WordPress.com - Block Patterns - en to el_GR translation catalogue (360 entries)

en: ...or something like this:
el_GR: ...ή κατι σαν αυτό:

en: 100% Woolen
el_GR: 100% μάλλινο

en: 2 columns
el_GR: 2 στήλες

en: 42% Cupro 34% Linen 24% Viscose
el_GR: 42% cupro 34% λινό 24% βισκόζη

en: A set of high quality curated patterns.
el_GR: Ένα σύνολο επιμελημένων μοτίβων υψηλής ποιότητας.

en: ABOUT US
el_GR: Σχετικά με εμάς

en: About
el_GR: Περί

en: About Me
el_GR: Σχετικά με εμένα

en: About Us
el_GR: Σχετικά με Εμάς

en: About me
el_GR: Περί

en: Add text or blocks that will display when a query returns no results.
el_GR: Προσθήκη κείμενου ή μπλοκς που θα εμφανιστούν όταν το ερώτημα δεν επιστρέφει αποτελέσματα.

en: Add text or blocks that will display when the query returns no results.
el_GR: Προσθήκη κείμενο ή μπλοκς που θα εμφανιστούν όταν το ερώτημα δεν επιστρέφει αποτελέσματα.

en: Add to cart
el_GR: Προσθήκη στο καλάθι

en: Address
el_GR: Διεύθυνση

en: Address:
el_GR: Διεύθυνση:

en: All
el_GR: Όλα

en: All items are 100% hand-made, using the potter’s wheel or traditional techniques.
el_GR: Όλα τα αντικείμενα είναι 100% χειροποίητα, χρησιμοποιώντας τον τροχό του αγγειοπλάστη ή παραδοσιακές τεχνικές.

en: America
el_GR: Αμερική

en: An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.
el_GR: Μια ανωνυμοποιημένη συμβολοσειρά που δημιουργήθηκε από τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας (επίσης αποκαλούμενη "hash") ενδέχεται να παρασχεθεί στην υπηρεσία Gravatar για να δει αν τη χρησιμοποιείτε. Η πολιτική απορρήτου της υπηρεσίας Gravatar διατίθεται εδώ: https://automattic.com/privacy/. Μετά την έγκριση του σχολίου σας, η εικόνα του προφίλ σας είναι ορατή στο κοινό μέσα στο πλαίσιο του σχολίου σας.

en: Archive
el_GR: αρχείο

en: Art
el_GR: Τέχνη

en: Article
el_GR: Άρθρο

en: Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website.
el_GR: Τα άρθρα σε αυτόν τον ιστότοπο ενδέχεται να περιλαμβάνουν ενσωματωμένο περιεχόμενο (π.χ. βίντεο, εικόνες, άρθρα κ.λπ.). Το ενσωματωμένο περιεχόμενο από άλλους ιστότοπους συμπεριφέρεται με τον ίδιο ακριβώς τρόπο όπως και αν ο επισκέπτης επισκέφθηκε τον άλλο ιστότοπο.

en: Audio
el_GR: Ήχος

en: August 1 -- December 1
el_GR: 1 Αυγούστου -- 1 Δεκεμβρίου

en: Austria
el_GR: Αυστρία

en: Basic
el_GR: Βασικό

en: Become a Member and Get Exclusive Offers!
el_GR: Γίνετε Μέλος και Αποκτήστε Αποκλειστικές Προσφορές!

en: Berlin
el_GR: Βερολίνο

en: Biography
el_GR: Βιογραφία

en: Birds
el_GR: Πουλιά

en: Block Patterns
el_GR: Μοτίβα Μπλοκ

en: Blog
el_GR: Ιστολόγιο

en: Blog Posts
el_GR: Άρθρα ιστολογίου

en: Bold
el_GR: Έντονα

en: Books
el_GR: Βιβλία

en: Browse Categories
el_GR: Περιήγηση κατηγοριών

en: Button-down front for any type of mood or look.
el_GR: Μπροστινό μέρος με κουμπιά για κάθε είδους διάθεση ή εμφάνιση.

