WordPress.com - Block Patterns - en to uk_UA translation catalogue (417 entries)

en: ...or something like this:
uk_UA: ... чи щось подібне до цього:

en: 100% Woolen
uk_UA: 100% вовна

en: 2 columns
uk_UA: 2 колонки

en: 42% Cupro 34% Linen 24% Viscose
uk_UA: 42% купро 34% льон 24% віскоза

en: About
uk_UA: Деталі

en: About Me
uk_UA: Про мене

en: About Us
uk_UA: Про нас

en: About me
uk_UA: Про мене

en: About us
uk_UA: Про нас

en: Ad
uk_UA: Реклама

en: Add text or blocks that will display when a query returns no results.
uk_UA: Додати текст або блоки, які відображатимуться, коли запит не повертає результатів.

en: Add to cart
uk_UA: Додати у кошик

en: Address
uk_UA: Адреса

en: Address Line 2
uk_UA: Адреси рядок 2

en: Address:
uk_UA: Адреса:

en: Advertisement
uk_UA: Реклама

en: All
uk_UA: Все

en: All items are 100% hand-made, using the potter’s wheel or traditional techniques.
uk_UA: Всі вироби на 100% виготовлені вручну, за допомогою гончарного круга або традиційних технік.

en: America
uk_UA: Америка

en: An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.
uk_UA: Анонімний рядок, створений за вашою адресою електронної пошти (також називається хеш), може бути наданий службі Gravatar, щоб дізнатись, чи ви його використовуєте. Політика конфіденційності служби Gravatar доступна тут: https://automattic.com/privacy/. Після схвалення вашого коментаря, ваше зображення профілю буде видно для громадськості в контексті вашого коментарю.

en: Apr
uk_UA: Квіт

en: Art
uk_UA: Мистецтво

en: Article
uk_UA: Стаття

en: Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website.
uk_UA: Статті на цьому сайті можуть містити вбудований вміст (наприклад: відео, зображення, статті тощо). Вбудований вміст з інших сайтів веде себе так само, як би користувач відвідав інший сайт.

en: Audio
uk_UA: Аудіо

en: Aug
uk_UA: Серп

en: Austria
uk_UA: Австрія

en: Bali
uk_UA: Балі

en: Barcelona
uk_UA: Барселона

en: Basic
uk_UA: Основний

en: Beginner
uk_UA: Початківець

en: Berlin
uk_UA: Берлін

en: Biography
uk_UA: Біографія

en: Birds
uk_UA: Птахи

en: Black and white high-quality prints
uk_UA: Високоякісні чорно-білі постери

en: Block Patterns
uk_UA: Шаблони блоків

en: Blog
uk_UA: Блог

en: Blog Posts
uk_UA: Публікації блогів

en: Bold
uk_UA: Жирний

en: Books
uk_UA: Книги

en: Brand New for the Holidays
uk_UA: Новинки до свят

en: Browse Categories
uk_UA: Перегляд категорій

en: Business
uk_UA: Бізнес

en: Button-down front for any type of mood or look.
uk_UA: Спереду на ґудзиках для будь-якого настрою чи образу.

en: Buy now
uk_UA: Придбати

en: Calendar
uk_UA: Календар

en: Call to Action
uk_UA: Заклик до дії

en: Camera
uk_UA: Камера

en: Caption
uk_UA: Підпис

en: Cart
uk_UA: Кошик

en: Category
uk_UA: Категорія

en: Category name
uk_UA: Назва категорії

en: Centered
uk_UA: Позиціонування

en: Chapters
uk_UA: Розділи

en: Check out our brand new collection of holiday products and find the right gift for anyone.
uk_UA: Перегляньте нашу нову колекцію святкових товарів і знайдіть потрібний подарунок для будь-кого.

