WordPress.com - Block Patterns - en to fi translation catalogue (376 entries)

en: ...or something like this:
fi: ...tai jotain tällaista:

en: 2 columns
fi: 2 saraketta

en: 7 Seconds
fi: 7 sekuntia

en: A set of high quality curated patterns.
fi: Sarja korkealaatuisia kuratoituja lohkomalleja.

en: ABOUT US
fi: TIETOA MEISTÄ

en: About
fi: Tietoja

en: About Us
fi: Meistä

en: About me
fi: Tietoja minusta

en: About us
fi: Tietoa meistä

en: Add text or blocks that will display when a query returns no results.
fi: Lisää tekstiä tai lohkoja jotka näytetään, kun kysely ei palauta tuloksia.

en: Add text or blocks that will display when the query returns no results.
fi: Lisää tekstiä tai lohkoja jotka näytetään, kun kysely ei palauta tuloksia.

en: Add to cart
fi: Lisää ostoskoriin

en: Address
fi: Osoite

en: Address Line 1
fi: Osoiterivi 1

en: Address Line 2
fi: Osoiterivi 2

en: Address:
fi: Osoite:

en: All
fi: Kaikki

en: Aluminium
fi: Alumiini

en: America
fi: Amerikka

en: An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.
fi: Kun vierailijat jättävät kommentin tälle sivustolle keräämme tiedon, joka on näkyvissä kommentointikentissä, IP-osoitteen sekä selaimen versioon liittyvät tiedot. Sähköpostiosoitteesta luotu anonymisoitu hajautustieto (hash) voidaan lähettää Gravatar-palveluun, jotta tiedetään onko kommentoija palvelun käyttäjä. Gravatar-palvelun tietosuojaseloste löytyy osoitteesta https://automattic.com/privacy/.

en: Apr
fi: Huhti

en: Archive
fi: Arkisto

en: Art
fi: Taide

en: Article
fi: Artikkeli

en: Articles
fi: Artikkelit

en: Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website.
fi: Tämän sivuston artikkelit voivat sisältää upotettua sisältöä (esimerkiksi videoita, kuvia, artikkeleita jne.). Toisilta sivustoilta tuodun upotetun sisällön avaaminen on verrattavissa siihen, että vierailija itse kävisi kolmannen osapuolen sivustolla.

en: Audio
fi: Ääni

en: Aug
fi: Elo

en: August 1 -- December 1
fi: 1. elokuuta – 1. joulukuuta

en: Austria
fi: Itävalta

en: Banner
fi: Banneri

en: Become a Member and Get Exclusive Offers!
fi: Liity jäseneksi ja saa yksinoikeusetuja!

en: Berlin
fi: Berliini

en: Biography
fi: Esittely - Bio

en: Block Patterns
fi: Lohkomallit

en: Blog
fi: Blogi

en: Blog Posts
fi: Artikkelit

en: Bold
fi: Lihavointi

en: Book
fi: Kirja

en: Books
fi: Kirjat

en: Bubbles
fi: Kuplat

en: Business
fi: Liiketoiminta

en: Buy now
fi: Osta nyt

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Call to Action
fi: Toimintakehote

en: Camera
fi: Kamera

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Category
fi: KATEGORIA(T)

en: Chapters
fi: Siirry sekunti taaksepäin

en: Checkout
fi: Kassa

en: Citation
fi: Lainaus

en: City
fi: Kaupunki

en: Classes
fi: Toimitusluokat

en: Closed
fi: Suljettu

en: Code
fi: Koodi

en: Coming Soon
fi: Tulossa pian

en: Comments
fi: Kommentit

en: Company
fi: Yritys

en: Connect
fi: Verkostoidu

en: Contact
fi: yhteyshenkilö

en: Contact Form
fi: Yhteydenottolomake

en: Contact Information
fi: Yhteystiedot

en: Contact Us
fi: Ota yhteyttä

en: Contact form
fi: Yhteydenottolomake

en: Contact us
fi: Ota yhteyttä

en: Contact us.
fi: Ota yhteyttä

en: Content…
fi: Sisältö...