en: Buy Tickets
el_GR: Αγορά εισιτηρίων

en: Buy now
el_GR: Αγοράστε τώρα

en: Calendar
el_GR: Ημερολόγιο

en: Call to Action
el_GR: Κλήση για ενέργεια

en: Camera
el_GR: Κάμερα

en: Caption
el_GR: Λεζάντα

en: Cart
el_GR: Καλάθι αγορών

en: Category
el_GR: ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

en: Category name
el_GR: Όνομα κατηγορίας

en: Centered
el_GR: Κεντραρισμένο

en: Chapters
el_GR: Κεφάλαια

en: Checkout
el_GR: Ολοκλήρωση αγοράς

en: Citation
el_GR: Παράθεμα

en: City
el_GR: Πόλη

en: Classes
el_GR: Κλάσεις

en: Closed
el_GR: Κλειστό

en: Code
el_GR: Κώδικας

en: Coffee
el_GR: Καφές

en: Coming Soon
el_GR: Σύντομα κοντά σας

en: Coming soon
el_GR: Σύντομα κοντά σας

en: Comments
el_GR: Σχόλια

en: Company
el_GR: Εταιρεία

en: Connect
el_GR: Συνδεθείτε

en: Contact
el_GR: Επαφή

en: Contact Form
el_GR: Φόρμα επικοινωνίας

en: Contact Information
el_GR: Επικοινωνία

en: Contact Us
el_GR: Επικοινωνήστε μαζί μας

en: Contact form
el_GR: Φόρμα επικοινωνίας

en: Contact us
el_GR: Επικοινωνία

en: Contact us.
el_GR: Επικοινωνία

en: Content…
el_GR: Περιεχόμενο ...

en: Continue reading
el_GR: Συνεχίστε την ανάγνωση

en: Corporate
el_GR: Εταιρικό

en: Crafts
el_GR: Χειροτεχνίες

en: Create
el_GR: Δημιουργία

en: Created with love and care in Australia.
el_GR: Δημιουργήθηκε με αγάπη και φροντίδα στην Αυστραλία.

en: Custom Colors
el_GR: Επιλογή χρωμάτων

en: Custom Header
el_GR: Ειδική κεφαλίδα

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: Decoration
el_GR: Διακόσμηση

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Description:
el_GR: Περιγραφή:

en: Design
el_GR: Παρουσίαση

en: Details
el_GR: Λεπτομέρειες

en: Digital Marketing
el_GR: Ψηφιακό μάρκετινγκ

en: Dimensions
el_GR: Διαστάσεις

en: Discover
el_GR: Ανακάλυψε

en: Download
el_GR: Λήψη

en: Earthy, organic feel.
el_GR: Γήινη, βιολογική αίσθηση.

en: Education
el_GR: Εκπαίδευση

en: Email
el_GR: Ηλ. διεύθυνση

en: Email Address
el_GR: Ηλ. διεύθυνση

en: Email:
el_GR: Ηλ. διεύθυνση

en: Embedded content from other websites
el_GR: Ενσωματωμένο περιεχόμενο από άλλους ιστότοπους

en: Enduring quality.
el_GR: Ποιότητα που διαρκεί.