en: Checkout
uk_UA: Оформлення замовлення

en: Citation
uk_UA: Цитата

en: City
uk_UA: Місто

en: Classes
uk_UA: Класи

en: Closed
uk_UA: Закритий

en: Code
uk_UA: Код

en: Coming Soon
uk_UA: Скоро буде

en: Coming soon
uk_UA: Скоро буде

en: Comments
uk_UA: Коментарі

en: Committed to a greener lifestyle
uk_UA: Прихильність до екологічного способу життя

en: Company
uk_UA: Компанія

en: Connect
uk_UA: З’єднати

en: Contact
uk_UA: контакт

en: Contact Form
uk_UA: Форма зворотнього зв’язку

en: Contact Information
uk_UA: Контактна інформація

en: Contact Me
uk_UA: Зв’яжіться зі мною

en: Contact Us
uk_UA: Зв’язатися з нами

en: Contact form
uk_UA: Форма зворотнього зв’язку

en: Contact us
uk_UA: Зв'яжіться з нами

en: Contact us.
uk_UA: Зв'яжіться з нами

en: Content…
uk_UA: Вміст…

en: Continue reading
uk_UA: Продовжити читання

en: Countries
uk_UA: Країни

en: Courses
uk_UA: Курси

en: Crafts
uk_UA: Ремесла

en: Create
uk_UA: Створити

en: Create anything
uk_UA: Створюйте будь-що

en: Culture
uk_UA: Культура

en: Cupcakes
uk_UA: Тістечка

en: Custom Colors
uk_UA: Користувацькі кольори

en: Custom Header
uk_UA: Налаштування верхньої частини

en: Date
uk_UA: Дата

en: Decoration
uk_UA: Оформлення

en: Description
uk_UA: Опис

en: Description:
uk_UA: Опис:

en: Design
uk_UA: Дизайн

en: Details
uk_UA: Деталі

en: Dimensions
uk_UA: Розміри

en: Download
uk_UA: Завантажити

en: Earn
uk_UA: Заробляйте

en: Earthy, organic feel.
uk_UA: Природне та органічне відчуття.

en: Education
uk_UA: Освіта

en: Email
uk_UA: Електрона пошта

en: Email Address
uk_UA: Адреса електронної пошти

en: Email:
uk_UA: Електрона пошта

en: Embedded content from other websites
uk_UA: Вбудований вміст з інших веб-сайтів

en: Enduring quality.
uk_UA: Довговічна якість.

en: Engineering
uk_UA: Машинобудування

en: Enter your email address
uk_UA: Введіть свою e-mail адресу

en: Example
uk_UA: Приклад

en: Examples
uk_UA: Приклади

en: Experience your music like never before with our latest generation of hi-fidelity headphones.
uk_UA: Насолоджуйтесь музикою, як ніколи раніше, з нашими навушниками останнього покоління з високою точністю передачі звуку.

en: Explore
uk_UA: Дізнайся більше

en: Explore our exclusive collection of sunglasses, crafted to elevate your look and safeguard your eyes. Find your perfect pair and see the world through a new lens.
uk_UA: Відкрийте для себе нашу ексклюзивну колекцію сонцезахисних окулярів, створених, щоб підкреслити ваш образ і захистити ваші очі. Знайдіть окуляри вашої мрії та дивіться на світ по-новому.

en: FAQ
uk_UA: ЧаПи

en: Fashion
uk_UA: Мода

en: Favorites
uk_UA: Улюблені

en: Featured
uk_UA: Вибрана публікація

en: Featured Post
uk_UA: Вибраний запис

en: Features
uk_UA: Функції

en: Feb
uk_UA: Лют

en: Find your shade
uk_UA: Знайдіть свій відтінок

en: First Name
uk_UA: Ім'я

en: First name
uk_UA: Ім’я

en: Fits your wardrobe
uk_UA: Підійде до вашого гардеробу

en: Font Sizes
uk_UA: Розмір Шрифту

en: Food
uk_UA: Їжа

en: Footer
uk_UA: Підвал

en: For the gamers
uk_UA: Для геймерів

en: For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.
uk_UA: Для користувачів, які реєструються на нашому сайті (якщо такі є), ми зберігаємо надану ними персональну інформацію у їхньому профілі користувача. Всі користувачі можуть переглядати, редагувати або видаляти свої особисті дані в будь-який час (за винятком того, що вони не можуть змінити своє ім'я користувача). Адміністратори сайту також можуть переглядати та редагувати цю інформацію.

