WordPress.com - en to ca translation catalogue (16833 entries)

en: 
    This is a dry run.
ca: 
    Això és un simulacre.

en:  (%s ago)
ca:  (fa %s)

en:  <a href='%s'>Manage incompatible plugins</a>
ca:  <a href='%s'>Gestiona les extensions incompatibles</a>

en:  and
ca:  i

en:  says
ca:  diu

en: "%1$s" by %2$s.
ca: "%1$s" de %2$s.

en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
ca: "%1$s" de l'àlbum %2$s de %3$s.

en: "%1$s" from %2$s.
ca: "%1$s" de l'àlbum %2$s.

en: "%1$s" in %2$s %3$s is not a hex or rgb string.
ca: «%1$s» a %2$s %3$s no és una cadena hexadecimal o rgb.

en: "%1$s" is not a supported wp_template_part area value and has been added as "%2$s".
ca: «%1$s» no es un valor d'àrea «wp_template_part» suportat i s'ha afegit com a «%2$s».

en: "%1$s" script should not be enqueued together with the new widgets editor (%2$s or %3$s).
ca: El script «%1$s» no ha de posar-se en cua juntament amb l'editor de ginys nou (%2$s o %3$s).

en: "%1$s" style should not be enqueued together with the new widgets editor (%2$s or %3$s).
ca: L'estil «%1$s» no hauria de posar-se en cua juntament amb l'editor de ginys nou (%2$s o %3$s).

en: "%1$s" was removed from the cart. %2$s
ca: «%1$s» s'ha suprimit de la cistella. %2$s

en: "%s" could not be saved. Please review, ensure it is a valid URL and try again.
ca: «%s» no s'ha pogut desar. Reviseu, assegureu-vos que sigui un URL vàlid i torneu-ho a provar.

en: "%s" has already been applied and cannot be used in conjunction with other coupons.
ca: «%s» ja s'ha aplicat i no es pot utilitzar conjuntament amb altres cupons.

en: "%s" in theme.json settings.color.duotone is not a hex or rgb string.
ca: «%s» a la propietat settings.color.duotone del fitxer theme.json no és una cadena hexadecimal o rgb.

en: "%s" is already registered.
ca: «%s» ja està registrat.

en: "%s" is an invalid coupon code.
ca: «%s» és un codi de cupó no vàlid.

en: "%s" shipping class cost
ca: Cost de la classe d'enviament "%s"

en: "%s" tax rates
ca: "%s" taxes d'impostos

en: "From" address
ca: Adreça del remitent

en: "From" name
ca: Nom del remitent

en: "admin" is not a valid username on WordPress.com. Please use the username you signed up with.
ca: "admin" no és un nom d'usuari vàlid a WordPress.com. Si us plau, fes servir el nom d'usuari amb el que et vas registrar.

[ctx: "wp jetpack module activate" is a command - do not translate]
en: %1$s is not active. You can activate it with "wp jetpack module activate %2$s"
ca: %1$s no està actiu. Podeu activar-lo amb "wp jetpack module activate %2$s"

[ctx: "wp jetpack status full" is a command - do not translate]
en: View full status with 'wp jetpack status full'
ca: Mostra l'estat complet amb 'wp jetpack status full'

[ctx: "yes" is a command - do not translate.]
en: Are you sure? Modifying this option may disrupt your Jetpack connection. Type "yes" to continue.
ca: Esteu segur? La modificació d'aquesta opció pot interrompre la connexió de Jetpack. Teclegeu "sí" per a continuar.

[ctx: "yes" is a command - do not translate.]
en: Are you sure? This cannot be undone. Type "yes" to continue:
ca: Esteu segur? Això no es pot desfer. Teclegeu "sí" per a continuar:

en: #%d (no title)
ca: #%d (sense títol)

en: #%s is an invalid image ID.
ca: #%s no és un identificador d'imatge vàlid.

[ctx: $number Posts]
en: First Post! | %1$s Posts!
ca[0]: Primera entrada!
ca[1]: %1$s entrades!

en: $store must be an instance of WP_Style_Engine_CSS_Rules_Store
ca: $store ha de ser una instància de WP_Style_Engine_CSS_Rules_Store

en: $store must be an instance of WP_Style_Engine_CSS_Rules_Store_Gutenberg
ca: $store ha de ser una instància de WP_Style_Engine_CSS_Rules_Store_Gutenberg

en: % Comments
ca: % comentaris

en: % Responses
ca: % Respostes

en: % comments
ca: % comentaris

en: %(days)dd ago
ca: Fa %(days)dd

en: %(percent)f%% of %(max)s used
ca: %(percent)f%% usat de %(max)s

en: %(revisions)d revision | %(revisions)d revisions
ca[0]: %(revisions)d revisió
ca[1]: %(revisions)d revisions

en: %1$1sExplore our docs%2$2s for more information, or just get started!
ca: %1$1sExploreu els nostres documents%2$2s per obtenir més informació, o bé comenceu!

en: %1$d error found: %2$s when re-migrating order. Please review the error above. | %1$d errors found: %2$s when re-migrating orders. Please review the errors above.
ca[0]: S'ha trobat %1$d error: %2$s en tornar a migrar la comanda. Reviseu l'error anterior.
ca[1]: S'han trobat %1$d errors: %2$s en tornar a migrar les comandes. Reviseu els errors anteriors.

en: %1$d error found: %2$s. Please review the error above. | %1$d errors found: %2$s. Please review the errors above.
ca[0]: S'ha trobat %1$d error: %2$s. Reviseu l'error anterior.
ca[1]: S'han trobat %1$d errors: %2$s. Reviseu els errors anteriors.

en: %1$d item in cart, total price of %2$s | %1$d items in cart, total price of %2$s
ca[0]: %1$d article a la cistella, preu total de %2$s
ca[1]: %1$d articles a la cistella, preu total de %2$s

en: %1$d order was synced in %2$d seconds. | %1$d orders were synced in %2$d seconds.
ca[0]: S'ha sincronitzat %1$d comanda en %2$d segons.
ca[1]: S'han sincronitzat %1$d comandes en %2$d segons.

en: %1$d order was verified in %2$d seconds. | %1$d orders were verified in %2$d seconds.
ca[0]: S'ha verificat %1$d comanda en %2$d segons.
ca[1]: S'han verificat %1$d comandes en %2$d segons.

en: %1$d out of 5
ca: %1$d de 5

en: %1$d update functions completed. Database version is %2$s
ca: %1$d actualitzacions finalitzades. La versió de la base de dades és %2$s

en: %1$s #%2$s details
ca: Detalls de %1$s #%2$s

en: %1$s %2$d – %3$s %4$d, %5$d
ca: %2$d de %1$s – %4$d de %3$s de %5$d

en: %1$s %2$d–%3$d, %4$d
ca: %2$d–%3$d de %1$s de %4$d

en: %1$s %2$s %3$s %4$s Feed
ca: Canal %1$s %2$s %3$s %4$s

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
ca: %1$s %2$s %3$s Canal de les categories

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
ca: %1$s %2$s %3$s Canal dels comentaris

en: %1$s %2$s %3$s Feed
ca: s%1$s %2$s canal d'informació

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
ca: %1$s %2$s %3$s Canal de les etiquetes

en: %1$s %2$s Comments Feed
ca: %1$s %2$s Canal dels comentaris

en: %1$s %2$s Feed
ca: %1$s %2$s canal d'informació

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
ca: %1$s %2$s Entrades per al Canal %3$s

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
ca: %1$s %2$s Resultats de la cerca per al Canal &quot;%3$s&quot;

en: %1$s %2$s was deactivated due to incompatibility with WordPress %3$s, please upgrade to %1$s %4$s or later.
ca: S'ha desactivat l'extensió %1$s versió %2$s perquè és incompatible amb el WordPress versió %3$s, actualitzeu l'extensió %1$s a la versió %4$s o superior.

en: %1$s %2$s was deactivated due to incompatibility with WordPress %3$s.
ca: S'ha desactivat l'extensió %1$s versió %2$s perquè és incompatible amb el WordPress %3$s.

en: %1$s %2$s, %3$s @ %4$s:%5$s
ca: %2$s de %1$s de %3$s a les %4$s:%5$s

en: %1$s %2$s, %3$s ago (%4$s)
ca: %1$s %2$s, fa %3$s (%4$s)

en: %1$s %2$s, %3$s at %4$s:%5$s
ca: %2$s de %1$s de %3$s a les %4$s:%5$s

en: %1$s %2$sUpdate WordPress to enable the new navigation%3$s
ca: %1$s %2$sActualitzeu WordPress per activar la nova navegació%3$s

en: %1$s (#%2$s)
ca: %1$s (%2$s)

en: %1$s (%2$s %3$s)
ca: %1$s (%2$s / %3$s)

en: %1$s (since %2$s; %3$s)
ca: %1$s (des de la %2$s; %3$s)

en: %1$s (since %2$s; no alternative available)
ca: %1$s (des de la %2$s; no hi ha alternativa disponible)

en: %1$s (since %2$s; use %3$s instead)
ca: %1$s (des de la %2$s; utilitzeu per contra %3$s)

en: %1$s (update to version %2$s is available)
ca: %1$s (està disponible una actualització a la versió %2$s)

en: %1$s - There is a newer version of WordPress available (%2$s)
ca: %1$s - Una versió més actual de WordPress està disponible (%2$s)

en: %1$s - We recommend a minimum MySQL version of 5.6. See: %2$s
ca: %1$s - Recomanem com a versió mínima de MySQL la 5.6. Veure: %2$s

en: %1$s - We recommend setting memory to at least 64MB. See: %2$s
ca: %1$s - Recomanem configurar la memòria a almenys 64 MB. Veure: %2$s

en: %1$s - We recommend using a prefix with less than 20 characters. See: %2$s
ca: %1$s - Recomanem utilitzar un prefix de menys de 20 caràcters. Veure: %2$s

[ctx: %1$s = "Click here" in an HTML link]
en: Sure thing. %1$s to add a new text box, textarea, radio, checkbox, or dropdown field.
ca: Segur que sí. %1$s per afegir un caixa de text nova, una àrea de text, un botó d'opció, una casella de selecció o un desplegable.

en: %1$s Comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s Comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
ca[0]: %1$s comentari<span class="screen-reader-text"> a %2$s</span>
ca[1]: %1$s comentaris<span class="screen-reader-text"> a %2$s</span>

en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
ca: %1$s MB (%2$s%%) d'espai utilitzat

en: %1$s The development of this feature is currently on hold.
ca: %1$s El desenvolupament d'aquesta característica està actualment en suspens.

en: %1$s This navigation will soon become unavailable while we make necessary improvements.
    			             If you turn it off now, you will not be able to turn it back on.
ca: %1$s Aquesta navegació aviat no estarà disponible mentre fem les millores necessàries.
    			             Si la desactiveu ara, no la podreu tornar a activar.

en: %1$s and %2$s
ca: %1$s i %2$s

en: %1$s and %2$s others liked your comment on %3$s
ca: A %1$s i a %2$s persones més els agrada el comentari a %3$s

en: %1$s at %2$s
ca: %1$s a les %2$s

en: %1$s at %2$s %3$s
ca: %1$s a les %2$s %3$s

en: %1$s by %2$s pixels
ca: %1$s per %2$s píxels

en: %1$s by %2$s.
ca: %1$s de %2$s.

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
ca: %1$s ha canviat l'estat del comentari a %2$s.

en: %1$s class does not exist.
ca: La classe %1$s no existeix.

en: %1$s comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
ca[0]: %1$s Comentari<span class="screen-reader-text"> a %2$s</span>
ca[1]: %1$s Comentaris<span class="screen-reader-text"> a %2$s</span>

en: %1$s could not be created: %2$s
ca: %1$s no s'ha pogut crear: %2$s

en: %1$s could not be installed (%2$s). <a href="%3$s">Please install it manually by clicking here.</a>
ca: %1$s no s'ha pogut instal·lar (%2$s). <a href="%3$s">Instaŀleu-lo manualment fent clic aquí.</a>

en: %1$s could not be served using the Force Download method. A redirect will be used instead.
ca: No s'ha pogut servir %1$s mitjançant el mètode Força les baixades. En el seu lloc s'utilitzarà una redirecció.

en: %1$s could not be served using the X-Accel-Redirect/X-Sendfile method. A Force Download will be used instead.
ca: No s'ha pogut servir %1$s mitjançant el mètode X-Accel-Redirect/X-Sendfile. En el seu lloc s'utilitzarà una baixada forçada.

en: %1$s does not match pattern %2$s.
ca: %1$s no coincideix amb el patró %2$s.

en: %1$s does not match the expected format. Reason: %2$s
ca: %1$s no coincideix amb el format esperat. Raó: %2$s

en: %1$s ending in %2$s
ca: %1$s acabada en %2$s

en: %1$s ending in %2$s (expires %3$s/%4$s)
ca: %1$s acabada en %2$s (caduca %3$s/%4$s)

en: %1$s for %2$s item | %1$s for %2$s items
ca[0]: %1$s per a %2$s article
ca[1]: %1$s per a %2$s articles

en: %1$s has been removed from your cart because it has since been modified. You can add it back to your cart <a href="%2$s">here</a>.
ca: S'ha suprimit %1$s de la cistella perquè ha patit modificacions. Podeu tornar a afegir-lo a la cistella <a href="%2$s">aquí</a>.

en: %1$s has shut down
ca: %1$s s'ha apagat

en: %1$s in %2$s on line %3$s
ca: %1$s a %2$s a la línia %3$s

en: %1$s is a required property of %2$s.
ca: %1$s és una propietat necessària del paràmetre %2$s.

en: %1$s is deprecated. The callback from %2$s is used instead.
ca: %1$s està obsolet. S'usarà la crida de retorn %2$s en el seu lloc.

en: %1$s is deprecated. Use %2$s instead.
ca: %1$s està obsolet. Utilizeu %2$s en el seu lloc.

en: %1$s is low in stock. There are %2$d left.
ca: %1$s té poques existències. En queden %2$d.

en: %1$s is not %2$s.
ca: %1$s no és %2$s.

en: %1$s is not a numerically indexed array.
ca: %1$s no és una llista indexada numèricament.

en: %1$s is not a valid %2$l.
ca: %1$s no és un %2$l vàlid.

en: %1$s is not a valid %2$s. Reason: %3$s
ca: %1$s no és un %2$s vàlid. Motiu: %3$s

en: %1$s is not of type %2$s
ca: %1$s no és del tipus %2$s

en: %1$s is not of type %2$s.
ca: %1$s no és del tipus %2$s.

en: %1$s is not one of %2$l.
ca: %1$s no és un de %2$l.

en: %1$s is not one of %2$s.
ca: %1$s no és un de %2$s.

en: %1$s is not valid. Please enter one of the following: %2$s
ca: %1$s no és vàlid. Introduïu algun dels següents: %2$s

en: %1$s is not valid. You can look up the correct Eircode <a target="_blank" href="%2$s">here</a>.
ca: %1$s no és vàlid. Podeu cercar l'Eircode correcte <a target="_blank" href="%2$s">aquí</a>.

en: %1$s is proudly powered by %2$s
ca: %1$s funciona gràcies al %2$s

en: %1$s is set to %2$s. You won't be able to upload files on your site.
ca: %1$s s'ha establert a %2$s. No podreu pujar fitxers al lloc.

en: %1$s is yours!
ca: %1$s és vostre!

en: %1$s log file from source %2$s was deleted. | %1$s log files from source %2$s were deleted.
ca[0]: S'ha suprimit %1$s fitxer de registre de la font %2$s.
ca[1]: S'han suprimit %1$s fitxers de registre de la font %2$s.

en: %1$s marked this %2$s
ca: %1$s ha marcat això com %2$s

en: %1$s matches %2$l, but should match only one.
ca: %1$s coincideix amb %2$l, però hauria de coincidir amb un solament.

en: %1$s mentioned you: "%2$s"
ca: %1$s us ha mencionat: "%2$s"

en: %1$s must be a multiple of %2$s.
ca: %1$s ha de ser un múltiple de %2$s.

en: %1$s must be at least %2$s character long. | %1$s must be at least %2$s characters long.
ca[0]: %1$s ha de tenir la llargària almenys d'%2$s caràcter.
ca[1]: %1$s ha de tenir la llargària almenys de %2$s caràcters.

en: %1$s must be at most %2$s character long. | %1$s must be at most %2$s characters long.
ca[0]: %1$s ha de tenir la llargària almenys d'%2$s caràcter.
ca[1]: %1$s ha de tenir la llargària almenys de %2$s caràcters.

en: %1$s must be between %2$d (exclusive) and %3$d (exclusive)
ca: %1$s ha d'estar entre %2$d (exclòs) i %3$d (exclòs)

en: %1$s must be between %2$d (exclusive) and %3$d (inclusive)
ca: %1$s ha d'estar entre %2$d (exclòs) i %3$d (inclòs)

en: %1$s must be between %2$d (inclusive) and %3$d (exclusive)
ca: %1$s ha d'estar entre %2$d (inclòs) i %3$d (exclòs)

en: %1$s must be between %2$d (inclusive) and %3$d (inclusive)
ca: %1$s ha d'estar entre %2$d (inclòs) i %3$d (inclòs)

en: %1$s must be greater than %2$d
ca: %1$s ha de ser major que %2$d

en: %1$s must be greater than or equal to %2$d
ca: %1$s ha de ser major o igual a %2$d

en: %1$s must be less than %2$d
ca: %1$s ha de ser inferior a %2$d

en: %1$s must be less than or equal to %2$d
ca: %1$s ha de ser inferior que o igual a %2$d

en: %1$s must contain at least %2$s item. | %1$s must contain at least %2$s items.
ca[0]: %1$s ha de contenir almenys %2$s element.
ca[1]: %1$s ha de contenir almenys %2$s elements.

en: %1$s must contain at least %2$s property. | %1$s must contain at least %2$s properties.
ca[0]: %1$s ha de contenir almenys %2$s propietat.
ca[1]: %1$s ha de contenir almenys %2$s propietats.

en: %1$s must contain at most %2$s item. | %1$s must contain at most %2$s items.
ca[0]: %1$s ha de contenir almenys %2$s element.
ca[1]: %1$s ha de contenir almenys %2$s elements.

en: %1$s must contain at most %2$s property. | %1$s must contain at most %2$s properties.
ca[0]: %1$s ha de contenir almenys %2$s propietat.
ca[1]: %1$s ha de contenir almenys %2$s propietats.

en: %1$s needs to be a %2$s object.
ca: %1$s ha de ser un objecte %2$s.

en: %1$s on %2$s
ca: %1$s en %2$s

en: %1$s only accepts a non-empty path string, received %2$s.
ca: %1$s només accepta una cadena de camí no buida. S'ha rebut %2$s.

en: %1$s or %2$s
ca: %1$s o %2$s

en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
ca[0]: %1$s de valoració basada en %2$s valoració
ca[1]: %1$s de valoració basada en %2$s valoracions

en: %1$s refunded %2$d order (%3$d item) | %1$s refunded %2$d orders (%3$d items)
ca[0]: %1$s reemborsada %2$d comanda (%3$d article)
ca[1]: %1$s reemborsades %2$d comandes (%3$d articles)

en: %1$s requires an instance of %2$s or %3$s for the address
ca: %1$s requereix una instància de %2$s o %3$s per a l'adreça

en: %1$s response to %2$s | %1$s responses to %2$s
ca[0]: %1$s resposta a %2$s
ca[1]: %1$s respostes a %2$s

en: %1$s review for %2$s | %1$s reviews for %2$s
ca[0]: %1$s ressenya per %2$s
ca[1]: %1$s ressenyes per %2$s

en: %1$s sales in %2$s
ca: %1$s vendes a %2$s

en: %1$s should be called inside the %2$s action.
ca: S'ha de cridar %1$s dins de l'acció %2$s.

en: %1$s should not be called before the %2$s action.
ca: %1$s no hauria de ser cridat abans de l'acció %2$s.

en: %1$s should not be called before the %2$s, %3$s and %4$s actions have finished.
ca: %1$s no s'hauria de cridar abans que les accions %2$s, %3$s i %4$s hagin finalitzat.

en: %1$s top seller this month (sold %2$d)
ca: %1$s més venut d'aquest més (%2$d vendes)

en: %1$s units of %2$s have been backordered in order #%3$s.
ca: %1$s unitats de %2$s han quedat com a pendents a la comanda #%3$s.

en: %1$s value "%2$s" must be a valid URL or file reference.
ca: El valor «%2$s» de %1$s ha de ser un URL vàlid o una referència a un fitxer.

en: %1$s version %2$s is out of date. The core version is %3$s
ca: La versió %2$s de %1$s és obsoleta. La versió del nucli és la %3$s

en: %1$s via %2$s
ca: %1$s mitjançant %2$s

en: %1$s was called but no order types were registered: it may have been called too early.
ca: S'ha cridat a %1$s però no s'ha registrat cap tipus de comanda: és possible que s'hagi cridat massa aviat.

en: %1$s was called with an invalid event type "%2$s".
ca: S'ha cridat %1$s amb un tipus d'esdeveniment «%2$s» no vàlid.

en: %1$s was called with an invalid level "%2$s".
ca: %1$s s'ha cridat amb un nivell no vàlid "%2$s".

en: %1$s was installed but could not be activated. <a href="%2$s">Please activate it manually by clicking here.</a>
ca: %1$s s'ha instal·lat però no s'ha pogut activar. <a href="%2$s">Activeu-lo manualment fent clic aquí.</a>

en: %1$s was not uploaded (%2$s files are not allowed).
ca: No s'ha penjat %1$s (no estan permesos els fitxers %2$s).

en: %1$s was not uploaded (unrecognized file type).
ca: No s'ha penjat %1$s (no s'ha reconegut el tipus de fitxer).

en: %1$s, %2$s comments
ca: %1$s, %2$s comentaris

en: %1$s, and %2$s
ca: %1$s i %2$s.

en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
ca: %1$s. Element del menú %2$d de %3$d.

en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
ca: %1$s. Nombre de l'element inferior %2$d a continuació de %3$s.

en: %1$s... (%2$s more)
ca: %1$s... (%2$s més)

en: %1$s: The visibility of the custom orders table feature is now handled by the WooCommerce features engine. See the FeaturesController class, or go to WooCommerce - Settings - Advanced - Features.
ca: %1$s: ara el motor de característiques del WooCommerce gestiona la visibilitat de la característica de taula de comandes personalitzada. Consulteu la classe FeaturesController o aneu a WooCommerce - Opcions - Avançat - Característiques.

en: %1$s: You are commenting using your %2$s account.
ca: %1$s: Esteu comentant fent servir el compte de %2$s.

[ctx: %1$s: post title, %2$s: post author]
en: %1$s by %2$s
ca: %1$s de %2$s

en: %1$sCollect payments easily%2$s from your customers anywhere with our mobile app.
ca: %1$sRecolliu els pagaments fàcilment%2$s dels vostres clients a qualsevol lloc amb la nostra aplicació mòbil.

en: %1$sManage the order%2$s with the app.
ca: %1$sGestioneu la comanda%2$s amb l'aplicació.

en: %1$sSell your product in multiple variations like size or color.%2$s Get started by adding options for the buyers to choose on the product page.
ca: %1$sVeneu el vostre producte en diverses variacions, com ara la mida o el color.%2$s Comenceu afegint opcions perquè els compradors puguin triar a la pàgina del producte.

en: %1$sView and manage%2$s
ca: %1$sVisualitza i gestiona%2$s

en: %1$sWARNING:%2$s This feature is currently under development and may cause database instability. For contributors only.
ca: %1$sAVÍS:%2$s Aquesta característica està actualment en desenvolupament i pot provocar inestabilitat a la base de dades. Només per a col·laboradors.

en: %d API key permanently revoked. | %d API keys permanently revoked.
ca[0]: S'ha revocat permanentment %d clau API.
ca[1]: S'han revocat permanentment %d claus API.

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
ca[0]: %d actualització d'extensions
ca[1]: %d actualitzacions d'extensions

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
ca[0]: %d Tema s'ha actualitzat
ca[1]: %d Temes s'han actualitzats

en: %d URL could not be updated. | %d URLs could not be updated.
ca[0]: No s'ha pogut actualitzar %d URL.
ca[1]: No s'han pogut actualitzar %d URLs.

en: %d WordPress Update
ca: %d actualitzacions del WordPress

en: %d action deleted. | %d actions deleted.
ca[0]: %d acció suprimida.
ca[1]: %d accions suprimides.

en: %d approved directory URL deleted. | %d approved directory URLs deleted.
ca[0]: S'ha suprimit %d URL de directoris aprovats.
ca[1]: S'han suprimit %d URLs de directoris aprovats.

en: %d approved directory URL disabled. | %d approved directory URLs disabled.
ca[0]: S'ha desactivat %d URL de directoris aprovats.
ca[1]: S'han desactivat %d URLs de directoris aprovats.

en: %d approved directory URL enabled. | %d approved directory URLs enabled.
ca[0]: S'ha activat %d URL de directoris aprovats.
ca[1]: S'han activat %d URLs de directoris aprovats.

en: %d batch executed. | %d batches executed.
ca[0]: S'ha executat %d lot.
ca[1]: S'han executat %d lots.

en: %d batch processed. | %d batches processed.
ca[0]: %d lot processat.
ca[1]: %d lots processats.

en: %d block | %d blocks
ca[0]: %d bloc
ca[1]: %d blocs

en: %d block added. | %d blocks added.
ca[0]: S'ha afegit %d bloc.
ca[1]: S'han afegit %d blocs.

en: %d category button displayed. | %d category buttons displayed.
ca[0]: Es mostra %d botó de categoria.
ca[1]: Es mostren %d botons de categoria.

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
ca[0]: No s'ha pogut comprovar %d comentari.
ca[1]: No s'han pogut comprovar %d comentaris.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
ca[0]: S'ha mogut %d comentari a brossa.
ca[1]: S'han mogut %d comentaris a brossa.

en: %d confirmation request failed to resend. | %d confirmation requests failed to resend.
ca[0]: No s'ha pogut reenviar %d sol·licitud de confirmació.
ca[1]: No s'han pogut reenviar %d sol·licituds de confirmació.

en: %d confirmation request re-sent successfully. | %d confirmation requests re-sent successfully.
ca[0]: S'ha reenviat %d sol·licitud de confirmació correctament.
ca[1]: S'han reenviat %d sol·licituds de confirmació correctament.

en: %d days
ca: %d dies

en: %d hours
ca: %d hores

en: %d images found
ca: S'han trobat %d imatges.

en: %d is not a valid order ID.
ca: %d no és un identificador de comanda vàlid.

en: %d item | %d items
ca[0]: %d article
ca[1]: %d articles

en: %d item from your previous order is currently unavailable and could not be added to your cart. | %d items from your previous order are currently unavailable and could not be added to your cart.
ca[0]: Hi ha %d article de la vostra comanda anterior que no està disponible actualment i no s'ha pogut afegir a la vostra cistella.
ca[1]: Hi ha %d articles de la vostra comanda anterior que no estan disponibles actualment i no s'han pogut afegir a la vostra cistella.

en: %d left in stock
ca: En queden %d en estoc

en: %d minute | %d minutes
ca[0]: %d minut
ca[1]: %d minuts

en: %d minutes
ca: %d minuts

en: %d months
ca: %d mesos

en: %d note | %d notes
ca[0]: %d nota
ca[1]: %d notes

en: %d orphaned variations deleted
ca: %d variacions orfes suprimides

en: %d pattern found | %d patterns found
ca[0]: S'ha trobat %d patró
ca[1]: S'han trobat %d patrons

en: %d permissions deleted
ca: S'han suprimit %d permisos

en: %d pixels
ca: %d píxels

en: %d product | %d products
ca[0]: %d producte
ca[1]: %d productes

en: %d request deleted successfully. | %d requests deleted successfully.
ca[0]: S'ha suprimit %d sol·licitud correctament.
ca[1]: S'han suprimit %d sol·licituds correctament.

en: %d request failed to delete. | %d requests failed to delete.
ca[0]: Ha fallat %d supressió de sol·licitud.
ca[1]: Han fallat %d supressions de sol·licitud.

en: %d request marked as complete. | %d requests marked as complete.
ca[0]: S'ha marcat %d sol·licitud com a completa.
ca[1]: S'han marcat %d sol·licituds com a completes.

en: %d result found, use up and down arrow keys to navigate. | %d results found, use up and down arrow keys to navigate.
ca[0]: S'ha trobat %d resultat, feu servir les fletxes amunt i avall per navegar.
ca[1]: S'han trobat %d resultats, feu servir les fletxes amunt i avall per navegar.

en: %d result found. | %d results found.
ca[0]: S'ha trobat %d resultat.
ca[1]: S'han trobat %d resultats.

en: %d scheduled task completed. | %d scheduled tasks completed.
ca[0]: S'ha completat %d tasca programada.
ca[1]: S'han completat %d tasques programades.

en: %d seconds
ca: %d segons

en: %d selected
ca: %d seleccionats

en: %d star
ca: %d estrella

en: %d themes found
ca: S'han trobat %d temes

en: %d transients rows cleared
ca: %d files de dades transitòries netejades

en: %d variation does not have a price. | %d variations do not have prices.
ca[0]: La variació %d no té un preu.
ca[1]: Les variacions %d no tenen preus.

en: %d webhook permanently deleted. | %d webhooks permanently deleted.
ca[0]: %d crida de retorn suprimida de forma permanent.
ca[1]: %d crides de retorn suprimides de forma permanent.

en: %d years
ca: %d anys

en: %qty% variations
ca: %qty% variacions

en: %qty% variations added
ca: %qty% variacions afegides

en: %s %s views
ca: %s %s vistes

en: %s (Copy)
ca: %s (Còpia)

en: %s (Deleted)
ca: %s (Suprimit)

en: %s (Draft)
ca: %s (esborrany)

en: %s (I'm just getting started)
ca: %s (Tot just estic començant)

en: %s (Invalid)
ca: %s (no vàlid)

en: %s (No longer exists)
ca: %s (Ja no existeix)

en: %s (Pending)
ca: %s (pendent)

en: %s (optional)
ca: %s (opcional)

en: %s <span class="says">says:</span>
ca: %s <span class="says">ha dit:</span>

en: %s <span class="screen-reader-text">Comment</span> | %s <span class="screen-reader-text">Comments</span>
ca[0]: %s <span class="screen-reader-text">comentari</span>
ca[1]: %s <span class="screen-reader-text">comentaris</span>

[ctx: %s = human-readable time difference]
en: %s ago
ca: fa %s

en: %s Active Installations
ca: %s instal·lacions actives

en: %s Avatar
ca: Avatar de %s

en: %s Comment | %s Comments
ca[0]: %s comentari
ca[1]: %s comentaris

en: %s Comment in moderation | %s Comments in moderation
ca[0]: %s comentari en moderació
ca[1]: %s comentaris en moderació

en: %s Error
ca: %s error

en: %s Get help unlocking your site
ca: %s Obtingueu ajuda per a desbloquejar el lloc

en: %s MB Space Allowed
ca: %s MB d'espai permès

en: %s Page | %s Pages
ca[0]: %s pàgina
ca[1]: %s pàgines

en: %s Post | %s Posts
ca[0]: %s entrada
ca[1]: %s entrades

en: %s Review | %s Reviews
ca[0]: %s ressenya
ca[1]: %s ressenyes

en: %s Review in moderation | %s Reviews in moderation
ca[0]: %s ressenya pendent de moderació
ca[1]: %s ressenyes pendents de moderació

en: %s Settings
ca: Opcions de %s

en: %s Sites
ca: %s llocs

en: %s Support for strings longer than this will be removed in a future version.
ca: %s La compatibilitat amb cadenes més llargues que aquesta s'eliminarà en una versió futura.

en: %s [Autosave]
ca: %s [Desat automàtic]

en: %s [Current Revision]
ca: %s [Revisió actual]

en: %s actions
ca: Accions de %s

en: %s activated successfully. You will now receive updates for this product.
ca: %s s'ha activat correctament. Ara ja rebreu actualitzacions per a aquest producte.

en: %s ago
ca: fa %s

en: %s and %d other region | %s and %d other regions
ca[0]: %s i %d altra regió
ca[1]: %s i %d altres regions

en: %s approved | %s approved
ca[0]: %s aprovat
ca[1]: %s aprovats

en: %s approved comment | %s approved comments
ca[0]: %s comentari aprovat
ca[1]: %s comentaris aprovats

en: %s approved review | %s approved reviews
ca[0]: %s ressenya aprovada
ca[1]: %s ressenyes aprovades

en: %s are out of stock and cannot be purchased. Please remove them from your cart.
ca: %s estan esgotats i no es poden comprar. Suprimiu-los de la cistella.

en: %s attribution
ca: Atribució de %s

en: %s available disk space was detected, update routines can be performed safely.
ca: S'ha detectat %s d'espai de disc disponible, les rutines d'actualització es poden realitzar de forma segura.

en: %s average gross daily sales
ca: %s mitjana bruta de vendes diàries

en: %s average gross monthly sales
ca: %s mitjana bruta de vendes mensuals

en: %s average net daily sales
ca: %s vendes de mitjana diària

en: %s average net monthly sales
ca: %s vendes de mitjana mensual

en: %s block selected. | %s blocks selected.
ca[0]: S'ha seleccionat %s bloc.
ca[1]: S'han seleccionat %s blocs.

en: %s block. | %s blocks.
ca[0]: %s bloc.
ca[1]: %s blocs.

en: %s can not be used as a table alias in OrdersTableQuery
ca: %s no es pot utilitzar com a àlies de taula a OrdersTableQuery

en: %s cannot be empty.
ca: %s no pot estar buit.

en: %s cannot be purchased. Please remove it from your cart.
ca: %s no es pot comprar. Suprimiu-lo de la cistella.

en: %s cannot be purchased. Please remove them from your cart.
ca: %s no es poden comprar. Suprimiu-los de la cistella.

en: %s cannot be updated.
ca: %s no es pot actualitzar.

en: %s charged for shipping
ca: %s cobrat per l'enviament

en: %s column | %s columns
ca[0]: %s columna
ca[1]: %s columnes

en: %s comment | %s comments
ca[0]: %s comentari
ca[1]: %s comentaris

en: %s comment approved. | %s comments approved.
ca[0]: %s comentari aprovat
ca[1]: %s comentaris aprovats

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
ca[0]: %s comentari marcat com a brossa.
ca[1]: %s comentaris marcats com a brossa.

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
ca[0]: %s comentari mogut a la paperera.
ca[1]: %s comentaris moguts a la paperera.

en: %s comment permanently deleted. | %s comments permanently deleted.
ca[0]: %s comentari suprimit definitivament
ca[1]: %s comentaris suprimits definitivament

en: %s comment restored from the Trash. | %s comments restored from the Trash.
ca[0]: %s comentari restaurat de la paperera
ca[1]: %s comentaris restaurats de la paperera

en: %s comment restored from the spam. | %s comments restored from the spam.
ca[0]: %s comentari restaurat de la brossa
ca[1]: %s comentaris restaurats de la brosa

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
ca[0]: %s comentari ha estat detectat com a brossa.
ca[1]: %s comentaris han estat detectats com a brossa.

en: %s connected successfully
ca: %s connectat correctament

en: %s could not be activated.
ca: %s no s’ha pogut activar.

en: %s could not be located. Please try another nearby city. For example: Kansas City; Springfield; Portland.
ca: No s'ha pogut localitzar %s. Proveu una altra ciutat propera. Per exemple: Barcelona, València, Mallorca.

en: %s coupon moved to the Trash. | %s coupons moved to the Trash.
ca[0]: %s cupó enviat a la paperera.
ca[1]: %s cupons enviats a la paperera.

en: %s coupon not updated, somebody is editing it. | %s coupons not updated, somebody is editing them.
ca[0]: %s cupó no actualitzat, algú l'està editant.
ca[1]: %s cupons no actualitzats, algú els està editant.

en: %s coupon permanently deleted. | %s coupons permanently deleted.
ca[0]: S'ha suprimit definitivament %s cupó.
ca[1]: S'han suprimit definitivament %s cupons.

en: %s coupon restored from the Trash. | %s coupons restored from the Trash.
ca[0]: %s cupó recuperat de la paperera.
ca[1]: %s cupons recuperats de la paperera.

en: %s coupon updated. | %s coupons updated.
ca[0]: %s cupó actualitzat.
ca[1]: %s cupons actualitzats.

en: %s coupons used in total
ca: %s cupons utilitzats en total

en: %s critical issue | %s critical issues
ca[0]: %s problema crític
ca[1]: %s problemes crítics

en: %s customer review | %s customer reviews
ca[0]: %s ressenya de client
ca[1]: %s ressenyes de clients

en: %s data
ca: Dades de %s

en: %s day | %s days
ca[0]: %s dia
ca[1]: %s dies

en: %s discount
ca: %s de descompte

en: %s discounts in total
ca: %s descomptes en total

en: %s does not exist.
ca: %s no existeix.

en: %s does not match any of the expected formats.
ca: %s no coincideix amb cap dels formats esperats.

en: %s domains found
ca: S'han trobat %s dominis

en: %s download remaining | %s downloads remaining
ca[0]: Queda %s descàrrega
ca[1]: Queden %s descàrregues

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
ca: %s excedeix la grandària màxima de càrrega per al carregador multifitxers quan s'usa al navegador.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
ca: %s sobrepassa la mida màxima de càrrega per aquest lloc web.

en: %s expired log file was deleted. | %s expired log files were deleted.
ca[0]: S'ha suprimit %s fitxer de registre caducat.
ca[1]: S'han suprimit %s fitxers de registre caducats.

en: %s failed to embed.
ca: No s'ha pogut incrustar %s.

en: %s failed while writing image to stream.
ca: La funció %s ha fallat mentre escrivia la imatge a flux de dades.

en: %s failed. Contact your hosting provider.
ca: %s ha fallat. Poseu-vos en contacte amb el vostre proveïdor d'allotjament.

en: %s false positive | %s false positives
ca[0]: %s fals positiu
ca[1]: %s falsos positius

en: %s fee
ca: quota de %s

en: %s field
ca: Camp %s

en: %s from now
ca: %s a partir d'ara

en: %s gross sales in this period
ca: %s vendes al major en aquest periode

en: %s has been activated.
ca: S'ha activat %s.

en: %s has been added to your cart. | %s have been added to your cart.
ca[0]: %s s'ha afegit a la vostra cistella.
ca[1]: %s s'han afegit a la vostra cistella.

en: %s has been deactivated.
ca: S'ha desactivat %s.

en: %s has been logged out.
ca: %s ha finalitzat la sessió.

en: %s has been removed from your cart because it can no longer be purchased. Please contact us if you need assistance.
ca: S'ha eliminat %s de la cistella perquè ja no es pot comprar. Poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda.

en: %s has been updated.
ca: %s s'ha actualitzat.

en: %s has duplicate items.
ca: %s té elements duplicats.

en: %s has taken over and is currently customizing.
ca: %s ha pres possessió i està personalitzant en aquest moment.

en: %s has taken over and is currently editing.
ca: %s s'ha apropiat de l'element i està editant-lo ara mateix.

en: %s hour | %s hours
ca[0]: %s hora
ca[1]: %s hores

en: %s in cart
ca: %s a la cistella

en: %s in stock
ca: %s en estoc

en: %s is a protected WP option and may not be modified
ca: %s és una opció protegida del WP i no es pot modificar

en: %s is a required field | %s are required fields
ca[0]: %s és un camp obligatori
ca[1]: %s són camps obligatoris

en: %s is a required field.
ca: %s és un camp obligatori.

en: %s is a variable product parent and cannot be added.
ca: %s és un producte variable pare i no es pot afegir.

en: %s is already active.
ca: %s ja està actiu.

en: %s is already customizing this changeset. Do you want to take over?
ca: %s ja ha personalitzat aquest conjunt de canvis. Voleu encarregar-vos-en?

en: %s is already customizing this changeset. Please wait until they are done to try customizing. Your latest changes have been autosaved.
ca: %s ja ha personalitzat aquest conjunt de canvis. Espereu fins que estigui fet per provar de personalitzar. Els darrers canvis s'han desat automàticament.

en: %s is already customizing this site. Do you want to take over?
ca: %s està personalitzant aquest lloc ara mateix. Voleu prendre possessió?

en: %s is already customizing this site. Please wait until they are done to try customizing. Your latest changes have been autosaved.
ca: %s està personalitzant el lloc ara mateix. Si us plau, espereu fins que hagi acabat la personalització. Els vostres canvis s'han guardat automàticament.

en: %s is available
ca: %s es troba disponible

en: %s is currently editing
ca: %s està editant actualment

en: %s is currently editing this order. Do you want to take over?
ca: %s està editant actualment aquesta comanda. Voleu fer-vos-en càrrec?

en: %s is currently editing this post.
ca: %s està editant actualment aquesta entrada.

en: %s is currently editing this post. Do you want to take over?
ca: %s està editant actualment aquesta entrada. Voleu prendre el control?

en: %s is forbidden
ca: No és permès %s.

en: %s is not a valid IP address.
ca: %s no és una adreça IP vàlida.

en: %s is not a valid URL.
ca: %s no és un URL vàlid.

en: %s is not a valid UUID.
ca: %s no és un UUID vàlid.

en: %s is not a valid command.
ca: %s no és un comand vàlid.

en: %s is not a valid email address.
ca: %s no és una adreça de correu electrònic vàlida.

en: %s is not a valid module.
ca: %s no és un mòdul vàlid.

en: %s is not a valid order type.
ca: %s no és un tipus de comanda vàlid.

en: %s is not a valid phone number.
ca: %s no és un número de telèfon vàlid.

en: %s is not a valid postcode / ZIP.
ca: %s no és un codi postal vàlid.

en: %s is not available for this order—please choose a different payment method
ca: %s no està disponible per a aquesta comanda—trieu un mètode de pagament diferent

en: %s is out of stock and cannot be purchased. Please remove it from your cart.
ca: %s està esgotat i no es pot comprar. Suprimiu-lo de la cistella.

en: %s is out of stock.
ca: %s està esgotat.

en: %s is required
ca: Es necessita %s

en: %s is required to strip image meta.
ca: Cal %s per desfer-se de la meta informació de la imatge.

en: %s is required.
ca: %s és requerit.

en: %s item | %s items
ca[0]: %s element
ca[1]: %s elements

en: %s item with no issues detected | %s items with no issues detected
ca[0]: %s element detectat sense problemes
ca[1]: %s elements detectats sense problemes

en: %s items
ca: %s articles

en: %s items purchased
ca: %s articles comprats

en: %s link deleted. | %s links deleted.
ca[0]: %s enllaç suprimit.
ca[1]: %s enllaços suprimits.

en: %s log file deleted. | %s log files deleted.
ca[0]: S'ha suprimit el fitxer de registre %s.
ca[1]: S'han suprimit els fitxers de registre %s.

en: %s matches more than one of the expected formats.
ca: %s coincideix amb més d'un dels formats esperats.

en: %s media file attached. | %s media files attached.
ca[0]: S'ha adjuntat %s fitxer.
ca[1]: S'han adjuntat %s fitxers.

en: %s media file detached. | %s media files detached.
ca[0]: S'ha desvinculat %s fitxer.
ca[1]: S'han desvinculat %s fitxers.

en: %s media file moved to the Trash. | %s media files moved to the Trash.
ca[0]: S'ha mogut %s fitxer a la paperera.
ca[1]: S'han mogut %s fitxers a la paperera.

en: %s media file permanently deleted. | %s media files permanently deleted.
ca[0]: S'ha esborrat %s fitxer permanentment.
ca[1]: S'han esborrat %s fitxers permanentment.

en: %s media file restored from the Trash. | %s media files restored from the Trash.
ca[0]: S'ha recuperat %s fitxer de la paperera.
ca[1]: S'han recuperat %s fitxers de la paperera.

en: %s min | %s mins
ca[0]: %s minut
ca[1]: %s minuts

en: %s minute | %s minutes
ca[0]: %s minut
ca[1]: %s minuts

en: %s missed spam | %s missed spam
ca[0]: %s comentari brossa no detectat
ca[1]: %s comentaris brossa no detectats

en: %s month | %s months
ca[0]: %s mes
ca[1]: %s mesos

en: %s must be called after the current_screen action.
ca: S'ha de cridar %s després de l'acció current_screen.

en: %s must contain 2 numbers.
ca: %s ha de contenir 2 nombres.

en: %s must contain 2 valid dates.
ca: %s ha de contenir 2 dates vàlides.

en: %s net sales in this period
ca: %s vendes netes en aquest període

en: %s net sales this month
ca: %s vendes netes aquest mes

en: %s notes
ca: Notes de %s

en: %s option reset
ca: Es restableix l’opció %s

en: %s order moved to the Trash. | %s orders moved to the Trash.
ca[0]: %s comanda enviada a la paperera.
ca[1]: %s comandes enviades a la paperera.

en: %s order not updated, somebody is editing it. | %s orders not updated, somebody is editing them.
ca[0]: %s comanda no actualitzada, algú l'està editant.
ca[1]: %s comandes no actualitzades, algú les està editant.

en: %s order permanently deleted. | %s orders permanently deleted.
ca[0]: S'ha suprimit definitivament %s comanda.
ca[1]: S'han suprimit definitivament %s comandes.

en: %s order restored from the Trash. | %s orders restored from the Trash.
ca[0]: %s comanda recuperada de la paperera.
ca[1]: %s comandes recuperades de la paperera.

en: %s order status changed. | %s order statuses changed.
ca[0]: %s estat de comanda ha canviat.
ca[1]: %s estats de comanda han canviat.

en: %s order updated. | %s orders updated.
ca[0]: S'ha actualitzat %s comanda.
ca[1]: S'han actualitzat %s comandes.

en: %s orders placed
ca: %s comandes realitzades

en: %s out of 5
ca: %s de 5

en: %s page
ca: Pàgina %s

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
ca[0]: S'ha mogut %s pàgina a la paperera.
ca[1]: S'han mogut %s pàgines a la paperera.

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
ca[0]: No s'ha actualitzat la pàgina %s, algú està editant-la.
ca[1]: No s'han actualitzat les pàgines %s, algú està editant-les.

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
ca[0]: S'ha suprimit permanentment %s pàgina.
ca[1]: S'han suprimit permanentment %s pàgines.

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
ca[0]: S'ha restaurat %s pàgina des de la paperera.
ca[1]: S'han restaurat %s pàgines des de la paperera.

en: %s page updated. | %s pages updated.
ca[0]: S'ha actualitzat %s pàgina.
ca[1]: S'han actualitzat %s pàgines.

en: %s parameter is missing
ca: Falta el paràmetre %s

en: %s parameter must be a valid JSON string.
ca: El paràmetre %s ha de ser una cadena JSON vàlida.

en: %s pattern moved to the Trash. | %s patterns moved to the Trash.
ca[0]: S'ha mogut %s patró a la paperera.
ca[1]: S'han mogut %s patrons a la paperera.

en: %s pattern not updated, somebody is editing it. | %s patterns not updated, somebody is editing them.
ca[0]: No s'ha actualitzat %s patró, algú està editant-lo.
ca[1]: No s'han actualitzat %s patrons, algú està editant-los.

en: %s pattern permanently deleted. | %s patterns permanently deleted.
ca[0]: S'ha suprimit %s patró permanentment.
ca[1]: S'han suprimit %s patrons permanentment.

en: %s pattern restored from the Trash. | %s patterns restored from the Trash.
ca[0]: S'ha restaurat %s patró de la paperera.
ca[1]: S'han restaurat %s patrons de la paperera.

en: %s pattern updated. | %s patterns updated.
ca[0]: S'ha actualitzat %s patró.
ca[1]: S'han actualitzat %s patrons.

en: %s pending comment | %s pending comments
ca[0]: %s comentari pendent
ca[1]: %s comentaris pendents

en: %s pending review | %s pending reviews
ca[0]: %s ressenya pendent
ca[1]: %s ressenyes pendents

en: %s per year
ca: %s per any

en: %s person likes this
ca: A %s persones els agrada això

en: %s plugin deactivated during WordPress upgrade.
ca: S'ha desactivat l'extensió %s en actualitzar el WordPress.

en: %s plugin successfully updated.
ca: L'extensió %s s'ha actualitzat correctament.

en: %s plugins successfully updated.
ca: S'han actualitzat amb èxit %s extensions.

en: %s post by this author | %s posts by this author
ca[0]: %s entrada d'aquest autor
ca[1]: %s entrades d'aquest autor

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
ca[0]: %s entrada s'ha mogut a la paperera.
ca[1]: %s entrades s'han mogut a la paperera.

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
ca[0]: %s entrada sense actualitzar, algú està editant-la.
ca[1]: %s entrades sense actualitzar, algú està editant-les.

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
ca[0]: S'ha suprimit permanentment l'entrada %s.
ca[1]: S'han suprimit permanentment les entradas %s.

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
ca[0]: S'ha restaurat %s entrada des de la paperera.
ca[1]: S'han restaurat %s entrades des de la paperera.

en: %s post updated. | %s posts updated.
ca[0]: %s entrada s'ha actualitzat.
ca[1]: %s entrades s'han actualitzat.

en: %s previous order linked | %s previous orders linked
ca[0]: %s comanda anterior enllaçada
ca[1]: %s comandes anteriors enllaçades

en: %s product | %s products
ca[0]: Producte %s

en: %s product imported | %s products imported
ca[0]: %s producte importat
ca[1]: %s productes importats

en: %s product moved to the Trash. | %s products moved to the Trash.
ca[0]: %s producte enviat a la paperera.
ca[1]: %s productes enviats a la paperera.

en: %s product not updated, somebody is editing it. | %s products not updated, somebody is editing them.
ca[0]: %s producte no actualitzat, algú l'està editant.
ca[1]: %s productes no actualitzats, algú els està editant.

en: %s product permanently deleted. | %s products permanently deleted.
ca[0]: S'ha suprimit definitivament %s producte.
ca[1]: S'han suprimit definitivament %s productes.

en: %s product restored from the Trash. | %s products restored from the Trash.
ca[0]: %s producte recuperat de la paperera.
ca[1]: %s productes recuperats de la paperera.

en: %s product updated | %s products updated
ca[0]: %s producte actualitzat
ca[1]: %s productes actualitzats

en: %s product updated. | %s products updated.
ca[0]: %s producte actualitzat.
ca[1]: %s productes actualitzats.

en: %s product was skipped | %s products were skipped
ca[0]: %s producte s'ha omès
ca[1]: %s productes s'han omès

en: %s purchases for the selected items
ca: %s compres per als articles seleccionats

en: %s quantity
ca: quantitat de %s

en: %s rates
ca: %s tarifes

en: %s rating
ca: %s valoració

en: %s recommended improvement | %s recommended improvements
ca[0]: %s millora recomanada
ca[1]: %s millores recomanades

en: %s removed resolution
ca: %s resolucions suprimides

en: %s removed.
ca: s'ha suprimit %s.

en: %s reported this comment as not spam.
ca: %s ha informat que aquest comentari no és brossa.

en: %s reported this comment as spam.
ca: %s ha informat que aquest comentari és brossa.

en: %s requires a valid email address
ca: %s necessita un correu electrònic vàlid

en: %s response | %s responses
ca[0]: %s resposta
ca[1]: %s respostes

en: %s review | %s reviews
ca[0]: %s ressenya
ca[1]: %s ressenyes

en: %s review approved | %s reviews approved
ca[0]: %s revisió aprovada
ca[1]: %s revisions aprovades

en: %s review marked as spam. | %s reviews marked as spam.
ca[0]: %s ressenya marcada com a brossa.
ca[1]: %s ressenyes marcades com a brossa.

en: %s review moved to the Trash. | %s reviews moved to the Trash.
ca[0]: %s ressenya moguda a la paperera.
ca[1]: %s ressenyes mogudes a la paperera.

en: %s review permanently deleted | %s reviews permanently deleted
ca[0]: %s ressenya suprimida permanentment.
ca[1]: %s ressenyes suprimides permanentment.

en: %s review restored from the Trash | %s reviews restored from the Trash
ca[0]: %s ressenya restaurada de la paperera
ca[1]: %s ressenyes restaurades de la paperera

en: %s review restored from the spam | %s reviews restored from the spam
ca[0]: %s ressenya restaurada de la brossa
ca[1]: %s ressenyes restaurades de la brossa

en: %s review unapproved | %s reviews unapproved
ca[0]: %s ressenya rebutjada
ca[1]: %s ressenyes rebutjades

en: %s sales for the selected items
ca: %s vendes per als articles seleccionats

en: %s second | %s seconds
ca[0]: %s segon
ca[1]: %s segons

en: %s signups in this period
ca: %s registres en aquest període

en: %s site | %s sites
ca[0]: %s lloc web
ca[1]: %s llocs web

en: %s submenu
ca: Submenú de %s

en: %s subscription expired
ca: Subscripció a %s caducada.

en: %s subscription expiring soon
ca: La subscripció a %s caducarà aviat

en: %s terms
ca: %s termes

en: %s theme successfully updated.
ca: S'ha actualitzat amb èxit %s tema.

en: %s themes
ca: %s temes

en: %s themes successfully updated.
ca: S'han actualitzat amb èxit %s temes.

en: %s update available | %s updates available
ca[0]: %s actualització disponible
ca[1]: %s actualitzacions disponibles

en: %s update failed.
ca: Ha fallat %s actualització.

en: %s updated successfully.
ca: %s actualitzat correctament.

en: %s updates failed.
ca: Han fallat %s actualitzacions.

en: %s user | %s users
ca[0]: %s usuari
ca[1]: %s usuaris

en: %s user deleted. | %s users deleted.
ca[0]: S'ha suprimit %s usuari
ca[1]: S'han suprimit %s usuaris

en: %s username:
ca: Nom d'usuari de %s:

en: %s values must be non-empty strings.
ca: Els valors %s han de ser cadenes no buides.

en: %s variations imported | %s variations imported
ca[0]: %s variació importada
ca[1]: %s variacions importades

en: %s week | %s weeks
ca[0]: %s setmana
ca[1]: %s setmanes

en: %s worth of coupons used
ca: %s valorat en cupons utilitzats

en: %s would like to connect to your store
ca: A %s li agradaria connectar-se a la vostra botiga

en: %s year | %s years
ca[0]: %s any
ca[1]: %s anys

en: %s() was called before the Action Scheduler data store was initialized
ca: S'ha cridat a %s() abans que el magatzem de dades del programador d'accions s'hagi inicialitzat.

en: %s-star rating
ca: Valoració de %s estrelles

en: %sX-Large
ca: %sX-Gran

en: %sX-Small
ca: %sX-Petit

en: &#8220;%s&#8221;
ca: «%s»

en: &#8220;%s&#8221; (Edit)
ca: &#8220;%s&#8221; (Edita)

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
ca: &#8220;%s&#8221; no s'ha pogut penjar a causa d'un error.

en: &#8220;%s&#8221; is locked
ca: &#8220;%s&#8221; està blocada

en: &#8592; Cancel audio playlist
ca: &#8592; Cancel·la la llista de reproducció d'àudio

en: &#8592; Cancel gallery
ca: &#8592; Cancel·la la galeria

en: &#8592; Cancel video playlist
ca: &#8592; Cancel·la la llista de reproducció de vídeos

en: &#8592; Go to library
ca: &#8592; Vés a la mediateca

en: &laquo; Back
ca: « Tornar enrere

en: &laquo; Older Comments
ca: &laquo; Comentaris anteriors

en: &laquo; Older Entries
ca: &laquo; Entrades més antigues

en: &laquo; Previous
ca: &laquo; Entrades anteriors

en: &laquo; Previous Entries
ca: &laquo; Entrades Anteriors

en: &laquo; Previous Page
ca: &laquo; Pàgina prèvia

en: &laquo; Return to Stats
ca: &laquo; Torna a les estadístiques

en: &larr; Back to "%s" attributes
ca: &larr; Torna a les característiques "%s"

en: &larr; Back to %s
ca: &larr; Torna cap a %s

en: &larr; Back to previous step
ca: &larr; Torna al pas previ

en: &larr; Go to Categories
ca: &larr; Vés a les categories

en: &larr; Go to Link Categories
ca: &larr; Vés a les categories d'enllaç

en: &larr; Go to Pattern Categories
ca: &larr; Vés a les categories de patró

en: &larr; Go to Tags
ca: &larr; Vés a les etiquetes

en: &larr; Go to Users
ca: &larr; Vés als usuaris

en: &larr; Go to editor
ca: &larr; Vés a l'editor

en: &larr; Previous
ca: &larr; Anteriors

en: &lt; Prev
ca: &lt; Entrades anteriors

en: &mdash; No Change &mdash;
ca: &mdash; Sense canvis &mdash;

en: &mdash; No role for this site &mdash;
ca: &mdash; Cap rol en aquest lloc web &mdash;

en: &mdash; Select &mdash;
ca: &mdash; Selecciona &mdash;

en: &nbsp;&ndash; Page %s
ca: &nbsp;&ndash; Pàgina %s

en: &ndash;OR&ndash;
ca: &ndash;O BÉ&ndash;

en: &quot;%s&quot; is not available for purchase.
ca: &quot;%s&quot; no està disponible per a la compra.

en: &quot;%s&quot; is out of stock and cannot be purchased.
ca: &quot;%s&quot; està esgotat i no es pot comprar.

en: '%s' is not a valid country code.
ca: '%s' no és un codi de país vàlid.

[ctx: 'get', 'delete', and 'update' are commands - do not translate.]
en: Above are your options. You may 'get', 'delete', and 'update' them.
ca: A sobre hi ha les vostres opcions. Podeu fer «get», «delete» i «update».

[ctx: 'wp jetpack options' is a command - do not translate.]
en: Type 'wp jetpack options' for more info.
ca: Escriviu 'wp jetpack options' per obtenir més informació.

en: (%s author archive, opens in a new tab)
ca: (arxiu de l'autor %s, s'obre en una nova pestanya)

en: (%s comment) | (%s comments)
ca[0]: (%s comentari)
ca[1]: (%s comentaris)

en: (%s customer review) | (%s customer reviews)
ca[0]: (%s ressenya de client)
ca[1]: (%s ressenyes de client)

en: (%s ratings)
ca: (%s valoració)

en: (%s website link, opens in a new tab)
ca: (enllaç al lloc web de %s, s'obre en una nova pestanya)

en: (Deleted)
ca: (Suprimit)

en: (Does not support 64bit values)
ca: (No suporta valors de 64bits)

en: (Edit)
ca: (Edita)

en: (Home link, opens in a new tab)
ca: (Enllaç de portada, s'obre en una pestanya nova)

en: (Latest version: %s)
ca: (Darrera versió: %s)

en: (Leave at 0 for no rating.)
ca: (Deixeu en 0 per a no puntuar)

en: (Only administrators will see this message.)
ca: (Només els administradors veuran aquest missatge.)

en: (Private post)
ca: (Entrada privada)

en: (Public)
ca: (Públic)

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
ca: (El registre està desactivat. Solament els membres d'aquest lloc web poden fer comentaris.)

en: (Supports 64bit values)
ca: (Suporta valors de 64bits)

en: (Unattached)
ca: (Sense adjuntar)

en: (Untitled)
ca: (sense títol)

en: (Your site is performing updates over FTP due to file ownership. Talk to your hosting company.)
ca: (El lloc està realitzant actualitzacions mitjançant FTP degut a la propietat dels fitxers. Parleu amb la companyia d'allotjament.)

en: (at most 10)
ca: (màxim 10)

en: (at most 15)
ca: (màxim 15)

en: (can be backordered)
ca: (es poden reservar)

en: (estimated for %s)
ca: (estimat per a %s)

en: (ex. VAT)
ca: (IVA no incl.)

en: (ex. tax)
ca: (taxes no incl.)

en: (incl. VAT)
ca: (IVA inclòs)

en: (incl. tax)
ca: (imp. incl.)

en: (includes %1$s estimated for %2$s)
ca: (inclou %1$s estimat per a %2$s)

en: (includes %s)
ca: (inclou %s)

en: (more&hellip;)
ca: (més&hellip;)

en: (no ID)
ca: (sense identificador)

en: (no author)
ca: (sense autor)

en: (no parent)
ca: (sense pare)

en: (no title)
ca: (sense títol)

en: (not found)
ca: (no s'ha trobat)

en: (opens in a new tab)
ca: (s'obre en una pestanya nova)

en: (optional)
ca: (opcional)

en: (required)
ca: (necessari)

en: (scroll to see more)
ca: (desplaça per veure més)

en: (undo)
ca: (desfés)

[ctx: (user commenting) on (post title)]
en: %1$s on %2$s
ca: %1$s a %2$s

en: * This category is also a tag. Converting it will add that tag to all posts that are currently in the category.
ca: * Aquesta categoria també és una etiqueta. En fer la conversió s'afegirà aquesta etiqueta a tots les entrades que actualment són a la categoria.

en: * This category is also a tag. The converter has added that tag to all posts currently in the category. If you want to remove it, please confirm that all tags were added successfully, then delete it from the <a href="%s">Manage Categories</a> page.
ca: * Aquesta categoria és també una etiqueta. El conversor ha afegit aquesta etiqueta a totes les entrades de la categoria. Si voleu eliminar-ho, verifiqueu que totes les etiquetes s'han afegit correctament i, després, elimineu-les a la pàgina <a href="%s">Gestiona les categories</a>.

en: * This tag is also a category. The converter has added all posts from it to the category. If you want to remove it, please confirm that all posts were added successfully, then delete it from the <a href="%s">Manage Tags</a> page.
ca: * Aquesta etiqueta és també una categoria. El conversor ha afegit la categoria a totes les entrades amb aquesta etiqueta. Si voleu eliminar-ho, verifiqueu que totes les entrades s'han afegit correctament i, després, elimineu-ho a la pàgina <a href="%s">Gestiona les etiquetes</a>.

en: * This tag is also a category. When converted, all posts associated with the tag will also be in the category.
ca: * Aquesta etiqueta també és una categoria. Quan es converteixi, tots les entrades associades a l'etiqueta estaran també dins de la categoria.

en: + Add New Category
ca: + Afegeix una categoria nova

en: + Add account
ca: + Afegeix un compte

en: + Create New Menu
ca: + Crea un menú nou

en: - %1$s (from version %2$s to %3$s)
ca: - %1$s (des de la versió %2$s a la %3$s)

en: - %1$s (from version %2$s to %3$s)%4$s
ca: - %1$s (des de la versió %2$s a la %3$s)%4$s

en: - %1$s version %2$s
ca: - %1$s versió %2$s

en: - %1$s version %2$s%3$s
ca: - %1$s versió %2$s%3$s

en: - Select -
ca: - Selecciona -

en: ... like this one, which is right aligned.
ca: ...com aquesta, que està alineada a la dreta.

en: ...or something like this:
ca: ... o alguna cosa així:

en: .htaccess rules
ca: regles del fitxer .htaccess

en: 1 Comment
ca: 1 comentari

en: 1 Comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
ca: 1 comentari<span class="screen-reader-text"> a %s</span>

en: 1 comment
ca: 1 comentari

en: 1 hour
ca: 1 hora

en: 1 item | %s items
ca[0]: 1 element
ca[1]: %s elements

en: 1 minute
ca: 1 minut

en: 1 minute per product
ca: 1 minut per producte

en: 1 page not updated, somebody is editing it.
ca: 1 pàgina no s'ha actualitzat, algu l'està editant.

en: 1 pattern not updated, somebody is editing it.
ca: 1 patró sense actualitzar, algú està editant-lo.

en: 1 post not updated, somebody is editing it.
ca: 1 entrada no s'ha actualitzat, algú l'està editant.

en: 1 term
ca: 1 terme

en: 1 variation
ca: 1 variació

en: 1 variation added
ca: Una variació afegida

[ctx: 10 posts published by John in the year 2012]
en: %1$s post published by %2$l in the year %3$s | %1$s posts published by %2$l in the year %3$s
ca[0]: %1$s entrada publicada per %2$l l'any %3$s
ca[1]: %1$s entrades publicades per %2$l l'any %3$s

[ctx: 10 posts published by John on May 30, 2012]
en: %1$s post published by %2$l on %3$s | %1$s posts published by %2$l on %3$s
ca[0]: %1$s entrada publicada per %2$l el %3$s
ca[1]: %1$s entrades publicades per %2$l el %3$s

[ctx: 10 posts publishes by John during May 2012]
en: %1$s post published by %2$l during %3$s | %1$s posts published by %2$l during %3$s
ca[0]: %1$s entrada publicada per %2$l durant %3$s
ca[1]: %1$s entrades publicades per %2$l durant %3$s

en: 100% Woolen
ca: 100% Llana

en: 100GB
ca: 100Gb

[ctx: 1: Post Title, 2: Blog Name]
en: %1$s on %2$s
ca: %1$s a %2$s

[ctx: 1: User Name, 2: Service Name (Facebook, Twitter, ...)]
en: %1$s on %2$s
ca: %1$s al %2$s

en: 1GB Storage Space
ca: 1 GB d'espai d'emmagatzematge

en: 1st
ca: 1er

en: 2 character continent code.
ca: Codi de continent de 2 caràcters.

en: 2 minutes
ca: 2 minuts

en: 24/7 Support
ca: Suport 24/7

en: 3 days
ca: 3 dies

en: 30 Days
ca: 30 dies

en: 30 days
ca: 30 dies

en: 30 minutes
ca: 30 minuts

en: 30-days free trial
ca: Prova gratuïta de 30 dies

en: 3GB Storage Space
ca: 3 GB d'espai d'emmagatzematge

en: 4 minutes
ca: 4 minuts

en: 404: Not Found
ca: 404 No es troba

en: 42% Cupro 34% Linen 24% Viscose
ca: 42% Cupro 34% Lli 24% Viscosa

en: 7 days
ca: 7 dies

en: < Clear Filters
ca: < Neteja els filtres

en: <a href="%1$s" %2$s>Learn how to describe the purpose of the image%3$s</a>. Leave empty if the image is purely decorative.
ca: <a href="%1$s" %2$s>Apreneu com descriure el propòsit de la imatge%3$s</a>. Deixeu buit si la imatge és purament decorativa.

en: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a>
ca: <p><a href="%1$s" class="update-browser-link">Actualitza %2$s</a> o aprèn com <a href="%3$s" class="browse-happy-link">navegar feliç</a></p>

en: <a href="%1$s" target="_blank">Great passwords</a> use upper and lower case characters, numbers, and symbols like <em>%2$s</em>.
ca: <a href="%1$s" target="_blank">Les millors contrasenyes</a> utilitzen caràcters en majúscula i minúscula, nombres i símbols com ara <em>%2$s</em>.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
ca[0]: <a href="%1$s">L'Akismet</a> ja ha protegit la vostra pàgina web d'%2$s comentari brossa.
ca[1]: <a href="%1$s">L'Akismet</a> ja ha protegit la vostra pàgina web d'%2$s comentaris brossa.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
ca[0]: <a href="%1$s">L'Akismet</a> ha protegit la web de <a href="%2$s">%3$s comentari brossa</a>.
ca[1]: <a href="%1$s">L'Akismet</a> ha protegit la web de <a href="%2$s">%3$s comentaris brossa</a>.

en: <a href="%1$s">Contact our Happiness team</a>. When you do, please include the <a href="%2$s">full debug information from your site</a>.
ca: <a href="%1$s">Contacteu amb el nostre equip de la felicitat</a>. Quan ho feu, inclogueu la <a href="%2$s">informació de depuració completa del lloc</a>.

en: <a href="%1$s">Edit</a> or <a href="%2$s">preview</a> your Privacy Policy page content.
ca: <a href="%1$s">Edita</a> o <a href="%2$s">mostra</a> el contingut de la pàgina de la política de privadesa.

en: <a href="%1$s">Edit</a> or <a href="%2$s">view</a> your Privacy Policy page content.
ca: <a href="%1$s">Edita</a> o <a href="%2$s">mostra</a> el contingut de la pàgina de la política de privadesa.

en: <a href="%1$s">Please update WordPress</a>, and then <a href="%2$s">learn more about updating PHP</a>.
ca: <a href="%1$s">Actualitza el WordPress</a>, i després <a href="%2$s">aprèn més sobre com actualitzar el PHP</a>

en: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> is available! <a href="%3$s" aria-label="%4$s">Please update now</a>.
ca: El <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> està disponible! <a href="%3$s" aria-label="%4$s">Actualitzeu ara</a>.

en: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> is available! Please notify the site administrator.
ca: El <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> està disponible! Aviseu a l'administrador del lloc web.

en: <a href="%s" id="resend-verifyemail" data-nonce="%s">Resend confirmation email</a> | <a target="_blank" href="%s">Send to another email address</a>
ca: <a href="%s" id="resend-verifyemail" data-nonce="%s">Torna a enviar el correu de confirmació</a> | <a target="_blank" href="%s">Envia a altra adreça de correu electrònic</a>

en: <a href="%s" target="_blank">DailyMotion instructions</a> %s
ca: <a href="%s" target="_blank">Instruccions per a DailyMotion</a> %s

en: <a href="%s" target="_blank">YouTube instructions</a> %s
ca: <a href="%s" target="_blank">Instruccions per a YouTube</a> %s

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
ca: <a href="%s">L'Akismet</a> bloca la brossa perquè no arribi al blog.

en: <a href="%s">Learn more about updating PHP</a>.
ca: <a href="%s">Aprèn més sobre com actualitzar el PHP</a>.

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
ca: <a href="%s">Enllaços</a> / Afegeix un enllaç nou

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
ca: <a href="%s">Enllaços</a> / Edita l'enllaç

en: <a href="%s">Manage plugins</a>.
ca: <a href="%s">Gestiona les extensions</a>.

en: <a href="%s">Please update WordPress</a>.
ca: <a href="%s">Actualitza el WordPress</a>.

en: <a href="%s">You can change your profile picture on Gravatar</a>.
ca: <a href="%s">Podeu canviar la foto del perfil a Gravatar</a>.

en: <a href="https://github.com/automattic/wordpress-activitypub/issues">Report an issue</a>
ca: <a href="https://github.com/automattic/wordpress-activitypub/issues">Informeu d'un problema</a>

en: <a href="https://github.com/pfefferle/wordpress-activitypub/issues/new" target="_blank">Let me know</a> if you miss a Template Tag.
ca: <a href="https://github.com/pfefferle/wordpress-activitypub/issues/new" target="_blank">Feu-me saber</a> si trobeu a faltar una etiqueta de plantilla.

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-menus-screen/">Documentation on Menus</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-menus-screen/">Documentació sobre menús</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-themes-screen/">Documentation on Managing Themes</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-themes-screen/">Documentació sobre la gestió de temes</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-widgets-screen-classic-editor/">Documentation on Widgets</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-widgets-screen-classic-editor/">Documentació sobre ginys</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/comments-screen/">Documentation on Comments</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/comments-screen/">Documentació sobre comentaris</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/customize-date-and-time-format/">Documentation on date and time formatting</a>.
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/customize-date-and-time-format/">Documentació sobre el format de les dates i les hores</a>.

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/customizer/">Documentation on Customizer</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/customizer/">Documentació sobre el personalitzador</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/dashboard-screen/">Documentation on Dashboard</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/dashboard-screen/">Documentació sobre el tauler</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/edit-media/">Documentation on Edit Media</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/edit-media/">Documentació sobre com editar mèdia</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/keyboard-shortcuts-classic-editor/#keyboard-shortcuts-for-comments">Documentation on Keyboard Shortcuts</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/keyboard-shortcuts-classic-editor/#keyboard-shortcuts-for-comments">Documentació sobre les dreceres de teclat</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/media-add-new-screen/">Documentation on Uploading Media Files</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/media-add-new-screen/">Documentació sobre la càrrega dels mèdia</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/media-library-screen/">Documentation on Media Library</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/media-library-screen/">Documentació sobre la mediateca</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/network-admin-sites-screen/">Documentation on Site Management</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/network-admin-sites-screen/">Documentació sobre la gestió del lloc web</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-add-new-screen/">Documentation on Adding New Pages</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-add-new-screen/">Documentació sobre com afegir pàgines noves</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-screen/">Documentation on Editing Pages</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-screen/">Documentació sobre l'edició de pàgines</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-screen/">Documentation on Managing Pages</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-screen/">Documentació sobre gestió de pàgines</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/plugins-themes-auto-updates/">Documentation on Auto-updates</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/plugins-themes-auto-updates/">Documentació sobre les actualitzacions automàtiques</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-categories-screen/">Documentation on Categories</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-categories-screen/">Documentació sobre les categories</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-screen/">Documentation on Managing Posts</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-screen/">Documentació sobre la gestió d'entrades</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-tags-screen/">Documentation on Tags</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-tags-screen/">Documentació sobre les etiquetes</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/revisions/">Revisions Management</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/revisions/">Gestió de revisions</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/roles-and-capabilities/">Descriptions of Roles and Capabilities</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/roles-and-capabilities/">Descripció de rols i capacitats</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-discussion-screen/">Documentation on Discussion Settings</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-discussion-screen/">Documentació sobre la configuració dels debats</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-general-screen/">Documentation on General Settings</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-general-screen/">Documentació sobre la configuració general</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-media-screen/">Documentation on Media Settings</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-media-screen/">Documentació sobre la configuració dels mèdia</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-privacy-screen/">Documentation on Privacy Settings</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-privacy-screen/">Documentació sobre els paràmetres de privadesa</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-reading-screen/">Documentation on Reading Settings</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-reading-screen/">Documentació sobre la configuració de lectura</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-writing-screen/">Documentation on Writing Settings</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-writing-screen/">Documentació sobre la configuració d'escriptura</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/site-health-screen/">Documentation on Site Health tool</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/site-health-screen/">Documentació sobre l'eina de salut del lloc</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-erase-personal-data-screen/">Documentation on Erase Personal Data</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-erase-personal-data-screen/">Documentació sobre com suprimir les dades personals</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-export-personal-data-screen/">Documentation on Export Personal Data</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-export-personal-data-screen/">Documentació sobre l'exportació de dades personals</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-export-screen/">Documentation on Export</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-export-screen/">Documentació sobre l'exportació</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-import-screen/">Documentation on Import</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-import-screen/">Documentació sobre la importació</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-screen/">Documentation on Tools</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-screen/">Documentació sobre eines</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/understand-comment-spam/">Documentation on Comment Spam</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/understand-comment-spam/">Documentació sobre els comentaris brossa</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-add-new-screen/">Documentation on Adding New Users</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-add-new-screen/">Documentació sobre com afegir nous usuaris</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-screen/">Documentation on Managing Users</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-screen/">Documentació sobre la gestió d’usuaris</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-your-profile-screen/">Documentation on User Profiles</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-your-profile-screen/">Documentació sobre els perfils d’usuari</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/work-with-themes/">Documentation on Using Themes</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/work-with-themes/">Documentació sobre l’ús dels temes</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/write-posts-classic-editor/">Documentation on Writing and Editing Posts</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/write-posts-classic-editor/">Documentació sobre la redacció i edició d'entrades</a> (en anglès)

en: <a href="https://wordpress.org/support/forums/">Support forums</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/support/forums/">Fòrums de suport</a>

en: <a href="https://wordpress.org/support/plugin/activitypub/">Get support</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/support/plugin/activitypub/">Obteniu suport</a>

en: <a href='%1$s'>View all plugins</a> - <a href='%2$s'>Manage WooCommerce features</a>
ca: <a href='%1$s'>Visualitza totes les extensions</a> - <a href='%2$s'>Gestiona les característiques del WooCommerce</a>

en: <a href='%s'>Manage orders synchronization</a>
ca: <a href='%s'>Gestiona la sincronització de comandes</a>

en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is <code>%s</code>
ca: L'hora <abbr title="Coordinated Universal Time (Temps Universal Coordinat)">UTC</abbr> és <code>%s</code>

en: <b>%</b> Replies
ca: <b>%</b> respostes

en: <b>1</b> Reply
ca: <b>1</b> resposta

en: <b>External or Affiliate –</b> one that you list and describe on your website but is sold elsewhere.
ca: <b>Extern o afiliat –</b> un que enumereu i descriviu al vostre lloc web però que es ven en un altre lloc.

en: <b>Grouped –</b> a collection of related products that can be purchased individually and only consist of simple products. For example, a set of six drinking glasses.
ca: <b>Agrupat –</b> una col·lecció de productes relacionats que es poden comprar individualment i que només consisteixen en productes senzills. Per exemple, un joc de sis gots.

en: <b>Simple –</b> covers the vast majority of any products you may sell. Simple products are shipped and have no options. For example, a book.
ca: <b>Senzill –</b> cobreix la gran majoria dels productes que podeu vendre. Els productes senzills s'envien i no tenen opcions. Per exemple, un llibre.

en: <b>Variable –</b> a product with variations, each of which may have a different SKU, price, stock option, etc. For example, a t-shirt available in different colors and/or sizes.
ca: <b>Variable –</b> un producte amb variacions, cadascuna de les quals pot tenir un SKU, un preu, una opció d'estoc, etc. diferents. Per exemple, una samarreta disponible en diferents colors i/o talles.

en: <br />Adding tags <i>%s</i>...
ca: <br />S'estan afegint les etiquetes <i>%s</i>...

en: <br/>Synchronization for these orders is currently in progress.<br/>The authoritative table can't be changed until sync completes.
ca: <br/>La sincronització d'aquestes comandes està en marxa.<br/>La taula autoritzada no es pot canviar fins que no s'hagi completat la sincronització.

en: <br/>The authoritative table can't be changed until these orders are synchronized.
ca: <br/>La taula autoritzada no es pot canviar fins que aquestes comandes no estiguin sincronitzades.

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
ca: <code>_blank</code> &mdash; en una finestra o pestanya nova.

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
ca: <code>_none</code> &mdash; a la mateixa finestra o pestanya.

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
ca: <code>_top</code> &mdash; en la finestra o pestanya actual, sense marcs.

en: <p>The WooCommerce Legacy REST API has been accessed <b>%1$d</b> time(s) since <b>%2$s</b>. There are <b>%3$d</b> known user agent(s) registered. There are more details in <b><a target="_blank" href="%4$s">the WooCommerce log files</a></b> (file names start with <code>legacy_rest_api_usages</code>).
ca: <p>S'ha accedit a l'API REST heretada del WooCommerce <b>%1$d</b> vegades des de <b>%2$s</b>. Hi ha <b>%3$d</b> agents d'usuari coneguts registrats. Hi ha més detalls als <b><a target="_blank" href="%4$s">fitxers de registre del WooCommerce</a></b> (els noms dels fitxers comencen per <code>legacy_rest_api_usages</code>) .

en: <p>You do not have permission to access this page.</p>
ca: <p>No tens permís per accedir a aquesta pàgina.</p>

en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
ca: <span class="%1$s">Publicat dins de</span> %2$s

en: <span class="%1$s">Posted on</span> %2$s <span class="meta-sep">by</span> %3$s
ca: <span class="%1$s">Publicat el</span> %2$s <span class="meta-sep">per</span> %3$s

en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
ca: <span class="%1$s">Etiquetat com a</span> %2$s

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
ca: <span class="meta-nav">&larr;</span>Comentaris anteriors

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
ca: <span class="meta-nav">&larr;</span> Entrades més antigues

en: <span class="meta-nav">Next Post</span> %title
ca: <span class="meta-nav">Següent entrada</span>%title

en: <span class="meta-nav">Previous Post</span> %title
ca: <span class="meta-nav">Entrada anterior</span>%title

en: <span>Active:</span> %s
ca: <span>Actiu:</span> %s

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
ca[0]: <strong class="count">%1$s brossa</strong> blocat per l'<strong>Akismet</strong>
ca[1]: <strong class="count">%1$s brosses</strong> blocats per l'<strong>Akismet</strong>

en: <strong>%s order</strong> awaiting processing | <strong>%s orders</strong> awaiting processing
ca[0]: <strong>%s comanda</strong> espera ser processada
ca[1]: <strong>%s comandes</strong> esperen ser processades

en: <strong>%s order</strong> on-hold | <strong>%s orders</strong> on-hold
ca[0]: <strong>%s comanda</strong> en espera
ca[1]: <strong>%s comandes</strong> en espera

en: <strong>%s product</strong> low in stock | <strong>%s products</strong> low in stock
ca[0]: <strong>%s producte</strong> quasi sense existències
ca[1]: <strong>%s productes</strong> quasi sense existències

en: <strong>%s product</strong> out of stock | <strong>%s products</strong> out of stock
ca[0]: <strong>%s producte</strong> esgotat
ca[1]: <strong>%s producte</strong> esgotats

en: <strong>%s</strong> &mdash; This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
ca: <strong>%s</strong> - Això permet associar una imatge amb l'entrada sense haver d'inserir-la. Això sol ser útil només si el tema fa servir la característica d'imatge destacada com a previsualització de l'entrada a la pàgina principal, en una capçalera personalitzada, etcètera.

en: <strong>%s</strong> (WordPress.com user) already has stats access.
ca: <strong>%s</strong> (usuari WordPress.com) també te accés a les estadístiques.

en: <strong>%s</strong> is available
ca: <strong>%s</strong> està disponible

en: <strong>%s</strong> is not an allowed embed site.
ca: <strong>%s</strong> no és un lloc incrustat permès.

en: <strong>%s</strong> upload space remaining.
ca: Espai de càrrega restant: <strong>%s</strong>.

en: <strong>%s</strong> used, <strong>%s</strong> (<strong>%0.1f%%</strong>) upload space remaining.
ca: <strong>%s</strong> usat, <strong>%s</strong> (<strong>%0.1f%%</strong>) et queda d`espai de pujada.

en: <strong>1</strong> Subscription | <strong>%s</strong> Subscriptions
ca[0]: <strong>1</strong> subscripció
ca[1]: <strong>%s</strong> subscripcions

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
ca: <strong><em>Apunteu aquesta contrasenya</em></strong> amb cura. És una contrasenya <em>aleatòria</em> generada només per al vostre usuari.

en: <strong>Action Scheduler:</strong> %1$d <a href="%2$s">past-due action</a> found; something may be wrong. <a href="https://actionscheduler.org/faq/#my-site-has-past-due-actions-what-can-i-do" target="_blank">Read documentation &raquo;</a> | <strong>Action Scheduler:</strong> %1$d <a href="%2$s">past-due actions</a> found; something may be wrong. <a href="https://actionscheduler.org/faq/#my-site-has-past-due-actions-what-can-i-do" target="_blank">Read documentation &raquo;</a>
ca[0]: <strong>Programador d'accions:</strong> s'ha trobat %1$d <a href="%2$s">acció endarrerida</a>; potser alguna cosa va malament. <a href="https://actionscheduler.org/faq/#my-site-has-past-due-actions-what-can-i-do" target="_blank">Llegiu la documentació &raquo;</a>
ca[1]: <strong>Programador d'accions:</strong> s'han trobat %1$d <a href="%2$s">accions endarrerides</a>; potser alguna cosa va malament. <a href="https://actionscheduler.org/faq/#my-site-has-past-due-actions-what-can-i-do" target="_blank">Llegiu la documentació &raquo;</a>

en: <strong>Activity</strong> &mdash; Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.
ca: <strong>Activitat</strong> - Mostra les entrades planificades, les entrades publicades recentment, i la majoria de comentaris recents de les entrades i us permet moderar-los.

en: <strong>Almost done</strong> - configure Akismet and say goodbye to spam
ca: <strong>Gairebé fet</strong> - activeu Akismet i digueu adéu als comentaris brossa

en: <strong>At a Glance</strong> &mdash; Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
ca: <strong>Ara mateix</strong> - Mostra un resum del contingut del lloc i identifica quin tema i versió del WordPress esteu fent servir.

en: <strong>Box Controls</strong> &mdash; Click the title bar of the box to expand or collapse it. Some boxes added by plugins may have configurable content, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar if you hover over it.
ca: <strong>Caixa de controls</strong> - Feu clic a la barra del títol per ampliar-la o reduir-la. Algunes caixes que s'han afegit per les extensions poden tenir contingut configurable, i es mostrarà un enllaç «Configura» en la barra del títol si passeu el cursor per sobre.

en: <strong>Clicking the arrow to the right of any menu item</strong> in the editor will reveal a standard group of settings. Additional settings such as link target, CSS classes, link relationships, and link descriptions can be enabled and disabled via the Screen Options tab.
ca: <strong>En fer clic a la fletxa de la dreta de qualsevol element</strong> de l'editor, es mostrarà un conjunt estàndard d'opcions de configuració. Paràmetres addicionals com ara la destinació de l'enllaç, les classes CSS, l'enllaç de relacions, i les descripcions dels enllaços es poden activar i desactivar a la pestanya Opcions de pantalla.

en: <strong>Comments</strong> &mdash; For user comments, Email Address, IP Address, User Agent (Browser/OS), Date/Time, Comment Content, and Content URL.
ca: <strong>Comentaris</strong> &mdash; per a qualsevol comentari fer per l'usuari, l'adreça electrònica, l'adreça IP, l'agent d'usuari (navegador/sistema operatiu), la data i la hora, el contingut del comentari i l'URL del contingut.

en: <strong>Comments</strong> &mdash; WordPress does not delete comments. The software does anonymize (but, again, <em>never</em> publishes) the associated Email Address, IP Address, and User Agent (Browser/OS).
ca: <strong>Comentaris</strong> &mdash; El WordPress no suprimeix els comentaris. El programari anonimitza (però, de nou, <em>mai</em> publica) l'adreça electrònica, l'adreça IP i l'agent d'usuari (navegador/SO) associats.

en: <strong>Community Events Location</strong> &mdash; The IP Address of the user which is used for the Upcoming Community Events shown in the dashboard widget.
ca: <strong>Ubicació dels esdeveniments de la comunitat</strong> &mdash; l'adreça IP de l'usuari que s'usa per a mostrar els esdeveniments futurs de la comunitat al giny del tauler.

en: <strong>Community Events Location</strong> &mdash; The IP Address of the user, which populates the Upcoming Community Events dashboard widget with relevant information.
ca: <strong>Ubicació dels esdeveniments de la comunitat</strong> &mdash; l'adreça IP de l'usuari que omple el giny del tauler d'esdeveniments futurs de la comunitat amb informació rellevant.

en: <strong>Conflicting values for the constants %1$s and %2$s.</strong> The value of %2$s will be assumed to be your subdomain configuration setting.
ca: <strong>Valors en conflicte per a les constants %1$s i %2$s.</strong> S'assumirà que el valor de %2$s és el del paràmetre de configuració del subdomini.

en: <strong>Connection lost.</strong> Saving has been disabled until you are reconnected.
ca: <strong>S'ha perdut la connexió.</strong> El desat dels canvis s'ha desactivat fins que torneu a connectar.

en: <strong>Contribute</strong> to the code, improve the UX, and test the WordPress app.
ca: <strong>Contribuïu</strong> al codi, milloreu l'experiència d'usuari i proveu l'aplicació del WordPress.

en: <strong>Copy URL</strong> copies the URL for the media file to your clipboard.
ca: <strong>Copia l'URL</strong> copia l'URL del fitxer mèdia al porta-retalls.

en: <strong>Create</strong> and improve WordPress educational materials.
ca: <strong>Creeu</strong> i milloreu els materials educatius del WordPress.

en: <strong>Curate</strong> submissions or take photos for the Photo Directory.
ca: <strong>Seleccioneu</strong> els enviaments o feu fotos per al directori de fotos.

en: <strong>Delete Permanently</strong> will delete the file from the media library (as well as from any posts to which it is currently attached).
ca: <strong>Suprimeix definitivament</strong> suprimirà el fitxer de la mediateca (així com de qualsevol entrada a la qual estigui adjunt actualment).

en: <strong>Delete</strong> brings you to the Delete Users screen for confirmation, where you can permanently remove a user from your site and delete their content. You can also delete multiple users at once by using bulk actions.
ca: <strong>Suprimeix</strong> us portarà a una pantalla de confirmació per suprimir usuaris, on podeu suprimir permanentment un usuari de la web i suprimir el seu contingut. Podeu també suprimir molts usuaris a la vegada en fer servir les accions en massa.

en: <strong>Description</strong> &mdash; The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
ca: <strong>Descripció</strong> - La descripció no és prominent per defecte; tanmateix, alguns temes poden mostrar-la.

en: <strong>Discussion</strong> &mdash; You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
ca: <strong>Els debats</strong> - Podeu activar i desactivar els comentaris i retroenllaços, i si hi ha comentaris a l'entrada, els podreu veure aquí i moderar-los.

en: <strong>Download file</strong> downloads the original media file to your device.
ca: <strong>Baixa el fitxer</strong> baixa el fitxer mèdia original al vostre dispositiu.

en: <strong>Drag and Drop</strong> &mdash; To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.
ca: <strong>Arrossega i deixa anar</strong> - Per reordenar les caixes, arrossegueu-les fent clic a la barra del títol de la caixa seleccionada i deixant-les anar quan vegeu que apareix un rectangle amb línies de punts de color gris al lloc on voleu posar la caixa.

en: <strong>Drag and drop</strong> your files into the area below. Multiple files are allowed.
ca: <strong>Arrossegueu i deixeu anar</strong> els fitxers en l'àrea d'aquí sota. Es permeten diversos fitxers a la vegada.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or e-mail.
ca: <strong>ERROR</strong>: Nom d'usuari o adreça electrònica no vàlids.

en: <strong>ERROR</strong>: That email address is already used by someone else.
ca: <strong>ERROR</strong>: Algú altre ja està usant aquesta adreça.

en: <strong>ERROR</strong>: The password you entered for the username <strong>%1$s</strong> is incorrect. <a href="%2$s" title="Password Lost and Found">Lost your password</a>?
ca: <strong>ERROR</strong>: La contrasenya que heu introduït per a l'usuari <strong>%1$s</strong> és incorrecta. <a href="%2$s" title="Contrasenya perduda">Heu perdut la contrasenya</a>?

en: <strong>Edit</strong> takes you to a simple screen to edit that individual file&#8217;s metadata. You can also reach that screen by clicking on the media file name or thumbnail.
ca: <strong>Edita</strong> us porta a una pantalla senzilla per editar les metadades d'aquest fitxer individual. També podeu accedir a aquesta pantalla fent clic al nom del fitxer mèdia o a la miniatura.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editable profile screen for that user. You can also reach that screen by clicking on the username.
ca: <strong>Edita</strong> us porta a una pantalla d'edició del perfil per a aquest usuari. Podeu també anar a aquesta pantalla en fer clic en el nom d'usuari.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
ca: <strong>Edita</strong> us portarà a la pantalla d'edició de l'entrada. Podeu també anar a aquesta pantalla en fer clic al títol de l'entrada.

en: <strong>Edit</strong> videos and add captions to WordPress.tv.
ca: <strong>Editeu</strong> vídeos i afegiu llegendes a WordPress.tv.

en: <strong>Error:</strong> %1$s requires %2$d plugin to be installed and activated: %3$s. | <strong>Error:</strong> %1$s requires %2$d plugins to be installed and activated: %3$s.
ca[0]: <strong>Error:</strong> %1$s requereix que estigui instal·lada i activada %2$d extensió: %3$s.
ca[1]: <strong>Error:</strong> %1$s requereix que estiguin instal·lades i activades %2$d extensions: %3$s.

en: <strong>Error:</strong> Cookies are blocked due to unexpected output. For help, please see <a href="%1$s">this documentation</a> or try the <a href="%2$s">support forums</a>.
ca: <strong>ERROR</strong>: Les galetes s'han blocat per un error inesperat. Si necessiteu ajuda, mireu <a href="%1$s">aquesta documentació</a> o proveu amb els <a href="%2$s">fòrums de suport</a>.

en: <strong>Error:</strong> Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href="%s">enable cookies</a> to use WordPress.
ca: <strong>ERROR</strong>: les galetes s'han blocat o no estan suportades pel navegador. Heu d'<a href="%s">activar les galetes</a> per utilitzar el WordPress.

en: <strong>Error:</strong> Invalid username, email address or incorrect password.
ca: <strong>ERROR</strong>: nom d'usuari, adreça de correu electrònic o contrasenya incorrectes.

en: <strong>Error:</strong> Passwords do not match. Please enter the same password in both password fields.
ca: <strong>Error</strong>: les contrasenyes no coincideixen. Introdueix la mateixa contrasenya als dos camps.

en: <strong>Error:</strong> Passwords may not contain the character "\".
ca: <strong>ERROR</strong>: La contrasenya no pot contenir el caràcter "\".

en: <strong>Error:</strong> Please enter a nickname.
ca: <strong>ERROR</strong>: Introduïu un sobrenom.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a password.
ca: <strong>ERROR</strong>: Introduïu una contrasenya.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a username or email address.
ca: <strong>Error:</strong> introduïu un nom d'usuari o adreça electrònica.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a username.
ca: <strong>ERROR</strong>: Introduïu un nom d'usuari.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a valid email address.
ca: <strong>ERROR</strong>: introduïu una adreça electrònica vàlida.

en: <strong>Error:</strong> Please enter an email address.
ca: <strong>ERROR</strong>: Introduïu una adreça de correu electrònic.

en: <strong>Error:</strong> Please fill the required fields.
ca: <strong>Error</strong>: ompliu els camps requerits.

en: <strong>Error:</strong> Please type your comment text.
ca: <strong>Error</strong>: tecleja un comentari.

en: <strong>Error:</strong> Please type your email address.
ca: <strong>ERROR</strong>: Teclegeu l'adreça electrònica.

en: <strong>Error:</strong> Site URL you&#8217;ve entered is already taken.
ca: <strong>Error</strong>: l'URL del lloc que heu introduït, ja està ocupada.

en: <strong>Error:</strong> Sorry, that username is not allowed.
ca: <strong>ERROR</strong>: aquest nom d'usuari no està permès.

en: <strong>Error:</strong> The %s options page is not in the allowed options list.
ca: <strong>Error:</strong> la pàgina d'opcions %s no es troba a la llista d'opcions permeses.

en: <strong>Error:</strong> The comment could not be saved. Please try again later.
ca: <strong>ERROR</strong>: El comentari no s'ha pogut desar. Intenteu-ho de nou més tard.

en: <strong>Error:</strong> The email address is already used.
ca: <strong>ERROR</strong>: el correu electrònic ja s'està utilitzant.

en: <strong>Error:</strong> The email address is not correct.
ca: <strong>ERROR</strong>: L'adreça electrònica no és correcta.

en: <strong>Error:</strong> The email could not be sent. Your site may not be correctly configured to send emails. <a href="%s">Get support for resetting your password</a>.
ca: <strong>Error</strong>: el correu electrònic no s'ha pogut enviar. El lloc web pot ser no s'ha configurat correctament per enviar correus electrònics. <a href="%s">Aconsegueix suport per reinicialitzar la contrasenya</a>.

en: <strong>Error:</strong> The email field is empty.
ca: <strong>ERROR</strong>: el camp de correu electrònic és buit.

en: <strong>Error:</strong> The password field is empty.
ca: <strong>ERROR</strong>: El camp de la contrasenya està buit.

en: <strong>Error:</strong> The password you entered for the email address %s is incorrect.
ca: <strong>ERROR</strong>: la contrasenya que heu introduït per l'adreça %s és incorrecta.

en: <strong>Error:</strong> The password you entered for the username %s is incorrect.
ca: <strong>ERROR</strong>: La contrasenya que heu introduït per a l'usuari %s és incorrecta.

en: <strong>Error:</strong> The passwords do not match.
ca: <strong>Error</strong>: les contrasenyes no coincideixen.

en: <strong>Error:</strong> The username <strong>%s</strong> is not registered on this site. If you are unsure of your username, try your email address instead.
ca: <strong>Error</strong>: el nom d'usuari <strong>%s</strong> no està registrat en aquest lloc web. Si no esteu segurs del vostre nom d'usuari, proveu amb l'adreça electrònica per contra.

en: <strong>Error:</strong> The username field is empty.
ca: <strong>ERROR</strong>: El camp del nom d'usuari està buit.

en: <strong>Error:</strong> There is no account with that username or email address.
ca: <strong>ERROR</strong>: no hi cap compte amb aquest nom d'usuari o adreça de correu electrònic.

en: <strong>Error:</strong> There was a problem creating site entry.
ca: <strong>Error</strong>: s'ha produït un problema en crear l'entrada del lloc web.

en: <strong>Error:</strong> This email address is already registered. <a href="%s">Log in</a> with this address or choose another one.
ca: <strong>Error:</strong> aquesta adreça electrònica ja està registrada. <a href="%s">Accediu</a> amb aquesta adreça o trieu-ne una altra.

en: <strong>Error:</strong> This email is already registered. Please choose another one.
ca: <strong>Error</strong>: aquesta adreça electrònica ja existeix, trieu-ne una altra.

en: <strong>Error:</strong> This is not a valid feed template.
ca: <strong>Error</strong>: aquesta no és una plantilla de canal vàlida.

en: <strong>Error:</strong> This username is already registered. Please choose another one.
ca: <strong>ERROR</strong>: Aquest nom d'usuari ja està registrat. Trieu-ne un altre.

en: <strong>Error:</strong> This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
ca: <strong>ERROR</strong>: El nom d'usuari no és vàlid perquè conté caràcters il·legals. Introduïu un nom d'usuari vàlid.

en: <strong>Error:</strong> Unknown email address. Check again or try your username.
ca: <strong>Error</strong>: adreça electrònica desconeguda. Comproveu de nou o proveu el nom d'usuari.

en: <strong>Error:</strong> Unknown username. Check again or try your email address.
ca: <strong>Error</strong>: nom d'usuari desconegut. Comproveu de nou o proveu l'adreça electrònica.

en: <strong>Error:</strong> User registration is currently not allowed.
ca: <strong>Error</strong>: el registre d'usuaris no està permès actualment.

en: <strong>Error:</strong> Your URL is too long.
ca: <strong>ERROR</strong>: l'adreça URL és massa llarga.

en: <strong>Error:</strong> Your account has been marked as a spammer.
ca: <strong>ERROR</strong>: El vostre compte s'ha marcat com a brossa.

en: <strong>Error:</strong> Your comment is too long.
ca: <strong>ERROR</strong>: el comentari és massa llarg.

en: <strong>Error:</strong> Your email address is too long.
ca: <strong>ERROR</strong>: l'adreça de correu electrònic és massa llarga.

en: <strong>Error:</strong> Your name is too long.
ca: <strong>ERROR</strong>: el nom és massa llarg.

en: <strong>Error:</strong> Your password reset link appears to be invalid. Please request a new link below.
ca: <strong>Error</strong>: l'enllaç per reiniciar la contrasenya sembla incorrecte. Sol·liciteu un de nou al següent enllaç.

en: <strong>Error:</strong> Your password reset link has expired. Please request a new link below.
ca: <strong>Error</strong>: l'enllaç de reinici de contrasenya ha caducat. Sol·liciteu un enllaç nou a continuació.

en: <strong>Error</strong>: Please enter a username or email address.
ca: <strong>Error</strong>: introduïu un nom d'usuari o adreça electrònica.

en: <strong>Error</strong>: The email could not be sent. Your site may not be correctly configured to send emails. <a href="%s">Get support for resetting your password</a>.
ca: <strong>Error</strong>: el correu electrònic no s'ha pogut enviar. El lloc web pot ser no s'ha configurat correctament per enviar correus electrònics. <a href="%s">Aconsegueix suport per reinicialitzar la contrasenya</a>.

en: <strong>Error</strong>: There is no account with that username or email address.
ca: <strong>ERROR</strong>: no hi cap compte amb aquest nom d'usuari o adreça de correu electrònic.

en: <strong>Explore</strong> ways to reduce the environmental impact of websites.
ca: <strong>Exploreu</strong> maneres de reduir l'impacte ambiental de les webs.

en: <strong>Find</strong> and report bugs in the WordPress core software.
ca: <strong>Trobeu</strong> i informeu d'errors al programari del nucli del WordPress.

en: <strong>Heads up!</strong> The versions of the following plugins you're running haven't been tested with WooCommerce %s. Please update them or confirm compatibility before updating WooCommerce, or you may experience issues:
ca: <strong>Atenció!</strong> Les versions que esteu executant de les següents extensions encara no s'han provat amb el WooCommerce %s. Actualitzeu-les o confirmeu la compatibilitat abans d'actualitzar WooCommerce o podríeu tenir problemes:

en: <strong>Howdy %1$s</strong>
ca: <strong>Hola %1$s</strong>

en: <strong>Info</strong> &mdash; The site URL is rarely edited as this can cause the site to not work properly. The Registered date and Last Updated date are displayed. Network admins can mark a site as archived, spam, deleted and mature, to remove from public listings or disable.
ca: <strong>Informació</strong> &mdash; L'URL del lloc web rarament s'edita ja que pot provocar que no funcioni correctament. La data de registre i la data del darrer canvi es mostren. Els administrador de la xarxa poden marcar el lloc web com a arxivat, brossa, suprimit o madur, per suprimir del llistat públic o desactivar.

en: <strong>Lend</strong> your creative imagination to the WordPress UI design.
ca: <strong>Presteu</strong> la vostra imaginació creativa al disseny de la interfície d'usuari del WordPress.

en: <strong>Manage</strong> multiple sites and plugins centrally.
ca: <strong>Gestiona</strong> múltiples llocs webs i extensions de manera centralitzada.

en: <strong>Media</strong> &mdash; A list of URLs for all media file uploads made by the user.
ca: <strong>Mèdia</strong> &mdash; una llista d'URLs de tots els fitxers penjats per l'usuari.

en: <strong>Media</strong> &mdash; A list of URLs for media files the user uploads.
ca: <strong>Mèdia</strong> &mdash; una llista d'URLs dels fitxers mèdia penjats per l'usuari.

en: <strong>NOTE:</strong> If the import process is interrupted for <em>any</em> reason, come back to this page and it will continue from where it stopped automatically.
ca: <strong>NOTA:</strong> Si el procés d'importació es interromput per <em>qualsevol</em> raó, torneu a aquesta pàgina i continuarà automàticament des d'on s'havia aturat.

en: <strong>NOTE:</strong> You appear to have JavaScript disabled, so you will need to manually click through each step of this importer. If you enable JavaScript, it will step through automatically.
ca: <strong>NOTA:</strong> Sembla que teniu el JavaScript desactivat, així que necessitareu fer clic vosaltres mateix en cada pas d'aquest importador. Si activeu el JavaScript, continuarà automàticament.

en: <strong>Name</strong> &mdash; The name is how it appears on your site.
ca: <strong>Nom</strong> - El nom és com apareix al lloc.

en: <strong>Order</strong> &mdash; Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
ca: <strong>Ordre</strong> - Les pàgines es mostren normalment en ordre alfabètic, però podeu escollir el vostre propi ordre en introduir un número (1 si és primer, etcètera) en aquest camp.

en: <strong>Organize</strong> or participate in local Meetups and WordCamps.
ca: <strong>Organitzeu</strong> o participeu en les Meetups locals i en les WordCamps.

en: <strong>Parent</strong> &mdash; Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have child categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
ca: <strong>Pare</strong> - Les categories, a diferència de les etiquetes, poden tenir una jerarquia. Podeu tenir una categoria Jazz, i, per sota d'aquesta, tenir categories filles per al Bebop i el Big Band. Totalment opcional. Per crear una subcategoria, trieu altra categoria del menú desplegable del pare.

en: <strong>Parent</strong> &mdash; You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
ca: <strong>Pare</strong> - Podeu organitzar les pàgines per jerarquies. Per exemple, podeu tenir una pàgina «Quant a« que tingui les pàgines «Història de ma vida» i «El meu gos» per sota d'ella. No hi ha límit en quants nivells podeu niar les pàgines.

en: <strong>Post editor</strong> &mdash; Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and Text. Choose the mode by clicking on the appropriate tab.
ca: <strong>Editor d'entrades</strong> - Introduïu el text de l'entrada. Hi ha dos modes d'edició: visual i text. Trieu el mode fent clic en la pestanya adequada.

en: <strong>Preview</strong> will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
ca: <strong>Mostra</strong> us ensenyarà com es veurà l'esborrany de l'entrada si la publiqueu. &laquo;Visualitza&raquo; us portarà a la web a veure l'entrada. Aquest enllaç està disponible depenent de l'estat de l'entrada.

en: <strong>Profile Information</strong> &mdash; user email address, username, display name, nickname, first name, last name, description/bio, and registration date.
ca: <strong>Informació del perfil</strong> &mdash; l'adreça electrònica, el nom d'usuari, el nom que cal mostrar, el nom, els cognoms, la descripció i biografia, i la data de registre.

en: <strong>Promote</strong> the WordPress project to your community.
ca: <strong>Promoveu</strong> el projecte WordPress a la vostra comunitat.

en: <strong>Publish</strong> &mdash; You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). The Password protected option allows you to set an arbitrary password for each post. The Private option hides the post from everyone except editors and administrators. Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post.
ca: <strong>Publicar</strong> &mdash; Podeu definir les condicions de publicació de les entrades des del quadre Publica. Per canviar-ne l'estat, la visibilitat i publicar-la (immediatament), feu clic a l'enllaç Edita per veure més opcions. La visibilitat inclou opcions per definir una contrasenya d'accés que protegeixi l'entrada o per fixar-la a la portada del blog indefinidament. L'opció de protegir-la amb contrasenya us permet definir-ne una d'arbitrària per a cada entrada. Si feu l'entrada Privada, ningú la podrà veure excepte els editors i administradors. Publicar-la (immediatament) us permet definir una data i hora futures o passades, de tal manera que podeu planificar la publicació d'una entrada o antedatar-la.

en: <strong>Quick Draft</strong> &mdash; Allows you to create a new post and save it as a draft. Also displays links to the 3 most recent draft posts you've started.
ca: <strong>Esborrany ràpid</strong> - Us permet crear una entrada nova i desar-la com a esborrany. També mostra enllaços als darrers 3 esborranys d'entrades que heu iniciat.

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
ca: <strong>L'edició ràpida</strong> proporciona un accés en línia a les metadades de l'entrada, que us permet actualitzar els detalls de l'entrada sense deixar aquesta pantalla.

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
ca: <strong>Aleatori:</strong> Mostra una imatge diferent a cada pàgina.

en: <strong>Remove</strong> allows you to remove a user from your site. It does not delete their content. You can also remove multiple users at once by using bulk actions.
ca: <strong>Suprimeix</strong> us permet suprimir un usuari de la web. No se suprimeix el seu contingut. Podeu també suprimir molts usuaris d'una vegada fent servir les accions en massa.

en: <strong>Screen Options</strong> &mdash; Use the Screen Options tab to choose which Dashboard boxes to show.
ca: <strong>Opcions de pantalla</strong> - Utilitzeu la pestanya d'opcions de pantalla per triar quines caixes mostrar al tauler.

en: <strong>Send Trackbacks</strong> &mdash; Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
ca: <strong>Envia retroenllaços</strong> - Els retroenllaços són una manera d'avisar als sistemes de blocs tradicionals que els heu enllaçat. Introduïu la o els URL on voleu enviar els retroenllaços. Si enllaceu a altres blogs amb WordPress, se'ls avisarà automàticament a través dels retropings, i llavors aquest camp no és necessari.

en: <strong>Send password reset</strong> sends the user an email with a link to set a new password.
ca: <strong>Envia per reinicialitzar la contrasenya</strong> envia a l'usuari un correu electrònic amb un enllaç per establir una nova contrasenya.

en: <strong>Session Tokens</strong> &mdash; User login information, IP Addresses, Expiration Date, User Agent (Browser/OS), and Last Login.
ca: <strong>Testimonis de sessió</strong> &mdash; informació d'inici de sessió de l'usuari, adreces IP, dates de caducitat, agent de l'usuari (navegador/sistema operatiu) i últim inici de sessió.

en: <strong>Settings</strong> &mdash; This page shows a list of all settings associated with this site. Some are created by WordPress and others are created by plugins you activate. Note that some fields are grayed out and say Serialized Data. You cannot modify these values due to the way the setting is stored in the database.
ca: <strong>Configuració</strong> &mdash; Aquesta pàgina mostra una lista de tots els paràmetres associats a aquest lloc web. Alguns són creats pel WordPress i altres per les extensions que activeu. Fixeu-vos que alguns camps estan grisos i diu dades serialitzades. No podeu modificat aquests valors per la forma que les dades estan emmagatzemades a la base de dades.

en: <strong>Share</strong> your knowledge in the WordPress support forums.
ca: <strong>Compartiu</strong> els vostres coneixements als fòrums de suport del WordPress.

en: <strong>Site Health Status</strong> &mdash; Informs you of any potential issues that should be addressed to improve the performance or security of your website.
ca: <strong>Estat de salut del lloc</strong> &mdash; Us informa de qualsevol problema potencial que pogués ser adreçat per millorar el rendiment o seguretat del lloc web.

en: <strong>Slug</strong> &mdash; The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
ca: <strong>Resum</strong> - El &#8220;resum&#8221; és l'URL amigable del nom. Normalment són minúscules i conté solament lletres, noms i guions.

en: <strong>Speed up</strong> your images and photos.
ca: <strong>Accelera</strong> les imatges i fotos.

en: <strong>Template</strong> &mdash; Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
ca: <strong>Plantilla</strong> - Alguns temes tenen plantilles personalitzades que podeu usar per a certes pàgines que puguin tenir característiques addicionals o dissenys personalitzats. Si és així, els veureu en aquest menú desplegable.

en: <strong>Test</strong> new releases and proposed features for the Block Editor.
ca: <strong>Proveu</strong> noves versions i característiques proposades per a l'editor de blocs.

en: <strong>Themes</strong> &mdash; This area shows themes that are not already enabled across the network. Enabling a theme in this menu makes it accessible to this site. It does not activate the theme, but allows it to show in the site&#8217;s Appearance menu. To enable a theme for the entire network, see the <a href="%s">Network Themes</a> screen.
ca: <strong>Themes</strong> &mdash; Aquesta àrea mostra els temes que no estan activats encara a tota la xarxa. En activar un tema en aquest menú, els fa accessibles en aquest lloc web. Això no activa el tema, però permet mostrar-lo al menú Aparença del lloc web. Per activar un tema a la xarxa sencera, mireu la pantalla <a href="%s">temes de la xarxa</a>

en: <strong>Title</strong> &mdash; Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
ca: <strong>Títol</strong> - Introdueix un títol per a l'entrada. Una vegada introduït veureu l'enllaç permanent, que podreu editar, a la part inferior.

en: <strong>Translate</strong> WordPress into your local language.
ca: <strong>Traduïu</strong> el WordPress al vostre idioma local.

en: <strong>Trash</strong> removes your post from this list and places it in the Trash, from which you can permanently delete it.
ca: <strong>Paperera</strong> suprimeix l'entrada des d'aquesta llista i la col·loca a la paperera, des d'on podeu suprimir-la permanentment.

en: <strong>Users</strong> &mdash; This displays the users associated with this site. You can also change their role, reset their password, or remove them from the site. Removing the user from the site does not remove the user from the network.
ca: <strong>Usuaris</strong> &mdash; Aquests mostra els usuaris associats a aquest lloc web. Podeu canviar el seu rol, reiniciar la seva contrasenya, o suprimir-los del lloc web. En suprimir un usuari d'un lloc web no se suprimeix l'usuari de la xarxa.

en: <strong>View</strong> takes you to a public author archive which lists all the posts published by the user.
ca: <strong>Visualitza</strong> us porta a un arxiu d'autor públic que enumera totes les entrades publicades per l'usuari.

en: <strong>View</strong> will take you to a public display page for that file.
ca: <strong>Visualitza</strong> us portarà a una pàgina de visualització pública d'aquest fitxer.

en: <strong>WARNING:</strong> This can take a really long time if you have a lot of entries in your LiveJournal, or a lot of comments. Ideally, you should only start this process if you can leave your computer alone while it finishes the import.
ca: <strong>AVÍS:</strong> Açò pot trigar molt de temps si teniu un munt de entrades al LiveJournal, o un munt de comentaris. Idealment, és recomanable que comenceu aquest procés solament si podeu deixar el vostre ordinador sol mentre acaba la importació.

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same as your Privacy Policy page!
ca: <strong>Advertiment:</strong> aquestes pàgines no haurien de ser les mateixes que la pàgina de política de privacitat!

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
ca: <strong>Avís:</strong> aquestes pàgines haurien de ser diferents!

en: <strong>Welcome to WooCommerce</strong> &#8211; You&lsquo;re almost ready to start selling :)
ca: <strong>Benvingut/da a WooCommerce</strong> &#8211; Ja estàs gairebé a punt per començar a vendre :)

en: <strong>Welcome</strong> &mdash; Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.
ca: <strong>Benvinguts</strong> - Mostra enllaços a les tasques més comunes quan estàs configurant un lloc web nou.

en: <strong>WordPress Events and News</strong> &mdash; Upcoming events near you as well as the latest news from the official WordPress project and the <a href="%s">WordPress Planet</a>.
ca: <strong>Esdeveniments i notícies del WordPress</strong> &mdash; futurs esdeveniments propers a vós així com les darreres notícies del projecte oficial del WordPress i del <a href="%s">Planeta del WordPress</a>.

en: <strong>Write</strong> and submit patches to fix bugs or help build new features.
ca: <strong>Escriviu</strong> i envieu pedaços per corregir errors o ajudar a crear noves característiques.

en: <strong>Write</strong> or improve documentation for WordPress.
ca: <strong>Escriviu</strong> o milloreu la documentació del WordPress.

en: <strong>Your theme (%s) contains outdated copies of some WooCommerce template files.</strong> These files may need updating to ensure they are compatible with the current version of WooCommerce. Suggestions to fix this:
ca: <strong>El tema (%s) conté còpies obsoletes d'alguns fitxers de plantilla de WooCommerce.</strong> Pot ser que hagueu d'actualitzar aquests fitxers per assegurar que són compatibles amb la versió actual de WooCommerce. Suggeriments per solucionar això:

en: <strong>You’re editing details specific to this variation.</strong> Some information, like description and images, will be inherited from the main product, <noticeLink><parentProductName/></noticeLink>.
ca: <strong>Esteu editant detalls específics d'aquesta variació.</strong> Alguna informació, com ara la descripció i les imatges, s'heretarà del producte principal, <noticeLink><parentProductName/></noticeLink>.

en: A 12-character Akismet API key. Available at akismet.com/get/
ca: Una clau d'API de 12 caràcters d'Akismet. Disponible a akismet.com/get/

en: A 2 digit country code, e.g. US. Leave blank to apply to all.
ca: Un codi de país de 2 dígits, per exemple ES. Deixa'l en blanc per a aplicar-ho a tots.

en: A 2 digit state code, e.g. AL. Leave blank to apply to all.
ca: Un codi de província de 2 dígits, per exemple MA. Deixa'l en blanc per a aplicar-ho a totes.

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
ca: Una <a href="%s">pàgina estàtica</a> (seleccioneu a continuació)

en: A Coruña
ca: La Corunya

en: A PHP session was created by a %1$s function call. This interferes with REST API and loopback requests. The session should be closed by %2$s before making any HTTP requests.
ca: S'ha creat una sessió del PHP per a la funció %1$s. Això interfereix amb l'API REST i les sol·licituds de retorn. La sessió hauria de tancar-se per %2$s abans de fer qualsevol altra sol·licitud HTTP.

en: A Picture is Worth a Thousand Words
ca: Una imatge val més que mil paraules

en: A Semantic Personal Publishing Platform
ca: Una plataforma de publicació personal semàntica

en: A URL to redirect the customer after checkout. This could be, for example, a link to the payment processors website.
ca: Un URL al qual redirigir el client després de finalitzar la compra. Podria ser, per exemple, un enllaç al web de processament de pagaments.

en: A UUID provided by the application to uniquely identify it. It is recommended to use an UUID v5 with the URL or DNS namespace.
ca: Un UUID proporcionat per l'aplicació per a identificar-lo de manera única. Es recomana utilitzar un UUID v5 amb l'URL o l'espai de noms DNS.

en: A WordPress Commenter
ca: Un comentarista del WordPress

[ctx: A button label used during Two-Step setup.]
en: Enable
ca: Activa

en: A calendar of your site’s posts.
ca: Un calendari de les entrades del lloc.

en: A city in the same timezone as you.
ca: Una ciutat en el mateix fus horari que el teu.

en: A clean, no-nonsense magazine theme
ca: Un tema de revista net i ordenat

en: A cloud of your most used product tags.
ca: Un núvol de les etiquetes de producte més utilitzades.

en: A cloud of your most used tags.
ca: Un núvol de les etiquetes més utilitzades.

en: A comment is held for moderation
ca: S'ha rebut un comentari per moderar

en: A connection ID must be passed in order to disconnect.
ca: S'ha de passar un identificador de connexió per a desconnectar-se.

en: A content summary without markup (truncated if no excerpt is provided).
ca: Un resum del contingut sense marcatge (truncat si no es proporciona cap extracte).

en: A date format for all date strings.
ca: Un format de data per a totes les cadenes de data.

en: A day number of the week that the week should start on.
ca: El número del dia de la setmana en què la setmana hauria de començar.

en: A description of the pattern.
ca: La descripció del patró.

en: A description of the theme.
ca: Una descripció del tema.

en: A detailed variation description.
ca: Una descripció detallada de la variació.

en: A duplicate event already exists.
ca: Ja existeix un esdeveniment duplicat.

en: A few catchy words to motivate your readers to comment
ca: Unes poques paraules enganxoses que motivin els lectors a comentar

en: A font face matching those settings already exists.
ca: Ja existeix una tipografia que coincideix amb aquests paràmetres.

en: A font family with slug "%s" already exists.
ca: Ja existeix una família de tipus de lletra amb l'àlies «%s».

en: A friendly name for the webhook.
ca: Un nom comprensible per al webhook.

en: A friendly summary of the response including the HTTP response code, message, and body.
ca: Un resum comprensible de la resposta incloent el codi HTTP de resposta, el missatge i el cos.

en: A huge benefit of blocks is that you can edit them in place and manipulate your content directly. Instead of having fields for editing things like the source of a quote, or the text of a button, you can directly change the content. Try editing the following quote:
ca: Un benefici molt gran dels blocs és que podeu editar-los en lloc i manipular el contingut directament. Enlloc de tindre camps per a editar coses com el codi d'una citació o el text d'un botó, podeu canviar el continngut directament. Proveu a editar la citació següent:

en: A human readable description for the setting used in interfaces.
ca: Una descripció comprensible per a l'opció utilitzada en interfícies.

en: A human readable label for the setting used in interfaces.
ca: Una etiqueta comprensible per a l'opció utilitzada en interfícies.

en: A human-readable description of the post type.
ca: Descripció llegible del tipus d'entrada.

en: A human-readable description of the resource.
ca: Descripció llegible del recurs.

en: A human-readable description of the taxonomy.
ca: Una descripció llegible de la taxonomia.

en: A human-readable variation title.
ca: Un títol llegible de la variació.

en: A known issue.
ca: Un problema conegut.

en: A label describing the test.
ca: Una etiqueta per descriure la prova.

en: A link to a pattern category.
ca: Un enllaç a una categoria de patrons.

en: A link to a post format
ca: Un enllaç a un format d'entrada

en: A link to a product category.
ca: Un enllaç a una categoria de producte.

en: A link to a product sold on a different website, e.g. brand collab.
ca: Un enllaç a un producte venut en un lloc web diferent, p. ex. una col·laboració d'una marca.

en: A link to a product tag.
ca: Un enllaç a una etiqueta de producte.

en: A link to a product.
ca: Un enllaç a un producte.

en: A link to set a new password will be sent to your email address.
ca: S'enviarà un enllaç per establir una nova contrasenya a la vostra adreça electrònica.

en: A list of stats to query must be provided.
ca: S'ha de proporcionar una llista d'estadístiques per a la consulta.

en: A list of taxonomy terms that can be used in regard to order/product statuses.
ca: Una llista de termes de taxonomia que es poden utilitzar en relació als estats de les comandes/productes.

en: A list of taxonomy terms used for product visibility.
ca: Una llista de termes de taxonomia utilitzada per a la visibilitat del producte.

en: A list of the inner block's own inner blocks. This is a recursive definition following the parent innerBlocks schema.
ca: Una llista de blocs més interiors que pertanyen a blocs més interiors. Aquest és una definició recursiva que segueix l'esquema de blocs interns superiors.

en: A list of your site&#8217;s Pages.
ca: Una llista de les pàgines del lloc web.

en: A list of your store's products.
ca: Una llista dels productes de la botiga.

en: A list of your store's top-rated products.
ca: Una llista dels productes més valorats de la botiga.

en: A list or dropdown of categories.
ca: Una llista de categories o un desplegable.

en: A list or dropdown of product categories.
ca: Una llista o desplegable de les categories de productes.

en: A live rate is the exact cost to ship an order, quoted directly from the shipping carrier.
ca: Una tarifa en temps real és el cost exacte per enviar una comanda, pressupostada directament des del transportista.

en: A malformed response was received
ca: S'ha rebut una resposta mal formada

en: A media item.
ca: Un element mèdia.

en: A minimalist theme designed for photos and other content.
ca: Un tema minimalista dissenyat per fotos i altre contingut.

en: A minimum order amount
ca: Una quantitat mínima a la comanda

en: A minimum order amount AND a coupon
ca: Quantitat mínima per comanda I cupó

en: A minimum order amount AND coupon
ca: Una quantitat mínima per comanda I un cupó

en: A minimum order amount OR a coupon
ca: Quantitat mínima per comanda O cupó

en: A minimum order amount OR coupon
ca: Una quantitat mínima per comanda O un cupó

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
ca: Un arxiu de les entrades del lloc web.

en: A more descriptive explanation of what the test looks for, and why it is important for the user.
ca: Una explicació més descriptiva de per a què és la prova, i per què és tan important per a l'usuari.

en: A multipurpose, traditional blog theme which contains up to a large three-column layout that is clean, responsive, and highly readable.
ca: Un tema de bloc tradicional i multipropòsit, que conté un format de tres columnes grans que és clar, responsiu i molt llegible.

en: A name is required for this term.
ca: És necessari un nom per aquest terme.

en: A named status for the object.
ca: Un nom d'estatus de l'objecte.

en: A named status for the post.
ca: Un nom d'estat de l'entrada.

en: A named status for the theme.
ca: Un nom d'estat per al tema.

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
ca: L'entrada "%s" té un comentari nou que espera l'aprovació

en: A new minor update is available for your site. Because minor updates often address security, it&#8217;s important to install them.
ca: Una actualització menor nova està disponible del lloc web. Com que les actualitzacions menors sovint solucionen problemes de seguretat, és important instal·lar-les.

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
ca: L'entrada "%s" té un retroenllaç nou que espera l'aprovació

en: A new queue has begun processing. <a href="%s">View actions in-progress &raquo;</a>
ca: S'ha començat a processar una nova cua. <a href="%s">Visualitza les accions en marxa &raquo;</a>

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
ca: L'entrada "%s" té un retroenllaç nou que espera l'aprovació

en: A new version of WordPress is available.
ca: Hi ha disponible una versió nova del WordPress.

en: A note has been added to your order
ca: S'ha afegit una nota a la vostra comanda

en: A page cache plugin was detected.
ca: S'ha detectat una extensió de memòria cau de pàgines.

en: A page cache plugin was not detected.
ca: No s'ha detectat cap extensió de memòria cau de pàgines.

en: A partial IP address can be passed and matching results will be returned.
ca: Es pot passar una adreça IP parcial i es retornaran els resultats que coincideixin.

en: A password protected post can not be set to sticky.
ca: Una entrada protegida per contrasenya no es pot fixar.

en: A password reset email has been sent to the email address on file for your account, but may take several minutes to show up in your inbox. Please wait at least 10 minutes before attempting another reset.
ca: S'ha enviat un correu electrònic de reinici de contrasenya a l'adreça de correu electrònic del compte, però aquest pot trigar uns quants minuts en aparèixer a la vostra safata d'entrada. Espereu almenys 10 minuts abans d'intentar un altre reinici.

en: A password reset link was emailed to %s.
ca: Un enllaç per a reinicialitzar la contrasenya s'ha enviat a %s.

en: A password to protect access to the content and excerpt.
ca: Una contrasenya per protegir l'accés al contingut i el resum.

en: A persistent object cache is being used
ca: S'està utilitzant una memòria cau d'objectes persistent

en: A persistent object cache is not required
ca: No és necessària una memòria cau d'objectes persistent

en: A persistent object cache makes your site&#8217;s database more efficient, resulting in faster load times because WordPress can retrieve your site&#8217;s content and settings much more quickly.
ca: Una memòria cau d'objectes persistent fa que la base de dades del vostre lloc web sigui més eficient, el que resulta en temps de càrrega més ràpids perquè el WordPress pot recuperar el contingut i la configuració del vostre lloc web molt més ràpidament.

en: A plugin disallowed this event.
ca: Una extensió ha rebutjat aquest esdeveniment.

en: A plugin has prevented updates by disabling %s.
ca: Una extensió ha impedit els actualitzacions en desactivar %s.

en: A plugin prevented the event from being rescheduled.
ca: Una extensió ha evitat que l'esdeveniment sigui reprogramat.

en: A plugin prevented the event from being scheduled.
ca: Una extensió ha evitat que l'esdeveniment sigui programat.

en: A plugin prevented the event from being unscheduled.
ca: Una extensió ha evitat que l'esdeveniment es desprogramés.

en: A plugin prevented the hook from being cleared.
ca: Una extensió ha evitat que el ganxo sigui buidat.

en: A post ID mismatch has been detected.
ca: S'ha detectat un desajust de l'identificador de l'entrada.

en: A post can not be sticky and have a password.
ca: Una entrada no es pot fixar i tindre contrasenya.

en: A post type mismatch has been detected.
ca: S'ha detectat un desajust del tipus d'entrada.

en: A previous automatic background update could not occur.
ca: No s'ha produït una actualització automàtica en segon pla prèvia.

en: A previous automatic background update ended with a critical failure, so updates are now disabled.
ca: Una anterior actualització automàtica en segon pla ha acabat amb una errada crítica, així que les actualitzacions estan desactivades.

en: A problem with your XML-RPC file.
ca: Un problema amb el fitxer XMLRPC.

en: A product attribute term with the provided ID could not be found
ca: No s'ha pogut trobar cap terme d'atribut de producte amb l'identificador proporcionat

en: A product attribute with the provided ID could not be found
ca: No s'ha trobat cap atribut de producte amb l'identificador proporcionat

en: A product category with the provided ID could not be found
ca: No s'ha trobat cap categoria de producte amb l'identificador proporcionat

en: A product shipping class with the provided ID could not be found
ca: No s'ha trobat cap classe d'enviament de producte amb l'identificador proporcionat

en: A product tag with the provided ID could not be found
ca: No s'ha trobat cap etiqueta de producte amb l'identificador proporcionat

en: A product with this ID already exists.
ca: Ja existeix un producte amb aquest identificador.

en: A product with this SKU already exists.
ca: Un producte amb aquest SKU ja existeix.

en: A recovery link was already sent %1$s ago. Please wait another %2$s before requesting a new email.
ca: Un enllaç de recuperació ja s'ha enviat fa %1$s. Espereu altre %2$s abans de soŀlicitar un correu electrònic nou.

en: A red bar on the left means the comment is waiting for you to moderate it.
ca: Una barra vermella a l'esquerra indica que el comentari està esperant que el modereu.

en: A sampling of the many features WordPress.com offers
ca: Una mostra de les moltes possibilitats que ofereix WordPress.com

en: A scheduled event has failed
ca: Un esdeveniment planificat ha fallat

en: A scheduled event is late
ca: Un esdeveniment programat s'ha retardat

en: A search form for your site.
ca: Un formulari de cerca del lloc web.

en: A search form for your store.
ca: Un formulari de cerca per la botiga.

en: A security key has been added for <strong>%s</strong>.
ca: S'ha afegit una clau de seguretat per a <strong>%s</strong>.

en: A set of high quality curated patterns.
ca: Un conjunt de patrons seleccionats d'alta qualitat.

en: A set of products that go well together, e.g. camera kit.
ca: Un conjunt de productes que combinen bé, p. ex. un kit de càmera.

en: A shipping zone consists of the region(s) you'd like to ship to and the shipping method(s) offered. A shopper can only be matched to one zone, and we'll use their shipping address to show them the methods available in their area.
ca: Una zona d'enviament consisteix en la(es) regió(ns) a la(es) qual(s) voleu enviar i el(s) mètode(s) d'enviament que s'ofereixen. Un comprador només es pot associar a una zona, i utilitzarem la seva adreça d'enviament per mostrar-li els mètodes disponibles a la seva àrea.

en: A shipping zone is a geographic region where a certain set of shipping methods and rates apply.
ca: Una zona d'enviament és una regió geogràfica on s'aplica cert conjunt de mètodes d'enviament i tarifes.

en: A shipping zone is a geographic region where a certain set of shipping methods are offered.
ca: Una zona d'enviament és una regió geogràfica en la qual s'ofereix un conjunt de mètodes d'enviament.

en: A short description of the block, in human readable format.
ca: Una descripció curta del bloc, en un format llegible per humans.

en: A simple offline gateway that lets you accept BACS payment.
ca: Una passarel·la senzilla sense connexió que us permet acceptar pagaments per transferència bancària.

en: A simple offline gateway that lets you accept a check as method of payment.
ca: Una passarel·la senzilla sense connexió que us permet acceptar xecs com a mètode de pagament.

en: A simple offline gateway that lets you accept cash on delivery.
ca: Una passarel·la senzilla sense connexió que us permet acceptar pagaments contra reembors.

en: A single physical or virtual product, e.g. a t-shirt or an eBook.
ca: Un sol producte físic o virtual, p. ex. una samarreta o un llibre electrònic.

en: A static page
ca: Una pàgina estàtica

en: A sticky post can not be password protected.
ca: Una entrada fixada no es pot protegir amb contrasenya.

en: A structure tag is required when using custom permalinks. <a href="%s">Learn more</a>
ca: Una etiqueta d'estructura cal quan es fan servir enllaços permanents personalitzats. <a href="%s">Aprèn més</a>

en: A tax rate with the provided ID could not be found
ca: No s'ha trobat cap taxa d'impostos amb l'identificador proporcionat

en: A term with the name provided already exists in this taxonomy.
ca: Un terme amb el nom i url ja existeix a la taxonomia.

en: A term with the name provided already exists with this parent.
ca: Un terme amb el nom proporcionat ja existeix amb aquest pare.

en: A test is unavailable
ca: No està disponible una prova

en: A theme conflict.
ca: Un conflicte amb el tema.

en: A time format for all time strings.
ca: Un format d'hora per a totes les cadenes de temps.

en: A title on that page cannot be found.
ca: No es troba el títol de la pàgina.

en: A unique identifier for the setting.
ca: Un identificador únic per a l'opció.

en: A unique identifier for the tool.
ca: Un identificador únic per a l'eina.

en: A unique identifier that can be used to link settings together.
ca: Un identificador únic que pot utilitzar-se per enllaçar diverses opcions.

en: A valid URL was not provided.
ca: No heu introduït un URL vàlid.

en: A valid email address is required
ca: Es necessita una adreça electrònica vàlida

en: A valid email address is required.
ca: Es necessita una adreça electrònica vàlida.

en: A valid email address must be given.
ca: S'ha de donar una adreça de correu electrònic vàlida.

en: A valid event name must be specified.
ca: S'ha d'especificar un nom d'esdeveniment vàlid.

en: A valid free shipping coupon
ca: Habilitar el cupó d'enviament gratuït

en: A valid prop name must be specified
ca: S'ha d'especificar un nom de propietat vàlid

en: A variable mismatch has been detected.
ca: S'ha detectat un desajust de variable.

en: A variety of designs to display your team members.
ca: Diversos dissenys per mostrar els membres del vostre equip.

en: A variety of footer designs displaying information and site navigation.
ca: Diversos dissenys de peu de pàgina que mostren informació i navegació del lloc web.

en: A variety of header designs displaying your site title and navigation.
ca: Diversos dissenys de capçalera que mostren el títol i la navegació del lloc web.

en: A while ago
ca: Fa un temps

en: A widget containing a block.
ca: Un giny que conté un bloc.

en: A zip file of the theme to be uploaded.
ca: Un fitxer zip del tema que es penjarà.

en: ABOUT US
ca: QUANT A NOSALTRES

en: AI Service is unavailable, try again later.
ca: El servei d'IA no està disponible; torneu-ho a provar més tard.

en: AI content generation is not allowed on this store. Update your store settings if you wish to enable this feature.
ca: La generació de contingut amb IA no està permesa en aquesta botiga. Actualitzeu la configuració de la botiga si voleu activar aquesta característica.

en: AND
ca: I

en: AOV
ca: VMC

en: API Key
ca: Clau API

en: API Key generated successfully. Make sure to copy your new keys now as the secret key will be hidden once you leave this page.
ca: S'ha generat la clau API correctament. Assegureu-vos de copiar les noves claus ara ja que la clau secreta s'ocultarà una vegada abandoneu aquesta pàgina.

en: API Key updated successfully.
ca: S'ha actualitzat la clau API correctament.

en: API Version
ca: Versió de l'API

en: API credentials
ca: Credencials de l'API

en: API docs
ca: Documentació de l'API

en: API enabled
ca: API activada

en: API key
ca: Clau API

en: API key deleted successfully.
ca: S'ha suprimit amb èxit la clau API.

en: API key must be set to fetch stats.
ca: La clau de l'API ha de ser configurada per obtenir estadístiques.

en: API key updated successfully.
ca: S'ha actualitzat la clau API amb èxit.

en: API path.
ca: Ruta de l'API.

en: API user is invalid
ca: L'usuari de l'API no és vàlid

en: Abort
ca: cancel·la

en: Abort the product attributes lookup table regeneration
ca: Interromp la regeneració de la taula de cerca d'atributs de producte

en: About
ca: Quant a

en: About Action Scheduler %s
ca: Sobre el programador d'accions %s

en: About Jetpack
ca: Quant al Jetpack

en: About Pages
ca: Quant a les pàgines

en: About WooCommerce
ca: Sobre WooCommerce

en: About WordPress
ca: Quant al WordPress

en: About Yourself
ca: Quant a tu

en: About me
ca: Quant a mi

en: About the user
ca: Quant a l'usuari

en: About us
ca: Quant a nosaltres

en: Accept
ca: Accepta

en: Accept COD if the order is virtual
ca: Accepta el pagament contra reembors si la comanda és virtual

en: Accept Invitation
ca: Accepta la invitació

en: Accept credit and debit cards, offline (cash or bank transfer) and logged-in payments with money in Mercado Pago. Safe and secure payments with the leading payment processor in LATAM.
ca: Accepteu targetes de crèdit i dèbit, pagaments sense connexió (en efectiu o transferència bancària) i identificats a Mercado Pago. Pagaments protegits i segurs mitjançant el processador de pagaments líder a Amèrica Llatina.

en: Accept credit cards and other popular payment methods with %1$sWooCommerce Payments%2$s
ca: Accepteu targetes de crèdit i altres mètodes de pagament populars amb %1$sWooCommerce Payments%2$s

en: Accept credit cards and other popular payment methods with %1$sWooPayments%2$s
ca: Accepteu targetes de crèdit i altres mètodes de pagament populars amb %1$sWooPayments%2$s

en: Accept credit/debit cards and other popular payment methods with no setup or monthly fees — and manage payments right from your store dashboard.
ca: Accepteu targetes de crèdit/dèbit i altres mètodes de pagament populars sense quotes de configuració ni mensuals, i gestioneu els pagaments directament des del tauler de la vostra botiga.

en: Accept debit and credit cards in 135+ currencies, methods such as Alipay, and one-touch checkout with Apple Pay.
ca: Accepteu targetes de dèbit i de crèdit en més de 135 monedes, mètodes com Alipay i el pagament amb un sol toc amb Apple Pay.

en: Accept debit and credit cards in 135+ currencies, methods such as Alipay, and one-touch checkout with Apple Pay. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
ca: Accepta targetes de dèbit i crèdit en més de 135 divises, mètodes com Alipay i pagament amb un sol toc amb Apple Pay. <a href="%s" target="_blank">Més informació</a>.

en: Accept for virtual orders
ca: Accepta per comandes virtuals

en: Accept payments via PayPal using account balance or credit card.
ca: Accepta pagaments amb PayPal utilitzant saldo del compte o targeta de crèdit.

en: Accepted
ca: Acceptat

en: Access competitive shipping prices
ca: Accediu a preus d'enviament competitius

en: Access denied
ca: S'ha denegat l'accés

en: Access discounted shipping rates with DHL and USPS.
ca: Accediu a tarifes d'enviament amb descompte amb DHL i USPS.

en: Access expires
ca: L'accés caduca

en: Access granted
ca: Accés concedit

en: Access restriction
ca: Restricció d'accés

en: Access to Purchased Downloads
ca: Accés a les descàrregues comprades

en: Accessibility
ca: Accessibilitat

en: Accessibility Ready
ca: Llest per a accessibilitat

en: Accessibility is important &mdash; don&#8217;t forget image alt attribute
ca: L'accessibilitat és important; no oblideu l'atribut alt de la imatge.

en: Account
ca: Compte

en: Account %s activated
ca: S'ha activat el compte %s

en: Account Details
ca: Detalls del compte

en: Account Management
ca: Gestió del compte

en: Account Settings
ca: Paràmetres del compte

[ctx: Account Settings Page Title]
en: Account Settings
ca: Paràmetres del compte

en: Account Type
ca: Tipus de compte

en: Account URL
ca: URL del compte

en: Account could not be accessed.  Are your email address and password correct?
ca: No es pot accedir a la compta. Assegura't de que hagis posat el correu electrònic i la clau correctament.

en: Account could not be created.
ca: El compte no ha pogut ser creat.

en: Account creation
ca: Creació de comptes

en: Account details
ca: Detalls del compte

en: Account details changed successfully.
ca: S'han canviat els detalls del compte correctament.

en: Account details:
ca: Detalls del compte

en: Account endpoints
ca: Extrems del compte

en: Account erasure requests
ca: Sol·licituds de supressió de comptes

en: Account name
ca: Nom del compte

en: Account number
ca: Número de compte

en: Account overview
ca: Resum del compte

en: Account settings
ca: Paràmetres del compte

en: Account username
ca: Nom d'usuari

en: Accounts &amp; Privacy
ca: Comptes i privadesa

en: Accuracy
ca: Precisió

en: Action
ca: Acció

en: Action Group
ca: Grup d'accions

en: Action Scheduler
ca: Programador d'accions

en: Action Scheduler has migrated data to custom tables; however, orphaned log entries exist in the WordPress Comments table. %1$s <a href="%2$s">Learn more &raquo;</a>
ca: El programador d'accions ha migrat les dades a taules personalitzades; no obstant això, les entrades de registre orfes existeixen a la taula de comentaris de WordPress. %1$s <a href="%2$s">Apreneu més&raquo;</a>

en: Action Scheduler is a scalable, traceable job queue for background processing large sets of actions. Action Scheduler works by triggering an action hook to run at some time in the future. Scheduled actions can also be scheduled to run on a recurring schedule.
ca: El programador d'accions és una cua de treball escalable i traçable per al processament en segon pla de grans conjunts d'accions. El programador d'accions funciona activant un ganxo d'acció per executar en algun moment en el futur. Les accions programades també es poden programar per executar-se en una programació periòdica.

en: Action Scheduler migration in progress. The list of scheduled actions may be incomplete.
ca: La migració del programador d'accions està en marxa. La llista d'accions programades pot estar incompleta.

en: Action Scheduler package
ca: Paquet del programador d'accions

en: Action Scheduler package running on your site.
ca: El paquet del programador de accions s'està executant al vostre lloc.

en: Action Scheduler was unable to delete action %1$d. Reason: %2$s
ca: El programador d'accions no ha pogut suprimir l'acció %1$d. Motiu: %2$s

en: Action Status
ca: Estat de l'acció

en: Action [%1$s] has an invalid schedule: %2$s
ca: L’acció [%1$s] té una programació no vàlida: %2$s

en: Action [%1$s] has invalid arguments. It cannot be JSON decoded to an array. $args = %2$s
ca: L'acció [%1$s] té arguments no vàlids. JSON no la pot descodificar a una llista. $args = %2$s

en: Action cancelled. Have a question?
ca: S'ha cancel·lat l'acció. Teniu alguna pregunta?

en: Action event
ca: Esdeveniment d'acció

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
ca: L'acció ha fallat. Actualitzeu la pàgina i torneu-ho a provar.

en: Action has been confirmed.
ca: S'ha confirmat l'acció.

en: Action needed
ca: Acció necessària

en: Action statuses are Pending, Complete, Canceled, Failed
ca: Els estats d'acció són «Pendent», «Complet», «Cancel·lat» i «Fallit»

en: Action that should be completed to connect Jetpack.
ca: Acció que s'hauria de completar per connectar amb Jetpack.

en: ActionScheduler_Action::$args too long. To ensure the args column can be indexed, action args should not be more than %d characters when encoded as JSON.
ca: ActionScheduler_Action::$args massa llarg. Per garantir que la columna d'arguments es pot indexar els arguments de les accions no haurien de ser de més de %d caràcters en ser codificats com a JSON.

en: Actionable order statuses
ca: Estats de comanda que requereixen alguna acció

en: Actions
ca: Accions

en: Activate
ca: Activa

en: Activate %1$s
ca: Activa %1$s

en: Activate & Save
ca: Activa i desa

en: Activate &#8220;%s&#8221;
ca: Activa &#8220;%s&#8221;

en: Activate &amp; Publish
ca: Activa i publica

en: Activate &raquo;
ca: Activar &raquo;

en: Activate Jetpack
ca: Activa Jetpack

en: Activate Module
ca: Activa el mòdul

en: Activate Plugin
ca: Activa l'extensió

en: Activate Plugin &amp; Go to Press This
ca: Activa l'extensió &amp; Vés a «Publica això»

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
ca: Activa l'extensió &amp; Executa l'importador

en: Activate Press This
ca: Activa Publica això

en: Activate Site
ca: Activa el lloc

en: Activate now
ca: Activar ja

en: Activate this plugin
ca: Activa aquesta extensió

[ctx: Activate this theme]
en: Activate
ca: Activa

en: Activate usage tracking
ca: Activa el seguiment d'ús

en: Activate:
ca: Activa

en: Activated
ca: Activat?

en: Activating
ca: S'està activant

en: Activation Key Required
ca: Cal un codi d'activació

en: Activation Key:
ca: Codi d'activació:

en: Activation email sent. Please check your inbox.
ca: S'ha enviat un correu d'activació. Comproveu la safata d'entrada.

en: Active
ca: Actiu

en: Active Child Theme
ca: Tema fill actiu

en: Active Plugins
ca: Extensions actives

en: Active Product Filters
ca: Filtres de productes actius

en: Active Theme
ca: Tema actiu

en: Active editor
ca: Editor actiu

en: Active filters
ca: Filtres actius

[ctx: Active plugin installations]
en: %s+ Million | %s+ Million
ca[0]: +%s milió
ca[1]: +%s milions

[ctx: Active plugin installations]
en: Less Than 10
ca: Menys de 10

en: Active plugins
ca: Extensions actives

en: Active plugins.
ca: Extensions actives.

en: Active theme
ca: Tema actiu

en: Active theme color palette.
ca: Paleta de colors de tema actiu.

en: Active theme font sizes.
ca: Tipus de lletra del tema actiu.

en: Active theme gradients.
ca: Degradats del tema actiu.

en: Active theme spacing scale.
ca: Escala d'espaiat del tema actiu.

en: Active theme spacing sizes.
ca: Mides d'espaiat de temes actius.

en: Active theme: %1$s (version %2$s)
ca: Tema actiu: %1$s (versió %2$s)

en: Activities
ca: Activitats

en: Activity
ca: Activitat

en: Activity log for the action.
ca: Registre d'activitat de l'acció.

en: Activity-Object-Type
ca: Tipus d'objecte d'activitat

en: ActivityPub is a decentralized social networking protocol based on the ActivityStreams 2.0 data format. ActivityPub is an official W3C recommended standard published by the W3C Social Web Working Group. It provides a client to server API for creating, updating and deleting content, as well as a federated server to server API for delivering notifications and subscribing to content.
ca: ActivityPub és un protocol de xarxes socials descentralitzat basat en el format de dades ActivityStreams 2.0. ActivityPub és un estàndard oficial recomanat pel W3C publicat pel W3C Social Web Working Group. Proporciona una API de client a servidor per crear, actualitzar i suprimir contingut, així com una API de servidor a servidor federada per enviar notificacions i subscriure's al contingut.

en: ActivityPub works as is and there is no need for you to install additional plugins, nevertheless there are some plugins that extends the functionality of ActivityPub.
ca: ActivityPub funciona tal qual i no cal que instal·leu extensions addicionals, però hi ha algunes extensions que amplien la funcionalitat d'ActivityPub.

en: Ad-free, lightning-fast videos delivered by Jetpack
ca: Vídeos ràpids sense anuncis, servits pel Jetpack

en: Add
ca: Afegeix

en: Add %1$s and %2$d more product to my store | Add %1$s and %2$d more products to my store
ca[0]: Afegeix %1$s i %2$d producte més a la meva botiga
ca[1]: Afegeix %1$s i %2$d productes més a la meva botiga

en: Add %s
ca: Afegeix %s

en: Add %s to my store
ca: Afegeix %s a la meva botiga

en: Add &ldquo;%s&rdquo; to your cart
ca: Afegiu &ldquo;%s&rdquo; a la vostra cistella

en: Add Audio
ca: Afegeix Àudio

en: Add Comment
ca: Afegeix un comentari

en: Add Custom Field
ca: Afegeix un camp personalitzat

en: Add Data Erasure Request
ca: Afegeix una sol·licitud de supressió de dades

en: Add Data Export Request
ca: Afegeix una sol·licitud d'exportació de dades

en: Add Existing User
ca: Afegeix un usuari existent

en: Add File
ca: Afegeix un fitxer

en: Add Items
ca: Afegeix elements

en: Add Link
ca: Afegeix un enllaç

en: Add Location
ca: Afegeix localització

en: Add Media
ca: Afegeix un mèdia

en: Add Menu Items
ca: Afegeix elements del menú

en: Add New
ca: Afegeix

en: Add New (MVP)
ca: Afegeix nou (PVM)

en: Add New Application Password
ca: Afegeix una contrasenya d'aplicació nova

en: Add New Approved Directory
ca: Afegeix un nou directori aprovat

en: Add New Category
ca: Afegeix

en: Add New Changeset
ca: Afegeix un conjunt de canvis

en: Add New Comment
ca: Afegeix un nou comentari

en: Add New Custom Field:
ca: Afegeix un camp personalitzat nou:

en: Add New Header Image
ca: Afegeix una imatge de capçalera nova

en: Add New Image
ca: Afegeix una imatge nova

en: Add New Link
ca: Afegeix un enllaç

en: Add New Link Category
ca: Afegeix una categoria d'enllaços

en: Add New Media File
ca: Afegeix un nou fitxer mèdia

en: Add New Navigation Menu
ca: Nou menú de navegació

en: Add New Page
ca: Afegeix una pàgina nova

en: Add New Pattern
ca: Afegeix un nou patró

en: Add New Plugin
ca: Afegeix una nova extensió

en: Add New Post
ca: Afegeix una entrada nova

en: Add New Scheduled Action
ca: Afegeix una acció programada nova

en: Add New Site
ca: Afegeix un lloc web nou

en: Add New Tag
ca: Afegeix una etiqueta nova

en: Add New Template
ca: Afegeix una plantilla nova

en: Add New Template Part
ca: Afegeix una secció de plantilla nova

en: Add New Theme
ca: Afegiu un nou tema

en: Add New Topic
ca: Afegeix un nou tòpic

en: Add New User
ca: Afegeix

en: Add Real Content
ca: Afegiu contingut real

en: Add Site
ca: Afegeix un lloc web

en: Add Trusted Site
ca: Afegeix un lloc compartit

en: Add Video
ca: Afegeix vídeo

en: Add Widget
ca: Afegeix un giny

en: Add a Domain
ca: Afegir un domini

en: Add a URL Shortener
ca: Afegeix un escurçador d'URLs

en: Add a Widget
ca: Afegeix un giny

en: Add a custom domain
ca: Afegeix un domini personalitzat

en: Add a filter
ca: Afegeix un filtre

en: Add a link and choose a label for the button linked to a product sold elsewhere.
ca: Afegiu un enllaç i trieu una etiqueta per al botó enllaçat a un producte venut a un altre lloc.

en: Add a menu
ca: Afegeix un menú

en: Add a navigation menu to your sidebar.
ca: Afegeix un menú de navegació a la barra lateral.

en: Add a new field
ca: Afegeix un camp nou

en: Add a new item after this item
ca: Afegeix un element nou després d'aquest

en: Add a new page
ca: Afegeix una pàgina nova

en: Add a new service
ca: Afegeix un servei nou

en: Add a note for your reference, or add a customer note (the user will be notified).
ca: Afegiu una nota per a la vostra referència, o afegiu una nota per al client (es notificarà a l'usuari)

en: Add a post title
ca: Afegeix un títol

en: Add a product
ca: Afegeix un producte

en: Add a review
ca: Afegeix una ressenya

en: Add additional piece of info about each category to the report.
ca: Afegeix informació addicional sobre cada categoria a l'informe.

en: Add additional piece of info about each coupon to the report.
ca: Afegeix informació addicional sobre cada cupó a l'informe.

en: Add additional piece of info about each product to the report.
ca: Afegeix informació addicional sobre cada producte a l'informe.

en: Add additional piece of info about each variation to the report.
ca: Afegeix informació addicional sobre cada variació a l'informe.

en: Add alternate sources for maximum HTML5 playback
ca: Afegeix un origen alternatiu per aconseguir una reproducció màxima en HTML5:

en: Add an Image
ca: Afegeix imatge

en: Add an icon
ca: Afegeix una icona

en: Add and manage attributes used for product options, such as size and color.
ca: Afegiu i gestioneu els atributs utilitzats per a les opcions del producte, com ara la mida i el color.

en: Add another option
ca: Afegeix altra opció

en: Add any files you'd like to make available for the customer to download after purchasing, such as instructions or warranty info. Store-wide updates can be managed in your %1$sproduct settings%2$s.
ca: Afegiu els fitxers que vulgueu posar a disposició del client per baixar-los després de la compra, com ara instruccions o informació sobre la garantia. Les actualitzacions de tota la botiga es poden gestionar a les %1$sopcions dels productes%2$s.

en: Add as many zones as you need &ndash; customers will only see the methods available for their address.
ca: Afegeix tantes zones com necessitis &ndash; els clients només veuran els mètodes disponibles per a la seva adreça.

en: Add attribute
ca: Afegeix un atribut

en: Add audio source
ca: Afegeix una font d'àudio

en: Add block
ca: Afegeix bloc

en: Add contact form
ca: Afegeix un formulari de contacte

en: Add coupon
ca: Afegir cupó

en: Add descriptive pieces of information that customers can use to filter and search for this product. %1$sLearn more%2$s
ca: Afegiu informació descriptiva que els clients puguin utilitzar per filtrar i cercar aquest producte. %1$sMés informació%2$s

en: Add descriptive pieces of information that customers can use to filter and search for this product. <a href="https://woo.com/document/managing-product-taxonomies/#product-attributes" target="_blank" rel="noreferrer">Learn more</a>.
ca: Afegeix informació descriptiva que els clients poden utilitzar per filtrar i cercar aquest producte. <a href="https://woo.com/document/managing-product-taxonomies/#product-attributes" target="_blank" rel="noreferrer">Més informació</a>.

en: Add descriptive pieces of information that customers can use to search for this product on your store, such as “Material” or “Brand”.
ca: Afegiu informació descriptiva que els clients puguin utilitzar per cercar aquest producte a la botiga, com ara «Material» o «Marca».

en: Add existing
ca: Afegeix un existent

en: Add fee
ca: Afegeix una quota

en: Add file
ca: Afegeix un fitxer

en: Add from Google Fonts. Fonts are copied to and served from your site.
ca: Afegiu des de Google Fonts. Els tipus de lletra es copien i es difonen des del lloc.

en: Add hashtags in the content as native tags and replace the #tag with the tag-link
ca: Afegeix hashtags al contingut com a etiquetes natives i substitueix l'#etiqueta per l'enllaç a l'etiqueta

en: Add hashtags in the content as native tags and replace the <code>#tag</code> with the tag link. <strong>This feature is experimental! Please disable it, if you find any HTML or CSS errors.</strong>
ca: Afegeix hashtags al contingut com a etiquetes natives i substitueix l'<code>#etiqueta</code> per l'enllaç a l'etiqueta. <strong>Aquesta característica és experimental! Desactiveu-la si trobeu errors HTML o CSS.</strong>

en: Add images to product gallery
ca: Afegeix imatges a la galeria del producte

en: Add item(s)
ca: Afegeix article(s)

en: Add key
ca: Afegeix una clau

en: Add manually
ca: Afegeix manualment

en: Add media
ca: Afegeix un mèdia

en: Add media files from your computer
ca: Afegiu els mèdia des del vostre ordinador

en: Add menu items
ca: Afegeix elements del menú

en: Add menu items from the column on the left.
ca: Afegeix elements del menú de la columna de l'esquerra.

en: Add my products
ca: Afegeix els meus productes

en: Add new
ca: Afegeix

en: Add new %s
ca: Afegeix nou %s

en: Add new Comment
ca: Afegeix un comentari nou

en: Add new Pattern
ca: Afegeix un nou patró

en: Add new attribute
ca: Afegeix un atribut nou

en: Add new category
ca: Afegeix una categoria nova

en: Add new coupon
ca: Afegeix un nou cupó

en: Add new option...
ca: Afegeix una opció nova...

en: Add new order
ca: Afegeix una nova comanda

en: Add new page
ca: Afegeix una pàgina nova

en: Add new post
ca: Afegeix una entrada nova

en: Add new product
ca: Afegeix un nou producte

en: Add new shipping class
ca: Afegeix un nova classe d'enviament

[ctx: Add new subset (greek, cyrillic, devanagari, vietnamese)]
en: no-subset
ca: latin

en: Add new tag
ca: Afegeix una nova etiqueta

en: Add note
ca: Afegeix una nota

en: Add one or several items at once by <strong>selecting the checkbox next to each item and clicking Add to Menu</strong>
ca: Afegiu un o diversos elements alhora <strong>amb la casella de selecció que hi ha al costat de cada element i feu clic a Afegeix al menú</strong>

en: Add or remove menu items
ca: Afegiu o suprimiu elements del menú

en: Add or remove pattern categories
ca: Afegeix o elimina categories de patrons

en: Add or remove tags
ca: Afegeix o suprimeix etiquetes

en: Add order
ca: Afegeix una comanda

en: Add payment method
ca: Afegeix un mètode de pagament

en: Add price
ca: Afegeix un preu

en: Add price to all variations that don't have a price
ca: Afegeix un preu a totes les variacions que no tenen preu

en: Add prices
ca: Afegeix preus

en: Add product gallery images
ca: Afegeix imatges del producte a la galeria

en: Add product(s)
ca: Afegeix producte(s)

en: Add products
ca: Afegeix productes

en: Add recommended marketing tools to reach new customers and grow your business
ca: Afegiu eines de màrqueting recomanades per arribar a nous clients i fer créixer el vostre negoci

en: Add review
ca: Afegeix una ressenya

en: Add sharing buttons to your blog and allow your visitors to share posts with their friends.
ca: Afegiu botons per compartir al bloc i permeteu que els visitants comparteixin les entrades amb els seus amics.

en: Add shipping
ca: Afegeix un enviament

en: Add shipping class
ca: Afegeix una classe d'enviament

en: Add shipping class costs
ca: Afegeix costos de classe d'enviament

en: Add shipping costs
ca: Afegeix despeses d'enviament

en: Add shipping method
ca: Afegir mètode d'enviament

en: Add shipping methods &amp; zones
ca: Afegeix mètodes i zones d'enviament

en: Add shipping zone
ca: Afegeix una zona d'enviament

en: Add social-media icons to your site.
ca: Afegeix icones de xarxes socials al lloc.

en: Add some attributes in the <a class="variations-add-attributes-link" href="%1$s">Attributes</a> tab to generate variations. Make sure to check the <b>Used for variations</b> box. <a class="variations-learn-more-link" href="%2$s" target="_blank" rel="noreferrer">Learn more</a>
ca: Afegiu alguns atributs a la pestanya <a class="variations-add-attributes-link" href="%1$s">Atributs</a> per generar variacions. Assegureu-vos de marcar la casella <b>S'utilitza per a les variacions</b>. <a class="variations-learn-more-link" href="%2$s" target="_blank" rel="noreferrer">Més informació</a>

en: Add store details
ca: Afegiu els detalls de la botiga

en: Add subscribers to Mailchimp
ca: Afegeix subscriptors a MailChimp

en: Add subtitles
ca: Afegeix subtítols

en: Add tags
ca: Afegeix etiquetes

en: Add tax
ca: Afegeix impostos

en: Add tax rates
ca: Afegeix taxes d'impostos

en: Add the following to your %1$s file in %2$s <strong>above</strong> the line reading %3$s:
ca: Afegeix el següent al fitxer %1$s a %2$s <strong>abans</strong> de la línia on posa %3$s:

en: Add the following to your %1$s file in %2$s, <strong>replacing</strong> other WordPress rules:
ca: Afegiu el següent al fitxer %1$s a %2$s, <strong>reemplaçant</strong> altres regles del WordPress:

en: Add the new WooCommerce navigation experience to the dashboard
ca: Afegeix la nova experiència de navegació del WooCommerce al tauler

en: Add the shipping methods you'd like to make available to customers in this zone.
ca: Afegiu els mètodes d'enviament que voleu posar a disposició dels clients d'aquesta zona.

en: Add the user without sending an email that requires their confirmation
ca: Afegeix l'usuari sense enviar un correu electrònic que requereixi la seva confirmació.

en: Add this form to my post
ca: Afegeix aquest formulari a l'entrada

en: Add title
ca: Afegeix títol

en: Add to Audio Playlist
ca: Afegeix a la llista de reproducció d'àudio

en: Add to Cart
ca: Afegeix a la cistella

en: Add to Dictionary
ca: Afegeix al diccionari

en: Add to Menu
ca: Afegeix al menú

en: Add to Widget
ca: Afegeix al giny

en: Add to audio playlist
ca: Afegeix a la llista de reproducció d'àudio

en: Add to cart
ca: Afegeix a la cistella

en: Add to cart URL.
ca: URL «Afegeix a la cistella».

en: Add to cart behaviour
ca: Comportament del botó Afegeix a la cistella

en: Add to cart button parameters.
ca: Paràmetres del botó «Afegeix a la cistella».

en: Add to cart: &ldquo;%s&rdquo;
ca: Afegeix a la cistella: &ldquo;%s&rdquo;

en: Add to gallery
ca: Afegeix a la galeria

en: Add to menu
ca: Afegeix al menú

en: Add to menu: %1$s (%2$s)
ca: Afegeix al menú: %1$s (%2$s)

en: Add to video Playlist
ca: Afegeix una llista de reproducció de vídeos

en: Add to video playlist
ca: Afegeix a la llista de reproducció de vídeos

en: Add to: %s
ca: Afegeix a: %s

en: Add video source
ca: Afegeix una font de vídeo

en: Add webhook
ca: Afegeix un webhook

en: Add widget: %s
ca: Afegeix el giny: %s

en: Add your first product
ca: Afegiu el vostre primer producte

en: Add your logo, create a homepage, and start designing your store.
ca: Afegiu el vostre logotip, creeu una pàgina d'inici i comenceu a dissenyar la vostra botiga.

en: Add your own CSS code here to customize the appearance and layout of your site.
ca: Afegeix aquí el teu propi codi CSS per personalitzar l'aparença i disseny del lloc.

en: Add zone
ca: Afegeix un zona

en: Add&nbsp;meta
ca: Afegeix&nbsp;meta

en: Add, organize, and modify individual menu items
ca: Afegeix, organitza i modifica elements del menú individuals

en: Add-on
ca: Complement

en: Add/remove code tag
ca: Afegeix/elimina etiquetes de codi

en: Added
ca: Afegida

en: Added line items: %s
ca: Partides afegides: %s

en: Added:
ca: Afegit:

en: Adding Categories
ca: Addició de categories

en: Adding Tags
ca: Addició d'etiquetes

en: Adding Themes
ca: Addició de temes

en: Adding an RSS feed to this site’s homepage is not supported, as it could lead to a loop that slows down your site. Try using another block, like the <strong>Latest Posts</strong> block, to list posts from the site.
ca: No s'admet afegir un canal RSS a la pàgina d'inici d'aquest lloc web, ja que podria provocar un bucle que alenteixi el vostre lloc. Proveu d'utilitzar un altre bloc, com ara el bloc <strong>Últimes entrades</strong>, per llistar les entrades del lloc web.

en: Adding filters requires JavaScript!
ca: L'addició de filtres requereix Javascript!

en: Adding new attribute failed.
ca: No s'ha pogut afegir un nou atribut.

en: Additional CSS
ca: CSS addicionals

en: Additional Capabilities
ca: Competències Addicionals

en: Additional ad placements
ca: Ubicacions dels anuncis addicionals

en: Additional content
ca: Contingut addicional

en: Additional context
ca: Context addicional

en: Additional data to pass to the extension
ca: Dades addicionals per passar a l'extensió

en: Additional data:
ca: Dades addicionals:

en: Additional fields to be persisted on the order.
ca: Camps addicionals que es mantindran a la comanda.

en: Additional help text shown to the user about the setting.
ca: Text d'ajuda addicional mostrat a l'usuari sobre l'opció.

en: Additional images added to this gallery: %s
ca: S'han afegit imatges addicionals a aquesta galeria: %s

en: Additional information
ca: Informació addicional

[ctx: Additional link settings]
en: Advanced
ca: Avançat

en: Additional rates
ca: Impostos addicionals

en: Additional settings
ca: Paràmetres addicionals.

en: Additional shortcuts,
ca: Dreceres addicionals,

en: Additional tax class "%1$s" couldn't be saved. %2$s.
ca: No s'ha pogut desar la classe d'impost addicional «%1$s». %2$s.

en: Additional tax classes
ca: Tipus d'impostos addicionals

en: Address | Addresses
ca[0]: Adreça

en: Address (optional)
ca: Adreça (opcional)

en: Address 1
ca: Adreça 1

en: Address 2
ca: Adreça 2

en: Address Line 2
ca: Adreça 2

en: Address changed successfully.
ca: S'ha canviat l'adreça correctament.

en: Address line 1
ca: Línia 1 de l'adreça

en: Address line 1.
ca: Línia 1 de l'adreça.

en: Address line 2
ca: Línia 2 de l'adreça

en: Address line 2.
ca: Línia 2 de l'adreça.

en: Address override
ca: Sobreescriure l'adreça

en: Address:
ca: Adreça:

en: Addresses
ca: Adreces

en: Adds an option to the orders screen for removing personal data in bulk. Note that removing personal data cannot be undone.
ca: Afegeix una opció a la pantalla d’ordres per eliminar el volum personalitzat. Tingueu en compte que l’eliminació de dades personals no es pot desfer.

en: Adds the new WooCommerce navigation experience to the dashboard
ca: Afegeix la nova experiència de navegació de WooCommerce al tauler

en: Adds the new WooCommerce settings UI.
ca: Afegeix la nova IU d'opcions de WooCommerce.

en: Adjusted stock: %s
ca: Estoc corregit: %s

en: Admin Color Scheme
ca: Joc de colors de l'administrador

[ctx: Admin menu name]
en: Coupons
ca: Cupons

[ctx: Admin menu name]
en: Home
ca: Inici

[ctx: Admin menu name]
en: Orders
ca: Comandes

[ctx: Admin menu name]
en: Products
ca: Productes

[ctx: Admin menu name]
en: Scheduled Actions
ca: Accions programades

[ctx: Admin menu name]
en: Shipping classes
ca: Classes d'enviament

[ctx: Admin menu name]
en: Tags
ca: Etiquetes

en: Administration Email Address
ca: Adreça de correu electrònic d'administració

en: Administration email verification
ca: Verificació del correu electrònic d'administració

en: Administrator
ca: Administrador

en: Administrators have access to all the administration features.
ca: Els administradors tenen accés a totes les característiques d'administració.

en: Advance automated workflows
ca: Fluxos de treball automatitzats avançats

en: Advanced
ca: Avançat

en: Advanced Options
ca: Opcions avançades

en: Advanced Settings
ca: Opcions Avançades

en: Advanced WebFinger Support
ca: Suport avançat de WebFinger

en: Advanced caching plugin.
ca: Extensió de memòria cau avançada.

en: Advanced customization
ca: Personalització avançada

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: Advanced.
ca: Avançat

en: Advanced. If this option is checked, you must include these files in your theme manually for the sharing links to work.
ca: Avançat. Si aquesta opció està marcada, heu d'incloure aquests fitxers en el tema manualment perquè els enllaços de compartició funcionin.

en: Advertisements
ca: Anuncis

en: Affiliate product
ca: Producte afiliat

en: Affinity is a classic one-page theme designed with weddings and family announcements in mind.
ca: Affinity és un tema clàssic de pàgina única amb casaments i anuncis familiars en ment.

en: Affirm’s tailored Buy Now Pay Later programs remove price as a barrier, turning browsers into buyers, increasing average order value, and expanding your customer base.
ca: Els programes Buy Now Pay Later d'Affirm suprimeixen la barrera del preu, convertint els que miren en compradors, amb la qual cosa s'incrementa el valor mitjà de les comandes i s'amplia la vostra base de clients.

en: Afghan afghani
ca: Afgani afganès

en: Afghanistan
ca: Afganistan

en: Africa
ca: Àfrica

en: After pre-tax discounts.
ca: Després dels descomptes abans dels impostos.

en: After publishing your changes, new image sizes may not be shown until you <a href="%s" target="_blank">Regenerate Thumbnails</a>.
ca: Després de publicar els vostres canvis, les noves mides d'imatge pot ser que no es mostrin fins que <a href="%s" target="_blank">regenereu les miniatures</a>.

en: After publishing your changes, new image sizes may not be shown until you regenerate thumbnails. You can do this from the <a href="%1$s" target="_blank">tools section in WooCommerce</a> or by using a plugin such as <a href="%2$s" target="_blank">Regenerate Thumbnails</a>.
ca: Després de publicar els canvis, pot ser que les mides d'imatge noves no es mostrin fins que regenereu les miniatures. Podeu fer això des de la <a href="%1$s" target="_blank">secció d'eines a WooCommerce</a> o utilitzant una extensió com ara <a href="%2$s" target="_blank">Regenerate Thumbnails</a>.

en: After publishing your changes, new image sizes will be generated automatically.
ca: Després de publicar els vostres canvis, les noves mides d'imatge es generaran automàticament.

en: After that they can be reassigned to the logged-in user by going to the <a href="%1$s">WooCommerce webhooks settings page</a> and re-saving them.
ca: Després d'això, es poden reassignar a l'usuari connectat si aneu a la <a href="%1$s">pàgina de configuració dels webhooks del WooCommerce</a> i els torneu a desar.

en: After your Privacy Policy page is set, you should edit it.
ca: Després que es defineixi la pàgina de la política de privadesa, l'hauríeu d'editar.

en: Afterpay allows customers to receive products immediately and pay for purchases over four installments, always interest-free.
ca: Afterpay permet als clients rebre els productes immediatament i pagar les compres en quatre terminis, sempre sense interessos.

en: Agusan del Norte
ca: Agusan del Nord

en: Agusan del Sur
ca: Agusan del Sud

en: Aisén del General Carlos Ibañez del Campo
ca: Aisén del General Carlos Ibáñez del Campo

en: Akismet %s requires WordPress %s or higher.
ca: L'Akismet %s requereix del WordPress %s o superior.

en: Akismet API Key
ca: Clau API d'Akismet

en: Akismet Anti-spam
ca: Akismet Anti-Spam

en: Akismet Anti-spam strictness
ca: Severitat anti brossa de l'Akismet

en: Akismet Configuration
ca: Configuració de l'Akismet

en: Akismet FAQ
ca: PMF de l'Akismet

en: Akismet Setup
ca: Configuració de l'Akismet

en: Akismet Stats
ca: Estadístiques de l'Akismet

en: Akismet Support
ca: Suport de l'Akismet

en: Akismet Widget
ca: Giny de l'Akismet

en: Akismet caught this comment as spam and updated its status via webhook.
ca: L'Akismet ha capturat aquest comentari com a brossa i n'ha actualitzat l'estat a través del webhook.

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
ca: L'Akismet ha capturat aquest comentari com a brossa en un reintent automàtic.

en: Akismet caught this comment as spam.
ca: Akismet ha detectat aquest comentari com a brossa.

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
ca[0]: Akismet ha comprovat %s comentari.
ca[1]: Akismet ha comprovat %s comentaris.

en: Akismet cleared this comment and updated its status via webhook.
ca: L'Akismet ha suprimit aquest comentari i n'ha actualitzat l'estat a través del webhook.

en: Akismet cleared this comment during a recheck. It did not update the comment status because it had already been modified by another user or plugin.
ca: L'Akismet ha suprimit aquest comentari durant una revisió. No s'ha actualitzat l'estat del comentari perquè ja havia estat modificat per un altre usuari o extensió.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
ca: L'Akismet ha netejat aquest comentari durant un reintent automàtic.

en: Akismet cleared this comment.
ca: L'Akismet ha netejat aquest comentari.

en: Akismet could not recheck your comments for spam.
ca: Akismet no ha pogut verificar els comentaris per a la brossa.

en: Akismet determined this comment was spam during a recheck. It did not update the comment status because it had already been modified by another user or plugin.
ca: L'Akismet ha determinat que aquest comentari és brossa durant una revisió. No s'ha actualitzat l'estat del comentari perquè ja havia estat modificat per un altre usuari o extensió.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
ca: Akismet ha trobat un problema amb una petició SSL anterior i l'ha deshabilitat temporalment. Tornarà a utilitzar SSL per a noves peticions en poc de temps.

en: Akismet error code: %s
ca: Codi d'error de l'Akismet: %s

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
ca: Akismet filtra el correu no desitjat, perquè pugueu centrar-vos en coses més importants.

en: Akismet has detected a problem.
ca: Akismet ha detectat un problema.

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
ca[0]: Akismet us ha estalviat %d hora!
ca[1]: Akismet us ha estalviat %d hores!

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
ca[0]: Akismet us ha estalviat %d minut!
ca[1]: Akismet us ha estalviat %d minuts!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
ca[0]: Akismet us ha estalviat %s dia!
ca[1]: Akismet us ha estalviat %s dies!

en: Akismet is not configured. Please enter an API key.
ca: L'Akismet no està configurat. Introduïu una clau d’API.

en: Akismet is now protecting your site from spam.
ca: L'Akismet ara protegeix el lloc web de la brossa.

en: Akismet privacy notice
ca: Avís de privadesa d'Akismet

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam
ca: L'Akismet a tornat a comprovar i ha capturat aquest comentari com a brossa

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
ca: L'Akismet ha tornat a comprovar aquest comentari i l'ha marcat com a brossa.

en: Akismet re-checked and cleared this comment
ca: L'Akismet ha tornat a comprovar i esborrat aquest comentari

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
ca: Akismet ha tornat a comprovar aquest comentari i l'ha marcat com a net.

en: Akismet stats
ca: Estadístiques de l'Akismet

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
ca: L'Akismet no ha pogut comprovar aquest comentari (resposta: %s), però ho tornarà a provar automàticament més tard.

en: Akismet was unable to check this comment but will automatically retry later.
ca: L'Akismet no ha pogut comprovar aquest comentari però ho tornarà a provar automàticament més tard.

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
ca: L'Akismet no ha pogut tornar a comprovar aquest comentari (resposta: %s).

en: Akismet was unable to recheck this comment.
ca: L'Akismet no ha pogut tornar a comprovar aquest comentari.

en: Albania
ca: Albània

en: Albanian
ca: Albanès

en: Albanian lek
ca: Lek albanès

en: Album
ca: Àlbum

en: Alert
ca: Alerta

en: Algeria
ca: Algèria

en: Algerian dinar
ca: Dinar algerià

en: Algiers
ca: Alger

en: Alias for customer_type (deprecated).
ca: Àlies de customer_type (obsolet).

en: Alicante
ca: Alacant

en: Align
ca: Alineació

en: Align Center
ca: Centrar

en: Align Left
ca: Alineació a l'esquerra

en: Align Right
ca: Alineació a la dreta

en: Align center
ca: Alinea al centre

en: Align left
ca: Alinea a l'esquerra

en: Align right
ca: Alinea a la dreta

en: Alignment
ca: Alineació

[ctx: Alignment option]
en: None
ca: Cap

en: All
ca: Tot

en: All %s
ca: Tot %s

en: All Categories
ca: Totes les categories

en: All Changesets
ca: Tots els conjunts de canvis

en: All Comments
ca: Tots els comentaris

en: All Link Categories
ca: Totes les categories d'enllaços

en: All Links
ca: Tots els enllaços

en: All My Sites
ca: Tots els llocs web

en: All Pages
ca: Totes les pàgines

en: All Patterns
ca: Tots els patrons

en: All Posts
ca: Totes les entrades

en: All Products
ca: Tots els productes

en: All Projects
ca: Tots els projectes

en: All Settings
ca: Totes les opcions

en: All Sites
ca: Tots els llocs web

en: All Tabs:
ca: Totes les pestanyes:

en: All Tags
ca: Totes les etiquetes

en: All Themes
ca: Tots els temes

en: All Time
ca: De sempre

en: All Types
ca: Tots els tipus

en: All Users
ca: Tots els usuaris

en: All allowed countries
ca: Tots els països permesos

en: All automatic updates are disabled.
ca: Totes les actualitzacions automàtiques s'han desactivat.

en: All capabilities assigned to the user.
ca: Totes les capacitats assignades a l'usuari.

en: All capabilities used by the post type.
ca: Totes les característiques utilitzades pel tipus d'entrada.

en: All capabilities used by the taxonomy.
ca: Totes les característiques utilitzades per la taxonomia.

en: All categories
ca: Totes les categories

en: All comment types
ca: Tots els tipus de comentaris

en: All connection tests passed.
ca: S'han aprovat totes les proves de connexió.

en: All content
ca: Tot el contingut

en: All coupons
ca: Tots els cupons

en: All dates
ca: Totes les dates

en: All done!
ca: Això és tot!

en: All done.
ca: Fet.

en: All done. <a href="%s">Have fun!</a>
ca: Fet. <a href="%s">A gaudir-ne!</a>

en: All features, supported by the post type.
ca: Totes les característiques, suportades pel tipus de publicació.

en: All formats
ca: Tots els formats

en: All image sizes
ca: Totes les mides de la imatge

en: All items are 100% hand-made, using the potter’s wheel or traditional techniques.
ca: Tots els articles són 100% fets a mà, mitjançant el torn del terrisser o tècniques tradicionals.

en: All levels
ca: Tots els nivells

en: All media items
ca: Tots els mèdia

en: All missing WooCommerce pages successfully installed
ca: Totes les pàgines no creades del Woocommerce s'han instal·lat satisfactòriament

en: All modules activated!
ca: Tots els mòduls activats!

en: All modules deactivated!
ca: Tots els mòduls s'han desactivat!

en: All notifications
ca: totes les notificacions

en: All of your WordPress files are writable.
ca: En tots els fitxers del WordPress es pot escriure.

en: All pending and in-progress import actions have been cancelled.
ca: S'han cancel·lat totes les accions d'importació pendents i en marxa.

en: All posts were added to the category with the same name.
ca: Totes les entrades s'han afegit a la categoria amb el mateix nom.

en: All posts were imported with the current user as author. Use this form to move each Blogger user&#8217;s posts to a different WordPress user. You may <a href="users.php">add users</a> and then return to this page and complete the user mapping. This form may be used as many times as you like until you activate the &#8220;Restart&#8221; function below.
ca: Totes les entrades s'han importat amb l'usuari actual com a autor. Useu aquest formulari per a traslladar les entrades del Blogger de cada autor cap a un altre autor del WordPress. Podeu <a href="users.php">afegir usuaris</a> i en acabar tornar aquí i completar la correspondència. Aquest formulari pot ser usat tantes vegades com vulgueu fins que activeu la següent funció "Reinicia".

en: All products
ca: Tots els productes

en: All ratings
ca: Totes les valoracions

en: All required plugins are installed and activated.
ca: Totes les extensions necessàries estan instal·lades i activades.

en: All shipping classes
ca: Totes les classes d'enviament

en: All sizes except thumbnail
ca: Totes les mides excepte miniatura

en: All sources
ca: Totes les fonts

en: All systems functional.
ca: Tots els sistemes estan funcionant.

en: All tags
ca: Totes les etiquetes

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first.
ca: Tots els fitxers que heu penjat estan llistats a la mediateca, amb els més recents llistats primer.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the Screen Options tab to customize the display of this screen.
ca: Tots els fitxers que heu penjat estan llistats a la Mediateca, els més recents primer. Podeu fer servir la pestanya Opcions de pantalla per personalitzar la visualització d'aquesta pantalla.

en: All time
ca: Tot el temps

en: All types
ca: Tots els tipus

en: All updates have been completed.
ca: S'han completat totes les actualitzacions.

en: All-in-one shipping tool:
ca: Eina d'enviament tot en un:

en: Allow
ca: Permet

en: Allow <a href="%s">trackbacks and pingbacks</a>
ca: Permet <a href="%s">retroenllaços i retropings</a>

en: Allow Comments
ca: Permet comentaris

en: Allow Pings
ca: Permet pings

en: Allow backorders?
ca: Voleu permetre reserves?

en: Allow comments
ca: Permet comentaris

en: Allow comments on new posts
ca: Permet comentaris a les noves entrades

en: Allow customer reviews?
ca: Voleu permetre ressenyes de clients?

en: Allow customers to choose a local pickup location during checkout.
ca: Permet als clients triar una ubicació de recollida local durant el pagament.

en: Allow customers to create an account during checkout
ca: Permet als clients crear un compte en finalitzar la compra

en: Allow customers to create an account on the "My account" page
ca: Permet als clients crear un compte a la pàgina "El meu compte".

en: Allow customers to log into an existing account during checkout
ca: Permet als clients entrar a un compte existent en finalitzar la compra

en: Allow customers to pick up orders themselves. By default, when using local pickup store base taxes will apply regardless of customer address.
ca: Permet als clients que recullin les comandes ells mateixos. Per defecte, quan es fa servir la recollida local, s'apliquen els impostos base de la botiga sense importar l'adreça del client.

en: Allow customers to place orders without an account
ca: Permet als clients fer comandes sense un compte

en: Allow free shipping
ca: Permet l'enviament gratuït

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks)
ca: Permet notificacions d'enllaç des d'altres blocs (pingbacks i retropings)

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new articles.
ca: Permet notificació d'enllaços des d'altres blogs (retropings i retroenllaços) en articles nous.

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new posts
ca: Permet notificacions d'enllaços d'altres blogs (retroenllaços i retropings) a les entrades noves.

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new posts.
ca: Permet notificacions d'enllaços d'altres blogs (retroenllaços i retropings) als articles nous.

en: Allow new users to sign up
ca: Permet als nous usuaris iniciar sessió

en: Allow one item to be bought in a single order.
ca: Permet que un article sigui comprat en una única comanda.

en: Allow other answers
ca: Acceptar altres respostes

en: Allow people to buy more than one item at a time.
ca: Permet que les persones comprin més d’un element a la vegada.

en: Allow people to post comments on new articles
ca: Permet a la gent fer comentaris a les noves entrades

en: Allow people to submit comments on new posts
ca: Permet a la gent enviar comentaris a les entrades noves.

en: Allow people to submit comments on new posts.
ca: Permet a la gent enviar comentaris a les entrades noves.

en: Allow personal data to be removed in bulk from orders
ca: Permet que les dades personals s’eliminin massivament a partir de les comandes

en: Allow purchases
ca: Permet compres

en: Allow purchases, but notify customers
ca: Permet compres, però avisa als clients

en: Allow readers to use markdown in comments
ca: Permet als lectors utilitzar markdown als comentaris.

en: Allow reviews.
ca: Permet ressenyes.

en: Allow search engines to index this site
ca: Permet als cercadors indexar aquest lloc

en: Allow usage of WooCommerce to be tracked
ca: Permet el seguiment de l'ús de WooCommerce

en: Allow using redirect mode (insecure) as a last resort
ca: Permet fer servir el mode de redirecció (insegur) com a últim recurs

en: Allow, but notify customer
ca: Permet, però notifica-ho al client

en: Allowed Files
ca: Fitxers permesos

en: Allowed ZIP/post codes
ca: Codis postals permesos

en: Allowed child block types.
ca: Tipus de blocs fill permesos.

en: Allowed emails
ca: Correus electrònics permesos

en: Allowed file types: <strong>%s</strong>.
ca: Tipus d'arxius permesos: <strong>%s</strong>.

en: Allows registered users to log in to your site with their WordPress.com accounts.
ca: Permet als usuaris registrats iniciar sessió al lloc amb els seus comptes de WordPress.com.

en: Allows use of HTML5 markup for search forms, comment forms, comment lists, gallery, and caption.
ca: Permet l'ús de les etiquetes HTML5 pels formularis de cerca, els formularis de comentaris, la llista de comentaris, la galeria d'imatges i títol.

en: Almería
ca: Almeria

en: Alphabetical
ca: Alfabètica

en: Already Installed
ca: Ja s'ha instal·lat

en: Already have a domain? Bring it to WordPress.com! We’ll help you move it with no disruption to your current site.
ca: Ja teniu un domini? Porteu-lo a Wordpress.com! Us ajudarem a moure'l sense disrupció a l'actual pàgina web.

en: Already pinged:
ca: Retropings ja efectuats:

en: Alt Text
ca: Text Alt

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
ca: Tot el text per a la imatge, p. e., "La Gioconda"

en: Alternate text:
ca: Text alternatiu:

en: Alternative Text
ca: Text alternatiu

en: Alternative source
ca: Codi font alternatiu

en: Alternative text to display when attachment is not displayed.
ca: Text alternatiu a mostrar quan l'adjunt no es mostra.

en: Alternatively, confirm the email address linked to the order below.
ca: Alternativament, confirmeu l'adreça electrònica enllaçada a la comanda que es troba a continuació.

en: Alternatively, enter the path to a CSV file on your server:
ca: Com a alternativa, introduïu la ruta al fitxer CSV al vostre servidor:

en: Alto Paraguay
ca: Alt Paraguai

en: Always
ca: Sempre

en: Always put spam in the Spam folder for review.
ca: Posa sempre la brossa en la carpeta Brossa per revisar-la.

en: Always show quantity remaining in stock e.g. "12 in stock"
ca: Mostra sempre la quantitat restant d'estoc. Per exemple "12 en estoc"

en: Always use https when visiting the admin
ca: Sempre feu servir https quan visiteu el tauler d'administració

en: America
ca: Amèrica

en: American English
ca: Anglès americà

en: American Samoa
ca: Samoa Nord-americana

en: Amount
ca: Import

en: Amount already refunded
ca: Quantitat ja reemborsada

en: Amount discounted
ca: Quantitat descomptada

en: Amount discounted by coupons.
ca: Quantitat descomptada per cupons.

en: Amount of coupons.
ca: Quantitat de cupons.

en: Amount of customers.
ca: Quantitat de clients.

en: Amount of items sold.
ca: Quantitat d'articles venuts.

en: Amount of orders.
ca: Quantitat de comandes.

en: Amount of products.
ca: Quantitat de productes.

en: Amount of reviews that the product has.
ca: Quantitat de ressenyes que té el producte.

en: Amount of reviews that the product have.
ca: Quantitat de ressenyes que té el producte.

en: Amount of reviews.
ca: Quantitat de ressenyes.

en: Amount of sales.
ca: Quantitat de vendes.

en: Amount of tax codes.
ca: Quantitat de codis d'impostos.

en: Amount that will be refunded for this line item (excluding taxes).
ca: Import que es reemborsarà per aquest article de línia (impostos exclosos).

en: Amount that will be refunded for this tax.
ca: Import que es reemborsarà per a aquest impost.

en: An HTTPS connection is a more secure way of browsing the web. Many services now have HTTPS as a requirement. HTTPS allows you to take advantage of new features that can increase site speed, improve search rankings, and gain the trust of your visitors by helping to protect their online privacy.
ca: Una connexió HTTPS és una manera més segura de navegar per la web. Molts serveis actualment requereixen que tingueu HTTPS. HTTPS us permet aprofitar les característiques noves que poden augmentar la velocitat del lloc web, millorar en les posicions de cerca i guanyar-vos la confiança dels vostres visitants en ajudar-los a protegir la seva privacitat en línia.

en: An account is already registered with that username. Please choose another.
ca: Ja hi ha un compte registrat amb aquest nom d'usuari. Trieu-ne un altre.

en: An account is already registered with your email address. <a href="#" class="showlogin">Please log in.</a>
ca: Ja s'ha registrat un compte amb la vostra adreça de correu electrònic. <a href="#" class="showlogin">Entreu.</a>

en: An account is already registered with your email address. Please log in before proceeding.
ca: Ja hi ha un compte registrat amb la vostra adreça electrònica. Entreu abans de continuar.

en: An active PHP session was detected
ca: S'ha detectat una sessió activa de PHP

en: An additional, optional address line for your business location.
ca: Una adreça addicional, opcional, per a la ubicació del vostre negoci.

en: An administrator for this blog must set up the Jetpack connection.
ca: Un administrador d'aquest bloc deu configurar la connexió del JetPack.

en: An alphanumeric identifier for the menu location.
ca: Un identificador alfanumèric per a la ubicació del menú.

en: An alphanumeric identifier for the post type.
ca: Un identificador alfanumèric per al tipus d'entrada.

en: An alphanumeric identifier for the post unique to its type.
ca: Un identificador alfanumèric únic de l'entrada per al seu tipus.

en: An alphanumeric identifier for the resource unique to its type.
ca: Un identificador alfanumèric únic del recurs per al seu tipus.

en: An alphanumeric identifier for the resource.
ca: Un identificador alfanumèric per al recurs.

en: An alphanumeric identifier for the revision unique to its type.
ca: Un identificador alfanumèric per a la revisió únic per al seu tipus.

en: An alphanumeric identifier for the status.
ca: Un identificador alfanumèric per a l'estat.

en: An alphanumeric identifier for the taxonomy.
ca: Un identificador alfanumèric per la taxonomia.

en: An alphanumeric identifier for the term unique to its type.
ca: Un identificador alfanumèric únic del terme per al seu tipus.

en: An alphanumeric identifier for the user.
ca: Un identificador alfanumèric per a l'usuari.

en: An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.
ca: Una cadena anonimitzada creada a partir del correu electrònic (també nomenat un hash) pot proporcionar-se al servei Gravatar per veure si l'esteu usant. La política de privadesa del servei Gravatar està disponible aquí: https://automattic.com/privacy/. Una vegada aprovat el comentari, la imatge del vostre perfil és visible al públic al context del comentari.

en: An application name is required to create an application password.
ca: Cal un nom d'aplicació per crear una contrasenya d'aplicació.

en: An application would like to connect to your account.
ca: A una aplicació li agradaria connectar-se al vostre compte.

en: An array of actions, if any, for the note.
ca: Una llista d’accions, si n’hi ha, per a la nota.

en: An array of data being returned from the payment gateway.
ca: Una matriu de dades retornades per la passarel·la de pagament.

en: An array of post types that the pattern is restricted to be used with.
ca: Una matriu de tipus de contingut a què està restringit l'ús del patró.

en: An array of template types where the pattern fits.
ca: Una matriu de tipus de plantilles on s'ajusta el patró.

en: An attempt was made, but your site could not be updated automatically.
ca: S'ha intentat, però el vostre lloc web no s'ha pogut actualitzar automàticament.

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
ca: Ha ocorregut un error durant l'actualització automàtica del WordPress - <a href="%s">proveu d'actualitzar una altra vegada ara</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
ca: Ha ocorregut un error durant l'actualització automàtica del WordPress! Notifiqueu-ho a l'administrador del lloc.

en: An avatar is an image that can be associated with a user across multiple websites. In this area, you can choose to display avatars of users who interact with the site.
ca: Un avatar és una imatge que es pot associar amb un usuari en diversos llocs web. En aquesta àrea, podeu optar per mostrar els avatars dels usuaris que interactuen amb el lloc.

en: An average is the sum of views divided by the number of days.
ca: La mitjana és la suma de vistes dividides pel número de dies.

en: An endpoint used for searching download logs for a specific IP address.
ca: Un extrem utilitzat per cercar registres de descàrregues d'una adreça IP específica.

en: An error has occurred when activating %s. Please try again later.
ca: S'ha produït un error en activar %s. Proveu-ho de nou més tard.

en: An error has occurred when deactivating the extension %1$s. Please proceed to the <a href="%2$s">Plugins screen</a> to deactivate it manually.
ca: S'ha produït un error en desactivar l'extensió %1$s. Aneu a la <a href="%2$s">pantalla d'extensions</a> i desactiveu-la manualment.

en: An error has occurred when deactivating the subscription for %s. Please try again later.
ca: S'ha produït un error en desactivar la subscripció de %s. Proveu-ho de nou més tard.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
ca: S'ha produït un error; probablement l'RSS ha deixat de funcionar. Torneu-ho a provar d'aquí una estona.

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
ca: S'ha produït un error. Recarregueu la pàgina i torneu-ho a provar.

en: An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
ca: S'ha produït un error; probablement el canal ha deixat de funcionar. Torneu-ho a provar d'aquí una estona.

en: An error occurred adding you to this site. Go to the <a href="%s">homepage</a>.
ca: S'ha produït un error en afegir-vos a aquest lloc web. Aneu a la <a href="%s">pàgina d'inici</a>.

en: An error occurred creating your new sharing service - please check you gave valid details.
ca: S'ha produït un error en crear el vostre nou serveu de compartició - comproveu que doneu els detalls correctes.

en: An error occurred in the request and at the time were unable to send the consumer data
ca: Hi ha hagut un error a la petició i en aquell moment no s'han pogut enviar les dades

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
ca: S'ha produït un error carregant el fitxer. Torneu-ho a provar d'aquí una estona.

en: An error occurred while attempting to create the refund using the payment gateway API.
ca: Hi ha hagut un error en intentar crear el reemborsament utilitzant l'API de la passarel·la de pagament.

en: An error occurred while cleaning up order %1$d: %2$s
ca: S'ha produït un error en netejar la comanda %1$d: %2$s

en: An error occurred while computing a diff for order %1$d: %2$s
ca: S'ha produït un error en calcular una diferència per a la comanda %1$d: %2$s

en: An error occurred while updating %1$s: %2$s
ca: S'ha produït un error en actualitzar %1$s: %2$s

en: An error occurred.
ca: S'ha produït un error.

en: An error occurred. Please try again later.
ca: S'ha produït un error. Torneu-ho a provar més tard.

en: An error occurred. Please try again.
ca: S'ha produït un error. Proveu-ho de nou.

en: An error of type %1$s was caused in line %2$s of the file %3$s. Error message: %4$s
ca: Un error del tipus %1$s s'ha produït a la línia %2$s del fitxer %3$s. El missatge d'error: %4$s

en: An exporter has improperly used the registration filter.
ca: Un exportador ha utilitzat malament el filtre de registre.

en: An identifier for the group this setting belongs to.
ca: Un identificador del grup a què pertany aquest paràmetre.

en: An import is already in progress. Please allow the previous import to complete before beginning a new one.
ca: Una importació ja està en marxa. Deixeu que l'anterior importació es completi abans de començar-ne una de nova.

en: An incomplete personal data request for this email address already exists.
ca: Ja existeix una sol·licitud de dades personals incompletes d'aquesta adreça electrònica.

en: An integer was expected but "%1$s" (%2$s) was received.
ca: S'esperava un nombre enter però s'ha rebut «%1$s» (%2$s).

en: An integration for utilizing MaxMind to do Geolocation lookups. Please note that this integration will only do country lookups.
ca: Una integració per utilitzar MaxMind per fer cerques de geolocalització. Tingueu en compte que aquesta integració només farà cerques de països.

en: An invalid setting value was passed.
ca: S'ha proporcionat un valor d'opció no vàlid.

en: An item which is no longer available was removed from your cart.
ca: S'ha suprimit de la cistella un article que ja no està disponible.

en: An optional zone you can use to set the shipping method(s) available to any regions that have not been listed above.
ca: Una zona opcional que podeu utilitzar per establir el(s) mètode(s) d'enviament disponible(s) per a qualsevol regió que no s'hagi enumerat a sobre.

en: An order has been created for you on %1$s. Your invoice is below, with a link to make payment when you’re ready: %2$s
ca: S'ha creat una comanda a %1$s. El rebut està a continuació, amb un enllaç per fer el pagament quan estigueu llests: %2$s

en: An order note with the provided ID could not be found
ca: No s'ha trobat cap nota de comanda amb l'identificador proporcionat

en: An order refund with the provided ID could not be found.
ca: No s'ha trobat cap reemborsament de comanda amb l'identificador proporcionat.

en: An unexpected error happened while applying the Coupon %s.
ca: S'ha produït un error inesperat en aplicar el cupó %s.

en: An unexpected error occurred.
ca: S'ha produït un error inesperat.

en: An unexpected error occurred. Please refresh the page and try again.
ca: S'ha produït un error inesperat. Recarregueu la pàgina i torneu-ho a provar.

en: An unknown error occurred
ca: S'ha produït un error desconegut

en: An unknown error occurred.
ca: S'ha produït un error desconegut.

en: Analytics
ca: Analítiques

en: Analytics cache cleared.
ca: S'ha netejat la memòria cau d’analítiques.

en: Ancestor blocks.
ca: Blocs precedents.

en: And <em>Lists</em> like this one of course :)
ca: I <em>llistes</em> com aquesta, és clar :)

en: And more...
ca: I més...

en: Angle to rotate clockwise in degrees.
ca: Angle a girar en el sentit de les agulles del rellotge en graus.

en: Angolan kwanza
ca: Kwanza angolès

en: Animation
ca: Animació

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Another attempt will be made with the next release.
ca: Es farà un altre intent amb la propera versió.

en: Another order milestone! Take a look at your Orders Report to review your orders to date.
ca: Una altra fita de comandes! Consulteu l'informe de comandes per revisar les vostres comandes fins al moment.

en: Another update is currently in progress.
ca: Una altra actualització està en marxa ara mateix.

en: Answer
ca: Resposta

en: Answers
ca: Respostes

en: Antarctica
ca: Antàrtida

en: Anti-Spam
ca: Anti-brossa

en: Anti-spam
ca: Anti-brossa

en: Antigua and Barbuda
ca: Antigua i Barbuda

en: Any %s
ca: Qualsevol %s

en: Any %s&hellip;
ca: Qualsevol %s&hellip;

en: Any &quot;%1$s&quot; method
ca: Qualsevol mètode &quot;%1$s&quot;

en: Any autoupdates are explicitly disabled by a site administrator.
ca: Qualsevol actualització automàtica es deshabilita explícitament per un administrador del lloc.

en: Any block can opt into these alignments. The embed block has them also, and is responsive out of the box:
ca: Qualsevol bloc pot fer ús d'aquestes alineacions. El bloc incrustat també les té i és totalment responsiu:

en: Any category
ca: Qualsevol categoria

en: Any extra capabilities assigned to the user.
ca: Qualsevol altra capacitat assignada a l'usuari.

en: Anyone can register
ca: Qualsevol pot registrar-se

en: Anyone posts a comment
ca: Qualsevol publica un comentari

en: Apartment, suite, etc.
ca: Apartament, habitació, etc.

en: Apartment, suite, etc. (optional)
ca: Apartament, habitació, etc. (opcional)

en: Apartment, suite, unit, etc.
ca: Apartament, habitació, unitat, etc...

en: Apartment, suite, unit, etc. (optional)
ca: Apartament, habitació, unitat, etc. (opcional)

en: Aperture
ca: Apertura

en: Apologies, but I could not find any results for that search term. Please try again.
ca: No hem pogut trobar cap resultat amb aquests termes de cerca. Proveu-ho de nou.

en: Apologies, but the page you requested could not be found. Perhaps searching will help.
ca: Ho sentim, però la pàgina que heu sol·licitat no s'ha trobat. Tal vegada cercar us ajudarà.

en: App icon preview: Current image: %s
ca: Previsualització de la icona de l'aplicació: imatge actual: %s

en: App icon preview: The current image has no alternative text. The file name is: %s
ca: Previsualització de la icona de l'aplicació: la imatge actual no té text alternatiu. El nom del fitxer és: %s

en: Appearance
ca: Aparença

en: Append a unique string to filename for security
ca: Afegeix una cadena única al nom del fitxer per millorar la seguretat

en: Application Name
ca: Nom de l'aplicació

en: Application Passwords
ca: Contrasenyes d'aplicació

en: Application authentication request
ca: Sol·licitud d'identificació de l'aplicació

en: Application password not found.
ca: No s'ha trobat la contrasenya d'aplicació.

en: Application passwords allow authentication via non-interactive systems, such as XML-RPC or the REST API, without providing your actual password. Application passwords can be easily revoked. They cannot be used for traditional logins to your website.
ca: Les contrasenyes d'aplicació permeten l'autenticació via sistemes no interactius, com ara XML-RPC o l'API REST, sense que proporcioneu la contrasenya real. Les contrasenyes d'aplicació es poden revocar fàcilment. No es poden utilitzar per a inicis de sessió tradicionals a la web.

en: Application passwords are not available for your account. Please contact the site administrator for assistance.
ca: Les contrasenyes d'aplicació no estan disponibles per al vostre compte. Contacteu amb l'administrador del lloc web per a obtenir ajuda.

en: Application passwords are not available.
ca: Les contrasenyes d'aplicació no estan disponibles.

en: Application passwords grant access to <a href="%1$s">the %2$s site in this installation that you have permissions on</a>. | Application passwords grant access to <a href="%1$s">all %2$s sites in this installation that you have permissions on</a>.
ca[0]: Les contrasenyes d'aplicació garanteixen l'accés a <a href="%1$s">%2$s lloc web en aquesta instal·lació sobre el qual teniu permisos</a>.
ca[1]: Les contrasenyes d'aplicació garanteixen l'accés a <a href="%1$s">%2$s llocs webs en aquesta instal·lació sobre els quals teniu permisos</a>.

en: Application passwords grant access to <a href="%1$s">the %2$s site on the network as you have Super Admin rights</a>. | Application passwords grant access to <a href="%1$s">all %2$s sites on the network as you have Super Admin rights</a>.
ca[0]: Les contrasenyes d'aplicació permeten accedir a <a href="%1$s">%2$s lloc de la xarxa, ja que teniu privilegis de superadministrador</a>.
ca[1]: Les contrasenyes d'aplicació permeten accedir a <a href="%1$s">tots els %2$s llocs de la xarxa, ja que teniu privilegis de superadministrador</a>.

en: Apply
ca: Aplica

en: Apply Changes
ca: Aplica els canvis

en: Apply Crop
ca: Aplica l'escapçat

en: Apply a tax rate if this product qualifies for tax reduction or exemption. %1$sLearn more%2$s.
ca: Aplica un tipus impositiu si aquest producte compleix els requisits per a una reducció o exempció d'impostos. %1$sMés informació%2$s.

en: Apply changes to:
ca: Aplica els canvis a:

en: Apply coupon
ca: Aplica el cupó

en: Apply minimum order rule before coupon discount
ca: Aplica la regla de comanda mínima abans del descompte del cupó

en: Apply to all qualifying items in cart
ca: Aplica a tots els articles pertinents de la cistella

en: Apply your skills or learn new ones.
ca: Apliqueu les vostres habilitats o apreneu-ne de noves.

en: Applying the finishing touches
ca: S'estan aplicant els últims retocs

en: Approve
ca: Aprova

en: Approve and Reply
ca: Aprova i respon

en: Approve comment
ca: Aprova el comentari

en: Approve it: %s
ca: Aprova: %s

en: Approve this comment
ca: Aprova aquest comentari

en: Approve this review
ca: Aprova aquesta ressenya

en: Approved
ca: Aprovat

[ctx: Approved Directory URLs]
en: Search
ca: Cerca

en: Approved Download Directories
ca: Directoris de baixades aprovats

en: Approved Download Directories sync: completed batch %1$d (%2$d%% complete).
ca: Sincronització de directoris de baixades aprovats: lot %1$d completat (%2$d%% completat).

en: Approved Download Directories sync: new scan scheduled.
ca: Sincronització de directoris de baixades aprovats: nou escaneig programat.

en: Approved Download Directories sync: scan has been cancelled.
ca: Sincronització de directoris de baixades aprovats: s'ha cancel·lat l'escaneig.

en: Approved Download Directories sync: scan is complete!
ca: Sincronització de directoris de baixades aprovats: s'ha completat l'escaneig!

en: Approved directory URLs cannot be longer than 256 characters.
ca: Els URLs de directoris aprovats no poden tenir més de 256 caràcters.

en: Approved download directories
ca: Directoris de baixades aprovats

[ctx: Approved product download URLs migration]
en: invalid URL
ca: URL no vàlid

[ctx: Approved product download directories]
en: Directory URL
ca: URL del directori

[ctx: Approved product download directories]
en: Disable All
ca: Desactiva'ls tots

[ctx: Approved product download directories]
en: Enable All
ca: Activa'ls tots

[ctx: Approved product download directories]
en: Enabled
ca: Activat

[ctx: Approved product download directories]
en: Start Enforcing Rules
ca: Comença l'aplicació de regles

[ctx: Approved product download directories]
en: Stop Enforcing Rules
ca: Atura l'aplicació de regles

[ctx: Approved product download directories]
en: The provided ID was invalid.
ca: L'identificador proporcionat no era vàlid.

[ctx: Approved product download directory views]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Tot <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Tots <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Approved product download directory views]
en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Desactivat <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Desactivats <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Approved product download directory views]
en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Activat <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Activats <span class="count">(%s)</span>

en: Apr
ca: Abr

en: April
ca: Abril

[ctx: April abbreviation]
en: Apr
ca: abr.

en: Araba/Álava
ca: Àlaba

en: Arabic
ca: Àrab

en: Arbitrary HTML code.
ca: Codi HTML arbitrari.

en: Arbitrary text.
ca: Text arbitrari.

en: Archive
ca: Arxius

en: Archive <span class="count">(%s)</span> | Archives <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Arxiu <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Arxius <span class="count">(%s)</span>

en: Archive Title
ca: Títol de l'arxiu

en: Archive for %s
ca: Arxivar per %s

en: Archive for the %s Tag
ca: Arxiva l`etiqueta %s

en: Archive template
ca: Plantilla d'arxiu

en: Archive.org Book
ca: Llibre d'Archive.org

en: Archived
ca: Arxivats

en: Archived <span class="count">(%s)</span> | Archived <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Arxivat <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Arxivats <span class="count">(%s)</span>

en: Archives
ca: Arxius

en: Arctic
ca: Àrtic

en: Are WordPress cron jobs enabled?
ca: Les tasques cron de WordPress estan actives?

en: Are pretty permalinks supported?
ca: Estan suportats els URL amigables?

en: Are sharing buttons enabled?
ca: Estan els botons de compartir activats?

en: Are you lost?
ca: Us heu perdut?

en: Are you sure it exists?
ca: Segur que voleu sortir?

en: Are you sure the database server is not under particularly heavy load?
ca: Segur que el servidor de base de dades no està sota una càrrega molt alta?

en: Are you sure the database server is running?
ca: Segur que el servidor de base de dades està funcionant?

en: Are you sure you have the correct username and password?
ca: Esteu segur que teniu l'usuari i contrasenya correctes?

en: Are you sure you have typed the correct hostname?
ca: Segur que heu escrit el nom de l'amfitrió correcte?

en: Are you sure you want to clear all logs from the database?
ca: Segur que voleu netejar tots els registres de la base de dades?

en: Are you sure you want to delete "%s"?
ca: Segur que voleu suprimir «%s»?

en: Are you sure you want to delete all variations? This cannot be undone.
ca: Segur que voleu suprimir totes les variacions? Aquesta operació no es pot desfer.

en: Are you sure you want to delete this attribute?
ca: Segur que voleu suprimir aquest atribut?

en: Are you sure you want to delete this log?
ca: Segur que voleu suprimir aquest registre?

en: Are you sure you want to delete this shipping method?
ca: Segur que voleu suprimir aquest mètode d'enviament?

en: Are you sure you want to delete this template file?
ca: Segur que voleu suprimir aquesta plantilla?

en: Are you sure you want to delete this theme?
ca: Segur que voleu suprimir aquest tema?

en: Are you sure you want to delete this zone? This action cannot be undone.
ca: Segur que voleu suprimir aquesta zona? Aquesta acció no es pot desfer.

en: Are you sure you want to discard your unpublished changes?
ca: Esteu segurs que vols desfer els canvis no publicats?

en: Are you sure you want to disconnect your store from Woo.com?
ca: Segur que voleu desconnectar la vostra botiga de Woo.com?

en: Are you sure you want to disconnect your store from WooCommerce.com?
ca: Segur que voleu desconnectar la vostra botiga de WooCommerce.com?

en: Are you sure you want to do this?
ca: Segur que voleu fer això?

en: Are you sure you want to exit the form editor without saving? Any changes you have made will be lost.
ca: Segur que voleu sortir de l'editor del formulari sense desar? Qualsevol canvi que hàgiu fet es perdrà.

en: Are you sure you want to log out? <a href="%s">Confirm and log out</a>
ca: Segur que voleu tancar la sessió? <a href="%s">Confirmeu per sortir</a>

en: Are you sure you want to remove the selected fees?
ca: Segur que voleu suprimir les quotes seleccionades?

en: Are you sure you want to remove the selected items?
ca: Segur que voleu suprimir els articles seleccionats?

en: Are you sure you want to remove the selected shipping?
ca: Segur que voleu suprimir l'enviament seleccionat?

en: Are you sure you want to remove this variation?
ca: Segur que voleu suprimir aquesta variació?

en: Are you sure you want to revoke access to this download?
ca: Segur que voleu revocar l'accés a aquesta descàrrega?

en: Are you sure you want to run this tool?
ca: Segur que voleu executar aquesta eina?

en: Are you sure you want to start a new design?
ca: Segur que voleu començar un nou disseny?

en: Are you sure you want to start over?
ca: Segur que voleu començar de nou?

en: Are you sure you wish to delete this item?
ca: Segur que voleu suprimir aquest article?

en: Are you sure you wish to delete this note? This action cannot be undone.
ca: Segur que voleu suprimir aquesta nota? Aquesta acció no es pot desfer.

en: Are you sure you wish to delete this refund? This action cannot be undone.
ca: Segur que voleu suprimir aquest reembors? Aquesta acció no es pot desfer.

en: Are you sure you wish to delete this tax column? This action cannot be undone.
ca: Segur que voleu suprimir aquesta columna d'impostos? Aquesta acció no es pot desfer.

en: Are you sure you wish to process this refund? This action cannot be undone.
ca: Segur que voleu realitzar aquest reemborsament? Aquesta acció no es pot desfer.

en: Are you sure you're ready?
ca: Segur que esteu preparats?

en: Are you sure?
ca: Segur?

en: Area to get templates for.
ca: Àrea per a la qual obtenir plantilles.

en: Argentine peso
ca: Pes argentí

en: Arica y Parinacota
ca: Arica i Parinacota

en: Armed Forces (AA)
ca: Forces Armades (EUA)

en: Armed Forces (AE)
ca: Forces Armades (AE)

en: Armed Forces (AP)
ca: Forces Armades (AP)

en: Armenia
ca: Armènia

en: Armenian dram
ca: Dram armeni

en: Array of column names to be searched.
ca: Matriu de noms de columnes a cercar.

en: Array of image edits.
ca: Matriu d'edicions d'imatge.

en: Array of options (key value pairs) for inputs such as select, multiselect, and radio buttons.
ca: Llista d'opcions (parells clau-valor) per a camps com ara seleccions, seleccions múltiples i botons d'opció.

en: Array of options with associated values.
ca: Llista d’opcions amb els valors associats.

en: Array of plugin slugs.
ca: Matriu d'àlies d'extensions.

en: Array of the response headers from the receiving server.
ca: Llista de les capçaleres de resposta del servidor receptor.

en: Array of transaction processors and their images.
ca: Matriu de processadors de transaccions i les seves imatges.

en: Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website.
ca: Els articles en aquesta pàgina web inclou contingut incrustat (per exemple, vídeos, imatges, articles, etc.). El contingut incrustat des d'altres pàgines web es comporta exactament de la mateixa manera com si el visitant estigués visitant l'altra pàgina web.

en: Artist
ca: Artista

en: Aruban florin
ca: Florí d'Aruba

en: As a browser icon
ca: Com una icona de navegador

en: As a new WordPress user, you should go to <a href="%s">your dashboard</a> to delete this page and create new pages for your content. Have fun!
ca: Com a usuari nou del WordPress, hauríeu d'anar al <a href="%s">tauler</a> per suprimir aquesta pàgina i crear pàgines noves de contingut. Divertiu-vos!

en: As a percentage of the image, the height to crop the image to. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
ca: Com un percentatge de la imatge, l'alçada a la qual escapçar la imatge. OBSOLET: utilitzeu `modifiers` per contra.

en: As a percentage of the image, the width to crop the image to. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
ca: Com un percentatge de la imatge, l'amplada a la qual escapçar la imatge. OBSOLET: utilitzeu `modifiers` per contra.

en: As a percentage of the image, the x position to start the crop from. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
ca: Com un percentatge de la imatge, la posició de l'eix «x» des de la qual iniciar l'escapçat. OBSOLET: utilitzeu `modifiers` per contra.

en: As a percentage of the image, the y position to start the crop from. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
ca: Com un percentatge de la imatge, la posició de l'eix «y» des de la qual iniciar l'escapçat. OBSOLET: utilitzeu `modifiers` per contra.

en: As a reminder, here are your order details:
ca: Com a recordatori, aquí teniu els detalls de la comanda:

en: As a single total
ca: Com un total únic

en: As a website owner, you may need to follow national or international privacy laws. For example, you may need to create and display a privacy policy.
ca: Com a propietari d'una pàgina web, necessiteu seguir les lleis nacionals o internacionals sobre privadesa. Per exemple, necessiteu crear i mostrar la política de privadesa.

en: As an app icon
ca: Com una icona d'aplicació mòbil

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Ascending (oldest first)
ca: Ascendent (les més antigues primer)

en: Ascending.
ca: Ascendent

en: Asia
ca: Àsia

en: Ask us for help!
ca: Demaneu-nos ajuda!

