WordPress.com - Block Patterns - en to ro translation catalogue (4311 entries)

en: 
    					Powered by <a href="https://wordpress.org" target="_blank" rel="noreferrer nofollow noopener">WordPress</a> with <a href="https://woocommerce.com" target="_blank" rel="noreferrer nofollow noopener">WooCommerce</a>
ro: 
    					Propulsat de <a href="https://wordpress.org" target="_blank" rel="noreferrer nofollow noopener">WordPress</a> cu <a href="https://woocommerce.com" target="_blank" rel="noreferrer nofollow noopener">WooCommerce</a>

en: 
    					Shop now
ro: 
    					Cumpără acum

en: 
    				<strong>4.2</strong>(1,079 reviews)
ro: 
    				<strong>4,2</strong>(1.079 de recenzii)

en: 
    				<strong><sup><sub>$</sub></sup>37.49</strong>
ro: 
    				<strong>37,49 <sup><sub>$</sub></sup></strong>

en: 
    			Designed with <a href="https://wordpress.org" rel="nofollow">WordPress</a>
ro: 
    			Creat cu <a href="https://wordpress.org" rel="nofollow">WordPress.com</a>

en: 
    			Powered by <a href="https://wordpress.org" target="_blank" rel="noreferrer nofollow noopener">WordPress</a> with <a href="https://woocommerce.com" target="_blank" rel="noreferrer nofollow noopener">WooCommerce</a>
ro: 
    					Propulsat de <a href="https://wordpress.org" target="_blank" rel="noreferrer nofollow noopener">WordPress</a> cu <a href="https://woocommerce.com" target="_blank" rel="noreferrer nofollow noopener">WooCommerce</a>

en: 
    			This week's popular products
ro: 
    			Produse populare în această săptămână

en: 
    	My HTML block.
ro: 
    	Blocul meu HTML.

en: 
    "We’re very lucky to be able to write about our passion and interview those whose work we admire."
ro: 
    „Suntem foarte norocoși că putem să scriem despre pasiunea noastră și să îi intervievăm pe cei cărora le admirăm munca.”

en:   <strong>4.2</strong>(1,079 reviews)
ro:   <strong>4,2</strong>(1.079 de recenzii)

en:  1 1/2 teaspoon of chopped garlic
ro: O linguriță și jumătate cu usturoi mărunțit

en:  1 1/4 tsp. garlic powder
ro: O linguriță și un sfert de usturoi praf

en:  1 Tablespoon fresh lime juice
ro: O lingură cu suc de lămâie proaspăt

en:  1 cup 1% milk
ro: O cană cu lapte (1% grăsime)

en:  1 cup onion, chopped
ro: O ceașcă de ceapă, tocată

en:  1 cup peeled and cubed sweet potato
ro: O cană cartofi dulci decojiți și tăiați cuburi

en:  1 teaspoon of salt
ro: O linguriță cu sare

en:  1/2 teaspoon curry powder
ro: Jumătate de linguriță cu curry (pudră)

en:  1/2 teaspoon of ground black pepper
ro: Jumătate de linguriță cu piper negru măcinat

en:  1/4 teaspoon cumin
ro: Un sfert de linguriță cu chimen

en:  1/4 teaspoon ground nutmeg
ro: Un sfert de linguriță cu nucșoară măcinată

en:  1/4 teaspoon salt
ro: Un sfert de linguriță cu sare

en:  100gb storage
ro: Spațiu de stocare de 100 Go

en:  2 garlic cloves, crushed
ro: 2 căței de usturoi, zdrobiți

en:  2 tsp. dried basil, crushed
ro: 2 lingurițe cu busuioc uscat, fărâmițat

en:  2 tsp. lemon juice
ro: 2 lingurițe cu suc de lămâie

en:  3 Tablespoons all-purpose flour
ro: 3 linguri cu făină obișnuită

en:  3/4 tsp. seasoned salt
ro: Trei sferturi de linguriță cu sare condimentată

en:  4 teaspoons of olive oil
ro: 4 lingurițe cu ulei de măsline

en:  <strong>$75</strong>
ro: <strong>75 $</strong>

en:  Crafting messages that resonate with diverse target audiences.
ro: Crearea de mesaje care să prindă la diverse categorii de public țintă.

en:  Creating and maintaining consistent brand voices across various platforms.
ro:  Crearea și menținerea unei voci coerente a brandului pe diferite platforme.

en:  Designing impactful email campaigns that drive engagement and conversions.
ro:  Proiectarea de campanii prin email de mare impact care să ducă la angrenare și conversii.

en:  Developing copy that aligns with marketing goals and strategies.
ro:  Elaborarea de texte care se aliniază cu obiectivele și strategiile de marketing.

en:  Harnessing the art of storytelling to connect with audiences on a deeper level.
ro: Stăpânirea artei de a nara pentru conectarea cu publicul la un nivel mai profund.

en:  Juice of 1/2 lime
ro: Sucul de la o jumătate de lămâie

en:  Let us showcase your crafting products through honest and authentic reviews that resonate with our readers.
ro: Hai să îți prezentăm produse de creație prin recenzii sincere și autentice care să aibă priză la cititorii noștri.

en:  Proudly powered by <a rel="nofollow" href="https://wordpress.org">WordPress</a>
ro: Propulsat cu mândrie de <a rel="nofollow" href="https://wordpress.org">WordPress</a>

en:  Remove from heat and add lime juice.
ro: Se ia de pe foc și se adaugă suc de lămâie.

en:  Subscribe
ro: Abonează-te

en:  Turning concepts into compelling narratives that engage, persuade, and convert.
ro:  Transformarea conceptelor în narațiuni convingătoare care să atragă, să convingă și să convertească.

en:  Were the sky absolutely dark, one would not be able to see the silhouette of an object against the sky.
ro: Dacă cerul este în totalitate întunecat, nu poți să vezi silueta unui obiect pe cer.

en:  Writing content that’s not only engaging but also optimized for search engines.
ro:  Scrierea de conținut care nu este doar atractiv, ci și optimizat pentru motoarele de căutare.

en:  fresh, grated Parmesan cheese
ro: parmezan proaspăt, ras

en:  this one.
ro: acesta.

en:  🎹  Listen on SoundCloud
ro: 🎹  Ascultă pe SoundCloud

en: "<em><em>Add a testimonial from someone who loves your service. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh. Donec hendrerit dui ut nisi tempor scelerisque.</em></em>"
ro: <em><em>Adaugă un testimonial de la cineva care îți apreciază serviciul. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh. Donec hendrerit dui ut nisi tempor scelerisque.</em></em>

en: "<em>The artist is the creator of beautiful things. To reveal art and conceal the artist is art's aim. The critic is he who can translate into another manner or a new material his impression of beautiful things."</em>
ro: „<em>Artistul este creatorul lucrurilor frumoase. Scopul artei este de a revela arta fără a dezvălui artistul. Criticul de artă este cel care poate tălmăci, într-o altă manieră sau prin idei și informații noi, impresia lui despre lucrurile frumoase.</em>”

en: "Add a testimonial from someone who loves what you do."
ro: „Adaugă un testimonial al unei persoane care apreciază și îndrăgește ceea ce faci.”

en: "Exploring Art and Science through Augmented Reality"
ro: „Explorarea artei și științei prin realitatea augmentată.”

en: "If We Were Villains" by M.L. Rio
ro: „If We Were Villains” de M.L. Rio

en: "Le féminisme en art": Berthe Morisot
ro: „Le féminisme en art”: Berthe Morisot

en: "So many things are possible, just as long as you don't know they are impossible."
ro: „Sunt posibile atât de multe lucruri atât timp cât nu știi că sunt imposibile.”

en: "The Picture of Dorian Gray" by Oscar Wilde
ro: „The Picture of Dorian Gray” de Oscar Wilde

en: "The Sun is not the only object that may appear less blue in the atmosphere. Distant clouds or snowy mountaintops may appear yellowish."
ro: „Soarele nu este singurul obiect care poate să apară puțin albastru în atmosferă. Norii îndepărtați sau vârfurile munților înzăpeziți pot să apară gălbui.”

en: "The Sun is not the only object that may appear less blue in the atmosphere. Distant clouds or snowy mountaintops may appear yellowish."
ro: „Soarele nu este singurul obiect care poate să apară puțin albastru în atmosferă. Norii îndepărtați sau vârfurile munților înzăpeziți pot să apară gălbui.”

en: "The artist is the creator of beautiful things. To reveal art and conceal the artist is art's aim. The critic is he who can translate into another manner or a new material his impression of beautiful things."
ro: „Artistul este creatorul lucrurilor frumoase. Scopul artei este de a revela arta fără a dezvălui artistul. Criticul de artă este cel care poate tălmăci, într-o altă manieră sau prin idei și informații noi, impresia lui despre lucrurile frumoase.”

en: "The only limit is the extent of your imagination."
ro: „Singura limită este amploarea imaginației tale.”

en: "The sky is not completely dark at night. Were the sky absolutely dark, one would not be able to see the silhouette of an object against the sky."
ro: „Cerul nu este complet întunecat noaptea. Dacă cerul ar fi în totalitate întunecat, nu am putea vedea silueta unui obiect pe cer.”

en: "This software has completely transformed the way I work."
ro: „Acest software mi-a schimbat complet modul în care lucrez.”

en: "This software has completely transformed the way we work."
ro: „Acest software a schimbat complet modul în care lucrăm.”

en: "Were the sky absolutely dark, one would not be able to see the silhouette of an object against the sky."
ro: „Dacă cerul este în totalitate întunecat, nu poți să vezi silueta unui obiect pe cer”.

en: $ 120.00
ro: 120 $

en: $ 40.00
ro: 40 $

en: $0
ro: Niciun $

en: $0.00
ro: 0 $

en: $0.00/month
ro: Zero $/lună

en: $1
ro: 1 $

en: $1.50
ro: 1,50 $

en: $10
ro: 10 $

en: $10.00
ro: 10 $

en: $100
ro: 100 $

en: $11.5
ro: 11,50 $

en: $12
ro: 12 $

en: $12.99
ro: 12,99 $

en: $120.00
ro: 120 $

en: $129.00
ro: 129 $

en: $12M
ro: 12 milioane de dolari

en: $13
ro: 13 $

en: $14
ro: 14 $

en: $15
ro: 15 $

en: $150
ro: 150 $

en: $16
ro: 16 $

en: $18
ro: 18 $

en: $18.00 USD
ro: 18 $

en: $199
ro: 199 $

en: $199/month
ro: 199 $/lună

en: $2
ro: 2 $

en: $2.75
ro: 2,75 $

en: $20
ro: 20 $

en: $20.00
ro: 20 $

en: $20.00 USD
ro: 20 $

en: $22.00 USD
ro: 22 $

en: $23.40
ro: 23,40 $

en: $24
ro: 24 $

en: $25
ro: 25 $

en: $250
ro: 250 $

en: $25B
ro: 25 de miliarde $

en: $26
ro: 26 $

en: $29 - Buy now
ro: 29 $ - cumpără acum

en: $3
ro: 3 $

en: $30
ro: 30 $

en: $30.00
ro: 30$

en: $350
ro: 350 $

en: $350.00
ro: 350 $

en: $36
ro: 36 $

en: $360
ro: 360 $

en: $39
ro: 39 $

en: $39.00
ro: 39 $

en: $39.00 USD
ro: 39 $

en: $39.00/month
ro: 39 $/lună

en: $4
ro: 4 $

en: $4.5
ro: 4,50 $

en: $40
ro: 40 $

en: $40.00
ro: 40 $

en: $45
ro: 45 $

en: $45.00 USD
ro: 45 $

en: $49.00
ro: 49 $

en: $5
ro: 5 $

en: $50
ro: 50 $

en: $6
ro: 6 $

en: $60
ro: 60 $

en: $67
ro: 67 $

en: $69.00
ro: 69 $

en: $7
ro: 7 $

en: $70
ro: 70 $

en: $79.50
ro: 79,50 $

en: $8
ro: 8 $

en: $80
ro: 80 $

en: $9
ro: 9 $

en: $97 - Book now!
ro: 97 $ - rezervă acum!

en: $99
ro: 99 $

en: $99.00
ro: 99 $

en: $99.00/month
ro: 99 $/lună

en: $99/month
ro: 99 $/lună

en: $995.00
ro: 995 $

en: $FREE
ro: GRATUIT

en: &amp; Tradition
ro: și tradiție

en: 'Best Film'<br>Winner
ro: „Cel mai bun film”<br>Câștigător

en: - Ana From Como
ro: - Ana din Como

en: - Anthony, Grade 8 parent
ro: - Anthony, tatăl unui elev din clasa a VIII-a

en: - Megan, Grade 12 parent
ro: - Megan, mama unei eleve din clasa a XII-a

en: - Tony Stork, Business Owner
ro: - Tony Stork, patron

en: - Tony Stork, CEO &amp; Founder
ro: - Tony Stork, CEO și fondator

en: -- Sarah, Newcastle
ro: - Sarah, Newcastle

en: ...or something like this:
ro: ... sau ceva de genul:

en: 01234567890<br><a rel="noreferrer noopener" href="mailto:hello@example.com" target="_blank">hello@example.com</a>
ro: 01234567890<br><a rel="noreferrer noopener" href="mailto:hello@example.com" target="_blank">bună@exemplu.com</a>

en: 01234567890<br>myemail@example.com
ro: 01234567890<br>emailulmeu@exemplu.com

en: 1 1/2 cups dark chocolate chips
ro: O cană și jumătate cu ciocolată neagră, bucăți

en: 1 Example Street
ro: O stradă și numărul

en: 1 Infinite Loop
ro: O buclă infinită

en: 1 Tablespoon butter
ro: O lingură cu unt

en: 1 cup Rolo candies, halved
ro: O cană cu bomboane Rolo, tăiate în jumătate

en: 1 cup granulated sugar
ro: O cană cu zahăr tos

en: 1 cup unsalted butter, melted
ro: O cană cu unt nesărat, topit

en: 1 cup unsalted butter, softened
ro: O cană cu unt nesărat, îndulcit

en: 1 cup unsweetened cocoa powder
ro: O cană cu cacao pudră, neîndulcită

en: 1 cup whole milk
ro: O cană cu lapte integral

en: 1 large egg
ro: un ou mare

en: 1 tablespoon baking powder
ro: O lingură cu praf de copt

en: 1 teaspoon baking soda
ro: O linguriță cu bicarbonat de sodiu

en: 1 teaspoon peppermint extract
ro: O linguriță cu extract de mentă

en: 1 teaspoon vanilla extract
ro: O linguriță cu extract de vanilie

en: 1. Choose a template
ro: 1. Alege un șablon

en: 1/2 cup all-purpose flour
ro: O jumătate de cană cu făină obișnuită

en: 1/2 cup cocoa powder
ro: O jumătate de cană cu cacao pudră

en: 1/2 cup confectioners' sugar
ro: O jumătate de cană cu zahăr pudră

en: 1/2 cup granulated sugar
ro: O jumătate de cană cu zahăr tos

en: 1/2 cup hot water
ro: O jumătate de cană cu apă fierbinte

en: 1/2 cup milk
ro: O jumătate de cană cu lapte

en: 1/2 cup unsalted butter, melted
ro: O jumătate de cană cu unt nesărat, topit

en: 1/2 lb. Ground Sirloin Patty, Caramelized Onions and Mushrooms, Rosemary and Garlic Finishing Butter, House Steak Sauce
ro: 230 de grame mușchi de vită, ceapă și ciuperci caramelizate, unt cu rozmarin și usturoi, sos de friptură produs în casă

en: 1/2 teaspoon baking powder
ro: O jumătate de linguriță cu praf de copt

en: 1/2 teaspoon peppermint extract
ro: O jumătate de linguriță cu extract de mentă

en: 1/2 teaspoon salt
ro: O jumătate de linguriță cu sare

en: 1/3 cup granulated sugar
ro: O treime de cană cu zahăr tos

en: 1/3 lb. Patty, Caramelized Onions, Bleu Cheese, Bacon
ro: Burger crud de 150 de grame, ceapă caramelizată, brânză albastră, bacon

en: 1/4 cup brown sugar, packed
ro: Un sfert de cană cu zahăr brun

en: 1/4 cup unsalted butter, cold and diced
ro: Un sfert de cană cu unt nesărat, rece și tăiat cubulețe

en: 1/4 cup vegetable oil
ro: Un sfert de cană cu ulei vegetal

en: 1/8 teaspoon ground cloves
ro: Un vârf de linguriță cu cuișoare măcinate

en: 10 Street Road
ro: Strada Doamnei nr. 9

en: 10,000 Pencils Delivered to Schools
ro: 10.000 de creioane livrate în școli

en: 100% Woolen
ro: 100% lână

en: 100+
ro: Peste 100

en: 10:00pm
ro: 22:00

en: 10th Day of Rain
ro: A 10-a zi de ploaie

en: 11:00 AM - 6:00 PM
ro: 11:00 - 18:00

en: 11AM - 10PM
ro: 11:00 - 22:00

en: 11AM - 12AM
ro: 11:00 - 12:00

en: 120ml (1/2 cup) butter
ro: 120 ml de unt (jumătate de cană)

en: 123 Example Street
ro: Exemplu de stradă și număr

en: 123 Street Name, Anycity
ro: Nume stradă și număr, localitate

en: 15 minutes
ro: 15 minute

en: 15 years<br>of experience
ro: 15 ani <br>de experiență

en: 15% Off
ro: Reducere de 15%

en: 1500+
ro: Peste 1.500

en: 18 years
ro: 18 ani

en: 195 USD — <a href="/link">Buy Now</a>
ro: 195 $ - <a href="/link">Cumpără acum</a>

en: 1976-1986
ro: 1976 - 1986

en: 1976–1986
ro: 1976 - 1986

en: 1980-1983
ro: 1980 - 1983

en: 1980-2018
ro: 1980 - 2018

en: 1980–1983
ro: 1980 - 1983

en: 1980–2018
ro: 1980 - 2018

en: 1981-1985
ro: 1981 - 1985

en: 1981–1985
ro: 1981 - 1985

en: 1983-1985
ro: 1983 - 1985

en: 1983-1997
ro: 1983 - 1997

en: 1983–1985
ro: 1983 - 1985

en: 1985-1990
ro: 1985 - 1990

en: 1985–1990
ro: 1985 - 1990

en: 1986-1991
ro: 1986 - 1991

en: 1986-1993
ro: 1986 - 1993

en: 1986–1991
ro: 1986 - 1991

en: 1986–1993
ro: 1986 - 1993

en: 1987-1987
ro: 1987 - 1987

en: 1988-1991
ro: 1988 - 1991

en: 19th<br>Jun '23
ro: 19<br>iunie '23

en: 2 1/4 cups all-purpose flour
ro: 2 căni și un sfert cu făină obișnuită

en: 2 columns
ro: 2 coloane

en: 2 cups all-purpose flour
ro: 2 căni cu făină obișnuită

en: 2 cups granulated sugar
ro: 2 căni cu zahăr tos

en: 2 cups heavy cream
ro: 2 căni cu smântână grasă

en: 2 cups milk chocolate chips
ro: 2 căni cu ciocolată cu lapte, bucăți

en: 2 large eggs
ro: 2 ouă mari

en: 2 tablespoons ground cinnamon
ro: 2 linguri cu scorțișoară măcinată

en: 2 tablespoons unsalted butter, melted
ro: 2 linguri cu unt nesărat, topit

en: 2. Customize your design
ro: 2. Personalizează-ți designul

en: 20 years of growing organic vegetables and delivering vegetable boxes from our 12-acre farm in Sussex.
ro: Cultivăm legume organice de 20 de ani și le livrăm în cutii speciale pentru legume de la ferma noastră de 12 acri din Sussex.

en: 20+
ro: Peste 20

en: 2001: A Space Odyssey
ro: 2001: o odisee spațială

en: 2015 - Present
ro: 2015 - până în prezent

en: 2020 / Device
ro: 2020/dispozitiv

en: 2020 / Mobile App
ro: 2020/aplicație pentru mobil

en: 2020 Lomita Blvd, <br>Torrance, CA 90101<br>United States
ro: 2020 Lomita Blvd, <br>Torrance, CA 90101<br>Statele Unite ale Americii

en: 20th<br>Oct '23
ro: 20<br>octombrie '23

en: 2240 Cambridge Street,<br>Cambridge MA 02443<br><br><a href="">123-455-245<br>ORDER ONLINE</a>
ro: 2240 Cambridge Street,<br>Cambridge MA 02443<br><br><a href="">123-455-245<br>COMANDĂ ONLINE</a>

en: 23,000m²
ro: 23.000 m²

en: 24.50
ro: 24,50

en: 24/7 Professional Services
ro: Servicii profesionale non-stop

en: 3 Column Images and Text
ro: Imagini și text pe 3 coloane

en: 3 Column Testimonials
ro: Testimoniale pe 3 coloane

en: 3 Columns Offset Text and Image
ro: Text și imagini puse pe 3 coloane

en: 3 Months
ro: 3 luni

en: 3 columns<br>
ro: 3 coloane<br>

en: 3 weeks validity
ro: 3 săptămâni de valabilitate

en: 3. Generate demo content
ro: 3. Generează conținut demonstrativ

en: 3/4 cup brown sugar, packed
ro: Trei sferturi de cană cu zahăr brun

en: 3rd<br>Jan '24
ro: 3<br>ianuarie '24

en: 4 avocados
ro: 4 avocado

en: 4 columns
ro: 4 coloane

en: 4 large eggs
ro: 4 ouă mari

en: 4-Column Product Row
ro: Rânduri de produse pe 4 coloane

en: 4-week course
ro: Curs de 4 săptămâni

en: 4. Fine-tune your content
ro: 4. Ajustează-ți conținutul

en: 40% off
ro: Reducere de 40%

en: 410 grams
ro: 410 grame

en: 42% Cupro 34% Linen 24% Viscose
ro: 42% fibre Cupro, 34% in și 24% viscoză

en: 45cm x 90cm
ro: 45 cm x 90 cm

en: 5 columns
ro: 5 coloane

en: 5. Export and share
ro: 5. Exportă și partajează

en: 50+
ro: Peste 50

en: 500ml
ro: 500 ml

en: 54 countries
ro: 54 de țări

en: 5:30pm
ro: 17:30

en: 6 columns
ro: 6 coloane

en: 6-25
ro: 6 - 25

en: 6-5
ro: 6 - 5

en: 6.5
ro: 6,5

en: 6:00 PM, Tuesday, July 21, 2024
ro: Marți, 21 iulie 2024 ora 18:00

en: 6:15pm
ro: 18:15

en: 7 Seconds
ro: 7 secunde

en: 7-25
ro: 7 - 25

en: 7.25
ro: 7,25

en: 89% of the fabrics used in our latest collection are either recycled, organic or UPF treated.
ro: 89% din țesăturile pe care le-am folosit în ultimele noastre colecții sunt fie reciclate sau ecologice, fie tratate cu UPF (Ultraviolet Protection Factor).

en: 8am — 6pm
ro: 08:00 - 18:00

en: 8pm–12am<br>April 16th
ro: 16 aprilie<br>20:00 - 12:00

en: 90+
ro: Peste 90

en: 92 countries
ro: 92 de țări

en: 98K users
ro: 98.000 de utilizatori

en: : landscape
ro: : peisaj

en: : portrait
ro: : portret

en: <a href="#"></a><a href="https://cakelydemo.wordpress.com/cakes/caramel-crunch-cake/">Caramel Crunch Cake</a>
ro: <a href="#"></a><a href="https://cakelydemo.wordpress.com/cakes/caramel-crunch-cake/">Prăjitură crocantă cu caramel</a>

en: <a href="#"></a><a href="https://cakelydemo.wordpress.com/cakes/chocolate-lovers-cake/">Chocolate Lovers Cake</a>
ro: <a href="#"></a><a href="https://cakelydemo.wordpress.com/cakes/chocolate-lovers-cake/">Prăjitură pentru iubitorii de ciocolată</a>

en: <a href="#"></a><a href="https://cakelydemo.wordpress.com/cakes/lemon-raspberry-cake/">Lemon Raspberry Cake</a>
ro: <a href="#"></a><a href="https://cakelydemo.wordpress.com/cakes/lemon-raspberry-cake/">Prăjitură cu lămâie și zmeură</a>

en: <a href="#"><strong>Checkout sample ingredients</strong></a>
ro: <a href="#"><strong>Vezi exemple de ingrediente</strong></a>

en: <a href="#"><strong>Learn more about our plans</strong></a>
ro: <a href="#"><strong>Află mai multe despre planurile noastre</strong></a>

en: <a href="#"><strong>Learn more</strong></a>
ro: <a href="#"><strong>Află mai multe</strong></a>

en: <a href="#">About Me</a>
ro: <a href="#">Despre mine</a>

en: <a href="#">About</a><br><a href="#">Contact</a><br><a href="#">Terms of Service</a><br><a href="#">Privacy Policy</a>
ro: <a href="#">Despre</a><br><a href="#">Contact</a><br><a href="#">Termenii de utilizare ai serviciului</a><br><a href="#">Politică de confidențialitate</a>

en: <a href="#">About</a><br><a href="#">Terms of Service</a><br><a href="#">Privacy Policy</a>
ro: <a href="#">Despre</a><br><a href="#">Termenii de utilizare ai serviciului</a><br><a href="#">Politică de confidențialitate</a>

en: <a href="#">Breakfast</a>
ro: <a href="#">Mic dejun</a>

en: <a href="#">Brilliant</a>
ro: <a href="#">Genial</a>

en: <a href="#">Build it</a>
ro: <a href="#">Construiește-l</a>

en: <a href="#">Contact</a><br><a href="#">Privacy</a><br><a href="#">Terms &amp; Conditions</a>
ro: <a href="#">Contact</a><br><a href="#">Confidențialitate</a><br><a href="#">Termeni și condiții</a>

en: <a href="#">Delivery</a>
ro: <a href="#">Livrare</a>

en: <a href="#">Dinner</a>
ro: <a href="#">Cină</a>

en: <a href="#">Discover more</a>
ro: <a href="#">Descoperă mai multe</a>

en: <a href="#">Donate to help keep us posting!</a>
ro: <a href="#">Donează pentru a ne ajuta să publicăm în continuare!</a>

en: <a href="#">Dream it</a>
ro: <a href="#">Visează-l</a>

en: <a href="#">Drinks</a>
ro: <a href="#">Băuturi</a>

en: <a href="#">Event details</a>
ro: <a href="#">Detalii eveniment</a>

en: <a href="#">FAQ</a>
ro: <a href="#">Întrebări frecvente</a>

en: <a href="#">Galaxies</a>
ro: <a href="#">Galaxii</a>

en: <a href="#">Galaxy</a>
ro: <a href="#">Galaxie</a>

en: <a href="#">Get Tickets</a>
ro: <a href="#">Ia bilete</a>

en: <a href="#">Get started</a>
ro: <a href="#">Începe</a>

en: <a href="#">Get started</a> →
ro: <a href="#">Începe</a> →

en: <a href="#">Gill &amp; Mark</a>
ro: <a href="#">Gill și Mark</a>

en: <a href="#">Grow it</a>
ro: <a href="#">Dezvoltă-l</a>

en: <a href="#">Height</a>
ro: <a href="#">Înălțime</a>

en: <a href="#">Instagram.</a>
ro: <a href="#">Instagram</a>

en: <a href="#">Learn more</a>
ro: <a href="#">Află mai multe</a>

en: <a href="#">Learn more</a> →
ro: <a href="#">Află mai multe</a> →

en: <a href="#">Lunch</a>
ro: <a href="#">Prânz</a>

en: <a href="#">New Catalogs Now</a><br><a href="#">Available at the NYPL</a>
ro: <a href="#">Sunt disponibile la NYPL</a><br><a href="#">cataloage noi</a>

en: <a href="#">Planets</a>
ro: <a href="#">Planete</a>

en: <a href="#">Planters</a>
ro: <a href="#">Jardiniere</a>

en: <a href="#">Pollination &amp;</a><br><a href="#">Procrastination</a>
ro: <a href="#">Polenizare și</a><br><a href="#">amânare</a>

en: <a href="#">Project Name</a>
ro: <a href="#">Nume proiect</a>

en: <a href="#">Project name</a>
ro: <a href="#">Nume proiect</a>

en: <a href="#">Read review</a>
ro: <a href="#">Citește recenzia</a>

en: <a href="#">Stars</a>
ro: <a href="#">Stele</a>

en: <a href="#">Sweet Success</a>
ro: <a href="#">Succesul este dulce</a>

en: <a href="#">Sweet success</a>
ro: <a href="#">Succesul este dulce</a>

en: <a href="#">Tumblr</a> / <a href="#">Instagram</a> / <a href="#">Email</a>
ro: <a href="#">Tumblr</a>/<a href="#">Instagram</a>/<a href="#">Email</a>

en: <a href="#">Tumblr</a> / <a href="#">WordPress</a> / <a href="#">Instagram</a>
ro: <a href="#">Tumblr</a>/<a href="#">WordPress</a>/<a href="#">Instagram</a>

en: <a href="#">Twitter.</a>
ro: <a href="#">Twitter</a>

en: <a href="#">Twitter</a> / <a href="#">Instagram</a> / <a href="#">Dribbble</a>
ro: <a href="#">Twitter</a>/<a href="#">Instagram</a>/<a href="#">Dribbble</a>

en: <a href="#">View All</a>
ro: <a href="#">Vezi tot</a>

en: <a href="#">View all news →</a>
ro: <a href="#">Vezi toate noutățile →</a>

en: <a href="#">Website.</a>
ro: <a href="#">Site web.</a>

en: <a href="#">Work Hard</a>
ro: <a href="#">Muncește din greu</a>

en: <a href="#">Work Smart</a>
ro: <a href="#">Muncește inteligent</a>

en: <a href="#">Work hard</a>
ro: <a href="#">Muncește din greu</a>

en: <a href="#">Work smart</a>
ro: <a href="#">Muncește inteligent</a>

en: <a href="#">email@example.com</a>
ro: <a href="#">email@exemplu.com</a>

en: <a href="#">example@example.com</a>
ro: <a href="#">exemplu@exemplu.com</a>

en: <a href="#">“The Lost Tricycle” Book</a>
ro: <a href="#">Cartea „Tricicleta pierdută”</a>

en: <a href="#">→ buy me coffee</a>
ro: <a href="#">→ cumpără-mi o cafea</a>

en: <a href="#">→ buy merch</a>
ro: <a href="#">→ cumpără mărfuri</a>

en: <a href="#">→ support on patreon</a>
ro: <a href="#">→ suport pentru patreon</a>

en: <a href="#">→ youtube</a>
ro: <a href="#">→ YouTube</a>

en: <a href="#posts">Read all posts ↓</a>
ro: <a href="#posts">Citește toate articolele ↓</a>

en: <a href="http://facebook.com">Facebook</a> / <a href="http://instgram.com">Instagram</a> / <a href="http://foursquare.com">Foursquare</a> / <a href="http://yelp.com">Yelp</a>
ro: <a href="http://facebook.com">Facebook</a>/<a href="http://instgram.com">Instagram</a>/<a href="http://foursquare.com">Foursquare</a>/<a href="http://yelp.com">Yelp</a>

en: <a href="https://adventurertheme.mystagingwebsite.com/2021/11/22/why-italy-is-my-favorite-retreat/">ITALY</a><br><a href="https://adventurertheme.mystagingwebsite.com/2021/11/22/hello-world/">COSTA RICA</a><br><a href="https://adventurertheme.mystagingwebsite.com/2021/11/22/out-in-canadas-forests/">CANADA</a><br><a href="https://adventurertheme.mystagingwebsite.com/2022/12/09/the-natural-beauty-of-laos/">LAOS</a><br><a href="https://adventurertheme.mystagingwebsite.com/2022/12/09/next-stop-istanbul/">TURKEY</a>
ro: <a href="https://adventurertheme.mystagingwebsite.com/2021/11/22/why-italy-is-my-favorite-retreat/">ITALIA</a><br><a href="https://adventurertheme.mystagingwebsite.com/2021/11/22/hello-world/">COSTA RICA</a><br><a href="https://adventurertheme.mystagingwebsite.com/2021/11/22/out-in-canadas-forests/">CANADA</a><br><a href="https://adventurertheme.mystagingwebsite.com/2022/12/09/the-natural-beauty-of-laos/">LAOS</a><br><a href="https://adventurertheme.mystagingwebsite.com/2022/12/09/next-stop-istanbul/">TURCIA</a>

en: <a href="https://botanytheme.mystagingwebsite.com/2020/03/25/natures-art/">Nature's Art:<br>Plants and Their<br><em>Something</em></a>
ro: <a href="https://botanytheme.mystagingwebsite.com/2020/03/25/natures-art/">Arta naturii:<br>plantele au<br><em>ceva anume</em></a>

en: <a href="https://botanytheme.mystagingwebsite.com/2020/03/25/natures-art/">New Catalogs Now Available at the NYPL</a>
ro: <a href="https://botanytheme.mystagingwebsite.com/2020/03/25/natures-art/">Acum sunt disponibile cataloage noi la NYPL</a>

en: <a href="https://botanytheme.mystagingwebsite.com/assorted-blocks/">New Catalogs Now Available at the NYPL</a>
ro: <a href="https://botanytheme.mystagingwebsite.com/assorted-blocks/">Acum sunt disponibile cataloage noi la NYPL</a>

en: <a href="https://cakelydemo.wordpress.com/cakes/cotton-candy-cake-2/">Cotton Candy Cake</a>
ro: <a href="https://cakelydemo.wordpress.com/cakes/cotton-candy-cake-2/">Prăjitură cu vată de zahăr</a>

en: <a href="https://cakelydemo.wordpress.com/cupcakes/chocolate-cupcakes/">Chocolate Cupcakes</a>
ro: <a href="https://cakelydemo.wordpress.com/cupcakes/chocolate-cupcakes/">Brioșe cu ciocolată</a>

en: <a href="https://cakelydemo.wordpress.com/cupcakes/fresh-flower-cupcakes/">Fresh Flower Cupcakes</a>
ro: <a href="https://cakelydemo.wordpress.com/cupcakes/fresh-flower-cupcakes/">Brioșe cu flori proaspete</a>

en: <a href="https://cakelydemo.wordpress.com/cupcakes/rainbow-cupcakes/">Rainbow Cupcakes</a>
ro: <a href="https://cakelydemo.wordpress.com/cupcakes/rainbow-cupcakes/">Brioșe curcubeu</a>

en: <a href="https://cakelydemo.wordpress.com/cupcakes/regular-cupcakes/">Regular Cupcakes</a>
ro: <a href="https://cakelydemo.wordpress.com/cupcakes/regular-cupcakes/">Brioșe obișnuite</a>

en: <a href="https://cakelydemo.wordpress.com/macarons/macaron-gift-box/">Macaron Gift Box</a>
ro: <a href="https://cakelydemo.wordpress.com/macarons/macaron-gift-box/">Cutie cadou cu macarons</a>

en: <a href="https://cakelydemo.wordpress.com/macarons/macaron-party-platter/">Macaron Party Platter</a>
ro: <a href="https://cakelydemo.wordpress.com/macarons/macaron-party-platter/">Platou cu macarons pentru petreceri</a>

en: <a href="https://cakelydemo.wordpress.com/macarons/regular-macarons/">Regular Macarons</a>
ro: <a href="https://cakelydemo.wordpress.com/macarons/regular-macarons/">Macarons obișnuite</a>

en: <a href="https://cakelydemo.wordpress.com/macarons/small-macaron-tower/">Small Macaron Tower</a>
ro: <a href="https://cakelydemo.wordpress.com/macarons/small-macaron-tower/">Turn mic cu macarons</a>

en: <a href="https://cakelydemo.wordpress.com/weddings-event/large-macaron-tower/">Large Macaron Tower</a>
ro: <a href="https://cakelydemo.wordpress.com/weddings-event/large-macaron-tower/">Turn mare cu macarons</a>

en: <a href="https://cakelydemo.wordpress.com/weddings-event/wedding-cake/">Wedding Cakes</a>
ro: <a href="https://cakelydemo.wordpress.com/weddings-event/wedding-cake/">Torturi pentru nunți</a>

en: <a href="https://github.com/Automattic">We believe in Open Source</a> and the vast majority of our work is available under the GPL.
ro: <a href="https://github.com/Automattic">Credem în open-source</a> și marea majoritate a muncii noastre este disponibilă sub GPL.

en: <a href="https://heverdemo.wordpress.com/about/">More About Us</a>
ro: <a href="https://heverdemo.wordpress.com/about/">Mai multe despre noi</a>

en: <a href="https://heverdemo.wordpress.com/contact/">Direction and Maps</a>
ro: <a href="https://heverdemo.wordpress.com/contact/">Indicații și hărți</a>

en: <a href="https://heverdemo.wordpress.com/contact/">More Ways to Get In Touch</a>
ro: <a href="https://heverdemo.wordpress.com/contact/">Mai multe modalități de a lua legătura</a>

en: <a href="https://iotixdemo.wordpress.com/">See support programs →</a>
ro: <a href="https://iotixdemo.wordpress.com/">Vezi programele pentru suport →</a>

en: <a href="https://iotixdemo.wordpress.com/">Try a demo →</a>
ro: <a href="https://iotixdemo.wordpress.com/">Încearcă o demonstație →</a>

en: <a href="https://mordendemo.wordpress.com/about/">More About Us</a>
ro: <a href="https://mordendemo.wordpress.com/about/">Mai multe despre noi</a>

en: <a href="https://mordendemo.wordpress.com/contact/">Direction and Maps</a>
ro: <a href="https://mordendemo.wordpress.com/contact/">Indicații și hărți</a>

en: <a href="https://mordendemo.wordpress.com/contact/">More Ways to Get In Touch</a>
ro: <a href="https://mordendemo.wordpress.com/contact/">Mai multe modalități de a lua legătura</a>

en: <a href="https://patternboilerplates.wordpress.com/2022/05/11/list-24/">Work Smart</a>
ro: <a href="https://patternboilerplates.wordpress.com/2022/05/11/list-24/">Muncește inteligent</a>

en: <a href="https://patternboilerplates.wpcomstaging.com/2022/05/11/list-24/">Work Smart</a>
ro: <a href="https://patternboilerplates.wpcomstaging.com/2022/05/11/list-24/">Muncește inteligent</a>

en: <a href="https://seedletdemo.wordpress.com/2020/05/25/new-catalogs-now-available-at-the-nypl/">New Catalogs Now Available at the NYPL</a>
ro: <a href="https://seedletdemo.wordpress.com/2020/05/25/new-catalogs-now-available-at-the-nypl/">Acum sunt disponibile cataloage noi la NYPL</a>

en: <a href="https://senseilms.com/blog">Visit the Sensei blog</a>
ro: <a href="https://senseilms.com/blog">Vizitează blogul Sensei</a>

en: <a href="https://videomakerdemo.wordpress.com/2017/01/15/i-love-you/">I Love You</a>
ro: <a href="https://videomakerdemo.wordpress.com/2017/01/15/i-love-you/">Te iubesc</a>

en: <a href="https://videomakerdemo.wordpress.com/2018/02/09/plenty-of-fish-in-the-sea/">Plenty of Fish In The Sea</a>
ro: <a href="https://videomakerdemo.wordpress.com/2018/02/09/plenty-of-fish-in-the-sea/">Mulți pești în mare</a>

en: <a href="https://videomakerdemo.wordpress.com/2019/12/15/the-tale-of-three-cocktails/">The Tale of The Three Cocktails</a>
ro: <a href="https://videomakerdemo.wordpress.com/2019/12/15/the-tale-of-three-cocktails/">Povestea celor trei cocktailuri</a>

en: <a href="https://videomakerdemo.wordpress.com/2020/08/21/boats/">Boats</a>
ro: <a href="https://videomakerdemo.wordpress.com/2020/08/21/boats/">Bărci</a>

en: <a href="https://videomakerdemo.wordpress.com/2020/09/01/man-working-at-dawn/">Working at Dawn</a>
ro: <a href="https://videomakerdemo.wordpress.com/2020/09/01/man-working-at-dawn/">Lucrând în zori de zi</a>

en: <a href="https://videomakerwhitedemo.wordpress.com/2022/01/25/boats/">Boats</a>
ro: <a href="https://videomakerwhitedemo.wordpress.com/2022/01/25/boats/">Bărci</a>

en: <a href="https://videomakerwhitedemo.wordpress.com/2022/01/25/i-love-you/">I Love You</a>
ro: <a href="https://videomakerwhitedemo.wordpress.com/2022/01/25/i-love-you/">Te iubesc</a>

en: <a href="https://videomakerwhitedemo.wordpress.com/2022/01/25/plenty-of-fish-in-the-sea/">Plenty of Fish In The Sea</a>
ro: <a href="https://videomakerwhitedemo.wordpress.com/2022/01/25/plenty-of-fish-in-the-sea/">Mulți pești în mare</a>

en: <a href="https://videomakerwhitedemo.wordpress.com/2022/01/25/the-tale-of-three-cocktails/">The Tale of The Three Cocktails</a>
ro: <a href="https://videomakerwhitedemo.wordpress.com/2022/01/25/the-tale-of-three-cocktails/">Povestea celor trei cocktailuri</a>

en: <a href="https://videomakerwhitedemo.wordpress.com/2022/01/25/working-at-dawn/">Working At Dawn</a>
ro: <a href="https://videomakerwhitedemo.wordpress.com/2022/01/25/working-at-dawn/">Lucrând în zori de zi</a>

en: <a href="https://wooblockpatterns.wpcomstaging.com/shop/" data-type="page" data-id="40">$149</a>
ro: <a href="https://wooblockpatterns.wpcomstaging.com/shop/" data-type="page" data-id="40">149 $</a>

en: <a href="https://wordpress.org/support/article/twenty-twenty-one/">Read the Theme Documentation</a>
ro: <a href="https://wordpress.org/support/article/twenty-twenty-one/">Citește documentația pentru temă</a>

en: <a href="https://wordpress.org/support/theme/twentytwentyone/">Check out the Support Forums</a>
ro: <a href="https://wordpress.org/support/theme/twentytwentyone/">Vezi forumurile pentru suport</a>

en: <a href="mailto:#">email@example.com<br></a><a href="tel:#">(123)-456-789</a>
ro: <a href="mailto:#">email@exemplu.com<br></a><a href="tel:#">(123)-456-789</a>

en: <a href="mailto:contact@example.com">contact@example.com</a>
ro: <a href="mailto:contact@example.com">contact@exemplu.com</a>

en: <a href="mailto:email@example.com">email@example.com</a>
ro: <a href="mailto:email@example.com">email@exemplu.com</a>

en: <a href="mailto:hello@example.com">hello@example.com<br></a><a href="https://facebook.com/">Facebook</a> / <a href="https://twitter.com">Twitter</a> / <a href="https://instagram.com/">Instagram</a>
ro: <a href="mailto:hello@example.com">salut@exemplu.com<br></a><a href="https://facebook.com/">Facebook</a>/<a href="https://twitter.com">Twitter</a>/<a href="https://instagram.com/">Instagram</a>

en: <a href="mailto:hello@example.com">hello@example.com<br></a><a href="https://facebook.com/">Facebook</a> / <a href="https://twitter.com/">Twitter</a> / <a href="https://instagram.com/">Instagram</a>
ro: <a href="mailto:hello@example.com">hei@exemplu.com<br></a><a href="https://facebook.com/">Facebook</a>/<a href="https://twitter.com/">Twitter</a>/<a href="https://instagram.com/">Instagram</a>

en: <a href="mailto:mail@example.com">mail@example.com</a>
ro: <a href="mailto:mail@example.com">mail@exemplu.com</a>

en: <a href="mailto:mail@example.com">mail@example.com</a><br>+1 123 456 789
ro: <a href="mailto:mail@example.com">mail@exemplu.com</a><br>+1 123 456 789

en: <a rel="noreferrer noopener" href="#" target="_blank">contact@example.com</a>
ro: <a rel="noreferrer noopener" href="#" target="_blank">contact@exemplu.com</a>

en: <a rel="noreferrer noopener" href="mailto:hello@example.com" target="_blank">hello@example.com</a>
ro: <a rel="noreferrer noopener" href="mailto:hello@example.com" target="_blank">bună@exemplu.com</a>

en: <a style="text-decoration:none;" href="/shop/?max_price=15">Under</a>
ro: <a style="text-decoration:none;" href="/shop/?max_price=15">Sub</a>

en: <a style="text-decoration:none;" href="/shop/?max_price=20">Under</a>
ro: <a style="text-decoration:none;" href="/shop/?max_price=20">Sub</a>

en: <a style="text-decoration:none;" href="/shop/?max_price=25">Under</a>
ro: <a style="text-decoration:none;" href="/shop/?max_price=25">Sub</a>

en: <em>
    			Built with <a href="https://woocommerce.com/" target="_blank" rel="noreferrer nofollow noopener">WooCommerce</a>		</em>
ro: <em>
    			Construit cu <a href="https://woocommerce.com/" target="_blank" rel="noreferrer nofollow noopener">WooCommerce</a>		</em>

en: <em>"</em>The sky is not completely dark at night. Were the sky absolutely dark, one would not be able to see the silhouette of an object against the sky.<em>"</em>
ro: <em>„</em>Cerul nu este complet întunecat noaptea. Dacă cerul ar fi în totalitate întunecat, nu am putea vedea silueta unui obiect pe cer.<em>”</em>

en: <em>100+ participants</em>
ro: <em>Peste 100 de participanți</em>

en: <em>20+ events</em>
ro: <em>Peste 20 de evenimente</em>

en: <em>25+ speakers</em>
ro: <em>Peste 25 de vorbitori</em>

en: <em>5 years running</em>
ro: <em>5 ani de funcționare</em>

en: <em><sub>Image source: <a href="https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/playing-in-the-sand">https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/playing-in-the-sand</a></sub></em>
ro: <em><sub>Sursă pentru imagine: <a href="https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/playing-in-the-sand">https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/playing-in-the-sand</a></sub></em>

en: <em><sub>Image sources: <a href="https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/daffodils">https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/daffodils</a>, <a href="https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/self-portrait-1885">https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/self-portrait-1885</a></sub></em>
ro: <em><sub>Surse pentru imagine: <a href="https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/daffodils">https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/daffodils</a>, <a href="https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/self-portrait-1885">https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/self-portrait-1885</a></sub></em>

en: <em><sub>Image sources: <a href="https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/the-garden-at-bougival-1884">https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/the-garden-at-bougival-1884</a>, <a href="https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/villa-with-orange-trees-nice">https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/villa-with-orange-trees-nice</a></sub></em>
ro: <em><sub>Surse pentru imagine: <a href="https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/the-garden-at-bougival-1884">https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/the-garden-at-bougival-1884</a>, <a href="https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/villa-with-orange-trees-nice">https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/villa-with-orange-trees-nice</a></sub></em>

en: <em><sub>Image sources: <a rel="noreferrer noopener" target="_blank" href="https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/roses-tremieres-hollyhocks-1884">https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/roses-tremieres-hollyhocks-1884</a>, <a rel="noreferrer noopener" target="_blank" href="https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/young-woman-in-mauve">https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/young-woman-in-mauve</a>, <a rel="noreferrer noopener" target="_blank" href="https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/in-the-bois-de-boulogne">https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/in-the-bois-de-boulogne</a></sub></em>
ro: <em><sub>Surse pentru imagine: <a rel="noreferrer noopener" target="_blank" href="https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/roses-tremieres-hollyhocks-1884">https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/roses-tremieres-hollyhocks-1884</a>, <a rel="noreferrer noopener" target="_blank" href="https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/young-woman-in-mauve">https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/young-woman-in-mauve</a>, <a rel="noreferrer noopener" target="_blank" href="https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/in-the-bois-de-boulogne">https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/in-the-bois-de-boulogne</a></sub></em>

en: <em>About us</em>
ro: <em>Despre noi</em>

en: <em>Add a testimonial from someone who loves your service. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh. Donec hendrerit dui ut nisi tempor scelerisque.</em>
ro: <em>Adaugă un testimonial de la cineva care îți apreciază serviciul. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh. Donec hendrerit dui ut nisi tempor scelerisque.</em>

en: <em>Best for Combination Skin</em>
ro: <em>Cea mai bună pentru piele mixtă</em>

en: <em>Best for Dry Skin</em>
ro: <em>Cea mai bună pentru piele uscată</em>

en: <em>Best for Oily Skin</em>
ro: <em>Cea mai bună pentru piele grasă</em>

en: <em>Best for Sensitive Skin</em>
ro: <em>Cea mai bună pentru piele sensibilă</em>

en: <em>Book Your Table</em>
ro: <em>Rezervă o masă</em>

en: <em>Chairs</em>
ro: <em>Scaune</em>

en: <em>Dates</em><br>Aug 1 — Dec 1
ro: <em>Perioadă</em><br>1 August - 1 Decembrie

en: <em>Discover Our Menu</em>
ro: <em>Descoperă meniul nostru</em>

en: <em>Edition of 300</em>
ro: <em>Tiraj de 300 de exemplare</em>

en: <em>Editor &amp; Jeweler</em>
ro: <em>Editor și bijutier</em>

en: <em>Editor &amp; Public Relations</em>
ro: <em>Editor și relații publice</em>

en: <em>Enjoy Our Food Experience</em>
ro: <em>Bucură-te de experiența noastră culinară</em>

en: <em>First time to the site? <a href="#">Start here</a></em>
ro: <em>Ești prima dată pe site? <a href="#">Începe de aici</a></em>

en: <em>First time to the site? <a href="/blog">Start here</a></em>
ro: <em>Ești prima dată pe site? <a href="/blog">Începe de aici</a></em>

en: <em>Flutter</em>, a collection of bird-related ephemera
ro: <em>Flutter</em>, o colecție de efemere legate de păsări

en: <em>Follow us:</em>
ro: <em>Urmărește-ne:</em>

en: <em>From&nbsp;<a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Food_presentation">Wikipedia</a>.</em>
ro: <em>Din&nbsp;<a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Food_presentation">Wikipedia</a>.</em>

en: <em>From <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Food_presentation">Wikipedia</a>.</em>
ro: <em>Din <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Food_presentation">Wikipedia</a>.</em>

en: <em>Latest Posts</em>
ro: <em>Ultimele articole</em>

en: <em>Location</em>
ro: <em>Locație</em>

en: <em>Location</em><br>Exhibit Hall B
ro: <em>Locație</em><br>Sala de expoziție B

en: <em>Marketing &amp; Social Media</em>
ro: <em>Marketing și media socială</em>

en: <em>My daughter has loved being at Stratford for the last 5 yeras. The learning environment makes the difference and I'm so proud that she has been accepted into University next year!</em>
ro: <em>Fiica mea a fost la Stratford în ultimii 5 ani și i-a plăcut mult. Mediul de învățare face diferența și sunt foarte mândră că a fost acceptată la Universitate în anul următor!</em>

en: <em>My son struggled with mathematics during his school years - until we enrolled him at Stratford. That has been the best decision we made, and his educators have worked hard to get his mathematics to a level we never thought possible!</em>
ro: <em>Fiul meu s-a zbătut din greu să fie bun la matematică în anii de școală - până când l-am înscris la Stratford. Aceasta a fost cea mai bună decizie pe care am luat-o, iar profesorii săi au muncit din greu ca să ajungă la matematică la un nivel pe care nu l-am crezut niciodată posibil!</em>

en: <em>New to the site? <a href="#"><strong>Start here</strong></a></em>
ro: <em>Doar ce ai venit pe site? <a href="#"><strong>Începe de aici</strong></a></em>

en: <em>Open Hours</em>
ro: <em>Program de funcționare</em>

en: <em>Our fish is responsibly caught from sustainable sources</em>.
ro: <em>Peștele nostru este capturat în mod responsabil din surse viabile</em>.

