WordPress.com - Block Patterns - en to ku_IQ translation catalogue (261 entries)

en: ,
ku_IQ: ،

en: ...or something like this:
ku_IQ: ... یان شتێکی وەک ئەمە:

en: 100% Woolen
ku_IQ: 100% خوری

en: 42% Cupro 34% Linen 24% Viscose
ku_IQ: 42% کوپرۆ 34% کەتان 24% ڤیسکۆز

en: A set of high quality curated patterns.
ku_IQ: چەند شێوەئاسایەکی جۆرایەتی بەرز.

en: About
ku_IQ: ده‌رباره‌

en: About us
ku_IQ: دەربارەی ئێمە

en: Add text or blocks that will display when a query returns no results.
ku_IQ: دەقێک یان بڵۆکێک زیادبکە بۆ ئەوەی دەربکەوێت کاتێک داواکارییەک گەڕایەوە بەبێ ئەنجام.

en: Add to cart
ku_IQ: زیادکردن بۆ سەبەتەی کرین

en: Address
ku_IQ: ناونيشان

en: Address:
ku_IQ: ناونیشان:

en: All
ku_IQ: هەموو

en: All items are 100% hand-made, using the potter’s wheel or traditional techniques.
ku_IQ: سەرجەم بابەتەکان 100% کاری دەستیین و تەکنیکیی تایبەتیان تێدا بەکارهاتووە.

en: America
ku_IQ: ئەمریکا

en: An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.
ku_IQ: زنجیرەیەکی بێناو دروستکرا بۆ ناونیشانی نامەئەلیکترۆنیەکەت(هەروەها پێی دەوترێ هاش) لەوانەیە دابینبکرێ لەلایەن خزمەتگوزاری گراڤاتۆر بۆ بینینی ئەگەر بێو بەکاری بهێنی. ڕامیارییەتی تایبەتمەندێتی خزمەتگوزاری گراڤاتۆر بەردەستە لێرە: https://automattic.com/privacy/. دوای پەسندکردنی سەرنجەکەت، وێنەی کەسیت بینراو دەبێ بۆ گشت کەسێک لە چوارچێوەی سەرنجەکەتدا.

en: Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website.
ku_IQ: وتارەکانی ئەم ماڵپەڕە لەوانەیە ناوەرۆکی جێگیرکراویان تێدا بێت (بۆ وینە ڤیدیۆ، وێنە، وتار و هتد). ناوەرۆکی جێگیرکراوە لە ماڵپەڕەکانی تر وەک ئەوە وایە کە سەردانیکەر، سەردانی ئەو ماڵپەڕەی کردبێت.

en: Audio
ku_IQ: دەنگ

en: Berlin
ku_IQ: بەرلین

en: Block Patterns
ku_IQ: شێوازەکانی بڵۆک

en: Blog
ku_IQ: ماڵپەڕ

en: Bold
ku_IQ: قه‌ڵه‌و

en: Books
ku_IQ: پەرتوکەکان

en: Browse Categories
ku_IQ: گەڕان لە هاوپۆلەکان

en: Button-down front for any type of mood or look.
ku_IQ: پێشەوەی دوگمە بۆ خوارەوە بۆ هەر جۆرە شێوەیەک.

en: Buy now
ku_IQ: ئێستا بیکڕە

en: Calendar
ku_IQ: ڕۆژمێر

en: Call to Action
ku_IQ: پەیوەندی کردن بە کردار

en: Camera
ku_IQ: کامێرا

en: Caption
ku_IQ: دەربارە

en: Cart
ku_IQ: سەبەتی کرین

en: Category
ku_IQ: هاوپۆل

en: Category name
ku_IQ: ناوی هاوپۆل

en: Chapters
ku_IQ: بەشەکان

en: Checkout
ku_IQ: کۆکردنەوەی حسابات

en: Citation
ku_IQ: به‌ڵگه‌هێنانه‌وه‌

en: City
ku_IQ: شار

en: Classes
ku_IQ: پۆلەکان

en: Code
ku_IQ: كۆد

en: Comments
ku_IQ: لێدوانه‌کان

en: Company
ku_IQ: کۆمپانیا

en: Connect
ku_IQ: بیبەستە

en: Contact
ku_IQ: په‌یوه‌ندی

en: Contact Form
ku_IQ: فۆڕمی پەیوەندی

en: Contact form
ku_IQ: فۆڕمی پەیوەندی

en: Contact us
ku_IQ: پەیوەندیمان پێوە بکە

en: Contact us.
ku_IQ: پەیوەندیمان پێوە بکە

en: Content…
ku_IQ: ناوەڕۆک...

