WordPress.com - Block Patterns - en to ca translation catalogue (380 entries)

en: ...or something like this:
ca: ... o alguna cosa així:

en: 100% Woolen
ca: 100% Llana

en: 2 columns
ca: 2 columnes

en: 42% Cupro 34% Linen 24% Viscose
ca: 42% Cupro 34% Lli 24% Viscosa

en: A set of high quality curated patterns.
ca: Un conjunt de patrons seleccionats d'alta qualitat.

en: ABOUT US
ca: QUANT A NOSALTRES

en: About
ca: Quant a

en: About Me
ca: Quant a mi

en: About me
ca: Quant a mi

en: About us
ca: Quant a nosaltres

en: Ad
ca: Anunci

en: Add text or blocks that will display when a query returns no results.
ca: Afegeix text o blocs que es mostraran quan una consulta no retorni cap resultat.

en: Add text or blocks that will display when the query returns no results.
ca: Afegeix text o blocs que es mostraran quan la consulta no retorni cap resultat.

en: Add to cart
ca: Afegeix a la cistella

en: Address
ca: Adreça

en: Address Line 2
ca: Adreça 2

en: Address:
ca: Adreça:

en: All
ca: Tot

en: All items are 100% hand-made, using the potter’s wheel or traditional techniques.
ca: Tots els articles són 100% fets a mà, mitjançant el torn del terrisser o tècniques tradicionals.

en: America
ca: Amèrica

en: An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.
ca: Una cadena anonimitzada creada a partir de l'adreça electrònica (també anomenat un hash) pot proporcionar-se al servei Gravatar per veure si l'esteu usant. La política de privadesa del servei Gravatar està disponible aquí: https://automattic.com/privacy/. Una vegada aprovat el comentari, la imatge del vostre perfil és visible al públic al context del comentari.

en: Apr
ca: Abr

en: Archive
ca: arxiu

en: Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website.
ca: Els articles en aquesta pàgina web inclou contingut incrustat (per exemple, vídeos, imatges, articles, etc.). El contingut incrustat des d'altres pàgines web es comporta exactament de la mateixa manera com si el visitant estigués visitant l'altra pàgina web.

en: Audio
ca: Àudio

en: Aug
ca: Ago

en: Austria
ca: Àustria

en: Basic
ca: Bàsic

en: Beginner
ca: Principiant

en: Berlin
ca: Berlín

en: Biography
ca: Biografia

en: Birds
ca: Ocells

en: Black and white high-quality prints
ca: Impressions en blanc i negre d'alta qualitat

en: Block Patterns
ca: Patrons de blocs

en: Blog Posts
ca: Entrades del blog

en: Bold
ca: Negreta

en: Books
ca: Llibres

en: Brand New for the Holidays
ca: Novetats per a les festes

en: Browse Categories
ca: Navegueu per les categories

en: Business
ca: Negoci

en: Button-down front for any type of mood or look.
ca: Part frontal amb botons per a qualsevol tipus d'estat d'ànim o estilisme.

en: Buy
ca: Compra

en: Buy now
ca: Compra ja

en: Calendar
ca: Calendari

en: Call to Action
ca: Crida a l'acció

en: Camera
ca: Càmera

en: Caption
ca: Llegenda

en: Cart
ca: Cistella

en: Category
ca: Categoria

en: Category name
ca: Nom de la categoria

en: Centered
ca: Centrat

en: Chapters
ca: Capítols

en: Check out our brand new collection of holiday products and find the right gift for anyone.
ca: Feu una ullada a la nostra nova col·lecció de productes de vacances i trobeu el regal adequat per a qualsevol persona.

en: Checkout
ca: Finalitza la compra

en: Citation
ca: Citació

en: City
ca: Ciutat

en: Closed
ca: Tancat

en: Code
ca: Codi

en: Coming Soon
ca: Ben aviat

en: Coming soon
ca: Ben aviat

en: Comments
ca: Comentaris

en: Committed to a greener lifestyle
ca: Compromesos amb un estil de vida més ecològic

en: Company
ca: Empresa

en: Connect
ca: Connecta

en: Contact
ca: contacte

en: Contact Form
ca: Formulari de contacte

en: Contact Information
ca: Informació de contacte

en: Contact Me
ca: Contacteu amb mi

en: Contact form
ca: Formulari de contacte

en: Contact us
ca: Contacta'ns

en: Contact us.
ca: Contacta'ns

en: Content…
ca: Contingut...

en: Continue reading
ca: Continua llegint

en: Cookies
ca: Galetes

en: Countries
ca: Països

en: Create
ca: Crea

en: Create anything
ca: Crea de tot

en: Created with love and care in Australia.
ca: Creat amb amor i cura a Austràlia.