en: Continue reading
fi: Lue lisää

en: Cookies
fi: Evästeet

en: Countries
fi: Maat

en: Create
fi: Luo

en: Cupcakes
fi: Kuppikakkuja

en: Custom Colors
fi: Omat värit

en: Custom Header
fi: Mukauta otsake

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Decoration
fi: Tehoste

en: Description
fi: Kuvaus

en: Design
fi: Ulkoasu

en: Details
fi: Laskutustiedot

en: Digital Marketing
fi: Digitaalinen markkinointi

en: Dimensions
fi: Mitat

en: Director
fi: Ohjaaja

en: Donate
fi: Lahjoita

en: Download
fi: Lataa

en: Education
fi: Koulutus

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Email:
fi: Sähköposti

en: Embedded content from other websites
fi: Muilta sivustoilta upotettu sisältö

en: Engineering
fi: Tekniikan ala

en: Enter your email address
fi: Syötä sähköpostiosoitteesi

en: Example
fi: Esimerkki

en: FAQ
fi: UKK

en: Favorites
fi: Suosikit

en: Feature
fi: Kuva

en: Featured
fi: Suositeltu

en: Featured Post
fi: Suositeltu artikkeli

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Feb
fi: Helmi

en: First Name
fi: Etunimi

en: First name
fi: Etunimi

en: Five
fi: Viisi

en: Font Sizes
fi: Tekstin koko

en: Food
fi: Ruoka

en: Food Menu
fi: Ruokalista

en: Footer
fi: Alatunniste

en: For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.
fi: Tallennamme rekisteröityneiden käyttäjien (jos sellaisia on) käyttäjäprofiilien tiedot. Kaikilla käyttäjillä on mahdollisuus nähdä, muokata ja poistaa omia henkilötietojaan milloin vain. Ainoastaan käyttäjänimeä ei voi muuttaa. Verkkosivuston ylläpitäjät voivat nähdä ja muokata käyttäjäprofiilien tietoja.

en: Form
fi: Lomakkeet

en: Four
fi: Neljä

en: Foursquare
fi: FourSquare

en: France
fi: Ranska

en: Free
fi: Ilmainen

en: Frequently Asked Questions
fi: Usein kysytyt kysymykset

en: Friday
fi: perjantai

en: From Signac to Matisse
fi: Signac'sta Matisseen

en: Full Width
fi: Täysi leveys

en: Full-Width Page
fi: Täysikokoinen sivu

en: Galleries
fi: Galleriat

en: Gallery
fi: Galleria

en: Genre
fi: Tyylilaji

en: Get In Touch
fi: Pidä yhteyttä

en: Get Started
fi: Aloita

en: Get in Touch
fi: Pidä yhteyttä

en: Get in Touch.
fi: Pidä yhteyttä

en: Get in touch
fi: Pidä yhteyttä

en: Get in touch.
fi: Pidä yhteyttä

en: Get started
fi: Aloita

en: Gradient
fi: Liukuväri

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Headers
fi: otsakkeet

en: Heading 1
fi: Otsikko 1

en: Heading 2
fi: Otsikko 2

en: Heading 3
fi: Otsikko 3

en: Heading 4
fi: Otsikko 4

en: Heading 5
fi: Otsikko 5

en: Heading 6
fi: Otsikko 6

en: Hello World!
fi: Heippa maailma!

en: Hello world!
fi: Moikka maailma!

en: Help
fi: Ohjeet

en: Highlights
fi: Kohokohdat

en: History
fi: Historia

en: Home
fi: Etusivu

en: Home Page
fi: Etusivu

en: Homepage
fi: Etusivu

en: Hours
fi: Aukioloajat

en: How long we retain your data
fi: Kuinka kauan säilytämme tietoa

en: If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.
fi: Mikäli julkaiset artikkelin tai muokkaat olemassa olevaa tallennamme selaimeen evästeen, joka sisältää muokattavan artikkelin ID:n. Eväste vanhenee yhdessä vuorokaudessa.