[ctx: Aspect ratio option for dimensions control]
en: Classic - 3:2
ca: Clàssica - 3:2

[ctx: Aspect ratio option for dimensions control]
en: Classic Portrait - 2:3
ca: Retrat clàssic - 2:3

[ctx: Aspect ratio option for dimensions control]
en: Custom
ca: Personalitzada

[ctx: Aspect ratio option for dimensions control]
en: Portrait - 3:4
ca: Retrat - 3:4

[ctx: Aspect ratio option for dimensions control]
en: Square - 1:1
ca: Quadrada - 1:1

[ctx: Aspect ratio option for dimensions control]
en: Standard - 4:3
ca: Estàndard - 4:3

[ctx: Aspect ratio option for dimensions control]
en: Tall - 9:16
ca: Alta - 9:16

[ctx: Aspect ratio option for dimensions control]
en: Wide - 16:9
ca: Ampla - 16:9

en: Aspect ratio:
ca: Ràtio de l'aspecte:

en: Assign Authors
ca: Assigna els autors

en: Assign a parent term to create a hierarchy. The term Jazz, for example, would be the parent of Bebop and Big Band.
ca: Assigneu un mot principal per crear una jerarquia. Jazz, per exemple, podria ser el mot principal per a Bebop i Big Band.

en: Assigned Menu
ca: Menú assignat

en: Asturias
ca: Astúries

en: At a Glance
ca: Ara mateix

en: Athens
ca: Atenes

en: Atlantic
ca: Atlàntic

en: Atlántico
ca: Atlàntic

en: Atlántico Norte
ca: Atlàntic Nord

en: Atlántico Sur
ca: Atlàntic Sud

en: Attach
ca: Adjunta

en: Attach &#8220;%s&#8221; to existing content
ca: Adjunta &#8220;%s&#8221; a un contingut existent

en: Attach to existing content
ca: Adjunta a un contingut existent

en: Attaching Files
ca: Adjunció de fitxers

en: Attachment
ca: Adjunció

en: Attachment Attributes
ca: Atributs dels adjunts

en: Attachment Details
ca: Detalls de l'adjunt

en: Attachment Display Settings
ca: Configuració de la visualització dels adjunts

en: Attachment Page
ca: Pàgina de les adjuncions

en: Attachment Pages
ca: Pàgines d'adjunts

en: Attachment Post URL
ca: Adjunta l'URL de l'entrada

en: Attachment Preview
ca: Previsualització de l'adjunt

en: Attachment details
ca: Detalls de l'adjunt

en: Attachment post ID
ca: ID de l'entrada de l'adjunt

en: Attachment type.
ca: Tipus d'adjunt.

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article
ca: Prova de notificar els blocs als quals enllaça l'article

en: Attempt to notify any blogs linked to from the post
ca: Prova de notificar els blogs enllaçats des de l'entrada

en: Attempted to determine the edit URL for order %d, however the order does not exist.
ca: S'ha intentat determinar l'URL d'edició per a la comanda %d, però la comanda no existeix.

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
ca: S'ha intentat establir una qualitat d'imatge fora de rang [1, 100].

en: Attempting to parse a shortcode without a valid callback: %s
ca: S'està intentant analitzar codi sense una crida de retorn vàlida: %s

en: Attempting to reduce used memory...
ca: S'està intentant reduir la memòria utilitzada...

en: Attempting to remigrate...
ca: S'està intentant remigrar...

en: Attempting to restore the previous version.
ca: S'està intentant restaurar la versió anterior.

en: Attend an upcoming event near %s.
ca: Assistiu a un esdeveniment de WordPress a prop de %s.

en: Attica
ca: Àtica

en: Attribute
ca: Atribut

en: Attribute %d default
ca: Atribut predeterminat %d

en: Attribute %d global
ca: Atribut global %d

en: Attribute %d name
ca: Nom de l'atribut %d

en: Attribute %d value(s)
ca: Valor(s) de l'atribut %d

en: Attribute %d visible
ca: Atribut visible %d

en: Attribute ID.
ca: Identificador de l'atribut.

en: Attribute all content to:
ca: Atribueix tot el contingut a:

en: Attribute does not exist.
ca: L'atribut no existeix.

en: Attribute name
ca: Nom de l'atribut

en: Attribute name.
ca: Nom de l'atribut.

en: Attribute position.
ca: Posició de l'atribut.

en: Attribute slug.
ca: Slug de l'atribut.

en: Attribute taxonomy name.
ca: Nom de la taxonomia de l'atribut.

en: Attribute term.
ca: Terme d'atribut.

en: Attribute terms can be assigned to products and variations.<br/><br/><b>Note</b>: Deleting a term will remove it from all products and variations to which it has been assigned. Recreating a term will not automatically assign it back to products.
ca: Els termes d'atributs es poden assignar als productes i variacions. <br/><br/><b>Nota:</b> Si suprimiu un terme s'eliminarà de tots els productes i variacions als què ha estat assignat. Si recreeu un terme no s'assignarà automàticament de nou als productes.

en: Attribute terms.
ca: Termes d'atribut.

en: Attribute type.
ca: Tipus de l'atribut.

en: Attribute updated successfully
ca: L'atribut s'ha actualitzat correctament

en: Attribute value(s)
ca: Valor(s) de l'atribut

en: Attribute visibility
ca: Visibilitat de l'atribut

en: Attributes
ca: Atributs

en: Attributes for the block.
ca: Atributs del bloc.

en: Attributes let you define extra product data, such as size or color. You can use these attributes in the shop sidebar using the "layered nav" widgets.
ca: Els atributs us permeten definir dades addicionals als productes, com ara la talla o el color. Podeu fer servir aquests atributs a la barra lateral utilitzant els ginys de "navegació per capes".

en: Attributes totals.
ca: Total d'atributs.

en: Atyrau
ca: Atirau

en: Audio
ca: Àudio

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Àudio <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Àudios <span class="count">(%s)</span>

en: Audio Codec:
ca: Còdec d'àudio:

en: Audio File URL
ca: URL del fitxer d'àudio

en: Audio Format:
ca: Format d'àudio:

en: Audio Player
ca: Reproductor d'àudio

en: Audio Widget
ca: Giny d'àudio

en: Audio Widget (%d) | Audio Widget (%d)
ca[0]: Giny d'àudio (%d)
ca[1]: Ginys d'àudio (%d)

en: Audio details
ca: Detalls de l'àudio

en: Audio title
ca: Títol de l'àudio

en: Audio title&hellip;
ca: Títol de l'àudio&hellip;

en: Audio, Video, or Other File
ca: Àudio, vídeo o un altre fitxer

en: Aug
ca: Ago

en: August
ca: Agost

[ctx: August abbreviation]
en: Aug
ca: ag.

en: Australia
ca: Austràlia

en: Australian Capital Territory
ca: Territori de la capital d'Austràlia

en: Australian dollar
ca: Dòlars australians

en: Austria
ca: Àustria

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Authentication and subscription caches refreshed successfully.
ca: Caches d'identificació i subscripció actualitzades correctament.

en: Author
ca: Autor

en: Author Archive
ca: Arxiu d'Autor

en: Author Followers
ca: Seguidors de l'autor

en: Author URL
ca: URL de l'autor

en: Author URL accessible
ca: L'URL d'autor és accessible

en: Author URL is not accessible
ca: L'URL d'autor no és accessible

en: Author URL of the user.
ca: URL de l'autor de l'usuari.

en: Author URL test
ca: Prova d'URL d'autor

en: Author mapping
ca: Correspondència d'autors

en: Author posts, manage comments, and manage %s.
ca: Entrades d'autor, gestiona comentaris i gestiona %s.

en: Author profile
ca: Perfil de l'autor

en: Author rich content with blocks and patterns
ca: Crea contingut ric amb blocs i patrons

en: Author website
ca: Pàgina web de l'autor

en: Author:
ca: Autor:

en: Author: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
ca: Autor: %1$s (adreça IP: %2$s, %3$s)

en: Author: %s
ca: Autor: %s

en: Authorization failed
ca: Ha fallat l'autenticació

en: Authorization header
ca: Capçalera d'autorització

en: Authorize
ca: Autoritza

en: Authorize Application
ca: Autoritza l'aplicació

en: Authorized %d.
ca: Autoritzat %d.

en: Authors
ca: Autors

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
ca: Els autors poden publicar i gestionar les seves entrades, i poden penjar fitxers.

en: Authors who can not access this settings page will find their username on the "Edit Profile" page.
ca: Els autors que no puguin accedir a aquesta pàgina de configuració trobaran el seu nom d'usuari a la pàgina «Edita el perfil».

en: Authors:
ca: Autors:

en: Auto Draft
ca: Esborrany automàtic

en: Auto add pages
ca: Afegeix pàgines automàticament

en: Auto renews on:
ca: Es renova automàticament el:

en: Auto-create a new account (recommended).
ca: Auto-crea un nou compte (recomanat)

en: Auto-update
ca: Actualització automàtica

en: Auto-updates
ca: Actualitzacions automàtiques

en: Auto-updates Disabled <span class="count">(%s)</span> | Auto-updates Disabled <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: S'ha desactivat l'actualització automàtica <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: S'han desactivat les actualitzacions automàtiques <span class="count">(%s)</span>

en: Auto-updates Enabled <span class="count">(%s)</span> | Auto-updates Enabled <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: S'ha activat l'actualització automàtica <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: S'han activat les actualitzacions automàtiques <span class="count">(%s)</span>

en: Auto-updates can be enabled or disabled for each individual theme. Themes with auto-updates enabled will display the estimated date of the next auto-update. Auto-updates depends on the WP-Cron task scheduling system.
ca: Les actualitzacions automàtiques es poden activar o desactivar de manera individual per a cada tema. Els temes amb actualitzacions automàtiques activades mostraran la data de la propera actualització automàtica. Les actualitzacions automàtiques depenen del sistema de programació de tasques WP-Cron.

en: Auto-updates disabled
ca: S'han desactivat les actualitzacions automàtiques

en: Auto-updates enabled
ca: S'han activat les actualitzacions automàtiques

en: Auto-updates for plugins and themes appear to be disabled. This will prevent your site from receiving new versions automatically when available.
ca: Les actualitzacions automàtiques de les extensions i dels temes sembla que estan desactivades. D’aquesta manera, evitareu que el lloc rebi versions noves automàticament quan estiguin disponibles.

en: Auto-updates for plugins and/or themes appear to be disabled, but settings are still set to be displayed. This could cause auto-updates to not work as expected.
ca: Les actualitzacions automàtiques de les extensions i/o dels temes semblen que estan desactivades, però els paràmetres estan configurats perquè es mostrin. Això podria fer que les actualitzacions automàtiques no funcionin com s'esperava.

en: Auto-updates for plugins appear to be disabled. This will prevent your site from receiving new versions automatically when available.
ca: Les actualitzacions automàtiques de les extensions sembla que estan desactivades. D’aquesta manera, evitareu que el lloc rebi versions noves automàticament quan estiguin disponibles.

en: Auto-updates for themes appear to be disabled. This will prevent your site from receiving new versions automatically when available.
ca: Les actualitzacions automàtiques dels temes sembla que estan desactivades. Això evitarà que el lloc. D’aquesta manera, evitareu que el lloc rebi versions noves automàticament quan estiguin disponibles.

en: Autodetect
ca: Detecció automàtica

en: Automate your marketing
ca: Automatitzeu el màrqueting

en: Automated Taxes
ca: Impostos automàtics

en: Automated, real-time order import
ca: Importació automatitzada de comandes en temps real

en: Automatic Updates
ca: Actualitzacions automàtiques

en: Automatic update not scheduled. There may be a problem with WP-Cron.
ca: L'actualització automàtica no està programada. Potser hi ha un problema amb el WP-Cron.

en: Automatic update overdue by %s. There may be a problem with WP-Cron.
ca: L'actualització automàtica s'ha retardat %s. Potser hi ha un problema amb el WP-Cron.

en: Automatic update scheduled in %s.
ca: S'ha planificat l'actualització automàtica en %s.

en: Automatically add new top-level pages to this menu
ca: Afegeix automàticament pàgines superiors noves a aquest menú

en: Automatically add paragraphs
ca: Afegeix paràgrafs automàticament

en: Automatically calculate how much sales tax should be collected – by city, country, or state.
ca: Calculeu automàticament la quantitat d'impost sobre les vendes que s'ha de recaptar – per ciutat, país o estat.

en: Automatically close comments on posts older than %s days
ca: Automàticament tanqueu els comentaris en entrades de fa més %s dies

en: Automatically import order information to quickly print your labels.
ca: Importeu automàticament la informació de les comandes per imprimir les vostres etiquetes ràpidament.

en: Automatically publish items of the selected post types to the fediverse:
ca: Publica automàticament elements dels tipus de contingut seleccionats al fedivers:

en: Automation
ca: Automatització

en: Automations
ca: Automatitzacions

en: Autoplay
ca: Reprodueix automàticament

en: Autoplay video on page load
ca: Reproducció automàtica del vídeo activada per defecte

en: Autosave by %s
ca: Desament automàtic de %s

en: Autoupdate
ca: Autoactualització

en: Availability
ca: Disponibilitat

en: Available Actions
ca: Accions disponibles

en: Available Services
ca: Serveis disponibles

en: Available Tools
ca: Eines disponibles

en: Available Widgets
ca: Ginys disponibles

en: Available disk space
ca: Espai de disc disponible

en: Available disk space is critically low, less than 20 MB available. Proceed with caution, updates may fail.
ca: L'espai disponible al disc és molt baix, hi ha menys de 20 MB disponibles. Aneu amb compte, les actualitzacions poden fallar.

en: Available disk space is low, less than 100 MB available.
ca: L'espai de disc disponible és baix, hi ha menys de 100 MB disponibles.

en: Available downloads
ca: Descàrregues disponibles

en: Available image dimensions.
ca: Dimensions d'imatge disponibles.

en: Available image sizes.
ca: Mides d'imatge disponibles.

en: Available layouts -- single, dual, or both
ca: Dissenys disponibles -- individual, dual o ambdós

en: Available on backorder
ca: Disponible com a reserva

en: Available placeholders: %s
ca: Marcadors de posició disponibles: %s

en: Avatar Display
ca: Mostra avatars

en: Avatar Size (px):
ca: Mida de l'avatar (px):

en: Avatar URL with image size of %d pixels.
ca: URL de l'avatar amb una amplada de %d píxels.

en: Avatar URL.
ca: URL de l'avatar.

en: Avatar URLs for the comment author.
ca: URLs de l'avatar per a l'autor del comentari.

en: Avatar URLs for the object reviewer.
ca: URLs de l'avatar del revisor de l'objecte.

en: Avatar URLs for the user.
ca: URL de l'avatar de l'usuari.

en: Avatar background color:
ca: Color del fons de l'avatar:

en: Average
ca: Mitjana

en: Average AOV per customer.
ca: Mitjana de VMC per comanda.

en: Average Rating
ca: Puntuació mitjana

en: Average gross sales amount
ca: Import de la mitjana bruta de vendes

en: Average items per order
ca: Mitjana d'articles per comanda

en: Average net daily sales.
ca: Vendes netes mitjanes diàries.

en: Average net sales amount
ca: Import net mitjà de les vendes

en: Average number of orders.
ca: Nombre mitjà de comandes.

en: Average order value
ca: Valor mitjà de comanda

en: Average order value.
ca: Valor mitjà de comanda.

en: Average rating
ca: Qualificació mitjana

en: Average total spend per customer.
ca: Despesa total mitjana per client.

en: Avg order value.
ca: Valor mitjà de comanda.

en: Awaiting BACS payment
ca: Pendent de pagament per transferència bancària

en: Awaiting product image
ca: Esperant la imatge de producte

en: Awaiting spam check
ca: S'està esperant la comprovació de la brossa

en: Awesome couch and great buying experience
ca: Un sofà fantàstic i una gran experiència de compra

en: Azerbaijani manat
ca: Manat azerbaidjanès

en: Azores
ca: Açores

en: Aïn Defla
ca: Ain Defla

en: Aïn Témouchent
ca: Ain Témouchent

en: BETA TESTING?
    =============
    
    This debugging email is sent when you are using a development version of WordPress.
    
    If you think these failures might be due to a bug in WordPress, could you report it?
     * Open a thread in the support forums: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Or, if you're comfortable writing a bug report: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Thanks! -- The WordPress Team
ca: PROVANT VERSIONS BETA?
    =============
    
    Aquest correu de depuració s'envia si esteu utilitzant una versió de desenvolupament de WordPress.
    
    Si penseu que aquests errors poden ser a causa d'un error al WordPress, podríeu comunicar-ho?
    * Obriu un fil als fòrums d'assistència: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
    * O, si us trobeu còmodes obrint un informe d'errades: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Gràcies! -- L'equip de WordPress

en: Back
ca: Enrere

en: Back to %s
ca: Torna a %s

en: Back to Attributes
ca: Torna als atributs

en: Back to Jetpack Dashboard
ca: Torna al tauler del Jetpack

en: Back to Plans
ca: Torna als plans

en: Back to blog options
ca: Torna a les opcions del bloc

en: Back to post options
ca: Torna a les opcions de les entrades

en: Back to top
ca: Tornar al principi

en: Background
ca: Fons

en: Background Color
ca: Color de fons

en: Background Image
ca: Imatge de fons

[ctx: Background Preset]
en: Preset
ca: Predeterminat

[ctx: Background Repeat]
en: Repeat
ca: Repetició

[ctx: Background Scroll]
en: Scroll
ca: Desplaçament

en: Background color
ca: Color de fons

en: Background sync is enabled.
ca: La sincronització en segon pla està activada.

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
ca: Fons actualitzat. <a href="%s">Visiteu el lloc</a> per veure com queda.

en: Background updates are not working as expected
ca: Les actualitzacions en segon pla no estan funcionant com s'espera

en: Background updates are working
ca: S'estan fent les actualitzacions en segon pla

en: Background updates ensure that WordPress can auto-update if a security update is released for the version you are currently using.
ca: Les actualitzacions en segon pla asseguren que el WordPress pot autoactualitzar-se si una actualització de seguretat s'ha publicat per a la versió que esteu usant actualment.

en: Background updates may not be working properly
ca: Les actualitzacions en segon pla poden no estar funcionant correctament

en: Backordered
ca: Reservat, pendent d'entrega.

en: Backorders allowed?
ca: Voleu permetre reserves de productes esgotats?

en: Backorders?
ca: Reserves?

en: Backup & Scan data correctly received.
ca: S'han rebut amb èxit la còpia de seguretat i escaneig de dades.

en: Bad login/pass combination.
ca: Parella nom/contrasenya incorrecta.

en: Bahamian dollar
ca: Dòlar de les Bahames

en: Bahraini dinar
ca: Dinar de Bahrain

en: Baja California Sur
ca: Baixa California Sur

en: Baker Island
ca: Illa Baker

en: Baleares
ca: Illes Balears

en: Balochistan
ca: Balutxistan

en: Bangladeshi taka
ca: Bangladeshi Taka

en: Bank
ca: Banc

en: Bank code
ca: Codi del banc

en: Bank name
ca: Nom del banc

en: Bank transfer (BACS) payments
ca: Pagaments per transferència bancària

en: Bank transit number
ca: Número de compte

en: Barbadian dollar
ca: Dòlar de Barbados

en: Barishal
ca: Barisal

en: Barnaul
ca: Barnaül

en: Base color
ca: Color base

en: Base64 encoded representation of the instance settings.
ca: Configuració de la representació codificada en base64 de la instància.

en: Basel-Landschaft
ca: Basilea-Camp

en: Basel-Stadt
ca: Basilea-Ciutat

en: Basic
ca: Bàsic

en: Basic Design Customization
ca: Personalització del disseny bàsica

en: Basic Settings
ca: Paràmetres bàsics

en: Basic details
ca: Detalls bàsics

en: Batch %1$d (%2$d orders) completed in %3$d seconds
ca: El lot %1$d (%2$d comandes) s'ha completat en %3$d segons

en: Batch %1$d (%2$d orders) completed in %3$d seconds.
ca: El lot %1$d (%2$d comandes) s'ha completat en %3$d segons.

en: Batch endpoint for getting specific performance indicators from `stats` endpoints.
ca: Extrem en lot per obtenir indicadors de rendiment específics d'extrems d'«estadístiques».

en: Bavaria
ca: Baviera

en: Bay Islands
ca: Illes de la Badia

en: Be part of a global open source community.
ca: Sigueu part d'una comunitat global de codi obert.

en: Be sure to save this in a safe location. You will not be able to retrieve it.
ca: Assegureu-vos de desar això en una ubicació segura. No podreu recuperar-la.

en: Be the first to like this.
ca: Sigues el primer a dir m'agrada

en: Be the first to review &ldquo;%s&rdquo;
ca: Sigueu els primers a opinar &ldquo;%s&rdquo;

en: Be the future of WordPress
ca: Sigueu part del futur del WordPress

en: Beautiful landscape
ca: Paisatge bonic

en: Because this post does not have revisions, you will not be able to revert any changes you make in the Classic Editor.
ca: Com que aquesta entrada no té revisions, no teniu habilitada la possibilitat de revertir cap canvi fet amb l'editor clàssic.

en: Because you are using %1$s, the sites in your WordPress network must use sub-directories. Consider using %2$s if you wish to use sub-domains.
ca: Degut a que utilitzeu %1$s, els llocs de la vostra xarxa de WordPress han d'utilitzar subdirectoris. Considereu utilitzar %2$s si voleu utilitzar subdominis.

en: Before a comment appears
ca: Perquè un comentari aparegui

en: Before asking for help, we recommend checking the system status page to identify any problems with your configuration.
ca: Abans de demanar ajuda, us recomanem revisar la pàgina d'estat del sistema per identificar qualsevol problema amb la configuració.

en: Before discount
ca: Abans del descompte

en: Before we continue, please log in to your Jetpack site.
ca: Abans de continuar, inicieu sessió al lloc de Jetpack.

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
ca: Abans de penjar el fitxer d'importació, necessitareu solucionar el següent error:

en: Beginner
ca: Principiant

en: Beginning batch #%1$d (%2$d orders/batch).
ca: Començant el lot #%1$d (%2$d comandes/lot).

en: Beginning verification for batch #%1$d (%2$d orders/batch).
ca: Començant la verificació del lot #%1$d (%2$d comandes/lot).

en: Belarus
ca: Bielorússia

en: Belarusian
ca: Bielorús

en: Belarusian ruble
ca: Ruble bielorús

en: Belarusian ruble (old)
ca: Ruble bielorús (antic)

en: Belem
ca: Betlem

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Belgrade
ca: Belgrad

en: Belize dollar
ca: Dòlar de Belize

en: Below is a list of extensions available on your Woo.com account. To receive extension updates please make sure the extension is installed, and its subscription activated and connected to your Woo.com account. Extensions can be activated from the <a href="%s">Plugins</a> screen.
ca: A continuació teniu una llista de les extensions disponibles al compte de Woo.com. Per rebre actualitzacions d'una extensió assegureu-vos que l'extensió estigui instal·lada, i que la subscripció estigui activa i connectada al vostre compte de Woo.com. Les extensions es poden activar des de la pantalla d'<a href="%s">extensions</a>.

en: Below is a list of extensions available on your WooCommerce.com account. To receive extension updates please make sure the extension is installed, and its subscription activated and connected to your WooCommerce.com account. Extensions can be activated from the <a href="%s">Plugins</a> screen.
ca: A continuació teniu una llista de les extensions disponibles al compte de WooCommerce.com. Per rebre actualitzacions d'una extensió assegureu-vos que l'extensió estigui instal·lada, i que la subscripció estigui activa i connectada al vostre compte de WordPress.com. Les extensions es poden activar des de la pantalla d'<a href="%s">Extensions</a>.

en: Below, you can see the names of the authors of the MovableType posts in <i>italics</i>. For each of these names, select one of the blog's users as the author.
ca: A sota es poden veure els noms dels autors dels missatges de MovableType en <i>cursiva</i>. Per a cadascun d'aquests noms, selecciona un dels usuaris del bloc com a autor.

en: Berlin
ca: Berlín

en: Bermudian dollar
ca: Dòlar de les Bermudes

en: Bern
ca: Berna

en: Best Plan
ca: El millor pla

en: Best Sellers
ca: Els més venuts

en: Better security
ca: Millor seguretat

en: Between %1$s and %2$s
ca: Entre %1$s i %2$s

en: Bhutanese ngultrum
ca: Ngultrum bhutanès

en: Billed to
ca: Facturat a

en: Billing
ca: Facturació

en: Billing &amp; Shipping
ca: Facturació i enviament

en: Billing Address
ca: Adreça de facturació

en: Billing Address 1
ca: Adreça de facturació 1

en: Billing Address 2
ca: Adreça de facturació 2

en: Billing City
ca: Ciutat de facturació

en: Billing Company
ca: Empresa de facturació

en: Billing Country / Region
ca: País / Regió de facturació

en: Billing First Name
ca: Nom de facturació

en: Billing History
ca: Historial de facturació

en: Billing Last Name
ca: Cognoms de facturació

en: Billing Phone Number
ca: Número de telèfon de facturació

en: Billing Postal/Zip Code
ca: Codi postal de facturació

en: Billing State
ca: Estat de facturació

en: Billing address
ca: Adreça de facturació

en: Billing address.
ca: Adreça de facturació.

en: Billing details
ca: Detalls de facturació

en: Billing email
ca: Correu electrònic de facturació

en: Biographical Info
ca: Informació biogràfica

en: Biography
ca: Biografia

en: Birds
ca: Ocells

en: Biscay
ca: Biscaia

en: Bitrate
ca: Taxa de bits

en: Bitrate Mode
ca: Mode de la taxa de bits

en: Bitrate:
ca: Taxa de bits:

en: Black
ca: Negre

en: Blank
ca: Buit

en: Block
ca: Bloc

en: Block "%1$s" does not contain a style named "%2$s".
ca: El bloc "%1$s" no conté un estil anomenat "%2$s".

en: Block "%1$s" is declaring %2$s support in %3$s file under %4$s. %2$s support is now declared under %5$s.
ca: El bloc «%1$s» està declarant el suport %2$s al fitxer %3$s sota %4$s. El suport %2$s es declara ara sota %5$s.

en: Block Editor Patterns
ca: Patrons de l'editor de blocs

en: Block Editor Styles
ca: Estils de l'editor de blocs

en: Block HTML:
ca: Bloc HTML:

en: Block Patterns
ca: Patrons de blocs

en: Block attributes.
ca: Atributs del bloc.

en: Block binding "%s" not found.
ca: No s'ha trobat l'associació de bloc «%s».

en: Block bindings source "%s" already registered.
ca: La font d'associacions de blocs «%s» ja està registrada.

en: Block bindings source name must be a string.
ca: El nom de la font d'associacions de bloc ha de ser una cadena.

en: Block bindings source names must contain a namespace prefix. Example: my-plugin/my-custom-source
ca: Els noms de la font d'associacions de bloc han de contenir un prefix com a espai de noms. Per exemple: la-meva-extensio/la-meva-font-personalitzada

en: Block bindings source names must not contain uppercase characters.
ca: Els noms de font d'associacions de bloc no poden contenir caràcters en majúscula.

en: Block by cookie (recommended)
ca: Bloquejar per galetes (recomanat)

en: Block by cookie and by IP address
ca: Bloquejar per galetes i per adreça IP

en: Block category.
ca: Categoria del bloc.

en: Block example.
ca: Exemple de bloc.

en: Block inspector tab display overrides.
ca: Substitueix la pantalla de la pestanya de l'inspector de blocs.

en: Block keywords.
ca: Paraules clau del bloc.

en: Block name is required.
ca: El nom del bloc és obligatori.

en: Block name must be a string.
ca: El nom del bloc ha de ser una cadena de text.

en: Block name.
ca: Nom del bloc.

en: Block namespace.
ca: Espai de noms del bloc.

en: Block pattern categories
ca: Categories de patrons de blocs

[ctx: Block pattern category]
en: About
ca: Quant a

[ctx: Block pattern category]
en: Audio
ca: Àudio

[ctx: Block pattern category]
en: Banners
ca: Bàners

[ctx: Block pattern category]
en: Buttons
ca: Botons

[ctx: Block pattern category]
en: Call to Action
ca: Crida a l'acció

[ctx: Block pattern category]
en: Columns
ca: Columnes

[ctx: Block pattern category]
en: Contact
ca: Contacte

[ctx: Block pattern category]
en: Featured
ca: Destacats

[ctx: Block pattern category]
en: Footers
ca: Peus de pàgina

[ctx: Block pattern category]
en: Gallery
ca: Galeria

[ctx: Block pattern category]
en: Headers
ca: Capçaleres

[ctx: Block pattern category]
en: Media
ca: Mèdia

[ctx: Block pattern category]
en: Portfolio
ca: Portfoli

[ctx: Block pattern category]
en: Posts
ca: Entrades

[ctx: Block pattern category]
en: Services
ca: Serveis

[ctx: Block pattern category]
en: Team
ca: Equip

[ctx: Block pattern category]
en: Testimonials
ca: Recomanacions

[ctx: Block pattern category]
en: Videos
ca: Vídeos

en: Block pattern category "%s" not found.
ca: No s'ha trobat la categoria de patró de bloc «%s».

en: Block pattern category name must be a string.
ca: El nom de la categoria de patró de bloc ha de ser una cadena.

[ctx: Block pattern title]
en: Grid
ca: Graella

[ctx: Block pattern title]
en: Image at left
ca: Imatge a l'esquerra

[ctx: Block pattern title]
en: Large title
ca: Títol gran

[ctx: Block pattern title]
en: Offset
ca: Òfset

[ctx: Block pattern title]
en: Small image and title
ca: Petita imatge i títol

[ctx: Block pattern title]
en: Social links with a shared background color
ca: Enllaços socials amb un color de fons compartit

[ctx: Block pattern title]
en: Standard
ca: Estàndard

en: Block patterns
ca: Patrons de blocs

en: Block patterns are pre-configured block layouts. Use them to get inspired or create new pages in a flash.
ca: Els patrons de blocs són dissenys de blocs preconfigurats. Utilitzeu-los per a inspirar-vos o crear pàgines noves en un instant.

en: Block style name must be a string.
ca: El nom de l'estil del bloc ha de ser una cadena de text.

en: Block style name must not contain any spaces.
ca: El nom del bloc d'estil no pot contenir cap espai.

en: Block style variations.
ca: Variacions de l'estil del bloc.

en: Block supports.
ca: Suports del bloc.

en: Block type "%s" is already registered.
ca: El tipus bloc «%s» ja està registrat.

en: Block type "%s" is not registered.
ca: El tipus de bloc «%s» no està registrat.

en: Block type names must be strings.
ca: Els noms dels tipus blocs han de ser cadenes de text.

en: Block type names must contain a namespace prefix. Example: my-plugin/my-custom-block-type
ca: Els noms dels blocs han de contenir un prefix com a espai de noms. Per exemple: la-meva-extensio/el-meu-tipus-de-bloc

en: Block type names must not contain uppercase characters.
ca: Els noms dels tipus de bloc no poden contenir caràcters en majúscula.

en: Block types that the pattern is intended to be used with.
ca: Tipus de blocs amb els quals s'ha d'utilitzar el patró.

en: Block variations.
ca: Variacions de bloc.

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Align bottom
ca: Alineació a la part inferior

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Align middle
ca: Alineació al mig

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Align top
ca: Alineació a la part superior

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Space between
ca: Espai intermedi

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Stretch to fill
ca: Estira per omplir

[ctx: Block vertical alignment setting label]
en: Change vertical alignment
ca: Canvia l'alineació vertical

en: Blocked
ca: Bloquejat/da

en: Blocklist
ca: Llista de bloqueig

en: Blockquote
ca: Citació

en: Blocks
ca: Blocs

en: Blocks can be anything you need. For instance, you may want to add a subdued quote as part of the composition of your text, or you may prefer to display a giant stylized one. All of these options are available in the inserter.
ca: Els blocs poden ser qualsevol cosa que necessiteu. Per exemple, podeu afegir una citació subtil com a part de la composicio del text, o potser preferiu mostrar-ne una gran i estilitzada. Totes aquestes opcions estan disponibles a l'eina d'inserció.

en: Blog Archives
ca: Arxiu del Blog

en: Blog Name
ca: Nom del bloc

en: Blog Name:
ca: Nom del blog:

en: Blog Posts
ca: Entrades del blog

en: Blog Stats
ca: Estadístiques del Blog

en: Blog Title
ca: Títol del bloc

en: Blog URL
ca: URL del bloc

en: Blog URL:
ca: URL del bloc

en: Blog at WordPress.com
ca: Bloc a WordPress.com

en: Blog id of the record on the multisite.
ca: Identificador del bloc en el registre del multilloc.

en: Blog pages show at most
ca: Les pàgines mostren com a màxim

en: Blog pages show at most.
ca: Quantitat d'entrades del blog a mostrar.

en: Blog profile
ca: Perfil del blog

en: Blogger Blogs
ca: Blocs de Blogger

en: Blogger username
ca: Nom d'usuari de Blogger

en: Blogs
ca: Blocs

en: Blue
ca: Blau

en: Body background color
ca: Color de fons del cos

en: Body text color
ca: Color del text del cos

en: Bogura
ca: Bogra

en: Bol&iacute;var soberano
ca: Bol&iacute;var sobir&agrave;

en: Bold
ca: Negreta

en: Bold (ctrl/⌘-b)
ca: Negreta (ctrl/⌘-b)

en: Bolivia
ca: Bolívia

en: Bolivian boliviano
ca: Boliviano bolivià

en: Bono East
ca: Bono est

en: Bonus reasons you'll love Jetpack
ca: Raons addicionals per les que t'encantarà Jetpack

en: Bookings
ca: Reserves

en: Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
ca: Afegeix a les adreces d'interès l'<a href="%3$s" title="Enllaç permanent a %4$s" rel="bookmark">enllaç permanent</a>.

en: Bookmarks
ca: Favorits

en: Books
ca: Llibres

en: Boost content creation with Jetpack AI Assistant
ca: Potencieu la creació de continguts amb el Jetpack AI Assistant

en: Boost international sales and save on FX fees. Accept 60+ local payment methods including Apple Pay and Google Pay.
ca: Impulseu les vendes internacionals i estalvieu en comissions per canvi de divises. Accepteu més de 60 mètodes de pagament locals, incloent-hi Apple Pay i Google Pay.

en: Boost your organic sales by adding a customer referral program to your WooCommerce store.
ca: Augmenteu les vostres vendes orgàniques afegint un programa de referència de clients a la vostra botiga WooCommerce.

en: Border
ca: Contorn

en: Border color
ca: Color de la vora

en: Bosnia and Herzegovina
ca: Bòsnia i Hercegovina

en: Bosnia and Herzegovina convertible mark
ca: Marc convertible de Bòsnia i Hercegovina

en: Both
ca: Ambdós

en: Both WordPress URL and site URL can start with either %1$s or %2$s. A URL starting with %2$s requires an SSL certificate, so be sure that you have one before changing to %2$s. With %2$s, a padlock will appear next to the address in the browser address bar. Both %2$s and the padlock signal that your site meets some basic security requirements, which can build trust with your visitors and with search engines.
ca: Tant l'URL del WordPress com l'URL del lloc web poden començar amb %1$s o %2$s. Un URL que comenci per %2$s requereix un certificat SSL, així que assegureu-vos que en teniu un abans de canviar a %2$s. Amb %2$s, apareixerà un cadenat al costat de l'adreça a la barra d'adreces del navegador. Tant %2$s com el cadenat indiquen que el vostre lloc web compleix uns requeriments bàsics de seguretat, que poden generar confiança amb els vostres visitants i amb els cercadors.

en: Both registration and last updated dates must be provided.
ca: S'han de proporcionar les dates de registre i de la darrera actualització.

en: Both registration and last updated dates must be valid dates.
ca: Les dates de registre i de la darrera actualització han de ser vàlides.

en: Botswana pula
ca: Pula de Botswana

en: Bottom
ca: A baix

en: Bottom Left
ca: A baix a l'esquerra

en: Bottom Right
ca: A baix a la dreta

en: Bouvet Island
ca: Illa de Bouvet

en: Branch code
ca: Codi de la sucursal

en: Branch sort
ca: Tipus de sucursal

en: Branded tracking experience
ca: Experiència de seguiment amb marca

en: Brazil
ca: Brasil

en: Brazilian real
ca: Real brasiler

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
ca: Trenqueu els comentaris en pàgines amb %1$s comentaris per pàgina i la pàgina %2$s mostrada de manera predeterminada

en: Briefly describe what your business does and how you can help.
ca: Descriviu breument què fa la vostra empresa i com podeu ajudar.

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
ca: No disponible breument per realitzar tasques de manteniment programades. Torneu en un minut.

en: British Columbia
ca: Colúmbia Britànica

en: British English
ca: Anglès britànic

en: British Indian Ocean Territory
ca: Territori Britànic de l'Oceà Índic

en: Brown
ca: Marró

en: Browse
ca: Veure

en: Browse All
ca: Ves a tots

en: Browse Categories
ca: Navegueu per les categories

en: Browse Extensions
ca: Navega per les extensions

en: Browse Themes
ca: Navega pels temes

en: Browse all themes
ca: Navegueu per tots els temes

en: Browse by Topic
ca: Navega per tema

en: Browse categories
ca: Navegueu per les categories

en: Browse log files
ca: Navegueu pels fitxers de registre

en: Browse premium themes
ca: Navegueu pels temes prèmium

en: Browse products
ca: Navega pels productes

en: Browse revisions
ca: Navega per les revisions

en: Browse store
ca: Navegueu per la botiga

en: Browse styles
ca: Navega pels estils

en: Browse the Marketplace
ca: Navegueu per la botiga

en: Browse themes you have activated in the last six months.
ca: Navegueu pels temes que heu activat als darrers sis mesos.

en: Browser User Agent
ca: Agent d'usuari del navegador

en: Browser icon preview: Current image: %s
ca: Previsualització de la icona del navegador: imatge actual: %s

en: Browser icon preview: The current image has no alternative text. The file name is: %s
ca: Previsualització de la icona del navegador: la imatge actual no té text alternatiu. El nom del fitxer és: %s

en: Browser notifications
ca: Notificacions del navegador

en: Brunei dollar
ca: Dòlar de Brunei

en: Brussels
ca: Brussel·les

en: Bucharest
ca: Bucarest

en: București
ca: Bucarest

en: Built by WooCommerce
ca: Desenvolupat per WooCommerce

en: Built with %s
ca: Funciona gràcies a %s

en: Built-in Tax & Duties paperwork
ca: Tràmits integrats d'impostos i taxes

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: Bulgarian lev
ca: Lev búlgar

en: Bulk Actions
ca: Accions massives

en: Bulk Edit
ca: Edita en massa

en: Bulk Select
ca: Selecciona en massa

en: Bulk actions
ca: Accions massives

en: Bulk edit
ca: Edita en massa

en: Bulk select
ca: Selecciona accions en massa

en: Bulleted list
ca: Llista amb pics

en: Bundles
ca: Paquets

en: Burmese kyat
ca: Kyat birmà

en: Burundian franc
ca: Franc de Burundi

en: Business
ca: Negoci

en: Busingen
ca: Büsingen

en: But wait, there&apos;s more!
ca: Però espereu, encara n&apos;hi ha més!

en: Button
ca: Botó

en: Button description.
ca: Descripció del botó.

[ctx: Button label]
en: Delete user
ca: Suprimeix l'usuari

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
ca: Següent

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
ca: Anterior

[ctx: Button label that prompts user to save form]
en: Save changes
ca: Desa els canvis

[ctx: Button label to reveal side configuration options]
en: %s options
ca: Opcions de %s

[ctx: Button label to reveal tool panel options]
en: %s options
ca: Opcions de %s

en: Button style
ca: Estil del botó

en: Button text
ca: Text del botó

en: Button text.
ca: Text del botó.

en: Button-down front for any type of mood or look.
ca: Part frontal amb botons per a qualsevol tipus d'estat d'ànim o estilisme.

en: Buttons
ca: Botons

en: Buy
ca: Compra

en: Buy &ldquo;%s&rdquo;
ca: Compra &ldquo;%s&rdquo;

en: Buy button
ca: Botó de compra

en: Buy button text
ca: Text del botó de compra

en: Buy now
ca: Compra ara

en: Buy one of this item
ca: Compreu un article d'aquest tipus

en: Buy postage when you need it
ca: Compreu segells quan els necessiteu

en: By %s
ca: Per %s

en: By %s.
ca: Per %s.

en: By adding a contact form, your readers will be able to submit feedback to you. All feedback is automatically scanned for spam, and the legitimate feedback will be emailed to you.
ca: En afegir un formulari de contacte, els lectors podran enviar-vos opinions. Totes les opinions s'escanegen automàticament per trobar-hi brossa, i les opinions legítimes s'us enviaran per correu electrònic.s

en: By clicking "Get started", you agree to our %1$sTerms of Service%2$s
ca: Quan cliqueu «Comença», accepteu les nostres %1$scondicions del servei%2$s

en: By clicking the <strong>Set up Jetpack</strong> button, you agree to our <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Terms of Service</a> and to <a href="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">share details</a> with WordPress.com.
ca: En fer clic al botó de <strong>configuració del Jetpack</strong>, accepteu les <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">condicions del servei</a> i <a href="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">compartir els detalls </a> amb WordPress.com.

en: By connecting your site you agree to our fascinating <a href="%1$s" target="_blank">Terms of Service</a> and to <a href="%2$s" target="_blank">share details</a> with WordPress.com
ca: En connectar el vostre lloc accepteu els nostres fascinants <a href="%1$s" target="_blank">termes del servei</a> i <a href="%2$s" target="_blank">compartir detalls</a> amb WordPress.com

en: By default WordPress does not collect any analytics data. However, many web hosting accounts collect some anonymous analytics data. You may also have installed a WordPress plugin that provides analytics services. In that case, add information from that plugin here.
ca: Per defecte el WordPress no recull cap dada analítica. Malgrat això, molts comptes d'allotjament web recullen algunes dades analítiques anònimes. Podeu també tenir instal·lat una extensió del WordPress que proporciona serveis analítics. En aquest cas, afegiu informació d'aquesta extensió aquí.

en: By default WordPress does not collect any personal data about visitors, and only collects the data shown on the User Profile screen from registered users. However some of your plugins may collect personal data. You should add the relevant information below.
ca: De manera predeterminada, el WordPress no emmagatzema cap dada personal sobre els visitants, i només desa la informació que es mostra al perfil d'usuari per als usuaris registrats. No obstant això, algunes extensions poden recollir dades personals. Afegiu la informació rellevant a sota.

en: By default WordPress does not share any personal data with anyone.
ca: Per defecte, el WordPress no comparteix cap dada personal amb ningú.

en: By default, WordPress does not include a contact form. If you use a contact form plugin, use this subsection to note what personal data is captured when someone submits a contact form, and how long you keep it. For example, you may note that you keep contact form submissions for a certain period for customer service purposes, but you do not use the information submitted through them for marketing purposes.
ca: Per defecte, el WordPress no inclou un formulari de contacte. Si useu una extensió de formulari de contacte, useu aquesta subsecció per fer constar quines dades personals es capturen quan algú envia un formulari de contacte, i quant de temps les guardeu. Per exemple, podeu fer constar que conserveu els enviaments del formulari durant cert temps amb propòsits de servei al client, però que no feu servir la informació que s'ha enviat a través d'ells per a propòsits de màrqueting.

en: By default, new users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain a password reset link. Uncheck the box if you do not want to send the new user a welcome email.
ca: Per defecte, els usuaris nous rebran un correu electrònic fent-los saber que han estat afegits com a usuaris del lloc web. Aquest correu electrònic també conté un enllaç per reiniciar la contrasenya. Desmarca el quadre de selecció si no voleu enviar a l'usuari nou el correu electrònic de benvinguda.

en: By suggesting complementary products in the cart using cross-sells, you can significantly increase the average order value. %1$sLearn more about linked products.%2$s
ca: Si suggeriu productes complementaris a la cistella mitjançant les vendes creuades, podeu augmentar significativament el valor mitjà de la comanda. %1$sMés informació sobre els productes enllaçats.%2$s

en: By using WooCommerce Payments you agree to be bound by our <a href="https://wordpress.com/tos/" target="_blank">Terms of Service</a> and acknowledge that you have read our <a href="https://automattic.com/privacy/" target="_blank">Privacy Policy</a>
ca: En utilitzar WooCommerce Payments, accepteu estar subjecte a les nostres <a href="https://wordpress.com/tos/" target="_blank">condicions del servei</a> i reconeixeu que heu llegit la nostra <a href="https://automattic.com/privacy/" target="_blank">política de privadesa</a>

en: By using WooPayments you agree to be bound by our <a href="https://wordpress.com/tos/" target="_blank">Terms of Service</a> (including WooPay <a href="https://wordpress.com/tos/#more-woopay-specifically" target="_blank">merchant terms</a>) and acknowledge that you have read our <a href="https://automattic.com/privacy/" target="_blank">Privacy Policy</a>
ca: En utilitzar WooPayments, accepteu estar subjecte a les nostres <a href="https://wordpress.com/tos/" target="_blank">condicions del servei</a> (incloent les <a href="https://wordpress.com/tos/#more-woopay-specifically" target="_blank">condicions del comerciant</a> de WooPay) i reconeixeu que heu llegit la nostra <a href="https://automattic.com/privacy/" target="_blank">política de privadesa</a>

en: By using WooPayments you agree to be bound by our <a href="https://wordpress.com/tos/" target="_blank">Terms of Service</a> and acknowledge that you have read our <a href="https://automattic.com/privacy/" target="_blank">Privacy Policy</a>
ca: En utilitzar WooPayments, accepteu estar subjecte a les nostres <a href="https://wordpress.com/tos/" target="_blank">condicions del servei</a> i reconeixeu que heu llegit la nostra <a href="https://automattic.com/privacy/" target="_blank">política de privadesa</a>

en: By: %s
ca: Per: %s

en: CBD and other hemp-derived products
ca: CBD i altres productes derivats del cànem

en: CFP franc
ca: Franc CFP

en: CSS Classes
ca: Classes CSS

en: CSS Classes (optional)
ca: Classes CSS (opcional)

en: CSS Revisions
ca: Revisions de CSS

en: CSS Stylesheet Editor
ca: Editor de les fulles d'estill CSS

en: CSS ascent-override value.
ca: Valor ascent-override del CSS.

en: CSS code
ca: Codi CSS

en: CSS descent-override value.
ca: Valor CSS descent-override.

en: CSS font-display value.
ca: Valor CSS font-display.

en: CSS font-family value.
ca: Valor CSS font-family.

en: CSS font-feature-settings value.
ca: Valor CSS font-feature-settings.

en: CSS font-stretch value.
ca: Valor CSS font-stretch.

en: CSS font-style value.
ca: Valor CSS font-style.

en: CSS font-variant value.
ca: Valor CSS font-variant.

en: CSS font-variation-settings value.
ca: Valor CSS font-variation-settings.

en: CSS line-gap-override value.
ca: Valor CSS line-gap-override.

en: CSS size-adjust value.
ca: Valor CSS size-adjust.

en: CSS unicode-range value.
ca: Valor CSS unicode-range.

en: CSV Delimiter
ca: Delimitador CSV

en: Cache
ca: Memòria cau

en: Cache key must be an integer or a non-empty string, %s given.
ca: La clau de la memòria cau ha de ser un enter o una cadena no buida, s'ha proporcionat %s.

en: Cache key must not be an empty string.
ca: La clau de la memòria cau no ha de ser una cadena buida.

en: Cairo
ca: El Caire

en: Calculate coupon discounts sequentially
ca: Calcula els descomptes de cupons seqüencialment

en: Calculate shipping
ca: Calcula l'enviament

en: Calculate tax based on
ca: Calcula els impostos en base a

en: Calculation type
ca: Tipus de càlcul

en: Calculations
ca: Càlculs

en: Calcutta
ca: Calcuta

en: Calendar
ca: Calendari

en: Call %s to create an HTML Processor instead of calling the constructor directly.
ca: Truca a %s per crear un processador HTML en lloc de trucar directament al constructor.

[ctx: Call to action link for renewing an expiring/expired domain]
en: Renew
ca: Renova

en: Camarines Norte
ca: Camarines Nord

en: Camarines Sur
ca: Camarines Sud

en: Cambodia
ca: Cambodja

en: Cambodian riel
ca: Riel cambodjà

en: Camera
ca: Càmera

en: Cameroon
ca: Camerun

en: Campaign
ca: Campanya

en: Campaigns
ca: Campanyes

en: Can I add more fields?
ca: Puc afegir més camps?

en: Can I create a blog in another language?
ca: Puc crear un blog en altra llengua?

en: Can I view my feedback within WordPress?
ca: Puc veure la meva opinió al WordPress?

en: Can anyone register on this site?
ca: Es pot registrar qualsevol en aquest lloc?

en: Can communicate with WordPress.org
ca: S'ha pogut contactar amb WordPress.org

en: Can not cancel a plan while in safe mode. See: https://jetpack.com/support/safe-mode/
ca: No es pot cancel·lar un pla en mode de segur. Vegeu: https://jetpack.com/support/safe-mode/

en: Can not find blog.
ca: No es pot trobar el blog

en: Can not provision a plan while in safe mode. See: https://jetpack.com/support/safe-mode/
ca: No es pot subministrar un pla en mode segur. Vegeu: https://jetpack.com/support/safe-mode/

en: Can not re-use table alias "%s" in OrdersTableQuery.
ca: No podeu tornar a utilitzar l'àlies de taula «%s» a la consulta de la taula de comandes.

en: Can not set resource parent, taxonomy is not hierarchical.
ca: No es pot definir un pare del recurs, la taxonomia no és jeràrquica.

en: Can't connect to Mapbox
ca: No es pot connectar amb Mapbox

en: Can't write files
ca: No es poden escriure fitxers

en: Canada
ca: Canadà

en: Canadian dollar
ca: Dòlars canadencs

en: Canary
ca: Illes Canàries

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancel %s
ca: Cancel·la %s

en: Cancel &amp; start a new import
ca: Cancel·la &amp; comença una nova importació

en: Cancel Edit
ca: Cancel·la l'edició

en: Cancel Editing
ca: Cancel·la l'edició

en: Cancel Subscription
ca: Cancel·la subscripció

en: Cancel and go back
ca: Cancel·la i torna enrere

en: Cancel changes
ca: Cancel·la els canvis

en: Cancel edit
ca: Cancel·la l'edició

en: Cancel password change
ca: Cancel·la el canvi de contrasenya.

en: Cancel reply
ca: Cancel·la la resposta

en: Cancel schedule
ca: Cancel·la la planificació

en: Cancel synchronization of approved directories
ca: Cancel·la la sincronització dels directoris aprovats

en: Cancel the action now to avoid it being run in future
ca: Cancel·la l'acció ara per evitar que s'executi en el futur

en: Cancel thumbnail regeneration
ca: Cancel·la la regeneració de miniatures

en: Canceled
ca: Cancel·lada

en: Cancellation Details
ca: Detalls de la canceŀlació

en: Cancelled
ca: Cancel·lat

en: Cancelled <span class="count">(%s)</span> | Cancelled <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Cancel·lada <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Cancel·lades <span class="count">(%s)</span>

en: Cancelled order
ca: S'ha cancel·lat la comanda

en: Cancelled order emails are sent to chosen recipient(s) when orders have been marked cancelled (if they were previously processing or on-hold).
ca: Els correus electrònics de la comanda cancel·lada s'envien al(s) destinatari(s) seleccionat(s) quan les comandes s'han marcat com a cancel·lades (si prèviament estiguessin en processament o en espera).

en: Cancelled orders are unpaid and may have been cancelled by the store owner or customer. They will be trashed after the specified duration.
ca: Les comandes canceŀlades no s'han pagat i podrien haver estat canceŀlades pel propietari de la botiga o el client. S'enviaran a la paperera després de la durada especificada.

en: Cancelled product image regeneration job.
ca: Cancel·lat el procés de regeneració d'imatges de producte.

en: Cancun
ca: Cancún

en: Cannot Authorize Application
ca: No es pot autoritzar l'aplicació

en: Cannot create a comment with that type.
ca: No es pot crear un comentari amb aquest tipus.

en: Cannot create a revision of a revision
ca: No es pot crear una revisió d'una revisió

en: Cannot create a user with an empty login name.
ca: No es pot crear un usuari amb un nom d'usuari buit.

en: Cannot create an existing cart item.
ca: No es pot crear un article de cistella existent.

en: Cannot create existing %s.
ca: No es pot crear %s existent.

en: Cannot create existing comment.
ca: No es pot crear un comentari existent.

en: Cannot create existing post.
ca: No es pot crear una entrada existent.

en: Cannot create existing product review.
ca: No es pot crear una ressenya de producte que ja existeix.

en: Cannot create existing resource.
ca: No es pot crear un recurs existent.

en: Cannot create existing user.
ca: No es pot crear un usuari existent.

en: Cannot create line item, try again.
ca: No es pot crear la línia de l'article, torneu-ho a provar.

en: Cannot create order from empty cart.
ca: No es pot crear la comanda a partir d'una cistella buida.

en: Cannot create order note, please try again.
ca: No es pot crear la nota de comanda, torneu-ho a provar.

en: Cannot create order refund, please try again.
ca: No es pot crear el reemborsament de la comanda, proveu-ho de nou.

en: Cannot create order: %s
ca: No es pot crear la comanda: %s

en: Cannot delete an active plugin. Please deactivate it first.
ca: No es pot suprimir una extensió activa. Desactiveu-la primer.

en: Cannot find user global styles revisions.
ca: No s'ha trobat cap revisió d'estils globals de l'usuari.

en: Cannot hook block to itself.
ca: No es pot enganxar el bloc a si mateix.

en: Cannot introspect application password.
ca: No s'ha pogut examinar la contrasenya d'aplicació.

en: Cannot load %s.
ca: %s no es pot carregar.

en: Cannot load image metadata.
ca: No s'ha pogut carregar les metadades de la imatge.

en: Cannot preview a widget that does not extend WP_Widget.
ca: No es pot previsualitzar una instància a un giny que no estén WP_Widget.

en: Cannot resize the image. Both width and height are not set.
ca: No es pot redimensionar la imatge. No s'han definit ni l'amplada ni l'alçada.

en: Cannot save image metadata.
ca: No s'ha pogut desar les metadades de la imatge.

en: Cannot select database
ca: No es pot seleccionar la base de dades

en: Cannot send password reset, permission denied.
ca: No es pot enviar per a reinicialitzar la contrasenya, s'ha denegat el permís.

en: Cannot set attributes due to invalid parent product.
ca: No es poden configurar els atributs pel producte pare no vàlid.

en: Cannot set instance on a widget that does not extend WP_Widget.
ca: No es pot definir una instància a un giny que no estén WP_Widget.

en: Cannot set parent term, taxonomy is not hierarchical.
ca: No es pot definir un terme pare, la taxonomia no és jeràrquica.

en: Cannot stabilize objects. Convert the object to an array first.
ca: No es poden estabilitzar els objectes. Convertiu primer l'objecte a una matriu.

en: Cannot supply a strategy `%1$s` for script `%2$s` because it is an alias (it lacks a `src` value).
ca: No es pot proporcionar una estratègia `%1$s` per a l'script `%2$s` perquè és un àlies (no té un valor `src`).

en: Cannot update coupon, try again.
ca: No es pot actualitzar el cupó, torneu-ho a provar.

en: Cannot update fee, try again.
ca: No es pot actualitzar la quota, torneu-ho a provar.

en: Cannot update shipping method, try again.
ca: No es pot actualitzar el mètode d'enviament, torneu-ho a provar.

en: Cannot view post type.
ca: No es pot visualitzar el tipus d'entrada.

en: Cannot view status.
ca: No es pot visualitzar l'estat.

en: Cannot visit tag closers in HTML Processor.
ca: No es poden visitar els tancadors d'etiquetes al processador HTML.

en: Cantabria
ca: Cantàbria

en: Canton
ca: Cantó

en: Capabilities
ca: Capacitats

en: Cape Verde
ca: Cap Verd

en: Cape Verdean escudo
ca: Escut capverdià

en: Capital District
ca: Districte Capital

en: Caption
ca: Llegenda

en: Caption for the attachment, as it exists in the database.
ca: Llegenda de l'adjunt, tal com existeix a la base de dades.

en: Caption&hellip;
ca: Títol&hellip;

en: Caption:
ca: Títol:

en: Captions
ca: Títols

en: Captions/Subtitles
ca: Títols/subtítols

en: Capture
ca: Capturar

en: Card Expiring
ca: Targeta Caducada

en: Card Number
ca: Nombre de la targeta

en: Card code
ca: Codi de la targeta

en: Card number
ca: Número de la targeta

en: Card:
ca: Targeta:

en: Careful! You are editing someone else's comment.
ca: Aneu amb cura, esteu editant un comentari d'un altra persona.

en: Cart
ca: Cistella

en: Cart & Checkout Blocks
ca: Blocs de cistella i pagament

en: Cart Page
ca: Pàgina de la cistella

en: Cart item does not exist.
ca: L'article de la cistella no existeix.

en: Cart item is invalid.
ca: L'article de la cistella no és vàlid.

en: Cart item no longer exists or is invalid.
ca: L'article de la cistella ja no existeix o no és vàlid.

en: Cart page
ca: Pàgina de la cistella

en: Cart total amounts provided using the smallest unit of the currency.
ca: Imports totals de la cistella proporcionats mitjançant la unitat més petita de la moneda.

en: Cart totals
ca: Total de la cistella

en: Cart updated.
ca: Cistella actualitzada.

en: Cash on delivery
ca: Pagament contra reembors

en: Castellón
ca: Castelló

en: Catalan
ca: Català

en: Catalog
ca: Catàleg

en: Catalog &amp; search
ca: Catàleg i cerca

en: Catalog visibility.
ca: Visibilitat del catàleg.

en: Catalog visibility:
ca: Visibilitat del catàleg:

en: Categories and Tags Converter
ca: Convertidor de categories i etiquetes

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
ca: Les categories es poden convertir de manera selectiva a etiquetes fent servir el <a href="%s">convertidor de categories a etiquetes</a>.

en: Categories deleted.
ca: S'han suprimit les categories.

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
ca: Les categories tenen jerarquia, que vol dir que podeu niar subcategories. Les etiquetes no tenen jerarquia i no poden niar-se. A vegades la gent comença a usar una en les seves entrades, aleshores s'adona que l'altra seria més apropiada per al seu contingut.

en: Categories list
ca: Llista de categories

en: Categories list navigation
ca: Navegació per la llista de categories.

en: Categories to Tags
ca: Categories a Etiquetes

en: Categories totals.
ca: Total de categories.

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
ca: Les categories, al contrari de les etiquetes, poden formar una jerarquia: Podeu tenir una categoria de Jazz, i a sota seu subcategories per a Bebop i Big Band. Totalment opcional.

en: Category
ca: Categoria

en: Category %s doesn&#8217;t exist!
ca: La categoria %s no existeix!

en: Category Cloud
ca: Núvol de categories

en: Category ID
ca: Identificador de categoria

en: Category ID.
ca: Identificador de categoria.

en: Category URL.
ca: URL de la categoria.

en: Category added.
ca: S'ha afegit la categoria.

en: Category archive display type.
ca: Tipus de visualització de l'arxiu de categoria.

en: Category deleted.
ca: S'ha suprimit la categoria.

en: Category display
ca: Visualització de la categoria

en: Category image.
ca: Imatge de la categoria.

en: Category link
ca: Enllaç de la categoria

en: Category name
ca: Nom de la categoria

en: Category name.
ca: Nom de la categoria

en: Category not added.
ca: No s'ha afegit la categoria.

en: Category not updated.
ca: No s'ha actualitzat la categoria.

en: Category order
ca: Ordre de categoria

en: Category slug
ca: Àlies de la categoria

en: Category slug.
ca: Àlies de la categoria.

en: Category updated.
ca: S'ha actualitzat la categoria.

en: Category: | Categories:
ca[0]: Categoria:

en: Caught exception while cancelling action "%1$s": %2$s
ca: S'ha detectat una excepció en cancel·lar l'acció «%1$s»: %2$s

en: Caught exception while cancelling action: %s
ca: S'ha detectat una excepció en cancel·lar l'acció: %s

en: Caught exception while enqueuing action "%1$s": %2$s
ca: S'ha detectat una excepció en posar a la cua l'acció «%1$s»: %2$s

en: Caution:
ca: Atenció:

en: Cayman
ca: Illes Caiman

en: Cayman Islands
ca: Illes Caiman

en: Cayman Islands dollar
ca: Dòlar de les Illes Caiman

en: Cell padding
ca: Separació de la cel·la

en: Cell spacing
ca: Espaiat de la cel·la

en: Cell type
ca: Tipus de cel·la

en: Center
ca: Centre

en: Centimeters
ca: Centímetres

en: Central African CFA franc
ca: Franc CFA de l'Àfrica Central

en: Central African Republic
ca: República Centreafricana

en: Central Greece
ca: Grècia Central

en: Central Macedonia
ca: Macedònia Central

en: Chad
ca: Txad

en: Chaharmahal and Bakhtiari (چهارمحال و بختیاری)
ca: Chaharmahal i Bakhtiari (چهارمحال و بختیاری)

en: Change
ca: Canvia

en: Change Email Address
ca: Canviar l'adreça de correu electrònic

en: Change Frequency
ca: Canvia la freqüència

en: Change Language
ca: Canvia d'idioma

en: Change My Photo
ca: Canvia la foto

en: Change Permalink Structure
ca: Canvia l'estructura dels enllaços permanents

en: Change Site Icon
ca: Canvieu la icona del lloc

en: Change Theme
ca: Canvia el tema

en: Change address
ca: Canvia l'adreça

en: Change audio
ca: Canvia l'àudio

en: Change blog profile ID
ca: Canvia l'identificador del perfil de blog

en: Change file
ca: Canvia el fitxer

en: Change footer credit
ca: Canvia els crèdits del peu de pàgina.

en: Change image
ca: Canvia la imatge

en: Change logo
ca: Canvia el logotip

en: Change order status to completed
ca: Canvia l'estat de la comanda a completat

en: Change order status to on-hold
ca: Canvia l'estat de la comanda a en espera

en: Change order status to processing
ca: Canvia l'estat de la comanda a processant

en: Change role to&hellip;
ca: Canvia el rol a&hellip;

en: Change status to cancelled
ca: Canvia l'estat a cancel·lat

en: Change status to completed
ca: Canvia l'estat a completat

en: Change status to on-hold
ca: Canvia l'estat a en espera

en: Change status to processing
ca: Canvia l'estat a processant

en: Change status:
ca: Canvia l'estat:

en: Change the location by defining the %1$s constant in your %2$s file with a new path.
ca: Canvieu la ubicació definint la constant %1$s al fitxer %2$s amb un nou camí.

en: Change theme
ca: Canvia el tema

en: Change to:
ca: Canvia a:

en: Change type of %d block | Change type of %d blocks
ca[0]: Canvia el tipus d'%d bloc
ca[1]: Canvia el tipus de %d blocs

en: Change video
ca: Canvia el vídeo

en: Change whether your visitors can subscribe to your posts or comments or both.
ca: Canvia si els visitants poden subscriure's a les entrades, als comentaris o a tots dos.

en: Change your Privacy Policy page
ca: Canvieu la pàgina de la Política de Privadesa

en: Change your site address
ca: Canvia l'adreça del lloc web

en: Changed roles.
ca: S'han canviat els rols.

en: Changes have already been trashed.
ca: Els canvis ja s'han enviat a la paperera.

en: Changes saved.
ca: Canvis desats.

en: Changes trashed successfully.
ca: Els canvis s'han enviat a la paperera correctament.

en: Changeset is being edited by other user.
ca: Un altre usuari està editant el conjunt de canvis.

en: Changing eCommerce platforms might seem like a big hurdle to overcome, but it is easier than you might think to move your products, customers, and orders to WooCommerce. This article will help you with going through this process.
ca: Canviar de plataforma de comerç electrònic pot semblar un gran obstacle a superar, però traslladar els vostres productes, clients i comandes a WooCommerce és més fàcil del que podríeu pensar. Aquest article us ajudarà en aquest procés.

en: Changing platforms might seem like a big hurdle to overcome, but it is easier than you might think to move your products, customers, and orders to WooCommerce. This article will help you with going through this process.
ca: Canviar de plataforma pot semblar un gran obstacle a superar, però traslladar els vostres productes, clients i comandes a WooCommerce és més fàcil del que podríeu pensar. Aquest article us ajudarà en aquest procés.

en: Changing to %s
ca: S'està canviant a %s

en: Chapters
ca: Capítols

en: Character encoding of the file
ca: Codificació de caràcters del fitxer

en: Charge a flat rate per item, or enter a cost formula to charge a percentage based cost or a minimum fee. Learn more about
ca: Cobreu una tarifa plana per article o introduïu una fórmula de costos per cobrar una quantitat basada en un percentatge o una tarifa mínima. Més informació sobre

en: Charge sales tax on
ca: Cobra l'impost sobre les vendes a

en: Charity
ca: Entitat sense ànim de lucre

en: Chart stats by
ca: Gràfic d'estadístiques per

en: Cheatin&#8217; uh?
ca: Fent trampes, eh?

en: Check All
ca: Activa-ho tot

en: Check Spelling
ca: Revisió ortogràfica

en: Check connection
ca: Comprova la connexió

en: Check for Spam
ca: Comprova la brossa

en: Check for updates manually
ca: Comprova les actualitzacions manualment

en: Check out the themes that are compatible with WooCommerce and choose one aligned with your brand and business needs.
ca: Consulteu els temes que siguin compatibles amb WooCommerce i trieu-ne un d’acord amb les necessitats de la vostra marca i negoci.

[ctx: Check payment method]
en: Awaiting check payment
ca: Pagament amb xec en espera

[ctx: Check payment method]
en: Check payments
ca: Pagaments amb xec

en: Check this box if the coupon cannot be used in conjunction with other coupons.
ca: Marqueu aquesta casella si el cupó no es pot utilitzar en combinació amb altres cupons.

en: Check this box if the coupon grants free shipping. A <a href="%s" target="_blank">free shipping method</a> must be enabled in your shipping zone and be set to require "a valid free shipping coupon" (see the "Free Shipping Requires" setting).
ca: Marqueu aquesta casella si el cupó inclou l'enviament gratuït. El <a href="%s" target="_blank">mètode d'enviament gratuït</a> ha d'estar actiu a la vostra zona d'enviament i també haver establert que es requereixi "un cupó d'enviament gratuït vàlid" (vegeu l'opció "L'enviament gratuït requereix").

en: Check this box if the coupon should not apply to items on sale. Per-item coupons will only work if the item is not on sale. Per-cart coupons will only work if there are items in the cart that are not on sale.
ca: Marca aquesta casella si el cupó no s'hauria d'aplicar a articles rebaixats. Els cupons per article només funcionaran si l'article no està rebaixat. Els cupons per cistella només funcionaran si no hi ha articles rebaixats a la cistella.

en: Check to let customers to purchase only 1 item in a single order. This is particularly useful for items that have limited quantity, for example art or handmade goods.
ca: Marqueu per permetre als clients comprar només 1 article en una sola comanda. Això és especialment útil per a articles que tenen una quantitat limitada, per exemple, articles d'art o fets a mà.

en: Check your email
ca: Comprova el correu electrònic

en: Check your email for the confirmation link.
ca: Comproveu si heu rebut per correu electrònic l'enllaç de confirmació.

en: Check your email for your new password.
ca: Comproveu si heu rebut per correu electrònic la contrasenya nova.

en: Check your email!
ca: Reviseu el vostre correu electrònic!

en: CheckList Error
ca: Error de la llista de comprovació

en: Checkbox
ca: Casella de selecció

en: Checking [%d] %s for images...
ca: S'estan comprovant [%d] %s per les imatges...

en: Checking for Spam (%1$s%)
ca: S'està comprovant la brossa (%1$s%)

en: Checking...
ca: S'està comprovant...

en: Checkout
ca: Finalitza la compra

en: Checkout Page
ca: Pàgina de pagament

en: Checkout endpoints
ca: Extrems per a la finalització de compra

en: Checkout is not available whilst your cart is empty.
ca: Finalitza la compra no estarà disponible mentre la vostra cistella estigui buida.

en: Checkout page
ca: Pàgina de pagament

en: Checkout privacy policy
ca: Política de privadesa en finalitzar la compra

en: Cheers,
ca: Salutacions,

en: Cherkasy Oblast
ca: Óblast de Txerkassi

en: Chernihiv Oblast
ca: Óblast de Txerníhiv

en: Chernivtsi Oblast
ca: Óblast de Txernivtsí

en: Child theme
ca: Tema fill

en: Child theme of %s
ca: Tema fill del tema %s

en: Chile
ca: Xile

en: Chilean peso
ca: Pes xilè

en: China
ca: Xina

en: Chinese
ca: Xinès

en: Chinese (Simplified)
ca: Xinès (simplificat)

en: Chinese (Traditional)
ca: Xinès (tradicional)

en: Chinese yuan
ca: Iuans xinesos

en: Chita
ca: Txità

en: Choose
ca: Tria

en: Choose Image
ca: Tria una imatge

en: Choose a Background Image
ca: Tria una imatge de fons

en: Choose a CSV file from your computer:
ca: Trieu un fitxer CSV del vostre ordinador:

en: Choose a Custom Header
ca: Tria una capçalera personalitzada

en: Choose a Site Icon
ca: Tria una icona del lloc web

en: Choose a WordPress WXR file to upload, then click Upload file and import.
ca: Trieu un fitxer WordPress WXR per a pujar i feu clic a Pujar el fitxer i importar.

en: Choose a category to view stats
ca: Trieu una categoria per veure les estadístiques

en: Choose a city in the same timezone as you.
ca: Trieu una ciutat del mateix fus horari on sou.

en: Choose a city in your timezone.
ca: Tria una ciutat a la zona horària

en: Choose a country / region&hellip;
ca: Trieu un país / regió&hellip;

en: Choose a currency&hellip;
ca: Trieu una moneda &hellip;

en: Choose a default form value if you want a certain variation already selected when a user visits the product page.
ca: Trieu un valor predeterminat al formulari si voleu que una variació determinada ja estigui seleccionada quan un usuari visita la pàgina del producte.

en: Choose a file from your computer:
ca: Trieu un fitxer del vostre ordinador:

[ctx: Choose a help topic]
en: Choose a Category:
ca: Tria una categoria:

en: Choose a priority for this tax rate. Only 1 matching rate per priority will be used. To define multiple tax rates for a single area you need to specify a different priority per rate.
ca: Trieu una prioritat per a aquesta taxa d'impost. S'utilitzarà només 1 taxa per prioritat. Per definir múltiples taxes d'impostos per a una sola àrea heu d'especificar una prioritat diferent segons la taxa.

en: Choose a product to view stats
ca: Trieu un producte per veure les estadístiques

en: Choose a state&hellip;
ca: Trieu un estat&hellip;

en: Choose a tax class for this product. Tax classes are used to apply different tax rates specific to certain types of product.
ca: Trieu una classe d'impost per a aquest producte. Les classes d'impostos s'utilitzen per aplicar diferents taxes d'impostos específiques per a certs tipus de productes.

en: Choose a theme
ca: Tria un tema

en: Choose a theme that best fits your brand's look and feel, then make it your own. Change the colors, add your logo, and create pages.
ca: Trieu el tema que millor s'adapti a l'aspecte de la vostra marca i, a continuació, feu-lo vostre. Canvieu els colors, afegiu el vostre logotip i creeu pàgines.

en: Choose a theme.
ca: Tria un tema.

en: Choose an action...
ca: Trieu una acció...

en: Choose an image
ca: Trieu una imatge

en: Choose an image from your computer:
ca: Trieu una imatge des del vostre ordinador:

en: Choose an option
ca: Trieu una opció

en: Choose audio
ca: Tria un àudio

en: Choose countries / regions&hellip;
ca: Trieu països / regions&hellip;

en: Choose coupons&hellip;
ca: Trieu cupons&hellip;

en: Choose either a city in the same timezone as you or a %s (Coordinated Universal Time) time offset.
ca: Trieu una ciutat de la vostra zona horària o un desfasament horari %s (Temps Universal Coordinat).

en: Choose file
ca: Tria fitxer

en: Choose from one of our beautiful themes, or design and upload your own.
ca: Tria un dels temes bonics, o dissenya i penja el teu.

en: Choose from the most used pattern categories
ca: Trieu entre les categories de patró més utilitzades

en: Choose from the most used tags
ca: Trieu una de les etiquetes més usades

en: Choose how long to retain personal data when it's no longer needed for processing. Leave the following options blank to retain this data indefinitely.
ca: Trieu quant de temps voleu conservar les dades personals quan ja no siguin necessàries. Deixeu les següents opcions en blanc per conservar aquestes dades indefinidament.

en: Choose image
ca: Tria una imatge

en: Choose logo
ca: Trieu un logotip

en: Choose one
ca: Tria un

en: Choose payment providers and enable payment methods at checkout.
ca: Trieu proveïdors de pagament i activeu mètodes de pagament en finalitzar la compra.

en: Choose several
ca: Tria diversos

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
ca: Trieu la part de la imatge que voleu usar com a capçalera.

en: Choose the payment that you want, pay now, pay later or slice it. No credit card numbers, no passwords, no worries.
ca: Trieu el pagament que vulgueu, pagueu ara, pagueu més endavant o a terminis. Sense números de targeta de crèdit, sense contrasenyes, ni preocupacions.

en: Choose the payment that you want, pay now, pay later or slice it. No credit card numbers, no passwords, no worries. <a href="%s" target="_blank">Learn more about Klarna</a>.
ca: Trieu el pagament que vulgueu, pagueu ara, pagueu més endavant o a terminis. Sense números de targeta de crèdit, sense contrasenyes, ni preocupacions. <a href="%s" target="_blank">Més informació sobre Klarna</a>.

en: Choose the shipping method you wish to add. Only shipping methods which support zones are listed.
ca: Trieu el mètode d'enviament que vulgueu afegir. Únicament es mostren els mètodes d'enviament compatibles amb les zones.

en: Choose the target frame for your link.
ca: Trieu el marc de destinació de l'enllaç.

en: Choose theme
ca: Trieu un tema

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
ca: Trieu o descartar la brossa automàticament o bé posar-la sempre a la carpeta de la brossa.

en: Choose video
ca: Tria un vídeo

en: Choose what to display on product category pages.
ca: Trieu què mostrar a les pàgines de categoria de producte.

en: Choose what to display on the main shop page.
ca: Trieu què mostrar a la pàgina principal de la botiga.

en: Choose what to export
ca: Trieu què voleu exportar

en: Choose whether or not this is a compound rate. Compound tax rates are applied on top of other tax rates.
ca: Trieu si es tracta d'una taxa composta o no. Les taxes d'impostos compostes s'apliquen abans que altres taxes d'impostos.

en: Choose whether or not this tax rate also gets applied to shipping.
ca: Trieu si aquesta taxa d'impost també s'aplicarà a l'enviament o no.

en: Choose whether you wish to capture funds immediately or authorize payment only.
ca: Trieu si voleu obtenir els diners immediatament o només autoritzar el pagament.

en: Choose which countries you want to ship to, or choose to ship to all locations you sell to.
ca: Trieu a quins països voleu enviar, o trieu enviar a tots els llocs on veneu.

en: Choose which format of email to send.
ca: Trieu quin format de correu electrònic voleu fer servir.

en: Choose your theme
ca: Trieu un tema

en: Choosing a theme?
ca: Esteu triant un tema?

en: Chosen attributes (for variations).
ca: Atributs escollits (per les variacions).

en: Christmas Island
ca: Illa Christmas

en: Cibao Nordeste
ca: Cibao Nord-est

en: Cibao Noroeste
ca: Cibao Nord-oest

en: Cibao Norte
ca: Cibao Nord

en: Cibao Sur
ca: Cibao Sud

en: Cincinnati
ca: Barcelona

en: Circles
ca: Cercles

en: Cities for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all cities.
ca: Ciutats per aquesta regla. Utilitza punt i coma (;) per separar diversos valors. Deixa en blanc per aplicar-la a totes les ciutats.

en: City
ca: Ciutat

en: City (optional)
ca: Ciutat (opcional)

en: City name, it doesn't support multiple values. Deprecated as of WooCommerce 5.3, 'cities' should be used instead.
ca: «Nom de la ciutat» no admet múltiples valors. Obsolet a partir de la versió 5.3 de WooCommerce, en el seu lloc ha d'utilitzar-se «ciutats».

en: City name.
ca: Nom de la ciutat.

en: City of the address being shipped to.
ca: Ciutat de l'adreça a la qual es farà l'enviament.

en: City.
ca: Ciutat.

en: City:
ca: Ciutat:

en: Ciudad Autónoma de Buenos Aires
ca: Ciutat Autònoma de Buenos Aires

en: Ciudad de México
ca: Ciutat de Mèxic

en: Claim ID
ca: Identificador de la reclamació

en: Class %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
ca: La classe %1$s és <strong>obsoleta</strong> des de la versió %2$s i no hi ha cap alternativa disponible.

en: Class %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
ca: La classe %1$s és <strong>obsoleta</strong> des de la versió %2$s! Utilitzeu %3$s en el seu lloc.

en: Class name
ca: Nom de la classe

en: Class names for the link element of this menu item.
ca: Noms de classe per a l'element d'enllaç d'aquest element de menú.

en: Classic
ca: Clàssic

en: Classic Block Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat del bloc clàssic

en: Clean
ca: Neteja

en: Clean up download permissions
ca: Buida els permisos de descàrrega

en: Cleaning up spam takes time.
ca: La neteja de la brossa duu el seu temps.

en: Cleanup can only be performed when HPOS is active and compatibility mode is disabled.
ca: La neteja només es pot realitzar quan l'HPOS està actiu i el mode de compatibilitat està desactivat.

en: Cleanup completed for %d order. | Cleanup completed for %d orders.
ca[0]: S'ha completat la neteja per a %d comanda.
ca[1]: S'ha completat la neteja per a %d comandes.

en: Cleanup completed for order %d.
ca: S'ha completat la neteja per a la comanda %d.

en: Clear
ca: Neteja

en: Clear All
ca: Neteja-ho tot

en: Clear All Filters
ca: Neteja tots els filtres

en: Clear Crop
ca: Neteja l'escapçat

en: Clear Inactive Widgets
ca: Neteja els ginys inactius

en: Clear Results
ca: Neteja els resultats

en: Clear Search
ca: Neteja la cerca

en: Clear all
ca: Neteja-ho tot

en: Clear all information
ca: Esborrar tota la informació

en: Clear analytics cache
ca: Neteja la memòria cau d’analítiques

en: Clear customer sessions
ca: Neteja les sessions de client

en: Clear formatting
ca: Neteja el format

en: Clear template cache
ca: Neteja la memòria cau de plantilles

en: Clear to-do
ca: Neteja la llista per fer

en: Clear transients
ca: Neteja les dades transitòries

en: Cleared by Akismet
ca: Netejat per l'Akismet

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image that matches the size of your video &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
ca: Feu clic a &#8220;Afegeix una imatge nova&#8221; per pujar un fitxer d'imatge des del vostre ordinador. El tema funciona millor amb una imatge que s'ajusti a la mida del teu vídeo - podreu retallar la imatge quan l'hagueu penjat per a un ajust perfecte.

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header height of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
ca: Feu clic a &#8220;Afegeix una imatge nova&#8221; per pujar un fitxer d'imatge des del vostre ordinador. El tema funciona millor amb una imatge amb una alçada de capçalera de %s píxels - podreu retallar la imatge quan l'hagueu pujat per a un millor ajust.

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header size of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
ca: Feu clic a &#8220;Afegeix una imatge nova&#8221; per pujar un fitxer d'imatge des del vostre ordinador. El tema funciona millor amb una imatge amb una mida de capçalera de %s píxels - podreu retallar la imatge quan l'hagueu penjat per a un millor ajust.

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header width of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
ca: Feu clic a &#8220;Afegeix una imatge nova&#8221; per pujar un fitxer d'imatge des del vostre ordinador. El tema funciona millor amb una imatge amb una amplada de capçalera de %s píxels - podreu retallar la imatge quan l'hagueu pujat per a un millor ajust.

en: Click &#8220;Next&#8221; to start adding links to your new menu.
ca: Feu clic a &#8220;Següent&#8221; per començar a afegir enllaços al nou menú.

en: Click Customize for the active theme or Live Preview for any other theme to see a live preview
ca: Feu clic a Personalitza per al tema actiu o Previsualització per veure com quedaria qualsevol altre tema.

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
ca: Feu clic a «Desa el menú» per fer públics els elements pendents del menú.

en: Click here
ca: feu clic aquí

en: Click here to cancel reply.
ca: Feu clic aquí per cancel·lar la resposta.

en: Click here to enter your code
ca: Feu clic aquí per posar el codi

en: Click here to login
ca: Clica aquí per a entrar.

en: Click here to reset your password
ca: Feu clic aquí per canviar la contrasenya

en: Click here to set your new password.
ca: Cliqueu aquí per establir la nova contrasenya.

en: Click on the theme to see the theme name, version, author, description, tags, and the Delete link
ca: Feu clic al tema per veure el nom del tema, la versió, l'autor, la descripció, les etiquetes, i l'enllaç Esborra.

en: Click the Save Menu button to save your changes.
ca: Feu clic al botó de desar el menú per no perdre els canvis.

en: Click the Use this Key button.
ca: Feu clic al botó Usa aquesta clau.

en: Click the image to edit or update
ca: Feu clic a la imatge per editar-la o actualitzar-la

en: Click to Press This!
ca: Feu clic per publicar això!

en: Click to edit the site title.
ca: Feu cli per editar el títol del lloc web.

en: Click to edit this element.
ca: Feu clic per editar aquest element.

en: Click to edit this menu.
ca: Feu clic per editar aquest menú.

en: Click to edit this widget.
ca: Feu clic per editar aquest giny.

en: Click to print
ca: Feu clic per imprimir

en: Click to share on LinkedIn
ca: Fes clic per compartir al Linkedin

en: Click to share on Pinterest
ca: Feu clic per compartir a Pinterest

en: Click to share on Reddit
ca: Feu clic per compartir al Reddit

en: Click to share on Tumblr
ca: Feu clic per compartir a Tumblr

en: Click to share on Twitter
ca: Feu clic per compartir al Twitter

en: Click to toggle
ca: Feu clic per alternar

en: Click to view slideshow.
ca: Feu clic per veure la presentació amb diapositives.

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
ca: En fer clic a <strong>Seleccioneu fitxers</strong> s'obre una finestra de navegació que mostra els fitxers del vostre sistema operatiu. En seleccionar <strong>Obre</strong> després de fer clic a un fitxer que vulgueu s'activarà una barra de progrés en la pantalla del carregador.

en: Clicking an item will display an Attachment Details dialog, which allows you to preview media and make quick edits. Any changes you make to the attachment details will be automatically saved.
ca: En fer clic en un element es mostrarà el diàleg Detalls de l'adjunt, que us permet previsualitzar els mèdia i fer edicions ràpides. Qualsevol canvi que feu en els detalls de l'adjunt es desarà automàticament.

en: Clicks
ca: Clics

en: Clicks for %1$s days ending %2$s
ca: Clica per a %1$s dies finalitzant %2$s

en: Clicks for %1$s days ending %2$s (Summarized)
ca: Clics per %1$s dies acabant en %2$s (Sumaritzat)

en: Client version
ca: Versió de client

en: Cloning is forbidden.
ca: La clonació està prohibida.

en: Close
ca: Tanca

en: Close (Esc)
ca: Tanca (Esc)

en: Close Menu
ca: Tanca el menú

en: Close Tour
ca: Tanca el tour

en: Close Window
ca: Tanca la finestra

en: Close all open tags
ca: Tanca totes les etiquetes obertes

en: Close and accept
ca: Tanca i accepta

en: Close blockquote tag
ca: Tanca l'etiqueta de citació

en: Close bold tag
ca: Tanca l'etiqueta de negreta

en: Close bulleted list tag
ca: Tanca l'etiqueta de llista amb pics

en: Close code tag
ca: Tanca l'etiqueta de codi

en: Close deleted text tag
ca: Tanca l'etiqueta de text suprimit

en: Close details dialog
ca: Tanca el diàleg dels detalls

en: Close dialog
ca: Tanca el diàleg

en: Close inserted text tag
ca: Tanca l'etiqueta de text inserit

en: Close italic tag
ca: Tanca l'etiqueta d'itàlica

en: Close list item tag
ca: Tanca l'etiqueta d'element de lista

en: Close media attachment panel
ca: Tanca el tauler dels adjunts

en: Close menu
ca: Tanca el menú

en: Close modal panel
ca: Tanca el tauler modal

en: Close numbered list tag
ca: Tanca l'etiqueta de llista numerada

en: Close overlay
ca: Tanca la superposició

en: Close reorder mode
ca: Tanca el mode de reordenació

en: Close sharing dialog
ca: Tanca el diàleg de compartició

en: Close the Customizer and go back to the previous page
ca: Tanca el personalitzador i torna enrere a la pàgina anterior

en: Close uploader
ca: Tanca el carregador

en: Close your account permanently
ca: Tanca el compte permanentment

en: Closed
ca: Tancat

en: Clothing and accessories
ca: Roba i accessoris

en: Cmd + letter:
ca: Cmd + lletra:

en: Coast
ca: Costa

en: Cocos (Keeling) Islands
ca: Illes Cocos (Keeling)

en: Code
ca: Codi

en: Code editor
ca: Editor de codi

en: Code is Poetry
ca: El codi es poesia

en: Code-based contribution
ca: Contribució basada en codi

en: Coffee
ca: Cafè

en: Collapse Main menu
ca: Col·lapsa el menú principal

en: Collapse menu
ca: Redueix el menú

en: Collect and showcase verified reviews that consumers trust.
ca: Recopileu i mostreu ressenyes verificades en què confiïn els clients.

en: Collect and validate EU VAT numbers at checkout
ca: Recull i valida els números d’IVA de la UE a la pàgina de pagament

en: Collect payments from customers offline.
ca: Captureu pagaments offline dels vostres clients.

en: Collection from <strong>%s</strong>:
ca: Recollida a <strong>%s</strong>:

en: College
ca: Universitat

en: Colombia
ca: Colòmbia

en: Colombian peso
ca: Pes colombià

en: Color Scheme
ca: Esquema de colors

en: Color Settings
ca: Paràmetres de color

en: Color randomizer
ca: Aleatoritzador de color

en: Color scheme
ca: Esquema de color

en: Colors & Backgrounds
ca: Colors i fons

en: Column
ca: Columna

en: Column group
ca: Grup de columnes

en: Column mapping
ca: Mapejat de columnes

en: Column name
ca: Nom de la columna

en: Columns
ca: Columnes

en: Come work with us
ca: Treballa amb nosaltres

en: Comics
ca: Còmics

en: Coming Soon
ca: Ben aviat

en: Coming soon
ca: Pròximament

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
ca: a, abans, abans-d'ahir, abintestat, ací, adesiara, adés, adéu, adagio, ah, ahir, ai, aitambé, aitampoc, aitan, aitant, aitantost, aixà, això, així, aleshores, algun, alguna, algunes, alguns, algú, alhora, allà, allèn, allò, allí, almenys, alto, altra, altre, altres, altresí, altri, alça, allegro, amargament, amb, ambdues, ambdós, amunt, amén, anc, andante, andantino, anit, ans, antany, apa, aprés, aqueix, aqueixa, aqueixes, aqueixos, aqueixs, aquell, aquella, aquelles, aquells, aquest, aquesta, aquestes, aquests, aquèn, aquí, ara, arran, arrera, arrere, arreu, arri, arruix, atxim, au, avall, avant, aviat, avui, açò, bah, baix, baldament, ballmanetes, banzim-banzam, bastant, bastants, ben, bis, bitllo-bitllo, bo, bé, ca, cada, cal, cap, car, caram, catorze, cent, centes, cents, cerca, cert, certa, certes, certs, cinc, cinquanta, cinquena, cinquenes, cinquens, cinquè, com, comsevulla, contra, cordons, corrents, cric-crac, d, daixonses, daixò, dallonses, dallò, dalt, daltabaix, damunt, darrera, darrere, davall, davant, de, debades, dedins, defora, dejorn, dejús, dellà, dementre, dempeus, demés, demà, des, desena, desenes, desens, després, dessobre, dessota, dessús, desè, deu, devers, devora, deçà, diferents, dinou, dins, dintre, disset, divers, diversa, diverses, diversos, divuit, doncs, dos, dotze, dues, durant, ecs, eh, el, ela, elis, ell, ella, elles, ells, els, em, emperò, en, enans, enant, encara, encontinent, endalt, endarrera, endarrere, endavant, endebades, endemig, endemés, endemà, endins, endintre, enfora, engir, enguany, enguanyasses, enjús, enlaire, enlloc, enllà, enrera, enrere, ens, ensems, ensota, ensús, entorn, entre, entremig, entretant, entrò, envers, envides, environs, enviró, ençà, ep, ep, era, eren, eres, ergo, es, escar, essent, esser, est, esta, estada, estades, estan, estant, estar, estaran, estarem, estareu, estaria, estarien, estaries, estaré, estarà, estaràs, estaríem, estaríeu, estat, estats, estava, estaven, estaves, estem, estes, esteu, estic, estiguem, estigueren, estigueres, estigues, estiguessis, estigueu, estigui, estiguin, estiguis, estigué, estiguérem, estiguéreu, estigués, estiguí, estos, està, estàs, estàvem, estàveu, et, etc, etcètera, ets, excepte, fins, fora, foren, fores, força, fos, fossin, fossis, fou, fra, fui, fóra, fórem, fóreu, fóreu, fóssim, fóssiu, gaire, gairebé, gaires, gens, girientorn, gratis, ha, hagi, hagin, hagis, haguda, hagudes, hagueren, hagueres, haguessin, haguessis, hagut, haguts, hagué, haguérem, haguéreu, hagués, haguéssim, haguéssiu, haguí, hala, han, has, hauran, haurem, haureu, hauria, haurien, hauries, hauré, haurà, hauràs, hauríem, hauríeu, havem, havent, haver, haveu, havia, havien, havies, havíem, havíeu, he, hem, heu, hi, ho, hom, hui, hàgim, hàgiu, i, igual, iguals, inclusive, ja, jamai, jo, l, la, leri-leri, les, li, lla, llavors, llevat, lluny, llur, llurs, lo, los, ls, m, ma, mai, mal, malament, malgrat, manco, mant, manta, mantes, mantinent, mants, massa, mateix, mateixa, mateixes, mateixos, me, mentre, mentrestant, menys, mes, meu, meua, meues, meus, meva, meves, mi, mig, mil, mitges, mitja, mitjançant, mitjos, moixoni, molt, molta, moltes, molts, mon, mos, més, n, na, ne, ni, ningú, no, nogensmenys, només, noranta, nos, nosaltres, nostra, nostre, nostres, nou, novena, novenes, novens, novè, ns, nòs, nós, o, oh, oi, oidà, on, onsevulga, onsevulla, onze, pas, pengim-penjam, per, perquè, pertot, però, piano, pla, poc, poca, pocs, poques, potser, prest, primer, primera, primeres, primers, pro, prompte, prop, prou, puix, pus, pàssim, qual, quals, qualsevol, qualsevulla, qualssevol, qualssevulla, quan, quant, quanta, quantes, quants, quaranta, quart, quarta, quartes, quarts, quasi, quatre, que, quelcom, qui, quin, quina, quines, quins, quinze, quisvulla, què, ran, re, rebé, renoi, rera, rere, res, retruc, s, sa, salvament, salvant, salvat, se, segon, segona, segones, segons, seguida, seixanta, sempre, sengles, sens, sense, ser, seran, serem, sereu, seria, serien, series, seré, serà, seràs, seríem, seríeu, ses, set, setanta, setena, setenes, setens, setze, setè, seu, seua, seues, seus, seva, seves, si, sia, siau, sic, siguem, sigues, sigueu, sigui, siguin, siguis, sinó, sis, sisena, sisenes, sisens, sisè, sobre, sobretot, sol, sola, solament, soles, sols, som, son, sos, sota, sots, sou, sovint, suara, sí, sóc, són, t, ta, tal, tals, també, tampoc, tan, tanmateix, tant, tanta, tantes, tantost, tants, te, tercer, tercera, terceres, tercers, tes, teu, teua, teues, teus, teva, teves, ton, tos, tost, tostemps, tot, tota, total, totes, tothom, tothora, tots, trenta, tres, tret, tretze, tu, tururut, u, uf, ui, uix, ultra, un, una, unes, uns, up, upa, us, va, vagi, vagin, vagis, vaig, vair, vam, van, vares, vas, vau, vem, verbigràcia, vers, vet, veu, vint, vora, vos, vosaltres, vostra, vostre, vostres, vostè, vostès, vuit, vuitanta, vuitena, vuitenes, vuitens, vuitè, vés, vàreig, vàrem, vàreu, vós, xano-xano, xau-xau, xec, érem, éreu, és, ésser, àdhuc, àlies, ça, ço, òlim, ídem, últim, última, últimes, últims, únic, única, únics, úniques

en: Command palette
ca: Paleta d'ordres

en: Comment
ca: Comentari

en: Comment #%d could not be checked.
ca: El comentari #%d no s'ha pogut comprovar.

en: Comment #%d is not spam.
ca: El comentari #%d no és brossa.

en: Comment #%d is spam.
ca: El comentari #%d és brossa.

en: Comment %d contains personal data but could not be anonymized.
ca: El comentari %d conté dades personals però no es pot anonimitzar.

en: Comment %d does not exist
ca: No existeix el comentari %d

en: Comment Author
ca: Comentari de l'autor

en: Comment Author Email
ca: Adreça de correu electrònic de l'autor del comentari

en: Comment Author IP
ca: IP de l'autor del comentari

en: Comment Author URL
ca: URL de l'autor del comentari

en: Comment Author User Agent
ca: Agent d'usuari de l'autor del comentari.

en: Comment Content
ca: Contingut del comentari

en: Comment Date
ca: Data del comentari

en: Comment Form
ca: Formulari de comentari

en: Comment History
ca: Historial dels comentaris

en: Comment Moderation
ca: Moderació de comentaris

en: Comment Submission Failure
ca: Error en la tramesa del comentari

en: Comment URL
ca: URL del comentari

en: Comment approved.
ca: S'ha aprovat el comentari.

en: Comment author must fill out name and e-mail
ca: L'autor del comentari ha d'emplenar el nom i el correu electrònic

en: Comment author must fill out name and email
ca: L'autor del comentari ha d'emplenar el nom i el correu electrònic

en: Comment author must have a previously approved comment
ca: L'autor del comentari ha de tenir un comentari prèviament aprovat

en: Comment author name and email are required
ca: L'autor del comentari ha d'emplenar el nom i el correu electrònic

en: Comment author name and email are required.
ca: Es necessita el nom i correu electrònic de l'autor del comentari.

en: Comment by %1$s
ca: Comentari de %1$s

en: Comment by %s marked as spam.
ca: El comentari de %s s'ha marcat com a brossa.

en: Comment by %s moved to the Trash.
ca: El comentari de %s s'ha mogut a la paperera.

en: Comment by %s moved to the trash.
ca: El comentari de %s s'ha mogut a la paperera.

en: Comment deleted permanently.
ca: S'ha esborrat el comentari de forma permanent.

en: Comment discarded.
ca: S'ha descartat el comentari.

en: Comment field exceeds maximum length allowed.
ca: El camp de comentari excedeix la longitud màxima permesa.

en: Comment form introduction
ca: Introducció del formulari de comentaris

en: Comment has already been deleted by another session.
ca: El comentari ja s'ha suprimit en altra sessió.

en: Comment is local only
ca: El comentari només és local

en: Comment is required.
ca: Cal un comentari.

en: Comment marked as spam.
ca: S'ha marcar el comentari com a brossa.

en: Comment moderation
ca: Moderació de comentaris

en: Comment must be manually approved
ca: El comentari s'ha d'aprovar manualment

en: Comment navigation
ca: Navegació dels comentaris

en: Comment not found
ca: No s'ha trobat el comentari

en: Comment not found.
ca: No s'ha trobat el comentari.

en: Comment on %1$s
ca: Comentari el %1$s

en: Comment on %1$s by %2$s
ca: Comentari de %2$s a %1$s

en: Comment status
ca: Estat del comentari

en: Comment status was changed to %s
ca: S'ha canviat l'estat del comentari a %s

en: Comment unapproved.
ca: No s'ha aprovat el comentari.

en: Comment was caught by %s.
ca: El comentari ha estat detectat per %s.

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Comment: %s
ca: Comentari: %s

en: Commenting as %s
ca: Esteu comentant com a %s

en: Comments
ca: Comentaris

en: Comments %s
ca: Comentaris %s

en: Comments (%1$s) on &#8220;%2$s&#8221;
ca: Comentaris (%1$s) a «%2$s»

en: Comments (%s)
ca: Comentaris (%s)

en: Comments Feed
ca: Canal de comentaris

en: Comments Off<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
ca: Comentaris tancats<span class="screen-reader-text"> a %s</span>

en: Comments and Posts
ca: Comentaris i entrades

en: Comments are closed.
ca: Els comentaris estan tancats.

en: Comments closed.
ca: Comentaris tancats

en: Comments feed
ca: Sindicació dels comentaris

en: Comments for %1$s searching on %2$s
ca: Comentaris per %1$s buscant %2$s

en: Comments for %s
ca: Comentaris per %s

en: Comments list
ca: Llista de comentaris.

en: Comments list navigation
ca: Navegació per la llista de comentaris

en: Comments navigation
ca: Navegació pels comentaris

en: Comments off
ca: Comentaris desactivats

en: Comments on %s
ca: Comentaris a %s

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
ca: Comentaris a &#8220;%s&#8221;

en: Comments on my site
ca: Comentaris a la web

en: Comments on this post are closed.
ca: Els comentaris d'aquesta entrada estan tancats.

en: Comments on: %s
ca: Comentaris a: %s

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
ca: Els comentaris haurien de mostrar-se amb els comentaris %s a la part superior de cada pàgina

en: Communicating with the WordPress servers is used to check for new versions, and to both install and update WordPress core, themes or plugins.
ca: La comunicació amb els servidors del WordPress s'usa per comprovar les noves versions, i també per instaŀlar i actualitzar el nucli del WordPress, els temes o les extensions.

en: Communication is oxygen. P2 "Breathe" is the first o2-enabled theme.
ca: La comunicació és oxigen. P2 "sospir", és el primer tema amb actiu 02.

en: Communication with WordPress.org
ca: Comunicació amb WordPress.org

en: Community
ca: Comunitat

en: Community Events Location
ca: Ubicació dels esdeveniments de la comunitat

en: Community Support
ca: Suport de la comunitat

en: Community forum
ca: Fòrums de la comunitat

en: Community support
ca: Suport de la comunitat

en: Comorian franc
ca: Franc de les Comores

en: Comoros
ca: Comores

en: Compact view
ca: Vista compacta

en: Company
ca: Empresa

en: Company (optional)
ca: Empresa (opcional)

en: Company name
ca: Empresa

en: Company name.
ca: Nom de l'empresa.

en: Compare Revisions of &#8220;%s&#8221;
ca: Compara revisions de &#8220;%s&#8221;

en: Compare any two revisions
ca: Compara dues revisions qualssevol

en: Compare two different revisions by <strong>selecting the &#8220;Compare any two revisions&#8221; box</strong> to the side.
ca: Compara dues revisions diferents en <strong>seleccionar la caixa &#8220;Compara qualssevol dues revisions&#8221;</strong> del lateral.

en: Compatibility mode enabled?: %s
ca: El mode de compatibilitat està activat?: %s

en: Complete
ca: Completat

en: Complete request
ca: Completa la sol·licitud

en: Complete your information to finish your upgrade.
ca: Completeu la informació per finalitzar l'actualització.

en: Completed
ca: S'ha completat

en: Completed <span class="count">(%s)</span> | Completed <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: <span class="count">(%s)</span> completada
ca[1]: <span class="count">(%s)</span> completades

en: Completed order
ca: Comanda completada

en: Completed processing action %1$s with hook: %2$s
ca: Acció de processament finalitzada %1$s amb hook: %2$s

en: Completed product image regeneration job.
ca: Procés de regeneració d'imatges de producte completat.

en: Comply with any legal obligations we have, such as calculating taxes
ca: El compliment de qualsevol obligació legal que tinguem, com ara el càlcul dels impostos

en: Compose using shortcodes to embed media from popular sites
ca: Redacteu-los amb codis curts per incrustar el suport de llocs populars

en: Composing
ca: Composició

en: Compostela Valley
ca: Vall de Compostela

en: Compound
ca: Compost

en: Configuration
ca: Configuració

en: Configure
ca: Configura

en: Configure terms
ca: Configura els termes

en: Configure your site&#8217;s logo, header, menus, and more in the Customizer.
ca: Personalitzeu el logotip del lloc, la capçalera i molt més al personalitzador.

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
ca: La configuració d'això és opcional. Per defecte, hauria de ser buit.

en: Confirm
ca: Confirma

en: Confirm Deletion
ca: Confirmeu la supressió

en: Confirm Email Address
ca: Confirma l'adreça de correu electrònic

en: Confirm Follow
ca: Confirmar subscripció

en: Confirm Now
ca: Confirma ara

en: Confirm Password
ca: Confirmeu la contrasenya

en: Confirm Removal
ca: Confirma la supressió

[ctx: Confirm Remove follower button text.]
en: Remove
ca: Suprimeix

[ctx: Confirm Remove viewer button text.]
en: Remove
ca: Suprimeix

en: Confirm email and view order
ca: Confirmeu el correu electrònic i visualitzeu la comanda

en: Confirm navigation
ca: Confirma la navegació

en: Confirm new password
ca: Confirma la contrasenya nova

en: Confirm the "%s" action
ca: Confirma l'acció "%s"

en: Confirm use of weak password
ca: Confirmeu l'ús de contrasenya feble

en: Confirm your administration email
ca: Confirma el correu electrònic d'administració

en: Confirm your email address
ca: Confirma l'adreça de correu electrònic

en: Confirmation
ca: Confirmació

en: Confirmation Needed
ca: Es necessita la confirmació

en: Confirmation email
ca: Correu electrònic de confirmació

en: Confirmation request initiated successfully.
ca: S'ha iniciat la sol·licitud de confirmació amb èxit.

en: Confirmation request sent again successfully.
ca: La confirmació de la sol·licitud s'ha enviat de nou amb èxit.

en: Confirmed <span class="count">(%s)</span> | Confirmed <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: <span class="count">(%s)</span> confirmada
ca[1]: <span class="count">(%s)</span> confirmades

en: Congo, the Democratic Republic of the
ca: Congo, República democràtica del

en: Congolese franc
ca: Franc congolès

en: Congratulations on getting your first order! Now is a great time to learn how to manage your orders.
ca: Enhorabona per aconseguir la vostra primera comanda! Ara és un bon moment per aprendre a gestionar les vostres comandes.

en: Congratulations on processing %s orders!
ca: Enhorabona per processar %s comandes!

en: Congratulations on the sale.
ca: Enhorabona per la venda 🙌

[ctx: Congratulations on writing $number total posts on $blog_title]
en: Congratulations on writing your first post on %1$s. | Congratulations on writing %2$s total posts on %1$s.
ca[0]: Enhorabona per escriure la primera entrada en %1$s.
ca[1]: Enhorabona per escriure %2$s entrades en total en %1$s.

en: Congratulations!
ca: Enhorabona!

en: Connect
ca: Connecta

en: Connect Jetpack
ca: Connecta Jetpack

en: Connect account
ca: Connecta el compte

en: Connect and share your posts on %s
ca: Connecta i comparteix les entrades a %s

en: Connect selling channels easily
ca: Connecteu els canals de venda fàcilment

en: Connect to
ca: Connecta a

en: Connect to LiveJournal and Import
ca: Connecta amb LiveJournal i Importa

en: Connect to Stripe to use this block on your site.
ca: Connecteu amb Stripe per utilitzar aquest bloc al lloc web

en: Connect to Woo.com
ca: Connecta a Woo.com

en: Connect to WooCommerce.com
ca: Connecta a WooCommerce.com

en: Connect to WordPress.com
ca: Connecta amb WordPress.com

en: Connect to get important product notifications and updates.
ca: Connecteu-vos per obtenir avisos i actualitzacions importants dels productes.

en: Connect with %s
ca: Connecteu amb %s

en: Connect with your WordPress.com account:
ca: Conecta't amb la teva compte WordPress.com :

en: Connect your store to Jetpack
ca: Connecta la botiga a Jetpack

en: Connect your store to Jetpack to enable extra features
ca: Connecta la botiga a Jetpack per activar característiques addicionals

en: Connect your store to activate WooCommerce Services
ca: Connecteu la vostra botiga per activar WooCommerce Services

en: Connected
ca: Connectat

en: Connected to Woo.com
ca: Connectat a Woo.com

en: Connected to WooCommerce.com
ca: Connectat a WooCommerce.com

en: Connecting
ca: S'està connectant

en: Connecting as: %s
ca: S'està connectant com a: %s

en: Connecting to %s
ca: S'està connectant a %s

en: Connecting…
ca: S'està connectant...

en: Connection lost or the server is busy. Please try again later.
ca: S'ha perdut la connexió amb el servidor, o el servidor es troba ocupat. Proveu de nou en una estona.

en: Connection password:
ca: Contrasenya de connexió:

en: Connection test failed (#%1$s: %2$s)
ca: La prova de connexió ha fallat (#%1$s: %2$s)

en: Connection test failed (empty response body)
ca: Ha fallat la prova de connexió (cos de resposta buit)

en: Connections
ca: Connexions

en: Constantine
ca: Constantina

en: Constrain proportions
ca: Manté les proporcions

en: Consumer Secret is invalid.
ca: La clau secreta de client no és vàlida.

en: Consumer key
ca: Clau del client

en: Consumer key ending in
ca: Clau del consumidor acabada en

en: Consumer key is invalid.
ca: La clau de client no és vàlida.

en: Consumer key is missing.
ca: Falta la clau del consumidor.

en: Consumer secret
ca: Clau secreta del client

en: Consumer secret is invalid.
ca: La clau secreta del consumidor no és vàlida.

en: Consumer secret is missing.
ca: Falta el secret del consumidor.

en: Contact
ca: contacte

en: Contact Form
ca: Formulari de contacte

en: Contact Form Feedback
ca: Opinions del formulari de contacte

en: Contact Info
ca: Informació de contacte

en: Contact Info & Map
ca: Informació de contacte i mapa

en: Contact form
ca: Formulari de contacte

en: Contact form information
ca: Informació del formulari de contacte

en: Contact forms
ca: Formularis de contacte

en: Contact information
ca: Informació de contacte

en: Contact support
ca: Contacteu amb suport

en: Contact us
ca: Contacta'ns

en: Contains the handle that defines the block style.
ca: Conté el gestor que defineix l'estil del bloc.

en: Content
ca: Contingut

en: Content (default)
ca: Contingut (per defecte)

en: Content data for the note. JSON string. Available for re-localization.
ca: Dades de contingut de la nota. Cadena JSON. Disponible per a la relocalització.

en: Content for the comment, as it exists in the database.
ca: El contingut del comentari, com existeix a la base de dades.

en: Content for the post, as it exists in the database.
ca: Contingut de l'entrada, com existeix a la base de dades.

en: Content for the template, as it exists in the database.
ca: Contingut per la plantilla, tal com apareix a la base de dades.

en: Content hash did not match expected.
ca: El hash del contingut no coincideix amb l'esperat.

en: Content of template.
ca: Contingut de la plantilla.

en: Content of the note.
ca: Contingut de la nota.

en: Content to export
ca: Contingut a exportar

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: Content, title, and excerpt are empty.
ca: El contingut, títol i extracte són buits.

en: Content:
ca: Contingut:

en: Content…
ca: Contingut...

en: Context provided by blocks of this type.
ca: Context proporcionat pels blocs d'aquest tipus.

en: Context values inherited by blocks of this type.
ca: Valors de contest heretat pels blocs d'aquest tipus.

en: Contextual Help Tab
ca: Pestanya de l'ajuda contextual

en: Continue
ca: Continua

en: Continue Reading &raquo;
ca: Continua llegint &raquo;

en: Continue previous import
ca: Continua la importació anterior

en: Continue reading
ca: Continua llegint

en: Continue reading %s
ca: Continua llegint %s

en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Continua la lectura de %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Continua llegint <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Continue reading <span class="screen-reader-text">%1$s</span>
ca: Continua llegint <span class="screen-reader-text">%1$s</span>

en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
ca: Continua llegint<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Continue setup
ca: Continua la configuració

en: Continue shopping
ca: Continua comprant

en: Continue to Classic Editor
ca: Continua amb l'editor clàssic

en: Continue with Jetpack
ca: Continua amb Jetpack

en: Continue with WooCommerce Services
ca: Continua amb WooCommerce Services

en: Continuing in %d&#8230;
ca: Es continua en %d&#8230;

en: Continuing&#8230;
ca: S'està continuant&#8230;

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
ca: Els col·laboradors poden escriure i gestionar les seves entrades però no poden publicar-ne o penjar fitxers multimèdia.

en: Controls the stock status of the product.
ca: Controla l'estat de l'estoc del producte.

en: Controls whether or not the product is listed as "in stock" or "out of stock" on the frontend.
ca: Controla si el producte es mostra o no com "en estoc" o "esgotat" a la botiga.

en: Controls whether or not the variation is listed as "in stock" or "out of stock" on the frontend.
ca: Controla si la variació es mostra com "en estoc" o "esgotada" a la botiga.

en: Conversion
ca: Conversió

en: Convert Categories to Tags
ca: Converteix categories en etiquetes

en: Convert Category to Tag. | Convert Categories (%d) to Tags.
ca[0]: Converteix la Categoria en Etiqueta.
ca[1]: Converteix %d Categories en Etiquetes

en: Convert Tag to Category. | Convert Tags (%d) to Categories.
ca[0]: Converteix Etiqueta en Categoria.
ca[1]: Converteix %d Etiquetes en Categories.

en: Convert Tags to Categories
ca: Converteix Etiquetes en Categories

en: Convert and retain customers with automated marketing that does the hard work for you.
ca: Convertiu i fidelitzeu clients mitjançant màrqueting automatitzat que fa la feina dura per vosaltres.

en: Convert emoticons like :-) and :-P to graphics on display.
ca: Converteix emoticons com ara :-) i :-P en gràfics en pantalla.

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
ca: Converteix les emoticones com <code>:-)</code> i <code>:-P</code> a gràfics en pantalla

en: Convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
ca: Converteix les categories existents en etiquetes o etiquetes en categories, de manera selectiva.

en: Converted successfully.
ca: Convertides amb èxit.

en: Converting category <strong>%s</strong> ...
ca: S'està convertint la categoria <strong>%s</strong> ...

en: Converting tag <strong>%s</strong> ...
ca: S'està convertint l'etiqueta <strong>%s</strong> ...

en: Cook Islands
ca: Illes Cook

en: Cookie
ca: Galeta

en: Cookie Policy
ca: Política de galetes

en: Cookie check failed
ca: La comprovació de la galeta ha fallat

en: Cookie expired.
ca: Ha expirat la galeta.

en: Cookies
ca: Galetes

en: Copenhagen
ca: Copenhaguen

en: Copied
ca: Copiat

en: Copied %d block to clipboard. | Copied %d blocks to clipboard.
ca[0]: S'ha copiat %d bloc al porta-retalls.
ca[1]: S'han copiat %d blocs al porta-retalls.

en: Copied to clipboard
ca: S'ha copiat al porta-retalls

en: Copied!
ca: S'ha copiat!

en: Copy
ca: Copia

en: Copy &#8220;%s&#8221; URL to clipboard
ca: Copia l'URL de «%s» al porta-retalls

en: Copy &#8220;Press This&#8221; bookmarklet code
ca: Copia el codi del bookmarlet «Press This»

en: Copy Link
ca: Copia l'enllaç

en: Copy URL
ca: Copia l'URL

en: Copy URL to clipboard
ca: Copia l'URL al porta-retalls

en: Copy a Page
ca: Copia una pàgina

en: Copy a Post
ca: Copia una entrada

en: Copy and paste the API key into the text field.
ca: Copieu i enganxeu la clau API en el quadre de text.

en: Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
ca: Copieu i enganxeu aquest URL al vostre lloc web WordPress per incrustar-la

en: Copy and paste this code into your site to embed
ca: Copia i enganxa aquest codi al vostre lloc web per incrustar

en: Copy billing address
ca: Copia l'adreça de facturació

en: Copy billing information to shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
ca: Voleu copiar la informació de facturació a la informació d'enviament? Aquesta acció suprimirà la informació existent.

en: Copy file to theme
ca: Copia el fitxer al tema

en: Copy for support
ca: Copia pel suport

en: Copy from billing address
ca: Copia de l'adreça de facturació

en: Copy link
ca: Copia l'enllaç

en: Copy site info to clipboard
ca: Copia la informació del lloc al porta-retalls

en: Copy suggested policy text from %s.
ca: Copia el text suggerit de la política des de %s.

en: Copy suggested policy text to clipboard
ca: Copia el text de privadesa suggerit al porta-retalls

en: Copy table row
ca: Copia la fila

en: Copy to a new draft
ca: Copia en un nou esborrany

en: Copy to clipboard
ca: Copia-ho al porta-retalls

en: Copying to clipboard failed. Please press Ctrl/Cmd+C to copy.
ca: Error en copiar al porta-retalls. Premeu Ctrl/Cmd+C per copiar.

en: Copying to clipboard failed. You should be able to right-click the button and copy.
ca: El copiat al porta-retalls ha fallat. Hauries de poder fer clic al botó dret del ratolí i copiar.

en: Copyright
ca: Drets de còpia

en: Cordoba
ca: Córdoba

en: Cost of the marketing campaign.
ca: Cost de la campanya de màrqueting.

en: Costa Rican col&oacute;n
ca: Colon costa-riqueny

en: Could not access file.
ca: No s'ha pogut accedir al fitxer.

en: Could not access filesystem
ca: No s'ha pogut accedir al sistema de fitxers.

en: Could not access filesystem.
ca: No s'ha pogut accedir al sistema de fitxers.

en: Could not access the log file directory.
ca: No s'ha pogut accedir al directori del fitxer de registre.

en: Could not access the specified files.
ca: No s'ha pogut accedir als fitxers especificats.

en: Could not add a reply to this post
ca: No s'ha pogut afegir una resposta a aquesta entrada

en: Could not add a reply to “%(postTitle)s”
ca: No s'ha pogut afegir una resposta a “%(postTitle)s”

en: Could not calculate resized image dimensions
ca: No es pot calcular les dimensions de la imatge redimensionada

en: Could not connect to %s
ca: No s'ha pogut connectar amb %s

en: Could not connect to WordPress.com
ca: No s'ha pogut connectar amb WordPress.com

en: Could not connect to https://www.google.com
ca: No s'ha pogut connectar amb https://www.google.com

en: Could not copy file.
ca: No s'ha pogut copiar el fitxer.

en: Could not copy files.
ca: No s'han pogut copiar fitxers.

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
ca: No es poden copiar fitxers. Potser us heu quedat sense espai al disc.

en: Could not create directory.
ca: No s'ha pogut crear el directori.

en: Could not create image
ca: No s'ha pogut crear la imatge

en: Could not create order in posts table.
ca: No s'ha pogut crear la comanda a la taula d'entrades.

en: Could not create user
ca: No s'ha pogut crear l'usuari

en: Could not delete application password.
ca: No s'ha pogut suprimir la contrasenya de l'aplicació.

en: Could not delete application passwords.
ca: No s'ha pogut suprimir les contrasenyes d'aplicació.

en: Could not delete meta value from database.
ca: No s'ha pogut suprimir el valor meta a la base de dades.

en: Could not delete site from the database.
ca: No s'ha pogut suprimir el lloc de la base de dades.

en: Could not delete the attribute
ca: No s'ha pogut suprimir l'atribut

en: Could not delete the category
ca: No s'ha pogut suprimir la categoria

en: Could not delete the shipping class
ca: No s'ha pogut suprimir la classe d'enviament

en: Could not delete the tag
ca: No s'ha pogut suprimir l'etiqueta

en: Could not delete the tax class
ca: No s'ha pogut suprimir la classe d'impostos

en: Could not delete the tax rate
ca: No s'ha pogut suprimir la taxa d'impostos

en: Could not determine available disk space for updates.
ca: No s'ha pogut determinar l'espai de disc disponible per a les actualitzacions.

en: Could not edit the attribute
ca: No s'ha pogut editar l'atribut

en: Could not edit the category
ca: No s'ha pogut editar la categoria

en: Could not edit the shipping class
ca: No s'ha pogut editar la classe d'enviament

en: Could not edit the tag
ca: No s'ha pogut editar l'etiqueta

en: Could not find an application password with that id.
ca: No s'ha pogut trobar una contrasenya d'aplicació amb aquest id.

en: Could not find any subscriptions on your Woo.com account
ca: No s'ha trobat cap subscripció al vostre compte de Woo.com

en: Could not find any subscriptions on your WooCommerce.com account
ca: No s'ha trobat cap subscripció al vostre compte de WooCommerce.com

en: Could not find blog
ca: No s'ha trobat el bloc.

en: Could not find classname for order ID %d
ca: No s'ha trobat el nom de classe per a l'identificador de comanda %d

en: Could not find download path.
ca: No s'ha trobat la ruta de descàrrega.

en: Could not find download url for the product.
ca: No s'ha pogut trobar l'URL de descàrrega del producte.

en: Could not find matching comment.
ca: No s'ha pogut trobar el comentari coincident.

en: Could not find product package.
ca: No s'ha trobat el paquet de producte.

en: Could not find the specified string.
ca: No s'ha pogut trobar la cadena especificada.

en: Could not find unpacked path.
ca: No s'ha pogut trobar la ruta desempaquetada.

en: Could not fully remove the plugin %s.
ca: No s'ha pogut eliminar completament l'extensió %s

en: Could not fully remove the plugins %s.
ca: No s'ha pogut suprimir completament l'extensió o extensions %s.

en: Could not fully remove the theme %s.
ca: No s'ha pogut suprimir per complet el tema %s.

en: Could not generate XML sitemap due to missing %s extension
ca: No s'ha pogut generar un mapa XML del lloc perquè falta l'extensió %s

en: Could not get a cookie from LiveJournal. Please try again soon.
ca: No podem obtenir una galeta del LiveJournal. Si us plau, torneu-ho a provar aviat.

en: Could not grant access - the user may already have permission for this file or billing email is not set. Ensure the billing email is set, and the order has been saved.
ca: No es pot garantir l'accés - pot ser que l'usuari ja tingués accés a aquest fitxer o que no s'hagi establert el correu electrònic de facturació. Assegureu-vos d'indicar el correu electrònic de facturació i que la comanda s'hagi desat.

en: Could not insert attachment into the database.
ca: No s'ha pogut inserir el fitxer adjunt a la base de dades.

en: Could not insert term relationship into the database.
ca: No s'ha pogut inserir les relacions del terme a la base de dades

en: Could not log out user sessions. Please try again.
ca: No s'ha pogut desconnectar a l'usuari. Proveu-ho de nou.

en: Could not open file handle.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer.

en: Could not parse the path.
ca: No s'ha pogut analitzar el camí.

en: Could not persist order to database table "%s".
ca: No s'ha pogut conservar la comanda a la taula «%s» de la base de dades.

en: Could not process change for action: "%1$s" (ID: %2$d). Error: %3$s
ca: No s'ha pogut processar el canvi de l'acció: "%1$s" (ID: %2$d). Error: %3$s

en: Could not reach WordPress.org
ca: No s'ha pogut contactar amb WordPress.org

en: Could not read image size.
ca: No s'ha pogut llegir la mida de la imatge.

en: Could not register file "%1$s" as a block pattern (invalid slug "%2$s")
ca: No s'ha pogut registrar el fitxer «%1$s» com a patró de blocs (l'àlies «%2$s» no és vàlid)

en: Could not register file "%s" as a block pattern ("Slug" field missing)
ca: No s'ha pogut registrar el fitxer «%s» com a patró de blocs (falta el camp «Àlies»)

en: Could not register file "%s" as a block pattern ("Title" field missing)
ca: No s'ha pogut registrar el fitxer «%s» com a patró de blocs (falta el camp «Títol»)

en: Could not register file "%s" as a block pattern as the file does not exist.
ca: No s'ha pogut registrar el fitxer «%s» com a patró de blocs perquè el fitxer no existeix.

en: Could not remove the current plugin.
ca: No s'ha pogut eliminar l'extensió actual.

en: Could not remove the old plugin.
ca: No s'ha pogut eliminar l'extensió antiga.

en: Could not remove the old theme.
ca: No s'ha pogut eliminar el tema antic.

en: Could not remove the old translation.
ca: No s'ha pogut suprimir la traducció antiga.

en: Could not resume the plugin.
ca: No s'ha pogut reprendre l'extensió.

en: Could not resume the theme.
ca: No s'ha pogut reprendre el tema.

en: Could not retrieve Backup & Scan data.
ca: No s'han pogut recuperar les dades de còpia de seguretat i escaneig.

en: Could not retrieve site activity.
ca: No es va poder recuperar l'activitat del lloc.

en: Could not retrieve site data.
ca: No s'ha pogut recuperar les dades del lloc.

en: Could not sanitize the %1$s option. Error code: %2$s
ca: No s'ha pogut sanejar l'opció %1$s. Codi d'error: %2$s

en: Could not save application password.
ca: No s'ha pogut desar la contrasenya d'aplicació.

en: Could not split shared term.
ca: No es pot dividir un terme compartit.

en: Could not start the installation process. Reason:
ca: No s'ha pogut iniciar el procés d'instal·lació. Motiu:

en: Could not update attachment in the database.
ca: No s'ha pogut actualitzar el fitxer adjunt a la base de dades.

en: Could not update comment in the database.
ca: No s'ha pogut actualitzar el comentari a la base de dades.

en: Could not update comment status.
ca: No s'ha pogut actualitzar l'estat del comentari

en: Could not update site in the database.
ca: No s'ha pogut actualitzar el lloc a la base de dades.

en: Could not update the attribute.
ca: No s'ha pogut actualitzar l'atribut.

en: Could not update the email last sent time.
ca: No s'ha pogut actualitzar l'hora d'enviament del darrer correu electrònic.

en: Could not update the meta value of %s in database.
ca: No s'ha pogut actualitzar a la base de dades el valor meta de %s.

en: Could not write file %1$s (%2$s).
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer %1$s (%2$s)

en: Could not write file %s
ca: El fitxer %s no es pot desar

en: Could not write to template file.
ca: No s'ha pogut escriure a la plantilla.

en: Could not write to the temp directory. Try downloading files one at a time instead.
ca: No s'ha pogut escriure al directori temporal. Proveu de baixar els fitxers d'un en un.

en: Couldn&#8217;t get post ID
ca: No es troba l'identificador de l'entrada

en: Couldn&#8217;t get post ID (creating post failed!)
ca: No es troba l'Identificador de l'entrada (la creació de l'entrada ha fallat!)

en: Couldn't retrieve a list of the checksums for WordPress %s.
ca: No s’ha pogut recuperar una llista de les sumes de comprovació del WordPress %s.

en: Count
ca: Recompte

en: Count the page views of registered users who are logged in.
ca: Compta les pàgines vistes dels usuaris registrats que s'han identificat.

en: Countries
ca: Països

en: Country
ca: País

en: Country / Region
ca: País / Regió

en: Country / Region.
ca: País / Regió.

en: Country / State
ca: País / Estat

en: Country / region:
ca: País / regió:

en: Country ISO 3166 code.
ca: Codi de país ISO 3166.

en: Country code
ca: Codi de país

en: Country code in ISO 3166-1 alpha-2 format.
ca: Codi del país en format ISO 3166-1 alpha-2.

en: Country&nbsp;code
ca: Codi&nbsp;país

en: Country/Region
ca: País / Regió

en: Country/Region (optional)
ca: País/Regió (opcional)

en: Country/Region code in ISO 3166-1 alpha-2 format.
ca: Codi del país/regió en format ISO 3166-1 alpha-2.

en: County
ca: Província

en: Coupon
ca: Cupó

en: Coupon "%s" does not exist!
ca: El cupó "%s" no existeix!

en: Coupon %s was used in another transaction during this checkout, and coupon usage limit is reached. Please remove the coupon and try again.
ca: S'ha fet servir el cupó %s en una altra transacció durant el pagament i ha arribat al seu límit d'usos. Suprimiu el cupó i torneu-ho a provar.

en: Coupon ID.
ca: Identificador de cupó.

en: Coupon amount
ca: Valor del cupó

en: Coupon applied: "%s".
ca: S'ha aplicat el cupó: «%s».

en: Coupon cannot be removed because it is not already applied to the cart.
ca: No es pot suprimir el cupó perquè no està aplicat a la cistella.

en: Coupon code
ca: Codi del cupó

en: Coupon code "%s" has already been applied.
ca: El codi de cupó «%s» ja s'ha aplicat.

en: Coupon code already applied!
ca: El codi del cupó ja ha estat aplicat!

en: Coupon code already exists - customers will use the latest coupon with this code.
ca: El codi de cupó ja existeix - els clients utilitzaran l'últim cupó que tingui aquest codi.

en: Coupon code applied successfully.
ca: S'ha aplicat el codi de cupó correctament.

en: Coupon code is required.
ca: El codi del cupó és obligatori.

en: Coupon code removed successfully.
ca: S'ha suprimit el codi de cupó correctament.

en: Coupon code.
ca: Codi del cupó

en: Coupon created
ca: S'ha creat el cupó

en: Coupon creation date in GMT.
ca: Data de creació del cupó en GMT.

en: Coupon creation date.
ca: Data de creació del cupó.

en: Coupon data
ca: Dades del cupó

en: Coupon deleted
ca: S'ha suprimit el cupó

en: Coupon description.
ca: Descripció del cupó.

en: Coupon discount total must be a positive amount.
ca: La quantitat total del descompte ha de ser una xifra positiva.

en: Coupon discount type.
ca: Tipus de descompte del cupó.

en: Coupon does not exist in the cart.
ca: El cupó no existeix a la cistella.

en: Coupon does not exist!
ca: El cupó no existeix!

en: Coupon draft updated.
ca: Esborrany del cupó actualitzat.

en: Coupon expiration date in GMT.
ca: Data de caducitat del cupó en GMT.

en: Coupon expiration date.
ca: Data de caducitat del cupó.

en: Coupon expiry date
ca: Data de caducitat del cupó

en: Coupon has been removed.
ca: S'ha suprimit el cupó

en: Coupon is not valid.
ca: El cupó no és vàlid.

en: Coupon item ID is readonly.
ca: L'identificador de l'element del cupó és de només lectura.

en: Coupon management has moved!
ca: La gestió de cupons s'ha mogut!

en: Coupon removed: "%s".
ca: S'ha suprimit el cupó: «%s».

en: Coupon restored
ca: Cupó restaurat

en: Coupon saved.
ca: S'ha desat el cupó.

en: Coupon scheduled for: %s.
ca: Cupó programat per a: %s.

en: Coupon submitted.
ca: Cupó enviat.

en: Coupon type
ca: Tipus de cupó

en: Coupon type name.
ca: Nom del tipus de cupó.

en: Coupon updated
ca: S'ha actualitat el cupó

en: Coupon updated.
ca: S'ha actualitzat el cupó.

en: Coupon usage limit has been reached.
ca: Heu assolit el límit màxim de cupons.

en: Coupon usage limit has been reached. If you were using this coupon just now but order was not complete, you can retry or cancel the order by going to the <a href="%s">my account page</a>.
ca: Heu assolit el límit d'usos del cupó. Si estàveu fent servir aquest cupó ara mateix, però la comanda no s'ha completat, podeu tornar-ho a provar o cancel·lar la comanda accedint a la <a href="%s">pàgina del meu compte</a>.

en: Coupon usage limit has been reached. If you were using this coupon just now but your order was not complete, you can retry or cancel the order by going to the <a href="%s">my account page</a>.
ca: Heu assolit el límit d'usos del cupó. Si estàveu utilitzant aquest cupó ara mateix però la comanda no s'ha completat, podeu tornar-ho a provar o cancel·lar la comanda accedint a la <a href="%s">pàgina del meu compte</a>.

en: Coupon usage limit has been reached. Please try again after some time, or contact us for help.
ca: Heu assolit el límit d'usos del cupó. Torneu-ho a provar al cap d'un temps o contacteu amb nosaltres per obtenir ajuda.

en: Coupon(s)
ca: Cupó(ns)

en: Coupon(s):
ca: Cupó(ns):

en: Coupon:
ca: Cupó:

en: Coupon: %s
ca: Cupó: %s

en: Coupons
ca: Cupons

en: Coupons are a great way to offer discounts and rewards to your customers. They will appear here once created.
ca: Els cupons són una bona manera d'oferir descomptes i avantatges als vostres clients. Apareixeran aquí una vegada creats.

en: Coupons are disabled.
ca: Els cupons estan desactivats.

en: Coupons by date
ca: Cupons per data

en: Coupons can be applied from the cart and checkout pages.
ca: Els cupons es poden aplicar des de les pàgines de la cistella i de finalitza la compra.

en: Coupons can now be managed from Marketing > Coupons. Click the button below to remove the legacy WooCommerce > Coupons menu item.
ca: Ara es poden gestionar els cupons des de Màrqueting > Cupons. Cliqueu el següent botó per suprimir l’element de menú WooCommerce > Cupons heretat.

en: Coupons detailed reports.
ca: Informes detallats de cupons.

en: Coupons discounts
ca: Descomptes de cupons

en: Coupons for groups. Provides the option to have coupons that are restricted to group members or roles. Works with the free Groups plugin.
ca: Cupons per a grups. Ofereix l'opció de tenir cupons restringits als membres d'un grup o a rols. Funciona amb l'extensió gratuïta Groups.

en: Coupons line data.
ca: Dades de les línies de cupons.

en: Coupons list
ca: Llista de cupons

en: Coupons navigation
ca: Navegació de cupons

en: Coupons totals.
ca: Total de cupons.

en: Cover Image
ca: Imatge de portada

en: Create
ca: Crea

en: Create "store credit" coupons for customers which are redeemable at checkout.
ca: Creeu cupons de «crèdit a la botiga» per als clients que puguin bescanviar-se al pagament.

en: Create Blog
ca: Crea un blog

en: Create Menu
ca: Crea menú

en: Create New Menu
ca: Crea un menú nou

en: Create New Site
ca: Crea un lloc nou

en: Create Product
ca: Crea un producte

en: Create Share Button
ca: Crea un botó per compartir

en: Create Site
ca: Crea un lloc web

en: Create a Configuration File
ca: Crea un fitxer de configuració

en: Create a New Post
ca: Crea una entrada nova

en: Create a New Site
ca: Crea un lloc web nou

en: Create a New User
ca: Crea un usuari nou

en: Create a Page
ca: Crea una pàgina

en: Create a Site
ca: Crea un lloc web

en: Create a brand new user and add them to this site.
ca: Crea un usuari nou i l'afegeix a aquest lloc web.

en: Create a free website or blog at WordPress.com
ca: Crea un lloc web gratuït o un blog a WordPress.com

en: Create a menu for this location
ca: Creeu un menú per aquesta ubiació

en: Create a new Privacy Policy page
ca: Crea una pàgina de la política de privadesa nova

en: Create a new gallery
ca: Crea una galeria nova

en: Create a new playlist
ca: Crea una llista de reproducció nova

en: Create a new post based on an existing post.
ca: Crea una entrada nova basada en una entrada existent.

en: Create a new video playlist
ca: Crea una llista de reproducció de vídeos nova

en: Create a new webhook
ca: Crea un nou webhook

en: Create a product
ca: Crea un producte

en: Create a smooth, uninterrupted reading experience by loading more content as visitors scroll to the bottom of your archive pages.
ca: Creeu una experiència de lectura fluida i ininterrompuda carregant més contingut mentre els visitants es desplacen fins a la part inferior de les vostres pàgines d’arxiu.

en: Create a unique URL that applies a discount and optionally adds one or more products to the customer's cart.
ca: Creeu un URL únic que apliqui un descompte i, opcionalment, afegeixi un o més productes a la cistella del client.

en: Create account
ca: Crea un compte

en: Create account password
ca: Crea una contrasenya per al compte

en: Create ad campaigns and reach one billion global users with %1$sTikTok for WooCommerce%2$s
ca: Creeu campanyes publicitàries i arribeu a mil milions d'usuaris globals amb %1$sTikTok for WooCommerce%2$s

en: Create ad campaigns with TikTok
ca: Creeu campanyes publicitàries amb TikTok

en: Create advertising campaigns and reach one billion global users with TikTok for WooCommerce.
ca: Creeu campanyes publicitàries i arribeu a mil milions d'usuaris globals amb TikTok for WooCommerce.

en: Create advertising campaigns and reach one billion global users.
ca: Creeu campanyes publicitàries i arribeu a mil milions d'usuaris globals.

en: Create an API key
ca: Crea una clau API

en: Create an Account
ca: Crea un compte

en: Create an account?
ca: Crea un compte?

en: Create an outstanding website
ca: Crea un lloc web espectacular

en: Create and send purchase follow-up emails, newsletters, and promotional campaigns straight from your dashboard.
ca: Creeu i envieu correus electrònics de seguiment de compres, butlletins de notícies i campanyes promocionals directament des del vostre tauler.

en: Create anything
ca: Crea de tot

en: Create audio playlist
ca: Crea una llista de reproducció d'àudio

en: Create coupons
ca: Crea cupons

en: Create customers
ca: Crea clients

en: Create default WooCommerce pages
ca: Crear les pàgines predeterminades de WooCommerce

en: Create gallery
ca: Crea una galeria

en: Create new
ca: Dona d'alta un nou

en: Create new campaign
ca: Crea una nova campanya

en: Create new category
ca: Crea una nova categoria

en: Create on-brand store campaigns, fast email promotions and customer retargeting with Creative Mail.
ca: Creeu campanyes de marca a la botiga, promocions ràpides per correu electrònic i segmentació de clients amb Creative Mail.

en: Create orders
ca: Crea comandes

en: Create pages
ca: Crear págines

en: Create products
ca: Crea productes

en: Create shipping method
ca: Crea un mètode d'enviament

en: Create some products
ca: Crear alguns productes

en: Create user %1$s or map to existing
ca: Crea l'usuari %1$s o fes-lo correspondre amb un d'existent

en: Create value
ca: Crea el valor

en: Create video playlist
ca: Crea una llista de reproducció de vídeos

en: Create webhooks
ca: Crear webhooks

en: Create your first coupon
ca: Creeu el vostre primer cupó

en: Create your first menu below.
ca: Crea el primer menú a continuació.

en: Create, edit, and delete menus
ca: Crea, edita i suprimeix menús

en: Created
ca: Creat

en: Created at
ca: Creat el

en: Created with love and care in Australia
ca: Creat amb amor i cura a Austràlia

en: Created with love and care in Australia.
ca: Creat amb amor i cura a Austràlia.

en: Creating
ca: S'està creant

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. This screen also has the distraction-free writing space, available in both the Visual and Text modes via the Fullscreen buttons. The Page editor mostly works the same as the Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box.
ca: Crear una pàgina és molt similar a crear una entrada, i les pantalles es poden personalitzar de la mateixa forma, arrossegant i deixant anar, amb la pestanya de les opcions de pantalla, o bé ampliant i reduint les caixes que trieu. Aquesta pantalla també té l'espai d'escriptura lliure de distraccions, disponible en els modes d'edició visual i text gràcies als botons de pantalla completa. L'editor de pàgines quasi funciona igual que el d'entrades, però hi ha algunes característiques específiques de les pàgines a la caixa atributs de la pàgina.

en: Creating a comment requires valid author name and email values.
ca: Cal un nom i correu electrònic vàlids de l'autor per crear un comentari.

en: Creating comment failed.
ca: La creació del comentari ha fallat.

en: Creating product has failed.
ca: La creació del producte ha fallat.

en: Creating product review failed.
ca: Ha fallat la creació de la ressenya del producte.

en: Credit
ca: Crèdit

en: Credit Card
ca: Targeta de crèdit

en: Credit card
ca: Targeta de crèdit

en: Credit or debit card
ca: Targeta de crèdit o dèbit

en: Credits
ca: Crèdits

en: Crete
ca: Creta

en: Critical
ca: Crític

en: Critical issues are items that may have a high impact on your sites performance or security, and resolving these issues should be prioritized.
ca: Els problemes crítics són elements que poden tenir un gran impacte en el rendiment o la seguretat del vostre lloc web, i s'ha de prioritzar la resolució d'aquests problemes.

en: Croatia
ca: Croàcia

en: Croatian
ca: Croat

en: Croatian kuna
ca: Kuna croata

en: Crop
ca: Escapça

en: Crop Aspect Ratio
ca: Escapça la ràtio de l'aspecte

en: Crop Header Image
ca: Retalla la imatge de capçalera

en: Crop Image
ca: Escapça de la imatge

en: Crop Selection
ca: Selecció escapçada

en: Crop and Publish
ca: Retalla i publica

en: Crop arguments.
ca: Arguments de l'escapçat.

en: Crop image
ca: Escapça de la imatge

en: Crop thumbnail to exact dimensions
ca: Escapça la miniatura a les dimensions exactes

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
ca: Retalla la miniatura a la mida exacta (normalment les miniatures són proporcionades)

en: Crop type.
ca: Tipus d'escapçat.

en: Crop uploaded image
ca: Retalla la imatge pujada

en: Crop your image
ca: Escapça la imatge

en: Cropping&hellip;
ca: S'està escapçant&hellip;

en: Cross-sells
ca: Vendes creuades

en: Cross-sells are products which you promote in the cart, based on the current product.
ca: Les vendes creuades són productes que promociones a la cistella, sobre la base del producte actual.

en: Crunching&hellip;
ca: Processant&hellip;

en: Cryptocurrencies
ca: Moneders electrònics

en: Cryptographic hash of the instance settings.
ca: Configuració del hash criptogràfic de la instància.

en: Ctrl + Alt + letter:
ca: Ctrl + Alt + lletra:

en: Ctrl + letter:
ca: Ctrl + lletra:

en: Cuban convertible peso
ca: Peso convertible cubà

en: Cuban peso
ca: Peso cubà

en: Cuenca
ca: Conca

en: Culture
ca: Cultura

en: Cumilla
ca: Comilla

en: Cupcakes
ca: Magdalenes

en: Currency
ca: Moneda

en: Currency code (in ISO format) for returned prices.
ca: Codi de moneda (en format ISO) dels preus retornats.

en: Currency minor unit (number of digits after the decimal separator) for returned prices.
ca: Unitat menor de la moneda (nombre de dígits després del separador decimal) dels preus retornats.

en: Currency options
ca: Opcions de moneda

en: Currency position
ca: Ubicació de la moneda

en: Currency position.
ca: Posició de la moneda.

en: Currency symbol for the currency which can be used to format returned prices.
ca: Símbol de la moneda que es pot utilitzar per formatar els preus retornats.

en: Currency symbol position for this country.
ca: Posició del símbol monetari d'aquest país.

en: Currency symbol.
ca: Símbol monetari.

en: Currency the order was created with, in ISO format.
ca: Moneda amb la qual la comanda va ser creada, en format ISO.

en: Currency.
ca: Moneda

en: Current
ca: Actual

en: Current Background Image
ca: Imatge de fons actual

en: Current Header Image
ca: Imatge de capçalera actual

en: Current Header Video
ca: Vídeo de capçalera actual

en: Current Page
ca: Pàgina actual

en: Current Record: %s
ca: Registre actual: %s

en: Current Revision by %s
ca: Revisió actual de %s

en: Current Server time
ca: Hora actual del servidor

en: Current Theme
ca: Tema actual

en: Current UTC time
ca: Hora UTC actual

en: Current administration email: %s
ca: Actual correu electrònic d'administració: %s

en: Current annual revenue of the store.
ca: Ingressos anuals actuals de la botiga.

en: Current header
ca: Capçalera actual

en: Current instance settings of the widget.
ca: Configuració de la instància actual del giny.

en: Current page
ca: Pàgina actual

en: Current page of the collection.
ca: Pàgina actual de la col·lecció.

en: Current page retrieval should be called on or after the `current_screen` hook.
ca: La recuperació de la pàgina actual s'hauria de sol·licitar a o després del ganxo de `current_screen`.

en: Current password (leave blank to leave unchanged)
ca: Contrasenya actual (deixeu-la en blanc si no la voleu canviar)

en: Current plugin: %1$s (version %2$s)
ca: Extensió actual: %1$s (versió %2$s)

en: Current product price.
ca: Preu actual del producte.

en: Current set billing address for the customer.
ca: Adreça de facturació del client establerta actualment.

en: Current set shipping address for the customer.
ca: Adreça d’enviament del client establerta actualment.

en: Current thumbnail
ca: Miniatura actual

en: Current time
ca: Hora actual

en: Current variation price.
ca: Preu habitual de la variació.

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
ca[0]: En aquest moment hi ha %s comentari esperant l'aprovació. Visiteu el tauler de moderació:
ca[1]: En aquest moment hi ha %s comentaris esperant l'aprovació. Visiteu el tauler de moderació:

en: Currently syncing orders... %d pending
ca: S'estan sincronitzant les comandes... %d pendents

en: Currently unable to fetch stats. Please try again.
ca: Actualment no es poden obtenir estadístiques. Torneu-ho a intentar.

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom Background
ca: Fons personalitzat

en: Custom CSS
ca: CSS personalitzat

en: Custom CSS Stylesheet
ca: Fulles d'estil CSS personalitzades

en: Custom CSS selectors.
ca: Selectors CSS personalitzats.

en: Custom Colors
ca: Colors personalitzats

en: Custom Design
ca: Disseny personalitzat

en: Custom Domain Name
ca: Nom de domini personalitzat

en: Custom Domain for %s
ca: Domini personalitzat per a %s

en: Custom Email Address
ca: Adreça de correu electrònic personalitzada

en: Custom Fields
ca: Camps personalitzats

en: Custom Fonts
ca: Tipus de lletra personalitzats

en: Custom HTML
ca: HTML personalitzat

en: Custom HTML Widget
ca: Giny HTML personalitzat

en: Custom Header
ca: Capçalera personalitzada

en: Custom Link
ca: Enllaç personalitzat

en: Custom Links
ca: Enllaços personalitzats

en: Custom Logo
ca: Logotip personalitzat

en: Custom Menu
ca: Menú personalitzat

en: Custom Message:
ca: Missatge personalitzat:

en: Custom PHP error message.
ca: Missatge d'error personalitzat del PHP.

en: Custom PHP fatal error handler.
ca: Capturador de l'error fatal del PHP per defecte.

[ctx: Custom Preset]
en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom Size
ca: Mida personalitzada

en: Custom Structure
ca: Estructura personalitzada

en: Custom URL
ca: URL personalitzat

en: Custom URL:
ca: URL personalitzat:

en: Custom ads.txt entries
ca: Entrades ads.txt personalitzades

en: Custom background if defined by the theme.
ca: Fons personalitzat si està definit pel tema.

en: Custom base
ca: Base personalitzada

en: Custom color
ca: Color personalitzat

en: Custom color palette if defined by the theme.
ca: Paleta de colors personalitzada si està definida pel tema.

en: Custom data stores
ca: Magatzems de dades personalitzats

en: Custom date format:
ca: Format de data personalitzat:

en: Custom field deleted.
ca: S'ha suprimit el camp personalitzat.

en: Custom field updated.
ca: S'ha actualitzat el camp personalitzat.

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="%s">use in your theme</a>.
ca: Els camps personalitzats es poden utilitzar per afegir metadades a una entrada, les quals poden <a href="%s">ser usades pel tema</a>.

en: Custom fields can be used to add extra metadata to an order that you can %1$suse in your theme%2$s.
ca: Els camps personalitzats es poden utilitzar per afegir metadades addicionals a una comanda que podeu %1$sutilitzar al vostre tema%2$s.

en: Custom font sizes if defined by the theme.
ca: Mides personalitzades de tipus de lletra si està definit pel tema.

en: Custom gradient presets if defined by the theme.
ca: Predefinits de degradat personalitzat si està definit pel tema.

en: Custom header if defined by the theme.
ca: Capçalera personalitzada si està definida pel tema.

en: Custom installation script.
ca: Script d'instal·lació personalitzada.

en: Custom logo if defined by the theme.
ca: Logo personalitzat si està definit pel tema.

en: Custom maintenance message.
ca: Missatge de manteniment personalitzat.

en: Custom message
ca: Missatge personalitzat

en: Custom order table usage is not enabled. If you are testing, you can enable it by following the testing instructions in %s
ca: L'ús de la taula personalitzada de comandes no està activat. Si esteu fent proves, podeu activar-lo seguint les instruccions a %s

en: Custom order tables could not be created.
ca: No s'han pogut crear les taules de comandes personalitzades.

en: Custom order tables does not exist, creating...
ca: Les taules de comandes personalitzades no existeixen, s'estan creant...

en: Custom order tables were created successfully.
ca: Les taules de comandes personalitzades s'han creat correctament.

en: Custom ordering
ca: Ordre personalizat

en: Custom ordering position.
ca: Posició de l'ordre personalitzat.

en: Custom orders tables
ca: Taules de comandes personalitzades

en: Custom orders tables have been deleted.
ca: S'han suprimit les taules de comandes personalitzades.

en: Custom rules have been added to your %s file.
ca: S'han afegit regles personalitzades al fitxer %s.

en: Custom site deleted message.
ca: Missatge personalitzat per al lloc web suprimit.

en: Custom site inactive message.
ca: Missatge personalitzat per al lloc web inactiu.

en: Custom site suspended message.
ca: Missatge personalitzat per al lloc web suspès.

en: Custom time format:
ca: Format d'hora personalitzat:

en: Custom:
ca: Personalitzat:

en: Customer
ca: Client

en: Customer "new account" emails are sent to the customer when a customer signs up via checkout or account pages.
ca: S'envien correus de «compte nou» quan el client es registra a la web

en: Customer "reset password" emails are sent when customers reset their passwords.
ca: Els correus de «reestabliment de la contrasenya» s'envien quan els clients reinicien la seva contrasenya

en: Customer Data
ca: Dades del client

en: Customer Email
ca: Correu electrònic del client

en: Customer ID if registered. Will return 0 for guests.
ca: Identificador del client si està registrat. Retornarà 0 per als convidats.

en: Customer ID is invalid.
ca: L'identificador del client no és vàlid.

en: Customer ID.
ca: Identificador del client.

en: Customer IP: %s
ca: IP del client: %s

en: Customer Name
ca: Nom del client

en: Customer billing address
ca: Adreça de facturació del client

en: Customer created
ca: S'ha creat el client

en: Customer deleted
ca: S'ha suprimit el client

en: Customer details
ca: Dades del client

en: Customer download link
ca: Enllaç de descàrrega de client

en: Customer download log
ca: Registre de descàrregues del client

en: Customer download permissions have been retained.
ca: S'han conservat els permisos de descàrrega del client.

en: Customer downloads
ca: Descàrregues del client

en: Customer first name.
ca: Nom del comprador.

en: Customer history
ca: Historial del client

en: Customer information like your name, email address, and billing and shipping information.
ca: La informació de client, com ara, el nom, l'adreça de correu electrònic, i la informació de facturació i enviament.

en: Customer invoice / Order details
ca: Factura del client / Detalls de la comanda

en: Customer invoice emails can be sent to customers containing their order information and payment links.
ca: Es pot enviar al client un correu amb la factura, amb els detalls de la comanda i els enllaços per fer el pagament.

en: Customer last name.
ca: Cognoms del comprador.

en: Customer list
ca: Llista de clients

en: Customer login name.
ca: Identificador del client.

en: Customer matched zone "%s"
ca: Zona de coincidència amb el client "%s"

en: Customer note
ca: Nota del client

en: Customer note emails are sent when you add a note to an order.
ca: Els correus de nota de client s'envien quan afegiu una nota a una comanda.

en: Customer notes about the order
ca: Les notes del client sobre la comanda

en: Customer orders
ca: Comandes de clients

en: Customer password.
ca: Contrasenya del client.

en: Customer payment page &rarr;
ca: Pàgina de pagament del client &rarr;

en: Customer provided note
ca: Nota del client

en: Customer provided note:
ca: Nota proporcionada pel client:

en: Customer role.
ca: Rol del client.

en: Customer sales
ca: Vendes del client

en: Customer shipping address
ca: Adreça d'enviament del client

en: Customer type
ca: Tipus de client

en: Customer type name.
ca: Nom del tipus de client.

en: Customer updated
ca: S'ha actualitzat el client

en: Customer's IP address.
ca: Adreça IP del client.

en: Customer:
ca: Client:

en: Customers
ca: Clients

en: Customers can still save the file to their device, but by default file will be opened instead of being downloaded (does not work with redirects).
ca: Els clients encara poden desar el fitxer al seu dispositiu, però per defecte s'obrirà el fitxer en lloc de baixar-se (no funciona amb redireccions).

en: Customers detailed reports.
ca: Informes detallats dels clients.

en: Customers do not support trashing.
ca: Els clients no es poden enviar a la paperera.

en: Customers totals.
ca: Total de clients.

en: Customers vs. guests
ca: Clients vs visitants

en: Customers will need to spend this amount to get free shipping.
ca: Els clients hauran de gastar aquesta quantitat per obtenir l'enviament gratuït.

en: Customers will not be able to purchase physical goods from your store until a shipping method is available.
ca: Els clients no podran comprar béns físics de la botiga fins que existeixi un mètode d'enviament.

en: Customizable products
ca: Productes personalitzables

en: Customization Draft
ca: Personalització de l'esborrany

en: Customize
ca: Personalitza

en: Customize %s
ca: Personalitza %s

en: Customize &#8220;%s&#8221;
ca: Personalitza &#8220;%s&#8221;

en: Customize It!
ca: Personalitza'l

en: Customize New Changes
ca: Personalitza els canvis nous

en: Customize Your Site
ca: Personalitza la pàgina web

en: Customize checkout options
ca: Personalitzeu les opcions de pagament

en: Customize the blog profile
ca: Personalitza el perfil de blog

en: Customize theme: %s
ca: Personalitza el tema: %s

[ctx: Customize this theme]
en: Customize
ca: Personalitza

en: Customize username on "Edit Profile" page.
ca: Personalitzeu el nom d'usuari a la pàgina «Edita el perfil».

en: Customize your entire site with block themes
ca: Personalitza tot el lloc web amb temes de blocs

en: Customize your online store with WooCommerce blocks
ca: Personalitzeu la vostra botiga virtual amb els blocs de WooCommerce

en: Customize your site
ca: Personalitza el lloc web

en: Customize your store
ca: Personalitzeu la vostra botiga

en: Customize your theme
ca: Personalitzeu el tema

en: Customize: %s
ca: Personalitza %s

en: Customizer
ca: Personalitzador

en: Customizing
ca: Esteu personalitzant

en: Customizing &#9656; %s
ca: S'està personalitzant &#9656; %s

en: Customizing This Display
ca: Personalització d'aquesta pantalla

en: Cut
ca: Retalla

en: Cut table row
ca: Retalla la fila

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Czech
ca: Txec

en: Czech Republic
ca: República Txeca

en: Czech koruna
ca: Corones txeques

en: Cáceres
ca: Càceres

en: Cádiz
ca: Cadis

en: Córdoba
ca: Còrdova

en: Côte d'Ivoire
ca: Costa d'Ivori

[ctx: DNS Editor: SRV record "service" name]
en: Service
ca: Servei

[ctx: DNS Editor: SRV record priority]
en: Priority
ca: Prioritat

[ctx: DNS Editor: SRV record weight]
en: Weight
ca: Pes

[ctx: DNS Record]
en: Type
ca: Tipus

en: Dadra and Nagar Haveli
ca: Dadra i Nagar Haveli

en: Daily
ca: Diari

en: Daily Archives:
ca: Arxius diaris:

en: Daily Backups
ca: Còpies de seguretat diàries

en: Daily Cron
ca: Tasca cron diària

en: Daman and Diu
ca: Daman i Diu

en: Damascus
ca: Damasc

en: Damietta
ca: Damiata

en: Danish
ca: Danès

en: Danish krone
ca: Corones daneses

en: Dark
ca: Obscur

en: Dashboard
ca: Tauler

en: Data erasure has failed.
ca: L'eliminació de dades ha fallat.

en: Data generated by AI for updating dummy products.
ca: Dades generades per IA per actualitzar productes de mostra.

en: Data in posts table appears to be more recent than in HPOS tables.
ca: Les dades de la taula d'entrades semblen ser més recents que les de les taules HPOS.

en: Data resource ID.
ca: Identificador del recurs de dades.

en: Data resource description.
ca: Descripció del recurs de dades.

en: Data store for orders
ca: Magatzem de dades per a les comandes

en: Data store:
ca: Magatzem de dades:

en: Data to pass through to the payment method when processing payment.
ca: Dades per passar al mètode de pagament en processar el pagament.

en: Data: %1$.2fMB + Index: %2$.2fMB + Engine %3$s
ca: Dades: %1$.2fMB + Índex: %2$.2fMB + Motor %3$s

en: Database
ca: Base de dades

en: Database (not recommended on live sites)
ca: Base de dades (no recomanat als llocs web en producció)

en: Database Data Size
ca: Mida de les dades de la base de dades

en: Database Error
ca: Error de la base de dades

en: Database File Path
ca: Ruta del fitxer de la base de dades

en: Database Index Size
ca: Mida de l'índex de la base de dades

en: Database Server version
ca: Versió del servidor de base de dades

en: Database charset
ca: Mapa de caràcters de la base de dades

en: Database collation
ca: Compilació de la base de dades

en: Database date field considered for Revenue and Orders reports
ca: El camp de data de la base de dades és tingut en compte per als informes d'ingressos i comandes

en: Database error.
ca: Error de la base de dades.

en: Database information:
ca: Informació de la base de dades:

en: Database prefix
ca: Prefix de la base de dades

en: Database prefix.
ca: Prefix de la base de dades

en: Database settings
ca: Configuració de la base de dades

en: Database size
ca: Mida de la base de dades

en: Database tables.
ca: Taules de la base de dades.

en: Database transaction isolation level to use
ca: Nivell d'aïllament de transaccions de la base de dades a utilitzar

en: Database upgrade routine has been scheduled to run in the background.
ca: La rutina d'actualització de la base de dades s'ha planificat per executar-se en segon pla.

en: Database verified successfully.
ca: La base de dades s'ha comprovat correctament.

en: Database.
ca: Base de dades

en: Datastore currently in use for orders.
ca: Magatzem de dades que s'utilitza per a les comandes actualment.

en: Dataview type
ca: Tipus de visualització de dades

en: Dataview types
ca: Tipus de visualització de dades

en: Date
ca: Data

en: Date Format
ca: Format de data

en: Date Range
ca: Interval de dates

en: Date Type
ca: Tipus de data

en: Date after which the user should be reminded of the note, if any (GMT).
ca: Data després de la qual l'usuari hauria de rebre un recordatori de la nota, si n'hi ha (GMT).

en: Date after which the user should be reminded of the note, if any.
ca: Data després de la qual l'usuari hauria de rebre un recordatori de la nota, si n'hi ha.

en: Date and time
ca: Data i hora

en: Date and time format
ca: Format de data i hora:

en: Date created
ca: Data de creació

en: Date created:
ca: Data de creació:

en: Date last active GMT.
ca: Data d'última activitat GMT.

en: Date last active.
ca: Data d'última activitat.

en: Date modified
ca: Data de modificació

en: Date range
ca: Interval de dates

en: Date range:
ca: Rang de dates:

en: Date registered GMT.
ca: Data de registre GMT.

en: Date registered.
ca: Data de registre.

en: Date sale price ends
ca: Dia en què acaba el preu rebaixat

en: Date sale price starts
ca: Dia en què comença el preu rebaixat

en: Date the note was created (GMT).
ca: Data de la creació de la nota (GMT).

en: Date the note was created.
ca: Data de la creació de la nota.

en: Date the order was created, as GMT.
ca: Data de creació de la comanda, en GMT.

en: Date the order was created, in the site's timezone.
ca: Data de creació de la comanda, en la zona horària del lloc.

en: Date/Time
ca: Dia/hora

en: Date/time
ca: Data/hora

en: Date:
ca: Data:

en: Date: %1$s
ca: Data: %1$s

en: Davao del Norte
ca: Davao del Nord

en: Davao del Sur
ca: Davao del Sud

en: Day
ca: Dia

en: Day Summary
ca: Resum d'avui

en: Day and name
ca: Dia i nom

en: Day(s)
ca: Dia(es)

en: Daylight saving time begins on: %s.
ca: L'horari d'estiu comença el: %s

en: Daylight saving time begins on: <code>%s</code>.
ca: L'horari d'estiu comença el: <code>%s</code>.

en: Days
ca: Dies

en: Deactivate
ca: Desactiva

en: Deactivate this plugin
ca: Desactiva aquesta extensió

en: Deactivating
ca: S'està desactivant

en: Debug log
ca: Registre de missatges de depuració

en: Debug mode
ca: Mode de depuració

en: Debug mode is often enabled to gather more details about an error or site failure, but may contain sensitive information which should not be available on a publicly available website.
ca: El mode de depuració sovint està habilitat per recopilar més detalls sobre un error o fallida del lloc, però pot contenir informació confidencial que no hauria d'estar disponible en un lloc web públicament.

en: Debugging Center
ca: Centre de depuració

en: Debugging enabled
ca: S'ha activat la depuració

en: Dec
ca: Des

en: December
ca: Desembre

[ctx: December abbreviation]
en: Dec
ca: des.

en: Decimal precision of the returned prices.
ca: Precisió decimal dels preus retornats.

en: Decimal separator
ca: Separador decimal

en: Decimal separator for displayed prices for this country.
ca: Separador decimal per mostrar els preus d'aquest país.

en: Decimal separator for the currency which can be used to format returned prices.
ca: Separador decimal de la moneda que es pot utilitzar per formatar els preus retornats.

en: Decimal separator.
ca: Separador decimal.

[ctx: Declaration]
en: Notification
ca: Notificació

en: Decrease existing price by (fixed amount or %):
ca: Redueix el preu existent en (quantitat fixa o %):

en: Decrease existing sale price by (fixed amount or %):
ca: Redueix el preu rebaixat existent en (quantitat fixa o %):

en: Decrease existing stock by:
ca: Redueix l’estoc existent de:

en: Decrease indent
ca: Redueix el sagnat

en: Decrease regular prices (fixed amount or percentage)
ca: Reduïu els preus habituals (quantitat fixa o percentatge)

en: Decrease sale prices (fixed amount or percentage)
ca: Redueix els preus rebaixats (quantitat fixa o percentatge)

en: Default
ca: Predeterminada

en: Default Avatar
ca: Avatar Predeterminat

en: Default Data
ca: Dades predeterminades

en: Default Date Range
ca: Interval de dates predeterminat

en: Default Form Values
ca: Valors predeterminats del formulari

en: Default ISO4127 alpha-3 currency code for the country.
ca: Codi de moneda ISO4127 alpha-3 predeterminat del país.

en: Default Images
ca: Imatges predeterminades

en: Default Link Category
ca: Categoria d'enllaços per defecte

en: Default Mail Category
ca: Categoria per defecte de les entrades fetes per correu electrònic

en: Default Post Category
ca: Categoria per defecte

en: Default Post Format
ca: Format d'entrada predeterminat

[ctx: Default Preset]
en: Default
ca: Per defecte

en: Default Style
ca: Estil per defecte

en: Default article settings
ca: Opcions per defecte per a les entrades

en: Default attribute
ca: Atribut predeterminat

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
ca: General

en: Default comment status
ca: Estat de comentari predeterminat

en: Default customer location
ca: Ubicació predeterminada del client

en: Default is %s
ca: Per defecte és %s

[ctx: Default label for new HTML form field in contact form builder]
en: New Field
ca: Camp nou

[ctx: Default label for the first option to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: First option
ca: Primera opció

[ctx: Default page slug]
en: about
ca: Quant a

[ctx: Default page title]
en: About
ca: Quant a

en: Default post category.
ca: Category d'entrada predeterminada.

en: Default post format
ca: Format d'entrada predeterminat

en: Default post format.
ca: Format d'entrada predeterminat.

en: Default post settings
ca: Paràmetres per defecte de les entrades

[ctx: Default post slug]
en: hello-world
ca: hola-mon

en: Default product category cannot be deleted.
ca: No es pot suprimir la categoria de producte predeterminada.

en: Default product sorting
ca: Ordre de productes predeterminat

en: Default shortcuts,
ca: Dreceres predeterminades,

en: Default size for images.
ca: Mida predeterminada per a les imatges.

en: Default sort order
ca: Ordre predeterminat

en: Default sort order.
ca: Ordre predeterminat.

en: Default sort order:
ca: Ordre de classificació predeterminat:

en: Default sorting
ca: Ordre predeterminat

en: Default sorting (custom ordering + name)
ca: Ordre predeterminat (ordre personalitzat + nom)

en: Default template
ca: Plantilla predeterminada

en: Default timezone is %s - it should be UTC
ca: La zona horària predeterminada és %s - hauria de ser GTM

en: Default timezone is UTC
ca: La zona horària predeterminada és GMT

en: Default timezone.
ca: Zona horària predeterminada.

en: Default to customer billing address
ca: Per defecte a l'adreça de facturació del client

en: Default to customer shipping address
ca: Per defecte a l'adreça d'enviament del client

en: Default value for the setting.
ca: Valor predeterminat de l'opció.

en: Default values for generated variations.
ca: Valors per defecte per a les variacions generades.

en: Defaults variation attributes.
ca: Atributs de la variació predeterminats.

en: Define if the attribute can be used as variation.
ca: Defineix si l'atribut es pot utilitzar com a variació.

en: Define if the attribute is visible on the "Additional information" tab in the product's page.
ca: Defineix si l'atribut és visible a la pestanya "Informació addicional" a la pàgina del producte.

en: Define if the order is paid. It will set the status to processing and reduce stock items.
ca: Defineix si la comanda està pagada. Establirà l'estat a processant i reduirà l'estoc de l'article.

en: Define if the variation is visible on the product's page.
ca: Defineix si la variació és visible a la pàgina del producte.

en: Define text to show after your product prices. This could be, for example, "inc. Vat" to explain your pricing. You can also have prices substituted here using one of the following: {price_including_tax}, {price_excluding_tax}.
ca: Definiu el text que es mostrarà després dels preus dels productes. Pot ser, per exemple, "impostos inclosos", per explicar així la vostra política de preus. També podeu mostrar preus calculats utilitzant alguna d'aquestes etiquetes: {price_including_tax}, {price_excluding_tax}.

en: Define whether or not the entire product is taxable, or just the cost of shipping it.
ca: Definiu si tot el producte està subjecte a impostos o només les despeses d'enviament del mateix.

en: Define your own custom post template
ca: Definiu la vostra pròpia plantilla d'entrada personalitzada

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete "%s" permanently
ca: Suprimeix "%s" permanentment

en: Delete &#8220;%s&#8221;
ca: Suprimeix &#8220;%s&#8221;

en: Delete &#8220;%s&#8221; permanently
ca: Esborra &#8220;%s&#8221; permanentment

en: Delete Field
ca: Suprimeix el camp

en: Delete Menu
ca: Elimina el menú

en: Delete My Site Permanently
ca: Suprimeix definitivament el meu lloc

en: Delete Option
ca: Suprimeix l'opció

en: Delete Permanently
ca: Esborra permanentment

en: Delete Product
ca: Elimina el producte

en: Delete Site
ca: Suprimeix el lloc web

en: Delete Users
ca: Suprimeix usuaris

en: Delete WooCommerce tax rates
ca: Suprimeix les taxes d'impostos de WooCommerce

en: Delete a menu item by <strong>expanding it and clicking the Remove link</strong>
ca: Suprimiu un element del menú en <strong>ampliar-lo i fer clic a l'enllaç Suprimeix</strong>

en: Delete all content.
ca: Suprimeix tot el contingut.

en: Delete all variations
ca: Suprimeix totes les variacions

en: Delete all your posts, pages, media, and data, and give up your site's address.
ca: Suprimeix totes les entrades, pàgines, mèdia i dades, i desapareix l'adreça del lloc web.

en: Delete column
ca: Suprimeix la columna

en: Delete image
ca: Suprimeix la Imatge

en: Delete it: %s
ca: Suprimeix-lo: %s

en: Delete item
ca: Suprimeix l'article

en: Delete log
ca: Suprimeix el registre

en: Delete note
ca: Suprimeix la nota

en: Delete orphaned variations
ca: Suprimeix variacions orfes.

en: Delete payment method
ca: Suprimeix el mètode de pagament

en: Delete permanently
ca: Suprimeix definitivament

en: Delete requests
ca: Suprimeix les sol·licituds

en: Delete row
ca: Suprimeix la fila

en: Delete table
ca: Suprimeix la taula

en: Delete tax rates
ca: Suprimeix taxes d'impostos

en: Delete template file
ca: Suprimeix el fitxer de plantilla

en: Delete the custom orders tables
ca: Suprimeix les taules de comandes personalitzades

en: Delete this comment permanently
ca: Suprimeix aquest comentari permanentment

en: Delete this item
ca: Elimina aquest element

en: Delete this item permanently
ca: Elimina aquest element permanentment

en: Delete this log file permanently?
ca: Voleu suprimir aquest fitxer de registre permanentment?

en: Delete this review permanently
ca: Suprimeix aquesta ressenya permanentment

en: Delete your site permanently
ca: Suprimeix el lloc permanentment.

en: Deleted
ca: Suprimit

en: Deleted %1$d %2$s options
ca: S'han suprimit %1$d %2$s opcions

en: Deleted %1$d %2$s options from %3$s
ca: S'han suprimit %1$d %2$s opcions de %3$s

en: Deleted %1$s and adjusted stock (%2$s)
ca: S'ha suprimit %1$s i corregit l'estoc (%2$s)

en: Deleted %s
ca: S'ha suprimit %s

en: Deleted <span class="count">(%s)</span> | Deleted <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Suprimit <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Suprimits <span class="count">(%s)</span>

en: Deleted all active sessions, and %d saved carts.
ca: S'han suprimit totes les sessions actives i s'han desat %d cistelles.

en: Deleted author: %s
ca: Autor suprimit: %s

en: Deleted menu item: %s.
ca: S'ha suprimit l'element del menú: %s.

en: Deleted option: %s
ca: S'ha suprimit l'opció: %s

en: Deleted text (strikethrough)
ca: Text suprimit (ratllat)

en: Deleted:
ca: S'ha suprimit:

en: Deletes unused variations.
ca: Suprimeix les variacions no utilitzades.

en: Deleting Links
ca: Supressió dels enllaços

en: Deleting a category does not delete the posts in that category. Instead, posts that were only assigned to the deleted category are set to the default category %s. The default category cannot be deleted.
ca: La supressió d'una categoria no suprimeix les entrades d'aquesta categoria. Per contra, les entrades que solament tenien la categoria que s'ha suprimit, seran assignades a la categoria per defecte %s.

en: Deleting a category does not delete the products in that category. Instead, products that were only assigned to the deleted category are set to the category %s.
ca: En suprimir una categoria no s'eliminen els productes en aquesta categoria. Per contra, als productes que només tenien assignada la categoria suprimida se'ls assigna la categoria %s.

en: Deleting comments is not supported yet
ca: La supressió dels comentaris encara no està suportada

en: Delight customers and boost organic sales with a special WooCommerce birthday email (and coupon!) on their special day.
ca: Seduïu als vostres clients i impulseu les vendes orgàniques amb un correu electrònic especial d'aniversari del WooCommerce (i un cupó!) al seu dia especial.

en: Delimiter
ca: Delimitador

en: Delivery URL
ca: URL de lliurament

en: Delivery fee
ca: Tarifa de lliurament

en: Delivery time estimate text, e.g. 3-5 business days.
ca: Text de l'estimació del termini de lliurament, p.ex. 3-5 dies laborables.

en: Denied: %s
ca: S'ha denegat: %s

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Deny
ca: Denega

en: Department
ca: Departament

en: Descending
ca: Descendent

en: Descending (newest first)
ca: Descendent (les més recents primer)

en: Descending.
ca: Descendent

en: Describe this product. What makes it unique? What are its most important features?
ca: Descriviu aquest producte. Què el fa únic? Quines són les seves característiques més importants?

en: Description
ca: Descripció

en: Description (optional)
ca: Descripció (opcional)

en: Description for the attachment, as it exists in the database.
ca: Descripció de l'adjunt, tal com existeix a la base de dades.

en: Description for your reference
ca: Descripció per a la vostra referència

en: Description is missing.
ca: Falta la descripció.

en: Description of block type.
ca: Descripció del tipus de bloc.

en: Description of sidebar.
ca: Descripció de la barra lateral.

en: Description of template.
ca: Descripció de la plantilla.

en: Description of the marketing campaign type.
ca: Descripció del tipus de campanya de màrqueting.

en: Description of the marketing channel.
ca: Descripció del canal de màrqueting.

en: Description of the shipping rate, e.g. Dispatched via USPS.
ca: Descripció de la tarifa d'enviament, p.ex. Enviat mitjançant USPS.

en: Description of the user.
ca: Descripció de l'usuari.

en: Description of the widget.
ca: Descripció del giny.

en: Description:
ca: Descripció:

en: Descriptions
ca: Descripcions

en: Deselect
ca: Desselecciona

en: Design
ca: Presentació

en: Design everything on your site &#8212; from the header down to the footer, all using blocks and patterns.
ca: Dissenyeu tot en el lloc web &#8212; des de la capçalera fins al peu de pàgina, fent servir blocs i patrons.

en: Design the look of your store, create pages, and generate copy using our built-in AI tools.
ca: Dissenyeu l'aspecte de la botiga, creeu pàgines i genereu còpies mitjançant les nostres eines d'IA integrades.

en: Design with AI
ca: Disseny amb IA

en: Design your own
ca: Creeu el vostre disseny

en: Design your store with deep WooCommerce integration. If toggled on, we’ll install <a href="https://woo.com/storefront/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Storefront</a>, and your current theme <em>%s</em> will be deactivated.
ca: Dissenyeu la vostra botiga amb una integració profunda amb WooCommerce. Si activeu això instal·larem <a href="https://woo.com/storefront/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Storefront</a>, i el vostre tema actual <em>%s</em> es desactivarà.

en: Design your store with deep WooCommerce integration. If toggled on, we’ll install <a href="https://woocommerce.com/storefront/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Storefront</a>, and your current theme <em>%s</em> will be deactivated.
ca: Dissenyeu la vostra botiga amb una integració profunda amb WooCommerce. Si activeu això instal·larem <a href="https://woocommerce.com/storefront/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Storefront</a>, i el vostre tema actual <em>%s</em> es desactivarà.

en: Designer
ca: Dissenyador

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Desktop Apps
ca: Aplicacions d'escriptori

en: Destination folder already exists.
ca: La carpeta de destinació ja existeix.

en: Destination logger must be configured before running a migration
ca: S’ha de configurar el registre de destinació abans d’executar una migració

en: Destination store must be configured before running a migration
ca: S’ha de configurar la botiga de destinació abans d’executar una migració

en: Detach
ca: Elimina l'associació

en: Detach blocks from template part
ca: Separa els blocs de la secció de plantilla

en: Detach from &#8220;%s&#8221;
ca: Desvincula de &#8220;%s&#8221;

en: Detailed stats
ca: Estadístiques detallades

en: Details
ca: Mostra els detalls

en: Details about the media file, specific to its type.
ca: Detalls del fitxer del mèdia, específic al seu tipus.

en: Details for theme: %s
ca: Detalls del tema: %s

en: Determines how this attribute's values are displayed.
ca: Determina com es mostraran els valors d'aquest atribut.

en: Determines if hidden or visible catalog products are shown.
ca: Determina si es mostren productes de catàleg ocults o visibles.

en: Determines the sort order of the terms on the frontend shop product pages. If using custom ordering, you can drag and drop the terms in this attribute.
ca: Determina l'ordre dels termes a les pàgines de productes de la botiga. Si feu servir un ordre personalitzat podeu arrossegar i deixar anar els termes en aquest atribut.

en: Determines the type of discount that will be applied.
ca: Determina el tipus de descompte que s'aplicarà.

en: Determines whether the current locale is right-to-left (RTL).
ca: Determina si la configuració regional actual és de dreta a esquerra (RTL).

en: Determines whether the image editing feature is enabled.
ca: Determina si la funció d'edició d'imatges està habilitada.

en: Determines whether the pattern is visible in inserter.
ca: Determina si el patró és visible a l'inseridor.

en: Developed by %s
ca: Desenvolupat per %s

en: Developer
ca: Desenvolupador

en: Device type
ca: Tipus de dispositiu

en: Diagnostic information helpful to <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">your Jetpack Happiness team<span class="screen-reader-text">%2$s</span></a>
ca: Informació de diagnòstic útil per a l'<a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">equip de felicitat del Jetpack<span class="screen-reader-text">%2$s</span></a>

en: Did not receive array from %1$s eraser (index %2$d).
ca: No s'ha rebut cap llista des del supressor %1$s (índex %2$d).

en: Did the tool run successfully?
ca: S'ha executat l'eina correctament?

en: Did you just paste HTML?
ca: Acabeu d'enganxar HTML?

en: Did you know that Woo powers almost 4 million stores worldwide? You’re in good company.
ca: Sabíeu que Woo impulsa gairebé 4 milions de botigues a tot el món? Esteu en bona companyia.

en: Did you know there is a &#8220;Custom HTML&#8221; widget now? You can find it by pressing the &#8220;<a class="add-widget" href="#">Add a Widget</a>&#8221; button and searching for &#8220;HTML&#8221;. Check it out to add some custom code to your site!
ca: Sabeu que tenim un giny de &#8220;HTML personalitzat&#8221; nou? Podeu trobar-lo en prémer el botó &#8220;<a class="add-widget" href="#">Afegeix un giny</a>&#8221; i cercar &#8220;HTML&#8221;. Proveu d'afegir algun codi personalitzat a la web!

en: Did you know there is a &#8220;Custom HTML&#8221; widget now? You can find it by scanning the list of available widgets on this screen. Check it out to add some custom code to your site!
ca: Sabeu que tenim un giny de &#8220;HTML personalitzat&#8221; nou? Podeu trobar-lo en pegar-li una ullada a la llista de ginys disponibles en aquesta pantalla. Proveu d'afegir algun codi personalitzat a la web!

en: Did you know you can print shipping labels at home?
ca: Sabíeu que podeu imprimir etiquetes d’enviament a casa?

en: Did you know?
ca: Ho sabíeu?

en: Did you lose your phone or leave your account logged in at a public computer? You can log out everywhere else, and stay logged in here.
ca: Heu perdut el telèfon o heu deixat el vostre compte identificat en un ordinador públic? Podeu sortir de la sessió a tots els altres llocs, quedant-vos identificats només aquí.

en: Differences found for order %d:
ca: S'han trobat diferències per a la comanda %d:

en: Different layouts containing audio.
ca: Diferents dissenys que contenen àudio.

en: Different layouts containing video or audio.
ca: Diferents dissenys que contenen vídeo o àudio.

en: Different layouts containing videos.
ca: Diferents dissenys que contenen vídeos.

en: Different layouts for displaying images.
ca: Diferents dissenys per mostrar imatges.

en: Dimensions (%s)
ca: Mides (%s)

en: Dimensions (L&times;W&times;H) (%s)
ca: Mides (L&times;A&times;A) (%s)

en: Dimensions unit
ca: Unitat de dimensions

en: Dinagat Islands
ca: Illes Dinagat

en: Direct
ca: Directe

en: Direct access to leading carriers
ca: Accés directe als principals transportistes

en: Direct bank transfer
ca: Transferència bancaria

en: Direct link (best for mobile)
ca: Enllaç directe (millor per mòbil)

en: Direct payments to email address:
ca: Pagaments directes a l'adreça de correu electrònic:

en: Direct updates
ca: Actualitzacions directes

en: Directories and Sizes
ca: Directoris i mides

en: Directory sizes could not be returned.
ca: Les mides del directori no es poden retornar.

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Disable %s
ca: Inhabilita %s

en: Disable Auto-updates
ca: Desactiva les actualitzacions automàtiques

en: Disable CSS and JS
ca: Desactiva CSS i JS

en: Disable Jetpack
ca: Desactiva el Jetpack

en: Disable Post By Email
ca: Desactiva l'entrada per correu electrònic

en: Disable Post by Email
ca: Desactiva l'entrada per correu electrònic

en: Disable TinyMCE and Classic block
ca: Desactiva TinyMCE i el bloc clàssic

en: Disable accessibility mode
ca: Deshabilita el mode d'accessibilitat

en: Disable auto-updates
ca: Desactiva les actualitzacions automàtiques

en: Disable rule
ca: Desactiva la regla

en: Disable shipping &amp; shipping calculations
ca: Desactiva l'enviament i els càlculs d'enviament

en: Disable syntax highlighting when editing code
ca: Desactiva el ressaltat de sintaxi quan editeu codi

en: Disable the visual editor when writing
ca: Desactiva l'editor visual per escriure

en: Disabled
ca: Deshabilitat

en: Disabled Features
ca: Característiques desactivades

en: Disabled in <a href="%s" aria-label="stock management store settings">store settings</a>.
ca: Desactivat a la <a href="%s" aria-label="stock management store settings">configuració de la botiga</a>.

en: Disabled.
ca: Deshabilitat.

en: Disables custom colors.
ca: Desactiva els colors personalitzats.

en: Disables custom font size.
ca: Desactiva la mida de tipus de lletra.

en: Disables custom spacing sizes.
ca: Desactiva les mides d'espaiat personalitzades.

en: Disables output of layout styles.
ca: Desactiva la sortida dels estils de disseny.

en: Disallowed Comment Keys
ca: Paraules clau no permeses als comentaris

en: Discard any changes and restore the original image.
ca: Descarta qualsevol canvi i restaura la imatge original.

en: Discard changes
ca: Descarta els canvis

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Disconnect Jetpack
ca: Desconnecta el Jetpack

en: Disconnect from WordPress.com
ca: Desconnecta de WordPress.com

en: Disconnect this account
ca: Desconnecta aquest compte

en: Disconnected
ca: Desconnectat

en: Disconnecting
ca: S'està desconnectant

en: Disconnecting all connections to %s.
ca: S'estan desconnectant totes les connexions a %s.

en: Discount
ca: Descompte

en: Discount amount
ca: Valor del descompte

en: Discount total tax.
ca: Impost total del descompte.

en: Discount total.
ca: Descompte total.

en: Discount type
ca: Tipus de descompte

en: Discount:
ca: Descompte:

en: Discounted orders
ca: Comandes amb descompte

en: Discounted rates
ca: Tarifes amb descompte

en: Discourage search engines from indexing this site
ca: Desanima els motors de cerca d'indexar aquest lloc web

en: Discover a new way to build your site.
ca: Descobreix una forma nova de construir el lloc web.

en: Discover additional payment providers
ca: Descobriu proveïdors de pagament addicionals

en: Discover other payment providers
ca: Descobriu altres proveïdors de pagament

en: Discover ways of extending your store with a tour of the Woo Marketplace
ca: Descobriu maneres d'ampliar la vostra botiga amb un recorregut pel Woo Marketplace

en: Discover where to find powerful store add-ons and integrations, with a WooCommerce Marketplace tour
ca: Descobriu on trobar complements i integracions potents de botigues mitjançant un recorregut pel WooCommerce Marketplace

en: Discussion
ca: Debats

en: Discussion Settings
ca: Opcions dels debats

en: Disk space available to safely perform updates
ca: Espai de disc disponible per realitzar actualitzacions de manera segura

en: Dismiss
ca: Descarta-ho

en: Dismiss all
ca: Descarta-ho tot

en: Dismiss errors
ca: Descarta els errors

en: Dismiss message
ca: Descarta aquest missatge

en: Dismiss the browser warning panel
ca: Descarta el quadre d'avís de navegador

en: Dismiss the gateway
ca: Descarta la passarel·la

en: Dismiss the welcome panel
ca: Descarta el quadre de benvinguda

en: Dismiss this notice.
ca: Descarta aquest avís.

en: Dismiss this suggestion
ca: Descarta aquest suggeriment

en: Display Header Text
ca: Mostra el text de la capçalera

en: Display Options
ca: Mostra les opcions

en: Display Settings
ca: Mostra la configuració

en: Display Site Title and Tagline
ca: Mostra el títol del lloc i el seu lema

en: Display a list of a customer's recently viewed products.
ca: Mostra una llista dels productes vistos recentment per un client.

en: Display a list of active product filters.
ca: Mostra una llista de filtres de productes actius.

en: Display a list of assigned terms from the taxonomy: %s
ca: Mostra una llista de termes assignats de la taxonomia: %s

en: Display a list of attributes to filter products in your store.
ca: Mostra una llista d'atributs pels quals filtrar productes de la botiga.

en: Display a list of recent reviews from your store.
ca: Mostra una llista de ressenyes recents de la botiga.

en: Display a list of star ratings to filter products in your store.
ca: Mostra una llista de valoracions amb estrelles per filtrar productes a la botiga.

en: Display a mini version of your Gravatar Profile
ca: Mostra una versió mini del perfil del gravatar

en: Display a privacy notice under your comment forms.
ca: Mostra l'avís de privadesa a continuació dels formularis per comentar.

en: Display a slider to filter products in your store by price.
ca: Mostra un control lliscant per filtrar productes de la botiga per preu.

en: Display ads on archive pages?
ca: Mostra anuncis a les pàgines d'arxiu?

en: Display ads on pages?
ca: Mostra anuncis a les pàgines?

en: Display all authors (including those who have not written any posts)
ca: Mostra tots els autors (incloent-hi els que no han escrit cap entrada)

en: Display all static pages unless a custom template has been applied or a dedicated template exists.
ca: Mostra totes les pàgines estàtiques tret que s'hagi aplicat una plantilla personalitzada o hi hagi una plantilla dedicada.

en: Display an (optionally filtered) list of posts marked to do
ca: Mostra una (filtrada de manera opcional) llista de comentaris marcats per fer

en: Display an image in your sidebar
ca: Mostra una imatge en la barra lateral

en: Display as dropdown
ca: Mostra com un menú desplegable

en: Display as:
ca: Mostra com a:

en: Display author
ca: Mostra l'autor

en: Display date
ca: Mostra la data

en: Display images in full-size carousel slideshow.
ca: Mostra les imatges a mida completa a les diapositives del carrusel.

en: Display item author if available?
ca: Mostra l'autor si és disponible?

en: Display item content?
ca: Mostra el contingut de les entrades?

en: Display item date?
ca: Mostra la data de les entrades?

en: Display length:
ca: Llargada de la mostra:

en: Display location
ca: Mostra la ubicació

en: Display name
ca: Nom a mostrar

en: Display name cannot be changed to email address due to privacy concern.
ca: El nom a mostrar no es pot canviar a l'adreça de correu electrònic per motius de privadesa.

en: Display name for the comment author.
ca: Nom per a mostrar de l'autor del comentari.

en: Display name for the user.
ca: Nom a mostrar de l'usuari.

en: Display name publicly as
ca: Mostra el nom públicament com a

en: Display post date?
ca: Mostreu la data de les entrades?

en: Display prices during cart and checkout
ca: Mostra els preus a la cistella i al pagament

en: Display prices in the shop
ca: Mostra els preus a la botiga

en: Display suggestions within WooCommerce
ca: Mostra suggeriments a dins de WooCommerce

en: Display tax totals
ca: Mostra el total d'impostos

en: Display the customer shopping cart.
ca: Mostra la cistella de la compra del client.

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
ca: Mostra el nombre de comentaris brossa que l'Akismet ha capturat

en: Display type
ca: Mostra el tipus

en: Display your contact information.
ca: Mostreu la vostra informació de contacte.

en: Display your latest posts in lists, grids or other layouts.
ca: Mostreu les entrades recents a llistes, graelles o altres dissenys.

en: Displayed on attachment pages.
ca: Mostrat en les pàgines dels adjunts.

en: Displayed title for the leaderboard.
ca: Títol a mostrar en el marcador.

en: Displaying %1$s&#8211;%2$s of %3$s
ca: Es mostren %1$s&#8211;%2$s de %3$s

en: Displaying %d themes
ca: S'estan mostrant %d temes

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
ca: Es mostra %s&#8211;%s de %s

en: Displays a custom taxonomy archive. Like categories and tags, taxonomies have terms which you use to classify things. For example: a taxonomy named "Art" can have multiple terms, such as "Modern" and "18th Century." This template will serve as a fallback when a more specific template (e.g. Taxonomy: Art) cannot be found.
ca: Mostra un arxiu de taxonomia personalitzat. Igual que les categories i les etiquetes, les taxonomies tenen termes que utilitzeu per classificar coses. Per exemple: una taxonomia anomenada «Art» pot tenir diversos termes, com ara «Modern» i «Segle XVIII». Aquesta plantilla servirà com a alternativa quan no es trobi una plantilla més específica (p. ex., Taxonomia: Art).

en: Displays a post archive when a specific date is visited (e.g. example.com/2023/).
ca: Mostra un arxiu d’entrades quan es visita una data específica (p. ex., example.com/2023/).

en: Displays a post archive when a specific date is visited (e.g., example.com/2023/).
ca: Mostra un arxiu d'entrades quan es visita una data específica (p. ex., exemple.com/2023/).

en: Displays a post category archive. This template will serve as a fallback when a more specific template (e.g. Category: Recipes) cannot be found.
ca: Mostra un arxiu de categoria d'entrades. Aquesta plantilla servirà com a alternativa quan no es trobi una plantilla més específica (p. ex., Categoria: Receptes).

en: Displays a post category archive. This template will serve as a fallback when more specific template (e.g. Category: Recipes) cannot be found.
ca: Mostra un arxiu de categories d’entrades. Aquesta plantilla servirà com a alternativa quan no es trobi una plantilla més específica (per exemple, Categoria: receptes).

en: Displays a post tag archive. This template will serve as a fallback when a more specific template (e.g. Tag: Pizza) cannot be found.
ca: Mostra un arxiu d'etiqueta d'entrades. Aquesta plantilla servirà com a alternativa quan no es trobi una plantilla més específica (p. ex., Etiqueta: Pizza).

en: Displays a post tag archive. This template will serve as a fallback when more specific template (e.g. Tag: Pizza) cannot be found.
ca: Mostra un arxiu d'etiquetes d’entrades. Aquesta plantilla servirà com a alternativa quan no es trobi una plantilla més específica (per exemple, Etiqueta: pizza).

en: Displays a single author's post archive. This template will serve as a fallback when a more a specific template (e.g. Author: Admin) cannot be found.
ca: Mostra l'arxiu d'entrades d'un sol autor. Aquesta plantilla servirà com a alternativa quan no es trobi una plantilla més específica (per exemple, Autor: administrador).

en: Displays a single author's post archive. This template will serve as a fallback when a more specific template (e.g. Author: Admin) cannot be found.
ca: Mostra un arxiu d'entrades d'un sol autor. Aquesta plantilla servirà com a alternativa quan no es trobi una plantilla més específica (p. ex., Autor: Administrador).

en: Displays a single post on your website unless a custom template has been applied to that post or a dedicated template exists.
ca: Mostra una entrada individual al vostre lloc web tret que s'hagi aplicat una plantilla personalitzada a aquesta entrada o hi hagi una plantilla dedicada.

en: Displays a single product.
ca: Mostra un producte individual.

en: Displays a static page unless a custom template has been applied to that page or a dedicated template exists.
ca: Mostra una pàgina estàtica tret que s'hagi aplicat una plantilla personalitzada a aquesta pàgina o hi hagi una plantilla dedicada.

en: Displays a video from the media library or from YouTube, Vimeo, or another provider.
ca: Mostra un vídeo de la mediateca o de Youtube, Vimeo o un altre proveïdor de vídeo.

en: Displays an audio player.
ca: Mostra un reproductor d'àudio

en: Displays an image gallery.
ca: Mostra una galeria d'imatges.

en: Displays an image.
ca: Mostra una imatge

en: Displays any archive, including posts by a single author, category, tag, taxonomy, custom post type, and date. This template will serve as a fallback when more specific templates (e.g. Category or Tag) cannot be found.
ca: Mostra qualsevol arxiu, incloses les entrades d'un sol autor, categoria, etiqueta, taxonomia, tipus de contingut i data. Aquesta plantilla servirà com a alternativa quan no es trobin plantilles més específiques (p. ex., Categoria o etiqueta).

en: Displays any single entry, such as a post or a page. This template will serve as a fallback when a more specific template (e.g. Single Post, Page, or Attachment) cannot be found.
ca: Mostra qualsevol entrada individual, com ara una entrada o una pàgina. Aquesta plantilla servirà com a alternativa quan no es trobi una plantilla més específica (p. ex., Entrada individual, pàgina o adjunt).

en: Displays information on your site activity, including visitors and popular posts or pages.
ca: Mostra informació sobre l'activitat del lloc, inclosos els visitants i les entrades o pàgines populars.

en: Displays products filtered by a category.
ca: Mostra productes filtrats per categoria.

en: Displays products filtered by a tag.
ca: Mostra productes filtrats per etiqueta.

en: Displays products filtered by an attribute.
ca: Mostra productes filtrats per un atribut.

en: Displays search results for your store.
ca: Mostra resultats de cerca a la vostra botiga.

en: Displays single posts on your website unless a custom template has been applied to that post or a dedicated template exists.
ca: Mostra entrades individuals al vostre lloc web tret que s'hagi aplicat una plantilla personalitzada a aquesta entrada o hi hagi una plantilla dedicada.

en: Displays the latest posts as either the site homepage or as the "Posts page" as defined under reading settings. If it exists, the Front Page template overrides this template when posts are shown on the homepage.
ca: Mostra les entrades més recents com a pàgina d'inici del lloc web o com la «pàgina d'entrades» definida a les opcions de lectura. Si existeix, la plantilla de portada substitueix aquesta plantilla quan es mostren entrades a la pàgina d'inici.

en: Displays when a visitor performs a search on your website.
ca: Es mostra quan un visitant realitza una cerca a la vostra web.

en: Displays when a visitor views a non-existent page, such as a dead link or a mistyped URL.
ca: Es mostra quan un visitant visualitza una pàgina inexistent, com ara un enllaç mort o un URL escrit malament.

en: Displays when a visitor views the dedicated page that exists for any media attachment.
ca: Es mostra quan un visitant visualitza la pàgina dedicada que existeix per a qualsevol adjunt multimèdia.

en: Displays whether or not WP Cron Jobs are enabled.
ca: Mostra si els treballs de WP Cron estan activats o no.

en: Displays whether or not WordPress is in Debug Mode.
ca: Mostra si WordPress es troba en mode de depuració o no.

en: Displays whether or not WordPress is using an external object cache.
ca: Mostra si WordPress està utilitzant o no una cache externa d'objectes.

en: Displays whether or not the current active theme declares WooCommerce support.
ca: Mostra si el tema actiu corrent declara si és compatible amb WooCommerce.

en: Displays whether or not the current theme is a child theme.
ca: Mostra si el tema actual és un tema fill o no.

en: Displays your products.
ca: Mostra els vostres productes.

en: Displays your site's Privacy Policy page.
ca: Mostra la pàgina de política de privadesa del vostre lloc web.

en: Displays your site's homepage, whether it is set to display latest posts or a static page. The Front Page template takes precedence over all templates.
ca: Mostra la pàgina d'inici del vostre lloc web, tant si està configurada per mostrar les entrades més recents com si és una pàgina estàtica. La plantilla de portada té prioritat sobre totes les altres plantilles.

en: Distraction-free writing mode
ca: Mode d'escriptura sense distraccions

en: District
ca: Districte

en: District Of Columbia
ca: Districte de Colúmbia

en: District of Columbia
ca: Districte de Colúmbia

en: Distrito Federal
ca: Districte Federal

en: Djiboutian franc
ca: Franc de Djibouti

en: Dnipropetrovsk Oblast
ca: Óblast de Dnipropetrovsk

[ctx: Dns Record]
en: Priority
ca: Prioritat

[ctx: Dns Record]
en: Service
ca: Servei

[ctx: Dns Record]
en: Weight
ca: Pes

en: Do I need to fill this out?
ca: He d'omplir això?

en: Do any of these answer your question?
ca: Respon alguna d'aquestes respostes la pregunta?

en: Do it: I want some polls!
ca: Fes-ho: Vull enquestes!

en: Do not allow
ca: No permetis

en: Do not deregister the %1$s script in the administration area. To target the front-end theme, use the %2$s hook.
ca: No desactiveu l'script %1$s a l'àrea d'administració. Per adreçar-vos al tema de la pàgina d'inici, utilitzeu el codi %2$s.

en: Do not display privacy notice.
ca: No mostris l'avís de privadesa.

en: Do not forget to click &#8220;Save Changes&#8221; when you are done!
ca: No oblideu fer clic a &#8220;Desa els canvis&#8221; quan acabeu.

en: Do not forget to click on the Save Changes button when you are finished.
ca: No oblideu fer clic al botó Desa els canvis quan acabeu.

en: Do not import
ca: No importar

en: Do not pass %1$s tags to %2$s.
ca: No passeu les etiquetes %1$s a %2$s.

en: Do the important options return expected values?
ca: Les opcions importants retornen els valors esperats?

en: Do you need help with adding your first product?
ca: Necessiteu ajuda per afegir el vostre primer producte?

en: Do you need more info about WooCommerce Subscriptions?
ca: Necessiteu més informació sobre WooCommerce Subscriptions?

en: Do you really want to <a href="%s">log out</a>?
ca: Realment voleu <a href='%s'>sortir</a>?

en: Do you use WordPress for work, for personal projects, or even just for fun? You can help shape the long-term success of the open source project that powers millions of websites around the world.
ca: Utilitzeu el WordPress per a la feina, per a projectes personals o fins i tot per diversió? Podeu contribuir a l'èxit a llarg termini del projecte de codi obert que impulsa milions de webs a tot el món.

en: Do you want to generate all variations? This will create a new variation for each and every possible combination of variation attributes (max %d per run).
ca: Segur que voleu generar totes les variacions? Això crearà una nova variació per a totes i cadascuna de les possibles combinacions d'atributs de variació (màxim %d cada vegada).

en: Do you want to migrate from Shopify to WooCommerce?
ca: Voleu migrar de Shopify a WooCommerce?

en: Do you want to sell online courses?
ca: Voleu vendre cursos en línia?

en: Do you wish to save your changes first? Your changed data will be discarded if you choose to cancel.
ca: Voleu desar els canvis primer? Les dades que heu canviat es descartaran si trieu cancel·lar.

en: Docs
ca: Documents

en: Document Preview
ca: Previsualització del document

en: Document properties
ca: Propietats del document

en: Documentation
ca: Documentació (en anglès)

en: Does the product have additional options before it can be added to the cart?
ca: El producte té opcions addicionals abans de poder afegir-lo a la cistella?

en: Does the theme declare WooCommerce support?
ca: Aquest tema està marcat com a compatible amb WooCommerce?

en: Does the theme have a woocommerce.php file?
ca: Aquest tema té un fitxer woocommerce.php?

en: Does the user %1$s have permission to use the %2$s database?
ca: Té permisos l'usuari %1$s per usar la base de dades %2$s?

en: Does this theme have outdated templates?
ca: Aquest tema té plantilles obsoletes?

en: Does your site force a SSL Certificate for transactions?
ca: El vostre lloc web exigeix un certificat SSL per a les transaccions?

en: Does your site have REST API enabled?
ca: Està activada l'API REST al vostre lloc web?

en: Domain
ca: Domini

[ctx: Domain mapping suggestion button]
en: Select
ca: Selecciona

[ctx: Domain mapping suggestion button with plan upgrade]
en: Upgrade
ca: Actualitza

en: Domains
ca: Dominis

en: Dominican Republic
ca: República Dominicana

en: Dominican peso
ca: Peso Dominicà

en: Don't allow purchases
ca: No permetis compres

en: Don't charge for shipping.
ca: No cobrar per l'enviament.

en: Don't charge tax
ca: No cobris l'impost

en: Don't forget to test your checkout
ca: No oblideu provar el pagament

en: Donate
ca: Dona

en: Done
ca: Fet

en: Done!
ca: Fet!

en: Donetsk Oblast
ca: Óblast de Donetsk

en: Down one
ca: Baixa un

en: Downgrading the plugin&#8230;
ca: S'està actualitzant a una versió anterior l'extensió&#8230;

en: Downgrading the theme&#8230;
ca: S'està actualitzant a una versió anterior el tema&#8230;

en: Download
ca: Descarrega

en: Download %d
ca: Descarrega %d

en: Download %d ID
ca: Identificador de la baixada %d

en: Download %d URL
ca: URL de la descàrrega %d

en: Download %d name
ca: Nom de la descàrrega %d

en: Download &#8220;%s&#8221;
ca: Baixa «%s»

en: Download &amp; install
ca: Baixa &amp; instal·la-ho

en: Download Export File
ca: Descarrega el fitxer d'exportació

en: Download File
ca: Baixa el fitxer

en: Download ID
ca: Identificador de baixada

en: Download ID (MD5).
ca: Identificador de la descàrrega (MD5).

en: Download ID.
ca: Identificador de baixada.

en: Download URL
ca: URL de descàrrega

en: Download and import file attachments
ca: Descarrega i importa fitxers adjunts

en: Download count
ca: Recompte de descàrregues

en: Download expiry
ca: Caducitat de la descàrrega

en: Download expiry days
ca: Dies de caducitat de la descàrrega

en: Download failed.
ca: La descàrrega de fitxer ha fallat.

en: Download file
ca: Baixa el fitxer

en: Download file URL.
ca: URL de descàrrega del fitxer.

en: Download for support
ca: Baixa pel suport

en: Download limit
ca: Limit de descàrregues

en: Download my comments &raquo;
ca: Baixa els meus comentaris &raquo;

en: Download name
ca: Nom de la descàrrega

en: Download personal data
ca: Descàrrega de Dades Personals

en: Download personal data again
ca: Baixa de nou les dades personals

en: Download the Lightroom plugin
ca: Baixa l'extensió de Lightroom

en: Download type, this controls the schema on the front-end.
ca: Tipus de descàrrega, controla l'esquema a la botiga.

en: Download your %1$s Report: %2$s
ca: Descarregueu-vos el vostre informe %1$s: %2$s

en: Download your %s Report
ca: Descarregueu el vostre informe %s

en: Downloadable
ca: Descarregable

en: Downloadable file name.
ca: Nom del fitxer descarregable.

en: Downloadable files
ca: Fitxers descarregables

en: Downloadable product ID.
ca: Identificador del producte descarregable.

en: Downloadable product permissions
ca: Permisos del producte descarregable

en: Downloadable products
ca: Productes descarregables

en: Downloadable products give access to a file upon purchase.
ca: Els productes descarregables donen accés a un fitxer després de la compra.

en: Downloaded %s time | Downloaded %s times
ca[0]: Descarregat %s vegada
ca[1]: Descarregat %s vegades

en: Downloading Comments&#8230;
ca: S'estan baixant els comentaris&#8230;

en: Downloading data...
ca: S'estan descarregant les dades...

en: Downloading installation package from %s&#8230;
ca: Baixada del paquet d'instal·lació des de %s&#8230;

en: Downloading translation from %s&#8230;
ca: S'està baixant la traducció des de %s&#8230;

en: Downloading update from %s&#8230;
ca: S'està baixant l'actualització des de %s&#8230;

en: Downloading your new theme&hellip;
ca: S'està descarregant el teu nou tema&hellip;

en: Downloads
ca: Descàrregues

en: Downloads remaining
ca: Descàrregues restants

en: Downloads require login
ca: Les descàrregues requereixen iniciar una sessió

en: Draft
ca: Esborrany

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Esborrany <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Esborranys</a> <span class="count">(%s)</span>

en: Draft Saved
ca: S'ha desat l'esborrany.

en: Draft created on %1$s at %2$s
ca: S'ha creat l'esborrany el %1$s a les %2$s

en: Draft saved at %s.
ca: Esborrany desat a les %s.

en: Draft saved.
ca: S'ha desat l'esborrany.

en: Drafts
ca: Esborranys

en: Drafts <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Esborrany <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Esborranys <span class="count">(%s)</span>

en: Drafts Imported
ca: S'han importat els esborranys

en: Drag and drop available services here.
ca: Arrossegueu i desa els serveis disponibles aquí.

en: Drag and drop the services you'd like to enable into the box below.
ca: Arrossega i deixa anar els serveis que voleu habilitar a la caixa de sota.

en: Drag and drop to re-order your custom zones. This is the order in which they will be matched against the customer address.
ca: Arrossegueu i deixeu anar per organitzar les zones personalitzades. Aquest és l'ordre en què seran emparellades amb les direccions dels clients.

en: Drag and drop to reorder media files.
ca: Arrossegueu i deixeu anar per reordenar els mèdia.

en: Drag and drop to reorder tracks.
ca: Arrossegueu i deseu anar per reordenar les pistes.

en: Drag and drop to reorder videos.
ca: Arrossegueu i deseu anar per reordenar els vídeos.

en: Drag and drop to set admin attribute order
ca: Arrossegueu i deixeu anar per definir l'ordre dels atributs d'administració

en: Drag and drop, or click to set admin variation order
ca: Arrossegueu i deixeu anar, o feu clic per establir un ordre a les variacions

en: Drag images, upload new ones or select files from your library. For best results, use JPEG files that are 1000 by 1000 pixels or larger. %1$sHow to prepare images?%2$s
ca: Arrossegueu imatges, pengeu-ne de noves o seleccioneu fitxers de la vostra mediateca. Per obtenir els millors resultats, utilitzeu fitxers JPEG de 1000 per 1000 píxels o més. %1$sCom preparar les imatges?%2$s

en: Drag the bookmarklet below to your bookmarks bar. Then, when you&#8217;re on a page you want to share, simply &#8220;press&#8221; it.
ca: Arrossegueu el bookmarklet inferior a la vostra barra d'adreces d'interès. Així, quan visiteu una pàgina que vulgueu compartir, només heu de fer-hi clic.

en: Drag the items into the order you prefer. Click the arrow on the right of the item to reveal additional configuration options.
ca: Arrossegueu cada element en l'ordre que preferiu. Feu clic a la fletxa que hi ha a la dreta de l'element per mostrar opcions de configuració addicionals.

en: Drag up or down
    to re-arrange
ca: Arrossega i desa
    per tornar a organitzar

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
ca: Arrossegueu els ginys aquí per eliminar-los de la barra lateral però mantenint les seves configuracions.

en: Drive sales with %1$sGoogle Listings and Ads%2$s
ca: Impulseu les vendes amb %1$sGoogle Listings and Ads%2$s

en: Drive sales with Google Listings & Ads
ca: Impulseu les vendes amb Google Listings & Ads

en: Drop down
ca: Desplega

en: Drop files to upload
ca: Desa els fitxers per penjar

en: Drop shadow
ca: Ombra paral·lela

en: Drop-ins
ca: Extensions avançades

en: Drop-ins are single files, found in the %s directory, that replace or enhance WordPress features in ways that are not possible for traditional plugins.
ca: Les extensions avançades són fitxers simples, que es troben al directori %s, que reemplacen o milloren les funcionalitats del WordPress quan no és possible amb les extensions tradicionals.

en: Dropdown
ca: Desplegable

en: Dropin Plugins
ca: Extensions dependents

en: Dropins & MU plugins.
ca: Extensions dependents i imprescindibles.

en: Dublin
ca: Dublín

en: Duotone
ca: Bitò

en: Duplicate
ca: Duplica

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
ca: Comentari duplicat: sembla que ja s'havia dit això abans!

en: Durable Fabric
ca: Teixit resistent

en: Duration
ca: Durada

en: Dutch
ca: Neerlandès

en: E-Commerce
ca: Comerç electrònic

en: E-Mail
ca: Correu electrònic

en: E-mail
ca: Correu electrònic

en: E-mail me whenever
ca: Envieu-me un correu electrònic quan

en: E-mail:
ca: Correu electrònic:

en: E-mail: %s
ca: Correu electrònic: %s

en: ERROR: please type a comment.
ca: ERROR: escriviu un comentari.

en: ERROR: you are replying to a comment on a draft post.
ca: ERROR: esteu contestant un comentari en un esborrany.

en: Each application name should be unique.
ca: El nom de cada aplicació ha de ser únic.

en: Each font src must be a non-empty string.
ca: Cada src de tipus de lletra ha de ser una cadena no buida.

en: Each navigation menu may contain a mix of links to pages, categories, custom URLs or other content types. Menu links are added by selecting items from the expanding boxes in the left-hand column below.
ca: Cada menú personalitzat pot contenir una barreja d'enllaços a pàgines, a categories, a URLs personalitzats o a altres tipus de contingut. Els enllaços de menú s'afegeixen en seleccionar elements des de les caixes que s'expandeixen de la columna inferior que hi ha la part esquerra.

en: Each webfont src must be a non-empty string.
ca: Cada src de tipus de lletra web ha de ser una cadena no buida.

en: Earthy, organic feel.
ca: Naturals i orgàniques.

en: East Azarbaijan (آذربایجان شرقی)
ca: Azarbaijan Est (آذربایجان شرقی)

en: East Caribbean dollar
ca: Dòlar del Carib Oriental

en: East Macedonia and Thrace
ca: Macedònia Oriental i Tràcia

en: Easter
ca: Illa de Pasqua

en: Eastern
ca: Oriental

en: Eastern Samar
ca: Samar Oriental

en: Ecuador
ca: Equador

en: Edin is a modern responsive business and corporate theme that helps you to create a strong--yet beautiful--online presence for your business.
ca: Edin és un tema -corporatiu i de negocis- modern i responsiu que li ajuda a crear una forta però bella presència en línia per al seu negoci.

en: Edit
ca: Edita

en: Edit %(title)s
ca: Edita %(title)s

en: Edit %s
ca: Edita %s

en: Edit %s page
ca: Edita la pàgina %s

en: Edit &#8220;%s&#8221;
ca: Edita &#8220;%s&#8221;

en: Edit <span class="screen-reader-text">%s</span>
ca: Edita <span class="screen-reader-text">%s</span>

en: Edit Approved Directory
ca: Edita el directori aprovat

en: Edit Block Pattern
ca: Edita el patró de blocs

en: Edit CSS
ca: Editar CSS

en: Edit Category
ca: Edita la categoria

en: Edit Changeset
ca: Edita el conjunt de canvis

en: Edit Comment
ca: Edita el comentari

en: Edit Coupon
ca: Edita el cupó

en: Edit Image
ca: Edita la Imatge

en: Edit Link
ca: Edita l'enllaç

en: Edit Link Category
ca: Edita la categoria d'enllaços

en: Edit Media
ca: Edita un mèdia

en: Edit Menu
ca: Edita el menú

en: Edit Menu Item
ca: Edita l'element del menú

en: Edit Menus
ca: Edita els menús

en: Edit Navigation Menu
ca: Edita el menú de navegació

en: Edit Order
ca: Edita la comanda

en: Edit Original
ca: Edita l'original

en: Edit Page
ca: Edita pàgina

en: Edit Pattern Category
ca: Edita la categoria del patró

en: Edit Post
ca: Edita l'entrada

en: Edit Product
ca: Edita el producte

en: Edit Profile
ca: Edita Perfil

en: Edit Project
ca: Edita el projecte

en: Edit Review
ca: Edita la ressenya

en: Edit Review Reply
ca: Edita la resposta a la ressenya

en: Edit Scheduled Action
ca: Edita l'acció programada

en: Edit Selected
ca: Edita la selecció

en: Edit Site
ca: Edita el lloc

en: Edit Tag
ca: Edita l'etiqueta

en: Edit Template
ca: Edita la plantilla

en: Edit Template Part
ca: Edita la secció de plantilla

en: Edit Testimonial
ca: Edita el testimoni

en: Edit This
ca: Edita això

en: Edit User
ca: Edita l'usuari

en: Edit User %s
ca: Edita l'usuari %s

en: Edit Your Profile
ca: Editeu el perfil

en: Edit account
ca: Edita el compte

en: Edit and create new products from your mobile devices with the Woo app
ca: Editeu i creeu nous productes des dels vostres dispositius mòbils mitjançant l'aplicació Woo

en: Edit attribute
ca: Edita l'atribut

en: Edit audio playlist
ca: Edita la llista de reproducció d'àudio

en: Edit category
ca: Edita la categoria

en: Edit comment
ca: Edita el comentari

en: Edit coupon
ca: Edita el cupó

en: Edit date and time
ca: Edita data i hora

en: Edit failed. Please try again.
ca: L'edició ha fallat. Proveu-ho de nou.

en: Edit gallery
ca: Edita la galeria

en: Edit image
ca: Edita la imatge

en: Edit item
ca: Edita l'article

en: Edit menu item
ca: Edita l'element del menú

en: Edit menu item: %1$s (%2$s)
ca: Edita l'element del menú: %1$s (%2$s)

en: Edit more details
ca: Edita més detalls

en: Edit next media item
ca: Edita el mèdia següent

en: Edit order
ca: Edita la comanda

en: Edit page
ca: Edita la pàgina

en: Edit permalink
ca: Edita l'enllaç permanent

en: Edit post
ca: Edita l'entrada

en: Edit previous media item
ca: Edita el mèdia anterior

en: Edit product
ca: Edita el producte

en: Edit products on the move
ca: Editeu productes sobre la marxa

en: Edit schedule
ca: Edita la programació

en: Edit selected menu
ca: Edita el menú seleccionat

en: Edit shipping class
ca: Edita la classe d'enviament

en: Edit site
ca: Edita el lloc

en: Edit status
ca: Edita l'estat

en: Edit styles
ca: Edita els estils

en: Edit tag
ca: Edita l'etiqueta

en: Edit this comment
ca: Edita aquest comentari

en: Edit this entry.
ca: Edita l'entrada.

en: Edit this item
ca: Edita aquest element

en: Edit this new field
ca: Edita aquest camp nou

en: Edit this order
ca: Edita aquesta comanda

en: Edit this page
ca: Edita aquesta pàgina

en: Edit this review
ca: Edita aquesta ressenya

en: Edit user
ca: Edita l'usuari

en: Edit video playlist
ca: Edita la llista de reproducció de vídeos

en: Edit visibility
ca: Edita la visibilitat

en: Edit widget: %s
ca: Edita el giny: %s

en: Edit your default menu by adding or removing items. Drag the items into the order you prefer. Click Create Menu to save your changes.
ca: Editeu el menú predeterminat afegint o suprimint elements. Arrossegueu cada element a la posició que preferiu. Feu clic a Crea el menú per desar els canvis.

en: Edit your menu below, or <a href="%s">create a new menu</a>. Do not forget to save your changes!
ca: Editeu el menú a continuació, o <a href="%s">creeu-ne un de nou</a>. No oblideu desar els canvis!

en: Edit your profile
ca: Editeu el perfil

en: Edit your site
ca: Editeu el lloc

en: Edit: %s
ca: Edita %s

en: Edit<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
ca: Edita <span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Editing Menus
ca: Edició de menús

en: Editor Style
ca: Editor d'estil

en: Editor menu (when enabled)
ca: Menú de l'editor (quan estigui activat)

en: Editor script handle. DEPRECATED: Use `editor_script_handles` instead.
ca: Identificador de l'script de l'editor. OBSOLET: utilitzeu `editor_script_handles` en el seu lloc.

en: Editor script handles.
ca: Identificadors dels scripts de l'editor.

en: Editor style handle. DEPRECATED: Use `editor_style_handles` instead.
ca: Identificador de l'estil de l'editor. OBSOLET: utilitzeu `editor_style_handles` en el seu lloc.

en: Editor style handles.
ca: Identificadors dels estils de l'editor.

en: Editor styles
ca: Estils d'editor

en: Editor toolbar
ca: Barra d'eines de l'editor

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
ca: Els editors poden publicar entrades, gestionar tant entrades pròpies com d'altres usuaris, etcètera

en: Education
ca: Educació

en: Education and learning
ca: Educació i aprenentatge

en: Effortless payments by Mollie: Offer global and local payment methods, get onboarded in minutes, and supported in your language.
ca: Pagaments sense esforç amb Mollie: Oferiu mètodes de pagament locals i globals, poseu-vos en marxa en qüestió de minuts i amb suport en el vostre idioma.

en: Egypt
ca: Egipte

en: Egyptian pound
ca: Lliura egípcia

en: Either there are no posts, or something went wrong.
ca: O bé no hi ha cap entrada o bé ha ocorregut un problema tècnic.

en: Electronics and computers
ca: Electrònica i ordinadors

en: Elements path
ca: Camí dels elements

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Email & Live Chat Support
ca: Suport per correu electrònic i xat en directe

en: Email (%s)
ca: Correu electrònic (%s):

en: Email (required)
ca: Correu-e (requerit)

en: Email Address
ca: Adreça electrònica

en: Email Address:
ca: Adreça de Correu-e:

en: Email Subscriptions
ca: Subscripcions per correu electrònic

en: Email address
ca: Adreça electrònica

en: Email address (optional)
ca: Adreça electrònica (opcional)

en: Email address for the comment author.
ca: Adreça electrònica de l'autor del comentari.

en: Email address is invalid.
ca: Adreça de correu electrònica incorrecta.

en: Email address to receive payments
ca: Adreça de correu electrònic per rebre pagaments

en: Email address.
ca: Adreça de correu electrònic:

en: Email could not be sent.
ca: El correu electrònic no s'ha pogut enviar.

en: Email delivery format
ca: Format d'entrega del correu electrònic

en: Email delivery window
ca: Finestra d'entrega de correu electrònic

en: Email heading
ca: Capçalera del correu

en: Email heading (paid)
ca: Capçalera del correu electrònic (pagat)

en: Email invoice / order details to customer
ca: Envia per correu electrònic la factura / els detalls de la comanda al client

en: Email me whenever
ca: Envieu-me un correu electrònic quan

en: Email notifications
ca: Notificacions per correu electrònic

en: Email notifications sent from WooCommerce are listed below. Click on an email to configure it.<br>%s
ca: A continuació es llisten les notificacions enviades per correu electrònic des de WooCommerce. Feu clic a un correu per configurar-lo.<br>%s

en: Email of the reviewer.
ca: Correu electrònic de l'avaluador.

en: Email options
ca: Opcions de correu electrònic

en: Email or Username
ca: Correu electrònic o nom d'usuari

en: Email sender options
ca: Opcions del remitent del correu electrònic

en: Email sent.
ca: Email enviat.

en: Email settings
ca: Paràmetres del correu electrònic

en: Email template
ca: Plantilla de correu electrònic

en: Email type
ca: Tipus de correu

en: Email you used during checkout.
ca: El que heu fet servir per a comprar.

en: Email:
ca: Correu electrònic:

en: Email: %s
ca: Correu electrònic: %s

en: Emails
ca: Correus electrònics

en: Embed
ca: Incrusta

en: Embed Handler
ca: Gestor del servei

en: Embed Media Player
ca: Incrusta el reproductor de mèdia

en: Embed of %s.
ca: Incrustació del fitxer %s.

en: Embed or Link
ca: Incrusta o enllaça

en: Embedded content from other websites
ca: Contingut incrustat d'altres llocs web

en: Embeds
ca: Incrustació

en: Embeds, like YouTube, Tweets, or other WordPress posts.
ca: Elements incrustats, com YouTube, tuits, o altres entrades del WordPress.

en: Emergency
ca: Emergència

en: Emoticons
ca: Emoticones

en: Empty Mini Cart Message
ca: Missatge de mini cistella buida

en: Empty Mini-Cart Message
ca: Missatge de mini cistella buida

en: Empty Spam
ca: Buida la brossa

en: Empty Term.
ca: Terme buit

en: Empty Trash
ca: Buida la Paperera

en: Empty archive.
ca: Arxiu buit.

en: Empty filename
ca: Nom de fitxer buit

en: Empty template: %s
ca: Plantilla buida: %s

en: Empty the approved download directories list
ca: Buida la llista de directoris de baixades aprovats

en: Empty title.
ca: Títol buit

en: Enable
ca: Habilita

en: Enable "To Do" Module
ca: Activa el mòdul "Per fer"

en: Enable "address_override" to prevent address information from being changed.
ca: Activa "address_override" per evitar que es canviï la informació de l'adreça.

en: Enable %s
ca: Habilita %s

en: Enable AJAX add to cart buttons on archives
ca: Activa l'AJAX als botons de compra de les pàgines d'arxiu

en: Enable ActivityPub support for post types
ca: Activa el suport d'ActivityPub per als tipus de contingut

en: Enable ActivityPub support for the following post types:
ca: Activa el suport d'ActivityPub per als següents tipus de contingut:

en: Enable Archives?
ca: Activa els arxius?

en: Enable Auto-updates
ca: Activa les actualitzacions automàtiques

en: Enable Autorenew
ca: Activa la renovació automàtica

en: Enable IPN email notifications
ca: Activa els avisos IPN per correu electrònic

en: Enable PayPal Standard
ca: Activa el PayPal estàndard

en: Enable PayPal sandbox
ca: Activa el mode de proves PayPal

en: Enable PayU’s exclusive plugin for WooCommerce to start accepting payments in 100+ payment methods available in India including credit cards, debit cards, UPI, & more!
ca: Activeu l'extensió exclusiva de PayU perquè WooCommerce comenci a acceptar pagaments mitjançant més de 100 mètodes de pagament disponibles a l'Índia, incloses targetes de crèdit, targetes de dèbit, UPI i molt més.

en: Enable Post By Email
ca: Activa la publicació per correu electrònic

en: Enable Post by Email
ca: Habilita la publicació per correu electrònic

en: Enable WooCommerce Analytics
ca: Activa WooCommerce Analytics

en: Enable a familiar, fast checkout for hundreds of millions of active Amazon customers globally.
ca: Permeteu que centenars de milions de clients actius d'Amazon a tot el món puguin gaudir d'un procés de pagament ràpid i popular.

en: Enable accessibility mode
ca: Habilitat el mode d'accessibilitat

en: Enable archives?
ca: Activa els arxius?

en: Enable authors
ca: Activa els autors

en: Enable auto-renew
ca: Activa les renovacions automàtiques

en: Enable auto-updates
ca: Activa les actualitzacions automàtiques

en: Enable bank transfer
ca: Activa la transferència bancària

en: Enable blog
ca: Activa el blog

en: Enable browser notifications
ca: Activa les notificacions del navegador

en: Enable carousel
ca: Activar el carrusel

en: Enable cash on delivery
ca: Activa el pagament contra reembors

en: Enable check payments
ca: Permet el pagament amb xecs

en: Enable compatibility mode (synchronizes orders to the posts table).
ca: Activa el mode de compatibilitat (sincronitza les comandes amb la taula d'entrades).

en: Enable coupons
ca: Activa els cupons

en: Enable debug mode
ca: Activa el mode de depuració

en: Enable email insights
ca: Activa la informació per correu electrònic

en: Enable for shipping methods
ca: Activa per als mètodes d'enviament

en: Enable full-height editor and distraction-free functionality.
ca: Activa l'editor a pantalla completa.

en: Enable guided mode
ca: Activa el mode guiat

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
ca: Activa les tecles de drecera per a la moderació de comentaris.

en: Enable logging
ca: Activa el registre

en: Enable low stock notifications
ca: Activa els avisos d'estoc baix

en: Enable out of stock notifications
ca: Activa els avisos d'estoc esgotat

en: Enable product reviews
ca: Activa les ressenyes de productes

en: Enable profiles by type
ca: Activa els perfils per tipus

en: Enable reviews
ca: Activa les ressenyes

en: Enable rule
ca: Activa la regla

en: Enable shipping debug mode to show matching shipping zones and to bypass shipping rate cache.
ca: Activa el mode de depuració d'enviament per mostrar les zones d'enviament coincidents i saltar-te la cache de la tarifa d'enviament.

en: Enable site accelerator
ca: Habilita l'accelerador de lloc

en: Enable star rating on reviews
ca: Activa les valoracions amb estrelles a les ressenyes

en: Enable stock management
ca: Activa la gestió d'estocs

en: Enable store notice
ca: Activa l'avís de la botiga

en: Enable table usage
ca: Activa l'ús de la taula

en: Enable tax rates and calculations
ca: Activa els impostos i els càlculs

en: Enable taxes
ca: Activa els impostos

en: Enable the high performance order storage feature.
ca: Activa la característica d'emmagatzematge de comandes d'alt rendiment.

en: Enable the legacy REST API
ca: Activa l'API REST antiga

en: Enable the live collaboration and offline persistence between peers
ca: Permet la col·laboració en directe i la persistència fora de línia entre iguals

en: Enable the shipping calculator on the cart page
ca: Activa la calculadora d'enviaments a la pàgina de la cistella

en: Enable the use of coupon codes
ca: Activa l'ús de codis de cupó

en: Enable this email notification
ca: Activa aquest avís per correu electrónic

en: Enable this feature to track and credit channels and campaigns that contribute to orders on your site
ca: Activeu aquesta característiques per fer un seguiment i reconèixer els canals i les campanyes que contribueixen a les comandes al vostre lloc web

en: Enable this if you want this attribute to have product archives in your store.
ca: Activeu això si voleu que aquest atribut tingui pàgines d'arxiu de producte a la botiga.

en: Enable this option if a product is not shipped or there is no shipping cost
ca: Activeu aquesta opció si un producte no s'envia o no hi ha despeses d'enviament

en: Enable this option if access is given to a downloadable file upon purchase of a product
ca: Activa aquesta opció si es dóna accés a un fitxer descarregable amb la compra d'un producte

en: Enable this option to enable stock management at variation level
ca: Activeu aquesta opció per permetre la gestió d'estoc en cada variació

en: Enable this option to grant access to downloads when orders are "processing", rather than "completed".
ca: Activeu aquesta opció per permetre l'accés a les baixades quan les comandes estan "en procés", en lloc de "completades".

