WordPress.com - Block Patterns - en to nn_NO translation catalogue (305 entries)

en: ...or something like this:
nn_NO: ...eller noko slikt:

en: 7 Seconds
nn_NO: 7 sekund

en: About
nn_NO: Om

en: About Me
nn_NO: Om meg

en: About Us
nn_NO: Om oss

en: About me
nn_NO: Om meg

en: Add to cart
nn_NO: Legg i korga

en: Address
nn_NO: Adresse

en: Address:
nn_NO: Addreses:

en: Advertisement
nn_NO: Reklame

en: All
nn_NO: Alle

en: America
nn_NO: Amerika

en: An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.
nn_NO: Me kan me senda ein anonym tekststreng som blir laga av epostadressa di (kjent som ein hash) til Gravatar for å sjå om du bruker tenesta. Personvernreglane for Gravatar-tensta finn du her: https://automattic.com/privacy/. Profilbiletet ditt blir vist offentleg i kommentaren din etter at kommentaren din er godkjend.

en: Archive
nn_NO: Arkiv

en: Art
nn_NO: Kunst

en: Article
nn_NO: Artikkel

en: Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website.
nn_NO: Artiklar på denne nettstaden kan ha innhald (td. videoar, bilete, artiklar osfr.) frå andre nettstader. Slikt innebygd innhald frå andre nettstader fungerer akkurat som om du hadde vore på dei andre nettstadene.

en: Audio
nn_NO: Lyd

en: Austria
nn_NO: Austerrike

en: Biography
nn_NO: Biografi

en: Block Patterns
nn_NO: Blokkmønster

en: Blog
nn_NO: Blogg

en: Blog Posts
nn_NO: Blogginnlegg

en: Bold
nn_NO: Halvfeit

en: Book
nn_NO: Bok

en: Books
nn_NO: Bøker

en: Buy
nn_NO: Kjøp

en: Buy Tickets
nn_NO: Kjøp billettar

en: Buy now
nn_NO: Kjøp no

en: Calendar
nn_NO: Kalender

en: Call to Action
nn_NO: Melding om å gjera noko

en: Camera
nn_NO: Kamera

en: Caption
nn_NO: Bildetekst

en: Cart
nn_NO: Handlekorg

en: Category
nn_NO: Kategori

en: Chapters
nn_NO: Kapittel

en: Checkout
nn_NO: Kasse

en: Chocolate
nn_NO: Sjokolade

en: Citation
nn_NO: Sitat

en: Citrus
nn_NO: Sitrus

en: City
nn_NO: By

en: Closed
nn_NO: Lukka

en: Code
nn_NO: Kode

en: Coming Soon
nn_NO: Kjem snart

en: Coming soon
nn_NO: Kjem snart

en: Comments
nn_NO: Kommentarar

en: Company
nn_NO: Firma

en: Connect
nn_NO: Kople til

en: Contact
nn_NO: kontakt

en: Contact Information
nn_NO: Kontaktinformasjon

en: Contact Me
nn_NO: Kontakt meg

en: Contact Us
nn_NO: Kontakt oss

en: Contact us
nn_NO: Kontakt oss

en: Continue reading
nn_NO: Les meir

en: Cookies
nn_NO: Infokapslar

en: Countries
nn_NO: Land

en: Covers
nn_NO: Omslag

en: Crafts
nn_NO: Handverk

en: Create
nn_NO: Lag

en: Culture
nn_NO: Kultur

en: Cupcakes
nn_NO: Muffins

en: Custom Colors
nn_NO: Tilpassa fargar

en: Custom Header
nn_NO: Sølvvald overskrift

en: Date
nn_NO: Dato

en: Decoration
nn_NO: Dekorasjon

en: Description
nn_NO: Skildring

en: Design
nn_NO: Utforming

en: Details
nn_NO: Detaljar

en: Digital Marketing
nn_NO: Digital marknadsføring

en: Dimensions
nn_NO: Dimensjonar

en: Director
nn_NO: Regissør

en: Discover
nn_NO: Oppdag

en: Download
nn_NO: Last ned

en: Education
nn_NO: Utdanning

en: Email
nn_NO: E-post

en: Email Address
nn_NO: E-postadresse

en: Email:
nn_NO: E-post

en: Embedded content from other websites
nn_NO: Innebygd innhald frå andre nettstader