en: Cookies
ku_IQ: شەکرۆکەکان

en: Create
ku_IQ: درووستبکە

en: Cupcakes
ku_IQ: کەپ کێک

en: Custom Colors
ku_IQ: ڕەنگی دەستکاری کراو

en: Custom Header
ku_IQ: سەرپەڕەی دەستکرد

en: Date
ku_IQ: ڕێکەوت

en: Decoration
ku_IQ: ڕازاندنەوە

en: Description
ku_IQ: په‌سن

en: Design
ku_IQ: ڕووکار

en: Details
ku_IQ: وردەکارییەکان

en: Dimensions
ku_IQ: دوورییه‌کان

en: Discover
ku_IQ: دۆزینەوە

en: Download
ku_IQ: داگرتن

en: Earthy, organic feel.
ku_IQ: سروشتی و ئۆرگانیک.

en: Education
ku_IQ: فێربوون

en: Email
ku_IQ: پۆستی ئەلکترۆنی

en: Email Address
ku_IQ: ناونیشانی ئیمەیڵ

en: Email:
ku_IQ: پۆستی ئەلکترۆنی

en: Embedded content from other websites
ku_IQ: ناوەڕۆک زانیاری ماڵپەڕەکانی تر لەخۆدەگرێت

en: Enduring quality.
ku_IQ: جۆرایەتییەکی بەرز.

en: Enter your email address
ku_IQ: ناونیشانی ئیمەیڵەکەت داخڵ بکە

en: Facebook
ku_IQ: فەیسبووک

en: Featured
ku_IQ: تایبەتکرا

en: Features
ku_IQ: تایبەتمەندییەکان

en: Fits your wardrobe
ku_IQ: لەگەڵ دۆڵابەکەت دەگونجێت

en: Font Sizes
ku_IQ: قەبارەی فۆنت

en: Footer
ku_IQ: پێپه‌ڕه‌

en: For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.
ku_IQ: بۆ بەکارهێنەران کە خۆیان تۆماردەکەن لە ماڵپەڕەکەمان، ئێمە زانیارییە تایبەتیەکانیان تۆماردەکەین لە هەژمارەکەیدا، هەموو بەکارهێنەرێک دەتوانێت زانیاریەکانی ببینێت یان دەستکاریانبکات یان بیانسڕێتەوە لەهەر کاتێک دابێت (جگە لە ناوی بەکارهێنەر کە ناتوانیت بیگۆڕیت).
    و لەهەمان کاتدا بەڕێوبەرانی ماڵپەڕ دەتوانن زانیاریەکانیان ببینن و دەستکاریان بکەن.

en: France
ku_IQ: فرانسه

en: Free
ku_IQ: خۆڕایی

en: Friday
ku_IQ: هه‌ینی

en: Galleries
ku_IQ: گەلەریەکان

en: Gallery
ku_IQ: گەلەری

en: Genre
ku_IQ: ژانر

en: Get Started
ku_IQ: هەنگاوی یەکەم

en: Get in touch
ku_IQ: پەیوەندیمان پێوە بکە

en: Get started
ku_IQ: هەنگاوی یەکەم

en: Gradient
ku_IQ: نشێو

en: Half tuck into your pants or layer over.
ku_IQ: نیوەی بخەرە پانتۆڵەکەتەوە یان بیدە بەسەریا.

