WordPress.com - Block Patterns - en to gl_ES translation catalogue (333 entries)

en: ...or something like this:
gl_ES: …ou algo así:

en: 100% Woolen
gl_ES: 100 % la

en: 42% Cupro 34% Linen 24% Viscose
gl_ES: 42 % Cupro 34 % Liño 24 % Viscosa

en: A set of high quality curated patterns.
gl_ES: Unha selección de padróns de alta calidade.

en: ABOUT US
gl_ES: SOBRE NÓS

en: About
gl_ES: Acerca de

en: About Me
gl_ES: Sobre min

en: About Us
gl_ES: Sobre nós

en: About me
gl_ES: Sobre min

en: About us
gl_ES: Acerca de nós

en: Ad
gl_ES: Anuncio

en: Add text or blocks that will display when a query returns no results.
gl_ES: Engade o texto ou os bloques que se mostrarán cando unha consulta non devolva ningún resultado.

en: Add text or blocks that will display when the query returns no results.
gl_ES: Engadir texto ou bloques que se mostrarán cando a consulta non devolva ningún resultado.

en: Add to cart
gl_ES: Engadir ao carriño

en: Address
gl_ES: Enderezo

en: Address:
gl_ES: Dirección:

en: All
gl_ES: Todos

en: All items are 100% hand-made, using the potter’s wheel or traditional techniques.
gl_ES: Todos os artigos fixéronse completamente a man, xa sexa cun torno de alfareiro ou con outras técnicas tradicionais.

en: America
gl_ES: América

en: An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.
gl_ES: Unha cadea anónima creada a partir da túa dirección de correo electrónico (tamén chamada  hash) pode ser proporcionada ao servizo de  Gravatar para ver se a estás usando. A política de privacidade do servizo  Gravatar está dispoñible aquí:  https://automattic.com/privacy/. Despois da aprobación do teu comentario, a imaxe do teu perfil é visible para o público no contexto do seu comentario.

en: Archive
gl_ES: Arquivo

en: Article
gl_ES: Artigo

en: Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website.
gl_ES: Os artigos deste sitio poden incluír contido incrustado (por exemplo, vídeos, imaxes, artigos, etc.). O contido incrustado doutras web compórtase exactamente da mesma maneira que se o visitante visitase a outra web.

en: August 1 -- December 1
gl_ES: 1 de agosto -- 1 de decembro

en: Basic
gl_ES: Básico

en: Become a Member and Get Exclusive Offers!
gl_ES: Faite membro e obtén ofertas exclusivas!

en: Berlin
gl_ES: Berlín

en: Biography
gl_ES: Biografía

en: Block Patterns
gl_ES: Patróns de bloques

en: Blog Posts
gl_ES: Artigos do blogue

en: Bold
gl_ES: Negra

en: Book Appointment
gl_ES: Reservar cita

en: Books
gl_ES: Libros

en: Browse Categories
gl_ES: Explorar as categorías

en: Bubbles
gl_ES: Burbullas

en: Business
gl_ES: Negocios

en: Button-down front for any type of mood or look.
gl_ES: Parte dianteira abotoada para calquera tipo de estado de ánimo ou estilismo.

en: Buy now
gl_ES: Comprar Agora

en: Calendar
gl_ES: Calendario

en: Call to Action
gl_ES: Chamada á acción

en: Camera
gl_ES: Cámara

en: Caption
gl_ES: Lenda

en: Cart
gl_ES: Carriño

en: Category
gl_ES: CATEGORÍA

en: Category name
gl_ES: Nome da categoría

en: Chapters
gl_ES: Capítulos

en: Checkout
gl_ES: Finalizar compra

en: Citation
gl_ES: Cita

en: City
gl_ES: Cidade

en: Classes
gl_ES: Clases

en: Closed
gl_ES: Pechado

en: Code
gl_ES: Código

en: Coming Soon
gl_ES: Proximamente

en: Coming soon
gl_ES: Proximamente

en: Comments
gl_ES: Comentarios

en: Company
gl_ES: Compañía

en: Connect
gl_ES: Conéctate

en: Contact
gl_ES: contacto

en: Contact Form
gl_ES: Formulario de contacto

en: Contact Information
gl_ES: Información de contacto

en: Contact Us
gl_ES: Contacta connosco

en: Contact form
gl_ES: Formulario de contacto

en: Contact us
gl_ES: Contacta con nós

en: Contact us.
gl_ES: Contacta con nós

en: Content…
gl_ES: Contido…

en: Continue reading
gl_ES: Continuar lendo

en: Create
gl_ES: Crear

en: Created with love and care in Australia.
gl_ES: Elaborado con amor e esmero en Australia.