en: <em>Position or Job Title</em>
ro: <em>Poziție sau funcție</em>

en: <em>Posts of Interest</em>
ro: <em>Articole de interes</em>

en: <em>Price</em><br>Included
ro: <em>Prețul</em><br>este inclus

en: <em>Published work and ephemera.</em>
ro: <em>Lucrări publicate și efemere.</em>

en: <em>Recent Feature</em>
ro: <em>Funcționalitate recentă</em>

en: <em>Reservation</em>
ro: <em>Rezervare</em>

en: <em>Sample Menu</em>
ro: <em>Exemplu de meniu</em>

en: <em>Schedule a free consultation</em>
ro: <em>Programează o consultație gratuită</em>

en: <em>Services</em>
ro: <em>Servicii</em>

en: <em>Testimonials</em>
ro: <em>Testimoniale</em>

en: <em>This is an example post, originally published as part of </em><a href="https://dailypost.wordpress.com/blogging-university/"><em>Blogging University</em></a><em>. Enroll in one of our ten programs, and start your blog right.</em>
ro: <em>Acesta este un exemplu de articol, publicat inițial ca parte din </em><a href="https://dailypost.wordpress.com/blogging-university/"><em>Blogging University</em></a><em>. Înscrie-te la unul din cele zece programe ca să-ți începi blogul cu dreptul.</em>

en: <em>Want to learn more? <a href="#"><strong>Get in touch!</strong></a></em>
ro: <em>Vrei să afli mai multe? <a href="#"><strong>Contactează-ne!</strong></a></em>

en: <em>Warble</em>, a film about <br>hobbyist bird watchers.
ro: <em>Warble</em>, un film despre <br>pasiunea de a observa păsările.

en: <em>Welcome to Rockfield</em>
ro: <em>Bun venit la Rockfield</em>

en: <em>Writer, Editor &amp; Jewelry Designer</em>
ro: <em>Scriitor, editor și designer de bijuterii</em>

en: <em>by Arthur C. Clarke</em>
ro: <em>de Arthur C. Clarke</em>

en: <em>by Henryk Sienkiewicz</em>
ro: <em>de Henryk Sienkiewicz</em>

en: <em>by Marguerite Yourcenar</em>
ro: <em>de Marguerite Yourcenar</em>

en: <em>— Kristin Smith</em>
ro: <em>- Kristin Smith</em>

en: <em>— Sean Murphy</em>
ro: <em>- Sean Murphy</em>

en: <em>“</em>
ro: <em>”</em>

en: <em>“Rayna Quetzalli Studio are incredible when it comes to providing the best digital marketing services.”</em>
ro: <em>„Rayna Quetzalli Studio este incredibil când vine vorba de a oferi cele mai bune servicii de marketing digital.”</em>

en: <em>“So easy to use, even as <br>a beginner!”</em>
ro: <em>„Atât de ușor de utilizat, chiar dacă ești <br>novice!”</em>

en: <em>“The best new camera <br>money can buy.”</em>
ro: <em>„Cel mai bun aparat de fotografiat nou <br>pe care îl poți cumpăra”</em>

en: <em>“This is the only camera <br>you’ll need for life.”</em>
ro: <em>„Acesta este singurul aparat de fotografiat <br>pe care îl vei folosi pe viață.”</em>

en: <em>“Utterly impressive—nothing more needs to be said about these folks.”</em>
ro: <em>„Absolut impresionant - nu mai trebuie spus nimic despre acești oameni.”</em>.

en: <em>“Working with Rayna Quetzalli Studio has been a wonderful experience. I highly reccommend it to anyone looking for great digital marketing services!”</em>
ro: <em>„Lucrul cu Rayna Quetzalli Studio a fost o experiență minunată. Recomand cu căldură oricui caută servicii excelente de marketing digital!”</em>

en: <s> 100gb storage</s>
ro: <s> Spațiu de stocare de 100 Go</s>

en: <s>$200.00</s> $150.00
ro: <s>200 $</s> 150 $

en: <s><s><s><s>Unlimited designs</s></s></s></s>
ro: <s><s><s><s>Designuri nelimitate</s></s></s></s>

en: <s>Basic themes</s>
ro: <s>Teme de bază</s>

en: <s>Unlimited bandwidth</s>
ro: <s>Lățime de bandă nelimitată</s>

en: <s>was $173.99</s>
ro: <s>a fost 173,99 $</s>

en: <span class="uppercase"><strong>Recipes</strong></span>
ro: <span class="uppercase"><strong>Rețete</strong></span>

en: <span class="uppercase">Experiences</span>
ro: <span class="uppercase">Experiențe</span>

en: <span class="uppercase">Expertizes</span>
ro: <span class="uppercase">Expertize</span>

en: <span class="uppercase">Recipes</span>
ro: <span class="uppercase">Rețete</span>

en: <span class="uppercase">Services</span>
ro: <span class="uppercase">Servicii</span>

en: <span class="uppercase">Testimonials</span>
ro: <span class="uppercase">Testimoniale</span>

en: <span class="uppercase">What's cooking?</span>
ro: <span class="uppercase">Ce feluri de mâncare pregătim?</span>

en: <span class="uppercase">our story</span>
ro: <span class="uppercase">povestirea noastră</span>

en: <strong class="privacy-policy-tutorial">Suggested text: </strong>Our website address is: https://gateau.mystagingwebsite.com.
ro: <strong class="privacy-policy-tutorial">Text sugerat: </strong>adresa site-ului nostru este: https://gateau.mystagingwebsite.com.

en: <strong> Subscribe</strong>
ro: <strong>Abonează-te</strong>

en: <strong>"Excellent Service"</strong>
ro: <strong>„Un serviciu excelent”</strong>

en: <strong>"Fantastic quality"</strong>
ro: <strong>„Calitate fantastică”</strong>

en: <strong>"Love the flexibility"</strong>
ro: <strong>„Adoră flexibilitatea”</strong>

en: <strong>$100</strong>
ro: <strong>100 $</strong>

en: <strong>$13</strong>
ro: <strong>13 $</strong>

en: <strong>$14</strong>
ro: <strong>14 $</strong>

en: <strong>$20</strong>
ro: <strong>20 $</strong>

en: <strong>$36</strong>
ro: <strong>36 $</strong>

en: <strong>$40</strong>
ro: <strong>40 $</strong>

en: <strong>$45</strong>
ro: <strong>45 $</strong>

en: <strong>$50</strong>
ro: <strong>50 $</strong>

en: <strong>$5</strong>
ro: <strong>5 $</strong>

en: <strong>$60</strong>
ro: <strong>60 $</strong>

en: <strong>$700,000</strong>
ro: <strong>700.000 $</strong>

en: <strong>$70</strong>
ro: <strong>70 $</strong>

en: <strong>$75</strong>
ro: <strong>75 $</strong>

en: <strong>$7</strong>
ro: <strong>7 $</strong>

en: <strong>$8.00</strong>
ro: <strong>8 $</strong>

en: <strong>$80</strong>
ro: <strong>80 $</strong>

en: <strong>$8</strong>
ro: <strong>8 $</strong>

en: <strong>$90</strong>
ro: <strong>90 $</strong>

en: <strong>$</strong>10
ro: 10 <strong>$</strong>

en: <strong>$</strong>13
ro: 13 <strong>$</strong>

en: <strong>$</strong>14
ro: 14 <strong>$</strong>

en: <strong>$</strong>8
ro: 8 <strong>$</strong>

en: <strong>1,132</strong>
ro: <strong>1.132</strong>

en: <strong>1,652</strong>
ro: <strong>1.652</strong>

en: <strong>1,927</strong>
ro: <strong>1.927</strong>

en: <strong>1,972</strong>
ro: <strong>1.972</strong>

en: <strong>100%</strong> satisfied customers
ro: Clienți mulțumiți: <strong>100%</strong>

en: <strong>11:00 AM - 6:00 PM</strong>
ro: <strong>11:00 - 18:00</strong>

en: <strong>23</strong> experts working
ro: Lucrează <strong>23</strong> de experți

en: <strong>24.50</strong>
ro: <strong>24,50</strong>

en: <strong>470</strong> households per month
ro: <strong>470</strong> de gospodării pe lună

en: <strong>5</strong> awards won
ro: A câștigat <strong>5</strong> premii

en: <strong>9% off</strong>
ro: <strong>Reducere de 9%</strong>

en: <strong><a href="#">Learn more</a></strong>
ro: <strong><a href="#">Află mai multe</a></strong>

en: <strong><a href="#">Mobile App</a></strong>
ro: <strong><a href="#">Aplicație pentru mobil</a></strong>

en: <strong><a href="#">The sky</a> is not completely dark at night. Were the sky absolutely dark, one would not be able to see the <a href="#">silhouette</a> of an object against the sky.</strong>
ro: <strong><a href="#">Cerul</a> nu este complet întunecat noaptea. Dacă cerul ar fi în totalitate întunecat, nu am putea vedea <a href="#">silueta</a> unui obiect pe cer.</strong>

en: <strong><a style="text-decoration:none;" href="/shop/?max_price=15">$15</a></strong>
ro: <strong><a style="text-decoration:none;" href="/shop/?max_price=15">15 $</a></strong>

en: <strong><a style="text-decoration:none;" href="/shop/?max_price=20">$20</a></strong>
ro: <strong><a style="text-decoration:none;" href="/shop/?max_price=20">20 $</a></strong>

en: <strong><a style="text-decoration:none;" href="/shop/?max_price=25">$25</a></strong>
ro: <strong><a style="text-decoration:none;" href="/shop/?max_price=25">25 $</a></strong>

en: <strong><span class="uppercase">COMING SOON</span></strong>
ro: <strong><span class="uppercase">ÎN CURÂND</span></strong>

en: <strong><span class="uppercase">Follow Us</span></strong>
ro: <strong><span class="uppercase">Urmărește-ne</span></strong>

en: <strong><span class="uppercase">Info</span></strong>
ro: <strong><span class="uppercase">Informații</span></strong>

en: <strong><sup><sub>$</sub></sup>158.99</strong>
ro: <strong>158,99 <sup><sub>$</sub></sup></strong>

en: <strong>A dish to impress</strong>
ro: <strong>Un fel de mâncare care să impresioneze</strong>

en: <strong>A new app for designers</strong>
ro: <strong>O aplicație nouă pentru designeri</strong>

en: <strong>ANNUAL</strong>
ro: <strong>ANUAL</strong>

en: <strong>About Me</strong>
ro: <strong>Despre mine</strong>

en: <strong>About Us</strong>
ro: <strong>Despre noi</strong>

en: <strong>About me</strong>
ro: <strong>Despre mine</strong>

en: <strong>About us</strong>
ro: <strong>Despre noi</strong>

en: <strong>About</strong>
ro: <strong>DESPRE</strong>

en: <strong>Actors</strong><br>Akachukwu Elba
ro: <strong>Actori</strong><br>Akachukwu Elba

en: <strong>Add What You Do</strong>
ro: <strong>Adaugă ce faci</strong>

en: <strong>Address</strong>
ro: <strong>Adresă</strong>

en: <strong>Addressing Common Walking Issues</strong>
ro: <strong>Abordarea problemelor obișnuite legate de mersul pe jos</strong>

en: <strong>Alex Smith — Own Way</strong>
ro: <strong>Alex Smith - Own Way</strong>

en: <strong>Alyssa Jackson<br></strong>Photographer at GTX
ro: <strong>Alyssa Jackson<br></strong>fotograf la GTX

en: <strong>Another Thing</strong>
ro: <strong>Alt lucru</strong>

en: <strong>April 27th</strong>
ro: <strong>27 aprilie</strong>

en: <strong>April 28th</strong>
ro: <strong>28 aprilie</strong>

en: <strong>April 29th</strong>
ro: <strong>29 aprilie</strong>

en: <strong>April 30th</strong>
ro: <strong>30 aprilie</strong>

en: <strong>Are you a business?</strong>
ro: <strong>Ești un om de afaceri?</strong>

en: <strong>Arrow</strong>
ro: <strong>Săgeată</strong>

en: <strong>Art</strong><br>Philip Mizrahi
ro: <strong>Artă</strong><br>Philip Mizrahi

en: <strong>Automated workflow</strong>
ro: <strong>Flux de lucru automatizat</strong>

en: <strong>Automation</strong>
ro: <strong>Automatizare</strong>

en: <strong>BREAKFAST</strong>
ro: <strong>MIC DEJUN</strong>

en: <strong>BUY NOW</strong>
ro: <strong>CUMPĂRĂ ACUM</strong>

en: <strong>Bathrooms</strong>
ro: <strong>Băi</strong>

en: <strong>Become a Volunteer</strong>
ro: <strong>Poți să fii un voluntar</strong>

en: <strong>Bedrooms</strong>
ro: <strong>Dormitoare</strong>

en: <strong>Brilliant.</strong>
ro: <strong>Genial.</strong>

en: <strong>Brilliant</strong>
ro: <strong>Genial</strong>

en: <strong>Built Year</strong>
ro: <strong>Anul înființării</strong>

en: <strong>Burgers</strong>
ro: <strong>Burgeri</strong>

en: <strong>Buy Now</strong>
ro: <strong>Cumpără acum</strong>

en: <strong>Buy for $20</strong>
ro: <strong>Cumpără pentru 20 $</strong>

en: <strong>Buy now</strong>
ro: <strong>Cumpără acum</strong>

en: <strong>Buy the book now</strong>
ro: <strong>Cumpără cartea acum</strong>

en: <strong>COMING SOON</strong>
ro: <strong>ÎN CURÂND</strong>

en: <strong>Camera</strong><br>Diego Cruz, Helen Smith-Andrews and Amber Andrews
ro: <strong>Imagine</strong><br>Diego Cruz, Helen Smith-Andrews și Amber Andrews

en: <strong>Camera</strong><br>Diego Cruz, Helen Smith-Andrews and Dan Andrews
ro: <strong>Imagine</strong><br>Diego Cruz, Helen Smith-Andrews și Dan Andrews

en: <strong>Can I return an item free of charge?</strong>
ro: <strong>Pot să returnez un produs fără să plătesc?</strong>

en: <strong>Chicken Sandwich</strong>
ro: <strong>Sandviș cu pui</strong>

en: <strong>Chocolate Macarons</strong><br><em>A classic French delicacy, filled with rich chocolate ganache<br></em>$12.00
ro: <strong>Macarons cu ciocolată</strong><br><em>o delicatesă clasică franceză, umplută cu  un ganache bogat în ciocolată<br></em>12,00 $

en: <strong>Choose a plan</strong>
ro: <strong>Alege un plan</strong>

en: <strong>Churros</strong><br>Served with salted caramel &amp; Chocolate.<br><strong>$4.00</strong>
ro: <strong>Churros</strong><br>servit cu caramel sărat și ciocolată.<br><strong>4,00 $</strong>

en: <strong>Cite Tag</strong>
ro: <strong>Tag cite</strong>

en: <strong>Code Tag</strong>
ro: <strong>Tag code</strong>

en: <strong>Comfortable Footwear</strong>
ro: <strong>Încălțăminte confortabilă</strong>

en: <strong>Coming Soon</strong>
ro: <strong>În curând</strong>

en: <strong>Coming soon</strong>
ro: <strong>În curând</strong>

en: <strong>Comments</strong>
ro: <strong>Comentarii</strong>

en: <strong>Conclusion</strong>
ro: <strong>Concluzie</strong>

en: <strong>Contact Us</strong>
ro: <strong>Contactează-ne</strong>

en: <strong>Contact me</strong>
ro: <strong>Contactează-mă</strong>

en: <strong>Content</strong>
ro: <strong>Conținut</strong>

en: <strong>Coq au Vin d'Alsace<br></strong><em>Chicken cooked in Riesling with onions, mushrooms and herbs</em><br>$25.50
ro: <strong>Cocoș în vin de Alsacia<br></strong><em>Pui gătit în Riesling cu ceapă, ciuperci și ierburi</em><br>25,50 $

en: <strong>Coq au Vin d’Alsace<br></strong><em>Chicken cooked in Riesling with onions, mushrooms and herbs</em><br>$25.50
ro: <strong>Cocoș în vin de Alsacia<br></strong><em>Pui gătit în Riesling cu ceapă, ciuperci și ierburi</em><br>25,50 $

en: <strong>Country of Origin</strong>
ro: <strong>Țara de origine</strong>

en: <strong>Crêpe Suzette</strong><br><em>Delicate crêpe in buttery, orange sauce; served flambé<br></em>$13.00
ro: <strong>Crêpe Suzette</strong><br><em>Clătite delicate în sos de unt și portocale; mod de servire: flambate<br></em>13,00 $

en: <strong>Customizable dashboard</strong>
ro: <strong>Panou control personalizabil</strong>

en: <strong>Date Completed<br></strong>June 2022
ro: <strong>Data finalizării<br></strong>iunie 2022

en: <strong>Date<br></strong>May 28, 2021
ro: <strong>Dată<br></strong>28 mai 2021

en: <strong>Description</strong>
ro: <strong>Descriere</strong>

en: <strong>Desserts</strong>
ro: <strong>Deserturi</strong>

en: <strong>Direction</strong><br>Amber Andrews
ro: <strong>Regizor</strong><br>Amber Andrews

en: <strong>Direction</strong><br>Dan Andrews
ro: <strong>Regizor</strong><br>Dan Andrews

en: <strong>Do you offer free returns?</strong>
ro: <strong>Oferi returnări gratuite?</strong>

en: <strong>Do you ship internationally?</strong>
ro: <strong>Faci livrări la nivel internațional?</strong>

en: <strong>Duck à l'Orange<br></strong><em>Roasted duck breast with crispy skin and velvety citrus sauce<br></em>$26.50
ro: <strong>Rață à l'Orange<br></strong><em>Piept de rață prăjit, cu o piele crocantă, servit cu sos de citrice catifelat<br></em>26,50 $

en: <strong>Duration<br></strong>60 Minutes
ro: <strong>Durată<br></strong>60 de minute

en: <strong>Easy ingredients</strong>
ro: <strong>Ingrediente simple</strong>

en: <strong>Email Me</strong>
ro: <strong>Trimite-mi un email</strong>

en: <strong>Embedded content from other websites</strong>
ro: <strong>Conținut înglobat de pe alte site-uri web</strong>

en: <strong>Essential Dog Training Tips for a Perfect Walk</strong>
ro: <strong>Sfaturi esențiale pentru dresarea câinilor pentru o plimbare perfectă</strong>

en: <strong>Excellence</strong>
ro: <strong>Excelență</strong>

en: <strong>FOLLOW US</strong>
ro: <strong>URMĂREȘTE-NE</strong>

en: <strong>FOLLOW</strong>
ro: <strong>URMĂREȘTE</strong>

en: <strong>FREE</strong>
ro: <strong>Gratuit</strong>

en: <strong>Fan favorites</strong>
ro: <strong>Preferatele fanilor</strong>

en: <strong>Featured Course</strong>
ro: <strong>Curs reprezentativ</strong>

en: <strong>Featured Post</strong>
ro: <strong>Articol reprezentativ</strong>

en: <strong>Featured Recipe</strong>
ro: <strong>Rețete reprezentative</strong>

en: <strong>Featured</strong>
ro: <strong>Reprezentative</strong>

en: <strong>Features</strong>
ro: <strong>Funcționalități</strong>

en: <strong>Feeling lost? You don’t know which way to go? We’re here to help.</strong>
ro: <strong>Te simți pierdut? Nu știi ce cale să alegi? Suntem aici pentru a te ajuta.</strong>

en: <strong>Final Score: 4.5/5</strong>
ro: <strong>Punctaj final: 4,5/5</strong>

en: <strong>Final Score: 4.7/5</strong>
ro: <strong>Punctaj final: 4,7/5</strong>

en: <strong>Find me</strong>
ro: <strong>Găsește-mă</strong>

en: <strong>Follow Our Blog</strong>
ro: <strong>Urmărește-ne blogul</strong>

en: <strong>Follow us:</strong>
ro: <strong>Urmărește-ne:</strong>

en: <strong>For more general information on getting started and yoga as a lifestyle, please visit our&nbsp;blog.</strong>
ro: <strong>Pentru mai multe informații despre cum să faci din yoga un stil de viață, te rog vizitează blogul nostru.</strong>

en: <strong>For the Brownies:</strong>
ro: <strong>Pentru negrese:</strong>

en: <strong>For the Chocolate Cake Base:</strong>
ro: <strong>Pentru blatul tortului  de ciocolată:</strong>

en: <strong>For the Chocolate Ganache:</strong>
ro: <strong>Pentru ganache-ul de ciocolată:</strong>

en: <strong>For the Peppermint Cream Layer:</strong>
ro: <strong>Pentru stratul de cremă cu mentă:</strong>

en: <strong>For the Streusel Topping:</strong>
ro: <strong>Pentru toppingul Streusel:</strong>

en: <strong>For the Topping:</strong>
ro: <strong>Pentru topping:</strong>

en: <strong>French Fries</strong>
ro: <strong>Cartofi prăjiți</strong>

en: <strong>GET IN TOUCH!</strong>
ro: <strong>IA LEGĂTURA!</strong>

en: <strong>GET IN TOUCH<br></strong><br>Diane is always available for side collaborations and talks worldwide. If you want to chat about design, books, wine, or anything else, don’t hesitate in reaching out.
ro: <strong>Ia legătura<br></strong><br>Diane este mereu disponibilă pentru colaborări și discuții cu persoane din întreaga lume. Dacă vrei să discuți despre design, cărți, vin sau orice altceva, nu ezita să o contactezi.

en: <strong>Galaxy</strong>
ro: <strong>Galaxie</strong>

en: <strong>Galaxy</strong><br>The sky is not completely dark at night. Were the sky absolutely dark, one would not be able to see the silhouette of an object against the sky.<br><strong>$8.00</strong>
ro: <strong>Galaxie</strong><br>Cerul nu este complet întunecat noaptea. Dacă cerul ar fi în totalitate întunecat, nu am putea vedea silueta unui obiect pe cer.<br><strong>8 $</strong>

en: <strong>Get in touch:</strong>
ro: <strong>Ia legătura:</strong>

en: <strong>Get in touch</strong>
ro: <strong>Ia legătura</strong>

en: <strong>Get it delivered</strong>
ro: <strong>Ia-l livrat</strong>

en: <strong>Give Scholarship</strong>
ro: <strong>Acordă burse</strong>

en: <strong>Goat's Cheese Salad<br></strong><em>Served warm with honey and croûtons</em><br>$12.50
ro: <strong>Salată cu brânză de capră<br></strong><em>este servită caldă, cu miere și crutoane</em><br>12,50 $

en: <strong>Happy News</strong>
ro: <strong>Știri vesele</strong>

en: <strong>Hear more from our community</strong>.
ro: <strong>Află mai multe de la comunitatea noastră</strong>.

en: <strong>Hi! I’m a tattooist based in Florida City.</strong>
ro: <strong>Bună! Sunt tatuator și locuiesc în Florida City.</strong>

en: <strong>Hi! I’m a tattooist based in Florida.</strong>
ro: <strong>Bună! Sunt tatuator și locuiesc în Florida.</strong>

en: <strong>Hours:</strong><br>Monday - Friday<br>9am-5pm
ro: <strong>Program:</strong><br>Luni - Vineri<br>09:00 - 17:00

en: <strong>How You Can Help</strong>
ro: <strong>Cum poți ajuta</strong>

en: <strong>How long we retain your data</strong>
ro: <strong>Cât timp îți păstrăm datele</strong>

en: <strong>INFO</strong>
ro: <strong>INFORMAȚII</strong>

en: <strong>Inspiration</strong>
ro: <strong>Inspirație</strong>

en: <strong>Integration</strong>
ro: <strong>Integrare</strong>

en: <strong>Integrity</strong>
ro: <strong>Integritate</strong>

en: <strong>Intro</strong>
ro: <strong>Introducere</strong>

en: <strong>Introduce yourself and your blog</strong>
ro: <strong>Prezintă-te și prezintă-ți blogul</strong>

en: <strong>Intuitive UI</strong>
ro: <strong>Interfață de utilizare intuitivă</strong>

en: <strong>Job Title at Company</strong><br>(2015 - 2016)<br>Add more information about what you did here. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh.
ro: <strong>Funcția pe care ai ocupat-o în companie</strong><br>(2015 - 2016)<br>Adaugă mai multe informații despre ceea ce ai făcut. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh.

en: <strong>Job Title at Company</strong><br>(2016 - 2017)<br>Add more information about what you did here. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh.
ro: <strong>Funcția pe care ai ocupat-o în companie</strong><br>(2016 - 2017)<br>Adaugă mai multe informații despre ceea ce ai făcut. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh.

en: <strong>Job Title at Company</strong><br>(2017 - 2019)<br>Add more information about what you did here. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh.
ro: <strong>Funcția pe care ai ocupat-o în companie</strong><br>(2017 - 2019)<br>Adaugă mai multe informații despre ceea ce ai făcut. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh.

en: <strong>Join Us</strong>
ro: <strong>Alătură-te</strong>

en: <strong>Join our community</strong>
ro: <strong>Alătură-te comunității noastre</strong>

en: <strong>Join our community</strong>
ro: <strong>Alătură-te comunității noastre</strong>

en: <strong>Join the community</strong>
ro: <strong>Alătură-te comunității</strong>

en: <strong>LATEST POSTS</strong>
ro: <strong>ULTIMELE ARTICOLE</strong>

en: <strong>Latest Podcast Episode</strong>
ro: <strong>Ultimul episod de podcast</strong>

en: <strong>Link To Thing</strong>
ro: <strong>Legătură la lucru</strong>

en: <strong>MONTHLY</strong>
ro: <strong>LUNAR</strong>

en: <strong>May 28, 2021 <br>12:00 PM (UTC)</strong><br><strong>60 Minutes</strong>
ro: <strong>28 mai 2021 <br>24:00 (UTC)</strong><br><strong>60 minute</strong>

en: <strong>Meet us better</strong>
ro: <strong>Cunoaște-ne mai bine</strong>

en: <strong>Members visiting hours</strong>
ro: <strong>Program de vizitare pentru membri</strong>

en: <strong>Merch Store</strong>
ro: <strong>Magazin cu mărfuri</strong>

en: <strong>Mini Tartes Flambées<br></strong><em>Traditional Alsatian dish made with&nbsp;home-smoked bacon and onions</em><br>$12.50
ro: <strong>Mini-tarte flambate<br></strong><em>mâncare tradițională din Alsacia preparată din șuncă afumată în acasă și ceapă</em><br>12,50 $

en: <strong>Mon:</strong> closed<br><strong>Tue - Sun:</strong> 11:30 am - 10:00 pm
ro: <strong>Luni:</strong> închis<br><strong>Marți - Duminică:</strong> 11:30 - 22:00

en: <strong>Mon:</strong>&nbsp;closed<br><strong>Tue – Sun:</strong>&nbsp;11:30 am – 10:00 pm
ro: <strong>Luni:</strong>&nbsp;închis<br><strong>Marți - Duminică:</strong>&nbsp;11:30 - 22:00

en: <strong>Mon</strong> - <strong>Sat:</strong> 10:00 am – 8:00 pm<br><strong>Sun</strong>: 12:00 pm – 6:00 pm
ro: <strong>Luni</strong> - <strong>Sâmbătă:</strong> 10:00 – 20:00<br><strong>Duminică:</strong> 12:00 – 18:00

en: <strong>Monday:</strong> 11:00 - 22:00<br><strong>Tuesday:</strong> 11:00 - 22:00<br><strong>Wednesday:</strong> 11:00 - 22:00<br><strong>Thursday:</strong> 11:00 - 22:00<br><strong>Friday:</strong> 11:00 - 22:00<br><strong>Saturday:</strong> 11:00 - 22:00<br><strong>Sunday:</strong> Closed
ro: <strong>Luni:</strong> 11:00 - 22:00<br><strong>Marți:</strong> 11:00 - 22:00<br><strong>Miercuri:</strong> 11:00 - 22:00<br><strong>Joi:</strong> 11:00 - 22:00<br><strong>Vineri:</strong> 11:00 - 22:00<br><strong>Sâmbătă:</strong> 11:00 - 22:00<br><strong>Duminică:</strong> Închis

en: <strong>Moon</strong>
ro: <strong>Lună</strong>

en: <strong>My Blog</strong>
ro: <strong>Blogul meu</strong>

en: <strong>My Store</strong>
ro: <strong>Magazinul meu</strong>

en: <strong>NOW IN STOCK</strong>
ro: <strong>ÎN STOC ACUM</strong>

en: <strong>No Code Necessary</strong>
ro: <strong>Nu ai nevoie de niciun cod</strong>

en: <strong>Notes:</strong>
ro: <strong>Note:</strong>

en: <strong>Only $5 per month</strong> and you'll get:
ro: <strong>Pentru doar 5 $ pe lună</strong> vei primi:

en: <strong>Opportunities for collaboration</strong>
ro: <strong>Oportunități de colaborare</strong>

en: <strong>Option Four</strong>
ro: <strong>A patra opțiune</strong>

en: <strong>Option One</strong>
ro: <strong>Prima opțiune</strong>

en: <strong>Option Three</strong>
ro: <strong>A treia opțiune</strong>

en: <strong>Option Two</strong>
ro: <strong>A doua opțiune</strong>

en: <strong>Our Beliefs</strong>
ro: <strong>Convingerile noastre</strong>

en: <strong>Our planet is constantly spinning.</strong>
ro: <strong>Planeta noastră se rotește încontinuu.</strong>

en: <strong>Outdoor Furniture & Accessories</strong>
ro: <strong>Mobilier și accesorii pentru exterior</strong>

en: <strong>Pea and Asparagus Risotto</strong><br><em>With goat’s cheese, rocket and baby shoot salad<br></em>$22.00
ro: <strong>Risotto cu mazăre și sparanghel</strong><br><em>Cu brânză de capră, micșunele și salată fragedă<br></em>22,00 $

en: <strong>Phone and email</strong>
ro: <strong>Telefon și email</strong>

en: <strong>Phone:</strong><br>(123)-456-7890
ro: <strong>Telefon:</strong><br>(123)-456-7890

en: <strong>Planet</strong>
ro: <strong>Planetă</strong>

en: <strong>Planets</strong><br>The sky is not completely dark at night. Were the sky absolutely dark, one would not be able to see the silhouette of an object against the sky.<br><strong>$8.00</strong>
ro: <strong>Planete</strong><br>Cerul nu este complet întunecat noaptea. Dacă cerul ar fi în totalitate întunecat, nu am putea vedea silueta unui obiect pe cer.<br><strong>8 $</strong>

en: <strong>Praline Cake</strong><br><em>Multi-layer praline and chocolate cake with caramel cream cheese<br></em>$12.00
ro: <strong>Tort cu praline</strong><br><em>tort cu mai multe straturi de praline și ciocolată acoperit cu cremă de brânză caramelizată<br></em>12,00 $

en: <strong>Preformatted Tag</strong>
ro: <strong>Tag preformatat</strong>

en: <strong>Professionalism</strong>
ro: <strong>Profesionalism</strong>

en: <strong>Project 1</strong>
ro: <strong>Primul proiect</strong>

en: <strong>Project 2</strong>
ro: <strong>Al doilea proiect</strong>

en: <strong>Project Duration:</strong>
ro: <strong>Durata proiectului:</strong>

en: <strong>Project Duration</strong><br>6 Months
ro: <strong>Durata proiectului</strong><br>6 luni

en: <strong>Provençal Vegetable Tart<br></strong><em>With seasonal vegetables<br></em>$12.50
ro: <strong>Tartă vegetală (Provençal)<br></strong><em>cu zarzavaturi de sezon<br></em>12,50 $

en: <strong>Public visiting hours</strong>
ro: <strong>Program de vizitare pentru public</strong>

en: <strong>RECENT NOTES</strong>
ro: <strong>Note recente</strong>

en: <strong>RECENT SPEAKING ENGAGEMENTS</strong>
ro: <strong>Implicări recente ale vorbitorilor</strong>

en: <strong>Raise Your Helping Hand</strong>
ro: <strong>Dă o mână de ajutor</strong>

en: <strong>Read the Blog</strong>
ro: <strong>Citește blogul</strong>

en: <strong>Real-time analytics</strong>
ro: <strong> Analitice în timp real</strong>

en: <strong>Recent Causes</strong>
ro: <strong>Cauze recente</strong>

en: <strong>Release Date: Coming in 2025</strong>
ro: <strong>Data lansării: în 2025</strong>

en: <strong>Reusable Water Bottle</strong>
ro: <strong>Sticle de apă reutilizabile</strong>

en: <strong>Role:</strong><br>Design Director<br><br><strong>Date:</strong><br>Summer 2020
ro: <strong>Rol:</strong><br>Director de design<br><br><strong>Dată:</strong><br>vara 2020

en: <strong>Role<br></strong>Designer &amp; Strategist
ro: <strong>Rol<br></strong>proiectant și strateg

en: <strong>START HERE</strong>
ro: <strong>ÎNCEPE DE AICI</strong>

en: <strong>Safety Tips</strong>
ro: <strong>Sfaturi pentru siguranță</strong>

en: <strong>Salads</strong>
ro: <strong>Salate</strong>

en: <strong>Screenplay</strong><br>Augusta Smith, Amber Andrews &amp; Mary Han
ro: <strong>Scenariu</strong><br>Augusta Smith, Amber Andrews și Mary Han

en: <strong>Screenplay</strong><br>Augusta Smith, Dan Andrews &amp; Gary Han
ro: <strong>Scenariu</strong><br>Augusta Smith,  Dan Andrews și Gary Han

en: <strong>See more →</strong>
ro: <strong>Vezi mai mult →</strong>

en: <strong>Send Donation</strong>
ro: <strong>Trimite donații</strong>

en: <strong>Service 1</strong>
ro: <strong>Serviciul 1</strong>

en: <strong>Service 2</strong>
ro: <strong>Serviciul 2</strong>

en: <strong>Service 3</strong>
ro: <strong>Serviciul 3</strong>

en: <strong>Services</strong>
ro: <strong>Servicii</strong>

en: <strong>Shipping</strong>
ro: <strong>Livrare</strong>

en: <strong>Sign up for updates</strong>
ro: <strong>Înregistrează-te pentru actualizări</strong>

en: <strong>Simple Tips for Natural Living</strong>
ro: <strong>Sfaturi simple pentru o viață obișnuită</strong>

en: <strong>Social Media</strong>
ro: <strong>Media socială</strong>

en: <strong>Software Support</strong>
ro: <strong>Suport pentru software</strong>

en: <strong>Solar System</strong><br>The sky is not completely dark at night. Were the sky absolutely dark, one would not be able to see the silhouette of an object against the sky.<br><strong>$8.00</strong>
ro: <strong>Sistemul solar</strong><br>Cerul nu este complet întunecat noaptea. Dacă cerul ar fi în totalitate întunecat, nu am putea vedea silueta unui obiect pe cer.<br><strong>8 $</strong>

en: <strong>Sole Meunière</strong><br><em>Pan-fried sole in butter and served with brown butter sauce, parsley and lemon<br></em>$28.00
ro: <strong>Sole Meunière</strong><br><em>limbă de mare trasă la tigaie în unt și servită cu sos din unt, pătrunjel și lămâie<br></em>28,00 $

en: <strong>Solo (Recommended)</strong>
ro: <strong>Solo (recomandat)</strong>

en: <strong>Source:</strong> <em><a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Cultural_depictions_of_lions" target="_blank" rel="noreferrer noopener">Wikipedia</a></em>
ro: <strong>Sursă:</strong> <em><a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Cultural_depictions_of_lions" target="_blank" rel="noreferrer noopener">Wikipedia</a></em>

en: <strong>Source:</strong> <em><a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Wilhelm_Kuhnert" target="_blank" rel="noreferrer noopener">Wikipedia</a></em>
ro: <strong>Sursă:</strong> <em><a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Wilhelm_Kuhnert" target="_blank" rel="noreferrer noopener">Wikipedia</a></em>

en: <strong>Star</strong>
ro: <strong>Stea</strong>

en: <strong>Stars</strong><br>The sky is not completely dark at night. Were the sky absolutely dark, one would not be able to see the silhouette of an object against the sky.<br><strong>$8.00</strong>
ro: <strong>Stele</strong><br>Cerul nu este complet întunecat noaptea. Dacă cerul ar fi în totalitate întunecat, nu am putea vedea silueta unui obiect pe cer.<br><strong>8 $</strong>

en: <strong>Subscribe to get access for $5 per month</strong>.
ro: <strong>Abonează-te pentru a avea acces, pentru 5 $ pe lună</strong>.

en: <strong>Subscribe to get</strong> <strong>access</strong><br><strong>for only $5/month</strong>
ro: <strong>Abonează-te pentru a avea</strong> <strong>acces</strong><br><strong>, pentru doar 5 $/lună</strong>

en: <strong>Subscribe</strong>
ro: <strong>Abonează-te</strong>

en: <strong>Sun Protection</strong>
ro: <strong>Protecție împotriva soarelui</strong>

en: <strong>Support your local community.</strong>
ro: <strong>Sprijină comunitatea locală.</strong>

en: <strong>Support your local community</strong>
ro: <strong>Sprijină comunitatea locală</strong>

en: <strong>Sweet Potato Fries</strong>
ro: <strong>Cartofi dulci prăjiți</strong>

en: <strong>Sweet Success. Brilliant.</strong>
ro: <strong>Succesul este dulce. Genial.</strong>

en: <strong>Sweet Success</strong>
ro: <strong>Succesul este dulce</strong>

en: <strong>Tarte Tatin</strong><br><em>Sticky caramel sauce with apples, served with whipped cream</em><br>$12.00
ro: <strong>Tarte Tatin</strong><br><em>sos vâscos din caramel cu mere, servit cu frișcă</em><br>12,00 $

en: <strong>Teams</strong>
ro: <strong>Echipe</strong>

en: <strong>Technology</strong><br>AI
ro: <strong>Tehnologie</strong><br>AI

en: <strong>The Impact of Natural Light</strong>
ro: <strong>Impactul luminii naturale</strong>

en: <strong>The Impact of Personal Computers on Society and Culture</strong>
ro: <strong>Impactul calculatoarelor personale asupra societății și culturii</strong>

en: <strong>The Pioneers of Personal Computing: A Tribute to the Visionaries</strong>
ro: <strong>Pionierii calculatoarelor personale: un omagiu pentru vizionari</strong>

en: <strong>The most successful people don’t look back to see who’s watching.</strong>
ro: <strong>Oamenii de succes nu se uită înapoi pentru a vedea cine îi privește.</strong>

en: <strong>The sky is the limit.</strong>
ro: <strong>Cerul este limita.</strong>

en: <strong>These are the best pancakes you'll ever have</strong>
ro: <strong>Acestea sunt cele mai bune clătite, cum nu ai mâncat vreodată</strong>

en: <strong>Time<br></strong>12:00 PM (UTC)
ro: <strong>Oră<br></strong>24:00 (UTC)

en: <strong>Timeline</strong><br>1 Months
ro: <strong>Cronologie</strong><br>o lună

en: <strong>Trio of Fruit</strong><br><em>Blueberries, strawberries, raspberries, plums and passion fruit<br></em>$28.00
ro: <strong>Trio de fructe</strong><br><em>afine, căpșuni, zmeură, prune și fructul pasiunii<br></em>28,00 $

en: <strong>Truffle Fries</strong>
ro: <strong>Cartofi prăjiți cu trufe</strong>

en: <strong>Try with our vegetables</strong>
ro: <strong>Încearcă cu legumele noastre</strong>

en: <strong>Understanding Basic Commands</strong>
ro: <strong>Înțelegerea comenzilor de bază</strong>

en: <strong>Use this space to say what makes your services special. </strong>
ro: <strong>Folosește această zonă pentru a spune de ce serviciul tău este special.</strong>

en: <strong>Use this space to say what makes your services special.</strong> <strong>Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.</strong>
ro: <strong>Folosește această zonă pentru a spune de ce serviciul tău este special.</strong> <strong>Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.</strong>

en: <strong>Vesta is an award-winning art director and photographer in London, UK.</strong>
ro: <strong>Vesta este un director de artă și fotograf din Londra, Regatul Unit, care a luat mai multe premii.</strong>

en: <strong>View Project</strong>
ro: <strong>Vezi proiectul</strong>

en: <strong>Virtual Art Classes</strong>
ro: <strong>Cursuri de artă virtuală</strong>

en: <strong>Volunteer opportunities</strong>
ro: <strong>Oportunități de voluntariat</strong>

en: <strong>Volunteers available</strong>
ro: <strong>Voluntari disponibili</strong>

en: <strong>WELCOME!</strong>
ro: <strong>BINE AI VENIT!</strong>

en: <strong>Want to volunteer?</strong>
ro: <strong>Vrei să devii un voluntar?</strong>

en: <strong>Want to work with me?<br></strong>Send me an <a href="https://wordpress.org">email.</a>
ro: <strong>Vrei să lucrezi cu mine?<br></strong>Trimite-mi un <a href="https://wordpress.org">email.</a>

en: <strong>Water</strong>
ro: <strong>Apă</strong>

en: <strong>Weight and Dimensions</strong>
ro: <strong>Greutate și dimensiuni</strong>

en: <strong>What Our Customers are Saying</strong>
ro: <strong>Ce spun clienții noștri</strong>

en: <strong>What People Say</strong>
ro: <strong>Ce spune lumea</strong>

en: <strong>What We Offer</strong>
ro: <strong>Ce oferim</strong>

en: <strong>What You Do</strong>
ro: <strong>Ce faci</strong>

en: <strong>What rights you have over your data</strong>
ro: <strong>Ce drepturi ai asupra datelor tale</strong>

en: <strong>What you’ll get with your subscription includes:</strong>
ro: <strong>Ce vei primi cu abonamentul tău:</strong>

en: <strong>Where We Are</strong>
ro: <strong>Unde ne găsești</strong>

en: <strong>Where do you ship from?</strong>
ro: <strong>De unde faci livrarea?</strong>

en: <strong>Where your data is sent</strong>
ro: <strong>Unde sunt trimise datele tale</strong>

en: <strong>Who we are</strong>
ro: <strong>Cine suntem</strong>

en: <strong>Who we share your data with</strong>
ro: <strong>Cu cine partajăm datele</strong>

en: <strong>Work Smart</strong>
ro: <strong>Muncește inteligent</strong>

en: <strong>Work smart. Brilliant. Sweet Success.</strong>
ro: <strong>Muncește inteligent. Fii genial. Succesul este dulce.</strong>

en: <strong>Yet Another Thing </strong>
ro: <strong>Încă un lucru</strong>

en: <strong>YouTube Channel</strong>
ro: <strong>Canal YouTube</strong>

en: <strong>You’re Invited</strong>
ro: <strong>Ești invitat</strong>

en: <strong>Zoologist is a blog dedicated to everything having to do with the animal kingdom.</strong>
ro: <strong>Zoologist este un blog dedicat tuturor celor care au de-a face cu regnul animal.</strong>

en: <strong>— First Name</strong>
ro: <strong>- Prenume</strong>

en: <strong>— Ray Cordova</strong>
ro: <strong>- Ray Cordova</strong>

en: <strong>— Tony Stork</strong>
ro: <strong>- Tony Stork</strong>

en: <strong>✓</strong> 100gb storage
ro: <strong>✓</strong> Spațiu de stocare de 100 Go

en: <strong>✓</strong> Basic themes
ro: <strong>✓</strong> Teme de bază

en: <strong>✓</strong> Certificate of completion
ro: <strong>✓</strong> Certificat de absolvire

en: <strong>✓</strong> Downloadable resources
ro: <strong>✓</strong> Resurse descărcabile

en: <strong>✓</strong> Interactive quizzes
ro: <strong>✓</strong> Chestionare interactive

en: <strong>✓</strong> Live Q&amp;A sessions
ro: <strong>✓</strong> Sesiuni live pentru întrebări și răspunsuri

en: <strong>✓</strong> Online community forums
ro: <strong>✓</strong> Forumuri online ale comunității

en: <strong>✓</strong> Personalized feedback
ro: <strong>✓</strong> Impresii personalizate

en: <strong>✓</strong> Premium support
ro: <strong>✓</strong> Suport premium

en: <strong>✓</strong> Priority access to new content
ro: <strong>✓</strong> Acces prioritar la conținut nou

en: <strong>✓</strong> Unlimited bandwidth
ro: <strong>✓</strong> Lățime de bandă nelimitată

en: <strong>✓</strong> Unlimited designs
ro: <strong>✓</strong> Număr nelimitat de designuri

en: <strong>✓</strong> Video lectures
ro: <strong>✓</strong> Lecții video

en: <strong>✦</strong>
ro: <strong>✓</strong>

en: <sub>/month</sub>
ro: <sub>/lună</sub>

en: <sub><em>Image sources: <a href="https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/roses-tremieres-hollyhocks-1884">https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/roses-tremieres-hollyhocks-1884</a>, <a href="https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/villa-with-orange-trees-nice">https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/villa-with-orange-trees-nice</a>, <a href="https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/in-the-bois-de-boulogne">https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/in-the-bois-de-boulogne</a>, <em><a href="https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/the-garden-at-bougival-1884">https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/the-garden-at-bougival-1884</a></em>, <a rel="noreferrer noopener" target="_blank" href="https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/young-woman-in-mauve">https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/young-woman-in-mauve</a>, <a href="https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/reading">https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/reading</a></em>. </sub>
ro: <sub><em>Surse pentru imagine: <a href="https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/roses-tremieres-hollyhocks-1884">https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/roses-tremieres-hollyhocks-1884</a>, <a href="https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/villa-with-orange-trees-nice">https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/villa-with-orange-trees-nice</a>, <a href="https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/in-the-bois-de-boulogne">https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/in-the-bois-de-boulogne</a>, <em><a href="https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/the-garden-at-bougival-1884">https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/the-garden-at-bougival-1884</a></em>, <a rel="noreferrer noopener" target="_blank" href="https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/young-woman-in-mauve">https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/young-woman-in-mauve</a>, <a href="https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/reading">https://www.wikiart.org/en/berthe-morisot/reading</a></em>. </sub>

en: A Curated Collection of Vintage Cameras
ro: O colecție selectă de aparate de fotografiat vechi

en: A Curated Collection of Vintage Cameras.
ro: O colecție selectă de aparate de fotografiat vechi.

en: A Mosaic of Emotions
ro: Un mozaic de emoții

en: A Parent Page
ro: O pagină părinte

en: A Short Description
ro: O descriere scurtă

en: A Tribute to the Visionaries
ro: Un omagiu pentru vizionari

en: A WordPress.com site
ro: Un site WordPress.com

en: A WordPress.com site.
ro: Un site WordPress.com.

en: A WordPress.com website
ro: Un site WordPress.com

en: A astronaut illustration from <a href="https://icons8.com/ouch/style/pale">Icons8</a>. Iaculis occaecat reiciendis aperiam voluptas quo natus. Quae excepteur expedita perferendis hymenaeos purus scelerisque! Ullamcorper, quibusdam, luctus ultrices ultrices erat justo vestibulum nostrud duis! Congue velit pellentesque nulla, distinctio quas dicta ratione cras sequi rerum integer, facilis odit diamlorem possimus.
ro: O ilustrație cu un astronaut oferită de <a href="https://icons8.com/ouch/style/pale">Icons8</a>. Iaculis occaecat reiciendis aperiam voluptas quo natus. Quae excepteur expedita perferendis hymenaeos purus scelerisque! Ullamcorper, quibusdam, luctus ultrices ultrices erat justo vestibulum nostrud duis! Congue velit pellentesque nulla, distinctio quas dicta ratione cras sequi rerum integer, facilis odit diamlorem possimus.

