WordPress.com - Block Patterns - en to pa_IN translation catalogue (378 entries)

en: ...or something like this:
pa_IN: ...ਜਾਂ ਇਸ ਤਰ੍ਹਾਂ ਦਾ ਕੁਝ:

en: A set of high quality curated patterns.
pa_IN: ਉੱਚ ਕੁਆਲਟੀ ਦੇ ਚੋਣਵੇਂ ਪੈਟਰਨਾਂ ਦਾ ਸੈੱਟ।

en: About
pa_IN: ਇਸ ਬਾਰੇ

en: About Us
pa_IN: ਸਾਡੇ ਬਾਰੇ

en: About me
pa_IN: ਮੇਰੇ ਬਾਰੇ

en: Add to cart
pa_IN: ਟੋਕਰੀ ਵਿੱਚ ਪਾਓ

en: Address
pa_IN: ਪਤਾ

en: Address Line 2
pa_IN: ਦੂਜਾ ਪਤਾ

en: Address:
pa_IN: ਪਤਾ:

en: Adventure
pa_IN: ਰੋਮਾਂਚ

en: Advertising
pa_IN: ਮਸ਼ਹੂਰੀ

en: All
pa_IN: ਸਾਰੇ

en: America
pa_IN: ਅਮਰੀਕਾ

en: Apr
pa_IN: ਅਪ੍ਰੈਲ

en: Architect
pa_IN: ਭਵਨ ਨਿਰਮਾਣਕਾਰੀ

en: Architecture
pa_IN: ਭਵਨ ਨਿਰਮਾਣ ਕਲਾ

en: Archive
pa_IN: ਪੁਰਾਲੇਖ ਕਰੋ

en: Art
pa_IN: ਕਲਾ

en: Astronomy
pa_IN: ਤਾਰਾ ਵਿਗਿਆਨ

en: Audio
pa_IN: ਆਡੀਓ

en: Aug
pa_IN: ਅਗਸਤ

en: Austria
pa_IN: ਅਸਟ੍ਰੀਆ

en: Basic
pa_IN: ਆਮ

en: Beginner
pa_IN: ਸਿਖਾਂਦਰੂ

en: Berlin
pa_IN: ਬਰਲਿਨ

en: Bicycle
pa_IN: ਸਾਇਕਲ

en: Biography
pa_IN: ਜੀਵਨੀ

en: Block Patterns
pa_IN: ਬਲਾਕ ਪੈਟਰਨ

en: Blog
pa_IN: ਬਲੌਗ

en: Blog Posts
pa_IN: ਬਲੌਗ ਦੀਆਂ ਸੰਪਾਦਨਾਵਾਂ

en: Bold
pa_IN: ਗੂੜ੍ਹਾ

en: Book
pa_IN: ਕਿਤਾਬ

en: Books
pa_IN: ਕਿਤਾਬਾਂ

en: Business
pa_IN: ਕਾਰੋਬਾਰੀ

en: Buy
pa_IN: ਖਰੀਦੋ

en: Buy Tickets
pa_IN: ਟਿਕਟਾਂ ਖਰੀਦੋ

en: Calendar
pa_IN: ਕੈਲੰਡਰ

en: Call to Action
pa_IN: ਕਾਰਵਾਈ ਲਈ ਬੁਲਾਵਾ

en: Camera
pa_IN: ਕੈਮਰਾ

en: Caption
pa_IN: ਸੁਰਖੀ

en: Cart
pa_IN: ਟੋਕਰੀ

en: Category
pa_IN: ਸ਼੍ਰੇਣੀ

en: Category name
pa_IN: ਸ਼੍ਰੇਣੀ ਦਾ ਨਾਂ

en: Chapters
pa_IN: ਪਾਠ

en: Checkout
pa_IN: ਭੁਗਤਾਨ

en: City
pa_IN: ਸ਼ਹਿਰ

en: Client
pa_IN: ਗਾਹਕ

en: Closed
pa_IN: ਬੰਦ ਹੋਇਆ

en: Code
pa_IN: ਕੋਡ

en: Collaboration
pa_IN: ਸਹਿਕਾਰਤਾ

en: Coming Soon
pa_IN: ਜਲਦ ਆ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Coming Soon 1
pa_IN: ਜਲਦ ਆ ਰਿਹਾ ਹੈ 1

