WordPress.com - Block Patterns - en to eo translation catalogue (292 entries)

en: ...or something like this:
eo: ...aŭ eble:

en: A set of high quality curated patterns.
eo: Aro da altkvalitaj vikitaj ŝablonoj.

en: About
eo: Pri

en: About me
eo: Pri Mi

en: Add text or blocks that will display when a query returns no results.
eo: Aldoni tekston aŭ blokojn, kiuj aperos kiam la demando ne donas rezultojn.

en: Add to cart
eo: Aldoni al korbo

en: Address
eo: Adreso

en: Address:
eo: Adreso:

en: All
eo: Ĉiu

en: All events
eo: Ĉiuj eventoj

en: America
eo: Ameriko

en: An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.
eo: Sennomigita teksto kreita de via retpoŝtadreso (ankaŭ nomita haketaĵo) eble estas donita al la servo Gravatar por vidi ĉu vi uzas tiun servon. La privateca politiko de Gravatar estas tie: https://automattic.com/privacy/. Post aprobo de via komento, via profilbildo estas videbla al la publiko kuntekste de via komento.

en: Archive
eo: arĥivo

en: Article
eo: Artikolo

en: Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website.
eo: Artikoloj ĉe tiu ĉi retejo eble inkluzivas enkorpigitan enhavon (t.e., filmojn, bildojn, artikolojn, k.t.p.). Enkorpigita enhavo el aliaj retejoj kondutas same kiel se vizitanto vizitus tiun alian retejon.

en: Audio
eo: Aŭdaĵo

en: August 1 -- December 1
eo: Aŭgusto 1 -- Decembro 1

en: Austria
eo: Aŭstrio

en: Bali
eo: Balio

en: Barcelona
eo: Barcelono

en: Become a Member and Get Exclusive Offers!
eo: Fariĝu membro kaj akiru ekskluzivajn ofertojn!