en: Enter your email address
nn_NO: Skriv inn e-postadressa di

en: Event
nn_NO: Hending

en: Events
nn_NO: Hendingar

en: Events List
nn_NO: Hendingsliste

en: Example
nn_NO: Døme

en: Explore
nn_NO: Utforsk

en: FAQ
nn_NO: OSS (FAQ)

en: Fashion
nn_NO: Mote

en: Favorites
nn_NO: Favorittar

en: Featured
nn_NO: Framheva

en: Featured Post
nn_NO: Framheva innlegg

en: Features
nn_NO: Innhald

en: First Name
nn_NO: Fornamn

en: First name
nn_NO: Fornamn

en: Five
nn_NO: Fem

en: Font Sizes
nn_NO: Storleik på fontane

en: Food
nn_NO: Mat

en: Footer
nn_NO: Bunntekst

en: For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.
nn_NO: Me lagrar opplysingar om brukarane som registrerer seg her. Alle brukarar kan sjå, endra og sletta personopplysingane sine når som helst, men dei kan ikkje endra brukarnamn. Styrarar på nettstaden kan òg sjå og endra desse opplysingane.

en: Four
nn_NO: Fire

en: Foursquare
nn_NO: FourSquare

en: France
nn_NO: Frankrike

en: Free
nn_NO: Gratis

en: Frequently Asked Questions
nn_NO: Ofte stilte spørsmål

en: Friday
nn_NO: Fredag

en: Full Width
nn_NO: Full breidde

en: Full-Width Page
nn_NO: Fullbreidde-side

en: Galleries
nn_NO: Galleri

en: Gallery
nn_NO: Galleri

en: Genre
nn_NO: Sjanger

en: Get Started
nn_NO: Kom i gang

en: Get started
nn_NO: Kom i gang

en: Gradient
nn_NO: Fargeovergang

en: Header
nn_NO: Overskrift

en: Heading 1
nn_NO: Overskrift 1

en: Heading 2
nn_NO: Oveskrift 2

en: Heading 3
nn_NO: Overskrift 3

en: Heading 4
nn_NO: Overskrift 4

en: Heading 5
nn_NO: Overskrift 5

en: Heading 6
nn_NO: Overskrift 6

en: Headline
nn_NO: Overskrift

en: Hello World!
nn_NO: Hei alle saman!

en: Hello world!
nn_NO: Hallo, verd!

en: Help
nn_NO: Hjelp

en: History
nn_NO: Historikk

en: Home
nn_NO: Heim

en: Home Page
nn_NO: Heimeside

en: Homepage
nn_NO: Heimeside

en: Hours
nn_NO: Timar

en: How long we retain your data
nn_NO: Kor lenge me lagrar opplysingane dine

en: If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.
nn_NO: Viss du redigerer eller legg ut ein artikkel, vil det bli laga ein infokapsel i nettlesaren din. Han inneheld ingen personlege opplysingar, og viser berre til innleggs-IDen til artikkelen du redigerte. Han går ut etter ein dag.

en: If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.
nn_NO: Viss du har ein brukarkonto eller har skrive kommentarar på denne nettstaden, kan du be om å få ei eksportfil med alle dei personopplysingane me har om deg, mellom anna alle opplysingane du har gjeve oss. Du kan òg be om at me slettar alle personopplysingar me har om det. Det vekjem likevel ikkje data me må lagra av administrative, juridiske eller tryggleiksgrunnar.

en: If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.
nn_NO: Viss du kommenterer på nettstaden vår, kan du velja å lagra namnet, epostadressa og nettstaden i infokapslar. Dei er der for å gjera det lettare for deg, så du slepp å fylla inn alle opplysingane kvar gong du kommenterer. Desse infokapslane varar eitt år.

en: If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.
nn_NO: Viss du kommenterer eit innlegg, blir kommentaren og opplysingane om han lagra. Det er fordi me skal kunna kjenna att og godkjenna oppfylgingskommentarar automatisk i staden for å halda dei i kø for godkjenning.

en: If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.
nn_NO: Viss du lastar opp bilete til nettstaden, bør du unngå å lasta opp bilete med innebygde plassdata (EXIF GPS). Dei som vitjar nettstaden, kan lasta ned og finna alle plasseringsdata frå bilete på nettstaden.

en: If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser.
nn_NO: Viss du går til innloggingssida, lagar me ein mellombels infokapsel for å finna ut om nettlesaren din godtek infokapslar. Denne kapselen inneheld ingen personlege data, og blir fjerna når du lukkar nettlesaren.