en: Coming soon
pa_IN: ਜਲਦ ਆ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Comments
pa_IN: ਟਿੱਪਣੀਆਂ

en: Company
pa_IN: ਕੰਪਨੀ

en: Connect
pa_IN: ਜੋੜੋ

en: Consultant
pa_IN: ਸਲਾਹਕਾਰ

en: Consulting
pa_IN: ਸਲਾਹ ਕਰਨੀ

en: Contact
pa_IN: ਸੰਪਰਕ

en: Contact 10
pa_IN: ਸੰਪਰਕ 10

en: Contact 11
pa_IN: ਸੰਪਰਕ 11

en: Contact 12
pa_IN: ਸੰਪਰਕ 12

en: Contact 13
pa_IN: ਸੰਪਰਕ 13

en: Contact 14
pa_IN: ਸੰਪਰਕ 14

en: Contact 15
pa_IN: ਸੰਪਰਕ 15

en: Contact 16
pa_IN: ਸੰਪਰਕ 16

en: Contact 17
pa_IN: ਸੰਪਰਕ 17

en: Contact 18
pa_IN: ਸੰਪਰਕ 18

en: Contact Form
pa_IN: ਸੰਪਰਕ ਫਾਰਮ

en: Contact Us
pa_IN: ਸੰਪਰਕ ਕਰੋ

en: Contact form
pa_IN: ਸੰਪਰਕ ਫਾਰਮ

en: Contact us
pa_IN: ਸਾਨੂੰ ਸੰਪਰਕ ਕਰੋ

en: Contact us.
pa_IN: ਸਾਨੂੰ ਸੰਪਰਕ ਕਰੋ

en: Content…
pa_IN: ਸਮੱਗਰੀ...

en: Continue reading
pa_IN: ਪੜ੍ਹਨਾ ਜਾਰੀ ਰੱਖੋ

en: Cookies
pa_IN: ਕੁਕੀਆਂ

en: Countries
pa_IN: ਦੇਸ਼

en: Courses
pa_IN: ਕੋਰਸ

en: Create
pa_IN: ਬਣਾਓ

en: Culture
pa_IN: ਸੱਭਿਆਚਾਰ

en: Custom Colors
pa_IN: ਪਸੰਦ ਮੁਤਾਬਿਕ ਰੰਗ

en: Custom Header
pa_IN: ਕਸਟਮ ਹੈਡਰ

en: Date
pa_IN: ਮਿਤੀ

en: Decoration
pa_IN: ਸਜਾਵਟ

en: Description
pa_IN: ਵੇਰਵਾ

en: Description:
pa_IN: ਵੇਰਵਾ:

en: Design
pa_IN: ਡਿਜ਼ਾਇਨ

en: Details
pa_IN: ਜਾਣਕਾਰੀ

en: Digital Marketing
pa_IN: ਡਿਜੀਟਲ ਮਾਰਕਿਟਿੰਗ

en: Dimensions
pa_IN: ਪਸਾਰ

en: Director
pa_IN: ਨਿਰਦੇਸ਼ਕ

en: Discover
pa_IN: ਖੋੋਜ

en: Donate
pa_IN: ਦਾਨ ਕਰੋ

en: Download
pa_IN: ਡਾਉਨਲੋਡ ਕਰੋ

en: Earn
pa_IN: ਪੈਸੇ ਕਮਾਓ

en: Education
pa_IN: ਸਿੱਖਿਆ

en: Email
pa_IN: ਈ-ਮੇਲ

en: Email Address
pa_IN: ਈ-ਮੇਲ ਪਤਾ

en: Email:
pa_IN: ਈ-ਮੇਲ

en: Embedded content from other websites
pa_IN: ਹੋਰਾਂ ਵੈੱਬਸਾਇਟਾਂ ਤੋਂ ਮੜ੍ਹੀ ਸਮੱਗਰੀ

