WordPress.com - Block Patterns - en to el translation catalogue (481 entries)

en: ...or something like this:
el: ...ἢ κάτι σὰν κι αὐτό:

en: 15 minutes
el: 15 λεπτά

en: 7 Seconds
el: 7 δευτερόλεπτα

en: <a href="#">Breakfast</a>
el: <a href="#">Πρόγευμα</a>

en: <a href="#">Dinner</a>
el: <a href="#">Δεῖπνο</a>

en: <a href="#">Drinks</a>
el: <a href="#">Ποτά</a>

en: <a href="#">Lunch</a>
el: <a href="#">Γαῦμα</a>

en: <strong><span class="uppercase">COMING SOON</span></strong>
el: <strong><span class="uppercase">ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ</span></strong>

en: <strong>A new app for designers</strong>
el: <strong>Νέα ἐφαρμογὴ κινητῶν γιὰ σχεδιαστές</strong>

en: <strong>About us</strong>
el: <strong>Περὶ ἡμῶν</strong>

en: <strong>Address</strong>
el: <strong>Διεύθυνση</strong>

en: <strong>FOLLOW US</strong>
el: <strong>ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ</strong>

en: <strong>French Fries</strong>
el: <strong>Τηγανιτὲς πατάτες</strong>

en: <strong>Option One</strong>
el: <strong>Πρώτη ἐπιλογή</strong>

en: <strong>Option Three</strong>
el: <strong>Τρίτη ἐπιλογή</strong>

en: <strong>Option Two</strong>
el: <strong>Δεύτερη ἐπιλογή</strong>

en: <strong>Phone and email</strong>
el: <strong>Τηλέφωνο καὶ ἠλεκτρονικὴ διεύθυνση</strong>

en: <strong>Soda</strong>
el: <strong>Σόδα</strong>

en: <strong>Truffle Fries</strong>
el: <strong>Τηγανητὲς πατάτες μὲ ἄρωμα τρούφας</strong>

en: <strong>Water</strong>
el: <strong>Νερό</strong>

en: A short bio with personal history, key achievements, or an interesting fact.
el: Σύντομο βιογραφικὸ μὲ προσωπικὴ ἱστορία, κομβικὰ ἐπιτεύγματα ἢ κάποιο ἐνδιαφέρον γεγονός.

en: About
el: Περὶ ἡμῶν

en: About Me
el: Γιὰ μένα

en: About Us
el: Περὶ ἡμῶν

en: About me
el: Περὶ ἐμοῦ:

en: About us
el: Περὶ ἡμῶν

en: Activism
el: Ἀκτιβισμός

en: Add content here that will only be visible to your subscribers.
el: Προσθέστε περιεχόμενο ποὺ θὰ εἶναι ὁρατὸ μόνο στοὺς συνδρομητές σας.

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Address Line 2
el: Δεύτερη γραμμὴ διευθύνσεως

