WordPress.com - en to da_DK translation catalogue (14021 entries)

en:  (%s ago)
da_DK:  (%s siden)

en:  <a href='%s'>Manage incompatible plugins</a>
da_DK:  <a href='%s'>Administrer inkompatible plugins</a>

en:  and
da_DK:  og

en:  says
da_DK:  siger

en: "%1$s" by %2$s.
da_DK: "%1$s" af %2$s.

en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
da_DK: "%1$s" fra %2$s af %3$s.

en: "%1$s" from %2$s.
da_DK: "%1$s" fra %2$s.

en: "%1$s" in %2$s %3$s is not a hex or rgb string.
da_DK: "%1$s" i %2$s %3$s er ikke en hex- eller rgb-streng.

en: "%1$s" is not a supported wp_template_part area value and has been added as "%2$s".
da_DK: "%1$s" er ikke en understøttet wp_template_part områdeværdi og er blevet tilføjet som "%2$s".

en: "%1$s" script should not be enqueued together with the new widgets editor (%2$s or %3$s).
da_DK: "%1$s" script bør ikke sættes sammen med den nye widgets editor (%2$s eller %3$s).

en: "%1$s" style should not be enqueued together with the new widgets editor (%2$s or %3$s).
da_DK: "%1$s" designs bør ikke sættes sammen med den nye widgets editor (%2$s eller %3$s).

en: "%s" could not be saved. Please review, ensure it is a valid URL and try again.
da_DK: "%s" kunne ikke gemmes. Tjek den og sikr dig, at det er en gyldig URL, og prøv igen.

en: "%s" has already been applied and cannot be used in conjunction with other coupons.
da_DK: "%s" er allerede blevet anvendt og kan ikke blive anvendt sammen med andre rabatkuponer.

en: "%s" is already registered.
da_DK: "%s" er allerede registreret.

en: "%s" is an invalid coupon code.
da_DK: "%s" er en ugyldig rabatkuponkode.

en: "%s" shipping class cost
da_DK: "%s" forsendelsesklasse pris

en: "%s" tax rates
da_DK: "%s" momssatser

en: "From" address
da_DK: "Fra" adresse

en: "From" name
da_DK: "Fra" navn

en: #%d (no title)
da_DK: #%d (ingen titel)

en: #%s is an invalid image ID.
da_DK: #%s er et ugyldigt billed-ID

[ctx: $number Followers!]
en: %1$s Followers!
da_DK: %1$s personer følger denne blog

en: $store must be an instance of WP_Style_Engine_CSS_Rules_Store
da_DK: $store skal være en forekomst af WP_Style_Engine_CSS_Rules_Store

en: % Comments
da_DK: % kommentarer

en: % Responses
da_DK: % kommentarer

en: % comments
da_DK: % kommentarer

en: %(hours)dh ago
da_DK: %(hours)dt siden

en: %1$1sExplore our docs%2$2s for more information, or just get started!
da_DK: %1$1s Gennemgå vores dokumenation %2$2s for mere information, eller start nu!

en: %1$d error found: %2$s. Please review the error above. | %1$d errors found: %2$s. Please review the errors above.
da_DK[0]: %1$d fejl blev fundet: %2$s. Gennemse fejlen ovenfor.
da_DK[1]: %1$d fejl blev fundet: %2$s. Gennemse fejlene ovenfor.

en: %1$d item in cart, total price of %2$s | %1$d items in cart, total price of %2$s
da_DK[0]: %1$d enhed i kurv, totalpris af %2$s
da_DK[1]: %1$d enheder i kurv, totalpris af %2$s

en: %1$d order was synced in %2$d seconds. | %1$d orders were synced in %2$d seconds.
da_DK[0]: %1$d ordre blev synkroniceret på %2$d sekund.
da_DK[1]: %1$d ordrer blev synkroniceret på %2$d sekunder.

en: %1$d order was verified in %2$d seconds. | %1$d orders were verified in %2$d seconds.
da_DK[0]: %1$d ordre blev bekræftet på %2$d sekunder.
da_DK[1]: %1$d ordrer blev bekræftet på %2$d sekunder.

en: %1$d out of 5
da_DK: %1$d ud af 5

en: %1$d update functions completed. Database version is %2$s
da_DK: %1$d opdateringer gennemført. Databaseversion er %2$s

en: %1$s #%2$s details
da_DK: %1$s #%2$s informationer

en: %1$s %2$d – %3$s %4$d, %5$d
da_DK: %2$d %1$s – %4$d %3$s, %5$d

en: %1$s %2$d–%3$d, %4$d
da_DK: %2$d–%3$d %1$s, %4$d

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
da_DK: %1$s %2$s %3$s-kategorifeed

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
da_DK: %1$s %2$s %3$s Kommentarfeed

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
da_DK: %1$s %2$s %3$s-tagfeed

en: %1$s %2$s Comments Feed
da_DK: %1$s %2$s Kommentarfeed

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
da_DK: %1$s %2$s feed for indl&#230;g af %3$s

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
da_DK: %1$s %2$s S&#248;geresultater for &#8220;%3$s&#8221;-feed

en: %1$s %2$s was deactivated due to incompatibility with WordPress %3$s, please upgrade to %1$s %4$s or later.
da_DK: %1$s %2$s blev deaktiveret på grund af uforenelighed med WordPress %3$s, du skal opgradere til %1$s %4$s eller nyere.

en: %1$s %2$s was deactivated due to incompatibility with WordPress %3$s.
da_DK: %1$s %2$s blev deaktiveret på grund af uforenelighed med WordPress %3$s.

en: %1$s %2$s, %3$s ago (%4$s)
da_DK: %1$s %2$s, %3$s siden (%4$s)

en: %1$s %2$s, %3$s at %4$s:%5$s
da_DK: %1$s %2$s, %3$s kl. %4$s:%5$s

en: %1$s %2$sUpdate WordPress to enable the new navigation%3$s
da_DK: %1$s %2$sOpdater WordPress for at aktivere den nye navigation%3$s

en: %1$s (#%2$s)
da_DK: %1$s (%2$s)

en: %1$s (since %2$s; %3$s)
da_DK: %1$s (siden %2$s; %3$s)

en: %1$s (since %2$s; no alternative available)
da_DK: %1$s (siden %2$s; intet alternativ)

en: %1$s (since %2$s; use %3$s instead)
da_DK: %1$s (siden %2$s; brug %3$s i stedet)

en: %1$s (update to version %2$s is available)
da_DK: %1$s (Opdatering til version %2$s er tilgængelig)

en: %1$s - There is a newer version of WordPress available (%2$s)
da_DK: %1$s - Der findes en nyere version af WordPress (%2$s)

en: %1$s - We recommend a minimum MySQL version of 5.6. See: %2$s
da_DK: %1$s - Vi anbefaler at bruge minimum MySQL version 5.6. Se: %2$s

en: %1$s - We recommend setting memory to at least 64MB. See: %2$s
da_DK: %1$s - Vi anbefaler at sætte lagerkapacitet (memory) til mindst 64MB. Se: %2$s

en: %1$s - We recommend using a prefix with less than 20 characters. See: %2$s
da_DK: %1$s - Vi anbefaler at bruge et præfiks med færre end 20 karakterer. Se: %2$s

en: %1$s Comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s Comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
da_DK[0]: %1$s kommentar<span class="screen-reader-text"> på %2$s</span>
da_DK[1]: %1$s kommentarer<span class="screen-reader-text"> på %2$s</span>

en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
da_DK: %1$s MB (%2$s%%) plads brugt

en: %1$s and %2$s
da_DK: %1$s og %2$s

en: %1$s at %2$s
da_DK: %1$s kl. %2$s

en: %1$s at %2$s %3$s
da_DK: %1$s på %2$s %3$s

en: %1$s by %2$s.
da_DK: %1$s med %2$s.

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
da_DK: %1$s ændrede kommentarens status til %2$s.

en: %1$s class does not exist.
da_DK: %1$s class findes ikke.

en: %1$s could not be created: %2$s
da_DK: %1$s kunne ikke oprettes: %2$s

en: %1$s could not be installed (%2$s). <a href="%3$s">Please install it manually by clicking here.</a>
da_DK: %1$s kunne ikke installeres (%2$s). <a href="%3$s">Vær venlig at installere det manuelt ved at klikke her.</a>

en: %1$s could not be served using the Force Download method. A redirect will be used instead.
da_DK: %1$s kunne ikke gennemføres ved brug af Gennemtving download-metoden. En redirigering vil blive brugt i stedet for.

en: %1$s could not be served using the X-Accel-Redirect/X-Sendfile method. A Force Download will be used instead.
da_DK: %1$s kunne ikke gennemføres ved brug af X-Accel-Redirect/X-Sendfile-metoden. En  Gennemtving download-metode vil blive brugt i stedet for.

en: %1$s does not match pattern %2$s.
da_DK:  %1$s matcher ikke mønster %2$s.

en: %1$s does not match the expected format. Reason: %2$s
da_DK: %1$s passer ikke til det forventede format. Årsag: %2$s

en: %1$s ending in %2$s
da_DK: %1$s ender på %2$s

en: %1$s ending in %2$s (expires %3$s/%4$s)
da_DK: %1$s slutter i %2$s (udløber %3$s/%4$s)

en: %1$s for %2$s item | %1$s for %2$s items
da_DK[0]: %1$s for %2$s enhed
da_DK[1]: %1$s for %2$s enheder

en: %1$s has been removed from your cart because it has since been modified. You can add it back to your cart <a href="%2$s">here</a>.
da_DK: %1$s er fjernet fra din kurv, da den er blevet ændret. Du kan føje den tilbage i din kurv <a href="%2$s">her</a>.

en: %1$s in %2$s on line %3$s
da_DK: %1$s i %2$s på linje %3$s

en: %1$s is a required property of %2$s.
da_DK: %1$s er en påkrævet egenskab af %2$s.

en: %1$s is deprecated. The callback from %2$s is used instead.
da_DK: %1$s er forældet. Callback fra %2$s er benyttet i stedet.

en: %1$s is deprecated. Use %2$s instead.
da_DK: %1$s er forældet. Brug %2$s i stedet for.

en: %1$s is low in stock. There are %2$d left.
da_DK: %1$s har lavt lagerantal. Der er %2$d tilbage.

en: %1$s is not %2$s.
da_DK: %1$s er ikke %2$s.

en: %1$s is not a numerically indexed array.
da_DK: %1$s er ikke en numerisk indekseret matrix.

en: %1$s is not a valid %2$l.
da_DK: %1$s er ikke valid %2$l.

en: %1$s is not a valid %2$s. Reason: %3$s
da_DK: %1$s er ikke valid %2$s. Årsag: %3$s

en: %1$s is not of type %2$s
da_DK: %1$s er ikke af typen %2$s

en: %1$s is not of type %2$s.
da_DK: %1$s er ikke af typen %2$s.

en: %1$s is not one of %2$l.
da_DK: %1$s er ikke en af %2$l.

en: %1$s is not one of %2$s.
da_DK: %1$s er ikke en af %2$s.

en: %1$s is not valid. Please enter one of the following: %2$s
da_DK: %1$s er ikke gyldig. Indtast venligst en af følgende: %2$s

en: %1$s is not valid. You can look up the correct Eircode <a target="_blank" href="%2$s">here</a>.
da_DK: %1$s er ikke gyldig. Du kan finde den korrekte Eircode <a target="_blank" href="%2$s">her</a>.

en: %1$s is proudly powered by %2$s
da_DK: %1$s er med stolthed drevet af %2$s

en: %1$s is set to %2$s. You won't be able to upload files on your site.
da_DK: %1$s er indstillet til %2$s. Du kan ikke uploade filer til dit websted.

en: %1$s is yours! Start customizing it now.
da_DK: %1$s er din! Begynd at tilpasse den nu.

en: %1$s matches %2$l, but should match only one.
da_DK: %1$s passer til %2$l, men bør kun passe til et.

en: %1$s must be %2$s.
da_DK: %1$s skal være %2$s.

en: %1$s must be a multiple of %2$s.
da_DK: %1$s skal være et multiplum af %2$s.

en: %1$s must be at least %2$s character long. | %1$s must be at least %2$s characters long.
da_DK[0]:  %1$s skal mindst være %2$s tegn.
da_DK[1]:  %1$s skal mindst være %2$s tegn.

en: %1$s must be at most %2$s character long. | %1$s must be at most %2$s characters long.
da_DK[0]:  %1$s må højst være %2$s tegn.
da_DK[1]:  %1$s må højst være %2$s tegn.

en: %1$s must be between %2$d (exclusive) and %3$d (exclusive)
da_DK: %1$s skal være mellem %2$d (eksklusiv) og %3$d (eksklusiv)

en: %1$s must be between %2$d (exclusive) and %3$d (inclusive)
da_DK: %1$s skal være mellem %2$d (eksklusiv) og %3$d (inklusive)

en: %1$s must be between %2$d (inclusive) and %3$d (exclusive)
da_DK: %1$s skal være mellem %2$d (inklusiv) og %3$d (eksklusiv)

en: %1$s must be between %2$d (inclusive) and %3$d (inclusive)
da_DK: %1$s skal være mellem %2$d (inklusiv) og %3$d (inklusiv)

en: %1$s must be greater than %2$d
da_DK: %1$s skal være større end %2$d

en: %1$s must be greater than or equal to %2$d
da_DK: %1$s skal være lig med eller større end %2$d

en: %1$s must be less than %2$d
da_DK: %1$s skal være mindre end %2$d

en: %1$s must be less than or equal to %2$d
da_DK: %1$s skal være mindre end eller lig med %2$d

en: %1$s must contain at least %2$s item. | %1$s must contain at least %2$s items.
da_DK[0]: %1$s skal indeholde mindst %2$s element.
da_DK[1]: %1$s skal indeholde mindst %2$s elementer.

en: %1$s must contain at least %2$s property. | %1$s must contain at least %2$s properties.
da_DK[0]: %1$s skal mindst indeholde %2$s egenskab.
da_DK[1]: %1$s skal mindst indeholde %2$s egenskaber.

en: %1$s must contain at most %2$s item. | %1$s must contain at most %2$s items.
da_DK[0]:  %1$s skal højst indeholde %2$s element.
da_DK[1]:  %1$s skal højst indeholde %2$s elementer.

en: %1$s must contain at most %2$s property. | %1$s must contain at most %2$s properties.
da_DK[0]: %1$s skal højst indeholde %2$s egenskab.
da_DK[1]: %1$s skal højst indeholde %2$s egenskaber.

en: %1$s needs to be a %2$s object.
da_DK: %1$s skal være et %2$s objekt.

en: %1$s on %2$s
da_DK: %1$s til %2$s

en: %1$s only accepts a non-empty path string, received %2$s.
da_DK: %1$s accepterer kun en ikke-tom stistreng, der er modtaget %2$s.

en: %1$s or %2$s
da_DK: %1$s eller %2$s

en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
da_DK[0]: %1$s bedømmelse baseret på %2$s bedømmelser
da_DK[1]: %1$s bedømmelse baseret på %2$s bedømmelser

en: %1$s refunded %2$d order (%3$d item) | %1$s refunded %2$d orders (%3$d items)
da_DK[0]: %1$s refunderet %2$d ordre (%3$d vare)
da_DK[1]: %1$s refunderede %2$d ordrer (%3$d varer)

en: %1$s requires an instance of %2$s or %3$s for the address
da_DK: %1$s kræver en hændelse på %2$s eller %3$s for adressen

en: %1$s response to %2$s | %1$s responses to %2$s
da_DK[0]: %1$s svar til %2$s
da_DK[1]: %1$s svar til %2$s

en: %1$s review for %2$s | %1$s reviews for %2$s
da_DK[0]: %1$s anmeldelse af %2$s
da_DK[1]: %1$s anmeldelser af %2$s

en: %1$s sales in %2$s
da_DK: %1$s salg i %2$s

en: %1$s should be called inside the %2$s action.
da_DK: %1$s bør kaldes indeni denne %2$s aktion.

en: %1$s should not be called before the %2$s action.
da_DK: %1$s skal ikke kaldes inden denne %2$s aktion.

en: %1$s should not be called before the %2$s, %3$s and %4$s actions have finished.
da_DK: %1$s skal ikke kaldes før %2$s, %3$s og %4$s handlinger er afsluttet.

en: %1$s top seller this month (sold %2$d)
da_DK: %1$s topsælger denne måned (solgte %2$d)

en: %1$s units of %2$s have been backordered in order #%3$s.
da_DK: %1$s enheder af %2$s er i restordre til ordre #%3$s.

en: %1$s value "%2$s" must be a valid URL or file reference.
da_DK: %1$s værdien "%2$s" skal være en gyldig URL eller filreference.

en: %1$s version %2$s is out of date. The core version is %3$s
da_DK: %1$s version %2$s er udgået. Kerneversionen er %3$s

en: %1$s was called with an invalid level "%2$s".
da_DK: %1$s blev kaldt med et ugyldigt niveau "%2$s".

en: %1$s was installed but could not be activated. <a href="%2$s">Please activate it manually by clicking here.</a>
da_DK: %1$s blev installeret, men kunne ikke aktiveres. <a href="%2$s">Vær venlig at aktivere det manuelt ved at klikke her.</a>

en: %1$s, and %2$s
da_DK: %1$s og %2$s.

en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
da_DK: %1$s. Menupunkt %2$d af %3$d.

en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
da_DK: %1$s. Underpunkt nummer %2$d under %3$s.

en: %1$s... (%2$s more)
da_DK: %1$s... (%2$s flere)

en: %1$s: You are commenting using your %2$s account.
da_DK: %1$s: Du kommenterer med din %2$s konto.

en: %1$sCollect payments easily%2$s from your customers anywhere with our mobile app.
da_DK: %1$sModtag nemt betalinger%2$s fra dine kunder hvor som helst med vores mobilapp.

en: %1$sManage the order%2$s with the app.
da_DK: %1$sHåndter ordren%2$s med appen.

en: %1$sView and manage%2$s
da_DK: %1$sSe og håndter%2$s

en: %1$sWARNING:%2$s This feature is currently under development and may cause database instability. For contributors only.
da_DK: %1$sADVARSEL:%2$s Denne funktion er i øjeblikket under udvikling og kan forårsage ustabilitet i databasen. Kun for bidragsydere.

en: %d API key permanently revoked. | %d API keys permanently revoked.
da_DK[0]: %d API nøgle er ophævet permanent.
da_DK[1]: %d API nøgler er ophævet permanent.

en: %d Comments
da_DK: %d kommentarer

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
da_DK[0]: %d Plugin-opdatering
da_DK[1]: %d Plugin-opdateringer

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
da_DK[0]: %d Temaopdatering
da_DK[1]: %d Temaopdateringer

en: %d URL could not be updated. | %d URLs could not be updated.
da_DK[0]: %d URL kunne ikke opdateres.
da_DK[1]: %d URL'er kunne ikke opdateres.

en: %d WordPress Update
da_DK: %d WordPress opdatering

en: %d action deleted. | %d actions deleted.
da_DK[0]: %d handling blev slettet.
da_DK[1]: %d handlinger blev slettet.

en: %d approved directory URL deleted. | %d approved directory URLs deleted.
da_DK[0]: %d godkendt mappe-URL slettet.
da_DK[1]: %d godkendte mappe-URL'er slettet.

en: %d approved directory URL disabled. | %d approved directory URLs disabled.
da_DK[0]: %d godkendt mappe-URL deaktiveret.
da_DK[1]: %d godkendte mappe-URL'er deaktiverede.

en: %d approved directory URL enabled. | %d approved directory URLs enabled.
da_DK[0]: %d godkendt mappe-URL aktiveret.
da_DK[1]: %d godkendte mappe-URL'er aktiverede.

en: %d batch executed. | %d batches executed.
da_DK[0]: %d batch gennemført.
da_DK[1]: %d batcher gennemført.

en: %d block | %d blocks
da_DK[0]: %d blok
da_DK[1]: %d blokke

en: %d block added. | %d blocks added.
da_DK[0]: %d blok tilføjet.
da_DK[1]: %d blokke tilføjet.

en: %d category button displayed. | %d category buttons displayed.
da_DK[0]: %d kategori-knap vises.
da_DK[1]: %d kategori-knapper vises.

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
da_DK[0]: %d kommentar kunne ikke kontrolleres.
da_DK[1]: %d kommentarer kunne ikke kontrolleres.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
da_DK[0]: %d kommentar flyttet til Spam.
da_DK[1]: %d kommentarer flyttet til Spam.

en: %d confirmation request failed to resend. | %d confirmation requests failed to resend.
da_DK[0]: %d bekræftelsesanmodningen blev ikke gensendt.
da_DK[1]: %d bekræftelsesanmodningener blev ikke gensendt.

en: %d confirmation request re-sent successfully. | %d confirmation requests re-sent successfully.
da_DK[0]: %d bekræftelsesanmodning er sendt igen.
da_DK[1]: %d bekræftelsesanmodninger er sendt igen.

en: %d days
da_DK: %d dage

en: %d hours
da_DK: %d timer

en: %d item | %d items
da_DK[0]: %d vare
da_DK[1]: %d varer

en: %d item from your previous order is currently unavailable and could not be added to your cart. | %d items from your previous order are currently unavailable and could not be added to your cart.
da_DK[0]: %d vare fra din forrige ordre er p.t. ikke tilgængelig og kunne ikke føjes til din kurv.
da_DK[1]: %d varer fra din forrige ordre er p.t. ikke tilgængelige og kunne ikke føjes til din kurv.

en: %d left in stock
da_DK: %d tilbage på lager

en: %d minute | %d minutes
da_DK[0]: %d minut
da_DK[1]: %d minutter

en: %d minutes
da_DK: %d minutter

en: %d months
da_DK: %d måneder

en: %d note | %d notes
da_DK[0]: %d note
da_DK[1]: %d noter

en: %d orphaned variations deleted
da_DK: %d forældreløse (uden link til hovedvare) varianter blev slettet.

en: %d pattern found | %d patterns found
da_DK[0]: %d blokgruppe fundet
da_DK[1]: %d blokgrupper fundet

en: %d permissions deleted
da_DK: %d tilladelser slettet

en: %d pixels
da_DK: %dpx

en: %d product | %d products
da_DK[0]: %d vare
da_DK[1]: %d varer

en: %d request deleted successfully. | %d requests deleted successfully.
da_DK[0]: %d anmodning blev slettet.
da_DK[1]: %d anmodninger blev slettet.

en: %d request failed to delete. | %d requests failed to delete.
da_DK[0]: %d anmodning kunne ikke slettes.
da_DK[1]: %d anmodninger kunne ikke slettes.

en: %d request marked as complete. | %d requests marked as complete.
da_DK[0]: %d anmodning er markeret som fuldført.
da_DK[1]: %d anmodninger er markeret som fuldført.

en: %d result found, use up and down arrow keys to navigate. | %d results found, use up and down arrow keys to navigate.
da_DK[0]: %d resultat fundet, brug piletasterne op og ned for at navigere.
da_DK[1]: %d resultater fundet, brug piletasterne op og ned for at navigere.

en: %d result found. | %d results found.
da_DK[0]: %d resultat fundet
da_DK[1]: %d resultater fundet

en: %d scheduled task completed. | %d scheduled tasks completed.
da_DK[0]: %d skemalagt handling er gennemført.
da_DK[1]: %d skemalagte handlinger er gennemført.

en: %d seconds
da_DK: %d sekunder

en: %d selected
da_DK: %d valgt

en: %d themes found
da_DK: %d temaer fundet

en: %d transients rows cleared
da_DK: %d transients rækker slettet

en: %d variation does not have a price. | %d variations do not have prices.
da_DK[0]: %d variant har ikke nogen pris.
da_DK[1]: %d varianter har ikke nogen priser.

en: %d years
da_DK: %d år

en: %qty% variations
da_DK: %qty% varianter

en: %s (Copy)
da_DK: %s (Kopier)

en: %s (Deleted)
da_DK: %s (Slettet)

en: %s (Draft)
da_DK: %s (Kladde)

en: %s (I'm just getting started)
da_DK: %s (Jeg er først lige startet)

en: %s (Invalid)
da_DK: %s (ugyldigt)

en: %s (No longer exists)
da_DK: %s (Eksisterer ikke længere)

en: %s (Pending)
da_DK: %s (Afventer)

en: %s (Required)
da_DK: %s (påkrævet)

en: %s (optional)
da_DK: %s (valgfri)

en: %s <span class="says">says:</span>
da_DK: %s <span class="says">siger:</span>

en: %s <span class="screen-reader-text">Comment</span> | %s <span class="screen-reader-text">Comments</span>
da_DK[0]: %s <span class="screen-reader-text">Kommentar</span>
da_DK[1]: %s <span class="screen-reader-text">Kommentarer</span>

[ctx: %s = human-readable time difference]
en: %s ago
da_DK: %s siden

en: %s Active Installations
da_DK: %s aktive installationer

en: %s Back
da_DK: %s Tilbage

en: %s Comment | %s Comments
da_DK[0]: %s kommentar
da_DK[1]: %s kommentarer

en: %s Comment in moderation | %s Comments in moderation
da_DK[0]: %s kommentar til godkendelse
da_DK[1]: %s kommentarer til godkendelse

en: %s Error
da_DK: %s fejl

en: %s Followers!
da_DK: %s Følgere!

en: %s Get help unlocking your site
da_DK: %s Få hjælp til at frigøre dit websted

en: %s MB Space Allowed
da_DK: %s MB plads tilladt

en: %s Page | %s Pages
da_DK[0]: %s side
da_DK[1]: %s sider

en: %s Post | %s Posts
da_DK[0]: %s indlæg
da_DK[1]: %s indlæg

en: %s Review | %s Reviews
da_DK[0]: %s Anmeldelse
da_DK[1]: %s Anmeldelser

en: %s Review in moderation | %s Reviews in moderation
da_DK[0]: %s Anmeldelse til vurdering
da_DK[1]: %s Anmeldelser til vurdering

en: %s Settings
da_DK: %s Indstillinger

en: %s Sites
da_DK: %s Websteder

en: %s Support for strings longer than this will be removed in a future version.
da_DK: %s understøttelse af tekststrenge længere end denne, vil blive fjernet i en fremtidig version.

en: %s [Autosave]
da_DK: %s [Autogemt]

en: %s [Current Revision]
da_DK: %s [Nuværende revision]

en: %s actions
da_DK: %s handlinger

en: %s activated successfully. You will now receive updates for this product.
da_DK: %s blev aktiveret uden problemer. Du vil fremover modtage opdateringer for denne vare.

en: %s ago
da_DK: %s siden

en: %s and %d other region | %s and %d other regions
da_DK[0]: %s og %d anden region
da_DK[1]: %s og %d andre regioner

en: %s approved | %s approved
da_DK[0]: %s er godkendt

en: %s approved comment | %s approved comments
da_DK[0]: %s godkendt kommentar
da_DK[1]: %s godkendte kommentarer

en: %s approved review | %s approved reviews
da_DK[0]: %s godkendt anmeldelse
da_DK[1]: %s godkendte anmeldelser

en: %s are out of stock and cannot be purchased. Please remove them from your cart.
da_DK: %s er ikke på lager og kan derfor ikke købes. Fjern dem derfor fra kurven.

en: %s available disk space was detected, update routines can be performed safely.
da_DK: %s ledig diskplads blev fundet, opdateringsprocedurer kan udføres sikkert.

en: %s average gross daily sales
da_DK: %s gennemsnitligt beløb for dagligt bruttosalg

en: %s average gross monthly sales
da_DK: %s gennemsnitligt beløb for månedligt bruttosalg

en: %s average net daily sales
da_DK: %s gennemsnitlig daglig omsætning

en: %s average net monthly sales
da_DK: %s gennemsnitlig månedlig omsætning

en: %s block selected. | %s blocks selected.
da_DK[0]: %s blok er valgt.
da_DK[1]: %s blokke er valgt.

en: %s block. | %s blocks.
da_DK[0]: %s blok.
da_DK[1]: %s blokke.

en: %s cannot be empty.
da_DK: %s kan ikke være tom.

en: %s cannot be purchased. Please remove it from your cart.
da_DK: %s kan ikke købes. Fjern venligst varen fra kurven.

en: %s cannot be purchased. Please remove them from your cart.
da_DK: %s kan ikke købes. Fjern venligst varene fra kurven.

en: %s cannot be updated.
da_DK: %s kan ikke opdateres.

en: %s charged for shipping
da_DK: %s opkrævet i fragt

en: %s column | %s columns
da_DK[0]: %s kolonne
da_DK[1]: %s kolonner

en: %s comment | %s comments
da_DK[0]: %s kommentar
da_DK[1]: %s kommentarer

en: %s comment approved. | %s comments approved.
da_DK[0]: %s kommentar godkendt
da_DK[1]: %s kommentarer godkendt

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
da_DK[0]: %s kommentar markeret som spam.
da_DK[1]: %s kommentarer markeret som spam.

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
da_DK[0]: %s kommentar flyttet til papirkurven.
da_DK[1]: %s kommentarer flyttet til papirkurven.

en: %s comment permanently deleted. | %s comments permanently deleted.
da_DK[0]: %s kommentar slettet permanent
da_DK[1]: %s kommentarer slettet permanent

en: %s comment restored from the Trash. | %s comments restored from the Trash.
da_DK[0]: %s kommentar gendannet fra papirkurven
da_DK[1]: %s kommentarer gendannet fra papirkurven

en: %s comment restored from the spam. | %s comments restored from the spam.
da_DK[0]: %s kommentar genskabt fra spam
da_DK[1]: %s kommentarer genskabt fra spam

en: %s connected successfully
da_DK: %s er nu forbundet

en: %s could not be located. Please try another nearby city. For example: Kansas City; Springfield; Portland.
da_DK: Vi kunne ikke finde %s. Prøv venligst at finde en anden by tæt på. F.eks. København; Roskilde; Hillerød.

en: %s coupon moved to the Trash. | %s coupons moved to the Trash.
da_DK[0]: %s rabatkupon er flyttet til papirkurven.
da_DK[1]: %s rabatkuponer er flyttet til papirkurven.

en: %s coupon not updated, somebody is editing it. | %s coupons not updated, somebody is editing them.
da_DK[0]: %s rabatkupon er ikke opdateret, da nogen redigerer det.
da_DK[1]: %s rabatkuponer er ikke opdateret, da nogen redigerer dem.

en: %s coupon permanently deleted. | %s coupons permanently deleted.
da_DK[0]: %s rabatkupon er permanent slettet.
da_DK[1]: %s rabatkuponer er permanent slettet.

en: %s coupon restored from the Trash. | %s coupons restored from the Trash.
da_DK[0]: %s rabatkupon er gendannet fra papirkurven.
da_DK[1]: %s rabatkuponer gendannet fra papirkurven.

en: %s coupon updated. | %s coupons updated.
da_DK[0]: %s rabatkupon er opdateret.
da_DK[1]: %s rabatkuponer er opdateret.

en: %s coupons used in total
da_DK: %s rabatkuponer anvendt i alt

en: %s critical issue | %s critical issues
da_DK[0]: %s Kritisk problem
da_DK[1]: %s Kritiske problemer

en: %s customer review | %s customer reviews
da_DK[0]: %s kundeanmeldelse
da_DK[1]: %s kundeanmeldelser

en: %s day | %s days
da_DK[0]: %s dag
da_DK[1]: %s dage

en: %s discount
da_DK: %s rabat

en: %s discounts in total
da_DK: %s rabatter i total

en: %s does not exist.
da_DK: %s findes ikke.

en: %s does not match any of the expected formats.
da_DK: %s passer ikke til nogen af de forventede formater.

en: %s download remaining | %s downloads remaining
da_DK[0]: %s download tilbage
da_DK[1]: %s downloads tilbage

en: %s element. | %s elements.
da_DK[0]: %s element.
da_DK[1]: %s elementer.

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
da_DK: %s overstiger den maksimale uploadstørrelse for multi-fil uploader, når den benyttes i din browser.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
da_DK: %s overstiger den maksimale upload-størrelse for dette websted.

en: %s failed to embed.
da_DK: %s kunne ikke indlejres.

en: %s failed while writing image to stream.
da_DK: %s mislykkedes mens billedet blev skrevet til strømmen.

en: %s failed. Contact your hosting provider.
da_DK: %s fejlede. Kontakt din hosting-udbyder.

en: %s false positive | %s false positives
da_DK[0]: %s falsk positiv.
da_DK[1]: %s falske positiver.

en: %s fee
da_DK: %s gebyr (afgift)

en: %s field
da_DK: %s felt

en: %s from now
da_DK: %s fra nu

en: %s gross sales in this period
da_DK: %s bruttosalg i denne periode

en: %s has been added to your cart. | %s have been added to your cart.
da_DK[0]: %s er blevet tilføjet til din kurv.
da_DK[1]: %s er blevet tilføjet til din kurv.

en: %s has been logged out.
da_DK: %s er blevet logget ud.

en: %s has been removed from your cart because it can no longer be purchased. Please contact us if you need assistance.
da_DK: %s er blevet fjernet fra din kurv, fordi det ikke længere kan købes. Kontakt os venligst hvis du har brug for hjælp.

en: %s has been updated.
da_DK: %s blev opdateret.

en: %s has duplicate items.
da_DK: %s har dublerede elementer.

en: %s has taken over and is currently customizing.
da_DK: %s har overtaget og tilpasser i øjeblikket.

en: %s has taken over and is currently editing.
da_DK: %s har taget over og redigerer i øjeblikket.

en: %s hour | %s hours
da_DK[0]: %s time
da_DK[1]: %s timer

en: %s in cart
da_DK: %s vare i kurv

en: %s in stock
da_DK: %s på lager

en: %s is a protected WP option and may not be modified
da_DK: %s er en beskyttet WP-indstilling, som ikke m&#229; &#230;ndres

en: %s is a required field | %s are required fields
da_DK[0]: %s er et påkrævet felt
da_DK[1]: %s er påkrævede felter

en: %s is a required field.
da_DK: %s er et krævet felt.

en: %s is a variable product parent and cannot be added.
da_DK: %s er en varianthovedvare og kan ikke blive tilføjet.

en: %s is already active.
da_DK: %s er allerede aktiv.

en: %s is already customizing this changeset. Do you want to take over?
da_DK: %s tilpasser allerede dette ændringssæt. Vil du overtage?

en: %s is already customizing this changeset. Please wait until they are done to try customizing. Your latest changes have been autosaved.
da_DK: %s tilpasser allerede dette ændringssæt. Vent venligst med at tilpasse, indtil brugeren er færdig. Dine seneste ændringer er gemt automatisk.

en: %s is already customizing this site. Do you want to take over?
da_DK: %s tilpasser i øjeblikket dette websted. Vil du overtage?

en: %s is already customizing this site. Please wait until they are done to try customizing. Your latest changes have been autosaved.
da_DK: %s tilpasser allerede dette websted. Vent venligst med at tilpasse, indtil brugeren er færdig. Dine seneste ændringer er gemt automatisk.

en: %s is available
da_DK: %s er tilgængelig

en: %s is currently editing
da_DK: %s redigerer i øjeblikket

en: %s is currently editing this order. Do you want to take over?
da_DK: %s er allerede i gang med at redigere ordren. Vil du overtage?

en: %s is currently editing this post.
da_DK: %s er allerede i gang med at redigere indlægget.

en: %s is currently editing this post. Do you want to take over?
da_DK: %s er allerede i gang med at redigere indlægget. Vil du overtage?

en: %s is forbidden
da_DK: %s er ikke tilladt

en: %s is not a valid IP address.
da_DK: %s er ikke en gyldig IP-adresse.

en: %s is not a valid URL.
da_DK: %s er ikke en gyldig URL.

en: %s is not a valid UUID.
da_DK: %s er en ugyldig UUID.

en: %s is not a valid email address.
da_DK: %s er ikke en gyldig e-mailadresse.

en: %s is not a valid order type.
da_DK: %s er ikke en gyldig ordretype.

en: %s is not a valid phone number.
da_DK: %s er ikke et gyldigt telefonnummer

en: %s is not a valid postcode / ZIP.
da_DK: %s er ikke et gyldigt postnummer.

en: %s is out of stock and cannot be purchased. Please remove it from your cart.
da_DK: %s er ikke på lager og kan derfor ikke købes. Fjern den derfor fra kurven.

en: %s is out of stock.
da_DK: %s er ikke på lager

en: %s is required
da_DK: %s er påkrævet

en: %s is required to strip image meta.
da_DK: %s er påkrævet for at fjerne metadata fra billede.

en: %s is required.
da_DK: %s er påkrævet.

en: %s is yours!
da_DK: %s er din

en: %s item | %s items
da_DK[0]: %s element
da_DK[1]: %s elementer

en: %s item with no issues detected | %s items with no issues detected
da_DK[0]: %s element uden problemer
da_DK[1]: %s elementer uden problemer

en: %s items
da_DK: %s enheder

en: %s items purchased
da_DK: %s købte varer

en: %s link deleted. | %s links deleted.
da_DK[0]: %s link slettet
da_DK[1]: %s links slettet

en: %s matches more than one of the expected formats.
da_DK: %s passer til mere end et af de forventede formater.

en: %s media file attached. | %s media files attached.
da_DK[0]: %s mediefil vedhæftet.
da_DK[1]: %s mediefiler vedhæftet.

en: %s media file detached. | %s media files detached.
da_DK[0]: %s mediefil løsrevet.
da_DK[1]: %s mediefiler løsrevet.

en: %s media file moved to the Trash. | %s media files moved to the Trash.
da_DK[0]: %s mediefil flyttet til papirkurven.
da_DK[1]: %s mediefiler flyttet til papirkurven.

en: %s media file permanently deleted. | %s media files permanently deleted.
da_DK[0]: %s mediefil slettet permanent.
da_DK[1]: %s mediefiler slettet permanent.

en: %s media file restored from the Trash. | %s media files restored from the Trash.
da_DK[0]: %s mediefilen gendannet fra papirkurven.
da_DK[1]: %s mediefilerne gendannet fra papirkurven.

en: %s min | %s mins
da_DK[0]: %s minut
da_DK[1]: %s minutter

en: %s minute | %s minutes
da_DK[0]: %s minut
da_DK[1]: %s minutter

en: %s missed spam | %s missed spam
da_DK[0]: %s uset spam.
da_DK[1]: %s uset spam.

en: %s month | %s months
da_DK[0]: %s måned
da_DK[1]: %s måneder

en: %s must contain 2 numbers.
da_DK: %s skal indeholde 2 numre.

en: %s must contain 2 valid dates.
da_DK: %s skal indeholde 2 gyldige datoer.

en: %s net sales in this period
da_DK: %s nettoomsætning i denne periode

en: %s net sales this month
da_DK: %s nettosalg denne måned

en: %s notes
da_DK: %s noter

en: %s order moved to the Trash. | %s orders moved to the Trash.
da_DK[0]: %s ordre er flyttet til papirkurven.
da_DK[1]: %s ordrene er flyttet til papirkurven.

en: %s order not updated, somebody is editing it. | %s orders not updated, somebody is editing them.
da_DK[0]: %s ordre er ikke opdateret, da nogen redigerer det.
da_DK[1]: %s ordrene er ikke opdateret, da nogen redigerer det.

en: %s order permanently deleted. | %s orders permanently deleted.
da_DK[0]: %s ordre er permanent slettet.
da_DK[1]: %s ordrene er permanent slettet.

en: %s order restored from the Trash. | %s orders restored from the Trash.
da_DK[0]: %s ordre er genoprettet fra papirkurven.
da_DK[1]: %s ordrene er genoprettet fra papirkurven.

en: %s order status changed. | %s order statuses changed.
da_DK[0]: %s ordrestatus blev ændret.
da_DK[1]: %s ordrestatuser blev ændret.

en: %s order updated. | %s orders updated.
da_DK[0]: %s ordre er opdateret.
da_DK[1]: %s ordrene er opdateret.

en: %s orders placed
da_DK: %s ordrer godkendt

en: %s out of 5
da_DK: %s ud af 5

en: %s page
da_DK: %s side

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
da_DK[0]: %s side er flyttet til papirkurven.
da_DK[1]: %s sider er flyttet til papirkurven.

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
da_DK[0]: %s siden blev ikke opdateret, da den bliver redigeret af en anden.
da_DK[1]: %s siderne blev ikke opdateret, da de bliver redigeret af en anden.

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
da_DK[0]: %s side slettet permanent.
da_DK[1]: %s sider slettet permanent.

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
da_DK[0]: %s side gendannet fra papirkurven.
da_DK[1]: %s sider gendannet fra papirkurven.

en: %s page updated. | %s pages updated.
da_DK[0]: %s side opdateret.
da_DK[1]: %s sider opdateret.

en: %s parameter is missing
da_DK: %s parameter mangler

en: %s parameter must be a valid JSON string.
da_DK: %s-parameteren skal være en gyldig JSON-streng.

en: %s pattern moved to the Trash. | %s patterns moved to the Trash.
da_DK[0]: %s blokgruppe flyttet til papirkurven.
da_DK[1]: %s blokgrupper flyttet til papirkurven.

en: %s pattern not updated, somebody is editing it. | %s patterns not updated, somebody is editing them.
da_DK[0]: %s blokgruppe ikke opdateret, nogen er ved at redigere det.
da_DK[1]: %s blokgrupper ikke opdateret, nogen er ved at redigere dem.

en: %s pattern permanently deleted. | %s patterns permanently deleted.
da_DK[0]: %s blokgruppe slettet permanent.
da_DK[1]: %s blokgrupper slettet permanent.

en: %s pattern restored from the Trash. | %s patterns restored from the Trash.
da_DK[0]: %s blokgruppe gendannet fra papirkurven.
da_DK[1]: %s blokgrupper gendannet fra papirkurven.

en: %s pattern updated. | %s patterns updated.
da_DK[0]: %s blokgruppe opdateret.
da_DK[1]: %s blokgrupper opdateret.

en: %s pending comment | %s pending comments
da_DK[0]: %s afventende kommentar
da_DK[1]: %s afventende kommentarer

en: %s pending review | %s pending reviews
da_DK[0]: %s afventende anmeldelse
da_DK[1]: %s afventende anmeldelser

en: %s per year
da_DK: %s pr. år

en: %s plugin deactivated during WordPress upgrade.
da_DK: %s plugin deaktiveret under WordPress-opgradering.

en: %s plugin successfully updated.
da_DK: %s plugin opdateret.

en: %s plugins successfully updated.
da_DK: %s plugins opdateret.

en: %s post by this author | %s posts by this author
da_DK[0]: %s indlæg af denne forfatter
da_DK[1]: %s indlæg af denne forfatter

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
da_DK[0]: %s indlæg er flyttet til papirkurven.
da_DK[1]: %s indlæg er flyttet til papirkurven.

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
da_DK[0]: %s indlæg blev ikke opdateret, da det bliver redigeret af en anden.
da_DK[1]: %s indlæg blev ikke opdateret, da de bliver redigeret af en anden.

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
da_DK[0]: %s indlæg er slettet permanent.
da_DK[1]: %s indlæg er slettet permanent.