en: A basketball player dunking illustration from <a href="https://icons8.com/ouch/style/pale">Icons8</a>. Eum non sunt, eu, quos nulla doloribus vel voluptas nesciunt necessitatibus fuga aute mi, nunc, officiis iste? Vulputate atque deserunt cras sit accusamus. Fringilla velit modi. Sociis cupiditate repellendus ac pulvinar wisi, iure veritatis consequatur fringilla fermen tum taciti a quas sociis.
ro: O ilustrație oferită de <a href="https://icons8.com/ouch/style/pale">Icons8</a> cu un jucător de baschet care face un slam dunk. Eum non sunt, eu, quos nulla doloribus vel voluptas nesciunt necessitatibus fuga aute mi, nunc, officiis iste? Vulputate atque deserunt cras sit accusamus. Fringilla velit modi. Sociis cupiditate repellendus ac pulvinar wisi, iure veritatis consequatur fringilla fermen tum taciti a quas sociis.

en: A beginners guide to the site editor
ro: Un ghid pentru începători pentru editorul de site-uri

en: A brief, ambient film of boats rising and lowering in the waves.
ro: Un film scurt, ambiental, cu bărci care se ridică și coboară pe valuri.

en: A brighter future awaits
ro: Te așteaptă un viitor mai luminos

en: A caring designer community to share knowledge with.
ro: O comunitate de designeri preocupați cu care să-ți împărtășești cunoștințele.

en: A cloud storage illustration from <a href="https://icons8.com/ouch/style/pale">Icons8</a>. Iaculis occaecat reiciendis aperiam voluptas quo natus. Quae excepteur expedita perferendis hymenaeos purus scelerisque! Ullamcorper, quibusdam, luctus ultrices ultrices erat justo vestibulum nostrud duis! Congue velit pellentesque nulla, distinctio quas dicta ratione cras sequi rerum integer, facilis odit diamlorem possimus.
ro: O ilustrație oferită de <a href="https://icons8.com/ouch/style/pale">Icons8</a> pentru de stocarea în cloud. Iaculis occaecat reiciendis aperiam voluptas quo natus. Quae excepteur expedita perferendis hymenaeos purus scelerisque! Ullamcorper, quibusdam, luctus ultrices ultrices erat justo vestibulum nostrud duis! Congue velit pellentesque nulla, distinctio quas dicta ratione cras sequi rerum integer, facilis odit diamlorem possimus.

en: A curated collection of cameras &amp; accessories
ro: O colecție bine organizată de aparate de fotografiat și accesorii

en: A film about finding what you’re looking for.
ro: Un film despre găsirea a ceea ce cauți.

en: A heading, paragraph and two images
ro: Titlu, un paragraf și două imagini

en: A music video for the band “Generous Penguin”.
ro: Un videoclip muzical pentru trupa „Generous Penguin”.

en: A new RSVP from your website
ro: Un nou formular RSVP de pe situl tău web

en: A new album from Rage Slump coming April 2021. Follow us on BandCamp now to be the first to hear some sneak peeks of the album.
ro: În luna aprilie 2021, Rage Slump lansează un album nou. Urmărește-ne acum pe BandCamp, vei fii printre primii care află noutăți.

en: A new art gallery in downtown Boston.
ro: O nouă galerie de artă în centrul orașului Boston.

en: A new blog by MindStomp. Sign up to be notified when we launch.
ro: Un blog nou oferit de MindStomp. Înscrie-te pentru a fi notificat când îl lansăm.

en: A new coworking office space based in Seattle, WA.
ro: Un nou spațiu cu birouri pentru colaboratori situat în Seattle, WA.

en: A new portfolio default theme for WordPress
ro: O temă nouă și implicită pentru portofolii în WordPress

en: A new registration from your website
ro: Un nouă înregistrare de pe situl tău web

en: A new restaurant featuring farm-to-table dining.
ro: Un nou restaurant care oferă mese cu produse de la ferme.

en: A picture is worth a thousand words.
ro: O fotografie valorează mai mult decât o mie de cuvinte.

en: A podcast where we talk about financial literacy that can help you take your investing to the next level.
ro: Un podcast în care vorbim despre noțiuni financiare de bază și care te poate ajuta să faci investiții mai bune.

en: A report soon followed that Mr. Bingley was to bring twelve ladies and seven gentlemen with him to the assembly.
ro: Apoi a urmat un raport potrivit căruia domnul Bingley trebuia să aducă cu el la adunare doisprezece doamne și șapte domni.

en: A set of high quality curated patterns.
ro: Un set de modele de calitate, bine organizate.

en: A short Description of your project
ro: O descriere scurtă a proiectului

en: A short bio with personal history, key achievements, or an interesting fact.
ro: O biografie scurtă, ca un istoric personal, realizări importante sau fapte interesante.

en: A training program just for you
ro: Un program de instruire numai pentru tine

en: A weekly newsletter for business owners
ro: Un buletin de știri săptămânal pentru oameni de afaceri

en: A world filled with boundless opportunities and endless potential
ro: O lume plină de oportunități nelimitate și de un potențial infinit

en: A world of possibilities
ro: O lume a posibilităților

en: ABOUT ME
ro: DESPRE MINE

en: ABOUT US
ro: Despre noi

en: About
ro: Despre

en: About #3
ro: Despre nr. 3

en: About Automattic
ro: Despre Automattic

en: About Course
ro: Despre curs

en: About Kirsten Suavis
ro: Despre Kirsten Suavis

en: About Me
ro: Despre mine

en: About Me Card
ro: Cartuș Despre mine

en: About Page
ro: Pagină Despre

en: About Page 3
ro: Pagină Despre 3

en: About Page 4
ro: Pagină Despre 4

en: About The Author
ro: Despre autor

en: About Twenty Fifteen
ro: Despre Twenty Fifteen

en: About Twenty Sixteen
ro: Despre Twenty Sixteen

en: About Us
ro: Despre noi

en: About layout with a video
ro: Aranjament Despre cu un video

en: About layout with article links
ro: Aranjament Despre cu legături la articole

en: About layout with intro and contact
ro: Aranjament pentru Despre, cu o introducere și informații de contact

en: About layout with photo and testimonial
ro: Aranjament pentru Despre, cu fotografie și testimonial

en: About layout with portrait and social links
ro: Aranjament pentru Despre, cu o imagine generală și legături sociale

en: About layout with product links
ro: Aranjament Despre cu legături la produse

en: About me
ro: Despre mine

en: About me card
ro: Cartuș Despre mine

en: About page
ro: Pagină Despre

en: About the Authors:
ro: Despre autori:

en: About the blog
ro: Despre blog

en: About us
ro: Despre noi

en: About with heading and images
ro: Despre cu titlu și imagini

en: About: Centered heading and button
ro: Despre: titlu centrat și buton

en: About: Content left with image right
ro: Despre: conținut în stânga cu imagine în dreapta

en: About: Content left, image right
ro: Despre: conținut în stânga, imagine în dreapta

en: About: Content right with image left
ro: Despre: conținut în dreapta cu imagine în stânga

en: About: Content with grid of images on right
ro: Despre: conținut cu grilă de imagini în dreapta

en: About: Four image grid, content on left
ro: Despre: grilă cu patru imagini, conținut în stânga

en: About: Four image grid, content on right
ro: Despre: grilă cu patru imagini, conținut în dreapta

en: About: Fullwidth image, content pull right
ro: Despre: imagine în lățime completă, conținut în dreapta

en: About: Heading and content with large image below
ro: Despre: titlu și conținut cu o imagine mare dedesubt

en: About: Heading left and content right
ro: Despre: titlu în stânga și conținut în dreapta

en: About: Heading with button and text
ro: Despre: titlu cu buton și text

en: About: Heading with two media columns
ro: Despre: titlu cu două coloane media

en: About: Large heading with content on right
ro: Despre: titlu mare cu conținut în dreapta

en: About: Left-aligned content
ro: Despre: conținut aliniat în stânga

en: About: Profile
ro: Despre: profil

en: About: Right-aligned Content
ro: Despre: conținut aliniat în dreapta

en: About: Text and images
ro: Despre: text și imagini

en: About: Text with two images
ro: Despre: text cu două imagini

en: Access to all premium content.
ro: Acces la tot conținutul premium.

en: Accounting
ro: Contabilitate

en: Active Compounds and Potential Benefits
ro: Compuși activi și beneficii potențiale

en: Ad
ro: Reclamă

en: Adaptive Advantage
ro: Avantajul adaptabilității

en: Add Eggs and Vanilla:
ro: Adaugă ouă și vanilie:

en: Add Sea Salt:
ro: Adaugă sare de mare:

en: Add What You Do
ro: Adaugă ce faci

en: Add Your Name
ro: Adaugă-ți numele

en: Add Your Past Experiences
ro: Adaugă experiențele tale anterioare

en: Add a section to encourage your visitors to take some action.
ro: Adaugi o secțiune ca să-ți încurajezi vizitatorii să întreprindă anumite acțiuni.

en: Add a sentence or two about an idea, topic, or service you want to share with your readers.
ro: Adaugă o propoziție sau două despre o idee, un subiect sau un serviciu pe care s-o (să-l) împărtășești cititorilor tăi.

en: Add a short bio. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh.
ro: Adaugă o scurtă biografie. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh.

en: Add a subscription block to your profile so your visitors can get your latest posts in their inboxes.
ro: Adaugi un bloc Abonare la profilul tău, astfel vizitatorii tăi o să primească ultimele tale articole direct prin email.

en: Add a testimonial from someone who loves your service. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh. Donec hendrerit dui ut nisi tempor scelerisque.
ro: Adaugă un testimonial de la cineva care îți apreciază serviciul. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh. Donec hendrerit dui ut nisi tempor scelerisque.

en: Add a testimonial from someone who loves your services. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh. Donec hendrerit dui ut nisi tempor scelerisque.
ro: Adaugă un testimonial de la cineva care îți apreciază serviciul. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh. Donec hendrerit dui ut nisi tempor scelerisque.

en: Add a text or blocks that will display when the query returns no results.
ro: Adăugați un text sau blocurile care vor fi afișate când interogarea nu găsește niciun rezultat.

en: Add an announcement to your site.
ro: Adaugă un anunț pe site-ul tău.

en: Add block patterns
ro: Adaugă modele de blocuri

en: Add content here that will only be visible to your subscribers.
ro: Adaugă conținut aici și va fi vizibil numai pentru abonații tăi.

en: Add content...
ro: Adaugă conținut...

en: Add essential patterns to start building your site.
ro: Adaugi modele esențiale pentru a începe construirea site-ului.

en: Add heading...
ro: Adaugă subtitlu...

en: Add more info about the service. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh.
ro: Adaugă mai multe informații despre serviciu. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh.

en: Add more info about the service. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh. Donec hendrerit dui ut nisi tempor scelerisque.
ro: Adaugă mai multe informații despre serviciul tău. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh. Donec hendrerit dui ut nisi tempor scelerisque.

en: Add more info about your service. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh.
ro: Adaugă mai multe informații despre serviciul tău. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh.

en: Add more information about what you did. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh.
ro: Adaugă mai multe informații despre ceea ce ai făcut. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh.

en: Add more information about what you do. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh.
ro: Adaugă mai multe informații despre ceea ce faci. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh.

en: Add more information about your history. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In sit amet eros eget justo elementum interdum. Cras vestibulum nulla id aliquam rutrum. Vestibulum aliquet mauris ut augue ultrices facilisis. Vestibulum pretium ligula sed ipsum dapibus, tempus iaculis felis ornare. Morbi pretium sed est tincidunt hendrerit.
ro: Adaugă mai multe informații despre ceea ce ai făcut. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In sit amet eros eget justo elementum interdum. Cras vestibulum nulla id aliquam rutrum. Vestibulum aliquet mauris ut augue ultrices facilisis. Vestibulum pretium ligula sed ipsum dapibus, tempus iaculis felis ornare. Morbi pretium sed est tincidunt hendrerit.

en: Add more information about your mission. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In sit amet eros eget justo elementum interdum. Cras vestibulum nulla id aliquam rutrum. Vestibulum aliquet mauris ut augue ultrices facilisis. Vestibulum pretium ligula sed ipsum dapibus, tempus iaculis felis ornare. Morbi pretium sed est tincidunt hendrerit.
ro: Adaugă mai multe informații despre ceea ce vrei să faci. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In sit amet eros eget justo elementum interdum. Cras vestibulum nulla id aliquam rutrum. Vestibulum aliquet mauris ut augue ultrices facilisis. Vestibulum pretium ligula sed ipsum dapibus, tempus iaculis felis ornare. Morbi pretium sed est tincidunt hendrerit.

en: Add more information about yourself. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In sit amet eros eget justo elementum interdum. Cras vestibulum nulla id aliquam rutrum. Vestibulum aliquet mauris ut augue ultrices facilisis. Vestibulum pretium ligula sed ipsum dapibus, tempus iaculis felis ornare. Morbi pretium sed est tincidunt hendrerit. Curabitur id elit scelerisque, pharetra tellus sit amet, dictum mi. Aliquam consectetur tristique metus non pulvinar. Donec luctus magna quis justo tincidunt, eu euismod lacus faucibus.
ro: Adaugă mai multe informații despre tine. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In sit amet eros eget justo elementum interdum. Cras vestibulum nulla id aliquam rutrum. Vestibulum aliquet mauris ut augue ultrices facilisis. Vestibulum pretium ligula sed ipsum dapibus, tempus iaculis felis ornare. Morbi pretium sed est tincidunt hendrerit. Curabitur id elit scelerisque, pharetra tellus sit amet, dictum mi. Aliquam consectetur tristique metus non pulvinar. Donec luctus magna quis justo tincidunt, eu euismod lacus faucibus.

en: Add more information about yourself. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque volutpat lobortis mi. Fusce non consequat odio. Nulla commodo finibus nunc vel cursus. Mauris vel ante risus. Quisque dapibus euismod magna vehicula accumsan. Proin mollis rhoncus lobortis. Integer nec elit non augue faucibus viverra.
ro: Adaugă mai multe informații despre tine. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque volutpat lobortis mi. Fusce non consequat odio. Nulla commodo finibus nunc vel cursus. Mauris vel ante risus. Quisque dapibus euismod magna vehicula accumsan. Proin mollis rhoncus lobortis. Integer nec elit non augue faucibus viverra.

en: Add more information about yourself. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh.
ro: Adaugă mai multe informații despre tine. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh.

en: Add more information about yourself. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh. Donec hendrerit dui ut nisi tempor scelerisque.
ro: Adaugă mai multe informații despre tine. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh. Donec hendrerit dui ut nisi tempor scelerisque.

en: Add or remove columns and adjust their dimensions.
ro: Adaugi sau înlături coloane și le ajustezi dimensiunile.

en: Add or remove columns and adjust their dimensions.
ro: Adaugi sau înlături coloane și le ajustezi dimensiunile.

en: Add project description here. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh. Donec hendrerit dui ut nisi tempor scelerisque.
ro: Adaugă aici descrierea proiectului. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh. Donec hendrerit dui ut nisi tempor scelerisque.

en: Add text or blocks that will display when a query returns no results.
ro: Adaugă un text sau blocuri care vor fi afișate când o interogare nu găsește niciun rezultat.

en: Add text or blocks that will display when the query returns no results.
ro: Adaugă un text sau blocurile care vor fi afișate când interogarea nu găsește niciun rezultat.

en: Add the basil, lemon juice, garlic powder and seasoned salt, blending well.
ro: Adaugă busuiocul, sucul de lămâie, usturoiul praf și sarea condimentată, amestecând bine.

en: Add to cart
ro: Adaugă în coș

en: Add your company history here. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In sit amet eros eget justo elementum interdum. Cras vestibulum nulla id aliquam rutrum. Vestibulum aliquet mauris ut augue ultrices facilisis. Vestibulum pretium ligula sed ipsum dapibus, tempus iaculis felis ornare. Morbi pretium sed est tincidunt hendrerit. Curabitur id elit scelerisque, pharetra tellus sit amet, dictum mi. Aliquam consectetur tristique metus non pulvinar. Donec luctus magna quis justo tincidunt, eu euismod lacus faucibus. Cras eros risus, venenatis ut ante eu, fermentum egestas odio. Nam urna neque, rhoncus in porttitor convallis, elementum quis erat.
ro: Adaugă aici istoricul companiei tale. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In sit amet eros eget justo elementum interdum. Cras vestibulum nulla id aliquam rutrum. Vestibulum aliquet mauris ut augue ultrices facilisis. Vestibulum pretium ligula sed ipsum dapibus, tempus iaculis felis ornare. Morbi pretium sed est tincidunt hendrerit. Curabitur id elit scelerisque, pharetra tellus sit amet, dictum mi. Aliquam consectetur tristique metus non pulvinar. Donec luctus magna quis justo tincidunt, eu euismod lacus faucibus. Cras eros risus, venenatis ut ante eu, fermentum egestas odio. Nam urna neque, rhoncus in porttitor convallis, elementum quis erat.

en: Add your job title
ro: Adaugă funcția

en: Address
ro: Adresă

en: Address Line 1
ro: Prima linie a adresei

en: Address Line 2
ro: A doua linie a adresei

en: Address:
ro: Adresă:

en: Adjust your strategies on the fly with informed decisions.
ro: Îți ajustezi strategiile pe parcurs, iei decizii în cunoștință de cauză.

en: Advanced support
ro: Suport avansat

en: Adventure
ro: Aventură

en: Adventures
ro: Aventuri

en: Advertisement
ro: Publicitate

en: Advertising
ro: Publicitate

en: Advocacy
ro: Promovare

en: Aesthetic
ro: Estetică

en: After years of feeling overwhelmed by the demands of modern life and the pressure to keep up with the latest trends and possessions, I discovered the joys of minimalism and simplicity. I found that by decluttering my possessions, simplifying my schedule, and focusing on the things that truly mattered, I was able to experience greater peace, fulfillment, and joy in my life.
ro: După ani de zile în care m-am simțit copleșită de cerințele vieții moderne și presiunea de a ține pasul cu ultimele tendințe și posesiuni, am descoperit bucuriile lucrurilor simple și a simplității. Am constatat că prin debarasarea de lucrurile neimportante, simplificarea programului meu și concentrarea asupra lucrurilor care contează cu adevărat, am reușit să am mai multă liniște, împliniri și bucurii în viața.

en: After years of revolution, the big question remains: why aren’t there more women in leadership? Sarah and Olivia get deep into the subject.
ro: După mulți ani de revoluție, rămâne o mare întrebare: de ce nu sunt mai multe femei în funcții de conducere? Sarah și Olivia aprofundează acest subiect.

en: Agency services with contact info
ro: Serviciile agenției, cu informații de contact

en: Agency services with photos
ro: Serviciile agenției, cu fotografii

en: Agenda
ro: Agendă

en: Alice in Wonderland, by Lewis Carroll
ro: Alice în Țara minunilor, de Lewis Carroll

en: Alison and Peter Smithson
ro: Alison și Peter Smithson

en: All
ro: Toate

en: All burgers come with rosemary salted chips.
ro: Toți burgerii sunt serviți cu chipsuri sărate și cu rozmarin.

en: All events
ro: Toate evenimentele

en: All items are 100% hand-made, using the potter’s wheel or traditional techniques.
ro: Toate produsele sunt realizate 100% manual, folosind roata olarului sau tehnici tradiționale.

en: All types of
    home fixing
ro: Toate tipurile de reparații la domiciliu

en: Allow the cookies to cool on the baking sheet for 5 minutes before transferring them to a wire rack to cool completely.
ro: Lasă fursecurile să se răcească pe tava de copt timp de 5 minute înainte de a le transfera pe un grătar din lemn sau metal, până se răcesc complet.

en: Already a member? Log in
ro: Ești deja membru? Autentifică-te

en: Already a member? Log in.
ro: Ești deja membru? Autentifică-te.

en: Alternating Image and Text
ro: Imagine și text, alternativ

en: Alternating image and text
ro: Imagine și text, alternativ

en: Alternating images with titles
ro: Imagini care alternează, cu titluri

en: Aluminium
ro: Aluminiu

en: Always work hard on something uncomfortably exciting.
ro: Muncește mereu din greu la ceva incomod de interesant.

en: Amazing Hotels
ro: Hoteluri splendide

en: Amazing tours and fun adventures are waiting for you. Treat yourself and see our offers.
ro: Te așteaptă excursii uimitoare și aventuri distractive. Răsfață-te și vezi ofertele noastre.

en: Amazing.
ro: Uimitor.

en: An advertisement film series for a fragrance.
ro: O serie de filme publicitare pentru un parfum.

en: An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.
ro: Un șir făcut anonim (numit și un hash), creat din adresele tale de email, poate fi furnizat serviciului Gravatar pentru a vedea dacă îl folosești. Politica de confidențialitate a serviciului Gravatar este disponibilă aici: https://automattic.com/privacy/. După aprobarea comentariului, fotografia ta de profil este vizibilă pentru public lângă comentariul tău.

en: And more special offers!
ro: Și alte multe oferte speciale!

en: Anna Maria Punz (Austrian, 1721-1794)
ro: Anna Maria Punz (austriacă, 1721-1794)

en: Another Standard Format Example
ro: Un alt exemplu de format standard

en: Another Test
ro: Un alt test

en: Anthropology
ro: Antropologie

en: Antique &amp; Vintage Jewelry
ro: Bijuterii antice și de epocă

en: Anytown
ro: Un oraș

en: Appetizer 1
ro: Aperitiv 1

en: Appetizer 2
ro: Aperitiv 2

en: Appetizer 3
ro: Aperitiv 3

en: Appetizer 4
ro: Aperitiv 4

en: Appetizer 5
ro: Aperitiv 5

en: Appetizer 6
ro: Aperitiv 6

en: Appetizers
ro: Aperitive

en: Appointments
ro: Programări

en: Apr
ro: Apr.

en: Apr 14, 2024
ro: 14 aprilie 2024

en: Apr 2
ro: 2 aprilie

en: Apr 29, 2024
ro: 29 aprilie 2024

en: Apr 3
ro: 3 aprilie

en: April 12
ro: 12 aprilie

en: April 2021
ro: aprilie 2021

en: Archeology
ro: Arheologie

en: Architect
ro: Arhitect

en: Architecture
ro: Arhitectură

en: Architecture + Design
ro: Arhitectură și design

en: Archive
ro: arhivă

en: Aristotle
ro: Aristotel

en: Art
ro: Artă

en: Art and Symbolism
ro: Artă și simbolism

en: Artfolio Detail
ro: Detalii Artfolio

en: Article
ro: Articol

en: Articles
ro: Articole

en: Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website.
ro: Articolele din acest site pot include conținut înglobat (de exemplu, videouri, imagini, articole etc.). Conținutul înglobat de pe alte site-uri web se comporta exact la fel ca și cum vizitatorii au vizualizat un alt site web.

en: Arts
ro: Arte

en: Artwork
ro: Operă de artă

en: As a designer, creating demo content for your designs can be a time-consuming and tedious task. However, with Desaign, you can easily generate demo content in a matter of seconds. Here's how you can use Desaign to create demo content for your designs:
ro: Ca designer, crearea de conținut demonstrativ  pentru proiectele tale poate fi o sarcină plictisitoare și care îți ia timp. Dar, cu Desaign, poți să generezi foarte ușor conținut demonstrativ, în câteva secunde. Iată cum poți să folosești Desaign ca să creezi un conținut demonstrativ pentru proiectele tale:

en: As soon as the brownies come out of the oven, sprinkle them with sea salt flakes to taste. The salt not only enhances the chocolate flavor but also balances the sweetness of the caramel.
ro: Imediat ce scoți negresele din cuptor, presară peste ele fulgi de sare de mare, după gust. Sarea nu doar amplifică aroma de ciocolată, ci echilibrează și dulceața caramelului.

en: Aside Post Format Example
ro: Exemplu de format de articol notă

en: Ask me a question
ro: Pune-mi o întrebare

en: Assisted senior copywriters in creating and refining product descriptions, blog posts, and marketing collateral.
ro: Am asistat copywriteri seniori în crearea și perfecționarea descrierilor pentru produse, articolelor de blog și materialelor de marketing.

en: Astronomy
ro: Astronomie

en: At Avens we deliver outstanding results across 3 key business areas: branding, web design, and digital marketing.
ro: La Avens oferim rezultate excepționale în 3 domenii cheie ale afacerilor: crearea unei imagini, design web și marketing digital.

en: At Blockstar, we believe that true accounting mastery goes beyond mere numbers. With a rich legacy spanning over three decades, our firm has built its reputation on the principles of integrity, precision, and adaptability. Our team of dedicated professionals works tirelessly to understand the unique needs of each client, offering bespoke financial solutions tailored to ensure optimal financial health and sustainable growth.
ro: La Blockstar, credem că stăpânirea cu adevărat a contabilității depășește simpla numerologie. Cu o moștenire bogată care se întinde pe parcursul a trei decenii, firma noastră și-a construit reputația pe principiile integrității, preciziei și adaptabilității. Echipa noastră de profesioniști dedicați lucrează neobosit pentru a înțelege nevoile unice ale fiecărui client, oferind soluții financiare personalizate pentru a asigura o sănătate financiară optimă și o creștere durabilă.

en: At Shawburn we deliver outstanding results across 3 key business areas: branding, web design, and digital marketing.
ro: La Shawburn oferim rezultate excepționale în 3 domenii cheie ale afacerilor: crearea unei imagini, design web și marketing digital.

en: At heart, we’re all about burgers. Beautiful, hand-made, mouth-watering burgers. Made with fresh, local ingredients. Right in front of you. Our fan favorites menu is, always available. We also like to experiment. Check out our Instagram feed for our newest creations and be among the first to try them.
ro: În inima noastră, totul se rezumă la burgeri. Burgeri frumoși, făcuți manual, după care îți lasă gura apă. Făcuți cu ingrediente proaspete, locale. Chiar în fața ta. Meniul nostru favorit și preferatul fanilor este întotdeauna disponibil. Dar, ne place să și experimentăm. Vezi fluxul nostru pe Instagram pentru cele mai noi creații ale noastre și fii printre primii care le încearcă.

en: Attorneys at law
ro: Avocați

en: Audience Understanding:
ro: Înțelegerea publicului:

en: Audio Block
ro: Bloc Audio

en: Audio player
ro: Player audio

en: Aug
ro: Aug.

en: Aug 20, 2024
ro: 20 august 2024

en: August 1 -- December 1
ro: 1 August - 1 Decembrie

en: August 12
ro: 12 august

en: August 1973: North Philadelphia Children
ro: August 1973: copii în North Philadelphia

en: Autobiography
ro: Autobiografie

en: Avens took care of our online marketing with some amazing results. We are now the first result in every search engine!
ro: Avens s-a ocupat de marketingul nostru online și rezultatele sunt uimitoare. Acum suntem primii în rezultate de căutare pe toate motoarele de căutare!

en: Awards
ro: Premii

en: BEEF
ro: CARNE DE VITĂ

en: BULGOGI CHICKEN
ro: CARNE DE PUI BULGOGI

en: BULGOGI PORK
ro: CARNE DE PORC BULGOGI

en: BUY NOW
ro: CUMPĂRĂ ACUM

en: BUY TICKET
ro: CUMPĂRĂ BILET

en: Bachelor of Arts in English | University of New Mexico
ro: Licențiat în Arte, în limba engleză | Universitatea din New Mexico

en: Banana, strawberry, mango.
ro: Banană, căpșuni, mango.

en: Basic
ro: De bază

en: Basic grid portfolio
ro: Portofoliu gen grilă

en: Basic grid portfolio with intro
ro: Portofoliu pe bază de grilă cu o introducere

en: Basic services with contact
ro: Servicii de bază cu contact

en: Basic themes
ro: Teme de bază

en: Be sure to mention all the channels where visitors can reach you, including social media.
ro: Asigură-te că menționezi toate canalele prin care vizitatorii te pot contacta, inclusiv rețelele de socializare (media socială).

en: Be sure to mention all the channels where visitors can reach you, including social media. If you’d rather not provide your email, you can add a contact form instead.
ro: Asigură-te că menționezi toate canalele prin care vizitatorii te pot contacta, inclusiv rețelele sociale. Dacă nu vrei să-ți afișezi emailul, poți adăuga un formular de contact.

en: Beat in the eggs, one at a time, followed by the vanilla extract, ensuring the mixture is well combined.
ro: Bate ouăle, unul câte unul și apoi adaugă extractul de vanilie, asigurându-te că amestecul este omogen.

en: Beautiful gardens painted by Berthe Morisot in the late 1800s
ro: Grădini frumoase pictate de Berthe Morisot la sfârșitul anilor 1800

en: Because it gives new readers context. What are you about? Why should they read your blog?
ro: Deoarece îți introduci cititorii în context. Cine ești? De ce ar trebui să-ți citească blogul?

en: Because it will help you focus your own ideas about your blog and what you’d like to do with it.
ro: Deoarece te va ajuta să te concentrezi pe propriile idei din blogul tău și pe ce vrei să realizezi cu el.

en: Become a Member and Get Exclusive Offers!
ro: Devii membru și beneficiezi de oferte exclusive!

en: Bedroom
ro: Dormitor

en: Beef stew with one potato, pumpkin, onion, corn on the cob.
ro: Tocăniță de vită cu un cartof, dovleac, ceapă, porumb fiert.

en: Beeswax:
ro: Ceară de albine:

en: Beginner
ro: Începător

en: Beginnings
ro: Începuturi

en: Benefits of Teamwork
ro: Beneficiile muncii în echipă

en: Berthe Morisot<br>(French, 1841–1895)
ro: Berthe Morisot<br>(franțuzoaică, 1841-1895)

en: Best Sunscreens for All Skin Types – January Edition
ro: Cele mai bune creme de protecție solară pentru toate tipurile de piele - ediția din ianuarie

en: Beth Silva <em><span style="color:#ffffff" class="has-inline-color">Christine Russell</span></em> <strong>Hollie Blankenship</strong> Monica Humphrey <em><span style="color:#ffffff" class="has-inline-color">Nettie Peck</span></em> <strong>Brianna Willis</strong> Elise Pratt <em><span style="color:#ffffff" class="has-inline-color">Veronica England</span></em> <strong>Mason Decker</strong> Emily Fry <em><span style="color:#ffffff" class="has-inline-color">Lucie Avila</span></em>
ro: Beth Silva <em><span style="color:#ffffff;" class="has-inline-color">Christine Russell</span></em> <strong>Hollie Blankenship</strong> Monica Humphrey <em><span style="color:#ffffff;" class="has-inline-color">Nettie Peck</span></em> <strong>Brianna Willis</strong> Elise Pratt <em><span style="color:#ffffff;" class="has-inline-color">Veronica England</span></em> <strong>Mason Decker</strong> Emily Fry <em><span style="color:#ffffff;" class="has-inline-color">Lucie Avila</span></em>

en: Beyond the Obstacle
ro: Dincolo de obstacol

en: Bicycle
ro: Biciclete

en: Bill Gates and Paul Allen:
ro: Bill Gates și Paul Allen:

en: Billie Holiday Live at Carnegie Hall
ro: Billie Holiday live la Carnegie Hall

en: Billie Holiday changed Jazz forever
ro: Billie Holiday a schimbat jazzul pentru totdeauna

en: Bio portrait with text and links
ro: Portret biografic, cu text și legături

en: Bio with email and social links
ro: Biografie, cu email și legături sociale

en: Bio with intro and services
ro: Biografie, cu o introducere și prezentarea serviciilor

en: Biography
ro: Biografie

en: Birds
ro: Păsări

en: Birthday and Celebration Cakes:
ro: Torturi pentru aniversări și sărbători:

en: Birthdays
ro: Aniversări

en: Bisque of the day
ro: Supă-cremă din fructe de mare, specialitatea zilei

en: Black and white high-quality prints
ro: Gravuri în alb și negru de înaltă calitate

en: Block Background, Paragraph Text &amp; Paragraph Background Color
ro: Culori pentru fundal bloc, text paragraf și fundal paragraf

en: Block Background-color Only
ro: Numai culoare de fundal pentru bloc

en: Block Patterns
ro: Modele de bloc

en: Blog
ro: pe blog

en: Blog Post List in Column
ro: Listă cu articole de blog într-o coloană

en: Blog Post Title and Date
ro: Titlu și dată articol de blog

en: Blog Post Titles
ro: Titluri articole de blog

en: Blog Posts
ro: Articole de blog

en: Blog Posts with Title and Date
ro: Articole de blog cu titlu și dată

en: Blog layout with subscription
ro: Aranjament de blog cu abonamente

en: Blue Jean Jacket
ro: Jachetă de blugi albastră

en: Blurring the Lines Between Architecture and Nature
ro: Estomparea liniilor între arhitectură și natură

en: Boats
ro: Bărci

en: Bold
ro: Aldin

en: Book
ro: Carte

en: Book Appointment
ro: Fă o programare

en: Book Design
ro: Design de cărți

en: Book Online
ro: Rezervă online

en: Book Your Table
ro: Rezervă o masă

en: Book a Room.
ro: Rezervă o cameră.

en: Book a free consultation today.
ro: Rezervă o consultație gratuită pentru azi.

en: Book a free online consultation
ro: Rezervă o consultație online gratuită

en: Book a unique tour at a great price! Grab a last-minute offer and start packing for your memorable vacation.
ro: Îți rezervi un tur unic la un preț excelent! Profiți de o ofertă de ultim moment și începi să-ți faci bagajele pentru o vacanță memorabilă.

en: Book an appointment
ro: Fă o programare

en: Book now
ro: Rezervă acum

en: Books
ro: Cărți

en: Bracelets
ro: Brățări

en: Brand New for the Holidays
ro: Noi-nouțe pentru sărbători

en: Brand Voice Development:
ro: Dezvoltarea vocii brandului:

en: Brand logos
ro: Logouri branduri

en: Bread salad with basil and tomatoes.
ro: Salată pe pâine cu busuioc și roșii.

en: Breakfast
ro: Mic dejun

en: Breakfast at my House
ro: Mic dejun la mine acasă

en: Bridges
ro: Poduri

en: Briefly describe what your business does.
ro: Descrie pe scurt cu ce te ocupi.

en: Brilliant
ro: Genial.

en: Brilliant.
ro: Genial.

en: Brilliant.
ro: Genial.

en: Brown Potatoes with Pear
ro: Cartofi bruni cu pere

en: Brownies
ro: Negrese

en: Browse Categories
ro: Răsfoiește categorii

en: Brush up on cooking skills
ro: Împrospătează-ți cunoștințele culinare

en: Bubbles
ro: Bule

en: Build
ro: Construiește

en: Build anticipation for an upcoming product or service.
ro: Faci anticipări pentru un produs sau serviciu care va fi lansat în viitor.

en: Build it
ro: Construiește-l

en: Building
ro: Construcții

en: Building Compatible Teams<br>San Francisco, CA
ro: Crearea de echipe compatibile<br>San Francisco, CA

en: Building and Architect of the Year 2022
ro: Clădirea și arhitectul anului 2022

en: Built for the future.
ro: Construit pentru viitor.

en: Burgers
ro: Burgeri

en: Burgers
ro: Burgeri

en: Business Strategy
ro: Strategie în afaceri

en: Business websites perform better with a blog
ro: Site-urile de afaceri funcționează mai bine cu un blog

en: Button Blocks
ro: Blocuri Buton

en: Button-down front for any type of mood or look.
ro: Cu nasturi în față, pentru orice fel de stare sufletească și fizionomie.

en: Buy
ro: Cumpără

en: Buy Now
ro: Cumpără acum

en: Buy Ticket
ro: Cumpără bilet

en: Buy Tickets
ro: Cumpără bilete

en: Buy it
ro: Cumpără-l

en: Buy now
ro: Cumpără acum

en: Buy online
ro: Cumpără online

en: By Alyssa Jackson
ro: De Alyssa Jackson

en: By Jeffrey Klein
ro: De Jeffrey Klein

en: CEO, Founder
ro: CEO și fondator

en: CEO, Owner
ro: CEO, proprietar

en: COCKTAILS
ro: COCKTAILURI

en: COMMENT ON THIS&nbsp;P2&nbsp;POST
ro: COMENTEAZĂ LA ACEST ARTICOL P2

en: CRISPY SHRIMP
ro: CREVEȚI CROCANȚI

en: CRISPY TOFU
ro: TOFU CROCANT

en: CV/Portfolio
ro: CV/portofoliu

en: Café Au Lait
ro: Cafenea cu lapte

en: Cake Name
ro: Nume tort

en: Cakes
ro: Prăjituri

en: Call To Action
ro: Apel la acțiune

en: Call for Volunteers
ro: Apel pentru voluntari

en: Call to Action
ro: Apel la acțiune

en: Call to Action with Button
ro: Îndemn la acțiune cu buton

en: Call to Action with Cover Block
ro: Îndemn la acțiune cu bloc Copertă

en: Call to Action with Image on the right
ro: Îndemn la acțiune cu o imagine în dreapta

en: Call to Action: Centered Text
ro: Îndemn la acțiune: text centrat

en: Call to Action: Cover
ro: Îndemn la acțiune: copertă

en: Call to Actions
ro: Apel la acțiuni

en: Call to action with background
ro: Îndemn la acțiune cu fundal

en: Call to action with image on the left
ro: Îndemn la acțiune cu o imagine în stânga

en: Call to action with image on the right
ro: Îndemn la acțiune cu o imagine în dreapta

en: Calligraphic <br>Ottoman
ro: Caligrafie <br>otomană

en: Camera
ro: Aparat foto

en: Can I return an item free of charge?
ro: Pot să returnez un produs fără să plătesc?

en: Can't find what you're looking for? Use the search form to search the site.
ro: Nu găsești ceea ce cauți? Folosește formularul de căutare pentru a căuta pe site.

en: Canoeing
ro: Canotaj

en: Caption
ro: Text asociat

en: Capturing the Essence
ro: Captarea esenței

en: Caramel Crunch Cake
ro: Prăjitură crocantă cu caramel

en: Cart
ro: Coș de cumpărături

en: Case Studies
ro: Studii de caz

en: Case Study
ro: Studiu de caz

en: Case Study  B
ro: Studiul de caz B

en: Case Study A
ro: Studiul de caz A

en: Category
ro: Categorie

en: Category name
ro: Nume categorie

en: Celebrate Microvolunteering Day
ro: Sărbătorește Ziua micro-voluntariatului

en: Center-aligned
ro: Aliniat la mijloc

en: Center-aligned content overlaid on an image
ro: Conținut aliniat la mijloc suprapus peste o imagine

en: Center-aligned minimal footer
ro: Subsol simplu aliniat la mijloc

en: Center-aligned minimal footer with dark background
ro: Subsol simplu cu fundal întunecat, aliniat la mijloc

en: Centered
ro: Centrat

en: Centered Header Menu
ro: Meniu centrat în antet

en: Centered Header with Logo and Navigation
ro: Antet centrat cu logo și navigare

en: Centered Heading with CTA
ro: Titlu centrat cu Îndemn la acțiune

en: Centered Intro
ro: Introducere centrată

en: Centered call to action
ro: Îndemn la acțiune centrat

en: Centered content
ro: Conținut centrat

en: Centered footer with social links
ro: Subsol centrat cu legături la media socială

en: Centered header
ro: Antet centrat

en: Centered heading and button
ro: Titlu centrat și buton

en: Centered heading with contact form
ro: Titlu centrat cu formular de contact

en: Centered heading with grid of images
ro: Titlu centrat cu grilă de imagini

en: Centered heading with two column text
ro: Titlu centrat cu text pe două coloane

en: Centre Aligned Header
ro: Antet aliniat mijloc

en: Ceramic dinner set
ro: Serviciu de masă din ceramică

en: Ceramic mug
ro: Cană din ceramică

en: Ceramic vase set
ro: Set de vase din ceramică

en: Certificates of completion
ro: Certificate de absolvire

en: Chamomile Extract:
ro: Extract de mușețel:

en: Chapter One
ro: Capitolul I

en: Chapter Two
ro: Capitolul II

en: Chapters
ro: Capitole

en: Charcuterie board
ro: Platou cu mezeluri

en: Chat Post Format Example
ro: Exemplu de format de articol discuții

en: Chat on WhatsApp
ro: Discuții pe WhatsApp

en: Check out my latest videos
ro: Vezi ultimele mele videouri

en: Check out our brand new collection of holiday products and find the right gift for anyone.
ro: Vezi noua noastră colecție de produse pentru sărbători și găsești cadoul potrivit pentru oricine.

en: Check out the blog
ro: Vezi blogul

en: Checkout
ro: Finalizare

en: Cheese Burger
ro: Burger cu brânză

en: Chicken Burger
ro: Burger cu pui

en: Chill and Decorate:
ro: Răcește și decorează:

en: Chocolate
ro: Ciocolată

en: Chocolate Cupcakes
ro: Brioșe cu ciocolată

en: Chocolate Lovers Cake
ro: Prăjitură pentru iubitorii de ciocolată

en: Choose neutral colors.
ro: Alege culori neutre.

en: Choose your cupcake base to suit your fancy:
ro: Alege aluatul pentru brioșe după preferința ta:

en: Cinnamon
ro: Scorțișoară

en: Citation
ro: Citare

en: Citrus
ro: Citrice

en: City
ro: Oraș

en: City, 10100
ro: Oraș, 012345

en: City/Town
ro: Oraș/localitate

en: Classes
ro: Clase

en: Classic Block
ro: Bloc Clasic

en: Classic Burger
ro: Burger clasic

en: Click here&nbsp;to make a reservation today!
ro: Dă clic aici pentru a face o rezervare pentru azi!

en: Closed
ro: Închis

en: Coconut Cake
ro: Prăjitură cu nucă de cocos

en: Coconut Oil:
ro: Ulei de cocos:

en: Code
ro: Cod

en: Code Block
ro: Bloc Cod

en: Cognitive Therapy
ro: Terapie cognitivă

en: Coke, Sprite, Dr.Pepper, Powerade
ro: Coca-Cola, Sprite, Dr.Pepper, Powerade

en: Cold Brew
ro: Ceai rece

en: Collaborated with diverse clients to craft copy that encapsulates brand identity and resonates with target audiences.
ro: Am colaborat cu diverși clienți pentru a crea texte care să contureze identitatea brandului și să prindă la publicul țintă.

en: Collaborated with the marketing team to brainstorm and implement creative campaign concepts.
ro: Am colaborat cu echipa de marketing pentru a elabora și implementa concepte creative pentru campanii.

en: Collaboration
ro: Colaborare

en: Collaboration Magic
ro: Magia colaborării

en: Collage Gallery
ro: Galerie de colaje

en: Collect moments, not things.
ro: Strângem momente, nu lucruri.

en: Collection
ro: Colecție

en: Color Options
ro: Opțiuni culoare

en: Color and Contrast
ro: Culoare și contrast

en: Column Blocks
ro: Blocuri Coloană

en: Columns Block<br>
ro: Bloc Coloane<br>

en: Combine the Dry Ingredients:
ro: Amestecă ingredientele uscate:

en: Come <a href="https://automattic.com/work-with-us/">work with us</a>.<br>
ro: Vino <a href="https://automattic.com/work-with-us/">să lucrezi cu noi</a>.<br>

en: Coming Soon
ro: În curând

en: Coming Soon 1
ro: În curând 1

en: Coming soon
ro: În curând

en: Coming soon page
ro: Pagină În curând

en: Coming soon!
ro: În curând!

en: Comment on this&nbsp;P2&nbsp;Post
ro: Comentează la acest articol P2

en: Comments
ro: Comentarii

en: Commercial cleaning
ro: Curățătorie comercială

en: Commissions
ro: Comisioane

en: Committed to a greener lifestyle
ro: Dedicat unui stil de viață ecologist

en: Common Blocks
ro: Blocuri uzuale

en: Communication Skills
ro: Abilități de comunicare

en: Community engagement
ro: Implicarea comunității

en: Community forums
ro: Forumuri pentru comunitate

en: Community homepage
ro: Prima pagină a comunității

en: Company
ro: Companie

en: Compatibility:
ro: Compatibilitate:

en: Compatible with all of your favourite design programs.
ro: Compatibilă cu toate programele tale de design preferate.

en: Compelling Copywriting:
ro: Copywriting convingător:

en: Complete Beginners Course
ro: Curs complet pentru începători

en: Conclusion
ro: Concluzie

en: Conducted market research to identify target audience preferences and trends.
ro: Am efectuat cercetări de piață pentru a identifica preferințele și tendințele publicului țintă.

en: Connect
ro: Conectează

en: Conscious Living
ro: Viață conștientă

en: Consulting
ro: Consultanță

en: Contact Form
ro: Formular de contact

en: Contact Info with Form
ro: Informații de contact cu formular

en: Contact Info with Map
ro: Informații de contact cu hartă

en: Contact Information
ro: Informații de contact

en: Contact Me
ro: Contactează-mă

en: Contact Page with Map and Contact Form
ro: Pagină Contact cu hartă și formular de contact

en: Contact Us
ro: Contactează-ne

en: Contact form
ro: Formular de contact

en: Contact form submission
ro: Trimitere formular de contact

en: Contact form with address
ro: Formular de contact, cu adresă

en: Contact form with hours
ro: Formular de contact, cu ore

en: Contact form with map
ro: Formular de contact, cu hartă

en: Contact info and social links
ro: Informații de contact și legături sociale

en: Contact left, form right
ro: Contact în stânga, formular în dreapta

en: Contact me
ro: Contactează-mă

en: Contact page with a form and a map.
ro: Pagină Contact cu un formular și o hartă.

en: Contact page with contact form
ro: Pagină Contact cu formular de contact

en: Contact us
ro: Contactează-ne

en: Contact us.
ro: Contactează-ne

en: Contact with WhatsApp
ro: Contactează-ne pe WhatsApp

en: Contact with image on the left
ro: Contact cu o imagine în stânga

en: Contact with image on the right
ro: Contact cu o imagine în dreapta

en: Contact with map on the left
ro: Contact cu o hartă în stânga

en: Contact, Alternate 1
ro: Contact, prima alternativă

en: Contact: Form and Map
ro: Contact: formular și hartă

en: Contact: Fullwidth contact
ro: Contact: date de contact în lățime completă

en: Contact: Fullwidth map
ro: Contact: hartă în lățime completă

en: Contact: Tall image with form
ro: Contact: imagine înaltă cu formular

en: Contemporary ceramics, handmade in Australia.
ro: Ceramică contemporană, realizată manual în Australia.

en: Content left with image right
ro: Conținut în stânga cu imagine în dreapta

en: Content left, image right
ro: Conținut în stânga, imagine în dreapta

en: Content with button and fullwidth image
ro: Conținut cu buton și imagine în lățime completă

en: Content with grid of images on right
ro: Conținut cu grilă de imagini în dreapta

en: Content…
ro: Conținut...

en: Continue reading
ro: Citește în continuare

en: Contributed to the development of social media content, enhancing brand visibility and engagement.
ro: Am contribuit la dezvoltarea conținutului pentru media socială, sporind vizibilitatea și implicarea brandului.

en: Cookies
ro: Cookie-uri

en: Cool and Slice:
ro: Răcește și filează:

en: Cool:
ro: Răcește:

en: Copywriting Intern | Dot Dot Sot | 2020 – 2022
ro: Stagiar în copywriting | Dot Dot Sot | 2020 – 2022

en: Cotton Candy Cake
ro: Prăjitură cu vată de zahăr

en: Countries
ro: Țări

en: Course helps you grow, have more career opportunities, and personal fulfilment.
ro: Cursul te ajută să te dezvolți, să ai mai multe oportunități în carieră și împliniri personale.

en: Course: Teach Kids To Read
ro: Curs: învăță copiii să citească

en: Courses
ro: Cursuri

en: Cover Image Block
ro: Bloc Imagine de copertă

en: Cover Image with CTA
ro: Imagine de copertă cu îndemn la acțiune

en: Cover image with centered text and a button
ro: Imagine de copertă cu text centrat și un buton

en: Cover image with left-aligned call to action
ro: Imagine de copertă cu îndemn la acțiune aliniat în stânga

en: Cover with Stylized Buttons
ro: Copertă cu butoane stilizate

en: Covers
ro: Coperte

en: Crab pie in casserole
ro: Plăcintă de crab la caserolă

en: Crafting
ro: Lucru manual

en: Crafts
ro: Artizanat

en: Cream Butter and Sugars:
ro: Amestecă untul și zahărul:

en: Creams: Luxurious Hydration
ro: Creme: hidratare de lux

en: Creamy Tomato Soup with Cheese Toasties
ro: Supă cremă de roșii cu brânză pe pâine prăjită

en: Create
ro: Creează

en: Create anything
ro: Creezi orice

en: Create anything in the world
ro: Creezi orice în lume

en: Create with anything
ro: Creezi cu orice

en: Create your website with blocks
ro: Creează-ți site-ul web cu blocuri

en: Created with love and care in Australia.
ro: Create cu dragoste și multă grijă în Australia.

en: Creative Partners
ro: Parteneri creativi

en: Creativity
ro: Creativitate

en: Creativity:
ro: Creativitate:

en: Crossing Points
ro: Puncte de trecere

en: Crosswalks
ro: Treceri de pietoni

en: Crushed peppermint candies
ro: Bomboane cu mentă zdrobite

en: Cult Objects
ro: Obiecte de cult

en: Cultivate gratitude
ro: Cultivă recunoștința

en: Culture
ro: Cultură

en: Cupcakes
ro: Brioșe

en: Custom Colors
ro: Culori personalizate

en: Custom Header
ro: Antet personalizat

en: Customer Success
ro: Succesul clienților

en: Customer satisfaction
ro: Satisfacția clienților

en: Customers love our products
ro: Clienții îndrăgesc produsele noastre

en: Cyclops
ro: Ciclopi

en: DELUXE BIBIMBAP
ro: BIBIMBAP DE LUX

en: DESSERT
ro: DESERT

en: DINNER
ro: CINĂ

en: DIY
ro: Fă totul singur

en: DRINKS
ro: BĂUTURI

en: Data
ro: Date

en: Data: Four columns, left aligned
ro: Date: patru coloane, aliniate la stânga

en: Data: List with descriptions
ro: Date: listă cu descrieri

en: Data: Three colomns, centered
ro: Date: trei coloane, centrate

en: Data: Three columns, centre aligned
ro: Date: trei coloane, aliniate la centru

en: Date
ro: Dată

en: Date For Cake Delivery
ro: Dată pentru livrarea tortului

en: Deals at hotels with&nbsp;desert excursions&nbsp;included.
ro: Oferte de la hoteluri cu excursii în deșert incluse.

en: December 2019
ro: decembrie 2019

en: Decoration
ro: Decorare

en: Definition
ro: Definiție

en: Delicious
ro: Delicios

en: Deliciously Healthy
ro: Delicios de sănătos

en: Desaign is a powerful tool that can help designers speed up their design process by creating realistic mockups with AI-driven content. With Desaign, you can easily generate demo content that fits seamlessly into your designs, saving you time and effort.
ro: Desaign este un instrument puternic care îi poate ajuta pe designeri să accelereze procesul de proiectare prin crearea unor machete realiste cu conținut bazat pe inteligență artificială (AI). Cu Desaign, poți să generezi cu ușurință conținut demonstrativ care se potrivește perfect în proiectele tale, economisind timp și efort.

en: Desaign offers a variety of templates to choose from, including social media posts, web pages, and mobile app screens. Choose the template that best fits your design needs.
ro: Desaign îți oferă o varietate de șabloane din care poți să alegi, inclusiv articole pentru media socială, pagini web și ecrane cu aplicații pentru mobil. Alege șablonul care se potrivește cel mai bine cu nevoile pentru designul tău.

en: Describe your item. Use this section to add a full description and details of your product, along with its many selling points.
ro: Descrie-ți produsul. Folosește această secțiune pentru a adăuga o descriere completă a produsului și detalii, împreună cu toate punctele sale de vânzare.

en: Description
ro: Descriere

en: Description and Image
ro: Descriere și imagine

en: Description:
ro: Descriere:

en: Design Conference, 2019
ro: Conferință în domeniul designului, 2019

en: Design Director
ro: Director de design

en: Design Director at EJ Solutions, she has been leading several award-winning branding projects including Strn.
ro: Director de design la EJ Solutions, ea a condus mai multe proiecte de branding premiate, inclusiv Strn.

en: Design x Mental Health Talks, 2019
ro: Discuții despre design și sănătate mintală, 2019

en: Designed with <a href="https://wordpress.com" rel="nofollow">WordPress.com</a>
ro: Creat cu <a href="https://wordpress.com" rel="nofollow">WordPress.com</a>

en: Designed with <a href="https://wordpress.com" rel="nofollow">WordPress</a>
ro: Proiectat cu <a href="https://wordpress.com" rel="nofollow">WordPress</a>

en: Designed with <a href="https://wordpress.com">WordPress</a>
ro: Proiectat cu <a href="https://wordpress.com">WordPress</a>

en: Designed with WordPress
ro: Proiectat cu WordPress

en: Designing Teams: Fostering Collaboration<br>San Jose, CA
ro: Crearea echipelor: încurajarea colaborării<br>San Jose, CA

en: Dessert
ro: Desert

en: Dessert 1
ro: Primul desert

en: Dessert 2
ro: Al 2-lea desert

en: Dessert 3
ro: Al 3-lea desert

en: Dessert 4
ro: Al 4-lea desert

en: Dessert 5
ro: Al 5-lea desert

en: Dessert 6
ro: Al 6-lea desert

en: Desserts
ro: Deserturi

en: Destination unknown
ro: Destinație necunoscută

en: Details
ro: Detalii

en: Developed engaging website content, email campaigns, social media posts, and product descriptions.
ro: Am dezvoltat conținut captivant pentru site-uri web, campanii prin emailuri, articole pentru media socială și descrieri pentru produse.