en: Engineering
el_GR: Μηχανικοί

en: Enter your email address
el_GR: Παρακαλώ γράψτε το email σας

en: Events
el_GR: Συμβάντα

en: Example
el_GR: Παράδειγμα

en: Examples
el_GR: Παραδείγματα

en: Explore
el_GR: Εξερεύνησε

en: FAQ
el_GR: Συχνές ερωτήσεις

en: Fashion
el_GR: Μόδα

en: Favorites
el_GR: Αγαπημένα

en: Featured
el_GR: Προβεβλημένα

en: Features
el_GR: Χαρακτηριστικά

en: Fits your wardrobe
el_GR: Ταιριάζει στην γκαρνταρόμπα σας

en: Font Sizes
el_GR: Μεγέθη γραμματοσειράς

en: Food
el_GR: Φαγητό

en: Footer
el_GR: Υποσέλιδο

en: For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.
el_GR: Για χρήστες που εγγράφονται στον ιστότοπο μας, αποθηκεύουμε επίσης τα προσωπικά δεδομένα που καταχωρούν στο προφίλ χρήστη τους. Όλοι οι χρήστες μπορούν να βλέπουν, να επεξεργάζονται ή να διαγράφουν τα προσωπικά δεδομένα τους ανά πάσα στιγμή (εκτός από το να μπορούν να αλλάξουν το όνομα χρήστη τους). Οι διαχειριστές του παρόντος ιστότοπου μπορεί επίσης να βλέπουν και να επεξεργάζονται αυτές τις πληροφορίες.

en: Form
el_GR: Φόρμα

en: France
el_GR: Γαλλία

en: Free
el_GR: Δωρεάν

en: Frequently Asked Questions
el_GR: Συχνές Ερωτήσεις

en: Friday
el_GR: Παρασκευή

en: From Signac to Matisse
el_GR: Από το Signac στο Matisse

en: Full-Width Page
el_GR: Σελίδα πλήρους πλάτους

en: Galleries
el_GR: Συλλογές

en: Gallery
el_GR: Συλλογή

en: Genre
el_GR: Είδος

en: Get In Touch
el_GR: Επικοινωνήστε

en: Get Started
el_GR: Ξεκινήστε

en: Get in Touch
el_GR: Επικοινωνήστε

en: Get in Touch.
el_GR: Επικοινωνήστε

en: Get in touch
el_GR: Επικοινωνήστε

en: Get in touch.
el_GR: Επικοινωνήστε

en: Get started
el_GR: Ξεκινήστε

en: Gradient
el_GR: Ντεγκραντέ

en: Half tuck into your pants or layer over.
el_GR: Πιάστε το μισό στο παντελόνι σας ή φορέστε το από πάνω.

en: Header
el_GR: Κεφαλίδα

en: Headers
el_GR: κεφαλίδες

en: Heading 1
el_GR: Κεφαλίδα 1

en: Heading 2
el_GR: Κεφαλίδα 2

en: Heading 3
el_GR: Κεφαλίδα 3

en: Heading 4
el_GR: Κεφαλίδα 4

en: Heading 5
el_GR: Κεφαλίδα 5

en: Heading 6
el_GR: Κεφαλίδα 6

en: Headline
el_GR: Τίτλος

en: Hello world!
el_GR: Καλημέρα κόσμε!

en: Help
el_GR: Βοήθεια

en: Highlights
el_GR: Τα καλύτερα στιγμιότυπα

en: History
el_GR: Ιστορικό

en: Home
el_GR: Αρχική

en: Home Page
el_GR: Κεντρική σελίδα

en: Homepage
el_GR: Αρχική σελίδα

en: Hotels
el_GR: Ξενοδοχεία

en: Hours
el_GR: Ώρες

en: How long we retain your data
el_GR: Για πόσο καιρό διατηρούμε τα δεδομένα σας

en: If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.
el_GR: Εάν επεξεργαστείτε ή δημοσιεύσετε ένα άρθρο, ένα επιπλέον cookie θα αποθηκευτεί στο πρόγραμμα περιήγησης. Αυτό το cookie δεν περιλαμβάνει προσωπικά δεδομένα και υποδεικνύει απλώς το post ID του άρθρου που μόλις επεξεργαστήκατε. Λήγει μετά από 1 ημέρα.

en: If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.
el_GR: Εάν έχετε λογαριασμό σε αυτόν τον ιστότοπο ή έχετε αφήσει σχόλια, μπορείτε να ζητήσετε να λάβετε ένα εξαγόμενο αρχείο των προσωπικών δεδομένων που διατηρούμε για εσάς, συμπεριλαμβανομένων τυχόν δεδομένων που έχετε παράσχει σε εμάς. Μπορείτε επίσης να αιτηθείτε να διαγράψουμε τα προσωπικά δεδομένα που διατηρούμε για εσάς. Αυτό δεν περιλαμβάνει δεδομένα που είμαστε υποχρεωμένοι να τηρούμε για διοικητικούς, νομικούς ή λόγους ασφαλείας.