en: Address:
el: Διεύθυνση

en: Adventure
el: Περιπέτεια

en: Advertisement
el: Διαφήμιση

en: Advertising
el: Διαφήμιση

en: All
el: Σύνολον

en: America
el: Ἀμερική

en: Appointments
el: Ραντεβού

en: Apr
el: Ἀπρ

en: Architect
el: Ἀρχιτέκτων

en: Architecture
el: Ἀρχιτεκτονική

en: Archive
el: ἀρχεῖο

en: Art
el: Τέχνη

en: Article
el: Ἄρθρο

en: Articles
el: Ἄρθρα

en: Astronomy
el: Ἀστρονομία

en: Audio
el: Ἠχητικά

en: Aug
el: Αὐγ

en: Banner
el: Διαφημιστικό

en: Beginner
el: Γιὰ ἀρχαρίους

en: Berlin
el: Βερολίνο

en: Biography
el: Βιογραφία

en: Blog
el: Ἱστολόγιο

en: Blog Posts
el: Ἄρθρα ἱστολογίου

en: Blogging
el: Ἱστολόγηση

en: Bold
el: Ἔντονα

en: Book
el: Βιβλίο

en: Books
el: Βιβλία

en: Bubbles
el: Φυσαλλίδες

en: Build
el: Κατασκευάστε

en: Building
el: Οἰκοδομή

en: Business
el: Ἐπιχειρηματικό

en: Buy
el: Ἀγορά

en: Buy Tickets
el: Ἀγοράστε εἰσιτήρια

en: Buy it
el: Ἀγοράστε το

en: Buy now
el: Ἀγοράστε τώρα

en: Buy online
el: Ἀγοράστε ὀνλάϊν

en: Calendar
el: Ἡμερολόγιο

en: Camera
el: Φωτογραφικὴ μηχανή

en: Caption
el: Λεζάντα

en: Cart
el: Κάλαθος ἀγορῶν

en: Category
el: ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

en: Category name
el: Ὄνομα κατηγορίας

en: Chapters
el: Κεφάλαια

en: Checkout
el: Ἔξοδος

en: Chocolate
el: Σοκολάτα

en: Citation
el: Ἀπόφθεγμα

en: City
el: Πόλις

en: Closed
el: Κλειστό

en: Code
el: Κωδικός

en: Coming Soon
el: Σύντομα κοντά σας

en: Coming Soon 1
el: Σύντομα κοντά σας 1

en: Coming soon
el: Σύντομα κοντά σας

en: Coming soon page
el: Σελίδα "Σύντομα κοντά σας"

en: Comments
el: Σχόλια

en: Company
el: Ἑταιρεία

en: Connect
el: Συνδεθῆτε

en: Consultant
el: Σύμβουλος

en: Consulting
el: Παροχὴ συμβουλευτικῶν ὑπηρεσιῶν

en: Contact
el: ἐπαφή

en: Contact 10
el: Ἐπικοινωνῆστε μὲ τὸ 10

en: Contact 11
el: Ἐπικοινωνῆστε μὲ τὸ 11

en: Contact 12
el: Ἐπικοινωνῆστε μὲ τὸ 12

en: Contact 13
el: Ἐπικοινωνῆστε μὲ τὸ 13

en: Contact 14
el: Ἐπικοινωνῆστε μὲ τὸ 14

en: Contact 15
el: Ἐπικοινωνῆστε μὲ τὸ 15

en: Contact 16
el: Ἐπικοινωνῆστε μὲ τὸ 16

en: Contact 17
el: Ἐπικοινωνῆστε μὲ τὸ 17

en: Contact 18
el: Ἐπικοινωνῆστε μὲ τὸ 18

en: Contact Form
el: Φόρμα ἐπικοινωνίας

en: Contact Information
el: Πληροφορίες ἐπικοινωνίας

en: Contact Me
el: Ἐπικοινωνήσετε μαζί μου

en: Contact Us
el: Ἐπικοινωνῆστε μαζί μας

en: Contact form
el: Φόρμα ἐπικοινωνίας

en: Contact us
el: Ἐπικοινωνῆστε μαζί μας

en: Contact us.
el: Ἐπικοινωνῆστε μαζί μας

en: Content…
el: Περιεχόμενα...

en: Continue reading
el: Συνεχίστε νὰ διαβάζετε

en: Countries
el: Χῶρες

en: Courses
el: Μαθήματα

en: Crafts
el: Τέχνες

en: Create
el: Δημιουργῆστε

en: Create anything
el: Δημιουργῆστε ὁτιδήποτε

en: Culture
el: Πολιτισμός

en: Custom Colors
el: Ἐξατομικευμένα χρώματα

en: Custom Header
el: Δική σας κεφαλίδα

en: Date
el: Ἡμ/νία

en: Description
el: Περιγραφή

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Design
el: Σχεδιασμός

en: Desserts
el: Ἐπιδόρπια

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Digital Marketing
el: Ψηφιακὴ ἐμπορικὴ προώθηση

en: Dimensions
el: Διαστάσεις

en: Director
el: Διευθυντής

en: Discover
el: Ἀνακαλύψτε

en: Donate
el: Δῶστε χρήματα!

en: Donations
el: Δωρεές

en: Don’t cry because it’s over, smile because it happened.
el: Μὴν κλαῖτε ποὺ τελείωσε, χαμογελᾶστε ποὺ συνέβη.