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Devices
ro: Dispozitive

en: Diane is always available for side collaborations and talks worldwide. If you want to chat about design, books, wine, or anything else, don’t hesitate in reaching out.
ro: Diane este mereu disponibilă pentru colaborări și discuții cu persoane din întreaga lume. Dacă vrei să discuți despre design, cărți, vin sau orice altceva, nu ezita să o contactezi.

en: Diced tomato with cilantro, onion, olive oil and pepper.
ro: Roșii tăiate cubulețe cu coriandru, ceapă, ulei de măsline și piper.

en: Different Moisturizer Textures and Which Suits You Best
ro: Diferite texturi de creme hidratante și care ți se potrivește cel mai bine

en: Digital Marketing
ro: Marketing digital

en: Dimensions
ro: Dimensiuni

en: Dinner
ro: Cină

en: Dinner set
ro: Serviciu de masă

en: Directions:
ro: Indicații

en: Discount Banner with Image
ro: Banner pentru reduceri cu imagine

en: Discount banner
ro: Banner pentru reduceri

en: Discover Greece
ro: Descoperă Grecia

en: Discover Our Menu
ro: Descoperă meniul nostru

en: Discover Unlimited Beauty
ro: Descoperi frumuseți nebănuite

en: Discover a world <br>of possibilities
ro: Descoperă un univers <br>al posibilităților

en: Discover collection
ro: Descoperă colecția

en: Discover more
ro: Descoperă mai multe

en: Discover →
ro: Descoperă →

en: Display a list of recordings so your visitors can find them all in one place.
ro: Afișezi o listă cu înregistrări, astfel vizitatorii tăi pot să le găsească pe toate într-un singur loc.

en: Display important links and contact information.
ro: Afișează legăturile importante și informațiile de contact.

en: Display interesting statistics or facts about your business.
ro: Afișează statistici sau fapte interesante despre afacerile tale.

en: Display photography, design, illustration, and other visual media.
ro: Afișezi fotografii, designuri, ilustrații și alte elemente media vizuale.

en: Display your personal or business details so your visitors can get in touch.
ro: Afișezi date personale sau informații despre afacerile tale pentru ca vizitatorii să te poată contacta.

en: Display your site logo, title, and navigation.
ro: Afișează logoul, titlul și navigarea pe site.

en: Division 1
ro: Divizia 1

en: Division 2
ro: Divizia 2

en: Division 3
ro: Divizia 3

en: Do you have questions about our yoga studio or the yoga classes we offer here?
ro: Ai întrebări despre sala noastră de yoga sau despre cursurile de yoga pe care le oferim aici?

en: Do you ship internationally?
ro: Se fac livrări la nivel internațional?

en: Do you want to book us?
ro: Vrei să faci o rezervare la noi?

en: Documentary
ro: Documentar

en: Dog Training Tips for a Perfect Walk
ro: Sfaturi pentru dresarea câinilor pentru o plimbare perfectă

en: Don't cry because it's over, smile because it happened.
ro: Nu plânge pentru că s-a terminat, zâmbește pentru că s-a întâmplat.

en: Don't find what you're looking for? Search posts here.
ro: Nu găsești ceea ce cauți? Caută articole aici.

en: Don't forget to follow me on Instagram
ro: Nu uita să mă urmărești pe Instagram

en: Don't hesitate to reach out with the contact information below, or send a message using the form.
ro: Nu ezita să mă contactezi, ai mai jos informațiile mele de contact, sau să-mi trimiți un mesaj folosind formularul.

en: Donate
ro: Donează

en: Donate $20
ro: Donează 20 $

en: Donate $5
ro: Donează 5 $

en: Donate $50
ro: Donează 50 $

en: Donations
ro: Donații

en: Don’t cry because it’s over, smile because it happened.
ro: Nu plânge pentru că s-a terminat, zâmbește pentru că s-a întâmplat.

en: Don’t hesitate to reach out with the contact information below, or send a message using the form.
ro: Nu ezita să mă contactezi, ai mai jos informațiile mele de contact, sau să-mi trimiți un mesaj folosind formularul.

en: Don’t miss an update
ro: Nu pierzi nicio actualizare

en: Door
ro: Ușă

en: Download
ro: Descarcă

en: Download and Install
ro: Descarcă și instalează

en: Downloadable resources
ro: Resurse care pot fi descărcate

en: Dr. Seuss
ro: Dr. Popa

en: Dream it
ro: Visează-l

en: Drink 1
ro: Prima băutură

en: Drink 2
ro: A 2-a băutură

en: Drink 3
ro: A 3-a băutură

en: Drink 4
ro: A 4-a băutură

en: Drink 5
ro: A 5-a băutură

en: Drink 6
ro: A 6-a băutură

en: Drinks
ro: Băuturi

en: Drop By
ro: Vino la

en: Drop Cap
ro: Letrină

en: Dunes
ro: Dune

en: END OF CHAPTER
ro: SFÂRȘITUL CAPITOLULUI

en: Each print is signed by the artist, and is limited to an edition of 300.
ro: Fiecare publicație tipărită este semnată de artist și este limitat la un tiraj de 300 de exemplare.

en: Each student has access to the best possible learning technologies, as well having guest classes from industry professionals. We believe this better prepares your child for their careers or own businesses.
ro: Fiecare cursant are acces la cele mai bune tehnologii de învățare existente, precum și la cursuri cu invitați care sunt profesioniști în domeniu. Credem că este o pregătire temeinică a copiilor în cariere sau pentru propriile lor afaceri.

en: Each student has access to the best possible learning technologies, as well having guest classes from industry professionals. We believe this better prepares your child for their careers or own businesses.<br>
ro: Fiecare cursant are acces la cele mai bune tehnologii de învățare existente, precum și la cursuri cu invitați care sunt profesioniști în domeniu. Credem că este o pregătire temeinică a copiilor în cariere sau pentru propriile lor afaceri.<br>

en: Earn
ro: Câștigă

en: Earrings
ro: Cercei

en: Earth, Sky
ro: Pământ, cer

en: Earthy, organic feel.
ro: Atingere pământească, organică.

en: Ebb and Flow
ro: Flux și reflux

en: Eco-friendly packaging
ro: Ambalaje ecologice

en: Editorial, Animals
ro: Editorial, animale

en: Editorial, Nature
ro: Editorial, natură

en: Education
ro: Educație

en: Education:
ro: Educație:

en: Electrical engineering
ro: Inginerie electrică

en: Email
ro: e-mail

en: Email Address
ro: Adresă de email

en: Email Marketing Expertise:
ro: Expertiză în marketing prin email:

en: Email Subscription
ro: Abonare prin email

en: Email me at <a href="mailto:contact@example.com">contact@example.com</a> or follow me on:
ro: Trimite-mi un email la <a href="mailto:contact@example.com">contact@exemplu.com</a> sau urmărește-mă pe on:

en: Email me at <strong><a href="mailto:contact@example.com">contact@example.com</a></strong>
ro: Trimite-mi un email la <strong><a href="mailto:contact@example.com">contact@exemplu.com</a></strong>

en: Email me: <a href="mailto:mail@example.com">mail@example.com</a>
ro: Trimite-mi un email la: <a href="mailto:mail@example.com">mail@exemplu.com</a>

en: Email:
ro: e-mail

en: Embedded content from other websites
ro: Conținut înglobat de pe alte site-uri web

en: Embrace empty space.
ro: Îmbrățișează spațiul gol.

en: Emotional Intelligence
ro: Inteligență emoțională

en: Employee
ro: Angajat

en: Enduring quality.
ro: Calitate și trăinicie.

en: Engage in activities you enjoy
ro: Implică-te în activități care îți plac

en: Engineering
ro: Inginerie

en: Enhanced self-esteem and feelings of self-worth
ro: Creșterea stimei de sine și a sentimentelor de valoare personală

en: Enjoy Our Food Experience
ro: Bucură-te de experiența noastră culinară

en: Enjoy failure and learn from it. You can never learn from success.
ro: Bucură-te de un eșec și învăță din el. Nu poți să înveți niciodată dintr-un succes.

en: Enjoy your discount
ro: Profită de reducere

en: Enjoy!
ro: Bucură-te!

en: Enter your email address
ro: Introdu adresa ta de email

en: Enter your email and hit the subscribe button to receive our latest stories in your inbox.
ro: Introdu adresa de email și apasă butonul pentru abonare ca să primești direct ultimele noastre articole prin email.

en: Ep. 1: Where it all begins
ro: Ep. 1: Unde începe totul

en: Ep. 4 Neither One of Us
ro: Ep. 4: Niciunul dintre noi

en: Ep. 4: Neither One of Us
ro: Ep. 4: Niciunul dintre noi

en: Ep. 5: It's All About Value
ro: Ep. 5: Este vorba în totalitate despre valoare

en: Ep. 5: It’s All About Value
ro: Ep. 5: Este vorba în totalitate despre valoare

en: Ep. 6: Between You and Us
ro: Ep. 6: Între tine și noi

en: Ep.1 Sunny Side Up
ro: Ep.1 Prăjit pe o singură parte

en: Ep.2 Happy Mondays
ro: Ep.2 Început de săptămână fericit

en: Ep.3 New York Cheese Cake
ro: Ep.3 Prăjitură cu brânză New York

en: Ep.3: It's the third one
ro: Ep.3: Este al treilea

en: Ep.4 Rainy Clouds
ro: Ep.4 Nori de ploaie

en: Ep.5 Over the Rainbow
ro: Ep.5 Peste curcubeu

en: Episode 1: How Screens Affect Hormones
ro: Episodul 1: cum afectează ecranele hormonii

en: Episode 2: Female Leaders, Where Are They?
ro: Episodul 2: femei care conduc, unde sunt?

en: Episode 3: A Cycle of Emotions
ro: Episodul 3: o serie de emoții

en: Episodes
ro: Episoade

en: Essential Header
ro: Antet esențial

en: Essential Header Dark
ro: Antet esențial întunecat

en: Ethical
ro: Etic

en: Euripides
ro: Euripide

en: Event
ro: Eveniment

en: Event One
ro: Primul eveniment

en: Event Three
ro: Al treilea eveniment

en: Event Two
ro: Al doilea eveniment

en: Event agenda
ro: Agendă cu evenimente

en: Event list with images
ro: Listă cu evenimente, cu imagini

en: Events
ro: Evenimente

en: Events List
ro: Listă evenimente

en: Events page
ro: Pagină Evenimente

en: Events: Four columns
ro: Evenimente: patru coloane

en: Events: List with buttons
ro: Evenimente: listă cu butoane

en: Events: Three column rows
ro: Evenimente: rânduri cu trei coloane

en: Events: Three columns with images
ro: Evenimente: trei coloane cu imagini

en: Events: Two columns with heading on the left
ro: Evenimente: două coloane, cu titlu în stânga

en: Every great journey begins with a story. Ours is no different. Established in 2016, we embarked on a mission to provide high-quality services at reasonable prices. What started as a humble beginning has since grown into a thriving enterprise, thanks to the hard work, dedication, and unwavering support of our team and community.
ro: Fiecare realizare măreață are în spate o poveste. A noastră nu face excepție. Înființată în 2016, ne-am angajat în misiunea de a oferi servicii de înaltă calitate la prețuri rezonabile. Ceea ce a început într-un mod modest s-a transformat într-o afacere înfloritoare, datorită muncii asidue, dedicării și sprijinului neclintit al echipei noastre și al comunității.

en: Example
ro: Exemplu

en: Examples
ro: Exemple

en: Excellence
ro: Excelență

en: Exclusive Offer
ro: Ofertă exclusivă

en: Exclusive chef\'s selection
ro: Selecția exclusivă a bucătarului

en: Exhibition
ro: Expoziție

en: Exhibitions
ro: Expoziții

en: Experience
ro: Experiență

en: Experience the joy of happiness
ro: Trăiește bucuria fericirii

en: Experience your music like never before with our latest generation of hi-fidelity headphones.
ro: Asculți muzica ca niciodată până acum, cu ultima generație de căști de înaltă fidelitate.

en: Expertise
ro: Expertiză

en: Exploration
ro: Explorare

en: Explore
ro: Explorează

en: Explore Our Offers
ro: Descoperă ofertele noastre

en: Explore Portfolio
ro: Explorează portofoliul

en: Explore Thailand
ro: Explorează Thailanda

en: Explore collection
ro: Explorează colecția

en: Explore our collection
ro: Explorează colecția noastră

en: Explore our exclusive collection of sunglasses, crafted to elevate your look and safeguard your eyes. Find your perfect pair and see the world through a new lens.
ro: Explorează colecția noastră exclusivă de ochelari de soare creați pentru a-ți cizela înfățișarea și pentru a-ți proteja ochii. Găsești perechea perfectă și vezi lumea într-o lumină nouă.

en: Explore the Fashion section, where timeless elegance meets scholarly charm, dressing the intellect in its finest attire.
ro: Explorează secțiunea Modă, unde eleganța nemuritoare se întâlnește cu farmecul academic, îmbrăcând intelectul în cele mai fine ținute.

en: Explore the World
ro: Explorează lumea

en: Extended Trailer
ro: Trailer extins

en: FAQ
ro: Întrebări frecvente

en: FAQ - two columns
ro: Întrebări frecvente - două coloane

en: FAQ with three columns
ro: Întrebări frecvente, pe trei coloane

en: FAQ with two columns
ro: Întrebări frecvente, pe două coloane

en: FAQ's
ro: Întrebări frecvente

en: FAQs
ro: Întrebări frecvente

en: FAQs 1
ro: Întrebări frecvente 1

en: FAQs 2
ro: Întrebări frecvente 2

en: FAQs 3
ro: Întrebări frecvente 3

en: FAQs 4
ro: Întrebări frecvente 4

en: FAQs 5
ro: Întrebări frecvente 5

en: FERMENTED KIMCHI
ro: KIMCHI FERMENTAT

en: FRIED EGG
ro: OU PRĂJIT

en: Fabulous Night
ro: Noapte fabuloasă

en: Family Business
ro: Afaceri de familie

en: Fantastic Facilities
ro: Facilități fantastice

en: Fantastic experience
ro: Experiență fantastică

en: Fantasy
ro: Fantezii

en: Fashion
ro: Modă

en: Favorites
ro: Favorite

en: Favourites
ro: Preferate

en: Feature
ro: Funcționalitate

en: Feature 1
ro: Prima funcționalitate

en: Feature 2
ro: A 2-a funcționalitate

en: Feature 3
ro: A 3-a funcționalitate

en: Feature 4
ro: A 4-a funcționalitate

en: Feature Four
ro: A patra funcționalitate

en: Feature Three
ro: A treia funcționalitate

en: Feature Two
ro: A doua funcționalitate

en: Feature one
ro: Prima funcționalitate

en: Featured
ro: Reprezentativ

en: Featured Image Test
ro: Testare imagine reprezentativă

en: Featured Post
ro: Articol reprezentativ

en: Featured Products 2 Columns
ro: Produse reprezentative pe 2 coloane

en: Featured Products: Fresh & Tasty
ro: Produse reprezentative: proaspete și delicioase

en: Featured blog post
ro: Articole reprezentative de blog

en: Featured blog post with latest posts
ro: Articole reprezentative de blog cu ultimele articole

en: Featured organization with services and testimonials
ro: Organizație reprezentativă cu servicii și testimoniale

en: Featured product category
ro: Categorie de produse reprezentative

en: Featured service with testimonial
ro: Serviciu reprezentativ, cu testimonial

en: Features
ro: Funcționalități

en: Feb
ro: Feb.

en: Feb 14, 2024
ro: 14 februarie 2024

en: Feb 24, 2020
ro: 24 febr. 2020

en: Feb 24, 2024
ro: 24 februarie 2024

en: February 12
ro: 12 februarie

en: February 12 Mon
ro: Luni, 12 februarie

en: February 23, 2024
ro: 23 februarie 2024

en: February 24, 2024
ro: 24 februarie 2024

en: February 28, 2024
ro: 28 februarie 2024

en: February 29, 2024
ro: 29 februarie 2024

en: February, 12 2021
ro: 12 februarie 2021

en: Feeling lost? You don’t know which way to go? We’re here to help.
ro: Te simți pierdut? Nu știi ce cale să alegi? Suntem aici pentru a te ajuta.

en: File Block
ro: Bloc Fișier

en: Find a quiet place, use a humble pen.
ro: Găsești un loc liniștit, folosești un simplu pix.

en: Find recipes
ro: Găsește rețete

en: Find us on:
ro: Ne găsești pe:

en: Find your shade
ro: Găsește-ți umbra

en: Finding Bugs
ro: Găsirea erorilor

en: Finding inspiration in crowded streets lit by neon signs
ro: Găsesc inspirație pe străzile aglomerate luminate cu neoane

en: Finish with Sea Salt:
ro: Termină cu sare de mare:

en: First Child
ro: Primul copil

en: First Name
ro: Prenume

en: First blog post
ro: Primul articol de blog

en: First day of school
ro: Prima zi la școală

en: First name
ro: Prenume

en: Fits your wardrobe
ro: Potrivite pentru garderoba ta

en: Five
ro: Cinci

en: Five columns.
ro: Cinci coloane.

en: Flandre
ro: Flandra

en: Flat White
ro: Albă plată

en: Flavor options include:
ro: Opțiunile pentru arome includ:

en: Focus
ro: Concentrare

en: Follow Dana on <a href="https://dana.mystagingwebsite.com/about/">Instagram</a>
ro: Urmărește-o pe Dana pe <a href="https://dana.mystagingwebsite.com/about/">Instagram</a>.

en: Follow Me
ro: Urmărește-mă

en: Follow Me On
ro: Urmărește-mă pe

en: Follow My Blog
ro: Urmărește-mi blogul

en: Follow Our Blog
ro: Urmărește blogul nostru

en: Follow Us
ro: Urmărește-ne

en: Follow me on:
ro: Urmărește-mă pe:

en: Follow our journey.
ro: Urmărește-ne călătoria.

en: Follow the Manufacturer’s Instructions:
ro: Urmărește instrucțiunile producătorului:

en: Follow us
ro: Urmărește-ne

en: Follow us for updates in the meantime.
ro: Între timp, urmărește actualizările.

en: Follow us on Instagram
ro: Urmărește-ne pe Instagram

en: Follow us on Twitter * Instagram * Tumblr
ro: Urmărește-ne pe Twitter * Instagram * Tumblr

en: Follow us on:
ro: Urmărește-ne pe

en: Font Sizes
ro: Dimensiuni font

en: Food
ro: Mâncare

en: Food Menu
ro: Meniu de mâncăruri

en: Footer
ro: Subsol

en: Footer with 2 Menus
ro: Subsol cu două meniuri

en: Footer with 2 Menus Dark
ro: Subsol cu 2 meniuri întunecate

en: Footer with Address, Email Address, and Social Links
ro: Subsol cu adresa, adresă de email și legături la media socială

en: Footer with Navigation, Contact Details, Social Links, and Subscription Form
ro: Subsol cu navigare, detalii de contact, legături la media socială și formular de abonare

en: Footer with Newsletter Subscription Form
ro: Subsol cu formular de abonare la buletinul de știri

en: Footer with Paragraph and Links
ro: Subsol cu paragraf și legături

en: Footer with Simple Menu
ro: Subsol cu meniu simplu

en: Footer with Social Links and WordPress Link
ro: Subsol cu legături la media social și o legătură la WordPress

en: Footer with background color and three columns
ro: Subsol cu o culoare de fundal și trei coloane

en: Footer with credit line and navigation
ro: Subsol cu un rând pentru recunoștințe și navigare

en: Footer with large font size
ro: Subsol cu dimensiune mare pentru font

en: Footer with menus
ro: Subsol cu meniuri

en: Footer with navigation and credit line
ro: Subsol cu ​​navigare și un rând pentru recunoștințe

en: Footer: CTA with three menus
ro: Subsol: Îndemn la acțiune cu trei meniuri

en: Footer: Centered address
ro: Subsol: adresă centrată

en: Footer: Centered menu with social
ro: Subsol: meniu centrat cu media socială

en: Footer: Centered, logo, social, and credit
ro: Subsol: centrat, logo, media socială și recunoștințe

en: Footer: Contact information, hours, social
ro: Subsol: informații de contact, program de funcționare, media socială

en: Footer: Content with CTA, contact and menu
ro: Subsol: conținut cu Îndemn la acțiune, contact și meniu

en: Footer: Four columns of menus with social
ro: Subsol: patru coloane cu meniuri cu media socială

en: Footer: Hours, Social, Contact
ro: Subsol: program de funcționare, media socială, contact

en: Footer: Large CTA with four columns of menus
ro: Subsol: Îndemn la acțiune mare cu patru coloane de meniuri

en: Footer: Menu left, social right
ro: Subsol: meniu în stânga, media socială în dreapta

en: Footer: Menu, logo, social
ro: Subsol: meniu, logo, media socială

en: Footer: Simple, contact info left
ro: Subsol: simplu, informații de contact în stânga

en: Footer: Three columns, centered
ro: Subsol: trei coloane, centrate

en: Footer: navigation, credit, and social
ro: Subsol: navigare, recunoștințe și media socială

en: Footers
ro: Subsoluri

en: Footwear
ro: Încălțăminte

en: For the gamers
ro: Pentru jucători

en: For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.
ro: Pentru utilizatorii (dacă există) care se înregistrează pe site-ul nostru web, stocăm și informațiile personale pe care le furnizează în profilul lor de utilizator. Toți utilizatorii își pot vedea, edita sau șterge informațiile personale oricând (dar nu își pot schimba numele de utilizator). De asemenea, administratorii site-ului web pot vedea și edita aceste informații.

en: Form
ro: Formular

en: Form 1
ro: Formular 1

en: Form 10
ro: Formular 10

en: Form 2
ro: Formular 2

en: Form 3
ro: Formular 3

en: Form 4
ro: Formular 4

en: Form 5
ro: Formular 5

en: Form 6
ro: Formular 6

en: Form 7
ro: Formular 7

en: Form 8
ro: Formular 8

en: Form 9
ro: Formular 9

en: Fostered client relationships and consistently delivered projects on time and within budget.
ro: Am dezvoltat relații cu clienții și am livrat în mod constant proiecte la timp și în limitele bugetului.

en: Foundation
ro: Fundație

en: Founded in the heart of Buenos Aires in 1896, the International Art Museum has, from its inception, housed a rich diversity of works spanning different periods and artistic movements globally. It emerged with the mission not only to safeguard the richness of international art but also to foster the flourishing of Argentine art within a context of cultural renewal.
ro: Înființat în inima orașului Buenos Aires în anul 1896, Muzeul Internațional de Artă a găzduit încă de la începuturile sale o bogată diversitate de opere care acoperă diferite perioade și mișcări artistice la nivel global. A apărut cu misiunea nu doar de a proteja bogăția artei internaționale, ci și de a încuraja înflorirea artei argentiniene într-un context de reînnoire culturală.

en: Founder
ro: Fondator

en: Founder at BeautifulWriting.com
ro: Fondator la BeautifulWriting.com

en: Four
ro: Patru

en: Four Images in Grid
ro: Patru imagini într-o grilă

en: Four Recent Blog Posts
ro: Patru articole de blog recente

en: Four column gallery
ro: Galerie cu patru coloane

en: Four column list
ro: Listă pe patru coloane

en: Four columns.
ro: Patru coloane.

en: Four image grid, content on the left
ro: Grilă cu patru imagini, conținut în stânga

en: Fourth Child
ro: Al patrulea copil

en: Fragrance and Flavor
ro: Parfum și aromă

en: Frame
ro: Cadru

en: France
ro: Franța

en: Frankenstein, by Mary Shelley
ro: Frankenstein, de Mary Shelley

en: Fred Bloggs
ro: Blogurile lui Fred

en: Free
ro: Gratuit

en: Free 15 Day Trial
ro: Încercare gratuită timp de 15 zile

en: Free 15 day trial
ro: Încercare gratuită timp de 15 zile

en: Free delivery
ro: Livrare gratuită

en: Free up your team's time by automating tasks.
ro: Oferi mai mult timp echipei tale prin automatizarea sarcinilor.

en: Freelance Copywriter | 2022 – Present
ro: Copywriter independent | 2022 - prezent

en: Freelance Designer and Creative Director based in Brooklyn, NY.
ro: Designer și director de creație independent cu sediul în Brooklyn, NY.

en: French Baguette
ro: Baghetă (franțuzească)

en: Frequently Asked Questions
ro: Întrebări frecvente

en: Frequenty Asked Questions
ro: Întrebări frecvente

en: Fresh Flower Cupcakes
ro: Brioșe cu flori proaspete

en: Fresh Lettuce (Washed)
ro: Salată verde proaspătă (spălată)

en: Fresh Organic Tomatoes
ro: Roșii bio proaspete

en: Fresh ingredients are the key to any good meal. We source our food locally where possible and have worked hard to maintain strong relationships with small suppliers for anything we need to be brought in.
ro: Ingredientele proaspete sunt cheia oricărei mese bune. În măsura în care este posibil, ne aprovizionăm cu alimente de la nivel local și ne-am străduit din greu să menținem relații puternice cu micii furnizori pentru tot ceea ce avem nevoie să ne fie adus.

en: Friday
ro: Vineri

en: Friday-Sunday
ro: Vineri - Duminică

en: Fried calamari
ro: Calamar prăjit

en: From $1200
ro: De la 1200 $

en: From $650
ro: De la 650 $

en: From $900
ro: De la 900 $

en: From Farm to Table
ro: De la fermă la masă

en: From Signac to Matisse
ro: De la Signac la Matisse

en: From breakfast and lunch to dinner and dessert, our menu will delight.
ro: De la micul dejun și prânz la cină și desert, meniul nostru te va încânta.

en: From developing a marketing strategy to managing campaigns, we can handle all your marketing and advertising needs.
ro: De la dezvoltarea unei strategii de marketing până la administrarea campaniilor, putem să ne ocupăm de tot ce ai nevoie pentru marketing și publicitate.

en: From exotic places to ski resorts, the list is <em>almost</em> endless and we have an offer for you.
ro: De la locuri exotice la stațiuni de schi, lista este <em>aproape</em> interminabilă și avem oferte pentru tine.

en: From the blog
ro: De pe blog

en: Full Links Page with social icons, buttons, and embeds.
ro: Pagină întreagă pentru legături, cu iconuri sociale, butoane și înglobări.

en: Full Width
ro: Lățime completă

en: Full bio available on&nbsp;<a rel="noreferrer noopener" href="https://en.wikipedia.org/wiki/Julio_Cort%C3%A1zar" target="_blank">Wikipedia</a>
ro: Biografia completă este disponibilă pe <a rel="noreferrer noopener" href="https://en.wikipedia.org/wiki/Julio_Cort%C3%A1zar" target="_blank">Wikipedia</a>

en: Full price list
ro: Listă completă cu prețuri

en: Full width gallery grid
ro: Grilă de galerii în lățime completă

en: Full-Width
ro: Lățime completă

en: Full-Width Page
ro: Pagină în lățime completă

en: Full-width cover with heading, paragraph, and button
ro: Copertă în lățime completă cu titlu, paragraf și buton

en: Full-width image
ro: Imagine în lățime completă

en: Full-width image with headline below
ro: Imagine în lățime completă cu titlu mare jos

en: Full-width image with off-center text and button
ro: Imagine în lățime completă, cu text și buton descentrate

en: Full-width image with text and button overlay
ro: Imagine în lățime completă cu suprapunere text și buton

en: Full-width media and text with background
ro: Media și text în lățime completă și cu fundal

en: Fullwidth content with background image
ro: Conținut pe toată lățimea cu imagine de fundal

en: Fullwidth image with content and button
ro: Imagine în lățime completă cu conținut și buton

en: Fullwidth image, content pull right
ro: Imagine în lățime completă, conținut în dreapta

en: Fundamental stable utilisation
ro: Utilizare fundamentală stabilă

en: Furniture
ro: Mobilă

en: Furniture designer
ro: Designer de mobilă

en: Furniture restoration
ro: Restaurare mobilă

en: GET IN TOUCH
ro: CONTACTEAZĂ-MĂ

en: GOCHUJANG SALMON
ro: SOMON GOCHUJANG

en: GREEN TEA
ro: CEAI VERDE

en: Galaxy
ro: Galaxie

en: Galleries
ro: Galerii

en: Gallery
ro: Galerie

en: Gallery #4
ro: Galeria nr. 4

en: Gallery 1
ro: Galerie 1

en: Gallery 10
ro: Galerie 10

en: Gallery 2
ro: Galerie 2

en: Gallery 3
ro: Galerie 3

en: Gallery 4
ro: Galerie 4

en: Gallery 5
ro: Galerie 5

en: Gallery 6
ro: Galerie 6

en: Gallery 7
ro: Galerie 7

en: Gallery 8
ro: Galerie 8

en: Gallery 9
ro: Galerie 9

en: Gallery Page 1
ro: Pagină Galerie 1

en: Gallery Page 2
ro: Pagină Galerie 2

en: Gallery Page 3
ro: Pagină Galerie 3

en: Gallery Page: Description and grid
ro: Pagină Galerie: descriere și grilă

en: Gallery Page: Heading with offset grid of images
ro: Pagină Galerie: titlu cu grilă decalată de imagini

en: Gallery Page: Large intro with masonry grid of images
ro: Pagină Galerie: introducere mare cu grilă de imagini gen zidărie

en: Gallery Post Format Example
ro: Exemplu de format de articol galerie

en: Gallery With Title
ro: Galerie cu titlu

en: Gallery slideshow with projects
ro: Prezentare galerii de proiecte

en: Gallery with description and a button
ro: Galerie, cu descriere și un buton

en: Gallery with description on the left
ro: Galerie cu descriere în stânga

en: Gallery: Eight Photos Tiled
ro: Galerie: opt fotografii placate

en: Gallery: Four Images
ro: Galerie: patru imagini

en: Gallery: Four columns
ro: Galerie: patru coloane

en: Gallery: Four small top, two large bottom
ro: Galerie: patru mici sus, două mari jos

en: Gallery: Fullwidth grid of square images
ro: Galerie: grilă în lățime completă cu imagini pătrate

en: Gallery: Fullwidth image
ro: Galerie: imagini în lățime completă

en: Gallery: Large image on left
ro: Galerie: imagine mare în stânga

en: Gallery: Large image on right
ro: Galerie: imagine mare în dreapta

en: Gallery: Large left, two small right
ro: Galerie: mare în stânga, două mici în dreapta

en: Gallery: Offset grid of three images
ro: Galerie: grilă decalată a trei imagini

en: Gallery: Slideshow
ro: Galerie: prezentare

en: Gallery: Three column masonry grid
ro: Galerie: grilă în stil zidărie pe trei coloane

en: Gallery: Three images single row
ro: Galerie: trei imagini pe un singur rând

en: Gallery: Three images with description
ro: Galerie: trei imagini cu descrieri

en: Gallery: Two columns with text and images
ro: Galerie: două coloane cu text și imagini

en: Gallery: Wide image
ro: Galerie: imagini late

en: Garlic Parmesan Pasta
ro: Paste cu parmezan și usturoi

en: Gels: Lightweight Refreshment
ro: Geluri: răcorire ușoară

en: Generated creative and persuasive copy for ad campaigns resulting in increased click-through rates and conversions.
ro: Am generat conținut creativ și persuasiv pentru campanii publicitare, ceea ce a dus la creșterea ratei de clicuri și a conversiilor.

en: Genoa King Crab Tartare
ro: Tartar de crab regal (Genoa)

en: Genre
ro: Gen

en: Get 20% Off Your First Trip
ro: Ai o reducere de 20% la prima excursie

en: Get Directions
ro: Primești indicații de orientare

en: Get In Touch
ro: Ia legătura

en: Get Started
ro: Începe

en: Get Started →
ro: Începe →

en: Get Ticket
ro: Ia un bilet

en: Get directions
ro: Primești instrucțiuni

en: Get every new episode delivered to your inbox.
ro: Primești fiecare episod nou, este livrat direct prin email.

en: Get in Touch
ro: Ia legătura

en: Get in Touch!
ro: Ia legătura!

en: Get in Touch.
ro: Ia legătura.

en: Get in touch
ro: Intră în contact

en: Get in touch!
ro: Contactează-ne!

en: Get in touch.
ro: Ia legătura.

en: Get inspired, get started
ro: Inspiră-te, începe

en: Get involved
ro: Implică-te

en: Get it delivered
ro: Ai livrare

en: Get new content delivered directly to your inbox
ro: Primești conținut nou livrat direct prin email

en: Get new content delivered directly to your inbox!
ro: Primești conținut nou livrat direct prin email.

en: Get new content delivered directly to your inbox.
ro: Ai conținutul nou livrat direct în emailuri.

en: Get new recipes delivered directly to your inbox.
ro: Primești rețete noi livrate direct prin email.

en: Get new recipes delivered to your inbox.
ro: Primești rețete noi livrate prin email.

en: Get our latest news and content delivered directly to your inbox.
ro: Primești ultimele noastre știri și conținut nostru livrate direct prin email.

en: Get our latest posts in your inbox.
ro: Primești direct ultimele noastre articole, prin email.

en: Get ready to start the season right. All the fan favorites in one place at the best price.
ro: Pregătește-te să începi sezonul așa cum trebuie. Toate preferințele fanilor într-un singur loc și la cel mai bun preț.

en: Get started
ro: Începe

en: Get the best experience for your audience!
ro: Ai cea mai bună experiență pentru publicul tău!

en: Get the latest articles in your inbox.
ro: Primești ultimele articole direct, prin email.

en: Get tickets
ro: Ia bilete

en: Getting Started
ro: Începe

en: Getting started can be the hardest part.
ro: Să începi, poate fi partea cea mai grea.

en: Getting started is the hardest part
ro: Partea cea mai grea este să începi

en: Gift-giving becomes a truly heartfelt experience when you take the time to create something special with your own two hands. Whether it's a birthday, anniversary, or just a random act of kindness, homemade presents have a unique charm that can't be matched by store-bought items. In this post, we'll explore the art of crafting personalized gifts that are perfect for every occasion.
ro: Oferirea de cadouri devine o experiență cu adevărat emoționantă când îți faci timp să creezi ceva special cu propriile mâini. Când este vorba de o zi de naștere, o aniversare sau doar un gest de bunătate la întâmplare, cadourile făcute artizanal au un farmec unic care nu poate fi egalat de lucrurile cumpărate din magazine. În acest articol vom explora arta de a crea cadouri personalizate care sunt perfecte pentru orice ocazie.

en: Give Scholarship
ro: Oferă burse

en: Glycerin
ro: Glicerină

en: Golden Osettra Caviar
ro: Caviar galben Osetra

en: Good company in a journey makes the way seem shorter. — Izaak Walton
ro: O companie bună într-o călătorie face ca drumul să pară mai scurt. - Izaak Walton

en: Good for trying out, or the occassional design project.
ro: Poți să o încerci, este bună pentru proiecte de design ocazionale.

en: Gourmet restaurant with bookings
ro: Restaurant de lux cu rezervări

en: Government entities
ro: Entități guvernamentale

en: Graphic Design
ro: Design grafic

en: Great for the professional web or product designer.
ro: Este excelentă pentru proiectanții profesioniști de pe web și designerii de produse.

en: Green food coloring (optional)
ro: Colorant alimentar verde (opțional)

en: Grid Gallery
ro: Galerie grilă

en: Grid of Posts 3x2
ro: Grilă de articole 3 x 2

en: Grid of Posts 4x2
ro: Grilă de articole 4 x 2

en: Grid of posts 2x3
ro: Grilă de articole 2 x 3

en: Grilled Asparagus &amp; Poached Egg on Toast
ro: Sparanghel la grătar cu ou fiert pe pâine prăjită

en: Grilled Meat with Sauce
ro: Carne la grătar cu sos

en: Groups of 3/4 students, suitable for advanced students looking forward to perfect their practice.
ro: Grupuri de 3 sau 4 cursanți, potrivite pentru cursanții avansați care doresc să-și perfecționeze practica.

en: Grow
ro: Dezvoltă

en: Grow Your Skills With A New Course
ro: Dezvoltă-ți abilitățile cu un nou curs

en: Grow it
ro: Dezvoltă-l

en: Growth
ro: Dezvoltare

en: Growth Unlocked
ro: Deblocarea dezvoltării

en: Guides
ro: Ghizi

en: Gutenberg makes this kind of layout easy to build. <em>The future is now!</em>
ro: Gutenberg face ca acest tip de aranjament să fie ușor de construit. <em>Viitorul este acum!</em>

en: HOUSE BIBIMBAP
ro: BIBIMBAP DE CASĂ

en: HTML Block
ro: Bloc HTML

en: HTML Elements
ro: Elemente HTML

en: HTML Tags
ro: Taguri HTML

en: Half tuck into your pants or layer over.
ro: Purtate pe jumătate în pantaloni sau pe deasupra.

en: Have a project in mind?
ro: Te gândești la un proiect?

en: Have a project in mind? Drop me a line to get started.
ro: Te gândești la un proiect? Trimite-mi un mesaj ca să începem.

en: Have questions or need a hand? We’re here to help. Reach our friendly support team via WhatsApp.
ro: Ai întrebări sau ai nevoie de ajutor? Suntem aici pentru a te ajuta. Apelează la echipa noastră prietenoasă pentru suport prin WhatsApp.

en: Have something you want Alyssa to discuss on the podcast?
ro: Vrei să discuți ceva cu Alyssa despre podcast?

en: Have something you want me to discuss on the podcast?
ro: Vrei să discuți ceva cu mine despre podcast?

en: Having the proper mindset, moving outside your comfort zone, developing and maintaining healthy relationships, and staying focused have been key drivers of success for thousands of years.
ro: Să ai o mentalitate unanim acceptată, să poți să ieși din zona proprie de confort, să dezvolți și să întreții relații sănătoase și să rămâi concentrat pe ceea ce faci, sunt factorii cheie ai succesului de mii de ani.

en: Having the proper mindset, moving outside your comfort zone, developing and maintaining healthy relationships, and staying focused have been key drivers of success for thousands of years.
ro: Să ai o mentalitate unanim acceptată, să poți să ieși din zona proprie de confort, să dezvolți și să întreții relații sănătoase și să rămâi concentrat pe ceea ce faci, sunt factorii cheie ai succesului de mii de ani.

en: Header
ro: Antet

en: Header 1
ro: Antet 1

en: Header 2
ro: Antet 2

en: Header 3
ro: Antet 3

en: Header 4
ro: Antet 4

en: Header 5
ro: Antet 5

en: Header 6
ro: Antet 6

en: Header five
ro: Antet cinci

en: Header four
ro: Antet patru

en: Header one
ro: Antet unu

en: Header six
ro: Antet șase

en: Header three
ro: Antet trei

en: Header two
ro: Antet doi

en: Header with Button
ro: Antet cu buton

en: Header with Button and Background
ro: Antet cu buton și fundal

en: Header with Large Font Size
ro: Antet cu dimensiune mare pentru font

en: Header with Navigation and Buttons
ro: Antet cu navigare și butoane

en: Header with Site Title and Menu Button
ro: Antet cu titlul site-ului și buton pentru meniu

en: Header with Site Title and Vertical Navigation
ro: Antet cu titlul site-ului și navigare pe verticală

en: Header with Two Rows
ro: Antet cu două rânduri

en: Header with a paragraph and stats
ro: Antet cu un paragraf și statistici

en: Header with image, logo, menu, social and button
ro: Antet cu imagine, logo, meniu, social și buton

en: Header with navigation and social links
ro: Antet cu navigare și legături la media socială

en: Header with video background
ro: Antet cu fundal video

en: Header: Centered logo and menu
ro: Antet: logo și meniu centrate

en: Header: Centered logo with menu left and button right
ro: Antet: logo centrat cu meniul în stânga și buton în dreapta

en: Header: Centered logo with menu left and social right
ro: Antet: logo centrat cu meniu în stânga și media socială în dreapta

en: Header: Centered logo with social links
ro: Antet: logo centrat cu legături la media socială

en: Header: Centered with social links
ro: Antet: centrat cu legături la media socială

en: Header: Logo and menu
ro: Antet: logo și meniu

en: Header: Logo and menu with about button right
ro: Antet: logo și meniu, cu buton Despre în dreapta

en: Header: Logo and menu, with button right
ro: Antet: logo și meniu, cu buton în dreapta

en: Header: Logo and menu, with social right
ro: Antet: logo și meniu, cu media socială în dreapta

en: Header: Logo and vertical navigation
ro: Antet: logo și navigare pe verticală

en: Header: Logo left, menu centered, button right
ro: Antet: logo în stânga, meniu centrat, buton în dreapta

en: Header: Logo left, menu centered, social right
ro: Antet: logo în stânga, meniu centrat, media socială în dreapta

en: Header: Logo left, menu, social and button
ro: Antet: logo în stânga, meniu, media socială și buton

en: Header: Logo left, social right
ro: Antet: logo în stânga, media socială în dreapta

en: Header: Logo with overlay menu
ro: Antet: logo cu meniu suprapus

en: Header: Logo, with menu and button right
ro: Antet: logo, cu meniu și buton în dreapta

en: Header: Logo, with menu and social right
ro: Antet: logo, cu meniu și media socială în dreapta

en: Header: Logo, with menu, social and button right
ro: Antet: logo, cu meniu, media socială și buton în dreapta

en: Headers
ro: Anteturi

en: Heading 1
ro: Subtitlu 1

en: Heading 2
ro: Subtitlu 2

en: Heading 3
ro: Subtitlu 3

en: Heading 4
ro: Subtitlu 4

en: Heading 5
ro: Subtitlu 5

en: Heading 6
ro: Subtitlu 6

en: Heading and Paragraph
ro: Subtitlu și paragraf

en: Heading and Three Images
ro: Subtitlu și trei imagini

en: Heading and four images
ro: Subtitlu și patru imagini

en: Heading and text in two columns
ro: Subtitlu și text, pe două coloane

en: Heading and three features
ro: Subtitlu și trei funcționalități

en: Heading and three images with rounded borders
ro: Titlul și trei imagini cu chenare rotunjite

en: Heading and video
ro: Titlu și video

en: Heading and video on the right
ro: Titlu și video în dreapta

en: Heading left and content right
ro: Titlu în stânga și conținut în dreapta

en: Heading with Image Grid
ro: Titlu cu o grilă de imagini

en: Heading with button and text
ro: Titlu cu buton și text

en: Heading with content and large image below
ro: Titlu cu conținut și imagine mare dedesubt

en: Heading with four text sections
ro: Titlu cu patru secțiuni cu text

en: Heading with image and two column above
ro: Titlu cu imagine și două coloane deasupra

en: Heading with image and two columns below
ro: Titlu cu imagine și două coloane dedesubt

en: Heading with rows of images
ro: Titlu cu rânduri de imagini

en: Heading with six text sections
ro: Titlu cu șase secțiuni cu text

en: Heading with three images below
ro: Titlu cu trei imagini mai jos

en: Heading with three media columns and button
ro: Titlu cu trei coloane media și buton

en: Heading with two images and descriptions
ro: Titlu cu două imagini și descrieri

en: Heading with two media columns
ro: Titlu cu două coloane media

en: Heading with two media columns and buttons
ro: Titlu cu două coloane media și butoane

en: Heading, Paragraph and Image
ro: Titlu, paragraf și imagine

en: Headings left, content right
ro: Titluri în stânga, conținut în dreapta

en: Headline
ro: Rubrică

en: Headline with Title and Cover
ro: Titlu principal cu alt titlu și copertă

en: Headlines
ro: Titluri

en: Headlines 1
ro: Titluri 1

en: Headlines 10
ro: Titluri 10

en: Headlines 11
ro: Titluri 11

en: Headlines 12
ro: Titluri 12

en: Headlines 13
ro: Titluri 13

en: Headlines 14
ro: Titluri 14

en: Headlines 15
ro: Titluri 15

en: Headlines 16
ro: Titluri 16

en: Headlines 17
ro: Titluri 17

en: Headlines 18
ro: Titluri 18

en: Headlines 19
ro: Titluri 19

en: Headlines 2
ro: Titluri 2

en: Headlines 20
ro: Titluri 20

en: Headlines 21
ro: Titluri 21

en: Headlines 22
ro: Titluri 22

en: Headlines 23
ro: Titluri 23

en: Headlines 24
ro: Titluri 24

en: Headlines 25
ro: Titluri 25

en: Headlines 3
ro: Titluri 3

en: Headlines 4
ro: Titluri 4

en: Headlines 5
ro: Titluri 5

en: Headlines 6
ro: Titluri 6

en: Headlines 7
ro: Titluri 7

en: Headlines 8
ro: Titluri 8

en: Headlines 9
ro: Titluri 9

en: Healthy Eating
ro: Mâncare sănătoasă

en: Hello world!
ro: Salut lume!

en: Hello! I am a photographer and designer living near Portland, Maine. When I am not posting to Instagram, you can find me shooting weddings and portraits.
ro: Bună! Sunt fotograf și designer și locuiesc lângă Portland, Maine. Când nu public pe Instagram, fotografiez oameni și fac fotografii la nunți.

en: Hello, I'm Jane - the creator and author behind this website. I'm a minimalist and simple living enthusiast who has dedicated her life to living with less and finding joy in the simple things.
ro: Bună, sunt Jane - creatorul și autorul acestui site. Sunt o entuziastă a simplității și vieții simple și mi-am dedicat viața ca să trăiesc cu mai puțin și să găsesc bucurie în lucrurile simple.

en: Hello, I’m Esther
ro: Bună, mă numesc Esther

en: Hello, I’m Veronica
ro: Bună, sunt Veronica

en: Help
ro: Ajutor

en: Help us build a better world by supporting our foundation today.
ro: Ajută-ne să construim o lume mai bună sprijinindu-ne azi fundația.

en: Here is a cover image
ro: Iată o imagine de copertă

en: Here is a test page
ro: Iată o pagină pentru testare

en: Hero with CTA
ro: Secțiune Hero cu Îndemn la acțiune

en: Hey there!
ro: Bună!

