WordPress.com - Block Patterns - en to ka_GE translation catalogue (235 entries)

en: ...or something like this:
ka_GE: …ანდა, ასე:

en: A set of high quality curated patterns.
ka_GE: მაღალი ხარისხის კურირებული ნიმუშების ნაკრები.

en: About
ka_GE: ინფორმაცია

en: About me
ka_GE: ჩემს შესახებ

en: Add text or blocks that will display when a query returns no results.
ka_GE: დაამატეთ ტექსტი ან ბლოკები, რომლებიც გამოჩნდება, როდესაც მოთხოვნა არ დააბრუნებს შედეგს.

en: Add to cart
ka_GE: კალათაში დამატება

en: Address
ka_GE: მისამართი

en: Address:
ka_GE: მისამართი:

en: All
ka_GE: ყველა

en: America
ka_GE: ამერიკა

en: An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.
ka_GE: ანონიმიზირებული სტრიქონი, რომელიც იქმნება თქვენი ელფოსტის მისამართიდან (ე.წ. „ჰეში“), შესაძლოა გადაეცეს სერვისს Gravatar, რათა მოხდეს იმის გარკვევა, იყენებთ თუ არა თქვენ მას. Gravatar-ის კონფიდენციალურობის პოლიტიკა ხელმისაწვდომია აქ: https://automattic.com/privacy/ . კომენტარის გამოქვეყნების შემდგომ თქვენი პროფილის გამოსახულება საჯაროდ გამოჩნდება თქვენი კომენტარის კონტექსტში.

en: Archive
ka_GE: არქივი

en: Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website.
ka_GE: სტატიები ამ საიტზე შესაძლოა შეიცავდნენ ჩადგმად შიგთავსს (მაგალითად ვიდეო, გამოსახულება, სტატია და ა.შ.). მსგავსი სახის შიგთავსი ისევე იქცევა, თითქოს მომხმარებელი გადავიდა სხვა საიტზე.

en: Audio
ka_GE: აუდიო

en: Austria
ka_GE: ავსტრია

en: Bali
ka_GE: ბალი

en: Barcelona
ka_GE: ბარსელონა

en: Berlin
ka_GE: ბერლინი

en: Block Patterns
ka_GE: ბლოკის ნიმუშები

en: Blog
ka_GE: ბლოგი

en: Blog Posts
ka_GE: პოსტები

en: Bold
ka_GE: მუქი

en: Buy now
ka_GE: იყიდეთ ახლა

en: Calendar
ka_GE: კალენდარი

en: Call to Action
ka_GE: მოქმედებისკენ მოწოდება

en: Caption
ka_GE: წარწერა

en: Cart
ka_GE: კალათა

en: Category
ka_GE: კატეგორია

en: Chapters
ka_GE: თავები

en: Checkout
ka_GE: შეძენა

en: City
ka_GE: ქალაქი

en: Classes
ka_GE: კლასები

en: Closed
ka_GE: დახურული

en: Code
ka_GE: კოდი

en: Coffee
ka_GE: ყავა

en: Comments
ka_GE: კომენტარები

en: Company
ka_GE: კომპანია

en: Connect
ka_GE: დაკავშირება

en: Contact
ka_GE: ნაცნობი

en: Contact us
ka_GE: დაგვიკავშირდით

en: Content…
ka_GE: შიგთავსი…

en: Cookies
ka_GE: ქუქი-ფაილები

en: Create
ka_GE: შექმნა

en: Custom Colors
ka_GE: მორგებული ფერები

en: Custom Header
ka_GE: მორგებული სათაო

en: Date
ka_GE: პაემანი

en: Decoration
ka_GE: გაფორმება

en: Description
ka_GE: აღწერა

en: Design
ka_GE: დიზაიანი

en: Details
ka_GE: დეტალები

en: Digital Marketing
ka_GE: ციფრული მარკეტინგი

en: Dimensions
ka_GE: ზომები

en: Download
ka_GE: გადმოწერა

en: Education
ka_GE: განათლება

en: Email
ka_GE: ელფოსტა

en: Email Address
ka_GE: ელ. ფოსტა

en: Email:
ka_GE: ელფოსტა

en: Embedded content from other websites
ka_GE: სხვა საიტების ჩადგმადი შიგთავსი

en: Events
ka_GE: ღონისძიებები

en: Explore
ka_GE: აღმოაჩინე

en: Favorites
ka_GE: რჩეულები

en: Featured
ka_GE: რჩეული

en: Features
ka_GE: ფუნქციები

en: Font Sizes
ka_GE: შრიფტის ზომა

en: Footer
ka_GE: სარდაფი

en: For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.
ka_GE: ჩვენს საიტზე რეგისტრირებული მომხმარებლებისათვის ჩვენ ვინახავთ იმ პირად ინფორმაციას, რომელიც მათ მიუთითეს პროფილში. ყველა მომხმარებელს შეუძლია ნახოს, ჩაასწოროს, ან წაშალოს მისი ინფორმაცია ნებისმიერ დროს (მომხმარებლის სახელის გარდა). ვებ-გვერდის ადმინისტრაციას ასევე შეუძლია დაინახოს ეს ინფორმაცია და შეცვალოს.

