Pending]
be_BY: [У чарзе]

en: [deleted]
be_BY: [выдалены]

en: acquaintance
be_BY: знаёмства

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
be_BY: Спасылку

[ctx: add new from admin bar]
en: Media
be_BY: Медыя

[ctx: add new from admin bar]
en: Page
be_BY: Старонка

[ctx: add new from admin bar]
en: Post
be_BY: Запіс

[ctx: add new from admin bar]
en: User
be_BY: Карыстальніка

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
be_BY: Дадаць

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
be_BY: Блакітная

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
be_BY: Кава

[ctx: admin color scheme]
en: Default
be_BY: Па змаўчанні

[ctx: admin color scheme]
en: Ectoplasm
be_BY: Эктаплазма

[ctx: admin color scheme]
en: Light
be_BY: Светлая

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
be_BY: Поўнач

[ctx: admin color scheme]
en: Ocean
be_BY: Акіян

[ctx: admin color scheme]
en: Sunrise
be_BY: Усход

[ctx: admin menu]
en: All Links
be_BY: Усе спасылкі

en: all
be_BY: Ўвесь

en: and
be_BY: і

[ctx: attachment filter]
en: Trash
be_BY: Сметніца

[ctx: auto preload]
en: Auto
be_BY: Аўта

[ctx: breadcrumb]
en: Home
be_BY: Галоўная

[ctx: bulk action]
en: Add Site | Add Sites
be_BY[0]: Дадаць сайт

en: by %s
be_BY: Аўтар: %s

[ctx: categories]
en: Most Used
be_BY: Часцейшыя

en: child
be_BY: дзіця

en: close tags
be_BY: зачыніць тэгі

en: colleague
be_BY: калега

[ctx: color]
en: Default: %s
be_BY: Па змаўчанні: %s

[ctx: column name]
en: Comment
be_BY: Каментарый

[ctx: column name]
en: Date
be_BY: Дата

[ctx: column name]
en: File
be_BY: Файл

[ctx: column name]
en: Submitted on
be_BY: Адпраўлена

[ctx: column name]
en: Title
be_BY: Назва

[ctx: column name]
en: Uploaded to
be_BY: Запампавана ў

[ctx: comment]
en: Mark as spam
be_BY: Гэта спам

[ctx: comment]
en: Not Spam
be_BY: Гэта ня спам

[ctx: comment]
en: Not spam
be_BY: Гэта ня спам

[ctx: comment]
en: Permalink:
be_BY: Сталая спасылка:

[ctx: comment status]
en: Approved
be_BY: Пацверджаны

[ctx: comment status]
en: Open
be_BY: Адкрыты

[ctx: comment status]
en: Pending
be_BY: У чарзе

[ctx: comment status]
en: Spam
be_BY: Спам

[ctx: comment status]
en: Trash
be_BY: Карзіна

en: comments
be_BY: Каментарыі

[ctx: comments]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: Усе <span class="count">(%s)</span>
be_BY[1]: Усе <span class="count">(%s)</span>
be_BY[2]: Усе <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Approved <span class="count">(%s)</span> | Approved <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: Пацверджана <span class="count">(%s)</span>
be_BY[1]: Пацверджана <span class="count">(%s)</span>
be_BY[2]: Пацверджана <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: У чарзе <span class="count">(%s)</span>
be_BY[1]: У чарзе <span class="count">(%s)</span>
be_BY[2]: У чарзе <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Spam
be_BY: Спам

[ctx: comments]
en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: Спам <span class="count">(%s)</span>
be_BY[1]: Спам <span class="count">(%s)</span>
be_BY[2]: Спам <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: Сметніца <span class="count">(%s)</span>
be_BY[1]: Сметніца <span class="count">(%s)</span>
be_BY[2]: Сметніца <span class="count">(%s)</span>

en: crop ratio height
be_BY: вышыня для абразання

en: crop ratio width
be_BY: шырыня для абразання

[ctx: custom headers]
en: Previously uploaded
be_BY: Запампаваныя раней

[ctx: custom headers]
en: Suggested
be_BY: Прапанаванае

[ctx: customizer changeset action/button label]
en: Schedule
be_BY: Запланаваць

[ctx: customizer changeset status]
en: Scheduled
be_BY: Запланавана

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s %3$s
be_BY: %1$s для %2$s %3$s