en: Hey there! I’m Lucas, a passionate freelance copywriter with a love for words that spark connections and drive action. With a knack for turning ideas into captivating stories and a fascination for the psychology of persuasion, I’ve spent the last 10 years working as a copywriter, helping brands find their voice and leave a lasting impact.
ro: Bună, sunt Lucas, un copywriter independent și pasionat, iubesc cuvintele care stârnesc conexiuni și conduc la acțiuni. Cu un talent pentru a transforma ideile în povești captivante și o fascinație pentru psihologia persuasiunii, mi-am petrecut ultimii 10 ani lucrând ca un copywriter, ajutând brandurile să-și găsească vocea și să lase un impact de durată.

en: Hi I'm Jane, and if you haven't noticed already, I really really like to draw! I've been working in the visual arts for more than eight years. My portfolio includes print and digital media, clothing and kids' books. Thanks for visiting!
ro: Bună, sunt Jane și, dacă nu ai observat încă, îmi place foarte mult să desenez! Lucrez în artele vizuale de mai bine de opt ani. Portofoliul meu include print media și digital media, îmbrăcăminte și cărți pentru copii. Mulțumesc pentru vizită!

en: Hi I'm Jane, and if you haven't noticed already, I really really like to draw! I've been working in the visual arts for more than eight years. My portfolio includes print and digital media, clothing and kids' books. Thanks for visiting!
ro: Bună, sunt Jane și, dacă nu ai observat încă, îmi place foarte mult să desenez! Lucrez în artele vizuale de mai bine de opt ani. Portofoliul meu include print media și digital media, îmbrăcăminte și cărți pentru copii. Mulțumesc pentru vizită!

en: Hi I’m Jane, and if you haven’t noticed already, I really really like to draw! I’ve been working in the visual arts for more than eight years. My portfolio includes print and digital media, clothing and kids’ books. Thanks for visiting!
ro: Bună, sunt Jane și, dacă nu ai observat încă, îmi place foarte mult să desenez! Lucrez în artele vizuale de mai bine de opt ani. Portofoliul meu include print media și digital media, îmbrăcăminte și cărți pentru copii. Mulțumesc pentru vizită!

en: Hi! I’m a lead strategist for growing sustainable revenue streams for integrated fundraising.
ro: Bună! Sunt un strateg care îți arăt drumul pentru creșterea fluxurilor de venituri durabile în strângerea integrată de fonduri.

en: Hi, I'm Joan, and these are my adventures.
ro: Bună, sunt Joan, iar acestea sunt aventurile mele.

en: Hi, I'm Lillie, a mom of two, passionate about photography, home decor, and travel. Thanks for visiting!
ro: Bună, mă numesc Lillie, am doi copii și sunt pasionată de fotografie, decorațiuni interioare și călătorii. Mulțumesc pentru vizită!

en: Hi, I’m Lillie, a mom of two, passionate about photography, home decor, and travel. Thanks for visiting!
ro: Bună, mă numesc Lillie, am doi copii și sunt pasionată de fotografie, decorațiuni interioare și călătorii. Mulțumesc pentru vizită!

en: Hi, I’m Lillie. Previously a magazine editor, I became a full-time mother and freelance writer in 2017. When I'm not spending time with my wonderful kids and husband, I love writing about my fascination with food, adventure, and living a healthy and organized life!
ro: Bună, mă numesc Liliana. Mai demult am lucrat în redacția unei reviste, dar în 2017 am devenit mamă și în prezent sunt un scriitor liber-profesionist. Când nu îmi petrec timpul cu minunații mei copii și cu soțul, îmi place să scriu despre ceea ce mă fascinează în viață: mâncăruri, aventură și să duc o viață sănătoasă și bine organizată!

en: Hi, I’m Lillie. Previously a magazine editor, I became a full-time mother and freelance writer in 2017. When I'm not spending time with my wonderful kids and husband, I love writing about my fascination with food, adventure, and living a healthy and organized life! <a href="https://heverdemo.wordpress.com/about/"><strong>Read more</strong></a>
ro: Bună, mă numesc Liliana. Mai demult am lucrat în redacția unei reviste, dar în 2017 am devenit mamă și în prezent sunt un scriitor liber-profesionist. Când nu îmi petrec timpul cu minunații mei copii și cu soțul, îmi place să scriu despre ceea ce mă fascinează în viață: mâncăruri, aventură și să duc o viață sănătoasă și bine organizată! <a href="https://heverdemo.wordpress.com/about/"><strong>Citește mai mult</strong></a>

en: Hi, I’m Lillie. Previously a magazine editor, I became a full-time mother and freelance writer in 2017. When I’m not spending time with my wonderful kids and husband, I love writing about my fascination with food, adventure, and living a healthy and organized life!
ro: Bună, mă numesc Liliana. Mai demult am lucrat în redacția unei reviste, dar în 2017 am devenit mamă și în prezent sunt un scriitor liber-profesionist. Când nu îmi petrec timpul cu minunații mei copii și cu soțul, îmi place să scriu despre ceea ce mă fascinează în viață: mâncăruri, aventură și să duc o viață sănătoasă și bine organizată!

en: Hi, I’m Linda Antin, an independent designer and filmmaker based in Paris.
ro: Bună, mă numesc Linda Antin și locuiesc la Paris, sunt designer și producător de filme independent.

en: Hi, I’m Linda Antin,<br>an independent designer and filmmaker <br>who loves nature.
ro: Bună, sunt Linda Antin,<br>un designer și producător de filme independent <br>și iubesc natura.

en: Highlight important quotations.
ro: Evidențiezi ofertele importante.

en: Highlight your updates and latest articles.
ro: Îți evidențiezi actualizările și ultimele articole.

en: Highlights
ro: Evidențieri

en: Hire us for events
ro: Angajează-ne pentru evenimente

en: History
ro: Istoric

en: History and Mythology
ro: Istorie și mitologie

en: Holidays
ro: Vacanțe

en: Home
ro: Prima pagină

en: Home Page
ro: Prima pagină

en: Homepage
ro: Prima pagină

en: Horizontal Media &amp; Text
ro: Media și text pe orizontală

en: Hot Chocolate
ro: Ciocolată caldă

en: Hotels
ro: Hoteluri

en: Hours
ro: Ore

en: House plant
ro: Plante de casă

en: How Chat GPT Works
ro: Cum funcționează Chat GPT

en: How You Can Help
ro: Cum poți ajuta

en: How it all started
ro: Cum a început totul

en: How long we retain your data
ro: Cât timp îți păstrăm datele

en: How much does Desaign cost?
ro: Cât costă Desaign?

en: How much does it cost?
ro: Cât costă?

en: How testimonials can help your business?
ro: Cum te pot ajuta testimonialele în afaceri?

en: How to Build a Small Business Website
ro: Cum să construiești un site web pentru afaceri mici

en: How to Find the Right Camera
ro: Cum să găsești camera foto potrivită

en: How to Practice Mindful Eating
ro: Cum să practici alimentația conștientă

en: How to collaborate effectively across time zones
ro: Cum să colaborezi eficient depășind fusurile orare

en: How to create a block-based WordPress theme
ro: Cum să creezi o temă WordPress bazată pe blocuri

en: How to easily generate demo content with Desaign
ro: Cum să generezi ușor conținut demonstrativ cu Desaign

en: How to find the perfect stock images for your next project
ro: Cum să găsești imagini cu plată, perfecte, pentru următorul tău proiect

en: How to foster collaborattion?
ro: Cum încurajezi colaborarea?

en: How to start a local WordPress group?
ro: Cum să înființezi un grup local WordPress?

en: How we're making a change
ro: Cum ne implicăm în schimbări

en: Hyaluronic Acid
ro: Acid hialuronic

en: Hyaluronic Acid:
ro: Acid hialuronic:

en: Hydrating Agents
ro: Agenți pentru hidratare

en: I Am Because We Are by Fred L. Hord
ro: I Am Because We Are de Fred L. Hord

en: I Love You
ro: Te iubesc

en: I check email just two times a day and it’s fine
ro: Îmi verific emailurile numai de două ori pe zi și este foarte bine

en: I have made fun a priority for over 80 years of my life. You should try it.
ro: De peste 80 de ani, distracție este o prioritate în viața mea. Ar trebui să încerci și tu.

en: I love you
ro: Te iubesc

en: I'd love to work with you.
ro: Mi-ar plăcea să lucrez cu tine.

en: I'm Ram. A photographer based in Noida, India.
ro: Mă numesc Ram. Sunt fotograf și locuiesc în Noida, India.

en: I'm a photographer based in New York and working around the world.
ro: Sunt fotograf, locuiesc în New York și lucrez în întreaga lume.

en: I'm available for new projects. Drop me a line, and let's create something new.
ro: Sunt disponibil pentru proiecte noi. Te rog contactează-mă și hai să creăm ceva nou.

en: I'm really appreciating the quality and presentation. The flavour of the veg is outstanding.
ro: Apreciez foarte mult calitatea și prezentarea. Aroma legumelor este încântătoare.

en: Ice Pops
ro: Înghețată pe băț

en: If these don’t answer your questions, <a href="https://startuptheme.mystagingwebsite.com/">drop us an email</a>.
ro: Dacă toate acestea nu ți-au răspuns la întrebări, <a href="https://startuptheme.mystagingwebsite.com/"> trimite-ne un email</a>.

en: If you blog successfully throughout the next year, what would you hope to have accomplished?
ro: Dacă scrii cu succes pe blog timp de un an, crezi că ți-ai atins scopul?

en: If you can’t come to us, we’ll go to you.
ro: Dacă nu poți veni la noi, vom ajunge noi la tine.

en: If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.
ro: Dacă editezi sau publici un articol, un cookie suplimentar va fi salvat în navigatorul tău. Acest cookie nu include date cu caracter personal și indică pur și simplu ID-ul articolului pe care tocmai l-ai editat. El expiră după 1 zi.

en: If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.
ro: Dacă ai un cont sau ai lăsat comentarii pe acest site web, poți cere să primești un fișier de export cu datele cu caracter personal pe care le deținem despre tine, inclusiv toate datele pe care ni le-ai furnizat. De asemenea, ne poți cere să ștergem toate datele cu caracter personal pe care le deținem despre tine. Acestea nu includ și toate datele pe care suntem obligați să le păstrăm în scopuri administrative, juridice sau de securitate.

en: If you have any questions, let us know.
ro: Dacă ai întrebări, anunță-ne.

en: If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.
ro: Dacă lași un comentariu pe site-ul nostru, poți opta pentru salvarea în cookie-uri a numelui, adresei de email și site-ului tău web. Acestea sunt pentru confortul tău, astfel nu mai trebuie să le completezi din nou când lași un alt comentariu. Aceste cookie-uri vor fi valabile un an.

en: If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.
ro: Dacă lași un comentariu, comentariul și metadatele lui sunt păstrate pe o perioadă nedeterminată. Așa putem recunoaște și aproba automat toate comentariile următoare în loc să le ținem într-o coadă pentru moderare.

en: If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.
ro: Dacă ceri resetarea parolei, adresa ta IP va fi inclusă în emailul pentru resetare.

en: If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.
ro: Dacă încarci imagini pe site-ul web, ar trebui să eviți încărcarea imaginilor care au incluse date de locație înglobate (EXIF GPS). Vizitatorii site-ului web pot descărca și extrage toate datele despre locație din imaginile de pe site.

en: If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser.
ro: Dacă vizitezi pagina noastră de autentificare, vom seta un cookie temporar pentru a determina dacă navigatorul tău acceptă cookie-uri. Acest cookie nu conține date cu caracter personal și este eliminat când închizi navigatorul.

en: If you're not happy with the generated content, you can fine-tune it to better fit your needs. You can change the text, images, and other elements to create a more customized look and feel.
ro: Dacă nu ești mulțumit de conținutul generat, poți să îl ajustezi ca să potrivească mai bine cu nevoile tale. Poți să modifici textul, imaginile și alte elemente ca să creezi un aspect general personalizat.

en: If you’re looking for a copywriter who can take your message from ordinary to extraordinary, let’s chat! Whether you’re launching a new campaign or simply want to infuse some magic into your brand, I’m here to help.
ro: Dacă cauți un copywriter care poate să-ți transforme mesajul din ceva obișnuit în ceva extraordinar, hai să discutăm! Dacă lansezi o nouă campanie sau pur și simplu vrei să aduci puțină magie brandului tău, sunt aici să te ajut.

en: Illustration #2
ro: A 2-a ilustrație

en: Illustration of a man running with a rugby ball
ro: Ilustrație cu un bărbat care aleargă cu o minge de rugby

en: Illustrations
ro: Ilustrații

en: Illustrator, Cartoonist
ro: Artist plastic, caricaturist

en: Image 31
ro: Imagini 31

en: Image Alignment
ro: Aliniere imagine

en: Image Alignment and Styles
ro: Aliniere și stiluri pentru imagini

en: Image Block
ro: Bloc Imagine

en: Image Portfolio
ro: Portofoliu cu imagini

en: Image Post Format Example
ro: Exemplu de format de articol imagine

en: Image and Description
ro: Imagine și descriere

en: Image and Paragraph
ro: Imagine și paragraf

en: Image and Quote
ro: Imagine și citat

en: Image and description side by side
ro: Imagine și descriere, una lângă alta

en: Image and text mosaic
ro: Mozaic de imagini și text

en: Image and text side by side
ro: Imagine și text, una lângă alta

en: Image with Quote
ro: Imagine cu citat

en: Image with title and description
ro: Imagine cu titlu și descriere

en: Image, Title, Date and Name
ro: Imagine, titlu, dată și nume

en: Images
ro: Imagini

en: Images 1
ro: Imagini 1

en: Images 10
ro: Imagini 10

en: Images 11
ro: Imagini 11

en: Images 12
ro: Imagini 12

en: Images 13
ro: Imagini 13

en: Images 14
ro: Imagini 14

en: Images 15
ro: Imagini 15

en: Images 16
ro: Imagini 16

en: Images 17
ro: Imagini 17

en: Images 18
ro: Imagini 18

en: Images 19
ro: Imagini 19

en: Images 2
ro: Imagini 2

en: Images 20
ro: Imagini 20

en: Images 21
ro: Imagini 21

en: Images 22
ro: Imagini 22

en: Images 23
ro: Imagini 23

en: Images 24
ro: Imagini 24

en: Images 25
ro: Imagini 25

en: Images 26
ro: Imagini 26

en: Images 27
ro: Imagini 27

en: Images 28
ro: Imagini 28

en: Images 29
ro: Imagini 29

en: Images 3
ro: Imagini 3

en: Images 30
ro: Imagini 30

en: Images 4
ro: Imagini 4

en: Images 5
ro: Imagini 5

en: Images 6
ro: Imagini 6

en: Images 7
ro: Imagini 7

en: Images 8
ro: Imagini 8

en: Images 9
ro: Imagini 9

en: Images and paragraphs on Grid
ro: Imagini și paragrafe într-o grilă

en: Images with Titles
ro: Imagini cu titluri

en: Images with captions
ro: Imagini cu texte asociate

en: Imagine
ro: Imaginează-ți

en: Impact for Growth, 2018
ro: Impactul asupra dezvoltării, 2018

en: Improved emotional resilience
ro: Putere de recuperare emoțională îmbunătățită

en: In a large mixing bowl, beat together the butter, brown sugar, and granulated sugar until light and fluffy.
ro: Într-un castron mare, bate împreună untul, zahărul brun și zahărul tos până când obții un amestec ușor și pufos.

en: In a large mixing bowl, combine the melted butter and sugar. Stir in the cocoa powder and vanilla extract. Add the eggs one at a time, beating well after each addition.
ro: Într-un castron mai mare, amestecă untul topit și zahărul. Apoi amestecă cu cacao pudră și extractul de vanilie. Adaugă ouăle, unul câte unul, bătând bine după fiecare adăugare.

en: In a separate bowl, whisk together the flour, baking powder, and salt.
ro: Într-un castron separat, amestecă făina, praful de copt și sarea.

en: In celebrating Dark Academia, we are, in a way, keeping these eras and their values alive, continuously exploring and expanding the boundaries of knowledge and creativity.
ro: Sărbătorind Dark Academia, într-un fel, păstrăm vii aceste epoci și valorile lor, explorând și extinzând continuu limitele cunoașterii și creativității.

en: In its first decade, during the commemoration of the Centennial of the May Revolution, the museum already exhibited masterpieces by renowned artists such as Francisco de Goya, Joaquín Sorolla y Bastida, Edgar Degas, and Pierre-Auguste Renoir.
ro: În primul deceniu, în timpul comemorării Centenarului pentru Revoluția din Mai, muzeul a expus capodopere ale unor artiști renumiți, cum ar fi Francisco de Goya, Joaquín Sorolla y Bastida, Edgar Degas și Pierre-Auguste Renoir.

en: In the Morning
ro: Dimineața

en: In the centre of the room, clamped to an upright easel, stood the full-length portrait of a young man of extraordinary personal beauty, and in front of it, some little distance away, was sitting the artist himself, Basil Hallward.
ro: În centrul încăperii, fixat pe un șevalet vertical, se afla portretul în mărime naturală al unui tânăr de o frumusețe extraordinară, iar în fața lui, la o mică distanță, stătea însuși artistul, Basil Hallward.

en: Increased happiness and life satisfaction
ro: Creșterea fericirii și a satisfacției în viață

en: Indent and outdent list items to create outlines.
ro: Indentează sau anulează indentarea elementelor de listă pentru a crea contururi.

en: Individual Attention
ro: Atenție individuală

en: Individual Donors
ro: Donatori individuali

en: Individual Special Attention
ro: Atenție specială și individuală

en: Indulge by the beach and relax with a massage.
ro: Te răsfeți lângă plajă și te relaxezi cu masaje.

en: Info
ro: Informații

en: Infrastructure
ro: Infrastructură

en: Ingredient 1
ro: Primul ingredient

en: Ingredient 2
ro: Al 2-lea ingredient

en: Ingredient 3
ro: Al 3-lea ingredient

en: Ingredients
ro: Ingrediente

en: Ingredients:
ro: Ingrediente

en: Inline
ro: În-linie

en: Inner Peace
ro: Liniște interioară

en: Innovative Design
ro: Design inovator

en: Innovative singer and composer
ro: Cântăreț și compozitor inovator

en: Inspiration
ro: Inspirație

en: Inspirited by this wind of promise, my daydreams become more fervent and vivid.
ro: Inspirate de acest vânt al promisiunilor, visele mele devin mai fervente și mai vii.

en: Installation
ro: Instalare

en: Instant Classic: A story of Persistence
ro: Instant Classic: o poveste despre perseverență

en: Instructions
ro: Instrucțiuni

en: Interactive Learning
ro: Învățare interactivă

en: Interactive quizzes
ro: Chestionare interactive

en: Interested in speaking at a future event? We'd love to hear from you!
ro: Te interesează să vorbești la un eveniment viitor? Ne-ar plăcea să participi!

en: Interested?
ro: Te interesează?

en: Interests
ro: Interese

en: Interior Design
ro: Design interior

en: Interior design
ro: Design interior

en: Interior design consultation
ro: Consultanță pentru design de interior

en: Interior designer
ro: Designer de interior

en: Interviews
ro: Interviuri

en: Intro
ro: Introducere

en: Intro and alternating images
ro: Introducere și imagini care alternează

en: Intro section with text and spot images
ro: Secțiune introducere, cu text și imagini de înaltă rezoluție

en: Intro with blog posts
ro: Introducere cu articole de blog

en: Intro: Center-aligned content overlaid on an image
ro: Introducere: conținut aliniat la mijloc suprapus peste o imagine

en: Intro: Centered content with image below
ro: Introducere: conținut centrat cu imagine dedesubt

en: Intro: Centered heading with two column text
ro: Introducere: titlu centrat cu text pe două coloane

en: Intro: Content with button and fullwidth image
ro: Introducere: conținut cu buton și imagine în lățime completă

en: Intro: Cover with Heading
ro: Introducere: copertă cu titlu

en: Intro: Fullwidth image with content and button
ro: Introducere: imagine în lățime completă cu conținut și buton

en: Intro: Heading with image and two columns above
ro: Introducere: titlu cu imagine și două coloane deasupra

en: Intro: Heading with image and two columns below
ro: Introducere: titlu cu imagine și două coloane dedesubt

en: Intro: Large left-aligned header
ro: Introducere: antet mare aliniat în stânga

en: Intro: Large longer title center aligned
ro: Introducere: titlu mare și lung aliniat la mijloc

en: Intro: Large longer title left aligned, content on right
ro: Introducere: titlu mare și aliniat în stânga, conținut în dreapta

en: Intro: Left-aligned Content
ro: Introducere: conținut aliniat în stânga

en: Intro: Left-aligned content overlaid on an image
ro: Introducere: conținut aliniat în stânga suprapus peste o imagine

en: Intro: Left-aligned header and button
ro: Introducere: antet și buton aliniate în stânga

en: Intro: Tall content with image left
ro: Introducere: conținut înalt cu imagine în stânga

en: Intro: Tall content with image right
ro: Introducere: conținut înalt cu imagine în dreapta

en: Intro: Two column with content and image
ro: Introducere: două coloane cu conținut și imagini

en: Intro: Two column with image and content
ro: Introducere: două coloane cu imagini și conținut

en: Introduce Yourself (Example Post)
ro: Prezintă-te (exemplu de articol)

en: Introduce the key team members to your visitors.
ro: Prezenți vizitatorilor membrii cheie ai echipei.

en: Introduce the website’s main message or purpose.
ro: Introdu mesajul sau scopul principal al site-ului.

en: Introduce yourself -- who you are, what you do, and where you are.
ro: Prezintă-te - cine ești, ce faci și de unde ești.

en: Introduce yourself or your brand to visitors.
ro: Prezintă-te sau recomandă brandul vizitatorilor.

en: Introduce yourself – who you are, what you do, and where you are.
ro: Prezintă-te - cine ești, ce faci și de unde ești.

en: Introduce yourself! Use this space to write 2 or 3 sentences about who you are, what you do, and where you are.
ro: Prezintă-te! Folosește această zonă pentru a scrie 2 sau 3 propoziții despre tine, cine ești, cu ce te ocupi și unde locuiești.

en: Introduce yourself! Use this space to write 2 or 3 sentences about who you are, what you do, and where you are.
ro: Prezintă-te! Folosește această zonă pentru a scrie 2 sau 3 propoziții despre tine, cine ești, cu ce te ocupi și unde locuiești.

en: Introduction to the Technical Side of Photography
ro: Introducere în latura tehnică a fotografiei

en: Invest in quality pieces.
ro: Investește în piese de calitate.

en: Invitation
ro: Invitație

en: Is This the Pacific?
ro: Acesta este oceanul Pacific?

en: Is this nice? is a weekly digital publication that features artists, craftmakers and artisans.
ro: Nu este ceva frumos? Este o publicație digitală săptămânală care evidențiază artiști, meșteșugari și artizani.

en: Issues
ro: Probleme

en: It apparently has no styles?
ro: Se pare că nu are stiluri?

en: It is our choices, Harry, that show what we truly are, far more than our abilities.
ro: Sunt alegerile noastre Harry, care arată ceea ce suntem cu adevărat, cu mult mai mult decât abilitățile noastre.

en: It is the best block.
ro: Este cel mai bun bloc.

en: It's actually not a secret. Success is earned, one step at a time. One of the most invaluable skills a person can have is being able to clearly express what they want. Sometimes the hardest part of finding success is gathering the courage to get started. As long as you’re learning, you’ll never really fail.
ro: Nu este niciun secret. Succesul trebuie câștigat, pas câte un pas. Una dintre cele mai neprețuite deprinderi pe care o poate avea o persoană este să exprime clar ceea ce își dorește. Uneori, partea cea mai grea în găsirea succesului este să ai curajul să începi. Atât timp cât ai puterea să înveți, nu vei eșua niciodată.

en: It's using the regular editor.
ro: Folosește editorul clasic.

en: Italian Opulence
ro: Opulență italiană

en: Item Name
ro: Nume element

en: It’s great to start out a post with a summary of your episode. Let people know what they’re going to hear, set the stage, even introduce a special guest!
ro: Este important să începi un articol cu un rezumat al episodului tău. Spune-le oamenilor ce vor auzi, pregătește scena sau chiar anunță un invitat special!

en: I’m available for new projects. Drop me a line, and let’s create something new.
ro: Sunt disponibil pentru proiecte noi. Te rog contactează-mă și hai să creăm ceva nou.

en: J.K. Rowling
ro: Ionescu Vasile

en: Jan
ro: Ian.

en: Jane Bloggs
ro: Blogurile lui Jane

en: January 12
ro: 12 ianuarie

en: January 12 Mon
ro: Luni, 12 ianuarie

en: January 23, 2020
ro: 23 ianuarie 2020

en: Japan, Mid-1800’s
ro: Japonia la mijlocul anilor 1800

en: Jeffrey Klein is the author of <a href="#">Curious Botany</a>, the most-read blog about rare plants on the internet. He’s the host of the award-winning Embreea Talk podcast from PLNT.
ro: Jeffrey Klein este autorul blogului <a href="#">Curious Botany</a>, cel mai citit blog despre plante rare de pe internet. El este gazda unui podcast premiat: Embreea Talk de la PLNT.

en: Jeffrey Klein is the author of <a href="https://botanytheme.mystagingwebsite.com/assorted-blocks/">Curious Botany</a>, the most-read blog about rare plants on the internet. He's the host of the award-winning Embreea Talk podcast from PLNT.
ro: Jeffrey Klein este autorul blogului <a href="https://botanytheme.mystagingwebsite.com/assorted-blocks/">Curious Botany</a>, cel mai citit blog despre plante rare de pe internet. El este gazda unui podcast premiat: Embreea Talk de la PLNT.

en: Jeffrey Klein is the author of Curious Botany, the most-read blog about rare plants on the internet.
ro: Jeffrey Klein este autorul Curious Botany (Botanică curioasă), cel mai citit blog despre plante rare de pe internet.

en: Jeffrey Klein is the author of&nbsp;<a href="#">Curious Botany</a>, the most-read blog about rare plants on the internet. He’s the host of the award-winning Embreea Talk podcast from PLNT.
ro: Jeffrey Klein este autorul blogului <a href="#">Curious Botany</a>, cel mai citit blog despre plante rare de pe internet. El este gazda unui podcast premiat: Embreea Talk de la PLNT.

en: Jeffrey Klein is the host of the award-winning Embreea Talk podcast from PLNT and NPR.
ro: Jeffrey Klein este gazda podcastului premiat Embreea Talk de la PLNT și NPR.

en: Jeffrey is based in Portland, Maine and is an adjunct professor at the Quillwort School of Botany and Herbology.
ro: Jeffrey locuiește în Portland, Maine și este profesor asistent la Școala de Botanică și Ierbologie din Quillwort.

en: Jennifer Dolan Photography<br>San Francisco, California
ro: Jennifer Dolan, fotograf<br>San Francisco, California

en: Jetpack AI for inspiration
ro: AI Jetpack pentru inspirație

en: Jetpack Blocks
ro: Blocuri Jetpack

en: Job Title at Company
ro: Funcția deținută în companie

en: Jobs
ro: Locuri de muncă

en: Join <strong>hundreds</strong> of happy subscribers!
ro: Alătură-te <strong>sutelor</strong> de abonați mulțumiți!

en: Join Our Mailing List
ro: Alătură-te listei noastre de corespondență

en: Join hundreds of happy subscribers!
ro: Alătură-te sutelor de abonați mulțumiți!

en: Join instructor Jaime Adams for a series of virtual classes aimed at helping you hone your drawing skills. We will focus on composition, perspective, contour, representing volume, and more!
ro: Alătură-te profesorului Jaime Adams pentru o serie de cursuri virtuale menite să te ajute să-ți perfecționezi deprinderile de a desena. Ne vom concentra pe compoziție, perspectivă, contur, reprezentarea volumului și multe altele!

en: Join our mailing list
ro: Alătură-te listei noastre de corespondență

en: Join our mailing list and get instant 15% off on your first order, plus free shipping!
ro: Alătură-te listei noastre de corespondență și ai imediat o reducere de 15% la prima comandă, plus livrarea este gratuită!

en: Join the Club
ro: Vino în club

en: Join the Community
ro: Alătură-te comunității

en: Join the Conversation
ro: Alătură-te conversației

en: Join the Waitlist
ro: Înscrie-te în lista de așteptare

en: Join the club
ro: Intră în club

en: Join the community
ro: Alătură-te comunității

en: Join the fun!
ro: Participă la distracție!

en: Join us every week!
ro: Alătură-te în fiecare săptămână!

en: Joining the Community
ro: Alătură-te comunității

en: Jojoba Oil:
ro: Ulei de Jojoba:

en: Jul
ro: Iul.

en: Jul 02, 2024
ro: 2 iulie 2024

en: Jul. 1974: Four young girls and an open fire hydrant, Brooklyn
ro: Iulie 1974: patru fete tinere și un hidrant de incendiu deschis, Brooklyn.

en: July 12
ro: 12 iulie

en: Jun
ro: Iun.

en: Jun. 1972: Teenager, Second Ward, El Paso
ro: Iunie 1972: adolescent, al doilea salon, El Paso

en: Jun. 1974: Manhattan Bridge Tower, Brooklyn
ro: Iunie 1974: podul Manhattan Bridge Tower, Brooklyn

en: June 12
ro: 12 iunie

en: June 16
ro: 16 iunie

en: June 20
ro: 20 iunie

en: June 22
ro: 22 iunie

en: Just arrived
ro: Produse noi primite

en: K-Beauty
ro: Frumusețe coreeană

en: Keep learning as you go.
ro: Continui să înveți pe măsură ce avansezi.

en: Key features
ro: Funcționalități importante

en: Khale, UK
ro: Khale, Regatul Unit

en: LATEST POSTS
ro: ULTIMELE ARTICOLE

en: LEARN MORE
ro: AFLĂ MAI MULTE

en: LUNCH
ro: PRÂNZ

en: Lady Lucas quieted her fears a little by starting the idea of his being gone to London only to get a large party for the ball.
ro: Doamna Lucas și-a liniștit puțin temerile plecând de la ideea că a părăsit Londra doar pentru a ajunge la o mare petrecere.

en: Language
ro: Limbă

en: Large CTA
ro: Îndemn la acțiune mare

en: Large Footer
ro: Subsol mare

en: Large Footer Dark
ro: Subsol mare întunecat

en: Large Header
ro: Antet mare

en: Large Header Dark
ro: Antet mare întunecat

en: Large Headline
ro: Titlu mare

en: Large Image Product Gallery
ro: Galerie cu produse cu imagini mari

en: Large Intro Text
ro: Text introductiv pe larg

en: Large Macaron Tower
ro: Turn mare cu macarons

en: Large Quote Block
ro: Bloc Citat mare

en: Large Text
ro: Text mare

en: Large Text and Links
ro: Text mare și legături

en: Large Text and Socials
ro: Text mare și media socială

en: Large heading with content on right
ro: Titlu mare cu conținut în dreapta

en: Large image and grid gallery
ro: Galerie de imagini mare, în grilă

en: Large left-aligned heading
ro: Titlu mare aliniat în stânga

en: Las Vegas, NV - United States
ro: Las Vegas, NV - S.U.A.

en: Last Name
ro: Nume

en: Last name
ro: Nume

en: Latest
ro: Ultimele

en: Latest News
ro: Ultimele știri

en: Latest Posts
ro: Ultimele articole

en: Latest Updates From Us
ro: Ultimele noastre actualizări

en: Latest episodes
ro: Ultimele episoade

en: Latest from the Blog
ro: Ultimele de pe blog

en: Latest from the blog
ro: Ultimele de pe blog

en: Latest podcast episodes
ro: Ultimele episoade de podcast

en: Latest posts
ro: Ultimele articole

en: Latest recipes
ro: Ultimele rețete

en: Latest<br>Episodes
ro: Ultimele<br>episoade

en: Laundry
ro: Spălătorie

en: Layout
ro: Aranjament

en: Learn More
ro: Află mai mult

en: Learn about new products and discounts
ro: Afli despre produse noi și reduceri!

en: Learn about new products and discounts!
ro: Afli despre produse noi și reduceri!

en: Learn how to generate traffic to your blog in our webinar. <strong><a href="#">L</a></strong><strong><a href="#">e</a></strong><strong><a href="#">a</a></strong><strong><a href="#">r</a></strong><strong><a href="#">n</a></strong><strong><a href="#"> </a></strong><strong><a href="#">m</a></strong><strong><a href="#">o</a></strong><strong><a href="#">r</a></strong><a href="#"><strong>e</strong></a>
ro: Învață cum să generezi trafic pe blog participând la seminarul nostru. <strong><a href="#">L</a></strong><strong><a href="#">e</a></strong><strong><a href="#">a</a></strong><strong><a href="#">r</a></strong><strong><a href="#">n</a></strong><strong><a href="#"> </a></strong><strong><a href="#">m</a></strong><strong><a href="#">o</a></strong><strong><a href="#">r</a></strong><a href="#"><strong>e</strong></a>

en: Learn more
ro: Află mai mult

en: Leave Us A Message
ro: Lasă-ne un mesaj

en: Left-Aligned
ro: Aliniat la stânga

en: Left-aligned
ro: Aliniat la stânga

en: Left-aligned content
ro: Conținut aliniat în stânga

en: Left-aligned content overlaid on an image
ro: Conținut aliniat în stânga suprapus peste o imagine

en: Left-aligned header and button
ro: Antet și buton aliniate în stânga

en: Left-aligned headline
ro: Titlu aliniat în stânga

en: Left-aligned minimal footer
ro: Subsol simplu aliniat la stânga

en: Lemon Raspberry Cake
ro: Prăjitură cu lămâie și zmeură

en: Less water usage
ro: Fără multă apă

en: Lessons
ro: Lecții

en: Lessons from remote interviewing
ro: Lecții din interviurile de la distanță

en: Let us make your special day even more memorable with an exquisite menu uniquely tailored to your vision and budget. We would be delighted to work with you and be a part of your celebration.
ro: Lasă-ne să-ți oferim o zi specială și memorabilă, cu un meniu rafinat care poate fi adaptat cerințelor tale exclusive și bugetului tău. Am fi încântați să lucrăm cu tine și să participăm la sărbătoarea ta.

en: Let's Create Something Beautiful Together
ro: Hai să creăm ceva frumos împreună

en: Let's Make Something New Together
ro: Hai să facem ceva nou împreună

en: Let's Travel Together
ro: Hai să călătorim împreună

en: Let's build something great together.
ro: Hai să construim ceva spectaculos împreună.

en: Let's get in touch
ro: Hai să luăm legătura

en: Let's get in touch.
ro: Hai să luăm legătura.

en: Let's make something beautiful together.
ro: Hai să facem ceva frumos împreună.

en: Let's make something together
ro: Hai să facem ceva împreună

en: Let's make something together.
ro: Hai să facem ceva împreună.

en: Let's talk 👋 Don't hesitate to reach out with the contact information below.
ro: Hai să vorbim  Nu ezita să folosești informațiile de contact de mai jos.

en: Let's work together.
ro: Hai să lucrăm împreună.

en: Let’s Connect!
ro: Hai să ne conectăm!

en: Let’s Connect.
ro: Hai să ne conectăm.

en: Let’s build something together
ro: Hai să construim ceva împreună

en: Let’s build something together!
ro: Hai să construim ceva împreună!

en: Let’s build something together.
ro: Hai să construim ceva împreună.

en: Let’s build your child's future together.
ro: Hai să clădim împreună viitorul copilului tău.

en: Let’s grow something together.
ro: Hai să dezvoltăm ceva împreună.

en: Let’s make something new together
ro: Hai să facem ceva nou împreună

en: Let’s make something new together
ro: Hai să facem ceva nou împreună

en: Life
ro: Viață

en: Life Long Learning
ro: Trebuie să învățăm pe tot parcursul vieții

en: Lifestyle
ro: Stil de viață

en: Light
ro: Luminoasă

en: Lighting
ro: Iluminat

en: Link
ro: Legătură

en: Link Post Format Example
ro: Exemplu de format de articol legătură

en: Link four
ro: A patra legătură

en: Link in Bio
ro: Legătură la biografie

en: Link in Bio - Musician
ro: Legătură în biografie - muzician

en: Link in Bio left-aligned with yellow background
ro: Link in Bio aliniat în stânga cu fundal galben

en: Link in Bio: Anime
ro: Link in Bio: anime

en: Link in Bio: Audio Embed
ro: Link in Bio: înglobare audio

en: Link in Bio: Backdrop
ro: Link in Bio: fundal

en: Link in Bio: Big Picture
ro: Link in Bio: fotografie mare

en: Link in Bio: Bold Purple
ro: Link in Bio: violet îndrăzneț

en: Link in Bio: Cloud
ro: Link in Bio: cloud

en: Link in Bio: Contours
ro: Link in Bio: contururi

en: Link in Bio: Dark
ro: Link in Bio: întunecat

en: Link in Bio: Floral
ro: Link in Bio: floral

en: Link in Bio: Gradients
ro: Link in Bio: gradienți

en: Link in Bio: Mesh
ro: Link in Bio: angrenare

en: Link in Bio: Mono
ro: Link in Bio: mono

en: Link in Bio: Painting
ro: Link in Bio: pictură

en: Link in Bio: Pastels
ro: Link in Bio: pasteluri

en: Link in Bio: Retro Pink
ro: Link in Bio: roz retro

en: Link in Bio: Subtle Patterns
ro: Link in Bio: modele subtile

en: Link in Bio: Synthwave
ro: Link in Bio: synthwave

en: Link in bio
ro: Legătură la biografie

en: Link in bio with full-screen background image
ro: Link in Bio cu imagine de fundal pe ecran complet

en: Link in bio with two columns and dark background
ro: Link in Bio cu două coloane și fundal întunecat

en: Link one
ro: Prima legătură

en: Link text
ro: Text legătură

en: Link three
ro: A treia legătură

en: Link two
ro: A doua legătură

en: Links
ro: Legături

en: Links Area
ro: Zonă legături

en: Lisbon 🇵🇹
ro: Lisabona 🇵🇹

en: List
ro: Listă

en: List 1
ro: Lista 1

en: List 10
ro: Lista 10

en: List 11
ro: Lista 11

en: List 12
ro: Lista 12

en: List 13
ro: Lista 13

en: List 14
ro: Lista 14

en: List 15
ro: Lista 15

en: List 16
ro: Lista 16

en: List 17
ro: Lista 17

en: List 18
ro: Lista 18

en: List 19
ro: Lista 19

en: List 2
ro: Lista 2

en: List 20
ro: Lista 20

en: List 21
ro: Lista 21

en: List 23
ro: Lista 23

en: List 24
ro: Lista 24

en: List 25
ro: Lista 25

en: List 26
ro: Lista 26

en: List 3
ro: Lista 3

en: List 4
ro: Lista 4

en: List 5
ro: Lista 5

en: List 6
ro: Lista 6

en: List 7
ro: Lista 7

en: List 8
ro: Lista 8

en: List 9
ro: Lista 9

en: List Block
ro: Bloc Listă

en: List Item 1
ro: Primul element de listă

en: List Item 2
ro: Al doilea element de listă

en: List Item 3
ro: Al treilea element de listă

en: List Item One
ro: Primul element de listă

en: List Item Three
ro: Al treilea element de listă

en: List Item Two
ro: Al doilea element de listă

en: List Types
ro: Tipuri de listă

en: List a few of your favorite things, or use this page to describe what you do.
ro: Enumeră câteva dintre lucrurile tale preferate sau folosește această pagină pentru a descrie ceea ce faci.

en: List item four
ro: Element de listă patru

en: List item one
ro: Element de listă unu

en: List item one
ro: Primul element de listă

en: List item three
ro: Element de listă trei

en: List item two
ro: Element de listă doi

en: List of blog posts
ro: Listă cu articole de blog

en: List of events
ro: Listă de evenimente

en: List of posts
ro: Listă cu articole

en: List with Image
ro: Listă cu imagini

en: List with descriptions
ro: Listă cu descrieri

en: Listen &amp; subscribe:
ro: Ascultă și abonează-te

en: Listen now
ro: Ascultă acum

en: Listen on Spotify
ro: Ascultă pe Spotify

en: Listen on:
ro: Ascultă:

en: Listen to Your Body
ro: Ascultă-ți corpul

en: Listen up
ro: Ascultă

en: Lists
ro: Liste

en: Lists can be bulleted or numbered.
ro: Listele pot fi cu buline sau numerotate.

en: Literature
ro: Literatură

en: Live Q&amp;A sessions
ro: Sesiuni live pentru întrebări și răspunsuri

en: Living Room
ro: Cameră de zi

en: Local development environment for WordPress
ro: Mediu local de dezvoltare pentru WordPress

en: Local development environments for WordPress
ro: Medii locale de dezvoltare pentru WordPress

en: Locally Farmed Organic Vegetable Delivery
ro: Livrare de legume organice cultivate local

en: Located in the heart of 5th Avenue, Varese is a casual yet elegant restaurant, serving authentic cuisine from Schiranna, complimented by fine wine selections from around the world. Enjoy our indoor or outdoor dining options with friends and family.
ro: Situat în inima bulevardului 5th Avenue, Varese este un restaurant obișnuit, dar elegant, care servește preparate autentice din bucătăria Schiranna, completate de selecții de vinuri fine din întreaga lume. Ai la dispoziție opțiunile noastre de servi masa în interior sau în aer liber, cu prietenii și familia.

en: Location
ro: Locație

en: Location 1
ro: Locație 1

en: Location 2
ro: Locație 2

en: Location 3
ro: Locație 3

en: Location 4
ro: Locație 4

en: Location 5
ro: Locație 5

en: Location 6
ro: Locație 6

en: Location 7
ro: Locație 7

en: Location 8
ro: Locație 8

en: Location One
ro: Prima locație

en: Location Two
ro: A doua locație

en: Logos
ro: Logouri

en: London
ro: Londra

en: Look for ingredients such as:
ro: Caută ingrediente cum ar fi:

en: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh. Donec hendrerit dui ut nisi tempor scelerisque.<a href="#">View more</a>
ro: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh. Donec hendrerit dui ut nisi tempor scelerisque.<a href="#">Vezi mai mult</a>

en: Los Angeles, CA - United States
ro: Los Angeles, CA - S.U.A.

en: Lotions: Balanced Hydration
ro: Loțiuni: hidratare echilibrată

en: Loved by progressive media.
ro: Sunt iubite de media socială progresistă.

en: Lunch
ro: Prânz

en: MENU
ro: MENIU

en: MINT GREEN TEA
ro: CEAI DE MENTĂ VERDE

en: Macaron Gift Box
ro: Cutie cadou cu macarons

en: Macaron Party Platter
ro: Platou cu macarons pentru petreceri

en: Main
ro: Principal

en: Main Dishes
ro: Feluri principale

en: Mains
ro: Feluri principale

en: Maintenance
ro: Mentenanță

en: Make the Brownie Batter:
ro: Prepară aluatul pentru negrese:

en: Maldives
ro: Maldive

en: Mambo &amp; Dr. House
ro: Mambo și Dr. House

en: Manicure
ro: Manichiură

en: Map with contact info
ro: Hartă cu informații de contact

en: Map with contact info on left
ro: Hartă cu informații de contact în stânga

en: Mar
ro: Mart.

en: Mar 1, 2024
ro: 1 martie 2024

en: Mar 11, 2024
ro: 11 martie 2024

en: Mar 12, 2024
ro: 12 martie 2024

en: Mar 15, 2024
ro: 15 martie 2024

en: Mar 5, 2024
ro: 5 martie 2024

en: March 12
ro: 12 martie

en: March 12 Mon
ro: Luni, 12 martie

en: Marie, editor for PNDNT
ro: Marie, editor pentru PNDNT

en: Marl is an independent studio and artisanal gallery.
ro: Marl este un studio independent și o galerie pentru artizani.

en: Masonry Gallery
ro: Galerie în formă de zidărie

en: Massage
ro: Masaj

en: Masu is a blog that documents an individual's journey with regular quadrilateral images. Don't forget to follow me on:
ro: Masu este un blog care documentează călătoriile personale cu ajutorul unor imagini în formă de patrulater regulat. Nu uita să mă urmărești pe:

en: Material
ro: Materiale

en: Materials
ro: Materiale

en: Maximizing Productivity as a Blogger
ro: Mărirea productivității ca blogger

en: May 11, 2024
ro: 11 mai 2024

en: May 12
ro: 12 mai

en: May 14th, 2022 @ 7:00PM<br>The Vintagé Theater,<br>245 Arden Rd.<br>Gardenville, NH
ro: 14 mai 2022, ora 19:00<br>Teatrul Vintagé,<br>245 Arden Rd.<br>Gardenville, NH

en: Media and text call to action
ro: Îndemn la acțiune cu media și text

en: Media and text with image on the left
ro: Media și text, cu o imagine în stânga

en: Media and text with image on the right
ro: Media și text, cu o imagine în dreapta

en: Medicine
ro: Medicină

en: Meditation
ro: Meditație

en: Meet <br>Our Hosts
ro: Fă cunoștință <br>cu gazdele noastre

en: Meet Sam James, lead singer of “The Voyagers”
ro: Fă cunoștință cu Sam James, solistul trupei „The Voyagers”

en: Meet different people, cultures, traditions and landscapes. Choose your next destination with us, we will take care of the rest.
ro: Cunoști oameni, culturi, tradiții și vezi diverse peisaje. Alege următoarea destinație cu noi și ne vom ocupa de restul.

en: Meet our collaborative work
ro: Fă cunoștință cu munca noastră de colaborare

en: Meet our staff
ro: Fă cunoștință cu personalul nostru

en: Meet our team
ro: Fă cunoștință cu echipa noastră

en: Meet the team
ro: Fă cunoștință cu echipa

en: Meet us
ro: Fă cunoștință cu noi

en: Meet<br>Our Hosts
ro: Fă cunoștință cu<br>gazdele noastre

en: Melt the butter in a large skillet.
ro: Topește untul într-o tigaie mare.

en: Members
ro: Membri

en: Members get access to exclusive exhibits and sales. Our memberships cost $99.99 and are billed annually.
ro: Membrii au acces la exponate și vânzări exclusive. Membrii noștri plătesc 99,99 $, facturați anual.

en: Members only newsletter.
ro: Buletin de știri numai pentru membri.

en: Membership
ro: Membri

en: Memoirs of Hadrian
ro: Memoriile lui Hadrian

en: Memories
ro: Amintiri

en: Men
ro: Bărbați

en: Mental Health
ro: Sănătate mentală

en: Menu
ro: Meniu

en: Menu 1
ro: Meniul 1

en: Menu 10
ro: Meniul 10

en: Menu 11
ro: Meniul 11

en: Menu 2
ro: Meniul 2

en: Menu 3
ro: Meniul 3

en: Menu 4
ro: Meniul 4

en: Menu 5
ro: Meniul 5

en: Menu 6
ro: Meniul 6

en: Menu 7
ro: Meniul 7

en: Menu 8
ro: Meniul 8

en: Menu 9
ro: Meniul 9

en: Menu Description
ro: Descriere meniu

en: Menu with alternating items
ro: Meniu cu elemente care alternează

en: Menu with images
ro: Meniu cu imagini

en: Menu: Three columns
ro: Meniu: trei coloane

en: Message
ro: Mesaj

en: Metropolis, by Fritz Lang
ro: Metropolis, de Fritz Lang

en: Metropolitan Museum of Art
ro: Muzeul de Artă Metropolitan

en: Mexico City - Mexico
ro: Mexico City - Mexic

en: Mia Moore, Jewelry lover
ro: Mia Moore, iubitoare de bijuterii

en: Midday tasting selection
ro: Selecție de degustare la prânz

en: Milan 🇮🇹
ro: Milano 🇮🇹

en: Millions
ro: Milioane

en: Mindfullness and Meditation
ro: Atenție conștientă și meditație

en: Mindfulness
ro: Atenție conștientă

en: Minimal Header
ro: Antet simplu

en: Minimal Header with Navigation and Social Icons
ro: Antet simplu cu navigare și iconuri sociale

en: Minimal Product List
ro: Listă simplă cu produse

en: Minimal footer with dark background and social icons
ro: Subsol simplu cu fundal întunecat și iconuri sociale

en: Minimal grid portfolio with intro and contact
ro: Portofoliu minim pe bază de grilă cu introducere și contact

en: Minimal header with centered site title
ro: Antet simplu cu titlul site-ului centrat

en: Mission
ro: Misiune

en: Mix the Wet Ingredients:
ro: Amestecă ingredientele umede:

en: Mixed Greens, Tomato, Cucumber, Red Onion, Balsamic Vinaigrette
ro: Salată verde mixtă, roșii, castraveți, ceapă roșie, vinaigrette balsamic

en: Mixed List (Nested)
ro: Listă mixtă (imbricată)

en: Mobile Application
ro: Aplicație pentru mobil

en: Modern Symbolism
ro: Simbolism modern

en: Modern and colorful living room for Alan and Rachel Bryant.
ro: Un living modern și plin de culori pentru Alan și Rachel Bryant.