en: If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.
fi: Mikäli sinulla on käyttäjätili tälle sivustolle tai olet jättänyt kommentteja, voit pyytää koostetiedostoa omista henkilötiedoistasi, sisältäen kaiken henkilötiedon, jonka olet meille antanut. Voit myös pyytää henkilötietojesi poistoa. Oikeus omien tietojen poistoon ei koske sellaista henkilötietoa, joka meidän on säilytettävä ylläpidollisista, juridisista tai tietoturvaan liittyvistä syistä.

en: If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.
fi: Jos jätät kommentin sivustolle, voit valita nimen, sähköpostiosoitteen ja url-osoitteen tallennuksen evästeeseen. Tämä toiminto lisää käyttömukavuutta, koska lomaketta ei tarvitse täyttää jokaisella kerralla uudelleen kommenttia lisätessä. Evästetieto poistetaan selaimesta vuoden kuluttua.

en: If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.
fi: Mikäli jätät kommentin, kommenttia ja sen metatietoa säilytetään toistaiseksi. Tämä tehdään siksi, että voimme tunnistaa ja hyväksyä seuraavat kommentit automaattisesti sen sijaan, että säilyttäisimme ne moderointijonossa.

en: If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.
fi: Jos pyydät salasanan palauttamista, IP-osoitteesi liitetään mukaan palautussähköpostiisi.

en: If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.
fi: Mikäli lataat kuvia tälle sivustolle, sinun tulee välttää sellaisten kuvien lataamista, joissa on tallennettu paikkatieto (EXIF GPS). Sivuston vierailijat voivat ladata ja katsoa paikkatietoa kuvista, joita sivustolla on.

en: If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser.
fi: Mikäli sinulla on tili ja kirjaudut sivustolle, asetamme väliaikaisen evästeen, joka päättelee tukeeko selaimesi evästeitä vai ei. Tämä eväste ei sisällä henkilötietoa ja se poistetaan kun selainikkuna suljetaan.

en: Images
fi: Kuvat

en: Info
fi: Tiedot

en: Instructions
fi: Ohjeet

en: Interests
fi: Harrastukset

en: Jan
fi: Tammi

en: Join the Club
fi: Liity kerhoon

en: Join the Conversation
fi: Ota osaa keskusteluun

en: Jul
fi: Heinä

en: Jun
fi: Kesä

en: Language
fi: Kieli

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Latest
fi: Viimeisimmät

en: Latest News
fi: Viimeisimmät uutiset

en: Latest Posts
fi: Uusimmat artikkelit

en: Layout
fi: Asettelu

en: Learn More
fi: Lue lisää

en: Learn more
fi: Lue lisää

en: Light
fi: Valoisa

en: Link
fi: Linkki

en: Link text
fi: Linkkiteksti

en: Links
fi: Linkit

en: List
fi: Lista

en: Lists
fi: Listat

en: Location
fi: Sijainti

en: London
fi: Lontoo

en: Mailchimp
fi: MailChimp

en: Main
fi: Pääsivusto

en: Maintenance
fi: Ylläpitotila

en: Malaysia
fi: Malesia

en: Maldives
fi: Malediivit

en: Mar
fi: Maaliskuuta

en: Marketing
fi: Markkinointi

en: Massage
fi: Hieronta

en: Members get access to exclusive exhibits and sales. Our memberships cost $99.99 and are billed annually.
fi: Jäsenet pääsevät käsiksi yksinoikeusnäyttelyihin ja myynteihin. Jäsenyys maksaa $99.99 ja laskutetaan vuosittain.

en: Membership
fi: Jäsenyys

en: Menu
fi: Valikko

en: Message
fi: Viesti

en: Monday
fi: maanantai

en: More Details
fi: Lisää tietoja

en: More Info
fi: Lisätietoja

en: More details
fi: Lisää tietoja

en: Music
fi: Musiikki

en: My account
fi: Oma käyttäjätili

en: Name
fi: Nimi

en: Need help?
fi: Tarvitsetko apua?

en: New in store
fi: Uutta kaupassa

en: News
fi: Uutiset

en: Newsletter
fi: Uutiskirje

en: No results found.
fi: Ei tuloksia.

