WordPress.com - Block Patterns - en to bg translation catalogue (377 entries)

en: ...or something like this:
bg: ... или нещо такова:

en: 2 columns
bg: 2 колони

en: 7 Seconds
bg: 7 секунди

en: A set of high quality curated patterns.
bg: Комплект качествено подбрани макети

en: About
bg: За

en: About Me
bg: За мен

en: About Us
bg: За нас

en: About me
bg: За мен

en: Add text or blocks that will display when a query returns no results.
bg: Добавете текст или блокове, които ще се показват, когато заявката не върне резултати.

en: Add to cart
bg: Купи

en: Address
bg: Адрес

en: Address Line 2
bg: Адрес 2

en: Address:
bg: Адрес

en: Advertisement
bg: Реклама

en: All
bg: Всички

en: America
bg: Америка

en: An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.
bg: Анонимен низ, базиран на имейл адреса ви (също наричан „хеш“), може да бъде предоставен на услугата Gravatar, за да бъде проверено дали я използвате. Политиката за поверителност на Gravatar е тук: https://automattic.com/privacy/. След като коментарът ви бъде одобрен, профилната ви снимка ще бъде видима публично към него.

en: Apr
bg: Апр

en: Architect
bg: Архитект

en: Archive
bg: архив

en: Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website.
bg: Статиите на този сайт могат да бъдат вградени (видеа, изображения, съдържание и т.н.). Вграденото съдържание от други сайтове приема и се държи с посетителя на сайта като с посетител на собствения си сайт.

en: Audio
bg: Аудио

en: Aug
bg: Авг

en: Austria
bg: Австрия

en: Basic
bg: Обикновен

en: Beginner
bg: Начинаещ

en: Berlin
bg: Берлин

en: Bicycle
bg: Велосипеди

en: Biography
bg: Биография

en: Birds
bg: Птици

en: Block Patterns
bg: Модели блокове

en: Blog
bg: Дискусия

en: Blog Posts
bg: Публикации

en: Bold
bg: Получер

en: Book
bg: Книга

en: Browse Categories
bg: Преглед на категории

en: Business
bg: Бизнес

en: Buy
bg: Купуване

en: Buy now
bg: Купете сега

en: Calendar
bg: Календар

en: Call to Action
bg: Призив за действие

en: Camera
bg: Камера

en: Caption
bg: Кратко описание

en: Cart
bg: Количка

en: Category
bg: Категория

en: Category name
bg: Име на категория

en: Centered
bg: Центриран

en: Chapters
bg: Глави

en: Checkout
bg: Поръчка

en: Citation
bg: Цитат

en: City
bg: Град

en: Closed
bg: Затворено

en: Code
bg: Код

en: Coming Soon
bg: Очаквайте скоро

en: Coming soon
bg: Очаквайте скоро

en: Comments
bg: Коментари

en: Company
bg: Фирма

en: Connect
bg: Свързване

en: Contact
bg: контакт

en: Contact Form
bg: Форма за контакти

en: Contact Information
bg: Информация за контакт

en: Contact Me
bg: Свържи се с мен

en: Contact Us
bg: Свържете се с нас

en: Contact form
bg: Форма за контакти

en: Contact us
bg: Свържете се с нас

en: Contact us.
bg: Свържете се с нас

en: Content…
bg: Съдържание...