en: Engineering
pa_IN: ਇੰਜੀਨੀਅਰੀ

en: Enter your email address
pa_IN: ਆਪਣਾ ਈਮੇਲ ਪਤਾ ਭਰੋ

en: Events
pa_IN: ਸਮਾਗਮ

en: Example
pa_IN: ਮਿਸਾਲ

en: Examples
pa_IN: ਮਿਸਾਲਾਂ

en: Explore
pa_IN: ਪੜਚੋਲ ਕਰੋ

en: FAQ
pa_IN: ਪ੍ਰਸ਼ਨਾਵਲੀ

en: FAQs
pa_IN: ਅਕਸਰ ਪੁੱਛੇ ਜਾਂਦੇ ਸਵਾਲ

en: Facebook
pa_IN: ਫੇਸਬੁੱਕ

en: Fashion
pa_IN: ਰਿਵਾਜ

en: Favorites
pa_IN: ਪਸੰਦੀਦਾ

en: Feature
pa_IN: ਫੀਚਰ

en: Featured
pa_IN: ਚੁਣਿਆ ਹੋਇਆ

en: Features
pa_IN: ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾਵਾਂ

en: Feb
pa_IN: ਫਰਵਰੀ

en: First Name
pa_IN: ਪਹਿਲਾ ਨਾਂਅ

en: First name
pa_IN: ਨਾਂ

en: Flickr
pa_IN: ਫ਼ਲਿਕਰ

en: Font Sizes
pa_IN: ਫੌਂਟ ਦਾ ਅਕਾਰ

en: Food
pa_IN: ਭੋਜਨ

en: Footer
pa_IN: ਪਦਲੇਖ

en: Footers
pa_IN: ਫੁੱਟਰ

en: France
pa_IN: ਫਰਾਂਸ

en: Free
pa_IN: ਮੁਫ਼ਤ

en: Frequently Asked Questions
pa_IN: ਅਕਸਰ ਪੁੱਛੇ ਜਾਣ ਵਾਲੇ ਪ੍ਰਸ਼ਨ

en: Friday
pa_IN: ਸ਼ੁੱਕਰਵਾਰ

en: Full-Width Page
pa_IN: ਪੂਰੀ ਚੌੜਾਈ ਵਾਲਾ ਪੰਨਾ

en: Furniture
pa_IN: ਫ਼ਰਨੀਚਰ

en: Galleries
pa_IN: ਗੈਲਰੀਆਂ

en: Gallery
pa_IN: ਗੈਲਰੀ

en: Genre
pa_IN: ਵਿਧਾ

en: Get In Touch
pa_IN: ਸਾਡੇ ਨਾਲ ਜੁੜੇ ਰਹੋ

en: Get Started
pa_IN: ਚਲੋ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰੀਏ!

en: Get in Touch
pa_IN: ਸਾਡੇ ਨਾਲ ਜੁੜੇ ਰਹੋ

en: Get in Touch!
pa_IN: ਸਾਡੇ ਨਾਲ ਜੁੜੇ ਰਹੋ!

en: Get in Touch.
pa_IN: ਸਾਡੇ ਨਾਲ ਜੁੜੇ ਰਹੋ

en: Get in touch
pa_IN: ਸਾਡੇ ਨਾਲ ਜੁੜੇ ਰਹੋ

en: Get in touch!
pa_IN: ਸਾਡੇ ਨਾਲ ਜੁੜੇ ਰਹੋ!

