WordPress.com - Block Patterns - en to sq_AL translation catalogue (1988 entries)

en: 
    	My HTML block.
sq_AL: 
    	Blloku im HTML.

en: 
    "We’re very lucky to be able to write about our passion and interview those whose work we admire."
sq_AL: 
    “Jemi me shumë fat që jemi në gjendje të shkruajmë rreth pasionit tonë dhe të intervistojmë ata punët e të cilëve i admirojmë”.

en:  1 teaspoon of salt
sq_AL:  1 lugë çaji kripë

en:  1/4 teaspoon salt
sq_AL:  1/4 lugë çaji kripë

en:  Juice of 1/2 lime
sq_AL:  Lëngun e 1/2 qitroje

en:  Subscribe
sq_AL:  Pajtohuni

en:  this one.
sq_AL:  këtë.

en:  🎹  Listen on SoundCloud
sq_AL:  🎹  Dëgjojeni në Soundcloud

en: "The Sun Also Rises", A Review
sq_AL: “Edhe Dielli Agon”, Një Recension

en: $FREE
sq_AL: $FALAS

en: 'Best Film'<br>Winner
sq_AL: Fituesi si <br>Filmi Më i Mirë

en: ...or something like this:
sq_AL: …ose diçka të tillë si:

en: 1 Infinite Loop
sq_AL: 1 Qerthull i Pambarim

en: 1 Tablespoon butter
sq_AL: 1 Lugë gjelle gjalp

en: 10,000 Pencils Delivered to Schools
sq_AL: 10 mijë Lapsa Dhënë Shkollave

en: 100% Woolen
sq_AL: 100% i Leshtë

en: 10th Day of Rain
sq_AL: Dita e 10-të e Shiut

en: 15% Off
sq_AL: 15% Zbritje

en: 2 columns
sq_AL: 2 shtylla

en: 2015 - Present
sq_AL: 2015 - Sot

en: 2020 / Device
sq_AL: 2020 / Pajisje

en: 2020 / Mobile App
sq_AL: 2020 / Aplikacion Për Celular

en: 3 Months
sq_AL: 3 Muaj

en: 3 columns<br>
sq_AL: 3 shtylla<br>

en: 4 avocados
sq_AL: 4 avokado

en: 4 columns
sq_AL: 4 shtylla

en: 4-week course
sq_AL: Kurs katër-javor

en: 410 grams
sq_AL: 410 gramë

en: 42% Cupro 34% Linen 24% Viscose
sq_AL: 42% Kupro 34% Lino 24% Viskozë

en: 5am, the Beach
sq_AL: 5am, Plazhi

en: 8pm–12am<br>April 16th
sq_AL: 8pm–12am<br>16 prill

en: 90s
sq_AL: Vitet ’90

en: : Impressionism
sq_AL: : Impresionizëm

en: : Musée Marmottan Monet, Paris, France
sq_AL: : Musée Marmottan Monet, Paris, Francë

en: : Private Collection
sq_AL: : Koleksion Privat

en: : genre painting
sq_AL: : pikturë zhanri

en: : landscape
sq_AL: : peizazh

en: : oil, canvas
sq_AL: : vaj, kanavacë

en: : portrait
sq_AL: : portret

en: <a href="#"></a>In the Bois de Boulogne
sq_AL: <a href="#"></a>Në Pyllin e Bulonjës

en: <a href="#"></a>Villa with Orange Trees, Nice
sq_AL: <a href="#"></a>Vilë me Portokalle, Nicë

en: <a href="#">About Me</a>
sq_AL: <a href="#">Rreth Meje</a>

en: <a href="#">About</a><br><a href="#">Terms of Service</a><br><a href="#">Privacy Policy</a>
sq_AL: <a href="#">Mbi</a><br><a href="#">Kushte Shërbimi</a><br><a href="#">Rregulla Privatësie</a>

en: <a href="#">Bowls</a>
sq_AL: <a href="#">Tasa</a>

en: <a href="#">Breakfast</a>
sq_AL: <a href="#">Mëngjes</a>

en: <a href="#">Brilliant</a>
sq_AL: <a href="#">Shkëlqyeshëm</a>

en: <a href="#">Build it</a>
sq_AL: <a href="#">Ndërtojeni</a>

en: <a href="#">Cups</a>
sq_AL: <a href="#">Filxhanë</a>

en: <a href="#">Dinner</a>
sq_AL: <a href="#">Darkë</a>

en: <a href="#">Dream it</a>
sq_AL: <a href="#">Ëndërrojeni</a>

en: <a href="#">Drinks</a>
sq_AL: <a href="#">Pije</a>

en: <a href="#">FAQ</a>
sq_AL: <a href="#">PBR</a>

en: <a href="#">Galaxies</a>
sq_AL: <a href="#">Galaktika</a>

en: <a href="#">Galaxy</a>
sq_AL: <a href="#">Galaktikë</a>

en: <a href="#">Get Tickets</a>
sq_AL: <a href="#">Blini Bileta</a>

en: <a href="#">Height</a>
sq_AL: <a href="#">Lartësi</a>

en: <a href="#">Lunch</a>
sq_AL: <a href="#">Drekë</a>

en: <a href="#">North End</a>
sq_AL: <a href="#">Skaji i Veriut</a>

en: <a href="#">Planets</a>
sq_AL: <a href="#">Planetë</a>

en: <a href="#">Project Name</a>
sq_AL: <a href="#">Emër Projekti</a>

en: <a href="#">Stars</a>
sq_AL: <a href="#">Yje</a>

en: <a href="#">View All</a>
sq_AL: <a href="#">Shihini Krejt</a>

en: <a href="#">View all news →</a>
sq_AL: <a href="#">Shihini krejt lajmet →</a>

en: <a href="#">Website.</a>
sq_AL: <a href="#">Sajt</a>

en: <a href="#">Work hard</a>
sq_AL: <a href="#">Punoni fort</a>

en: <a href="#">Work smart</a>
sq_AL: <a href="#">Punoni me mend</a>

en: <a href="#">→ buy me coffee</a>
sq_AL: <a href="#">→ qerasmëni një kafe</a>

en: <a href="#">→ buy merch</a>
sq_AL: <a href="#">→ blini gjëra</a>

en: <a href="#">→ support on patreon</a>
sq_AL: <a href="#">→ përkrahnani në Patreon</a>

en: <a href="#posts">Read all posts ↓</a>
sq_AL: <a href="#posts">Lexoni krejt postimet ↓</a>

en: <a href="https://heverdemo.wordpress.com/about/">More About Us</a>
sq_AL: <a href="https://heverdemo.wordpress.com/about/">Më Tepër Rreth Nesh</a>

en: <a href="https://mordendemo.wordpress.com/about/">More About Us</a>
sq_AL: <a href="https://mordendemo.wordpress.com/about/">Më Tepër Rreth Nesh</a>

en: <a href="https://videomakerdemo.wordpress.com/2017/01/15/i-love-you/">I Love You</a>
sq_AL: <a href="https://videomakerdemo.wordpress.com/2017/01/15/i-love-you/">Të Dua</a>

en: <a href="https://videomakerdemo.wordpress.com/2018/02/09/plenty-of-fish-in-the-sea/">Plenty of Fish In The Sea</a>
sq_AL: <a href="https://videomakerdemo.wordpress.com/2018/02/09/plenty-of-fish-in-the-sea/">Peshk Goxha Në Det</a>

en: <a href="https://videomakerdemo.wordpress.com/2019/12/15/the-tale-of-three-cocktails/">The Tale of The Three Cocktails</a>
sq_AL: <a href="https://videomakerdemo.wordpress.com/2019/12/15/the-tale-of-three-cocktails/">Përralla e Tre Koktejeve</a>

en: <a href="https://videomakerdemo.wordpress.com/2020/08/21/boats/">Boats</a>
sq_AL: <a href="https://videomakerdemo.wordpress.com/2020/08/21/boats/">Varka</a>

en: <a href="https://videomakerwhitedemo.wordpress.com/2022/01/25/boats/">Boats</a>
sq_AL: <a href="https://videomakerwhitedemo.wordpress.com/2022/01/25/boats/">Varka</a>

en: <a href="https://videomakerwhitedemo.wordpress.com/2022/01/25/i-love-you/">I Love You</a>
sq_AL: <a href="https://videomakerwhitedemo.wordpress.com/2022/01/25/i-love-you/">Të Dua</a>

en: <a href="https://videomakerwhitedemo.wordpress.com/2022/01/25/plenty-of-fish-in-the-sea/">Plenty of Fish In The Sea</a>
sq_AL: <a href="https://videomakerwhitedemo.wordpress.com/2022/01/25/plenty-of-fish-in-the-sea/">Peshk Goxha Në Det</a>

en: <a href="https://videomakerwhitedemo.wordpress.com/2022/01/25/the-tale-of-three-cocktails/">The Tale of The Three Cocktails</a>
sq_AL: <a href="https://videomakerwhitedemo.wordpress.com/2022/01/25/the-tale-of-three-cocktails/">Përralla e Tre Koktejeve</a>

en: <a href="https://videomakerwhitedemo.wordpress.com/2022/01/25/working-at-dawn/">Working At Dawn</a>
sq_AL: <a href="https://videomakerwhitedemo.wordpress.com/2022/01/25/working-at-dawn/">Punë Në Agim</a>

en: <a href="https://wordpress.org/support/theme/twentytwentyone/">Check out the Support Forums</a>
sq_AL: <a href="https://wordpress.org/support/theme/twentytwentyone/">Shihni te Forumet e Asistencës</a>

en: <a href="https://youtu.be/o1ObIy92J4o">See more of this interview on YouTube</a>.
sq_AL: <a href="https://youtu.be/o1ObIy92J4o">Shihni më tepër nga kjo intervistë në YouTube</a>.

en: <em>About us</em>
sq_AL: <em>Rreth nesh</em>

en: <em>Book Your Table</em>
sq_AL: <em>Rezervoni Tavolinën Tuaj</em>

en: <em>Contact</em>
sq_AL: <em>Kontakt</em>

en: <em>Date</em>
sq_AL: <em>Datë</em>

en: <em>Dates</em><br>Aug 1 — Dec 1
sq_AL: <em>Data</em><br>1 gusht — 1 dhjetor

en: <em>Discover Our Menu</em>
sq_AL: <em>Zbuloni Menunë Tonë</em>

en: <em>Edition of 300</em>
sq_AL: <em>Edicioni i 300-të</em>

en: <em>First time to the site? <a href="#">Start here</a></em>
sq_AL: <em>Hera e parë te sajti? <a href="#">Fillojani këtu</a></em>

en: <em>First time to the site? <a href="/blog">Start here</a></em>
sq_AL: <em>Hera e parë te sajti? <a href="/blog">Fillojani këtu</a></em>

en: <em>Flutter</em>, a collection of bird-related ephemera
sq_AL: <em>Flutter</em>, një koleksion gjërash të lidhura me zogjtë

en: <em>Follow us:</em>
sq_AL: <em>Ndiqnani:</em>

en: <em>Head of Department</em>
sq_AL: <em>Shefi i Degës</em>

en: <em>Immigration Law</em>
sq_AL: <em>Ligje Imigracioni</em>

en: <em>Latest Posts</em>
sq_AL: <em>Postimet Më të Reja</em>

en: <em>Location</em>
sq_AL: <em>Vendndodhje</em>

en: <em>Location</em><br>Exhibit Hall B
sq_AL: <em>Vend</em><br>Salla B e Ekspozimeve

en: <em>Open Hours</em>
sq_AL: <em>Orar</em>

en: <em>Position or Job Title</em>
sq_AL: <em>Pozicion ose Post</em>

en: <em>Posts of Interest</em>
sq_AL: <em>Postime Me Interes</em>

en: <em>Price</em><br>Included
sq_AL: <em>Çmimi</em><br>Përfshihet

en: <em>Product Director</em>
sq_AL: <em>Drejtor Produkti</em>

en: <em>Reservation</em>
sq_AL: <em>Rezervime</em>

en: <em>Sample Menu</em>
sq_AL: <em>Shembull Menuje</em>

en: <em>Services</em>
sq_AL: <em>Shërbime</em>

en: <em>Travel Specialist</em>
sq_AL: <em>Specialist Udhëtimesh</em>

en: <em>Warble</em>, a film about <br>hobbyist bird watchers.
sq_AL: <em>Warble</em>, një film mbi <br>parës zogjsh për hobi.

en: <em>Welcome to Rockfield</em>
sq_AL: <em>Mirë se vini në Rockfield</em>

en: <span class="uppercase"><strong>Recipes</strong></span>
sq_AL: <span class="uppercase"><strong>Receta</strong></span>

en: <span class="uppercase">Contact</span>
sq_AL: <span class="uppercase">Kontakt</span>

en: <span class="uppercase">Experiences</span>
sq_AL: <span class="uppercase">Shembuj</span>

en: <span class="uppercase">Expertizes</span>
sq_AL: <span class="uppercase">Ekspertiza</span>

en: <span class="uppercase">Recipes</span>
sq_AL: <span class="uppercase">Receta</span>

en: <span class="uppercase">Services</span>
sq_AL: <span class="uppercase">Shërbime</span>

en: <span class="uppercase">Testimonials</span>
sq_AL: <span class="uppercase">Përshtypje</span>

en: <span class="uppercase">What's cooking?</span>
sq_AL: <span class="uppercase">Ç’po gatuhet?</span>

en: <span class="uppercase">our story</span>
sq_AL: <span class="uppercase">historia jonë</span>

en: <strong> Subscribe</strong>
sq_AL: <strong>Pajtohuni</strong>

en: <strong>"Excellent Service"</strong>
sq_AL: <strong>“Shërbim i Shkëlqyer”</strong>

en: <strong>"Fantastic quality"</strong>
sq_AL: <strong>“Cilësi fantastike”</strong>

en: <strong>$700,000</strong>
sq_AL: <strong>700000 dollarë</strong>

en: <strong>1,132</strong>
sq_AL: <strong>1132</strong>

en: <strong>1,652</strong>
sq_AL: <strong>1652</strong>

en: <strong>1,927</strong>
sq_AL: <strong>1927</strong>

en: <strong>100%</strong> satisfied customers
sq_AL: klientë <strong>100%</strong> të kënaqur

en: <strong>470</strong> households per month
sq_AL: <strong>470</strong> shtëpi në muaj

en: <strong><a href="#">Imerovigli</a></strong>
sq_AL: <strong><a href="#">Imerovili</a></strong>

en: <strong><a href="#">Mobile App</a></strong>
sq_AL: <strong><a href="#">Aplikacion Për Celular</a></strong>

en: <strong><a href="#">Oia</a></strong>
sq_AL: <strong><a href="#">Ia</a></strong>

en: <strong><a href="/project-2/">Turn Off Subscriptions</a></strong>
sq_AL: <strong><a href="/project-2/">Çaktivizoni Pajtimet</a></strong>

en: <strong><span class="uppercase">Follow Us</span></strong>
sq_AL: <strong><span class="uppercase">Ndiqnani</span></strong>

en: <strong><span class="uppercase">Info</span></strong>
sq_AL: <strong><span class="uppercase">Hollësi</span></strong>

en: <strong>A dish to impress</strong>
sq_AL: <strong>Një pjatë që t’ju mahnitë</strong>

en: <strong>A new app for designers</strong>
sq_AL: <strong>Një aplikacion i ri për grafistë</strong>

en: <strong>Abbreviation Tag</strong>
sq_AL: <strong>Etiketë Shkurtimesh</strong>

en: <strong>About Me</strong>
sq_AL: <strong>Rreth Meje</strong>

en: <strong>About Us</strong>
sq_AL: <strong>Rreth Nesh</strong>

en: <strong>About me</strong>
sq_AL: <strong>Rreth meje</strong>

en: <strong>About us</strong>
sq_AL: <strong>Rreth nesh</strong>

en: <strong>About</strong>
sq_AL: <strong>MBI</strong>

en: <strong>Actors</strong><br>Akachukwu Elba
sq_AL: <strong>Aktorë</strong><br>Akachukwu Elba

en: <strong>Add What You Do</strong>
sq_AL: <strong>Shtoni Ç’ Bëni</strong>

en: <strong>Address Tag</strong>
sq_AL: <strong>Etiketë Adresash</strong>

en: <strong>Address</strong>
sq_AL: <strong>Adresë</strong>

en: <strong>April 27th</strong>
sq_AL: <strong>27 prill</strong>

en: <strong>April 28th</strong>
sq_AL: <strong>28 prill</strong>

en: <strong>April 29th</strong>
sq_AL: <strong>29 prill</strong>

en: <strong>April 30th</strong>
sq_AL: <strong>30 prill</strong>

en: <strong>Are you a business?</strong>
sq_AL: <strong>Jeni një biznes</strong>

en: <strong>BREAKFAST</strong>
sq_AL: <strong>MËNGJES</strong>

en: <strong>Bathrooms</strong>
sq_AL: <strong>Banja</strong>

en: <strong>Become a Volunteer</strong>
sq_AL: <strong>Bëhuni një Vullnetar</strong>

en: <strong>Bedrooms</strong>
sq_AL: <strong>Dhoma gjumi</strong>

en: <strong>Brilliant.</strong>
sq_AL: <strong>Shkëlqyeshëm.</strong>

en: <strong>Brilliant</strong>
sq_AL: <strong>Shkëlqyeshëm</strong>

en: <strong>Burgers</strong>
sq_AL: <strong>Burger</strong>

en: <strong>Buy for $20</strong>
sq_AL: <strong>Blijeni për $20</strong>

en: <strong>Buy the book now</strong>
sq_AL: <strong>Blijeni librin tani</strong>

en: <strong>COMING SOON</strong>
sq_AL: <strong>SË AFËRMI</strong>

en: <strong>Choose a plan</strong>
sq_AL: <strong>Zgjidhni një plan</strong>

en: <strong>Cite Tag</strong>
sq_AL: <strong>Etiketë Citimesh</strong>

en: <strong>Client:</strong>
sq_AL: <strong>Klient:</strong>

en: <strong>Client</strong><br>Canon
sq_AL: <strong>Klient</strong><br>Canon

en: <strong>Code Tag</strong>
sq_AL: <strong>Etiketë Kodi</strong>

en: <strong>Color Editing and Post-Production<br></strong>Philip Mizrahi and Tony Sánchez
sq_AL: <strong>Përpunim Ngjyrash dhe Pas-Produksion<br></strong>Philip Mizrahi and Tony Sánchez