en: Berlin
eo: Berlino

en: Biography
eo: Biografio

en: Block Patterns
eo: Ŝablonoj por blokoj

en: Blog
eo: Blogo

en: Blog Posts
eo: Blogafiŝoj

en: Bold
eo: Grase

en: Books
eo: Libroj

en: Business
eo: Komerca

en: Buy now
eo: Aĉeti nun

en: Calendar
eo: Kalendaro

en: Call to Action
eo: Instigo al ago

en: Camera
eo: Fotilo

en: Caption
eo: Klarigo

en: Cart
eo: Korbo

en: Category
eo: Kategorio

en: Chapters
eo: Ĉapitroj

en: Checkout
eo: Pagprocezo

en: Citation
eo: Citaĵo

en: City
eo: Urbo

en: Code
eo: Kodo

en: Coming Soon
eo: Baldaŭ venos

en: Coming soon
eo: Baldaŭ venos

en: Comments
eo: Komentoj

en: Company
eo: Kompanio/Asocio

en: Connect
eo: Konekti

en: Contact
eo: kontakto

en: Contact Form
eo: Kontakta formularo

en: Contact form
eo: Kontakta formularo

en: Contact us
eo: Kontakti nin

en: Contact us.
eo: Kontakti nin

en: Continue reading
eo: Daŭrigi la legadon

en: Cookies
eo: Kuketoj

en: Create
eo: Krei

en: Custom Colors
eo: Propraj koloroj

en: Custom Header
eo: Propra paĝokapo

en: Date
eo: Dato

en: Decoration
eo: Dekorado

en: Description
eo: Priskribo

en: Design
eo: Aspekto

en: Details
eo: Detaloj

en: Digital Marketing
eo: Cifereca merkatado

en: Dimensions
eo: Dimensioj

en: Discover
eo: Malkovri

en: Donate
eo: Donaci

en: Download
eo: Elŝuti

en: Education
eo: Edukado

en: Email
eo: Retpoŝto

en: Email Address
eo: Retpoŝta adreso

en: Email:
eo: Retpoŝto

en: Embedded content from other websites
eo: Enkorpigita enhavo el aliaj retejoj

en: Enter your email address
eo: Entajpu vian retpoŝtadreson

en: Event
eo: Evento

en: Events
eo: Eventoj

en: FAQ
eo: Oftaj Demandoj

en: Favorites
eo: Ŝatataĵoj

en: Featured
eo: Elstarigita

en: Featured Post
eo: Elstara afiŝo

en: Features
eo: Kvalitoj

en: Follow Us
eo: Sekvu nin

en: Font Sizes
eo: Tiparaj grandoj

en: Footer
eo: Piedo

en: For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.
eo: Por registritaj uzantoj de nia retejo (se iuj ajn), ni ankaŭ tenas la personajn informojn donitaj en profiloj de uzantoj. Ĉiu uzanto povas vidi, redakti aŭ forviŝi siajn personajn informojn laŭplaĉe (escepte uzantnomon). Retejaj administrantoj povas ankaŭ vidi kaj redakti tiujn informojn.

en: France
eo: Francio

en: Free
eo: Senpaga

en: Friday
eo: vendredo

en: From Signac to Matisse
eo: De Signac al Matisse

en: Full-Width Page
eo: Plenlarĝa paĝo

en: Galicia
eo: Galegio

en: Galleries
eo: Galerioj

en: Gallery
eo: Galerio

en: Genre
eo: Ĝenro

en: Get In Touch
eo: Kontakto

en: Get Started
eo: Kiel komenci

en: Get in Touch
eo: Kontakto

en: Get in Touch!
eo: Kontakto

en: Get in Touch.
eo: Kontakto

en: Get in touch
eo: Kontakto

en: Get in touch.
eo: Kontakto

en: Get started
eo: Kiel komenci

en: GitHub
eo: Github

en: Gradient
eo: Kolortransiro

en: Header
eo: Kapo

en: Headers
eo: kapoj

en: Heading 1
eo: Titolo 1

en: Heading 2
eo: Titolo 2

en: Heading 3
eo: Titolo 3

en: Heading 4
eo: Titolo 4

en: Heading 5
eo: Titolo 5

en: Heading 6
eo: Titolo 6

en: Hello world!
eo: Saluton, mondo!

en: Help
eo: Helpo

en: Highlights
eo: Emfazoj

en: History
eo: Historio

en: Home
eo: Ĉefpaĝo

en: Homepage
eo: Hejmpaĝo

en: Hours
eo: Horoj

en: How long we retain your data
eo: Kiom longe ni tenas viajn informojn

en: If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.
eo: Se vi redaktas aŭ publikigas artikolon, aldona kuketo estas konservita en via retumilo. Tiu kuketo inkluzivas neniun personan informon kaj nur indikas la ID-on de la artikolo redaktita de vi. Ĝi eksvalidiĝas post 1 tago.

en: If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.
eo: Se vi havas konton aŭ vi lasis komentojn ĉe tiu ĉi retejo, vi rajtas peti ricevi eksportan dosieron kun la personaj informoj pri vi tenitaj de ni, inkluzive de informoj donitaj de vi. Ankaŭ, vi rajtas peti, ke ni forviŝu ĉiujn personajn informojn pri vi tenitajn de ni. Tio ne inkluzivas informojn kiujn ni devas teni por administraj, juraj aŭ sekurecaj celoj.

en: If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.
eo: Se vi lasas komenton ĉe nia retejo, vi rajtas permesi nin konservi viajn nomon, retpoŝtadreson kaj retejon en kuketoj. Tiuj estas helpaj al vi, ĉar vi ne denove devos enigi detalojn pri vi je laso de plia komento. Tiaj kuketoj daŭras jaron.

en: If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.
eo: Se/kiam vi lasas komenton, la komento kaj metadatumoj pri la komento estas tenitaj daŭre. Tio estas por havi eblon rekoni kaj aprobi sekvajn komentojn aŭtomate prefere ol devi teni ilin en kontrola vico.