en: Modern blog layout
ro: Aranjament modern pentru blog

en: Modern blog layout with subscription
ro: Aranjament modern de blog cu abonamente

en: Modern blog layout with subscription and intro
ro: Aranjament modern de blog cu abonamente și o introducere

en: Modern fashion blog with subscription
ro: Blog de modă modern cu abonamente

en: Modern grid portfolio with intro
ro: Portofoliu modern, gen grilă, cu o introducere

en: Modern motherhood
ro: Maternitate modernă

en: Modern portfolio
ro: Portofoliu modern

en: Modern portfolio with intro
ro: Portofoliu modern, cu o introducere

en: Modern site layout with metrics and call to actions
ro: Aranjament modern de site cu analize metrice și apeluri la acțiune

en: Mon - Fri: 9am - 5pm​
ro: Luni - Vineri: 09:00 - 17:00

en: Monday
ro: Luni

en: Monday - Friday<br>10am - 6pm
ro: Luni - Vineri<br>10:00 - 18:00

en: Monday to Friday&nbsp;<em>before</em>&nbsp;8am or&nbsp;<em>after</em>&nbsp;3pm<br>Weekends 8am to 3pm
ro: De luni până vineri&nbsp;<em>înainte de</em>&nbsp;8:00 sau&nbsp;<em>după</em>&nbsp;15:00<br>În weekend, între orele 8:00 și 15:00

en: Monday—Friday
ro: Luni - Vineri

en: Monday—Friday<br>8am — 6pm
ro: Luni - Vineri<br>08:00 - 18:00

en: Monday—Friday<br>9am-5pm
ro: Luni - Vineri<br>09:00 - 17:00

en: Mont Blanc is a mountain on the border between France and Italy. It has an elevation of about 4,800 meters. It’s name means “White Mountain”.
ro: Mont Blanc este un munte aflat la granița dintre Franța și Italia. Are o altitudine de aproximativ 4.800 de metri. Numele lui înseamnă „Muntele Alb”.

en: More Details
ro: Mai multe detalii

en: More Events
ro: Mai multe evenimente

en: More Info
ro: Mai multe informații

en: More Recipes
ro: Mai multe rețete

en: More Than Your Average Agency
ro: Mai mult decât o agenție de nivel mediu

en: More about us
ro: Mai multe despre noi

en: More details
ro: Mai multe detalii

en: More info
ro: Mai multe informații

en: More new products
ro: Mai multe produse noi

en: More recipes
ro: Mai multe rețete

en: Mount Fuji
ro: Muntele Fuji

en: Mount Fuji is a dormant volcano located in Honshu, Japan. It has an elevation of about 3,775 metres.
ro: Muntele Fuji este un vulcan adormit situat în Honshu, Japonia. Are o altitudine de aproximativ 3.775 de metri.

en: Mountains
ro: Munți

en: Multi Column Text with Headline
ro: Text pe mai multe coloane, cu titlu

en: Multiple Locations with Map
ro: Mai multe locații cu hărți

en: Music
ro: Muzică

en: Music 1
ro: Muzică 1

en: Music 2
ro: Muzică 2

en: Music 3
ro: Muzică 3

en: Music Video
ro: Videoclip muzical

en: Musician &amp; Songwriter
ro: Muzician și compozitor

en: Must read: The Place That Made Me
ro: Trebuie să citești: Locul în care m-am format

en: My Favorite Animals
ro: Animalele mele preferate

en: My Favorite Button
ro: Butonul meu preferat

en: My Favorite Food
ro: Mâncarea mea preferată

en: My Favorite People
ro: Oamenii pe care îi stimez

en: My Favorite People
ro: Oamenii pe care îi stimez

en: My Favorite Places
ro: Locurile mele preferate

en: My Favorite Snacks
ro: Gustările mele preferate

en: My Favorite Things
ro: Lucrurile mele preferate

en: My Favorites
ro: Preferatele mele

en: My Latest Podcast
ro: Ultimul meu podcast

en: My Latest Posts
ro: Ultimele mele articole

en: My Links
ro: Legăturile mele

en: My Music
ro: Muzica mea

en: My Setup
ro: Inițializarea mea

en: My Website
ro: Site-ul meu web

en: My account
ro: Contul meu

en: My coffee ritual
ro: Ritualul meu pentru cafea

en: My daughter has loved being at Stratford for the last 5 yeras. The learning environment makes the difference and I'm so proud that she has been accepted into University next year!
ro: Fiica mea a fost la Stratford în ultimii 5 ani și i-a plăcut mult. Mediul de învățare face diferența și sunt foarte de mândră că a fost acceptată la Universitate în anul următor!

en: My daughter has loved being at Stratford for the last 5 yeras. The learning environment makes the difference and I’m so proud that she has been accepted into University next year!
ro: Fiica mea a fost la Stratford în ultimii 5 ani și i-a plăcut mult. Mediul de învățare face diferența și sunt foarte de mândră că a fost acceptată la Universitate în anul următor!

en: My friend Michael walking down the street with his backpack, 2022
ro: Prietenul meu Michael mergând pe stradă cu rucsacul în spate, 2022

en: My journey began with a love for storytelling, and over the years, it evolved into a mastery of creating copy that not only informs but resonates. I believe in the power of crafting messages that build bridges between businesses and their audience, sparking conversations that matter.
ro: Drumul meu a început cu dragostea pentru a nara și, de-a lungul anilor, s-a transformat în stăpânirea artei de a crea texte care nu doar informează, ci și prind la public. Cred în puterea de a crea mesaje care construiesc punți între afaceri și publicul lor, declanșând conversații care contează.

en: My son struggled with mathematics during his school years - until we enrolled him at Stratford. That has been the best decision we made, and his educators have worked hard to get his mathematics to a level we never thought possible!
ro: Fiul meu s-a zbătut din greu să fie bun la matematică în anii de școală - până când l-am înscris la Stratford. Aceasta a fost cea mai bună decizie pe care am luat-o, iar profesorii săi au muncit din greu ca să ajungă la matematică la un nivel pe care nu l-am crezut niciodată posibil!

en: My son struggled with mathematics during his school years – until we enrolled him at Stratford. That has been the best decision we made, and his educators have worked hard to get his mathematics to a level we never thought possible!
ro: Fiul meu s-a zbătut din greu să fie bun la matematică în anii de școală - până când l-am înscris la Stratford. Aceasta a fost cea mai bună decizie pe care am luat-o, iar profesorii săi au muncit din greu ca să ajungă la matematică la un nivel pe care nu l-am crezut niciodată posibil!

en: My wish list
ro: Lista mea de preferințe

en: Myth
ro: Mit

en: Mythology
ro: Mitologie

en: Málaga / Spain
ro: Málaga/Spania

en: Münster, Germany
ro: Münster, Germania

en: NOW<a href="https://fitnessmattic.wordpress.com/2023/02/15/the-sun-never-sets-on-a8c-5k-relay-iv/#now-book-a-slot"></a>
ro: ACUM<a href="https://fitnessmattic.wordpress.com/2023/02/15/the-sun-never-sets-on-a8c-5k-relay-iv/#now-book-a-slot"></a>

en: Name
ro: Nume

en: Names List
ro: Listă cu nume

en: Naming and Necessity by Saul Kripke
ro: Naming and Necessity de Saul Kripke

en: Nature
ro: Natură

en: Nature, Plants
ro: Natură, plante

en: Navigating life's intricate fabric, choices unfold paths to the extraordinary creativity.
ro: Navigând prin țesătura complicată a vieții, alegerile deschid căi spre o creativitate extraordinară.

en: Navigating life's intricate fabric, choices unfold paths to the extraordinary, demanding creativity, and courage for a truly fulfilling journey.
ro: Trecând prin țesătura complicată a vieții, alegerile dezvăluie căi spre extraordinar, solicitând creativitate și curaj pentru o călătorie cu adevărat împlinită.

en: Navigating life's intricate fabric, choices unfold paths to the extraordinary, demanding creativity, curiosity, and courage for a fulfilling journey.
ro: Trecând prin țesătura complicată a vieții, alegerile dezvăluie căi spre extraordinar, solicitând creativitate, curiozitate și curaj pentru o călătorie împlinită.

en: Navigating life's intricate fabric, choices unfold paths to the extraordinary, demanding creativity, curiosity, and courage for a truly fulfilling journey.
ro: Trecând prin țesătura complicată a vieții, alegerile dezvăluie căi spre extraordinar, solicitând creativitate, curiozitate și curaj pentru o călătorie cu adevărat împlinită.

en: Navigating life's intricate fabric, choices unfold paths to the extraordinary.
ro: Navigând prin țesătura complicată a vieții, alegerile deschid căi spre extraordinar.

en: Nearly twenty-one years in the world with very little to distress or vex her.
ro: Aproape douăzeci și unu de ani pe lume, cu foarte puține motive de îngrijorare sau supărare.

en: Need help?
ro: Ai nevoie de ajutor?

en: Never Ending Story
ro: Poveste fără sfârșit

en: Never miss an episode
ro: Nu ratezi niciun episod

en: New Collection
ro: Colecție nouă

en: New Construction
ro: Construcții noi

en: New Volunteer Opportunities
ro: Noi oportunități de voluntariat

en: New Year, New Office.
ro: New Year, birou nou.

en: New York, NY - United States
ro: New York, NY - S.U.A.

en: New York, NY, United States
ro: New York, NY, S.U.A.

en: New arrivals
ro: Produse noi

en: New collection.
ro: Colecție nouă.

en: New in store
ro: Noutăți în magazin

en: New office
ro: Birou nou

en: New posts in your inbox
ro: Articole noi primite prin email

en: New recipes posted weekly
ro: Publicăm rețete noi săptămânal

en: New styles
ro: Stiluri noi

en: News
ro: Știri

en: News &amp; updates
ro: Știri și actualizări

en: News All
ro: Toate sunt știri

en: Newsletter
ro: Buletin de știri

en: Newsletter 1
ro: Buletin de știri 1

en: Newsletter 10
ro: Buletin de știri 10

en: Newsletter 2
ro: Buletin de știri 2

en: Newsletter 3
ro: Buletin de știri 3

en: Newsletter 4
ro: Buletin de știri 4

en: Newsletter 5
ro: Buletin de știri 5

en: Newsletter 6
ro: Buletin de știri 6

en: Newsletter 7
ro: Buletin de știri 7

en: Newsletter 8
ro: Buletin de știri 8

en: Newsletter 9
ro: Buletin de știri 9

en: Newsletter Signup with Video Background
ro: Înregistrare la buletinul de știri cu un video în fundal

en: Newsletter Subscription
ro: Abonament la buletin de știri

en: Newsletter signup
ro: Înregistrare la buletinul de știri

en: Newsletter subscription with background image
ro: Abonare la buletinul de știri cu imagine de fundal

en: Newsletter: Centered sign up form
ro: Buletin de știri: formular de înregistrare aliniat în centru

en: Newsletter: Left-aligned sign up form
ro: Buletin de știri: formular de înregistrare aliniat în stânga

en: Newsletter: Sign up form with a heading
ro: Buletin de știri: formular de înregistrare cu un titlu

en: Newsletter: Sign up with image on the left
ro: Buletin de știri: înregistrare cu o imagine în stânga

en: Next event
ro: Evenimentul următor

en: Nicomachean Ethics by Aristotle
ro: Nicomachean Ethics de Aristotel

en: No episodes yet
ro: Niciun episod până acum

en: No post yet.
ro: Nu ai niciun articol până acum.

en: No posts were found.
ro: Nu am găsit niciun articol.

en: No results found.
ro: Nu am găsit niciun rezultat.

en: None of these was of more use to me than the call for refuge. If any Outlier wished to be private in his place, he raised that call, which all who were within hearing answered.
ro: Nici unul dintre acestea nu mi-a fost mai util decât apelul la refugiu. Dacă vreo persoană care iese în evidență și-a dorit intimitate în lumea sa, a făcut acest apel la care au răspuns toți cei prezenți.

en: Nonprofit organization with photo backdrop
ro: Organizație nonprofit, cu o fotografie pe fundal

en: Normal Fit
ro: Normal fit

en: Not a programmer? Use our intuitive, designer-first UI.
ro: Nu ești programator? Folosește interfața noastră intuitivă, proiectată pentru designuri.

en: Not all those who wander are lost.
ro: Nu toți cei care se rătăcesc sunt pierduți.

en: Notes
ro: Note

en: Nothing found.
ro: Nu am găsit nimic.

en: Nov
ro: Nov.

en: November 2019
ro: noiembrie 2019

en: Now it's time to generate the demo content. Desaign uses machine learning to generate realistic images and text that fit seamlessly into your design. Simply click on the "Generate Demo Content" button, and Desaign will do the rest.
ro: Acum este timpul să generezi conținutul demonstrativ. Desaign folosește învățarea automată pentru a genera imagini și texte realiste care să se integreze perfect în designul tău. Simplu, dă clic pe butonul „Generează conținut demonstrativ” și Desaign se va ocupa de tot.

en: Now that's a fun animation!
ro: Este într-adevăr o animație amuzantă!

en: Now<a href="https://fitnessmattic.wordpress.com/2023/02/15/the-sun-never-sets-on-a8c-5k-relay-iv/#now-book-a-slot"></a>
ro: Acum<a href="https://fitnessmattic.wordpress.com/2023/02/15/the-sun-never-sets-on-a8c-5k-relay-iv/#now-book-a-slot"></a>

en: Numbered List
ro: Listă numerotată

en: Numbers
ro: Numere

en: OUR  PROMISES
ro: PROMISIUNILE NOASTRE

en: Objects
ro: Obiecte

en: Oct
ro: Oct.

en: October 1 -- December 1
ro: 1 Octombrie - 1 Decembrie

en: October 2022
ro: Octombrie 2022

en: Off-center image layout with caption
ro: Aranjament cu imagine descentrată și cu text asociat

en: Office
ro: Birou

en: Office Snacks
ro: Gustări la birou

en: Office Supplies
ro: Consumabile de birou

en: Offset Projects
ro: Proiecte decalate

en: Offset gallery with captions
ro: Galerie decalată cu texte asociate

en: Oh hello. My name’s Angelo, and you’ve found your way to my blog. I write about a range of topics, but lately I’ve been sharing my hopes for next year.
ro: Bună. Mă cheamă Angelo și ai ajuns pe blogul meu. Scriu despre mai multe subiecte, dar în ultimul timp îmi împărtășesc speranțele pentru anul viitor.

en: Olive Oil
ro: Ulei de măsline

en: On Sale Products
ro: Produse cu reduceri

en: On a separate line
ro: Pe o linie separată

en: Once you're happy with your design and demo content, you can export it and share it with your team or clients. Desaign makes it easy to create high-quality mockups in a matter of minutes.
ro: Dacă ești mulțumit de design și de conținutul demonstrativ, poți să îl exporți și să-l partajezi cu echipa ta sau clienții tăi. Desaign facilitează crearea de machete de înaltă calitate în doar câteva minute.

en: Once you've chosen your template, customize your design to fit your brand and message. You can change the layout, colors, and typography to create a unique look and feel.
ro: După ce ai ales șablonul, personalizează-ți designul ca să se potrivească cu brandul tău și mesajul pe care vrei să-l transmiți. Poți să schimbi aranjamentul, culorile și tipograficele ca să creezi un aspect general unic.

en: One
ro: Unu

en: One column.
ro: O coloană.

en: One is not born, but rather becomes, a woman.
ro: O persoană nu se naște femeie, ci mai degrabă devine o femeie.

en: One of the most invaluable skills a person can have is being able to clearly express <strong>what they want.</strong>
ro: Una dintre cele mai neprețuite deprinderi pe care o poate avea o persoană este să exprime clar <strong>ceea ce își dorește</strong>.

en: One project per month
ro: Un proiect pe lună

en: Online Lesson
ro: Lecție online

en: Online classes
ro: Cursuri online

en: Online event
ro: Eveniment online

en: Online lessons, available no matter where you are located in the UK. For beginners or advanced.
ro: Lecții online, disponibile indiferent de locul în care te afli în Regatul Unit. Pentru începători sau avansați.

en: Open Hours
ro: Program de funcționare

en: Opening Hours
ro: Program de funcționare

en: Opening Soon
ro: Se deschide în curând

en: Opening hours
ro: Program de funcționare

en: Opening times
ro: Program de funcționare

en: Opinions
ro: Opinii

en: Option One
ro: Prima opțiune

en: Option Three
ro: A treia opțiune

en: Option Two
ro: A doua opțiune

en: Options
ro: Opțiuni

en: Or add links to media you've mentioned in the episode.
ro: Sau adaugă legături la elementele media pe care le-ai menționat în episod.

en: Or even add details on how to donate.
ro: Sau chiar adaugă detalii despre cum se donează.

en: Order
ro: Comandă

en: Order from this location
ro: Comandă de la această locație

en: Order now
ro: Comandă acum

en: Ordered List
ro: Listă ordonată

en: Ordered list item one
ro: Primul element din lista ordonată

en: Ordered list item three
ro: Al treilea element din lista ordonată

en: Ordered list item two
ro: Al doilea element din lista ordonată

en: Ordered list item two
ro: Al doilea element din lista ordonată

en: Organic cotton
ro: Bumbac ecologic

en: Organic gallery with intro text
ro: Galerie cu produse bio cu text introductiv

en: Organic image collage with text paragraph
ro: Colaj de imagini cu produse bio cu paragrafe de text

en: Organic image gallery with captions
ro: Galerie de imagini cu produse bio cu texte asociate

en: Other
ro: Altele

en: Other Details
ro: Alte detalii

en: Other:
ro: Altele:

en: Our 2015 default theme is clean, blog-focused, and designed for clarity. Twenty Fifteen's simple, straightforward typography is readable on a wide variety of screen sizes, and suitable for multiple languages. We designed it using a mobile-first approach, meaning your content takes center-stage, regardless of whether your visitors arrive by smartphone, tablet, laptop, or desktop computer.
ro: Tema noastră de bază 2015 este curată, orientată către blog și proiectată pentru claritate. Grafia simplă și directă din Twenty Fifteen este lizibilă pe o mare varietate de ecrane de diferite mărimi și potrivită pentru mai multe limbi. Am proiectat-o folosind o abordare cu prioritate pentru mobilitate, ceea ce înseamnă că am acordat conținutului rolul central, indiferent dacă vizitatorii vor veni pe situl tău cu un smartphone, o tabletă, un laptop sau computer de birou.

en: Our Beliefs
ro: Convingerile noastre

en: Our Classes
ro: Cursurile noastre

en: Our Clients
ro: Clienții noștri

en: Our Creed
ro: Crezul nostru

en: Our Donors
ro: Donatorii noștri

en: Our Excellent Staff
ro: Angajații noștri excelenți

en: Our Favourite Recipes
ro: Rețetele noastre preferate

en: Our History
ro: Istoricul nostru

en: Our Location
ro: Locația noastră

en: Our Menu
ro: Meniul nostru

en: Our Mission
ro: Misiunea noastră

en: Our Organic Farm in Numbers
ro: Ferma noastră ecologică în cifre

en: Our Partners
ro: Partenerii noștri

en: Our Planet is Constantly Spinning
ro: Planeta noastră se rotește încontinuu

en: Our Portfolio
ro: Portofoliul nostru

en: Our Pricing
ro: Prețurile noastre

en: Our Process
ro: Procesul nostru

en: Our Specialties: A Treat for Every Occasion
ro: Specialitățile noastre: o delicatesă pentru fiecare ocazie

en: Our Staff
ro: Personalul nostru

en: Our Story
ro: Istoria noastră

en: Our Success
ro: Succesul nostru

en: Our Teachers
ro: Profesorii noștri

en: Our Team
ro: Echipa noastră

en: Our Ten Favourite Buildings
ro: Clădirile noastre preferate, primele zece

en: Our approach
ro: Abordarea noastră

en: Our approach is holistic; we view each financial challenge as an opportunity to craft innovative strategies that drive success. Whether you‘re an individual seeking to optimize your tax position or a multinational corporation aiming for streamlined financial operations, Blockstar is your trusted partner in the journey to financial excellence. Embrace the future with clarity and confidence with us by your side.
ro: Abordarea noastră este holistică; vedem fiecare provocare financiară ca pe o oportunitate de a crea strategii inovatoare care conduc la succes. Dacă ești o persoană fizică care dorește să-și optimizeze poziția fiscală sau o corporație multinațională care își propune să-și eficientizeze operațiunile financiare, Blockstar este partenerul tău de încredere în drumul spre excelență în domeniul financiar. Îmbrățișează viitorul cu claritate și încredere alături de noi.

en: Our best crêpes recipe
ro: Rețeta noastră excelentă pentru clătite

en: Our customers love our products
ro: Clienții noștri îndrăgesc produsele noastre

en: Our delicious menu includes snacks, finger-foods, and full meals.
ro: Meniul nostru delicios include gustări, mâncăruri rapide și mese complete.

en: Our early autumn collection is here.
ro: Colecția noastră de toamnă timpurie este aici.

en: Our facilities and supply chain are known and made public, so you know where and how the clothes you buy are made.
ro: Unitățile noastre de producție și lanțul nostru de aprovizionare sunt cunoscute și au fost făcute publice, deci știi unde și cum sunt fabricate hainele pe care le cumperi.

en: Our favourite recipes
ro: Rețetele noastre preferate

en: Our journey began with a simple idea and an unwavering passion. It was a moment of inspiration and determination that gave birth to Acme.
ro: Călătoria noastră a început cu o idee simplă și o pasiune de neclintit. A fost un moment de inspirație și determinare care a dat naștere companiei Acme.

en: Our latest, ready for you to listen
ro: Ultimele, gata să fie ascultate

en: Our menu
ro: Meniul nostru

en: Our mission
ro: Misiunea noastră

en: Our most recent and notable awards include:
ro: Cele mai recente și notabile premii ale noastre includ:

en: Our new address:
ro: Noua noastră adresă:

en: Our newest arrivals
ro: Produsele noastre noi primite

en: Our partners
ro: Partenerii noștri

en: Our passion is crafting mindful moments with locally sourced, organic, and sustainable products. We're more than a store; we're your path to a community-driven, eco-friendly lifestyle that embraces premium quality.
ro: Pasiunea noastră este să creăm momente de conștientizare cu produse locale, ecologice și durabile. Suntem mai mult decât un magazin; suntem drumul tău către un stil de viață condus de comunitate, ecologic și care adoptă calități înalte.

en: Our planet is constantly spinning.
ro: Planeta noastră se rotește încontinuu.

en: Our pricing
ro: Prețurile noastre

en: Our pricing structure is built to be affordable for everyone from individual designers to teams.
ro: Structura noastră de prețuri este concepută ca să fie accesibilă pentru oricine, de la designeri individuali la echipe.

en: Our products
ro: Produsele noastre

en: Our services
ro: Serviciile noastre

en: Our sponsors
ro: Sponsorii noștri

en: Our staff are excellent, and we think you'll love them too! Come and meet them!
ro: Angajații noștri sunt excelenți și credem că îi vei îndrăgi și tu! Vino să îi cunoști!

en: Our team
ro: Echipa noastră

en: Our team has earned numerous awards, for both design and sustainability.
ro: Echipa noastră a câștigat numeroase premii, atât pentru design, cât și pentru durabilitate.

en: Our teams are at your disposal.
ro: Echipele noastre îți stau la dispoziție.

en: Our vision
ro: Viziunea noastră

en: Our vision is to stand as the foremost provider of strategic solutions, consistently delivering exceptional and personalized services. Whether you’re starting a new venture, or poised for expansion, our commitment is to collaborate and propel you towards your goals.
ro: Viziunea noastră este să fim cel mai important furnizor de soluții strategice, oferind în mod constant servicii excepționale și personalizate. Dacă începi o afacere nouă sau ești pregătit pentru o extindere, angajamentul nostru este să colaborăm și să te propulsăm spre obiectivele tale.

en: Over 700 teams worldwide rely on Desaign
ro: Peste 700 de echipe din întreaga lume se bazează pe Desaign

en: Overall
ro: În ansamblu

en: Overcoming obstacles to mindfulness
ro: Depășirea obstacolelor în calea conștientizării

en: Overlap columns
ro: Suprapune coloanele

en: Overlapping Images
ro: Imagini suprapuse

en: Overlapping Images and Text
ro: Imagini și text suprapuse

en: Page Break
ro: Sfârșit de pagină

en: Page: Blog Posts
ro: Pagină: articole de blog

en: Pages
ro: Pagini

en: Paimio Chair
ro: Scaun Paimio

en: Painted in 1884
ro: Pictat în 1884

en: Painter
ro: Pictor

en: Painters
ro: Pictori

en: Paragraph Block
ro: Bloc Paragraf

en: Paragraph Styles
ro: Stiluri paragraf

en: Paragraph Text &amp; Paragraph Background Color
ro: Paragraf cu text și culoare de fundal pentru paragraf

en: Paragraph Text Color Only
ro: Numai culoare text paragraf

en: Paragraph Text Huge
ro: Text paragraf imens

en: Paragraph Text Large
ro: Text paragraf mare

en: Paragraph Text Normal
ro: Text paragraf normal

en: Paragraph Text Small
ro: Text paragraf mic

en: Paragraph and properties
ro: Paragraf și proprietăți

en: Parrot statue
ro: Statuie papagal

en: Partners
ro: Parteneri

en: Patience and Persistence
ro: Răbdare și perseverență

en: Pattern
ro: Model

en: Payment Block Description
ro: Descriere bloc Plată

en: Payment Buttons, Image, and Text
ro: Butoane pentru plăți, imagine și text

en: Payment block
ro: Bloc Plată

en: Payments Block
ro: Bloc pentru plăți

en: Pedicure
ro: Pedichiură

en: People
ro: Persoane

en: Peppermint
ro: Mentă

en: Perfect for agencies and product teams.
ro: Este perfectă pentru agenții și echipe de producție.

en: Perfect for any look featuring a mid-rise, relax fitting silhouette.
ro: Perfecte și relaxante pentru toate persoanele cu o siluetă mijlocie.

en: Personal Development
ro: Dezvoltare personală

en: Personal Philosophy
ro: Filosofie personală

en: Personal bio with a contact button
ro: Biografie personală cu un buton de contact

en: Personalized Sets
ro: Seturi personalizate

en: Petroleum Jelly:
ro: Vaselină:

en: Philosophy
ro: Filozofie

en: Phone
ro: Telefon

en: Phone Confirmation
ro: Confirmare telefonică

en: Phone Number
ro: Număr de telefon

en: Phone number
ro: Număr de telefon

en: Photographs by
ro: Fotografii de

en: Photography
ro: Fotografie

en: Photos
ro: Fotografii

en: Photosynthesis and Colour
ro: Fotosinteză și culoare

en: Picking a Task
ro: Alegerea unei sarcini

en: Pixl is a simple yet opinionated blogging theme inspired by websites of the nineties.
ro: Pixl este o temă de blogging simplă, dar pedantă, inspirată de site-urile web din anii nouăzeci.

en: Planets
ro: Planete

en: Plants
ro: Plante

en: Players
ro: Jucători

en: Playing in the Sand
ro: Joacă în nisip

en: Playing in the park
ro: Joacă în parc

en: Please donate to our cause.
ro: Te rog donează pentru cauza noastră.

en: Plenty of Fish in the Sea
ro: Mulți pești în mare

en: Plumbing
    &amp; pipe repair
ro: Instalații sanitare
    și repararea țevilor

en: Podcast Donate Call to Action
ro: Apel la acțiune donații pentru  podcast

en: Podcast Quote and Logos
ro: Citate și logouri pentru podcast

en: Podcast available on:
ro: Podcast disponibil pe:

en: Podcast subscription
ro: Abonament la podcast

en: Podcasts combine elaborate and artistic sound production with thematic concerns ranging from scientific research to slice-of-life journalism.
ro: Podcast-urile combină producția sonoră elaborată și artistică cu preocupări tematice, de la cercetare științifică la jurnalismul de zi cu zi.

en: Poland
ro: Polonia

en: Political Parties
ro: Partide politice

en: Popular products
ro: Produse populare

en: Portfolio
ro: Portofoliu

en: Portfolio Intro
ro: Introducere pentru portofolii

en: Portfolio List
ro: Listă de portofolii

en: Portfolio Project
ro: Proiecte de portofoliu

en: Portfolio gallery
ro: Galerie de portofolii

en: Post Formats
ro: Formate de articol

en: Post Meta
ro: Metadate articol

en: Post Title
ro: Titlu articol

en: Post list
ro: Listă cu articole

en: Postcode
ro: Cod poștal

en: Posters
ro: Afișe (postere)

en: Posting new tips every week
ro: Publicăm sfaturi noi în fiecare săptămână

en: Posts
ro: Posturi

en: Posts: Cover image with overlay
ro: Articole: imagine de copertă cu suprapunere

en: Posts: Four column
ro: Articole: patru coloane

en: Posts: Heading with post grid below
ro: Articole: titlu cu grilă de articole mai jos

en: Posts: Heading with post grid on the right
ro: Articole: titlu cu grilă de articole în dreapta

en: Posts: Heading with post list on right
ro: Articole: titlu cu listă de articole în dreapta

en: Posts: List of large heading posts
ro: Articole: listă cu articole cu titluri mari

en: Posts: List of posts
ro: Articole: listă cu articole

en: Pour Over Coffee
ro: Se toarnă peste cafea

en: Pre-order
ro: Precomandă

en: Preformatted Block
ro: Bloc pre-formatat

en: Preformatted Text
ro: Text pentru pre-formatat

en: Pregnancy
ro: Sarcină

en: Preheat Oven:
ro: Preîncălzește cuptorul:

en: Preheat and Prepare:
ro: Preîncălzește și prepară:

en: Preheat your oven to 350°F (175°C). Line a 9x13 inch baking pan with parchment paper, leaving an overhang on the sides for easy removal.
ro: Preîncălzește cuptorul la 175°C (350°F). Așază o hârtie de copt pe o tavă de 9 x 13 inch, lăsând margini pe laterale ca să o poți scoate ușor.

en: Preheat your oven to 350°F (180°C). Line a baking sheet with parchment paper.
ro: Preîncălzește cuptorul la 180°C (350°F). Așază o hârtie de copt (foaie pergament) într-o tavă.

en: Premium Content Subscription
ro: Abonament la conținut premium

en: Premium support
ro: Suport premium

en: Prep Time: 11 mins · Servings: 2
ro: Timp de preparare: 11 minute · porții: 2

en: Prep and Preheat:
ro: Prepară și preîncălzește:

en: Preparation
ro: Preparare

en: Prepare the Chocolate Cake:
ro: Prepară tortul de ciocolată:

en: Prepare the Chocolate Ganache:
ro: Prepară ganache-ul cu ciocolată:

en: Prepare the Surface:
ro: Pregătește suprafața:

en: Press
ro: Apasă

en: Price Starting at <strong>£15.00</strong>
ro: Prețurile încep de la <strong>15 £</strong>

en: Price Starting at <strong>£250.00</strong>
ro: Prețurile încep de la <strong>250 £</strong>

en: Price Starting at: <strong>£35.00</strong>
ro: Prețurile încep de la <strong>35 £</strong>

en: Price starting at <strong>£145.00</strong>
ro: Prețurile încep de la <strong>145 £</strong>

en: Price starting at <strong>£600.00</strong>
ro: Prețurile încep de la <strong>600 £</strong>

en: Price: <strong>£25.00</strong>
ro: Preț: <strong>25 £</strong>

en: Price: <strong>£30.00</strong>
ro: Preț: <strong>30 £</strong>

en: Price: <strong>£45.00</strong>
ro: Preț: <strong>45 £</strong>

en: Prices ranging from <strong>£350</strong> to <strong>£3000+</strong>
ro: Prețurile variază de la <strong>350 £</strong> la <strong>peste 3000 £</strong>

en: Pricing
ro: Stabilire preț

en: Pricing 1
ro: Stabilire preț 1

en: Pricing 2
ro: Stabilire preț 2

en: Pricing 3
ro: Stabilire preț 3

en: Pricing 4
ro: Stabilire preț 4

en: Pricing 5
ro: Stabilire preț 5

en: Pricing 6
ro: Stabilire preț 6

en: Pricing 7
ro: Stabilire preț 7

en: Pricing with three options and background
ro: Prețuri cu trei opțiuni și fundal

en: Pricing with two options
ro: Prețuri cu două opțiuni

en: Priority access to new content
ro: Acces prioritar la conținut nou

en: Privacy Policy
ro: Politică de confidențialitate

en: Privacy and cookies
ro: Confidențialitate și cookie-uri

en: Privacy and security:
ro: Confidențialitate și securitate:

en: Private Transport
ro: Transport privat

en: Problem-Solving
ro: Rezolvarea problemelor

en: Procedure
ro: Preparare

en: Product
ro: Produs

en: Product Collection 3 Columns
ro: Colecție de produse pe 3 coloane

en: Product Collection Banner
ro: Banner cu colecție de produse

en: Product Collection Full Grid
ro: Grilă întreagă cu colecție de produse

en: Product Collection Grid
ro: Grilă cu colecția de produse

en: Product Collection Rows
ro: Rânduri cu colecția de produse

en: Product Collection Simple Grid
ro: Grilă simplă cu colecția de produse

en: Product Designer
ro: Designer de produse

en: Product Designer at Idea, Ethan’s work has been featured as pioneer in CX as best practice.
ro: Designer de produse la Idea, activitatea lui Ethan a fost evidențiată prin pionieratul în CX ca cea mai bună practică.

en: Product Details Pattern
ro: Model Detalii produs

en: Product List with 1:1 Images
ro: Listă cu produse cu imagini 1:1

en: Product Listing with Gallery and Description
ro: Afișare de produse într-o galerie, cu descrieri

en: Product Reviews:
ro: Recenzii produs:

en: Product category
ro: Categorie de produse

en: Product description
ro: Descriere produs

en: Product features
ro: Funcționalități produs

en: Product features with image on the right
ro: Funcționalități pentru produs cu imagine în dreapta

en: Product features with two images
ro: Funcționalități produse cu două imagini

en: Product name
ro: Nume produs

en: Product page with item details and a payment button
ro: Pagină produse cu detalii despre produse și un buton de plată

en: Product showcase with testimonials
ro: Prezentare de produse cu testimoniale

en: Product title
ro: Titlu produs

en: Product with price and buy button
ro: Produs cu preț și buton de cumpărare

en: Productivity
ro: Productivitate

en: Productivity Tips
ro: Sfaturi pentru creșterea productivității

en: Products
ro: Produse

en: Products 1
ro: Produse 1

en: Products 10
ro: Produse 10

en: Products 2
ro: Produse 2

en: Products 3
ro: Produse 3

en: Products 4
ro: Produse 4

en: Products 5
ro: Produse 5

en: Products 6
ro: Produse 6

en: Products 7
ro: Produse 7

en: Products 8
ro: Produse 8

en: Products 9
ro: Produse 9

en: Professional renovation
ro: Renovări specializate

en: Professional services layout
ro: Aranjament servicii profesionale

en: Professional services with contact info
ro: Servicii profesionale cu informații de contact

en: Professional services with pullquote and contact
ro: Servicii profesionale cu un citat concis și contact

en: Professionalism
ro: Profesionalism

en: Profile picture with background cover image
ro: Fotografie de profil cu imagine de copertă în fundal

en: Profile with buttons
ro: Profil cu butoane

en: Project
ro: Proiect

en: Project #1
ro: Proiectul nr. 1

en: Project #2
ro: Proiectul nr. 2

en: Project #3
ro: Proiectul nr. 3

en: Project 1
ro: Primul proiect

en: Project 2
ro: Al doilea proiect

en: Project Detail
ro: Detalii proiect

en: Project Duration:
ro: Durată proiect:

en: Project Manager
ro: Manager de proiect

en: Project Name
ro: Nume proiect

en: Project Style (Wide Width)
ro: Stil proiect (lățime mare)

en: Project Type
ro: Tip de proiect

en: Project description
ro: Descriere proiect

en: Project detail with description
ro: Detalii proiect, cu descriere

en: Project detail with description and gallery
ro: Detalii proiect, cu descriere și o galerie

en: Project detail with two columns
ro: Detalii proiect, pe două coloane

en: Project list
ro: Listă cu proiecte

en: Project management
ro: Managementul proiectelor

en: Project manager
ro: Manager de proiect

en: Project:
ro: Proiect:

en: Projects
ro: Proiecte

en: Proper names are rigid designators.
ro: Numele proprii înseamnă desemnări rigide.

en: Protective Ingredients
ro: Ingrediente pentru protecție

en: Proudly Powered by <a href="https://wordpress.com">WordPress</a>
ro: Propulsat cu mândrie de <a href="https://wordpress.com">WordPress</a>

en: Proudly Powered by <a href="https://wordpress.org">WordPress</a>
ro: Propulsat cu mândrie de <a href="https://wordpress.org">WordPress</a>

en: Proudly Powered by&nbsp;<a href="https://wordpress.com">WordPress</a>
ro: Propulsat cu mândrie de&nbsp;<a href="https://wordpress.com">WordPress</a>

en: Proudly Powered by&nbsp;<a href="https://wordpress.org/">WordPress</a>
ro: Propulsat cu mândrie de <a href="https://wordpress.org/">WordPress</a>

en: Proudly powered by <a href="https://wordpress.com">WordPress</a>
ro: Propulsat cu mândrie de <a href="https://wordpress.com">WordPress</a>

en: Proudly powered by <a href="https://wordpress.org">WordPress</a>
ro: Propulsat cu mândrie de <a href="https://wordpress.org">WordPress</a>

en: Proudly powered by WordPress
ro: Propulsat cu mândrie de WordPress

en: Published work and ephemera.
ro: Lucrări publicate și efemere.

en: Pullquote Block
ro: Bloc Citare concisă

en: Purchase
ro: Cumpără

en: Pure Comfort
ro: Confort pur

en: Purpose
ro: Scop

en: Q&amp;A with Andrew Holsen, hand maker
ro: Întrebări și răspunsuri cu Andrew Holsen, artizan

en: Q&amp;A with Lana DeVito, Jewellery Designer
ro: Întrebări și răspunsuri cu Lana DeVito, designer de bijuterii

en: Qatar Adventure
ro: Aventuri în Qatar

en: Quality
ro: Calitate

en: Quality and freshness
ro: Calitate și prospețime

en: Questions, comments or requests? Feel free to reach out, we’d love to hear from you.
ro: Întrebări, comentarii sau cereri? Nu ezita să ne contactezi, ne-ar plăcea să-ți răspundem.

en: Questions?
ro: Ai întrebări?

en: Quote
ro: Citat

en: Quote 1
ro: Citat 1

en: Quote 10
ro: Citat 10

en: Quote 11
ro: Citat 11

en: Quote 12
ro: Citat 12

en: Quote 13
ro: Citat 13

en: Quote 2
ro: Citat 2

en: Quote 3
ro: Citat 3

en: Quote 4
ro: Citat 4

en: Quote 5
ro: Citat 5

en: Quote 6
ro: Citat 6

en: Quote 7
ro: Citat 7

en: Quote 8
ro: Citat 8

en: Quote 9
ro: Citat 9

en: Quote Block
ro: Bloc Citat

en: Quote Post Format Example
ro: Exemplu de format de articol citat

en: Quote and Image
ro: Citat și imagine

en: Quote and logos
ro: Citat și logouri

en: Quotes
ro: Citate

en: READ MORE
ro: CITEȘTE MAI MULT

en: RSVP
ro: RSVP (răspunde, te rog)

en: Rain Journal by Richard Johnson
ro: Jurnal de ploaie de Richard Johnson

en: Rainbow
ro: Curcubeu

en: Rainbow Cupcakes
ro: Brioșe curcubeu

en: Raise Your Helping Hand
ro: Dă o mâna de ajutor

en: Reach out so we can work together to drive more customers to your products and services.
ro: Contactează-ne ca să putem lucra împreună și să atragi mai mulți clienți pentru produsele și serviciile tale.

en: Read Bio
ro: Citește biografia

en: Read More
ro: Citește mai mult

en: Read More Block
ro: Bloc Citește mai mult

en: Read More Reviews
ro: Citește mai multe recenzii

en: Read Our Blog
ro: Citește blogul nostru

en: Read more of this content when you <br>subscribe today.
ro: Citești întregul conținut dacă <br>te abonezi azi.

en: Read more of this content when you become a member today.
ro: Citești întregul conținut dacă devii membru azi.

en: Read the Blog
ro: Citește blogul

en: Readability
ro: Lizibilitate

en: Reading
ro: Afișare

en: Ready Made Meals
ro: Mese gata preparate

en: Ready?
ro: Gata?

en: Real People, Real Impact
ro: Oameni reali, impact real

en: Real estate listing with agent info and showings
ro: Afișare proprietăți imobiliare cu informații despre agenți și prezentări

en: Recent Causes
ro: Cauze recente

en: Recent Posts
ro: Articole recente

en: Recent Works
ro: Lucrări recente

en: Recent news
ro: Știri recente

en: Recipe
ro: Rețetă

en: Recipes
ro: Rețete

en: Recommendations
ro: Recomandări

en: Recycled materials
ro: Materiale reciclate

en: Reduced stress and anxiety
ro: Reducerea stresului și anxietății

en: Reduced stress and anxiety levels
ro: Niveluri reduse de stres și anxietate

en: Reduction in the use of non-renewable resources.
ro: Reducerea utilizării resurselor neregenerabile.

en: Reflect your fashionable style.
ro: Reflectă stilul tău modern.

en: Refrigerate the dessert for at least 2 hours or until the ganache is set.
ro: Pune desertul la frigider pentru cel puțin 2 ore sau până când ganache-ul se întărește.

en: Register
ro: Înregistrare

en: Register now
ro: Înregistrează-te acum

en: Register to join us
ro: Înregistrează-te pentru a te alătura

en: Registration Form
ro: Formular de înregistrare

en: Regular Cupcakes
ro: Brioșe obișnuite

en: Regular Macarons
ro: Macarons obișnuite

en: Regular updates
ro: Actualizări regulate

en: Relevant Courses: Copywriting Fundamentals, Psychology of Persuasion, Content Marketing Strategies
ro: Cursuri relevante: noțiuni fundamentale de copywriting, psihologia persuasiunii, strategii de marketing pentru conținut

en: Remove the cookies from the oven and immediately sprinkle with sea salt flakes.
ro: Scoate fursecurile din cuptor și presăra-le imediat cu fulgi de sare de mare.

en: Reporting Bugs
ro: Raportarea erorilor

en: Research
ro: cercetare

en: Research has shown that gratitude can have numerous positive effects on our mental health, including:
ro: Cercetările au arătat că recunoștința poate să aibă numeroase efecte pozitive asupra sănătății noastre mentale, printre care:

en: Reservation
ro: Rezervare

en: Reservations
ro: Rezervări

en: Reserve your spot
ro: Rezervă-ți locul

en: Reserve your spot!
ro: Rezervă-ți locul!

en: Residencial
ro: Rezidențial

en: Residential
ro: Rezidențial

en: Residents
ro: Rezidenți

en: Resources
ro: Resurse

en: Responsibility with Affordable Prices
ro: Responsabilitate cu prețuri accesibile

en: Responsive Layout
ro: Aranjament responsiv

en: Restaurant Delivery
ro: Livrare de la restaurant

en: Restaurant Menu
ro: Meniu restaurant

en: Restaurant layout with sample menu and reservation
ro: Aranjament restaurant, cu un exemplu de meniu și de rezervări

en: Restaurant menu with contact and hours
ro: Meniu restaurant cu date de contact și program de funcționare

en: Restaurant menu: multiple lines, small item name
ro: Meniu restaurant: mai multe rânduri, nume mic pentru elemente

en: Restaurant menu: single line, large item name
ro: Meniu restaurant: un singur rând, nume mare pentru elemente

en: Restaurant menu: top sections, two columns
ro: Meniu restaurant: secțiuni principale, două coloane

en: Restaurants
ro: Restaurante

en: Resume
ro: Curriculum vitae

en: Resume with contact and social links
ro: CV cu contact și legături sociale

en: Resume with portrait and social links
ro: CV - imagine generală și legături sociale

en: Retro Cameras
ro: Camere foto retro

en: Revenue
ro: Venituri

en: Reverie is a block theme interpretation of <a href="http://ma.tt">ma.tt</a>'s theme, designed by <a href="https://moc.co/">Joen Asmussen</a> and forked from Twenty Thirteen.
ro: Reverie este o interpretare a temei cu blocuri a lui <a href="http://ma.tt">ma.tt</a>, proiectată de <a href="https://moc.co/">Joen Asmussen</a> și derivată din Twenty Thirteen.

en: Reverie is a theme inspired by the work of Mark Rothko. It features four style variations for each season —&nbsp;Spring (default), Summer, Fall, and Winter. Use it to illuminate your prose, poetry, stories, photos, and more.
ro: Reverie este o temă inspirată de opera lui Mark Rothko. Are prezintă patru variante pentru stil, pentru fiecare anotimp - primăvară (implicit), vară, toamnă și iarnă. Folosește-o ca să luminezi proza, poeziile, povestirile, fotografiile și altele.

en: Review
ro: Recenzie

en: Review: A quote with scattered images
ro: Recenzie: un citat cu imagini împrăștiate

en: Review: Centered testimonial
ro: Recenzie: testimonial centrat

en: Review: Heading on left, two columns of reviews on right
ro: Recenzii: titlu în stânga, două coloane cu recenzii în dreapta

en: Review: Heading with four columns of reviews
ro: Recenzii: titlu cu patru coloane de recenzii

en: Review: Heading with three columns of reviews
ro: Recenzii: titlu cu trei coloane de recenzii

en: Review: Logo wall
ro: Recenzii: perete cu logouri

en: Review: Logo wall, one row
ro: Recenzii: perete cu logouri, un singur rând

en: Review: Stars top with four columns of reviews
ro: Recenzii: stele cu patru coloane de recenzii

en: Review: Two column centered reviews
ro: Recenzii: recenzii centrate pe două coloane

en: Review: Two columns with an offset
ro: Recenzie: două coloane cu o decalare

en: Reviews
ro: Recenzii

en: Ride into adventure
ro: Pornește într-o aventură

en: Right-Aligned
ro: Aliniat la dreapta

en: Right-aligned
ro: Aliniat la dreapta

en: Right-aligned content
ro: Conținut aliniat în dreapta

en: Right-aligned text and image
ro: Text și imagine aliniate în dreapta

en: Rings
ro: Inele

en: Roasted Pumpkin Soup
ro: Supă de dovleac la cuptor

en: Rolo Chocolate Brownies
ro: Negrese cu ciocolată Rolo

en: Romanticism
ro: Romantism

en: Round glass vase
ro: Vază rotundă din sticlă

en: Routines
ro: Rutine

en: Russet Organic Potatoes
ro: Cartofi bio roșii

en: Rustic mug set
ro: Set de căni rustice

en: SEND US A MESSAGE
ro: Trimite-ne un mesaj

en: SEO Optimization:
ro: Optimizare SEO:

en: SHOP NOW
ro: CUMPĂRĂ ACUM

en: SNACKS
ro: GUSTĂRI

en: SODA (Coke, Sprite, Ginger Ale)
ro: SODA (Coca-Cola, Sprite, Ginger Ale)

en: SPARKLING WATER
ro: APĂ MINERALĂ

en: SPICY CHICKEN
ro: CARNE DE PUI PICANTĂ

en: SPICY PORK
ro: CARNE DE PORC PICANTĂ

en: SUBSCRIBE
ro: ABONEAZĂ-TE

en: SUBSCRIBE TO OUR NEWSLETTER
ro: ABONEAZĂ-TE LA BULETINUL NOSTRU DE ȘTIRI

en: Sahara Desert, 2019
ro: Deșertul Sahara, 2019

en: Salads
ro: Salate

en: Salami, cheese, olives, crackers.
ro: Salam, brânză, măsline, biscuiți.

en: Salary
ro: Salariu

en: Sales manager
ro: Director de vânzări

en: Salicylic Acid
ro: Acid salicilic

en: Samantha and Olivia are both writers and activists.
ro: Samantha și Olivia sunt atât scriitori, cât și activiști.

en: Sample Menu
ro: Exemplu de meniu

en: Sample Page
ro: Pagină exemplu

en: Sample programs
ro: Exemple de programe

en: Sandwiches
ro: Sandvișuri

en: Sarah from Melbourne
ro: Sarah din Melbourne

en: Sat - Sun: Closed
ro: Sâmbătă și duminică: închis

en: Satisfied clients
ro: Clienți mulțumiți

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Saturn's Rings and Their Role
ro: Inelele lui Saturn și rolul lor

en: Sauna
ro: Saună

en: Save $10 <s>was $47.49</s>
ro: Economisești 10 $, <s>a fost 47,49 $</s>

en: Save 20% with code "SAVE"
ro: Economisești 20% cu codul „SAVE”

en: Schedule
ro: Programare

en: Schedule a Private Showing.
ro: Programează o prezentare privată.

en: Schedules
ro: Programări

en: Science
ro: Știință

en: Screening
ro: Ecranizare

en: Screenplay
ro: Scenariu

en: Scroll down to see some of my work.
ro: Derulează mai jos pentru a vedea unele dintre lucrările mele.

en: Sea salt flakes, for topping
ro: Fulgi de sare de mare, pentru topping

en: Search Engine Optimization
ro: Optimizare pentru motoarele de căutare

en: Seasonal
ro: Sezonier

en: Seats are limited, so be sure to sign up soon to reserve your spot now!
ro: Numărul de locuri este limitat, deci asigură-te că te înscrii acum pentru a rezerva un loc!

en: Second Child
ro: Al doilea copil

en: Secrets of success
ro: Secretele succesului.

en: Secrets of success.
ro: Secretele succesului.

en: Secrets to success
ro: Secretele succesului

en: See Full Ad
ro: Vezi toată reclama

en: See Live Project
ro: Vezi proiectul live

en: See Project
ro: Vezi proiectul

en: See latest recipes
ro: Vezi ultimele rețete

en: See more
ro: Vezi mai mult

en: Seems to unite some of the best blessings of existence.
ro: Pare să reunească unele dintre marile binecuvântări ale existenței.

en: Select products
ro: Selectează produse

en: Sell it
ro: Vinde-l

en: Sell products or services directly from your site.
ro: Vinzi produse sau servicii direct de pe site.

