WordPress.com - Block Patterns - en to bs_BA translation catalogue (294 entries)

en: ...or something like this:
bs_BA: ...ili nešto ovako:

en: A new registration from your website
bs_BA: Nova registracija sa vaše stranice

en: About
bs_BA: O nama

en: About Me
bs_BA: O meni

en: About Us
bs_BA: O nama

en: About me
bs_BA: O meni

en: Add text or blocks that will display when a query returns no results.
bs_BA: Dodajte tekst ili blokove koji će se prikazati kada upit ne vrati rezultate.

en: Add to cart
bs_BA: Dodaj u korpu

en: Address
bs_BA: Adresa

en: Address:
bs_BA: Adresa:

en: All
bs_BA: Sve

en: America
bs_BA: Amerika

en: An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.
bs_BA: Moguće je da je anonimiziran string kreiran iz vaše email adrese (koji se također zove hash) dostavljen Gravatar servisu kako bi provjerili da li ga koristite. Pravila privatnosti Gravatar servisa dostupna su ovdje: https://automattic.com/privacy/. Nakon odobrenja vašeg komentara, vaša profilna slika je javno vidljiva u kontekstu vašeg komentara.

en: Archive
bs_BA: Arhiva

en: Article
bs_BA: Članak

en: Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website.
bs_BA: Članci na ovoj web stranici mogu sadržavati ugrađeni sadržaj (npr. video, slike, članke, itd.). Ugrađeni sadržaj sa drugih web stranica ponaša se identično kao da je posjetitelj posjetio tu drugu web stranicu.

en: Audio
bs_BA: Zvuk

en: Banner
bs_BA: Baner

en: Block Patterns
bs_BA: Blok uzorci

en: Blog Posts
bs_BA: Blog objave

en: Bold
bs_BA: Podebljano

en: Book
bs_BA: Knjiga

en: Book Appointment
bs_BA: Zakaži sastanak

en: Books
bs_BA: Knjige

en: Browse Categories
bs_BA: Pregledajte kategorije

en: Bubbles
bs_BA: Mjehurići

en: Buy now
bs_BA: Kupi odmah

en: Calendar
bs_BA: Kalendar

en: Call to Action
bs_BA: Poziv na akciju

en: Camera
bs_BA: Kamera

en: Caption
bs_BA: Naziv

en: Cart
bs_BA: Korpa

en: Category
bs_BA: Kategorija

en: Category name
bs_BA: Naziv kategorije

en: Chapters
bs_BA: Poglavlja

en: Checkout
bs_BA: Plaćanje

en: Citation
bs_BA: Citat

en: City
bs_BA: Grad

en: Closed
bs_BA: Zatvoreno

en: Code
bs_BA: Kod

en: Comments
bs_BA: Komentari

en: Company
bs_BA: Kompanija

en: Connect
bs_BA: Spojite se

en: Contact
bs_BA: kontakt

en: Contact Form
bs_BA: Obrazac za kontakt

en: Contact Information
bs_BA: Kontakt informacije

en: Contact Us
bs_BA: Kontaktirajte nas

en: Contact form
bs_BA: Obrazac za kontakt

en: Contact us
bs_BA: Kontaktirajte nas

en: Content…
bs_BA: Sadržaj...

en: Continue reading
bs_BA: Nastavi čitati

en: Cookies
bs_BA: Kolačići

en: Create
bs_BA: Napravi

en: Custom Colors
bs_BA: Korisničke boje

en: Custom Header
bs_BA: Korisničko zaglavlje

en: Date
bs_BA: Datum

en: Decoration
bs_BA: Dekoracija

en: Description
bs_BA: Opis

en: Design
bs_BA: Dizajn

en: Details
bs_BA: Detalji

en: Dimensions
bs_BA: Dimenzije

en: Director
bs_BA: Direktor

en: Discover
bs_BA: Otkrij

en: Download
bs_BA: Preuzimanje

en: Earn
bs_BA: Zaradi

en: Education
bs_BA: Edukacija

en: Email Address
bs_BA: Email adresa

en: Email:
bs_BA: Email

en: Embedded content from other websites
bs_BA: Ugrađeni sadržaj sa drugih web lokacija

en: Enter your email address
bs_BA: Upišite vašu email adresu

en: Favorites
bs_BA: Zabilješke

en: Featured
bs_BA: Istaknuto

en: Featured Post
bs_BA: Istaknuti članak

en: Features
bs_BA: Mogućnosti

en: First Name
bs_BA: Ime

en: First name
bs_BA: Ime

en: Five
bs_BA: Pet

en: Follow Us
bs_BA: Pratite nas

en: Font Sizes
bs_BA: Veličine fonta

en: Food
bs_BA: Hrana

en: Footer
bs_BA: Podnožje

en: For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.
bs_BA: Za korisnike koji se registruju na našoj web stranici (ako ih ima), mi također pohranjujemo lične podatke koje navedu u njihovim korisničkim profilima, Svi korisnici mogu vidjeti, urediti, ili obrisati svoje lične podatke u bilo koje vrijeme (osim što ne mogu promijeniti svoje korisničko ime). Administratori web stranice također mogu vidjeti i urediti te informacije.