en: Get in touch.
pa_IN: ਸਾਡੇ ਨਾਲ ਜੁੜੇ ਰਹੋ

en: Get started
pa_IN: ਚਲੋ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰੀਏ!

en: Google
pa_IN: ਗੂਗਲ

en: Gradient
pa_IN: ਗ੍ਰੇਡਿਅੰਟ

en: Growth
pa_IN: ਵਾਧਾ

en: Header
pa_IN: ਹੈਡਰ

en: Heading 1
pa_IN: ਸਿਰਨਾਵਾਂ 1

en: Heading 2
pa_IN: ਸਿਰਨਾਵਾਂ 2

en: Heading 3
pa_IN: ਸਿਰਨਾਵਾਂ 3

en: Heading 4
pa_IN: ਸਿਰਨਾਵਾਂ 4

en: Heading 5
pa_IN: ਸਿਰਨਾਵਾਂ 5

en: Heading 6
pa_IN: ਸਿਰਨਾਵਾਂ 6

en: Hello world!
pa_IN: ਸਤਿ ਸ਼੍ਰੀ ਅਕਾਲ ਪੂਰੀ ਦੁਨੀਆਂ ਨੂੰ!

en: Help
pa_IN: ਮਦਦ

en: Highlights
pa_IN: ਝਲਕ

en: History
pa_IN: ਅਤੀਤ

en: Home
pa_IN: ਮੁੱਖ ਪੰਨਾ

en: Homepage
pa_IN: ਮੁੱਖ ਪੰਨਾ

en: Hours
pa_IN: ਘੰਟੇ

en: How long we retain your data
pa_IN: ਅਸੀਂ ਤੁਹਾਡੇ ਡਾਟੇ ਨੂੰ ਕਦੋਂ ਤੱਕ ਸਾਂਭ ਕੇ ਰੱਖਦੇ ਹਾਂ