en: Send
ro: Trimite

en: Send Donation
ro: Trimite o donație

en: Send Message
ro: Trimite mesaj

en: Send Order
ro: Trimite comanda

en: Send RSVP
ro: Trimite RSVP

en: Send Us a Message
ro: Trimite-ne un mesaj

en: Send a Message
ro: Trimite un mesaj

en: Send us a message
ro: Trimite-ne un mesaj

en: Senior Designer
ro: Designer șef

en: Senior Product Designer at Vaxx, Inaaya is responsible for transforming UX across the company’s products.
ro: Designer șef de produse la Vaxx, Inaaya s-a ocupat de transformarea UX pentru produsele companiei.

en: Sensei News
ro: Știri Sensei

en: Sep
ro: Sept.

en: Sep 17, 2024
ro: 17 septembrie 2024

en: Separator Block
ro: Bloc Separator

en: September 12
ro: 12 septembrie

en: Serums
ro: Seruri

en: Served with tomato, arugula and pesto sauce
ro: Se servește cu roșii, rucola și sos pesto

en: Service  C
ro: Serviciul C

en: Service  D
ro: Serviciul D

en: Service 1
ro: Serviciul 1

en: Service 2
ro: Serviciul 2

en: Service 3
ro: Serviciul 3

en: Service 4
ro: Serviciul 4

en: Service 5
ro: Serviciul 5

en: Service A
ro: Serviciul A

en: Service B
ro: Serviciul B

en: Service C
ro: Serviciul C

en: Service Category A
ro: Categorie de servicii A

en: Service Category B
ro: Categorie de servicii B

en: Service Category C
ro: Categorie de servicii C

en: Service types with bookings
ro: Tipuri de servicii cu rezervări

en: Services
ro: Servicii

en: Services - two columns
ro: Servicii - două coloane

en: Services with case studies
ro: Servicii, cu studii de caz

en: Services with testimonials
ro: Servicii cu testimoniale

en: Services: Four columns with heading on the left
ro: Servicii: patru coloane, cu titlu în stânga

en: Services: Grid of text features
ro: Servicii: grilă cu funcționalități (text)

en: Services: Heading with six text sections
ro: Servicii: titlu cu șase secțiuni cu text

en: Services: Heading with three columns of content
ro: Servicii: titlu cu trei coloane de conținut

en: Services: Heading with three columns of content with link
ro: Servicii: titlu cu trei coloane de conținut cu legătură

en: Services: Heading with three columns of content without link
ro: Servicii: titlu cu trei coloane de conținut fără legătură

en: Services: Headings left, content right
ro: Servicii: titluri în stânga, conținut în dreapta

en: Services: Three column boxed pricing table
ro: Servicii: tabel cu prețuri pe trei coloane

en: Services: Three column pricing table
ro: Servicii: tabel cu prețuri pe trei coloane

en: Services: Three columns of headings, images and links
ro: Servicii: trei coloane cu titluri, imagini și legături

en: Services: Three columns with features
ro: Servicii: trei coloane cu funcționalități

en: Services: Three columns with images and content
ro: Servicii: trei coloane cu imagini și conținut

en: Services: Two column boxed pricing table
ro: Servicii: tabel cu prețuri pe două coloane

en: Services: Two column pricing table
ro: Servicii: tabel cu prețuri pe două coloane

en: Services: Two column service offerings
ro: Servicii: oferte de servicii pe două coloane

en: Services: Two column text sections
ro: Servicii: secțiuni cu text pe două coloane

en: Services: Two columns with images
ro: Servicii: două coloane cu imagini

en: Servings
ro: Serviri

en: Session
ro: Sesiune

en: Shadow
ro: Umbră

en: Share curated links to all your sites and social media profiles.
ro: Partajează legăturile selectate la toate site-urile și la profilurile tale din media socială.

en: Share reviews and feedback about your brand or business.
ro: Partajezi recenzii și impresii despre brandul tău și afacerile tale.

en: Share reviews and feedback about your brand/business.
ro: Partajezi recenzii și impresii despre brandul tău și afacerile tale.

en: Share with your team / friends
ro: Partajează cu echipa ta/prietenii tăi

en: Shawburn is an award-winning digital agency based in Downtown San Diego.
ro: Shawburn este o agenție digitală premiată cu sediul în centrul orașului San Diego.

en: Shawburn took care of our online marketing with some amazing results. We are now the first result in every search engine!
ro: Shawburn s-a ocupat de marketingul nostru online și rezultatele sunt uimitoare. Acum suntem primii în rezultate de căutare pe toate motoarele de căutare!

en: Sherlock Holmes, by A. Conan Doyle
ro: Sherlock Holmes, de A. Conan Doyle

en: Shop
ro: Cumpără

en: Shop All
ro: Cumpără tot

en: Shop New Arrivals
ro: Cumpără produse noi

en: Shop Now
ro: Cumpără acum

en: Shop Sustainable
ro: Cumpără produse durabile

en: Shop bestsellers
ro: Cumpără produsele cele mai bine vândute

en: Shop by Price
ro: Cumpără după preț

en: Shop games
ro: Cumpără jocuri

en: Shop now
ro: Cumpără acum

en: Shop prints
ro: Cumpără gravuri

en: Shop tech
ro: Cumpără tehnologie

en: Shop vinyl records
ro: Cumpără discuri din vinil

en: Shop what's new
ro: Cumpără ce este nou

en: Short Film
ro: Film scurt

en: Short Stories
ro: Narațiuni scurte

en: Show Notes
ro: Arată note

en: Show notes are a great place to outline details about sponsors.
ro: Arată note, sunt un loc potrivit pentru a contura detalii despre sponsori.

en: Side-by-Side
ro: Una lângă alta

en: Side-by-side
ro: Una lângă alta

en: Sidebar
ro: Bară laterală

en: Sign Up
ro: Înregistrare

en: Sign up
ro: Înregistrare

en: Sign up for a weekly newsletter with the latest blog posts and exclusive content. In your inbox every Tuesday!
ro: Înregistrează-te pentru a primi știri săptămânal, ultimele articole și conținut exclusiv. Vei primi un email în fiecare zi de marți!

en: Sign up for updates
ro: Înregistrează-te pentru a primi actualizări

en: Sign up to hear when my journey begins.
ro: Înregistrează-te pentru a afla când începe călătoria mea.

en: Sign up with your email address to receive news and updates.
ro: Autentifică-te cu adresa de email pentru a primi noutăți și actualizări.

en: Sign up with your email address to receive updates.
ro: Autentifică-te cu adresa de email pentru a primi actualizări.

en: Simple Footer
ro: Subsol simplu

en: Simple Footer Dark
ro: Subsol simplu întunecat

en: Simple Header
ro: Antet simplu

en: Simple Header with Dark Background
ro: Antet simplu pe fundal întunecat

en: Simple Header with Image Background
ro: Antet simplu cu o imagine de fundal

en: Simple Header with Tagline
ro: Antet simplu cu slogan

en: Simple Header with an Image
ro: Antet simplu cu o imagine

en: Simple Two Column Layout
ro: Aranjament simplu pe două coloane

en: Simple blog posts layout
ro: Aranjament simplu pentru articole de blog

en: Simple centered footer
ro: Subsol simplu, centrat

en: Single Product
ro: Produs singular

en: Single column project detail
ro: Detalii proiect, pe o singură coloană

en: Single product
ro: Produs singular

en: Single product with image on the right
ro: Produs singur cu o imagine în dreapta

en: Sit back and relax
ro: Stai liniștit și te relaxezi

en: Site Logo with Headline Below
ro: Logo site cu titlu mai jos

en: Six columns.
ro: Șase coloane.

en: Size
ro: Dimensiune

en: Size: 175cm x 61cm x 4mm, weight: 1kg.
ro: Dimensiuni: 175cm x 61cm x 4mm, greutate: 1kg.

en: Sizes:
ro: Dimensiuni:

en: Sketchbook
ro: Bloc de desen

en: Skills
ro: Aptitudini

en: Skin
ro: Piele

en: Slate
ro: Ardezie

en: Slideshow gallery
ro: Galerie de prezentare

en: Small Discount Banner with Image
ro: Banner mic pentru reduceri cu imagine

en: Small Macaron Tower
ro: Turn mic cu macarons

en: Snacks
ro: Gustări

en: Social Links
ro: Legături sociale

en: Social Responsibility
ro: Responsabilitate socială

en: Social icons, product, colored buttons
ro: Iconuri sociale, produse, butoane colorate

en: Socials
ro: Sociale

en: Society
ro: Societate

en: Software engineer
ro: Inginer de software

en: Solar System
ro: Sistemul solar

en: Solo (Recommended)
ro: Solo (recomandat)

en: Some common flower
ro: Câteva flori obișnuite

en: Sometimes the hardest part of finding success is gathering the courage to get started. As long as you’re learning, you’ll never really fail.
ro: Uneori, partea cea mai grea în găsirea succesului este să ai curajul să începi. Atât timp cât ai puterea să înveți, nu vei eșua niciodată.

en: Sometimes the hardest part of finding success is gathering the courage to get started. As long as you’re learning, you’ll never really fail.
ro: Uneori, partea cea mai grea în găsirea succesului este să ai curajul să începi. Atât timp cât ai puterea să înveți, nu vei eșua niciodată.

en: Sometimes the hardest part of finding success is gathering the courage to get started. The most successful people don’t look back to see who’s watching. Look for opportunities to lift others up along the way.
ro: Uneori, partea cea mai grea în găsirea succesului este să ai curajul să începi. Oamenii de succes nu se uită înapoi pentru a vedea cine îi privește. Caută oportunități pentru a-i ridica pe alții în drumul lor.

en: Somewhere in New York City, 2020
ro: Undeva în New York City, 2020

en: Soothing and Healing Agents
ro: Agenți pentru calmare și vindecare

en: Sounds like no other
ro: Sunet unic

en: Source: <a href="https://wordpress.com/go/digital-marketing/becoming-a-blogger-11-tips-for-success/">https://wordpress.com/go/digital-marketing/becoming-a-blogger-11-tips-for-success/</a>
ro: Sursă: <a href="https://wordpress.com/go/digital-marketing/becoming-a-blogger-11-tips-for-success/">https://wordpress.com/go/digital-marketing/becoming-a-blogger-11-tips-for-success/</a>

en: Source: <a rel="noreferrer noopener" href="https://en.wikipedia.org/wiki/Nature_versus_nurture#:~:text=Nature%20is%20what%20people%20think,and%20learning%20on%20an%20individual." target="_blank"><em>Wikipedia</em></a>
ro: Sursă: <a rel="noreferrer noopener" href="https://en.wikipedia.org/wiki/Nature_versus_nurture#:~:text=Nature%20is%20what%20people%20think,and%20learning%20on%20an%20individual." target="_blank"><em>Wikipedia</em></a>

en: Spacer <em>Block</em>
ro: <em>Bloc</em> Distanțier

en: Spaghetti Carbonara
ro: Spaghete Carbonara

en: Spaghetti with Tomato, Spinach, and Shaved Parmesan
ro: Spaghete cu roșii, spanac și parmezan ras

en: Sparrow
ro: Vrabie

en: Speakers
ro: Difuzoare

en: Special requests
ro: Cereri speciale

en: Special&nbsp;Deals&nbsp;and Last-Minute Offers
ro: Oferte speciale și oferte de ultim moment

en: Specialized cleaning
ro: Curățătorie specializată

en: Specializing in fine line tattoos with a single needle. With over 10 years of experience, I can make your tattoo dreams come true.
ro: Sunt specializat în tatuaje cu linii fine și folosesc un singur ac. Am peste 10 ani de experiență, îți pot să-ți fac tatuajele la care ai visat.

en: Specialty Items
ro: Articole de specialitate

en: Specifications
ro: Specificații

en: Specs
ro: Specificații

en: Spice roasted sill family farm almonds
ro: Migdale, din ferma proprie, prăjite cu condimente

en: Spiced Pumpkin Soup
ro: Supă de dovleac picantă

en: Splash
ro: Publică pe prima pagină

en: Sponsored Content:
ro: Conținut sponsorizat:

en: Sponsors
ro: Sponsori

en: Sports
ro: Sport

en: Stand out from the crowd
ro: Ieși în evidență

en: Standard Format Without Featured Image
ro: Format standard fără imagine reprezentativă

en: Standard Format with Featured Image
ro: Format standard cu imagine reprezentativă

en: Standard Format with a Featured Image
ro: Format standard cu o imagine reprezentativă

en: Standard Format without a Featured Image
ro: Format standard fără o imagine reprezentativă

en: Standard agency with services and metrics
ro: Agenție standard cu servicii și analize metrice

en: Standard menu layout
ro: Aranjament meniu standard

en: Standard site with pullquote and contact
ro: Site standard cu un citat concis și contact

en: Standing Desks
ro: Birouri fără scaune

en: Stars
ro: Stele

en: Stars <em><mark style="background-color:rgba(0, 0, 0, 0);color:#ffffff;" class="has-inline-color">Planets</mark></em> <strong>Solar System</strong> Galaxy <em><mark style="background-color:rgba(0, 0, 0, 0);color:#ffffff;" class="has-inline-color">Stars</mark></em> <strong>Planets</strong> Solar System <em><mark style="background-color:rgba(0, 0, 0, 0);color:#ffffff;" class="has-inline-color">Galaxy</mark></em> <strong>Stars</strong> Planets <em><mark style="background-color:rgba(0, 0, 0, 0);color:#ffffff;" class="has-inline-color">Solar System</mark></em>
ro: Stele <em><mark style="background-color:rgba(0, 0, 0, 0);color:#ffffff;" class="has-inline-color">Planete</mark></em> <strong>Sistemul solar</strong> Galaxie <em><mark style="background-color:rgba(0, 0, 0, 0);color:#ffffff;" class="has-inline-color">Stele</mark></em> <strong>Planete</strong> Sistemul solar <em><mark style="background-color:rgba(0, 0, 0, 0);color:#ffffff;" class="has-inline-color">Galaxie</mark></em> <strong>Stele</strong> Planete <em><mark style="background-color:rgba(0, 0, 0, 0);color:#ffffff;" class="has-inline-color">Sistemul solar</mark></em>

en: Start
ro: Începe

en: Start Learning Now
ro: Începe să înveți acum

en: Start a project
ro: Începe un proiect

en: Start by updating the cover image or adding some new content.
ro: Începe prin actualizarea imaginii de copertă sau prin adăugarea de conținut nou.

en: Start with a Pause
ro: Începe cu o pauză

en: Starters
ro: Aperitive

en: Starting at <strong>£45.00</strong>
ro: Începând de la <strong>45 £</strong>

en: Status Post Format Example
ro: Exemplu de format de articol stare

en: Stay in Touch
ro: Contactează-ne

en: Stay in touch
ro: Păstrăm legătura

en: Stay up to date with the latest from our blog.
ro: Fii la curent cu ultimele noutăți de pe blogul nostru.

en: Stay updated with our latest recipes and other news by joining our newsletter.
ro: Înregistrează-te la buletinul nostru de știri ca să fii la curent cu ultimele rețete și alte noutăți.

en: Step-by-Step Guide
ro: Ghid pas-cu-pas

en: Steve Wozniak and Steve Jobs:
ro: Steve Wozniak și Steve Jobs:

en: Sticky Post with a Featured Image
ro: Articol reprezentativ cu o imagine reprezentativă

en: Still hungry?
ro: Încă ți-e foame?

en: Store
ro: Magazin

en: Store Page 3
ro: Pagină magazin 3

en: Store: Description and product categories
ro: Magazin: descriere și categorii de produse

en: Store: Featured category
ro: Magazin: categorie reprezentativă

en: Store: Featured products in four columns
ro: Magazin: produse reprezentative pe patru coloane

en: Store: Four products with a heading
ro: Magazin: patru produse cu un titlu

en: Store: Four products with an offset heading
ro: Magazin: patru produse cu un titlu distanțat

en: Store: Fullwidth background image with heading
ro: Magazin: imagine de fundal în lățime completă cu titlu

en: Store: Product category feature
ro: Magazin: funcționalitate categorie de produse

en: Store: Product list
ro: Magazin: listă cu produse

en: Store: Single product
ro: Magazin: un singur produs

en: Store: Single product with image on the right
ro: Magazin: un singur produs cu imagine în dreapta

en: Store: Single product with wide image
ro: Magazin: un singur produs cu imagine lată

en: Store: Three product categories with a heading
ro: Magazin: trei categorii de produse cu un titlu

en: Store: Three products with an offset heading
ro: Magazin: trei produse cu un titlu distanțat

en: Store: Three products with image and price
ro: Magazin: trei produse cu imagini și prețuri

en: Stories
ro: Povești

en: Storytelling Mastery:
ro: Stăpânirea artei de a nara:

en: Strategic Messaging:
ro: Mesaje strategice:

en: Strategy
ro: Strategie

en: Stratford is a place of teaching excellence, where your children can feel at home while learning the skills that will help them thrive after their school years are over.  As a parent, what more can you ask for?
ro: Stratford este un loc excelent pentru a învăța, unde copiii tăi se pot simți ca acasă în timp ce capătă deprinderi care le vor fi de folos, ajutându-i să prospere după anii de școală. Ca părinte, ce mai poți cere în plus?

en: Stratford is a place of teaching excellence, where your children can feel at home while learning the skills that will help them thrive after their school years are over. As a parent, what more can you ask for?
ro: Stratford este un loc excelent pentru a învăța, unde copiii tăi se pot simți ca acasă în timp ce capătă deprinderi care le vor fi de folos, ajutându-i să prospere după anii de școală. Ca părinte, ce mai poți cere în plus?

en: Strengthened social connections and relationships
ro: Conexiuni și relații sociale consolidate

en: Stress Management
ro: Managementul stresului

en: Style
ro: Stil

en: Style Guide
ro: Ghid de stiluri

en: Submissions
ro: Trimiteri

en: Submit
ro: Trimite

en: Subscribe
ro: Abonare

en: Subscribe To My Newsletter
ro: Abonează-te la buletinul meu de știri

en: Subscribe for $5 per month.
ro: Abonează-te pentru 5 $ pe lună.

en: Subscribe for more posts like this
ro: Abonează-te pentru a vedea mai multe articole ca acesta

en: Subscribe for new recipes and exclusive content.
ro: Abonează-te ca să primești rețete noi și conținut exclusiv.

en: Subscribe for new travel stories and exclusive content.
ro: Abonează-te ca să primești alte povestiri din călătorii și conținut exclusiv.

en: Subscribe to <br>Our Newsletter
ro: Abonează-te la <br>buletinul nostru de știri

en: Subscribe to <br>our newsletter
ro: Abonează-te la <br>buletinul nostru de știri

en: Subscribe to My Blog
ro: Abonează-te la blogul meu

en: Subscribe to my email newsletter full of inspiring stories about my journey that continues.
ro: Abonează-te la buletinul meu de știri prin email plin de povești însuflețitoare despre călătoriile mele.

en: Subscribe to my podcast
ro: Abonează-te podcast-urile mele

en: Subscribe to newsletter
ro: Abonează-te la buletinul de știri

en: Subscribe to our newsletter
ro: Abonează-te la buletinul nostru de știri

en: Subscribe to our newsletter and receive 10% off on your first order.
ro: Abonează-te la buletinul nostru de știri și ai o reducere de 10% la prima comandă.

en: Subscribe to our newsletter to get the latest stories in your inbox.
ro: Abonează-te la buletinul nostru de știri ca să primești ultimele articole prin email.

en: Subscribe to our newsletter.
ro: Abonează-te la buletinul nostru de știri

en: Subscribe wherever you enjoy podcasts:
ro: Abonează-te oriunde vrei să te bucuri de podcast-uri:

en: Subscriber Content
ro: Conținut pentru abonați

en: Subscription
ro: Abonament

en: Subscription Banner
ro: Banner abonament

en: Subscription with Image on the Right
ro: Abonament cu o imagine în dreapta

en: Success
ro: Succes

en: Success is earned, one step at a time. One of the most invaluable skills a person can have is being able to clearly express what it is they want.
ro: Succesul trebuie câștigat, pas câte un pas. Una dintre cele mai neprețuite deprinderi pe care o poate avea o persoană este să exprime clar ceea ce își dorește.

en: Success is earned, one step at a time. One of the most invaluable skills a person can have is being able to clearly express what they want.
ro: Succesul trebuie câștigat, pas câte un pas. Una dintre cele mai neprețuite deprinderi pe care o poate avea o persoană este să exprime clar ceea ce își dorește.

en: Success is earned, one step at a time. One of the most invaluable skills a person can have is being able to clearly express what they want. Sometimes the hardest part of finding success is gathering the courage to get started.
ro: Succesul trebuie câștigat, pas câte un pas. Una dintre cele mai neprețuite deprinderi pe care o poate avea o persoană este să exprime clar ceea ce își dorește. Uneori, partea cea mai grea în găsirea succesului este să ai curajul să începi.

en: Success is earned, one step at a time. One of the most invaluable skills a person can have is being able to clearly express what they want. Sometimes the hardest part of finding success is gathering the courage to get started. As long as you’re learning, you’ll never really fail.&nbsp;
ro: Succesul trebuie câștigat, pas câte un pas. Una dintre cele mai neprețuite deprinderi pe care o poate avea o persoană este să exprime clar ceea ce își dorește. Uneori, partea cea mai grea în găsirea succesului este să ai curajul să începi. Atât timp cât ai puterea să înveți, nu vei eșua niciodată.&nbsp;

en: Success is earned, one step at a time. One of the most invaluable skills a person can have is being able to clearly express what they want. Sometimes the hardest part of finding success is gathering the courage to get started. As long as you’re learning, you’ll never really fail.
ro: Succesul trebuie câștigat, pas câte un pas. Una dintre cele mai neprețuite deprinderi pe care o poate avea o persoană este să exprime clar ceea ce își dorește. Uneori, partea cea mai grea în găsirea succesului este să ai curajul să începi. Atât timp cât ai puterea să înveți, nu vei eșua niciodată.

en: Sun Protection
ro: Protecție împotriva soarelui

en: Support
ro: Suport

en: Support the Podcast Call to Action
ro: Sprijină apelul la acțiune pentru podcast

en: Support the show
ro: Susține spectacolul

en: Sustainability
ro: Dezvoltare durabilă

en: Sustainable
ro: Durabil

en: Sweet Organic Lemons
ro: Lămâi bio dulci

en: Sweet Success
ro: Succesul este dulce

en: Sweet success.
ro: Succesul este dulce.

en: Sydney / Festivals
ro: Sydney/festivaluri

en: Sydney / Music Festivals
ro: Sydney/festivaluri de muzică

en: Sydney Music
ro: Muzică la Sydney

en: Sydney Opera House <br>in Springtime
ro: Opera din Sydney, <br>primăvara

en: THE GOODS
ro: Mărfurile

en: Table
ro: Tabel

en: Table Block
ro: Bloc Tabel

en: Table Header 1
ro: Antet tabel 1

en: Table Header 2
ro: Antet tabel 2

en: Table Header 3
ro: Antet tabel 3

en: Tables
ro: Tabele

en: Tag
ro: Etichetă

en: Take Course
ro: Fă cursul

en: Take your fitness to the next level
ro: Du-ți activitățile de fitness la nivelul următor

en: Talk to the Host
ro: Vorbește cu gazda

en: Tall content with image left
ro: Conținut înalt cu imagine în stânga

en: Tall content with image right
ro: Conținut înalt cu imagine în dreapta

en: Tao Te Ching (Daodejing) by Lao Tzu
ro: Tao Te Ching (Daodejing) de Lao Tzu

en: Taper candle holder
ro: Suport pentru lumânări subțiri

en: Tarzan, By Edgar R. Burroughs
ro: Tarzan, de Edgar R. Burroughs

en: Tasting menu
ro: Meniu de degustare

en: Tea
ro: Ceai

en: Team
ro: Echipă

en: Team members
ro: Membrii echipei

en: Team: Circles
ro: Echipă: cercuri

en: Team: Four columns
ro: Echipă: patru coloane

en: Team: Grid
ro: Echipă: grilă

en: Team: Grid Cards
ro: Echipă: grilă cu cărți de vizită

en: Team: Small Grid
ro: Echipă: grilă mică

en: Team: Two columns
ro: Echipă: două coloane

en: Teams
ro: Echipe

en: Teamwork Triumphs
ro: Munca în echipă triumfă

en: Tech gifts under $100
ro: Cadouri tehnice sub 100 $

en: Tehran, Iran
ro: Teheran, Iran

en: Telephone:
ro: Telefon:

en: Tell us about your pet (name, breed, age)
ro: Spune-ne despre animalul tău de companie (nume, rasă, vârstă)

en: Tell your visitors how to contact you. You could also get a bit more specific, by letting them know what to contact you about.
ro: Spune-le vizitatorilor cum să te contacteze. Poți să le spui clar în legătură cu ce să te contacteze.

en: Terms
ro: Termeni

en: Terms &amp; Conditions
ro: Termeni și condiții

en: Terms and Conditions
ro: Termeni și condiții

en: Test
ro: Testează

en: Testimonial goes here. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh. Donec hendrerit dui ut nisi tempor scelerisque.
ro: Testimonialul merge aici. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh. Donec hendrerit dui ut nisi tempor scelerisque.

en: Testimonial with image on the left
ro: Testimonial cu o imagine în stânga

en: Testimonial: Large centered text
ro: Testimonial: text mare centrat

en: Testimonials
ro: Testimoniale

en: Text Alignments
ro: Alinieri pentru text

en: Text List and Media
ro: Listă cu text și elemente media

en: Text Styles
ro: Stiluri text

en: Texture
ro: Textură

en: Thank you so much for helping make our day so wonderful! Everyone enjoyed the beautifully presented food and the professional service.&nbsp;Thank you again!
ro: Vă mulțumim foarte mult pentru că am avut o zi atât de frumoasă! Toată lumea s-a bucurat de mâncarea frumos prezentată și de serviciul profesionist. Mulțumim încă o dată!

en: Thanks for joining me!
ro: Mulțumesc că te-ai alăturat!

en: Thanks for visiting my site.
ro: Mulțumesc că mi-ai vizitat site-ul.

en: The <a href="#">sky</a> is the limit.
ro: <a href="#">Cerul</a> este limita.

en: The Aesthetic of Satire
ro: Estetica satirei

en: The Art of Adaptability:
ro: Arta adaptabilității:

en: The Art of Doing Nothing
ro: Arta de a nu face nimic

en: The Art of Connection
ro: Arta conexiunii

en: The Beauty is in the Details
ro: Frumusețea se găsește în detalii

en: The Benefits of Daily Walks
ro: Beneficiile plimbărilor zilnice

en: The Benefits of Mindful Eating
ro: Beneficiile alimentației conștiente

en: The City That Never Sleeps
ro: Orașul care nu doarme niciodată

en: The Constant Cycle
ro: Ciclul constant

en: The Crew
ro: Echipa

en: The Earth is constantly spinning.
ro: Pământul se rotește încontinuu.

en: The Eden Jacket
ro: Jacheta Eden

en: The Essence of Mindful Eating
ro: Esența alimentației conștiente

en: The Evolution of PCs
ro: Evoluția PC-urilor

en: The Final Corner
ro: Ultimul viraj

en: The Food Truck
ro: Camionul cu mâncare

en: The Grand Theater<br>154 Eastern Avenue<br>Maryland NY, 12345
ro: Grand Theater<br>154 Eastern Avenue<br>Maryland NY, 12345

en: The Hosts
ro: Gazdele

en: The Human Condition by Hannah Arendt
ro: The Human Condition de Hannah Arendt

en: The Impact of PC
ro: Impactul PC-ului

en: The Importance of Self-Care
ro: Importanța îngrijirii de sine

en: The Journey Begins
ro: Călătoria începe

en: The Life I Deserve
ro: Viața pe care o merit

en: The Local Burger
ro: Burgerul local

en: The Matterhorn is a mountain on the border between Switzerland and Italy. It has an elevation of about 4,480 meters. It is a part of the Alps, a mountain range in Europe.
ro: Matterhorn este un munte aflat la granița dintre Elveția și Italia. Are o altitudine de aproximativ 4.480 de metri. Face parte din munții Alpi, un lanț muntos din Europa.

en: The McMillan Family
ro: Familia McMillan

en: The Menu
ro: Meniul

en: The Modernists
ro: Moderniștii

en: The Mystery of the Bermuda Triangle
ro: Misterul din Triunghiul Bermudelor

en: The Opulent
ro: Opulența

en: The Patel Family
ro: Familia Patel

en: The Perfect Image
ro: Imaginea perfectă

en: The Power of Exploration
ro: Puterea explorării

en: The Prize
ro: Premiul

en: The Second Sex by Simone de Beauvoir
ro: The Second Sex de Simone de Beauvoir

en: The Sun is not the only object that may appear less blue in the atmosphere.
ro: Soarele nu este singurul obiect care poate să apară puțin albastru în atmosferă.

en: The Sun is not the only object that may appear less blue in the atmosphere.
ro: Soarele nu este singurul obiect care poate să apară puțin albastru în atmosferă.

en: The Sun is not the only object that may appear less blue in the atmosphere. Distant clouds or snowy mountaintops may appear yellowish.
ro: Soarele nu este singurul obiect care poate să apară puțin albastru în atmosferă. Norii îndepărtați sau vârfurile munților înzăpeziți pot să apară gălbui.

en: The Tale of Three Cocktails
ro: Povestea celor trei cocktailuri

en: The Team
ro: Echipa

en: The Three Musketeers, by A. Dumas
ro: Cei trei mușchetari, de A. Dumas

en: The Voyagers (Live)
ro: The Voyagers (live)

en: The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.
ro: Societate comercială Jucăria SRL a fost înființată în anul 1991 și de atunci oferă publicului jucării de calitate. Cu sediul în orașul Alexandria, firma are peste 1500 de angajați și a ajutat cu multe lucruri deosebite comunitatea orașului.

en: The artist is the creator of beautiful things. To reveal art and conceal the artist is art's aim. The critic is he who can translate into another manner or a new material his impression of beautiful things.
ro: Artistul este creatorul lucrurilor frumoase. Scopul artei este de a revela arta fără a dezvălui artistul. Criticul de artă este cel care poate tălmăci, într-o altă manieră sau prin idei și informații noi, impresia lui despre lucrurile frumoase.

en: The artist: handsome, and clever, with a comfortable home and happy disposition, seemed to unite some of the best blessings of existence; and had lived nearly twenty-one years in the world with very little to distress or vex her.
ro: Artista: frumoasă și inteligentă, cu o casă confortabilă și bună dispoziție, părea să reunească unele dintre marile binecuvântări ale existenței; și trăise aproape douăzeci și unu de ani pe lume, cu foarte puține motive de îngrijorare sau supărare.

en: The artist: handsome, clever, and rich, with a comfortable home and happy disposition, seemed to unite some of the best blessings of existence; and had lived nearly twenty-one years in the world with very little to distress or vex her.
ro: Artista: frumoasă, inteligentă și bogată, cu o casă confortabilă și bună dispoziție, părea să reunească unele dintre marile binecuvântări ale existenței; și trăise aproape douăzeci și unu de ani pe lume, cu foarte puține motive de îngrijorare sau supărare.

en: The author
ro: Autorul

en: The benefits of gratitude
ro: Beneficiile recunoștinței

en: The best way of learning about anything is by doing.
ro: Cea mai bună modalitate de a învăța de toate este să le faci.

en: The classroom environment at Stratford allows your child's educators to give them the time and attention that they need in order to succeed. We believe in keeping class numbers low to maximum learning potential.
ro: Atmosfera și ambianța claselor de la Stratford permite profesorilor copiilor tăi să le acorde timpul și atenția de care au nevoie pentru a avea succes, pentru a reuși în viață. Credem că un număr mic de copii în clasă oferă un potențial maxim de învățare.

en: The classroom environment at Stratford allows your childs' educators to give them the time and attention that they need in order to succeed. We believe in keeping class numbers low to maximum learning potential.
ro: Atmosfera și ambianța claselor de la Stratford permite profesorilor copiilor tăi să le acorde timpul și atenția de care au nevoie pentru a avea succes, pentru a reuși în viață. Credem că un număr mic de copii în clasă oferă un potențial maxim de învățare.

en: The connection between happiness and brain health
ro: Legătura dintre fericire și sănătatea creierului

en: The exhibitions are produced by UMoMA in collaboration with artists and museums around the world and they often attract international attention. UMoMA has received a Special Commendation from the European Museum of the Year, and was among the top candidates for the Swedish Museum of the Year Award as well as for the Council of Europe Museum Prize.
ro: Expozițiile sunt organizate de UMoMA în colaborare cu artiști și muzee din întreaga lume și adesea atrag atenția internațională. UMoMA a primit un premiu special pentru Muzeul european al anului și a fost printre candidații la Premiile anuale pentru muzeele suedeze, precum și la Premiile Consiliului Europei pentru muzee.

en: The following image is <em><strong>wide</strong></em> (if the theme supports it, that is). If not, who knows what will happen!<br>
ro: Imaginea următoare este <em><strong>lată</strong></em> (dacă tema o suportă, bineînțeles). Dacă nu, vedem ce se va întâmpla!<br>

en: The footer pattern sits at the bottom of your site and typically shows useful links and contact information.
ro: Modelul subsol se află în partea de jos a site-ului tău și de obicei arată legături utile și informații de contact.

en: The fundamental principles of architecture
ro: Principiile fundamentale ale arhitecturii

en: The header pattern sits at the top of your site and typically shows your site logo, title, and navigation.
ro: Modelul antet se află în partea de sus a site-ului tău și de obicei arată logoul și titlul site-ului, plus navigarea pe site.

en: The image above is presented in an Image block with alignment set to Full Width.
ro: Imaginea de mai sus este prezentată printr-un bloc Imagine cu alinierea setată la lățime completă.

en: The images above are presented in a Gallery block with one column.
ro: Imaginile de mai sus sunt prezentate printr-un bloc Galerie cu o singură coloană.

en: The menu is a mix of French&nbsp;regional cuisines, and the menu changes with the seasons. Be sure to ask about the daily specials!
ro: Meniul este un amestec al bucătăriilor regionale franceze și suferă modificări în fiecare anotimp. Asigură-te că ceri ofertele zilnice!

en: The mildness of her temper had hardly allowed her to impose any restraint.
ro: Blândețea temperamentului cu greu i-a permis să-și impună vreo restricție.

en: The most successful people don’t look back to see who’s watching.
ro: Oamenii de succes nu se uită înapoi pentru a vedea cine îi privește.

en: The most successful people don’t look back to see who’s watching. Look for opportunities to lift others up along the way
ro: Oamenii de succes nu se uită înapoi pentru a vedea cine îi privește. Caută oportunități pentru a-i ridica pe alții în drumul lor

en: The most successful people don’t look back to see who’s watching. Look for opportunities to lift others up along the way.
ro: Oamenii de succes nu se uită înapoi pentru a vedea cine îi privește. Caută oportunități pentru a-i ridica pe alții în drumul lor.

en: The most successful people don’t look back to see who’s watching. Look for opportunities to lift others up along the way. Having the proper mindset, moving outside your comfort zone, developing and maintaining healthy relationships, and staying focused have been key drivers of success for thousands of years.&nbsp;
ro: Oamenii de succes nu se uită înapoi pentru a vedea cine îi privește. Caută oportunități pentru a-i ridica pe alții în drumul lor. Să ai o mentalitate unanim acceptată, să poți să ieși din zona proprie de confort, să dezvolți și să întreții relații sănătoase și să rămâi concentrat pe ceea ce faci, sunt factorii cheie ai succesului de mii de ani.&nbsp;

en: The only limit is the extent of your imagination
ro: Singura limită este amploarea imaginației tale

en: The podcast you've been waiting for
ro: Podcast-ul pe care îl așteptai.

en: The post can be short or long, a personal intro to your life or a bloggy mission statement, a manifesto for the future or a simple outline of your the types of things you hope to publish.
ro: Articolul poate fi scurt sau mai lung, este o prezentare a ta sau motivul care te-a determinat să creezi un blog, o declarație prin care îți faci publice concepțiile, intențiile etc. sau un conspect al lucrurilor pe care speri să le publici.

en: The power of a smile
ro: Puterea unui zâmbet

en: The premier destination for modern art in Sweden. Open 10 AM → 6 PM every day during winter.
ro: Principala destinație pentru artă modernă în Suedia. În timpul iernii este deschis de la 10 la 18 în fiecare zi.

en: The premier destination for modern art in Sweden. Open 10 AM →&nbsp;6 PM every day during winter.
ro: Principala destinație pentru artă modernă în Suedia. În timpul iernii este deschis de la 10 la 18 în fiecare zi.

en: The sky is not completely dark at night. Were the sky absolutely dark, one would not be able to see the silhouette of an object against the sky.
ro: Cerul nu este complet întunecat noaptea. Dacă cerul ar fi în totalitate întunecat, nu am putea vedea silueta unui obiect pe cer.

en: The sky is the limit
ro: Cerul este limita

en: The sky is the limit.
ro: Cerul este limita.

en: The studio runs daily classes, where all levels are welcome. But if you’re a total beginner then we offer basic classes to help you find the confidence you need to get to know your body.
ro: În sală sunt organizate cursuri în fiecare zi, pentru toate nivelurile. Dacă ești un începător, îți oferim cursurile de bază care te ajută să-ți găsești încrederea de care ai nevoie pentru a-ți cunoaște corpul.

en: The studio was filled with the rich odour of roses, and when the light summer wind stirred amidst the trees of the garden, there came through the open door the heavy scent of the lilac, or the more delicate perfume of the pink-flowering thorn.
ro: Studioul era plin de mirosul bogat al trandafirilor, iar când vântul ușor de vară se mișca printre copacii din grădină, venea prin ușa deschisă mirosul puternic al liliacului sau parfumul mai delicat al spinosului cu flori roz.

en: The studio was filled with the rich odour of roses, and when the light summer wind stirred amidst the trees of the garden.
ro: Studioul era plin de mirosul bogat al trandafirilor, iar când vântul ușor de vară se mișca printre copacii din grădină.

en: The third column, as they say, is like a charm.
ro: A treia coloană, cum se spune, este ca un farmec.

en: The way to get started is to quit talking and begin doing.
ro: Modul de a începe este să renunți la vorbărie și să începi să faci ceva.

en: The works of Berthe Morisot, 1800s-era French painter
ro: Lucrările lui Berthe Morisot, pictoriță impresionistă din anii 1800

en: The&nbsp;sky&nbsp;is&nbsp;the&nbsp;limit.
ro: Cerul este limita.

en: Theatre of Operations
ro: Teatru de operații

en: Then whoever was on his way from that placed hurried, and whoever was coming toward it stayed where he was until he had permission to move on.
ro: Atunci, cine se afla în drum spre acel loc s-a grăbit și cine venea spre el s-a oprit acolo unde era până când a avut permisiunea de a merge mai departe.

en: There's something missing! But don't worry, we've got the <strong><em>cover image blocks</em></strong>... covered.
ro: Lipsește ceva! Dar nu îți face griji, avem <strong><em>blocuri Imagine de copertă</em></strong> care să te satisfacă.

en: These lessons happen at my studio in North London. They are suitable for beginners or advanced.
ro: Aceste lecții se desfășoară în studioul meu din nordul Londrei. Sunt potrivite pentru începători sau avansați.

en: These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.
ro: Aceste site-uri web pot să colecteze date despre tine, să folosească cookie-uri, să înglobeze urmărirea suplimentară a terților și să-ți monitorizeze interacțiunea cu conținutul înglobat, inclusiv să-ți urmărească interacțiunea cu conținutul înglobat dacă ai un cont și ești autentificat în acel site web.

en: Think of summer evenings by the Mediterranean, the feeling of sand beneath your feet. This elegant and casual line won't let you down where the breeze is warm and the days are long. Photos by&nbsp;<strong><a href="https://www.pexels.com/@daria?utm_content=attributionCopyText&amp;utm_medium=referral&amp;utm_source=pexels">Daria Shevtsova</a></strong>.
ro: Gândește-te la serile de vară pe malul Mării Mediterane și la nisipul pe care calci. Această linie elegantă și casual nu te va dezamăgi acolo unde briza este caldă și zilele sunt lungi. Fotografii de&nbsp;<strong><a href="https://www.pexels.com/@daria?utm_content=attributionCopyText&amp;utm_medium=referral&amp;utm_source=pexels">Daria Shevtsova</a></strong>.

en: Third Child
ro: Al treilea copil

en: This blog is meant to be a welcoming and supportive space for anyone looking to simplify their life and find more joy in the present moment.
ro: Acest blog este menit să fie un spațiu primitor și de susținere pentru oricine dorește să-și simplifice viața și să găsească mai multă bucurie în prezent.

en: This column contains two Paragraph blocks. The adjacent column contains a Pullquote block.
ro: Această coloană conține două blocuri Paragraf. Coloana adiacentă conține un bloc Citare concisă.

en: This column contains two paragraph blocks. The adjacent column contains a pullquote block.
ro: Această coloană conține două blocuri paragraf. Coloana adiacentă conține un bloc citare concisă.

en: This immersive publication spans four decades of multi-dimensional design driven by celebrating places, telling stories, and making symbols.
ro: Această publicație captivantă cuprinde patru decenii de design multidimensional axat pe sărbătorirea locurilor, întruchiparea povestirilor și crearea de simboluri.

en: This is a <em>full-width</em> cover image.
ro: Aceasta este o imagine de copertă în <em>lățime completă</em>.

en: This is a <em>wide</em> cover image.
ro: Aceasta este o imagine de copertă <em>lată</em>.

en: This is a Category Description.
ro: Aceasta este o descriere pentru categorie.

en: This is a Category Description.
ro: Aceasta este o descriere pentru categorie.

en: This is a Column, of blocks in columns. Column layouts can be adapted to fit different needs.<br>
ro: Aceasta este o coloană, formată din blocuri pe coloane. Aranjamentele coloanelor pot fi adaptate pentru a se potrivi mai multor nevoi.<br>

en: This is a button
ro: Acesta este un buton

en: This is a centered button
ro: Acesta este un buton centrat

en: This is a cover block, with a heading, a paragraph, and a button block.
ro: Acesta este un bloc copertă, cu un bloc antet, un bloc paragraf și un bloc buton.

en: This is a cover block, with a heading, a paragraph, and a button block.
ro: Acesta este un bloc copertă, cu un bloc antet, un bloc paragraf și un bloc buton.

en: This is a cover image block.
ro: Asta este un bloc Imagine de copertă.

en: This is a frequently asked question?
ro: Aceasta este o întrebare frecventă?

en: This is a group of blocks in columns. Column layouts can be adapted to fit different needs.
ro: Acesta este un grup de blocuri pe coloane. Aranjamentele coloanelor pot fi adaptate pentru a se potrivi mai multor nevoi.

en: This is a group of blocks in columns. Column layouts can be adapted to fit different needs.<br>
ro: Acesta este un grup de blocuri pe coloane. Aranjamentele coloanelor pot fi adaptate pentru a se potrivi mai multor nevoi.<br>

en: This is a left button
ro: Acesta este un buton stânga

en: This is a list block.
ro: Acesta este un bloc listă.

en: This is a paragraph block with a drop cap. Use the Settings panel to change block settings.
ro: Acesta este un bloc paragraf cu letrină.  Folosește panoul Setări pentru a modifica setările blocului.

en: This is a preformatted block.
ro: Asta este un bloc pre-formatat.

en: This is a pullquote. It's pretty awesome.
ro: Acesta este o citare concisă. Este frumoasă.

en: This is a quote block with a short quote.
ro: Acesta este un bloc citat cu un citat scurt.

en: This is a regular cover image.
ro: Aceasta este o imagine de copertă obișnuită.

en: This is a typical 3-column layout with images on top and some text below.
ro: Acesta este un aranjament tipic pe 3 coloane, cu imagini în partea de sus și text dedesubt.

en: This is a verse.
ro: Asta este un vers.

en: This is an example of a sticky post! You can read more about them <a href="http://en.support.wordpress.com/posts/post-visibility/#sticky-posts">here</a>.
ro: Acesta este un exemplu de articol reprezentativ! Poți să citești mai multe despre ele <a href="http://en.support.wordpress.com/posts/post-visibility/#sticky-posts">aici</a>.

en: This is an example of a sticky post. You can read more about them <a href="http://en.support.wordpress.com/posts/post-visibility/#sticky-posts">here</a>.
ro: Acesta este un exemplu de articol reprezentativ. Poți să citești mai multe despre ele <a href="http://en.support.wordpress.com/posts/post-visibility/#sticky-posts">aici</a>.

en: This is an example of an about page. Unlike posts, pages are better suited for more timeless content that you want to be easily accessible, like your About or Contact information. Click the Edit link to make changes to this page or <a href="//wordpress.com/page">add another page</a>.
ro: Iată un exemplu pentru pagina Despre. Spre deosebire de articole, paginile sunt mai potrivite pentru a afișa un conținut permanent, pe care vrei să-l accesezi mai ușor, cum ar fi informații despre tine sau de contact. Dă clic pe legătura Editează pentru a face modificări în această pagină sau <a href="//wordpress.com/page">adaugă o altă pagină</a>.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
ro: Aceasta este o pagină exemplu. Este diferită de un articol de blog deoarece ea va rămâne într-un singur loc și va apărea în navigarea pe site-ul tău (în majoritatea temelor). Foarte multe persoane încep cu o pagină Despre în care se prezintă potențialilor vizitatori ai site-ului. Ar putea spune ceva de genul acesta:

en: This is sample content, included with the template to illustrate its features. Remove or replace it with your own words and media.
ro: Acesta este un exemplu de conținut, inclus în șablon, pentru a ilustra funcționalitățile. Înlătură-l sau înlocuiește-l cu propriile cuvinte și elemente media.

en: This is the citation.
ro: Aceasta este citarea.

en: This is the first column, and it's amazing.
ro: Aceasta este prima coloană și este uimitoare.

en: This is the fourth column, and it's possibly the best.
ro: Aceasta este a patra coloană, probabil cea mai bună.

en: This is the second column, and it's also amazing.
ro: Aceasta este a doua coloană, și este și ea uimitoare.

en: This is what a typical day looks like for me
ro: Așa arată o zi obișnuită din viața mea

en: Thousands of<br>Happy Customers
ro: Mii de<br>clienți mulțumiți

en: Three
ro: Trei

en: Three Column Text and Links
ro: Text și legături pe trei coloane

en: Three Columns and Image
ro: Trei coloane și imagine

en: Three Generations
ro: Trei generații

en: Three Images Side by Side
ro: Trei imagini una lângă alta

en: Three Images and Paragraph
ro: Trei imagini și paragraf

en: Three Logos, Heading, and Paragraphs
ro: Trei logouri, titlu și paragrafe

en: Three column boxed pricing table
ro: Tabel cu prețuri pe trei coloane

en: Three column pricing table
ro: Tabel cu prețuri pe trei coloane

en: Three columns with address and open times
ro: Trei coloane cu adresă și program de funcționare

en: Three columns with contact info and social icons
ro: Trei coloane cu informații de contact și iconuri sociale

en: Three columns with features
ro: Trei coloane de funcționalități

en: Three columns with heading, text, and image
ro: Trei coloane cu titlu, text și imagine

en: Three columns with images
ro: Trei coloane cu imagini

en: Three columns with images and text
ro: Trei coloane cu imagini și text

en: Three columns.
ro: Trei coloane.

en: Three products with buy buttons
ro: Trei produse cu butoane de cumpărare

en: Three quotes
ro: Trei citate

en: Three testimonials side by side
ro: Trei testimoniale, unul lângă altul

en: Three videos
ro: Trei videouri

en: Through this blog, I shares my insights, experiences, and tips on how to live a more simple and intentional life. I write about a variety of topics, including decluttering, mindfulness, sustainability, and self-care.
ro: Prin acest blog, îmi împărtășesc viziunile, experiențele și sfaturile despre cum să trăiesc o viață mai simplă și mai intenționată. Scriu despre o varietate de subiecte, inclusiv debarasare de lucrurile neimportante, conștientizare, sustenabilitate și îngrijire personală.

en: Thumbnails
ro: Miniaturi

en: Thursday
ro: Joi

en: Tickets
ro: Bilete

en: Tiled Gallery
ro: Galerie placată

en: Tiled Gallery with Featured Product
ro: Galerie placată cu produse reprezentative

en: Tiled Mosaic Gallery
ro: Galerie placată gen mozaic

en: Tiled gallery with description
ro: Galerie placată, cu descriere

en: Tiled gallery with intro
ro: Galerie placată, cu introducere

en: Tiled project galleries with intro
ro: Galerii placată de proiecte, cu introducere

en: Timeless style.
ro: Stil nemuritor.

en: Tips
ro: Sfaturi

en: Tips for cultivating gratitude
ro: Sfaturi pentru cultivarea recunoștinței

en: Tips:
ro: Sfaturi:

en: To book a table, call us (123) 444–5678 or use the form below.
ro: Pentru a rezerva o masă, sună-ne la (123) 444-5678 sau folosește formularul de mai jos.

en: To book a table, call us or use the form below.
ro: Pentru a rezerva o masă, sună-ne sau folosește formularul de mai jos.

en: To continue reading this content, you must be a member.
ro: Pentru a citi în continuare acest conținut, trebuie să fii membru.

en: To continue reading this content, you must be a subscriber.
ro: Pentru a citi în continuare acest conținut, trebuie să ai un abonament.