en: Image Alignment
nn_NO: BIldeplassering

en: Images
nn_NO: Bilde

en: Instructions
nn_NO: Instruksar

en: Interests
nn_NO: Interesser

en: LEARN MORE
nn_NO: LÆR DEG MEIR

en: Language
nn_NO: Språk

en: Last Name
nn_NO: Etternamn

en: Last name
nn_NO: Etternamn

en: Latest
nn_NO: Nyaste

en: Latest News
nn_NO: Siste nytt

en: Latest Posts
nn_NO: Nye innlegg

en: Layout
nn_NO: Oppsett

en: Learn More
nn_NO: Les meir

en: Learn more
nn_NO: Les meir

en: Light
nn_NO: Lys

en: Link
nn_NO: Lenkje

en: Link text
nn_NO: Lenkjetekst

en: Links
nn_NO: Lenker

en: List
nn_NO: Liste

en: Lists
nn_NO: Lister

en: Location
nn_NO: Plassering

en: Main
nn_NO: Hovud

en: Maintenance
nn_NO: Vedlikehald

en: Maldives
nn_NO: Maldivane

en: Membership
nn_NO: Medlemsskap

en: Menu
nn_NO: Meny

en: Message
nn_NO: Melding

en: Monday
nn_NO: Måndag

en: More Details
nn_NO: Meir detaljar

en: More Info
nn_NO: Meir info

en: More details
nn_NO: Meir detaljar

en: Music
nn_NO: Musikk

en: My Links
nn_NO: Mine lenkjer

en: My account
nn_NO: Min konto

en: Name
nn_NO: Namn

en: Nature
nn_NO: Natur

en: News
nn_NO: Nyhende

en: No results found.
nn_NO: Ingen treff.

en: Notes
nn_NO: Merknader

en: Oct
nn_NO: Okt

en: One
nn_NO: Ein

en: Options
nn_NO: Val

en: Order
nn_NO: Sortering

en: Other
nn_NO: Annan

en: Our Story
nn_NO: Vår historie

en: Overall
nn_NO: Samla

en: Pages
nn_NO: Side

en: People
nn_NO: Folk

en: Personal
nn_NO: Personleg

en: Phone
nn_NO: Telefon

en: Phone Number
nn_NO: Telefonnummer

en: Phone number
nn_NO: Telefonnummer

en: Photography
nn_NO: Fotografi

en: Photos
nn_NO: bilete

en: Podcast
nn_NO: Podkast

en: Poland
nn_NO: Polen

en: Portfolio
nn_NO: Portefølje

en: Post Formats
nn_NO: Innleggsformat

en: Post Title
nn_NO: Namn på innlegg

en: Postcode
nn_NO: Postnummer

en: Posts
nn_NO: Innlegg

en: Premium support
nn_NO: Betalt hjelp

en: Privacy Policy
nn_NO: Personvernpraksis

en: Product
nn_NO: Produkt

en: Product name
nn_NO: Varenamn

en: Products
nn_NO: Varer

en: Project
nn_NO: Prosjekt

en: Project Type
nn_NO: Prosjekt-type

en: Projects
nn_NO: Prosjekt

en: Proudly powered by WordPress
nn_NO: Stolt driven av WordPress

en: Purchase
nn_NO: Kjøp

en: Questions?
nn_NO: Spørsmål

en: Quote
nn_NO: Sitat

en: Quotes
nn_NO: Sitat

en: Read More
nn_NO: Les meir

en: Reading
nn_NO: Lesing

en: Recent Posts
nn_NO: Siste innlegg

en: Register
nn_NO: Registrering

en: Registration Form
nn_NO: Registreringsskjema

en: Resources
nn_NO: Resursar

en: Responsive Layout
nn_NO: Responsiv utforming

en: Resume
nn_NO: Skru på att

en: Reviews
nn_NO: Vurderingar

en: Sample Page
nn_NO: Prøveside

en: Saturday
nn_NO: Laurdag

en: Schedule
nn_NO: Planlagd

en: Seasonal
nn_NO: Sesongar

en: Send Message
nn_NO: Send melding

en: Send a Message
nn_NO: Send ei melding

en: Seychelles
nn_NO: Seychellane

en: Sidebar
nn_NO: Sidemeny

en: Sign Up
nn_NO: Registrer deg

en: Sign up
nn_NO: Registrer deg

en: Size
nn_NO: Storleik

en: Social
nn_NO: Sosial

en: Social Links
nn_NO: soaiale lenkjer

en: Sports
nn_NO: Sport

en: Stars
nn_NO: Stjerner

en: Store
nn_NO: Butikk

en: Style
nn_NO: Stil

en: Submit
nn_NO: Send inn

en: Subscribe
nn_NO: Abonner

en: Support
nn_NO: Brukarstøtte

en: Table
nn_NO: Tabell

en: Tag
nn_NO: Merkelapp

en: Tea
nn_NO: Te

en: Terms
nn_NO: Omgrep

en: Text
nn_NO: Tekst

en: The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.
nn_NO: AS Jalla vart skipa i 1971, og har laga finaste slag tannbørstar utan bust sidan då. Me held til i Tredemølla, har over 2 000 tilsette, og er æresmedlemar i Norsk supperåd.