en: If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.
eo: Se vi petas restarigon de pasvorto, via IP-adreso estos inkluzivita en la retmesaĝo pri restarigo.

en: If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.
eo: Se vi alŝutas bildojn al la retejo, vi devus eviti alŝuton de bildoj kun inkluzivitaj datumoj pri loko, EXIF GPS. Vizitantoj al la retejo povas elŝuti kaj elpreni el bildo en la retejo informojn pri loko.

en: If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser.
eo: Se vi vizitas nian ensalutan paĝon, ni starigas provizoran kuketon por vidi ĉu via retumilo akceptas kuketojn. Tia kuketo enhavas neniun personan informon kaj estas forviŝita je fermo de via retumilo.

en: Images
eo: Bildoj

en: Info
eo: Informoj

en: Instructions
eo: Instrukcioj

en: Interests
eo: Interesoj

en: Join the Club
eo: Aliĝu

en: Join the Conversation
eo: Aliĝu al la konversacio

en: Language
eo: Lingvo

en: Latest Posts
eo: Lastaj afiŝoj

en: Layout
eo: Aranĝo

en: Learn More
eo: Lerni pli

en: Learn more
eo: Lerni pli

en: Light
eo: Hela

en: Link
eo: Ligi

en: Link text
eo: Liga teksto

en: Links
eo: Ligiloj

en: List
eo: Listo

en: Lists
eo: Listoj

en: Location
eo: Loko

en: London
eo: Londono

en: Mailchimp
eo: MailChimp

en: Main
eo: Ĉefa

en: Malaysia
eo: Malajzio

en: Maldives
eo: Maldivoj

en: Media
eo: Aŭdvidaĵoj

en: Members get access to exclusive exhibits and sales. Our memberships cost $99.99 and are billed annually.
eo: Membroj akiras aliron al ekskluzivaj ekspozicioj kaj rabatoj. Niaj membriĝoj kostas 99,99 USD kaj estas fakturitaj ĉiujare.

en: Membership
eo: Membreco

en: Menu
eo: Menuo

en: Monday
eo: lundo

en: More Details
eo: Pli multaj detaloj

en: More details
eo: Pli multaj detaloj

en: Music
eo: Muziko

en: My account
eo: Mia konto

en: Need help?
eo: Ĉu vi bezonas helpon?

en: News
eo: Novaĵoj

en: No results found.
eo: Neniu rezulto estis trovita.

en: Notes
eo: Notoj

en: October 1 -- December 1
eo: Oktobro 1 -- Decembro 1

en: One
eo: Unu

en: Order
eo: Ordo

en: Other
eo: Alia

en: Our 2015 default theme is clean, blog-focused, and designed for clarity. Twenty Fifteen's simple, straightforward typography is readable on a wide variety of screen sizes, and suitable for multiple languages. We designed it using a mobile-first approach, meaning your content takes center-stage, regardless of whether your visitors arrive by smartphone, tablet, laptop, or desktop computer.
eo: Nia defaŭlta etoso de 2015 estas pura, blog-fokusita, kaj farita por klareco. La simpla, rekta tipografio de Twenty Fifteen estas legebla sur granda vario de ekranograndeco, kaj uzebla por multaj lingvoj. Ni faris ĝin uzante aliron, kiu estas unue por porteblaj iloj, kio signifas ke via enhavo havas la centron de la scenejo, sendepende de tio ĉu viaj vizitantoj alvenas per saĝfono, tabulkomputilo, portebla komputilo aŭ fiksa komputilo.

