WordPress.com - Block Patterns - en to uz translation catalogue (211 entries)

en: ...or something like this:
uz: ...yoki bunday:

en: About
uz: Ma'lumot

en: Add to cart
uz: Savatchaga qo'shish

en: Address
uz: Manzil

en: Address:
uz: IP raqami:

en: All
uz: Barchasi

en: America
uz: Amerika

en: An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.
uz: Agar foydalansangiz, email manzilingizdan hash ko'rinishida yaratilgan anonim yozuv Gravatarga taqdim etilishi mumkin. Gravatarning shaxsiylik siyosati bilan quyidagi sahifada tanishishingiz mumkin: https://automattic.com/privacy/. Fikringiz tasdiqlangandan so'ng profil rasmingiz fikringiz yonida hammaga ko'rinadi.

en: Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website.
uz: Ushbu saytdagi maqolalarda biriktirilgan fayllar bo'lishi mumkin (videolar, rasmlar, maqolalar va h.k.). Biriktirilgan fayllar yoki maqolalar huddi saytga tashrif buyurgan odamlardek rol o'ynaydi.

en: Austria
uz: Avstriya

en: Barcelona
uz: Barselona

en: Bold
uz: Qalin yozuv

en: Books
uz: Kitoblar

en: Browse Categories
uz: Toifalarni ko'rish

en: Buy now
uz: Hozir xarid qilish

en: Calendar
uz: Taqvim

en: Call to Action
uz: Harakatga da'vat

en: Caption
uz: Imzo

en: Cart
uz: Savatcha

en: Category
uz: Bo'lim

en: Category name
uz: Turkum nomi

en: Chapters
uz: Boblar

en: Checkout
uz: To'lov

en: City
uz: Shahar

en: Code
uz: Kod

en: Coming Soon
uz: Tez kunda

en: Coming soon
uz: Tez kunda

en: Comments
uz: Sharhlar

en: Company
uz: Kompaniya

en: Connect
uz: Ulanish

en: Contact us
uz: Bog'lanish

en: Contact us.
uz: Bog'lanish

en: Content…
uz: Matn…

en: Cookies
uz: Kukilar

en: Create
uz: Yaratish

en: Custom Colors
uz: Настройка цветов

en: Custom Header
uz: Произвольный заголовок

en: Date
uz: Дата

en: Description
uz: Tavsif

en: Design
uz: Dizayn

en: Details
uz: Подробности

en: Dimensions
uz: O'lchamlari

en: Discover
uz: Kashf qiling

en: Download
uz: Yuklab olish

en: Education
uz: Ta'lim

en: Email
uz: E-mail

en: Email Address
uz: Email manzil

en: Email:
uz: E-mail

en: Embedded content from other websites
uz: Boshqa saytdan ma'lumotlarni olib ko'rsatish

en: Featured
uz: Tanlangan

en: Features
uz: O'ziga xosliklar

en: First Name
uz: Ism

en: First name
uz: Ism

en: Font Sizes
uz: Harf o'lchami

en: Footer
uz: Futer

en: For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.
uz: Saytimizga a'zo bo'lgan foydalanuvchilardan o'z profillarida ko'rishlari mumkin bo'lgan shaxsiy ma'lumotlarni yig'amiz. Barcha foydalanuvchilar o'zlari haqidagi ma'lumotlarni ko'rishlari, o'zgartirishlari va istalgan vaqtda o'chirishlari mumkin. Faqat login (foydalanuvchi ismi) o'zgarishsiz saqlanadi. Sayt administratorlari ham bu ma'lumotlarni ko'rishlari va o'zgartirishlari mumkin.

en: France
uz: Fransiya

en: Free
uz: Bepul

en: Friday
uz: Juma

en: Gallery
uz: Галерея

en: Genre
uz: Janri

en: Get Started
uz: Boshlash

en: Get in touch
uz: Aloqa qiling

en: Get started
uz: Boshlash

en: Header
uz: Sarlavha

en: Heading 1
uz: Sarlavha 1

en: Heading 2
uz: Sarlavha 2

en: Heading 3
uz: Sarlavha 3

en: Heading 4
uz: Sarlavha 4

en: Heading 5
uz: Sarlavha 5

en: Heading 6
uz: Sarlavha 6

en: Hello world!
uz: Привет, мир!

en: Help
uz: Yordam

en: History
uz: Tarix

en: Home
uz: Bosh sahifa

en: Homepage
uz: Bosh sahifa

en: Hours
uz: Soat

en: How long we retain your data
uz: Ma'lumotlaringiz qancha vaqt saqlanadi

en: If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.
uz: Maqolani tahrirlaganingizda yoki chop etganingizda brauzeringizga qo'shimcha bitta kuki saqlanadi. Bu kukida hech qanday shaxsiy ma'lumot saqlanmaydi. Unda shunchaki maqolaning ID raqami bo'ladi. Kuki bir kundan so'ng o'chiriladi.