en: Download
el: Κατεβάστε

en: Drinks
el: Ποτά

en: Earn
el: Κερδίστε

en: Education
el: Μόρφωση

en: Email
el: Ἠλ. διεύθυνση

en: Email Address
el: Ἠλεκτρονικὴ διεύθυνση

en: Email:
el: Ἠλ. διεύθυνση

en: Enter your email address
el: Εἰσαγάγετε τὴν ἠλεκτρονική σας διεύθυνση

en: Example
el: Παράδειγμα

en: Examples
el: Παραδείγματα

en: Explore
el: Ἐξερευνῆστε

en: FAQ
el: Συχνὲς ἐρωτήσεις

en: FAQs
el: Συχνὲς ἐρωτήσεις

en: Fantastic Facilities
el: Καταπληκτικὲς ἐγκαταστάσεις

en: Fashion
el: Μόδα

en: Favorites
el: Ἀγαπημένα

en: Featured
el: Ἰδιαιτέρου ἐνδιαφέροντος

en: Featured Post
el: Προτεινόμενο ἄρθρο

en: Features
el: Δυνατότητες

en: Feb
el: Φεβ

en: First Name
el: Ὄνομα

en: First name
el: Ὄνομα

en: Five
el: Πέντε

en: Follow Us
el: Ἀκολουθῆστε μας

en: Follow us
el: Ἀκολουθῆστε μας

en: Font Sizes
el: Μεγέθη γραμματοσειρῶν

en: Food
el: Φαγητό

en: Footer
el: Ὑποσέλιδο

en: Footers
el: Ὑποσέλιδα

en: Four
el: Τέσσερα

en: Free
el: Δωρεάν

en: Frequently Asked Questions
el: Συχνὲς ἐρωτήσεις

en: Frequenty Asked Questions
el: Συχνὲς ἐρωτήσεις

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Galicia
el: Γαλικία

en: Galleries
el: Συλλογὲς εἰκόνων

en: Gallery
el: Συλλογὴ εἰκόνων

en: Get In Touch
el: Ἐπικοινωνῆστε

en: Get Started
el: Ξεκινῆστε

en: Get in Touch
el: Ἐπικοινωνῆστε

en: Get in Touch!
el: Ἐπικοινωνῆστε μαζί μας!

en: Get in Touch.
el: Ἐπικοινωνῆστε

en: Get in touch
el: Ἐπικοινωνῆστε

en: Get in touch!
el: Ἐπικοινωνῆστε!

en: Get in touch.
el: Ἐπικοινωνῆστε

en: Get started
el: Ξεκινῆστε

en: Getting Started
el: Ξεκινᾶμε

en: Growth
el: Ἀνάπτυξη

en: Guides
el: Ὁδηγοί

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Heading 1
el: Ἐπικεφαλίδα 1

en: Heading 2
el: Ἐπικεφαλίδα 2

en: Heading 3
el: Ἐπικεφαλίδα 3

en: Heading 4
el: Ἐπικεφαλίδα 4

en: Heading 5
el: Ἐπικεφαλίδα 5

en: Heading 6
el: Ἐπικεφαλίδα 6

en: Headline
el: Ἐπικεφαλίδα

en: Hello World!
el: Χαῖρε κόσμε!

en: Hello world!
el: Χαιρετῶ σε, κόσμε!

en: Help
el: Βοήθεια

en: Highlights
el: Κύρια σημεῖα

en: History
el: Ἱστορικό

en: Home
el: Ἀρχή

en: Home Page
el: ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ

en: Homepage
el: Ἀρχικὴ σελίδα

en: If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.
el: Ἂν ἀλλάξετε ἢ δημοσιεύσετε ἕνα ἄρθρο, θὰ ἀποθηκευθεῖ στὸν φυλλομετρητή σας ἕνα πρόσθετο cookie. Δὲν θὰ περιέχει προσωπικὰ δεδομένα, ἁπλῶς θὰ δείχνει τὸ ID τοῦ ἄρθρου ποὺ μόλις ἀλλάξατε. Λήγει μετὰ ἀπὸ 1 ἡμέρα.