en: To help you get started, here are a few questions:
ro: Pentru a te ajuta să începi, iată câteva întrebări:

en: Tokyo’s Pavements — A Walk Through Japan’s Biggest City
ro: Trotuarele din Tokyo - o plimbare prin cel mai mare oraș din Japonia

en: Tom Raftery interviews Matt Mullenweg and Donncha Ó Caoimh
ro: Tom Raftery îi intervievează pe Matt Mullenweg și Donncha Ó Caoimh

en: Tools
ro: Unelte

en: Top of the Hill
ro: Maturitate

en: Topic 1
ro: Primul subiect

en: Topic 2
ro: Al doilea subiect

en: Topics with Image
ro: Subiecte cu imagini

en: Tour Dates
ro: Datele turneului

en: Tour Dates 1
ro: Datele turneului 1

en: Tour Dates 2
ro: Datele turneului 2

en: Tour Dates 3
ro: Datele turneului 3

en: Tour Dates 4
ro: Datele turneului 4

en: Tour Dates 5
ro: Datele turneului 5

en: Tour dates
ro: Datele turneului

en: Trailer for a film about people working along a river.
ro: Trailerul unui film despre oameni care lucrează de-a lungul unui râu.

en: Training
ro: Instruire

en: Training programs
ro: Programe de instruire

en: Transcript
ro: Transcriere

en: Transparency
ro: Transparență

en: Travel
ro: Călătorie

en: Travel Adventures
ro: Aventuri din călătorii

en: Travel Guides
ro: Ghiduri pentru călătorii

en: Travel Tips
ro: Sfaturi pentru călătorii

en: Trending
ro: Tendințe

en: Trnava, Slovakia
ro: Trnava, Slovacia

en: Tropical paradise
ro: Paradis tropical

en: Try Desaign today and see how it can revolutionize your design process.
ro: Încearcă Desaign azi și vezi cum îți poate revoluționa procesul de proiectare.

en: Tuesday
ro: Marți

en: Tuesday 11 June 2024
ro: Marți, 11 iunie 2024

en: Tuesday 11 June 2024, 7:00 PM
ro: Marți, 11 iunie 2024, ora 19:00

en: Tuesday 11 June 2024, 8:00 PM
ro: Marți, 11 iunie 2024, ora 20:00

en: Tuesday 3pm to 5pm <br>Saturdays 9:30am to 11:30am
ro: Marți 15:00 - 17:00 <br>Sâmbătă 9:30 - 11:30

en: Tuesday, August 20, 2024 — 123 Street Name, Anycity
ro: Marți, 20 august 2024 - nume stradă și număr, localitate

en: Tuesday, July 2, 2024 — Online event
ro: Marți, 2 iulie 2024 - eveniment online

en: Tuesday, September 17, 2024 — 123 Street Name, Anycity
ro: Marți, 17 septembrie 2024 - nume stradă și număr, localitate

en: Tuesday-Thursday
ro: Marți - Joi

en: Tutorials
ro: Tutoriale

en: Tutorials on YouTube
ro: Tutoriale pe YouTube

en: Twenty Sixteen is a modernized take on an ever-popular WordPress layout — the horizontal masthead with an optional right sidebar that works perfectly for blogs and websites. It has custom color options with beautiful default color schemes, a harmonious fluid grid using a mobile-first approach, and impeccable polish in every detail. Twenty Sixteen will make your WordPress look beautiful everywhere.
ro: Twenty Sixteen este o abordare modernizată a aranjamentului WordPress popular pentru totdeauna — antetul orizontal cu o bară laterală opțională ce funcționează perfect pentru bloguri și site-uri web. Are opțiuni de culoare personalizate cu scheme de culoare implicite frumoase, o grilă fluidă armonioasă ce folosește abordarea întâi-mobil și o cizelare impecabilă în fiecare detaliu. Twenty Sixteen va face ca WordPress-ul tău să arate bine pretutindeni.

en: Twenty Twenty homepage layout
ro: Aranjament prima pagină Twenty Twenty

en: Two
ro: Doi

en: Two Buttons Centered CTA
ro: Îndemn la acțiune cu două butoane centrate

en: Two Column CTA
ro: Îndemn la acțiune pe două coloane

en: Two Column Menu with Icons
ro: Meniu pe două coloane cu iconuri

en: Two Column Testimonials
ro: Testimoniale pe două coloane

en: Two Column Text and Image
ro: Două coloane și imagine

en: Two Images Showcase
ro: Prezentare cu două imagini

en: Two Images Side by Side
ro: Două imagini una lângă alta

en: Two Images and Button
ro: Două imagini și buton

en: Two Images and Quote
ro: Două imagini și un citat

en: Two Images in Grid
ro: Două imagini într-o grilă

en: Two Images, Text, and Buttons
ro: Două imagini, text și butoane

en: Two column about me layout
ro: Aranjament Despre mine, pe două coloane

en: Two column boxed pricing table
ro: Tabel cu prețuri pe două coloane

en: Two column food menu
ro: Meniu cu mâncăruri pe două coloane

en: Two column gallery grid with content
ro: Grilă de galerii pe două coloane cu conținut

en: Two column image grid
ro: Grile de imagini pe două coloane

en: Two column of contact information
ro: Două coloane de informații de contact

en: Two column pricing table
ro: Tabel cu prețuri pe două coloane

en: Two column service offerings
ro: Două coloane cu oferte de servicii

en: Two column with image and content
ro: Două coloane cu imagini și conținut

en: Two columns with images
ro: Două coloane cu imagini

en: Two columns.
ro: Două coloane.

en: Two images and content
ro: Două imagini și conținut

en: Two products
ro: Două produse

en: Two products with buy button
ro: Două produse cu butoane de cumpărare

en: Two quotes and a heading
ro: Două citate și un subtitlu

en: Two testimonials side by side
ro: Două testimoniale, unul lângă altul

en: Type / to add a hidden block
ro: Tastează / pentru a adăuga un bloc ascuns

en: UP TO
ro: PÂNĂ LA

en: USA
ro: SUA

en: UX Manager at Clockwork. He formerly pioneered the Design System at Blue Sun, and led the Moonlight at Wonders and Co.
ro: Manager UX la Clockwork. Anterior, a fost dezvoltat sistemul de design la Blue Sun și a condus Moonlight la Wonders and Co.

en: Umbrella
ro: Umbrelă

en: Uncategorized
ro: Fără categorie

en: Uncomfortable Armchair
ro: Fotoliu inconfortabil

en: Uncover the echoes of time in our History section, where the lessons of the past illuminate the mysteries of the present.
ro: Descoperă ecourile timpului în secțiunea noastră Istorie, unde lecțiile trecutului luminează misterele prezentului.

en: Under Construction
ro: În construcție

en: Understand
ro: Înțelege

en: Unforgettable Road Trips
ro: Drumeții de neuitat

en: Unique, one-of-a-kind pieces.
ro: Piese unice, excepționale.

en: United Kingdom
ro: Regatul Unit

en: United States
ro: SUA

en: Universe
ro: Univers

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Unleash your creativity at our pottery workshop
ro: Îți dezlănțui creativitatea la atelierul nostru de olărit

en: Unlimited Potential
ro: Potențial nelimitat

en: Unlimited bandwidth
ro: Lățime de bandă nelimitată

en: Unlimited designs
ro: Designuri nelimitate

en: Unordered List
ro: Listă neordonată

en: Unordered List (Nested)
ro: Listă neordonată (imbricată)

en: Unordered list item one
ro: Primul element din lista neordonată

en: Unordered list item three
ro: Al treilea element din lista neordonată

en: Unordered list item two
ro: Al doilea element din lista neordonată

en: Upcoming Events
ro: Evenimente viitoare

en: Upcoming Stops
ro: Opriri viitoare

en: Upcoming Tours and Destinations
ro: Excursii și destinații viitoare

en: Upcoming event
ro: Eveniment viitor

en: Upcoming events
ro: Evenimente viitoare

en: Upcoming stops
ro: Opriri viitoare

en: Update
ro: Actualizează

en: Use natural materials.
ro: Folosește materiale naturale.

en: Use of recycled and recyclable materials.
ro: Utilizare de materiale reciclate și reciclabile.

en: Use the Right Tools:
ro: Folosește uneltele potrivite:

en: Use the force, Luke.
ro: Folosește forța, Luke.

en: Use the hashtag <strong>#attheforkshow</strong> on Twitter or send a message from the contact form.
ro: Folosește hashtag-ul <strong>#attheforkshow</strong> pe Twitter sau trimite un mesaj folosind formularul de contact.

en: Use the hashtag <strong>#attheforkshow</strong> on Twitter or send message from the contact form below the page.
ro: Folosește hashtag-ul #attheforkshow pe Twitter sau trimite un mesaj folosind formularul de contact din josul paginii.

en: Use this space to add bio here. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh. Donec hendrerit dui ut nisi tempor scelerisque.
ro: Folosește această zonă pentru a adăuga informații biografice. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh. Donec hendrerit dui ut nisi tempor scelerisque.

en: Use this space to introduce yourself.<br>Who you are, what you do, and where you are.
ro: Folosește această zonă pentru a te prezenta.<br>Cine ești, ce faci și unde locuiești.

en: Use this space to say what makes your service apart from others.
ro: Folosește această zonă pentru a spune de ce serviciul tău este deosebit în comparație cu altele.

en: Use this space to say what makes your service special.
ro: Folosește această zonă pentru a spune de ce serviciul tău este special.

en: Use this space to say what makes your service special. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
ro: Folosește această zonă pentru a spune de ce serviciul tău este special. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

en: Use this space to say your mission statement. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
ro: Folosește această zonă pentru a spune care este misiunea ta. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

en: VIEW ALL
ro: Vezi tot

en: Valencia, Spain
ro: Valencia, Spania

en: Values
ro: Valori

en: Venison tartare, aged black garlic
ro: Tartar de căprioară, usturoi negru maturat

en: Venue
ro: Locație

en: Venue<br>San Francisco, CA
ro: Locație<br>San Francisco, CA

en: Verse Block
ro: Bloc Vers

en: Vesta is a photographer and art director based in London, UK. Currently working for magazines and award-winning publications.
ro: Vesta este un fotograf și director artistic care locuiește în Londra, Regatul Unit. În prezent lucrează pentru reviste și publicații de prestigiu.

en: Video Block
ro: Bloc Video

en: Video Conferencing
ro: Videoconferință

en: Video Post Format Example
ro: Exemplu de format de articol video

en: Video lectures
ro: Lecții video

en: Videos
ro: Video-uri

en: View Blog
ro: Vezi Blog

en: View Classes
ro: Vezi cursurile

en: View Full Menu
ro: Vezi tot meniul

en: View Menu
ro: Vezi meniul

en: View Our Full Menu
ro: Vezi tot meniul nostru

en: View Our Menu
ro: Vezi meniul nostru

en: View Teachers
ro: Vezi profesorii

en: View menu
ro: Vezi meniu

en: View of Krakow (1876)
ro: Vedere din Cracovia (1876)

en: View our menu
ro: Vezi meniul nostru

en: View product
ro: Vezi produsul

en: View products
ro: Vezi produsele

en: Villa with Orange Trees, Nice
ro: Vilă cu portocali, Nisa

en: Visit Blog
ro: Vizitează blog

en: Visit Live Project
ro: Mergi la proiectul live

en: Visit Santorini and learn about its architecture and history.
ro: Vizitezi Santorini și înveți despre arhitectura și istoria locului.

en: Visit Us
ro: Vizitează-ne

en: Visit forums
ro: Vizitează forumurile

en: Visit our store
ro: Vizitează magazinul nostru

en: Visit the Library
ro: Vizitează biblioteca

en: Visit us
ro: Vizitează-ne

en: Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
ro: Comentariile vizitatorilor pot fi verificate printr-un serviciu automat de detectare a spamului.

en: Visitors will want to know who is on the other side of the page. Use this space to write about your business.
ro: Vizitatorii vor dori să știe cine se află în spatele paginii. Folosește această zonă pentru a scrie ceva despre afacerea ta.

en: Visitors will want to know who is on the other side of the page. Use this space to write about yourself, your site, your business, or anything you want. Use the testimonials below to quote others, talking about the same thing – in their own words.
ro: Vizitatorii vor dori să știe cine se află în spatele paginii. Folosește acest spațiu pentru a scrie despre tine, site-ul tău, afacerea ta sau orice altceva vrei. Folosește testimonialele de mai jos pentru a-i cita pe alții, referitor la aceleași lucruri - cu propriile lor cuvinte.

en: Visualisation
ro: Vizualizare

en: Vitamin E:
ro: Vitamina E:

en: Vol.3
ro: Vol. 3

en: WHAT PEOPLE ARE SAYING
ro: Ce spune lumea

en: WHAT PEOPLE SAY
ro: Ce spune lumea

en: WHAT'S YOUR FAVOURITE COLOUR?
ro: CARE ESTE CULOAREA TA PREFERATĂ?

en: WHAT’S YOUR FAVORITE COLOR?
ro: CARE ESTE CULOAREA TA PREFERATĂ?

en: WHAT’S YOUR FAVOURITE COLOUR?
ro: Care este culoarea ta preferată?

en: Wang<br>Cheung
ro: Wang <br>Cheung

en: Want to be first in line to learn tips and tricks for supercharging your mockups with Desaign? There are many helpful resources in our blog.
ro: Vrei să fii primul care primești sfaturi și înveți trucuri ca să-ți îmbunătățești machetele cu Desaign? Există multe resurse utile pe blogul nostru.

en: Want to join the Stratford family?
ro: Vrei să te alături familiei Stratford?

en: Want to work with us?
ro: Vrei să lucrezi cu noi?

en: Watch Tutorials and Learn
ro: Urmărește tutorialele și învață

en: Watch birds<br>from your inbox
ro: Privești păsări<br>în emailurile primite

en: Watch my tutorials
ro: Vizionează tutorialele mele

en: Watch video
ro: Vizionează videoul

en: Watches
ro: Ceasuri

en: Water structures and greenhouses
ro: Structuri pe apă și sere

en: We aim to respond to all enquiries in 3-5 working days but at busier times it may take longer.
ro: Ne propunem să răspundem la toate solicitările în 3 - 5 zile lucrătoare, dar în perioadele mai aglomerate poate să dureze mai mult.

en: We are Bālāsana, a yoga studio based in Brooklyn, NY.
ro: Suntem Bālāsana, o sală de yoga din Brooklyn, NY.

en: We are Stratford, a place of educational excellence.
ro: Suntem Stratford, un institut educațional prin excelență.

en: We are Stratford, a place of educational excellence.
ro: Suntem Stratford, un institut educațional prin excelență.

en: We are a local organization that provides support within the local community to organizations that involve volunteers.
ro: Suntem o organizație locală care oferă sprijin organizațiilor care implică voluntari  din comunitățile locale.

en: We are a non-profit organization, we are looking forward to a peaceful world by helping each other to join hands together to bring a better future for all children.
ro: Suntem o organizație non-profit și ne dorim o lume mai bună, hai să ne ajutăm reciproc și să ne unim pentru a le oferi tuturor copiilor un viitor mai bun.

en: We are a small team of talented professionals with a wide range of skills and experience. We love what we do, and we do it with passion. We look forward to working with you.
ro: Suntem o mică echipă de profesioniști talentați, cu calificare și experiență. Ne place ceea ce facem și o facem cu pasiune. Abia așteptăm să lucrăm cu tine.

en: We are thinking about the planet
ro: Ne gândim la planetă

en: We asked Avens for a full rebranding of our company. We couldn't happier and our customers too.
ro: Le-am cerut celor de la Avens o schimbare completă de imagine pentru compania noastră. Am fost foarte mulțumiți, la fel și clienții noștri.

en: We asked Shawburn for a full rebranding of our company. We couldn't happier and our customers too.
ro: Le-am cerut celor de la Shawburn o schimbare completă de imagine pentru compania noastră. Am fost foarte mulțumiți, la fel și clienții noștri.

en: We believe in equipping your children with the skills to be able to learn for the rest of their lives! By instilling in them a method of analytical thinking, we believe they will be able to be independent thinkers and be high performers in their chosen careers.
ro: Suntem convinși că toți copiii sunt înzestrați cu deprinderi pentru a putea învăța tot restul vieții! Insuflându-le o metodă de gândire analitică, credem că vor capabili să fie gânditori independenți și să obțină performanțe deosebite în cariera aleasă.

en: We booked our honeymoon with Exford and it was simply incredible. They took care of everything, even our packing list!
ro: Ne-am rezervat luna de miere la Exford și a fost pur și simplu incredibil. S-au ocupat de toate, chiar și de lista noastră pentru bagaje!

en: We deliver outstanding results across 3 key business areas: branding, web design, and digital marketing.
ro: Oferim rezultate excepționale în 3 domenii cheie ale afacerilor: crearea de branduri, design web și marketing digital.

en: We earned a reputation for designing beautiful and innovative buildings that delight and inspire. We strive to deliver innovative solutions that have a minimal impact on the environment.
ro: Ne-am câștigat o reputație prin proiectarea unor clădiri frumoase și inovatoare care încântă și inspiră. Ne străduim să oferim soluții inovatoare care au un impact minim asupra mediului.

en: We equip your children for their chosen field of study and careers with lifelong learning skills.
ro: Le oferim copiilor tăi un domeniul de studiu ales și o carieră cu posibilități de învățare pe tot parcursul vieții.

en: We help companies define a clear brand identity that will carry them through their financing rounds.
ro: Ajutăm companiile să-și definească o identitate mai clară a brandului prin care se vor impune în circuitele de finanțare.

en: We help you discover your path to the top
ro: Te ajutăm să descoperi drumul spre vârf

en: We meet every third Tuesday of the month, and occasionally host online events. Take a look at our lineup.
ro: Ne întâlnim în fiecare a treia zi de marți a lunii și, uneori, organizăm evenimente online. Aruncă o privire la programul nostru.

en: We offer a range of services to help you achieve the results you're after. Not sure what you need, or what it costs? We can explain what services are right for you and tell you more about our fees. Get in touch below.
ro: Oferim o serie de servicii care te ajută să obții rezultatele pe care le cauți. Nu știi sigur de ce ai nevoie sau cât costă? Îți putem explica care servicii sunt potrivite pentru tine și îți spunem mai multe despre costurile care le implică.

en: We offer a refund on any items returned to us within 14 days of the delivery date, excluding any delivery costs. To request a return, go to Order Management.
ro: Oferim o rambursare pentru toate articolele returnate la noi în termen de 14 zile de la data livrării, fără niciun cost de expediere. Pentru a cere o rambursare, mergi la Administrare comenzi.

en: We partner with companies across the globe to mitigate the harm we create through the manufacturing of clothes.
ro: Colaboram cu companii din întreaga lume pentru a atenua efectele create de fabricarea de îmbrăcăminte.

en: We ship all of our orders from the Netherlands, where our warehouse is based.
ro: Livrăm toate comenzile noastre din Țările de Jos, unde avem depozitele.

en: We specialize in limited collections of handmade tableware. We collaborate with restaurants and cafes to create unique items that complement the menu perfectly. Please get in touch if you want to know more about our process and pricing.
ro: Suntem specializați în colecții de veselă lucrată manual și în ediție limitată. Colaborăm cu restaurante și cafenele pentru a crea articole unice care să completeze perfect meniurile. Te rog să ne contactezi dacă vrei să afli mai multe despre munca noastră și să vezi prețurile.

en: We strive to live by the&nbsp;<a href="https://automattic.com/creed/">Automattic Creed</a>.
ro: Ne străduim să trăim după <a href="https://automattic.com/creed/">Crezul Automattic</a>.

en: We work closely with a wide range of international artists helping them to produce original, affordable, and high-quality editions retailed online and at our art store.
ro: Lucrăm îndeaproape cu mai mulți artiști internaționali pe care îi ajutăm să producă ediții originale, accesibile și de înaltă calitate care sunt vândute cu amănuntul atât online, cât și în magazinul nostru de artă.

en: We'd love to hear from you! Drop us a line below and we'll do our best to get back to you within one business day.
ro: Ne-ar face plăcere să ne auzim! Lasă-ne un mesaj mai jos și vom face tot posibilul să îți răspundem în ziua lucrătoare următoare.

en: We'd love to work with you.
ro: Ne-ar face plăcere să lucrăm cu tine.

en: We're Hiring
ro: Facem angajări

en: We're a food blog focused on simple and seasonal recipes.
ro: Avem un blog cu mâncăruri axat pe rețete simple și de sezon.

en: We're looking for speakers!
ro: Căutăm vorbitori!

en: Web Design
ro: Design web

en: Websites
ro: Site-uri web

en: Wedding Cake
ro: Tort pentru nuntă

en: Wedding Cakes:
ro: Torturi pentru nunți:

en: Weddings
ro: Nunți

en: Weddings &amp; Events
ro: Nunți și evenimente

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Weight
ro: Greutate

en: Welcome
ro: Bun venit

en: Welcome home
ro: Bine ai venit acasă

en: Welcome to
ro: Bine ai venit la

en: Welcome to Avens
ro: Bine ai venit la Avens

en: Welcome to Maywood
ro: Bun venit la Maywood

en: Welcome to Rockfield
ro: Bine ai venit la Rockfield

en: Welcome to Seedlet
ro: Bine ai venit la Seedlet

en: Welcome to Stow Stationery
ro: Bine ai venit la papetăria Stow

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
ro: Bun venit pe WordPress. Acesta este primul tău articol. Editează-l sau șterge-l, apoi începe scrisul!

en: Welcome to my blog!
ro: Bine ai venit pe blogul meu!

en: Welcome to my blog!
ro: Bine ai venit pe blogul meu!

en: Welcome to our new Business blog
ro: Bine ai venit la noul nostru blog de afaceri

en: Welcome to your new site.
ro: Bine ai venit pe noul tău site.

en: Wellbeing
ro: Bunăstare

en: Wellness
ro: Bunăstare

en: Were the sky absolutely dark, one would not be able to see the silhouette of an object against the sky.
ro: Dacă cerul este în totalitate întunecat, nu poți să vezi silueta unui obiect pe cer.

en: We’re a passionate, dynamic, global team.
ro: Suntem o echipă pasionată, dinamică, la nivel global.

en: We’re launching soon. Be the first to sign up!
ro: Facem lansarea în curând. Fii printre primii, înscrie-te!

en: We’re thrilled to have you here! Now, if you don’t want to miss an article or an episode, you can subscribe to our newsletter.
ro: Suntem încântați să te afli aici! Acum, dacă nu vrei să ratezi vreun articol sau episod, te poți abona la știrile noastre.

en: What Our Critics Are Saying
ro: Ce spun criticii noștri

en: What Our Customers Say
ro: Ce spun clienții noștri

en: What Our Customers are Saying
ro: Ce spun clienții noștri

en: What People Are Saying
ro: Ce spune lumea

en: What People Say
ro: Ce spune lumea

en: What Science Says About Turmeric for the Skin
ro: Ce spune știința despre turmeric pentru piele

en: What We Do
ro: Ce facem

en: What You Do
ro: Ceea ce faci

en: What You'll Learn:
ro: Ce vei învăța:

en: What can happen when we speak out<br>San Francisco, CA
ro: Ce se poate întâmpla când vorbim<br>San Francisco, CA

en: What design mentees need
ro: De ce au nevoie mentorii în design

en: What does a copywriter do?
ro: Ce face un copywriter?

en: What inspires you?
ro: Ce te inspiră?

en: What is Minetest?
ro: Ce este Minetest?

en: What is WordPress?
ro: Ce este WordPress?

en: What makes us the best in business.
ro: Ce ne recomandă ca cei mai buni în afaceri.

en: What other parents Say
ro: Ce spun alți părinți

en: What other parents say
ro: Ce spun alți părinți

en: What our customers are saying
ro: Ce spun clienții noștri

en: What people are saying
ro: Ce spune lumea

en: What rights you have over your data
ro: Ce drepturi ai asupra datelor tale

en: What students say
ro: Ce spun cursanții

en: What topics do you think you’ll write about?
ro: Care sunt subiectele pe care crezi că le vei aborda?

en: What you do
ro: Ce faci

en: What's that? You wanted to see a <strong>full-width image block?</strong> Well then feast your eyes on the following.
ro: Ce-i asta? Ai vrut să vezi un <strong>bloc Imagine în lățime completă?</strong> Ei bine, atunci vezi ceea ce urmează.

en: What:
ro: Ce:

en: What’s on my desk
ro: Ce am pe birou

en: When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select &quot;Remember Me&quot;, your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed.
ro: Când te autentifici, vom seta și câteva cookie-uri pentru a-ți salva informațiile de autentificare și opțiunile de afișare pe ecran. Cookie-urile de autentificare sunt păstrate două zile, iar cele pentru opțiuni de afișare pe ecran sunt păstrate un an. Dacă selectezi „Ține-mă minte”, cookie-urile tale de autentificare vor fi păstrate două săptămâni. Dacă te dezautentifici din cont, cookie-urile de autentificare vor fi eliminate.

en: When:
ro: Când:

en: Where do you ship from?
ro: De unde se fac livrările?

en: Where to find us
ro: Unde ne găsești

en: Where your data is sent
ro: Unde sunt trimise datele tale

en: Where:
ro: Unde:

en: Who can attend?
ro: Cine poate participa?

en: Who doesn’t like a discount? Book with us your first trip today and receive an exclusive offer.
ro: Cine nu vrea o reducere? Rezervă azi la noi prima excursie și ai o ofertă exclusivă.

en: Who we are
ro: Cine suntem

en: Who we share your data with
ro: Cu cine partajăm datele tale

en: Who would you love to connect with via your blog?
ro: Cu cine ai vrea să intri în contact cu ajutorul blogului?

en: Why You Should Embrace Failure
ro: De ce ar trebui să accepți eșecurile

en: Why You'll Love Us
ro: De ce ne vei îndrăgi

en: Why are you blogging publicly, rather than keeping a personal journal?
ro: De ce scrierea pe un blog public este preferată în locul unui jurnal personal?

en: Why choose us
ro: De ce să ne alegi pe noi

en: Why choose us?
ro: De ce să ne alegi pe noi?

en: Why do this?
ro: De ce să faci asta?

en: Why use Desaign?
ro: De ce să folosești Desaign?

en: Wide cover block with left-aligned text
ro: Bloc copertă lat cu text aliniat la stânga

en: William & Megan James
ro: William și Megan James

en: Wine
ro: Vin

en: Wine pairings
ro: Asocieri de vinuri

en: Winter Menu
ro: Meniu de iarnă

en: With Exford, your journey starts here. Please be sure to explore all our offers and choose the destination just right for your next vacation.
ro: Călătoriile tale încep aici la Exford. Te rog asigură-te că treci în revistă toate ofertele noastre și alegi destinația potrivită pentru următoarea ta vacanță.

en: With a wide range of designer chairs to elevate your living space.
ro: Cu o gamă largă de scaune proiectate de profesioniști pentru toate spațiile locuibile.

en: With feta, tomatoes, basil and garlic.
ro: Cu brânză feta, roșii, busuioc și usturoi.

en: With homemade BBQ sauce and avocado
ro: Cu sos BBQ de casă și avocado

en: With love and gratitude,
ro: Cu dragoste și recunoștință,

en: With our guide, it is easier to learn where to get second-hand clothing and furniture.
ro: Cu ghidul nostru, este mai ușor să găsești de unde să cumperi îmbrăcăminte și mobilier second hand.

en: With seasonal vegetables.
ro: Cu legume de sezon.

en: With seven floors of striking architecture, UMoMA shows exhibitions of international contemporary art, sometimes along with art historical retrospectives. Existential, political and philosophical issues are intrinsic to our programme. As visitor you are invited to guided tours artist talks, lectures, film screenings and other events with free admission
ro: Cu șapte etaje de o arhitectură impresionantă, UM0MA prezintă expoziții de artă contemporană, uneori alături de retrospective istorice de artă. Subiectele existențiale, politice și filozofice sunt intrinseci programului nostru. Ca vizitator ești invitat la tururi cu ghid, discuții despre artă, lecturi, vizionări de filme și alte evenimente cu acces gratuit

en: Women
ro: Femei

en: Wooden Stairs
ro: Scări de lemn

en: WordPress is web software you can use to create a beautiful website or blog. We like to say that WordPress is both free and priceless at the same time.
ro: WordPress este un software web pe care îl poți utiliza pentru a crea un site sau un blog frumos. Ne place să spunem că WordPress este gratuit și de neprețuit în același timp.

en: WordPress is web software you can use to create a beautiful website or blog. We like to say that WordPress is both free and priceless at the same time.
ro: WordPress este un software web pe care îl poți utiliza pentru a crea un site sau un blog frumos. Ne place să spunem că WordPress este gratuit și de neprețuit în același timp.

en: WordPress-logotype-standard
ro: Tip standard de logo pentru WordPress

en: Work Hard
ro: Muncește din greu

en: Work Smart
ro: Muncește inteligent

en: Work Smart
ro: Muncește inteligent

en: Work hard
ro: Muncește din greu

en: Work hard, work smart
ro: Muncește din greu, muncește inteligent

en: Work hard. Work smart.
ro: Muncește din greu. Muncește inteligent.

en: Work hard. Work smart.
ro: Muncește din greu. Muncește inteligent.

en: Work smart
ro: Muncește inteligent

en: Work with me
ro: Lucrează cu mine

en: Work with us
ro: Lucrează cu noi

en: Work-Life Balance
ro: Echilibru între viață și profesie

en: Working at Dawn
ro: Lucrând în zori de zi

en: Works and Days
ro: Exponate și zile

en: Works with major design software
ro: Funcționează cu cele mai importante software-uri de proiectare

en: Write title
ro: Scrie titlul

en: Write titleu2026
ro: Scrie titlulu2026

en: Write title…
ro: Scrie titlul...

en: Writers Week
ro: Săptămâna scriitorilor

en: Writing
ro: Scriere

en: Writing and Updating Documentation
ro: Scrierea și actualizarea documentației

en: Written by
ro: Scris de

en: Year
ro: An

en: Years of experience
ro: Ani de experiență

en: Years running
ro: Ani de funcționare

en: Yes, we are pleased to confirm that we offer worldwide shipping! Please note that we are unable to deliver to some countries and we apologize for any inconvenience caused.
ro: Da, confirmăm că livrăm în toată lumea! Totuși, s-ar putea să nu facem livrări în unele țări și ne cerem scuze pentru asta.

en: Yokohama, Japan
ro: Yokohama, Japonia

en: You are on the right track.
ro: Ești pe drumul cel bun.

en: You can find me on:
ro: Mă poți găsi pe:

en: You don't have to be great to get started but you have to get started to be great.
ro: Nu trebuie să fii o persoană importantă pentru a începe, dar trebuie să începi ca să devii important.

en: You don’t wanna miss it.
ro: Nu vrei să le pierzi.

en: You may be interested in…
ro: S-ar putea să te intereseze...

en: You'll find this layout on web sites all over the internet.
ro: Vei găsi acest aranjament pe site-urile web de pe internet.

en: You'll love who we are
ro: O să-ți placă cine suntem

en: Young Woman in Mauve
ro: Femeie tânără în mov

en: Your Journey Begins
ro: Călătoria ta începe

en: Your best second-hand guides
ro: Cele mai bune ghiduri pentru second-hand

en: Your cart is currently empty!
ro: Coșul tău este gol acum!

en: Your customers will love your attention to detail. Each project you showcase tells them something difference about you and your innovative work.
ro: Clienții vor aprecia atenția ta la detalii. Fiecare proiect pe care îl prezinți le va vorbi despre tine și lucrările tale inovatoare.

en: You’re going to publish a post today. Don’t worry about how your blog looks. Don’t worry if you haven’t given it a name yet, or you’re feeling overwhelmed. Just click the “New Post” button, and tell us why you’re here.
ro: Astăzi vei publica un articol. Nu te gândi la aspectul blogului tău. Nu-ți face griji dacă nu i-ai dat încă un nume sau te simți copleșit. Doar dă clic pe butonul „Articol nou” și spune-ne de ce ești aici.

en: Yuga<br>Foundation
ro: Fundația<br>Yuga

en: [Annalee Washington] Work with Me
ro: [Annalee Washington] lucrează cu mine

en: [At the Fork] Home
ro: [At the Fork] Prima pagină

en: [Maywood] Home
ro: [Maywood] Prima pagină

en: [Pattern Boilerplates] Form
ro: [Pattern Boilerplates] Formular

en: [code language="html" highlight="2"]
    
    &lt;blockquote class="alignright"&gt;
       This is a right-aligned blockquote.
    
    &lt;/blockquote&gt;
    
    [/code]
ro: [code language="html" highlight="2"]
    
    &lt;blockquote class="alignright"&gt;
       Acesta este un citat aliniat la dreapta.
    
    &lt;/blockquote&gt;
    
    [/code]

en: [code language="html" highlight="2"]
    &lt;blockquote class="aligncenter"&gt;
       This is a centered blockquote.
    
    &lt;/blockquote&gt;
    
    [/code]
ro: [code language="html" highlight="2"]
    &lt;blockquote class="aligncenter"&gt;
       Acesta este un citat centrat.
    
    &lt;/blockquote&gt;
    
    [/code]

en: [code language="html" highlight="2"]
    &lt;blockquote class="alignleft"&gt;
       This is a left-aligned blockquote.
    
    &lt;/blockquote&gt;
    
    [/code]
ro: [code language="html" highlight="2"]
    &lt;blockquote class="alignleft"&gt;
      Acesta este un citat aliniat la stânga.
    
    &lt;/blockquote&gt;
    
    [/code]

en: about
ro: despre

en: about-us
ro: despre noi

en: accounting
ro: contabilitate

en: ad
ro: reclamă

en: add another page
ro: adaugă o altă pagină

en: adventure
ro: aventură

en: adventures
ro: aventuri

en: advertisement
ro: publicitate

en: advertising
ro: publicitate

en: agenda
ro: agendă

en: all
ro: tot

en: anthropology
ro: antropologie

en: appetizers
ro: Aperitive

en: appointments
ro: programări

en: archeology
ro: arheologie

en: architecture
ro: arhitectură

en: aristotle
ro: aristotel

en: art
ro: artă

en: article
ro: articol

en: artwork
ro: operă de artă

en: astronomy
ro: astronomie

en: authenticity
ro: autenticitate

en: authority
ro: autoritate

en: autobiography
ro: autobiografie

en: awards
ro: Premii

en: awards won
ro: premii câștigate

en: basic
ro: de bază

en: beach
ro: plajă

en: beautiful
ro: frumos

en: beginnings
ro: începuturi

en: benefits
ro: beneficii

en: biography
ro: biografie

en: birds
ro: păsări

en: boats
ro: bărci

en: books
ro: cărți

en: bracelets
ro: brățări

en: breakfast
ro: mic dejun

en: bridges
ro: poduri

en: brownies
ro: negrese

en: building
ro: Construcții

en: burgers
ro: burgeri

en: business
ro: afaceri

en: by Jan Brueghel The Elder (Flemish, 1568 - 1625)
ro: de Jan Brueghel cel Bătrân (flamand, 1568 - 1625)

en: by Noah Jones
ro: de Noah Jones

en: by Saturnin Świerzyński (Polish, 1820-1885)
ro: de Saturnin Świerzyński (polonez, 1820-1885)

en: by WordPress.com
ro: de WordPress.com

en: case-studies
ro: studii de caz

en: category
ro: Categorie

en: change
ro: modifică

en: chapters
ro: capitole

en: chocolate
ro: ciocolată

en: cinnamon
ro: scorțișoară

en: citrus
ro: citrice

en: city
ro: oraș

en: classical
ro: clasic

en: coconuts
ro: nuci de cocos

en: cognitive-therapy
ro: terapie cognitivă

en: collaboration
ro: colaborare

en: collection
ro: colectare

en: coming-soon
ro: în curând

en: commissions
ro: comisioane

en: community
ro: comunitate

en: conscious-living
ro: viață conștientă

en: contact@example.com
ro: contact@exemplu.com

en: content
ro: conținut

en: cookies
ro: Cookie-uri

en: countries represented
ro: țări reprezentate

en: craft
ro: meșteșug

en: creativity
ro: creativitate

en: cycle
ro: ciclu

en: dark
ro: Întunecat

en: data
ro: date

en: decoration
ro: decorare

en: design
ro: Design

en: dessert
ro: Desert

en: desserts
ro: Deserturi

en: devices
ro: dispozitive

en: dinner
ro: cină

en: diversity
ro: diversitate

en: documentary
ro: documentar

en: dogfooding
ro: hrană pentru câini

en: drinks
ro: Băuturi

en: earn
ro: câștigă

en: earrings
ro: cercei

en: education
ro: Educație

en: email@domain.com
ro: email@domeniu.com

en: episode
ro: episod

en: events
ro: evenimente

en: evolution
ro: evoluție

en: example
ro: exemplu

en: exhibitions
ro: Expoziții

en: experience
ro: Experiență

en: experts working
ro: specialiști care lucrează

en: explain
ro: explică

en: exploration
ro: explorare

en: family
ro: de familie

en: family-business
ro: afaceri de familie

en: fantasy
ro: fantezie

en: faqs
ro: întrebări frecvente

en: fashion
ro: modă

en: fashion design With Wang
ro: design în modă cu Wang

en: favourites
ro: preferate

en: featured
ro: reprezentativ

en: features
ro: Funcționalități

en: feeding
ro: hrănire

en: figs
ro: smochine

en: fish
ro: pești

en: flandre
ro: flandra

en: footer
ro: subsol

en: form
ro: formular

en: fragments
ro: fragmente

en: from $0.99
ro: de la 0,99 $

en: from $1.49
ro: de la 1,49 $

en: from $1.99
ro: de la 1,99 $

en: from $2.99
ro: de la 2,99 $

en: from <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Freddie_Mercury">Wikipedia</a>
ro: din <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Freddie_Mercury">Wikipedia</a>

en: from £145.00
ro: de la 145 £

en: from £15.00
ro: de la 15 £

en: from £250.00
ro: de la 250 £

en: from £35.00
ro: de la 35 £

en: from £350 to £3000+
ro: de la 350 £ la 3000 £ sau mai mult

en: from £600.00
ro: de la 600 £

en: fruit
ro: fructe

en: fruitbowl
ro: bol cu fructe

en: fruits
ro: fructe

en: furniture
ro: mobilă

en: galleries
ro: galerii

en: gallery
ro: galerie

en: garage
ro: garaj

en: get in touch
ro: Ia legătura

en: graphic-design
ro: design grafic

en: guides
ro: îndrumări

en: header
ro: antet

en: headlines
ro: titluri

en: highlights
ro: evidențieri

en: home
ro: prima pagină

en: hormones
ro: hormoni

en: hotels
ro: hoteluri

en: house
ro: casă

en: households per month
ro: gospodării pe lună

en: illustrations
ro: ilustrații

en: images
ro: imagini

en: industry activity
ro: activitate în industrie

en: infrastructure
ro: infrastructură

en: ingredients
ro: Ingrediente

en: inner-peace
ro: liniște interioară

en: interests
ro: interese

en: interior-design
ro: design interior

en: interviews
ro: interviuri

en: intro
ro: Introducere

en: istanbul
ro: Istanbul

en: jan brueghel the elder
ro: Jan Brueghel cel Bătrân

en: kids
ro: copii

en: kindergarten
ro: Grădiniță

en: landscape
ro: peisaj

en: laundry
ro: spălătorie

en: layout
ro: aranjament

en: life
ro: viață

en: lifestyle
ro: Stil de viață

en: lighting
ro: iluminat

en: links
ro: legături

en: lisbon-%f0%9f%87%b5%f0%9f%87%b9
ro: lisabona-%f0%9f%87%b5%f0%9f%87%b9

en: list
ro: listă

en: literature
ro: literatură

en: location
ro: Locație

en: london
ro: Londra

en: love
ro: dragoste

en: lunch
ro: Prânz

en: mail@example.com
ro: mail@exemplu.com

en: man working at dawn
ro: bărbat lucrând în zori de zi

en: matterhorn
ro: Matterhorn

en: meat
ro: carne

en: medicine
ro: Medicină

en: meditation
ro: meditație

en: menu
ro: Meniu

en: milan-%f0%9f%87%ae%f0%9f%87%b9
ro: milano-%f0%9f%87%ae%f0%9f%87%b9

en: mindfullness-and-meditation
ro: atenție conștientă și meditație

en: mindfulness
ro: atenție conștientă

en: mission
ro: misiune

en: monetization
ro: câștig de bani

en: mont-blanc
ro: Mont Blanc

en: motherhood
ro: maternitate

en: mountains
ro: munți

en: music
ro: muzică

en: mussels
ro: midii

en: myemail@example.com
ro: emailulmeu@exemplu.com

en: mymail@example.com
ro: emailulmeu@exemplu.com

en: myth
ro: mit

en: mythology
ro: mitologie

en: newsletter
ro: buletin de știri

en: notes
ro: note

en: objects
ro: obiecte

en: of market participation
ro: din participarea pe piață

en: office
ro: birou

en: olive-oil
ro: ulei de măsline

en: opinions
ro: opinii

en: or follow me
ro: sau urmărește-mă

en: page
ro: pagină

en: pages
ro: Pagini

en: palace
ro: palat

en: park
ro: parc

en: passion
ro: pasiune

en: pattern
ro: model

en: pc
ro: PC-uri

en: people
ro: oameni

en: peppermint
ro: mentă

en: personal-development
ro: dezvoltare personală

en: perspectives
ro: perspective

en: philosophy
ro: Filozofie

en: photography
ro: fotografie

en: photos
ro: fotografii

en: poems
ro: poeme

en: poetry
ro: poezie

en: poland
ro: polonia

en: portfolio
ro: portofoliu

en: posters
ro: Afișe (postere)

en: posts
ro: articole

en: potatoes
ro: cartofi

en: pregnancy
ro: sarcină

en: pricing
ro: stabilire preț

en: process
ro: proces

en: productivity
ro: productivitate

en: products
ro: produse

en: professional
ro: profesional

en: profit from blogging
ro: profit din blogging

en: profit-from-blogging
ro: profit din blogging

en: project
ro: proiect

en: projects
ro: Proiecte

en: purpose
ro: scop

en: pyramids
ro: piramide

en: quote
ro: Citat

en: quotes
ro: citate

en: raising kids
ro: creșterea copiilor

en: raising-kids
ro: creșterea copiilor

en: recipe
ro: Rețetă

en: recipes
ro: Rețete

en: recommendations
ro: recomandări

en: renovation
ro: renovare

en: research
ro: cercetare

en: residential
ro: rezidențial

en: residents
ro: rezidenți

en: restaurants
ro: restaurante

en: reviews
ro: recenzii

en: rice
ro: orez

en: rings
ro: inele

en: romanticism
ro: romantism

en: routines
ro: rutine

en: satisfied customers
ro: clienți mulțumiți

en: sea
ro: mare

en: search-engine-optimization
ro: optimizare pentru motoarele de căutare

en: seasonal
ro: Sezonier

en: serums
ro: seruri

en: services
ro: servicii

en: skin
ro: piele

en: snacks
ro: Gustări

en: social media
ro: media socială

en: social-media
ro: media socială

en: society
ro: societate

en: sonnets
ro: sonete

en: space
ro: spațiu

en: speakers
ro: Difuzoare

en: start course
ro: începe cursul

en: stock photos
ro: fotografii cu plată

en: stock-photos
ro: fotografii cu plată

en: store
ro: magazin

en: stress-management
ro: managementul stresului

en: subscribe
ro: abonează-te

en: sustainability
ro: Dezvoltare durabilă

en: tag
ro: etichetă

en: tags
ro: etichete

en: team
ro: echipă

en: teams
ro: Echipe

en: testimonials
ro: testimoniale

en: the tale of three cocktails
ro: povestea celor trei cocktailuri

en: theme
ro: temă

en: thermonuclear
ro: termonuclear

en: thoughts
ro: gânduri

en: tips
ro: sfaturi

en: tips and tricks
ro: sfaturi și trucuri

en: tips-and-tricks
ro: sfaturi și trucuri

en: travel
ro: călătorii

en: travel-adventures
ro: aventuri din călătorii

en: travel-guides
ro: ghiduri pentru călătorii

en: tribute
ro: omagiu

en: truffles
ro: trufe

en: uncategorized
ro: fără categorie

en: universe
ro: univers

en: upcoming events
ro: Evenimente viitoare

en: update
ro: actualizează

en: values
ro: valori

en: vegan recipe
ro: rețetă vegană

en: videos
ro: videouri

en: visualisation
ro: vizualizare

en: walnuts
ro: nuci

en: watches
ro: ceasuri

en: websites
ro: site-uri web

en: wellbeing
ro: bunăstare

en: wellness
ro: bunăstare

en: white rice
ro: orez alb

en: white, and yellow.
ro: alb și galben.

en: wine
ro: vin

en: winter is coming
ro: vine iarna

en: work with me
ro: lucrează cu mine

en:  City / Country
ro: Localitate/țară

en: £1,800
ro: 1.800 £

en: £160.00
ro: 160 £

en: £180.00
ro: 180 £

en: £2,600
ro: 2.600 £

en: £220.00
ro: 220 £

en: £25.00
ro: 25 £

en: £250.00
ro: 250 £

en: £30.00
ro: 30 £

en: £35 per hour
ro: 35 £ pe oră

en: £45.00
ro: 45 £

en: £50 per hour
ro: 50 £ pe oră

en: —
ro: -

en: —
ro: -

en: — <a href="https://dalstondemo.wordpress.com/project-2/"><em>Hipped Beasts</em>, 2018</a> —
ro: - <a href="https://dalstondemo.wordpress.com/project-2/"><em>Hipped Beasts</em>, 2018</a> -

en: — <a href="https://dalstondemo.wordpress.com/project-3/"><em>Hipped Beasts</em>, 2018</a> —
ro: - <a href="https://dalstondemo.wordpress.com/project-3/"><em>Hipped Beasts</em>, 2018</a> -

en: — <strong>Elizabeth B.</strong>
ro: - <strong>Elizabeth B.</strong>

en: — <strong>Lucy A.</strong>
ro: - <strong>Lucy A.</strong>

en: — Category name
ro: - Nume categorie

en: — Confucius
ro: - Confucius

en: — David, Italy
ro: - David, Italy

en: — Elizabeth B.
ro: - Elizabeth B.

en: — Founder, Architect
ro: - Fondator și arhitect

en: — Happy Customer
ro: - Clienți mulțumiți

en: — Jane Doe
ro: - Jane Doe

en: — Jefferson Thorpe
ro: - Jefferson Thorpe

en: — Karyn Cardworth
ro: - Karyn Cardworth

en: — Lakin Smith
ro: - Lakin Smith

en: — Leo Wood
ro: - Leo Wood

en: — Norton Juster
ro: - Norton Juster

en: — Oscar Wilde
ro: - Oscar Wilde

en: — Pythagoras
ro: - Pitagora

en: —Confucius
ro: - Confucius

en: — Lauren Bacall
ro: - Lauren Bacall

en: ― Anthony, Grade 8 parent
ro: - Anthony, tatăl unui elev din clasa a VIII-a

en: ― Megan, Grade 12 parent
ro: - Megan, mama unei eleve din clasa a XII-a

en: “<em>The audio quality is noticably more amazing than everything else in my studio!” </em>
ro: „<em>Calitatea audio este vizibil excepțională în comparație cu toate celelalte lucruri din studioul meu!</em>

en: “Cyborgs, as established by author Donna Haraway, are not reverent. They do not remember the cosmos.”
ro: „Cyborgii, așa cum a stabilit autorul Donna Haraway, nu sunt cuviincioși. Ei nu își amintesc cosmosul.”

en: “Do not say a little in many words but a great deal in few.”
ro: „Nu spune puțin în multe cuvinte, spune mult în câteva cuvinte.”

en: “Do not say a little in many words but a great deal in few.”
ro: „Nu spune puțin în multe cuvinte, spune mult în câteva cuvinte.”

en: “Do not say a little in many words but a great deal in few.” - Pythagoras
ro: „Nu spune puțin în multe cuvinte, spune mult în câteva cuvinte.” - Pitagora

en: “I always wanted to write, and thanks to Course, I got it right. My writing is clearer, and I can finally get my message across.”
ro: „Întotdeauna am vrut să scriu și, datorită temei Course, am reușit. Scrisul meu este mai clar și în sfârșit pot să-mi transmit mesajele.”

en: “I was instantly blown away by the design and the quality.”
ro: „Am fost uimit imediat de design și calitate.”

en: “Outstanding service and products at a reasonable price.”
ro: „Servicii și produse excelente la un preț rezonabil.”

en: “Yes, that is his name. I didn’t intend to tell it to you.”
ro: „Da, acesta este numele lui. Nu am avut de gând să ți-l spun.”

en: “You know quite well.”
ro: „Știi foarte bine.”

en: →  Aerial Photography
ro: → Fotografii făcute din avion

en: →  Nature and Animals
ro: → Natură și animale

en: →  Wild Life
ro: → Viață sălbatică

en: → Sweet Success
ro: → Succesul este dulce

en: → Work Hard
ro: → Muncește din greu

en: → Work Smart
ro: → Muncește inteligent

en: ✓ 123 Street Name, Anycity
ro: ✓ Nume stradă și număr, localitate

en: ✓ 6:00 PM, Tuesday, July 23, 2024
ro: ✓ Marți, 23 iulie 2024 ora 18:00

en: ✓ Advanced support
ro: ✓ Suport avansat

en: ✓ Delicious icing recipe.
ro: ✓ Rețetă delicioasă pentru glazură.

en: ✓ One project per month
ro: ✓ Un proiect pe lună

en: ✓ Regular updates
ro: ✓ Actualizări regulate

en: ✓ Tips for baking a perfect cake.
ro: ✓ Sfaturi ca să prepari un tort perfect.

en: ✗ Advanced support
ro: ✗ Suport avansat

en: 📸  Follow my Instagram
ro: 📸  Urmărește-mă pe Instagram

en: 📺  Subscribe on YouTube
ro: 📺  Abonează-te pe YouTube

en: 🙋‍♀️  Ask me a question
ro: 🙋‍♀️  Pune-mi o întrebare

en: 🛍  Shop my style picks
ro: 🛍  Cumpără alegerile mele pentru stil
