WordPress.com - Block Patterns - en to ms translation catalogue (191 entries)

en: ...or something like this:
ms: ...atau sesuatu seperti ini:

en: About
ms: Perihal

en: About Us
ms: Mengenai Kami

en: About me
ms: Mengenai Saya

en: Add to cart
ms: Tambah ke troli

en: Address
ms: Alamat

en: All
ms: Semua

en: America
ms: Amerika

en: An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.
ms: Rentetan dianonimkan yang diwujudkan daripada alamat emel anda (juga dipanggil sebagai hash) mungkin akan diberikan kepada perkhidmatan Gravatar untuk melihat sama ada anda menggunakannya. Dasar privasi perkhidmatan Gravatar terdapat di sini: https://automattic.com/privacy/. Selepas kelulusan ulasan anda, gambar profail anda kelihatan kepada awam dalam konteks ulasan anda.

en: Archive
ms: Arkib

en: Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website.
ms: Artikel di laman ini mungkin termasuk kandungan terbenam (cth. video, imej, artikel, dll.) Kandungan terbenam daripada laman-laman lain berkelakuan dengan cara yang sama seakan seperti pelawat telah melawat laman yang lain.

en: Banner
ms: Sepanduk

en: Bold
ms: Tebal

en: Buy now
ms: Beli Sekarang

en: Calendar
ms: Kalendar

en: Call to Action
ms: Panggilan untuk Tindakan

en: Camera
ms: Kamera

en: Caption
ms: Sari Kata

en: Cart
ms: Troli

en: Category
ms: Kategori

en: Chapters
ms: Bab

en: Checkout
ms: Pembayaran

en: Citation
ms: Petikan

en: City
ms: Bandar

en: Closed
ms: Ditutup

en: Code
ms: Kod

en: Comments
ms: Ulasan

en: Contact
ms: orang hubungan

en: Continue reading
ms: Terus membaca

en: Cookies
ms: Kuki

en: Custom Colors
ms: Warna Tempahan

en: Custom Header
ms: Pengatas Tempahan

en: Date
ms: Tarikh

en: Decoration
ms: Perhiasan

en: Description
ms: Keterangan

en: Design
ms: Reka Bentuk

en: Details
ms: Butiran

en: Dimensions
ms: Ukuran

en: Download
ms: Muat Turun

en: Education
ms: Pendidikan

en: Email
ms: E-mel

en: Email Address
ms: Alamat Emel

en: Email:
ms: E-mel

en: Embedded content from other websites
ms: Kandungan terbenam dari laman web lain

en: Enter your email address
ms: Masukkan alamat email anda

en: FAQ
ms: Soalan Lazim

en: Favorites
ms: Kegemaran

en: Featured
ms: Pilihan

en: Features
ms: Ciri-Ciri

en: Font Sizes
ms: Saiz Fon

en: Footer
ms: Pembawah

en: For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.
ms: Bagi pengguna yang mendaftar di laman kami (jika ada), kami juga menyimpan maklumat peribadi yang mereka sediakan dalam profail pengguna mereka. Semua pengguna boleh melihat, menyunting, atau menghapuskan data peribadi mereka pada bila-bila masa (kecuali mereka tidak boleh mengubah nama pengguna mereka). Pentadbir laman web juga boleh melihat dan menyunting maklumat berkenaan.

en: Free
ms: Percuma

en: Friday
ms: Jumaat

en: Full-Width Page
ms: Halaman Lebar Penuh

en: Galleries
ms: Galeri

en: Gallery
ms: Galeri

en: Get Started
ms: Mulakan

en: Get started
ms: Mulakan

en: Gradient
ms: Gradien

en: Header
ms: Pengatas

en: Heading 1
ms: Tajuk 1

en: Heading 2
ms: Tajuk 2

en: Heading 3
ms: Tajuk 3

en: Heading 4
ms: Tajuk 4

en: Heading 5
ms: Tajuk 5

en: Heading 6
ms: Tajuk 6

en: Hello world!
ms: Helo dunia!