en: Form
uk_UA: Форма

en: France
uk_UA: Франція

en: Free
uk_UA: Безкоштовно

en: Frequently Asked Questions
uk_UA: Часті питання

en: Friday
uk_UA: П’ятниця

en: Full-Width Page
uk_UA: Сторінка на всю ширину

en: Galleries
uk_UA: Галереї

en: Gallery
uk_UA: Галерея

en: Genre
uk_UA: Жанр

en: Get Started
uk_UA: Для початку

en: Get in touch
uk_UA: Зв'язатися з нами

en: Get ready to start the season right. All the fan favorites in one place at the best price.
uk_UA: Підготуйтеся до початку сезону. У нас є все, що люблять шанувальники, і за найкращою ціною.

en: Get started
uk_UA: Для початку

en: Gradient
uk_UA: Градієнт

en: Half tuck into your pants or layer over.
uk_UA: Можна заправити в штани наполовину або носити навипуск.

en: Header
uk_UA: Заголовок

en: Headers
uk_UA: заголовки

en: Heading 1
uk_UA: Заголовок 1

en: Heading 2
uk_UA: Заголовок 2

en: Heading 3
uk_UA: Заголовок 3

en: Heading 4
uk_UA: Заголовок 4

en: Heading 5
uk_UA: Заголовок 5

en: Heading 6
uk_UA: Заголовок 6

en: Headline
uk_UA: Заголовок

en: Hello world!
uk_UA: Привіт світ!

en: Help
uk_UA: Допомога

en: Highlights
uk_UA: Виділення

en: History
uk_UA: Історія

en: Home
uk_UA: Домівка

en: Home Page
uk_UA: Домашня сторінка

en: Homepage
uk_UA: Домашня сторінка

en: Hotels
uk_UA: Готели

en: Hours
uk_UA: Годин

en: How long we retain your data
uk_UA: Як довго ми зберігаємо ваші дані

en: If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.
uk_UA: Якщо ви редагуєте або публікуєте статтю, у вашому веб-переглядачі буде збережений додатковий файл cookie. Цей файл cookie не містить особистих даних і просто вказує ідентифікатор статті, яку ви щойно редагували. Його термін дії закінчується через 1 день.

en: If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.
uk_UA: Якщо у вас є обліковий запис на цьому сайті або ви залишили коментарі, ви можете подати запит на отримання експортованого файлу особистих даних які ми зберігаємо про вас, включаючи всі дані, які ви надали нам. Ви також можете вимагати, щоб ми стерли будь-які особисті дані, які ми маємо щодо вас. Це не включає будь-які дані, які ми зобов'язані зберігати в адміністративних, правових та цілях безпеки.

en: If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.
uk_UA: Якщо ви залишаєте коментар на нашому сайті, ви можете ввімкнути збереження свого імені, електронної адреси та сайту в файлах cookie. Це для вашої зручності, так що вам не потрібно буде повторно заповнювати ваші дані, коли ви залишатимете наступний коментар. Ці файли cookie зберігатимуться 1 рік.

en: If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.
uk_UA: Якщо ви залишаєте коментар, він та його метадані зберігаються протягом невизначеного терміну. Таким чином, ми можемо автоматично визначати та затверджувати кожен наступний коментар замість того, щоб тримати їх у черзі на модерації.

en: If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.
uk_UA: Якщо ви запросите скидання паролю, ваш IP буде вказано в email-повідомленні про скидання.

en: If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.
uk_UA: Якщо ви завантажуєте зображення на сайт, вам слід уникати завантаження зображень із вбудованими даними про місцезнаходження (EXIF GPS). Відвідувачі сайту можуть завантажувати та витягувати будь-які дані про місцезнаходження із зображень на сайті.

en: If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser.
uk_UA: Якщо у вас є обліковий запис на сайті і ви ввійдете в нього, ми встановимо тимчасовий cookie для визначення підтримки cookies вашим браузером, cookie не містить ніякої особистої інформації і віддаляється при закритті вашого браузера.