[ctx: date/time]
en: On
be_BY: А

[ctx: decline months names: on or off]
en: off
be_BY: адключыць

[ctx: default site language]
en: Site Default
be_BY: Сайт па змаўчанні

en: domain
be_BY: даменнае імя

[ctx: editor button]
en: Left to right
be_BY: Злева направа

[ctx: editor button]
en: Right to left
be_BY: Справа налева

[ctx: editor button]
en: Show blocks
be_BY: Паказаць блокі

en: education
be_BY: Адукацыя

[ctx: email address]
en: Report generated for
be_BY: Справаздача створана для

en: enabled
be_BY: Уключаны

[ctx: enhanced select]
en: Searching&hellip;
be_BY: Пошук&hellip;

en: enter a custom date format in the following field
be_BY: задайце адвольны фармат даты ў наступным полі

en: enter a custom time format in the following field
be_BY: задайце адвольны фармат часу ў наступным полі

en: example:
be_BY: прыклад:

en: family
be_BY: familie

[ctx: file type group]
en: Archives
be_BY: Архівы

[ctx: find/replace]
en: Find
be_BY: Знайсці

[ctx: find/replace]
en: Next
be_BY: Наступнае

[ctx: find/replace]
en: Prev
be_BY: Папярэдняе

[ctx: find/replace]
en: Replace
be_BY: Замяніць

[ctx: find/replace]
en: Replace all
be_BY: Замяніць з

[ctx: find/replace]
en: Replace with
be_BY: Замяніць з

[ctx: find/replace]
en: Whole words
be_BY: Цэлыя словы

en: first
be_BY: першае

en: folder
be_BY: папка

en: friend
be_BY: сябра

[ctx: genitive]
en: April
be_BY: Красавік

[ctx: genitive]
en: August
be_BY: Жнівень

[ctx: genitive]
en: December
be_BY: Снежань

[ctx: genitive]
en: February
be_BY: Люты

[ctx: genitive]
en: January
be_BY: Студзень

[ctx: genitive]
en: July
be_BY: Ліпень

[ctx: genitive]
en: June
be_BY: Чэрвень

[ctx: genitive]
en: March
be_BY: Сакавік

[ctx: genitive]
en: May
be_BY: Травень

[ctx: genitive]
en: November
be_BY: Лістапад

[ctx: genitive]
en: October
be_BY: Кастрычнік

[ctx: genitive]
en: September
be_BY: Верасень

en: h
be_BY: г

[ctx: horizontal table cell alignment]
en: H Align
be_BY: Гарызантальнае выраўнованне

en: html_lang_attribute
be_BY: be-BY

en: https://wordpress.org/news/
be_BY: http://wordpress.org/news/

en: items
be_BY: элементы

en: l, M j, Y
be_BY: l, j M, Y

[ctx: label]
en: Search for:
be_BY: Пошук:

[ctx: label for button in the audio widget]
en: Add Audio
be_BY: Дадаць аўдыё

[ctx: label for button in the audio widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Audio
be_BY: Рэдагаваць аўдыё

[ctx: label for button in the audio widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Audio
be_BY: Замяніць аўдыё

[ctx: label for button in the gallery widget; should not be longer than ~13 characters long]
en: Add Images
be_BY: Дадаць выявы

[ctx: label for button in the gallery widget; should not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Gallery
be_BY: Рэдагаваць галерэю

[ctx: label for button in the image widget]
en: Add Image
be_BY: Дадаць выяву

[ctx: label for button in the image widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Image
be_BY: Рэдагаваць выяву

[ctx: label for button in the image widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Image
be_BY: Замяніць выяву

[ctx: label for button in the media widget]
en: Add Media
be_BY: Дадаць медыя

[ctx: label for button in the media widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Media
be_BY: Рэдагаваць медыя

[ctx: label for button in the media widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Media
be_BY: Замяніць медыя

[ctx: label for button in the video widget]
en: Add Video
be_BY: Дадаць відэа

[ctx: label for button in the video widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Video
be_BY: Рэдагаваць відэа

[ctx: label for button in the video widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Video
be_BY: Замяніць відэа

[ctx: label for custom color]
en: Custom...
be_BY: Адвольны...