en: If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.
el_GR: Αν αφήσετε ένα σχόλιο στον ιστότοπό μας, μπορείτε να επιλέξετε να αποθηκεύσετε το όνομα, τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και τον ιστότοπό σας σε cookies. Αυτά είναι για την δική σας ευκολία, έτσι ώστε να μην χρειάζεται να συμπληρώσετε τα στοιχεία σας πάλι όταν αφήσετε ένα άλλο σχόλιο. Αυτά τα cookies θα διαρκέσουν για ένα έτος.

en: If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.
el_GR: Εάν αφήσετε ένα σχόλιο, το σχόλιο και τα μεταδεδομένα του διατηρούνται επ' αόριστον. Αυτό γίνεται ώστε να μπορούμε να αναγνωρίζουμε και να εγκρίνουμε αυτόματα τα σχόλια που ακολουθούν, αντί να τα κρατάμε σε ουρά συντονισμού.

en: If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.
el_GR: Αν έχετε ζητήσει επαναπροσδιορισμό συνθηματικού, η διεύθυνση IP θα περιλαμβάνεται στο email επαναπροσδιορισμού.

en: If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.
el_GR: Εάν μεταφορτώνετε εικόνες στον ιστότοπο, θα πρέπει να αποφύγετε τη μεταφόρτωση εικόνων με ενσωματωμένα δεδομένα τοποθεσίας (EXIF GPS). Οι επισκέπτες του ιστότοπου μπορούν να πραγματοποιήσουν λήψη και εξαγωγή οποιωνδήποτε δεδομένων τοποθεσίας από εικόνες στον ιστότοπο.

en: If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser.
el_GR: Αν έχετε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε στον ιστότοπο, θα δημιουργήσουμε ένα προσωρινό cookie για να προσδιορίσουμε αν ο φυλλομετρητής σας δέχεται cookies. Το cookie δεν περιέχει προσωπικές πληροφορίες και θα διαγράφει μόλις κλείσετε τον φυλλομετρητή σας.

en: Images
el_GR: Εικόνες

en: Info
el_GR: Πληροφορίες

en: Inline
el_GR: Συντονισμένοι

en: Instructions
el_GR: Οδηγίες

en: Interests
el_GR: Ενδιαφέροντα

en: Join the Club
el_GR: Γίνετε μέλος

en: Join the Conversation
el_GR: Συμμετάσχετε στη συζήτηση

en: Just arrived
el_GR: Νέα άφιξη

en: LEARN MORE
el_GR: Μάθετε περισσότερα

en: Language
el_GR: Γλώσσα

en: Latest Posts
el_GR: Πρόσφατα άρθρα

en: Layout
el_GR: Διάταξη

en: Learn More
el_GR: Μάθετε περισσότερα

en: Learn more
el_GR: Μάθετε περισσότερα

en: Light
el_GR: Ανοιχτό

en: Link
el_GR: Σύνδεσμός

en: Links
el_GR: Σύνδεσμοι

en: List
el_GR: Λίστα

en: Lists
el_GR: Λίστες

en: Location
el_GR: Τοποθεσία

en: London
el_GR: Λονδίνο

en: Mailchimp
el_GR: MailChimp

en: Main
el_GR: Κύριο

en: Malaysia
el_GR: Μαλαισία

en: Maldives
el_GR: Μαλβίδες

en: Marl is an independent studio and artisanal gallery.
el_GR: Το Marl είναι ένα ανεξάρτητο στούντιο και γκαλερί χειροτεχνίας.