en: Continue reading
bg: Цялата публикация

en: Cookies
bg: Бисквитки

en: Countries
bg: Държави

en: Courses
bg: Курсове

en: Create
bg: Създаване

en: Culture
bg: Култура

en: Custom Colors
bg: Потребителски цветове

en: Custom Header
bg: Собствено заглавно изображение

en: Date
bg: Дата

en: Decoration
bg: Декорация

en: Description
bg: Описание

en: Description:
bg: Описание:

en: Design
bg: Дизайн

en: Details
bg: Подробности

en: Digital Marketing
bg: Дигитален маркетинг

en: Dimensions
bg: Размери

en: Download
bg: Изтегляне

en: Earn
bg: Печели

en: Education
bg: Обучение

en: Email
bg: Имейл

en: Email Address
bg: Имейл адрес

en: Email:
bg: Имейл

en: Embedded content from other websites
bg: Вмъкнато съдържание от други уебсайтове

en: Engineering
bg: Инженеринг

en: Enter your email address
bg: Въведете имейл адреса си

en: Event
bg: Събитие

en: Events
bg: Събития

en: Example
bg: Пример

en: FAQ
bg: Често задавани въпроси

en: FAQs
bg: ЧЗВ

en: Fashion
bg: Мода

en: Favorites
bg: Любими

en: Featured
bg: Подбрани

en: Featured Post
bg: Избрана публикация

en: Features
bg: Характеристики

en: Feb
bg: Фев

en: Film
bg: Кино

en: First Name
bg: Име

en: First name
bg: Име

en: Focus
bg: Фокус

en: Font Sizes
bg: Размер на шрифта

en: Food
bg: Храна

en: Footer
bg: Долен колонтитул

en: Footwear
bg: Обувки

en: For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.
bg: За потребители, които се регистрират на нашия уебсайт (ако има такива), съхраняваме и личната информация, която предоставят в потребителския си профил. Всички потребители могат да виждат, редактират или изтриват личната си информация по всяко време (с изключение на това, че не могат да променят потребителското си име). Администраторите на уебсайта могат да виждат и редактират тази информация.

en: Form
bg: Формуляр

en: France
bg: Франция

en: Free
bg: Безплатни

en: Frequently Asked Questions
bg: Често задавани въпроси

en: Friday
bg: Петък

en: Full Width
bg: Пълен размер

en: Full-Width Page
bg: Страница с пълна ширина

en: Galleries
bg: Галерии

en: Gallery
bg: Галерия

en: Genre
bg: Жанр

en: Get Started
bg: Първи стъпки

en: Get started
bg: Първи стъпки

en: Gradient
bg: Градиент

en: Header
bg: Заглавна част

en: Headers
bg: Заглавия

en: Heading 1
bg: Заглавие 1

en: Heading 2
bg: Заглавие 2

en: Heading 3
bg: Заглавие 3

en: Heading 4
bg: Заглавие 4

en: Heading 5
bg: Заглавие 5

en: Heading 6
bg: Заглавие 6

en: Headline
bg: Заглавие

en: Hello World!
bg: Здравей, Свят!

en: Hello world!
bg: Здравей, свят!

en: Help
bg: Помощ

en: Highlights
bg: Светлосенки

en: History
bg: История

en: Home
bg: Начало

en: Home Page
bg: Начална страница

en: Homepage
bg: Начална страница

en: Hotels
bg: Хотели

en: Hours
bg: Часове

en: How long we retain your data
bg: Колко дълго държим личните ви данни

en: If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.
bg: Ако редактирате или публикувате статия една допълнителна бисквитка ще бъде запазена в браузъра ви. Тя няма да съдържа лични данни, а просто ще добави идентификатора на публикацията, която току що сте редактирали. Изтича след един ден.

en: If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.
bg: Ако имате профил в този сайт или сте оставяли коментари в него, можете да поискате да получите файл, съдържащ всички данни, които съхраняваме за вас, включително и данни, които сте ни предоставили. Също така можете да поискате да заличим личните данни, които съхраняваме за вас. Това обаче не включва данни, които сме задължени да съхраняваме с административни цели, за нуждите на сигурността на сайта, или по закон.

en: If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.
bg: Ако оставите коментар на нашия сайт, можете да разрешите запазването на вашите име, имейл адрес и уеб сайт в бисквитки. Те са за ваше удобство, така че да не е нужно да попълвате отново данните си, когато оставяте друг коментар. Тези бисквитки ще се пазят една година.