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
ca: Activa els fils (imbricats) als comentaris amb %s nivells de profunditat

en: Enable tracking
ca: Activa el seguiment

en: Enable usage tracking and help improve WooCommerce
ca: Activeu el seguiment d’ús i ajudeu a millorar el WooCommerce

en: Enable/Disable
ca: Activa/Desactiva

en: Enable/Disable Wide/Full Alignments.
ca: Habilitar/desactivar alineacions amples/completes.

en: Enable/Disable attribute archives.
ca: Activa/Desactiva els arxius d'atribut.

en: Enable/disable layouts support in container blocks.
ca: Habilita/deshabilita el suport de dissenys amb contenidors de blocs.

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Enabled Features
ca: Característiques activades

en: Enabled Services
ca: Serveis habilitats

en: Enabled.
ca: Habilitat

en: Enables WooCommerce Analytics
ca: Activa WooCommerce Analytics

en: Enables custom line height.
ca: Habilita l'alçada de línia personalitzada.

en: Enables custom spacing.
ca: Habilita l'espaiat personalitzat.

en: Enables custom units.
ca: Habilita les unitats personalitzades.

en: Enables experimental Site Editor blocks
ca: Habilita els blocs experimentals de l'Editor del lloc web

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
ca: En habilitar el Mode d'Accessibilitat, a través de les Opcions de pantalla, us permet fer servir els botons Afegeix i Edita en lloc d'haver d'arrossegar.

en: Encoding
ca: Codificació

en: Encoding for pages and feeds
ca: Codificació de pàgines i canals

en: End Date
ca: Data de finalització

en: End date of sale price, as GMT.
ca: Data de finalització del preu rebaixat, en GMT.

en: End date of sale price, in the site's timezone.
ca: Data de finalització del preu rebaixat, en la zona horària del lloc.

en: End date of sale price.
ca: Data de finalització del preu rebaixat.

en: End date:
ca: Data final:

en: Endless Tee's
ca: Samarretes interminables

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Add payment method" page.
ca: Extrem per a la pàgina "Finalitzar compra &rarr; Afegir mètode de pagament".

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Order received" page.
ca: Extrem per a la pàgina "Finalitzar compra &rarr; Comanda rebuda".

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Pay" page.
ca: Extrem per a la pàgina "Finalitzar compra &rarr; Pagament".

en: Endpoint for the "My account &rarr; Addresses" page.
ca: Extrem per a la pàgina "El meu compte &rarr; Adreces".

en: Endpoint for the "My account &rarr; Downloads" page.
ca: Extrem per a la pàgina "El meu compte &rarr; Descàrregues".

en: Endpoint for the "My account &rarr; Edit account" page.
ca: Extrem per a la pàgina "El meu compte &rarr; Edita el compte".

en: Endpoint for the "My account &rarr; Lost password" page.
ca: Extrem per a la pàgina "El meu compte &rarr; Contrasenya perduda".

en: Endpoint for the "My account &rarr; Orders" page.
ca: Extrem per a la pàgina "El meu compte &rarr; Comandes".

en: Endpoint for the "My account &rarr; Payment methods" page.
ca: Extrem per a la pàgina "El meu compte &rarr; Mètodes de pagament".

en: Endpoint for the "My account &rarr; View order" page.
ca: Extrem per a la pàgina "El meu compte &rarr; Veure comanda".

en: Endpoint for the delete payment method page.
ca: Extrem per a la pàgina d'eliminació d'un mètode de pagament.

en: Endpoint for the setting a default payment method page.
ca: Extrem per a la configuració d'una pàgina de mètode de pagament predeterminat.

en: Endpoint for the triggering logout. You can add this to your menus via a custom link: yoursite.com/?customer-logout=true
ca: Extrem per forçar la desconnexió. Podeu afegir això als vostres menús amb un enllaç personalitzat: elteullocweb.com/?customer-logout=true

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions during the checkout process. They should be unique.
ca: Els extrems s'afegeixen als URLs de les pàgines per tractar accions específiques durant el procés de pagament. Han de ser únics.

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions on the accounts pages. They should be unique and can be left blank to disable the endpoint.
ca: Els extrems s'afegeixen als URLs de les pàgines per tractar accions específiques a les pàgines dels comptes. Haurien de ser únics i poden deixar-se en blanc per desactivar l'extrem.

en: Enduring quality.
ca: Qualitat perdurable.

en: Enforce Approved Product Download Directories
ca: Aplica els directoris de baixada de productes aprovats

en: Enforce approved download directories?
ca: Voleu forçar l'ús de directoris de baixades aprovats?

en: Engineering
ca: Enginyeria

en: English
ca: Anglès

en: Enhance speed and security with %1$sJetpack%2$s
ca: Milloreu la velocitat i la seguretat amb %1$sJetpack%2$s

en: Enhance your WordPress site’s performance and mitigate potential heavy loads caused by plugins like ActivityPub by setting up a system cron job to run WP Cron. This ensures scheduled tasks are executed consistently and reduces the reliance on website traffic for trigger events.
ca: Milloreu el rendiment del vostre lloc web de WordPress i reduïu les possibles sobrecàrregues provocades per extensions com ActivityPub configurant una tasca cron del sistema per executar WP Cron. Això garanteix que les tasques programades s'executen sistemàticament i redueix la dependència del trànsit del lloc web per als esdeveniments activadors.

en: Enhance your products
ca: Milloreu els vostres productes

en: Enhance your store with these recommended free features.
ca: Millora la botiga amb aquestes característiques recomanades gratuïtes.

en: Enhanced analytics for WooCommerce and Jetpack users.
ca: Analítica millorada per a usuaris de WooCommerce i Jetpack.

en: Enjoy all Facebook products combined in one extension: pixel tracking, catalog sync, messenger chat, shop functionality and Instagram shopping (coming soon)!
ca: Gaudiu de tots els productes de Facebook combinats en una sola extensió: seguiment de píxels, sincronització de catàlegs, xat de missatgeria, funcionalitat de botiga i compres a Instagram (en breu).

en: Enlarge image
ca: Amplia la imatge

en: Enlarge image: %s
ca: Amplia la imatge: %s

en: Enlarged image
ca: Imatge ampliada

en: Ensure meta_data excludes specific keys.
ca: Assegura que meta_data exclou claus específiques.

en: Ensure result set excludes comments assigned to specific user IDs. Requires authorization.
ca: Assegura't que el conjunt de resultats exclou comentaris assignats a identificadors d'usuaris específics. Necessita autorització.

en: Ensure result set excludes posts assigned to specific authors.
ca: Assegura't que el conjunt de resultats exclou entrades assignades a autors específics.

en: Ensure result set excludes reviews assigned to specific user IDs.
ca: Assegureu-vos que els resultats exclouen les ressenyes assignades a identificadors d'usuari específics.

en: Ensure result set excludes specific IDs.
ca: Assegura't que el conjunt de resultat exclou identificadors específics.

en: Ensure result set excludes specific parent IDs.
ca: Assegura't que el conjunt de resultats exclou identificadors de pares específics.

en: Enter a URL to scan
ca: Introduïu un URL per escanejar

en: Enter a cost (excl. tax) or sum, e.g. <code>10.00 * [qty]</code>.
ca: Introduïu un cost (excl. IVA) o una suma, per exemple, <code>10.00 * [qty]</code>.

en: Enter a coupon code to apply. Discounts are applied to line totals, before taxes.
ca: Introduïu un codi de cupó per aplicar-lo. Els descomptes s'apliquen als totals de línies abans d’impostos.

en: Enter a custom base to use. A base must be set or WordPress will use default instead.
ca: Introduïu la base personalitzada que s'utilitzarà. Heu d'afegir una base o WordPress utilitzarà la base predeterminada.

en: Enter a description of the image
ca: Introdueix una descripció de la imatge

en: Enter a different address
ca: Introdueix una adreça diferent

en: Enter a fixed amount or percentage to apply as a fee.
ca: Introdueix una quantitat fixa o percentatge a aplicar com a quota.

en: Enter a link URL or click above for presets.
ca: Introduïu un URL d'un enllaç o cliqueu aquí dalt per als valors predeterminats.

en: Enter a name for the new attribute term:
ca: Introduïu un nom per al nou terme d'atribut:

en: Enter a name for this tax rate.
ca: Introdueix un nom per a aquesta taxa d'impost.

en: Enter a new password below.
ca: Introdueix una contrasenya a continuació.

en: Enter a number to set stock quantity at the variation level. Use a variation's 'Manage stock?' check box above to enable/disable stock management at the variation level.
ca: Introduïu un nombre per establir la quantitat d'estoc a cada variació. Utilitzeu la casella 'Gestiona estoc?' d'una variació per activar/desactivar la gestió d'estoc a cada variació.

en: Enter a tax rate (percentage) to 4 decimal places.
ca: Introdueix una taxa d'impostos (percentatge) amb 4 decimals.

en: Enter a username or email address.
ca: Escriviu el vostre nom d'usuari o adreça de correu electrònic.

en: Enter a value
ca: Escriviu un valor

en: Enter a value (fixed or %)
ca: Introduïu un valor (absolut o %)

en: Enter an API Key
ca: Entreu una clau API

en: Enter an optional description for this variation.
ca: Introduïu una descripció opcional per a aquesta variació.

en: Enter an optional note to send the customer after purchase.
ca: Introduïu una nota opcional per enviar al client després de la compra.

en: Enter attachment ID or URL to an image
ca: Introdueix un identificador o URL d'adjunt d'una imatge

en: Enter credentials
ca: Introdueix les credencials

en: Enter desktop preview mode
ca: Previsualitza amb el mode escriptori

en: Enter mobile preview mode
ca: Previsualitza amb el mode mòbil

en: Enter new
ca: Introdueix un nou

en: Enter options for customers to choose from, f.e. “Blue” or “Large”. Use “%s” to separate different options.
ca: Introduïu opcions perquè els clients puguin triar, p. ex. «Blau» o «Gran». Utilitzeu «%s» per separar les diferents opcions.

en: Enter price (%s)
ca: Introduïu el preu (%s)

en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to %s.
ca: Introduïu els destinataris (separats per comes) d'aquest correu. Per defecte: %s.

en: Enter recipients (comma separated) that will receive this notification.
ca: Introduïu els destinataris (separats per comes) que rebran aquest avís.

en: Enter sale price (%s)
ca: Introduïu el preu rebaixat (%s)

en: Enter some descriptive text. Use “%s” to separate different values.
ca: Introduïu algun text descriptiu. Utilitzeu «%s» per separar els diferents valors.

en: Enter some text, or some attributes by pipe (|) separating values.
ca: Escriviu un text, o diferents atributs separats per barres verticals (|)

en: Enter tablet preview mode
ca: Previsualitza amb el mode tauleta

en: Enter the RSS feed URL here:
ca: Introdueix l'URL del canal RSS aquí:

en: Enter the URL
ca: Introdueix URL

en: Enter the URL of a 16x16px icon you want to use for this service.
ca: Introduïu la URL d'una icona de 16x16 píxels que voleu fer servir per aquest servei.

en: Enter the URL of the image
ca: Introdueix URL de la imatge

en: Enter the action that will trigger this webhook.
ca: Indica l'acció que activarà aquest webhook.

en: Enter the destination URL
ca: Introduïu l'URL de destinació

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
ca: Introduïu una adreça de correu electrònic d'un usuari existent en aquesta xarxa per a convidar-lo a aquest lloc web. A aquesta persona se li enviarà un correu electrònic demanant-li que confirmi la invitació.

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
ca: Introduïu l'adreça electrònica i nom d'un usuari existent en aquesta xarxa per a convidar-lo a aquest lloc web. A aquesta persona se li enviarà un correu electrònic demanant-li que confirmi la invitació.

en: Enter the external URL to the product
ca: Introduïu l'URL extern al producte

en: Enter the external URL to the product.
ca: Introdueix l'URL extern al producte.

en: Enter the fediverse with <strong>ActivityPub</strong>, broadcasting your blog to a wider audience. Attract followers, deliver updates, and receive comments from a diverse user base on <strong>Mastodon</strong>, <strong>Friendica</strong>, <strong>Pleroma</strong>, <strong>Pixelfed</strong>, and all <strong>ActivityPub</strong>-compliant platforms.
ca: Entreu al fedivers amb <strong>ActivityPub</strong>, anunciant el vostre blog a un públic més ampli. Atraieu seguidors, envieu actualitzacions i rebeu comentaris d'una base d'usuaris diversa a <strong>Mastodon</strong>, <strong>Friendica</strong>, <strong>Pleroma</strong>, <strong>Pixelfed</strong>, i totes les plataformes compatibles amb <strong>ActivityPub</strong>.

en: Enter the number of days before a download link expires, or leave blank.
ca: Introdueix el número de dies que han de passar abans que caduqui un enllaç de descàrrega, o deixa en blanc.

en: Enter the password you would like to use for all protected entries here:
ca: Introduïu la contrasenya que us agradaria fer servir per a totes les entrades aquí:

en: Enter the same address here unless you <a href="%s">want your site home page to be different from your WordPress installation directory</a>.
ca: Introduïu la mateixa adreça aquí tret que <a href="%s">vulgueu que la pàgina d'inici del lloc web sigui diferent del directori d'instal·lació del WordPress</a>.

en: Enter the text for the new item
ca: Introduïu el text per a l'element nou

en: Enter title here
ca: Introduïu el títol aquí

en: Enter your LiveJournal username and password below so we can connect to your account:
ca: Introdueix el teu usuari i contrasenya del LiveJournal aquí baix per a què puguem connectar amb el teu compte:

en: Enter your PayPal API credentials to process refunds via PayPal. Learn how to access your <a href="%s">PayPal API Credentials</a>.
ca: Introduïu les credencials de l'API de PayPal per processar els reemborsaments mitjançant PayPal. Apreneu com accedir a les <a href="%s">credencials de l'API de PayPal</a>.

en: Enter your address to view shipping options.
ca: Introdueix l'adreça per veure les opcions d'enviament.

en: Enter your comment here...
ca: Escriu aquí el comentari...

en: Enter your email
ca: Introdueix l'adreça de correu electrònic

en: Enter your email address
ca: Introduïu el vostre correu electrònic

en: Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.
ca: Introduïu el vostre correu electrònic per subscriure-vos a aquest bloc i rebre notificacions d'entrades noves per correu electrònic.

en: Enter your new password below or generate one.
ca: Introduïu una contrasenya nova o genereu-ne una.

en: Enter your new password below.
ca: Introduïu la contrasenya nova a continuació.

en: Enter your password to view comments.
ca: Escriviu la vostra contrasenya per veure els comentaris.

en: Enter/remove an API key.
ca: Entreu/elimineu una clau API.

en: Enterprise
ca: Corporativa

en: Entertainment
ca: Entreteniment

en: Entries feed
ca: Sindicació de les entrades

en: Entries from any RSS or Atom feed
ca: Entrades d'un canal RSS o Atom qualsevol

en: Entries from any RSS or Atom feed.
ca: Entrades de qualsevol fil de subscripció RSS o Àtom.

en: Entries in dependencies array must be either strings or arrays with an id key.
ca: Les entrades de la matriu de dependències han de ser cadenes o matrius amb una clau d'identificador.

en: Environment type
ca: Tipus d'entorn

en: Environment.
ca: Entorn.

en: Epirus
ca: Epir

en: Equatorial Guinea
ca: Guinea Equatorial

en: Erase Personal Data
ca: Suprimeix les dades personals

en: Erase personal data
ca: Suprimeix les dades personals

en: Erase personal data list
ca: Suprimeix la llista de dades personals

en: Erase personal data list navigation
ca: Suprimeix la llista de dades personals de navegació

en: Eraser array at index %d does not include a friendly name.
ca: La llista del supressor a l'índex %d no inclou un nom amigable.

en: Eraser callback is not valid: %s.
ca: La crida de retorn de supressió no és vàlida: %s.

en: Eraser does not include a callback: %s.
ca: La supressió no inclou una crida de retorn: %s.

en: Eraser index cannot be less than one.
ca: L'índex de supressió no pot ser inferior a un.

en: Eraser index is out of range.
ca: L'índex del supressor està fora de rang.

en: Erasing data...
ca: S'estan suprimint les dades...

en: Erasure completed.
ca: S'ha completat l'eliminació.

en: Eritrean nakfa
ca: Nakfa eritreu

en: Error Details
ca: Detalls de l'error

en: Error Details: %s
ca: Detalls de l'error: %s

[ctx: Error Message Button]
en: Back
ca: Enrere

en: Error code
ca: Codi d'error

en: Error creating %s
ca: S'ha produït un error en crear %s

en: Error creating new user.
ca: S'ha produït un error en crear un usuari.

en: Error decoding JSON.
ca: S'ha produït un error en descodificar el JSON.

en: Error decoding the Font Collection data from the REST response JSON.
ca: Error en descodificar les dades de la col·lecció de tipus de lletra de la resposta REST JSON.

en: Error decoding the font collection JSON file contents.
ca: S'ha produït un error en descodificar el contingut del fitxer JSON de la col·lecció de tipus de lletra.

en: Error decoding the font collection data from the HTTP response JSON.
ca: S'ha produït un error en descodificar les dades de la col·lecció de tipus de lletra del JSON de la resposta HTTP.

en: Error during status transition.
ca: Error durant la transició d'estat.

en: Error fetching contents of %s
ca: S'ha produït un error en obtenir el contingut de %s

en: Error fetching the Font Collection data from a URL.
ca: Error en recollir les dades de la recopilació de tipus de lletra d'un URL.

en: Error fetching the font collection data from "%s".
ca: S'ha produït un error en recollir les dades de la col·lecció de tipus de lletra de «%s».

en: Error getting remote image %s.
ca: Error recuperant la imatge remota %s.

en: Error in RSS %1$d
ca: Error al fil de RSS %1$d

en: Error in deleting the attachment.
ca: S'ha produït un error en eliminar l'adjunt.

en: Error in deleting the item.
ca: S'ha produït un error en esborrar l'element.

en: Error in displaying the widget settings form.
ca: S'ha produït un error en mostrar el formulari de configuració del giny.

en: Error in moving the item to Trash.
ca: S'ha produït un error en moure l'element a la paperera.

en: Error in moving to Trash.
ca: S'ha produït un error en moure a la paperera.

en: Error in restoring from Trash.
ca: Error en restaurar de la paperera.

en: Error in restoring the item from Trash.
ca: S'ha produït un error en restaurar l'element de la paperera.

en: Error loading profile
ca: S'ha produït un error en carregar el perfil

en: Error message
ca: Missatge d'error

en: Error messages can contain sensitive information about your store environment. These should be hidden from untrusted visitors.
ca: Els missatges d'error poden contenir informació sensible sobre l'entorn de la botiga. Haurien d'estar ocults a visitants no fiables.

en: Error messages should not be shown to visitors.
ca: Els missatges d'error no s'haurien de mostrar als visitants.

en: Error not caused by a plugin or theme.
ca: L'error no l'ha causat una extensió o tema.

en: Error occurred on a non-protected endpoint.
ca: S'ha produït un error a un punt final no protegit.

en: Error processing action %1$s: %2$s
ca: S'ha produït un error en processar l'acció %1$s: %2$s

en: Error processing checkout. Please try again.
ca: Error en processar la comanda. Proveu-ho de nou.

en: Error processing refund. Please try again.
ca: Error en processar el reemborsament.Torneu-ho a provar.

en: Error reading the Font Collection data JSON file contents.
ca: Error en llegir el contingut del fitxer JSON de les dades de la col·lecció de tipus de fonts.

en: Error reconnecting to the database
ca: S'ha produït un error tornant a connectar a la base de dades.

en: Error saving action: %s
ca: S'ha produït un error en desar l'acció: %s

en: Error saving media file.
ca: Error en desar el fitxer.

en: Error saving order ID %1$s.
ca: S'ha produït un error en desar l'identificador de comanda %1$s.

en: Error when decoding a JSON file at path %1$s: %2$s
ca: S'ha produït un error en descodificar el fitxer JSON a la ruta %1$s: %2$s

en: Error when setting property '%1$s' for order %2$d: %3$s
ca: S'ha produït un error en configurar la propietat «%1$s» per a la comanda %2$d: %3$s

en: Error while adding the category. Please try again later.
ca: S'ha produït un error en afegir la categoria. Proveu-ho de nou més tard.

en: Error while saving the new email address. Please try again.
ca: S'ha produït un error en desar la nova adreça de correu electrònic. Proveu-ho de nou.

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
ca: S'ha produït un error en desar la imatge escalada. Recarregueu la pàgina i torneu-ho a provar.

en: Error while saving.
ca: S'ha produït un error mentre es desaven els canvis.

en: Error writing new %s
ca: S'ha produït un error en escriure el nou %s

en: Error!
ca: Error

en: Error: %s.
ca: Error: %s

en: Error: An error has occurred;  Account could not be created.
ca: Error: s'ha produït un error; el compte no s'ha pogut crear.

en: Error: An error has occurred;  Poll not updated.
ca: Error: Ha acudit un error; l'enquesta no s'ha actualitzat.

en: Error: Delivery URL cannot be reached: %s
ca: Error: No es pot arribar a l'URL de lliurament: %s

en: Error: Delivery URL returned response code: %s
ca: Error: L'URL de lliurament ha retornat el codi de resposta: %s

en: Error: Please type your reply text.
ca: Error: teclegeu el text de la resposta.

en: Error: Please type your review text.
ca: Error: teclegeu el text de la ressenya.

en: Error: WordPress does not have permission to write the fonts folder on your server.
ca: Error: el WordPress no té permís per escriure la carpeta de tipus de lletra al servidor.

en: Error: You can't reply to a review on a draft product.
ca: Error: no podeu respondre a una ressenya en un esborrany de producte.

en: Error: could not find an RSS or ATOM feed at that URL.
ca: Error: no s'ha trobat cap fil de RSS o ATOM en aquesta URL.

en: Error: non-existing attribute ID.
ca: Error: identificador d'atribut inexistent.

en: Error: please enter a valid email address.
ca: Error: introdueix una adreça de correu electrònic vàlid.

en: Error: please fill the required fields (name, email).
ca: Error: completeu els camps necessaris (nom, correu electrònic).

en: Error: your Facebook login has expired.
ca: Error: la connexió del Facebook ha caducat.

en: Error: your Twitter login has expired.
ca: Error: les dades d'inici de sessió del Twitter han caducat.

en: Essential
ca: Essencial

en: Estado de México
ca: Estat de Mèxic

en: Estonia
ca: Estònia

en: Estonian
ca: Estonià

en: Ethiopia
ca: Etiòpia

en: Ethiopian birr
ca: Birr etíop

en: Europe
ca: Europa

en: Europe zone = Any country in Europe = Flat rate shipping
ca: Zona europea = Qualsevol país a Europa = Tarifa plana d'enviament

en: European data protection law requires data about European residents which is transferred outside the European Union to be safeguarded to the same standards as if the data was in Europe. So in addition to listing where data goes, you should describe how you ensure that these standards are met either by yourself or by your third party providers, whether that is through an agreement such as Privacy Shield, model clauses in your contracts, or binding corporate rules.
ca: La llei de protecció de dades europea obliga que les dades de residents europeus que es transfereixin fora de la Unió Europea es tractin amb els mateixos estàndards de privadesa que si les dades estiguessin a Europa. Per això, a més d'indicar on van les dades, heu de descriure com assegureu que aquests estàndards es compleixen bé per vosaltres mateixos o bé pels vostres proveïdors externs, ja sigui mitjançant un acord com ara el Privacy Shield entre USA i EU o mitjançant clàusules model en els vostres contractes o regles corporatives vinculants.

en: Event schedule does not exist.
ca: L'esdeveniment programat no existeix.

en: Event timestamp must be a valid Unix timestamp.
ca: La marca horària de l'esdeveniment ha de ser una marca horària Unix vàlida.

en: Events
ca: Esdeveniments

[ctx: Events and News dashboard widget]
en: https://wordpress.org/news/
ca: http://ca.wordpress.org/news/

en: Every %d minutes
ca: Cada %d minuts

en: Every %s
ca: Cada %s

en: Every 15 Days
ca: Cada 15 dies

en: Every Author on this Blog (with the publish_posts capability) gets his own ActivityPub enabled Profile.
ca: Cada autor d'aquest blog (amb la capacitat publish_posts) té el seu propi perfil habilitat per a ActivityPub.

en: Every author on this blog (with the <code>publish_posts</code> capability) gets their own ActivityPub profile.
ca: Cada autor d'aquest blog (amb la capacitat <code>publish_posts</code>) té el seu propi perfil d'ActivityPub.

en: Every minute
ca: Cada minut

en: Everything is running smoothly here.
ca: Tot s'està executant sense problemes aquí.

en: Everything you write is solid gold.
ca: Tot el que escrius és or pur.

en: Everywhere
ca: A tot arreu

en: Example
ca: Exemple

en: Example:
ca: Exemple:

en: Example: <code>https://wordpress.org/</code> &#8212; do not forget the <code>https://</code>
ca: Exemple: <code>https://wordpress.org/</code> &#8212; no oblideu posar <code>https://</code>

en: Example: Nifty blogging software
ca: Exemple: Enginyós programari de blocs

[ctx: Example: The user is looking at a page, not a post.]
en: Page
ca: Pàgina

en: Examples
ca: Exemples

en: Excerpt
ca: Extracte

en: Excerpt for the post, as it exists in the database.
ca: Extracte de l'entrada, tal com existeix a la base de dades.

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="%s">Learn more about manual excerpts</a>.
ca: Els extractes són resums del contingut, opcionals, fets a mà i que poden ser usats al tema. <a href="%s">Llegiu més sobre els extractes manuals</a>.

en: Exclude categories
ca: Excloure categories

en: Exclude products
ca: Excloure productes

en: Exclude sale items
ca: Exclou els articles rebaixats

en: Exclude:
ca: Excloure:

en: Excluded report order statuses
ca: Estats de comanda d'informe exclosos

en: Excluding selected countries
ca: Excloent els països seleccionats

en: Excluding tax
ca: Sense impostos

en: Executed before Multisite is loaded.
ca: Executat abans que el lloc multi web s'ha carregat.

en: Existing products that match by ID or SKU will be updated. Products that do not exist will be skipped.
ca: Els productes existents que coincideixin en identificador o SKU s'actualitzaran. Els productes que no existeixin s'ignoraran.

en: Exit Fullscreen
ca: Surt de la pantalla completa

en: Exit Recovery Mode
ca: Surt del mode recuperació

en: Exit recovery mode link expired.
ca: L'enllaç per sortir del mode recuperació ha caducat.

en: Expand
ca: Expandir

en: Expand all
ca: Expandeix-ho tot

en: Expand or collapse the elements by clicking on their headings, and arrange them by dragging their headings or by clicking on the up and down arrows.
ca: Amplieu o reduïu els elements fent clic a les seves capçaleres i organitzeu-los arrossegant les seves capçaleres o fent clic a les fletxes amunt i avall.

en: Expand search field
ca: Expandeix el camp de cerca

en: Expected an array describing the eraser at index %d.
ca: S'esperava una llista descrivint el supressor a l'índex %d.

en: Expected an array describing the exporter at index %s.
ca: S'esperava una llista descrivint l'exportador a l'índex %s.

en: Expected data array in response array from exporter: %s.
ca: S'esperava una llista de dades en la llista de resposta de l'exportador: %s.

en: Expected data in response array from exporter: %s.
ca: S'esperaven dades en la llista de resposta de l'exportador: %s.

en: Expected done (boolean) in response array from exporter: %s.
ca: S'esperava la finalització (booleà) en la llista de resposta de l'exportador: %s.

en: Expected done flag in response array from %1$s eraser (index %2$d).
ca: S'esperava la marca de realitzat en la llista de resposta des del supressor %1$s (índex %2$d).

en: Expected items_removed key in response array from %1$s eraser (index %2$d).
ca: S'esperava la clau d'elements suprimits en la llista de resposta des del supressor %1$s (índex %2$d).

en: Expected items_retained key in response array from %1$s eraser (index %2$d).
ca: S'esperava la clau d'elements retinguts en la llista de resposta des del supressor %1$s (índex %2$d).

en: Expected messages key in response array from %1$s eraser (index %2$d).
ca: S'esperava la clau de missatges en la llista de resposta des del supressor %1$s (índex %2$d).

en: Expected messages key to reference an array in response array from %1$s eraser (index %2$d).
ca: S'esperava la clau de missatges per fer referència a una llista de resposta des del supressor %1$s (índex %2$d).

en: Expected response as an array from exporter: %s.
ca: S'esperava una resposta en la llista de resposta de l'exportador: %s.

en: Expected string to start with script tag (without attributes) and end with script tag, with optional whitespace.
ca: S'espera que la cadena comenci amb l'etiqueta script (sense atributs) i acabi amb l'etiqueta script, amb un espai en blanc opcional.

en: Experimental features
ca: Característiques experimentals

en: Experimental settings
ca: Configuració experimental

en: Experiments Settings
ca: Configuració dels experiments

en: Expert Craftsmanship
ca: Artesania experta

en: Expiration
ca: Expiració

en: Expired
ca: Caducada

en: Expired :(
ca: Caducada :(

en: Expired transients
ca: Dades transitòries caducades

en: Expires
ca: Expira

en: Expires on:
ca: Caduca el:

en: Expiring Soon
ca: Caduca aviat

en: Expiring soon!
ca: Caduca aviat!

en: Expiry (MM/YY)
ca: Data de caducitat (MM/AA)

en: Expiry Date
ca: Data de caducitat

en: Expiry date
ca: Data de finalització

en: Explore
ca: Explora

en: Explore our Jetpack plans
ca: Explora els plans de Jetpack

en: Export
ca: Exporta

en: Export &#8220;%s&#8221; as JSON
ca: Exporta &#8220;%s&#8221; com a JSON

en: Export CSV
ca: Exporta CSV

en: Export ID.
ca: Identificador de l'exportació.

en: Export Personal Data
ca: Exporta les dades personals

en: Export Products
ca: Exporta els productes

en: Export all
ca: Exporta-ho tot

en: Export all categories
ca: Exporta totes les categories

en: Export all columns
ca: Exporta totes les columnes

en: Export all products
ca: Exporta tots els productes

en: Export as JSON
ca: Exporta a JSON

en: Export custom meta?
ca: Exporta les metadades personalitzades?

en: Export download URL.
ca: URL de descàrrega de l'exportació.

en: Export personal data list
ca: Exporta la llista de dades personals

en: Export personal data list navigation
ca: Exporta la navegació de la llista de dades personals

en: Export products to a CSV file
ca: Exporta els productes a un fitxer CSV

en: Export status message.
ca: Missatge d'estat de l'exportació.

en: Export status.
ca: Estat de l'exportació.

en: Exporter array at index %s does not include a friendly name.
ca: La llista de l'exportador a l'índex %s no inclou un nom amigable.

en: Exporter callback is not a valid callback: %s.
ca: La crida de retorn de l'exportador no és una crida de retorn vàlida: %s.

en: Exporter does not include a callback: %s.
ca: L'exportador no inclou una crida de retorn: %s.

en: Exporter index cannot be negative.
ca: L'índex de l'exportador no pot ser negatiu.

en: Exporter index is out of range.
ca: L'índex de l'exportador està fora de rang.

en: Express yourself. Start a blog.
ca: Expressa't tu mateix.Comença un bloc.

en: Extended task List
ca: Llista de tasques ampliada

en: Extended view
ca: Vista estesa

en: Extension
ca: Extensió

en: Extension data registered by %s
ca: Dades de l'extensió registrades per %s

en: Extension's name - this will be used to ensure the data in the request is routed appropriately.
ca: Nom de l'extensió - s'utilitzarà per garantir que les dades de la sol·licitud s'encaminin de manera adequada.

en: Extensions can add new functionality to your product pages that make your store stand out
ca: Les extensions poden afegir noves funcionalitats a les vostres pàgines de producte per fer que la botiga destaqui

en: External URL
ca: URL extern

en: External object cache
ca: Cache d'objectes externa

en: External object cache.
ca: Memòria cau externa de l'objecte.

en: External product
ca: Producte extern

en: External products cannot be backordered.
ca: Els productes externs no es poden reservar.

en: External products cannot be stock managed.
ca: Els productes externs no poden tenir inventari.

en: External/Affiliate product
ca: Producte extern/afiliat

en: Extra CSS class to assign to the sidebar in the Widgets interface.
ca: La classe CSS extra a assignar a la barra lateral a la interfície dels ginys.

en: Extra business extensions to install.
ca: Extensions comercials addicionals per instal·lar.

en: F j, Y
ca: j \d\e F \d\e Y

en: F j, Y g:i a
ca: j \d\e F \d\e Y G:i

en: F jS, Y
ca: j/m/Y

en: F, Y
ca: F \d\e Y

en: FAILED: %s
ca: FRACÀS: %s

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
ca: FRACÀS: ha fallat l'actualització a %s

en: FAQ
ca: PMF - Preguntes Més Freqüents

en: FATA
ca: ATAF

en: Facebook Page URL
ca: URL de la pàgina del Facebook

en: Facebook icon
ca: Icona de Facebook

en: Facebook:
ca: Facebook

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Failed <span class="count">(%s)</span> | Failed <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: <span class="count">(%s)</span> fallida
ca[1]: <span class="count">(%s)</span> fallida

en: Failed HTTP Request
ca: La sol·licitud HTTP ha fallat

en: Failed order
ca: Comanda fallida

en: Failed order emails are sent to chosen recipient(s) when orders have been marked failed (if they were previously pending or on-hold).
ca: Els correus electrònics de comandes fallides s'envien al(s) destinatari(s) seleccionat(s) quan les comandes es marquen com a fallides (si estaven prèviament en procés o en espera).

en: Failed orders are unpaid and may have been abandoned by the customer. They will be trashed after the specified duration.
ca: Les comandes fallides no s'han pagat i podrien haver estat abandonades pel client. S'enviaran a la paperera després de la durada especificada.

en: Failed to connect to Akismet.
ca: Ha fallat la connexió amb Akismet.

en: Failed to connect with the AI endpoint: try again later.
ca: No s'ha pogut connectar amb l'extrem de la IA: torneu-ho a provar més tard.

en: Failed to create post.
ca: No s'ha pogut crear l'entrada.

en: Failed to delete the page.
ca: Error en intentar suprimir la pàgina.

en: Failed to download the MaxMind database.
ca: No s'ha pogut descarregar la base de dades de MaxMind.

en: Failed to exit recovery mode. Please try again later.
ca: No s'ha pogut sortir del mode de recuperació. Proveu-ho de nou més tard.

en: Failed to fetch AI responses for products.
ca: No s'han pogut recollir les respostes d'IA per als productes.

en: Failed to fetch AI responses.
ca: No s'han pogut recollir les respostes d'IA.

en: Failed to fetch dummy products.
ca: No s'han pogut recollir els productes ficticis.

en: Failed to fetch the site ID: The site is not registered.
ca: No s'ha pogut recollir l'identificador del lloc web: el lloc web no està registrat.

en: Failed to fetch the site ID: try again later.
ca: No s'ha pogut recollir l'identificador del lloc web: torneu-ho a provar més tard.

en: Failed to generate the JWT token
ca: No s'ha pogut generar el testimoni JWT

en: Failed to import %s product | Failed to import %s products
ca[0]: Ha fallat en importar %s producte
ca[1]: Ha fallat en importar %s productes

en: Failed to initialise WC_Filesystem API while trying to update the MaxMind Geolocation database.
ca: No s'ha pogut inicialitzar l'API WC_Filesystem mentre s'intentava actualitzar la base de dades de geolocalització de MaxMind.

en: Failed to post comment on post ID %s. %s
ca: Ha fallat la publicació del comentari de l'entrada amb identificador %s. %s

en: Failed to post comment.
ca: Ha fallat la publicació del comentari.

en: Failed to retrieve comment bodies from LiveJournal. Please try again soon.
ca: Ha fallat la recuperació dels cossos dels comentaris del LiveJournal. Si us plau torneu-ho a provar aviat.

en: Failed to retrieve comment meta information from LiveJournal. Please try again soon.
ca: Ha fallat la recuperació de la informació dels comentaris del LiveJournal. Si us plau torneu-ho a provar aviat.

en: Failed to retrieve product info from woocommerce.com
ca: No s'ha pogut recuperar la informació del producte de woocommerce.com

en: Failed to retrieve the JWT token: Try again later.
ca: No s'ha pogut recuperar el testimoni JWT: torneu-ho a provar més tard.

en: Failed to set the pattern content.
ca: No s'ha pogut establir el contingut del patró.

en: Failed to set the pattern images.
ca: No s'han pogut establir les imatges del patró.

en: Failed to store the error.
ca: No s'ha pogut desar l'error.

en: Failed to update coupon
ca: Error en actualitzar el cupó

en: Failed to update patterns content.
ca: No s'ha pogut actualitzar el contingut dels patrons.

en: Failed to write file to disk.
ca: No s'ha pogut desar el fitxer al disc.

en: Failed to write request to temporary file.
ca: Ha fallat la sol·licitud d'escriptura al fitxer temporal.

en: Faith
ca: Fe

en: Faiyum
ca: Faium

en: Falkland Islands
ca: Illes Falkland

en: Falkland Islands (Malvinas)
ca: Illes Falkland (Malvines)

en: Falkland Islands pound
ca: Lliura de les Illes Malvines

en: Family
ca: Família

en: Fan Favorites
ca: Els preferits dels seguidors

en: Faroe
ca: Illes Fèroe

en: Faroe Islands
ca: Illes Fèroe

en: Fashion, apparel, and accessories
ca: Moda, roba i complements

en: Favorite already exists
ca: El preferit ja existeix

en: Favorite item not found
ca: No s'ha trobat l'element preferit

en: Favorites
ca: Preferits

en: Featured
ca: Destacat

en: Featured Content
ca: Contingut destacat

en: Featured Image
ca: Imatge destacada

en: Featured Image Header
ca: Imatge de capçalera destacada

en: Featured Images
ca: Imatges destacades

en: Featured image
ca: Imatge destacada

en: Featured product.
ca: Producte destacat.

en: Featured products
ca: Productes destacats

en: Features
ca: Característiques

en: Features supported by this theme.
ca: Les funcionalitats suportades pel tema.

en: February
ca: febrer

[ctx: February abbreviation]
en: Feb
ca: febr.

en: Federal Dependencies
ca: Dependències federals

en: Fediverse
ca: Fedivers

en: Fediverse Followers
ca: Seguidors del fedivers

en: Fee
ca: Quota

en: Fee has already been added.
ca: La quota ja s'ha afegit.

en: Fee lines data.
ca: Dades de les línies de quota.

en: Fee name
ca: Nom de la quota

en: Fee name is required.
ca: El nom de la quota és obligatori.

en: Fee name.
ca: Nom de la quota.

en: Fee tax class is required when fee is taxable.
ca: La classe d'impost de la quota és obligatòria quan la quota és imposable.

en: Fee title is required
ca: El nom de la quota és obligatori

en: Fee total amounts provided using the smallest unit of the currency.
ca: Quotes totals proporcionades mitjançant la unitat més petita de la moneda.

en: Fee type
ca: Tipus de tarifa

en: Feed for all posts filed under %s
ca: Canal de totes les entrades arxivades en %s

en: Feed(s) to Display:
ca: Fil(s) de subscripció a mostrar:

en: Feedback
ca: Opinions (en anglès)

en: Feel free to reconnect again using the button below.
ca: No dubteu a tornar a connectar de nou mitjançant el següent botó.

en: Fees & dimensions
ca: Quotes i dimensions

en: Fees:
ca: Quotes:

en: Field Label
ca: Etiqueta del camp

en: Field Type
ca: Tipus de camp

en: Field type
ca: Tipus de camp

en: Fields
ca: Camps

en: Fields other than %s are not currently supported for sitemaps.
ca: Els camps distints de %s no estan suportats actualment als mapes del lloc web.

en: Fields other than %s are not currently supported for the sitemap index.
ca: Els camps distints de %s no estan suportats actualment als índex dels mapes del lloc web.

en: Fijian dollar
ca: Dòlar fijià

en: File
ca: Fitxer

en: File %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
ca: El fitxer %1$s és <strong>obsolet</strong> des de la versió %2$s i no hi ha cap alternativa disponible.

en: File %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
ca: El fitxer %1$s és <strong>obsolet</strong> des de la versió %2$s! Utilitzeu %3$s en el seu lloc.

en: File %1$s must be used in %2$s.
ca: El fitxer %1$s s'ha d'utilitzar a %2$s.

en: File %d
ca: Fitxer %d

en: File %s doesn't exist!
ca: El fitxer %s no existeix

en: File &#8220;%s&#8221; does not exist?
ca: Fitxer '%s' inexistent?

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
ca: El fitxer '%s' no és cap imatge.

en: File ID
ca: Identificador de fitxer

en: File ID.
ca: Identificador de fitxer.

en: File Name
ca: Nom del fitxer

en: File Type
ca: Tipus de fitxer

en: File URL
ca: URL del fitxer

en: File URL.
ca: URL del fitxer

en: File URL:
ca: URL del fitxer:

en: File canceled.
ca: Fitxer cancel·lat.

en: File details.
ca: Detalls del fitxer.

en: File does not exist
ca: El fitxer no existeix

en: File does not exist?
ca: El fitxer no existeix?

en: File download method
ca: Mètode de descàrrega de fitxers

en: File edited successfully.
ca: S'ha editat el fitxer correctament.

en: File is empty. Please upload something more substantial.
ca: El fitxer està buit. Pengeu quelcom amb més substància.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your %1$s file or by %2$s being defined as smaller than %3$s in %1$s.
ca: El fitxer és buit. Pengeu alguna cosa més substancial. Aquest error podria també estar causat perquè estigui deshabilitada la pujada de fitxers a %1$s o perquè %2$s estigui definit com a més petit que %3$s a %1$s.

en: File is not an image.
ca: El fitxer no és una imatge.

en: File name
ca: Nom del fitxer

en: File name.
ca: Nom del fitxer.

en: File name:
ca: Nom del fitxer:

en: File not found
ca: Arxiu no trobat

en: File rotations:
ca: Rotacions del fitxer:

en: File size
ca: Mida del fitxer

en: File size:
ca: Mida del fitxer:

en: File system (default)
ca: Sistema de fitxers (per defecte)

en: File system settings
ca: Configuració del sistema de fitxers

en: File type does not meet security guidelines. Try another.
ca: El tipus de fitxer no s'ajusta a les directrius de seguretat. Proveu-ho amb un altre.

en: File type:
ca: Tipus de fitxer:

en: File upload settings
ca: Paràmetres dels fitxers penjats

en: File uploaded: %s
ca: Fitxer penjat: %s

en: File uploads
ca: Fitxers penjats

en: File was not found.
ca: El fitxer no s'ha trobat.

en: Filed under
ca: Arxivat sota

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Files can be uploaded
ca: No es poden penjar els fitxers.

en: Files that may contain %1$sstore analytics%2$s reports were found in your uploads directory - we recommend assessing and deleting any such files.
ca: S'han trobat fitxers que poden contenir informes d'%1$sanalítiques de la botiga%2$s al directori de pujades - us recomanem que avalueu i suprimiu aquests fitxers.

en: Filesystem Permissions
ca: Permisos del sistema de fitxers

en: Filesystem error.
ca: Error del sistema de fitxers.

en: Filipino
ca: Filipí

en: Fill Screen
ca: Omple la pantalla

en: Fill in the Menu Name and click the Create Menu button to create your first menu.
ca: Empleneu el nom del menú i feu clic al botó de crear el menú, per afegir el primer menú.

en: Fill in your details below.
ca: Omple les teves dades a continuació

en: Filling in progress (%d)
ca: Emplenament en marxa (%d)

en: Filter
ca: Filtra

en: Filter %s returned items with reserved names.
ca: Filtra %s elements retornats amb noms reservats.

en: Filter &#187;
ca: Filtra &#187;

en: Filter Navigation Menu list
ca: Filtra el llistat de menús de navegació

en: Filter Patterns list
ca: Llista de patrons filtrats

en: Filter Products by Attribute
ca: Filtra els productes per atribut

en: Filter Products by Price
ca: Filtra els productes per preu

en: Filter Products by Rating
ca: Filtra els productes per valoració

en: Filter by
ca: Filtra per

en: Filter by IP address
ca: Filtra per adreça IP

en: Filter by attribute
ca: Filtra per atribut

en: Filter by category
ca: Filtra per categoria

en: Filter by comment type
ca: Filtra per tipus de comentari

en: Filter by coupon
ca: Filtra per cupó

en: Filter by date
ca: Filtra per data

en: Filter by file
ca: Filtra per fitxer

en: Filter by level
ca: Filtra per nivell

en: Filter by log source
ca: Filtra per font del registre

en: Filter by order
ca: Filtra per comanda

en: Filter by post format
ca: Filtra per format d'entrada

en: Filter by price
ca: Filtra per preu

en: Filter by product
ca: Filtra per producte

en: Filter by product type
ca: Filtra per tipus de producte

en: Filter by rating
ca: Filtra per valoració

en: Filter by registered customer
ca: Filtra per client registrat

en: Filter by review rating
ca: Filtra per valoració de ressenya

en: Filter by review type
ca: Filtra per tipus de ressenya

en: Filter by source
ca: Filtra per font

en: Filter by stock status
ca: Filtra per estat d'estoc

en: Filter by type
ca: Filtra per tipus

en: Filter by user
ca: Filtra per usuari

en: Filter comments list
ca: Filtra la llista de comentaris.

en: Filter condition	 being performed which may affect counts. Valid values include "and" and "or".
ca: Condició del filtre	en marxa que podria afectar els comptadors. Els valors vàlids inclouen «and» i «or».

en: Filter coupons
ca: Filtra cupons

en: Filter erase personal data list
ca: Filtra la llista de dades personals a suprimir

en: Filter export personal data list
ca: Filtra la llista de dades personals a exportar

[ctx: Filter group label for segmented]
en: Author
ca: Autor

[ctx: Filter group label for tabs]
en: Status
ca: Estat

en: Filter items list
ca: Filtra la llista d'elements

[ctx: Filter label for people list]
en: Email Followers
ca: Seguidors per correu electrònic

[ctx: Filter label for people list]
en: Followers
ca: Seguidors

[ctx: Filter label for people list]
en: Team
ca: Equip

[ctx: Filter label for plugins list]
en: Active
ca: Actives

[ctx: Filter label for plugins list]
en: All
ca: Totes

[ctx: Filter label for plugins list]
en: Inactive
ca: Inactives

[ctx: Filter label for plugins list]
en: Updates
ca: Actualitzacions

[ctx: Filter label for posts list]
en: Drafts
ca: Esborranys

[ctx: Filter label for posts list]
en: Everyone
ca: Tothom

[ctx: Filter label for posts list]
en: Me
ca: Jo

[ctx: Filter label for posts list]
en: Published
ca: Publicada

[ctx: Filter label for posts list]
en: Scheduled
ca: Prevista

[ctx: Filter label for posts list]
en: Trashed
ca: A la paperera

en: Filter media
ca: Filtra els mèdia

en: Filter media items list
ca: Filtra la llista d'elements mèdia

en: Filter orders
ca: Filtra comandes

en: Filter out results where any of the passed fields are empty
ca: Filtra els resultats on qualsevol dels camps proporcionats estigui buit

en: Filter pages list
ca: Filtra la llista de pàgines

en: Filter patterns list
ca: Filtra la llista de patrons

en: Filter posts list
ca: Filtra la llista d'entrades

en: Filter products
ca: Filtra els productes

en: Filter template parts list
ca: Filtra la llista de seccions de plantilla

en: Filter templates list
ca: Filtre de la llista de plantilles

en: Filter themes
ca: Filtra temes

en: Filter themes (%s)
ca: Filtra els temes (%s)

en: Filter users list
ca: Filtra la llista d'usuaris

en: Filters
ca: Filtres

en: Final Step: Author Mapping
ca: L'últim pas: Correspondència d'autors

en: Find Posts or Pages
ca: Troba entrades o pàgines

en: Find and replace
ca: Cerca i reemplaça

en: Find out by disabling all plugins except Jetpack. If the problem persists, it's not a plugin issue. If the problem is solved, turn your plugins on one by one until the problem pops up again – there's the culprit! Let us know, and we'll try to help.
ca: Esbrineu-ho desactivant totes les extensions excepte el Jetpack. Si el problema persisteix, no és un problema d'extensions. Si el problema es resol, activeu les vostres extensions una a una fins que el problema torni a aparèixer i sabreu qui és el culpable. Feu-nos-ho saber i intentarem ajudar-vos.

en: Find your team &rarr;
ca: Trobeu el vostre equip &rarr;

en: Finding the area that aligns with your skills and interests is the first step toward meaningful contribution. With more than 20 Make WordPress teams working on different parts of the open source WordPress project, there&#8217;s a place for everyone, no matter what your skill set is.
ca: Trobar l'àrea que s'ajusti a les vostres habilitats i interessos és el primer pas cap a una contribució significativa. Amb més de 20 equips de Make WordPress treballant en diferents parts del projecte de codi obert WordPress, hi ha un lloc per a tothom, independentment de les vostres habilitats.

en: Finish
ca: Acaba

en: Finish set up
ca: Acaba la configuració

en: Finish setting up your store
ca: Acaba de configurar la botiga

en: Finish setup
ca: Acaba la configuració

en: Finland
ca: Finlàndia

en: Finnish
ca: Finès

en: First Name
ca: Nom

en: First Post | %s Posts
ca[0]: Primera entrada

en: First line of the address being shipped to.
ca: Primera línia de l'adreça a la qual es farà l'enviament.

en: First name
ca: Nom propi

en: First name (optional)
ca: Nom (opcional)

en: First name for the user.
ca: Nom de l'usuari.

en: First name.
ca: Nom.

en: First option
ca: Primera opció

en: First order received
ca: Primera comanda rebuda

en: First page
ca: Primera pàgina

en: Fit to Screen
ca: Ajusta a la pantalla

en: Fits your wardrobe
ca: S'adapta al vostre armari

en: Fixed
ca: Fixat

en: Fixed Layout
ca: Plantilla fixa

en: Fixed amount
ca: Quantitat fixa

en: Fixed amount per product
ca: Quantitat fixa per producte

en: Fixed cart discount
ca: Descompte fix a la cistella

en: Fixed product discount
ca: Descompte fix als productes

en: Flagged as spam by %s
ca: Marcat com a brossa per %s

en: Flagged as spam by Akismet
ca: Marcat com a brossa per l'Akismet

en: Flat Rate
ca: Tarifa fixa

en: Flat rate
ca: Preu únic

en: Flat rate (legacy)
ca: Tarifa plana (heretat)

en: Flickr Photos
ca: Fotos de Flickr

en: Flickr RSS URL:
ca: URL del RSS de Flickr:

en: Flip
ca: Inverteix

en: Flip horizontal
ca: Capgira horitzontalment

en: Flip vertical
ca: Capgira verticalment

en: Fluid Layout
ca: Plantilla fluida

en: Flush all logs
ca: Buida tots els registres

en: Flush permalinks
ca: Neteja els enllaços permanents

en: Focal Length
ca: Longitud focal

en: Focus on your content
ca: Centrats en el contingut

en: Focus shortcuts:
ca: Dreceres del focus:

en: Follow
ca: Segueix

en: Follow "@%s" by searching for it on Mastodon, Friendica, etc.
ca: Seguiu «@%s» cercant-lo a Mastodon, Friendica, etc.

en: Follow %s
ca: Seguir %s

en: Follow Blog
ca: Segueix el bloc

en: Follow Button Text:
ca: Text del botó de seguir:

en: Follow Comments
ca: Segueix els comentaris

en: Follow Us
ca: Segueix-nos

en: Follow comments
ca: Segueix els comentaris

en: Follow me on Twitter
ca: Segueix-me a Twitter

en: Follow me on the Fediverse
ca: Seguiu-me al fedivers

en: Follow this search via JSON
ca: Segueix aquesta cerca mitjançant JSON

en: Follow this search via RSS
ca: Segueix aquesta cerca via RSS

en: Followed
ca: Seguit

en: Followed Sites
ca: Llocs seguits

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
ca: De:

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
ca: A:

en: Follower
ca: Seguidor

en: Followers
ca: Seguidors

en: Following
ca: S'està seguint

en: Following Others
ca: Seguint els altres

en: Following all
ca: S'està seguint tot

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Font Collection data JSON file does not exist.
ca: El fitxer JSON de les dades de la col·lecció de tipus de lletra no existeix.

en: Font Face
ca: Tipus de lletra

en: Font Faces
ca: Tipus de lletra

en: Font Families
ca: Família de tipus de lletra

en: Font Family
ca: Família del tipus de lletra

en: Font Size
ca: Mida de la font

en: Font Sizes
ca: Mides del tipus de lletra

en: Font collection "%1$s" has missing or empty property: "%2$s".
ca: La col·lecció de tipus de lletra «%1$s» té una propietat buida o falta: «%2$s».

en: Font collection "%s" not found.
ca: No s'ha trobat la col·lecció de tipus de lletra «%s».

en: Font collection JSON file is invalid or does not exist.
ca: El fitxer JSON de la col·lecció de tipus de lletra no és vàlid o no existeix.

en: Font collection not found.
ca: No s'ha trobat la col·lecció de tipus de lletra.

en: Font collection slug "%s" is not valid. Slugs must use only alphanumeric characters, dashes, and underscores.
ca: L'àlies de col·lecció de tipus de lletra «%s» no és vàlid. Els àlies només han d'utilitzar caràcters alfanumèrics, guions i guions baixos.

en: Font collection with slug: "%s" is already registered.
ca: La col·lecció de tipus de lletra amb l'àlies: «%s» ja està registrada.

en: Font faces do not support trashing. Set "%s" to delete.
ca: Els tipus de lletra no es poden moure a la paperera. Establiu «%s» per suprimir-los.

en: Font family [%1$s] Font face [%2$s] file is not defined in the request files.
ca: Família de tipus de lletra [%1$s] Tipus de lletra [%2$s] el fitxer no està definit als fitxers de sol·licitud.

en: Font family [%1$s] Font face [%2$s] should have fontWeight and fontStyle properties defined.
ca: La família de tipus de lletra [%1$s] Tipus de lletra [%2$s] hauria de tenir definides les propietats fontWeight i fontStyle.

en: Font family [%1$s] Font face [%2$s] should have only one of the downloadFromUrl or uploadedFile properties defined and not both.
ca: Família de tipus de lletra [%1$s] Tipus de lletra [%2$s] només ha de tenir definides una de les propietats download_from_url o uploaded_file i no totes dues.

en: Font family [%s] should have at least one font face definition.
ca: La família de tipus de lletra [%s] ha de tenir com a mínim una definició de tipus de lletra.

en: Font family [%s] should have fontFace property defined as an array.
ca: La família de tipus de lletra [%s] hauria de tenir la propietat fontFace definida com una matriu.

en: Font family [%s] should have slug, name and fontFamily properties defined.
ca: La família de tipus de lletra [%s] ha de tenir definides les propietats slug, name i fontFamily.

en: Font family not defined in the variation or "slug".
ca: Família de tipus de lletra no definida en la variació o “àlies”.

en: Font font-family must be a non-empty string.
ca: El font-family del tipus de lletra ha de ser una cadena no buida.

en: Font font-weight must be a properly formatted string or integer.
ca: El font-weight del tipus de lletra ha de ser una cadena o un enter amb el format adequat.

en: Font post creation failed
ca: S'ha produït un error en la creació de la publicació de tipus de lletra

en: Font post update failed
ca: S'ha produït un error en l'actualització de la publicació del tipus de lletra

en: Font src must be a non-empty string or an array of strings.
ca: El src del tipus de lletra ha de ser una cadena o una matriu de cadenes no buides.

en: Fonts
ca: Tipus de lletra

en: Fonts must have the same slug to be merged.
ca: El tipus de lletra ha de tenir el mateix àlies per fusionar-se.

en: Food & Drink
ca: Menjar i beguda

en: Food and drink
ca: Menjar i beguda

en: Footer
ca: Peu de pàgina

en: Footer Credit
ca: Crèdits del peu de pàgina

en: Footer Widgets
ca: Ginys del peu de pàgina

en: Footer credit
ca: Crèdits del peu de pàgina

en: Footer text
ca: Text de peu de pàgina

en: Footnotes
ca: Notes al peu de pàgina

en: For a person, the type of information that might be discoverable via WebFinger includes a personal profile address, identity service, telephone number, or preferred avatar. For other entities on the Internet, a WebFinger resource might return JRDs containing link relations that enable a client to discover, for example, that a printer can print in color on A4 paper, the physical location of a server, or other static information.
ca: Per a una persona, el tipus d'informació que es pot descobrir mitjançant WebFinger inclou una adreça de perfil personal, un servei d'identitat, un número de telèfon o un avatar preferit. Per a altres entitats d'Internet, un recurs WebFinger pot retornar JRDs que contenen relacions d'enllaç que permeten a un client descobrir, per exemple, que una impressora pot imprimir en color en paper A4, la ubicació física d'un servidor o altra informació estàtica.

en: For best results, upload JPEG or PNG files that are 1000 by 1000 pixels or larger. Maximum upload file size: %1$s.
ca: Per obtenir els millors resultats, pengeu fitxers JPEG o PNG de 1000 per 1000 píxels o més. Mida màxima del fitxer de càrrega: %1$s.

en: For each post in a feed, include
ca: Per a cada entrada en una sindicació, inclou

en: For example:
ca: Per exemple:

en: For example: event tickets, charitable donations, training courses, coaching fees, etc.
ca: Per exemple: entrades per a esdeveniments, donacions caritatives, cursos de capacitació, tarifes d'entrenament, etc.

en: For further assistance with WooCommerce core, use the <a href="%1$s">community forum</a>. For help with premium extensions sold on Woo.com, <a href="%2$s">open a support request at Woo.com</a>.
ca: Per obtenir més ajuda amb el nucli de WooCommerce, utilitzeu el <a href="%1$s">fòrum de la comunitat</a>. Per obtenir ajuda amb les extensions prèmium que es venen a Woo.com, <a href="%2$s">obriu una sol·licitud de suport a Woo.com</a>.

en: For further assistance with WooCommerce core, use the <a href="%1$s">community forum</a>. For help with premium extensions sold on WooCommerce.com, <a href="%2$s">open a support request at WooCommerce.com</a>.
ca: Per obtenir més ajuda amb el nucli de WooCommerce, utilitzeu el <a href="%1$s">fòrum de la comunitat</a>. Per obtenir ajuda amb les extensions premium que es venen a WooCommerce.com, <a href="%2$s">obriu una sol·licitud de suport a WooCommerce.com</a>.

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
ca: Per a les imatges solament, podeu fer clic en Edita la imatge a sota de la miniatura per a desplegar un editor d'imatges en línia per a retallar, rotar o capgirar la imatge així com per fer i desfer els canvis. Les caixes de la dreta us donen més opcions per escalar la imatge, per retallar-la o per a retallar la miniatura d'una manera diferent de com retalleu la imatge original. Podeu fer clic a l'Ajuda d'aquestes caixes per a aconseguir més informació.

en: For more information:
ca: Per a més informació:

en: For more information: %s
ca: Per més informació: %s

en: For more informations please visit <a href="http://nodeinfo.diaspora.software/" target="_blank">nodeinfo.diaspora.software</a>
ca: Per obtenir més informació, visiteu <a href="http://nodeinfo.diaspora.software/" target="_blank">nodeinfo.diaspora.software</a>

en: For more informations please visit <a href="https://fediverse.party/" target="_blank">fediverse.party</a>
ca: Per obtenir més informació, visiteu <a href="https://fediverse.party/" target="_blank">fediverse.party</a>

en: For more informations please visit <a href="https://webfinger.net/" target="_blank">webfinger.net</a>
ca: Per obtenir més informació, visiteu <a href="https://webfinger.net/" target="_blank">webfinger.net</a>

en: For most themes, the header text is your Site Title and Tagline, as defined in the <a href="%s">General Settings</a> section.
ca: Per a la majoria de temes, el text de capçalera és el títol del lloc web i el lema, com està definit a la secció d'<a href="%s">opcions generals</a>.

en: For optimal performance and security reasons, you should consider running %1$s version %2$s or higher. Contact your web hosting company to correct this.
ca: Per a un rendiment òptim i per raons de seguretat, hauríeu de considerar l'execució de %1$s en la versió %2$s o superior. Contacteu amb la companyia d'allotjament per corregir això.

en: For security, click the link below to reset this importer.
ca: Per seguretat, cliqueu el següent enllaç per restablir l'importador.

en: For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.
ca: Per als usuaris que es registren en la web (si hi ha), també emmagatzemem la informació personal que proporcionen al seu perfil d'usuari. Tots els usuaris poden veure, editar o suprimir la seva informació personal en qualsevol moment (excepte que no poden canviar el seu nom d'usuari). Els administradors de la pàgina web poden també editar aquesta informació.

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their email address.
ca: Per usuaris sense el seu propi avatar personalitzat, podeu escollir un logotip genèric o un avatar generat en funció de la seva adreça de correu electrònic.

en: Force HTTP when leaving the checkout
ca: Força HTTP en finalitzar el pagament

en: Force SSL
ca: Força l'ús de SSL

en: Force SSL (HTTPS) on the checkout pages (<a href="%s" target="_blank">an SSL Certificate is required</a>).
ca: Força SSL (HTTPS) a les pàgines de finalització de compra (<a href="%s" target="_blank">és necessari un certificat SSL</a>).

en: Force downloads
ca: Força les descàrregues

en: Force erase personal data
ca: Força la supressió de dades personals

en: Force erasure has failed.
ca: El forçat de la supressió ha fallat.

en: Force retrieval of fresh data instead of from the cache.
ca: Força la recuperació de dades noves en lloc de des de la memòria cau.

en: Force secure checkout
ca: Força el pagament segur

en: Force shipping to the customer billing address
ca: Força l'enviament a l'adreça de facturació del client

en: Forcing downloads will keep URLs hidden, but some servers may serve large files unreliably. If supported, %1$s / %2$s can be used to serve downloads instead (server requires %3$s).
ca: El forçat de les descàrregues mantindrà ocults els URLs, però pot ser que alguns servidors serveixin fitxers grans de manera poc fiable. Si fos compatible, es poden utilitzar %1$s / %2$s per servir descàrregues per contra (el servidor requereix %3$s).

en: Forgot password?
ca: Heu oblidat la contrasenya?

en: Form Field
ca: Camp de formulari

en: Form and input blocks
ca: Blocs de formularis i entrades

en: Form builder
ca: Constructor de formularis

en: Form submission
ca: L'enviament del formulari no és vàlid

en: Form submission from %1$s
ca: Enviament de formularis des de %1$s

en: Form submissions stored by Jetpack
ca: Enviaments de formularis emmagatzemats pel Jetpack

en: Format of the stat.
ca: Format de l'estadística.

en: Formatting
ca: Format

en: Forms
ca: Formularis

en: Forum
ca: Fòrum

en: Forums
ca: Fòrums

en: Found %1$d updates (%2$s)
ca: S'han trobat %1$d actualitzacions (%2$s)

en: Found %d scheduled task | Found %d scheduled tasks
ca[0]: S'ha trobat %d tasca programada
ca[1]: S'han trobat %d tasques programades

en: Found %s
ca: Trobat %s

en: Found a bug?
ca: Heu trobat un error?

en: Found in your order confirmation email.
ca: Es troba al correu de confirmació de la comanda.

en: Four Columns
ca: Quatre columnes

en: France
ca: França

en: Free
ca: Gratuït

en: Free - Install now
ca: Gratis - Instal·la'l ara

en: Free Plan Available
ca: Pla gratuït disponible

en: Free Shipping
ca: Enviament gratuït

en: Free Trial
ca: Prova gratuïta

en: Free shipping
ca: Enviament gratuït

en: Free shipping (legacy)
ca: Enviament gratuït (heretat)

en: Free shipping coupon
ca: Cupó d'enviament gratuït

en: Free shipping is a special method which can be triggered with coupons and minimum spends.
ca: L'enviament gratuït és un mètode especial que es pot activar amb cupons i despeses mínimes.

en: Free shipping platform
ca: Plataforma d'enviament gratuït

en: Free shipping requires
ca: L'enviament gratuït requereix…

en: Free shipping requires...
ca: L'enviament gratuït requereix…

en: Free!
ca: Gratuït

en: Freedoms
ca: Llibertats

en: French
ca: Francès

en: French Guiana
ca: Guaiana Francesa

en: French Polynesia
ca: Polinèsia Francesa

en: French Southern Territories
ca: Terres Australs Franceses

en: Frequently asked questions
ca: Preguntes freqüents

en: Fresh &amp; tasty goods
ca: Productes frescos i saborosos

en: Fresh Lettuce (Washed)
ca: Enciam fresc (rentat)

en: Fresh Organic Tomatoes
ca: Tomàquets ecològics frescos

en: Fri
ca: dv.

en: Fribourg
ca: Friburg

en: Friday
ca: divendres

[ctx: Friday initial]
en: F
ca: dv.

en: Friendly name for identifying this key.
ca: Nom comprensible per identificar aquesta clau.

en: Friendly name for identifying this webhook, defaults to Webhook created on %s.
ca: Nom comprensible per identificar aquest webhook, per defecte serà Webhook creat el %s.

en: From
ca: Des de

en: From %1$s %2$s
ca: De %1$s %2$s

en: From %1$s on %2$s %3$s
ca: De %1$s a %2$s %3$s

en: From %1$s to %2$s
ca: De %1$s a %2$s

en: From %s
ca: Des de %s

en: From Computer
ca: Des de l'ordinador

en: From URL
ca: Des d'un URL

en: From bold prints and colors to intricate details and textures, our products are a perfect combination of style and function.
ca: Des d'estampats i colors atrevits fins a detalls i textures complexos, els nostres productes són una combinació perfecta d'estil i funcionalitat.

en: From this screen you can review, compare, and restore revisions:
ca: Des d'aquesta pantalla podeu revisar, comparar i restaurar revisions:

en: From this screen you can:
ca: Des d'aquesta pantalla podeu:

en: From time to time, your WordPress site may send data to WordPress.org &#8212; including, but not limited to &#8212; the version you are using, and a list of installed plugins and themes.
ca: De tant en tant, el lloc web pot enviar dades a WordPress.org &#8212; incloent-hi, però no limitat a &#8212; la versió que utilitzeu, i una llista de les extensions i temes instal·lats.

en: From your account dashboard you can view your <a href="%1$s">recent orders</a>, manage your <a href="%2$s">billing address</a>, and <a href="%3$s">edit your password and account details</a>.
ca: Des del tauler del vostre compte, podeu veure les vostres <a href="%1$s">comandes recents</a>, gestionar la vostra <a href="%2$s">adreça de facturació</a> i <a href="%3$s">editar la vostra contrasenya i els detalls del vostre compte</a>.

en: From your account dashboard you can view your <a href="%1$s">recent orders</a>, manage your <a href="%2$s">shipping and billing addresses</a>, and <a href="%3$s">edit your password and account details</a>.
ca: Des del tauler de control del compte podeu veure les <a href="%1$s">comandes recents</a>, gestionar les <a href="%2$s">adreces d'enviament i facturació</a> i <a href="%3$s">editar la contrasenya i els detalls del compte</a>.

en: Front Page
ca: Portada

en: Front Page, Archive Pages, and Search Results
ca: Pàgina principal, pàgines d'arxiu, i resultats de la cerca.

en: Front page
ca: Pàgina inicial

en: Front-end Post Prompt: Use {name} for user's name
ca: Introducció d'entrada de portada ràpida: useu {name} per al nom d'usuari

en: Full Name: %s
ca: Nom complert: %s

en: Full Size
ca: Mida Original

en: Full URL path to files
ca: Adreça URL completa dels fitxers

en: Full Width Template
ca: Plantilla d'amplària completa

en: Full checkout experience with pay now, pay later and slice it. No credit card numbers, no passwords, no worries. <a href="%s" target="_blank">Learn more about Klarna</a>.
ca: Experiència completa de pagament podent pagar ara, més tard i a terminis. Sense números de targeta de crèdit, sense contrasenyes, sense preocupacions. <a href="%s" target="_blank">Més informació sobre Klarna</a>.

en: Full name
ca: Nom complet

en: Full name of continent.
ca: Nom complet del continent.

en: Full name of country.
ca: Nom complet del país.

en: Full name of currency.
ca: Nom complet de la moneda.

en: Full name of state.
ca: Nom complet de la província.

en: Full post
ca: Entrada sencera

en: Full refund email heading
ca: Capçalera del correu electrònic del reemborsament complet

en: Full refund subject
ca: Assumpte del reemborsament complet

en: Full size image URL.
ca: URL de la imatge a mida original.

en: Full text
ca: Text complet

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Fun
ca: Divertit

en: Function %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
ca: La funció %1$s és <strong>obsoleta</strong> des de la versió %2$s! Utilitzeu %3$s en el seu lloc.

en: Function %1$s was called <strong>incorrectly</strong>. %2$s %3$s
ca: La funció %1$s s'ha cridat <strong>de manera incorrecta</strong>. %2$s %3$s

en: Function %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
ca: La funció %1$s s'ha cridat amb un argument que és <strong>obsolet</strong> des de la versió %2$s sense cap alternativa disponible.

en: Function %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! %3$s
ca: La funció %1$s s'ha cridat amb un argument que és <strong>obsolet</strong> des de la versió %2$s! %3$s

en: Function %s used incorrectly in PHP.
ca: La funció %s s'utilitza incorrectament al PHP.

en: G &#8212; Suitable for all audiences
ca: G &#8212; Adequat per a tots els públics

en: GD supported file formats
ca: Formats de fitxers suportats pel GD

en: GD version
ca: Versió de GD

en: GUID for the post, as it exists in the database.
ca: GUID de l'entrada, tal com existeix a la base de dades.

en: GUID for the post, transformed for display.
ca: GUID de l'entrada, transformat per a mostrar-se.

en: GUID for the revision, as it exists in the database.
ca: GUID de la revisió, tal com existeix a la base de dades.

en: GZip (gzopen) is used to open the GEOIP database from MaxMind.
ca: GZip (gzopen) s'utilitza per obrir la base de dades GeoIP de MaxMind.

en: Galapagos
ca: Illes Galápagos

en: Galician
ca: Gallec

en: Galleries
ca: Galeries

en: Gallery
ca: Galeria

en: Gallery (%s)
ca: Galeria (%s)

en: Gallery Settings
ca: Configuració de la galeria

en: Gallery columns:
ca: Columnes de la galeria:

en: Gambia
ca: Gàmbia

en: Gambian dalasi
ca: Dalasi gambià

en: Gambier
ca: Illes Gambier

en: Gateway disabled
ca: Passarel·la desactivada

en: Gateway image.
ca: Imatge de la passarel·la.

en: Gateway title.
ca: Títol de la passarel·la.

en: Gather is a highly adaptable theme for displaying products, art, and content. Multiple menu locations, social icons, and widget areas are available. Gather is responsive and looks great on all devices.
ca: Gather és un tema altament adaptable per mostrar productes, creacions artístiques i continguts en general. Disposa de menús que es poden ubicar en diferents llocs, icones de xarxes socials i àrea de ginys. Gather té un disseny adaptatiu i es veu perfecte a tots els dispositius.

en: Gathering usage data allows us to improve WooCommerce. Your store will be considered as we evaluate new features, judge the quality of an update, or determine if an improvement makes sense. You can always visit the %1$sSettings%3$s and choose to stop sharing data. %2$sRead more%3$s about what data we collect.
ca: La recollida de dades d’ús ens permet millorar WooCommerce. La vostra botiga serà tinguda en compte quan avaluem noves característiques, jutgem la qualitat d’una actualització o determinem si una millora té sentit. Sempre podeu visitar les %1$sOpcions%3$s i optar per deixar de compartir dades. %2$sLlegiu més%3$s sobre quines dades recollim.

en: Gathering usage data allows us to make WooCommerce better — your store will be considered as we evaluate new features, judge the quality of an update, or determine if an improvement makes sense.
ca: La recopilació de dades d’ús ens permet fer que WooCommerce sigui millor: es considerarà la vostra botiga a mesura que avaluem noves funcions, jutgem la qualitat d’una actualització o determinem si una millora té sentit.

en: General Settings
ca: Opcions generals

en: General options
ca: Opcions generals

en: General settings
ca: Configuració general

en: General templates often perform a specific role like displaying post content, and are not tied to any particular area.
ca: Les plantilles generals sovint compleixen funcions específiques, com ara mostrar contingut d'entrades, i no estan lligades a cap àrea en particular.

en: Generate API key
ca: Genera una clau API

en: Generate CSV
ca: Genera CSV

en: Generate Password
ca: Genera una contrasenya

en: Generate coupon code
ca: Genereu codi de cupó

en: Generate dynamic personalized coupons for your customers that increase purchase rates.
ca: Genereu cupons personalitzats dinàmics per als vostres clients que augmentin el volum de compres.

en: Generate password
ca: Genera una contrasenya

en: Generate shortened URLs for simpler sharing.
ca: Genera URL curtes per compartir més fàcilment.

en: Generate strong password
ca: Genera una contrasenya forta

en: Generate variations
ca: Genera variacions

en: Generated at
ca: Generat a les

en: Generated by <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack for WordPress</a>
ca: Generat pel <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack de WordPress</a>

en: Generating preview...
ca: S'està generant la previsualització...

en: Generating preview…
ca: S'està generant la previsualització...

en: Generic add/update/get meta methods should not be used for internal meta data, including "%s". Use getters and setters.
ca: Els mètodes meta add/update/get no haurien d'utilitzar-se per a les metadades internes, inclòs "%s". Utilitza getters i setters.

[ctx: Generic label for block inserter button]
en: Add block
ca: Afegeix un bloc

en: Geneva
ca: Ginebra

en: Genre
ca: Gènere

en: Genre: %s.
ca: Gènere: %s.

en: Geolocate
ca: Geolocalitzar

en: Geolocate (with page caching support)
ca: Geolocalitzar (amb suport de memòria cau)

en: Geolocation enabled?
ca: Geolocalització activa?

en: Geolocation has not been configured.
ca: No s'ha configurat la geolocalització.

en: Georgian lari
ca: Lari georgià

en: German
ca: Alemany

en: Germany
ca: Alemanya

en: Get Apps
ca: Aconsegueix aplicacions

en: Get Involved
ca: Impliqueu-vos

en: Get New Password
ca: Obté una contrasenya nova

en: Get Personalized Help
ca: Aconsegueix ajuda personalitzada

en: Get Premium
ca: Aconsegueix la versió Premium

en: Get Shortlink
ca: Obté l'enllaç curt

en: Get Started
ca: Per començar

en: Get Version %s
ca: Obté la versió %s

en: Get a Free Blog Here
ca: Aconsegueix el teu bloc de franc aquí

en: Get a website that works wherever your customers are. Download the WordPress apps for iOS and Android and manage your website anywhere, any time.
ca: Aconsegueix una web que funciona amb independència de la procedència dels teus clients. Baixa l'aplicació del WordPress per iOS i Android i gestiona la web des de qualsevol lloc i en qualsevol moment.

en: Get alerts if your site goes offline. We’ll let you know when it’s back up, too.
ca: Obteniu alertes si el lloc es desconnecta. Us avisarem quan es faci una còpia de seguretat.

en: Get an alert if your store is down for even a few minutes.
ca: Rep una alerta si es cau la botiga encara que només sigui uns pocs minuts.

en: Get auto real-time backups, malware scans, and spam protection.
ca: Obteniu còpies de seguretat automàtiques en temps real, escanejos de programari maliciós i protecció contra brossa.

en: Get automated sales tax with %1$sWooCommerce Tax%2$s
ca: Obteniu impostos de venda automatitzats mitjançant %1$sWooCommerce Tax%2$s

en: Get automated tax rates with WooCommerce Tax
ca: Obteniu tipus impositius automatitzats amb WooCommerce Tax

en: Get backups
ca: Obteniu còpies de seguretat

en: Get cart should not be called before the wp_loaded action.
ca: Obtenir cistella no s'hauria de cridar abans de l'acció wp_loaded.

en: Get cozy this fall with knit sweaters
ca: Poseu-vos còmodes aquesta tardor amb els jerseis de punt

en: Get help resolving this issue.
ca: Aconsegueix ajuda per resoldre aquest problema.

en: Get in front of shoppers and drive traffic so you can grow your business with Smart Shopping Campaigns and free listings.
ca: Poseu-vos davant de compradors i dirigiu trànsit perquè pugueu fer créixer el vostre negoci mitjançant campanyes intel·ligents de compra i llistats gratuïts.

en: Get in touch
ca: Poseu-vos en contacte

en: Get insights on how your store is doing, including total sales, top products, and more.
ca: Obteniu estadístiques de com va la vostra botiga, incloent vendes totals, els productes més venuts i més.

en: Get instant notifications for new comments and likes, even when you are not actively using WordPress.com.
ca: Aconseguiu notificacions instantànies per cada comentari nou i "M'agrada", fins i tot quan no estigueu utilitzant WordPress.com.

en: Get linked object.
ca: Aconsegueix l'objecte enllaçat.

en: Get more sales
ca: Aconseguiu més vendes

en: Get notifications about store activity, including new orders and product reviews directly on your mobile devices with the Woo app.
ca: Rebeu avisos sobre l’activitat de la botiga, incloses les noves comandes i ressenyes de productes directament als vostres dispositius mòbils mitjançant l’aplicació Woo.

en: Get paid with WooPayments
ca: Cobreu amb WooPayments

en: Get ready to start selling
ca: Prepareu-vos per començar a vendre

en: Get real-time order alerts anywhere
ca: Obteniu alertes de comandes en temps real a qualsevol lloc

en: Get started
ca: Per començar

en: Get started for free
ca: Comenceu de franc

en: Get started here
ca: Comença aquí

en: Get started.
ca: Primers passos:

en: Get system report
ca: Obtén l'informe de sistema

en: Get the basics
ca: Apreneu els conceptes bàsics

en: Get the free WooCommerce mobile app
ca: Obteniu l'aplicació mòbil gratuïta del WooCommerce

en: Get the value of an individual field.
ca: Obtén el valor d'un camp individual.

en: Get your API credentials from PayPal.
ca: Obteniu les credencials de l'API a PayPal.

en: Get your own domain
ca: Aconsegueix el teu propi domini

en: Get your products in front of Pinners searching for ideas and things to buy.
ca: Poseu els vostres productes davant dels usuaris de Pinterest que cerquen idees i coses per comprar.

en: Get your products in front of Pinterest users searching for ideas and things to buy. Get started with Pinterest and make your entire product catalog browsable.
ca: Poseu els vostres productes davant dels usuaris de Pinterest que cerquin idees i coses per comprar. Comenceu amb Pinterest i feu que es pugui navegar per tot el vostre catàleg de productes.

en: Get your products in front of a highly engaged audience.
ca: Feu arribar els vostres productes a un públic molt interessat.

en: Get your store up and running more quickly with our new and improved setup experience
ca: Poseu la vostra botiga en marxa més ràpidament amb la nostra nova i millorada experiència de configuració

en: Ghana cedi
ca: Cedi de Ghana

en: Gharbia
ca: Gharbiya

en: Ghostscript version
ca: Versió de Ghostscript

en: Gibraltar pound
ca: Lliura de Gibraltar

en: Gilgit Baltistan
ca: Gilgit-Baltistan

en: GitHub project
ca: Projecte a Github

en: Give away a free item to any customer with the coupon code.
ca: Regaleu un article gratuït a qualsevol client amb el codi de cupó.

en: Give the feed a title (optional):
ca: Pots donar un títol al fil (opcional):

en: Give your customers the power to pay later, interest free and watch your sales grow.
ca: Doneu als vostres clients la possibilitat de pagar més tard, sense interessos, i vegeu com creixen les vostres vendes.

en: Give your menu a name, then click Create Menu.
ca: Doneu-li un nom al menú, aleshores feu clic a Crea un menú.

en: Give your shipping class a name for easy identification
ca: Poseu un nom a la vostra classe d'enviament per identificar-la fàcilment

en: Give your zone a name! E.g. Local, or Worldwide.
ca: Poseu un nom a la zona! P. ex. Local o Mundial.

en: Global Settings
ca: Paràmetres globals

en: Global Styles
ca: Estils globals

en: Global settings.
ca: Paràmetres globals.

en: Global styles to include in themes.
ca: Estils globals per incloure als temes.

en: Global styles.
ca: Estils globals.

en: Glossary
ca: Glossari

en: Go
ca: Anar

en: Go Back
ca: vés enrere

en: Go back
ca: Torna enrere

en: Go back to the theme showcase
ca: Torna a l'aparador de temes

en: Go give it a try, you may discover things WordPress can already add into your posts that you didn&#8217;t know about. Here&#8217;s a short list of what you can currently find there:
ca: Proveu-lo, podeu descubrir coses que no sabíeu que el WordPress ja pot afegir a les vostres entrades. Aquí teniu una llista de què podeu trobar a hores d'ara:

en: Go shopping
ca: Aneu de compres

en: Go to %s
ca: Vés a %s

en: Go to Dashboard
ca: Vés al tauler

en: Go to Importers
ca: Vés als importadors

en: Go to Plugin Installer
ca: Vés a l'instal·lador d'extensions

en: Go to Theme Installer
ca: Vés a l'instal·lador de temes

en: Go to Themes page
ca: Vés a la pàgina dels temes

en: Go to Variations
ca: Vés a les variacions

en: Go to WordPress Updates page
ca: Vés a la pàgina d'actualitzacions del WordPress

en: Go to category
ca: Vés a la categoria

en: Go to checkout
ca: Vés a caixa

en: Go to shop
ca: Vés a la botiga

en: Go to slide %d
ca: Vés a la diapositiva %d

en: Go to the Plugins screen
ca: Vés a la pantalla de les extensions

en: Go to the Themes screen
ca: Vés a la pantalla dels temes

en: Go to the first page
ca: Aneu a la primera pàgina

en: Go to the last page
ca: Aneu a l'última pàgina

en: Go to the next page
ca: Vés a la següent pàgina

en: Go to the previous page
ca: Aneu a la pàgina anterior

en: Go to theme sources
ca: Vés al codi font del tema

en: Go to top
ca: Vés a la part superior

en: Good
ca: Bona

en: Good choice! You chose to add %1$s and %2$s to your store.
ca: Bona elecció! Heu escollit afegir %1$s i %2$s a la vostra botiga.

en: Good news!
ca: Bones notícies!

en: Good news! WooCommerce Services and Jetpack can automate your sales tax calculations for you.
ca: Bones notícies! WooCommerce Services i Jetpack poden automatitzar els vostres càlculs d'impostos sobre les vendes.

en: Good news! WooCommerce Tax can automate your sales tax calculations for you.
ca: Bones notícies! El WooCommerce Tax pot automatitzar els càlculs de l'impost sobre les vendes per a vosaltres.

en: Google Analytics
ca: Google analytics

en: Google Analytics Integration
ca: Integració amb Google Analytics

en: Google analytics integration
ca: Integració amb Google Analytics

en: Goran is a functional and responsive multi-purpose theme that is the perfect solution for your business’s online presence.
ca: Goran és un tema multi propòsit funciona i responsiu que és la solució perfecta per a la presència en línia del teu negoci.

en: Got it
ca: Ho heu aconseguit

en: Grand total.
ca: Gran total.

en: Grant access
ca: Permet l'accés

en: Grant access to downloadable products after payment
ca: Dona accés als productes descarregables després del pagament

en: Graubünden
ca: Grisons

en: Gravatar Hovercards
ca: Logo de les targes contextuals

en: Gravatar Logo
ca: Logo de Gravatar

en: Gravatar Profile
ca: Perfil del gravatar

en: Gravatar link. This is an optional URL that will be used when anyone clicks on your Gravatar:
ca: Enllaç del gravatar. Això és una URL opcional que s'usarà quan algú faci clic en el teu gravatar.

en: Gray
ca: Gris

en: Great couch. color as advertise. seat is nice and firm. Easy to put together. Versatile. Bought one for my mother in law as well. And she loves hers!
ca: Gran sofà. el color tal com s'anuncia. el seient és agradable i ferm. Fàcil de muntar. Versàtil. També en vaig comprar un per a la meva sogra. I li encanta!

en: Great experience
ca: Gran experiència

en: Great job!
ca: Gran treball!

en: Great job! Your site currently passes all site health checks.
ca: Bon treball! El lloc web ha superat totes les comprovacions de salut actualment.

en: Great news! Your order has been received, and a confirmation will be sent to your email address.
ca: Bones notícies! S'ha rebut la vostra comanda i s'enviarà una confirmació a la vostra adreça electrònica.

en: Greater Accra
ca: Gran Accra

en: Greece
ca: Grècia

en: Greek
ca: Grec

en: Green
ca: Verd

en: Greenland
ca: Grenlàndia

en: Greeting Text
ca: Text de salutació

en: Grid
ca: Graella

en: Grid Layout
ca: Estructura de graella

en: Grid variation for Group block
ca: Variació de graella per bloc de grups

en: Grid view
ca: Vista en graella

en: Gross sales
ca: Vendes brutes

en: Gross sales amount
ca: Quantitat de vendes bruta

en: Gross sales in the period.
ca: Vendes brutes en el període.

en: Gross sales.
ca: Vendes brutes.

en: Group
ca: Grup

en: Group type.
ca: Tipus de grup.

en: Grouped product
ca: Producte agrupat

en: Grouped products
ca: Productes agrupats

en: Groups
ca: Grups

en: Grow and retain customers with intelligent, impactful email and SMS marketing automation and a consolidated view of customer interactions.
ca: Augmenteu i retingueu clients amb una automatització intel·ligent i impactant del màrqueting per correu electrònic i SMS i una visió consolidada de les interaccions amb els clients.

en: Grow your business on Pinterest! Use this official plugin to allow shoppers to Pin products while browsing your store, track conversions, and advertise on Pinterest.
ca: Feu créixer el vostre negoci a Pinterest! Utilitzeu aquesta extensió oficial per permetre als compradors fixar productes mentre naveguen per la botiga, fer un seguiment de les conversions i anunciar-vos a Pinterest.

en: Grow your business with hundreds of free and paid WooCommerce extensions.
ca: Feu créixer el vostre negoci amb centenars d’extensions de WooCommerce gratuïtes i de pagament.

en: Grow your network and make friends.
ca: Feu créixer la vostra xarxa i feu amics.

en: Grow your online sales by promoting your products on TikTok to over one billion monthly active users around the world.
ca: Augmenteu les vostres vendes en línia promocionant els vostres productes a TikTok a més de mil milions d'usuaris actius mensuals a tot el món.

en: Grow your store
ca: Feu créixer la vostra botiga

en: Guadeloupe
ca: Guadalupe

en: Guatemalan quetzal
ca: Quetzal guatemaltec

en: Guernsey pound
ca: Lliura de Guernsey

en: Guest
ca: Convidat

en: Guest checkout
ca: Pagament com a visitant

en: Guest orders
ca: Comandes de visitants

en: Guest sales
ca: Vendes a visitants

en: Guinean franc
ca: Franc guineà

en: Gutenberg requires WordPress %s or later to function properly. Please upgrade WordPress before activating Gutenberg.
ca: El Gutenberg necessita el WordPress %s o superior per a funcionar correctament. Actualitzeu el WordPress abans d'activar el Gutenberg.

en: Guyanese dollar
ca: Dòlar de Guyana

en: HPOS cleanup
ca: Neteja de HPOS

en: HPOS could not be disabled.
ca: No s'ha pogut desactivar HPOS.

en: HPOS could not be enabled.
ca: No s'ha pogut activar HPOS.

en: HPOS data sync enabled:
ca: Sincronització de dades HPOS activada:

en: HPOS disabled.
ca: HPOS desactivat.

en: HPOS enabled.
ca: HPOS activat.

en: HPOS enabled:
ca: HPOS activat:

en: HPOS enabled?: %s
ca: El HPOS està activat?: %s

en: HPOS feature screen enabled:
ca: Pantalla de la característica HPOS activada:

en: HPOS is already disabled.
ca: HPOS ja està desactivat.

en: HPOS is already enabled.
ca: HPOS ja està activat.

en: HPOS pre-checks failed, please see the errors above
ca: Les comprovacions prèvies de l'HPOS han fallat; consulteu els errors anteriors

en: HTML Embed
ca: Incrustació HTML

en: HTML caption for the attachment, transformed for display.
ca: Llegenda HTML de l'adjunt, transformada per a la visualització.

en: HTML containing an action to direct the user to where they can resolve the issue.
ca: L'HTML que conté una acció per dirigir l'usuari on ell pot resoldre el problema.

en: HTML content for the comment, transformed for display.
ca: El contingut HTML del comentari, transformat per mostrar-se.

en: HTML content for the post, transformed for display.
ca: Contingut HTML de l'entrada, transformat per a mostrar-se.

en: HTML content to append to each widget's HTML output when assigned to this sidebar. Default is a closing list item element.
ca: El contingut HTML a afegir al final de cada sortida HTML dels ginys quan s'assignen a aquesta barra lateral. El predeterminat és un element de llista de tancament.

en: HTML content to append to the sidebar title when displayed. Default is a closing h2 element.
ca: El contingut HTML a afegir al final del títol de la barra lateral quan es mostra. El predeterminat és un element h2 de tancament.

en: HTML content to prepend to each widget's HTML output when assigned to this sidebar. Default is an opening list item element.
ca: El contingut HTML a afegir al principi de cada sortida HTML dels ginys quan s'assignen a aquesta barra lateral. El predeterminat és un element de llista d'obertura.

en: HTML content to prepend to the sidebar title when displayed. Default is an opening h2 element.
ca: El contingut HTML a afegir al principi del títol de la barra lateral quan es mostra. El predeterminat és un element h2 d'obertura.

en: HTML description for the attachment, transformed for display.
ca: Descripció HTML de l'adjunt, transformada per a mostrar-se.

en: HTML description of the resource.
ca: Descripció HTML del recurs.

en: HTML description of the term.
ca: Descripció HTML del terme.

[ctx: HTML elements]
en: Inline
ca: Alineat

en: HTML email template
ca: Plantilla de correu electrònic HTML

en: HTML excerpt for the post, transformed for display.
ca: Extracte HTML de l'entrada, transformat per a mostrar-se.

en: HTML for the theme author, transformed for display.
ca: HTML per a l'autor del tema, transformat per mostrar-se.

en: HTML representation of the widget admin form.
ca: Representació HTML del formulari d'administració del giny.

en: HTML representation of the widget.
ca: Representació HTML del giny.

[ctx: HTML tag]
en: Address
ca: Adreça

[ctx: HTML tag]
en: Preformatted
ca: Etiqueta pre

en: HTML template
ca: Plantilla d'HTML

en: HTML title for the object, transformed for display.
ca: Títol HTML de l'objecte, transformat per a la visualització.

en: HTML title for the post, transformed for display.
ca: Títol HTML de l'entrada, transformat per a mostrar-se.

en: HTML title for the template, transformed for display.
ca: Títol HTML per a la plantilla, transformat per a la visualització.

en: HTML title for the term.
ca: Títol HTML del terme.

en: HTML/Multipart emails use DOMDocument to generate inline CSS in templates.
ca: Els correus electrònics de tipus HTML/Multipart utilitzen DOMDocument per generar CSS en línia a les plantilles.

en: HTTP Requests
ca: Soŀlicituds HTTP

en: HTTP redirect status code must be a redirection code, 3xx.
ca: El codi del estat de la redirecció de HTTP ha de ser un codi de redirecció, 3xx.

en: HTTP requests are blocked
ca: Estan blocades les soŀlicituds HTTP

en: HTTP requests are partially blocked
ca: Les sol·licituds HTTP estan parcialment bloquejades

en: HTTP requests have been blocked by the %1$s constant, with some allowed hosts: %2$s.
ca: Les sol·licituds HTTP s'han bloquejat per la constant %1$s, en alguns llocs de la llista de permesos: %2$s.

en: HTTP requests have been blocked by the %s constant, with no allowed hosts.
ca: Les soŀlicituds HTTP s'han bloquejat per la constant %s, sense que s'admetin servidors.

en: HTTP requests seem to be working as expected
ca: Les sol·licituds HTTP sembla que no funciones com s'espera

en: HTTPS is already supported for your website.
ca: El protocol HTTPS ja està suportat per la pàgina web.

en: HTTPS request failed.
ca: Ha fallat la sol·licitud HTTPS.

en: HTTPS status
ca: Estat de l'HTTPS

en: Haiti
ca: Haití

en: Haitian Creole
ca: Crioll haitià

en: Haitian gourde
ca: Gourde haitià

en: Half tuck into your pants or layer over.
ca: Ficat dins dels pantalons o completament per fora.

en: Handling images and media with the utmost care is a primary focus of the new editor. Hopefully, you&#8217;ll find aspects of adding captions or going full-width with your pictures much easier and robust than before.
ca: La gestió d'imatges i mèdia amb la màxima cura és una de les prioritats del nou editor. Trobareu formes d'afegir llegendes o posar imatges a pantalla completa molt més fàcils i robustes que abans.

en: Harare
ca: Harare Kutsaga

en: Hard crop?
ca: Retallar imatge?

en: Harness data from WooCommerce to grow your business. Manage leads, customers, and segments, through automation, quotes, invoicing, billing, and email marketing. Power up your store with CRM.
ca: Aprofiteu les dades del WooCommerce per fer créixer el vostre negoci. Gestioneu clients potencials, clients habituals i segments mitjançant automatització, pressupostos, facturació, cobrament i màrqueting per correu electrònic. Potencieu la vostra botiga mitjançant un sistema de gestió de relacions amb el client (CRM).

en: Havana
ca: L'Havana

en: Have a coupon?
ca: Teniu un cupó?

en: Have a default theme available
ca: Tingues un tema predeterminat disponible

en: Have an account with us? %1$sLog in here to view your order details%2$s.
ca: Teniu un compte amb nosaltres? %1$sEntreu aquí per veure els detalls de la vostra comanda%2$s.

en: Have an account with us? %1$sLog in here%2$s to view your order.
ca: Teniu un compte amb nosaltres? %1$sEntreu aquí%2$s per veure la vostra comanda.

en: Have an existing store?
ca: Ja teniu una botiga?

en: Have fun!
ca: Gaudiu-ne!

en: Have more questions?
ca: Teniu més preguntes?

en: Have questions?
ca: Teniu alguna pregunta?

en: Have your customers pay with cash (or by other means) upon delivery.
ca: Permet que els vostres clients paguin en efectiu quan rebin la comanda.

en: Header
ca: Capçalera

en: Header Image
ca: Imatge de la capçalera

en: Header Media
ca: Mèdia de la capçalera

en: Header Menu
ca: Menú de capçalera

en: Header Text
ca: El text de la capçalera

en: Header Text Color
ca: Color del text de la capçalera

en: Header Video
ca: Capçalera del video.

en: Header cell
ca: Capçalera de la cel·la

en: Header image
ca: Imatge de capçalera

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
ca: Capçalera activada. <a href="%s">Visiteu el lloc</a> per veure com queda.

en: Headers already sent when generating download error message.
ca: Les capçaleres ja s'han enviat en generar el missatge d'error de baixada.

en: Heading 1
ca: Capçalera 1

en: Heading 2
ca: Capçalera 2

en: Heading 3
ca: Capçalera 3

en: Heading 4
ca: Capçalera 4

en: Heading 5
ca: Capçalera 5

en: Heading 6
ca: Capçalera 6

en: Headings
ca: Capçaleres

en: Headings are separate blocks as well, which helps with the outline and organization of your content.
ca: Les capçaleres també són blocs separats, que us ajuda a esquematitzar i organitzar el contingut.

en: Health and beauty
ca: Salut i bellesa

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Height
ca: Alçada

en: Height (%s)
ca: Alçada (%s)

en: Height in pixels
ca: Alçada en píxels

en: Height of the crop as a percentage of the image height.
ca: Alçada de l'escapçat com un percentatge de l'alçada de la imatge.

en: Height:
ca: Alçada:

en: Hello %1$s (not %1$s? <a href="%2$s">Log out</a>)
ca: Hola %1$s (no ets %1$s? <a href="%2$s">Tancar sessió</a>)

en: Hello %s,
ca: Hola %s,

en: Hello world!
ca: Hola, món!

en: Hello,
ca: Hola,

en: Help
ca: Ajuda

en: Help & Support
ca: Ajuda i Suport

en: Help &amp; Support
ca: Ajuda i suport

en: Help WooCommerce improve with usage tracking
ca: Ajudeu a millorar WooCommerce amb el seguiment d'ús.

en: Help build Gutenberg
ca: Ajudeu a construir el Gutenberg

en: Help customers find this product by assigning it to categories or featuring it across your sales channels.
ca: Ajudeu els clients a trobar aquest producte assignant-lo a categories o presentant-lo als vostres canals de venda.

en: Help customers find this product by assigning it to categories, adding extra details, and managing its visibility in your store and other channels.
ca: Ajudeu els clients a trobar aquest producte assignant-lo a categories, afegint detalls addicionals i gestionant-ne la visibilitat a la vostra botiga i altres canals.

en: Help improve WooCommerce with usage tracking
ca: Ajudeu a millorar WooCommerce amb el seguiment d’ús

[ctx: Help topic]
en: Appearance
ca: Aparença

[ctx: Help topic]
en: Comments
ca: Comentaris

[ctx: Help topic]
en: Configuration
ca: Configuració

[ctx: Help topic]
en: Following
ca: S'està seguint

[ctx: Help topic]
en: Languages
ca: Llenguatges

[ctx: Help topic]
en: Links
ca: Enllaços

[ctx: Help topic]
en: Media
ca: Mèdia

[ctx: Help topic]
en: Tools
ca: Eines

[ctx: Help topic]
en: Users
ca: Usuaris

en: Here are the details of your order placed on %s:
ca: Aquí teniu els detalls de la comanda realitzada el %s:

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
ca: Aquest és un resum bàsic dels diferents rols d'usuari i els permisos associats amb cadascun d'ells:

en: Here you can selectively convert existing tags to categories. To get started, check the tags you wish to be converted, then click the Convert button.
ca: Aquí podeu convertir les etiquetes existents en categories de manera selectiva. Per a començar, comproveu les etiquetes que voleu convertir, i aleshores cliqueu el botó Converteix.

en: Here&#8217;s what your form will look like
ca: Així és com el formulari es veurà

en: Hey there, looks like you just pasted HTML into the &#8220;Visual&#8221; tab of the Text widget. You may want to paste your code into the &#8220;Text&#8221; tab instead. Alternately, try out the new &#8220;Custom HTML&#8221; widget!
ca: Hola, sembla que heu enganxat HTML a la pestanya &#8220;Visual&#8221; del giny de text. Potser volíeu enganxar el codi a la pestanya de &#8220;Text&#8221; per contra. Alternativament, proveu el giny de &#8220;HTML personalitzat&#8221; nou!

en: Hey there. Here you can selectively convert existing categories to tags. To get started, check the categories you wish to be converted, then click the Convert button.
ca: Aquest convertidor us permet de convertir de manera selectiva categories en etiquetes. Per a iniciar-lo, marqueu les categories que desitgeu convertir, i després premeu el botó Convertir.

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your email address on ###SITENAME### was changed to ###NEW_EMAIL###.
    
    If you did not change your email, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ca: Hola ###USERNAME###,
    
    Aquest avís confirma que el correu electrònic de ###SITENAME### s'ha canviat a ###SITENAME###.
    
    Si no l'heu canviat, contacteu amb l'administrador del lloc web a
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Aquest correu electrònic s'ha enviat a ###EMAIL###
    
    Salutacions,
    Tot a ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your password was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your password, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ca: Hola ###USERNAME###,
    
    Aquest avís confirma que la vostra contrasenya s'ha canviat a ###SITENAME###.
    
    Si no l'heu canviada, contacteu amb l'administrador del lloc web a
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Aquest correu electrònic s'ha enviat a ###EMAIL###
    
    Salutacions,
    tot a ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi %s,
ca: Hola %s,

en: Hi there! I'm a bike messenger by day, aspiring actor by night, and this is my website. I live in Los Angeles, have a great dog named Jack, and I like pi&#241;a coladas. (And gettin' caught in the rain.)
ca: Hola! Sóc un missatger amb bicicleta de dia, aspirant a actor de nit i aquesta és la meva web. Visc a Los Angeles, tinc un gran gos de nom Pep i m'agrada la pinya colada. (I em va a pillar la pluja.)

en: Hi there! Upload a CSV file containing tax rates to import the contents into your shop. Choose a .csv file to upload, then click "Upload file and import".
ca: Pengeu un fitxer CSV que contingui les taxes d'impostos per importar el contingut a la botiga. Seleccioneu un fitxer .csv per penjar i feu clic a "Penja el fitxer i importa".

en: Hi there,
ca: Hola,

en: Hi,
    
    This notice confirms that the admin email address was changed on ###SITENAME###.
    
    The new admin email address is ###NEW_EMAIL###.
    
    This email has been sent to ###OLD_EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ca: Hola,
    
    Aquest avís confirma que s'ha canviat l'adreça de correu electrònic d'administrador a ###SITENAME###.
    
    L'adreça de correu electrònic nova d'administrador és ###NEW_EMAIL###.
    
    Aquest correu electrònic s'ha enviat a ###OLD_EMAIL###
    
    Salutacions,
    L'equip de ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi,
    
    This notice confirms that the network admin email address was changed on ###SITENAME###.
    
    The new network admin email address is ###NEW_EMAIL###.
    
    This email has been sent to ###OLD_EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ca: Hola,
    
    Aquest avís confirma que el correu electrònic de l'administrador de xarxa s'ha canviat a ###SITENAME###.
    
    El correu electrònic nou de l'administrador de xarxa és ###NEW_EMAIL###.
    
    Aquest correu electrònic s'ha enviat a ###OLD_EMAIL###
    
    Salutacions,
    L'equip de ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
ca: Hola,
    
    Esteu convidats a unir-vos a '%1$s' en
    %2$s amb el rol de %3$s.
    
    Feu clic al següent enllaç per confirmar la invitació:
    %4$s

en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
ca: Hola,
    Esteu convidats a unir-vos a '%1$s' en
    %2$s amb el rol de %3$s.
    Si no voleu unir-vos a aquesta pàgina web, ignoreu
    aquest correu electrònic. Aquesta invitació caducarà en uns pocs dies.
    
    Feu clic a l'enllaç per activar el vostre compte d'usuari:
    %%s

en: Hi, this is a comment.
    To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
    Commenter avatars come from <a href="%s">Gravatar</a>.
ca: Hola, això és un comentari.
    Per començar a moderar, editar i suprimir comentaris, visiteu la pantalla dels comentaris al tauler.
    Els avatars dels comentaristes provenen del <a href="%s">Gravatar</a>.

en: Hidden
ca: Invisible

en: Hide
ca: Amaga

en: Hide Comments
ca: Amaga els comentaris

en: Hide Details
ca: Amaga els detalls

en: Hide advanced options
ca: Amaga les opcions avançades

en: Hide comment threads
ca: Oculta els fils dels comentaris

en: Hide comments
ca: Amaga els comentaris

en: Hide context
ca: Amaga el context

en: Hide details
ca: Amaga els detalls

en: Hide empty categories
ca: Amaga les categories buides

en: Hide errors from visitors
ca: Amaga els errors als visitants

en: Hide errors from visitors?
ca: Amaga els errors als visitants?

en: Hide extended post
ca: Amaga les entrades esteses

en: Hide free products
ca: Amaga els productes gratuïts

en: Hide from search results
ca: Amaga dels resultats de la cerca

en: Hide header image
ca: Amaga la imatge de capçalera

en: Hide if cart is empty
ca: Amaga si la cistella està buida

en: Hide image
ca: Amaga la imatge

en: Hide in product catalog
ca: Amaga al catàleg de productes

en: Hide out of stock items from the catalog
ca: Amaga els articles esgotats al catàleg

en: Hide password
ca: Amaga la contrasenya

en: Hide post options
ca: Amaga les opcions de les entrades

en: Hide shipping costs until an address is entered
ca: No mostris les despeses d'enviament fins que no s'hagi especificat una adreça

en: Hide template
ca: Amaga la plantilla

en: Hide this
ca: Amaga això

en: Hide this suggestion
ca: Amaga aquest suggeriment

en: High definition on by default
ca: Alta definició activada per defecte

en: High-Performance order storage
ca: Emmagatzematge de comandes d'alt rendiment

en: High-Performance order storage (COT)
ca: Emmagatzematge de comandes d'alt rendiment (COT)

en: High-performance order storage (recommended)
ca: Emmagatzematge de comandes d'alt rendiment (recomanat)

en: Highlight related content with a heading
ca: Ressalta el contingut relacionat amb una capçalera

en: Highlight required fields with an asterisk
ca: Marca els camps obligatoris amb un asterisc.

en: Highlights
ca: Ressaltats

en: Highly discounted shipping rates
ca: Tarifes d'enviament molt reduïdes

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
ca: Pista: la vostra contrasenya és recomanable que sia almenys de 7 caràcters. Per a fer-la més robusta, feu servir lletres majúscules i minúscules, nombres i signes com ara ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: Hint: The password should be at least twelve characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers, and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
ca: Pista: és recomanable que la contrasenya sigui almenys de dotze caràcters. Per fer-la més robusta, feu servir lletres majúscules i minúscules, nombres i signes com ara ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: History
ca: Historial

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
ca: Mantingueu un comentari en espera si conté més de %s enllaços (una característica comuna dels comentaris brossa és el gran nombre d'enllaços).

en: Hold stock (for unpaid orders) for x minutes. When this limit is reached, the pending order will be cancelled. Leave blank to disable.
ca: Manté l'estoc (per a comandes pendents de pagament) durant x minuts. Quan s'arribi a aquest límit es cancel·larà la comanda pendent. Deixeu-lo en blanc per desactivar-lo.

en: Hold stock (minutes)
ca: Manté l'estoc (en minuts)

en: Holiday
ca: Festa

en: Home
ca: Pàgina d'inici

en: Home URL
ca: URL de la pàgina d'inici

en: Home URL.
ca: URL de la pàgina d'inici.

en: Home page
ca: Pàgina d'inici

en: Home, furniture, and garden
ca: Llar, mobles i jardí

en: Homepage
ca: Pàgina d'inici

en: Homepage Settings
ca: Paràmetres de portada

en: Homepage and posts page must be different.
ca: La pàgina d'inici i la pàgina d'entrades han de ser diferents.

en: Homepage created
ca: Pàgina d'inici creada.

en: Homepage: %s
ca: Pàgina d'inici: %s

en: Honduran lempira
ca: Lempira hondurenya

en: Honduras
ca: Hondures

en: Hong Kong dollar
ca: Dòlar de Hong Kong

en: Hook
ca: Mini funcions

en: Hopefully they’ll be back. Read more about <a href="https://docs.woocommerce.com/document/managing-orders/">troubleshooting failed payments</a>.
ca: Amb sort, tornaran. Llegeix més sobre <a href="https://docs.woocommerce.com/document/managing-orders/">solucions a pagaments fallits</a>.

en: Hopefully they’ll be back. Read more about <a href="https://woo.com/document/managing-orders/">troubleshooting failed payments</a>.
ca: Amb sort, tornaran. Més informació sobre <a href="https://woo.com/document/managing-orders/">solucions a pagaments fallits</a>.

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Horizontal line
ca: Línia horitzontal

en: Horizontal position from the left to begin the crop as a percentage of the image width.
ca: La posició horitzontal des de l'esquerra per iniciar l'escapçat com un percentatge de l'amplada de la imatge.

en: Horizontal space
ca: Espai horitzontal

en: Horizontally
ca: Horitzontalment

en: Hour
ca: Hora

en: Hours
ca: Hores

en: House number and street name
ca: Número de la casa i nom del carrer

en: Hover or tap to see Activate and Live Preview buttons
ca: Passeu el cursor per sobre o polseu per veure els botons Activa i Previsualització

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
ca: En passar el cursor per sobre una fila a la llista d'entrades es mostraran els enllaços d'accions que us permeten gestionar les entrades. Podeu realitzar les següents accions:

en: Hovering over a row in the users list will display action links that allow you to manage users. You can perform the following actions:
ca: En passar el cursor per sobre una fila a la llista d'usuaris es mostraran els enllaços d'accions que us permeten gestionar els usuaris. Podeu realitzar les següents accions:

en: Hovering over a row reveals action links that allow you to manage media items. You can perform the following actions:
ca: Si passeu el ratolí per sobre d'una fila, es mostren uns enllaços d'acció que us permeten gestionar elements mèdia. Podeu realitzar les següents accions:

en: How does this work?
ca: Com funciona açò?

en: How easy was it to add a product attribute?
ca: Ha estat fàcil afegir un atribut de producte?

en: How easy was it to add a product tag?
ca: Ha estat fàcil afegir una etiqueta de producte?

en: How easy was it to add a product?
ca: Ha estat fàcil afegir un producte?

en: How easy was it to add product category?
ca: Ha estat fàcil afegir una categoria de producte?

en: How easy was it to edit your product?
ca: Ha estat fàcil editar el vostre producte?

en: How easy was it to import products?
ca: Ha estat fàcil importar productes?

en: How easy was it to update an order?
ca: Ha estat fàcil actualitzar una comanda?

en: How easy was it to update your settings?
ca: Ha estat fàcil actualitzar les vostres opcions?

en: How easy was it to use search?
ca: Ha estat fàcil utilitzar el cercador?

en: How long we retain your data
ca: Quant de temps retenim les dades

en: How many items would you like to display?
ca: Quantes entrades s'han de mostrar?

en: How many notes in the database?
ca: Quantes notes hi ha a la base de dades?

en: How many products should be shown per row?
ca: Quants productes es mostraran per fila?

en: How many rows of products should be shown per page?
ca: Quantes files de productes es mostraran per pàgina?

en: How many times the coupon can be used in total.
ca: Quantes vegades es pot utilitzar el cupó en total

en: How many times the coupon can be used per customer.
ca: Quantes vegades pot utilitzar el cupó cada client.

en: How many times this coupon can be used before it is void.
ca: Quantes vegades es pot utilitzar aquest cupó abans que sigui anul·lat.

en: How many times this coupon can be used by an individual user. Uses billing email for guests, and user ID for logged in users.
ca: Quantes vegades pot utilitzar aquest cupó un sol usuari. Utilitza el correu electrònic de facturació per als visitants i l'identificador d'usuari per als usuaris registrats.

en: How should products be sorted in the catalog by default?
ca: Com s'haurien d'ordenar els productes al catàleg per defecte?

en: How terms in this attribute are sorted by default.
ca: Com s’ordenen els termes d’aquest atribut per defecte.

en: How the quantity of this item should be controlled, for example, any limits in place.
ca: Com s'ha de controlar la quantitat d'aquest article, per exemple, qualsevol límit establert.

en: How the sender email appears in outgoing WooCommerce emails.
ca: Com apareix l'adreça de correu electrònic del remitent en els correus sortints de WooCommerce.

en: How the sender name appears in outgoing WooCommerce emails.
ca: Com apareix el nom del remitent en els correus electrònics sortints de WooCommerce.

en: How to Migrate from Magento to WooCommerce
ca: Com migrar de Magento a WooCommerce

en: How to calculate delivery charges
ca: Com calcular les despeses de lliurament

en: How to customize your product catalog
ca: Com personalitzar el catàleg de productes

en: How to update your PHP version
ca: Com actualitzar la versió de PHP

en: How to update your database table prefix
ca: Com actualitzar el prefix de la vostra base de dades

en: How we protect your data
ca: Com protegim les vostres dades

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    Someone with administrator capabilities recently requested to have the
    administration email address changed on this site:
    ###SITEURL###
    
    To confirm this change, please click on the following link:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ca: Hola ###USERNAME###,
    
    Algú amb capacitats d'administrador ha demanat recentment canviar l'adreça electrònica de l'administrador del següent lloc web:
    ###SITEURL###
    
    Per confirmar aquest canvi, feu clic al següent enllaç:
    ###ADMIN_URL###
    
    Podeu ignorar i suprimir aquest correu electrònic
    si no voleu canviar-la.
    
    Aquest missatge s'ha enviat a ###EMAIL###
    
    Salutacions,
    ###SITENAME###,
    ###SITEURL###

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently clicked the 'Delete Site' link on your site and filled in a
    form on that page.
    
    If you really want to delete your site, click the link below. You will not
    be asked to confirm again so only click this link if you are absolutely certain:
    ###URL_DELETE###
    
    If you delete your site, please consider opening a new site here some time in
    the future! (But remember that your current site and username are gone forever.)
    
    Thank you for using the site,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ca: Hola ###USERNAME###,
    
    Recentment heu fet clic a l'enllaç «Suprimeix el lloc web» del vostre lloc, i 
    heu omplert un formulari en aquesta pàgina.
    
    Si realment voleu suprimir el lloc web, feu clic al següent enllaç. No se us
    demanarà cap confirmació, per tant feu clic només si esteu totalment segurs:
    ###URL_DELETE###
    
    Si suprimiu el vostre lloc web, considereu la possibilitat d'obrir-ne un altre en
    un futur! (Però recordeu que el vostre lloc web actual i el vostre usuari es perdran per sempre.)
    
    Gràcies per utilitzar el lloc web,
    Tothom a ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ca: Estimat ###USERNAME###,
    
    Heu demanat recentment canviar l'adreça electrònica del vostre compte.
    
    Si és correcte, feu clic al següent enllaç per a canviar-la:
    ###ADMIN_URL###
    
    Podeu ignorar aquest missatge si no voleu canviar-la.
    
    Aquest missatge s'ha enviat a ###EMAIL###
    
    Salutacions,
    ###SITENAME###,
    ###SITEURL###

en: Howdy %1$s,
    
    Thank you for signing up with WordPress.com. Use this URL to activate your account: %2$s
ca: Hola %1$s,
    
    Gràcies per registrar-vos a WordPress.com. Utilitzeu aquest URL per activar el compte: %2$s

en: Howdy %1$s,
    
    Thank you for signing up with WordPress.com. Use this URL to confirm your email address and start publishing posts: %2$s
ca: Hola %1$s,
    
    Gràcies per registrar-vos a WordPress.com. Utilitzeu aquest URL per confirmar l'adreça de correu electrònic i començar a publicar entrades: %2$s

en: Howdy %1$s,
    
    The payment gateway "%2$s" was just enabled on this site:
    %3$s
    
    If this was intentional you can safely ignore and delete this email. 
    
    If you did not enable this payment gateway, please log in to your site and consider disabling it here:
    %4$s
    
    This email has been sent to %5$s
    
    Regards,
    All at %6$s
    %7$s
ca: Hola %1$s,
    
    La passarel·la de pagament «%2$s» s'acaba d'activar en aquest lloc web:
    %3$s
    
    Si això ha estat intencionat, podeu ignorar i suprimir aquest correu electrònic amb seguretat.
    
    Si no heu activat aquesta passarel·la de pagament, entreu al vostre lloc web i considereu la possibilitat de desactivar-la aquí:
    %4$s
    
    Aquest correu electrònic s'ha enviat a %5$s
    
    Salutacions,
    Tothom a %6$s
    %7$s

en: Howdy USERNAME,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
ca: Hola USERNAME,
    
    El compte està configurat.
    
    Podeu entrar amb la següent informació:
    Nom d'usuari: USERNAME
    Contrasenya: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Gràcies!
    
    --L'equip @ SITE_NAME

en: Howdy!
    
    WordPress has a built-in feature that detects when a plugin or theme causes a fatal error on your site, and notifies you with this automated email.
    ###CAUSE###
    First, visit your website (###SITEURL###) and check for any visible issues. Next, visit the page where the error was caught (###PAGEURL###) and check for any visible issues.
    
    ###SUPPORT###
    
    If your site appears broken and you can't access your dashboard normally, WordPress now has a special "recovery mode". This lets you safely login to your dashboard and investigate further.
    
    ###LINK###
    
    To keep your site safe, this link will expire in ###EXPIRES###. Don't worry about that, though: a new link will be emailed to you if the error occurs again after it expires.
    
    When seeking help with this issue, you may be asked for some of the following information:
    ###DEBUG###
    
    ###DETAILS###
ca: Hola!
    
    WordPress disposa d'una funcionalitat integrada que detecta quan una extensió o un tema causa un error fatal al lloc web, i us notifica amb aquest correu electrònic automàtic.
    ###CAUSE###
    Primer, visiteu la web (###SITEURL###) i comproveu qualsevol problema visible. Després, visiteu la pàgina on s'ha capturat l'error (###PAGEURL###) i comproveu qualsevol problema visible.
    
    ###SUPPORT###
    
    Si el lloc sembla malmès i no podeu accedir al tauler normalment, el WordPress té ara un «mode de recuperació» especial. Aquest us deixa iniciar sessió de manera segura al tauler i continuar investigant.
    
    ###LINK###
    
    Per mantenir el lloc web segur, aquest enllaç caduca en ###EXPIRES###. No us preocupeu, per això: un enllaç nou se us enviarà per correu electrònic si l'error torna a passar després que aquest correu caduqui.
    
    Quan cerqueu informació sobre aquest problema, se us pot preguntar per alguna de la següent informació:
    ###DEBUG###
    
    ###DETAILS###

en: Howdy! Please update Jetpack before connecting.
ca: Hola! Actualitzeu el Jetpack abans de connectar.

en: Howdy! Plugins and themes failed to update on your site at %s.
ca: Hola! Ha fallat l'actualització dels temes i extensions al lloc web %s.

en: Howdy! Plugins failed to update on your site at %s.
ca: Hola! Ha fallat l'actualització de les extensions al lloc web %s.

en: Howdy! Some plugins and themes have automatically updated to their latest versions on your site at %s. No further action is needed on your part.
ca: Hola! Algunes extensions i temes s'han actualitzat automàticament a les seves darreres versions al lloc web %s. No cal cap acció més per part vostra.

en: Howdy! Some plugins have automatically updated to their latest versions on your site at %s. No further action is needed on your part.
ca: Hola! Algunes extensions s'han actualitzat automàticament a les seves darreres versions al lloc web %s. No cal cap acció més per part vostra.

en: Howdy! Some themes have automatically updated to their latest versions on your site at %s. No further action is needed on your part.
ca: Hola! Alguns temes s'han actualitzat automàticament a les seves darreres versions al lloc web %s. No cal cap acció més per part vostra.

en: Howdy! Themes failed to update on your site at %s.
ca: Hola! Ha fallat l'actualització dels temes al lloc web %s.

en: Howdy! This importer allows you to connect directly to LiveJournal and download all your entries and comments
ca: Hola! Aquest importador us permet connectar directament amb LiveJournal i baixar-vos totes les vostres entrades i comentaris

en: Howdy! This importer allows you to import posts and comments from your Blogger account into your WordPress blog.
ca: Aquest importador et permet importar al vostre WordPress les entrades i comentaris del teu compte Blogger.

en: Howdy! We&#8217;re about to begin importing all of your Movable Type or TypePad entries into WordPress. To begin, choose a file to upload and click Upload file and import.
ca: Ei, com va tot? Estem a punt de començar a importar a WordPress totes les teves entrades de Movable Type o TypePad. Per començar, selecciona un arxiu per penjar i fes clic a Penjar arxiu i importar.

en: Howdy,
ca: Hola,

en: Howdy,
    
    A request has been made to perform the following action on your account:
    
         ###DESCRIPTION###
    
    To confirm this, please click on the following link:
    ###CONFIRM_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ca: Hola,
    
    S'ha rebut una petició per a realitzar la següent acció al teu compte:
    
         ###DESCRIPTION###
    
    Per a confirmar-ho, feu clic al següent enllaç:
    ###CONFIRM_URL###
    
    Podeu ignorar i eliminar aquest correu electrònic sense problemes si no voleu realitzar aquesta acció.
    
    Salutacions,
    L'equip de ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    A user data privacy request has been confirmed on ###SITENAME###:
    
    User: ###USER_EMAIL###
    Request: ###DESCRIPTION###
    
    You can view and manage these data privacy requests here:
    
    ###MANAGE_URL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ca: Hola,
    
    Una sol·licitud de privadesa de dades d'un usuari s'ha confirmat a ###SITENAME###:
    
    Usuari: ###USER_EMAIL###
    Sol·licitud: ###DESCRIPTION###
    
    Podeu revisar i gestionar aquestes sol·licituds de privadesa de dades aquí:
    
    ###MANAGE_URL###
    
    Salut,
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    Thank you for signing up with WordPress.com. To activate your newly created account, please click on the following link:
    
    %s
    
    --The WordPress.com Team
ca: Ei, hola! Gràcies per registrar-te a WordPress.com. Per activar el teu nou compte, fes clic al següent enllaç:
    
    %s
    
    . L'equip de WordPress.com

en: Howdy,
    
    Your request for an export of personal data has been completed. You may
    download your personal data by clicking on the link below. For privacy
    and security, we will automatically delete the file on ###EXPIRATION###,
    so please download it before then.
    
    ###LINK###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ca: Hola,
    
    La sol·licitud d'una exportació de les dades personals s'ha completat. Podeu
    baixar les vostres dades personals en fer clic a l'enllaç següent. Per privadesa
    i seguretat, suprimirem automàticament el fitxer el ###EXPIRATION###,
    així que descarregueu-lo abans.
    
    ###LINK###
    
    Salutacions,
    Tot a ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    Your request to erase your personal data on ###SITENAME### has been completed.
    
    If you have any follow-up questions or concerns, please contact the site administrator.
    
    For more information, you can also read our privacy policy: ###PRIVACY_POLICY_URL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ca: Hola,
    
    S'ha completat la sol·licitud de supressió de les vostres dades personals a ###SITENAME###.
    
    Si teniu qualsevol pregunta o inquietud, contacteu amb l'administrador del lloc web.
    
    Per a més informació, podeu llegir també la nostra política de privadesa: ###PRIVACY_POLICY_URL###
    
    Salutacions,
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    Your request to erase your personal data on ###SITENAME### has been completed.
    
    If you have any follow-up questions or concerns, please contact the site administrator.
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ca: Hola,
    
    S'ha completat la sol·licitud de supressió de les vostres dades personal a ###SITENAME###.
    
    Si teniu qualsevol altra qüestió o inquietud, contacteu amb l'administrador del lloc web.
    
    Salutacions,
    Tot a ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy, %s
ca: Hola, %s

en: However, it is your responsibility to use those resources correctly, to provide the information that your privacy policy requires, and to keep that information current and accurate.
ca: Tanmateix, és responsabilitat vostra fer servir aquests recursos correctament, per proporcionar la informació que la política de privadesa requereix, i mantenir aquesta informació actualitzada i precisa.

en: However, you can still <a href="%s">activate this theme</a>, and use the Site Editor to customize it.
ca: No obstant, encara podeu <a href="%s">activar aquest tema</a> i utilitzar l'editor del lloc per personalitzar-lo.

en: However, your WordPress Address is currently controlled by a PHP constant and therefore cannot be updated. You need to edit your %1$s and remove or update the definitions of %2$s and %3$s.
ca: Tanmateix, l'adreça del WordPress està controlada actualment per una constant del PHP constant i, per tant, no es pot actualitzar. Cal que editeu el fitxer %1$s i suprimiu o actualitzeu les definicions de les variables %2$s i %3$s.

en: Howland Island
ca: Illa Howland

en: Huesca
ca: Osca

en: Huge
ca: Enorme

en: Hum is a personal URL shortener for WordPress, designed to provide short URLs to your personal content, both hosted on WordPress and elsewhere.
ca: Hum és un escurçador d'URLs personal per al WordPress, dissenyat per proporcionar URLs curts al vostre contingut personal, tant allotjat al WordPress com en altres llocs.

en: Human readable label for the stat.
ca: Una etiqueta comprensible de l'estadística.

en: Human readable segment label, either product or variation name.
ca: Etiqueta de segment comprensible, ja sigui el nom del producte o de la variació.

en: Human readable text for the author.
ca: Text comprensible de l'autor.

en: Human-readable labels for the post type for various contexts.
ca: Etiquetes de l'entrada en un format llegible per a diversos contexts.

en: Human-readable labels for the taxonomy for various contexts.
ca: Etiquetes de la taxonomia en un format llegible per a diversos contexts.

en: Human-readable name identifying the widget type.
ca: Nom llegible que identifica el tipus de giny.

en: Hungarian
ca: Hongarès

en: Hungarian forint
ca: Forint hongarès

en: Hungary
ca: Hongria

en: Hurray! Your theme supports site editing with blocks. <a href="%1$s">Tell me more</a>. %2$s
ca: El tema permet l'edició del lloc web amb blocs. <a href="%1$s">Més informació</a>. %2$s

en: I don't have any products yet.
ca: Encara no tinc cap producte.

en: I don't know how to get a date from a %s
ca: No sé com obtenir una data d'un %s

en: I got the kind sofa. The look and feel is high quality, and I enjoy that it is a medium level of firmness. Assembly took a little longer than I expected, and it came in 4 boxes. I am excited about the time / st…
ca: He comprat el sofà gran. L'aspecte i la sensació són d'alta qualitat, i m'agrada que tingui un nivell mitjà de fermesa. El muntatge va trigar una mica més del que esperava i va venir en 4 caixes. Estic emocionat pel temps...

en: I have read and agree to the website %s
ca: He llegit i estic d'acord amb els %s del lloc web

en: I plan to sell both physical and digital products
ca: Tinc pensat vendre tant productes físics com digitals

en: I plan to sell digital products
ca: Tinc pensat vendre productes digitals

en: I plan to sell physical products
ca: Tinc pensat vendre productes físics

en: I really need an ID for this to work.
ca: Necessitem realment un ID perquè això funcioni.

en: I will also be selling products or services in person.
ca: També vendré productes o serveis en persona.

en: I'm sure I want to permanently delete my site, and I am aware I can never get it back or use %s again.
ca: Estic segur de voler suprimir per sempre la meva pàgina web, i sóc conscient que ja no la podré recuperar ni usar %s de nou.

en: ID #%1$s: %2$s
ca: Identificador #%1$s: %2$s

en: ID #%1$s: %2$s <strong>Sorry, you are not allowed to remove this user.</strong>
ca: ID #%1$s: %2$s <strong>No teniu permisos per suprimir aquest usuari.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
ca: Identificador #%1$s: %2$s <strong>No es pot suprimir l'usuari actual.</strong>

en: ID %d
ca: Identificador %d

en: ID is invalid.
ca: L'identificador no és vàlid

en: ID of global styles config.
ca: Identificador de la configuració de estils globals.

en: ID of parent grouping.
ca: Identificador de l'agrupació pare.

en: ID of sidebar.
ca: Identificador de la barra lateral.

en: ID of template.
ca: Identificador de la plantilla.

en: ID of the note record.
ca: Identificador del registre de la nota.

en: ID of the parent product, if applicable.
ca: Identificador del producte pare, si s'escau.

en: ID of the post context.
ca: iD del context de l'entrada.

en: ID of the shipping method that provided the rate.
ca: Identificador del mètode d'enviament que ha proporcionat la tarifa.

en: ID of the shipping rate.
ca: Identificador de la tarifa d'enviament.

en: ID to reassign posts to.
ca: Identificador al que reassignar les entrades.

en: ID.
ca: Identificador.

en: ID: %d
ca: Identificador: %d

en: IDs for settings sub groups.
ca: Identificadors dels subgrups d'opcions.

en: IO error.
ca: Error d'Entrada/Sortida.

en: IP Address
ca: Adreça IP

en: IP address
ca: Adreça IP

en: IP address for the comment author.
ca: Adreça IP de l'autor del comentari.

en: IP address for the downloader.
ca: Adreça IP del descarregador.

en: IP address.
ca: Adreça IP.

en: IPN email notifications
ca: Avisos IPN per correu electrònic

en: IPN payment completed
ca: Pagament IPN completat

en: ISO code for the country of the address being shipped to.
ca: Codi ISO del país de l'adreça a la qual es farà l'enviament.

en: ISO code of the country.
ca: Codi ISO del país.

en: ISO code or name of the state, province or district.
ca: Codi ISO o nom de l'estat, província o districte.

en: ISO code, or name, for the state, province, or district of the address being shipped to.
ca: Codi ISO, o nom, de l'estat, província o districte de l'adreça a la qual es farà l'enviament.

en: ISO3166 alpha-2 country code.
ca: Codi de país ISO3166 alpha-2.

en: ISO4217 currency code.
ca: Codi de moneda ISO4217.

en: Iceland
ca: Islàndia

en: Icelandic
ca: Islandès

en: Icelandic kr&oacute;na
ca: Corona islandesa

en: Icon
ca: Icona

en: Icon + text
ca: Icona + text

en: Icon URL
ca: URL de la icona

en: Icon of block type.
ca: Icona del tipus de bloc.

en: Icon only
ca: Només icona

en: Id should start with a letter, followed only by letters, numbers, dashes, dots, colons or underscores.
ca: L'identificador hauria de començar amb una lletra, seguir només per lletres, números, guions, punts, comes o guions baixos.

en: Identicon (Generated)
ca: Identicon (Generat)

en: Identifier
ca: Identificador

en: If %1$s is disabled, ask your administrator to enable that module, or look at the <a href="%2$s">Apache documentation</a> or <a href="%3$s">elsewhere</a> for help setting it up.
ca: Si %1$s està desactivat, demaneu al vostre administrador que active aquest mòdul, o vegeu la <a href="%2$s">documentació de l'Apache</a> o <a href="%3$s">d'algun altre lloc</a> per rebre ajuda sobre la configuració.

en: If COD is only available for certain methods, set it up here. Leave blank to enable for all methods.
ca: Si el pagament contra reembors només està disponible per a determinats mètodes, indica-ho aquí. Deixa en blanc per activar-lo per a tots els mètodes.

en: If a cost is defined, this controls if taxes are applied to that cost.
ca: Si es defineix un cost, això controla si s'apliquen impostos a aquest cost.

en: If a media file has not been attached to any content, you will see that in the Uploaded To column, and can click on Attach to launch a small popup that will allow you to search for existing content and attach the file.
ca: Si un fitxer multimèdia no s'ha adjuntat a cap contingut, veureu això en la columna Pujat a, i podeu fer clic a Adjunta fitxer per llançar una petita finestra emergent que us permetrà cercar contingut existent i adjuntar-hi el fitxer.

en: If a new user is created by WordPress, a password will be randomly generated. Manually change the user&#8217;s details if necessary.
ca: Si el WordPress crea un nou usuari, la contrasenya predeterminada serà generada automàticament. Canvieu manualment els detalls de l'usuari si cal.

en: If a program or website you use allows you to export your links or subscriptions as OPML you may import them here.
ca: Si feu servir un programa o lloc web que us permet exportar els vostres enllaços o subscripcions com a OPML, podeu importar-los des d'aquí.

en: If checked, free shipping would be available based on pre-discount order amount.
ca: Si es marca, l'enviament gratuït estarà disponible segons l'import de la comanda amb descompte previ.

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
ca: Si voleu, el WordPress avisarà automàticament a diversos serveis que hi ha entrades noves.

en: If empty, we will attempt to determine the image size.
ca: Si està buit, intentarem determinar la grandària de la imatge.

en: If enabled, this method will appear on the block based checkout.
ca: Si s'activa, aquest mètode apareixerà al pagament basat en blocs.

en: If enabled, this text will be shown site-wide. You can use it to show events or promotions to visitors!
ca: Si s'activa es mostrarà aquest text a tota la botiga. Pots utilitzar-lo per mostrar esdeveniments o promocions als visitants!

en: If it's not by itself, a theme or plugin is displaying extra characters. Try steps 2 and 3.
ca: Si no ho fa, un tema o complement mostra caràcters addicionals. Proveu els passos 2 i 3.

en: If managing stock, this controls if backorders are allowed.
ca: Si es gestiona l'inventari, això controla si es permeten reserves.

en: If managing stock, this controls whether or not backorders are allowed. If enabled, stock quantity can go below 0.
ca: Si gestioneu l'estoc, això controla si es permeten reserves o no. Si està activat, l'estoc pot ser més petit que 0.

en: If requested, calculates attribute term counts for products in the collection.
ca: Si se sol·licita, calcula els nombres de termes d’atribut dels productes de la col·lecció.

en: If the "Delete all content" option is selected, the affected WooCommerce webhooks will <b>not</b> be deleted and will be attributed to user id 0.<br/>
ca: Si se selecciona l'opció «Suprimeix tot el contingut», els webhooks del WooCommerce afectats <b>no</b> se suprimiran i s'atribuiran a l'identificador d'usuari 0.<br/>

en: If the "Force Downloads" or "X-Accel-Redirect/X-Sendfile" download method is selected but does not work, the system will use the "Redirect" method as a last resort. <a href="%1$s">See this guide</a> for more details.
ca: Si el mètode de baixada «Força les baixades» o «X-Accel-Redirect/X-Sendfile» està seleccionat però no funciona, el sistema utilitzarà el mètode «Redirecció» com a últim recurs. <a href="%1$s">Consulteu aquesta guia</a> per obtenir més informació.

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
ca: Si l'importador que necessiteu no està llistat, <a href="%s">feu una cerca al directori d'extensions</a> per veure si hi ha disponible un importador.

en: If the link is to a person, you can specify your relationship with them using the above form. If you would like to learn more about the idea check out <a href="https://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.
ca: Si l'enllaç és cap a una persona, podeu especificar la vostra relació amb ella usant el formulari anterior. Si voleu aprendre'n més sobre aquesta idea, visiteu <a href="https://gmpg.org/xfn/">XFN</a> (en anglès).

en: If the payment was refunded via the API.
ca: Si el pagament es va reemborsar mitjançant l'API.

en: If the product is downloadable.
ca: Si el producte és descarregable.

en: If the product is virtual.
ca: Si el producte és virtual.

en: If the quantity in the cart is editable or fixed.
ca: Si la quantitat de la cistella és editable o fixa.

en: If the quantity is editable or fixed.
ca: Si la quantitat és editable o fixa.

en: If the value is a string, the value will be used as the archive slug. If the value is false the post type has no archive.
ca: Si el valor és una cadena, el valor s'utilitzarà com a àlies de l'arxiu. Si el valor és fals, el tipus de contingut no té arxiu.

en: If the variation is downloadable.
ca: Si la variació és descarregable.

en: If the variation is virtual.
ca: Si la variació és virtual.

en: If the variation is visible.
ca: Si la variació és visible.

en: If this attribute has term archive pages.
ca: Si aquest atribut té pàgines d’arxiu de termes.

en: If this is a default attribute
ca: Si es tracta d'un atribut predeterminat

en: If this is a development website you can <a href="%s" target="_blank">set the environment type accordingly</a> to enable application passwords.
ca: Si això es una web de desenvolupament, podeu <a href="%s" target="_blank">establir el tipus d'entorn en conseqüència</a> per a activar les contrasenyes d'aplicació.

en: If this was a mistake, ignore this email and nothing will happen.
ca: Si això fos un error, ignoreu aquest correu electrònic i no passarà res.

en: If true and if the free shipping method requires a coupon, this coupon will enable free shipping.
ca: Si és true i el mètode d'enviament gratuït requereix un cupó, aquest cupó activarà l'enviament gratuït.

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
ca: Si és cert, l'Akismet descartarà automàticament els pitjors comentaris brossa abans de posar-los a la carpeta dels comentaris brossa.

en: If true, calculates rating counts for products in the collection.
ca: Si és cert, calcula el nombre de valoracions dels productes de la col·lecció.

en: If true, calculates stock counts for products in the collection.
ca: Si és cert, calcula la quantitat d’estoc dels productes de la col·lecció.

en: If true, calculates the minimum and maximum product prices for the collection.
ca: Si és cert, calcula els preus mínims i màxims de producte de la col·lecció.

en: If true, empty terms will not be returned.
ca: Si és cert, no es retornaran termes buits.

en: If true, only one item of this product is allowed for purchase in a single order.
ca: Si és cert, només es permet comprar un article d'aquest producte en cada comanda.

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
ca: Si cert, mostra el número dels comentaris aprovats al costat de l'autor a la pàgina de la llista de comentaris.

en: If true, the coupon can only be used individually. Other applied coupons will be removed from the cart.
ca: Si és cert, el cupó només es pot utilitzar individualment. La resta de cupons aplicats se suprimiran de la cistella.

en: If true, the note will be shown to customers and they will be notified. If false, the note will be for admin reference only.
ca: Si és true, la nota es mostrarà als clients i se'ls avisarà. Si és false, la nota només serà de referència per a l'administrador.

en: If true, this coupon will not be applied to items that have sale prices.
ca: Si és true, aquest cupó no s'aplicarà als articles que estan rebaixats.

en: If true, this note will be attributed to the current user. If false, the note will be attributed to the system.
ca: Si el valor és cert, aquesta nota s'atribuirà a l'usuari actual. Si el valor és fals, la nota s'atribuirà al sistema.

en: If you add a video, the image will be used as a fallback while the video loads.
ca: Si afegiu un vídeo, la imatge s'usarà com a alternativa mentre es carrega el vídeo.

en: If you already have a Privacy Policy page, please select it below. If not, please create one.
ca: Si ja teniu una pàgina de política de privadesa, seleccioneu-la a continuació. Si no, creeu-ne una.

en: If you already have an API key
ca: Si ja teniu una clau API

en: If you are a member of a regulated industry, or if you are subject to additional privacy laws, you may be required to disclose that information here.
ca: Si formeu part d'una indústria regulada, o si esteu subjecte a lleis de privadesa addicionals, potser heu d'indicar aquesta informació aquí.

en: If you are looking to paste rich content from Microsoft Word, try turning this option off. The editor will clean up text pasted from Word automatically.
ca: Si esteu intentant enganxar text enriquit des d'un document com ara el Microsoft Word, proveu de desactivar aquesta opció. L'editor netejarà el text enganxat des del Word automàticament.

en: If you are modifying WooCommerce on a parent theme that you did not build personally we recommend using a child theme. See: <a href="%s" target="_blank">How to create a child theme</a>
ca: Si esteu modificant WooCommerce en un tema pare que no heu creat personalment, us recomanem utilitzar un tema fill. Visualitza: <a href="%s" target="_blank">com crear un tema fill</a>

en: If you are not automatically redirected, use this link:
ca: Si no ets redirigit automàticament, utilitza aquest enllaç:

en: If you are not sure, check the plugin documentation or contact the plugin author to see if the plugin collects data and if it supports the Data Eraser tool. This information may be available in the <a href="%s">Privacy Policy Guide</a>.
ca: Si no esteu segurs, comproveu la documentació de l'extensió o contacteu amb el seu autor o autora per a veure si l'extensió recull dades i si suporta l'eina de supressió de dades. Aquesta informació pot estar disponible a la <a href="%s">guia de la política de privadesa</a>.

en: If you are not sure, check the plugin documentation or contact the plugin author to see if the plugin collects data and if it supports the Data Exporter tool. This information may be available in the <a href="%s">Privacy Policy Guide</a>.
ca: Si no esteu segurs, comproveu la documentació de l'extensió o contacteu amb el seu autor o autora per a veure si l'extensió recull dades i si suporta l'eina d'exportació de dades. Aquesta informació pot estar disponible a la <a href="%s">guia de la política de privadesa</a>.

en: If you are still seeing this warning after having tried the actions below, you may need to contact your hosting provider for further assistance.
ca: Si encara veieu aquest avís després d'haver provat les següents accions, és possible que hàgiu de contactar amb el vostre proveïdor d'allotjament per obtenir més ajuda.

en: If you are the owner of this network please check that your host&#8217;s database server is running properly and all tables are error free.
ca: Si sou el propietari d'aquesta xarxa, comproveu que el servidor de bases de dades del vostre allotjament funcioni correctament i que totes les taules estiguin lliures d'errors.

en: If you are unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href="%s">WordPress support forums</a>.
ca: Si no esteu segurs què signifiquen aquests termes hauríeu de contactar amb el vostre allotjament. Si encara necessiteu ajuda, podeu visitar <a href="%s">els fòrums de suport del WordPress</a>.

en: If you are using X-Accel-Redirect download method along with NGINX server, make sure that you have applied settings as described in <a href='%s'>Digital/Downloadable Product Handling</a> guide.
ca: Si utilitzeu el mètode de descàrrega X-Accel-Redirect juntament amb un servidor NGINX, assegureu-vos que heu aplicat la configuració tal com es descriu a la guia d'<a href='%s'>ús de productes digitals/descarregables</a>.

en: If you can&#8217;t drag the bookmarklet to your bookmarks, copy the following code and create a new bookmark. Paste the code into the new bookmark&#8217;s URL field.
ca: Si no podeu arrossegar el bookmarlet a les vostres adreces d'interès, copieu el codi següent i creeu una nova adreça d'interès. Enganxeu el codi al camp URL de la nova adreça d'interès.

en: If you change this, an email will be sent at your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
ca: Si canvieu això, s'enviarà un correu electrònic a la nova adreça electrònica per confirmar-ho. <strong>La nova adreça electrònica no s'activarà fins que confirmeu.</strong>

en: If you combine the new <strong>wide</strong> and <strong>full-wide</strong> alignments with galleries, you can create a very media rich layout, very quickly:
ca: Si combineu els nous alineaments <strong>ample</strong> i <strong>amplada completa</strong> amb les galeries, podeu crear una disposició mèdia molt rica, molt ràpidament:

en: If you copied over a template file to change something, then you will need to copy the new version of the template and apply your changes again.
ca: Si heu copiat sobre un fitxer de plantilla per canviar alguna cosa, llavors haureu de copiar la versió nova de la plantilla i aplicar de nou els canvis.

en: If you create an account, we will store your name, address, email and phone number, which will be used to populate the checkout for future orders.
ca: Si creeu un compte, emmagatzemarem el vostre nom, adreça, correu electrònic i número de telèfon, que utilitzarem per al procés de pagament i futures comandes.

en: If you define a "Terms" page the customer will be asked if they accept them when checking out.
ca: Si definiu una pàgina de termes i condicions es preguntarà al client si els accepta en el moment de pagar.

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
ca: Si esborreu un enllaç, s'eliminarà permanentment, ja que els enllaços no tenen encara una funció Paperera.

en: If you didn't make this request, just ignore this email. If you'd like to proceed:
ca: Si no heu fet aquesta sol·licitud simplement ignoreu aquest correu electrònic. Si voleu continuar:

en: If you do code, or want to learn how, you can contribute technically in numerous ways:
ca: Si escriviu codi, o voleu aprendre a escriure'n, podeu contribuir tècnicament de moltes maneres:

en: If you do not know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="%s">WordPress support forums</a>.
ca: Si no sabeu com configurar una base de dades hauríeu de <strong>posar-vos en contacte amb el vostre allotjaent</strong>. Si tota la resta falla també, podeu trobar ajuda <a href="%s">Forums d'Ajuda de WordPress</a>.

en: If you do not want a header image to be displayed on your site at all, click the &#8220;Remove Header Image&#8221; button at the bottom of the Header Image section of this page. If you want to re-enable the header image later, you just have to select one of the other image options and click &#8220;Save Changes&#8221;.
ca: Si no voleu que es mostri cap imatge de capçalera a la pàgina, feu clic al botó &#8220;Elimina la imatge de capçalera&#8221; que hi ha a la part inferior de la secció Imatge de Capçalera d'aquesta pàgina. Si voleu més tard activar de nou la imatge de capçalera, solament heu de seleccionar una de les altres imatges i fer clic a &#8220;Desa els canvis&#8221;.

en: If you do not want to upload your own image, you can use one of these cool headers, or show a random one.
ca: Si no voleu penjar la vostra imatge, podeu utilitzar una d'aquestes capçaleres fantàstiques, o mostrar-ne una a l'atzar.

en: If you do not want to use your %s site any more, you can delete it using the form below. When you click <strong>Delete My Site Permanently</strong> you will be sent an email with a link in it. Click on this link to delete your site.
ca: Si no voleu fer servir el lloc web %s més, podeu esborrar-lo amb el formulari d'aquí sota. Quan feu clic en <strong>Esborra el meu web permanentment</strong> se us enviarà un correu electrònic amb un enllaç. Feu clic en aquest enllaç per esborrar la vostra pàgina web.

en: If you don&#8217;t enter a password, ALL ENTRIES from your LiveJournal will be imported as public posts in WordPress.
ca: Si no introdueixes una contrasenya, TOTES LES ENTRADES del LiveJournal seran importades com a entrades públiques al WordPress.

en: If you don't have an application password (not your account password), generate a password from %s
ca: Si no teniu una contrasenya d'aplicació (no la del vostre compte), genereu una contrasenya a %s

en: If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.
ca: Si editeu o publiqueu un article, una galeta addicional es desarà al navegador. Aquesta galeta no inclou dades personals i simplement indica l'identificador de l'entrada que acabeu d'editar. Expira després d'1 dia.

en: If you find a bug within WooCommerce core you can create a ticket via <a href="%1$s">GitHub issues</a>. Ensure you read the <a href="%2$s">contribution guide</a> prior to submitting your report. To help us solve your issue, please be as descriptive as possible and include your <a href="%3$s">system status report</a>.
ca: Si trobeu un error en el nucli de WooCommerce podeu crear un tiquet a <a href="%1$s">les incidències del Github</a>. Abans d'enviar un informe, assegureu-vos d'haver llegit la <a href="%2$s">guia de contribució</a>. Per ajudar-nos a resoldre el problema, procureu ser tan descriptius com pugueu i incloeu l'<a href="%3$s">informe d'estat del vostre sistema</a>.

en: If you have a coupon code, please apply it below.
ca: Si teniu un codi de cupó, apliqueu-lo a continuació.

en: If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.
ca: Si teniu un compte en aquest lloc web o hi heu deixat comentaris, podeu demanar que us enviem un fitxer d'exportació de les vostres dades personals, incloent-hi totes les dades que ens hàgeu proporcionat. També podeu demanar que esborrem qualsevol dada personal vostra que tinguem. Això no inclou les dades que estiguem obligats a conservar amb propòsits administratius, legals o de seguretat.

en: If you have any entries on LiveJournal which are marked as private, they will be password-protected when they are imported so that only people who know the password can see them.
ca: Si teniu entrades al LiveJournal que estan marcades com a privades, han de ser protegides amb contrasenya quan siguen importades per a què solament la gent que coneix la contrasenya pugui veure-les.

en: If you have not yet created any menus, <strong>click the &#8217;create a new menu&#8217; link</strong> to get started
ca: Si no heu creat encara cap menú, <strong>feu clic a l'enllaç 'Crea un menú nou'</strong> per començar

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
ca: Si teniu entrades o comentaris en un altre sistema, el WordPress pot importar-los al lloc web actual. Per començar, trieu aquí sota el sistema des del qual els importareu:

en: If you have problems using this plugin, please check the <a href="%s">Site Health</a> page to ensure that your site is compatible and/or use the "Help" tab (in the top right of the settings pages).
ca: Si teniu problemes amb aquesta extensió, consulteu la pàgina de la <a href="%s">salut del lloc</a> per assegurar-vos que el vostre lloc web és compatible i/o utilitzeu la pestanya «Ajuda» (a la part superior dreta de les pàgines de configuració).

en: If you have shopped with us before, please enter your details below. If you are a new customer, please proceed to the Billing section.
ca: Si ja sou client nostre, introduïu les dades a continuació. Si sou un client nou, continueu a la secció de facturació i enviament.

en: If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.
ca: Si deixeu un comentari en la pàgina web, podeu optar per desar el nom, l'adreça de correu electrònic i la pàgina web en les galetes. Això és per la vostra comoditat perquè no hàgeu d'emplenar les dades de nou quan feu un altre comentari. Aquestes galetes duraran un any.

en: If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.
ca: Si deixeu un comentari, el comentari i les seves dades meta es retenen indefinidament. Això és per poder reconèixer i aprovar automàticament qualsevol comentari de seguiment en lloc de mantenir-los en la cua de moderació.

en: If you like %1$s please leave us a %2$s rating. A huge thanks in advance!
ca: Si us agrada %1$s, deixeu-nos una valoració de %2$s. Gràcies anticipades!

en: If you like, you may enter custom structures for your product URLs here. For example, using <code>shop</code> would make your product links like <code>%sshop/sample-product/</code>. This setting affects product URLs only, not things such as product categories.
ca: Si voleu, podeu introduir aquí estructures personalitzades per als URL dels productes. Per exemple, si utilitzeu <code>botiga</code>, els enllaços dels productes tindran l'estructura <code>%sbotiga/producte-exemple/</code>. Aquesta configuració afecta només als URL de producte, no a altres coses, com ara les categories de productes.

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below.
ca: Si necessiteu accedir una altra vegada a l'assistent de configuració, feu clic al botó següent.

en: If you need to enable or disable the extended task lists, please click on the button below.
ca: Si necessiteu tornar a activar o desactivar les llistes de tasques ampliades, cliqueu el següent botó.

en: If you need to enable or disable the task lists, please click on the button below.
ca: Si necessiteu tornar a activar o desactivar les llistes de tasques, cliqueu el següent botó.

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
ca: Si heu arribat a aquesta pantalla per accident i teniu la intenció de visitar un dels vostres llocs, aquí teniu algunes dreceres que us ajudaran a trobar el camí.

en: If you remove this attribute, customers will no longer be able to purchase some variations of this product.
ca: Si suprimiu aquest atribut, els clients ja no podran comprar algunes variacions d'aquest producte.

en: If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.
ca: Si sol·liciteu un reinici de contrasenya, l'adreça UP s'inclourà en el correu electrònic de reinicialització.

en: If you speak English, <a href="http://translate.wordpress.com/">you can help us translate WordPress into your language.</a>
ca: Si saps anglès, pots <a href="http://translate.wordpress.com/">ajudar-nos a traduir WordPress al català.</a>

en: If you try to verify our computations using the numbers in these tables you might get different results. The logic is explained here.
ca: Si vols comprovar la versemblança dels nostres càlculs fent servir els números d'aquestes taules potser n'aconseguiràs resultats diferents. La lògica s'explica aquí.

en: If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.
ca: Si pugeu imatges al lloc web, heu d'evitar pujar imatges que incloguin dades de geolocalització (EXIF GPS) incrustades. Els visitants del lloc web poden descarregar i extreure qualsevol informació de les imatges de la web.

en: If you use your site for commercial purposes and you engage in more complex collection or processing of personal data, you should note the following information in your privacy policy in addition to the information we have already discussed.
ca: Si el web té finalitats comercials i realitzeu una recollida o processament de dades personals més complexa, hauríeu de fer constar la següent informació per a la política de privadesa, a més de tot el que ja hem vist.

en: If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser.
ca: Si teniu un compte i inicieu sessió en aquesta pàgina web, es definirà una galeta temporal per determinar si el navegador accepta galetes. Aquesta galeta no conté dades personals i es descartarà quan tanqueu el navegador.

en: If you want site visitors to be able to register themselves, check the membership box. If you want the site administrator to register every new user, leave the box unchecked. In either case, you can set a default user role for all new users.
ca: Si voleu que els visitants del lloc web es puguin registrar, marqueu la casella d'afiliació. Si voleu que l'administrador del lloc web registri cada nou usuari, deixeu la casella sense marcar. En qualsevol cas, podeu establir un rol d'usuari predeterminat per a tots els nous usuaris.

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
ca: Si voleu convertir les categories en etiquetes (o a l'inrevés), useu el <a href="%s">convertidor de categories en etiquetes</a> que hi ha a la pantalla d'importació.

en: If you want to export a handy list of all the information on this page, you can use the button below to copy it to the clipboard. You can then paste it in a text file and save it to your device, or paste it in an email exchange with a support engineer or theme/plugin developer for example.
ca: Si voleu exportar una llista pràctica de tota la informació d’aquesta pàgina, podeu utilitzar el botó següent per copiar-lo al porta-retalls. Aleshores, podeu enganxar-la en un fitxer de text i desar-la al dispositiu o enganxar-la en un correu electrònic per compartir-la amb un enginyer de suport o un desenvolupador del tema/extensió per exemple.

en: If you want to learn more about how to build additional blocks, or if you are interested in helping with the project, head over to the <a href="%s">GitHub repository</a>.
ca: Si voleu aprendre més sobre com construir blocs addicionals o si esteu interessats en ajudar amb el projecte, adreceu-vos al <a href="%s">repositori GitHub</a>.

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
ca: Si voleu eliminar el giny però desar-ne la configuració per a possibles usos futurs, arrossegueu-lo a l'àrea de ginys inactius. Els podeu afegir de nou quan vulgueu. Això és especialment útil quan canvieu a un tema amb menys o diferents barres laterals.

en: If you want to see all of the blogs you follow on the web in one easy place, <a href="%s">sign up for a WordPress.com account</a>.
ca: Si vostè desitja veure tots els blocs que segueix en un sol lloc, <a href="%s">registrar-se per obtenir un compte de WordPress.com</a>.

en: If you wish to keep this subscription, please update your card details or arrange another payment method.
ca: Si voleu mantenir aquesta subscripció, actualitzeu els detalls de la targeta o proporcioneu un altre mètode de pagament.

en: If you wish to use different biographical info for the fediverse, enter your alternate bio here.
ca: Si voleu utilitzar informació biogràfica diferent per al fedivers, introduïu la vostra biografia alternativa aquí.

en: If you'd like to offer <span class="help_tip" data-tip="%1$s">live rates</span> from a specific carrier (e.g. UPS) you can find a variety of extensions available for WooCommerce <a href="%2$s" target="_blank">here</a>.
ca: Si voleu oferir <span class="help_tip" data-tip="%1$s">tarifes en temps real</span> d'un transportista específic (p. ex. UPS), podeu trobar una àmplia varietat d'extensions disponibles per a WooCommerce <a href="%2$s" target="_blank">aquí</a>.

en: If you've just placed an order, give your email a quick check for the confirmation.
ca: Si acabeu de fer una comanda, reviseu ràpidament el vostre correu electrònic per obtenir la confirmació.

en: If your main PayPal email differs from the PayPal email entered above, input your main receiver email for your PayPal account here. This is used to validate IPN requests.
ca: Si el vostre correu principal de PayPal és diferent del que acabeu d'introduir, escriviu aquí el correu principal del vostre compte PayPal. S'utilitzarà per validar les peticions IPN.

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
ca: Si no es mostra la pàgina web, contacteu amb el propietari d'aquesta xarxa.

en: If your store is based in the EU, we recommend using the EU VAT Number extension in addition to automated taxes. It provides your checkout with a field to collect and validate a customer's EU VAT number, if they have one.
ca: Si la vostra botiga està ubicada a la UE, us recomanem que utilitzeu l’extensió del número d’IVA de la UE a més dels impostos automatitzats. Afegeix a la pàgina de pagament un camp per recollir i validar el número d’IVA de la UE d’un client, si en té un.

en: If your theme has more than one default header image, or you have uploaded more than one custom header image, you have the option of having WordPress display a randomly different image on each page of your site. Click the &#8220;Random&#8221; radio button next to the Uploaded Images or Default Images section to enable this feature.
ca: Si el tema té més d'una imatge de capçalera predeterminada, o heu penjat més d'una imatge de capçalera personalitzada, teniu l'opció que el WordPress mostri una imatge aleatòria diferent en cada pàgina del lloc web. Feu clic al botó d'opció &#8220;Aleatòria&#8221; que hi ha al costat de les imatges penjades o a la secció Imatges predeterminades per activar aquesta funcionalitat.

en: If your theme has multiple menus, giving them clear names will help you manage them.
ca: Si el tema té diversos menús, en donar-los noms clars us ajudarà a gestionar-los.

en: If your theme has widget areas, you can also add menus there. Visit the <a href="%s">Widgets panel</a> and add a &#8220;Navigation Menu widget&#8221; to display a menu in a sidebar or footer.
ca: Si el tema té àrees de ginys, també podeu afegir menús en elles. Visiteu el <a href="%s">panell de ginys</a> i afegiu un &#8220;giny de menú personalitzat&#8221; per mostrar el menú a una barra lateral o al peu de pàgina.

en: If your theme supports it, you&#8217;ll see the "wide" button on the image toolbar. Give it a try.
ca: SI el tema és compatible, veureu el botó «ample» a la barra d'eines de la imatge. Proveu-ho!

en: If your website provides a service which includes automated decision making - for example, allowing customers to apply for credit, or aggregating their data into an advertising profile - you must note that this is taking place, and include information about how that information is used, what decisions are made with that aggregated data, and what rights users have over decisions made without human intervention.
ca: Si el web proporciona un servei que inclou la presa de decisions automatitzada –per exemple, permetent als clients sol·licitar un crèdit, o agregant les seves dades en un perfil de publicitat– ho heu de fer constar explícitament, i heu de proporcionar informació sobre l'ús que es fa d'aquestes dades, quines decisions es prenen amb les dades agregades, i quins són els drets dels usuaris pel que fa a les decisions sense intervenció humana.

en: If your website receives data about users from third parties, including advertisers, this information must be included within the section of your privacy policy dealing with third party data.
ca: Si el lloc web rep dades sobre usuaris de tercers, inclosos els anunciants, aquesta informació s'ha d'incloure dins l'apartat de la política de privadesa que tracta sobre dades de tercers.

en: Ilocos Norte
ca: Ilocos Nord

en: Ilocos Sur
ca: Ilocos Sud

en: Image
ca: Imatge

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Imatge <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Imatges <span class="count">(%s)</span>

en: Image Address
ca: Adreça de la imatge

en: Image Alignment:
ca: Alineació de la imatge:

en: Image CSS Class
ca: Classe CSS de la imatge

en: Image Caption
ca: Llegenda de la Imatge

en: Image Color:
ca: Color de la imatge:

en: Image Crop Help
ca: Ajuda de l'escapçat d'imatges

en: Image Editor Save Failed
ca: Ha fallat el desament de l'editor d'imatges

en: Image File
ca: Fitxer d'imatge

en: Image Gallery Carousel
ca: Carrusel de la galeria d'imatges

en: Image Grid
ca: Graella d'imatges

en: Image Hosting
ca: Allotjament d'imatges

en: Image ID.
ca: Identificador d'imatge.

en: Image Link
ca: Enllaç d'Imatge

en: Image List
ca: Llista d'imatges

en: Image Position
ca: Posició de la imatge

en: Image Processing Error
ca: Error en processar la imatge

en: Image Rotation
ca: Rotació d'imatges

en: Image Settings:
ca: Configuració de la imatge:

en: Image Size
ca: Mida de la imatge

en: Image Size:
ca: Mida de la imatge:

en: Image Title
ca: Títol de la Imatge

en: Image Title Attribute
ca: Atribut títol de la imatge

en: Image URL
ca: Adreça URL

en: Image URL.
ca: URL de la imatge:

en: Image Upload Error
ca: Error en penjar la imatge

en: Image Widget
ca: Giny d'imatge

en: Image Widget (%d) | Image Widget (%d)
ca[0]: Giny d'imatge (%d)
ca[1]: Ginys d'imatge (%d)

en: Image alternative text.
ca: Text alternatiu de la imatge.

en: Image could not be processed.
ca: La imatge no s'ha pogut processar.

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
ca: La imatge no es pot processar. Torneu enrere i proveu de nou.

en: Image crop area preview. Requires mouse interaction.
ca: Àrea de previsualització de l'escapçada d'imatges. Cal interacció amb el ratolí.

en: Image crop failed.
ca: Ha fallat l'escapçada de la imatge.

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
ca: Les dades de la imatge no existeixen. Torneu a penjar la imatge.

en: Image data.
ca: Dades de la imatge.

en: Image default align
ca: Alineació per defecte de la imatge

en: Image default link type
ca: Tipus d'enllaç per defecte de la imatge

en: Image default size
ca: Mida per defecte de la imatge

en: Image description
ca: Descripció de la imatge

en: Image details
ca: Detalls de la imatge

en: Image edit.
ca: Edició d'imatge.

en: Image flip failed.
ca: Ha fallat la inversió de la imatge.

en: Image metadata is inconsistent.
ca: Les metadades de la imatge són inconsistents.

en: Image name.
ca: Nom de la imatge.

en: Image of the product that the review belongs to.
ca: Imatge del producte al qual pertany la revisió.

en: Image position. 0 means that the image is featured.
ca: Posició de la imatge. 0 vol dir que la imatge està destacada.

en: Image resize failed.
ca: Ha fallat el canvi de mida de la imatge.

en: Image restored successfully.
ca: Imatge restaurada correctament.

en: Image rotate failed.
ca: Ha fallat la rotació de la imatge.

en: Image saved
ca: Imatge desada

[ctx: Image settings]
en: Settings
ca: Configuració

en: Image size in pixels
ca: Mida de la imatge en píxels

[ctx: Image size option for resolution control]
en: Full Size
ca: Mida completa

[ctx: Image size option for resolution control]
en: Large
ca: Gran

[ctx: Image size option for resolution control]
en: Medium
ca: Mitjana

[ctx: Image size option for resolution control]
en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Image size used for products in the catalog.
ca: Mida d'imatge utilitzada per als productes en el catàleg.

en: Image size used for the main image on single product pages. These images will remain uncropped.
ca: Mida d'imatge utilitzada per a la imatge principal a les pàgines dels productes. Aquestes imatges no es retallaran.

en: Image sizes
ca: Mida de les imatges

en: Image title:
ca: Títol de la imatge:

en: Image toolbar (when an image is selected)
ca: Barra d'eines de la imatge (quan se selecciona una imatge)

en: Image url
ca: Url de la imatge

en: ImageMagick supported file formats
ca: Formats de fitxer suportats per l'ImageMagick

en: ImageMagick version number
ca: Nombre de versió d'ImageMagick

en: ImageMagick version string
ca: Cadena de versió d'Imagick

en: Images
ca: Imatges

en: Images &amp; Videos
ca: Imatges i videos

en: Images cannot be scaled to a size larger than the original.
ca: Les imatges no es poden redimensionar a una mida més gran que l'original.

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
ca: Les imatges amb la mida de <strong>%1$d &times; %2$d píxels</strong> s'usaran com estan.

en: Images should be at least %s tall.
ca: Les imatges han de tenir com a mínim %s d'alçada.

en: Images should be at least %s wide.
ca: Les imatges han de tenir com a mínim %s d'amplada.

en: Images will be cropped into a square
ca: Les imatges es retallaran a un requadre

en: Images will be cropped to a custom aspect ratio
ca: Les imatges es retallaran a una relació d'aspecte personalitzada

en: Images will display using the aspect ratio in which they were uploaded
ca: Les imatges es mostraran utilitzant la relació d'aspecte amb la qual es van pujar.

en: Imagick Resource Limits
ca: Límits dels recursos d'Imagick

en: Imagick version
ca: Versió de l'Imagick

en: Imagine everything that WordPress can do is available to you quickly and in the same place on the interface. No need to figure out HTML tags, classes, or remember complicated shortcode syntax. That&#8217;s the spirit behind the inserter—the <code>(+)</code> button you&#8217;ll see around the editor—which allows you to browse all available content blocks and add them into your post. Plugins and themes are able to register their own, opening up all sort of possibilities for rich editing and publishing.
ca: Imagine-vos que tot el que pot fer el WordPress està disponible ràpidament des del mateix lloc a la interfície. Sense necessitat d'encertar etiquetes HTML, classes, o recordar l'estranya sintaxi dels codis de substitució. Eixe és l'esperit de l'eina d'inserció — el botó <code>(+)</code> que veureu a l'editor — que us permetrà navegar per tots els blocs de contingut disponible i afegir-los a la vostra entrada. Extensions i temes poden registrar-ne de nous, obrint tot un ventall de possibilitats per a l'edició rica i la publicació.

en: Immediate
ca: Immediat

en: Import
ca: Importa

en: Import / Export
ca: Importa / exporta

en: Import <strong>posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags</strong> from a WordPress export file.
ca: Importa <strong>entrades, comentaris, camps personalitzats, pàgines i categories</strong> d'un fitxer exportat pel WordPress.

en: Import <strong>products</strong> to your store via a csv file.
ca: Importeu <strong>productes</strong> a la vostra botiga mitjançant un fitxer CSV.

en: Import <strong>tax rates</strong> to your store via a csv file.
ca: Importeu <strong>les taxes d'impostos</strong> a la vostra botiga mitjançant un fitxer csv.

en: Import Attachments
ca: Importa els fitxers adjunts

en: Import Blogger
ca: Importa des del Blogger

en: Import Blogroll
ca: Importa Blogroll

en: Import CSV
ca: Importa CSV

en: Import LiveJournal
ca: Importa LiveJournal

en: Import Movable Type or TypePad
ca: Importa de Movable Type o TypePad

en: Import OPML File
ca: Importa el fitxer OPML

en: Import Products
ca: Importa productes

en: Import RSS
ca: Importa RSS

en: Import WordPress
ca: Importa el WordPress

en: Import as meta data
ca: Importa com a meta dades

en: Import author:
ca: Importa l'autor:

en: Import complete
ca: Importació completa

en: Import complete - imported %s tax rates.
ca: Importació finalitzada - %s taxes d'impost importades.

en: Import complete!
ca: Importació completa!

en: Import links in OPML format.
ca: Importa enllaços en format OPML.

en: Import posts &amp; media from Tumblr using their API.
ca: Importa entrades i mèdia des del Tumblr fent servir la seva API.

en: Import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog
ca: Importar entrades i comentaris d'un bloc de Movable Type o TypePad

en: Import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
ca: Importa entrades i comentaris des d'un blog de Movable Type o TypePad.

en: Import posts from LiveJournal using their API.
ca: Importa les entrades des del LiveJournal fent servir la seva API.

en: Import posts from an RSS feed.
ca: Importa entrades des d'un canal de subscripció RSS.

en: Import posts, comments, and users from a Blogger blog.
ca: Importa les entrades, comentaris i usuaris des d'un bloc de Blogger.

en: Import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
ca: Importa les entrades, les pàgines, els comentaris, els camps personalitzats, les categories i les etiquetes des d'un fitxer d'exportació del WordPress.

en: Import products
ca: Importa productes

en: Import products from a CSV file
ca: Importa productes des d'un fitxer CSV

en: Import tax rates
ca: Importa taxes d'impostos

en: Import the next batch
ca: Importa el següent lot

en: Import your blogroll from another system
ca: Importa el teu blogroll des d'un altre sistema

en: Imported comment batch %d of <strong>approximately</strong> %d
ca: Lot de comentaris importats %d de <strong>aproximadament</strong> %d

en: Imported post <strong>%s</strong>...
ca: S'ha importat l'entrada <strong>%s</strong>...

en: Imported post batch %d of <strong>approximately</strong> %d
ca: Lot de comentaris importats: %d de <strong>aproximadament</strong> %d

en: Importing
ca: Important

en: Importing Posts
ca: S'estan important les entrades

en: Importing post <em>%s</em>...
ca: S'està important l'entrada <em>%s</em>...

en: Importing post...
ca: S'està important l'entrada...

en: Importing...
ca: S'està important...

en: Importing…
ca: Important...

en: Improve our store offerings
ca: La millora de les ofertes de la botiga

en: In %1$s, use the %2$s method, not the %3$s function. See %4$s.
ca: A %1$s, utilitzeu el mètode %2$s, no la funció %3$s. Mireu %4$s.

en: In 2014, our default theme lets you create a responsive magazine website with a sleek, modern design. Feature your favorite homepage content in either a grid or a slider. Use the three widget areas to customize your website, and change your content's layout with a full-width page template and a contributor page to show off your authors. Creating a magazine website with WordPress has never been easier.
ca: El 2014, el nostre tema predeterminat us permet crear una pàgina web amb estil de revista adaptable, amb un arriscat i modern disseny. Presenteu el contingut favorit de la pàgina inicial o bé en una graella o bé en una presentació. Utilitzeu les tres àrees de ginys per personalitzar el lloc web, i canviar la disposició del contingut amb una plantilla de pàgina d'amplada completa i una pàgina de col·laboradors per mostrar els autors. La creació d'una pàgina web amb estil de revista no ha estat mai tan fàcil.

en: In Progress
ca: En curs

en: In a few words, explain what this site is about.
ca: En unes poques paraules, expliqueu de què tracta el lloc.

en: In a few words, explain what this site is about. Example: &#8220;%s.&#8221;
ca: En poques paraules, expliqueu de què tracta aquest lloc web. Per exemple: «%s.»

en: In addition to listing what personal data you collect, you need to note why you collect it. These explanations must note either the legal basis for your data collection and retention or the active consent the user has given.
ca: A més de llistar les dades personals que recolliu, heu d'especificar per què les recolliu. Aquestes explicacions han de tenir en compte, o bé la base legal per a la recollida de dades i la seva conservació, o bé el consentiment actiu que hagi donat l'usuari.

en: In case you haven&#8217;t done it already, you can import the posts from your other blogs:
ca: Si encara no ho heu fet, podeu importar les entrades dels vostres blocs:

en: In order for <strong>database caching</strong> to work with WooCommerce you must add %1$s to the "Ignored Query Strings" option in <a href="%2$s">W3 Total Cache settings</a>.
ca: Perquè funcioni la <strong>cache de la base de dades</strong> amb WooCommerce heu d'afegir %1$s a l'opció de "Cadenes de petició ignorades" a la <a href="%2$s">configuració de W3 total Cache</a>.

en: In reply to %s.
ca: En resposta a %s.

en: In reply to: %s
ca: En resposta a: %s

en: In response to
ca: En resposta a

en: In response to: %s
ca: En resposta a: %s

en: In stock
ca: En estoc

en: In stock?
ca: En estoc?

en: In the <strong>Author</strong> column, in addition to the author&#8217;s name, email address, and site URL, the commenter&#8217;s IP address is shown. Clicking on this link will show you all the comments made from this IP address.
ca: A la columna de l'<strong>autor</strong>, a més del nom de l'autor, l'adreça electrònica i l'URL del lloc web, es mostra l'adreça IP de qui ha comentat. En fer clic a aquest enllaç es mostraran tots els comentaris fets des d'aquesta adreça IP.

en: In the <strong>Comment</strong> column, hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
ca: A la columna <strong>Comentari</strong>, si moveu el punter per sobre de qualsevol comentari, veureu les opcions per aprovar, respondre (i aprovar), editar ràpidament, editar, marcar com a brossa o enviar a la paperera aquest comentari.

en: In the <strong>In response to</strong> column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The View Post link leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows the number of approved comments that post has received. If there are pending comments, a red notification circle with the number of pending comments is displayed. Clicking the notification circle will filter the comments screen to show only pending comments on that post.
ca: A la columna <strong>En resposta a</strong>, hi ha tres elements. El text és el nom de l'entrada que ha inspirat el comentari, i enllaços a l'editor d'entrades per a aquesta entrada. L'enllaç &laquo;Mostra l'entrada&laquo; us portarà a aquesta entrada a la pàgina web. La bombolla amb el número dintre mostra el nombre de comentaris aprovats que ha rebut aquesta entrada. Si hi ha comentaris pendents, es mostrarà un cercle de notificació vermell amb el nombre de comentaris pendents. En fer clic al cercle de notificació, es filtrarà la pantalla de comentaris per mostrar solament els comentaris d'aquesta entrada.

en: In the <strong>Submitted on</strong> column, the date and time the comment was left on your site appears. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site.
ca: A la columna <strong>Enviat el</strong>, apareix la data i hora en què es va fer el comentari. Si feu clic a l'enllaç data/hora, se us portarà a aquest comentari al lloc web.

en: In the Header Text section of this page, you can choose whether to display this text or hide it. You can also choose a color for the text by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
ca: A la secció de text de la capçalera d'aquesta pàgina, podeu triar si cal mostrar aquest text o amagar-ho. També podeu triar el color del text en fer clic al botó de selecció de color o bé introduint el valor hexadecimal en codi HTML correcte, per exemple, &#8220;#ff0000&#8221; per al vermell, o bé triar un color fent servir el selector de colors.

en: In the Info tab, you will find all the details about the configuration of your WordPress site, server, and database. There is also an export feature that allows you to copy all of the information about your site to the clipboard, to help solve problems on your site when obtaining support.
ca: A la pestanya d'informació, trobareu tots els detalls sobre la configuració del lloc web del WordPress, del servidor, i de la base de dades. També hi ha una funcionalitat d'exportació que us permet copiar tota la informació sobre el lloc al porta-retalls, per a ajudar a resoldre problemes del lloc quan estigueu obtenint suport.

en: In the Status tab, you can see critical information about your WordPress configuration, along with anything else that requires your attention.
ca: A la pestanya d'estat, podeu veure informació crítica sobre la configuració del WordPress, juntament amb qualsevol cosa que necessiti d'atenció.

en: In the editing area, the Tab key enters a tab character.
ca: A l'àrea d'edició, la tecla de tabulació introdueix un caràcter de tabulació.

en: In the end the couch wasn't exactly what I was looking for but my experience with the Burrow team was excellent. First in providing a discount when the couch was delayed, then timely feedback and updates as the...
ca: Al final, el sofà no era exactament el que buscava, però la meva experiència amb l'equip de Burrow va ser excel·lent. En primer lloc, em van oferir un descompte quan el sofà es va endarrerir i, tot seguit, em van informar puntualment de les novetats a mesura que...

en: In the end the couch wasn't exactly what I was looking for but my experience with the Burrow team was excellent. First in providing a discount when the couch was delayed, then timely feedback and updates as the…
ca: Al final, el sofà no era exactament el que buscava, però la meva experiència amb l'equip de Burrow va ser excel·lent. En primer lloc, em van oferir un descompte quan el sofà es va endarrerir i, tot seguit, em van informar puntualment de les novetats a mesura que...

en: In this case, WordPress caught an error with one of your plugins, %s.
ca: En aquesta cas, el WordPress ha capturat un error d'una de les extensions, %s.

en: In this case, WordPress caught an error with your theme, %s.
ca: En aquesta cas, el WordPress ha capturat un error d'un tema, %s.

en: In this section you should explain how long you retain personal data collected or processed by the website. While it is your responsibility to come up with the schedule of how long you keep each dataset for and why you keep it, that information does need to be listed here. For example, you may want to say that you keep contact form entries for six months, analytics records for a year, and customer purchase records for ten years.
ca: En aquesta secció hauríeu d'explicar quant de temps reteniu les dades personals recollides i processades per la pàgina web. Com que és responsabilitat vostra elaborar el calendari de quant de temps manteniu cada conjunt de dades i per què el manteniu, aquesta informació necessita llistar-se aquí. Per exemple, és possible que vulgueu dir que conserveu les entrades del formulari de contacte durant sis mesos, els registres d'anàlisi durant un any i els registres de compra del client durant deu anys.

en: In this section you should explain what measures you have taken to protect your users&#8217; data. This could include technical measures such as encryption; security measures such as two factor authentication; and measures such as staff training in data protection. If you have carried out a Privacy Impact Assessment, you can mention it here too.
ca: En aquesta secció hauríeu d'explicar quines mesures heu pres per protegir les dades dels usuaris. Això podria incloure mesures tècniques com ara l'encriptació; mesures de seguretat com ara l'autenticació de dos factors; i mesures com ara l'entrenament del personal en protecció de dades. Si heu realitzat una avaluació de l'impacte de la privadesa, també podeu mencionar-la aquí.

en: In this section you should explain what procedures you have in place to deal with data breaches, either potential or real, such as internal reporting systems, contact mechanisms, or bug bounties.
ca: En aquesta secció hauríeu d'explicar quins procediments teniu previstos per fer front als forats en la seguretat de les dades, siguin potencials o reals, com ara sistemes d'informació interns, mecanismes de contacte o programes de recompensa per a "caçadors d'errors".

en: In this section you should explain what rights your users have over their data and how they can invoke those rights.
ca: En aquesta secció hauríeu d'explicar quins són els drets que els usuaris tenen sobre les seves dades personals i com poden exercir aquests drets.

en: In this section you should list all transfers of your site data outside the European Union and describe the means by which that data is safeguarded to European data protection standards. This could include your web hosting, cloud storage, or other third party services.
ca: En aquesta secció hauríeu d'enumerar totes les transferències de dades del vostre lloc cap a fora de la Unió Europea i descriure els mitjans amb els quals aquestes dades es garanteixen que s'han adequat a les normes europees de protecció de dades. Això podria incloure l'allotjament web, l'emmagatzematge en el núvol o altres serveis de tercers.

en: In this section you should list who you’re sharing data with, and for what purpose. This could include, but may not be limited to, analytics, marketing, payment gateways, shipping providers, and third party embeds.
ca: En aquesta secció hauríeu d'indicar amb qui esteu compartint dades, i amb quin objectiu. Això podria incloure, però no està només limitat a això, estadístiques, màrqueting, passareŀles de pagament, proveïdors d'enviament, i incrustats de tercers.

en: In this section you should name and list all third party providers with whom you share site data, including partners, cloud-based services, payment processors, and third party service providers, and note what data you share with them and why. Link to their own privacy policies if possible.
ca: En aquesta secció hauríeu de nomenar i llistar tots els proveïdors externs amb qui compartiu les dades del lloc web, incloent-hi socis, serveis basats en el núvol, processadors de pagament i proveïdors de serveis, i fer constar quines dades compartiu amb ells i per què. Enllaceu amb les seves polítiques de privadesa si és possible.

en: In this section you should note what personal data you collect from users and site visitors. This may include personal data, such as name, email address, personal account preferences; transactional data, such as purchase information; and technical data, such as information about cookies.
ca: En aquesta secció hauríeu de fer constar quines són les dades personals que recolliu dels usuaris i visitants del web. Això inclou dades personals, com el nom, el correu electrònic o preferències del compte personal; dades transaccionals, com informació de compra; i dades tècniques, com informació sobre les galetes.

en: In this section you should note your site URL, as well as the name of the company, organization, or individual behind it, and some accurate contact information.
ca: En aquesta secció hauríeu de fer constar l'URL del lloc web, així com el nom de l'empresa, organització o persona que hi ha al darrere, i informació de contacte acurada.

en: In this section you should provide a contact method for privacy-specific concerns. If you are required to have a Data Protection Officer, list their name and full contact details here as well.
ca: En aquesta secció, hauríeu de proporcionar un mètode de contacte per a qüestions relacionades amb la privadesa. Si compteu amb un delegat de protecció de dades (DPO), indiqueu-ne aquí, també, el nom i les seves dades de contacte.

en: In this subsection you should list the cookies your website uses, including those set by your plugins, social media, and analytics. We have provided the cookies which WordPress installs by default.
ca: En aquesta subsecció hauríeu de llistar les galetes que fa servir el web, incloent-hi les que provenen d'extensions, xarxes socials i analítiques. Us deixem una relació de les galetes que el WordPress instal·la per defecte.

en: In this subsection you should list which third party payment processors you’re using to take payments on your store since these may handle customer data. We’ve included PayPal as an example, but you should remove this if you’re not using PayPal.
ca: En aquesta subsecció hauríeu d'indicar quins processadors de pagament externs esteu utilitzant per admetre pagaments a la botiga, ja que pot ser que tractin amb dades dels clients. Hem inclòs PayPal com a exemple, però hauríeu de suprimir-lo si no esteu utilitzant PayPal.

en: In this subsection you should note what analytics package you use, how users can opt out of analytics tracking, and a link to your analytics provider&#8217;s privacy policy, if any.
ca: En aquesta subsecció hauríeu de fer constar el paquet d'anàlisi que useu, com els usuaris poden optar per no fer el seguiment d'anàlisi, i un enllaç a la política de privadesa del proveïdor d'anàlisi, si n'hi ha.

en: In this subsection you should note what information is captured through comments. We have noted the data which WordPress collects by default.
ca: En aquesta subsecció hauríeu de fer constar quina informació és capturada als comentaris. Hem tingut en compte les dades que el WordPress recull per defecte.

en: In this subsection you should note what information may be disclosed by users who can upload media files. All uploaded files are usually publicly accessible.
ca: En aquesta subsecció hauríeu de fer constar quina informació pot ser revelada pels usuaris que poden penjar fitxers multimèdia. Tots els fitxers penjats normalment són accessibles públicament.

en: In-Progress <span class="count">(%s)</span> | In-Progress <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: En marxa <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: En marxa <span class="count">(%s)</span>

en: In-progress
ca: En marxa

en: Inactive
ca: Inactiu

en: Inactive Plugins
ca: Extensions inactives

en: Inactive Sidebar (not used)
ca: Barra lateral inactiva (no usada)

en: Inactive Themes
ca: Temes inactius

en: Inactive Widgets
ca: Ginys inactius

en: Inactive accounts are those which have not logged in, or placed an order, for the specified duration. They will be deleted. Any orders will be converted into guest orders.
ca: Els comptes inactius són aquells que no han iniciat cap sessió, o realitzat cap comanda, durant la durada especificada. Se suprimiran. Totes les comandes es convertiran en comandes de convidat.

en: Inactive plugins
ca: Extensions inactives

en: Inactive plugins are tempting targets for attackers. If you are not going to use a plugin, you should consider removing it.
ca: Les extensions inactives són objectius temptadors per als atacants. Si no aneu a fer servir una extensió, recomanem que la suprimiu.

en: Inactive plugins.
ca: Extensions inactives.

en: Inactive widgets
ca: Ginys inactius

en: Inbox
ca: Missatges

en: Inches
ca: Polzades

en: Include a small chart in your admin bar with a 48-hour traffic snapshot.
ca: Inclou un gràfic petit a la barra d’administració amb una instantània de trànsit de 48 hores.

en: Include downloads
ca: Inclou les baixades

en: Including tax
ca: Impostos inclosos

en: Incompatible Archive.
ca: Arxiu incompatible.

en: Incompatible request signature. keyId and signature are required
ca: Signatura de la sol·licitud incompatible. El paràmetre keyId i la signatura són obligatoris.

en: Incompatible with '%s'
ca: Incompatible amb «%s»

en: Incompatible with WooCommerce features
ca: Incompatible amb les característiques del WooCommerce

en: Incorrect post password.
ca: Contrasenya d'entrada incorrecta.

en: Incorrect username or password.
ca: Nom d'usuari o contrasenya incorrectes.

en: Increase existing price by (fixed amount or %):
ca: Incrementa el preu existent en (quantitat fixa o %):

en: Increase existing sale price by (fixed amount or %):
ca: Incrementa el preu rebaixat existent a (quantitat fixa o %):

en: Increase existing stock by:
ca: Augmenta l'estoc existent de:

en: Increase indent
ca: Augmenta el sagnat

en: Increase regular prices (fixed amount or percentage)
ca: Incrementeu els preus habituals (quantitat fixa o percentatge)

en: Increase sale prices (fixed amount or percentage)
ca: Incrementa els preus rebaixats (quantitat fixa o percentatge)

en: Increasing memory allocated to PHP
ca: Augmentant la memòria assignada a PHP

en: India
ca: Índia

en: Indian
ca: Indi

en: Indian rupee
ca: Rúpia índia

en: Indianapolis
ca: Indianàpolis

en: Indicates if a template is custom or part of the template hierarchy
ca: Indica si una plantilla és personalitzada o forma part de la jerarquia de plantilles

en: Indicates the order that will appear in queries.
ca: Indica l'ordre que apareixerà a les peticions.

[ctx: Indicates this palette comes from WordPress.]
en: Default
ca: Predeterminada

[ctx: Indicates this palette comes from the theme.]
en: Custom
ca: Personalitzada

[ctx: Indicates this palette comes from the theme.]
en: Theme
ca: Tema

[ctx: Indicates this palette is created by the user.]
en: Custom
ca: Personalitzada

en: Indicates whether all the conditions should be true for the resulting set, or if any one of them is sufficient. Match affects the following parameters: products, orders, username, ip_address.
ca: Indica si totes les condicions han de ser certes per al conjunt resultant o si amb alguna d’elles és suficient. La coincidència afecta els paràmetres següents: products, orders, username, ip_address.

en: Indicates whether all the conditions should be true for the resulting set, or if any one of them is sufficient. Match affects the following parameters: status_is, status_is_not, product_includes, product_excludes, coupon_includes, coupon_excludes, customer, categories
ca: Indica si totes les condicions han de ser certes per al conjunt resultant o si amb alguna d’elles és suficient. La coincidència afecta els paràmetres següents: status_is, status_is_not, product_includes, product_excludes, coupon_includes, coupon_excludes, customer, categories

en: Indicates whether the current theme supports block-based templates.
ca: Indica si el tema actual admet plantilles basades en blocs.

en: Indicates whether the current variation is the default one.
ca: Indica si la variació actual és la predeterminada.

en: Individual Images
ca: Imatges individuals

en: Individual posts may override these settings. Changes here will only be applied to new posts.
ca: Les entrades individuals podrien ignorar aquests paràmetres. Els canvis fets aquí nomes s'aplicaran a les entrades noves.

en: Individual use only
ca: Ús individual

en: Indonesia
ca: Indonèsia

en: Indonesian
ca: Indonesi

en: Indonesian rupiah
ca: Rúpia indonèsia

en: Industry regulatory disclosure requirements
ca: Requisits de divulgació reglamentària de la indústria

en: Industry.
ca: Indústria.

en: Inexistent terms.
ca: Termes inexistents.

en: Infinite loop detected, aborting. No errors found.
ca: S'ha detectat un bucle infinit, interrompent. No s'ha trobat cap error.

en: Info
ca: Informació

en: Information about the web server that is currently hosting your site.
ca: Informació sobre el servidor que allotja la web

en: Initial %d result loaded. Type to filter all available results. Use up and down arrow keys to navigate. | Initial %d results loaded. Type to filter all available results. Use up and down arrow keys to navigate.
ca[0]: S'ha carregat %d resultat inicial. Escriviu per filtrar tots els resultats disponibles. Utilitzeu les tecles de fletxa amunt i avall per navegar.
ca[1]: S'han carregat %d resultats inicials. Escriviu per filtrar tots els resultats disponibles. Utilitzeu les tecles de fletxa amunt i avall per navegar.

en: Inline CSS code that registers the CSS class required for the style.
ca: Codi CSS en línia que registra la classe CSS necessària per a l'estil.

en: Inline toolbar (when an image, link or preview is selected)
ca: Barra d'eines en línia (quan se selecciona una imatge, enllaç o previsualització)

en: Inner Mongolia / 內蒙古
ca: Mongòlia Interior / 內蒙古

en: Insert
ca: Insereix

en: Insert Image
ca: Insereix imatge

en: Insert More Tag
ca: Insereix una etiqueta "Més"

en: Insert Page Break tag
ca: Insereix una marca "salt de pàgina"

en: Insert Read More tag
ca: Insereix l'etiqueta 'llegeix més'

en: Insert an image from another web site
ca: Inseriu una imatge d'altra pàgina web

en: Insert audio playlist
ca: Insereix una llista de reproducció d'àudio

en: Insert column after
ca: Insereix columna després

en: Insert column before
ca: Insereix columna abans

en: Insert date/time
ca: Insereix data i hora

en: Insert file URL
ca: Insereix l'URL del fitxer

en: Insert from URL
ca: Insereix des d'un URL

en: Insert gallery
ca: Insereix una galeria

en: Insert image
ca: Insereix la imatge

en: Insert into Navigation Menu
ca: Insereix al menú de navegació

en: Insert into Post
ca: Insereix en l'entrada

en: Insert into page
ca: Insereix a la pàgina

en: Insert into post
ca: Insereix a l'entrada

en: Insert into product
ca: Insereix al producte

en: Insert into template
ca: Insereix a la plantilla

en: Insert into template part
ca: Insereix a la secció de la plantilla

en: Insert link
ca: Insereix un enllaç

en: Insert media from another website
ca: Inseriu un mèdia d'altra pàgina web

en: Insert row
ca: Insereix fila

en: Insert row after
ca: Insereix fila després

en: Insert row before
ca: Insereix fila abans

en: Insert table
ca: Insereix una taula

en: Insert video
ca: Insereix un vídeo

en: Insert video playlist
ca: Insereix una llista de reproducció de vídeos

en: Insert/edit code sample
ca: Insereix/edita el codi d'exemple

en: Insert/edit image
ca: Insereix/Edita una imatge

en: Insert/edit link
ca: Insereix/Edita un enllaç

en: Insert/edit media
ca: Insereix/edita un mèdia

en: Inserted %1$d links into category %2$s. All done! Go <a href="%3$s">manage those links</a>.
ca: Creats %1$d enllaços en la categoria %2$s. Tot a punt! Aneu a <a href="%3$s">gestionar aquests enllaços</a>.

en: Inserted <strong>%s</strong>
ca: Creats <strong>%s</strong>

en: Inserted text
ca: Text que s'ha inserit

en: Inserting Media
ca: Inserció dels mèdia

en: Install
ca: Instal·la

en: Install %s now
ca: Instal·la el %s ara

en: Install &amp; Preview
ca: Instal·la i previsualitza

en: Install Jetpack
ca: Instal·la JetPack

en: Install Now
ca: Instal·la ara

en: Install Parent Theme
ca: Instal·la un tema pare

en: Install Press This
ca: Instal·la «Press This»

en: Install Themes
ca: Instal·la temes

en: Install Woo mobile app
ca: Instal·la l'aplicació per mòbils Woo

en: Install and preview theme: %s
ca: Installa i previsualitza el tema: %s

en: Install from Google Fonts. Fonts are copied to and served from your site.
ca: Instal·leu des de Google Fonts. Els tipus de lletra es copien i es difonen des del lloc web.

en: Install plugin
ca: Instal·la l'extensió

en: Install plugins
ca: Instal·la extensions

en: Install the Friends Plugin
ca: Instal·la l'extensió Friends

en: Install the Hum Plugin
ca: Instal·la l'extensió Hum

en: Install the NodeInfo Plugin
ca: Instal·la l'extensió NodeInfo

en: Install the WebFinger Plugin
ca: Instal·la l'extensió WebFinger

en: Install the WooCommerce mobile app to manage orders, receive sales notifications, and view key metrics — wherever you are.
ca: Instal·leu l’aplicació mòbil de WooCommerce per gestionar comandes, rebre avisos de vendes i veure mètriques clau — des de qualsevol lloc.

en: Install the latest version of WordPress
ca: Instaŀla la darrera versió del WordPress

en: Install the mobile app
ca: Instal·la l'aplicació per a mòbils

en: Installation Required
ca: Instal·lació necessària

en: Installation date of the WooCommerce mobile app.
ca: Data d'instal·lació de l'aplicació mòbil del WooCommerce.

en: Installation failed.
ca: La instal·lació ha fallat.

en: Installed
ca: Instal·lada

en: Installed Extensions without a Subscription
ca: Extensions instal·lades sense una subscripció

en: Installed Plugins
ca: Extensions instal·lades

en: Installed themes
ca: Temes instal·lats

en: Installed version not tested with active version of WooCommerce %s
ca: La versió instal·lada no s'ha provat amb la versió activa de WooCommerce %s

en: Installing…
ca: S'està instal·lant...

en: Instance ID of the shipping method that provided the rate.
ca: Identificador d'instància del mètode d'enviament que ha proporcionat la tarifa.

en: Instance ID.
ca: Identificador de la instància.

en: Instance settings of the widget, if supported.
ca: Configuració de la instància del giny, si està suportat.

en: Instructions
ca: Instruccions

en: Instructions that will be added to the thank you page and emails.
ca: Instruccions que s'afegiran a la pàgina i els correus d'agraïment.

en: Instructions that will be added to the thank you page.
ca: Instruccions que s'afegiran a la pàgina d'agraïment.