en: Notes
fi: Muistiinpanoja:

en: Nov
fi: Marras

en: Numbers
fi: Numerot

en: Oct
fi: Loka

en: October 1 -- December 1
fi: 1. lokakuuta – 1. joulukuuta

en: On Sale Products
fi: Alennetut tuotteet

en: One
fi: Yksi

en: Options
fi: Vaihtoehdot

en: Order
fi: Tilaus

en: Other
fi: Muu:

en: Other:
fi: Muu:

en: Our 2015 default theme is clean, blog-focused, and designed for clarity. Twenty Fifteen's simple, straightforward typography is readable on a wide variety of screen sizes, and suitable for multiple languages. We designed it using a mobile-first approach, meaning your content takes center-stage, regardless of whether your visitors arrive by smartphone, tablet, laptop, or desktop computer.
fi: Vuoden 2015 oletusteemamme on siisti ja suunniteltu blogeille. Twenty Fifteenin yksinkertainen ja suoraviivainen typografia on luettavaa monilla eri näyttökoolla, ja soveltuu useille eri kielille. Suunnittelussa on huomioitu ensin mobiililaitteet (mobile-first), eli sisältösi on pääosassa riippumatta siitä, katsellaanko sivustoasi kännykällä, tabletilla, kannettavalla tai pöytäkoneella.

en: Our Story
fi: Tarinamme

en: Overall
fi: Yhteensä

en: Pages
fi: Sivut

en: Paris
fi: Pariisi

en: Pattern
fi: Lohkomalli

en: People
fi: Ihmiset

en: Personal
fi: Henkilökohtainen

en: Phone
fi: Matkapuhelin

en: Phone Number
fi: Puhelinnumero

en: Phone number
fi: Puhelinnumero

en: Photography
fi: Valokuvaus

en: Photos
fi: Valokuvat

en: Poland
fi: Puola

en: Post Formats
fi: Artikkelimuodot

en: Post Meta
fi: Artikkelin metatiedot

en: Post Title
fi: Artikkelin otsikko

en: Postcode
fi: Postinumero

en: Posts
fi: Julkaisut

en: Premium
fi: Premium-versio

en: Premium support
fi: Korkealuokkainen tukipalvelu

en: Pricing
fi: Hinnoittelu

en: Privacy Policy
fi: Tietosuoja

en: Product
fi: Tuote

en: Product name
fi: Tuotenimi

en: Product title
fi: Tuotteen nimi

en: Products
fi: Tuotteet

en: Project Type
fi: Projektin tyyppi

en: Projects
fi: Projektit

en: Proudly powered by WordPress
fi: Palvelua pyörittää WordPress

en: Purchase
fi: Osta

en: Questions?
fi: Kysymykset

en: Quote
fi: Lainaus

en: Quotes
fi: Lainaukset

en: Read More
fi: Lue lisää

en: Reading
fi: Lukeminen

en: Recent Posts
fi: Viimeisimmät artikkelit

en: Recent news
fi: Viimeisimmät uutiset

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Registration Form
fi: Rekisteröintilomake

en: Research
fi: Tutkimus

en: Responsive Layout
fi: Mukautuva ulkoasu

en: Resume
fi: Jatka

en: Revenue
fi: Tulot

en: Review
fi: Arviointi

en: Reviews
fi: Arvostelut

en: Sample Page
fi: Esimerkkisivu

en: Saturday
fi: lauantai

en: Schedule
fi: Ajasta

en: Seasonal
fi: Kausiluonteinen

en: See more
fi: Näytä lisää

en: Select products
fi: Valitse tuotteet

en: Send
fi: Lähetä

en: Send Message
fi: Lähetä viesti

en: Sep
fi: Syys

en: Seychelles
fi: Seychellit

en: Shadow
fi: Varjostus

en: Share reviews and feedback about your brand/business.
fi: Jaa arvosteluja ja palautetta brändistäsi tai yrityksestäsi.