en: Media
el_GR: Εικόνες και Βίντεο

en: Members get access to exclusive exhibits and sales. Our memberships cost $99.99 and are billed annually.
el_GR: Τα μέλη αποκτούν πρόσβαση σε αποκλειστικά εκθέματα και πωλήσεις. Τα μέλη μας κοστίζουν $99,99 και χρεώνονται ετησίως.

en: Membership
el_GR: Αυτοεγγραφή

en: Menu
el_GR: Μενού

en: Monday
el_GR: Δευτέρα

en: More Details
el_GR: Περισσότερες λεπτομέρειες

en: More details
el_GR: Περισσότερες λεπτομέρειες

en: Music
el_GR: Μουσική

en: My account
el_GR: Ο λογαριασμός μου

en: Nature
el_GR: Φύση

en: Need help?
el_GR: Χρειάζεστε βοήθεια;

en: News
el_GR: Νέα

en: Newsletter
el_GR: Ενημερωτικό δελτίο

en: No results found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα

en: Normal Fit
el_GR: Κανονική προσαρμογή

en: Notes
el_GR: Σημειώσεις

en: Numbers
el_GR: Αριθμοί

en: October 1 -- December 1
el_GR: 1 Οκτωβρίου - 1 Δεκεμβρίου

en: On Sale Products
el_GR: Προϊόντα σε προσφορά

en: Order
el_GR: Σειρά

en: Other
el_GR: Άλλο

en: Our 2015 default theme is clean, blog-focused, and designed for clarity. Twenty Fifteen's simple, straightforward typography is readable on a wide variety of screen sizes, and suitable for multiple languages. We designed it using a mobile-first approach, meaning your content takes center-stage, regardless of whether your visitors arrive by smartphone, tablet, laptop, or desktop computer.
el_GR: Το προεπιλεγμένο θέμα 2015 ειναι καθαρό, εστιάζει στο ιστολόγιο, και είναι σχεδιασμένο για σαφήνεια. H απλή τυπογραφία του Twenty Fifteen είναι αναγνώσιμη σε μια ευρεία ποικιλία μεγεθών οθόνης, και είναι κατάλληλη για πολλές γλώσσες. Το σχεδιάσαμε προσέγγιζοντας το με πρώτη σκεψη το κινητο, που σημαίνει ότι το περιεχόμενό σας παίρνει το κέντρο της σκηνής, ανεξάρτητα από το εάν οι επισκέπτες σας φτάνουν από το smartphone, tablet, laptop, ή επιτραπέζιο υπολογιστή.

en: Our Story
el_GR: Η ιστορία μας

en: Our early autumn collection is here.
el_GR: Η συλλογή μας για τις αρχές του φθινοπώρου είναι εδώ.

en: Pages
el_GR: Σελίδες

en: Paris
el_GR: Παρίσι

en: Pattern
el_GR: Μοτίβο

en: People
el_GR: Άνθρωποι

en: Perfect for any look featuring a mid-rise, relax fitting silhouette.
el_GR: Ιδανικό για κάθε εμφάνιση με ψηλόμεσο κόψιμο και άνετη προσαρμογή.

en: Personal
el_GR: Προσωπικό

en: Photography
el_GR: Φωτογραφία

en: Photos
el_GR: Φωτογραφίες

en: Poland
el_GR: Πολωνία

en: Post Formats
el_GR: Μορφές άρθρων

en: Post Meta
el_GR: Μεταδεδομένα άρθρου

en: Post Title
el_GR: Τίτλος άρθρου

en: Posts
el_GR: Δημοσιεύσεις

en: Pricing
el_GR: Τιμοκατάλογος

en: Privacy Policy
el_GR: Πολιτική Απορρήτου

en: Product
el_GR: Προϊόν

en: Product name
el_GR: Όνομα προϊόντος

en: Product title
el_GR: Τίτλος Προϊόντος

en: Products
el_GR: Προϊόντα

en: Project Type
el_GR: Τύπος δουλειάς

en: Purchase
el_GR: Αγορά

en: Questions?
el_GR: Ερωτήσεις

en: Quote
el_GR: Παράθεμα

en: Quotes
el_GR: Παράθεση

en: Read More
el_GR: Ανάγνωση του υπολοίπου

en: Reading
el_GR: Ανάγνωση

en: Recent Posts
el_GR: Πρόσφατα άρθρα

en: Reflect your fashionable style.
el_GR: Αντικατοπτρίστε το μοντέρνο στυλ σας.