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
ca: S'han passat un nombre insuficient d'arguments a aquest mètode XML-RPC.

en: Insufficient information provided.
ca: La informació subministrada és insuficient.

en: Insufficient privileges to export products.
ca: Permisos insuficients per exportar productes.

en: Insufficient privileges to import products.
ca: Permisos insuficients per importar productes.

en: Integrate your WooCommerce store with 5000+ cloud apps and services today. Trusted by 11,000+ users.
ca: Integreu la vostra botiga WooCommerce amb més de 5000 aplicacions i serveis al núvol avui mateix. Amb la confiança de més de 11.000 usuaris.

en: Integration
ca: Integració

en: Integration "%s" is not registered.
ca: La integració «%s» no està registrada.

en: Integration registry requires an identifier.
ca: El registre d’integració requereix un identificador.

en: Interests
ca: Interessos

en: Interface language
ca: Llengua d'interfície

en: Internal search handler error.
ca: Error al gestor de cerca intern.

en: International
ca: Internacional

en: International flat rate (legacy)
ca: Tarifa plana internacional (heretat)

en: Internet Explorer does not give you the best WordPress experience. Switch to Microsoft Edge, or another more modern browser to get the most from your site.
ca: L'Internet Explorer no us dóna la millor experiència amb el WordPress. Canvieu al Microsoft Edge, o a altra navegador més modern per a aconseguir el millor del lloc web.

en: Interval subtotals.
ca: Subtotals de l'interval.

en: Introduce yourself.
ca: Presenteu-vos.

en: Introduction
ca: Introducció

en: Invalid
ca: Incorrecte

en: Invalid %s
ca: %s no vàlid

en: Invalid %s ID
ca: Identificador %s no vàlid

en: Invalid API Key
ca: Clau API no vàlida

en: Invalid API response code (%d).
ca: Codi de resposta de l'API invàlid (%d)

en: Invalid Account
ca: Compte invàlid

en: Invalid Content-Disposition supplied. Content-Disposition needs to be formatted as `attachment; filename="image.png"` or similar.
ca: S'ha subministrat una capçalera Content-Disposition invàlida. Content-disposition s'ha de formatar com a `attachment; filename="image.png"` o semblant.

en: Invalid Data provided.
ca: Dada no vàlida

en: Invalid Digest header
ca: Capçalera del resum no vàlida

en: Invalid Follower
ca: Seguidor no vàlid

en: Invalid ID.
ca: Identificador no vàlid.

en: Invalid Identifier
ca: Identificador no vàlid

en: Invalid JSON body passed.
ca: S'ha passat un JSON invàlid al cos.

en: Invalid JSONP callback function.
ca: La funció de retorn JSONP és invàlida.

en: Invalid Name
ca: El nom no és vàlid

en: Invalid Rate ID.
ca: Identificador de tarifa no vàlid.

en: Invalid Service
ca: Servei no vàlid

en: Invalid URL
ca: URL no vàlid.

en: Invalid URL %s.
ca: URL %s no vàlid.

en: Invalid URL for Font Collection data.
ca: URL no vàlid per a les dades de la col·lecció de tipus de lletra.

en: Invalid URL format.
ca: El format de l'URL no és vàlid.

en: Invalid URL.
ca: URL no vàlid.

en: Invalid action - must be a recurring action.
ca: Acció no vàlida - ha de ser una acció recurrent.

en: Invalid action ID. No status found.
ca: Identificador d'acció no vàlid. No s'ha trobat cap estat.

en: Invalid action name.
ca: Nom d'acció no vàlida.

en: Invalid activation key.
ca: Codi d'activació no vàlid.

en: Invalid admin note
ca: Nota d'administració no vàlida

en: Invalid answers
ca: Respostes invàlides

en: Invalid array
ca: Matriu no vàlida

en: Invalid attachment ID.
ca: Identificador d'adjunt incorrecte.

en: Invalid attribute ID.
ca: Identificador d'atribut no vàlid.

en: Invalid attribute name.
ca: Nom d'atribut no vàlid.

en: Invalid auth_type.
ca: auth_type no vàlid.

en: Invalid authentication method
ca: Mètode d'autenticació no vàlid

en: Invalid author ID.
ca: Identificador d'autor invàlid.

en: Invalid billing email address
ca: Adreça de correu electrònic de facturació no vàlida

en: Invalid billing email provided.
ca: El correu electrònic de facturació no és vàlid.

en: Invalid block type.
ca: Tipus de bloc no vàlid.

en: Invalid block.
ca: Bloc no vàlid.

en: Invalid business description.
ca: La descripció del negoci no és vàlida.

en: Invalid catalog visibility option.
ca: Opció de visibilitat del catàleg no vàlida.

en: Invalid category ID.
ca: Identificador de categoria no vàlid.

en: Invalid changeset UUID
ca: UUID de conjunt de canvis no vaìld

en: Invalid comment ID.
ca: Identificador de comentari no vàlid.

en: Invalid comment author ID.
ca: Identificador d'autor del comentari invàlid.

en: Invalid comment content.
ca: El contigut del comentari és invàlid.

en: Invalid comment status.
ca: Estat del comentari no vàlid.

en: Invalid cookie format.
ca: Format no vàlid de galeta.

en: Invalid cookie.
ca: Galeta no vàlida.

en: Invalid country code provided. Must be one of: %s
ca: S'ha proporcionat un codi de país no vàlid. Ha de ser un de: %s

en: Invalid coupon
ca: Cupó no vàlid

en: Invalid coupon ID
ca: Identificador de cupó no vàlid

en: Invalid coupon code
ca: Codi de cupó no vàlid

en: Invalid coupon code.
ca: Codi de cupó no vàlid.

en: Invalid coupon type - the coupon type must be any of these: %s
ca: Tipus de cupó no vàlid - el cupó ha de ser un d'aquests: %s

en: Invalid coupon.
ca: Cupó no vàlid.

en: Invalid coupons were removed from the cart: "%s"
ca: Els cupons no vàlids s'han suprimit de la cistella: «%s»

en: Invalid currency code
ca: Codi de moneda no vàlid

en: Invalid customer
ca: Client no vàlid

en: Invalid customer ID
ca: Identificador de client no vàlid

en: Invalid customer email
ca: Correu electrònic de client no vàlid

en: Invalid customer query.
ca: Cerca de client no vàlida.

en: Invalid customer.
ca: Client no vàlid.

en: Invalid data provided.
ca: Dada no vàlida.

en: Invalid data store.
ca: Magatzem de dades no vàlid.

en: Invalid data. No selected item.
ca: Dades incorrectes. No s'ha seleccionat cap element.

en: Invalid data. The item does not exist.
ca: Dades no vàlides. L'element no existeix.

en: Invalid data. Unknown state.
ca: Dades incorrectes. Estat desconegut.

en: Invalid data. Unknown type.
ca: Dades incorrectes. Tipus desconegut.

en: Invalid date.
ca: La data és invàlida.

en: Invalid discount amount
ca: Quantitat de descompte no vàlida

en: Invalid discount type
ca: Tipus de descompte no vàlid

en: Invalid download link.
ca: Enllaç de descàrrega no vàlid.

en: Invalid download log: no ID.
ca: Registre de descàrregues no vàlid: no té identificador.

en: Invalid download log: not found.
ca: Registre de descàrregues no vàlid: no trobat.

en: Invalid download.
ca: Descàrrega no vàlida.

en: Invalid email address
ca: Adreça de correu-e no vàlida

en: Invalid email address in request.
ca: Adreça de correu electrònic no vàlida a petició.

en: Invalid email address restriction
ca: Restricció de correu electrònic no vàlida

en: Invalid email address when generating personal data export file.
ca: Adreça electrònica no vàlida en generar el fitxer d'exportació de dades personals.

en: Invalid email address.
ca: L'adreça de correu electrònic és invàlida.

en: Invalid featured media ID.
ca: Identificador del mèdia destacat invàlid.

en: Invalid field
ca: Camp no vàlid

en: Invalid file
ca: Fitxer no vàlid

en: Invalid file type
ca: Tipus de fitxer invàlid

en: Invalid file type. The importer supports CSV and TXT file formats.
ca: Tipus de fitxer no vàlid. L'importador és compatible amb fitxers en formats CSV i TXT.

en: Invalid form submission.
ca: Enviament erroni del formulari.

en: Invalid global styles revision ID.
ca: L'ID de revisió d'estils globals no és vàlid.

en: Invalid hex color.
ca: Color hexadecimal no vàlid.

en: Invalid image URL
ca: URL d'imatge invàlid

en: Invalid image URL.
ca: URL d'imatge invàlid

en: Invalid image: %s
ca: La imatge no és vàlida: %s

en: Invalid item ID.
ca: L'identificador d'usuari no és vàlid.

en: Invalid items
ca: Articles no vàlids

en: Invalid key
ca: Clau no vàlida

en: Invalid key.
ca: Clau no vàlida

en: Invalid layout template ID.
ca: Identificador de plantilla de disseny no vàlid.

en: Invalid menu ID.
ca: Identificador del menú incorrecte

en: Invalid menu location.
ca: Ubicació del menú no vàlida.

en: Invalid meta_query clause key: %s.
ca: La clau de la clàusula meta_query no és vàlida: %s.

en: Invalid nonce - nonce has already been used.
ca: Nonce no vàlid - aquest nonce ja s'ha utilitzat.

en: Invalid nonce verification
ca: Verificació de nonce no vàlida

en: Invalid object type.
ca: Tipus d'objecte invàlid

en: Invalid or duplicated SKU.
ca: SKU no vàlid o duplicat.

en: Invalid or missing payment token fields.
ca: Camps de testimoni de pagament no disponibles o no vàlids.

en: Invalid order
ca: Comanda no vàlida

en: Invalid order ID or key provided.
ca: L'identificador o la clau de la comanda no són vàlids.

en: Invalid order ID.
ca: Identificador de comanda no vàlid.

en: Invalid order IDs in call to read_multiple()
ca: Identificadors de comanda no vàlids a la crida a read_multiple()

en: Invalid order item.
ca: Article de la comanda no vàlid.

en: Invalid order note ID
ca: Identificador de la nota de comanda no vàlid

en: Invalid order refund ID.
ca: Identificador de reemborsament de comanda no vàlid.

en: Invalid order type: %s.
ca: El tipus de comanda no és vàlid: %s.

en: Invalid order.
ca: Comanda no vàlida.

en: Invalid page template.
ca: La plantilla de la pàgina és invàlida.

en: Invalid parameter(s): %s
ca: Parametre(s) incorrecte(s): %s

en: Invalid parameter.
ca: Paràmetre invàlid.

en: Invalid parameters.
ca: Paràmetres no vàlids.

en: Invalid parent ID
ca: Identificador de pare no vàlid

en: Invalid password. Generate a new one from %s.
ca: Contrasenya no vàlida. Genereu-ne una de nova a %s.

en: Invalid path provided.
ca: La ruta proporcionada no és vàlida.

en: Invalid payment gateway.
ca: Passarel·la de pagament no vàlida.

en: Invalid payment method.
ca: Mètode de pagament no vàlid.

en: Invalid payment result received from payment method.
ca: Resultat de pagament no vàlid rebut del mètode de pagament.

en: Invalid payment token.
ca: Testimoni de pagament no vàlid.

en: Invalid permission ID.
ca: Identificador de permís no vàlid.

en: Invalid personal data action.
ca: L'acció de dades personals no és vàlida.

en: Invalid personal data request.
ca: La sol·licitud de dades personals no és vàlida.

en: Invalid plugin page.
ca: Pàgina d'extensions incorrecta

en: Invalid plugin path.
ca: Directori de les extensions incorrecte.

en: Invalid plugin.
ca: Extensió no vàlida.

en: Invalid post
ca: Entrada no vàlida

en: Invalid post ID.
ca: Identificador de l'entrada no vàlid.

en: Invalid post format.
ca: Format d'article invàlid

en: Invalid post parent ID.
ca: Identificador del pare de l'entrada invàlid.

en: Invalid post resolution.
ca: Resolució d'entrada no vàlida.

en: Invalid post type.
ca: Tipus d'entrada no vàlida.

en: Invalid post.
ca: Entrada no vàlida.

en: Invalid price
ca: Preu no vàlid

en: Invalid product
ca: Producte no vàlid

en: Invalid product ID
ca: Identificador de producte no vàlid

en: Invalid product ID %d.
ca: Identificador %d de producte no vàlid.

en: Invalid product ID.
ca: Identificador de producte no vàlid.

en: Invalid product SKU
ca: La SKU no és correcta

en: Invalid product attribute ID
ca: Identificador d'atribut de producte no vàlid

en: Invalid product attribute order_by type - the product attribute order_by type must be any of these: %s
ca: Tipus order_by d'atribut de producte no vàlid  - el tipus order_by ha de ser un d'aquests: %s

en: Invalid product attribute type - the product attribute type must be any of these: %s
ca: Tipus d'atribut de producte no vàlid - el tipus ha de ser un d'aquests: %s

en: Invalid product category ID
ca: L'identificador de la categoria del producte no és vàlid

en: Invalid product review ID.
ca: Identificador de ressenya de producte no vàlid.

en: Invalid product shipping class ID
ca: Identificador de classe d'enviament de producte no vàlid

en: Invalid product slug.
ca: Àlies de producte no vàlid.

en: Invalid product tag ID
ca: Identificador de l'etiqueta de producte no vàlida

en: Invalid product tax status.
ca: Estat d'impost de producte no vàlid.

en: Invalid product type - the product type must be any of these: %s
ca: Tipus de producte no vàlid - el tipus ha de ser un d'aquests: %s

en: Invalid product type.
ca: Tipus de producte no vàlid.

en: Invalid product type: passed ID does not correspond to a product variation.
ca: Tipus de producte no vàlid: l'identificador proporcionat no es correspon amb una variació de producte.

en: Invalid product.
ca: Producte no vàlid.

en: Invalid products in request body.
ca: Productes no vàlids en el cos de la sol·licitud.

en: Invalid rate
ca: Tarifa no vàlida

en: Invalid recovery key format.
ca: Format no vàlid de la clau de recuperació.

en: Invalid recovery key.
ca: Clau de recuperació no vàlida.

en: Invalid refund amount
ca: Import de reemborsament no vàlid

en: Invalid refund amount.
ca: Import de reemborsament no vàlid.

en: Invalid request
ca: Sol·licitud no vàlida

en: Invalid request ID when generating personal data export file.
ca: Identificador de sol·licitud no vàlid en generar el fitxer d'exportació de dades personals.

en: Invalid request ID when merging personal data to export.
ca: Identificador de sol·licitud no vàlid en generar el fitxer d'exportació de dades personals.

en: Invalid request ID when processing personal data to erase.
ca: Identificador de sol·licitud no vàlid durant el procés de supressió de dades personals.

en: Invalid request ID when sending personal data export email.
ca: Identificador de sol·licitud no vàlid en enviar el correu electrònic d'exportació de dades personals.

en: Invalid request ID.
ca: Identificador de sol·licitud no vàlida.

en: Invalid request parameters
ca: Paràmetres de la petició no vàlids.

en: Invalid request status.
ca: L'estat de la sol·licitud no és vàlid.

en: Invalid request type.
ca: Tipus de sol·licitud no vàlida.

en: Invalid request. Please pass the match parameter.
ca: Sol·licitud no vàlida. Passeu el paràmetre match.

en: Invalid resource ID.
ca: Identificador de recurs no vàlid.

en: Invalid resource id for reassignment.
ca: Indicador de recurs no vàlid per reassignament.

en: Invalid resource id.
ca: Identificador de recurs no vàlid.

en: Invalid response from data store.
ca: Resposta no vàlida del magatzem de dades.

en: Invalid review ID.
ca: Identificador de ressenya no vàlid.

en: Invalid review content.
ca: Contingut de ressenya no vàlid.

en: Invalid revision ID.
ca: Identificador de revisió invàlid.

en: Invalid role
ca: Rol no vàlid

en: Invalid role.
ca: Rol invàlid.

en: Invalid schedule. Cannot save action.
ca: Programació no vàlida. No s'ha pogut desar l'acció.

en: Invalid scope %s
ca: Àmbit no vàlid %s

en: Invalid setting group.
ca: Grup d'opcions no vàlid.

en: Invalid setting.
ca: Opció no vàlida.

en: Invalid shipping method!
ca: Mètode d'enviament no vàlid.

en: Invalid shortcode name: %1$s. Do not use spaces or reserved characters: %2$s
ca: El nom del codi curt és incorrecte: %1$s. No utilitzeu espais o caràcters reservat: %2$s

en: Invalid shortcode name: Empty name given.
ca: El nom del codi curt és incorrecte: s'ha proporcionat un nom buit.

en: Invalid signature
ca: La signatura no és vàlida

en: Invalid signature - failed to sort parameters.
ca: Signatura no vàlida - hi ha hagut un error en ordenar paràmetres.

en: Invalid signature - provided signature does not match.
ca: Signatura no vàlida - la signatura proporcionada no coincideix.

en: Invalid signature - signature method is invalid.
ca: Signatura no vàlida - el mètode de signatura no és vàlid.

en: Invalid slug.
ca: El resum és invàlid.

en: Invalid status.
ca: Estat invàlid.

en: Invalid strategy `%1$s` defined for `%2$s` during script registration.
ca: Estratègia no vàlida `%1$s` definida per a `%2$s` durant el registre de l'script.

en: Invalid table id: %s.
ca: Identificador de taula no vàlid: %s.

en: Invalid tax class
ca: Classe d'impost no vàlid

en: Invalid taxonomy.
ca: Taxonomia invàlida.

en: Invalid taxonomy: %s.
ca: Taxonomia invàlida: %s.

en: Invalid template parent ID.
ca: Identificador de plantilla pare no vàlid.

en: Invalid term ID.
ca: Identificador de terme invàlid.

en: Invalid term name.
ca: Nom de terme no vàlid.

en: Invalid theme %s.
ca: Tema %s no vàlid.

en: Invalid theme.
ca: Tema no vàlid.

en: Invalid timestamp.
ca: Data i hora no vàlides.

en: Invalid tool ID.
ca: Identificador d'eina no vàlid.

en: Invalid translation type.
ca: Tipus de traducció no correcta.

en: Invalid type parameter.
ca: El tipus de paràmetre és invàlid.

en: Invalid user ID for reassignment.
ca: Indicador d'usuari invàlid per a reassignament.

en: Invalid user ID.
ca: Identificador d'usuari incorrecte.

en: Invalid user parameter(s).
ca: Algun(s) paràmetre(s) de l'usuari és(són) invàlids.

en: Invalid user_id provided
ca: S'ha proporcionat un identificador d’usuari no vàlid

en: Invalid username or email.
ca: Correu electrònic o nom d'usuari no vàlids.

en: Invalid value %1$s for %2$s. Expected value should be between %3$s and %4$s.
ca: Valor incorrecte %1$s per %2$s. El valor que s'espera hauria d'estar entre %3$s i %4$s.

en: Invalid value for background attachment.
ca: El valor de l'adjunt del fons no és vàlid.

en: Invalid value for background position X.
ca: La posició X del fons no és vàlida.

en: Invalid value for background position Y.
ca: La posició Y del fons no és vàlida.

en: Invalid value for background repeat.
ca: El valor de repetició del fons no és vàlid.

en: Invalid value for background size.
ca: La mida del fons no és vàlida.

en: Invalid value for select or count parameter. Cannot query actions.
ca: Valor no vàlid per al paràmetre select o count. No es poden fer consultes d'accions.

en: Invalid value posted for %1$s. Allowed values: %2$s
ca: Valor no vàlid publicat per a %1$s. Valors permesos: %2$s

en: Invalid value posted for %s
ca: Valor no vàlid publicat per a %s

en: Invalid value.
ca: Valor incorrecte.

en: Invalid variation ID
ca: Identificador de variació no vàlid

en: Invalid webhook ID.
ca: Identificador del webhook no vàlid.

en: Invalid webhook delivery ID.
ca: Identificador de lliurament del webhook no vàlid

en: Invalid webhook delivery.
ca: Lliurament del webhook no vàlid.

en: Invalid webhook.
ca: Webhook no vàlid.

en: Invalid widget type.
ca: Tipus de giny no vàlid.

en: Inventory
ca: Inventari

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
ca: S'ha enviat un correu electrònic d'invitació a l'usuari nou. S'ha de fer clic a l'enllaç de confirmació abans que el seu compte es creï.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
ca: Correu electrònic enviat a l'usuari. S'ha de fer clic a l'enllaç de confirmació perquè sigui afegit al seu lloc web.

en: Invitation sent successfully | Invitations sent successfully
ca[0]: S'ha enviat la invitació correctament
ca[1]: S'han enviat la invitacions correctament

en: Invitation was not sent.
ca: La invitació no s'ha enviat.

en: Invite People
ca: Convida a gent

en: Invite Sent!
ca: Invitació enviada.

en: Invites
ca: Convida

en: Invoice for order #{order_number}
ca: Factura de la comanda #{order_number}

en: Invoice for order #{order_number} on {site_title}
ca: Factura de la comanda #{order_number} a {site_title}

en: Invoice prefix
ca: Prefix de la factura

en: Ionian Islands
ca: Illes Jòniques

en: Iran
ca: Iràn

en: Iran, Islamic Republic of
ca: República Islàmica de Iran

en: Iranian rial
ca: Rial iranià

en: Iranian toman
ca: Toman iranià

en: Iraqi dinar
ca: Dinar iraquià

en: Ireland
ca: Irlanda

en: Irish
ca: Irlandès

en: Is DomDocument class enabled?
ca: La classe DomDocument està activa?

en: Is GZip enabled?
ca: GZip està actiu?

en: Is HPOS enabled?
ca: Està activat HPOS?

en: Is HPOS feature screen enabled?
ca: La pantalla de la característica HPOS està activada?

en: Is HPOS sync enabled?
ca: Està activada la sincronització de HPOS?

en: Is SUHOSIN installed?
ca: Està instaŀlat SUHOSIN?

en: Is SoapClient class enabled?
ca: La classe SoapClient està activa?

en: Is WordPress debug mode active?
ca: El mode de depuració de WordPress està actiu?

en: Is WordPress multisite?
ca: WordPress és multilloc?

en: Is a global attribute?
ca: És un atribut global?

en: Is data sync enabled for HPOS?
ca: Està activada la sincronització de dades per a HPOS?

en: Is featured?
ca: Està destacat?

en: Is fsockopen/cURL enabled?
ca: fsockopen/cURL està actiu?

en: Is log directory writable?
ca: Es pot escriure en el directori de registres?

en: Is mbstring enabled?
ca: mbstring està actiu?

en: Is store connected to Woo.com?
ca: La botiga està connectada a Woo.com?

en: Is store connected to WooCommerce.com?
ca: La botiga està connectada a WooCommerce.com?

en: Is the Imagick library available?
ca: Està disponible la llibreria Imagick?

en: Is the block dynamically rendered.
ca: Els bloc es renderitza dinàmicament.

en: Is the connection to your store secure?
ca: La connexió a la vostra botiga és segura?

en: Is the customer a paying customer?
ca: El client és un client de pagament?

en: Is the daily cron job active, when does it next run?
ca: La tasca cron diària està activa, quan es torna a executar?

en: Is the product in stock?
ca: El producte està en estoc?

en: Is the product on sale?
ca: El producte està en oferta?

en: Is the product purchasable?
ca: El producte es pot comprar?

en: Is the product stock backordered? This will also return false if backorder notifications are turned off.
ca: L'estoc del producte està reservat? Això també tornarà fals si es desactiven les notificacions de reserva.

en: Is there no link to us?
ca: No hi ha cap enllaç cap a nosaltres?

en: Is this a multisite?
ca: És multilloc?

en: Is this connection available to all users?
ca: Aquesta connexió està disponible per a tots els usuaris?

en: Is this site discouraging search engines?
ca: Té aquest lloc desactivada la indexació dels motors de cerca?

en: Is this site using HTTPS?
ca: Utilitza aquest lloc HTTPS?

en: Is this theme a child theme?
ca: Aquest tema és una tema fill?

en: Is your site connected to Woo.com?
ca: El lloc web està connectat a Woo.com?

en: Is your site connected to WooCommerce.com?
ca: El vostre lloc està connectat a WooCommerce.com?

en: Is your site enforcing the use of Approved Product Download Directories?
ca: El vostre lloc imposa l'ús de directoris de baixades de productes aprovats?

en: Islamabad Capital Territory
ca: Territori de la Capital Islamabad

en: Isle of Man
ca: Illa de Man

en: Israeli new shekel
ca: Nou xéquel israelià

en: It appears one or more database tables were missing. Attempting to re-create the missing table(s).
ca: Sembla que faltaven una o més taules de bases de dades. S’intentarà tornar a crear la(es) taula(es) que falta(en).

en: It does not look like your site has any menus yet. Want to build one? Click the button to start.
ca: Sembla que el lloc web encara no té cap menú. Voleu crear-ne un? Feu clic al botó per començar.

en: It is a federated social network running on free open software on a myriad of computers across the globe. Many independent servers are interconnected and allow people to interact with one another. There's no one central site: you choose a server to register. This ensures some decentralization and sovereignty of data. Fediverse (also called Fedi) has no built-in advertisements, no tricky algorithms, no one big corporation dictating the rules. Instead we have small cozy communities of like-minded people. Welcome!
ca: És una xarxa social federada que funciona amb programari lliure obert en una infinitat d'ordinadors a tot el món. Molts servidors independents estan interconnectats i permeten que les persones interactuïn entre elles. No hi ha cap lloc central: trieu un servidor per registrar-vos. Això garanteix una certa descentralització i sobirania de les dades. El Fedivers (també anomenat Fedi) no té anuncis integrats, ni algorismes complicats, ni cap gran corporació que dicti les regles. En comptes d'això, tenim petites comunitats acollidores de persones amb idees afins. Us donem la benvinguda!

en: It is possible for site maintainers to block all, or some, communication to other sites and services. If set up incorrectly, this may prevent plugins and themes from working as intended.
ca: És possible que els administradors del lloc bloquin tota, o alguna comunicació amb altres llocs i serveis. Si la configuració és correcta, això pot impedir que les extensions o els temes funcionin com s'espera.

en: It is up to search engines to honor this request.
ca: Correspon als motors de cerca complir amb això.

en: It is your responsibility to write a comprehensive privacy policy, to make sure it reflects all national and international legal requirements on privacy, and to keep your policy current and accurate.
ca: És responsabilitat vostra redactar una política de privadesa comprensible, assegurar-vos que reflecteix tots els requisits legals nacionals i internacionals sobre la privadesa, i mantenir-la actualitzada i acurada.

en: It looks like HTTPS is not supported for your website at this point.
ca: Sembla que el protocol HTTPS no està suportat per la pàgina web en aquest punt.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
ca: Sembla que no s'ha trobat res aquí. Voleu intentar una cerca?

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try visiting %s directly?
ca: Sembla que no s'ha troba res en aquest lloc. Voleu provar de visitar %s directament?

en: It looks like the Apache %s module is not installed.
ca: Sembla que el mòdul d'Apache %s no està instal·lat.

en: It looks like the response did not come from this site.
ca: Sembla que la resposta no prové d'aquest lloc web.

en: It looks like you attempted to import your LiveJournal posts previously and got interrupted.
ca: Sembla que anteriorment vau intentar importar les vostres entrades del LiveJournal i es va interrompre.

en: It may be caused by one of these issues, which you can diagnose yourself:
ca: És possible que sigui causat per un d’aquests problemes, el qual podeu diagnosticar:

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ca: Sembla que no em trobat el que esteu cercant. Potser una cerca us ajudaria.

en: It seems your network is running with Nginx web server. <a href="%s">Learn more about further configuration</a>.
ca: Sembla que la xarxa s'està executant amb el servidor web Nginx. <a href="%s">Aprèn més sobre més configuració</a>.

en: It was not possible to check your scheduled events
ca: No s'han pogut comprovar els esdeveniments planificats

en: It was not possible to determine a valid cut-off time: %s.
ca: No s'ha pogut determinar una hora de tall vàlida: %s.

en: It was not possible to synchronize download directories following the most recent update.
ca: No s'han pogut sincronitzar els directoris de baixades després de l'actualització més recent

en: Italian
ca: Italià

en: Italic
ca: Itàlica

en: Italics (ctrl/⌘-i)
ca: Cursiva (ctrl/⌘-i)

en: Italy
ca: Itàlia

en: Item
ca: Element

en: Item #%1$s stock increased from %2$s to %3$s.
ca: Estoc de l'article #%1$s incrementat de %2$s a %3$s.

en: Item ID.
ca: Identificador de l'article.

en: Item added.
ca: Element afegit.

en: Item deleted.
ca: Element suprimit.

en: Item moved down
ca: Article mogut cap avall

en: Item moved up
ca: Article mogut cap amunt

en: Item not added.
ca: L'element no s'ha afegit.

en: Item not updated.
ca: No s'ha actualitzat l'element.

en: Item total amounts provided using the smallest unit of the currency.
ca: Quantitats totals de l'article proporcionades mitjançant la unitat més petita de la moneda.

en: Item updated.
ca: Element actualitzat.

en: Itemized
ca: Detallat

en: Items
ca: Articles

en: Items Purchased
ca: Articles comprats

en: Items Subtotal:
ca: Subtotal d'articles:

en: Items deleted.
ca: Elements suprimits.

en: Items list
ca: Llista d'elements

en: Items list navigation
ca: Navegació per la llista d'elements

en: Items sold
ca: Articles venuts

en: Items sold.
ca: Articles venuts.

en: Ivano-Frankivsk Oblast
ca: Óblast d'Ivano-Frankivsk

en: Ivory Coast
ca: Costa d'Ivori

en: JSON partial matching not supported in your environment. Please check your MySQL/MariaDB version.
ca: La coincidència parcial JSON no és compatible amb el vostre entorn. Reviseu la vostra versió de MySQL/MariaDB.

en: JSONP support is disabled on this site
ca: El suport JSONP està desactivat en aquest lloc

en: JSONP support is disabled on this site.
ca: El suport JSONP està desabilitat en aquest lloc web.

en: Jamaican dollar
ca: Dòlar de Jamaica

en: Jan
ca: Gen

en: January
ca: gener

[ctx: January abbreviation]
en: Jan
ca: gen.

en: Japan
ca: Japó

en: Japanese
ca: Japonès

en: Japanese yen
ca: Ien japonès

en: Jarvis Island
ca: Illa Jarvis

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
ca: S'ha d'activar el JavaScript per utilitzar aquesta característica.

en: Jazz Club
ca: Club de jazz

en: Jersey pound
ca: Lliura de Jersey

en: Jetpack Backup
ca: Còpia de seguretat del Jetpack

[ctx: Jetpack Connect activate plugin instructions, activate link]
en: Activate
ca: Activa

[ctx: Jetpack Connect activate plugin instructions, activate link]
en: Activate Plugin
ca: Activa l'extensió

[ctx: Jetpack Connect install plugin instructions, install button]
en: Install Now
ca: Instal·la ara

en: Jetpack Debugging Center
ca: Centre de depuració Jetpack

en: Jetpack Essential Features
ca: Funcionalitats essencials del Jetpack

en: Jetpack FAQ
ca: PMF del JetPack

en: Jetpack Free
ca: Jetpack gratis

[ctx: Jetpack Free Plan]
en: Free
ca: Gratuït

en: Jetpack Logo
ca: Logotip del Jetpack

en: Jetpack Personal
ca: Jetpack personal

en: Jetpack Professional
ca: Jetpack professional

en: Jetpack Search
ca: Cerca del Jetpack

en: Jetpack Settings
ca: Configuració Jetpack

en: Jetpack Subscriptions Settings
ca: Configuració de les subscripcions del Jetpack

en: Jetpack Tests
ca: Proves del Jetpack

en: Jetpack by WordPress.com
ca: Jetpack de WordPress.com

en: Jetpack contains the most recent version of the old %l plugin. | Jetpack contains the most recent versions of the old %l plugins.
ca[0]: El JetPack conté la versió més recent de l'antiga extensió %l.
ca[1]: El JetPack conté les versions més recent de les antigues extensions %l.

en: Jetpack contains the most recent version of the old &#8220;%1$s&#8221; plugin.
ca: El JetPack conté la versió més recent de l'antiga extensió &#8220;%1$s&#8221;.

en: Jetpack essential features
ca: Funcionalitats essencials del Jetpack

en: Jetpack for Photographers
ca: Jetpack per a fotògrafs

en: Jetpack has been successfully disconnected for %s.
ca: Jetpack s'ha desconnectat amb èxit de %s.

en: Jetpack is currently connected to WordPress.com
ca: Jetpack ara està connectat a WordPress.com

en: Jetpack is network activated and notices can not be dismissed.
ca: El Jetpack té activada la xarxa i els avisos no es poden rebutjar.

en: Jetpack is not connected.
ca: El Jetpack no està connectat.

en: Jetpack is not connected. No master user to check.
ca: El Jetpack no està connectat. No es pot comprovar cap usuari principal.

en: Jetpack is not connected. Please connect Jetpack by visiting <a href='%s'>Settings</a>.
ca: Jetpack no està connectat. Si us plau, connecteu Jetpack visitant<a href='%s'>ajustos</a>.

en: Jetpack is not currently connected to WordPress.com
ca: Jetpack no està connectat a WordPress.com

en: Jetpack is not installed or active.
ca: Jetpack no està instal·lat ni està actiu.

en: Jetpack is now handling your backups.
ca: Jetpack ara està gestionant les còpies de seguretat.

en: Jetpack logo
ca: Logotip del Jetpack

en: Jetpack passed all async tests.
ca: Jetpack ha passat totes les proves asíncrones.

en: Jetpack requires WordPress version %s or later.
ca: El JetPack requereix la versió %s del WordPress o superior.

en: Jetpack requires a more recent version of WordPress and has been paused. Please update WordPress to continue enjoying Jetpack.
ca: El Jetpack requereix una versió més recent del WordPress i s'ha aturat. Actualitzeu el WordPress per continuar gaudint del Jetpack.

en: Jetpack supercharges your self-hosted WordPress site with the awesome cloud power of WordPress.com.
ca: El JetPack recarrega el vostre lloc web fet amb el WordPress amb el poder meravellós del núvol de WordPress.com

en: Jetpack sync is not currently allowed for this site. The site is in staging mode.
ca: Actualment no es permet la sincronització del Jetpack per a aquest lloc. El lloc està en mode de preparació.

en: Jetpack's async local testing suite passed all tests!
ca: El conjunt de programes de proves locals asíncrones del Jetpack ha passat totes les proves!

[ctx: Jetpack: Action user takes to disconnect Jetpack site from .com]
en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Job Listings
ca: Llista de feines

en: Johnston Atoll
ca: Atol Johnston

en: Join
ca: Unir-se

en: Join %s other subscriber | Join %s other subscribers
ca[0]: Uneix %s altre subscriptor
ca[1]: Uneix altres %s subscriptors

en: Join my email list
ca: Uneix-te a la llista de correu electrònic

en: Join the 16 million customers who use Mailchimp. Sync list and store data to send automated emails, and targeted campaigns.
ca: Uniu-vos als 16 milions de clients que utilitzen MailChimp. Sincronitzeu les dades de llistes i de la botiga per enviar correus electrònics automatitzats i campanyes dirigides.

en: Join the community
ca: Uniu-vos a la comunitat

en: Join the diverse WordPress contributor community and connect with other people who are passionate about maintaining a free and open web.
ca: Uniu-vos a la diversa comunitat de col·laboradors del WordPress i connecteu-vos amb altres persones apassionades per mantenir una web lliure i oberta.

en: Jordan
ca: Jordània

en: Jordanian dinar
ca: Dinar jordà

en: July
ca: Juliol

[ctx: July abbreviation]
en: Jul
ca: jul.

en: Jump to footnote reference %1$d
ca: Ves a la referència de la nota al peu %1$d

en: June
ca: Juny

[ctx: June abbreviation]
en: Jun
ca: juny

en: Just another %s site
ca: Altre lloc %s

en: Just another WordPress site
ca: Altre lloc gestionat amb el WordPress

en: Just another WordPress.com weblog
ca: Just un altre bloc WordPress.com

en: Just arrived
ca: Acaba d'arribar

en: Just now
ca: solament ara

en: Just to let you know &mdash; we've received your order #%s, and it is now being processed:
ca: Només perquè ho sapigueu &mdash; hem rebut la vostra comanda #%s, i s'està processant:

en: Justify
ca: Justificat

en: Justify Text
ca: Text justificat

en: Kathmandu
ca: Katmandú

en: Katmandu
ca: Katmandú

en: Kavango East
ca: Kavango de l'Est

en: Kavango West
ca: Kavango de l'Oest

en: Kazakhstani tenge
ca: Tenge kazakh

en: Kebab-case unique identifier for the font family preset.
ca: Identificador únic en kebab-case del predefinit de la família del tipus de lletra.

en: Keep editing
ca: Continua editant

en: Keep in mind that if you convert a category with child categories, the children become top-level orphans.
ca: Tingueu present que si convertiu una categoria amb subcategories, les subcategories perdran l'afiliació i passaran a ser categories de primer nivell.

en: Keep the posts table and the orders tables synchronized
ca: Manté la taula d'entrades i les taules de comandes sincronitzades

en: Keep this link private
ca: Manté l'enllaç privat

en: Keep widget settings and move it to the inactive widgets
ca: Manté la configuració del giny i mou-lo als ginys inactius.

en: Keep your customers informed with tracking notifications.
ca: Manteniu els vostres clients informats mitjançant les notificacions de seguiment.

en: Kenyan shilling
ca: Xíling kenyà

en: Key
ca: Clau

en: Key details
ca: Detalls de la clau

en: Keyboard Shortcuts
ca: Tecles de drecera

en: Keyboard users: When you are working in the visual editor, you can use %s to access the toolbar.
ca: Pels qui useu el teclat: quan estigueu treballant amb l'editor visual, podeu fer servir %s per accedir a la barra d'eines.

en: Keywords
ca: Paraules clau

en: Kharkiv Oblast
ca: Óblast de Khàrkiv

en: Kherson Oblast
ca: Óblast de Kherson

en: Khmelnytskyi Oblast
ca: Óblast de Khmelnitski

en: Kiev
ca: Kíev

en: Kilograms
ca: Quilograms

en: Kind
ca: Classe

en: Kingman Reef
ca: Escull Kingman

en: Kirovohrad Oblast
ca: Óblast de Kirovohrad

en: Klarna Checkout
ca: Pagament Klarna

en: Klarna Checkout for WooCommerce
ca: Pagament Klarna del WooCommerce

en: Klarna Payments
ca: Pagaments Klarna

en: Klarna Payments for WooCommerce
ca: Pagaments Klarna per al WooCommerce

en: Knowledge Base
ca: Base de coneixements

en: Knox IN
ca: Knox_IN

en: Kohgiluyeh and BoyerAhmad (کهگیلوییه و بویراحمد)
ca: Kohgiluyeh i BoyerAhmad (کهگیلوییه و بویراحمد)

en: Korea, Democratic People's Republic of
ca: República Democràtica de Corea

en: Korea, Republic of
ca: República de Corea

en: Korean
ca: Coreà

en: Kuwaiti dinar
ca: Dinar kuwaitià

en: Kwanza-Norte
ca: Kwanza-Nord

en: Kwanza-Sul
ca: Kwanza-Sud

en: Kyiv
ca: Kíiv

en: Kyiv Oblast
ca: Óblast de Kíiv

en: Kyrgyzstan
ca: Kirguizistan

en: Kyrgyzstani som
ca: Som kirguís

en: L/W/H
ca: L/A/A

en: LEARN MORE
ca: MÉS INFORMACIÓ

en: LOVE IT
ca: M'ENCANTA

en: La Araucanía
ca: L’Araucania

en: LaTeX is a powerful markup language for writing complex mathematical equations and formulas.
ca: LaTeX és un potent llenguatge de marques per escriure complexes equacions matemàtiques i fórmules.

en: Label
ca: Etiqueta

[ctx: Label for HTML form "Email" field in contact form builder]
en: Email
ca: Correu electrònic

[ctx: Label for HTML form "Name" field in contact form builder]
en: Name
ca: Nom

[ctx: Label for HTML form "URL/Website" field in contact form builder]
en: Website
ca: Lloc web

[ctx: Label for an option to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: Option
ca: Opció

[ctx: Label for the button on the Masterbar to add a new domain]
en: Add
ca: Afegeix

[ctx: Label for the set of options to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: Options
ca: Opcions

[ctx: Label to drag HTML form fields around to change their order in contact form builder]
en: move
ca: mou

en: Labels
ca: Etiquetes

en: Lanao del Norte
ca: Lanao del Nord

en: Lanao del Sur
ca: Lanao del Sud

en: Language
ca: Idioma

en: Language this blog is primarily written in.
ca: Idioma en el que aquest bloc és escrit.

en: Language:
ca: Idioma:

en: Languages
ca: Idiomes

en: Lao People's Democratic Republic
ca: República Democràtica de Lao

en: Lao kip
ca: Kip Laosià

en: Large
ca: Gran

en: Large size
ca: Mida gran

en: Large size image height
ca: Alçada de la imatge de mida gran

en: Large size image width
ca: Amplada de la imatge de mida gran

en: Last 7 days
ca: Els últims 7 dies

en: Last Active
ca: Última activitat

en: Last IP
ca: Última IP

en: Last Login
ca: Darrer inici de sessió

en: Last Modified
ca: Última modificació

en: Last Name
ca: Cognom(s)

en: Last Post
ca: Darrera entrada

en: Last Updated
ca: Darrera actualització

en: Last Used
ca: Última utilització

en: Last access
ca: Últim accés

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
ca: Darrera modificació per %1$s el %2$s a les %3$s

en: Last edited on %1$s at %2$s
ca: Darrera modificació el %1$s a les %2$s

en: Last modified:
ca: Última modificació:

en: Last month
ca: L'últim mes

en: Last name
ca: Cognoms

en: Last name (optional)
ca: Cognoms (opcional)

en: Last name for the user.
ca: Cognom de l'usuari.

en: Last name.
ca: Cognoms.

en: Last order
ca: Última comanda

en: Last order ID.
ca: Identificador de l'última comanda.

en: Last order data.
ca: Dades de l'última comanda.

en: Last page
ca: Darrera pàgina

en: Last updated
ca: Darrera actualització

en: Last updated: %s
ca: Darrera actualització: %s

en: Last warning, are you sure?
ca: Últim avís, esteu segurs?

en: Last week
ca: Darrera Setmana

en: Latest
ca: Darrera

en: Latest Drafts
ca: Darrers esborranys

en: Latest Posts
ca: Últimes entrades

en: Latest activity
ca: Darrera activitat

[ctx: Latest notifications]
en: Latest
ca: Més recents

en: Latest version of theme.
ca: Última versió del tema.

en: Latitude
ca: Latitud

en: Latvia
ca: Letònia

en: Latvian
ca: Letó

en: Launch your store
ca: Obriu la botiga

en: Layout
ca: Format

en: Layout blocks, like Buttons, Hero Images, Separators, etc.
ca: Plantilla de blocs, botons de m'agrada, imatges de capçalera, separadors, etc.

en: Leaderboard ID.
ca: Identificador del marcador.

en: Learn More
ca: Més informació

en: Learn WordPress
ca: Apreneu WordPress

en: Learn about block themes
ca: Aprèn sobre els temes de blocs

en: Learn about new products and discounts
ca: Coneixeu els nous productes i descomptes!

en: Learn about new products and discounts!
ca: Coneixeu els nous productes i descomptes!

en: Learn how to <a href="%s" class="update-browser-link">browse happy</a>
ca: Apreneu <a href="%s" class="update-browser-link">com navegar feliços</a>

en: Learn how to configure the Authorization header.
ca: Apreneu com configurar la capçalera d'autorització.

en: Learn how to hook the WP-Cron into the System Task Scheduler.
ca: Apreneu a connectar WP-Cron al programador de tasques del sistema.

en: Learn how to update
ca: Apreneu com actualitzar

en: Learn how to upgrade
ca: Apreneu a actualitzar

en: Learn more
ca: Aprèn més

en: Learn more about CSS
ca: Aprèn més sobre CSS

en: Learn more about Featured Images
ca: Aprèn més sobre les imatges destacades

en: Learn more about XML sitemaps.
ca: Aprèn més sobre els mapes XML del lloc web.

en: Learn more about coupons
ca: Més informació sobre els cupons.

en: Learn more about debugging in WordPress.
ca: Apreneu més sobre la depuració al WordPress.

en: Learn more about how usage tracking works, and how you'll be helping in our <a href="%1$s" target="_blank">usage tracking documentation</a>.
ca: Obteniu més informació sobre el funcionament del seguiment d’ús i sobre com ajudareu en la nostra <a href="%1$s" target="_blank">documentació de seguiment d’ús</a>.

en: Learn more about orders
ca: Més informació sobre les comandes.

en: Learn more about page cache
ca: Més informació sobre la memòria cau de pàgines

en: Learn more about persistent object caching.
ca: Més informació sobre la memòria cau d'objectes persistent.

en: Learn more about shipping zones
ca: Més informació sobre les zones d'enviament

en: Learn more about templates
ca: Més informació sobre les plantilles

en: Learn more about the %s version.
ca: Aprèn més sobre la versió %s.

en: Learn more about troubleshooting WordPress.
ca: Aprèn més quant a la solució de problemes del WordPress.

en: Learn more about updates
ca: Més informació sobre les actualitzacions

en: Learn more about updating PHP
ca: Aprèn més sobre com actualitzar el PHP

en: Learn more about us
ca: Aprèn més sobre nosaltres.

en: Learn more about usage limits.
ca: Més informació sobre els límits d'ús.

en: Learn more about what WordPress requires to run.
ca: Apreneu més sobre què necessita el WordPress per funcionar.

en: Learn more about why you should use HTTPS
ca: Apreneu més sobre per què hauríeu d'usar HTTPS

en: Learn more here
ca: Més informació aquí

en: Learn more link .
ca: Enllaç amb més informació.

en: Learn more ›
ca: Llegeix més

en: Learn more.
ca: Més informació.

en: Leave a Comment
ca: Feu un comentari

en: Leave a Reply
ca: Deixa un comentari

en: Leave a Reply to %s
ca: Respon a %s

en: Leave a comment
ca: Deixa un comentari

en: Leave a reply
ca: Deixa un comentari

en: Leave a reply to %s
ca: Deixa una resposta a %s

en: Leave blank for unlimited re-downloads.
ca: Deixeu en blanc per a un nombre iŀlimitat de re-descàrregues.

en: Leave this box unchecked if you do not want to pull suggested extensions from Woo.com. You will see a static list of extensions instead.
ca: Deixeu aquesta casella sense marcar si no voleu que Woo.com us suggereixi extensions. Veureu una llista estàtica d'extensions en el seu lloc.

en: Leave this box unchecked if you do not want to see suggested extensions.
ca: No marqueu aquesta opció si no voleu veure extensions recomanades.

en: Lebanese pound
ca: Lliura libanesa

en: Lebanon
ca: Líban

en: Left
ca: Esquerra

en: Left Sidebar
ca: Barra lateral esquerra

en: Left with space
ca: Esquerra amb espai

en: Legacy
ca: Heretat

en: Legacy API
ca: API antiga

en: Legacy API v3 (deprecated)
ca: API v3 heretada (obsoleta)

en: Legacy shipping methods (flat rate, international flat rate, local pickup and delivery, and free shipping) are deprecated but will continue to work as normal for now. <b><em>They will be removed in future versions of WooCommerce</em></b>. We recommend disabling these and setting up new rates within shipping zones as soon as possible.
ca: Els mètodes d'enviament heretats (tarifa plana, tarifa plana internacional, recollida i enviament local, i enviament gratuït) estan obsolets però continuaran funcionant de manera normal per ara. <b><em>Se suprimiran en versions futures de WooCommerce</em></b>. Recomanem desactivar-los i configurar tarifes noves dins de les zones d'enviament tan aviat com sigui possible.

[ctx: Legend label in stats all-time views table]
en: Fewer Views
ca: Menys visites

[ctx: Legend label in stats all-time views table]
en: More Views
ca: Més visites

[ctx: Legend label in stats post trends visualization]
en: Fewer Posts
ca: Menys entrades

[ctx: Legend label in stats post trends visualization]
en: More Posts
ca: Més entrades

en: Length
ca: Longitud

en: Length (%s)
ca: Longitud (%s)

en: Length x width x height in decimal form
ca: Longitud x amplada x alçada en format decimal

en: Length:
ca: Longitud:

en: Lesotho loti
ca: Loti de Lesotho

en: Let's go
ca: Anem-hi

en: Let's go!
ca: Anem-hi!

en: Lets you charge a fixed rate for shipping.
ca: Us permet cobrar una tarifa fixa per l'enviament.

en: Letter
ca: Lletra

en: Level
ca: Nivell

en: Level threshold
ca: Llindar de nivell

en: Level up your email marketing with %1$sMailPoet%2$s
ca: Milloreu el vostre màrqueting per correu electrònic mitjançant %1$sMailPoet%2$s

en: León
ca: Lleó

en: Liberia
ca: Libèria

en: Liberian dollar
ca: Dòlar de Libèria

en: Library
ca: Mediateca

en: Libya
ca: Líbia

en: Libyan Arab Jamahiriya
ca: Líbia

en: Libyan dinar
ca: Dinar libi

en: Lifetime Subscription
ca: Subscripció de per vida

en: Light
ca: Clar

en: Like
ca: M'agrada

en: Like this
ca: T'agrada?

en: Like this:
ca: T'agrada:

en: Likely direct inclusion of %1$s in order to use %2$s. This is very wrong. Hook the %2$s call into the %3$s action instead.
ca: Possible inclusió directa de %1$s per usar %2$s. Això és molt dolent. Enganxeu la crida %2$s a l'acció %3$s per contra.

en: Likely direct inclusion of wp-admin/includes/template.php in order to use add_meta_box(). This is very wrong. Hook the add_meta_box() call into the add_meta_boxes action instead.
ca: Probablement s'ha inclòs el fitxer wp-admin/includes/template.php per utilitzar la funció add_meta_box(). Això és molt dolent. Per contra, crideu a la funció add_meta_box() des de dintre de l'acció add_meta_boxes.

en: Likes
ca: M'agrada

en: Limit meta_data to specific keys.
ca: Limita meta_data a claus específiques.

en: Limit purchases to 1 item per order
ca: Limita les compres a 1 article per comanda

en: Limit response to comments published after a given ISO8601 compliant date.
ca: Limita la resposta a comentaris publicats després d'una data en l'estàndard ISO8601.

en: Limit response to comments published before a given ISO8601 compliant date.
ca: Limita la resposta a comentaris publicats abans d'una data en l'estàndard ISO8601.

en: Limit response to objects excluding emails.
ca: Limita la resposta als objectes, excloent els correus electrònics.

en: Limit response to objects excluding specific countries.
ca: Limita la resposta a objectes que exclouen països específics.

en: Limit response to objects excluding specific names.
ca: Limita la resposta a objectes que exclouen noms específics.

en: Limit response to objects excluding specific usernames.
ca: Limita la resposta a objectes que exclouen noms d'usuari específics.

en: Limit response to objects including emails.
ca: Limita la resposta als objectes, incloent els correus electrònics.

en: Limit response to objects last active after (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
ca: Limita la resposta als objectes actius per última vegada després de (o en) una data/hora determinada d'acord amb la norma ISO8601.

en: Limit response to objects last active before (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
ca: Limita la resposta als objectes actius per última vegada abans de (o en) una data/hora determinada d'acord amb la norma ISO8601.

en: Limit response to objects last active between two given ISO8601 compliant datetime.
ca: Limita la resposta als objectes actius per última vegada entre dues dates d'acord amb la norma ISO8601.

en: Limit response to objects registered after (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
ca: Limita la resposta als objectes registrats després (o en) una data/hora determinada d'acord amb la norma ISO8601.

en: Limit response to objects registered before (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
ca: Limita la resposta als objectes registrats abans (o en) una data/hora determinada d'acord amb la norma ISO8601.

en: Limit response to objects that don't have a specified ip address.
ca: Limita la resposta als objectes que no tenen una adreça IP especificada.

en: Limit response to objects that don't have the specified customer ids.
ca: Limita la resposta als objectes que no tenen els IDs de client especificats.

en: Limit response to objects that don't have the specified user ids.
ca: Limita la resposta als objectes que no tenen els IDs d'usuari especificats.

en: Limit response to objects that have a specified ip address.
ca: Limita la resposta als objectes que tenen una adreça IP especificada.

en: Limit response to objects that have the specified customer ids.
ca: Limita la resposta als objectes que tenen els IDs de client especificats.

en: Limit response to objects that have the specified user ids.
ca: Limita la resposta als objectes que tenen els IDs d'usuari especificats.

en: Limit response to objects with a customer field containing the search term. Searches the field provided by `searchby`.
ca: Limita la resposta als objectes amb un camp de client que contingui el terme de cerca. Cerca el camp proporcionat per `searchby`.

en: Limit response to objects with a total order spend between two given numbers.
ca: Limita la resposta als objectes amb un total de despesa de comanda entre dos nombres determinats.

en: Limit response to objects with a total order spend greater than or equal to given number.
ca: Limita la resposta als objectes amb un total de despesa de comanda superior o igual a un nombre determinat.

en: Limit response to objects with a total order spend less than or equal to given number.
ca: Limita la resposta als objectes amb un total de despesa de comanda inferior o igual a un nombre determinat.

en: Limit response to objects with an average order spend between two given numbers.
ca: Limita la resposta als objectes amb una despesa mitjana de comanda entre dos nombres determinats.

en: Limit response to objects with an average order spend greater than or equal to given number.
ca: Limita la resposta als objectes amb una despesa mitjana de comanda superior o igual a un nombre determinat.

en: Limit response to objects with an average order spend less than or equal to given number.
ca: Limita la resposta als objectes amb una despesa mitjana de comanda inferior o igual a un nombre determinat.

en: Limit response to objects with an order count between two given integers.
ca: Limita la resposta a objectes amb un nombre de comandes entre dos enters donats.

en: Limit response to objects with an order count greater than or equal to given integer.
ca: Limita la resposta a objectes amb un nombre de comandes superior o igual a l'enter donat.

en: Limit response to objects with an order count less than or equal to given integer.
ca: Limita la resposta a objectes amb un nombre de comandes inferior o igual a l'enter donat.

en: Limit response to objects with last order after (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
ca: Limita la resposta a objectes amb l'última comanda després de (o en) una data/hora determinada d'acord amb la norma ISO8601.

en: Limit response to objects with last order before (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
ca: Limita la resposta a objectes amb l'última comanda abans de (o en) una data/hora determinada d'acord amb la norma ISO8601.

en: Limit response to objects with specific countries.
ca: Limita la resposta a objectes amb països específics.

en: Limit response to objects with specific names.
ca: Limita la resposta a objectes amb noms específics.

en: Limit response to objects with specific usernames.
ca: Limita la resposta a objectes amb noms d'usuari específics.

en: Limit response to posts modified after a given ISO8601 compliant date.
ca: Limita la resposta a les entrades modificades després d'una data determinada conforme a la norma ISO8601.

en: Limit response to posts modified before a given ISO8601 compliant date.
ca: Limita la resposta a les entrades modificades abans d'una data determinada conforme a la norma ISO8601.

en: Limit response to posts published after a given ISO8601 compliant date.
ca: Limita la resposta a entrades publicades després d'una data en l'estàndard ISO8601.

en: Limit response to posts published before a given ISO8601 compliant date.
ca: Limita la resposta a entrades publicades abans d'una data en l'estàndard ISO8601.

en: Limit response to resources created after a given ISO8601 compliant date.
ca: Limita la resposta a recursos creats després d'una data escrita en format ISO8601.

en: Limit response to resources created before a given ISO8601 compliant date.
ca: Limita la resposta a recursos creats abans d'una data escrita en format ISO8601.

en: Limit response to resources modified after a given ISO8601 compliant date.
ca: Limita la resposta a recursos creats després d'una data escrita en format ISO8601.

en: Limit response to resources modified before a given ISO8601 compliant date.
ca: Limita la resposta a recursos creats després d'una data escrita en format ISO8601.

en: Limit response to resources published after a given ISO8601 compliant date.
ca: Limita la resposta a recursos publicats després d'una data en l'estàndard ISO8601

en: Limit response to resources published before a given ISO8601 compliant date.
ca: Limita la resposta a recursos publicats abans d'una data escrita en format ISO8601.

en: Limit response to resources with orders published after a given ISO8601 compliant date.
ca: Limita la resposta a recursos publicats després d'una determinada data d'acord amb la norma ISO8601.

en: Limit response to resources with orders published before a given ISO8601 compliant date.
ca: Limita la resposta a recursos publicats abans d'una determinada data d'acord amb la norma ISO8601.

en: Limit response to reviews published before a given ISO8601 compliant date.
ca: Limita la resposta a valoracions publicades abans d'una data escrita en format ISO8601.

en: Limit response to specific fields. Defaults to all fields.
ca: Limita la resposta a camps específics. Per defecte són tots els camps.

en: Limit response to specific report stats. Allowed values: %s.
ca: Limita la resposta a estadístiques d'informes específics. Valors permesos: %s.

en: Limit result set based on relationship between multiple taxonomies.
ca: Limita el conjunt de resultats en base a la relació entre múltiples taxonomies.

en: Limit result set to all items except those of a particular parent ID.
ca: Limita el conjunt de resultats a tots els elements excepte els que tenen un ID del pare específic.

en: Limit result set to all items that have the specified term assigned in the categories taxonomy.
ca: Limita els resultats a tots els articles que tenen el terme especificat assignat en la taxonomia de categories.

en: Limit result set to all items that have the specified term assigned in the taxes taxonomy.
ca: Limita els resultats a tots els articles que tenen el terme especificat assignat en la taxonomia d'impostos.

en: Limit result set to attachments of a particular MIME type.
ca: Limita el conjunt de resultats a adjunts d'un tipus MIME específic.

en: Limit result set to attachments of a particular media type.
ca: Limita el conjunt de resultats a adjunts d'un tipus de mèdia específic.

en: Limit result set to blocks matching the search term.
ca: Limita el conjunt de resultats als blocs que coincideixen amb el terme de cerca.

en: Limit result set to comments assigned a specific status. Requires authorization.
ca: Limita el conjunt de resultats a comentaris amb un estat específic. Necessita autorització.

en: Limit result set to comments assigned a specific type. Requires authorization.
ca: Limita el conjunt de resultats a comentaris assignats a un tipus específic. Necessita autorització.

en: Limit result set to comments assigned to specific post IDs.
ca: Limita el conjunt de resultats a comentaris assignats a identificadors d'entrada específics.

en: Limit result set to comments assigned to specific user IDs. Requires authorization.
ca: Limita el conjunt de resultats a comentaris assignats a identificadors d'usuaris específics. Necessita autorització.

en: Limit result set to comments of specific parent IDs.
ca: Limita el conjunt de resultats a comentaris amb identificadors de pares específics.

en: Limit result set to coupons assigned specific coupon IDs.
ca: Limita els resultats a cupons als quals se'ls han assignat IDs de cupó específics.

en: Limit result set to featured products.
ca: Limita els resultats a productes destacats.

en: Limit result set to items assigned a stock report type.
ca: Limita els resultats a articles assignats a un tipus d'informe d'inventari.

en: Limit result set to items assigned one or more tax rates.
ca: Limita els resultats a articles assignats a una o més taxes d'impostos.

en: Limit result set to items except those with specific terms assigned in the %s taxonomy.
ca: Limita el conjunt de resultats als elements, excepte a aquells amb termes específics assignats a la taxonomia %s.

en: Limit result set to items that are sticky.
ca: Limita el conjunt de resultats a elements fixats.

en: Limit result set to items that don't have the specified coupon(s) assigned.
ca: Limita els resultats a articles que no tenen assignat el(s) cupó(ns) especificat(s).

en: Limit result set to items that don't have the specified order ids.
ca: Limita els resultats a articles que no tenen els IDs de comanda especificats.

en: Limit result set to items that don't have the specified order status.
ca: Limita els resultats a articles que no tenen l'estat de comanda especificat.

en: Limit result set to items that don't have the specified parent product(s).
ca: Limita els resultats a articles que no tenen el(s) producte(s) pare(s) especificat(s).

en: Limit result set to items that don't have the specified product(s) assigned.
ca: Limita els resultats a articles que no tenen el(s) producte(s) especificat(s) assignat(s).

en: Limit result set to items that don't have the specified tax rate(s) assigned.
ca: Limita els resultats a articles que no tenen la(es) taxa(es) d'impostos especificada(es) assignada(es).

en: Limit result set to items that don't have the specified variation(s) assigned.
ca: Limita els resultats a articles que no tenen la(es) variació(ns) especificada(es) assignada(es).

en: Limit result set to items that have the specified coupon(s) assigned.
ca: Limita els resultats a articles que tenen assignat el(s) cupó(ns) especificat(s).

en: Limit result set to items that have the specified order ids.
ca: Limita els resultats a articles que tenen els IDs de comanda especificats.

en: Limit result set to items that have the specified order status.
ca: Limita els resultats a articles que tenen l'estat de comanda especificat.

en: Limit result set to items that have the specified parent product(s).
ca: Limita els resultats a articles que tenen el(s) producte(s) pare(s) especificat(s).

en: Limit result set to items that have the specified product(s) assigned.
ca: Limita els resultats a articles que tenen el(s) producte(s) especificat(s) assignat(s).

en: Limit result set to items that have the specified rate ID(s) assigned.
ca: Limita els resultats a articles que tenen la(es) taxa(es) especificada(es) assignada(es).

en: Limit result set to items that have the specified tax rate(s) assigned.
ca: Limita els resultats a articles que tenen la(es) taxa(es) d'impostos especificada(es) assignada(es).

en: Limit result set to items that have the specified variation(s) assigned.
ca: Limita els resultats a articles que tenen la(es) variació(ns) especificada(es) assignada(es).

en: Limit result set to items with particular parent IDs.
ca: Limita el conjunt de resultats a aquells que tinguen ID dels pares específics.

en: Limit result set to items with specific terms assigned in the %s taxonomy.
ca: Limita el conjunt de resultats als elements amb els termes específics assignats en la taxonomia %s.

en: Limit result set to orders assigned a specific customer.
ca: Limita els resultats a comandes d'un client determinat.

en: Limit result set to orders assigned a specific product.
ca: Limita els resultats a comandes d'un producte determinat.

en: Limit result set to orders assigned a specific status.
ca: Limita els resultats a comandes amb un estat determinat.

en: Limit result set to orders matching part of an order number.
ca: Limita els resultats a comandes que coincideixen en part amb un número de comanda.

en: Limit result set to orders that don't include products with the specified attributes.
ca: Limita els resultats a comandes que no inclouen productes amb els atributs especificats.

en: Limit result set to orders that have the specified customer_type
ca: Limita els resultats a comandes que tenen el customer_type especificat.

en: Limit result set to orders that include products with the specified attributes.
ca: Limita els resultats a comandes que inclouen productes amb els atributs especificats.

en: Limit result set to orders which have specific statuses.
ca: Limita els resultats a comandes que tinguin estats específics.

en: Limit result set to posts assigned one or more statuses.
ca: Limita el conjunt de resultats a entrades assignades a un o més estats.

en: Limit result set to posts assigned to specific authors.
ca: Limita el conjunt de resultats a entrades assignades a autors específics.

en: Limit result set to posts with a specific menu_order value.
ca: Limita el conjunt de resultats a entrades amb un valor de menu_order específic.

en: Limit result set to posts with one or more specific slugs.
ca: Limita el conjunt de resultats a entrades amb un o més resums específics.

en: Limit result set to products assigned a specific category ID.
ca: Limita els resultats a productes amb un identificador de categoria determinat.

en: Limit result set to products assigned a specific shipping class ID.
ca: Limita els resultats a productes assignats a un identificador de classe d'enviament determinat.

en: Limit result set to products assigned a specific status.
ca: Limita els resultats a productes amb un estat determinat.

en: Limit result set to products assigned a specific tag ID.
ca: Limita els resultats a productes amb un identificador d'etiqueta determinat.

en: Limit result set to products assigned a specific type.
ca: Limita els resultats a productes d'un tipus determinat.

en: Limit result set to products based on a maximum price, provided using the smallest unit of the currency.
ca: Limita els resultats a productes en funció d'un preu màxim, proporcionat mitjançant la unitat més petita de la moneda.

en: Limit result set to products based on a maximum price.
ca: Limita els resultats a productes basats en un preu màxim.

en: Limit result set to products based on a minimum price, provided using the smallest unit of the currency.
ca: Limita els resultats a productes en funció d'un preu mínim, proporcionat mitjançant la unitat més petita de la moneda.

en: Limit result set to products based on a minimum price.
ca: Limita els resultats a productes basats en un preu mínim.

en: Limit result set to products in stock or out of stock.
ca: Limita els resultats a productes amb o sense existències.

en: Limit result set to products on sale.
ca: Limita els resultats a productes en venda.

en: Limit result set to products that are low or out of stock. (Deprecated)
ca: Limita els resultats a productes amb poques existències o que estiguin esgotats. (Obsolet)

en: Limit result set to products with a certain average rating.
ca: Limita els resultats a productes amb una certa valoració mitjana.

en: Limit result set to products with a specific SKU.
ca: Limita els resultats a productes amb un codi de producte determinat.

en: Limit result set to products with a specific attribute term ID (required an assigned attribute).
ca: Limita els resultats a productes amb un identificador de terme d'atribut determinat (requereix un atribut assignat).

en: Limit result set to products with a specific attribute.
ca: Limita els resultats a productes amb un atribut determinat.

en: Limit result set to products with a specific attribute. Use the taxonomy name/attribute slug.
ca: Limita els resultats a productes amb un atribut específic. Utilitzeu l'àlies del nom/atribut de la taxonomia.

en: Limit result set to products with a specific slug.
ca: Limita els resultats a entrades amb un àlies determinat.

en: Limit result set to products with a specific tax class.
ca: Limita el conjunt de resultats a productes amb un tipus de taxa específica.

en: Limit result set to products with or without price.
ca: Limita els resultats a productes amb o sense preu.

en: Limit result set to products with selected global attributes.
ca: Limita els resultats a productes amb els atributs globals seleccionats.

en: Limit result set to products with specific SKU(s). Use commas to separate.
ca: Limita els resultats a productes amb referència específics. Utilitzeu comes com a separador.

en: Limit result set to products with specific slug(s). Use commas to separate.
ca: Limita els resultats a productes amb àlies específics. Utilitzeu comes com a separador.

en: Limit result set to products with specified attributes.
ca: Limita els resultats a productes amb uns atributs específics.

en: Limit result set to products with specified stock status.
ca: Limita els resultats a productes amb un estat d'estoc específic

en: Limit result set to resources assigned to a specific parent. Applies to hierarchical taxonomies only.
ca: Limita els resultats a recursos assignats a un pare específic. S’aplica només a les taxonomies jeràrquiques.

en: Limit result set to resources assigned to a specific product.
ca: Limita els resultats a recursos assignats a un producte específic.

en: Limit result set to resources with a specific code.
ca: Limita els resultats a recursos amb un codi específic.

en: Limit result set to resources with a specific email.
ca: Limita els resultats a recursos amb un correu electrònic determinat.

en: Limit result set to resources with a specific role.
ca: Limita els resultats a recursos amb un perfil determinat.

en: Limit result set to resources with a specific slug.
ca: Limita els resultats a recursos amb un àlies determinat.

en: Limit result set to returning or new customers.
ca: Limita els resultats a clients habituals o nous.

en: Limit result set to reviews assigned a specific status.
ca: Limita els resultats a les ressenyes assignades a un estat específic.

en: Limit result set to reviews assigned to specific product IDs.
ca: Limita els resultats a ressenyes assignades a identificadors de producte específics.

en: Limit result set to reviews assigned to specific user IDs.
ca: Limita els resultats a les ressenyes assignades a identificadors d'usuari específics.

en: Limit result set to reviews from specific category IDs.
ca: Limita els resultats a ressenyes d'identificadors de categoria específiques.

en: Limit result set to reviews from specific product IDs.
ca: Limita els resultats a ressenyes d'identificadors de producte específics.

en: Limit result set to specific IDs.
ca: Limita el conjunt de resultats a uns identificadors específics.

en: Limit result set to specific amount of suggested products.
ca: Limita els resultats a una quantitat específica de productes suggerits.

en: Limit result set to specific ids.
ca: Limita el conjunt de resultats a uns identificadors específics.

en: Limit result set to specific product categorie ids.
ca: Limita els resultats als identificadors de categoria de producte específics.

en: Limit result set to specific product tag ids.
ca: Limita els resultats a identificadors d'etiqueta de producte específics.

en: Limit result set to specific types of refunds.
ca: Limita els resultats a tipus de reemborsament específics.

en: Limit result set to terms assigned to a specific parent.
ca: Limita el conjunt de termes assignats a un pare específic.

en: Limit result set to terms assigned to a specific post.
ca: Limita el conjunt de termes assignats a una entrada específica.

en: Limit result set to terms with one or more specific slugs.
ca: Limita la cerca a resultats amb un o més termes relacionats.

en: Limit result set to that from a specific author email.
ca: Limita els resultats als del correu electrònic d'un autor específic.

en: Limit result set to that from a specific author email. Requires authorization.
ca: Limita el conjunt de resultats a aquells d'un autor amb una adreça de correu electrònic específica. Necessita autorització.

en: Limit result set to themes assigned one or more statuses.
ca: Limita el conjunt de resultats a temes assignats a un o més estats.

en: Limit result set to those of particular parent IDs.
ca: Limita el conjunt de resultats a aquells que tinguen ID dels pares específics.

en: Limit result set to users matching at least one specific capability provided. Accepts csv list or single capability.
ca: Limita el conjunt de resultats a usuaris que coincideixin al menys amb una capacitat especifica proporcionada. Accepta llistes en CSV o una única capacitat.

en: Limit result set to users matching at least one specific role provided. Accepts csv list or single role.
ca: Limita el conjunt de resultats a usuaris que encaixen com a mínim a un rol especificat. Accepta una llista separada per comes, o un rol individual.

en: Limit result set to users who are considered authors.
ca: Limiteu el conjunt de resultats als usuaris que es consideren autors.

en: Limit result set to users who have published posts.
ca: Limita el conjunt de resultats a usuaris que han publicat entrades.

en: Limit result set to users with one or more specific slugs.
ca: Limita la cerca a usuaris amb un o més termes relacionats.

en: Limit result set to variations in the specified categories.
ca: Limita els resultats a variacions que es troben a les categories específiques.

en: Limit result set to variations not in the specified categories.
ca: Limita els resultats a variacions que no es troben a les categories específiques.

en: Limit result set to variations that don't include the specified attributes.
ca: Limita els resultats a variacions que no inclouen els atributs específics.

en: Limit result set to variations that include the specified attributes.
ca: Limita els resultats a variacions que inclouen els atributs específics.

en: Limit result set to webhooks assigned a specific status.
ca: Limita els resultats a webhooks assignats a un estat específic.

en: Limit result to customers or internal notes.
ca: Limita el resultat a clients o notes internes.

en: Limit result to items from the specified categories.
ca: Limita els resultats a articles de les categories especificades.

en: Limit result to items with specified customer ids.
ca: Limita els resultats a articles amb IDs de client especificats.

en: Limit result to items with specified product ids.
ca: Limita els resultats a articles amb IDs de producte especificats.

en: Limit result to items with specified user ids.
ca: Limita els resultats a articles amb identificadors d'usuari especificats.

en: Limit result to items with specified variation ids.
ca: Limita els resultats a articles amb IDs de variació especificats.

en: Limit results to coupons with codes matching a given string.
ca: Limita els resultats a cupons amb codis que coincideixin amb una cadena concreta.

en: Limit results to items of an object type.
ca: Limita els resultats a elements d'un tipus d'objecte.

en: Limit results to items of one or more object subtypes.
ca: Limita els resultats a elements d'un o més subtipus d'objectes.

en: Limit results to taxonomies associated with a specific post type.
ca: Limita els resultats a taxonomies associades a un tipus d'entrada específic.

en: Limit results to those matching a category ID.
ca: Limita els resultats als quals coincideixen amb un identificador de categoria.

en: Limit results to those matching a keyword ID.
ca: Limita els resultats als quals coincideixen amb un identificador de paraula clau.

en: Limit results to those matching a pattern (slug).
ca: Limita els resultats als quals coincideixen amb un patró (àlies).

en: Limit results to those matching a string.
ca: Limita els resultats als quals coincideixen amb una cadena de text.

en: Limit results to those with a SKU that partial matches a string.
ca: Limita els resultats a aquells amb un SKU que coincideixi parcialment amb una cadena.

en: Limit stats fields to the specified items.
ca: Limita els camps d'estadística a articles especificats.

en: Limit to specific ZIP/postcodes
ca: Limita a codis postals específics

en: Limit to the specified post id.
ca: Límit de l'identificador d'entrada especificat.

en: Limit to the specified template part area.
ca: Limita a l'àrea de la secció de plantilla especificada.

en: Limit usage to X items
ca: Limita l'ús a X articles

en: Limits results to plugins with the given status.
ca: Limita els resultats d'extensions amb l'estat proporcionat.

en: Line #
ca: Línia #

en: Line %s
ca: Línia %s

en: Line Height
ca: Alçada de la línia

en: Line item meta data.
ca: Metadades de l'article de la línia.

en: Line items data.
ca: Dades dels articles de la línia.

en: Line subtotal (before discounts).
ca: Subtotal de la línia (abans dels descomptes).

en: Line subtotal (the price of the product before coupon discounts have been applied).
ca: Subtotal de la línia (el preu del producte abans d'aplicar els descomptes de cupó).

en: Line subtotal tax (before discounts).
ca: Subtotal d'impostos de la línia (abans dels descomptes).

en: Line subtotal tax.
ca: Subtotal d'impostos de la línia.

en: Line taxes.
ca: Impostos de la línia.

en: Line total (after discounts).
ca: Total de la línia (després dels descomptes).

en: Line total (the price of the product after coupon discounts have been applied).
ca: Total de la línia (el preu del producte un cop s'han aplicat els descomptes de cupó).

en: Line total tax (after discounts).
ca: Total d'impostos de la línia (després dels descomptes).

en: Line total tax.
ca: Total d'impostos de la línia.

en: Lines of taxes applied to items and shipping.
ca: Línies d’impostos aplicades a articles i enviaments.

en: Link
ca: Enllaç

en: Link (⌘-shift-a)
ca: Enllaç (⌘-shift-a)

en: Link CSS Class
ca: Classe CSS de l'enllaç

en: Link Categories
ca: Categories d'enllaços

en: Link Category
ca: Categoria d'enllaços

en: Link ID
ca: Identificador de l'enllaç

en: Link Image To:
ca: Enllaça la Imatge amb:

en: Link Rel
ca: Relatiu a l'enllaç

en: Link Relationship (XFN)
ca: Relació amb l'enllaç (XFN)

en: Link Target
ca: Destinació de l'enllaç

en: Link Text
ca: Text de l'enllaç

en: Link To
ca: Enllaça a

en: Link URL
ca: Enllaç URL

en: Link URL (when the image is clicked):
ca: URL de l'enllaç (quan es fa clic a la imatge):

en: Link Visibility
ca: Visibilitat de l'enllaç

en: Link account with WordPress.com
ca: Enllaça el compte amb WordPress.com

en: Link added.
ca: Enllaç afegit.

[ctx: Link anchor (TinyMCE)]
en: Anchor
ca: Àncora

[ctx: Link anchors (TinyMCE)]
en: Anchors
ca: Àncores

en: Link color
ca: Color de l'enllaçs

en: Link copied to clipboard.
ca: S'ha copiat l'enllaç al porta-retalls.

en: Link inserted.
ca: S'ha inserit l'enllaç.

en: Link not found.
ca: No s'ha trobat l'enllaç.

en: Link options
ca: Opcions d'enllaç

en: Link previous orders
ca: Enllaça amb comandes anteriors

en: Link rating
ca: Valoració de l'enllaç

en: Link selected.
ca: S'ha seleccionat l'enllaç.

en: Link text
ca: Text de l'enllaç

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
ca: Text de l'enllaç, p. e. "Peticions de rescat (PDF)"

en: Link thumbnails to:
ca: Enllaça miniatures a:

en: Link title
ca: Títol de l'enllaç

en: Link to Attachment Page
ca: Enllaça a la pàgina de les adjuncions

[ctx: Link to Customizer]
en: Customize your site
ca: Personalitza el lloc web

en: Link to Media File
ca: Enllaça a un mèdia

[ctx: Link to edit an HTML form field in contact form builder]
en: edit
ca: edita

en: Link to image
ca: Enllaça a la Imatge

en: Link to the external product
ca: Enllaç al producte extern

en: Link to the external product is an invalid URL.
ca: L'enllaç al producte extern és un URL no vàlid.

en: Link to:
ca: Enllaç a:

en: Linked Products
ca: Productes enllaçats

en: Linked products
ca: Productes enllaçats

en: Links
ca: Enllaços

en: Links for %s
ca: Enllaços amb %s

en: Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.
ca: Els enllaços de la barra d'eines a la part superior de la pantalla, connecten el tauler amb el frontal de la pàgina web, i proporcionen accés al vostre perfil i informació útil sobre el WordPress.

en: Links list
ca: Llista dels enllaços

en: Links may be separated into Link Categories; these are different than the categories used on your posts.
ca: Els enllaços es poden separar en categories d'enllaços; aquestes són diferents de les categories usades en les entrades.

en: Links to services that you use across the web.
ca: Enllaça als serveis que useu al llarg del web.

en: Links to your blog's RSS feeds
ca: Enllaços al canal de subscripció RSS del bloc

en: Links to your websites, blogs, or any other sites that help describe who you are.
ca: Enllaça amb les vostres pàgines web, blocs, o altres llocs webs que puguen ajudar a descriure com sou.

[ctx: Links widget]
en: Random
ca: Aleatori

en: Lisbon
ca: Lisboa

en: List
ca: Llista

en: List 1 postcode per line
ca: Indica 1 codi postal per línia

en: List additional tax classes you need below (1 per line, e.g. Reduced Rates). These are in addition to "Standard rate" which exists by default.
ca: Enumereu les llistes de classes de taxes addicionals que necessiteu a continuació (1 per línia, per exemple, tarifes reduïdes). Aquestes són addicionals a la "Tarifa estàndard" que existeix per defecte.

en: List item
ca: Llista d'elements

en: List of allowed billing emails to check against when an order is placed. Separate email addresses with commas. You can also use an asterisk (*) to match parts of an email. For example "*@gmail.com" would match all gmail addresses.
ca: Llista de correus electrònics permesos per comprovar quan es fa una comanda. Separeu les adreces de correu electrònic amb comes. També podeu utilitzar un asterisc (*) per fer coincidir parts d'un correu electrònic. Per exemple, «*@gmail.com» coincideix amb totes les adreces de Gmail.

en: List of allowed block types.
ca: Llista de tipus de blocs permesos.

en: List of allowed mime types and file extensions.
ca: Llista de tipus mime permesos i extensions de fitxer.

en: List of applied cart coupons.
ca: Llista de cupons aplicats a la cistella.

en: List of assigned attribute terms.
ca: Llista de termes d’atributs assignats.

en: List of attribute slug(s). If a term ID is provided, this will be ignored.
ca: Llista d'àlies d'atributs. Si es proporciona un identificador de terme, aquest s'ignorarà.

en: List of attribute term IDs.
ca: Llista d'identificadors de termes d'atribut.

en: List of attributes (taxonomy terms) assigned to the product. For variable products, these are mapped to variations (see the `variations` field).
ca: Llista d'atributs (termes de taxonomia) assignats al producte. Per als productes variables, aquests s'assignen a les variacions (vegeu el camp «variacions»).

en: List of attributes.
ca: Llista d'atributs.

en: List of available font weights, separated by a space.
ca: Llista de pesos de tipus de lletra disponibles, separats per un espai.

en: List of available payment method IDs that can be used to process the order.
ca: Llista dels identificadors de mètodes de pagament disponibles que es poden utilitzar per processar la comanda.

en: List of available shipping rates for the cart.
ca: Llista de tarifes d’enviament disponibles per a la cistella.

en: List of available term names of the attribute.
ca: Llista de noms de terme de l'atribut disponibles.

en: List of billing address data.
ca: Llista de les dades de l'adreça de facturació.

en: List of cart fees.
ca: Llista de quotes de la cistella.

en: List of cart item errors, for example, items in the cart which are out of stock.
ca: Llista d’errors d'articles de la cistella, per exemple, articles de la cistella que estan esgotats.

en: List of cart items the returned shipping rates apply to.
ca: Llista d'articles de la cistella als quals s'apliquen les tarifes d'enviament retornades.

en: List of cart items.
ca: Llista d'articles de la cistella.

en: List of categories
ca: Llista de categories

en: List of categories with their product counts
ca: Llista de categories amb el seu nombre de productes

en: List of categories, if applicable.
ca: Llista de categories, si s’escau.

en: List of categories.
ca: Llista de categories.

en: List of category IDs the coupon applies to.
ca: Llista d'identificadors de categories als quals s'aplica el cupó.

en: List of category IDs the coupon does not apply to.
ca: Llista d'identificadors de categories als quals no s'aplica el cupó.

en: List of city names. Introduced in WooCommerce 5.3.
ca: Llista de noms de ciutats. Introduït a WooCommerce 5.3.

en: List of countries on this continent.
ca: Llista de països d'aquest continent.

en: List of created resources.
ca: Llista de recursos creats.

en: List of cross-sell products IDs.
ca: Llista d'identificadors de productes de vendes creuades.

en: List of cross-sells items related to cart items.
ca: Llista d'articles de venda creuada relacionats amb articles de la cistella.

en: List of delete resources.
ca: Llista de recursos suprimits.

en: List of downloadable files.
ca: Llista de fitxers descarregables.

en: List of email addresses that can use this coupon.
ca: Llista d'adreces de correu electrònic que poden utilitzar aquest cupó.

en: List of extended deprecated tasks from the client side filter.
ca: Llista de tasques obsoletes ampliades del filtre del costat del client.

en: List of grouped products ID.
ca: Llista d'identificadors de productes agrupats.

en: List of images.
ca: Llista d'imatges.

en: List of menu items selected for deletion:
ca: Llista dels elements del menú seleccionats per a ser suprimits:

en: List of order coupons.
ca: Llista de cupons de comanda.

en: List of order product IDs, names, quantities.
ca: Llista d’IDs, noms, quantitats de productes de comanda.

en: List of postcodes / ZIPs. Introduced in WooCommerce 5.3.
ca: Llista de codis postals. Introduït a WooCommerce 5.3.

en: List of product IDs the coupon can be used on.
ca: Llista d'identificadors de productes en els quals es pot utilitzar el cupó.

en: List of product IDs the coupon cannot be used on.
ca: Llista d'identificadors de productes en els quals no es pot utilitzar el cupó.

en: List of refunds.
ca: Llista de reemborsaments.

en: List of related products IDs.
ca: Llista d'identificadors de productes relacionats.

en: List of required payment gateway features to process the order.
ca: Llista de característiques de passarel·la de pagament obligatòries per processar la comanda.

en: List of sales reports.
ca: Llista d'informes de vendes.

en: List of shipping address data.
ca: Llista de dades d'adreces d'enviament.

en: List of shipping rates.
ca: Llista de tarifes d’enviament.

en: List of states in this country.
ca: Llista de províncies d'aquest país.

en: List of supported continents, countries, and states.
ca: Llista de continents, països i províncies disponibles.

en: List of supported currencies.
ca: Llista de monedes admeses.

en: List of supported states in a given country.
ca: Llista de províncies disponibles en un país donat.

en: List of tags, if applicable.
ca: Llista d'etiquetes, si s’escau.

en: List of tags.
ca: Llista d'etiquetes.

en: List of the missing image sizes of the attachment.
ca: Llista de les mides d'imatges perdudes de l'adjunt.

en: List of top sellers products.
ca: Llista dels productes més venuts.

en: List of up-sell products IDs.
ca: Llista d'identificadors de productes de vendes dirigides.

en: List of updated resources.
ca: Llista de recursos actualitzats.

en: List of upsell products IDs.
ca: Llista d'identificadors de productes de vendes dirigides.

en: List of user IDs (or guest email addresses) that have used the coupon.
ca: Llista d'identificadors d'usuari (o adreces de correu electrònic de visitants) que han utilitzat el cupó.

en: List of variation IDs, if applicable.
ca: Llista d'identificadors de variació, si s'escau.

en: List of variation attributes.
ca: Llista d'atributs de variació.

en: List of variations IDs.
ca: Llista d'identificadors de variacions.

en: List of variations.
ca: Llista de variacions.

en: List price
ca: Preu de catàleg

en: List products and create ads on Facebook and Instagram with <a href="https://woo.com/products/facebook/">Facebook for WooCommerce</a>
ca: Llisteu productes i creeu anuncis a Facebook i Instagram amb <a href="https://woo.com/products/facebook/">Facebook for WooCommerce</a>

en: List products and create ads on Facebook and Instagram with <a href="https://woocommerce.com/products/facebook/">Facebook for WooCommerce</a>
ca: Llisteu productes i creeu anuncis a Facebook i Instagram amb <a href="https://woocommerce.com/products/facebook/">Facebook for WooCommerce</a>

en: List products and create ads on Facebook and Instagram.
ca: Llisteu productes i creeu anuncis a Facebook i Instagram.

en: List the regions you'd like to include in your shipping zone. Customers will be matched against these regions.
ca: Enumereu les regions que voleu incloure a la vostra zona d'enviament. Els clients s'associaran a aquestes regions.

en: List view
ca: Llistat

en: Lists
ca: Llistes

en: Lithuania
ca: Lituània

en: Lithuanian
ca: Lituà

en: Live API password
ca: Contrasenya de l'API de producció

en: Live API signature
ca: Signatura de l'API de producció

en: Live API username
ca: Nom d'usuari de l'API de producció

en: Live Broadcast
ca: Transmissió en directe

en: Live Collaboration and offline persistence
ca: Col·laboració en directe i persistència fora de línia

en: Live Preview
ca: Previsualització

en: Live Preview &#8220;%s&#8221;
ca: Previsualitza el lloc web &#8220;%s&#8221;

en: Live Preview: %s
ca: Previsualització: %s

en: Live Support
ca: Suport en viu

en: Live preview theme: %s
ca: Previsualització en viu del tema: %s

en: Live social media site connections, powered by Jetpack
ca: Connexions en directe de llocs de xarxes socials, gràcies al Jetpack

en: LiveJournal Password
ca: Contrasenya del LiveJournal

en: LiveJournal Username
ca: Usuari del LiveJournal

en: LiveJournal is not responding to authentication requests. Please wait a while and then try again.
ca: El LiveJournal no respon a les sol·licituds d'autenticació. Si us plau, espereu una mica i torna-ho a provar.

en: Load billing address
ca: Carrega l'adreça de facturació

en: Load more
ca: Carrega més

[ctx: Load revision in editor]
en: Load
ca: Carrega

en: Load shipping address
ca: Carrega l'adreça d'enviament

en: Load the customer's billing information? This will remove any currently entered billing information.
ca: Voleu carregar la informació de facturació del client? Aquesta acció suprimirà qualsevol informació de facturació que ja hi hagi.

en: Load the customer's shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
ca: Voleu carregar la informació d'enviament del client? Aquesta acció suprimirà qualsevol informació d'enviament que ja hi hagi.

en: Load your <a href="%s">XML-RPC file</a>. It should say “XML-RPC server accepts POST requests only.” on a line by itself.
ca: Carregueu el vostre <a href="%s">fitxer XMLRPC</a>. Hauria de dir que «El servidor XML-RPC només accepta sol·licituds POST» en una línia.

en: Loading
ca: S'està carregant

en: Loading Comments...
ca: S'estan carregant els comentaris...

en: Loading more results... please wait.
ca: Espereu mentre s'està carregant més resultats...

en: Loading network orders
ca: S'estan carregant les comandes de la xarxa

en: Loading page, please wait.
ca: S’està carregant la pàgina, espereu.

en: Loading video...
ca: S'està carregant el vídeo...

en: Loading&#8230;
ca: Llegint&#8230;

en: Loading&hellip;
ca: S'està carregant&hellip;

en: Loading...
ca: S'està carregant...

en: Loading…
ca: S'està carregant...

en: Loads the next posts automatically when the reader approaches the bottom of the page.
ca: Carrega automàticament els missatges següents quan el lector s'apropa a la part inferior de la pàgina.

en: Local Pickup
ca: Recollida local

en: Local delivery
ca: Enviament local

en: Local delivery (legacy)
ca: Enviament local (heretat)

en: Local pickup
ca: Recollida local

en: Local pickup (legacy)
ca: Recollida local (heretat)

en: Local time is %s.
ca: L'hora local és %s.

en: Local time is <code>%1$s</code>
ca: L'hora local és <code>%1$s</code>

en: Local zone = California ZIP 90210 = Local pickup
ca: Zona local = Califòrnia CP 90210 = Recollida local

en: Locale for the user.
ca: Configuració local de l'usuari.

en: Locale used for the note title and content.
ca: Configuració local utilitzada per al títol i el contingut de la nota.

en: Locate
ca: Ubica

en: Location
ca: Localització

en: Location of the Ogg video file.
ca: Ubicació de l'arxiu de vídeo Ogg.

en: Location of the uploaded file.
ca: Ubicació del fitxer s'ha penjat.

en: Location, IP address and browser type: we’ll use this for purposes like estimating taxes and shipping
ca: Ubicació, adreça IP i tipus de navegador: utilitzarem això per a propòsits com ara estimar impostos i costos d'enviament

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Location: %s
ca: Ubicació: %s

en: Locations not covered by your other zones
ca: Ubicacions no cobertes per les teves altres zones

en: Locations outside all other zones
ca: Ubicacions fora de la resta de zones

en: Locked
ca: Blocat

en: Log
ca: Registre

en: Log %s out of all locations.
ca: Surt de la sessió de %s de tots els llocs.

en: Log In
ca: Entra

en: Log Out
ca: Surt

en: Log Out Everywhere
ca: Surt de totes les sessions

en: Log Out Everywhere Else
ca: Surt de qualsevol altre lloc

en: Log PayPal events, such as IPN requests, inside %s Note: this may log personal information. We recommend using this for debugging purposes only and deleting the logs when finished.
ca: Registra els esdeveniments de PayPal, com ara les soŀlicituds IPN, dins de %s Nota: això pot registrar informació personal. Recomanem utilitzar això només per a propòsits de depuració i suprimir els registres quan acabeu.

en: Log directory writable
ca: La carpeta de registres té permisos d'escriptura

en: Log directory.
ca: Directori de registres.

en: Log entries are stored in this database table: %s
ca: Les entrades del registre s'emmagatzemen en aquesta taula de la base de dades: %s

en: Log files are stored in this directory: %s
ca: Els fitxers de registre s'emmagatzemen en aquest directori: %s

en: Log in
ca: Entra

en: Log in to Download Files
ca: Entreu per baixar fitxers

en: Log in to Reply
ca: Entra per respondre

en: Log in to leave a Comment
ca: Entra per fer un comentari

en: Log out
ca: Surt

en: Log out of this account
ca: Surt del compte

en: Log storage
ca: Emmagatzematge de registres

en: Logged In
ca: ha entrat

en: Logged in as %1$s. <a href="%2$s">Edit your profile</a>. <a href="%3$s">Log out?</a>
ca: Connectat com a %1$s. <a href="%2$s">Editeu el vostre perfil</a>. <a href="%3$s">Voleu sortir?</a>

en: Logged in as %s
ca: Sessió iniciada com a %s.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>.
ca: Heu iniciat sessió com a <a href="%1$s">%2$s</a>.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out?</a>
ca: Identificat com <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Deixeu aquest compte">Sortim?</a>

en: Logged in as:
ca: Identificat com a:

en: Logger
ca: Registre

en: Logging
ca: Registre

en: Logging In…
ca: S'està entrant...

en: Logging in to LiveJournal failed. Check your username and password and try again.
ca: Ha fallat el registre al LiveJournal. Comproveu el vostre usuari i contrasenya i torneu-ho a provar.

en: Logging is disabled. It can be enabled in <a href="%s">Logs Settings</a>.
ca: El registre està desactivat. Es pot activar a la <a href="%s">configuració de registres</a>.

en: Login
ca: Identificar-se

en: Login &raquo;
ca: Entra &raquo;

en: Login Address (URL)
ca: Adreça d'inici de sessió (URL)

en: Login Name
ca: Nom d'usuari

en: Login failed
ca: L'entrada ha fallat

en: Login name for the user.
ca: Nom d'inici de sessió de l'usuari.

en: Login to Reply
ca: Inicia sessió per respondre

en: Login to leave a comment.
ca: Entra per fer un comentari.

en: Login via %s
ca: Inicia sessió amb %s

en: Logo
ca: Logotip

en: Logout
ca: Sortir

en: Logout &raquo;
ca: Surt &raquo;

en: Logs
ca: Registres

en: Logs settings
ca: Configuració de registres

en: London
ca: Londres

en: Longitude
ca: Longitud

en: Look for orders, customer info, and process refunds in one click with the Woo app.
ca: Cerqueu comandes, informació dels clients i processeu els reemborsaments mitjançant un sol clic amb l'aplicació Woo.

en: Looking for %1$s in %2$s
ca: S'està cercant %1$s en %2$s

en: Looking for a WooCommerce theme?
ca: Esteu cercant un tema per a WooCommerce?

en: Looking for a theme? You can search or browse the WordPress.org theme directory, install and preview themes, then activate them right here.
ca: Esteu cercant un tema? Podeu cercar o navegar el directori de temes de WordPress.org, instal·lar i previsualitzar temes, i després, activar-los aquí mateix.

en: Looking for the WooCommerce Helper?
ca: Cerqueu l'assistent de WooCommerce?

en: Looking to upgrade?
ca: Vols actualitzar?

en: Looks like something&#8217;s gone wrong. Wait a couple seconds, and then try again.
ca: Sembla que alguna cosa ha sortit malament. Espereu un parell de segons i torneu-ho a provar.

en: Looks like this is not the correct kind of file. Please link to an appropriate file instead.
ca: Sembla que no és el tipus correcte de fitxer. Enllaceu a un tipus de fitxer adequat.

en: Looks like this is not the correct kind of file. Please link to an audio file instead.
ca: Sembla que aquest no és el tipus correcte de fitxer. Si us plau, enllaceu a un fitxer d'àudio correcte.

en: Looks like you don't have any products. You can create one using the Add New button below.
ca: Sembla que no teniu productes. Podeu crear-ne un mitjançant el botó Afegeix nou a continuació.

en: Lookup tables are regenerating
ca: Les taules de cerca s'estan regenerant

en: Loop
ca: Llaç (Loop)

en: Loop video playback
ca: Reproducció del vídeo en bucle

en: Loopback request
ca: Sol·licitud de retrobucle

en: Loopback requests are used to run scheduled events, and are also used by the built-in editors for themes and plugins to verify code stability.
ca: Les sol·licituds de retrobucle s'utilitzen per executar esdeveniments planificats, i també s'usen pels editors integrats dels temes i extensions per verificar l'estabilitat del codi.

en: Lord Howe
ca: Illa de Lord Howe

en: Lost Password
ca: Contrasenya perduda

en: Lost password
ca: Contrasenya perduda

en: Lost your password?
ca: Heu perdut la contrasenya?

en: Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
ca: Heu perdut la contrasenya? Introduïu el nom d'usuari o l'adreça de correu electrònic. Rebreu un enllaç per correu electrònic que us permetrà crear una contrasenya nova.

en: Low
ca: Baix

en: Low Stock amount for the product.
ca: Quantitat d’estoc baixa per al producte.

en: Low Stock amount for the variation.
ca: Quantitat d’estoc baixa per a la variació.

en: Low in stock
ca: Baix d'estoc

en: Low stock amount
ca: Quantitat d'estoc baixa

en: Low stock threshold
ca: Llindar d'estoc baix

en: Lower Saxony
ca: Baixa Saxònia

en: Luhansk Oblast
ca: Óblast de Luhansk

en: Lunda-Norte
ca: Lunda-Nord

en: Lunda-Sul
ca: Lunda-Sud

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

en: Lviv Oblast
ca: Óblast de Lviv

en: LxWxH in decimal form
ca: LxAxA en forma decimal

en: Lytro has been shut down since March 2019.
ca: Lytro s'ha tancat des del març del 2019.

en: M j, Y
ca: j M, Y

en: M j, Y @ G:i
ca: d-m-Y \a \l\e\s G:i

en: M j, Y @ H:i
ca: j/M/Y @ H:i

en: M j, Y g:i a
ca: j/M/Y H:i a

en: M jS
ca: j \d\e\/\d\' F \d\e Y

en: M jS Y
ca: j \d\e F \d\e Y

en: MB (Leave blank for network default)
ca: Mb (deixeu en blanc per aplicar el valor per defecte de la xarxa)

en: MD5 hash of cart items to ensure orders are not modified.
ca: Hash MD5 dels articles de la cistella per assegurar que les comandes no són modificades.

en: MM / YY
ca: MM / AA

en: MM/DD/YYYY
ca: DD/MM/YYYY

[ctx: MX Dns Record]
en: Priority
ca: Prioritat

en: Macanese pataca
ca: Pataca de Macao

en: Macao
ca: Macau

en: Macao / 澳门
ca: Macau / 澳门

en: Macedonia, the former Yugoslav Republic of
ca: Macedònia

en: Macedonian
ca: Macedoni

en: Macedonian denar
ca: Denar macedoni

en: Macintosh uses Ctrl + Alt + letter.
ca: Mac utilitza Ctrl + Alt + lletra

en: Mail (will not be published)
ca: Adreça electrònica (no es farà pública)

en: Mail Server
ca: Servidor de correu

en: Mailchimp
ca: MailChimp

en: Mailchimp for WooCommerce
ca: MailChimp per a WooCommerce

en: Mailchimp icon
ca: Icona de MailChimp

en: Main
ca: Principal

en: Main Page (no parent)
ca: Pàgina principal (sense pare)

en: Main image width
ca: Amplada de la imatge principal

en: Main menu
ca: Menú principal

en: Maintenance
ca: Manteniment

en: Make &#8220;%s&#8221; the default category
ca: Fes &#8220;%s&#8221; la categoria predeterminada

en: Make Visible
ca: Fes-lo visible

en: Make a collection of related products, enabling customers to purchase multiple items together.
ca: Feu una col·lecció de productes relacionats, permetent als clients comprar diversos articles junts.

en: Make a duplicate from this product
ca: Duplica aquest producte

en: Make default
ca: Predeterminar

en: Make sure all words are spelled correctly.
ca: Assegura't que totes les paraules estan escrites correctament.

en: Make sure cart and checkout flows are configured correctly for your shoppers.
ca: Assegureu-vos que els fluxos de la cistella i pagament estiguin configurats correctament per als vostres compradors.

en: Make sure that your checkout is working properly before you launch your store. Go through your checkout process in its entirety: from adding a product to your cart, choosing a shipping location, and making a payment.
ca: Assegureu-vos que la vostra pàgina de pagament funciona correctament abans d'obrir la botiga. Reviseu tot el procés de pagament: des d’afegir un producte a la cistella, triar una adreça d’enviament i fer un pagament.

en: Make sure to include the --user flag with an account that has permissions for this action.
ca: Assegura't d'incloure la marca --user amb un compte que tingui permisos per a aquesta acció.

en: Make sure you enter the name and values for each attribute.
ca: Assegureu-vos d'introduir el nom i els valors de cada atribut.

en: Make this post sticky
ca: Fixa aquesta entrada

en: Make your payment directly into our bank account. Please use your Order ID as the payment reference. Your order will not be shipped until the funds have cleared in our account.
ca: Feu el pagament directament al nostre compte bancari. Utilitzeu l'identificador de comanda com a referència del pagament. No enviarem la comanda fins que el pagament no s'hagi abonat al compte.

en: Make your store stand out
ca: Feu que la botiga destaqui

en: Malagasy ariary
ca: Ariary malgaix

en: Malawian kwacha
ca: Kwacha malawià

en: Malay
ca: Malai

en: Malaysia
ca: Malàisia

en: Malaysian ringgit
ca: Ringgit malaisià

en: Maldivian rufiyaa
ca: Rufiyaa de les Maldives

en: Maltese
ca: Maltès

en: Manage
ca: Gestiona

en: Manage Archives
ca: Gestiona els arxius

en: Manage Audio
ca: Gestiona els fitxers d'àudio

en: Manage Blogs
ca: Gestió dels blocs

en: Manage Comments
ca: Gestiona els comentaris

en: Manage Connection
ca: Gestiona la connexió

en: Manage Documents
ca: Gestiona documents

en: Manage Images
ca: Gestiona les imatges

en: Manage Locations
ca: Gestiona les ubicacions

en: Manage Notifications
ca: Gestionar notificacions

en: Manage Purchases
ca: Gestiona les compres

en: Manage Spreadsheets
ca: Gestiona els fulls de càlcul

en: Manage Subscription
ca: Gestiona la subscripció

en: Manage Subscriptions
ca: Gestiona les subscripcions

en: Manage Uploads
ca: Gestiona les càrregues

en: Manage Video
ca: Gestiona vídeos

en: Manage WooCommerce features
ca: Gestiona les característiques del WooCommerce

en: Manage Your Subscriptions
ca: Gestiona les subscripcions

en: Manage all my sites
ca: Gestiona tots els llocs web

en: Manage inactive plugins
ca: Gestiona les extensions inactives

en: Manage individual product combinations created from options.
ca: Gestioneu les combinacions de productes individuals creades a partir d'opcions.

en: Manage more settings in <PricingTab>Pricing.</PricingTab>
ca: Gestioneu més opcions a <PricingTab>Preus.</PricingTab>

en: Manage pages
ca: Gestiona les pàgines

en: Manage shipping methods
ca: Gestiona els mètodes d'enviament

en: Manage stock
ca: Gestiona l'estoc

en: Manage stock.
ca: Gestiona l'estoc.

en: Manage stock?
ca: Gestiona l'estoc?

en: Manage subscribers
ca: Gestionar subscriptors

en: Manage subscription
ca: Modifica la subscripció

en: Manage suggestions
ca: Gestiona els suggeriments

en: Manage the "%s" payment method
ca: Gestiona el mètode de pagament "%s"

en: Manage themes
ca: Gestió dels temes

en: Manage transactions without leaving your WordPress Dashboard. Only with WooCommerce Payments.
ca: Gestioneu les transaccions sense sortir del vostre tauler de WordPress. Només amb WooCommerce Payments.

en: Manage transactions without leaving your WordPress Dashboard. Only with WooPayments.
ca: Gestioneu les transaccions sense sortir del vostre tauler de WordPress. Només amb WooPayments.

en: Manage with Live Preview
ca: Gestiona amb la previsualització en viu

en: Manage your domains
ca: Controla els teus dominis

en: Manage your network's Jetpack Sites.
ca: Gestiona els llocs Jetpack de la xarxa.

en: Manage your orders on the go
ca: Gestioneu les vostres comandes sobre la marxa

en: Manage your plugins
ca: Gestiona les extensions

en: Manage your purchases
ca: Gestioneu les vostres compres

en: Manage your store's reports and monitor key metrics with a new and improved interface and dashboard.
ca: Gestioneu els informes de la vostra botiga i superviseu les mètriques clau amb una interfície i un quadre de comandament nous i millorats.

en: Manage your subscriptions
ca: Gestioneu les vostres subscripcions

en: Manage your subscriptions, get important product notifications, and updates, all from the convenience of your WooCommerce dashboard
ca: Gestioneu les subscripcions, rebeu avisos importants de productes, i actualitzacions, tot des de la comoditat del tauler de WooCommerce

en: Manage your themes
ca: Gestiona els temes

en: Management
ca: Administració

en: Managing Pages
ca: Gestió de les pàgines

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
ca: Gestionar les pàgines és molt similar a gestionar les entrades, i les pantalles es poden personalitzar de la mateixa manera.

en: Manual Offsets
ca: Òfsets manuals

en: Manually sent
ca: Enviat manualment

en: Manx pound
ca: Lliura manesa

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
ca: Molta gent pren avantatge de les dreceres de teclat per moderar els seus comentaris més ràpidament. Utilitzeu l'enllaç del lateral per aprendre més.

en: Many plugins may collect or store personal data either in the WordPress database or remotely. Any Erase Personal Data request should delete data from plugins as well.
ca: Moltes extensions poden recollir o emmagatzemar dades personals o a la base de dades del WordPress o remotament. Qualsevol sol·licitud de supressió de dades personals hauria de suprimir dades de les extensions també.

en: Many plugins may collect or store personal data either in the WordPress database or remotely. Any Export Personal Data request should include data from plugins as well.
ca: Moltes extensions poden recollir o emmagatzemar dades personals o a la base de dades del WordPress o remotament. Qualsevol sol·licitud d'exportació de dades personals hauria d'incloure dades de les extensions també.

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
ca: Alguns temes mostren per defecte alguns ginys fins que editeu la barra lateral, però no es mostren automàticament a l'eina de gestió de la barra lateral. Una vegada féu el primer canvi de giny, podeu afegir altre cop els ginys per defecte des de l'àrea de ginys disponibles.

en: Map CSV fields to products
ca: Mapeja els camps CSV amb els productes

en: Map to existing
ca: Fer correspondre

en: Map to field
ca: Mapeja els camps

en: Maps the WordPress Post-Format to the ActivityPub Object Type.
ca: Assigna el format d'entrada del WordPress al tipus d'objecte ActivityPub.

en: Maputo Province
ca: Província de Maputo

en: Mar
ca: Març

en: March
ca: Març

[ctx: March abbreviation]
en: Mar
ca: març

en: Margin
ca: Marge

en: Mark New Posts "To Do"
ca: Marca les entrades noves com "per fer"

en: Mark as Not Spam
ca: Desmarca-ho com a publicitat no desitjada

en: Mark as Spam
ca: Marca com a brossa

en: Mark as done
ca: Marca com a fet

en: Mark as spam
ca: Marca com a brossa

en: Mark export request for &#8220;%s&#8221; as completed.
ca: Marca la sol·licitud d'exportació de &#8220;%s&#8221; com a completada.

en: Mark requests as completed
ca: Marca les sol·licituds com a completades.

en: Mark this comment as spam
ca: Marca aquest comentari com a brossa

en: Mark this message as NOT spam
ca: Marca el missatge com a legítim

en: Mark this message as spam
ca: Marca aquest missatge com a brossa

en: Mark this review as spam
ca: Marca aquesta ressenya com a brossa

en: Marketing
ca: Màrqueting

en: Marketing Automation
ca: Automatització de màrqueting

en: Marketing automation
ca: Automatització de màrqueting

en: Marketing channel cannot be registered because there is already a channel registered with the same slug!
ca: El canal de màrqueting no es pot registrar perquè ja hi ha un canal registrat amb el mateix àlies!

en: Marketplace
ca: Botiga

en: Marketplace suggestions
ca: Suggeriments del mercat

[ctx: Marketplace suggestions]
en: Get more options
ca: Obteniu més opcions

en: Markup is not allowed in CSS.
ca: El llenguatge de marques no està permès en el CSS.

en: Marl is an independent studio and artisanal gallery
ca: Marl és un estudi independent i una galeria artesanal

en: Marl is an independent studio and artisanal gallery.
ca: Marl és un estudi independent i una galeria artesanal.

en: Marquesas
ca: Illes Marqueses

en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

en: Martinique
ca: Martinica

en: Master user no longer exists. Please disconnect and reconnect Jetpack.
ca: L’usuari mestre ja no existeix. Desconnecteu i torneu a connectar amb el Jetpack.

en: Mastercard
ca: MasterCard

en: Match case
ca: Fes coincidir majúscules i minúscules

en: Match images
ca: Assignació d'imatges

en: Match terms with the listed IDs.
ca: Aparella els termes amb els identificadors llistats.

en: Matched Line
ca: Línia coincident

en: Mato Grosso do Sul
ca: Mato Grosso del Sud

en: Matrouh
ca: Matruh

en: Mature
ca: Madur

en: Mature <span class="count">(%s)</span> | Mature <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Madur <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Madurs <span class="count">(%s)</span>

en: Mauritania
ca: Mauritània

en: Mauritanian ouguiya
ca: Ouguiya maurità

en: Mauritian rupee
ca: Rupia de Maurici

en: Mauritius
ca: Maurici

en: Max %s
ca: Màxim %s

en: Max Height
ca: Alçada màxima

en: Max Width
ca: Amplada màxima

en: Max allowed packet size
ca: Mida màxima permesa del paquet

en: Max connections number
ca: Nombre màxim de connexions

en: Max effective file size
ca: Màxima mida de fitxer efectiva

en: Max input time
ca: Temps d'introducció màxim

en: Max number of files allowed
ca: Nombre màxim de fitxers permesos

en: Max number of items in the cart the coupon can be applied to.
ca: Nombre màxim d'articles en la cistella als quals es pot aplicar el cupó.

en: Max price
ca: Preu màxim

en: Max price found in collection of products.
ca: Preu màxim trobat a la col·lecció de productes.

en: Max size of an uploaded file
ca: Màxima mida d'un fitxer penjat

en: Max size of post data allowed
ca: Màxima mida de publicació de dades permesa

en: Max upload size
ca: Mida màxima de pujada

en: Max upload size.
ca: Mida màxima de pujada.

en: MaxMind GeoIP database.
ca: Base de dades GeoIP de MaxMind

en: MaxMind Geolocation
ca: Geolocalització de MaxMind

en: MaxMind License Key
ca: Clau de llicència de MaxMind

en: Maximum Rating
ca: Puntuació màxima

en: Maximum depth
ca: Profunditat màxima

en: Maximum font percentage:
ca: Màxim percentatge de font:

en: Maximum number of filters (1-50):
ca: Nombre màxim de filtres (1-50):

en: Maximum number of items to be returned in result set.
ca: Màxim nombre d'elements a tornar en el conjunt de resultats.

en: Maximum number of items to be returned in result set. Defaults to no limit if left blank.
ca: Nombre màxim de productes a retornar en el conjunt de resultats. Per defecte no hi ha límit si es deixa en blanc.

en: Maximum order amount allowed when using the coupon.
ca: Quantitat màxima d'articles permesa per poder utilitzar el cupó.

en: Maximum posts per page
ca: Nombre màxim d'entrades per pàgina

en: Maximum simultaneous queues already in progress (%s queue). No additional queues will begin processing until the current queues are complete. | Maximum simultaneous queues already in progress (%s queues). No additional queues will begin processing until the current queues are complete.
ca[0]: Ja estan en marxa el màxim de processos en lot simultanis (%s cua). No es processaran més accions fins que es completin els processos en lot actuals.
ca[1]: Ja estan en marxa el màxim de processos en lot simultanis (%s cues). No es processaran més accions fins que es completin els processos en lot actuals.

en: Maximum size: %s
ca: Mida màxima: %s

en: Maximum spend
ca: Despesa màxima

en: Maximum upload file size: %s.
ca: Mida màxima del fitxer a penjar: %s.

en: Maximum upload size in bytes allowed for the site.
ca: Mida màxima de pujada en bytes permesa per al lloc web.

en: Maximum: %s
ca: Màxim: %s

en: May
ca: Mai

[ctx: May abbreviation]
en: May
ca: maig

en: Mazatlan
ca: Amèrica/Mazatlan

en: Me
ca: Jo

en: Measure
ca: Mesura

en: Measurements
ca: Mesuraments

en: Mecklenburg-Vorpommern
ca: Mecklemburg-Pomerània Occidental

en: Media
ca: Mèdia

en: Media File
ca: Mèdia

en: Media Handling
ca: Tractament dels mèdia

en: Media Library
ca: Mediateca

en: Media Rich
ca: Ric en mèdia

en: Media Settings
ca: Opcions dels mèdia

en: Media Widget
ca: Giny multimèdia

en: Media Widget (%d) | Media Widget (%d)
ca[0]: Giny mèdia (%d)
ca[1]: Ginys mèdia (%d)

en: Media attachments
ca: Adjunts de mèdia

en: Media file attached.
ca: S'ha adjuntat el fitxer.

en: Media file detached.
ca: S'ha desvinculat el fitxer.

en: Media file moved to the Trash.
ca: S'han mogut el mèdia a la paperera.

en: Media file permanently deleted.
ca: S'ha suprimit el mèdia definitivament.

en: Media file restored from the Trash.
ca: S'han recuperat el mèdia de la paperera.

en: Media file updated.
ca: S'ha actualitzat el fitxer.

en: Media items list
ca: Llista d'elements mèdia

en: Media items list navigation
ca: Navegació per la llista d'elements mèdia

en: Media library
ca: Mediateca

en: Media list
ca: Llista dels mèdia

en: Media title
ca: Títol del mèdia

en: Media title&hellip;
ca: Títol del mèdia&hellip;

[ctx: Media upload]
en: Add new
ca: Afegeix

en: Median server response time was %1$s milliseconds. It should be less than the recommended %2$s milliseconds threshold.
ca: El temps mitjà de resposta del servidor ha estat de %1$s mil·lisegons. Hauria de ser inferior al llindar recomanat de %2$s mil·lisegons.

en: Median server response time was %1$s milliseconds. This is less than the recommended %2$s milliseconds threshold.
ca: El temps mitjà de resposta del servidor ha estat de %1$s mil·lisegons. Això és inferior al llindar recomanat de %2$s mil·lisegons.

en: Medium
ca: Mitjana

en: Medium size
ca: Mida mitjana

en: Medium size image height
ca: Alçada de la imatge de mida mitjana

en: Medium size image width
ca: Amplada de la imatge de mida mitjana

en: Medium-Large size image height
ca: Alçada de la imatge mitjana-gran

en: Medium-Large size image width
ca: Amplada de la imatge mitjana-gran.

en: Meet the Automattic team
ca: Coneix a l'equip de Automattic

en: Member
ca: Membre

en: Members of our team have access to the information you provide us. For example, both Administrators and Shop Managers can access:
ca: Els membres de l'equip tenen accés a la informació que ens proporcioneu. Per exemple, els administradors i gestors de botiga poden accedir a:

en: Membership
ca: Pertinença

en: Memberships
ca: Afiliacions

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
ca: S'ha excedit la memòria. Torneu a provar amb un altre fitxer més petit.

en: Menu
ca: Menú

en: Menu Item
ca: Element del menú

en: Menu Location
ca: Ubicacions dels menús

en: Menu Locations
ca: Ubicacions dels menús

en: Menu Management
ca: Gestió de menú

en: Menu Name
ca: Nom del menú

en: Menu Options
ca: Opcions del menú

en: Menu Settings
ca: Paràmetres del menú

en: Menu created
ca: S'ha creat el menú

en: Menu deleted
ca: S'ha suprimit el menú

en: Menu item added
ca: S'ha afegit l'element del menú

en: Menu item deleted
ca: S'ha suprimit l'element del menú

en: Menu item is now a sub-item
ca: L'element del menú és ara un subelement

en: Menu item moved down
ca: S'ha mogut cap aval l'element del menú

en: Menu item moved out of submenu
ca: S'ha mogut l'element del submenú

en: Menu item moved to the top
ca: S'ha mogut l'element del menú a la part superior

en: Menu item moved up
ca: S'ha mogut cap amunt l'element del menú

en: Menu item removed
ca: S'ha suprimit l'element del menú

en: Menu items do not support trashing. Set '%s' to delete.
ca: Els elements del menú no es poden moure a la paperera. Definiu "%s" per a suprimir-los.

en: Menu locations updated.
ca: S'han actualitzat les ubicacions dels menús.

en: Menu order
ca: Ordre del menú

en: Menu order, used to custom sort products.
ca: Ordre del menú, utilitzat per ordenar els productes de manera personalitzada.

en: Menu order, used to custom sort the resource.
ca: Ordre del menú, utilitzat per aplicar un ordre personalitzat al recurs.

en: Menu structure
ca: Estructura del menú

en: Menus
ca: Menús

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme or in <a href="%s">widget areas</a> by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget.
ca: Els menús es poden mostrar en ubicacions definides al tema o en les <a href="%s">àrees de ginys</a> en afegir un giny de menú personalitzat.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme, even used in sidebars by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget on the <a href="%1$s">Widgets</a> screen. If your theme does not support the navigation menus feature (the default themes, %2$s and %3$s, do), you can learn about adding this support by following the documentation link to the side.
ca: Els menús es poden mostrar en ubicacions definides pel tema, fins i tot utilitzar-los a les barres laterals en afegir el giny &#8220;Menú personalitzat&#8221; a la pantalla de <a href="%1$s">ginys</a>. Si el tema no suporta la funcionalitat de menús personalitzats (el tema predeterminat, %2$s i %3$s, sí que ho suporten), podeu aprendre sobre com afegir aquest suport seguint l'enllaç de la Documentació de la part lateral.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme.
ca: Els menús es poden mostrar en ubicacions definides pel tema.

en: Menus do not support trashing. Set '%s' to delete.
ca: Els menús no es poden moure a la paperera. Estableix «%s» per suprimir.

en: Mercado Pago Checkout Pro & Custom
ca: Mercado Pago Checkout Pro i Personalitzat

en: Merge table cells
ca: Ajunta les cel·les

en: Merida
ca: Mèrida

en: Meridian
ca: Meridià

en: Message
ca: Missatge

en: Message could not be decoded
ca: El missatge no s'ha pogut descodificar

[ctx: Message explaining that there are no products returned from a search]
en: No products were found matching your selection.
ca: No s'ha trobat cap producte que coincideixi amb la selecció.

en: Messages
ca: Missatges

en: Meta ID.
ca: Identificador del meta.

en: Meta data attached to the shipping rate.
ca: Metadades adjuntes a la tarifa d’enviament.

en: Meta data.
ca: Dades del meta.

en: Meta fields.
ca: Camps meta.

en: Meta key for UI display.
ca: Clau meta per a la visualització de la interfície.

en: Meta key.
ca: Clau meta.

en: Meta keys cannot enable revisions support unless the object subtype supports revisions.
ca: Les claus meta no poden activar la compatibilitat amb les revisions a menys que el subtipus de l'objecte admeti les revisions.

en: Meta keys cannot enable revisions support unless the object type supports revisions.
ca: Les claus meta no poden activar la compatibilitat amb les revisions a menys que el tipus de l'objecte admeti les revisions.

en: Meta label.
ca: Etiqueta meta.

en: Meta value for UI display.
ca: Valor meta per a la visualització de la interfície.

en: Meta value.
ca: Valor meta.

en: Metadata
ca: Metadades

en: Metadata related to the cart item
ca: Metadades relacionades amb l'article de la cistella

en: Metadata related to the item
ca: Metadades relacionades amb l'article

en: Meters
ca: Metres

en: Method
ca: Mètode

en: Method '%s' not implemented. Must be overridden in subclass.
ca: El mètode «%s» no està implementat. S'ha de sobreescriure en una subclasse.

en: Method ID.
ca: Identificador de mètode.

en: Method availability
ca: Disponibilitat del mètode

en: Method not implemented
ca: Mètode no implementat

en: Method title
ca: Títol del mètode

en: Mexican peso
ca: Peso mexicà

en: Mexico
ca: Mèxic

en: Mexico City
ca: Ciutat de Mèxic

en: Micronesia
ca: Micronèsia

en: Micronesia, Federated States of
ca: Micronèsia, Estats Federats de

en: Middle
ca: Al mig

en: Midnight
ca: Mitjanit

en: Midway Atoll
ca: Atol·ló de Midway

en: Migrate command is deprecated. Please use `sync` instead.
ca: L'ordre de migració està obsolet. Utilitzeu `sync` en el seu lloc.

en: Migrated action with ID %1$d in %2$s to ID %3$d in %4$s
ca: Acció migrada amb l'identificador %1$d a %2$s per l'identificador %3$d a %4$s

en: Migrating %d action | Migrating %d actions
ca[0]: Migrant %d acció
ca[1]: Migrant %d accions

en: Milestone
ca: Fita

en: Millimeters
ca: Miŀlímetres

en: Min %s
ca: Mínim %s

en: Min and max prices found in collection of products, provided using the smallest unit of the currency.
ca: Preus mínims i màxims que es troben a la col·lecció de productes, proporcionats mitjançant la unitat més petita de la moneda.

en: Min price
ca: Preu mínim

en: Min price found in collection of products.
ca: Preu mínim trobat a la col·lecció de productes.

en: Mini-Cart
ca: Mini cistella

en: Minimum font percentage:
ca: Mínim percentatge de font:

en: Minimum order amount
ca: Quantitat mínima per comanda

en: Minimum order amount that needs to be in the cart before coupon applies.
ca: Quantitat mínima d'articles que han d'estar a la cistella abans que es pugui aplicar el cupó.

en: Minimum required version of PHP.
ca: La versió mínima necessària del PHP.

en: Minimum required version of WordPress.
ca: La versió mínima necessària del WordPress.

en: Minimum spend
ca: Despesa mínima

en: Minimum: %s
ca: mínim: %s

en: Minute
ca: Minut

en: Minutes
ca: Minuts

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Missed schedule
ca: Falta data de publicació

en: Missing
ca: Perdut

en: Missing Attachment
ca: Falta l'adjunt

en: Missing MaxMind Reader library!
ca: Falta la biblioteca MaxMind Reader!

en: Missing OAuth parameter %s | Missing OAuth parameters %s
ca[0]: Paràmetre OAuth %s no disponible
ca[1]: Paràmetres OAuth %s no disponibles

en: Missing Widgets
ca: Ginys que falten

en: Missing a temporary folder.
ca: Manca un directori temporal.

en: Missing attachment ID.
ca: Falta l'identificador adjunt.

en: Missing base tables: %s. Some WooCommerce functionality may not work as expected.
ca: Taules de la base de dades que falten: %s. És possible que algunes funcions de WooCommerce no funcionin com s'espera.

en: Missing email address.
ca: L'adreça de correu electrònic falta.

en: Missing eraser index.
ca: Falta l'índex del supressor.

en: Missing exporter index.
ca: Falta l'índex exportador.

en: Missing features
ca: Característiques que falten

[ctx: Missing menu name.]
en: (unnamed)
ca: (Sense nom)

en: Missing page index.
ca: Falta l'índex de la pàgina.

en: Missing parameter %s
ca: Falta el paràmetre %s

en: Missing parameter(s): %s
ca: Manca de paràmetre(s): %s

en: Missing post ID.
ca: Falta l'identificador de l'entrada.

en: Missing product subscription
ca: Falta la subscripció del producte

en: Missing products in request body.
ca: Falten productes al cos de la sol·licitud

en: Missing request ID.
ca: Falta l'ID de la petició.

en: Missing required id key in entry among dependencies array.
ca: Falta la clau d'identificació requerida a l'entrada de la matriu de dependències.

en: Missing table info for query arg.
ca: Falta informació de la taula per a l'argument de la consulta.

en: Missing target blog ID.
ca: Falta l'identificador del bloc de destí.

en: Missing target post ID.
ca: Falta l'identificador de l'entrada de destinació.

en: Missing the Nonce header. This endpoint requires a valid nonce.
ca: Falta la capçalera Nonce. Aquest extrem requereix un nonce vàlid.

en: Missing the WooCommerce %s package
ca: Falta el paquet del WooCommerce %s

en: Missing variation data for variable product.
ca: Falten les dades de variació del producte variable.

en: Mission complete. Message %s deleted.
ca: Missió completa. S'ha esborrat el missatge %s.

en: Mobile
ca: Mòbil

en: Mobile Apps
ca: Aplicacions per a mòbil

en: Mobile Theme
ca: Tema per a mòbil

en: Mobile app
ca: Aplicació mòbil

en: Mobile-compatible:
ca: Compatible per a mòbils:

en: Moderate Comment
ca: Modera els comentaris

en: Moderate Review
ca: Modera la ressenya

en: Moderate Review Reply
ca: Modera la resposta a la ressenya

en: Moderating Comments
ca: Moderació dels comentaris

en: Moderator
ca: Moderador

en: Modify your <a href="%1$s">%2$s</a>.
ca: Modifiqui les seves <a href="%1$s">%2$s</a>.

[ctx: Module Description]
en: Adds options for CSS preprocessor use, disabling the theme's CSS, or custom image width.
ca: Afegeix opcions per a l'ús del preprocessador CSS, inhabilitant el CSS del tema o l'amplada personalitzada de la imatge.

[ctx: Module Description]
en: Enable the option to copy entire posts and pages, including tags and settings
ca: Activa l’opció de copiar entrades i pàgines senceres, incloses les etiquetes i la configuració

[ctx: Module Description]
en: Enabling brute force protection will prevent bots and hackers from attempting to log in to your website with common username and password combinations.
ca: L'habilitació de la protecció de la força bruta evitarà que els robots i els pirates informàtics intentin iniciar sessió al lloc web amb combinacions d'usuari i contrasenya comunes.

[ctx: Module Description]
en: Let visitors subscribe to new posts and comments via email
ca: Permet que els usuaris es subscriguin a entrades i comentaris nous per correu electrònic

[ctx: Module Description]
en: Provides additional widgets for use on your site.
ca: Proporciona ginys addicionals per ser utilitzats al lloc.

[ctx: Module Description]
en: Set up Google Analytics without touching a line of code.
ca: Configureu Google Analytics sense tocar una línia de codi.

[ctx: Module Description]
en: Shortcodes are WordPress-specific markup that let you add media from popular sites. This feature is no longer necessary as the editor now handles media embeds rather gracefully.
ca: Els codis de substitució són marques específiques del WordPress que permeten afegir suports a llocs populars. Aquesta característica ja no és necessària, ja que l’editor ara gestiona els mitjans que s’incrusten.

[ctx: Module Description]
en: Use the LaTeX markup language to write mathematical equations and formulas
ca: Utilitzeu el llenguatge de marques LaTeX per escriure equacions i fórmules matemàtiques

[ctx: Module Name]
en: Backups and Scanning
ca: Còpies de seguretat i escaneig

[ctx: Module Name]
en: Contact Form
ca: Formulari de Contacte

[ctx: Module Name]
en: Copy Post
ca: Copia l'entrada

[ctx: Module Name]
en: Custom CSS
ca: CSS personalitzat

[ctx: Module Name]
en: Custom content types
ca: Tipus de contingut personalitzat

[ctx: Module Name]
en: Extra Sidebar Widgets
ca: Ginys de la barra lateral extra

[ctx: Module Name]
en: Infinite Scroll
ca: Scroll Infinit

[ctx: Module Name]
en: Notifications
ca: Notificacions

[ctx: Module Name]
en: Post by email
ca: Publicar per correu electrònic

[ctx: Module Name]
en: Related posts
ca: Articles relacionats

[ctx: Module Name]
en: Sharing
ca: Compartint

[ctx: Module Name]
en: Shortcode Embeds
ca: Incrusteu Shortcodes

[ctx: Module Name]
en: Site verification
ca: Verificació del lloc

[ctx: Module Name]
en: Tiled Galleries
ca: Galeries de rajoles

[ctx: Module Name]
en: Widget Visibility
ca: Visibilitat dels Ginys

en: Modules reset to default.
ca: Mòduls reiniciats per defecte.

en: Moldova
ca: Moldavia

en: Moldova, Republic of
ca: Moldàvia

en: Moldovan leu
ca: Leu moldau

en: Mon
ca: dl.

en: Monaco
ca: Mònaco

en: Monday
ca: dilluns

[ctx: Monday initial]
en: M
ca: dl.

en: Monetize Your Site
ca: Monetitzi la seva pàgina

en: Monetize your site with ads
ca: Monetitza el lloc amb anuncis

en: Money spent
ca: Diners gastats

en: Mongolia
ca: Mongòlia

en: Mongolian t&ouml;gr&ouml;g
ca: Tögrög mongol

en: Monitor your sales and high performing products with the Woo app.
ca: Superviseu les vostres vendes i productes d’alt rendiment amb l’aplicació Woo.

en: MonsterID (Generated)
ca: MonstreID (Generat)

en: Month
ca: Mes

en: Month and name
ca: Mes i nom

en: Month(s)
ca: Mes(os)

en: Monthly
ca: Mensual

en: Monthly Archives:
ca: Arxius mensuals:

en: Monthly archives
ca: Arxius mensuals

en: Months
ca: Mesos

en: Months and Years
ca: Mesos i anys

en: Months and years
ca: Mesos i anys

en: Monufia
ca: Menufeya

en: More
ca: Més

en: More %s
ca: Més %s

en: More Details
ca: Més detalls

en: More Languages
ca: Més idiomes

en: More Options
ca: Més opcions

en: More about %s...
ca: Més quant a %s...

en: More actions
ca: Més accions

en: More details
ca: Més detalls

en: More details.
ca: Més detalls.

en: More information
ca: Més informació

en: More information about %s
ca: Més informació sobre %s

en: More new products
ca: Més productes nous

en: More on {{wpLink}}WordPress.com{{/wpLink}}
ca: Més a {{wpLink}}WordPress.com{{/wpLink}}

en: More than %s
ca: Més que %s

en: Moroccan dirham
ca: Dirhem marroquí

en: Morocco
ca: Marroc

en: Moscow
ca: Moscou

en: Mosque
ca: Mesquita

en: Most Popular
ca: Més populars

en: Most Popular Content
ca: Contingut més popular

en: Most Recent
ca: Els més recents

en: Most discount
ca: Descompte més gran

en: Most popular
ca: Més populars

en: Most popular day
ca: Dia més popular

en: Most popular hour
ca: Hora més popular

en: Most stocked
ca: Amb més estoc

en: Most themes show the site title at the top of every page, in the title bar of the browser, and as the identifying name for syndicated feeds. Many themes also show the tagline.
ca: La majoria de temes mostren el títol del lloc a la capçalera de cada pàgina, a la barra del títol del navegador i com a identificador dels canals de sindicació. Molts temes també mostren el lema.

en: Mountain Province
ca: Província Mountain

en: Movable Type and TypePad
ca: Movable Type i TypePad

en: Move
ca: Mou

en: Move %s box down
ca: Mou la caixa %s avall

en: Move %s box up
ca: Mou la caixa %s a dalt

en: Move &#8220;%s&#8221; to the Trash
ca: Mou &#8220;%s&#8221; a la paperera

en: Move down
ca: Mou avall

en: Move down one
ca: Mou un avall

en: Move next
ca: Mou el següent

en: Move one level down
ca: Mou un nivell avall

en: Move one level up
ca: Mou un nivell amunt

en: Move out from under %s
ca: Mou fora de davall de %s

en: Move previous
ca: Mou l'anterior

en: Move the "%s" payment method down
ca: Mou el mètode de pagament "%s" cap avall

en: Move the "%s" payment method up
ca: Mou el mètode de pagament "%s" cap amunt

en: Move this comment to the Trash
ca: Mou aquest comentari a la paperera

en: Move this item to the Trash
ca: Mou aquest element a la paperera

en: Move this review to the Trash
ca: Mou aquesta ressenya a la paperera

en: Move to Trash
ca: Mou a la paperera

en: Move to another area&hellip;
ca: Mou a altra àrea&hellip;

en: Move to the top
ca: Mou a la part superior

en: Move to trash
ca: Mou-la a la paperera

en: Move under %s
ca: Mou a la part inferior de %s

en: Move up
ca: Mou amunt

en: Move up one
ca: Mou un a dalt

[ctx: Move widget]
en: Move
ca: Mou

en: Moved %d block to clipboard. | Moved %d blocks to clipboard.
ca[0]: S'ha mogut %d bloc al porta-retalls.
ca[1]: S'han mogut %d blocs al porta-retalls.

en: Mozambican metical
ca: Metical moçambiquès

en: Mozambique
ca: Moçambic

en: Multi User Access
ca: Accés multi usuari

en: Multi-column patterns with more complex layouts.
ca: Patrons de diverses columnes amb dissenys més complexos.

en: Multibyte String (mbstring) is used to convert character encoding, like for emails or converting characters to lowercase.
ca: El Multibyte String (mbstring) s'utilitza per convertir la codificació de caràcters, com per exemple al correu electrònic o la conversió de caràcters a minúscules.

en: Multibyte string
ca: Cadena multibyte

en: Multiple choice
ca: Multiple opció

en: Multiple comments matched request.
ca: Múltiples comentaris coincideixen amb la sol·licitud.

en: Multiple files match this ID.
ca: Diversos fitxers coincideixen amb aquest identificador.

en: Multiple items
ca: Elements múltiples

en: Multisite support is not enabled.
ca: El suport multiweb no està habilitat

en: Municipalidad Metropolitana de Lima
ca: Àrea municipal metropolitana de Lima

en: Municipality
ca: Municipi

en: Municipality / District
ca: Municipi / Barri

en: Murcia
ca: Múrcia

en: Music
ca: Música

en: Music Player
ca: Reproductor de música

en: Must Use Plugins
ca: Extensions que s'han d'usar

en: Mute
ca: Desactiva el so

en: My @Mentions
ca: Les meves @mencions

en: My Account
ca: El meu compte

en: My Account Page
ca: Pàgina del meu compte

en: My Blogs
ca: Els meus Blogs

en: My Domains
ca: Els meus dominis

en: My Likes
ca: M'agrada

en: My Network
ca: La xarxa

en: My Plan
ca: El meu pla

en: My Posts
ca: Les meves entrades

en: My Profile
ca: Perfil

en: My Site | My Sites
ca[0]: El meu lloc

en: My Sites
ca: Els meus llocs

en: My Subscriptions
ca: Les meves subscripcions

en: My Subscriptions %s
ca: Les meves subscripcions %s

en: My Tweets
ca: Els meus tuits

en: My account
ca: El meu compte

en: My account page
ca: Pàgina del meu compte

en: MySQL version
ca: Versió de MySQL

en: MySQL version string.
ca: Cadena de versió de MySQL.

en: MySQL version.
ca: Versió de MySQL

en: Mykolaiv Oblast
ca: Óblast de Mikolàiv

en: Mystery Person
ca: Persona misteriosa

en: Málaga
ca: Màlaga

en: Médéa
ca: Medea

en: M’Sila
ca: Msila

en: N. Revenue
ca: Ingressos nets

en: N. Revenue (formatted)
ca: Ingressos nets (formatat)

en: N/A
ca: Ns/Nc

en: NEW
ca: Noves

en: Nairobi County
ca: Comptat de Nairobi

en: Name
ca: Nom

en: Name (Last, First)
ca: Nom (Cognom, nom)

en: Name (numeric)
ca: Nom (numèric)

en: Name (required)
ca: Nom (requerit)

en: Name conflicts with the existing block %s
ca: El nom entra en conflicte amb el bloc existent %s

[ctx: Name for applying graphical effects]
en: Filters
ca: Filtres

en: Name for the attribute (shown on the front-end).
ca: Nom de l'atribut  (es mostrarà a la web)

en: Name for the resource.
ca: Nom del recurs.

[ctx: Name for the value of the CSS position property]
en: Fixed
ca: Fixat

[ctx: Name for the value of the CSS position property]
en: Sticky
ca: Fixat

[ctx: Name of link anchor (TinyMCE)]
en: Name
ca: Nom

en: Name of other platform used to sell (not listed).
ca: Nom d'una altra plataforma que s'utilitza per vendre (no apareix a la llista).

en: Name of other platform used to sell.
ca: Nom d'altra plataforma que s’utilitza per vendre.

en: Name of the action hook that will be triggered.
ca: Nom del ganxo d'acció que s'activarà.

en: Name of the customer for the order
ca: Nom del client de la comanda

en: Name of the font family preset, translatable.
ca: Nom del predefinit de la família de tipus de lletra, traduïble.

en: Name of the item.
ca: Nom de l'article.

en: Name of the marketing campaign type.
ca: Nom del tipus de campanya de màrqueting.

en: Name of the marketing channel.
ca: Nom del canal de màrqueting.

en: Name of the metadata.
ca: Nom de les metadades.

en: Name of the note.
ca: Nom de la nota.

en: Name of the package.
ca: Nom del paquet.

en: Name of the product that the review belongs to.
ca: Nom del producte al qual pertany la revisió.

en: Name of the reviewer.
ca: Nom de l'avaluador.

en: Name of the shipping rate, e.g. Express shipping.
ca: Nom de la tarifa d'enviament, p.ex. Enviament urgent.

en: Name your blog
ca: Poseu nom al blog

en: Name your site
ca: Poseu-li nom al lloc

en: Name.
ca: Nom.

en: Name:
ca: Nom:

en: Namespace must not start or end with a slash.
ca: L’espai de noms no pot començar ni acabar amb una barra inclinada.

en: Namibia
ca: Namíbia

en: Namibian dollar
ca: Dòlar de Namíbia

en: Nav menu locations must be strings.
ca: Les ubicacions del menú de navegació han de ser cadenes.

en: Navassa Island
ca: Illa Navassa

en: Navigate to the previous view
ca: Navega a la vista anterior

en: Navigation
ca: Navegació

en: Navigation Label
ca: Etiqueta de navegació

en: Navigation Menu
ca: Menú de navegació

en: Navigation Menu Item
ca: Element del menú de navegació

en: Navigation Menu Items
ca: Elements del menú de navegació

en: Navigation Menu archives
ca: Arxius de menús de navegació

en: Navigation Menus
ca: Menús de navegació

en: Navigation Menus list
ca: Llista de menús de navegació

en: Navigation Menus list navigation
ca: Navegació per la llista menús de navegació

[ctx: Navigation item]
en: Debug
ca: Depura

[ctx: Navigation item]
en: Description
ca: Descripció

[ctx: Navigation item]
en: Installation
ca: Instal·lació

[ctx: Navigation item]
en: Modules
ca: Mòduls

[ctx: Navigation item]
en: Network Settings
ca: Configuració de xarxa

[ctx: Navigation item]
en: Network Sites
ca: Llocs de la xarxa

[ctx: Navigation item]
en: Other Notes
ca: Altres notes

[ctx: Navigation item]
en: Privacy
ca: Privadesa

[ctx: Navigation item]
en: Sites
ca: Llocs

[ctx: Navigation item]
en: Terms
ca: Termes

en: Navigation menus that can be inserted into your site.
ca: Menús de navegació que podeu inserir al lloc.

en: Need a fresh look? Try Storefront child themes
ca: Necessiteu un aspecte més actual? Proveu els temes fill de Storefront

en: Need a theme? Try Storefront
ca: Necessiteu un tema? Proveu Storefront

en: Need help putting together your new Privacy Policy page? <a href="%1$s" %2$s>Check out our privacy policy guide%3$s</a> for recommendations on what content to include, along with policies suggested by your plugins and theme.
ca: Necessiteu ajuda per muntar la política de privadesa nova? <a href="%1$s" %2$s>Aneu a la guia de la política de privadesa %3$s</a> amb recomanacions sobre el contingut a incloure, juntament amb les polítiques suggerides per les extensions i el tema.

en: Need help putting together your new Privacy Policy page? Check out our guide for recommendations on what content to include, along with policies suggested by your plugins and theme.
ca: Necessiteu ajuda per muntar la pàgina de la política de privadesa nova? Consulteu la nostra guia per obtenir recomanacions sobre el contingut que heu d’incloure, juntament amb les polítiques suggerides per a les extensions i temes.

en: Need help? Use the Help tab above the screen title.
ca: Necessiteu ajuda? Useu la pestanya ajuda a la part superior del títol de la pantalla.

en: Need more help? <a href="%1$s">Read the support article on %2$s</a>.
ca: Necessiteu més ajuda? <a href="%1$s">Llegiu l'article de suport a %2$s</a>.

en: Nepalese rupee
ca: Rupia de Nepal

en: Nested widgets.
ca: Ginys imbricats.

en: Net Payment
ca: Pagament net

en: Net Revenue
ca: Ingressos nets

en: Net Sales
ca: Vendes netes

en: Net discount amount.
ca: Quantitat de descompte net.

en: Net profit
ca: Benefici net

en: Net sales
ca: Vendes netes

en: Net sales amount
ca: Quantitat de vendes neta

en: Net sales in the period.
ca: Vendes netes en el període.

en: Net sales.
ca: Vendes netes.

en: Net total revenue (formatted).
ca: Ingressos nets totals (formatat).

en: Net total revenue.
ca: Ingressos nets totals.

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: Netherlands Antillean guilder
ca: Florí de les Antilles Neerlandeses

en: Netherlands Antilles
ca: Antilles Holandeses

en: Network Admin
ca: Administrador de la xarxa

en: Network Admin Email
ca: Adreça electrònica de l'administrador de la xarxa

en: Network Admin: %s
ca: Administrador de la xarxa: %s

en: Network Enable %s
ca: Habilita la xarxa de %s

en: Network Settings
ca: Paràmetres de xarxa

en: Network configuration authentication keys
ca: Claus d'identificació per a configurar la xarxa

en: Network configuration rules for %s
ca: Regles de configuració de xarxa a %s

en: Network count
ca: Compte de xarxes

en: Network enabled
ca: Xarxa activada

en: Network functions are disabled.
ca: Les funcions de xarxa estan desactivades.

en: Network only plugin must be network activated.
ca: L'extensió per a xarxa solament ha d'activar-se a la xarxa.

en: Neutral
ca: Neutre

en: Never
ca: Mai

en: Never expires
ca: No venç mai

en: Never show quantity remaining in stock
ca: No mostris mai la quantitat d'estoc restant

en: Never worry about the weather again. Keep yourself dry, warm, and looking stylish.
ca: No torneu a preocupar-vos pel temps. Mantingueu-vos sec, abrigat i amb estil.

en: New
ca: Noves

en: New %1$s Site: %2$s
ca: Nou lloc web %1$s: %2$s

en: New %1$s User: %2$s
ca: Nou %1$s usuari: %2$s

en: New %s
ca: Nou %s

en: New Application Password Name
ca: El nom de la contrasenya d'aplicació nova

en: New Brunswick
ca: Nou Brunswick

en: New Caledonia
ca: Nova Caledònia

en: New Category Name
ca: Nom nou de categoria

en: New Changeset
ca: Conjunt de canvis nou

en: New Custom HTML Widget
ca: Giny de HTML personalitzat nou

en: New Draft
ca: Esborrany nou

en: New Hampshire
ca: Nou Hampshire

en: New In
ca: Nou a

en: New Jersey
ca: Nova Jersey

en: New Link Category Name
ca: Nom de categoria d'enllaços nova

en: New Media
ca: Nou mèdia

en: New Menu
ca: Menú nou

en: New Mexico
ca: Nou Mèxic

en: New Navigation Menu
ca: Nou menú de navegació

en: New Order: #{order_number}
ca: Comanda nova: #{order_number}

en: New Page
ca: Pàgina nova

en: New Password
ca: Contrasenya nova

en: New Pattern
ca: Nou patró

en: New Pattern Category Name
ca: Nou nom de categoria de patró

en: New Post
ca: Entrada nova

en: New Products
ca: Nous productes

en: New Row
ca: Fila nova

en: New Salem
ca: Nou Salem

en: New Scheduled Action
ca: Acció programada nova

en: New Site Registration: %s
ca: Registre de nou lloc web: %s

en: New Site: %1$s
    URL: %2$s
    Remote IP address: %3$s
    
    Disable these notifications: %4$s
ca: Pàgina web nova: %1$s
    URL: %2$s
    IP remota: %3$s
    
    Desactiva aquestes notificacions: %4$s

en: New South Wales
ca: Nova Gal·les del Sud

en: New Tag Name
ca: Nou nom d'etiqueta

en: New Taiwan dollar
ca: Nou dòlar taiwanès

en: New Template
ca: Plantilla nova

en: New Template Part
ca: Secció de plantilla nova

en: New Territories
ca: Nous territoris

en: New User Default Role
ca: Rol inicial dels usuaris nous

en: New User Registration: %s
ca: Registre d'un nou usuari: %s

en: New User: %1$s
    Remote IP address: %2$s
    
    Disable these notifications: %3$s
ca: Usuari nou o usuària nova: %1$s
    IP remota: %2$s
    
    Desactiva aquestes notificacions: %3$s

en: New Valley
ca: Wadi al Jadid

en: New WordPress Site
ca: Nou lloc web gestionat amb el WordPress

en: New York
ca: Nova York

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: New Zealand dollar
ca: Dòlar neozelandès

en: New account
ca: Compte nou

en: New admin views
ca: Noves vistes de l'administrador

en: New attribute
ca: Nou atribut

en: New category name
ca: Nom de la nova categoria

en: New comment
ca: Nou comentari

en: New comment by %s
ca: Comentari nou de %s

en: New comment by someone
ca: Algun comentari nou

en: New comment on your post "%s"
ca: L'entrada "%s" té un comentari nou

en: New comments
ca: Comentaris nou.

en: New coupon
ca: Nou cupó

en: New custom field name
ca: Nou nom de camp personalitzat

en: New dimensions:
ca: Noves dimensions:

en: New document
ca: Nou document

en: New field
ca: Camp nou

en: New in store
ca: Nou a la botiga

en: New order
ca: Nova comanda

en: New order emails are sent to chosen recipient(s) when a new order is received.
ca: Quan es rep una nova comanda s'envien correus electrònics al(s) destinatari(s) seleccionat(s).

en: New page title
ca: Títol de pàgina nou

en: New page title&hellip;
ca: Nou títol de la pàgina&hellip;

en: New password
ca: Contrasenya nova

en: New password (leave blank to leave unchanged)
ca: Contrasenya nova (deixeu-la en blanc si no la voleu canviar)

en: New passwords do not match.
ca: Les noves contrasenyes no coincideixen.

en: New payment methods can only be added during checkout. Please contact us if you require assistance.
ca: Els mètodes de pagament nous només es poden afegir durant el procés de pagament. Poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda.

en: New pingback on your post "%s"
ca: L'entrada "%s" té un retroenllaç nou

en: New post
ca: Entrada nova

en: New post by %s
ca: Entrada nova de %s

en: New product
ca: Nou producte

en: New product editor
ca: Nou editor de productes

en: New quantity of the item in the cart.
ca: Nova quantitat d’article a la cistella.

en: New sales record!
ca: Nou rècord de vendes!

en: New shipping class Name
ca: Nom de la nova classe d'enviament

en: New site created by %1$s
    
    Address: %2$s
    Name: %3$s
ca: S'ha creat un nou lloc per %1$s
    
    Adreça: %2$s
    Nom: %3$s

[ctx: New site notification email subject]
en: [%1$s] Activate %2$s
ca: [%1$s] Activa %2$s

en: New tag name
ca: Nom de la nova etiqueta

en: New theme activated.
ca: S'ha activat el tema nou.

en: New to Akismet
ca: Nou en l'Akismet

en: New trackback on your post "%s"
ca: L'entrada "%s" té un retroenllaç nou

en: New user created.
ca: Usuari creat.

en: New user email address.
ca: Correu electrònic del nou usuari.

[ctx: New user notification email subject]
en: [%1$s] Activate %2$s
ca: [%1$s] Activa %2$s

en: New user password.
ca: Contrasenya del nou usuari.

en: New user registration on your site %s:
ca: Registre d'usuari nou al lloc web %s:

en: New user username.
ca: Nom d'usuari del nou usuari.

en: New users are automatically assigned a password, which they can change after logging in. You can view or edit the assigned password by clicking the Show Password button. The username cannot be changed once the user has been added.
ca: Als usuaris nous se'ls assigna automàticament una contrasenya, la qual poden canviar després d'identificar-se. Podeu veure o editar la contrasenya assignada en fer clic al botó mostra la contrasenya. El nom d'usuari no es pot canviar una vegada l'usuari s'ha afegit.

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain their password. Check the box if you do not want the user to receive a welcome email.
ca: Els usuaris nous rebran en correu electrònic fent-los saber que s'han afegit com a usuaris de la web. Aquest correu electrònic també conté la seva contrasenya. Marqueu la casella si no voleu que l'usuari rebi un correu electrònic de benvinguda.

en: New version available.
ca: Versió nova disponible.

en: New version available. %s
ca: Hi ha una nova versió disponible. %s.

en: New version available. <button class="button-link" type="button">Update now</button>
ca: Hi ha una versió nova disponible. <button class="button-link" type="button">Actualitza ara</button>

en: New window
ca: Finestra nova

en: New, faster way to find extensions and themes for your WooCommerce store
ca: Nova forma més ràpida de trobar extensions i temes per a la vostra botiga WooCommerce

en: New:
ca: Nou:

[ctx: NewDash Page Title]
en: Billing History
ca: Historial de facturació

[ctx: NewDash Page Title]
en: Customize
ca: Personalitza

[ctx: NewDash Page Title]
en: Domains
ca: Dominis

[ctx: NewDash Page Title]
en: Edit Group
ca: Edita el grup

[ctx: NewDash Page Title]
en: Edit Post
ca: Edita l'entrada

[ctx: NewDash Page Title]
en: Group
ca: Grup

[ctx: NewDash Page Title]
en: Help
ca: Ajuda

[ctx: NewDash Page Title]
en: My Account
ca: El meu compte

[ctx: NewDash Page Title]
en: My Activity
ca: Activitat

[ctx: NewDash Page Title]
en: My Domains
ca: Els meus dominis

[ctx: NewDash Page Title]
en: New Post
ca: Entrada nova

[ctx: NewDash Page Title]
en: Notifications
ca: Avisos

[ctx: NewDash Page Title]
en: Password
ca: Contrasenya

[ctx: NewDash Page Title]
en: Security
ca: Seguretat

[ctx: NewDash Page Title]
en: Settings
ca: Opcions

[ctx: NewDash Page Title]
en: Upgrade
ca: Actualitza

en: Newer Comments
ca: Comentaris recents

en: Newer Comments &raquo;
ca: Comentaris més recents &raquo;

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Comentaris recents <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Newer Entries &raquo;
ca: Entrades noves &raquo;

en: Newer comments
ca: Comentaris recents

en: Newer posts
ca: Entrades més recents

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Entrades més recents <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Newer projects
ca: Projectes més nous

en: Newest
ca: Recents

en: Newest Scheduled Date
ca: Data de programació més recent

en: Newest first
ca: El més recent primer

en: Newfoundland and Labrador
ca: Newfoundland i Labrador

en: News
ca: Notícies

en: Newsletter
ca: Butlletí

en: Newsletters
ca: Butlletins

en: Next
ca: Següent

en: Next &gt;
ca: Entrades següents &gt;

en: Next &raquo;
ca: Entrades següents &raquo;

en: Next &rarr;
ca: Següent &rarr;

en: Next (arrow right)
ca: Següent (fletxa dreta)

en: Next Entries &raquo;
ca: Entrades Següents &raquo;

en: Next Month
ca: Mes següent

en: Next Page
ca: Següent pàgina

en: Next Page &raquo;
ca: Pàgina següent &raquo;

en: Next Post
ca: Entrada següent

en: Next Project
ca: Projecte Següent

en: Next Slide
ca: Següent diapositiva

en: Next Step
ca: Pas següent

en: Next Step &rarr;
ca: Següent pas &rarr;

en: Next Steps
ca: Passos següents

en: Next billing date
ca: Data de facturació nova

en: Next page
ca: Pàgina següent

[ctx: Next post]
en: Next
ca: Següent

[ctx: Next post link]
en: Next
ca: Següent

en: Next post:
ca: Entrada següent:

en: Next step
ca: Pas següent

en: Next steps
ca: Passos següents

en: Next theme
ca: Següent tema

en: Nicaraguan c&oacute;rdoba
ca: Córdoba nicaragüenca

en: Nice one; you've created a WooCommerce store! Now it's time to add your first product and get ready to start selling.%s
ca: Heu creat una botiga de WooCommerce! Ara és hora d'afegir el vostre primer producte i preparar-vos per començar a vendre.%s

en: Nicename may not be longer than 50 characters.
ca: El nom visible no pot tenir més de 50 caràcters.

en: Nickname
ca: Sobrenom

en: Niger
ca: Níger

en: Nigeria
ca: Nigèria

en: Nigerian naira
ca: Naira nigeriana

en: Nipigon
ca: Amèrica/Nipigon

en: No "Inbox" found
ca: No s'ha trobat cap «bústia d'entrada»

en: No %1$s data specified to create %1$s
ca: No hi ha dades %1$s especificades per crear %1$s

en: No %1$s data specified to create/edit %1$s
ca: No hi ha dades %1$s especificades per crear/editar %1$s

en: No %1$s data specified to edit %1$s
ca: No hi ha dades %1$s especificades per editar %1$s

en: No %1$s found with the ID equal to %2$s
ca: No s'ha trobat %1$s amb l'identificador igual a %2$s

en: No %1$s was set in the arguments array for the "%2$s" sidebar. Defaulting to "%3$s". Manually set the %1$s to "%3$s" to silence this notice and keep existing sidebar content.
ca: No s'ha establert %1$s al conjunt d'arguments de la barra lateral "%2$s". Es predetermina a "%3$s". Definiu manualment el %1$s al "%3$s" per silenciar aquest avís i mantenir el contingut existent de la barra lateral.

en: No &quot;%s&quot; found
ca: No s'ha trobat &quot;%s&quot;

en: No Ads
ca: Sense anuncis

en: No Avatars
ca: Sense Avatars

en: No Classic Menus found.
ca: No s'ha trobat cap menú clàssic.

en: No Comments
ca: Sense comentaris

en: No Comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
ca: Sense comentaris<span class="screen-reader-text"> a %s</span>

en: No Content-Disposition supplied.
ca: No s'ha subministrat el Content-Disposition.

en: No Navigation Menu found in Trash.
ca: No s'ha trobat cap menú de navegació a la paperera.

en: No Navigation Menu found.
ca: No s'ha trobat cap menú de navegació.

en: No PHP sessions detected
ca: No s'han detectat sessions de PHP

en: No Patterns found in Trash.
ca: No s'han trobat patrons a la paperera.

en: No Patterns found.
ca: No s'han trobat patrons.

en: No Profile found or Profile not accessible
ca: No s'ha trobat cap perfil o el perfil no és accessible

en: No Projects found
ca: No s'han trobat projectes

en: No Projects found in Trash
ca: No s'han trobat projectes a la paperera

en: No Public-Key found
ca: No s'ha trobat cap clau pública

en: No Replies
ca: Sense respostes

en: No Responses
ca: Sense comentaris

en: No Thanks
ca: No, gràcies

en: No Title
ca: Sense títol

en: No actions found
ca: No s'ha trobat cap acció

en: No actions found in trash
ca: No s'ha trobat cap acció a la paperera

en: No actions will be taken.
ca: No es prendran accions.

en: No activity found
ca: No s’ha trobat cap activitat

en: No activity yet!
ca: Encara no hi ha activitat.

en: No ads
ca: Sense anuncis

en: No alignment
ca: Sense alineament

en: No approved comments
ca: No hi ha comentaris aprovats

en: No approved comments.
ca: Sense comentaris aprovats.

en: No approved directory URLs found.
ca: No s'han trobat URLs de directoris aprovats.

en: No approved reviews
ca: No hi ha ressenyes aprovades

en: No archives to show.
ca: No hi ha arxius per a mostrar.

en: No attributes currently exist.
ca: Actualment no hi ha cap atribut.

en: No audio selected
ca: No hi ha cap àudio seleccionat

en: No billing address set.
ca: Falta l'adreça de facturació

en: No blogs found
ca: No s'ha trobat cap bloc

en: No blogs... yet.
ca: No hi ha blocs encara.

en: No business description provided for generating AI content.
ca: No s'ha proporcionat cap descripció del negoci per generar contingut amb la IA.

en: No callback action taken.
ca: No s'ha pres cap acció de retorn.

en: No categories
ca: No hi ha categories

en: No categories found
ca: No s'han trobat categories

en: No categories found.
ca: No s'han trobat categories.

en: No changes saved yet, so there is nothing to trash.
ca: No s'han desat els canvis encara, així que no hi ha res per enviar a la paperera.

en: No changeset found to take over
ca: No s'ha trobat cap conjunt de canvis per prendre possessió

en: No changesets found in Trash.
ca: No s'han trobat conjunt de canvis a la paperera.

en: No changesets found.
ca: No s'han trobat conjunts de canvis.

en: No client caching response headers were detected.
ca: No s'ha detectat cap capçalera de resposta d'emmagatzematge a la memòria cau del client.

en: No color
ca: Sense color

en: No command found.
ca: No s'ha trobat cap comanda.

en: No comment history.
ca: No hi ha historial de comentaris.

en: No comment text was submitted.
ca: No s'ha enviat text del comentari.

en: No comments
ca: No hi ha cap comentari

en: No comments awaiting moderation.
ca: Cap comentari està esperant moderació.

en: No comments found in Trash.
ca: No s'hi han trobat comentaris a la paperera.

en: No comments found.
ca: No s'ha trobat cap comentari.

en: No comments posted
ca: No s'han publicat comentaris

en: No comments to show.
ca: No s'han trobat comentaris.

en: No comments were caught as spam.
ca: No s'ha detectat cap comentari com a brossa.

en: No comments yet.
ca: Encara no hi ha cap comentari.

en: No comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
ca: Sense comentaris<span class="screen-reader-text"> a %s</span>

en: No cookie present.
ca: No hi ha galeta.

en: No coupons found
ca: No s'han trobat cupons

en: No coupons found in range
ca: No s'han trobat cupons en aquest interval

en: No coupons found in trash
ca: No s'ha trobat cap cupó a la paperera

en: No customer downloads found.
ca: No s'han trobat descàrregues del client.

en: No customer selected
ca: No s'ha seleccionat cap client

en: No customers found.
ca: No s'han trobat clients.

en: No data found for VideoPress identifier: <strong>%s</strong>.
ca: No s'ha trobat informació per a l'identificador del VideoPress: <strong>%s</strong>.

en: No data supplied.
ca: No s'han subministrat dades.

en: No default %s&hellip;
ca: Sense valor predeterminat %s&hellip;

en: No deleted comments.
ca: Sense comentaris esborrats.

en: No description
ca: Sense descripció

en: No differences found.
ca: No s'ha trobat cap diferència.

en: No downloads available yet.
ca: Encara no hi ha descàrregues disponibles.

en: No editor could be selected.
ca: No s'ha seleccionat cap editor.

en: No fallback menu found.
ca: No s'ha trobat cap menú alternatiu.

en: No file defined
ca: No s'ha definit cap fitxer

en: No file selected
ca: No s'ha seleccionat cap fitxer

en: No file was uploaded.
ca: No s'ha penjat cap fitxer.

en: No files were created
ca: No s’ha creat cap fitxer

en: No fonts to install
ca: No hi ha tipus de lletra per instal·lar

en: No fonts to uninstall
ca: No hi ha tipus de lletra per desinstal·lar

en: No global styles config exist with that id.
ca: No existeix cap configuració d'estils globals amb aquest identificador.

en: No image selected
ca: No s'ha seleccionat cap imatge

en: No image set
ca: No s'ha definit la imatge

en: No images found.
ca: S'ha trobat cap imatge.

en: No images provided for generating AI content.
ca: No s'ha proporcionat cap imatge per generar contingut amb IA.

en: No images selected
ca: No s'ha seleccionat cap imatge

en: No importers are available.
ca: No hi ha importadors disponibles.

en: No information yet&hellip;
ca: No hi ha informació encara&hellip;

en: No items
ca: No hi ha elements

en: No items found.
ca: No s'han trobat elements.

en: No items.
ca: Cap element.

en: No keys found.
ca: No s'ha trobat cap clau.

en: No links found.
ca: No s'ha trobat cap enllaç.

en: No location by default
ca: Sense ubicació predeterminada

en: No log files found.
ca: No s'han trobat fitxers de registre.

en: No logo selected
ca: No s'ha seleccionat cap logotip

en: No logo set
ca: No s'ha definit el logo

en: No low in stock products found.
ca: No hi ha productes amb poc estoc.

en: No master user set.
ca: Sense usuari mestre establert.

en: No matches found
ca: No s'ha trobat cap resultat.

en: No matching product exists to update.
ca: No hi ha productes per actualitzar.

en: No matching tax rates found.
ca: No s'han trobat taxes d'impostos que coincideixin.

en: No matching template found
ca: No s'han trobat plantilles que coincideixin

en: No matching template found.
ca: No s'han trobat plantilles que coincideixin.

en: No matching variation found.
ca: No s'ha trobat cap variació que coincideixi.

en: No maximum
ca: Sense màxim

en: No media files found in Trash.
ca: No s'han trobat mèdia a la paperera.

en: No media files found.
ca: No s'han trobat fitxers multimèdia.

en: No media items found.
ca: No s'han trobat fitxers multimèdia.

en: No media items found. Try a different search.
ca: No s'han trobat mèdia. Proveu amb una cerca diferent.

en: No media selected
ca: No s'ha seleccionat cap mèdia

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
ca: No s'ha creat cap menú encara. <a href="%s">Creeu algun</a>.

en: No message supplied
ca: No s'ha subministrat cap missatge

en: No method supplied
ca: No s'ha subministrat cap mètode

en: No minimum
ca: Sense mínim

en: No need to wonder where that stampbook went.
ca: No cal que cerqueu els vostres segells.

en: No notifications
ca: sense notificacions

en: No options were deleted.
ca: No es van eliminar opcions.

en: No order has been made yet.
ca: Encara no s'ha fet cap comanda.

en: No order source data available.
ca: No hi ha cap dada d'origen de la comanda disponible.

en: No orders found
ca: No s'han trobat comandes

en: No orders found in trash
ca: No s'ha trobat cap comanda a la paperera

en: No orders to cleanup.
ca: No hi ha comandes per netejar.

en: No orders were synced.
ca: No s'ha sincronitzat cap comanda.

en: No out of stock products found.
ca: No hi ha productes esgotats.

en: No page set
ca: Cap pàgina definida

en: No pages found in Trash.
ca: No s'ha trobat cap pàgina a la paperera.

en: No pages found.
ca: No s'ha trobat cap pàgina.

en: No pattern categories
ca: Sense categories de patró

en: No pattern categories found.
ca: No s'ha trobat cap categoria de patró.

en: No patterns found in Trash.
ca: No s'ha trobat cap patró a la paperera.

en: No patterns found.
ca: No s'ha trobat cap patró.

en: No payment method provided.
ca: No s'ha proporcionat cap mètode de pagament.

en: No pending comments
ca: No hi ha comentaris pendents.

en: No pending reviews
ca: No hi ha ressenyes pendents

en: No permalink structure set
ca: No s'ha definit cap estructura dels enllaços permanents

en: No plugin specified.
ca: No s'ha especificat cap extensió.

en: No plugins are active.
ca: No hi ha extensions actives.

en: No plugins found.
ca: No s'ha trobat cap extensió.

en: No post?
ca: Res per publicar?

en: No posts
ca: No hi ha fils

en: No posts found
ca: No s'han trobat entrades.

en: No posts found in Trash.
ca: No s'ha trobat cap entrada a la paperera.

en: No posts found.
ca: No s'ha trobat cap entrada.

en: No posts found. Try a different search?
ca: No s'han trobat enviaments.Vols provar una cerca diferent?

en: No product attribute with that slug was found.
ca: No s'ha trobat cap atribut de producte amb aquest àlies.

en: No product categories exist.
ca: No existeixen categories de productes:

en: No product to duplicate has been supplied!
ca: No s'ha marcat cap producte per duplicar

en: No products found
ca: No s'han trobat productes

en: No products found in range
ca: No s'han trobat productes en aquest interval

en: No products found in trash
ca: No s'ha trobat cap producte a la paperera

en: No products found.
ca: No s'han trobat productes

en: No products in the cart.
ca: No hi ha productes a la cistella.

en: No products were found matching your selection.
ca: No s'han trobat productes amb aquests criteris.

en: No recipients found
ca: No s'ha trobat cap destinatari

en: No requirement
ca: Cap requeriment

en: No restrictions
ca: Sense restriccions

en: No results
ca: Cap resultat.

en: No results found
ca: No s'ha trobat cap resultat.

en: No results found.
ca: No s'ha trobat cap resultat.

en: No results.
ca: Cap resultat.

en: No reviews
ca: No hi ha cap ressenya

en: No reviews awaiting moderation.
ca: No hi ha cap ressenya pendent de moderació.

en: No reviews found.
ca: No s'ha trobat cap ressenya.

en: No role
ca: No té cap rol.

en: No route was found matching the URL and request method
ca: No s'ha trobat cap ruta que encaixi amb l'URL i el mètode de la sol·licitud

en: No route was found matching the URL and request method.
ca: No s'ha trobat cap ruta que encaixi amb l'URL i el mètode de la sol·licitud

en: No row(s) selected
ca: Cap fila seleccionada

en: No saved methods found.
ca: No s'han trobat mètodes desats.

en: No scheduled events exist on this site.
ca: No existeixen esdeveniments planificats en aquest lloc.

en: No schema title found for %s, skipping REST command registration.
ca: No s'ha trobat cap títol de schema per a %s, saltant el registre de la comanda REST.

en: No search engines have sent you traffic yet.
ca: Cap motor de cerca t'ha enviat tràfic encara.

en: No search results.
ca: Cap resultat de cerca.

en: No search term specified. Showing recent items.
ca: No s'ha especificat cap terme de cerca. Es mostren els articles més recents.

en: No setting groups have been registered.
ca: No s'ha registrat cap grup d'opcions.

en: No shipping address set.
ca: Falta l'adreça d'enviament

en: No shipping class
ca: Sense classe d'enviament

en: No shipping class cost
ca: Cost quan no hi ha classe d'enviament

en: No shipping classes have been created.
ca: No s'han creat classes d'enviament.

en: No shipping method has been selected. Please double check your address, or contact us if you need any help.
ca: No s'ha seleccionat cap mètode d'enviament. Torneu a revisar l'adreça o poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda.

en: No shipping methods offered to this zone.
ca: No s'ofereixen mètodes d'enviament en aquesta zona.

en: No shipping options were found for %s.
ca: No s'han trobat opcions d'enviament per a %s.

en: No sidebar exists with that id.
ca: No existeix cap barra lateral amb aquest identificador.

en: No sitemap found. Please try again later.
ca: No s'ha trobat cap mapa del lloc. Proveu-ho de nou més tard.

en: No sitemap found. The system will try to build it again in %s.
ca: No s'ha trobat cap mapa del lloc. El sistema provarà de construir-lo de nou en%s.

en: No sites found
ca: No s'ha trobat cap lloc

en: No sites found.
ca: No s'ha trobat cap lloc web.

en: No stats
ca: Sense estadístiques

en: No subscription found
ca: No s'ha trobat cap subscripció

en: No tags
ca: Cap etiqueta

en: No tags found
ca: No s'ha trobat cap etiqueta!

en: No tags found.
ca: No s'han trobat etiquetes.

en: No taxes found in this period
ca: No s'han trobat impostos en aquest període

en: No template parts found in Trash.
ca: No s'ha trobat cap secció de plantilla a la paperera.

en: No template parts found.
ca: No s'ha trobat cap secció de plantilla.

en: No templates exist with that id.
ca: No existeix cap plantilla amb aquest identificador.

en: No templates found.
ca: No s'ha trobat cap plantilla.

en: No thanks
ca: No

en: No thanks, do not remind me again
ca: No gràcies, no m'ho recordeu altra vegada

en: No theme is defined for this template.
ca: No s'ha definit cap tema per a aquesta plantilla.

en: No theme specified.
ca: No s'ha especificat cap tema.

en: No themes are currently available.
ca: No hi ha temes disponibles actualment.

en: No themes found.
ca: No s'ha trobat cap tema.

en: No themes found. Try a different search, or %s.
ca: No s'han trobat temes. Proveu amb una cerca diferent, o %s.

en: No themes found. Try a different search.
ca: No s'han trobat temes. Proveu amb una cerca diferent.

en: No updates required. Database version is %s
ca: Actualitzacions no obligatòries. La versió de la base de dades és %s

en: No used coupons found
ca: Tobats cupons no utilitzats

en: No user found.
ca: No s'ha trobat l'usuari/a.

en: No users found
ca: No s'ha trobat cap usuari.

en: No valid JSON data
ca: No hi ha cap dada JSON vàlida

en: No valid plugins were found.
ca: No s'han trobat extensions correctes.

en: No variations yet. Generate them from all added attributes or add a new variation manually.
ca: Encara no hi ha cap variació. Genereu-les a partir de tots els atributs afegits o afegiu una nova variació manualment.

en: No version control systems were detected.
ca: No s'han detectat sistemes de control de versió.

en: No version or author information is available.
ca: No hi ha disponible cap informació sobre la versió o l'autor

en: No video selected
ca: No s'ha seleccionat cap vídeo

en: No webhooks found.
ca: No s'han trobat webhooks.

en: No widget was found with that id.
ca: No s'ha trobat cap giny amb aquest identificador.

en: No widgets found.
ca: No s'han trobat ginys.

en: No, I do not approve of this connection
ca: No, no aprovo aquesta connexió.

en: No, I will enter prices exclusive of tax
ca: No, introduiré els preus sense impostos

en: No-code contribution
ca: Contribució sense codi

en: NodeInfo is an effort to create a standardized way of exposing metadata about a server running one of the distributed social networks. The two key goals are being able to get better insights into the user base of distributed social networking and the ability to build tools that allow users to choose the best fitting software and server for their needs.
ca: NodeInfo és un esforç per crear una forma estandarditzada d'exposar metadades sobre un servidor que executa una de les xarxes socials distribuïdes. Els dos objectius clau són poder obtenir una millor visió de la base d'usuaris de les xarxes socials distribuïdes i la capacitat de crear eines que permetin als usuaris triar el programari i el servidor més adequats per a les seves necessitats.

en: Non-existent changeset UUID.
ca: UUID de conjunt de canvis no existent

en: Non-paying customer
ca: Client sense pagaments

en: Non-repeating
ca: No recurrent

en: Nonbreaking space
ca: Espai fix

en: Nonce is invalid.
ca: El nonce no és vàlid.

en: None
ca: Cap

en: Norfolk Island
ca: Illa Norfolk

en: Normal Fit
ca: Tall normal

en: Normal Size
ca: Mida normal

en: North
ca: Nord

en: North Aegean
ca: Egeu Septentrional

en: North America
ca: Amèrica del Nord

en: North Carolina
ca: Carolina del nord

en: North Dakota
ca: Dakota del Nord

en: North East
ca: Nord-est

en: North Korea
ca: Corea del Nord

en: North Korean won
ca: Won nord-coreà

en: North Macedonia
ca: Macedònia del Nord

en: North Rhine-Westphalia
ca: Rin del Nord-Westfàlia

en: North Sinai
ca: Sinaí del Nord

en: North West
ca: Nord Oest

en: North-Western
ca: Nord-occidental

en: Northern
ca: Nord

en: Northern Mariana Islands
ca: Illes Mariannes Septentrionals

en: Northern Samar
ca: Samar del Nord

en: Northern Territory
ca: Territori del Nord

en: Northwest Territories
ca: Territoris del Nord-oest

en: Norway
ca: Noruega

en: Norwegian
ca: Noruec

en: Norwegian krone
ca: Corona noruega

en: Not Connected
ca: No està connectat

en: Not Found
ca: No s'ha trobat

en: Not Found.
ca: No s'ha trobat.

en: Not Spam
ca: No és brossa

en: Not Sticky
ca: No fixat

en: Not able to attach "%s".
ca: No s'ha pogut adjuntar "%s".

en: Not active
ca: Inactiu

en: Not all expected
ca: No tots els esperats

en: Not available
ca: No disponible

en: Not available when using WooCommerce Blocks Local Pickup
ca: No disponible quan s'utilitza la recollida local de WooCommerce Blocks

en: Not connected
ca: Sense connectar

en: Not declared
ca: No declarat

en: Not enough data to create this user.
ca: No hi ha prou dades per crear aquest usuari.

en: Not enough space to upload. %s KB needed.
ca: No hi ha prou espai per penjar. Són necessaris %s Kb.

en: Not enough units of %s are available in stock to fulfil this order.
ca: No hi ha unitats suficients de %s en estoc per tramitar aquesta comanda.

en: Not found
ca: No trobat

en: Not found: %1$s (%2$s)
ca: No s'ha trobat: %1$s (%2$s)

en: Not required if your download directory is protected. <a href='%s'>See this guide</a> for more details. Files already uploaded will not be affected.
ca: No és necessari si el vostre directori de descàrregues està protegit. <a href='%s'>Consulteu aquesta guia</a> per obtenir més detalls. Els fitxers ja penjats no es veuran afectats.

en: Not right now
ca: Ara no

en: Not scheduled
ca: No programat

en: Not set
ca: Defineix l'estat

en: Not that bad
ca: No està malament

en: Not writable
ca: No es pot escriure

en: Note
ca: Nota

en: Note (default)
ca: Nota (per defecte)

en: Note <optional />
ca: Nota <optional />

en: Note added to the order by the customer during checkout.
ca: Nota afegida a la comanda pel client durant el pagament.

en: Note added to your {site_title} order from {order_date}
ca: Nota afegida a la vostra comanda a {site_title} de {order_date}

en: Note left by customer during checkout.
ca: Nota deixada pel client durant el pagament.

en: Note that even when set to discourage search engines, your site is still visible on the web and not all search engines adhere to this directive.
ca: Tingueu en compte que, fins i tot quan es defineix per desincentivar els motors de cerca, el lloc continua sent visible al web i no tots els motors de cerca compleixen aquesta directiva.

en: Note that if this setting is changed, any log entries that have already been recorded will remain stored in their current location, but will not migrate.
ca: Tingueu en compte que si es canvia aquesta configuració, les entrades del registre que ja s'hagin enregistrat romandran emmagatzemades a la seva ubicació actual, però no es migraran.

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
ca: Fixeu-vos que podeu retallar la imatge en fer clic sobre ella (la icona de retall ja està seleccionada) i arrossegant el requadre de retall per seleccionar la part desitjada. Aleshores feu clic a Desa per a mantenir el retall.

en: Note to customer
ca: Nota per al client

en: Note type
ca: Tipus de nota

en: Note:
ca: Nota:

en: Note: As this tool only gathers data from WordPress and participating plugins, you may need to do more to comply with erasure requests. For example, you are also responsible for ensuring that data collected by or stored with the 3rd party services your organization uses gets deleted.
ca: Nota: com que aquesta eina només recopila dades del WordPress i de les extensions participants, és possible que hàgiu de fer més coses per complir amb les sol·licituds d'eliminació. Per exemple, també sou responsable d'assegurar-vos que les dades recollides o emmagatzemades amb els serveis de tercers que utilitza la vostra organització se suprimeixin.

en: Note: Neither of these options blocks access to your site &mdash; it is up to search engines to honor your request.
ca: Nota: Cap d'aquestes opcions bloquen l'accés al teu lloc web &mdash; és decisió dels cercadors fer cas de la vostra petició.

en: Note: Permissions for order items will automatically be granted when the order status changes to processing/completed.
ca: Nota: Els permisos per als articles de la comanda es donen automàticament quan l'estat de la comanda canvia a processant/completat.

en: Note: Since this tool only gathers data from WordPress and participating plugins, you may need to do more to comply with export requests. For example, you should also send the requester some of the data collected from or stored with the 3rd party services your organization uses.
ca: Nota: com que aquesta eina només recopila dades del WordPress i de les extensions participants, és possible que hàgiu de fer més coses per complir amb les sol·licituds d'exportació. Per exemple, també hauríeu d'enviar al sol·licitant algunes de les dades recollides o emmagatzemades amb els serveis de tercers que utilitza la vostra organització.

en: Note: WP CRON has been disabled on your install which may prevent this update from completing.
ca: Nota: WP CRON s'ha desactivat a la vostra instal·lació i això pot impedir que aquesta actualització es completi.

en: Note: You currently have <a href="%1$s">%2$d paid extension</a> which should be updated first before updating WooCommerce. | Note: You currently have <a href="%1$s">%2$d paid extensions</a> which should be updated first before updating WooCommerce.
ca[0]: Nota: Actualment teniu <a href="%1$s">%2$d extensió de pagament</a> que s'hauria d'actualitzar abans d'actualitzar WooCommerce.
ca[1]: Nota: Actualment teniu <a href="%1$s">%2$d extensions de pagament</a> que s'haurien d'actualitzar primer abans d'actualitzar WooCommerce.

en: Note: audio and video attachments are only supported from Block Editor.
ca: Nota: els adjunts d'àudio i vídeo només són compatibles amb l'editor de blocs.

en: Note: the old Template Tags are now deprecated and automatically converted to the new ones.
ca: Nota: les antigues etiquetes de plantilla estan obsoletes i es convertiran a les noves automàticament.

en: Note: the refund reason will be visible by the customer.
ca: Nota: el motiu del reemborsament serà visible per al client.

en: Note: you may want to further detail your cookie policy, and link to that section from here.
ca: Nota: és possible vulgueu detallar la política de galetes, i enllaçar a aquesta secció des d'aquí.

en: Notes about your order, e.g. special notes for delivery.
ca: Notes de la vostra comanda; per exemple, instruccions especials per al lliurament.

en: Notes are unavailable because the "admin-note" data store cannot be loaded.
ca: Les notes no estan disponibles perquè no es pot carregar el magatzem de dades «admin-note».

en: Nothing Found
ca: No s'ha trobat res

en: Nothing found
ca: No s'ha trobat res

en: Nothing is in the queue: %s
ca: No hi ha res a la cua: %s

en: Nothing to preview.
ca: No hi ha res per previsualitzar!

en: Nothing to save, the image has not changed.
ca: Res a desar, la imatge no ha canviat.

en: Nothing was imported. Have you already imported this blog?
ca: No s'ha importat res. Ja has importat aquest bloc?

en: Notice
ca: Avís

en: Notice:
ca: Avís:

en: Notification Settings
ca: Configuració de les notificacions

en: Notification recipient(s)
ca: Destinatari(s) dels avisos

en: Notification to let you know &mdash; order #%1$s belonging to %2$s has been cancelled:
ca: Només perquè ho sapigueu &mdash; la comanda #%1$s que pertany a %2$s s'ha cancel·lat:

en: Notifications
ca: Avisos

en: Notify me of follow-up comments by email.
ca: Aviseu-me del seguiment dels comentaris per correu.

en: Notify me of new comments via email.
ca: Avisa'm per correu electrònic si hi ha més comentaris

en: Notify me of new posts by email.
ca: Notifica'm per correu electrònic si hi ha entrades noves.

en: Notify me of new posts via email.
ca: Notifiqueu-me d'entrades noves per correu electrònic.

[ctx: Noto Sans font: on or off]
en: on
ca: activa

[ctx: Noun]
en: User
ca: Usuari

[ctx: Noun, as in: "The author of this post is..."]
en: Author
ca: Autor

[ctx: Noun, as in: "The user role of that can access this widget is..."]
en: Role
ca: Rol

[ctx: Noun, as in: "This page is a date archive."]
en: Date
ca: Fecha

[ctx: Noun, as in: "This post has one tag."]
en: Tag
ca: Etiqueta

[ctx: Noun, as in: "This post has one taxonomy."]
en: Taxonomy
ca: Taxonomia

[ctx: Noun: A user role displayed in a badge]
en: Admin
ca: Administrador

[ctx: Noun: A user role displayed in a badge]
en: Author
ca: Autor

[ctx: Noun: A user role displayed in a badge]
en: Contributor
ca: Col·laborador

[ctx: Noun: A user role displayed in a badge]
en: Super Admin
ca: Superadministrador

[ctx: Noun: title of mention notification]
en: New Post
ca: Entrada nova

en: November
ca: Novembre

[ctx: November abbreviation]
en: Nov
ca: nov.

en: Now
ca: Ara

en: Now select a category you want to put these links in.
ca: Ara seleccioneu la categoria on voleu incloure aquests enllaços.

en: Now that you're set up, pick a plan that fits your needs.
ca: Ara que ja ho heu configurat, trieu un pla que s'ajusti a les vostres necessitats.

en: Now that you’ve chosen us as a partner, our goal is to make sure we're providing the right tools to meet your needs. We're looking forward to having your feedback on the store setup experience so we can improve it in the future.
ca: Ara que ens heu triat com a soci, el nostre objectiu és assegurar-nos que us proporcionem les eines adequades per satisfer les vostres necessitats. Esperem poder comptar amb els vostres comentaris sobre l’experiència de configuració de la botiga perquè puguem millorar-la en el futur.

en: Now we will download your comments so we can import them (this could take a <strong>long</strong> time if you have lots of comments)...
ca: Ara baixarem els vostres comentaris així que els importarem (açò podria trigar <strong>molt</strong> de temps si teniu molts comentaris)...

en: Now!
ca: Ara!

en: Nueva Ecija
ca: Nova Ecija

en: Nueva Vizcaya
ca: Nova Vizcaya

en: Number
ca: Número

en: Number of %s products.
ca: Nombre de productes %s.

en: Number of Themes found: %d
ca: Nombre de temes que s'han trobat: %d

en: Number of URLs in this XML Sitemap: %s.
ca: Nombre d'URLs en el mapa XML del lloc web: %s.

en: Number of channel issues/errors (e.g. account-related errors, product synchronization issues, etc.).
ca: Nombre de problemes/errors del canal (p. ex., errors relacionats amb el compte, problemes de sincronització de productes, etc.).

en: Number of comments to show:
ca: Nombre de comentaris que cal mostrar:

en: Number of coupons used
ca: Nombre de cupons utilitzats

en: Number of coupons.
ca: Nombre de cupons.

en: Number of customers.
ca: Nombre de clients.

en: Number of days to import.
ca: Nombre de dies a importar.

en: Number of days until access to downloadable files expires.
ca: Dies restants fins que caduqui l'accés als fitxers descarregables

en: Number of decimal points shown in displayed prices for this country.
ca: Nombre de punts decimals mostrats als preus d'aquest país.

en: Number of decimal points to use in each resource.
ca: Número de punts decimals a utilitzar en cada recurs.

en: Number of decimals
ca: Número de decimals

en: Number of decimals.
ca: Nombre de decimals.

en: Number of discounted orders.
ca: Nombre de comandes amb descompte.

en: Number of distinct products sold.
ca: Nombre de productes diferents venuts.

en: Number of downloads remaining.
ca: Quantitat de descàrregues restants.

en: Number of downloads.
ca: Nombre de descàrregues.

en: Number of employees of the store.
ca: Nombre d'empleats de la botiga.

en: Number of images to attach to posts.
ca: Nombre d'imatges per adjuntar a les entrades.

en: Number of items in the cart.
ca: Nombre d'articles a la cistella.

en: Number of items per page:
ca: Nombre d'elements per pàgina:

en: Number of items sold
ca: Nombre d'articles venuts

en: Number of items sold.
ca: Nombre d'articles venuts.

en: Number of links to show:
ca: Nombre d'enllaços que cal mostrar:

en: Number of low stock products.
ca: Nombre de productes amb poc estoc.

en: Number of media items found: %d
ca: Nombre de mèdia que s'han trobat: %d

en: Number of objects (posts of any type) assigned to the term.
ca: Nombre d'objectes (entrades de qualsevol tipus) assignats al terme.

en: Number of orders
ca: Nombre de comandes

en: Number of orders product appeared in.
ca: Nombre de comandes on apareix el producte.

en: Number of orders.
ca: Número de comandes

en: Number of posts to show for each author:
ca: Nombre d'escrits que cal mostrar de cada autor:

en: Number of posts to show:
ca: Nombre d'entrades que cal mostrar:

en: Number of product items sold.
ca: Nombre d'articles de producte venuts.

en: Number of products to be added.
ca: Nombre de productes que s'afegiran.

en: Number of products to show
ca: Nombre de productes a mostrar

en: Number of products.
ca: Nombre de productes.

en: Number of published posts for the term.
ca: Nombre d'entrades publicades del terme.

en: Number of published products for the resource.
ca: Nombre de productes publicats per al recurs.

en: Number of reviews for products in this category.
ca: Nombre de ressenyes de productes en aquesta categoria.

en: Number of reviews to show
ca: Nombre de ressenyes a mostrar

en: Number of terms in the attribute taxonomy.
ca: Nombre de termes en la taxonomia de l'atribut.

en: Number of times downloadable files can be downloaded after purchase.
ca: Vegades que es poden descarregar els fitxers descarregables després de la compra

en: Number of times the coupon has been used already.
ca: Nombre de vegades que el cupó s'ha utilitzat ja.

en: Number of variation items sold.
ca: Nombre d'articles de variació venuts.

en: Number of widgets found: %d
ca: Nombre de ginys trobats: %d

en: Number to show:
ca: Nombre que cal mostrar:

[ctx: Number/count of items]
en: Count
ca: Nombre

en: Numbered list
ca: Llista numerada

en: Numeric
ca: Numèrica

en: OK
ca: D'acord

en: OR
ca: O

en: OR enter path to file:
ca: O introdueix la ruta al fitxer:

en: Object ID must be an integer, %s given.
ca: L'identificador de l'objecte ha de ser un nombre enter, s'ha proporcionat %s.

en: Object not found
ca: No s’ha trobat cap objecte

en: Object subtype.
ca: Subtipus d'objecte.

en: Object type.
ca: Tipus d'objecte.

en: Occasionally, some of your visitors may see an advertisement here, <br />as well as a <a href="%s" target="_blank">Privacy & Cookies banner</a> at the bottom of the page.
ca: Ocasionalment, alguns dels visitants poden veure anuncis aquí, <br />així com un <a href="%s" target="_blank">bàner de galetes i de privadesa</a> al peu de pàgina.

en: Occidental Mindoro
ca: Mindoro Occidental

en: October
ca: Octubre

[ctx: October abbreviation]
en: Oct
ca: oct.

en: Odessa Oblast
ca: Óblast d'Odessa

en: Of Mountains &amp; Printing Presses
ca: de muntanyes i impremtes

en: Off
ca: Inactiu

en: Official buttons
ca: Botons oficials

en: Official extensions
ca: Extensions oficials

en: Official theme
ca: Tema oficial

en: Official themes
ca: Temes oficials

en: Offline Payments
ca: Pagaments sense connexió

en: Offset must be greater than or equal to 0.
ca: Òfset ha de ser major o igual a 0.

en: Offset the result set by a specific number of items.
ca: Desplaça el conjunt de resultats un nombre determinat d'elements.

en: Offset the result set by a specific number of items. Applies to hierarchical taxonomies only.
ca: Salta un nombre específic d'articles en els resultats. S’aplica només a les taxonomies jeràrquiques.

en: Oh no! We're having trouble connecting to the extensions catalog right now.
ca: Oh no! Estem tenint problemes per connectar-nos al catàleg d'extensions ara mateix.

en: Older Comments
ca: Comentaris anteriors

en: Older comments
ca: Comentaris anteriors

en: Older posts
ca: Entrades anteriors

en: Older projects
ca: Projectes més antics

en: Oldest
ca: Els més antics

en: Oldest Scheduled Date
ca: Data prevista més antiga

en: Oldest first
ca: El més antic primer

en: Omani rial
ca: Rial d'Oman

en: On
ca: Activat

en: On Mastodon [and other Plattforms], user profiles can be hosted either locally on the same website as yours, or remotely on a completely different website. The same username may be used on a different domain. Therefore, a Mastodon user's full mention consists of both the username and the domain, in the form <code>@username@domain</code>. In practical terms, <code>@user@example.com</code> is not the same as <code>@user@example.org</code>. If the domain is not included, Mastodon will try to find a local user named <code>@username</code>. However, in order to deliver to someone over ActivityPub, the <code>@username@domain</code> mention is not enough – mentions must be translated to an HTTPS URI first, so that the remote actor's inbox and outbox can be found. (This paragraph is copied from the <a href="https://docs.joinmastodon.org/spec/webfinger/" target="_blank">Mastodon Documentation</a>)
ca: A Mastodon [i altres plataformes], els perfils d'usuari es poden allotjar localment a la mateixa web que el vostre o de manera remota en una web completament diferent. El mateix nom d'usuari es pot utilitzar en un domini diferent. Per tant, la menció completa d'un usuari de Mastodon consta tant del nom d'usuari com del domini, en la forma <code>@usuari@domini</code>. En termes pràctics, <code>@usuari@exemple.com</code> no és el mateix que <code>@usuari@exemple.org</code>. Si el domini no està inclòs, Mastodon intentarà trobar un usuari local anomenat <code>@usuari</code>. Tanmateix, per poder lliurar a algú a través d'ActivityPub, la menció <code>@usuari@domini</code> no és suficient: les mencions s'han de traduir primer a un URI HTTPS, de manera que es pugui trobar la bústia d'entrada i de sortida de l'actor remot. (Aquest paràgraf s'ha copiat de la <a href="https://docs.joinmastodon.org/spec/webfinger/" target="_blank">documentació de Mastodon</a>)

en: On Sale
ca: En oferta

en: On Sale Products
ca: Productes en oferta

en: On backorder
ca: Reservat

en: On blog pages, the number of posts to show per page.
ca: A les pàgines del bloc, nombre d'entrades a mostrar per pàgina.

en: On hold <span class="count">(%s)</span> | On hold <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: En espera <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: En espera <span class="count">(%s)</span>

en: On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?
ca: En alguns sistemes el nom de la vostra base de dades es prefixa amb el vostre nom d'usuari, pel que podria ser <code>usuari_%1$s</code>. Podria ser aquest el problema?

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
ca: Podeu configurar l'Akismet en aquesta pàgina.

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
ca: En aquesta pàgina podeu actualitzar la configuració de l'Akismet i veure estadístiques sobre els comentaris brossa.

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
ca: En aquesta pàgina podeu veure les estadístiques de la brossa filtrada del lloc web.

en: On this page, you are able to view the modules available within Jetpack, learn more about them, and activate or deactivate them as needed.
ca: En aquesta pàgina, podeu veure els mòduls disponibles al JetPack, aprendre més sobre ells, i activar i desactivar-los quan ho necessiteu.

en: On-hold
ca: En espera

en: On-sale products
ca: Productes en oferta

en: Onboarding is maintained in WooCommerce Admin.
ca: La posada en marxa es fa a WooCommerce Admin.

en: Onboarding profile data has been updated.
ca: Les dades del perfil d'integració s’han actualitzat.

en: Once Daily
ca: Diària

en: Once Hourly
ca: Una vegada per hora

en: Once Weekly
ca: Una vegada a la setmana

en: Once connected, your Woo.com purchases will be listed here.
ca: Una vegada estigueu connectat, les compres a Woo.com es mostraran aquí.

en: Once connected, your WooCommerce.com purchases will be listed here.
ca: Una vegada estigueu connectat, les compres a WooCommerce.com es mostraran aquí.

en: Once disabled, this legacy method will no longer be available.
ca: Un cop desactivat, aquest mètode heretat no estarà disponible mai més.

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
ca: Una vegada generat, el fitxer WXR es pot importar a un altre lloc web del WordPress o a una altra plataforma de blocs capaç d'accedir a aquest format.

en: Once you have made your selection, you can adjust it by entering the size in pixels. The minimum selection size is the thumbnail size as set in the Media settings.
ca: Una vegada hàgiu fet la selecció, podeu ajustar-la introduint la mida en píxels. La mínima mida de la selecció és la mida de la miniatura com està definida a la configuració del mèdia.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, the user will be permanently removed.
ca: Quan feu clic sobre «Confirmeu la supressió», l'usuari s'eliminarà permanentment.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, these users will be permanently removed.
ca: Quan feu clic sobre «Confirmeu la supressió», aquests usuaris s'eliminaran permanentment.

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
ca: Una vegada deseu el fitxer descarregat, podeu usar la funció Importa en altra instal·lació del WordPress per a importar el contingut d'aquesta pàgina web.

en: One Column
ca: Una columna

en: One Response
ca: Una resposta

en: One column
ca: Una columna

en: One comment
ca: Un comentari

en: One email address per line.
ca: Una adreça de correu electrònic per línia.

en: One of the plugins is invalid.
ca: Una de les extensions no és vàlida.

en: One of the selected users is not a member of this site.
ca: Un dels usuaris seleccionats no és membre d'aquest lloc.

en: One or more plugins failed to load properly.
ca: Una o més extensions no s'han pogut carregar correctament.

en: One or more recommended modules are missing
ca: Un o més mòduls recomanats falten

en: One or more required modules are missing
ca: Un o més mòduls necessaris falten

en: One or more tables required for WooCommerce to function are missing, some features may not work as expected. Missing tables: %1$s.
ca: Falten una o més taules necessàries perquè WooCommerce funcioni, i és possible que algunes característiques no funcionin com s'espera. Taules que falten: %1$s.

en: One or more tables required for WooCommerce to function are missing, some features may not work as expected. Missing tables: %1$s. <a href="%2$s">Check again.</a>
ca: Falten una o més taules necessàries perquè WooCommerce funcioni, i és possible que algunes característiques no funcionin com s'espera. Taules que falten: %1$s. <a href="%2$s">Comprova de nou.</a>

en: One or more themes failed to load properly.
ca: Un o més temes no s'han pogut carregar correctament.

en: One per line: Option name | Additional cost [+- Percents] | Per cost type (order, class, or item) Example: <code>Priority mail | 6.95 [+ 0.2%] | order</code>.
ca: Una per línia: Nom de l'opció | Cost addicional [+- Percentatge] | Per tipus de cost (comanda, classe o article) Exemple: <code>Enviament ràpid | 6.95 [+ 0.2%] | comanda</code>.

en: One response
ca: Una resposta

en: One response to %s
ca: Una resposta a %s

en: Online
ca: En línia

en: Online courses are a great solution for any business that can teach a new skill. Since courses don’t require physical product development or shipping, they’re affordable, fast to create, and can generate passive income for years to come. In this article, we provide you more information about selling courses using WooCommerce.
ca: Els cursos en línia són una solució fantàstica per a qualsevol negoci que pugui ensenyar una nova habilitat. Com que els cursos no requereixen desenvolupament ni enviament de productes físics, són assequibles, de creació ràpida i poden generar ingressos passius durant anys. En aquest article us proporcionem més informació sobre la venda de cursos mitjançant WooCommerce.

en: Only %1$s or %2$s files may be used for header video. Please convert your video file and try again, or, upload your video to YouTube and link it with the option below.
ca: Només fitxers %1$s o %2$s poden utilitzar-se com a vídeo de capçalera. Convertiu el fitxer de vídeo i torneu a provar, o pugeu el vídeo a YouTube i enllaceu-lo amb l'opció inferior.

en: Only %s left in stock
ca: Només en queden %s en estoc

en: Only UUID V4 is supported at this time.
ca: En aquests moments només és compatible amb UUID V4.

en: Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
ca: Només els clients que han comprat el producte i s'han identificat poden deixar un comentari.

en: Only one embed can be rendered at a time.
ca: Es pot renderitzar només una incrustació alhora.

en: Only shipping
ca: Només l'enviament

en: Only show children of the current category
ca: Mostra només els elements de la categoria actual

en: Only show meta which is meant to be displayed for an order.
ca: Mostra només les metadades que s'han de mostrar a una comanda.

en: Only show percentages
ca: Només mostra percentatges.

en: Only show quantity remaining in stock when low e.g. "Only 2 left in stock"
ca: Mostra només la quantitat d'estoc restant quan aquest sigui baix, ex. "Només queden 2 articles"

en: Only the title and a link.
ca: Només el títol i un enllaç.

en: Only these characters are allowed: "%s".
ca: Només aquests caràcters estan permesos: "%s"

en: Ontario
ca: Ontàrio

en: Oops!
ca: Ep!

en: Oops! Something went wrong.
ca: Alguna cosa no ha funcionat correctament.

en: Oops! That embed cannot be found.
ca: Oops! No s'ha trobat la incrustació.

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
ca: Aquesta pàgina no es pot trobar.

en: Oops, we were unable to send a recovery email. Try again.
ca: No hem pogut enviar un correu electrònic de recuperació. Proveu-ho de nou.

en: Oops: %s
ca: Ups!: %s

en: Opacity
ca: Opacitat

en: Open
ca: Obrir

en: Open Press This
ca: Obre «Press This»

en: Open Search
ca: Obre la cerca

en: Open downloadable files in the browser, instead of saving them to the device.
ca: Obre els fitxers baixables al navegador, en lloc de desar-los al dispositiu.

en: Open images in new tab?
ca: Voleu obrir imatges en una pestanya nova?

en: Open in browser
ca: Obre al navegador

en: Open link in a new tab
ca: Obre l'enllaç en una pestanya nova

en: Open link in a new window/tab
ca: Obre l'enllaç en una finestra o pestanya nova

en: Open menu
ca: Obre el menú

en: Open sharing dialog
ca: Obre el diàleg de compartició

en: Open site editor
ca: Obre l'editor del lloc

en: Open the Customizer
ca: Obre el personalitzador

en: Opening the doors
ca: Obertura de portes

en: Opens in new window
ca: Obre in una finestra nova

en: Operator to compare product attribute terms.
ca: Operador per comparar termes d'atributs de producte.

en: Operator to compare product category terms.
ca: Operador per comparar termes de categoria de producte.

en: Operator to compare product tags.
ca: Operador per comparar etiquetes de producte.

en: Opt in
ca: Activa

en: Optimize for faster checkout
ca: Optimitzeu per a un pagament més ràpid

en: Optimize store performance with Jetpack Boost
ca: Optimitzeu el rendiment de la botiga amb el Jetpack Boost

en: Optimize your full shipping process:
ca: Optimitzeu tot el procés d'enviament:

en: Option name | Additional cost [+- Percents%] | Per cost type (order, class, or item)
ca: Nom de l'opció | Despeses addicionals  [+- Percenatge%]  | Per tipus de despesa (comanda, classe o article)

en: Option not found or is empty. Use "list" to list option names
ca: L’opció no es troba o està buida. Utilitzeu «list» per llistar els noms de les opcions

en: Optional
ca: Opcional

en: Optional action group.
ca: Grup d'acció opcional.

en: Optional cost for local pickup.
ca: Cost opcional per la recollida local.

en: Optional cost to charge for local pickup.
ca: Cost opcional a cobrar per la recollida local.

en: Optional data array passed to the action hook.
ca: Llista de dades opcional proporcionada al ganxo d'acció.

en: Optional note to send the customer after purchase.
ca: Nota opcional a enviar al client després de la compra.

en: Optional parameter to get only specific task lists by id.
ca: Paràmetre opcional per obtenir només llistes de tasques específiques pel seu identificador.

en: Optional parameter to query specific task list.
ca: Paràmetre opcional per consultar una llista de tasques específica.

en: Optional text to display to your readers:
ca: Text opcional a mostrar als lectors:

en: Optionally add some text about your store privacy policy to show during checkout.
ca: Opcionalment, afegiu una mica de text sobre la política de privadesa de la botiga, que es mostrarà en finalitzar la compra.

en: Optionally add some text about your store privacy policy to show on account registration forms.
ca: Opcionalment, afegiu una mica de text sobre la política de privadesa de la botiga, que es mostrarà en els formularis de registre del compte.

en: Optionally add some text for the terms checkbox that customers must accept.
ca: Opcionalment, afegeix una mica de text a la casella dels termes, que els clients hauran d'acceptar.

en: Optionally control which tax class shipping gets, or leave it so shipping tax is based on the cart items themselves.
ca: Opcionalment controla la classe d'impost de l'enviament, o deixa en blanc per tal que l'impost per enviament es calculi en base als productes de la cistella.

en: Optionally enable "Payment Data Transfer" (Profile > Profile and Settings > My Selling Tools > Website Preferences) and then copy your identity token here. This will allow payments to be verified without the need for PayPal IPN.
ca: Opcionalment, activeu "Transferència de dades de pagament" (Perfil > Perfil i Configuració > Les meves eines de venda > Preferències de web) i a continuació copieu el vostre token d'identitat aquí. Això permetrà als pagaments verificar-se sense la necessitat de la IPN de PayPal.

en: Optionally enter the URL to a 150x50px image displayed as your logo in the upper left corner of the PayPal checkout pages.
ca: Opcionalment, introduïu l'URL d'una imatge de 150x50 píxels que es mostrarà com el logotip a la cantonada superior esquerra de les pàgines de pagament de PayPal.

en: Optionally, how the metadata value should be displayed to the user.
ca: Opcionalment, com s'ha de mostrar a l'usuari el valor de les metadades.

en: Options
ca: Opcions

en: Options saved.
ca: S'han desat les opcions.

en: Or
ca: o

en: Or bring your own
ca: O porta el teu

en: Or choose an image from your media library:
ca: O trieu una imatge de la mediateca:

en: Or choose from your local disk:
ca: O trieu-los del vostre disc dur:

en: Or link to existing content
ca: O enllaça a un contingut existent

en: Or you can download a pre-built version of the plugin from the <a href="%1$s">WordPress.org repository</a> or by visiting <a href="%2$s">the releases page in the GitHub repository</a>.
ca: O bé podeu descarregar una versió preconstruïda de l'extensió des del <a href="%1$s">repositori de WordPress.org</a> o visitant <a href="%2$s">la pàgina de llançaments al repositori de GitHub</a>.

en: Or, enter a YouTube URL:
ca: O introduïu un URL de YouTube:

en: Or, enter tax rate ID:
ca: O introdueix l'identificador de la taxa de l'impost:

en: Oran
ca: Orà

en: Orange
ca: Taronja

en: Order
ca: Ordre

en: Order #
ca: Comanda núm.

en: Order #%1$s has been marked as refunded - PayPal reason code: %2$s
ca: La comanda #%1$s s'ha marcat com a reemborsada - Codi del motiu de PayPal: %2$s

en: Order #%1$s has been marked on-hold due to a reversal - PayPal reason code: %2$s
ca: La comanda #%1$s s'ha marcat com en espera a causa d'un retorn - Codi del motiu de PayPal: %2$s

en: Order #%1$s has had a reversal cancelled. Please check the status of payment and update the order status accordingly here: %2$s
ca: La comanda %1$s té una canceŀlació anuŀlada. Comproveu l'estat del pagament i actualitzeu l'estat de la comanda aquí: %2$s

en: Order #%1$s was placed on %2$s and is currently %3$s.
ca: La comanda #%1$s es va realitzar el %2$s i està actualment %3$s.

en: Order #%s
ca: Comanda #%s

en: Order #%s has been marked paid by PayPal IPN, but was previously cancelled. Admin handling required.
ca: El servei IPN de PayPal ha marcat la comanda #%s com a pagada però aquesta s'havia cancel·lat prèviament. És necessària una intervenció d'administració.

en: Order %1$d cannot be restored from the trash: it has already been restored to status "%2$s".
ca: La comanda %1$d no es pot restaurar de la paperera: ja s'ha restaurat a l'estat «%2$s».

en: Order %s is locked.
ca: La comanda %s està bloquejada.

en: Order &ndash; %s
ca: Comanda &ndash; %s

en: Order Attribution
ca: Atribució de la comanda

en: Order Cancelled: #{order_number}
ca: Comanda cancel·lada: #{order_number}

en: Order Confirmation
ca: Confirmació de la comanda

en: Order Date
ca: Data de la comanda

en: Order Details
ca: Detalls de la comanda

en: Order Failed: #{order_number}
ca: Comanda fallida: #{order_number}

en: Order ID
ca: Identificador de la comanda

en: Order ID is invalid
ca: L'identificador de la comanda no és vàlid

en: Order ID.
ca: Identificador de comanda.

en: Order Number
ca: Número de comanda

en: Order Number.
ca: Nombre de comanda.

en: Order Refunded: {order_number}
ca: Comanda reemborsada: {order_number}

en: Order Status
ca: Estat de la comanda

en: Order Total
ca: Total de la comanda

en: Order again
ca: Torna a demanar

en: Order attribution field: %s
ca: Camp d'atribució de la comanda: %s

en: Order by
ca: Ordena per

en: Order cancelled by customer.
ca: Comanda cancel·lada pel client.

en: Order complete emails are sent to customers when their orders are marked completed and usually indicate that their orders have been shipped.
ca: Els correus de comandes acabades s'envien als clients quan les seves comandes es marquen com a completades i indicar que s'han enviat les seves comandes.

en: Order confirmation
ca: Confirmació de la comanda

en: Order count.
ca: Nombre de comandes.

en: Order created
ca: S'ha creat la comanda

en: Order customer information.
ca: Informació del client de la comanda.

en: Order data storage
ca: Emmagatzematge de dades de comandes

en: Order datastore.
ca: Magatzem de dades de comandes:

en: Order datastore:
ca: Magatzem de dades de comandes:

[ctx: Order date parsed by DateTime::format]
en: M d, Y @ h:i A
ca: d/m/Y \a \l\e\s H:i

en: Order date, hour, minute and/or second are missing.
ca: Falta la data, l'hora, el minut i/o el segon de la comanda.

en: Order deleted
ca: S'ha suprimit la comanda

en: Order details
ca: Detalls de la comanda

en: Order details manually sent to customer.
ca: Detalls de la comanda enviats manualment al client.

en: Order draft updated.
ca: Esborrany de la comanda actualitzat.

en: Order fully refunded
ca: Comanda reemborsada totalment

en: Order fully refunded.
ca: S'ha abonat completament la comanda.

en: Order images by:
ca: Ordena les imatges per:

en: Order information like what was purchased, when it was purchased and where it should be sent, and
ca: La informació de les comandes, com ara, què es va comprar, quan es va comprar i on s'hauria d'enviar, i

en: Order is invalid
ca: La comanda no és vàlida

en: Order is not an HPOS order.
ca: La comanda no és una comanda HPOS.

en: Order item ID provided is not associated with order.
ca: L'identificador de l'article de la comanda proporcionat no està associat amb la comanda.

en: Order key used to check validity or protect access to certain order data.
ca: Clau de comanda que s’utilitza per comprovar la validesa o protegir l’accés a determinades dades de la comanda.

en: Order key.
ca: Clau de la comanda.

en: Order not editable
ca: La comanda no es pot modificar

en: Order not found
ca: No s'ha trobat la comanda

en: Order not found.
ca: No s'ha trobat la comanda.

en: Order note author.
ca: Autor de la nota de comanda.

en: Order note content.
ca: Contingut de la nota de la comanda.

en: Order note is required
ca: La nota de la comanda és obligatòria

en: Order note.
ca: Nota de comanda.

en: Order notes
ca: Notes de la comanda

en: Order number used for display.
ca: Nombre de comanda utilitzat per a la visualització.

en: Order number.
ca: Número de comanda.

en: Order number:
ca: Número de comanda:

en: Order on-hold
ca: Comanda en espera

en: Order payment URL.
ca: URL de pagament de la comanda.

en: Order received
ca: S'ha rebut la comanda

en: Order refunded emails are sent to customers when their orders are refunded.
ca: Els correus electrònics dels reemborsaments s'envien als clients quan les seves comandes es marquen com a reemborsades.

en: Order restored
ca: Comanda restaurada

en: Order saved.
ca: S'ha desat la comanda.

en: Order scheduled for: %s.
ca: Comanda programada per a: %s.

en: Order sort attribute ascending or descending.
ca: Ordena segons l'atribut ascendentment o descendentment.