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Hide Controls
be_BY: Схаваць элементы кіравання

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Show Controls
be_BY: Паказаць элементы кіравання

en: last
be_BY: апошні

[ctx: link]
en: Add New
be_BY: Дадаць новую

[ctx: link name]
en: Name
be_BY: Назва

[ctx: links widget]
en: All Links
be_BY: Усе спасылкі

[ctx: list style]
en: Circle
be_BY: Круг

[ctx: list style]
en: Default
be_BY: Па змаўчанні

[ctx: list style]
en: Disc
be_BY: Дыск

[ctx: list style]
en: Lower Alpha
be_BY: Радковыя ліцінскія літары

[ctx: list style]
en: Lower Greek
be_BY: Радковыя грэчаскія літары

[ctx: list style]
en: Lower Roman
be_BY: Радковыя рымскія літары

[ctx: list style]
en: Square
be_BY: Квадрат

[ctx: list style]
en: Upper Alpha
be_BY: Загалоўныя ліцінскія літары

[ctx: list style]
en: Upper Roman
be_BY: Загалоўныя рымскія літары

[ctx: media]
en: Remove video track
be_BY: Выдаліць відэа

[ctx: media item]
en: Edit
be_BY: Рэдагаваць

[ctx: media items]
en: Mine
be_BY: Мае

[ctx: media modal menu]
en: Menu
be_BY: Меню

[ctx: media modal menu actions]
en: Actions
be_BY: Дзеянні

[ctx: menu]
en: (Currently set to: %s)
be_BY: (Зараз наладжана на: %s)

[ctx: menu]
en: Edit
be_BY: Рэдагаваць

[ctx: menu]
en: Use new menu
be_BY: Выкарыстоўваць новае меню

[ctx: menu location]
en: (Current: %s)
be_BY: (Бягучае: %s)

[ctx: menu location]
en: (Currently set to: %s)
be_BY: (Зараз выкарыстоўваецца: %s)

[ctx: menu locations]
en: (If you plan to use a menu <a href="%1$s" %2$s>widget%3$s</a>, skip this step.)
be_BY: (калі вы плануеце скарыстацца <a href="%1$s" %2$s>віджэтам%3$s</a> меню, прапусціце гэты крок.)

[ctx: menu locations]
en: Here&#8217;s where this menu appears. If you would like to change that, pick another location.
be_BY: Вось дзе з'явіцца гэтае меню. Калі вы хочаце змяніць месца, выберыце новае.

[ctx: menu locations]
en: View All Locations
be_BY: Прагледзець усе месцы

[ctx: menu locations]
en: View Location
be_BY: Прагледзець месцазнаходжанне

[ctx: menu locations]
en: Where do you want this menu to appear?
be_BY: Дзе вы хаціце паказаць меню?

[ctx: meta name]
en: Name
be_BY: Назва

[ctx: min_price]
en: From:
be_BY: Ад:

[ctx: missing menu item navigation label]
en: (no label)
be_BY: (без тэксту)

en: moved to the Trash.
be_BY: адпраўлена ў сметнік.

[ctx: name]
en: Unknown
be_BY: Невядомае імя

[ctx: nav menu home label]
en: Home
be_BY: Дамой

en: newer
be_BY: апошняй

[ctx: next set of posts]
en: Next
be_BY: Наступная

[ctx: no user roles]
en: None
be_BY: Няма

[ctx: noun]
en: Comment
be_BY: Каментар

[ctx: noun]
en: Trash
be_BY: Выдаленае

en: number_format_decimal_point
be_BY: ,

en: of
be_BY: з

en: older
be_BY: першай

[ctx: page]
en: Add New
be_BY: Дадаць новую

[ctx: page]
en: Featured image
be_BY: Вартая ўвагі выява

[ctx: page]
en: Remove featured image
be_BY: Выдаліць вартую ўвагі выяву

[ctx: page]
en: Set featured image
be_BY: Наладзіць вартую ўвагі выяву

[ctx: page]
en: Use as featured image
be_BY: Выкарыстоўваць як вартую ўвагі выяву

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
be_BY: %1$s з %2$s

en: password
be_BY: Пароль

[ctx: password mismatch]
en: Mismatch
be_BY: Не супадае

[ctx: password strength]
en: Medium
be_BY: Сярэдні

[ctx: password strength]
en: Password strength unknown
be_BY: Невядомая моц пароля

[ctx: password strength]
en: Strong
be_BY: Моцны

[ctx: password strength]
en: Very weak
be_BY: Вельмі слабы

[ctx: password strength]
en: Weak
be_BY: Слабы

[ctx: personal data group label]
en: About
be_BY: Пра

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
be_BY: Пошук &hellip;

[ctx: plugin]
en: %s was successfully deleted.
be_BY: %s быў паспяхова выдалены.