en: <strong>Coming Soon</strong>
sq_AL: <strong>Së Shpejti</strong>

en: <strong>Coming soon</strong>
sq_AL: <strong>Së afërmi</strong>

en: <strong>Contact Us</strong>
sq_AL: <strong>Lidhuni Me Ne</strong>

en: <strong>Contact me</strong>
sq_AL: <strong>Lidhuni me mua</strong>

en: <strong>Contact</strong>
sq_AL: <strong>Kontakt</strong>

en: <strong>Country of Origin</strong>
sq_AL: <strong>Vend Origjine</strong>

en: <strong>Date<br></strong>May 28, 2021
sq_AL: <strong>Datë<br></strong>28 maj 2021

en: <strong>Desserts</strong>
sq_AL: <strong>Ëmbëlsira</strong>

en: <strong>Direction</strong><br>Dan Andrews
sq_AL: <strong>Regjisor</strong><br>Dan Andrews

en: <strong>Duration<br></strong>60 Minutes
sq_AL: <strong>Kohëzgjatje<br></strong>60 minuta

en: <strong>Easy ingredients</strong>
sq_AL: <strong>Përbërës të kollajtë</strong>

en: <strong>Email Me</strong>
sq_AL: <strong>Dërgomëni Email</strong>

en: <strong>FOLLOW US</strong>
sq_AL: <strong>NDIQNANI</strong>

en: <strong>FOLLOW</strong>
sq_AL: <strong>NDIQENI</strong>

en: <strong>Featured Post</strong>
sq_AL: <strong>Postim i Zgjedhur</strong>

en: <strong>Featured Recipe</strong>
sq_AL: <strong>Recetë e Zgjedhur</strong>

en: <strong>Featured</strong>
sq_AL: <strong>E zgjedhur</strong>

en: <strong>Find me</strong>
sq_AL: <strong>Gjemëni</strong>

en: <strong>Follow Our Blog</strong>
sq_AL: <strong>Ndiqni Blogun Tonë</strong>

en: <strong>Follow us:</strong>
sq_AL: <strong>Ndiqnani:</strong>

en: <strong>Freedom</strong>
sq_AL: <strong>Liri</strong>

en: <strong>GET IN TOUCH!</strong>
sq_AL: <strong>LIDHUNI!</strong>

en: <strong>Galaxy</strong>
sq_AL: <strong>Galaktikë</strong>

en: <strong>Get in touch:</strong>
sq_AL: <strong>Lidhuni:</strong>

en: <strong>Get in touch</strong>
sq_AL: <strong>Lidhuni</strong>

en: <strong>Give Scholarship</strong>
sq_AL: <strong>Jepni Bursë</strong>

en: <strong>Happy News</strong>
sq_AL: <strong>Lajme të Gëzuara</strong>

en: <strong>How You Can Help</strong>
sq_AL: <strong>Si Mund të Ndihmoni</strong>

en: <strong>INFO</strong>
sq_AL: <strong>HOLLËSI</strong>

en: <strong>Inspiration</strong>
sq_AL: <strong>Frymëzim</strong>

en: <strong>Integration</strong>
sq_AL: <strong>Integrim</strong>

en: <strong>Intro</strong>
sq_AL: <strong>Hyrje</strong>

en: <strong>Jane Doe</strong>
sq_AL: <strong>Roza Belholla</strong>

en: <strong>Joseph</strong>
sq_AL: <strong>Xhozefi</strong>

en: <strong>LATEST POSTS</strong>
sq_AL: <strong>POSTIMET MË TË REJA</strong>

en: <strong>May 28, 2021 <br>12:00 PM (UTC)</strong><br><strong>60 Minutes</strong>
sq_AL: <strong>28 maj 2021 <br>12:00 PM (UTC)</strong><br><strong>60 Minuta</strong>

en: <strong>Members visiting hours</strong>
sq_AL: <strong>Orar vizitash anëtarësh</strong>

en: <strong>Michelle</strong>
sq_AL: <strong>Mishel</strong>

en: <strong>Mon:</strong> closed<br><strong>Tue - Sun:</strong> 11:30 am - 10:00 pm
sq_AL: <strong>Hën:</strong> mbyllur<br><strong>Mar - Sht:</strong> 11:30 am - 10:00 pm

en: <strong>Moon</strong>
sq_AL: <strong>Hënë</strong>

en: <strong>My Blog</strong>
sq_AL: <strong>Blogu Im</strong>

en: <strong>My Store</strong>
sq_AL: <strong>Shitorja Ime</strong>

en: <strong>NOW IN STOCK</strong>
sq_AL: <strong>TANIMË GJENDJE</strong>

en: <strong>Operators</strong><br>Syd Wyatt and Cameron Madeira<br>Behind the Camera: Diego Cruz
sq_AL: <strong>Operatorë</strong><br>Syd Wyatt dhe Cameron Madeira<br>Pas Kamerave: Diego Cruz

en: <strong>Option One</strong>
sq_AL: <strong>Mundësia Një</strong>

en: <strong>Option Three</strong>
sq_AL: <strong>Mundësia Tre</strong>

en: <strong>Our Beliefs</strong>
sq_AL: <strong>Besimet Tona</strong>

en: <strong>Our Newest Location</strong>
sq_AL: <strong>Vendndodhja Jonë e Re</strong>

en: <strong>Phone and email</strong>
sq_AL: <strong>Telefon dhe email</strong>

en: <strong>Production</strong><br>Romana Arakelyan
sq_AL: <strong>Produksion</strong><br>Romana Arakelyan

en: <strong>Project 1</strong>
sq_AL: <strong>Projekti 1</strong>

en: <strong>Project 2</strong>
sq_AL: <strong>Projekti 2</strong>

en: <strong>Project Duration:</strong>
sq_AL: <strong>Kohëzgjatje Projekti</strong>

en: <strong>Public visiting hours</strong>
sq_AL: <strong>Orar vizitash publiku</strong>

en: <strong>RECENT NOTES</strong>
sq_AL: <strong>SHËNIME SË FUNDI</strong>

en: <strong>Read the Blog</strong>
sq_AL: <strong>Lexoni Blogun</strong>

en: <strong>Restaurant:</strong>
sq_AL: <strong>Restorant:</strong>

en: <strong>Ryan</strong>
sq_AL: <strong>Rajan</strong>

en: <strong>START HERE</strong>
sq_AL: <strong>NISJANI KËTU</strong>

en: <strong>Salads</strong>
sq_AL: <strong>Sallata</strong>

en: <strong>Screenplay</strong><br>Augusta Smith, Dan Andrews &amp; Gary Han
sq_AL: <strong>Skenari</strong><br>Augusta Smith, Dan Andrews &amp; Gary Han

en: <strong>See more →</strong>
sq_AL: <strong>Shihni më tepër →</strong>

en: <strong>Send Donation</strong>
sq_AL: <strong>Dërgoni Dhurim</strong>

en: <strong>Service 1</strong>
sq_AL: <strong>Shërbimi 1</strong>

en: <strong>Service 2</strong>
sq_AL: <strong>Shërbimi 2</strong>

en: <strong>Service 3</strong>
sq_AL: <strong>Shërbimi 3</strong>

en: <strong>Services</strong>
sq_AL: <strong>Shërbime</strong>

en: <strong>Sign up for updates</strong>
sq_AL: <strong>Regjistrohuni për përditësime</strong>

en: <strong>Social Media</strong>
sq_AL: <strong>Media Shoqërore</strong>

en: <strong>Soda</strong>
sq_AL: <strong>Me Gas</strong>

en: <strong>South West Salad </strong>
sq_AL: <strong>Sallatë e Jugperëndimit</strong>

en: <strong>Sq. ft.</strong>
sq_AL: <strong>Mt. kt.</strong>

en: <strong>Star</strong>
sq_AL: <strong>Yll</strong>

en: <strong>Stories</strong>
sq_AL: <strong>Shembuj</strong>

en: <strong>Support your local community.</strong>
sq_AL: <strong>Përkrahni bashkësinë tuaj vendore.</strong>

en: <strong>Support your local community</strong>
sq_AL: <strong>Përkrahni bashkësinë tuaj vendore</strong>

en: <strong>Sweet Success. Brilliant.</strong>
sq_AL: <strong>Sukses i Ëmbël. Shkëlqyeshëm.</strong>

en: <strong>Sweet Success</strong>
sq_AL: <strong>Sukses i Ëmbël</strong>

en: <strong>Tanya</strong>
sq_AL: <strong>Tanja</strong>

en: <strong>Try with our vegetables</strong>
sq_AL: <strong>Provojeni me perimet tona</strong>

en: <strong>Uncomfortable Armchair</strong>
sq_AL: <strong>Kolltuk i Parehatshëm</strong>

en: <strong>Variable Tag</strong>
sq_AL: <strong>Etiketë Ndryshoresh</strong>

en: <strong>View Project</strong>
sq_AL: <strong>Shihni Projektin</strong>

en: <strong>Virtual Art Classes</strong>
sq_AL: <strong>Mësime Virtuale Artesh</strong>

en: <strong>Volunteer opportunities</strong>
sq_AL: <strong>Mundësi vullnetarizmi</strong>

en: <strong>WELCOME!</strong>
sq_AL: <strong>MIRË SE VINI!</strong>

en: <strong>Water</strong>
sq_AL: <strong>Ujë</strong>

en: <strong>Weight</strong>
sq_AL: <strong>Madhësi</strong>

en: <strong>What People Say</strong>
sq_AL: <strong>Ç’thonë Njerëzit</strong>

en: <strong>What You Do</strong>
sq_AL: <strong>Ç’Bëni</strong>

en: <strong>What's cooking?</strong>
sq_AL: <strong>Ç’po gatuhet?</strong>

en: <strong>Where We Are</strong>
sq_AL: <strong>Ku Gjendemi?</strong>

en: <strong>Winery:</strong>
sq_AL: <strong>Fabrikë vere:</strong>

en: <strong>Work Hard.</strong>
sq_AL: <strong>Punoni Fort.</strong>

en: <strong>Work Hard</strong>
sq_AL: <strong>Punoni Fort</strong>

en: <strong>Work Smart</strong>
sq_AL: <strong>Punoni Me Mend</strong>

en: <strong>You are on the right track. </strong>
sq_AL: <strong>Jeni në rrugë të mbarë. </strong>

en: <strong>YouTube Channel</strong>
sq_AL: <strong>Kanal YouTube</strong>

en: <strong>You’re Invited</strong>
sq_AL: <strong>Jeni i Ftuar</strong>

en: <strong>— First Name</strong>
sq_AL: <strong>— Emër</strong>

en: @username<br>email@example.com
sq_AL: @emërpërdoruesi<br>email@example.com

en: A Parent Page
sq_AL: Faqe Mëmë

en: A Return to Craftsmanship with Eve
sq_AL: Kthim te Zejet, me Evën

en: A Short Description
sq_AL: Përshkrim i Shkurtër

en: A WordPress.com site
sq_AL: Sajt WordPress.com

en: A WordPress.com website
sq_AL: Një Sajt WordPress.com

en: A film about finding what you’re looking for.
sq_AL: Një film për gjetjen e ç’po kërkoni.

en: A music video for the band “Generous Penguin”.
sq_AL: Një video muzikore për grupin “Generous Penguin”.

en: A new portfolio default theme for WordPress
sq_AL: Një temë e re, parazgjedhje, portofol për WordPress

en: A picture is worth a thousand words.
sq_AL: Një figurë vlen sa një mijë fjalë.

en: A set of high quality curated patterns.
sq_AL: Një grup modelesh cilësie të lartë të zgjedhur.

en: A short Description of your project
sq_AL: Një Përshkrim i shkurtër i projektit tuaj

en: A short bio with personal history, key achievements, or an interesting fact.
sq_AL: Një jetëshkrim i shkurtër me historik personal, arritjet kryesore, ose një fakt interesant.

en: A training program just for you
sq_AL: Një program stërvitjeje thjesht për ju

en: ABOUT ME
sq_AL: RRETH MEJE

en: ABOUT US
sq_AL: RRETH NESH

en: About
sq_AL: Rreth

en: About Agent.
sq_AL: Mbi Agjentin.

en: About Me
sq_AL: Rreth Meje

en: About Me Card
sq_AL: Skedë “Rreth Meje”

en: About Twenty Sixteen
sq_AL: Mbi Gjashtëmbëdhjetën

en: About Us
sq_AL: Rreth Nesh

en: About me
sq_AL: Rreth meje

en: About me card
sq_AL: Skedë “Rreth Meje”

en: About me<br>and the show
sq_AL: Rreth meje<br>dhe shfaqjes

en: About the Authors:
sq_AL: Rreth Autorëve:

en: About the blog
sq_AL: Mbi blogun

en: About us
sq_AL: Rreth nesh

en: Accounting
sq_AL: Kontabilitet

en: Activism
sq_AL: Aktivizëm

en: Ad
sq_AL: Reklamë

en: Add What You Do
sq_AL: Shtoni Ç’ Bëni

en: Add Your Name
sq_AL: Shtoni Emrin Tuaj

en: Add Your Past Experiences
sq_AL: Shtoni Përvoja Tuajat të Kaluara

en: Add block patterns
sq_AL: Shtoni modele blloqesh

en: Add content here that will only be visible to your subscribers.
sq_AL: Shtoni këtu lëndë që do të jetë e dukshme vetëm për pajtimtarët tuaj.

en: Add content...
sq_AL: Shtoni lëndë…

en: Add heading...
sq_AL: Shtoni krye…

en: Add text or blocks that will display when a query returns no results.
sq_AL: Shtoni tekst ose blloqe që do të shfaqen kur një kërkim s’jep përfundime.

en: Add text or blocks that will display when the query returns no results.
sq_AL: Shtoni një tekst, ose blloqe që do të shfaqen kur kërkimi s’jep përfundime.

en: Add to cart
sq_AL: Shtoje në shportë

en: Add your job title
sq_AL: Shtoni titullin e postit tuaj

en: Address
sq_AL: Adresë

en: Address:
sq_AL: Adresë:

en: Adventure
sq_AL: Aventurë

en: Adventures
sq_AL: Aventura

en: Adventures with an SLR camera
sq_AL: Peripeci me një kamera SLR

en: Advertisement
sq_AL: Reklama

en: Advertising
sq_AL: Reklama

en: Agency services with contact info
sq_AL: Shërbime agjencish, me hollësi kontakti

en: Agency services with photos
sq_AL: Shërbime agjencish me foto

en: All
sq_AL: Krejt

en: All items are 100% hand-made, using the potter’s wheel or traditional techniques.
sq_AL: Krejt artikuj janë 100% artizanalë, duke përdorur rrotën e poçarit, ose teknika tradicionale.

en: Already a member? Log in
sq_AL: Anëtar tashmë? Hyni

en: Already a member? Log in.
sq_AL: Anëtar tashmë? Hyni.

en: Alternating Image and Text
sq_AL: Figurë e Alternuar Me Tekst

en: Alternating Timeline
sq_AL: Me Këmbim Rrjedhe Kohore

en: Alternating image and text
sq_AL: Figurë e alternuar me tekst

en: Alternating images with titles
sq_AL: Figura të alternuara me tituj

en: Aluminium
sq_AL: Alumin

en: Amazing Hotels
sq_AL: Hotele të Mahnitshëm

en: America
sq_AL: Amerikë

en: An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.
sq_AL: Shërbimit Gravatar mund t’i jepet një varg i anonimizuar i krijuar nga adresa juaj email (i quajtur edhe hash), për të parë nëse e përdorni. Rregullat e privatësisë të shërbimit Gravatar gjenden këtu: https://automattic.com/privacy/. Pas miratimit të komentit tuaj, fotoja e profilit tuaj është e dukshme për publikun, në kontekstin e komentit tuaj.

en: And more special offers!
sq_AL: Dhe më tepër oferta speciale!

en: Annual Membership Fees
sq_AL: Vlera Anëtarësimi Vjetor

en: Another Standard Format Example
sq_AL: Tjetër Shembull Formati Standard

en: Antelope Mountain Trip
sq_AL: Ekskursion në Malin Antilopë

en: Appointments
sq_AL: Takime

en: April 12
sq_AL: 12 prill

en: April 2021
sq_AL: Prill 2021

en: Architect
sq_AL: Arkitekt

en: Architecture
sq_AL: Arkitekturë

en: Archive
sq_AL: Arkiv

en: Article
sq_AL: Artikull

en: Articles
sq_AL: Artikuj

en: Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website.
sq_AL: Artikujt në këtë sajt mund të përfshijnë lëndë të trupëzuar (p.sh., video, figura, artikuj, etj.). Lënda e trupëzuar, prej sajtesh të tjerë, sillet në të njëjtën mënyrë sikur vizitori të kish vizituar sajtin tjetër.

en: Ask me a question
sq_AL: Bëmëni një pyetje

en: Astronomy
sq_AL: Astronomi

en: Audio Block
sq_AL: Bllok Audio

en: Audio player
sq_AL: Lojtës audiosh

en: August 1 -- December 1
sq_AL: 1 gusht -- 1 dhjetor

en: August 12
sq_AL: 12 gusht

en: Austria
sq_AL: Austri

en: Awards
sq_AL: Çmime

en: BUY NOW
sq_AL: BLIJENI TANI

en: BUY TICKET
sq_AL: BLINI BILETË

en: Balance
sq_AL: Bilanc

en: Banner
sq_AL: Banderolë

en: Basic
sq_AL: Baza

en: Basic grid portfolio
sq_AL: Portofol elementar rrjetë

en: Basic services with contact
sq_AL: Shërbime bazë me kontakt

en: Bay
sq_AL: Gji

en: Beautiful gardens painted by Berthe Morisot in the late 1800s
sq_AL: Kopshte të bukur të pikturuar nga Bertë Morizo në fundin e viteve 1800

en: Become a Member and Get Exclusive Offers!
sq_AL: Bëhuni Anëtar dhe Merrni Oferta Ekskluzive!