[ctx: Order status]
en: Cancelled
ca: Cancel·lada

[ctx: Order status]
en: Completed
ca: Completada

[ctx: Order status]
en: Draft
ca: Esborrany

[ctx: Order status]
en: Failed
ca: No realitzada

[ctx: Order status]
en: On hold
ca: En espera

[ctx: Order status]
en: Pending payment
ca: Pagament pendent

[ctx: Order status]
en: Processing
ca: S'està processant

[ctx: Order status]
en: Refunded
ca: Reemborsada

en: Order status changed by bulk edit.
ca: L'estat de la comanda ha canviat mitjançant l'edició en massa.

en: Order status changed by bulk edit:
ca: Estat de les comandes que han canviat en massa:

en: Order status is missing.
ca: Falta l'estat de la comanda.

en: Order status name.
ca: Nom de l'estat de la comanda.

en: Order status set to %s.
ca: L'estat de la comanda s'ha establert a %s.

en: Order status set to refunded. To return funds to the customer you will need to issue a refund through your payment gateway.
ca: L’estat de la comanda és 'retornat'. Per retornar fons al client, haureu de fer una devolució a través de la vostra passarel·la de pagaments.

en: Order status.
ca: Estat de la comanda.

en: Order status. Payment providers will update this value after payment.
ca: Estat de la comanda. Els proveïdors de pagament actualitzaran aquest valor després del pagament.

en: Order submitted.
ca: Comanda enviada.

en: Order summary
ca: Resum de la comanda

en: Order tax
ca: Impost de la comanda

en: Order tax.
ca: Impost de la comanda.

en: Order total formatted for locale
ca: Total de la comanda formatada per a la configuració local

en: Order totals.
ca: Total de la comanda.

en: Order type mismatch.
ca: Incoherència de tipus de comanda.

en: Order updated
ca: S'ha actualitzat la comanda

en: Order updated and sent.
ca: Comanda actualitzada i enviada.

en: Order updated.
ca: Comanda actualitzada.

en: Order updates
ca: Actualitzacions de la comanda

en: Order:
ca: Ordre:

en: Ordered by Comment Date, descending.
ca: Ordenat per data de comentari, descendent.

en: Orders
ca: Comandes

en: Orders (page %d)
ca: Comandes (pàgina %d)

en: Orders list
ca: Llista de comandes

en: Orders navigation
ca: Navegació de comandes

en: Orders subject to cleanup: %d
ca: Comandes subjectes a neteja: %d

en: Orders table created.
ca: S'ha creat la taula de comandes.

en: Orders table does not exist.
ca: La taula de comandes no existeix.

en: Orders table does not exist. Creating...
ca: La taula de comandes no existeix. S'està creant...

en: Orders totals.
ca: Total de comandes.

en: Organic: %s
ca: Orgànic: %s

en: Organization
ca: Organització

en: Organization & visibility
ca: Organització i visibilitat

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
ca: Organitza els fitxers penjats en carpetes per mes i any

en: Organizer
ca: Organitzador

en: Oriental Mindoro
ca: Mindoro Oriental

en: Origin
ca: Origen

en: Original dimensions %s
ca: Dimensions originals %s

en: Original image:
ca: Imatge original:

en: Orphaned variations
ca: Variacions orfes

en: Other
ca: Un altre

en: Other Answer
ca: Altra resposta

en: Other WordPress News
ca: Altres notícies del WordPress

en: Other comment settings
ca: Altres opcions de comentaris

en: Other languages:
ca: Altres idiomes:

en: Other locations
ca: Altres ubicacions

en: Other places the store is selling products.
ca: Altres llocs on la botiga està venent productes.

en: Other posts
ca: Altres entrades

en: Other user roles have been changed.
ca: S'han canviat altres rols d'usuari.

en: Other users have been deleted.
ca: Altres usuaris s'han suprimit.

en: Other users have been removed.
ca: Altres usuaris s'han suprimit.

en: Ounces
ca: Unces

en: Our 2015 default theme is clean, blog-focused, and designed for clarity. Twenty Fifteen's simple, straightforward typography is readable on a wide variety of screen sizes, and suitable for multiple languages. We designed it using a mobile-first approach, meaning your content takes center-stage, regardless of whether your visitors arrive by smartphone, tablet, laptop, or desktop computer.
ca: El tema predeterminat 2015 és net, centrat en el blog, i dissenyat amb claredat. La seva tipografia simple i senzilla, es llegeix clarament en una àmplia varietat de mides de pantalla i és adequada per múltiples llengües. L'hem dissenyat fent servir un primer enfocament a mòbils, és a dir, el contingut té un escenari predominant, independentment de si els visitants provenen d'un mòbil, una tauleta, un portàil o un ordinador de sobretaula.

en: Our bank details
ca: Detalls del nostre compte bancari

en: Our catalog of WooCommerce Extensions can be found on Woo.com here: <a href="%s">WooCommerce Extensions Catalog</a>
ca: El nostre catàleg d'extensions de WooCommerce es pot trobar a Woo.com: <a href="%s">Catàleg d'extensions de WooCommerce</a>

en: Our catalog of WooCommerce Extensions can be found on WooCommerce.com here: <a href="%s">WooCommerce Extensions Catalog</a>
ca: El nostre catàleg d'extensions WooCommerce es pot trobar a WooThemes.com: <a href="%s">Catàleg d'extensions WooCommerce</a>

en: Our early autumn collection is here.
ca: Ja tenim aquí la nostra col·lecció de principis de tardor.

en: Our favorite color is purple
ca: El nostre color preferit és el violeta

en: Our newest arrivals
ca: Les nostres novetats

en: Our products are made with expert craftsmanship and attention to detail, ensuring that every stitch and seam is perfect.
ca: Els nostres productes es fabriquen amb una artesania experta i atenció al detall, garantint que cada puntada i cada costura siguin perfectes.

en: Our request to the featured API got a malformed response.
ca: La nostra sol·licitud a l'API de destacats ha rebut una resposta malformada.

en: Our request to the featured API got error code %d.
ca: La nostra sol·licitud a l'API de destacats ha rebut el codi d'error %d.

en: Our request to the search API got a malformed response.
ca: La nostra sol·licitud a l'API de cerca ha rebut una resposta malformada.

en: Our request to the search API got response code %s.
ca: La nostra sol·licitud a l'API de cerca ha rebut el codi de resposta %s.

en: Our team members have access to this information to help fulfill orders, process refunds and support you.
ca: Els membres de l'equip tenen accés a aquesta informació per ajudar a completar comandes, processar reemborsaments i donar-vos suport.

en: Our website address is: %s.
ca: La nostra adreça web és: %s.

en: Out from under %s
ca: Treu de davall de %s

en: Out of stock
ca: Esgotat

en: Out of stock threshold
ca: Llindar d'estoc esgotat

en: Out of stock visibility
ca: Visibilitat d'estoc esgotat

en: Outdated SQL server
ca: El servidor SQL està desactualitzat

en: Outdated templates
ca: Plantilles obsoletes

en: Output just the id when the operation is successful.
ca: Mostra només l'identificador quan l'operació finalitza amb èxit.

en: Override the "woocommerce_date_type" option that is used for the database date field considered for revenue reports.
ca: Sobreescriviu l'opció «woocommerce_date_type» que s'utilitza per al camp de data de la base de dades considerat per als informes d'ingressos.

en: Overrides
ca: Substitucions

en: Overview
ca: Resum

en: Owner
ca: Propietari

en: Owner of these keys.
ca: Propietari d'aquestes claus.

en: PDF embed
ca: Incrustació de PDF

en: PDT payment completed
ca: Pagament PDT completat

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
ca: PG &#8212; Possiblement ofensiu, usualment per a públic a partir de 13 anys

en: PHP Default Timezone
ca: Zona horària per defecte de PHP

en: PHP Extensions
ca: Extensions PHP

en: PHP SAPI
ca: SAPI de PHP

en: PHP Sessions
ca: Sessions de PHP

en: PHP Update Recommended
ca: Es recomana l'actualització del PHP

en: PHP Version
ca: Versió de PHP

en: PHP XML manipulation libraries are not available.
ca: Les llibreries de manipulació XML de PHP no estan disponibles.

en: PHP default timezone is invalid
ca: La zona horària per defecte de PHP no és vàlida

en: PHP default timezone is valid
ca: La zona horària per defecte de PHP és vàlida

en: PHP default timezone was changed after WordPress loading by a %s function call. This interferes with correct calculations of dates and times.
ca: La zona horària per defecte de PHP ha canviat després de carregar el WordPress per una crida a la funció %s. Això interfereix en els càlculs correctes de dates i hores.

en: PHP default timezone was configured by WordPress on loading. This is necessary for correct calculations of dates and times.
ca: La zona horària per defecte de PHP s'ha configurat al carregar WordPress. Això és necessari pels càlculs correctes de dates i hores.

en: PHP is one of the programming languages used to build WordPress. Newer versions of PHP receive regular security updates and may increase your site&#8217;s performance.
ca: El PHP és un dels llenguatges de programació utilitzats per crear el WordPress. Les versions més recents del PHP reben actualitzacions de seguretat periòdiques i poden augmentar el rendiment del vostre lloc web.

en: PHP is one of the programming languages used to build WordPress. Newer versions of PHP receive regular security updates and may increase your site&#8217;s performance. The minimum recommended version of PHP is %s.
ca: El PHP és un dels llenguatges de programació utilitzats per crear el WordPress. Les versions més recents del PHP reben actualitzacions de seguretat periòdiques i poden augmentar el rendiment del vostre lloc web. La versió mínima recomanada del PHP és %s.

en: PHP max input variables
ca: Variables d'entrada màxima del PHP

en: PHP memory limit
ca: Límit de memòria de PHP

en: PHP memory limit (only for admin screens)
ca: Límit de memòria PHP (solament per pantalles de l'administrador)

en: PHP modules perform most of the tasks on the server that make your site run. Any changes to these must be made by your server administrator.
ca: Els mòduls de PHP realitzen la major part de les tasques al servidor que fan que funcioni el lloc. Qualsevol canvi s'ha de fer per l'administrador del servidor.

en: PHP post max size
ca: Mida màxima de publicació del PHP

en: PHP post max size.
ca: Mida màxima de publicació del PHP

en: PHP sessions created by a %1$s function call may interfere with REST API and loopback requests. An active session should be closed by %2$s before making any HTTP requests.
ca: Les sessions de PHP creades per la funció %1$s poden interferir amb l'API REST i les sol·licituds de retorn. Una sessió activa hauria de ser tancada per %2$s abans de fer qualsevol sol·licitud HTTP.

en: PHP time limit
ca: Límit de temps de PHP

en: PHP version
ca: Versió del PHP

en: PHP version %s
ca: Versió %s del PHP

en: PHP version.
ca: Versió del PHP

en: PHP's XML extension is not available. Please contact your hosting provider to enable PHP's XML extension.
ca: L'extensió XML de PHP no està disponible. Contacteu amb el vostre proveïdor d'allotjament per habilitar-la.

en: PIN Code
ca: Codi PIN

en: Pacific
ca: Pacífic

en: Padding
ca: Separació

en: Page
ca: Pàgina

en: Page %1$d of %2$d
ca: Pàgina %1$d de %2$d

en: Page %d
ca: Pàgina %d

en: Page %s
ca: Pàgina %s

en: Page Archives
ca: Arxiu de pàgines

en: Page Attributes
ca: Atributs de la pàgina

en: Page ID
ca: Identificador de la pàgina

en: Page ID is set, but the page does not exist
ca: L'identificador de pàgina està establert, però la pàgina no existeix

en: Page IDs, separated by commas.
ca: Identificador de les pàgines, separats per comes.

en: Page Loaded.
ca: S'ha carregat la pàgina

en: Page Not Found
ca: No s'ha trobat la pàgina

en: Page Title
ca: Títol de la pàgina

en: Page break
ca: Salt de pàgina

en: Page cache
ca: Memòria cau de pàgines

en: Page cache enhances the speed and performance of your site by saving and serving static pages instead of calling for a page every time a user visits.
ca: La memòria cau de pàgines millora la velocitat i el rendiment del vostre lloc web en desar i servir pàgines estàtiques en lloc de demanar les pàgines cada vegada que un usuari les visita.

en: Page cache is detected and the server response time is good
ca: S'ha detectat la memòria cau de pàgines i el temps de resposta del servidor és bo

en: Page cache is detected but the server response time is still slow
ca: S'ha detectat la memòria cau de pàgines, però el temps de resposta del servidor encara és dolent

en: Page cache is detected by looking for an active page cache plugin as well as making three requests to the homepage and looking for one or more of the following HTTP client caching response headers:
ca: La memòria cau de pàgines es detecta cercant una extensió activa de memòria cau de pàgines, així com realitzant tres sol·licituds a la pàgina d'inici i cercant una o més de les següents capçaleres HTTP de resposta d'emmagatzematge a la memòria cau del client:

en: Page cache is not detected and the server response time is slow
ca: No s'ha detectat la memòria cau de pàgines i el temps de resposta del servidor és dolent

en: Page cache is not detected but the server response time is OK
ca: No s'ha detectat la memòria cau de pàgines, però el temps de resposta del servidor és correcte

en: Page contents: [%s]
ca: Contingut de la pàgina: [%s]

en: Page does not contain the %1$s shortcode or the %2$s block.
ca: La pàgina no conté el codi de substitució %1$s ni el bloc %2$s.

en: Page does not contain the %s shortcode.
ca: La pàgina no conté el codi de substitució %s.

en: Page draft updated.
ca: L'esborrany de la pàgina s'ha actualitzat.

en: Page index cannot be less than one.
ca: L'índex de la pàgina no pot ser inferior a un.

en: Page not found
ca: Pàgina no trobada

en: Page not set
ca: Pàgina sense definir

en: Page on front
ca: Pàgina a la portada

en: Page order
ca: Ordre de les pàgines

en: Page published privately.
ca: S'ha publicat la pàgina privadament.

en: Page published.
ca: Pàgina publicada.

en: Page restored to revision from %s.
ca: Pàgina restaurada a la revisió des de %s

en: Page reverted to draft.
ca: S'ha revertit la pàgina a esborrany.

en: Page saved.
ca: S'ha desat la pàgina.

en: Page scheduled for: %s.
ca: Pàgina programada per a: %s.

en: Page scheduled.
ca: S'ha programat la pàgina.

[ctx: Page setting]
en: Cart
ca: Cistella

[ctx: Page setting]
en: Checkout
ca: Finalitza la compra

[ctx: Page setting]
en: My account
ca: El meu compte

[ctx: Page setting]
en: Shop base
ca: Base de la botiga

[ctx: Page setting]
en: Terms and conditions
ca: Termes i condicions

en: Page setup
ca: Configuració de la pàgina

[ctx: Page slug]
en: cart
ca: cistella

[ctx: Page slug]
en: checkout
ca: finalitza-la-compra

[ctx: Page slug]
en: my-account
ca: el-meu-compte

[ctx: Page slug]
en: refund_returns
ca: reemborsaments_devolucions

[ctx: Page slug]
en: shop
ca: botiga

en: Page submitted.
ca: Pàgina enviada.

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

[ctx: Page title]
en: Cart
ca: Cistella

[ctx: Page title]
en: Checkout
ca: Finalitza la compra

[ctx: Page title]
en: My account
ca: El meu compte

[ctx: Page title]
en: Refund and Returns Policy
ca: Política de reemborsaments i devolucions

[ctx: Page title]
en: Shop
ca: Botiga

en: Page trashed.
ca: Pàgina a la paperera.

en: Page updated.
ca: S'ha actualitzat la pàgina.

en: Page visibility should be <a href="%s" target="_blank">public</a>
ca: La visibilitat de la pàgina hauria de ser <a href="%s" target="_blank">pública</a>

en: Page where shoppers go to finalize their purchase
ca: Pàgina on van els compradors per finalitzar la seva compra

en: Page where shoppers review their shopping cart
ca: Pàgina on els compradors revisen la seva cistella de la compra

en: Pages
ca: Pàgines

en: Pages are similar to posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest pages under other pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of pages.
ca: Les pàgines són similars a les entrades perquè tenen títol, cos i metadades associades, però són diferents perquè no són part del flux cronològic del bloc, són com entrades permanents. Les pàgines no tenen categories ni estan etiquetades, però poden tenir jerarquia. Podeu niar unes pàgines sota altres en fer que una sigui &#8220;pare&#8221; de l'altra, creant un grup de pàgines.

en: Pages list
ca: Llista de pàgines

en: Pages list navigation
ca: Navegació per la llista de pàgines

en: Pages:
ca: Pàgines:

en: Pagination
ca: Paginació

[ctx: Pagination]
en: %1$s of %2$s
ca: %1$s de %2$s

en: Paid
ca: Pagat

en: Paid on %1$s @ %2$s
ca: Pagat el %1$s @ %2$s

en: Painter
ca: Pintor

en: Pakistani rupee
ca: Rupia pakistanesa

en: Palestinian Territory
ca: Palestina

en: Palestinian Territory, Occupied
ca: Territoris Palestins

en: Palmyra Atoll
ca: Atol Palmyra

en: Panama
ca: Panamà

en: Panamanian balboa
ca: Balboa panameny

en: Panamá
ca: Panamà

en: Papua New Guinea
ca: Papua Nova Guinea

en: Papua New Guinean kina
ca: Kina de Papua Nova Guinea

en: Paragraph
ca: Paràgraf

en: Paraguay
ca: Paraguai

en: Paraguayan guaran&iacute;
ca: Guaraní paraguaià

en: Parameters to pass on to the exported report.
ca: Paràmetres a passar a l’informe exportat.

en: Paraná
ca: Paranà

en: Parent
ca: pare/mare

en: Parent %s
ca: Pare %s

en: Parent %s:
ca: Pare %s

en: Parent Category
ca: Categoria mare

en: Parent Category:
ca: Categoria mare:

en: Parent Navigation Menu:
ca: Menú de navegació pare:

en: Parent Page:
ca: Pàgina mare.

en: Parent SKU
ca: SKU pare

en: Parent Template Part:
ca: Secció de plantilla pare:

en: Parent Template:
ca: Plantilla mare:

en: Parent Theme
ca: Tema pare

en: Parent blocks.
ca: Blocs superiors.

en: Parent category
ca: Categoria superior

en: Parent category:
ca: Categoria superior

en: Parent coupon
ca: Cupó pare

en: Parent order ID.
ca: Identificador del pare de la comanda.

en: Parent orders
ca: Comandes pare

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%title</span>
ca: <span class="meta-nav">Publicat en</span><span class="post-title">%title</span>

en: Parent product
ca: Producte pare

en: Parent product does not match current variation.
ca: El producte pare no coincideix amb la variació actual.

en: Parent product name if the product is a variation.
ca: Nom del producte pare si el producte és una variació.

en: Parent product's threshold (%d)
ca: Llindar del producte pare (%d)

en: Parent shipping class
ca: Classe d'enviament pare

en: Parent shipping class:
ca: Classe d'enviament pare:

en: Parent term ID, if applicable.
ca: Identificador del terme pare, si s’escau.

en: Parent term does not exist.
ca: El terme superior no existeix.

en: Parent theme
ca: Tema pare

en: Parent theme author URL
ca: URL de l'autor del tema pare

en: Parent theme author URL.
ca: L'URL de l'autor del tema pare

en: Parent theme name
ca: Nom del tema pare

en: Parent theme name.
ca: Nom del tema pare

en: Parent theme version
ca: Versió del tema pare

en: Parent theme version.
ca: Versió del tema pare

en: Parish
ca: Parròquia

en: Partial Refund: Order {order_number}
ca: Reemborsament parcial: Comanda {order_number}

en: Partial refund email heading
ca: Capçalera del correu electrònic de reemborsament parcial

en: Partial refund subject
ca: Assumpte del reemborsament parcial

en: Partial render must echo the content or return the content string (or array), but not both.
ca: Una renderització parcial ha de, o bé mostrar el contingut («echo»), o bé retornar-lo en una cadena de text (o matriu).

en: Passed
ca: Aprovat

en: Passed order type does not match any registered order types. Following order types are registered: %s
ca: El tipus de comanda proporcionat no coincideix amb cap tipus de comanda registrat. Els següents tipus de comanda estan registrats: %s

en: Passed tests
ca: Han passat els tests

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password Reset
ca: Reinicialitza la contrasenya

en: Password Reset Request
ca: Sol·licitud de reinicialització de contrasenya

en: Password Reset Request for {site_title}
ca: Sol·licitud de reinicialització de contrasenya per a {site_title}

en: Password change
ca: Canvi de contrasenya

en: Password changed for user: %s
ca: S'ha canviat la contrasenya de l'usuari: %s

en: Password for the user (never included).
ca: Contrasenya de l'usuari (mai no inclosa).

en: Password must be at least %d characters.
ca: La contrasenya ha de ser com a mínim de %d caràcters.

en: Password protected
ca: Protegida amb contrasenya

en: Password required
ca: contrasenya necessària

en: Password reset email has been sent.
ca: Correu electrònic de reinici de contrasenya enviat.

en: Password reset is not allowed for this user
ca: Per a aquest nom d'usuari no es permet reinicialitzar la contrasenya

en: Password reset link sent.
ca: S'ha enviat l'enllaç per reinicialitzar la contrasenya.

en: Password reset links sent to %s user. | Password reset links sent to %s users.
ca[0]: S'han enviat els enllaços per a reinicialitzar la contrasenya a %s usuari.
ca[1]: S'han enviat els enllaços per a reinicialitzar la contrasenya a %s usuaris.

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Password: %s
ca: Contrasenya: %s

en: Passwords cannot be empty.
ca: Les contrasenyes no poden estar buides.

en: Passwords cannot contain the "%s" character.
ca: Les contrasenyes no poden contenir el caràcter «%s».

en: Passwords do not match.
ca: Les contrasenyes no coincideixen.

en: Passwords may not contain the character "\".
ca: Les contrasenyes no poden contenir el caràcter "\".

en: Past six months
ca: Els últims sis mesos

en: Paste
ca: Enganxa

en: Paste URL or type to search
ca: Enganxeu l'URL o escriviu per cercar

en: Paste as text
ca: Enganxa com a text pla

en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
ca: &laquo;Enganxa&raquo; està ara en mode de text pla. El contingut s'enganxarà ara com a text pla fins que commuteu aquesta opció.

en: Paste table row after
ca: Enganxa com a fila posterior

en: Paste table row before
ca: Enganxa com a fila anterior

en: Paste the URL of an image you want to show in the email header. Upload images using the media uploader (Media > Add New).
ca: Enganxeu l'URL de la imatge que voleu mostrar a la capçalera del correu electrònic. Pengeu imatges mitjançant el carregador de mèdia (Mèdia > Afegeix nou).

en: Paste your embed code below:
ca: Enganxa el codi incrustat a continuació:

en: Path
ca: Camí

en: Path to the channel icon.
ca: Camí a la icona del canal.

en: Paths or URLs to the font files.
ca: Camins o URL als fitxers de tipus de lletra.

en: Pattern "%s" not found.
ca: No s'ha trobat el patró "%s".

en: Pattern Categories list
ca: Llista de categories de patrons

en: Pattern Categories list navigation
ca: Navegació per la llista de categories de patrons

en: Pattern Category Link
ca: Enllaç a la categoria del patró

en: Pattern content must be a string.
ca: El contingut del patró ha de ser una cadena.

en: Pattern name must be a string.
ca: El nom del patró ha de ser una cadena.

en: Pattern published privately.
ca: Patró publicat de forma privada.

en: Pattern published.
ca: S'ha publicat el patró.

en: Pattern reverted to draft.
ca: S'ha revertit el patró a esborrany.

en: Pattern scheduled.
ca: S'ha programat el patró.

en: Pattern title must be a string.
ca: El títol del patró ha de ser una cadena.

en: Pattern updated.
ca: S'ha actualitzat el patró.

en: Patterns
ca: Patrons

en: Patterns AI Data
ca: Dades d'IA dels patrons

en: Patterns containing mostly text.
ca: Patrons que contenen text principalment.

en: Patterns list
ca: Llista de patrons

en: Patterns list navigation
ca: Navegació per la llista de patrons

en: Patterns that contain buttons and call to actions.
ca: Patrons que contenen botons i crides a l'acció.

en: Pause
ca: Pausa

en: Pause Slideshow
ca: Pausa la presentació de diapositives

en: Paused
ca: En pausa

en: Pay
ca: Paga

en: Pay for order
ca: Paga la comanda

en: Pay for this order
ca: Paga aquesta comanda

en: Pay monthly
ca: Pagar mensualment

en: Pay via PayPal; you can pay with your credit card if you don't have a PayPal account.
ca: Pagueu mitjançant PayPal; si no teniu compte de PayPal podeu pagar amb la vostra targeta.

en: Pay with PayPal
ca: Paga amb Paypal

en: Pay with Paypal
ca: Paga amb Paypal

en: Pay with cash upon delivery.
ca: Pagueu en efectiu al moment del lliurament.

en: Pay yearly
ca: Pagar anualment

en: PayPal Standard
ca: PayPal estàndard

en: PayPal Standard does not support your store currency.
ca: PayPal Standard no suporta la moneda de la vostra botiga.

en: PayPal Standard redirects customers to PayPal to enter their payment information.
ca: PayPal estàndard redirigeix als clients a PayPal perquè introdueixin la seva informació de pagament.

en: PayPal acceptance mark
ca: Marca d'acceptació de PayPal

en: PayPal allows us to send one address. If you are using PayPal for shipping labels you may prefer to send the shipping address rather than billing. Turning this option off may prevent PayPal Seller protection from applying.
ca: PayPal ens permet enviar una adreça. Si utilitzeu PayPal per a les etiquetes d'enviament pot ser que preferiu enviar la direcció d'enviament en comptes de la de facturació. Si desactiveu aquesta opció impedireu que s'apliqui la protecció del venedor de PayPal.

en: PayPal email
ca: Correu electrònic de PayPal

en: PayPal email address
ca: Adreça de correu electrònic de PayPal

en: PayPal email address:
ca: Adreça de correu electrònic de PayPal:

en: PayPal sandbox
ca: Mode de proves PayPal

en: PayPal sandbox can be used to test payments. Sign up for a <a href="%s">developer account</a>.
ca: Es pot utilitzar l'entorn de proves de PayPal per provar pagaments. Crea un <a href="%s">compte de desenvolupador</a>.

en: PayPal uses this method of communicating when sending back transaction information.
ca: PayPal utilitza aquest mètode de comunicació a l'hora d'enviar de tornada la informació de transaccions.

en: PayPal verifies addresses therefore this setting can cause errors (we recommend keeping it disabled).
ca: PayPal verifica les adreces, per tant, aquesta opció pot causar errors (recomanem mantenir-lo desactivat).

en: Payer PayPal address
ca: Adreça Paypal de qui paga

en: Payer first name
ca: Nom de qui paga

en: Payer last name
ca: Cognom de qui paga

en: Payfast
ca: PayFast

en: Paying customer
ca: Client amb pagaments

en: Payment
ca: Pagament

en: Payment %s via IPN.
ca: Pagament %s mitjançant IPN.

en: Payment Method
ca: Mètode de pagament

en: Payment Methods
ca: Mètodes de pagament

en: Payment Problem
ca: Problema en el pagament

en: Payment Tokens
ca: Testimonis de pagament

en: Payment action
ca: Acció de pagament

en: Payment authorized. Change payment status to processing or complete to capture funds.
ca: Pagament autoritzat. Canvia l'estat de la comanda a processant o complet per capturar els fons.

en: Payment cancelled.
ca: Pagament cancel·lat

en: Payment complete event failed.
ca: Ha fallat l'esdeveniment de completar el pagament.

en: Payment could not be captured - Auth ID: %1$s, Status: %2$s
ca: No s'ha pogut capturar el pagament - Identificador d'autorització: %1$s, estat: %2$s

en: Payment could not be captured: %s
ca: No s'ha pogut capturar el pagament: %s

en: Payment for cancelled order %s received
ca: Pagament per a la comanda cancel·lada %s rebuda

en: Payment for order #%1$s from %2$s has failed. The order was as follows:
ca: El pagament de la comanda #%1$s de %2$s ha fallat. La comanda era la següent:

en: Payment for order %s refunded
ca: S'ha reintegrat el pagament de la comanda %s

en: Payment for order %s reversed
ca: Pagament de la comanda %s reemborsat

en: Payment gateway
ca: Passarel·la de pagament

en: Payment gateway ID.
ca: Identificador de passarel·la de pagament.

en: Payment gateway description on checkout.
ca: Descripció de la passarel·la de pagament a la pàgina de pagament.

en: Payment gateway enabled status.
ca: Estat d'activació de la passarel·la de pagament.

en: Payment gateway method description.
ca: Descripció del mètode de passarel·la de pagament.

en: Payment gateway method title.
ca: Títol del mètode de passarel·la de pagament.

en: Payment gateway settings.
ca: Opcions de les passarel·les de pagament.

en: Payment gateway sort order.
ca: Ordre de visualització de les passarel·les de pagament.

en: Payment gateway title on checkout.
ca: Títol de la passarel·la de pagament a la pàgina de pagament.

en: Payment gateways can use cURL to communicate with remote servers to authorize payments, other plugins may also use it when communicating with remote services.
ca: Les passarel·les de pagament poden utilitzar cURL per comunicar-se amb servidors remots per autoritzar els pagaments, altres extensions també poden utilitzar-lo per comunicar-se amb serveis remots.

en: Payment method
ca: Mètode de pagament

en: Payment method ID and title are required
ca: L'identificador del mètode de pagament i el títol són obligatoris

en: Payment method ID.
ca: Identificador del mètode de pagament.

en: Payment method deleted.
ca: S'ha suprimit el mètode de pagament.

en: Payment method description that the customer will see on your checkout.
ca: Descripció del mètode de pagament que el client veurà a l'hora de passar per caixa.

en: Payment method description that the customer will see on your website.
ca: Descripció del mètode de pagament que el vostre client veurà al vostre lloc web.

en: Payment method is missing.
ca: Falta el mètode de pagament.

en: Payment method successfully added.
ca: Mètode de pagament afegit correctament.

en: Payment method title.
ca: Títol del mètode de pagament.

en: Payment method:
ca: Forma de pagament:

en: Payment methods
ca: Mètodes de pagament

en: Payment of %1$s was captured - Auth ID: %2$s, Transaction ID: %3$s
ca: S'ha capturat el pagament de %1$s - Identificador d'autorització: %2$s, identificador de transacció: %3$s

en: Payment pending (%s).
ca: Pagament pendent (%s).

en: Payment to be made upon delivery.
ca: El pagament es farà quan s'entregui el producte.

en: Payment via
ca: Pagament via

en: Payment via %s
ca: Pagament mitjançant %s

en: Payment:
ca: Pagament

en: Payments
ca: Pagaments

en: Payments made simple with WooCommerce Payments
ca: Pagaments senzills amb WooCommerce Payments

en: Payments made simple with WooPayments
ca: Pagaments senzills amb WooPayments

en: Payments made simple, with no monthly fees &mdash; exclusively for WooCommerce stores.
ca: Els pagaments es fan de manera senzilla, sense quotes mensuals &mdash; exclusivament per a botigues WooCommerce.

en: Payoneer Checkout is the next generation of payment processing platforms, giving merchants around the world the solutions and direction they need to succeed in today’s hyper-competitive global market.
ca: Payoneer Checkout és la propera generació de plataformes de processament de pagaments, que ofereix als comerciants de tot el món les solucions i la direcció que necessiten per tenir èxit en el mercat global hipercompetitiu actual.

en: Paystack helps African merchants accept one-time and recurring payments online with a modern, safe, and secure payment gateway.
ca: Paystack ajuda els comerciants africans a acceptar pagaments puntuals i recurrents en línia amb una passarel·la de pagament moderna i segura.

en: Peloponnese
ca: Peloponès

en: Pemba North
ca: Pemba nord

en: Pemba South
ca: Pemba sud

en: Pending
ca: Pendent

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Pendent <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Pendents <span class="count">(%s)</span>

en: Pending Review
ca: Pendent de revisió

en: Pending orders are unpaid and may have been abandoned by the customer. They will be trashed after the specified duration.
ca: Les comandes pendents no s'han pagat i podrien haver estat abandonades pel client. S'enviaran a la paperera després de la durada especificada.

en: Pending payment <span class="count">(%s)</span> | Pending payment <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Pendent de pagament <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Pendents de pagament <span class="count">(%s)</span>

en: People
ca: Gent

en: People can follow you by using your author name:
ca: La gent us pot seguir mitjançant el vostre nom d'autor:

en: People can follow your blog by using:
ca: La gent pot seguir el vostre blog mitjançant:

en: People subscribed to your updates through Jetpack
ca: Les persones que s’han subscrit a les actualitzacions mitjançant el Jetpack

en: Per class: Charge shipping for each shipping class individually
ca: Per classe: Cobra l'enviament per a cada classe d'enviament individualment

en: Per order: Charge shipping for the most expensive shipping class
ca: Per comanda: Cobra l'enviament per a la classe d'enviament més cara

en: Per your %1$sstore settings%2$s, inventory management is <strong>disabled</strong>.
ca: Segons la vostra %1$sconfiguració de la botiga%2$s, la gestió de l'inventari està <strong>desactivada</strong>.

en: Percentage
ca: Percentatge

en: Percentage complete.
ca: Percentatge complet.

en: Percentage discount
ca: Descompte en percentatge

en: Percentage of cart total
ca: Percentatge del total de la cistella

en: Perfect
ca: Perfecte

en: Perfect for any look featuring a mid-rise, relax fitting silhouette.
ca: Perfecte per a qualsevol estilisme amb una silueta relaxada i de tall mitjà.

en: Perform an advanced term query.
ca: Realitza una consulta avançada de termes.

en: Performance
ca: Rendiment

en: Performance & speed
ca: Rendiment i velocitat

en: Period
ca: Període

en: Permalink
ca: Enllaç permanent

en: Permalink Settings
ca: Opcions dels enllaços permanents

en: Permalink of the product that the review belongs to.
ca: Enllaç permanent del producte al qual pertany la revisió.

en: Permalink structure
ca: Estructura dels enllaços permanents

en: Permalink template for the post.
ca: Plantilla d'enllaç permanent per l'entrada.

en: Permalink template for the product.
ca: Plantilla d'enllaç permanent del producte.

en: Permalink to %s
ca: Enllaç permanent a %s

en: Permalink:
ca: Enllaç permanent:

en: Permalink: %s
ca: Enllaç permanent: %s

en: Permalinks
ca: Enllaços permanents

en: Permanent Link to %s
ca: Enllaç permanent a %s

en: Permanently delete comment
ca: Suprimeix el comentari definitivament

en: Permanently deleted %s
ca: S'ha suprimit %s permanentment

en: Permanently deleted customer
ca: S'ha suprimit el client permanentment

en: Permanently deleted order note
ca: Suprimeix la nota de la comanda

en: Permission #%d not found.
ca: No s'ha trobat el permís #%d.

en: Permission ID
ca: Identificador de permís

en: Permissions
ca: Permisos

en: Permissions is missing.
ca: Falten els permisos.

en: Persian
ca: Persa

en: Persistent object cache
ca: Memòria cau d'objectes persistent

en: Personal Data Export
ca: Exportació de dades personals

en: Personal Data Export for %s
ca: Exportació de dades personals per %s

en: Personal Links
ca: Enllaços personals

en: Personal Options
ca: Opcions personals

en: Personal Settings
ca: Configuració personal

en: Personal data is not just created by a user&#8217;s interactions with your site. Personal data is also generated from technical processes such as contact forms, comments, cookies, analytics, and third party embeds.
ca: Les dades personals no només es creen amb les interaccions dels usuaris amb el vostre lloc web. Les dades personals també es generen a partir de processos tècnics com formularis de contacte, comentaris, galetes, analítiques i incrustacions de tercers.

en: Personal data removal
ca: Eliminació de dades personals

en: Personal data removed.
ca: S'han suprimit les dades personals.

en: Personal data retention
ca: Retenció de dades personals

en: Personal data within order %s has been retained.
ca: S'han conservat les dades personals de la comanda %s.

en: Personalize homepage
ca: Personalitza la pàgina d'inici

en: Personalize my store
ca: Personalitza la meva botiga

en: Personalize your store
ca: Personalitzeu la vostra botiga

en: Personalize your store's homepage
ca: Personalitzeu la pàgina d'inici de la vostra botiga

en: Peru
ca: Perú

en: Philippine peso
ca: Peso filipí

en: Philippines
ca: Filipines

en: Phone
ca: Telèfon

en: Phone (optional)
ca: Telèfon (opcional)

en: Phone Number
ca: Número de telèfon

en: Phone number.
ca: Telèfon.

en: Photo
ca: Foto

en: Photo Gallery
ca: Galeria de fotografies

en: Photoblogging
ca: Bloc de fotografies

en: Photography
ca: Fotografia

en: Physical products
ca: Productes físics

en: Pick up an order, then just pay, print, package and post.
ca: Recolliu una comanda, després només heu de pagar, imprimir, empaquetar i enviar.

en: Pickup address
ca: Adreça de recollida

en: Pickup from <strong>%s</strong>:
ca: Recollida a <strong>%s</strong>:

en: Pickup location
ca: Ubicació de recollida

en: Pingback
ca: Retroping

en: Pingback excerpt:
ca: Extracte del retroping:

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
ca: Retroping de %1$s a %2$s registrat.

en: Pingback:
ca: Retroenllaç:

en: Pings
ca: Peticions (pings)

en: Pink
ca: Rosa

en: Place order
ca: Realitza la comanda

en: Placeholder
ca: Marcador de posició

en: Placeholder image
ca: Imatge de mostra

en: Placeholder image used in the left column.
ca: Imatge de mostra utilitzada a la columna de l'esquerra.

en: Placeholder image used in the right column.
ca: Imatge de mostra utilitzada a la columna de la dreta.

en: Placeholder image used to represent a person making a clay pot.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar una persona fent un recipient de fang.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased as Fresh Lettuce Washed.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar un producte que es mostra com a enciam fresc rentat.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased as Fresh Organic Tomatoes.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar un producte que es mostra com a tomàquets ecològics frescos.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased as Russet Organic Potatoes.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar un producte que es mostra com a patates ecològiques russet.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased as Sweet organic Lemons.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar un producte que es mostra com a llimones ecològiques dolces.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a hero section.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar un producte que es mostra en una secció a pantalla completa.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a hero section. 1 out of 2.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar un producte que es mostra en una secció a pantalla completa. 1 de 2.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a hero section. 2 out of 2.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar un producte que es mostra en una secció a pantalla completa. 2 de 2.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product details banner. 1 out of 3.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar un producte que es mostra en un bàner de detalls de producte. 1 de 3.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product details banner. 2 out of 3.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar un producte que es mostra en un bàner de detalls de producte. 2 de 3.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product details banner. 3 out of 3.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar un producte que es mostra en un bàner de detalls de producte. 3 de 3.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product gallery as a main image
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar un producte que es mostra en una galeria de productes com a imatge principal

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product gallery. Secondary image - 1 out of 3.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar un producte que es mostra en una galeria de productes. Imatge secundària - 1 de 3.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product gallery. Secondary image - 2 out of 3.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar un producte que es mostra en una galeria de productes. Imatge secundària - 2 de 3.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product gallery. Secondary image - 3 out of 3.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar un producte que es mostra en una galeria de productes. Imatge secundària - 3 de 3.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in the featured products pattern. 1 out of 4.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar un producte que es mostra al patró de productes destacats. 1 de 4.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in the featured products pattern. 2 out of 4.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar un producte que es mostra al patró de productes destacats. 2 de 4.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in the featured products pattern. 3 out of 4.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar un producte que es mostra al patró de productes destacats. 3 de 4.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in the featured products pattern. 4 out of 4.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar un producte que es mostra al patró de productes destacats. 4 de 4.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar un producte que es mostra.

en: Placeholder image used to represent clay pots.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar recipients de fang.

en: Placeholder image used to represent products being showcased as furniture in a dining room.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar productes que es mostren com a mobles en un menjador.

en: Placeholder image used to represent products being showcased as furniture in a living room with gray sofa.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar productes que es mostren com a mobles en una sala d'estar amb un sofà gris.

en: Placeholder image used to represent products being showcased as furniture in a living room.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar productes que es mostren com a mobles en una sala d'estar.

en: Placeholder image used to represent products being showcased as furniture in an office.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar productes que es mostren com a mobles en una oficina.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a banner.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar els productes que es mostren en un bàner.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a featured category section.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar els productes que es mostren en una secció de categoria destacada.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a left side of a banner. 1 out of 2.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar els productes que es mostren a la part esquerra d'un bàner. 1 de 2.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a left side of a banner. 2 out of 2.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar els productes que es mostren a la part esquerra d'un bàner. 2 de 2.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a right side of a banner. 1 out of 2.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar els productes que es mostren a la part dreta d'un bàner. 1 de 2.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a right side of a banner. 2 out of 2.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar els productes que es mostren a la part dreta d'un bàner. 2 de 2.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in featured categories banner. 1 out of 3.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar els productes que es mostren al bàner de categories destacades. 1 de 3.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in featured categories banner. 2 out of 3.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar els productes que es mostren al bàner de categories destacades. 2 de 3.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in featured categories banner. 3 out of 3
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar els productes que es mostren al bàner de categories destacades. 3 de 3.

en: Placeholder image used to represent products being showcased under the social media icons. 1 out of 4.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar els productes que es mostren sota les icones de les xarxes socials. 1 de 4.

en: Placeholder image used to represent products being showcased under the social media icons. 2 out of 4.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar els productes que es mostren sota les icones de les xarxes socials. 2 de 4.

en: Placeholder image used to represent products being showcased under the social media icons. 3 out of 4.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar els productes que es mostren sota les icones de les xarxes socials. 3 de 4.

en: Placeholder image used to represent products being showcased under the social media icons. 4 out of 4.
ca: Imatge de mostra que s'utilitza per representar els productes que es mostren sota les icones de les xarxes socials. 4 de 4.

en: Placeholder image with the avatar of the user who is writing the testimonial.
ca: Imatge de mostra amb l'avatar de l'usuari que està escrivint el testimoni.

en: Placeholder text to be displayed in text inputs.
ca: Text de mostra que es veurà als camps d'entrada de text.

en: Plain Text
ca: Text sense format

en: Plain text
ca: Text pla

en: Plain text template
ca: Plantilla de text pla

en: Plan
ca: Pla

en: Plan renewed
ca: S'ha renovat el pla

en: Plans & Pricing
ca: Plans i preus

en: Plans and Pricing
ca: Plans i preus

en: Platform to track.
ca: Plataforma a rastrejar.

en: Platform version to track.
ca: Versió de la plataforma a rastrejar.

en: Play
ca: Reprodueix

en: Play Slideshow
ca: Reprodueix la presentació de diapositives

[ctx: Play as in playback or view a movie]
en: JavaScript required to play %s.
ca: Es requereix el JavaScript per a jugar a %s.

en: Playlist Settings
ca: Configuració de la llista de reproducció

en: Playlists
ca: Llistes de reproducció

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
ca: <a href="%1$s">Actualitzeu el WordPress</a> a la versió actual, o <a href="%2$s">desactualitzeu l'extensió de l'Akismet a la versió 2.4</a>.

en: Please activate the <a href="%s">Classic Editor plugin</a> to use this meta box.
ca: Activa l'<a href="%s">editor clàssic</a> per usar aquesta caixa meta.

en: Please activate the <a href="%s">Link Manager plugin</a> to use the link manager.
ca: Activa l'<a href="%s">extensió de gestió d'enllaços</a> per a usar el gestor d'enllaços.

en: Please add a comment before submitting
ca: Afegiu un comentari abans d'enviar

en: Please avoid using an existing author’s name as the blog profile ID. Fediverse platforms might use caching and this could break the functionality completely.
ca: No utilitzeu el nom d'un autor existent com a identificador de perfil del blog. Les plataformes del fedivers poden utilitzar la memòria cau i això podria impedir l'execució de la funcionalitat completament.

en: Please be sure to submit some text with your comment.
ca: Assegureu-vos d'enviar algun text amb el comentari.

en: Please check that the %s PHP extension is installed and enabled.
ca: Comproveu que l'extensió PHP %s estigui instal·lada i activada.

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
ca: Comproveu <a href="%s">la configuració de l'Akismet</a> i contacteu amb l'allotjament web si persisteix el problema.

en: Please check your email for the order confirmation.
ca: Reviseu el vostre correu electrònic per a la confirmació de la comanda.

en: Please check your site now. It’s possible that everything is working. If there are updates available, you should update.
ca: Comproveu el lloc ara. És possible que tot funcioni. Si hi hagués actualitzacions disponibles, hauríeu d'actualitzar.

en: Please check/validate "audience" field
ca: Comprova/Valida el camp «audience»

en: Please check/validate "bcc" field
ca: Comprova/Valida el camp «bcc»

en: Please check/validate "bto" field
ca: Comprova/Valida el camp «bto»

en: Please check/validate "cc" field
ca: Comprova/Valida el camp «cc»

en: Please check/validate "to" field
ca: Comprova/Valida el camp «to»

en: Please choose a product to add to your cart&hellip;
ca: Trieu un producte per afegir a la cistella&hellip;

en: Please choose product options by visiting <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.
ca: Trieu les opcions del producte a <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.

en: Please choose product options&hellip;
ca: Trieu alguna opció del producte&hellip;

en: Please choose the quantity of items you wish to add to your cart&hellip;
ca: Trieu la quantitat d'articles que voleu afegir a la cistella&hellip;

en: Please choose whether you would like sites in your WordPress network to use sub-domains or sub-directories.
ca: Trieu si voleu que els llocs web del WordPress facin servir subdominis o subdirectoris.

en: Please complete the configuration steps. To create a new network, you will need to empty or remove the network database tables.
ca: Completeu les passes de configuració. Per a crear una nova xarxa, haureu de buidar o esborrar les taules de la xarxa a la base de dades.

en: Please connect your user account to WordPress.com
ca: Connecteu al compte d'usuari de WordPress.com

en: Please consider writing more inclusive code.
ca: Considereu l'escriptura de codi més inclusiu.

en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
ca: Contacteu <a href="%s" target="_blank">amb el suport de l'Akismet</a> si necessiteu ajuda.

en: Please contact Jetpack support.
ca: Contacteu amb el suport de Jetpack.

en: Please contact the plugin authors for more information.
ca: Poseu-vos en contacte amb els autors de l'extensió per obtenir més informació.

en: Please contact your host for assistance with investigating this issue further.
ca: Poseu-vos en contacte amb el servidor per obtenir més informació sobre aquesta qüestió.

en: Please contact your network administrator.
ca: Poseu-vos en contacte amb l'administrador de la xarxa.

en: Please copy and paste this information in your ticket when contacting support:
ca: Copieu i enganxeu aquesta informació al tiquet quan us poseu en contacte amb l'equip de suport:

en: Please define an SVG icon filename.
ca: Definiu un fitxer per a la icona SVG

en: Please define default parameters in the form of an array.
ca: Definiu els paràmetres per defecte en forma de vector.

en: Please edit your privacy policy content, making sure to delete the summaries, and adding any information from your theme and plugins. Once you publish your policy page, remember to add it to your navigation menu.
ca: Editeu el contingut de la política de privadesa, assegurant-vos d'esborrar els resums, i afegint la informació del tema i extensions. Una vegada publiqueu la pàgina de la política de privadesa, recordeu afegir-la al menú de navegació.

en: Please enter a blog URL
ca: Entreu un URL del blog

en: Please enter a coupon code.
ca: Introduïu un codi de cupó.

en: Please enter a domain name (e.g. example.com or blog.example.com)
ca: Sisplau, entra un domini (per exemple, exemple.com o blog.exemple.com)

en: Please enter a new key or <a href="%s" target="_blank">contact Akismet support</a>.
ca: Introduïu una altra clau o <a href="%s" target="_blank">contacteu l'equip de suport d'Akismet</a>.

en: Please enter a prefix for your invoice numbers. If you use your PayPal account for multiple stores ensure this prefix is unique as PayPal will not allow orders with the same invoice number.
ca: Introduïu un prefix per als números de factura. Si utilitzeu el compte de PayPal a més d'una botiga, assegureu-vos que aquest prefix és únic, ja que PayPal no permet comandes amb el mateix número de factura.

en: Please enter a site name.
ca: Entreu un nom del lloc web

en: Please enter a site title.
ca: Entreu el títol del lloc web.

en: Please enter a stronger password.
ca: Introduïu una contrasenya més robusta.

en: Please enter a username
ca: Si us plau, introdueïx el nom d'usuari

en: Please enter a username.
ca: Entreu un nom d'usuari.

en: Please enter a valid Eircode.
ca: Introduïu un Eircode vàlid.

en: Please enter a valid Google API Key.
ca: Introdueix una clau API de Google vàlida.

en: Please enter a valid YouTube URL.
ca: Introduïu un URL de YouTube vàlid.

en: Please enter a valid account username.
ca: Introduïu un nom d'usuari vàlid.

en: Please enter a valid blog URL
ca: Entreu un URL vàlid del blog

en: Please enter a valid email address
ca: Introduïu una adreça de correu electrònic vàlida

en: Please enter a valid email address.
ca: Introduïu una adreça electrònica vàlida.

en: Please enter a valid menu name.
ca: Introduïu un nom de menú vàlid.

en: Please enter a valid number
ca: Introduïu un número vàlid

en: Please enter a valid order ID
ca: Introduïu un identificador de comanda vàlid

en: Please enter a valid postcode / ZIP.
ca: Introduïu un codi postal vàlid.

en: Please enter a value with one decimal point (%s) without thousand separators.
ca: Introduïu un valor amb un punt decimal (%s) sense separadors de milers.

en: Please enter a value with one monetary decimal point (%s) without thousand separators and currency symbols.
ca: Introduïu un valor amb un punt decimal monetari (%s) sense separadors de milers i símbols de moneda.

en: Please enter an account password.
ca: Introduïu la contrasenya.

en: Please enter an address to continue.
ca: Introduïu una adreça per continuar.

en: Please enter in a value less than the regular price.
ca: Introduïu un valor més petit que el preu habitual.

en: Please enter in country code with two capital letters.
ca: Introduïu el codi de país amb dues lletres majúscules.

en: Please enter your LiveJournal username <em>and</em> password so we can download your posts and comments.
ca: Si us plau introdueix el teu usuari del LiveJournal <em>i</em> la contrasenya per a què puguem baixar les teves entrades i comentaris.

en: Please enter your PayPal email address; this is needed in order to take payment.
ca: Introduïu l'adreça de correu electrònic de PayPal; és necessària per tal de rebre els pagaments.

en: Please enter your current password.
ca: Introduïu la vostra contrasenya actual.

en: Please enter your password.
ca: Introduïu la contrasenya.

en: Please enter your username or email address. You will receive an email message with instructions on how to reset your password.
ca: Introdueix el nom d'usuari o l'adrça de correu electrònic. Rebràs un missatge amb les instruccions necessàries per restablir la contrasenya.

en: Please fill in your details above to see available payment methods.
ca: Introduïu les dades per veure els mètodes de pagament disponibles.

en: Please fill out all password fields.
ca: Ompliu tots els camps de contrasenyes.

en: Please include a %s template in your theme.
ca: Inclogueu una plantilla %s en el tema.

en: Please install the <a href="%s">Classic Editor plugin</a> to use this meta box.
ca: Instaŀla l'<a href="%s">editor clàssic</a> per usar aquesta caixa meta.

en: Please log in again.
ca: Entreu de nou.

en: Please log in to your account below to continue to the payment form.
ca: Entreu al compte següent per continuar amb el formulari de pagament.

en: Please log in to your account to view this order.
ca: Entreu al vostre compte per veure aquesta comanda.

en: Please make sure the Apache %s module is installed as it will be used at the end of this installation.
ca: Assegureu-vos que el mòdul %s d'Apache està instal·lat, ja que s'utilitzarà al final de la instal·lació.

en: Please note that the following "Activity-Object-Type" options may cause your texts to be displayed differently on each platform and/or parts may be completely ignored. Mastodon, for example, displays all content that is not of the "Note" type as links only.
ca: Tingueu en compte que les opcions «Activitat-Objecte-Tipus» següents poden fer que els vostres textos es mostrin de manera diferent a cada plataforma i/o algunes parts es poden ignorar completament. Mastodon, per exemple, mostra tot el contingut que no sigui del tipus «Nota» només com a enllaços.

en: Please note: Third-party themes and plugins, or custom code, may override WordPress scheduling.
ca: Nota: els temes i extensions de tercers, o el codi personalitzat pot sobreescriure la planificació del WordPress.

en: Please open the <a href="%s">classic editor</a> to use this meta box.
ca: Obre l'<a href="%s">editor clàssic</a> per usar aquesta caixa meta.

en: Please pass a query array to this function.
ca: Passa una matriu de consultes a aquesta funció.

en: Please provide a custom field name.
ca: Heu de proporcionar un nom per al camp personalitzat.

en: Please provide a custom field value.
ca: Doneu-nos un valor del camp qualsevol.

en: Please provide a valid email address.
ca: Proporcioneu una adreça de correu electrònic vàlid.

en: Please provide a valid promo note name.
ca: Proporcioneu un nom de nota promocional vàlid.

en: Please provide an array of IDs through the noteIds param.
ca: Proporcioneu una matriu d'identificadors mitjançant el paràmetre noteIds.

en: Please provide an email address to comment.
ca: Proporcioneu una adreça de correu electrònic per comentar.

en: Please provide an email address.
ca: Proporcioneu una adreça de correu electrònic.

en: Please provide your name to comment.
ca: Proporcioneu el nom per comentar.

en: Please provide your name.
ca: Proporcioneu el vostre nom.

en: Please rate the product.
ca: Valoreu el producte.

en: Please re-enter your password.
ca: Torneu a introduir la contrasenya.

en: Please read and accept the terms and conditions to proceed with your order.
ca: Llegiu i accepteu els termes i condicions per continuar amb la comanda.

en: Please save this email. If you get locked out of your account in the future, this email will help us restore access to your account.
ca: Deseu aquest correu electrònic. Si es bloqueja el compte en el futur, aquest correu us ajudarà a restaurar l’accés.

en: Please save your changes in order to share the preview.
ca: Desa els canvis per compartir la vista prèvia.

en: Please see <a href="%s">Debugging in WordPress</a> for more information.
ca: Mireu <a href="%s">La depuració en el WordPress</a> per a més informació.

en: Please see the <a href="https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/ua/privacy-full">PayPal Privacy Policy</a> for more details.
ca: Revisa la <a href="https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/ua/privacy-full">política de privadesa de PayPal</a> per a més detalls.

en: Please select a Facebook Page to publish updates.
ca: Selecciona una pàgina de Facebook per publicar actualitzacions.

en: Please select a country / region
ca: Seleccioneu un país / regió

en: Please select a file
ca: Seleccioneu un fitxer

en: Please select a rating
ca: Seleccioneu una valoració

en: Please select an option.
ca: Seleccioneu una opció.

en: Please select some items.
ca: Seleccioneu alguns articles.

en: Please select some product options before adding this product to your cart.
ca: Seleccioneu alguna opció del producte abans d'afegir-lo a la cistella.

en: Please send a check to Store Name, Store Street, Store Town, Store State / County, Store Postcode.
ca: Envieu un xec a nom de la botiga, amb el carrer i número, ciutat i codi postal, província i país.

en: Please specify a Gist URL or ID.
ca: Especifiqueu un URL o un identificador de Gist.

en: Please specify a Soundcloud URL.
ca: Especifiqueu un URL de Soundcloud.

en: Please specify a user by either ID, username, or email.
ca: Especifiqueu un usuari pel seu identificador, nom d’usuari o correu electrònic.

en: Please specify if you would like to disconnect a blog or user.
ca: Especifiqueu si voleu desconnectar un bloc o un usuari.

en: Please specify if you would like to reset your options, modules or sync-checksum
ca: Especifiqueu si voleu reiniciar les opcions, els mòduls o suma de verificació de la sincronització

en: Please try again.
ca: Torneu-ho a provar.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
ca: Proveu de penjar aquest fitxer amb el %1$scarregador del navegador%2$s.

en: Please type your comment text.
ca: Escriviu el text del comentari.

en: Please update WordPress now
ca: Actualitzeu el WordPress ara

en: Please update your payment information.
ca: Actualitzeu la vostra informació de pagament.

en: Please upload a valid WXR (WordPress eXtended RSS) export file.
ca: Si us plau, pugeu un fitxer d'exportació WXR (WordPress eXtenden RSS) vàlid.

en: Please upload or provide the link to a valid CSV file.
ca: Pengeu o faciliteu l'enllaç a un fitxer CSV vàlid.

en: Please use %s to add new schema properties.
ca: Utilitza %s per a afegir propietats d'esquema noves.

en: Please verify that the <strong>administration email</strong> for this website is still correct.
ca: Verifiqueu que el <strong>correu electrònic d'administració</strong> d'aquesta web és encara correcte.

en: Please verify your birthday.
ca: Verifiqueu el vostre aniversari.

en: Please visit the <a href="%s" target="_blank">subscriptions page</a> and renew to continue receiving updates.
ca: Visiteu la <a href="%s" target="_blank">pàgina de subscripcions</a> i renoveu la subscripció per continuar rebent actualitzacions.

en: Please visit your <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
ca: Visite la <a href="%s" target="_blank">pàgina del compte de l'Akismet</a> per reactivar la subscripció.

en: Please wait…
ca: Espereu…

en: Please, provide an attribute name.
ca: Faciliteu un nom d'atribut.

en: Plugin
ca: Extensió

en: Plugin Data
ca: Dades de l'extensió

en: Plugin File Editor
ca: Editor de fitxers d'extensions

en: Plugin Version
ca: Versió de l'extensió

en: Plugin Versions
ca: Versions de les extensions

en: Plugin activated.
ca: S'ha activat l'extensió.

en: Plugin activation has been scheduled.
ca: S'ha programat l'activació de l'extensió.

en: Plugin and theme auto-updates
ca: Actualitzacions automàtiques d'extensions i temes

en: Plugin and theme auto-updates appear to be configured correctly
ca: Sembla que les actualitzacions automàtiques d'extensions i temes s'han configurat amb correctament.

en: Plugin and theme auto-updates ensure that the latest versions are always installed.
ca: Les actualitzacions automàtiques de les extensions i temes asseguren que s'instal·laran les darreres versions sempre.

en: Plugin and theme temporary backup directories exist but are not writable
ca: Els directoris de còpia de seguretat temporals d'extensions i temes existeixen, però no tenen permisos d'escriptura

en: Plugin and theme temporary backup directory access
ca: Accés al directori temporal de còpia de seguretat d'extensions i temes

en: Plugin and theme temporary backup directory is writable
ca: El directori temporal de còpia de seguretat d'extensions i temes té permisos d'escriptura

en: Plugin author's website address.
ca: L'adreça web de l'autor de l'extensió.

en: Plugin could not be deleted.
ca: L'extensió no s'ha pogut suprimir.

en: Plugin deactivated.
ca: S'ha desactivat l'extensió.

en: Plugin deactivation is not allowed
ca: La desactivació de l'extensió no està permesa

en: Plugin downgrade failed.
ca: Ha fallat l'actualització de l'extensió a una versió anterior.

en: Plugin downgraded successfully.
ca: S'ha actualitzat l'extensió a una versió anterior amb èxit.

en: Plugin file does not exist.
ca: El fitxer de l'extensió no existeix.

en: Plugin icon
ca: Icona de l'extensió

en: Plugin installation failed.
ca: S'ha produït un error en la instal·lació de l'extensió.

en: Plugin installation has been scheduled.
ca: S'ha programat la instal·lació de l'extensió.

en: Plugin name
ca: Nom de l'extensió

en: Plugin name.
ca: Nom de l'extensió.

en: Plugin not found.
ca: No s'ha trobat l'extensió.

en: Plugin slug used in https://wordpress.org/plugins/{slug}.
ca: Àlies de l'extensió utilitzada a https://wordpress.org/plugins/{àlies}.

en: Plugin slug.
ca: Àlies de l'extensió.

en: Plugin status.
ca: Estat de l'extensió.

en: Plugin temporary backup directory exists but is not writable
ca: El directori temporal de còpia de seguretat de l'extensió existeix però no té permisos d'escriptura

en: Plugin updated successfully.
ca: S'ha actualitzat l'extensió amb èxit.

en: Plugins
ca: Extensions

en: Plugins %s
ca: Extensions %s

en: Plugins are helpful add-ons—like mini programs—that make your website even
    better, and we’ve got thousands to choose from.
ca: Les extensions són complements útils - són com petits programes - que fan que la web sigui encara millor, i en tenim milers perquè pugueu escollir.

en: Plugins directory location
ca: Ubicació del directori de les extensions

en: Plugins directory size
ca: Mida del directori de les extensions

en: Plugins extend your site&#8217;s functionality with things like contact forms, ecommerce and much more. That means they have deep access to your site, so it&#8217;s vital to keep them up to date.
ca: Els complements amplien la funcionalitat del lloc amb coses com formularis de contacte, comerç electrònic i molt més. Això vol dir que tenen un accés profund al lloc, de manera que és vital mantenir-los al dia.

en: Plugins must be a non-empty array.
ca: Les extensions han de ser una llista no buida.

en: Plugins were successfully activated.
ca: Les extensions s’han activat correctament.

en: Plugins were successfully installed.
ca: Les extensions s’han instal·lat correctament.

en: Plus %d other note | Plus %d other notes
ca[0]: %d nota més
ca[1]: %d notes més

en: Podcast summary
ca: Resum del Podcast

en: Poland
ca: Polònia

en: Policies
ca: Polítiques

en: Polish
ca: Polonès

en: Polish z&#x142;oty
ca: Z&#x142;oty polonès

en: Poll created.
ca: Enquesta creada

en: Poll deleted.
ca: Enquesta eliminada

en: Poll not found
ca: Enquesta no trobada

en: Poll updated.
ca: Enquesta actualitzada

en: Polls
ca: Enquestes

en: Polls in WordPress
ca: Enquestes a WordPress

en: Poltava Oblast
ca: Óblast de Poltava

en: Popular
ca: Populars

en: Popular Pattern Categories
ca: Categories de patrons populars

en: Popular Plugin
ca: Extensió popular

en: Popular Tags
ca: Etiquetes més comunes

en: Popular WordPress services by Automattic
ca: Serveis populars de WordPress per Automattic

en: Popular tags
ca: Etiquetes populars

en: Popularity (sales)
ca: Popularitat (vendes)

en: Port Said
ca: Port Saïd

en: Port-au-Prince
ca: Port-Au-Prince

en: Portfolio
ca: Portafoli

en: Portfolios
ca: Portafoli

en: Portuguese
ca: Portuguès

en: Position
ca: Posició

en: Post
ca: Entrada

en: Post #%s
ca: Entrada #%s

en: Post <em>%s</em> already exists.
ca: L'entrada <em>%s</em> ja existeix.

en: Post <strong>%s</strong> already exists.
ca: L'entrada <strong>%s</strong> ja existeix.

en: Post Actions
ca: Accions de les entrades

en: Post Archives
ca: Arxiu d'entrades

en: Post Attributes
ca: Atributs de l'entrada

en: Post Comment
ca: Envia

en: Post Format Link
ca: Enllaç al format d'entrada

en: Post Formats
ca: Formats de les entrades

en: Post ID.
ca: Identificador de l'entrada.

en: Post Thumbnail
ca: Publica la miniatura

en: Post Title
ca: Títol de l'entrada

en: Post Type
ca: Tipus d'entrada

en: Post Type Archive
ca: Arxiu de tipus d'entrades

en: Post Type Counts
ca: Comptador de tipus de contingut

en: Post Types
ca: Tipus d'entrada

en: Post Via Email
ca: Publicació per correu electrònic

en: Post a Comment
ca: Publica un comentari

en: Post already imported
ca: L'entrada ja s'havia importat

en: Post by %1$s
ca: Publicat per %1$s

en: Post by Email
ca: Publica per correu electrònic

en: Post by Email was disabled
ca: La publicació per correu electrònic està deshabilitada

en: Post by Email was enabled
ca: La publicació per correu electrònic està activada

en: Post by email
ca: Publica per correu electrònic

en: Post content
ca: Contingut de l'entrada

en: Post draft updated.
ca: S'ha actualitzat l'esborrany de l'entrada.

en: Post excerpt
ca: Extracte de l'entrada

[ctx: Post format]
en: Aside
ca: Anotació

[ctx: Post format]
en: Audio
ca: Àudio

[ctx: Post format]
en: Chat
ca: Xat

[ctx: Post format]
en: Gallery
ca: Galeria

[ctx: Post format]
en: Image
ca: Imatge

[ctx: Post format]
en: Link
ca: Enllaç

[ctx: Post format]
en: Quote
ca: Citació

[ctx: Post format]
en: Standard
ca: Estàndard

[ctx: Post format]
en: Status
ca: Estat

[ctx: Post format]
en: Video
ca: Vídeo

en: Post formats supported.
ca: Els formats d'entrada suportats.

en: Post metadata has been downloaded, proceeding with posts...
ca: Les metadades de les entrades han estat baixats, procedint amb les entrades...

en: Post name
ca: Nom de l'entrada

en: Post navigation
ca: Navegació d'entrades

en: Post not found.
ca: No s'ha trobat cap entrada.

en: Post password.
ca: Contrasenya de l'entrada.

en: Post published
ca: S'ha publicat l'entrada

en: Post published privately.
ca: S'ha publicat l'entrada privadament.

en: Post published.
ca: Entrada publicada.

en: Post restored successfully.
ca: S'ha restaurat l'entrada correctament.

en: Post restored to revision from %s.
ca: Entrada restaurada a la revisió des de %s

en: Post reverted to draft.
ca: S'ha tornat l'entrada a esborrany.

en: Post saved.
ca: Entrada desada.

en: Post scheduled for: %s.
ca: Entrada programada per a: %s.

en: Post scheduled.
ca: S'ha planificat l'entrada!

en: Post submitted.
ca: Entrada enviada.

en: Post title
ca: Títol de l'entrada

en: Post trashed.
ca: Entrades a la paperera.

en: Post type names must be between 1 and 20 characters in length.
ca: Els noms de tipus d'entrades han de ser d'1 a 20 caràcters de llarg.

en: Post type to get the templates for.
ca: Tipus d'entrada per a obtenir les plantilles.

en: Post types to search (minimum of 1):
ca: Tipus d'entrades a cercar (mínim 1):

en: Post updated
ca: S'ha actualitzat l'entrada!

en: Post updated.
ca: S'ha actualitzat l'entrada.

en: Post via email
ca: Publica entrades per correu electrònic

en: Post which stores the different data views configurations
ca: Entrada que emmagatzema les diferents configuracions de visualitzacions de dades

en: Postal Code
ca: Codi postal

en: Postal code
ca: Codi postal

en: Postal code (optional)
ca: Codi postal (opcional)

en: Postal code.
ca: Codi postal.

en: Postcode
ca: Codi postal

en: Postcode / ZIP
ca: Codi postal

en: Postcode / ZIP.
ca: Codi postal.

en: Postcode / ZIP:
ca: Codi postal:

en: Postcode for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all areas. Wildcards (*) and ranges for numeric postcodes (e.g. 12345...12350) can also be used.
ca: Codi postal per a aquesta regla. El punt i coma (;) separa múltiples valors. Deixeu-lo en blanc perquè s'apliqui a totes les àrees. També es poden utilitzar comodins (*) i intervals de codis postals numèrics (p.e. 12345...12350).

en: Postcode/ZIP, it doesn't support multiple values. Deprecated as of WooCommerce 5.3, 'postcodes' should be used instead.
ca: «Codi postal» no admet múltiples valors. Obsolet a partir de la versió 5.3 de WooCommerce, en el seu lloc ha d'utilitzar-se «codispostals».

en: Postcodes containing wildcards (e.g. CB23*) or fully numeric ranges (e.g. <code>90210...99000</code>) are also supported. Please see the shipping zones <a href="%s" target="_blank">documentation</a> for more information.
ca: Els codis postals que contenen comodins (p.ex. CB23*) o intervals completament numèrics (p.ex. <code>90210...99000</code>) també es poden utilitzar. Reviseu la <a href="%s" target="_blank">documentació</a> de zones d'enviament per a més informació.

en: Posted
ca: Publicat

en: Posted by %s
ca: Publicat per %s

en: Posted by: %s
ca: Enviat per: %s

en: Posted in %s
ca: Arxivat a %s

en: Posted title:
ca: Títol publicat:

en: Posted:
ca: Publicat:

en: Poster
ca: Publicador

en: Poster Image
ca: Imatge de pòster

en: Posts
ca: Entrades

en: Posts & Comments
ca: Entrades i comentaris

en: Posts Page
ca: Pàgina de les entrades

en: Posts Per Page
ca: Nombre d'entrades per pàgina

en: Posts by %1$s (%2$s)
ca: Publicat per %1$s (%2$s)

en: Posts by %s
ca: Entrades de %s

en: Posts categorized as %s
ca: Entrades categoritzades com a %s

en: Posts containing &lsquo;%s&rsquo; (%d)
ca: Les entrades que contenen &lsquo;%s&rsquo; (%d)

en: Posts list
ca: Llista d'entrades

en: Posts list navigation
ca: Navegació per la llista d'entrades

en: Posts navigation
ca: Navegació d'entrades

en: Posts page
ca: Pàgina d'entrades

en: Posts page: %s
ca: Pàgina d'entrades: %s

en: Posts published on %s
ca: Entrades publicades el %s

en: Posts tagged &ldquo;%s&rdquo;
ca: Entrades etiquetades com &ldquo;%s&rdquo;

en: Potentially unsecured files were found in your uploads directory
ca: S'han trobat fitxers potencialment insegurs al directori de pujades

en: Pound sterling
ca: Lliures esterlines

en: Pounds
ca: Lliures

en: Powered by %1$s with %2$s
ca: Funciona gràcies al %1$s amb el %2$s

en: Powered by %s with %s
ca: Funciona gràcies al %s amb el %s

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
ca: Funcionant amb el WordPress, plataforma semàntica de publicació personal de primer ordre.

en: Powered by WordPress.com
ca: Gràcies a Wordpress.com

en: Powered by {{jetpackLogo /}}
ca: Gràcies al {{jetpackLogo /}}

en: Powerful yet easy-to-use solution:
ca: Solució potent però fàcil d'utilitzar:

en: Powerful, "all in one" solution for gift certificates, store credits, discount coupons and vouchers.
ca: Solució «tot en un» potent per a certificats de regal, crèdits de botiga, cupons de descompte i vals.

en: Prague
ca: Praga

en: Prefecture
ca: Prefectura

en: Preferences
ca: Preferències

en: Preload
ca: Precàrrega

en: Premium
ca: Prèmium

en: Premium support
ca: Suport premium

en: Preparing author mapping form...
ca: S'està preparant el formulari de correspondència d'autors...

en: Preprocessor
ca: Preprocessador

en: Preprocessor:
ca: Prepocessador:

en: Press This
ca: Premeu això

en: Press This is a little tool that lets you grab bits of the web and create new posts with ease.
ca: «Press This» és una eina petita que us permet obtenir fragments de la xarxa i crear noves entrades fàcilment.

en: Press This is not available. Please contact your site administrator.
ca: L'extensió Publica això no està disponible. Poseu-vos en contacte amb l'administrador del lloc.

en: Press This is not installed. Please install Press This from <a href="%s">the main site</a>.
ca: Publica això no està instal·lat. Instal·leu Publica això des del <a href="%s">lloc web principal</a>.

en: Press This!
ca: «Press This»!

en: Press return or enter to open this panel
ca: Premeu retorn o intro per obrir aquest panell

en: Press return or enter to open this section
ca: Premeu «retorn» o «intro» per obrir aquesta secció

en: Prevent ads from showing on your site.
ca: Evita mostrar publicitat a la pàgina web.

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Preview %s
ca: Previsualització de %s

en: Preview &#8220;%s&#8221;
ca: Mostra &#8220;%s&#8221;

en: Preview Changes
ca: Previsualitza els canvis

en: Preview Link
ca: Enllaç de vista prèvia

en: Preview as a browser icon
ca: Previsualitza com a icona del navegador

en: Preview as an app icon
ca: Previsualitza com a icona de l'aplicació

en: Preview link for the post.
ca: Previsualitza l'enllaç de l'entrada.

en: Preview page
ca: Visualitza pàgina

en: Preview post
ca: Previsualitza l'entrada

en: Preview:
ca: Previsualitza:

en: Preview: %s
ca: Previsualitza: %s

en: Preview: changes must be saved or they will be lost
ca: Vista prèvia: els canvis s'ha de guardar o es perdran

en: Previewing and Customizing
ca: Previsualització i personalització

en: Previewing theme
ca: S'està previsualitzant el tema

en: Previous
ca: Anterior

en: Previous (arrow left)
ca: Anterior (fletxa esquerra)

en: Previous Page
ca: Pàgina anterior

en: Previous Post
ca: Entrada prèvia

en: Previous Slide
ca: Diapositiva anterior

en: Previous and next months
ca: Mesos anteriors i posteriors

en: Previous page
ca: Pàgina anterior

[ctx: Previous post]
en: Previous
ca: Anterior

[ctx: Previous post link]
en: Previous
ca: Anterior

en: Previous post:
ca: Entrada anterior:

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
ca: Còpies de la imatge editades anteriorment no se suprimiran.

en: Price
ca: Preu

en: Price amount.
ca: Import del preu.

en: Price data for the product in the current line item, including or excluding taxes based on the "display prices during cart and checkout" setting. Provided using the smallest unit of the currency.
ca: Dades de preus del producte a l'article de línia actual, incloent o excloent impostos en funció de l'opció «mostra els preus a la cistella i al pagament». Proporcionat mitjançant la unitat més petita de la moneda.

en: Price data provided using the smallest unit of the currency.
ca: Dades de preus proporcionades mitjançant la unitat més petita de la moneda.

en: Price display suffix
ca: Sufix a mostrar en el preu

en: Price formatted in HTML.
ca: Preu en format HTML.

en: Price of this shipping rate using the smallest unit of the currency.
ca: Preu d’aquesta tarifa d’enviament mitjançant la unitat més petita de la moneda.

en: Price prefix for the currency which can be used to format returned prices.
ca: Prefix de preu de la moneda que es pot utilitzar per formatar els preus retornats.

en: Price range, if applicable.
ca: Interval de preus, si s'escau.

en: Price string formatted as HTML.
ca: Cadena de preu formatada en HTML.

en: Price:
ca: Preu

en: Price: high to low
ca: Preu: de major a menor

en: Price: low to high
ca: Preu: de menor a major

en: Prices entered with tax
ca: Preus amb impostos inclosos

en: Pricing
ca: Preus

en: Primary
ca: Primària

en: Primary Blog
ca: Blog principal

en: Primary Menu
ca: Menú principal

en: Primary Navigation
ca: Navegació primària

en: Primary Site
ca: Lloc principal

en: Primary site
ca: Lloc principal

en: Prince Edward Island
ca: Illa del Príncep Eduard

en: Print
ca: Imprimeix

en: Print USPS and DHL labels directly from your dashboard and save on shipping.
ca: Imprimiu etiquetes USPS i DHL directament des del vostre tauler i estalvieu en l'enviament.

en: Print at home
ca: Imprimiu a casa

en: Print discounted USPS and DHL labels straight from your WooCommerce dashboard and save on shipping.
ca: Imprimiu etiquetes amb descompte d'USPS i DHL directament des del tauler de WooCommerce i estalvieu en l'enviament.

en: Print labels from 80+ carriers
ca: Imprimiu etiquetes de més de 80 transportistes

en: Print labels from Royal Mail, Parcel Force, DPD, and many more
ca: Imprimiu etiquetes de Royal Mail, Parcel Force, DPD i molts més

en: Print shipping labels with %1$sWooCommerce Shipping%2$s
ca: Imprimiu etiquetes d'enviament mitjançant %1$sWooCommerce Shipping%2$s

en: Print shipping labels with WooCommerce Shipping
ca: Imprimiu etiquetes d'enviament mitjançant WooCommerce Shipping

en: Priority
ca: Prioritat

en: Priority of recommendation.
ca: Prioritat de la recomanació.

en: Priority support
ca: Suport prioritari

en: Priority.
ca: Prioritat.

en: Privacy
ca: Privacitat

en: Privacy & Cookies: This site uses cookies. By continuing to use this website, you agree to their use. 
    To find out more, including how to control cookies, see here:
ca: Privadesa i galetes: aquest lloc utilitza galetes. En continuar utilitzant aquest lloc web, accepteu el seu ús. 
    Per a obtenir més informació, inclòs com controlar les galetes, mireu aquí:

en: Privacy Laws around the world require businesses and online services to delete, anonymize, or forget the data they collect about an individual. The rights those laws enshrine are sometimes called the "Right to be Forgotten".
ca: Les lleis de privadesa d'arreu del món exigeixen que les empreses i els serveis en línia suprimeixin, anonimitzin o oblidin les dades que recullen sobre una persona. El dret que aquestes lleis consagren de vegades s'anomena «Dret a l'oblit».

en: Privacy Laws around the world require businesses and online services to provide an export of some of the data they collect about an individual, and to deliver that export on request. The rights those laws enshrine are sometimes called the "Right of Data Portability". It allows individuals to obtain and reuse their personal data for their own purposes across different services. It allows them to move, copy or transfer personal data easily from one IT environment to another.
ca: Les lleis de privadesa d'arreu del món exigeixen que les empreses i els serveis en línia proporcionin una exportació d'algunes de les dades que recullen sobre una persona i que l'ofereixin a petició. El dret que aquestes lleis consagran de vegades s'anomena «Dret a la portabilitat de les dades». Permet a les persones obtenir i reutilitzar les seves dades personals per a les seves pròpies finalitats a diferents serveis. Els permet moure, copiar o transferir dades personals fàcilment d'un entorn informàtic a un altre.

en: Privacy Policy
ca: Política de privacitat

en: Privacy Policy Guide
ca: Guia de la política de privadesa

en: Privacy Policy Link
ca: Enllaç de la política de privadesa

en: Privacy Policy page setting updated successfully. Remember to <a href="%s">update your menus</a>!
ca: S'ha actualitzat amb èxit la pàgina de la política de privadesa. Recordeu <a href="%s">actualitzar els menús</a>!

en: Privacy Policy page updated successfully.
ca: S'ha actualitzat amb èxit la pàgina de la política de privadesa.

en: Privacy Settings
ca: Configuració de la privacitat

[ctx: Privacy Settings]
en: Policy Guide
ca: Guia de la política

[ctx: Privacy Settings]
en: Settings
ca: Paràmetres

en: Privacy policy
ca: Política de privadesa

en: Private
ca: Privada

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Privada <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Privades <span class="count">(%s)</span>

en: Private Blog
ca: Blog privat

en: Private key
ca: Clau privada:

en: Private note
ca: Nota privada

en: Private post
ca: Entrada privada

en: Private: %s
ca: Privat: %s

en: Privately Published
ca: Publicat com a privada

en: Pro Tip:
ca: Consell avançat:

en: Proceed
ca: Procedeix

en: Proceed to Checkout
ca: Vés a caixa

en: Proceed to PayPal
ca: Vés a PayPal

en: Proceed to checkout
ca: Vés a caixa

en: Process orders in just a few clicks
ca: Processeu comandes amb només uns quants clics

en: Process payments and prevent fraud
ca: El processament de pagaments i l'evitació del frau

en: Process the action now as if it were run as part of a queue
ca: Processa l'acció ara com si s'executés com a part d'una cua

en: Process your orders on the go. %1$sGet the app%2$s.
ca: Processeu les vostres comandes sobre la marxa. %1$sObteniu l'aplicació%2$s.

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
ca[0]: S'ha processat %d comentari.
ca[1]: S'han processat %d comentaris.

en: Processing
ca: S'està processant

en: Processing <span class="count">(%s)</span> | Processing <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: En procés <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: En procés <span class="count">(%s)</span>

en: Processing next batch.
ca: S'està processant el següent lot.

en: Processing order
ca: S&#8217;està processant la comanda

en: Processing...
ca: Processant...

en: Processing…
ca: S'està processant…

en: Product
ca: Producte

en: Product / Variation
ca: Producte / variació

en: Product / Variation title
ca: Títol del producte / variació

[ctx: Product Attribute]
en: Product %s
ca: Producte %s

en: Product Catalog
ca: Catàleg de productes

en: Product Categories
ca: Categories de productes

en: Product Category Link
ca: Enllaç a categoria de producte

en: Product Export
ca: Exportació de productes

en: Product ID or SKU is required
ca: L'identificador o SKU del producte és obligatori

en: Product ID or SKU is required.
ca: L'identificador o SKU del producte és obligatori.

en: Product ID provided does not match this line item
ca: L'identificador del producte no coincideix amb aquesta línia d'articles

en: Product ID.
ca: Identificador de producte.

en: Product IDs
ca: Identificador del producte

en: Product Images
ca: Imatges del producte

en: Product Import
ca: Importació de productes

en: Product Link
ca: Enllaç a producte

en: Product Price
ca: Preu del producte

en: Product Reviews
ca: Ressenyes de productes

en: Product SKU
ca: SKU del producte

en: Product SKU.
ca: SKU del producte:

en: Product Search
ca: Cerca de productes

en: Product Tag Cloud
ca: Núvol d'etiquetes de productes

en: Product Tag Link
ca: Enllaç a etiqueta de producte

en: Product Title
ca: Títol del producte

en: Product Type
ca: Tipus de producte

en: Product URL
ca: URL del producte

en: Product URL.
ca: URL del producte.

en: Product Variation Template
ca: Plantilla de variació del producte

en: Product and shipping
ca: El producte i l'enviament

en: Product attribute base
ca: Base de l'atribut de producte

en: Product attributes are easy to use.
ca: Els atributs de producte són fàcils d'utilitzar.

en: Product attributes lookup table
ca: Taula de cerca d'atributs de producte

en: Product attributes lookup table data is regenerating
ca: Les dades de la taula de cerca d'atributs de producte s'estan regenerant

en: Product attributes lookup table regeneration process has been aborted.
ca: El procès de regeneració de la taula de cerca d'atributs de producte s'ha interromput.

en: Product attributes lookup table regeneration process has been resumed.
ca: El procès de regeneració de la taula de cerca d'atributs de producte s'ha reprès.

en: Product attributes' functionality meets my needs.
ca: La funcionalitat dels atributs de producte s'adapta a les meves necessitats.

en: Product attributes.
ca: Atributs del producte.

en: Product backorder
ca: Reserva de producte

en: Product catalog
ca: Catàleg de productes

en: Product categories
ca: Categories de productes

en: Product categories detailed reports.
ca: Informes detallats de categories de productes.

en: Product categories for your store can be managed here. To change the order of categories on the front-end you can drag and drop to sort them. To see more categories listed click the "screen options" link at the top-right of this page.
ca: Les categories de producte de la botiga es poden gestionar des d'aquí. Per canviar l'ordre de les categories a la botiga podeu arrossegar-les aquí per reordenar-les. Per veure més categories feu clic a l'enllaç "Opcions de pantalla" que es troba a la part superior d'aquesta pàgina.

en: Product categories that the coupon will be applied to, or that need to be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
ca: Categories de producte a les quals s'aplicarà el cupó, o que hauran d'estar a la cistella perquè s'apliqui el "Descompte fix a la cistella".

en: Product categories that the coupon will not be applied to, or that cannot be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
ca: Categories de producte a les quals no es podrà aplicar el cupó, o que no podran estar a la cistella perquè s'apliqui el "Descompte fix a la cistella".

en: Product category IDs.
ca: IDs de categoria de producte.

en: Product category base
ca: Base de la categoria de producte

en: Product category parent is invalid
ca: La categoria pare del producte no és vàlida

en: Product content not found.
ca: No s'ha trobat el contingut del producte.

en: Product count
ca: Total de productes

en: Product created
ca: S'ha creat el producte

en: Product creation failed, could not find original product: %s
ca: Ha fallat la creació del producte. No s'ha pogut trobar el producte original: %s

en: Product data
ca: Dades del producte

en: Product deleted
ca: S'ha suprimit el producte

en: Product description
ca: Descripció del producte

en: Product description.
ca: Descripció del producte.

en: Product dimensions.
ca: Mides del producte.

en: Product display, sorting, and reports may not be accurate until this finishes. It will take a few minutes and this notice will disappear when complete.
ca: Pot ser que la visualització, l’ordenació i els informes del producte no siguin exactes fins que això acabi. Tindreu uns minuts i aquest avís desapareixerà quan estigui completat.

en: Product download files detailed reports.
ca: Informes detallats de fitxers de descàrrega de productes.

en: Product download migration: %1$s (for product %1$d) could not be added to the list of approved download directories.
ca: Migració de baixades de productes: %1$s (per al producte %1$d) no s'ha pogut afegir a la llista de directoris de baixades aprovats.

en: Product downloads detailed reports.
ca: Informes detallats de descàrregues de productes.

[ctx: Product downloads list]
en: Delete permanently
ca: Suprimeix definitivament

[ctx: Product downloads list]
en: Edit
ca: Edita

en: Product draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
ca: Esborrany del producte actualitzat. <a target="_blank" href="%s">Veure'l</a>

en: Product external URL. Only for external products.
ca: URL extern del producte. Només per a productes externs.

en: Product external button text. Only for external products.
ca: Text del botó del producte extern. Només per a productes externs.

en: Product full description in HTML format.
ca: Descripció completa del producte en format HTML.

en: Product gallery
ca: Galeria del producte

en: Product height (%s).
ca: Alçada del producte (%s).

en: Product image
ca: Imatge del producte

en: Product image matching by SKU
ca: Coincidència de la imatge del producte per SKU

en: Product image.
ca: Imatge del producte.

en: Product inventory quantity.
ca: Quantitat d'inventari del producte.

en: Product inventory status.
ca: Estat de l’inventari del producte.

en: Product inventory threshold for low stock.
ca: Llindar d'estoc baix de l’inventari del producte.

en: Product is invalid.
ca: El producte no és vàlid.

en: Product length (%s).
ca: Longitud del producte (%s).

en: Product link.
ca: Enllaç del producte.

en: Product lookup tables
ca: Taules de cerca de productes

en: Product low in stock
ca: Producte baix en estoc.

en: Product name
ca: Nom del producte

en: Product name.
ca: Nom del producte.

en: Product on sale
ca: Producte en oferta

en: Product out of stock
ca: Producte esgotat.

en: Product parent ID.
ca: Identificador del pare del producte.

en: Product parent name.
ca: Nom del producte pare.

en: Product permalinks
ca: Enllaços permanents del producte

en: Product price.
ca: Preu del producte.

en: Product promotion
ca: Promoció de productes

en: Product properties should not be accessed directly.
ca: No s'hauria d'accedir a les propietats del producte directament.

en: Product published. %1$sView Product%2$s
ca: Producte publicat. %1$sVisualitza el producte%2$s

en: Product quantity
ca: Quantitat de producte

en: Product quantity is required.
ca: La quantitat de producte és obligatòria.

en: Product quantity must be a positive float.
ca: La quantitat de producte ha de ser un número decimal positiu.

en: Product rating
ca: Valoració del producte

en: Product ratings
ca: Valoracions del producte

en: Product regular price.
ca: Preu habitual del producte.

en: Product restored
ca: Producte restaurat

en: Product review field exceeds maximum length allowed.
ca: El camp de ressenya de producte supera la longitud màxima permesa.

en: Product reviews can now be managed from Products > Reviews.
ca: Les ressenyes de productes ara es poden gestionar a Productes > Ressenyes.

en: Product reviews have moved!
ca: Les ressenyes de productes s'han mogut!

en: Product sale price.
ca: Preu rebaixat del producte.

en: Product saved.
ca: S'ha desat el producte.

en: Product scheduled for: %1$s. <a target="_blank" href="%2$s">Preview product</a>
ca: S'ha programat el producte per a: %1$s. <a target="_blank" href="%2$s">Veu el producte</a>

en: Product search
ca: Cerca de productes

en: Product shipping class parent is invalid
ca: La classe pare d'enviament de producte no és vàlida

en: Product shipping classes
ca: Classes d'enviament del producte

en: Product short description
ca: Descripció breu del producte

en: Product short description in HTML format.
ca: Descripció breu del producte en format HTML.

en: Product short description.
ca: Descripció breu del producte.

en: Product slug.
ca: Àlies del producte.

en: Product status (post status).
ca: Estat del producte (estat de l'entrada).

en: Product submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
ca: S'ha enviat el producte. <a target="_blank" href="%s">Veure'l</a>

en: Product tag base
ca: Base de l'etiqueta de producte

en: Product tags
ca: Etiquetes de producte

en: Product template name.
ca: Nom de la plantilla del producte.

en: Product title
ca: Títol del producte

en: Product transients cleared
ca: S'han netejat les dades transitòries dels productes

en: Product type name.
ca: Nom del tipus de producte.

en: Product type.
ca: Tipus de producte.

en: Product types define available product details and attributes, such as downloadable files and variations. They’re also used for analytics and inventory management.
ca: Els tipus de producte defineixen els detalls i els atributs disponibles del producte, com ara els fitxers baixables i les variacions. També s'utilitzen per a les analítiques i la gestió de l'inventari.

en: Product updated
ca: S'ha actualitzat el producte

en: Product updated.
ca: S'ha actualitzat el producte

en: Product updated. %1$sView Product%2$s
ca: Producte actualitzat. %1$sVisualitza el producte%2$s

en: Product variation attributes, if applicable.
ca: Atributs de variació del producte, si s'escau.

en: Product variations
ca: Variacions de producte

en: Product variations IDs.
ca: IDs de les variacions de producte.

en: Product weight (%s).
ca: Pes del producte (%s).

en: Product width (%s).
ca: Amplada del producte (%s).

en: Product(s)
ca: Producte(s)

en: Products
ca: Productes

en: Products by Rating list
ca: Llista de productes per valoració

en: Products detailed reports.
ca: Informes detallats de productes.

en: Products in this group
ca: Productes en aquest grup

en: Products list
ca: Llista de productes

en: Products navigation
ca: Navegació de productes

en: Products per row
ca: Productes per fila

en: Products sold
ca: Productes venuts

en: Products sold.
ca: Productes venuts.

en: Products tagged &ldquo;%s&rdquo;
ca: Productes etiquetats com &ldquo;%s&rdquo;

en: Products that the coupon will be applied to, or that need to be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
ca: Productes als quals s'aplicarà el cupó, o que han d'estar a la cistella perquè s'apliqui el "Descompte fix a la cistella".

en: Products that the coupon will not be applied to, or that cannot be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
ca: Productes als quals no s'aplicarà el cupó, o que no poden estar a la cistella perquè s'apliqui el "Descompte fix a la cistella".

en: Products totals.
ca: Total de productes.

en: Products you’ve viewed: we’ll use this to, for example, show you products you’ve recently viewed
ca: Els productes que heu vist: utilitzarem això per a, per exemple, mostrar-vos productes que heu vist recentment

en: Professional services
ca: Serveis professionals

en: Profile
ca: Perfil

en: Profile &rarr;
ca: Perfil &rarr;

en: Profile Picture
ca: Imatge del perfil

en: Profile Setup Wizard
ca: Assistent de configuració de perfils

en: Profile URL
ca: URL del perfil

en: Profile updated.
ca: S'ha actualitzat el perfil.

en: Profiles
ca: Perfils

en: Project
ca: Projecte

en: Project updated.
ca: Projecte actualitzat

en: Promote
ca: Promou

en: Promoted
ca: Promocionat

en: Promoted <strong>%s</strong> (WordPress.com user) to administrator.
ca: <strong>%s</strong> (usuari de WordPress.com) promocionat a administrador.

en: Prompt
ca: Indicador

en: Properties of the main product image.
ca: Propietats de la imatge principal del producte.

en: Protect
ca: Protegeix

en: Protect your WooCommerce Store with Jetpack Backup.
ca: Protegiu la vostra botiga de WooCommerce amb Jetpack Backup.

en: Protect your store from unauthorized access.
ca: Protegiu la vostra botiga d'accessos no autoritzats.

en: Protected Blog
ca: Blog protegit

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
ca: Comentaris protegits: introdueix la contrasenya per veure els comentaris.

en: Protected Post Password
ca: Contrasenya de l'entrada protegida

en: Protected: %s
ca: Protegit: %s

en: Protects your site from traditional and distributed brute force login attacks.
ca: Protegeix el lloc dels atacs d'inici de sessió i de força bruta tradicionals i distribuïts.

en: Provide Enhanced Information about Your Blog
ca: Proporcioneu informació millorada sobre el vostre blog

en: Provided order currency is invalid.
ca: La moneda de la comanda proporcionada no és vàlida.

en: Province
ca: Província

en: Provisioning
ca: Aprovisionament

en: Public
ca: Pública

en: Public <span class="count">(%s)</span> | Public <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Públic <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Públics <span class="count">(%s)</span>

en: Public facing and editor script handle. DEPRECATED: Use `script_handles` instead.
ca: Identificador de l'script de la vista pública i de l'editor. OBSOLET: utilitzeu `script_handles` en el seu lloc.

en: Public facing and editor script handles.
ca: Identificadors dels scripts de la vista pública i de l'editor.

en: Public facing and editor style handle. DEPRECATED: Use `style_handles` instead.
ca: Identificador de l'estil de la vista pública i de l'editor. OBSOLET: utilitzeu `style_handles` en el seu lloc.

en: Public facing and editor style handles.
ca: Identificadors dels estils de la vista pública i de l'editor.

en: Public facing script handle. DEPRECATED: Use `view_script_handles` instead.
ca: Identificador de l'script de la vista pública. OBSOLET: utilitzeu `view_script_handles` en el seu lloc.

en: Public facing script handles.
ca: Identificadors dels scripts de la vista pública.

en: Public facing script module IDs.
ca: Identificadors dels mòduls de scripts de la vista pública.

en: Public facing style handles.
ca: Identificadors dels estils de la vista pública.

en: Public text domain.
ca: Text de domini públic.

en: Public, Sticky
ca: Públic, fixat

en: Publicize
ca: Publicita-ho

en: Publish
ca: Publica

en: Publish &raquo;
ca: Publicar &raquo;

en: Publish <b>immediately</b>
ca: Publica <b>immediatament</b>

en: Publish Settings
ca: Paràmetres de publicació

en: Publish on: %s
ca: Publica el: %s

en: Published
ca: Publicada

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Publicada <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Publicades <span class="count">(%s)</span>

en: Published by %s
ca: Publicat per %s

en: Published on: %s
ca: Publicat el: %s

en: Publisher limits playback of video embeds.
ca: dEl publicador limita la reproducció de vídeos incrustats.

en: Publishing
ca: Publicació

en: Publishing Soon
ca: Es publicarà aviat

en: Publishing…
ca: Publicant

en: Purchase
ca: Compra

en: Purchase & install now
ca: Compra i instal·la ara

en: Purchase note
ca: Nota de compra

en: Purchased Downloads
ca: Descàrregues comprades

en: Purchases
ca: Compres

en: Purple
ca: Violeta

en: Put your mouse over your Gravatar to check out your profile.
ca: Passeu el ratolí per sobre del Gravatar per revisar el vostre perfil.

en: Qatari riyal
ca: Riyal qatarià

en: Qty
ca: Quant.

en: Quality
ca: Qualitat

en: Quantity
ca: Quantitat

[ctx: Quantity in stock]
en: Stock
ca: Estoc

en: Quantity left in stock if stock is low, or null if not applicable.
ca: Quantitat restant en estoc si hi ha poc estoc, o nul, si no s’escau.

en: Quantity of orders made by the customer.
ca: Quantitat de comandes fetes pel client.

en: Quantity of the item in the current package.
ca: Quantitat de l’article al paquet actual.

en: Quantity of this item in the cart.
ca: Quantitat d’aquest article a la cistella.

en: Quantity of this item to add to the cart.
ca: Quantitat d'aquest article per afegir a la cistella.

en: Quantity of this item.
ca: Quantitat d'aquest article.

en: Quantity ordered.
ca: Quantitat demanada.

en: Quantity:
ca: Quantitat:

en: Quarter
ca: Trimestre

en: Query parameter not permitted: %s
ca: El paràmetre de consulta no està permés: %s

en: Query type
ca: Tipus de cerca

en: Question
ca: Pregunta

en: Quick Draft
ca: Esborrany ràpid

en: Quick Edit
ca: Editor ràpid

en: Quick edit &#8220;%s&#8221; inline
ca: Edició ràpida en línia de &#8220;%s&#8221;

en: Quick edit this comment inline
ca: Edita ràpidament aquest comentari en línia

en: Quick edit this review inline
ca: Edita ràpidament aquesta ressenya en línia

en: Quick&nbsp;Edit
ca: Edició&nbsp;ràpida

en: Quickly bulk print labels
ca: Imprimiu etiquetes en massa ràpidament

en: Quit
ca: Surt

en: Quote
ca: Citació

en: Quotes
ca: Cites

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
ca: R &#8212; Per a audiència adulta major de 18 anys

en: REST API
ca: API REST

en: REST API %1$s should be an array of arrays. Non-array value detected for %2$s.
ca: %1$s de l'API REST hauria de ser una matriu de matrius. S'ha detectat un valor que no és una matriu per a %2$s.

en: REST API Endpoint: %s
ca: Extrem de l'API REST: %s

en: REST API Response: (%1$s) %2$s
ca: Resposta de l'API REST: (%1$s) %2$s

en: REST API availability
ca: Disponibilitat de l'API REST

en: REST API enabled?
ca: REST API activa?

en: REST API routes must be registered on the %s action.
ca: Les rutes de la REST API han d'estar registrades a l'acció %s.

en: REST API version used in the webhook deliveries.
ca: Versió de la REST API utilitzada a les entregues de webhook.

en: REST base route for the post type.
ca: Ruta base REST per al tipus d'entrada.

en: REST base route for the taxonomy.
ca: Ruta base de REST per a la taxonomia.

en: REST namespace route for the taxonomy.
ca: Espai de noms de la ruta REST per a la taxonomia.

en: REST route's namespace for the post type.
ca: Espai de noms de la ruta REST per al tipus d'entrada.

en: REST search handlers must extend the %s class.
ca: Els controladors de cerca REST han d'extendre la classe %s.

en: RSS Address
ca: Adreça del canal RSS

en: RSS Error:
ca: Error RSS:

en: RSS Feed
ca: Alimentador RSS

en: RSS Links
ca: Enllaços RSS

en: RTL Language Support
ca: Suport per a idiomes amb escriptura de dreta a esquerra

en: Radio
ca: Botó d'opció

en: Rainy River
ca: RainyRiver

en: Random
ca: Aleatori

en: Random Order
ca: Ordre aleatori

en: Randomize answer order
ca: Ordre de respostes aleatori

en: Randomize suggested headers
ca: Genera automàticament les capçaleres suggerides

en: Randomize uploaded headers
ca: Genera aleatòriament les capçaleres penjades

en: Randomizing suggested headers
ca: S'està generant aleatòriament les capçaleres suggerides

en: Randomizing uploaded headers
ca: S'estan generant aleatòriament les capçaleres penjades

en: Rate
ca: Puntuació

en: Rate %
ca: Tarifa %

en: Rate code
ca: Codi de tarifa

en: Rate name
ca: Nom de tarifa

en: Rate&hellip;
ca: Valora&hellip;

en: Rate&nbsp;%
ca: Tarifa&nbsp;%

en: Rated
ca: Valorat

en: Rated %1$d out of 5
ca: Puntuat amb %1$d de 5

en: Rated %1$s out of 5 based on %2$s customer rating | Rated %1$s out of 5 based on %2$s customer ratings
ca[0]: Valorat %1$s sobre 5 basat en %2$s puntuació de client
ca[1]: Valorat %1$s sobre 5 basat en %2$s puntuacions de clients

en: Rated %d out of 5
ca: Puntuat amb %d de 5

en: Rated %s out of 5
ca: Puntuat amb %s de 5

en: Rates will be configurable and taxes will be calculated during checkout.
ca: Les taxes seran configurables i els impostos es calcularan durant el pagament.

en: Rather than reaching for your mouse to click on the toolbar, use these access keys. Windows and Linux use Ctrl + letter. Macintosh uses Command + letter.
ca: En lloc d'utilitzar el ratolí per fer clic a la barra d'eines, useu aquestes tecles d'accés. A Windows i Linux usa Ctrl + lletra. A Macintosh usa Apple + lletra.

en: Rating
ca: Puntuació

en: Ratings
ca: Valoracions

en: Raw size value must be a string, integer or a float.
ca: El valor en brut de la mida ha de ser una cadena, un nombre enter o flotant.

en: Raw size value must be a string, integer, or float.
ca: El valor en brut de la mida ha de ser una cadena, un nombre enter o flotant.

en: Raw unrounded product prices used in calculations. Provided using a higher unit of precision than the currency.
ca: Preus de productes en brut sense arrodonir utilitzats en els càlculs. Proporcionats mitjançant una unitat de precisió més gran que la moneda.

en: Re-adding...
ca: S'està tornant a afegir...

en: Re-enter new password
ca: Torna a entrar la nova contrasenya

en: Re-schedule
ca: Torna a programar

en: Re-schedule expired transient files cleanup
ca: Torna a programar la neteja de fitxers transitoris caducats

en: Reach millions of active shoppers across Google with free product listings and ads.
ca: Arribeu a milions de compradors actius a Google amb llistes de productes i anuncis gratuïts.

en: Reach more shoppers and drive sales for your store. Integrate with Google to list your products for free and launch paid ad campaigns.
ca: Arribeu a més compradors i impulseu les vendes a la vostra botiga. Integreu-vos amb Google per llistar els vostres productes de forma gratuïta i llançar campanyes publicitàries de pagament.

en: Reach out to WordPress Core developers to ensure you'll never have this problem again.
ca: Contacteu amb els desenvolupadors del nucli del WordPress per assegurar que mai torneu a tenir aquest problema.

en: Reach out to customers
ca: Arribeu als clients

en: Reach your customers with MailPoet
ca: Arribeu als vostres clients mitjançant MailPoet

en: Read
ca: Llegeix

en: Read Blog
ca: Llegeix el bloc

en: Read More
ca: Llegir més

en: Read More %s
ca: [Llegir més %s]

en: Read More...
ca: Llegeix més...

en: Read all about it
ca: Més informació

en: Read more
ca: Llegiu més

en: Read more about &ldquo;%s&rdquo;
ca: Més informació sobre &ldquo;%s&rdquo;

en: Read more of this post
ca: Llegeix la resta d’aquesta entrada »

en: Read more&hellip;
ca: Llegir més&hellip;

en: Read more.
ca: Llegir més.

en: Read more...
ca: Llegeix més

en: Read more:
ca: Llegir més:

en: Read the <a href="%s" target="_blank">Debugging a WordPress Network</a> article. Some of the suggestions there may help you figure out what went wrong.
ca: Llegiu l'article <a href="%s" target="_blank">Depurant una xarxa de WordPress</a>. Alguns dels suggeriments que hi ha us poden ajudar a esbrinar què ha anat malament.

en: Read the rest of this entry &raquo;
ca: Llegeix la resta d'aquesta entrada &raquo;

en: Read the rest of this entry &rarr;
ca: Llegeix la resta d'aquesta entrada

en: Read the rest of this page &raquo;
ca: Llegeix la resta de la pàgina &raquo;

en: Read the rest of this page &rarr;
ca: Llegeix la resta d`aquesta pàgina &rarr;

en: Read/Write
ca: Llegeix/Escriu

en: Reader
ca: Lector

en: Reading
ca: Lectura

en: Reading Settings
ca: Opcions de lectura

en: Ready to launch your store?
ca: Preparat per obrir la vostra botiga?

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
ca: Preparats per a publicar la primera entrada? <a href="%1$s">Comenceu aquí</a>.

en: Ready to publish your first post? Simply use the form above.
ca: Preparats per publicar la primera entrada? Simplement feu servir el formulari següent.

en: Ready to start selling something awesome?
ca: Esteu a punt per començar a vendre quelcom impressionant?

en: Ready!
ca: Llest!

en: Real Estate
ca: Agencia immobiliària

en: Reason for failure
ca: Motiu de l'error

en: Reason for refund (optional):
ca: Motiu del reemborsament (opcional):

en: Reason for refund.
ca: Motiu del reemborsament

en: Reason for the extension not being available
ca: Motiu pel qual l’extensió no està disponible

en: Reasons you'll love Jetpack
ca: Raons per les que t'encantarà Jetpack

en: Reassign the deleted user's posts and links to this user ID.
ca: Reassigna les entrades i enllaços de l'usuari suprimit a aquest identificador d'usuari.

en: Rebalance is a new spin on the classic Imbalance 2 portfolio theme. It is a simple, modern theme for photographers, artists, and graphic designers looking to showcase their work.
ca: Rebalance és una nova iteració del clàssic tema Imbalance 2. És un tema modern i simple per a fotògrafs, artistes i dissenyadors gràfics que volen ensenyar la seva feina.

en: Rebuild my comment threads &raquo;
ca: Reconstruint els fils dels meus comentaris &raquo;

en: Recalculate
ca: Torna a calcular

en: Recalculate totals? This will calculate taxes based on the customers country (or the store base country) and update totals.
ca: Tornar a calcular el total? Això calcularà els impostos en funció del país del comprador (o del país on està ubicada la botiga) i n'actualitzarà els totals.

en: Receipt
ca: Confirmació

en: Receive email notifications with additional guidance to complete the basic store setup and helpful insights
ca: Rebeu notificacions per correu electrònic amb consells addicionals per completar la configuració bàsica de la botiga i informació útil

en: Received PDT notification for another account: %1$s. Order ID: %2$d.
ca: S'ha rebut una notificació PDT per a un altre compte: %1$s. Identificador de comanda: %2$d.

en: Received PDT notification for order %1$d on endpoint for order %2$d.
ca: S'ha rebut una notificació PDT per a la comanda %1$d al punt final de la comanda %2$d.

en: Receiver email
ca: Correu electrònic del receptor

en: Recent Activity
ca: Activitat recent

en: Recent Comments
ca: Comentaris recents

en: Recent Drafts
ca: Esborranys recents

en: Recent Posts
ca: Entrades recents

en: Recent Product Reviews
ca: Ressenyes recents de productes

en: Recent Updates
ca: Actualitzacions recents

en: Recent Weeks
ca: Últimes setmanesr

en: Recent orders
ca: Comandes recents

en: Recent posts
ca: Entrades recents

en: Recent reviews
ca: Ressenyes recents

en: Recent weeks
ca: Últimes setmanesr

en: Recently
ca: Recentment

en: Recently Published
ca: Publicat recentment

en: Recently Viewed Products
ca: Productes vistos recentment

en: Recently Viewed Products list
ca: Llista de productes vistos recentment

en: Recently updated
ca: Actualitzat recentment

en: Recipient(s)
ca: Destinatari(s)

en: Recipients
ca: Destinataris

en: Recommended
ca: Recomanades

en: Recommended Plugins
ca: Extensions recomanades

en: Recommended Posts
ca: Entrades recomanades

en: Recommended for All WooCommerce Stores
ca: Recomanat per a totes les botigues WooCommerce

en: Recommended items are considered beneficial to your site, although not as important to prioritize as a critical issue, they may include improvements to things such as; Performance, user experience, and more.
ca: Els elements recomanats es consideren beneficiosos per al vostre lloc web, encara que no són tan importants de prioritzar com un problema crític, poden incloure millores a aspectes com el rendiment, l'experiència d'usuari i molts més.

en: Reconnect
ca: Torna a connectar

en: Reconnecting…
ca: S'està tornant a connectar...

en: Recount terms
ca: Recompta els termes

en: Recovery Mode &#8212; %s
ca: Mode recuperació &#8212; %s

en: Recovery Mode not initialized.
ca: No s'ha inicialitzat el mode de recuperació.

en: Recovery instructions were sent to %s. Check your inbox!
ca: Les instruccions de recuperació s'han enviat a %s. Reviseu el correu!

en: Recovery key expired.
ca: Ha caducat la clau de recuperació.

en: Recurrence
ca: Recurrència

en: Recurring Payments plans
ca: Plans de pagaments recurrents

en: Red
ca: Rouge

en: Red Sea
ca: Mar Roja

en: Redirect only
ca: Redirigeix només

en: Redirect only (Insecure)
ca: Només redirecció (insegur)

en: Redirect to the cart page after successful addition
ca: Redirigeix a la pàgina de la cistella després d'afegir un producte correctament

en: Redo
ca: Refés

en: Reduced rate
ca: Tarifa reduïda

en: Referral: %s
ca: Referit: %s

en: Referrer
ca: Referent

en: Referrers
ca: Referents

en: Referrers for %1$s days ending %2$s
ca: Les referències per %1$s dies acabant %2$s

en: Referrers for %1$s days ending %2$s (Summarized)
ca: Referents per a %1$s dies que va finalitzar el %2$s (Resum)

en: Reflect your fashionable style.
ca: Reflectiu el vostre estil de moda.

en: Refresh
ca: Refresca

en: Refresh stats
ca: Actualitza l'estat

en: Refreshed stats for %s
ca: Estadístiques actualitzades per a %s

en: Refund
ca: Abonament

en: Refund #%1$s - %2$s
ca: Reemborsa #%1$s - %2$s

en: Refund #%1$s - %2$s by %3$s
ca: Reemborsament #%1$s - %2$s per %3$s

en: Refund %1$s via %2$s
ca: Reemborsa %1$s via %2$s

en: Refund %s manually
ca: Reemborsa %s manualment

en: Refund &ndash; %s
ca: Reemborsa &ndash; %s

en: Refund ID.
ca: Identificador del reemborsament.

en: Refund amount
ca: Quantitat reemborsada

en: Refund amount is required.
ca: La quantitat del reemborsament és obligatòria.

en: Refund amount must be greater than zero.
ca: La quantitat del reemborsament ha de ser més gran que zero.

en: Refund amount must be positive.
ca: La quantitat del reemborsament ha de ser positiva.

en: Refund amount.
ca: Quantitat del reemborsament.

en: Refund failed.
ca: No s'ha pogut realitzar el reemborsament.

en: Refund reason.
ca: Motiu del reemborsament.

en: Refund the line items above. This will show the total amount to be refunded
ca: Reemborsa les línies de comanda anteriors. Això mostrarà l’import total a retornar

en: Refund total.
ca: Total del reemborsament.

en: Refunded
ca: Reemborsat

en: Refunded %1$s - Refund ID: %2$s
ca: S'ha fet un reemborsament de %1$s - Identificador de reemborsament: %2$s

en: Refunded <span class="count">(%s)</span> | Refunded <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Reemborsada <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Reemborsades <span class="count">(%s)</span>

en: Refunded order
ca: Comanda reemborsada

en: Refunds
ca: Reemborsaments

en: Regenerate
ca: Regenerar

en: Regenerate Address
ca: Regenera l'adreça

en: Regenerate data message.
ca: Regenera el missatge de les dades.

en: Regenerate download permissions
ca: Regenera els permisos de descàrrega

en: Regenerate shop thumbnails
ca: Regenera les miniatures de la botiga

en: Regenerate the product attributes lookup table
ca: Regenera la taula de cerca d'atributs de producte

en: Regenerating images for attachment ID: %s
ca: Regenerant imatges de l'identificador d'adjunt: %s

en: Regeneration status.
ca: Estat de la regeneració.

en: Region
ca: Regió

en: Region(s)
ca: Regió(ns)

en: Region.
ca: Regió.

en: Register
ca: Registra

en: Register Now
ca: Registreu-vos ara.

en: Registered schema for %s
ca: Esquema registrat per a %s

en: Registers whether the note is deleted or not
ca: Registra si la nota s'ha suprimit o no

en: Registers whether the note is read or not
ca: Registra si la nota s'ha llegit o no

en: Registration complete. Please check your email.
ca: S'ha completat el registre. Comproveu el correu electrònic.

en: Registration confirmation will be emailed to you.
ca: La confirmació del registre us arribarà per correu electrònic.

en: Registration date for the user.
ca: Data de registre de l'usuari.

en: Registration privacy policy
ca: Política de privadesa al registre

en: Región Metropolitana de Santiago
ca: Regió Metropolitana de Santiago

en: Regular price
ca: Preu habitual:

en: Regular price (%s)
ca: Preu habitual (%s)

en: Regular product price.
ca: Preu habitual del producte.

en: Related Posts
ca: Entrades relacionades

en: Related Tags
ca: Etiquetes Relacionades

en: Related products
ca: Productes relacionats

en: Relationship
ca: Relació

en: Released: %d.
ca: Any de publicació: %d.

en: Relevance
ca: Rellevància

en: Religion
ca: Religió

en: Remember Me
ca: Recorda'm

en: Remember me
ca: Recorda'm

en: Remember to click Update to save metadata entered or changed.
ca: Recordeu fer clic a «Actualitza» per desar les metadades que heu introduït o canviat.

en: Remember to click the Add New User button at the bottom of this screen when you are finished.
ca: Recordeu fer clic al botó Afegeix usuari nou d'aquesta pantalla quan acabeu.

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
ca: Recordeu fer clic al botó «Actualitza el perfil» quan acabeu.

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
ca: Recordeu que una vegada esborrat, el vostre lloc web no es pot restaurar.

en: Remind Me Later
ca: Recorda-m'ho més tard

en: Remind me later
ca: Recorda-m'ho més tard

en: Remote GET response.
ca: Resposta del GET remot.

en: Remote GET successful?
ca: Ha funcionat el GET remot?

en: Remote POST response.
ca: Resposta del POST remot.

en: Remote POST successful?
ca: Ha funcionat el POST remot?

en: Remote file error: %s
ca: Error en el fitxer remot: %s

en: Remote file is incorrect size
ca: La mida del fitxer remot és incorrecta

en: Remote file is too large, limit is %s
ca: El fitxer remot és massa gran, el límit és %s

en: Remote file returned error response %d
ca: El fitxer remot ha retornat una resposta d'error %d

en: Remote get
ca: Get remot

en: Remote post
ca: Post remot

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Remove %s from cart
ca: Suprimeix %s de la cistella

en: Remove Background Image
ca: Elimina la imatge de fons

en: Remove Header Image
ca: Elimina la imatge de capçalera

en: Remove Image
ca: Suprimeix la imatge

en: Remove Menu Item: %1$s (%2$s)
ca: Suprimeux l'element del menú: %1$s (%2$s)

[ctx: Remove Nameserver]
en: Remove
ca: Suprimeix

en: Remove Selected Items
ca: Suprimeix els elements seleccionats

en: Remove Service
ca: Suprimeix el servei

en: Remove Site Icon
ca: Suprimeix la icona del lloc web

en: Remove Users from Site
ca: Suprimiu usuaris del lloc web

en: Remove WordPress.com Ads
ca: Elimina els anuncis de WordPress.com

en: Remove WordPress.com Branding
ca: Elimina la marca WordPress.com

en: Remove access to downloads on request
ca: Suprimeix l'accés a les descàrregues sota petició

en: Remove audio source
ca: Suprimeix la font d'àudio

en: Remove filter
ca: Suprimeix el filtre

en: Remove from my cart
ca: Suprimeix del carretó

en: Remove image
ca: Suprimeix la imatge

en: Remove item
ca: Suprimeix element

en: Remove legacy coupon menu
ca: Suprimeix el menú de cupons heretat

en: Remove link
ca: Suprimeix l'enllaç

en: Remove personal data
ca: Suprimeix dades personals

en: Remove personal data from orders on request
ca: Suprimeix les dades personals de les comandes sota petició

en: Remove poster image
ca: Suprimeix  la imatge pòster

en: Remove product
ca: Suprimeix el producte

en: Remove product image
ca: Suprimeix la imatge del producte

en: Remove selected account(s)
ca: Suprimeix el(s) compte(s) seleccionats

en: Remove selected row(s)
ca: Suprimeix la(es) fila(es) seleccionada(es)

en: Remove the currently scheduled action to delete expired transient files, then schedule it again for running immediately. Subsequent actions will run once every 24h.
ca: Elimineu l'acció programada actualment per suprimir fitxers transitoris caducats i, a continuació, torneu-la a programar perquè s'executi immediatament. Les accions posteriors es realitzaran un cop cada 24h.

en: Remove the currently scheduled action to delete expired transient files. Expired files won't be automatically deleted until the 'Schedule expired transient files cleanup' tool is run again.
ca: Elimineu l'acció programada actualment per suprimir fitxers transitoris caducats. Els fitxers caducats no se suprimiran automàticament fins que no torneu a executar l'eina «Programa la neteja de fitxers transitoris caducats».

en: Remove this URL
ca: Elimina aquesta URL

en: Remove this attribute?
ca: Voleu suprimir aquest atribut?

en: Remove this image
ca: Suprimeix aquesta imatge

en: Remove this item meta?
ca: Voleu suprimir aquesta etiqueta meta?

en: Remove video source
ca: Suprimeix la font de vídeo

en: Removed
ca: Suprimida

en: Removed %s.
ca: S'ha suprimit %s.

en: Removed access to downloadable files.
ca: S'ha suprimit l'accés als fitxers descarregables.

en: Removed customer "%s"
ca: S'ha suprimit el client "%s"

en: Removed payment token "%d"
ca: S'han suprimit el testimoni de pagament "%d"

en: Removed personal data from %s order. | Removed personal data from %s orders.
ca[0]: S'han suprimit les dades personals d'%s comanda.
ca[1]: S'han suprimit les dades personals de %s comandes.

en: Removed personal data from order %s.
ca: S'han suprimit les dades personals de la comanda %s.

en: Removes all existing entries from the Approved Product Download Directories list.
ca: Suprimeix totes les entrades existents de la llista de directoris de baixades de productes aprovats.

en: Removes spam from comments and contact forms.
ca: Suprimeix la brossa dels comentaris i formularis de contacte.

en: Removing
ca: S'està suprimint

en: Removing %1$s manually will cause PHP warnings. Use the %2$s filter instead.
ca: La supressió manual de %1$s provocarà avisos PHP. Useu el filtre %2$s per contra.

en: Removing and Reusing
ca: Extracció i reutilització

en: Removing the current plugin&#8230;
ca: S'està suprimint l'extensió actual&#8230;

en: Removing the old version of the translation&#8230;
ca: S'està suprimint la versió antiga de la traducció&#8230;

en: Removing...
ca: S'està eliminant...

en: Removing…
ca: S'està suprimint…

en: Render response in a particular format.
ca: Mostra la resposta en un format específic.

en: Renew
ca: Renova

en: Renew Subscription
ca: Renova la subscripció

en: Renew interval
ca: Interval de renovació

en: Renewal Problem
ca: Problema amb la renovació

en: Reorder
ca: Reordena

en: Reorder menu items
ca: Reordena els elements del menú

en: Reorder mode closed
ca: Mode de reordenació tancat

en: Reorder mode enabled
ca: Mode de reordenació activat

en: Reorder widgets
ca: Reordena els ginys

en: Repeat
ca: Repeteix

en: Repeat Background Image
ca: Repeteix la imatge de fons

[ctx: Repeat Image]
en: Repeat
ca: Repetició

en: Repeat New Password
ca: Repeteix la contrasenya nova

en: Repeat Password
ca: Repeteix la contrasenya

en: Replace
ca: Reemplaça

en: Replace audio
ca: Reemplaça l'àudio

en: Replace image
ca: Reemplaça la imatge

en: Replace video
ca: Reemplaça el vídeo

en: Replies
ca: Respostes

en: Reply
ca: Respon

en: Reply to %s
ca: Resposta a %s

en: Reply to Comment
ca: Respon al comentari

en: Reply to this comment
ca: Respon a aquest comentari

en: Reply to this review
ca: Respon a aquesta ressenya

en: Reply to thread &raquo;
ca: Respon a l'enviament &raquo;

en: Report a bug
ca: Informa d'un error

en: Report period.
ca: Període de l'informe.

en: Report sync schedulers should be derived from the Automattic\WooCommerce\Internal\Admin\Schedulers\ImportScheduler class.
ca: Els programadors de sincronització d'informes han de derivar-se de la classe Automattic\WooCommerce\Internal\Admin\Schedulers\ImportScheduler.

en: Report table data is being deleted.
ca: S’estan suprimint les dades de la taula d’informes.

en: Report table data is being rebuilt. Please allow some time for data to fully populate.
ca: S'estan reconstruint les dades de la taula d'informes. Espereu una mica perquè les dades s'omplin completament.

en: Reports
ca: Informes

en: Reports data grouped by intervals.
ca: Dades dels informes agrupades per intervals.

en: Reports data grouped by segment condition.
ca: Dades dels informes agrupades per condició de segment.

en: Request added successfully.
ca: S'ha afegit la sol·licitud correctament.

en: Request body.
ca: Cos de la petició.

en: Request headers.
ca: Capçaleres de la petició.

en: Request not signed
ca: So licitud no signada

en: Request to the Pexels API failed.
ca: La sol·licitud a l'API de Pexels ha fallat.

en: Requested
ca: Sol·licitada

en: Requester
ca: Sol·licitant

en: Requests sent.
ca: S'ha enviat la sol·licitud.

en: Require a password
ca: Requereix una contrasenya

en: Required
ca: Necessari

en: Required PHP version
ca: Versió de PHP necessària

en: Required WordPress version
ca: Versió del WordPress necessària

en: Required and recommended modules are installed
ca: S'han instaŀlat els mòduls necessaris i recomanats

en: Required class not found or not readable: %s
ca: No s'ha trobat la classe obligatòria o no es pot llegir: %s

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
ca: Els camps obligatoris estan indicats; la resta són opcionals. La informació del perfil només es mostrarà si el tema està preparat per fer-ho.

en: Required fields are marked %s
ca: Els camps necessaris estan marcats amb %s

en: Required to be true, as resource does not support trashing.
ca: Ha de ser cert, ja que el recurs no admet moure a la paperera.

en: Required to be true, as revisions do not support trashing.
ca: Ha de ser cert, ja que les revisions no admeten ser mogudes a la paperera.

en: Required to be true, as terms do not support trashing.
ca: Ha de ser cert, ja que els termes no admeten ser moguts a la paperera.

en: Required to be true, as users do not support trashing.
ca: Ha de ser cert, ja que els usuaris no admeten ser moguts a la paperera.

en: Required to create an Application Password, but not to update the user.
ca: És necessari crear una contrasenya d'aplicació, però no actualitzar l'usuari.

en: Required?
ca: Necessari?

en: Requirements
ca: Requeriments

en: Requirements Not Met
ca: No es compleixen els requisits

en: Resend
ca: Reenvia

en: Resend Email
ca: Torna a enviar correu electrònic

en: Resend confirmation requests
ca: Reenvia les sol·licituds de confirmació

en: Resend email
ca: Reenvia el correu electrònic

en: Resend new order notification
ca: Torna a enviar l'avís de nova comanda

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Reset Full Sync Queue on %s
ca: Restableix la cua de sincronització completa a %s

en: Reset Image
ca: Reinicialitza la imatge

en: Reset Password
ca: Reinicialitza la contrasenya

en: Reset Regular Sync Queue on %s
ca: Restableix la cua de sincronització normal a %s

en: Reset filter
ca: Reinicialitza el filtre

en: Reset filters
ca: Reinicialitza els filtres

en: Reset password
ca: Reinicia la contrasenya

en: Reset to Defaults
ca: Reinicia a predeterminats

en: Reset to defaults
ca: Reinicialitza als predeterminats

en: Resource cannot be created.
ca: El recurs no es pot crear.

en: Resource cannot be created. Check to make sure 'order' and 'name' are present.
ca: No s'ha pogut crear el recurs. Revisa per assegurar que la 'comanda' i el 'nom' hi són presents.

en: Resource does not exist.
ca: El recurs no existeix.

en: Resource does not support trashing.
ca: Els recursos no es poden moure a la paperera.

en: Resource host does not match blog host
ca: El servidor de recursos no coincideix amb el servidor del blog

en: Resource is invalid
ca: El recurs no és vàlid

en: Respond to your requests, including refunds and complaints
ca: La resposta a les soŀlicituds, inclosos reemborsaments i reclamacions

en: Response
ca: Resposta

en: Response to %s
ca: Resposta a %s

en: Responses
ca: Respostes

en: Responses to %s
ca: Respostes a %s

en: Responsive
ca: Responsiu

en: Responsive Layout
ca: Plantilla responsiva

en: Rest of the world
ca: Resta del món

en: Restart
ca: Reinicia

en: Restock refunded items
ca: Reposa a l'estoc dels articles reemborsats

en: Restore
ca: Restaura

en: Restore &#8220;%s&#8221; from the Trash
ca: Restaura &#8220;%s&#8221; de la paperera

en: Restore Original Header Image
ca: Restaura la imatge de capçalera original

en: Restore Original Image
ca: Restaura la imatge original

en: Restore This Autosave
ca: Restaura aquest desament automàtic

en: Restore This Revision
ca: Restaura aquesta revisió

en: Restore from Trash
ca: Restaura de la paperera

en: Restore image
ca: Restaura la imatge

en: Restore last draft
ca: Restaura el darrer esborrany

en: Restore original image
ca: Restaura la imatge original

en: Restore the backup
ca: Restaura la còpia de seguretat

en: Restore the backup.
ca: Restaura la còpia de seguretat.

en: Restore this comment from the Trash
ca: Restaura aquest comentari de la paperera

en: Restore this comment from the spam
ca: Restaura aquest comentari de la brossa

en: Restore this item from the Trash
ca: Restaura aquest element de la paperera

en: Restore this review from the Trash
ca: Restaura aquesta ressenya de la paperera

en: Restore this review from the spam
ca: Restaura aquesta ressenya des de la brossa

en: Restrictions
ca: Restriccions

en: Result of payment processing, or false if not yet processed.
ca: Resultat del processament del pagament, o fals si encara no s'ha processat.

en: Results
ca: Resultats

en: Results Popup
ca: Finestra emergent dels resultats

en: Results are still loading&hellip;
ca: S'estan carregant els resultats encara&hellip;

en: Resume
ca: Reprèn

en: Resume the product attributes lookup table regeneration
ca: Reprèn la regeneració de la taula de cerca d'atributs de producte

en: Retain cancelled orders
ca: Manté comandes cancel·lades

en: Retain completed orders
ca: Manté comandes completades

en: Retain completed orders for a specified duration before anonymizing the personal data within them.
ca: Conserva les comandes completades durant una durada especificada abans d'anonimitzar les dades personals que continguin.

en: Retain failed orders
ca: Manté comandes fallides

en: Retain inactive accounts
ca: Manté comptes inactius

en: Retain pending orders
ca: Manté comandes pendents

en: Retention period
ca: Període de retenció

en: Retro (Generated)
ca: Retro (Generat)

en: Retry
ca: Torna-ho a intentar

en: Return a %1$s or %2$s object from your callback when using the REST API.
ca: Retorna una resposta %1$s o objecte %2$s des de la crida de retorn quan s'usa l'API REST.

en: Return sales for a specific end date, the date need to be in the %s format.
ca: Retorna les vendes per a una data de finalització específica, la data ha d'estar en format %s.

en: Return sales for a specific start date, the date need to be in the %s format.
ca: Retorna les vendes per a una data d'inici específica, la data ha d'estar en format %s.

en: Return the default payment suggestions when woocommerce_show_marketplace_suggestions and woocommerce_setting_payments_recommendations_hidden options are set to no
ca: Retorna els suggeriments de pagament predeterminats quan les opcions woocommerce_show_marketplace_suggestions i woocommerce_setting_payments_recommendations_hidden estiguin establertes a no

en: Return the default shipping partner suggestions when woocommerce_show_marketplace_suggestions option is set to no
ca: Retorna els suggeriments de proveïdors d'enviament predeterminats quan l'opció woocommerce_show_marketplace_suggestions estigui configurada en no

en: Return to %s
ca: Torna a %s

en: Return to Settings
ca: Torna a la configuració

en: Return to cart
ca: Torna a la cistella

en: Return to emails
ca: Torna als correus electrònics

en: Return to payments
ca: Torna als pagaments

en: Return to shop
ca: Torna a la botiga

en: Return to the file list.
ca: Torna a la llista de fitxers.

en: Returning customer?
ca: Ja heu comprat abans?

en: Returning or new customer.
ca: Client nou o habitual.

en: Returns
ca: Devolucions

en: Returns all the categories for block types that will be shown in the block editor.
ca: Retorna totes les categories per als tipus de blocs que es mostraran a l'editor de blocs.

en: Returns number of products with each average rating.
ca: Retorna el nombre de productes amb cada valoració mitjana.

en: Returns number of products with each stock status.
ca: Retorna el nombre de productes amb cada estat d'estoc.

en: Returns number of products within attribute terms.
ca: Retorna el nombre de productes dins dels termes de l'atribut.

en: Reunion
ca: Reunió

en: Revenue
ca: Ingressos

en: Reversal cancelled for order #%s
ca: Cancel·lació inversa de la comanda #%s

en: Reverse order
ca: Inverteix l'ordre

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
ca: Torna al <strong>carregador del navegador</strong> en fer clic a l'enllaç que hi ha a la part inferior de la caixa per arrossegar i desar.

en: Reverting unpublished changes&hellip;
ca: S'estan desfent els canvis no publicats&hellip;

en: Review
ca: Ressenya

en: Review Settings
ca: Revisa les opcions

en: Review content.
ca: Contingut de la ressenya.

en: Review rating (0 to 5).
ca: Valoració de la ressenya (de 0 a 5).

en: Review shipping options
ca: Revisa les opcions d'enviament

en: Review type name.
ca: Nom del tipus de ressenya.

en: Review your checkout experience
ca: Reviseu la vostra experiència de pagament

en: Review your orders
ca: Reviseu les vostres comandes

en: Review your shopper's checkout experience
ca: Reviseu l'experiència de pagament dels vostres compradors

en: Reviewer email.
ca: Correu electrònic de l'avaluador.

en: Reviewer name.
ca: Nom de l'avaluador.

en: Reviews
ca: Ressenyes

en: Reviews (%d)
ca: Ressenyes (%d)

en: Reviews average rating.
ca: Valoració mitjana de les ressenyes.

en: Reviews can only be left by "verified owners"
ca: Les ressenyes només les poden deixar "propietaris verificats"

en: Reviews totals.
ca: Total de ressenyes.

en: Revision
ca: Revisió

en: Revision by %s
ca: Revisió de %s

en: Revision restored.
ca: Revisió restaurada.

en: Revisions are saved copies of your post or page, which are periodically created as you update your content. The red text on the left shows the content that was removed. The green text on the right shows the content that was added.
ca: Les revisions són còpies desades d'una entrada o pàgina, les quals es creen periòdicament quan actualitzeu el contingut. El text vermell de l'esquerra mostra el contingut que s'ha suprimit. El text verd de la dreta mostra el contingut que s'ha afegit.

en: Revisions do not support trashing. Set '%s' to delete.
ca: Les revisions no es poden moure a la paperera. Definiu '%s' per a suprimir-les.

en: Revisions not enabled.
ca: Les revisions no s'han activat.

en: Revoke
ca: Revoca

en: Revoke "%s"
ca: Revoca "%s"

en: Revoke API key
ca: Revoca la clau API

en: Revoke access
ca: Revoca l'accés

en: Revoke all application passwords
ca: Revoca totes les contrasenyes d'aplicació

en: Revoke key
ca: Revoca la clau

en: Rhineland-Palatinate
ca: Renània-Palatinat

en: Rich Text Area. Press Alt-Shift-H for help.
ca: Àrea de l'editor de text enriquit. Premeu Alt-Majúscula-H per l'ajuda.

en: Rich Text Area. Press Control-Option-H for help.
ca: Àrea de text enriquit. Premeu Control-Opció-H per obtenir ajuda.

en: Right
ca: Dreta

en: Right Now
ca: Ara mateix

en: Right Sidebar
ca: Barra lateral dreta

en: Right with space
ca: Dreta amb espai

en: Rivne Oblast
ca: Óblast de Rivne

en: RoboHash (Generated)
ca: RoboHash (Generat)

en: Role
ca: Rol

[ctx: Role that is displayed in a select]
en: Follower
ca: Seguidor

[ctx: Role that is displayed in a select]
en: Viewer
ca: Visualitzador

en: Roles
ca: Rols

en: Roles assigned to the user.
ca: Rols assignats a l'usuari

en: Roles successfully reset
ca: S'han reiniciat els rols correctament

en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
ca: Error: [%1$s] %2$s

en: Romanian
ca: Romanès

en: Romanian leu
ca: Leus romanesos

en: Rome
ca: Roma

en: Rotate
ca: Gira

en: Rotate 180&deg;
ca: Gira 180º

en: Rotate 90&deg; left
ca: Gira 90º a l'esquerra

en: Rotate 90&deg; right
ca: Gira 90º a la dreta

en: Rotation
ca: Rotació

en: Rotation arguments.
ca: Arguments de la rotació.

en: Rotation type.
ca: Tipus de rotació.

en: Round tax at subtotal level, instead of rounding per line
ca: Arrodoneix els impostos al subtotal, en lloc d'arrodonir-los a cada línia

en: Rounding
ca: Arrodoniment

en: Route must be specified.
ca: Cal especificar una ruta.

en: Routes must be namespaced with plugin or theme name and version.
ca: Les rutes han de ser dins d'un espai de noms amb el nom i versió de l'extensió o tema.

en: Routing number
ca: Número de ruta

en: Row
ca: Fila

en: Row group
ca: Grup de files

en: Row type
ca: Tipus de fila

en: Rows
ca: Files

en: Rows per page
ca: Files per pàgina

en: Run
ca: Executa

en: Run %s
ca: Executa %s

en: Run Importer
ca: Executa l'importador

en: Run the Setup Wizard
ca: Executa l'assistent de configuració

en: Run the importer
ca: Executa l'importador

en: Run your store from anywhere
ca: Dirigiu la vostra botiga des de qualsevol lloc

en: Running %d action | Running %d actions
ca[0]: S'està executant %d acció
ca[1]: S'estan executant %d accions

en: Running pre-disable checks...
ca: S'estan executant comprovacions prèvies a la desactivació...

en: Running pre-enable checks...
ca: S'estan executant comprovacions prèvies a l'activació...

en: Russet Organic Potatoes
ca: Patates ecològiques russet

en: Russia
ca: Rússia

en: Russian
ca: Rus

en: Russian Federation
ca: Federació Russa

en: Russian ruble
ca: Rubles russos

en: Rwandan franc
ca: Franc de Rwanda

en: Réunion
ca: Reunió

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
ca: S&atilde;o Tom&eacute; i Pr&iacute;ncipe

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe dobra
ca: Dobra de São Tomé i Príncipe

en: SANDBOX ENABLED. You can use sandbox testing accounts only. See the <a href="%s">PayPal Sandbox Testing Guide</a> for more details.
ca: MODE DE PROVES ACTIVAT. Només pots utilitzar comptes del mode de proves. Fes una ullada a la <a href="%s">PayPal Sandbox Testing Guide</a> per a més detalls.

en: SEO Tools
ca: Eines de posicionament

en: SKU refers to a Stock-keeping unit, a unique identifier for each distinct product and service that can be purchased.
ca: El SKU és un número de referència, un identificador únic per a cada producte i servei diferent que es pot comprar.

en: SQL server is up to date
ca: El servidor SQL està actualitzat

en: SSL forced?
ca: SSL forçat?

en: SSL status
ca: Estat del SSL

en: SSL verification failed.
ca: La verificació SSL ha fallat.

en: STEP 1 OF 2
ca: PAS 1 DE 2

en: STEP 2 OF 2
ca: PAS 2 DE 2

en: SUCCESS: %s
ca: ÈXIT: %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
ca: CORRECTE: El WordPress s'ha actualitzat a la versió %s

en: SUHOSIN installed
ca: SUHOSIN instal·lat

en: Safe and secure payments using credit cards or your customer's PayPal account.
ca: Pagaments segurs utilitzant targetes de crèdit o el compte de PayPal del teu client.

en: Safe and secure payments using credit cards or your customer's PayPal account. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
ca: Pagaments segurs amb targetes de crèdit o amb el vostre compte de PayPal. <a href="%s" target="_blank">Més informació</a>.

en: Safe: always put spam in the Spam folder for review.
ca: Segur: posa sempre la brossa en la carpeta de la brossa per revisar-la.

en: Saint Helena pound
ca: Lliura de Santa Helena

en: Saint Kitts and Nevis
ca: Saint Kitts i Nevis

en: Saint Martin (Dutch part)
ca: Saint Martin (part holandesa)

en: Saint Martin (French part)
ca: Saint Martin (part francesa)

en: Saint Pierre and Miquelon
ca: Saint Pierre i Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
ca: Saint Vincent i les Grenadines

en: Sale
ca: Oferta

en: Sale end date
ca: Data de finalització de l'oferta:

en: Sale end date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
ca: Data de finalització del descompte (en format AAA-MM-DD o deixeu-ho en blanc)

en: Sale price
ca: Preu rebaixat

en: Sale price (%s)
ca: Preu rebaixat (%s)

en: Sale price dates
ca: Dates del preu rebaixat

en: Sale product price, if applicable.
ca: Preu rebaixat del producte, si s’escau.

en: Sale start date
ca: Data d'inici de la venda:

en: Sale start date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
ca: Data d'inici del descompte (en format AAA-MM-DD o deixa en blanc)

en: Sale!
ca: Oferta!

en: Sales
ca: Vendes

en: Sales amount
ca: Quantitat de vendes

en: Sales by category
ca: Vendes per categoria

en: Sales by date
ca: Vendes per data

en: Sales by product
ca: Vendes per producte

en: Sales channels
ca: Canals de venda

en: Sales of the marketing campaign.
ca: Vendes de la campanya de màrqueting.

en: Sales reports
ca: Informes de vendes

en: Sales tax
ca: Impost sobre les vendes

en: Same as main product
ca: Igual que el producte principal

en: Same as parent
ca: Igual que el pare

en: Samoan t&#x101;l&#x101;
ca: T&#x101;l&#x101; de Samoa

en: Sample Page
ca: Pàgina d'exemple

en: Sample:
ca: Exemple:

en: San Andrés & Providencia
ca: San Andrés y Providencia

en: Sandbox
ca: Caixa de Sorra

en: Sandbox API password
ca: Contrasenya de l'API del mode de proves

en: Sandbox API signature
ca: Signatura de l'API del mode de proves

en: Sandbox API username
ca: Nom d'usuari de l'API del mode de proves

en: Sao Paulo
ca: Amèrica/Sao_Paulo

en: Sao Tome and Principe
ca: São Tomé i Príncipe

en: Saratov
ca: Saràtov

en: Sat
ca: ds.

en: Saturday
ca: dissabte

[ctx: Saturday initial]
en: S
ca: ds.

en: Saudi Arabia
ca: Aràbia Saudita

en: Saudi riyal
ca: Riyal saudita

en: Save
ca: Desa

en: Save %s
ca: Guardar %s

en: Save &amp; Buy Upgrade
ca: Desa i compra una actualització

en: Save &amp; Publish
ca: Desa i publica

en: Save Changes
ca: Desa els canvis

en: Save Draft
ca: Desa l'esborrany

en: Save Edits
ca: Desa els canvis

en: Save Menu
ca: Desa el menú

en: Save Options
ca: Desa les opcions

en: Save Password
ca: Desa la contrasenya

en: Save Poll
ca: Desar enquesta

en: Save Settings
ca: Guardar Configuració

en: Save Stylesheet
ca: Desa la fulla d'estil

en: Save Widget
ca: Desa el Giny

en: Save account settings
ca: Desa els paràmetres del compte

en: Save address
ca: Desa l'adreça

en: Save all changes
ca: Desa tots els canvis

en: Save and go back to form builder
ca: Desa i torna al formulari

en: Save and preview changes before publishing them.
ca: Desa i mostra els canvis abans de publicar-los.

en: Save as Draft
ca: Desa com a esborrany

en: Save as Pending
ca: Desa com a pendent

en: Save attributes
ca: Desa els atributs

en: Save big with WooCommerce Payments
ca: Estalvieu un munt mitjançant WooCommerce Payments

en: Save big with WooPayments
ca: Estalvieu amb WooPayments

en: Save changes
ca: Desa els canvis

en: Save changes before changing page?
ca: Desem els canvis abans de canviar de pàgina?

en: Save money
ca: Estalvieu diners

en: Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.
ca: Desa el meu nom, correu electrònic i lloc web en aquest navegador per a la pròxima vegada que comenti.

en: Save payment information to my account for future purchases.
ca: Desa la informació de pagament al meu compte per a compres futures.

en: Save settings
ca: Desa la configuració

en: Save shipping classes
ca: Desa les classes d'enviament

en: Save this field
ca: S'ha desat aquest camp

en: Save time
ca: Estalvieu temps

en: Save time and errors with automated tax calculation and collection at checkout. Powered by WooCommerce Services and Jetpack.
ca: Estalvieu temps i errors amb el càlcul automàtic d'impostos i la seva aplicació en finalitzar la compra. Funciona gràcies a WooCommerce Services i Jetpack.

en: Save time and money by printing your shipping labels right from your computer with WooCommerce Shipping. Try WooCommerce Shipping for free.
ca: Estalvieu temps i diners imprimint les vostres etiquetes d'enviament directament des del vostre ordinador amb el WooCommerce Shipping. Proveu el WooCommerce Shipping gratuïtament.

en: Save time and money with WooCommerce Shipping
ca: Estalvieu temps i diners amb WooCommerce Shipping

en: Save time on content creation — unlock high-quality blog posts and pages using AI.
ca: Estalvieu temps en la creació de continguts — genereu entrades de blog i pàgines d'alta qualitat mitjançant la IA.

en: Save to account
ca: Desa al compte

en: Save up to $800 in fees by managing transactions with WooCommerce Payments. With WooCommerce Payments, you can securely accept major cards, Apple Pay, and payments in over 100 currencies.
ca: Estalvieu fins a 800$ en quotes gestionant les transaccions mitjançant WooCommerce Payments. Amb WooCommerce Payments, podeu acceptar de manera segura les principals targetes, Apple Pay i pagaments en més de 100 monedes.

en: Save up to $800 in fees by managing transactions with WooPayments. With WooPayments, you can securely accept major cards, Apple Pay, and payments in over 100 currencies.
ca: Estalvieu fins a 800$ en quotes gestionant les transaccions mitjançant WooPayments. Amb WooPayments, podeu acceptar de manera segura les principals targetes, Apple Pay i pagaments en més de 100 monedes.

en: Save webhook
ca: Desa el tros de codi

en: Saved
ca: S'ha desat

en: Saved successfully
ca: S'ha desat correctament.

en: Saved.
ca: Desat.

en: Saving
ca: S'està desant

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
ca: Desat automàtic desactivat: %s està editant ara mateix aquesta pàgina.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
ca: Desat automàtic desactivat: %s està editant ara mateix aquesta entrada.

en: Saving revision&hellip;
ca: S'està desant la revisió&hellip;

en: Saving&hellip;
ca: S'està desant&hellip;

en: Saving...
ca: S'està desant...

en: Saving…
ca: S'està desant...

en: Saxony
ca: Saxònia

en: Saxony-Anhalt
ca: Saxònia-Anhalt

en: Scale
ca: Escala

en: Scale Image
ca: Escala la imatge

en: Scale Image Help
ca: Ajuda de l'escalat d'imatges

en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
ca: Escala les imatges per fer-les coincidir amb la mida més gran seleccionada en les%1$sopcions de la imatge%2$s (%3$d &times; %4$d).

[ctx: Scale option for dimensions control]
en: Contain
ca: Conté

[ctx: Scale option for dimensions control]
en: Cover
ca: Coberta

[ctx: Scale option for dimensions control]
en: Fill
ca: Emplena

[ctx: Scale option for dimensions control]
en: None
ca: Cap

[ctx: Scale option for dimensions control]
en: Scale down
ca: Redueix

en: Scan
ca: Escaneja

en: Scan site for content
ca: Escaneja el lloc per cercar contingut

en: Schedule
ca: Planifica

en: Schedule a session
ca: Planifica una sessió

en: Schedule expired transient files cleanup
ca: Programa la neteja de fitxers transitoris caducats

en: Schedule for: %s
ca: Planifica per al: %s

en: Schedule the action to delete expired transient files for running immediately. Subsequent actions will run once every 24h.
ca: Programeu l'acció per suprimir els fitxers transitoris caducats perquè s'executi immediatament. Les accions posteriors s'executaran un cop cada 24h.

en: Schedule your customization changes to publish ("go live") at a future date.
ca: Programa canvis personalitzats per publicar-los en una data futura.

en: Scheduled
ca: Previst

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Previst <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Previstos <span class="count">(%s)</span>

en: Scheduled Action
ca: Acció programada

en: Scheduled Action Columns
ca: Columnes d'accions programades

en: Scheduled Actions
ca: Accions programades

en: Scheduled Date
ca: Data programada

en: Scheduled action for %1$s will not be executed as no callbacks are registered.
ca: L'acció programada per a %1$s no s'executarà perquè no s'ha registrat cap crida de retorn.

en: Scheduled actions are hooks triggered on a cetain date and time.
ca: Les accions programades són trossos de codi que s'activen en una data i hora determinades.

en: Scheduled events
ca: Esdeveniments planificats

en: Scheduled events are running
ca: Els esdeveniments planificats s'estan executant

en: Scheduled events are what periodically looks for updates to plugins, themes and WordPress itself. It is also what makes sure scheduled posts are published on time. It may also be used by various plugins to make sure that planned actions are executed.
ca: Els esdeveniments planificats són els que periòdicament cerquen actualitzacions de les extensions, dels temes i del mateix WordPress. Són també els que s'asseguren de que les entrades planificades es publiquen a hora. També poden usar-se per diverses extensions per assegurar-se que les accions planificades s'executen.

en: Scheduled for: %s
ca: Planificat per al: %s

en: Scheduled maintenance ends in about %1$sh %2$sm (<a href="%3$s">more info</a>)
ca: Manteniment programat s'acaba en %1$sh %2$sm (<a href="%3$s">més informació</a>)

en: Schleswig-Holstein
ca: Slesvig-Holstein

en: Scope under which the request is made; determines fields present in response.
ca: Àmbit sota el qual es fa la petició: determina els camps presents en la resposta.

en: Scrape key check failed. Please try again.
ca: La comprovació de la clau ha fallat. Proveu-ho de nou.

en: Screen Content
ca: Contingut de la pantalla

en: Screen Options
ca: Opcions de pantalla

en: Screen Options Tab
ca: Pestanya de les opcions de pantalla

en: Screen elements
ca: Elements de pantalla

en: Screen reader users: when in forms mode, you may need to press the Esc key twice.
ca: Usuaris amb lector de pantalla: quan us trobeu en el mode de formulari pot ser que necessiteu prémer la tecla d'escapada dues vegades.

en: Script with handle %s had a dependency on itself which has been removed. This is an indicator that your JS code has a circular dependency that can cause bugs.
ca: El script amb l'identificador %s tenia una dependència d'ell mateix que s'ha suprimit. Això és un indicador que el vostre codi JS té una dependència circular que pot causar errors.

en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
ca: Els scripts i estils no haurien de registrar-se o posar-se a la cua fins al %1$s, %2$s, o codi %3$s.

en: Scroll
ca: Desplaça

en: Scroll to comments
ca: Desplaça als comentaris

en: Scroll with Page
ca: Desplaça amb la pàgina

en: Seamless order sync and label printing
ca: Sincronització de comandes i impressió d'etiquetes perfectes

en: Search
ca: Cerca

en: Search %s
ca: Cerca %s

en: Search & Social
ca: Cerca i xarxes socials

en: Search Categories
ca: Cerca categories

en: Search Changesets
ca: Cerca conjunts de canvis

en: Search Comments
ca: Cerca els comentaris

en: Search Engine Terms
ca: Termes del cercador

en: Search Error
ca: Error de cerca

en: Search Installed Themes
ca: Cerca temes instal·lats

en: Search Link Categories
ca: Cerca categories d'enllaços

en: Search Links
ca: Cerca els enllaços

en: Search Media
ca: Cerca mèdia

en: Search Media:
ca: Cerca mèdia

en: Search Menu Items
ca: Cerca elements del menú

en: Search Navigation Menus
ca: Cerca menús de navegació

en: Search Pages
ca: Cerca pàgines

en: Search Pattern Categories
ca: Cerca categories de patrons

en: Search Patterns
ca: Cerca patrons

en: Search Posts
ca: Cerca a les entrades

en: Search Requests
ca: Sol·licituds de cerca

en: Search Results
ca: Resultats de la cerca

en: Search Results %1$s %2$s
ca: Resultat de la cerca %1$s %2$s

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
ca: Cerca de resultats de &#8220;%s&#8221;

en: Search Results for: %s
ca: Resultats de la cerca per a: %s

en: Search Reviews
ca: Cerca ressenyes

en: Search Scheduled Actions
ca: Cerca accions programades

en: Search Sites
ca: Cerca llocs web

en: Search Tags
ca: Cerca etiquetes

en: Search Template Parts
ca: Cerca seccions de plantilla

en: Search Templates
ca: Cerca plantilles

en: Search Terms
ca: Termes de cerca

en: Search Terms for %1$s days ending %2$s
ca: Cerca Termes per %1$s dies finalitzant en %2$s

en: Search Terms for %1$s days ending %2$s (Summarized)
ca: Cerca Termes per %1$s dies acabats en %2$s (Resumit)

en: Search Users
ca: Cerca usuaris

en: Search Widgets
ca: Cerca ginys

en: Search WordPress.com Blogs
ca: Cerca als Blogs de WordPress.com

en: Search WordPress.org themes
ca: Cerca temes de WordPress.org

en: Search by similar attribute name.
ca: Cerca per nom d'atribut similar.

en: Search by similar product name or sku.
ca: Cerca per nom o SKU d'un producte similar.

en: Search by similar product name, sku, or attribute value.
ca: Cerca per nom, SKU o valor d'atribut de producte similar.

en: Search by similar tax code.
ca: Cerca per codi d'impost similar.

en: Search categories
ca: Cerca categories

en: Search categories by name
ca: Cerca categories per nom

en: Search coupons
ca: Cerca cupons

en: Search customers
ca: Cerca clients

en: Search engine visibility
ca: Visibilitat als motors de cerca

en: Search engines discouraged
ca: Motors de cerca desactivats

en: Search for a downloadable product&hellip;
ca: Cerca un producte descarregable&hellip;

en: Search for a page&hellip;
ca: Cerca una pàgina&hellip;

en: Search for a product&hellip;
ca: Cerca un producte&hellip;

en: Search for a user&hellip;
ca: Cerca un usuari&hellip;

en: Search for commands
ca: Cerca d'ordres

en: Search for extensions
ca: Cerca extensions

en: Search for:
ca: Cerca:

en: Search here.
ca: Cerca aquí.

en: Search hook, args and claim ID
ca: Cerca codi, arguments i identificador de la reclamació

en: Search images
ca: Cerca imatges

en: Search key
ca: Cerca la clau

en: Search logs
ca: Registres de cerca

en: Search media
ca: Cerca mèdia

en: Search media items...
ca: Cerca mèdia...

en: Search menu items&hellip;
ca: Cerca d'elements del menú&hellip;

en: Search or use up and down arrow keys to select an item.
ca: Cerqueu o pugeu i baixeu amb les tecles de fletxa per seleccionar un element.

en: Search orders
ca: Buscar comandes

en: Search our store
ca: Cerqueu a la nostra botiga

en: Search plugins
ca: Cerca extensions

en: Search products
ca: Cerca productes

en: Search products&hellip;
ca: Cerca productes&hellip;

en: Search products…
ca: Cerca productes…

en: Search results
ca: Resultats de la cerca

en: Search results for "%s"
ca: Resultats de la cerca per a "%s"

en: Search results for %s
ca: Resultats de cerca per a %s

en: Search results for &ldquo;%s&rdquo;
ca: Resultats de la cerca &ldquo;%s&rdquo;

en: Search results for: "%s"
ca: Resultats de la cerca per a "%s"

en: Search results for: %s
ca: Resultats de la cerca per a: %s

en: Search results only
ca: Només als resultats de cerca

en: Search results: &ldquo;%s&rdquo;
ca: Resultats de la cerca: &ldquo;%s&rdquo;

en: Search shipping classes
ca: Cerca classes d'enviament

en: Search tags
ca: Cerca etiquetes

en: Search themes&hellip;
ca: Cerca temes&hellip;

en: Search themes...
ca: Cerca temes...

en: Search webhooks
ca: Cerca crides de retorn

[ctx: Search widget]
en: Search
ca: Cerca

en: Search widgets&hellip;
ca: Cerca ginys&hellip;

en: Search within these files
ca: Cerca dins d'aquests fitxers

en: Search&hellip;
ca: Cerca&hellip;

en: Search...
ca: Cerca...

en: Searching...
ca: S'està cercant...

en: Seasonal
ca: Estacional

en: Second ad below post
ca: Segon anunci a continuació de l'entrada

en: Second line of the address being shipped to.
ca: Segona línia de l'adreça a la qual es farà l'enviament.

en: Secondary
ca: Secundària

en: Secondary menu
ca: Menú secundari

en: Secret
ca: Clau secreta

en: Secret key used to generate a hash of the delivered webhook and provided in the request headers. This will default to a MD5 hash from the current user's ID|username if not provided.
ca: Clau secreta utilitzada per crear un hash del webhook emès i ofert a les capçaleres de petició. Per defecte és un hash MD5 de l'identificador de l'usuari actual | nom d'usuari si aquest no es facilita.

en: Section
ca: Secció

en: Sections whose purpose is to trigger a specific action.
ca: Seccions que tenen com a finalitat desencadenar una acció concreta.

en: Secure Sign On
ca: Inici de sessió segura

en: Secure checkout
ca: Pagament segur

en: Secure communication
ca: Comunicació segura

en: Secure connection (HTTPS)
ca: Connexió segura (HTTPS)

en: Securely accept cards in your store. See payments, track cash flow into your bank account, and stay on top of disputes – right from your dashboard.
ca: Accepteu targetes a la vostra botiga amb seguretat. Consulteu els pagaments, feu un seguiment del flux d'efectiu al vostre compte bancari i mantingueu-vos al dia de les disputes, directament des del vostre tauler.

en: Securely accept credit and debit cards on your site. Manage transactions without leaving your WordPress dashboard. Only with <strong>WooCommerce Payments</strong>.
ca: Accepteu targetes de crèdit i dèbit al vostre lloc amb seguretat. Gestioneu les transaccions sense sortir del tauler de WordPress. Només amb <strong>WooCommerce Payments</strong>.

en: Securely accept credit and debit cards on your site. Manage transactions without leaving your WordPress dashboard. Only with <strong>WooPayments</strong>.
ca: Accepteu targetes de crèdit i dèbit al vostre lloc web amb seguretat. Gestioneu les transaccions sense sortir del tauler de WordPress. Només amb <strong>WooPayments</strong>.

en: Securely accept credit and debit cards with one low rate, no surprise fees (custom rates available). Sell online and in store and track sales and inventory in one place.
ca: Accepteu amb seguretat targetes de crèdit i dèbit amb una tarifa baixa, sense comissions sorpresa (hi ha tarifes personalitzades disponibles). Veneu en línia i a la botiga i realitzeu un seguiment de les vendes i l'inventari en un sol lloc.

en: Securely accept credit and debit cards with one low rate, no surprise fees (custom rates available). Sell online and in store and track sales and inventory in one place. <a href="%s" target="_blank">Learn more about Square</a>.
ca: Accepta targetes de crèdit i dèbit amb seguretat amb una tarifa baixa, sense quotes sorpresa (hi ha tarifes personalitzades disponibles). Ven en línia i a la botiga i porta el seguiment de les vendes i l'inventari des d'un sol lloc. <a href="%s" target="_blank">Més informació sobre Square</a>.

en: Securely accept payments and manage payment activity straight from your store's dashboard
ca: Accepteu pagaments de manera segura i gestioneu l'activitat de pagament directament des del tauler de la vostra botiga

en: Securely communicating between servers are needed for transactions such as fetching files, conducting sales on store sites, and much more.
ca: La comunicació segura entre servidor es necessita per transaccions com ara compartició de fitxers, gestió de vendes en botigues virtuals, i molt més.

en: Security
ca: Seguretat

en: Security check failed.
ca: Ha fallat la comprovació de seguretat.

en: Security error.
ca: Error de seguretat.

en: Security.
ca: Seguretat

en: See All
ca: Mostreu totes

en: See a list of ActivityPub Template Tags.
ca: Consulteu una llista d'etiquetes de plantilla d'ActivityPub.

en: See how changes would look live on your website, and share the preview with people who can't access the Customizer.
ca: Mireu com es veuran els canvis de la pàgina web en directe, i compartiu la vista prèvia amb la gent que no pugui accedir al Personalitzador.

en: See more
ca: Mostra'n més

en: Segment identificator.
ca: Identificador del segment.

en: Segment the response by additional constraint.
ca: Segmenta la resposta per una restricció addicional.

en: Select
ca: Selecciona

en: Select %s
ca: Selecciona %s

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Select Category
ca: Selecciona la categoria

en: Select Day
ca: Selecciona dia

en: Select Files
ca: Seleccioneu fitxers

en: Select Image
ca: Selecciona una imatge

en: Select Link Category:
ca: Selecciona la categoria de l'enllaç:

en: Select Menu:
ca: Seleccioneu el menú:

en: Select Month
ca: Selecciona el mes

en: Select Page
ca: Selecciona una pàgina

en: Select Post
ca: Selecciona entrada

en: Select Site Icon
ca: Selecciona una icona del lloc

en: Select Week
ca: Selecciona setmana

en: Select Year
ca: Selecciona any

en: Select a Menu
ca: Selecciona un menú

en: Select a Privacy Policy page
ca: Seleccioneu una pàgina de política de privadesa

en: Select a category
ca: Selecciona una categoria

en: Select a city
ca: Selecciona una ciutat

en: Select a country / region&hellip;
ca: Selecciona un país / regió&hellip;

en: Select a language below
ca: Selecciona un idioma sota

en: Select a menu to edit:
ca: Seleccioneu un menú que voleu editar:

en: Select a page&hellip;
ca: Seleccioneu una pàgina&hellip;

en: Select a product
ca: Seleccioneu un producte

en: Select a product to regenerate the data for, or leave empty for a full table regeneration:
ca: Seleccioneu un producte per regenerar les seves dades o deixeu-ho buit per a una regeneració completa de la taula:

en: Select a rating
ca: Seleccioneu una valoració

en: Select a user
ca: Seleccioneu un usuari

en: Select a user or pick "custom" and enter a custom email address.
ca: Seleccioneu un usuari o feu clic a "personalitzat" i entreu una adreça de correu electrònic personalitzada.

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: Select an account to connect:
ca: Seleccioneu un compte per connectar-vos:

en: Select an area to move this widget into:
ca: Seleccioneu una àrea on moure aquest giny:

en: Select an image
ca: Selecciona una imatge

en: Select an option
ca: Selecciona una opció

en: Select an option&hellip;
ca: Selecciona una opció&hellip;

en: Select and crop
ca: Selecciona i escapça

en: Select audio
ca: Selecciona un àudio

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
ca: Seleccioneu a la vegada la barra lateral d'aquest giny i la posició del giny en aquesta barra lateral.

en: Select bulk action
ca: Selecciona una acció en massa

en: Select categories&hellip;
ca: Selecciona les categories&hellip;

en: Select comment
ca: Selecciona el comentari

en: Select fields from your CSV file to map against products fields, or to ignore during import.
ca: Seleccioneu els camps del vostre fitxer CSV a mapejar contra els camps de producte, o a ignorar durant la importació.

en: Select file
ca: Selecciona el fitxer

en: Select image
ca: Selecciona una imatge

en: Select location
ca: Selecciona la ubicació

en: Select logo
ca: Selecciona un logotip

en: Select none
ca: No seleccionar-ne cap

en: Select one
ca: Selecciona un

en: Select options
ca: Selecciona opcions

en: Select options for &ldquo;%s&rdquo;
ca: Selecciona opcions per a &ldquo;%s&rdquo;

en: Select poster image
ca: Selecciona una imatge de pòster

en: Select ratings
ca: Seleccioneu valoracions

en: Select regions within this zone
ca: Selecciona regions dins d'aquesta zona

en: Select review
ca: Selecciona una ressenya

en: Select shipping methods
ca: Selecciona els mètodes d'enviament

en: Select some countries
ca: Selecciona alguns països

en: Select stock status
ca: Seleccioneu un estat d'estoc

en: Select stock statuses
ca: Seleccioneu estats d'estoc

en: Select terms
ca: Selecciona els termes

en: Select the %1$s log file for %2$s
ca: Selecciona el fitxer de registre de %1$s per a %2$s

en: Select the access type of these keys.
ca: Selecciona el tipus d'accés per a aquestes claus.

en: Select the roles that will be able to view stats reports.
ca: Selecciona els rols que podran veure les estadístiques.

en: Select values
ca: Seleccioneu els valors

en: Select video
ca: Selecciona un vídeo

en: Select when the webhook will fire.
ca: Seleccioneu quan es dispararà el webhook.

en: Selected
ca: Seleccionada

en: Selected attribute term name.
ca: Nom del terme d'atribut seleccionat.

en: Selected countries
ca: Països seleccionats

en: Selected media actions
ca: Accions de mèdia seleccionades

en: Selected menus have been successfully deleted.
ca: S'han suprimit amb èxit els menús seleccionats.

en: Selected store theme.
ca: Tema de botiga seleccionat.

en: Selecting no country / region to sell to prevents from completing the checkout. Continue anyway?
ca: Si no seleccioneu cap país per vendre, no podeu completar el pagament. Continuem de totes formes?

en: Selection:
ca: Selecció:

en: Self-service tracking & returns
ca: Autoservei de seguiment i devolucions

en: Sell on Amazon, eBay, Walmart and more directly from WooCommerce with  %1$sCodisto%2$s
ca: Veneu a Amazon, eBay, Walmart i molts més directament des del WooCommerce amb %1$sCodisto%2$s

en: Sell on Amazon, eBay, Walmart and more directly from WooCommerce.
ca: Veneu a Amazon, eBay, Walmart i molts més directament des del WooCommerce.

en: Sell to all countries
ca: Vendre a tots els països

en: Sell to all countries, except for&hellip;
ca: Vendre a tots els països, excepte a &hellip;

en: Sell to specific countries
ca: Ven a països específics

en: Selling location(s)
ca: Lloc(s) de venda

en: Send
ca: Enviar

en: Send %s a link to reset their password. This will not change their password, nor will it force a change.
ca: S'ha enviat a %s un enllaç per a reinicialitzar la contrasenya. Això no canviarà la seva contrasenya ni tampoc el forçarà a fer-ho.

en: Send Request
ca: Envia la sol·licitud

en: Send Reset Link
ca: Envia enllaç per a reinicialitzar

en: Send Trackbacks
ca: Envia retroenllaços

en: Send User Notification
ca: Envia la notificació d'usuari

en: Send email
ca: Envia el correu electrònic

en: Send export link
ca: Envia l'enllaç d'exportació

en: Send invite
ca: Enviar invitació

en: Send notifications when an IPN is received from PayPal indicating refunds, chargebacks and cancellations.
ca: Envia avisos quan es rep un IPN de PayPal que indica reemborsaments, devolucions de cobraments indeguts i cancel·lacions.

en: Send password reset
ca: Envia per a reiniciar la contrasenya

en: Send personal data erasure confirmation email.
ca: Envia el correu electrònic de confirmació de la supressió de les dades personals.

en: Send personal data export confirmation email.
ca: Envia el correu electrònic de confirmació de l'exportació de les dades personals.

en: Send purchase follow-up emails, newsletters, and promotional campaigns.
ca: Envieu correus electrònics de seguiment de compra, butlletins i campanyes promocionals.

en: Send recovery code via text
ca: Envia el codi de recuperació per text

en: Send shipping details to PayPal instead of billing.
ca: Envia l'adreça d'enviament a PayPal enlloc de la de facturació.

en: Send targeted campaigns, recover abandoned carts and more with Mailchimp.
ca: Envieu campanyes orientades, recupereu cistelles abandonades i molt més amb Mailchimp.

en: Send targeted campaigns, recover abandoned carts and much more with Mailchimp.
ca: Envieu campanyes orientades, recupereu cistelles abandonades i molt més amb Mailchimp.

en: Send the new user an email about their account
ca: Envia-li a l'usuari nou un correu electrònic sobre el seu compte.

en: Send trackbacks to:
ca: Envia retroenllaços a:

en: Send you information about your account and order
ca: L'enviament de la informació sobre el compte i comanda

en: Send you marketing messages, if you choose to receive them
ca: L'enviament de missatges de màrqueting, si heu triat rebre'ls

en: Send your new posts to this email address:
ca: Envieu les entrades noves a aquesta adreça de correu electrònic:

en: Sending email...
ca: S'està enviant un correu electrònic...

en: Sending...
ca: S'està enviant...

en: Sending…
ca: Enviant...

en: Sent by a verified %s user.
ca: S'ha enviat per un usuari %s verificat.

en: Sent by an unverified visitor to your site.
ca: Enviat per un/a visitant no verificat a la teva web.

en: Sep
ca: Set

en: Separate codes with a comma. Accepts wildcards, e.g. <code>P*</code> will match a postcode of PE30. Also accepts a pattern, e.g. <code>NG1___</code> would match NG1 1AA but not NG10 1AA
ca: Separeu els codis amb comes. Accepta comodins, p.e. <code>P*</code> coincidirà amb el codi postal PE30. A més accepta patrons, p.e. <code>NG1___</code> coincidirà amb NG1 1AA però no amb NG10 1AA

en: Separate multiple URLs with spaces
ca: Separeu múltiples URLs amb espais

en: Separate multiple tags with commas, and prefix with '-' to exclude.
ca: Separeu diverses etiquetes amb comes, o amb el prefix '-' per excloure-les.

en: Separate pattern categories with commas
ca: Separeu les categories de patrons amb comes

en: Separate tags with commas
ca: Separa les etiquetes amb comes

en: September
ca: Setembre

[ctx: September abbreviation]
en: Sep
ca: set.

en: Serbia
ca: Sèrbia

en: Serbian
ca: Serbi

en: Serbian dinar
ca: Dinar serbi

en: Serialized widget form data to encode into instance settings.
ca: Configuració de les dades serialitzades del formulari del giny per a codificar a la instància.

en: Server
ca: Servidor

en: Server address
ca: Adreça del servidor

en: Server architecture
ca: Arquitectura del servidor

en: Server environment
ca: Entorn del servidor

en: Server info
ca: Informació del servidor

en: Server info.
ca: Informació del servidor.

en: Server requirements not met, missing requirement(s): %s.
ca: No es compleixen els requisits del servidor, en falta o falten: %s.

en: Server response time could not be determined. Verify that loopback requests are working.
ca: No s'ha pogut determinar el temps de resposta del servidor. Comproveu que les sol·licituds de retro bucle funcionen.

en: Server settings
ca: Configuració del servidor

en: Server version
ca: Versió del servidor

en: Service
ca: Servei

en: Service name
ca: Nom del servei

en: Services dragged here will appear individually.
ca: Els serveis arrossegats aquí apareixeran individualment.

en: Services dragged here will be hidden behind a share button.
ca: Els serveis arrossegats fins aquí s'amagaran darrere un botó de compartició.

en: Session Tokens
ca: Testimonis de sessió

en: Session expired
ca: La sessió ha caducat

en: Session page views
ca: Pàgines vistes a la sessió

en: Set Authors
ca: Determina els autors

en: Set New Password
ca: Defineix una contrasenya nova

en: Set Status - In stock
ca: Estableix l'estat - En estoc

en: Set Status - On backorder
ca: Estableix l'estat - Reservat

en: Set Status - Out of stock
ca: Estableix l'estat - Esgotat

en: Set a competitive price, put the product on sale, and manage tax calculations. %1$sHow to price your product?%2$s
ca: Fixeu un preu competitiu, poseu el producte a la venda i gestioneu el càlcul d'impostos. %1$sCom fixar el preu del vostre producte?%2$s

en: Set a fixed price to cover shipping costs.
ca: Estableix un preu fix per cobrir els costos d'enviament.

en: Set as Site Icon
ca: Defineix com a icona del lloc web

en: Set as background
ca: Estableix com a fons

en: Set as default
ca: Estableix per defecte

en: Set as header
ca: Estableix com a capçalera

en: Set default payment method
ca: Estableix el mètode de pagament predeterminat

en: Set image
ca: Defineix la imatge

en: Set password
ca: Estableix la contrasenya

en: Set product featured image when uploaded image file name matches product SKU.
ca: Estableix la imatge destacada del producte quan el nom del fitxer de la imatge pujada coincideixi amb el SKU del producte.

en: Set product image
ca: Estableix la imatge del producte

en: Set regular prices
ca: Estableix els preus habituals

en: Set sale prices
ca: Estableix els preus rebaixats

en: Set scheduled sale dates
ca: Estableix el període de rebaixes

en: Set status
ca: Estableix l'estat

en: Set to regular price decreased by (fixed amount or %):
ca: Estableix a un preu habitual reduït en (quantitat fixa o %):

en: Set up %s
ca: Configura %s

en: Set up Jetpack
ca: Configura el Jetpack

en: Set up PayPal for me using this email:
ca: Configura PayPal utilitzant aquest correu electrònic:

en: Set up Stripe for me using this email:
ca: Configura Stripe utilitzant aquest correu electrònic:

en: Set up WooCommerce Payments
ca: Configura WooCommerce Payments

en: Set up WooPayments
ca: Configura WooPayments

en: Set up additional payment options
ca: Configura opcions de pagament addicionals

en: Set up and manage inventory for this product, including status and available quantity. %1$sManage store inventory settings%2$s
ca: Configureu i gestioneu l'inventari d'aquest producte, inclòs l'estat i la quantitat disponible. %1$sGestiona la configuració de l'inventari de la botiga%2$s

en: Set up marketing tools
ca: Configura eines de màrqueting

en: Set up payments
ca: Configura els pagaments

en: Set up shipping
ca: Configura l'enviament

en: Set up shipping costs and enter dimensions used for accurate rate calculations. %1$sHow to get started?%2$s.
ca: Configureu les despeses d'enviament i introduïu les dimensions utilitzades per calcular les tarifes amb precisió. %1$sCom començar?%2$s.

en: Set up tax rates
ca: Configura els tipus impositius

en: Set up the "%s" payment method
ca: Configura el mètode de pagament "%s"

en: Set up your Akismet account
ca: Configureu el compte d'Akismet

en: Set up your account for our store
ca: La configuració del compte de la botiga

en: Set up your blog
ca: Configura el blog

en: Set variation image
ca: Estableix la imatge de la variació

en: Set your store location and configure tax rate settings.
ca: Establiu la ubicació de la vostra botiga i configureu les opcions de taxes d'impostos.

en: Set your store location and where you'll ship to.
ca: Establiu la ubicació de la vostra botiga i a on realitzareu enviaments.

en: Setting does not exist or is unrecognized.
ca: El paràmetre no existeix o no està reconegut.

en: Setting up your live preview. This may take a bit.
ca: S'està configurant la previsualització. Això pot trigar una mica.

en: Setting value.
ca: Valor de l'opció.

en: Settings
ca: Opcions

en: Settings below apply to all variations without manual stock management enabled.
ca: Les següents opcions s'apliquen a totes les variacions sense la gestió manual d'estoc activada.

en: Settings below apply to all variations without manual stock management enabled.
ca: Les següents opcions s'apliquen a totes les variacions sense la gestió manual d'estoc activada.

en: Settings consolidated from core, theme, and user origins.
ca: Configuració consolidada a partir dels orígens del nucli, del tema i de l'usuari.

en: Settings for WooCommerce admin reporting.
ca: Opcions dels informes d'administració de WooCommerce.

en: Settings group ID.
ca: Identificador de grup d'opcions.

en: Settings have been saved
ca: S'ha desat la configuració

en: Settings save failed.
ca: No s'ha pogut desar la configuració.

en: Settings saved
ca: Configuració enregistrada

en: Settings saved and theme activated.
ca: S'ha desat la configuració i s'ha activat el tema.

en: Settings saved successfully!
ca: S'ha desat la configuració correctament!

en: Settings saved.
ca: S'han desat les opcions.

[ctx: Settings tab label]
en: Payments
ca: Pagaments

en: Settings.
ca: Opcions

en: Setup
ca: Configuració

en: Setup Wizard
ca: Assistent de configuració

en: Setup a Refund and Returns Policy page to boost your store's credibility.
ca: Configureu una pàgina de política de reemborsaments i devolucions per augmentar la credibilitat de la vostra botiga.

en: Setup shipping zones
ca: Configura les zones d'enviament

en: Setup wizard
ca: Assistent de configuració

en: Sevastopol
ca: Sebastòpol

en: Several WooCommerce extensions can write logs which makes debugging problems easier. The directory must be writable for this to happen.
ca: Moltes extensions de WooCommerce poden escriure registres que faciliten la resolució de problemes. Perquè sigui així la carpeta ha de tenir permisos d'escriptura.

en: Several boxes on this screen contain settings for how your content will be published, including:
ca: Algunes caixes d'aquesta pantalla contenen paràmetres de com el contingut es publicarà, com ara:

en: Severely outdated SQL server
ca: El servidor SQL està severament desactualitzat

en: Seychellois rupee
ca: Rupia de les Seychelles

en: Shanghai / 上海
ca: Xangai / 上海

en: Shape the future of the web with WordPress
ca: Doneu forma al futur de la web amb el WordPress

en: Share
ca: Comparteix

en: Share Preview Link
ca: Comparteix l'enllaç de vista prèvia

en: Share What You Love
ca: Comparteix el que vols

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
ca: Afegiu també alguna informació biogràfica al vostre perfil. Podrà mostrar-se públicament.

en: Share feedback
ca: Compartiu comentaris

en: Share new items on social media the moment they're live in your store.
ca: Comparteix els nous productes a les xarxes socials en el moment en què estiguin públics a la botiga.

en: Share on Facebook
ca: Comparteix al Facebook

en: Share on Twitter
ca: Comparteix al Twitter

en: Share posts to your Facebook page
ca: Comparteix continguts a la pàgina de Facebook

en: Share reviews and feedback about your brand/business.
ca: Compartiu ressenyes i comentaris sobre la vostra marca/empresa.

en: Share this:
ca: Comparteix:

en: Share your blog posts with family, friends, or followers
ca: Comparteix les entrades amb la família, amics o seguidors.

en: Shared Post
ca: Entrada compartida

en: Shared by %s
ca: Compartit per %s

en: Sharing
ca: Comparteix

en: Sharing Buttons
ca: Botons per compartir

en: Sharing Service : %s
ca: Servei de compartició: %s

en: Sharing Settings
ca: Paràmetres de compartició

en: Sharing URL
ca: S'està compartint la URL

en: Sharing is off. Add services above to enable.
ca: La compartició està desactivada. Afegiu els serveis de la part superior per activar.

en: Sharing label
ca: Etiqueta de compartició

en: Sharing options
ca: Opcions per a compartir

[ctx: Sharing options: Header]
en: Like
ca: M'agrada

[ctx: Sharing: Publicize connect pending button label]
en: Connect
ca: Connecta

[ctx: Sharing: Publicize connect pending button label]
en: Connecting…
ca: S'està connectant…

[ctx: Sharing: Publicize disconnect button label]
en: Disconnect
ca: Desconnecta

[ctx: Sharing: Publicize disconnect button label]
en: Disconnect All
ca: Desconnecta-ho tot

[ctx: Sharing: Publicize disconnect pending button label]
en: Disconnecting…
ca: S'està desconnectant...

[ctx: Sharing: Publicize reconnect pending button label]
en: Reconnect
ca: Torna a connectar

[ctx: Sharing: Publicize status pending button label]
en: Loading…
ca: S'està carregant...

en: Shift + Alt + letter:
ca: Maj + Alt + lletra:

en: Shift-click to edit this element.
ca: Feu clic a la tecla de majúscules per editar aquest element.

en: Shift-click to edit this widget.
ca: Prem la tecla de majúscules i fes clic amb el ratolí per editar aquest giny.

en: Ship to
ca: Envia-ho a

en: Ship to a different address?
ca: Envia a una adreça diferent?

en: Ship to all countries
ca: Envieu a tots els països

en: Ship to all countries you sell to
ca: Envieu a tots els països on veneu

en: Ship to specific countries
ca: Envieu a països específics

en: Ship to specific countries only
ca: Envieu només a països específics

en: ShipStation icon
ca: Icona de ShipStation

en: Shipment Tracking
ca: Seguiment de l'enviament

en: Shipping | Shipping %d
ca[0]: Enviament

en: Shipping Address
ca: Adreça d'enviament

en: Shipping Address 1
ca: Adreça d'enviament 1

en: Shipping Address 2
ca: Adreça d'enviament 2

en: Shipping City
ca: Ciutat d'enviament

en: Shipping Company
ca: Empresa d'enviament

en: Shipping Country / Region
ca: País / Regió d'enviament

en: Shipping First Name
ca: Nom d'enviament

en: Shipping Label
ca: Etiqueta d'enviament

en: Shipping Last Name
ca: Cognoms d'enviament

en: Shipping Method
ca: Mètode d'enviament

en: Shipping Phone Number
ca: Número de telèfon d'enviament

en: Shipping Postal/Zip Code
ca: Codi postal d'enviament

en: Shipping State
ca: Estat d'enviament

en: Shipping Zone
ca: Zona d'enviament

en: Shipping address
ca: Adreça d'enviament

en: Shipping address.
ca: Adreça d'enviament.

en: Shipping address: we’ll ask you to enter this so we can, for instance, estimate shipping before you place an order, and send you the order!
ca: Adreça d'enviament: us demanarem que proporcioneu això perquè puguem, per exemple, estimar el cost de l'enviament abans que feu una comanda, i enviar-vos la comanda!

en: Shipping amount
ca: Import d'enviament

en: Shipping class
ca: Classe d'enviament

en: Shipping class ID.
ca: Identificador de la classe d'enviament.

en: Shipping class costs
ca: Costos de la classe d'enviament

en: Shipping class name
ca: Nom de la classe d'enviament

en: Shipping class name.
ca: Nom de la classe d'enviament.

en: Shipping class slug.
ca: Àlies de la classe d'enviament.

en: Shipping classes
ca: Classes d'enviament

en: Shipping classes are used by certain shipping methods to group similar products.
ca: Les classes d'enviament s'utilitzen a certs mètodes d'enviament per a agrupar productes similars.

en: Shipping classes can be used to group products of similar type and can be used by some Shipping Methods (such as "Flat rate shipping") to provide different rates to different classes of product.
ca: Les classes d'enviament es poden utilitzar per a agrupar productes similars i poden ser utilitzades per alguns mètodes d'enviament (com la tarifa plana) per proporcionar diferents tarifes a diferents classes de producte.

en: Shipping costs are calculated during checkout.
ca: Les despeses d’enviament es calculen durant el pagament.

en: Shipping costs updated.
ca: Despeses d'enviament actualitzades.

en: Shipping destination
ca: Destinació de l'enviament

en: Shipping destination address.
ca: Adreça de destinació de l'enviament.

en: Shipping details
ca: Detalls de l'enviament

en: Shipping instance ID.
ca: Identificador de la instància d'enviament.

en: Shipping is currently enabled, but you have not added any shipping methods to your shipping zones.
ca: L'enviament està activat actualment, però no heu afegit cap mètode d'enviament a les zones d'enviament.

en: Shipping is disabled.
ca: L'enviament està desactivat.

en: Shipping lines data.
ca: Dades de les línies d'enviament.

en: Shipping location(s)
ca: Lloc(s) d'enviament

en: Shipping method
ca: Mètode d'enviament

en: Shipping method ID is required.
ca: L'identificador del mètode d'enviament és obligatori.

en: Shipping method ID.
ca: Identificador del mètode d'enviament.

en: Shipping method could not be added. Please retry.
ca: El mètode d'enviament no s'ha pogut afegir. Torneu-ho a provar.

en: Shipping method could not be removed. Please retry.
ca: No s'ha pogut suprimir el mètode d'enviament. Torneu-ho a provar.

en: Shipping method customer facing title.
ca: Títol del mètode d'enviament que es mostrarà al client.

en: Shipping method description.
ca: Descripció del mètode d'enviament.

en: Shipping method enabled status.
ca: Estat d'activació del mètode d'enviament.

en: Shipping method instance ID.
ca: Identificador d'instància del mètode d'enviament.

en: Shipping method name.
ca: Nom del mètode d'enviament.

en: Shipping method settings.
ca: Configuració dels mètodes d'enviament.

en: Shipping method sort order.
ca: Ordre de visualització dels mètodes d'enviament.

en: Shipping method title.
ca: Títol del mètode d'enviament.

en: Shipping method(s)
ca: Mètode(s) d'enviament

en: Shipping methods
ca: Mètodes d'enviament

en: Shipping methods do not support trashing.
ca: Els mètodes d'enviament no es poden enviar a la paperera.

en: Shipping name
ca: Nom de l'enviament

en: Shipping only
ca: Enviament només

en: Shipping options
ca: Opcions d'enviament

en: Shipping options will be updated during checkout.
ca: Les opcions d'enviament s'actualitzaran durant el pagament.

en: Shipping settings
ca: Opcions d'enviament

en: Shipping tax
ca: Impost d'enviament

en: Shipping tax amount
ca: Import de l'impost d'enviament

en: Shipping tax class
ca: Classe d'impost d'enviament

en: Shipping tax class based on cart items
ca: Classe d'impost d'enviament basat en els articles de la cistella

en: Shipping tax total.
ca: Total de l'impost d'enviament.

en: Shipping tax.
ca: Impost d'enviament.

en: Shipping to %s
ca: Envia a %s

en: Shipping to %s.
ca: Envia a %s.

en: Shipping total must be a positive amount.
ca: El total de l'enviament ha de ser una quantitat positiva.

en: Shipping via %s
ca: Enviament per %s

en: Shipping zone location code.
ca: Codi d'ubicació de la zona d'enviament.

en: Shipping zone location type.
ca: Tipus d'ubicació de la zona d'enviament.

en: Shipping zone name.
ca: Nom de la zona d'enviament.

en: Shipping zone order.
ca: Ordre de les zones d'enviament.

en: Shipping zones
ca: Zones d'enviament

en: Shipping zones do not support trashing.
ca: No es poden enviar les zones d'enviament a la paperera.

en: Shipping:
ca: Enviament:

en: Shiprock
ca: Amèrica/Shiprock

en: Shoes
ca: Sabates

en: Shop
ca: Botiga

en: Shop All
ca: Compreu tot

en: Shop Now
ca: Compra ara

en: Shop Page
ca: Pàgina de la botiga

en: Shop and search results
ca: A la botiga i als resultats de cerca

en: Shop base
ca: Base de la botiga

en: Shop base address
ca: Adreça de la botiga

en: Shop base with category
ca: Base de la botiga amb categoria

en: Shop by Category
ca: Compreu per categoria

en: Shop country/region
ca: País/Regió de la botiga

en: Shop for the best rates, in real-time
ca: Busqueu les millors tarifes en temps real

en: Shop for the best shipping rates, and access pre-negotiated discounted rates.
ca: Busqueu les millors tarifes d'enviament i accediu a descomptes prenegociats.

en: Shop new arrivals
ca: Compreu les novetats

en: Shop now
ca: Compra ara

en: Shop only
ca: Només a la botiga

en: Shop order
ca: Comanda de la botiga

en: Shop page
ca: Pàgina de la botiga

en: Shop page display
ca: Visualització de la pàgina de la botiga

en: Shop pages
ca: Pàgines de la botiga

en: Shop the sale
ca: Compreu la oferta

en: Shopping cart
ca: Carretó electrònic

en: Short description
ca: Descripció breu

en: Shortcode
ca: Codi de substitució

en: Shortlink
ca: Enllaç curt

en: Should work with most platforms.
ca: Hauria de funcionar amb la majoria de plataformes.

en: Should you need help understanding, using, or extending WooCommerce, <a href="%s">please read our documentation</a>. You will find all kinds of resources including snippets, tutorials and much more.
ca: Si necessiteu ajuda per comprendre, utilitzar i ampliar WooCommerce, <a href="%s">llegiu la documentació</a>. Hi trobareu tot tipus de recursos, incloent trossos de codi, tutorials i molt més.

en: Show
ca: Mostra

en: Show "verified owner" label on customer reviews
ca: Mostra l'etiqueta "propietari verificat" a les ressenyes dels clients

en: Show Account Links
ca: Mostra els enllaços del compte

en: Show All
ca: Mostra-ho tot

en: Show Artist Name in Tracklist
ca: Mostra el nom de l'artista en la llista de les pistes

en: Show Avatars
ca: Mostra avatars

en: Show Comments
ca: Mostra els comentaris

en: Show Details
ca: Mostra els detalls

en: Show Faces
ca: Mostra les cares

en: Show Images
ca: Mostra les imatges

en: Show Link Description
ca: Mostra la descripció de l'enllaç

en: Show Link Image
ca: Mostra la imatge de l'enllaç

en: Show Link Name
ca: Mostra el nom de l'enllaç

en: Show Link Rating
ca: Mostra la valoració de l'enllaç

en: Show Personal Links
ca: Mostra els enllaços personals

en: Show Previews
ca: Mostra les previsualitzacions

en: Show Suggestions
ca: Mostra suggeriments

en: Show Toolbar when viewing site
ca: Mostra la barra d'eines mentre veig la web

en: Show Tracklist
ca: Mostra la llista de reproducció

en: Show Video List
ca: Mostra la llista de vídeos

en: Show a <em>'follow blog'</em> option in the comment form
ca: Mostra una opció <em>'segueix el bloc'</em> al formulari dels comentaris

en: Show a thumbnail image where available
ca: Mostra una imatge en miniatura on estigui disponible

en: Show a thumbnail image where available.
ca: Mostra una imatge en miniatura on estigui disponible

en: Show advanced menu properties
ca: Mostra les propietats avançades del menú

en: Show advanced options
ca: Mostra les opcions avançades

en: Show all
ca: Mostrar tot(s)

en: Show all types
ca: Mostra'n tots els tipus

en: Show as dropdown
ca: Mostra com a llista desplegable

en: Show buttons on
ca: Mostra els botons

en: Show categories
ca: Mostra les categories

en: Show categories &amp; products
ca: Mostra les categories i els productes

en: Show comment threads
ca: Mostra els fils de comentaris

en: Show comments
ca: Mostra els comentaris

en: Show context
ca: Mostra el context

en: Show details
ca: Mostra els detalls

en: Show full post
ca: Mostra l'entrada sencera

en: Show header text with your image.
ca: Mostra el text de capçalera amb la imatge

en: Show hidden products
ca: Mostra els productes ocults

en: Show hierarchy
ca: Mostra la jerarquia

en: Show if is a compound tax rate.
ca: Mostra si és una taxa d'impost composta.

en: Show invisible characters
ca: Mostra els caràcters invisibles

en: Show less
ca: Mostra'n menys

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Front Page, Archive Pages, and Search Results
ca: Pàgina principal, pàgines d'arxiu, i resultats de la cerca

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Media
ca: Mèdia

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Pages
ca: Pàgines

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Posts
ca: Entrades

en: Show likes.
ca: Mostra els m'agrada.

en: Show more
ca: Mostra més

en: Show more comments
ca: Mostra més comentaris

en: Show more details
ca: Mostra més detalls

en: Show more results
ca: Mostra més resultats

en: Show most active posts over
ca: Mostra els fils més actius sobre

en: Show next theme
ca: Mostra el tema següent

en: Show on front
ca: Mostra a la portada

en: Show on screen
ca: Mostra a la pantalla

en: Show password
ca: Mostra la contrasenya

en: Show photo metadata (<a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format" target="_blank">Exif</a>) in carousel, when available.
ca: Mostra metadades (<a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format" target="_blank">Exif</a>) de la foto al carrusel, quan hi hagi.

en: Show post counts
ca: Mostra el nombre d'entrades

en: Show post options
ca: Mostra les opcions de l'entrada

en: Show previous theme
ca: Mostra el tema anterior

en: Show product counts
ca: Mostra el comptador dels productes

en: Show products
ca: Mostra els productes

en: Show profile photos in the plugin.
ca: Mostra fotografies del perfil a l'extensió

en: Show results to voters
ca: Mostra els resultats als votants

en: Show search box
ca: Mostra la caixa de cerca

en: Show sharing buttons.
ca: Mostra els botons de compartició.

en: Show sort selection dropdown
ca: Mostra el selector desplegable ordenat

en: Show subcategories
ca: Mostra les subcategories

en: Show subcategories &amp; products
ca: Mostra les subcategories i els productes

en: Show tag counts
ca: Mostra el comptador d'etiquetes

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
ca: Mostra el nombre de comentaris aprovats a més a més del comentari de l'autor a la pàgina de la llista de comentaris.

en: Show the number of approved comments beside each comment author.
ca: Mostra el nombre de comentaris aprovats a més a més del comentari de cada autor

en: Show top posts over
ca: Mostra els fils més visitats

en: Show top search terms over
ca: Mostra els termes més cercats sobre

en: Show total number of followers? (%s follower) | Show total number of followers? (%s followers)
ca[0]: Mostra el nombre total de seguidors? (%s seguidor)
ca[1]: Mostra el nombre total de seguidors? (%s seguidors)

en: Show total number of subscribers? (%s subscriber) | Show total number of subscribers? (%s subscribers)
ca[0]: Mostra el nombre total de subscriptors? (%s subscriptor)
ca[1]: Mostra el nombre total de subscriptors? (%s subscriptors)

en: Show:
ca: Mostrar:

en: Showcase your latest work.
ca: Mostreu el vostre treball més recent.

en: Showcase your products with Pinterest
ca: Mostreu els vostres productes amb Pinterest

en: Showing %1$s of %2$s %3$s posts
ca: S'està mostrant %1$s de %2$s %3$s entrades

en: Showing all %d result | Showing all %d results
ca[0]: S'està mostrant %d resultat
ca[1]: S'estan mostrant %d resultats

en: Showing details for theme: %s
ca: S'estan mostrant els detalls del tema: %s

en: Showing reports for:
ca: Mostrant informes per:

en: Showing the single result
ca: Mostrant l'únic resultat

en: Shown to customers on the product page.
ca: Es mostra als clients a la pàgina del producte.

en: Shows if backorders are allowed.
ca: Mostra si es permeten reserves.

en: Shows if the product can be bought.
ca: Mostra si el producte pot comprar-se.

en: Shows if the product is on backordered.
ca: Mostra si un producte està reservat.

en: Shows if the product is on sale.
ca: Mostra si el producte està a la venda.

en: Shows if the product need to be shipped.
ca: Mostra si el producte ha d'enviar-se.

en: Shows if the product needs to be configured before it can be bought.
ca: Mostra si el producte s'ha de configurar abans de poder-lo comprar.

en: Shows if the reviewer bought the product or not.
ca: Mostra si l'avaluador ha comprat el producte o no.

en: Shows if the variation can be bought.
ca: Mostra si la variació pot comprar-se.

en: Shows if the variation is on backordered.
ca: Mostra si la variació està reservada.

en: Shows if the variation is on sale.
ca: Mostra si la variació està en oferta.

en: Shows where the order was created.
ca: Mostra on es va crear la comanda.

en: Shows whether WordPress is able to write to the directories it needs access to.
ca: Mostra si el WordPress pot escriure als directoris als quals necessita accedir.

en: Shows whether or not the product shipping is taxable.
ca: Mostra si l'enviament del producte és imposable o no.

en: Shows/define if the note is only for reference or for the customer (the user will be notified).
ca: Mostra/defineix si la nota és només per referència o per al client (es notificarà a l'usuari).

en: Shuffle
ca: Mesclar

en: Shutter Speed
ca: Velocitat de l'obturador

en: Sidebar
ca: Barra lateral

en: Sidebar %d
ca: Barra lateral %d

en: Sierra Leonean leone
ca: Leone de Sierra Leone

en: Sign In
ca: Entra

en: Sign Out
ca: Desconnecta

en: Sign Up
ca: Registra't

en: Sign in
ca: Inicia la sessió

en: Sign in as a different user
ca: Entra amb un usuari diferent

en: Sign out
ca: Surt

en: Sign up
ca: Registre

en: Sign up for a free account on WordPress.com where you can create a free website or easily build a blog.
ca: Inicia sessió per aconseguir una compte gratuïta a WordPress.com on podràs crear un lloc web o construir fàcilment un bloc.

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
ca: Inicieu sessió per crear un compte en %s i aconseguir una clau API.

en: Signed request date outside acceptable time window
ca: Data de la sol·licitud signada fora del termini acceptable

en: Signups
ca: Registres

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
ca: Descarta la pitjor i més agressiva brossa de manera transparent per no veure-la.

en: Silver
ca: Plata

en: Simferopol
ca: Simferopol'

en: Simple Product Template
ca: Plantilla del producte senzill

en: Simple payments; status.
ca: Pagaments simples; estat.

en: Simple product
ca: Producte senzill

en: Simplicity, speed, flexibility.
ca: Simplicitat, velocitat, flexibilitat.

en: Simplified shipping with:
ca: Enviament simplificat amb:

en: Since
ca: Des de

en: Since %1$s, your account made %2$s API calls, compared to your plan&#8217;s limit of %3$s.
ca: Des del %1$s, s'han fet %2$s crides a l'API des del vostre compte, comparat amb el límit de %3$s crides del vostre pla.

en: Since your browser does not support JavaScript, or it is disabled, please ensure you click the %1$sUpdate Totals%2$s button before placing your order. You may be charged more than the amount stated above if you fail to do so.
ca: Ja que el navegador no suporta JavaScript, o el té desactivat, assegureu-vos de fer clic al botó %1$sActualitza totals%2$s abans de fer la comanda. Si no ho feu, pot ser que se us cobri més del compte.

en: Sindh
ca: Sind

en: Singapore
ca: Singapur

en: Singapore dollar
ca: Dòlars de Singapur

en: Site
ca: Lloc

en: Site %d
ca: Lloc %d

en: Site Address
ca: Adreça del lloc web

en: Site Address (URL)
ca: Adreça del lloc web (URL)

en: Site Admin
ca: Administració

en: Site Editor
ca: Editor del lloc

en: Site Health
ca: Salut del lloc

[ctx: Site Health]
en: Info
ca: Informació

[ctx: Site Health]
en: Status
ca: Estat

en: Site Health %s
ca: Salut del lloc %s

en: Site Health - %s
ca: Salut del lloc - %s

en: Site Health Info
ca: Informació de la salut del lloc

en: Site Health Status
ca: Estat de salut del lloc

en: Site ID
ca: ID del lloc web

en: Site ID is missing.
ca: Falta l'identificador del lloc.

en: Site ID must not be empty.
ca: L'identificador del lloc no pot estar buit.

en: Site Icon
ca: Icona del lloc web

en: Site Identity
ca: Identitat del lloc web

en: Site Language
ca: Idioma del lloc

en: Site Logo
ca: Logotip del lloc web

en: Site Name: %s
ca: Nom del lloc: %s

en: Site Pages
ca: Pàgines del lloc

en: Site Preview
ca: Previsualització del lloc web

en: Site Stats
ca: Estadístiques del lloc web

en: Site Suspended
ca: Lloc web suspès

en: Site Tagline
ca: Lema del lloc web

en: Site Title
ca: Títol del lloc web

en: Site Tools
ca: Eines del lloc

en: Site URL
ca: URL del lloc web

en: Site URL.
ca: URL del lloc.

en: Site URLs could not be switched to HTTPS.
ca: Els URLs del lloc no es poden canviar a HTTPS.

en: Site URLs switched to HTTPS.
ca: Els URLs del lloc s'han canviat a HTTPS.

en: Site Upload Space Quota
ca: Quota d'espai per penjar del servidor

en: Site achievements
ca: Fites de la pàgina web

en: Site activity
ca: Activitat del lloc

en: Site address
ca: Adreça del lloc

en: Site address (URL)
ca: Direcció del lloc (URL):

[ctx: Site address, domain]
en: Add custom address
ca: Afegeix una adreça personalitzada

en: Site avatar
ca: Avatar del lloc

en: Site benefits correctly received.
ca: S'han rebut amb èxit els beneficis del lloc.

en: Site count
ca: Compte de llocs

en: Site does not exist.
ca: El lloc no existeix.

en: Site domain must not be empty.
ca: El domini del lloc no pot estar buit.

en: Site health checks will automatically run periodically to gather information about your site. You can also <a href="%s">visit the Site Health screen</a> to gather information about your site now.
ca: Les comprovacions de salut del lloc s'executaran periòdicament per recollir informació sobre el servidor web. Podeu també <a href="%s">visitar la pantalla de salut del lloc</a> per recollir informació del lloc ara.

en: Site icon
ca: Icona del lloc web

en: Site icon.
ca: Icona del lloc web.

en: Site is under construction and cannot be verified
ca: El lloc està en construcció i es pot verificar

en: Site logo.
ca: Logotip del lloc web.

en: Site name
ca: Nom del lloc:

en: Site name must be at least %s character. | Site name must be at least %s characters.
ca[0]: El nom del lloc web ha de tenir almenys %s caràcter.
ca[1]: El nom del lloc web ha de tenir almenys %s caràcters.

en: Site name must be at least 4 characters.
ca: El nom del lloc web ha de tenir almenys 4 caràcters.

en: Site names can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
ca: Els noms dels llocs només poden contenir lletres en minúscula (a-z) i números.

en: Site network ID must be provided.
ca: S'ha de proporcionar l'identificador de xarxa del lloc.

en: Site path must not be empty.
ca: El camí del lloc no pot estar buit.

en: Site profile
ca: Perfil del web

en: Site purchases correctly received.
ca: S'han rebut correctament les compres del lloc.

en: Site tagline.
ca: Lema del lloc web.

en: Site timezone
ca: Zona horària del web

en: Site title
ca: Títol del lloc

en: Site title.
ca: Títol del lloc web.

en: Site tools
ca: Eines del lloc

en: Site verification services
ca: Serveis de verificació del lloc

en: Site visibility
ca: Visibilitat del lloc web

en: Site with the ID does not exist.
ca: El lloc amb aquest identificador no existeix.

en: Site: %s
ca: Lloc: %s

en: Sites
ca: Llocs

en: Size
ca: Mida

en: Size in megabytes
ca: Mida en megabytes

en: Size:
ca: Mida:

en: Skip
ca: Salta

en: Skip Confirmation Email
ca: No envieu el correu electrònic de confirmació

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
ca: Evita escapçar, publica la imatge com està

en: Skip Setup
ca: Salta la configuració

en: Skip cropping
ca: Omet l'escapçat

en: Skip importing existing order data.
ca: Omet la importació de dades de comanda ja existents.

en: Skip navigation
ca: Saltar-se la navegació

en: Skip setup
ca: Saltar configuració

en: Skip this step
ca: Saltar aquest pas

en: Skip to content
ca: Vés al contingut

en: Skip to main content
ca: Vés al contingut principal

en: Skip to toolbar
ca: Aneu a la barra d'eines

en: Skipping attachment <em>%s</em>
ca: S'està ometent l'adjunt <em>%s</em>

en: Slideshow
ca: Presentació amb diapositives

en: Slovak
ca: Eslovac

en: Slovakia
ca: Eslovàquia

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Slovenian
ca: Eslovè

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
ca: Tranqui company!, no cal comprovar si hi ha nous e-mails sovint!

en: Slug
ca: Resum

en: Slug "%s" is already in use. Change it, please.
ca: L'àlies "%s" ja està en ús. Canvieu-lo.

en: Slug "%s" is not allowed because it is a reserved term. Change it, please.
ca: L'àlies "%s" no està permès perquè és un terme reservat. Canvieu-lo.

en: Slug "%s" is too long (28 characters max). Shorten it, please.
ca: L'àlies "%s" és massa llarg (el màxim són 28 caràcters). Escurceu-lo.

en: Slug (unique identifier) can be left blank and auto-generated, or you can enter one
ca: L'àlies (identificador únic) es pot deixar en blanc i generar-se automàticament, o bé podeu introduir-ne un

en: Slug automatically generated from the post title.
ca: Àlies generat automàticament del títol de l'entrada.

en: Slug automatically generated from the product name.
ca: Àlies generat automàticament del nom del producte.

en: Slug identifier for the resource.
ca: Identificador d'àlies del recurs.

en: Slug of the resource.
ca: Àlies del recurs.

en: Small
ca: Petit

en: Small (64 pixels)
ca: Petit (64 pixels)

en: Social
ca: Xarxes socials

en: Social Icons
ca: Icones de xarxes socials

en: Social Links Menu
ca: Menú d'enllaços socials

en: Social Media Icons (Deprecated)
ca: Icones de xarxes socials (en desús)

en: Social Menu
ca: Menú de xarxes socials

en: Sofia District
ca: Districte de Sofia

en: Software
ca: Programari

en: Software Name
ca: Nom de Programa

en: Sold %1$d item in the last %2$d days | Sold %1$d items in the last %2$d days
ca[0]: Venut %1$d article en els últims %2$d dies
ca[1]: Venuts %1$d articles en els últims %2$d dies

en: Sold %1$s worth in the last %2$d days
ca: Venut el valor equivalent a %1$s en els últims %2$d dies

en: Sold individually
ca: Es ven individualment

en: Sold individually?
ca: Es ven individualment?

en: Solomon Islands
ca: Illes Salomó

en: Solomon Islands dollar
ca: Dòlar de les Illes Salomó

en: Solutions
ca: Solucions

en: Somali shilling
ca: Xíling somali

en: Somalia
ca: Somàlia

en: Some HTML tags are not permitted, including:
ca: Algunes etiquetes HTML no estan permeses, incloent:

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
ca: Alguns comentaris no han estat comprovats encara per l'Akismet. Han estat blocats temporalment en la cua de moderació i es tornaran a comprovar automàticament més tard.

en: Some data that describes the error your site encountered has been put together.
ca: S'han reunit algunes dades que descriuen l'error que el vostre lloc web ha trobat.

en: Some files are not writable by WordPress:
ca: No es pot escriure en alguns fitxers pel WordPress:

en: Some of the %1$s %2$s values are invalid
ca: Alguns dels valors %2$s al fitxer %1$s no són vàlids

en: Some of the theme.json settings.spacing.spacingScale values are invalid
ca: Alguns dels valors de settings.spacing.spacingScale al fitxer theme.json no són vàlids

en: Some required plugins are missing or inactive.
ca: Falten algunes extensions necessàries o estan inactives.

en: Some screen elements can be shown or hidden by using the checkboxes.
ca: Alguns elements de la pantalla es poden mostrar o amagar en fer servir les caselles de selecció.

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you would like and click the &#8220;Save Changes&#8221; button.
ca: Alguns temes venen amb un conjunt d'imatges de capçalera addicional. Si es mostren un munt d'imatges, seleccioneu-ne una que us agradi i feu clic al botó &#8220;Desa els canvis&#8221;.

en: Some webservices like shipping use SOAP to get information from remote servers, for example, live shipping quotes from FedEx require SOAP to be installed.
ca: Alguns serveis web, com ara l'enviament, utilitzen SOAP per obtenir informació de servidors remots, per exemple, els pressupostos d'enviament de FedEx requereixen SOAP.

en: Someone
ca: Algú

en: Someone has requested a new password for the following account on %s:
ca: Algú ha demanat una contrasenya nova per al següent compte a %s:

en: Someone has requested a password reset for the following account:
ca: Hom ha sol·licitat reinicialitzar la contrasenya per al següent compte:

en: Something is wrong with your Wufoo shortcode. Try following the instructions <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">here</a> to embed a form on your site.
ca: Alguna cosa està malament amb el codi de substitució de Wufoo. Proveu de seguir les instruccions <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">aquí</a> per incrustar un formulari al lloc.

en: Something went wrong when trying to restore order %d from the trash. It could not be restored.
ca: S'ha produït un error en intentar restaurar la comanda %d de la paperera. No s'ha pogut restaurar.

en: Something went wrong.
ca: Alguna cosa ha anat malament.

en: Something went wrong. If the problem persists, send this info to support:
ca: Hi ha hagut un problema tècnic. Si persisteix, envieu aquesta informació al suport:

en: Something went wrong. Please contact us to get assistance.
ca: Alguna cosa ha anat malament. Per obtenir ajuda, contacteu amb nosaltres.

en: Sorry there was a problem removing this coupon.
ca: S'ha produït un problema en suprimir aquest cupó.

en: Sorry to see you go.
ca: Sentim veure-us marxar.

en: Sorry! We couldn't contact Jetpack just now 😭. Please make sure that your site is visible over the internet, and that it accepts incoming and outgoing requests via curl. You can also try to connect to Jetpack again, and if you run into any more issues, please contact support.
ca: No hem pogut contactar amb Jetpack ara mateix 😭. Assegureu-vos que el lloc web és visible a internet i que accepta peticions d'entrada i sortida via curl. Podeu intentar connectar amb Jetpack de nou, i si teniu més problemes, poseu-vos en contacte amb suport.

en: Sorry! We tried, but we couldn't connect Jetpack just now 😭. Please go to the Plugins tab to connect Jetpack, so that you can finish setting up your store.
ca: Ho hem intentat però no hem pogut connectar-nos amb Jetpack ara mateix 😭. Aneu a la pestanya d'extensions per connectar amb Jetpack i així poder acabar de configurar la botiga.

en: Sorry! We tried, but we couldn't install Jetpack for you 😭. Please go to the Plugins tab to install it, and finish setting up your store.
ca: Ho hem intentat però no hem pogut instal·lar Jetpack 😭. Aneu a la pestanya d'extensions per instal·lar-lo i acabar de configurar la botiga.

en: Sorry, "%s" is no longer in stock so this order cannot be paid for. We apologize for any inconvenience caused.
ca: Ja no hi ha estoc de "%s" així que no es pot pagar aquesta comanda. Sentim qualsevol inconvenient que això us hagi causat.

en: Sorry, "%s" is not in stock. Please edit your cart and try again. We apologize for any inconvenience caused.
ca: No tenim estoc del producte "%s". Editeu la cistella i proveu-ho de nou. Us demanem disculpes per les molèsties causades.

en: Sorry, %1$s files are not allowed.
ca: Els fitxers %1$s no estan permesos.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ca: Res no coincideix amb els termes de cerca. Torneu-ho a provar amb algunes paraules claus diferents.

en: Sorry, but there was an error posting your comment. Please try again later.
ca: S'ha produït un error en publicar el comentari. Torneu a intentar-ho més tard.

en: Sorry, but we could not authenticate your request.
ca: Ho sentim, però no podem autenticar la sol·licitud.

en: Sorry, but you are looking for something that isn't here.
ca: Ens sap greu, però estàs buscant una cosa que no és aquí.

en: Sorry, comments are closed for this item.
ca: Disculpeu, els comentaris estan tancats.

en: Sorry, comments are not allowed for this item.
ca: Disculpeu, els comentaris no estan permesos per a aquest element.

en: Sorry, could not find anything. Try searching again using a different term.
ca: No s'ha trobat res. Torneu a cercar amb un terme diferent.

en: Sorry, coupon "%s" has already been applied and cannot be used in conjunction with other coupons.
ca: El cupó "%s" ja s'ha aplicat i no es pot fer servir amb altres cupons.

en: Sorry, creating the product with template failed.
ca: Ha fallat la creació del producte amb plantilla.

en: Sorry, deleting the term failed.
ca: Ha fallat la supressió del terme.

en: Sorry, editing the term failed.
ca: Ha fallat l'edició del terme.

en: Sorry, experiment_name is required.
ca: experiment_name és obligatori.

en: Sorry, fetching downloads data failed.
ca: L'obtenció de dades de descàrregues ha fallat.

en: Sorry, fetching performance indicators failed.
ca: L'obtenció d'indicadors de rendiment ha fallat.

en: Sorry, fetching revenue data failed.
ca: L'obtenció de dades d'ingressos ha fallat.

en: Sorry, fetching tax data failed.
ca: L'obtenció de dades d'impostos ha fallat.

en: Sorry, file not uploaded (unrecognized file type).
ca: No s'ha penjat el fitxer (no s'ha reconegut el tipus de fitxer).

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your location. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
ca: Sembla ser que no hi ha cap mètode de pagament disponible per a la vostra ubicació. Poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda o si voleu trobar alguna alternativa.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your state. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
ca: Sembla ser que no hi ha cap mètode de pagament disponible per a la vostra província. Poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda o si voleu trobar una alternativa.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
ca: Sembla ser que no hi ha cap mètode de pagament disponible. Poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda o si voleu fer arranjaments alternatius.

en: Sorry, it seems the coupon "%s" is invalid - it has now been removed from your order.
ca: Sembla que el cupó "%s" no és vàlid - s'ha suprimit de la comanda.

en: Sorry, it seems the coupon "%s" is not yours - it has now been removed from your order.
ca: Sembla que el cupó "%s" no és vostre - s'ha suprimit de la comanda.

en: Sorry, marking a user as spam is only supported on Multisite.
ca: El marcatge d'un usuari com a brossa solament està suportat al multilloc.

en: Sorry, no dismissable task with that ID was found.
ca: No s'ha trobat cap tasca descartable amb aquest identificador.

en: Sorry, no posts matched your criteria.
ca: Ho sento, no hi ha cap entrada que coincideixi amb el criteri especificat.

en: Sorry, no products matched your selection. Please choose a different combination.
ca: No hi ha cap producte que coincideixi amb aquesta selecció. Trieu una altra combinació.

en: Sorry, no snoozeable task with that ID was found.
ca: No s'ha trobat cap tasca posposable amb aquest identificador.

en: Sorry, no such page.
ca: La pàgina no existeix.

en: Sorry, no such post.
ca: No existeix l'entrada.

en: Sorry, no task with that ID was found.
ca: No s'ha trobat cap tasca amb aquest identificador.

en: Sorry, no updating arrays at this time
ca: No és possible actualitzar les matrius en aquests moments

en: Sorry, nothing to report.
ca: Ho sentim, res a dir.

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
ca: No està admesa una de les taxonomies donades per al tipus d'entrada.

en: Sorry, replies to unapproved comments are not allowed.
ca: No es permeten respostes a comentaris no aprovats.

en: Sorry, revisions are disabled.
ca: Les revisions estan desactivades.

en: Sorry, site names may not contain the character &#8220;_&#8221;!
ca: Els noms dels llocs web no poden contenir el caràcter &#8220;_&#8221;!

en: Sorry, site names must have letters too!
ca: Els noms de lloc web han de tenir lletres també!

en: Sorry, something is wrong with your Jetpack connection.
ca: Alguna cosa no funciona amb la connexió amb el Jetpack.

en: Sorry, something went wrong. The requested comparison could not be loaded.
ca: Alguna cosa ha anat malament. La comparació sol·licitada no s'ha pogut carregar.

en: Sorry, that email address is already used!
ca: Aquesta adreça electrònica ja l'estan utilitzant!

en: Sorry, that email address is not allowed!
ca: Aquesta adreça electrònica no està permesa!

en: Sorry, that key does not appear to be valid.
ca: La contrasenya sembla no ser vàlida.

en: Sorry, that key has expired. Please try again.
ca: La clau ha caducat. Torneu a provar.

en: Sorry, that site already exists!
ca: Ho sentim, aquest lloc web ja existeix!

en: Sorry, that site is reserved!
ca: Ho sentim, aquest lloc web està reservat!

en: Sorry, that task list was not found
ca: No s'ha trobat aquesta llista de tasques

en: Sorry, that username already exists!
ca: Aquest nom d'usuari ja existeix!

en: Sorry, that username is not allowed.
ca: Aquest nom d'usuari no està permès.

en: Sorry, the category could not be created.
ca: No s'ha pogut crear la categoria.

en: Sorry, the comment could not be updated.
ca: No s'ha pogut actualitzar el comentari.

en: Sorry, the link you clicked is stale. Please select another option.
ca: L'enllaç on heu fet clic és obsolet. Seleccioneu altra opció.

en: Sorry, the order could not be found. Please contact us if you are having difficulty finding your order details.
ca: No s'ha pogut trobar la comanda. Poseu-vos en contacte amb nosaltres si teniu dificultats per trobar els detalls de la comanda.

en: Sorry, the post could not be created.
ca: No s'ha pogut crear l'entrada.

en: Sorry, the post could not be deleted.
ca: No s'ha pogut esborrar l'entrada.

en: Sorry, the post could not be updated.
ca: No s'ha pogut actualitzar l'entrada.

en: Sorry, the sample products data file was not found.
ca: No s'ha trobat el fitxer de dades de productes de mostra.

en: Sorry, the term could not be created.
ca: No s'ha pogut crear el terme.

en: Sorry, the user could not be updated.
ca: No es pot actualitzar l'usuari.

en: Sorry, the video at the supplied URL cannot be loaded. Please check that the URL is for a supported video file (%s) or stream (e.g. YouTube and Vimeo).
ca: No es pot carregar el vídeo de l'URL proporcionat. Comproveu que es tracta d'un fitxer de vídeo compatible (%s) o un streaming (per exemple, YouTube i Vimeo).

en: Sorry, there are no posts for that topic.
ca: No hi ha entrades en aquest tema.

en: Sorry, there has been an error
ca: Ho sento, s'ha produït un error

en: Sorry, there has been an error.
ca: Ho sento, ha ocorregut un error.

en: Sorry, there is no export with that ID.
ca: No hi ha cap exportació amb aquest identificador.

en: Sorry, there is no note with that ID.
ca: No hi ha cap nota amb aquest identificador.

en: Sorry, there is no resource with that ID.
ca: No hi ha cap recurs amb aquest identificador.

en: Sorry, this coupon is not applicable to selected products.
ca: Aquest cupó no es pot aplicar als productes seleccionats.

en: Sorry, this coupon is not applicable to the categories: %s.
ca: El cupó no es pot aplicar a les següents categories: %s.

en: Sorry, this coupon is not applicable to the products: %s.
ca: Aquest cupó no es pot aplicar als següents productes: %s.

en: Sorry, this coupon is not applicable to your cart contents.
ca: Aquest cupó no es pot aplicar al contingut de la cistella.

en: Sorry, this coupon is not valid for sale items.
ca: Aquest cupó no és vàlid per a articles rebaixats.

en: Sorry, this download has expired
ca: Aquesta descàrrega ha caducat.

en: Sorry, this method is not supported.
ca: Aquest mètode no està suportat.

en: Sorry, this order is invalid and cannot be paid for.
ca: Aquesta comanda no és vàlida i no es pot pagar.

en: Sorry, this order requires a shipping option.
ca: Aquesta comanda requereix una opció d'enviament.

en: Sorry, this product cannot be purchased.
ca: Aquest producte no es pot comprar.

en: Sorry, this product is unavailable. Please choose a different combination.
ca: Aquest producte no està disponible. Trieu una altra combinació.

en: Sorry, trackbacks are closed for this item.
ca: Els retroenllaços estan tancats per aquest element.

en: Sorry, uploads are disabled while we are working on the files servers. Have a cup of tea and then try again.
ca: Ho sentim, la pujada de fitxers està inhabilitada mentre treballem en els servidors de fitxers. Aneu a fer un cafè i després torneu a intentar-ho.

en: Sorry, usernames may not contain the character &#8220;_&#8221;!
ca: Els noms d'usuari no poden contenir el caràcter &#8220;_&#8221;!

en: Sorry, usernames must have letters too!
ca: Els noms d'usuaris han de tenir lletres també!

en: Sorry, we couldn't connect your store to Jetpack
ca: No hem pogut connectar la botiga amb Jetpack

en: Sorry, we couldn't find receipt #%s.
ca: No hem pogut trobar el rebut #%s.

en: Sorry, we do not allow orders from the provided country (%s)
ca: No permetem comandes del país proporcionat (%s)

en: Sorry, we do not have enough "%1$s" in stock to fulfill your order (%2$s available). We apologize for any inconvenience caused.
ca: No disposem de suficient estoc de "%1$s" per completar la comanda (hi ha %2$s disponibles). Demanem disculpes per les molèsties que això ocasioni.

en: Sorry, we do not ship orders to the provided country (%s)
ca: No enviem comandes al país proporcionat (%s)

en: Sorry, you are not allowed to access details about this site.
ca: No teniu permisos per accedir als detalls sobre aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to access details of this post.
ca: No teniu permisos per accedir als detalls d'aquesta entrada.

en: Sorry, you are not allowed to access font collections.
ca: No teniu permisos per accedir a les col·leccions de tipus de lletra.

en: Sorry, you are not allowed to access font faces.
ca: No teniu permisos per accedir als tipus de lletra.

en: Sorry, you are not allowed to access font families.
ca: No teniu permisos per accedir a les famílies de tipus de lletra.

en: Sorry, you are not allowed to access site health information.
ca: No teniu permisos per accedir a la informació de la salut del lloc.

en: Sorry, you are not allowed to access the global styles on this site.
ca: No teniu permisos per accedir als estils globals en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to access the templates on this site.
ca: No teniu permisos per accedir a les plantilles en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to access this font face.
ca: No teniu permisos per accedir a aquest tipus de lletra.

en: Sorry, you are not allowed to access this font family.
ca: No teniu permisos per accedir a aquesta família de tipus de lletra.

en: Sorry, you are not allowed to access this page.
ca: No teniu permisos per accedir a aquesta pàgina.

en: Sorry, you are not allowed to access user data on this site.
ca: No teniu permisos per accedir a les dades de l'usuari en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to activate plugins on this site.
ca: No teniu permisos per activar extensions en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to activate plugins.
ca: No teniu permisos per activar extensions.

en: Sorry, you are not allowed to activate this plugin.
ca: No teniu permisos per activar aquesta extensió.

en: Sorry, you are not allowed to add a category.
ca: No teniu permisos per afegir una categoria.