en: If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.
bg: Ако оставите коментар, коментарът и неговите метаданни се запазват за неопределено време. Това е така, за да можем автоматично да разпознаваме и одобряваме последващи ваши коментарите, вместо да ги задържаме в опашката за одобряване.

en: If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.
bg: Ако заявите смяна на паролата, вашият IP адрес ще бъде включен в имейла за извършване на смяната.

en: If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.
bg: Ако качвате изображения в сайта, трябва да избягвате качването на изображения с вградени данни за местоположение (EXIF GPS). Посетителите на сайта могат да изтеглят и извлекат данни за местоположението от изображения в сайта.

en: If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser.
bg: Ако имате профил и влезете в този сайт, ще зададем временна бисквитка, за да определим дали браузърът ви приема бисквитки. Тази бисквитка не съдържа лични данни и се изтрива, когато затворите браузъра си.

en: Images
bg: Изображения

en: Info
bg: Информация

en: Infrastructure
bg: Инфраструктура

en: Instructions
bg: Инструкции

en: Interests
bg: Интереси

en: Interior Design
bg: Интериорен дизайн

en: Jan
bg: Яну

en: John Doe
bg: Иван Иванов

en: Join the Conversation
bg: Включете се в разговора

en: Jul
bg: Юли

en: Jun
bg: Юни

en: LEARN MORE
bg: НАУЧЕТЕ ПОВЕЧЕ

en: Language
bg: Език

en: Last Name
bg: Фамилия

en: Last name
bg: Фамилия

en: Latest
bg: Най-нови

en: Latest News
bg: Последни новини

en: Latest Posts
bg: Скорошни публикации

en: Layout
bg: Разположение

en: Learn More
bg: Научете повече

en: Learn more
bg: Научете повече

en: Light
bg: Светла

en: Lighting
bg: Осветление

en: Link
bg: Връзка

en: Link text
bg: Текст на връзката

en: Links
bg: Връзки

en: List
bg: Списък

en: Lists
bg: Списъци

en: Location
bg: Местонахождение

en: London
bg: Лондон

en: Mailchimp
bg: MailChimp

en: Main
bg: Основни

en: Maintenance
bg: Поддръжка

en: Malaysia
bg: Малайзия

en: Maldives
bg: Малдиви

en: Mar
bg: Мар

en: Massage
bg: Масаж

en: Media
bg: Файлове

en: Membership
bg: Членство

en: Mental Health
bg: Умствено здраве

en: Menu
bg: Меню

en: Message
bg: Съобщение

en: Mission
bg: Мисия

en: Monday
bg: Понеделник

en: More Details
bg: Още информация

en: More Info
bg: Още информация

en: More details
bg: Още информация

en: Music
bg: Музика

en: My Links
bg: Моите връзки

en: My account
bg: Моят профил

en: Name
bg: Име

en: Nature
bg: Природа

en: Need help?
bg: Имате нужда от помощ?

en: News
bg: Новини

en: Newsletter
bg: Бюлетин

en: No results found.
bg: Не са открити резултати.

en: Notes
bg: Бележки

en: Nov
bg: Ное

en: Numbers
bg: Числа

en: Oct
bg: Окт

en: Office Supplies
bg: Офис принадлежности

en: On Sale Products
bg: Продукти на разпродажба

en: One
bg: Една

en: Options
bg: Настройки

en: Order
bg: Подреждане

en: Other
bg: Друго:

en: Other:
bg: Друго:

en: Our 2015 default theme is clean, blog-focused, and designed for clarity. Twenty Fifteen's simple, straightforward typography is readable on a wide variety of screen sizes, and suitable for multiple languages. We designed it using a mobile-first approach, meaning your content takes center-stage, regardless of whether your visitors arrive by smartphone, tablet, laptop, or desktop computer.
bg: Темата по подразбиране за 2015-та е изчистена, блог-фокусирана и създадена с идеята за яснота. Типографията на Twenty Fifteen е проста, функционална и надеждна за всички размери екрани, както и подходяща за много езици. Темата е създадена с мисъл първо за мобилното потребление, което значи, че съдържанието ви винаги е представено добре, независимо дали се чете през телефон, таблет, лаптоп или настолен компютър.