en: France
ka_GE: საფრანგეთი

en: Free
ka_GE: უფასო

en: Friday
ka_GE: პარასკევი

en: Galleries
ka_GE: გალერეა

en: Gallery
ka_GE: გალერეა

en: Genre
ka_GE: ჟანრი

en: Get Started
ka_GE: დაიწყე

en: Get started
ka_GE: დაიწყე

en: Gradient
ka_GE: გრედიენტი

en: Header
ka_GE: სათაური

en: Headers
ka_GE: ზედა კოლონტიტულები

en: Heading 1
ka_GE: სათაური 1

en: Heading 2
ka_GE: სათაური 2

en: Heading 3
ka_GE: სათაური 3

en: Heading 4
ka_GE: სათაური 4

en: Heading 5
ka_GE: სათაური 5

en: Heading 6
ka_GE: სათაური 6

en: Hello world!
ka_GE: ცხოვრება მშვენიერია!

en: Help
ka_GE: დახმარება

en: Highlights
ka_GE: შეფერადებული

en: History
ka_GE: ისტორია

en: Home
ka_GE: მთავარი

en: Homepage
ka_GE: მთავარი

en: Hours
ka_GE: საათი

en: How long we retain your data
ka_GE: რამდენად დიდხანს ვინახავთ თქვენს მონაცემებს

en: If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.
ka_GE: სტატიის ჩასწორების, ან გამოქვეყნებისას ბრაუზერში შენახული იქნება დამატებითი ქუქი-ფაილი, ის არ შეიცავს პირად მონაცემებს, არამედ მხოლოდ ჩასწორებული ჩანაწერის ID-ის და ვადა გასდის 1 დღეში.

en: If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.
ka_GE: საიტზე პირადი ანგარიშის არსებობისას, ან თუ თქვენ დატოვეთ კომენტარი, შეგიძლიათ მოითხოვოთ პირადი ინფორმაციის ფაილის ექსპორტი, რომელიც ჩვენ შევინახეთ, მათ შორის თქვენ მიერ მოწოდებული ინფორმაცია. თქვენ ასევე შეგიძლიათ მოითხოვოთ ამ მონაცემების წაშლა, გარდა იმ ინფორმაციისა, რომელიც ჩვენ ვალდებული ვართ შევინახოთ ადმინისტრირების მიზნებისათვის, კანონის თანახმად, ან უსაფრთხოების მიზნით.

en: If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.
ka_GE: თუ დატოვებთ კომენტარს ჩვენს საიტზე, თქვენ შეგიძლიათ ჩართოთ თქვენი სახელის, ელფოსტისა და ვებ-გვერდის მისამართის შენახვის შესაძლებლობა ქუქი-ფაილში. ეს კეთდება თქვენი კომფორტისათვის, რათა ხელახლა არ მოგიწიოთ იგივე მონაცემებსი შეტანა მორიგი კომენტარის დატოვებისას. ეს ქუქი-ფაილები ერთი წელი ინახება.

en: If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.
ka_GE: თუ თქვენ დაწერთ კომენტარს, მაშინ კომენტარიც და მისი მეტა-მონაცემები შეინახება უსასრულოდ დიდი ხნით. ეს ხდება იმისათვის, რომ ავტომატურად მოხდეს შემდგომი კომენტარების ავტომატური გამოქვეყნება, ნაცვლად ხელით მისი მოწონებისა.

en: If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.
ka_GE: თუ პაროლის გადაყენებას მოითხოვთ, თქვენი IP მისამართი დაემატება ელფოსტაში.

en: If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.
ka_GE: თუ ხართ რეგისტრირებული მომხმარებელი და ატვირთეთ ფოტო საიტზე, ჯობია თავიდან აიცილოთ EXIF-მონაცემებით ფოტოს ატვირთვა, ვინაიდან ისინი შეიცავენ ინფორმაციას თქვენი ადგილმდებარეობის შესახებ. ნებისმიერს შეუძლია ამ ინფორმაციის ამოღება ფოტოდან.