en: Images
pa_IN: ਤਸਵੀਰਾਂ

en: Info
pa_IN: ਜਾਣਕਾਰੀ

en: Inline
pa_IN: ਕਤਾਰ ਵਿੱਚ

en: Inspiration
pa_IN: ਪ੍ਰੇਰਨਾ

en: Instagram
pa_IN: ਇੰਸਟਾਗ੍ਰਾਮ

en: Interests
pa_IN: ਰੁਚੀਆਂ

en: Jan
pa_IN: ਜਨਵਰੀ

en: Jobs
pa_IN: ਨੌਕਰੀਆਂ

en: Jul
pa_IN: ਜੁਲਾਈ

en: Jun
pa_IN: ਜੂਨ

en: LaTeX
pa_IN: ਲੇਟੈਕਸ

en: Language
pa_IN: ਭਾਸ਼ਾ

en: Last Name
pa_IN: ਆਖਰੀ ਨਾਂਅ

en: Last name
pa_IN: ਗੋਤ

en: Latest
pa_IN: ਨਵੀਨ

en: Latest Posts
pa_IN: ਤਾਜ਼ੀਆਂ ਸੰਪਾਦਨਾਵਾਂ

en: Layout
pa_IN: ਖਾਕਾ

en: Learn More
pa_IN: ਹੋਰ ਜਾਣੋ

en: Learn more
pa_IN: ਹੋਰ ਜਾਣੋ

en: Life
pa_IN: ਜ਼ਿੰਦਗੀ

en: Lifestyle
pa_IN: ਜੀਵਨਸ਼ੈਲੀ

en: Light
pa_IN: ਫਿੱਕਾ

en: Link
pa_IN: ਕੜੀ

en: Link text
pa_IN: ਕੜੀ ਦੀ ਪਾਠ

en: LinkedIn
pa_IN: ਲਿੰਕਡਇੱਨ

en: Links
pa_IN: ਕੜੀਆਂ

en: List
pa_IN: ਸੂਚੀ

en: Lists
pa_IN: ਸੂਚੀਆਂ

en: Literature
pa_IN: ਸਾਹਿਤ

en: Location
pa_IN: ਟਿਕਾਣਾ

en: London
pa_IN: ਲੰਡਨ

en: Main
pa_IN: ਪ੍ਰਮੁੱਖ

en: Maintenance
pa_IN: ਸਾਂਭ-ਸੰਭਾਲ

en: Malaysia
pa_IN: ਮਲੇਸ਼ੀਆ

en: Maldives
pa_IN: ਮਾਲਦੀਵ

en: Mar
pa_IN: ਮਾਰਚ

en: Media
pa_IN: ਮੀਡੀਆ

en: Membership
pa_IN: ਮੈਂਬਰਸ਼ਿਪ

en: Mental Health
pa_IN: ਮਾਨਸਿਕ ਸਿਹਤ

en: Menu
pa_IN: ਮੇਨੂ

en: Message
pa_IN: ਸੁਨੇਹਾ

en: Monday
pa_IN: ਸੋਮਵਾਰ

en: More Details
pa_IN: ਹੋਰ ਜਾਣਕਾਰੀ

en: More info
pa_IN: ਹੋਰ ਜਾਣਕਾਰੀ

en: Music
pa_IN: ਸੰਗੀਤ

en: My Links
pa_IN: ਮੇਰੀਆਂ ਕੜੀਆਂ

en: My account
pa_IN: ਮੇਰਾ ਖਾਤਾ

en: Name
pa_IN: ਨਾਂ

en: Nature
pa_IN: ਕੁਦਰਤ

en: Need help?
pa_IN: ਕੀ ਮਦਦ ਚਾਹੀਦੀ ਹੈ?

en: News
pa_IN: ਖ਼ਬਰਾਂ

en: Newsletter
pa_IN: ਕਾਰਜ-ਸੂਚਨਾ

en: No results found.
pa_IN: ਕੋਈ ਨਤੀਜਾ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ।

en: Notes
pa_IN: ਟੀਕਾ-ਟਿੱਪਣੀ

en: Nov
pa_IN: ਨਵੰਬਰ

en: Oct
pa_IN: ਅਕਤੂਬਰ

en: Options
pa_IN: ਵਿਕਲਪ

en: Order
pa_IN: ਤਰਤੀਬ

en: Other
pa_IN: ਬਾਕੀ

en: Other:
pa_IN: ਬਾਕੀ:

en: Our Story
pa_IN: ਸਾਡੀ ਕਹਾਣੀ

en: Overall
pa_IN: ਸਾਰੇ

en: Pages
pa_IN: ਪੰਨੇ

en: Paris
pa_IN: ਪੈਰਿਸ

en: Pattern
pa_IN: ਤਰਤੀਬ

en: People
pa_IN: ਲੋਕ

en: Personal
pa_IN: ਨਿੱਜੀ

en: Personal Development
pa_IN: ਨਿੱਜੀ ਵਿਕਾਸ

en: Philosophy
pa_IN: ਦਰਸ਼ਨ ਸ਼ਾਸਤਰ

en: Phone
pa_IN: ਫ਼ੋਨ

en: Phone Number
pa_IN: ਫ਼ੋਨ ਨੰਬਰ

en: Phone number
pa_IN: ਫੋਨ ਨੰਬਰ

en: Photography
pa_IN: ਫੋਟੋਗ੍ਰਾਫ਼ੀ

en: Photos
pa_IN: ਤਸਵੀਰਾਂ

en: Pinterest
pa_IN: ਪਿੰਨਟ੍ਰਸਟ

en: Pocket
pa_IN: ਪੌਕਿੱਟ

en: Podcast
pa_IN: ਪੌਡਕਾਸਟ

en: Poland
pa_IN: ਪੋਲੈਂਡ

en: Portfolio
pa_IN: ਬਸਤਾ

en: Post Formats
pa_IN: ਸੰਪਾਦਨਾ ਦੀਆਂ ਬਣਾਵਟਾਂ

en: Post Title
pa_IN: ਸੰਪਾਦਨਾ ਦਾ ਸਿਰਨਾਵਾਂ

en: Posts
pa_IN: ਸੰਪਾਦਨਾਵਾਂ

en: Premium
pa_IN: ਪ੍ਰੀਮੀਅਮ

en: Pricing
pa_IN: ਖਰਚਾ

en: Privacy Policy
pa_IN: ਪਰਦੇਦਾਰੀ ਨੀਤੀ

en: Product
pa_IN: ਉਤਪਾਦ

en: Products
pa_IN: ਉਤਪਾਦ

en: Project
pa_IN: ਪ੍ਰੋਜੈਕਟ

en: Project Type
pa_IN: ਪ੍ਰੋਜੈਕਟ ਦੀ ਕਿਸਮ

en: Projects
pa_IN: ਪ੍ਰੋਜੈਕਟ

en: Purchase
pa_IN: ਖਰੀਦੋ

en: Quality
pa_IN: ਗੁਣਵੱਤਾ

en: Questions?
pa_IN: ਸਵਾਲ?

en: Quote
pa_IN: ਕਥਨ

en: Read More
pa_IN: ਹੋਰ ਪੜ੍ਹੋ

en: Reading
pa_IN: ਪੜ੍ਹਨ ਸਬੰਧੀ

en: Recent Posts
pa_IN: ਹਾਲੀਆ ਸੰਪਾਦਨਾਵਾਂ

en: Recipes
pa_IN: ਰੈਸਪੀਆਂ

en: Reddit
pa_IN: ਰੈਡਿੱਟ

en: Regina
pa_IN: ਰਗੀਨਾ

en: Register
pa_IN: ਰਜਿਸਟਰ ਹੋਵੋ

en: Registration Form
pa_IN: ਰਜਿਸਟਰੇਸ਼ਨ ਫਾਰਮ

en: Research
pa_IN: ਖੋਜ

en: Resources
pa_IN: ਸਾਧਨ

en: Responsive Layout
pa_IN: ਜਵਾਬਦੇਹ ਖਾਕਾ

en: Resume
pa_IN: ਜਾਰੀ ਰੱਖੋ

en: Revenue
pa_IN: ਆਮਦਨੀ

en: Review
pa_IN: ਪੜਤਾਲ

en: Reviews
pa_IN: ਸਮੀਖਿਆਵਾਂ

en: S
pa_IN: ਐਤਃ

en: SEO
pa_IN: ਐਸ.ਈ.ਓ

en: Sample Page
pa_IN: ਸੈਂਪਲ ਪੰਨਾ

en: Saturday
pa_IN: ਸ਼ਨੀਵਾਰ

en: Schedule
pa_IN: ਮਿੱਥੋ

en: Science
pa_IN: ਵਿਗਿਆਨ

en: Seasonal
pa_IN: ਮੌਸਮੀ

en: See more
pa_IN: ਹੋਰ ਦੇਖੋ

en: Send
pa_IN: ਭੇਜੋ

en: Sep
pa_IN: ਸਤੰਬਰ

en: Services
pa_IN: ਸੇਵਾਵਾਂ

en: Seychelles
pa_IN: ਸੇਸ਼ੈੱਲਜ਼

en: Shadow
pa_IN: ਪਰਛਾਵਾਂ

en: Share reviews and feedback about your brand/business.
pa_IN: ਆਪਣੇ ਬ੍ਰੈਂਡ/ਕਾਰੋਬਾਰ ਬਾਰੇ ਆਪਣੀ ਸਮੀਖਿਆ ਅਤੇ ਫੀਡਬੈਕ ਸਾਂਝੀ ਕਰੋ।