en: Cupcakes
gl_ES: Magdalenas

en: Custom Colors
gl_ES: Cores personalizables

en: Custom Header
gl_ES: Cabeceira personalizable

en: Date
gl_ES: Data

en: Decoration
gl_ES: Decoración

en: Description
gl_ES: Descrición

en: Design
gl_ES: Deseño

en: Details
gl_ES: Detalles

en: Digital Marketing
gl_ES: Márketing dixital

en: Dimensions
gl_ES: Dimensións

en: Discover
gl_ES: Descobre

en: Download
gl_ES: Descargar

en: Earn
gl_ES: Gana

en: Earthy, organic feel.
gl_ES: Naturais e orgánicas.

en: Education
gl_ES: Educación

en: Email
gl_ES: Enderezo electrónico

en: Email Address
gl_ES: Enderezo de correo electrónico

en: Email:
gl_ES: Enderezo electrónico

en: Embedded content from other websites
gl_ES: Contido incrustado doutros sitios web

en: Enduring quality.
gl_ES: Calidade duradeira.

en: Enter your email address
gl_ES: Introduce o teu enderezo de correo electrónico

en: Explore
gl_ES: Explorar

en: Favorites
gl_ES: Favoritos

en: Featured
gl_ES: Destacado

en: Featured Post
gl_ES: Artigo destacado

en: Features
gl_ES: Características

en: Fits your wardrobe
gl_ES: Adáptase ao teu vestiario.

en: Five
gl_ES: Cinco

en: Follow Us
gl_ES: Síguenos

en: Font Sizes
gl_ES: Tamaños de fonte

en: Food
gl_ES: Gastronomía

en: Footer
gl_ES: Rodapé

en: Footers
gl_ES: Pés de páxina

en: For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.
gl_ES: Dos usuarios que se rexistran na nosa web (se os hai), tamén almacenamos a información persoal que proporcionan no seu perfil de usuario. Todos os usuarios poden ver, editar ou eliminar a súa información persoal en calquera momento (agás que non poden cambiar o seu nome de usuario). Os administradores da web tamén poden ver e editar esa información.

en: Form
gl_ES: Formulario

en: Four
gl_ES: Catro

en: France
gl_ES: Francia

en: Free
gl_ES: Gratis

en: Friday
gl_ES: Venres

en: From Signac to Matisse
gl_ES: Desde Signac a Matisse

en: Full Width
gl_ES: Ancho completo

en: Full-Width Page
gl_ES: Páxina de ancho completo

en: Galleries
gl_ES: Galerias

en: Gallery
gl_ES: Galeria

en: Genre
gl_ES: Xénero

en: Get Started
gl_ES: Primeiros pasos

en: Get in touch
gl_ES: Contactar

en: Get started
gl_ES: Primeiros pasos

en: Gradient
gl_ES: Degradado

en: Grow
gl_ES: Crece

en: Half tuck into your pants or layer over.
gl_ES: Con pregue por dentro do pantalón ou completamente por fóra.

en: Header
gl_ES: Cabezallo

en: Headers
gl_ES: cabeceiras

en: Heading 1
gl_ES: Título 1

en: Heading 2
gl_ES: Título 2

en: Heading 3
gl_ES: Título 3

en: Heading 4
gl_ES: Título 4

en: Heading 5
gl_ES: Título 5

en: Heading 6
gl_ES: Título 6

en: Hello World!
gl_ES: Ola mundo!

en: Hello world!
gl_ES: Ola mundo!

en: Help
gl_ES: Axuda

en: Highlights
gl_ES: Resaltados

en: History
gl_ES: Histórico

en: Home
gl_ES: Inicio

en: Home Page
gl_ES: Páxina de inicio

en: Homepage
gl_ES: Páxina de inicio

en: Hours
gl_ES: Horas

en: How long we retain your data
gl_ES: Canto tempo conservamos os teus datos

en: If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.
gl_ES: Se editas ou publicas un artigo, gardarase unha  cookie adicional no teu navegador. Esta  cookie non inclúe datos persoais e simplemente indica o ID do artigo que acabas de editar. Expira despois de 1 día.

en: If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.
gl_ES: Se tes unha conta ou deixaches comentarios nesta web, podes solicitar recibir un arquivo de exportación dos datos persoais que temos sobre ti, incluíndo calquera dato que nos proporcionaras. Tamén podes solicitar que eliminemos calquera dato persoal que teñamos sobre ti. Isto non inclúe ningún dato que esteamos obrigados a conservar con fins administrativos, legais ou de seguridade.

