WordPress.com - Block Patterns - en to as_IN translation catalogue (193 entries)

en: ...or something like this:
as_IN: ...নাইবা কিবা এনে ধৰণৰ:

en: A set of high quality curated patterns.
as_IN: চালি-জাৰি সংগ্ৰহ কৰা উচ্চমানৰ আৰ্হিৰ এটা সমষ্টি।

en: About
as_IN: বিষয়ে

en: Add text or blocks that will display when a query returns no results.
as_IN: কুৱেৰীৰ কোনো ফলাফল নোলালে দেখুৱাবলগীয়া পাঠ বা ব্লক যোগ কৰক।

en: Address
as_IN: ঠিকনা

en: All
as_IN: সকলো

en: America
as_IN: আমেৰিকা

en: An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.
as_IN: আপুনি Gravatar সেৱা ব্যৱহাৰ কৰি আছে নে নাই চাবলৈ আপোনাৰ ইমেইল ঠিকনাৰ পৰা তাক এটা অনামীকৃত ষ্ট্ৰিং (হেশ্ব বুলিও কোৱা হয়) প্ৰদান কৰা হ'ব পাৰে। Gravatar সেৱাৰ গোপনীয়তা নীতি ইয়াত পোৱা যায়: https://automattic.com/privacy/. আপোনাৰ মন্তব্য অনুমোদিত হোৱাৰ পাছত আপোনাৰ মন্তব্যৰ প্ৰসংগত আপোনাৰ প্ৰ'ফাইলৰ ছবি ৰাইজৰ বাবে দৃশ্যমান হ'ব।

en: Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website.
as_IN: এই ছাইটৰ প্ৰবন্ধসমূহত এম্বেড কৰা সমল (যেনে- ভিডিঅ', ছবি, প্ৰবন্ধ আদি) থাকিব পাৰে। অন্য ৱেবছাইটসমূহৰ এম্বেড কৰা সমল ঠিক তেনেকৈয়ে আচৰণ কৰে যেন দৰ্শকগৰাকীয়ে সেই অন্য ৱেবছাইটলৈ গৈছিল।

en: Audio
as_IN: অডিঅ'

en: Berlin
as_IN: বাৰ্লিন

en: Block Patterns
as_IN: ব্লকৰ পেটাৰ্ন

en: Blog
as_IN: ব্লগ

en: Bold
as_IN: ব'ল্ড

en: Books
as_IN: কিতাপ

en: Calendar
as_IN: কেলেণ্ডাৰ

en: Call to Action
as_IN: কল টু একশ্যন

en: Caption
as_IN: কেপশ্যন

en: Category
as_IN: বৰ্গ

en: Chapters
as_IN: অধ্যায়সমূহ

en: Citation
as_IN: উদ্ধৃতি

en: City
as_IN: চহৰ

en: Closed
as_IN: বন্ধ

en: Code
as_IN: ক'ড

en: Comments
as_IN: মন্তব্যসমূহ

en: Contact
as_IN: যোগাযোগ

en: Contact us
as_IN: আমাক যোগাযোগ কৰক

en: Cookies
as_IN: কুকিজ

en: Create
as_IN: সংযোজন

en: Custom Colors
as_IN: নিজৰ হিচাপৰ ৰং

en: Custom Header
as_IN: নিজাববীয়া শিৰোলেখ

en: Date
as_IN: তাৰিখ

en: Decoration
as_IN: সজ্জা

en: Description
as_IN: বৰ্ণনা

en: Design
as_IN: ডিজাইন

en: Details
as_IN: বিশদ-বিৱৰণ

en: Dimensions
as_IN: মাত্ৰা

en: Education
as_IN: শিক্ষা

en: Email
as_IN: ইমেইল

en: Email:
as_IN: ইমেইল

en: Embedded content from other websites
as_IN: অন্য ৱেবছাইটসমূহৰ পৰা এম্বেড কৰা সমল