en: Culture
ca: Cultura

en: Cupcakes
ca: Magdalenes

en: Custom Colors
ca: Colors personalitzats

en: Custom Header
ca: Capçalera personalitzada

en: Date
ca: parella

en: Decoration
ca: Decoració

en: Description
ca: Descripció

en: Description:
ca: Descripció:

en: Design
ca: Presentació

en: Details
ca: Detalls

en: Donate
ca: Dona

en: Download
ca: Baixa

en: Earthy, organic feel.
ca: Naturals i orgàniques.

en: Education
ca: Educació

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Email Address
ca: Adreça electrònica

en: Email:
ca: Correu electrònic

en: Embedded content from other websites
ca: Contingut incrustat d'altres llocs web

en: Enduring quality.
ca: Qualitat perdurable.

en: Engineering
ca: Enginyeria

en: Enter your email address
ca: Introduïu el vostre correu electrònic

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Example
ca: Exemple

en: Examples
ca: Exemples

en: Experience your music like never before with our latest generation of hi-fidelity headphones.
ca: Viviu la vostra música com mai abans amb la nostra darrera generació d'auriculars d'alta fidelitat.

en: Explore
ca: Explora

en: FAQ
ca: PMF - Preguntes Més Freqüents

en: Favorites
ca: Preferits

en: Featured
ca: Destacat

en: Featured Post
ca: Publicació destacada

en: Features
ca: Característiques

en: First Name
ca: Nom propi

en: First name
ca: Nom propi

en: Fits your wardrobe
ca: S'adapta al vostre armari

en: Follow Us
ca: Segueix-nos

en: Font Sizes
ca: Mides del tipus de lletra

en: Footer
ca: Peu

en: For the gamers
ca: Per als jugadors

en: For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.
ca: Per als usuaris que es registren en la web (si hi ha), també emmagatzemem la informació personal que proporcionen al seu perfil d'usuari. Tots els usuaris poden veure, editar o suprimir la seva informació personal en qualsevol moment (excepte que no poden canviar el seu nom d'usuari). Els administradors de la pàgina web poden també editar aquesta informació.

en: Form
ca: Formulari

en: France
ca: França

en: Free
ca: Gratuït

en: Friday
ca: divendres

en: Full-Width Page
ca: Pàgina d'amplària completa

en: Galleries
ca: Galeries

en: Gallery
ca: Galeria

en: Genre
ca: Gènere

en: Get Started
ca: Per començar

en: Get in touch
ca: Poseu-vos en contacte

en: Get ready to start the season right. All the fan favorites in one place at the best price.
ca: Prepareu-vos per començar bé la temporada. Tots els favorits dels fans en un sol lloc al millor preu.

en: Get started
ca: Per començar

en: Gradient
ca: Degradat

en: Half tuck into your pants or layer over.
ca: Ficat dins dels pantalons o completament per fora.

en: Header
ca: Capçalera

en: Headers
ca: capçaleres

en: Heading 1
ca: Encapçalament 1

en: Heading 2
ca: Encapçalament 2

en: Heading 3
ca: Encapçalament 3

en: Heading 4
ca: Capçalera 4

en: Heading 5
ca: Capçalera 5

en: Heading 6
ca: Capçalera 6

en: Hello world!
ca: Hola, món!

en: Help
ca: Ajuda

en: Highlights
ca: Ressaltats

en: History
ca: Historial

en: Home
ca: Pàgina d'inici

en: Home Page
ca: Pàgina d'inici

en: Homepage
ca: Pàgina d'inici

en: Hours
ca: Hores

en: How long we retain your data
ca: Quant de temps retenim les dades

en: If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.
ca: Si editeu o publiqueu un article, una galeta addicional es desarà al navegador. Aquesta galeta no inclou dades personals i simplement indica l'identificador de l'entrada que acabeu d'editar. Caduca després d'1 dia.

en: If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.
ca: Si teniu un compte en aquest lloc web o hi heu deixat comentaris, podeu demanar que us enviem un fitxer d'exportació de les vostres dades personals, incloent-hi totes les dades que ens hàgeu proporcionat. També podeu demanar que esborrem qualsevol dada personal vostra que tinguem. Això no inclou les dades que estiguem obligats a conservar amb propòsits administratius, legals o de seguretat.

en: If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.
ca: Si deixeu un comentari en la pàgina web, podeu optar per desar el nom, l'adreça electrònica i el lloc web en les galetes. Això és per la vostra comoditat perquè no hàgeu d'emplenar les dades de nou quan feu un altre comentari. Aquestes galetes duraran un any.