en: Images
uk_UA: Зображення

en: Imagine
uk_UA: Imagina

en: Info
uk_UA: Інформація

en: Instructions
uk_UA: Інструкції

en: Intro
uk_UA: Вступ

en: Jan
uk_UA: Січ

en: John Doe
uk_UA: Невідомий

en: Join the Conversation
uk_UA: Долучитися до обговорення

en: Join the community
uk_UA: Приєднуйтесь до спільноти

en: Jul
uk_UA: Лип

en: Jun
uk_UA: Черв

en: Language
uk_UA: Мова

en: Last Name
uk_UA: Прізвище

en: Last name
uk_UA: Прізвище

en: Latest
uk_UA: поточної

en: Latest Posts
uk_UA: Останні записи

en: Layout
uk_UA: Формат

en: Learn More
uk_UA: Дізнатись більше

en: Learn about new products and discounts
uk_UA: Дізнавайтеся про нові товари та знижки!

en: Learn about new products and discounts!
uk_UA: Дізнавайтеся про нові товари та знижки!

en: Learn more
uk_UA: Дізнатись більше

en: Light
uk_UA: Світлий

en: Link
uk_UA: Посилання

en: Link text
uk_UA: Текст посилання

en: Links
uk_UA: Посилання

en: List
uk_UA: Перелік

en: Lists
uk_UA: Списки

en: Location
uk_UA: Росташування

en: London
uk_UA: Лондон

en: Main
uk_UA: Основний

en: Maintenance
uk_UA: Обслуговування

en: Malaysia
uk_UA: Малайзія

en: Maldives
uk_UA: Мальдіви

en: Management
uk_UA: Управління

en: Mar
uk_UA: Бер

en: Media
uk_UA: Медіафайли

en: Meet us
uk_UA: Давайте знайомитись

en: Membership
uk_UA: Членство

en: Menu
uk_UA: Меню

en: Message
uk_UA: Повідомлення

en: Monday
uk_UA: Понеділок

en: More Details
uk_UA: Більше деталей

en: More Info
uk_UA: більше інформації

en: More details
uk_UA: Більше Деталей

en: Music
uk_UA: Музика

en: My Links
uk_UA: Мої посилання

en: My account
uk_UA: Мій рахунок

en: Name
uk_UA: Ім'я

en: Nature
uk_UA: Природа

en: Navigating life's intricate fabric, choices unfold paths to the extraordinary, demanding creativity, curiosity, and courage for a truly fulfilling journey.
uk_UA: Йдучи звивистим життєвим шляхом, ми постійно відкриваємо для себе небачене, зустрічаємо виклики, що вимагають від нас творчої енергії, цікавості та сміливості для справді насиченої подорожі.

en: Need help?
uk_UA: Потрібна допомога?

en: New in store
uk_UA: Новинка в магазині

en: News
uk_UA: Новини

en: Newsletter
uk_UA: Розсилка

en: No results found.
uk_UA: Нічого не знайдено.

en: Normal Fit
uk_UA: Нормальна посадка

en: Notes
uk_UA: Нотатки

en: Nov
uk_UA: Лис

en: Numbers
uk_UA: Числа

en: Oct
uk_UA: Жов

en: On Sale Products
uk_UA: Товари на розпродаж

en: Options
uk_UA: Параметри

en: Order
uk_UA: Порядок

en: Other
uk_UA: Iншe

en: Our 2015 default theme is clean, blog-focused, and designed for clarity. Twenty Fifteen's simple, straightforward typography is readable on a wide variety of screen sizes, and suitable for multiple languages. We designed it using a mobile-first approach, meaning your content takes center-stage, regardless of whether your visitors arrive by smartphone, tablet, laptop, or desktop computer.
uk_UA: Наша стандартна яскрава тема 2015 року створена для чіткості та націлена на блоги. Її просте оформлення дозволяє легко читати вміст на ріноманітних розширеннях екранів, також вона сумісна з багатьма мовами. Ми створювали її орієнтуючись на мобільні пристрої, це означає що ваш вміст буде на першому місці незалежно від того, який пристрій використовується: смартфон, планшет, чи комп’ютер.