en: Shop
pa_IN: ਦੁਕਾਨ

en: Sidebar
pa_IN: ਪਾਸਾ-ਪੱਟੀ

en: Sign Up
pa_IN: ਦਰਜ ਹੋਵੋ

en: Sign up
pa_IN: ਦਰਜ ਹੋਵੋ

en: Size
pa_IN: ਆਕਾਰ

en: Social
pa_IN: ਸਮਾਜਿਕ

en: Sports
pa_IN: ਖੇਡਾਂ

en: Start
pa_IN: ਸ਼ੁਰੂ

en: Starter
pa_IN: ਸ਼ੁਰੂਆਤੀ

en: Store
pa_IN: ਦੁਕਾਨ

en: Stories
pa_IN: ਕਹਾਣੀਆਂ

en: Style
pa_IN: ਵੰਨਗੀ

en: Submit
pa_IN: ਜਮ੍ਹਾਂ ਕਰੋ

en: Subscribe
pa_IN: ਗਾਹਕ ਬਣੋ

en: Subscription
pa_IN: ਗਾਹਕੀ

en: Success
pa_IN: ਸਫਲਤਾ

en: Support
pa_IN: ਸਹਿਯੋਗ

en: Table
pa_IN: ਸਾਰਣੀ

en: Tag
pa_IN: ਟੈਗ

en: Tea
pa_IN: ਚਾਹ

en: Team
pa_IN: ਟੀਮ

en: Terms
pa_IN: ਪਦ

en: Testimonial
pa_IN: ਪ੍ਰਸ਼ੰਸਾ ਪੱਤਰ

en: Testimonials
pa_IN: ਪ੍ਰਸ਼ੰਸਾ-ਪੱਤਰ

en: Text
pa_IN: ਲਿਖਤ

en: Three
pa_IN: ਤਿੰਨ।

en: Thursday
pa_IN: ਵੀਰਵਾਰ

en: Tools
pa_IN: ਸੰਦ

en: Travel
pa_IN: ਸੈਲਾਨੀ

en: Trending
pa_IN: ਰੁਝਾਨ

en: Tuesday
pa_IN: ਮੰਗਲਵਾਰ

en: Tumblr
pa_IN: ਟੰਬਲਰ

en: Tutorials
pa_IN: ਸਬਕ

en: Twitter
pa_IN: ਟਵਿੱਟਰ

en: Uncategorized
pa_IN: ਸ਼੍ਰੇਣੀ-ਰਹਿਤ

en: United Kingdom
pa_IN: ਸੰਯੁਕਤ ਰਾਜਸ਼ਾਹੀ

en: United States
pa_IN: ਸੰਯੁਕਤ ਰਾਜ

en: Unknown
pa_IN: ਅਣਜਾਣ

en: Upcoming Events
pa_IN: ਆਉਣ ਵਾਲੇ ਸਮਾਗਮ

en: Update
pa_IN: ਨਵਿਆਓ

en: Video
pa_IN: ਵੀਡੀਓ

en: Videos
pa_IN: ਵੀਡੀਓ

en: Vimeo
pa_IN: ਵਿਮੀਓ

en: Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
pa_IN: ਦਰਸ਼ਕਾਂ ਦੀਆਂ ਟਿੱਪਣੀਆਂ ਨੂੰ ਸ੍ਵੈਚਲਿੱਤ ਸਪਾਮ ਪਛਾਣ ਸੇਵਾ ਰਾਹੀਂ ਚੈੱਕ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਦਾ ਹੈ।

en: Web Design
pa_IN: ਵੈੱਬ ਡਿਜ਼ਾਇਨ

en: Websites
pa_IN: ਵੈੱਬਸਾਇਟਾਂ

en: Weddings
pa_IN: ਵਿਆਹ

en: Wednesday
pa_IN: ਬੁੱਧਵਾਰ

en: Weight
pa_IN: ਭਾਰ

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
pa_IN: ਵਰਡਪ੍ਰੈੱਸ 'ਤੇ ਜੀ ਆਇਆਂ ਨੂੰ। ਇਹ ਤੁਹਾਡੀ ਪਹਿਲੀ ਸੰਪਾਦਨਾ ਹੈ। ਇਸ ਨੂੰ ਸੋਧੋ ਜਾਂ ਮਿਟਾਓ, ਫਿਰ ਲਿਖਣਾ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰੋ!