en: If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.
el: Ἂν ζητήσετε νὰ ἐπανακαθορίσετε τὸν συνθηματικό σας κωδικό, ἡ διεύθυνση IP σας θὰ συμπεριληφθεῖ στὸ σχετικὸ μήνυμα ἠλ. ταχυδρομείου.

en: Image Alignment
el: Στοίχιση εἰκόνας

en: Images
el: Εἰκόνες

en: Individual Attention
el: Προσοχὴ στὸν καθένα ξεχωριστά

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Inspiration
el: Ἔμπνευσις

en: Interests
el: Ἐνδιαφέροντα

en: Interviews
el: Συνεντεύξεις

en: Jan
el: Ἰαν

en: Jobs
el: Θέσεις ἐργασίας

en: Join the Conversation
el: Λάβετε μέρος στὴν συζήτηση

en: Jul
el: Ἰουλ

en: Jun
el: Ἰουν

en: Language
el: Γλῶσσα

en: Large Numbers, heading, and paragraphs
el: Μεγάλοι ἀριθμοί, ἐπικεφαλίδες καὶ παράγραφοι

en: Last Name
el: Ἐπίθετο

en: Last name
el: Ἐπίθετο

en: Latest
el: Τελευταῖα

en: Latest News
el: Τελευταῖα νέα

en: Latest Posts
el: Τελευταῖα ἄρθρα

en: Latest posts
el: Τελευταῖα ἄρθρα

en: Layout
el: Διάταξη

en: Learn More
el: Μάθετε περισσότερα

en: Learn about new products and discounts
el: Ἐνημερωθεῖτε γιὰ νέα προϊόντα καὶ ἐκπτώσεις

en: Learn about new products and discounts!
el: Ἐνημερωθῆτε γιὰ νέα προϊόντα καὶ ἐκπτώσεις!

en: Learn more
el: Μάθετε περισσότερα

en: Let's get in touch
el: Ἄς ἐπικοινωνήσομε

en: Life Long Learning
el: Διὰ βίου μάθηση

en: Lifestyle
el: Τρόπος ζωῆς

en: Light
el: Ἀνοικτό

en: Lighting
el: Φωτισμός

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: List
el: Κατάλογος

en: Listen on Spotify
el: Ἀκοῦστε στὸ Spotify

en: Lists
el: Κατάλογοι

en: Literature
el: Λογοτεχνία

en: Location
el: Θέση

en: London
el: Λονδίνο

en: Lower energy consumption than comparable buildings.
el: Χαμηλότερη κατανάλωση ἐνεργείας σέ σύγκριση μὲ συγκρίσιμα κτίρια.

en: Maintenance
el: Συντήρηση

en: Maldives
el: Μαλδίβες

en: Mar
el: Μαρ

en: Marketing
el: Προώθηση

en: Massage
el: Μασάζ

en: Media
el: Πολυμέσα

en: Membership
el: Συμμετοχή

en: Mental Health
el: Πνευματικὴ ὑγεία

en: Menu
el: Μενού

en: Menu 1
el: Μενοῦ 1

en: Menu 10
el: Μενοῦ 10

en: Menu 2
el: Μενοῦ 2

en: Menu 3
el: Μενοῦ 3

en: Menu 4
el: Μενοῦ 4

en: Menu 5
el: Μενοῦ 5

en: Menu 6
el: Μενοῦ 6

en: Menu 7
el: Μενοῦ 7

en: Menu 8
el: Μενοῦ 8

en: Menu 9
el: Μενοῦ 9

en: Message
el: Μήνυμα

en: Monday
el: Δευτέρα

en: More Info
el: περισσότερα

en: More details
el: Περισσότερες λεπτομέρειες

en: More info
el: Περισσότερες πληροφορίες.