en: Become a Volunteer
sq_AL: Bëhuni një Vullnetar

en: Bedroom
sq_AL: Dhomë gjumi

en: Beijing, China
sq_AL: Pekin, Kinë

en: Berthe Morisot, Woman Impressionist
sq_AL: Berthe Morisot, Piktore Impresioniste

en: Berthe Morisot<br>(French, 1841–1895)
sq_AL: Bertë Morizo<br>(Frënge, 1841-1895)

en: Best New Cookbooks of 2021
sq_AL: Librat Më të Mirë të 2021-shit Për Gatime

en: Bicycle
sq_AL: Biçikletë

en: Bio with intro and services
sq_AL: Jetëshkrim, me hyrje dhe shërbime

en: Biography
sq_AL: Jetëshkrim

en: Birds
sq_AL: Zogj

en: Birthdays
sq_AL: Ditëlindje

en: Block Patterns
sq_AL: Modele Blloqesh

en: Block Quote Example
sq_AL: Bllok Citimi

en: Blog Posts
sq_AL: Postime Blogu

en: Blood Wedding
sq_AL: Dasmë Gjaku

en: Blueberry Cake
sq_AL: Tortë Me Boronicë

en: Boats
sq_AL: Anije

en: Bold
sq_AL: Të trasha

en: Bold Newsletter Signup
sq_AL: Regjistrim Për Buletin, me të trasha

en: Book Appointment
sq_AL: Rezervoni Takim

en: Book Design
sq_AL: Skicim Grafik Librash

en: Book Your Table
sq_AL: Rezervoni Tavolinën Tuaj

en: Book a free consultation today.
sq_AL: Rezervoni një konsultim falas sot.

en: Book an appointment
sq_AL: Rezervoni takim

en: Books
sq_AL: Libra

en: Branding
sq_AL: Elementë Marke

en: Breakfast
sq_AL: Mëngjes

en: Breakfast at my House
sq_AL: Mëngjes në Shtëpinë time

en: Bridges
sq_AL: Ura

en: Brilliant
sq_AL: Shkëlqyeshëm

en: Brilliant.
sq_AL: Shkëlqyeshëm.

en: Brilliant.
sq_AL: Shkëlqyeshëm.

en: Brooklyn
sq_AL: Bruklin

en: Brown Potatoes with Pear
sq_AL: Patate të Errëta me Dardhë

en: Browse Categories
sq_AL: Shfletoni te Kategoritë

en: Bubbles
sq_AL: Bulëza

en: Buffalo milk Burrata
sq_AL: Burrata prej qumështi buallice

en: Build
sq_AL: Ndërtim

en: Build it
sq_AL: Ndërtojeni

en: Building
sq_AL: Montim

en: Built for the future.
sq_AL: Ngritur për të ardhmen.

en: Burgers
sq_AL: Hamburger

en: Business
sq_AL: Biznes

en: Button-down front for any type of mood or look.
sq_AL: Pjesë e përparme me jakë me komça, për çfarëdo lloj humori apo pamjeje.

en: Buy Now
sq_AL: Blijeni Që Tani

en: Buy Ticket
sq_AL: Blini Biletë

en: Buy Tickets
sq_AL: Blini Bileta

en: Buy it
sq_AL: Blijeni

en: Buy now
sq_AL: Blijeni tani

en: Buy online
sq_AL: Blijeni në Internet

en: Buy prints of my work
sq_AL: Blini shtypje të punëve të mia

en: By Alyssa Jackson
sq_AL: Nga Alyssa Jackson

en: By Jeffrey Klein
sq_AL: Nga Jeffrey Klein

en: Calendar
sq_AL: Kalendar

en: Call To Action
sq_AL: Thirrje Për Veprim

en: Call for Volunteers
sq_AL: Thirrje për Vullnetarë

en: Call to Action
sq_AL: Thirrje Për Veprim

en: Call to Action with Button
sq_AL: Thirrje për Veprim me Buton

en: Call to Action with Image on the right
sq_AL: Thirrje për Veprim me Figurë në të djathtë

en: Call to Actions
sq_AL: Thirrje për Veprime

en: Camera
sq_AL: Kamera

en: Caption
sq_AL: Legjendë

en: Cart
sq_AL: Shportë

en: Case Studies
sq_AL: Shembuj

en: Case Study
sq_AL: Shembull

en: Case Study: AGI
sq_AL: Shembull: AGI

en: Category
sq_AL: Kategori

en: Causes
sq_AL: Kauza

en: Center-aligned
sq_AL: Vënë në qendër

en: Centered
sq_AL: Në qendër

en: Centered footer with social links
sq_AL: Fundfaqe në qendër me lidhje shoqërorësh

en: Centered header
sq_AL: Krye në qendër

en: Chapter One
sq_AL: Kapitulli Një

en: Chapter Two
sq_AL: Kapitulli Dy

en: Chapters
sq_AL: Kapituj

en: Chat on WhatsApp
sq_AL: Bisedoni në WhatsApp

en: Check out the blog
sq_AL: Shihni blogun

en: Checkout
sq_AL: Përfundoni blerjen

en: Choose the Right Software
sq_AL: Zgjidhni Software-in e Duhur

en: Christmas Cookies
sq_AL: Biskota Kërshëndellash

en: Christmas Party at Rockfield's
sq_AL: Festë Kërshëndellash në Rockfield’s

en: Citation
sq_AL: Përmendje

en: City
sq_AL: Qytet

en: City Life
sq_AL: Jetë Qyteti

en: City, 10100
sq_AL: Qytet, 10100

en: Classes
sq_AL: Mësime

en: Click here to make a reservation today!
sq_AL: Klikoni këtu që të bëni një rezervim që sot!

en: Client
sq_AL: Klient

en: Client:
sq_AL: Klient:

en: Climb Sigiriya Rock
sq_AL: Ngjitje në Shkëmbin Sigirija

en: Closed
sq_AL: E mbyllur

en: Cloud
sq_AL: Re

en: Coconut Cake
sq_AL: Tortë me Kokonat

en: Code
sq_AL: Kod

en: Collaboration
sq_AL: Bashkëpunim

en: Collect moments, not things.
sq_AL: Koleksiononi çaste, jo gjëra.

en: Color Options
sq_AL: Mundësi Ngjyrash

en: Come Sail Away with Me
sq_AL: Ejani e Lundroni Tej Me Ne

en: Come say hello!
sq_AL: Ejani e na përshëndetni!

en: Comfortable Home
sq_AL: Shtëpi e Rehatshme

en: Coming Soon
sq_AL: Së Shpejti

en: Coming Soon 1
sq_AL: Së Shpejti 1

en: Coming soon
sq_AL: Së shpejti

en: Coming soon page
sq_AL: Faqe “Së shpejti”

en: Coming soon!
sq_AL: Së afërmi!

en: Comments
sq_AL: Komente

en: Common Blocks
sq_AL: Blloqe të Rëndomtë

en: Company
sq_AL: Shoqëri

en: Company secretary
sq_AL: Sekretar i shoqërisë

en: Connect
sq_AL: Lidhu

en: Consultant
sq_AL: Këshilltar

en: Consulting
sq_AL: Konsulencë

en: Contact
sq_AL: Kontakt

en: Contact 1
sq_AL: Kontakt 1

en: Contact 10
sq_AL: Kontakt 10

en: Contact 11
sq_AL: Kontakt 11

en: Contact 12
sq_AL: Kontakt 12

en: Contact 13
sq_AL: Kontakt 13

en: Contact 14
sq_AL: Kontakt 14

en: Contact 15
sq_AL: Kontakt 15

en: Contact 16
sq_AL: Kontakt 16

en: Contact 17
sq_AL: Kontakt 17

en: Contact 18
sq_AL: Kontakt 18

en: Contact 2
sq_AL: Kontakt 2

en: Contact 3
sq_AL: Kontakt 3

en: Contact 4
sq_AL: Kontakt 4

en: Contact 5
sq_AL: Kontakt 5

en: Contact 6
sq_AL: Kontakt 6

en: Contact 7
sq_AL: Kontakt 7

en: Contact 8
sq_AL: Kontakt 8

en: Contact 9
sq_AL: Kontakt 9

en: Contact Form
sq_AL: Formular Kontakti

en: Contact Info with Form
sq_AL: Hollësi Kontakti me Formular

en: Contact Info with Map
sq_AL: Hollësi Kontakti me Hartë

en: Contact Information
sq_AL: Hollësi Kontakti

en: Contact Us
sq_AL: Lidhuni Me Ne

en: Contact form
sq_AL: Formular kontakti

en: Contact form with address
sq_AL: Formular kontakti me adresë

en: Contact form with hours
sq_AL: Formular kontakti me orar

en: Contact form with map
sq_AL: Formular kontakti me hartë

en: Contact me
sq_AL: Lidhuni me mua

en: Contact page with a form and a map.
sq_AL: Faqe kontakti me një formular dhe hartë.

en: Contact us
sq_AL: Lidhuni me ne

en: Contact us.
sq_AL: Lidhuni me ne.

en: Contact with WhatsApp
sq_AL: Lidhuni me WhatsApp

en: Content…
sq_AL: Lëndë…

en: Continue reading
sq_AL: Vazhdoni leximin

en: Corporate
sq_AL: Korporatë

en: Corporate Donors
sq_AL: Dhurues Korporatë

en: Courses
sq_AL: Kurse

en: Cover Image Block
sq_AL: Bllok Figurash Kapaku

en: Cover image with centered text and a button
sq_AL: Figurë kapaku me tekst në qendër dhe një buton

en: Cover with Stylized Buttons
sq_AL: Kapak me Butona të Stilizuar

en: Covers
sq_AL: Mbulesa

en: Crafting
sq_AL: Punëdore

en: Crafts
sq_AL: Zeje

en: Create
sq_AL: Krijoje

en: Create anything
sq_AL: Krijoni ç’të doni

en: Create your website with blocks
sq_AL: Krijoni sajtin tuaj përmes blloqesh

en: Created with love and care in Australia.
sq_AL: Krijua me dashuri dhe përkujdes në Australi.

en: Cult Objects
sq_AL: Objekte Kulti

en: Custom Colors
sq_AL: Ngjyra Vetjake

en: Custom Header
sq_AL: Krye Vetjake

en: DESSERT
sq_AL: ËMBËLSIRË

en: DINNER
sq_AL: DARKË

en: Date
sq_AL: Datë

en: December 2019
sq_AL: Dhjetor 2019

en: Decoration
sq_AL: Zbukurim

en: Definition
sq_AL: Përkufizim

en: Definition List
sq_AL: Listë Përkufizimesh

en: Definition List Title
sq_AL: Titull Liste Përkufizimesh

en: Definition Lists
sq_AL: Listë Përkufizimesh

en: Delicious
sq_AL: Shumë e shijshme

en: Description
sq_AL: Përshkrim

en: Description and Image
sq_AL: Përshkrim dhe Figurë

en: Description:
sq_AL: Përshkrim:

en: Design
sq_AL: Dizajn

en: Design Conference, 2019
sq_AL: Konferencë Dizajni, 2019

en: Dessert
sq_AL: Ëmbëlsirë

en: Desserts
sq_AL: Ëmbëlsira

en: Destination unknown
sq_AL: Vendmbërritje e panjohur

en: Details
sq_AL: Hollësi

en: Devices
sq_AL: Pajisje

en: Digital Marketing
sq_AL: Marketing Dixhital

en: Dimensions
sq_AL: Përmasa

en: Dinner
sq_AL: Darkë

en: Discover
sq_AL: Zbuloni

en: Discover Greece
sq_AL: Zbuloni Greqinë

en: Discover Our Menu
sq_AL: Zbuloni Menunë Tonë

en: Discover Unlimited Beauty
sq_AL: Zbuloni Bukuri të Pakufi

en: Discover →
sq_AL: Zbuloni →

en: Division 1
sq_AL: Ndarje 1

en: Division 2
sq_AL: Ndarje 2

en: Division 3
sq_AL: Ndarje 3

en: Do you know why?”
sq_AL: E dini pse>”

en: Do you ship internationally?
sq_AL: A dërgoni jashtë vendit?

en: Documentary
sq_AL: Dokumentar

en: Don't Miss!
sq_AL: Mos e Humbni!

en: Don't cry because it's over, smile because it happened.
sq_AL: Mos u qani pse mbaroi me kaq, buzëqeshni pse ndodhi.

en: Don't find what you're looking for? Search posts here.
sq_AL: S’gjeni ç’po kërkoni? Kërkoni te postimet këtu.

en: Don't forget to follow me on Instagram
sq_AL: Mos harroni të më ndiqni në Instagram

en: Don't hesitate to reach out with the contact information below, or send a message using the form.
sq_AL: Mos ngurroni të lidheni me ne përmes të dhënave të kontaktit më poshtë, ose dërgoni një mesazh duke përdorur formularin.

en: Donate
sq_AL: Dhuroni

en: Donate $20
sq_AL: Dhuroni $20

en: Donate $5
sq_AL: Dhuroni $5

en: Donate $50
sq_AL: Dhuroni $50

en: Don’t cry because it’s over, smile because it happened.
sq_AL: Mos u qani pse mbaroi me kaq, buzëqeshni pse ndodhi.

en: Don’t hesitate to reach out with the contact information below, or send a message using the form.
sq_AL: Mos ngurroni të lidheni me ne përmes hollësi të kontaktit më poshtë, ose dërgoni një mesazh duke përdorur formularin.

en: Don’t miss an update
sq_AL: Mos humbni përditësime

en: Download
sq_AL: Shkarkim

en: Dream it
sq_AL: Ëndërrojeni

en: Dribbble
sq_AL: Dribble

en: Drinks
sq_AL: Pije

en: Duotone images
sq_AL: Figura Duotone

en: Earn
sq_AL: Fitoni

en: Earrings
sq_AL: Vathë

en: Eden Lake
sq_AL: Liqeni Eden

en: Editing
sq_AL: Përpunim

en: Education
sq_AL: Arsim

en: Email (mailto: links)
sq_AL: Email (lidhje mailto:)

en: Email Address
sq_AL: Adresë Email

en: Email Subscription
sq_AL: Pajtim Përmes Email-i

en: Email me: <a href="mailto:mail@example.com">mail@example.com</a>
sq_AL: Dërgomëni email: <a href="mailto:mail@example.com">mail@example.com</a>

en: Embedded content from other websites
sq_AL: Lëndë e trupëzuar nga sajte të tjerë

en: Employee
sq_AL: Nëpunës

en: Enduring quality.
sq_AL: Cilësi jetëgjatë.

en: Engineering
sq_AL: Inxhinieri

en: Enjoy your discount
sq_AL: Shijoni zbritjen për ju

en: Enter your email address
sq_AL: Jepni adresën tuaj email

en: Ep.2 Happy Mondays
sq_AL: Ep.2 Të hëna të Lumtura

en: Ep.4 Rainy Clouds
sq_AL: Ep. 4 Re Shiu

en: Ep.5 Over the Rainbow
sq_AL: Ep. 5 Përtej Ylberit

en: Episodes
sq_AL: Episode

en: Ethical
sq_AL: Etik

en: Event
sq_AL: Veprimtari

en: Events
sq_AL: Veprimtari

en: Events List
sq_AL: Listë Veprimtarish

en: Every Rose in England
sq_AL: Çdo Trëndafil në Angli

en: Example
sq_AL: Shembull

en: Examples
sq_AL: Shembuj

en: Exclusive Offer
sq_AL: Ofertë Ekskluzive

en: Exhibit Catalogue
sq_AL: Katalog Ekspozitash

en: Exhibitions
sq_AL: Ekspozita

en: Experience
sq_AL: Përvojë

en: Expertise
sq_AL: Ekspertizë

en: Explore
sq_AL: Eksploroni

en: Explore Our Offers
sq_AL: Eksploroni Ofertat Tona

en: Explore Portfolio
sq_AL: Eksploroni Portofolin

en: Explore Thailand
sq_AL: Eksploroni Tajlandën

en: Explore the World
sq_AL: Eksploroni Botën

en: Extended Trailer
sq_AL: Copëz e Zgjeruar Videoje

en: FAQ
sq_AL: PBR

en: FAQ's
sq_AL: PBR

en: FAQs
sq_AL: PBR

en: FAQs 1
sq_AL: PBR 1

en: FAQs 2
sq_AL: PBR 2

en: FAQs 3
sq_AL: PBR 3

en: FAQs 4
sq_AL: PBR 4

en: FAQs 5
sq_AL: PBR 5

en: Fabulous Night
sq_AL: Natë Përrallore

en: Family Membership - $30
sq_AL: Anëtarësim Familjar - $30

en: Fashion
sq_AL: Modë

en: Favorites
sq_AL: Të parapëlqyera

en: Featured
sq_AL: E zgjedhur

en: Featured Image Test
sq_AL: Provë Figure të Zgjedhur

en: Featured Post
sq_AL: Postim i Zgjedhur

en: Featured blog post
sq_AL: Postim blogu i zgjedhur

en: Featured blog post with latest posts
sq_AL: Postim blogu i zgjedhur, me postimet më të reja

en: Featured service with testimonial
sq_AL: Shërbim i zgjedhur, me përshtypje

en: Features
sq_AL: Veçori

en: Feb 24, 2020
sq_AL: 24 shkurt 2020

en: February 12
sq_AL: 12 shkurt

en: February, 12 2021
sq_AL: 12 shkurt 2021

en: Find recipes
sq_AL: Gjeni receta

en: Finding Your Artistic Identity
sq_AL: Si të Gjeni Identitetin Tuaj Artistik

en: First Child
sq_AL: Pjella e Parë

en: First blog post
sq_AL: Postimi i parë në blog

en: Fishing at the Top of the World
sq_AL: Peshkim në Majë të Botës

en: Fits your wardrobe
sq_AL: Bën punë në gardërobën tuaj

en: Five
sq_AL: Pesë

en: Focus
sq_AL: Vëmendje

en: Follow Me
sq_AL: Ndiqmëni

en: Follow Me On
sq_AL: Ndiqmëni Në

en: Follow My Blog
sq_AL: Ndiqeni Blogun Tim

en: Follow Our Blog
sq_AL: Ndiqni Blogun Tonë

en: Follow Us
sq_AL: Ndiqnani

en: Follow me on:
sq_AL: Ndiqmëni në:

en: Follow our journey.
sq_AL: Ndiqni udhëtimin tonë.

en: Follow us
sq_AL: Ndiqnani

en: Follow us for updates in the meantime.
sq_AL: Ndërkohë ndiqnani për përditësime.