en: Header
ku_IQ: سه‌رپه‌ڕه

en: Headers
ku_IQ: سەرپەڕەکان

en: Hello world!
ku_IQ: سڵاو جیهان

en: Help
ku_IQ: یارمه‌تی

en: Highlights
ku_IQ: گرنگترینەکان

en: History
ku_IQ: مێژوو

en: Home
ku_IQ: ماڵه‌وه‌

en: Homepage
ku_IQ: پەڕەی ماڵەوە

en: Hours
ku_IQ: کاژێر

en: How long we retain your data
ku_IQ: بۆماوەی چەند زانیاریەکانت بهێڵینەوە

en: If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.
ku_IQ: ئەگەر وتارێک بڵاو بکەنەوە یان دەستکاری بکەن، کووکیەکی زیادە لە وێبگەڕەکەتاندا پاشەکەوت دەکرێت. ئەم کووکییە هیچ دراوەیەکی کەسی لە خۆ ناگرێت و تەنیا ئای.دی ئەو پۆستەی تێدایە کە دەستکاریتان کردووە. دوای ١ ڕۆژ ماوەی بەسەر دەچێت.

en: If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.
ku_IQ: ئەگەر تۆ هەژمارێکت هەیە لەم ماڵپەڕە، یان لێدوانت نوسیوە، ئەوا چەند زانیاریەکی تایبەتیت لەلایەن ئێمەوە، گشت ئەو زانیاریانەی کە پێویستمانن، و تۆ دەتوانیت داوابکەیت کەبەشێک  زانیاریە کەسیەکانت بسڕردرێنەوە، ئەمە مانای ئەوە نییە کە هەموو زانیاریەکان بسڕینەوە لەبەر هەندێک هۆکاری بەڕێوبردن و یاسایی و پاراستن.

en: If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.
ku_IQ: ئەگەر تۆ لێدوانێک بنوسیت  لە ماڵپەرەکەمان ئەوا چەند زانیاریەکی تۆ زەخیرە دەکەین لە شەکرۆکەکان وەکو ناو، پۆستی ئەلیکترۆنی، ناونیشانی ماڵپەڕەکەت، ئەمە بۆ ئاسانکاری تۆیە بۆ ئەوەی گەر ویستت لێدوانێکی تر بنوسیت پێویست نەکات کە زانیاریەکان دووبارە بنوسیەوە، و شەکرۆکەکان بۆ ماوەی ساڵێک ئەم زانیاریانە لەخۆ دەگرن.

en: If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.
ku_IQ: ئەگەر سەرنجێکتان هەیە، سەرنجەکە و مێتادەیتاکەی بۆ هەتاهەتایە هەڵدەگیرێت. هەر لەبەر ئەم هۆیە کە دەتوانین هەر سەرنجێک کە بە دوایدا دێت بە شێوەی ئۆتۆماتیکی بناسینەوە و پشتڕاستی بکەینەوە لە جیاتی ئەوەی لە ڕیزێکی مامناوەندیدا هەڵیان بگرین.

en: If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.
ku_IQ: ئەگەر داوای ڕیسێتکردنی نهێنوشەت کرد، ناونیشانی IPەکەت لە ئیمەیلی سازکردنی دووبارە دەبێت.

en: If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.
ku_IQ: ئەگەر تۆ وێنە بەرزدەکەیتەوە بۆ ماڵپەڕ، خۆت بەدوربگرە لەو وێنانەی کە زانیاری ئەوشوێنەیان لەخۆگرتووە کە گیراوە (EXIF GPS)، چونکە میوانانیش دەتوانن وێنەکان دایبگرن و زانیاریەکانی و ئەوشوێنەی کە لێی گیراوە بزانن.

en: If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser.
ku_IQ: ئەگەر تۆ هەژمارت هەیە و چویتەژورەوە لەم ماڵپەڕە، ئێمە چەند شەکرۆکەیەکی کاتی لەسەر وێبگەڕەکەت جێگیردەکەین، ئەگەر لە وێبگەڕەکەت ڕێگە بەوەدرابێت، شەکرۆکەکان هیچ زانیاریەکی کەسی لەخۆناگرن و دەسڕێنەوە بە شێوەیەکی خۆکار کاتێک وێبگەڕەکەت دادەخەیتەوە.