[ctx: plugin]
en: Activate %s
be_BY: Актываваць %s

[ctx: plugin]
en: Active
be_BY: Актыўны

[ctx: plugin]
en: Install %s now
be_BY: Усталяваць плагін %s зараз

[ctx: plugin]
en: Update %s now
be_BY: Абнавіць %s зараз

[ctx: post]
en: Add New
be_BY: Дадаць новы

[ctx: post]
en: Featured image
be_BY: Вартая ўвагі выява

[ctx: post]
en: Remove featured image
be_BY: Выдаліць вартую ўвагі выяву

[ctx: post]
en: Set featured image
be_BY: Наладзіць вартую ўвагі выяву

[ctx: post]
en: Use as featured image
be_BY: Выкарыстоўваць як вартую ўвагі выяву

[ctx: post action/button label]
en: Schedule
be_BY: Запланаваць

[ctx: post format]
en: Format
be_BY: Фармат

[ctx: post format archive title]
en: Asides
be_BY: Нататкі

[ctx: post format archive title]
en: Audio
be_BY: Аўдыё

[ctx: post format archive title]
en: Chats
be_BY: Чаты

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
be_BY: Галерэі

[ctx: post format archive title]
en: Images
be_BY: Выявы

[ctx: post format archive title]
en: Links
be_BY: Спасылкі

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
be_BY: Цытаты

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
be_BY: Статусы

[ctx: post format archive title]
en: Videos
be_BY: Відэа

[ctx: post password form]
en: Enter
be_BY: Увядзіце

[ctx: post status]
en: Draft
be_BY: Чарнавік

[ctx: post status]
en: Pending
be_BY: Чакаецца

[ctx: post status]
en: Private
be_BY: Прыватны

[ctx: post status]
en: Published
be_BY: Апублікаваны

[ctx: post status]
en: Scheduled
be_BY: Запланаваны

[ctx: post status]
en: Trash
be_BY: Карзіна

[ctx: post type general name]
en: Changesets
be_BY: Наборы змен

[ctx: post type general name]
en: Media
be_BY: Медыя

[ctx: post type general name]
en: Pages
be_BY: Старонкі

[ctx: post type general name]
en: Posts
be_BY: Запісы

[ctx: post type singular name]
en: Changeset
be_BY: Набор змен

[ctx: post type singular name]
en: Page
be_BY: Старонка

[ctx: post type singular name]
en: Post
be_BY: Запіс

en: posts
be_BY: запісы

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: Усе <span class="count">(%s)</span>
be_BY[1]: Усе <span class="count">(%s)</span>
be_BY[2]: Усе <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: Маіх <span class="count">(%s)</span>
be_BY[1]: Маіх <span class="count">(%s)</span>
be_BY[2]: Маіх <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: Прылеплены: <span class="count">(%s)</span>
be_BY[1]: Прылепленыя: <span class="count">(%s)</span>
be_BY[2]: Прылепленых: <span class="count">(%s)</span>

[ctx: previous set of posts]
en: Previous
be_BY: Папярэдняя

en: privacy-policy
be_BY: палітыка-канфідэнцыйнасці

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
be_BY: Адключыць

[ctx: request status]
en: Completed
be_BY: Скончаны

[ctx: request status]
en: Confirmed
be_BY: Пацверджаны

[ctx: request status]
en: Failed
be_BY: Памылковы

[ctx: request status]
en: Pending
be_BY: Чакаецца

[ctx: revision date format]
en: F j, Y @ H:i:s
be_BY: j F Y года ў H:i:s

[ctx: revisions]
en: Browse
be_BY: Прагледзець

[ctx: sample permalink base]
en: archives
be_BY: архівы

[ctx: sample permalink structure]
en: sample-post
be_BY: прыклад-запісу

en: sample-page
be_BY: прыклад-старонкі

en: scale height
be_BY: маштабаванне вышыні

en: search
be_BY: Пошук

en: seconds
be_BY: Секунд

en: selection height
be_BY: вышыня выбару

en: selection width
be_BY: шырыня выбару

[ctx: settings screen]
en: General
be_BY: Агульныя

[ctx: shop_order post type singular name]
en: Order
be_BY: Замова

[ctx: short (~12 characters) label for hide controls button]
en: Hide Controls
be_BY: Схаваць элементы кантролю