en: If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.
uz: Agar ushbu saytda a'zoligingiz bo'lsa yoki saytda fikr bildirgan bo'lsangiz, siz haqingizda qaysi ma'lumotlarni saqlashimiz haqida bilishni istasangiz shaxsiy ma'lumotlaringizni eksport qilib ko'rishingiz mumkin. Bundan tashqari shaxsiy ma'lumotlaringizni o'chirishni talab qilish huquqiga ham egasiz. O'chiriladigan ma'lumotlarga biz saqlab qolishimiz mumkin bo'lgan, boshqaruv uchun zarur, qonuniy yoki xavfsizlikka oid ma'lumotlar kirmaydi.

en: If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.
uz: Agar saytimizda fikr bildirsangiz, ismingiz, email manzilingiz, sayt manzilingiz va kukilarni saqlashimizga rozi bo'lasiz. Bular sizning qulayliklaringiz uchun qilinadi va keyingi marta fikr bildirganingizda bu ma'lumotlarni qayta yozishingizga hojat qolmaydi. Bu turdagi kukilar bir yilgacha saqlanadi.

en: If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.
uz: Fikr bildirganingizda fikr matni va unga qo'shilgan ba'zi ma'lumotlar albatta saqlab qolinadi. Bu bizga kelajakdagi fikrlaringizni tanib olish va ushlab qolmasdan avtomatik tarzda tasdiqlashimiz uchun kerak bo'ladi.

en: If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.
uz: Agar saytingizga rasmlar yuklasangiz, rasmlarda joylashuv ma'lumotlari (EXIF GPS) mavjud emasligiga e'tibor qilishingiz kerak. Saytdan foydalanuvchilar bu rasmlardagi ma'lumotlarni ajratib olishlari va joylashuvni aniqlashlari mumkin.

en: If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser.
uz: Agar saytda a'zoligingiz bo'lsa va saytga kirsangiz, brauzeringiz kukilarni qabul qilishini tekshirish uchun bitta kuki jo'natiladi. Ushbu kukida hech qanday shaxsiy ma'lumot yo'q, u brauzerni yopganingizdan keyin o'chiriladi.

en: Images
uz: Surat

en: Info
uz: Ma'lumot

en: Instructions
uz: Ko'rsatmalar

en: Language
uz: Tillar

en: Last Name
uz: Familiya

en: Last name
uz: Familiya

en: Latest
uz: Joriy

en: Latest Posts
uz: Yangi maqolalar

en: Layout
uz: Andoza

en: Learn More
uz: Ko'proq ma'lumot olish

en: Learn more
uz: Ko'proq ma'lumot olish

en: Light
uz: Yengil

en: Link text
uz: Havola matni

en: Links
uz: Manbaaga havola

en: List
uz: Список

en: Location
uz: Joylashuvi

en: Main
uz: Asosiy

en: Maintenance
uz: Xizmat ko'rsatish

en: Malaysia
uz: Malayziya

en: Maldives
uz: Maldiv

en: Membership
uz: Членство

en: Menu
uz: Menyu

en: Message
uz: Xabar

en: Monday
uz: Dushanba

en: More Details
uz: Ko'proq ma'lumot

en: My account
uz: Mening akkauntim

en: Name
uz: Nom

en: News
uz: Yangiliklar

en: No results found.
uz: Hech narsa topilmadi.