en: Follow us on Instagram
sq_AL: Ndiqnani në Instagram

en: Follow us on:
sq_AL: Ndiqnani në:

en: Font Sizes
sq_AL: Madhësi Shkronjash

en: Food
sq_AL: Ushqim

en: Footer
sq_AL: Fundfaqe

en: Footer with Newsletter Subscription Form
sq_AL: Fundfaqe me Formular Pajtimesh te Buletini

en: Footer with Paragraph and Links
sq_AL: Fundfaqe me Paragraf dhe Lidhje

en: Footer with background color and three columns
sq_AL: Fundfaqe me ngjyrë sfondi dhe tre shtylla

en: Footer with credit line and navigation
sq_AL: Fundfaqe me rresht falënderimesh dhe menu lëvizjeje

en: Footer with large font size
sq_AL: Fundfaqe me shkronja të mëdha

en: Footer with navigation and credit line
sq_AL: Fundfaqe me menu lëvizjeje dhe rresht falënderimesh

en: Footers
sq_AL: Fundfaqe

en: For all the blogging she does.
sq_AL: Për tërë blogimin që bën.

en: For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.
sq_AL: Për përdorues që regjistrohen në sajtin tonë (në pastë), depozitojmë edhe të dhënat personale që japin në profilin e tyre të përdoruesit. Krejt përdoruesit mund t’i shohin, përpunojnë, ose fshijnë të dhënat e tyre personale në çfarëdo kohe (hiq faktin që s’mund të ndryshojnë emrin e tyre të përdoruesit). Këto të dhëna mund t’i shohin dhe përpunojnë edhe përgjegjësit e sajtit.

en: Form
sq_AL: Formular

en: Form 1
sq_AL: Formular 1

en: Form 10
sq_AL: Formular 10

en: Form 2
sq_AL: Formular 2

en: Form 3
sq_AL: Formular 3

en: Form 4
sq_AL: Formular 4

en: Form 5
sq_AL: Formular 5

en: Form 6
sq_AL: Formular 6

en: Form 7
sq_AL: Formular 7

en: Form 8
sq_AL: Formular 8

en: Form 9
sq_AL: Formular 9

en: Four
sq_AL: Katër

en: Four Images in Grid
sq_AL: Katër Figura në Rrjetë

en: Four Recent Blog Posts
sq_AL: Katër Postimet Më të Reja Në Blog

en: Fourth Child
sq_AL: Pjella e Katërt

en: Frame
sq_AL: Kornizë

en: Frame your images
sq_AL: U vini kornizë figurave tuaja

en: France
sq_AL: Francë

en: Free
sq_AL: Falas

en: Free delivery
sq_AL: Dërgim falas

en: French Baguette
sq_AL: Bagetë Frënge

en: Frequently Asked Questions
sq_AL: Pyetje të Bëra Rëndom

en: Frequenty Asked Questions
sq_AL: Pyetje të Bëra Rëndom

en: Friday
sq_AL: E premte

en: Fried Rice on Pot
sq_AL: Oriz i Skuqur në Poçe

en: From $1200
sq_AL: Nga $1200

en: From $650
sq_AL: Nga $650

en: From $900
sq_AL: Nga $900

en: From Signac to Matisse
sq_AL: Nga Signac-u te Matisse-i

en: From the blog
sq_AL: Nga blogu

en: Fuji
sq_AL: Fuxhi

en: Full Width
sq_AL: Gjerësi e Plotë

en: Full width gallery grid
sq_AL: Rrjetë galeri me gjerësi të plotë

en: Full-Width
sq_AL: Gjerësi e Plotë

en: Full-Width Page
sq_AL: Faqe Në Gjerësi të Plotë

en: Full-width image
sq_AL: Figurë në gjerësi të plotë

en: Furniture
sq_AL: Mobilieri

en: GET IN TOUCH
sq_AL: LIDHUNI ME NE

en: Galaxy
sq_AL: Galaktikë

en: Galleries
sq_AL: Galeri

en: Gallery
sq_AL: Galeri

en: Gallery 1
sq_AL: Galeri 1

en: Gallery 10
sq_AL: Galeri 19

en: Gallery 2
sq_AL: Galeri 2

en: Gallery 3
sq_AL: Galeri 3

en: Gallery 4
sq_AL: Galeri 4

en: Gallery 5
sq_AL: Galeri 5

en: Gallery 6
sq_AL: Galeri 6

en: Gallery 7
sq_AL: Galeri 7

en: Gallery 8
sq_AL: Galeri 8

en: Gallery 9
sq_AL: Galeri 9

en: Gallery slideshow with projects
sq_AL: Diapozitiva galerish me projekte

en: Gallery with description and a button
sq_AL: Galeri me përshkrim dhe një buton

en: Gallery with description on the left
sq_AL: Galeri me përshkrim në të majtë

en: Gardening Tips for Beginners
sq_AL: Ndihmëza Lulishtarie për Fillestarë

en: Gear
sq_AL: Pajisje

en: Genre
sq_AL: Zhanër

en: Get Directions →
sq_AL: Merrni Drejtime →

en: Get In Touch
sq_AL: Lidhuni

en: Get In touch
sq_AL: Lidhuni

en: Get Started
sq_AL: Fillojani

en: Get Ticket
sq_AL: Merrni Biletë

en: Get in Touch
sq_AL: Lidhuni

en: Get in Touch!
sq_AL: Lidhuni me ne!

en: Get in Touch.
sq_AL: Lidhuni.

en: Get in touch
sq_AL: Lidhuni

en: Get in touch!
sq_AL: Lidhuni!

en: Get in touch.
sq_AL: Lidhuni.

en: Get inspired, get started
sq_AL: Frymëzohuni, nisjani.

en: Get inspired, get started.
sq_AL: Frymëzohuni, nisjani.

en: Get involved
sq_AL: Përfshihuni

en: Get started
sq_AL: Fillojani

en: Getting Started
sq_AL: Si T’ia Fillohet

en: GitHub
sq_AL: Github

en: Give Scholarship
sq_AL: Jepni Bursë

en: Golden Osettra Caviar
sq_AL: Kaviar Golden Osettra Caviar

en: Goldfinch
sq_AL: Kryeartëz

en: Gourmet restaurant with bookings
sq_AL: Restorant “gourmet” me rezervime

en: Graphic Design
sq_AL: Dizajn Grafik

en: Greek Inspirations
sq_AL: Frymëzime Greke

en: Grid of Posts 3x2
sq_AL: Rrjetë Postimesh 3x2

en: Grid of Posts 4x2
sq_AL: Rrjetë Postimesh 4x2

en: Grid of posts 2x3
sq_AL: Rrjetë postimesh2x3

en: Grilled Meat with Sauce
sq_AL: Mish i Pjekur me Salcë

en: Grow
sq_AL: Fuqizoje

en: Growth
sq_AL: Rritje

en: Guacamole
sq_AL: Guakamol

en: Guides
sq_AL: Udhërrëfyes

en: HEADING 6
sq_AL: KRYE TABELE 6

en: HTML Elements
sq_AL: Elementë HTML

en: HTML Tags
sq_AL: Etiketa HTML

en: Half tuck into your pants or layer over.
sq_AL: E futur përgjysmë në pantallonat tuaja, ose përsipër.

en: Have a project in mind?
sq_AL: Keni në mendje një projekt?

en: Header
sq_AL: Krye

en: Header 1
sq_AL: Krye 1

en: Header 2
sq_AL: Krye 2

en: Header 3
sq_AL: Krye 3

en: Header 4
sq_AL: Krye 4

en: Header 5
sq_AL: Krye 5

en: Header 6
sq_AL: Krye 6

en: Header five
sq_AL: Krye pesë

en: Header four
sq_AL: Krye katër

en: Header one
sq_AL: Krye një

en: Header six
sq_AL: Krye gjashtë

en: Header three
sq_AL: Krye tre

en: Header two
sq_AL: Krye dy

en: Header with Button
sq_AL: Krye me Buton

en: Header with Large Font Size
sq_AL: Krye me Madhësi të Madhe Shkronjash

en: Headers
sq_AL: Kryefaqe

en: Heading 1
sq_AL: Krye 1

en: Heading 2
sq_AL: Krye 2

en: Heading 3
sq_AL: Krye 3

en: Heading 4
sq_AL: Krye 4

en: Heading 5
sq_AL: Krye 5

en: Heading 6
sq_AL: Krye 6

en: Heading First
sq_AL: Krye Së Pari

en: Heading and Paragraph
sq_AL: Krye dhe Paragraf

en: Heading and Three Images
sq_AL: Titull dhe Tre Figura

en: Heading with two images and descriptions
sq_AL: Krye me dy figura dhe përshkrime

en: Headline
sq_AL: Titull

en: Headlines
sq_AL: Tituj

en: Headlines 1
sq_AL: Tituj 1

en: Headlines 10
sq_AL: Tituj 10

en: Headlines 11
sq_AL: Tituj 11

en: Headlines 12
sq_AL: Tituj 12

en: Headlines 13
sq_AL: Tituj 13

en: Headlines 14
sq_AL: Tituj 14

en: Headlines 15
sq_AL: Tituj 15

en: Headlines 16
sq_AL: Tituj 16

en: Headlines 17
sq_AL: Tituj 17

en: Headlines 18
sq_AL: Tituj 18

en: Headlines 19
sq_AL: Tituj 19

en: Headlines 2
sq_AL: Tituj 2

en: Headlines 20
sq_AL: Tituj 20

en: Headlines 21
sq_AL: Tituj 21

en: Headlines 22
sq_AL: Tituj 22

en: Headlines 23
sq_AL: Tituj 23

en: Headlines 24
sq_AL: Tituj 24

en: Headlines 25
sq_AL: Tituj 25

en: Headlines 26
sq_AL: Lajme 26

en: Headlines 27
sq_AL: Lajme 27

en: Headlines 3
sq_AL: Tituj 3

en: Headlines 4
sq_AL: Tituj 4

en: Headlines 5
sq_AL: Tituj 5

en: Headlines 6
sq_AL: Tituj 6

en: Headlines 7
sq_AL: Tituj 7

en: Headlines 8
sq_AL: Tituj 8

en: Headlines 9
sq_AL: Tituj 9

en: Hello World!
sq_AL: Tungjatjeta Botë!

en: Hello world!
sq_AL: Tungjatjeta botë!

en: Hello, I’m Esther
sq_AL: Tungjatjeta, quhem Ester

en: Help
sq_AL: Ndihmë

en: Help us make the show
sq_AL: Ndihmonani të krijojmë shfaqjen

en: Here is a cover image
sq_AL: Ja një figurë kapaku

en: Here is a test page
sq_AL: Ja një faqe provë

en: Hi there! I'm a bike messenger by day, aspiring actor by night, and this is my website. I live in Los Angeles, have a great dog named Jack, and I like piña coladas. (And gettin' caught in the rain.)
sq_AL: Njatjeta! Ditën jam postier me biçikletë, notën aktor i ardhshëm, dhe ky o sajti tem. Shpinë e kam ke Kinostudio, kam i qen të papam, me emnin Balo, ene north për i pik raki. (Ene për me hong fara t’pjekme.)

en: Highlights
sq_AL: Në pah

en: Hire us for events
sq_AL: Na punësoni për veprimtari

en: History
sq_AL: Historik

en: Holidays
sq_AL: Festa

en: Home
sq_AL: Kreu

en: Home Page
sq_AL: Faqe Hyrëse

en: Homepage
sq_AL: Faqe hyrëse

en: Hotel of the Month: Santorini
sq_AL: Hoteli i Muajit: Santorini

en: Hotel of the Month: Ubud
sq_AL: Hoteli i Muajit: Ubud

en: Hotels
sq_AL: Hotele

en: Hours
sq_AL: Orë

en: How You Can Help
sq_AL: Si Mund të Ndihmoni

en: How do I change the color scheme?
sq_AL: Si ta ndryshoj skemën e ngjyrave?

en: How is your process of creation?
sq_AL: Si është procesi juaj i krijimit?

en: How long we retain your data
sq_AL: Për sa kohë i mbajmë të dhënat tuaja

en: How to Build a Small Business Website
sq_AL: Si të Krijohet një Sajt Biznesi të Vogël

en: How to Find the Right Camera
sq_AL: Si të Gjeni Kamerën e Duhur

en: How to foster collaborattion?
sq_AL: Si të farkëtohet besimi?

en: How we're making a change
sq_AL: Si po sjellim një ndryshim

en: I love you
sq_AL: Të dua

en: I miss the 90’s
sq_AL: Më merr malli për vitet ’90

en: If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.
sq_AL: Nëse përpunoni ose botoni një artikull, në shfletuesin tuaj do të depozitohet një cookie shtesë. Kjo cookie nuk përfshin të dhëna personale dhe thjesht tregon ID-në e postimit për artikullin që sapo përpunuat. Skadon pas 1 dite.

en: If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.
sq_AL: Nëse keni një llogari në këtë sajt, ose keni komentuar në të, mund të kërkoni të merrni një kartelë të eksportuar të të dhënave personale që kemi mbajtur rreth jush, përfshi çfarëdo të dhënash që na keni dhënë. Mund të kërkoni edhe të fshijmë çfarëdo të dhënash personale që kemi mbajtur rreth jush. Kjo nuk përfshin çfarëdo të dhënash të cilat jemi të detyruar t’i mbajmë për qëllime administrative, ligjore, ose sigurie.

en: If you have any questions, let us know.
sq_AL: Na e bëni të ditur, nëse keni ndonjë pyetje.

en: If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.
sq_AL: Nëse lini një koment në sajtin tonë mund të zgjidhni ruajtjen e emrit tuaj, adresës email dhe sajtit në cookies. Këto janë të volitshme për ju, që të mos t’ju duhet të plotësoni të dhënat tuaja sërish kur lini një tjetër koment. Këto cookies mbahen për një vit.

en: If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.
sq_AL: Nëse lini një koment, komenti dhe tejtëdhënat për të mbahen pambarimisht. Kjo bëhet që të mund të shquajmë dhe miratojmë vetvetiu çfarëdo vazhdimi te komentet, në vend se t’i mbajmë ato në radhën e moderimit.

en: If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.
sq_AL: Nëse kërkoni një ricaktim fjalëkalimi, adresa juaj IP do të përfshihet te email-i për ricaktimin.

en: If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.
sq_AL: Nëse ngarkoni figura te sajti, duhet t’i shmangeni ngarkimit të figurave që përmbajnë të trupëzuara të dhëna lokalizimi (EXIF GPS). Vizitorët e sajtit mund të shkarkojnë dhe përftojnë prej figurave te sajti çfarëdo të dhënash lokalizimi.

en: If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser.
sq_AL: Nëse vizitoni faqen tonë për hyrje në llogari, do të depozitojmë një <em>cookie</em> të përkohshme për të përcaktuar nëse pranon apo jo <em>cookies</em> shfletuesi juaj. Kjo <em>cookie</em> nuk përmban të dhëna personale dhe hidhet tej kur mbyllni shfletuesin.

en: Illustration
sq_AL: Ilustrim

en: Illustrator, Cartoonist
sq_AL: Ilustrues, Karikaturist

en: Image 31
sq_AL: Figurë 31

en: Image Alignment
sq_AL: Drejtim Figure

en: Image Alignments
sq_AL: Drejtime Figurash

en: Image Block
sq_AL: Bllok Figurash

en: Image and Description
sq_AL: Figurë dhe Përshkrim

en: Image and Paragraph
sq_AL: Figurë dhe Paragraf

en: Image and Quote
sq_AL: Figurë dhe Citim

en: Image and description side by side
sq_AL: Figurë dhe përshkrim krah për krah

en: Image showcase portfolio layout
sq_AL: Skemë portofoli shpalosjeje figurash

en: Image with Quote
sq_AL: Figurë me Citim

en: Image with title and description
sq_AL: Figurë me titull dhe përshkrim

en: Image, Title, Date and Name
sq_AL: Figurë, Titull, Datë dhe Emër

en: Images
sq_AL: Figura

en: Images 1
sq_AL: Figura 1

en: Images 10
sq_AL: Figura 10

en: Images 11
sq_AL: Figura 11

en: Images 12
sq_AL: Figura 12

en: Images 13
sq_AL: Figura 13

en: Images 14
sq_AL: Figura 14

en: Images 15
sq_AL: Figura 15

en: Images 16
sq_AL: Figura 16

en: Images 17
sq_AL: Figura 17

en: Images 18
sq_AL: Figura 18

en: Images 19
sq_AL: Figura 19

en: Images 2
sq_AL: Figura 2

en: Images 20
sq_AL: Figura 20

en: Images 21
sq_AL: Figura 21

en: Images 22
sq_AL: Figura 22

en: Images 23
sq_AL: Figura 23

en: Images 24
sq_AL: Figurë 24

en: Images 25
sq_AL: Figura 25

en: Images 26
sq_AL: Figura 26

en: Images 27
sq_AL: Figura 27

en: Images 28
sq_AL: Figura 28

en: Images 29
sq_AL: Figura 29

en: Images 3
sq_AL: Figura 3

en: Images 30
sq_AL: Figura 30

en: Images 4
sq_AL: Figura 4

en: Images 5
sq_AL: Figura 5

en: Images 6
sq_AL: Figura 6

en: Images 7
sq_AL: Figura 7

en: Images 8
sq_AL: Figura 8

en: Images 9
sq_AL: Figura 9

en: Images and paragraphs on Grid
sq_AL: Figura dhe paragrafë në Rrjetë

en: Images with Titles
sq_AL: Figura me Tituj

en: Images with captions
sq_AL: Figurave me legjendë

en: In the Morning
sq_AL: Në Mëngjes

en: Individual Attention
sq_AL: Kujdes Individual

en: Individual Donors
sq_AL: Dhurues Individualë

en: Infrastructure
sq_AL: Infrastrukturë

en: Ingredients
sq_AL: Përbërës

en: Ingredients:
sq_AL: Përbërës:

en: Inline
sq_AL: Brendazi

en: Inside ‘The Fisherman’
sq_AL: Brenda “Peshkatarit”

en: Inspiration
sq_AL: Frymëzim

en: Instructions
sq_AL: Udhëzime

en: Interests
sq_AL: Interesa

en: Interior Design
sq_AL: Dizajn Mjedisesh të Brendshëm

en: Interviews
sq_AL: Intervista

en: Intro
sq_AL: Hyrje

en: Intro and alternating images
sq_AL: Hyrje dhe figura të alternuara

en: Intro with blog posts
sq_AL: Hyrje, me postime blogu

en: Introduce Yourself (Example Post)
sq_AL: Prezantoni Veten (Shembull Postimi)

en: Introduction to the Technical Side of Photography
sq_AL: Hyrje te Ana Teknike e Fotografisë

en: Inventing Impressionism
sq_AL: Shpikja e Impresionizmit

en: Invest in a Fast Computer
sq_AL: Investoni për një Kompjuter të Shpejtë

en: Invitation
sq_AL: Ftesë

en: It apparently has no styles?
sq_AL: Me sa duket s’ka stile?