en: Shop
fi: Kauppa

en: Shop All
fi: Näytä kaikki

en: Shop Now
fi: Osta nyt

en: Shop now
fi: Osta nyt

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Sign Up
fi: Rekisteröidy

en: Sign up
fi: Kirjaudu

en: Single Product
fi: Yksi tuote

en: Size
fi: Koko

en: Social
fi: Sosiaalinen

en: Social Links
fi: Some-linkit

en: Start
fi: Aloita

en: Store
fi: Kauppa

en: Style
fi: Tyyli

en: Submit
fi: Lähetä

en: Subscribe
fi: Tilaa

en: Subscription
fi: Tilaus

en: Support
fi: Tuki

en: THE GOODS
fi: TAVARAT

en: Table
fi: Taulukko

en: Tag
fi: Avainsana

en: Terms
fi: Termit

en: Testimonials
fi: Suositukset

en: Text
fi: Teksti

en: The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.
fi: Hilavitkuttimet Oy perustettiin vuonna 1971 ja se on siitä lähtien tuottanut asiakkailleen laadukkaita hilavitkuttimia. Yli 200 henkilöä työllistävä Hilavitkuttimet Oy sijaitsee Salossa ja järjestää kaikenlaisia tempauksia paikallisen yhteisön iloksi.

en: The exhibitions are produced by UMoMA in collaboration with artists and museums around the world and they often attract international attention. UMoMA has received a Special Commendation from the European Museum of the Year, and was among the top candidates for the Swedish Museum of the Year Award as well as for the Council of Europe Museum Prize.
fi: Näyttelyt tuottaa UMoMA yhteistyössä taiteilijoiden ja muiden museoiden kanssa ja ne saavat usein kansainvälistä huomiota. UMoMA on saanut Euroopan Vuoden museo -palkinnon erikoismaininnan ja oli myös Ruotsin Vuoden museo -palkinnon ja Euroopan neuvoston Museopalkinnon kärkiehdokkaita.

en: These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.
fi: Nämä sivustot voivat kerätä tietoa sinusta, käyttää evästeitä, upottaa kolmannen osapuolen seurantaevästeitä ja monitoroida vuorovaikutustasi upotetun sisällön kanssa, mukaan lukien vuorovaikutuksen seuranta jos ja kun olet kirjautunut käyttäjänä sivustolle.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
fi: Tämä on esimerkkisivu. Se eroaa artikkelista, sillä se pysyy omalla paikallaan ja näkyy sivustosi navigaatiossa (useimmissa teemoissa). Monet tekevät ensimmäisenä Tietoja-sivun, joka esittelee heidät sivuston vierailijoille. Siihen voi kirjoittaa esimerkiksi jotain tämänkaltaista sisältöä:

en: Three
fi: Kolme

en: Thursday
fi: torstai

en: Tips
fi: Vinkkejä

en: Tools
fi: Työkalut

en: Travel
fi: Matkustaminen

en: Tuesday
fi: tiistai

en: Twenty Sixteen is a modernized take on an ever-popular WordPress layout — the horizontal masthead with an optional right sidebar that works perfectly for blogs and websites. It has custom color options with beautiful default color schemes, a harmonious fluid grid using a mobile-first approach, and impeccable polish in every detail. Twenty Sixteen will make your WordPress look beautiful everywhere.
fi: Twenty Sixteen on moderni näkemys ikivihreästä WordPress-asettelusta – vaakasuuntainen ylätunniste valinnaisen oikean sivupalkin kanssa toimii täydellisesti blogeissa ja verkkosivuilla. Sillä on räätälöitävät värivalinnat kauniilla oletusväriyhdistelmillä, harmoninen joustava rakenne käyttäen mobiili ensin -lähestymistapaa ja huoliteltu jokaisen yksityiskohdan viimeistely. Twenty Sixteen saa WordPressisi näyttämään kauniilta kaikkialla.