en: If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.
gl_ES: Se deixas un comentario no noso sitio podes elixir gardar o teu nome, dirección de correo electrónico e web en  cookies. Isto é para a túa comodidade, para que non teñas que volver encher os teus datos cando deixes outro comentario. Estas  cookies terán unha duración dun ano.

en: If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.
gl_ES: Se deixas un comentario, o comentario e os seus metadatos consérvanse indefinidamente. Isto é para que podamos recoñecer e aprobar comentarios sucesivos automaticamente en lugar de mantelos nunha cola de moderación

en: If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.
gl_ES: Se solicita un restablecemento de contrasinal, a súa dirección IP incluirase no correo electrónico de restablecemento.

en: If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.
gl_ES: Se es un usuario rexistrado e carga imaxes á web, debes evitar cargar imaxes con datos de localización  GPS  EXIF incluídos. Os visitantes da web poden descargar e extraer calquera dato de localización das imaxes da web.

en: If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser.
gl_ES: Se tes unha conta e conéctaste a este sitio, instalaremos unha  cookie temporal para determinar se o teu navegador acepta  cookies. Esta  cookie non contén datos persoais e elimínase ao pechar o navegador.

en: Image Alignment
gl_ES: Aliñamento da imaxe

en: Images
gl_ES: Imaxes

en: Info
gl_ES: Información

en: Inline
gl_ES: Integrado

en: Instructions
gl_ES: Instruccións

en: Interests
gl_ES: Intereses

en: Join the Club
gl_ES: Únete ao club

en: Join the Conversation
gl_ES: Unirse á conversa

en: Just arrived
gl_ES: Últimas novidades

en: LEARN MORE
gl_ES: SABER MÁIS

en: Language
gl_ES: Idiomas

en: Latest Posts
gl_ES: Últimas entradas

en: Layout
gl_ES: Disposición

en: Learn More
gl_ES: Aprender máis

en: Learn more
gl_ES: Aprender máis

en: Light
gl_ES: Claro

en: Link
gl_ES: Ligazón

en: Link text
gl_ES: Texto da ligazón

en: Links
gl_ES: Ligazons

en: List
gl_ES: Lista

en: Lists
gl_ES: Listas

en: Location
gl_ES: Localización

en: London
gl_ES: Londres

en: Main
gl_ES: Principal

en: Malaysia
gl_ES: Malaisia

en: Maldives
gl_ES: Illas Maldivas

en: Management
gl_ES: Xestión

en: Marl is an independent studio and artisanal gallery.
gl_ES: Marl é un estudo independente e unha galería artesanal.

en: Media
gl_ES: Multimedia

en: Members get access to exclusive exhibits and sales. Our memberships cost $99.99 and are billed annually.
gl_ES: Os membros obteñen acceso a exhibicións e vendas exclusivas. O noso abono custa 99,99 $ e factúrase anualmente.

en: Membership
gl_ES: Membros

en: Menu
gl_ES: Menú

en: Monday
gl_ES: Luns

en: More Details
gl_ES: Máis detalles

en: More details
gl_ES: Máis detalles

en: My account
gl_ES: A miña conta

en: News
gl_ES: Novas

en: No results found.
gl_ES: Non se atoparon resultados.

en: Normal Fit
gl_ES: Axuste normal

en: Notes
gl_ES: Notas

en: Numbers
gl_ES: Números

en: October 1 -- December 1
gl_ES: 1 de outubro -- 1 de decembro

en: On Sale Products
gl_ES: Produtos en oferta

en: Order
gl_ES: Orde

en: Other
gl_ES: Outros:

en: Other:
gl_ES: Outros:

en: Our 2015 default theme is clean, blog-focused, and designed for clarity. Twenty Fifteen's simple, straightforward typography is readable on a wide variety of screen sizes, and suitable for multiple languages. We designed it using a mobile-first approach, meaning your content takes center-stage, regardless of whether your visitors arrive by smartphone, tablet, laptop, or desktop computer.
gl_ES: O noso tema por defecto 2015 é limpo, centrado no blog, e deseñado para maior claridade. A Tipografía simple, pódese ler nunha ampla variedade de tamaños de pantalla, e adecuado para múltiples idiomas. Deseñámolo utilizando un enfoque móbil primeiro, é dicir, o seu contido toma o centro do escenario, con independencia de que os seus visitantes cheguen via smartphone, tablet, portátil ou computadora de escritorio.

en: Our Story
gl_ES: A nosa historia

en: Our early autumn collection is here.
gl_ES: Xa está aquí a nosa colección de outono.