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
da_DK[0]: %s indlæg er gendannet fra papirkurven.
da_DK[1]: %s indlæg er gendannet fra papirkurven.

en: %s post updated. | %s posts updated.
da_DK[0]: %s indl&#230;g opdateret.
da_DK[1]: %s indl&#230;g opdateret.

en: %s previous order linked | %s previous orders linked
da_DK[0]: %s tidligere ordre forbundet
da_DK[1]: %s tidligere ordrer forbundet

en: %s product | %s products
da_DK[0]: %s vare

en: %s product imported | %s products imported
da_DK[0]: %s vare importeret
da_DK[1]: %s varer importeret

en: %s product moved to the Trash. | %s products moved to the Trash.
da_DK[0]: %s varen er flyttet til papirkurven.
da_DK[1]: %s varerne er flyttet til papirkurven.

en: %s product not updated, somebody is editing it. | %s products not updated, somebody is editing them.
da_DK[0]: %s varen er ikke opdateret, da nogen redigerer det.
da_DK[1]: %s varerne er ikke opdateret, da nogen redigerer dem.

en: %s product permanently deleted. | %s products permanently deleted.
da_DK[0]: %s vare er slettet permanent.
da_DK[1]: %s varer er slettet permanent.

en: %s product restored from the Trash. | %s products restored from the Trash.
da_DK[0]: %s varen er genoprettet fra papirkurven.
da_DK[1]: %s varerne er genoprettet fra papirkurven.

en: %s product updated | %s products updated
da_DK[0]: %s vare opdateret
da_DK[1]: %s varer opdateret

en: %s product updated. | %s products updated.
da_DK[0]: %s varen er opdateret.
da_DK[1]: %s varerne er opdateret.

en: %s product was skipped | %s products were skipped
da_DK[0]: %s vare blev ikke importeret
da_DK[1]: %s varer blev ikke importeret

en: %s purchases for the selected items
da_DK: %s køb for de valgte varer

en: %s quantity
da_DK: %s antal

en: %s rates
da_DK: %s satser

en: %s rating
da_DK: %s bedømmelse

en: %s recommended improvement | %s recommended improvements
da_DK[0]: %s anbefalet forbedring
da_DK[1]: %s anbefalede forbedringer

en: %s removed.
da_DK: %s fjernet.

en: %s reported this comment as not spam.
da_DK: %s rapporterede denne kommentar som ikke spam.

en: %s reported this comment as spam.
da_DK: %s rapporterede denne kommentar som spam.

en: %s requires a valid email address
da_DK: %s kræver en gyldig e-mail-adresse

en: %s response | %s responses
da_DK[0]: %s svar
da_DK[1]: %s svar

en: %s review | %s reviews
da_DK[0]: %s anmeldelse
da_DK[1]: %s anmeldelser

en: %s review approved | %s reviews approved
da_DK[0]: %s anmeldelse er godkendt
da_DK[1]: %s anmeldelser er godkendt

en: %s review marked as spam. | %s reviews marked as spam.
da_DK[0]: %s anmeldelse er markeret som spam.
da_DK[1]: %s anmeldelser er markeret som spam.

en: %s review moved to the Trash. | %s reviews moved to the Trash.
da_DK[0]: %s anmeldelse flyttet til skraldespanden.
da_DK[1]: %s anmeldelser flyttet til skraldespanden.

en: %s review permanently deleted | %s reviews permanently deleted
da_DK[0]: %s anmeldelse blev slettet permanent
da_DK[1]: %s anmeldelser blev slettet permanent

en: %s review restored from the Trash | %s reviews restored from the Trash
da_DK[0]: %s anmeldelse gendannet fra skraldespanden
da_DK[1]: %s anmeldelser gendannet fra skraldespanden

en: %s review restored from the spam | %s reviews restored from the spam
da_DK[0]: %s anmeldelse blev gendannet fra spam
da_DK[1]: %s anmeldelser blev gendannet fra spam

en: %s review unapproved | %s reviews unapproved
da_DK[0]: %s anmeldelse er ikke godkendt
da_DK[1]: %s anmeldelser er ikke godkendt

en: %s sales for the selected items
da_DK: %s salg for de valgte varer

en: %s second | %s seconds
da_DK[0]: %s sekund
da_DK[1]: %s sekunder

en: %s signups in this period
da_DK: %s tilmeldinger i denne periode

en: %s site | %s sites
da_DK[0]: %s websted
da_DK[1]: %s websteder

en: %s submenu
da_DK: %s undermenu

en: %s subscription expired
da_DK: %s abonnement udløbet

en: %s subscription expiring soon
da_DK: %s abonnement udløber snart

en: %s terms
da_DK: %s vilkår

en: %s theme successfully updated.
da_DK: %s tema opdateret.

en: %s themes
da_DK: %s temaer

en: %s themes successfully updated.
da_DK: %s temaer opdateret.

en: %s update available | %s updates available
da_DK[0]: %s Opdatering tilgængelig
da_DK[1]: %s Opdateringer tilgængelig

en: %s update failed.
da_DK: %s opdatering fejlede.

en: %s updated successfully.
da_DK: %s opdatering gennemført.

en: %s updates failed.
da_DK: %s opdateringer fejlede.

en: %s user | %s users
da_DK[0]: %s bruger
da_DK[1]: %s brugere

en: %s user deleted. | %s users deleted.
da_DK[0]: %s bruger slettet.
da_DK[1]: %s brugere slettet.

en: %s values must be non-empty strings.
da_DK: %s-værdier skal være ikke-tomme strenge.

en: %s week | %s weeks
da_DK[0]: %s uge
da_DK[1]: %s uger

en: %s worth of coupons used
da_DK: %s værd af kuponer, der er brugt

en: %s would like to connect to your store
da_DK: %s vil gerne forbinde til din webshop

en: %s year | %s years
da_DK[0]: %s år
da_DK[1]: %s år

en: %s() was called before the Action Scheduler data store was initialized
da_DK: %s() blev kaldt før handlingsplanlæggerens datalager blev igangsat

en: %s-star rating
da_DK: %s-stjernebedømmelse

en: %sX-Large
da_DK: %sX-Stor

en: %sX-Small
da_DK: %sX-Lille

en: &#8220;%s&#8221; (Edit)
da_DK: &#8220;%s&#8221; (rediger)

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
da_DK: &#8220;%s&#8221; kunne ikke uploades.

en: &#8220;%s&#8221; is locked
da_DK: &#8220;%s&#8221; er låst

en: &#8592; Cancel audio playlist
da_DK: &#8592;  Annuler lydafspillingsliste

en: &#8592; Cancel gallery
da_DK: &#8592; Fortryd galleri

en: &#8592; Cancel video playlist
da_DK: &#8592; Annuller videoafspilningsliste

en: &#8592; Go to library
da_DK: &#8592; Gå til biblioteket

en: &laquo; Back
da_DK: &laquo; Tilbage

en: &laquo; Older Comments
da_DK: &laquo; &#230;ldre kommentarer

en: &laquo; Older Entries
da_DK: &laquo; Ældre Indlæg

en: &laquo; Previous
da_DK: &laquo; Tidligere

en: &laquo; Previous Entries
da_DK: &laquo; Tidligere Indlæg

en: &laquo; Previous Page
da_DK: &laquo; Forrige side

en: &laquo; Return to Stats
da_DK: &laquo; Tilbage til Statistikker

en: &larr; Back to "%s" attributes
da_DK: &larr; Tilbage til "%s" egenskaber

en: &larr; Back to %s
da_DK: &larr; Tilbage til %s

en: &larr; Go to Categories
da_DK: &larr; Gå til kategorier

en: &larr; Go to Link Categories
da_DK: &larr; Gå til linkkategorier

en: &larr; Go to Pattern Categories
da_DK: ← Gå til blokgruppekategorier

en: &larr; Go to Tags
da_DK: &larr; Gå til Tags

en: &larr; Go to Users
da_DK: ← Tilbage til brugere

en: &larr; Go to editor
da_DK: &larr; Tilbage til editor

en: &larr; Previous
da_DK: &larr; Forrige

en: &lt; Prev
da_DK: &lt; Tidligere

en: &mdash; No Change &mdash;
da_DK: &mdash; Ingen ændringer &mdash;

en: &mdash; No role for this site &mdash;
da_DK: &mdash; Ingen rolle på dette websted &mdash;

en: &mdash; Select &mdash;
da_DK: &mdash; Vælg &mdash;

en: &nbsp;&ndash; Page %s
da_DK:  – Side %s

en: &ndash;OR&ndash;
da_DK: &ndash;ELLER&ndash;

en: &quot;%s&quot; is not available for purchase.
da_DK: &quot;%s&quot; er ikke mulige at købe.

en: &quot;%s&quot; is out of stock and cannot be purchased.
da_DK: &quot;%s&quot; er i restordre og kan derfor ikke købes.

en: '%s' is not a valid country code.
da_DK: '%s' er ikke en gyldig landkode.

en: (%s author archive, opens in a new tab)
da_DK: (%s forfatterarkiv, åbner i en ny fane)

en: (%s comment) | (%s comments)
da_DK[0]: (%s kommentar)
da_DK[1]: (%s kommentarer)

en: (%s ratings)
da_DK: (%s bedømmelser)

en: (%s website link, opens in a new tab)
da_DK: (%s webstedslink, åbner i en ny fane)

en: (Address never made public)
da_DK: (Adresse vises aldrig offentligt)

en: (Deleted)
da_DK: (Slettet)

en: (Does not support 64bit values)
da_DK: (Understøtter ikke 64bit værdier)

en: (Edit)
da_DK: (Rediger)

en: (Home link, opens in a new tab)
da_DK: (Forsidelink, åbner i ny fane)

en: (Latest version: %s)
da_DK: (Seneste version: %s)

en: (Leave at 0 for no rating.)
da_DK: (Lad blive p&#229; 0 for ingen karakter.)

en: (Only admins can see this message)
da_DK: (Kun administratorer kan se denne besked)

en: (Private post)
da_DK: (Privat indlæg)

en: (Public)
da_DK: (Offentlig)

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
da_DK: (Tilmelding er blevet deaktiveret. Kun medlemmer af dette websted kan kommentere.)

en: (Supports 64bit values)
da_DK: (Understøtter 64bit værdier)

en: (Unattached)
da_DK: (Ikke vedh&#230;ftet)

en: (Untitled)
da_DK: (Uden titel)

en: (Your site is performing updates over FTP due to file ownership. Talk to your hosting company.)
da_DK: (Dit websted udfører opdateringer over FTP på grund af filejerskab. Kontakt dit hostingfirma)

en: (at most 10)
da_DK: (højst 10)

en: (at most 15)
da_DK: (h&#248;jst 15)

en: (can be backordered)
da_DK: (kan bestilles som restordre)

en: (estimated for %s)
da_DK: (estimeret for %s)

en: (ex. VAT)
da_DK: (ekskl. moms)

en: (ex. tax)
da_DK: (ekskl. moms)

en: (incl. VAT)
da_DK: (inkl. moms)

en: (incl. tax)
da_DK: (inkl. moms)

en: (includes %1$s estimated for %2$s)
da_DK: (inkluderer %1$s estimeret for %2$s)

en: (includes %s)
da_DK: (inkluderer %s)

en: (modified %s ago)
da_DK: (ændret for %s siden)

en: (more&hellip;)
da_DK: (mere&hellip;)

en: (no ID)
da_DK: (intet ID)

en: (no author)
da_DK: (ingen forfatter)

en: (no parent)
da_DK: (ingen forælder)

en: (no title)
da_DK: (ingen titel)

en: (not found)
da_DK: (ikke fundet)

en: (opens in a new tab)
da_DK: (åbner i et ny fane)

en: (optional)
da_DK: (valgfri)

en: (required)
da_DK: (p&#229;kr&#230;vet)

en: (scroll to see more)
da_DK: (scroll for at se mere)

en: (undo)
da_DK: (fortryd)

en: * This category is also a tag. Converting it will add that tag to all posts that are currently in the category.
da_DK: * Denne kategori er ogs&#229; et tag. Hvis du konverterer den, vil tagget blive tilf&#248;jet alle indl&#230;g i kategorien.

en: * This category is also a tag. The converter has added that tag to all posts currently in the category. If you want to remove it, please confirm that all tags were added successfully, then delete it from the <a href="%s">Manage Categories</a> page.
da_DK: * Denne kategori er ogs&#229; et tag. Konverteringsv&#230;rkt&#248;jet har tilf&#248;jet tagget til alle de indl&#230;g, der er i kategorien. Hvis du vil fjerne det, skal du f&#248;rst godkende, at alle tegs blev tilf&#248;jet, og derefter slette det p&#229; <a href="%s">H&#229;ndter kategorier</a>-siden.

en: * This tag is also a category. The converter has added all posts from it to the category. If you want to remove it, please confirm that all posts were added successfully, then delete it from the <a href="%s">Manage Tags</a> page.
da_DK: * Dette tag er ogs&#229; en kategori. Konverteringsv&#230;rkt&#248;jet har tilf&#248;jet alle indl&#230;g med dette tag til kategorien. Hvis du vil fjerne det, skal du f&#248;rst godkende, at alle indl&#230;g blev tilf&#248;jet, og derefter slette det fra <a href="%s">H&#229;ndter tags</a>-siden.

en: * This tag is also a category. When converted, all posts associated with the tag will also be in the category.
da_DK: * Dette tag er ogs&#229; en kategori. Hvis du konverterer det, vil alle indl&#230;g med det tag ogs&#229; blive tilf&#248;jet kategorien.

en: + Add New Category
da_DK: + Tilf&#248;j kategori

en: + Add account
da_DK: + Tilføj konto

en: + Create New Menu
da_DK: + Opret ny menu

en: - %1$s (from version %2$s to %3$s)
da_DK: - %1$s (fra version %2$s til %3$s)

en: - %1$s (from version %2$s to %3$s)%4$s
da_DK: - %1$s (fra version %2$s to %3$s)%4$s

en: - Select -
da_DK: - V&#230;lg -

en: ...or something like this:
da_DK: ...eller noget i denne stil:

en: .htaccess rules
da_DK: .htaccess-regler

en: 1 Comment
da_DK: 1 kommentar

en: 1 Comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
da_DK: 1 kommentar<span class="screen-reader-text"> til %s</span>

en: 1 comment
da_DK: 1 kommentar

en: 1 hour
da_DK: 1 time

en: 1 item | %s items
da_DK[0]: 1 emne
da_DK[1]: %s emner

en: 1 minute
da_DK: 1 minut

en: 1 minute per product
da_DK: 1 minut pr. vare

en: 1 page not updated, somebody is editing it.
da_DK: 1 side blev ikke opdateret, nogen er ved at redigere den.

en: 1 pattern not updated, somebody is editing it.
da_DK: 1 blokgruppe blev ikke opdateret, nogen er ved at redigere det.

en: 1 post not updated, somebody is editing it.
da_DK: 1 indlæg blev ikke opdateret, nogen er ved at redigere det.

en: 1 term
da_DK: 1 udtryk

en: 1 variation added
da_DK: 1 variant blev tilføjet

en: 100% Woolen
da_DK: 100% uld

en: 1st
da_DK: 1.

en: 2 character continent code.
da_DK: 2 karakterers kontinentkode.

en: 2 minutes
da_DK: 2 minutter

en: 24 hours
da_DK: 24 timer

en: 3 days
da_DK: 3 dage

en: 30 minutes
da_DK: 30 minutter

en: 30-days free trial
da_DK: 30 dages fri prøve

en: 4 minutes
da_DK: 4 minutter

en: 42% Cupro 34% Linen 24% Viscose
da_DK: 42% cupro 34% hør 24% viskose

en: 7 days
da_DK: Syv dage

en: < Clear Filters
da_DK: < Fjern filtre

en: <a href="%1$s" %2$s>Learn how to describe the purpose of the image%3$s</a>. Leave empty if the image is purely decorative.
da_DK: <a href="%1$s" %2$s>Lær at beskrive formålet med billedet%3$s</a>. Efterlad tomt, hvis billedet udelukkende er dekorativt.

en: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a>
da_DK: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Opdater %2$s</a> eller lær at <a href="%3$s" class="browse-happy-link">Browse Happy</a>

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
da_DK[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> har allerede beskyttet dit websted mod %2$s spam-kommentar.
da_DK[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> har allerede beskyttet dit websted mod %2$s spam-kommentarer.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
da_DK[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> har beskyttet dit websted fra <a href="%2$s">%3$s spam-kommentarer</a>.
da_DK[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> har beskyttet dit websted fra <a href="%2$s">%3$s spam-kommentarer</a>.

en: <a href="%1$s">Edit</a> or <a href="%2$s">preview</a> your Privacy Policy page content.
da_DK: <a href="%1$s">Rediger</a> eller <a href="%2$s">forhåndsvis</a> indholdet af din privatlivspolitikside.

en: <a href="%1$s">Edit</a> or <a href="%2$s">view</a> your Privacy Policy page content.
da_DK: <a href="%1$s">Rediger</a> eller <a href="%2$s">vis</a> din privatlivspolitik sides indhold.

en: <a href="%1$s">Please update WordPress</a>, and then <a href="%2$s">learn more about updating PHP</a>.
da_DK: <a href="%1$s">Opdater venligst WordPress</a>, og derefter <a href="%2$s">bliv klogere på at opdatere PHP</a>.

en: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> is available! <a href="%3$s" aria-label="%4$s">Please update now</a>.
da_DK: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> er tilgængelig! <a href="%3$s" aria-label="%4$s">Opdater venligst nu</a>.

en: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> is available! Please notify the site administrator.
da_DK: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> er tilgængelig! Giv venligst administratoren af webstedet besked.

en: <a href="%s" target="_blank">YouTube instructions</a> %s
da_DK: <a href="%s" target="_blank">YouTube instruktioner</a> %s

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
da_DK: <a href="%s">Akismet</a> forhindrer spam i at komme på din blog.

en: <a href="%s">Learn more about updating PHP</a>.
da_DK: <a href="%s">Lær mere om at opdatere PHP</a>.

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
da_DK: <a href="%s">Links</a> / Tilf&#248;j link

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
da_DK: <a href="%s">Links</a> / Rediger link

en: <a href="%s">Manage plugins</a>.
da_DK: <a href="%s">Administrer plugins</a>.

en: <a href="%s">Please update WordPress</a>.
da_DK: <a href="%s">Opdater venligst WordPress</a>.

en: <a href="%s">You can change your profile picture on Gravatar</a>.
da_DK: <a href="%s">Du kan ændre dit profilbillede på Gravatar</a>.

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-menus-screen/">Documentation on Menus</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-menus-screen/">Dokumentation om Menuer</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-themes-screen/">Documentation on Managing Themes</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-themes-screen/">Dokumentation om temaer</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-widgets-screen-classic-editor/">Documentation on Widgets</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-widgets-screen-classic-editor/">Dokumentation om Widgets</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/comments-screen/">Documentation on Comments</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/comments-screen/">Dokumentation om Kommentarer</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/customize-date-and-time-format/">Documentation on date and time formatting</a>.
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/customize-date-and-time-format/">Dokumentation om formatering af dato og tid</a>.

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/customizer/">Documentation on Customizer</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/customizer/">Dokumentation om Tilpasser</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/dashboard-screen/">Documentation on Dashboard</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/dashboard-screen/">Dokumentation om Kontrolpanelet</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/edit-media/">Documentation on Edit Media</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/edit-media/">Dokumentation om Redigering af medier</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/keyboard-shortcuts-classic-editor/#keyboard-shortcuts-for-comments">Documentation on Keyboard Shortcuts</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/keyboard-shortcuts-classic-editor/#keyboard-shortcuts-for-comments">Dokumentation om tastaturgenveje</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/media-add-new-screen/">Documentation on Uploading Media Files</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/media-add-new-screen/">Dokumentation for upload af mediefiler</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/media-library-screen/">Documentation on Media Library</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/media-library-screen/">Dokumentation om Medie Biblioteket</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/network-admin-sites-screen/">Documentation on Site Management</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/network-admin-sites-screen/">Dokumentation om websteds administration</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-add-new-screen/">Documentation on Adding New Pages</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-add-new-screen/">Dokumentation om Tilføjelse af nye sider</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-screen/">Documentation on Editing Pages</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-screen/">Dokumentation om Redigering af sider</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-screen/">Documentation on Managing Pages</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-screen/">Dokumentation til administrering af sider</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/plugins-themes-auto-updates/">Documentation on Auto-updates</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/plugins-themes-auto-updates/">Dokumentation om Auto-opdatering</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-categories-screen/">Documentation on Categories</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-categories-screen/">Dokumentation om kategorier</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-screen/">Documentation on Managing Posts</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-screen/">Dokumentation til administrering af indlæg</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-tags-screen/">Documentation on Tags</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-tags-screen/">Dokumentation om Tags</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/revisions/">Revisions Management</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/revisions/">Revisionsstyring</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/roles-and-capabilities/">Descriptions of Roles and Capabilities</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/roles-and-capabilities/">Beskrivelser af roller og rettigheder</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-discussion-screen/">Documentation on Discussion Settings</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-discussion-screen/">Dokumentation af Diskussionsindstillinger</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-general-screen/">Documentation on General Settings</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-general-screen/">Dokumentation om generelle indstillinger</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-media-screen/">Documentation on Media Settings</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-media-screen/">Dokumentation om Medie Indstillinger</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-privacy-screen/">Documentation on Privacy Settings</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-privacy-screen/">Dokumentation om privatlivsindstillinger</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-reading-screen/">Documentation on Reading Settings</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-reading-screen/">Dokumentation om indstillinger for læsning</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-writing-screen/">Documentation on Writing Settings</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-writing-screen/">Dokumentation om indstillinger for skrivning</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/site-health-screen/">Documentation on Site Health tool</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/site-health-screen/">Dokumentation om værktøjet Webstedshelbred</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-erase-personal-data-screen/">Documentation on Erase Personal Data</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-erase-personal-data-screen/">Dokumentation om Sletning af persondata</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-export-personal-data-screen/">Documentation on Export Personal Data</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-export-personal-data-screen/">Dokumentation om eksport af persondata</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-export-screen/">Documentation on Export</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-export-screen/">Dokumentation om Eksportering</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-import-screen/">Documentation on Import</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-import-screen/">Dokumentation om Import værktøjet</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-screen/">Documentation on Tools</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-screen/">Dokumentation om Værktøjer</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/understand-comment-spam/">Documentation on Comment Spam</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/understand-comment-spam/">Dokumentation on spamkommentarer</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-add-new-screen/">Documentation on Adding New Users</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-add-new-screen/">Dokumentation om tilføjelse af nye brugere</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-screen/">Documentation on Managing Users</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-screen/">Dokumentation om Brugeradministration</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-your-profile-screen/">Documentation on User Profiles</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-your-profile-screen/">Dokumentation om Bruger Profiler</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/work-with-themes/">Documentation on Using Themes</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/work-with-themes/">Dokumentation om Brugen af temaer</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/write-posts-classic-editor/">Documentation on Writing and Editing Posts</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/write-posts-classic-editor/">Dokumentation om at skrive og redigere indlæg</a>

en: <a href="https://wordpress.org/support/forums/">Support forums</a>
da_DK: <a href="https://wordpress.org/support/forums/">Supportfora</a>

en: <a href='%1$s'>View all plugins</a> - <a href='%2$s'>Manage WooCommerce features</a>
da_DK: <a href='%1$s'>Se alle plugins</a> - <a href='%2$s'>Administrer WooCommerce funktioner</a>

en: <a href='%s'>Manage orders synchronization</a>
da_DK: <a href='%s'>Administrer synkronisering af ordrer</a>

en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is <code>%s</code>
da_DK: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr>-tid er <code>%s</code>

en: <b>%</b> Replies
da_DK: <b>%</b> svar

en: <b>1</b> Reply
da_DK: <b>1</b> svar

en: <b>External or Affiliate –</b> one that you list and describe on your website but is sold elsewhere.
da_DK: <b>Ekstern eller affiliate –</b> en, som du angiver og beskriver i din webshop, men som sælges andre steder.

en: <b>Grouped –</b> a collection of related products that can be purchased individually and only consist of simple products. For example, a set of six drinking glasses.
da_DK: <b>Grupperet –</b> en samling af relaterede varer, der kan købes individuelt og kun består af simple varer. For eksempel et sæt med seks drikkeglas.

en: <b>Simple –</b> covers the vast majority of any products you may sell. Simple products are shipped and have no options. For example, a book.
da_DK: <b>Enkel –</b> dækker langt størstedelen af de varer, du sælger. Enkelvarer sendes og har ingen indstillinger. For eksempel en bog.

en: <b>Variable –</b> a product with variations, each of which may have a different SKU, price, stock option, etc. For example, a t-shirt available in different colors and/or sizes.
da_DK: <b>Variant –</b> en vare med variationer, som hver især kan have en forskellig SKU, pris, lagerstatus osv. For eksempel en t-shirt, der fås i forskellige farver og/eller størrelser.

en: <br />Adding tags <i>%s</i>...
da_DK: <br />Tilf&#248;jer tags <i>%s</i>...

en: <br/>Synchronization for these orders is currently in progress.<br/>The authoritative table can't be changed until sync completes.
da_DK: <br/>Synkronisering for disse ordrer er i gang i øjeblikket.<br/>Den autoritative tabel kan ikke ændres, før synkroniseringen er fuldført.

en: <br/>The authoritative table can't be changed until these orders are synchronized.
da_DK: <br/>Den autoritative tabel kan ikke ændres, før disse ordrer er synkroniseret.

en: <code>%s</code> HTML tag removed as it is not allowed
da_DK: <code>%s</code> HTML-tag fjernet da det ikke er tilladt

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
da_DK: <code>_blank</code> &mdash; nyt vindue eller faneblad.

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
da_DK: <code>_none</code> &mdash; samme vindue eller faneblad.

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
da_DK: <code>_top</code> &mdash; nuværende vindue eller faneblad, uden rammer.

en: <p>We need to make sure that your email is actually yours to be able to send you notifications or in case you forget your password. <a href="%3$s">Read more about this here</a>.</p>
da_DK: <p>Vi er nødt til at sikre os, at din email faktisk er din, før vi kan sende dig notifikationer, eller i tilfælde af, at du glemmer din adgangskode. <a href="%3$s">Læs mere om det her</a>.</p>

en: <p>You do not have permission to access this page.</p>
da_DK: <p>Du har ikke rettigheder til at se denne side.</p>

en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
da_DK: <span class="%1$s">Udgivet i</span> %2$s

en: <span class="%1$s">Posted on</span> %2$s <span class="meta-sep">by</span> %3$s
da_DK: <span class="%1$s">Udgivet den</span> %2$s <span class="meta-sep">af</span> %3$s

en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
da_DK: <span class="%1$s">Tagget</span> %2$s

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
da_DK: <span class="meta-nav">&larr;</span> Ældre kommentarer

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
da_DK: <span class="meta-nav">&larr;</span> Ældre indlæg

en: <span class="meta-nav">Next Post</span> %title
da_DK: <span class="meta-nav">Næste indlæg</span>%title

en: <span class="meta-nav">Previous Post</span> %title
da_DK: <span class="meta-nav">Forrige indlæg</span>%title

en: <span>Active:</span> %s
da_DK: <span>Aktiv:</span> %s

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
da_DK[0]: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
da_DK[1]: <strong class="count">%1$s spam</strong> blokeret af <strong>Akismet</strong>

en: <strong>%s order</strong> awaiting processing | <strong>%s orders</strong> awaiting processing
da_DK[0]: <strong>%s ordre</strong> afventer behandling
da_DK[1]: <strong>%s ordrer</strong> afventer behandling

en: <strong>%s order</strong> on-hold | <strong>%s orders</strong> on-hold
da_DK[0]: <strong>%s ordre</strong> afventer
da_DK[1]: <strong>%s ordrer</strong> afventer

en: <strong>%s product</strong> low in stock | <strong>%s products</strong> low in stock
da_DK[0]: <strong>%s vare</strong> har lav lagerstatus
da_DK[1]: <strong>%s varer</strong> har lav lagerstatus

en: <strong>%s product</strong> out of stock | <strong>%s products</strong> out of stock
da_DK[0]: <strong>%s vare</strong> er ikke på lager
da_DK[1]: <strong>%s varer</strong> er ikke på lager

en: <strong>%s</strong> &mdash; This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
da_DK: <strong>%s</strong> ‒ Dette gør det muligt at tilknytte et billede til dit indlæg uden at indsætte det. Dette er normalt kun nyttigt, hvis dit tema gør brug af det udvalgte billede som miniature på webstedet, i en brugerdefineret header osv.

en: <strong>%s</strong> (WordPress.com user) already has stats access.
da_DK: <strong>%s</strong> (WordPress.com bruger) har allerede adgang til statistik.

en: <strong>%s</strong> has sent you <strong>%s</strong> for <strong>%s</strong>.
da_DK: <strong>%s</strong> har sendt dig <strong>%s</strong> for <strong>%s</strong>.

en: <strong>%s</strong> is not an allowed embed site.
da_DK: <strong>%s</strong> er ikke et websted vi tillader at indlejre medier fra.

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
da_DK: <strong><em>L&#230;g godt m&#230;rke til kodeordet!</em></strong> Det er et <em>tilf&#230;ldigt</em> kodeord, som blev lavet kun til dig.

en: <strong>Activity</strong> &mdash; Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.
da_DK: <strong>Aktivitet</strong> — Viser kommende, planlagte indlæg, nyligt udgivne indlæg og de seneste kommentarer til dine indlæg, og giver dig mulighed for bedømme dem.

en: <strong>At a Glance</strong> &mdash; Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
da_DK: <strong>Overblik</strong> — Viser en opsummering af indholdet på dine websteder og finder ud af, hvilket tema og hvilken WordPress-version du bruger.

en: <strong>Box Controls</strong> &mdash; Click the title bar of the box to expand or collapse it. Some boxes added by plugins may have configurable content, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar if you hover over it.
da_DK: <strong>Bokskontroller</strong> — Tryk på boksens overskrift for at udvide eller klappe den sammen. Nogle bokse tilføjet af plugins kan have indstillingsmuligheder og vil have et &#8220;Tilpas&#8221;-link i titelbaren, hvis du holder musen henover den.

en: <strong>Clicking the arrow to the right of any menu item</strong> in the editor will reveal a standard group of settings. Additional settings such as link target, CSS classes, link relationships, and link descriptions can be enabled and disabled via the Screen Options tab.
da_DK: <strong>Ved at klikke på pilen til højre for et menupunkt</strong> i editoren vil du få vist en række standardindstillinger. Yderligere indstillinger såsom link target, CSS-klasser, link-relationer, og link-beskrivelser kan aktiveres og deaktiveres via fanen Skærmindstillinger.

en: <strong>Comments</strong> &mdash; For user comments, Email Address, IP Address, User Agent (Browser/OS), Date/Time, Comment Content, and Content URL.
da_DK: <strong>Kommentarer</strong> &mdash; For kommentarer fra brugeren, e-mailadresse, IP-adresse, brugeragent (browser/os), dato/klokkeslæt, kommentarindhold og URL-adresse til indhold.

en: <strong>Comments</strong> &mdash; WordPress does not delete comments. The software does anonymize (but, again, <em>never</em> publishes) the associated Email Address, IP Address, and User Agent (Browser/OS).
da_DK: <strong>Kommentarer</strong> &mdash; WordPress sletter ikke kommentarer. Softwaren anonymiserer (men igen, udgiver <em>aldrig</em>) den tilknyttede e-mail-adresse, IP-adresse og brugeragent (browser/OS).

en: <strong>Community Events Location</strong> &mdash; The IP Address of the user which is used for the Upcoming Community Events shown in the dashboard widget.
da_DK: <strong>Placering af begivenheder</strong> – IP-adressen på den bruger, der bruges til de kommende begiverheder i fællesskabet, der vises i en widget i kontrolpanelet.

en: <strong>Community Events Location</strong> &mdash; The IP Address of the user, which populates the Upcoming Community Events dashboard widget with relevant information.
da_DK: <strong>Placering af begivenheder</strong> – IP-adressen på den bruger, der bruges til de kommende begiverheder i fællesskabet, der vises i en widget i kontrolpanelet.

en: <strong>Conflicting values for the constants %1$s and %2$s.</strong> The value of %2$s will be assumed to be your subdomain configuration setting.
da_DK: <strong>Modstridende værdier for konstanterne %1$s og %2$s.</strong> Værdien af %2$s antages af være din subdomæneindstilling.

en: <strong>Connection lost.</strong> Saving has been disabled until you are reconnected.
da_DK: <strong>Forbindelsen mistet.</strong> Der bliver ikke gemt noget, før forbindelsen genoprettes.

en: <strong>Contribute</strong> to the code, improve the UX, and test the WordPress app.
da_DK: <strong>Bidrage</strong> til koden, forbedre UX og teste WordPress-appen.

en: <strong>Copy URL</strong> copies the URL for the media file to your clipboard.
da_DK: <strong>Kopiér URL</strong> kopierer URL'en for mediefilen til din udklipsholder.

en: <strong>Create</strong> and improve WordPress educational materials.
da_DK: <strong>Opret</strong> og forbedr WordPress' undervisningsmaterialer.

en: <strong>Curate</strong> submissions or take photos for the Photo Directory.
da_DK: <strong>Kurater</strong> indsendelser eller tag billeder til fotokataloget.

en: <strong>Delete Permanently</strong> will delete the file from the media library (as well as from any posts to which it is currently attached).
da_DK: <strong>Slet permanent</strong> vil slette filen fra mediebiblioteket (såvel som fra alle indlæg, som den nu er vedhæftet til).

en: <strong>Delete</strong> brings you to the Delete Users screen for confirmation, where you can permanently remove a user from your site and delete their content. You can also delete multiple users at once by using bulk actions.
da_DK: <strong>Slet</strong> sender dig til Slet bruger-siden for bekræftelse, hvor du kan slette en bruger fra dit websted permanent og fjerne deres indhold. Du kan også slette flere brugere på en gang ved at bruge massehandling.

en: <strong>Description</strong> &mdash; The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
da_DK: <strong>Beskrivelse</strong> ‒ Beskrivelsen er ikke iøjnefaldende som standard, men nogle temaer viser det dog.

en: <strong>Discussion</strong> &mdash; You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
da_DK: <strong>Diskussion</strong> ‒ Du kan slå kommentarer og pings til eller fra, og hvis der er kommentarer til indlægget, kan du se dem her og moderere dem.

en: <strong>Download file</strong> downloads the original media file to your device.
da_DK: <strong>Download fil</strong> downloader den originale mediefil til din enhed.

en: <strong>Drag and Drop</strong> &mdash; To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.
da_DK: <strong>Træk og slip</strong> ‒ Benyt træk og slip for at omarrangere boksene ved at klikke på titellinjen på den valgte boks og slippe, når du ser en grå stiplet firkant, hvor du ønsker boksen placeret.

en: <strong>Drag and drop</strong> your files into the area below. Multiple files are allowed.
da_DK: <strong>Træk og slip</strong> dine filer ind i området nedenfor. Flere filer samtidigt er tilladt.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or e-mail.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Ugyldigt brugernavn eller e-mail

en: <strong>ERROR</strong>: That email address is already used by someone else.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Denne email adresse bruges allerede af en anden.

en: <strong>ERROR</strong>: The password you entered for the username <strong>%1$s</strong> is incorrect. <a href="%2$s" title="Password Lost and Found">Lost your password</a>?
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Det indtastede kodeord til brugernavnet <strong>%1$s</strong> er forkert. <a href="%2$s" title="Password Lost and Found">Glemt adgangskode</a>?

en: <strong>Edit</strong> takes you to a simple screen to edit that individual file&#8217;s metadata. You can also reach that screen by clicking on the media file name or thumbnail.
da_DK: <strong>Rediger</strong> fører dig til en simpel skærm, hvor du kan redigere den enkelte fils metadata. Du kan også nå denne skærm ved at klikke på mediefilnavnet eller miniaturebilledet.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
da_DK: <strong>Rediger</strong> tager dig til redigeringsskærmbilledet for indlægget. Du kan også komme til det skærmbillede ved at klikke på indlæggets titel.

en: <strong>Edit</strong> videos and add captions to WordPress.tv.
da_DK: <strong>Rediger</strong> videoer og tilføj undertekster til WordPress.tv.

en: <strong>Error:</strong> %1$s requires %2$d plugin to be installed and activated: %3$s. | <strong>Error:</strong> %1$s requires %2$d plugins to be installed and activated: %3$s.
da_DK[0]: <strong>Fejl:</strong> %1$s kræver, at %2$d plugin er installeret og aktiveret: %3$s.
da_DK[1]: <strong>Fejl:</strong> %1$s kræver, at %2$d plugins er installeret og aktiveret: %3$s.

en: <strong>Error:</strong> Cookies are blocked due to unexpected output. For help, please see <a href="%1$s">this documentation</a> or try the <a href="%2$s">support forums</a>.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Cookies er blokeret på grund af uventet output. For hjælp, se venligst <a href="%1$s">denne dokumentation</a> eller prøv <a href="%2$s">support-forummet</a>.

en: <strong>Error:</strong> Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href="%s">enable cookies</a> to use WordPress.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Cookies er blokeret eller understøttes ikke af din browser. Du skal <a href="%s">aktivere cookies</a> for at bruge WordPress.

en: <strong>Error:</strong> Invalid username, email address or incorrect password.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Ugyldigt brugernavn, e-mailadresse eller forkert adgangskode.

en: <strong>Error:</strong> Passwords do not match. Please enter the same password in both password fields.
da_DK: <strong> Fejl:</strong> Adgangskoderne er ikke ens. Indtast venligst den samme adgangskode i begge adgangskodefelter.

en: <strong>Error:</strong> Passwords may not contain the character "\".
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Kodeord m&#229; ikke indeholde "\".

en: <strong>Error:</strong> Please enter a nickname.
da_DK: <strong>Fejl</strong>: Indtast venligst et kaldenavn.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a password.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Indtast venligst en adgangskode.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a username or email address.
da_DK: <strong>Fejl:</strong> Indtast et brugernavn eller en e-mailadresse.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a username.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Skriv venligst et brugernavn.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a valid email address.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: du skal venligst indtaste en gyldig e-mailadresse.

en: <strong>Error:</strong> Please enter an email address.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Skriv venligst en e-mailadresse.

en: <strong>Error:</strong> Please fill the required fields.
da_DK: <strong>Fejl</strong>: Udfyld de obligatoriske felter.

en: <strong>Error:</strong> Please type your comment text.
da_DK: <strong>Fejl</strong>: Husk at skrive en kommentar.

en: <strong>Error:</strong> Please type your email address.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Indtast venligst din e-mailadresse.

en: <strong>Error:</strong> Site URL you&#8217;ve entered is already taken.
da_DK: <strong>Fejl</strong>: Den URL, du har skrevet, er allerede i brug.

en: <strong>Error:</strong> Sorry, that username is not allowed.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Beklager, dette brugernavn er ikke tilladt.

en: <strong>Error:</strong> The %s options page is not in the allowed options list.
da_DK: <strong>Fejl:</strong> Indstillingssiden %s blev ikke fundet på hvidlisten for indstillinger.

en: <strong>Error:</strong> The comment could not be saved. Please try again later.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Kommentaren kunne ikke gemmes. Prøv venligst igen senere.

en: <strong>Error:</strong> The email address is already used.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Denne e-mailadresse er allerede i brug.

en: <strong>Error:</strong> The email address is not correct.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: E-mailadressen er ikke korrekt.

en: <strong>Error:</strong> The email could not be sent. Your site may not be correctly configured to send emails. <a href="%s">Get support for resetting your password</a>.
da_DK: <strong>Fejl</strong>: E-mailen kunne ikke sendes. Dit websted at måske ikke opsat korrekt til at sende e-mails. <a href="%s">Få hjælp til at få nulstillet din adgangkode</a>.

en: <strong>Error:</strong> The email field is empty.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Feltet til e-mail er tomt.

en: <strong>Error:</strong> The password field is empty.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Adgangskodefeltet er tomt.

en: <strong>Error:</strong> The password you entered for the email address %s is incorrect.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Adgangskoden, som du indtastede for e-mailadressen %s, er forkert.

en: <strong>Error:</strong> The password you entered for the username %s is incorrect.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Adgangskoden, du indtastede for brugernavnet %s, er forkert.

en: <strong>Error:</strong> The passwords do not match.
da_DK: <strong>Fejl</strong>: Adgangskoderne er ikke ens.

en: <strong>Error:</strong> The username <strong>%s</strong> is not registered on this site. If you are unsure of your username, try your email address instead.
da_DK: <strong>Fejl</strong>: Brugernavnet <strong>%s</strong> er ikke oprettet på dette websted. Er du usikker på dit brugernavn, så prøv med din email i stedet.

en: <strong>Error:</strong> The username field is empty.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Brugernavnsfeltet  er tomt.

en: <strong>Error:</strong> There is no account with that username or email address.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Der er ingen konto med det brugernavn eller den e-mailadresse.

en: <strong>Error:</strong> There was a problem creating site entry.
da_DK: <strong>Fejl</strong>: Der opstod et problem under oprettelsen af webstedet.

en: <strong>Error:</strong> This email address is already registered. <a href="%s">Log in</a> with this address or choose another one.
da_DK: <strong>Fejl:</strong> Denne e-mail-adresse er allerede registreret. <a href="%s">Log på</a> med denne adresse, eller vælg en anden.

en: <strong>Error:</strong> This email is already registered. Please choose another one.
da_DK: <strong>Fejl:</strong> Denne e-mail er allerede registreret. Vælg venligst en anden.

en: <strong>Error:</strong> This is not a valid feed template.
da_DK: <strong>Fejl</strong>: Dette er ikke en gyldig feed-skabelon.

en: <strong>Error:</strong> This username is already registered. Please choose another one.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Brugernavnet er optaget. Vælg venligst et andet.

en: <strong>Error:</strong> This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Dette brugernavn er ugyldigt, da der bruges tegn, der ikke er tilladte. Indtast venligst et gyldigt brugernavn.

en: <strong>Error:</strong> Unknown email address. Check again or try your username.
da_DK: <strong>Fejl</strong>: Ukendt mail. Tjek igen eller prøv med dit brugernavn.

en: <strong>Error:</strong> Unknown username. Check again or try your email address.
da_DK: <strong>Fejl</strong>: Ukendt brugernavn. Tjek igen eller prøv med din email.

en: <strong>Error:</strong> User registration is currently not allowed.
da_DK: <strong>Fejl</strong>: Det er ikke muligt at registrere en bruger lige nu.

en: <strong>Error:</strong> Your URL is too long.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: din url er for lang.

en: <strong>Error:</strong> Your account has been marked as a spammer.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Din konto er markeret som en spammer.

en: <strong>Error:</strong> Your comment is too long.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: din kommentar er for lang.

en: <strong>Error:</strong> Your email address is too long.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: din e-mailadresse er for lang.

en: <strong>Error:</strong> Your name is too long.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: dit navn er for langt.

en: <strong>Error:</strong> Your password reset link appears to be invalid. Please request a new link below.
da_DK: <strong>Fejl</strong>: Dit link til at nulstille din adgangskode er ugyldigt. Du kan bede om et nyt link nedenfor.

en: <strong>Error:</strong> Your password reset link has expired. Please request a new link below.
da_DK: <strong>Fejl</strong>: Dit link til at nulstille din adgangskode er forældet. Du kan bede om et nyt link nedenfor.

en: <strong>Error</strong>: Please enter a username or email address.
da_DK: <strong>Fejl</strong>: Indtast et brugernavn eller en e-mailadresse.

en: <strong>Error</strong>: The email could not be sent. Your site may not be correctly configured to send emails. <a href="%s">Get support for resetting your password</a>.
da_DK: <strong>Fejl</strong>: E-mailen kunne ikke sendes. Dit websted at måske ikke opsat korrekt til at sende e-mails. <a href="%s">Få hjælp til at få nulstillet din adgangkode</a>.

en: <strong>Error</strong>: There is no account with that username or email address.
da_DK: <strong>FEJL</strong>: Der er ingen konto med det brugernavn eller den e-mailadresse.

en: <strong>Explore</strong> ways to reduce the environmental impact of websites.
da_DK: <strong>Udforsk</strong> måder at reducere hjemmesiders miljøpåvirkning på.

en: <strong>Find</strong> and report bugs in the WordPress core software.
da_DK: <strong>Find</strong> og rapporter fejl i WordPress Core.

en: <strong>Heads up!</strong> The versions of the following plugins you're running haven't been tested with WooCommerce %s. Please update them or confirm compatibility before updating WooCommerce, or you may experience issues:
da_DK: <strong>Bemærk!</strong> Versionerne af følgende plugins, som du bruger, er ikke blevet testet med WooCommerce %s. Opdatér dem venligst eller bekræft kompabilitet, inden opdatering af WooCommerce. I modsat fald vil du kunne opleve problemer:

en: <strong>Info</strong> &mdash; The site URL is rarely edited as this can cause the site to not work properly. The Registered date and Last Updated date are displayed. Network admins can mark a site as archived, spam, deleted and mature, to remove from public listings or disable.
da_DK: <strong>Info</strong> &mdash; Webstedets URL bliver sjældent ændret, da det kan gøre, at hele webstedet ikke virker ordentligt. Dato for registrering og senest opdateret dato vises. Networksadministratorer kan markere et websted som arkiveret, spam, slettet og udviklet, fjerne fra offenlig visning eller deaktivere.

en: <strong>Lend</strong> your creative imagination to the WordPress UI design.
da_DK: <strong>Brug</strong> din kreative fantasi til WordPress' brugergrænsefladedesign.

en: <strong>Media</strong> &mdash; A list of URLs for all media file uploads made by the user.
da_DK: <strong>Medier</strong> – En liste over URL-adresser for alle overførsler af mediefiler, som brugeren har foretaget.

en: <strong>Media</strong> &mdash; A list of URLs for media files the user uploads.
da_DK: <strong>Medier</strong> – En liste over URL-adresser for alle overførsler af mediefiler, som brugeren har uploaded

en: <strong>NOTE:</strong> If the import process is interrupted for <em>any</em> reason, come back to this page and it will continue from where it stopped automatically.
da_DK: <strong>NOTE:</strong> Hvis importeringsprocessen stopper af en <em>hvilken som helst</em> &#229;rsag, kan du g&#229; tilbage til denne side og automatisk forts&#230;tte hvor den stoppede.

en: <strong>NOTE:</strong> You appear to have JavaScript disabled, so you will need to manually click through each step of this importer. If you enable JavaScript, it will step through automatically.
da_DK: <strong>NOTE:</strong> Det ser ud til, at du har deaktiveret JavaScript, s&#229; du bliver n&#248;dt til manuelt at klikke dig gennem de forskellige skridt i denne importer. Hvis du aktiverer JavaScript, kan den klare det automatisk.

en: <strong>Name</strong> &mdash; The name is how it appears on your site.
da_DK: <strong>Navn</strong> ‒ Navnet er, som det vil se ud på din side.

en: <strong>Order</strong> &mdash; Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
da_DK: <strong>Sortér</strong> ‒ Sider er normalt sorteret alfabetisk, men du kan lave din egen sortering ved at indtaste et nummer (1 til første, osv.) i dette felt.

en: <strong>Organize</strong> or participate in local Meetups and WordCamps.
da_DK: <strong>Organiser</strong> eller deltag i lokale Meetups og WordCamps.

en: <strong>Parent</strong> &mdash; Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have child categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
da_DK: <strong>Forælder</strong> — Kategorier kan, i modsætning til tags, være hierarkiske. Du kan fx have kategorien Jazz og under den underkategorier for Bebop og Big Band. Helt valgfrit. For at oprette en underkategori vælger du blot en anden kategori fra Forælder dropdown-menuen.

en: <strong>Parent</strong> &mdash; You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
da_DK: <strong>Forælder</strong> ‒ Du kan arrangere dine sider i hierarkier. For eksempel kan du have en "Om"-side, der har undersiderne "Livshistorie" og "Min hund". Der er ingen grænser for, hvor mange indskudte niveauer du kan have sider i.

en: <strong>Post editor</strong> &mdash; Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and Text. Choose the mode by clicking on the appropriate tab.
da_DK: <strong>Indlægs-editor</strong> — Indtast teksten for dit indlæg. Der er to tilstande til redigering: Visuel og tekst. Vælg tilstanden ved at klikke på den relevante fane.

en: <strong>Preview</strong> will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
da_DK: <strong>Preview</strong> vil vise hvordan din kladde vil se ud, hvis du udgiver den. Vis indlæg vil føre dig til dit websted, så du kan se indlægget online. Alt efter indlæggets status vil forskellige links være tilgængelige.

en: <strong>Profile Information</strong> &mdash; user email address, username, display name, nickname, first name, last name, description/bio, and registration date.
da_DK: <strong>Profiloplysninger</strong> – brugermailadresse, brugernavn, vist navn, kaldenavn, fornavn, efternavn, beskrivelse/bio og oprettelsesdato.

en: <strong>Promote</strong> the WordPress project to your community.
da_DK: <strong>Promover</strong> WordPress-projektet til dit fællesskab.

en: <strong>Publish</strong> &mdash; You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). The Password protected option allows you to set an arbitrary password for each post. The Private option hides the post from everyone except editors and administrators. Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post.
da_DK: <strong>Udgiv</strong> &mdash; Du kan sætte betingelserne for at udgive dit indlæg i Udgiv-boksen. For status, synlighed, og udgiv (straks) skal du klikke på linket Rediger for at få vist flere valgmuligheder. Synlighed indeholder muligheden for adgangskodebeskyttelse af et indlæg eller at vise det i toppen af din blog på ubestemt tid (fastgjort). Med adgangsbeskyttelse kan du vælge en vilkårlig adgangskode for hvert indlæg. Den private valgmulighed skjuler indlægget for alle undtagen redaktører og administratorer. Under Udgiv (straks) kan du angive en fremtidig eller tidligere dato, så du kan planlægge om et indlæg skal udgives i fremtiden eller med tilbagevirkende kraft.

en: <strong>Quick Draft</strong> &mdash; Allows you to create a new post and save it as a draft. Also displays links to the 3 most recent draft posts you've started.
da_DK: <strong>Hurtigt udkast</strong> &mdash; Giver dig mulighed for at tilføje et nyt indlæg og gemme det som kladde. Viser også links til de fem nyeste kladder, som du har påbegyndt.