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
ca: No teniu permès afegir un terme a una de les taxonomies donades.

en: Sorry, you are not allowed to add links to this site.
ca: No teniu permisos per afegir enllaços a aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to add users to this network.
ca: No teniu permisos per afegir usuaris a aquesta xarxa.

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
ca: No teniu permès assignar un terme a una de les taxonomies donades.

en: Sorry, you are not allowed to assign terms in this taxonomy.
ca: No teniu permisos per assignar termes en aquesta taxonomia.

en: Sorry, you are not allowed to assign the provided terms.
ca: No teniu permisos per a assignar els termes proporcionats.

en: Sorry, you are not allowed to assign this term.
ca: No teniu permès assignar aquest terme.

en: Sorry, you are not allowed to attach files to this post.
ca: No teniu permisos per adjuntar fitxers a aquesta entrada.

en: Sorry, you are not allowed to batch manipulate this resource.
ca: No teniu permisos per manipular en lot aquest recurs.

en: Sorry, you are not allowed to browse the block directory.
ca: No teniu permisos per a navegar pel directori de blocs.

en: Sorry, you are not allowed to browse the local block pattern directory.
ca: No teniu permisos per navegar pel directori local de patrons de blocs.

en: Sorry, you are not allowed to change the comment type.
ca: No teniu permisos per a canviar el tipus de comentari.

en: Sorry, you are not allowed to change the page author as this user.
ca: No teniu permisos per canviar l'autor de la pàgina com a aquest usuari.

en: Sorry, you are not allowed to change the post author as this user.
ca: No teniu permisos per canviar l'autor de l'entrada com a aquest usuari.

en: Sorry, you are not allowed to comment on this post.
ca: No teniu permisos per crear comentaris en aquesta entrada.

en: Sorry, you are not allowed to create Navigation Menus as this user.
ca: No teniu permisos per crear menús de navegació amb aquest usuari.

en: Sorry, you are not allowed to create a comment on this post.
ca: No teniu permisos per a crear comentaris en aquesta entrada.

en: Sorry, you are not allowed to create application passwords for this user.
ca: No teniu permisos per crear les contrasenyes d'aplicació d'aquest usuari.

en: Sorry, you are not allowed to create new pages.
ca: No teniu permisos per crear noves pàgines.

en: Sorry, you are not allowed to create new users.
ca: No teniu permisos per crear usuaris nous.

en: Sorry, you are not allowed to create pages as this user.
ca: No teniu permisos per crear pàgines com a aquest usuari.

en: Sorry, you are not allowed to create pages on this site.
ca: No teniu permisos per crear pàgines en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to create password protected posts in this post type.
ca: No teniu permisos per a crear entrades protegides amb contrasenya en aquest tipus d'entrades.

en: Sorry, you are not allowed to create posts as this user.
ca: No teniu permisos per crear entrades com a aquest usuari.

en: Sorry, you are not allowed to create posts or drafts on this site.
ca: No teniu permisos per crear entrades o esborranys en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to create private posts in this post type.
ca: No teniu permisos per a crear entrades privades en aquest tipus d'entrades.

en: Sorry, you are not allowed to create resources.
ca: No teniu permisos per crear recursos.

en: Sorry, you are not allowed to create terms in this taxonomy.
ca: No teniu permisos per crear termes en aquesta taxonomia.

en: Sorry, you are not allowed to create this comment without a post.
ca: No teniu permisos per a crear aquest comentari sense una entrada.

en: Sorry, you are not allowed to create users.
ca: No teniu permisos per crear usuaris.

en: Sorry, you are not allowed to customize headers.
ca: No teniu permisos per personalitzar capçaleres.

en: Sorry, you are not allowed to customize this site.
ca: No teniu permisos per personalitzar aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to deactivate this plugin.
ca: No teniu permisos per desactivar aquesta extensió.

en: Sorry, you are not allowed to delete %s.
ca: No teniu permisos per suprimir %s.

en: Sorry, you are not allowed to delete application passwords for this user.
ca: No teniu permisos per suprimir contrasenyes d'aplicació d'aquest usuari.

en: Sorry, you are not allowed to delete plugins for this site.
ca: No teniu permisos per suprimir extensions d'aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to delete revisions of this post.
ca: No teniu permisos per a suprimir les revisions d'aquesta entrada.

en: Sorry, you are not allowed to delete that user.
ca: No teniu permisos per a suprimir aquest usuari.

en: Sorry, you are not allowed to delete these items.
ca: No teniu permisos per suprimir aquests elements.

en: Sorry, you are not allowed to delete this application password.
ca: No teniu permisos per suprimir aquesta contrasenya d'aplicació.

en: Sorry, you are not allowed to delete this category.
ca: No teniu permisos per suprimir una categoria.

en: Sorry, you are not allowed to delete this comment.
ca: No teniu permisos per a suprimir aquest comentari.

en: Sorry, you are not allowed to delete this item.
ca: No teniu permisos per suprimir aquest element.

en: Sorry, you are not allowed to delete this page.
ca: No teniu permisos per suprimir aquesta pàgina.

en: Sorry, you are not allowed to delete this post.
ca: No teniu permisos per suprimir aquesta entrada.

en: Sorry, you are not allowed to delete this resource.
ca: No teniu permisos per suprimir aquest recurs.

en: Sorry, you are not allowed to delete this revision.
ca: No teniu permisos per suprimir aquesta revisió.

en: Sorry, you are not allowed to delete this site.
ca: No teniu permisos per suprimir aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to delete this term.
ca: No teniu permès suprimir aquest terme.

en: Sorry, you are not allowed to delete this user.
ca: No teniu permisos per suprimir aquest usuari.

en: Sorry, you are not allowed to delete users.
ca: No teniu permisos per a suprimir usuaris.

en: Sorry, you are not allowed to disable themes automatic updates.
ca: No teniu permisos per desactivar les actualitzacions automàtiques dels temes.

en: Sorry, you are not allowed to do that.
ca: No teniu permisos per fer això.

en: Sorry, you are not allowed to edit '%s' for comments.
ca: No teniu permisos per editar '%s' dels comentaris.

en: Sorry, you are not allowed to edit Navigation Menus as this user.
ca: No teniu permisos per editar els menús de navegació amb aquest usuari.

en: Sorry, you are not allowed to edit comments on this post.
ca: No teniu permisos per editar comentaris d'aquesta entrada.

en: Sorry, you are not allowed to edit comments.
ca: No teniu permisos per editar comentaris.

en: Sorry, you are not allowed to edit pages as this user.
ca: No teniu permisos per editar pàgines amb aquest usuari.

en: Sorry, you are not allowed to edit pages.
ca: No teniu permisos per editar pàgines.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts as this user.
ca: No teniu permisos per editar entrades amb aquest usuari.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type.
ca: No teniu permisos per editar entrades en aquest tipus d'entrada.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
ca: No teniu permisos per editar entrades.

en: Sorry, you are not allowed to edit roles of this user.
ca: No teniu permisos per editar rols d'aquest usuari.

en: Sorry, you are not allowed to edit terms in this taxonomy.
ca: No teniu permisos per editar termes en aquesta taxonomia.

en: Sorry, you are not allowed to edit the %s custom field.
ca: No teniu permisos per a editar el camp personalitzat %s.

en: Sorry, you are not allowed to edit the links for this site.
ca: No teniu permisos per editar els enllaços d'aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to edit theme options on this site.
ca: No teniu permisos per editar les opcions del tema en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to edit this application password.
ca: No teniu permisos per editar aquesta contrasenya d'aplicació.

en: Sorry, you are not allowed to edit this changeset.
ca: No teniu permisos per editar aquest conjunt de canvis.

en: Sorry, you are not allowed to edit this comment.
ca: No teniu permisos per editar aquest comentari.

en: Sorry, you are not allowed to edit this global style.
ca: No teniu permisos per editar aquest estil global.

en: Sorry, you are not allowed to edit this item.
ca: No teniu permisos per editar aquest element.

en: Sorry, you are not allowed to edit this page.
ca: No teniu permisos per editar aquesta pàgina.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
ca: No teniu permisos per editar aquesta entrada.

en: Sorry, you are not allowed to edit this resource.
ca: No teniu permisos per editar aquest recurs.

en: Sorry, you are not allowed to edit this term.
ca: No teniu permès editar aquest terme.

en: Sorry, you are not allowed to edit this user.
ca: No teniu permisos per editar aquest usuari.

en: Sorry, you are not allowed to edit users.
ca: No teniu permisos per editar els usuaris.

en: Sorry, you are not allowed to edit your profile.
ca: No teniu permisos per editar el perfil.

en: Sorry, you are not allowed to enable themes automatic updates.
ca: No teniu permisos per activar l'actualització automàtica dels temes.

en: Sorry, you are not allowed to erase personal data on this site.
ca: No teniu permisos per esborrar les dades personals en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to export personal data on this site.
ca: No teniu permisos per exportar dades personals en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to export templates and template parts.
ca: No teniu permisos per exportar plantilles ni seccions de plantilles.

en: Sorry, you are not allowed to export the content of this site.
ca: No teniu permisos per exportar el contingut d'aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to filter users by capability.
ca: No teniu permisos per filtrar els usuaris per capacitat.

en: Sorry, you are not allowed to filter users by role.
ca: No teniu permisos per a filtrar els usuaris per rol.

en: Sorry, you are not allowed to give users that role.
ca: No teniu permisos per a donar aquest rol als usuaris..

en: Sorry, you are not allowed to hide task lists.
ca: No teniu permisos per amagar les llistes de tasques.

en: Sorry, you are not allowed to import content into this site.
ca: No teniu permisos per a importar contingut en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to install plugins on this site.
ca: No teniu permisos per instal·lar extensions en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to install themes on this site.
ca: No teniu permisos per instal·lar temes en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to list application passwords for this user.
ca: No teniu permisos per llistar contrasenyes d'aplicació d'aquest usuari.

en: Sorry, you are not allowed to list users.
ca: No teniu permisos per llistar usuaris.

en: Sorry, you are not allowed to make posts sticky.
ca: No teniu permisos per a enganxar entrades.

en: Sorry, you are not allowed to make proxied oEmbed requests.
ca: No esteu autoritzats a fer peticions oEmbed a través de servidors intemediaris.

en: Sorry, you are not allowed to manage application passwords for this user.
ca: No teniu permisos per gestionar les contrasenyes d'aplicació d'aquest usuari.

en: Sorry, you are not allowed to manage block types.
ca: No teniu permisos per gestionar tipus de blocs.

en: Sorry, you are not allowed to manage network plugins.
ca: No teniu permisos per gestionar les extensions de la xarxa.

en: Sorry, you are not allowed to manage options for this site.
ca: No teniu permisos per gestionar les opcions d'aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to manage plugins for this site.
ca: No teniu permisos per gestionar extensions en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to manage post statuses.
ca: No teniu permisos per a gestionar l'estat de les entrades.

en: Sorry, you are not allowed to manage privacy options on this site.
ca: No teniu permisos per gestionar les opcions de privadesa en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to manage terms in this taxonomy.
ca: No teniu permisos per gestionar termes en aquesta taxonomia.

en: Sorry, you are not allowed to manage this plugin.
ca: No teniu permisos per gestionar aquesta extensió.

en: Sorry, you are not allowed to manage widgets on this site.
ca: No teniu permisos per gestionar ginys en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to moderate or edit this comment.
ca: No teniu permisos per moderar o editar aquest comentari.

en: Sorry, you are not allowed to modify plugins.
ca: No teniu permisos per modificar extensions.

en: Sorry, you are not allowed to modify themes.
ca: No teniu permisos per modificar temes.

en: Sorry, you are not allowed to modify unregistered settings for this site.
ca: No teniu permisos per modificar paràmetres no registrats d'aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to move this item to the Trash.
ca: No teniu permisos per moure aquest element a la paperera.

en: Sorry, you are not allowed to order users by this parameter.
ca: No teniu permisos per a ordenar els usuaris per aquest paràmetre.

en: Sorry, you are not allowed to perform this action.
ca: No teniu permisos per realitzar aquesta acció.

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
ca: No teniu autorització per publicar en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to preview drafts.
ca: No teniu permisos per previsualitzar els esborranys.

en: Sorry, you are not allowed to process remote URLs.
ca: No teniu permisos per processar URLs remots.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
ca: No teniu autorització per publicar en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts in this post type.
ca: No teniu permès publicar entrades en aquest tipus d'entrades.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
ca: No teniu permisos per publicar entrades en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to publish this page.
ca: No teniu permisos per publicar aquesta pàgina.

en: Sorry, you are not allowed to publish this post.
ca: No teniu permisos per a publicar aquesta entrada.

en: Sorry, you are not allowed to query users by this parameter.
ca: No teniu permisos per a consultar usuaris per aquest paràmetre.

en: Sorry, you are not allowed to read blocks as this user.
ca: No teniu permisos per llegir blocs amb aquest usuari.

en: Sorry, you are not allowed to read blocks of this post.
ca: No teniu permisos per llegir blocs d'aquesta entrada.

en: Sorry, you are not allowed to read comments without a post.
ca: No teniu permisos per a llegir comentaris sense entrada.

en: Sorry, you are not allowed to read the block editor settings.
ca: No teniu permisos per a llegir la configuració del directori de blocs.

en: Sorry, you are not allowed to read the post for this comment.
ca: No teniu permisos per a llegir l'entrada d'aquest comentari.

en: Sorry, you are not allowed to read this application password.
ca: No teniu permisos per llegir aquesta contrasenya d'aplicació.

en: Sorry, you are not allowed to read this comment.
ca: No teniu permisos per a llegir aquest comentari.

en: Sorry, you are not allowed to remove users.
ca: No teniu permisos per a eliminar usuaris.

en: Sorry, you are not allowed to restore this item from the Trash.
ca: No teniu permisos per restaurar aquest element des de la paperera.

en: Sorry, you are not allowed to resume this theme.
ca: No teniu permisos per reprendre aquest tema.

en: Sorry, you are not allowed to retrieve onboarding tasks.
ca: No teniu permisos per recuperar tasques de posada en marxa.

en: Sorry, you are not allowed to retrieve product form data.
ca: No teniu permisos per recuperar les dades del formulari de producte.

en: Sorry, you are not allowed to snooze onboarding tasks.
ca: No teniu permisos per posposar tasques de posada en marxa.

en: Sorry, you are not allowed to take over.
ca: Ho sentim, no teniu permisos per prendre possessió.

en: Sorry, you are not allowed to update options.
ca: No teniu permisos per actualitzar les opcions.

en: Sorry, you are not allowed to update plugins for this site.
ca: No teniu permisos per actualitzar extensions en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to update posts as this user.
ca: No teniu permisos per actualitzar entrades com aquest usuari.

en: Sorry, you are not allowed to update the Font Library on this site.
ca: No està permès actualitzar la biblioteca de tipus de lletra en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to update this site to HTTPS.
ca: No teniu permisos per actualitzar aquest lloc web a HTTPS.

en: Sorry, you are not allowed to upload files.
ca: No teniu permisos per penjar fitxers.

en: Sorry, you are not allowed to upload media on this site.
ca: No teniu permisos per penjar mèdia d'aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to upload media to this post.
ca: No teniu permisos per penjar mèdia d'aquesta entrada.

en: Sorry, you are not allowed to upload this file type.
ca: No teniu permisos per penjar aquest tipus de fitxer.

en: Sorry, you are not allowed to view autosaves of this post.
ca: No teniu permisos per veure els desats automàtics d'aquesta entrada.

en: Sorry, you are not allowed to view menu items.
ca: No teniu permisos per veure els elements del menú.

en: Sorry, you are not allowed to view menu locations.
ca: No teniu permisos per veure les ubicacions del menú.

en: Sorry, you are not allowed to view menus.
ca: No teniu permisos per veure els menús.

en: Sorry, you are not allowed to view revisions for this global style.
ca: No teniu permisos per veure les revisions d'aquest estil global.

en: Sorry, you are not allowed to view revisions of this post.
ca: No teniu permisos per a visualitzar revisions d'aquesta entrada.

en: Sorry, you are not allowed to view terms for this post.
ca: No teniu permisos per veure els termes d'aquesta entrada.

en: Sorry, you are not allowed to view the active theme.
ca: No teniu permisos per veure el tema actiu.

en: Sorry, you are not allowed to view the registered block pattern categories.
ca: No teniu permisos per veure les categories de patrons de blocs registrats.

en: Sorry, you are not allowed to view the registered block patterns.
ca: No teniu permisos per veure els patrons de blocs registrats.

en: Sorry, you are not allowed to view themes.
ca: No teniu permisos per veure temes.

en: Sorry, you are not allowed to view this global style.
ca: No teniu permisos per veure aquest estil global.

en: Sorry, you are not allowed to view this item.
ca: No teniu permisos per visualitzar aquest element.

en: Sorry, you cannot create dummy products.
ca: No podeu crear productes de mostra.

en: Sorry, you cannot create new resource.
ca: No podeu crear un recurs nou.

en: Sorry, you cannot delete this resource.
ca: No podeu suprimir aquest recurs.

en: Sorry, you cannot edit this resource.
ca: No podeu editar aquest recurs.

en: Sorry, you cannot list resources.
ca: No podeu llistar els recursos.

en: Sorry, you cannot manage plugins.
ca: No podeu gestionar les extensions.

en: Sorry, you cannot manage themes.
ca: No podeu gestionar els temes.

en: Sorry, you cannot manage these options.
ca: No podeu gestionar aquestes opcions.

en: Sorry, you cannot preview new themes when you have changes scheduled or saved as a draft. Please publish your changes, or wait until they publish to preview new themes.
ca: Només podeu previsualitzar els temes on heu programat canvis o heu desat com a esborrany. Publiqueu els temes o espereu fins a la seva publicació per mostrar els canvis.

en: Sorry, you cannot stick a private post.
ca: No podeu fixar una entrada privada.

en: Sorry, you cannot update resource.
ca: No podeu actualitzar el recurs.

en: Sorry, you cannot view marketing channels.
ca: No podeu veure els canals de màrqueting.

en: Sorry, you cannot view these options, please remember to update the option permissions in Options API to allow viewing these options in non-production environments.
ca: No podeu veure aquestes opcions, recordeu actualitzar els permisos de les opcions a l'API d'opcions per permetre visualitzar aquestes opcions en entorns que no siguin de producció.

en: Sorry, you cannot view these options.
ca: No podeu veure aquestes opcions.

en: Sorry, you cannot view this resource.
ca: No podeu veure aquest recurs.

en: Sorry, you have reached your download limit for this file
ca: Heu arribat al límit de descàrrega per a aquest fitxer.

en: Sorry, you have used your space allocation of %s. Please delete some files to upload more files.
ca: Heu consumit l'espai que teníeu assignat de %s. Esborreu alguns fitxers per a penjar-ne més.

en: Sorry, you may not use that site name.
ca: Ho sentim, no podeu fer servir aquest nom de lloc web.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
ca: Heu de tenir permís per editar entrades en aquest lloc web per veure les categories.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
ca: Heu de tenir permís per editar entrades en aquest lloc web per a veure les etiquetes.

en: Sorry, you must be logged in to comment.
ca: Heu d'iniciar sessió per comentar.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
ca: Disculpeu, heu d'entrar per contestar un comentari.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a review.
ca: Heu d'entrar per respondre a una ressenya.

en: Sorry, you post telemetry data.
ca: Publiqueu dades de telemetria.

en: Sorry, your session has expired.
ca: La sessió ha caducat.

en: Sorry, your session has expired. <a href="%s" class="wc-backward">Return to shop</a>
ca: La sessió ha caducat. <a href="%s" class="wc-backward">Torneu a la botiga</a>

en: Sort Order:
ca: Tipus d'ordenació:

en: Sort ascending or descending.
ca: Ordena de manera ascendent o descendent.

en: Sort ascending.
ca: Ordre ascendent.

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Sort by average rating
ca: Ordena per mitjana de valoració

en: Sort by latest
ca: Ordena per més recent

en: Sort by most recent
ca: Ordena per més recents

en: Sort by popularity
ca: Ordena per popularitat

en: Sort by price (asc)
ca: Ordena per preu (asc)

en: Sort by price (desc)
ca: Ordena per preu (desc)

en: Sort by price: high to low
ca: Ordena per preu: de major a menor

en: Sort by price: low to high
ca: Ordena per preu: de menor a major

en: Sort by tax class.
ca: Ordena per classe d'impost.

en: Sort by term property.
ca: Ordena per propietat de terme.

en: Sort by:
ca: Ordenat per:

en: Sort code
ca: Codi de classificació

en: Sort collection by comment attribute.
ca: Ordena la col·lecció per un atribut del comentari.

en: Sort collection by object attribute.
ca: Ordena la col·lecció per un atribut de l'objecte.

en: Sort collection by post attribute.
ca: Ordena la col·lecció per un atribut de l'entrada.

en: Sort collection by resource attribute.
ca: Ordena la col·lecció per un atribut del recurs.

en: Sort collection by term attribute.
ca: Ordena la col·lecció per un atribut del terme.

en: Sort collection by user attribute.
ca: Ordena la col·lecció per un atribut de l'usuari.

en: Sort descending.
ca: Ordre descendent.

en: Sorting
ca: Ordenació

[ctx: Sorting order]
en: Order
ca: Comanda

en: Source
ca: Codi font

en: Source code
ca: Codi font

en: Source logger must be configured before running a migration
ca: S’ha de configurar el registre d'origen abans d’executar una migració

en: Source of a customized template
ca: Origen d'una plantilla personalitzada

en: Source of note.
ca: Origen de la nota.

en: Source of template
ca: Origen de la plantilla.

en: Source of the note.
ca: Origen de la nota.

en: Source store must be configured before running a migration
ca: S'ha de configurar la botiga d'origen abans d'executar una migració

en: Source type
ca: Tipus d'origen

en: Source:
ca: Origen:

en: Source: %s
ca: Origen: %s

en: South
ca: Sud

en: South Aegean
ca: Egeu Meridional

en: South Africa
ca: Sud Àfrica

en: South African rand
ca: Rands sud-africans

en: South America
ca: Amèrica del Sud

en: South Australia
ca: Sud d'Austràlia

en: South Carolina
ca: Carolina del sud

en: South Cotabato
ca: Cotabato Sud

en: South Dakota
ca: Dakota del sud

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
ca: Illes Geòrgia del Sud i Sandwich del Sud

en: South Khorasan (خراسان جنوبی)
ca: Khorasan Sud (خراسان جنوبی)

en: South Korea
ca: Corea del Sud

en: South Korean won
ca: Won sud-coreà

en: South Pole
ca: Pol Sud

en: South Sinai
ca: Sinaí del Sud

en: South Sudan
ca: Sudan del Sud

en: South Sudanese pound
ca: Lliura del Sudan del Sud

en: Southern
ca: Meridional

en: Southern Leyte
ca: Leyte del Sud

en: Space
ca: Espai

en: Space Upgrade
ca: Actualitza l'espai

en: Spain
ca: Espanya

en: Spam
ca: Correu brossa

en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Brossa <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Brosses <span class="count">(%s)</span>

en: Spam Blocked
ca: S'han blocat els comentaris brossa

en: Spam blocked | Spam blocked
ca[0]: S'ha blocat la brossa

en: Spam filtering
ca: Filtratge de brossa

en: Spam in the %1$s older than %2$d day is deleted automatically. | Spam in the %1$s older than %2$d days is deleted automatically.
ca[0]: La brossa de %1$s anterior a %2$d dia se suprimeix automàticament.
ca[1]: La brossa de %1$s anterior a %2$d dies se suprimeix automàticament.

en: Spam it: %s
ca: Marca com a brossa: %s

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Special
ca: Especial

en: Special character
ca: Caràcter especial

en: Specific Countries
ca: Països específics

en: Specific countries
ca: Països específics

en: Specified file failed upload test.
ca: El fitxer indicat no compleix els requisits de càrrega.

en: Specify an OPML URL:
ca: Especifica una URL d'OPML:

en: Speed
ca: Velocitat

en: Speed up image load times
ca: Accelerar els temps de càrrega d'imatges

en: Speed up static file load times
ca: Accelera els temps de càrrega de fitxers estàtics

en: Speed up your store and improve your SEO with performance-boosting tools from Jetpack. Learn more
ca: Accelereu la vostra botiga i milloreu el vostre SEO amb les eines de millora del rendiment del Jetpack. Més informació

en: Split table cell
ca: Divideix la cel·la de la taula

en: Sports
ca: Esports

en: Spreadsheet <span class="count">(%s)</span> | Spreadsheets <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Full de càlcul <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Fulls de càlcul <span class="count">(%s)</span>

en: Spreadsheets
ca: Fulls de càlcul

en: Square
ca: Quadrat

en: Square Tiles
ca: Mosaics quadrats

en: Sri Lankan rupee
ca: Rupia de Sri Lanka

en: St Barthelemy
ca: Amèrica/St_Barthelemy

en: St Helena
ca: St. Helena

en: St Johns
ca: St. Johns

en: Standard
ca: Estàndard

en: Standard Editor
ca: Editor estàndard

en: Standard product
ca: Producte estàndard

en: Standard rate
ca: Tarifa estàndard

en: Standard rates
ca: Tarifes estàndard

en: Standard time begins on: %s.
ca: El temps estàndard comença el: %s

en: Standard time begins on: <code>%s</code>.
ca: L'horari d'hivern comença el: <code>%s</code>.

en: Star ratings should be required, not optional
ca: Les valoracions amb estrelles han de ser obligatòries, no opcionals

en: Start
ca: Inici

en: Start Customizing
ca: Comença la personalització

en: Start Date
ca: Data d'inici

en: Start Import
ca: Inicia la importació

en: Start Video After
ca: Comença el vídeo després de

en: Start a Blog
ca: Comenceu un blog

en: Start a New Post
ca: Comença una entrada nova

[ctx: Start a blog with this theme]
en: Start a Blog
ca: Comenceu un blog

en: Start accepting payments on your store!
ca: Comenceu a acceptar pagaments a la vostra botiga!

en: Start again
ca: Comença altra vegada

en: Start building
ca: Inicia la construcció

en: Start by adding the first product to your store. You can add your products manually, via CSV, or import them from another service.
ca: Comenceu afegint el primer producte a la vostra botiga. Podeu afegir els vostres productes manualment mitjançant CSV o bé importar-los des d’un altre servei.

en: Start customizing
ca: Comenceu a personalitzar

en: Start date
ca: Data d'inici

en: Start date of sale price, as GMT.
ca: Data d'inici del preu rebaixat, en GMT.

en: Start date of sale price, in the site's timezone.
ca: Data d'inici del preu rebaixat, en la zona horària del lloc.

en: Start date of sale price.
ca: Data d'inici del preu rebaixat.

en: Start date:
ca: Data d'inici:

en: Start earning
ca: Comença a guanyar

en: Start import
ca: Inicia la importació

en: Start selling
ca: Comenceu a vendre

en: Start sharing
ca: Comença a compartir

en: Start sharing on "%s" now
ca: Comença a compartir a "%s" ara

en: Start using new features that are being progressively rolled out to improve the store management experience.
ca: Comenceu a utilitzar les noves característiques que s'estan desplegant progressivament per millorar l'experiència de gestió de la botiga.

en: Start with a free plan
ca: Comenceu amb un pla gratuït

en: Start writing or type / to choose a block
ca: Comenceu a escriure o teclegeu / per triar un bloc

en: Start your online clothing store
ca: Obriu la vostra botiga virtual de roba

en: Started processing action %s
ca: S'ha iniciat el processament de l'acció %s

en: Starting Coordinates:
ca: Coordenades d'inici:

en: Starting a fashion website is exciting but it may seem overwhelming as well. In this article, we'll walk you through the setup process, teach you to create successful product listings, and show you how to market to your ideal audience.
ca: Obrir un lloc web de moda és emocionant, però també pot ser aclaparador. En aquest article us guiarem a través del procés de configuració, us ensenyarem a crear llistes de productes exitoses i us mostrarem com vendre al vostre públic ideal.

en: Starting cleanup for %d order... | Starting cleanup for %d orders...
ca[0]: S'està iniciant la neteja per a %d comanda...
ca[1]: S'està iniciant la neteja per a %d comandes...

en: State
ca: Estat

en: State / County
ca: Estat / Província

en: State / County or state code
ca: Estat / País o codi d'estat

en: State / County:
ca: Estat / Província:

en: State / Zone
ca: Estat / Zona

en: State code
ca: Codi d'estat

en: State code.
ca: Codi d'estat.

en: State of the comment.
ca: Estat del comentari.

en: State.
ca: Estat.

en: State/County
ca: Estat / Província

en: State/County (optional)
ca: Estat/Comptat (opcional)

en: State/County code, or name of the state, county, province, or district.
ca: Codi d'estat/comtat o nom de l'estat, comtat, província o districte.

en: States
ca: Estats

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Stats
ca: Estadístiques

en: Stats about coupons.
ca: Estadístiques dels cupons.

en: Stats about orders.
ca: Estadístiques de les comandes.

en: Stats about product categories.
ca: Estadístiques de les categories de producte.

en: Stats about product downloads.
ca: Estadístiques de les descàrregues de productes.

en: Stats about products.
ca: Estadístiques dels productes.

en: Stats about revenue.
ca: Estadístiques dels ingressos.

en: Stats about taxes.
ca: Estadístiques dels impostos.

en: Stats about variations.
ca: Estadístiques sobre variacions.

en: Stats response could not be decoded.
ca: La resposta de les estadístiques no s'ha pogut descodificar.

[ctx: Stats: Button label to expand a panel]
en: View all
ca: Mostra-ho tot

[ctx: Stats: List item action to view content]
en: View
ca: Visualitza

[ctx: Stats: No change in stats value from prior period]
en: No change
ca: Sense canvis

[ctx: Stats: module row header for authors.]
en: Author
ca: Autor

[ctx: Stats: module row header for links in posts.]
en: Link
ca: Enllaç

[ctx: Stats: module row header for number of clicks on a given link in a post.]
en: Clicks
ca: Clics

[ctx: Stats: module row header for number of downloads per file.]
en: downloads
ca: Baixades

[ctx: Stats: module row header for number of post views by referrer.]
en: Views
ca: Visualitzacions

[ctx: Stats: module row header for number of post views.]
en: Views
ca: Visualitzacions

[ctx: Stats: module row header for number of views from a country.]
en: Views
ca: Vistes

[ctx: Stats: module row header for number of views per author.]
en: Views
ca: Visualitzacions

[ctx: Stats: module row header for number of views per tag or category.]
en: Views
ca: Visualitzacions

[ctx: Stats: module row header for post referrer.]
en: Referrer
ca: Referent

[ctx: Stats: module row header for publicize service.]
en: Service
ca: Servei

[ctx: Stats: module row header for tags and categories.]
en: Topic
ca: Tema

[ctx: Stats: module row header for videos.]
en: Video
ca: Vídeo

[ctx: Stats: module row header for views by country.]
en: Country
ca: País

[ctx: Stats: module row header for views of a given search in search terms.]
en: Views
ca: Visualitzacions

[ctx: Stats: title of module]
en: Authors
ca: Autors

[ctx: Stats: title of module]
en: Clicks
ca: Clics

[ctx: Stats: title of module]
en: Countries
ca: Països

[ctx: Stats: title of module]
en: Publicize
ca: Publicita-ho

[ctx: Stats: title of module]
en: Referrers
ca: Referents

[ctx: Stats: title of module]
en: Videos
ca: Vídeos

en: Status
ca: Estat

en: Status is forbidden.
ca: L'estat està prohibit.

en: Status of note.
ca: Estat de la nota.

en: Status of sidebar.
ca: Estat de la barra lateral.

en: Status of template.
ca: Estat de la plantilla.

en: Status of the marketing channel's product listings.
ca: Estat de les llistes de productes del canal de màrqueting.

en: Status of the order.
ca: Estat de la comanda.

en: Status of the payment returned by the gateway. One of success, pending, failure, error.
ca: Estat del pagament retornat per la passarel·la de pagament. Entre complet, pendent, fallit, error.

en: Status of the review.
ca: Estat de la ressenya.

en: Status report information
ca: Informació de l'informe d'estat

en: Status:
ca: Estat:

en: Statuses that require extra action on behalf of the store admin.
ca: Estats que requereixen una acció addicional per part de l'administrador de la botiga.

en: Statuses that should not be included when calculating report totals.
ca: Estats que no s’han d’incloure quan es calcula el total dels informes.

en: Stay signed in
ca: Continua registrat

en: Step
ca: Pas

en: Step %1$d of %2$d
ca: Pas %1$d de %2$d

en: Step %d
ca: Pas %d

en: Step 1:
ca: Primer pas

en: Step 2:
ca: Segon pas

en: Stick post to home
ca: Fixa l'entrada a la pàgina principal

en: Stick this post to the front page
ca: Fixa a la pàgina principal

en: Sticky
ca: Fixat

en: Sticky Post
ca: Entrada fixada

en: Still having trouble?
ca: Encara teniu problemes?

en: Stock Keeping Unit
ca: Unitat de manteniment d'estoc

en: Stock Status
ca: Estat de l'estoc

en: Stock display format
ca: Format de visualització d'estoc

en: Stock keeping unit, if applicable.
ca: Unitat de manteniment d'estoc, si s'escau.

en: Stock levels increased:
ca: S'ha augmentat la quantitat d'estoc:

en: Stock levels reduced:
ca: S'ha reduït la quantitat d'estoc:

en: Stock management
ca: Gestió d'estoc

en: Stock management at product level.
ca: Gestió de l'estoc a nivell de producte.

en: Stock management at variation level.
ca: Gestió de l'estoc a nivell de variació.

en: Stock management disabled in store settings
ca: La gestió d'estoc està desactivada a les opcions de la botiga

en: Stock qty
ca: Estoc

en: Stock quantity
ca: Quantitat en estoc

en: Stock quantity.
ca: Quantitat en estoc.

en: Stock quantity. If this is a variable product this value will be used to control stock for all variations, unless you define stock at variation level.
ca: Quantitat d'estoc. Si es tracta d'un producte variable aquest valor s'utilitzarà per controlar l'estoc de totes les variacions, llevat que defineixis un estoc per a cada variació.

en: Stock status
ca: Estat de l'estoc

en: Stock status.
ca: Estat de l'estoc.

en: Stock: %d
ca: Estoc: %d

en: Stockholm
ca: Estocolm

en: Stop following
ca: Deixa de seguir

en: Stopped the insanity for %d second | Stopped the insanity for %d seconds
ca[0]: S'ha aturat la bogeria durant %d segon
ca[1]: S'ha aturat la bogeria durant %d segons

en: Storage Space
ca: Espai d'emmagatzematge

en: Store
ca: Desa

en: Store Address
ca: Adreça de la botiga

en: Store Notice
ca: Avís de la botiga

en: Store connected successfully.
ca: La botiga s'ha connectat correctament.

en: Store details
ca: Detalls de la botiga

en: Store downtime means lost sales. One-click restores get you back online quickly if something goes wrong.
ca: Tenir una botiga inactiva implica una pèrdua de vendes. Les restauracions en un sol clic us ajuden a tornar a estar operatius ràpidament si hi ha algun problema.

en: Store email address.
ca: Adreça electrònica de la botiga.

en: Store management insights
ca: Detalls de gestió de la botiga

en: Store monitoring
ca: Vigilància de la botiga

en: Store notice
ca: Avís de la botiga

en: Store setup
ca: Configuració de la botiga

en: Store stats
ca: Estadístiques de la botiga

en: Store uploads in this folder
ca: Desa els fitxers penjats en aquesta carpeta

en: Store-wide threshold (%d)
ca: Llindar de la botiga (%d)

en: Storefront Theme
ca: Tema Storefront

en: Storefront icon
ca: Icona de Storefront

en: Storefront is an intuitive, flexible and <strong>free</strong> WordPress theme offering deep integration with WooCommerce and many of the most popular customer-facing extensions.
ca: Storefront és un tema de WordPress intuïtiu, flexible i <strong>gratuït</strong> que ofereix una profunda integració amb WooCommerce i moltes de les extensions més populars de cara al client.

en: Street address
ca: Carrer i número

en: Strength indicator
ca: Indicador de robustesa

en: Strict: silently discard the worst and most pervasive spam.
ca: Estricte: descarta silenciosament la pitjor i més general brossa.

en: Strictness
ca: Rigorós

en: Strikethrough
ca: Ratllat

en: String based identifier for the term.
ca: Identificador de tipus cadena del terme.

en: String processors must be an array of valid callbacks.
ca: Els processadors de cadenes han de ser una matriu de crides de retorn vàlides.

en: Stripe email address
ca: Adreça de correu electrònic de Stripe

en: Stripe email address:
ca: Adreça de correu electrònic de Stripe:

en: Style
ca: Estil

en: Style Variations
ca: Variacions d'estil

en: Style:
ca: Estil:

en: Styles
ca: Estils

en: Styles consolidated from core, theme, and user origins.
ca: Estils consolidats a partir dels orígens del nucli, el tema i l'usuari.

en: Stylesheet is missing.
ca: Falta el full d'estil.

en: Stylesheet is not readable.
ca: No es pot llegir el full d'estil.

en: Stylesheet saved.
ca: Full d'estil guardat.

en: Sub-directory Installation
ca: Instal·lació de subdirectoris

en: Sub-domain Installation
ca: Instal·lació de subdominis

en: Subcategories
ca: Sub-categories

en: Subdirectories are not allowed. No slashes, please.
ca: Els subdirectoris no estan permesos.No facis servir contrabarres i barres , si us plau.

en: Subject
ca: Assumpte

en: Subject (paid)
ca: Assumpte (pagat)

en: Submit
ca: Envia

en: Submit Comment
ca: Envia el comentari

en: Submit Reply
ca: Envia resposta

en: Submit Search
ca: Envía la cerca

en: Submit for Review
ca: Envia per a revisió

en: Submitted on
ca: Enviat el

en: Submitted on: %s
ca: Publicat el: %s

en: Submitting Comment%s
ca: S'esta enviant el comentari %s

en: Subscribe
ca: Subscriure's

en: Subscribe Button:
ca: Botó de subscripció:

en: Subscribe to %s
ca: Subscriu-me a %s

en: Subscribe to Blog via Email
ca: Subscriu al bloc per correu electrònic

en: Subscribed
ca: Subscrit

en: Subscriber
ca: Subscriptor

en: Subscribers
ca: Subscriptors

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
ca: Els subscriptors poden llegir comentaris/comentar/rebre notícies, etc. però no poden crear contingut.

en: Subscript
ca: Subíndex

en: Subscription
ca: Subscripció

en: Subscription Details
ca: Detalls de la subscripció

en: Subscription Options
ca: Opcions de subscripció

en: Subscription Type
ca: Tipus de subscripció

en: Subscription expired on
ca: La subscripció acaba el

en: Subscription for %1$s deactivated successfully. You will no longer receive updates for this product. <a href="%2$s">Click here</a> if you wish to deactivate the plugin as well.
ca: S'ha desactivat amb èxit la subscripció de %1$s. No rebreu més actualitzacions per a aquest producte. <a href="%2$s">Feu clic aquí</a> si també voleu desactivar l'extensió.

en: Subscription for %s deactivated successfully. You will no longer receive updates for this product.
ca: Subscripció a %s desactivada correctament. No rebreu més actualitzacions per a aquest producte.

en: Subscription is <strong>expiring</strong> soon.
ca: La subscripció <strong>caduca</strong> aviat.

en: Subscription not found
ca: No s'ha trobat la subscripció

en: Subscription type
ca: Tipus de subscripció

en: Subscription: Not available - %1$d of %2$d already in use
ca: Subscripció: No disponible - %1$d de %2$d ja en ús

en: Subscription: Unlimited
ca: Subscripció: sense límit

en: Subscription: Using %1$d of %2$d sites available
ca: Subscripció: Utilitzant %1$d de %2$d llocs web disponibles

en: Subscriptions
ca: Subscripcions

en: Subscriptions.
ca: Subscripcions

en: Subtitles
ca: Subtítols

en: Subtotal of the order.
ca: Subtotal de la comanda.

en: Suburb
ca: Barri

en: Success!
ca: Correcte!

en: Success! An email was just sent to confirm your subscription. Please find the email now and click 'Confirm Follow' to start subscribing.
ca: S'acaba d'enviar un correu electrònic perquè confirmeu la subscripció. Cerqueu ara el correu electrònic i feu clic a activa per iniciar la subscripció.

en: Success! You're on the list.
ca: Èxit! Esteu a la llista.

en: Successfully canceled action: %s
ca: S'ha canceŀlat l'acció amb èxit: %s

en: Successfully executed action: %s
ca: S'ha executat l'acció amb èxit: %s

en: Successfully processed change for action: %s
ca: S'ha processat el canvi de l'acció amb èxit: %s

en: Successfully re-threaded %s comments.
ca: Regenerats els fils de %s comentaris correctament.

en: Successfully reset %1$s on %2$d sites.
ca: Heu reiniciat amb èxit %1$s a %2$d llocs.

en: Successfully updated your subscription!
ca: S'ha actualitzat la subscripció amb èxit!

en: Sud Sardegna
ca: Sardenya del Sud

en: Sudanese pound
ca: Lliura sudanesa

en: Suggested embed #%d
ca: Incrustació suggerida #%d

en: Suggested height is %s.
ca: L'alçada suggerida és %s.

en: Suggested image #%d
ca: Imatge suggerida #%d

en: Suggested image dimensions: %1$s by %2$s pixels.
ca: Mides d'imatge suggerides: %1$s per %2$s pixels.

en: Suggested media
ca: Mèdia suggerits

en: Suggested text:
ca: Text suggerit:

en: Suggested width is %s.
ca: L'amplada suggerida és %s.

en: Suggestion ID.
ca: Identificador del suggeriment.

en: Suggestion description.
ca: Descripció del suggeriment.

en: Suggestion visibility.
ca: Visibilitat del suggeriment.

en: Suggestions
ca: Suggeriments

en: Suhosin is an advanced protection system for PHP installations. It was designed to protect your servers on the one hand against a number of well known problems in PHP applications and on the other hand against potential unknown vulnerabilities within these applications or the PHP core itself. If enabled on your server, Suhosin may need to be configured to increase its data submission limits.
ca: Suhosin és un sistema de protecció avançat per a instal·lacions de PHP. Va ser dissenyat per protegir els vostres servidors, d'una banda, contra diversos problemes ben coneguts en aplicacions PHP i, per un altre costat, contra potencials vulnerabilitats desconegudes dins d'aquestes aplicacions o el mateix nucli de PHP. Si està activat en el vostre servidor, Suhosin pot necessitar ser configurat per augmentar els seus límits d'enviament de dades.

en: Sum of all taxes.
ca: Suma de tots els impostos.

en: Sum of line item taxes only.
ca: Suma dels impostos de l'article de la línia únicament.

en: Summaries
ca: Sumari

en: Summarize this product in 1-2 short sentences. We’ll show it at the top of the page.
ca: Resumiu aquest producte en 1-2 frases curtes. Les mostrarem a la part superior de la pàgina.

en: Summary
ca: Resum

en: Sumy Oblast
ca: Óblast de Sumi

en: Sun
ca: dg.

en: Sunday
ca: diumenge

[ctx: Sunday initial]
en: S
ca: dg.

en: Sunset
ca: Posta de sol

en: Super-fast, mobile-ready images served by Jetpack
ca: Imatges súper ràpides i preparades per a mòbils, gràcies al Jetpack

en: Superscript
ca: Superíndex

en: Support
ca: Suport

en: Support documentation
ca: Documentació de suport

en: Support forum
ca: Fòrum de suport

[ctx: Support page for this theme]
en: Support
ca: Suport

en: Supported features for this payment gateway.
ca: Característiques compatibles d'aquesta passareŀla de pagament.

en: Supported post types
ca: Tipus de contingut compatibles

en: Supports the following placeholders: <code>[qty]</code> = number of items, <code>[cost]</code> = cost of items, <code>[fee percent="10" min_fee="20"]</code> = Percentage based fee.
ca: Compatible amb les següents etiquetes: <code>[qty]</code> = número d'articles, <code>[cost]</code> = cost dels articles, <code>[fee percent="10" min_fee="20"]</code> = taxa en base a un percentatge.

en: Sure, the full-wide image can be pretty big. But sometimes the image is worth it.
ca: La imatge en mida completa potser molt gran però, de vegades, la imatge val la pena.

en: Surigao del Norte
ca: Surigao del Nord

en: Surigao del Sur
ca: Surigao del Sud

en: Suriname
ca: Surinam

en: Surinamese dollar
ca: Dòlar de Surinam

en: Survey
ca: Enquesta

en: Suspended
ca: Suspès

en: Sustainable Dyes
ca: Tints sostenibles

en: Svalbard and Jan Mayen
ca: Svalbard i Jan Mayen

en: Swahili
ca: Suahili

en: Swazi lilangeni
ca: Lilangeni de Swazilàndia

en: Swaziland
ca: Swazilàndia

en: Sweden
ca: Suècia

en: Swedish
ca: Suec

en: Swedish krona
ca: Corones sueques

en: Sweet Danish
ca: Dolços danesos

en: Sweet Organic Lemons
ca: Llimones ecològiques dolces

en: Swift Current
ca: aSwift Current

en: Swiss franc
ca: Francs suïssos

en: Switch
ca: Commuta

en: Switch Site
ca: Canvia el lloc

en: Switch account
ca: Canvia de compte

en: Switch to using the orders table as the authoritative data store for orders when sync finishes
ca: Passa a utilitzar la taula de comandes com a magatzem de dades autoritzat per a les comandes quan finalitzi la sincronització

en: Switch to using the posts table as the authoritative data store for orders when sync finishes
ca: Passa a utilitzar la taula d'entrades com a magatzem de dades autoritzat per a les comandes quan finalitzi la sincronització

en: Switch up your site&#8217;s look & feel with Styles
ca: Canvia l'aparença del lloc web amb els estils

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: Synagogue
ca: Sinagoga

en: Sync %s pending order | Sync %s pending orders
ca[0]: Sincronitza %s comanda pendent
ca[1]: Sincronitza %s comandes pendents

en: Sync Disabled on %s
ca: S'ha desactivat la sincronització a %s

en: Sync Enabled on %s
ca: S'ha activat la sincronització a %s

en: Sync Settings:
ca: Configuració de sincronització:

en: Sync Status:
ca: Estat de sincronització:

en: Sync completed.
ca: La sincronització s'ha completat.

en: Sync could not be disabled.
ca: No s'ha pogut desactivar la sincronització.

en: Sync disabled.
ca: Sincronització desactivada.

en: Sync enabled.
ca: Sincronització activada.

en: Sync is already disabled.
ca: La sincronització ja està desactivada.

en: Sync is already enabled.
ca: La sincronització ja està activada.

en: Sync your website's data like contacts, products, and orders over Salesforce CRM with Salesforce Integration for WooCommerce.
ca: Sincronitzeu les dades del vostre lloc web com ara contactes, productes i comandes de Salesforce CRM amb Salesforce Integration for WooCommerce.

en: Synchronization of approved product download directories is already in progress.
ca: La sincronització dels directoris de baixades de productes aprovats ja està en marxa.

en: Synchronize approved download directories
ca: Sincronitza els directoris de baixades aprovats

en: Syndicate this content
ca: Sindica aquest contingut

en: Syndication feeds show the most recent
ca: Els canals de sindicació mostren les més recents

en: Syntax Highlighting
ca: Ressaltat de sintaxi

en: Syria
ca: Síria

en: Syrian Arab Republic
ca: República Àrab de Síria

en: Syrian pound
ca: Lliura síria

en: System Cron Test
ca: Prova del cron del sistema

en: System Task Scheduler configured
ca: Programador de tasques del sistema configurat

en: System Task Scheduler not configured
ca: Programador de tasques del sistema no configurat

en: System status
ca: Estat del sistema

en: TEST RESULTS:
ca: RESULTATS DE LA PROVA:

en: THE GOODS
ca: ELS PRODUCTES

[ctx: Tab title]
en: All
ca: Tot

en: Table cell display.
ca: Visualització de cel·les de taula.

en: Table cell properties
ca: Propietats de les cel·les

en: Table cell value.
ca: Valor de la cel·la de la taula.

en: Table column header.
ca: Capçalera de la columna de la taula.

en: Table does not exist
ca: La taula no existeix

en: Table headers.
ca: Capçaleres de la taula.

en: Table of Contents
ca: Taula de continguts

en: Table ordered by Author.
ca: Taula ordenada per autor.

en: Table ordered by Comment Author.
ca: Taula ordenada per l'autor dels comentaris.

en: Table ordered by Comments.
ca: Taula ordenada per comentaris.

en: Table ordered by Date.
ca: Taula ordenada per data.

en: Table ordered by Description.
ca: Taula ordenada per descripció.

en: Table ordered by E-mail.
ca: Taula ordenada per correu electrònic.

en: Table ordered by File Name.
ca: Taula ordenada pel nom del fitxer.

en: Table ordered by Hierarchical Menu Order and Title.
ca: Taula ordenada per ordre de jerarquia del menú i del títol.

en: Table ordered by Last Updated.
ca: Taula ordenada per l'última actualització.

en: Table ordered by Links.
ca: Taula ordenada pels enllaços.

en: Table ordered by Name.
ca: Taula ordenada pel nom.

en: Table ordered by Post Replied To.
ca: Taula ordenada segons a quina entrada s'ha respost.

en: Table ordered by Posts Count.
ca: Taula ordenada pel recompte d'entrades.

en: Table ordered by Rating.
ca: Taula ordenada per valoració.

en: Table ordered by Site Domain Name.
ca: Taula ordenada pel nom del domini del lloc web.

en: Table ordered by Site Path.
ca: Taula ordenada pel camí del lloc web.

en: Table ordered by Site Registered Date.
ca: Taula ordenada per la data de registre del lloc web.

en: Table ordered by Slug.
ca: Taula ordenada per l'àlies.

en: Table ordered by Theme Name.
ca: Taula ordenada pel nom del tema.

en: Table ordered by Title.
ca: Taula ordenada pel títol.

en: Table ordered by URL.
ca: Taula ordenada per l'URL.

en: Table ordered by Uploaded To.
ca: Taula ordenada segons on s'ha pujat.

en: Table ordered by User Registered Date.
ca: Taula ordenada per la data de registre de l'usuari.

en: Table ordered by Username.
ca: Taula ordenada pel nom d'usuari.

en: Table ordered by Visibility.
ca: Taula ordenada per visibilitat.

en: Table ordered hierarchically.
ca: Taula ordenada jeràrquicament.

en: Table properties
ca: Propietats de la taula

en: Table row properties
ca: Propietats de les files

en: Table rows.
ca: Files de la taula.

en: Tablet
ca: Tauleta gràfica

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Tag #%s doesn&#8217;t exist!
ca: L'etiqueta #%s no existeix!

en: Tag Cloud
ca: Núvol d'etiquetes

en: Tag ID
ca: Identificador d'etiqueta

en: Tag ID.
ca: Identificador d'etiqueta.

en: Tag added to all posts in this category.
ca: Etiqueta afegida a totes les entrades d'aquesta categoria.

en: Tag added.
ca: S'ha afegit l'etiqueta.

en: Tag deleted.
ca: S'ha suprimit l'etiqueta.

en: Tag link
ca: Enllaç de l'etiqueta

en: Tag name
ca: Nom de l'etiqueta

en: Tag name.
ca: Nom de l'etiqueta.

en: Tag not added.
ca: No s'ha afegit l'etiqueta.

en: Tag not found
ca: Etiqueta no trobada

en: Tag not updated.
ca: No s'ha actualitzat l'etiqueta.

en: Tag slug
ca: Àlies de l'etiqueta

en: Tag slug.
ca: Àlies de l'etiqueta.

en: Tag updated.
ca: S'ha actualitzat l'etiqueta.

en: Tag: | Tags:
ca[0]: Etiqueta:
ca[1]: Etiquetes:

en: Tag: %s
ca: Etiqueta: %s

en: Tagalog
ca: Tagal

en: Tagged
ca: Etiquetat

en: Tagged:
ca: Etiquetat:

en: Tagline
ca: Descripció curta

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Tags (comma separated)
ca: Etiquetes (separades per comes)

en: Tags (space separated)
ca: Etiquetes (separades per espais)

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
ca: Les etiquetes es poden convertir de manera selectiva a categories utilitzant el <a href="%s">convertidor d'etiquetes a categories</a>.

en: Tags deleted.
ca: S'ha suprimit les etiquetes.

en: Tags indicating styles and features of the theme.
ca: Les etiquetes que indiquen els estils i funcionalitats del tema.

en: Tags list
ca: Llista d'etiquetes

en: Tags list navigation
ca: Navegació per la llista d'etiquetes

en: Tags to Categories
ca: Etiquetes a Categories

en: Tags totals.
ca: Total d'etiquetes.

en: Tags:
ca: Etiquetes:

en: Tags:
ca: Etiquetes:

en: Tags: %s
ca: Etiquetes: %s

en: Tahiti
ca: Tahití

en: Tajikistan
ca: Tadjikistan

en: Tajikistani somoni
ca: Somoni tadjik

en: Take WordPress with you.
ca: Emporta't el WordPress amb tu.

en: Take a look at the <strong>%1$d item</strong> on the <a href="%2$s">Site Health screen</a>. | Take a look at the <strong>%1$d items</strong> on the <a href="%2$s">Site Health screen</a>.
ca[0]: Feu un cop d'ull a <strong>%1$d element</strong> de la <a href="%2$s">pantalla de salut del lloc</a>.
ca[1]: Feu un cop d'ull als <strong>%1$d elements</strong> de la <a href="%2$s">pantalla de salut del lloc</a>.

en: Take over
ca: Reté

en: Take payments in cash upon delivery.
ca: Accepteu pagaments en efectiu en el moment del lliurament.

en: Take payments in person via BACS. More commonly known as direct bank/wire transfer.
ca: Accepta pagaments en persona mitjançant transferència bancària. Més coneguda com a transferència directa al banc o per cable.

en: Take payments in person via checks. This offline gateway can also be useful to test purchases.
ca: Accepta pagaments en persona mitjançant xecs. Aquesta passarel·la de pagament fora de línia també pot ser útil per a proves de compra.

en: Take payments via bank transfer.
ca: Accepteu pagaments mitjançant transferència bancària.

en: Take payments with the provider that’s right for you - choose from 100+ payment gateways for WooCommerce.
ca: Accepteu pagaments mitjançant el proveïdor que més us convingui - trieu entre més de 100 passarel·les de pagament per a WooCommerce.

en: Talk to your web host about OpenSSL support for PHP.
ca: Parleu amb el servidor web sobre el suport OpenSSl de PHP.

en: Talk to your web host about supporting HTTPS for your website.
ca: Parleu amb el proveïdor d'allotjament web sobre el suport HTTPS de la pàgina web.

en: Tan
ca: Canyella

en: Tana River
ca: Riu Tana

en: Tanzania
ca: Tanzània

en: Tanzania, United Republic of
ca: República Unida de Tanzània

en: Tanzanian shilling
ca: Xíling tanzà

en: Tap or hover on any theme then click the Live Preview button to see a live preview of that theme and change theme options in a separate, full-screen view. You can also find a Live Preview button at the bottom of the theme details screen. Any installed theme can be previewed and customized in this way.
ca: Polseu o passeu el cursor per sobre de qualsevol tema i aleshores feu clic al botó de previsualització de cada tema i canvieu les opcions del tema en una pantalla completa separada. Podeu també trobar un botó de previsualització a la part inferior de la pantalla de detalls del tema. Qualsevol tema instal·lat es pot previsualitzar i personalitzar així.

en: Tap the new post control below to begin writing your first post.
ca: Toqueu el control d'entrada nou que hi ha a continuació per començar a escriure la primera entrada.

en: Target
ca: Destinació

en: Task List
ca: Llista de tasques

en: Task is not a subclass of `Task`
ca: La tasca no és una subclasse de `Task`

en: Task list ID already exists
ca: L'identificador de llista de tasques ja existeix

en: Task list ID does not exist
ca: L'identificador de llista de tasques no existeix

en: Tax
ca: Impostos

en: Tax amount
ca: Import de l'impost

en: Tax class
ca: Classe d'impost

en: Tax class already exists
ca: La classe d'impost ja existeix

en: Tax class name.
ca: Nom de la classe d'impost.

en: Tax class of fee.
ca: Classe d'impost de la quota.

en: Tax class of product.
ca: Classe d'impost del producte.

en: Tax class requires a valid name
ca: La classe de taxa requereix un nom vàlid

en: Tax class slug already exists
ca: L'àlies de la classe d'impost ja existeix

en: Tax class slug is invalid
ca: L'àlies de la classe d'impost no és vàlid

en: Tax class.
ca: Classe d'impost.

en: Tax code
ca: Codi d'impost

en: Tax lines data.
ca: Dades de les línies d'impost.

en: Tax name
ca: Nom de l'impost

en: Tax options
ca: Opcions d'impostos

en: Tax priority.
ca: Prioritat d'impostos.

en: Tax rate ID.
ca: Identificador de taxa d'impost.

en: Tax rate ID: %s
ca: Identificador de la taxa d'impost: %s

en: Tax rate code.
ca: Codi de la taxa d'impost.

en: Tax rate label.
ca: Etiqueta de la taxa d'impost.

en: Tax rate name.
ca: Nom de la taxa d'impost.

en: Tax rate.
ca: Taxa d'impost.

en: Tax rates successfully deleted
ca: S'han suprimit les taxes d'impostos correctament.

en: Tax status
ca: Estat de l'impost

[ctx: Tax status]
en: None
ca: Cap

en: Tax status of fee.
ca: Estat de l'impost de la quota.

en: Tax status.
ca: Estat de l'impost.

en: Tax subtotal.
ca: Subtotal d'impostos.

en: Tax total (not including shipping taxes).
ca: Total d'impostos (sense incloure els impostos d'enviament).

en: Tax total.
ca: Total d'impostos.

en: Taxable
ca: Subjecte a impostos

en: Taxes
ca: Impostos

en: Taxes applied to this shipping rate using the smallest unit of the currency.
ca: Impostos aplicats a aquesta tarifa d’enviament mitjançant la unitat més petita de la moneda.

en: Taxes by code
ca: Impostos per codi

en: Taxes by date
ca: Impostos per data

en: Taxes detailed reports.
ca: Informes detallats d'impostos.

en: Taxes do not support trashing.
ca: Els impostos no poden enviar-se a la paperera.

en: Taxonomies associated with post type.
ca: Taxonomies associades amb el recurs.

en: Taxonomies: Product types
ca: Taxonomies: Tipus de productes

en: Taxonomies: Product visibility
ca: Taxonomies: visibilitat de producte

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Taxonomy does not exist.
ca: La taxonomia no existeix.

[ctx: Taxonomy name]
en: Product type
ca: Tipus de producte

[ctx: Taxonomy name]
en: Product visibility
ca: Visibilitat del producte

en: Taxonomy name.
ca: Nom de la taxonomia.

en: Taxonomy names must be between 1 and 32 characters in length.
ca: Els noms de la taxonomia han de ser d'1 a 32 caràcters de llarg.

en: Taxonomy terms for product/order statuses.
ca: Termes de taxonomia per a estats de producte/comanda.

en: Taxonomy:
ca: Taxonomia:

en: Team
ca: Equip

en: Technology
ca: Tecnologia

en: Tehran
ca: Teheran

en: Tehran (تهران)
ca: Teheran (تهران)

en: Tell us a bit about your store
ca: Parleu-nos una mica de la vostra botiga

en: Template
ca: Plantilla

en: Template Editing
ca: Edició de plantilles

en: Template Part Area
ca: Àrea de la secció de la plantilla.

en: Template Part Areas
ca: Àrees de les seccions de les plantilles.

en: Template Parts
ca: Seccions de plantilla

en: Template Tags
ca: Etiquetes de plantilla

en: Template archives
ca: Arxiu de plantilles

en: Template cache cleared.
ca: S'ha netejat la memòria cau de plantilles.

en: Template file copied to theme.
ca: Fitxer de plantilla copiat al tema.

en: Template file deleted from theme.
ca: S'ha suprimit el fitxer de plantilla del tema.

en: Template for %s
ca: Plantilla de %s

en: Template for the product variation form
ca: Plantilla per al formulari de variació del producte

en: Template for the simple product form
ca: Plantilla del formulari del producte senzill

en: Template is missing. Standalone themes need to have a %1$s or %2$s template file. <a href="%3$s">Child themes</a> need to have a %4$s header in the %5$s stylesheet.
ca: Falta la plantilla. Els temes autònoms han de tenir un fitxer de plantilla %1$s o %2$s. <a href="%3$s">Els temes fill</a> han de tenir una capçalera %4$s al full d'estil %5$s.

[ctx: Template name]
en: All Archives
ca: Tots els arxius

[ctx: Template name]
en: Attachment Pages
ca: Pàgines adjuntes

[ctx: Template name]
en: Author Archives
ca: Arxius d'autor

[ctx: Template name]
en: Blog Home
ca: Pàgina d'inici del blog

[ctx: Template name]
en: Cart
ca: Cistella

[ctx: Template name]
en: Category Archives
ca: Arxius de categories

[ctx: Template name]
en: Checkout
ca: Pagament

[ctx: Template name]
en: Checkout Header
ca: Capçalera de pagament

[ctx: Template name]
en: Date Archives
ca: Arxius de data

[ctx: Template name]
en: Front Page
ca: Portada

[ctx: Template name]
en: Index
ca: Índex

[ctx: Template name]
en: Mini Cart
ca: Mini cistella

[ctx: Template name]
en: Mini-Cart
ca: Mini cistella

[ctx: Template name]
en: Order Confirmation
ca: Confirmació de la comanda

[ctx: Template name]
en: Page: 404
ca: Pàgina: 404

[ctx: Template name]
en: Page: Cart
ca: Pàgina: Cistella

[ctx: Template name]
en: Page: Checkout
ca: Pàgina: Pagament

[ctx: Template name]
en: Pages
ca: Pàgines

[ctx: Template name]
en: Privacy Policy
ca: Política de privadesa

[ctx: Template name]
en: Product Catalog
ca: Catàleg de productes

[ctx: Template name]
en: Product Search Results
ca: Resultats de la cerca de productes

[ctx: Template name]
en: Products by Attribute
ca: Productes per atribut

[ctx: Template name]
en: Products by Category
ca: Productes per categoria

[ctx: Template name]
en: Products by Tag
ca: Productes per etiqueta

[ctx: Template name]
en: Search Results
ca: Resultats de la cerca

[ctx: Template name]
en: Single Entries
ca: Entrades individuals

[ctx: Template name]
en: Single Posts
ca: Entrades individuals

[ctx: Template name]
en: Single Product
ca: Producte individual

[ctx: Template name]
en: Tag Archives
ca: Arxiu d'etiquetes

[ctx: Template name]
en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Template overrides.
ca: Sobreescriptures de plantilla.

en: Template part archives
ca: Arxiu de seccions de plantilla

en: Template part has been deleted or is unavailable: %s
ca: La secció de plantilla s'ha suprimit o no està disponible: %s

en: Template parts list
ca: Llista de seccions de plantilla

en: Template parts list navigation
ca: Llista de navegació de les seccions de plantilla

en: Template parts to include in your templates.
ca: Les seccions de plantilla per a incloure a les plantilles.

en: Template used to display the Mini Cart drawer.
ca: Plantilla utilitzada per mostrar el calaix de la mini cistella.

en: Template used to display the Mini-Cart drawer.
ca: Plantilla utilitzada per mostrar el calaix de la mini cistella.

en: Template used to display the simplified Checkout header.
ca: Plantilla utilitzada per mostrar la capçalera simplificada de pagament.

en: Templates
ca: Plantilles

en: Templates based on theme files can't be removed.
ca: No es poden suprimir les plantilles basades en els fitxers del tema.

en: Templates list
ca: Llista de plantilles

en: Templates list navigation
ca: Navegació de la llista de plantilles

en: Templates to include in your theme.
ca: Plantilles a incloure en el tema.

en: Temporarily disabled.
ca: Temporalment deshabilitat.

en: Term ID
ca: Identificador de terme

en: Term ID List
ca: Llista d'identificadors de termes

en: Term ID Taxonomy Query
ca: Consulta de la taxonomia de l'identificador del terme

en: Term ID is shared between multiple taxonomies
ca: L'identificador del terme està compartit entre diverses taxonomies.

en: Term IDs.
ca: Identificadors de terme

en: Term counts
ca: Recomptes de termes

en: Term description.
ca: Descripció del terme.

en: Term does not exist.
ca: El terme no existeix.

en: Term meta cannot be added to terms that are shared between taxonomies.
ca: No es poden afegir dades meta a termes que es comparteixen entre taxonomies.

en: Term name.
ca: Nom del terme.

en: Terms
ca: Termes

en: Terms and Conditions Page
ca: Pàgina de termes i condicions

en: Terms and conditions
ca: Termes i condicions

en: Terms do not support trashing. Set '%s' to delete.
ca: Els termes no es poden moure a la paperera. Definiu '%s' per a suprimir-los.

en: Terms in the product visibility taxonomy.
ca: Termes en la taxonomia de visibilitat del producte.

en: Terms of Service
ca: Condicions de Servei

en: Terms successfully recounted
ca: Termes recalculats correctament

[ctx: Terms: Add term error message - duplicate term name exists]
en: Name already exists
ca: Ja existeix el nom

[ctx: Terms: Term description label]
en: Description
ca: Descripció

en: Ternopil Oblast
ca: Óblast de Ternòpil

en: Teruel
ca: Terol

en: Test Connections
ca: Prova de connexions

en: Test a new zoomed out view on the site editor (Warning: The new feature is not ready. You may experience UX issues that are being addressed)
ca: Proveu una nova visualització ampliada a l'editor del lloc web (avís: la funció nova no està preparada. És possible que experimenteu problemes d'experiència d'usuari que s'estan abordant)

en: Test checkout
ca: Prova el pagament

en: Test names must be unique.
ca: Els noms de les proves han de ser únics.

en: Test new blocks to allow building forms (Warning: The new feature is not ready. You may experience UX issues that are being addressed)
ca: Proveu blocs nous per permetre formularis de construcció (Advertència: la nova característica no està acabada. És possible que experimenteu problemes d'experiència d'usuari que s'estan abordant)

en: Test passed!
ca: Prova aprovada!

en: Test the Global Styles color randomizer; a utility that lets you mix the current color palette pseudo-randomly.
ca: Proveu l'aleatoritzador de color d’estils globals; una utilitat que permet barrejar pseudoaleatòriament la paleta de colors actual.

en: Test the Grid layout type as a new variation of Group block.
ca: Proveu el tipus de disseny de graella com una nova variació del bloc de grup.

en: Test the new views for different entities like pages.
ca: Proveu les visualitzacions noves per a diferents entitats, com ara pàgines.

en: Tested up to WooCommerce version
ca: Provat fins a la versió de WooCommerce

en: Testimonial saved.
ca: S'ha desat el testimoni

en: Testimonials
ca: Testimonis

en: Testing your site's compatibility with Jetpack...
ca: S'està provant la compatibilitat del vostre lloc amb el Jetpack...

en: Tests must be valid PHP callables.
ca: Les proves han de ser funcions vàlides de PHP.

en: Text & Image Links
ca: Enllaços de text i imatge

en: Text &amp; Headings
ca: Text i encapçalaments

en: Text Color
ca: Color del text

en: Text Direction
ca: Direcció del text

en: Text Link
ca: Enllaç de text

en: Text List
ca: Llista de text

en: Text background color:
ca: Color del fons del text:

en: Text color
ca: Color del text

en: Text for the title attribute of the link element for this menu item.
ca: Text per a l'atribut title de l'element d'enllaç d'aquest element de menú.

en: Text only
ca: Només text

[ctx: Text that is displayed in a label of a form.]
en: Last Name
ca: Cognoms

en: Text to appear below the main email content.
ca: Text que apareixerà a sota del contingut principal de correu electrònic.

en: Text to display
ca: Text a mostrar

en: Textarea
ca: Àrea de text

en: Thai
ca: Tailandès

en: Thai baht
ca: Bahts tailandesos

en: Thailand
ca: Tailàndia

en: Thank you for creating with <a href="%s">WordPress</a>.
ca: Gràcies per crear amb el <a href="http://ca.wordpress.org/">WordPress</a>.

en: Thank you for selling with WooCommerce.
ca: Gràcies per vendre amb WooCommerce.

en: Thank you for using %s, your site has been deleted. Happy trails to you until we meet again.
ca: Gràcies per fer servir el %s, el lloc web s'ha esborrat. Que tingueu un bon camí fins que ens trobem de nou.

en: Thank you for your feedback!
ca: Gràcies pels vostres comentaris!

en: Thank you for your order
ca: Gràcies per la vostra comanda

en: Thank you for your payment. Your transaction has been completed, and a receipt for your purchase has been emailed to you. Log into your PayPal account to view transaction details.
ca: Gràcies pel pagament. La transacció s'ha completat i s'ha enviat un rebut al vostre correu electrònic. Entreu al vostre compte de PayPal per veure els detalls de les transaccions.

en: Thank you for your purchase!
ca: Gràcies per la compra!

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
ca: Gràcies. Comproveu si hi ha al vostre correu electrònic un enllaç per confirmar l'acció. El lloc web no s'esborrarà fins que feu clic en aquest enllaç.

en: Thank you. Your order has been fulfilled.
ca: Gràcies. La comanda s'ha tramitat.

en: Thank you. Your order has been received.
ca: S'ha rebut la comanda. Gràcies.

en: Thanks :)
ca: Gràcies :)

en: Thanks for confirming your erasure request.
ca: Gràcies per confirmar la sol·licitud de supressió.

en: Thanks for confirming your export request.
ca: Gràcies per la confirmació de la sol·licitud d'exportació.

en: Thanks for creating an account on %1$s. Your username is %2$s. You can access your account area to view orders, change your password, and more at: %3$s
ca: Gràcies per crear un compte a %1$s. El nom d'usuari és %2$s. Podeu accedir a l'àrea del compte per veure les comandes, canviar la contrasenya i més a: %3$s

en: Thanks for reading.
ca: Gràcies per llegir.

en: Thanks for shopping with us
ca: Gràcies per la compra

en: Thanks for shopping with us.
ca: Gràcies per la compra.

en: Thanks for testing Gutenberg!
ca: Gràcies per provar el Gutenberg!

en: Thanks for using Jetpack! Your store is almost ready: to activate services like %s, just connect your store.
ca: Gràcies per utilitzar Jetpack! La vostra botiga està gairebé llesta: per activar serveis com ara %s simplement connecteu la botiga.

en: Thanks for using {site_url}!
ca: Gràcies per utilitzar {site_address}!

en: Thanks for your feedback
ca: Gràcies pels vostres comentaris

en: Thanks for your order. It’s on-hold until we confirm that payment has been received.
ca: Gràcies per la vostra comanda. Està en espera fins que confirmem que s'ha rebut el pagament.

en: Thanks to {{a}}all our community members who helped translate to {{language/}}{{/a}}!
ca: Gràcies a {{a}}tots els membres de la comunitat que han ajudat a traduir al {{language/}}{{/a}}!

en: Thanks!
ca: Gràcies!

en: That audio file cannot be found. Check your <a href="%s">media library</a> and make sure it was not deleted.
ca: No s'ha trobat aquest fitxer d'àudio. Comproveu la vostra <a href="%s">mediateca</a> i assegureu-vos que no s'ha suprimit.

en: That connection has been removed.
ca: S'ha suprimit aquesta connexió.

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
ca: Ja s'ha usat aquesta adreça electrònica. Comproveu si us ha arribat un correu electrònic d'activació a la safata d'entrada. Estarà disponible en un parell de dies si no feu res.

en: That file cannot be found. Check your <a href="%s">media library</a> and make sure it was not deleted.
ca: No s'ha trobat aquest fitxer. Comproveu la vostra <a href="%s">mediateca</a> i assegureu-vos que no s'ha suprimit.

en: That image cannot be found. Check your <a href="%s">media library</a> and make sure it was not deleted.
ca: No s'ha trobat aquesta imatge. Comproveu la vostra <a href="%s">mediateca</a> i assegureu-vos que no s'ha suprimit.

en: That name is not allowed.
ca: Aquest nom no està permès.

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
ca: Aquest lloc web està actualment reservat però pot estar disponible en un parell de dies.

en: That user could not be added to this site.
ca: Aquest usuari no s'ha pogut afegir a aquest lloc.

en: That user does not exist.
ca: Aquest usuari no existeix.

en: That user is already a member of this site.
ca: Aquest usuari ja és un membre d'aquest lloc web.

en: That username is already activated.
ca: Aquest nom d'usuari ja està actiu.

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
ca: Aquest nom d'usuari està actualment reservat però pot estar disponible en un parell de dies.

en: That username is not allowed.
ca: Aquest nom d'usuari no està permès.

en: That video cannot be found. Check your <a href="%s">media library</a> and make sure it was not deleted.
ca: No s'ha trobat aquest vídeo. Comproveu la vostra <a href="%s">mediateca</a> i assegureu-vos que no s'ha suprimit.

en: That was hard work! Take a break.
ca: Ha estat una feinada! Descanseu.

en: That&#8217;s all, stop editing! Happy publishing.
ca: Això és tot, prou d'editar! Que publiqueu de gust.

en: The "%1$s" coupon has been removed from your cart: %2$s
ca: El cupó «%1$s» s'ha suprimit de la vostra cistella: %2$s

en: The "%1$s" taxonomy "%2$s" property (%3$s) conflicts with an existing property on the REST API Posts Controller. Specify a custom "rest_base" when registering the taxonomy to avoid this error.
ca: La taxonomia «%1$s» de la propietat «%2$s» (%3$s) entra en conflicte amb una propietat existent al controlador d'entrada de l'API REST. Especifiqueu una «rest_base» personalitzada en registrar la taxonomia per evitar aquest error.

en: The "%1$s" value is smaller than "%2$s"
ca: El valor "%1$s" és més petit que "%2$s"

en: The "%s" must be a callable function.
ca: la funció «%s» ha de ser una funció que es pugui cridar.

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
ca: S'ha suprimit el grup d'opcions "%s". Utilitzeu altre grup de paràmetres.

en: The "%s" payment method is currently disabled
ca: El mètode de pagament "%s" està inactiu actualment

en: The "%s" payment method is currently enabled
ca: El mètode de pagament "%s" està actiu actualment

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
ca: El tema "%s" no és un tema pare vàlid.

en: The "WooCommerce Admin" plugin will be installed and activated
ca: S’instal·larà i activarà l'extensió "WooCommerce Admin"

en: The "actor" identifier is not valid
ca: L'identificador «actor» no és vàlid

en: The "actor" is no valid URL
ca: L'«actor» no és un URL vàlid

en: The "get_value_callback" parameter must be a valid callback.
ca: El paràmetre «get_value_callback» ha de ser una crida de retorn vàlida.

en: The "locations not covered by your other zones" zone cannot be updated.
ca: La zona "ubicacions no cobertes per les altres zones" no s'ha pogut actualitzar.

en: The "type" schema keyword for %1$s can only be one of the built-in types: %2$l.
ca: La paraula clau de l'esquema "type" del tipus %1$s solament pot ser un dels següents tipus predefinits: %2$l.

en: The "type" schema keyword for %1$s can only contain the built-in types: %2$l.
ca: La paraula clau "type" de l'esquema per a %1$s solament pot ser del tipus: %2$l.

en: The "type" schema keyword for %s is required.
ca:  La paraula clau "type" de l'esquema per a %s és necessària.

en: The "uses_context" parameter must be an array.
ca: El paràmetre «uses_context» ha de ser una matriu.

en: The $source_properties array contains invalid properties.
ca: La matriu $source_properties conté propietats no vàlides.

en: The $source_properties must contain a "get_value_callback".
ca: $source_properties ha de contenir un «get_value_callback».

en: The $source_properties must contain a "label".
ca: $source_properties ha de contenir un «label».

en: The %1$s and %2$s directories exist but are not writable. These directories are used to improve the stability of plugin updates. Please make sure the server has write permissions to these directories.
ca: Els directoris %1$s i %2$s existeixen però no tenen permisos d'escriptura. Aquests directoris s'utilitzen per millorar l'estabilitat de les actualitzacions de les extensions. Assegureu-vos que el servidor té permisos d'escriptura en aquests directoris.

en: The %1$s argument must be a non-empty string for %2$s.
ca: L'argument %1$s ha de ser una cadena que no estigui buida per a %2$s.

en: The %1$s constant is defined as %2$s
ca: La constant %1$s està definida com a %2$s

en: The %1$s directive in %2$s determines if uploading files is allowed on your site.
ca: La directiva %1$s al fitxer %2$s determina si està permesa la pujada de fitxers al lloc.

en: The %1$s directory does not exist, and the server does not have write permissions in %2$s to create it. This directory is used for plugin and theme updates. Please make sure the server has write permissions in %2$s.
ca: El directori %1$s no existeix i el servidor no té permisos d'escriptura a %2$s per crear-lo. Aquest directori s'utilitza per a les actualitzacions de les extensions i els temes. Assegureu-vos que el servidor té permisos d'escriptura a %2$s.

en: The %1$s parameter must be an array. To pass arbitrary data to scripts, use the %2$s function instead.
ca: El paràmetre %1$s ha de ser una matriu. Per a passar dades arbitràries als scripts, feu servir la funció %2$s per contra.

en: The %1$s plugin has been deactivated as the latest improvements are now included with the %2$s plugin.
ca: L'extensió %1$s s'ha desactivat, ja que les últimes millores s'inclouen amb l'extensió %2$s.

en: The %1$s plugin header is deprecated. Use %2$s instead.
ca: La capçalera %1$s de l'extensió és obsoleta. Utilitzeu %2$s al seu lloc.

en: The %1$s, %2$s, and %3$s values can be edited to set the video track language and kind.
ca: Els valors %1$s, %2$s i %3$s es poden editar per a establir l'idioma i la classe de pista de vídeo.

en: The %1$sApproved Product Download Directories list%2$s has been updated. To protect your site, please review the list and make any changes that might be required. For more information, please refer to %3$sthis guide%2$s.
ca: S'ha actualitzat la %1$sllista de directoris de baixades de productes aprovats%2$s. Per protegir el vostre lloc, reviseu la llista i feu els canvis que calgui. Per obtenir més informació, consulteu %3$saquesta guia%2$s.

en: The %s argument must be a string or a string array.
ca: L'argument %s ha de ser una cadena o una matriu de cadenes.

en: The %s argument must be an array.
ca: L'argument %s ha de ser una matriu.

en: The %s cannot be deleted.
ca: %s no es pot suprimir.

en: The %s class can only be run within WP CLI.
ca: La classe %s només es pot executar dins del WP CLI.

en: The %s constant is no longer supported.
ca: La constant %s ja no està suportada.

en: The %s directory cannot be located.
ca: No s'ha pogut trobar el directori %s.

en: The %s directory exists but is not writable. This directory is used for plugin and theme updates. Please make sure the server has write permissions to this directory.
ca: El directori %s existeix però no té permisos d'escriptura. Aquest directori s'utilitza per a les actualitzacions de les extensions i els temes. Assegureu-vos que el servidor té permisos d'escriptura en aquest directori.

en: The %s directory exists but is not writable. This directory is used to improve the stability of plugin and theme updates. Please make sure the server has write permissions to this directory.
ca: El directori %s existeix però no té permisos d'escriptura. Aquest directori s'utilitza per millorar l'estabilitat de les actualitzacions de les extensions i els temes. Assegureu-vos que el servidor té permisos d'escriptura en aquest directori.

en: The %s directory exists but is not writable. This directory is used to improve the stability of plugin updates. Please make sure the server has write permissions to this directory.
ca: El directori %s existeix però no té permisos d'escriptura. Aquest directori s'utilitza per millorar l'estabilitat de les actualitzacions de les extensions. Assegureu-vos que el servidor té permisos d'escriptura en aquest directori.

en: The %s directory exists but is not writable. This directory is used to improve the stability of theme updates. Please make sure the server has write permissions to this directory.
ca: El directori %s existeix però no té permisos d'escriptura. Aquest directori s'utilitza per millorar l'estabilitat de les actualitzacions dels temes. Assegureu-vos que el servidor té permisos d'escriptura en aquest directori.

en: The %s directory used to improve the stability of plugin and theme updates is writable.
ca: El directori %s que s'utilitza per millorar l'estabilitat de les actualitzacions de les extensions i els temes té permisos d'escriptura:

en: The %s does not support trashing.
ca: %s no es pot moure a la paperera.

en: The %s filter is enabled.
ca: S'ha activat el filtre %s.

en: The %s function has been disabled, some media settings are unavailable because of this.
ca: La funció %s s'ha desactivat, alguns paràmetres dels mèdia no estan disponibles per aquest motiu.

en: The %s has already been deleted.
ca: %s ja s'ha suprimit.

en: The %s importer is invalid or is not installed.
ca: L'importador %s no és vàlid o no està instal·lat.

en: The %s is not a valid URL
ca: %s no és un URL vàlid

en: The %s key must be a string without spaces.
ca: La clau %s ha de ser una cadena sense espais.

en: The %s payment gateway is not available.
ca: La passarel·la de pagament %s no està disponible.

en: The %s post meta must be an array.
ca: Les metadades de l'entrada %s ha de ser una matriu.

en: The %s property has an invalid stored value, and cannot be updated to null.
ca: La propietat %s té un valor desat invàlid, i no es pot actualitzar a null.

en: The %s setting is unregistered. Unregistered settings are deprecated. See https://developer.wordpress.org/plugins/settings/settings-api/
ca: El paràmetre %s no està registrat. Els paràmetres no registrats són obsolets. Llegiu https://developer.wordpress.org/plugins/settings/settings-api/ (en anglès)

en: The %s stylesheet does not contain a valid theme header.
ca: El full d'estils %s no conté una capçalera de tema vàlida.

en: The %s table is not installed. Please run the network database upgrade.
ca: La taula %s no està instaŀlada. Executeu de nou l'actualització de la base de dades de la xarxa.

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
ca: El resum és el mateix nom expressat en caràcters admesos en un URL. Sol ser en minúscules i consta només de lletres, xifres i guionets.

en: The 'comments' parameter must be an array.
ca: El paràmetre 'comments' ha de ser una matriu.

en: The 2010 theme for WordPress is stylish, customizable, simple, and readable -- make it yours with a custom menu, header image, and background. Twenty Ten supports six widgetized areas (two in the sidebar, four in the footer) and featured images (thumbnails for gallery posts and custom header images for posts and pages). It includes stylesheets for print and the admin Visual Editor, special styles for posts in the "Asides" and "Gallery" categories, and has an optional one-column page template that removes the sidebar.
ca: El tema 2010 per al WordPress és elegant, personalitzable, simple i fàcil de llegir -- feu-lo vostre amb un menú, una imatge de capçalera i un fons personalitzat. Twenty Ten suporta sis àrees per a ginys (dues en la barra lateral, quatre al peu de pàgina) i imatges destacades (miniatures per a entrades de galeries i capçalera personalitzada per a entrades i pàgines). Inclou fulles d'estil per a impressió i l'editor visual de l'administrador, estils especials per a les entrades de les categories "Apart" i "Galeria", i té una plantilla de pàgina a una columna que suprimeix la barra lateral.

en: The 2011 theme for WordPress is sophisticated, lightweight, and adaptable. Make it yours with a custom menu, header image, and background -- then go further with available theme options for light or dark color scheme, custom link colors, and three layout choices. Twenty Eleven comes equipped with a Showcase page template that transforms your front page into a showcase to show off your best content, widget support galore (sidebar, three footer areas, and a Showcase page widget area), and a custom "Ephemera" widget to display your Aside, Link, Quote, or Status posts. Included are styles for print and for the admin editor, support for featured images (as custom header images on posts and pages and as large images on featured "sticky" posts), and special styles for six different post formats.
ca: El tema 2011 per al WordPress és sofisticat, lleuger i adaptable. Feu-lo al vostre gust amb un menú, una imatge de capçalera i un fons personalitzats -- aleshores aneu més enllà amb les opcions del tema disponibles per als esquemes de color clar o negre, colors dels enllaços personalitzats, i tres formats a elegir. El Twenty Eleven ve equipat amb una plantilla de pàgina que transforma la pàgina principal en un aparador per a presumir del millor contingut, de l'ampli suport per a ginys (barra lateral, tres àrees al peu de pàgina, i una àrea de giny de pàgina), i un giny "Efímera" personalitzat per mostrar les anotacions, enllaços, citacions o entrades d'estat. Estan inclosos estils per a impressió i per la l'editor d'administració, suport per a imatges destacades (con les imatges de capçalera personalitzades en els entrades i pàgines i com les imatges grans en les entrades enganxades destacades), i estils especials per a sis formats d'entrades diferents.

en: The 2012 theme for WordPress is a fully responsive theme that looks great on any device. Features include a front page template with its own widgets, an optional display font, styling for post formats on both index and single views, and an optional no-sidebar page template. Make it yours with a custom menu, header image, and background.
ca: El tema 2012 per al WordPress és un tema totalment adaptatiu i es veu molt bé en qualsevol dispositiu. Les característiques inclouen una plantilla per a la pàgina inicial amb els seus propis ginys, una font opcional, diferents formats d'estil tant en l'índex i en les vistes individuals, i opcionalment una plantilla de pàgina sense barra lateral. Personalitzeu el menú, la imatge de capçalera, i el fons.

en: The 2013 theme for WordPress takes us back to the blog, featuring a full range of post formats, each displayed beautifully in their own unique way. Design details abound, starting with a vibrant color scheme and matching header images, beautiful typography and icons, and a flexible layout that looks great on any device, big or small.
ca: El tema 2013 de WordPress ens torna al blog, presentant una gamma completa de formats d'entrada, tots ells ben mostrats de forma única. Hi ha molts detalls de disseny, començant pel vibrant esquema de color i acabant amb imatges de capçalera a joc, icones i tipografia boniques, i una maquetació flexible que es veu fantàstica en qualsevol dispositiu, gran o petit.

en: The <em>Inserter</em> Tool
ca: L'eina d'<em>inserció</em>

en: The API key provided does not have read permissions.
ca: La clau API proporcionada no té permisos de lectura.

en: The API key provided does not have write permissions.
ca: La clau API proporcionada no té permisos d'escriptura.

en: The API key you entered could not be verified.
ca: La clau que heu introduït no s'ha pogut verificar.

en: The Activity-Object-Type
ca: El tipus d'objecte d'activitat

en: The ActivityPub plugin comes with a simple NodeInfo endpoint. If you need more configuration options and compatibility with other Fediverse plugins, please install the NodeInfo plugin.
ca: L'extensió ActivityPub inclou un extrem NodeInfo senzill. Si necessiteu més opcions de configuració i compatibilitat amb altres extensions del Fedivers, instal·leu l'extensió NodeInfo.

en: The ActivityPub plugin comes with basic WebFinger support, if you need more configuration options and compatibility with other Fediverse/IndieWeb plugins, please install the WebFinger plugin.
ca: L'extensió ActivityPub inclou suport bàsic del WebFinger, si necessiteu més opcions de configuració i compatibilitat amb altres extensions del Fedivers/IndieWeb, instal·leu l'extensió WebFinger.

en: The Akismet subscription plan
ca: El pla de subscripció de l'Akismet

en: The Approved Product Download Directories list is currently being synchronized with the product catalog (%d%% complete). If you need to, you can cancel it.
ca: La llista de directoris de baixades de productes aprovats s'està sincronitzant amb el catàleg de productes (%d%% completada). Si ho necessiteu, podeu cancel·lar-la.

en: The Authorization header is used by third-party applications you have approved for this site. Without this header, those apps cannot connect to your site.
ca: La capçalera d'autorització és utilitzada per les aplicacions de tercers que heu aprovat en aquest lloc web. Sense aquesta capçalera, aquestes aplicacions no es poden connectar al vostre lloc web.

en: The Authorization header is working as expected
ca: La capçalera d'aplicació està funcionant com s'espera

en: The Authorize Application request is not allowed.
ca: No està permesa la sol·licitud d'autorització d'aplicació.

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
ca: La secció de ginys disponibles conté tots els ginys que podeu escollir. Una vegada heu arrossegat un giny a la barra lateral, el giny s'obrirà per permetre-us que configureu els seus paràmetres. Quan el giny ja estigui configurat, feu clic al botó "Desar" i el giny ja estarà disponible en el vostre lloc. Si feu clic al botó "Esborrar", el giny s'esborrarà.

en: The Blog URL is not properly setup in the widget.
ca: L'URL del blog no està configurat correctament al giny.

en: The CSV is invalid.
ca: El CSV no és vàlid.

en: The Cart template displays the items selected by the user for purchase, including quantities, prices, and discounts. It allows users to review their choices before proceeding to checkout.
ca: La plantilla de la cistella mostra els articles seleccionats per l'usuari per a la seva compra, incloses quantitats, preus i descomptes. Permet als usuaris revisar les seves tries abans d'anar a caixa.

en: The Checkout template guides users through the final steps of the purchase process. It enables users to enter shipping and billing information, select a payment method, and review order details.
ca: La plantilla de pagament guia els usuaris a través dels passos finals del procés de compra. Permet als usuaris introduir informació d'enviament i facturació, seleccionar un mètode de pagament i revisar els detalls de la comanda.

en: The Customizer allows you to preview changes to your site before publishing them. You can navigate to different pages on your site within the preview. Edit shortcuts are shown for some editable elements. The Customizer is intended for use with non-block themes.
ca: El personalitzador us permet previsualitzar els canvis en la web abans de publicar-los. Podeu navegar a diferents pàgines del lloc web a la previsualització. L'edició de les dreceres es mostren per a alguns elements editables. El personalitzador està pensat per utilitzar-se amb temes que no siguin de blocs.

en: The DB ID of the nav_menu_item that is this item's menu parent, if any, otherwise 0.
ca: L'identificador de la BD del «nav_menu_item» que és el menú principal d'aquest element, si hi ha.  En cas contrari 0.

en: The Dashboard is the first place you will come to every time you log into your site. It is where you will find all your WordPress tools. If you need help, just click the &#8220;Help&#8221; tab above the screen title.
ca: El tauler es el primer lloc al qual arribareu cada vegada que inicieu sessió al lloc. És on trobareu totes les eines del WordPress. Si necessiteu ajuda, feu clic a la pestanya d'ajuda que està a la pestanya de la part superior del títol de pantalla.

en: The Digg API was shut down in 2014.
ca: L’API de Digg es va tancar el 2014.

en: The Eden Jacket
ca: Jaqueta Eden

en: The Edit Media screen is deprecated as of WordPress 6.3. Please use the Media Library instead.
ca: La pantalla d'edició de mèdia està obsoleta des del WordPress 6.3. En el seu lloc, utilitzeu la mediateca.

en: The Email Subscribe shortcode is now available as a block in the Block editor.
ca: El codi de substitució de la subscripció de correu electrònic ja està disponible com un bloc a l’editor de blocs.

en: The Eway extension for WooCommerce allows you to take credit card payments directly on your store without redirecting your customers to a third party site to make payment.
ca: L'extensió eWAY per a WooCommerce us permet acceptar pagaments amb targeta de crèdit directament a la botiga sense redirigir els clients a un lloc de tercers per fer el pagament.

en: The Fediverse is a new word made of two words: "federation" + "universe"
ca: El Fedivers és una nova paraula formada per dues paraules: «federació» + «univers»

en: The Footer template defines a page area that typically contains site credits, social links, or any other combination of blocks.
ca: La plantilla de peu de pàgina defineix un àrea de la pàgina que normalment conté els agraïments del lloc, enllaços socials o qualsevol altra combinació de blocs.

en: The GMT date the application password was created.
ca: La data GMT en què es va crear la contrasenya d'aplicació.

en: The GMT date the application password was last used.
ca: La data GMT de la darrera utilització de la contrasenya d’aplicació.

en: The Gist ID you provided is not valid. Please try a different one.
ca: L’identificador de Gist que heu proporcionat no és vàlid. Proveu-ne un de diferent.

en: The Google Video embed service is not available anymore, it has been replaced by YouTube.
ca: El servei d’incrustació de Google Video ja no està disponible, s’ha substituït per YouTube.

en: The HTTP response code from the receiving server.
ca: El codi de resposta HTTP del servidor receptor.

en: The HTTP response message from the receiving server.
ca: El missatge de resposta HTTP del servidor receptor.

en: The Header template defines a page area that typically contains a title, logo, and main navigation.
ca: La plantilla de la capçalera defineix un àrea de la pàgina que normalment té un títol, logotip i la navegació principal.

en: The ID for the associated post of the attachment.
ca: L'identificador de l'entrada associada de l'adjunt.

en: The ID for the author of the post.
ca: L'identificador de l'autor de l'entrada.

en: The ID for the author of the revision.
ca: L'identificador de l'autor de la revisió.

en: The ID for the author of the template.
ca: L'identificador de l'autor de la plantilla.

en: The ID for the autosave.
ca: L'identificador del desat automàtic.

en: The ID for the parent font family of the font face.
ca: L'identificador de la família de tipus de lletra mare del tipus de lletra.

en: The ID for the parent of the autosave.
ca: L'identificador del pare desat automàtic.

en: The ID for the parent of the comment.
ca: L'identificador del pare del comentari.

en: The ID for the parent of the global styles revision.
ca: L'ID per al superior de la revisió d'estils globals.

en: The ID for the parent of the object.
ca: L'identificador per al pare de l'objecte.

en: The ID for the parent of the post.
ca: L'identificador de la mare de l'entrada.

en: The ID for the parent of the resource.
ca: L'identificador del pare del recurs.

en: The ID for the parent of the revision.
ca: L'identificador del pare de la revisió.

en: The ID for the resource.
ca: L'identificador del recurs.

en: The ID of the assigned menu.
ca: El identificador del menú assignat.

en: The ID of the associated post object.
ca: L'identificador de l'objecte de l'entrada associat.

en: The ID of the featured media for the post.
ca: L'identificador del mèdia destacat de l'entrada.

en: The ID of the package being shipped. Leave blank to apply to all packages.
ca: L'identificador del paquet que s'envia. Deixeu-lo en blanc per aplicar a tots els paquets.

en: The ID of the package the shipping rates belong to.
ca: L’identificador del paquet a què pertanyen les tarifes d’enviament.

en: The ID of the page that should be displayed on the front page
ca: L'identificador de la pàgina que s'ha de mostrar a la portada

en: The ID of the page that should display the latest posts
ca: L'identificador de la pàgina que ha de mostrar les darreres entrades

en: The ID of the payment method being used to process the payment.
ca: L'identificador del mètode de pagament que s’utilitza per processar el pagament.

en: The ID of the user object, if author was a user.
ca: L'identificador de l'usuari de l'objecte, si l'autor era un usuari.

en: The IDs of the child font faces in the font family.
ca: Els identificadors dels tipus de lletra fill de la família de tipus de lletra.

en: The IP address the application password was last used by.
ca: L'adreça IP que ha usat la darrera contrasenya d'aplicació.

en: The Identifier of the Blog-User
ca: Identificador de l'usuari del blog

en: The JSONP callback function is invalid
ca: La funció de cridada JSONP no és vàlida

en: The Jetpack Version is %s
ca: La versió de Jetpack és %s

en: The MaxMind license key is invalid. If you have recently created this key, you may need to wait for it to become active.
ca: La clau de llicència de MaxMind no és vàlida. Si heu creat aquesta clau recentment, potser haureu d’esperar que s’activi.

en: The Mini-Cart template allows shoppers to see their cart items and provides access to the Cart and Checkout pages.
ca: La plantilla de mini cistella permet als compradors veure els articles de la seva cistella i ofereix accés a les pàgines de la cistella i de pagament.

en: The Open Graph image link of the %1$s or %2$s element from the URL.
ca: L'enllaç de la imatge Open Graph de l'element %1$s o %2$s de l'URL.

en: The Order Confirmation template provides customers with a summary of their completed purchase, including ordered items, shipping details, and order total. It serves as a receipt and confirmation of the successful transaction.
ca: La plantilla de confirmació de la comanda proporciona als clients un resum de la seva compra completada, inclosos els articles de la comanda, els detalls d'enviament i el total de la comanda. Serveix com a rebut i confirmació de l'èxit de la transacció.

en: The Order Confirmation template serves as a receipt and confirmation of a successful purchase. It includes a summary of the ordered items, shipping, billing, and totals.
ca: La plantilla de confirmació de la comanda serveix com a rebut i confirmació d'una compra correcta. Inclou un resum dels articles demanats, enviament, facturació i totals.

en: The PHP version on your server is %1$s, however the new plugin version requires %2$s.
ca: La versió del PHP del servidor és la %1$s, però la nova versió de l'extensió requereix la %2$s.

en: The PHP version on your server is %1$s, however the new theme version requires %2$s.
ca: La versió del PHP del servidor és la %1$s, però la nova versió del tema requereix la %2$s.

en: The PHP version on your server is %1$s, however the uploaded plugin requires %2$s.
ca: La versió del PHP del servidor és %1$s, tanmateix l'extensió que heu penjat necessita %2$s.

en: The PHP version on your server is %1$s, however the uploaded theme requires %2$s.
ca: La versió de PHP del servidor és %1$s, tanmateix el tema que heu penjat necessita %2$s.

en: The PayFast extension for WooCommerce enables you to accept payments by Credit Card and EFT via one of South Africa’s most popular payment gateways. No setup fees or monthly subscription costs.
ca: L'extensió PayFast per a WooCommerce us permet acceptar pagaments amb targeta de crèdit i EFT gràcies a una de les passareŀles de pagament més populars de Sud-àfrica. No hi ha quotes d'activació ni costos de subscripció.

en: The Payfast extension for WooCommerce enables you to accept payments by Credit Card and EFT via one of South Africa’s most popular payment gateways. No setup fees or monthly subscription costs. Selecting this extension will configure your store to use South African rands as the selected currency.
ca: L'extensió Payfast per a WooCommerce us permet acceptar pagaments amb targeta de crèdit i EFT a través d'una de les passarel·les de pagament més populars de Sud-àfrica. Sense despeses de configuració ni costos mensuals de subscripció. Si seleccioneu aquesta extensió, la vostra botiga es configurarà per utilitzar rands sud-africans com a moneda seleccionada.

en: The Press This plugin is required.
ca: L'extensió Press This és necessària.

en: The Privacy Settings require JavaScript.
ca: Els paràmetres de privadesa necessiten el JavaScript.

en: The Privacy screen lets you either build a new privacy-policy page or choose one you already have to show.
ca: La pantalla privadesa us permet construir una pàgina nova de política de privadesa o triar-ne una ja existent la qual mostrar.

en: The REST API can no longer be completely disabled, the %s filter can be used to restrict access to the API, instead.
ca: L'API REST ja no es pot deshabilitar totalment, es poden utilitzar els filtres %s per a restringir l'accés a l'API, per contra.

en: The REST API did not behave correctly
ca: L'API REST no s'ha comportat correctament

en: The REST API did not process the %s query parameter correctly.
ca: L'API REST no ha processat el paràmetre %s de la consulta correctament.

en: The REST API encountered an error
ca: L'API REST ha trobat un error

en: The REST API encountered an unexpected result
ca: L'API REST ha trobat un resultat inesperat

en: The REST API is available
ca: L'API REST està disponible

en: The REST API is one way that WordPress and other applications communicate with the server. For example, the block editor screen relies on the REST API to display and save your posts and pages.
ca: L'API REST és una manera que té el WordPress i altres aplicacions de comunicar-se amb el servidor. Per exemple, la pantalla de l'editor de blocs es basa en l'API REST per mostrar i desar les entrades i les pàgines.

en: The Rest API is unavailable.
ca: L'API Rest no està disponible.

en: The SKU already exists on another product.
ca: El SKU ja existeix en un altre producte.

en: The SQL server is a required piece of software for the database WordPress uses to store all your site&#8217;s content and settings.
ca: El servidor SQL és una peça de programari necessari perquè la base de dades del WordPress emmagatzemi tot el contingut i configuració del lloc web.

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
ca: El certificat SSL de l'amfitrió no s'ha pogut verificar.

en: The Site Health check for %1$s has been replaced with %2$s.
ca: La comprovació de la salut del lloc per a %1$s s'ha reemplaçat per %2$s.

en: The Site Health check requires JavaScript.
ca: La comprovació de la salut del lloc necessita executar JavaScript.

en: The Site Icon is used as a browser and app icon for your site. Icons must be square, and at least %s pixels wide and tall.
ca: La icona del lloc web s'usa com una icona per al navegador i app del lloc web. Les icones han de ser quadrades, i tenir %s d'amplada i d'alçària.

en: The Site Icon is what you see in browser tabs, bookmark bars, and within the WordPress mobile apps. It should be square and at least %s pixels.
ca: La icona del lloc web és el que veieu a les pestanyes del navegador, a les barres d'adreces d'interès i a les aplicacions mòbils del WordPress. Ha de ser quadrada i almenys de %s píxels.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
ca: L'adreça del lloc web que heu introduït no sembla ser un URL vàlid. Entreu un URL vàlid.

en: The Site supports WebFinger but not ActivityPub
ca: El lloc web és compatible amb WebFinger però no amb ActivityPub

en: The Store Designer will create a new store design for you, and you'll lose any changes you've made to your active theme. If you'd prefer to continue editing your theme, you can do so via the <EditorLink>Editor</EditorLink>.
ca: El dissenyador de botigues crearà un nou disseny de botiga per a vosaltres i perdreu qualsevol canvi que hàgiu fet al tema actiu. Si preferiu continuar editant el tema, ho podeu fer a través de l'<EditorLink>editor</EditorLink>.

en: The Text mode allows you to enter HTML along with your post text. Note that &lt;p&gt; and &lt;br&gt; tags are converted to line breaks when switching to the Text editor to make it less cluttered. When you type, a single line break can be used instead of typing &lt;br&gt;, and two line breaks instead of paragraph tags. The line breaks are converted back to tags automatically.
ca: El mode Text us permet introduir codi HTML al contingut de l'entrada. Fixeu-vos que les etiquetes &lt;p&gt; i &lt;br&gt; es converteixen en salts de línia quan canvieu a l'editor de Text per fer-ho més polit. Mentre escriviu, un únic salt de línia es pot fer servir en lloc d'escriure &lt;br&gt; i dos salts de línia en lloc de les etiquetes de paràgraf. Els salts de línia es converteixen en etiquetes automàticament.

en: The URI of the theme's webpage, as found in the theme header.
ca: L'URI de la pàgina web del tema, tal i com es troba a la capçalera del tema.

en: The URI of the theme's webpage, transformed for display.
ca: L'URI de la pàgina web del tema, transformat per mostrar-se.

en: The URI of the theme's webpage.
ca: L'URI de la pàgina web del tema.

en: The URL must be served over a secure connection.
ca: L'URL s'ha de servir sobre una connexió segura.

en: The URL of the resource for which to fetch oEmbed data.
ca: L'URL del recurs per al que s'han d'obtenir les dades oEmbed.

en: The URL of your %s page (along with the Page ID).
ca: L'URL de la pàgina %s (juntament amb l'identificador de la pàgina).

en: The URL to check for redirects.
ca: L'URL per comprovar redireccions.

en: The URL to process.
ca: L'URL a processar.

en: The URL to the admin area
ca: L'URL a l'àrea d'administració

en: The URL to the author's profile page.
ca: L'URL de la pàgina de perfil de l'autor.

en: The URL to the site.
ca: L'URL del lloc web.

en: The URL to which this menu item points.
ca: L'URL al que apunta aquest element del menú.

en: The URL where the webhook payload is delivered.
ca: L'URL on es lliura la càrrega de la càrrega de la crida de retorn.

en: The URL where the webhook was delivered.
ca: L'URL on la crida de retorn s'ha enviat.

en: The URL you entered seems to be an email address. Do you want to add the required mailto: prefix?
ca: La URL indicada sembla ser una adreça electrònica, voleu afegir el prefix mailto: necessari?

en: The URL you entered seems to be an external link. Do you want to add the required http:// prefix?
ca: La URL indicada sembla ser un enllaç extern, voleu afegir el prefix http:// necessari?

en: The VideoPress plugin could not communicate with the VideoPress servers. This error is most likely caused by a misconfigured plugin. Please reinstall or upgrade.
ca: L'extensió VideoPress no es pot comunicar amb els servidors de VideoPress. Aquest error la majoria de vegades és culpa d'un error en la configuració de l'extensió. Reinstal·leu o actualitzeu.

en: The Walker class named %s does not exist.
ca: No existeix la classe Walker anomenada %s.

en: The WebFinger Resource is not accessible.
ca: No es pot accedir al recurs WebFinger.

en: The Woo team is made up of over 350 talented individuals, distributed across 30+ countries.
ca: L'equip del Woo està format per més de 350 persones amb talent, distribuïdes en més de 30 països.

en: The WooCommerce Blocks feature plugin requires a more recent version of WordPress and has been paused. Please update WordPress to continue enjoying WooCommerce Blocks.
ca: L'extensió WooCommerce Blocks requereix una versió més recent de WordPress i s'ha aturat. Actualitzeu WordPress per continuar gaudint de WooCommerce Blocks.

en: The WooCommerce Blocks package running on your site.
ca: El paquet WooCommerce Blocks s'està executant al vostre lloc.

en: The WooCommerce Blocks plugin requires a more recent version of WooCommerce and has been deactivated. Please update to the latest version of WooCommerce.
ca: L'extensió WooCommerce Blocks requereix una versió més recent del WooCommerce i s'ha desactivat. Actualitzeu a la darrera versió del WooCommerce.

en: The WooCommerce Helper plugin is no longer needed. <a href="%s">Manage subscriptions</a> from the extensions tab instead.
ca: L'extensió WooCommerce Helper ja no és necessària. <a href="%s">Gestioneu les subscripcions</a> des de la pestanya d'extensions per contra.

en: The WooCommerce Legacy REST API will be removed in WooCommerce 9.0, and this will cause <a href="%1$s">webhooks on this site that are configured to use the Legacy REST API</a> to stop working. <a target="_blank" href="%2$s">A separate WooCommerce extension is available</a> to allow these webhooks to keep using the Legacy REST API without interruption. You can also edit these webhooks to use the current REST API version to generate the payload instead. <b><a target="_blank" href="%3$s">Learn more about this change.</a></b>
ca: L'API REST heretada del WooCommerce se suprimirà al WooCommerce 9.0 i això farà que els <a href="%1$s">webhooks d'aquest lloc web que estiguin configurats per utilitzar l'API REST heretada</a> deixin de funcionar.  <a target="_blank" href="%2$s">Hi ha disponible una extensió independent del WooCommerce</a> per permetre que aquests webhooks continuïn utilitzant l'API REST heretada sense interrupcions. En el seu lloc també podeu editar aquests webhooks per utilitzar la versió actual de l'API REST per generar la càrrega útil. <b><a target="_blank" href="%3$s">Més informació sobre aquest canvi.</a></b>

en: The WooCommerce Legacy REST API will be removed soon
ca: L'API REST heretada del WooCommerce se suprimirà aviat

en: The WooCommerce Legacy REST API, <a href="%1$s">currently enabled in this site</a>, will be removed in WooCommerce 9.0. <a target="_blank" href="%2$s">A separate WooCommerce extension is available</a> to keep it enabled. <b><a target="_blank" href="%3$s">Learn more about this change.</a></b>
ca: L'API REST heretada del WooCommerce, <a href="%1$s">activada actualment en aquest lloc web</a>, se suprimirà al WooCommerce 9.0. <a target="_blank" href="%2$s">Hi ha una extensió independent del WooCommerce</a> per mantenir-la activada. <b><a target="_blank" href="%3$s">Més informació sobre aquest canvi.</a></b>

en: The WooCommerce REST API allows external apps to view and manage store data. Access is granted only to those with valid API keys.
ca: La REST API de WooCommerce permet a aplicacions externes veure i gestionar les dades de la botiga. Només es permet l'accés a aquells que tinguin claus de l'API vàlides.

en: The WooCommerce REST API package running on your site.
ca: El paquet de l’API REST del WooCommerce s’executa al vostre lloc.

en: The WordAds module is not active
ca: El mòdul de WordAds no està actiu.

en: The WordPress Hosting Team maintains a list of those modules, both recommended and required, in <a href="%1$s" %2$s>the team handbook%3$s</a>.
ca: L'equip d'allotjament del WordPress manté una llista d'aquests mòduls, tots recomanats i necessaris, a <a href="%1$s" %2$s>la guia de l'equip%3$s</a>.

en: The WordPress Team
ca: L'equip del WordPress

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
ca: L'adreça del WordPress que heu entrat no sembla ser un URL vàlid. Entreu un URL vàlid.

en: The WordPress community
ca: La comunitat de WordPress

en: The WordPress team is willing to help you. Forward this email to %s and the team will work with you to make sure your site is working.
ca: L'equip del WordPress està disposat a ajudar-vos. Reenvieu aquest correu electrònic a %s i l'equip treballarà amb vós per assegurar que la web funciona.

en: The WordPress&#65279.com Team
ca: L'equip de WordPress.com

en: The WordPress.com API returned a 404 error.
ca: La API de WordPress.com ha retornat un error 404.

en: The WordPress.com Blog
ca: El blog de WordPress.com

en: The WordPress.com Team
ca: L'equip de WordPress.com

en: The WordPress.com blog_id is %d
ca: La  blog_id de WordPress.com és %d

en: The WordPress.com toolbar replaces the default WordPress admin toolbar. It offers one-click access to notifications, your WordPress.com profile and your other Jetpack and WordPress.com websites. You can also catch up on the sites you follow in the Reader.
ca: La barra d’eines de WordPress.com substitueix la barra d’eina d’administració del WordPress per defecte. Ofereix accés amb un sol clic a les notificacions, al perfil de WordPress.com i als altres llocs web de Jetpack i WordPress.com. També podeu recuperar els llocs que seguiu al lector.

en: The WordPress.org username of the block author.
ca: El nom d'usuari de WordPress.org de l'autor del bloc.

en: The XFN relationship expressed in the link of this menu item.
ca: La relació XFN expressada a l'enllaç d'aquest element del menú.

en: The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.
ca: La companyia Aparells XYZ es va crear el 1971, i ha estat proporcionant aparells de qualitat al públic des de llavors. Ubicada a Gotham City, XYZ dóna treball a més de 2.000 persones i fa tot tipus d'accions meravelloses per a la comunitat de Gotham.

en: The above is a gallery with just two images. It&#8217;s an easier way to create visually appealing layouts, without having to deal with floats. You can also easily convert the gallery back to individual images again, by using the block switcher.
ca: Això és una galeria amb dues imatges. És una manera més fàcil de crear dissenys d'una manera visual sense haver de fer servir elements flotants. També podeu fàcilment tornar a convertir la galeria a imatges individuals una altra vegada usant l'intercanviador de blocs.

en: The action's schedule frequency.
ca: La freqüència de programació de l'acció.

en: The active theme does not support a flexible sized header image.
ca: El tema actiu no és compatible amb una imatge de capçalera de mida flexible.

en: The active theme does not support uploading a custom header image.
ca: El tema actiu no permet la pujada d'una imatge de capçalera personalitzada.

en: The active theme has the following error: "%s".
ca: El tema actiu té el següent error: «%s».

en: The active theme is displayed highlighted as the first theme.
ca: El tema actiu es mostra destacat com a primer tema.

en: The active version of WooCommerce does not support template cache clearing.
ca: La versió activa de WooCommerce no és compatible amb la neteja de la memòria cau de plantilles.

en: The admin email verification page will reappear after %s.
ca: La pàgina de verificació de correu electrònic de l'administrador apareixerà després de %s.

en: The admin note action label prop cannot be empty.
ca: La propietat action label de la nota d'administració no pot estar buida.

en: The admin note action name prop cannot be empty.
ca: La propietat action de la nota d'administració no pot estar buida.

en: The admin note content prop cannot be empty.
ca: La propietat content de la nota d'administració no pot estar buida.

en: The admin note content_data prop must be an instance of stdClass.
ca: La propietat content_data de la nota d'administració no pot estar buida.

en: The admin note date prop cannot be empty.
ca: La propietat date de la nota d'administració no pot estar buida.

en: The admin note layout has a wrong prop value.
ca: El format de la nota d'administració té un valor de propietat incorrecte.

en: The admin note locale prop cannot be empty.
ca: La propietat locale de la nota d'administració no pot estar buida.

en: The admin note name prop cannot be empty.
ca: La propietat name de la nota d'administració no pot estar buida.

en: The admin note source prop cannot be empty.
ca: La propietat source de la nota d'administració no pot estar buida.

en: The admin note status prop (%s) is not one of the supported statuses.
ca: La propietat status (%s) de la nota d'administració no es troba entre els estats compatibles.

en: The admin note status prop cannot be empty.
ca: La propietat status de la nota d'administració no pot estar buida.

en: The admin note title prop cannot be empty.
ca: La propietat title de la nota d'administració no pot estar buida.

en: The admin note type prop (%s) is not one of the supported types.
ca: La propietat type (%s) de la nota d'administració no es troba entre els tipus compatibles.

en: The admin note type prop cannot be empty.
ca: La propietat type de la nota d'administració no pot estar buida.

en: The affected WooCommerce webhooks will <b>not</b> be deleted and will be attributed to user id 0.<br/>
ca: Els webhooks del WooCommerce afectats <b>no</b> se suprimiran i s'atribuiran a l'identificador d'usuari 0.<br/>

en: The amount of discount. Should always be numeric, even if setting a percentage.
ca: La quantitat a descomptar. Sempre ha de ser un número, encara que es defineixi un percentatge.

en: The amount of information you may be required to show will vary depending on your local or national business regulations. You may, for example, be required to display a physical address, a registered address, or your company registration number.
ca: La quantitat d'informació que hauríeu de mostrar depèn de les normes locals o estatals. Per exemple, potser heu de mostrar una adreça física, o una adreça de registre, o el número d'identificació de l'empresa.

en: The amount of tax charged.
ca: L'import d'impostos carregat.

en: The amount of time (in seconds) that your site will spend on a single operation before timing out (to avoid server lockups)
ca: La quantitat de temps (en segons) que el web ha de gastar en una sola operació abans del temps d'espera (per evitar bloquejos al servidor)

en: The amount that quantities increment by. Quantity must be an multiple of this value.
ca: El valor en què s'incrementen les quantitats. La quantitat ha de ser un múltiple d'aquest valor.

en: The amount to rotate the image clockwise in degrees. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
ca: La quantitat a girar la imatge en el sentit de les agulles del rellotge en graus. OBSOLET: useu `modifiers` per contra.

en: The application ID must be a UUID.
ca: L'identificador de la aplicació ha de ser un UUID.

en: The application password feature requires HTTPS, which is not enabled on this site.
ca: La funcionalitat de contrasenya requereix HTTPS, que no està activat en aquest lloc.

en: The aspect ratio is the relationship between the width and height. You can preserve the aspect ratio by holding down the shift key while resizing your selection. Use the input box to specify the aspect ratio, e.g. 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc.
ca: La ràtio d'aspecte és la relació entre l'amplada i l'alçada. Podeu preservar la ràtio de l'aspecte en prémer la tecla majúscula mentre canvieu la mida de la selecció. Utilitzeu el quadre d'entrada per especificar una ràtio d'aspecte, per exemple, 1:1 (quadrat), 4:3, 16:9, etc.

en: The assigned attribute.
ca: L'atribut assignat.

en: The attached file cannot be found.
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer adjunt.

en: The attachment MIME type.
ca: Tipus MIME de l'adjunt.

en: The attachment caption.
ca: Títol de l'adjunt.

en: The attachment description.
ca: Descripció de l'adjunt.

en: The attachments that you have uploaded to a post (images, videos, documents or other files).
ca: Els adjunts que heu pujat a una entrada (imatges, vídeos, documents o altres fitxers).

en: The attribute ID, or 0 if the attribute is not taxonomy based.
ca: L’identificador de l’atribut, o 0 si l’atribut no està basat en una taxonomia.

en: The attribute name.
ca: El nom de l'atribut.

en: The attribute taxonomy name.
ca: El nom de la taxonomia de l'atribut.

en: The attribute taxonomy, or null if the attribute is not taxonomy based.
ca: La taxonomia de l’atribut, o null si l’atribut no està basat en una taxonomia.

en: The attributes of the inner block.
ca: Els atributs del bloc més interior.

en: The attributes used in the example.
ca: Els atributs usats a l'exemple.

en: The authenticated application password can only be introspected for the current user.
ca: La contrasenya d'aplicació autenticada només pot ser examinada per a l'usuari actual.

en: The author's name.
ca: El nom de l'autor.

en: The authorization header is invalid
ca: La capçalera de l'autorització no és vàlida

en: The authorization header is missing
ca: Falta la capçalera de l'autorització

en: The average rating of blocks published by the same author.
ca: La valoració mitjana dels blocs publicats pel mateix autor.

en: The background color for WooCommerce email templates. Default %s.
ca: El color de fons de les plantilles de correu de WooCommerce. Per defecte %s.

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
ca: La còpia de seguretat de l'entrada al navegador és diferent de la versió que hi ha a continuació.

en: The base color for WooCommerce email templates. Default %s.
ca: El color base de les plantilles de correu de WooCommerce. Per defecte %s.

en: The base page can also be used in your <a href="%s">product permalinks</a>.
ca: La pàgina base també es pot utilitzar als vostres <a href="%s">enllaços permanents dels productes</a>.

en: The best place to ask a question related to WordPress.com.
ca: El millor lloc per fer preguntes relacionades amb WordPress.com

en: The big day is here.
ca: El gran dia és aqui.

en: The block editor includes experimental features that are useable while they're in development. Select the ones you'd like to enable. These features are likely to change, so avoid using them in production.
ca: L'editor de blocs inclou característiques experimentals que es poden utilitzar mentre estan en desenvolupament. Seleccioneu les que vulgueu activar. És probable que aquestes característiques canviïn, així que eviteu utilitzar-les en producció.

en: The block editor requires JavaScript. Please enable JavaScript in your browser settings, or activate the <a href="%s">Classic Editor plugin</a>.
ca: L'editor de blocs necessita el JavaScript. Habiliteu el JavaScript a la configuració del navegador, o activeu l'<a href="%s">extensió de l'editor clàssic</a>.

en: The block editor requires JavaScript. Please enable JavaScript in your browser settings, or install the <a href="%s">Classic Editor plugin</a>.
ca: L'editor de blocs necessita el JavaScript. Habiliteu el JavaScript a la configuració del navegador, o instal·leu l'<a href="%s">extensió de l'editor clàssic</a>.

en: The block icon.
ca: Icona del bloc.

en: The block name, in namespace/block-name format.
ca: El nom del bloc, en un format de nom d'espais/nom de bloc.

en: The block slug.
ca: L'àlies del bloc

en: The block title, in human readable format.
ca: El títol del bloc, en un format llegible per humans.

en: The block types which can use this pattern.
ca: Els tipus de blocs que poden utilitzar aquest patró.

en: The block widgets require JavaScript. Please enable JavaScript in your browser settings, or activate the <a href="%s">Classic Widgets plugin</a>.
ca: Els ginys de blocs necessiten el JavaScript. Habiliteu el JavaScript a la configuració del navegador, o activeu l'<a href="%s">extensió de ginys clàssics</a>.

en: The block widgets require JavaScript. Please enable JavaScript in your browser settings, or install the <a href="%s">Classic Widgets plugin</a>.
ca: Els ginys de blocs necessiten el JavaScript. Habiliteu el JavaScript a la configuració del navegador, o instal·leu l'<a href="%s">extensió de ginys clàssics</a>.

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you do not use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
ca: Les caixes per al nom de l'enllaç, l'adreça web i la descripció tenen posicions fixes, mentre que les altres poden canviar de posició si les arrossegueu i deixeu anar enlloc. Podeu també amagar les caixes que no voleu usar en la pestanya d'Opcions de pantalla, o minimitzar les caixes en fer clic en la barra del títol de la caixa.

en: The boxes on your Dashboard screen are:
ca: Les caixes del tauler són:

en: The business description for a given store.
ca: La descripció del negoci d'una botiga determinada.

en: The calendar block is hidden because there are no published posts.
ca: El bloc de calendari està amagat perquè no hi ha entrades publicades.

en: The callback_url needs to be over SSL
ca: El callback_url requereix estar sobre SSL

en: The called constructor method for %1$s class in %2$s is <strong>deprecated</strong> since version %3$s! Use %4$s instead.
ca: El mètode constructor cridat per a la classe %1$s a %2$s està <strong>obsolet</strong> des de la versió %3$s! Utilitzeu %4$s en el seu lloc.

en: The card could not be dismissed
ca: No s'ha pogut descartar la targeta

en: The cart has been filled with the items from your previous order.
ca: S'ha omplert la cistella amb els articles de la vostra comanda anterior.

en: The cart item product or variation ID.
ca: Identificador de producte o variació de l'article de la cistella.

en: The cart template can be %1$s edited here%2$s.
ca: La plantilla de la cistella es pot %1$s editar aquí%2$s.

en: The categories for the font collection.
ca: Les categories per a la col·lecció de tipus de lletra.

en: The category description, in human readable format.
ca: La descripció de la categoria, en un format llegible.

en: The category label, in human readable format.
ca: L'etiqueta de la categoria, en un format llegible.

en: The category name.
ca: El nom de la categoria.

en: The category this test is grouped in.
ca: La categoria en la qual està agrupat aquesta prova.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
ca: Perdreu els canvis que heu fet si abandoneu aquesta pàgina.

en: The checkout template can be %1$s edited here%2$s.
ca: La plantilla de pagament es pot %1$s editar aquí%2$s.

en: The chosen rate ID for the package.
ca: L’identificador de la tarifa triada per al paquet.

en: The city in which your business is located.
ca: La ciutat en la qual està situat el vostre negoci.

en: The claim has been lost. Aborting current batch.
ca: La soŀlicitud s'ha perdut. S'està avortant l'actual procés en lots.

en: The class %1$s provided by %2$s filter must implement %3$s.
ca: La classe %1$s facilitada pel filtre %2$s ha d'implementar %3$s.

en: The class attached to the "woocommerce_queue_class" does not implement the WC_Queue_Interface interface. The default %s class will be used instead.
ca: La classe adjunta a "woocommerce_queue_class" no implementa la interfície WC_Queue_Interface. S'utilitzarà per contra la classe %s predeterminada.

en: The comment cannot be deleted.
ca: El comentari no es pot suprimir.

en: The comment does not support trashing. Set '%s' to delete.
ca: El comentari no es pot moure a la paperera. Definiu '%s' per a suprimir-lo.

en: The comment has already been trashed.
ca: El comentari ja s'ha enviat a la paperera.

en: The confirmation key has expired for this personal data request.
ca: La clau de confirmació ha caducat per a aquesta sol·licitud de dades personals.

en: The confirmation key is invalid for this personal data request.
ca: La clau de confirmació no és vàlida per a aquesta sol·licitud de dades personals.

en: The confirmation key is missing from this personal data request.
ca: Falta la clau de confirmació d'aquesta sol·licitud de dades personals.

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
ca: No es pot establir una connexió amb akismet.com. Llegiu la <a href="%s" target="_blank">guia sobre tallafocs</a> i comproveu la configuració del vostre servidor.

en: The connection to the server has been interrupted. Please reconnect.
ca: S'ha interromput la connexió amb el servidor. Reconnecteu.

en: The constant %1$s <strong>is deprecated</strong>. Use the boolean constant %2$s in %3$s to enable a subdomain configuration. Use %4$s to check whether a subdomain configuration is enabled.
ca: La constant %1$s <strong>està desfasada</strong>. Utilitzeu la constant booleana %2$s a %3$s per activar la configuració d'un subdomini. Utilitzeu %4$s per comprovar si la configuració del subdomini està activada.

en: The constant %s cannot be defined when creating a network.
ca: La constant %s no es pot definir en crear una xarxa.

en: The content for the comment.
ca: El contingut del comentari.

en: The content for the post.
ca: El contingut de l'entrada.

en: The content of the %s element from the URL.
ca: El contingut del element %s de l'URL.

en: The content of the review.
ca: El contingut de la ressenya.

en: The contents of the %s element from the URL.
ca: Els continguts de l'element %s de l'URL.

en: The country and state or province, if any, in which your business is located.
ca: El país, regió o província, si n'hi ha, en el qual està situat el vostre negoci.

en: The coupon code already exists
ca: El codi de cupó ja existeix

en: The coupon code cannot be empty.
ca: El codi de cupó no pot estar buit.

en: The coupon will expire at 00:00:00 of this date.
ca: El cupó caducarà a les 00:00:00 d’aquesta data.

en: The coupon's unique code.
ca: El codi únic del cupó.

en: The coupons unique code.
ca: El codi únic dels cupons.

en: The cron event list could not be saved.
ca: La llista d'esdeveniments cron no es pot desar.

en: The current image has no alternative text. The file name is: %s
ca: La imatge actual no té text alternatiu. El nom del fitxer és: %s

en: The current language used by WordPress. Default = English
ca: L'idioma que s'utilitza a WordPress. Per defecte = Anglès

en: The current user can assign terms in the %s taxonomy.
ca: L'usuari actual pot assignar termes a la taxonomia %s.

en: The current user can change the author on this post.
ca: L'usuari actual pot canviar l'autor d'aquesta entrada.

en: The current user can create terms in the %s taxonomy.
ca: L'usuari actual pot crear termes a la taxonomia %s.

en: The current user can post unfiltered HTML markup and JavaScript.
ca: L'usuari actual pot publicar etiquetes HTML i JavaScript sense filtrar.

en: The current user can publish this post.
ca: L'usuari actual pot publicar aquesta entrada.

en: The current user can sticky this post.
ca: L'usuari actual pot fixar en portada aquesta entrada.

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
ca: Cal que el rol de l'usuari actual tingui permís per editar.

en: The currently selected Privacy Policy page does not exist. Please create or select a new page.
ca: La pàgina de la política de privadesa seleccionada actualment no existeix. Creeu o seleccioneu la pàgina nova.

en: The currently selected Privacy Policy page is in the Trash. Please create or select a new Privacy Policy page or <a href="%s">restore the current page</a>.
ca: La pàgina de la política de privadesa seleccionada actualment, està a la paperera. Creeu o seleccioneu la pàgina de la política de privadesa nova o <a href="%s">restaureu la pàgina actual</a>.

en: The customer cannot be deleted
ca: El client no es pot suprimir

en: The database ID of the original object this menu item represents, for example the ID for posts or the term_id for categories.
ca: L'identificador de la base de dades de l'objecte original que representa aquest element del menú. Per exemple, identificador per a entrades o term_id per a categories.

en: The database server could be connected to (which means your username and password is okay) but the %s database could not be selected.
ca: S'ha pogut connectar al servidor de bases de dades (el que significa que el vostre nom d'usuari i contrasenya són correctes), però no s'ha pogut seleccionar la base de dades %s.

en: The database update process runs in the background and may take a little while, so please be patient. Advanced users can alternatively update via %1$sWP CLI%2$s.
ca: El procés d’actualització de la base de dades s’executa en segon pla i pot trigar una mica, així que tingueu paciència. Els usuaris avançats poden actualitzar alternativament mitjançant %1$sWP CLI%2$s.

en: The database version for WooCommerce. This should be the same as your WooCommerce version.
ca: La versió de la base de dades per a WooCommerce. Hauria de ser la mateixa que la vostra versió de WooCommerce.

en: The date and time the preferences were updated.
ca: La data i l'hora en què es van actualitzar les preferències.

en: The date of the customer last order, as GMT.
ca: La data de l'última comanda del client, en GMT.

en: The date of the download, as GMT.
ca: La data de la descàrrega, en GMT.

en: The date of the download, in the site's timezone.
ca: La data de la descàrrega, en la zona horària del lloc.

en: The date the comment was published, as GMT.
ca: La data en què el comentari es va publicar, com a GMT.

en: The date the comment was published, in the site's timezone.
ca: La data amb què el comentari es va publicar, en la zona horària del lloc.

en: The date the coupon expires, as GMT.
ca: La data de caducitat del cupó, en GMT.

en: The date the coupon expires, in the site's timezone.
ca: La data de caducitat del cupó, en la zona horària del lloc.

en: The date the coupon was created, as GMT.
ca: La data de creació del cupó, en GMT.

en: The date the coupon was created, in the site's timezone.
ca: La data de creació del cupó, en la zona horària del lloc web.

en: The date the coupon was last modified, as GMT.
ca: La data de l'última modificació del cupó, en GMT.

en: The date the coupon was last modified, in the site's timezone.
ca: La data de l'última modificació del cupó, en la zona horària del lloc web.

en: The date the customer was created, as GMT.
ca: La data de creació del client, en GMT.

en: The date the customer was created, in the site's timezone.
ca: La data de creació del client, en la zona horària del lloc web.

en: The date the customer was last modified, as GMT.
ca: La data de l'última modificació del client, en GMT.

en: The date the customer was last modified, in the site's timezone.
ca: La data de l'última modificació del client, en la zona horària del lloc web.

en: The date the image was created, as GMT.
ca: La data de creació de la imatge, en GMT.

en: The date the image was created, in the site's timezone.
ca: La data de creació de la imatge, en la zona horària del lloc web.

en: The date the image was last modified, as GMT.
ca: La data de l'última modificació de la imatge, en GMT.

en: The date the image was last modified, in the site's timezone.
ca: La data de l'última modificació de la imatge, en la zona horària del lloc web.

en: The date the last order for this product was placed, in the site's timezone.
ca: La data en què es va fer l'última comanda d'aquest producte, en la zona horària del lloc web.

en: The date the order note was created, as GMT.
ca: La data de creació de la nota de comanda, en GMT.

en: The date the order note was created, in the site's timezone.
ca: La data de creació de la nota de comanda, en la zona horària del lloc web.

en: The date the order refund was created, as GMT.
ca: La data de creació del reemborsament de la comanda, en GMT.

en: The date the order refund was created, in the site's timezone.
ca: La data de creació del reemborsament, en la zona horària del lloc web.

en: The date the order was completed, as GMT.
ca: La data en què es va completar la comanda, en GMT.

en: The date the order was completed, in the site's timezone.
ca: La data en la qual la comanda es va completar, en la zona horària del lloc web.

en: The date the order was created, as GMT.
ca: La data de creació de la comanda, en GMT.

en: The date the order was created, in the site's timezone.
ca: La data de creació de la comanda, en la zona horària del lloc web.

en: The date the order was last modified, as GMT.
ca: La data de l'última modificació a la comanda, en GMT.

en: The date the order was last modified, in the site's timezone.
ca: La data de l'última modificació de la comanda, en la zona horària del lloc web.

en: The date the order was paid, as GMT.
ca: La data en què es va pagar la comanda, en GMT.

en: The date the order was paid, in the site's timezone.
ca: La data en la qual la comanda es va pagar, en la zona horària del lloc.

en: The date the post was last modified, as GMT.
ca: La data en què l'entrada es va modificar per última vegada, com a GMT.

en: The date the post was last modified, in the site's timezone.
ca: La data en què l'entrada es va modificar per última vegada, en la zona horària del lloc.

en: The date the post was published, as GMT.
ca: La data en què l'entrada es va publicar, com a GMT.

en: The date the post was published, in the site's timezone.
ca: La data amb què l'entrada es va publicar, en la zona horària del lloc.

en: The date the product was created, as GMT.
ca: La data de creació del producte, en GMT.

en: The date the product was created, in the site's timezone.
ca: La data de creació del producte, en la zona horària del lloc web.

en: The date the product was last modified, as GMT.
ca: La data de l'última modificació del producte, en GMT.

en: The date the product was last modified, in the site's timezone.
ca: La data de l'última del producte, en la zona horària del lloc web.

en: The date the report end, as GMT.
ca: La data de fi de l’informe, en GMT.

en: The date the report end, in the site's timezone.
ca: La data de fi de l’informe, a la zona horària del lloc.

en: The date the report start, as GMT.
ca: La data d’inici de l’informe, en GMT.

en: The date the report start, in the site's timezone.
ca: La data d’inici de l’informe, a la zona horària del lloc.

en: The date the review was created, as GMT.
ca: La data de creació de la ressenya, en GMT.

en: The date the review was created, in the site's timezone in human-readable format.
ca: La data en què es va crear la ressenya, a la zona horària del lloc, en format comprensible.

en: The date the review was created, in the site's timezone.
ca: La data de creació de la ressenya, en la zona horària del lloc web.

en: The date the revision was last modified, as GMT.
ca: La data en què la revisió es va modificar per última vegada, en GMT.

en: The date the revision was last modified, in the site's timezone.
ca: La data en què la revisió es va modificar per última vegada, en la zona horària del lloc.

en: The date the revision was published, as GMT.
ca: La data en què la revisió es va publicar, com a GMT.

en: The date the revision was published, in the site's timezone.
ca: La data amb què la revisió es va publicar, en la zona horària del lloc.

en: The date the template was last modified, in the site's timezone.
ca: La data de l'última modificació de la plantilla, en la zona horària del lloc web.

en: The date the variation was created, in the site's timezone.
ca: La data en què es va crear la variació, en la zona horària del lloc web.

en: The date the variation was last modified, in the site's timezone.
ca: La data de l'última modificació de la variació, en la zona horària del lloc web.

en: The date the webhook delivery was logged, as GMT.
ca: La data de registre del lliurament del webhook, en GMT.

en: The date the webhook delivery was logged, in the site's timezone.
ca: Data en què es va registrar el lliurament del webhook, en la zona horària del lloc web.

en: The date the webhook was created, as GMT.
ca: La data de creació del webhook, en GMT.

en: The date the webhook was created, in the site's timezone.
ca: La data de creació del webhook, en la zona horària del lloc web.

en: The date the webhook was last modified, as GMT.
ca: La data de l'última modificació del webhook, en GMT.

en: The date the webhook was last modified, in the site's timezone.
ca: La data de l'última modificació del webhook, en la zona horària del lloc web.

en: The date when download access expires, as GMT.
ca: La data de caducitat de l'accés a la descàrrega, en GMT.

en: The date when download access expires, in the site's timezone.
ca: La data de caducitat de l'accés a la descàrrega, a la zona horària del lloc.

en: The date when the block was last updated, in fuzzy human readable format.
ca: La data en la qual s'ha actualitzat el bloc per darrera vegada, en un format llegible per humans.

en: The date when the block was last updated.
ca: Data de l'última actualització del bloc.

en: The date you provided is invalid.
ca: La data que heu introduït no és vàlida.

en: The date/time the action is/was scheduled to run.
ca: La data/hora en la qual està/estava programada l'acció.

en: The decimal separator of displayed prices.
ca: El separador decimals en mostrar els preus.

en: The default timezone for your server.
ca: La zona predeterminada al servidor.

en: The delivery duration, in seconds.
ca: La durada del lliurament, en segons.

en: The description for the font collection.
ca: La descripció de la col·lecció de tipus de lletra.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
ca: La descripció no acostuma a ser gaire visible per defecte, però alguns temes poden mostrar-la.

en: The description of the menu location.
ca: La descripció de la ubicació del menú.

en: The description of the site.
ca: La descripció del lloc web.

en: The description of this menu item.
ca: La descripció d'aquest element del menú.

en: The description will be displayed in the menu if the active theme supports it.
ca: La descripció es mostrarà al menú si el tema actiu l'admet.

en: The directives (lines) between "BEGIN %1$s" and "END %1$s" are
    dynamically generated, and should only be modified via WordPress filters.
    Any changes to the directives between these markers will be overwritten.
ca: Les directives (línies) entre `BEGIN %1$s` i `END %1$s` es generen dinàmicament i haurien de ser solament modificades mitjançant els filtres del WordPress.
    Qualsevol canvi entre aquestes marques se sobreescriuran.

en: The directory size calculation has timed out. Usually caused by a very large number of sub-directories and files.
ca: El càlcul de la mida del directori ha caducat. Normalment això és causat per un nombre molt gran de subdirectoris i fitxers.

en: The discount type for the coupon (e.g. percentage or fixed amount)
ca: El tipus de descompte del cupó (p. ex. percentatge o import fix)

en: The downloadable file %1$s cannot be used as it does not have an allowed file type. Allowed types include: %2$s
ca: El fitxer descarregable %1$s no es pot utilitzar perquè no és d'un tipus permès. Els tipus permesos inclouen: %2$s

en: The downloadable file %1$s cannot be used: it is not located in an approved directory. Please contact a site administrator for help. %2$sLearn more.%3$s
ca: El fitxer baixable %1$s no es pot utilitzar: no es troba en un directori aprovat. Poseu-vos en contacte amb un administrador del lloc per obtenir ajuda. %2$sMés informació.%3$s

en: The downloadable file %s cannot be used as it does not exist on the server, or is not located within an approved directory. Please contact a site administrator for help. %2$sLearn more.%3$s
ca: El fitxer baixable %s no es pot utilitzar perquè no existeix al servidor o no es troba dins d'un directori aprovat. Poseu-vos en contacte amb un administrador del lloc web per obtenir ajuda. %2$sMés informació.%3$s

en: The downloadable file %s cannot be used as it does not exist on the server.
ca: El fitxer descarregable %s no es pot utilitzar perquè no es troba al servidor.

en: The downloadable file %s cannot be used as it has been disabled.
ca: El fitxer baixable %s no es pot utilitzar perquè s'ha desactivat.

en: The duotone id "%1$s" is not registered in %2$s settings
ca: El bitò amb l'identificador «%1$s» no està registrat als paràmetres del fitxer %2$s

en: The duotone id "%s" is not registered in theme.json settings
ca: El bitò amb l'identificador «%s» no està registrat als paràmetres del fitxer theme.json

en: The e-mail could not be sent.
ca: No s'ha pogut enviar el correu electrònic.

en: The eWAY extension for WooCommerce allows you to take credit card payments directly on your store without redirecting your customers to a third party site to make payment.
ca: L'extensió eWAY per a WooCommerce us permet acceptar pagaments amb targeta de crèdit directament a la botiga sense redirigir els clients a un lloc de tercers per fer el pagament.

en: The edit field automatically highlights code syntax. You can disable this in your <a href="%1$s" %2$s>user profile%3$s</a> to work in plain text mode.
ca: El camp de l'editor destaca automàticament la sintaxi del codi. Podeu desactivar això al <a href="%1$s" %2$s>perfil d'usuari%3$s</a> perquè funcioni en mode de text pla.

en: The editor will endeavor to create a new page and post building experience that makes writing rich posts effortless, and has “blocks” to make it easy what today might take shortcodes, custom HTML, or “mystery meat” embed discovery.
ca: L'editor us guiarà a crear una nova experiència de creació de pàgines i entrades, que fa l'escriptura d'entrades riques sense esforç, i té «blocs» per a fer més fàcil el que avuí es fa mitjançat codis de substitució, HTML personalitzat o "misteriosos" descobriments d'elements incrustats.

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
ca: L'adreça electrònica que heu introduït no sembla que sigui una adreça electrònica vàlida. Introduïu una adreça electrònica vàlida.

en: The email address for the customer.
ca: L'adreça de correu electrònic per al client.

en: The email address for the user.
ca: L'adreça electrònic de l'usuari.

en: The email address you provided is invalid.
ca: L'adreça electrònica que heu introduït no és vàlida.

en: The email could not be sent.
ca: El correu electrònic no s'ha pogut enviar.

en: The email could not be sent. Possible reason: your host may have disabled the %s function.
ca: El correu electrònic no s'ha pogut enviar. Raó possible: el servidor por haver desactivar la funció %s.

en: The email is correct
ca: El correu electrònic és correcte

en: The email you specified is associated with a WordPress.com account.  Please login first or use a different email address.
ca: El correu electrònic que heu especificat està associat amb un compte de WordPress.com. Inicieu sessió primer o bé useu una adreça de correu electrònic diferent.

en: The embed_url parameter must be a valid URL.
ca: El paràmetre embed_url ha de ser un URL vàlid.

en: The error code was %s.
ca: El codi d'error era %s.

en: The excerpt for the post.
ca: Extracte de l'entrada.

en: The extension %s has been deactivated successfully.
ca: L'extensió %s s'ha desactivat correctament.

en: The family of objects originally represented, such as "post_type" or "taxonomy".
ca: La família d'objectes representada originalment, com ara «post_type» o «taxonomy».

en: The favicon image link of the %s element from the URL.
ca: L'enllaç de la imatge de la icona de web de l'element %s de l'URL.

en: The feature "type" is not valid JSON Schema type.
ca: La funció "type" no és un tipus d'esquema JSON vàlid.

en: The feature helps visitors find more of your content by displaying related posts at the bottom of each post.
ca: La funció ajuda els visitants a trobar més del contingut mostrant publicacions relacionades a la part inferior de cada publicació.

en: The field %1$s is invalid for the location %2$s.
ca: El camp %1$s no és vàlid per a la ubicació %2$s.

en: The field %s is invalid.
ca: El camp %s no és vàlid.

en: The field %s is required.
ca: El camp %s és obligatori.

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
ca: Els camps d'aquesta pantalla determinen algunes de les bases de la instal·lació del lloc.

en: The file URL has been copied to your clipboard
ca: L'URL del fitxer s'ha copiat al porta-retalls

en: The file does not exist, please try again.
ca: El fitxer no existeix, proveu-ho de nou.

en: The file is empty or using a different encoding than UTF-8, please try again with a new file.
ca: El fitxer està buit o utilitza una codificació diferent a UTF-8, torneu-ho a provar amb un fitxer nou.

en: The files were created at %3$s
ca: Els fitxers s'han creat a %3$s

en: The filesystem is currently unavailable for managing plugins.
ca: El sistema de fitxers no està disponible actualment per a gestionar extensions.

en: The final destination of the URL being checked for redirects.
ca: La destinació final de l'URL comprovada per a veure si té redireccions.

[ctx: The first plugin requires the second plugin.]
en: %1$s requires %2$s
ca: %1$s requereix %2$s

en: The first thing you need to do is tell Blogger to let WordPress access your account. You will be sent back here after providing authorization.
ca: El primer que heu de fer és dir a Blogger que deixi al WordPress accedir al vostre compte. Sereu redirigits altre cop cap aquí després de fer l'autorització.

en: The folder %1$s was detected as being under version control (%2$s), but the %3$s filter is allowing updates.
ca: La carpeta %1$s s'ha detectat que està sota control de versió (%2$s), però el filtre %3$s està permetent actualitzacions.

en: The folder %1$s was detected as being under version control (%2$s).
ca: La carpeta %1$s s'ha detectat que està sota control de versió (%2$s).

en: The following Template Tags are available:
ca: Les següents etiquetes de plantilla estan disponibles:

en: The following active plugin(s) have not declared compatibility with WooCommerce %s yet and should be updated and examined further before you proceed:
ca: La(es) següent(s) extensió(ns) activa(es) no han declarat compatibilitat amb WooCommerce %s encara i hauríeu d'actualitzar-les i revisar-les una mica més abans de procedir:

en: The following addresses will be used on the checkout page by default.
ca: Les següents adreces seran utilitzades, per defecte, a la pàgina de pagament.

en: The following formatting shortcuts are replaced when pressing Enter. Press Escape or the Undo button to undo.
ca: Les dreceres de formatació següents se substitueixen quan premeu Intro. Preméu «Escapa» el botó «Desfés» per desfer l'acció.

en: The following messages will give you preview of what will happen when you run this command.
ca: Els missatges següents us donaran una vista prèvia de què passarà quan executeu aquesta ordre.

en: The following note has been added to your order:
ca: La següent nota s'ha afegit a la comanda:

en: The following options affect how prices are displayed on the frontend.
ca: Les següents opcions afecten a com es mostren els preus a la botiga.

en: The following plugins failed to update:
ca: Ha fallat l'actualització de les següents extensions:

en: The following plugins must be activated first: %s.
ca: Primer s'han d'activar les següents extensions: %s.

en: The following plugins were successfully updated:
ca: Les següents extensions s'han actualitzat amb èxit:

en: The following plugins will be installed and activated for you:
ca: S'instal·laran i activaran les següents extensions:

en: The following problems were found:
ca: S'han trobat els següents problemes:

en: The following shipping methods apply to customers with shipping addresses within this zone.
ca: Els següents mètodes d'enviament s'apliquen a clients amb adreces d'enviament dins d'aquesta zona.

en: The following shortcuts use different access keys: Alt + Shift + letter.
ca: Les següents dreceres usen unes altres tecles. A Windows i Linux usa Alt + lletra. A Macintosh usa Ctrl + lletra.

en: The following themes are installed but incomplete.
ca: Els temes següents estan instal·lats, però són incomplets.

en: The following themes failed to update:
ca: Ha fallat l'actualització dels següents temes:

en: The following themes were successfully updated:
ca: Els següents temes s'han actualitzat correctament:

en: The following translations failed to update:
ca: Ha fallat l'actualització de les següents traduccions:

en: The following translations were successfully updated:
ca: Les següents traduccions s'han actualitzat amb èxit:

en: The following values do not describe a valid date: month %1$s, day %2$s.
ca: Els següents valors no descriuen una data vàlida: mes %1$s, dia %2$s.

en: The following values do not describe a valid date: year %1$s, month %2$s, day %3$s.
ca: Els següents valors no descriuen una data vàlida: any %1$s, mes %2$s, dia %3$s.

en: The following wizard will help you configure your store and get you started quickly.
ca: L'assistent que hi ha a continuació t'ajudarà a configurar la botiga i començar a funcionar ràpidament.

en: The font face assets could not be written.
ca: Els recursos del tipus de lletra no es podien escriure.

en: The font face does not belong to the specified font family with id of "%d".
ca: El tipus de lletra no pertany a la família de tipus de lletra especificada amb l'identificador de «%d».

en: The font families for the font collection.
ca: Les famílies de tipus de lletra de la col·lecció de tipus de lletra.

en: The font families to install.
ca: Les famílies de tipus de lletra per instal·lar.

en: The font family could not be deleted.
ca: La família de tipus de lletra no s'ha pogut suprimir.

en: The font family could not be found.
ca: No s'ha pogut trobar la família de tipus de lletra.

en: The font family slug.
ca: L’àlies de la família del tipus de lletra.

en: The format for the post.
ca: El format de l'entrada.

en: The full content.
ca: El contingut complet.

en: The generated password. Only available after adding an application.
ca: La contrasenya generada. Solament disponible després d'afegir una aplicació.

en: The given object ID is not that of a menu item.
ca: L'identificador d'objecte donat no és el d'un element del menú.

en: The globally unique identifier for the post.
ca: L'identificador global únic de l'entrada.

en: The goal of this new editor is to make adding rich content to WordPress simple and enjoyable. This whole post is composed of <em>pieces of content</em>—somewhat similar to LEGO bricks—that you can move around and interact with. Move your cursor around and you&#8217;ll notice the different blocks light up with outlines and arrows. Press the arrows to reposition blocks quickly, without fearing about losing things in the process of copying and pasting.
ca: L'objectiu de l'editor nou és fer l'addició de contingut ric al WordPress simple i entretingut. Aquesta entrada està tota escrita amb <em>peces de contingut</em> — una cosa semblant a peces de LEGO — amb què podeu moure i interactuar. Moveu el cursos per la pantalla i veureu com diferents blocs s'iluminen amb vores i fletxes. Premeu les fletxes per a reposicionar ràpidament els blocs, sense por a perdre res en el procés de copiar i enganxar.

en: The goods
ca: Els productes

en: The grid view for the Media Library requires JavaScript. <a href="%s">Switch to the list view</a>.
ca: La vista de graella per a la mediateca requereix JavaScript. <a href="%s">Canvia a la vista de llista</a>.

en: The group "%s" does not exist. | The groups "%s" do not exist.
ca[0]: El grup "%s" no existeix.

en: The handler for the route is invalid
ca: El gestor per a la ruta és invàlid.

en: The handler for the route is invalid.
ca: El gestor per a la ruta és invàlid.

[ctx: The home page of a website.]
en: Home Page
ca: Pàgina d'inici

en: The homepage URL of your site.
ca: L'URL de la pàgina d'inici del vostre lloc web.

en: The homepage is one of the most important entry points in your store. When done right it can lead to higher conversions and engagement. Don't forget to personalize the homepage that we created for your store during the onboarding.
ca: La pàgina d'inici és un dels punts d'entrada més importants de la vostra botiga. Si es fa bé, pot comportar més conversions i participació. No oblideu personalitzar la pàgina d'inici que hem creat per a la vostra botiga durant la integració.

en: The human-readable label for the style.
ca: L'etiqueta llegible per humans de l'estil.

en: The icon for the post type.
ca: La icona del tipus de contingut.

en: The id for the resource.
ca: L'identificador del recurs.

en: The id of a registered sidebar
ca: L'identificador de la barra lateral registrada.

en: The id of a template
ca: L'identificador de la plantilla

en: The image already has the requested size.
ca: La imatge ja té la mida sol·licitada.

en: The image cannot be rotated because the embedded meta data cannot be updated.
ca: No es pot rotar la imatge perquè les metadades incrustades no es poden actualitzar.

en: The image of the note, if any.
ca: La imatge de la nota, si n’hi ha.

en: The image was not edited. Edit the image before applying the changes.
ca: La imatge no s'ha editat. Edita la imatge abans d'aplicar els canvis.

en: The images for a given store.
ca: Les imatges d'una botiga determinada.

en: The indicated downloads have been disabled (invalid location or filetype&mdash;%1$slearn more%2$s).
ca: Les baixades indicades s'han desactivat (ubicació o tipus de fitxer no vàlid&mdash;%1$smés informació%2$s).

en: The information corresponding to the source of the quote is a separate text field, similar to captions under images, so the structure of the quote is protected even if you select, modify, or remove the source. It&#8217;s always easy to add it back.
ca: La informació corresponent a la font de la citació és un camp de text diferent, semblant a les llegendes baix de les imatges, de manera que l'estructura de la citació està protegida fins i tot si seleccioneu, modifiqueu o elimineu la font. Sempre és fàcil tornar-la a afegir.

en: The initial values for attributes.
ca: Els valors inicials dels atributs.

en: The installed version of the current active theme.
ca: La versió instal·lada del tema actiu actual.

en: The installed version of the parent theme.
ca: La versió instal·lada del tema pare.

en: The internet address of your network will be %s.
ca: L'adreça d'Internet de la vostra xarxa serà com %s.

en: The item ID %1$s attempted to register using an invalid option. The arguments `menuId` and `parent` are not allowed for add_setting_item()
ca: L'identificador d'element %1$s s'ha intentat registrar mitjançant una opció no vàlida. No es permeten els arguments `menuId` i `parent` a add_setting_item()

en: The item product or variation ID.
ca: L'identificador del producte o de la variació de l'article.

en: The item type.
ca: El tipus de l'article.

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
ca: L'element que esteu intentant moure a la paperera no existeix.

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
ca: L'element que esteu intentant restaurar des de la paperera no existeix.

en: The jetpack_development_mode filter is set to true.
ca: El filtre jetpack_development_mode està definit com a cert.

en: The key that will be used when dealing with MaxMind Geolocation services. You can read how to generate one in <a href="%1$s">MaxMind Geolocation Integration documentation</a>.
ca: La clau que s’utilitzarà quan tracteu amb els serveis de geolocalització de MaxMind. Podeu consultar com generar-ne una a la <a href="%1$s">documentació d'integració de geolocalització de MaxMind</a>.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
ca: La vostra clau no és vàlida. Comproveu-la.

en: The language pack is missing either the %1$s or %2$s files.
ca: Al paquet d'idioma li falten o bé els fitxers %1$s o els fitxers %2$s.

en: The largest filesize that can be contained in one post.
ca: El fitxer més gran que hi pot haver en una entrada.

en: The largest filesize that can be uploaded to your WordPress installation.
ca: La mida de fitxer més gran que es pot pujar a la vostra instal·lació de WordPress.

en: The layout of the note (e.g. banner, thumbnail, plain).
ca: El format de la nota (p.ex. bàner, miniatura, simple).

en: The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.
ca: El menú de navegació de l'esquerra proporciona enllaços a totes les pantalles d'administració del WordPress, on els submenús es mostren en passar el ratolí per sobre. Podeu minimitzar aquest menú a una tira d'icones estreta en fer clic a la fletxa del menú que hi ha a la part inferior.

en: The link you followed has expired.
ca: L'enllaç que heu seguit ha expirat.

en: The list of inner blocks used in the example.
ca: La llista de blocs més interiors usats a l'exemple.

en: The list of scopes where the variation is applicable. When not provided, it assumes all available scopes.
ca: La llista d’àmbits en què és aplicable la variació. Quan no es proporciona, assumeix tots els àmbits disponibles.

en: The location that the MaxMind database should be stored. By default, the integration will automatically save the database here.
ca: La ubicació on s'ha d'emmagatzemar la base de dades de MaxMind. Per defecte, la integració desarà aquí la base de dades automàticament.

en: The locations assigned to the menu.
ca: Les ubicacions assignades al menú.

en: The logical relationship between attributes when filtering across multiple at once.
ca: La relació lògica entre atributs en filtrar-ne diversos alhora.

en: The login page will open in a new tab. After logging in you can close it and return to this page.
ca: La pàgina d'inici de sessió s'obrirà en una finestra nova. Després d'iniciar sessió podeu tancar-la i tornar a aquesta pàgina.

en: The loopback request returned an unexpected http status code, %d, it was not possible to determine if this will prevent features from working as expected.
ca: La sol·licitud de retrobucle ha retornat un inesperat codi d'estat http, %d, i no ha estat possible determinar si això evitarà que funcioni com s'espera.

en: The loopback request to your site completed successfully.
ca: La sol·licitud de retrobucle del lloc s'ha completat amb èxit.

en: The loopback request to your site failed, this means features relying on them are not currently working as expected.
ca: La sol·licitud de retrobucle del lloc ha fallat, això vol dir que les funcions que depenen d’ells no funcionen actualment de la manera esperada.

en: The main WordPress directory
ca: El directori principal del WordPress

en: The main body background color. Default %s.
ca: El color principal del fons de la pàgina. Per defecte %s.

en: The main body text color. Default %s.
ca: El color principal del text de la pàgina. Per defecte %s.

en: The marketing channel that this campaign type belongs to.
ca: El canal de màrqueting al qual pertany aquest tipus de campanya.

en: The maximum allowed setting is %d
ca: L'opció màxima permesa és %d

en: The maximum amount of memory (RAM) that your site can use at one time.
ca: La màxima quantitat de memòria (RAM) que pot utilitzar el web alhora.

en: The maximum height of the embed frame in pixels.
ca: Alçada màxima del marc incrustat en píxels.

en: The maximum number of individual items this coupon can apply to when using product discounts. Leave blank to apply to all qualifying items in cart.
ca: El nombre màxim d'articles individuals a què es pot aplicar aquest cupó quan s'utilitzen descomptes a productes. Deixeu en blanc perquè s'apliqui a tots els articles qualificats de la cistella.

en: The maximum number of variables your server can use for a single function to avoid overloads.
ca: El nombre màxim de variables que el servidor pot utilitzar per a una sola funció per evitar sobrecàrregues.

en: The maximum quantity allowed for this line item.
ca: La quantitat màxima permesa per a aquest article de línia.

en: The maximum quantity allowed in the cart for this line item.
ca: La quantitat màxima permesa a la cistella per a aquest article de línia.

en: The maximum quantity that can be added to the cart is %s
ca: La quantitat màxima que es pot afegir a la cistella és de %s.

en: The maximum quantity that can be added to the cart.
ca: La quantitat màxima que es pot afegir a la cistella.

en: The maximum spend for this coupon is %s.
ca: El valor màxim d'aquest cupó és de %s.

en: The maximum width of the embed frame in pixels.
ca: Amplada màxima del marc incrustat en píxels.

en: The menu ID should not be empty.
ca: L'identificador del menú no pot estar buit.

en: The menu cannot be deleted.
ca: El menú no es pot suprimir.

en: The menu has been successfully deleted.
ca: S'ha suprimit correctament el menú.

en: The menu is for editing information specific to individual sites, particularly if the admin area of a site is unavailable.
ca: El menú és per editar informació específica de llocs individuals, especialment si l'àrea d'administració d'un lloc no està disponible.

en: The menu item has been successfully deleted.
ca: S'ha suprimit correctament l'element del menú.

en: The menu management box at the top of the screen is used to control which menu is opened in the editor below.
ca: La caixa de gestió del menú a la part superior de la pantalla s'utilitza per controlar quin menú s'obre a l'editor que hi ha a continuació.

en: The menu name %s conflicts with another menu name. Please try another.
ca: El nom %s al menú crea un conflicte amb un altre nom del menú. Proveu-ne un altre.

en: The menu provided is not a valid menu.
ca: El menú proporcionat no és un menú vàlid.

en: The minimum PHP version required for the theme to work.
ca: La versió mínima del PHP necessària perquè el tema funcioni.

en: The minimum WordPress version required for the theme to work.
ca: La versió mínima del WordPress necessària perquè el tema funcioni.

en: The minimum allowed setting is %d
ca: L'opció mínima permesa és %d

en: The minimum quantity allowed for this line item.
ca: La quantitat mínima permesa per a aquest article de línia.

en: The minimum quantity allowed in the cart for this line item.
ca: La quantitat mínima permesa a la cistella per a aquest article de línia.

en: The minimum quantity that can be added to the cart is %s
ca: La quantitat mínima que es pot afegir a la cistella és de %s

en: The minimum quantity that can be added to the cart.
ca: La quantitat mínima que es pot afegir a la cistella.

en: The minimum recommended version of PHP is %s.
ca: La versió mínima recomanada del PHP és %s.

en: The minimum spend for this coupon is %s.
ca: El mínim que heu de gastar per fer us d'aquest cupó és %s.

en: The miscellaneous options group has been removed. Use another settings group.
ca: El grup d'opcions miscel·lànies s'ha suprimit. Useu altre grup de paràmetres.

en: The must use plugins directory
ca: El directori de les extensions que s'ha de fer servir

en: The name for the font collection.
ca: El nom de la col·lecció de tipus de lletra.

en: The name is how it appears on your site.
ca: El nom és tal com apareix al lloc web.

en: The name of the application password.
ca: El nom de contrasenya d'aplicació.

en: The name of the current active theme.
ca: El nom del tema actiu actual.

en: The name of the inner block.
ca: El nom del bloc més interior.

en: The name of the marketing channel that this campaign type belongs to.
ca: El nom del canal de màrqueting al qual pertany aquest tipus de campanya.

en: The name of the menu location.
ca: El nom de la ubicació del menú.

en: The name of the parent theme.
ca: El nom del tema pare.

en: The name of the service in question
ca: El nom del servei en qüestió

en: The name of the site.
ca: El nom del lloc web.

en: The name of the tax.
ca: El nom de l’impost.

en: The name of the test being run.
ca: El nom de la prova que s'està executant.

en: The name of the theme.
ca: El nom del tema.

en: The new page will include help and suggestions for your privacy policy.
ca: La pàgina nova inclourà ajuda i suggeriments per a la política de privadesa.

en: The newly created categories will still be associated with the same posts.
ca: Les noves categories creades encara estaran associades a les mateixes entrades.

en: The next group of formatting shortcuts are applied as you type or when you insert them around plain text in the same paragraph. Press Escape or the Undo button to undo.
ca: El següent grup de dreceres de format s'aplica a mesura que escriviu o en inserir-les al voltant de text pla dins un mateix paràgraf. Premeu la tecla d'escapada o el botó de desfer per desfer l'acció.

en: The next queue will begin processing in approximately %d seconds.
ca: La següent cua començarà a processar-se en aproximadament %d segons.

en: The nickname for the user.
ca: Sobrenom de l'usuari.

en: The number of blocks published by the same author.
ca: El nombre de blocs publicats pel mateix autor.

en: The number of decimal points shown in displayed prices.
ca: El nombre de decimals mostrat als preus

en: The number of malicious login attempts blocked by Jetpack
ca: El nombre d'intents maliciosos d'inici de sessió bloquejats pel Jetpack

en: The number of media (images, audio, video) to attach to posts. Default: <code>%s</code>
ca: El nombre de mèdia (imatges, àudio, vídeo) a adjuntar a les entrades. Per defecte: <code>%s</code>

en: The number of ratings.
ca: El nombre de valoracions.

en: The number of search results has reached the limit of %s. Try refining your search.
ca: El nombre de resultats de cerca ha arribat al límit de %s. Proveu d'afinar la cerca.

en: The number of times Jetpack has backed up your site and kept it safe
ca: El nombre de vegades que el Jetpack ha fet una còpia de seguretat del lloc i l’ha mantingut segur

en: The number of times visitors have shared your posts with the world using Jetpack
ca: El nombre de vegades que els visitants han compartit les publicacions amb el món mitjançant el Jetpack

en: The number of unique pages viewed by the customer prior to this order.
ca: El nombre de pàgines úniques vistes pel client abans d'aquesta comanda.

en: The number sites that have activated this block.
ca: El nombre de llocs que han activat aquest bloc.

en: The oEmbed format to use.
ca: El format oEmbed a usar

en: The object cannot be deleted.
ca: L'objecte no es pot suprimir.

en: The object does not support trashing. Set '%s' to delete.
ca: L'objecte no es pot enviar a la paperera. Definiu '%s' per suprimir-lo.

en: The object has already been trashed.
ca: L'objecte ja es troba a la paperera.

en: The official Razorpay extension for WooCommerce allows you to accept credit cards, debit cards, netbanking, wallet, and UPI payments.
ca: L’extensió oficial de Razorpay per a WooCommerce us permet acceptar targetes de crèdit, targetes de dèbit, banca electrònica, cartera i pagaments UPI.

en: The offset number requested is larger than or equal to the number of available revisions.
ca: El nombre òfset sol·licitat és més gran o igual que el nombre disponible de revisions.

en: The old version has been deactivated and can be removed from your site. | The old versions have been deactivated and can be removed from your site.
ca[0]: La versió antiga s'ha desactivat i es pot suprimir del lloc web.
ca[1]: Les versions antigues s'han desactivat i es poden suprimir del lloc web.

en: The optional module, %s, is not installed, or has been disabled.
ca: El mòdul opcional, %s, no està instaŀlat o s'ha desactivat.

en: The options are &quot;Active&quot; (delivers payload), &quot;Paused&quot; (does not deliver), or &quot;Disabled&quot; (does not deliver due delivery failures).
ca: Les opcions són &quot;Activat&quot; (lliura càrrega), &quot;En pausa&quot; (no lliura), o &quot;Desactivat&quot; (no lliura a causa d'errors).

en: The options shown below relate to your server setup. If changes are required, you may need your web host&#8217;s assistance.
ca: Les opcions que es mostren a continuació estan relacionades amb la configuració del servidor. Si hi ha canvis necessaris, podeu necessitar assistència del servidor web.

en: The order ID to process during checkout.
ca: L'identificador de la comanda a processar durant el pagament.

en: The order ID.
ca: L'identificador de la comanda.

en: The order details screen is easy to use.
ca: La pantalla de detalls de la comanda és fàcil d'utilitzar.

en: The order details screen's functionality meets my needs.
ca: La funcionalitat de la pantalla de detalls de la comanda s'adapta a les meves necessitats.

en: The order note ID provided is not associated with the order
ca: L'identificador de la nota proporcionat no està associat a la comanda

en: The order of the post in relation to other posts.
ca: L'ordre de l'entrada en relació a les altres entrades.

en: The order refund ID provided is not associated with the order.
ca: L'identificador del reemborsament de la comanda proporcionat no està associat a la comanda.

en: The order totals have been updated. Please confirm your order by pressing the "Place order" button at the bottom of the page.
ca: El total de la comanda s'ha actualitzat. Confirmeu-la fent clic al botó "Realitza comanda" que es troba a peu de pàgina.

en: The package contains no files.
ca: El paquet no conté fitxers.

en: The page number requested is larger than the number of pages available.
ca: El número de pàgina sol·licitada és més gran que el número de pàgines disponibles.

en: The parent term ID.
ca: Identificador de terme pare.

en: The parent theme developers URL.
ca: L'URL dels desenvolupadors del tema pare.

en: The password cannot be a space or all spaces.
ca: La contrasenya no pot ser un espai o tot espais.

en: The password for the parent post of the comment (if the post is password protected).
ca: Contrasenya per al l'entrada pare del comentari (si l'entrada està protegida per contrasenya).

en: The password for the post if it is password protected.
ca: La contrasenya per a l'entrada si està protegida per una.

en: The password reset key you have specified is invalid.
ca: La clau per reiniciar la contrasenya que heu introduït no és vàlida.

en: The passwords you entered do not match. Please try again.
ca: Les contrasenyes que has entrat no coincideixen. Si us plau, prova una altra vegada.

en: The pattern ID.
ca: L'identificador del patró.

en: The pattern category slugs.
ca: Els àlies de les categories del patró.

en: The pattern content.
ca: El contingut del patró.

en: The pattern detailed description.
ca: La descripció detallada del patró.

en: The pattern keywords.
ca: Les paraules clau del patró.

en: The pattern name.
ca: El nom del patró.

en: The pattern title, in human readable format.
ca: El títol del patró, en un format llegible.

en: The pattern viewport width for inserter preview.
ca: L'amplada de l'àrea de visualització del patró per a la previsualització de l'inseridor.

en: The pattern's category slugs.
ca: Els àlies de les categories dels patrons.

en: The pattern's keywords.
ca: Les paraules clau del patró.

en: The patterns dictionary is missing.
ca: Falta el diccionari de patrons.

en: The payment gateway for this order does not exist.
ca: La passarel·la de pagament d'aquesta comanda no existeix.

en: The payment gateway for this order does not support automatic refunds.
ca: La passarel·la de pagament d'aquesta comanda no és compatible amb els reemborsaments automàtics.

en: The pingback has already been registered.
ca: El retroping ja s'ha registrat.

en: The plugin activation status.
ca: L'estat d'activació de l'extensió.

en: The plugin author.
ca: L'autor de l'extensió.

en: The plugin cannot be updated due to the following:
ca: L'extensió no es pot actualitzar pel següent:

en: The plugin contains no files.
ca: L'extensió no conté fitxers.

en: The plugin could not be activated.
ca: L'extensió no s'ha pogut activar.

en: The plugin description formatted for display.
ca: La descripció de l'extensió, formatada per a mostrar-se.

en: The plugin description.
ca: La descripció de l'extensió.

en: The plugin does not have a valid header.
ca: L'extensió no té una capçalera vàlida.

en: The plugin file.
ca: El fitxer de l'extensió.

en: The plugin generated unexpected output.
ca: L'extensió ha generat una sortida inesperada.

en: The plugin has no required plugins.
ca: L'extensió no té extensions requerides.

en: The plugin is not installed.
ca: L'extensió no està instal·lada.

en: The plugin name.
ca: El nom de l'extensió.

en: The plugin version number.
ca: El número de versió de l'extensió.

en: The plugin's text domain.
ca: El domini de text de l'extensió.

en: The plugin's website address.
ca: L'adreça web de l'extensió.

en: The plugins directory
ca: Directori de les extensions

en: The position of the currency symbol.
ca: Posició del símbol de moneda.

en: The post cannot be deleted.
ca: No es pot suprimir l'entrada.

en: The post does not support trashing. Set '%s' to delete.
ca: L'entrada no es pot moure a la paperera. Definiu '%s' per a suprimir-la.

en: The post has already been deleted.
ca: L'entrada ja s'ha suprimit.

en: The post has already been set to that resolution.
ca: L'entrada ja s'ha establert amb aquesta resolució.

en: The post status %1$s is not registered, so it may not be reliable to check the capability %2$s against a post with that status.
ca: El tipus d'entrada %1$s no està registrat, motiu pel qual no és segur comprovar la funcionalitat «%2$s» contra una entrada amb aquest estat.

en: The post type %1$s is not registered, so it may not be reliable to check the capability %2$s against a post of that type.
ca: El tipus d'entrada %1$s no està registrat, motiu pel qual no és segur comprovar la funcionalitat «%2$s» contra una entrada d'aquest tipus.

en: The post type may not be changed.
ca: El tipus d'entrada no es pot canviar.

en: The post types that support thumbnails or true if all post types are supported.
ca: Els tipus d'entrades que suporten miniatures o vertader si tots els tipus d'entrades estan suportades.

en: The post's categories as hashtags.
ca: Les categories de l'entrada com a hashtags.

en: The post's content.
ca: El contingut de l'entrada.

en: The post's content. With <code>apply_filters</code> you can decide if filters (<code>apply_filters( 'the_content', $content )</code>) should be applied or not (default is <code>yes</code>). The values can be <code>yes</code> or <code>no</code>. <code>apply_filters</code> attribute is optional.
ca: El contingut de l'entrada. Amb <code>apply_filters</code> podeu decidir si els filtres (<code>apply_filters( 'the_content', $content )</code>) s'han d'aplicar o no (el valor per defecte és <code>yes</code>). Els valors poden ser <code>yes</code> o <code>no</code>. L'atribut <code>apply_filters</code> és opcional.

en: The post's date.
ca: La data de l'entrada.

en: The post's date/time formated as "date @ time".
ca: La data/hora de l'entrada amb el format «data @ hora».

en: The post's excerpt (may be truncated).
ca: L'extracte de l'entrada (pot estar truncat).

en: The post's excerpt (uses <code>the_excerpt</code> if that is set). If no excerpt is provided, will truncate at <code>length</code> (optional, default = 400).
ca: L'extracte de l'entrada (utilitza <code>the_excerpt</code> si està establert). Si no es proporciona cap extracte, es truncarà a <code>longitud</code> (opcional, per defecte = 400).

en: The post's permalink.
ca: L'enllaç permanent de l'entrada.

en: The post's permalink. <code>type</code> can be either: <code>url</code> or <code>html</code> (an &lt;a /&gt; tag). <code>type</code> attribute is optional.
ca: L'enllaç permanent de l'entrada. <code>type</code> pot ser: <code>url</code> o <code>html</code> (una etiqueta &lt;a /&gt;). L'atribut <code>type</code> és opcional.

en: The post's shortlink. <code>type</code> can be either <code>url</code> or <code>html</code> (an &lt;a /&gt; tag). I can recommend <a href="https://wordpress.org/plugins/hum/" target="_blank">Hum</a>, to prettify the Shortlinks. <code>type</code> attribute is optional.
ca: L'enllaç curt de l'entrada. <code>type</code> pot ser <code>url</code> o <code>html</code> (una etiqueta &lt;a /&gt;). Recomano <a href="https://wordpress.org/plugins/hum/" target="_blank">Hum</a>, per fer els enllaços curts més amigables. L'atribut <code>type</code> és opcional.

en: The post's shortlink. I can recommend <a href="https://wordpress.org/plugins/hum/" target="_blank">Hum</a>.
ca: Enllaç curt de l'entrada. Recomano <a href="https://wordpress.org/plugins/hum/" target="_blank">Hum</a>.

en: The post's tags as hashtags.
ca: Les etiquetes de l'entrada com a hashtags.

en: The post's time.
ca: L'hora de l'entrada.

en: The post's title.
ca: El títol de l'entrada.

en: The postal code, if any, in which your business is located.
ca: El codi postal, si n'hi ha, en el qual està situat el vostre negoci.

en: The preferred width of the viewport when previewing a pattern, in pixels.
ca: L'amplada preferida de l'àrea de visualització quan es previsualitza un patró, en píxels.

en: The presentation of the "Article" might change on different platforms.
ca: La presentació de l'«Article» pot canviar a les diferents plataformes.

en: The previous set of changes has already been published. Please try saving your current set of changes again.
ca: El conjunt previ de canvis ja s'han publicat. Proveu a desar el conjunt actual de canvis de nou.

en: The previous status of order %1$d ("%2$s") is invalid. It could not be restored.
ca: L'estat anterior de la comanda %1$d («%2$s») no és vàlid. No s'ha pogut restaurar.

en: The previous status of order %1$d ("%2$s") is invalid. It has been restored to "pending" status instead.
ca: L'estat anterior de la comanda %1$d («%2$s») no és vàlid. S'ha restaurat a l'estat «pendent» en el seu lloc.

en: The primary connection is owned by <strong>%s</strong>'s WordPress.com account.
ca: La connexió principal és propietat del compte WordPress.com de <strong>%s</strong>.

en: The primary site you chose does not exist.
ca: El lloc principal que heu triat, no existeix.

en: The privacy options group has been removed. Use another settings group.
ca: S'ha suprimit el grup d'opcions sobre la privacitat. Utilitzeu altre grup de paràmetres.

en: The product category details screen is easy to use.
ca: La pantalla de detalls de la categoria de producte és fàcil d'utilitzar.

en: The product category details screen's functionality meets my needs.
ca: La funcionalitat de la pantalla de detalls de la categoria de producte s'adapta a les meves necessitats.

en: The product creation screen is easy to use.
ca: La pantalla de creació de productes és fàcil d'utilitzar.

en: The product creation screen's functionality meets my needs.
ca: La funcionalitat de la pantalla de creació de productes s'adapta a les meves necessitats.

en: The product import process is easy to complete.
ca: El procés d'importació de productes és fàcil de completar.

en: The product import process meets my needs.
ca: El procés d'importació de productes s'adapta a les meves necessitats.

en: The product review cannot be deleted.
ca: La ressenya del producte no es pot suprimir.

en: The product review does not support trashing.
ca: La ressenya del producte no es pot enviar a la paperera.

en: The product tag details screen is easy to use.
ca: La pantalla de detalls de l'etiqueta de producte és fàcil d'utilitzar.

en: The product tag details screen's functionality meets my needs.
ca: La funcionalitat de la pantalla de detalls de l'etiqueta de producte s'adapta a les meves necessitats.

en: The product update process is easy to complete.
ca: El procés d'actualització de productes és fàcil de completar.

en: The product update process meets my needs.
ca: El procés d'actualització de productes s'adapta a les meves necessitats.

en: The product variation is invalid
ca: La variació del producte no és vàlida

en: The provided email address (%s) is not valid—please provide a valid email address
ca: L'adreça electrònica proporcionada (%s) no és vàlida—proporcioneu una adreça electrònica vàlida

en: The provided email address is not valid
ca: L'adreça electrònica proporcionada no és vàlida

en: The provided handler %1$s does not implement %2$s.
ca: El gestor facilitat %1$s no implementa %2$s.

en: The provided instance is invalid. Must contain raw OR encoded and hash.
ca: La instància proporcionada no és vàlida. Ha de contenir dades en brut, codificades i hash.

en: The provided instance is malformed.
ca: La instància proporcionada està mal formada.

en: The provided password is an invalid application password.
ca: La contrasenya proporcionada és una contrasenya d'aplicació no vàlida.

en: The provided phone number is not valid
ca: El número de telèfon proporcionat no és vàlid

en: The provided postcode / ZIP is not valid
ca: El codi postal proporcionat no és vàlid

en: The provided state (%1$s) is not valid. Must be one of: %2$s
ca: L'estat proporcionat (%1$s) no és vàlid. Ha de ser un de: %2$s

en: The provided widget type (id_base) cannot be updated.
ca: El tipus de giny proporcionat (id_base) no es pot actualitzar.

en: The quantity added to the cart must be a multiple of %s
ca: La quantitat afegida a la cistella ha de ser múltiple de %s

en: The query argument must be an array or a tag name.
ca: L'argument de la consulta ha de ser una matriu o un nom d'etiqueta.

en: The query argument of %s must have a placeholder.
ca: L'argument de la consulta de %s ha de ser un text variable.

en: The rate at which tax is applied.
ca: La taxa a la qual s'aplica l'impost.

en: The raw plugin description.
ca: La descripció de l'extensió en brut.

en: The rendered block.
ca: El bloc renderitzat.

en: The requested Jetpack module is not supported by your plan.
ca: El mòdul del Jetpack sol·licitat no és compatible amb el pla.

en: The requested URL is not an embed.
ca: L’URL sol·licitat no és una incrustació.

en: The requested plugin `%s` could not be activated.
ca: No s'ha pogut activar l'extensió sol·licitada `%s`.

en: The requested plugin `%s` could not be installed.
ca: No s'ha pogut instal·lar l'extensió sol·licitada `%s` .

en: The requested plugin `%s` could not be installed. Plugin API call failed.
ca: No s'ha pogut instal·lar l'extensió sol·licitada `%s`. Ha fallat la crida a l'API d'extensions.

en: The requested plugin `%s` could not be installed. Upgrader install failed.
ca: L'extensió '%s' sol·licitada no s'ha pogut instal·lar. La instal·lació de l'actualitzador ha fallat.

en: The requested plugin `%s`. is not yet installed.
ca: L'extensió sol·licitada `%s` encara no està instal·lada.

en: The requested route does not support batch requests.
ca: La ruta sol·licitada no suporta sol·licituds en massa.

en: The requested theme `%s` could not be installed.
ca: No s'ha pogut instal·lar el tema sol·licitat `%s`.

en: The requested theme `%s` could not be installed. Theme API call failed.
ca: No s'ha pogut instal·lar el tema sol·licitat `%s`. Ha fallat la crida a l'API de temes.

en: The requested theme could not be activated.
ca: No s'ha pogut activar el tema sol·licitat.

en: The requested theme does not exist.
ca: El tema que demaneu no existeix.

en: The requested user does not exist.
ca: L'usuari sol·licitat no existeix.

en: The requested widget is invalid.
ca: El giny sol·licitat no és vàlid.

en: The required module, %s, is not installed, or has been disabled.
ca: El mòdul necessari, %s, no està instaŀlat o s'ha desactivat.

en: The resource cannot be deleted.
ca: El recurs no es pot suprimir.

en: The response body from the receiving server.
ca: El cos de la resposta del servidor receptor.

en: The response from the AI service is empty or missing the completion key.
ca: La resposta del servei d'IA està buida o falta la clau de finalització.

en: The response is not a valid JSON response.
ca: La resposta no es una resposta JSON vàlida.

en: The retention period for log files is %s day. | The retention period for log files is %s days.
ca[0]: El període de retenció dels fitxers de registre és d'%s dia.
ca[1]: El període de retenció dels fitxers de registre és de %s dies.

en: The revision does not belong to the specified parent with id of "%d"
ca: La revisió no pertany a la mare especificada amb l'identificador de «%d»

en: The role %s does not exist.
ca: El rol %s no existeix.

en: The root URL of your site.
ca: L'URL de l'arrel del web.

en: The sale will start at 00:00:00 of "From" date and end at 23:59:59 of "To" date.
ca: L'oferta començarà a les 00:00:00 de la data "Des de" i finalitzarà a les 23:59:59 de la data "Fins".

en: The scheduled event, %s, failed to run. Your site still works, but this may indicate that scheduling posts or automated updates may not work as intended.
ca: No s'ha pogut executar l'esdeveniment planificat %s. El lloc encara funciona, però això pot indicat que les entrades planificades o les actualitzacions automàtiques poden no funcionar com s'espera.

en: The scheduled event, %s, is late to run. Your site still works, but this may indicate that scheduling posts or automated updates may not work as intended.
ca: L'esdeveniment planificat, %s, s'ha retardat en la seva execució. El lloc encara funciona, però això pot indicar que les entrades planificades o les actualitzacions automatitzades poden no funcionar com es pretén.

en: The search feature in WooCommerce is easy to use.
ca: La característica de cerca al WooCommerce és fàcil d'utilitzar.

en: The search for installed themes will search for terms in their name, description, author, or tag.
ca: La cerca de temes instal·lats farà la cerca dels termes en el seu nom, descripció, autor o etiqueta.

en: The search results will be updated as you type.
ca: Els resultats de la cerca s'actualitzaran a mesura que aneu teclejant.

en: The search term definition failed.
ca: La definició del terme de cerca ha fallat.

en: The search's functionality meets my needs.
ca: La funcionalitat de cerca s'adapta a les meves necessitats.

en: The secret key is used to generate a hash of the delivered webhook and provided in the request headers.
ca: La clau secreta s'utilitza per generar un hash del webhook lliurat i proporcionat a les capçaleres de petició.

en: The selected product isn't a variation of %2$s, please choose product options by visiting <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.
ca: El producte seleccionat no és una variació de %2$s; seleccioneu les opcions del producte a <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.

en: The server cannot process the image. This can happen if the server is busy or does not have enough resources to complete the task. Uploading a smaller image may help. Suggested maximum size is 2560 pixels.
ca: El servidor no pot processar la imatge. Això pot passar si el servidor està ocupat o no té suficients recursos per a completar la tasca. Penjar una imatge més petita pot ajudar. La mida màxima suggerida es de 2560 píxels.

en: The setting for %1$s is currently configured as 0, this could cause some problems when trying to upload files through plugin or theme features that rely on various upload methods. It is recommended to configure this setting to a fixed value, ideally matching the value of %2$s, as some upload methods read the value 0 as either unlimited, or disabled.
ca: El paràmetre %1$s està actualment configurat com a 0, i això pot causar alguns problemes en intentar penjar fitxers mitjançant funcionalitats d'una extensió o tema que es basen en diversos mètodes de càrrega. Es recomanat configurar aquest paràmetre a un valor fix, idealment que coincideixi amb el valor de %2$s, ja que alguns mètodes de càrrega llegeixen el valor 0 com bé com a il·limitat o deshabilitat.

en: The setting for %1$s is smaller than %2$s, this could cause some problems when trying to upload files.
ca: El paràmetre %1$s és més petit que %2$s, això podria causar alguns problemes en intentar penjar fitxers.

en: The settings of this image size have been disabled because its values are being overwritten by a filter.
ca: S'han desactivat els paràmetres d'aquesta imatge perquè els seus valors estan sobreescrits per un filtre.

en: The settings screen is easy to use.
ca: La pantalla d'opcions és fàcil d'utilitzar.

en: The settings screen's functionality meets my needs.
ca: La funcionalitat de la pantalla d'opcions s'adapta a les meves necessitats.

en: The seventh parameter passed to %s should be numeric representing menu position.
ca: El setè paràmetre passat a %s ha de ser un nombre que representi la posició del menú.

en: The sidebar the widget belongs to.
ca: La barra lateral a la qual el giny pertany.

en: The sidebar to return widgets for.
ca: La barra lateral per a tornar els ginys.

en: The singular label used to describe this type of menu item.
ca: L'etiqueta única utilitzada per a descriure aquest tipus d'element del menú.

en: The site administrator has been notified and will fulfill your request as soon as possible.
ca: S'ha notificat a l'administrador del lloc web i respondrà la vostra sol·licitud tan aviat com sigui possible.

en: The site administrator has been notified. You will receive a link to download your export via email when they fulfill your request.
ca: S'ha notificat a l'administrador del lloc web. Rebreu un enllaç per correu electrònic per descarregar-vos l'exportació quan es completi la sol·licitud.

en: The site administrator has been notified. You will receive an email confirmation when they erase your data.
ca: S'ha notificat a l'administrador del lloc web. Rebreu un correu electrònic de confirmació quan esborrin les vostres dades.

en: The site appears to be already initialized.
ca: El lloc sembla que ja està inicialitzat.

en: The site appears to be already uninitialized.
ca: El lloc sembla estar ja inicialitzat.

en: The site editor requires JavaScript. Please enable JavaScript in your browser settings.
ca: L'editor del lloc necessita JavaScript. Activeu-lo a la configuració del navegador.

en: The site health check shows information about your WordPress configuration and items that may need your attention.
ca: La comprovació de la salut del lloc mostra informació sobre la configuració del WordPress i els elements que poden necessitar la vostra atenció.

en: The site is already active.
ca: El lloc web ja és actiu.

en: The site is not the main network site
ca: El lloc no és el lloc principal de la xarxa

en: The size cannot be calculated. The directory is not accessible. Usually caused by invalid permissions.
ca: La mida no es pot calcular. El directori no és accessible. Normalment això és causat per permisos incorrectes.

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when adding an image to the Media Library.
ca: Les mides llistades a continuació determinen la dimensió màxima en píxels per utilitzar quan afegiu una imatge a la mediateca.

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term.
ca: L'URL &#8220;%s&#8221; ja s'utilitza en un altre terme

en: The slug for the resource.
ca: L'àlies del recurs.

en: The slug of the template to get the fallback for
ca: L'àlies de la plantilla per obtenir la alternativa

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
ca: L'URL d'origen i de destinació no poden apuntar al mateix recurs.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
ca: L'URL d'origen no conté cap enllaç a un URL de destinació i per tant no pot ser usat com a origen.

en: The source URL does not exist.
ca: L'URL d'origen no existeix.

en: The specific chart this stat referrers to.
ca: La gràfica específica a què es refereix aquesta estadística.

en: The specified category for recommendations is invalid. Allowed values: "channels", "extensions".
ca: La categoria especificada per a les recomanacions no és vàlida: Valors permesos: «channels», «extensions».

en: The specified namespace could not be found.
ca: No s'ha trobat l'espai de noms especificat.

en: The specified target URL cannot be used as a target. It either does not exist, or it is not a pingback-enabled resource.
ca: L'URL indicat no pot ser usat com a destinació. O bé no existeix, o bé no admet retroenllaços.

en: The specified target URL does not exist.
ca: L'URL de destinació no existeix.

en: The star rating of the block.
ca: La valoració del bloc.

en: The status of the coupon. Should always be draft, published, or pending review
ca: L'estat del cupó. Sempre ha de ser draft, published, o pending review

en: The status of the note (e.g. unactioned, actioned).
ca: L'estat de la nota (p.ex. no accionada, accionada).

en: The status of the test.
ca: L'estat de la prova.

en: The stock has not been updated because the value has changed since editing. Product %1$d has %2$d units in stock.
ca: No s'ha actualitzat l'inventari pel fet que el valor ha canviat mentre es modificava. El producte %1$d té %2$d unitats en estoc.

en: The store description is required to generate the content for your site.
ca: La descripció de la botiga és necessària per generar el contingut del vostre lloc web.

en: The street address for your business location.
ca: L'adreça en la qual està situat el vostre negoci.

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
ca: L'estat de la subscripció - activa, cancel·lada o suspesa

en: The suggested privacy policy content should be added by using the %s (or later) action. Please see the inline documentation.
ca: El contingut de política de privadesa suggerit s'hauria d'afegir en fer server l'acció %s (o posterior). Mireu la documentació en línia.

en: The suggested privacy policy content should be added only in wp-admin by using the %s (or later) action.
ca: El contingut de política de privadesa suggerit s'hauria d'afegir solament a wp-admin en fer servir l'acció %s (o posterior).

en: The suggested privacy policy text has changed. Please <a href="%s">review the guide</a> and update your privacy policy.
ca: El text suggerit sobre la privadesa ha canviat. <a href="%s">Reviseu la guia</a> i actualitzeu la política de privadesa.

en: The tag cloud will not be displayed since there are no taxonomies that support the tag cloud widget.
ca: El núvol d'etiquetes no es mostrarà, ja que no hi ha taxonomies que funcionen amb el giny del núvol d'etiquetes.

en: The target attribute of the link element for this menu item.
ca: L'atribut de destí de l'element de l'enllaç d'aquest element del menú.

en: The template cannot be deleted.
ca: La plantilla no es pot suprimir.

en: The template contains a suggestion of sections you most likely will need. Under each section heading, you will find a short summary of what information you should provide, which will help you to get started. Some sections include suggested policy content, others will have to be completed with information from your theme and plugins.
ca: La plantilla conté diferents seccions suggerides que probablement necessitareu. Sota la capçalera de cada secció trobareu un petit resum de la informació que hauríeu de proporcionar, la qual cosa us ajudarà a començar. Algunes seccions inclouen suggeriments en relació al contingut de la política, mentre que d'altres caldrà completar-les amb informació del tema i les extensions.

en: The template has already been deleted.
ca: La plantilla ja ha estat suprimida.

en: The template prefix for the created template. This is used to extract the main template type ex. in `taxonomy-books` we extract the `taxonomy`
ca: El prefix de la plantilla per a la plantilla creada. Això s'utilitza per extreure el tipus de plantilla principal ex. a 'taxonomia-llibres' extraieu la 'taxonomia'

en: The template prefix for the created template. This is used to extract the main template type, e.g. in `taxonomy-books` extracts the `taxonomy`
ca: El prefix de la plantilla per a la plantilla creada. S'utilitza per extreure el tipus de plantilla principal, p. ex. a `taxonomia-llibres` extreu `taxonomia`.

en: The temporary backup directory exists but is not writable
ca: El directori temporal de còpia de seguretat existeix però no té permisos d'escriptura

en: The term ID, or 0 if the attribute is not a global attribute.
ca: L'identificador del terme, o 0 si l’atribut no és un atribut global.

en: The term cannot be deleted.
ca: El terme no es pot esborrar.

en: The term name cannot be empty.
ca: En nom del terme no pot ser buit.

en: The term name.
ca: El nom del terme.

en: The term slug.
ca: L'àlies del terme.

en: The terms assigned to the object in the %s taxonomy.
ca: Els termes assignats a l'objecte a la taxonomia %s.

en: The terms assigned to the post in the %s taxonomy.
ca: Els termes assignats a l'entrada a la taxonomia %s.

en: The text to appear in the footer of all WooCommerce emails.
ca: El text que apareixerà al peu de pàgina dels correus electrònics de WooCommerce.

en: The theme author's name, as found in the theme header.
ca: El nom de l'autor del tema, tal i com es troba a la capçalera del tema.

en: The theme author.
ca: L'autor del tema.

en: The theme being previewed is fully interactive &mdash; navigate to different pages to see how the theme handles posts, archives, and other page templates. The settings may differ depending on what theme features the theme being previewed supports. To accept the new settings and activate the theme all in one step, click the Activate &amp; Publish button above the menu.
ca: La previsualització del tema que esteu mirant és completament interactiva &mdash; navegueu per diferents pàgines per veure com el tema mostra les pàgines, els arxius i altres plantilles de pàgina. La configuració pot diferir depenent de quines funcionalitats suporta el tema que esteu previsualitzant. Per a acceptar la configuració nova i activar el tema en un pas, feu clic al botó «Activa &amp; Publica» de la part superior del menú.

en: The theme cannot be updated due to the following:
ca: El tema no es pot actualitzar perquè passa el següent:

en: The theme defines itself as its parent theme. Please check the %s header.
ca: El tema es defineix a si mateix com el seu tema pare. Reviseu la capçalera %s.

en: The theme description, as found in the theme header.
ca: La descripció del tema, tal i com es troba a la capçalera del tema.

en: The theme description, transformed for display.
ca: La descripció del tema, transformada per a mostrar-se.

en: The theme developers URL.
ca: URL dels desenvolupadors del tema.

en: The theme file to use to display the post.
ca: El fitxer del tema a utilitzar per mostrar l'entrada.

en: The theme identifier
ca: L'identificador del tema

en: The theme is missing the %s stylesheet.
ca: No es pot trobar el full d'estils %s del tema.

en: The theme name, as found in the theme header.
ca: El nom del tema, tal i com es troba a la capçalera del tema.

en: The theme name, transformed for display.
ca: El nom del tema, transformat per a mostrar-se.

en: The theme tags, as found in the theme header.
ca: Les etiquetes del tema, tal i com es troben a la capçalera del tema.

en: The theme tags, transformed for display.
ca: Les etiquetes del tema, transformades per a mostrar-se.

en: The theme you are currently using is not compatible with the Site Editor.
ca: El tema que esteu utilitzant actualment no és compatible amb l'editor del lloc.

en: The theme you are currently using is not compatible.
ca: El tema que utilitzeu actualment no és compatible.

en: The theme's current version.
ca: La versió actual del tema.

en: The theme's screenshot URL.
ca: L'URL de la captura de pantalla del tema.

en: The theme's stylesheet. This uniquely identifies the theme.
ca: La fulla d'estils del tema. Aquest identifica unívocament el tema.

en: The theme's template. If this is a child theme, this refers to the parent theme, otherwise this is the same as the theme's stylesheet.
ca: La plantilla del tema. Si aquest és un tema fill, aquest fa referència al tema pare, d'altra manera és el mateix que el de la fulla d'estils del tema.

en: The theme's text domain.
ca: El domini de text del tema.

en: The themes directory
ca: El directori dels temes

en: The thousand separator of displayed prices.
ca: El separador de milers en mostrar els preus

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
ca: El període de temps pel qual recuperar estadístiques. Opcions: 60 dies, 6 mesos, sempre.

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
ca: El fus horari que heu introduït no és correcte. Seleccioneu un fus horari correcte.

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop. You can also minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
ca: El camp del títol i l'àrea d'edició de l'entrada estan fixes, però podeu canviar la posició de la resta de caixes si les arrossegueu i deixeu anar. També les podeu minimitzar o expandir fent clic a la barra del títol de cada caixa. Utilitzeu la pestanya de les Opcions de pantalla per fer visibles més caixes (Extracte, Envia retroenllaços, Camps personalitzats, Debats, Resum, Autor) o per triar si voleu que es mostrin en 1 o en 2 columnes.

en: The title for the object.
ca: El títol de l'objecte.

en: The title for the post type.
ca: El títol del tipus d'entrada.

en: The title for the post.
ca: El títol de l'entrada.

en: The title for the status.
ca: El títol de l'estat.

en: The title for the taxonomy.
ca: El títol de la taxonomia.

en: The title is required when using a custom menu item type.
ca: El títol es necessari quan es fa servir un tipus d'element de menú personalitzat.

en: The tool associates data stored in WordPress with a supplied email address, including profile data and comments.
ca: L'eina associa les dades emmagatzemades al WordPress amb una adreça electrònica proporcionada, incloent les dades del perfil i els comentaris.

en: The type of object originally represented, such as "category", "post", or "attachment".
ca: El tipus d'objecte originalment representat, com ara «categoria», «entrada» o «adjunt».

en: The type of the note (e.g. error, warning, etc.).
ca: El tipus de la nota (p. ex. error, avís, etc.).

en: The type of the widget. Corresponds to ID in widget-types endpoint.
ca: El tipus de giny. Correspon a un identificador al punt final del tipus de giny.

en: The unique and machine-readable name.
ca: El nom únic i llegible per màquines.

en: The unique identifier for the Navigation Menu.
ca: L'identificador únic del menú de navegació.

en: The unique identifier for the application password.
ca: L'identificador únic de la contrasenya d'aplicació.

en: The unique identifier for the marketing campaign type.
ca: L'identificador únic del tipus de campanya de màrqueting.

en: The unique identifier for the marketing campaign.
ca: L'identificador únic de la campanya de màrqueting.

en: The unique identifier for the marketing channel that this campaign belongs to.
ca: L'identificador únic del canal de màrqueting al qual pertany aquesta campanya.

en: The unique identifier of the marketing channel that this campaign type belongs to.
ca: L'identificador únic del canal de màrqueting al qual pertany aquest tipus de campanya.

en: The unit lengths are defined in for this country.
ca: Les unitats de longitud definides d'aquest país.

en: The unit weights are defined in for this country.
ca: Les unitats de pes definides per a aquest país.

en: The update cannot be installed because some files could not be copied. This is usually due to inconsistent file permissions.
ca: L'actualització no s'ha pogut instal·lar perquè ha estat impossible copiar alguns fitxers. Normalment això és per culpa de permisos de fitxers inconsistents.

en: The update of %s failed.
ca: La actualització de %s ha fallat.

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
ca: El procès d'actualització ha començat. Aquest procès pot tardar una estona en alguns servidors, així que sigueu pacients.

en: The upgrade directory cannot be created
ca: No s'ha pogut crear el directori d'actualització

en: The upgrade directory exists but is not writable
ca: El directori d'actualització existeix però no té permisos d'escriptura

en: The uploaded file has expired. Please go back and upload it again.
ca: El fitxer penjat ha caducat. Torneu enrere i pengeu-lo de nou.

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
ca: La imatge carregada no és una imatge vàlida. Torneu-ho a provar.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
ca: Només s'ha pogut penjar el fitxer parcialment.

en: The uploads directory
ca: El directori per penjar els mèdia

en: The url is required when using a custom menu item type.
ca: L'URL és necessari per a utilitzar un tipus d'element de menú personalitzat.

en: The user (%s) who setup the Jetpack connection is not an administrator.
ca: L’usuari (%s) que configura la connexió del Jetpack no és un administrador.

en: The user cannot be deleted.
ca: L'usuari no es pot esborrar.

en: The user is already active.
ca: L'usuari ja està actiu.

en: The user who setup the Jetpack connection no longer exists on this site.
ca: L'usuari que ha configurat la connexió del Jetpack ja no existeix en aquest lloc.

en: The value provided is not a valid and registered API key.
ca: El valor introduït no és una clau API vàlida i registrada.

en: The value type for the JSON partial matching is not supported. Must be either integer, boolean, double or string. %s type provided.
ca: No s'admet el tipus de valor per a la coincidència parcial JSON. Ha de ser enter, booleà, decimal o cadena. S'ha proporcionat el tipus %s.

en: The value, %1$s, has either been enabled by %2$s or added to your configuration file. This will make errors display on the front end of your site.
ca: El valor, %1$s, o bé s'ha activat per %2$s, o s'ha afegit al fitxer de configuració. Això farà que es mostrin els error a la pàgina d'inici del lloc web.

en: The value, %s, has been added to this website&#8217;s configuration file. This means any errors on the site will be written to a file which is potentially available to all users.
ca: El valor, %s, s'ha afegit al fitxer de configuració de la pàgina web. Això significa que qualsevol error al web serà escrit en un fitxer que està potencialment disponible per a tots els usuaris.

en: The version of MySQL installed on your hosting server.
ca: La versió de MySQL instal·lada al vostre servidor.

en: The version of PHP installed on your hosting server.
ca: La versió de PHP instal·lada al servidor

en: The version of WooCommerce installed on your site.
ca: La versió de WooCommerce instal·lada al teu web.

en: The version of WordPress installed on your site.
ca: La versió de WP instal·lada al vostre web.

en: The version of cURL installed on your server.
ca: La versió de cURL instal·lada al vostre servidor.

en: The visibility settings for the post type.
ca: La configuració de visibilitat per al tipus d'entrada.

en: The visibility settings for the taxonomy.
ca: La configuració de visibilitat per a la taxonomia.

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
ca: El navegador web del dispositiu no es pot utilitzar per penjar imatges. Potser podeu utilitzar l'<a href="%s">aplicació nativa del dispositiu</a> per contra.

en: The website of the theme author, as found in the theme header.
ca: La pàgina web de l'autor del tema, tal i com es troba a la capçalera del tema.

en: The website of the theme author, transformed for display.
ca: La pàgina web de l'autor del tema, transformada per mostrar-se.

en: The website of the theme author.
ca: La pàgina web de l'autor del tema.

en: The widget type id.
ca: L'identificador del tipus del giny.

en: The wp-content directory
ca: El directori de wp-content

en: Theme
ca: Tema

en: Theme Author
ca: Autor del tema

en: Theme Details
ca: Detalls del tema

en: Theme File Editor
ca: Editor de fitxers de temes

en: Theme Location
ca: Ubicació del tema

en: Theme Options
ca: Opcions del tema

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Abstract
ca: Abstracte

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Accessibility Ready
ca: Llest per a accessibilitat

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Artistic
ca: Artístic

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Black
ca: Negre

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Blue
ca: Blau

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Brown
ca: Marró

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Business
ca: Negoci

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Clean
ca: Net

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Custom Background
ca: Fons personalitzat

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Custom Colors
ca: Colors personalitzats

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Custom Header
ca: Capçalera personalitzada

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Custom Menu
ca: Menú personalitzat

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Dark
ca: Fosc

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Featured Image Header
ca: Imatge de capçalera destacada

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Featured Images
ca: Imatges destacades

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Fixed Layout
ca: Plantilla fixa

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Flexible Header
ca: Capçalera flexible

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Fluid Layout
ca: Plantilla fluida

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Four Columns
ca: Quatre columnes

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Full Width Template
ca: Plantilla d'amplada completa

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Geometric
ca: Geomètric

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Gray
ca: Gris

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Green
ca: Verd

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Left Sidebar
ca: Barra lateral esquerra

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Light
ca: Clar

[ctx: Theme Showcase term name]
en: One Column
ca: Una columna

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Orange
ca: Taronja

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Pink
ca: Rosa

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Portfolio
ca: Portafoli

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Post Formats
ca: Formats de les entrades

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Purple
ca: Violeta

[ctx: Theme Showcase term name]
en: RTL Language Support
ca: Suport per a idiomes amb escriptura de dreta a esquerra

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Real Estate
ca: Immobiliari

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Red
ca: Vermell

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Responsive Layout
ca: Plantilla responsiva

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Right Sidebar
ca: Barra lateral dreta

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Silver
ca: Plata

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Site Logo
ca: Logotip del lloc web

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Sticky Post
ca: Entrada fixada

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Tan
ca: Daurat

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Threaded Comments
ca: Comentaris ordenats per fils

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Three Columns
ca: Tres columnes

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Traditional
ca: Tradicional

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Two Columns
ca: Dues columnes

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Video
ca: Vídeo

[ctx: Theme Showcase term name]
en: White
ca: Blanc

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Yellow
ca: Groc

en: Theme Versions
ca: Versions de temes

en: Theme activated
ca: S'ha activat el tema

en: Theme author URL.
ca: URL de l'autor del tema.

en: Theme could not be resumed because it triggered a <strong>fatal error</strong>.
ca: L'extensió no es pot reprendre perquè llaça un <strong>error fatal</strong>.

en: Theme deleted.
ca: Tema suprimit.

en: Theme directory location
ca: Ubicació del directori de temes

en: Theme downgrade failed.
ca: La desactualització del tema ha fallat.

en: Theme downgraded successfully.
ca: El tema s'ha actualitzat a una versió anterior amb èxit.

en: Theme features
ca: Funcionalitats del tema

en: Theme file exists.
ca: El fitxer del tema existeix.

en: Theme identifier for the template.
ca: Identificador del tema de la plantilla.

en: Theme installation failed.
ca: Ha fallat la instal·lació del tema.

en: Theme installation status.
ca: Estat d'instal·lació del tema.

en: Theme installed successfully.
ca: S'ha instal·lat correctament el tema.

en: Theme name
ca: Nom del tema

en: Theme name.
ca: Nom del tema.

en: Theme not activated because it was not found.
ca: El tema no s'ha activat perquè no l'hem trobat.

en: Theme not found.
ca: No s'ha trobat el tema.

en: Theme resumed.
ca: S'ha reprès el tema.

en: Theme slug.
ca: Àlies del tema.

[ctx: Theme starter content]
en: 123 Main Street
ca: Carrer Major 25

[ctx: Theme starter content]
en: A homepage section
ca: Una secció de la pàgina d'inici

[ctx: Theme starter content]
en: About
ca: Quant a

[ctx: Theme starter content]
en: About This Site
ca: Quant a aquest lloc

[ctx: Theme starter content]
en: Address
ca: Adreça

[ctx: Theme starter content]
en: Archives
ca: Arxius

[ctx: Theme starter content]
en: Calendar
ca: Calendari

[ctx: Theme starter content]
en: Contact
ca: Contacteu

[ctx: Theme starter content]
en: Email
ca: Correu electrònic

[ctx: Theme starter content]
en: Find Us
ca: Trobeu-nos

[ctx: Theme starter content]
en: Home
ca: Inici

[ctx: Theme starter content]
en: Hours
ca: Hores

[ctx: Theme starter content]
en: Monday&ndash;Friday: 9:00AM&ndash;5:00PM
ca: Dilluns a divendres: 9 h - 17 h

[ctx: Theme starter content]
en: New York, NY 10001
ca: Barcelona, 08001

[ctx: Theme starter content]
en: News
ca: Notícies

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Comments
ca: Comentaris recents

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Posts
ca: Entrades recents

[ctx: Theme starter content]
en: Saturday &amp; Sunday: 11:00AM&ndash;3:00PM
ca: Dissabte i diumenge: 11 h - 15 h

[ctx: Theme starter content]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: Theme starter content]
en: This is a page with some basic contact information, such as an address and phone number. You might also try a plugin to add a contact form.
ca: Aquesta és una pàgina amb informació de contacte bàsica, com adreça i número de telèfon. També podeu provar una extensió per afegir un formulari de contacte.

[ctx: Theme starter content]
en: This is an example of a homepage section. Homepage sections can be any page other than the homepage itself, including the page that shows your latest blog posts.
ca: Aquest és un exemple d'una secció de la pàgina principal. Les seccions de la pàgina principal poden ser qualsevol pàgina excepte la mateixa pàgina principal, incloent-hi la pàgina que mostra les últimes entrades al blog.

[ctx: Theme starter content]
en: This may be a good place to introduce yourself and your site or include some credits.
ca: Aquest pot ser un bon lloc on presentar-vos a vosaltres i al lloc web, o per a incloure alguns crèdits.

[ctx: Theme starter content]
en: Welcome to your site! This is your homepage, which is what most visitors will see when they come to your site for the first time.
ca: Benvingut al lloc web! Aquesta és la vostra pàgina d'inici, que és el que la majoria d'usuaris veuran quan arriben al vostre lloc per primera vegada.