en: Four
bs_BA: Četiri

en: France
bs_BA: Francuska

en: Free
bs_BA: Besplatno

en: Friday
bs_BA: Petak

en: Full Width
bs_BA: Puna širina

en: Full-Width Page
bs_BA: Stranica pune širine

en: Galleries
bs_BA: Galerije

en: Gallery
bs_BA: Galerija

en: Genre
bs_BA: Žanr

en: Get Started
bs_BA: Započnite

en: Get in touch
bs_BA: Kontaktirajte nas

en: Get started
bs_BA: Započnite

en: Gradient
bs_BA: Prelaz

en: Grow
bs_BA: Rasti

en: Header
bs_BA: Zaglavlje

en: Headers
bs_BA: zaglavlja

en: Heading 1
bs_BA: Naslov 1

en: Heading 2
bs_BA: Naslov 2

en: Heading 3
bs_BA: Naslov 3

en: Heading 4
bs_BA: Naslov 4

en: Heading 5
bs_BA: Naslov 5

en: Heading 6
bs_BA: Naslov 6

en: Hello World!
bs_BA: Zdravo svijete!

en: Hello world!
bs_BA: Zdravo svijete!

en: Help
bs_BA: Pomoć

en: Highlights
bs_BA: Izdvojeno

en: History
bs_BA: Historija

en: Home
bs_BA: Početna

en: Home Page
bs_BA: Početna stranica

en: Homepage
bs_BA: Početna stranica

en: Hours
bs_BA: sati

en: How long we retain your data
bs_BA: Koliko dugo zadržavamo vaše podatke

en: If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.
bs_BA: Ako uredite ili objavite članak, dodatni kolačić biti će spremljen u vašem pregledniku. Ovaj kolačić ne sadrži osobne podatke i samo ukazuje na ID objave članka koji ste upravo uredili. Kolačić ističe nakon 1 dana.

en: If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.
bs_BA: Ako imate račun na ovoj web stranici, ili ste pisali komentare, možete zatražiti primanje izvoznog fajla ličnih podataka koje imamo o vama, uključujući sve podatke koje ste nam dostavili. Također možete zatražiti brisanje svih ličnih podataka koje imamo o vama. Ovo ne uključuje bilo koje podatke koje smo obavezni držati za administrativne, pravne ili sigurnosne namjene.

en: If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.
bs_BA: Ako napišete komentar na našoj web stranici, možete odabrati da spremite ime, email adresu i web stranicu u kolačiće. Razlog za ovo je kako bi vam olakšali ponovno komentarisanje, jer nećete morati popunjavati vaše lične informacije više puta. Ovi kolačići traju godinu dana.

en: If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.
bs_BA: Ako ostavite komentar, komentar i njegove metapodatke se zadržavaju na neodređeno vrijeme. To radimo iz razloga da možemo priznati i odobriti bilo kakve slijedeće komentare automatski umjesto da ih zadržavamo u redu za moderaciju.

en: If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.
bs_BA: Ako dodate sliku na web stranicu, trebali bi izbjegavati prenos slika koje imaju ugrađene podatke o lokaciji (EXIF GPS). Posjetioci web stranice mogu ih preuzeti i izdvojiti bilo koje podatke o lokaciji iz slika sa web stranice.

en: If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser.
bs_BA: Ako posjetite našu stranicu za prijavu, postaviti ćemo privremeni kolačić kako bi utvrdili da li vaš preglednik prihvaća kolačiće. Ovaj kolačić ne sadrži osobne podatke i briše se kada ugasite preglednik.