en: Help
ms: Bantuan

en: Highlights
ms: Serlahkan

en: History
ms: Sejarah

en: Home
ms: Utama

en: Homepage
ms: Hompej

en: Hours
ms: Waktu

en: How long we retain your data
ms: Berapa lama kami menyimpan data anda

en: If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.
ms: Jika anda menyunting atau menerbitkan suatu artikel, kuki tambahan akan disimpan dalam pelayar anda. Kuki ini tidak termasuk data peribadi dan hanya menyatakan bahawa ID kiriman artikal yang anda baru sahaja sunting. Ianya luput selepas 1 hari.

en: If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.
ms: Jika anda mempunyai akaun di laman ini, atau telah meninggalkan ulasan, anda boleh meminta untuk menerima fail data peribadi yang dieksport dalam simpanan kami tentang anda, termasuklah apa-apa data yang anda telah berikan kepada kami. Anda juga boleh meminta kami memadam sebarang maklumat peribadi anda dalam simpanan kami. Ini tidak termasuk apa-apa data  yang wajib kami simpan bagi tujuan pentadbiran, dasar, atau keselamatan.

en: If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.
ms: Jika anda tinggalkan ulasan di laman kami anda boleh memilih masuk untuk menyimpan nama, alamat emel dan laman web anda dalam kuki. Ini adalah untuk kesenangan anda supaya anda tidak perlu mengisi maklumat anda lagi apabila anda meninggalkan lagi ulasan. Kuki ini akan bertahan selama setahun.

en: If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.
ms: Jika anda tinggalkan ulasan, ulasan dan metadatanya disimpan tanpa tempoh batas. Ini adalah supaya kami boleh mengenali dan meluluskan apa-apa ulasan berikutan secara automatik dan tidak menahannya dalam giliran penyederhanaan.

en: If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.
ms: Jika anda memuat naik imej ke laman web, anda patut mengelakkan daripada memuat naik imej dengan data lokasi terbenam (EXIF GPS) yang disertakan. Pelawat ke laman web boleh memuat turun dan mendapatkan mana-mana lokasi data daripada imej-imej di laman web.

en: Images
ms: Imej

en: Info
ms: Maklumat

en: Interests
ms: Minat

en: Language
ms: Bahasa

en: Latest Posts
ms: Kiriman Terbaru

en: Layout
ms: Bentangan

en: Light
ms: Cerah

en: Link
ms: Pautan

en: Link text
ms: Teks Pautan

en: Links
ms: Pautan

en: List
ms: Senarai

en: Location
ms: Lokasi

en: Main
ms: Utama

en: Maintenance
ms: Penyenggaraan

en: Membership
ms: Keahlian

en: Monday
ms: Isnin

en: More Details
ms: Perincian Lanjut

en: More details
ms: Maklumat Lanjut

en: Music
ms: Muzik

en: My account
ms: Akaun Saya

en: News
ms: Berita

en: No results found.
ms: Tiada keputusan dijumpai.