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
da_DK: <strong>Lynrediger</strong> giver hurtig adgang til metadataene for dit indlæg, så du kan opdatere indlægsdetaljer uden at forlade dette skærmbillede.

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
da_DK: <strong> Vilkårlig: </strong> Vis et forskelligt billede på hver side.

en: <strong>Remove</strong> allows you to remove a user from your site. It does not delete their content. You can also remove multiple users at once by using bulk actions.
da_DK: <strong>Fjern</strong> gør det muligt at fjerne en bruger fra dit websted. Det sletter ikke deres indhold. Du kan også fjerne flere brugere på en gang ved at bruge massehandling.

en: <strong>Screen Options</strong> &mdash; Use the Screen Options tab to choose which Dashboard boxes to show.
da_DK: <strong>Skærmindstillinger</strong> — Brug fanebladet Skærmindstillinger for at vælge, hvilke kontrolpanelbokse der skal vises.

en: <strong>Send Trackbacks</strong> &mdash; Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
da_DK: <strong>Send Trackbacks</strong> ‒ Trackbacks er en metode til at fortælle ældre blog-systemer, at du har linket til dem. Skriv URLʼer, du ønsker at sende trackbacks til. Hvis du linker til andre WordPress-sider, vil de automatisk få besked med pingbacks, hvorfor det er unødvendigt at udfylde dette felt.

en: <strong>Send password reset</strong> sends the user an email with a link to set a new password.
da_DK: <strong>Send nulstilling af adgangskode</strong> sender brugeren en e-mail med et link til at angive en ny adgangskode.

en: <strong>Session Tokens</strong> &mdash; User login information, IP Addresses, Expiration Date, User Agent (Browser/OS), and Last Login.
da_DK: <strong>Sessionstokens</strong> – Brugerlogonoplysninger, IP-adresser, udløbsdato, brugeragent (browser/os) og sidste login.

en: <strong>Settings</strong> &mdash; This page shows a list of all settings associated with this site. Some are created by WordPress and others are created by plugins you activate. Note that some fields are grayed out and say Serialized Data. You cannot modify these values due to the way the setting is stored in the database.
da_DK: <strong>Indstillinger</strong> &mdash; Denne side viser en liste af indstillinger på dette websted. Nogle er oprettet af WordPress, og andre er oprettet af plugins, du har aktiveret. Bemærk at nogle felter er gråtonede og er Serialized Data. Du kan ikke ændre disse værdier på grund af den måde indstillingerne gemmes i databasen.

en: <strong>Share</strong> your knowledge in the WordPress support forums.
da_DK: <strong>Del</strong> din viden i WordPress' supportfora.

en: <strong>Site Health Status</strong> &mdash; Informs you of any potential issues that should be addressed to improve the performance or security of your website.
da_DK: <strong>Webstedets sundhedstatus</strong> &mdash; Informerer dig om alle potentielle problemer der bør gøres noget ved for at forbedre ydelsen eller sikkerheden på dit websted.

en: <strong>Slug</strong> &mdash; The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
da_DK: <strong>Kort titel</strong> ‒ Den &#8220;korte titel&#8221; er den URL-venlige udgave af navnet. Det skrives sædvanligvis med små bogstaver og indeholder kun bogstaver, tal og bindestreger.

en: <strong>Template</strong> &mdash; Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
da_DK: <strong>Skabelon</strong> ‒ Nogle temaer har brugerdefinerede skabeloner, som du kan bruge til bestemte sider, som skal have ekstra funktioner eller brugerdefineret layout. Hvis det er tilfældet, vil du se dem i denne dropdown-menu.

en: <strong>Test</strong> new releases and proposed features for the Block Editor.
da_DK: <strong>Test</strong> nye udgivelser og foreslåede funktioner til Block Editor.

en: <strong>Thank you, %s!</strong><br/>Your purchase was successful. <br />We just sent you a confirmation email to <em>%s</em>.
da_DK: <strong>Mange tak, %s!</strong><br/>Dit køb blev fuldført. <br />Vi har lige sendt dig en bekræftelsesmail til <em>%s</em>.

en: <strong>Themes</strong> &mdash; This area shows themes that are not already enabled across the network. Enabling a theme in this menu makes it accessible to this site. It does not activate the theme, but allows it to show in the site&#8217;s Appearance menu. To enable a theme for the entire network, see the <a href="%s">Network Themes</a> screen.
da_DK: <strong>Temaer</strong> &mdash; Dette område viser temaer, der endnu ikke aktiveret på netværket. Ved at aktivere et tema i denne menu, gør du det tilgængeligt på webstedet. Det aktiverer ikke temaet, men det tillader det at blive vist i webstedets Udseende-menu. For at aktivere et tema i hele netværket, så se på <a href="%s">Netværkstemaer</a> skærmbilledet.

en: <strong>Title</strong> &mdash; Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
da_DK: <strong>Titel</strong> ‒ Skriv en titel til dit indlæg. Efter du har skrevet titlen, vil du se et permalink nedenfor, som du kan redigere.

en: <strong>Translate</strong> WordPress into your local language.
da_DK: <strong>Oversæt</strong> WordPress til dit lokale sprog.

en: <strong>Trash</strong> removes your post from this list and places it in the Trash, from which you can permanently delete it.
da_DK: <strong>Papirkurv</strong> fjerner dit indlæg fra denne liste og placerer det i papirkurven, hvorfra du kan slette det permanent.

en: <strong>Users</strong> &mdash; This displays the users associated with this site. You can also change their role, reset their password, or remove them from the site. Removing the user from the site does not remove the user from the network.
da_DK: <strong>Brugere</strong> &mdash; Dette viser brugere tilknyttet dette websted. Du kan også ændre deres rolle, nulstille deres adgangskode, eller fjerne dem fra webstedet. At fjerne brugeren fra webstedet fjerner dem ikke fra netværket.

en: <strong>View</strong> takes you to a public author archive which lists all the posts published by the user.
da_DK: <strong>Vis</strong> fører dig til et offentligt forfatterarkiv, som viser alle de indlæg, der er udgivet af brugeren.

en: <strong>View</strong> will take you to a public display page for that file.
da_DK: <strong>Vis</strong> fører dig til en offentlig visningsside for den pågældende fil.

en: <strong>WARNING:</strong> This can take a really long time if you have a lot of entries in your LiveJournal, or a lot of comments. Ideally, you should only start this process if you can leave your computer alone while it finishes the import.
da_DK: <strong>ADVARSEL:</strong> Det kan tage meget lang tid, hvis du har mange indl&#230;g i din LiveJournal, eller hvis du har mange kommentarer. Ideelt set b&#248;r du starte denne proces p&#229; et tidspunkt, hvor du kan lade computeren arbejde uforstyrret.

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same as your Privacy Policy page!
da_DK: <strong>Advarsel:</strong> disse sider skal ikke være de samme som din side om privatlivspolitik!

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
da_DK: <strong>Advarsel:</strong> Disse sider b&#248;r ikke v&#230;re de samme!

en: <strong>Welcome to WooCommerce</strong> &#8211; You&lsquo;re almost ready to start selling :)
da_DK: <strong>Velkommen til WooCommerce</strong> &#8211; Du er næsten klar til at begynde at sælge :)

en: <strong>Welcome</strong> &mdash; Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.
da_DK: <strong>Velkommen</strong> &mdash; Viser links til de mest almindelige opgaver under opsætning af et nyt websted.

en: <strong>WordPress Events and News</strong> &mdash; Upcoming events near you as well as the latest news from the official WordPress project and the <a href="%s">WordPress Planet</a>.
da_DK: <strong>WordPress begivenheder og nyheder</strong> &mdash; Kommende begivenheder i nærheden af dig, såvel som seneste nyheder fra det officielle WordPress projekt og <a href="%s">WordPress Planet</a>.

en: <strong>Write</strong> and submit patches to fix bugs or help build new features.
da_DK: <strong>Skriv</strong> og indsend patches for at rette fejl eller hjælpe med at bygge nye funktioner.

en: <strong>Write</strong> or improve documentation for WordPress.
da_DK: <strong>Skrive</strong> eller forbedre dokumentation til WordPress.

en: <strong>Your theme (%s) contains outdated copies of some WooCommerce template files.</strong> These files may need updating to ensure they are compatible with the current version of WooCommerce. Suggestions to fix this:
da_DK: <strong>Dit tema (%s) indeholder uddaterede kopier af nogle WooCommerce skabelonfiler.</strong> Disse filer er muligvis nødvendige at opdaterer for at sikre, at de er forenelige med den gældende version af WooCommerce. Forslag til at fixe dette:

en: A 2 digit country code, e.g. US. Leave blank to apply to all.
da_DK: En 2-cifret landekode, fx US. Lad feltet være blankt for at gælde for alle.

en: A 2 digit state code, e.g. AL. Leave blank to apply to all.
da_DK: En 2-cifret statskode, fx AL. Lad feltet være blankt for at gælde for alle.

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
da_DK: En <a href="%s">statisk side</a> (v&#230;lg nedenfor)

en: A PHP session was created by a %1$s function call. This interferes with REST API and loopback requests. The session should be closed by %2$s before making any HTTP requests.
da_DK: En PHP session blev oprettet af et %1$s funktionskald. Dette kan forstyrre REST API og loopback kald. Session bør lukkes via %2$s før der er foretaget nogen HTTP anmodninger.

en: A Picture is Worth a Thousand Words
da_DK: Et billede siger mere end tusind ord

en: A URL to redirect the customer after checkout. This could be, for example, a link to the payment processors website.
da_DK: En URL til at omdirigere kunden efter køb på siden Kasse. Dette kunne fx være et link til betalingsformidlerens websted.

en: A UUID provided by the application to uniquely identify it. It is recommended to use an UUID v5 with the URL or DNS namespace.
da_DK: En UUID stillet til rådighed af applikationen entydig identifikation. Det bliver anbefalet at bruge UUID v5 med URL eller DNS namespace.

en: A WordPress Commenter
da_DK: En WordPress-kommentator

en: A calendar of your site’s posts.
da_DK: En kalender med dit websteds indlæg.

en: A city in the same timezone as you.
da_DK: En by i samme tidszone som dig.

en: A cloud of your most used product tags.
da_DK: En sky (cloud) med dine mest anvendte varetags.

en: A cloud of your most used tags.
da_DK: De mest bruge tags i sky-format.

en: A comment is held for moderation
da_DK: Der er en kommentar til bed&#248;mmelse

en: A date format for all date strings.
da_DK: Datoformat for alle datostrenge.

en: A day number of the week that the week should start on.
da_DK: Nummer ugedag som ugen skal starte på.

en: A description of the pattern.
da_DK: En beskrivelse af blokgruppen.

en: A description of the theme.
da_DK: En beskrivelse af temaet.

en: A detailed variation description.
da_DK: En detaljeret beskrivelse af variation.

en: A duplicate event already exists.
da_DK: En tilsvarende begivenhed findes allerede.

en: A font face matching those settings already exists.
da_DK: Der findes allerede en skrifttype, der matcher disse indstillinger.

en: A font family with slug "%s" already exists.
da_DK: Der findes allerede en skriftfamilie med sluggen "%s".

en: A friendly name for the webhook.
da_DK: Et letforståeligt navn for dette webhook.

en: A friendly summary of the response including the HTTP response code, message, and body.
da_DK: En letforståelig opsummering af svaret inklusiv HTTP svarkoden, besked og indhold.

en: A human readable description for the setting used in interfaces.
da_DK: En personlæsbar beskrivelse for indstillingen anvendt på grænseflader (interfaces).

en: A human readable label for the setting used in interfaces.
da_DK: Et personlæsbart navn for indstillingen anvendt på grænseflader (interfaces).

en: A human-readable description of the post type.
da_DK: En letlæselig beskrivelse af indholdstypen.

en: A human-readable description of the resource.
da_DK: En menneskelig læsbar beskrivelse af ressourcen.

en: A human-readable description of the taxonomy.
da_DK: En letlæselig beskrivelse af klassificeringen.

en: A human-readable variation title.
da_DK: En læsbar titel for variation.

en: A known issue.
da_DK: En kendt fejl.

en: A label describing the test.
da_DK: En etiket der beskriver testen.

en: A link to a pattern category.
da_DK: Et link til en blokgruppekategori.

en: A link to a post format
da_DK: Et link til et indlægsformat

en: A link to a product category.
da_DK: Et link til en varekategori.

en: A link to a product tag.
da_DK: Et link til et vare-tag.

en: A link to a product.
da_DK: Et link til en vare.

en: A link to set a new password will be sent to your email address.
da_DK: Et link til en side, hvor du kan oprette en ny adgangskode, vil blive sendt til din e-mailadresse.

en: A list of stats to query must be provided.
da_DK: Der skal angives en liste med statistikker, der skal forespørges.

en: A list of taxonomy terms that can be used in regard to order/product statuses.
da_DK: En liste af klassificeringsudtryk, der kan anvendes ifm. statusopgørelser for ordre/vare.

en: A list of taxonomy terms used for product visibility.
da_DK: Liste med klassificeringsudtryk til brug for varens synlighed.

en: A list of the inner block's own inner blocks. This is a recursive definition following the parent innerBlocks schema.
da_DK: En liste over den indre bloks egne indre blokke. Dette er en rekursiv definition efter det overordnede innerBlocks schema.

en: A list of your site&#8217;s Pages.
da_DK: En liste med dit websteds sider.

en: A list of your store's products.
da_DK: En liste med din webshops varer.

en: A list of your store's top-rated products.
da_DK: En liste med din webshops bedst bedømte varer.

en: A list or dropdown of categories.
da_DK: En liste eller dropdown med kategorier.

en: A list or dropdown of product categories.
da_DK: En liste eller en dropdown (rullemenu) med varekategorier.

en: A live rate is the exact cost to ship an order, quoted directly from the shipping carrier.
da_DK: En realtidspris er den præcise pris hentet direkte fra fragtfirmaet for forsendelse af en ordre.

en: A media item.
da_DK: Et medie-element.

en: A minimalist theme designed for photos and other content.
da_DK: Et minimalistisk tema designet til fotos og andet indhold.

en: A minimum order amount
da_DK: Et minimum ordrebeløb

en: A minimum order amount AND a coupon
da_DK: Et minimumsordrebeløb OG en kupon

en: A minimum order amount OR a coupon
da_DK: Et minimumsordrebeløb ELLER en kupon

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
da_DK: Et månedligt arkiv over dit websteds indlæg.

en: A more descriptive explanation of what the test looks for, and why it is important for the user.
da_DK: En mere beskrivende forklaring på hvad testen leder efter, og hvorfor det er vigtigt for brugeren.

en: A name is required for this term.
da_DK: Et navn er krævet for denne term.

en: A named status for the object.
da_DK: En navngivet status for objektet.

en: A named status for the post.
da_DK: En navngivet status for indlægget.

en: A named status for the theme.
da_DK: En navngivet status for temaet.

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
da_DK: En ny kommentar til indlægget "%s" venter på din godkendelse

en: A new minor update is available for your site. Because minor updates often address security, it&#8217;s important to install them.
da_DK: En ny og mindre opdatering er tilgængelig for dit websted. Da mindre opdateringer ofte retter fejl omkring sikkerhed, er det vigtigt at installere dem.

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
da_DK: Et nyt pingback til indlægget "%s" venter på din godkendelse

en: A new queue has begun processing. <a href="%s">View actions in-progress &raquo;</a>
da_DK: En ny kø af data er startet behandling. <a href="%s">Se igangværende handlinger &raquo;</a>

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
da_DK: Et nyt trackback til indlægget "%s" venter på din godkendelse

en: A new version of WordPress is available.
da_DK: En ny version af WordPress er tilgængelig.

en: A note has been added to your order
da_DK: En bemærkning er blevet tilføjet din ordre

en: A page cache plugin was detected.
da_DK: Et sidecacheplugin blev fundet.

en: A page cache plugin was not detected.
da_DK: Et sidecacheplugin blev ikke fundet.

en: A partial IP address can be passed and matching results will be returned.
da_DK: En delvis IP adresse kan bruges og matchende resultater vil blive returneret.

en: A password protected post can not be set to sticky.
da_DK: Et adgangskodebeskyttet indlæg kan ikke fastgøres.

en: A password reset email has been sent to the email address on file for your account, but may take several minutes to show up in your inbox. Please wait at least 10 minutes before attempting another reset.
da_DK: En e-mail indeholdende et link til at nulstille din adgangskode er blevet sendt til den e-mailadresse, der er tilknyttet din konto. Vær opmærksom på at der kan gå et par minutter, før den dukker op. Vent venligst 10 minutter eller mere før du forsøger at nulstille igen.

en: A password reset link was emailed to %s.
da_DK: Der blev sendt en mail til et link til nulstilling af adgangskode til %s.

en: A password to protect access to the content and excerpt.
da_DK: En adgangskode til at beskytte adgangen til indhold og uddrag.

en: A persistent object cache is being used
da_DK: En persistent object cache er i brug

en: A persistent object cache is not required
da_DK: En persistent object cache er ikke påkrævet

en: A persistent object cache makes your site&#8217;s database more efficient, resulting in faster load times because WordPress can retrieve your site&#8217;s content and settings much more quickly.
da_DK: En persistent object cache gør dit websteds database mere effektiv, hvilket resulterer i hurtigere indlæsningstider, fordi WordPress kan hente dit websteds indhold og indstillinger meget hurtigere.

en: A plugin disallowed this event.
da_DK: Et plugin tillader ikke denne begivenhed.

en: A plugin has prevented updates by disabling %s.
da_DK: Et plugin har forhindret opdateringer ved at deaktivere %s.

en: A plugin prevented the event from being rescheduled.
da_DK: Et plugin forhindrede begivenheden i at blive flyttet.

en: A plugin prevented the event from being scheduled.
da_DK: Et plugin forhindrede denne begivenhed i blive oprettet.

en: A plugin prevented the event from being unscheduled.
da_DK: Et plugin forhindrede begivenheden i at blive fjernet fra planlagte.

en: A plugin prevented the hook from being cleared.
da_DK: Et plugin forhindrede hooket i at blive ryddet.

en: A post ID mismatch has been detected.
da_DK: En uoverensstemmelse ved et indlægs-ID er blevet detekteret.

en: A post can not be sticky and have a password.
da_DK: Et indlæg kan ikke være fastgjort og have adgangskode.

en: A post type mismatch has been detected.
da_DK: En uoverensstemmelse ved en indholdstype er blevet detekteret.

en: A previous automatic background update could not occur.
da_DK: En tidligere automatisk baggrundsopdatering kunne ikke udføres.

en: A previous automatic background update ended with a critical failure, so updates are now disabled.
da_DK: En tidligere automatisk baggrundsopdatering medførte en kritisk fejl, så opdateringer er nu deaktiveret.

en: A product attribute term with the provided ID could not be found
da_DK: Et vareegenskabsudtryk med det oplyste ID kunne ikke findes

en: A product attribute with the provided ID could not be found
da_DK: Der kunne ikke findes en vareegenskab med det angivne ID

en: A product category with the provided ID could not be found
da_DK: Der blev ikke fundet en varekategori med det angivne ID

en: A product shipping class with the provided ID could not be found
da_DK: En vareforsendelsesklasse med det angivne ID blev ikke fundet

en: A product tag with the provided ID could not be found
da_DK: Et vare-tag med det angivne ID kunne ikke findes

en: A product with this ID already exists.
da_DK: En vare med dette ID eksisterer allerede.

en: A product with this SKU already exists.
da_DK: En vare med dette SKU (varenummer) eksisterer allerede.

en: A recovery link was already sent %1$s ago. Please wait another %2$s before requesting a new email.
da_DK: Et link til genopretning er allerede sendt for %1$s siden. Vent venligst %2$s før anmodning om en ny e-mail.

en: A red bar on the left means the comment is waiting for you to moderate it.
da_DK: En rød bar i venstre side betyder, at kommentaren venter på, at du modererer den.

en: A sampling of the many features WordPress.com offers
da_DK: En forsmag på de mange muligheder, som WordPress.com tilbyder

en: A scheduled event has failed
da_DK: En planlagt begivenhed mislykkedes

en: A scheduled event is late
da_DK: En planlagte begivenhed, er forsinket.

en: A search form for your site.
da_DK: En søgeformular til dit websted.

en: A search form for your store.
da_DK: En søgeformular til din webshop.

en: A set of high quality curated patterns.
da_DK: Et sæt kuraterede blokgrupper af høj kvalitet.

en: A shipping zone is a geographic region where a certain set of shipping methods and rates apply.
da_DK: En forsendelseszone er et geografisk område, hvor et bestemt sæt af forsendelsesmetoder og forsendelsespriser gælder.

en: A shipping zone is a geographic region where a certain set of shipping methods are offered.
da_DK: En forsendelseszone er det geografiske område, hvor et bestemt sæt af forsendelsesmetoder gælder.

en: A short description of the block, in human readable format.
da_DK: En kort beskrivelse af blokken i et læsbart format.

en: A simple offline gateway that lets you accept BACS payment.
da_DK: En simpel betalingsløsning, der lader dig modtage betaling ved bankoverførsel.

en: A simple offline gateway that lets you accept a check as method of payment.
da_DK: En simpel betalingsløsning, der lader dig modtage en check som betalingsmiddel.

en: A simple offline gateway that lets you accept cash on delivery.
da_DK: En simpel betalingsløsning, der lader dig modtage betaling ved levering.

en: A single physical or virtual product, e.g. a t-shirt or an eBook.
da_DK: En enkelt fysisk eller virtuel vare, f.eks. en t-shirt eller en e-bog.

en: A static page
da_DK: En statisk side

en: A step-by-step guide to getting familiar with the platform.
da_DK: En trin-for-trin vejledning til at blive mere familiær med platformen.

en: A sticky post can not be password protected.
da_DK: Et fastgjort indlæg kan ikke beskyttes med adgangskode.

en: A structure tag is required when using custom permalinks. <a href="%s">Learn more</a>
da_DK: Et strukturtag er krævet når der bruges brugerdefinerede permanente links. <a href="%s">Lær mere</a>

en: A tax rate with the provided ID could not be found
da_DK: En momssats med det oplyste ID kunne ikke findes

en: A term with the name provided already exists in this taxonomy.
da_DK: En term med navnet og korttitlen findes allerede i denne taksonomi.

en: A term with the name provided already exists with this parent.
da_DK: En term med det angivne navn findes allerede med denne forælder.

en: A test is unavailable
da_DK: En test er ikke tilgængelig

en: A time format for all time strings.
da_DK: Klokkeslætformat for alle tidsstrenge.

en: A title on that page cannot be found.
da_DK: En titel på den side kan ikke findes.

en: A unique identifier for the setting.
da_DK: En unik identifikator for indstillingen.

en: A unique identifier for the tool.
da_DK: En unik identifikator for dette værktøj.

en: A unique identifier that can be used to link settings together.
da_DK: En unik identifikator, der kan bruges til at sammenkæde indstillinger.

en: A valid URL was not provided.
da_DK: Den anførte URL er ugyldig.

en: A valid email address is required
da_DK: En gyldig e-mailadresse er påkrævet

en: A valid email address is required.
da_DK: En gyldig e-mailadresse er påkrævet.

en: A valid email address must be given.
da_DK: En gyldig e-mailadresse skal angives.

en: A valid event name must be specified.
da_DK: Der skal angives et gyldigt begivenhedsnavn.

en: A valid free shipping coupon
da_DK: En gyldig kupon til gratis levering

en: A variable mismatch has been detected.
da_DK: Der er blevet detekteret en uoverensstemmelse i en variabel.

en: A variety of designs to display your team members.
da_DK: En række forskellige designs til at præsentere dine teammedlemmer.

en: A variety of footer designs displaying information and site navigation.
da_DK: En række sidefodsdesigns, der viser information og webstedsnavigation.

en: A variety of header designs displaying your site title and navigation.
da_DK: En række sidehoveddesigns, der viser dit websteds titel og navigation.

en: A while ago
da_DK: Et stykke tid siden

en: A widget containing a block.
da_DK: En widget, der indeholder en blok.

en: A zip file of the theme to be uploaded.
da_DK: En zip fil med det tema, du vil overføre.

en: ABOUT US
da_DK: OM OS

en: AND
da_DK: OG

en: API Key
da_DK: API-nøgle

en: API Key generated successfully. Make sure to copy your new keys now as the secret key will be hidden once you leave this page.
da_DK: API nøgle blev genereret. Husk at kopiere din nye nøgle, nu da sikkerhedsnøglen vil blive skjult, så snart du forlader denne side.

en: API Key updated successfully.
da_DK: API-nøgle opdateret korrekt.

en: API Version
da_DK: API version

en: API credentials
da_DK: API oplysninger

en: API docs
da_DK: API-dokumenter

en: API enabled
da_DK: API aktiveret

en: API key
da_DK: API-nøgle

en: API path.
da_DK: API sti.

en: API user is invalid
da_DK: API bruger er ugyldig

en: ASC
da_DK: Stigende

en: Abort
da_DK: afbryd

en: Abort the product attributes lookup table regeneration
da_DK: Afbryd vareegenskaberne opslag tabel regenerering

en: About
da_DK: Om

en: About Action Scheduler %s
da_DK: Om handlingsplanlægger %s

en: About Pages
da_DK: Om-sider

en: About WooCommerce
da_DK: Om WooCommerce

en: About WordPress
da_DK: Om WordPress

en: About Yourself
da_DK: Om dig

en: About me
da_DK: Om mig

en: About the math
da_DK: Om hvordan vi regner

en: About the user
da_DK: Om brugeren

en: About us
da_DK: Om os

en: Above each blog post
da_DK: Ovenover hvert blogindlæg

en: Above each comment
da_DK: Ovenover hver kommentar

en: Accept COD if the order is virtual
da_DK: Acceptér "Betaling ved modtagelse" ved virtuel ordre

en: Accept credit and debit cards, offline (cash or bank transfer) and logged-in payments with money in Mercado Pago. Safe and secure payments with the leading payment processor in LATAM.
da_DK: Modtag kredit- og debetkort, offlinebetaling (kontant og bankoverførsel) og online (logged-in) betalinger med penge i Mercado Pago. Trygge og sikre betalinger med den førende betalingsprocessor i LATAM.

en: Accept credit cards and other popular payment methods with %1$sWooCommerce Payments%2$s
da_DK: Modtag kreditkort og andre populære betalingsmetoder med %1$sWooCommerce Payments%2$s

en: Accept credit cards and other popular payment methods with %1$sWooPayments%2$s
da_DK: Modtag kreditkort og andre populære betalingsmetoder med %1$sWooPayments%2$s

en: Accept debit and credit cards in 135+ currencies, methods such as Alipay, and one-touch checkout with Apple Pay.
da_DK: Acceptér debet-og kreditkort i 135+ valutaer og forskellige betalingsmetoder såsom Alipay og 'one-touch checkout' med Apple Pay.

en: Accept debit and credit cards in 135+ currencies, methods such as Alipay, and one-touch checkout with Apple Pay. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
da_DK: Accepter debetkort og kreditkort i 135+ valutaer, betalingsmetoder såsom Alipay, og et-klik betaling med Apple Pay. <a href="%s" target="_blank">Mere info her</a>.

en: Accept for virtual orders
da_DK: Acceptér virtuelle ordrer

en: Accept payments via PayPal using account balance or credit card.
da_DK: Modtag betalinger via PayPal ved brug af kontosaldo eller betalingskort.

en: Access competitive shipping prices
da_DK: Få adgang til konkurrencedygtige forsendelsespriser

en: Access denied
da_DK: Adgang nægtet

en: Access discounted shipping rates with DHL and USPS.
da_DK: Få adgang til nedsatte forsendelsespriser med DHL og USPS.

en: Access expires
da_DK: Adgang udløber

en: Access granted
da_DK: Der er nu adgang

en: Access restriction
da_DK: Adgangsrestriktion for download

en: Access to Purchased Downloads
da_DK: Adgang til købte downloadfiler

en: Accessibility
da_DK: Tilgængelighed

en: Accessibility Ready
da_DK: Klargjort til øget tilgængelighed

en: Account
da_DK: Konto

en: Account Management
da_DK: Kontohåndtering

en: Account Settings
da_DK: Kontoindstillinger

en: Account Type
da_DK: Kontotype

en: Account could not be accessed.  Are your email address and password correct?
da_DK: Der kunne ikke opnås adgang til kontoen. Er din e-mailadresse og adgangskode korrekt?

en: Account creation
da_DK: Oprettelse af konto

en: Account details
da_DK: Kontoinformationer

en: Account details changed successfully.
da_DK: Kontoinformationer blev ændret.

en: Account details:
da_DK: Kontoinformationer

en: Account endpoints
da_DK: Konto slutpunkter

en: Account erasure requests
da_DK: Anmodning om sletning af konto

en: Account name
da_DK: Kontonavn

en: Account number
da_DK: Kontonummer

en: Account settings
da_DK: Kontoindstillinger

en: Account username
da_DK: Konto brugernavn

en: Accounts &amp; Privacy
da_DK: Konti &amp; personoplysninger

en: Accuracy
da_DK: Nøjagtighed

en: Action
da_DK: Handling

en: Action Group
da_DK: Handlingsgruppe

en: Action Scheduler
da_DK: Handlingstidsplan

en: Action Scheduler has migrated data to custom tables; however, orphaned log entries exist in the WordPress Comments table. %1$s <a href="%2$s">Learn more &raquo;</a>
da_DK: Handlingsplanlægger har migreret data til tilpassede tabeller, dog findes der tomme logposter i WordPress kommentartabellen. %1$s <a href="%2$s">Lær mere &raquo;</a>

en: Action Scheduler is a scalable, traceable job queue for background processing large sets of actions. Action Scheduler works by triggering an action hook to run at some time in the future. Scheduled actions can also be scheduled to run on a recurring schedule.
da_DK: Handlingsplanlægger er en skalerbar og sporbar jobforespørgsel, der behandler store sæt af handlinger i baggrunden. Handlingsplanlægger virker ved at udløse et handlings-hook til at køre på et givent tidspunkt i fremtiden. Planlagte handlinger kan også være planlagt til at køre i en gentagende tidsplan.

en: Action Scheduler migration in progress. The list of scheduled actions may be incomplete.
da_DK: Action Scheduler flytning i gang. Listen over planlagte tiltag kan være ufuldstændig.

en: Action Scheduler package
da_DK: Action Scheduler pakke

en: Action Scheduler package running on your site.
da_DK: Action Scheduler package kører på dit websted.

en: Action Scheduler was unable to delete action %1$d. Reason: %2$s
da_DK: Action Scheduler kunne ikke slette handling %1$d. Årsag: %2$s

en: Action Status
da_DK: Handlingsstatus

en: Action [%1$s] has an invalid schedule: %2$s
da_DK: Handling [%1$s] har en ugyldig tidsplan: %2$s

en: Action [%1$s] has invalid arguments. It cannot be JSON decoded to an array. $args = %2$s
da_DK: Handling [%1$s] har ugyldige argumenter. Den kan ikke blive JSON dekodet til en tabel. $args = %2$s

en: Action event
da_DK: Handling hændelse

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
da_DK: Handling mislykkedes. Opdater siden og prøv venligst igen.

en: Action has been confirmed.
da_DK: Handlingen er bekræftet.

en: Action statuses are Pending, Complete, Canceled, Failed
da_DK: Handlingsstatusser er igangværende, gennemført, annulleret, mislykket

en: Action that should be completed to connect Jetpack.
da_DK: Handlinger der skal fuldføres for at forbinde til Jetpack.

en: Action:
da_DK: Handling:

en: ActionScheduler_Action::$args too long. To ensure the args column can be indexed, action args should not be more than %d characters when encoded as JSON.
da_DK: ActionScheduler_Action::$args er for lang. For at sikre at args-kolonne kan indekseres, bør action-args ikke være mere end %d tegn, når det er kodet som JSON.

en: Actionable order statuses
da_DK: Handlemulig ordrestatusser

en: Actions
da_DK: Handlinger

en: Activate
da_DK: Aktiver

en: Activate & Save
da_DK: Aktiver og gem

en: Activate &#8220;%s&#8221;
da_DK: Aktiver &#8220;%s&#8221;

en: Activate &amp; Publish
da_DK: Aktiver &amp; udgiv

en: Activate &raquo;
da_DK: Aktivér &raquo;

en: Activate Jetpack
da_DK: Aktivér Jetpack

en: Activate Plugin
da_DK: Aktiver plugin

en: Activate Plugin &amp; Go to Press This
da_DK: Aktiver plugin &amp; Tilbage til Press This

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
da_DK: Aktiver plugin &amp; kør import-funktion

en: Activate Press This
da_DK: Aktiver Press This

en: Activate Site
da_DK: Aktiver site

en: Activate now
da_DK: Aktiver nu

en: Activate this plugin
da_DK: Aktiver dette plugin

en: Activate usage tracking
da_DK: Aktivér sporing af brugeradfærd

en: Activate:
da_DK: Aktiver

en: Activated
da_DK: Aktiveret?

en: Activating
da_DK: Aktiverer

en: Activation Key Required
da_DK: Aktiveringsnøgle påkrævet

en: Activation Key:
da_DK: Aktiveringsnøgle:

en: Active
da_DK: Aktiv

en: Active Child Theme
da_DK: Aktive undertema

en: Active Plugins
da_DK: Aktive plugins

en: Active Product Filters
da_DK: Aktive varefiltre

en: Active Theme
da_DK: Aktive tema

en: Active editor
da_DK: Aktiv editor

en: Active filters
da_DK: Aktive filtre

[ctx: Active plugin installations]
en: %s+ Million | %s+ Million
da_DK[0]: %s+ million
da_DK[1]: %s+ millioner

[ctx: Active plugin installations]
en: Less Than 10
da_DK: Færre end 10

en: Active plugins
da_DK: Aktive plugins (tillægsprogrammer)

en: Active plugins.
da_DK: Aktive plugins.

en: Active theme
da_DK: Aktivt tema

en: Active theme: %1$s (version %2$s)
da_DK: Aktivt tema: %1$s (version %2$s)

en: Activity
da_DK: Aktivitet

en: Activity log for the action.
da_DK: Aktivitetslog for denne handling.

en: Add
da_DK: Tilføj

en: Add %1$s and %2$d more product to my store | Add %1$s and %2$d more products to my store
da_DK[0]: Tilføj %1$s og %2$d vare mere til min webshop
da_DK[1]: Tilføj %1$s og %2$d varer mere til min webshop

en: Add %s
da_DK: Tilføj %s

en: Add %s to my store
da_DK: Tilføj %s til min webshop

en: Add &ldquo;%s&rdquo; to your cart
da_DK: Tilføj &ldquo;%s&rdquo; til din kurv

en: Add Audio
da_DK: Tilf&#248;j lyd

en: Add Comment
da_DK: Tilføj kommentar

en: Add Custom Field
da_DK: Tilf&#248;j Eget Felt

en: Add Data Erasure Request
da_DK: Tilføj anmodning om at slette data

en: Add Data Export Request
da_DK: Tilføj data eksport anmodning

en: Add Existing User
da_DK: Tilføj eksisterende bruger

en: Add File
da_DK: Tilføj fil

en: Add Items
da_DK: Tilføj punkter

en: Add Link
da_DK: Tilf&#248;j link

en: Add Media
da_DK: Tilf&#248;j medier

en: Add Menu Items
da_DK: Tilføj menupunkter

en: Add New
da_DK: Tilf&#248;j ny

en: Add New (MVP)
da_DK: Tilføj ny (MVP)

en: Add New After
da_DK: Tilføj nyt efter

en: Add New Application Password
da_DK: Tilføj en nyt applikation adgangskode

en: Add New Approved Directory
da_DK: Tilføj ny godkendt mappe

en: Add New Category
da_DK: Tilføj ny kategori

en: Add New Changeset
da_DK: Tilføj nyt ændringssæt

en: Add New Comment
da_DK: Tilføj ny kommentar

en: Add New Custom Field:
da_DK: Tilføj nyt felt.

en: Add New Header Image
da_DK: Tilføj nyt Header-billede

en: Add New Image
da_DK: Tilføj nyt billede

en: Add New Link
da_DK: Tilf&#248;j nyt link

en: Add New Link Category
da_DK: Tilføj ny linkkategori

en: Add New Media File
da_DK: Tilføj ny medie-fil

en: Add New Navigation Menu
da_DK: Tilføj ny navigationsmenu

en: Add New Page
da_DK: Tilføj ny side

en: Add New Pattern
da_DK: Tilføj ny blokgrupper

en: Add New Plugin
da_DK: Tilføj nyt plugin

en: Add New Post
da_DK: Tilføj nyt indlæg

en: Add New Project
da_DK: Tilf&oslash;j nyt projekt

en: Add New Scheduled Action
da_DK: Tilføj ny skemalagt handling

en: Add New Site
da_DK: Tilføj nyt websted

en: Add New Tag
da_DK: Tilføj nyt tag

en: Add New Template
da_DK: Tilføj ny skabelon

en: Add New Template Part
da_DK: Tilføj ny skabelondel

en: Add New Theme
da_DK: Tilføj nyt tema

en: Add New Topic
da_DK: Tilføj Ny Overskrift

en: Add New User
da_DK: Tilføj ny bruger

en: Add Site
da_DK: Tilføj websted

en: Add URL
da_DK: Tilføj URL

en: Add Video
da_DK: Tilf&#248;j video

en: Add Widget
da_DK: Tilføj widget

en: Add WordPress Site
da_DK: Tilføj WordPress-side

en: Add a Widget
da_DK: Tilføj en Widget

en: Add a comment to this post
da_DK: Tilføj en kommentar til dette blogindlæg

en: Add a filter
da_DK: Tilføj et filter

en: Add a menu
da_DK: Tilføj en menu

en: Add a navigation menu to your sidebar.
da_DK: Tilføj en navigationsmenu til din sidebar.

en: Add a new page
da_DK: Tilføj en ny side

en: Add a new service
da_DK: Tilføj en ny tjeneste

en: Add a note for your reference, or add a customer note (the user will be notified).
da_DK: Tilføj en bemærkning til din reference, eller tilføj en kundebemærkning (kunden vil blive underrettet).

en: Add a product
da_DK: Tilføj en vare

en: Add a review
da_DK: Tilføj en anmeldelse af varen

en: Add additional piece of info about each category to the report.
da_DK: Tilføj yderligere information om hver kategori til rapporten.

en: Add additional piece of info about each coupon to the report.
da_DK: Tilføj ekstra informationer om hver rabatkupon til rapporten.

en: Add additional piece of info about each product to the report.
da_DK: Tilføj ekstra informationer om hver vare til rapporten.

en: Add additional piece of info about each variation to the report.
da_DK: Tilføj ekstra informationer om hver variant til rapporten.

en: Add alternate sources for maximum HTML5 playback
da_DK: Tilføj alternative kilder for maksimal HTML5 afspillingskompatabilitet:

en: Add an Image
da_DK: Tilf&#248;j et billede

en: Add as many zones as you need &ndash; customers will only see the methods available for their address.
da_DK: Tilføj så mange zoner som du har behov for - kunderne kan kun se de metoder, der er tilgængelige for deres adresse.

en: Add attribute
da_DK: Tilføj egenskab

en: Add audio source
da_DK: Tilføj lydkilde

en: Add block
da_DK: Tilføj blok

en: Add coupon
da_DK: Tilføj kupon

en: Add existing
da_DK: Tilføj eksisterende

en: Add fee
da_DK: Tilføj gebyr

en: Add file
da_DK: Tilføj fil

en: Add images to product gallery
da_DK: Tilføj billeder til varegalleri

en: Add item(s)
da_DK: Tilføj vare(r)

en: Add key
da_DK: Tilføj nøgle

en: Add manually
da_DK: Tilføj manuelt

en: Add media
da_DK: Tilføj medier

en: Add media files from your computer
da_DK: Tilf&#248;j mediefiler fra din computer

en: Add menu items
da_DK: Tilføj menuelementer

en: Add menu items from the column on the left.
da_DK: Tilføj menuelementer fra kolonnen til venstre.

en: Add my products
da_DK: Tilføj mine varer

en: Add new
da_DK: Tilf&#248;j ny

en: Add new %s
da_DK: Tilføj ny %s

en: Add new Comment
da_DK: Tilføj ny kommentar

en: Add new attribute
da_DK: Tilføj ny egenskab

en: Add new category
da_DK: Tilføj ny kategori

en: Add new coupon
da_DK: Tilføj ny rabatkupon

en: Add new order
da_DK: Tilføj ny ordre

en: Add new page
da_DK: Tilføj ny side

en: Add new post
da_DK: Tilføj nyt indlæg

en: Add new product
da_DK: Tilføj ny vare

en: Add new shipping class
da_DK: Tilføj ny forsendelsesklasse

[ctx: Add new subset (greek, cyrillic, devanagari, vietnamese)]
en: no-subset
da_DK: latin

en: Add new tag
da_DK: Tilf&#248;j nyt tag

en: Add note
da_DK: Tilføj note

en: Add one or several items at once by <strong>selecting the checkbox next to each item and clicking Add to Menu</strong>
da_DK: Tilføj en eller flere elementer på én gang ved at <strong>sætte flueben i afkrydsningsfeltet ved siden af hvert element og klikke Tilføj til menu</strong>

en: Add or remove menu items
da_DK: Tilføj eller fjern menupunkter

en: Add or remove pattern categories
da_DK: Tilføj eller fjern blokgruppekategorier

en: Add or remove tags
da_DK: Tilf&#248;j eller fjern tags

en: Add order
da_DK: Tilføj ordre

en: Add payment method
da_DK: Tilføj betalingsmetode

en: Add price
da_DK: Tilføj pris

en: Add price to all variations that don't have a price
da_DK: Tilføj pris til alle de varianter, der ikke her en pris

en: Add prices
da_DK: Tilføj priser

en: Add product gallery images
da_DK: Tilføj varegalleribilleder

en: Add product(s)
da_DK: Tilføj vare(r)

en: Add products
da_DK: Tilføj varer

en: Add recommended marketing tools to reach new customers and grow your business
da_DK: Tilføj anbefalede marketingværktøjer for at nå ud til nye kunder og øge din omsætning

en: Add review
da_DK: Tilføj anmeldelse

en: Add shipping
da_DK: Tilføj forsendelse

en: Add shipping class
da_DK: Tilføj forsendelsesklasse

en: Add shipping costs
da_DK: Tilføj forsendelsesomkostninger

en: Add shipping method
da_DK: Tilføj forsendelsesmetode

en: Add shipping methods &amp; zones
da_DK: Tilføj forsendelsesmetoder og forsendelsezoner

en: Add shipping zone
da_DK: Tilføj forsendelseszone

en: Add store details
da_DK: Tilføj webshopinformationer

en: Add subtitles
da_DK: Tilføj undertekst

en: Add tags
da_DK: Tilføj nøgleord

en: Add tax
da_DK: Tilføj moms

en: Add tax rates
da_DK: Tilføj momssatser

en: Add the following to your %1$s file in %2$s <strong>above</strong> the line reading %3$s:
da_DK: Tilføj følgende til filen %1$s i %2$s <strong>ovenover</strong> linjen med %3$s:

en: Add the following to your %1$s file in %2$s, <strong>replacing</strong> other WordPress rules:
da_DK: Tilføj følgende til din %1$s fil i %2$s, og <strong>erstat</strong> andre WordPress-regler:

en: Add the new WooCommerce navigation experience to the dashboard
da_DK: Tilføj den nye WooCommerce navigationsoplevelse til kontrolpanelet

en: Add the user without sending an email that requires their confirmation
da_DK: Tilføj brugeren uden at sende en e-mail, der kræver bekræftelse.