en: Our Story
uk_UA: Наша історія

en: Our passion is crafting mindful moments with locally sourced, organic, and sustainable products. We're more than a store; we're your path to a community-driven, eco-friendly lifestyle that embraces premium quality.
uk_UA: Наша мета - створювати моменти, які дарують насолоду від життя, використовуючи органічні та екологічно чисті продукти місцевого виробництва. Ми більше, ніж просто магазин, ми - ваш шлях до екологічного способу життя, орієнтованого на спільноту, який поєднує в собі преміальну якість.

en: Our products
uk_UA: Наші товари

en: Our services
uk_UA: Наші послуги

en: Pages
uk_UA: сторінки

en: Painter
uk_UA: Художник

en: Paris
uk_UA: Париж

en: Pattern
uk_UA: Патерн

en: People
uk_UA: Люди

en: Perfect for any look featuring a mid-rise, relax fitting silhouette.
uk_UA: Завдяки середньому поясу та вільному фасону ідеально підійде для будь-якого образу.

en: Phone
uk_UA: Телефон

en: Phone Number
uk_UA: Номер телефону

en: Phone number
uk_UA: Номер телефону

en: Photography
uk_UA: Фотографія

en: Photos
uk_UA: Світлини

en: Podcast
uk_UA: Подкаст

en: Poland
uk_UA: Польща

en: Portfolio
uk_UA: Портфоліо

en: Post Formats
uk_UA: Формати запису

en: Post Meta
uk_UA: Метадані запису

en: Post Title
uk_UA: Заголовок запису

en: Postcode
uk_UA: Поштовий індекс

en: Posts
uk_UA: Публікації

en: Premium support
uk_UA: Преміальна підтримка

en: Pricing
uk_UA: Ціни

en: Privacy Policy
uk_UA: Політика конфіденційності

en: Product
uk_UA: Продукт

en: Product name
uk_UA: Назва товару

en: Product title
uk_UA: Назва товару

en: Products
uk_UA: Товари

en: Project
uk_UA: Проект

en: Project Type
uk_UA: Тип проекту

en: Projects
uk_UA: Проекти

en: Proudly powered by WordPress
uk_UA: З гордістю працює на WordPress

en: Purchase
uk_UA: Придбати

en: Quote
uk_UA: Цитата

en: Quotes
uk_UA: Цитати

en: Read More
uk_UA: Читати далі

en: Reading
uk_UA: Читання

en: Recent Posts
uk_UA: Недавні записи

en: Reflect your fashionable style.
uk_UA: Відображайте свій модний стиль.