en: It is our choices, Harry, that show what we truly are, far more than our abilities.
sq_AL: Harri, janë zgjedhjet tona ato që tregojnë vërtet se ç’jemi, shumë më tepër se aftësitë tona.

en: Item Name
sq_AL: Emër Artikulli

en: Item Origin:
sq_AL: Origjinë Objekti:

en: Jane Doe
sq_AL: Roza Belholla

en: Jane Done
sq_AL: Roza Belholla

en: January 12
sq_AL: 12 janar

en: January 23, 2020
sq_AL: 23 janar 2020

en: Japan, Mid-1800’s
sq_AL: Japoni, diku nga mesi i shekullit të XIX

en: Jetpack Blocks
sq_AL: Blloqe Jetpack

en: Job Title at Company
sq_AL: Titull Posti në Shoqëri

en: Jobs
sq_AL: Vende pune

en: John Doe
sq_AL: Gjin Gjoni

en: Join Lindfield Community Gardens!
sq_AL: Bëhuni pjesë e bashkësisë Lindfield Community Gardens!

en: Join our mailing list
sq_AL: Pajtohuni te lista jonë e postimeve

en: Join the Club
sq_AL: Bëhuni Pjesë e Klubit

en: Join the Community
sq_AL: Bëhuni pjesë e Bashkësisë

en: Join the Conversation
sq_AL: Merrni pjesë në Bisedë

en: Join the Waitlist
sq_AL: Bëhuni pjesë e Radhës

en: Join the club
sq_AL: Bëhuni pjesë e klubit

en: Joining the Community
sq_AL: Bëhuni pjesë e Bashkësisë

en: Joseph
sq_AL: Xhozef

en: July 12
sq_AL: 12 korrik

en: June 12
sq_AL: 12 korrik

en: June 16
sq_AL: 16 qershor

en: June 20
sq_AL: 20 qershor

en: June 22
sq_AL: 22 qershor

en: Just arrived
sq_AL: Sapo erdhën

en: Khale, UK
sq_AL: Kejl, UK

en: LATEST POSTS
sq_AL: POSTIMET MË TË REJA

en: LATEST STORIES
sq_AL: HISTORITË MË TË REJA

en: LEARN MORE
sq_AL: MËSONI MË TEPËR

en: LIFESTYLE
sq_AL: STIL JETESE

en: LUNCH
sq_AL: DREKË

en: Language
sq_AL: Gjuhë

en: Large Headline
sq_AL: Titull i Madh

en: Large Intro Text
sq_AL: Tekst i Madh Hyrjeje

en: Large Numbers, heading, and paragraphs
sq_AL: Numra të mëdhenj, krye dhe paragrafë

en: Large Quote Block
sq_AL: Bllok i Madh Citimi

en: Large Text
sq_AL: Tekst i Madh

en: Large image and grid gallery
sq_AL: Figurë e madhe dhe galeri mozaik

en: Latest News
sq_AL: Lajmet e Reja

en: Latest Posts
sq_AL: Postimet Më të Reja

en: Latest Updates From Us
sq_AL: Pëditësimet Më të Reja Prej Nesh

en: Latest from the Blog
sq_AL: Më të rejat nga Blogu

en: Latest from the blog
sq_AL: Më të rejat nga blogu

en: Latest podcast episodes
sq_AL: Episodet më të rinj të podkastit

en: Latest posts
sq_AL: Postimet më të reja

en: Latest recipes
sq_AL: Recetat më të reja

en: Latest<br>Episodes
sq_AL: Episodet<br>Më të Rinj

en: Layout
sq_AL: Skemë

en: Learn More
sq_AL: Mësoni Më Tepër

en: Learn more
sq_AL: Mësoni më tepër

en: Leave Us A Message
sq_AL: Na Lini Një Mesazh

en: Left Content
sq_AL: Lëndë Majtas

en: Left-aligned
sq_AL: Vënë majtas

en: Lessons
sq_AL: Mësime

en: Lessons from remote interviewing
sq_AL: Mësime nga intervista së largëti

en: Let's Make Something New Together
sq_AL: Le të Ngremë Diçka të Re Bashkë

en: Let's Travel Together
sq_AL: Le të Udhëtojmë Tok

en: Let's get in touch
sq_AL: Le të lidhemi

en: Let's get in touch.
sq_AL: Le të lidhemi.

en: Let's keep it simple.
sq_AL: Le ta mbajmë të thjeshtë.

en: Let's make something together.
sq_AL: Le të ngremë diçka bashkë.

en: Let's talk 👋 Don't hesitate to reach out with the contact information below, or send a message using the form.
sq_AL: Ta bisedojmë 👋 Mos ngurroni të lidheni me ne përmes hollësive të kontaktit më poshtë, ose dërgoni një mesazh duke përdorur formularin.

en: Let's talk 👋 Don't hesitate to reach out with the contact information below.
sq_AL: Ta bisedojmë 👋 Mos ngurroni të lidheni me ne përmes të dhënave të kontaktit më poshtë.

en: Let’s build something together
sq_AL: Le të ngremë diçka bashkë

en: Let’s build something together!
sq_AL: Le të ngremë diçka bashkë!

en: Let’s build something together.
sq_AL: Le të ngremë diçka bashkë.

en: Let’s grow something together.
sq_AL: Le të rrisim diçka bashkë.

en: Let’s make something new together
sq_AL: Le të ngremë diçka të re bashkë

en: Let’s make something new together
sq_AL: Le të ngremë diçka të re bashkë

en: Life Long Learning
sq_AL: Mësim Gjatë Tërë Jetës

en: Lifestyle
sq_AL: Stil Jetese

en: Light
sq_AL: E çelët

en: Lighting
sq_AL: Nriçim

en: Link
sq_AL: Lidhje

en: Link in Bio
sq_AL: Lidhje te Jetëshkrim

en: Link in Bio - Musician
sq_AL: Lidhje për te Jetëshkrim - Muzikant

en: Link in Bio with Anime Background
sq_AL: Lidhje për te Jetëshkrim, me Sfond Anime

en: Link in bio
sq_AL: Lidhje te jetëshkrim

en: Link text
sq_AL: Tekst lidhjeje

en: Links
sq_AL: Lidhje

en: Links Area
sq_AL: Zonë Lidhjesh

en: List
sq_AL: Listë

en: List 1
sq_AL: Listë 1

en: List 10
sq_AL: Listë 10

en: List 11
sq_AL: Listë 11

en: List 12
sq_AL: Listë 12

en: List 13
sq_AL: Listë 13

en: List 14
sq_AL: Listë 14

en: List 15
sq_AL: Listë 15

en: List 16
sq_AL: Listë 16

en: List 17
sq_AL: Listë 17

en: List 18
sq_AL: Listë 18

en: List 19
sq_AL: Listë 19

en: List 2
sq_AL: Listë 2

en: List 20
sq_AL: Listë 20

en: List 21
sq_AL: Listë 21

en: List 23
sq_AL: Listë 23

en: List 24
sq_AL: Listë 24

en: List 25
sq_AL: Listë 25

en: List 26
sq_AL: Listë 26

en: List 3
sq_AL: Listë 3

en: List 4
sq_AL: Listë 4

en: List 5
sq_AL: Listë 5

en: List 6
sq_AL: Listë 6

en: List 7
sq_AL: Listë 7

en: List 8
sq_AL: Listë 8

en: List 9
sq_AL: Listë 9

en: List Block
sq_AL: Bllok Listash

en: List Item 1
sq_AL: Objekt 1 Liste

en: List Item 2
sq_AL: Objekt 2 Liste

en: List Item 3
sq_AL: Objekt 3 Liste

en: List Types
sq_AL: Lloje Listash

en: List item four
sq_AL: Objekt i katërt liste

en: List item one
sq_AL: Objekt i parë liste

en: List item one
sq_AL: Objekt i parë liste

en: List item three
sq_AL: Objekt i tretë liste

en: List item two
sq_AL: Objekt i dytë liste

en: List of blog posts
sq_AL: Listë postimesh blogu

en: List of events
sq_AL: Listë veprimtarish

en: List of posts
sq_AL: Listë postimesh

en: List with Image
sq_AL: Listë me Figura

en: Listen &amp; subscribe:
sq_AL: Dëgjojeni &amp; pajtohuni:

en: Listen on Spotify
sq_AL: Dëgjojeni në Spotify

en: Listen on:
sq_AL: Dëgjojeni me:

en: Listen up
sq_AL: Dëgjojeni

en: Lists
sq_AL: Lista

en: Literature
sq_AL: Letërsi

en: Living Room
sq_AL: Dhomë Ndenjeje

en: Location
sq_AL: Vendndodhje

en: Location 1
sq_AL: Vendndodhje 1

en: Location 2
sq_AL: Vendndodhje 2

en: Location 3
sq_AL: Vendndodhje  3

en: Location 4
sq_AL: Vendndodhje 4

en: Location 5
sq_AL: Vendndodhje 5

en: Location 6
sq_AL: Vendndodhje 6

en: Location 7
sq_AL: Vendndodhje 7

en: Location 8
sq_AL: Vendndodhje 8

en: Location One
sq_AL: Vendndodhje Një

en: Location Two
sq_AL: Vendndodhje Dy

en: Logos
sq_AL: Stema

en: London
sq_AL: Londër

en: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh. Donec hendrerit dui ut nisi tempor scelerisque.<a href="#">View more</a>
sq_AL: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin id arcu aliquet, elementum nisi quis, condimentum nibh. Donec hendrerit dui ut nisi tempor scelerisque.<a href="#">Shihni më tepër</a>

en: Lunch
sq_AL: Drekë

en: Mailchimp
sq_AL: MailChimp

en: Main
sq_AL: Pjatë Kryesore

en: Malaysia
sq_AL: Malajzi

en: Maldives
sq_AL: Maldive

en: Management
sq_AL: Administrim

en: March 12
sq_AL: 12 mars

en: Marl is an independent studio and artisanal gallery.
sq_AL: Marl është një studio e pavarur dhe galeri artizanale.

en: Massage
sq_AL: Masazh

en: Materials
sq_AL: Materiale

en: Matt Mullenweg on KTEH "This is Us!"
sq_AL: Matt Mullenweg në KTEH "Këta jemi Ne!"

en: May 12
sq_AL: 12 maj

en: May 14th, 2022 @ 7:00PM<br>The Vintagé Theater,<br>245 Arden Rd.<br>Gardenville, NH
sq_AL: 14 maj 2022 @ 7:00PM<br>The Vintagé Theater,<br>245 Arden Rd.<br>Gardenville, NH

en: Maywood
sq_AL: Mejvud

en: Media &amp; Text Blocks
sq_AL: Blloqe Media &amp; Tekst

en: Media and Text Article Title
sq_AL: Titull Artikulli Media dhe Tekst

en: Media and text with image on the left
sq_AL: Media dhe tekst me figurë në të majtë

en: Media and text with image on the right
sq_AL: Media dhe tekst me figurë në të djathtë

en: Meditation
sq_AL: Meditim

en: Meet our staff
sq_AL: Njihuni me stafin tonë

en: Members get access to exclusive exhibits and sales. Our memberships cost $99.99 and are billed annually.
sq_AL: Anëtarët përfitojnë hyrje në ekspozita dhe ulje çmimesh ekskluzive. Anëtarësia jonë kushton $99.99 dhe aplikohet një herë në vit.

en: Members only newsletter.
sq_AL: Buletin vetëm për anëtarë.

en: Membership
sq_AL: Anëtarësi

en: Men
sq_AL: Meshkuj

en: Mental Health
sq_AL: Shëndet Mendor

en: Menu Description
sq_AL: Përshkrim Menuje

en: Mission
sq_AL: Mision

en: Mission Statement
sq_AL: Deklaratë Misioni

en: Mixed List (Nested)
sq_AL: Listë e Përzierë (E folezazuar)

en: Mobile Application
sq_AL: Aplikacion Për Celular

en: Modern blog layout
sq_AL: Skemë moderne blogu

en: Modern blog layout with subscription
sq_AL: Skemë moderne blogu, me pajtim

en: Modern fashion blog with subscription
sq_AL: Blog mode moderne, me pajtim

en: Modern portfolio
sq_AL: Portofol modern

en: Modern portfolio with intro
sq_AL: Portofol modern me hyrje

en: Mon - Fri: 9am - 5pm​
sq_AL: E hënë - E premte: 9am - 5pm​

en: Monday
sq_AL: E hënë

en: More Details
sq_AL: Më Tepër Hollësi

en: More Recipes
sq_AL: Më Tepër Receta

en: More details
sq_AL: Më tepër hollësi

en: More recipes
sq_AL: Më tepër receta

en: More than words
sq_AL: Më tepër se fjalë

en: Mount Fuji
sq_AL: Mali Fuxhi

en: Mountains
sq_AL: Male

en: Multiple Locations with Map
sq_AL: Vendndodhje të Shumta me Hartë

en: Museum Collections
sq_AL: Koleksione Muzesh

en: Music
sq_AL: Muzikë

en: Music 1
sq_AL: Muzikë 1

en: Music 2
sq_AL: Muzikë 2

en: Music 3
sq_AL: Muzikë 3

en: Music Video
sq_AL: Video Muzikore

en: Musician &amp; Songwriter
sq_AL: Muzikant &amp; Autor këngësh

en: My Book
sq_AL: Libri Im

en: My Favorite Animals
sq_AL: Kafshët e Mia të Parapëlqyera

en: My Favorite Button
sq_AL: Butoni Im i Parapëlqyer

en: My Favorite Food
sq_AL: Ushqimi Im i Parapëlqyer

en: My Favorite People
sq_AL: Personat e Mi të Parapëlqyer

en: My Favorite People
sq_AL: Personat e Mi të Parapëlqyer

en: My Favorite Places
sq_AL: Vendet e Mia të Parapëlqyera

en: My Favorite Things
sq_AL: Gjërat e Mia të Parapëlqyera

en: My Favorites
sq_AL: Të parapëlqyerit e Mi

en: My Latest Podcast
sq_AL: Podcast-i im Më i Ri

en: My Latest Posts
sq_AL: Postimet e Mia Më të Reja

en: My Links
sq_AL: Lidhjet e Mia

en: My Music
sq_AL: Muzika Ime

en: My Setup
sq_AL: Ujdisja Ime

en: My Website
sq_AL: Sajti Im

en: My account
sq_AL: Llogaria ime

en: My coffee ritual
sq_AL: Rituali im i kafesë

en: My daily planner
sq_AL: Plani im ditor

en: My wish list
sq_AL: Lista ime e dëshirave

en: Myth
sq_AL: Mit

en: Münster, Germany
sq_AL: Mynster, Gjermani

en: Names List
sq_AL: Listë Emrash

en: National Parks Services
sq_AL: Shërbime Parqesh Kombëtarë

en: Nature
sq_AL: Natyrë

en: Nature, Plants
sq_AL: Natyrë, Bimë

en: Need help?
sq_AL: Ju duhet ndihmë?

en: Never Ending Story
sq_AL: Histori Pa Mbarim

en: Never miss an episode
sq_AL: Mos humbni as edhe një episod

en: New Collection
sq_AL: Koleksion i Ri

en: New Construction
sq_AL: Ndërtim i Ri

en: New Volunteer Opportunities
sq_AL: Mundësi të Reja Vullnetarësh

en: New Year, New Office.
sq_AL: Vit i Ri, Zyrë e Re.

en: New collection.
sq_AL: Koleksion i ri.

en: New office
sq_AL: Zyrë e re

en: New posts in your inbox
sq_AL: Postime të reja në të marrët tuaj

en: New recipes posted weekly
sq_AL: Receta të reja, postuar çdo javë

en: News
sq_AL: Lajme

en: News (All)
sq_AL: Lajme (Krejt)

en: News All
sq_AL: Krejt lajmet

en: Newsletter
sq_AL: Buletin

en: Newsletter 1
sq_AL: Buletin 1

en: Newsletter 10
sq_AL: Buletin 10

en: Newsletter 2
sq_AL: Buletin 2

en: Newsletter 3
sq_AL: Buletin 3

en: Newsletter 4
sq_AL: Buletin 4

en: Newsletter 5
sq_AL: Buletin 5

en: Newsletter 6
sq_AL: Buletin 6

en: Newsletter 7
sq_AL: Buletin 7

en: Newsletter 8
sq_AL: Buletin 8

en: Newsletter 9
sq_AL: Buletin 9

en: Newsletter Intro
sq_AL: Hyrje Buletini

en: Newsletter Subscription
sq_AL: Pajtim te Buletini

en: No post yet.
sq_AL: Ende pa postime.

en: No results found.
sq_AL: S’u gjetën përfundime.

en: Normal Fit
sq_AL: Prerje e Rregullt

en: Normal Width
sq_AL: Gjerësi Normale

en: Nostalgia
sq_AL: Nostalgji

en: Not all those who wander are lost.
sq_AL: Jo të gjithë ata që enden, humbin.

en: Notes
sq_AL: Shënime

en: Nothing found.
sq_AL: S’u gjet gjë.

en: November 2019
sq_AL: Nëntor 2019

en: Numbered List
sq_AL: Listë Me Numra

en: Numbers
sq_AL: Numra

en: Objects
sq_AL: Objekte

en: October 1 -- December 1
sq_AL: 1 tetor -- 1 dhjetor

en: October 2022
sq_AL: Tetor 2022

en: October Picks
sq_AL: Zgjedhur për Tetorin

en: Office
sq_AL: Zyrë

en: Office Supplies
sq_AL: Artikuj Zyre

en: Oh hello. My name’s Angelo, and you’ve found your way to my blog. I write about a range of topics, but lately I’ve been sharing my hopes for next year.
sq_AL: Oh, tungjatjeta. Më quajnë Anxhelo dhe mbërritët në blogun tim. Shkruaj mbi një gamë subjektesh, por tani së fundi kam ndarë me botën shpresat e mia për vitin e ardhshëm.