en: Add title
da_DK: Tilføj overskrift

en: Add to Audio Playlist
da_DK: Tilføj til lydafspillingsliste

en: Add to Cart
da_DK: Tilføj til kurv

en: Add to Dictionary
da_DK: Tilføj til ordbog

en: Add to Menu
da_DK: Tilføj til menu

en: Add to Widget
da_DK: Tilføj til widget

en: Add to audio playlist
da_DK: Tilføj til afspillingsliste

en: Add to cart
da_DK: Tilføj til kurv

en: Add to cart URL.
da_DK: Tilføj til kurv-URL (webadresse).

en: Add to cart behaviour
da_DK: Tilføj til kurvadfærd

en: Add to cart button parameters.
da_DK: Parametre for tilføj til kurv-knappen

en: Add to gallery
da_DK: Tilføj til galleri

en: Add to menu
da_DK: Tilføj til menu

en: Add to menu: %1$s (%2$s)
da_DK: Tilføj til menu: %1$s (%2$s)

en: Add to video Playlist
da_DK: Tilføj til videoafspillingsliste

en: Add to video playlist
da_DK: Tilføj til videoafspilningsliste

en: Add to: %s
da_DK: Tilføj til: %s

en: Add video source
da_DK: Tilføj videokilde

en: Add webhook
da_DK: Tilføj webhook

en: Add widget: %s
da_DK: Tilføj widget: %s

en: Add widgets here.
da_DK: Tilføj widgets her.

en: Add your first product
da_DK: Tilføj din første vare

en: Add your logo, create a homepage, and start designing your store.
da_DK: Tilføj dit logo, opret en forside og begynd at designe din webshop.

en: Add your own CSS code here to customize the appearance and layout of your site.
da_DK: Tilføj din egen CSS-kode her for at tilpasse udseendet og layoutet på dit websted.

en: Add&nbsp;meta
da_DK: Tilføj&nbsp;meta

en: Add, organize, and modify individual menu items
da_DK: Tilføj, organiser og lav ændringer i forskellige menuelementer.

en: Add/remove code tag
da_DK: Tilføj/fjern code tag

en: Added
da_DK: Tilføjet

en: Added line items: %s
da_DK: Tilføjet linjeenheder: %s

en: Added:
da_DK: Tilføjet:

en: Adding Categories
da_DK: Tilføjer Kategorier

en: Adding Tags
da_DK: Tilføjer tags

en: Adding Themes
da_DK: Tilføj tema

en: Adding an RSS feed to this site’s homepage is not supported, as it could lead to a loop that slows down your site. Try using another block, like the <strong>Latest Posts</strong> block, to list posts from the site.
da_DK: Tilføjelse af et RSS-feed til dette websteds hjemmeside understøttes ikke, da det kan føre til en sløjfe, der gør dit websted langsommere. Prøv at bruge en anden blok, f.eks. blokken <strong>Seneste indlæg</strong>, til at vise indlæg fra webstedet.

en: Adding filters requires JavaScript!
da_DK: Tilføjelse af filtre kræver JavaScript!

en: Additional CSS
da_DK: Ekstra CSS

en: Additional Capabilities
da_DK: Yderligere rettigheder

en: Additional content
da_DK: Yderligere indhold

en: Additional data to pass to the extension
da_DK: Yderligere data der skal videregives til udvidelsen

en: Additional help text shown to the user about the setting.
da_DK: Yderligere hjælpetekst, der vises for bruger (kunde) vedrørende indstillingen.

en: Additional images added to this gallery: %s
da_DK: Yderligere billeder tilføjet til dette galleri: %s

en: Additional information
da_DK: Yderligere information

en: Additional items found: %d
da_DK: Yderligere punkter fundet: %d

[ctx: Additional link settings]
en: Advanced
da_DK: Avanceret

en: Additional rates
da_DK: Yderligere omkostninger

en: Additional settings
da_DK: Yderligere indstillinger

en: Additional shortcuts,
da_DK: Yderligere genveje,

en: Additional tax class "%1$s" couldn't be saved. %2$s.
da_DK: Den ekstra momsklasse "%1$s" kunne ikke gemmes. %2$s.

en: Additional tax classes
da_DK: Yderligere momsklasser

en: Address | Addresses
da_DK[0]: Adresse

en: Address (optional)
da_DK: Adresse (valgfri)

en: Address 2
da_DK: Adresse 2

en: Address changed successfully.
da_DK: Adresse blev ændret.

en: Address line 1
da_DK: Adresselinie 1

en: Address line 1.
da_DK: Adresselinje 1.

en: Address line 2
da_DK: Adresselinie 2

en: Address line 2.
da_DK: Adresselinje 2.

en: Address override
da_DK: Overskriv adresse

en: Address:
da_DK: Adresse:

en: Addresses
da_DK: Adresser

en: Adds an option to the orders screen for removing personal data in bulk. Note that removing personal data cannot be undone.
da_DK: Tilføjer en mulighed til siden med ordrer med hensyn til at slette flere persondata af gangen. BEMÆRK at sletning af persondata ikke kan fortrydes.

en: Adds the new WooCommerce navigation experience to the dashboard
da_DK: Tilføjer den nye WooCommerce navigationsoplevelse til kontrolpanelet

en: Adds the new WooCommerce settings UI.
da_DK: Tilføjer de nye WooCommerce UI indstillinger.

en: Adjusted stock: %s
da_DK: Korrigeret lager: %s

en: Admin Color Scheme
da_DK: Admin farveskema

[ctx: Admin menu name]
en: Categories
da_DK: Kategorier

[ctx: Admin menu name]
en: Coupons
da_DK: Rabatkuponer

[ctx: Admin menu name]
en: Home
da_DK: Hjem

[ctx: Admin menu name]
en: Orders
da_DK: Ordrer

[ctx: Admin menu name]
en: Products
da_DK: Varer

[ctx: Admin menu name]
en: Scheduled Actions
da_DK: Skemalagte handlinger

[ctx: Admin menu name]
en: Shipping classes
da_DK: Forsendelsesklasser

en: Administration Email Address
da_DK: Administration e-mail adresse

en: Administration email verification
da_DK: Administrator e-mail-bekræftelse

en: Administrators have access to all the administration features.
da_DK: Administratorer har adgang til alle funktioner i administrationen.

en: Advanced
da_DK: Avanceret

en: Advanced Options
da_DK: Avancerede indstillinger

en: Advanced Settings
da_DK: Avancerede indstillinger

en: Advanced caching plugin.
da_DK: Advanceret caching plugin

en: Advanced customization
da_DK: Avanceret tilpasning

en: Advanced options
da_DK: Avancerede indstillinger

en: Advanced.
da_DK: Avanceret

en: Advanced. If this option is checked, you must include these files in your theme manually for the sharing links to work.
da_DK: Avanceret. Er denne indstilling valgt, skal du inkludere disse filer i dit tema for at få links til deletjenesterne vist.

en: Advertisements
da_DK: Reklamer

en: Affiliate product
da_DK: Affiliate vare

en: Affirm’s tailored Buy Now Pay Later programs remove price as a barrier, turning browsers into buyers, increasing average order value, and expanding your customer base.
da_DK: Affirms skræddersyede "Køb nu og betal senere"-programmer fjerner barrieren som prisen kan udgøre; og gør dermed brugere til kunder, øger den gennemsnitlige ordreværdi og udvider din kundebase.

en: Afghan afghani
da_DK: Afghansk afghani

en: Africa
da_DK: Afrika

en: After pre-tax discounts.
da_DK: Efter moms-rabatter (rabat givet efter tilføjelse af moms).

en: After publishing your changes, new image sizes may not be shown until you <a href="%s" target="_blank">Regenerate Thumbnails</a>.
da_DK: Efter publicering af dine ændringer, vil nye billedstørrelser sandsynligvis ikke blive vist, før du har <a href="%s" target="_blank">Regenereret thumbnails (miniaturebilleder) </a>.

en: After publishing your changes, new image sizes may not be shown until you regenerate thumbnails. You can do this from the <a href="%1$s" target="_blank">tools section in WooCommerce</a> or by using a plugin such as <a href="%2$s" target="_blank">Regenerate Thumbnails</a>.
da_DK: Efter publicering af dine ændringer, vil nye billedstørrelser sandsynligvis ikke blive vist, før du har regenereret thumbnails (miniaturebilleder). Det kan du gøre under <a href="%1$s" target="_blank">værktøj i WooCommerce</a> eller ved at anvende et plugin som <a href="%2$s" target="_blank">Regenerate Thumbnails</a>.

en: After publishing your changes, new image sizes will be generated automatically.
da_DK: Efter publicering af dine ændringer, vil nye billedstørrelser blive genereret automatisk.

en: After your Privacy Policy page is set, you should edit it.
da_DK: Efter du har lavet din side med privatlivspolitik, anbefaler vi, at du redigerer den.

en: Afterpay allows customers to receive products immediately and pay for purchases over four installments, always interest-free.
da_DK: Efterbetaling tillader kunder at modtage varer straks og betale for varerne over fire rater; altid rentefrit.

en: Aisén del General Carlos Ibañez del Campo
da_DK: Aisén af General Carlos Ibañez del Campo

en: Akismet %s requires WordPress %s or higher.
da_DK: Akismet %s kræver WordPress %s eller højere.

en: Akismet API Key
da_DK: Akismet API-nøgle

en: Akismet Anti-spam strictness
da_DK: Akismet anti-spam strenghed

en: Akismet Configuration
da_DK: Akismet-indstillinger

en: Akismet Setup
da_DK: Akismet indstillinger

en: Akismet Stats
da_DK: Akismet-statistik

en: Akismet Support
da_DK: Akismet support

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
da_DK: Akismet fangede denne kommentar som spam ved et automatisk ekstra tjek.

en: Akismet caught this comment as spam.
da_DK: Akismet fangede denne kommentar som spam.

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
da_DK[0]: Akismet tjekkede %s kommentar.
da_DK[1]: Akismet tjekkede %s kommentarer.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
da_DK: Ved et automatisk ekstra tjek af denne kommentar, blev den godkendt af Akismet.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
da_DK: Akismet stødte på et problem med en tidligere SSL-forespørgsel og har deaktiveret det midlertidigt. Det vil begynde at bruge SSL-forespørgsler igen om kort tid.

en: Akismet error code: %s
da_DK: Akismet Fejlkode: %s

en: Akismet has detected a problem.
da_DK: Akismet har fundet et problem.

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam
da_DK: Akismet tjekkede denne kommentar igen og markerede den som spam

en: Akismet re-checked and cleared this comment
da_DK: Akismet tjekkede denne kommentar igen og godkendte den

en: Akismet stats
da_DK: Akismet-statistik

en: Albania
da_DK: Albanien

en: Albanian
da_DK: Albansk

en: Albanian lek
da_DK: Albansk lek

en: Alert
da_DK: Alarm

en: Algeria
da_DK: Algeriet

en: Algerian dinar
da_DK: Algerisk dinar

en: Algiers
da_DK: Algier

en: Alias for customer_type (deprecated).
da_DK: Alias for kunde_type (forældet).

en: Align
da_DK: Justering

en: Align Center
da_DK: Centrer

en: Align Left
da_DK: Venstrestil

en: Align Right
da_DK: Højrestil

en: Align center
da_DK: Centrer

en: Align left
da_DK: Venstrestil

en: Align right
da_DK: Højrestil

en: Alignment
da_DK: Justering

[ctx: Alignment option]
en: None
da_DK: Ingen

en: All
da_DK: Alle

en: All %s
da_DK: Alle %s

en: All Categories
da_DK: Alle kategorier

en: All Changesets
da_DK: Alle ændringssæt

en: All Comments
da_DK: Alle kommentarer

en: All Free features
da_DK: Alle gratis funktioner

en: All Link Categories
da_DK: Alle Linkkategorier

en: All Links
da_DK: Alle links

en: All Pages
da_DK: Alle sider

en: All Patterns
da_DK: Alle blokgrupper

en: All Personal features
da_DK: Alle Personlig-funktioner

en: All Posts
da_DK: Alle indlæg

en: All Premium features
da_DK: Alle Premium-funktioner

en: All Products
da_DK: Alle produkter

en: All Projects
da_DK: Alle projekter

en: All Settings
da_DK: Alle indstillinger

en: All Sites
da_DK: Alle websteder

en: All Tabs:
da_DK: Alle faneblade:

en: All Tags
da_DK: Alle Tags

en: All Types
da_DK: Alle Typer

en: All Users
da_DK: Alle brugere

en: All allowed countries
da_DK: Alle tilladte lande

en: All automatic updates are disabled.
da_DK: Alle automatiske opdateringer er deaktiveret.

en: All capabilities assigned to the user.
da_DK: Alle færdigheder tildelt brugeren.

en: All capabilities used by the post type.
da_DK: Alle egenskaber brugt af denne indholdstype.

en: All capabilities used by the taxonomy.
da_DK: Alle egenskaber brugt af klassificeringen.

en: All categories
da_DK: Alle kategorier

en: All comment types
da_DK: Alle kommentartyper

en: All content
da_DK: Alt indhold

en: All coupons
da_DK: Alle rabatkuponer

en: All current and future campaigns
da_DK: Alle aktuelle og fremtidige kampagner

en: All dates
da_DK: Alle datoer

en: All done!
da_DK: Helt færdig!

en: All done.
da_DK: F&#230;rdig.

en: All done. <a href="%s">Have fun!</a>
da_DK: F&#230;rdig. <a href="%s">Mor dig!</a>

en: All features, supported by the post type.
da_DK: Alle funktioner understøttet af denne indholdstype.

en: All formats
da_DK: Alle formater

en: All free features
da_DK: Alle gratis funktioner

en: All image sizes
da_DK: Alle billedst&#248;rrelser

en: All items are 100% hand-made, using the potter’s wheel or traditional techniques.
da_DK: Alle varer er 100% håndlavede ved hjælp af potteskive eller traditionelle teknikker.

en: All languages
da_DK: Alle sprog

en: All levels
da_DK: Alle niveauer

en: All media items
da_DK: Alle medier

en: All missing WooCommerce pages successfully installed
da_DK: Alle de manglende WooCommerce sider er nu installeret

en: All notifications
da_DK: Alle meddelelser

en: All of your WordPress files are writable.
da_DK: Alle dine WordPress-filer er skrivbare.

en: All pending and in-progress import actions have been cancelled.
da_DK: Alle afventende og igangværende importhandlinger er been annulleret.

en: All posts were added to the category with the same name.
da_DK: Alle indl&#230;g blev tilf&#248;jet kategorien med det samme navn.

en: All posts were imported with the current user as author. Use this form to move each Blogger user&#8217;s posts to a different WordPress user. You may <a href="users.php">add users</a> and then return to this page and complete the user mapping. This form may be used as many times as you like until you activate the &#8220;Restart&#8221; function below.
da_DK: Alle indl&#230;g blev importeret med den nuv&#230;rende bruger som forfatter. Brug denne formular til at flytte hver Blogger-brugers indl&#230;g til en anden WordPress-bruger. Du kan <a href="users.php">tilf&#248;je brugere</a> og returnere til denne side for at f&#230;rdigg&#248;re brugerkonverteringen. Du kan bruge denne formular alle de gange du vil, indtil du aktiverer  &#8220;Genstart&#8221;-funktionen nedenfor.

en: All products
da_DK: Alle varer

en: All ratings
da_DK: Alle bedømmelser

en: All required plugins are installed and activated.
da_DK: Alle nødvendige plugins er installeret og aktiveret.

en: All shipping classes
da_DK: Alle forsendelsesklasser

en: All sites
da_DK: Alle websteder

en: All sizes except thumbnail
da_DK: Alle andre end thumbnail

en: All sources
da_DK: Alle kilder

en: All systems functional.
da_DK: Alle systemer er funktionelle.

en: All tags
da_DK: Alle tags

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first.
da_DK: Alle de filer du har uploadet er vist i mediebiblioteket, hvor de senest tilføjede er vist først.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the Screen Options tab to customize the display of this screen.
da_DK: Alle filerne du har uploadet findes i mediebiblioteket med de nyeste først. Du kan bruge fanen skærmindstillinger til at tilpasse visningen på skærmen.

en: All time
da_DK: Alle tiders

en: All types
da_DK: Alle Typer

en: All updates have been completed.
da_DK: Alle opdateringer er installeret.

en: All-in-one shipping tool:
da_DK: Alt-i-et forsendelsesværktøj:

en: Allow
da_DK: Tillad

en: Allow <a href="%s">trackbacks and pingbacks</a>
da_DK: Tillad <a href="%s">trackbacks og pingbacks</a>

en: Allow Comments
da_DK: Tillad kommentarer

en: Allow Pings
da_DK: Tillad pings

en: Allow backorders?
da_DK: Tillad restordrer?

en: Allow comments
da_DK: Tillad kommentarer

en: Allow comments on new posts
da_DK: Tillad kommentarer på nye indlæg

en: Allow customer reviews?
da_DK: Tillad kundeanmeldelser?

en: Allow customers to create an account during checkout
da_DK: Tillad kunder at oprette en konto på siden "Kasse" i forbindelse med køb.

en: Allow customers to create an account on the "My account" page
da_DK: Tillad kunder at oprette en konto på siden "Min konto".

en: Allow customers to log into an existing account during checkout
da_DK: Tillad kunder at logge ind på en eksisterende konto i betalingsprocessen.

en: Allow customers to pick up orders themselves. By default, when using local pickup store base taxes will apply regardless of customer address.
da_DK: Tillad kunder selv at afhente deres varer. Ved brug af lokalt afhentningssted, vil stedets gældende momsprocent som standard altid blive anvendt; uanset kundens adresse.

en: Allow customers to place orders without an account
da_DK: Tillad kunder at afgive bestillinger, selv om de ikke har en konto.

en: Allow free shipping
da_DK: Tillad gratis forsendelse

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks)
da_DK: Tillad link underretning fra andre blogs (pingbacks og trackbacks)

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new articles.
da_DK: Tillad link-beskeder fra andre blogge (pingback og trackbacks) til nye artikler.

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new posts
da_DK: Tillad linkmeddelelser fra andre blogs (pingbacks og trackbacks) på nye indlæg

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new posts.
da_DK: Tillad link-notifikationer fra andre blogge (pingbacks og trackbacks) på nye indlæg

en: Allow new users to sign up
da_DK: Tillad nye brugere at tilmelde sig.

en: Allow one item to be bought in a single order.
da_DK: Tillad køb af én vareenhed per ordre.

en: Allow other answers
da_DK: Tillad andre svar

en: Allow people to post comments on new articles
da_DK: Tillad folk at skrive kommentarer til nye indl&#230;g

en: Allow people to submit comments on new posts
da_DK: Tillad folk at skrive kommentarer til nye indlæg

en: Allow people to submit comments on new posts.
da_DK: Tillad folk at skrive kommentarer til nye indlæg.

en: Allow personal data to be removed in bulk from orders
da_DK: Tillad at flere persondata bliver slettet af gangen fra ordrer.

en: Allow purchases
da_DK: Tillad køb

en: Allow purchases, but notify customers
da_DK: Tillad køb, men giv kunderne besked

en: Allow reviews.
da_DK: Tillad anmeldelser.

en: Allow search engines to index this site
da_DK: Tillad at søgemaskiner indekserer dette websted.

en: Allow usage of WooCommerce to be tracked
da_DK: Tillad at brug af WooCommerce bliver sporet

en: Allow using redirect mode (insecure) as a last resort
da_DK: Tillad anvendelse af redirect-metode (usikker) som sidste udvej

en: Allow, but notify customer
da_DK: Tillad, men underret kunde

en: Allowed Files
da_DK: Tilladte filer

en: Allowed ZIP/post codes
da_DK: Tilladte postnumre

en: Allowed child block types.
da_DK: Tilladte underordnede bloktyper.

en: Allowed emails
da_DK: Tilladte e-mails

en: Allowed file types: <strong>%s</strong>.
da_DK: Tilladte filtyper: <strong>%s</strong>.

en: Allows use of HTML5 markup for search forms, comment forms, comment lists, gallery, and caption.
da_DK: Tillad brug af html5 formatering i søgeformularer, kommentarformularer, kommentarlister, gallerier og ved billedtekster.

en: Alphabetical
da_DK: Alfabetisk

en: Already Installed
da_DK: Allerede installeret

en: Already pinged:
da_DK: Allerede pinget:

en: Alt Text
da_DK: Alt Tekst

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
da_DK: Alternativ tekst til billedet, fx &#8220;Mona Lisa&#8221;

en: Alternate text:
da_DK: Alternativ tekst

en: Alternative Text
da_DK: Alternativ tekst

en: Alternative source
da_DK: Alternativ kilde

en: Alternative text to display when attachment is not displayed.
da_DK: Alternativ tekst til at vise, når vedhæftning ikke vises.

en: Alternatively, enter the path to a CSV file on your server:
da_DK: Alternativt kan du skrive filstien til en CSV fil på din server:

en: Always
da_DK: Altid

en: Always put spam in the Spam folder for review.
da_DK: Læg alt spam i Spam-mappen til senere gennemgang.

en: Always show quantity remaining in stock e.g. "12 in stock"
da_DK: Vis altid antal varer på lager. Fx "12 varer på lager"

en: Always use https when visiting the admin
da_DK: Brug altid https i administrationen

en: America
da_DK: Amerika

en: American English
da_DK: Amerikansk engelsk

en: Amount
da_DK: Menge

en: Amount already refunded
da_DK: Beløb er allerede refunderet

en: Amount discounted
da_DK: Beløb fratrukket rabat

en: Amount discounted by coupons.
da_DK: Rabatteret beløb fra rabatkuponer.

en: Amount of coupons.
da_DK: Antal af rabatkuponer.

en: Amount of customers.
da_DK: Antal kunder.

en: Amount of items sold.
da_DK: Mængden af solgte varer.

en: Amount of orders.
da_DK: Antal ordrer.

en: Amount of products.
da_DK: Antal af varer.

en: Amount of reviews that the product has.
da_DK: Antal anmeldelser for denne vare.

en: Amount of reviews that the product have.
da_DK: Antallet af anmeldelser for denne vare.

en: Amount of reviews.
da_DK: Antal anmeldelser.

en: Amount of sales.
da_DK: Antallet af salg.

en: Amount of tax codes.
da_DK: Antal af momskoder.

en: Amount that will be refunded for this line item (excluding taxes).
da_DK: Beløbet der vil blive refunderet for denne linievare (ekskl. moms).

en: Amount that will be refunded for this tax.
da_DK: Beløbet der vil blive refunderet for denne moms.

en: An HTTPS connection is a more secure way of browsing the web. Many services now have HTTPS as a requirement. HTTPS allows you to take advantage of new features that can increase site speed, improve search rankings, and gain the trust of your visitors by helping to protect their online privacy.
da_DK: En HTTPS-forbindelse er en mere sikker måde at tilgå nettet på. Mange tjenester har nu HTTPS som et krav. HTTPS giver dig mulighed for at drage fordel af nye funktioner, der kan øge webstedshastigheden, forbedre søgerangeringer og få dine besøgende tillid ved at hjælpe med at beskytte deres online privatliv.

en: An account is already registered with that username. Please choose another.
da_DK: En konto er allerede registreret med dette brugernavn. Vælg venligst et andet.

en: An account is already registered with your email address. <a href="#" class="showlogin">Please log in.</a>
da_DK: En konto er allerede registreret med din e-mailadresse. <a href="#" class="showlogin">Vær venlig at logge ind.</a>

en: An account is already registered with your email address. Please log in before proceeding.
da_DK: En konto er allerede registreret med din e-mailadresse. Log in før du fortsætter.

en: An active PHP session was detected
da_DK: Der blev registreret en aktiv PHP-session

en: An additional, optional address line for your business location.
da_DK: En ekstra og valgfri adresselinie til dit firmas adresse.

en: An administrator for this blog must set up the Jetpack connection.
da_DK: En administrator for denne blog skal tilslutte Jetpack.

en: An alphanumeric identifier for the menu location.
da_DK: Et alfanumerisk ID for menuplaceringen.

en: An alphanumeric identifier for the post type.
da_DK: En alfanumerisk identifikator for denne indholdstype.

en: An alphanumeric identifier for the post unique to its type.
da_DK: En alfanumerisk identifikator for indlægget, entydigt for denne type.

en: An alphanumeric identifier for the resource unique to its type.
da_DK: En alfanumerisk identifikator for ressourcen unik for sin type.

en: An alphanumeric identifier for the resource.
da_DK: En alfanumerisk identifikator for ressourcen.

en: An alphanumeric identifier for the revision unique to its type.
da_DK: En alfanumerisk identifikator, unik for dets indholdstype, for revisionen.

en: An alphanumeric identifier for the status.
da_DK: En alfanumerisk identifikator for denne status.

en: An alphanumeric identifier for the taxonomy.
da_DK: En alfanumerisk identifikator for denne klassificering.

en: An alphanumeric identifier for the term unique to its type.
da_DK: En alfanumerisk identifikator for termen, unik for denne type.

en: An alphanumeric identifier for the user.
da_DK: En alfanumerisk identifikator for brugeren.

en: An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.
da_DK: En anonymiseret streng som er oprettet ud fra din e-mailadresse (også kaldet et hash), kan leveres til Gravatar tjenesten for at se om du bruger denne. Gravatar tjenestens privatlivspolitik er tilgængelig her: https://automattic.com/privacy/. Efter godkendelse af din kommentar, vil dit profilbillede være synligt for offentligheden sammen med din kommentar.

en: An application name is required to create an application password.
da_DK: Et applikationsnavn er krævet for at oprette en applikation adgangskode.

en: An application would like to connect to your account.
da_DK: En applikation vil gerne oprette forbindelse til din konto.

en: An array of actions, if any, for the note.
da_DK: En række af handlinger, hvis der er nogen, til notatet.

en: An array of data being returned from the payment gateway.
da_DK: En række data der bliver returneret fra betalingsløsningen.

en: An array of post types that the pattern is restricted to be used with.
da_DK: En liste af indholdstyper, som blokgruppen er begrænset til at blive brugt med.

en: An array of template types where the pattern fits.
da_DK: Et array af skabelontyper, hvor blokgruppen passer.

en: An attempt was made, but your site could not be updated automatically.
da_DK: Der blev gjort et forsøg, men dit websted kunne ikke opdateres automatisk.

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
da_DK: Den automatiske opdatering af WordPress lykkedes ikke - <a href="%s">pr&#248;v venligst igen nu</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
da_DK: Den automatiske opdatering af WordPress lykkedes ikke! Kontakt venligst administratoren.

en: An avatar is an image that can be associated with a user across multiple websites. In this area, you can choose to display avatars of users who interact with the site.
da_DK: En avatar er et billede, som kan associeres med en bruger på tværs af flere websteder. I dette område kan du vælge at vise avatarer af brugere, som interagerer med webstedet.

en: An endpoint used for searching download logs for a specific IP address.
da_DK: Et slutpunkt der anvendes til fremsøgning af download logfiler for en specifik IP-adresse.

en: An error has occurred when activating %s. Please try again later.
da_DK: Der skete en fejl ved aktivering af %s. Prøv venligst igen senere.

en: An error has occurred when deactivating the extension %1$s. Please proceed to the <a href="%2$s">Plugins screen</a> to deactivate it manually.
da_DK: Der skete en fejl ved deaktivering af udvidelsen %1$s. Fortsæt venligst til <a href="%2$s">Plugins siden</a> for at deaktivere manuelt.

en: An error has occurred when deactivating the subscription for %s. Please try again later.
da_DK: Der skete en fejl ved deaktivering af abonnementet for %s. Prøv venligst igen senere.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
da_DK: Der er opst&#229;et en fejl - feedet er sikkert nede. Pr&#248;v igen senere.

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
da_DK: Der er opstået en fejl. Genindlæs venligst siden og prøv igen.

en: An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
da_DK: Der er opst&#229;et en fejl - feedet er sikkert nede. Pr&#248;v igen senere.

en: An error occurred adding you to this site. Go to the <a href="%s">homepage</a>.
da_DK: Der opstod en fejl under forsøg på at tilføje dig til dette websted. Gå tilbage til <a href="%s">forsiden</a>.

en: An error occurred creating your new sharing service - please check you gave valid details.
da_DK: Der opstod en fejl under oprettelsen dine nye deletjenester - tjek venligst om oplysningerne er gyldige.

en: An error occurred in the request and at the time were unable to send the consumer data
da_DK: Der skete en fejl ved forespørgslen, og det var ikke muligt at sende kundeoplysningerne på dette tidspunkt

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
da_DK: Der skete en fejl under uploadet. Pr&#248;v igen senere.

en: An error occurred while attempting to create the refund using the payment gateway API.
da_DK: Der skete en fejl ved oprettelse af refundering gennem betalingsløsningens API.

en: An error occurred while updating %1$s: %2$s
da_DK: En fejl opstod under opdateringen af %1$s: %2$s

en: An error occurred.
da_DK: Der opstod en fejl.

en: An error occurred. Please try again.
da_DK: Der opstod en fejl. Prøv venligst igen.

en: An error of type %1$s was caused in line %2$s of the file %3$s. Error message: %4$s
da_DK: En fejl af typen %1$s skete i linje %2$s i filen %3$s. Fejlbesked: %4$s

en: An exporter has improperly used the registration filter.
da_DK: En eksporter har på forkert en måde brugt registreringsfilteret.

en: An identifier for the group this setting belongs to.
da_DK: En identifikator for gruppen, som denne indstilling tilhører.

en: An import is already in progress. Please allow the previous import to complete before beginning a new one.
da_DK: En import er allerede i gang. Lad den igangværende import blive færdig, før en ny påbegyndes.

en: An incomplete personal data request for this email address already exists.
da_DK: En ufuldstændig anmodning for denne e-mailadresse eksisterer allerede.

en: An integration for utilizing MaxMind to do Geolocation lookups. Please note that this integration will only do country lookups.
da_DK: En integration for anvendelse af MaxMind til at foretage geolokationsopslag. Bemærk venligst at denne integration kun vil foretage landeopslag.

en: An invalid setting value was passed.
da_DK: En ugyldig indstillingsværdi blev fastsat.

en: An item which is no longer available was removed from your cart.
da_DK: En vare, som ikke længere er tilgængelig, blev fjernet fra din kurv.

en: An order has been created for you on %1$s. Your invoice is below, with a link to make payment when you’re ready: %2$s
da_DK: Der er blevet oprettet en ordre til dig på %1$s. Nedenfor ser du din faktura, der indeholder et link til betaling, når du er klar til at betale: %2$s

en: An order note with the provided ID could not be found
da_DK: En ordrebemærkning med det medfølgende ID kunne ikke findes

en: An order refund with the provided ID could not be found.
da_DK: Der kan ikke findes en ordre-refundering med det angivne ID

en: An unexpected error happened while applying the Coupon %s.
da_DK: En uventet fejl opstod ved indløsningen af denne rabatkupon %s.

en: An unexpected error occurred.
da_DK: Der opstod en uventet fejl.

en: An unknown error occurred
da_DK: Der er opstået en ukendt fejl.

en: An unknown error occurred during installation
da_DK: Der opstod en ukendt fejl under installering

en: An unknown error occurred.
da_DK: Der opstod en ukendt fejl.

en: Analytics cache cleared.
da_DK: Analytics cache blev slettet.

en: Ancestor blocks.
da_DK: Forfaderblokke.

en: And <em>Lists</em> like this one of course :)
da_DK: Og <em>lister</em> som denne her selvfølgelig :)

en: Andaman and Nicobar Islands
da_DK: Andaman og Nicobar øerne

en: Angle to rotate clockwise in degrees.
da_DK: Rotering med uret i grader.

en: Angolan kwanza
da_DK: Angolansk kwanza

en: Anonymous
da_DK: Anonym

en: Another attempt will be made with the next release.
da_DK: Et nyt forsøg vil blive gjort med den næste udgivelse.

en: Another order milestone! Take a look at your Orders Report to review your orders to date.
da_DK: Endnu en milepæl for ordrer! Se på din ordrerapport for at få et overblik over dine ordrer indtil nu

en: Another update is currently in progress.
da_DK: En anden opdatering er allerede i gang.

en: Answer
da_DK: Svar

en: Answers
da_DK: Svar

en: Antarctica
da_DK: Antarktis

en: Antigua and Barbuda
da_DK: Antigua og Barbuda

en: Any %s
da_DK: Vælg %s

en: Any %s&hellip;
da_DK: Vælg %s&hellip;

en: Any &quot;%1$s&quot; method
da_DK: Hvilken som helst &quot;%1$s&quot; metode

en: Any category
da_DK: Enhver kategori

en: Any extra capabilities assigned to the user.
da_DK: Nogle ekstra færdigheder tilknyttet brugeren.

en: Anyone can register
da_DK: Alle kan registrere sig

en: Anyone posts a comment
da_DK: Nogen skriver en kommentar

en: Apartment, suite, etc.
da_DK: Lejlighed, værelse, osv.

en: Apartment, suite, etc. (optional)
da_DK: Lejlighed, værelse, o.l. (valgfri)

en: Apartment, suite, unit, etc.
da_DK: Lejlighed, værelse, o.l.

en: Apartment, suite, unit, etc. (optional)
da_DK: Lejlighed, værelse, enhed, o.l. (valgfri)

en: Apologies, but the page you requested could not be found.
da_DK: Undskyldninger, men den ønskede side kunne ikke findes.

en: Apologies, but the page you requested could not be found. Perhaps searching will help.
da_DK: Undskyld, siden kunne ikke findes. Måske kan en søgning hjælpe.

en: App icon preview: Current image: %s
da_DK: Eksempel på app-ikon: Nuværende billede: %s

en: App icon preview: The current image has no alternative text. The file name is: %s
da_DK: Eksempel på app-ikon: Det aktuelle billede har ingen alternativ tekst. Filnavnet er: %s

en: Appearance
da_DK: Udseende

en: Append a unique string to filename for security
da_DK: Anvend en unik streng til filnavn for større sikkerhed

en: Application Name
da_DK: Applikationsnavn

en: Application Passwords
da_DK: Applikation adgangskoder

en: Application authentication request
da_DK: Forespørgsel om godkendelse af applikation

en: Application password not found.
da_DK: Applikationsadgangskode ikke fundet

en: Application passwords allow authentication via non-interactive systems, such as XML-RPC or the REST API, without providing your actual password. Application passwords can be easily revoked. They cannot be used for traditional logins to your website.
da_DK: Application adgangskoder tillader bekræftelse gennem ikke-interaktive systemer, såsom XML-RPC eller REST API, uden at bruge din faktiske adgangskode. Applikation adgangskoder kan nemt trækkes tilbage. De kan ikke bruges til normale logins på dit websted.

en: Application passwords are not available for your account. Please contact the site administrator for assistance.
da_DK: Applikation adgangskoder er ikke tilgængelige for din konto. Kontakt venligst webmasteren for at få hjælp.

en: Application passwords are not available.
da_DK: Applikation adgangskoder er ikke tilgængelige.

en: Application passwords grant access to <a href="%1$s">the %2$s site in this installation that you have permissions on</a>. | Application passwords grant access to <a href="%1$s">all %2$s sites in this installation that you have permissions on</a>.
da_DK[0]: Applikation adgangskode giver adgang til <a href="%1$s">de %2$s som du har tilladelser til i denne installation</a>.
da_DK[1]: Applikation adgangskoder giver adgang til <a href="%1$s">bloggen %2$s som du har tilladelser til i denne installation</a>.

en: Application passwords grant access to <a href="%1$s">the %2$s site on the network as you have Super Admin rights</a>. | Application passwords grant access to <a href="%1$s">all %2$s sites on the network as you have Super Admin rights</a>.
da_DK[0]: Applikationsadgangskoder giver adgang til <a href="%1$s">siden %2$s på netværket, da du har super administratorrettigheder</a>.
da_DK[1]: Applikationsadgangskoder giver adgang til <a href="%1$s">alle %2$s på netværket, da du har super administratorrettigheder</a>.

en: Apply
da_DK: Anvend

en: Apply Changes
da_DK: Anvend ændringer

en: Apply Crop
da_DK: Anvend beskæring

en: Apply changes to:
da_DK: Lav ændringer for:

en: Apply coupon
da_DK: Anvend rabatkupon

en: Apply minimum order rule before coupon discount
da_DK: Anvend regel om ordreminimum før rabatkupons rabat

en: Apply to all qualifying items in cart
da_DK: Anvend på alle kvalificerende varer i kurven

en: Apply your skills or learn new ones.
da_DK: Brug dine færdigheder, eller lær nye.

en: Approve
da_DK: Godkend

en: Approve and Reply
da_DK: Godkend og svar

en: Approve comment
da_DK: Godkend kommentar

en: Approve it: %s
da_DK: Godkend den: %s

en: Approve this comment
da_DK: Godkend kommentar

en: Approve this review
da_DK: Godkend denne anmeldelse

en: Approved
da_DK: Godkendt

[ctx: Approved Directory URLs]
en: Search
da_DK: Søg

en: Approved Download Directories
da_DK: Godkendte downloadmapper

en: Approved Download Directories sync: completed batch %1$d (%2$d%% complete).
da_DK: Synkronisering af godkendte downloadmapper: fuldført batch %1$d (%2$d%% fuldført).

en: Approved Download Directories sync: new scan scheduled.
da_DK: Synkronisering af godkendte downloadmapper: ny scanning er planlagt.

en: Approved Download Directories sync: scan has been cancelled.
da_DK: Synkronisering af godkendte downloadmapper: scanningen er blevet annulleret.

en: Approved Download Directories sync: scan is complete!
da_DK: Synkronisering af godkendte downloadmapper: scanningen er fuldført!

en: Approved directory URLs cannot be longer than 256 characters.
da_DK: Godkendte mappe-URL'er må ikke være længere end 256 tegn.

en: Approved download directories
da_DK: Godkendte downloadmapper

[ctx: Approved product download URLs migration]
en: invalid URL
da_DK: ugyldig URL

[ctx: Approved product download directories]
en: Directory URL
da_DK: Mappe-URL

[ctx: Approved product download directories]
en: Disable All
da_DK: Deaktiver alle

[ctx: Approved product download directories]
en: Enable All
da_DK: Aktiver alle

[ctx: Approved product download directories]
en: Enabled
da_DK: Aktiveret

[ctx: Approved product download directories]
en: Start Enforcing Rules
da_DK: Begynd at håndhæve regler

[ctx: Approved product download directories]
en: Stop Enforcing Rules
da_DK: Stop med at håndhæve regler

[ctx: Approved product download directories]
en: The provided ID was invalid.
da_DK: Det angivne id var ugyldigt.