en: If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser.
ka_GE: თუ თქვენ სტუმრობთ ჩვენს შესვლის გვერდს, ჩვენ დავაყენებთ დროებით cookie-ს, რათა დადგინდეს თქვენი ბრაუზერი იღებს თუ არა cookies. ეს ქუქი-ფაილი არ შეიცავს პერსონალურ მონაცემებს და თქვენი ბრაუზერის დახურვისას გაუქმდება.

en: Images
ka_GE: სურათები

en: Info
ka_GE: ინფორმაცია

en: Instructions
ka_GE: ინსტრუქციები

en: Join the Conversation
ka_GE: შეუერთდით საუბარს

en: Language
ka_GE: ენა

en: Latest Posts
ka_GE: უახლესი ჩანაწერები

en: Layout
ka_GE: განლაგება

en: Learn More
ka_GE: გაიგეთ მეტი

en: Learn more
ka_GE: გაიგეთ მეტი

en: Light
ka_GE: ნათელი

en: Link
ka_GE: ბმული

en: Links
ka_GE: ბმულები

en: List
ka_GE: სია

en: Location
ka_GE: მდებარეობა

en: London
ka_GE: ლონდონი

en: Main
ka_GE: ძირითადი

en: Malaysia
ka_GE: მალაიზია

en: Maldives
ka_GE: მალდივის რესპუბლიკა

en: Media
ka_GE: მედია

en: Membership
ka_GE: გაწევრიანება

en: Menu
ka_GE: მენიუ

en: Monday
ka_GE: ორშაბათი

en: More Details
ka_GE: დამატებითი დეტალები

en: My account
ka_GE: ჩემი ანგარიში

en: News
ka_GE: სიახლეები

en: No results found.
ka_GE: შედეგები არ არის.

en: Notes
ka_GE: შენიშვნები

en: Numbers
ka_GE: რიცხვები

en: Order
ka_GE: დალაგება

en: Other
ka_GE: სხვა

en: Pages
ka_GE: გვერდები

en: Paris
ka_GE: პარიზი

en: Pattern
ka_GE: თარგი

en: People
ka_GE: ხალხი

en: Photography
ka_GE: ფოტოგრაფია

en: Poland
ka_GE: პოლონეთი

en: Portfolio
ka_GE: ნამუშევრები

en: Post Formats
ka_GE: ჩანაწერის ფორმატები

en: Post Title
ka_GE: ჩანაწერის სათაური

en: Posts
ka_GE: პოსტები

en: Premium
ka_GE: პრემიუმი

en: Pricing
ka_GE: ფასწარმოქმნა

en: Privacy Policy
ka_GE: კონფიდენციალურობის პოლიტიკა

en: Product
ka_GE: პროდუქტი

en: Product name
ka_GE: პროდუქტის სახელი

en: Product title
ka_GE: პროდუქტის დასახელება

en: Products
ka_GE: პროდუქტები

en: Purchase
ka_GE: შეძენა

en: Quote
ka_GE: ციტატა

en: Quotes
ka_GE: ციტატები

en: Read More
ka_GE: გაიგე მეტი

en: Reading
ka_GE: კითხვა

en: Recent Posts
ka_GE: ბოლო ჩანაწერები

en: Regina
ka_GE: რეჯაინა

en: Register
ka_GE: რეგისტრაცია

en: Registration Form
ka_GE: რეგისტრაციის ფორმა

en: Responsive Layout
ka_GE: ადაპტიური დიზაინი

en: Resume
ka_GE: გაგრძელება

en: Review
ka_GE: განხილვა

en: Reviews
ka_GE: მიმოხილვა

en: S
ka_GE: შ

en: Sample Page
ka_GE: სანიმუშო გვერდი

en: Saturday
ka_GE: შაბათი

en: Schedule
ka_GE: განრიგში

en: Schedules
ka_GE: დაგეგმილი…

en: Seasonal
ka_GE: წელიწადის დროები

en: Seychelles
ka_GE: სეიშელის კუნძულები

en: Shadow
ka_GE: ჩრდილი

en: Share reviews and feedback about your brand/business.
ka_GE: გააზიარეთ მიმოხილვები და გამოხმაურება თქვენი ბრენდის/ბიზნესის შესახებ.