en: Regina
el_GR: Ρεγκίνα

en: Register
el_GR: Εγγραφή

en: Registration Form
el_GR: Φόρμα εγγραφής

en: Research
el_GR: Έρευνα

en: Reservations
el_GR: Κρατήσεις

en: Responsive Layout
el_GR: Προσαρμοζόμενη Διάταξη

en: Resume
el_GR: Συνέχεια

en: Review
el_GR: Αξιολόγηση

en: Reviews
el_GR: Κριτικές

en: Sample Page
el_GR: Δείγμα σελίδας

en: Saturday
el_GR: Σαββάτο

en: Schedule
el_GR: Προγραμματισμός

en: Seasonal
el_GR: Εποχικό

en: See more
el_GR: Δείτε περισσότερα

en: Send
el_GR: Αποστολή

en: Send Message
el_GR: Αποστολή μηνύματος

en: Services
el_GR: Υπηρεσίες

en: Seychelles
el_GR: Σεϋχέλλες

en: Shadow
el_GR: Σκιά

en: Share reviews and feedback about your brand/business.
el_GR: Διαμοιραστείτε σχόλια και ανατροφοδότηση σχετικά με το brand/επιχείρησή σας.

en: Shop
el_GR: Κατάστημα

en: Shop Now
el_GR: Αγορά τώρα

en: Shop now
el_GR: Αγοράστε τώρα

en: Sidebar
el_GR: Πλευρική στήλη

en: Sign Up
el_GR: Εγγραφή

en: Sign up
el_GR: Δημιουργία λογαριασμού

en: Single Product
el_GR: Απλά Προϊόντα

en: Size
el_GR: Μέγεθος

en: Social
el_GR: Κοινωνικό

en: Sports
el_GR: Αθλητικά

en: Start
el_GR: Εκκίνηση

en: Store
el_GR: Κατάστημα

en: Style
el_GR: Στυλ

en: Submit
el_GR: Υποβολή

en: Subscribe
el_GR: Εγγραφή

en: Subscription
el_GR: Υπηρεσία

en: Support
el_GR: Υποστήριξη

en: THE GOODS
el_GR: Τα εμπορεύματα

en: Table
el_GR: Πίνακας

en: Tag
el_GR: Ετικέτα

en: Terms
el_GR: Όροι

en: Testimonial
el_GR: Σχόλιο

en: Testimonials
el_GR: Μαρτυρίες

en: Text
el_GR: Κείμενο

en: The Eden Jacket
el_GR: Το μπουφάν Eden

en: The Life I Deserve
el_GR: Η ζωή που μου αξίζει

en: The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.
el_GR: Η εταιρεία ΧΨΩ ΑΕ ιδρύθηκε το 1971, και προσφέρει τις υπηρεσίες στο κοινό από την ίδρυσή της. Βρίσκεται στη Γκοθαμ Σιτυ, με 1.000 εργαζόμενους και προσφέρει όλες τις καταπλητικές της υπηρεσίες στην κοινότητα της πόλης.

en: The exhibitions are produced by UMoMA in collaboration with artists and museums around the world and they often attract international attention. UMoMA has received a Special Commendation from the European Museum of the Year, and was among the top candidates for the Swedish Museum of the Year Award as well as for the Council of Europe Museum Prize.
el_GR: Οι εκθέσεις πραγματοποιούνται από τον UMoMA σε συνεργασία με καλλιτέχνες και μουσεία σε όλο τον κόσμο και συχνά προσελκύουν τη διεθνή προσοχή. Ο UMoMA έχει λάβει ειδικό έπαινο από το Ευρωπαϊκό Μουσείο της χρονιάς, και ήταν μεταξύ των κορυφαίων υποψηφίων για το Σουηδικό Μουσείο της χρονιάς, καθώς και για το Βραβείο Μουσείου του Συμβουλίου της Ευρώπης.