en: Pages
bg: Страници

en: Painter
bg: Художник

en: Painters
bg: Художници

en: Paris
bg: Париж

en: Pattern
bg: Макет

en: People
bg: Потребители

en: Personal
bg: Персонален

en: Phone
bg: Телефон

en: Phone Number
bg: Телефонен номер

en: Phone number
bg: Телефонен номер

en: Photography
bg: Фотография

en: Photos
bg: Снимки

en: Podcast
bg: Подкаст

en: Poland
bg: Полша

en: Portfolio
bg: Портфолио

en: Post Formats
bg: Формати на публикацията

en: Post Meta
bg: Мета за публикацията

en: Post Title
bg: Заглавие на публикацията

en: Postcode
bg: Пощенски код

en: Posts
bg: публикации

en: Premium
bg: Премиум

en: Premium support
bg: Платена поддръжка

en: Press
bg: Преса

en: Pricing
bg: Ценообразуване

en: Privacy Policy
bg: Декларация за поверителност

en: Product
bg: Продукт

en: Product name
bg: Име на продукт

en: Product title
bg: Заглавие на продукт.

en: Products
bg: Продукти

en: Project
bg: Проект

en: Project Type
bg: Тип проект

en: Projects
bg: Проекти

en: Proudly powered by WordPress
bg: Гордо движен от WordPress

en: Purchase
bg: Поръчано

en: Quote
bg: Цитат

en: Quotes
bg: Цитати

en: Read More
bg: Към цялата публикация

en: Reading
bg: Четене

en: Recent Posts
bg: Последни публикации

en: Recent news
bg: Скорошни новини

en: Regina
bg: Регина

en: Register
bg: Регистриране

en: Registration Form
bg: Формуляр за регистриране

en: Research
bg: Допитвания

en: Responsive Layout
bg: Адаптивна ширина

en: Resume
bg: Поднови

en: Revenue
bg: Възвръщаемост

en: Review
bg: Преглед

en: Reviews
bg: Ревюта

en: Sample Page
bg: Примерна страница

en: Saturday
bg: Събота

en: Schedule
bg: Планиране

en: Seasonal
bg: Сезони

en: See more
bg: Вижте повече

en: Send
bg: Изпращане

en: Send Message
bg: Изпращане на съобщение

en: Sep
bg: Сеп

en: Seychelles
bg: Сейшели

en: Shadow
bg: Сянка

en: Share reviews and feedback about your brand/business.
bg: Споделете впечатления от клиенти.

en: Shop Now
bg: Пазарувайте сега

en: Shop now
bg: Пазарувайте сега

en: Sidebar
bg: Странична лента

en: Sign Up
bg: Регистрация

en: Sign up
bg: Регистрация

en: Size
bg: Размер

en: Social
bg: Социални

en: Social Links
bg: Социални връзки

en: Sports
bg: Спорт

en: Stars
bg: Звезди

en: Start
bg: Старт

en: Store
bg: Магазин

en: Style
bg: Стил

en: Submit
bg: Изпращане

en: Subscribe
bg: Абонирай се

en: Subscription
bg: абонамент

en: Support
bg: Поддръжка

en: Table
bg: Таблица

en: Tag
bg: Етикет

en: Team
bg: Екип

en: Terms
bg: Термин

en: Test
bg: Тест

en: Testimonial
bg: Препоръка

en: Testimonials
bg: Препоръки

en: Text
bg: Текст

en: The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.
bg: Фирма АБВ е основана през 1991 г. и е известна с висококачествените джиджавки, които произвежда. Фирмата има над 2000 служители и е активно ангажирана в подобряването на средата за живеене у нас.