en: If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.
ca: Si deixeu un comentari, el comentari i les seves dades meta es retenen indefinidament. Això és per poder reconèixer i aprovar automàticament qualsevol comentari de seguiment en lloc de mantenir-los en la cua de moderació.

en: If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.
ca: Si sol·liciteu un reinici de contrasenya, l'adreça UP s'inclourà en el correu electrònic de reinicialització.

en: If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.
ca: Si pugeu imatges al lloc web, heu d'evitar pujar imatges que incloguin dades de geolocalització (EXIF GPS) incrustades. Els visitants del lloc web poden baixar i extreure qualsevol informació de les imatges de la web.

en: If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser.
ca: Si teniu un compte i inicieu sessió en aquesta pàgina web, es definirà una galeta temporal per determinar si el navegador accepta galetes. Aquesta galeta no conté dades personals i es descartarà quan tanqueu el navegador.

en: Images
ca: Imatges

en: Info
ca: Informació

en: Instructions
ca: Instruccions

en: Interests
ca: Interessos

en: Jan
ca: Gen

en: John Doe
ca: Pau Casals

en: Join the Conversation
ca: Uneix-te a la conversa

en: Join the community
ca: Uniu-vos a la comunitat

en: Just arrived
ca: Acaba d'arribar

en: LEARN MORE
ca: MÉS INFORMACIÓ

en: Language
ca: Idioma

en: Last Name
ca: Cognoms

en: Last name
ca: Cognoms

en: Latest
ca: Darrera

en: Latest Posts
ca: Últimes entrades

en: Layout
ca: Disposició

en: Learn More
ca: Aprèn més

en: Learn about new products and discounts
ca: Coneixeu els nous productes i descomptes!

en: Learn about new products and discounts!
ca: Coneixeu els nous productes i descomptes!

en: Learn more
ca: Aprèn més

en: Light
ca: Lleuger

en: Link
ca: Enllaç

en: Link text
ca: Text de l'enllaç

en: Links
ca: Enllaços

en: List
ca: Llista

en: Lists
ca: Llistes

en: Location
ca: Localització

en: London
ca: Londres

en: Mailchimp
ca: MailChimp

en: Main
ca: Principal

en: Maintenance
ca: Manteniment

en: Malaysia
ca: Malàisia

en: Management
ca: Administració

en: Marketing
ca: Màrqueting

en: Marl is an independent studio and artisanal gallery.
ca: Marl és un estudi independent i una galeria artesanal.

en: Media
ca: Mèdia

en: Meet us
ca: Coneixeu-nos

en: Membership
ca: Pertinença

en: Menu
ca: Menú

en: Message
ca: Missatge

en: Monday
ca: dilluns

en: More Details
ca: Més detalls

en: More details
ca: Més detalls

en: Music
ca: Música

en: My account
ca: El meu compte

en: Name
ca: Nom

en: New in store
ca: Nou a la botiga

en: News
ca: Notícies

en: Newsletter
ca: Butlletí

en: No results found.
ca: No s'han trobat resultats.

en: Normal Fit
ca: Tall normal

en: Numbers
ca: Nombres

en: On Sale Products
ca: Productes en oferta

en: One
ca: Un

en: Options
ca: Opcions

en: Order
ca: Ordre

en: Other
ca: Altres

en: Our 2015 default theme is clean, blog-focused, and designed for clarity. Twenty Fifteen's simple, straightforward typography is readable on a wide variety of screen sizes, and suitable for multiple languages. We designed it using a mobile-first approach, meaning your content takes center-stage, regardless of whether your visitors arrive by smartphone, tablet, laptop, or desktop computer.
ca: El tema predeterminat 2015 és net, centrat en el blog, i dissenyat amb claredat. La seva tipografia simple i senzilla, es llegeix clarament en una àmplia varietat de mides de pantalla i és adequada per múltiples llengües. L'hem dissenyat fent servir un primer enfocament a mòbils, és a dir, el contingut té un escenari predominant, independentment de si els visitants provenen d'un mòbil, una tauleta, un portàil o un ordinador de sobretaula.

en: Our early autumn collection is here.
ca: Ja tenim aquí la nostra col·lecció de principis de tardor.

en: Our products
ca: Els nostres productes

en: Pages
ca: Pàgines

en: Painter
ca: Pintor

en: Pattern
ca: Patró

en: People
ca: Gent

en: Perfect for any look featuring a mid-rise, relax fitting silhouette.
ca: Perfecte per a qualsevol estilisme amb una silueta relaxada i de tall mitjà.