en: Theatre of Operations
el_GR: Θέατρο επιχειρήσεων

en: These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.
el_GR: Αυτοί οι ιστότοποι ενδέχεται να συλλέγουν δεδομένα για εσάς, χρησιμοποιούν cookies, ενσωματώνουν επιπλέον παρακολούθηση τρίτου μέρους και να παρακολουθούν την αλληλεπίδρασή σας με αυτό το περιλαμβανόμενο περιεχόμενο, συμπεριλαμβανομένης της ανίχνευσης της αλληλεπίδρασής σας με το περιλαμβανόμενο περιεχόμενο, εάν έχετε λογαριασμό και έχετε συνδεθεί στον συγκεκριμένο ιστότοπο.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
el_GR: Αυτή είναι μια σελίδα παράδειγμα. Είναι διαφορετική από ένα άρθρο στο ιστολόγιο γιατί θα μείνει σε ένα μέρος και θα εμφανίζεται στο μενού πλοήγησης(στα περισσότερα θέματα). Οι περισσότεροι ξεκινούν με μια Περί σελίδα η οποία παρουσιάζει τις δυνατότητες του ιστότοπου. Μπορεί να λέει κάτι όπως αυτό:

en: Three
el_GR: Τρία.

en: Thursday
el_GR: Πέμπτη

en: Timeless style.
el_GR: Διαχρονικό στυλ.

en: Tips
el_GR: Συμβουλές

en: Tools
el_GR: Εργαλεία

en: Travel
el_GR: Ταξίδι

en: Tuesday
el_GR: Τρίτη

en: Twenty Sixteen is a modernized take on an ever-popular WordPress layout — the horizontal masthead with an optional right sidebar that works perfectly for blogs and websites. It has custom color options with beautiful default color schemes, a harmonious fluid grid using a mobile-first approach, and impeccable polish in every detail. Twenty Sixteen will make your WordPress look beautiful everywhere.
el_GR: Το Twenty Sixteen είναι η νέα, μοντέρνα έκδοση του γνωστού Θέματος και στυλ για WordPress με το περιεχόμενο να έχει το δικό του μεγάλο χώρο δίπλα από την πλευρική μπάρα. Ιδανικό για blogs και κάθε είδους sites, υποστηρίζει χρωματικές επιλογές και λειτουργεί άψογα σε κάθε είδους συσκευή και μέγεθος οθόνης συμπεριλαμβανομένων κινητών και tablets.

en: Type / to add a hidden block
el_GR: Πληκτρολογήστε / για να προσθέσετε ένα κρυφό μπλοκ

en: Uncategorized
el_GR: Αταξινόμητα

en: Unique, one-of-a-kind pieces.
el_GR: Ξεχωριστά, μοναδικά κομμάτια.

en: United Kingdom
el_GR: Ηνωμένο Βασίλειο

en: United States
el_GR: Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής

en: Unknown
el_GR: Άγνωστο

en: Upcoming Events
el_GR: Μελλοντικά Events

en: Update
el_GR: Ενημέρωση

en: Versatile
el_GR: Πολυχρηστικό

en: Video
el_GR: Βίντεο

en: Videos
el_GR: Βίντεο

en: View Blog
el_GR: Προβολή ιστολογίου

en: View products
el_GR: Εμφάνιση προϊόντων

en: Visit Blog
el_GR: Δείτε το blog

en: Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
el_GR: Τα σχόλια επισκεπτών ενδέχεται να ελέγχονται μέσω ενός αυτοματοποιημένου συστήματος ανεπιθύμητης αλληλογραφίας.