en: Olive Oil
sq_AL: Vaj ulliri

en: On Sale Products
sq_AL: Produkte Me Ulje Çmimi

en: On a separate line
sq_AL: Në një rresht më vete

en: One
sq_AL: Një

en: Online Lesson
sq_AL: Mësim Në Internet

en: Online classes
sq_AL: Mësime në internet

en: Open Hours
sq_AL: Orar

en: Opening Hours
sq_AL: Orar

en: Opening Soon
sq_AL: Hapje Së Shpejti

en: Opening times
sq_AL: Orar

en: Opinions
sq_AL: Opinione

en: Option One
sq_AL: Mundësia Një

en: Option Three
sq_AL: Mundësia Tre

en: Option Two
sq_AL: Mundësia Dy

en: Order
sq_AL: Rend

en: Order from this location
sq_AL: Porosi prej kësaj vendndodhjeje

en: Order now
sq_AL: Porositeni që tani

en: Ordered List
sq_AL: Listë e Renditur

en: Ordered list item one
sq_AL: Objekt i parë liste të renditur

en: Ordered list item three
sq_AL: Objekt i tretë liste të renditur

en: Ordered list item two
sq_AL: Objekt i dytë liste të renditur

en: Ordered list item two
sq_AL: Objekt i dytë liste të renditur

en: Other
sq_AL: Tjetër

en: Other Exhibitions
sq_AL: Ekspozita të Tjera

en: Other:
sq_AL: Tjetër:

en: Our 2015 default theme is clean, blog-focused, and designed for clarity. Twenty Fifteen's simple, straightforward typography is readable on a wide variety of screen sizes, and suitable for multiple languages. We designed it using a mobile-first approach, meaning your content takes center-stage, regardless of whether your visitors arrive by smartphone, tablet, laptop, or desktop computer.
sq_AL: Tema jonë parazgjedhje për 2015 është e qëruar, me synim blogjet, dhe e hartuar për qartësi. Tipografia e thjeshtë, e drejtpërdrejtë e Twenty Fifteen-it është e lexueshme qartë në një gamë të gjerë madhësish ekrani, dhe e përshtatshme për shumë gjuhë. E hartuam duke pasur celularin në mendje pikësëpari, për të thënë që lënda juaj zë vendin qendror, pavarësisht se vizitorët vijnë nga një telefon, tablet, laptop, apo desktop.

en: Our Beliefs
sq_AL: Besimet Tona

en: Our Classes
sq_AL: Klasat Tona

en: Our Clients
sq_AL: Klientët Tanë

en: Our Donors
sq_AL: Dhuruesit Tanë

en: Our Excellent Staff
sq_AL: Stafi Ynë i Shkëlqyer

en: Our Favourite Recipes
sq_AL: Recetat Tona të Parapëlqyera

en: Our History
sq_AL: Historia Jonë

en: Our Hours
sq_AL: Orari Ynë

en: Our Location
sq_AL: Vendndodhja Jonë

en: Our Menu
sq_AL: Menuja Jonë

en: Our Mission
sq_AL: Misioni Ynë

en: Our Original Bakery
sq_AL: Furra Jonë Fillestare

en: Our Partners
sq_AL: Partnerët Tanë

en: Our Portfolio
sq_AL: Portofoli Ynë

en: Our Process
sq_AL: Procesi Ynë

en: Our Staff
sq_AL: Stafi Ynë

en: Our Story
sq_AL: Historia Jonë

en: Our Success
sq_AL: Suksesi Ynë

en: Our Teachers
sq_AL: Mësuesit Tanë

en: Our Ten Favourite Buildings
sq_AL: Dhjetë Ndërtimet Tona të Parapëlqyera

en: Our Work
sq_AL: Puna Jonë

en: Our best crêpes recipe
sq_AL: Receta për krepën tonë më të mirë

en: Our early autumn collection is here.
sq_AL: Koleksioni ynë i hershëm i vjeshtës mbërriti.

en: Our favourite recipes
sq_AL: Recetat tona të parapëlqyera

en: Our new address:
sq_AL: Adresa jonë e re:

en: Our services
sq_AL: Shërbimet Tona

en: Overlap columns
sq_AL: Mbivendos shtylla

en: Overlapping Images
sq_AL: Mbivendosje Figurash

en: Overlapping Images and Text
sq_AL: Mbivendosje Figurash dhe Teksti

en: Pages
sq_AL: Faqe

en: Painted in 1884
sq_AL: Pikturuar më 1884-n

en: Paintings
sq_AL: Piktura

en: Paragraph Block
sq_AL: Bllok Paragrafësh

en: Paragraph Styles
sq_AL: Stile Paragrafi

en: Paragraph Text Huge
sq_AL: Tekst i Stërmadh Paragrafi

en: Paragraph Text Large
sq_AL: Tekst i Madh Paragrafi

en: Paragraph Text Normal
sq_AL: Tekst Normal Paragrafi

en: Paragraph Text Small
sq_AL: Tekst i Vogël Paragrafi

en: Paragraph and properties
sq_AL: Paragraf dhe veti

en: Partners
sq_AL: Partnerë

en: Pattern
sq_AL: Model

en: Payment Buttons, Image, and Text
sq_AL: Butona Pagesash, Figurë dhe Tekst

en: Payments Block
sq_AL: Bllok Pagesash

en: People
sq_AL: Persona

en: People 1
sq_AL: Persona 1

en: People 2
sq_AL: Persona 2

en: Perfect Travel Camera
sq_AL: Kamerë e Përsosur Për Udhëtime

en: Personal Development
sq_AL: Zhvillim Personal

en: Personalized Sets
sq_AL: Grupe të Personalizuar

en: Philosophy
sq_AL: Filozofi

en: Philosophy Books
sq_AL: Libra Filozofie

en: Photography
sq_AL: Fotografi

en: Photos
sq_AL: Foto

en: Pine Wood
sq_AL: Dru Pishe

en: Planets
sq_AL: Planetë

en: Plants
sq_AL: Bimë

en: Playing in the Sand
sq_AL: Loja në Rërë

en: Please donate to our cause.
sq_AL: Ju lutemi, dhuroni për kauzën tonë.

en: Plenty of Fish in the Sea
sq_AL: Goxha Peshk në Det

en: Podcast
sq_AL: Podkast

en: Podcast Quote and Logos
sq_AL: Citim dhe Stema Podkasti

en: Podcast available on:
sq_AL: Podcast i dëgjueshëm në:

en: Podcast subscription
sq_AL: Pajtim në podkast

en: Poland
sq_AL: Poloni

en: Popular products
sq_AL: Produkte Popullore

en: Portfolio
sq_AL: Portofol

en: Portfolio List
sq_AL: Listë Portofol

en: Portfolio Project
sq_AL: Projekt Portofol

en: Portfolio gallery
sq_AL: Galeri portofol

en: Post Formats
sq_AL: Formate Postimesh

en: Post Meta
sq_AL: Meta postimi

en: Post Title
sq_AL: Titull Postimi

en: Post list
sq_AL: Listë postimesh

en: Posters
sq_AL: Afishe

en: Posts
sq_AL: Postime

en: Pre-order
sq_AL: Porosi paraprake

en: Preformatted Text
sq_AL: Tekst i Formatuar Paraprakisht

en: Premium
sq_AL: Me pagesë

en: Premium Content Subscription
sq_AL: Pajtim te Lëndë Me Pagesë

en: Preparation
sq_AL: Përgatitje

en: Press
sq_AL: Për Shtypin

en: Pricing
sq_AL: Çmime

en: Pricing 1
sq_AL: Çmim 1

en: Pricing 2
sq_AL: Çmim 2

en: Pricing 3
sq_AL: Çmim 3

en: Pricing 4
sq_AL: Çmim 4

en: Pricing 5
sq_AL: Çmim 5

en: Pricing 6
sq_AL: Çmim 6

en: Pricing 7
sq_AL: Çmim 7

en: Privacy Policy
sq_AL: Rregulla Privatësie

en: Private Transport
sq_AL: Transport Privat

en: Procedure
sq_AL: Procedurë

en: Product
sq_AL: Produkt

en: Product Designer
sq_AL: Konceptues Produkti

en: Product showcase with testimonials
sq_AL: Shpalosje produktesh, me përshtypje

en: Productivity
sq_AL: Prodhimtari

en: Products
sq_AL: Produkte

en: Products 1
sq_AL: Produkte 1

en: Products 10
sq_AL: Produkte 10

en: Products 2
sq_AL: Produkte 2

en: Products 3
sq_AL: Produkte 3

en: Products 4
sq_AL: Produkte 4

en: Products 5
sq_AL: Produkte 5

en: Products 6
sq_AL: Produkte 6

en: Products 7
sq_AL: Produkte 7

en: Products 8
sq_AL: Produkte 8

en: Products 9
sq_AL: Produkte 9

en: Professional services layout
sq_AL: Skemë shërbimesh profesionale

en: Professional services with contact info
sq_AL: Shërbime profesionale, me hollësi kontakti

en: Professional services with pullquote and contact
sq_AL: Shërbime profesionale, me citim të nxjerrë në pah kontakt

en: Profile with buttons
sq_AL: Profil me butona

en: Project
sq_AL: Projekt

en: Project #1
sq_AL: Projekti #1

en: Project #2
sq_AL: Projekti #2

en: Project #3
sq_AL: Projekti #3

en: Project 1
sq_AL: Projekti 1

en: Project 2
sq_AL: Projekti 2

en: Project Duration:
sq_AL: Kohëzgjatje Projekti:

en: Project Manager
sq_AL: Përgjegjës Projekti

en: Project Name
sq_AL: Emër Projekti

en: Project Style (Wide Width)
sq_AL: Stil Projekti (Gjerësi e Madhe)

en: Project Type
sq_AL: Lloj Projekti

en: Project detail with description
sq_AL: Hollësi projekti me përshkrim

en: Project detail with description and gallery
sq_AL: Hollësi projekti me përshkrim dhe galeri

en: Project detail with two columns
sq_AL: Hollësi projekti, me dy shtylla

en: Project:
sq_AL: Projekt:

en: Projects
sq_AL: Projekte

en: Proudly Powered by <a href="https://wordpress.com">WordPress</a>
sq_AL: Bazuar Me Krenari në  <a href="https://wordpress.com">WordPress</a>

en: Proudly powered by WordPress
sq_AL: Bazuar me krenari në WordPress

en: Purchase
sq_AL: Blijeni

en: Pure Comfort
sq_AL: Rehati Puro

en: Purpose
sq_AL: Qëllim

en: Qatar Adventure
sq_AL: Aventurë Katari

en: Quality
sq_AL: Cilësi

en: Questions?
sq_AL: Pyetje?

en: Quick Specs
sq_AL: Karakteristika

en: Quote
sq_AL: Citim

en: Quote 1
sq_AL: Citim 1

en: Quote 10
sq_AL: Citim 10

en: Quote 11
sq_AL: Citim 11

en: Quote 12
sq_AL: Citim 12

en: Quote 13
sq_AL: Citim 13

en: Quote 2
sq_AL: Citim 2

en: Quote 3
sq_AL: Citim 3

en: Quote 4
sq_AL: Citim 4

en: Quote 5
sq_AL: Citim 5

en: Quote 6
sq_AL: Citim 6

en: Quote 7
sq_AL: Citim 7

en: Quote 8
sq_AL: Citim 8

en: Quote 9
sq_AL: Citim 9

en: Quote Block
sq_AL: Bllok Citimi

en: Quote and Image
sq_AL: Citim dhe Figurë

en: Quote and logos
sq_AL: Citim dhe stema

en: Quotes
sq_AL: Citime

en: READ MORE
sq_AL: LEXONI MË TEPËR

en: RSS Feed (urls with /feed/)
sq_AL: Prurje RSS (url-ra me /feed/)

en: Rainbow
sq_AL: Ylber

en: Raise Your Helping Hand
sq_AL: Ngrini Dorën Për Ndihmë

en: Rare Part Replacement
sq_AL: Zëvendësim Pjesësh të Pasme

en: Read More
sq_AL: Lexoni Më Tepër

en: Read More Reviews
sq_AL: Lexoni Më Tepër Shqyrtime

en: Read more of this content when you <br>subscribe today.
sq_AL: Lexoni më tepër lëndë të tillë, pasi <br>të pajtoheni sot.

en: Read more of this content when you become a member today.
sq_AL: Lexoni më tepër lëndë të tillë, pasi të bëheni anëtar sot.

en: Read the Blog
sq_AL: Lexoni Blogun

en: Read, Watch, Idealize
sq_AL: Lexoni, Shihni, Idealizoni

en: Readability
sq_AL: Lexueshmëri

en: Reading
sq_AL: Të lexuarit

en: Ready?
sq_AL: Gati?

en: Recent Causes
sq_AL: Kauza Së Fundi

en: Recent Posts
sq_AL: Postime Së Fundi

en: Recent news
sq_AL: Lajme Së Fundi

en: Recipe
sq_AL: Recetë

en: Recipes
sq_AL: Receta

en: Red Haired Girl Sitting on a Veranda
sq_AL: Vashë Flokëkuqe Ulur në Avlli

en: Reflect your fashionable style.
sq_AL: Pasqyron stilin tuaj të modës.

en: Regina
sq_AL: Rexhina

en: Register
sq_AL: Regjistrohuni

en: Register now
sq_AL: Regjistrohu tani

en: Registration Form
sq_AL: Formular Regjistrimi

en: Regular Membership - $20
sq_AL: Anëtarësim i Zakonshëm - $20

en: Research
sq_AL: Punë kërkimore

en: Reservation
sq_AL: Rezervim

en: Reservations
sq_AL: Rezervime

en: Residents
sq_AL: Banorë

en: Resources
sq_AL: Burime

en: Responsive Layout
sq_AL: Skemë Reaguese

en: Restaurant Menu
sq_AL: Menu Restoranti

en: Restaurant menu with contact and hours
sq_AL: Menu restoranti, me kontakt dhe orar

en: Resume
sq_AL: Rimerre

en: Resume with contact and social links
sq_AL: Rezyme me kontakt dhe lidhje shoqërorësh

en: Resume with portrait and social links
sq_AL: Rezyme me portret dhe lidhje shoqërorësh

en: Retro Cameras
sq_AL: Kamera Retro

en: Review
sq_AL: Shqyrtoni

en: Reviews
sq_AL: Shqyrtime

en: Right Content
sq_AL: Lëndë Djathtas

en: Right-aligned
sq_AL: Vënë djathtas

en: Rings
sq_AL: Unaza

en: Rockfield
sq_AL: Rokfild

en: Rose Petal Extract, 5 ml
sq_AL: Ekstrakt Petalesh Trëndafili, 5 ml

en: Rugby
sq_AL: Regbi

en: SEND US A MESSAGE
sq_AL: DËRGONANI NJË MESAZH

en: SHOP NOW
sq_AL: BLINI TANI

en: SUBSCRIBE
sq_AL: PAJTOHUNI

en: SUBSCRIBE TO OUR NEWSLETTER
sq_AL: PAJTOHUNI NË BULETININ TONË

en: Safari in Kaudulla National Park
sq_AL: Safari në Parkun Kombëtar të Kaudullas

en: Salads
sq_AL: Sallata

en: Salary
sq_AL: Rrogë

en: Sample Menu
sq_AL: Shembull Menuje

en: Sample Page
sq_AL: Faqe Shembull

en: Sample programs
sq_AL: Shembuj programesh

en: Samuel the Dog
sq_AL: Qeni Samuel

en: San Francisco, CA
sq_AL: San Francisko, KA

en: Saturday
sq_AL: E shtunë

en: Save 20% with code "SAVE"
sq_AL: Kurseni mbi 20% me kodin “KURSENI”

en: Schedule
sq_AL: Vëreni në plan

en: School Bus Initiative
sq_AL: Nismë Autobusi Shkollor

en: Screening
sq_AL: Projektim

en: Seasonal
sq_AL: Sezonale

en: Second Child
sq_AL: Pjella e Dytë

en: Secrets of success
sq_AL: Të fshehta për te suksesi

en: Secrets of success.
sq_AL: Të fshehta për te suksesi.

en: Secrets to success
sq_AL: Të fshehta për te suksesi

en: See Project
sq_AL: Shihni Projektin

en: See latest recipes
sq_AL: Shihni recetat më të reja

en: See more
sq_AL: Shihni më tepër

en: Sell it
sq_AL: Shiteni

en: Send
sq_AL: Dërgoje

en: Send Donation
sq_AL: Dërgoni Dhurim

en: Send Message
sq_AL: Dërgo Mesazh

en: Send Us a Message
sq_AL: Dërgonani një Mesazh

en: Send a Message
sq_AL: Dërgoni një Mesazh

en: Send us a message
sq_AL: Dërgonani një mesazh

en: September 12
sq_AL: 12 shtator

en: Service  C
sq_AL: Shërbimi  C

en: Service  D
sq_AL: Shërbimi  D

en: Service 1
sq_AL: Shërbimi 1

en: Service 2
sq_AL: Shërbimi 2

en: Service 3
sq_AL: Shërbimi 3

en: Service 4
sq_AL: Shërbimi 4

en: Service 5
sq_AL: Shërbimi 5

en: Service A
sq_AL: Shërbimi  A

en: Service B
sq_AL: Shërbimi  B

en: Service C
sq_AL: Shërbimi C

en: Service Category A
sq_AL: Kategori Shërbimesh A

en: Service Category B
sq_AL: Kategori Shërbimesh B

en: Service Category C
sq_AL: Kategori Shërbimesh C

en: Service types with bookings
sq_AL: Lloje shërbimesh me rezervim

en: Services
sq_AL: Shërbime

en: Services with case studies
sq_AL: Shërbime, me shembuj

en: Services with testimonials
sq_AL: Shërbime, me përshtypje

en: Seychelles
sq_AL: Sejshelle

en: Shadow
sq_AL: Hije

en: Share reviews and feedback about your brand/business.
sq_AL: Ndani me ne recensione dhe përshtypje rreth markës/biznesit tuaj.

en: Shop
sq_AL: Shitore

en: Shop Now
sq_AL: Blini Tani

en: Shop Online
sq_AL: Blini në Internet

en: Shop now
sq_AL: Blini tani

en: Short Film
sq_AL: Film i Shkurtër

en: Show Notes
sq_AL: Shfaq Shënime

en: Sidebar
sq_AL: Anështyllë

en: Sides
sq_AL: Shoqëruese

en: Sign Up
sq_AL: Regjistrohuni

en: Sign up
sq_AL: Regjistrohuni

en: Sign up with your email address to receive updates.
sq_AL: Që të merrni përditësime, regjistrohuni me adresën tuaj email.