[ctx: Theme starter content]
en: You might be an artist who would like to introduce yourself and your work here or maybe you are a business with a mission to describe.
ca: Potser sou un artista a qui us agradaria presentar-vos a vosaltres mateixos i la vostra obra aquí o potser sou una empresa amb una missió per descriure.

en: Theme status.
ca: Estat del tema.

en: Theme temporary backup directory exists but is not writable
ca: El directori temporal de còpia de seguretat del tema existeix però no té permisos d'escriptura

en: Theme version.
ca: Versió del tema.

en: Theme will be auto-updated.
ca: El tema s'actualitzarà automàticament.

en: Theme will no longer be auto-updated.
ca: El tema no s'actualitzarà automàticament.

en: Theme without %s
ca: Tema sense %s

en: Theme.
ca: Tema.

en: Theme:
ca: Tema:

en: Theme: %1$s.
ca: Tema: %1$s.

en: Themes
ca: Temes

en: Themes %s
ca: %s Temes

en: Themes add your site&#8217;s look and feel. It&#8217;s important to keep them up to date, to stay consistent with your brand and keep your site secure.
ca: Els temes afegeixen aspecte al lloc. És important mantenir-los al dia, per seguir coherent amb la vostra marca i mantenir el lloc segur.

en: Themes directory location
ca: Ubicació del directori dels temes

en: Themes directory size
ca: Mida del directori dels temes

[ctx: Themes step subheader in Signup]
en: Pick one of our popular themes to get started or choose from hundreds more after you sign up.
ca: Per començar recull un dels temes populars o tria entre centenars més desprès que t'hagis registrat.

en: There appear to be no issues with plugin and theme auto-updates.
ca: Sembla que no hi ha problemes amb les actualitzacions automàtiques d'extensions i temes.

en: There are currently no logs to view.
ca: Actualment no hi ha cap registre per veure.

en: There are no associated subtitles.
ca: No hi ha subtítols associats.

en: There are no currencies matching these parameters.
ca: No hi ha monedes que coincideixin amb aquests paràmetres.

en: There are no events scheduled near %1$s at the moment. Would you like to <a href="%2$s">organize a WordPress event</a>?
ca: No hi ha cap esdeveniment pròxim a %1$s. Voleu <a href="%2$s">organitzar un esdeveniment del WordPress</a>?

en: There are no events scheduled near you at the moment. Would you like to <a href="%s">organize a WordPress event</a>?
ca: No hi ha cap esdeveniment programat a prop, de moment. Us agradaria <a href="%s">organitzar un esdeveniment del WordPress</a>?

en: There are no locations matching these parameters.
ca: No hi ha cap ubicació que coincideixi amb aquests paràmetres.

en: There are no notes yet.
ca: Encara no hi ha notes.

en: There are no options for this widget.
ca: No hi ha opcions per a aquest giny.

en: There are no orders to sync, aborting.
ca: No hi ha comandes per sincronitzar, interrompent.

en: There are no orders to verify, aborting.
ca: No hi ha comandes per verificar, interrompent.

en: There are no pages.
ca: No hi ha pàgines.

en: There are no product reviews yet.
ca: No hi ha productes ressenyats

en: There are no rated items for this period
ca: No hi ha elements valorats durant aquest període

en: There are no reviews yet.
ca: Encara no hi ha ressenyes.

en: There are no shipping options available. Please ensure that your address has been entered correctly, or contact us if you need any help.
ca: No hi ha mètodes d'enviament disponibles. Assegureu-vos que heu introduït correctament l'adreça, o poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda.

en: There are no valid users selected for deletion.
ca: No heu seleccionat cap usuari que es pugui suprimir.

en: There are no valid users selected for removal.
ca: No heu seleccionat cap usuari vàlid que es pugui suprimir.

en: There are not enough %s in stock. Please reduce the quantities in your cart.
ca: No hi ha suficients %s en estoc. Reduïu les quantitats de la cistella.

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
ca: Hi ha alguns elements del menú incorrectes. Comproveu-los o esborreu-los.

en: There are some issues with the items in your cart. Please go back to the cart page and resolve these issues before checking out.
ca: Hi ha alguns problemes amb els articles de la cistella. Aneu enrere a la pàgina de la comanda i resolgueu aquests problemes abans de finalitzar la compra.

en: There are three ways to add your products: you can <strong>create products manually, import them at once via CSV file</strong>, or <strong>migrate them from another service</strong>.<br/><br/>
ca: Hi ha tres maneres d'afegir els vostres productes: podeu <strong>crear productes manualment, importar-los tots alhora mitjançant un fitxer CSV</strong> o <strong>migrar-los des d'un altre servei</strong>.<br/><br/>

en: There are too many %s in the cart. Only 1 can be purchased. Please reduce the quantity in your cart.
ca: Hi ha massa %s a la cistella. Només es pot comprar 1. Reduïu la quantitat de la cistella.

en: There are too many %s in the cart. Only 1 of each can be purchased. Please reduce the quantities in your cart.
ca: Hi ha massa %s a la cistella. Només es pot comprar 1 de cadascun. Reduïu les quantitats de la cistella.

en: There are too many concurrent batches, but the run is forced to continue.
ca: Hi ha massa processos en lot concurrents, però s'ha forçat l'execució perquè continuïn.

en: There are too many concurrent batches.
ca: Hi ha massa processos en lot concurrents.

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
ca: Hi ha canvis sense desar que es perdran. 'D'acord' per a continuar, 'Cancel·la' per a tornar a l'Editor d'imatges.

en: There does not seem to be any new mail.
ca: No sembla que hi hagi cap correu nou.

en: There doesn't seem to be a %s file. It is needed before the installation can continue.
ca: Sembla que no hi ha cap fitxer %s. És necessari perquè la instal·lació pugui continuar.

en: There has been a critical error on this website, putting it in recovery mode. Please check the Themes and Plugins screens for more details. If you just installed or updated a theme or plugin, check the relevant page for that first.
ca: S'ha produït un error crític a la pàgina web, posant-se en mode recuperació. Comproveu les pantalles dels temes i les extensions per a més detalls. Si acabeu d'instal·lar o actualitzar un tema o extensió, comproveu primer la pàgina corresponent.

en: There has been a critical error on this website.
ca: S'ha produït un error crític a la pàgina web.

en: There has been a critical error on this website. Please check your site admin email inbox for instructions.
ca: S'ha produït un error crític a la pàgina web. Comproveu la bústia de correu electrònic de l'administrador per a les instruccions.

en: There has been a critical error on this website. Please reach out to your site administrator, and inform them of this error for further assistance.
ca: Hi ha hagut un error crític en aquest lloc web. Poseu-vos en contacte amb l'administrador del vostre lloc web i informeu-lo d'aquest error per obtenir més ajuda.

en: There has been an error cropping your image.
ca: S'ha produït un error en escapçar la imatge.

en: There is %1$d order to be synced. | There are %1$d orders to be synced.
ca[0]: Hi ha %1$d comanda per sincronitzar.
ca[1]: Hi ha %1$d comandes per sincronitzar.

en: There is %1$d order to be verified. | There are %1$d orders to be verified.
ca[0]: Hi ha %1$d comanda per verificar.
ca[1]: Hi ha %1$d comandes per verificar.

en: There is %d error which must be fixed before you can save. | There are %d errors which must be fixed before you can save.
ca[0]: S'ha produït %d error que heu d'arreglar abans de desar.
ca[1]: S'ha produït %d errors que heu d'arreglar abans de desar.

en: There is a more recent autosave of your changes than the one you are previewing. <a href="%s">Restore the autosave</a>
ca: Hi ha un autodesat més recent dels canvis que el que esteu previsualitzant ara mateix. <a href="%s">Restaura l'autodesat</a>

en: There is a new kind of WordPress theme, called a block theme, that lets you build the site you&#8217;ve always wanted &#8212; with blocks and styles.
ca: Hi ha un tipus de tema nou per al WordPress, anomenat tema de blocs, que permet crear el lloc web que sempre heu volgut &#8212; amb blocs i estils.

en: There is a new version of %1$s available, but it does not work with your version of PHP. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a> or <a href="%5$s">learn more about updating PHP</a>.
ca: Hi ha disponible una versió nova de %1$s, però no funciona amb la versió que teniu de PHP. <a href="%2$s" %3$s>Mostra els detalls de la versió %4$s</a> o <a href="%5$s">aprèn més sobre com actualitzar el PHP</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a> or <a href="%5$s" %6$s>update now</a>.
ca: Hi ha una nova versió disponible del %1$s. <a href="%2$s" %3$s>Mireu els detall de la versió %4$s</a> o <a href="%5$s" %6$s>actualitzeu ara</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a>.
ca: Hi ha disponible una versió nova del %1$s.<a href="%2$s" %3$s>Mireu els detalls de la versió %4$s</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
ca: Hi ha disponible una versió nova del %1$s. <a href="%2$s" %3$s>Mireu els detalls de la versió %4$s</a>. <em>No hi ha una actualització automàtica d'aquesta extensió.</em>

en: There is a new version of %s available, but it does not work with your version of PHP.
ca: Hi ha una versió nova disponible del tema %s, però no funciona amb la vostra versió del PHP.

en: There is a new version of %s available, but it does not work with your version of WordPress.
ca: Hi ha una versió nova disponible del tema %s, però no funciona amb la vostra versió del WordPress.

en: There is a new version of %s available, but it does not work with your versions of WordPress and PHP.
ca: Hi ha una versió nova disponible del tema %s, però no funciona amb la vostra versió del WordPress i del PHP.

en: There is a pending change of the admin email to %s.
ca: Hi ha un canvi pendent de correu electrònic de l'administrador a %s.

en: There is a pending change of your e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
ca: Està pendent un canvi del correu electrònic a <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Anul·la'l</a>

en: There is a pending change of your email to %s.
ca: Hi ha un canvi pendent de correu electrònic a %s.

en: There is a problem with your API key.
ca: Hi ha un problema amb la clau.

en: There is a revision of this post that is more recent.
ca: Hi ha una revisió d'aquesta entrada que és més recent.

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
ca: Hi ha un desat automàtic d'aquesta entrada que és més recent que la versió que segueix.  <a href="%s">Mostra la versió desada</a>

en: There is no autosave revision for this post.
ca: No hi ha cap revisió desada automàticament per aquesta entrada.

en: There is no autosave revision for this template.
ca: No hi ha cap revisió desada automàticament per a aquesta plantilla.

en: There is no data to export for the given request.
ca: No hi ha dades per exportar per a la sol·licitud indicada.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
ca: No hi ha extracte perquè és una entrada protegida.

en: There is no test by that name:
ca: No hi ha cap prova amb aquest nom:

en: There is not enough %s in stock. Please reduce the quantity in your cart.
ca: No hi ha suficient %s en estoc. Reduïu la quantitat de la cistella.

en: There was %d client caching response header detected: | There were %d client caching response headers detected:
ca[0]: S'ha detectat %d capçalera de resposta d'emmagatzematge a la memòria cau del client:
ca[1]: S'han detectat %d capçalera de resposta d'emmagatzematge a la memòria cau del client:

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
ca: S'ha produït un error de configuració. Contacteu amb l'administrador del servidor.

en: There was a failure fetching this action
ca: S'ha comés un error intentant fer aquesta acció

en: There was a failure fetching this action: %s
ca: S'ha produït un error en recuperar aquesta acció: %s

en: There was a failure scheduling the next instance of this action: %s
ca: S'ha produït un error en programar la següent instància d'aquesta acció: %s

en: There was a problem activating some of the requested plugins.
ca: Hi ha hagut un problema en activar algunes de les extensions sol·licitades.

en: There was a problem installing some of the requested plugins.
ca: Hi ha hagut un problema en instal·lar algunes de les extensions sol·licitades.

en: There was a problem opening a connection to Blogger. This is what went wrong:
ca: Hi ha hagut un problema obrint una connexió amb Blogger. Això ha fallat:

en: There was a problem opening a secure connection to Google. This is what went wrong:
ca: Hi ha hagut un problema obrint una connexió segura amb Google. Això ha fallat:

en: There was a problem updating your following preferences.
ca: S'ha produït un problema en actualitzar les preferències de seguiment.

en: There was a problem with the provided %s:
ca: Hi ha hagut un problema amb el %s proporcionat:

en: There was an authentication problem. Please reload and try again.
ca: S'ha produït un problema d'autenticació. Recarregueu i proveu de nou.

en: There was an error activating this plugin.
ca: S'ha produït un error en activar l'extensió.

en: There was an error activating this theme.
ca: S'ha produït un error en activar el tema.

en: There was an error calling %1$s: %2$s
ca: S'ha produït un error en cridar %1$s: %2$s

en: There was an error calling %s
ca: S'ha produït un error en cridar %s

en: There was an error calling this tool. There is no callback present.
ca: S'ha produït un error en cridar aquesta eina. No hi ha cap callback present.

en: There was an error communicating with the WooCommerce Payments plugin.
ca: S'ha produït un error en comunicar-se amb l'extensió WooCommerce Payments.

en: There was an error communicating with the WooPayments plugin.
ca: S'ha produït un error en comunicar-se amb l'extensió WooPayments.

en: There was an error connecting to Square.
ca: Hi ha hagut un error en connectar-se a Square.

en: There was an error connecting to Woo.com. Please try again.
ca: Hi ha hagut un error en connectar-se a Woo.com. Torneu-ho a provar.

en: There was an error connecting to WooCommerce.com. Please try again.
ca: Hi ha hagut un error en connectar-se a WooCommerce.com. Torneu-ho a provar.

en: There was an error connecting your subscription. Please try again.
ca: S'ha produït un error en connectar la vostra subscripció. Torneu-ho a provar.

en: There was an error deleting an action: %s
ca: S'ha produït un error en suprimir una acció: %s

en: There was an error disconnecting your subscription. Please try again.
ca: S'ha produït un error en desconnectar la vostra subscripció. Torneu-ho a provar.

en: There was an error generating your API Key.
ca: S'ha produït un error en generar la vostra clau API.

en: There was an error getting the install URL for this product.
ca: S'ha produït un error en obtenir l'URL d'instal·lació d'aquest producte.

en: There was an error loading the Woo.com Helper API.
ca: S'ha produït un error en carregar l'API Woo.com Helper.

en: There was an error loading the WooCommerce.com Helper API.
ca: S'ha produït un error en carregar l'API WooCommerce.com Helper.

en: There was an error logging you in via WordPress.com, please try again or try logging in with your username and password.
ca: S'ha produït un error en iniciar la sessió mitjançant WordPress.com, proveu-ho de nou o intenteu iniciar la sessió amb el nom d'usuari i contrasenya.

en: There was an error running the action scheduler: %s
ca: S'ha produït un error en executar la programació de l'acció: %s

en: There was an error trashing that page. Please try again in a moment.
ca: S'ha produït un error en enviar aquesta pàgina a la paperera. Proveu-ho de nou en un moment.

en: There was an error trashing that post. Please try again in a moment.
ca: S'ha produït un error en enviar aquesta entrada a la paperera. Proveu-ho de nou en un moment.

en: There was an error with an item in your cart.
ca: S'ha produït un error amb un article de la cistella.

en: There was an issue loading the report endpoints
ca: Hi ha hagut un problema en carregar els extrems de l'informe

en: There was another problem:
ca: Hi havia un altre problema:

en: There were no comments to check. Akismet will only check comments awaiting moderation.
ca: No hi ha comentaris per comprovar. Akismet només comprovarà comentaris pendents de moderar.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
ca[0]: Hi ha <a href="%2$s">%1$s comentari</a> en la cua de la brossa ara mateix.
ca[1]: Hi ha <a href="%2$s">%1$s comentaris</a> en la cua de la brossa ara mateix.

en: There&#8217;s no content to show here yet.
ca: Encara no hi ha contingut per mostrar aquí.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
ca: No hi ha res a la <a href='%s'>la cua de brossa</a> en aquest moment.

en: There's %1$s order (out of a total of %2$s) pending sync! | There are %1$s orders (out of a total of %2$s) pending sync!
ca[0]: Hi ha %1$s comanda (d'un total de %2$s) pendent de sincronitzar-se!
ca[1]: Hi ha %1$s comandes (d'un total de %2$s) pendents de sincronitzar-se!

en: There's %d order pending sync. <b>Switching data storage while sync is incomplete is dangerous and can lead to order data corruption or loss!</b> | There are %d orders pending sync. <b>Switching data storage while sync is incomplete is dangerous and can lead to order data corruption or loss!</b>
ca[0]: Hi ha %d comanda pendent de sincronitzar. <b>Canviar l'emmagatzematge de dades mentre la sincronització no està completa és perillós i pot provocar la corrupció o la pèrdua de dades de les comandes.</b>
ca[1]: Hi ha %d comandes pendents de sincronitzar. <b>Canviar l'emmagatzematge de dades mentre la sincronització no està completa és perillós i pot provocar la corrupció o la pèrdua de dades de les comandes.</b>

en: There's %d order pending sync. You can switch order data storage <strong>only when the posts and orders tables are in sync</strong>. | There are %d orders pending sync. You can switch order data storage <strong>only when the posts and orders tables are in sync</strong>.
ca[0]: Hi ha %d comanda pendent de sincronitzar. Podeu canviar l'emmagatzematge de dades de comandes <strong>només quan les entrades i les taules de comandes estiguin sincronitzades</strong>.
ca[1]: Hi ha %d comandes pendents de sincronitzar. Podeu canviar l'emmagatzematge de dades de comandes <strong>només quan les entrades i les taules de comandes estiguin sincronitzades</strong>.

en: There's %s order pending sync! | There are %s orders pending sync!
ca[0]: Hi ha %s comanda pendent de sincronització!
ca[1]: Hi ha %s comandes pendents de sincronització!

en: These account details will be displayed within the order thank you page and confirmation email.
ca: Aquests detalls del compte es mostraran a la pàgina d'agraïment de la comanda i al correu electrònic de confirmació.

en: These are regions inside this zone. Customers will be matched against these regions.
ca: Aquestes són les regions d'aquesta zona. Els clients s'associaran a aquestes regions.

en: These costs can optionally be added based on the <a href="%s">product shipping class</a>.
ca: Aquests costos es poden afegir opcionalment en base a la <a href="%s">classe d'enviament</a>.

en: These costs can optionally be added based on the <a target="_blank" href="%s">product shipping class</a>. Learn more about <a target="_blank" href="https://woo.com/document/flat-rate-shipping/#shipping-classes">setting shipping class costs</a>.
ca: Aquests costos es poden afegir opcionalment en funció de la <a target="_blank" href="%s">classe d'enviament del producte</a>. Més informació sobre <a target="_blank" href="https://woo.com/document/flat-rate-shipping/#shipping-classes">establir els costos de la classe d'enviament</a>.

en: These features are either experimental or incomplete, enable them at your own risk!
ca: Aquestes característiques són experimentals o estan incompletes, activeu-les sota el vostre propi risc!

en: These options let you change the appearance of the WooCommerce checkout.
ca: Aquestes opcions us permeten canviar l'aparença de la pàgina de pagament de WooCommerce.

en: These pages need to be set so that WooCommerce knows where to send users to checkout.
ca: Aquestes pàgines han de definir-se perquè WooCommerce sàpiga on enviar als usuaris en finalitzar la compra.

en: These plugins are now up to date:
ca: Aquestes extensions estan ara actualitzades:

en: These plugins cannot be activated because their requirements are invalid.
ca: Aquestes extensions no es poden activar perquè els seus requeriments no són vàlids.

en: These plugins failed to update:
ca: Ha fallat l'actualització d'aquestes extensions:

en: These rates are extra shipping options with additional costs (based on the flat rate).
ca: Aquestes taxes són opcions addicionals d'enviament amb despeses addicionals (en base a la tarifa plana).

en: These settings alter where and how parts of WordPress are loaded.
ca: Aquests paràmetres alteren on i quines parts del WordPress es carreguen.

en: These settings are not available while the lookup table regeneration is in progress.
ca: Aquestes opcions no estan disponibles mentre la regeneració de la taula de cerca està en marxa.

en: These settings may be overridden for individual articles.
ca: Aquests valors es poden modificar per a entrades individuals.

en: These themes are now up to date:
ca: Aquests temes estan ara actualitzats:

en: These themes failed to update:
ca: Ha fallat l'actualització d'aquests temes:

en: These unique authentication keys are also missing from your %s file.
ca: Aquestes claus d'autenticació úniques també falten del fitxer %s.

en: These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.
ca: Aquestes pàgines web poden recollir dades sobre vós, fer servir galetes, incrustar seguiment addicional de terceres parts, i monitorar la interacció amb el contingut incrustat, incloent-hi la traça de la interacció amb el contingut incrustat si teniu un compte i heu iniciat sessió en aquesta pàgina web.

en: Thessaly
ca: Tessàlia

en: Things to do next
ca: Coses a fer a continuació

en: This %s cannot be deleted
ca: Aquest %s no es pot suprimir

[ctx: This HTML form field is marked as required by the user in contact form builder]
en: (required)
ca: (necessari)

en: This Month
ca: Aquest mes

en: This Post
ca: Aquesta entrada

en: This Week
ca: Aquesta setmana

en: This XML Sitemap is generated by WordPress to make your content more visible for search engines.
ca: Aquest mapa XML del lloc web es genera pel WordPress per a fer el contingut més visible per als motors de cerca.

en: This action appears to be consistently failing. A new instance will not be scheduled.
ca: Sembla que aquesta acció falla constantment. No es programarà una nova instància.

en: This action cannot be reversed. Are you sure you wish to erase personal data from the selected orders?
ca: Aquesta acció no es pot desfer. Segur que voleu eliminar les dades personals de les comandes seleccionades?

en: This action cannot be undone.
ca: Aquesta acció no es pot desfer.

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
ca: Aquesta adreça s'usa amb propòsits administratius, per exemple per tal de notificar que hi ha nous usuaris.

en: This address is used for admin purposes. If you change this, an email will be sent to your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
ca: Aquesta adreça s'utilitza per a propòsits administratius. Si la canvieu, s'enviarà un correu electrònic a la nova adreça electrònica per confirmar-la. <strong>La nova adreça electrònica no s'activarà fins que la confirmeu.</strong>

en: This block is automatically inserted near any occurence of the block types used as keys of this map, into a relative position given by the corresponding value.
ca: Aquest bloc s'insereix automàticament prop de qualsevol ocurrència dels tipus de blocs utilitzats com a claus d'aquest mapa, en una posició relativa donada pel valor corresponent.

en: This block is automatically inserted near any occurrence of the block types used as keys of this map, into a relative position given by the corresponding value.
ca: Aquest bloc s'insereix automàticament prop de qualsevol ocurrència dels tipus de bloc utilitzats com a claus d'aquest mapa, en una posició relativa donada pel valor corresponent.

en: This blog is private
ca: Aquest blog és privat

en: This blog profile will federate all posts written on your blog, regardless of the author who posted it.
ca: Aquest perfil de blog federarà totes les entrades escrites al vostre blog, independentment de l'autor que l'hagi publicat.

en: This category already exists.
ca: Aquesta categoria ja existeix.

en: This category cannot be added. Please change the name and try again.
ca: Aquesta categoria no es pot afegir. Canvieu el nom i proveu-ho de nou.

en: This changeset cannot be further modified.
ca: Aquest registre de canvis no es pot modificar ja més.

en: This comment is already approved.
ca: Aquest comentari ja està aprovat.

en: This comment is already in the Trash.
ca: Aquest comentari ja està en la paperera.

en: This comment is already marked as spam.
ca: Aquest comentari ja està marcat com a brossa.

en: This comment is awaiting approval.
ca: El comentari està esperant aprovació.

en: This comment is currently approved.
ca: Aquest comentari està aprovat actualment.

en: This comment is currently in the Trash.
ca: Aquest comentari està en la paperera actualment.

en: This comment is currently marked as spam.
ca: Aquest comentari està marcat com a brossa actualment.

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
ca: Aquest comentari està a la Paperera. Moveu-lo fora de la Paperera si voleu editar-lo.

en: This comment was deleted.
ca: Aquest comentari s'ha esborrat.

en: This comment was reported as not spam.
ca: Aquest comentari no ha estat identificat com a brossa.

en: This comment was reported as spam.
ca: Aquest comentari ha estat identificat com a brossa.

en: This comment was trashed.
ca: Aquest comentari s'ha enviat a la paperera.

en: This content is password protected.
ca: Aquest contingut està protegit per contrasenya.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
ca: El contingut està protegit amb contrasenya. Per veure'l, introduïu la contrasenya a continuació:

en: This content was deleted by the author.
ca: L'autor ha esborrat aquest contingut.

en: This controls how stock quantities are displayed on the frontend.
ca: Això controla com es mostren les quantitats d'estoc a la botiga.

en: This controls the description which the user sees during checkout.
ca: Això controla la descripció que l'usuari veurà al finalitzar la comanda.

en: This controls the position of the currency symbol.
ca: Això controla la posició del símbol monetari.

en: This controls the title which the user sees during checkout.
ca: Això controla el títol que l'usuari veu durant la finalització de la comanda.

en: This controls what currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
ca: Això controla amb quina moneda es llisten els preus al catàleg i amb quina moneda es realitzaran els pagaments a través de les passarel·les de pagament.

en: This controls what unit you will define lengths in.
ca: Això controla amb quina unitat indicaràs les longituds.

en: This controls what unit you will define weights in.
ca: Això controla amb quina unitat indicaràs els pesos.

en: This controls which shipping address is used by default.
ca: Controla quina adreça d'enviament s'utilitza per defecte.

en: This could mean that connections are failing to WordPress.org.
ca: Això podria significat que les connexions amb WordPress.org estan fallant.

en: This coupon has expired.
ca: Aquest cupó ha expirat.

en: This data is used to provide general enhancements to WordPress, which includes helping to protect your site by finding and automatically installing new updates. It is also used to calculate statistics, such as those shown on the <a href="%s">WordPress.org stats page</a>.
ca: Aquestes dades s'utilitzen principalment per millorar el WordPress, com ara ajudant a protegir la pàgina web instal·lant automàticament actualitzacions noves. També s'utilitzen per calcular estadístiques, com les que podeu trobar a la <a href="%s">pàgina d'estadístiques de WordPress.org</a>.

en: This data will be deleted in %s.
ca: Aquestes dades se suprimiran el %s.

en: This determines where log entries are saved.
ca: Això determina on es desen les entrades del registre.

en: This domain has already been mapped to a WordPress.com blog.
ca: Aquest domini ja s'ha assignat a un bloc de WordPress.com

en: This draft comes from your <a href="%s">unpublished customization changes</a>. You can edit, but there is no need to publish now. It will be published automatically with those changes.
ca: Aquest esborrany ve dels <a href="%s">canvis de personalitzacions no publicats</a>. Podeu editar, però no cal publicar ara. Es publicarà automàticament amb aquests canvis.

en: This either means that the username and password information in your %1$s file is incorrect or that contact with the database server at %2$s could not be established. This could mean your host&#8217;s database server is down.
ca: Això significa o bé que la informació del nom d'usuari i la contrasenya del fitxer %1$s és incorrecta o que no es pot contactar amb el servidor de base de dades a %2$s. Això pot voler dir que el vostre servidor de base de dades ha caigut.

en: This email address is already registered.
ca: Aquesta adreça de correu ja està registrada.

en: This email may be different from your personal email address.
ca: Aquest correu electrònic hauria de ser diferent de l'adreça de correu electrònic personal.

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
ca: Aquesta entrada s'ha publicat en %1$s i etiquetada amb %2$s. Afegiu a les adreces d'interès l'<a href="%3$s" title="Enllaç permanent a: %4$s" rel="bookmark">enllaç permanent</a>.

en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
ca: Aquesta entrada ha esta publicada en %1$s. Afegeix a les adreces d'interès l'<a href="%3$s" title="Enllaç permanent a: %4$s" rel="bookmark">enllaç permanent</a>.

en: This feature is not production ready yet. Make sure you are not running these commands in your production environment.
ca: Aquesta característica encara no està preparada per a producció. Assegureu-vos que no esteu executant aquestes ordres al vostre entorn de producció.

en: This feature requires Javascript but it seems to be disabled. Please enable Javascript and then reload this page. Don&#8217;t worry, you can turn it back off when you&#8217;re done.
ca: Aquesta opció requereix Javascript, que sembla estar desactivat. Si us plau activeu el Javascript i torneu a carregar aquesta pàgina. No us preocupeu, podeu tornar a desactivar-lo després.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
ca: Aquesta funció requereix marcs en línia. Teniu els marcs incorporats desactivats o el vostre navegador no els suporta.

en: This field allows you to set the maximum spend (subtotal) allowed when using the coupon.
ca: Aquest camp us permet establir la despesa màxima (subtotal) permesa a l'hora d'utilitzar el cupó.

en: This field allows you to set the minimum spend (subtotal) allowed to use the coupon.
ca: Aquest camp us permet establir la despesa mínima (subtotal) permesa a l'hora d'utilitzar el cupó.

en: This field is required
ca: Aquest camp és obligatori

en: This field is required.
ca: Aquest camp és obligatori.

en: This file does not exist.
ca: Aquest fitxer no existeix.

en: This file is empty. Please try another.
ca: Aquest fitxer és buit. Escolliu-ne un altre.

en: This file is not an image. Please try another.
ca: Aquest fitxer no és una imatge. Prova'n un altre.

en: This file is only loaded for backward compatibility with SimplePie 1.2.x. Please consider switching to a recent SimplePie version.
ca: Aquest fitxer solament s'ha carregat per a tenir compatibilitat cap enrere amb el SimplePie 1.2.x. Penseu en la possibilitat de canviar a una versió més recent de SimplePie.

en: This file is too big. Files must be less than %s KB in size.
ca: Aquest fitxer és molt gran. Els fitxers han he tenir una mida inferior a %s Kb.

en: This file no longer needs to be included.
ca: Aquest fitxer ja no ha de ser inclòs.

en: This form is not live-previewable.
ca: El formulari no es previsualitzable en viu.

en: This format, which is called WordPress eXtended RSS or WXR, will contain your posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags.
ca: Aquest format, que s'anomena WordPress eXtended RSS o bé WXR, contindrà les entrades, pàgines, comentaris, camps personalitzats, categories i etiquetes.

en: This function should not be called before plugins_loaded.
ca: Aquesta funció no hauria de cridar-se abans de plugins_loaded.

en: This function should not be called before woocommerce_init.
ca: Aquesta funció no s'ha de cridar abans de woocommerce_init.

en: This image cannot be displayed in a web browser. For best results convert it to JPEG before uploading.
ca: Aquesta imatge no es pot mostrar en un navegador web. Per a uns millors resultats, convertiu-la al format JPEG abans de penjar-la.

en: This image cannot be processed by the web server. Convert it to JPEG or PNG before uploading.
ca: Aquesta imatge no pot ser processada pel servidor web. Convertiu-la a JPEG o PNG abans de penjar-la.

en: This info will be displayed on the product page, category pages, social media, and search results.
ca: Aquesta informació es mostrarà a la pàgina del producte, a les pàgines de categories, a les xarxes socials i als resultats de cerca.

en: This is a demo store for testing purposes &mdash; no orders shall be fulfilled.
ca: Això és una botiga de mostra per poder fer proves &mdash; no es tramitaran comandes.

en: This is a featured product
ca: Aquest és un producte destacat

en: This is a required field.
ca: Aquest és un camp obligatori.

en: This is a very common password. Choose something that will be harder for others to guess.
ca: Aquesta és una contrasenya molt comuna. Trieu alguna cosa que sigui més difícil d'endevinar.

en: This is an XML Sitemap generated by <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, meant to be consumed by search engines like <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> or <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.
ca: Aquest és un mapa del lloc XML generat per <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, destinat a ser consumit per cercadors com ara <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> o <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.

en: This is an example of a page. Unlike posts, which are displayed on your blog’s front page in the order they’re published, pages are better suited for more timeless content that you want to be easily accessible, like your About or Contact information. Click the Edit link to make changes to this page or <a title="Direct link to Add New Page in your Dashboard" href="%s">add another page</a>.
ca: Aquest és un exemple de pàgina. A diferència de les entrades, que es mostren a la pàgina principal del blog en l'ordre en què es publiquen, les pàgines s'adapten millor al contingut atemporal que voleu que sigui accessible fàcilment, com el Quant a o la informació de Contacte. Feu clic a l'enllaç d'edició per fer canvis en aquesta pàgina o<a title="Enllaç directe a Afegeix nova pàgina del Tauler" href="%s">afegir una altra pàgina</a>.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
ca: Aquest és una pàgina d'exemple. És diferent a una entrada del blog perquè es mantindrà en un lloc i apareixerà a la navegació del lloc (a la majoria de temes). Molta gent comença amb la pàgina «Quant a», que els presenta als potencials visitants del lloc web. Podria dir alguna cosa així:

en: This is an order notification sent to customers containing order details after an order is placed on-hold from Pending, Cancelled or Failed order status.
ca: Això és una notificació de comanda enviada als clients que conté detalls de la comanda després que una comanda estigui en espera des de l'estat de comanda Pendent, Cancel·lada o No realitzada.

en: This is an order notification sent to customers containing order details after payment.
ca: Aquest és un avís amb els detalls de la comanda que s'envia als clients després de realitzar el pagament

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
ca: Aquest és més gran que la mida màxima. Prova'n un altre.

en: This is not your download link.
ca: Aquest no és l'enllaç de descàrrega.

en: This is the Customer Lifetime Value, or the total amount you have earned from this customer's orders.
ca: Aquest és el valor de cicle de vida del client, o la quantitat total que heu guanyat amb les comandes d'aquest client.

en: This is the URL or absolute path to the file which customers will get access to. URLs entered here should already be encoded.
ca: Aquest és l'URL o la ruta absoluta del fitxer al qual els clients tindran accés. Els URLs introduïts aquí ja haurien d'estar codificats.

en: This is the URL to the cart page.
ca: Aquest és l'URL de la pàgina de la cistella.

en: This is the URL to the checkout page.
ca: Aquest és l'URL de la pàgina de pagament.

en: This is the WooCommerce shop page. The shop page is a special archive that lists your products. <a href="%s">You can read more about this here</a>.
ca: Aquesta és la pàgina de la botiga de WooCommerce. La pàgina de la botiga és un arxiu especial que llista els vostres productes. <a href="%s">Podeu llegir més sobre això aquí</a>.

en: This is the attachment ID, or image URL, used for placeholder images in the product catalog. Products with no image will use this.
ca: Aquest és l'identificador d'adjunt, o URL de la imatge, utilitzat per a les imatges de mostra al catàleg de productes. Els productes sense imatge utilitzaran això.

en: This is the default category and it cannot be deleted. It will be automatically assigned to products with no category.
ca: Aquesta és la categoria predeterminada i no es pot suprimir. S'assignarà automàticament als productes sense categoria.

en: This is the language of the interface you see across WordPress.com as a whole.
ca: Aquesta és la llengua de la interfície amb què us trobareu a tot WordPress.com.

en: This is the name of the download shown to the customer.
ca: Aquest és el nom de la descàrrega que es mostra al client.

en: This is the name of the zone for your reference.
ca: Aquest és el nom de la zona com a referència.

en: This is the short link.
ca: Això és un enllaç curt.

en: This is the sum of the "Tax rows" shipping tax amount within your orders.
ca: Aquesta és la suma del total d'impostos d'enviament de les comandes a les "Files d'impostos".

en: This is the sum of the "Tax rows" tax amount within your orders.
ca: Aquesta és la suma del total d'impostos de les comandes a les "Files d'impostos".

en: This is the sum of the 'Order total' field within your orders.
ca: Aquesta és la suma del camp 'Total de la comanda' dins de les comandes.

en: This is the sum of the 'Shipping total' field within your orders.
ca: Aquesta és la suma del camp 'Total de l'enviament' dins de les comandes.

en: This is the sum of the order totals after any refunds and excluding shipping and taxes.
ca: Aquesta es la suma del total de les comandes després dels reemborsaments excloent enviament i impostos.

en: This is the sum of the order totals after any refunds and including shipping and taxes.
ca: Aquesta es la suma del total de les comandes després dels reemborsaments i s'inclouen enviaments i impostos

en: This is the total tax for the rate (shipping tax + product tax).
ca: Aquest és el total d'impostos per a la taxa (impostos d'enviament + impostos del producte).

en: This is where store orders are stored.
ca: Aquí és on es guarden les comandes

en: This is where you can add new coupons that customers can use in your store.
ca: Aquí és on podeu afegir nous cupons que els vostres clients utilitzaran a la botiga.

en: This is where you can browse products in this store.
ca: Aquí és on podeu explorar els productes d’aquesta botiga.

en: This is where your business is located. Tax rates and shipping rates will use this address.
ca: Aquí està ubicat el vostre negoci. Les taxes d'impostos i d'enviament faran servir aquesta adreça.

en: This item has already been deleted.
ca: Aquest element ja s'ha suprimit.

en: This item is already in the cart and its quantity cannot be edited
ca: Aquest article ja està a la cistella i la seva quantitat no es pot editar

en: This key is invalid or has already been used. Please reset your password again if needed.
ca: La clau no és vàlida o ja s'ha utilitzat. Reinicieu la contrasenya de nou si és necessari.

en: This lets you choose which products are part of this group.
ca: Això us permet triar quins productes són part d'aquest grup.

en: This link is not live-previewable.
ca: L'enllaç no es pot previsualitzar en viu.

en: This means that the contact with the database server at %s was lost. This could mean your host&#8217;s database server is down.
ca: Això significa que s'ha perdut el contacte amb el servidor de base de dades a %s. Això podria voler dir que el vostre servidor de base de dades ha caigut.

en: This means that the table is probably in an inconsistent state. It's recommended to run a new regeneration process or to resume the aborted process (Status - Tools - Regenerate the product attributes lookup table/Resume the product attributes lookup table regeneration) before enabling the table usage.
ca: Això vol dir que probablement la taula es troba en un estat inconsistent. Es recomana iniciar un nou procés de regeneració o reprendre el procés interromput (Estat - Eines - Regenera la taula de cerca d'atributs de producte/Reprèn la regeneració de la taula de cerca d'atributs de producte) abans d'activar l'ús de la taula.

en: This meta box is not compatible with the block editor.
ca: Aquesta caixa meta no és compatible amb l'editor de blocs.

en: This meta box, from the %s plugin, is not compatible with the block editor.
ca: Aquesta caixa meta, de l'extensió %s, no és compatible amb l'editor de blocs.

en: This method is deprecated in 2.6.0 and will be removed in future versions - we recommend disabling it and instead setting up a new rate within your <a href="%s">Shipping zones</a>.
ca: Aquest mètode està obsolet a la versió 2.6.0 i se suprimirà en futures versions - recomanem desactivar-lo i, en el seu lloc, establir una taxa nova a les <a href="%s">zones d'enviament</a>.

en: This method should not be called before plugins_loaded.
ca: Aquest mètode no s'ha de cridar abans de plugins_loaded.

en: This month
ca: Aquest més

en: This notice was triggered by the %s handle.
ca: Aquest avís s'ha llançat pel gestor %s.

en: This option determines a customers default location. The MaxMind GeoLite Database will be periodically downloaded to your wp-content directory if using geolocation.
ca: Aquesta opció determina la ubicació del client predeterminada. La base de dades GeoLite de MaxMind es descarregarà periòdicament al vostre directori wp-content si feu servir geolocalització.

en: This option determines which address is used to calculate tax.
ca: Aquesta opció determina quina adreça s'utilitza per a calcular els impostos.

en: This option is important as it will affect how you input prices. Changing it will not update existing products.
ca: Aquesta opció és important ja que afecta a com s'introdueixen els preus. Si la canvies no s'actualitzaran els productes existents.

en: This option lets you limit which countries you are willing to sell to.
ca: Amb aquesta opció podeu triar a quins països voleu vendre.

en: This option will delete ALL of your tax rates, use with caution. This action cannot be reversed.
ca: Aquesta opció suprimirà TOTES les taxes d'impostos, feu-la servir amb precaució. Aquesta acció és irreversible.

en: This order belongs to a different customer.
ca: Aquesta comanda pertany a un client diferent.

en: This order cannot be paid for.
ca: Aquesta comanda no es pot pagar.

en: This order cannot be paid for. Please contact us if you need assistance.
ca: Aquesta comanda no s'ha pogut pagar. Poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda.

en: This order is no longer editable.
ca: Aquesta comanda ja no es pot editar.

en: This order note cannot be deleted
ca: No es pot suprimir aquesta nota de comanda

en: This order&rsquo;s status is &ldquo;%s&rdquo;&mdash;it cannot be paid for. Please contact us if you need assistance.
ca: L'estat d'aquesta comanda és &ldquo;%s&rdquo;&mdash; i no pot pagar-se. Poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda.

en: This page allows direct access to your site settings. You can break things here. Please be cautious!
ca: Aquesta pàgina permet accedir directament als paràmetres del lloc web. Aquí podeu trencar coses. Aneu amb compte!

en: This page can show you every detail about the configuration of your WordPress website. For any improvements that could be made, see the <a href="%s">Site Health Status</a> page.
ca: Aquesta pàgina pot mostrar cada petit detall sobre la configuració del lloc web del WordPress. Per a saber les millores que es podrien fer, vegeu la pàgina d'estat <a href="%s">de salut del lloc web</a>.

en: This page has been translated from %1$s. Read <a href="%2$s" title="%3$s">the original page</a>.
ca: Aquesta pàgina s'ha traduït del %1$s. Llegeix <a href="%2$s" title="%3$s">la pàgina original</a>.

en: This page is being trashed.
ca: S'està enviant la pàgina a la paperera.

en: This page was trashed. You will be redirected home now.
ca: S'ha enviat a la paperera aquesta pàgina. Sereu redirigits ala portada ara.

en: This panel is used for managing navigation menus for content you have already published on your site. You can create menus and add items for existing content such as pages, posts, categories, tags, formats, or custom links.
ca: Aquest panell s'usa per gestionar els menús de navegació del contingut que teniu ja publicat al lloc web. Podeu crear menús i afegir elements de contingut existent, com ara pàgines, entrades, categories, etiquetes, formats o enllaços personalitzats.

en: This password is too easy to guess: you can improve it by adding additional uppercase letters, lowercase letters, or numbers.
ca: Aquesta contrasenya és massa fàcil d’endevinar: podeu millorar-la afegint lletres majúscules, lletres minúscules o números.

en: This password is too easy to guess: you can improve it by including special characters such as !#=?*&.
ca: Aquesta contrasenya és massa fàcil d’endevinar: podeu millorar-la mitjançant la inclusió de caràcters especials com ara !#=?*&.

en: This password is too easy to guess: you can improve it by mixing both letters and numbers.
ca: Aquesta contrasenya és massa fàcil d’endevinar: podeu millorar-la barrejant lletres i números.

en: This password reset key is for a different user account. Please log out and try again.
ca: Aquesta clau de reinicialització de contrasenya és per a un compte d'usuari diferent. Tanqueu la sessió i torneu-ho a provar.

en: This password reset request originated from the IP address %s.
ca: Aquesta contrasenya reinicialitza la sol·licitud originada des de l'adreça IP %s.

en: This payment method was successfully set as your default.
ca: Aquest mètode de pagament s'ha establert com el vostre mètode de pagament predeterminat.

en: This personal data request has expired.
ca: Aquesta sol·licitud de dades personals ha caducat.

en: This plugin doesn&#8217;t work with your version of PHP.
ca: Aquesta extensió no funciona amb la versió que teniu del PHP.

en: This plugin doesn&#8217;t work with your version of WordPress.
ca: Aquesta extensió no funciona amb aquesta versió del WordPress.

en: This plugin doesn&#8217;t work with your versions of WordPress and PHP.
ca: Aquesta extensió no funciona amb aquestes versions del WordPress i PHP.

en: This plugin is already installed.
ca: Aquesta extensió ja està instal·lada

en: This post has been translated from %1$s. Read <a href="%2$s" title="%3$s">the original post</a>.
ca: Aquesta entrada s'ha traduït del %1$s. Llegeix <a href="%2$s" title="%3$s">l'entrada original</a>.

en: This post is being backed up in your browser, just in case.
ca: S'està fent una còpia de seguretat d'aquesta entrada al vostre navegador, per si de cas.

en: This post is being trashed.
ca: Aquesta entrada s'està enviant a la paperera.

en: This post is password protected.
ca: Aquest escrit està protegit per contrasenya

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
ca: Aquesta entrada està protegida amb contrasenya. Introduïu la contrasenya per veure'n els comentaris.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
ca: Aquesta entrada està protegida amb contrasenya. Introduïu-la per veure'n els comentaris.

en: This post was trashed. You will be redirected home now.
ca: S'ha enviat a la paperera aquesta entrada. Sereu redirigits a la portada ara.

en: This preview is unavailable in the editor.
ca: Aquesta previsualització no està disponible a l'editor.

en: This product cannot be added to the cart.
ca: Aquest producte no es pot afegir a la cistella.

en: This product has been activated.
ca: Aquest producte s'ha activat.

en: This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
ca: Aquest producte té diverses variants. Les opcions es poden triar a la pàgina del producte

en: This product has options, such as size or color. You can manage each variation's images, downloads, and other details individually.
ca: Aquest producte té opcions, com ara la mida o el color. Podeu gestionar les imatges, les baixades de cada variació i altres detalls individualment.

en: This product has options, such as size or color. You can now manage each variation's inventory and other details individually.
ca: Aquest producte té opcions, com ara la mida o el color. Ara podeu gestionar l'inventari de cada variació i altres detalls individualment.

en: This product has options, such as size or color. You can now manage each variation's price and other details individually.
ca: Aquest producte té opcions, com ara la mida o el color. Ara podeu gestionar el preu de cada variació i altres detalls individualment.

en: This product has options, such as size or color. You can now manage each variation's shipping settings and other details individually.
ca: Aquest producte té opcions, com ara la mida o el color. Ara podeu gestionar la configuració d'enviament de cada variació i altres detalls individualment.

en: This product has produced sales and may be linked to existing orders. Are you sure you want to delete it?
ca: Aquest producte ha produït vendes i pot estar enllaçat a comandes existents. Segur que voleu suprimir-lo?

en: This product is already active.
ca: Aquest producte ja està actiu.

en: This product is already installed.
ca: Aquesta producte ja està instal·lat.

en: This product is currently out of stock and unavailable.
ca: Aquest producte està esgotat i no disponible actualment.

en: This product is not installed.
ca: Aquest producte no està instal·lat.

en: This product is protected and cannot be purchased.
ca: Aquest producte està protegit i no es pot comprar.

en: This product requires shipping or pickup
ca: Aquest producte requereix enviament o recollida

en: This product will not trigger your customer's shipping calculator in cart or at checkout. This product also won't require your customers to enter their shipping details at checkout. <a href="https://woo.com/document/managing-products/#adding-a-virtual-product" target="_blank" rel="noreferrer">Read more about virtual products</a>.
ca: Aquest producte no activarà la calculadora d'enviaments del vostre client a la cistella o al pagament. Aquest producte tampoc requerirà que els vostres clients introdueixin les seves dades d'enviament al pagament. <a href="https://woo.com/document/managing-products/#adding-a-virtual-product" target="_blank" rel="noreferrer">Més informació sobre els productes virtuals</a>.

en: This profile name will federate all posts written on your blog, regardless of the author who posted it.
ca: Aquest nom de perfil federarà totes les entrades escrites al vostre blog, independentment de l'autor que l'hagi publicat.

en: This report link has expired. %1$sClick here to view the filtered report%2$s.
ca: L'enllaç de l'informe ha caducat. %1$sFeu clic aquí per veure l'informe filtrat%2$s.

en: This resource cannot be created.
ca: Aquest recurs no es pot crear.

en: This resource is provided by your web host, and is specific to your site. For more information, <a href="%s" target="_blank">see the official WordPress documentation</a>.
ca: Aquest recurs es proporciona per l'amfitrió de la web, i és específic de la web. Per més informació, <a href="%s" target="_blank">mireu la documentació oficial del WordPress</a>.

en: This resulted in an error message: %s
ca: Això ha produït el següent missatge d'error: %s

en: This sample language includes the basics around what personal data your store may be collecting, storing and sharing, as well as who may have access to that data. Depending on what settings are enabled and which additional plugins are used, the specific information shared by your store will vary. We recommend consulting with a lawyer when deciding what information to disclose on your privacy policy.
ca: Aquest text de mostra inclou les idees bàsiques sobre quines dades personals recopila, emmagatzema i comparteix la botiga, així com qui té accés a aquestes dades. Depenent de quines opcions estiguin actives i quines extensions addicionals s'utilitzin, la informació específica compartida per la botiga pot variar. Us recomanem que consulteu un advocat per decidir quina informació mostrar a la política de privadesa.

en: This screen allows you to edit fields for metadata in a file within the media library.
ca: Aquesta pantalla us permet editar camps de metadades a un fitxer de la mediateca.

en: This screen allows you to obtain a health diagnosis of your site, and displays an overall rating of the status of your installation.
ca: Aquesta pantalla us permet obtenir un diagnòstic de la salut del lloc, i mostrar una valoració general de l'estat de la instal·lació.

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
ca: Aquesta pantalla conté la configuració que afecten la visualització del contingut.

en: This screen includes suggestions to help you write your own privacy policy. However, it is your responsibility to use these resources correctly, to provide the information required by your privacy policy, and to keep this information current and accurate.
ca: Aquesta pantalla inclou suggeriments per a ajudar-vos a escriure la vostra pròpia política de privadesa. No obstant això, és responsabilitat vostra utilitzar correctament aquests recursos, per a proporcionar la informació requerida per la política de privadesa, i mantenir aquesta informació actualitzada i precisa.

en: This screen is used for globally assigning menus to locations defined by your theme.
ca: Aquesta pantalla s'utilitza per assignar menús globalment a les ubicacions definides pel tema.

en: This screen is used for managing your content revisions.
ca: Aquesta pantalla s'utilitza per gestionar les revisions de contingut.

en: This screen is used for managing your installed themes. Aside from the default theme(s) included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
ca: Aquesta pantalla s'utilitza per gestionar els temes instal·lats. A part del tema o temes predeterminats inclosos en la instal·lació del WordPress, els temes estan dissenyats i desenvolupats per altres.

en: This screen is used for managing your navigation menus.
ca: Aquesta pantalla s'utilitza per gestionar els menús de navegació personalitzats.

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
ca: Aquesta pantalla s'utilitza per personalitzar la secció de capçalera del tema.

en: This screen is where you manage requests for an export of personal data.
ca: En aquesta pantalla podeu gestionar les sol·licituds d'exportació de dades personals.

en: This screen is where you manage requests to erase personal data.
ca: En aquesta pantalla podeu gestionar les sol·licituds d'eliminació de dades personals.

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
ca: Aquesta pantalla llista tots els usuaris existents al lloc web. Cada usuari té un dels cinc rols definits tal com ho ha configurat l'administrador del lloc web: administrador del lloc web, editor, autor, col·laborador o subscriptor. Els usuaris que tenen un rol distint del d'administrador veuran unes poques opcions menys al tauler de navegació quan han iniciat la sessió, depenent del seu rol.

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
ca: Aquesta pantalla proporciona accés a totes les entrades. Podeu personalitzar la visualització d'aquesta pantalla per adaptar-la al vostre flux de treball.

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they will not all fit here! :) Use the documentation links to get information on what each discussion setting does.
ca: Aquesta pantalla us proporciona moltes opcions per controlar la gestió i visualització dels comentaris i enllaços en les entrades/pàgines. Tantes, de fet, que no caben totes aquí :) Utilitzeu els enllaços de la documentació per obtenir informació sobre què fa cada paràmetre de debat.

en: This screen shows an individual user all of their sites in this network, and also allows that user to set a primary site. They can use the links under each site to visit either the front end or the dashboard for that site.
ca: Aquesta pantalla li mostra a un usuari individual tots els seus llocs en aquesta xarxa, i també permet a aquest usuari establir un lloc principal. Poden usar els enllaços que hi ha a sota de cada lloc, per visitar la pantalla principal o per visitar el tauler d'aquest lloc.

en: This section controls the display of your website privacy policy. The privacy notices below will not show up unless a %s is set.
ca: Aquesta secció controla la visualització de la política de privadesa del vostre lloc web. Els avisos de privadesa de sota no es mostraran a menys que es defineixi una %s.

en: This section lets you customize the WooCommerce emails. <a href="%s" target="_blank">Click here to preview your email template</a>.
ca: Aquesta acció us permet personalitzar els correus electrònics de WooCommerce. <a href="%s" target="_blank">Feu clic aquí per previsualitzar la plantilla de correu electrònic</a>.

en: This section shows any files that are overriding the default WooCommerce template pages.
ca: Aquesta secció mostra els fitxers que s'estan utilitzant en comptes de les plantilles predeterminades de WooCommerce.

en: This section shows details of Action Scheduler.
ca: En aquesta secció es mostren els detalls del programador d’accions.

en: This section shows details of WC Admin.
ca: Aquesta secció mostra els detalls del WC Admin.

en: This section shows information about this status report.
ca: En aquesta secció es mostra informació sobre aquest informe d’estat.

en: This sets how many days log entries will be kept before being auto-deleted.
ca: Això estableix quants dies es conservaran les entrades del registre abans de suprimir-se automàticament.

en: This sets the base page of your shop - this is where your product archive will be.
ca: Això estableix la pàgina base de la vostra botiga - aquí és on apareixerà el vostre arxiu de productes.

en: This sets the decimal separator of displayed prices.
ca: Això estableix el separador decimal dels preus mostrats.

en: This sets the minimum severity level of logs that will be stored. Lower severity levels will be ignored. "None" means all logs will be stored.
ca: Això estableix el nivell de gravetat mínim dels registres que s'emmagatzemaran. Els nivells de gravetat més baixos s'ignoraran. «Cap» vol dir que s'emmagatzemaran tots els registres.

en: This sets the number of decimal points shown in displayed prices.
ca: Això estableix el nombre de decimals que es mostren als preus mostrats.

en: This sets the thousand separator of displayed prices.
ca: Això estableix el separador de milers dels preus mostrats.

en: This setting cannot be changed here because it is being set by a filter on the %s hook.
ca: Aquesta opció no es pot canviar aquí perquè l'està configurant un filtre al ganxo %s.

en: This setting cannot be changed here because it is defined in the %1$s constant, probably in your %2$s file.
ca: Aquesta opció no es pot canviar aquí perquè es defineix a la constant %1$s, probablement al fitxer %2$s.

en: This setting cannot be changed here because it is defined in the %s constant.
ca: Aquesta opció no es pot canviar aquí perquè es defineix a la constant %s.

en: This setting determines which shop pages products will be listed on.
ca: Aquesta opció determina a quines pàgines de la botiga es mostraran els productes.

en: This setting does not apply to guest purchases.
ca: Aquesta configuració no s'aplica a les compres de visitants.

en: This shipping method does not have any settings to configure.
ca: Aquest mètode d'enviament no té cap opció a configurar.

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
ca: La barra lateral no està disponible més i no es mostra en cap lloc de la web. Suprimiu cadascun dels ginys d'aquí sota per a la supressió total d'aquesta barra lateral inactiva.

en: This site does not support post thumbnails on attachments with MIME type %s.
ca: Aquest lloc no és compatible amb les miniatures d'entrada als adjunts amb tipus MIME %s.

en: This site has been archived or suspended.
ca: Aquest lloc web ha estat arxivat o suspès.

en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact %s.
ca: El lloc encara no s'ha activat. Si teniu problemes activant el vostre lloc, contacteu %s.

en: This site is no longer available.
ca: El lloc web no està disponible ja.

en: This site uses Akismet to reduce spam. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Learn how your comment data is processed</a>.
ca: Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Apreneu com es processen les dades dels comentaris</a>.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
ca: La clau de l'API d'aquest lloc està al codi i no es pot canviar via l'API.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
ca: La clau de l'API d'aquest lloc està al codi i no es pot suprimir.

en: This slideshow requires JavaScript.
ca: Aquesta presentació amb diapositives necessita JavaScript.

en: This subscription has expired. Contact the owner to <strong>renew</strong> the subscription to receive updates and support.
ca: Aquesta subscripció ha caducat. Poseu-vos en contacte amb el propietari per <strong>renovar</strong> la subscripció i rebre actualitzacions i suport.

en: This subscription has expired. Please <strong>renew</strong> to receive updates and support.
ca: Aquesta subscripció ha caducat. <strong>Renoveu-la</strong> per rebre actualitzacions i suport.

en: This subscription is expiring soon. Please <strong>renew</strong> to continue receiving updates and support.
ca: Aquesta subscripció caducarà aviat. <strong>Renoveu-la</strong> per continuar rebent actualitzacions i suport.

en: This suggestion was made by Jetpack, the security and performance plugin already installed on your site.
ca: Aquest suggeriment s'ha creat Jetpack, l'extensió de seguretat i rendiment ja instal·lat al lloc.

en: This taxonomy is not hierarchical.
ca: Aquesta taxonomia no és jeràrquica.

en: This template has been overridden by your theme and can be found in: %s.
ca: Aquesta plantilla ha estat sobreescrita pel vostre tema i la podeu trobar a: %s.

en: This test successfully passed!
ca: Prova passada amb èxit!

en: This text template will help you to create your website&#8217;s privacy policy.
ca: El text d'aquesta plantilla us ajudarà a crear la política de privadesa del lloc web.

en: This text will be shown on the button linking to the external product.
ca: Aquest text es mostra en el botó que enllaça amb el producte extern.

en: This theme does not support video headers on this page. Navigate to the front page or another page that supports video headers.
ca: Aquest tema no permet capçaleres de vídeo en aquesta pàgina. Navega a la pàgina d'inici o a una altra pàgina que permeti capçaleres de vídeo.

en: This theme does not work with your version of PHP.
ca: Aquest tema no funciona amb aquesta versió del PHP.

en: This theme does not work with your version of WordPress.
ca: Aquest tema no funciona amb aquesta versió del WordPress.

en: This theme does not work with your versions of WordPress and PHP.
ca: Aquest tema no funciona amb aquestes versions del WordPress i PHP.

en: This theme doesn't support Customizer.
ca: Aquest tema no és compatible amb el personalitzador.

en: This theme failed to load properly and was paused within the admin backend.
ca: Aquest tema no s'ha pogut carregar correctament i s'ha aturat al tauler d'administració.

en: This theme is already installed.
ca: Aquest tema ja està instal·lat.

en: This timezone does not observe daylight saving time.
ca: Aquest fus horari no compleix l'horari d'estiu.

en: This timezone is currently in daylight saving time.
ca: Aquest fus horari està ara en l'horari d'estiu.

en: This timezone is currently in standard time.
ca: Aquest fus horari està ara en l'horari d'hivern.

en: This tool allows you to generate and download a CSV file containing a list of all products.
ca: Aquesta eina us permet generar i descarregar un fitxer CSV que conté una llista de tots els productes.

en: This tool allows you to import (or merge) product data to your store from a CSV or TXT file.
ca: Aquesta eina us permet importar (o fusionar) dades de productes a la botiga des d'un fitxer CSV o TXT.

en: This tool helps site owners comply with local laws and regulations by deleting or anonymizing known data for a given user.
ca: Aquesta eina ajuda els propietaris del lloc a complir amb les lleis locals i les regulacions en suprimir o fer anònimes les dades conegudes d'usuari donat.

en: This tool helps site owners comply with local laws and regulations by exporting known data for a given user in a .zip file.
ca: Aquesta eina ajuda als propietaris dels llocs web a complir amb les lleis locals i les regulacions en exportar les dades conegudes d'un usuari donat en un fitxer .zip.

en: This tool will abort the regenerate product attributes lookup table regeneration. After this is done the process can be either started over, or resumed to continue where it stopped.
ca: Aquesta eina interromprà la regeneració de la taula de cerca d'atributs de producte. Un cop fet això, el procés es pot tornar a iniciar o reprendre per continuar on es va aturar.

en: This tool will clear ALL expired transients from WordPress.
ca: Aquesta eina netejarà TOTES les dades transitòries caducades de WordPress.

en: This tool will clear the product/shop transients cache.
ca: Aquesta eina netejarà la memòria cau de dades transitòries de producte/botiga.

en: This tool will delete all customer session data from the database, including current carts and saved carts in the database.
ca: Aquesta eina suprimirà totes les dades de sessió del client de la base de dades, incloses les cistelles actuals i les desades a la base de dades.

en: This tool will delete all variations which have no parent.
ca: Aquesta eina suprimirà totes les variacions que no tenen un pare.

en: This tool will delete expired download permissions and permissions with 0 remaining downloads.
ca: Aquesta eina suprimirà permisos de descàrrega caducats i permisos amb 0 descàrregues restants.

en: This tool will empty the template cache.
ca: Aquesta eina buidarà la memòria cau de plantilles.

en: This tool will install all the missing WooCommerce pages. Pages already defined and set up will not be replaced.
ca: Aquesta eina instal·larà totes les pàgines de WooCommerce que falten. Les pàgines ja definides i configurades no es reemplaçaran.

en: This tool will recount product terms - useful when changing your settings in a way which hides products from the catalog.
ca: Aquesta eina recomptarà els termes de producte - útil quan es canvia la configuració d'una manera que amaga productes del catàleg.

en: This tool will regenerate product lookup table data. This process may take a while.
ca: Aquesta eina regenerarà les dades de la taula de cerca de productes. Aquest procés pot trigar una estona.

en: This tool will regenerate the product attributes lookup table data from existing product(s) data. This process may take a while.
ca: Aquesta eina regenerarà les dades de la taula de cerca d'atributs de producte a partir de les dades de producte(s) existents. Aquest procés pot trigar una estona.

en: This tool will reset the admin, customer and shop_manager roles to default. Use this if your users cannot access all of the WooCommerce admin pages.
ca: Aquesta eina restablirà els perfils admin, customer i shop_manager al seu estat original. Utilitzeu aquesta opció si els vostres usuaris no poden accedir a totes les pàgines d'administració de WooCommerce.

en: This tool will reset the cached values used in WooCommerce Analytics. If numbers still look off, try %1$sReimporting Historical Data%2$s.
ca: Aquesta eina reinicialitzarà els valors en memòria cau utilitzats a WooCommerce Analytics. Si els nombres encara semblen incorrectes proveu a %1$stornar a importar les dades històriques%2$s.

en: This tool will resume the product attributes lookup table regeneration at the point in which it was aborted (%1$s products were already processed).
ca: Aquesta eina reprendrà la regeneració de la taula de cerca d'atributs de producte en el punt en què s'ha interromput (ja s'han processat %1$s productes).

en: This tool will update your WooCommerce database to the latest version. Please ensure you make sufficient backups before proceeding.
ca: Aquesta eina actualitzarà la base de dades del WooCommerce a la darrera versió. Assegureu-vos de fer les suficients còpies de seguretat abans de continuar.

en: This type of file cannot be edited.
ca: No es pot editar aquest tipus de fitxer.

en: This unique authentication key is also missing from your %s file.
ca: Aquesta clau d'autenticació única també falta al vostre fitxer %s.

en: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
ca: Aquest nom d'usuari no és vàlid perquè conté caràcters il·legals. Introdueix un nom d'usuari vàlid.

en: This variation requires shipping or pickup
ca: Aquesta variació requereix enviament o recollida

en: This variation will not trigger your customer's shipping calculator in cart or at checkout. This product also won't require your customers to enter their shipping details at checkout. <a href="https://woo.com/document/managing-products/#adding-a-virtual-product" target="_blank" rel="noreferrer">Read more about virtual products</a>.
ca: Aquesta variació no activarà la calculadora d'enviaments del vostre client a la cistella o al pagament. Aquest producte tampoc requerirà que els vostres clients introdueixin les seves dades d'enviament al pagament. <a href="https://woo.com/document/managing-products/#adding-a-virtual-product" target="_blank" rel="noreferrer">Més informació sobre els productes virtuals</a>.

en: This video doesn&#8217;t exist
ca: Aquest vídeo no existeix

en: This video file is too large to use as a header video. Try a shorter video or optimize the compression settings and re-upload a file that is less than 8MB. Or, upload your video to YouTube and link it with the option below.
ca: El fitxer del vídeo és massa gran per a utilitzar-lo com a vídeo de capçalera. Proveu amb un vídeo més curt o optimitzeu els paràmetres de compressió i torneu a pujar un fitxer que sigui de menys de 8MB. O pugeu un vídeo a YouTube i enllaceu-lo amb l'opció inferior.

en: This video is intended for mature audiences.
ca: Aquest vídeo està destinat al públic adult.

en: This video requires <a rel="nofollow noopener noreferrer" href="%s" target="_blank">Adobe Flash</a> for playback.
ca: Aquest vídeo requereix l'<a rel="nofollow noopener noreferrer" href="%s" target="_blank">Adobe Flash</a> per reproduir-se.

en: This video tutorial will help you go through the process of adding your first product in WooCommerce.
ca: Aquest tutorial en vídeo us ajudarà en el procés d'afegir el vostre primer producte a WooCommerce.

en: This week
ca: Aquesta setmana

en: This week's popular products
ca: Productes populars d'aquesta setmana

en: This widget may contain code that may work better in the &#8220;Custom HTML&#8221; widget. How about trying that widget instead?
ca: Aquest giny pot contenir codi que pot funcionar millor en el giny de &#8220;codi HTML personalitzat&#8221; nou. Què tal si proveu aquest giny per contra?

en: This widget may have contained code that may work better in the &#8220;Custom HTML&#8221; widget. If you have not yet, how about trying that widget instead?
ca: Aquest giny pot contenir codi que aniria millor al nou giny de "HTML personalitzat". Si no ho heu fet encara, què tal si el proveu?

en: This widget requires JavaScript.
ca: Aquest giny necessita JavaScript.

en: This will allow Jetpack to:
ca: Això permetrà que Jetpack:

en: This will be how your name will be displayed in the account section and in reviews
ca: Així serà com es mostrarà el vostre nom a la secció del vostre compte i a les ressenyes

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
ca: Això es mostra quan algú plana amb el cursor sobre l'enllaç a la llista d'enllaços, o de manera opcional sota l'enllaç.

en: This will change the stock status of all variations.
ca: Això canviarà l'estat de l'estoc de totes les variacions.

en: This will clear all items from the inactive widgets list. You will not be able to restore any customizations.
ca: Això netejarà tots els elements de la llista de ginys inactius. No podreu recuperar cap personalització.

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus, and custom posts.
ca: Aquest contindrà totes les entrades, pàgines, comentaris, camps personalitzats, termes, menús de navegació i entrades personalitzades.

en: This will delete the custom orders tables. The tables can be deleted only if the "High-Performance order storage" feature is disabled (via Settings > Advanced > Features).
ca: Això suprimirà les taules de comandes personalitzades. Les taules només es poden suprimir si la característica «Emmagatzematge de comandes d'alt rendiment» està desactivada (a través de Opcions > Avançat > Característiques).

en: This will delete the custom orders tables. The tables can be deleted only if the "High-Performance order storage" is not authoritative and sync is disabled (via Settings > Advanced > Features).
ca: Això suprimirà les taules de comandes personalitzades. Les taules només es poden suprimir si la característica «Emmagatzematge de comandes d'alt rendiment» no és autoritativa i la sincronització està desactivada (a través de Opcions > Avançat > Característiques).

en: This will delete the custom orders tables. To create them again enable the "High-Performance order storage" feature (via Settings > Advanced > Features).
ca: Això suprimirà les taules de comandes personalitzades. Per tornar-les a crear, activeu la característica «Emmagatzematge de comandes d'alt rendiment» (a través de Opcions > Avançat > Característiques).

en: This will give "%1$s" %2$s access which will allow it to:
ca: Això donarà a "%1$s" accés de %2$s, el que li permetrà:

en: This will grant access to <a href="%1$s">the %2$s site in this installation that you have permissions on</a>. | This will grant access to <a href="%1$s">all %2$s sites in this installation that you have permissions on</a>.
ca[0]: Això us garantirà l'accés a <a href="%1$s">%2$s lloc web en aquesta instal·lació sobre el qual teniu permisos</a>.
ca[1]: Això us garantirà l'accés als <a href="%1$s">%2$s llocs webs en aquesta instal·lació sobre els quals teniu permisos</a>.

en: This will grant access to <a href="%1$s">the %2$s site on the network as you have Super Admin rights</a>. | This will grant access to <a href="%1$s">all %2$s sites on the network as you have Super Admin rights</a>.
ca[0]: Això us permetrà accedir a <a href="%1$s">%2$s lloc de la xarxa, ja que teniu privilegis de superadministrador</a>.
ca[1]: Això us permetrà accedir a <a href="%1$s">tots els %2$s llocs de la xarxa, ja que teniu privilegis de superadministrador</a>.

en: This will regenerate all shop thumbnails to match your theme and/or image settings.
ca: Això regenerarà totes les miniatures de la botiga perquè coincideixin amb les opcions del vostre tema i/o d'imatges.

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
ca: Això eliminarà la imatge de fons. No podreu recuperar cap personalització.

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
ca: Això eliminarà la imatge de capçalera. No podreu restaurar qualsevol personalització que hàgiu fet.

en: This will replace the current editor content with the last backup version. You can use undo and redo in the editor to get the old content back or to return to the restored version.
ca: Això reemplaçarà el contingut actual de l'editor amb la darrera versió de la còpia de seguretat. Podeu fer servir desfer i refer a l'editor per aconseguir l'antic contingut o tornar a la versió restaurada.

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
ca: Això eliminarà la imatge de fons original. No podreu recuperar cap personalització.

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
ca: Això restaurarà la imatge de capçalera original. No podreu restaurar qualsevol personalització que hàgiu fet.

en: This zone is <b>optionally</b> used for regions that are not included in any other shipping zone.
ca: Aquesta zona la poden utilitzar de manera <b>opcional</b> les regions que no estiguin incloses en cap altra zona d'enviament.

en: Though the terms refer to two different concepts, in practice, they can be the same address or different. For example, you can have the core WordPress installation files in the root directory (<code>https://example.com</code>), in which case the two URLs would be the same. Or the <a href="%s">WordPress files can be in a subdirectory</a> (<code>https://example.com/wordpress</code>). In that case, the WordPress URL and the site URL would be different.
ca: Tot i que els termes fan referència a dos conceptes diferents, a la pràctica, poden ser la mateixa adreça o diferents. Per exemple, podeu tenir els fitxers bàsics d'instal·lació del WordPress al directori arrel (<code>https://exemple.com</code>), en aquest cas els dos URLs serien iguals. O els <a href="%s">fitxers del WordPress poden estar en un subdirectori</a> (<code>https://exemple.com/wordpress</code>). En aquest cas, l'URL del WordPress i l'URL del lloc web serien diferents.

en: Thousand separator
ca: Separador de milers

en: Thousand separator for the currency which can be used to format returned prices.
ca: Separador de milers de la moneda que es pot utilitzar per formatar els preus retornats.

en: Thousand separator.
ca: Separador de milers.

en: Thousands separator for displayed prices in this country.
ca: Separador de milers per als preus mostrats en aquest país.

en: Threading Comments&#8230;
ca: S'estan ordenant per fils els comentaris&#8230;

en: Three Columns
ca: Tres columnes

en: Thu
ca: dj.

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Thumbnail Height
ca: Alçada de la miniatura

en: Thumbnail Settings
ca: Opcions de la Miniatura

en: Thumbnail Settings Help
ca: Ajuda de la configuració de miniatures

en: Thumbnail URL.
ca: URL de la miniatura.

en: Thumbnail Width
ca: Amplada de la miniatura

en: Thumbnail cropping
ca: Retall de les miniatures

en: Thumbnail image
ca: Imatge en miniatura

en: Thumbnail regeneration has been scheduled to run in the background.
ca: La regeneració de miniatures s'ha programat per realitzar-se en segon pla.

en: Thumbnail regeneration is running in the background. Depending on the amount of images in your store this may take a while.
ca: La regeneració de miniatures s'està executant en segon pla. Depenent de la quantitat d'imatges que hi hagi a la botiga això pot portar una estona.

en: Thumbnail size
ca: Mida de la miniatura

en: Thumbnail sizes for responsive images.
ca: Mides de les miniatures per a les imatges adaptatives.

en: Thumbnail srcset for responsive images.
ca: Srcset de les miniatures per a les imatges adaptatives.

en: Thumbnail width
ca: Amplada de la miniatura

en: Thuringia
ca: Turíngia

en: Thursday
ca: dijous

[ctx: Thursday initial]
en: T
ca: dj.

en: Tierra del Fuego
ca: Terra del Foc

en: Tile
ca: Títol

en: Tiled Galleries
ca: Galeries en mosaic

en: Timbuktu
ca: Timbuktú

en: Time
ca: Hora

en: Time Format
ca: Format de l'hora

en: Time Slider
ca: Control de temps

en: Time Zone
ca: Fus horari

en: Time interval to use for buckets in the returned data.
ca: Interval de temps a utilitzar per als contenidors a les dades retornades.

en: Time period to snooze the task.
ca: Període de temps per posposar la tasca.

en: Time to add some links! Click &#8220;%s&#8221; to start putting pages, categories, and custom links in your menu. Add as many things as you would like.
ca: És hora d'afegir alguns enllaços! Feu clic a &#8220;%s&#8221; per començar a posar pàgines, categories i enllaços personalitzats al menú. Afegiu tants elements com vulgueu.

en: Timeless style.
ca: Estil atemporal.

en: Timeline
ca: Línia de temps

en: Timestamp
ca: Marca temporal

en: Timezone
ca: Fus horari

en: Timor-Leste
ca: Timor Oriental

[ctx: TinyMCE]
en: Blocks
ca: Blocs

[ctx: TinyMCE]
en: Headings
ca: Capçaleres

[ctx: TinyMCE]
en: Insert template
ca: Insereix una plantilla

[ctx: TinyMCE]
en: Templates
ca: Plantilles

[ctx: TinyMCE menu]
en: Edit
ca: Edita

[ctx: TinyMCE menu]
en: File
ca: Fitxer

[ctx: TinyMCE menu]
en: Insert
ca: Insereix

[ctx: TinyMCE menu]
en: Table
ca: Taula

[ctx: TinyMCE menu]
en: Tools
ca: Eines

[ctx: TinyMCE menu]
en: View
ca: Visualització

en: Tip
ca: Suggeriment

en: Tip: By suggesting complementary products in the cart using cross-sells, you can significantly increase the average order value.
ca: Consell: si suggeriu productes complementaris a la cistella mitjançant vendes creuades, podeu augmentar significativament el valor mitjà de la comanda.

en: Tip: Upsells are products that are extra profitable or better quality or more expensive. Experiment with combinations to boost sales.
ca: Consell: les vendes dirigides són productes més rendibles o de millor qualitat o més cars. Experimenteu amb combinacions per augmentar les vendes.

en: Tirane
ca: Tirana

en: Title
ca: Títol

en: Title (optional):
ca: Títol (opcional):

en: Title Attribute
ca: Títol de l'atribut

en: Title and Post Editor
ca: Títol i editor de l'entrada

en: Title and link
ca: Títol i enllaç

en: Title for the global styles variation, as it exists in the database.
ca: Títol per a la variació d'estils globals, tal i com està a la base de dades.

en: Title for the object, as it exists in the database.
ca: Títol de l'objecte, tal com existeix a la base de dades.

en: Title for the post, as it exists in the database.
ca: Títol de l'entrada, tal com està a la base de dades.

en: Title for the template, as it exists in the database.
ca: Títol de la plantilla, tal com està a la base de dades.

en: Title for the widget
ca: Títol per al giny

[ctx: Title of a Navigation menu]
en: Navigation
ca: Navegació

en: Title of block type.
ca: Títol del tipus de bloc.

en: Title of template.
ca: Títol de la plantilla.

en: Title of the global styles variation.
ca: Títol de la variació d'estils globals.

en: Title of the marketing campaign.
ca: Títol de la campanya de màrqueting.

en: Title of the note.
ca: Títol de la nota.

en: Title:
ca: Títol:

en: Title:
ca: Títol

en: To
ca: A

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
ca: Per activar el giny, arrossegueu-lo a la barra lateral o cliqueu en ell. Per desactivar un giny i esborrar la seva configuració, torneu-lo a arrossegar aquí.

en: To activate your site, please click the following link:
    
    %1$s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
    
    After you activate, you can visit your site here:
    
    %2$s
ca: Per a activar el lloc, feu clic en el següent enllaç:
    
    %1$s
    
    Una vegada l'activeu, rebreu *altre correu electrònic* amb les dades d'entrada.
    
    Una vegada l'activeu, podeu visitar el vostre lloc web aquí:
    
    %2$s

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
ca: Per activar l'usuari, feu clic al següent enllaç:
    
    %s
    
    Una vegada activat, rebreu *altre correu electrònic* amb les dades per entrar.

en: To add a custom link, <strong>expand the Custom Links section, enter a URL and link text, and click Add to Menu</strong>
ca: Per afegir un enllaç personalitzat, <strong>expandiu la secció d'enllaços personalitzats, introduïu un URL i un text de l'enllaç, i feu clic a «Afegeix al menú»</strong>

en: To add a new menu instead of assigning an existing one, <strong>click the &#8217;Use new menu&#8217; link</strong>. Your new menu will be automatically assigned to that theme location
ca: Per afegir un menú nou en lloc d'assignar un ja existent, <strong>feu clic a l'enllaç &#8217;Utilitza un menú nou&#8217;</strong>. El menú nou s'assignarà automàticament a aquesta ubicació del tema.

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
ca: Per afegir un usuari nou al lloc, feu clic al botó Afegeix de dalt de la pantalla o Afegeix a la secció usuaris del menú.

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
ca: Per afegir un usuari nou al lloc web, ompliu el formulari d'aquesta pantalla i feu clic al botó Afegeix usuari nou de la part inferior.

en: To allow logging, make %1$s writable or define a custom %2$s.
ca: Per permetre el registre, feu que %1$s tingui permisos d'escriptura o definiu un %2$s personalitzat.

en: To assign menus to one or more theme locations, <strong>select a menu from each location&#8217;s dropdown</strong>. When you are finished, <strong>click Save Changes</strong>
ca: Per assignar menús a un o més ubicacions del tema, <strong>seleccioneu un menú de cada desplegable d'ubicació.</strong> Quan acabeu, <strong>feu clic a Desa els canvis</strong>

en: To block servers, add the host of the server to the "<a href="%s">Disallowed Comment Keys</a>" list.
ca: Per bloquejar servidors, afegiu el servidor a la llista de «<a href="%s">claus de comentaris no permeses</a>».

en: To connect to %1$s you need to be logged in. Log in to your store below, or <a href="%2$s">cancel and return to %1$s</a>
ca: Per connectar-vos a %1$s heu d'identificar-vos. Entreu a la vostra botiga a continuació, o <a href="%2$s">cancel·leu i torneu a %1$s</a>

en: To crop the image, click on it and drag to make your selection.
ca: Per escapçar la imatge, feu clic en ella i arrossegueu-la per fer la selecció.

en: To delete media items, click the Bulk Select button at the top of the screen. Select any items you wish to delete, then click the Delete Selected button. Clicking the Cancel Selection button takes you back to viewing your media.
ca: Per suprimir mèdia, feu clic al botó Selecciona acció en massa de la part superior de la pantalla. Seleccioneu qualsevol element que vulgueu suprimir, aleshores feu clic al botó Suprimeix els seleccionats. En fer clic al botó Cancel·la la selecció tornareu a la vista dels mèdia.

en: To edit a menu currently assigned to a theme location, <strong>click the adjacent &#8217;Edit&#8217; link</strong>
ca: Per editar un menú que està assignat actualment a una ubicació del tema, <strong>feu clic a l'enllaç adjacent &#8217;Edita&#8217;</strong>

en: To edit an existing menu, <strong>choose a menu from the dropdown and click Select</strong>
ca: Per editar un menú existent, <strong>trieu un menú del desplegable i feu clic a Selecciona</strong>

en: To edit this order change the status back to "Pending payment"
ca: Per editar aquesta comanda canvieu l'estat de nou a «Pagament pendent»

en: To enable this update you need to <strong>activate</strong> this subscription.
ca: Per activar aquesta actualització heu d'<strong>activar</strong> aquesta subscripció.

en: To enable this update you need to <strong>purchase</strong> a new subscription.
ca: Per activar aquesta actualització, heu de <strong>comprar</strong> una nova subscripció.

en: To enhance your site&#8217;s security, you should consider removing any themes you are not using. You should keep %1$s, the default WordPress theme, %2$s, your active theme, and %3$s, its parent theme.
ca: Per millorar la seguretat del lloc, recomanem suprimir qualsevol tema que no esteu usant. Hauríeu de mantenir %1$s, el tema predeterminat del WordPress, %2$s, el tema actual, i %3$s, el tema pare.

en: To enhance your site&#8217;s security, you should consider removing any themes you are not using. You should keep your active theme, %1$s, and %2$s, its parent theme.
ca: Per millorar la seguretat del lloc, recomanem suprimir qualsevol tema que no esteu usant. Hauríeu de mantenir el tema actual, %1$s, i %2$s, el tema pare.

en: To ensure your store&rsquo;s notifications arrive in your and your customers&rsquo; inboxes, we recommend connecting your email address to your domain and setting up a dedicated SMTP server. If something doesn&rsquo;t seem to be sending correctly, install the <a href="%1$s">WP Mail Logging Plugin</a> or check the <a href="%2$s">Email FAQ page</a>.
ca: Per garantir que les notificacions de la vostra botiga arribin al vostre correu i al dels vostres clients, recomanem connectar la vostra adreça electrònica al vostre domini i configurar un servidor SMTP dedicat. Si alguna cosa sembla que no s'envia correctament, instal·leu l'extensió <a href="%1$s">WP Mail Logging</a> o consulteu la <a href="%2$s">pàgina de preguntes freqüents del correu electrònic</a>.

en: To follow people on Mastodon or similar platforms using your own WordPress, you can use the Friends Plugin for WordPress which uses this plugin to receive posts and display them on your own WordPress, thus making your own WordPress a Fediverse instance of its own.
ca: Per seguir persones al Mastodon o plataformes similars mitjançant el vostre WordPress, podeu utilitzar l'extensió Friends per al WordPress que utilitza aquesta extensió per rebre entrades i mostrar-les al vostre WordPress, fent que aquest sigui una instància pròpia del Fedivers.

en: To help your site with transparency under privacy laws like the GDPR, Akismet can display a notice to your users under your comment forms.
ca: Per a ajudar el lloc web a complir amb la transparència sota les lleis de privadesa com el RGPD, l'Akismet pot mostrar un avís als usuaris a la part de sota dels formularis de comentaris.

en: To log into your account, you will need your security key or your other two-step authentication methods. Keep your key safe!
ca: Per accedir al compte, necessiteu la clau de seguretat o els altres mètodes d'autenticació en dos passos. Manteniu la clau segura!

en: To make it easier for you to edit and save the imported posts and drafts, you may want to change the name of the author of the posts. For example, you may want to import all the entries as <code>admin</code>s entries.
ca: Per a editar i desar més fàcilment les entrades i comentaris que importareu, potser vulgueu canviar el nom de l'autor de les entrades. Per exemple, potser vulgueu que totes pertanyin a <code>admin</code>.

en: To make sure you never get that sinking "what did I forget" feeling, we've put together the essential pre-launch checklist.
ca: Per assegurar-nos que mai tingueu aquesta sensació de "què m'he oblidat?" hem preparat la llista de comprovació essencial per al llançament.

en: To manage plugins on your site, visit the Plugins page: %s
ca: Per gestionar les extensions del lloc, visiteu la pàgina d'extensions: %s

en: To manage themes on your site, visit the Themes page: %s
ca: Per a gestionar els temes del lloc, visiteu la pàgina dels temes: %s

en: To manipulate product variations you should use the /products/&lt;product_id&gt;/variations/&lt;id&gt; endpoint.
ca: Per manipular variacions de producte heu d'utilitzar l'extrem /products/&lt;product_id&gt;/variations/&lt;id&gt;

en: To move away from this area, press the Esc key followed by the Tab key.
ca: Per sortir d'aquesta àrea, premeu la tecla d'escapada seguida de la tecla de tabulació.

en: To move focus to other buttons use Tab or the arrow keys. To return focus to the editor press Escape or use one of the buttons.
ca: Per moure el focus a altres botons, fer servir la tecla de tabulació o les de les fletxes. Per retornar el focus a l'editor, premeu la tecla d'escapament o utilitzeu un dels botons.

en: To navigate between revisions, <strong>drag the slider handle left or right</strong> or <strong>use the Previous or Next buttons</strong>.
ca: Per navegar entre revisions, <strong>arrossegueu l'ansa lliscadora de l'esquerra o de la dreta</strong> o <strong>utilitzeu els botons Prèvia o Següent</strong>.

en: To opt out, leave this box unticked. Your store remains untracked, and no data will be collected. Read about what usage data is tracked at: %s.
ca: Per desactivar-la, deixeu aquesta casella desmarcada. La vostra botiga no es registra i no es recolliran dades. Llegiu sobre les dades d’ús que es realitzen a:%s.

en: To override and edit this email template copy %1$s to your theme folder: %2$s.
ca: Per sobreescriure aquesta plantilla de correu electrònic copieu %1$s a la carpeta del vostre tema: %2$s.

en: To receive updates and support for this extension, you need to <strong>purchase</strong> a new subscription or consolidate your extensions to one connected account by <strong><a href="%1$s" title="Sharing Docs">sharing</a> or <a href="%2$s" title="Transferring Docs">transferring</a></strong> this extension to this connected account.
ca: Per rebre actualitzacions i suport d'aquesta extensió heu d'<strong>adquirir</strong> una nova subscripció o consolidar les extensions a un compte connectat per <strong><a href="%1$s" title="Compartint Documents">compartint</a> o <a href="%2$s" title="Transferint Documents">transferint</a></strong> aquesta extensió a aquest compte connectat.

en: To reorganize menu items, <strong>drag and drop items with your mouse or use your keyboard</strong>. Drag or move a menu item a little to the right to make it a submenu
ca: Per reorganitzar els elements del menú, <strong>arrossegueu i deixeu anar els elements amb el ratolí o feu servir el teclat.</strong> Arrossegueu o moveu un element del menú un poc cap a la dreta per convertir-lo en un submenú

en: To reset your password, visit the following address:
ca: Per reinicialitzar la contrasenya, visiteu l'adreça següent:

en: To restore a revision, <strong>click Restore This Revision</strong>.
ca: Per restaurar una revisió, <strong>feu clic a Restaura aquesta revisió</strong>.

en: To set your password, visit the following address:
ca: Per establir la contrasenya, visiteu l'adreça següent:

en: To set your password, visit the following address:
ca: Per establir la contrasenya, visiteu la següent adreça:

en: To start growing your business, head over to <a href="%s">Woo.com</a>, where you'll find the most popular WooCommerce extensions.
ca: Per començar a fer créixer el vostre negoci, aneu a <a href="%s">Woo.com</a>, on trobareu les extensions de WooCommerce més populars.

en: To start growing your business, head over to <a href="%s">WooCommerce.com</a>, where you'll find the most popular WooCommerce extensions.
ca: Per començar a fer créixer el vostre negoci, aneu a <a href="%s">WooCommerce.com</a>, on trobareu les extensions de WooCommerce més populars.

en: To the top
ca: A la part superior

en: To track your order please enter your Order ID in the box below and press the "Track" button. This was given to you on your receipt and in the confirmation email you should have received.
ca: Per fer el seguiment de la comanda, introduïu l'identificador de la comanda en el següent camp i feu clic al botó "Segueix". Trobareu l'identificador de la comanda al rebut i al correu de confirmació.

en: To use a background image, simply upload it or choose an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
ca: Per utilitzar una imatge de fons, simplement pengeu-la o trieu una imatge que ja s'hagi pujat a la mediateca fent clic al botó &#8220;Tria una imatge&#8221;. Podeu mostrar una sola instància de la imatge, o posar-la en mosaic per ajustar-la a la pantalla. Podeu fer que el fons estigui fix, i així el contingut de la pàgina web es mogui per sobre d'ell, o podeu fer que es desplaci junt amb el contingut.

en: To use this importer, you must have a Google account and an upgraded (New, was Beta) blog hosted on blogspot.com or a custom domain (not FTP).
ca: Per a usar aquest importador, heu de tenir un compte de Google i un bloc actualitzat (dels nous, abans anomenats Beta) que ha d'estar a blogspot.com o en un domini propi (no FTP).

en: To view this page, you must either %1$slogin%2$s or verify the email address associated with the order.
ca: Per veure aquesta pàgina, heu de %1$sentrar%2$s o verificar l'adreça electrònica associada a la comanda.

en: To-do
ca: Per fer

en: Today
ca: Avui

en: Toggle &quot;Downloadable&quot;
ca: Commuta &quot;Descarregable&quot;

en: Toggle &quot;Enabled&quot;
ca: Commuta &quot;Activat&quot;

en: Toggle &quot;Manage stock&quot;
ca: Commuta &quot;Gestiona estoc&quot;

en: Toggle &quot;Virtual&quot;
ca: Commuta &quot;Virtual&quot;

en: Toggle Editor Text Direction
ca: Commuta la direcció del text de l'editor

en: Toggle add category
ca: Mostra/amaga «afegeix categoria»

en: Toggle editor selection menu
ca: Commuta el menú de selecció de l'editor

en: Toggle extra menu items
ca: Commuta els elements extra del menú

en: Toggle featured
ca: Marca com a destacat

en: Toggle fullscreen
ca: Alterna la pantalla completa

en: Toggle panel: %s
ca: Canvia el panell: %s

en: Toggle section: %s
ca: Commuta la secció: %s

en: Toggle section: Custom Links
ca: Commuta la secció: Enllaços personalitzats

en: Token
ca: Testimoni

en: Tokyo
ca: Tòquio

en: Tomorrow
ca: Demà

en: Tongan pa&#x2bb;anga
ca: Pa&#x2bb;anga tongana

en: Too many bookmarks: cannot create any more.
ca: Massa marcadors: no es poden crear més.

en: Too many calls to seek() - this can lead to performance issues.
ca: Massa crides a seek() - això pot provocar problemes de rendiment.

en: Too many redirects.
ca: Massa reencaminaments.

en: Tool description.
ca: Descripció de l'eina.

en: Tool does not exist.
ca: L'eina no existeix.

en: Tool name.
ca: Nom de l'eina.

en: Tool ran.
ca: Eina executada.

en: Tool return message.
ca: Missatge retornat per l'eina.

en: Toolbar
ca: Barra d'eines

[ctx: Toolbar]
en: Log In
ca: Entra

[ctx: Toolbar]
en: Sign Up
ca: Registra't

en: Toolbar Toggle
ca: Commuta la barra d'eines

en: Tools
ca: Eines

en: Top
ca: A dalt

en: Top Clicks
ca: Què porta més clics

en: Top Clicks are calculated from 48-72 hours of stats. They take a while to change.
ca: Els clics rebuts es calculen sobre 48-72 hores d'estadístiques.Trigaran una mica a canviar.

en: Top Coupons - Number of Orders
ca: Cupons principals - Nombre de comandes

en: Top Customers - Total Spend
ca: Clients principals - Despesa total

en: Top Left
ca: A dalt a l'esquerra

en: Top Posts
ca: Entrades més vistes

en: Top Posts &amp; Pages
ca: Pàgines amb els millors Fils

en: Top Posts for %1$s days ending %2$s
ca: Els millors enviaments de %1$s dies acabant %2$s

en: Top Posts for %1$s days ending %2$s (Summarized)
ca: Entrades principals per a %1$s dies acabant %2$s (Resumit)

en: Top Rated
ca: Els més valorats

en: Top Right
ca: Superior dret

en: Top Searches
ca: Cerques més populars

en: Top Sharing Services
ca: Els millors serveis de compartició

en: Top categories - Items sold
ca: Categories principals - Articles venuts

en: Top earners
ca: Els més rendibles

en: Top freebies
ca: Els millors regals

en: Top products - Items sold
ca: Productes principals - Articles venuts

en: Top rated products
ca: Productes més valorats

en: Top sellers
ca: Els més venuts

en: Topic
ca: Tema

en: Topic: %s
ca: Tema: %s

en: Topics
ca: Temes

en: Topics started
ca: Tòpics iniciats

en: Total Database Size
ca: Mida total de la base de dades

en: Total Net sales of all items sold.
ca: Vendes netes totals de tots els articles venuts.

en: Total Spend
ca: Despesa total

en: Total amount for this fee.
ca: Import total d'aquesta quota.

en: Total amount spent.
ca: Quantitat total gastada.

en: Total amounts provided using the smallest unit of the currency.
ca: Imports totals proporcionats mitjançant la unitat més petita de la moneda.

en: Total available to refund
ca: Total disponible per a remmborsar

en: Total charged for shipping.
ca: Total cobrat en enviaments.

en: Total charged for taxes.
ca: Total cobrat en impostos.

en: Total discount amount for the order.
ca: Quantitat de descompte total per a la comanda.

en: Total discount applied by this coupon.
ca: Descompte total aplicat per aquest cupó.

en: Total discount from applied coupons.
ca: Descompte total dels cupons aplicats.

en: Total discount tax amount for the order.
ca: Impostos totals del descompte de la comanda.

en: Total distinct customers.
ca: Total de clients diferents.

en: Total installation size
ca: Mida d'instaŀlació total

en: Total number of non-cancelled, non-failed orders for this customer, including the current one.
ca: Nombre total de comandes no cancel·lades i no fallides d'aquest client, inclosa l'actual.

en: Total number of purchases.
ca: Nombre total de compres.

en: Total of coupons used.
ca: Total de cupons utilitzats.

en: Total of items purchased.
ca: Total d'articles comprats.

en: Total of orders placed.
ca: Total de comandes fetes.

en: Total of refunded orders.
ca: Total de comandes reemborsades.

en: Total of returns.
ca: Total de devolucions.

en: Total of shipping.
ca: Total d'enviament.

en: Total of taxes.
ca: Total d'impostos.

en: Total orders
ca: Total de comandes

en: Total post count.
ca: Nombre total d'entrades.

en: Total price of any applied fees.
ca: Preu total de les quotes aplicades.

en: Total price of items in the cart.
ca: Preu total dels articles de la cistella.

en: Total price of items in the order.
ca: Preu total dels articles de la comanda.

en: Total price of shipping.
ca: Preu total d'enviament.

en: Total price of shipping. If shipping has not been calculated, a null response will be sent.
ca: Preu total de l'enviament. Si no s'ha calculat l'enviament, s'enviarà una resposta nul·la.

en: Total price the customer will pay.
ca: Preu total que pagarà el client.

en: Total refund applied to the order.
ca: Reemborsament total aplicat a la comanda.

en: Total revenue
ca: Ingressos totals

en: Total sales minus shipping and tax.
ca: Vendes totals menys despeses d'enviament i impostos.

en: Total sales.
ca: Vendes totals.

en: Total shipping
ca: Enviament total

en: Total shipping amount for the order.
ca: Quantitat d'enviament total per a la comanda.

en: Total shipping tax amount for the order.
ca: Impostos totals de l'enviament per la comanda.

en: Total size is not available. Some errors were encountered when determining the size of your installation.
ca: La mida total no està disponible. S'han trobat alguns errors en determinat la mida de la instaŀlació.

en: Total spend.
ca: Despesa total.

en: Total tax
ca: Total d'impostos

en: Total tax amount for this fee.
ca: Impostos totals d'aquesta quota.

en: Total tax applied to items and shipping.
ca: Total d'impostos aplicat als articles i enviaments.

en: Total tax applied to the order.
ca: Total d'impostos aplicat a la comanda.

en: Total tax on fees.
ca: Total d'impostos sobre quotes.

en: Total tax on items in the cart.
ca: Total d'impostos dels productes de la cistella.

en: Total tax on items in the order.
ca: Total d'impostos sobre els articles de la comanda.

en: Total tax on shipping. If shipping has not been calculated, a null response will be sent.
ca: Impostos totals sobre l’enviament. Si no s'ha calculat l'enviament, s'enviarà una resposta nul·la.

en: Total tax removed due to discount applied by this coupon.
ca: Total d'impostos suprimits a causa del descompte aplicat per aquest cupó.

en: Total tax removed due to discount from applied coupons.
ca: Total d'impostos suprimits a causa del descompte dels cupons aplicats.

en: Total tax.
ca: Total d'impostos.

en: Total weight (in grams) of all products in the cart.
ca: Pes total (en grams) de tots els productes de la cistella.

en: Totals data.
ca: Dades totals.

en: Totals.
ca: Totals

en: Town / City
ca: Poble / Ciutat

en: Town / City / Post Office
ca: Poble / Ciutat / Oficina de correus

en: Town / District
ca: Poble / Ciutat

en: Town / Village
ca: Ciutat / Poble

en: Track
ca: Seguir

en: Track %1$s of %2$s.
ca: Peça %1$s de %2$s.

en: Track %s.
ca: Àudio %s.

en: Track stock quantity for this product
ca: Fes un seguiment de l'estoc d'aquest producte

en: Track your store performance on mobile
ca: Feu el seguiment del rendiment de la vostra botiga al vostre mòbil

en: Trackback
ca: Retroenllaç

en: Trackback excerpt:
ca: Extracte del retroenllaç:

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites, they&#8217;ll be notified automatically using <a href="%s">pingbacks</a>, no other action necessary.
ca: Els retroenllaços són una forma de notificar als sistemes de blog antics que els esteu enllaçant. Si enllaceu altres llocs del WordPress, aquests seran automàticament notificats utilitzant <a href="%s">retropings</a>, sense que hàgiu de dur a terme cap acció.

en: Tracks (subtitles, captions, descriptions, chapters, or metadata)
ca: Pistes (subtítols, títols, descripcions, capítols, o metadades)

en: Traffic
ca: Tràfic

en: Transaction ID
ca: ID de transacció

en: Transfer existing products to your new store — just import a CSV file.
ca: Transferiu productes existents a la vostra nova botiga — simplement importeu un fitxer CSV.

en: Translate
ca: Traduïu

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
ca: Traductors

en: Translation Ready
ca: Llest per a traduccions

en: Translation Updates
ca: Actualitzacions de les traduccions

en: Transnistrian ruble
ca: Ruble transnistri

en: Trash
ca: Paperera

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Paperera <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Paperera <span class="count">(%s)</span>

en: Trash it: %s
ca: Envia-la a la Paperera: %s

en: Trashed
ca: A la paperera

en: Trashing that comment failed.
ca: L'enviament d'aquest comentari a la paperera ha fallat.

en: Travel
ca: Viatges

en: Trinidad and Tobago
ca: Trinitat i Tobago

en: Trinidad and Tobago dollar
ca: Dòlar de Trinitat i Tobago

en: Tripoli
ca: Trípoli

[ctx: Trophy Case sidebar headline]
en: Filter by type
ca: Filtra per tipus

en: Trouble signing in
ca: Hi ha hagut un problema intentant entrar al compte d'usuari

en: Trouble with Jetpack?
ca: Problemes amb el Jetpack?

en: Troubleshooting
ca: Solució de problemes

en: True if backorders are allowed past stock availability.
ca: Cert si es permeten les reserves més enllà de la disponibilitat d’estoc.

en: True if the cart meets the criteria for showing shipping costs, and rates have been calculated and included in the totals.
ca: Cert si la cistella compleix els criteris per mostrar els costos d'enviament i les tarifes s'han calculat i inclòs en els totals.

en: True if the cart needs payment. False for carts with only free products and no shipping costs.
ca: Cert si la cistella necessita pagament. Fals si la cistella només conté productes gratuïts i sense costos d'enviament.

en: True if the cart needs shipping. False for carts with only digital goods or stores with no shipping methods set-up.
ca: Cert si la cistella requereix enviament. Fals per a les cistelles amb productes digitals només o botigues sense cap mètode d’enviament configurat.

en: True if the product is on backorder.
ca: Cert si el producte està reservat.

en: True if this attribute is used by product variations.
ca: Cert si aquest atribut es utilitzat per variacions de producte.

en: True if this is the rate currently selected by the customer for the cart.
ca: Cert si és la tarifa seleccionada actualment pel client a la cistella.

en: True the prices included tax during checkout.
ca: Mostra, durant el pagament, si els preus inclouen impostos.

en: Try & Customize
ca: Prova i personalitza

en: Try Again
ca: Torna-ho a provar

en: Try a premium theme
ca: Prova un tema prèmium

en: Try again
ca: Intenteu-ho de nou

en: Try different keywords.
ca: Prova amb diferents paraules clau.

en: Try more general keywords.
ca: Prova amb paraules clau més generals.

en: Try selecting and removing or editing the caption, now you don&#8217;t have to be careful about selecting the image or other text by mistake and ruining the presentation.
ca: Proveu a seleccionar i eliminar o editar la llegenda, ara no hey d'anar en compte amb seleccionar una imatge o un altre text per error i arruinar la presentació.

en: Try the new product editor (Beta)
ca: Proveu el nou editor de productes (Beta)

en: Try the new way to get paid
ca: Proveu la nova manera de cobrar

en: Tue
ca: dt.

en: Tuesday
ca: Dimarts

[ctx: Tuesday initial]
en: T
ca: dt.

en: Tumblr Blog
ca: Blog del Tumblr

en: Tunis
ca: Tunís

en: Tunisia
ca: Tunísia

en: Tunisian dinar
ca: Dinar tunisià

en: Turkey
ca: Turquia

en: Turkish
ca: Turc

en: Turkish lira
ca: Lires turques

en: Turkmenistan manat
ca: Manat turcman

en: Turks and Caicos Islands
ca: Illes Turks i Caicos

en: Turn comments on or off
ca: Activa o desactiva els comentaris

en: Turn your product images into stunning videos that engage and convert audiences - no video experience required.
ca: Convertiu les imatges dels vostres productes en impressionants vídeos que atreguin i converteixin el públic - sense necessitat de tenir cap experiència en vídeo.

en: Turning on the lights
ca: Encesa de llums

en: Tweak your site, or give it a whole new look! Get creative &#8212; how about a new color palette or font?
ca: Retoqueu el lloc web o doneu-li un aspecte completament nou! Sigueu creatius &#8212; què tal una paleta de color o un tipus de lletra nous?

en: Twenty Sixteen is a modernized take on an ever-popular WordPress layout — the horizontal masthead with an optional right sidebar that works perfectly for blogs and websites. It has custom color options with beautiful default color schemes, a harmonious fluid grid using a mobile-first approach, and impeccable polish in every detail. Twenty Sixteen will make your WordPress look beautiful everywhere.
ca: Twenty Sixteen és una revisió modernitzada de la distribució més famosa de tots els temps del WordPress - una distribució horitzontal amb una barra lateral opcional a la dreta que funciona perfectament en blogs i llocs webs. Té opcions de colors personalitzats, amb paletes de color boniques per defecte, una harmoniosa graella fluida utilitzant el patró «mòbil primer», i acabats impecables en tots els detalls. Twenty Sixteen farà que el vostre WordPress es vegi preciós a tot arreu.

en: Twice Daily
ca: Dos cops al dia

en: Twitter Timeline
ca: Timeline del Twitter

en: Two Columns
ca: Dues columnes

en: Two columns
ca: Dues columnes

en: Two terms you will want to know are the WordPress URL and the site URL. The WordPress URL is where the core WordPress installation files are, and the site URL is the address a visitor uses in the browser to go to your site.
ca: Dos termes que voldreu conèixer són l'URL del WordPress i l'URL del lloc web. L'URL del WordPress és on es troben els fitxers bàsics d'instal·lació del WordPress i l'URL del lloc web és l'adreça que fa servir un visitant al seu navegador per anar al vostre lloc web.

en: Type
ca: Tipus

en: Type / to choose a block
ca: Tecleja / per triar un bloc

en: Type attribution for the term.
ca: Tipus d'atribut del terme.

en: Type of attribute.
ca: Tipus d'atribut.

en: Type of interval.
ca: Tipus d'interval.

en: Type of note.
ca: Tipus de nota.

en: Type of post.
ca: Tipus de l'entrada.

en: Type of setting.
ca: Tipus d'opció.

en: Type of template.
ca: Tipus de plantilla.

en: Type of the comment.
ca: Tipus del comentari.

[ctx: Type of themes to display]
en: All
ca: Tot

[ctx: Type of themes to display]
en: Free
ca: Gratuït

[ctx: Type of themes to display]
en: Newest
ca: Els més recents

en: Type the new password again.
ca: Teclegeu la contrasenya de nou.

en: Type the password again.
ca: Teclegeu la contrasenya de nou.

en: Type your new password again.
ca: Teclegeu la contrasenya de nou.

en: Type:
ca: Tipus:

en: Types
ca: Tipus

en: Types associated with the taxonomy.
ca: Tipus associats amb la taxonomia.

en: Types of products sold.
ca: Tipus de productes venuts.

en: Types:
ca: Tipus

en: Typography
ca: Tipus de lletra

en: Tébessa
ca: Tebessa

en: URL could not be added (probable database error).
ca: No s'ha pogut afegir l'URL (probable error de base de dades).

en: URL could not be updated (probable database error).
ca: No s'ha pogut actualitzar l'URL (probable error de base de dades).

en: URL not found. Response returned a non-200 status code for this URL.
ca: No s'ha trobat l'URL. La resposta ha retornat un codi del estat que no és 200 en aquest URL.

en: URL of the term.
ca: URL del terme.

en: URL of the user.
ca: URL de l'usuari.

en: URL query to persist across links.
ca: Consulta d'URL que persistirà als enllaços.

en: URL removed
ca: URL eliminada

en: URL to a preview image of the font face.
ca: URL d'una imatge de previsualització del tipus de lletra.

en: URL to a preview image of the font family.
ca: URL d'una imatge de previsualització de la família del tipus de lletra.

en: URL to an image/icon for the campaign type.
ca: URL a una imatge/icona del tipus de campanya.

en: URL to edit the order
ca: URL per editar la comanda

en: URL to the %s audio source file
ca: URL al fitxer font de l'àudio %s

en: URL to the %s video source file
ca: URL a la font de vídeo %s

en: URL to the campaign management page.
ca: URL a la pàgina de gestió de la campanya.

en: URL to the comment.
ca: URL del comentari.

en: URL to the create campaign page for this campaign type.
ca: URL a la pàgina de creació de campanya per a aquest tipus de campanya.

en: URL to the edited image file.
ca: URL del fitxer de la imatge editada.

en: URL to the media file
ca: URL al fitxer de mèdia

en: URL to the object.
ca: URL de l'objecte.

en: URL to the original attachment file.
ca: URL al fitxer adjunt original.

en: URL to the post.
ca: URL de l'entrada.

en: URL to the settings page, or the link to complete the setup/onboarding if the channel has not been set up yet.
ca: URL a la pàgina d'opcions o l'enllaç per completar la configuració/posada en marxa si el canal encara no s'ha configurat.

en: URL was successfully added.
ca: S'ha afegit l'URL correctament.

en: URL was successfully updated.
ca: L'URL s'ha actualitzat correctament.

en: URL where the webhook payload is delivered.
ca: URL on es lliura la càrrega del webhook.

en: URL-encoded form data from the widget admin form. Used to update a widget that does not support instance. Write only.
ca: Dades de formulari amb URL codificat des del formulari d'administració del giny. S'utilitza per a actualitzar un giny que no suporta la instància. Escriptura solament.

en: URLs to show:
ca: URLs per mostrar:

en: US domestic zone = All US states = Flat rate shipping
ca: Zona domèstica EUA = Tots els estats dels EUA = Tarifa plana d'enviament

en: UTA Găgăuzia
ca: UTA de Gagaúsia

en: UTC DateTime when the coupon expires.
ca: Data i hora UTC de caducitat del cupó.

en: UTC means Coordinated Universal Time.
ca: UTC significa Temps Coordinat Universal

en: UTC%s
ca: UTC %s

en: Ugandan shilling
ca: Xíling ugandès

en: Uh oh &ndash; LiveJournal has disconnected us because we made too many requests to their servers too quickly.
ca: Uh oh &ndash; el LiveJournal ens ha desconnectat perquè hem fet massa peticions als seus servidors massa ràpid.

en: Uh oh!
ca: Oh oh :S

en: Uh oh... There was a problem during the Jetpack and WooCommerce Shipping & Tax install. Please try again.
ca: Vaja... Hi ha hagut un problema durant la instal·lació de Jetpack i WooCommerce Shipping & Tax. Torneu-ho a provar.

en: Uh, oh. Something didn&#8217;t work. Please <a href="%s">try again</a>.
ca: S'ha produït algun error. Si us plau <a href="%s">torneu-ho a provar</a>.

en: Ukraine
ca: Ucraïna

en: Ukrainian
ca: Ucraïnès

en: Ukrainian hryvnia
ca: Grivna Ukraniana

en: Un-schedule
ca: Anul·la la programació

en: Un-schedule expired transient files cleanup
ca: Anul·la la programació de neteja de fitxers transitoris caducats

en: Un-spammed by %s
ca: Marcat com a no brossa per %s

en: Unable to accept more than %s items for this request.
ca: No es poden acceptar més de %s articles per a aquesta petició.

en: Unable to add payment method to your account.
ca: No s'ha pogut afegir el mètode de pagament al vostre compte.

en: Unable to add this request. A valid email address or username must be supplied.
ca: No s'ha pogut afegir aquesta sol·licitud. S'ha de proporcionar un correu electrònic o nom d'usuari vàlid.

en: Unable to archive the personal data export file (HTML format).
ca: No s'ha pogut arxivar el fitxer d'exportació de dades personals (format HTML).

en: Unable to archive the personal data export file (JSON format).
ca: No s'ha pogut arxivar el fitxer d'exportació de dades personals (format JSON).

en: Unable to check if any new versions of WordPress are available.
ca: No s'ha pogut comprovar si hi ha versions noves del WordPress disponibles.

en: Unable to claim actions. Database error.
ca: No s'han pogut soŀlicitar accions. Error a la base de dades.

en: Unable to claim actions. Database error: %s.
ca: No s'han pogut sol·licitar accions. Error a la base de dades: %s.

en: Unable to complete this action
ca: No s'ha pogut completar aquesta acció

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
ca: No s'ha pogut connectar al sistema de fitxers. Confirmeu les credencials.

en: Unable to convert Classic Menu to blocks.
ca: No s'ha pogut convertir el menú clàssic en blocs.

en: Unable to create a Privacy Policy page.
ca: No s'ha pogut crear la pàgina de la política de privadesa.

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
ca: No es pot crear el directori %s. Teniu permís d'escriptura en el directori superior?

en: Unable to create new image.
ca: No s'ha pogut crear una imatge nova.

en: Unable to create or write to %s during CSV export. Please check file permissions.
ca: No s'ha pogut crear ni escriure a %s durant l'exportació CSV. Reviseu els permisos dels fitxers.

en: Unable to create order
ca: No s'ha pogut crear la comanda.

en: Unable to create order.
ca: No s'ha pogut crear la comanda.

en: Unable to create personal data export folder.
ca: No s'ha pogut crear la carpeta d'exportació de dades personals.

en: Unable to crop this image.
ca: No s'ha pogut escapçar la imatge.

en: Unable to detect page cache due to possible loopback request problem. Please verify that the loopback request test is passing. Error: %1$s (Code: %2$s)
ca: No s'ha pogut detectar la memòria cau de pàgines degut a un problema de la sol·licitud del retro bucle. Verifiqueu que la prova de sol·licitud de retro bucle sigui correcta. Error: %1$s (Codi: %2$s)

en: Unable to detect the Action Scheduler package.
ca: No s'ha pogut detectar el paquet de programador d'accions

en: Unable to detect the Blocks package.
ca: No s'ha pogut detectar el paquet Blocks.

en: Unable to detect the REST API package.
ca: No s'ha pogut detectar el paquet API REST.

en: Unable to detect the presence of page cache
ca: No s'ha pogut detectar la presència de la memòria cau de pàgines

en: Unable to determine
ca: No s'ha pogut determinar

en: Unable to determine if Ghostscript is installed
ca: No s'ha pogut determinar si està instaŀlat Ghostscript

en: Unable to determine server architecture
ca: No s'ha pogut determinar l'arquitectura del servidor

en: Unable to determine some settings, as the %s function has been disabled.
ca: No s'han pogut determinar alguns paràmetres, ja que la funció %s s'ha desactivat.

en: Unable to determine what plugin was installed.
ca: No s'ha pogut determinar quina extensió s'ha instal·lat.

en: Unable to determine what web server software is used
ca: No s'ha pogut determinar quin servidor web s'utilitza

en: Unable to edit this image.
ca: No s'ha pogut editar la imatge.

en: Unable to encode the personal data for export. Error: %s
ca: No s'ha pogut codificar les dades personals per a exportar-se. Error: %s

en: Unable to generate personal data export file. ZipArchive not available.
ca: No s'ha pogut generar el fitxer d'exportació de dades personals. No està disponible el mòdul ZipArchive.

en: Unable to get meta information for file.
ca: No s'ha pogut aconseguir la informació meta del fitxer.

en: Unable to initiate confirmation for personal data request.
ca: No s'ha pogut iniciar la confirmació de la sol·licitud de dades personals.

en: Unable to initiate confirmation request.
ca: No es pot iniciar la sol·licitud de confirmació.

en: Unable to insert download log entry in database.
ca: No s'ha pogut inserir l'entrada del registre de descàrregues a la base de dades.

en: Unable to load child product %1$d while adjusting download permissions for product %2$d.
ca: No s'ha pogut carregar el producte fill %1$d mentre s'ajusten els permisos de baixada del producte %2$d.

en: Unable to load the post record for order %1$d
ca: No s'ha pogut carregar el registre de l'entrada de la comanda %1$d

en: Unable to locate WordPress Content directory (wp-content).
ca: No s'ha pogut localitzar el directori de contingut del WordPress (wp-content).

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
ca: No s'ha pogut localitzar el directori d'extensions del WordPress.

en: Unable to locate WordPress Root directory.
ca: No s'ha pogut localitzar el directori arrel del WordPress.

en: Unable to locate WordPress content directory
ca: No s'ha pogut localitzar el directori de contingut del WordPress

en: Unable to locate WordPress content directory (%s).
ca: No s'ha pogut localitzar el directori de contingut del WordPress (%s).

en: Unable to locate WordPress theme directory.
ca: No s'ha pogut ubicar el directori de temes del WordPress.

en: Unable to mark failure on action %s. Database error.
ca: No s'ha pogut marcar la fallada a l'acció %s. Error a la base de dades.

en: Unable to open export file (archive) for writing.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer d'exportació (arxiu) en mode escriptura.

en: Unable to open personal data export (HTML report) for writing.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer d'exportació de dades personals (informe HTML) en mode escriptura.

en: Unable to open personal data export file (JSON report) for writing.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer d'exportació de dades personals (informe JSON) en mode escriptura.

en: Unable to open personal data export file (archive) for writing.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer d'exportació de dades personals en mode escriptura.

en: Unable to pass %s if not using multisite.
ca: No es pot passar %s si no està utilitzant el multilloc.

en: Unable to preview media due to an unknown error.
ca: No s'ha pogut obtenir una vista prèvia a causa d'un error desconegut

en: Unable to protect personal data export folder from browsing.
ca: No s'ha pogut protegir la carpeta d'exportació de dades personals del mode navegació.

en: Unable to reach WordPress.org at %1$s: %2$s
ca: No s'ha pogut accedir a WordPress.org a %1$s: %2$s

en: Unable to reduce stock for item %s.
ca: No s'ha pogut reduir l'estoc de l'article %s.

en: Unable to release actions from claim id %d.
ca: No s'han pogut alliberar les accions de l'identificador de la reclamació %d.

en: Unable to remove source migrated action %s
ca: No s'ha pogut suprimir l'acció migrada d'origen %s

en: Unable to restore stock for item %s.
ca: No s'ha pogut restaurar l'estoc de l'article %s.

en: Unable to retrieve body from response at this URL.
ca: No s'ha pogut recuperar el cos de la resposta en aquest URL.

en: Unable to retrieve cart.
ca: No s'ha pogut recuperar la cistella.

en: Unable to retrieve database information. Usually, this is not a problem, and it only means that your install is using a class that replaces the WordPress database class (e.g., HyperDB) and WooCommerce is unable to get database information.
ca: No s'ha pogut recuperar la informació de la base de dades. Normalment, això no és un problema, i només vol dir que la vostra instal·lació utilitza una classe que substitueix la classe de bases de dades del WordPress (per exemple, HyperDB) i WooCommerce no pot obtenir informació de la base de dades.

en: Unable to retrieve the error message from MySQL
ca: No s'ha pogut recuperar el missatge d'error de MySQL

en: Unable to rotate this image.
ca: No s'ha pogut girar la imatge.

en: Unable to save action.
ca: No s'ha pogut desar l'acció.

en: Unable to save due to %s invalid setting. | Unable to save due to %s invalid settings.
ca[0]: No s'ha pogut desar degut a %s paràmetre incorrecte.
ca[1]: No s'ha pogut desar degut a %s paràmetrse incorrectes.

en: Unable to save the image.
ca: No s'ha pogut desar la imatge.

en: Unable to send personal data export confirmation email.
ca: No s'ha pogut enviar el correu electrònic d'exportació de dades personals.

en: Unable to send personal data export email.
ca: No s'ha pogut enviar el correu electrònic d'exportació de dades personals.

en: Unable to set post resolution.
ca: No s'ha pogut establir la resolució de l'entrada.

en: Unable to start synchronization. The link you followed may have expired.
ca: No s'ha pogut iniciar la sincronització. És possible que l'enllaç que heu seguit hagi caducat.

en: Unable to submit this form, please refresh and try again.
ca: No ha estat possible enviar aquest formulari, refresqueu i torneu-ho a provar.

en: Unable to submit this form, please try again.
ca: No s'ha pogut enviar aquest formulari, proveu-ho de nou.

en: Unable to trash changes.
ca: No s'ha pogut enviar a la paperera els canvis.

en: Unable to unlock claim %s. Database error.
ca: No s'ha pogut desbloquejar la soŀlicitud %s. Error a la base de dades.

en: Unable to unlock claim on action %s. Database error.
ca: No s'ha pogut desbloquejar la soŀlicitud de l'acció %s. Error a la base de dades.

en: Unable to update the status of action %1$d to %2$s.
ca: No s'ha pogut actualitzar l'estat de l'acció %1$d a %2$s.

en: Unable to use image "%s".
ca: No s'ha pogut utilitzar la imatge "%s".

en: Unable to verify your request.
ca: No es pot verificar la sol·licitud.

en: Unapprove
ca: Rebutja

en: Unapprove this comment
ca: Rebutja aquest comentari

en: Unapprove this review
ca: Rebutja aquesta ressenya

en: Unapproved
ca: Rebutjat

en: Unarchive
ca: Treu de l'arxiu

en: Unauthorized to modify setting due to capability.
ca: No esteu autoritzats a modificar el paràmetre a causa de la funcionalitat.

en: Unauthorized. You may remove the %s param to preview as frontend.
ca: Sense autorització. Heu de remoure el paràmetre %s per a previsualitzar com a pàgina d'inici.

en: Unavailable
ca: No disponible

en: Unblock
ca: Desbloqueja

en: Uncategorized
ca: General

en: Unchanged:
ca: Sense canvis:

en: Uncheck All
ca: Desactiva-ho tot

en: Uncropped
ca: Sense retallar

en: Undefined
ca: Sense definir

en: Under %s
ca: A continuació de %s

en: Underline
ca: Subratllat

en: Understanding the status report
ca: Entendre l'informe d'estat

en: Undo
ca: Desfés

en: Undo.
ca: Desfés.

en: Undo?
ca: Desfem?

en: Unencoded instance settings, if supported.
ca: Configuració de la instància sense codificar, si està suportat.

en: Unexpected response from the server. The file may have been uploaded successfully. Check in the Media Library or reload the page.
ca: Resposta no esperada del servidor. El fitxer pot haver-se penjat amb èxit. Comproveu la mediateca o recarregueu la pàgina.

en: Unfollow
ca: No segueix

en: Unfollow comments
ca: No segueix els comentaris

en: Unfortunately <strong>we do not ship %s</strong>. Please enter an alternative shipping address.
ca: Malauradament <strong>no fem enviaments a %s</strong>. Introduïu una adreça d'enviament alternativa.

en: Unfortunately your order cannot be processed as the originating bank/merchant has declined your transaction. Please attempt your purchase again.
ca: Malauradament, la comanda no es pot processar ja que l'entitat financera ha rebutjat la transacció. Proveu de realitzar la compra de nou.

[ctx: Ungrouping blocks from within a grouping block back into individual blocks within the Editor]
en: Ungroup
ca: Desagrupa

en: Unidentified action %s
ca: Acció %s no identificada

en: Unique ID
ca: ID únic

en: Unique ID for the Note Action.
ca: Identificador únic de l'acció de la nota.

en: Unique ID for the Note.
ca: Identificador únic de la nota.

en: Unique ID for the instance.
ca: Identificador únic de la instància.

en: Unique ID for the resource.
ca: Identificador únic del recurs.

en: Unique ID for the zone.
ca: Identificador únic de la zona.

en: Unique coupons count.
ca: Quantitat de cupons únics.

en: Unique identifier (key) for the cart item to update.
ca: Identificador únic (clau) de l'article de la cistella a actualitzar.

en: Unique identifier (key) for the cart item.
ca: Identificador únic (clau) de l'article de la cistella.

en: Unique identifier for the attachment.
ca: L'identificador únic de l'adjunt.

en: Unique identifier for the attribute of the terms.
ca: Identificador únic per a l'atribut dels termes.

en: Unique identifier for the attribute.
ca: Identificador únic de l'atribut.

en: Unique identifier for the comment.
ca: L'identificador únic del comentari.

en: Unique identifier for the coupon within the cart.
ca: Identificador únic del cupó dins de la cistella.

en: Unique identifier for the fee within the cart
ca: Identificador únic de la quota dins de la cistella

en: Unique identifier for the fee within the cart.
ca: Identificador únic de la quota dins de la cistella.

en: Unique identifier for the font collection.
ca: Identificador únic de la col·lecció de tipus de lletra.

en: Unique identifier for the font face.
ca: Identificador únic del tipus de lletra.

en: Unique identifier for the global styles revision.
ca: Identificador únic per a la revisió d'estils globals.

en: Unique identifier for the item within the cart.
ca: Identificador únic de l'article dins de la cistella.

en: Unique identifier for the item.
ca: Identificador únic de l'article.

en: Unique identifier for the object.
ca: L'identificador únic de l'objecte.

en: Unique identifier for the post.
ca: L'identificador únic de l'entrada.

en: Unique identifier for the product that the review belongs to.
ca: Identificador únic del producte a què pertany la ressenya.

en: Unique identifier for the product.
ca: Identificador únic del producte.

en: Unique identifier for the resource.
ca: Identificador únic per al recurs.

en: Unique identifier for the revision.
ca: L'identificador únic de la revisió.

en: Unique identifier for the term.
ca: L'identificador únic del terme.

en: Unique identifier for the user.
ca: Identificador únic de l'usuari.

en: Unique identifier for the variable product.
ca: Identificador únic per al producte variable.

en: Unique identifier for the variation.
ca: Identificador únic per a la variació.

en: Unique identifier for the webhook.
ca: Identificador únic del webhook.

en: Unique identifier for the widget.
ca: L'identificador únic del giny.

en: Unique identifier string for the marketing channel extension, also known as the plugin slug.
ca: Cadena d'identificació única de l'extensió del canal de màrqueting, també coneguda com a àlies de l'extensió.

en: Unique identifier.
ca: Identificador únic.

en: Unique name identifying the block type.
ca: Nom únic que identifica el tipus de bloc.

en: Unique name identifying the sidebar.
ca: Nom únic que identifica la barra lateral.

en: Unique name identifying the style.
ca: Un nom únic que identifica l'estil.

en: Unique registered name for the block.
ca: Nom únic registrat per al bloc.

en: Unique slug for the resource.
ca: Àlies únic del recurs.

en: Unique slug identifying the template.
ca: Àlies únic que identifica la plantilla.

en: Unique slug identifying the widget type.
ca: Àlies únic que identifica el tipus de giny.

en: Unique slug/reference for the attribute; must be no more than 28 characters.
ca: Àlies/Referència única per a l'atribut; ha de tenir menys de 28 caràcters.

en: Unique transaction ID.
ca: Identificador de transacció únic.

en: Unique, one-of-a-kind pieces.
ca: Peces úniques i exclusives.

en: United Arab Emirates
ca: Emirats Àrabs Units

en: United Arab Emirates dirham
ca: Dírham dels Emirats Àrabs Units

en: United Kingdom
ca: Regne Unit

en: United Kingdom (UK)
ca: Regne Unit (UK)

en: United States (US)
ca: Estats Units (US)

en: United States (US) Minor Outlying Islands
ca: Illes Perifèriques Menors dels EUA

en: United States (US) dollar
ca: Dòlar dels Estats Units (EUA)

en: United States Minor Outlying Islands
ca: Illes Perifèriques Menors dels EUA

en: Units in stock
ca: Unitats en estoc

en: Universal time is %s.
ca: El temps universal és %s.

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown API error.
ca: Error desconegut de l'API.

en: Unknown Error or misconfigured Error-Message
ca: Error desconegut o missatge d'error configurat incorrectament

en: Unknown Feed
ca: Fil de RSS desconegut

en: Unknown action.
ca: Acció desconeguda.

en: Unknown author
ca: Autor desconegut

en: Unknown blog
ca: Bloc desconegut

en: Unknown bookmark name.
ca: Nom de marcador desconegut.

en: Unknown email address. Check again or try your username.
ca: Adreça de correu electrònic desconeguda. Comproveu de nou i prove amb el vostre nom d'usuari.

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unknown error.
ca: Error desconegut.

en: Unknown message type passed
ca: S'ha passat un tipus de missatge desconegut

en: Unknown partial args matching value.
ca: Valor de coincidència d'arguments parcial desconegut.

en: Unknown product filename.
ca: Nom de fitxer del producte desconegut.

en: Unknown request method.
ca: Mètode de petició desconegut.

en: Unknown security token.
ca: Testimoni de seguretat desconegut.

en: Unknown status found for action.
ca: S'ha trobat un estat desconegut per a l'acció.

en: Unknown/unsupported method supplied
ca: El mètode subministrat és desconegut o no suportat

en: Unlimited
ca: Sense límit

en: Unlimited usage
ca: Ús il·limitat

en: Unlock
ca: Desbloqueja

en: Unlocked
ca: Desblocat

en: Unmute
ca: Activa el so

en: Unpacking the package&#8230;
ca: S'està descomprimint el paquet&#8230;

en: Unpaid order cancelled - time limit reached.
ca: Comanda cancel·lada - s'ha arribat al temps límit.

en: Unpublished
ca: No publicada

en: Unread
ca: No llegides

[ctx: Unread notifications]
en: Unread
ca: No llegits

en: Unrecognized background setting.
ca: Paràmetre desconegut per al fons.

en: Unregistering a built-in post type is not allowed
ca: No es permet anul·lar el registre d'un tipus d'entrada integrada

en: Unregistering a built-in taxonomy is not allowed.
ca: No es permet anul·lar el registre d'una taxonomia integrada

en: Unserializing instances of this class is forbidden.
ca: Deserialitzar instàncies d'aquesta classe està prohibit.

en: Unstick post from home
ca: Remou l'entrada fixa de la pàgina principal

en: Unsubscribe
ca: Dóna'm de baixa

en: Unsupported argument type provided as value.
ca: S'ha proporcionat un tipus d'argument no admès com a valor.

en: Unsupported request method
ca: Mètode de sol·licitud no suportat

en: Unsupported signature algorithm (only rsa-sha256 and hs2019 are supported)
ca: Algorisme de signatura no compatible (només s'admeten rsa-sha256 i hs2019)

en: Unsynced orders: %d
ca: Comandes no sincronitzades: %d

en: Untested with your version of WordPress
ca: No s'ha provat amb aquesta versió del WordPress

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Untitled post %d
ca: Entrada sense títol %d

en: Untrash
ca: Treu de la paperera

en: Untrashing that comment failed.
ca: La supressió d'aquest comentari de la paperera ha fallat.

en: Up one
ca: Puja un

en: Up to %s
ca: Fins a %s

en: Upcoming Events
ca: Propers esdeveniments

en: Update
ca: Actualitza

en: Update %s
ca: Actualitza %s

en: Update %s now
ca: Actualitza el %s ara

en: Update Available
ca: Actualització disponible

en: Update Category
ca: Actualitza la categoria

en: Update Comment
ca: Actualitza el comentari

en: Update Complete
ca: S'ha completat l'actualització

en: Update Incompatible
ca: Actualització incompatible

en: Update Jetpack Now
ca: Actualitza el Jetpack ara!

en: Update Link
ca: Actualitza l'enllaç

en: Update Link Category
ca: Actualitza la categoria d'enllaços

en: Update Now
ca: Actualitza ara

en: Update PHP
ca: Actualitzeu el PHP

en: Update Pattern Category
ca: Actualitza la categoria del patró

en: Update Plugins
ca: Actualitza les extensions

en: Update Profile
ca: Actualitza el perfil

en: Update Services
ca: Serveis d'actualització

en: Update Tag
ca: Actualitza l'etiqueta

en: Update User
ca: Actualitza l'usuari

en: Update WooCommerce Database
ca: Actualitza la base de dades de WooCommerce

en: Update WordPress
ca: Actualitza el WordPress

en: Update all
ca: Actualitza-les totes

en: Update anyway, even though it might break your site?
ca: Voleu actualitzar igualment, encara que pugui fer malbé el web?

en: Update audio playlist
ca: Actualitza la llista de reproducció d'àudio

en: Update available
ca: Actualització disponible

en: Update cart
ca: Actualitza la cistella

en: Update category
ca: Actualitza la categoria

en: Update country / region
ca: Actualitza el país / regió

en: Update database
ca: Actualitza la base de dades

en: Update existing products
ca: Actualitza els productes existents

en: Update gallery
ca: Actualitza la galeria

en: Update gallery settings
ca: Actualitza les opcions de la galeria

en: Update now
ca: Actualitza ara

en: Update progress
ca: Progrés de l'actualització

en: Update required: WooCommerce will soon require PHP version %1$s and WordPress version %2$s or newer.
ca: Actualització obligatòria: el WooCommerce aviat requerirà la versió %1$s o superior de PHP i la versió %2$s o superior del WordPress.

en: Update required: WooCommerce will soon require PHP version %s or newer.
ca: Actualització obligatòria: el WooCommerce aviat requerirà la versió %s o superior de PHP.

en: Update required: WooCommerce will soon require WordPress version %s or newer.
ca: Actualització obligatòria: el WooCommerce aviat requerirà la versió %s o superior del WordPress.

en: Update settings
ca: Actualitza la configuració

en: Update shipping class
ca: Actualitzar classe d'enviament

en: Update status event failed.
ca: Ha fallat l'esdeveniment d'actualització d'estat.

en: Update tag
ca: Actualitzar etiqueta

en: Update the item text below
ca: Actualitza el text de l'element següent

en: Update the table directly upon product changes, instead of scheduling a deferred update.
ca: Actualitzeu la taula directament quan es produeixin canvis en els productes, en lloc de programar una actualització diferida.

en: Update to %s
ca: Actualitza a %s

en: Update totals
ca: Actualitzar totals

en: Update video playlist
ca: Actualitzeu la llista de reproducció de vídeos

en: Update your plugins
ca: Actualitza les extensions

en: Update your site to use HTTPS
ca: Actualitza la pàgina web per fer servir HTTPS

en: Update your theme to the latest version. If no update is available contact your theme author asking about compatibility with the current WooCommerce version.
ca: Actualitzeu el tema a l'última versió. Si no hi ha cap actualització disponible contacteu amb l'autor del tema per preguntar-li sobre la compatibilitat amb la versió actual de WooCommerce.

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Updated %s.
ca: S'ha actualitzat %s.

en: Updated at
ca: Actualitzat el

en: Updated on
ca: Actualitzat el

en: Updated:
ca: Actualitzat:

en: Updates
ca: Actualitzacions

en: Updates %s
ca: Actualitzacions %s

en: Updates the list of Approved Product Download Directories. Note that triggering this tool does not impact whether the Approved Download Directories list is enabled or not.
ca: Actualitza la llista de directoris de baixades de productes aprovats. Tingueu en compte que activar aquesta eina no afecta si la llista de directoris de baixades aprovats està activada o no.

en: Updating
ca: S'està actualitzant

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ca: S'està actualitzant l'extensió %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
ca: S'està actualitzant el tema %1$s (%2$d/%3$d)

[ctx: Updating an option from "this" to "that".]
en: Updated option: %1$s to "%2$s"
ca: S'ha actualitzat l'opció: de %1$s a "%2$s"

en: Updating comment failed.
ca: L'actualització del comentari ha fallat.

en: Updating comment status failed.
ca: L'actualització de l'estat del comentari ha fallat.

en: Updating database
ca: S'està actualitzant la base de dades

en: Updating product review failed.
ca: Ha fallat l'actualització de la ressenya del producte.

en: Updating review failed.
ca: Ha fallat l'actualització de la ressenya.

en: Updating review status failed.
ca: Ha fallat l'actualització de l'estat de la ressenya.

en: Updating the plugin&#8230;
ca: S'està actualitzant l'extensió&#8230;

en: Updating the theme&#8230;
ca: S'està actualitzant el tema&#8230;

en: Upgrade
ca: Actualitza

en: Upgrade Now
ca: Actualitza ja

en: Upgrade now
ca: Actualitza ara

en: Upgrade plan
ca: Actualitza el pla

en: Upgrade required
ca: Actualització necessària

en: Upgrade to %s
ca: Actualitza a %s

en: Upgrade your plan
ca: Actualitza el pla

en: Upgrade your plan to register a custom domain.
ca: Actualitza el pla per a registrar un domini.

en: Upgrade your subscription level
ca: Actualitzeu el nivell de la subscripció

en: Upgrades
ca: Actualitzacions

[ctx: Upgrades: Label for adding Site Redirect]
en: Go
ca: Vés

[ctx: Upgrades: Label for mapping an existing domain]
en: Add
ca: Afegeix

en: Upload
ca: Penja

en: Upload CSV file
ca: Penja un fitxer CSV

en: Upload Image
ca: Penja la imatge

en: Upload Limit Exceeded
ca: S'ha sobrepassat el límit de càrrega

en: Upload New Media
ca: Penja mèdia nous

en: Upload a new file
ca: Penja un fitxer nou

en: Upload a theme
ca: Penja un tema

en: Upload an image
ca: Puja una imatge

en: Upload date:
ca: Data de la càrrega:

en: Upload failed.
ca: La càrrega del fitxer ha fallat.

en: Upload failed. Please reload and try again.
ca: La càrrega ha fallat. Recarregueu i proveu-ho de nou.

en: Upload file and import
ca: Penja el fitxer i importa'l

en: Upload files
ca: Penja fitxers

en: Upload images
ca: Penja imatges

en: Upload max filesize
ca: Mida de fitxer màxim a penjar

en: Upload stopped.
ca: La càrrega del fitxer s'ha aturat.

en: Upload theme
ca: Penja el tema

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends a height of %2$s pixels.
ca: Penja el vídeo en el format %1$s i minimitza la seva mida per millorar resultats. El tema recomana una alçada de %2$s píxels.

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends a width of %2$s pixels.
ca: Penja el vídeo en el format %1$s i minimitza la seva mida per millorar resultats. El tema recomana una amplada de %2$s píxels.

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends dimensions of %2$s pixels.
ca: Penja el vídeo en el format %1$s i minimitza la seva mida per millorar resultats. El tema recomana unes dimensions de %2$s píxels.

en: Upload/Add image
ca: Penja una imatge

en: Uploaded Images
ca: Imatges penjades

en: Uploaded by:
ca: S'ha penjat per:

en: Uploaded on:
ca: Penjat a:

en: Uploaded on: %s
ca: Actualitzat el: %s

en: Uploaded theme.
ca: Tema penjat.

en: Uploaded to this Navigation Menu
ca: S'ha penjat a aquest menú de navegació

en: Uploaded to this page
ca: S'ha penjat a aquesta pàgina

en: Uploaded to this post
ca: S'ha penjat a aquesta entrada

en: Uploaded to this product
ca: Pujat a aquest producte

en: Uploaded to this template
ca: S'ha penjat a aquesta plantilla

en: Uploaded to this template part
ca: S'ha penjat a aquesta secció de plantilla

en: Uploaded to:
ca: S'ha penjat a:

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
ca: o

en: Uploading
ca: S'està penjant

en: Uploading Files
ca: Càrrega de fitxers

en: Uploading Files allows you to choose the folder and path for storing your uploaded files.
ca: &laquo;Penja fitxers&raquo; us permet triar la carpeta i camí on desar els fitxers que pengeu.

en: Uploading...
ca: S'està carregant...

en: Uploads
ca: Càrregues

en: Uploads directory location
ca: Ubicació del directori on es pengen els mèdia

en: Uploads directory size
ca: Mida del directori on es pengen els mèdia

en: Upper East
ca: Alt est

en: Upper West
ca: Alt oest

en: Upsells
ca: Vendes dirigides

en: Upsells are products which you recommend instead of the currently viewed product, for example, products that are more profitable or better quality or more expensive.
ca: Les vendes dirigides són productes que recomanes en lloc del producte que s'està veient, per exemple, productes que són més rendibles o de millor qualitat o més cars.

en: Upsells are typically products that are extra profitable or better quality or more expensive. Experiment with combinations to boost sales. %1$sLearn more about linked products.%2$s
ca: Les vendes dirigides solen ser productes més rendibles o de millor qualitat o més cars. Experimenteu amb combinacions per augmentar les vendes. %1$sMés informació sobre els productes enllaçats.%2$s

en: Uruguay
ca: Uruguai

en: Uruguayan peso
ca: Pes uruguaià

en: Usage / Limit
ca: Ús / Límit

en: Usage Tracking
ca: Seguiment d’usos

en: Usage limit per coupon
ca: Límit d'ús per cupó

en: Usage limit per user
ca: Límit d'ús per usuari

en: Usage limits
ca: Límits d'ús

en: Usage of the title attribute on the login logo is not recommended for accessibility reasons. Use the link text instead.
ca: L'ús de l'atribut title al logotip d'inici de sessió no està recomanat per raons d'accessibilitat. Useu el text d'enllaç per contra.

en: Usage of user levels is deprecated. Use capabilities instead.
ca: L'ús de nivells d'usuari està obsolet. Utilitzeu les capacitats per contra.

en: Usage restriction
ca: Restricció d'ús

en: Use
ca: Utilització

en: Use %s instead if you do not want the value echoed.
ca: Utilitzeu %s en lloc si no voleu que es mostre el valor.

en: Use %s instead.
ca: Utilitzeu %s per contra.

en: Use <code>[qty]</code> for the number of items, <br/><code>[cost]</code> for the total cost of items, and <code>[fee percent="10" min_fee="20" max_fee=""]</code> for percentage based fees.
ca: Utilitza <code>[qty]</code> per al nombre d'articles, <br/><code>[fee]</code> per al cost total dels articles, i <code>[fee percent="10" min_fee="20" max_fee=""]</code> per a costos en base a un percentatge.

en: Use Left/Right Arrow keys to advance one second, Up/Down arrows to advance ten seconds.
ca: Feu servir les tecles de fletxa esquerra/dreta per avançar un segon, i les tecles de fletxa cap amunt/cap avall per avançar deu segons.

en: Use Markdown syntax to compose content with links, lists, and other styles. This setting enables Markdown in the Classic Editor as well as within a Classic Editor block.
ca: Useu la sintaxi Markdown per a compondre el contingut amb enllaços, llistes i altres estils. Aquest paràmetre activa el Markdown a l'editor clàssic, així com dins d'un bloc de l'editor clàssic.

en: Use Site Editor
ca: Utilitza l’editor del lloc

en: Use This Page
ca: Fes servir aquesta pàgina

en: Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.
ca: Fe servir les tecles de fletxa cap amunt/cap avall per incrementar o disminuir el volum.

en: Use WP Query arguments to modify the response; private query vars require appropriate authorization.
ca: Utilitza els paràmetres de WP Query per modificar la resposta. Les variables de consulta privades necessiten l'autorització corresponent.

en: Use WooCommerce Shipping (powered by WooCommerce Services & Jetpack) to save time at the post office by printing your shipping labels at home.
ca: Utilitzeu WooCommerce Shipping (funciona gràcies a WooCommerce Services i Jetpack) per estalviar temps a la oficina de correus imprimint les vostres etiquetes d’enviament a casa.

en: Use `array_key_exists` to check for meta_data on WC_Shipping_Rate to get the correct result.
ca: Utilitzeu «array_key_exists» per consultar meta_data a WC_Shipping_Rate i obtenir el resultat correcte.

en: Use a new payment method
ca: Afegeix una nova forma de pagament.

en: Use as product image
ca: Utilitza-la com a imatge del producte

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
ca: Utilitzeu comes en lloc de %s per separar els termes exclosos.

en: Use database transactions for the orders data synchronization
ca: Utilitza transaccions de base de dades per a la sincronització de dades de comandes

en: Use https
ca: Fes servir https

en: Use image
ca: Utilitza la imatge

en: Use previous column mapping preferences?
ca: Utilitza les anteriors preferències d'assignació de columnes?

en: Use shipping classes to customize the shipping rates for different groups of products, such as heavy items that require higher postage fees.
ca: Utilitzeu les classes d'enviament per personalitzar les tarifes d'enviament per a diferents grups de productes, com ara articles pesats que requereixen despeses d'enviament més altes.

en: Use the %s filter instead.
ca: Utilitza el filtre %s.

en: Use the Custom HTML widget to add arbitrary HTML code to your widget areas.
ca: Utilitzeu el giny HTML personalitzat per afegir codi HTML arbitrari a les àrees de ginys.

en: Use the WooCommerce orders tables
ca: Utilitza les taules de comandes de WooCommerce

en: Use the WordPress posts table
ca: Utilitza la taula d'entrades de WordPress

en: Use the arrow buttons at the top of the dialog, or the left and right arrow keys on your keyboard, to navigate between media items quickly.
ca: Utilitzeu els botons de fletxa de la part superior del diàleg, o les tecles de fletxa a la dreta i a l'esquerra del teclat, per navegar entre els mèdia ràpidament.

en: Use the product attributes lookup table for catalog filtering.
ca: Utilitzeu la taula de cerca d'atributs de producte per filtrar el catàleg.

en: Use the text area below, to customize your activities.
ca: Utilitzeu la següent àrea de text per personalitzar les vostres activitats.

en: Use title and link, summary, full or custom content
ca: Utilitza el títol i l'enllaç, el resum, el contingut complet o personalitzat

en: Use your own domain and establish your online presence without ads.
ca: Usa el teu propi domini i estableix la teva presència en línia sense anuncis.

en: Used as a fallback template for all pages when a more specific template is not defined.
ca: S'utilitza com a plantilla alternativa per a totes les pàgines quan no s'ha definit una plantilla més específica.

[ctx: Used as the default option in a dropdown list]
en: -- Select --
ca: -- Selecciona --

en: Used as:
ca: Usat com a:

[ctx: Used before post author name.]
en: Author
ca: Autor

[ctx: Used before publish date.]
en: Posted on
ca: Publicat el

[ctx: Used before tag names.]
en: Tags
ca: Etiquetes

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
ca: Utilitzat per milions, Akismet és possiblement la millor manera en el món de  <strong>protegir el vostre blog de comentaris brossa</strong>. Manté el vostre lloc protegit fins i tot mentre dormiu. Per començar: 1) activeu l'extensió Akismet, i 2) aneu a <a href="admin.php?page=akismet-key-config">la pàgina de configuració d'Akismet</a> per a definir la clau API.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
ca: Utilitzat per milions de persones, Akismet és possiblement la millor manera del món de <strong>protegir el vostre blog de la brossa</strong>. El vostre lloc web està configurat i està sent protegit, fins i tot mentre dormiu.

en: Used for variations
ca: S'utilitza per a les variacions

[ctx: Used in Press This to indicate where the content comes from.]
en: Source:
ca: Origen:

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Hide
ca: Oculta

en: Used-up download permissions
ca: Permisos de descàrrega utilitzats

en: Used: %1$s%% of %2$s
ca: Utilitzat: %1$s%% de %2$s

en: Useful links
ca: Enllaços interessants:

en: User
ca: Usuari

en: User #%d was deleted by WooCommerce in accordance with the site's personal data retention settings. Any content belonging to that user has been retained but unassigned.
ca: El WooCommerce ha suprimit l'usuari #%d d'acord amb la configuració de retenció de dades personals del lloc web. Qualsevol contingut que pertanyi a aquest usuari s'ha conservat però no s'ha assignat.

en: User %s added
ca: S'ha afegit l'usuari %s

en: User Agent
ca: Agent de l'usuari

en: User Dashboard: %s
ca: Usuari del tauler: %s

en: User Description
ca: Descripció de l'usuari

en: User Display Name
ca: Nom visible de l'usuari

en: User Email
ca: Adreça de correu electrònic de l'usuari

[ctx: User Field]
en: Description
ca: Descripció

[ctx: User Field]
en: Display Name
ca: Nom visible

[ctx: User Field]
en: Email
ca: Correu electrònic

[ctx: User Field]
en: Last Name
ca: Cognoms

[ctx: User Field]
en: Login
ca: Usuari

[ctx: User Field]
en: User ID
ca: Identificador d'usuari

en: User First Name
ca: Nom de l'usuari

en: User ID
ca: ID de l'usuari

en: User ID for the downloader.
ca: Identificador d'usuari del descarregador.

en: User ID of user who created the refund.
ca: Identificador de l'usuari que ha creat el reemborsament.

en: User ID who owns the order. 0 for guests.
ca: Identificador de l'usuari que ha fet la comanda. 0 per a visitants.

en: User ID.
ca: Identificador d'usuari.

en: User Language
ca: Idioma de l'usuari

en: User Last Name
ca: Cognom de l'usuari

en: User Login Name
ca: Nom d'entrada de l'usuari

en: User Name
ca: Nom d'usuari

en: User Nice Name
ca: Nom visible de l'usuari

en: User Nickname
ca: Sobrenom de l'usuari

en: User Registration Date
ca: Data de registre de l'usuari

en: User Request
ca: Sol·licitud d'usuari.

en: User Requests
ca: Sol·licituds d'usuari.

en: User Roles
ca: Rols d'usuari

en: User URL
ca: URL de l'usuari

en: User URL may not be longer than 100 characters.
ca: L'URL de l'usuari no pot tenir més de 100 caràcters.

en: User added.
ca: L'usuari s'ha afegit.

en: User agent for the comment author.
ca: Agent d'usuari de l'autor del comentari.

en: User agent of the customer.
ca: Agent d'usuari del client.

en: User already exists. Password inherited.
ca: L'usuari ja existeix. Contrasenya heretada.

en: User cannot be added to this site.
ca: No es pot afegir l'usuari a aquest lloc.

en: User count
ca: Compte d'usuaris

en: User deleted.
ca: S'ha suprimit l'usuari.

en: User deletion is not allowed from this screen.
ca: La supressió de l'usuari no es permet des d'aquesta pantalla.

en: User email
ca: Correu electrònic de l'usuari

en: User friendly message
ca: Missatge amigable d'usuari

en: User has been added to your site.
ca: L'usuari s'ha afegit al lloc web.

en: User has been created, but could not be added to this site.
ca: S'ha creat l'usuari, però no s'ha pogut afegir a aquest lloc.

en: User has been successfully disconnected.
ca: L'usuari s'ha desconnectat amb éxit.

en: User has blocked requests through HTTP.
ca: L'usuari ha blocat les peticions HTTP.

en: User has no sites or content and will be deleted.
ca: L'usuari no té llocs web o contingut i serà suprimit.

en: User is missing.
ca: Falta l'usuari.

en: User name of the downloader.
ca: Nom d'usuari del descarregador.

en: User navigation
ca: Navegació de l'usuari/a

en: User not found
ca: No s'ha trobat l'usuari

en: User not found.
ca: No es troba l'usuari

en: User queries should not be run before the %s hook.
ca: Les consultes d'usuaris no s'han d'executar abans del ganxo %s.

en: User removed from this site.
ca: S'ha suprimit l'usuari d'aquest lloc web.

[ctx: User role]
en: Administrator
ca: Administradors

[ctx: User role]
en: Author
ca: Autor

[ctx: User role]
en: Contributor
ca: Col·laborador

[ctx: User role]
en: Customer
ca: Client

[ctx: User role]
en: Shop manager
ca: Gestor de la botiga

[ctx: User role]
en: Subscriber
ca: Subscriptor

en: User updated.
ca: S'ha actualitzat l'usuari.

en: User&#8217;s Session Tokens data.
ca: Dades del testimoni de sessió de l'usuari

en: User&#8217;s WooCommerce access to purchased downloads data.
ca: Dades d'accés a descàrregues comprades de WooCommerce de l'usuari.

en: User&#8217;s WooCommerce customer data.
ca: Dades de client de WooCommerce de l'usuari.

en: User&#8217;s WooCommerce orders data.
ca: Dades de comandes de WooCommerce de l'usuari.

en: User&#8217;s WooCommerce payment tokens data.
ca: Dades de testimonis de pagament de WooCommerce de l'usuari.

en: User&#8217;s WooCommerce purchased downloads data.
ca: Dades de descàrregues comprades de WooCommerce de l'usuari.

en: User&#8217;s comment data.
ca: Dades dels comentaris de l'usuari.

en: User&#8217;s location data used for the Community Events in the WordPress Events and News dashboard widget.
ca: Dades d'ubicació de l'usuari que s'utilitzen pels esdeveniments de la comunitat en el giny d'esdeveniments i notícies del tauler de WordPress.

en: User&#8217;s media data.
ca: Dades dels mèdia de l'usuari.

en: User&#8217;s profile data.
ca: Dades del perfil de l'usuari.

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Username is not editable.
ca: El nom d'usuari no és editable.

en: Username is required.
ca: Nom d'usuari obligatori.

en: Username isn't editable.
ca: El nom d'usuari no és editable.

en: Username may not be longer than 60 characters.
ca: El nom d'usuari no ha de ser més llarg de 60 caràcters.

en: Username mentions
ca: Mencions de nom d'usuari

en: Username must be at least 4 characters.
ca: El nom d'usuari ha de tenir 4 caràcters almenys.

en: Username of the connected account
ca: Nom d'usuari del compte connectat

en: Username or Email
ca: Nom d'usuari/a o Correu-e

en: Username or Email Address
ca: Nom d'usuari o adreça de correu electrònica

en: Username or email
ca: Nom d'usuari o correu electrònic

en: Username or email address
ca: Nom d'usuari o correu electrònic

en: Username.
ca: Nom d'usuari

en: Username/Password incorrect for %s
ca: Nom d'usuari/contrasenya incorrectes per a %s

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Username: %s
ca: Nom d'usuari: %s

en: Usernames can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
ca: Els noms d'usuari només poden contenir lletres minúscules (a-z) i números.

en: Usernames cannot be changed.
ca: Els noms d'usuari no es poden canviar.

en: Usernames must be at least 4 characters.
ca: Els noms d'usuari han de tenir, com a mínim, 4 caràcters

en: Usernames or emails
ca: Noms d'usuari o correus electrònics

en: Users
ca: Usuaris

en: Users do not support trashing. Set '%s' to delete.
ca: Els usuaris no es poden moure a la paperera. Definiu '%s' per a suprimir-los.

en: Users list
ca: Llista d'usuaris

en: Users list navigation
ca: Navegació per la llista d'usuaris

en: Users must be registered and logged in to comment
ca: Els usuaris han de registrar-se i identificar-se per comentar

en: Users will need to spend this amount to get free shipping (if enabled above).
ca: Els usuaris hauran de gastar aquesta quantitat per tenir l'enviament gratuït (si l'heu activat).

en: Utilities
ca: Utilitats

en: Uzbekistani som
ca: Som uzbek

en: VAT
ca: IVA

en: VAT Number
ca: NIF

en: Valencia
ca: València

en: Valid
ca: Vàlid

en: Validating
ca: S'està validant

en: Validation error: PayPal IPN response from a different email address (%s).
ca: Error de validació: resposta de Paypal IPN d'una adreça de correu electrònic diferent (%s).

en: Validation error: PayPal amounts do not match (amt %s).
ca: Error de validació: els imports de PayPal no coincideixen (amt %s).

en: Validation error: PayPal amounts do not match (gross %s).
ca: Error de validació: els imports de PayPal no coincideixen (brut %s).

en: Validation error: PayPal currencies do not match (code %s).
ca: Error de validació: les monedes de PayPal no coincideixen (codi %s).

en: Value
ca: Valor

en: Value (required)
ca: Valor (obligatori)

en: Value of the coupon.
ca: Valor del cupó.

en: Value of the metadata.
ca: Valor de les metadades.

en: Value of the stat. Returns null if the stat does not exist or cannot be loaded.
ca: Valor de l'estadística. Retorna nul si l'estadística no existeix o no es pot carregar.

en: Value of type %s was posted to the order attribution callback
ca: S'ha passat un valor de tipus %s a la crida de retorn d'atribució de la comanda

en: Value(s)
ca: Valor(s)

en: Values for the input array must be either objects or arrays.
ca: Els valors de la matriu d'entrada han de ser objectes o matrius.

en: Vanuatu vatu
ca: Vatu de Vanuatu

en: Variable product
ca: Producte variable

en: Variation #%1$s of %2$s
ca: Variació #%1$s de %2$s

en: Variation ID, if applicable.
ca: Identificador de la variació, si s’escau.

en: Variation ID.
ca: Identificador de variació.

en: Variation ID:
ca: Identificador de variació:

en: Variation URL.
ca: URL de la variació.

en: Variation attribute name.
ca: Nom de l'atribut de la variació.

en: Variation attribute value.
ca: Valor de l'atribut de la variació.

en: Variation cannot be imported: Missing parent ID or parent does not exist yet.
ca: La variació no s'ha pogut importar: falta l'identificador pare o el pare encara no existeix.

en: Variation cannot be imported: Parent product cannot be a product variation
ca: No es pot importar la variació: el producte pare no pot ser una variació de producte

en: Variation description.
ca: Descripció de variació

en: Variation details
ca: Detalls de la variació

en: Variation dimensions.
ca: Dimensions de la variació.

en: Variation height (%s).
ca: Alçada de la variació (%s).

en: Variation image data.
ca: Dades de la imatge de la variació.

en: Variation length (%s).
ca: Longitud de la variació (%s).

en: Variation menu order (determines position in the list of variations)
ca: Ordre del menú Variació (determina la posició a la llista de variacions)

en: Variation options
ca: Opcions de la variació

en: Variation price (required)
ca: Preu de la variació (obligatori)

en: Variation regular price.
ca: Preu habitual de la variació.

en: Variation sale price.
ca: Preu rebaixat de la variació.

en: Variation status.
ca: Estat de la variació.

en: Variation weight (%s).
ca: Pes de la variació (%s).

en: Variation width (%s).
ca: Amplada de la variació (%s).

en: Variations
ca: Variacions

en: Variations (and their attributes) that do not have prices will not be shown in your store.
ca: Les variacions (i els seus atributs) que no tinguin preus no es mostraran a la vostra botiga.

en: Variations Sold
ca: Variacions venudes

en: Variations detailed reports.
ca: Informes detallats de variacions.

en: Vatican
ca: Ciutat del Vaticà

en: VaultPress is no longer needed and has been deactivated.
ca: VaultPress ja no és necessari i s'ha desactivat.

en: Vendor
ca: Proveïdor

en: Venezuela
ca: Veneçuela

en: Venezuelan bol&iacute;var
ca: Bol&iacute;var veneçolà

en: Venezuelan bol&iacute;var (2008–2018)
ca: Bol&iacute;var veneçolà (2008–2018)

[ctx: Verb. Presented to user as a label for a button.]
en: Remove
ca: Suprimeix

[ctx: Verb: Remove a user or follower from the blog.]
en: Remove
ca: Suprimeix

en: Verification
ca: Comprovació

en: Verification completed.
ca: S'ha completat la verificació.

en: Verified
ca: Verificat

en: Verified Services
ca: serveis verificats

en: Verify
ca: Verifica

en: Verify base database tables
ca: Comprova les taules de la base de dades principal

en: Verify database
ca: Comprova la base de dades

en: Verify if all base database tables are present.
ca: Comprova si existeixen totes les taules de la base de dades principal.

en: Verify your email
ca: Verifique el correu electrònic

en: Verifying database... One or more tables are still missing:
ca: Comprovant la base de dades... Encara falten una o més taules:

en: Verifying…
ca: S'està verificant...

en: Versatile
ca: Versàtil

en: Version
ca: Versió

en: Version %1$s by %2$s
ca: Versió %1$s de %2$s

en: Version %s
ca: Versió %s

en: Version %s is <strong>available</strong>.
ca: La versió %s està <strong>disponible</strong>.

en: Version %s is <strong>available</strong>. To enable this update you need to <strong>purchase</strong> a new subscription.
ca: La versió %s està <strong>disponible</strong>. Per activar aquesta actualització necessites <strong>adquirir</strong> una nova subscripció.

en: Version of WooCommerce which last updated the order.
ca: Versió de WooCommerce en què es va actualitzar la comanda.

en: Version of block API.
ca: Versió de l'API del bloc.

en: Version of the content block format used by the post.
ca: La versió del format del bloc de contingut usat per l'entrada.

en: Version of the content block format used by the template.
ca: Versió del format del bloc de contingut utilitzat per la plantilla.

en: Version of the theme.json schema used for the typography settings.
ca: Versió del schema theme.json utilitzat per a la configuració de la tipografia.

en: Version:
ca: Versió:

en: Version: %s
ca: Versió: %s

en: Vertical position from the top to begin the crop as a percentage of the image height.
ca: Posició vertical des de la part superior per iniciar l'escapçat com un percentatge de l'alçada de la imatge.

en: Vertical space
ca: Espai vertical

en: Vertically
ca: Verticalment

en: Very poor
ca: Molt pobre

en: Victoria
ca: Victòria

en: Video
ca: Vídeo

en: Video <span class="count">(%s)</span> | Video <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Vídeo <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Vídeos <span class="count">(%s)</span>

en: Video Details
ca: Detalls del vídeo

en: Video ID
ca: ID del vídeo

en: Video Name
ca: Nom del vídeo

en: Video Player
ca: Reproductor de vídeo

en: Video URL
ca: URL del vídeo

en: Video Widget
ca: Giny de vídeo

en: Video Widget (%d) | Video Widget (%d)
ca[0]: Giny de vídeo (%d)
ca[1]: Ginys de vídeo (%d)

en: Video details
ca: Detalls del vídeo

en: Video is paused.
ca: El vídeo està pausat.

en: Video is playing.
ca: El vídeo s'està reproduint.

en: Video title
ca: Títol del vídeo

en: Video title&hellip;
ca: Títol del vídeo&hellip;

en: VideoPress Support
ca: Suport per a VideoPress

en: Videos
ca: Vídeos

en: Vienna
ca: Viena

en: Vientiane Province
ca: Província de Vientiane

en: Viet Nam
ca: Vietnam

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: Vietnamese &#x111;&#x1ed3;ng
ca: &#x111;&#x1ed3;ng vietnamita

en: View
ca: Visualitza

en: View %(title)s
ca: Mostra %(title)s

en: View %1$s version %2$s details
ca: Mostra els detalls de la versió %2$s del tema %1$s

en: View %1$s&#8217;s profile on %2$s
ca: Mostra el perfil de %1$s a %2$s

en: View &#8220;%s&#8221;
ca: Mostra &#8220;%s&#8221;

en: View &#8220;%s&#8221; archive
ca: Mostra l'arxiu de &#8220;%s&#8221;

en: View &amp; Customize
ca: Visualitza i personalitza

en: View Action
ca: Visualitza l'acció

en: View All
ca: Mostra-ho tot

en: View Archive
ca: Mostra l'arxiu

en: View Attachment Page
ca: Visualitza la pàgina d'adjuncions

en: View Category
ca: Mostra la categoria

en: View Changeset
ca: Mostra el conjunt de canvis

en: View Comment
ca: Mostra aquest comentari

en: View Docs
ca: Visualitza els documents

en: View Full Profile &rarr;
ca: Mostra el perfil complet &rarr;

en: View Navigation Menu
ca: Visualitza el menú de navegació

en: View Page
ca: Mostra la pàgina

en: View Pages
ca: Mostra les pàgines

en: View Pattern
ca: Visualitza el patró

en: View Pattern Category
ca: Visualitza la categoria del patró

en: View Patterns
ca: Visualitza els patrons

en: View Post
ca: Mostra l'entrada

en: View Posts
ca: Mostra les entrades

en: View Privacy Policy Guide.
ca: Mostra la guia de la política de privadesa

en: View Profile
ca: Visualitza el perfil

en: View Receipt
ca: Mostra la confirmació

en: View Site
ca: Mostra la pàgina web

en: View Tag
ca: Mostra l'etiqueta

en: View Template
ca: Mostra la plantilla

en: View Template Part
ca: Visualitza la secció de plantilla

en: View Trash
ca: Aneu a la paperera

en: View User
ca: Mostra l'usuari

en: View WooCommerce API docs
ca: Visualitza la documentació de l'API de WooCommerce

en: View WooCommerce documentation
ca: Visualitza la documentació de WooCommerce

en: View WooCommerce settings
ca: Visualitza les opcions de WooCommerce

en: View affected templates
ca: Visualitza les plantilles afectades

en: View all
ca: Mostra-ho tot

en: View all drafts
ca: Mostra tots els esborranys

en: View all followers
ca: Mostra tots els seguidors

en: View all posts by %s
ca: Mostra totes les entrades de %s

en: View all posts in %s
ca: Mostra totes les entrades a %s

en: View and manage coupons
ca: Visualitza i gestiona cupons

en: View and manage customers
ca: Visualitza i gestiona clients

en: View and manage orders and sales reports
ca: Visualitza i gestiona comandes i informes de vendes

en: View and manage products
ca: Visualitza i gestiona productes

en: View at Medium.com
ca: Visualitza a Medium.com

en: View attachment page
ca: Mostra la pàgina d'adjunts

en: View available icons
ca: Mostra les icones disponibles

en: View cart
ca: Visualitza la cistella

en: View comment history
ca: Visualitza l'historial dels comentaris

en: View coupon
ca: Visualitza el cupó

en: View coupons
ca: Visualitza els cupons

en: View customers
ca: Visualitza els clients

en: View detailed stats
ca: Visualitza les estadístiques detallades

en: View details
ca: Mostra els detalls

en: View documentation
ca: Consulteu la documentació

en: View full size <span class="photo-size">%1$s<span class="photo-size-times">&times;</span>%2$s</span>
ca: Visualitza a mida completa <span class="photo-size">%1$s<span class="photo-size-times">&times;</span>%2$s</span>

en: View import log
ca: Visualitza el registre de la importació

en: View mode
ca: Mode de visualització

en: View more Storefront child themes
ca: Visualitza més temes fills de Storefront

en: View more comments
ca: Mostra més comentaris

en: View order
ca: Visualitza la comanda

en: View order: %s
ca: Visualitza la comanda: %s

en: View orders
ca: Visualitza les comandes

en: View orders and sales reports
ca: Visualitza les comandes i els informes de vendes

en: View other orders &rarr;
ca: Visualitza altres comandes &rarr;

en: View page
ca: Mostra la pàgina

en: View people's profiles when you mouse over their Gravatars
ca: Visualitza els perfils de la gent quan passeu el ratolí per sobre dels seus Gravatars.

en: View post
ca: Veure l'entrada

en: View post in Reader
ca: Visualitza l'entrada al Lector

en: View posts by %s
ca: Mostra les entrades de %s

en: View product
ca: Visualitza el producte

en: View products
ca: Visualitza els productes

en: View products in the &ldquo;%s&rdquo; group
ca: Visualitza els productes del grup &ldquo;%s&rdquo;

en: View progress &rarr;
ca: Visualitza el progrés &rarr;

en: View progress →
ca: Visualitza el progrés →

en: View project
ca: Mostra el projecte

en: View receipt
ca: Mostra la confirmació

en: View report
ca: Visualitza l'informe

en: View security scan details
ca: Mostra els detalls de l'escaneig de seguretat

en: View site
ca: Visualitza el lloc web

en: View site activity
ca: Mostra l'activitat del lloc

en: View site in Reader
ca: Visualitza el lloc al Lector

en: View tax rates
ca: Visualitza les taxes d'impostos

en: View template
ca: Visualitza la plantilla

en: View this collection on Medium.com
ca: Visualitza aquesta col·lecció a Medium.com

en: View this comment
ca: Mostra aquest comentari

en: View your cart:
ca: Mostra el carretó:

en: View your site
ca: Mostra la pàgina

en: View your site activity
ca: Visutalitza l'activitat del lloc

en: View/Edit
ca: Visualitza/Edita

en: Viewer
ca: Visualitzador

en: Viewing log file %s
ca: S'està visualitzant el fitxer de registre %s

en: Views
ca: Vistes

en: Vinnytsia Oblast
ca: Óblast de Vínnitsia

en: Virgin
ca: Virgin Islands

en: Virgin Islands
ca: Illes Verges

en: Virgin Islands (British)
ca: Illes Verges (Britàniques)

en: Virgin Islands (US)
ca: Illes Verges (EUA)

en: Virgin Islands, British
ca: Illes Verges Britàniques

en: Virgin Islands, U.S.
ca: Illes Verges Americanes

en: Virtual products are intangible and are not shipped.
ca: Els productes virtuals són intangibles i no s'envien.

en: Visibility
ca: Visibilitat

en: Visibility in catalog
ca: Visibilitat en el catàleg

en: Visibility:
ca: Visibilitat:

en: Visible on the product page
ca: Visible a la pàgina del producte

en: Visit
ca: Visita

en: Visit %s
ca: Visita %s

en: Visit %s admin area:
ca: Visita l'àrea d'administració de %s:

en: Visit %s&#8217;s website
ca: Visita el web de %s

en: Visit Dashboard
ca: Visita el tauler

en: Visit Link
ca: Visita l'enllaç

en: Visit Site
ca: Visita el web

en: Visit Store
ca: Visitar botiga

en: Visit Theme Site
ca: Visita el lloc web del tema

en: Visit Woo.com to learn more about <a href="%1$s" target="_blank">getting started</a>.
ca: Visiteu Woo.com per obtenir més informació sobre <a href="%1$s" target="_blank">com començar</a>.

en: Visit WooCommerce.com to learn more about <a href="%1$s" target="_blank">getting started</a>.
ca: Visiteu WooCommerce.com per obtenir més informació sobre <a href="%1$s" target="_blank">com començar</a>.

en: Visit community forums
ca: Visiteu els fòrums de la comunitat

en: Visit new location
ca: Ves a la nova ubicació

en: Visit plugin homepage
ca: Visita el lloc web de l'extensió

en: Visit premium customer support
ca: Visita el suport al client premium

en: Visit product category %1$s
ca: Visiteu la categoria de producte %1$s

en: Visit site
ca: Visita el web

en: Visit the theme marketplace
ca: Visiteu la botiga de temes

en: Visit theme site for %s
ca: Visita el lloc web del tema %s

en: Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
ca: Els comentaris dels visitants han de ser comprovats mitjançant un servei de detecció de brossa automatitzat.

en: Visitors
ca: Visitants

en: Visitors tracked by Jetpack
ca: Visitants seguits pel Jetpack

en: Visual Editing
ca: Edició visual

en: Visual Editor
ca: Editor visual

en: Visual aids
ca: Ajudes visuals

en: Visual mode gives you an editor that is similar to a word processor. Click the Toolbar Toggle button to get a second row of controls.
ca: El mode Visual ofereix un editor amb una aparença similar a un processador de textos. Feu clic al botó de commutació la barra d'eines per tal d'activar una segona fila de controls.

en: Volume Slider
ca: Control de volum

en: Volyn Oblast
ca: Óblast de Volínia

en: WARNING: The product attributes lookup table regeneration process was aborted.
ca: AVÍS: El procés de regeneració de la taula de cerca d'atributs de producte s'ha cancel·lat.

en: WC database version.
ca: Versió de la base de dades de WC

en: WP REST API Integration v%d
ca: Integració amb la WP REST API v%d

en: WP-Cron has been disabled using the DISABLE_WP_CRON constant. Comment rechecks may not work properly.
ca: WP-Cron ha estat desactivat mitjançant la constant DISABLE_WP_CRON. Pot ser que les comprovacions de comentaris no funcionin correctament.

en: Waiting
ca: S'està esperant

en: Waiting for confirmation
ca: S'està esperant la confirmació

en: Wake
ca: Illes Wake

en: Wake Island
ca: Illes Wake

en: Wallis
ca: Illes Wallis

en: Wallis and Futuna
ca: Wallis i Futuna

en: Want less email?
ca: Vol menys correus electrònics?

en: Want more events? <a href="%s">Help organize the next one</a>!
ca: Voleu més esdeveniments? <a href="%s">Ajudeu a organitzar el proper</a>!

en: Warm Bread
ca: Pa calent

en: Warning | Warnings
ca[0]: Avís

en: Warning! User %s cannot be deleted.
ca: Avís! L'usuari %s no es pot esborrar.

en: Warning! User cannot be deleted. The user %s is a network administrator.
ca: Avís! L'usuari no es pot esborrar. L'usuari %s és l'administrador de la xarxa.

en: Warning:
ca: Avís:

en: Warning: %1$s expects parameter %2$s (%3$s) to be a %4$s, %5$s given.
ca: Avís: %1$s espera que el paràmetre %2$s (%3$s) sigui un %4$s, s'ha proporcionat un %5$s.

en: Warning: the link has been inserted but may have errors. Please test it.
ca: Atenció: l'enllaç s'ha inserit però pot tenir errors. Comproveu-lo.

en: Warsaw
ca: Varsòvia

en: Was onboarding completed or skipped?
ca: La posada en marxa s'ha completat o s'ha omès?

en: Watch tutorial
ca: Mira el tutorial

en: Waterproof Membrane
ca: Membrana impermeable

en: Wavatar (Generated)
ca: Wavatar (Generat)

en: We accept payments through PayPal. When processing payments, some of your data will be passed to PayPal, including information required to process or support the payment, such as the purchase total and billing information.
ca: Acceptem pagaments mitjançant PayPal. A l'hora de processar pagaments algunes de les dades es passaran a PayPal, inclosa la informació necessària per processar o donar suport al pagament, com ara el total de la compra i la informació de facturació.

en: We already have a ping from that URL for this post.
ca: Ja tenim un ping des d'aquest URL per a aquesta entrada.

en: We are now re-building the threading of your comments (this can also take a while if you have lots of comments)...
ca: Ara anem a regenerar els fils dels vostres comentaris (açò també pot trigar una mica si teniu un munt de comentaris)...

en: We are profoundly disinterested in your private details
ca: Estem profundament desinteresats en les teves dades privades

en: We are the people behind WordPress.com, WooCommerce, Jetpack, Simplenote, Longreads, VaultPress, Akismet, Gravatar, Crowdsignal, Cloudup, and more. We believe in making the web a better place.
ca: Som la gent darrere de WordPress.com, WooCommerce, Jetpack, Simplenote, Longreads, VaultPress, Akismet, Gravatar, Crowdsignal, Cloudup, i més. Creiem en fer de la web un lloc millor.

en: We believe in Open Source and the vast majority of our work is available under the GPL.
ca: Creiem en el codi obert i la majoria de la nostra feina està disponible sota la llicència GPL.

en: We cannot process your payment. Please <a href="%s" target="_blank">update your payment details</a>.
ca: No podem processar el pagament. Si us plau, actualitzeu <a href="%s" target="_blank">les dades de pagament</a>.

en: We collect information about visitors who comment on Sites that use our Akismet Anti-spam service. The information we collect depends on how the User sets up Akismet for the Site, but typically includes the commenter's IP address, user agent, referrer, and Site URL (along with other information directly provided by the commenter such as their name, username, email address, and the comment itself).
ca: Recopilem informació sobre els visitants que comenten en els llocs que utilitzen el nostre servei Akismet Anti-spam. La informació que recopilem depèn de com l'usuari configura l'Akismet per al lloc web, però normalment inclou l'adreça IP del comentarista, l'agent d'usuari, el referent i l'URL del lloc (juntament amb altres informacions proporcionades directament pel comentarista com el seu nom, nom d'usuari, adreça electrònica i el propi comentari).

en: We collect information about you during the checkout process on our store.
ca: Recollim informació sobre vós durant el procés de finalització de la compra a la botiga.

en: We couldn't find a subscription for this product.
ca: No hem trobat cap subscripció per a aquest producte.

en: We encountered an SSL error. Please ensure your site supports TLS version 1.2 or above.
ca: Hem trobat un error SSL. Assegureu-vos que el vostre lloc sigui compatible amb la versió 1.2 o superior de TLS.

en: We generally store information about you for as long as we need the information for the purposes for which we collect and use it, and we are not legally required to continue to keep it. For example, we will store order information for XXX years for tax and accounting purposes. This includes your name, email address and billing and shipping addresses.
ca: Normalment emmagatzemem informació sobre vós durant el temps que la necessitem per als propòsits pels quals la recopilem i utilitzem, i no estem legalment obligats a mantenir-la. Per exemple, emmagatzemarem informació de les comandes durant XXX anys per a propòsits d'impostos i comptabilitat. Això inclou el nom, adreça de correu electrònic i adreces de facturació i enviament.

en: We have created a sample draft Refund and Returns Policy page for you. Please have a look and update it to fit your store.
ca: Hem creat un esborrany de pàgina de política de reemborsaments i devolucions. Feu un cop d'ull i actualitzeu-lo perquè s'adapti a la vostra botiga.

en: We have finished processing your order.
ca: Hem acabat de processar la vostra comanda.

en: We have saved some information about your Blogger account in your WordPress database. Clearing this information will allow you to start over. Restarting will not affect any posts you have already imported. If you attempt to re-import a blog, duplicate posts and comments will be skipped.
ca: Hem registrat informacions sobre el vostre compte de Blogger a la vostra base de dades del WordPress. Eliminant aquesta informació us permet reiniciar el procés. Reiniciar no afectarà les entrades que ja heu importat. Si proveu de re-importar un bloc, les entrades i comentaris duplicats se saltaran.

en: We hope to see you again soon.
ca: Esperem tornar-vos a veure ben aviat.

en: We look forward to fulfilling your order soon.
ca: Esperem poder tramitar la comanda aviat.

en: We look forward to seeing you soon.
ca: Esperem veure-us aviat.

en: We noticed that there was a problem during the Jetpack and WooCommerce Shipping & Tax install. Please try again and enjoy all the advantages of having the plugins connected to your store! Sorry for the inconvenience. The "Jetpack" and "WooCommerce Shipping & Tax" plugins will be installed & activated for free.
ca: Ens hem adonat que hi ha hagut un problema durant la instal·lació de Jetpack i WooCommerce Shipping & Tax. Torneu-ho a provar i gaudiu de tots els avantatges de tenir aquestes extensions connectades a la vostra botiga. Disculpeu les molèsties. Les extensions «Jetpack» i «WooCommerce Shipping & Tax» s'instal·laran i s'activaran de forma gratuïta.

en: We recently asked you if you wanted more information about WooCommerce Payments. Run your business and manage your payments in one place with the solution built and supported by WooCommerce.
ca: Recentment us hem preguntat si voleu més informació sobre WooCommerce Payments. Dirigiu el vostre negoci i gestioneu els vostres pagaments en un sol lloc amb la solució creada per i compatible amb el WooCommerce.

en: We recently asked you if you wanted more information about WooPayments. Run your business and manage your payments in one place with the solution built and supported by WooCommerce.
ca: Recentment us hem preguntat si voleu més informació sobre WooPayments. Dirigiu el vostre negoci i gestioneu els vostres pagaments en un sol lloc amb la solució creada per i compatible amb el WooCommerce.

en: We recommend Storefront, the <em>official</em> WooCommerce theme.
ca: Recomanem Storefront, el tema <em>oficial</em> de WooCommerce.

en: We recommend using PHP version 7.2 or above for greater performance and security.
ca: Recomanem utilitzar la versió 7.2 o superior de PHP per a un millor rendiment i seguretat.

en: We recommend using ShipStation to save time at the post office by printing your shipping labels at home. Try ShipStation free for 30 days.
ca: Recomanem que utilitzeu ShipStation per estalviar temps a l'oficina de correus, en imprimir les etiquetes d'enviament a casa. Proveu ShipStation durant 30 dies de forma gratuïta.

en: We share information with third parties who help us provide our orders and store services to you; for example --
ca: Compartim informació amb tercers, que ens ajuden a oferir els nostres serveis i comandes; per exemple --

en: We show contextual suggestions for official extensions that may be helpful to your store.
ca: Us oferim suggeriments d'extensions oficials que podrien us podrien resultar útils per a la vostra botiga.

en: We specialize in limited collections of handmade tableware. We collaborate with restaurants and cafes to create unique items that complement the menu perfectly. Please get in touch if you want to know more about our process and pricing.
ca: Som especialistes en col·leccions limitades de vaixella feta a mà. Col·laborem amb restaurants i cafeteries per crear articles únics que complementin la seva carta a la perfecció. Poseu-vos en contacte amb nosaltres si voleu saber més sobre el nostre procés i els nostres preus.

en: We strongly recommend creating a backup of your site before updating.
ca: Us recomanem que creeu una còpia de seguretat del vostre lloc abans d'actualitzar-lo.

en: We take privacy and transparency very seriously
ca: Ens prenem la privadesa i transparència molt seriosament

en: We take privacy and transparency very seriously. To learn more about what data we collect, and how we use it, please visit <a href="%s">our Privacy Policy</a>.
ca: Ens prenem molt seriosament la privadesa i transparència. Per aprendre més sobre quines dades recollim, i com les usem, visiteu <a href="%s">la nostra política de privadesa</a>.

en: We use only the highest-quality materials in our products, ensuring that they look great and last for years to come.
ca: Només utilitzem materials de la més alta qualitat als nostres productes, per a que tinguin un aspecte excel·lent i durin molts anys.

en: We want to make sure payments reach you, so please add an email address.
ca: Volem assegurar-vos que els pagament us arribin, així que afegiu una adreça de correu electrònic.

en: We were able to log in but there were no blogs. Try a different account next time.
ca: Hem tingut accés però no hi ha cap bloc. Proveu-ho amb un altre compte.

en: We were not able to gain access to your account. Try starting over.
ca: No ha estat possible accedir al vostre compte. Torneu-ho a provar.

en: We were unable to process your order, please try again.
ca: No hem pogut processar la comanda. Proveu-ho de nou.

en: We were unable to verify the email address you provided. Please try again.
ca: No hem pogut verificar l'adreça electrònica que heu proporcionat. Torneu-ho a provar.

en: We will also store comments or reviews, if you choose to leave them.
ca: També emmagatzemem comentaris o ressenyes, si trieu deixar-los.

en: We&#8217;re all done here, but you can always <a href="%s">convert more</a>.
ca: Ja hem acabat, però podeu <a href="%s">seguir convertint</a>.

en: We&#8217;re downloading and importing your LiveJournal posts...
ca: Estem baixant i important les vostres entrades del LiveJournal...

en: We&#8217;ve saved where you were up to though, so if you come back to this importer in about 30 minutes, you should be able to continue from where you were.
ca: Hem desat fins on hem arribat, així que si torneu a aquest importador en uns 30 minuts, hauríeu de poder continuar des d'on érem.

en: We'll use %1$s for product weight and %2$s for product dimensions.
ca: Utilitzarem %1$s per al pes del producte i %2$s per a les dimensions del producte.

en: We're here for you — get tips, product updates, and inspiration straight to your mailbox.
ca: Som aquí per ajudar-vos — aconseguiu trucs, actualitzacions de productes i inspiració directament a la vostra safata d'entrada.

en: We've created two Shipping Zones - for %s and for the rest of the world. Below you can set Flat Rate shipping costs for these Zones or offer Free Shipping.
ca: Hem creat dues zones d'enviament - per a %s i per a la resta del món. A continuació podeu configurar costos d'enviament de tarifa plana per a aquestes zones o oferir enviament gratuït.

en: We've made things simpler and easier to manage moving forward. From now on you can manage all your WooCommerce purchases directly from the Extensions menu within the WooCommerce plugin itself. <a href="%s">View and manage</a> your extensions now.
ca: Hem fet tot més simple i fàcil per seguir millorant. A partir d'ara podeu gestionar totes les vostres compres de WooCommerce directament des del menú Extensions, dins la mateixa extensió WooCommerce. <a href="%s">Consulteu i gestioneu</a> les extensions ara mateix.

en: Web Address
ca: Adreça Web

en: Web address
ca: Adreça Web

en: Web admin
ca: Administració de la web

en: Web server
ca: Servidor web

en: WebFinger Resource
ca: Recurs WebFinger

en: WebFinger Test
ca: Prova de WebFinger

en: WebFinger endpoint
ca: Extrem de WebFinger

en: WebFinger endpoint is not accessible
ca: L'extrem de WebFinger no és accessible

en: WebFinger is a protocol that allows for discovery of information about people and things identified by a URI. Information about a person might be discovered via an "acct:" URI, for example, which is a URI that looks like an email address.
ca: WebFinger és un protocol que permet descobrir informació sobre persones i coses identificades per un URI. La informació sobre una persona es pot descobrir mitjançant un URI "acct:", per exemple, que és un URI que sembla una adreça electrònica.

en: WebFinger is used to discover information about people or other entities on the Internet that are identified by a URI using standard Hypertext Transfer Protocol (HTTP) methods over a secure transport. A WebFinger resource returns a JavaScript Object Notation (JSON) object describing the entity that is queried. The JSON object is referred to as the JSON Resource Descriptor (JRD).
ca: WebFinger s'utilitza per descobrir informació sobre persones o altres entitats a Internet que s'identifiquen mitjançant un URI mitjançant mètodes estàndard de protocol de transferència d'hipertext (HTTP) mitjançant un transport segur. Un recurs WebFinger retorna un objecte JavaScript Object Notation (JSON) que descriu l'entitat que es consulta. L'objecte JSON es coneix com a descriptor de recursos JSON (JRD).

en: Webfont font family must be a non-empty string.
ca: La família del tipus de lletra web ha de ser una cadena no buida.

en: Webfont font weight must be a properly formatted string or integer.
ca: El pes del tipus de lletra web ha de ser una cadena o un enter amb el format adequat.

en: Webfont src must be a non-empty string or an array of strings.
ca: El src del tipus de lletra web ha de ser una cadena o una matriu de cadenes no buides.

en: Webhook actions
ca: Accions del webhook

en: Webhook created on %s
ca: Webhook creat el %s

[ctx: Webhook created on date parsed by DateTime::format]
en: M d, Y @ h:i A
ca: d/m/Y \a \l\e\s H:i

en: Webhook created successfully.
ca: Webhook creat correctament.

en: Webhook data
ca: Dades del webhook

en: Webhook delivery URL must be a valid URL starting with http:// or https://
ca: L'URL de lliurament de la crida de retorn ha de ser un URL vàlid que comenci amb http:// o https://

en: Webhook delivery URL must be a valid URL starting with http:// or https://.
ca: L'URL de lliurament de la crida de retorn ha de ser un URL vàlid que comenci amb http:// o https://.

en: Webhook delivery URL.
ca: URL de lliurament del webhook.

en: Webhook event.
ca: Esdeveniment del webhook.

en: Webhook resource.
ca: Recurs del webhook.

en: Webhook status must be valid.
ca: L'estat del webhook ha de ser vàlid.

en: Webhook status.
ca: Estat del webhook.

en: Webhook topic is required and must be valid.
ca: El tema del webhook és obligatori i ha de ser vàlid.

en: Webhook topic must be valid.
ca: El tema del webhook ha de ser vàlid.

en: Webhook topic unknown. Please select a valid topic.
ca: Tema de webhook desconegut. Trieu un tema vàlid.

en: Webhook topic.
ca: Tema del webhook.

en: Webhook updated successfully.
ca: Webhook actualitzat correctament.

en: Webhooks are event notifications sent to URLs of your choice. They can be used to integrate with third-party services which support them.
ca: Les crides de retorn són avisos d'esdeveniments enviades a URLs de la vostra elecció. Es poden utilitzar per a integracions amb serveis de tercers que siguin compatibles amb ells.

en: Webhooks do not support trashing.
ca: Els webhooks no es poden enviar a la paperera.

en: Website
ca: Lloc web

en: Website: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
ca: Web: %1$s (adreça IP: %2$s, %3$s)

en: Website: %s
ca: Pàgina web: %s

en: Websites
ca: Llocs web

en: Wed
ca: dc.

en: Wednesday
ca: dimecres

[ctx: Wednesday initial]
en: W
ca: dc.

en: Week
ca: setmana

en: Week %d
ca: Setmana %d

en: Week Starts On
ca: La setmana comença el

en: Week starts on %s
ca: La setmana comença el %s

en: Week(s)
ca: Setmana(es)

en: Weekly
ca: Setmanal

en: Weekly Views
ca: Visualitzacions setmanals

en: Weeks
ca: Setmanes

en: Weight
ca: Pes

en: Weight (%s)
ca: Pes (%s)

en: Weight in decimal form
ca: Pes en forma decimal

en: Weight unit
ca: Unitat de pes

en: Welcome
ca: Us donem la benvinguda

en: Welcome back!
ca: Benvingut/da

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
ca: Benvinguts

en: Welcome to
ca: Us donem la benvinguda a

en: Welcome to %s
ca: Us donem la benvinguda a %s

en: Welcome to %s.
ca: Benvinguts a %s.

en: Welcome to %s. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
ca: Benvinguts a %s. Aquesta és la primera entrada. Editeu-la o suprimiu-la, i després comenceu a publicar!

en: Welcome to Reader
ca: Benvingut al Lector

en: Welcome to Woo!
ca: Us donem la benvinguda a Woo!

en: Welcome to WordPress!
ca: Benvinguts al WordPress!

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
ca: Us donem la benvinguda al WordPress. Aquesta és la primera entrada. Editeu-la o suprimiu-la, i després comenceu a publicar!

en: Welcome to WordPress.com
ca: Benvingut/da a WordPress.com

en: Welcome to WordPress.com!
ca: Benvingut a WordPress.com!

en: Welcome to the Gutenberg Editor
ca: Benvingut a l'editor Gutenberg

en: Welcome to the WordPress.com community.
ca: Us donem la benvinguda a la comunitat de WordPress.com

en: Welcome to the store
ca: Benvingut a la botiga

en: Welcome to your Dashboard!
ca: Benvingut/da al tauler!

en: Welcome to your WordPress Dashboard!
ca: Us donem la benvinguda al tauler del WordPress!

en: Welcome to {site_title}
ca: Benvingut/da a {site_title}

en: Welcome, %s
ca: Benvinguts, %s

en: Welsh
ca: Gal·lès

en: West
ca: Oest

en: West African CFA franc
ca: Franc CFA de l'Àfrica Occidental

en: West Azarbaijan (آذربایجان غربی)
ca: Azarbaijan Oest (آذربایجان غربی)

en: West Greece
ca: Grècia Occidental

en: West Macedonia
ca: Macedònia Occidental

en: West Panamá
ca: Panamà Oest

en: West Virginia
ca: Virgínia de l'oest

en: Western
ca: Occidental

en: Western Australia
ca: Austràlia Occidental

en: Western Cape
ca: Cap Occidental

en: Western North
ca: Nord-oest

en: Western Sahara
ca: Sàhara Occidental

en: We’ll also use cookies to keep track of cart contents while you’re browsing our site.
ca: També utilitzarem galetes per realitzar el seguiment dels continguts de la cistella mentre navegueu pel lloc.

en: We’re a distributed company with over %1$s Automatticians in more than %2$s countries speaking at least %3$s different languages. Our common goal is to democratize publishing so that anyone with a story can tell it, regardless of income, gender, politics, language, or where they live in the world.
ca: Som una empresa distribuïda amb més de %1$s d’Automatticians en més de %2$s països que parlen almenys %3$s idiomes diferents. El nostre objectiu comú és democratitzar la publicació de manera que qualsevol persona amb una història pugui dir-ho, independentment dels ingressos, el gènere, la política, el llenguatge o el lloc on viuen al món.

en: What ZIP/post codes are available for local delivery?
ca: Quins codis postals estan disponibles per a l'enviament local?

en: What ZIP/post codes are available for local pickup?
ca: Quins codis postals estan disponibles per a la recollida local?

en: What automated decision making and/or profiling we do with user data
ca: Quina presa de decisions automatitzada i/o perfil fem amb les dades de l'usuari

en: What currency do you accept payments in?
ca: En quina moneda acceptes pagaments?

en: What currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
ca: Amb quina moneda es mostren els preus al catàleg i amb quina moneda es faran els pagaments a través de les passarel·les.

en: What data breach procedures we have in place
ca: Quins procediments d'incompliment de dades tenim en el lloc

en: What do I do now?
ca: Què faig ara?

en: What fee do you want to charge for local delivery, disregarded if you choose free. Leave blank to disable.
ca: Quina quantitat voleu cobrar per als enviaments locals, s'ignora si es tria l'enviament gratuït. Deixeu en blanc per desactivar.

en: What is PHP and how does it affect my site?
ca: Què és el PHP i com afecta al meu lloc web?

en: What is PayPal?
ca: Què és PayPal?

en: What is this payment for?
ca: Per a què és aquest pagament?

en: What makes this product unique? What are its most important features? Enrich the product page by adding rich content using blocks.
ca: Què fa que aquest producte sigui únic? Quines són les seves característiques més importants? Enriquiu la pàgina del producte afegint contingut enriquit mitjançant blocs.

en: What now?
ca: Ara què?

en: What personal data we collect and why we collect it
ca: Quines dades personals recollim i per què

en: What rights you have over your data
ca: Quins drets teniu sobre les vostres dades

en: What running the tool will do.
ca: El que farà l'eina en funcionament.

en: What should be done with content owned by %s?
ca: Que s'hauria de fer amb contingut propietat de %s?

en: What should be done with content owned by these users?
ca: Què s'ha de fer amb el contingut propietat d'aquests usuaris?

en: What should be done with content owned by this user?
ca: Què s'ha de fer amb el contingut d'aquest usuari?

en: What should the subject line be?
ca: Quina hauria de ser la línia de l'assumpte?

en: What third parties we receive data from
ca: De quins tercers rebem dades

en: What to show on the front page
ca: Què mostrar a la portada

en: What type of products do you plan to sell?
ca: Quins tipus de productes teniu pensat vendre?

en: What we collect and store
ca: Què recollim i emmagatzem

en: What we share with others
ca: Què compartim amb altres

en: What would you like to charge for flat rate shipping?
ca: Què us agradaria cobrar per la tarifa fixa d'enviament?

en: What you are reading now is a <strong>text block</strong> the most basic block of all. The text block has its own controls to be moved freely around the post...
ca: El que esteu llegint és un <strong>bloc de text</strong>. Aquest és el bloc més bàsic de tots. El bloc de text té els seus propis controls per moure'l lliurement per l'entrada...

en: What&#8217;s New
ca: Què és nou

en: What&#8217;s on your mind?
ca: Què teniu al cap?

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
ca: Quina és la diferència entre categories i etiquetes? Normalment, les etiquetes són paraules clau específiques que identifiquen informació important de l'entrada (noms, assumptes, etcètera), que poden o no poden repetir-se en altres entrades, mentre que les categories són seccions predeterminades. Si penseu en el lloc com si fos un llibre, les categories serien la taula de continguts i les etiquetes serien com els termes de l'índex.

en: What's Hot
ca: Què hi ha de bo

en: What's a Gravatar?
ca: Què és un Gravatar?

en: What's your current annual revenue?
ca: Quins són els vostres ingressos anuals actuals?

en: What’s next?
ca: I ara què?

en: When
ca: Quan

en: When a comment contains any of these words in its content, author name, URL, email, IP address, or browser&#8217;s user agent string, it will be put in the Trash. One word or IP address per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
ca: Quan un comentari inclogui qualsevol de les següents paraules en el seu contingut, nom, URL, correu electrònic, IP o cadena de l'agent d'usuari del navegador, es mourà a la paperera. Poseu una paraula o IP per línia. Se cercarà dins de cada paraula, així «press» serà identificat en un comentari que contingui la paraula «WordPress».

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, email, or IP address, it will be held in the <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderation queue</a>. One word or IP address per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
ca: Quan un comentari inclogui qualssevol de les següents paraules en el seu contingut, nom, URL, correu electrònic, o IP, es mantindrà en la <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">cua de moderació</a>. Poseu una paraula o IP en cada línia. Es buscarà dins de cada paraula, així "press" serà identificat en un comentari que contingui la paraula "WordPress".

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
ca: Quan afegiu una categoria nova en aquesta pantalla, completareu els següents camps:

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
ca: Quan afegiu una etiqueta nova en aquesta pantalla, completareu els següents camps:

en: When applying multiple coupons, apply the first coupon to the full price and the second coupon to the discounted price and so on.
ca: Quan s'apliquin múltiples cupons, aplica el primer cupó per al preu complet i el segon per al preu descomptat i així successivament.

en: When changing themes, there is often some variation in the number and setup of widget areas/sidebars and sometimes these conflicts make the transition a bit less smooth. If you changed themes and seem to be missing widgets, scroll down on this screen to the Inactive Widgets area, where all of your widgets and their settings will have been saved.
ca: Quan es canvien els temes, hi ha sovint algunes variacions en el nombre i configuració de les àrees de ginys i de les barres laterals, i a vegades aquests conflictes fan la transició menys suau. Si heu canviat de tema i sembla que falten ginys, desplaceu-vos a la part inferior de la pantalla a l'àrea de ginys inactius, on tots els ginys i les seves configuracions es desaran.

en: When checked, customers will be able to purchase only 1 item in a single order. This is particularly useful for items that have limited quantity, like art or handmade goods.
ca: Si està marcada, els clients només podran comprar 1 article en una sola comanda. Això és especialment útil per a articles amb una quantitat limitada, com ara, obres d'art o articles fets a mà.

en: When checking for the %s capability, you must always check it against a specific comment.
ca: Quan comproveu la capacitat %s, sempre l'heu de comprovar amb un comentari específic.

en: When checking for the %s capability, you must always check it against a specific page.
ca: Quan comproveu la capacitat %s, sempre l'heu de comprovar amb una pàgina específica.

en: When checking for the %s capability, you must always check it against a specific post.
ca: Quan comproveu la capacitat %s, sempre l'heu de comprovar amb una entrada específica.

en: When checking for the %s capability, you must always check it against a specific term.
ca: Quan comproveu la capacitat %s, sempre l'heu de comprovar amb un terme específic.

en: When checking for the %s capability, you must always check it against a specific user.
ca: Quan comproveu la capacitat %s, sempre l'heu de comprovar amb un usuari específic.

en: When creating an account, automatically generate an account username for the customer based on their name, surname or email
ca: En crear un compte, genera automàticament un nom d’usuari del compte per al client en funció del seu nom, cognom o correu electrònic

en: When creating an account, send the new user a link to set their password
ca: Quan es crea un compte, envia un enllaç al nou usuari per configurar la seva contrasenya

en: When handling an %s, should access to downloadable files be revoked and download logs cleared?
ca: Quan es maneja un %s, s'ha de revocar l'accés als fitxers descarregables i netejar el registre de descàrregues?

en: When handling an %s, should personal data within orders be retained or removed?
ca: Quan es maneja un %s, s'han de conservar o eliminar les dades personals de les comandes?

en: When in reorder mode, additional controls to reorder menu items will be available in the items list above.
ca: En el mode de reordenació, estaran disponibles controls addicionals per reordenar els elements del menú a la llista d'elements de la part superior.

en: When in reorder mode, additional controls to reorder widgets will be available in the widgets list above.
ca: Quan s'estigui reordenant, hi haurà controls addicionals per a reordenar ginys a la llista de ginys superior.

en: When limiting response using after/before, which date column to compare against.
ca: En limitar la resposta mitjançant abans/després, contra quina columna de data comparar.

en: When out of stock
ca: Quan està esgotat

en: When previewing on smaller monitors, you can use the collapse icon at the bottom of the left-hand pane. This will hide the pane, giving you more room to preview your site in the new theme. To bring the pane back, click on the collapse icon again.
ca: Quan previsualitzeu en monitors petits, podeu fer servir la icona &laquo;Redueix&raquo; que hi ha a la part inferior del panell de l'esquerra. Això ocultarà el panell, i us donarà més espai per previsualitzar la pàgina web amb el tema nou. Per accedir al panell de nou, feu clic a la icona redueix altra vegada.

en: When product stock reaches this amount the stock status will change to "out of stock" and you will be notified via email. This setting does not affect existing "in stock" products.
ca: Quan l'estoc del producte arribi a aquesta quantitat l'estat canviarà a "esgotat" i rebreu un avís per correu electrònic. Aquesta opció no afecta els productes "amb existències".

en: When product stock reaches this amount you will be notified by email. It is possible to define different values for each variation individually. The shop default value can be set in Settings > Products > Inventory.
ca: Quan l'estoc d'un producte arribi a aquest import, se us notificarà per correu electrònic. És possible definir diferents valors per a cada variació individualment. El valor predeterminat de la botiga es pot establir a Opcions > Productes > Inventari.

en: When product stock reaches this amount you will be notified via email.
ca: Quan l'estoc del producte arribi a aquesta quantitat rebreu un avís per correu electrònic.

en: When registering a "variadic" theme feature, the "type" must be an "array".
ca: Quan es registra una funció de tema "varíadica", el "tipus" ha de ser una "matriu".

en: When registering a default meta value the data must match the type provided.
ca: Quan es registra un valor meta predeterminat, les dades han de coincidir amb el tipus proporcionat.

en: When registering an "array" feature, the feature's schema must include the "items" keyword.
ca: Quan es registra una funció d'una "matriu", l'esquema de la funció ha d'incloure la paraula clau "items".

en: When registering an "array" meta type to show in the REST API, you must specify the schema for each array item in "show_in_rest.schema.items".
ca: En registrar un tipus de metadades "agrupació" per a mostrar en la REST API, heu d'especificar l'esquema per a cada element de l'agrupació a "show_in_rest.schema.items".

en: When registering an "array" or "object" feature to show in the REST API, the feature's schema must also be defined.
ca: Quan es registra una funció d'un "objecte" o "matriu" per a mostrar-se a la REST API, l'esquema de la funció ha de definir-se també.

en: When registering an "array" setting to show in the REST API, you must specify the schema for each array item in "show_in_rest.schema.items".
ca: En registrar un paràmetre "agrupació" per a mostrar en la REST API, heu d'especificar l'esquema per a cada element de l'agrupació a "show_in_rest.schema.items".

en: When registering an "object" feature, the feature's schema must include the "properties" keyword.
ca: Quan es registra una funció d'un "objecte", l'esquema de la funció ha d'incloure la paraula clau "properties".

en: When starting a new paragraph with one of these formatting shortcuts followed by a space, the formatting will be applied automatically. Press Backspace or Escape to undo.
ca: Quan comenceu un paràgraf nou amb un d'aquests patrons seguit per un espai, el format s'aplicarà automàticament. Premeu la tecla de retrocés o d'escapament per desfer.

en: When testing the REST API, an error was encountered:
ca: En provar l'API REST s'ha trobat un error:

en: When testing the REST API, an unexpected result was returned:
ca: En provar l'API REST s'ha retornat un resultat inesperat:

en: When this setting is in effect, a reminder is shown in the At a Glance box of the Dashboard that says, &#8220;Search engines discouraged&#8221;, to remind you that you have directed search engines to not crawl your site.
ca: Quan aquest paràmetre està activat, es mostra un recordatori a la caixa «Ara mateix» del tauler que diu, &#8220;Motors de cerca desincentivats&#8221;, per recordar que la pàgina web no està sent rastrejada.

en: When true, email a link to download the export to the requesting user.
ca: Quan és cert, envia per correu electrònic un enllaç per descarregar l'exportació a l'usuari que l'ha sol·licitat.

en: When true, refunded items are restocked.
ca: Quan és cert, els articles reemborsats es reposen.

en: When true, the payment gateway API is used to generate the refund.
ca: Si és true, l'API de la passarel·la de pagament s'utilitza per generar el reembors.

en: When using Bulk Edit, you can change the metadata (categories, author, etc.) for all selected posts at once. To remove a post from the grouping, just click the %s<span class="screen-reader-text">remove</span> button next to its name in the Bulk Edit area that appears.
ca: Quan utilitzeu l'edició en massa, podeu canviar les metadades (categories, autor, etc.) per a totes les entrades seleccionades d'una vegada. Per suprimir una entrada del grup, simplement feu clic al botó %s<span class="screen-reader-text">suprimeix</span> que hi ha prop del seu nom en l'àrea d'edició en massa que apareix.

en: When using a keyboard to navigate:
ca: Quan s'utilitza un teclat per navegar:

en: When variation stock reaches this amount you will be notified by email. The default value for all variations can be set in the product Inventory tab. The shop default value can be set in Settings > Products > Inventory.
ca: Quan l'estoc d'una variació arribi a aquest import, se us notificarà per correu electrònic. El valor predeterminat de totes les variacions es pot establir a la pestanya Inventari del producte. El valor predeterminat de la botiga es pot establir a Opcions > Productes > Inventari.

en: When visitors leave comments on the site we collect the data shown in the comments form, and also the visitor&#8217;s IP address and browser user agent string to help spam detection.
ca: Quan els visitants deixen comentaris a la web, recollim les dades que es mostren al formulari de contacte, així com l'adreça IP del visitant i la cadena de l'agent de l'usuari del navegador per ajudar a la detecció de missatges brossa.

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
ca: Quan feu clic al botó de sota, el WordPress crearà un fitxer XML que podreu desar al vostre ordinador.

en: When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select &quot;Remember Me&quot;, your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed.
ca: Quan inicieu sessió, també es configuraran diverses galetes per desar la informació d'inici de sessió i les opcions de visualització de la pantalla. Les galeres d'inici de sessió duren dos dies, i les galetes de les opcions de pantalla duren un any. Si seleccioneu &quot;Recordeu-me&quot;, l'inici de sessió persistirà durant dues setmanes. Si finalitzeu la sessió, les galetes d'inici de sessió seran suprimides.

en: When you make posts or comments around WordPress.com, they will be listed in chronological order here. Want to get started? Check out some of the links to the right and leave a comment on one that interests you.
ca: Quan escriguis entrades o comentaris arreu de Wordpress.com, es llistaran aquí en ordre cronològic. Vols començar? Visita els enllaços de la dreta i deixa un comentari en algun que t'interessi.

en: When you purchase from us, we’ll ask you to provide information including your name, billing address, shipping address, email address, phone number, credit card/payment details and optional account information like username and password. We’ll use this information for purposes, such as, to:
ca: Quan ens compreu alguna cosa, us demanem que proporcioneu informació vostra que inclou el nom, l'adreça de facturació, l'adreça d'enviament, l'adreça de correu electrònic, el número de telèfon, els detalls de la targeta de crèdit/pagament i informació opcional com ara el nom d'usuari i la contrasenya. Utilitzarem aquesta informació per a propòsits com ara:

en: When you receive a new order, it will appear here.
ca: Quan rebeu una nova comanda, apareixerà aquí.

en: When you've been able to update using the "Update now" button on Dashboard > Updates, this error will be cleared for future update attempts.
ca: Quan hàgiu pogut actualitzar mitjançant el botó «Actualitza ara» a «Tauler > Actualitzacions», s'esborrarà aquest error per a futurs intents d’actualització.

en: Where is your store based?
ca: On es troba la vostra botiga?

en: Where the pattern comes from e.g. core
ca: D'on prové el patró, p. ex. nucli

en: Where the template originally comes from e.g. 'theme'
ca: D'on prové originalment la plantilla, p. ex. 'theme'

en: Where the template part is intended for use (header, footer, etc.)
ca: On es pretén utilitzar la secció de plantilla (capçalera, peu de pàgina, etc.)

en: Where your data is sent
ca: On s'envien les vostres dades

en: Whether a taxonomy is intended for use publicly either via the admin interface or by front-end users.
ca: Si una taxonomia està pensada per ser utilitzada públicament, ja sigui a través de la interfície d'administració o pels usuaris del lloc web.

en: Whether a template is a custom template.
ca: Si una plantilla és personalitzada.

en: Whether a theme uses block-based template parts.
ca: Si un tema utilitza seccions de plantilla basades en blocs.

en: Whether a theme uses block-based templates.
ca: Si un tema utilitza plantilles basades en blocs.

en: Whether an order can be edited.
ca: Si es pot editar una comanda.

en: Whether an order needs payment, based on status and order total.
ca: Si una comanda necessita pagament, en funció de l'estat i el total de la comanda.

en: Whether an order needs processing before it can be completed.
ca: Si una comanda necessita ser processada abans que es pugui completar.

en: Whether items must be assigned all or any of the specified terms.
ca: Si els elements han d'assignar-se a tots o a algun dels termes especificats.

en: Whether or not a user can request to be reminded about the note.
ca: Si un usuari pot sol·licitar o no que se li recordi la nota.

en: Whether or not comments are open on the post.
ca: Si els comentaris a l'entrada estan oberts o no.

en: Whether or not plugins step in core profiler was skipped.
ca: Si s'ha saltat el pas de les extensions al perfilador del nucli.

en: Whether or not the marketing channel is set up.
ca: Si el canal de màrqueting està configurat o no.

en: Whether or not the post can be pinged.
ca: Si es pot fer ping a l'entrada o no.

en: Whether or not the post should be treated as sticky.
ca: Si l'entrada s'hauria de considerar o no com a fixada.

en: Whether or not the post type can be viewed.
ca: Si el tipus d'entrada es pot veure o no.

en: Whether or not the post type should have children.
ca: Si el tipus d'entrada hauria de tenir o no fills.

en: Whether or not the profile was completed.
ca: Si el perfil s'ha completat o no.

en: Whether or not the profile was skipped.
ca: Si el perfil s'ha omès o no.

en: Whether or not the store was connected to Woo.com during the extension flow.
ca: Si la botiga estava o no connectada a Woo.com durant el flux d'extensions.

en: Whether or not the store was connected to WooCommerce.com during the extension flow.
ca: Si la botiga estava o no connectada a WooCommerce.com durant el flux d'extensions.

en: Whether or not the taxonomy should have children.
ca: Si la taxonomia hauria de tenir o no fills.

en: Whether or not the term cloud should be displayed.
ca: Si el terme del núvol s'ha de mostrar o no.

en: Whether or not this is a compound rate.
ca: Si es tracta o no d'una tarifa composta.

en: Whether or not this store agreed to receiving marketing contents from Woo.com.
ca: Si aquesta botiga accepta o no rebre contingut de màrqueting de Woo.com.

en: Whether or not this store agreed to receiving marketing contents from WooCommerce.com.
ca: Si aquesta botiga accepta o no rebre contingut de màrqueting de WooCommerce.com.

en: Whether or not this store country is set via onboarding profiler.
ca: Si el país de la botiga està establert o no mitjançant l'eina de posada en marxa.

en: Whether or not this store was setup for a client.
ca: Si aquesta botiga estava o no configurada per a un client.

en: Whether or not this tax rate also gets applied to shipping.
ca: Si aquesta taxa d'impost també s'aplica o no a l'enviament.

en: Whether or not you have WordPress Multisite enabled.
ca: Si teniu o no el WordPress multilloc activat.

en: Whether posts and comments RSS feed links are added to head.
ca: Si s'afegeixen a la capçalera els enllaços a les entrades i comentaris del canal d'informació (RSS).

en: Whether posts of this status may have floating published dates.
ca: Si les entrades d'aquest estat poden tenir dates de publicació variables.

en: Whether posts of this status should be shown in the front end of the site.
ca: Si les entrades amb aquest estat s'haurien de mostrar al frontal del lloc web.

en: Whether posts with this status should be private.
ca: Si les entrades amb aquest estat haurien de ser privades.

en: Whether posts with this status should be protected.
ca: Si les entrades amb aquest estat haurien d'estar protegides.

en: Whether posts with this status should be publicly-queryable.
ca: Si les entrades amb aquest estat s'haurien de poder consultar públicament.

en: Whether the V2 of the list block that uses inner blocks should be enabled.
ca: Si s'ha d'habilitar la V2 del bloc de llista que utilitza blocs interiors.

en: Whether the V2 of the quote block that uses inner blocks should be enabled.
ca: Si s'ha d'habilitar la V2 del bloc de cita que utilitza blocs interiors.

en: Whether the content is protected with a password.
ca: Si el contingut de l'entrada està protegit amb una contrasenya.

en: Whether the excerpt is protected with a password.
ca: Si el resum està protegit amb contraseña.

en: Whether the extension is available
ca: Si l’extensió està disponible

en: Whether the menu item represents an object that no longer exists.
ca: Si l'element del menú representa un objecte que ja no existeix.

en: Whether the plugin can only be activated network-wide.
ca: Si l'extensió pot ser activada a tota la xarxa del lloc.

en: Whether the product being updated is the last one in the loop
ca: Si el producte que s'està actualitzant és l'últim en el bucle

en: Whether the product is visible in the catalog
ca: Si el producte és visible al catàleg

en: Whether the taxonomy is publicly queryable.
ca: Si la taxonomia es pot consultar públicament.

en: Whether the theme can manage the document title tag.
ca: Si el tema pot gestionar l'etiqueta del títol del document.

en: Whether the theme disables custom colors.
ca: Si el tema desactiva els colors personalitzats.

en: Whether the theme disables custom font sizes.
ca: Si el tema desactiva les mides personalitzades dels tipus de lletres.

en: Whether the theme disables custom gradients.
ca: Si el tema desactiva els degradats personalitzats.

en: Whether the theme disables generated layout styles.
ca: Si el tema desactiva els estils de disseny generats.

en: Whether the theme enables Selective Refresh for Widgets being managed with the Customizer.
ca: Si el tema activa el refresc selectiu de ginys que es gestionen amb el personalitzador.

en: Whether the theme is a block-based theme.
ca: Si el tema és un tema basat en blocs.

en: Whether the theme supports responsive embedded content.
ca: Si el tema suporta contingut responsiu incrustat.

en: Whether the widget supports multiple instances
ca: Si el giny suporta instàncies múltiples

en: Whether theme opts in to default WordPress block styles for viewing.
ca: Si el tema s'activa als estils de blocs del WordPress per defecte per a visualitzar-se.

en: Whether theme opts in to the dark editor style UI.
ca: Si el tema s'activa a l'estil fosc del editor en la interfície de l'usuari.

en: Whether theme opts in to the editor styles CSS wrapper.
ca: Si el tema activa al contenidor de l'editor d'estils CSS.

en: Whether theme opts in to wide alignment CSS class.
ca: Si el tema s'activa a una clase CSS d'alineació àmplia

en: Whether to allow automatic creation of taxonomy columns on associated post-types table.
ca: Si es permet la creació automàtica de columnes de taxonomia a la taula de tipus d'entrada associats.

en: Whether to automatically add top level pages to this menu.
ca: Si afegir automàticament les pàgines de nivell superior a aquest menú.

en: Whether to bypass Trash and force deletion.
ca: Si evitar la paperera i forçar la supressió.

en: Whether to bypass trash and force deletion.
ca: Si evitar la paperera i forçar la supressió.

en: Whether to consider GMT post dates when limiting response by published or modified date.
ca: Si cal tenir en compte les dates GMT de les entrades quan es limita la resposta per data de publicació o modificació.

en: Whether to create a new user account as part of order processing.
ca: Si es crea un nou compte d'usuari com a part del processament de comandes.

en: Whether to force removal of the widget, or move it to the inactive sidebar.
ca: Si cal forçar la supressió del giny, o moure'l a una barra lateral inactiva.

en: Whether to generate a default UI for managing this post type.
ca: Si es genera una interfície d'usuari per defecte per a gestionar aquest tipus de entrada.

en: Whether to generate a default UI for managing this taxonomy.
ca: Si es genera una interfície d'usuari predeterminada per gestionar aquesta taxonomia.

en: Whether to hide resources not assigned to any products.
ca: Amaga o no els recursos que no estan assignats a cap producte.

en: Whether to hide terms not assigned to any posts.
ca: Si amagar els termes no assignats a qualsevol entrada.

en: Whether to include child terms in the terms limiting the result set.
ca: Si s'inclouen els termes fills en els termes que limiten el conjunt de resultats.

en: Whether to include posts in the edit listing for their post type.
ca: Si s'han d'incloure o no entrades en la llista d'edició del seu tipus d'entrada.

en: Whether to make the post type available for selection in navigation menus.
ca: Si voleu que el tipus de contingut estigui disponible per a seleccionar-lo en els menús de navegació.

en: Whether to make the taxonomy available for selection in navigation menus.
ca: Si es fa que la taxonomia estigui disponible per seleccionar-la als menús de navegació.

en: Whether to perform an oEmbed discovery request for unsanctioned providers.
ca: Si s'ha d'executar una petició de descobriment d'oEmbed per als proveïdors no autoritzats.

en: Whether to share to this connection
ca: Si s'ha de compartir amb aquesta connexió

en: Whether to show the taxonomy in the quick/bulk edit panel.
ca: Si es mostra la taxonomia al panell d'edició ràpida/massiva.

en: Which columns should be exported?
ca: Quines columnes s'haurien d'exportar?

en: Which features are disabled?
ca: Quines característiques estan desactivades?

en: Which features are enabled?
ca: Quines característiques estan activades?

en: Which language will you be blogging in?
ca: En quin idioma escriuràs al blog?

en: Which product category should be exported?
ca: Quina categoria de producte s'hauria d'exportar?

en: Which product types should be exported?
ca: Quins tipus de producte s'haurien d'exportar?

en: While previewing a new theme, you can continue to tailor things like widgets and menus, and explore theme-specific options.
ca: Mentre es previsualitza un tema nou, podeu seguir personalitzant elements com ara ginys i menús, i explorar opcions específiques del tema.

en: While trying to test your site&#8217;s scheduled events, the following error was returned: %s
ca: Mentre s'intentava provar els esdeveniments planificats del lloc, s'ha retornat el següent error: %s.

en: While you visit our site, we’ll track:
ca: Mentre visiteu la web, farem seguiment de:

en: White
ca: Blanc

en: Who on our team has access
ca: Qui de l'equip té accés

en: Who we are
ca: Qui som

en: Who we share your data with
ca: Amb qui compartim les vostres dades

en: Whoops!
ca: Buf!

en: Why aren't my filters appearing?
ca: Per què no apareixen els meus filtres?

en: Why is this important?
ca: Per què és això important?

en: Wide
ca: Ampla

en: Wide Blocks
ca: Blocs amples

en: Widget %s
ca: Giny %s

en: Widget Title
ca: Títol del giny

en: Widget moved down
ca: S'ha mogut el giny cap a baix

en: Widget moved up
ca: S'ha mogut el giny cap a dalt

en: Widget title for followers:
ca: Títol del giny per als seguidors:

en: Widget title for non-followers:
ca: Títol del giny per als que no son seguidors:

en: Widget title:
ca: Títol del giny

en: Widget type (id_base) is required.
ca: El tipus de giny (id_base) es necessari.

en: Widget type does not support raw instances.
ca: El tipus de giny no suporta instàncies en cru.

en: Widget types to hide from Legacy Widget block.
ca: Tipus de ginys per amagar-los al bloc de ginys antics.

en: Widget visibility lets you decide which widgets appear on which pages, so you can finely tailor widget content.
ca: La visibilitat dels ginys us permet decidir quins ginys apareixen en quines pàgines, per la qual cosa podeu personalitzar amb precisió el contingut del giny.

en: Widgets
ca: Ginys

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
ca: Els ginys són seccions independents de contingut que es poden ubicar a qualsevol àrea de ginys que permeti el vostre tema (normalment anomenades barres laterals). Per omplir les vostres barres laterals o àrees de ginys amb ginys, arrossegueu i deixeu anar les barres dels títols a l'àrea que desitgeu. Per defecte, només s'expandeix la primera àrea de ginys. Per omplir les àrees addicionals, feu clic a les seves barres de títol per expandir-les.