en: Images
ku_IQ: وێنەکان

en: Info
ku_IQ: زانیاری

en: Instructions
ku_IQ: فەرمانەکان

en: Language
ku_IQ: زمانه‌كان

en: Latest Posts
ku_IQ: دوایین بابەتەکان

en: Layout
ku_IQ: گەڵاڵەبەندیی

en: Learn More
ku_IQ: زیاتر بزانە

en: Learn more
ku_IQ: زیاتر بزانە

en: Light
ku_IQ: ڕۆشنایی

en: Link
ku_IQ: بەستەر

en: Links
ku_IQ: به‌سته‌ره‌كان

en: List
ku_IQ: لیست

en: Location
ku_IQ: شوینی فرۆشگا

en: London
ku_IQ: لەندەن

en: Main
ku_IQ: سەرەکی

en: Malaysia
ku_IQ: مالزي

en: Maldives
ku_IQ: ماڵدیڤ

en: Media
ku_IQ: ڕەنگاڵە

en: Membership
ku_IQ: ئه‌ندامێتی:

en: Menu
ku_IQ: پێرست

en: Monday
ku_IQ: دوو شه‌ممه‌

en: More Details
ku_IQ: زانیاری زیاتر

en: More details
ku_IQ: زانیاری زیاتر

en: Music
ku_IQ: مۆسیقا

en: My account
ku_IQ: حیسابی من

en: Need help?
ku_IQ: پێویستت بە یارمەتییە؟

en: News
ku_IQ: نوێترین بابەت

en: No results found.
ku_IQ: هیچ ئه‌نجامێك نه‌دۆزرایه‌وه‌.

en: Normal Fit
ku_IQ: گونجانی ئاسایی

en: Notes
ku_IQ: تێبینیه‌كان

en: Numbers
ku_IQ: ژمارەکان

en: On Sale Products
ku_IQ: بەرهەمە داشکێندراوەکان

en: Order
ku_IQ: ڕیزکردن

en: Other
ku_IQ: هەموو

en: Our 2015 default theme is clean, blog-focused, and designed for clarity. Twenty Fifteen's simple, straightforward typography is readable on a wide variety of screen sizes, and suitable for multiple languages. We designed it using a mobile-first approach, meaning your content takes center-stage, regardless of whether your visitors arrive by smartphone, tablet, laptop, or desktop computer.
ku_IQ: ئەم رووکارەمان کە بە دووهەزار و پانزە ناونراوە، ڕووکارێکی بنەڕەتە و لەگەڵ هەموو جۆرە لێکدانەوە و قەبارەکان بۆ ڕووپەڕ سازکراوە و لە هەموو جۆرە ئامێرەکان لە تەلەفۆنی هۆشمەندەوە بۆ لاپتۆپ و کۆمیوتەری ڕوومێز چارەی بینین و دووریەکانی کراوە. هەروەها کۆدەکانی پاکنووسی تەواوی بۆ کراوە.

en: Pages
ku_IQ: په‌ڕه‌كان

en: Paris
ku_IQ: پاریس

en: Pattern
ku_IQ: شێوەئاسا

en: Perfect for any look featuring a mid-rise, relax fitting silhouette.
ku_IQ: بۆ هەموو جۆر و شێوەیەکی دەرکەوتن گونجاوە.

en: Photography
ku_IQ: فۆتۆگرافی

en: Poland
ku_IQ: لهستان

en: Portfolio
ku_IQ: کارەکانمان

en: Post Formats
ku_IQ: جۆرەکانی بابەت

en: Post Meta
ku_IQ: مێتای بابەت

en: Post Title
ku_IQ: ناونیشانی پەیام

en: Posts
ku_IQ: بابه‌ته‌كان

en: Pricing
ku_IQ: دانانی نرخ

en: Privacy Policy
ku_IQ: سیاسەتی تایبەتێتی

en: Product
ku_IQ: کاڵا

en: Product name
ku_IQ: ناوی کاڵا

en: Product title
ku_IQ: ناونیشانی بەرهەم

en: Products
ku_IQ: کاڵاکان

en: Project
ku_IQ: پڕۆژە

en: Project Type
ku_IQ: جۆری پڕۆژە

en: Projects
ku_IQ: پڕۆژەکان

en: Purchase
ku_IQ: کڕین

en: Quote
ku_IQ: دەق

en: Quotes
ku_IQ: دەق

en: Read More
ku_IQ: زیاتر بخوێنەوە

en: Reading
ku_IQ: خوێندنه‌وه‌

en: Recent Posts
ku_IQ: دوا بابه‌ته‌کان

en: Reflect your fashionable style.
ku_IQ: ڕەنگدانەوەی شێوازە کەشخەکەت.