en: Featured
as_IN: আলোচিত

en: Featured Post
as_IN: বিশেষ পষ্ট

en: Features
as_IN: সুবিধাসমূহ

en: First Name
as_IN: প্ৰথম নাম

en: Font Sizes
as_IN: অক্ষৰৰ আঁকাৰসমূহ

en: Footer
as_IN: পাদশাৰী

en: For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.
as_IN: আমাৰ ৱেবছাইটত পঞ্জীয়ন কৰা ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে (যদি থাকে) আমি তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ ব্যৱহাৰকাৰী প্ৰ'ফাইলত প্ৰদান কৰা ব্যক্তিগত তথ্য সাঁচি থওঁ। সকলো ব্যৱহাৰকাৰীয়ে তেওঁলোকৰ ব্যক্তিগত তথ্য যিকোনো সময়তে চাব, সম্পাদনা কৰিব বা মচিব পাৰে (কেৱল তেওঁলোকে নিজৰ ব্যৱহাৰকাৰীনাম সলনি কৰিব নোৱাৰে)। ৱেবছাইট কৰ্তৃপক্ষসকলে সেই তথ্য চাব আৰু সম্পাদনা কৰিব পাৰে।

en: Friday
as_IN: শুক্ৰবাৰ

en: Gallery
as_IN: গেলেৰী

en: Genre
as_IN: ৰকম

en: Get Started
as_IN: আৰম্ভ হৈ যাওঁক

en: Get started
as_IN: আৰম্ভ হৈ যাওঁক

en: Gradient
as_IN: গ্ৰেডিয়েণ্ট

en: Header
as_IN: শিৰোশাৰী

en: Headers
as_IN: শিৰোশাৰী

en: Heading 1
as_IN: শিৰোনামা ১

en: Heading 2
as_IN: শিৰোনামা ২

en: Heading 3
as_IN: শিৰোনামা ৩

en: Heading 4
as_IN: শিৰোনামা ৪

en: Heading 5
as_IN: শিৰোনামা ৫

en: Heading 6
as_IN: শিৰোনামা ৬

en: Hello world!
as_IN: নমস্কাৰ জগত!

en: Help
as_IN: সহায়

en: Highlights
as_IN: হাইলাইট

en: History
as_IN: ইতিহাস

en: Home
as_IN: গৃহ

en: Homepage
as_IN: মুখ্যপৃষ্ঠা

en: Hours
as_IN: সময়

en: How long we retain your data
as_IN: আমি আপোনাৰ ডাটা কিমান দিনলৈ ৰাখোঁ

en: If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.
as_IN: আপুনি প্ৰবন্ধ সম্পাদনা বা প্ৰকাশ কৰিলে আপোনাৰ ব্ৰাউজাৰত এটা অতিৰিক্ত কুকি সাঁচি থোৱা হ'ব। এই কুকিটোত কোনো ব্যক্তিগত ডেটা নাথায়ে আৰু মাত্ৰ আপুনি অলপতে সম্পাদনা কৰা প্ৰবন্ধৰ প'ষ্ট ID সূচায়। সেইটোৰ এদিন পাছত ম্যাদ উকলি যায়।

en: If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.
as_IN: যদি আপোনাৰ এই ছাইটত একাউণ্ট আছে বা মন্তব্য এৰিছে তেন্তে আপুনি আমাক প্ৰদান কৰা যিকোনো ডেটাকে ধৰি আমি আপোনাৰ বিষয়ে ৰখা ব্যক্তিগত ডেটাৰ এটা ৰপ্তানি কৰা ফাইলৰ অনুৰোধ জনাব পাৰে। আমি আপোনাৰ বিষয়ে ৰখা যিকোনো ব্যক্তিগত ডেটা মচিবলৈও অনুৰোধ জনাব পাৰে। ইয়াত সেই ডেটা নাথাকে যি আমি কর্তৃপক্ষমূলক, আইনী বা সুৰক্ষাৰ উদ্দেশ্যে ৰাখিবলৈ বাধ্য।

en: If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.
as_IN: আপুনি আমাৰ ছাইটত কিবা মন্তব্য কৰিলে আপুনি কুকিজত আপোনাৰ নাম, ইমেইল ঠিকনা আৰু ৱেবছাইট সাঁচি থোৱাটো বাছি ল'ব পাৰে। এয়া আপোনাৰ সুবিধাৰ বাবে যাতে আপুনি অন্য কিবা মন্তব্য কৰিলে পুনৰ আপোনাৰ সবিশেষ ভৰাব নালাগক। এই কুকিসমূহ এবছৰলৈকে থাকিব।