en: Simple Header
sq_AL: Krye e Thjeshtë

en: Simple Header with Dark Background
sq_AL: Krye e Thjeshtë me Sfond të Errët

en: Simple Header with Image Background
sq_AL: Krye e Thjeshtë me Figurë Sfond

en: Simple Header with Tagline
sq_AL: Krye e Thjeshtë me Moto

en: Simple Header with an Image
sq_AL: Krye e Thjeshtë me një Figurë

en: Simple Two Column Layout
sq_AL: Skemë e Thjeshtë Me Dy Shtylla

en: Simple blog posts layout
sq_AL: Skemë postime blogu të thjeshtë

en: Simple centered footer
sq_AL: Fundfaqe e thjeshtë në qendër

en: Single Product
sq_AL: Produkt Njësh

en: Single column project detail
sq_AL: Hollësi projekti, me një shtyllë të vetme

en: Single line blockquote:
sq_AL: Bllok citimi një rresht:

en: Site Logo with Headline Below
sq_AL: Stemë Sajti me Titull Nën Të

en: Size
sq_AL: Madhësi

en: Snacks
sq_AL: Snak

en: Social
sq_AL: Shoqëror

en: Social 1
sq_AL: Lidhje Shoqërorësh 1

en: Social 2
sq_AL: Lidhje Shoqërorësh 2

en: Social 3
sq_AL: Lidhje Shoqërorësh 3

en: Social 4
sq_AL: Lidhje Shoqërorësh 4

en: Social 5
sq_AL: Lidhje Shoqërorësh 5

en: Social 6
sq_AL: Lidhje Shoqërorësh 6

en: Social Links
sq_AL: Lidhje Shoqërorësh

en: Social Responsibility
sq_AL: Përgjegjësi Shoqërore

en: Socials
sq_AL: Shoqërorë

en: Solar System
sq_AL: Sistemi Diellor

en: Spaghetti Carbonara
sq_AL: Spageti Karbonara

en: Sparrow
sq_AL: Trumcak

en: Sports
sq_AL: Sporte

en: Standard Format with Featured Image
sq_AL: Format Standard me Figurë të Zgjedhur

en: Standard menu layout
sq_AL: Skemë standare menuje

en: Standard site with pullquote and contact
sq_AL: Sajt standard me citim në pah dhe kontakt

en: Stars
sq_AL: Yje

en: Start
sq_AL: Fillim

en: Start a project
sq_AL: Filloni një projekt

en: Starter
sq_AL: Antipastë

en: Starter Content
sq_AL: Lëndë Sa Për Fillim

en: Starters
sq_AL: Antipasta

en: Stay in Touch
sq_AL: Mbani Lidhje

en: Stay in touch
sq_AL: Mbani lidhje

en: Sticky Post with a Featured Image
sq_AL: Postim Ngjitës me një Figurë të Zgjedhur

en: Still hungry?
sq_AL: Ende i uritur?

en: Store
sq_AL: Dyqan

en: Stories
sq_AL: Artikuj

en: Strategy
sq_AL: Strategji

en: Street Photography Tips
sq_AL: Ndihmëza Fotografie Rruge

en: Studio Sessions
sq_AL: Sesione Studio

en: Style
sq_AL: Stil

en: Style Guide
sq_AL: Udhërrëfyes Stili

en: Submit
sq_AL: Parashtrojeni

en: Subscribe
sq_AL: Pajtohuni

en: Subscribe for $5 per month.
sq_AL: Pajtohuni për %5 në muaj.

en: Subscribe for more posts like this
sq_AL: Pajtohuni për më tepër postime si ky

en: Subscribe to <br>Our Newsletter
sq_AL: Pajtohuni në <br>Buletinin Tonë

en: Subscribe to <br>our newsletter
sq_AL: Pajtohuni në <br>buletinin tonë

en: Subscribe to My Blog
sq_AL: Pajtohuni te Blogu Im

en: Subscribe to my podcast
sq_AL: Pajtohuni te podcast-i im

en: Subscribe to our newsletter
sq_AL: Pajtohuni te buletini ynë

en: Subscribe to our newsletter to get the latest stories in your inbox.
sq_AL: Pajtohuni te buletini ynë dhe merrini lajmet e reja drejt e në email-in tuaj.

en: Subscribe to our newsletter.
sq_AL: Pajtohuni te buletini ynë.

en: Subscriber Content
sq_AL: Lëndë Pajtimtarësh

en: Subscription
sq_AL: Pajtim

en: Subscription Banner
sq_AL: Banderolë Pajtimi

en: Subscription Yellow Background
sq_AL: Sfond i Verdhë Pajtimi

en: Subscription with Blue Cover Background
sq_AL: Postim me Sfond Mbulese Blu

en: Subscription with Image on the Right
sq_AL: Pajtim me Figurë në të Djathtë

en: Success
sq_AL: Sukses

en: Suggested donations
sq_AL: Dhurime të sugjeruar

en: Support
sq_AL: Asistencë

en: Support the show
sq_AL: Përkraheni shfaqjen

en: Susan
sq_AL: Suzanë

en: Sweet success.
sq_AL: Sukses i ëmbël.

en: Sydney Opera House <br>in Springtime
sq_AL: Sydney Opera House <br>në Pranverë

en: TABLE HEADER 1
sq_AL: KRYE TABELE 1

en: TABLE HEADER 2
sq_AL: KRYE TABELE 2

en: TABLE HEADER 3
sq_AL: KRYE TABELE 3

en: Table
sq_AL: Tabelë

en: Table Block
sq_AL: Bllok Tabelë

en: Table Header 1
sq_AL: Krye Tabele 1

en: Table Header 2
sq_AL: Krye Tabele 2

en: Table Header 3
sq_AL: Krye Tabele 3

en: Tables
sq_AL: Tabela

en: Tag
sq_AL: Etiketë

en: Tea
sq_AL: Çaj

en: Teachers
sq_AL: Mësues

en: Team
sq_AL: Ekip

en: Tehran, Iran
sq_AL: Teheran, Iran

en: Telephone:
sq_AL: Telefon:

en: Terms
sq_AL: Terma

en: Test
sq_AL: Provë

en: Testimonial
sq_AL: Përshtypje

en: Testimonials
sq_AL: Përshtypje

en: Text
sq_AL: Tekst

en: Text 1
sq_AL: Tekst 1

en: Text 10
sq_AL: Tekst 10

en: Text 11
sq_AL: Tekst 11

en: Text 12
sq_AL: Tekst 12

en: Text 13
sq_AL: Tekst 13

en: Text 14
sq_AL: Tekst 14

en: Text 15
sq_AL: Tekst 15

en: Text 16
sq_AL: Tekst 16

en: Text 17
sq_AL: Tekst 17

en: Text 18
sq_AL: Tekst 18

en: Text 19
sq_AL: Tekst 19

en: Text 2
sq_AL: Tekst 2

en: Text 20
sq_AL: Tekst 20

en: Text 21
sq_AL: Tekst 21

en: Text 22
sq_AL: Tekst 22

en: Text 23
sq_AL: Tekst 23

en: Text 24
sq_AL: Tekst 24

en: Text 25
sq_AL: Tekst 25

en: Text 27
sq_AL: Tekst 27

en: Text 3
sq_AL: Tekst 3

en: Text 4
sq_AL: Tekst 4

en: Text 5
sq_AL: Tekst 5

en: Text 6
sq_AL: Tekst 6

en: Text 7
sq_AL: Tekst 7

en: Text 8
sq_AL: Tekst 8

en: Text 9
sq_AL: Tekst 9

en: Text Alignments
sq_AL: Drejtime Teksti

en: Text Styles
sq_AL: Stile Teksti

en: Thanks for joining me!
sq_AL: Faleminderit që erdhët me mua!

en: Thanks for visiting my site.
sq_AL: Faleminderit që vizitoni sajtin tim.

en: The City That Never Sleeps
sq_AL: Qyteti Që S’fle Kurrë

en: The Crew
sq_AL: Ekipi

en: The Eden Jacket
sq_AL: Xhaketa Eden

en: The Fisherman
sq_AL: Peshkatari

en: The Food Truck
sq_AL: Kamioni i Ushqimeve

en: The Garden at Bougival
sq_AL: Kopsht në Bugival

en: The Journey
sq_AL: Udhëtimi

en: The Journey Begins
sq_AL: Rrugëtimi Zë Fill

en: The Life I Deserve
sq_AL: Jeta Që Kam Hak

en: The Maldives
sq_AL: Maldive

en: The McMillan Family
sq_AL: Familja McMillan

en: The Menu
sq_AL: Menuja

en: The Minimalist
sq_AL: Minimalisti

en: The Patel Family
sq_AL: Familja Patel

en: The Perfect<br>Balance
sq_AL: Baraspeshimi<br>i Përsosur

en: The Shape of Water
sq_AL: Forma e Ujit

en: The Shovel Shop
sq_AL: Dyqani i Lopatave

en: The Soil Lab
sq_AL: Laboratori i Truallit

en: The Sound of Rain
sq_AL: Tingulli i Shiut

en: The Tale of Three Cocktails
sq_AL: Përralla e 3 koktejeve

en: The Team
sq_AL: Ekipi

en: The Voyagers (Live)
sq_AL: The Voyagers (Drejtpërsëdrejti)

en: The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.
sq_AL: XYZ Bag Company u themelua më 1971, dhe që prej asaj kohe s’ka reshtur së furnizuari publikun me torba cilësore. Me qendër në Gotham City, XYZ punëson mbi 2000 persona dhe ka qenë gjithmonë pranë bashkësisë së Gotham-it.

en: The camera goes where I go
sq_AL: Kamera shkon ku vete unë

en: The exhibitions are produced by UMoMA in collaboration with artists and museums around the world and they often attract international attention. UMoMA has received a Special Commendation from the European Museum of the Year, and was among the top candidates for the Swedish Museum of the Year Award as well as for the Council of Europe Museum Prize.
sq_AL: Ekspozitat prodhohen nga UMoMA në bashkëpunim me artistë dhe muze anembanë botës dhe shpesh tërheqin vëmendje ndërkombëtare. UMoMA ka fituar Nderim Special nga Muzeu Europian i Vitit, dhe qe mes kandidatëve kryesues për Çmimin Muzeu Suedez i Vitit, si edhe për Çmimin e Këshillit Europian për Muzetë.

en: The main content width is
sq_AL: Gjerësia e zonës së lëndës kryesore është

en: The podcast you've been waiting for
sq_AL: Podkasti që keni pritur

en: The start of a new journey
sq_AL: Fillimi i një udhëtimi të ri

en: The way to get started is to quit talking and begin doing.
sq_AL: Rruga se si t’ia fillohet është të lihen llafet dhe t’i hyhet punës.

en: Theatre of Operations
sq_AL: Teatër i Veprimeve

en: These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.
sq_AL: Këto sajte mund të grumbullojnë të dhëna rreth jush, të përdorin cookies, të trupëzojnë në sajt mekanizma gjurmimi nga palë të treta, dhe të vëzhgojnë ndërveprimin tuaj me atë lëndë të trupëzuar, përfshi ndjekjen e ndërveprimeve tuaja me lëndën e trupëzuar, nëse keni një llogari te ai sajt dhe keni bërë hyrjen në të.

en: Third Child
sq_AL: Pjella e Tretë

en: This is a Category Description.
sq_AL: Ky është një Përshkrim Kategorie.

en: This is a cover image block.
sq_AL: Ky është një bllok figurash kapaku.

en: This is a definition list division.
sq_AL: Kjo është një ndarje liste përkufizimesh.

en: This is a frequently asked question?
sq_AL: Është pyetje e bërë rëndom?

en: This is a list block.
sq_AL: Ky është një bllok listash.

en: This is a quote block with a short quote.
sq_AL: Ky është një bllok citimesh me një citim të shkurtër.

en: This is a regular cover image.
sq_AL: Kjo është figurë kapaku normal.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
sq_AL: Ky është shembull faqeje. Është ndryshe nga postime blogu, sepse do të rrijë në një vend dhe do të shfaqet te menuja e sajtit tuaj (në shumicën e temave). Shumica e njerëzve ia nisin me një faqe Rreth, që paraqet për vizitorët e mundshëm të sajtit diçka rreth tyre. Në të mund të lexohet diçka e ngjashme me këtë:

en: This is sample content, included with the template to illustrate its features. Remove or replace it with your own words and media.
sq_AL: Ky është një shembull lënde, i përfshirë në gjedhen për ilustrim të veçorive të saj. Hiqeni ose zëvendësojeni me fjalët dhe median tuaj.

en: This is the citation.
sq_AL: Ky është një citim.

en: This space intentionally left blank.
sq_AL: Kjo hapësirë është lënë qëllimisht e zbrazët.

en: Thousands of<br>Happy Customers
sq_AL: Mijëra<br>Klientë të Kënaqur

en: Three
sq_AL: Tre

en: Three Column Text and Links
sq_AL: Tre Shtylla Teksti dhe Lidhje

en: Three Columns and Image
sq_AL: Tre Shtylla dhe Figurë

en: Three Generations
sq_AL: Tre Breza

en: Three Images Side by Side
sq_AL: Tre Figura Krah për Krah

en: Three Images and Paragraph
sq_AL: Tre Figura dhe Paragraf

en: Three Logos, Heading, and Paragraphs
sq_AL: Tre Stema, Krye dhe Paragraf

en: Three quotes
sq_AL: Tre citime

en: Thumbnails
sq_AL: Miniatura

en: Thursday
sq_AL: E enjte

en: Tickets
sq_AL: Bileta

en: Tiled Gallery
sq_AL: Galeri Mozaik

en: Tiled Gallery with Featured Product
sq_AL: Galeri Mozaik me Produkt të Zgjedhur

en: Tiled Mosaic Gallery
sq_AL: Galeri Mozaik Kuadratesh

en: Timeless Jewelry Pieces
sq_AL: Bizhuteri të Pakohë

en: Timeless style.
sq_AL: Stil i pakohë.

en: Tips
sq_AL: Ndihmëza

en: Tools
sq_AL: Mjete

en: Top of the Hill
sq_AL: Në Majë të Kodrës

en: Topic 1
sq_AL: Tema 1

en: Topic 2
sq_AL: Tema 2

en: Topics with Image
sq_AL: Tema me Figurë

en: Tour Dates
sq_AL: Data Turneu

en: Tour Dates 1
sq_AL: Data Turneu 1

en: Tour Dates 2
sq_AL: Data Turneu 2

en: Tour Dates 3
sq_AL: Data Turneu 3

en: Tour Dates 4
sq_AL: Data Turneu 4

en: Tour Dates 5
sq_AL: Data Turneu 5

en: Tour dates
sq_AL: Data Turneu

en: Training
sq_AL: Trajnim

en: Transparency
sq_AL: Tejdukshmëri

en: Travel
sq_AL: Udhëtime

en: Travel Tips
sq_AL: Ndihmëza Udhëtimesh

en: Treasurer
sq_AL: Arkëtar

en: Trnava, Slovakia
sq_AL: Tërnavë, Sllovaki

en: Tropical paradise
sq_AL: Parajsë tropikale

en: Tuesday
sq_AL: E martë

en: Tutorials
sq_AL: Përkujdesore

en: Tutorials on YouTube
sq_AL: Përkujdesore në Youtube

en: Twenty Sixteen is a modernized take on an ever-popular WordPress layout — the horizontal masthead with an optional right sidebar that works perfectly for blogs and websites. It has custom color options with beautiful default color schemes, a harmonious fluid grid using a mobile-first approach, and impeccable polish in every detail. Twenty Sixteen will make your WordPress look beautiful everywhere.
sq_AL: Twenty Sixteen është një interpretim i ri i modernizuar i skemës gjithnjë popullore të WordPress-it — titulli horizontal me një anështyllë opsionale në të djathtë që funksionon në mënyrë të përsosur për blogje dhe sajte. Përmban mundësi për përshtatje ngjyrash me skema të hijshme parazgjedhje për ngjyrat, një hartim grafik të harmonishëm dhe të rrjedhshëm, me celularët në mendje së pari, dhe kujdes të pashoq për çdo hollësi. Twenty Sixteen do ta bëjë WordPress-in tuaj të duket kudo shumë i hijshëm.

en: Twenty Twenty homepage layout
sq_AL: Skemë faqeje hyrëse në Twenty Twenty

en: Two
sq_AL: Dy

en: Two Column Text and Image
sq_AL: Tekst dhe Figura në Dy Shtylla

en: Two Images Showcase
sq_AL: Shembull me Dy Figura

en: Two Images Side by Side
sq_AL: Dy Figura Krah për Krah

en: Two Images and Button
sq_AL: Dy Figura dhe Buton

en: Two Images and Quote
sq_AL: Dy Figura dhe Citim

en: Two Images in Grid
sq_AL: Dy Figura në Rrjet

en: Two Images, Text, and Buttons
sq_AL: Dy Figura, Tekst dhe Butona

en: Two column food menu
sq_AL: Menuje kulinare me dy shtylla

en: Two-column Newsletter Signup
sq_AL: Regjistrim për Buletin, me dy shtylla

en: Type / to add a hidden block
sq_AL: Shtypni tastin / që të shtoni një bllok të fshehur

en: USA
sq_AL: ShBA

en: Uncategorized
sq_AL: I pakategorizuar

en: Uncomfortable Armchair
sq_AL: Kolltuk i Parehatshëm

en: Under Construction
sq_AL: Në Ndërtim e Sipër

en: Unique &amp; Antique
sq_AL: Unik &amp; Antik

en: Unique, one-of-a-kind pieces.
sq_AL: Artikuj unikë, të vetëm në llojin e tyre.