en: Music
el: Μουσική

en: My Favorite Animals
el: Τὰ ἀγαπημένα μου ζῶα

en: My Favorite Button
el: Τὸ ἀγαπημένο μου πλῆκτρο

en: My Favorite Food
el: Τὸ ἀγαπημένο μου φαγητό

en: My Favorite Gear
el: Τὸ ἀγαπημένο μου μηχάνημα

en: My Favorite People
el: Οἱ ἀγαπημένοι μου ἄνθρωποι

en: My Favorite Places
el: Τὰ ἀγαπημένα μου μέρη

en: My Favorite Things
el: Τὰ ἀγαπημένα μου πράγματα

en: My Links
el: Οἱ σύνδεσμοί μου

en: My account
el: Ὁ λογαριασμός μου

en: Name
el: Ὄνομα

en: Nature
el: Φύσις

en: Need help?
el: Χρειάζεσθε βοήθεια;

en: News
el: Εἰδήσεις

en: Newsletter
el: Ἐνημερωτικὸ δελτίο

en: Newsletter 1
el: Ἐνημερωτικὸ δελτίο 1

en: Newsletter 2
el: Ἐνημερωτικὸ δελτίο 2

en: Newsletter 3
el: Ἐνημερωτικὸ δελτίο 3

en: Newsletter 4
el: Ἐνημερωτικὸ δελτίο 4

en: Newsletter 5
el: Ἐνημερωτικὸ δελτίο 5

en: Newsletter 6
el: Ἐνημερωτικὸ δελτίο 6

en: Newsletter 7
el: Ἐνημερωτικὸ δελτίο 7

en: Newsletter 8
el: Ἐνημερωτικὸ δελτίο 8

en: Newsletter 9
el: Ἐνημερωτικὸ δελτίο 9

en: Newsletter Subscription
el: Ἐγγραφὴ σὲ ἐνημερωτικὸ δελτίο

en: No results found.
el: Δὲν εὑρέθησαν ἀποτελέσματα.

en: Notes
el: Σημειώσεις

en: Nov
el: Νοε

en: Numbers
el: Ἀριθμοί

en: Oct
el: Ὀκτ

en: On Sale Products
el: Προϊόντα σὲ ἔκπτωση

en: One
el: Ἕνα

en: Opening Soon
el: Σύντομα κοντά σας

en: Opening times
el: Ὧρες λειτουργίας

en: Option One
el: Πρώτη ἐπιλογή

en: Option Three
el: Τρίτη ἐπιλογή

en: Option Two
el: Δεύτερη ἐπιλογή

en: Options
el: Ἐπιλογές

en: Order
el: Ταξινόμηση

en: Other
el: Ἄλλο

en: Other:
el: Ἄλλο:

en: Our Story
el: Ἡ ἱστορία μας

en: Overall
el: Ὅλο τὸ

en: Pages
el: Σελίδες

en: Painter
el: Βαφέας

en: Painters
el: Βαφεῖς

en: Paragraph and properties
el: Παράγραφος καὶ ἰδιότητες

en: Paris
el: Παρίσι

en: Partners
el: Συνεργάτες

en: Pattern
el: Σχέδιο

en: People
el: Ἄνθρωποι

en: Personal
el: Προσωπικό

en: Personal Development
el: Προσωπικὴ ἀνάπτυξη

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Phone Number
el: Ἀριθμὸς τηλεφώνου

en: Phone number
el: Ἀριθμὸς τηλεφώνου

en: Photography
el: Φωτογραφία

en: Photos
el: Φωτογραφίες

en: Popular products
el: Δημοφιλῆ προϊόντα

en: Post Formats
el: Μορφὲς ἄρθρων

en: Post Title
el: Τίτλοι ἄρθρων:

en: Postcode
el: Ταχ. κωδικός

en: Posts
el: Ἄρθρα

en: Premium
el: Ἐμπλουτισμένο

en: Press
el: Τύπος

en: Pricing
el: Τιμές

en: Privacy Policy
el: Πολιτικὴ ἀπορρήτου

en: Product
el: Προϊόν

en: Product page with item details and a payment button
el: Σελίδα προϊόντος μὲ λεπτομέρειες ἀντικειμένου καὶ πλῆκτρο πληρωμῆς

en: Product title
el: Τίτλος προϊόντος

en: Productivity
el: Παραγωγικότης

en: Products
el: Προϊόντα

en: Project
el: Ἔργο

en: Project Type
el: Τύπος ἔργου

en: Projects
el: Ἔργα

en: Proudly powered by WordPress
el: Λειτουργεῖ μὲ τὴν βοήθεια τοῦ WordPress

en: Purchase
el: Ἀγοράστε

en: Purpose
el: Σκοπός

en: Questions?
el: Ἐρωτήσεις

en: Quote
el: Ἀπόσπασμα

en: Read More
el: Διαβάστε περισσότερα

en: Reading
el: Ἀνάγνωση

en: Recent Posts
el: Πρόσφατα ἄρθρα

en: Recipes
el: Συνταγές

en: Recommendations
el: Συστάσεις

en: Reduction in the use of non-renewable resources.
el: Μείωση χρήσεως μὴ ἀνακυκλώσιμων ὑλικῶν.