en: If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.
as_IN: যদি আপুনি কিবা মন্তব্য দি যায় তেন্তে মন্তব্য আৰু তাৰে মেটডেটা অনিৰ্দিষ্টকাললৈ ৰখা হয়। এইকাৰণে যাতে ইয়াৰ পাছৰ মন্তব্যসমূহ কোনো মডাৰেশ্যন শাৰীত ৰখাৰ সলনি আমি স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে সেয়া চিনাক্ত কৰি অনুমোদিত কৰিব পাৰোঁ।

en: If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.
as_IN: আপুনি পাছৱৰ্ড ৰিছেট কৰাৰ অনুৰোধ কৰিলে ৰিছেট ইমেইলটোত আপোনাৰ IP ঠিকনা অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হ'ব।

en: If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.
as_IN: যদি আপুনি ৱেবছাইটত ছবি আপল'ড কৰে, তেন্তে আপুনি অৱস্থানৰ ডাটা (EXIF GPS) এম্বেড হৈ থকা ছবিসমূহ আপল'ড কৰাটো পৰিহাৰ কৰা উচিত। ৱেবছাইটলৈ অহা দৰ্শকসকলে ৱেবছাইটত থকা ছবিসমূহৰ পৰা যিকোনো অৱস্থানৰ ডাটা ডাউনল'ড কৰি উলিয়াব পাৰে।

en: If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser.
as_IN: আপুনি আমাৰ লগিন পৃষ্ঠালৈ গ'লে আমি এটা অস্থায়ী কুকি ছেট কৰিম এইটো নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ যে আপোনাৰ ব্ৰাউজাৰে কুকি গ্ৰহণ কৰে। এই কুকিটোত কোনো ব্যক্তিগত ডেটা নাথাকে আৰু আপুনি আপোনাৰ ব্ৰাউজাৰ বন্ধ কৰিলে খাৰিজ হৈ যায়।

en: Images
as_IN: ছবিসমূহ

en: Info
as_IN: তথ্য

en: Language
as_IN: ভাষা

en: Last Name
as_IN: শেষৰ নাম

en: Latest
as_IN: একেবাৰে নতুন

en: Latest Posts
as_IN: সাম্প্ৰতিক লিখনিসমূহ

en: Layout
as_IN: লে'আউট

en: Learn more
as_IN: অধিক জানক

en: Light
as_IN: পাতল

en: Link
as_IN: লিঙ্ক

en: Link text
as_IN: লিংক টেক্সট

en: Links
as_IN: লিংকসমূহ

en: List
as_IN: তালিকা

en: London
as_IN: লণ্ডন

en: Main
as_IN: মুখ্য

en: Maintenance
as_IN: মেৰামতি

en: Maldives
as_IN: মালডিভিচ

en: Management
as_IN: পৰিচালনা

en: Media
as_IN: মিডিয়া

en: Membership
as_IN: সদস্যতা

en: Menu
as_IN: মেনু

en: Monday
as_IN: সোমবাৰ

en: More Details
as_IN: অধিক বিশদ-বিৱৰণ

en: My account
as_IN: মোৰ একাউণ্ট

en: Name
as_IN: নাম

en: News
as_IN: বাতৰি

en: No results found.
as_IN: কোনো ফলাফল পোৱা নাই।

en: Notes
as_IN: টোকা

en: Numbers
as_IN: সংখ্যা

en: Options
as_IN: বিকল্পসমূহ

en: Order
as_IN: ক্ৰম

en: Pages
as_IN: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Paris
as_IN: পাৰিচ

en: Pattern
as_IN: আৰ্হি

en: Photography
as_IN: ফ'ট'গ্ৰাফী

en: Portfolio
as_IN: প'ৰ্টফলিঅ'