en: Notes
uz: Заметки

en: On Sale Products
uz: Sotish bo'yicha mahsulotlar

en: Options
uz: Sozlanmalar

en: Order
uz: Tartib

en: Other
uz: Boshqa

en: Pages
uz: Sahifalar

en: Paris
uz: Parij

en: Phone
uz: Telefon raqami

en: Phone Number
uz: Telefon raqam

en: Photography
uz: Fotosuratchilik

en: Poland
uz: Polsha

en: Post Formats
uz: Post Turlari

en: Postcode
uz: Pochta kodi

en: Posts
uz: Записи

en: Premium support
uz: Premium qo'llab-quvvatlash

en: Pricing
uz: Narxlar

en: Privacy Policy
uz: Shaxsiylik siyosati

en: Product
uz: Mahsulot

en: Product name
uz: Mahsulot nomi

en: Product title
uz: Katalog sahifasida mahsulot nomi Shrift

en: Products
uz: Mahsulotlar

en: Purchase
uz: Xarid qilish

en: Quote
uz: Цитата

en: Reading
uz: Чтение

en: Recent Posts
uz: Yangi maqolalar

en: Register
uz: Ro'yxatdan o'tish

en: Registration Form
uz: A'zolik formasi

en: Responsive Layout
uz: Moslashuvchan shakl

en: Resume
uz: Davom etish

en: Revenue
uz: Daromad

en: Review
uz: Sharh

en: Reviews
uz: Baholar

en: Sample Page
uz: Namunaviy sahifa

en: Saturday
uz: Shanba

en: Schedule
uz: Rejalashtirmoq

en: Seasonal
uz: Mavsumiy

en: See more
uz: Yana ko'ring

en: Send
uz: Yuborish

en: Seychelles
uz: Seyshel Orollari

en: Shop Now
uz: Endi xarid qiling

en: Shop now
uz: Endi xarid qiling

en: Sidebar
uz: Yon tomondagi ustun

en: Sign Up
uz: Ro'yxatdan o'tish

en: Single Product
uz: Yagona mahsulot

en: Size
uz: Hajmi

en: Start
uz: Boshlang

en: Style
uz: Stil

en: Submit
uz: Yuborish

en: Support
uz: Yordam

en: Table
uz: Jadval

en: Tag
uz: Kalit so'z

en: Terms
uz: Terminlar

en: Text
uz: Matn

en: The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.
uz: XYZ kompaniyasi 1971-yilda tashkil etilgan va shu davrdan buyon sifatli suvenirlar ishlab chiqaradi. Gotem shahrida joylashgan holda, XYZ 2 mingdan ortiq kishini ish bilan ta'minlagan va Gotem shahri aholisi uchun ajoyib narsalarni amalga oshirib kelmoqda.

en: These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.
uz: Ushbu saytlar siz haqingizda ma'lumot yig'ishi mumkin, qo'shimcha biriktirmalar o'rnatish orqali sayt bilan muloqotingizni o'rganib chiqishi, kuzatishi mumkin.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
uz: Bu misol tariqasidagi sahifa. Sahifa sayt maqolalaridan farq qiladi - u bitta joyda o'zgarishsiz qoladi va (ko'pchilik shablonlarda) sayt menyusida ko'rsatiladi. Ko'pchilik Biz haqimizda sahifasini yaratishdan boshlashadi. U yerda sayt foydalanuvchilariga o'zlarini tanishtirishadi. Biz haqimizda sahifasida quyidagicha ma'lumot bo'lishi mumkin:

en: Thursday
uz: Payshanba

en: Tools
uz: Asboblar

en: Tuesday
uz: Seshanba

en: Uncategorized
uz: Bo'limsiz

en: Unknown
uz: Noma'lum

en: Update
uz: Yangilash

en: View product
uz: Mahsulotni ko'rish

en: View products
uz: Mahsulotlarni ko'rish

en: Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
uz: Foydalanuvchi fikrlari avtomatik spam aniqlash xizmati orqali tekshirilishi mumkin.

en: Wednesday
uz: Chorshanba

en: Weight
uz: Og'irlik

en: Welcome to
uz: Ga Xush kelibsiz

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
uz: WordPress tizimiga xush kelibsiz! Bu sizning ilk maqolangiz. Uni tahrirlang yoki o'chirib tashlang. Shundan keyin maqolalar yozishni boshlab yuborishingiz mumkin!

en: What rights you have over your data
uz: Ma'lumotlaringizga oid qanday huquqlaringiz bor

en: When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select &quot;Remember Me&quot;, your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed.
uz: Saytga kirganingizda kirish ma'lumotlaringiz va ekran holatini saqlab qoluvchi bir nechta kukilarni olasiz. Kirish ma'lumotlari kukisi ikki kun saqlanadi, ekran holati kukilari esa bir yilgacha saqlab qolinadi. Agar kirishda &quot;Meni eslab qol&quot; bandini tanlasangiz, kirish ma'lumotlari ikki hafta saqlanadi. Agar tizimdan o'zingiz chiqsangiz, kirish kukilarining hammasi o'chiriladi.

en: Who we share your data with
uz: Ma'lumotlaringiz kimlar bilan bo'lishiladi

en: Write title…
uz: Sarlavha yozish...

en: Writing
uz: Написание

en: Year
uz: Yil

en: Your cart is currently empty!
uz: Sizning savatingiz hozir bo'sh!

en: category
uz: Bo'lim

en: contact
uz: знакомый

en: cookies
uz: Kukilar

en: design
uz: Dizayn

en: education
uz: Ta'lim

en: family
uz: oila

en: features
uz: O'ziga xosliklar

en: images
uz: rasmlar

en: location
uz: Joylashuvi

en: london
uz: London

en: music
uz: musiqa

en: pages
uz: Sahifalar

en: podcast
uz: podkast

en: poetry
uz: she'riyat

en: portfolio
uz: Portfolio

en: posts
uz: записей

en: professional
uz: профессионально

en: quote
uz: Цитата

en: seasonal
uz: Mavsumiy

en: social
uz: ijtimoiy

en: text
uz: matn

en: uncategorized
uz: Bo'limsiz