en: These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.
nn_NO: Desse nettstadene kan samla data om deg, bruka infokapslar, innehalda tredjepartssporing, og overvaka korleis du samhandlar med det tredjepartsinnhaldet. Slik sporing kan til dømes vera å spora korleis du samhandlar med innebygd innhald viss du har ein brukarkonto og er logga inn på den nettsida.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
nn_NO: Dette er ei eksempelside. Ho skil seg frå eit blogginnlegg ved at ho held seg på ein plass, og syner i navigasjonsmenyen din (i dei fleste bunader). Dei fleste startar med ei side om seg sjølv. Der kan det stå noko slikt:

en: Three
nn_NO: Tre

en: Thursday
nn_NO: Torsdag

en: Tiled Gallery
nn_NO: Flislagt galleri

en: Tools
nn_NO: Verkty

en: Travel
nn_NO: Reise

en: Trending
nn_NO: Trendy

en: Tuesday
nn_NO: Tysdag

en: Two
nn_NO: To

en: Uncategorized
nn_NO: Ukategorisert

en: United Kingdom
nn_NO: Storbritannia

en: United States
nn_NO: USA

en: Unknown
nn_NO: Ukjend

en: Update
nn_NO: Oppdater

en: Video
nn_NO: Film

en: Videos
nn_NO: Videoar

en: View Blog
nn_NO: Vis blogg

en: View menu
nn_NO: Vis meny

en: View product
nn_NO: Sjå vara

en: Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
nn_NO: Gjestekommentarar kan bli sjekka av eit automatisk søppelkommentar-system.

en: Websites
nn_NO: Nettsider

en: Wednesday
nn_NO: Onsdag

en: Weight
nn_NO: Vekt

en: Welcome
nn_NO: Velkomen

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
nn_NO: Velkomen til WordPress. Dette er det fyrste innlegget ditt. Endra eller fjern det, så kan du byrja med blogginga!

en: What rights you have over your data
nn_NO: Kva rettar du har over oppysingane dine

en: When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select &quot;Remember Me&quot;, your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed.
nn_NO: Når du loggar inn, lagar me fleire infokapslar for å lagra innloggingsopplysingane og skjerminnstillingane dine. Innloggingskapslar varar i to dagar, og skjerminfokapslar varar i eitt år. Viss du vel &laquo;Hugs meg&raquo;, vil innlogginga vara i to veker. Viss du loggar ut av brukarkontoen din, blir innloggingskapslane fjerna.

en: Who we share your data with
nn_NO: Kven me deler opplysingane dine med

en: Write title…
nn_NO: Skriv tittel...

en: Writing
nn_NO: Skriving

en: Year
nn_NO: år

en: all
nn_NO: alle

en: blog
nn_NO: blogg

en: category
nn_NO: Kategori

en: contact
nn_NO: kontakt

en: cookies
nn_NO: Infokapslar

en: dark
nn_NO: Mørk

en: design
nn_NO: Utforming

en: education
nn_NO: Utdanning

en: family
nn_NO: familiemedlem

en: features
nn_NO: Innhald

en: home
nn_NO: Heim

en: images
nn_NO: bilete

en: location
nn_NO: Plassering

en: london
nn_NO: London

en: menu
nn_NO: Meny

en: music
nn_NO: musikk

en: pages
nn_NO: Side

en: podcast
nn_NO: podkast

en: poetry
nn_NO: poesi

en: portfolio
nn_NO: Portefølje

en: posts
nn_NO: innlegg

en: professional
nn_NO: profesjonell

en: projects
nn_NO: Prosjekt

en: quote
nn_NO: Sitat

en: seasonal
nn_NO: Sesongar

en: social
nn_NO: sosialt

en: space
nn_NO: plass,

en: subscribe
nn_NO: Abonner

en: text
nn_NO: tekst

en: uncategorized
nn_NO: Ukategorisert