en: Regina
uk_UA: Регіна

en: Register
uk_UA: Зареєструватись

en: Registration Form
uk_UA: Форма реєстрації

en: Research
uk_UA: Дослідження

en: Responsive Layout
uk_UA: Адаптивний дизайн

en: Resume
uk_UA: Продовжити виконання

en: Revenue
uk_UA: Дохід

en: Review
uk_UA: Відгук

en: Reviews
uk_UA: Відгуки

en: Sample Page
uk_UA: Інфо

en: Saturday
uk_UA: Субота

en: Schedule
uk_UA: Відкласти

en: Seasonal
uk_UA: Пори року

en: See more
uk_UA: Переглянути більше

en: Select products
uk_UA: Оберіть товари

en: Send
uk_UA: Надіслати

en: Sep
uk_UA: Вер

en: Services
uk_UA: Послуги

en: Seychelles
uk_UA: Сейшели

en: Shadow
uk_UA: Тінь

en: Shop
uk_UA: Магазин

en: Shop All
uk_UA: Весь магазин

en: Shop Now
uk_UA: Купуйте зараз

en: Shop games
uk_UA: Ігри

en: Shop now
uk_UA: Купуйте зараз

en: Shop prints
uk_UA: Магазин постерів

en: Shop tech
uk_UA: Техніка

en: Shop vinyl records
uk_UA: Магазин вінілових платівок

en: Sidebar
uk_UA: Бокова панель

en: Sign Up
uk_UA: Зареєструватись

en: Sign up
uk_UA: Реєстрація

en: Single Product
uk_UA: Окремий товар

en: Sit back and relax
uk_UA: Сядьте зручніше і розслабтеся

en: Size
uk_UA: Розмір

en: Social
uk_UA: Соціальний

en: Sports
uk_UA: Спорт

en: Start
uk_UA: Почати

en: Store
uk_UA: Магазин

en: Style
uk_UA: Стиль

en: Submit
uk_UA: Відправити

en: Subscribe
uk_UA: Підписатись

en: Subscription
uk_UA: Підписка

en: Success
uk_UA: Успішно

en: Support
uk_UA: Підтримка

en: Table
uk_UA: Таблиця

en: Tag
uk_UA: Позначка

en: Tech gifts under $100
uk_UA: Технологічні подарунки вартістю до $100

en: Terms
uk_UA: Значення

en: Testimonial
uk_UA: Рекомендація

en: Testimonials
uk_UA: Рекомендації

en: Text
uk_UA: Текст

en: The Eden Jacket
uk_UA: Куртка Eden

en: The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.
uk_UA: Компанія &laquo;Штучки XYZ&raquo; була заснована в 1971 році і з тих пір виготовляє якісні штучки. Компанія знаходиться в Готем-сіті, має штат з більш ніж 2000 співробітників і приносить багато користі жителям Готема.

en: These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.
uk_UA: Ці сайти можуть збирати дані про вас, використовувати файли cookie, вбудовані додатки відстеження третіх сторін та стежити за вашою взаємодією з цим вбудованим вмістом. Зокрема відстежувати взаємодію з вбудованим вмістом, якщо у вас є обліковий запис і ви увійшли на цей сайт.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
uk_UA: Це приклад сторінки. Від записів у блозі вона відрізняється тим, що залишається на одному місці і відображається в меню сайту (у більшості тем). На сторінці &laquo;Деталі&raquo; власники сайтів зазвичай розповідають про себе потенційним відвідувачам. Наприклад, так:

en: Three
uk_UA: Три.

en: Thursday
uk_UA: Четвер

en: Tiled Gallery
uk_UA: Кахельна галерея

en: Timeless style.
uk_UA: Стиль поза часом.

en: Tools
uk_UA: Інструменти

en: Travel
uk_UA: Подорожі

en: Trending
uk_UA: Гарячі

en: Tuesday
uk_UA: Вівторок

en: Twenty Sixteen is a modernized take on an ever-popular WordPress layout — the horizontal masthead with an optional right sidebar that works perfectly for blogs and websites. It has custom color options with beautiful default color schemes, a harmonious fluid grid using a mobile-first approach, and impeccable polish in every detail. Twenty Sixteen will make your WordPress look beautiful everywhere.
uk_UA: Twenty Sixteen це сучасний погляд на популярну структуру WordPress — горизонтальний заголовок сайту з необов’язковою правою бічною колонкою, що ідеально працює для блогів і сайтів. Тема має користувацькі параметри кольору з чудовими схемами кольорів за замовчуванням, гармонійну адаптивну сітку, та відполіровану кожну деталь.

en: Type / to add a hidden block
uk_UA: Введіть /, щоб додати прихований блок

en: Uncategorized
uk_UA: Некатегоризовано

en: Unique, one-of-a-kind pieces.
uk_UA: Унікальні, єдині в своєму роді вироби.

en: United Kingdom
uk_UA: Великобританія

en: United States
uk_UA: Сполучені Штати

en: Unknown
uk_UA: Невідомо

en: Upcoming Events
uk_UA: Майбутні події

en: Update
uk_UA: Оновити

en: Versatile
uk_UA: Універсальність

en: Video
uk_UA: Відео

en: Videos
uk_UA: Відео

en: View Blog
uk_UA: Перегляньте блог

en: View product
uk_UA: Переглянути товар

en: View products
uk_UA: Перегляд товарів

en: Visit Blog
uk_UA: Відвідати блог

en: Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
uk_UA: Коментарі відвідувачів можуть бути перевірені за допомогою служби автоматичного виявлення спаму.