en: United Kingdom
sq_AL: Mbretëria e Bashkuar

en: United States
sq_AL: Shtetet e Bashkuara

en: Unknown
sq_AL: E panjohur

en: Unlimited Potential
sq_AL: Potencial i Pakufizuar

en: Unordered List
sq_AL: Listë e Parenditur

en: Unordered List (Nested)
sq_AL: Listë e Parenditur (E folezazuar)

en: Unordered list item one
sq_AL: Objekt i parë liste të parenditur

en: Unordered list item three
sq_AL: Objekt i tretë liste të parenditur

en: Unordered list item two
sq_AL: Objekt i dytë liste të parenditur

en: Upcoming Events
sq_AL: Veprimtari S’Afërmi

en: Upcoming Stops
sq_AL: Etapat S’Afërmi

en: Upcoming Tours and Destinations
sq_AL: Ture dhe Vendmbërritje Së Afërmi

en: Upcoming stops
sq_AL: Etapat S’Afërmi

en: Update
sq_AL: Përditësoje

en: VIEW ALL
sq_AL: SHIHINI KREJT

en: Valencia, Spain
sq_AL: Valencia, Spanjë

en: Values
sq_AL: Vlera

en: Venue
sq_AL: Vendi ku mbahet

en: Versatile
sq_AL: I zhdërvjellët

en: Video Block
sq_AL: Bllok Videosh

en: Videos
sq_AL: Video

en: View Blog
sq_AL: Shihni Blogun

en: View Classes
sq_AL: Shihni Klasa

en: View Full Menu
sq_AL: Shihni Menunë e Plotë

en: View Menu
sq_AL: Shiheni Menunë

en: View Our Full Menu
sq_AL: Shihni Menunë Tonë të Plotë

en: View Our Menu
sq_AL: Shihni Menunë Tonë

en: View Teachers
sq_AL: Shihni Mësues

en: View menu
sq_AL: Shiheni menunë

en: View our menu
sq_AL: Shihni menunë tonë

en: Villa with Orange Trees, Nice
sq_AL: Vilë me Portokalle, Nicë

en: Visit Blog
sq_AL: Vizitoni Blogun

en: Visit Us
sq_AL: Vizitonani

en: Visit the Library
sq_AL: Vizitoni Bibliotekën

en: Visit us
sq_AL: Vizitonani

en: Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
sq_AL: Komentet e vizitorëve mund të kontrollohen përmes një shërbimi të automatizuar zbulimi mesazhesh të padëshiruar.

en: Visitors will want to know who is on the <em>other side of the page</em>. Use this space to write about yourself, your site, your business, or anything you want. Use the testimonials below to quote others, talking about the same thing – in their own words.
sq_AL: Vizitorët do të duan të njohin cili është <em>në anën tjetër të faqes</em>. Përdoreni këtë hapësirë për të shkruar diçka mbi veten, sajtin tuaj, biznesin, ç’të doni. Përdorini përshtypjet më poshtë për të cituar të tjerët, që flasin për të njëjtën gjë – me fjalët e tyre.

en: Visitors will want to know who is on the other side of the page. Use this space to write about yourself, your site, your business, or anything you want. Use the testimonials below to quote others, talking about the same thing – in their own words.
sq_AL: Vizitorët do të duan të njohin cili është në anën tjetër të faqes. Përdoreni këtë hapësirë për të shkruar diçka mbi veten, sajtin tuaj, biznesin, ç’të doni. Përdorini përshtypjet më poshtë për të cituar të tjerët, që flasin për të njëjtën gjë – me fjalët e tyre.

en: Vol.3
sq_AL: Vol. 3

en: WHAT PEOPLE ARE SAYING
sq_AL: Ç’THONË NJERËZIT

en: WHAT PEOPLE SAY
sq_AL: Ç’THONË NJERËZIT

en: WHAT'S YOUR FAVOURITE COLOUR?
sq_AL: CILA ËSHTË NGJYRA JUAJ E PARAPËLQYER	?

en: WHAT’S YOUR FAVORITE COLOR?
sq_AL: CILA ËSHTË NGJYRA JUAJ E PARAPËLQYER?

en: WHAT’S YOUR FAVOURITE COLOUR?
sq_AL: CILA ËSHTË NGJYRA JUAJ E PARAPËLQYER?

en: WORK 01
sq_AL: VEPRA 01

en: WORK 02
sq_AL: VEPRA 02

en: Wang<br>Cheung
sq_AL: Wang <br>Cheung

en: Want to join the Stratford family?
sq_AL: Doni të bëheni pjesë e familjes Stratford?

en: Want to work with us?
sq_AL: Doni të punoni me ne?

en: Watch A Lot of Films
sq_AL: Shihni Plot Filma

en: Watch Tutorials and Learn
sq_AL: Shihni Përkujdesore dhe Mësoni

en: Watch birds<br>from your inbox
sq_AL: Shihni zogj<br>nga email-i juaj

en: Watch my tutorials
sq_AL: Shihni përkujdesoret e mia

en: Watches
sq_AL: Sahate

en: We are a small team of talented professionals with a wide range of skills and experience. We love what we do, and we do it with passion. We look forward to working with you.
sq_AL: Jemi një ekip i vogël profesionistësh me një gamë të gjerë aftësish dhe përvoje. E duam atë që bëjmë dhe e bëjmë me pasion. Presim të punojmë me ju.

en: We offer a range of services to help you achieve the results you're after. Not sure what you need, or what it costs? We can explain what services are right for you and tell you more about our fees. Get in touch below.
sq_AL: Ofrojmë një gamë shërbimesh për t’ju ndihmuar të arrini përfundimet që kërkoni. S’jeni i sigurt se ç’ju nevojitet, ose sa kushton? Mund t’ju shpjegojmë cilat shërbime ju bëjnë punë dhe t’ju tregojmë më tepër rreth tarifave tona. Lidhuni me ne, nga më poshtë.

en: We specialize in limited collections of handmade tableware. We collaborate with restaurants and cafes to create unique items that complement the menu perfectly. Please get in touch if you want to know more about our process and pricing.
sq_AL: Specialiteti ynë janë koleksionet e artikujve artizanalë të tryezës. Bashkëpunojmë me restorante dhe kafe për të krijuar artikuj unikë që plotësojnë përsosmërisht menynë. Ju lutemi, lidhuni me ne, nëse doni të dini më tepër mbi procesin dhe çmimet tona.

en: We'd love to work with you.
sq_AL: Do të donim të punonim me ju.

en: Web Design
sq_AL: Dizajn Web

en: Websites
sq_AL: Sajte

en: Weddings
sq_AL: Dasma

en: Wednesday
sq_AL: E mërkurë

en: Weekly menu
sq_AL: Menu javore

en: Weight
sq_AL: Peshë

en: Welcome
sq_AL: Mirë se vini

en: Welcome to
sq_AL: Mirë se vini te

en: Welcome to Avens
sq_AL: Mirë se vini te Avens

en: Welcome to Maywood
sq_AL: Mirë se vini në Maywood

en: Welcome to Rockfield
sq_AL: Mirë se vini në Rockfield

en: Welcome to Seedlet
sq_AL: Mirë se vini në Seedlet

en: Welcome to Stow Stationery
sq_AL: Mirë se vini te Stow Stationery

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
sq_AL: Mirë se vini te WordPress-i. Ky është postimi juaj i parë. Përpunojeni ose fshijeni, mandej filloni të shkruani!

en: Welcome to my new Business blog
sq_AL: Mirë se vini te blogu im i ri i Biznesit

en: Welcome to our new Business blog
sq_AL: Mirë se vini te blogu ynë i ri Biznes

en: Welcome to the Swedish Museum of Modern Art
sq_AL: Mirë se vini në Muzeun Suedez të Artit Modern

en: Welcome to your new site.
sq_AL: Mirë se vini te sajti juaj i ri.

en: We’d love to work with you.
sq_AL: Do të donim fort të punonim me ju.

en: What Our Customers Say
sq_AL: Ç’thonë Klientët Tanë

en: What People Are Saying
sq_AL: Ç’thonë Njerëzit

en: What People Say
sq_AL: Ç’thonë Njerëzit

en: What We Do
sq_AL: Ç’Bëjmë

en: What We Offer
sq_AL: Ç’ofrojmë

en: What You Do
sq_AL: Ç’Bëni

en: What inspires you?
sq_AL: Ç’ju frymëzon?

en: What other parents Say
sq_AL: Ç’thonë prindër të tjerë

en: What other parents say
sq_AL: Ç’thonë prindër të tjerë

en: What people are saying
sq_AL: Ç’thonë njerëzit

en: What rights you have over your data
sq_AL: Ç’të drejta keni mbi të dhënat tuaja

en: What you do
sq_AL: Ç’bëni

en: What’s on my desk
sq_AL: Ç’ka në tryezën time

en: Where do you ship from?
sq_AL: Prej nga i dërgoni gjërat?

en: Where your data is sent
sq_AL: Ku dërgohen të dhënat tuaja

en: Who can attend?
sq_AL: Cilët mund të marrin pjesë?

en: Who we are
sq_AL: Cilët Jemi

en: Who we share your data with
sq_AL: Me kë i ndajmë të dhënat tuaja

en: Why You'll Love Us
sq_AL: Pse Do Të Na Doni

en: Wide Width
sq_AL: Gjerësi e Madhe

en: Will Tech Ever Rule the World?
sq_AL: A Do Ta Sundojë Teknologjia Botën?

en: Wine
sq_AL: Verë

en: Winter Menu
sq_AL: Menu Dimri

en: With seven floors of striking architecture, UMoMA shows exhibitions of international contemporary art, sometimes along with art historical retrospectives. Existential, political and philosophical issues are intrinsic to our programme. As visitor you are invited to guided tours artist talks, lectures, film screenings and other events with free admission
sq_AL: Me shtatë kate arkitekture mbresëlënëse, UMoMA shfaq ekspozita arti bashkëkohor ndërkombëtar, ndonjëherë tok me retrospektiva historike arti. Çështjet ekzistenciale, politike dhe filozofike janë pjesë e pandarë e programit tonë. Si vizitorë, jeni të ftuar në biseda ture artistësh, leksione, shfaqje filmash dhe veprimtari të tjera me hyrje të lirë

en: With shrimp and roasted salad
sq_AL: Me karkaleca deti dhe sallatë perimesh të pjekura

en: Women
sq_AL: Femra

en: Work Hard
sq_AL: Punoni Fort

en: Work Smart
sq_AL: Punoni Me Mend

en: Work Smart
sq_AL: Punoni Me Mend

en: Work hard
sq_AL: Punoni fort

en: Work hard, work smart
sq_AL: Punoni fort, punoni me mend

en: Work hard. Work smart.
sq_AL: Punoni fort. Punoni me mend.

en: Work hard. Work smart.
sq_AL: Punoni fort. Punoni me mend.

en: Work smart
sq_AL: Punoni me mend

en: Work with us
sq_AL: Punoni me ne

en: Working at Dawn
sq_AL: Të punosh në Agim

en: Working with Peers
sq_AL: Punim me Kolegë

en: Works and Days
sq_AL: Punë dhe Ditë

en: Write title
sq_AL: Shkruani një titull

en: Write title…
sq_AL: Shkruani titull…

en: Writing
sq_AL: Të shkruarit

en: Written by
sq_AL: Shkruar nga

en: Yoga
sq_AL: Joga

en: Yokohama, Japan
sq_AL: Jokohama, Japoni

en: Young Woman in Mauve
sq_AL: Grua e Re në Vjollcë

en: Your Journey Begins
sq_AL: Udhëtimi Juaj Zë Fill

en: about
sq_AL: rreth

en: activism
sq_AL: aktivizëm

en: ad
sq_AL: reklamë

en: adventure
sq_AL: aventurë

en: adventures
sq_AL: aventura

en: advertising
sq_AL: reklama

en: all
sq_AL: tërë

en: animal
sq_AL: kafshë

en: announcement
sq_AL: lajmërim

en: appointments
sq_AL: takime

en: article
sq_AL: artikull

en: awards
sq_AL: çmime

en: awards won
sq_AL: çmime të marrë

en: balance
sq_AL: bilanc

en: bay
sq_AL: gji

en: beautiful
sq_AL: e hijshme

en: birds
sq_AL: zogj

en: blogging
sq_AL: blogim

en: boats
sq_AL: varka

en: books
sq_AL: libra

en: breakfast
sq_AL: mëngjes

en: bridges
sq_AL: ura

en: business
sq_AL: biznes

en: by Noah Jones
sq_AL: nga Noah Jones

en: by WordPress.com
sq_AL: nga WordPress.com

en: calendar
sq_AL: kalendar

en: call-to-action
sq_AL: thirrje-për-veprim

en: case-studies
sq_AL: shembuj

en: category
sq_AL: kategori

en: chapters
sq_AL: kapituj

en: city
sq_AL: qytet

en: collaboration
sq_AL: bashkëpunim

en: contact
sq_AL: kontakt

en: cookies
sq_AL: Cookies

en: dark
sq_AL: i errët

en: design
sq_AL: dizajn

en: dessert
sq_AL: ëmbëlsirë

en: dinner
sq_AL: darkë

en: documentary
sq_AL: dokumentar

en: earn
sq_AL: fitoni

en: earrings
sq_AL: vathë

en: education
sq_AL: arsim

en: email@domain.com
sq_AL: email@përkatësi.com

en: events
sq_AL: veprimtari

en: example
sq_AL: shembull

en: experience
sq_AL: përvojë

en: family
sq_AL: familje

en: faqs
sq_AL: pbr

en: fashion
sq_AL: modë

en: fish
sq_AL: peshk

en: food
sq_AL: ushqim

en: form
sq_AL: formular

en: fuji
sq_AL: fuxhi

en: fun day
sq_AL: ditë zbavitëse

en: furniture
sq_AL: mobilieri

en: galleries
sq_AL: galeri

en: gallery
sq_AL: galeri

en: gear
sq_AL: pajisje

en: get in touch
sq_AL: lidhuni

en: goldfinch
sq_AL: kryeartëz

en: header
sq_AL: krye

en: headlines
sq_AL: tituj

en: highlights
sq_AL: në pah

en: history
sq_AL: histori

en: home
sq_AL: kreu

en: hotels
sq_AL: hotele

en: households per month
sq_AL: shtëpi për muaj

en: images
sq_AL: figura

en: interviews
sq_AL: intervista

en: intro
sq_AL: hyrje

en: journey
sq_AL: udhëtim

en: landscape
sq_AL: së gjeri

en: layout
sq_AL: skemë

en: lifestyle
sq_AL: stil jetese

en: links
sq_AL: lidhje

en: list
sq_AL: listë

en: literature
sq_AL: letërsi

en: location
sq_AL: vendndodhje

en: lunch
sq_AL: drekë

en: magician
sq_AL: prestidigjitator

en: man working at dawn
sq_AL: njeri duke punuar në agim

en: mayan culture
sq_AL: kulturë Majase

en: medicine
sq_AL: mjekësi

en: meditation
sq_AL: meditim

en: mission
sq_AL: mision

en: mountains
sq_AL: male

en: museum-collections
sq_AL: koleksione-muzesh

en: music
sq_AL: muzikë

en: myth
sq_AL: mit

en: newsletter
sq_AL: buletin

en: nostalgia
sq_AL: nostalgji

en: notes
sq_AL: shënime

en: objects
sq_AL: objekte

en: ocean
sq_AL: oqean

en: office
sq_AL: zyrë

en: or follow me
sq_AL: ose ndiqmëni

en: paintings
sq_AL: piktura

en: palace
sq_AL: pallat

en: pattern
sq_AL: modele

en: people
sq_AL: njerëz

en: philosophy
sq_AL: filozofi

en: photos
sq_AL: foto

en: podcast
sq_AL: podkast

en: poetry
sq_AL: poezi

en: pollution
sq_AL: ndotje

en: portfolio
sq_AL: portofol

en: posters
sq_AL: afishe

en: posts
sq_AL: postime

en: pricing
sq_AL: çmim

en: products
sq_AL: produkte

en: professional
sq_AL: profesionale

en: projects
sq_AL: projekte

en: px high.
sq_AL: lartësi në px.

en: pyramids
sq_AL: piramida

en: quote
sq_AL: citim

en: quotes
sq_AL: citime

en: recipe
sq_AL: recetë

en: recipes
sq_AL: receta

en: research
sq_AL: punë kërkimore

en: residents
sq_AL: banorë

en: reviews
sq_AL: shqyrtime

en: rings
sq_AL: unaza

en: satisfied customers
sq_AL: klientë të kënaqur

en: schedule
sq_AL: planifikoni

en: sea
sq_AL: det

en: seasonal
sq_AL: Sezonale

en: services
sq_AL: shërbime

en: sidebar
sq_AL: anështyllë

en: social
sq_AL: shoqëror

en: space
sq_AL: hapësirë

en: sparrow
sq_AL: trumcak

en: stories
sq_AL: histori

en: subscribe
sq_AL: pajtohuni

en: tag
sq_AL: etiketë

en: tags
sq_AL: etiketa

en: team
sq_AL: ekip

en: text
sq_AL: tekst

en: theme
sq_AL: temë

en: tips
sq_AL: ndihmëza

en: tools
sq_AL: mjete

en: travel
sq_AL: udhëtime

en: tutorials
sq_AL: përkujdesore

en: uncategorized
sq_AL: i pakategorizuar

en: upcoming events
sq_AL: Veprimtari S’Afërmi

en: update
sq_AL: përditësoje

en: values
sq_AL: vlera

en: videos
sq_AL: video

en: watches
sq_AL: sahate

en: wine
sq_AL: verë

en: writing
sq_AL: shkrim

en: — Founder, Architect
sq_AL: — Themelues, Arkitekt

en: — Jane Doe
sq_AL: — Roza Belholla

en: — Chinese philosopher Laozi
sq_AL: — Filozofi kinez Laoce

en: “I do not, Harry.”
sq_AL: “Jo, Harri”.

en: “I’ll just step over to Green Gables after tea and find out from Marilla where he’s gone and why,” the worthy woman finally concluded. “He doesn’t generally go to town this time of year and he never visits; if he’d run out of turnip seed he wouldn’t dress up and take the buggy to go for more; he wasn’t driving fast enough to be going for a doctor.
sq_AL: “Thjesht do kaloj nga Green Gables pas çaji dhe të marr vesh nga Marilja se ku ka shkuar ai dhe pse”, e mbylli më në fund gruaja fisnike. “S’e ka zakon të shkojë në qytet në këtë kohë të vitit dhe s’bën kurrë vizita; nëse mbaruan farat e rrepës s’do pispillosej dhe të merrte makinën për të vajtur për fara; as po e ngiste makinën shpejt, të thuash se do vente te mjeku.

en: “You know quite well.”
sq_AL: “E dini mirë”.

en: →  Aerial Photography
sq_AL: →  Fotografi Ajrore

en: →  Nature and Animals
sq_AL: →  Kafshë dhe Natyrë

en: → Work Hard
sq_AL: → Punoni Fort

en: → Work Smart
sq_AL: → Punoni Me Mend

en: ⚡Ask Me Anything⚡️
sq_AL: ⚡Pyetmëni Për Gjithçka⚡️

en: 📚 All the things you need to know
sq_AL: 📚 Gjithçka që duhet të dini

en: 📸  Follow my Instagram
sq_AL: 📸  Ndiqni Instagram-in tim

en: 📺  Subscribe on YouTube
sq_AL: 📺  Pajtohuni në Youtube

en: 🙋‍♀️  Ask me a question
sq_AL: 🙋‍♀️  Bëmëni një pyetje