en: Shop
ka_GE: მაღაზია

en: Sidebar
ka_GE: გვერდითი პანელი

en: Sign up
ka_GE: რეგისტრაცია

en: Size
ka_GE: ზომა

en: Social
ka_GE: სოციალური

en: Style
ka_GE: სტილი

en: Submit
ka_GE: გაგზავნა

en: Subscribe
ka_GE: გამოწერა

en: Success
ka_GE: წარმატებული

en: Support
ka_GE: მხარდაჭერა

en: Table
ka_GE: ცხრილი

en: Tag
ka_GE: ჭდე

en: Terms
ka_GE: პირობები

en: Text
ka_GE: ტექსტი

en: The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.
ka_GE: კომპანია „ჯიჯი ალფაიძე“ დაფუძნდა 1991 წელს და მას შემდეგ გთავაზობთ საუცხოო მომსახურებას. კომპანიის მთავარი ოფისი მდებარეობს ლაზიკაში, დასაქმებული ყავს 2,000-ზე მეტი ადამიანი და დიდი სარგებლობა მოაქვს ქვეყნისათვის.

en: These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.
ka_GE: ეს საიტები შესაძლოა აგროვებენ მონაცემებს თქვენს შესახებ, იყენებენ ქუქი-ფაილებს, ამატებენ დამატებითი თვალთვალის ხერხებს მესამე მხარისაგან და თვალყურს ადევნებენ თქვენს ურთიერთქმედებას შიგთავსთან, მათ შორის ურთიერთქმედებას იმ შემთხვევაში, როდესაც ავტორიზებული ხართ საიტზე და გაქვთ ანგარიში.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
ka_GE: ეს არის გვერდის მაგალითი. ჩანაწერისგან იმით განსხვავდება, რომ ერთ ადგილას რჩება და გამოჩნდება საიტის მენიუში (თემების უმრავლესობაში). გვერდზე „ჩვენს შესახებ“ საიტების მფლობელებს შეუძლიათ დაწერონ საკუთარი ვინაობის შესახებ. მაგალითად ასე:

en: Three
ka_GE: სამი.

en: Thursday
ka_GE: ხუთშაბათი

en: Tools
ka_GE: ხელსაწყოები

en: Tuesday
ka_GE: სამშაბათი

en: Type / to add a hidden block
ka_GE: ჩაწერეთ / დამალული ბლოკის დასამატებლად

en: Uncategorized
ka_GE: კატეგორიის გარეშე

en: United Kingdom
ka_GE: გაერთიანებული სამეფო

en: Unknown
ka_GE: უცნობი

en: Update
ka_GE: განახლება

en: Video
ka_GE: ვიდეო

en: Videos
ka_GE: ვიდეო

en: View products
ka_GE: პროდუქტების ნახვა

en: Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
ka_GE: მომხმარებლების კომენტარები შესაძლოა ავტომატურად შემოწმდეს სპამის გამოვლენის სერვისით.

en: Websites
ka_GE: ვებ-გვერდი

en: Wednesday
ka_GE: ოთხშაბათი

en: Weight
ka_GE: წონა

en: Welcome
ka_GE: მოგესალმებით

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
ka_GE: მოგესალმებათ WordPress. ეს თქვენი პირველი ჩანაწერია. შეცვალეთ, ან წაშალეთ იგი და დაიწყეთ ბლოგერობა.

en: What rights you have over your data
ka_GE: რა უფლებები გაქვთ პირად ინფორმაციაზე

en: Where your data is sent
ka_GE: სად იგზავნება თქვენი მონაცემები

en: Who we share your data with
ka_GE: ვის ვუზიარებთ მოანცემებს

en: Write title…
ka_GE: დაწერეთ სათაური…

en: Writing
ka_GE: წერა

en: Year
ka_GE: წელი

en: all
ka_GE: ყველა

en: audit
ka_GE: აუდიო

en: blog
ka_GE: ბლოგი

en: category
ka_GE: კატეგორია

en: contact
ka_GE: ნაცნობი

en: cookies
ka_GE: ქუქი-ფაილები

en: education
ka_GE: განათლება

en: family
ka_GE: ოჯახი

en: form
ka_GE: ფორმა

en: images
ka_GE: სურათები

en: links
ka_GE: ბმულები

en: location
ka_GE: მდებარეობა

en: media
ka_GE: მედია

en: menu
ka_GE: მენიუ

en: music
ka_GE: მუსიკა

en: podcast
ka_GE: პოდკასტი

en: poetry
ka_GE: პოეზია

en: portfolio
ka_GE: ნამუშევრები

en: posts
ka_GE: პოსტები

en: professional
ka_GE: პროფესიული

en: quote
ka_GE: ციტატა

en: schedule
ka_GE: განრიგში

en: seasonal
ka_GE: წელიწადის დროები

en: social
ka_GE: სოციალური

en: subscribe
ka_GE: გამოწერა

en: text
ka_GE: ტექსტი

en: uncategorized
ka_GE: კატეგორიის გარეშე