[ctx: Approved product download directory views]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Alle <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Alle <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Approved product download directory views]
en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Deaktiveret <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Deaktiveret <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Approved product download directory views]
en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Aktiveret <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Aktiveret <span class="count">(%s)</span>

en: April
da_DK: april

[ctx: April abbreviation]
en: Apr
da_DK: apr

en: Arabic
da_DK: Arabisk

en: Arbitrary HTML code.
da_DK: Vilkårlig HTML kode.

en: Arbitrary text.
da_DK: Vilkårlig tekst.

en: Archive
da_DK: Arkiv

en: Archive <span class="count">(%s)</span> | Archives <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Arkiv <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Arkiver <span class="count">(%s)</span>

en: Archive Title
da_DK: Arkivtitel

en: Archive for %s
da_DK: Arkiv for %s

en: Archive for the %s Tag
da_DK: %s Emneordsarkiv

en: Archive template
da_DK: Arkivskabelon

en: Archived
da_DK: Arkiveret

en: Archived <span class="count">(%s)</span> | Archived <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Arkiveret <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Arkiveret <span class="count">(%s)</span>

en: Archives
da_DK: Arkiver

en: Arctic
da_DK: Arktis

en: Are WordPress cron jobs enabled?
da_DK: Er WordPress cronjobs aktiveret?

en: Are pretty permalinks supported?
da_DK: Er pæne permalinks understøttet?

en: Are you lost?
da_DK: Er du faret vild?

en: Are you sure it exists?
da_DK: Er du sikker på, at den eksisterer?

en: Are you sure the database server is not under particularly heavy load?
da_DK: Er du sikker på, at databaseserveren ikke er ekstraordinært hårdt belastet?

en: Are you sure the database server is running?
da_DK: Er du sikker på, at databaseserveren kører?

en: Are you sure you have the correct username and password?
da_DK: Er du sikker på, at du har det korrekte brugernavn og adgangskode?

en: Are you sure you have typed the correct hostname?
da_DK: Er du sikker på, at du har skrevet det korrekte værtsnavn?

en: Are you sure you want to clear all logs from the database?
da_DK: Er du sikker på, at du vil slette al log-information fra databasen?

en: Are you sure you want to delete "%s"?
da_DK: Er du sikker på, at du vil slette "%s"?

en: Are you sure you want to delete all variations? This cannot be undone.
da_DK: Er du sikker på, at du vil slette alle varianter? Dette kan ikke fortrydes.

en: Are you sure you want to delete the rating for "%s"?
da_DK: Er du sikker på, at du vil slette bedømmelsen af "%s"?

en: Are you sure you want to delete this answer?
da_DK: Er du sikker på at du vil slette dette svar?

en: Are you sure you want to delete this attribute?
da_DK: Er du sikker på, at du vil slette denne egenskab?

en: Are you sure you want to delete this log?
da_DK: Er du sikker på, at du vil slette denne log?

en: Are you sure you want to delete this shipping method?
da_DK: Er du sikker på, at du vil slette denne forsendelsesmetode?

en: Are you sure you want to delete this template file?
da_DK: Er du sikker på, at du vil slette denne skabelonfil?

en: Are you sure you want to delete this theme?
da_DK: Er du sikker på, du vil slette dette tema?

en: Are you sure you want to delete this zone? This action cannot be undone.
da_DK: Er du sikker på, at du vil slette denne zone? Handlingen kan ikke fortrydes.

en: Are you sure you want to discard your unpublished changes?
da_DK: Er du sikker på, at du vil annullere dine ikke-udgivne ændringer?

en: Are you sure you want to disconnect your store from WooCommerce.com?
da_DK: Er du sikker på, at du vil afbryde forbindelsen til din webshop fra WooCommerce.com?

en: Are you sure you want to do this?
da_DK: Er du sikker p&#229;, at du vil g&#248;re dette?

en: Are you sure you want to log out? <a href="%s">Confirm and log out</a>
da_DK: Er du sikker på, at du vil logge ud? <a href="%s">Bekræft og log ud</a>

en: Are you sure you want to remove the selected fees?
da_DK: Er du sikker på, at du vil fjerne de valgte gebyrer?

en: Are you sure you want to remove the selected items?
da_DK: Er du sikker på, at du vil fjerne de valgte enheder?

en: Are you sure you want to remove the selected shipping?
da_DK: Er du sikker på, at du vil fjerne den valgte forsendelse?

en: Are you sure you want to remove this variation?
da_DK: Er du sikker på, at du vil fjerne denne variant?

en: Are you sure you want to revoke access to this download?
da_DK: Er du sikker på, at du vil fjerne adgang til denne download?

en: Are you sure you want to run this tool?
da_DK: Er du sikker på, at du vil køre dette værktøj?

en: Are you sure you wish to delete this item?
da_DK: Er du sikker på, at du vil slette dette element?

en: Are you sure you wish to delete this note? This action cannot be undone.
da_DK: Er du sikker på, at du ønsker at slette denne bemærkning? Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Are you sure you wish to delete this refund? This action cannot be undone.
da_DK: Er du sikker på, at du vil slette denne refundering? Denne handling kan ikke annulleres.

en: Are you sure you wish to delete this tax column? This action cannot be undone.
da_DK: Er du sikker på, at du vil slette denne momskolonne? Denne handling kan ikke annulleres.

en: Are you sure you wish to process this refund? This action cannot be undone.
da_DK: Er du sikker på, at du ønsker at igangsætte denne refundering? Denne handling kan ikke annulleres.

en: Are you sure you're ready?
da_DK: Er du sikker på, at du er klar?

en: Are you sure?
da_DK: Er du sikker?

en: Argentine peso
da_DK: Argentinsk peso

en: Argeș
da_DK: Arges

en: Arguments
da_DK: Argumenter

en: Armenia
da_DK: Armenien

en: Armenian dram
da_DK: Armensk dram

en: Array of column names to be searched.
da_DK: Array af kolonnenavne, der skal søges i.

en: Array of image edits.
da_DK: Array af billederedigeringer.

en: Array of options (key value pairs) for inputs such as select, multiselect, and radio buttons.
da_DK: Matrix med muligheder (nøgleværdipar) for inputs såsom valg, flervalgsmulighed, og radioknapper.

en: Array of options with associated values.
da_DK: En række af muligheder med tilhørende værdier.

en: Array of plugin slugs.
da_DK: Række af plugin korttitler.

en: Array of the response headers from the receiving server.
da_DK: Matrix med beskedhovederne fra den modtagende server.

en: Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website.
da_DK: Artikler på dette websted kan indeholde indlejret indhold (f.eks. videoer, billeder, artikler osv.). Indlejret indhold fra andre websteder opfører sig på nøjagtig samme måde, som hvis den besøgende har besøgt det andet websted.

en: Artist
da_DK: Kunstner

en: Aruban florin
da_DK: Aruba florin

en: As a browser icon
da_DK: Som browserikon

en: As a new WordPress user, you should go to <a href="%s">your dashboard</a> to delete this page and create new pages for your content. Have fun!
da_DK: Som ny WordPress-bruger bør du gå til <a href="%s">dit kontrolpanel</a> for at slette denne side og oprette nye sider til dit indhold. Hav det sjovt!

en: As a percentage of the image, the height to crop the image to. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
da_DK: Højden på det beskårne billede, angivet som en procentdel af billedet. DEPRECATED: Brug 'modifiers' i stedet for.

en: As a percentage of the image, the width to crop the image to. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
da_DK: Bredden på det beskårne billede, angivet som en procentdel af billedet. DEPRECATED: Brug 'modifiers' i stedet.

en: As a percentage of the image, the x position to start the crop from. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
da_DK: Position x til start på beskæring, angivet som en procentdel af billedet. DEPRECATED: Brug 'modifiers' i stedet.

en: As a percentage of the image, the y position to start the crop from. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
da_DK: Position y til start på beskæring, angivet som en procentdel af billedet. DEPRECATED: Brug 'modifiers' i stedet.

en: As a reminder, here are your order details:
da_DK: Som en reminder, er her dine ordreinformationer:

en: As a single total
da_DK: Som en enkelt total

en: As a website owner, you may need to follow national or international privacy laws. For example, you may need to create and display a privacy policy.
da_DK: Som webstedsejer kan du være nødt til følge nationale eller internationale privatlivslove. For eksempel kan det være, at du skal oprette og vise en privatlivspolitik.

en: As an app icon
da_DK: Som app-ikon

en: Ascending
da_DK: Stigende

en: Ascending.
da_DK: Stigende

en: Ashgabat
da_DK: Asjkhabad

en: Ashkhabad
da_DK: Asjkhabad

en: Asia
da_DK: Asien

en: Ask a question
da_DK: Stil et spørgsmål

en: Asmera
da_DK: Asmara

[ctx: Aspect ratio option for dimensions control]
en: Classic - 3:2
da_DK: Klassisk - 3:2

[ctx: Aspect ratio option for dimensions control]
en: Classic Portrait - 2:3
da_DK: Klassisk portræt - 2:3

[ctx: Aspect ratio option for dimensions control]
en: Custom
da_DK: Brugerdefineret

[ctx: Aspect ratio option for dimensions control]
en: Portrait - 3:4
da_DK: Portræt - 3:4

[ctx: Aspect ratio option for dimensions control]
en: Square - 1:1
da_DK: Kvadratisk - 1:1

[ctx: Aspect ratio option for dimensions control]
en: Tall - 9:16
da_DK: Høj - 9:16

[ctx: Aspect ratio option for dimensions control]
en: Wide - 16:9
da_DK: Bredformat - 16:9

en: Aspect ratio:
da_DK: Størrelsesforhold:

en: Assign Authors
da_DK: Tilknyt forfattere

en: Assign a parent term to create a hierarchy. The term Jazz, for example, would be the parent of Bebop and Big Band.
da_DK: Tildel et overordnet begreb for at oprette et hierarki. Begrebet jazz for eksempel ville være overbegrebet til Bebop og Big Band.

en: Assigned Menu
da_DK: Tildelt menu

en: Asuncion
da_DK: Asunción

en: At a Glance
da_DK: Et overblik

en: Athens
da_DK: Athen

en: Atlantic
da_DK: Atlanterhavet

en: Attach
da_DK: Vedh&#230;ft

en: Attach &#8220;%s&#8221; to existing content
da_DK: Vedhæft &#8220;%s&#8221; til eksisterende indhold

en: Attach to existing content
da_DK: Tilføj til eksisterende indhold

en: Attaching Files
da_DK: Vedhæft filer

en: Attachment
da_DK: Vedhæftning

en: Attachment Attributes
da_DK: Egenskaber for Vedhæftning

en: Attachment Details
da_DK: Detaljer for vedhæftning

en: Attachment Display Settings
da_DK: Indstillinger for visning af vedhæftning

en: Attachment Page
da_DK: Side for vedhæftning

en: Attachment Pages
da_DK: Vedhæftnings sider

en: Attachment Post URL
da_DK: Vedhæftningens indlægs-url

en: Attachment Preview
da_DK: Forhåndsvisning af vedhæftning

en: Attachment details
da_DK: Detaljer for vedhæftning

en: Attachment post ID
da_DK: Vedhæftet indlægs ID

en: Attachment type.
da_DK: Vedhæftningstype.

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article
da_DK: Forsøger at underrette alle blogs, der er linket til fra artiklen

en: Attempt to notify any blogs linked to from the post
da_DK: Forsøger at underrette alle blogs, der er linket til fra indlægget

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
da_DK: Forsøgte at indstille billedkvaliteten udenfor det definerede område [1,100].

en: Attempting to parse a shortcode without a valid callback: %s
da_DK: Forsøger at parse en kortkode uden gyldigt tilbagekald: %s

en: Attempting to reduce used memory...
da_DK: Førsøger at reducere anvendt hukommelse...

en: Attempting to restore the previous version.
da_DK: Forsøger at gendanne den tidligere version.

en: Attend an upcoming event near %s.
da_DK: Deltag i et kommende arrangement i nærheden af %s.

en: Attica
da_DK: Attika

en: Attribute
da_DK: Egenskab

en: Attribute %d default
da_DK: Egenskab %d standard

en: Attribute %d global
da_DK: Egenskab %d globalt

en: Attribute %d name
da_DK: Egenskab %d navn

en: Attribute %d value(s)
da_DK: Egenskab %d værdi(er)

en: Attribute %d visible
da_DK: Egenskab %d er synlig

en: Attribute ID.
da_DK: Egenskab-ID.

en: Attribute all content to:
da_DK: Tildel alt indhold til:

en: Attribute does not exist.
da_DK: Egenskab eksisterer ikke.

en: Attribute name
da_DK: Egenskabsnavn

en: Attribute name.
da_DK: Egenskabsnavn

en: Attribute position.
da_DK: Egenskabsposition.

en: Attribute slug.
da_DK: Egenskab-korttitel.

en: Attribute taxonomy name.
da_DK: Egenskabsklassificeringsnavn.

en: Attribute terms can be assigned to products and variations.<br/><br/><b>Note</b>: Deleting a term will remove it from all products and variations to which it has been assigned. Recreating a term will not automatically assign it back to products.
da_DK: Udtryk for egenskaber kan tildeles varer og varianter.<br/><br/><b>Bemærk</b>: Sletning af et udtryk fjerner det fra alle varer og varianter, som det er associeret med. Genskabelse af et udtryk tildeler det ikke automatisk tilbage til varerne.

en: Attribute type.
da_DK: Egenskabstype.

en: Attribute updated successfully
da_DK: Egenskab blev opdateret

en: Attribute value(s)
da_DK: Egenskabsværdi(er)

en: Attribute visibility
da_DK: Egenskabens synlighed

en: Attributes
da_DK: Attributer

en: Attributes for the block.
da_DK: Attributter for blokken

en: Attributes let you define extra product data, such as size or color. You can use these attributes in the shop sidebar using the "layered nav" widgets.
da_DK: Med egenskaber kan du definere ekstra varedata, som fx størrelse og farve. Du kan anvende disse egenskaber i webshoppens sidebar ved at bruge den widget, der hedder "layered nav" ("lagdelt navigation").

en: Attributes totals.
da_DK: Samlede egenskaber.

en: Audio
da_DK: Lyd

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Lyd <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Lyd <span class="count">(%s)</span>

en: Audio File URL
da_DK: Lydfil-URL

en: Audio Format:
da_DK: Lydformat:

en: Audio Player
da_DK: Lydafspiller

en: Audio Widget
da_DK: Lyd widget

en: Audio Widget (%d) | Audio Widget (%d)
da_DK[0]: Lyd widget (%d)
da_DK[1]: Lyd widget (%d)

en: Audio details
da_DK: Lyddetaljer

en: Audio title
da_DK: Lydklipstitel

en: Audio title&hellip;
da_DK: Lydklipstitel&hellip;

en: Audio, Video, or Other File
da_DK: Audio, Video, eller en anden type fil

en: August
da_DK: august

[ctx: August abbreviation]
en: Aug
da_DK: aug

en: Australia
da_DK: Australien

en: Australian dollar
da_DK: Australsk dollar

en: Austria
da_DK: Østrig

en: Authentication
da_DK: Identificering

en: Authentication and subscription caches refreshed successfully.
da_DK: Godkendelse og abonnement caches blev genopfrisket.

en: Author
da_DK: Forfatter

en: Author Archive
da_DK: Skribentarkiv

en: Author Bio
da_DK: Forfatter Biografi

en: Author URL
da_DK: Udvikler URL (webadresse)

en: Author URL of the user.
da_DK: Brugerens forfatter-URL.

en: Author mapping
da_DK: Forfatteroversigt

en: Author rich content with blocks and patterns
da_DK: Opret rigt indhold med blokke og mønstre

en: Author website
da_DK: Forfatterwebsted

en: Author:
da_DK: Forfatter

en: Author: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
da_DK: Forfatter: %1$s (IP-adresse: %2$s, %3$s)

en: Author: %s
da_DK: Forfatter: %s

en: Authorization failed
da_DK: Godkendelse mislykkedes

en: Authorization header
da_DK: Godkendelse mislykkedes

en: Authorize
da_DK: Godkend

en: Authorize Application
da_DK: Godkend applikation

en: Authorizing&hellip;
da_DK: Godkender ...

en: Authors
da_DK: Forfattere

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
da_DK: Forfattere kan udgive og håndtere deres egne indlæg og kan uploade filer.

en: Authors:
da_DK: Forfattere:

en: Auto Detect
da_DK: Find automatisk

en: Auto Draft
da_DK: Automatisk kladde

en: Auto add pages
da_DK: Tilføj automatisk sider

en: Auto renews on:
da_DK: Autofornyelse på:

en: Auto-update
da_DK: Autoopdatering

en: Auto-updates
da_DK: Autoopdateringer

en: Auto-updates Disabled <span class="count">(%s)</span> | Auto-updates Disabled <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Autoopdatering deaktiverede <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Autoopdateringer deaktiverede <span class="count">(%s)</span>

en: Auto-updates Enabled <span class="count">(%s)</span> | Auto-updates Enabled <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Autoopdatering aktiverede <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Automatiske opdateringer aktiveret <span class="count"> (%s) </span>

en: Auto-updates can be enabled or disabled for each individual theme. Themes with auto-updates enabled will display the estimated date of the next auto-update. Auto-updates depends on the WP-Cron task scheduling system.
da_DK: Autoopdateringer kan aktiveres eller deaktiveres for hvert enkelt tema. Temaer med aktiverede autoopdateringer viser den estimerede dato for den næste autoopdatering. Autoopdateringer afhænger af WP-Cron planlægningen.

en: Auto-updates disabled
da_DK: Autoopdateringer er deaktiveret

en: Auto-updates enabled
da_DK: Autoopdateringer er aktiverede

en: Auto-updates for plugins and themes appear to be disabled. This will prevent your site from receiving new versions automatically when available.
da_DK: Autoopdateringer til plugins og temaer ser ud til at være deaktiveret. Dette forhindrer dit websted i at modtage nye versioner automatisk, når de er tilgængelige.

en: Auto-updates for plugins and/or themes appear to be disabled, but settings are still set to be displayed. This could cause auto-updates to not work as expected.
da_DK: Autoopdateringer til plugins og/eller temaer ser ud til at være deaktiverede, men indstillingerne er stadig indstillet til at blive vist. Dette kan medføre, at automatiske opdateringer ikke fungerer som forventet.

en: Auto-updates for plugins appear to be disabled. This will prevent your site from receiving new versions automatically when available.
da_DK: Autoopdateringer til plugins ser ud til at være deaktiveret. Dette forhindrer dit websted i at modtage nye versioner automatisk, når de er tilgængelige.

en: Auto-updates for themes appear to be disabled. This will prevent your site from receiving new versions automatically when available.
da_DK: Autoopdateringer til temaer ser ud til at være deaktiveret. Dette forhindrer dit websted i at modtage nye versioner automatisk, når de er tilgængelige.

en: Autodetect
da_DK: Automatisk registrering

en: Automate your marketing
da_DK: Automatiser din markedsføring

en: Automated Taxes
da_DK: Automatiseret moms

en: Automated, real-time order import
da_DK: Automatiseret import af ordrer i realtid

en: Automatic Updates
da_DK: Automatiske opdateringer

en: Automatic update not scheduled. There may be a problem with WP-Cron.
da_DK: Automatisk opdatering er ikke planlagt. Der kan være et problem med WP-Cron.

en: Automatic update overdue by %s. There may be a problem with WP-Cron.
da_DK: Automatisk opdatering er forsinket med %s. Der kan være et problem med WP-Cron.

en: Automatic update scheduled in %s.
da_DK: Automatisk opdatering planlagt om %s.

en: Automatically add new top-level pages to this menu
da_DK: Tilføj automatisk nye sider fra øverste niveau til denne menu

en: Automatically add paragraphs
da_DK: Tilføj afsnit automatisk

en: Automatically calculate how much sales tax should be collected – by city, country, or state.
da_DK: Beregn automatisk, hvor meget moms der skal opkræves - efter by, land eller stat.

en: Automatically close comments on posts older than %s days
da_DK: Luk automatisk for kommentarer til indlæg ældre end %s dage

en: Automatically create two sitemap files that list the URLs of posts and pages in your site.
    		This makes it easier for search engines (like Google) to include your site in relevant search results.
da_DK: Opret automatisk to sideoversigtsfiler, der opremser URL'er for sider og indlæg på dit websted
    		Dette gør det lettere for søgemaskiner (som Google) at inkludere dit websted i relevante søgeresultater.

en: Automation
da_DK: Automatisering

en: Automations
da_DK: Automatiseringer

en: Autoplay
da_DK: Afspil automatisk

en: Autosave by %s
da_DK: Autogemt af %s

en: Availability
da_DK: Tilgængelighed

en: Available Actions
da_DK: Mulige handlinger

en: Available Services
da_DK: Tilgængelige tjenester

en: Available Tools
da_DK: Tilgængelige værktøjer

en: Available Widgets
da_DK: Tilg&#230;ngelige widgets

en: Available disk space
da_DK: Tilgængelig diskplads

en: Available disk space is critically low, less than 20 MB available. Proceed with caution, updates may fail.
da_DK: Den tilgængelige diskplads er kritisk lav, mindre end 20 MB tilgængelig. Fortsæt med forsigtighed, opdateringer kan mislykkes.

en: Available disk space is low, less than 100 MB available.
da_DK: Den tilgængelige diskplads er lav, mindre end 100 MB tilgængelig.

en: Available downloads
da_DK: Tilgængelige downloads

en: Available layouts -- single, dual, or both
da_DK: Tilgængelige layouts - enkelt, dobbelt eller begge dele

en: Available on backorder
da_DK: Tilgængelig på restordre

en: Available placeholders: %s
da_DK: Ledige pladsholdere: %s

en: Avatar
da_DK: Profilbillede

en: Avatar Display
da_DK: Avatarvisning

en: Avatar Size (px):
da_DK: Avatar størrelse (i pixels):

en: Avatar URL with image size of %d pixels.
da_DK: Avatar URL med en billedstørrelse på %d pixel.

en: Avatar URL.
da_DK: Avatar URL (webadresse).

en: Avatar URLs for the comment author.
da_DK: Avatar URL'er for kommentarens forfatter.

en: Avatar URLs for the object reviewer.
da_DK: Avatar URLs (webadresser) for anmelderen af emnet.

en: Avatar URLs for the user.
da_DK: Brugerens avatar-URL'er.

en: Average
da_DK: Gennemsnit

en: Average AOV per customer.
da_DK: Gennemsnitlig AOV (Gennemsnitlig ordreværdi) pr. kunde.

en: Average Rating
da_DK: Gennemsnitskarakter:

en: Average gross sales amount
da_DK: Gennemsnitligt beløb for bruttosalg

en: Average items per order
da_DK: Gennemsnitligt antal enheder pr. ordre

en: Average net daily sales.
da_DK: Gennemsnitligt dagligt nettosalg.

en: Average net sales amount
da_DK: Gennemsnitlig nettosalgsbeløb

en: Average number of orders.
da_DK: Gennemsnitlig antal ordrer.

en: Average order value
da_DK: Gennemsnitlig ordreværdi

en: Average order value.
da_DK: Gennemsnitlig ordreværdi.

en: Average per Day
da_DK: Gennemsnit per dag

en: Average per day
da_DK: Gennemsnit per dag

en: Average rating
da_DK: Gennemsnitlig bedømmelse

en: Average total spend per customer.
da_DK: Gennemsnitsforbrug pr. kunde.

en: Averages are rounded to the nearest integer for display.
da_DK: Gennemsnit afrundes til nærmeste hele tal, inden de vises.

en: Avg order value.
da_DK: Gennemsnitlig ordreværdi.

en: Awaiting BACS payment
da_DK: Afventer betaling via bankoverførsel

en: Awaiting product image
da_DK: Afventer varebillede

en: Awaiting spam check
da_DK: Afventer spamkontrol

en: Award-winning WordPress Hosting
da_DK: Prisvindende WordPress-hosting

en: Awesome couch and great buying experience
da_DK: Fantastisk sofa og god købsoplevelse

en: Azerbaijani manat
da_DK: Aserbajdsjansk manat

en: Azores
da_DK: Azorerne

en: BETA TESTING?
    =============
    
    This debugging email is sent when you are using a development version of WordPress.
    
    If you think these failures might be due to a bug in WordPress, could you report it?
     * Open a thread in the support forums: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Or, if you're comfortable writing a bug report: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Thanks! -- The WordPress Team
da_DK: BETA TESTER?
    =============
    
    Denne fejlfindings-e-mail sendes, når du bruger en udviklerversion af WordPress.
    
    Hvis du tror, at disse problemer skyldes en fejl i WordPress, kan du da anmelde det?
     * Åbn en tråd i supportforaene: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Eller, hvis du er komfortabel ved at skrive en fejlrapport: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Tak! -- WordPress-holdet

en: BIC / Swift
da_DK: BIC (tidligere Swift)

en: Back
da_DK: Tilbage

en: Back to %s
da_DK: Tilbage til %s

en: Back to Attributes
da_DK: Tilbage til Egenskaber

en: Back to post options
da_DK: Tilbage til indlægsindstillinger

en: Back to top
da_DK: Tilbage til toppen

en: Background
da_DK: Baggrund

en: Background Color
da_DK: Baggrundsfarve

en: Background Image
da_DK: Baggrundsbillede

[ctx: Background Preset]
en: Preset
da_DK: Forudindstillet

[ctx: Background Repeat]
en: Repeat
da_DK: Gentag

[ctx: Background Scroll]
en: Scroll
da_DK: Rul

en: Background color
da_DK: Baggrundsfarve

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
da_DK: Baggrund opdateret. <a href="%s">Besøg dit websted</a> for at se, hvordan det ser ud.

en: Background updates are not working as expected
da_DK: Opdateringer, der kører i baggrunden, virker ikke som forventet

en: Background updates are working
da_DK: Backgrundsopdateringer er igang

en: Background updates ensure that WordPress can auto-update if a security update is released for the version you are currently using.
da_DK: Baggrundsopdateringer sikrer, at WordPress kan opdateres automatisk, hvis der bliver udgivet en sikkerhedsopdatering til den version, du benytter.

en: Background updates may not be working properly
da_DK: Baggrundsopdateringer virker muligvis ikke korrekt

en: Backordered
da_DK: Restordrebestilling

en: Backorders allowed?
da_DK: Restordrer tilladt?

en: Backorders?
da_DK: Restordrer?

en: Backup codes have been verified
da_DK: Gendannelseskoderne er bekræftet

en: Bacău
da_DK: Bacau

en: Bad login/pass combination.
da_DK: Ugyldig login/kodeorskombination.

en: Baghdad
da_DK: Bagdad

en: Bahamian dollar
da_DK: Bahamansk dollar

en: Bahia Banderas
da_DK: Bahía de Banderas

en: Bangladeshi taka
da_DK: Bangladeshisk taka

en: Bank code
da_DK: Bank Kode

en: Bank name
da_DK: Bankens navn

en: Bank transfer (BACS) payments
da_DK: Bankoverførsel (BACS)

en: Bank transit number
da_DK: Bank transitnummer

en: Banner at the top of my site
da_DK: Banner i toppen af min side

en: Banner text
da_DK: Bannertekst

en: Barbadian dollar
da_DK: Barbadisk dollar

en: Barishal
da_DK: Barisal

en: Base color
da_DK: E-mailens basisfarve

en: Base64 encoded representation of the instance settings.
da_DK: Base64 encoded præstentation af instance indstillinger.

en: Basic details
da_DK: Basisinformationer

en: Batch %1$d (%2$d orders) completed in %3$d seconds
da_DK: Parti %1$d (%2$d ordrer) fuldført på %3$d sekunder

en: Batch %1$d (%2$d orders) completed in %3$d seconds.
da_DK: Batch %1$d (%2$d ordrer) fuldført på %3$d sekunder.

en: Batch endpoint for getting specific performance indicators from `stats` endpoints.
da_DK: Batch-slutpunkt til modtagelse af specifikke ydeevneindikatorer fra 'stats'-slutpunkter.

en: Be part of a global open source community.
da_DK: Vær en del af et globalt open source-fællesskab.

en: Be sure to save this in a safe location. You will not be able to retrieve it.
da_DK: Sørg for at gemme denne et sikkert sted. Du kan ikke hente den senere.

en: Be the first to like this.
da_DK: Vær den første til at synes godt om dette.

en: Be the first to review &ldquo;%s&rdquo;
da_DK: Vær den første til at anmelde &ldquo;%s&rdquo;

en: Be the future of WordPress
da_DK: Vær fremtiden for WordPress

en: Beautiful landscape
da_DK: Smukt landskab

en: Because this post does not have revisions, you will not be able to revert any changes you make in the Classic Editor.
da_DK: Fordi dette indlæg ikke har tidligere redigeringer, kan du ikke fortryde nogen ændringer du foretager dig i den klassiske editor.

en: Because you are using %1$s, the sites in your WordPress network must use sub-directories. Consider using %2$s if you wish to use sub-domains.
da_DK: Fordi du bruger %1$s, skal webstederne i dit WordPress-netværk bruge undermapper. Overvej at bruge %2$s, hvis du ønsker at bruge underdomæner.

en: Before a comment appears
da_DK: F&#248;r en kommentar vises

en: Before asking for help, we recommend checking the system status page to identify any problems with your configuration.
da_DK: Før du beder om hjælp, anbefaler vi, at du kontrollerer system status-siden for at afdække eventuelle problemer med din konfiguration.

en: Before discount
da_DK: Før rabat

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
da_DK: F&#248;r du kan uploade din importeringsfil, skal du rette f&#248;lgende fejl:

en: Beginning batch #%1$d (%2$d orders/batch).
da_DK: Påbegynder batch #%1$d (%2$d ordrer/batch).

en: Beginning verification for batch #%1$d (%2$d orders/batch).
da_DK: Begynder bekræftelse for batch #%1$d (%2$d ordrer/batch).

en: Belarus
da_DK: Hviderusland

en: Belarusian
da_DK: Hviderussisk

en: Belarusian ruble
da_DK: Hviderusssisk rubel

en: Belarusian ruble (old)
da_DK: Hviderussisk rubel (gammel)

en: Belgium
da_DK: Belgien

en: Belgrade
da_DK: Beograd

en: Below each blog post
da_DK: Nedenunder hvert blogindlæg

en: Below each comment
da_DK: Nedenunder hver kommentar

en: Below is a list of extensions available on your WooCommerce.com account. To receive extension updates please make sure the extension is installed, and its subscription activated and connected to your WooCommerce.com account. Extensions can be activated from the <a href="%s">Plugins</a> screen.
da_DK: Nedenfor er en liste med udvidelser, der er til rådighed med din WooCommerce.com konto. For at modtage opdateringer til udvidelser, skal du sikre dig, at udvidelsen er installeret, og at abonnementet er aktiveret og forbundet til din WooCommerce.com konto. Udvidelser kan aktiveres på <a href="%s">Plugins</a> siden.

en: Below, you can see the names of the authors of the MovableType posts in <i>italics</i>. For each of these names, select one of the blog's users as the author.
da_DK: Herunder kan du se navnene på forfatterne til MovableType-indlæg i <i>kursiv</i>. For hvert af disse navne, vælg en af bloggens brugere som forfatter.

en: Bermudian dollar
da_DK: Bermudiansk dollar

en: Best Sellers
da_DK: Mest solgte

en: Best for freelancers
da_DK: Bedst til freelancere

en: Best for hobbyists
da_DK: Bedst til hobbyister

en: Best for small businesses
da_DK: Bedst til mindre virksomheder

en: Best for students
da_DK: Bedst til studerende

en: Better security
da_DK: Bedre sikkerhed

en: Between %1$s and %2$s
da_DK: Mellem %1$s og %2$s

en: Bhutanese ngultrum
da_DK: Bhutanesisk ngultrum

en: Billing
da_DK: Fakturering

en: Billing &amp; Shipping
da_DK: Fakturering og forsendelse

en: Billing Address
da_DK: Faktureringsadresse

en: Billing Address 1
da_DK: Faktureringsadresse 1

en: Billing Address 2
da_DK: Fakturerings-adresse 2

en: Billing City
da_DK: Faktureringsby

en: Billing Company
da_DK: Faktureringsfirma

en: Billing Country / Region
da_DK: Fakturering land / region

en: Billing Details
da_DK: Faktureringsoplysninger

en: Billing First Name
da_DK: Fakturering fornavn

en: Billing History
da_DK: Faktureringshistorie

en: Billing Last Name
da_DK: Fakturering efternavn

en: Billing Phone Number
da_DK: Telefonnummer for fakturering

en: Billing Postal/Zip Code
da_DK: Faktureringspostnummer

en: Billing State
da_DK: Faktureringsstat

en: Billing address
da_DK: Faktureringsadresse

en: Billing address.
da_DK: Faktureringsadresse.

en: Billing details
da_DK: Faktureringsoplysninger

en: Billing email
da_DK: E-mail til fakturering

en: Biographical Info
da_DK: Biografisk info

en: Birds
da_DK: Fugle

en: Bishkek
da_DK: Bisjkek

en: Bistrița-Năsăud
da_DK: Bistrita-Nasaud

en: Bitrate Mode
da_DK: Bitrate-tilstand

en: Black
da_DK: Sort

en: Block
da_DK: Blok

en: Block "%1$s" does not contain a style named "%2$s".
da_DK: Blok "%1$s" indeholder ikke en stil med navnet "%2$s.".

en: Block "%1$s" is declaring %2$s support in %3$s file under %4$s. %2$s support is now declared under %5$s.
da_DK: Blok "%1$s" angiver %2$s support i %3$s-fil under %4$s. %2$s support angives nu under %5$s.

en: Block Editor Patterns
da_DK: Blokeditor mønstre

en: Block Editor Styles
da_DK: Blok editor designs

en: Block HTML:
da_DK: Blok HTML:

en: Block Patterns
da_DK: Blokmønstre

en: Block attributes.
da_DK: Blokkens egenskaber.

en: Block binding "%s" not found.
da_DK: Blokbinding "%s" ikke fundet.

en: Block bindings source "%s" already registered.
da_DK: Blokbindinger kilde "%s" allerede registreret.

en: Block bindings source name must be a string.
da_DK: Blokbindings-kildenavn skal være en streng.

en: Block bindings source names must contain a namespace prefix. Example: my-plugin/my-custom-source
da_DK: Blokbindings-kildenavne skal indeholde et namespace-præfiks. Eksempel: my-plugin/my-custom-source

en: Block bindings source names must not contain uppercase characters.
da_DK: Blokbindings-kildenavne må ikke indeholde store bogstaver.

en: Block category.
da_DK: Blokkategori.

en: Block example.
da_DK: Blokeksempel.

en: Block keywords.
da_DK: Blok nøgleord.

en: Block name is required.
da_DK: Bloknavn er påkrævet.

en: Block name must be a string.
da_DK: Bloknavn navn skal være en tekststreng.

en: Block name.
da_DK: Bloknavn.

en: Block namespace.
da_DK: Navneområde for blok.

en: Block pattern categories
da_DK: Kategorier for blokgrupper

[ctx: Block pattern category]
en: About
da_DK: Om

[ctx: Block pattern category]
en: Audio
da_DK: Lyd

[ctx: Block pattern category]
en: Banners
da_DK: Bannere

[ctx: Block pattern category]
en: Buttons
da_DK: Knapper

[ctx: Block pattern category]
en: Call to Action
da_DK: 'Call to action'

[ctx: Block pattern category]
en: Columns
da_DK: Kolonner

[ctx: Block pattern category]
en: Contact
da_DK: Kontakt

[ctx: Block pattern category]
en: Featured
da_DK: Udvalgte

[ctx: Block pattern category]
en: Footers
da_DK: Sidefødder

[ctx: Block pattern category]
en: Gallery
da_DK: Galleri

[ctx: Block pattern category]
en: Media
da_DK: Medier

[ctx: Block pattern category]
en: Portfolio
da_DK: Portefølje

[ctx: Block pattern category]
en: Posts
da_DK: Indlæg

[ctx: Block pattern category]
en: Services
da_DK: Tjenesteydelser

[ctx: Block pattern category]
en: Testimonials
da_DK: Anbefalinger

[ctx: Block pattern category]
en: Text
da_DK: Tekst

[ctx: Block pattern category]
en: Videos
da_DK: Videoer

en: Block pattern category "%s" not found.
da_DK: Blokmønster kategori "%s" blev ikke fundet.

en: Block pattern category name must be a string.
da_DK: Blok mønsterkategoriens navn skal være en tekststreng.

[ctx: Block pattern title]
en: Grid
da_DK: Gitter

[ctx: Block pattern title]
en: Image at left
da_DK: Billede til venstre

[ctx: Block pattern title]
en: Large title
da_DK: Stor titel

[ctx: Block pattern title]
en: Offset
da_DK: Forskydning

[ctx: Block pattern title]
en: Small image and title
da_DK: Lille billede og titel

[ctx: Block pattern title]
en: Social links with a shared background color
da_DK: Sociale links med en delt baggrundsfarve

en: Block patterns
da_DK: Blokgrupper

en: Block patterns are pre-configured block layouts. Use them to get inspired or create new pages in a flash.
da_DK: Blokmønstre er forudindstillede bloklayouts. Brug dem til at blive inspireret eller oprette nye sider i en fart.

en: Block style name must be a string.
da_DK: Blok stilnavn skal være en tekststreng.

en: Block style name must not contain any spaces.
da_DK: Blokformatnavnet må ikke indeholde mellemrum.

en: Block style variations.
da_DK: Blokstil variationer.

en: Block supports.
da_DK: Blok understøtter.

en: Block type "%s" is already registered.
da_DK: Bloktype "%s" er allerede registreret.

en: Block type "%s" is not registered.
da_DK: Bloktype "%s" er ikke registreret.

en: Block type names must be strings.
da_DK: Bloktypenavne skal være strenge.

en: Block type names must contain a namespace prefix. Example: my-plugin/my-custom-block-type
da_DK: Bloktypenavne skal indeholde et navneområde præfiks. Eksempel: my plugin/my-custom-block-type

en: Block type names must not contain uppercase characters.
da_DK: Bloktypenavne må ikke indeholde store bogstaver.

en: Block types that the pattern is intended to be used with.
da_DK: Bloktyper, som blokgruppen er beregnet til at blive brugt sammen med.

en: Block variations.
da_DK: Blokvariationer.

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Align bottom
da_DK: Juster bund

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Align middle
da_DK: Juster midt

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Align top
da_DK: Juster top

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Space between
da_DK: Afstand imellem

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Stretch to fill
da_DK: Stræk for at fylde

[ctx: Block vertical alignment setting label]
en: Change vertical alignment
da_DK: Skift lodret justering

en: Blocked
da_DK: Blokeret

en: Blocks
da_DK: Blokke

en: Blog Archives
da_DK: Blogarkiv

en: Blog Display
da_DK: Blogvisning

en: Blog Name
da_DK: Blognavn

en: Blog Posts
da_DK: Blogindlæg

en: Blog Stats
da_DK: Blogstats

en: Blog Title
da_DK: Blogtitel

en: Blog URL
da_DK: Blog-URL

en: Blog URL:
da_DK: Bloggens webadresse:

en: Blog at WordPress.com
da_DK: Blog på WordPress.com

en: Blog id of the record on the multisite.
da_DK: Blog-ID for indlægget på multisitet.

en: Blog pages show at most
da_DK: Blogsider viser h&#248;jst

en: Blog pages show at most.
da_DK: Blogsider viser maksimalt.

en: Blogger Blogs
da_DK: Blogger-blogs

en: Blogger username
da_DK: Blogger-brugernavn

en: Blue
da_DK: Blå

en: Body background color
da_DK: Brødtekstens baggrundsfarve

en: Body text color
da_DK: Brødtekstfarve

en: Bogota
da_DK: Bogotá

en: Bogura
da_DK: Bogra

en: Bold
da_DK: Fed

en: Bolivian boliviano
da_DK: Boliviansk boliviano

en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
da_DK: Bonaire, Saint Eustatius og Saba

en: Bonus reasons you'll love Jetpack
da_DK: Bonus begrundelser for at du vil ønske at bruge Jetpack

en: Bookings
da_DK: Bookinger

en: Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
da_DK: Bogmærk <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalinket</a>.

en: Bookmarks
da_DK: Bogm&#230;rker

en: Boost content creation with Jetpack AI Assistant
da_DK: Boost skabelsen af indhold med Jetpack AI Assistant

en: Boost international sales and save on FX fees. Accept 60+ local payment methods including Apple Pay and Google Pay.
da_DK: Boost det internationale salg, og spar på valutagebyrer. Accepter mere end 60 lokale betalingsmetoder, herunder Apple Pay og Google Pay.

en: Border
da_DK: Ramme

en: Border color
da_DK: Kantfarve

en: Bosnia and Herzegovina
da_DK: Bosnien og Herzegovina

en: Bosnia and Herzegovina convertible mark
da_DK: Bosnien og Herzegovina konvertible mark

en: Both
da_DK: Begge

en: Both WordPress URL and site URL can start with either %1$s or %2$s. A URL starting with %2$s requires an SSL certificate, so be sure that you have one before changing to %2$s. With %2$s, a padlock will appear next to the address in the browser address bar. Both %2$s and the padlock signal that your site meets some basic security requirements, which can build trust with your visitors and with search engines.
da_DK: Både WordPress URL og websteds URL kan starte med enten %1$s eller %2$s. En URL, der starter med %2$s, kræver et SSL-certifikat, så sørg for, at du har et, før du skifter til %2$s. Med %2$s vises en hængelås ved siden af adressen i browserens adresselinje. Både %2$s og hængelåsen signalerer, at dit websted opfylder nogle grundlæggende sikkerhedskrav, som kan skabe tillid fra dine besøgende og søgemaskiner.

en: Both registration and last updated dates must be provided.
da_DK: Både registrering og sidst opdaterede datoer skal være angivet.

en: Both registration and last updated dates must be valid dates.
da_DK: Både registrering og de sidst opdaterede datoer skal være gyldige datoer.

en: Botoșani
da_DK: Botosani

en: Bottom
da_DK: Bund

en: Bottom Left
da_DK: Nederst til venstre

en: Bottom Right
da_DK: Nederst til højre

en: Branch code
da_DK: Filialkode

en: Branch sort
da_DK: Filialtype

en: Brazil
da_DK: Brasilien

en: Brazilian real
da_DK: Brasiliansk real

en: Brașov
da_DK: Brasov

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
da_DK: Adskil kommentarer p&#229; sider med %1$s kommentarer fra første niveau p&#229; hver side og med den %2$s side som standardvisning

en: Briefly describe what your business does and how you can help.
da_DK: Beskriv kort, hvad din virksomhed laver og hvordan du kan hjælpe.

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
da_DK: Er ikke tilgængelig pga. planlagt vedligeholdelse. Kom tilbage om et par minutter.

en: British English
da_DK: Britisk engelsk

en: Brown
da_DK: Brun

en: Browse
da_DK: Gennemse

en: Browse All
da_DK: Gennemse alle

en: Browse Categories
da_DK: Gennemse kategorier

en: Browse Extensions
da_DK: Find udvidelser

en: Browse categories
da_DK: Gennemse kategorier

en: Browse products
da_DK: Gennemse varer

en: Browse revisions
da_DK: Gennemse ændringer

en: Browse store
da_DK: Gennemse webshop

en: Browse styles
da_DK: Gennemse stilarter

en: Browse the Marketplace
da_DK: Gennemse Markedspladsen

en: Browser icon preview: Current image: %s
da_DK: Forhåndsvisning af browserikon: Nuværende billede: %s

en: Browser icon preview: The current image has no alternative text. The file name is: %s
da_DK: Eksempel på browserikon: Det aktuelle billede har ingen alternativ tekst. Filnavnet er: %s

en: Brussels
da_DK: Bruxelles

en: Brăila
da_DK: Braila

en: Bucharest
da_DK: Bukarest

en: București
da_DK: Bukarest

en: Built by WooCommerce
da_DK: Bygget af WooCommerce

en: Built with %s
da_DK: Bygget med %s

en: Bulgaria
da_DK: Bulgarien

en: Bulgarian
da_DK: Bulgarisk

en: Bulgarian lev
da_DK: Bulgarsk lev

en: Bulk Actions
da_DK: Massehandling:

en: Bulk Edit
da_DK: Masserediger

en: Bulk Select
da_DK: Vælg flere

en: Bulk actions
da_DK: Massehandling:

en: Bulk edit
da_DK: Masserediger

en: Bulk select
da_DK: Vælg flere

en: Bulleted list
da_DK: Punktopstilling

en: Bundles
da_DK: Bundter

en: Burmese kyat
da_DK: Burmesisk kyat

en: Burundian franc
da_DK: Burundiansk franc

en: Button
da_DK: Knap

en: Button description.
da_DK: Beskrivelse af knap.