en: Regina
ku_IQ: ڕیجینا

en: Register
ku_IQ: خۆتۆماركردن

en: Registration Form
ku_IQ: فۆرمی تۆماركردن

en: Responsive Layout
ku_IQ: چوارچێوەی Responsive

en: Resume
ku_IQ: خستنەوەکار

en: Review
ku_IQ: پێداچوونەوە

en: Reviews
ku_IQ: خوێندنەوەکان

en: Sample Page
ku_IQ: نموونەی پەڕە

en: Saturday
ku_IQ: شه‌ممه‌

en: Schedule
ku_IQ: نانەوە

en: Seasonal
ku_IQ: وەرزی

en: See more
ku_IQ: زیاتر ببینە

en: Send
ku_IQ: ناردن

en: Seychelles
ku_IQ: سیشل

en: Shadow
ku_IQ: سێبەر

en: Share reviews and feedback about your brand/business.
ku_IQ: پێداچوونەوەکان بڵاوبکەرەوە دەربارەی کارەکەت.

en: Shop
ku_IQ: فرۆشگا

en: Shop Now
ku_IQ: ئێستا بازاڕبکە

en: Shop now
ku_IQ: ئێستا بازاڕبکە

en: Sidebar
ku_IQ: لاتەنیشت (Sidebar)

en: Sign Up
ku_IQ: خۆ تۆمارکردن

en: Sign up
ku_IQ: تۆماربوون

en: Size
ku_IQ: قەبارە

en: Social
ku_IQ: کۆمەڵایەتی

en: Start
ku_IQ: دەستپێکردن

en: Style
ku_IQ: شێواز

en: Submit
ku_IQ: تەواوکردن

en: Subscribe
ku_IQ: بەشداربە

en: Support
ku_IQ: پاڵپشتی

en: Table
ku_IQ: خشتە

en: Tag
ku_IQ: تاگ

en: Terms
ku_IQ: مەرجەکان

en: Testimonial
ku_IQ: تێستیمۆنیال

en: Text
ku_IQ: دەق

en: The Eden Jacket
ku_IQ: چاکەتی عەدەن

en: The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.
ku_IQ: کۆمپانیای XYZ لە ساڵی ١٩٧١ دامەزراوە، لەو کاتەوە کۆمەڵێک بەرهەمی باشی بڵاوکردۆتەوە. شوێنی کارکردنی دەکەوێتە لەندەن، کۆمپانیای XYZ زیاتر لە ٢،٠٠٠ فەرمانبەری هەیە، کە کار لەسەر چەندین بەرهەمی جیاواز دەکەن بۆ خزمەت کردنی کۆمەڵگا.

en: These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.
ku_IQ: ئەگەر ئەژمارتان هەبێت و لە ژوورەوە بن، لەوانەیە ئەم ماڵپەڕانە لە ڕێگەی کووکی، لایەنی سێهەمی زیادەی جێگیرکراو چاودێریی کارلێک لەگەڵ ناوەرۆکی جێگیرکراو، لەوانە بەداواچوون بۆ کارلێک لەگەڵ ناوەرۆکی جێگیرکراو دراوە کۆ بکەنەوە.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
ku_IQ: ئەمە نمونەی پەڕەیە، جیاوازە لە بابەتی بڵاگ، لە یەک شوێن دەمێنێتەوە و لە ڕێنیشاندەری ماڵپەڕەکەت پیشان دەدرێت (لە زۆربەی ڕووکارەکان). زۆرینەی خەڵک بە پەڕەی دەربارە دەست پێدەکەن بۆ ناساندنی ماڵپەڕەکەیان بە سەردانیکەران. لەوانیە شتێکی وەک ئەمەی تێدا بنووسیت:

en: Three
ku_IQ: سێ.

en: Thursday
ku_IQ: پێنج شه‌ممه‌

en: Timeless style.
ku_IQ: شێوازی هەمیشەیی.