en: Wellness
pa_IN: ਤੰਦਰੁਸਤੀ

en: What rights you have over your data
pa_IN: ਤੁਹਾਡੇ ਡਾਟੇ 'ਤੇ ਤੁਹਾਡੇ ਕੀ ਅਧਿਕਾਰ ਹਨ

en: WhatsApp
pa_IN: ਵਟਸਐਪ

en: Who we share your data with
pa_IN: ਅਸੀਂ ਤੁਹਾਡੇ ਡਾਟੇ ਨੂੰ ਕਿਸਦੇ ਨਾਲ ਸਾਂਝਾ ਕਰਦੇ ਹਾਂ

en: Wine
pa_IN: ਵਾਈਨ

en: Women
pa_IN: ਔਰਤ

en: WordPress
pa_IN: ਵਰਡਪ੍ਰੈਸ

en: Write title…
pa_IN: ਸਿਰਨਾਵਾਂ ਲਿਖੋ...

en: Writing
pa_IN: ਲਿਖਣ ਸਬੰਧੀ

en: Year
pa_IN: ਸਾਲ

en: Yoga
pa_IN: ਯੋਗਾ

en: YouTube
pa_IN: ਯੂਟਿਊਬ

en: all
pa_IN: ਸਾਰੇ

en: blog
pa_IN: ਬਲੌਗ

en: category
pa_IN: ਸ਼੍ਰੇਣੀ

en: contact
pa_IN: ਸੰਪਰਕ

en: cookies
pa_IN: ਕੁਕੀਆਂ

en: design
pa_IN: ਡਿਜ਼ਾਇਨ

en: education
pa_IN: ਸਿੱਖਿਆ

en: family
pa_IN: ਪਰਿਵਾਰ

en: features
pa_IN: ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾਵਾਂ

en: form
pa_IN: ਫਾਰਮ

en: images
pa_IN: ਤਸਵੀਰਾਂ

en: lifestyle
pa_IN: ਜੀਵਨਸ਼ੈਲੀ

en: links
pa_IN: ਕੜੀਆਂ

en: location
pa_IN: ਟਿਕਾਣਾ

en: london
pa_IN: ਲੰਡਨ

en: media
pa_IN: ਮੀਡੀਆ

en: menu
pa_IN: ਮੇਨੂ

en: music
pa_IN: ਸੰਗੀਤ

en: pages
pa_IN: ਪੰਨੇ

en: philosophy
pa_IN: ਦਰਸ਼ਨ ਸ਼ਾਸਤਰ

en: podcast
pa_IN: ਪੌਡਕਾਸਟ

en: poetry
pa_IN: ਕਵਿਤਾ

en: portfolio
pa_IN: ਬਸਤਾ

en: posts
pa_IN: ਸੰਪਾਦਨਾ

en: professional
pa_IN: ਕਿੱਤਾਕਾਰੀ

en: projects
pa_IN: ਪ੍ਰੋਜੈਕਟ

en: quote
pa_IN: ਕਥਨ

en: recipes
pa_IN: ਰੈਸਪੀਆਂ

en: seasonal
pa_IN: ਮੌਸਮੀ

en: social
pa_IN: ਸਮਾਜਿਕ

en: space
pa_IN: ਸਪੇਸ

en: subscribe
pa_IN: ਗਾਹਕ ਬਣੋ

en: text
pa_IN: ਪਾਠ

en: uncategorized
pa_IN: ਸ਼੍ਰੇਣੀ-ਰਹਿਤ

en: upcoming events
pa_IN: ਆਉਣ ਵਾਲੇ ਸਮਾਗਮ