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
da_DK: Næste

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
da_DK: Tidligere

[ctx: Button label to reveal side configuration options]
en: %s options
da_DK: %s-indstillinger

[ctx: Button label to reveal tool panel options]
en: %s options
da_DK: %s-indstillinger

en: Button text
da_DK: Knaptekst

en: Button text.
da_DK: Tekst til knap.

en: Buttons
da_DK: Knapper

en: Buy
da_DK: Køb

en: Buy &ldquo;%s&rdquo;
da_DK: Køb &ldquo;%s&rdquo;

en: Buy now
da_DK: Køb nu

en: Buy one of this item
da_DK: Køb en af disse enheder

en: Buy postage when you need it
da_DK: Køb forsendelse når du har brug for det

en: Buzău
da_DK: Buzau

en: By %s
da_DK: Af %s

en: By %s.
da_DK: Af %s.

en: By clicking "Get started", you agree to our %1$sTerms of Service%2$s
da_DK: Når du klikker på "Gå i gang", accepterer du vores %1$s Servicebetingelser %2$s

en: By connecting your site you agree to our fascinating <a href="%1$s" target="_blank">Terms of Service</a> and to <a href="%2$s" target="_blank">share details</a> with WordPress.com
da_DK: Ved at forbinde dit websted accepterer du vores fascinerende <a href="%1$s" target="_blank">Servicevilkår</a> og at <a href="%2$s" target="_blank">dele informationer</a> med WordPress.com

en: By default WordPress does not collect any analytics data. However, many web hosting accounts collect some anonymous analytics data. You may also have installed a WordPress plugin that provides analytics services. In that case, add information from that plugin here.
da_DK: Som standard indsamler WordPress ikke nogen analytics data. Men mange webhostingkonti indsamler nogle anonyme analytics data.  Du kan også have installeret et WordPress-plugin der leverer analytics tjenester. I det tilfælde, tilføj information fra det plugin her.

en: By default WordPress does not collect any personal data about visitors, and only collects the data shown on the User Profile screen from registered users. However some of your plugins may collect personal data. You should add the relevant information below.
da_DK: Som standard indsamler WordPress ikke personlige data om besøgende, og indsamler kun de data, der vises i skærmbilledet med brugerprofiler på oprettede brugere. Men nogle plugins kan indsamle personlige data. Du bør tilføje det relevante information herunder.

en: By default WordPress does not share any personal data with anyone.
da_DK: Som standard deler WordPress ikke noget persondata med nogen.

en: By default, WordPress does not include a contact form. If you use a contact form plugin, use this subsection to note what personal data is captured when someone submits a contact form, and how long you keep it. For example, you may note that you keep contact form submissions for a certain period for customer service purposes, but you do not use the information submitted through them for marketing purposes.
da_DK: Som standard, har WordPress ikke en kontaktformular. Hvis du bruger et kontaktformular-plugin, så brug denne undersektion til at meddele hvilke personlige data der opsamles, når nogen indsender en kontaktformular, og hvor længe du beholder det. For eksempel kan du meddele, at du beholder kontaktformularindsendelser i en bestemt periode til brug ved kundeservice, men at du ikke bruger den indsendte information til markedsføring.

en: By default, new users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain a password reset link. Uncheck the box if you do not want to send the new user a welcome email.
da_DK: Som standard vil nye brugere modtage en e-mail med besked om, at de er blevet oprettet som bruger på dit websted. Denne e-mail vil også indeholde et link til at genskabe adgangskoden. Fjern markeringen i boksen hvis du ikke ønsker at sende en velkomstmail til den nye bruger.

en: By using WooCommerce Payments you agree to be bound by our <a href="https://wordpress.com/tos/" target="_blank">Terms of Service</a> and acknowledge that you have read our <a href="https://automattic.com/privacy/" target="_blank">Privacy Policy</a>
da_DK: Ved brug af WooCommerce Payments accepterer du at blive bundet af vores <a href="https://wordpress.com/tos/" target="_blank">Servicebetingelser</a> og du anerkender, at du har læst vores <a href="https://automattic.com/privacy/" target="_blank">Privatpolitik</a>

en: By using WooPayments you agree to be bound by our <a href="https://wordpress.com/tos/" target="_blank">Terms of Service</a> (including WooPay <a href="https://wordpress.com/tos/#more-woopay-specifically" target="_blank">merchant terms</a>) and acknowledge that you have read our <a href="https://automattic.com/privacy/" target="_blank">Privacy Policy</a>
da_DK: Ved at bruge WooPayments accepterer du at være bundet af vores <a href="https://wordpress.com/tos/" target="_blank">Servicebetingelser</a> (herunder WooPay <a href="https://wordpress.com/tos/#more-woopay-specifically" target="_blank">handelsbetingelser</a>) og bekræfter, at du har læst vores <a href="https://automattic.com/privacy/" target="_blank">privatlivspolitik</a>

en: By using WooPayments you agree to be bound by our <a href="https://wordpress.com/tos/" target="_blank">Terms of Service</a> and acknowledge that you have read our <a href="https://automattic.com/privacy/" target="_blank">Privacy Policy</a>
da_DK: Ved brug af WooCommerce Payments accepterer du at blive bundet af vores <a href="https://wordpress.com/tos/" target="_blank">Servicebetingelser</a> og du anerkender, at du har læst vores <a href="https://automattic.com/privacy/" target="_blank">Privatpolitik</a>

en: By: %s
da_DK: Af: %s

en: CBD and other hemp-derived products
da_DK: CBD og andre hampvarer

en: CSS Classes
da_DK: CSS klasser

en: CSS Classes (optional)
da_DK: CSS klasser (valgfri)

en: CSS ascent-override value.
da_DK: CSS-værdi for tilsidesættelse af opstigning.

en: CSS code
da_DK: CSS-kode

en: CSS descent-override value.
da_DK: CSS-værdi for tilsidesættelse af nedstigning.

en: CSS font-display value.
da_DK: CSS-værdi for skrifttypevisning.

en: CSS font-family value.
da_DK: CSS-værdi for skrifttype-familie.

en: CSS font-feature-settings value.
da_DK: CSS-værdi for font-feature-indstillinger.

en: CSS font-stretch value.
da_DK: CSS-værdi for font-stretch.

en: CSS font-style value.
da_DK: CSS-værdi for skrifttypestil.

en: CSS font-variant value.
da_DK: CSS-værdi for font-variant.

en: CSS font-variation-settings value.
da_DK: CSS-værdi for font-variation-settings.

en: CSS line-gap-override value.
da_DK: CSS line-gap-override-værdi.

en: CSS size-adjust value.
da_DK: CSS-værdi til justering af størrelse.

en: CSS unicode-range value.
da_DK: CSS unicode-range-værdi.

en: CSV Delimiter
da_DK: CSV Afgrænser

en: Cache key must be an integer or a non-empty string, %s given.
da_DK: Cache-nøglen skal være et heltal eller en ikke-tom streng, %s givet.

en: Cache key must not be an empty string.
da_DK: En cache nøgle må ikke være en tom streng.

en: Cairo
da_DK: Kairo

en: Calculate coupon discounts sequentially
da_DK: Beregn rabatkupon rabatter sekventielt

en: Calculate shipping
da_DK: Beregn forsendelse

en: Calculate tax based on
da_DK: Beregn moms baseret på

en: Calculation type
da_DK: Beregningstype

en: Calculations
da_DK: Beregninger

en: Calendar
da_DK: Kalender

en: Call %s to create an HTML Processor instead of calling the constructor directly.
da_DK: Kald %s for at oprette en HTML-processor i stedet for at kalde konstruktøren direkte.

en: Cambodian riel
da_DK: Cambodjansk riel

en: Cambridge Bay
da_DK: Cambridge bugt

en: Campaign
da_DK: Kampagne

en: Campaigns
da_DK: Kampagner

en: Can anyone register on this site?
da_DK: Kan enhver registrere sig på dette websted?

en: Can communicate with WordPress.org
da_DK: Kan kommunikere med WordPress.org

en: Can not find blog.
da_DK: Bloggen kunne ikke findes.

en: Can not re-use table alias "%s" in OrdersTableQuery.
da_DK: Det er ikke muligt at genbruge tabelalias "%s" i ordretabelforespørgslen.

en: Can not set resource parent, taxonomy is not hierarchical.
da_DK: Kan ikke sætte hovedressource, klassificeringen er ikke hierarkisk.

en: Can't find the answer? Drop us a line and we'll lend a hand.
da_DK: Kan du ikke finde svaret? Smid os et skriv og vi giver en hånd med.

en: Canadian dollar
da_DK: Canadisk dollar

en: Cancel
da_DK: Annuller

en: Cancel &amp; start a new import
da_DK: Annuller &amp; start ny import

en: Cancel Edit
da_DK: Fortryd redigering

en: Cancel Editing
da_DK: Fortryd redigering

en: Cancel and go back
da_DK: Annuller og gå tilbage

en: Cancel changes
da_DK: Fortryd ændringer

en: Cancel edit
da_DK: Fortryd redigering

en: Cancel password change
da_DK: Annuller ændring af adgangskode

en: Cancel reply
da_DK: Annuller svar

en: Cancel schedule
da_DK: Annullér tidsplan

en: Cancel synchronization of approved directories
da_DK: Annuller synkronisering af godkendte mapper

en: Cancel the action now to avoid it being run in future
da_DK: Annullér handlingen nu for at undgå at den bliver kørt fremtidigt

en: Cancel thumbnail regeneration
da_DK: Annullér regenerering af thumbnail (miniaturebillede)

en: Canceled
da_DK: Annulleret

en: Cancelled
da_DK: Annulleret

en: Cancelled <span class="count">(%s)</span> | Cancelled <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Annulleret <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Annullerede <span class="count">(%s)</span>

en: Cancelled order
da_DK: Annulleret ordre

en: Cancelled order emails are sent to chosen recipient(s) when orders have been marked cancelled (if they were previously processing or on-hold).
da_DK: E-mails vedrørende annulleret ordre sendes til udvalgte modtager(e), når ordrerne er blevet markeret annulleret (hvis de tidligere var under behandling eller på hold).

en: Cancelled orders are unpaid and may have been cancelled by the store owner or customer. They will be trashed after the specified duration.
da_DK: Annullerede ordrer er ubetalte og er muligvis blevet annulleret af webshopejeren eller kunden. De vil blive smidt ud ved udgangen af den specificerede periode.

en: Cancelled product image regeneration job.
da_DK: Annulleret regenerering af varebillede.

en: Cancun
da_DK: Cancún

en: Cannot Authorize Application
da_DK: Kan ikke godkende applikationen

en: Cannot create a comment with that type.
da_DK: En kommentar kan ikke oprettes med denne type.

en: Cannot create a revision of a revision
da_DK: Kan ikke oprette en ændring af en ændring

en: Cannot create a user with an empty login name.
da_DK: Kan ikke oprette en bruger med tomt brugernavn.

en: Cannot create an existing cart item.
da_DK: Kan ikke oprette en eksisterende kurvenhed.

en: Cannot create existing %s.
da_DK: Kan ikke oprette eksisterende %s.

en: Cannot create existing comment.
da_DK: Kan ikke oprette eksisterende kommentar.

en: Cannot create existing post.
da_DK: Kan ikke oprette eksisterende indlæg.

en: Cannot create existing product review.
da_DK: Ikke muligt at oprette en eksisterende vareanmeldelse.

en: Cannot create existing resource.
da_DK: Kan ikke oprette eksisterende ressource.

en: Cannot create existing user.
da_DK: Kan ikke oprette eksisterende bruger.

en: Cannot create line item, try again.
da_DK: Kan ikke oprette linjeenhed. Prøv igen.

en: Cannot create order from empty cart.
da_DK: Det er ikke muligt at oprette en bestilling, da kurven er tom.

en: Cannot create order note, please try again.
da_DK: Kan ikke oprette en bemærkning til ordren, prøv venligst igen.

en: Cannot create order refund, please try again.
da_DK: Kan ikke oprette refundering af ordre, forsøg venligst igen

en: Cannot create order: %s
da_DK: Kan ikke oprette ordre: %s

en: Cannot delete an active plugin. Please deactivate it first.
da_DK: Kan ikke slette et aktivt plugin. Deaktiver det venligst først.

en: Cannot find user global styles revisions.
da_DK: Kan ikke finde brugerens globale stilrevisioner.

en: Cannot hook block to itself.
da_DK: Kan ikke koble en blok til sig selv.

en: Cannot introspect application password.
da_DK: Kan ikke iagttage applikationens adgangskode.

en: Cannot load %s.
da_DK: Kan ikke hente %s.

en: Cannot load image metadata.
da_DK: Kan ikke hente billedets metadata.

en: Cannot preview a widget that does not extend WP_Widget.
da_DK: Kan ikke forhåndsvise widget, der ikke extend'er WP_Widget.

en: Cannot resize the image. Both width and height are not set.
da_DK: Kan ikke ændre størrelsen på billedet. Både bredde og højde er ikke indstillet.

en: Cannot save image metadata.
da_DK: Kan ikke gemme billedets metadata.

en: Cannot select database
da_DK: Kan ikke vælge database

en: Cannot send password reset, permission denied.
da_DK: Der kan ikke sendes nulstilling af adgangskode, da tilladelsen er nægtet.

en: Cannot set attributes due to invalid parent product.
da_DK: Egenskaber kan ikke indstilles, fordi hovedvaren er ugyldig.

en: Cannot set instance on a widget that does not extend WP_Widget.
da_DK: Kan ikke sætte instance på en widget, der ikke extend'er WP_Widget.

en: Cannot set parent term, taxonomy is not hierarchical.
da_DK: Kan ikke sætte overordnet term, klassificering er ikke hierarkisk.

en: Cannot stabilize objects. Convert the object to an array first.
da_DK: Kan ikke stabilisere objekterne. Konverter objektet til et array først.

en: Cannot supply a strategy `%1$s` for script `%2$s` because it is an alias (it lacks a `src` value).
da_DK: Kan ikke levere en strategi `%1$s` til script `%2$s`, fordi det er et alias (det mangler en `src`-værdi).

en: Cannot update coupon, try again.
da_DK: Kan ikke opdatere rabatkupon, prøv igen.

en: Cannot update fee, try again.
da_DK: Kan ikke opdatere gebyr, prøv igen.

en: Cannot update shipping method, try again.
da_DK: Kan ikke opdatere forsendelsesmetode, prøv igen.

en: Cannot view post type.
da_DK: Kan ikke vise indholdstype.

en: Cannot view status.
da_DK: Kan ikke vise status.

en: Cannot visit tag closers in HTML Processor.
da_DK: Kan ikke besøge tag-lukkere i HTML-processor.

en: Canton
da_DK: Kanton

en: Capabilities
da_DK: Rettigheder

en: Cape Verde
da_DK: Kap Verde

en: Capital
da_DK: Hovedstad

en: Caption
da_DK: Billedtekst

en: Caption for the attachment, as it exists in the database.
da_DK: Billedtekst for vedhæftningen, som den findes i databasen.

en: Caption&hellip;
da_DK: Undertekst&hellip;

en: Caption:
da_DK: Billedtekst:

en: Captions
da_DK: Billedtekster

en: Captions/Subtitles
da_DK: Billedtekster/Undertekster

en: Capture
da_DK: Modtag

en: Caraș-Severin
da_DK: Caras-Severin

en: Card Number
da_DK: Betalingskortnummer

en: Card code
da_DK: Kontrolkode

en: Card number
da_DK: Betalingskortnummer

en: Card:
da_DK: Kort:

en: Cart
da_DK: Indkøbsvogn

en: Cart & Checkout Blocks
da_DK: Kurv og kasse blokke

en: Cart Page
da_DK: Siden Kurv

en: Cart item does not exist.
da_DK: Kurvenhed eksisterer ikke.

en: Cart item is invalid.
da_DK: Kurvenhed er ugyldig.

en: Cart item no longer exists or is invalid.
da_DK: Varen i kurven eksisterer ikke længere eller er ugyldig.

en: Cart page
da_DK: Siden: Kurv

en: Cart total amounts provided using the smallest unit of the currency.
da_DK: Kurvens totalbeløb såfremt der anvendes den mindste enhed af valutaen.

en: Cart totals
da_DK: Kurvens totalbeløb

en: Cart updated.
da_DK: Kurv blev opdateret.

en: Cash on delivery
da_DK: Efterkrav

en: Catalan
da_DK: Katalansk

en: Catalog
da_DK: Katalog (varer på shoppen)

en: Catalog &amp; search
da_DK: Katalog &amp; søgning

en: Catalog visibility.
da_DK: Katalogets synlighed (varesider).

en: Catalog visibility:
da_DK: Katalogsynlighed:

en: Categories
da_DK: Kategorier

en: Categories and Tags Converter
da_DK: Kategorier- og Tags konverteringsværktøj

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
da_DK: Kategorier kan efter ønske konverteres til tags ved at bruge <a href="%s">Kategorier- og Tags konverteringsværktøjet</a>.

en: Categories deleted.
da_DK: Kategorier slettet.

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
da_DK: Kategorier er hierarkiske, hvilket betyder, at du kan indlejre underkategorier. Tags er ikke hierarkiske og kan ikke indlejres. Nogen gange bruger folk den ene type i deres indlæg, hvorefter de senere indser, at det andet vil fungere bedre med indholdet.

en: Categories list
da_DK: Kategoriliste

en: Categories list navigation
da_DK: Navigation for kategorilister

en: Categories to Tags
da_DK: Kategorier til tags

en: Categories totals.
da_DK: Samlede varekategorier.

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
da_DK: Kategorier kan, i modsætning til tags, være hierarkiske. Du kan fx have kategorien Jazz og under den underkategorierer for Bebop og Big Band. Helt valgfrit.

en: Categories:
da_DK: Kategorier:

en: Categories:
da_DK: Kategorier:

en: Categories: %s
da_DK: Kategorier: %s

en: Category
da_DK: Kategori

en: Category %s doesn&#8217;t exist!
da_DK: Kategorien %s findes ikke!

en: Category ID
da_DK: Kategori ID

en: Category ID.
da_DK: Varekategori-ID.

en: Category URL.
da_DK: Varekategori URL (webadresse).

en: Category added.
da_DK: Kategori tilføjet.

en: Category archive display type.
da_DK: Visningstype for varekategoriarkiv.

en: Category deleted.
da_DK: Kategori slettet.

en: Category display
da_DK: Kategorivisning

en: Category image.
da_DK: Kategoribillede.

en: Category link
da_DK: Kategorilink

en: Category name
da_DK: Kategorinavn

en: Category name.
da_DK: Kategorinavn

en: Category not added.
da_DK: Kategori blev ikke tilføjet.

en: Category not updated.
da_DK: Kategori ikke opdateret.

en: Category order
da_DK: Varekategori-sortering

en: Category slug
da_DK: Kategorikorttitel

en: Category slug.
da_DK: Varekategori kort titel (slug).

en: Category updated.
da_DK: Kategori opdateret.

en: Category: | Categories:
da_DK[0]: Kategori:

en: Caught exception while cancelling action: %s
da_DK: En undtagelse opstod under annullering af handling: %s

en: Caution:
da_DK: Advarsel:

en: Cayman Islands
da_DK: Caymanøerne

en: Cell padding
da_DK: Cellefyld

en: Cell spacing
da_DK: Cellemellemrum

en: Cell type
da_DK: Celletype

en: Centimeters
da_DK: Centimeter

en: Central African CFA franc
da_DK: Centralafrikansk CFA-franc

en: Central African Republic
da_DK: Centralafrikanske Republik

en: Central Greece
da_DK: Centralgrækenland

en: Central Macedonia
da_DK: Centralmakedonien

en: Chaharmahal and Bakhtiari (چهارمحال و بختیاری)
da_DK: Chaharmahal og Bakhtiari (چهارمحال و بختیاری)

en: Change
da_DK: Skift

en: Change Frequency
da_DK: Tilpas hyppighed

en: Change Permalink Structure
da_DK: Ændre Permalink struktur

en: Change Site Icon
da_DK: Skift webstedsikon

en: Change Theme
da_DK: Skift Tema

en: Change address
da_DK: Ændre adresse

en: Change audio
da_DK: Skift lyd

en: Change file
da_DK: Ændr fil

en: Change image
da_DK: Ændre billede

en: Change logo
da_DK: Skift logo

en: Change order status to completed
da_DK: Ændre ordrestatus til gennemført

en: Change order status to on-hold
da_DK: Ændre ordrestatus til på hold

en: Change order status to processing
da_DK: Ændre ordrestatus til behandles

en: Change role to&hellip;
da_DK: Skift rolle til&hellip;

en: Change status to cancelled
da_DK: Ændr status til annulleret

en: Change status to completed
da_DK: Ændre status til gennemført

en: Change status to on-hold
da_DK: Ændr status til: På hold (afventer)

en: Change status to processing
da_DK: Ændr status til: Behandler

en: Change status:
da_DK: Ændr status:

en: Change theme
da_DK: Skift tema

en: Change to:
da_DK: Skift til:

en: Change type of %d block | Change type of %d blocks
da_DK[0]: Ændre type af %d blok
da_DK[1]: Ændre type af %d blokke

en: Change video
da_DK: Skift video

en: Change your Privacy Policy page
da_DK: Skift din privatlivspolitik side.

en: Changed roles.
da_DK: Ændrede roller.

en: Changes have already been trashed.
da_DK: Ændringerne er allerede kasseret.

en: Changes saved.
da_DK: &#230;ndringer gemt.

en: Changes trashed successfully.
da_DK: Ændringer er kasseret

en: Changeset is being edited by other user.
da_DK: Ændringer bliver redigeret af anden bruger.

en: Changing eCommerce platforms might seem like a big hurdle to overcome, but it is easier than you might think to move your products, customers, and orders to WooCommerce. This article will help you with going through this process.
da_DK: Et skift mellem e-commerce platforme kan synes som en stor opgave, men det er lettere, end du tror, at flytte dine varer, kunder og ordrer til WooCommerce.
    Denne artikel vil hjælpe dig med at gennemgå processen.

en: Changing platforms might seem like a big hurdle to overcome, but it is easier than you might think to move your products, customers, and orders to WooCommerce. This article will help you with going through this process.
da_DK: Et skift fra en webshopplatform til en anden kan virke som en stor opgave, men det er ofte lettere, end du tror, at flytte dine varer, kunder og ordrer til WooCommerce. Denne artikel vil hjælpe dig med at gennemgå processen.

en: Changing to %s
da_DK: Skifter til %s

en: Chapters
da_DK: Kapitler

en: Charge sales tax on
da_DK: Kræv salgsmoms på

en: Charity
da_DK: Velgørenhed

en: Chart stats by
da_DK: Figurstatistikker af

en: Cheatin&#8217; uh?
da_DK: Snyder du?

en: Check All
da_DK: Tjek Alle

en: Check Spelling
da_DK: Stavekontrol

en: Check for Spam
da_DK: Tjek for spam

en: Check for updates manually
da_DK: Søg efter opdateringer manuelt

en: Check out the themes that are compatible with WooCommerce and choose one aligned with your brand and business needs.
da_DK: Tag et kig på designtemaer, som understøtter WooCommerce og vælg et designtema, der passer til dit brand og forretningsbehov.

[ctx: Check payment method]
en: Awaiting check payment
da_DK: Afventer betaling med check

[ctx: Check payment method]
en: Check payments
da_DK: Betalinger med check

en: Check this box if the coupon cannot be used in conjunction with other coupons.
da_DK: Markér denne boks, hvis rabatkuponen ikke kan bruges sammen med andre rabatkuponer.

en: Check this box if the coupon grants free shipping. A <a href="%s" target="_blank">free shipping method</a> must be enabled in your shipping zone and be set to require "a valid free shipping coupon" (see the "Free Shipping Requires" setting).
da_DK: Afkryds dette felt hvis kuponkoden giver gratis forsendelse. A <a href="%s" target="_blank">Gratis forsendelse metoden</a> skal være aktiveret og være indstillet til at kræve "en gyldig gratis forsendelse-kuponkode" (se indstilling for "gratis forsendelse kræver").

en: Check this box if the coupon should not apply to items on sale. Per-item coupons will only work if the item is not on sale. Per-cart coupons will only work if there are items in the cart that are not on sale.
da_DK: Markér dette afkrydsningsfelt, hvis rabatkuponen ikke skal gælde for varer på tilbud. Rabatkuponer, der gælder for én eller flere bestemte varer vil kun virke, hvis varerne ikke er på tilbud. Rabatkuponer, der gælder for alle varer i kurven, vil kun virke, når ingen af varerne er på tilbud.

en: Check to let customers to purchase only 1 item in a single order. This is particularly useful for items that have limited quantity, for example art or handmade goods.
da_DK: Vælg at give kunder mulighed for kun at købe 1 enkelt vare i en enkelt ordre. Dette er især nyttigt for varer, der har en begrænset mængde såsom kunst eller håndlavede varer.

en: Check your email
da_DK: Tjek din e-mail

en: Check your email for the confirmation link.
da_DK: Tjek din e-mail for bekræftelseslinket.

en: Check your email for your new password.
da_DK: Tjek din e-mail for din nye adgangskode.

en: Check your email!
da_DK: Tjek din e-mail!

en: Checkbox
da_DK: Afkrydsningsfelt

en: Checking
da_DK: Kontrollerer

en: Checking...
da_DK: Kontrollerer...

en: Checkout
da_DK: Kasse

en: Checkout Page
da_DK: Siden Kasse

en: Checkout endpoints
da_DK: Slutpunkter ifm. betaling

en: Checkout is not available whilst your cart is empty.
da_DK: Du kan ikke bestille og betale, når din kurv er tom.

en: Checkout page
da_DK: Siden: Kasse

en: Checkout privacy policy
da_DK: Politik for personoplysninger ved betaling

en: Cheers,
da_DK: Hej,

en: Child theme
da_DK: Undertema

en: Child theme of %s
da_DK: Undertema til %s

en: Chilean peso
da_DK: Chilensk peso

en: China
da_DK: Kina

en: Chinese
da_DK: Kinesisk

en: Chinese (Simplified)
da_DK: Kinesisk (Forenklet)

en: Chinese (Traditional)
da_DK: Kinesisk (Traditionelt)

en: Chinese yuan
da_DK: Kinesisk yuan

en: Chisinau
da_DK: Chişinău

en: Choose
da_DK: Vælg

en: Choose Image
da_DK: Vælg billede

en: Choose a Background Image
da_DK: Vælg et baggrundsbillede

en: Choose a CSV file from your computer:
da_DK: Vælg en CSV fil fra din computer:

en: Choose a Custom Header
da_DK: Vælg en brugertilpasset header

en: Choose a Site Icon
da_DK: Vælg et webstedsikon

en: Choose a WordPress WXR file to upload, then click Upload file and import.
da_DK: V&#230;lg en WordPress WXR-fil, der skal uploades, og klik p&#229; Upload fil og importer.

en: Choose a category to view stats
da_DK: Vælg en kategori for at se statistik

en: Choose a city in the same timezone as you.
da_DK: V&#230;lg en by i samme tidszone som dig selv.

en: Choose a country / region&hellip;
da_DK: Vælg et land/region

en: Choose a currency&hellip;
da_DK: Vælg en valuta&hellip;

en: Choose a default form value if you want a certain variation already selected when a user visits the product page.
da_DK: Vælg en standardværdi hvis du ønsker, at en bestemt variant allerede skal være valgt, når en kunde kommer ind på varesiden.

en: Choose a field:
da_DK: Vælg et felt:

en: Choose a file from your computer:
da_DK: V&#230;lg en fil fra din computer:

en: Choose a priority for this tax rate. Only 1 matching rate per priority will be used. To define multiple tax rates for a single area you need to specify a different priority per rate.
da_DK: Vælg en prioritet for denne momssats. Kun én matchende momssats pr. prioritet vil blive brugt. For at definere flere momssatser for et enkelt område, er du nødt til at specificere en anden prioritet pr. momssats.

en: Choose a product to view stats
da_DK: Vælg en vare for at se statistik

en: Choose a state&hellip;
da_DK: Vælg en state&hellip;

en: Choose a tax class for this product. Tax classes are used to apply different tax rates specific to certain types of product.
da_DK: Vælg en momsklasse for denne vare. Momsklasser bruges til at anvende forskellige og specifikke momssatser til visse typer varer.

en: Choose a taxonomy:
da_DK: Vælg en taksonomi:

en: Choose a theme
da_DK: Vælg et tema

en: Choose an action...
da_DK: Vælg en handling...

en: Choose an image
da_DK: Vælg et billede

en: Choose an image from your computer:
da_DK: V&#230;lg et billede fra din computer:

en: Choose an interval:
da_DK: Vælg et interval:

en: Choose an option
da_DK: Vælg en mulighed

en: Choose audio
da_DK: Vælg lyd

en: Choose between a full post or an excerpt for the blog and archive pages, or opt for the theme's default combination of excerpt and full post.
da_DK: Vælg mellem hele indlægget eller et uddrag for blog- og arkivsiderne, eller vælg temaets standardkombination af uddrag og hele indlæg.

en: Choose between a full post or an excerpt for the blog and archive pages.
da_DK: Vælg mellem hele indlægget eller et uddrag for blog- og arkivsider.

en: Choose countries / regions&hellip;
da_DK: Vælg lande / regioner&hellip;

en: Choose coupons&hellip;
da_DK: Vælg rabatkuponer&hellip;

en: Choose either a city in the same timezone as you or a %s (Coordinated Universal Time) time offset.
da_DK: Vælg enten en by i den samme tidszone som dig eller en %s (Coordinated Universal Time) tidsforskydning.

en: Choose file
da_DK: Vælg fil

en: Choose from the most used pattern categories
da_DK: Vælg mellem de mest anvendte blokgruppekategorier

en: Choose from the most used tags
da_DK: Vælg mellem de mest anvendte tags

en: Choose how long to retain personal data when it's no longer needed for processing. Leave the following options blank to retain this data indefinitely.
da_DK: Vælg i hvor lang tid personoplysninger skal opbevares, når de ikke længere er nødvendige for processen. Lad de følgende muligheder forblive tomme hvis disse data skal opbevares på ubestemt tid.

en: Choose image
da_DK: Vælg billede

en: Choose logo
da_DK: Vælg logo

en: Choose payment providers and enable payment methods at checkout.
da_DK: Vælg betalingsudbydere og aktivér betalingsmetoder på siden Kasse.

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
da_DK: V&#230;lg den del af billedet, du vil bruge som header.

en: Choose the payment that you want, pay now, pay later or slice it. No credit card numbers, no passwords, no worries.
da_DK: Vælg den betalingsform du ønsker. Betal nu, betal senere eller del betalingen op. Ingen kreditkortnumre, ingen adgangskoder, ingen bekymringer.

en: Choose the payment that you want, pay now, pay later or slice it. No credit card numbers, no passwords, no worries. <a href="%s" target="_blank">Learn more about Klarna</a>.
da_DK: Vælg den betaling, som du ønsker. Betal nu, betal senere eller del betalingen op i flere dele. Ingen kreditkortnumre, ingen adgangskoder, ingen bekymringer. <a href="%s" target="_blank">Få mere information om Klarna</a>.

en: Choose the shipping method you wish to add. Only shipping methods which support zones are listed.
da_DK: Vælg den forsendelsesmetode du vil tilføje. Det er kun angivet forsendelsesmetoder, der understøtter zoner.

en: Choose the target frame for your link.
da_DK: V&#230;lg hvor linket skal &#229;bnes.

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
da_DK: Vælg enten at fjerne det værste spam automatisk, eller at lægge al spam i spam-mappen.

en: Choose video
da_DK: Vælg video

en: Choose what to display on product category pages.
da_DK: Vælg det, der skal vises på varekategorisider.

en: Choose what to display on the main shop page.
da_DK: Vælg hvad der skal vises på webshoppens forside.

en: Choose what to export
da_DK: Vælg, hvad du vil eksportere

en: Choose whether or not this is a compound rate. Compound tax rates are applied on top of other tax rates.
da_DK: Vælg om dette skal være en sammensat sats. Sammensatte momssatser anvendes over andre momssatser.

en: Choose whether or not this tax rate also gets applied to shipping.
da_DK: Vælg hvorvidt denne momssats også bliver anvendt ved forsendelse.

en: Choose whether you wish to capture funds immediately or authorize payment only.
da_DK: Vælg om du vil modtage betaling med det samme, eller om du kun vil autorisere betaling.

en: Choose which countries you want to ship to, or choose to ship to all locations you sell to.
da_DK: Her kan du angive de lande og lokationer, hvortil du vil sende varer til kunder.

en: Choose which format of email to send.
da_DK: Vælg den type e-mail, du vil sende.

en: Choosing a theme?
da_DK: Vælg et tema?

en: Chosen attributes (for variations).
da_DK: Valgte egenskaber (for varianter).

en: Christmas Island
da_DK: Juleøen

en: Chungking
da_DK: Chongqing

en: Cincinnati
da_DK: København

en: Cities for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all cities.
da_DK: Byer for denne regel. Semikolon (;) særskilte multiple værdier. Lad det være blankt for at gælde for alle byer.

en: City
da_DK: By

en: City (optional)
da_DK: By (valgfri)

en: City name, it doesn't support multiple values. Deprecated as of WooCommerce 5.3, 'cities' should be used instead.
da_DK: Bynavn understøtter ikke flere værdier. Forældet fra WooCommerce 5.3, 'byer' bør benyttes i stedet.

en: City name.
da_DK: Bynavn.

en: City of the address being shipped to.
da_DK: Byen for adressen, der skal sendes til.

en: City.
da_DK: By.

en: City:
da_DK: By:

en: Claim ID
da_DK: Fordring ID

en: Class %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
da_DK: Class %1$s er <strong>forældet</strong> siden version %2$s, og der er ikke noget tilgængeligt alternativ.

en: Class %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
da_DK: Class %1$s er <strong>forældet</strong> siden version %2$s! Brug %3$s i stedet.

en: Class name
da_DK: Class navn

en: Class names for the link element of this menu item.
da_DK: Klassenavne for linket i dette menuelement.

en: Classic
da_DK: Klassisk

en: Classic Block Keyboard Shortcuts
da_DK: Klassisk Blok tastaturgenveje

en: Classic Editor
da_DK: Klassisk Editor

en: Clean up download permissions
da_DK: Ryd op i downloadtilladelser

en: Cleaning up spam takes time.
da_DK: At rense for spam tager tid.

en: Clear
da_DK: Ryd

en: Clear All
da_DK: Nulstil alle

en: Clear All Filters
da_DK: Ryd alle filtre

en: Clear Crop
da_DK: Ryd beskæring

en: Clear Inactive Widgets
da_DK: Ryd inaktive widgets

en: Clear Results
da_DK: Nulstil resultater

en: Clear all
da_DK: Slet alt

en: Clear analytics cache
da_DK: Slet analytics cache

en: Clear customer sessions
da_DK: Ryd kundesessioner

en: Clear formatting
da_DK: Ryd formattering

en: Clear template cache
da_DK: Slet skabeloncache

en: Clear transients
da_DK: Ryd transients

en: Cleared by Akismet
da_DK: Godkendt af Akismet

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image that matches the size of your video &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
da_DK: Klik på &#8220;Tilføj nyt billede&#8221; for at uploade en billedfil fra din computer. Dit tema fungerer bedst med et billede, hvor headeren passer til størrelsen af din video &#8212; Straks efter upload kan du beskære dit billede, så det passer perfekt.

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header height of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
da_DK: Klik på &#8220; Tilføj nyt billede&#8221; for at uploade en billedfil fra din computer. Dit tema fungerer bedst med et billede, hvor header-størrelsen er %s pixels &#8212; Straks efter upload kan du beskære dit billede, så det passer perfekt.

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header size of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
da_DK: Klik på &#8220;Tilføj nyt billede&#8221; for at uploade en billedfil fra din computer. Dit tema fungerer bedst med et billede, hvor header-størrelsen er %s pixels &#8212; Straks efter upload kan du beskære dit billede, så det passer perfekt.

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header width of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
da_DK: Klik på &#8220; Tilføj nyt billede&#8221; upload en billedfil fra din computer. Dit tema fungerer bedst med et billede hvor header-bredden er på %s pixels &#8212; Du kan beskære billedet, så snart du har uploadet, for at opnå den perfekte tilpasning.

en: Click &#8220;Next&#8221; to start adding links to your new menu.
da_DK: Klik på  &#8220;Næste&#8221; for at tilføje links til din nye menu.

en: Click Customize for the active theme or Live Preview for any other theme to see a live preview
da_DK: Klik på Customize for det aktive tema eller Live Preview for ethvert andet tema for at se et live preview

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
da_DK: Klik Gem menu for at gøre afventende menupunkter tilgængelige.

en: Click here
da_DK: Klik her

en: Click here for more information
da_DK: Klik her for mere information

en: Click here to cancel reply.
da_DK: Klik her for at annullere svar.

en: Click here to enter your code
da_DK: Klik her for at indtaste din rabatkuponkode

en: Click here to login
da_DK: Tryk her for at logge ind.

en: Click here to reset your password
da_DK: Klik her for at nulstille din adgangskode

en: Click here to set your new password.
da_DK: Klik her for at indtaste din nye adgangskode.

en: Click here to upload a new Gravatar
da_DK: Klik her for at uploade en ny Gravatar

en: Click on the theme to see the theme name, version, author, description, tags, and the Delete link
da_DK: Klik på temaet for at se temanavnet, version, forfatter, beskrivelse, tags og Slet-linket

en: Click the Save Menu button to save your changes.
da_DK: Klik på Gem menu-knappen for at gemme dine ændringer.

en: Click the Use this Key button.
da_DK: Klik på Brug denne nøgle knappen.

en: Click the image to edit or update
da_DK: Klik på billedet for at redigere eller opdatere

en: Click to Press This!
da_DK: Klik for at aktive Press det!

en: Click to edit the site title.
da_DK: Klik for at redigere webstedets titel.

en: Click to edit this element.
da_DK: Klik for at redigere dette element.

en: Click to edit this menu.
da_DK: Klik for at redigere denne menu.

en: Click to edit this widget.
da_DK: Klik for at redigere denne widget.

en: Click to print
da_DK: Klik for at udskrive

en: Click to receive future news by email.
da_DK: Klik her for at modtage nyheder pr. email

en: Click to share on %s
da_DK: Klik for at dele på %s

en: Click to share on Facebook
da_DK: Klik for at dele på Facebook

en: Click to share on LinkedIn
da_DK: Klik for at dele på LinkedIn

en: Click to share on Reddit
da_DK: Klik for at dele på Reddit

en: Click to share on Tumblr
da_DK: Klik for at dele på Tumblr

en: Click to share on Twitter
da_DK: Klik for at dele på Twitter

en: Click to toggle
da_DK: Klik for t&#230;nd/sluk

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
da_DK: Hvis du klikker <strong>Vælg Filer</strong> åbner et navigations-vindue, der viser dig filerne i dit operativsystem. Vælg <strong>Åbn</strong> efter at have klikket på den fil, du vil have, så starter en statuslinje på uploadskærmen.

en: Clicking an item will display an Attachment Details dialog, which allows you to preview media and make quick edits. Any changes you make to the attachment details will be automatically saved.
da_DK: Når du klikker på et element vises en Vedhæftningsdetaljer dialogboks, hvilket giver dig mulighed for at forhåndsvise medier og lave hurtig redigering. Alle ændringer du laver i vedhæftningens detaljer vil blive gemt automatisk.

en: Clicks
da_DK: Tryk

en: Client version
da_DK: Klientversion

en: Cloning is forbidden.
da_DK: Kloning er forbudt.

en: Close
da_DK: Luk

en: Close (Esc)
da_DK: Luk (Esc)

en: Close Tour
da_DK: Afslut rundvisningen

en: Close Window
da_DK: Luk vindue

en: Close all open tags
da_DK: Luk alle &#229;bne tags

en: Close and accept
da_DK: Luk og acceptér

en: Close blockquote tag
da_DK: Luk blockquote tag

en: Close bold tag
da_DK: Luk fed-tag

en: Close bulleted list tag
da_DK: Luk tag til punktliste

en: Close code tag
da_DK: Luk kode-tag

en: Close deleted text tag
da_DK: Luk tag til slettet tekst

en: Close details dialog
da_DK: Luk detaljedialog

en: Close dialog
da_DK: Luk dialog

en: Close inserted text tag
da_DK: Luk indsatte tekst-tag

en: Close italic tag
da_DK: Luk kursiv-tag

en: Close list item tag
da_DK: Luk tag til listepunkt

en: Close media attachment panel
da_DK: Luk panelet for vedhæftede medier

en: Close menu
da_DK: Luk menu

en: Close modal panel
da_DK: Luk modalvinduet

en: Close numbered list tag
da_DK: Luk tag til nummereret liste

en: Close overlay
da_DK: Luk vindue

en: Close reorder mode
da_DK: Luk sorteringstilstand

en: Close sharing dialog
da_DK: Luk delingsdialog

en: Close the Customizer and go back to the previous page
da_DK: Luk Tilpasseren og gå tilbage til forrige side.

en: Close uploader
da_DK: Luk uploader

en: Closed
da_DK: Lukket

en: Clothing and accessories
da_DK: Tøj og tilbehør

en: Cmd + letter:
da_DK: Cmd + bogstav:

en: Cocos (Keeling) Islands
da_DK: Cocos Øerne

en: Code
da_DK: Kode

en: Code editor
da_DK: Kode-editor

en: Code is Poetry
da_DK: Kode er poesi

en: Code-based contribution
da_DK: Kodebaseret bidrag

en: Codisto for WooCommerce
da_DK: Codisto til WooCommerce

en: Coffee
da_DK: Kaffe

en: Collapse Main menu
da_DK: Skjul hovedmenu

en: Collapse menu
da_DK: Minimer menu

en: Collect and validate EU VAT numbers at checkout
da_DK: Indsaml og validér EU-momsnumre på siden Kasse

en: Collect payments from customers offline.
da_DK: Modtag betalinger fra kunder, der vil betale med fx bankoverførsel, efterkrav, og lignende.

en: College
da_DK: Universitet

en: Colombian peso
da_DK: Colombiansk peso

en: Color
da_DK: Farve

en: Color Scheme
da_DK: Farveskema

en: Color Settings
da_DK: Farveindstillinger

en: Color scheme
da_DK: Farveskema

en: Color: %s
da_DK: Farve: %s

en: Colors
da_DK: Farver

en: Column
da_DK: Kolonne

en: Column group
da_DK: Kolonnegruppe

en: Column mapping
da_DK: Kolonnetilknytning

en: Column name
da_DK: Kolonnenavn

en: Columns
da_DK: Kolonner

en: Coming Soon
da_DK: Kommer snart

en: Coming soon
da_DK: Kommer snart

[ctx: Comma-separated list of replacement words in your language]
en: &#8217;tain&#8217;t,&#8217;twere,&#8217;twas,&#8217;tis,&#8217;twill,&#8217;til,&#8217;bout,&#8217;nuff,&#8217;round,&#8217;cause,&#8217;em
da_DK: er,var,hvor,det,vil,når,om,nok,omkring,fordi,dem

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
da_DK: ad,af,alle,alt,anden,andet,at,blev,blive,bliver,da,de,dem,den,denne,der,det,dette,dog,efter,eller,en,end,er,et,for,fra,her,hos,hvad,hvis,hvor,i,ind,jo,med,men,mod,ned,noget,nogle,nu,når,og,også,om,op,over,på,som,sådan,til,ud,under,var,vil,ville,være,været,www

[ctx: Comma-separated list of words to texturize in your language]
en: 'tain't,'twere,'twas,'tis,'twill,'til,'bout,'nuff,'round,'cause,'em
da_DK: er,var,hvor,det,vil,når,om,nok,omkring,fordi,dem

en: Command palette
da_DK: Kommandopalet

en: Comment
da_DK: Kommentar

en: Comment #%d could not be checked.
da_DK: Kommentar #%d kunne ikke kontrolleres.

en: Comment #%d is not spam.
da_DK: Kommentar #%d er ikke spam.

en: Comment #%d is spam.
da_DK: Kommentar #%d er spam.

en: Comment %d contains personal data but could not be anonymized.
da_DK: Kommentar %d indeholder persondata, men kunne ikke anonymiseres.

en: Comment %d does not exist
da_DK: Kommentaren %d eksisterer ikke

en: Comment Author
da_DK: Kommentarforfatter

en: Comment Author Email
da_DK: Kommentarforfatterens email

en: Comment Author IP
da_DK: Kommentarforfatterens IP

en: Comment Author URL
da_DK: Kommentarforfatterens URL

en: Comment Author User Agent
da_DK: Kommentarforfatterens user agent

en: Comment Content
da_DK: Kommenter indhold

en: Comment Date
da_DK: Kommentardato

en: Comment History
da_DK: Kommentarhistorik

en: Comment Moderation
da_DK: Kommentarbed&#248;mmelse

en: Comment Submission Failure
da_DK: Kunne ikke sende kommentar

en: Comment URL
da_DK: Kommentar URL

en: Comment author must fill out name and e-mail
da_DK: Kommentarskriveren skal udfylde navn og e-mail

en: Comment author must fill out name and email
da_DK: Kommentarskriveren skal udfylde navn og e-mail

en: Comment author must have a previously approved comment
da_DK: Kommentarskriveren skal have en tidligere godkendt kommentar

en: Comment author name and email are required
da_DK: Kommentarskriveren skal udfylde navn og e-mail

en: Comment author name and email are required.
da_DK: Kommentarforfatteren skal udfylde navn og e-mail.

en: Comment by %1$s
da_DK: Kommentar skrevet af %1$s

en: Comment by %s marked as spam.
da_DK: Kommentar af %s markeret som spam.

en: Comment by %s moved to the Trash.
da_DK: Kommentar af %s flyttet til papirkurven.

en: Comment by %s moved to the trash.
da_DK: Kommentar af %s flyttet til papirkurven.

en: Comment discarded.
da_DK: Kommentar kasseret.

en: Comment field exceeds maximum length allowed.
da_DK: Kommentarfeltet overskrider den tilladte længde.

en: Comment is required.
da_DK: Kommentar er påkrævet.

en: Comment moderation
da_DK: Kommentarbed&#248;mmelse

en: Comment must be manually approved
da_DK: Kommentarer skal godkendes manuelt

en: Comment navigation
da_DK: Kommentar navigation

en: Comment not found.
da_DK: Kommentar ikke fundet

en: Comment on %1$s
da_DK: Kommentar til %1$s

en: Comment on %1$s by %2$s
da_DK: Kommentar til %1$s af %2$s

en: Comment status
da_DK: Kommentarstatus

en: Comment status was changed to %s
da_DK: Kommentarstatus blev ændret til %s

en: Comment:
da_DK: Kommentar:

en: Comment: %s
da_DK: Kommentar: %s

en: Comments
da_DK: Kommentarer

en: Comments %s
da_DK: Kommentarer %s

en: Comments (%1$s) on &#8220;%2$s&#8221;
da_DK: Kommentarer (%1$s) til &#8220;%2$s&#8221;

en: Comments (%s)
da_DK: Kommentarer (%s)

en: Comments Feed
da_DK: Kommentarfeed

en: Comments Off<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
da_DK: Kommentarer lukket<span class="screen-reader-text"> til %s</span>

en: Comments and Posts
da_DK: Kommentarer og indlæg

en: Comments are closed.
da_DK: Der er lukket for kommentarer.

en: Comments are not allowed.
da_DK: Kommentarer er ikke tilladt

en: Comments feed
da_DK: Kommentarfeed

en: Comments for %1$s searching on %2$s
da_DK: Kommentarer til %1$s ved s&#248;gning p&#229; %2$s

en: Comments for %s
da_DK: Kommentarer til %s

en: Comments list
da_DK: Kommentarliste

en: Comments list navigation
da_DK: Kommentarliste navigation

en: Comments navigation
da_DK: Kommentarnavigation

en: Comments off
da_DK: Kommentarer deaktiveret

en: Comments on %s
da_DK: Kommentarer til %s

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
da_DK: Kommentarer til &#8220;%s&#8221;

en: Comments on: %s
da_DK: Kommentarer til: %s

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
da_DK: Kommentarer skal vises med de %s kommentarer &#248;verst p&#229; siden

en: Communicating with the WordPress servers is used to check for new versions, and to both install and update WordPress core, themes or plugins.
da_DK: Kommunikation med WordPress' servere bruges til at søge efter nye versioner og til at installere og opdatere WordPress-kernen, temaer og plugins.

en: Communication with WordPress.org
da_DK: Kommunikation med WordPress.org

en: Community Events Location
da_DK: Fællesskabsbegivenheder lokalitet

en: Community forum
da_DK: Fælleskabsforum

en: Compact view
da_DK: Kompakt visning

en: Company
da_DK: Firma

en: Company (optional)
da_DK: Virksomhed (valgfri)

en: Company name
da_DK: Firmanavn

en: Company name.
da_DK: Firmanavn.

en: Compare Revisions of &#8220;%s&#8221;
da_DK: Sammenlign ændringer af &#8220;%s&#8221;

en: Compare any two revisions
da_DK: Sammenlign to udgaver

en: Compare two different revisions by <strong>selecting the &#8220;Compare any two revisions&#8221; box</strong> to the side.
da_DK: Sammenlign to forskellige ændringer ved at <strong>vælge &#8220;Sammenlign ændringer&#8221; boksen</strong> ude til siden.

en: Complete
da_DK: Gennemført

en: Complete request
da_DK: Gennemfør anmodning

en: Completed
da_DK: Færdig

en: Completed <span class="count">(%s)</span> | Completed <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Afsluttede <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Afsluttede <span class="count">(%s)</span>

en: Completed order
da_DK: Ordre er gennemført

en: Completed processing action %1$s with hook: %2$s
da_DK: Gennemført proceshandling %1$s med hook: %2$s

en: Completed product image regeneration job.
da_DK: Gennemført gendannelse af varebillede.

en: Comply with any legal obligations we have, such as calculating taxes
da_DK: Overholder alle juridiske forpligtelser, som vi har, såsom beregning af moms og gebyrer

en: Compound
da_DK: Sammensatte

en: Configure
da_DK: Indstil

en: Configure terms
da_DK: Tilføj termer (egenskaber)

en: Configure your site&#8217;s logo, header, menus, and more in the Customizer.
da_DK: Indstil webstedets logo, overskrift, menuer og meget mere i Tilpasseren.