[ctx: site]
en: Mark as spam
be_BY: Пазначыць як спам

[ctx: site]
en: Not Spam
be_BY: Не спам

[ctx: site]
en: Not spam
be_BY: Не спам

[ctx: site]
en: Registered
be_BY: Зарэгістраваны

[ctx: site]
en: Spam
be_BY: Спам

[ctx: sites]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: Усяго: <span class="count">(%s)</span>
be_BY[1]: Усяго: <span class="count">(%s)</span>
be_BY[2]: Усяго: <span class="count">(%s)</span>

[ctx: sites]
en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: Спам: <span class="count">(%s)</span>
be_BY[1]: Спам: <span class="count">(%s)</span>
be_BY[2]: Спам: <span class="count">(%s)</span>

[ctx: slug]
en: uncategorized
be_BY: без катэгорыі

[ctx: spellcheck]
en: Finish
be_BY: Скончыць

[ctx: spellcheck]
en: Ignore
be_BY: Ігнараваць

[ctx: spellcheck]
en: Ignore all
be_BY: Ігнараваць усе

en: styles
be_BY: Стылі

en: sub item
be_BY: падэлемент

[ctx: submit button]
en: Search
be_BY: Пошук

en: sweetheart
be_BY: мілы

[ctx: table body]
en: Body
be_BY: Асноўная частка

[ctx: table cell]
en: Cell
be_BY: Ячэйка

[ctx: table cell alignment attribute]
en: None
be_BY: Няма

[ctx: table cell scope attribute]
en: Scope
be_BY: Абсяг

[ctx: table footer]
en: Footer
be_BY: Ніжні калантытул

[ctx: table header]
en: Header
be_BY: Загаловак

[ctx: tags]
en: Most Used
be_BY: Часцейшыя

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
be_BY: Катэгорыі

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
be_BY: Тэгі

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
be_BY: Катэгорыя

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
be_BY: Тэг

[ctx: term name]
en: Name
be_BY: Назва

en: text direction
be_BY: напрамак тэксту

[ctx: theme]
en: %s was successfully deleted.
be_BY: %s была паспяхова выдалена.

[ctx: theme]
en: Activate %s
be_BY: Актываваць %s

[ctx: theme]
en: Active:
be_BY: Актыўная:

[ctx: theme]
en: Change
be_BY: Змяніць

[ctx: theme]
en: Delete %s
be_BY: Выдаліць %s

[ctx: theme]
en: Installed
be_BY: Усталявана

[ctx: theme author]
en: By %s
be_BY: Ад %s

[ctx: theme name]
en: Name
be_BY: Назва

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: Усяго <span class="count">(%s)</span>
be_BY[1]: Усяго <span class="count">(%s)</span>
be_BY[2]: Усяго <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: Выключана <span class="count">(%s)</span>
be_BY[1]: Выключана <span class="count">(%s)</span>
be_BY[2]: Выключана <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: Уключана <span class="count">(%s)</span>
be_BY[1]: Уключана <span class="count">(%s)</span>
be_BY[2]: Уключана <span class="count">(%s)</span>

en: uncategorized
be_BY: Некатэгарызаванае

[ctx: user]
en: Add New User
be_BY: Дадаць новага карыстача

[ctx: user]
en: Mark as spam
be_BY: Пазначыць як спам

[ctx: user]
en: Not spam
be_BY: Не спам

[ctx: user]
en: Registered
be_BY: Зарэгістраваны

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: Усе <span class="count">(%s)</span>
be_BY[1]: Усе <span class="count">(%s)</span>
be_BY[2]: Усе <span class="count">(%s)</span>

[ctx: verb]
en: Clear
be_BY: Ачысціць

[ctx: verb]
en: Spam
be_BY: Адправіць у спам

[ctx: verb]
en: Trash
be_BY: Выдаліць

[ctx: verb; site]
en: Archive
be_BY: Архівіраваць

[ctx: vertical table cell alignment]
en: V Align
be_BY: Вертыкальнае выраўнованне

en: via %s
be_BY: праз %s

[ctx: video or audio]
en: Length
be_BY: Даўжыня

[ctx: website URL]
en: At URL
be_BY: Па адрасе

[ctx: website name]
en: For site
be_BY: Для сайта

[ctx: widget]
en: Add
be_BY: Дадаць

[ctx: widget]
en: Edit
be_BY: Змяніць

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
be_BY: %1$s да %2$s