en: Notes
ms: Catatan

en: Options
ms: Pilihan

en: Order
ms: Aturan

en: Other
ms: Lain-lain

en: Overall
ms: Keseluruhan

en: Pages
ms: Halaman

en: Photography
ms: Fotografi

en: Post Formats
ms: Format Kiriman

en: Post Title
ms: Tajuk Kiriman

en: Posts
ms: Kiriman

en: Premium support
ms: Khidmat Sokongan Premium

en: Privacy Policy
ms: Dasar Privasi

en: Product
ms: Produk

en: Product name
ms: Nama produk

en: Products
ms: Produk

en: Purchase
ms: Pembelian

en: Questions?
ms: Soalan-soalan

en: Quote
ms: Petikan

en: Quotes
ms: Petikan

en: Reading
ms: Pembacaan

en: Recent Posts
ms: Kiriman Terbaru

en: Register
ms: Daftar

en: Registration Form
ms: Borang Pendaftaran

en: Responsive Layout
ms: Bentangan Responsif

en: Revenue
ms: Pendapatan

en: Reviews
ms: Tinjauan

en: Sample Page
ms: Halaman Contoh

en: Saturday
ms: Sabtu

en: Schedule
ms: Jadual

en: Seasonal
ms: Musim

en: Send
ms: Hantar

en: Send Message
ms: Hantar Mesej

en: Sidebar
ms: Palang sisi

en: Sign Up
ms: Daftar

en: Sign up
ms: Daftar

en: Size
ms: Saiz

en: Start
ms: Mula

en: Style
ms: Stail

en: Submit
ms: Daftarkan

en: Subscribe
ms: Langgan

en: Support
ms: Sokong

en: Table
ms: Jadual

en: Tag
ms: Label

en: Terms
ms: Terma

en: Testimonials
ms: Testimoni

en: Text
ms: Teks

en: The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.
ms: Syarikat XYZ Doohickey telah ditubuhkan pada 1971, dan telah membekalkan doohickeys yang berkualiti semenjak itu. Terletak di Kota Gotham, XYZ mempunyai lebih 2,000 pekerja dan menghasilkan pelbagai perkara hebat untuk komuniti Gotham.

en: These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.
ms: Laman-laman web ini mungkin mengumpul data tentang anda, menggunakan kuki, membenam jejakan tambahan pihak ketiga, dan memantau interaksi anda dengan kandungan terbenam berkenaan, termasuklah menjejak interaksi anda dengan kandungan terbenam berkenaan jika anda mempunyai akaun dan telah log masuk ke laman web berkenaan.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
ms: Ini adalah halaman contoh. Ianya berbeza dengan kiriman blog kerana ia akan kekal di satu tempat dan akan kelihatan di navigasi laman anda (dalam kebanyakan tema). Kebanyakan orang akan bermula dengan halaman Perihal yang memperkenalkan mereka kepada pengunjung yang berpotensi. Ianya mungkin berbunyi seperti ini:

en: Thursday
ms: Khamis

en: Tools
ms: Alat

en: Tuesday
ms: Selasa

en: Uncategorized
ms: Umum

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Update
ms: Kemas Kini

en: Videos
ms: Video

en: View product
ms: Lihat Produk

en: View products
ms: Papar produk

en: Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
ms: Ulasan pelawat mungkin akan diperiksa melalui perkhidmatan pengesanan spam secara automatik.

en: Wednesday
ms: Rabu

en: Weight
ms: Berat

en: Welcome
ms: Selamat datang

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
ms: Selamat datang ke WordPress. Ini ialah kiriman pertama anda. Sunting atau hapus kiriman ini, kemudian mulakan memblog!

en: What rights you have over your data
ms: Apa hak anda terhadap data anda

en: When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select &quot;Remember Me&quot;, your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed.
ms: Apabila anda log masuk, kami juga akan memasang beberapa kuki untuk menyimpan maklumat login anda dan pilihah paparan skrin anda. Kuki log masuk tahan selama dua hari, dan kuki pilihan skrin tahan selama setahun. Jika anda pilih &quot;Ingat Saya&quot;, log masuk anda akan berterusan selama dua minggu. Jika anda log keluar dari akaun anda, kuki log masuk akan dibuang.

en: Who we share your data with
ms: Dengan siapa kami kongsikan data anda

en: Writing
ms: Penulisan

en: Year
ms: Tahun

en: all
ms: semua

en: category
ms: Kategori

en: contact
ms: orang hubungan

en: cookies
ms: Kuki

en: dark
ms: Gelap

en: design
ms: Reka Bentuk

en: education
ms: Pendidikan

en: family
ms: keluarga

en: features
ms: Ciri-Ciri

en: home
ms: Rumah

en: images
ms: Imej

en: location
ms: Lokasi

en: london
ms: London

en: menu
ms: Menu

en: portfolio
ms: Portfolio

en: posts
ms: kiriman

en: professional
ms: kerjaya

en: quote
ms: Petikan

en: seasonal
ms: Musim

en: subscribe
ms: Langgan

en: uncategorized
ms: Umum