en: Image Alignment
bs_BA: Poravnanje slike

en: Images
bs_BA: Slike

en: Info
bs_BA: Informacije

en: Inline
bs_BA: Unutar reda

en: Instructions
bs_BA: Instrukcije

en: Interests
bs_BA: Interesi

en: Language
bs_BA: Jezik

en: Last Name
bs_BA: Prezime

en: Last name
bs_BA: Prezime

en: Latest
bs_BA: Najnovije

en: Latest News
bs_BA: Najnovije vijesti

en: Latest Posts
bs_BA: Najnovije objave

en: Layout
bs_BA: Raspored

en: Learn More
bs_BA: Saznaj više

en: Learn more
bs_BA: Saznaj više

en: Light
bs_BA: Svijetlo

en: Link text
bs_BA: Tekst poveznice

en: Links
bs_BA: Linkovi

en: List
bs_BA: Lista

en: Location
bs_BA: Lokacija

en: Main
bs_BA: Glavno

en: Maintenance
bs_BA: Održavanje

en: Media
bs_BA: Fajlovi

en: Membership
bs_BA: Članstvo

en: Menu
bs_BA: Meni

en: Message
bs_BA: Poruka

en: Monday
bs_BA: Ponedjeljak

en: More Details
bs_BA: Više detalja

en: More Info
bs_BA: Više informacija

en: More details
bs_BA: Više detalja

en: Music
bs_BA: Muzika

en: My account
bs_BA: Moj račun

en: Name
bs_BA: Ime

en: New in store
bs_BA: Novo u trgovini

en: News
bs_BA: Novosti

en: No results found.
bs_BA: Nema pronađenih rezultata.

en: Notes
bs_BA: Bilješke

en: On Sale Products
bs_BA: Proizvodi na akciji

en: One
bs_BA: Jedan

en: Options
bs_BA: Opcije

en: Order
bs_BA: Redoslijed

en: Other
bs_BA: Ostalo

en: Other Details
bs_BA: Ostali detalji

en: Our 2015 default theme is clean, blog-focused, and designed for clarity. Twenty Fifteen's simple, straightforward typography is readable on a wide variety of screen sizes, and suitable for multiple languages. We designed it using a mobile-first approach, meaning your content takes center-stage, regardless of whether your visitors arrive by smartphone, tablet, laptop, or desktop computer.
bs_BA: Naša tema 2014 je pregledna, blog-fokusirana sa fokusom na jednostavnost. Twenty Fifteen koristi jednostavno čitljive fontove koji se bez problema prikazuju na različitim veličinama ekrana i na različitim jezicima. Pri dizajnu smo se najviše fokusirali na mobilnost što znači da vaš sadržaj zauzima glavni dio prostora, bez obzira na to da li vaši posjetioci koriste pametni telefon, tablet, laptop ili desktop računar.

en: Overall
bs_BA: Ukupno

en: Pages
bs_BA: Stranice

en: People
bs_BA: Ljudi

en: Phone
bs_BA: Telefon

en: Phone Number
bs_BA: Broj telefona

en: Phone number
bs_BA: broj telefona

en: Photography
bs_BA: Fotografija

en: Photos
bs_BA: Fotografije

en: Post Formats
bs_BA: Formati članaka

en: Post Title
bs_BA: Naslov članka

en: Postcode
bs_BA: Poštanski broj

en: Posts
bs_BA: Članci

en: Premium support
bs_BA: Plaćena podrška

en: Pricing
bs_BA: Cijene

en: Privacy Policy
bs_BA: Polica privatnosti

en: Product
bs_BA: Proizvod

en: Product name
bs_BA: Naziv proizvoda

en: Product title
bs_BA: Naslov proizvoda

en: Products
bs_BA: Proizvodi

en: Project
bs_BA: Projekt

en: Project Type
bs_BA: Vrsta projekta

en: Projects
bs_BA: Projekti

en: Proudly powered by WordPress
bs_BA: Zasnovano na WordPressu

en: Purchase
bs_BA: Kupi

en: Questions?
bs_BA: Pitanja

en: Quote
bs_BA: Citat

en: Quotes
bs_BA: Citati

en: Read More
bs_BA: Nastavi čitati

en: Reading
bs_BA: Čitanje

en: Recent Posts
bs_BA: Najnoviji članci

en: Register
bs_BA: Registracija

en: Registration Form
bs_BA: Obrazac za registraciju

en: Responsive Layout
bs_BA: Prilagodljivi razmještaj

en: Resume
bs_BA: Nastavi

en: Revenue
bs_BA: Prihod

en: Review
bs_BA: Recenzija

en: Reviews
bs_BA: Recenzije

en: S
bs_BA: M

en: Sample Page
bs_BA: Probna stranica

en: Saturday
bs_BA: Subota

en: Schedule
bs_BA: Zakaži

en: Seasonal
bs_BA: Sezonska

en: See more
bs_BA: Vidi više

en: Send
bs_BA: Pošalji

en: Send Message
bs_BA: Pošalji poruku

en: Shop Now
bs_BA: Kupujte odmah

en: Shop now
bs_BA: Kupite sada

en: Sidebar
bs_BA: Bočna traka

en: Sign Up
bs_BA: Registracija

en: Sign up
bs_BA: Registracija

en: Single Product
bs_BA: Pojedinačni proizvod

en: Size
bs_BA: Veličina

en: Social
bs_BA: Društvene mreže

en: Start
bs_BA: Početak

en: Store
bs_BA: Trgovina

en: Style
bs_BA: Stil

en: Submit
bs_BA: Pošalji

en: Subscribe
bs_BA: Pretplati se

en: Subscription
bs_BA: Pretplata

en: Support
bs_BA: Podrška

en: Table
bs_BA: Tabela

en: Tag
bs_BA: Oznaka

en: Terms
bs_BA: Pojmovi

en: Testimonial
bs_BA: Preporuka

en: Testimonials
bs_BA: Preporuke

en: Text
bs_BA: Tekst

en: The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.
bs_BA: Kompanija KSIZ Doohickey osnovana je 1971. i od tada pruža kvalitetne doohickeye svima. Locirana u Gothamu, KSIZ zapošljava preko 2 000 ljudi i radi svakakve fenomenalne stvari za Gotham zajednicu.