en: Pages
gl_ES: Páxinas

en: Paris
gl_ES: París

en: Pattern
gl_ES: Padrón

en: People
gl_ES: Xente

en: Perfect for any look featuring a mid-rise, relax fitting silhouette.
gl_ES: Perfecta para un estilismo de silueta axustada e estatura media.

en: Personal
gl_ES: Persoal

en: Photography
gl_ES: Fotografía

en: Photos
gl_ES: Fotos

en: Poland
gl_ES: Polonia

en: Portfolio
gl_ES: Portafolio

en: Post Formats
gl_ES: Formatos de artigo

en: Post Meta
gl_ES: Metadatos da entrada

en: Post Title
gl_ES: Título do artigo:

en: Posts
gl_ES: Entradas

en: Pricing
gl_ES: Prezos

en: Privacy Policy
gl_ES: Privacidade

en: Product
gl_ES: Produto

en: Product name
gl_ES: Nome do produto

en: Product title
gl_ES: Título do produto.

en: Products
gl_ES: Produtos

en: Project
gl_ES: Proxecto

en: Project Type
gl_ES: Tipo de proxecto

en: Projects
gl_ES: Proxectos

en: Proudly powered by WordPress
gl_ES: Fornecido con orgullo por WordPress

en: Purchase
gl_ES: Mercar

en: Quote
gl_ES: Cita

en: Quotes
gl_ES: Citas

en: Read More
gl_ES: Ler máis

en: Reading
gl_ES: Lectura

en: Recent Posts
gl_ES: Artigos recentes

en: Reflect your fashionable style.
gl_ES: Refrexa a estética do teu estilo.

en: Register
gl_ES: Rexistrarse

en: Registration Form
gl_ES: Formulario de rexistro

en: Research
gl_ES: Investigación

en: Responsive Layout
gl_ES: Deseño adaptable

en: Resume
gl_ES: Reactivar

en: Review
gl_ES: Valoración

en: Reviews
gl_ES: Reseñas

en: Sample Page
gl_ES: Páxina de exemplo

en: Saturday
gl_ES: Sábado

en: Schedule
gl_ES: Programar

en: Seasonal
gl_ES: Estacional

en: See more
gl_ES: Ver máis

en: Send
gl_ES: Enviar

en: Shadow
gl_ES: Sombra

en: Share reviews and feedback about your brand/business.
gl_ES: Comparte valoracións sobre a túa marca/negocio.

en: Shop
gl_ES: Tenda

en: Shop Now
gl_ES: Comprar agora

en: Shop now
gl_ES: Comprar agora

en: Sidebar
gl_ES: Barra lateral

en: Sign Up
gl_ES: Crear unha conta

en: Sign up
gl_ES: Rexistro

en: Single Product
gl_ES: Produto único

en: Size
gl_ES: Tamaño

en: Social Links
gl_ES: Enlaces sociais

en: Start
gl_ES: Empezar

en: Store
gl_ES: Tenda

en: Style
gl_ES: Estilo

en: Submit
gl_ES: Enviar

en: Subscribe
gl_ES: Subscrición

en: Subscription
gl_ES: Subscrición

en: Support
gl_ES: Soporte

en: THE GOODS
gl_ES: OS PRODUTOS

en: Table
gl_ES: Táboa

en: Tag
gl_ES: Etiqueta

en: Team
gl_ES: Equipo

en: Terms
gl_ES: Termos

en: Testimonial
gl_ES: Testemuño

en: Testimonials
gl_ES: Recomendacións

en: Text
gl_ES: Texto

en: The Eden Jacket
gl_ES: Chaqueta Eden

en: The Life I Deserve
gl_ES: A vida que merezo

en: The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.
gl_ES: A compañía de calcetíns XYZ foi fundada en 1971 e desde entón proporcionou calcetíns de calidade para a xente. Situada en Santiago de Compostela, XYZ emprega a máis de 2.000 persoas e fai todo tipo de cousas impresionantes para a comunidade Santiaguesa.

en: The exhibitions are produced by UMoMA in collaboration with artists and museums around the world and they often attract international attention. UMoMA has received a Special Commendation from the European Museum of the Year, and was among the top candidates for the Swedish Museum of the Year Award as well as for the Council of Europe Museum Prize.
gl_ES: As exposicións son realizadas por UMoMA en colaboración con artistas e museos de todo o mundo e, con frecuencia, atraen a atención internacional. UMoMA recibiu unha mención especial do museo europeo do ano e foi un dos principais candidatos ao premio sueco ao museo do ano, así como ao premio do consello de Europa.