en: Post Formats
as_IN: প'ষ্টৰ ফৰ্মেটসমূহ

en: Post Meta
as_IN: প’ষ্টৰ মেটা

en: Post Title
as_IN: প’ষ্টৰ শীৰ্ষক

en: Posts
as_IN: প'ষ্টসমূহ

en: Privacy Policy
as_IN: গোপনিয়তা নীতি

en: Quote
as_IN: উদ্ধৃতি

en: Reading
as_IN: পঢ়া

en: Recent Posts
as_IN: শেহতীয়া লেখাসমূহ

en: Register
as_IN: পঞ্জীয়ন কৰক

en: Registration Form
as_IN: পঞ্জীয়ন প্ৰ-পত্ৰ

en: Responsive Layout
as_IN: ৰেচপ'ন্সিভ্‌ লে'আউট

en: Resume
as_IN: পুনৰাৰম্ভ

en: Reviews
as_IN: সমীক্ষা

en: S
as_IN: স

en: Sample Page
as_IN: নমুনা পৃষ্ঠা

en: Saturday
as_IN: শনিবাৰ

en: Schedule
as_IN: অনুসূচী

en: Seasonal
as_IN: বতৰীয়া

en: Shadow
as_IN: ছায়া

en: Share reviews and feedback about your brand/business.
as_IN: আপোনাৰ ব্ৰেণ্ড/ব্যৱসায়ৰ বিষয়ে পৰ্যালোচনা আৰু মতামত ভাগ-বতৰা কৰক।

en: Sidebar
as_IN: পাৰ্শ্বদণ্ডিকা

en: Sign up
as_IN: ছাইন আপ কৰক

en: Size
as_IN: আকাৰ

en: Style
as_IN: শৈলী

en: Submit
as_IN: দাখিল কৰক

en: Support
as_IN: সহায়

en: Table
as_IN: তালিকা

en: Tag
as_IN: টেগ

en: Terms
as_IN: টাৰ্মসমূহ

en: Text
as_IN: পাঠ

en: The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.
as_IN: কখগ কোম্পানীটো ১৯৭১ চনত স্থাপন কৰা হৈছিল আৰু তেতিয়াৰে পৰা ই ৰাইজক উচ্চ গুণমানৰ সামগ্ৰী প্ৰদান কৰি আহিছে। গথাম চহৰত অৱস্থিত কখগ কোম্পানীত ২০০০ৰো  অধিক লোক কৰ্মৰত হৈ আছে আৰু গথাম সম্প্ৰদায়ৰ বাবে সকলো ধৰণৰ দুৰ্দান্ত কাম কৰে।

en: These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.
as_IN: এই ৱেবছাইটসমূহে আপোনাৰ বিষয়ে ডেটা সংগ্ৰহ, কুকিজ ব্যৱহাৰ, অতিৰিক্ত তৃতীয়-পক্ষৰ ট্ৰেকিং এম্বেড আৰু যদি আপোনাৰ একাউণ্ট থাকে আৰু সেই ৱেবছাইটটোত লগিন কৰা থাকিলে এম্বেডেড সমলৰ সৈতে আপোনাৰ ইণ্টাৰেকশ্যন ট্ৰেক কৰাকে ধৰি সেই এম্বেডেড সমলৰ সৈতে আপোনাৰ ইণ্টাৰেকশ্যন নিৰীক্ষণ কৰিব পাৰে।

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
as_IN: এইখন এখন উদাহৰণ পৃষ্ঠা। ই ব্লগ প'ষ্টতকৈ বেলেগ কাৰণ ই এটা ঠাইতে থাকিব আৰু আপোনাৰ ছাইটৰ নেভিগেশ্যনত (বেছিভাগ থীমতে) দেখা দিব। বেছিভাগ লোকে এখন বিষয় পৃষ্ঠাৰে আৰম্ভ কৰে যিয়ে সম্ভাব্য ছাইট দৰ্শকসকলৰ লগত তেওঁলোকক পৰিচয় কৰায়। ই এনেকুৱা কিবা ক'ব পাৰে:

en: Three
as_IN: তিনি।

en: Thursday
as_IN: বৃহস্পতিবাৰ

en: Tools
as_IN: সা-সঁজুলি

en: Tuesday
as_IN: মঙলবাৰ

en: Twenty Sixteen is a modernized take on an ever-popular WordPress layout — the horizontal masthead with an optional right sidebar that works perfectly for blogs and websites. It has custom color options with beautiful default color schemes, a harmonious fluid grid using a mobile-first approach, and impeccable polish in every detail. Twenty Sixteen will make your WordPress look beautiful everywhere.
as_IN: বিশ ষোল্ল(Twenty Sixteen) হৈছে সৰ্বদা জনপ্ৰিয় ৱৰ্ডপ্ৰেছৰ বিন্যাসত আধুনিকভাবে সজ্জিত - ঐচ্ছিক সোঁ চাইডবাৰৰ স'তে অনুভূমিক শীৰ্ষমস্তক যিয়ে ব্লগ আৰু ৱেবচাইটসমূহত সঠিকভাবে কাম কৰে | ধুনীয়া ৰঙৰ আঁচনিৰ স'তে ইয়াৰ প্ৰচলিত ৰঙৰ সুবিধাসমূহ আছে, প্ৰথমে-মোবাইলৰ সমকক্ষ পনীয়া জাঁলসদৃশ, আৰু প্ৰতিটোতে বিস্তাৰিতভাবে অনবদ্য উজ্বলতা | বিশ ষোল্ল(Twenty Sixteen)ই আপোনাৰ ৱৰ্ডপ্ৰেছক সকলো দিশতে ধুনীয়া কৰি ৰাখিব |