en: Phone
ca: Telèfon

en: Phone Number
ca: Número de telèfon

en: Phone number
ca: Número de telèfon

en: Photography
ca: Fotografia

en: Photos
ca: Fotos

en: Poland
ca: Polònia

en: Portfolio
ca: Portafoli

en: Post Formats
ca: Formats de les entrades

en: Post Meta
ca: Metadades de l'entrada

en: Post Title
ca: Títol de l'entrada

en: Postcode
ca: Codi postal

en: Posts
ca: Entrades

en: Premium
ca: Prèmium

en: Premium support
ca: Suport premium

en: Pricing
ca: Preus

en: Privacy Policy
ca: Política de privacitat

en: Product
ca: Producte

en: Product name
ca: Nom del producte

en: Product title
ca: Títol del producte

en: Products
ca: Productes

en: Project
ca: Projecte

en: Purchase
ca: Compra

en: Quote
ca: Citació

en: Quotes
ca: Cites

en: Read More
ca: Llegir més

en: Reading
ca: Lectura

en: Recent Posts
ca: Entrades recents

en: Reflect your fashionable style.
ca: Reflectiu el vostre estil de moda.

en: Register
ca: Registra

en: Registration Form
ca: Formulari de registre

en: Responsive Layout
ca: Plantilla responsiva

en: Resume
ca: Reprendre

en: Revenue
ca: Ingressos

en: Reviews
ca: Ressenyes

en: Sample Page
ca: Pàgina d'exemple

en: Saturday
ca: dissabte

en: Schedule
ca: Programa

en: Seasonal
ca: De temporada

en: See more
ca: Mostra'n més

en: Select products
ca: Selecciona els productes

en: Send
ca: Envia

en: Send Message
ca: Enviar missatge

en: Services
ca: Serveis

en: Shadow
ca: Ombra

en: Share reviews and feedback about your brand/business.
ca: Compartiu ressenyes i comentaris sobre la vostra marca/empresa.

en: Shop
ca: Botiga

en: Shop All
ca: Compreu tot

en: Shop Now
ca: Compra ara

en: Shop games
ca: Compreu jocs

en: Shop now
ca: Compra ara

en: Shop prints
ca: Compreu impressions

en: Shop tech
ca: Compreu tecnologia

en: Shop vinyl records
ca: Compreu discos de vinil

en: Sidebar
ca: Barra lateral

en: Sign Up
ca: Registra't

en: Sign up
ca: Registre

en: Single Product
ca: Producte individual

en: Sit back and relax
ca: Seieu-vos i relaxeu-vos

en: Size
ca: Mida

en: Sports
ca: Esports

en: Start
ca: Inici

en: Store
ca: Desa

en: Style
ca: Estil

en: Submit
ca: Envia

en: Subscribe
ca: Subscriure's

en: Subscription
ca: Subscripció

en: Support
ca: Suport

en: THE GOODS
ca: ELS PRODUCTES

en: Table
ca: Taula

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Team
ca: Equip

en: Tech gifts under $100
ca: Regals tecnològics per menys de 100 €

en: Terms
ca: Termes

en: Testimonials
ca: Testimonis

en: The Eden Jacket
ca: Jaqueta Eden

en: The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.
ca: La companyia Aparells XYZ es va crear el 1971, i ha estat proporcionant aparells de qualitat al públic des de llavors. Ubicada a Gotham City, XYZ dóna treball a més de 2.000 persones i fa tot tipus d'accions meravelloses per a la comunitat de Gotham.

en: These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.
ca: Aquestes pàgines web poden recollir dades sobre vós, fer servir galetes, incrustar seguiment addicional de terceres parts, i monitorar la interacció amb el contingut incrustat, incloent-hi la traça de la interacció amb el contingut incrustat si teniu un compte i heu iniciat sessió en aquesta pàgina web.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
ca: Aquest és una pàgina d'exemple. És diferent a una entrada del blog perquè es mantindrà en un lloc i apareixerà a la navegació del lloc (a la majoria de temes). Molta gent comença amb la pàgina «Quant a», que els presenta als potencials visitants del lloc web. Podria dir alguna cosa així:

en: Three
ca: Tres

en: Thursday
ca: dijous

en: Tiled Gallery
ca: Galeria en mosaic

en: Timeless style.
ca: Estil atemporal.