en: We specialize in limited collections of handmade tableware. We collaborate with restaurants and cafes to create unique items that complement the menu perfectly. Please get in touch if you want to know more about our process and pricing.
uk_UA: Ми спеціалізуємося на лімітованих колекціях посуду ручної роботи. Ми співпрацюємо з ресторанами та кафе, щоб створювати унікальні предмети, які ідеально доповнюють меню. Будь ласка, зв'яжіться з нами, якщо хочете дізнатися більше про наш процес та ціни.

en: Websites
uk_UA: Сайти

en: Wednesday
uk_UA: Середа

en: Weight
uk_UA: Вага

en: Welcome
uk_UA: Вітаємо

en: Welcome to
uk_UA: Ласкаво просимо в

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
uk_UA: Ласкаво просимо до WordPress. Це ваш перший запис. Відредагуйте або видаліть його, тоді почніть писати!

en: What rights you have over your data
uk_UA: Які права ви маєте відносно своїх даних

en: When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select &quot;Remember Me&quot;, your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed.
uk_UA: Коли ви ввійдете в систему, ми також встановимо декілька файлів cookie, щоб зберегти інформацію про ваш логін та налаштування екрана. Cookie-файли для входу зберігаються 2 дні, а файли cookie-файлів налаштувань екрану - 1 рік. Якщо ви виберете &quot;Запам'ятати мене&quot;, ваш логін буде зберігатися протягом 2 тижнів. Якщо ви вийдете зі свого облікового запису, файли cookie логіну будуть видалені.

en: Where your data is sent
uk_UA: Куди відправляються ваші дані

en: Who we share your data with
uk_UA: З ким ми ділимося вашими даними

en: With a wide range of designer chairs to elevate your living space.
uk_UA: Широкий асортимент дизайнерських стільців для покращення вашого житлового простору.

en: Write title…
uk_UA: Напишіть заголовок...

en: Writing
uk_UA: Написання

en: Written by
uk_UA: Автор:

en: Year
uk_UA: рік

en: You may be interested in…
uk_UA: Вас може зацікавити...

en: Your cart is currently empty!
uk_UA: Ваш кошик зараз порожній!

en: all
uk_UA: Все

en: blog
uk_UA: блог

en: category
uk_UA: Категорія

en: change
uk_UA: змінити

en: city
uk_UA: місто

en: contact
uk_UA: контакт

en: cookies
uk_UA: Cookies

en: dark
uk_UA: Темний

en: design
uk_UA: Дизайн

en: education
uk_UA: Освіта

en: family
uk_UA: родина

en: features
uk_UA: Функції

en: from $0.99
uk_UA: від 0.99$

en: from $1.49
uk_UA: від 1.49$

en: from $1.99
uk_UA: від 1.99$

en: from $2.99
uk_UA: від 2.99$

en: header
uk_UA: хедер

en: home
uk_UA: Домівка

en: images
uk_UA: зображення

en: links
uk_UA: посилання

en: list
uk_UA: cписок

en: location
uk_UA: Росташування

en: london
uk_UA: Лондон

en: media
uk_UA: медіа

en: menu
uk_UA: Меню

en: music
uk_UA: музика

en: pages
uk_UA: сторінки

en: podcast
uk_UA: подкаст

en: poetry
uk_UA: поезія

en: portfolio
uk_UA: Портфоліо

en: posts
uk_UA: записи

en: products
uk_UA: товари

en: professional
uk_UA: професійне

en: projects
uk_UA: Проекти

en: quote
uk_UA: Цитата

en: reviews
uk_UA: відгуки

en: seasonal
uk_UA: Пори року

en: services
uk_UA: Послуги

en: social
uk_UA: соц.мережі

en: subscribe
uk_UA: Підписатись

en: tag
uk_UA: мітка

en: tags
uk_UA: теги

en: text
uk_UA: текст

en: theme
uk_UA: тема

en: uncategorized
uk_UA: Некатегоризовано

en: upcoming events
uk_UA: Майбутні події

en: update
uk_UA: оновлення