en: We specialize in limited collections of handmade tableware. We collaborate with restaurants and cafes to create unique items that complement the menu perfectly. Please get in touch if you want to know more about our process and pricing.
el_GR: Ειδικευόμαστε σε περιορισμένες συλλογές χειροποίητων σερβίτσιων. Συνεργαζόμαστε με εστιατόρια και καφέ για να δημιουργήσουμε μοναδικά προϊόντα που πλαισιώνουν τέλεια το μενού. Επικοινωνήστε αν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τη διαδικασία και τις τιμές μας.

en: Websites
el_GR: Ιστότοποι

en: Weddings
el_GR: Γάμοι

en: Wednesday
el_GR: Τετάρτη

en: Weight
el_GR: Βάρος

en: Welcome
el_GR: Καλώς ήρθατε

en: Welcome to
el_GR: Καλωσήρθατε στο

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
el_GR: Καλωσήλθατε στο WordPress!  Αυτό είναι το πρώτο σας άρθρο.  Αλλάξτε το ή διαγράψτε το και αρχίστε να γράφετε!

en: What rights you have over your data
el_GR: Ποια δικαιώματα έχετε στα δεδομένα σας

en: Where your data is sent
el_GR: Πού αποστέλλονται τα δεδομένα σας

en: Who we share your data with
el_GR: Με ποιούς μοιραζόμαστε τα δεδομένα σας

en: With seven floors of striking architecture, UMoMA shows exhibitions of international contemporary art, sometimes along with art historical retrospectives. Existential, political and philosophical issues are intrinsic to our programme. As visitor you are invited to guided tours artist talks, lectures, film screenings and other events with free admission
el_GR: Με επτά ορόφους εντυπωσιακής αρχιτεκτονικής, το UMoMA παρουσιάζει εκθέσεις της διεθνούς σύγχρονης τέχνης, μερικές φορές μαζί με ιστορικές ρετροσπεκτίβες τέχνης. Τα υπαρξιακά, πολιτικά και φιλοσοφικά ζητήματα είναι εγγενή στο πρόγραμμά μας. Ως επισκέπτης σας προσκαλούμε σε ξεναγήσεις Καλλιτεχνών, διαλέξεις, προβολές ταινιών και άλλες εκδηλώσεις με δωρεάν είσοδο

en: Works and Days
el_GR: Έργα και Ημέρες

en: Write title…
el_GR: Γράψτε τον τίτλο ...

en: Writing
el_GR: Σύνταξη

en: Written by
el_GR: συντάχθηκε από

en: Year
el_GR: Έτος

en: all
el_GR: όλα

en: blog
el_GR: ιστολόγιο

en: category
el_GR: ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

en: city
el_GR: πόλη

en: contact
el_GR: Επαφή

en: cookies
el_GR: Cookies

en: design
el_GR: Παρουσίαση

en: education
el_GR: Εκπαίδευση

en: family
el_GR: Οικογενειακή

en: home
el_GR: Αρχική

en: images
el_GR: Εικόνες

en: links
el_GR: σύνδεσμοι

en: list
el_GR: λίστα

en: location
el_GR: Τοποθεσία

en: media
el_GR: πολυμέσα

en: menu
el_GR: Μενού

en: music
el_GR: μουσική

en: poetry
el_GR: ποίηση

en: portfolio
el_GR: Portfolio

en: posts
el_GR: άρθρα

en: products
el_GR: προϊόντα

en: professional
el_GR: Επαγγελματική

en: projects
el_GR: Projects

en: quote
el_GR: Παράθεμα

en: reviews
el_GR: αξιολογήσεις

en: seasonal
el_GR: Εποχικό

en: services
el_GR: Υπηρεσίες

en: social
el_GR: κοινωνικό

en: space
el_GR: χώρο,

en: subscribe
el_GR: Εγγραφή

en: tag
el_GR: ετικέτα

en: tags
el_GR: ετικέτες

en: text
el_GR: κείμενο

en: theme
el_GR: θέμα εμφάνισης

en: uncategorized
el_GR: Αταξινόμητα

en: upcoming events
el_GR: Μελλοντικά Events

en: update
el_GR: Ενημέρωση