en: Regina
el: Ρεγκίνα

en: Register
el: Ἐγγραφῆτε

en: Registration Form
el: Φόρμα ἐγγραφῆς

en: Research
el: Ἔρευνα

en: Resources
el: Πόροι

en: Responsive Layout
el: Προσαρμόσιμο σὲ διαφορετικὲς συσκευές

en: Resume
el: Ξαναρχίστε

en: Revenue
el: Ἔσοδα

en: Salads
el: Σαλάτες

en: Sample Page
el: Δεῖγμα σελίδας

en: Samuel the Dog
el: Σαμουήλ ὁ σκύλος

en: San Diego
el: Σάν Ντιέγο

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Schedule
el: Προγραμματίστε

en: Schedules
el: Προγράμματα

en: Search Engine Optimization
el: Βελτιστοποίηση λειτουργίας μηχανῶν ἀναζήτησης

en: Seasonal
el: Ἐποχιακό

en: Send
el: Ἀποστολή

en: Send Message
el: Στεῖλτε μήνυμα

en: Send a Message
el: Στεῖλτε μήνυμα

en: Sep
el: Σεπ

en: Services
el: Ὑπηρεσίες

en: Sidebar
el: Πλαϊνὴ στήλη

en: Sign Up
el: Ἐγγραφῆτε

en: Sign up
el: Ἐγγραφῆτε

en: Size
el: Μέγεθος

en: Social
el: Μέσα κοινωνικῆς δικτύωσης

en: Social Links
el: Σύνδεσμοι πρὸς κοινωνικὰ δίκτυα

en: Soundcloud
el: SoundCloud

en: Sports
el: Ἀθλητισμός

en: Stars
el: Ἄστρα

en: Start
el: Ἔναρξη

en: Store
el: Κατάστημα

en: Stories
el: Ἱστορίες

en: Strategy
el: Στρατηγική

en: Style
el: Σχέδιο

en: Submit
el: Ὑποβολή

en: Subscribe
el: Ἐγγραφῆτε

en: Subscribe to <br>our newsletter
el: Ἐγγραφῆτε στὸ <br>ἐνημερωτικό μας δελτίο

en: Subscribe to our newsletter
el: Ἐγγραφῆτε στὸ ἐνημερωτικό μας δελτίο

en: Subscriber Content
el: Περιεχόμενο συνδρομητῶν

en: Subscription
el: Ἐγγραφή

en: Support
el: Ὑποστήριξη

en: Table
el: Πίνακας

en: Tag
el: Ἐτικέττα

en: Tea
el: Τσάϊ

en: Team
el: Ὁμάδα

en: Terms
el: Ὅροι

en: Testimonial
el: Μαρτυρία

en: Testimonials
el: Μαρτυρίες ἐπισκεπτῶν

en: Text
el: Κείμενο

en: The Perfect<br>Balance
el: Ἡ ἀπόλυτη<br>ἰσορροπία

en: The way to get started is to quit talking and begin doing.
el: Γιὰ νὰ ξεκινήσετε ἀφῆστε τὴν συζήτηση καὶ ἀρχίστε τὴν δουλειά.

en: Thousands of<br>Happy Customers
el: Χιλιάδες<br>εὐχαριστημένων πελατῶν

en: Three
el: Τρία

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Tips
el: Μυστικά

en: Tools
el: Ἐργαλεῖα

en: Travel
el: Ταξίδια

en: Trending
el: Πιὸ χρησιμοποιημένα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Tutorials
el: Φροντιστήρια

en: Two
el: Δύο

en: Two Column Menu with Icons
el: Δίστηλο μενοῦ μὲ εἰκονίδια

en: Uncategorized
el: Ἄνευ κατηγορίας

en: United States
el: ΗΠΑ

en: Unknown
el: Ἂγνωστος

en: Upcoming Events
el: Μελλοντικὰ γεγονότα

en: Update
el: Ἐνημέρωση

en: Use of recycled and recyclable materials.
el: Χρησιμοποιῆστε ἀνακυκλωμένα καὶ ἀνακυκλώσιμα ὑλικά.