en: Tools
ca: Eines

en: Travel
ca: Viatges

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Twenty Sixteen is a modernized take on an ever-popular WordPress layout — the horizontal masthead with an optional right sidebar that works perfectly for blogs and websites. It has custom color options with beautiful default color schemes, a harmonious fluid grid using a mobile-first approach, and impeccable polish in every detail. Twenty Sixteen will make your WordPress look beautiful everywhere.
ca: Twenty Sixteen és una revisió modernitzada de la distribució més famosa de tots els temps del WordPress - una distribució horitzontal amb una barra lateral opcional a la dreta que funciona perfectament en blogs i llocs webs. Té opcions de colors personalitzats, amb paletes de color boniques per defecte, una harmoniosa graella fluida utilitzant el patró «mòbil primer», i acabats impecables en tots els detalls. Twenty Sixteen farà que el vostre WordPress es vegi preciós a tot arreu.

en: Two
ca: Dos

en: Type / to add a hidden block
ca: Teclegeu / per afegir un bloc ocult

en: Uncategorized
ca: General

en: Unique, one-of-a-kind pieces.
ca: Peces úniques i exclusives.

en: United Kingdom
ca: Regne Unit

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Upcoming Events
ca: Propers esdeveniments

en: Update
ca: Actualitza

en: Versatile
ca: Versàtil

en: Video
ca: Vídeo

en: Videos
ca: Vídeos

en: View product
ca: Visualitza el producte

en: View products
ca: Visualitza els productes

en: Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
ca: Els comentaris dels visitants han de ser comprovats mitjançant un servei de detecció de brossa automatitzat.

en: We specialize in limited collections of handmade tableware. We collaborate with restaurants and cafes to create unique items that complement the menu perfectly. Please get in touch if you want to know more about our process and pricing.
ca: Som especialistes en col·leccions limitades de vaixella feta a mà. Col·laborem amb restaurants i cafeteries per crear articles únics que complementin la seva carta a la perfecció. Poseu-vos en contacte amb nosaltres si voleu saber més sobre el nostre procés i els nostres preus.

en: Websites
ca: Llocs web

en: Wednesday
ca: dimecres

en: Weight
ca: Pes

en: Welcome
ca: Us donem la benvinguda

en: Welcome to
ca: Us donem la benvinguda a

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
ca: Us donem la benvinguda al WordPress. Aquesta és la primera entrada. Editeu-la o suprimiu-la, i després comenceu a publicar!

en: What rights you have over your data
ca: Quins drets teniu sobre les vostres dades

en: When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select &quot;Remember Me&quot;, your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed.
ca: Quan inicieu sessió, també es configuraran diverses galetes per desar la informació d'inici de sessió i les opcions de visualització de la pantalla. Les galeres d'inici de sessió duren dos dies, i les galetes de les opcions de pantalla duren un any. Si seleccioneu &quot;Recordeu-me&quot;, l'inici de sessió persistirà durant dues setmanes. Si finalitzeu la sessió, les galetes d'inici de sessió seran suprimides.

en: Where your data is sent
ca: On s'envien les vostres dades

en: Who we share your data with
ca: Amb qui compartim les vostres dades

en: With a wide range of designer chairs to elevate your living space.
ca: Amb una àmplia gamma de cadires de disseny per elevar el vostre espai habitable.

en: Write title…
ca: Escriu un títol...

en: Writing
ca: Escriptura

en: Year
ca: Any

en: You may be interested in…
ca: Us pot interessar…

en: Your cart is currently empty!
ca: La vostra cistella està buida actualment.

en: all
ca: tot

en: category
ca: Categoria

en: change
ca: canvia

en: city
ca: ciutat

en: contact
ca: contacte

en: cookies
ca: Galetes

en: dark
ca: Obscur

en: design
ca: Presentació

en: education
ca: Educació

en: family
ca: família

en: features
ca: Característiques

en: from $0.99
ca: des de 0,99 €

en: from $1.49
ca: des de 1,49 €

en: from $1.99
ca: des de 1,99 €

en: from $2.99
ca: des de 2,99 €

en: header
ca: Capçalera

en: home
ca: Pàgina d'inici

en: images
ca: imatges

en: list
ca: llista

en: location
ca: Localització

en: london
ca: Londres

en: media
ca: mèdia

en: menu
ca: Menú

en: music
ca: música

en: pages
ca: Pàgines

en: poetry
ca: poesia

en: portfolio
ca: Portafoli

en: posts
ca: entrades

en: products
ca: productes

en: quote
ca: Citació

en: reviews
ca: ressenyes

en: seasonal
ca: De temporada

en: services
ca: serveis

en: social
ca: xarxes socials

en: space
ca: espai,

en: subscribe
ca: Subscriure's

en: tag
ca: etiqueta

en: tags
ca: etiquetes

en: theme
ca: tema

en: uncategorized
ca: General

en: upcoming events
ca: Propers esdeveniments

en: update
ca: Actualitza