en: These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.
bs_BA: Ove web stranice možda prikupljaju podatke o vama, koriste kolačiće, imaju ugrađeno dodatno praćenje od trećih strana, i nadgledaju vašu interakciju s tim ugrađenim sadržajem, uključujući praćenje vaše interakcije s ugrađenim sadržajem ako imate račun i prijavljeni ste na web stranici.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
bs_BA: Ovo je primjer. Razlikuje se od bloga, jer će ostati na jednom mjestu i pojaviti se u navigaciji sajta (u većini tema). Većina ljudi počinje sa osnovnim informacijama, koje ih predstavljaju potencijalnim posjetiteljima. Mogli biste reći nešto ovako:

en: Three
bs_BA: Tri

en: Thursday
bs_BA: Četvrtak

en: Tips
bs_BA: Savjeti

en: Tools
bs_BA: Alati

en: Trending
bs_BA: Popularno

en: Tuesday
bs_BA: Utorak

en: Two
bs_BA: Dva

en: Uncategorized
bs_BA: Nekategorisano

en: Unknown
bs_BA: Nepoznato...

en: Upcoming Events
bs_BA: Nadolazeći događaji

en: Update
bs_BA: Ažuriraj

en: Videos
bs_BA: Video

en: View Blog
bs_BA: Pregledaj blog

en: View product
bs_BA: Pogledaj proizvod

en: View products
bs_BA: Pogledaj proizvode

en: Visit Blog
bs_BA: Posjeti blog

en: Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
bs_BA: Komentari posjetitelja mogu se pregledati automatiziranom uslugom spam detekcije.

en: Websites
bs_BA: Web stranica

en: Wednesday
bs_BA: Srijeda

en: Weight
bs_BA: Težina

en: Welcome
bs_BA: Dobro došli

en: Welcome to
bs_BA: Dobrodošli u

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
bs_BA: Dobro došli u WordPress. Ovo je vaš prvi članak. Uredite ga ili obrišite, zatim započnite sa pisanjem!

en: What rights you have over your data
bs_BA: Kakva prava imate u vezi svojih podataka

en: When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select &quot;Remember Me&quot;, your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed.
bs_BA: Kada se prijavite, također ćemo postaviti nekoliko kolačića kako bi sačuvali vaše podatke o prijavi i vaše postavke prikaza. Kolačići prijave traju dva dana, a kolačići postavki prikaza traju godinu dana. Ako odaberete &quot;Zapamti me&quot;, vaša prijava će trajati dvije sedmice. Ako se odjavite s računa, kolačići prijave će biti uklonjeni.

en: Who we share your data with
bs_BA: S kim dijelimo vaše podatke

en: Write title…
bs_BA: Napišite naslov...

en: Writing
bs_BA: Pisanje

en: Year
bs_BA: Godina

en: Your cart is currently empty!
bs_BA: Vaša korpa je trenutno prazna!

en: all
bs_BA: sve

en: category
bs_BA: Kategorija

en: contact
bs_BA: kontakt

en: cookies
bs_BA: Kolačići

en: dark
bs_BA: Tamna

en: design
bs_BA: Dizajn

en: education
bs_BA: Edukacija

en: family
bs_BA: porodica

en: features
bs_BA: Mogućnosti

en: home
bs_BA: Početna

en: images
bs_BA: slike

en: location
bs_BA: Lokacija

en: london
bs_BA: London

en: media
bs_BA: medij

en: menu
bs_BA: Meni

en: music
bs_BA: muzika

en: pages
bs_BA: Stranice

en: poetry
bs_BA: poezija

en: portfolio
bs_BA: Portfolio

en: posts
bs_BA: članaka

en: professional
bs_BA: profesionalno

en: projects
bs_BA: Projekti

en: quote
bs_BA: Citat

en: seasonal
bs_BA: Sezonska

en: social
bs_BA: Društvene mreže

en: space
bs_BA: razmak,

en: subscribe
bs_BA: Pretplati se

en: text
bs_BA: tekst

en: theme
bs_BA: tema

en: uncategorized
bs_BA: Nekategorisano

en: upcoming events
bs_BA: Nadolazeći događaji