en: Pages
eo: Paĝoj

en: Paris
eo: Parizo

en: Partners
eo: Partneroj

en: Pattern
eo: Ŝablono

en: People
eo: Homoj

en: Personal
eo: Persona

en: Photography
eo: Fotado

en: Photos
eo: Fotoj

en: Poland
eo: Pollando

en: Portfolio
eo: Teko

en: Post Formats
eo: Tipoj de afiŝoj

en: Post Title
eo: Afiŝ-titolo

en: Posts
eo: Afiŝoj

en: Premium
eo: Supera

en: Pricing
eo: Prezoj

en: Privacy Policy
eo: Privateca politiko

en: Product
eo: Produkto

en: Product title
eo: Titolo de varo

en: Products
eo: Varoj

en: Project
eo: Projekto

en: Project Type
eo: Projekto-tipo

en: Projects
eo: Projektoj

en: Proudly powered by WordPress
eo: Fiere disponigita de WordPress

en: Purchase
eo: Aĉeti

en: Questions?
eo: Demandoj

en: Quote
eo: Citi

en: Quotes
eo: Citaĵoj

en: Read More
eo: Legi pli

en: Reading
eo: Legagordoj

en: Recent Posts
eo: Lastaj afiŝoj

en: Register
eo: Registriĝi

en: Registration Form
eo: Registroformularo

en: Responsive Layout
eo: Respondema aranĝo

en: Resume
eo: Relanĉi

en: Reviews
eo: Recenzoj

en: Sample Page
eo: Ekzemplo-paĝo

en: Saturday
eo: sabato

en: Schedule
eo: Planita

en: Seasonal
eo: Laŭsezone

en: Send
eo: Sendi

en: Send Message
eo: Sendu Mesaĝon

en: Seychelles
eo: Sejŝeloj

en: Shadow
eo: Ombro

en: Share reviews and feedback about your brand/business.
eo: Kunhavigu recenzojn kaj komentojn pri via marko/komerco.

en: Shop Now
eo: Butikumi nun

en: Sidebar
eo: Flankpanelo

en: Sign up
eo: Registriĝi

en: Size
eo: Amplekso

en: Social
eo: Sociaj

en: Social Links
eo: Sociaj ligiloj

en: Soundcloud
eo: SoundCloud

en: Store
eo: Vendejo

en: Style
eo: Stilo

en: Submit
eo: Proponi

en: Subscribe
eo: Aboni

en: Subscription
eo: Abono

en: Support
eo: Helpo

en: Table
eo: Tabelo

en: Tag
eo: Etikedo

en: Terms
eo: Terminoj

en: Testimonial
eo: Atesto

en: Testimonials
eo: Atestoj

en: Text
eo: Teksto

en: The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.
eo: La Ikso-Fabriko de umoj estis fondita en 1971 kaj ekde tiam fabrikas altkvalitajn umojn por la pli elektemaj amantoj de umoj. Trovita en Zamenhofurbo, Ikso dungas pli ol 2 000 homojn kaj mirinde profitigas la zamenhofan komunumon.

en: The exhibitions are produced by UMoMA in collaboration with artists and museums around the world and they often attract international attention. UMoMA has received a Special Commendation from the European Museum of the Year, and was among the top candidates for the Swedish Museum of the Year Award as well as for the Council of Europe Museum Prize.
eo: La ekspozicioj estas produktitaj de UMoMA kunlabore kun artistoj kaj muzeoj tra la mondo kaj ili ofte altiras internacian atenton. UMoMA ricevis Specialan Komandon de la Eŭropa Muzeo de la Jaro, kaj estis inter la plej bonaj kandidatoj por la Sveda Muzeo de la Jara Premio kaj ankaŭ por la Konsilio de Eŭropo-Muzeo-Premio.

en: Theatre of Operations
eo: Teatro de Operacioj

en: These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.
eo: Tiuj retejoj eble kolektas informojn pri vi, uzas kuketojn, enkorpigas aldonan spuradon fare de eksteraj liverantoj kaj observas viajn interagojn kun tiu enkorpigita enhavo, inkluzive de spurado de viaj interagoj kun la enkorpigita enhavo se vi havas konton kaj estas ensalutinta al tiu retejo.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
eo: Jen, ekzempla paĝo. Malsamas de blog-afiŝo ĉar paĝo restas en unu loko kaj montriĝas en la reteja navigado (en plimultaj etosoj). Kutime, oni ekas proprumi la retejon ĉe Pri-paĝo kiu prezentas vin al vizitontoj. La pri-paĝo eble dirus similan:

en: Three
eo: Tri

en: Thursday
eo: ĵaŭdo

en: Tools
eo: Iloj

en: Tuesday
eo: mardo

en: Twenty Sixteen is a modernized take on an ever-popular WordPress layout — the horizontal masthead with an optional right sidebar that works perfectly for blogs and websites. It has custom color options with beautiful default color schemes, a harmonious fluid grid using a mobile-first approach, and impeccable polish in every detail. Twenty Sixteen will make your WordPress look beautiful everywhere.
eo: Twenty Sixteen estas modernigo de ĉiam populara WordPressa aranĝo  — la horizontala kapo kun elektebla dekstra flankpanelo, kiu funkcias perfekte por blogoj kaj retejoj. La defaŭltaj koloraranĝoj estas belaj sed vi rajtas elekti aliajn kolorojn. Flua krado estas taŭga en ĉiuj aparatoj. Kun rafinitaj detaloj, via WordPress estos bela ĉie.

en: Two
eo: Du

en: Uncategorized
eo: Senkategoria

en: United States
eo: Usono

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Upcoming Events
eo: Baldaŭaj eventoj

en: Update
eo: Ĝisdatigi

en: Video
eo: Filmetoj

en: Videos
eo: Videoj

en: View Blog
eo: Vidu Blogon

en: Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
eo: Komentoj de vizitantoj povas esti kontrolitaj per servo aŭtomate trovanta trudaĵojn.

en: Websites
eo: Retejoj

en: Wednesday
eo: merkredo

en: Weight
eo: Pezo

en: Welcome
eo: Bonvenon

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
eo: Bonvenon al WordPress. Tio ĉi estas via unua afiŝo. Redaktu aŭ forviŝu ĝin, poste ekblogu!

en: What rights you have over your data
eo: Kiujn rajtojn vi havas rilate viajn informojn

en: Where your data is sent
eo: Kien oni sendas viajn datumojn

en: Who we share your data with
eo: Kun kiuj ni kundividas viajn informojn

en: With seven floors of striking architecture, UMoMA shows exhibitions of international contemporary art, sometimes along with art historical retrospectives. Existential, political and philosophical issues are intrinsic to our programme. As visitor you are invited to guided tours artist talks, lectures, film screenings and other events with free admission
eo: Kun sep etaĝoj da okulfrapa arkitekturo, UMoMA montras ekspoziciojn de internacia nuntempa arto, foje kune kun artaj historiaj retrospektivoj. Ekzistecaj, politikaj kaj filozofiaj aferoj estas nepraj al nia programo. Kiel vizitanto vi estas invitita al gvidataj vizitoj pri artisto-prelegoj, prelegoj, filmaj projektoj kaj aliaj eventoj kun senpaga aliro

en: Works and Days
eo: Laboro kaj tagoj

en: Write title…
eo: Verki titolon...

en: Writing
eo: Skribagordoj

en: Written by
eo: Skribita de

en: Year
eo: Jaro

en: all
eo: ĉiuj

en: blog
eo: blogo

en: category
eo: Kategorio

en: contact
eo: kontakto

en: cookies
eo: Kuketoj

en: dark
eo: Malhela

en: design
eo: Aspekto

en: education
eo: Edukado

en: family
eo: familio

en: home
eo: Ĉefpaĝo

en: images
eo: bildoj

en: location
eo: Loko

en: media
eo: aŭdvidaĵo

en: menu
eo: Menuo

en: music
eo: muziko

en: podcast
eo: podkasto

en: poetry
eo: poeziaĵo

en: portfolio
eo: Teko

en: posts
eo: afiŝojn

en: professional
eo: profesio

en: projects
eo: Projektoj

en: quote
eo: Citi

en: seasonal
eo: Laŭsezone

en: social
eo: sociala

en: space
eo: spaco,

en: subscribe
eo: Aboni

en: text
eo: teksto

en: uncategorized
eo: Senkategoria

en: upcoming events
eo: Baldaŭaj eventoj