en: Theatre of Operations
gl_ES: Teatro de operacións

en: These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.
gl_ES: Estas web poden recompilar datos sobre ti, utilizar  cookies, incrustar un seguimento adicional de terceiros, e supervisar a túa interacción con ese contido incrustado, incluído o seguimento da súa interacción co contido incrustado se tes unha conta e estás conectado a esa web.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
gl_ES: Ista é unha páxina de exemplo. É diferente a unha entrada do blog porque estará nun só lugar e aparecerá na navegación do teu sitio (na maioría dos temas). A maioría da xente comenza cunha páxina "Acerca de" que lles presenta aos visitantes potenciais do sitio. Podería dicir algo como esto:

en: Three
gl_ES: Tres

en: Thursday
gl_ES: Xoves

en: Tiled Gallery
gl_ES: Galería apilada

en: Timeless style.
gl_ES: Estilo atemporal.

en: Tools
gl_ES: Ferramentas

en: Tuesday
gl_ES: Martes

en: Two
gl_ES: Dous

en: Type / to add a hidden block
gl_ES: Teclea / para engadir un bloque oculto

en: Uncategorized
gl_ES: Sen categorizar

en: Unique, one-of-a-kind pieces.
gl_ES: Pezas únicas e irrepetibles.

en: Unknown
gl_ES: Descoñecido

en: Upcoming Events
gl_ES: Próximos eventos

en: Update
gl_ES: Actualizar

en: Versatile
gl_ES: Versátil

en: Video
gl_ES: Vídeo

en: View Blog
gl_ES: Ver o blog

en: View products
gl_ES: Ver produtos

en: Visit Blog
gl_ES: Visitar o blogue

en: Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
gl_ES: Os comentarios dos visitantes poida que os revise un servizo de detección automática de  spam.

en: We specialize in limited collections of handmade tableware. We collaborate with restaurants and cafes to create unique items that complement the menu perfectly. Please get in touch if you want to know more about our process and pricing.
gl_ES: Somos especialistas en coleccións de vaixelas artesanais de edición limitada. Colaboramos con restaurantes e cafeterías para crear artigos únicos que van a xogo cos seus menús. Para obter máis información sobre o noso proceso e prezos, ponte en contacto con nós.

en: Websites
gl_ES: Sitios web

en: Wednesday
gl_ES: Mércores

en: Weight
gl_ES: Peso

en: Welcome
gl_ES: Benvido/a

en: Welcome to
gl_ES: Benvido a

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
gl_ES: Benvido a WordPress. Este é o teu primeiro artigo. Edítao ou elimínao e empeza a publicar!

en: What rights you have over your data
gl_ES: Que dereitos tes sobre os teus datos

en: Where your data is sent
gl_ES: Onde se envían os teus datos

en: Who we share your data with
gl_ES: Con quen compartimos os teus datos

en: With seven floors of striking architecture, UMoMA shows exhibitions of international contemporary art, sometimes along with art historical retrospectives. Existential, political and philosophical issues are intrinsic to our programme. As visitor you are invited to guided tours artist talks, lectures, film screenings and other events with free admission
gl_ES: Con sete pisos de arquitectura impresionante, o UMoMA mostra exposicións de arte contemporáneo internacional, a veces xunto con retrospectivas históricas da arte. Os problemas existenciais, políticos e filosóficos son intrínsecos ao noso programa. Como visitante, estás invitado a visitas guiadas, charlas de artistas, conferencias, proxeccións de películas e outros eventos con entrada gratuíta

en: Works and Days
gl_ES: Obras e días

en: Write title…
gl_ES: Escribe o título…

en: Writing
gl_ES: Escrita

en: Written by
gl_ES: Escrito por

en: Year
gl_ES: Ano

en: all
gl_ES: Todo

en: category
gl_ES: CATEGORÍA

en: contact
gl_ES: contacto

en: cookies
gl_ES: Cookies

en: dark
gl_ES: Escuro

en: design
gl_ES: Deseño

en: education
gl_ES: Educación

en: family
gl_ES: familia

en: header
gl_ES: Cabeceira

en: home
gl_ES: Inicio

en: images
gl_ES: Imaxes

en: links
gl_ES: Ligazons

en: location
gl_ES: Localización

en: media
gl_ES: medios

en: menu
gl_ES: Menú

en: music
gl_ES: música

en: poetry
gl_ES: poesía

en: portfolio
gl_ES: Portafolio

en: posts
gl_ES: artigos

en: professional
gl_ES: profesional

en: projects
gl_ES: Proxectos

en: quote
gl_ES: Cita

en: seasonal
gl_ES: Estacional

en: subscribe
gl_ES: Subscrición

en: text
gl_ES: texto

en: theme
gl_ES: tema

en: uncategorized
gl_ES: Sen clasificar

en: upcoming events
gl_ES: Próximos eventos