en: Venue
el: Χῶρος

en: Video
el: Βίντεο

en: Videos
el: Βίντεο

en: View Blog
el: Δεῖτε τὸ ἱστολόγιο

en: View menu
el: Δεῖτε μενού

en: Visit Blog
el: Ἐπισκεφθῆτε τὸ ἱστολόγιο

en: Visit us
el: Ἐπισκεφθῆτε μας

en: Want to work with us?
el: Θέλετε νὰ ἐργασθῆτε μαζί μας;

en: Websites
el: Ἱστοχῶροι

en: Weddings
el: Γάμοι

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Weight
el: Βάρος

en: Welcome
el: Καλῶς ὁρίσατε

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
el: Καλῶς ὁρίσατε στὸ WordPress. Αὐτὴ εἶναι ἡ πρώτη σας ἀνάρτηση. Τροποποιῆστε ἢ διαγράψτε την καὶ μετά ἀρχίστε νὰ ἱστολογεῖτε!

en: We’re launching soon. Be the first to sign up!
el: Ξεκινᾶμε σύντομα. Γίνετε ὁ πρῶτος ποὺ θὰ συνδεθεῖ!

en: What People Say
el: Τί λέει ὁ κόσμος

en: What inspires you?
el: Τί σᾶς ἐμπνέει;

en: What other parents Say
el: Τί λένε ἄλλοι γονεῖς

en: What other parents say
el: Τί λένε ἄλλοι γονεῖς

en: Where your data is sent
el: Ποῦ ἀποστέλλονται τὰ δεδομένα σας

en: WordPress
el: Τὸ WordPress

en: Work hard
el: Ἐργασθῆτε σκληρά

en: Work smart
el: Ἐργασθῆτε ἔξυπνα

en: Write title…
el: Γράψτε τίτλο...

en: Writing
el: Συγγραφή

en: Written by
el: Γράφτηκε ἀπὸ τὸν/τὴν

en: Year
el: ἔτος

en: Your cart is currently empty!
el: Τὸ καλάθι σας εἶναι ἄδειο!

en: all
el: ὅλα

en: appointments
el: ραντεβού

en: audit
el: ἐπιθεώρηση

en: blog
el: ἱστολόγιο

en: building
el: Οἰκοδομή

en: calendar
el: ἡμερολόγιο

en: category
el: ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

en: contact
el: ἐπαφή

en: cookies
el: Cookies

en: dark
el: Σκοῦρο

en: design
el: Σχεδιασμός

en: desserts
el: Ἐπιδόρπια

en: drinks
el: Ποτά

en: education
el: Μόρφωση

en: family
el: οἰκογενειακή

en: features
el: Δυνατότητες

en: get in touch
el: ἐπικοινωνῆστε

en: home
el: Ἀρχή

en: images
el: Εἰκόνες

en: interviews
el: συνεντεύξεις

en: lifestyle
el: Τρόπος ζωῆς

en: links
el: σύνδεσμοι

en: location
el: Θέση

en: london
el: Λονδίνο

en: menu
el: Μενού

en: newsletter
el: ἐνημερωτικὸ δελτίο

en: pages
el: Σελίδες

en: podcast
el: διαδικτυακὸ ραδιόφωνο

en: posts
el: ἄρθρα

en: professional
el: Ἐπαγγελματική

en: projects
el: Ἔργα

en: quote
el: Ἀπόσπασμα

en: seasonal
el: Ἐποχιακό

en: services
el: Ὑπηρεσίες

en: space
el: κενό,

en: subscribe
el: Ἐγγραφῆτε

en: testimonials
el: μαρτυρίες

en: uncategorized
el: Ἄνευ κατηγορίας

en: upcoming events
el: Μελλοντικὰ γεγονότα