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
da_DK: Det er valgfrit, om du vil indstille dette. Som standard skal feltet v&#230;re tomt.

en: Confirm
da_DK: Bekræft

en: Confirm Deletion
da_DK: Bekræft sletning

en: Confirm Email Address
da_DK: Bekræft din e-mail-adresse

en: Confirm Now
da_DK: Bekræft nu

en: Confirm Password
da_DK: Bekræft adgangskode

en: Confirm Removal
da_DK: Bekræft sletning

en: Confirm navigation
da_DK: Bekræft navigation

en: Confirm new password
da_DK: Bekræft ny adgangskode

en: Confirm the "%s" action
da_DK: Bekræft handlingen "%s"

en: Confirm use of weak password
da_DK: Bekræft brug af svag adgangskode

en: Confirm your administration email
da_DK: Bekræft din administrator e-mail.

en: Confirmation
da_DK: Bekræftelse

en: Confirmation email
da_DK: Bekræftelsesmail

en: Confirmation request initiated successfully.
da_DK: Bekræftelsesanmodning igangsat uden problemer.

en: Confirmation request sent again successfully.
da_DK: Bekræftelsesanmodning sendt igen uden problemer.

en: Confirmed <span class="count">(%s)</span> | Confirmed <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Bekræftet <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Bekræftede <span class="count">(%s)</span>

en: Congolese franc
da_DK: Congolesisk franc

en: Congratulations on getting your first order! Now is a great time to learn how to manage your orders.
da_DK: Tillykke med din første ordre fra en kunde! Lær at håndtere dine ordrer.

en: Congratulations on processing %s orders!
da_DK: Tillykke med at have behandlet %s ordrer!

en: Congratulations on the sale.
da_DK: Tillykke med salget 🙌

en: Congratulations!
da_DK: Tillykke!

en: Connect
da_DK: Forbind

en: Connect Jetpack
da_DK: Forbind Jetpack

en: Connect selling channels easily
da_DK: Forbind nemt salgskanaler

en: Connect to LiveJournal and Import
da_DK: Tilslut LiveJournal og importer

en: Connect to WooCommerce.com
da_DK: Forbind til WooCommerce.com

en: Connect to WordPress.com
da_DK: Tilslut til WordPress.com

en: Connect to get important product notifications and updates.
da_DK: Forbind for at få vigtige varenotifikationer og opdateringer.

en: Connect your store to Jetpack
da_DK: Forbind din webshop til Jetpack

en: Connect your store to Jetpack to enable extra features
da_DK: Forbind din webshop med Jetpack for at aktivere ekstra funktioner

en: Connect your store to activate WooCommerce Services
da_DK: Forbind din webshop for at aktivere WooCommerce Services

en: Connected to WooCommerce.com
da_DK: Forbundet til WooCommerce.com

en: Connection lost or the server is busy. Please try again later.
da_DK: Forbindelse tabt eller serveren er optaget. Prøv venligst igen senere.

en: Connection password:
da_DK: Adgangskode til forbindelse:

en: Connections
da_DK: Forbindelser

en: Constanța
da_DK: Constanta

en: Constrain proportions
da_DK: Lås proportioner

en: Consumer Secret is invalid.
da_DK: Forbruger-adgangskode er ugyldig.

en: Consumer key
da_DK: kunde-nøgle

en: Consumer key ending in
da_DK: Kunde-nøgle (key) udløber om

en: Consumer key is invalid.
da_DK: Forbrugernøgle er ugyldig.

en: Consumer key is missing.
da_DK: Kunde-nøgle (key) mangler.

en: Consumer secret
da_DK: Kundekodeord

en: Consumer secret is invalid.
da_DK: Kundens kodeord (secret) er ugyldig.

en: Consumer secret is missing.
da_DK: Kunde-kodeord (secret) mangler.

en: Contact
da_DK: kontakt

en: Contact <strong>%s</strong> to let them know you’re working on their order.
da_DK: Kontakt <strong>%s</strong> for at lade dem vide at du arbejder på deres ordre.

en: Contact Info
da_DK: Kontaktinformationer

en: Contact Info & Map
da_DK: Kontakt Info & Kort

en: Contact Us
da_DK: Kontakt os

en: Contact form
da_DK: Kontaktformular

en: Contact forms
da_DK: Kontaktformularer

en: Contact information
da_DK: Kontaktinformation

en: Contact support
da_DK: Kontakt support

en: Contact the Buyer
da_DK: Kontakt køberen

en: Contact us
da_DK: Kontakt os

en: Contains the handle that defines the block style.
da_DK: Indeholder det greb, der definerer blokkens stil.

en: Content
da_DK: Indhold

en: Content Options
da_DK: Indholdsindstillinger

en: Content data for the note. JSON string. Available for re-localization.
da_DK: Indholdsdata til notatet. JSON-streng. Tilgængelig for genlokalisering.

en: Content for the comment, as it exists in the database.
da_DK: Indhold for kommentaren, som det findes i databasen.

en: Content for the post, as it exists in the database.
da_DK: Indlæggets indhold, som det findes i databasen.

en: Content for the template, as it exists in the database.
da_DK: Indhold til skabelonen, som den findes i databasen.

en: Content hash did not match expected.
da_DK: Indholdshash matchede ikke det forventede.

en: Content of template.
da_DK: Indhold i skabelon.

en: Content of the note.
da_DK: Notatets indhold.

en: Content to export
da_DK: Indhold at eksportere

en: Content type
da_DK: Indholdstype

en: Content, title, and excerpt are empty.
da_DK: Indhold, titel og uddrag er tomme.

en: Content:
da_DK: Indhold:

en: Content…
da_DK: Indhold ...

en: Context provided by blocks of this type.
da_DK: Kontekst leveret af blokke af denne type.

en: Context values inherited by blocks of this type.
da_DK: Kontekstværdier arvet af blokke af denne type.

en: Contextual Help Tab
da_DK: Kontekstuel hjælpefane

en: Continue
da_DK: Forts&#230;t

en: Continue Reading %s
da_DK: Fortsæt med at læse %s

en: Continue Reading &raquo;
da_DK: Fortsæt med at læse &raquo;

en: Continue previous import
da_DK: Forts&#230;t tidligere import

en: Continue reading
da_DK: Forsæt læsning

en: Continue reading %s
da_DK: Fortsæt læsning %s

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
da_DK: Læs resten <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Continue reading <span class="screen-reader-text">%1$s</span>
da_DK: Læs mere <span class="screen-reader-text">%1$s</span>

en: Continue reading <span class="screen-reader-text">%1$s</span> <span class="meta-nav" aria-hidden="true">&rarr;</span>
da_DK: Læs mere <span class="screen-reader-text">%1$s</span> <span class="meta-nav" aria-hidden="true">&rarr;</span>

en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
da_DK: Fortsæt med at læse<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Continue setup
da_DK: Fortsæt med opsætningen

en: Continue shopping
da_DK: Fortsæt med at handle

en: Continue to Classic Editor
da_DK: Fortsæt med klassisk editor

en: Continue with Jetpack
da_DK: Fortsæt med Jetpack

en: Continue with WooCommerce Services
da_DK: Fortsæt med WooCommerce Services

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
da_DK: Bidragydere kan skrive og håndtere deres egne indlæg, men kan ikke udgive indlæg eller uploade mediefiler.

en: Controls the stock status of the product.
da_DK: Kontrollerer lagerstatus for varen.

en: Controls whether or not the product is listed as "in stock" or "out of stock" on the frontend.
da_DK: Kontrollerer hvorvidt varen vises som "på lager" eller "Ikke på lager" for kunderne på webshoppen.

en: Controls whether or not the variation is listed as "in stock" or "out of stock" on the frontend.
da_DK: Bestem om varianten bliver vist som "på lager" eller "ikke på lager" på frontend (shoppens varevisning).

en: Convert Categories to Tags
da_DK: Konverter kategorier til tags

en: Convert Category to Tag. | Convert Categories (%d) to Tags.
da_DK[0]: Konverter kategori til tag.
da_DK[1]: Konverter kategorier (%d) til tags.

en: Convert Tag to Category. | Convert Tags (%d) to Categories.
da_DK[0]: Konverter tag til kategori.
da_DK[1]: Konverter tags (%d) til kategorier.

en: Convert Tags to Categories
da_DK: Konverter tags til kategorier

en: Convert emoticons like :-) and :-P to graphics on display.
da_DK: Konverter emoticons som :-) og :-P til grafik ved visning.

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
da_DK: Konverter smilies som <code>:-)</code> og <code>:-P</code> til grafik ved visning

en: Convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
da_DK: Konverter nuv&#230;rende kategorier til tags eller tags til kategorier, hvor du selv udv&#230;lger hvilke.

en: Converted successfully.
da_DK: Konvertering gennemf&#248;rt.

en: Converting category <strong>%s</strong> ...
da_DK: Konverterer kategorien <strong>%s</strong> ...

en: Converting tag <strong>%s</strong> ...
da_DK: Konverterer tagget <strong>%s</strong> ...

en: Cook Islands
da_DK: Cook Øerne

en: Cookie
da_DK: cookie

en: Cookie check failed
da_DK: Cookie-tjek mislykkedes.

en: Cookie expired.
da_DK: Cookie er udløbet.

en: Copenhagen
da_DK: København

en: Copied
da_DK: Kopieret

en: Copied %d block to clipboard. | Copied %d blocks to clipboard.
da_DK[0]: Kopierede %d blok til udklipsholder.
da_DK[1]: Kopierede %d blokke til udklipsholder.

en: Copied to clipboard
da_DK: Kopieret til udklipsholder

en: Copied!
da_DK: Kopieret!

en: Copy
da_DK: Kopier

en: Copy &#8220;%s&#8221; URL to clipboard
da_DK: Kopiér &#8220;%s&#8221; URL til udklipsholder

en: Copy &#8220;Press This&#8221; bookmarklet code
da_DK: Kopier &#8220;Press det&#8221; bookmarklet-koden

en: Copy Link
da_DK: Kopier link

en: Copy URL
da_DK: Kopier link

en: Copy URL to clipboard
da_DK: Kopier URL til udklipsholder

en: Copy and paste the API key into the text field.
da_DK: Kopier og indsæt API-nøglen i tekstfeltet.

en: Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
da_DK: Kopier og indsæt denne URL på dit websted for at indlejre

en: Copy and paste this code into your site to embed
da_DK: Kopier og indsæt denne kode på dit websted for at indlejre

en: Copy billing address
da_DK: Kopier faktureringsadresse

en: Copy billing information to shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
da_DK: Kopier faktureringsoplysninger til forsendelsesoplysninger? Dette vil fjerne enhver allerede indtastet forsendelsesoplysning.

en: Copy file to theme
da_DK: Kopiér fil til tema

en: Copy for support
da_DK: Kopi til support

en: Copy from billing address
da_DK: Kopiér fra faktureringsadresse

en: Copy link
da_DK: Kopiér link

en: Copy site info to clipboard
da_DK: Kopier webstedsoplysninger til udklipsholder

en: Copy suggested policy text from %s.
da_DK: Kopier foreslåede politik tekst fra %s.

en: Copy suggested policy text to clipboard
da_DK: Kopier foreslået politiktekst til udklipsholder

en: Copy table row
da_DK: Kopier tabelrække

en: Copy to a new draft
da_DK: Kopier til et nyt udkast

en: Copy to clipboard
da_DK: Kopier til udklipsholder

en: Copying to clipboard failed. Please press Ctrl/Cmd+C to copy.
da_DK: Kopi til udklipsholderen mislykkedes. Tast Ctrl/Cmd+C for at kopiere.

en: Copying to clipboard failed. You should be able to right-click the button and copy.
da_DK: Kopiering til udklipsholder lykkedes ikke. Du burde kunne højreklikke på knappen og kopiere.

en: Copyright
da_DK: Ophavsret

en: Cost
da_DK: Omkostning

en: Cost of the marketing campaign.
da_DK: Omkostningerne ved markedsføringskampagnen.

en: Could not access filesystem
da_DK: Kunne ikke f&#229; adgang til filsystem.

en: Could not access filesystem.
da_DK: Kunne ikke f&#229; adgang til filsystem.

en: Could not calculate resized image dimensions
da_DK: Kunne ikke beregne det skalerede billedes dimensioner

en: Could not connect to %s
da_DK: Kunne ikke oprette forbindelse til %s

en: Could not connect to https://www.google.com
da_DK: Kunne ikke oprette forbindelse til https://www.google.com

en: Could not copy file.
da_DK: Filen kunne ikke kopieres.

en: Could not copy files.
da_DK: Kunne ikke kopiere filer.

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
da_DK: Kunne ikke kopiere filer. Måske mangler der plads på webserveren.

en: Could not create directory.
da_DK: Kunne ikke oprette mappe.

en: Could not create image
da_DK: Kunne ikke oprette billede

en: Could not create order in posts table.
da_DK: Det var ikke muligt at oprette ordre i posttabel.

en: Could not create user
da_DK: Bruger kunne ikke oprettes

en: Could not delete application password.
da_DK: Kunne ikke slette applikation adgangskode.

en: Could not delete application passwords.
da_DK: Kunne ikke slette applikation adgangskoder.

en: Could not delete meta value from database.
da_DK: Kunne ikke slette metaværdi fra database.

en: Could not delete site from the database.
da_DK: Kunne ikke slette websted fra databasen.

en: Could not delete the attribute
da_DK: Kunne ikke slette egenskaben

en: Could not delete the category
da_DK: Kunne ikke slette denne varekategori

en: Could not delete the comment.
da_DK: Kunne ikke slette kommentaren.

en: Could not delete the shipping class
da_DK: Kunne ikke slette forsendelsesklassen

en: Could not delete the tag
da_DK: Dette vare-tag kunne ikke slettes

en: Could not delete the tax class
da_DK: Kunne ikke slette momsklassen

en: Could not delete the tax rate
da_DK: Kunne ikke slette momssatsen

en: Could not determine available disk space for updates.
da_DK: Kunne ikke finde ledig diskplads til opdateringer.

en: Could not edit the attribute
da_DK: Kunne ikke redigere egenskaben

en: Could not edit the category
da_DK: Varekategorien kunne ikke redigeres

en: Could not edit the shipping class
da_DK: Kunne ikke redigere forsendelsesklassen

en: Could not edit the tag
da_DK: Kunne ikke redigere dette vare-tag

en: Could not find an application password with that id.
da_DK: Kunne ikke finde en applikation adgangskode med det id.

en: Could not find any subscriptions on your WooCommerce.com account
da_DK: Kunne ikke finde nogen abonnementer på din WooCommerce.com konto

en: Could not find download path.
da_DK: Kunne ikke finde downloadsti.

en: Could not find download url for the product.
da_DK: Kunne ikke finde download-url for denne vare.

en: Could not find product package.
da_DK: Kunne ikke finde varepakken.

en: Could not find the specified string.
da_DK: Kunne ikke finde den angivne streng.

en: Could not find unpacked path.
da_DK: Kunne ikke finde den udpakkede sti.

en: Could not fully remove the plugin %s.
da_DK: Kunne ikke fuldstændigt fjerne pluginet %s.

en: Could not fully remove the plugins %s.
da_DK: Kunne ikke fuldstændigt fjerne plugin(s) %s.

en: Could not fully remove the theme %s.
da_DK: Kunne ikke helt fjerne temaet %s.

en: Could not generate XML sitemap due to missing %s extension
da_DK: Kunne ikke generere XML-sitemap på grund af manglende %s udvidelse

en: Could not get a cookie from LiveJournal. Please try again soon.
da_DK: Kunne ikke hente en cookie fra LiveJournal. Pr&#248;v venligst igen senere.

en: Could not grant access - the user may already have permission for this file or billing email is not set. Ensure the billing email is set, and the order has been saved.
da_DK: Kunne ikke tildele adgang - brugeren kan allerede have tilladelse til denne fil eller fakturerings e-mail er ikke sat. Du skal sikre dig, at din e-mail til fakturering er sat, og ordren er blevet gemt.

en: Could not insert attachment into the database.
da_DK: Kunne ikke indsætte vedhæftningen i databasen.

en: Could not insert term relationship into the database.
da_DK: Kunne ikke indsætte termforhold i databasen

en: Could not log out user sessions. Please try again.
da_DK: Kunne ikke logge ud fra brugersessioner. Prøv venligst igen.

en: Could not open file handle.
da_DK: Kunne ikke åbne filhåndtering.

en: Could not parse the path.
da_DK: Kunne ikke parse stien.

en: Could not persist order to database table "%s".
da_DK: Det var ikke muligt at fortsætte ordre til databasetabel "%s".

en: Could not process change for action: "%1$s" (ID: %2$d). Error: %3$s
da_DK: Kunne ikke foretage ændring af handling: "%1$s" (ID: %2$d). Error: %3$s

en: Could not reach WordPress.org
da_DK: Dit websted kunne ikke forbinde til WordPress.org

en: Could not read image size.
da_DK: Kunne ikke læse billedstørrelse.

en: Could not register file "%1$s" as a block pattern (invalid slug "%2$s")
da_DK: Kunne ikke registrere fil "%1$s" som en foruddesignet blok (ugyldig korttitel "%2$s")

en: Could not register file "%s" as a block pattern ("Slug" field missing)
da_DK: Kunne ikke registrere fil "%s" som en foruddesignet blok (feltet "Korttitel" mangler)

en: Could not register file "%s" as a block pattern ("Title" field missing)
da_DK: Kunne ikke registrere fil "%s" som en foruddesignet blok (feltet "Titel" mangler)

en: Could not register file "%s" as a block pattern as the file does not exist.
da_DK: Kunne ikke registrere filen "%s" som et blokmønster, da filen ikke findes.

en: Could not remove the current plugin.
da_DK: Kunne ikke fjerne det nuværende plugin.

en: Could not remove the old plugin.
da_DK: Kunne ikke fjerne det gamle plugin.

en: Could not remove the old theme.
da_DK: Kunne ikke fjerne det gamle tema.

en: Could not remove the old translation.
da_DK: Kunne ikke fjerne den gamle oversættelse.

en: Could not resume the plugin.
da_DK: Kunne ikke genoptage dette plugin.

en: Could not resume the theme.
da_DK: Kunne ikke genoptage temaet.

en: Could not retrieve site data.
da_DK: Kunne ikke hente data fra websted

en: Could not sanitize the %1$s option. Error code: %2$s
da_DK: Indstillingen %1$s kunne ikke renses. Fejlkode: %2$s

en: Could not save application password.
da_DK: Kunne ikke gemme applikation adgangskode.

en: Could not split shared term.
da_DK: Kunne ikke opdele den delte term.

en: Could not update attachment in the database.
da_DK: Kunne ikke opdatere vedhæftningen i databasen.

en: Could not update comment in the database.
da_DK: Kunne ikke opdatere kommentaren i databasen.

en: Could not update comment status.
da_DK: Kunne ikke opdatere kommentarstatus

en: Could not update site in the database.
da_DK: Kunne ikke opdatere websted i databasen.

en: Could not update the attribute.
da_DK: Egenskaben kunne ikke opdateres.

en: Could not update the email last sent time.
da_DK: Kunne ikke opdatere tidspunktet for sidst sendt e-mail.

en: Could not update the meta value of %s in database.
da_DK: Kunne ikke opdatere metaværdi for %s i database.

en: Could not write file %1$s (%2$s).
da_DK: Kunne ikke skrive filen %1$s (%2$s)

en: Could not write file %s
da_DK: Kunne ikke gemme filen %s

en: Could not write to template file.
da_DK: Kunne ikke skrive til skabelonfil.

en: Couldn&#8217;t get post ID
da_DK: Kunne ikke finde indl&#230;ggets ID

en: Couldn&#8217;t get post ID (creating post failed!)
da_DK: Kunne ikke finde indl&#230;ggets ID (indl&#230;g ikke oprettet!)

en: Couldn't retrieve a list of the checksums for WordPress %s.
da_DK: Kunne ikke modtage en liste med checksummer for WordPress %s.

en: Count
da_DK: Tælling

en: Count the page views of registered users who are logged in.
da_DK: Tæl sidevisninger fra registrerede brugere, der er logget ind

en: Countries
da_DK: Lande

en: Country
da_DK: Land

en: Country / Region
da_DK: Land / Region

en: Country / Region.
da_DK: Land / Region.

en: Country / State
da_DK: Land / Kommune

en: Country / region:
da_DK: Land / Region:

en: Country ISO 3166 code.
da_DK: ISO 3166 landekode

en: Country code
da_DK: Landekode

en: Country code in ISO 3166-1 alpha-2 format.
da_DK: Landekode i ISO 3166-1 alpha-2 format.

en: Country&nbsp;code
da_DK: Land kode

en: Country/Region
da_DK: Land / Region

en: Country/Region (optional)
da_DK: Land / Region (valgfri)

en: Country/Region code in ISO 3166-1 alpha-2 format.
da_DK: Landekode i ISO 3166-1 alpha-2 format.

en: County
da_DK: Amt

en: Coupon
da_DK: Kupon

en: Coupon "%s" does not exist!
da_DK: Rabatkupon "%s" eksisterer ikke!

en: Coupon %s was used in another transaction during this checkout, and coupon usage limit is reached. Please remove the coupon and try again.
da_DK: Rabatkuponen %s blev brugt i en anden transaktion ved denne betaling, og brugen af rabatkuponen er opbrugt. Fjern venligst rabatkuponen og prøv igen.

en: Coupon ID.
da_DK: Rabatkupon ID.

en: Coupon amount
da_DK: Rabatkuponbeløb

en: Coupon applied: "%s".
da_DK: Kuponkode tilføjet: "%s".

en: Coupon cannot be removed because it is not already applied to the cart.
da_DK: Rabatkuponen kan ikke fjernes, da den allerede er blevet anvendt på varer i kurven.

en: Coupon code
da_DK: Kuponkode

en: Coupon code "%s" has already been applied.
da_DK: Rabatkuponkode "%s" er allerede blevet anvendt.

en: Coupon code already applied!
da_DK: Rabatkuponkode er allerede anvendt!

en: Coupon code already exists - customers will use the latest coupon with this code.
da_DK: Rabatkuponkode eksisterer allerede - kunder vil bruge den seneste kupon med denne kode.

en: Coupon code applied successfully.
da_DK: Rabatkuponkode blev anvendt uden problemer.

en: Coupon code is required.
da_DK: Rabatkuponkode er påkrævet.

en: Coupon code removed successfully.
da_DK: Rabatkuponkode er blevet fjernet.

en: Coupon code.
da_DK: Kuponkode

en: Coupon created
da_DK: Rabatkupon er oprettet

en: Coupon creation date in GMT.
da_DK: Rabatkupons udstedelsesdato i GMT (Greenwich Mean Time).

en: Coupon creation date.
da_DK: Dato for oprettelse af rabatkupon.

en: Coupon data
da_DK: Kupondata

en: Coupon deleted
da_DK: Rabatkupon er slettet

en: Coupon description.
da_DK: Rabatkuponbeskrivelse.

en: Coupon discount total must be a positive amount.
da_DK: Rabatkupons totale rabat skal være et positivt tal.

en: Coupon discount type.
da_DK: Rabatkupontype.

en: Coupon does not exist in the cart.
da_DK: Der er ikke nogen rabatkupon til kurven.

en: Coupon does not exist!
da_DK: Rabatkuponen eksisterer ikke!

en: Coupon draft updated.
da_DK: Udkast til rabatkupon er opdateret.

en: Coupon expiration date in GMT.
da_DK: Rabatkupons udløbsdato i GMT (Greenwich Mean Time).

en: Coupon expiration date.
da_DK: Rabatkupons udløbsdato.

en: Coupon expiry date
da_DK: Rabatkupon udløbsdato

en: Coupon has been removed.
da_DK: Rabatkupon er blevet fjernet.

en: Coupon is not valid.
da_DK: Rabatkupon er ikke gyldig.

en: Coupon item ID is readonly.
da_DK: Rabatkuponens enheds-ID er skrivebeskyttet.

en: Coupon management has moved!
da_DK: Styring af rabatkuponer er blevet flyttet!

en: Coupon removed: "%s".
da_DK: Rabatkupon blev fjernet: "%s".

en: Coupon restored
da_DK: Rabatkupon blev gendannet

en: Coupon saved.
da_DK: Rabatkupon er gemt.

en: Coupon scheduled for: %s.
da_DK: Rabatkupon planlagt for: %s.

en: Coupon submitted.
da_DK: Rabatkupon er indsendt.

en: Coupon type
da_DK: Rabatkupontype

en: Coupon type name.
da_DK: Rabatkupontypenavn.

en: Coupon updated
da_DK: Rabatkupon er opdateret

en: Coupon updated.
da_DK: Rabatkupon er opdateret.

en: Coupon usage limit has been reached.
da_DK: Rabatkuponens forbrugsgrænse er nået.

en: Coupon usage limit has been reached. If you were using this coupon just now but order was not complete, you can retry or cancel the order by going to the <a href="%s">my account page</a>.
da_DK: Du har nået grænsen for brug af din rabatkupon. Hvis du forsøgte at bruge rabatkuponen netop nu, og din bestilling ikke blev gennemført, kan du prøve at bestille igen eller annullere bestillingen ved at gå til <a href="%s">Min konto</a>.

en: Coupon usage limit has been reached. Please try again after some time, or contact us for help.
da_DK: Du har nået grænsen for brug af din rabatkupon. Prøv igen efter noget tid eller kontakt os for hjælp.

en: Coupon(s)
da_DK: Rabatkupon(er)

en: Coupon(s):
da_DK: Rabatkupon(er):

en: Coupon:
da_DK: Rabatkupon:

en: Coupon: %s
da_DK: Rabatkupon: %s

en: Coupons
da_DK: Rabatkuponer

en: Coupons are a great way to offer discounts and rewards to your customers. They will appear here once created.
da_DK: Rabatkuponer er en god måde at tilbyde rabatter og belønninger til dine kunder. Når en rabatkupon er oprettet, vises den her.

en: Coupons are disabled.
da_DK: Rabatkuponer er deaktiveret.

en: Coupons by date
da_DK: Rabatkuponer efter dato

en: Coupons can be applied from the cart and checkout pages.
da_DK: Rabatkuponer kan anvendes på siden Kurv og siden Kasse.

en: Coupons can now be managed from Marketing > Coupons. Click the button below to remove the legacy WooCommerce > Coupons menu item.
da_DK: Rabatkuponer kan nu styres fra Marketing > Rabatkuponer. Klik på knappen nedenfor for at fjerne det forældede WooCommerce > rabatkupon-menupunkt.

en: Coupons detailed reports.
da_DK: Detaljerede rabatkuponrapporter.

en: Coupons discounts
da_DK: Rabatkuponers rabatter

en: Coupons line data.
da_DK: Rabatkuponers linjedata.

en: Coupons list
da_DK: Rabatkuponliste

en: Coupons navigation
da_DK: Rabatkuponnavigation

en: Coupons totals.
da_DK: Samlede rabatkuponer.

en: Cover Image
da_DK: Coverbillede

en: Create
da_DK: Opret

en: Create Blog
da_DK: Opret blog

en: Create Menu
da_DK: Opret menu

en: Create New Menu
da_DK: Opret ny menu

en: Create Product
da_DK: Opret vare

en: Create Site
da_DK: Opret websted

en: Create a Configuration File
da_DK: Opret en konfigurationsfil

en: Create a New Site
da_DK: Opret et nyt websted

en: Create a New User
da_DK: Opret en ny bruger

en: Create a brand new user and add them to this site.
da_DK: Opret en ny bruger og tilføj dem til dette websted.

en: Create a free website or blog at WordPress.com
da_DK: Skab en gratis hjemmeside eller blog på WordPress.com

en: Create a menu for this location
da_DK: Opret en menu til denne placering

en: Create a new Privacy Policy page
da_DK: Opret en ny side til privatlivspolitik

en: Create a new gallery
da_DK: Opret nyt galleri

en: Create a new playlist
da_DK: Opret en ny afspilningsliste

en: Create a new video playlist
da_DK: Opret en ny videoafspilningsliste

en: Create a new webhook
da_DK: Opret et nyt webhook

en: Create a product
da_DK: Opret en vare

en: Create account password
da_DK: Opret adgangskode til konto

en: Create ad campaigns and reach one billion global users with %1$sTikTok for WooCommerce%2$s
da_DK: Opret annoncekampagner, og nå ud til en milliard globale brugere med %1$sTikTok for WooCommerce%2$s

en: Create ad campaigns with TikTok
da_DK: Opret annoncekampagner med TikTok

en: Create advertising campaigns and reach one billion global users.
da_DK: Lav reklamekampagner, og nå ud til en milliard globale brugere.

en: Create an API key
da_DK: Opret en API nøgle

en: Create an Account
da_DK: Opret en konto

en: Create an account?
da_DK: Opret en kundekonto?

en: Create an outstanding website
da_DK: Lav et enestående websted

en: Create and send purchase follow-up emails, newsletters, and promotional campaigns straight from your dashboard.
da_DK: Opret og send købs-opfølgende e-mails til kunder, nyhedsbreve og salgskampagner direkte fra dit kontrolpanel.

en: Create audio playlist
da_DK: Opret en lydafspilningsliste

en: Create coupons
da_DK: Opret rabatkuponer

en: Create customers
da_DK: Opret kunder

en: Create default WooCommerce pages
da_DK: Opret standard WooCommerce sider

en: Create gallery
da_DK: Opret galleri

en: Create new
da_DK: Opret ny

en: Create new campaign
da_DK: Opret en ny kampagne

en: Create on-brand store campaigns, fast email promotions and customer retargeting with Creative Mail.
da_DK: Opret on-brand webshopkampagner, hurtig e-mailmarketing og kunde-retargeting med Creative Mail.

en: Create orders
da_DK: Opret ordrer

en: Create pages
da_DK: Opret sider

en: Create products
da_DK: Opret varer

en: Create some products
da_DK: Opret nogle varer

en: Create user %1$s or map to existing
da_DK: Opret bruger %1$s eller lav som eksisterende

en: Create value
da_DK: Opret værdi

en: Create video playlist
da_DK: Opret videoafspilningsliste

en: Create webhooks
da_DK: Opret webhooks

en: Create your first coupon
da_DK: Opret din første rabatkupon

en: Create your first menu below.
da_DK: Opret din første menu herunder.

en: Create, edit, and delete menus
da_DK: Opret, rediger og slet menuer

en: Created
da_DK: Oprettet

en: Created at
da_DK: Oprettet

en: Created with love and care in Australia
da_DK: Lavet med kærlighed og omhu i Australien

en: Created with love and care in Australia.
da_DK: Lavet med kærlighed og omhu i Australien.

en: Creating
da_DK: Opretter

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. This screen also has the distraction-free writing space, available in both the Visual and Text modes via the Fullscreen buttons. The Page editor mostly works the same as the Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box.
da_DK: Oprettelse af en side er næsten det sammen som oprettelse af et indlæg. Skærmbillederne kan tilpasses på samme måde ved hjælp af træk og slip, med fanen Skærmindstillinger og bokse der kan minimeres og udvides. Dette skærmbillede har også distraktionsfri tilstand tilgængelig i både visuel tilstand og teksttilstand via fuldskærm-knapperne. Editoren virker næsten på samme måde for sider og indlæg, men der er nogle specifikke funktioner for sider i boksen sideegenskaber.

en: Creating a comment requires valid author name and email values.
da_DK: Oprettelse af kommentar kræver gyldige forfatternavn- og e-mail-værdier.

en: Creating comment failed.
da_DK: Oprettelse af kommentar mislykkedes.

en: Creating product review failed.
da_DK: Oprettelse af vareanmeldelse fejlede.

en: Credit Card
da_DK: Kreditkort

en: Credit card
da_DK: Kreditkort

en: Credit or debit card
da_DK: Kredit- eller Debitkort

en: Credits
da_DK: Anerkendelse

en: Crete
da_DK: Kreta

en: Critical
da_DK: Kritisk

en: Critical issues are items that may have a high impact on your sites performance or security, and resolving these issues should be prioritized.
da_DK: Kritiske problemer er elementer, der kan have en stor indvirkning på dit websteds ydeevne eller sikkerhed, og løsning af disse problemer bør prioriteres.

en: Croatia
da_DK: Kroatien

en: Croatian
da_DK: Kroatisk

en: Croatian kuna
da_DK: Kroatisk kuna

en: Crop
da_DK: Beskær

en: Crop Aspect Ratio
da_DK: Størrelsesforhold ved beskæring

en: Crop Header Image
da_DK: Beskær header-billede

en: Crop Image
da_DK: Beskær billede

en: Crop Selection
da_DK: Beskær det valgte

en: Crop and Publish
da_DK: Beskær og udgiv

en: Crop arguments.
da_DK: Beskæringsargumenter.

en: Crop image
da_DK: Beskær billede

en: Crop thumbnail to exact dimensions
da_DK: Beskær miniature til nøjagtige dimensioner

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
da_DK: Besk&#230;r thumbnails til bestemte st&#248;rrelser (normalt er thumbnails proportionelle)

en: Crop type.
da_DK: Beskæringstype.

en: Crop uploaded image
da_DK: Beskær det uploadede billede

en: Crop your image
da_DK: Beskær dit billede

en: Cropping&hellip;
da_DK: Beskærer&hellip;

en: Cross-sells
da_DK: Krydssalg

en: Cross-sells are products which you promote in the cart, based on the current product.
da_DK: Krydssalg er varer, som du kan promovere på siden Kurv. Krydssalgsvarer er baseret på en eller flere af de varer, der er i kurven.

en: Cryptographic hash of the instance settings.
da_DK: Kryptografisk hash af instance indstillinger.

en: Ctrl + Alt + letter:
da_DK: Ctrl + Alt + bogstav:

en: Ctrl + letter:
da_DK: Ctrl + bogstav:

en: Cuban convertible peso
da_DK: Cubansk konvertibel peso

en: Cuban peso
da_DK: Cubansk peso

en: Cumilla
da_DK: Comilla

en: Curacao
da_DK: Curaçao

en: Currency
da_DK: Valuta

en: Currency code (in ISO format) for returned prices.
da_DK: Valutakode (i ISO-format) til priser for returnerede varer.

en: Currency minor unit (number of digits after the decimal separator) for returned prices.
da_DK: Valuta mindre enhed (antal cifre efter decimalseparatoren) på priser for returnerede varer.

en: Currency options
da_DK: Valutaindstillinger

en: Currency position
da_DK: Valutaposition

en: Currency position.
da_DK: Valutaposition.

en: Currency symbol for the currency which can be used to format returned prices.
da_DK: Valutasymbol for den valuta, der kan bruges til at formatere priser for returnerede varer.

en: Currency symbol position for this country.
da_DK: Position af valutasymbol for dette land.

en: Currency symbol.
da_DK: Valutasymbol

en: Currency the order was created with, in ISO format.
da_DK: Valuta som ordren blev oprettet i, i ISO-format.

en: Currency.
da_DK: Valuta.

en: Current
da_DK: Nuværende

en: Current Background Image
da_DK: Nuværende baggrundsbillede

en: Current Gravatar
da_DK: Nuværende Gravatar

en: Current Header Image
da_DK: Nuværende headerbillede

en: Current Header Video
da_DK: Nuværende headervideo

en: Current Page
da_DK: Aktuel side

en: Current Revision by %s
da_DK: Nuværende udgave af %s

en: Current Server time
da_DK: Nuværende server tid

en: Current Theme
da_DK: Nuv&#230;rende tema

en: Current UTC time
da_DK: Nuværende UTC-tid

en: Current administration email: %s
da_DK: Nuværende administrator e-mail: %s

en: Current annual revenue of the store.
da_DK: Webshoppens årlige omsætning til dato.

en: Current header
da_DK: Nuværende header

en: Current instance settings of the widget.
da_DK: Nuværende instance indstillinger for widget.

en: Current page
da_DK: Aktuel side

en: Current page of the collection.
da_DK: Nuværende side i samlingen.

en: Current page retrieval should be called on or after the `current_screen` hook.
da_DK: Aktuel sidehentning skal kaldes på eller efter "current_screen" hook'et.

en: Current password (leave blank to leave unchanged)
da_DK: Nuværende adgangskode (efterlad feltet tomt, hvis uændret)

en: Current plugin: %1$s (version %2$s)
da_DK: Nuværende plugin: %1$s (version %2$s)

en: Current product price.
da_DK: Nuværende varepris.

en: Current set billing address for the customer.
da_DK: Nuværende indtastede faktureringsadresse for kunden.

en: Current set shipping address for the customer.
da_DK: Nuværende fastsat leveringsadresse for kunden.

en: Current thumbnail
da_DK: Nuv&#230;rende thumbnail

en: Current time
da_DK: Aktuel tid

en: Current variation price.
da_DK: Nuværende variantpris.

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
da_DK[0]: Der er i øjeblikket %s kommentar, der venter på godkendelse. Gå til bedømmelsessiden:
da_DK[1]: Der er i øjeblikket %s kommentarer, der venter på godkendelse. Gå til bedømmelsessiden:

en: Currently Reading
da_DK: I gang med at læse

en: Currently syncing orders... %d pending
da_DK: I gang med at synkronisere ordrer... %d afventer

en: Custom
da_DK: Brugerdefineret

en: Custom Background
da_DK: Tilpasset baggrund

en: Custom CSS
da_DK: Brugerdefineret CSS

en: Custom CSS selectors.
da_DK: Brugerdefinerede CSS-selektorer.

en: Custom Colors
da_DK: Egne farver

en: Custom Fields
da_DK: Egne felter

en: Custom HTML
da_DK: Brugerdefineret HTML

en: Custom HTML Widget
da_DK: Brugerdefineret HTML-widget

en: Custom Header
da_DK: Egen header

en: Custom Link
da_DK: Tilpasset link

en: Custom Links
da_DK: Brugerdefinerede links

en: Custom Logo
da_DK: Eget logo

en: Custom Menu
da_DK: Brugerdefineret menu

en: Custom Menus
da_DK: Brugerdefinerede menuer

en: Custom PHP error message.
da_DK: Tilpasset PHP-fejlmeddelelse.

en: Custom PHP fatal error handler.
da_DK: Brugerdefineret PHP fatal fejl håndtering.

[ctx: Custom Preset]
en: Custom
da_DK: Brugerdefineret

en: Custom Size
da_DK: Tilpasset størrelse

en: Custom Structure
da_DK: Egen struktur

en: Custom URL
da_DK: Tilpasset URL

en: Custom background if defined by the theme.
da_DK: Tilpasset baggrund hvis defineret af temaet.

en: Custom base
da_DK: Tilpasset basis

en: Custom color
da_DK: Brugerdefineret farve

en: Custom color palette if defined by the theme.
da_DK: Tilpasset farvepalet hvis et sådan er defineret af temaet.

en: Custom data stores
da_DK: Brugerdefinerede datalagre

en: Custom date format:
da_DK: Eget datoformat:

en: Custom field deleted.
da_DK: Felt slettet.

en: Custom field updated.
da_DK: Eget felt opdateret

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="%s">use in your theme</a>.
da_DK: Egne felter kan bruges til at tilføje ekstra metadata til et indlæg, som du så kan <a href="%s">bruge i dit tema</a>

en: Custom font sizes if defined by the theme.
da_DK: Tilpassede skriftstørrelser hvis sådanne er defineret af temaet.

en: Custom gradient presets if defined by the theme.
da_DK: Tilpassede foruddefinerede gradueringer, hvis sådanne er defineret af temaet.

en: Custom header if defined by the theme.
da_DK: Tilpasset sidehoved hvis defineret af temaet.

en: Custom installation script.
da_DK: Tilpasset installationsscript.

en: Custom logo if defined by the theme.
da_DK: Eget logo hvis defineret af temaet.

en: Custom maintenance message.
da_DK: Brugerdefineret vedligeholdelsesbesked.

en: Custom order table usage is not enabled. If you are testing, you can enable it by following the testing instructions in %s
da_DK: Brugerdefineret ordretabel er ikke aktiveret. Hvis du tester, kan du aktivere det ved at følge testinstruktionerne i %s

en: Custom ordering
da_DK: Tilpasset rækkefølge

en: Custom ordering position.
da_DK: Tilpasset placering i rækkefølge.

en: Custom orders tables
da_DK: Brugerdefinerede ordretabeller

en: Custom orders tables have been deleted.
da_DK: Tilpassede ordretabeller er blevet slettet.

en: Custom rules have been added to your %s file.
da_DK: Tilpassede regler er blevet tilføjet til din %s-fil.

en: Custom site deleted message.
da_DK: Brugertilpasset side slettet besked.

en: Custom site inactive message.
da_DK: Brugerdefineret websteds inaktiv besked

en: Custom site suspended message.
da_DK: Brugertilpasset side suspenderet besked.

en: Custom time format:
da_DK: Eget tidsformat:

en: Custom:
da_DK: Eget:

en: Customer
da_DK: Kunde

en: Customer "new account" emails are sent to the customer when a customer signs up via checkout or account pages.
da_DK: "Ny konto" e-mails bliver sendt til kunden, når en kunde registrerer sig via kassen eller kontosider.

en: Customer "reset password" emails are sent when customers reset their passwords.
da_DK: "Nulstil adgangskode" e-mails bliver sendt, når kunden nulstiller sin adgangskode.

en: Customer Data
da_DK: Kundedata

en: Customer Email
da_DK: Kunde e-mail

en: Customer ID if registered. Will return 0 for guests.
da_DK: Kunde-ID hvis det er registreret. Det vil returnere 0 for gæster.

en: Customer ID is invalid.
da_DK: Kunde-ID er ugyldigt.

en: Customer ID.
da_DK: Kunde-ID

en: Customer IP: %s
da_DK: Kunde-IP: %s

en: Customer Name
da_DK: Kundenavn:

en: Customer billing address
da_DK: Kundens faktureringsadresse

en: Customer created
da_DK: Kunde er oprettet

en: Customer deleted
da_DK: Kunde er slettet

en: Customer details
da_DK: Kundeoplysninger

en: Customer download link
da_DK: Kundens download-link

en: Customer download log
da_DK: Kunde download-log

en: Customer download permissions have been retained.
da_DK: Kunde downloadtilladelser er blevet opbevaret.

en: Customer downloads
da_DK: Kunde downloads

en: Customer email:
da_DK: Kunde-email:

en: Customer first name.
da_DK: Kundens fornavn.

en: Customer information like your name, email address, and billing and shipping information.
da_DK: Kundeinformation såsom dit navn, e-mailadresse samt information om fakturering og forsendelse.

en: Customer invoice / Order details
da_DK: Kundefaktura / Ordreinformationer

en: Customer invoice emails can be sent to customers containing their order information and payment links.
da_DK: E-mails vedrørende kundefaktura kan sendes til kunder indeholdende deres ordreinformation og betalingslink.

en: Customer last name.
da_DK: Kundens efternavn.

en: Customer list
da_DK: Kundeliste

en: Customer login name.
da_DK: Kundens brugernavn.

en: Customer matched zone "%s"
da_DK: Kunde matched zone "%s"

en: Customer name:
da_DK: Kundenavn:

en: Customer note
da_DK: Kundebemærkning

en: Customer note emails are sent when you add a note to an order.
da_DK: Kundebemærkninger bliver sendt via e-mail, når du tilføjer en bemærkning til en ordre.

en: Customer notes about the order
da_DK: Kundes bemærkninger angående ordren

en: Customer orders
da_DK: Kundeordrer

en: Customer password.
da_DK: Kundens adgangskode.

en: Customer payment page &rarr;
da_DK: Kundebetalingsside &rarr;

en: Customer provided note
da_DK: Kundebemærkning

en: Customer provided note:
da_DK: Kundebemærkning:

en: Customer role.
da_DK: Kundens rolle (brugerprofil)

en: Customer sales
da_DK: Kundesalg

en: Customer shipping address
da_DK: Kundens leveringsadresse

en: Customer type
da_DK: Kundetype

en: Customer type name.
da_DK: Kundetypenavn.

en: Customer updated
da_DK: Kunde er opdateret

en: Customer's IP address.
da_DK: Kundens IP-adresse.

en: Customer:
da_DK: Kunde:

en: Customers
da_DK: Kunder

en: Customers can still save the file to their device, but by default file will be opened instead of being downloaded (does not work with redirects).
da_DK: Kunder kan stadig gemme filen på deres enhed, men som standard vil filen blive åbnet i stedet for at blive downloadet (virker ikke med omdirigeringer).

en: Customers detailed reports.
da_DK: Rapport med kundeinformationer.

en: Customers do not support trashing.
da_DK: Kunder understøtter ikke mulighed for at smide ud.

en: Customers totals.
da_DK: Samlede kunder.

en: Customers vs. guests
da_DK: Kunder vs. gæster

en: Customers will not be able to purchase physical goods from your store until a shipping method is available.
da_DK: Kunderne vil ikke være i stand til at købe fysiske varer fra din butik, før en forsendelsesmetode er tilgængelig.

en: Customizable products
da_DK: Varer der kan tilpasses

en: Customization Draft
da_DK: Tilpasningskladde

en: Customize
da_DK: Tilpas

en: Customize %s
da_DK: Tilpas %s

en: Customize &#8220;%s&#8221;
da_DK: Tilpas &#8220;%s&#8221;

en: Customize It!
da_DK: Tilpas den!