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into widgetized areas provided by your theme (commonly called sidebars).
ca: Els ginys són seccions de contingut independent que es poden situar en àrees per a ginys proporcionats pel tema (el que es diuen barres laterals).

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
ca: Els ginys els podeu fer servir múltiples vegades. Podeu donar a cada giny un títol per mostrar-lo al lloc web, però no és obligatori.

en: Widgets need to be registered using %s, before they can be displayed.
ca: Els ginys s'han de registrar utilitzant %s abans que es puguin mostrar.

en: Width
ca: Amplada

en: Width (%s)
ca: Amplada (%s)

en: Width of the crop as a percentage of the image width.
ca: Amplada de l'escapçat com un percentatge de l'amplada de la imatge.

en: Width:
ca: Amplada:

en: With Carousel active, any standard WordPress galleries or single images you have embedded in posts or pages will
    		launch a full-screen photo browsing experience with comments and EXIF metadata.
ca: Amb el carrussel actiu, qualsevol galeria estàndard del WordPress que incrusteu a les entrades o pàgines, llançarà una experiència de navegació per a les fotos a pantalla completa amb comentaris i metadades EXIF.

en: With WooCommerce Payments, you can securely accept major cards, Apple Pay, and payments in over 100 currencies – with no setup costs or monthly fees – and you can now accept in-person payments with the Woo mobile app.
ca: Amb WooCommerce Payments, podeu acceptar de manera segura les principals targetes, Apple Pay i pagaments en més de 100 monedes – sense costos de configuració ni quotes mensuals – i ara podeu acceptar pagaments en persona amb l'aplicació mòbil de Woo.

en: With WooCommerce Payments, you can securely accept major cards, Apple Pay, and payments in over 100 currencies. Track cash flow and manage recurring revenue directly from your store’s dashboard - with no setup costs or monthly fees.
ca: Amb WooCommerce Payments, podeu acceptar de manera segura les principals targetes, Apple Pay i pagaments en més de 100 monedes. Feu un seguiment del flux d'efectiu i gestioneu els ingressos recurrents directament des del tauler de la vostra botiga - sense costos de configuració ni quotes mensuals.

en: With WooPayments, you can securely accept major cards, Apple Pay, and payments in over 100 currencies – with no setup costs or monthly fees – and you can now accept in-person payments with the Woo mobile app.
ca: Amb WooPayments, podeu acceptar de manera segura les principals targetes, Apple Pay i pagaments en més de 100 monedes – sense costos de configuració ni quotes mensuals – i ara podeu acceptar pagaments en persona amb l'aplicació mòbil de Woo.

en: With WooPayments, you can securely accept major cards, Apple Pay, and payments in over 100 currencies. Track cash flow and manage recurring revenue directly from your store’s dashboard - with no setup costs or monthly fees.
ca: Amb WooPayments, podeu acceptar de manera segura les principals targetes, Apple Pay i pagaments en més de 100 monedes. Feu un seguiment del flux d'efectiu i gestioneu els ingressos recurrents directament des del tauler de la vostra botiga - sense costos de configuració ni quotes mensuals.

en: With high-quality materials and expert craftsmanship, our products are built to last and exceed your expectations.
ca: Amb materials d'alta qualitat i mà d'obra experta, els nostres productes estan fets per durar i superar les vostres expectatives.

en: With our blocks, you can select and display products, categories, filters, and more virtually anywhere on your site — no need to use shortcodes or edit lines of code. Learn more about how to use each one of them.
ca: Amb els nostres blocs, podeu seleccionar i mostrar productes, categories, filtres i molt més pràcticament a qualsevol lloc del vostre lloc — sense necessitat de fer servir shortcodes ni editar línies de codi. Obteniu més informació sobre com utilitzar cadascun d’ells.

en: With the Automattic service WordPress.com you can publish the website of your dreams. When you do, you’ll agree to these fascinating terms of service.
ca: Amb el servei Automattic de WordPress.com podràs publicar la pàgina web dels teus somnis. Quan ho facis, estaràs d'acord amb els fascinants termes d'ús.

en: With the release of WooCommerce 4.0, these reports are being replaced. There is a new and better Analytics section available for users running WordPress 5.3+. Head on over to the <a href="%1$s">WooCommerce Analytics</a> or learn more about the new experience in the <a href="https://docs.woocommerce.com/document/woocommerce-analytics/" target="_blank">WooCommerce Analytics documentation</a>.
ca: Amb el llançament de WooCommerce 4.0, aquests informes s'estan substituint. Hi ha una nova secció d'analítiques millorada disponible per als usuaris que fan servir WordPress 5.3+. Aneu a <a href="%1$s">analítiques de WooCommerce</a> o obteniu més informació sobre la nova experiència a <a href="https://docs.woocommerce.com/document/woocommerce-analytics/" target="_blank">Documentació de les analítiques de WooCommerce</a>.

en: With the release of WooCommerce 4.0, these reports are being replaced. There is a new and better Analytics section available for users running WordPress 5.3+. Head on over to the <a href="%1$s">WooCommerce Analytics</a> or learn more about the new experience in the <a href="https://woo.com/document/woocommerce-analytics/" target="_blank">WooCommerce Analytics documentation</a>.
ca: Amb el llançament de WooCommerce 4.0, aquests informes s'estan substituint. Hi ha una nova secció d'analítiques millorada disponible per als usuaris que fan servir WordPress 5.3+. Aneu a <a href="%1$s">analítiques de WooCommerce</a> o obteniu més informació sobre la nova experiència a <a href="https://woo.com/document/woocommerce-analytics/" target="_blank">Documentació de les analítiques de WooCommerce</a>.

en: Woo.com Usage Tracking Documentation
ca: Documentació del seguiment d'ús de Woo.com

en: Woo.com support
ca: Suport de Woo.com

en: WooCommerce %1$s table creation failed. Does the %2$s user have CREATE privileges on the %3$s database?
ca: La creació de la taula de WooCommerce %1$s ha fallat. L’usuari %2$s té privilegis CREATE a la base de dades %3$s?

en: WooCommerce &rsaquo; Setup Wizard
ca: WooCommerce &rsaquo; Assistent de configuració

en: WooCommerce API. Use a consumer key in the username field and a consumer secret in the password field.
ca: API de WooCommerce. Utilitza una clau de client en el camp d'usuari i una clau secreta de client en el camp de contrasenya.

en: WooCommerce Admin
ca: Administrador del WooCommerce

en: WooCommerce Admin has been disabled
ca: WooCommerce Admin s'ha desactivat

en: WooCommerce Admin icon
ca: Icona d'administrador de WooCommerce

en: WooCommerce Blocks development mode requires files to be built. From the plugin directory, run %1$s to install dependencies, %2$s to build the files or %3$s to build the files and watch for changes.
ca: El mode de desenvolupament de WooCommerce Blocks requereix la creació de fitxers. Des del directori d'extensions, executeu %1$s per instal·lar dependències, %2$s per crear els fitxers o %3$s per crear els fitxers i veure els canvis.

en: WooCommerce Blocks development mode requires the %1$s constant to be defined and true in your %2$s file. Otherwise you are loading the blocks package from WooCommerce core.
ca: El mode de desenvolupament de WooCommerce Blocks necessita que estigui definida la constant %1$s i a «true» en el vostre fitxer %2$s. En cas contrari, es carregarà el paquet de blocs del nucli de WooCommerce.

en: WooCommerce Blocks package
ca: Paquet WooCommerce Blocks

en: WooCommerce Customer Data
ca: Dades de clients de WooCommerce

en: WooCommerce Customer Downloads
ca: Descàrregues del client a WooCommerce

en: WooCommerce Customer Orders
ca: Comandes del client a WooCommerce

en: WooCommerce Customer Payment Tokens
ca: Testimonis de pagament del client a WooCommerce

en: WooCommerce Endpoint
ca: URLs finals del WooCommerce

en: WooCommerce Endpoints
ca: Extrems de WooCommerce

en: WooCommerce Extensions
ca: Extensions de WooCommerce

en: WooCommerce Helper
ca: Assistent de WooCommerce

en: WooCommerce Home
ca: Pàgina d'inici de WooCommerce

en: WooCommerce Legacy REST API access detected
ca: S'ha detectat l'accés a l'API REST heretada del WooCommerce

en: WooCommerce Network Orders
ca: Comandes de la xarxa de WooCommerce

en: WooCommerce Onboarding
ca: Integració de WooCommerce

en: WooCommerce PayFast Gateway
ca: Passarel·la PayFast del WooCommerce

en: WooCommerce PayPal Checkout Gateway
ca: Passarel·la PayPal Checkout per a WooCommerce

en: WooCommerce REST API package
ca: Paquet API REST del WooCommerce

en: WooCommerce Recent Reviews
ca: Ressenyes recents de WooCommerce

en: WooCommerce Services
ca: Serveis WooCommerce

en: WooCommerce Services icon
ca: Icona de WooCommerce Services

en: WooCommerce Setup
ca: Configuració de WooCommerce

en: WooCommerce Status
ca: Estat del WooCommerce

en: WooCommerce Store Identifier.
ca: Identificador de la botiga de WooCommerce.

en: WooCommerce Stripe Gateway
ca: Passarel·la Stripe del WooCommerce

en: WooCommerce Subscriptions allows you to introduce a variety of subscriptions for physical or virtual products and services. Create product-of-the-month clubs, weekly service subscriptions or even yearly software billing packages. Add sign-up fees, offer free trials, or set expiration periods.
ca: WooCommerce Subscripcions us permet introduir diverses subscripcions a productes i serveis físics o virtuals. Creeu clubs del producte del mes, subscripcions setmanals a serveis o, fins i tot, paquets de facturació de programari anuals. Afegiu quotes d’inscripció, oferiu proves gratuïtes o establiu períodes de caducitat.

en: WooCommerce action names associated with the webhook.
ca: Noms d'accions de WooCommerce associats amb el webhook.

en: WooCommerce auth data is already set.
ca: Les dades d’autorització de WooCommerce ja estan definides.

en: WooCommerce can accept both online and offline payments. <a href="%s" target="_blank">Additional payment methods</a> can be installed later.
ca: WooCommerce pot acceptar tant pagaments en línia com fora de línia. Els <a href="%s" target="_blank">mètodes de pagament addicionals</a> es poden instal·lar més tard.

en: WooCommerce database update
ca: Actualització de dades de WooCommerce

en: WooCommerce database update complete. Thank you for updating to the latest version!
ca: S'ha completat l'actualització del WooCommerce. Gràcies per actualitzar el WooCommerce a l'última versió.

en: WooCommerce database update done
ca: S'ha realitzat l'actualització de la base de dades de WooCommerce

en: WooCommerce database update in progress
ca: Actualització de la base de dades de WooCommerce en marxa

en: WooCommerce database update required
ca: Actualització obligatòria de la base de dades de WooCommerce

en: WooCommerce database version
ca: Versió de la base de dades de WooCommerce

en: WooCommerce eWAY Gateway
ca: Passarel·la eWAY del WooCommerce

en: WooCommerce endpoints
ca: Extrems de WooCommerce

en: WooCommerce extensions
ca: Extensions de WooCommerce

en: WooCommerce has been updated! To keep things running smoothly, we have to update your database to the newest version.
ca: WooCommerce s'ha actualitzat! Perquè tot funcioni correctament hem d'actualitzar la vostra base de dades a la versió més recent.

en: WooCommerce has detected that some of your active plugins are incompatible with currently enabled WooCommerce features. Please <a>review the details</a>.
ca: El WooCommerce ha detectat que algunes de les vostres extensions actives són incompatibles amb les característiques del WooCommerce activades actualment. <a>Reviseu els detalls</a>.

en: WooCommerce is updating product data in the background
ca: WooCommerce està actualitzant les dades del producte en segon pla

en: WooCommerce is updating the database in the background. The database update process may take a little while, so please be patient.
ca: WooCommerce està actualitzant la base de dades en segon pla. El procés d’actualització de la base de dades pot trigar una mica, així que tingueu paciència.

en: WooCommerce logo
ca: Logotip del WooCommerce

en: WooCommerce pages
ca: Pàgines de WooCommerce

en: WooCommerce pages.
ca: Pàgines de WooCommerce.

en: WooCommerce plugins may use this method of communication when checking for plugin updates.
ca: Les extensions de WooCommerce poden utilitzar aquest mètode de comunicació per a la comprovació d'actualitzacions.

en: WooCommerce products (CSV)
ca: Productes WooCommerce (CSV)

en: WooCommerce settings
ca: Opcions de WooCommerce

en: WooCommerce status
ca: Estat de WooCommerce

en: WooCommerce support
ca: Suport de WooCommerce

en: WooCommerce tax rates (CSV)
ca: Taxes d'impostos WooCommerce (CSV)

en: WooCommerce transients
ca: Dades transitòries de WooCommerce

en: WooCommerce version
ca: Versió de WooCommerce

en: WooCommerce version.
ca: Versió de WooCommerce.

en: WooCommerce webhooks that use the Legacy REST API will be unsupported soon
ca: Els webhooks del WooCommerce que utilitzen l'API REST heretada aviat no seran compatibles

en: WooCommerce will match a customer to a single zone using their shipping address and present the shipping methods within that zone to them.
ca: WooCommerce associarà un client a una sola zona mitjançant la seva adreça d'enviament i li mostrarà els mètodes d'enviament d'aquesta zona.

en: WooCommerce will run under this version of PHP, however, it has reached end of life. We recommend using PHP version 7.2 or above for greater performance and security.
ca: WooCommerce funcionarà amb aquesta versió de PHP, però, aquesta ha arribat al final del seu cicle de vida útil. Recomanem utilitzar la versió 7.2 o superior de PHP per obtenir un major rendiment i seguretat.

en: WooCommerce will run under this version of PHP, however, some features such as geolocation are not compatible. Support for this version will be dropped in the next major release. We recommend using PHP version 7.2 or above for greater performance and security.
ca: WooCommerce funcionarà amb aquesta versió de PHP, però, algunes funcionalitats com ara la geolocalització no són compatibles. El suport per aquesta versió s'interromprà a la pròxima versió. Recomanem utilitzar la versió 7.2 o superior de PHP per obtenir un major rendiment i seguretat.

en: WooCommerce.com Usage Tracking Documentation
ca: Documentació de seguiment d'usos de WooCommerce.com

en: WooCommerce.com support
ca: Suport de WooCommerce.com

en: Woohoo, %1$s was your record day for sales! Net sales was %2$s beating the previous record of %3$s set on %4$s.
ca: %1$s va ser el vostre dia rècord de vendes! La facturació neta va ser de %2$s superant el rècord anterior de %3$s establert el %4$s.

en: Word count: %s
ca: Paraules comptades: %s

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
ca: El WordPress %1$s amb el tema %2$s.

en: WordPress &rsaquo; Success
ca: WordPress &rsaquo; Èxit

en: WordPress Address (URL)
ca: Adreça del WordPress (URL)

en: WordPress Blog
ca: Bloc del WordPress

en: WordPress Comments
ca: Comentaris del WordPress

en: WordPress Constants
ca: Constants del WordPress

en: WordPress Core and Block Editor: HTML, CSS, PHP, SQL, JavaScript, and React.
ca: Nucli i editor de blocs del WordPress: HTML, CSS, PHP, SQL, JavaScript i React.

en: WordPress Dashboard
ca: Escriptori de WordPress

en: WordPress Embed
ca: Incrustació del WordPress

en: WordPress Events and News
ca: Esdeveniments i notícies de WordPress

en: WordPress Media
ca: Mitjans del WordPress

en: WordPress News
ca: Notícies del WordPress

en: WordPress Post-Format
ca: Format d'entrada del WordPress

en: WordPress User
ca: Usuari del WordPress

en: WordPress Version
ca: Versió del WordPress

en: WordPress app: Kotlin, Java, Swift, Objective-C, Vue, Python, and TypeScript.
ca: Aplicació del WordPress: Kotlin, Java, Swift, Objective-C, Vue, Python i TypeScript

en: WordPress collects (but <em>never</em> publishes) a limited amount of data from logged-in users but then deletes it or anonymizes it. That data can include:
ca: El WordPress recopila (però <em>mai</em> publica) una quantitat limitada de dades dels usuaris connectats, però després les suprimeix o les anonimitza. Aquestes dades inclouen:

en: WordPress collects (but <em>never</em> publishes) a limited amount of data from registered users who have logged in to the site. Generally, these users are people who contribute to the site in some way -- content, store management, and so on. With rare exceptions, these users do not include occasional visitors who might have registered to comment on articles or buy products. The data WordPress retains can include:
ca: El WordPress recull (però <em>mai</em> publica) una quantitat limitada de dades dels usuaris registrats que estan connectats al lloc web. En general, aquests usuaris són persones que contribueixen al lloc web d'alguna manera -- contingut, gestió d'una botiga, etc. Amb rares excepcions, aquests usuaris no inclouen visitants ocasionals que s'hagin registrat per comentar articles o comprar productes. Les dades que el WordPress conserva inclouen:

en: WordPress cron
ca: Cron de WordPress

en: WordPress database error:
ca: Error a la base de dades del WordPress:

en: WordPress debug mode
ca: Mode de depuració de WordPress

en: WordPress development updates are blocked by the %s constant.
ca: Les actualitzacions de desenvolupament del WordPress estan bloquejades per la constant %s.

en: WordPress development updates are blocked by the %s filter.
ca: Les actualitzacions de desenvolupament del WordPress estan bloquejades pel filtre %s.

en: WordPress directory location
ca: Ubicació del directori del WordPress

en: WordPress directory size
ca: Mida del directori del WordPress

en: WordPress embraces new technologies, while being committed to backward compatibility. The WordPress project uses the following languages and libraries:
ca: El WordPress adopta noves tecnologies, alhora que aposta per la compatibilitat amb versions anteriors. El projecte del WordPress utilitza els següents llenguatges i biblioteques:

en: WordPress environment
ca: Entorn de WordPress

en: WordPress is not notifying any <a href="%1$s">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%2$s">visibility settings</a>.
ca: El WordPress no està notificant de <a href="%1$s">serveu d'actualitzacions</a> a causa dels <a href="%2$s">paràmetres de visibilitat</a> del lloc web.

en: WordPress language.
ca: Idioma de WordPress.

en: WordPress locale code.
ca: Codi locale del WordPress.

en: WordPress login
ca: Compte d'usuari de WordPress

en: WordPress may thrive on technical contributions, but you don&#8217;t have to code to contribute. Here are some of the ways you can make an impact without writing a single line of code:
ca: WordPress es nodreix de contribucions tècniques, però no cal que programeu per col·laborar. Aquestes són algunes de les maneres en què podeu influir sense escriure una sola línia de codi:

en: WordPress memory limit
ca: Límit de memòria de WordPress

en: WordPress memory limit.
ca: Límit de memòria de WordPress.

en: WordPress multisite
ca: Multilloc WordPress

en: WordPress posts storage (legacy)
ca: Emmagatzematge d'entrades del WordPress (heretat)

en: WordPress requirements
ca: Requeriments de WordPress

en: WordPress requires %1$s version %2$s or higher. Contact your web hosting company to correct this.
ca: El WordPress necessita la versió %2$s de %1$s o superior. Contacteu amb la companyia d'allotjament per corregir això.

en: WordPress security and maintenance releases are blocked by %s.
ca: Les versions de seguretat i manteniment del WordPress estan bloquejades per %s.

en: WordPress security and maintenance releases are blocked by the %s filter.
ca: Les versions de seguretat i manteniment del WordPress estan bloquejades pel filtre %s.

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
ca: El WordPress ha de corregir automàticament l'XHTML incorrectament escrit

en: WordPress site: %s
ca: Lloc web gestionat amb el WordPress: %s

en: WordPress update available (%s)
ca: Hi ha disponible una actualització del WordPress (%s)

en: WordPress version
ca: Versió de WordPress

en: WordPress version %s
ca: Versió %s del WordPress

en: WordPress version.
ca: Versió de WordPress.

en: WordPress.com &raquo; Redirecting you to a new blog!
ca: WordPress.com &raquo; t'està portant a un nou bloc ;)

en: WordPress.com Forums
ca: Fòrums WordPress.com

en: WordPress.com News
ca: Notícies WordPress.com

en: WordPress.com Search
ca: Cerca WordPress.com

en: WordPress.org is reachable
ca: WordPress.org és accessible

en: WordPress.org plugin directory slug.
ca: L'àlies del directori d'extensions de WordPress.org

en: WordPress.org project
ca: Projecte WordPress.org

en: WordPress.org themes
ca: Temes de WordPress.org

[ctx: Wordpress.com is also available in lang]
en: %1$s is also available in %2$s
ca: %1$s també està disponible en %2$s

en: Words
ca: Paraules

en: Words: %s
ca: Paraules: %s

en: Would you like to <a href="%s">check pending comments</a>?
ca: Voleu <a href="%s">comprovar comentaris pendents</a>?

en: Would you like to create one?
ca: Voldríeu crear-ne una?

en: Would you like to give the application identifying itself as %s access to your account? You should only do this if you trust the application in question.
ca: Us agradaria donar accés a l'aplicació que s'identifica com a %s al vostre compte? Solament hauríeu de fer això si confieu en l'aplicació en qüestió.

en: Would you like to give this application access to your account? You should only do this if you trust the application in question.
ca: Us agradaria donar accés a aquesta aplicació al vostre compte? Solament hauríeu de fer això si confieu en l'aplicació en qüestió.

en: Wow your shoppers
ca: Sorpreneu els vostres compradors

en: Writable
ca: Es pot escriure

en: Write
ca: Escriu

en: Write a post
ca: Escriu una entrada

en: Write a short welcome message here
ca: Escriviu un breu missatge de benvinguda aquí

en: Write title…
ca: Escriu un títol...

en: Write your first blog post
ca: Escriu la primera entrada al bloc

en: Writer
ca: escriptor

en: Writing
ca: Escriptura

en: Writing Settings
ca: Opcions d'escriptura

en: Wrong scheme
ca: Esquema incorrecte

en: Wrong user type
ca: Tipus d'usuari incorrecte

en: X &#8212; Even more mature than above
ca: X &#8212; Per a un públic encara més madur que l'anterior

en: XFN stands for <a href="https://gmpg.org/xfn/">XHTML Friends Network</a>, which is optional. WordPress allows the generation of XFN attributes to show how you are related to the authors/owners of the site to which you are linking.
ca: XFN són les sigles de <a href="https://gmpg.org/xfn/">Xarxa d'Amics XHTML</a> (en anglès XHTML Friends Network) i és opcional. El WordPress permet la generació d'atributs XFN per mostrar com esteu relacionat amb els autors i propietaris dels blocs amb què enllaceu.

en: XML Error: %1$s at line %2$s
ca: Error al xml: %1$s a la línia %2$s

en: XML Sitemap
ca: Mapa del lloc XML

en: XML-RPC Request Failed --
ca: La sol·licitud XML-RPC ha fallat --

en: XML-RPC services are disabled on this site.
ca: Els serveis XML-RPC estan desactivats en aquesta pàgina web.

en: Y/m/d
ca: d/m/Y

en: Y/m/d g:i:s A
ca: Y-m-d G:i:s

en: Y/m/d g:i:s a
ca: d/m/Y G:i:s

en: Yards
ca: Iardes

en: Year
ca: Any

en: Year(s)
ca: Any(s)

en: Year:
ca: Any:

en: Yearly
ca: Anual

en: Yearly Archives:
ca: Arxius anuals:

en: Yearly averages are computed from sums, not an average of monthly averages.
ca: Les mitjanes anuals són calculades per sumes, no per mitjanes mensuals resumades.

en: Years
ca: Anys

en: Yellow
ca: Groc

en: Yemen
ca: Iemen

en: Yemeni rial
ca: Rial iemenita

en: Yes
ca: Sí

en: Yes please
ca: Sí, si us plau

en: Yes please!
ca: Sí, si us plau!

en: Yes, I approve of this connection
ca: Sí, aprovo aquesta connexió.

en: Yes, I own a different store powered by WooCommerce
ca: Sí, tinc una altra botiga que funciona gràcies a WooCommerce

en: Yes, I want to be subscribed
ca: Sí, vull subscriure'm

en: Yes, I will enter prices inclusive of tax
ca: Sí, introduiré els preus amb impostos inclosos

en: Yes, export all custom meta
ca: Sí, exporta totes les metadades personalitzades

en: Yes, in person at physical stores and/or events
ca: Sí, presencialment en botigues físiques i/o esdeveniments

en: Yes, on another platform
ca: Sí, en una altra plataforma

en: Yes, on another platform and in person at physical stores and/or events
ca: Sí, en una altra plataforma i de manera presencial en botigues físiques i/o esdeveniments

en: Yes, take me to my profile page
ca: Sí, porta'm a la pàgina del meu perfil

en: Yesterday
ca: Ahir

en: Yesterday at %s
ca: Ahir a les %s

en: Yiddish
ca: Jiddisch

en: Yoga Studio
ca: Ioga Studio

en: You
ca: Tu

en: You added %1$s
ca: Heu afegit %1$s

en: You added %1$s and %2$d other product | You added %1$s and %2$d other products
ca[0]: Heu afegit %1$s i %2$d producte més
ca[1]: Heu afegit %1$s i %2$d productes més

en: You added products
ca: Heu afegit productes

en: You added sales channels
ca: Heu afegit els canals de venda

en: You added shipping costs
ca: Heu afegit les despeses d'enviament

en: You added store details
ca: Heu afegit els detalls de la botiga

en: You added tax rates
ca: Heu afegit les taxes d'impostos

en: You are about to approve the following comment:
ca: Ara s'aprovarà el comentari següent:

en: You are about to delete %s.
ca: Esteu a punt de suprimir %s.

en: You are about to delete the following comment:
ca: Ara s'eliminarà el comentari següent:

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ca: Ara s'eliminarà aquest enllaç «%s»
    «D'acord» per eliminar, «Cancel·la» per sortir.

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ca: Ara s'eliminarà aquest tema '%s'
    «D'acord» per eliminar, «Cancel·la» per sortir.

en: You are about to mark the following comment as spam:
ca: Ara es marcarà com a brossa el comentari següent:

en: You are about to move the following comment to the Trash:
ca: Ara es mourà el comentari següent a la paperera:

en: You are about to permanently delete these items from your site.
    This action cannot be undone.
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ca: Esteu a punt d'esborrar de forma permanent aquests elements del vostre lloc web. 
    Aquesta acció no es pot desfer.
    'Cancel·la' per aturar-ho, "D'acord" per esborrar.

en: You are about to permanently delete this item from your site.
    This action cannot be undone.
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ca: Esteu a punt d'esborrar de forma permanent aquest element del vostre lloc web. Aquesta acció no es pot desfer. 'Cancel·la' per aturar-ho, "D'acord" per esborrar-ho.

en: You are about to trash these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ca: Esteu a punt d'enviar a la paperera aquests elements.
    'Cancel·la' per sortir, 'D'acord' per suprimir.

en: You are accessing this website using HTTPS, but your <a href="%1$s">WordPress Address</a> and <a href="%2$s">Site Address</a> are not set up to use HTTPS by default.
ca: Esteu accedint a aquesta pàgina web fent servir HTTPS, però l'<a href="%1$s">adreça del WordPress</a> i <a href="%2$s">la del lloc web</a> no estan configurades per fer servir HTTPS per defecte.

en: You are accessing this website using HTTPS, but your <a href="%s">Site Address</a> is not set up to use HTTPS by default.
ca: Esteu accedint a aquest lloc web mitjançant HTTPS, però <a href="%s">l'adreça del lloc web</a> no està configurada per utilitzar HTTPS per defecte.

en: You are already following all comments on this site.
ca: Ja esteu seguint tots el comentaris d'aquesta pàgina web.

en: You are already following that topic.
ca: Ja esteu seguint aquest tema.

en: You are already subscribed
ca: Ja hi esteu subscrit

en: You are attempting to log out of %s
ca: Heu sortit de %s

en: You are browsing %s
ca: Esteu navegant per %s

en: You are commenting using your %s account.
ca: Esteu comentant fent servir el compte %s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for %2$s.
ca: Esteu navegant pels arxius de %1$s de %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the day %2$s.
ca: Esteu navegant per l'arxiu del blog %1$s del dia %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the year %2$s.
ca: Esteu navegant els arxius del blog %1$s de l'any %2$s.

en: You are currently browsing the %s blog archives.
ca: Esteu navegant per l'arxiu del blog %s.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
ca: Esteu navegant pels arxius de la categoria %s.

en: You are currently editing the page that shows your latest posts.
ca: Esteu editant actualment la pàgina que mostra les darreres entrades.

en: You are currently running a development version of Jetpack. <a href="%s" target="_blank">Submit your feedback</a>
ca: Actualment esteu executant una versió de desenvolupament del Jetpack. <a href="%s" target="_blank">Envieu els vostres comentaris</a>

en: You are currently running the latest version of WordPress available, keep it up!
ca: Esteu executant la darrera versió disponible del WordPress, seguiu així!

en: You are customizing %s
ca: Esteu personalitzant %s

en: You are in recovery mode. This means there may be an error with a theme or plugin. To exit recovery mode, log out or use the Exit button. <a href="%s">Exit Recovery Mode</a>
ca: Esteu en mode de recuperació. Això vol dir que potser hi ha un error amb un tema o una extensió. Per a sortir del mode de recuperació, desconnecteu-vos o utilitzeu el botó de sortir. <a href="%s">Surt del mode de recuperació</a>

en: You are missing required arguments of WooCommerce ProductForm Field: %1$s
ca: Us falten els arguments obligatoris del camp ProductForm de WooCommerce: %1$s

en: You are missing required arguments of WooCommerce ProductForm Section: %1$s
ca: Us falten els arguments obligatoris de la secció ProductForm de WooCommerce: %1$s

en: You are missing required arguments of WooCommerce ProductForm Tab: %1$s
ca: Us falten els arguments obligatoris de la pestanya ProductForm de WooCommerce: %1$s

en: You are not allowed to access the '%s' field.
ca: No teniu permisos per accedir al camp '%s'.

en: You are not allowed to delete this poll.
ca: No tens permís per esborrar aquesta enquesta.

en: You are not allowed to edit this poll.
ca: No estàs autoritzat a editar aquesta enquesta.

en: You are not allowed to edit this post resolution
ca: No teniu permisos per editar la resolució d'aquesta entrada.

en: You are not allowed to make this request. Please make sure you are logged in.
ca: No teniu permís per fer aquesta sol·licitud. Assegureu-vos que heu entrat.

en: You are not allowed to manage this item.
ca: No teniu autorització per gestionar aquest element.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
ca: No teniu autorització per treure aquest element de la paperera.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
ca: No teniu permís per moure aquest element a la paperera.

en: You are not allowed to stick or unstick this post.
ca: No teniu permisos per fixar o soltar aquesta entrada.

en: You are not allowed to trash this post
ca: No teniu autorització per moure aquesta a la paperera.

en: You are not authorized to upload files to this site
ca: No teniu autorització per penjar fitxers a aquest lloc web.

en: You are not currently logged in.
ca: No esteu identificats.

en: You are now logged out everywhere else.
ca: Has finalitzat la sessió del tot.

en: You are now logged out.
ca: L'usuari s'ha desconnectat.

en: You are only logged in at this location.
ca: Heu iniciat sessió en aquest lloc.

en: You are paying for a guest order. Please continue with payment only if you recognize this order.
ca: Esteu pagant una comanda de convidat. Continueu amb el pagament només si reconeixeu aquesta comanda.

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
ca: Esteu enviant comentaris massa ràpid. Calma i bons aliments.

en: You are previewing %s
ca: Esteu previsualitzant el tema %s

en: You are probably offline.
ca: Segurament no esteu en línia.

en: You are updating a plugin. Be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
ca: Aneu a actualitzar una extensió. Assegureu-vos de <a href="%s">fer una còpia de seguretat de la base de dades i dels fitxers</a> primer.

en: You are updating a theme. Be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
ca: Aneu a actualitzar un tema. assegureu-vos que <a href="%s">feu una còpia de seguretat de la base de dades i dels fitxers</a> primer.

en: You are uploading an older version of a current plugin. You can continue to install the older version, but be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
ca: Esteu penjant una versió antiga de l'extensió actual. Podeu continuar la instal·lació de la versió antiga, però assegureu-vos de <a href="%s">fer una còpia de seguretat de la base de dades i dels fitxers</a> primer.

en: You are uploading an older version of the active theme. You can continue to install the older version, but be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
ca: Esteu penjant una versió antiga del tema actiu. Podeu continuar la instal·lació de la versió antiga, però assegureu-vos de <a href="%s">fer una còpia de seguretat de la base de dades i dels fitxers</a> primer.

en: You are using a %1$s drop-in which might mean that a %2$s database is not being used.
ca: Esteu fent servir una extensió avançada %1$s que pot significar que una base de dades %2$s no s'està utilitzant.

en: You are using a browser that does not have Flash player enabled or installed. Please turn on your Flash player plugin or download the latest version from https://get.adobe.com/flashplayer/
ca: Esteu utilitzant un navegador que no té Flash actiu o instal·lat. Activeu el component del reproductor Flash o descarregueu l'última versió des de https://get.adobe.com/flashplayer/

en: You are using an insecure browser!
ca: Esteu fent servir un navegador insegur!

en: You are using the auto-generated password for your account. Would you like to change it?
ca: Esteu utilitzant la contrasenya generada automàticament per al vostre compte. Voleu modificar-la?

en: You are using the browser&#8217;s built-in file uploader. The WordPress uploader includes multiple file selection and drag and drop capability. <a href="#">Switch to the multi-file uploader</a>.
ca: Esteu fent servir un carregador de fitxers del navegador. El carregador nou inclou la selecció de múltiples fitxers i la capacitat d'arrossegar i deixar anar.  <a href="#">Canvieu al carregador de múltiples fitxers</a>.

en: You are using the multi-file uploader. Problems? Try the <a href="%1$s" %2$s>browser uploader</a> instead.
ca: Esteu utilitzant el carregador multi fitxer. Teniu problemes? Proveu el <a href="%1$s" %2$s>carregador del navegador</a> per contra.

en: You are viewing active plugins that are incompatible with currently enabled WooCommerce features.
ca: Esteu veient les extensions actives que són incompatibles amb les característiques del WooCommerce activades actualment.

en: You are viewing the active plugins that are incompatible with the '%s' feature.
ca: Esteu veient les extensions actives que són incompatibles amb la característica «%s».

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
ca: Heu intentat accedir al tauler de "%1$s", però actualment no teniu privilegis en aquest lloc web. Si creieu que hauríeu de poder accedir al tauler "%1$s", contacteu amb l'administrador de la xarxa.

en: You attempted to edit an item that does not exist. Perhaps it was deleted?
ca: Heu intentat editar una pàgina que no existeix. Potser ha estat suprimida?

en: You attempted to edit an order that does not exist. Perhaps it was deleted?
ca: Heu intentat editar una comanda que no existeix. Potser s'ha suprimit?

en: You can activate or deactivate individual Jetpack modules to suit your needs.
ca: Podeu activar i desactivar els mòduls del Jetpack de manera individual per adaptar-lo a les vostres necessitats.

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
ca: Podeu afegir enllaços aquí per mostrar-los al lloc web, normalment fent servir <a href="%s">Ginys</a>. Per defecte, els enllaços a diversos llocs web de la comunitat del WordPress estan inclosos com a exemples.

en: You can add multiple shipping methods within this zone. Only customers within the zone will see them.
ca: Podeu afegir múltiples mètodes d'enviament dins d'aquesta zona. Només els clients dins de la zona els veuran.

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
ca: Podeu afegir o editar enllaços en aquesta pantalla escrivint informació a cada caixa. Els únics camps obligatoris són l'adreça de l'enllaç a la pàgina web i el nom (el text que voleu mostrar al lloc com a enllaç).

en: You can add the following variables to your service sharing URL:
ca: Podeu afegir les següents variables al servei de compartició d'URL:

en: You can also <a href="%s">modify the interface language</a> in your profile.
ca: També pots <a href="%s">modificar l'idioma de la interfície</a> al teu perfil.

en: You can also <a href="%s">specify the language</a> this blog is written in.
ca: També pots <a href="%s">especificar l'idioma</a> en què està escrit el bloc.

en: You can also choose a background color by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
ca: També podeu triar un color de fons si feu clic al botó de selecció de color i introduïu un valor hexadecimal en HTML correcte, per exemple, &#8220;#ff0000&#8221; per al vermell, o si trieu un color en fer servir el selector de color.

en: You can also control the display of your content in RSS feeds, including the maximum number of posts to display and whether to show full text or an excerpt. <a href="%s">Learn more about feeds</a>.
ca: Podeu també controlar el contingut que es mostra als canals RSS, incloent-hi el nombre màxim d'entrades a mostrar, si cal mostrar el text sencer o un sumari. <a href="%s">Apreneu més sobre els canals de subscripció</a> (en anglès).

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
ca: Podeu també crear entrades amb el bookmarklet <a href="%s">Premeu això</a>.

en: You can also delete individual items and access the extended edit screen from the details dialog.
ca: També podeu suprimir elements individuals i accedir a la pantalla d'edició estesa des del diàleg de detalls.

en: You can also edit or move multiple posts to the Trash at once. Select the posts you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk actions menu and click Apply.
ca: Podeu també editar o moure moltes entrades a la paperera d'una vegada. Seleccioneu les entrades sobre les quals voleu actuar en fer servir les caselles de verificació, aleshores seleccioneu l'acció que voleu fer del menú d'accions en massa i feu clic a Aplica.

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
ca: També podeu moderar el comentari des d'aquesta pantalla fent servir la caixa d'Estat, des d'on podeu canviar també la data i hora del comentari.

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk actions menu to edit the metadata for multiple pages at once.
ca: Podeu realitzar també el mateix tipus d'accions, incloent-hi reduir la llista fent servir els filtres, actuar en una pàgina fent servir els enllaços que apareixen quan passeu el cursor per sobre una fila, o fent servir les accions en massa per editar les metadades a moltes pàgines a la vegada.

en: You can also:
ca: També podeu:

en: You can assign keywords to your posts using <strong>tags</strong>. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there is no relationship from one tag to another.
ca: Es poden assignar paraules clau a les entrades fent servir les <strong>etiquetes</strong>. A diferència de les categories, les etiquetes no tenen jerarquia, que vol dir que no hi ha cap relació d'una etiqueta a l'altra.

en: You can assign theme locations to individual menus by <strong>selecting the desired settings</strong> at the bottom of the menu editor. To assign menus to all theme locations at once, <strong>visit the Manage Locations tab</strong> at the top of the screen.
ca: Podeu assignar ubicacions del tema a menús individuals en <strong>seleccionar el paràmetre desitjat</strong> a la part inferior de l'editor del menú. Per assignar menús a totes les ubicacions del tema d'una sola vegada, <strong>visiteu pestanya de gestió d'ubicacions</strong> de la part superior de la pantalla.

en: You can build any block you like, static or dynamic, decorative or plain. Here&#8217;s a pullquote block:
ca: Podeu construir qualsevol tipus de bloc, estàtic o dinàmic, decoratiu o simple. Aquí hi ha un bloc de contraportada.

en: You can change the amount of columns in your galleries by dragging a slider in the block inspector in the sidebar.
ca: Podeu canviar la quantitat de columnes en la galeria arrossegant un desplaçador situat a l'inspector de blocs de la barra lateral.

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
ca: Podeu canviar la visualització d'aquesta pantalla fent servir la pestanya Opcions de pantalla per establir quants elements es mostraran per pantalla i mostrar/amagar columnes a la taula.

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
ca: Podeu canviar la contrasenya, activar les dreceres de teclat, canviar l'esquema de color de les pantalles d'administració del WordPress, i desactivar l'editor (visual) WYSIWYG, entre altres coses. Podeu amagar la barra d'eines (anomenada formalment la barra d'administració) del frontal de la pàgina web, però no es pot desactivar en les pantalles de l'administrador.

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
ca: Podeu triar una de les imatges de capçalera predeterminades del tema, o fer servir una pròpia. Podeu també personalitzar com es mostra el títol del lloc web i el lema.

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
ca: Podeu triar una de les capçaleres que heu penjat, o mostrar-ne una aleatòria.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the homepage of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static homepage, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the homepage, and the other will be where your posts are displayed.
ca: Podeu triar què voleu que es mostri a la pàgina principal del lloc. Poden ser entrades en ordre cronològic invers (bloc clàssic), o una pàgina estàtica o fixa. Per mostrar una pàgina estàtica, primer cal que creeu dues <a href="%s">pàgines</a>. Una serà la pàgina principal, i l'altra serà on es mostraran les entrades.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the homepage of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static homepage, you first need to create two Pages. One will become the homepage, and the other will be where your posts are displayed.
ca: Podeu triar què mostrar a la pàgina principal de la pàgina web. Poden ser entrades en ordre cronològicament invers (bloc clàssic) o una pàgina fixa/estàtica. Per configurar una pàgina principal estàtica primer heu de crear dues pàgines. Una es convertirà en la pàgina de portada, i l'altra serà on es mostraran les entrades.

en: You can choose whether or not your site will be crawled by robots, ping services, and spiders. If you want those services to ignore your site, click the checkbox next to &#8220;Discourage search engines from indexing this site&#8221; and click the Save Changes button at the bottom of the screen.
ca: Podeu triar si voleu o no que el lloc web sigui rastrejat per motors de cerca, serveis de ping, i robots. Si voleu que aquests serveis ignorin el vostre lloc web, feu clic a la casella de selecció &#8220;Desincentiva els motors de cerca a indexar aquest lloc web&#8221; i feu clic al botó per desar els canvis a la part inferior de la pantalla.

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
ca: Podeu crear grups d'enllaços en usar les categories d'enllaços. Els noms de les categories d'enllaços han de ser únics i les categories d'enllaços són independents de les categories que feu servir a les entrades.

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
ca: Podeu personalitzar la visualització d'aquesta pàgina de moltes maneres:

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
ca: Podeu personalitzar la visualització d'aquesta pantalla amb la pestanya d'Opcions de pantalla i/o els filtres desplegables de sobre de la taula d'enllaços.

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
ca: Podeu personalitzar com es mostra el contingut en aquesta pantalla de diverses formes:

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
ca: Podeu personalitzar l'aparença del lloc sense tocar res del codi del tema si useu un fons personalitzat. El fons pot ser una imatge o un color.

en: You can customize your website by changing the footer credit in customizer.
ca: Podeu personalitzar la pàgina web canviant els crèdits del peu de pàgina al personalitzador.

en: You can delete Link Categories in the Bulk Action pull-down, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default Link Category.
ca: Podeu suprimir categories d'enllaços al menú desplegable de les accions massives, però això no suprimeix els enllaços de la categoria. Per contra, els mou a la categoria predeterminada d'enllaços.

en: You can edit the image while preserving the thumbnail. For example, you may wish to have a square thumbnail that displays just a section of the image.
ca: Podeu editar la imatge preservant la miniatura. Per exemple, potser voleu tenir una miniatura quadrada que mostri solament una secció de la imatge.

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
ca: Podeu editar la informació que es deixa en un comentari, si cal. Això normalment és útil si us adoneu que un usuari ha fet un error tipogràfic.

en: You can enable distraction-free writing mode using the icon to the right. This feature is not available for old browsers or devices with small screens, and requires that the full-height editor be enabled in Screen Options.
ca: Podeu activar el mode d'escriptura sense distraccions fent servir la icona de la dreta. Aquesta funcionalitat no està disponible en navegadors antics o dispositius amb pantalles petites, i cal que s'activi l'editor a alçada completa en les opcions de pantalla.

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
ca: Podeu exportar un fitxer amb el contingut del vostre lloc web per a importar-lo a altra instal·lació o plataforma. El fitxer exportat serà un fitxer XML amb el format anomenat WXR. S'inclouran les entrades, les pàgines, els comentaris, els camps personalitzats, les categories, i les etiquetes. Podeu triar el fitxer WXR per incloure solament certes entrades o pàgines si configureu els filtres que limiten la categoria a exportar, l'autor, el rang de dates per mesos, o l'estat de publicació.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links above the posts list to only show posts with that status. The default view is to show all posts.
ca: Podeu filtrar la llista d'entrades per l'estat de l'entrada en fer servir els enllaços de la part superior de la llista d'entrades, i així mostrar solament les entrades en aquest estat. La vista predeterminada és mostrar totes les entrades.

en: You can filter the list of users by User Role using the text links above the users list to show All, Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. The default view is to show all users. Unused User Roles are not listed.
ca: Podeu filtrar la llista d'usuaris pel rol d'usuari fent servir els enllaços de text de la part superior per mostrar Tots, l'administrador, l'editor, l'autor, el col·laborador i el subscriptor. La vista predeterminada és mostrar tots els usuaris. Els rols que no s'usen no es llisten.

en: You can find more details and make changes on the Plugins screen.
ca: Podeu trobar més detalls i fer canvis a la pantalla de les extensions.

en: You can find more details and make changes on the Themes screen.
ca: Podeu trobar més detalls i fer més canvis a la pantalla dels temes.

en: You can find more information on XML sitemaps at <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">sitemaps.org</a>
ca: Podeu trobar més informació sobre mapes de lloc XML a <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">sitemaps.org</a>

en: You can find the full list with all possible attributes in the help section on the top-right of the screen.
ca: Podeu trobar la llista completa amb tots els atributs possibles a la secció d'ajuda a la part superior dreta de la pantalla.

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
ca: Podeu ajudar-nos a lluitar contra la brossa i actualitzar el compte en <a href="%s" target="_blank">aportar una quantitat simbòlica</a>.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
ca: Podeu amagar/mostrar les columnes segons les necessitats i decidir quantes entrades llistar per pantalla fent servir la pestanya Opcions de pantalla.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
ca: Podeu amagar/mostrar les columnes segons les necessitats i decidir quants usuaris llistar per pantalla fent servir la pestanya Opcions de pantalla.

en: You can insert media files by clicking the button above the post editor and following the directions. You can align or edit images using the inline formatting toolbar available in Visual mode.
ca: Podeu inserir mèdia en fer clic als botons de la part superior de l'editor d'entrades i seguir les instruccions. Podeu alinear o editar les imatges fent servir la barra de format disponible al mode visual.

en: You can log out of other devices, such as your phone or a public computer, by clicking the Log Out Everywhere Else button.
ca: Podeu finalitzar la sessió d'altres dispositius, com ara telèfon o un ordinador públic, en fer clic al botó «Surt de totes les sessions»

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the bulk actions.
ca: Podeu gestionar els comentaris fets al lloc de manera similar a com gestioneu les entrades i altre contingut. Aquesta pantalla es pot personalitzar de la mateixa manera a altres pantalles d'administració, i podeu actuar amb els comentaris fent servir els enllaços d'acció que es mostren en passar el cursor per sobre o en accions en massa.

en: You can manually run queued updates here.
ca: Podeu executar actualitzacions manualment aquí.

en: You can narrow the list by file type/status or by date using the dropdown menus above the media table.
ca: Podeu acotar la llista per data o per l'estat o tipus del fitxer, fent servir el menú desplegable que hi ha sobre la taula dels mèdia.

en: You can navigate to other pages on your site while using the Customizer to view and edit the widgets displayed on those pages.
ca: Podeu navegar a altres pàgines del vostre lloc mentres useu el Personalitzador per veure i editar els ginys mostrats en aquestes pàgines.

en: You can now manage and live-preview Custom Backgrounds in the <a href="%s">Customizer</a>.
ca: Podeu gestionar ara i visualitzar els fons personalitzats al <a href="%s">personalitzador</a>.

en: You can now manage and live-preview Custom Header in the <a href="%s">Customizer</a>.
ca: Podeu ara gestionar i visualitzar la capçalera personalitzada al <a href="%s">personalitzador</a>.

en: You can only have 1 %s in your cart.
ca: Només podeu tenir 1 %s a la vostra cistella.

en: You can proportionally scale the original image. For best results, scaling should be done before you crop, flip, or rotate. Images can only be scaled down, not up.
ca: Podeu escalar proporcionalment la imatge original. Per a uns millors resultats, l'escalat hauria de fer-se abans d'escapçar-la, de capgirar-la o de rotar-la. Les imatges solament es poden escalar per fer-les més petites, no a l'inrevés.

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
ca: Podeu refinar la llista per a mostrar solament les entrades d'una categoria específica o d'un mes específic en utilitzar els menús desplegables que hi ha a sobre de la llista d'entrades. Feu clic al botó Filtre per a fer la selecció. També podeu refinar la llista en fer clic en l'autor de l'entrada, la categoria o etiqueta en la llista d'entrades.

en: You can see all comments on this post here:
ca: Podeu veure tots els comentaris de l'entrada aquí:

en: You can see all pingbacks on this post here:
ca: Podeu veure tots els retroenllaços d'aquesta entrada aquí:

en: You can see all trackbacks on this post here:
ca: Podeu veure tots els enllaços de seguiment de l'entrada aquí:

en: You can select an image to be shown at the top of your site by uploading from your computer or choosing from your media library. After selecting an image you will be able to crop it.
ca: Podeu seleccionar una imatge que es mostrarà a la part superior del lloc web en penjar-la des del vostre ordinador o en triar-la de la mediateca. Després de seleccionar una imatge podreu escapçar-la.

en: You can select the language you wish to use while using the WordPress administration screen without affecting the language site visitors see.
ca: Podeu seleccionar la llengua que voleu usar mentre feu servir la pantalla d'administració del WordPress sense que afecti el que veuen els visitants del lloc web.

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately. Alternatively, you can use an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button.
ca: Podeu establir una imatge de capçalera personalitzada. Simplement pengeu una imatge i escapceu-la, i la nova capçalera s'activarà immediatament. També podeu fer servir una imatge que ja s'ha penjat a la mediateca si feu clic al botó &#8220;Tria imatge&#8221;.

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
ca: Podeu especificar les mides màximes de les imatges que s'insereixin al contingut escrit; també podeu inserir una imatge a mida completa.

en: You can set the language, and WordPress will automatically download and install the translation files (available if your filesystem is writable).
ca: Podeu establir la llengua, i el WordPress baixarà i instal·larà els fitxers de traducció automàticament (disponible si el sistema de fitxers té permisos d'escriptura).

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
ca: Podeu usar encara el lloc però qualsevol subdomini que creeu pot no ser accessible. Si sabeu que els DNS són correctes, ignoreu aquest missatge.

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
ca: Podeu enviar el contingut de diverses formes diferents; aquesta pantalla té la configuració de totes elles. La secció superior controla l'editor d'aquestes pantalles al tauler, mentre que la resta controla els mètodes de publicació externs. Per a més informació sobre qualsevol d'aquests mètodes, utilitzeu els enllaços de la documentació.

en: You can upload and insert media (images, audio, documents, etc.) by clicking the Add Media button. You can select from the images and files already uploaded to the Media Library, or upload new media to add to your page or post. To create an image gallery, select the images to add and click the &#8220;Create a new gallery&#8221; button.
ca: Podeu penjar i inserir mèdia (imatges, àudio, documents, etc.) en fer clic al botó Afegeix mèdia. Podeu seleccionar d'entre les imatges i fitxers ja penjats a la mediateca, o penjar un nou mèdia per afegir a la pàgina o a l'entrada. Per crear una galeria d'imatges, seleccioneu les imatges que voleu afegir i feu clic al botó &#8220;Crea una galeria nova&#8221;.

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
ca: Podeu penjar fitxers mèdia aquí sense crear primer una entrada. Això us permet penjar els fitxers que aneu a usar en les entrades i pàgines després i/o aconseguir un enllaç a un fitxer en particular que voleu compartir. Hi ha tres opcions per a penjar fitxers:

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
ca: Podeu fer servir les categories per definir seccions del lloc i grups d'entrades relacionades. La categoria per defecte és &#8220;general&#8221; fins que ho canvieu a la <a href="%s">configuració d'escriptura</a>.

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
ca: Podeu fer servir una d'aquestes capçaleres o mostrar una d'aleatòria en cada pàgina.

en: You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.
ca: Podeu fer servir els següents controls per organitzar la pantalla del tauler i ajustar-la al vostre flux de treball. Això també és cert per a la majoria de pantalles d'administració.

en: You can view all posts made by a user by clicking on the number under the Posts column.
ca: Podeu veure totes les entrades fetes per un usuari en fer clic en el número que hi ha a la part inferior de la columna d'entrades.

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt using the Screen Options tab.
ca: Podeu visualitzar les entrades com una simple llista de títols o amb els seus extractes utilitzant la pestanya «opcions de pantalla».

en: You can view your media in a simple visual grid or a list with columns. Switch between these views using the icons to the left above the media.
ca: Podeu veure els mèdia en una simple graella o en una llista amb columnes. Canvieu entre aquestes dues vistes fent servir les icones de la part superior esquerra dels mèdia.

en: You cannot add &quot;%s&quot; to the cart because the product is out of stock.
ca: No podeu afegir &quot;%s&quot; a la cistella perquè el producte està esgotat.

en: You cannot add a new payment method so soon after the previous one. Please wait for %d second. | You cannot add a new payment method so soon after the previous one. Please wait for %d seconds.
ca[0]: No podeu afegir un mètode de pagament nou tan aviat després de l'anterior. Espereu %d segon.
ca[1]: No podeu afegir un mètode de pagament nou tan aviat després de l'anterior. Espereu %d segons.

en: You cannot add another "%s" to your cart.
ca: No podeu afegir un altre "%s" a la vostra cistella.

en: You cannot add that amount of &quot;%1$s&quot; to the cart because there is not enough stock (%2$s remaining).
ca: No podeu afegir aquesta quantitat de &quot;%1$s&quot; a la cistella perquè no en tenim suficients (en queden %2$s en estoc).

en: You cannot add that amount to the cart &mdash; we have %1$s in stock and you already have %2$s in your cart.
ca: No podeu afegir aquesta quantitat a la cistella &mdash; en tenim %1$s en estoc i ja en teniu %2$s a la cistella.

en: You cannot add the same tax rate twice!
ca: No podeu afegir el mateix impost per duplicat!

en: You cannot change this later.
ca: No podreu canviar-ho després.

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
ca: No podeu suprimir aquesta extensió mentre està activa en el lloc web principal.

en: You cannot delete the current user.
ca: No podeu suprimir l'usuari actual.

en: You cannot edit this comment because the associated post is in the Trash. Please restore the post first, then try again.
ca: No es pot editar aquest comentari perquè l'entrada associada està a la paperera. Restaureu l'entrada primer i, aleshores, proveu de nou.

en: You cannot edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
ca: No podeu editar aquest element perquè està a la Paperera. Restaureu-lo i torneu-ho a provar.

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
ca: No podeu moure aquest element a la paperera. %s està editant-lo ara mateix.

en: You cannot remove the current user.
ca: No podeu suprimir l'usuari actual.

en: You cannot remove users.
ca: No podeu eliminar usuaris.

en: You cannot reply to a comment on a draft post.
ca: No podeu respondre a un comentari d'una entrada que és un esborrany.

en: You cannot use an existing author's name for the blog profile ID.
ca: No podeu utilitzar el nom d'un autor existent per a l'identificador de perfil del blog.

en: You cannot use port numbers such as %s.
ca: No podeu utilitzar números de port com %s.

en: You cannot use that email address to signup. There are problems with them blocking some emails from WordPress. Please use another email provider.
ca: No podeu utilitzar aquesta adreça electrònica per registrar-vos. Hi ha problemes amb ella perquè bloca alguns correus electrònics del WordPress. Utilitzeu un altre proveïdor de correu.

en: You cannot use that email address to signup. We are having problems with them blocking some of our email. Please use another email provider.
ca: No podeu utilitzar aquest correu electrònic per registrar-vos. Estem tenint problemes amb ell perquè bloca alguns dels nostres correus electrònics. Utilitzeu altre proveïdor de correu.

en: You created %s
ca: Heu creat %s

en: You deactivated this plugin on %s and may no longer need this policy.
ca: Heu desactivat aquesta extensió el %s i no necessiteu aquesta política.

en: You did not enter a category name.
ca: No heu introduït cap nom de categoria.

en: You did not provide a valid Medium URL.
ca: No s'ha proporcionat cap URL vàlid de Medium.

en: You do not have access to that blog
ca: No teniu accés a aquest blog

en: You do not have permission to access this page
ca: No teniu permisos per accedir aquesta pàgina

en: You do not have permission to access this page.
ca:  No teniu permís per accedir a aquesta pàgina.

en: You do not have permission to assign API Keys to the selected user.
ca: No teniu permisos per assignar claus API a l'usuari seleccionat.

en: You do not have permission to create coupons
ca: No teniu permisos per crear cupons

en: You do not have permission to create order notes
ca: No teniu permisos per crear notes de comanda

en: You do not have permission to create order refunds
ca: No teniu permisos per crear reemborsaments de comanda

en: You do not have permission to create orders
ca: No teniu permisos per crear comandes

en: You do not have permission to create product attributes
ca: No teniu permisos per crear atributs de producte

en: You do not have permission to create product categories
ca: No teniu permisos per crear categories de producte

en: You do not have permission to create product shipping classes
ca: No teniu permisos per crear classes d'enviament de producte

en: You do not have permission to create product tags
ca: No teniu permisos per crear etiquetes de producte

en: You do not have permission to create products
ca: No teniu permisos per crear productes

en: You do not have permission to create tax classes
ca: No teniu permisos per crear classes d'impostos

en: You do not have permission to create tax rates
ca: No teniu permisos per crear taxes d'impostos

en: You do not have permission to create this customer
ca: No teniu permisos per crear aquest client

en: You do not have permission to create webhooks.
ca: No teniu permisos per crear crides de retorn.

en: You do not have permission to delete product attribute terms
ca: No teniu permisos per suprimir termes d'atribut de producte

en: You do not have permission to delete product attributes
ca: No teniu permisos per suprimir atributs de producte

en: You do not have permission to delete product category
ca: No teniu permisos per suprimir la categoria de producte

en: You do not have permission to delete product shipping classes
ca: No teniu permisos per suprimir classes d'enviament de producte

en: You do not have permission to delete product tag
ca: No teniu permisos per suprimir l'etiqueta de producte

en: You do not have permission to delete tax classes
ca: No teniu permisos per suprimir classes d'impostos

en: You do not have permission to delete tax rates
ca: No teniu permisos per suprimir taxes d'impostos

en: You do not have permission to delete this %s
ca: No teniu permisos per suprimir aquest %s

en: You do not have permission to delete this customer
ca: No teniu permisos per suprimir aquest client

en: You do not have permission to edit API Keys
ca: No teniu permisos per editar claus API

en: You do not have permission to edit Webhooks
ca: No teniu permisos per editar crides de retorn

en: You do not have permission to edit product attributes
ca: No teniu permisos per editar atributs de producte

en: You do not have permission to edit product categories
ca: No teniu permisos per editar categories de producte

en: You do not have permission to edit product shipping classes
ca: No teniu permisos per editar classes d'enviament de producte

en: You do not have permission to edit product tags
ca: No teniu permisos per editar etiquetes de producte

en: You do not have permission to edit tax rates
ca: No teniu permisos per editar taxes d'impostos

en: You do not have permission to edit this %s
ca: No teniu permisos per modificar aquest %s

en: You do not have permission to edit this API Key
ca: No teniu permisos per editar aquesta clau API

en: You do not have permission to edit this customer
ca: No teniu permisos per modificar aquest client

en: You do not have permission to edit this order
ca: No teniu permís per editar aquesta comanda

en: You do not have permission to edit this user.
ca: No teniu permís per editar l'usuari.

en: You do not have permission to install plugins.
ca: No teniu permís per instal·lar extensions.

en: You do not have permission to manage log entries.
ca: No teniu permís per gestionar les entrades de registre.

en: You do not have permission to manage log files.
ca: No teniu permisos per gestionar els fitxers de registre.

en: You do not have permission to manage logging settings.
ca: No teniu permís per gestionar la configuració del registre.

en: You do not have permission to modify the list of approved directories for product downloads.
ca: No teniu permís per modificar la llista de directoris aprovats per a les baixades de productes.

en: You do not have permission to read product attribute terms
ca: No teniu permisos per llegir termes d'atribut de producte

en: You do not have permission to read product attributes
ca: No teniu permisos per llegir els atributs de productes

en: You do not have permission to read product categories
ca: No teniu permisos per llegir les categories dels productes

en: You do not have permission to read product shipping classes
ca: No teniu permisos per llegir termes d'atribut de producte

en: You do not have permission to read product tags
ca: No teniu permisos per llegir etiquetes de producte

en: You do not have permission to read tax classes
ca: No teniu permisos per llegir classes d'impostos

en: You do not have permission to read tax rate
ca: No teniu permisos per llegir taxes d'impostos

en: You do not have permission to read the coupons count
ca: No teniu permisos per llegir el recompte de cupons

en: You do not have permission to read the customers count
ca: No teniu permisos per llegir el recompte de clients

en: You do not have permission to read the orders count
ca: No teniu permisos per llegir el recompte de comandes

en: You do not have permission to read the products count
ca: No teniu permisos per llegir el recompte de productes

en: You do not have permission to read the tax classes count
ca: No teniu permisos per llegir el comptador de classes d'impostos

en: You do not have permission to read the taxes count
ca: No teniu permisos per llegir el comptador d'impostos

en: You do not have permission to read the webhooks count
ca: No teniu permisos per llegir el comptador de crides de retorn

en: You do not have permission to read this %s
ca: No teniu permisos per llegir aquest %s

en: You do not have permission to read this customer
ca: No teniu permisos per llegir aquest client

en: You do not have permission to read this report
ca: No teniu permisos per llegir aquest informe

en: You do not have permission to revoke API Keys
ca: No teniu permisos per revocar claus API

en: You do not have permission to revoke this API Key
ca: No teniu permisos per revocar aquesta clau API

en: You do not have permission to update Webhooks
ca: No teniu permisos per actualitzar crides de retorn

en: You do not have sufficient <a rel="nofollow noopener noreferrer" href="%s" target="_blank">freedom levels</a> to view this video. Support free software and upgrade.
ca: No teniu suficients <a rel="nofollow noopener noreferrer" href="%s" target="_blank">nivells de llibertat</a> per veure aquest vídeo. Doneu suport al programari lliure i actualitzeu.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
ca: No teniu els permisos necessaris per accedir a aquesta pàgina.

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
ca: No teniu prou permisos per activar les extensions d'aquest lloc web.

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
ca: No teniu permís per desactivar extensions d'aquest lloc web.

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
ca: No teniu un pla d'Akismet.

en: You don&#8217;t have permission to do that.
ca: No teniu permisos per fer això.

en: You don&#8217;t have permission to do this.
ca: No teniu permisos per fer això.

en: You don't have any drafts.
ca: No teniu cap esborrany.

en: You don't have permission to create a new order
ca: No teniu permís per crear una nova comanda

en: You don’t have permission to do that.
ca: No teniu permisos per fer això.

en: You have %1$s and %2$s.
ca: Teniu %1$s i %2$s.

en: You have WooCommerce Blocks installed, but the WooCommerce bundled version is running because it is more up-to-date. This may cause unexpected compatibility issues. Please update the WooCommerce Blocks plugin.
ca: Teniu l'extensió WooCommerce Blocks instal·lada, però la versió inclosa al WooCommerce s'està executant perquè està més actualitzada. Això pot provocar problemes de compatibilitat inesperats. Actualitzeu l'extensió WooCommerce Blocks.

en: You have attempted to queue too many files.
ca: Heu intentat enviar a la cua massa fitxers.

en: You have attempted to register a duplicate form %1$s with WooCommerce Form: %2$s
ca: Heu intentat registrar un formulari duplicat %1$s amb WooCommerce Form: %2$s

en: You have attempted to register a duplicate item with WooCommerce Navigation: %1$s
ca: Heu intentat registrar un element duplicat amb WooCommerce Navigation: %1$s

en: You have been added to this site. Please visit the <a href="%1$s">homepage</a> or <a href="%2$s">log in</a> using your username and password.
ca: Heu estat afegit a aquest lloc web. Visiteu la <a href="%1$s">pàgina principal</a> o <a href="%2$s">entreu</a> amb el nom i la contrasenya.

en: You have chosen to delete the following users from all networks and sites.
ca: Heu triat suprimir els següents usuaris de totes les xarxes i llocs web.

en: You have chosen to delete the user from all networks and sites.
ca: Heu triat suprimir l'usuari de totes les xarxes i llocs.

en: You have installed a development version of WooCommerce which requires files to be built and minified. From the plugin directory, run <code>pnpm install</code> and then <code>pnpm --filter='@woocommerce/plugin-woocommerce' build</code> to build and minify assets.
ca: Heu instal·lat una versió de desenvolupament de WooCommerce que requereix que els fitxers es creïn i es compactin. Des del directori de l'extensió, executeu <code>pnpm install</code> i després <code>pnpm --filter='@woocommerce/plugin-woocommerce' build</code> per crear i compactar els recursos.

en: You have installed a development version of WooCommerce which requires files to be built and minified. From the plugin directory, run <code>pnpm install</code> and then <code>pnpm run build --filter=woocommerce</code> to build and minify assets.
ca: Heu instal·lat una versió de desenvolupament de WooCommerce que requereix que els fitxers es creïn i es compactin. Des del directori de l'extensió, executeu <code>pnpm install</code> i després <code>pnpm run build --filter=woocommerce</code> per crear i compactar els recursos.

en: You have logged in successfully.
ca: Heu iniciat la sessió correctament.

en: You have no categories to convert!
ca: No hi ha categories per convertir!

en: You have no comments to import!
ca: No teniu cap comentari per importar!

en: You have no tags to convert!
ca: No hi ha etiquetes per convertir!

en: You have not set up this type of address yet.
ca: Encara no heu configurat aquest tipus d'adreça.

en: You have now enabled the translator. Right click the text to translate it.
ca: Heu activat el traductor. Feu clic amb el botó dret sobre el text ressaltat per traduir-lo.

en: You have plugins waiting to be updated
ca: Teniu extensions en espera per ser actualitzats

en: You have received the following WooCommerce log message: | You have received the following WooCommerce log messages:
ca[0]: Heu rebut el següent missatge de registre de WooCommerce:
ca[1]: Heu rebut els següents missatges de registre de WooCommerce:

en: You have renewed %s for one year. It may take a few minutes to update the expiration date below.
ca: Has renovat %s per un any. L'actualització de la data de caducitat que surt més avall potser tarda uns minuts.

en: You have searched the %1$s blog archives for <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
ca: Heu cercat <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong> als arxius del bloc %1$s. Si no podeu trobar el que voleu als resultats, podeu provar amb algun d'aquests enllaços.

en: You have specified these users for deletion:
ca: Heu especificat aquests usuaris per suprimir:

en: You have specified these users for removal:
ca: Heu especificat aquests usuaris per suprimir-los:

en: You have specified this user for deletion:
ca: Heu especificat aquest usuari per suprimir:

en: You have specified this user for removal:
ca: Heu especificat aquest usuari per a suprimir-lo:

en: You have successfully connected your store to Woo.com
ca: Heu connectat la vostra botiga a Woo.com correctament

en: You have successfully connected your store to WooCommerce.com
ca: Heu connectat la vostra botiga a WooCommerce.com correctament

en: You have successfully disconnected your store from Woo.com
ca: Heu desconnectat la vostra botiga de Woo.com correctament

en: You have successfully disconnected your store from WooCommerce.com
ca: Heu desconnectat amb èxit la vostra botiga de WooCommerce.com

en: You have successfully logged back in.
ca: Heu iniciat la sessió correctament de nou.

en: You have themes waiting to be updated
ca: Teniu temes en espera per ser actualitzats

en: You have unsaved changes.
ca: Teniu canvis sense desar.

en: You have used this coupon %s in another transaction during this checkout, and coupon usage limit is reached. Please remove the coupon and try again.
ca: Heu utilitzat aquest cupó %s en una altra transacció durant el pagament i s’ha arribat al límit d’usos del cupó. Suprimiu el cupó i torneu-ho a provar.

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
ca: Heu utilitzat la vostra quota d'espai. Elimineu fitxers abans de penjar-ne de nous.

en: You may also like&hellip;
ca: També us recomanem&hellip;

en: You may also use any Shortcode normally available to you on your site, however be aware that Shortcodes may significantly increase the size of your content depending on what they do.
ca: També podeu utilitzar qualsevol codi de substitució que normalment teniu disponible al vostre lloc web, però tingueu en compte que els codis de substitució poden augmentar significativament la mida del vostre contingut en funció del que facin.

en: You may be interested in&hellip;
ca: Potser esteu interessat en això&hellip;

en: You may be interested in…
ca: Us pot interessar…

en: You may need to manually restore the item's stock.
ca: Necessiteu restaurar l'estoc de l'article manualment.

en: You may only upload 1 file.
ca: Només podeu penjar 1 fitxer.

en: You must be %1$slogged in%2$s to post a review.
ca: Heu d'estar %1$sidentificat%2$s per a penjar una ressenya.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
ca: Heu d'<a href="%s">iniciar la sessió</a> per escriure un comentari.

en: You must be a member of at least one site to use this page.
ca: Heu de ser un membre d'almenys un lloc web per a usar aquesta pàgina.

en: You must be logged in to checkout.
ca: Heu d'iniciar sessió per poder finalitzar la comanda.

en: You must be logged in to download files.
ca: Heu d'haver iniciat la sessió per poder descarregar fitxers.

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
ca: Heu de fer clic al botó Desa els canvis de la part inferior de la pantalla perquè la configuració nova tingui efecte.

en: You must enter a valid license key on the <a href="%1$s">MaxMind integration settings page</a> in order to use the geolocation service. If you do not need geolocation for shipping or taxes, you should change the default customer location on the <a href="%2$s">general settings page</a>.
ca: Per utilitzar el servei de geolocalització, heu d'introduir una clau de llicència vàlida a la <a href="%1$s">pàgina d'opcions de la integració de MaxMind</a>. Si no necessiteu la geolocalització per als enviaments o els impostos, hauríeu de canviar la ubicació predeterminada del client a la <a href="%2$s">pàgina d'opcions generals</a>.

en: You must include at least 2 answers
ca: Has d'incloure 2 respostes com a mínim

en: You must provide a domain name.
ca: Heu de proporcionar un nom de domini.

en: You must provide a name for your network of sites.
ca: Heu de posar un nom per a la vostra xarxa de llocs web.

en: You must provide a valid email address.
ca: Heu de proporcionar una adreça electrònica vàlida.

en: You must specify both an object type and id to fetch
ca: Heu d’especificar un tipus d’objecte i un identificador a obtenir

en: You must supply a future date to schedule.
ca: Heu de donar una data futura per planificar.

en: You must supply an array of options and values.
ca: Heu d’aportar una llista d’opcions i valors.

en: You must supply an array of options.
ca: Heu d’aportar una llista d’opcions.

en: You need JavaScript to choose a part of the image.
ca: Necessiteu Javascript per triar una part de la imatge.

en: You need WooCommerce 4.2 or newer to run this tool.
ca: Per executar aquesta eina necessiteu WooCommerce 4.2 o més recent.

en: You need a higher level of permission.
ca: Necessiteu un nivell més alt de permisos.

en: You need to define a search term to order by relevance.
ca: Heu de definir un terme de cerca per a ordernar per rellevància.

en: You need to define an include parameter to order by include.
ca: Definiu un paràmetre a incloure mitjançant l'ordre «include»

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
ca: Necessiteu introduir una clau API per activar el servei de l'Akismet al lloc web.

en: You need to pass an array of post formats.
ca: Heu de passar una matriu de formats d'entrades.

en: You need to register your Jetpack before connecting it.
ca: Heu de registrar el Jetpack abans de connectar-lo.

en: You need to select what to show in this <a href="%s">Gravatar Profile widget</a>.
ca: Necessiteu seleccionar què cal mostrar en aquest <a href="%s">giny del perfil del Gravatar</a>.

en: You need to supply your OPML url. Press back on your browser and try again
ca: Cal que introduïu la URL del vostre OPML. Feu retrocedir el vostre navegador i torneu-ho a provar

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
ca: Ara mateix solament teniu instal·lat un tema. Tranquils! Podeu triar entre més de 1.000 temes gratuïts al directori de temes del WordPress en qualsevol moment: solament feu clic en la pestanya <a href="%s">Instal·la temes</a> de dalt.

en: You personalized your store
ca: Heu personalitzat la vostra botiga

en: You seem to use the System Task Scheduler to process WP_Cron tasks.
ca: Sembla que utilitzeu el programador de tasques del sistema per processar tasques WP_Cron.

en: You set up payments
ca: Heu configurat els pagaments

en: You should also note any collection and retention of sensitive personal data, such as data concerning health.
ca: També hauríeu de fer constar qualsevol captació i retenció de dades personals sensibles, com per exemple les que tenen relació amb la salut.

en: You should also review your privacy policy from time to time, especially after installing or updating any themes or plugins. There may be changes or new suggested information for you to consider adding to your policy.
ca: També hauríeu de revisar la política de privadesa de tant en tant, especialment després d'instal·lar o actualitzar qualsevol tema o extensió. Poden haver-hi canvis o nova informació suggerida que hàgiu de considerar afegir a la política.

en: You should back up your existing %1$s and %2$s files.
ca: Hauríeu de fer una còpia de seguretat dels fitxers %1$s i %2$s.

en: You should back up your existing %s file.
ca: Hauríeu de fer una còpia de seguretat del fitxer %s.

en: You should consider changing your site domain to %1$s before enabling the network feature. It will still be possible to visit your site using the %3$s prefix with an address like %2$s but any links will not have the %3$s prefix.
ca: Hauríeu de considerar el canvi del domini del lloc a %1$s abans d'activar la xarxa. Encara es podrà visitar el lloc fent servir el prefix %3$s amb una adreça com ara %2$s però cap enllaç tindrà el prefix %3$s.

en: You should consider removing any unused themes to enhance your site&#8217;s security.
ca: Hauríeu de considerar l'eliminació de qualsevol tema que no s'utilitzi per a millorar la seguretat del lloc.

en: You should remove inactive plugins
ca: Hauríeu de suprimir les extensions inactives

en: You should remove inactive themes
ca: Hauríeu de suprimir els temes inactius

en: You should use a persistent object cache
ca: Hauríeu d'utilitzar una memòria cau d'objectes persistent

en: You want your product catalog and images to look great and align with your brand. This guide will give you all the tips you need to get your products looking great in your store.
ca: Voleu que el vostre catàleg de productes i les vostres imatges tinguin un aspecte fantàstic i s’ajustin a la vostra marca. Aquesta guia us proporcionarà tots els consells que necessiteu perquè els vostres productes tinguin un bon aspecte a la vostra botiga.

en: You will be given a password to manually enter into the application in question.
ca: Se us proporcionarà una contrasenya per a entrar manualment a l'aplicació en qüestió.

en: You will be returned to the WordPress Dashboard, and no changes will be made.
ca: Vos retornarem al tauler del WordPress i cap canvi s'haurà fet.

en: You will be sent to %s
ca: S'enviarà a %s

en: You will need to manually issue a refund through your payment gateway after using this.
ca: Haureu d'enviar manualment un reemborsament a través de la vostra passarel·la de pagament després d'utilitzar això.

en: You will not be able to install new themes from here yet since your install requires SFTP credentials. For now, please <a href="%s">add themes in the admin</a>.
ca: No podreu instal·lar nous temes des d'aquí ja que la vostra  instal·lació requereix credencials SFTP. Per ara, <a href="%s">afegiu els temes des de l'administració</a>, si us plau.

en: You would have received an email because of this.
ca: Hauríeu rebut un correu electrònic a causa d'això.

en: You&#8217;ll create a menu, assign it a location, and add menu items like links to pages and categories. If your theme has multiple menu areas, you might need to create more than one.
ca: Crea un menú, l'assigna a una ubicació i afegeix elements de menú com ara, per exemple, enllaços a pàgines i categories. Si el tema té diverses àrees de menú, potser haureu de crear-ne més d'una.

en: You'll be asked to provide your business info again, and will lose your existing AI design. If you want to customize your existing design, you can do so via the <EditorLink>Editor</EditorLink>.
ca: Se us demanarà que torneu a proporcionar la informació del vostre negoci i perdreu el vostre disseny fet amb IA existent. Si voleu personalitzar el vostre disseny existent, podeu fer-ho mitjançant l'<EditorLink>editor</EditorLink>.

en: You're almost there! Once you complete store setup you can start receiving orders.
ca: Ja gairebé hi sou! Un cop hàgiu completat la configuració de la botiga, podreu començar a rebre comandes.

en: You're invited to share your experience
ca: Us convidem a compartir la vostra experiència

en: You're only one step away from getting paid. Verify your business details to start managing transactions with WooCommerce Payments.
ca: Esteu només a un pas de cobrar. Verifiqueu els detalls del vostre negoci per començar a gestionar les transaccions amb WooCommerce Payments.

en: You're only one step away from getting paid. Verify your business details to start managing transactions with WooPayments.
ca: Esteu només a un pas de cobrar. Verifiqueu les dades del vostre negoci per començar a gestionar les transaccions amb WooPayments.

en: You're ready to add products to your store.
ca: Ja podeu afegir productes a la vostra botiga.

en: You're ready to start selling!
ca: Ja esteu a punt per començar a vendre!

en: You've hit the 10 orders milestone! Look at you go. Browse some WooCommerce success stories for inspiration.
ca: Heu arribat a la fita de deu comandes! Bona feina. Consulteu algunes històries d'èxit de WooCommerce per inspirar-vos.

[ctx: You've reached $number posts on $blog_title]
en: You've made your first post on %2$s | You've reached %1$s posts on %2$s
ca[0]: Heu fet la primera entrada a %2$s
ca[1]: Ja has arribat a les %1$s entrades a %2$s

en: You've recently used this password. Try something new.
ca: Heu utilitzat aquesta contrasenya recentment. Intenteu alguna cosa nova.

en: YouTube Error: bad URL entered
ca: Error del YouTube: URL introduït incorrecte

en: YouTube Error: empty URL args
ca: Error del YouTube: arguments d'URL buits

en: Your %1$s file uses a dynamic value (%2$s) for the path at %3$s. However, the value at %3$s is also a dynamic value (pointing to %4$s) and pointing to another dynamic value is not supported. Please update %3$s to point directly to %4$s.
ca: El vostre fitxer %1$s utilitza un valor dinàmic (%2$s) per al camí de %3$s. No obstant això, el valor a %3$s també és un valor dinàmic (que apunta a %4$s) i no està permès apuntar a un altre valor dinàmic. Actualitzeu %3$s perquè apunti directament a %4$s.

en: Your %s file contains only core WordPress features.
ca: El fitxer %s solament conté funcionalitats del nucli del WordPress.

en: Your <a href="%1$s">WordPress Address</a> and <a href="%2$s">Site Address</a> are not set up to use HTTPS.
ca: L'<a href="%1$s">adreça del WordPress</a> i <a href="%2$s">la de la pàgina web</a> no estan configurades per fer servir HTTPS.

en: Your <a href="%s">Site Address</a> is not set up to use HTTPS.
ca: L'<a href="%s">adreça del lloc web</a> no està configurada per fer servir HTTPS.

en: Your API key is no longer valid.
ca: La vostra clau API ja no és vàlida.

en: Your Akismet account usage is approaching your plan&#8217;s limit
ca: El compte d’Akismet s’està acostant al límit del vostre pla

en: Your Akismet account usage is over your plan&#8217;s limit
ca: El compte d’Akismet ha superat els límits d’ús del vostre pla

en: Your Akismet plan has been cancelled.
ca: El seu pla d'Akismet ha estat cancel·lat.

en: Your Akismet subscription is suspended.
ca: La vostra subscripció d'Akismet està suspesa.

en: Your Akismet usage has been over your plan&#8217;s limit for three consecutive months. We have restricted your account for the rest of the month. Upgrade your plan so Akismet can continue blocking spam.
ca: Durant tres mesos seguits, heu superat el límit de crides que el vostre pla d’Akismet permet. Hem restringit l’accés del vostre compte durant el que resta de mes. Actualitzeu la subscripció si voleu continuar blocant la brossa.

en: Your Akismet usage has been over your plan&#8217;s limit for two consecutive months. Next month, we will restrict your account after you reach the limit. Please consider upgrading your plan.
ca: Durant dos mesos seguits heu superat el límit de crides que el vostre pla d’Akismet permet. Si el mes que ve torneu a superar-lo, restringirem el vostre compte. Considereu actualitzar la vostra subscripció si voleu continuar blocant la brossa.

en: Your Akismet usage is nearing your plan&#8217;s limit for the third consecutive month. We will restrict your account after you reach the limit. Upgrade your plan so Akismet can continue blocking spam.
ca: L’ús que feu de l’Akismet s’està acostant per tercer mes consecutiu al límit que us permet el vostre pla. Si el supereu, restringirem el vostre compte. Actualitzeu la subscripció si voleu continuar blocant la brossa.

en: Your Blog becomes an ActivityPub compatible Profile.
ca: El vostre blog es converteix en un perfil compatible amb ActivityPub.

en: Your Blogging Home
ca: La teva llar del bloc

en: Your CSV needs to include columns in a specific order. %1$sClick here to download a sample%2$s.
ca: El CSV ha d'incloure les columnes en un ordre específic. %1$sCliqueu aquí per descarregar una mostra%2$s.

en: Your Email
ca: La vostra adreça electrònica

en: Your Jetpack setup looks a-okay!
ca: La configuració del Jetpack sembla correcta!

en: Your Name
ca: El teu nom

en: Your Recent Drafts
ca: Els esborranys recents

en: Your Report Download
ca: Descàrrega del vostre informe

en: Your Sites
ca: Els llocs web

en: Your Stuff
ca: Les teves coses

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
ca: El vostre servidor web no pot fer peticions SSL; contacteu amb el proveïdor d'allotjament i demaneu-los que habilitin les peticions SSL.

en: Your WebFinger endpoint <code>%s</code> does not return valid JSON for <code>application/jrd+json</code>.
ca: El vostre extrem de WebFinger <code>%s</code> no retorna un JSON vàlid per a <code>application/jrd+json</code>.

en: Your WebFinger endpoint <code>%s</code> is not accessible. Please check your WordPress setup or permalink structure.
ca: El vostre extrem de WebFinger <code>%s</code> no és accessible. Comproveu la configuració del WordPress o l'estructura d'enllaços permanents.

en: Your WebFinger endpoint is accessible and returns the correct information.
ca: El vostre extrem de WebFinger és accessible i retorna la informació correcta.

en: Your WordPress version is %1$s, however the new plugin version requires %2$s.
ca: La versió del WordPress és la %1$s, però la nova versió de l'extensió requereix la %2$s.

en: Your WordPress version is %1$s, however the new theme version requires %2$s.
ca: La versió del WordPress és %1$s, però la versió del nou tema requereix %2$s.

en: Your WordPress version is %1$s, however the uploaded plugin requires %2$s.
ca: La versió del WordPress és %1$s, tanmateix l'extensió que heu penjat necessita la %2$s.

en: Your WordPress version is %1$s, however the uploaded theme requires %2$s.
ca: La versió del WordPress és %1$s, tanmateix el tema que heu penjat necessita la %2$s.

en: Your account has been restricted
ca: S’ha restringit el vostre compte

en: Your account was created successfully and a password has been sent to your email address.
ca: El vostre compte s’ha creat amb èxit i s’ha enviat una contrasenya a la vostra adreça de correu electrònic.

en: Your account was created successfully. Your login details have been sent to your email address.
ca: El vostre compte s’ha creat amb èxit. Les vostres dades d’inici de sessió s’han enviat a la vostra adreça de correu electrònic.

en: Your author URL <code>%s</code> does not return valid JSON for <code>application/activity+json</code>. Please check if your hosting supports alternate <code>Accept</code> headers.
ca: El vostre URL d'autor <code>%s</code> no retorna un JSON vàlid per a <code>application/activity+json</code>. Comproveu si el vostre allotjament admet capçaleres <code>Accept</code> alternatives.

en: Your author URL <code>%s</code> is not accessible. Please check your WordPress setup or permalink structure. If the setup seems fine, maybe check if a plugin might restrict the access.
ca: El vostre URL d'autor <code>%s</code> no és accessible. Comproveu la configuració del WordPress o l'estructura dels enllaços permanents. Si la configuració sembla correcta, comproveu si alguna extensió pot estar restringint l'accés.

en: Your author URL <code>%s</code> is redirecting to another page, this is often done by SEO plugins like "Yoast SEO".
ca: El vostre URL d'autor <code>%s</code> està redirigint a una altra pàgina, això ho fan sovint les extensions de SEO com ara «Yoast SEO».

en: Your author URL <code>%s</code> was replaced, this is often done by plugins.
ca: S'ha reemplaçat el vostre URL d'autor <code>%s</code>, això sovint ho fan algunes extensions.

en: Your author URL is accessible and supports the required "Accept" header.
ca: El vostre URL d'autor és accessible i admet la capçalera «Accept» obligatòria.

en: Your author profile currently has %s follower. | Your author profile currently has %s followers.
ca[0]: El vostre perfil d'autor actualment té %s seguidor.
ca[1]: El vostre perfil d'autor actualment té %s seguidors.

en: Your blog becomes an ActivityPub profile.
ca: El vostre blog es converteix en un perfil d'ActivityPub.

en: Your blog does not currently have any published posts.
ca: El bloc no té cap entrada publicada actualment.

en: Your blog profile currently has %s follower. | Your blog profile currently has %s followers.
ca[0]: El perfil del vostre blog actualment té %s seguidors.
ca[1]: El perfil del vostre blog actualment té %s seguidor.

en: Your blogroll
ca: La vostra llista d'enllaços

en: Your browser cannot upload files
ca: El vostre navegador no pot penjar fitxers

en: Your browser does not support direct access to the clipboard. Please use keyboard shortcuts or your browser&#8217;s edit menu instead.
ca: El navegador no suporta l'accés directe al porta-retalls. Useu tecles de drecera o el menú d'edició del navegador per contra.

en: Your browser is out of date!
ca: El navegador està antiquat!

en: Your cart
ca: La vostra cistella

en: Your cart is currently empty!
ca: La vostra cistella està buida actualment.

en: Your cart is currently empty.
ca: La cistella està buida.

en: Your changed data will be lost if you leave this page without saving.
ca: Es perdran els canvis realitzats si abandoneu aquesta pàgina sense desar.

en: Your changes have been saved.
ca: S'han desat els canvis

en: Your changes were not saved. Please retry.
ca: Els canvis no s'han desat. Torneu-ho a provar.

en: Your chosen password.
ca: La contrasenya.

en: Your comment is awaiting moderation.
ca: El comentari està esperant moderació.

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
ca: El comentari està sent moderat. Això és una previsualització, el comentari serà visible quan sigui aprovat.

en: Your comment is in moderation.
ca: El comentari està en moderació.

en: Your comment was approved.
ca: El comentari s'ha aprovat.

en: Your comments have all been imported now, but we still need to rebuild your conversation threads.
ca: Els vostes comentaris han estat importats tots ara, però encara necessitem regenerar els vostres fils de conversa.

en: Your contribution
ca: La vostra contribució

en: Your creativity, everywhere.
ca: Creativitat per tot arreu

en: Your current password is incorrect.
ca: La vostra contrasenya actual és incorrecta.

en: Your current plan
ca: El teu pla actual

en: Your customers will see the name of this shipping method during checkout.
ca: Els vostres clients veuran el nom d'aquest mètode d'enviament durant el pagament.

en: Your email address
ca: La vostra adreça electrònica

en: Your email address has been blocked from receiving further subscription emails - come back soon!
ca: S'ha bloquejat l'adreça eletrònica i no rebreu més correus electrònics de subscripció. Torneu prompte!

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
ca: L'adreça de correu electrònic encara no s'ha actualitzat. Comproveu si a la safata d'entrada del vostre compte a %s hi ha un correu de confirmació.

en: Your email address will not be published.
ca: L'adreça electrònica no es farà pública.

en: Your email address.
ca: La vostra adreça electrònica.

en: Your firewall may be blocking Akismet from connecting to its API. Please contact your host and refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>.
ca: El tallafocs pot estar blocant-nos. Contacteu amb el vostre proveïdor d'allotjament i feu-los referència a la <a href="%s" target="_blank">nostra guia sobre tallafocs</a>.

en: Your homepage displays
ca: La portada mostra

en: Your host appears to support the following object caching services: %s.
ca: Sembla que el vostre allotjament és compatible amb els següents serveis de memòria cau d'objectes: %s.

en: Your hosting provider can tell you if a persistent object cache can be enabled on your site.
ca: El vostre proveïdor d'allotjament us pot dir si es pot activar una memòria cau d'objectes persistent al vostre lloc web.

en: Your installation of Jetpack is incomplete. If you installed Jetpack from GitHub, please refer to this document to set up your development environment: %1$s
ca: La instal·lació de Jetpack és incompleta. Si heu instal·lat el Jetpack des del GitHub, consulteu aquest document per configurar l’entorn de desenvolupament: %1$s

en: Your installation of WooCommerce is incomplete. If you installed WooCommerce from GitHub, %1$splease refer to this document%2$s to set up your development environment.
ca: La instal·lació del WooCommerce no està completa. Si heu instal·lat el WooCommerce des de GitHub, %1$s consulteu aquest document %2$s per configurar l'entorn de desenvolupament.

en: Your installation of WooCommerce is incomplete. If you installed WooCommerce from GitHub, please refer to this document to set up your development environment: https://github.com/woocommerce/woocommerce/wiki/How-to-set-up-WooCommerce-development-environment
ca: La instal·lació del WooCommerce no està completa. Si heu instal·lat el WooCommerce des de GitHub, consulteu aquest document per configurar l'entorn de desenvolupament: https://github.com/woocommerce/woocommerce/wiki/How-to-set-up-WooCommerce-development-environment

en: Your installation of WordPress does not require FTP credentials to perform updates.
ca: La instal·lació del WordPress no necessita credencials FTP per realitzar les actualitzacions.

en: Your installation of WordPress prompts for FTP credentials to perform updates.
ca: La instal·lació del WordPress us demana les credencials FTP per realitzar actualitzacions.

en: Your installation of the WooCommerce Blocks feature plugin is incomplete. Please run %1$s within the %2$s directory.
ca: La instal·lació de l'extensió de funcions de blocs del WooCommerce no està completa. Executeu %1$s al directori %2$s.

en: Your invoice for order #{order_number}
ca: Factura de la comanda #{order_number}

en: Your last name
ca: Cognoms

en: Your latest changes were saved as a revision.
ca: Els darrers canvis s'han desat com una revisió.

en: Your latest posts
ca: Les darreres entrades

en: Your latest {site_title} invoice
ca: L'última factura a {site_title}

en: Your name
ca: El teu nom

en: Your new field was saved successfully
ca: S'ha desat correctament el camp nou

en: Your new password for %s is:
ca: La contrasenya nova per a %s és:

en: Your object cache implementation does not support flushing individual groups.
ca: La implementació de la memòria cau d'objectes no és compatible amb el buidatge de grups individuals.

en: Your object cache implementation does not support flushing the in-memory runtime cache.
ca: La implementació de la memòria cau d'objectes no és compatible amb el buidatge de la memòria cau de temps d'execució en memòria.

en: Your order
ca: La vostra comanda

en: Your order can no longer be cancelled. Please contact us if you need assistance.
ca: La comanda ja no es pot canceŀlar. Poseu-vos en contacte amb nosaltres si necessiteu ajuda.

en: Your order cannot be processed as the originating bank/merchant has declined your transaction. Please attempt your purchase again.
ca: La vostra comanda no es pot processar perquè el banc/comerciant d'origen ha rebutjat la vostra transacció. Torneu-ho a provar.

en: Your order has been cancelled.
ca: La vostra comanda s'ha cancel·lat.

en: Your order on %s has been partially refunded. There are more details below for your reference:
ca: La comanda a %s s'ha reemborsat parcialment. Hi ha més detalls a continuació per a la vostra informació:

en: Your order on %s has been refunded. There are more details below for your reference:
ca: La comanda a %s s'ha reemborsat. Hi ha més detalls a continuació per a la vostra informació:

en: Your order was cancelled.
ca: S'ha cancel·lat la vostra comanda.

en: Your order was refunded %s.
ca: La vostra comanda s'ha reemborsat el %s.

en: Your password can be saved.
ca: La contrasenya es pot desar.

en: Your password cannot be the same as your username. Please pick a different password.
ca: La teva contrasenya no pot ser igual que el teu nom d'usuari. Si us plau, tria una altra contrasenya.

en: Your password has been reset successfully.
ca: La contrasenya s'ha restablert correctament.

en: Your password has been reset.
ca: La contrasenya ha estat reinicialitzada.

en: Your password is too short. Please pick a password that has at least 6 characters.
ca: La teva contrasenya és massa curta.Si us plau tria'n una que tingui més de 6 caràcters.

en: Your password is too weak: Looks like you're including easy to guess information about yourself. Try something a little more unique.
ca: La contrasenya és massa feble: sembla que incloeu informació fàcil d'endevinar sobre vosaltres mateixos. Proveu alguna cosa una mica més única.

en: Your personal data will be used to process your order, support your experience throughout this website, and for other purposes described in our %s.
ca: Les dades personals s'utilitzaran per processar la comanda, millorar l'experiència d'usuari en tot aquest lloc web, i per altres propòsits descrits a la %s.

en: Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our %s.
ca: Les dades personals s'utilitzaran per millorar l'experiència d'usuari en tot aquest lloc web, per gestionar l'accés al compte, i per altres propòsits descrits a la %s.

en: Your plugins are all up to date
ca: Les extensions estan actualitzades

en: Your posts have all been imported, but wait &#8211; there&#8217;s more! Now we need to download &amp; import your comments.
ca: Tots les vostres entrades han estat importades, però espereu - hi ha més! Ara necessitem baixar &amp; importar els vostres comentaris.

en: Your products are now being imported...
ca: Els vostres productes s'estan important ara mateix...

en: Your profile
ca: El vostre Perfil

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
ca: El vostre perfil conté informació sobre tu (el vostre &#8220;compte&#8221;), així com algunes opcions personals sobre com fer servir el WordPress.

en: Your rating
ca: La vostra valoració

en: Your report file is being generated.
ca: S’està generant el vostre fitxer d’informe.

en: Your review
ca: La vostra ressenya

en: Your review is awaiting approval
ca: La vostra ressenya està pendent d'aprovació

en: Your scheduled changes just published
ca: S'acaben de publicar els canvis programats

en: Your search did not match any blog posts. Whoa.
ca: La teva cerca no ha trobat cap fil.Bueh.

en: Your server does not have fsockopen or cURL enabled - PayPal IPN and other scripts which communicate with other servers will not work. Contact your hosting provider.
ca: El servidor no té fsockopen o cURL activats - PayPal IPN i altres scripts que es comuniquen amb altres servidors no funcionaran. Poseu-vos en contacte amb el proveïdor d'allotjament.

en: Your server does not have the %s class enabled - HTML/Multipart emails, and also some extensions, will not work without DOMDocument.
ca: El servidor no té la classe %s activada - els correus electrònics de tipus HTML/Multipart, i també algunes extensions, no funcionaran sense DOMDocument.

en: Your server does not have the %s class enabled - some gateway plugins which use SOAP may not work as expected.
ca: El vostre servidor no té la classe %s activada - pot ser que algunes passarel·les que utilitzen SOAP no funcionin com s'espera.

en: Your server does not support the %s function - this is required to use the GeoIP database from MaxMind.
ca: El vostre servidor no suporta la funció %s - aquesta és obligatòria per utilitzar la base de dades GeoIP de Maxmind.

en: Your server does not support the %s functions - this is required for better character encoding. Some fallbacks will be used instead for it.
ca: El vostre servidor no és compatible amb les funcions %s - això és necessari per a una millor codificació de caràcters. En el seu lloc, s'utilitzaran alguns mecanismes alternatius.

en: Your session has expired. Click here to log in again. Your changes will not be lost.
ca: La sessió ha caducat. Feu clic aquí per iniciar sessió de nou. Els canvis no es perdran.

en: Your session has expired. Please log in to continue where you left off.
ca: La sessió ha caducat. Inicieu-ne una de nova per continuar on us havíeu quedat.

en: Your settings have been saved.
ca: S'han desat la configuració.

en: Your site can communicate securely with other services
ca: El lloc es comunica de manera segura amb altres serveis

en: Your site can perform loopback requests
ca: El lloc pot realitzar sol·licituds de retrobucle

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
ca: El vostre web no pot connectar amb els servidors d'Akismet.

en: Your site could not complete a loopback request
ca: El lloc no ha pogut completar una sol·licitud de retrobucle

en: Your site does not have any active plugins.
ca: El vostre lloc web no té cap extensió activa.

en: Your site does not have any default theme. Default themes are used by WordPress automatically if anything is wrong with your chosen theme.
ca: Aquesta web no té cap tema predeterminat. Els temes predeterminats s'usen pel WordPress automàticament si qualsevol cosa va malament amb el tema triat.

en: Your site does not have any installed themes.
ca: El vostre lloc web no té cap tema instal·lat.

en: Your site has %1$d inactive theme, other than %2$s, the default WordPress theme, and %3$s, your active theme. | Your site has %1$d inactive themes, other than %2$s, the default WordPress theme, and %3$s, your active theme.
ca[0]: El lloc té %1$d tema inactiu, apart del tema predeterminat del WordPress, %2$s, i %3$s, el tema actiu.
ca[1]: El lloc té %1$d temes inactius, apart del tema predeterminat del WordPress, %2$s, i %3$s, el tema actiu.

en: Your site has %1$d inactive theme, other than %2$s, your active theme. | Your site has %1$d inactive themes, other than %2$s, your active theme.
ca[0]: El lloc té %1$d tema inactiu, apart del tema actiu, %2$s.
ca[1]: El lloc té %1$d temes inactius, apart del tema actiu, %2$s.

en: Your site has %d active plugin, and it is up to date. | Your site has %d active plugins, and they are all up to date.
ca[0]: El lloc té %d extensió activa, i està actualitzada.
ca[1]: El lloc té %d extensions actives, i estan totes actualitzades.

en: Your site has %d inactive plugin. | Your site has %d inactive plugins.
ca[0]: El lloc té %d extensió inactiva.
ca[1]: El lloc té %d extensions inactives.

en: Your site has %d inactive theme. | Your site has %d inactive themes.
ca[0]: El lloc té %d tema inactiu.
ca[1]: El lloc té %d temes inactius.

en: Your site has %d installed theme, and it is up to date. | Your site has %d installed themes, and they are all up to date.
ca[0]: El lloc té instaŀlat %d tema, i està tot actualitzat.
ca[1]: El lloc té instaŀlats %d temes, i estan tots actualitzats.

en: Your site has %d plugin waiting to be updated. | Your site has %d plugins waiting to be updated.
ca[0]: El lloc té %d extensió en espera per ser actualitzada.
ca[1]: El lloc té %d extensions en espera per ser actualitzades.

en: Your site has %d theme waiting to be updated. | Your site has %d themes waiting to be updated.
ca[0]: El lloc té %d tema en espera per ser actualitzat.
ca[1]: El lloc tè %d temes en espera per ser actualitzat.

en: Your site has 1 active plugin, and it is up to date.
ca: El lloc ha activat una extensió i està actualitzat.

en: Your site has 1 installed theme, and it is up to date.
ca: El lloc ha instaŀlat un tema i està actualitzat.

en: Your site has a critical issue that should be addressed as soon as possible to improve its performance and security.
ca: El lloc web té problemes crítics que haurien de ser solucionats el més aviat possible per millorat el seu rendiment i seguretat.

en: Your site has critical issues that should be addressed as soon as possible to improve its performance and security.
ca: El lloc web té problemes crítics que haurien de ser solucionats el més aviat possible per millorat el seu rendiment i seguretat.

en: Your site is not set to output debug information
ca: El lloc web no està configurat per mostrar informació de depuració.

en: Your site is running on an older version of PHP (%s)
ca: El lloc web s'està executant a una versió antiga del PHP (%s)

en: Your site is running on an older version of PHP (%s), which should be updated
ca: El lloc web s'està executant a una versió antiga del PHP (%s), que hauria d'actualitzar-se

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which does not receive security updates and soon will not be supported by WordPress.
ca: El vostre lloc web s'està executant amb una versió obsoleta del PHP (%s), que no rep actualitzacions de seguretat i aviat no serà compatible amb el WordPress.

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which does not receive security updates and soon will not be supported by WordPress. Ensure that PHP is updated on your server as soon as possible. Otherwise you will not be able to upgrade WordPress.
ca: El vostre lloc web s'està executant amb una versió obsoleta del PHP (%s), que no rep actualitzacions de seguretat i aviat no serà compatible amb el WordPress. Assegureu-vos que el PHP estigui actualitzat al vostre servidor tan aviat com sigui possible. En cas contrari, no podreu actualitzar el WordPress.

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which does not receive security updates. It should be updated.
ca: El vostre lloc web s'està executant amb una versió obsoleta del PHP (%s), que no rep actualitzacions de seguretat. S'hauria d'actualitzar.

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which should be updated.
ca: El lloc web s'està executant a una versió desactualitzada del PHP (%s), que hauria d'actualitzar-se.

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which soon will not be supported by WordPress.
ca: El vostre lloc web s'està executant amb una versió obsoleta del PHP (%s), que aviat no serà compatible amb el WordPress.

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which soon will not be supported by WordPress. Ensure that PHP is updated on your server as soon as possible. Otherwise you will not be able to upgrade WordPress.
ca: El vostre lloc web s'està executant amb una versió obsoleta del PHP (%s), que aviat no serà compatible amb el WordPress. Assegureu-vos que  el PHP estigui actualitzat al vostre servidor tan aviat com sigui possible. En cas contrari, no podreu actualitzar el WordPress.

en: Your site is running the current version of PHP (%s)
ca: El lloc web està executant la versió actual del PHP (%s)

en: Your site is set to display errors to site visitors
ca: El lloc està configurat per mostrar els errors als visitants

en: Your site is set to log errors to a potentially public file
ca: El lloc s'ha configurat per registrar el errors en un fitxer potencialment públic.

en: Your site is unable to communicate securely with other services
ca: El lloc no pot comunicar-se de manera segura amb altres serveis

en: Your site is unable to reach WordPress.org at %1$s, and returned the error: %2$s
ca: El lloc web no pot connectar amb WordPress.org a %1$s, i ha retornat l'error: %2$s

en: Your site is visible to everyone.
ca: El vostre lloc web és visible per a tothom.

en: Your site may have problems auto-updating plugins and themes
ca: El vostre lloc pot tenir problema en les actualitzacions automàtiques d'extensions i temes

en: Your site might be on a private network. Jetpack can only connect to public sites. Please make sure your site is visible over the internet, and then try connecting again 🙏.
ca: El lloc web podria estar en una xarxa privada. Jetpack només pot connectar-se a llocs públics. Assegureu-vos que el lloc web està visible a internet i després intenteu connectar de nou 🙏.

en: Your site&#8217;s health is looking good, but there are still some things you can do to improve its performance and security.
ca: La salut del lloc sembla que sigui bona, però encara hi ha algunes coses que podeu fer per millorar el seu rendiment i la seva seguretat.

en: Your site&#8217;s health is looking good, but there is still one thing you can do to improve its performance and security.
ca: La salut del lloc sembla que sigui bona, però encara hi ha algunes coses que podeu fer per a millorar el seu rendiment i la seguretat.

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
ca: Les entrades més recents del lloc web.

en: Your site&#8217;s most recent comments.
ca: Els comentaris més recents del lloc web.

en: Your store address is required to set the origin country for shipping, currencies, and payment options.
ca: L'adreça de la vostra botiga és obligatòria per establir el país d'origen dels enviaments, les monedes i les opcions de pagament.

en: Your store does not appear to be using a secure connection. We highly recommend serving your entire website over an HTTPS connection to help keep customer data secure. <a href="%s">Learn more here.</a>
ca: Sembla que la vostra botiga no utilitza una connexió segura. Us recomanem que serviu tot el lloc web a través d'una connexió HTTPS per ajudar a mantenir segures les dades dels clients. <a href="%s">Més informació aquí.</a>

en: Your store is almost ready! To activate services like %s, just connect with Jetpack.
ca: La vostra botiga gairebé està llesta! Per activar serveis com a %s simplement connecteu amb Jetpack.

en: Your store is already connected.
ca: La vostra botiga ja està connectada.

en: Your store is configured to serve digital products using "Redirect only" method. This method is deprecated, <a href="%s">please switch to a different method instead.</a><br><em>If you use a remote server for downloadable files (such as Google Drive, Dropbox, Amazon S3), you may optionally wish to "allow using redirects as a last resort". Enabling that and/or selecting any of the other options will make this notice go away.</em>
ca: La vostra botiga està configurada per servir productes digitals mitjançant el mètode «Només redirecció». Aquest mètode està obsolet, <a href="%s">utilitzeu un mètode diferent.</a><br><em>Si feu servir un servidor remot per als fitxers baixables (com Google Drive, Dropbox, Amazon S3), opcionalment, podeu «permetre l'ús de redireccions com a últim recurs». Si activeu això i/o seleccioneu qualsevol de les altres opcions aquest avís desapareixerà.</em>

en: Your store is not connected to Woo.com. Run `wp wc com connect` command.
ca: La vostra botiga no està connectada a Woo.com. Executeu l'ordre `wp wc com connect`.

en: Your store is not connected to WooCommerce.com. Run `wp wc com connect` command.
ca: La vostra botiga no està connectada a WooCommerce.com. Executeu l'ordre `wp wc com connect`.

en: Your store is not using HTTPS. <a href="%s" target="_blank">Learn more about HTTPS and SSL Certificates</a>.
ca: La vostra botiga no està utilitzant HTTPS. <a href="%s" target="_blank">Apreneu més sobre HTTPS i els certificats SSL</a>.

en: Your store's uploads directory is <a href="%1$s">browsable via the web</a>. We strongly recommend <a href="%2$s">configuring your web server to prevent directory indexing</a>.
ca: El directori de càrregues de la vostra botiga és <a href="%1$s">navegable a través del web</a>. Us recomanem que <a href="%2$s">configureu el vostre servidor web per evitar la indexació de directoris</a>.

en: Your subscription expired on %s. Get a new subscription to continue receiving updates and access to support.
ca: La vostra subscripció va caducar el %s. Obteniu una nova subscripció per continuar rebent actualitzacions i accés al suport.

en: Your subscription expires in %d days. Enable autorenew to avoid losing updates and access to support.
ca: La vostra subscripció caduca en %d dies. Activeu la renovació automàtica per no perdre les actualitzacions i l'accés al suport.

en: Your subscription has been connected.
ca: La vostra subscripció s'ha connectat.

en: Your subscription has been disconnected.
ca: La vostra subscripció s'ha desconnectat.

en: Your theme can display menus in %s location. | Your theme can display menus in %s locations.
ca[0]: El teu tema pot mostrar menús a %s ubicació.
ca[1]: El tema pot mostrar menús a %s ubicacions.

en: Your theme can display menus in %s location. Select which menu you would like to use. | Your theme can display menus in %s locations. Select which menu appears in each location.
ca[0]: El tema conté %s ubicació per menús. Seleccioneu quina us agradaria fer servir.
ca[1]: El tema conté %s ubicacions per menús. Seleccioneu quines us agradaria fer servir.

en: Your theme can display menus in one location.
ca: El tema pot mostrar menús a una ubicació.

en: Your theme can display menus in one location. Select which menu you would like to use.
ca: El vostre tema pot mostrar menús en una ubicació. Trieu on el voleu utilitzar.

en: Your theme determines how content is displayed in browsers. <a href="%s">Learn more about feeds</a>.
ca: El tema determina com es mostra el contingut als navegadors. <a href="%s">Apreneu més sobre la sindicació</a>. (en anglès)

en: Your theme does not natively support menus, but you can use them in sidebars by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget on the <a href="%s">Widgets</a> screen.
ca: El tema no suporta de forma nativa els menús, però podeu utilitzar-los a les barres laterals en afegir un giny &#8220;Menú personalitzat&#8221; a la pantalla dels <a href="%s">Ginys</a>.

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
ca: El tema no admet menús de navegació ni ginys.

en: Your theme has %s other widget area, but this particular page does not display it. | Your theme has %s other widget areas, but this particular page does not display them.
ca[0]: El vostre tema té %s altra àrea de ginys, però aquesta pàgina en particular no la mostra.
ca[1]: El vostre tema té %s altres àrees de ginys, però aquesta pàgina en particular no les mostra.

en: Your theme has %s widget area, but this particular page does not display it. | Your theme has %s widget areas, but this particular page does not display them.
ca[0]: El vostre tema té %s àrea de ginys, però aquesta pàgina en particular no la mostra.
ca[1]: El vostre tema té %s àrees de ginys, però aquesta pàgina en particular no les mostra.

en: Your theme has 1 other widget area, but this particular page does not display it.
ca: El vostre tema té 1 altra àrea de ginys, però aquesta pàgina en particular no la mostra.

en: Your theme has 1 widget area, but this particular page does not display it.
ca: El vostre tema té 1 àrea de ginys, però aquesta pàgina en particular no la mostra.

en: Your theme has a woocommerce.php file, you will not be able to override the woocommerce/archive-product.php custom template since woocommerce.php has priority over archive-product.php. This is intended to prevent display issues.
ca: El vostre tema té un fitxer woocommerce.php, no podeu sobreescriure la plantilla personalitzada woocommerce/archive-product.php ja que woocommerce.php té prioritat sobre archive-product.php. Això és intencionat per prevenir problemes de visualització.

en: Your theme supports %s menu. Select which menu appears in each location. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
ca[0]: El tema permet %s menú. Seleccioneu quin menú apareix en cada ubicació.
ca[1]: El tema permet %s menús. Seleccioneu quin menú apareix en cada ubicació.

en: Your theme supports one menu. Select which menu you would like to use.
ca: El tema permet un menú. Trieu quin menú voleu utilitzar.

en: Your themes are all up to date
ca: Els temes estan actualitzats

en: Your timezone is set to %1$s (%2$s), currently %3$s (Coordinated Universal Time %4$s).
ca: La zona horària està establerta en %1$s (%2$s), actualment %3$s (Temps universal coordinat %4$s).

en: Your timezone is set to %1$s (Coordinated Universal Time %2$s).
ca: La zona horària està establerta en %1$s (Temps universal coordinat %2$s).

en: Your token must have permission to post on this blog.
ca: El testimoni ha de tenir permís per publicar en aquest bloc.

en: Your translations are all up to date.
ca: Totes les traduccions estan actualitzades.

en: Your upload failed. Perhaps try from within wp-admin.
ca: La càrrega ha fallat. Proveu des de wp-admin.

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
ca: El nom d'usuari no es pot canviar, però podeu fer servir altres camps per escriure el nom real o un àlies i canviar quin nom voleu que aparegui a les entrades.

en: Your version of WordPress (%1$s) is lower than the version required by Jetpack (%2$s). Please update WordPress to continue enjoying Jetpack.
ca: La versió del WordPress (%1$s) és inferior a la versió requerida pel Jetpack (%2$s). Actualitzeu el WordPress per continuar gaudint del Jetpack.

en: Your version of WordPress (%s) is up to date
ca: La versió del WordPress (%s) està actualitzada

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
ca: El vostre proveïdor d'allotjament o l'administrador del servidor ha desactivat les funcions del PHP <code>gethostbynamel</code>.  <strong>L'Akismet no pot funcionar correctament fins que això no es corregeixi.</strong>  Contacteu amb el vostre proveïdor d'allotjament o administrador del tallafocs i doneu-los <a href="%s" target="_blank">aquesta informació sobre els requeriments del sistema per l'Akismet</a>.

en: Your website appears to use Basic Authentication, which is not currently compatible with Application Passwords.
ca: Aquest lloc sembla utilitzar l'autentificació bàsica, que no és compatible amb les contrasenyes d'aplicació.

en: Your website appears to use Basic Authentication, which is not currently compatible with application passwords.
ca: Aquest lloc sembla utilitzar l'autentificació bàsica, que no és compatible amb les contrasenyes d'aplicació.

en: Your website does not use HTTPS
ca: El lloc web no fa servir HTTPS

en: Your website is using an active HTTPS connection
ca: La pàgina web està usant una connexió HTTPS activa.

en: Your {site_title} account has been created!
ca: S'ha creat el compte a {site_title}!

en: Your {site_title} order #{order_number} has been partially refunded
ca: La comanda #{order_number} a {site title} s'ha reemborsat parcialment

en: Your {site_title} order #{order_number} has been refunded
ca: La comanda #{order_number} a {site title} s'ha reemborsat

en: Your {site_title} order has been received!
ca: Hem rebut la comanda a {site_title}!

en: Your {site_title} order is now complete
ca: La comanda a {site_title} ja està completa

en: You’re in good company if you use WordPress to publish on the web. Here’s a sampler of well-known sites that are powered by WordPress.
ca: Estàs en bona companyia si utiltizes WordPress per publicar al teu lloc web. Aquí tens uns exemples de llocs webs que estàn fets amb WordPress.

en: You’ve received the following order from %s:
ca: Heu rebut la següent comanda de %s:

en: Yukon Territory
ca: Territori de Yukon

en: ZIP
ca: Codi postal

en: ZIP Code
ca: Codi postal

en: Zakarpattia Oblast
ca: Óblast de Transcarpàcia

en: Zambia
ca: Zàmbia

en: Zambian kwacha
ca: Kwacha de Zàmbia

en: Zamboanga del Norte
ca: Zamboanga del Nord

en: Zamboanga del Sur
ca: Zamboanga del Sud

en: Zanzibar North
ca: Zanzíbar nord

en: Zanzibar South
ca: Zanzíbar sud

en: Zanzibar West
ca: Zanzíbar oest

en: Zaporizhzhia Oblast
ca: Óblast de Zaporíjia

en: Zaragoza
ca: Saragossa

en: Zero length file, deleting
ca: Arxiu de mida zero, s'està suprimint

en: Zero rate
ca: Taxa zero

en: Zhytomyr Oblast
ca: Óblast de Jitòmir

en: Zip
ca: Codi postal

en: Zip Export not supported.
ca: El ZIP d'exportació no és compatible.

en: Zip or Postcode of the address being shipped to.
ca: Codi postal de l'adreça a la qual s'està realitzant l'enviament.

en: Zone
ca: Zona

en: Zone ID.
ca: Identificador de zona.

en: Zone does not exist!
ca: La zona no existeix!

en: Zone name
ca: Nom de la zona

en: Zone regions
ca: Regions de la zona

en: Zoom in/out
ca: Ampliar/Reduir

en: Zoomed out view
ca: Vista ampliada

en: Zulu
ca: Zulú

en: Zurich
ca: Zúrich

en: Zürich
ca: Zuric

en: [%1$s] %2$s: %3$s WooCommerce log message | [%1$s] %2$s: %3$s WooCommerce log messages
ca[0]: [%1$s] %2$s: %3$s missatge de registre de WooCommerce
ca[1]: [%1$s] %2$s: %3$s missatges de registre de WooCommerce

en: [%1$s] Action Confirmed: %2$s
ca: [%1$s] S'ha confirmat l'acció: %2$s

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
ca: [%1$s] Comentari des de: "%2$s"

en: [%1$s] Confirm Action: %2$s
ca: [%1$s] Confirma l'acció: %2$s

en: [%1$s] Payment gateway "%2$s" enabled
ca: [%1$s] S'ha activat la passarel·la de pagament «%2$s».

en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
ca: [%1$s] Retroping des de: "%2$s"

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
ca: [%1$s] Pendents de moderació: "%2$s"

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
ca: [%1$s] Retroenllaç des de: "%2$s"

en: [%s] Admin Email Changed
ca: [%s] ha canviat el correu electrònic de l'administrador

en: [%s] Background Update Failed
ca: [%s] Ha fallat l'actualització en segon pla

en: [%s] Background Update Finished
ca: [%s] Ha finalitzat l'actualització en segon pla

en: [%s] Delete My Site
ca: [%s] Suprimeix el lloc web

en: [%s] Email Change Request
ca: [%s] soŀlicitud de canvi de correu electrònic

en: [%s] Email Changed
ca: [%s] ha canviat el correu electrònic

en: [%s] Erasure Request Fulfilled
ca: [%s] S'ha completat la sol·licitud de supressió

en: [%s] Joining Confirmation
ca: [%s] confirmació per unir-vos

en: [%s] Login Details
ca: [%s] Detalls per iniciar sessió

en: [%s] Network Admin Email Change Request
ca: [%s] soŀlicitud de canvi del correu electrònic de l'administrador de la xarxa

en: [%s] Network Admin Email Changed
ca: [%s] ha canviat el correu electrònic de l'administrador de la xarxa

en: [%s] New Admin Email Address
ca: [%s] Adreça de correu electrònic d'administració nova

en: [%s] New Email Address
ca: [%s] Adreça de correu electrònic nova

en: [%s] New Site Created
ca: [%s] S'ha creat un lloc nou

en: [%s] New User Registration
ca: [%s] Registre d'usuari nou

en: [%s] Password Changed
ca: [%s] S'ha canviat la contrasenya

en: [%s] Password Reset
ca: [%s] Reinicialitza la contrasenya

en: [%s] Personal Data Export
ca: [%s] Exportació de dades personals

en: [%s] Some plugins and themes have automatically updated
ca: [%s] Algunes extensions i temes s'han actualitzat automàticament

en: [%s] Some plugins and themes have failed to update
ca: [%s] Ha fallat l'actualització d'algunes extensions i temes

en: [%s] Some plugins have failed to update
ca: [%s] Ha fallat l'actualització d'algunes extensions

en: [%s] Some plugins were automatically updated
ca: [%s] Algunes extensions s'han actualitzat automàticament

en: [%s] Some themes have failed to update
ca: [%s] Ha fallat l'actualització d'alguns temes

en: [%s] Some themes were automatically updated
ca: [%s] Alguns temes s'han actualitzat automàticament

en: [%s] Your Site is Experiencing a Technical Issue
ca: [%s] El lloc està experimentat un problema tècnic

en: [%s] Your username and password
ca: [%s] El nom d'usuari i contrasenya

en: [Failed] Orders table could not be created.
ca: [Error] No s'ha pogut crear la taula de comandes.

en: [Failed] Some installed plugins are incompatible. Please review the plugins by going to WooCommerce > Settings > Advanced > Features and see the "Order data storage" section.
ca: [Error] Algunes extensions instal·lades són incompatibles. Reviseu les extensions anant a WooCommerce > Opcions > Avançat > Característiques i consulteu la secció «Emmagatzematge de dades de comandes».

en: [Failed] The orders table does not exist and this is not a new shop. Please create the table by going to WooCommerce > Settings > Advanced > Features and enabling sync.
ca: [Error] La taula de comandes no existeix i aquesta botiga no és nova. Creeu la taula anant a WooCommerce > Opcions > Avançat > Característiques i activant la sincronització.

en: [Failed] There are orders pending sync. Please run `%s` to sync pending orders.
ca: [Error] Hi ha comandes pendents de sincronitzar. Executeu `%s` per sincronitzar les comandes pendents.

en: [Failed] This is not a new shop, but --for-new-shop flag was passed.
ca: [Error] Aquesta botiga no és nova, però s'ha passat el paràmetre --for-new-shop.

en: [None]
ca: [Cap]

en: [Order #%1$s] (%2$s)
ca: [Comanda #%1$s] (%2$s)

en: [Order #%s]
ca: [Comanda #%s]

en: [Pending]
ca: [Pendent]

en: [Remove]
ca: [Suprimeix]

en: [Subscribe] Your Subscription Details
ca: [Subscripció] Detalls de la subscripció

en: [Untitled Post]
ca: [Enviament sense Títol]

en: [WordPress.com] Import failed
ca: [WordPress.com] Importació fallida

en: [WordPress.com] Import successful
ca: [WordPress.com] Importació satisfactòria

en: [block rendering halted for pattern "%s"]
ca: [s'ha aturat la renderització del bloc per al patró «%s»]

en: [block rendering halted]
ca: [detingut el renderitzat del bloc]

en: [deleted]
ca: [esborrat]

en: [untitled]
ca: [sense títol]

en: [{site_title}]: New order #{order_number}
ca: [{site_title}]: Comanda nova #{order_number}

en: [{site_title}]: Order #{order_number} has been cancelled
ca: [{site_title}]: La comanda #{order_number} s'ha cancel·lat

en: [{site_title}]: Order #{order_number} has failed
ca: [{site_title}]: La comanda #{order_number} ha fallat

en: [{site_title}]: Your {report_name} Report download is ready
ca: [{site_title}]: La descàrrega del vostre informe {report_name} està llesta

en: `%s` cannot be empty.
ca: `%s` no pot estar buit.

en: `experimental-link-color` is no longer supported. Use `link-color` instead.
ca: 'experimental-link-color' ja no és compatible. Utilitzeu "link-color" en el seu lloc.

en: a couple of minutes
ca: un parell de minuts

en: a day
ca: un dia

en: a few seconds
ca: uns pocs segons

en: a group of regions that can be assigned different shipping methods and rates.
ca: un grup de regions al que es poden assignar diferents mètodes d'enviament i tarifes.

en: a minute
ca: un minut

en: a month
ca: un mes

en: a second
ca: un segon

[ctx: a variable command that a user can write, provided in the printed instructions]
en: option
ca: opció

en: a year
ca: un any

[ctx: abbreviation of minute]
en: a min
ca: un min.

[ctx: abbreviation of minutes]
en: %d mins
ca: %d min.

en: access_token is required
ca: access_token és necessari

en: access_token_secret is required
ca: access_token_secret és necessari

en: account erasure request
ca: sol·licitud de supressió de compte

en: acquaintance
ca: conegut/da

en: action
ca: Acció

en: action canceled
ca: s'ha canceŀlat l'acció

en: action complete
ca: s'ha completat l'acció

en: action complete via %s
ca: acció completada via %s

en: action created
ca: s'ha creat l'acció

en: action failed via %1$s: %2$s
ca: acció fallida via %1$s: %2$s

en: action failed: %s
ca: ha fallat l'acció: %s

en: action ignored
ca: acció ignorada

en: action ignored via %s
ca: acció ignorada via %s

en: action marked as failed after %s seconds. Unknown error occurred. Check server, PHP and database error logs to diagnose cause.
ca: acció marcada com a fallida després de %s segons. S'ha produït un error desconegut. Comproveu els registres d'errors del servidor, PHP i base de dades per diagnosticar la causa.

en: action reset
ca: s'ha restablert l'acció

en: action started
ca: s'ha iniciat l'acció

en: action started via %s
ca: acció iniciada via %s

en: action_args should not be overwritten when calling wc_get_template.
ca: action_args no s'ha de sobreescriure quan invoques wc_get_template.

[ctx: activating a theme]
en: Activate
ca: Activa

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
ca: Enllaç

[ctx: add new from admin bar]
en: Media
ca: Mèdia

[ctx: add new from admin bar]
en: Page
ca: Pàgina

[ctx: add new from admin bar]
en: Post
ca: Publica

[ctx: add new from admin bar]
en: Site
ca: Lloc web

[ctx: add new from admin bar]
en: User
ca: Usuari

en: add_test arguments changed in 7.3.0. Please reference inline documentation.
ca: Els arguments add_test han canviat en la versió 7.3.0. Consulteu la documentació en línia.

en: added on %1$s at %2$s
ca: afegit el %1$s a les %2$s

[ctx: admin bar customize item label]
en: Customize
ca: Personalitza

[ctx: admin bar menu group label]
en: Manage
ca: Gestiona

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
ca: Afegeix

[ctx: admin bar menu group label]
en: Personalize
ca: Personalitza

[ctx: admin bar menu new item label]
en: Add
ca: Afegeix

[ctx: admin bar menu new label]
en: New
ca: Afegeix

[ctx: admin bar people item label]
en: Add
ca: Afegeix

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
ca: Blau

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
ca: Cafè

[ctx: admin color scheme]
en: Default
ca: Predeterminat

[ctx: admin color scheme]
en: Ectoplasm
ca: Ectoplasma

[ctx: admin color scheme]
en: Light
ca: Clar

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
ca: Mitjanit

[ctx: admin color scheme]
en: Ocean
ca: Oceà

[ctx: admin color scheme]
en: Sunrise
ca: Sortida del Sol

[ctx: admin menu]
en: All Links
ca: Tots els enllaços

en: advanced costs
ca: costos avançats

en: all
ca: tot

en: all time
ca: tot el temps

[ctx: an error: this page could not be found]
en: Not Found
ca: No s'ha trobat res

en: an hour
ca: una hora

en: and
ca: i

en: another web address of mine
ca: una altra adreça web meva

[ctx: as sharing source]
en: Email
ca: Correu electrònic

en: async
ca: asíncron

en: at
ca: a

[ctx: attachment filter]
en: Trash
ca: Paperera

[ctx: author archive title prefix]
en: Author:
ca: Autor:

en: automated taxes
ca: tarifes automàtiques

en: automated taxes and discounted shipping labels
ca: impostos automàtics i etiquetes d'enviament amb descompte

en: automated taxes icon
ca: icona d'impostos automàtics

en: billing address
ca: Adreça de facturació

en: black
ca: Negre

[ctx: block bindings source]
en: Pattern Overrides
ca: Sobreescriptures de patró

[ctx: block bindings source]
en: Post Meta
ca: Metadades de l'entrada

[ctx: block category]
en: Design
ca: Disseny

[ctx: block category]
en: Embeds
ca: Incrustats

[ctx: block category]
en: Media
ca: Mèdia

[ctx: block category]
en: Patterns
ca: Patrons

[ctx: block category]
en: Theme
ca: Tema

[ctx: block category]
en: Widgets
ca: Ginys

[ctx: block description]
en: A calendar of your site’s posts.
ca: Un calendari de les entrades del lloc web.

[ctx: block description]
en: A cloud of your most used tags.
ca: Un núvol de les etiquetes que més heu utilitzat.

[ctx: block description]
en: A collection of blocks that allow visitors to get around your site.
ca: Una col·lecció de blocs que permeten als visitants moure's del lloc web.

[ctx: block description]
en: A form.
ca: Un formulari.

[ctx: block description]
en: A single column within a columns block.
ca: Una sola columna dins d'un bloc de columnes.

[ctx: block description]
en: A submission button for forms.
ca: Un botó d'enviament de formularis.

[ctx: block description]
en: Add a block that displays content pulled from other sites, like Twitter or YouTube.
ca: Afegeix un bloc que mostri contingut extret d'altres llocs, com Twitter, Instagram o YouTube.

[ctx: block description]
en: Add a link to a downloadable file.
ca: Afegiu un enllaç a un fitxer que es pot baixar.

[ctx: block description]
en: Add a page, link, or another item to your navigation.
ca: Afegiu una pàgina, un enllaç o un altre element a la navegació.

[ctx: block description]
en: Add a submenu to your navigation.
ca: Afegeix un submenú a la navegació.

[ctx: block description]
en: Add a user’s avatar.
ca: Afegeix l'avatar d'un usuari.

[ctx: block description]
en: Add an image or video with a text overlay.
ca: Afegeix una imatge o un vídeo amb una superposició de text.

[ctx: block description]
en: Add custom HTML code and preview it as you edit.
ca: Afegeix codi HTML personalitzat i previsualitza'l mentre edites.

[ctx: block description]
en: Add text that respects your spacing and tabs, and also allows styling.
ca: Afegeix text que respecti els espais i tabulats, i que també permeti estils.

[ctx: block description]
en: Add white space between blocks and customize its height.
ca: Afegeix espai en blanc entre blocs i personalitza la seva alçada.

[ctx: block description]
en: An advanced block that allows displaying post comments using different visual configurations.
ca: Bloc avançat que permet visualitzar comentaris de les entrades mitjançant diferents configuracions visuals.

[ctx: block description]
en: An advanced block that allows displaying post types based on different query parameters and visual configurations.
ca: Bloc avançat que permet visualitzar tipus d’entrades en funció de diferents paràmetres de consulta i configuracions visuals.

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to display a comment, like the title, date, author, avatar and more.
ca: Conté els elements del bloc utilitzats per mostrar un comentari, com ara el títol, la data, l'autor, l'avatar i molt més.

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to render a post, like the title, date, featured image, content or excerpt, and more.
ca: Conté els elements de bloc utilitzats per representar una entrada, com ara el títol, la data, la imatge destacada, el contingut o l’extracte, entre d'altres.

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to render content when no query results are found.
ca: Conté els elements de bloc utilitzats per renderitzar contingut quan no es troben resultats de consulta.

[ctx: block description]
en: Content before this block will be shown in the excerpt on your archives page.
ca: El contingut anterior a aquest bloc es mostrarà al fragment de la pàgina d'arxius.

[ctx: block description]
en: Create a break between ideas or sections with a horizontal separator.
ca: Crea un salt entre línies o seccions amb un separador horitzontal.

[ctx: block description]
en: Create a bulleted or numbered list.
ca: Creeu una llista amb pics o numerats.

[ctx: block description]
en: Create a link that always points to the homepage of the site. Usually not necessary if there is already a site title link present in the header.
ca: Creeu un enllaç que sempre apunti a la pàgina d'inici del lloc web. Normalment, no és necessari si ja hi ha un enllaç de títol del lloc present a la capçalera.

[ctx: block description]
en: Create a list item.
ca: Crea un element de llista.

[ctx: block description]
en: Create structured content in rows and columns to display information.
ca: Creeu contingut estructurat en files i columnes per mostrar informació.

[ctx: block description]
en: Describe in a few words what the site is about. The tagline can be used in search results or when sharing on social networks even if it’s not displayed in the theme design.
ca: Descriviu en poques paraules de què tracta el lloc web. L'eslògan es pot utilitzar als resultats de cerca o quan es comparteix a les xarxes socials encara que no es mostri al disseny del tema.

[ctx: block description]
en: Display a date archive of your posts.
ca: Mostra un arxiu de dates de les teves entrades.

[ctx: block description]
en: Display a legacy widget.
ca: Mostra un giny heretat.

[ctx: block description]
en: Display a list of all categories.
ca: Mostra una llista de totes les categories.

[ctx: block description]
en: Display a list of all pages.
ca: Mostra una llista de totes les pàgines.

[ctx: block description]
en: Display a list of your most recent comments.
ca: Mostra una llista dels comentaris més recents.

[ctx: block description]
en: Display a list of your most recent posts.
ca: Mostra una llista de les entrades més recents.

[ctx: block description]
en: Display a post's comments count.
ca: Mostra el recompte de comentaris d'una entrada.

[ctx: block description]
en: Display a post's comments form.
ca: Mostra el formulari de comentaris d'una entrada.

[ctx: block description]
en: Display a post's featured image.
ca: Mostra la imatge destacada d'una entrada.

[ctx: block description]
en: Display an icon linking to a social media profile or site.
ca: Mostra una icona que enllaça a un perfil de les xarxes socials o lloc web.

[ctx: block description]
en: Display an image to represent this site. Update this block and the changes apply everywhere.
ca: Mostra una imatge per representar aquest lloc. Actualitzeu aquest bloc i els canvis s'apliquen a tot arreu.

[ctx: block description]
en: Display code snippets that respect your spacing and tabs.
ca: Mostra fragments de codi que respecten l'espaiat i les pestanyes.

[ctx: block description]
en: Display content in multiple columns, with blocks added to each column.
ca: Mostra el contingut en diverses columnes, amb blocs afegits a cada columna.

[ctx: block description]
en: Display entries from any RSS or Atom feed.
ca: Mostra les entrades des de qualsevol canal RSS o Atom.

[ctx: block description]
en: Display footnotes added to the page.
ca: Mostra les notes a peu de pàgina afegides a la pàgina.

[ctx: block description]
en: Display icons linking to your social media profiles or sites.
ca: Mostra unes icones que enllacen als perfils de les xarxes socials o llocs web.

[ctx: block description]
en: Display multiple images in a rich gallery.
ca: Mostra imatges múltiples en una galeria.

[ctx: block description]
en: Display post author details such as name, avatar, and bio.
ca: Mostra els detalls de l'autor de l’entrada, com ara el nom, l'avatar i la biografia.

[ctx: block description]
en: Display the description of categories, tags and custom taxonomies when viewing an archive.
ca: Mostra la descripció de categories, etiquetes i taxonomies personalitzades quan es veu un arxiu.

[ctx: block description]
en: Display the excerpt.
ca: Mostra l'extracte.

[ctx: block description]
en: Display the publish date for an entry such as a post or page.
ca: Mostra la data de publicació d'una entrada, com ara una entrada o una pàgina.

[ctx: block description]
en: Display the query title.
ca: Mostra el títol de la consulta.

[ctx: block description]
en: Displays a link to edit the comment in the WordPress Dashboard. This link is only visible to users with the edit comment capability.
ca: Mostra un enllaç per editar el comentari al tauler de WordPress. Aquest enllaç només és visible per als usuaris amb capacitat d'editar comentaris.

[ctx: block description]
en: Displays a link to reply to a comment.
ca: Mostra un enllaç per respondre a un comentari.

[ctx: block description]
en: Displays a list of page numbers for comments pagination.
ca: Mostra una llista de números de pàgina per a la paginació de comentaris.

[ctx: block description]
en: Displays a list of page numbers for pagination.
ca: Mostra una llista de números de pàgina per a la paginació.

[ctx: block description]
en: Displays a page inside a list of all pages.
ca: Mostra una pàgina dins d'una llista de totes les pàgines.

[ctx: block description]
en: Displays a paginated navigation to next/previous set of comments, when applicable.
ca: Mostra una navegació paginada al conjunt de comentaris anteriors/posteriors, quan sigui possible.

[ctx: block description]
en: Displays a paginated navigation to next/previous set of posts, when applicable.
ca: Mostra una navegació paginada al conjunt d'entrades anteriors/posteriors, quan sigui possible.

[ctx: block description]
en: Displays a title with the number of comments.
ca: Mostra un títol amb el nombre de comentaris.

[ctx: block description]
en: Displays the contents of a comment.
ca: Mostra el contingut d'un comentari.

[ctx: block description]
en: Displays the contents of a post or page.
ca: Mostra el contingut d'una entrada o pàgina.

[ctx: block description]
en: Displays the date on which the comment was posted.
ca: Mostra la data en què s'ha publicat el comentari.

[ctx: block description]
en: Displays the link of a post, page, or any other content-type.
ca: Mostra l'enllaç d'una entrada, pàgina o qualsevol altre tipus de contingut.

[ctx: block description]
en: Displays the link to the current post comments.
ca: Mostra l'enllaç als comentaris de l'entrada actual.

[ctx: block description]
en: Displays the name of the author of the comment.
ca: Mostra el nom de l'autor del comentari.

[ctx: block description]
en: Displays the name of this site. Update the block, and the changes apply everywhere it’s used. This will also appear in the browser title bar and in search results.
ca: Mostra el nom d'aquest lloc web. Actualitzeu el bloc i els canvis s'apliquen a tot arreu on s'utilitzi. Això també apareixerà a la barra de títol del navegador i als resultats de la cerca.

[ctx: block description]
en: Displays the next comment's page link.
ca: Mostra l'enllaç a la pàgina del comentari següent.

[ctx: block description]
en: Displays the next or previous post link that is adjacent to the current post.
ca: Mostra l'enllaç a l'entrada anterior o següent que és adjacent a l'entrada actual.

[ctx: block description]
en: Displays the next posts page link.
ca: Mostra l'enllaç de la pàgina d'entrades següents.

[ctx: block description]
en: Displays the previous comment's page link.
ca: Mostra l'enllaç de la pàgina dels comentaris anteriors.

[ctx: block description]
en: Displays the previous posts page link.
ca: Mostra l'enllaç de la pàgina d'entrades anteriors.

[ctx: block description]
en: Displays the title of a post, page, or any other content-type.
ca: Mostra el títol d'una entrada, pàgina o qualsevol altre tipus de contingut.

[ctx: block description]
en: Edit the different global regions of your site, like the header, footer, sidebar, or create your own.
ca: Editeu les diferents regions globals del vostre lloc web, com ara la capçalera, el peu de pàgina o la barra lateral, o creeu-ne de pròpies.

[ctx: block description]
en: Embed a simple audio player.
ca: Incrusta un reproductor d'àudio simple.

[ctx: block description]
en: Embed a video from your media library or upload a new one.
ca: Incrusteu un vídeo de la biblioteca multimèdia o pugeu un de nou.

[ctx: block description]
en: Gather blocks in a layout container.
ca: Agrupa blocs en un contenidor amb disseny.

[ctx: block description]
en: Give quoted text visual emphasis. "In quoting others, we cite ourselves." — Julio Cortázar
ca: Emfatitza visualment el text citat. "En citar a altres, ens citem a nosaltres." -- Julio Cortázar

[ctx: block description]
en: Give special visual emphasis to a quote from your text.
ca: Emfatitza visualment una cita del text.

[ctx: block description]
en: Help visitors find your content.
ca: Ajudeu els visitants a trobar el contingut.

[ctx: block description]
en: Hide and show additional content.
ca: Amaga i mostra contingut addicional.

[ctx: block description]
en: Insert additional custom elements with a WordPress shortcode.
ca: Inseriu elements personalitzats addicionals amb un codi curt de WordPress.

[ctx: block description]
en: Insert an image to make a visual statement.
ca: Inseriu una imatge per fer una declaració visual.

[ctx: block description]
en: Insert poetry. Use special spacing formats. Or quote song lyrics.
ca: Inseriu poesia. Useu formats d'espai especials. O citeu lletres de cançons.

[ctx: block description]
en: Introduce new sections and organize content to help visitors (and search engines) understand the structure of your content.
ca: Introduïu seccions noves i organitzeu continguts per ajudar els visitants (i els motors de cerca) a comprendre l'estructura del contingut.

[ctx: block description]
en: Post terms.
ca: Termes de les entrades.

[ctx: block description]
en: Prompt visitors to take action with a button-style link.
ca: Sol·liciteu als visitants que interactuïn amb un enllaç amb estil de botó.

[ctx: block description]
en: Prompt visitors to take action with a group of button-style links.
ca: Sol·liciteu als visitants que interactuïn amb un grup d'enllaços amb estil de botó.

[ctx: block description]
en: Provide a notification message after the form has been submitted.
ca: Proporcioneu un missatge de notificació després d'enviar el formulari.

[ctx: block description]
en: Separate your content into a multi-page experience.
ca: Separa el contingut en una experiència multi pàgina.

[ctx: block description]
en: Set media and words side-by-side for a richer layout.
ca: Defineix els mèdia i les paraules un al costat de l'altre per a un format més ric.

[ctx: block description]
en: Show a block pattern.
ca: Mostra un patró de blocs.

[ctx: block description]
en: Show login & logout links.
ca: Mostra els enllaços d'inici de sessió i sortida.

[ctx: block description]
en: Show minutes required to finish reading the post.
ca: Mostra els minuts necessaris per acabar de llegir l’entrada.

[ctx: block description]
en: Start with the basic building block of all narrative.
ca: Comença amb el bloc bàsic que construeix tota la narrativa.

[ctx: block description]
en: Summarize your post with a list of headings. Add HTML anchors to Heading blocks to link them here.
ca: Resumiu l’entrada amb una llista de capçalera. Afegiu àncores HTML als blocs de capçalera per enllaçar-los aquí.

[ctx: block description]
en: The author biography.
ca: Biografia de l'autor.

[ctx: block description]
en: The author name.
ca: El nom de l'autor.

[ctx: block description]
en: The basic building block for forms.
ca: El bloc bàsic de construcció dels formularis.

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Avatar block instead.
ca: Aquest bloc està obsolet. Utilitzeu el bloc Avatar.

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Columns block instead.
ca: Aquest bloc està obsolet. En lloc d'això utilitzeu el bloc de columnes.

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Comments block instead.
ca: Aquest bloc està obsolet. Utilitzeu el bloc Comentaris en lloc.

[ctx: block description]
en: Use the classic WordPress editor.
ca: Utilitza l'editor clàssic de WordPress.

[ctx: block description]
en: Your site doesn’t include support for this block.
ca: El lloc web no inclou compatibilitat amb aquest bloqueig.

[ctx: block keyword]
en: accordion
ca: acordió

[ctx: block keyword]
en: archive
ca: arxiu

[ctx: block keyword]
en: atom
ca: àtom

[ctx: block keyword]
en: blockquote
ca: bloc de cita

[ctx: block keyword]
en: bullet list
ca: llista de pics

[ctx: block keyword]
en: button
ca: botó

[ctx: block keyword]
en: cite
ca: cita

[ctx: block keyword]
en: container
ca: contenidor

[ctx: block keyword]
en: description
ca: descripció

[ctx: block keyword]
en: disclosure
ca: revelació

[ctx: block keyword]
en: divider
ca: divisor

[ctx: block keyword]
en: document outline
ca: esquema del document

[ctx: block keyword]
en: download
ca: baixa

[ctx: block keyword]
en: embed
ca: incrustat

[ctx: block keyword]
en: feed
ca: canal

[ctx: block keyword]
en: feedback
ca: opinions

[ctx: block keyword]
en: find
ca: trobar

[ctx: block keyword]
en: form
ca: formulari

[ctx: block keyword]
en: horizontal-line
ca: línia-horitzontal

[ctx: block keyword]
en: image
ca: imatge

[ctx: block keyword]
en: images
ca: imatges

[ctx: block keyword]
en: input
ca: entrada

[ctx: block keyword]
en: link
ca: enllaç

[ctx: block keyword]
en: links
ca: enllaços

[ctx: block keyword]
en: login
ca: entra

[ctx: block keyword]
en: logout
ca: tanca la sessió

[ctx: block keyword]
en: menu
ca: menú

[ctx: block keyword]
en: message
ca: missatge

[ctx: block keyword]
en: movie
ca: pel·lícula

[ctx: block keyword]
en: music
ca: música

[ctx: block keyword]
en: navigation
ca: navegació

[ctx: block keyword]
en: next page
ca: pàgina següent

[ctx: block keyword]
en: notification
ca: notificació

[ctx: block keyword]
en: numbered list
ca: llista numerada

[ctx: block keyword]
en: ordered list
ca: llista ordenada

[ctx: block keyword]
en: page
ca: pàgina

[ctx: block keyword]
en: pagination
ca: paginació

[ctx: block keyword]
en: photo
ca: foto

[ctx: block keyword]
en: photos
ca: fotos

[ctx: block keyword]
en: picture
ca: imatge

[ctx: block keyword]
en: poem
ca: poema

[ctx: block keyword]
en: poetry
ca: poesia

[ctx: block keyword]
en: posts
ca: entrades

[ctx: block keyword]
en: read more
ca: llegeix més

[ctx: block keyword]
en: recent comments
ca: comentaris recents

[ctx: block keyword]
en: recent posts
ca: entrades recents

[ctx: block keyword]
en: recording
ca: enregistrament

[ctx: block keyword]
en: references
ca: referències

[ctx: block keyword]
en: reusable
ca: reutilitzable

[ctx: block keyword]
en: row
ca: fila

[ctx: block keyword]
en: section
ca: secció

[ctx: block keyword]
en: sound
ca: so

[ctx: block keyword]
en: submit
ca: envia

[ctx: block keyword]
en: subtitle
ca: subtítol

[ctx: block keyword]
en: summary
ca: resum

[ctx: block keyword]
en: title
ca: títol

[ctx: block keyword]
en: toggle
ca: commuta

[ctx: block keyword]
en: video
ca: vídeo

[ctx: block keyword]
en: wrapper
ca: embolcall

[ctx: block style]
en: Default
ca: Predeterminat

[ctx: block style label]
en: Default
ca: Per defecte

[ctx: block style label]
en: Dots
ca: Punts

[ctx: block style label]
en: Fill
ca: Emplena

[ctx: block style label]
en: Logos Only
ca: Només logotips

[ctx: block style label]
en: Outline
ca: Contorn

[ctx: block style label]
en: Pill Shape
ca: Forma de la píndola

[ctx: block style label]
en: Plain
ca: Pla

[ctx: block style label]
en: Rounded
ca: Arrodonit

[ctx: block style label]
en: Stripes
ca: Ratlles

[ctx: block style label]
en: Wide Line
ca: Línia ampla

[ctx: block title]
en: Archives
ca: Arxius

[ctx: block title]
en: Audio
ca: Àudio

[ctx: block title]
en: Author
ca: Autor

[ctx: block title]
en: Author Biography
ca: Biografia de l'autor de l'entrada

[ctx: block title]
en: Author Name
ca: Nom de l’autor de l’entrada

[ctx: block title]
en: Button
ca: Botó

[ctx: block title]
en: Buttons
ca: Botons

[ctx: block title]
en: Calendar
ca: Calendari

[ctx: block title]
en: Categories List
ca: Llista de categories

[ctx: block title]
en: Classic
ca: Clàssic

[ctx: block title]
en: Code
ca: Codi

[ctx: block title]
en: Column
ca: Columna

[ctx: block title]
en: Columns
ca: Columnes

[ctx: block title]
en: Comment (deprecated)
ca: Comentari de l'entrada (obsolet)

[ctx: block title]
en: Comment Author Avatar (deprecated)
ca: Avatar de l’autor del comentari (obsolet)

[ctx: block title]
en: Comment Author Name
ca: Nom de l'autor del comentari

[ctx: block title]
en: Comment Content
ca: Contingut del comentari

[ctx: block title]
en: Comment Date
ca: Data del comentari

[ctx: block title]
en: Comment Edit Link
ca: Enllaç d'edició del comentari

[ctx: block title]
en: Comment Reply Link
ca: Enllaç de resposta del comentari

[ctx: block title]
en: Comment Template
ca: Plantilla de comentaris

[ctx: block title]
en: Comments
ca: Comentaris

[ctx: block title]
en: Comments Count
ca: Recompte de comentaris de l’entrada

[ctx: block title]
en: Comments Form
ca: Formulari de comentaris

[ctx: block title]
en: Comments Link
ca: Enllaç de comentaris de l'entrada

[ctx: block title]
en: Comments Next Page
ca: Pàgina següent de comentaris

[ctx: block title]
en: Comments Page Numbers
ca: Nombres de paginació de comentaris

[ctx: block title]
en: Comments Pagination
ca: Paginació dels comentaris

[ctx: block title]
en: Comments Previous Page
ca: Pàgina anterior de comentaris

[ctx: block title]
en: Comments Title
ca: Títol dels comentaris

[ctx: block title]
en: Content
ca: Contingut

[ctx: block title]
en: Cover
ca: Coberta

[ctx: block title]
en: Custom HTML
ca: HTML personalitzat

[ctx: block title]
en: Custom Link
ca: Enllaç personalitzat

[ctx: block title]
en: Date
ca: Data

[ctx: block title]
en: Details
ca: Detalls

[ctx: block title]
en: Embed
ca: Incrusta

[ctx: block title]
en: Excerpt
ca: Extracte

[ctx: block title]
en: Featured Image
ca: Imatge destacada

[ctx: block title]
en: File
ca: Fitxer

[ctx: block title]
en: Footnotes
ca: Notes al peu

[ctx: block title]
en: Form
ca: Formulari

[ctx: block title]
en: Form Submission Notification
ca: Notificació de presentació de formularis

[ctx: block title]
en: Form Submit Button
ca: Botó d'enviament del formulari

[ctx: block title]
en: Gallery
ca: Galeria

[ctx: block title]
en: Group
ca: Grup

[ctx: block title]
en: Heading
ca: Capçalera

[ctx: block title]
en: Home Link
ca: Enllaça a la pàgina d’inici

[ctx: block title]
en: Image
ca: Imatge

[ctx: block title]
en: Input Field
ca: Camp d'entrada

[ctx: block title]
en: Latest Comments
ca: Últims comentaris

[ctx: block title]
en: Latest Posts
ca: Darreres entrades

[ctx: block title]
en: Legacy Widget
ca: Giny heretat

[ctx: block title]
en: List
ca: Llista

[ctx: block title]
en: List item
ca: Element de la llista

[ctx: block title]
en: Login/out
ca: Inicia/tanca la sessió

[ctx: block title]
en: Media & Text
ca: Mèdia i text

[ctx: block title]
en: More
ca: Més

[ctx: block title]
en: Navigation
ca: Navegació

[ctx: block title]
en: Next Page
ca: Pàgina següent

[ctx: block title]
en: No results
ca: No hi ha resultats

[ctx: block title]
en: Page Break
ca: Salt de pàgina

[ctx: block title]
en: Page List
ca: Llista de pàgines

[ctx: block title]
en: Page List Item
ca: Element de la llista de pàgines

[ctx: block title]
en: Page Numbers
ca: Números de pàgina

[ctx: block title]
en: Pagination
ca: Paginació

[ctx: block title]
en: Paragraph
ca: Paràgraf

[ctx: block title]
en: Pattern
ca: Patró

[ctx: block title]
en: Pattern placeholder
ca: Espai reservat del patró

[ctx: block title]
en: Post Navigation Link
ca: Missatge de navegació Enllaç

[ctx: block title]
en: Post Template
ca: Plantilla d’entrada

[ctx: block title]
en: Post Terms
ca: Termes de l'entrada

[ctx: block title]
en: Preformatted
ca: Preformatat

[ctx: block title]
en: Previous Page
ca: Pàgina anterior

[ctx: block title]
en: Pullquote
ca: Cita destacada

[ctx: block title]
en: Query Loop
ca: Llista de continguts

[ctx: block title]
en: Query Title
ca: Títol de la consulta

[ctx: block title]
en: Quote
ca: Cita

[ctx: block title]
en: Read More
ca: Llegeix més

[ctx: block title]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: block title]
en: Separator
ca: Separador

[ctx: block title]
en: Shortcode
ca: Codi de substitució

[ctx: block title]
en: Site Logo
ca: Logotip del lloc web

[ctx: block title]
en: Site Tagline
ca: Lema del lloc web

[ctx: block title]
en: Site Title
ca: Títol del lloc web

[ctx: block title]
en: Social Icon
ca: Icona de xarxa social

[ctx: block title]
en: Social Icons
ca: Icones de xarxes socials

[ctx: block title]
en: Spacer
ca: Espaiador

[ctx: block title]
en: Submenu
ca: Submenú

[ctx: block title]
en: Table
ca: Taula

[ctx: block title]
en: Table of Contents
ca: Taula de continguts

[ctx: block title]
en: Tag Cloud
ca: Núvol d'etiquetes

[ctx: block title]
en: Template Part
ca: Secció de plantilla

[ctx: block title]
en: Term Description
ca: Descripció del terme

[ctx: block title]
en: Text Columns (deprecated)
ca: Columnes de text (obsoletes)

[ctx: block title]
en: Time To Read
ca: Temps de lectura

[ctx: block title]
en: Title
ca: Títol

[ctx: block title]
en: Unsupported
ca: No suportat

[ctx: block title]
en: Verse
ca: Vers

[ctx: block title]
en: Video
ca: Vídeo

[ctx: block toolbar button label]
en: Connected
ca: Connectat

[ctx: blocks]
en: Most used
ca: Més usats

en: blog
ca: Bloc

[ctx: breadcrumb]
en: Home
ca: Inici

[ctx: bulk action]
en: Add Site | Add Sites
ca[0]: Afegeix un lloc web

[ctx: button]
en: Cancel
ca: Cancel·la

[ctx: button]
en: Follow
ca: Segueix

[ctx: button]
en: Join
ca: Uneix-te

[ctx: button label]
en: Convert to link
ca: Converteix a enllaç

[ctx: button label]
en: Embed
ca: Incrusta

[ctx: button label]
en: Try again
ca: Prova de nou

en: buy
ca: compra

en: by
ca: per

en: by %s
ca: per %s

en: by Jetpack (installed)
ca: pel Jetpack (instal·lat)

en: cURL installed but unable to retrieve version.
ca: CURL instal·lat però no disponible per recuperar la versió.

en: cURL version
ca: Versió de cURL

en: cURL version.
ca: Versió de cURL

[ctx: calypso stats survey]
en: It shows more information.
ca: Mostra més informació.

en: cancel edit post or comment
ca: cancel·la l'edició de l'entrada o comentari

[ctx: categories]
en: Most Used
ca: Més utilitzades

[ctx: category archive title prefix]
en: Category:
ca: Categoria:

en: check
ca: comprova

en: checkout
ca: pagament

[ctx: checkout-validation]
en: Billing %s
ca: Factura %s

[ctx: checkout-validation]
en: Shipping %s
ca: S'està enviant %s

en: child
ca: fill/a

en: client_data required
ca: client_data necessari

en: close tags
ca: Tanca les etiquetes

en: co-worker
ca: company/a

en: coffee
ca: Cafè

en: colleague
ca: col·lega

[ctx: color]
en: Default: %s
ca: Predeterminat: %s

[ctx: color scheme]
en: Dark
ca: Fosc

[ctx: color scheme]
en: Light
ca: Clar

[ctx: column name]
en: Comment
ca: Comentari

[ctx: column name]
en: Date
ca: Data

[ctx: column name]
en: File
ca: Fitxer

[ctx: column name]
en: In Response To
ca: En resposta a

[ctx: column name]
en: Review
ca: Ressenya

[ctx: column name]
en: Submitted on
ca: Enviat el

[ctx: column name]
en: Title
ca: Títol

[ctx: column name]
en: Uploaded to
ca: Penjat a

[ctx: comment]
en: Approve
ca: Aprova

[ctx: comment]
en: Mark as spam
ca: Marca com a brossa

[ctx: comment]
en: Not Spam
ca: No és brossa

[ctx: comment]
en: Not spam
ca: No és brossa

[ctx: comment]
en: Pending
ca: Pendent

[ctx: comment]
en: Permalink:
ca: Enllaç permanent:

[ctx: comment]
en: Replied
ca: Contestat

[ctx: comment]
en: Spam
ca: Brossa

[ctx: comment]
en: Trash
ca: Paperera

[ctx: comment]
en: Unapprove
ca: Desaprova

[ctx: comment]
en: Unspam
ca: Marca com a no brossa

[ctx: comment]
en: Untrash
ca: Treu de la paperera

[ctx: comment status]
en: Approved
ca: Aprovat

[ctx: comment status]
en: Closed
ca: Tancat

[ctx: comment status]
en: Open
ca: Obert

[ctx: comment status]
en: Pending
ca: Pendent

[ctx: comment status]
en: Spam
ca: Brossa

[ctx: comment status]
en: Trash
ca: Paperera

en: comments
ca: comentaris

[ctx: comments]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Tot <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Tots <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Approved <span class="count">(%s)</span> | Approved <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Aprovat <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Aprovats <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: <span class="count">(%s)</span> meu
ca[1]: <span class="count">(%s)</span> meus

[ctx: comments]
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Pendent <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Pendents <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Spam
ca: Comentaris brossa

[ctx: comments]
en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Brossa <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Brossa <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Paperera <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Paperera <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments title]
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
ca[0]: Un pensament sobre &ldquo;%2$s&rdquo;
ca[1]: %1$s pensaments sobre &ldquo;%2$s&rdquo;

en: compose new post
ca: composa un nou missatge

en: condition
ca: condició

en: contact
ca: contacte

en: contact form
ca: formulari de contacte

en: copied!
ca: S'ha copiat!

en: country
ca: país

en: crop ratio height
ca: escapça la relació d'alçada

en: crop ratio width
ca: escapça la relació d'amplada

en: crush
ca: amor sobtat

[ctx: currency]
en: Czech Koruna
ca: Corona Txeca

[ctx: currency]
en: Euro
ca: EUR

[ctx: currency]
en: Japanese Yen
ca: Ien japonès

[ctx: currency]
en: Philippine Peso
ca: Pes filipí

[ctx: currency]
en: Polish Zloty
ca: Zloty polonès

[ctx: currency]
en: Thai Baht
ca: Baht tailandès

en: current
ca: Actual

en: custom
ca: Personalitzat

[ctx: custom background]
en: Background
ca: Fons

[ctx: custom headers]
en: Previously uploaded
ca: Prèviament penjats

[ctx: custom headers]
en: Suggested
ca: Suggerits

[ctx: custom image header]
en: Header
ca: Capçalera

en: customer orders
ca: comandes de clients

[ctx: customizer changeset action/button label]
en: Schedule
ca: Programa

[ctx: customizer changeset status]
en: Scheduled
ca: Programat

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
ca: j \d\e F \d\e Y

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s %3$s
ca: %1$s a %2$s %3$s

[ctx: database error]
en: unknown
ca: desconegut

en: date
ca: parella

[ctx: date archive title prefix]
en: Day:
ca: Dia:

[ctx: date archive title prefix]
en: Month:
ca: Mes:

[ctx: date archive title prefix]
en: Year:
ca: Any:

[ctx: date/time]
en: On
ca: A

en: day | days
ca[0]: dia

en: days
ca: dies

[ctx: default site language]
en: Site Default
ca: Predeterminat del lloc

[ctx: default-slug]
en: product
ca: producte

[ctx: default-slug]
en: shop
ca: botiga

en: development
ca: Desenvolupament

[ctx: directly add the only allowed block]
en: Add %s
ca: Afegeix %s

en: discounted shipping labels
ca: etiquetes d'enviament amb descompte

[ctx: district]
en: Belgrade
ca: Belgrad

[ctx: district]
en: Central Banat
ca: Banat Central

[ctx: district]
en: Danube
ca: Danubi

[ctx: district]
en: North Banat
ca: Banat del Nord

[ctx: district]
en: North Bačka
ca: Bačka del Nord

[ctx: district]
en: South Banat
ca: Banat del Sud

[ctx: district]
en: South Bačka
ca: Bačka del Sud

[ctx: district]
en: Srem
ca: Sirmia

[ctx: district]
en: Vojvodina
ca: Voivodina

[ctx: district]
en: West Bačka
ca: Bačka de l'Oest

en: domain
ca: domini

en: done
ca: Fet

en: double
ca: doble

en: download
ca: baixa

en: e.g. For heavy items requiring higher postage
ca: p. ex. Per a articles pesats que requereixen un franqueig més elevat

en: e.g. Free shipping
ca: p. ex. Enviament gratuït

en: e.g. Heavy
ca: p. ex. Pesat

en: e.g. Local pickup
ca: p. ex. Recollida local

en: e.g. Standard national
ca: p, ex. Estàndard nacional

en: e.g. heavy-packages
ca: p. ex. paquets-pesats

en: eCheck ending in %1$s
ca: eCheck acaba en %1$s

en: ecommerce
ca: comerç electrònic

en: edit
ca: edita

[ctx: edit-address-slug]
en: billing
ca: facturació

[ctx: edit-address-slug]
en: shipping
ca: enviament

[ctx: editor button]
en: Left to right
ca: Direcció d'esquerra a dreta

[ctx: editor button]
en: Right to left
ca: Direcció de dreta a esquerra

[ctx: editor button]
en: Show blocks
ca: Mostra els blocs

en: education
ca: Educació

[ctx: email "From" field]
en: Site Admin
ca: Administrador del lloc

[ctx: email address]
en: Report generated for
ca: Informe generat per a

en: enabled
ca: Habilitat

[ctx: enhanced select]
en: Loading failed
ca: No s'ha pogut carregar

[ctx: enhanced select]
en: Loading more results&hellip;
ca: S'estan carregant més resultats&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
ca: No hi ha coincidències

[ctx: enhanced select]
en: Please delete %qty% characters
ca: Suprimeix %qty% caràcters

[ctx: enhanced select]
en: Please delete 1 character
ca: Suprimeix 1 caràcter

[ctx: enhanced select]
en: Please enter %qty% or more characters
ca: Introdueix %qty% o més caràcters

[ctx: enhanced select]
en: Please enter 1 or more characters
ca: Introdueix 1 o més caràcters

[ctx: enhanced select]
en: Searching&hellip;
ca: S'està cercant&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: You can only select %qty% items
ca: Només podeu seleccionar %qty% articles

[ctx: enhanced select]
en: You can only select 1 item
ca: Només podeu seleccionar 1 article

en: enter a custom date format in the following field
ca: entreu un format de data personalitzat en el camp següent

en: enter a custom time format in the following field
ca: entreu un format d'hora en el camp següent

[ctx: error message in contact form builder]
en: Oops, there was a problem generating your form. You'll likely need to try again.
ca: Buf, s'ha produït un problema en generar el formulari. Probablement haureu d'intentar-ho de nou.

en: escape
ca: Tecla Esc

en: event
ca: Esdeveniment

[ctx: event]
en: Add New
ca: Afegeix

[ctx: eventbrite setting]
en: Online
ca: En línia

en: example:
ca: exemple:

en: f.e. size or color
ca: p. ex. mida o color

en: family
ca: família

[ctx: file type group]
en: Archives
ca: Arxius

[ctx: file type group]
en: Audio
ca: Àudio

[ctx: file type group]
en: Video
ca: Vídeo

en: filter
ca: Filtra

[ctx: find/replace]
en: Find
ca: Cerca

[ctx: find/replace]
en: Next
ca: Següent

[ctx: find/replace]
en: Prev
ca: Anterior

[ctx: find/replace]
en: Replace
ca: Reemplaça

[ctx: find/replace]
en: Replace all
ca: Reemplaça tot

[ctx: find/replace]
en: Replace with
ca: Reemplaça amb

[ctx: find/replace]
en: Whole words
ca: Paraules senceres

en: first
ca: primera

en: five star
ca: cinc estrelles

en: folder
ca: carpeta

[ctx: font category]
en: Display
ca: Visualització

[ctx: font category]
en: Handwriting
ca: Escriptura manual

[ctx: font collection name]
en: Google Fonts
ca: Tipus de lletra de Google

[ctx: font size name]
en: Huge
ca: Enorme

[ctx: font size name]
en: Large
ca: Gran

[ctx: font size name]
en: Medium
ca: Mitjana

[ctx: font size name]
en: Small
ca: Petita

[ctx: font style]
en: Italic
ca: Cursiva

[ctx: font style]
en: Regular
ca: Normal

[ctx: font weight]
en: Black
ca: Grossa

[ctx: font weight]
en: Bold
ca: Negreta

[ctx: font weight]
en: Extra Bold
ca: Extra negreta

[ctx: font weight]
en: Extra Light
ca: Extra lleugera

[ctx: font weight]
en: Light
ca: Lleugera

[ctx: font weight]
en: Medium
ca: Mitjana

[ctx: font weight]
en: Regular
ca: Normal

[ctx: font weight]
en: Semi Bold
ca: Semi negreta

[ctx: font weight]
en: Thin
ca: Prima

en: font-face declaration in theme.json format, encoded as a string.
ca: Declaració font-face en format theme.json, codificada com una cadena.

en: font-face declaration in theme.json format.
ca: Declaració font-face en format theme.json.

en: font-face definition in theme.json format.
ca: Definició font-face en format theme.json.

en: font-family declaration in theme.json format, encoded as a string.
ca: declaració font-family en format theme.json, codificada com una cadena.

en: font_face_settings parameter must be a valid JSON string.
ca: El paràmetre font_face_settings ha de ser una cadena JSON vàlida.

en: font_families should be an array of font families.
ca: font_families hauria de ser una matriu de famílies de tipus de lletra.

en: font_families should have at least one font family definition.
ca: font_families ha de tenir com a mínim una definició de família de tipus de lletra.

en: food and drink
ca: Menjar i beguda

en: free
ca: Gratuït

en: friend
ca: amic/ga

en: friendship
ca: amistat

en: from $0.99
ca: des de 0,99 €

en: from $1.49
ca: des de 1,49 €

en: from $1.99
ca: des de 1,99 €

en: from $2.99
ca: des de 2,99 €

en: g:i a
ca: G:i

en: g:i:s a
ca: G:i:s

en: g:ia
ca: G:i

[ctx: genitive]
en: April
ca: abril

[ctx: genitive]
en: August
ca: agost

[ctx: genitive]
en: December
ca: desembre

[ctx: genitive]
en: February
ca: febrer

[ctx: genitive]
en: January
ca: gener

[ctx: genitive]
en: July
ca: juliol

[ctx: genitive]
en: June
ca: juny

[ctx: genitive]
en: March
ca: març

[ctx: genitive]
en: May
ca: maig

[ctx: genitive]
en: November
ca: novembre

[ctx: genitive]
en: October
ca: octubre

[ctx: genitive]
en: September
ca: setembre

en: geographical
ca: geogràfic

[ctx: go back (like the back button in a browser)]
en: Back
ca: Enrere

en: go to the next post or comment
ca: aneu a l'entrada o comentari següent

en: go to the previous post or comment
ca: aneu a l'entrada o comentari anterior

en: guest orders
ca: comandes de visitants

en: header
ca: Capçalera

[ctx: held stock note]
en: - ...and %d more item. | - ... and %d more items.
ca[0]: - ...i %d article més.
ca[1]: - ...i %d articles més.

[ctx: held stock note]
en: Stock hold of %1$s minutes applied to: %2$s
ca: S'ha aplicat una retenció d'estoc de %1$s minuts a: %2$s

en: hide
ca: Amaga

en: home
ca: Pàgina d'inici

en: horizontal start position
ca: posició inicial horitzontal

en: hour
ca: hora

en: hours
ca: hores

en: html_lang_attribute
ca: ca

en: https://en.gravatar.com/
ca: https://ca.gravatar.com/

en: https://wordpress.org/about/requirements/
ca: https://ca.wordpress.org/about/requirements/

en: https://wordpress.org/news/
ca: http://wordpress.org/news/

en: https://wordpress.org/support/forums/
ca: https://ca.wordpress.org/support/forums/

en: https://wordpress.org/support/plugin/gutenberg/
ca: https://wordpress.org/support/plugin/gutenberg

en: https://wordpress.org/themes/
ca: https://ca.wordpress.org/themes/

en: identity
ca: identitat

[ctx: imperative verb]
en: Resolve
ca: Resol

[ctx: in {category/tag name}]
en: In "%s"
ca: A "%s"

en: inserter
ca: inseridor

en: install
ca: instal·la

en: item %s
ca: element %s

en: items
ca: elements

en: just now
ca: ara mateix

[ctx: keyring]
en: Delete
ca: Suprimeix

en: kin
ca: parents

en: l, F j, Y
ca: l, j \d\e F \d\e Y

en: l, F jS, Y
ca: l, j \d\e\/\d\' F \d\e Y

en: l, M j, Y
ca: l, j \d\e F, Y

[ctx: label]
en: Search for:
ca: Cerca:

[ctx: label before the title of the next post]
en: Next:
ca: Següent:

[ctx: label before the title of the previous post]
en: Previous:
ca: Anterior:

[ctx: label for button in the audio widget]
en: Add Audio
ca: Afegeix àudio

[ctx: label for button in the audio widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Audio
ca: Edita àudio

[ctx: label for button in the audio widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Audio
ca: Reemplaça àudio

[ctx: label for button in the gallery widget; should not be longer than ~13 characters long]
en: Add Images
ca: Afegeix vídeo

[ctx: label for button in the gallery widget; should not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Gallery
ca: Afegeix imatge

[ctx: label for button in the image widget]
en: Add Image
ca: Afegeix imatge

[ctx: label for button in the image widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Image
ca: Edita imatge

[ctx: label for button in the image widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Image
ca: Reemplaça imatge

[ctx: label for button in the media widget]
en: Add Media
ca: Afegeix mèdia

[ctx: label for button in the media widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Media
ca: Reemplaça mèdia

[ctx: label for button in the media widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Media
ca: Reemplaça mèdia

[ctx: label for button in the video widget]
en: Add Video
ca: Afegeix vídeo

[ctx: label for button in the video widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Video
ca: Edita el vídeo

[ctx: label for button in the video widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Video
ca: Reemplaça el vídeo

[ctx: label for custom color]
en: Custom...
ca: Personalitzat...

[ctx: label for filtering posts]
en: Month
ca: Mes

[ctx: label for filtering posts]
en: Month Updated
ca: Mes d'actualització

[ctx: label for filtering posts]
en: Post Types
ca: Tipus d'entrada

[ctx: label for filtering posts]
en: Year
ca: Any

[ctx: label for filtering posts]
en: Year Updated
ca: Any d'actualització

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Hide Controls
ca: Amaga els controls

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Show Controls
ca: Mostra els controls

[ctx: label for next post link]
en: Next
ca: Següent

[ctx: label for previous post link]
en: Previous
ca: Anterior

[ctx: label for terms marked as default]
en: default
ca: predeterminat

en: last
ca: última

[ctx: latest blog posts]
en: Latest
ca: Més recents

[ctx: link]
en: Add New
ca: Afegeix

[ctx: link name]
en: Name
ca: Nom

[ctx: links widget]
en: All Links
ca: Tots els enllaços

[ctx: list style]
en: Circle
ca: Cercle

[ctx: list style]
en: Default
ca: Predeterminada

[ctx: list style]
en: Lower Alpha
ca: Alfa minúscula

[ctx: list style]
en: Lower Greek
ca: Grega minúscula

[ctx: list style]
en: Lower Roman
ca: Romans en minúscula

[ctx: list style]
en: Square
ca: Quadrat

[ctx: list style]
en: Upper Alpha
ca: Alfa majúscula

[ctx: list style]
en: Upper Roman
ca: Romans en majúscula

[ctx: load posts button text]
en: Load More
ca: Carrega'n més

[ctx: locales]
en: %1$s/%2$s
ca: s%1$s/%2$s

en: media
ca: multimèdia

[ctx: media]
en: Remove video track
ca: Suprimeix la pista de vídeo

[ctx: media item]
en: Edit
ca: Edita

[ctx: media item]
en: Success
ca: Èxit

[ctx: media items]
en: Mine
ca: Els meus

[ctx: media items]
en: Unattached
ca: Sense adjuntar

[ctx: media modal menu]
en: Menu
ca: Menú

[ctx: media modal menu actions]
en: Actions
ca: Accions

[ctx: menu]
en: (Currently set to: %s)
ca: (actualment definit com a: %s)

[ctx: menu]
en: Edit
ca: Edita

[ctx: menu]
en: Use new menu
ca: Utilitza un menú nou

[ctx: menu location]
en: (Current: %s)
ca: (Actual: %s)

[ctx: menu location]
en: (Currently set to: %s)
ca: (Actualmet definit com a %s)

[ctx: menu locations]
en: (If you plan to use a menu <a href="%1$s" %2$s>widget%3$s</a>, skip this step.)
ca: (Si teniu pensat utilitzar un <a href="%1$s" %2$s>giny%3$s</a> de menú, salteu-vos aquest pas.)

[ctx: menu locations]
en: Here&#8217;s where this menu appears. If you would like to change that, pick another location.
ca: Aquí és on apareix aquest menú. Si voleu canviar això, trieu una altra ubicació.

[ctx: menu locations]
en: View All Locations
ca: Mostra totes les ubicacions

[ctx: menu locations]
en: View Location
ca: Mostra la ubicació

[ctx: menu locations]
en: Where do you want this menu to appear?
ca: On voleu que aparegui aquest menú?

en: met
ca: conegut/da en persona

[ctx: meta name]
en: Name
ca: Nom

[ctx: min_price]
en: From:
ca: A partir de:

en: minute | minutes
ca[0]: minut

en: minutes
ca: minuts

[ctx: missing menu item navigation label]
en: (no label)
ca: (sense etiqueta)

en: month
ca: mes

[ctx: monthly archives date format]
en: F Y
ca: F \d\e Y

en: moved to the Trash.
ca: s'ha mogut a la paperera.

en: movie
ca: pel·lícula

en: muse
ca: inspiració

en: music
ca: música

[ctx: name]
en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: name of browser bookmarklet tool]
en: Press This
ca: Premeu això

[ctx: nav menu home label]
en: Home
ca: Inici

[ctx: navigation link block description]
en: A link to a category.
ca: Un enllaç a una categoria.

[ctx: navigation link block description]
en: A link to a page.
ca: Un enllaç a una pàgina.

[ctx: navigation link block description]
en: A link to a post.
ca: Un enllaç a una entrada.

[ctx: navigation link block description]
en: A link to a tag.
ca: Un enllaç a una etiqueta.

[ctx: navigation link block title]
en: Category Link
ca: Enllaç de la categoria

[ctx: navigation link block title]
en: Page Link
ca: Enllaç de la pàgina

[ctx: navigation link block title]
en: Post Link
ca: Enllaç de l'entrada

[ctx: navigation link block title]
en: Tag Link
ca: Enllaç de l'etiqueta

en: neighbor
ca: veí/veïna

en: new
ca: Noves

en: new users
ca: usuaris nous

en: newer
ca: més nous

[ctx: next set of posts]
en: Next
ca: Següent

en: no comments
ca: No hi ha cap comentari

en: no title
ca: sense títol

[ctx: no user roles]
en: None
ca: Cap

en: none
ca: cap

en: not a support question
ca: no és una pregunta suportada

en: not resolved
ca: no ressolt

en: notifications
ca: Notificacions

[ctx: noun]
en: Comment
ca: Comentari

[ctx: noun]
en: Comment:
ca: Comentari:

[ctx: noun]
en: Post
ca: Entrada

[ctx: noun]
en: Trash
ca: Paperera

[ctx: noun]
en: Views
ca: Visualitzacions

[ctx: noun]
en: Visitors
ca: Visitants

[ctx: noun]
en: comment
ca: Comentari

[ctx: noun - someone's domain name]
en: domain
ca: domini

[ctx: noun, defines the color scheme of the widget having dark colors]
en: Dark
ca: Fosc

[ctx: noun, defines the color scheme of the widget having light colors]
en: Light
ca: Clar

[ctx: noun: a generic user name]
en: Someone
ca: Algú

[ctx: noun: a quantity of goods or items purchased or sold]
en: Order
ca: Ordre

[ctx: noun: a single notification]
en: Note
ca: Nota

[ctx: noun: plural]
en: Notifications
ca: Avisos

[ctx: number of pages]
en: of
ca: de

en: number_format_decimal_point
ca: ,

en: number_format_thousands_sep
ca: .

en: o2 To Do
ca: Per fer o2

en: of
ca: de

en: older
ca: més antics

en: on
ca: a

en: optional
ca: opcional

en: options
ca: Opcions

en: or
ca: o

en: or <a href="%s">create a new menu</a>. Do not forget to save your changes!
ca: o <a href="%s">creeu un menú nou</a>. No oblideu desar els canvis!

en: order
ca: comanda

en: orders
ca: comandes

en: page | pages
ca[0]: Pàgina

[ctx: page]
en: Add New
ca: Afegeix

[ctx: page]
en: Featured image
ca: Imatge destacada

[ctx: page]
en: Remove featured image
ca: Elimina la imatge destacada

[ctx: page]
en: Set featured image
ca: Defineix la imatge destacada

[ctx: page]
en: Use as featured image
ca: Utilitza com a imatge destacada

[ctx: page label]
en: Front Page
ca: Portada

[ctx: page label]
en: Posts Page
ca: Pàgina d'entrades

[ctx: page label]
en: Privacy Policy Page
ca: Pàgina de la política de privadesa

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
ca: %1$s de %2$s

en: parent
ca: pare/mare

en: password
ca: Contrasenya

[ctx: password mismatch]
en: Mismatch
ca: No coincideix

[ctx: password strength]
en: Medium
ca: Mitjana

[ctx: password strength]
en: Password strength unknown
ca: Potència desconeguda de la contrasenya

[ctx: password strength]
en: Strong
ca: Forta

[ctx: password strength]
en: Very weak
ca: Molt feble

[ctx: password strength]
en: Weak
ca: Feble

[ctx: past participle: books I have read]
en: Read
ca: Llegit

[ctx: patterns]
en: All
ca: Tots

[ctx: patterns]
en: Not synced
ca: No sincronitzat

[ctx: patterns]
en: Synced
ca: Sincronitzats

en: pause
ca: pausa

en: payment
ca: pagament

en: payment setup
ca: configuració de pagament

en: payment setup and automated taxes
ca: configuració de pagaments i taxes automàtiques

en: payment setup and discounted shipping labels
ca: configuració de pagaments i etiquetes d'enviament amb descompte

en: payment setup, automated taxes and discounted shipping labels
ca: configuració de pagaments, tarifes automatitzades i etiquetes d'enviament amb descompte

en: per day
ca: per dia

en: per month
ca: per mes

en: per week
ca: per setmana

en: per year
ca: per any

[ctx: person who did an action]
en: You
ca: Tu

[ctx: personal data group description]
en: Overview of export report.
ca: Resum de l'informe d'exportació.

[ctx: personal data group label]
en: About
ca: Quant a

en: photo
ca: foto

en: physical
ca: físic

[ctx: placeholder]
en: Buy product
ca: Compra el producte

[ctx: placeholder]
en: From&hellip;
ca: De&hellip;

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
ca: Cerca &hellip;

[ctx: placeholder]
en: To&hellip;
ca: Fins&hellip;

[ctx: placeholder for search field]
en: Search products…
ca: Cerca productes…

[ctx: placeholder: dropdown menu to select widget visibility; hide if or show if]
en: %s if:
ca: %s si:

[ctx: plugin]
en: %s was successfully deleted.
ca: S'ha suprimit amb èxit %s.

[ctx: plugin]
en: <strong>Error:</strong> Current PHP version (%1$s) does not meet minimum requirements for %2$s. The plugin requires PHP %3$s.
ca: <strong>Error:</strong> la versió actual del PHP (%1$s) no coincideix amb els requeriments mínims de l'extensió %2$s. Aquesta extensió necessita el PHP %3$s.

[ctx: plugin]
en: <strong>Error:</strong> Current WordPress version (%1$s) does not meet minimum requirements for %2$s. The plugin requires WordPress %3$s.
ca: <strong>Error:</strong> la versió actual del WordPress (%1$s) no coincideix amb els requeriments mínims de l'extensió %2$s. Aquesta extensió necessita el WordPress %3$s.

[ctx: plugin]
en: <strong>Error:</strong> Current versions of WordPress (%1$s) and PHP (%2$s) do not meet minimum requirements for %3$s. The plugin requires WordPress %4$s and PHP %5$s.
ca: <strong>Error:</strong> les versions actuals del WordPress (%1$s) i del PHP (%2$s) no coincideixen amb els requeriments mínims de l'extensió %3$s. Aquesta extensió necessita el WordPress %4$s i el PHP %5$s.

[ctx: plugin]
en: Activate %s
ca: Activa %s

[ctx: plugin]
en: Active
ca: Activa

[ctx: plugin]
en: Cannot Install
ca: No es pot instal·lar

[ctx: plugin]
en: Current
ca: Actual

[ctx: plugin]
en: Install %s
ca: Instal·la %s

[ctx: plugin]
en: Install %s now
ca: Instal·la %s ara

[ctx: plugin]
en: Install Now
ca: Instal·la ara

[ctx: plugin]
en: Network Activate
ca: Activa la xarxa

[ctx: plugin]
en: Replace current with uploaded
ca: Reemplaça l'actual amb el/la que heu penjat

[ctx: plugin]
en: Update %s now
ca: Actualitzeu %s ara

[ctx: plugin]
en: Updating
ca: S'està actualitzant

[ctx: plugin]
en: Uploaded
ca: Penjada

[ctx: plugin status]
en: Active
ca: Actives

en: poetry
ca: poesia

en: post | posts
ca[0]: Entrada

[ctx: post]
en: Add New
ca: Afegeix

[ctx: post]
en: Failed
ca: Fallida

[ctx: post]
en: Featured image
ca: Imatge destacada

[ctx: post]
en: In-Progress
ca: En marxa

[ctx: post]
en: Remove featured image
ca: Elimina la imatge destacada

[ctx: post]
en: Set featured image
ca: Defineix la imatge destacada

[ctx: post]
en: Use as featured image
ca: Utilitza com a imatge destacada

[ctx: post action/button label]
en: Schedule
ca: Programa

[ctx: post author]
en: Posted by %s
ca: Publicat per %s

[ctx: post author]
en: Written by %s
ca: Escrit per %s

[ctx: post author]
en: by %s
ca: per %s

[ctx: post date]
en: Posted on
ca: Publicat el

[ctx: post date]
en: Posted on %s
ca: Publicat el %s

[ctx: post format archive title]
en: Asides
ca: Anotacions

[ctx: post format archive title]
en: Audio
ca: Àudio

[ctx: post format archive title]
en: Chats
ca: Xats

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
ca: Galeries

[ctx: post format archive title]
en: Images
ca: Imatges

[ctx: post format archive title]
en: Links
ca: Enllaços

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
ca: Citacions

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
ca: Estats

[ctx: post format archive title]
en: Videos
ca: Vídeos

[ctx: post milestone count]
en: posts
ca: entrades

[ctx: post password form]
en: Enter
ca: Introdueix

[ctx: post state]
en: Pending
ca: Pendent

[ctx: post status]
en: Customization Draft
ca: Esborrany de personalització

[ctx: post status]
en: Draft
ca: Esborrany

[ctx: post status]
en: Password protected
ca: Protegida amb contrasenya

[ctx: post status]
en: Pending
ca: Pendent

[ctx: post status]
en: Private
ca: Privada

[ctx: post status]
en: Published
ca: Publicada

[ctx: post status]
en: Scheduled
ca: Prevista

[ctx: post status]
en: Sticky
ca: Fixat

[ctx: post status]
en: Trash
ca: Paperera

[ctx: post type archive title prefix]
en: Archives:
ca: Arxius:

[ctx: post type general name]
en: Changesets
ca: Conjunts de canvis

[ctx: post type general name]
en: Dataviews
ca: Visualitzacions de dades

[ctx: post type general name]
en: Global Styles
ca: Estils globals

[ctx: post type general name]
en: Media
ca: Mèdia

[ctx: post type general name]
en: Navigation Menus
ca: Menús de navegació

[ctx: post type general name]
en: Pages
ca: Pàgines

[ctx: post type general name]
en: Patterns
ca: Patrons

[ctx: post type general name]
en: Posts
ca: Entrades

[ctx: post type general name]
en: Template Parts
ca: Seccions de plantilla

[ctx: post type general name]
en: Templates
ca: Plantilles

[ctx: post type singular name]
en: Changeset
ca: Conjunt de canvis

[ctx: post type singular name]
en: Navigation Menu
ca: Menú de navegació

[ctx: post type singular name]
en: Page
ca: Pàgina

[ctx: post type singular name]
en: Pattern
ca: Patró

[ctx: post type singular name]
en: Post
ca: Entrada

[ctx: post type singular name]
en: Template
ca: Plantilla

[ctx: post type singular name]
en: Template Part
ca: Secció de plantilla

[ctx: post_type plural name]
en: Followers
ca: Seguidors

[ctx: post_type single name]
en: Follower
ca: Seguidor

en: posts
ca: entrades

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Total <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Totals <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: El meu <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Els meus <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Enganxada <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Enganxades <span class="count">(%s)</span>

[ctx: previewing a theme]
en: Preview
ca: Previsualitza

[ctx: previous set of posts]
en: Previous
ca: Anterior

en: print
ca: Imprimeix

en: privacy page
ca: pàgina de privadesa

en: privacy policy
ca: política de privadesa

en: privacy-policy
ca: política-de-privadesa

en: private
ca: privat

en: product
ca: producte

[ctx: product reviews]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Totes <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Totes <span class="count">(%s)</span>

[ctx: product reviews]
en: Approved <span class="count">(%s)</span> | Approved <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Aprovada <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Aprovades <span class="count">(%s)</span>

[ctx: product reviews]
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Pendent <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Pendents <span class="count">(%s)</span>

[ctx: product reviews]
en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Brossa <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Brossa <span class="count">(%s)</span>

[ctx: product reviews]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Paperera <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Paperera <span class="count">(%s)</span>

en: product_includes parameter need to specify exactly one product when segmenting by variation.
ca: El paràmetre product_includes ha d'especificar exactament un producte per a la segmentació per variació.

[ctx: publish box date format]
en: M j, Y
ca: j/M/Y

[ctx: purchasing a theme]
en: Purchase
ca: Compra

en: ratings
ca: valoracions

[ctx: recipe]
en: Cook Time
ca: Temps de cuinat

[ctx: recipe]
en: Nutrition
ca: Nutrició

[ctx: recipe]
en: Prep Time
ca: Temps de preparació

[ctx: recipe]
en: Print
ca: Imprimeix

[ctx: recipe]
en: Rating
ca: Puntuació

[ctx: recipe]
en: Source
ca: Codi font

[ctx: recipe]
en: Time
ca: Hora

en: registration
ca: Subscripició

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
ca: Desactiva

en: reply
ca: Respon

[ctx: request status]
en: Completed
ca: S'ha completat

[ctx: request status]
en: Confirmed
ca: S'ha confirmat

[ctx: request status]
en: Failed
ca: Ha fallat

[ctx: request status]
en: Pending
ca: Pendent

en: required
ca: obligatori

en: resolved
ca: resolt

[ctx: resolved/unresolved posts]
en: %s Posts (%d)
ca: %s entrades (%d)

[ctx: resolved/unresolved posts]
en: Posts Marked Done (%d)
ca: S'han marcat les entrades com a fetes (%d)

[ctx: resolved/unresolved posts]
en: Posts Marked To Do (%d)
ca: S'han marcat les entrades per fer (%d)

[ctx: review]
en: Mark as spam
ca: Marca com a brossa

[ctx: review]
en: Not Spam
ca: No és brossa

[ctx: review]
en: Not spam
ca: No és brossa

[ctx: review type]
en: Type
ca: Tipus

en: reviewed by %s
ca: avaluat per %s

[ctx: revision date format]
en: F j, Y @ H:i:s
ca: j \d\e F \d\e Y @ H:i:s

[ctx: revisions]
en: Browse
ca: Explora

en: romantic
ca: sentimental

[ctx: sample permalink base]
en: archives
ca: arxius

[ctx: sample permalink structure]
en: sample-post
ca: entrada-exemple

en: sample-page
ca: pagina-exemple

en: save
ca: Desa

en: scale height
ca: escala l'alçada

en: search
ca: Cercar

[ctx: search label]
en: Find Author…
ca: Troba l'autor...

en: second
ca: segon

en: seconds
ca: segons

en: selection height
ca: alçada de la selecció

en: selection width
ca: amplada de la selecció

en: sell
ca: vendre

en: send
ca: envia

[ctx: settings screen]
en: Discussion
ca: Debats

[ctx: settings screen]
en: Security
ca: Seguretat

[ctx: settings screen]
en: Writing
ca: Escriptura

en: share
ca: Comparteix

[ctx: share to]
en: Email
ca: Correu electrònic

[ctx: share to]
en: Press This
ca: Publica Això

[ctx: share to]
en: Print
ca: Imprimeix

en: shipping address
ca: Adreça d'enviament

[ctx: shipping country prefix]
en: to
ca: a

[ctx: shipping country prefix]
en: to the
ca: al

[ctx: shipping packages]
en: Shipment %d
ca: Enviament %d

[ctx: shipping packages]
en: Shipment 1
ca: Enviament 1

[ctx: shipping packages]
en: Shipping
ca: Enviament

[ctx: shipping packages]
en: Shipping %d
ca: %d paquets

en: shop
ca: botiga

[ctx: shop_order post type singular name]
en: Order
ca: Comanda

[ctx: short (~12 characters) label for hide controls button]
en: Hide Controls
ca: Amaga controls

en: show
ca: Mostra

en: sibling
ca: germà/germana

en: sign up
ca: Registra't

[ctx: single horizontal line]
en: Row
ca: Fila

[ctx: singular noun, the currently active theme]
en: Active
ca: Activa

[ctx: site]
en: &larr; Go to %s
ca: &larr; Vés a %s

[ctx: site]
en: Activate
ca: Activa

[ctx: site]
en: Mark as spam
ca: Marca com a brossa

[ctx: site]
en: Not Spam
ca: No és brossa

[ctx: site]
en: Not spam
ca: No és brossa

[ctx: site]
en: Public
ca: Pública

[ctx: site]
en: Registered
ca: Registrat

[ctx: site]
en: Spam
ca: Brossa

en: site_id is required
ca: site_id és necessari

[ctx: sites]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Tot <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Tots <span class="count">(%s)</span>

[ctx: sites]
en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Brossa <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Brosses <span class="count">(%s)</span>

[ctx: slug]
en: product
ca: producte

[ctx: slug]
en: product-category
ca: categoria-producte

[ctx: slug]
en: product-tag
ca: etiqueta-producte

[ctx: slug]
en: uncategorized
ca: Sense categoria

en: social
ca: xarxes socials

en: software
ca: Programari

en: solid
ca: sòlid

en: sometime
ca: a vegades

en: space
ca: espai,

en: spam folder
ca: carpeta de brossa

[ctx: spellcheck]
en: Finish
ca: Finalitza

[ctx: spellcheck]
en: Ignore
ca: Ignora

[ctx: spellcheck]
en: Ignore all
ca: Ignora-ho tot

en: spouse
ca: cònjuge

[ctx: stats spam referrer reporting]
en: Undo
ca: Desfés

[ctx: status labels]
en: All
ca: Tots

[ctx: status labels]
en: Past-due
ca: Vençudes

en: sticky
ca: tema recurrent

en: styles
ca: Estils

en: sub item
ca: subelement

[ctx: submit button]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: submit-button]
en: Submit
ca: Envia

en: subscribe
ca: subscriu

en: subscription
ca: subscripció

en: subscriptions
ca: subscripcions

[ctx: suffix for paged archive titles]
en: Page %s
ca: Pàgina %s

en: sweetheart
ca: parella

[ctx: table body]
en: Body
ca: Cos

[ctx: table cell]
en: Cell
ca: Cel·la

[ctx: table cell alignment attribute]
en: None
ca: Cap

[ctx: table cell scope attribute]
en: Scope
ca: Abast

[ctx: table footer]
en: Footer
ca: Peu de pàgina

[ctx: table header]
en: Header
ca: Capçalera

[ctx: tag archive title prefix]
en: Tag:
ca: Etiqueta:

[ctx: tags]
en: Most Used
ca: Més utilitzades

[ctx: taxonomy general name]
en: Pattern Categories
ca: Categories dels patrons

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
ca: Etiquetes

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
ca: Categoria

[ctx: taxonomy singular name]
en: Pattern Category
ca: Categoria del patró

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
ca: Etiqueta

[ctx: taxonomy term messages]
en: %s added
ca: S'ha afegit %s

[ctx: taxonomy term messages]
en: %s deleted
ca: S'ha suprimit %s

[ctx: taxonomy term messages]
en: %s not added
ca: No s'ha afegit %s

[ctx: taxonomy term messages]
en: %s not updated
ca: No s'ha actualitzat %s

[ctx: taxonomy term messages]
en: %s updated
ca: S'ha actualitzat %s

en: template
ca: plantilla

[ctx: template part area]
en: Footer
ca: Peu de pàgina

[ctx: template part area]
en: Header
ca: Capçalera

[ctx: term name]
en: Name
ca: Nom

en: terms and conditions
ca: termes i condicions

en: text direction
ca: direcció del text

[ctx: text for single new post notification (1 new post)]
en: new post
ca: entrada nova

en: the
ca: el/la/els/les

en: the author
ca: L'Autor

en: the past day
ca: el dia passat

en: the past month
ca: el mes passat

en: the past quarter
ca: el quart passat

en: the past week
ca: la setmana passada

en: the past year
ca: l'any passat

[ctx: the value that they want to update the option to]
en: value
ca: valor

en: theme
ca: tema

[ctx: theme]
en: %s was successfully deleted.
ca: S'ha suprimit amb èxit %s.

[ctx: theme]
en: <strong>Error:</strong> Current PHP version does not meet minimum requirements for %s.
ca: <strong>Error:</strong> la versió actual de PHP no té els requisits mínims pel tema %s.

[ctx: theme]
en: <strong>Error:</strong> Current WordPress and PHP versions do not meet minimum requirements for %s.
ca: <strong>Error:</strong> la versió actual del WordPress i de PHP no té els requisits mínims pel tema %s.

[ctx: theme]
en: <strong>Error:</strong> Current WordPress version does not meet minimum requirements for %s.
ca: <strong>Error:</strong> la versió actual del WordPress no té els requisits mínims pel tema %s.

[ctx: theme]
en: Activate
ca: Activa

[ctx: theme]
en: Activate %s
ca: Activa %s

[ctx: theme]
en: Activate &#8220;%s&#8221;
ca: Activa &#8220;%s&#8221;

[ctx: theme]
en: Active
ca: Actiu

[ctx: theme]
en: Active:
ca: Actiu:

[ctx: theme]
en: Cannot Activate
ca: No s'ha pogut activar

[ctx: theme]
en: Cannot Activate %s
ca: No s’ha pogut activar el tema %s

[ctx: theme]
en: Cannot Install
ca: No es pot instal·lar

[ctx: theme]
en: Change
ca: Canvia

[ctx: theme]
en: Customize %s
ca: Personalitza %s

[ctx: theme]
en: Delete %s
ca: Suprimeix %s

[ctx: theme]
en: Installed
ca: Instal·lat

[ctx: theme]
en: Live Preview %s
ca: Previsualitza %s

[ctx: theme]
en: Previewing:
ca: S'està previsualitzant:

[ctx: theme]
en: Replace active with uploaded
ca: Reemplaça l'actiu amb el que heu penjat

[ctx: theme]
en: Update %s now
ca: Actualitza %s ara

[ctx: theme]
en: Uploaded
ca: Penjat

[ctx: theme]
en: View Theme Details for %s
ca: Mostra els detalls del tema %s

[ctx: theme author]
en: By %s
ca: Per %s

[ctx: theme name]
en: Name
ca: Nom

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Tots <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Tots <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Inhabilitat <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Inhabilitats <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Habilitat <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Habilitats <span class="count">(%s)</span>

en: this video
ca: aquest vídeo

[ctx: ticket price]
en: Free
ca: Gratuït

[ctx: time ago]
en: %s ago
ca: fa %s

[ctx: timezone date format]
en: Y-m-d H:i:s
ca: d/m/Y H:i:s

en: to-do
ca: per-fer

en: toggle comment visibility
ca: commuta la visibilitat dels comentaris

en: uncategorized
ca: General

en: unexpected shutdown: PHP Fatal error %1$s in %2$s on line %3$s
ca: aturada inesperada: Error fatal de PHP %1$s a %2$s a la línia %3$s

[ctx: unit of time]
en: a few seconds
ca: uns pocs segons

[ctx: unit symbol]
en: KB
ca: KiB

en: unknown
ca: Desconegut

en: unsubscribe
ca: Donar-se de baixa

en: untitled
ca: Sense títol

en: untitled post %s
ca: entrada sense títol %s

[ctx: user]
en: Add New User
ca: Afegeix

[ctx: user]
en: Mark as spam
ca: Marca com a brossa

[ctx: user]
en: Not spam
ca: No és brossa

[ctx: user]
en: Registered
ca: Registrat

[ctx: user webhook count]
en: User #%1$s %2$s has created %3$d WooCommerce webhook. | User #%1$s %2$s has created %3$d WooCommerce webhooks.
ca[0]: L'usuari #%1$s %2$s ha creat %3$d webhook del WooCommerce.
ca[1]: L'usuari #%1$s %2$s ha creat %3$d webhooks del WooCommerce.

en: username
ca: Nom d'usuari

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Tots <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Tots <span class="count">(%s)</span>

en: value
ca: valor

[ctx: verb]
en: Change
ca: Canvia

[ctx: verb]
en: Clear
ca: Neteja

[ctx: verb]
en: Comment
ca: Comenta

[ctx: verb]
en: Copy
ca: Copia

[ctx: verb]
en: Group
ca: Agrupa

[ctx: verb]
en: Preview
ca: Visualitza

[ctx: verb]
en: Purchase
ca: Compra

[ctx: verb]
en: Spam
ca: Correu brossa

[ctx: verb]
en: Stack
ca: Pila

[ctx: verb]
en: Trash
ca: Envia a la paperera

[ctx: verb]
en: Upgrade
ca: Actualitza

[ctx: verb]
en: Upload
ca: Penja

[ctx: verb]
en: View
ca: Visualitza

[ctx: verb, imperative]
en: Comment
ca: Comenta

[ctx: verb: imperative]
en: Follow
ca: Segueix

[ctx: verb: imperative]
en: Like
ca: M'agrada

[ctx: verb: imperative]
en: Send
ca: Envia

[ctx: verb: imperative]
en: Undo
ca: Desfés

[ctx: verb; site]
en: Archive
ca: Arxiva

en: verified owner
ca: propietari verificat

en: vertical start position
ca: posició inicial vertical

en: video
ca: vídeo

[ctx: video or audio]
en: Length
ca: Longitud

[ctx: watch a video title]
en: Watch: %s
ca: MIreu: %s

en: website
ca: lloc web

[ctx: website URL]
en: At URL
ca: A l'URL

[ctx: website name]
en: For site
ca: Per al lloc

en: week
ca: setmana

en: white
ca: Blanc

[ctx: widget]
en: Add
ca: Afegeix

[ctx: widget]
en: Edit
ca: Edita

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
ca: %1$s en %2$s

[ctx: with first and last result]
en: Showing %1$d&ndash;%2$d of %3$d result | Showing %1$d&ndash;%2$d of %3$d results
ca[0]: Mostra %1$d&ndash;%2$d de %3$d resultat
ca[1]: Mostra %1$d&ndash;%2$d de %3$d resultats

en: year
ca: any

en: years
ca: anys

en: yesterday
ca: Ahir

[ctx: you are following]
en: Following
ca: S'està seguint

en: {{span}}%(domain)s{{/span}} is available!
ca: {{span}}%(domain)s{{/span}} està disponible!

en: {{strong}}13GB{{/strong}} storage space
ca: {{strong}}13 GB{{/strong}} d'espai d'emmagatzematge

en: {{strong}}3GB{{/strong}} storage space
ca: {{strong}}3 GB{{/strong}} d'espai d'emmagatzematge

en: Ávila
ca: Àvila

en: Åland Islands
ca: Illes Åland

en: İstanbul
ca: Istanbul

en: — No Change —
ca: — Sense canvis —

en: — No change —
ca: — Sense canvis —

en: “New Account” emails are sent when a customer signs up via the checkout flow.
ca: Els correus electrònics de «Nou compte» s'envien quan un client es registra en el procés de finalitzar compra.

en: … <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer">Read more<span class="screen-reader-text">: %2$s</span></a>
ca: … <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer">Llegeix més<span class="screen-reader-text">: %2$s</span></a>

en: ⚠ 1 Incompatible plugin detected (%s).
ca: ⚠ S'ha detectat 1 extensió incompatible (%s).

en: ⚠ 2 Incompatible plugins detected (%1$s and %2$s).
ca: ⚠ S'han detectat 2 extensions incompatibles (%1$s i %2$s).

en: ⚠ Incompatible plugins detected (%1$s, %2$s and %3$d other). | ⚠ Incompatible plugins detected (%1$s and %2$s plugins and %3$d others).
ca[0]: ⚠ S'han detectat extensions incompatibles (%1$s, %2$s i %3$d més).
ca[1]: ⚠ S'han detectat extensions incompatibles (extensions %1$s, %2$s i %3$d més).

en: ⚠ There's one order pending sync from the orders table to the posts table. The feature shouldn't be disabled until this order is synchronized. | ⚠ There are %1$d orders pending sync from the orders table to the posts table. The feature shouldn't be disabled until these orders are synchronized.
ca[0]: ⚠ Hi ha una comanda pendent de sincronitzar des de la taula de comandes a la taula d'entrades. La característica no s'hauria de desactivar fins que no se sincronitzi aquesta comanda.
ca[1]: ⚠ Hi ha %1$d comandes pendents de sincronitzar des de la taula de comandes a la taula d'entrades. La característica no s'hauria de desactivar fins que no se sincronitzin aquestes comandes.

en: ⚠ This feature is compatible with WordPress version 6.2 or higher.
ca: ⚠ Aquesta característica és compatible amb la versió 6.2 o superior del WordPress.

en: ⚠ This feature shouldn't be enabled, the %s plugin is active and isn't compatible with it.
ca: ⚠ Aquesta característica no s'hauria d'activar, l'extensió %s està activa i no és compatible amb ella.

en: ⚠ This feature shouldn't be enabled: %1$s, %2$s and %3$d more active plugin isn't compatible with it | ⚠ This feature shouldn't be enabled: the %1$s and %2$s plugins are active and aren't compatible with it. There are %3$d other incompatible plugins.
ca[0]: ⚠ Aquesta característica no s'hauria d'activar: %1$s, %2$s i %3$d extensió activa més no és compatible amb ella
ca[1]: ⚠ Aquesta característica no s'hauria d'activar: les extensions %1$s i %2$s estan actives i no són compatibles amb ella. Hi ha %3$d extensions incompatibles més.

en: ⚠ This feature shouldn't be enabled: the %1$s and %2$s plugins are active and aren't compatible with it.
ca: ⚠ Aquesta característica no s'hauria d'activar: les extensions %1$s i %2$s estan actives i no són compatibles amb ella.

en: ⚠ This plugin is incompatible with the enabled WooCommerce feature '%s', it shouldn't be activated.
ca: ⚠ Aquesta extensió és incompatible amb la característica del WooCommerce «%s» activada, no s'hauria d'activar.

en: ⚠ This plugin is incompatible with the enabled WooCommerce features '%1$s' and '%2$s', it shouldn't be activated.
ca: ⚠ Aquesta extensió és incompatible amb les característiques del WooCommerce «%1$s» i «%2$s» activades, no s'hauria d'activar.

en: ⚠ This plugin is incompatible with the enabled WooCommerce features '%1$s', '%2$s' and %3$d more, it shouldn't be activated.
ca: ⚠ Aquesta extensió és incompatible amb les característiques del WooCommerce «%1$s», «%2$s» i %3$d més activades, no s'hauria d'activar.

en: ⚠️ <b>️The Legacy REST API will be removed in WooCommerce 9.0.</b> <a target="_blank" href="%1$s">A separate WooCommerce extension is available</a> to keep it enabled. You can check Legacy REST API usages in <b><a target="_blank" href="%2$s">the WooCommerce log files</a></b> (file names start with <code>legacy_rest_api_usages</code>). <b><a target="_blank" href="%3$s">Learn more about this change.</a></b>
ca: ⚠️ <b>️L'API REST heretada se suprimirà al WooCommerce 9.0.</b> <a target="_blank" href="%1$s">Hi ha disponible una extensió independent del WooCommerce</a> per mantenir-la activada. Podeu comprovar els usos de l'API REST heretada als <b><a target="_blank" href="%2$s">fitxers de registre del WooCommerce</a></b> (els noms dels fitxers comencen per <code>legacy_rest_api_usages</code>). <b><a target="_blank" href="%3$s">Més informació sobre aquest canvi.</a></b>

en: ⚠️ Only %s files can be searched at one time. Try filtering the file list before searching.
ca: ⚠️ Només es poden cercar %s fitxers alhora. Proveu de filtrar la llista de fitxers abans de cercar.

en: ⚠️ This directory does not appear to be writable.
ca: ⚠️ Sembla que aquest directori no té permisos d'escriptura.

en: 🌟‎ ‎ Thanks for the feedback. We’ll put it to good use!
ca: 🌟‎ ‎ Gràcies pels comentaris. En farem un bon ús!