en: These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.
bg: Тези сайтове могат да събират данни за вас, да използват бисквитки, да вграждат допълнителни инструменти за статистика от трети страни, да следят как работите с тези инструменти включително как потребявате вградено съдържание ако имате профил и сте влезли в него на сайта.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
bg: Това е примерна страница. Тя е различна от блог публикацията, защото ще стои на една позиция и ще се показва в навигацията на уебсайта (в повечето теми). Повечето хора стартират със страница „За нас“, която ги представя на потенциалните посетители на уебсайта. Съдържанието ѝ може да бъде следното:

en: Three
bg: Три

en: Thursday
bg: Четвъртък

en: Tools
bg: Инструменти

en: Travel
bg: Пътуване

en: Tuesday
bg: Вторник

en: Two
bg: Две

en: Type / to add a hidden block
bg: Пиши / за добавяне на скрит блок

en: Uncategorized
bg: Без категория

en: United Kingdom
bg: Обединено кралство Великобритания и Северна Ирландия

en: United States
bg: Съединени щати

en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Upcoming Events
bg: Предстоящи събития

en: Update
bg: Обновяване

en: Video
bg: Видео

en: Videos
bg: Видео клипове

en: View product
bg: Преглед продукт

en: View products
bg: Преглед на продукти

en: Visit Blog
bg: Посетете блога

en: Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
bg: Коментарите от посетителите могат да бъдат проверени чрез автоматична услуга за проверка за спам коментари.

en: Websites
bg: Уебсайтове

en: Weddings
bg: Сватби

en: Wednesday
bg: Сряда

en: Weight
bg: Тегло

en: Welcome
bg: Добре дошли

en: Welcome to
bg: Добре дошли в

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
bg: Добре дошли в WordPress. Това е първата ви публикация. Редактирайте я или я изтрийте, след което започнете да пишете!

en: What rights you have over your data
bg: Вашите права над личните ви данни

en: When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select &quot;Remember Me&quot;, your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed.
bg: Когато влезете в профила си на сайта още няколко бисквитки 
    ще запазят информацията ви за вход и предпочитанията ви какво да виждате на екрана. Бисквитките за вход изтичат след два дни, а за предпочитанията на екрана след година. Ако изберете опцията за запомняне, информацията ви за вход ще се пази две седмици. Ако излезете от профила си, бисквитките за вход ще бъдат изтрити.

en: Where your data is sent
bg: Къде се изпращат данните ви

en: Who we share your data with
bg: С кого споделяме данните ви

en: Write title…
bg: Въведете заглавие...

en: Writing
bg: Публикуване

en: Written by
bg: Написана от

en: Year
bg: Година

en: Your cart is currently empty!
bg: Количката ви в момента е празна!

en: all
bg: всичко

en: blog
bg: блог

en: category
bg: Категория

en: contact
bg: контакт

en: cookies
bg: Бисквитки

en: dark
bg: Тъмна

en: design
bg: Дизайн

en: education
bg: Образование

en: family
bg: семейна

en: features
bg: Характеристики

en: home
bg: Начало

en: images
bg: изображения

en: kindergarten
bg: Детска градина

en: links
bg: връзки

en: location
bg: Местонахождение

en: london
bg: Лондон

en: media
bg: медия

en: menu
bg: Меню

en: music
bg: музика

en: pages
bg: Страници

en: podcast
bg: подкаст

en: poetry
bg: поезия

en: portfolio
bg: Портфолио

en: posts
bg: Публикации

en: professional
bg: професионална

en: projects
bg: Проекти

en: quote
bg: Цитат

en: seasonal
bg: Сезони

en: social
bg: социални

en: subscribe
bg: Абонирай се

en: text
bg: текст

en: uncategorized
bg: Без категория

en: upcoming events
bg: Предстоящи събития

en: update
bg: Обновяване