en: Type / to add a hidden block
as_IN: এটা লুকাই থকা ব্লক যোগ কৰিবলৈ / টাইপ কৰক

en: Uncategorized
as_IN: অ-শ্ৰেণীৱদ্ধ

en: Unknown
as_IN: অজানা

en: Update
as_IN: আপডেট কৰক

en: Video
as_IN: ভিডিঅ'

en: Videos
as_IN: ভিডিঅ’বোৰ

en: View Blog
as_IN: ব্লগ চাওক

en: Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
as_IN: দৰ্শকৰ মন্তব্যসমূহ স্বয়ংক্ৰিয় স্পাম চিনাক্তকৰণ সেৱাৰ জৰিয়তে পৰীক্ষা কৰা হ'ব পাৰে।

en: Wednesday
as_IN: বুধবাৰ

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
as_IN: WordPress-লৈ স্বাগতম। এইটো আপোনাৰ প্ৰথম প'ষ্ট। এইটো সম্পাদনা কৰক বা মচক, তাৰ পিছত লিখা আৰম্ভ কৰক!

en: What rights you have over your data
as_IN: আপোনাৰ ডাটাৰ ওপৰত আপোনাৰ কি কি অধিকাৰ আছে

en: When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select &quot;Remember Me&quot;, your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed.
as_IN: যেতিয়া আপুনি লগিন কৰিব তেতিয়া আমি আপোনাৰ লগিনৰ তথ্য আৰু আপোনাৰ স্ক্ৰীণ ডিছপ্লে'ৰ পছন্দসমূহ সাঁচি থ'বলৈ কেইবাটাও কুকি ছেট আপ কৰিম। লগিন কুকিসমূহ দুদিনলৈকে থাকে আৰু স্ক্ৰীণ বিকল্পৰ কুকিসমূহ এবছৰলৈকে থাকে। আপুনি &quot;মোক মনত ৰাখিব&quot; বাছনি কৰিলে আপোনাৰ লগিন দুসপ্তাহলৈকে থাকিব। আপুনি আপোনাৰ একাউণ্টৰ পৰা লগ আউট কৰিলে লগিন কুকিটো আঁতৰোৱা হ'ব।

en: Where your data is sent
as_IN: আপোনাৰ ডাটা য’লৈ পঠিওৱা হয়

en: Who we share your data with
as_IN: আমি আপোনাৰ ডাটা কাৰ সৈতে ভাগ-বতৰা কৰোঁ

en: Write title…
as_IN: শিৰোনাম লিখক...

en: Writing
as_IN: লিখা

en: Year
as_IN: চন

en: blog
as_IN: ব্লগ

en: category
as_IN: বৰ্গ

en: contact
as_IN: যোগাযোগ

en: cookies
as_IN: কুকিজ

en: design
as_IN: ডিজাইন

en: education
as_IN: শিক্ষা

en: family
as_IN: পৰিয়াল

en: features
as_IN: সুবিধাসমূহ

en: home
as_IN: গৃহ

en: images
as_IN: ছবিসমূহ

en: london
as_IN: লণ্ডন

en: media
as_IN: মিডিয়া

en: menu
as_IN: মেনু

en: music
as_IN: সংগীত

en: pages
as_IN: পৃষ্ঠাসমূহ

en: podcast
as_IN: প'ডকাষ্ট

en: poetry
as_IN: পদ্য

en: portfolio
as_IN: প'ৰ্টফলিঅ'

en: posts
as_IN: প'ষ্টসমূহ

en: professional
as_IN: পেশাদাৰী

en: quote
as_IN: উদ্ধৃতি

en: seasonal
as_IN: বতৰীয়া

en: social
as_IN: ছ'চিয়েল

en: text
as_IN: টেক্সট

en: uncategorized
as_IN: অ-শিতানভূক্ত