en: Tools
ku_IQ: تووڵه‌كان

en: Tuesday
ku_IQ: سێ شه‌ممه‌

en: Tumblr
ku_IQ: تەمبلر

en: Type / to add a hidden block
ku_IQ: بنووسە / بۆ زیادکردنی بڵۆکێکی شاراوە

en: Uncategorized
ku_IQ: هاوپۆلنه‌كراو

en: Unique, one-of-a-kind pieces.
ku_IQ: ناوازە، لەم جۆرە زۆر کەمە.

en: Unknown
ku_IQ: نه‌ناسراو

en: Update
ku_IQ: نوێکردنه‌وه‌

en: Versatile
ku_IQ: فرەکار

en: Video
ku_IQ: ڤیدیۆ

en: Videos
ku_IQ: ڤیدیۆکان

en: View menu
ku_IQ: سەیری مێنیو

en: View products
ku_IQ: پیشاندانی کاڵا

en: Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
ku_IQ: لێدوانی بەکارهێنەران ڕەنگە بپشکندرێت بەشێوەیەکی خۆکار و بە نەخوازراو هەژماربکرێت.

en: We specialize in limited collections of handmade tableware. We collaborate with restaurants and cafes to create unique items that complement the menu perfectly. Please get in touch if you want to know more about our process and pricing.
ku_IQ: ئێمە شارەزاییەکی زۆرمان هەیە لە کەلوپەل و پێداویستیی سەر مێز و بە دەستی خۆمان دروستیان دەکەین. هاوکاریی دەکەین لەگەڵ کافێ و چێشتخانەکان و کەلوپەلی ناوازە و تایبەت بەخۆیان دروست دەکەین. تکایە پەیوەندیمان پێوە بکە ئەگەر دەتەوێت زانیاریی لەسەر نرخەکانمان و شێوازی کارکردنمان وەربگریت.

en: Wednesday
ku_IQ: چوار شه‌ممه‌

en: Weight
ku_IQ: کێش

en: Welcome
ku_IQ: خۆشهاتیت

en: Welcome to
ku_IQ: بەخێربیت بۆ

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
ku_IQ: به‌خێربێیت بۆ وۆردپرێس. ئه‌مه‌ یه‌که‌م بابه‌تته‌.ده‌ستکاری بکه‌ یان بیسڕه‌وه‌، پاشان ده‌ست بکه‌ به‌ به‌ڕێوه‌بردنی بڵاگه‌که‌ت!

en: What rights you have over your data
ku_IQ: چ مافێکت هەیە لەسەر زانیاریەکانت

en: Where your data is sent
ku_IQ: دراوەکانت بۆ کوێ دەنێردرێت

en: Who we share your data with
ku_IQ: لەگەڵ کێ زانیاریەکان هاوبەش دەکەین

en: WordPress
ku_IQ: وۆردپرێس

en: Write title…
ku_IQ: ناونیشان بنووسە...

en: Writing
ku_IQ: نوسین

en: Year
ku_IQ: ساڵ

en: all
ku_IQ: هەموو

en: blog
ku_IQ: بڵاگ

en: category
ku_IQ: هاوپۆل

en: contact
ku_IQ: په‌یوه‌ندی

en: cookies
ku_IQ: شەکرۆکەکان

en: dark
ku_IQ: تاریک

en: design
ku_IQ: ڕووکار

en: education
ku_IQ: فێربوون

en: family
ku_IQ: خێزانی

en: home
ku_IQ: ماڵه‌وه‌

en: images
ku_IQ: وێنه‌كان

en: location
ku_IQ: شوینی فرۆشگا

en: media
ku_IQ: ڕەنگاڵە

en: menu
ku_IQ: مێنیو

en: music
ku_IQ: موزیک

en: podcast
ku_IQ: پۆدکاست

en: poetry
ku_IQ: هۆنراوە

en: portfolio
ku_IQ: کارەکانمان

en: posts
ku_IQ: بابەتەکــان

en: professional
ku_IQ: شاره‌زا

en: projects
ku_IQ: پڕۆژەکان

en: quote
ku_IQ: دەق

en: seasonal
ku_IQ: وەرزی

en: social
ku_IQ: کۆمەڵایەتی

en: subscribe
ku_IQ: بەشداربە

en: text
ku_IQ: دەق

en: theme
ku_IQ: ڕووکار

en: uncategorized
ku_IQ: هاوپۆلنه‌كراو