en: Two
fi: Kaksi

en: Type / to add a hidden block
fi: Kirjoita / lisätäksesi piilotetun lohkon

en: URL
fi: URL-osoite

en: Uncategorized
fi: Yleinen

en: United Kingdom
fi: Yhdistynyt kuningaskunta

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Update
fi: Päivitä

en: Values
fi: Arvot

en: Videos
fi: Videot

en: View Blog
fi: Näytä blogi

en: View product
fi: Tarkastele tuotetta

en: View products
fi: Näytä tuotteet

en: Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
fi: Vierailijoiden kommentteja saatetaan tarkistaa automatisoidun roskapostiestopalvelun kautta.

en: Websites
fi: Sivustot

en: Wednesday
fi: keskiviikko

en: Weight
fi: Paino

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Welcome to
fi: Tervetuloa

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
fi: Tervetuloa käyttämään WordPress-ohjelmaa. Tämä on ensimmäinen artikkelisi. Muokkaa sitä tai poista se ja aloita bloggaaminen!

en: What rights you have over your data
fi: Mitä oikeuksia sinulla on omaan tietoosi

en: When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select &quot;Remember Me&quot;, your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed.
fi: Kun kirjaudut sisään asetamme useita evästeitä, jotka tallentavat kirjautumis- sekä näyttöasetuksesi. Kirjautumisevästeet poistetaan kahden vuorokauden kuluessa, näyttöasetuksiin liittyvät evästeet poistuvat vuoden päästä. Mikäli valitset “Muista minut” kirjautumisen yhteydessä, kirjautumistietojasi säilytetään kahden viikon ajan. Mikäli kirjaudut ulos, kirjautumiseen liittyvät evästeet poistetaan samassa yhteydessä.

en: Where your data is sent
fi: Minne tietosi lähetetään

en: Who we share your data with
fi: Kenelle jaamme tietosi

en: With seven floors of striking architecture, UMoMA shows exhibitions of international contemporary art, sometimes along with art historical retrospectives. Existential, political and philosophical issues are intrinsic to our programme. As visitor you are invited to guided tours artist talks, lectures, film screenings and other events with free admission
fi: UMoMAn seitsemän kerrosta upeaa arkkitehtuuria esittelee kansainvälistä nykytaidetta ja joskus taidehistoriallisia retrospektiivejä. Käsittelemme usein eksistentiaalisia, poliittisia ja filosofisia kysymyksiä. Vieraanamme kutsumme sinut opastetuille kierroksille, taiteilijoiden puheenvuoroihin, luennoille, elokuvanäytöksiin ja muihin tapahtumiin, ilmaiseksi.

en: Works and Days
fi: Työt ja päivät

en: Write title…
fi: Kirjoita otsikko...

en: Writing
fi: Kirjoittaminen

en: Written by
fi: kirjoittanut

en: Year
fi: Vuosi

en: Yoga
fi: Jooga

en: You may be interested in…
fi: Saatat olla kiinnostunut myös...

en: Your cart is currently empty!
fi: Ostoskorisi on tyhjä!

en: all
fi: kaikki

en: blog
fi: blogi

en: category
fi: KATEGORIA(T)

en: contact
fi: yhteyshenkilö

en: cookies
fi: Evästeet

en: dark
fi: Tumma

en: design
fi: Ulkoasu

en: education
fi: Koulutus

en: family
fi: perhesuhde

en: features
fi: Ominaisuudet

en: from $0.99
fi: alkaen 0,99€

en: from $1.49
fi: alkaen 1,49€

en: from $1.99
fi: alkaen 1,99€

en: from $2.99
fi: alkaen 2,99€

en: home
fi: Etusivu

en: images
fi: kuvat

en: location
fi: Sijainti

en: london
fi: Lontoo

en: menu
fi: Valikko

en: music
fi: musiikki

en: pages
fi: Sivut

en: poetry
fi: runous

en: portfolio
fi: Portfolio

en: posts
fi: artikkelia

en: products
fi: tuotteet

en: professional
fi: ammatillinen

en: projects
fi: Projektit

en: quote
fi: Lainaus

en: seasonal
fi: Kausiluonteinen

en: social
fi: sosiaalinen media

en: space
fi: väli,

en: subscribe
fi: Tilaa

en: text
fi: teksti

en: theme
fi: teema

en: uncategorized
fi: Yleinen

en: update
fi: Päivitä