en: Customize New Changes
da_DK: Tilpas nye ændringer

en: Customize Your Site
da_DK: Tilpas dit websted

en: Customize theme: %s
da_DK: Tilpas tema: %s

en: Customize your entire site with block themes
da_DK: Tilpas hele webstedet med bloktemaer

en: Customize your online store with WooCommerce blocks
da_DK: Tilpas din webshop med WooCommerce-blokke

en: Customize your store
da_DK: Tilpas din webshop

en: Customize: %s
da_DK: Tilpas: %s

en: Customizer
da_DK: Tilpasser

en: Customizing
da_DK: Tilpasser

en: Customizing &#9656; %s
da_DK: Tilpasser &#9656; %s

en: Customizing This Display
da_DK: Tilpasser dette skærmbillede

en: Cut
da_DK: Klip

en: Cut table row
da_DK: Klip tabelrække

en: Cyprus
da_DK: Cypern

en: Czech
da_DK: Tjekkisk

en: Czech Republic
da_DK: Tjekkiet

en: Czech koruna
da_DK: Tjekkisk koruna

en: DESC
da_DK: Faldende

en: Dacca
da_DK: Dhaka

en: Daily
da_DK: Daglig

en: Daily Cron
da_DK: Daglig Cron

en: Damascus
da_DK: Damaskus

en: Danish
da_DK: Dansk

en: Danish krone
da_DK: Dansk krone

en: Dar es Salaam
da_DK: Dar es-Salaam

en: Dark
da_DK: M&#248;rk

en: Dashboard
da_DK: Kontrolpanel

en: Data erasure has failed.
da_DK: Datasletning mislykkedes.

en: Data resource ID.
da_DK: Dataressource ID.

en: Data resource description.
da_DK: Dataressource beskrivelse.

en: Data store for orders
da_DK: Datalager for ordrer

en: Data store:
da_DK: Datalager

en: Data synchronization
da_DK: Data-synkronisering

en: Data to pass through to the payment method when processing payment.
da_DK: Data, der skal overføres til betalingsmetoden, når betalingen behandles.

en: Database Data Size
da_DK: Database datastørrelse

en: Database Error
da_DK: Databasefejl

en: Database File Path
da_DK: Database filsti.

en: Database Index Size
da_DK: Database indexstørrelse

en: Database Server version
da_DK: Database serverversion

en: Database error.
da_DK: Databasefejl.

en: Database prefix.
da_DK: Database-præfiks

en: Database settings
da_DK: Database indstillinger

en: Database size
da_DK: Databasestørrelse

en: Database tables.
da_DK: Databasetabeller

en: Database transaction isolation level to use
da_DK: Isolationsniveau for databasetransaktioner

en: Database upgrade routine has been scheduled to run in the background.
da_DK: Database-opgraderingsrutine er blevet planlagt til at køre i baggrunden.

en: Database verified successfully.
da_DK: Database blev verificeret.

en: Database.
da_DK: Database

en: Datastore currently in use for orders.
da_DK: Datalager er lige nu i brug til ordrer.

en: Date
da_DK: Dato

en: Date Format
da_DK: Datoformat

en: Date GMT
da_DK: Dato GMT

en: Date Range
da_DK: Periode

en: Date Type
da_DK: Datotype

en: Date after which the user should be reminded of the note, if any (GMT).
da_DK: Dato, hvorefter brugeren skal påmindes om notatet, hvis der er et. I GMT.

en: Date after which the user should be reminded of the note, if any.
da_DK: Dato, hvorefter brugeren skal påmindes om notatet, hvis der er et.

en: Date and time
da_DK: Dato og tid

en: Date and time format
da_DK: Dato og tidsformat:

en: Date created
da_DK: Dato oprettet

en: Date created:
da_DK: Dato oprettet:

en: Date last active GMT.
da_DK: Dato for sidste aktivitet GMT (Greenwich Mean Time).

en: Date last active.
da_DK: Dato for sidste aktivitet.

en: Date range
da_DK: Datoperiode

en: Date range:
da_DK: Datointerval:

en: Date registered GMT.
da_DK: Dato er registreret GMT.

en: Date registered.
da_DK: Registreret dato.

en: Date sale price ends
da_DK: Den dato hvor tilbudsprisen slutter

en: Date sale price starts
da_DK: Den dato hvor tilbudsprisen starter

en: Date the note was created (GMT).
da_DK: Dato for oprettelse af note i GMT (Greenwich Mean Time).

en: Date the note was created.
da_DK: Dato for notens oprettelse

en: Date the order was created, as GMT.
da_DK: Dato for oprettelse af ordren, i GMT (Greenwich Mean Time).

en: Date the order was created, in the site's timezone.
da_DK: Dato, hvor ordren blev oprettet, i webshoppens tidszone.

en: Date/Time
da_DK: Dato/tid

en: Date/time
da_DK: Dato/tid

en: Date:
da_DK: Dato:

en: Day
da_DK: Dag

en: Day Summary
da_DK: Daglig opsummering

en: Day and name
da_DK: Dag og navn

en: Day(s)
da_DK: Dag(e)

en: Daylight saving time begins on: %s.
da_DK: Sommertid begynder den: %s.

en: Daylight saving time begins on: <code>%s</code>.
da_DK: Sommertid begynder den <code>%s</code>.

en: Days
da_DK: Dage

en: Deactivate
da_DK: Deaktiver

en: Deactivate this plugin
da_DK: Deaktiver dette plugin

en: Deactivating
da_DK: Deaktiverer

en: Debug log
da_DK: Fejlsøg log

en: Debug mode
da_DK: Fejlretningstilstand

en: Debug mode is often enabled to gather more details about an error or site failure, but may contain sensitive information which should not be available on a publicly available website.
da_DK: Fejlfindingstilstand aktiveres ofte for at indsamle flere detaljer om en generel fejl eller en fejl på dit websted, men kan indeholde følsomme oplysninger, som ikke bør være tilgængelige på et offentligt tilgængeligt websted.

en: Debugging enabled
da_DK: Fejlsøgning aktiveret

en: December
da_DK: december

[ctx: December abbreviation]
en: Dec
da_DK: dec

en: Decimal precision of the returned prices.
da_DK: Præcise decimaler på priser for returnerede varer.

en: Decimal separator
da_DK: Decimalseparator

en: Decimal separator for displayed prices for this country.
da_DK: Decimalseparator for viste priser i dette land.

en: Decimal separator for the currency which can be used to format returned prices.
da_DK: Decimalseparator for den valuta, der kan bruges til at formatere priser for returnerede varer.

en: Decimal separator.
da_DK: Decimalseparator.

en: Decrease existing price by (fixed amount or %):
da_DK: Nedjustér eksisterende pris med (fast beløb eller %):

en: Decrease existing sale price by (fixed amount or %):
da_DK: Nedsæt eksisterende salgspris med (fast beløb eller %):

en: Decrease existing stock by:
da_DK: Reducér nuværende lager med:

en: Decrease indent
da_DK: Formindsk indrykning

en: Decrease regular prices (fixed amount or percentage)
da_DK: Nedsæt normalpriser (fast beløb eller procent)

en: Decrease sale prices (fixed amount or percentage)
da_DK: Nedsæt tilbudspriser (fast beløb eller procent)

en: Default
da_DK: Standard

en: Default Avatar
da_DK: Standardavatar

en: Default Data
da_DK: Standarddata

en: Default Date Range
da_DK: Standard datointerval

en: Default Form Values
da_DK: Standard valgte egenskaber

en: Default ISO4127 alpha-3 currency code for the country.
da_DK: Standard ISO4127 alpha-3 valutakode for dette land.

en: Default Images
da_DK: Standardbilleder

en: Default Link Category
da_DK: Standard linkkategori:

en: Default Mail Category
da_DK: Standardkategori til indl&#230;g via e-mail

en: Default Post Category
da_DK: Standard indl&#230;gkategori

en: Default Post Format
da_DK: Standard indlægsformat

[ctx: Default Preset]
en: Default
da_DK: Standard

en: Default Style
da_DK: Standardstil

en: Default article settings
da_DK: Standardindstillinger for artikler

en: Default attribute
da_DK: Standardegenskab

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
da_DK: Ikke kategoriseret

en: Default comment status
da_DK: Standard kommentarstatus

en: Default customer location
da_DK: Kundens standardlokation

en: Default is %s
da_DK: Standard er %s

en: Default method
da_DK: Standardmetode

[ctx: Default page slug]
en: about
da_DK: om

[ctx: Default page title]
en: About
da_DK: Om

en: Default post category.
da_DK: Standardkategori for indlæg.

en: Default post format
da_DK: Standard indlægsformat

en: Default post format.
da_DK: Standard indlægsformat.

en: Default post settings
da_DK: Standardindstillinger for indlæg

[ctx: Default post slug]
en: hello-world
da_DK: hej-verden

en: Default product category cannot be deleted.
da_DK: Standard varekategori kan ikke slettes.

en: Default product sorting
da_DK: Standard-varesortering

en: Default shortcuts,
da_DK: Standardgenveje,

en: Default sort order
da_DK: Standardsortering

en: Default sort order.
da_DK: Standard sorteringsrækkefølge.

en: Default sort order:
da_DK: Standardsortering:

en: Default sorting
da_DK: Standardsortering

en: Default sorting (custom ordering + name)
da_DK: Standardsortering (tilpasset rækkefølge + navn)

en: Default template
da_DK: Standard-skabelon

en: Default timezone is %s - it should be UTC
da_DK: Standard tidszone er %s - Det bør være UTC

en: Default timezone is UTC
da_DK: Standardtidszone er UTC

en: Default timezone.
da_DK: Standard tidszone.

en: Default to customer billing address
da_DK: Benyt kundens faktureringsadresse som standard

en: Default to customer shipping address
da_DK: Benyt kundens leveringsadresse som standard

en: Default value for the setting.
da_DK: Standardværdi for indstillingen.

en: Defaults variation attributes.
da_DK: Standard variantegenskaber.

en: Define if the attribute can be used as variation.
da_DK: Angiv om egenskaben kan benyttes som en variant.

en: Define if the attribute is visible on the "Additional information" tab in the product's page.
da_DK: Definér om egenskaben er synlig på "Yderligere information"-fanen på varesiden.

en: Define if the order is paid. It will set the status to processing and reduce stock items.
da_DK: Definér om ordren er betalt. Det vil sætte ordrens status til behandles og reducere lagerantal.

en: Define if the variation is visible on the product's page.
da_DK: Definér om varianten skal være synlig på varesiden.

en: Define text to show after your product prices. This could be, for example, "inc. Vat" to explain your pricing. You can also have prices substituted here using one of the following: {price_including_tax}, {price_excluding_tax}.
da_DK: Definér teksten der skal vises efter dine varepriser. Dette kunne f.eks. være "inkl. moms" for at forklare, om priser er med eller uden moms. Du kan også erstatte priserne her ved hjælp af en af følgende: {price_including_tax}, {price_excluding_tax}.

en: Define whether or not the entire product is taxable, or just the cost of shipping it.
da_DK: Definér om hele varen er momspligtig, eller om det kun er udgifterne til forsendelse.

en: Delete
da_DK: Slet

en: Delete "%s" permanently
da_DK: Slet "%s" permanent

en: Delete &#8220;%s&#8221;
da_DK: Slet &#8220;%s&#8221;

en: Delete &#8220;%s&#8221; permanently
da_DK: Slet &#8220;%s&#8221; permanent

en: Delete Menu
da_DK: Slet menu

en: Delete My Site Permanently
da_DK: Slet mit websted permanent

en: Delete Permanently
da_DK: Slet permanent

en: Delete Site
da_DK: Slet websted

en: Delete Users
da_DK: Slet bruger

en: Delete WooCommerce tax rates
da_DK: Slet WooCommerce momssatser

en: Delete a menu item by <strong>expanding it and clicking the Remove link</strong>
da_DK: Slet en menu ved at <strong>udvide det og klikke på Fjern linket</strong>

en: Delete all content.
da_DK: Slet alt indhold.

en: Delete all variations
da_DK: Slet alle varianter

en: Delete column
da_DK: Slet kolonne

en: Delete image
da_DK: Slet billede

en: Delete it: %s
da_DK: Slet den: %s

en: Delete item
da_DK: Slet enhed

en: Delete log
da_DK: Slet log

en: Delete note
da_DK: Slet note

en: Delete orphaned variations
da_DK: Slet forældreløse (uden link til hovedvare) varianter

en: Delete payment method
da_DK: Slet betalingsmetode

en: Delete permanently
da_DK: Slet permanent

en: Delete requests
da_DK: Slet forespørgsler

en: Delete row
da_DK: Slet række

en: Delete table
da_DK: Slet tabel

en: Delete tax rates
da_DK: Slet momssatser

en: Delete template file
da_DK: Slet skabelonfil

en: Delete the custom orders tables
da_DK: Slet de tilpassede ordretabeller

en: Delete this comment permanently
da_DK: Slet denne kommentar permanent

en: Delete this item permanently
da_DK: Slet dette element permanent

en: Delete this page permanently?
da_DK: Slet denne side permanent?

en: Delete this review permanently
da_DK: Slet denne anmeldelse permanent

en: Deleted
da_DK: Slettet

en: Deleted %1$s and adjusted stock (%2$s)
da_DK: Slettet %1$s og korrigeret lager (%2$s)

en: Deleted %s
da_DK: Slettede %s

en: Deleted <span class="count">(%s)</span> | Deleted <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Slettet <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Slettet <span class="count">(%s)</span>

en: Deleted all active sessions, and %d saved carts.
da_DK: Slettede alle aktive sessioner, og %d gemte kurve.

en: Deleted author: %s
da_DK: Slettet forfatter: %s

en: Deleted menu item: %s.
da_DK: Slettet menupunkt: %s.

en: Deleted text (strikethrough)
da_DK: Slettet tekst (gennemstreget)

en: Deleted:
da_DK: Slettet:

en: Deletes unused variations.
da_DK: Sletter ubrugte varianter.

en: Deleting Links
da_DK: Sletter links

en: Deleting a category does not delete the posts in that category. Instead, posts that were only assigned to the deleted category are set to the default category %s. The default category cannot be deleted.
da_DK: At slette en kategori sletter ikke indlæggene i den kategori. I stedet vil indlæg der kun var tildelt den kategori blive placeret i standardkategorien %s. Standardkategorien kan ikke slettes.

en: Deleting a category does not delete the products in that category. Instead, products that were only assigned to the deleted category are set to the category %s.
da_DK: Sletning af en varekategori sletter ikke varerne i kategorien. Varer, som kun er tilknyttet en slettet varekategori, vil i stedet blive tilknyttet kategorien %s.

en: Delimiter
da_DK: Separator (afgrænser)

en: Delivery URL
da_DK: Leverings URL (webadresse)

en: Delivery fee
da_DK: Forsendelsesgebyr

en: Delivery time estimate text, e.g. 3-5 business days.
da_DK: Tekst for forsendelsestidsestimat, fx 3-5 forretningsdage.

en: Denied: %s
da_DK: Nægtet: %s

en: Denmark
da_DK: Danmark

en: Deny
da_DK: Afvis

en: Department
da_DK: Afdeling

en: Descending
da_DK: Faldende

en: Descending.
da_DK: Faldende

en: Describe this product. What makes it unique? What are its most important features?
da_DK: Beskriv denne vare. Hvad gør den unik? Hvad er dens vigtigste funktioner?

en: Description
da_DK: Beskrivelse

en: Description (optional)
da_DK: Beskrivelse (valgfri)

en: Description for the attachment, as it exists in the database.
da_DK: Beskrivelse af vedhæftningen, som det findes i databasen.

en: Description for your reference
da_DK: Beskrivelse til dig selv

en: Description is missing.
da_DK: Beskrivelsen mangler.

en: Description of block type.
da_DK: Beskrivelse af bloktype.

en: Description of sidebar.
da_DK: Beskrivelse af sidepanel.

en: Description of template.
da_DK: Beskrivelse af skabelon.

en: Description of the marketing campaign type.
da_DK: Beskrivelse af typen af marketingkampagne.

en: Description of the marketing channel.
da_DK: Beskrivelse af markedsføringskanalen.

en: Description of the shipping rate, e.g. Dispatched via USPS.
da_DK: Beskrivelse af forsendelsesprisen, fx Sendt med USP.

en: Description of the user.
da_DK: Brugerens beskrivelse.

en: Description of the widget.
da_DK: Beskrivelse af widget'en.

en: Descriptions
da_DK: Beskrivelser

en: Deselect
da_DK: Fravælg

en: Design everything on your site &#8212; from the header down to the footer, all using blocks and patterns.
da_DK: Design alt på dit websted - fra overskriften ned til sidefoden, det hele ved hjælp af blokke og mønstre.

en: Design your own
da_DK: Design dit eget

en: Design your store with deep WooCommerce integration. If toggled on, we’ll install <a href="https://woocommerce.com/storefront/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Storefront</a>, and your current theme <em>%s</em> will be deactivated.
da_DK: Design din webshop med gennemgribende WooCommerce integration. Hvis det er slået til, vil vi installere <a href="https://woocommerce.com/storefront/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Storefront</a>, og dit nuværende designtema <em>%s</em> vil blive deaktiveret.

en: Desktop
da_DK: Computer

en: Destination folder already exists.
da_DK: Destinationsmappen eksisterer allerede.

en: Destination logger must be configured before running a migration
da_DK: Destinationslogger skal konfigureres, før du kører en flytning

en: Destination store must be configured before running a migration
da_DK: Destinationswebshoppen skal konfigureres, før du kører en flytning

en: Detach
da_DK: Frigør

en: Detach blocks from template part
da_DK: Frigør blokke fra skabelondel

en: Detach from &#8220;%s&#8221;
da_DK: Løsriv fra &#8220;%s&#8221;

en: Details
da_DK: Detaljer

en: Details about the media file, specific to its type.
da_DK: Detaljer om mediefilen, specifik for denne type.

en: Details for theme: %s
da_DK: Detaljer for tema: %s

en: Determines how this attribute's values are displayed.
da_DK: Bestemmer hvordan denne egenskabs værdier bliver vist.

en: Determines if hidden or visible catalog products are shown.
da_DK: Bestemmer om varer, der er skjulte eller synlige på webshoppen, bliver vist.

en: Determines the sort order of the terms on the frontend shop product pages. If using custom ordering, you can drag and drop the terms in this attribute.
da_DK: Bestemmer sorteringsrækkefølgen af termerne på webshoppens varesider. Hvis du bruger tilpasset rækkefølge, kan du trække og slippe termer i denne egenskab.

en: Determines the type of discount that will be applied.
da_DK: Bestemmer hvilken form for rabat, der vil blive anvendt.

en: Determines whether the pattern is visible in inserter.
da_DK: Bestemmer, om blokgruppe er synligt i indsætteren.

en: Developed by %s
da_DK: Udviklet af %s

en: Developer
da_DK: Udvikler

en: Device type
da_DK: Enhedstype

en: Diagnose a connection problem
da_DK: Diagnosticer et forbindelsesproblem

en: Did not receive array from %1$s eraser (index %2$d).
da_DK: Modtog ikke array fra %1$s sletter (index %2$d).

en: Did the tool run successfully?
da_DK: Kørte værktøjet korrekt?

en: Did you just paste HTML?
da_DK: Har du netop indsat HTML?

en: Did you know that Woo powers almost 4 million stores worldwide? You’re in good company.
da_DK: Vidste du, at Woo driver næsten 4 millioner webshops verden over? Du er i gode hænder.

en: Did you know there is a &#8220;Custom HTML&#8221; widget now? You can find it by pressing the &#8220;<a class="add-widget" href="#">Add a Widget</a>&#8221; button and searching for &#8220;HTML&#8221;. Check it out to add some custom code to your site!
da_DK: Har du hørt, at vi nu har en &#8220;Brugerdefineret HTML&#8221;-widget? Du kan finde den ved at trykke på &#8220;<a class="add-widget" href="#">Tilføj en widget</a>&#8221;-knappen og søg efter &#8220;HTML&#8221;. Prøv den, hvis du vil tilføje egen kode til dit websted!

en: Did you know there is a &#8220;Custom HTML&#8221; widget now? You can find it by scanning the list of available widgets on this screen. Check it out to add some custom code to your site!
da_DK: Har du hørt, at vi nu har en &#8220;Brugerdefineret HTML&#8221;-widget? Du finder den ved at gennemse listen med tilgængelige widgets her på skærmen. Prøv den, hvis du vil tilføje egen kode til dit websted!

en: Did you know you can print shipping labels at home?
da_DK: Vidste du, at du kan printe forsendelseslabels hjemme?

en: Did you know?
da_DK: Vidste du?

en: Did you lose your phone or leave your account logged in at a public computer? You can log out everywhere else, and stay logged in here.
da_DK: Mistede du din telefon, eller glemte du at logge ud fra en offentlig computer? Du kan logge ud fra alle andre steder og forblive logget ind her.

en: Different layouts containing audio.
da_DK: Forskellige layouts, der indeholder lyd.

en: Different layouts containing video or audio.
da_DK: Forskellige layouts med video eller audio.

en: Different layouts containing videos.
da_DK: Forskellige layouts, der indeholder videoer.

en: Different layouts for displaying images.
da_DK: Forskellige layouts for visning af billeder.

en: Dimensions
da_DK: Dimensioner

en: Dimensions (%s)
da_DK: Dimensioner (%s)

en: Dimensions (L&times;W&times;H) (%s)
da_DK: Dimensioner (L&times;W&times;H) (%s)

en: Dimensions unit
da_DK: Dimensions-enhed

en: Dimensions:
da_DK: Dimensioner:

en: Dinagat Islands
da_DK: Dinagat øerne

en: Direct access to leading carriers
da_DK: Direkte adgang til førende fragtfirmaer

en: Direct bank transfer
da_DK: Direkte bankoverførsel

en: Direct link (best for mobile)
da_DK: Direkte link (bedst til mobil)

en: Direct payments to email address:
da_DK: Direkte betalinger til e-mailadresse:

en: Direct updates
da_DK: Opdatér straks

en: Directories and Sizes
da_DK: Mapper og størrelser

en: Directory sizes could not be returned.
da_DK: Størrelsen på biblioteker kunne ikke sendes.

en: Disable
da_DK: Deaktiver

en: Disable %s
da_DK: Deaktiver %s

en: Disable Auto-updates
da_DK: Deaktiver Autoopdateringer

en: Disable CSS and JS
da_DK: Deaktiver CSS og JS

en: Disable Post by Email
da_DK: Deaktiver Publicer via email

en: Disable accessibility mode
da_DK: Sl&#229; tilg&#230;ngelighedstilstand fra

en: Disable auto-updates
da_DK: Deaktiver autoopdateringer

en: Disable rule
da_DK: Deaktiver regel

en: Disable shipping &amp; shipping calculations
da_DK: Deaktiver forsendelse &amp; forsendelsesberegninger

en: Disable syntax highlighting when editing code
da_DK: Deaktiver syntaksfremhævelse når du redigerer kode

en: Disable the visual editor when writing
da_DK: Deaktiver Visual Editor n&#229;r du skriver

en: Disabled
da_DK: Deaktiveret

en: Disabled Features
da_DK: Deaktiverede funktioner

en: Disabled in <a href="%s" aria-label="stock management store settings">store settings</a>.
da_DK: Deaktiveret i <a href="%s" aria-label="stock management store settings">Webshopindstillinger</a>.

en: Disabled.
da_DK: Deaktiveret.

en: Disallowed Comment Keys
da_DK: Ikke-tilladte ord i kommentarer

en: Discard any changes and restore the original image.
da_DK: Slet alle ændringer og genskab det originale billede.

en: Discard changes
da_DK: Annuller ændringer

en: Disconnect
da_DK: Afbryd forbindelse

en: Disconnect from WordPress.com
da_DK: Afbryd fra WordPress.com

en: Disconnect this account
da_DK: Afbryd denne konto

en: Discount
da_DK: Rabat

en: Discount amount
da_DK: Rabatbeløb

en: Discount total tax.
da_DK: Rabat momstotal.

en: Discount total.
da_DK: Rabat total.

en: Discount type
da_DK: Rabattype

en: Discount:
da_DK: Rabat:

en: Discounted orders
da_DK: Rabatterede ordrer

en: Discounted rates
da_DK: Rabatterede satser

en: Discounts
da_DK: Rabatter

en: Discourage search engines from indexing this site
da_DK: Fortæl søgemaskinerne at de ikke skal indeksere dette websted.

en: Discover
da_DK: Opdag

en: Discover a new way to build your site.
da_DK: Opdag en ny måde at bygge dit websted på.

en: Discover additional payment providers
da_DK: Find andre betalingsudbydere

en: Discover other payment providers
da_DK: Find andre betalingsudbydere

en: Discover where to find powerful store add-ons and integrations, with a WooCommerce Marketplace tour
da_DK: Opdag, hvor du kan finde effektive webshop add-ons og integrationer, med en rundvisning på WooCommerce Marketplace

en: Discussion
da_DK: Diskussion

en: Discussion Settings
da_DK: Diskussionsindstillinger

en: Disk space available to safely perform updates
da_DK: Diskplads til rådighed til at udføre opdateringer korrekt

en: Dismiss
da_DK: Afvis

en: Dismiss all
da_DK: Afvis alle

en: Dismiss errors
da_DK: Afvis fejl

en: Dismiss the browser warning panel
da_DK: Afvis advarselspanelet for browser

en: Dismiss the gateway
da_DK: Afvis betalingsløsningen

en: Dismiss the welcome panel
da_DK: Afvis velkomstpanelet

en: Dismiss this notice.
da_DK: Afvis denne meddelelse.

en: Dismiss this suggestion
da_DK: Afvis dette foreslag

en: Display Header Text
da_DK: Vis tekst i header

en: Display Options
da_DK: Baggrundsindstillinger

en: Display Settings
da_DK: Visningsindstillinger

en: Display Site Title and Tagline
da_DK: Vis webstedstitel og -beskrivelse

en: Display a countdown to a certain date.
da_DK: Vis nedtælling til en specifik dag

en: Display a list of a customer's recently viewed products.
da_DK: Vis en liste med en kundes senest sete varer.

en: Display a list of active product filters.
da_DK: Vis en liste med aktive varefiltre.

en: Display a list of assigned terms from the taxonomy: %s
da_DK: Vis en liste over tildelte termer fra klassificeringen: %s

en: Display a list of attributes to filter products in your store.
da_DK: Vis en liste med egenskaber for at filtrere varer i din webshop.

en: Display a list of recent reviews from your store.
da_DK: Vis en liste med de seneste anmeldelser på din webshop.

en: Display a list of star ratings to filter products in your store.
da_DK: Vis en liste med stjernebedømmelser for at filtrere varer i din webshop.

en: Display a map with your location, hours, and contact information.
da_DK: Vis din beliggenhed, åbningstider og kontaktinformation.

en: Display a slider to filter products in your store by price.
da_DK: Vis en slider til at filtrere varer i din webshop efter pris.

en: Display all authors (including those who have not written any posts)
da_DK: Vis alle forfattere (inklusiv dem, der ingen indlæg har skrevet)

en: Display all static pages unless a custom template has been applied or a dedicated template exists.
da_DK: Viser alle statiske sider, medmindre en tilpasset skabelon er anvendt eller der findes en dedikeret skabelon.

en: Display an image in your sidebar
da_DK: Vis et billede i din sidebar

en: Display an official Twitter Embedded Timeline widget.
da_DK: Vis en officiel Twitter indlejret Tidslinje widget.

en: Display as dropdown
da_DK: Vis som dropdown

en: Display author
da_DK: Vis forfatter

en: Display blogs authors with avatars and recent posts.
da_DK: Vis forfattere med avatarer og seneste indlæg.

en: Display categories
da_DK: Vis kategorier

en: Display date
da_DK: Vis dato

en: Display item author if available?
da_DK: Vis forfatter hvis tilg&#230;ngelig?

en: Display item content?
da_DK: Vis indhold?

en: Display item date?
da_DK: Vis dato?

en: Display length:
da_DK: Visningslængde:

en: Display location
da_DK: Visningsplacering

en: Display name
da_DK: Vis navn

en: Display name cannot be changed to email address due to privacy concern.
da_DK: Visningsnavn kan ikke ændres til e-mailadresse af hensyn til personoplysninger.

en: Display name for the comment author.
da_DK: Vist navn for kommentarens forfatter.

en: Display name for the user.
da_DK: Visningsnavn til brugeren.

en: Display name publicly as
da_DK: Vis navn offentligt som

en: Display on blog and archives
da_DK: Vis på blog og i arkiv

en: Display on pages
da_DK: Vis på sider

en: Display on single posts
da_DK: Vis for enkelte indlæg

en: Display post date?
da_DK: Vis indlægsdato?

en: Display prices during cart and checkout
da_DK: Vis priser på siderne Kurv og Kasse:

en: Display prices in the shop
da_DK: Vis priser i shoppen

en: Display suggestions within WooCommerce
da_DK: Vis forslag indenfor WooCommerce

en: Display tags
da_DK: Vig tags

en: Display tax totals
da_DK: Vis momstotal:

en: Display the customer shopping cart.
da_DK: Vis kundens kurv.

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
da_DK: Vis antallet af spamkommentarer Akismet har fanget

en: Display type
da_DK: Visningstype

en: Display upcoming events from an iCalendar feed.
da_DK: Vis kommende begivenheder fra en iCalendars nyhedsstrøm.

en: Display your contact information.
da_DK: Vis dine kontaktinformationer.

en: Display your latest posts in lists, grids or other layouts.
da_DK: Vis dine seneste indlæg i lister, gitter eller andre layouts.

en: Display your recent Flickr photos.
da_DK: Vis dine seneste Flickr fotos.

en: Displayed on attachment pages.
da_DK: Vist på de vedhæftede sider.

en: Displayed title for the leaderboard.
da_DK: Vist titel på ranglisten.

en: Displaying %1$s&#8211;%2$s of %3$s
da_DK: Viser %1$s&#8211;%2$s af %3$s

en: Displaying %d themes
da_DK: Viser %d temaer

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
da_DK: Viser %s&#8211;%s af %s

en: Displays a custom taxonomy archive. Like categories and tags, taxonomies have terms which you use to classify things. For example: a taxonomy named "Art" can have multiple terms, such as "Modern" and "18th Century." This template will serve as a fallback when a more specific template (e.g. Taxonomy: Art) cannot be found.
da_DK: Viser et arkiv for en tilpasset klassificering. Som kategorier og nøgleord har andre taksonomier termer, du kan bruge til at klassificere ting. For eksempel kan en taksonomi "Kunst" have flere termer som "Moderne" og "18. århundrede". Denne skabelon vil fungere som erstatning, når en mere specifik skabelon (fx: Taksonomi: Kunst) ikke findes.

en: Displays a list of recent posts from another WordPress.com or Jetpack-enabled blog.
da_DK: Vis en liste med seneste indlæg fra en anden WordPress eller Jetpack-aktiveret blog.

en: Displays a post archive when a specific date is visited (e.g., example.com/2023/).
da_DK: Viser et indholdsarkiv, når en specifik dato besøges (fx eksempel.dk/2023/).

en: Displays a post category archive. This template will serve as a fallback when a more specific template (e.g. Category: Recipes) cannot be found.
da_DK: Viser arkivside for en kategori. Denne skabelon vil fungerer som erstatning, når der ikke kan findes en mere specifik skabelon (fx Kategori: opskrifter).

en: Displays a post tag archive. This template will serve as a fallback when a more specific template (e.g. Tag: Pizza) cannot be found.
da_DK: Viser en arkivside for et nøgleord. Denne skabelon vil fungerer som erstatning, når der ikke kan findes en mere specifik skabelon (fx Nøgleord: Pizza).

en: Displays a single author's post archive. This template will serve as a fallback when a more specific template (e.g. Author: Admin) cannot be found.
da_DK: Viser et arkivside for en forfatter. Denne skabelon vil fungerer som erstatning, når der ikke kan findes en mere specifik skabelon (fx Forfatter: Admin).

en: Displays a single post on your website unless a custom template has been applied to that post or a dedicated template exists.
da_DK: Viser et enkelt indlæg på din hjemmeside, medmindre der er anvendt en brugerdefineret skabelon til dette indlæg, eller der findes en dedikeret skabelon.

en: Displays a single product.
da_DK: Vis en enkelt vare.

en: Displays a static page unless a custom template has been applied to that page or a dedicated template exists.
da_DK: Viser en statisk side, medmindre der er anvendt en brugerdefineret skabelon på siden, eller der findes en dedikeret skabelon.

en: Displays a video from the media library or from YouTube, Vimeo, or another provider.
da_DK: Vis en video fra mediebiblioteket eller fra YouTube, Vimeo eller en anden udbyder.

en: Displays an audio player.
da_DK: Viser en lydafspiller.

en: Displays an image gallery.
da_DK: Viser et billed-galleri.

en: Displays an image.
da_DK: Viser et billede.

en: Displays any archive, including posts by a single author, category, tag, taxonomy, custom post type, and date. This template will serve as a fallback when more specific templates (e.g. Category or Tag) cannot be found.
da_DK: Viser enhver arkivside, herunder indhold for en forfatter, kategori, nøgleord, klassificering, tilpasset indholdstype (CPT) eller dato. Denne skabelon vil fungerer som erstatning, når der ikke kan findes en mere specifik skabelon (fx Kategori eller Nøgleord).

en: Displays any single entry, such as a post or a page. This template will serve as a fallback when a more specific template (e.g. Single Post, Page, or Attachment) cannot be found.
da_DK: Viser en enkelt indholdstype, som fx en side eller et indlæg. Denne skabelon vil fungerer som erstatning, når der ikke kan findes en mere specifik skabelon (fx Enkeltindlæg, Side eller Vedhæftning).

en: Displays products filtered by a category.
da_DK: Vis varer, der er filtreret på en kategori.

en: Displays products filtered by a tag.
da_DK: Vis varer, der er filtreret på et tag.

en: Displays search results for your store.
da_DK: Viser søgeresultater for din webshop.

en: Displays single posts on your website unless a custom template has been applied to that post or a dedicated template exists.
da_DK: Viser et enkelt indlæg på dit websted, medmindre en tilpasset skabelon er anvendt eller der findes en dedikeret skabelon.

en: Displays the latest posts as either the site homepage or as the "Posts page" as defined under reading settings. If it exists, the Front Page template overrides this template when posts are shown on the homepage.
da_DK: Viser de seneste indlæg som enten hjemmesidens forside eller som "Indlægssiden" som defineret under læseindstillinger. Hvis den findes, tilsidesætter Front Page-skabelonen denne skabelon, når indlæg vises på hjemmesiden.

en: Displays when a visitor performs a search on your website.
da_DK: Vises, når en besøgende udfører en søgning på dit websted.

en: Displays when a visitor views a non-existent page, such as a dead link or a mistyped URL.
da_DK: Vises, når en besøgende rammer en ikke-eksisterende side, som fx ved et dødt link eller en stavefejl i URL.

en: Displays when a visitor views the dedicated page that exists for any media attachment.
da_DK: Vises, når en besøgende ser på den dedikerede side, der hører til enhver tilføjet mediefil.

en: Displays whether or not WP Cron Jobs are enabled.
da_DK: Viser om WP Cron Jobs er slået til eller fra.

en: Displays whether or not WordPress is in Debug Mode.
da_DK: Viser om WordPress er i fejlretningstilstand (Debug Mode).

en: Displays whether or not WordPress is using an external object cache.
da_DK: Vis hvorvidt WordPress bruger en ekstern objekt cache.

en: Displays whether or not the current active theme declares WooCommerce support.
da_DK: Viser om det aktive tema erklærer, at det understøtter WooCommerce.

en: Displays whether or not the current theme is a child theme.
da_DK: Viser om det nuværende tema er et undertema.

en: Displays your products.
da_DK: Vis dine varer.

en: Displays your site's Privacy Policy page.
da_DK: Viser dit websted side med Privatlivspolitik.

en: Displays your site's homepage, whether it is set to display latest posts or a static page. The Front Page template takes precedence over all templates.
da_DK: Viser din hjemmesides forside, uanset om den er indstillet til at vise seneste indlæg eller en statisk side. Forside-skabelonen har forrang over alle andre skabeloner.

en: Distraction-free writing mode
da_DK: Distraktionsfri skrivning

en: District
da_DK: By / Distrikt

en: Djiboutian franc
da_DK: Djiboutiske franc

en: Do not allow
da_DK: Tillad ikke

en: Do not deregister the %1$s script in the administration area. To target the front-end theme, use the %2$s hook.
da_DK: Afregistrer ikke scriptet %1$s i administrationspanelet. For at ramme frontend-temaet, så brug %2$s hook'et.

en: Do not forget to click &#8220;Save Changes&#8221; when you are done!
da_DK: Husk at klikke på &#8220;Gem ændringer&#8221; når du er færdig!

en: Do not forget to click on the Save Changes button when you are finished.
da_DK: Husk at klikke på Gem ændringer når du er færdig.

en: Do not import
da_DK: Importér ikke

en: Do not pass %1$s tags to %2$s.
da_DK: Send ikke %1$s tags til %2$s.

en: Do the important options return expected values?
da_DK: Returnerer de vigtige muligheder de forventede værdier?

en: Do you need help with adding your first product?
da_DK: Har du brug for hjælp med at tilføje din første vare?

en: Do you need more info about WooCommerce Subscriptions?
da_DK: Har du brug for mere information om WooCommerce Subscriptions?

en: Do you really want to <a href="%s">log out</a>?
da_DK: Vil du virkelig <a href='%s'>logge ud</a>?

en: Do you really want to reset your configuration?
da_DK: Vil du virkelig nulstille din konfiguration?

en: Do you use WordPress for work, for personal projects, or even just for fun? You can help shape the long-term success of the open source project that powers millions of websites around the world.
da_DK: Bruger du WordPress til dit arbejde, til personlige projekter eller bare for sjov? Du kan være med til at forme den langsigtede succes for open source-projektet, der driver millioner af hjemmesider over hele verden.

en: Do you want to generate all variations? This will create a new variation for each and every possible combination of variation attributes (max %d per run).
da_DK: Er du sikker på, at du vil generere alle varianter? Dette vil oprette en ny variant for hver mulig kombination af variantens egenskaber (maks. %d pr. kørsel).

en: Do you want to migrate from Shopify to WooCommerce?
da_DK: Vil du flytte din webshop fra Shopify til WooCommerce?

en: Do you want to sell online courses?
da_DK: Ønsker du at sælge onlinekurser?

en: Do you wish to save your changes first? Your changed data will be discarded if you choose to cancel.
da_DK: Ønsker du at gemme dine ændringer først? Dine ændrede data vil blive fjernet, hvis du vælger at annullere

en: Docs
da_DK: Dokumentation

en: Document <span class="count">(%s)</span> | Documents <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Dokument <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Dokumenter <span class="count">(%s)</span>

en: Document Preview
da_DK: Forhåndsvisning af dokument

en: Document properties
da_DK: Dokumentegenskaber

en: Documentation
da_DK: Dokumentation

en: Documents
da_DK: Dokumenter

en: Does the product have additional options before it can be added to the cart?
da_DK: Har varen yderligere valgmuligheder, før den kan tilføjes til kurven?

en: Does the theme declare WooCommerce support?
da_DK: Erklærer dette tema understøttelse (funktionel integration) af WooCommerce?

en: Does the theme have a woocommerce.php file?
da_DK: Har dette tema en woocommerce.php fil?

en: Does the user %1$s have permission to use the %2$s database?
da_DK: Har brugeren %1$s tilladelse til at bruge databasen %2$s?

en: Does this theme have outdated templates?
da_DK: Indeholder dette tema skabeloner, der er udgået?

en: Does your site force a SSL Certificate for transactions?
da_DK: Kræver din webshop et SSL certifikat for transaktioner?

en: Does your site have REST API enabled?
da_DK: Har dit websted REST API aktiveret?

en: Domain
da_DK: Domæne

en: Domains
da_DK: Domæner

en: Dominican Republic
da_DK: Den Dominikanske Republik

en: Dominican peso
da_DK: Dominikansk peso

en: Don't allow purchases
da_DK: Tillad ikke køb

en: Don't charge for shipping.
da_DK: Opkræv ikke penge for forsendelse.

en: Don't charge tax
da_DK: Ingen opkrævning af moms

en: Don't forget to test your checkout
da_DK: Husk at teste om køb virker på siden Kasse

en: Don't use the theme's original CSS.
da_DK: Anvend ikke temaets originale CSS.

en: Donate
da_DK: Doner

en: Done
da_DK: F&#230;rdig

en: Done!
da_DK: Færdig!

en: Down one
da_DK: En ned

en: Downgrading the plugin&#8230;
da_DK: Nedgraderer plugin&#8230;

en: Downgrading the theme&#8230;
da_DK: Nedgraderer temaet&#8230;

en: Download %d URL
da_DK: Download %d URL (webadresse)

en: Download %d name
da_DK: Download %d navn

en: Download &#8220;%s&#8221;
da_DK: Hent &#8220;%s&#8221;

en: Download &amp; install
da_DK: Download &amp; installér

en: Download Export File
da_DK: Download eksportfil

en: Download File
da_DK: Download fil

en: Download ID
da_DK: Download-ID

en: Download ID (MD5).
da_DK: Download-ID (MD5).

en: Download ID.
da_DK: Download-ID.

en: Download URL
da_DK: Download URL (webadresse)

en: Download and import file attachments
da_DK: Download og importer vedh&#230;ftede filer

en: Download count
da_DK: Antallet af download

en: Download expiry
da_DK: Download er udløbet

en: Download expiry days
da_DK: Download udløbsdage

en: Download failed.
da_DK: Download mislykkedes.

en: Download file
da_DK: Download fil

en: Download file URL.
da_DK: Hent fil på denne URL (webadresse).

en: Download limit
da_DK: Downloadbegrænsning

en: Download my comments &raquo;
da_DK: Download mine kommentarer &raquo;

en: Download name
da_DK: Downloadnavn

en: Download personal data
da_DK: Download personlige data

en: Download personal data again
da_DK: Download personlige data igen

en: Download type, this controls the schema on the front-end.
da_DK: Download type, dette styrer skemaet på frontend.

en: Download your %1$s Report: %2$s
da_DK: Download din %1$s rapport: %2$s

en: Download your %s Report
da_DK: Download din %s rapport

en: Downloadable
da_DK: Kan downloades

en: Downloadable file name.
da_DK: Filnavn til download.

en: Downloadable files
da_DK: Filer til download

en: Downloadable product ID.
da_DK: Vare-ID til download.

en: Downloadable product permissions
da_DK: Download-bare varetilladelser

en: Downloadable products
da_DK: Varer til download

en: Downloadable products give access to a file upon purchase.
da_DK: Downloadbare varer giver adgang til en fil ved køb.

en: Downloaded %s time | Downloaded %s times
da_DK[0]: Downloadet %s gang
da_DK[1]: Downloadet %s gange

en: Downloading Comments&#8230;
da_DK: Downloader kommentarer&#8230;

en: Downloading data...
da_DK: Downloader data...

en: Downloading installation package from %s&#8230;
da_DK: Downloader installationspakken fra %s&#8230;

en: Downloading translation from %s&#8230;
da_DK: Henter oversættelse fra %s&#8230;

en: Downloading update from %s&#8230;
da_DK: Henter opdatering fra %s&#8230;

en: Downloading your new theme&hellip;
da_DK: Downloader dit nye tema&hellip;

en: Downloads remaining
da_DK: Tilbageværende downloads

en: Downloads require login
da_DK: Download kræver log ind

en: Draft
da_DK: Kladde

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Kladde <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Kladder <span class="count">(%s)</span>

en: Draft Saved
da_DK: Kladde gemt

en: Draft created on %1$s at %2$s
da_DK: Kladde oprettet d. %1$s kl. %2$s

en: Draft saved at %s.
da_DK: Kladde gemt %s.

en: Draft saved.
da_DK: Kladde gemt.

en: Drafts
da_DK: Kladder

en: Drafts <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Kladde <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Kladder <span class="count">(%s)</span>

en: Drag and drop the services you'd like to enable into the box below.
da_DK: Træk og slip de tjenester, du vil aktivere, i boksen nedenfor.

en: Drag and drop to re-order your custom zones. This is the order in which they will be matched against the customer address.
da_DK: Træk og slip for at ændre rækkefølgen af dine tilpassede zoner. Det er i denne rækkefølge, de vil blive matchet mod kundens adresse.

en: Drag and drop to reorder media files.
da_DK: Træk og slip for at sortere mediefiler.

en: Drag and drop to reorder tracks.
da_DK: Træk og slip for at sortere numre.

en: Drag and drop to reorder videos.
da_DK: Træk og slip for at sortere videoer.

en: Drag and drop to set admin attribute order
da_DK: Træk-og-slip for at sætte rækkefølgen på admin egenskaber

en: Drag and drop, or click to set admin variation order
da_DK: Træk og slip, eller klik for at bruge admin rækkefølge af variant

en: Drag the bookmarklet below to your bookmarks bar. Then, when you&#8217;re on a page you want to share, simply &#8220;press&#8221; it.
da_DK: Træk bookmarkleten nedenfor til din bogmærkelinje. Når du så er på en side, som du vil dele, skal du blot trykke på den for at &#8220;press&#8221; det.

en: Drag the items into the order you prefer. Click the arrow on the right of the item to reveal additional configuration options.
da_DK: Træk hvert emne i den rækkefølge, du foretrækker. Klik på pilen til højre for emnet for at afsløre yderligere indstillinger.

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
da_DK: Tr&#230;k widgets hertil for at fjerne dem fra sidebaren, men beholde deres indstillinger.

en: Drive sales with %1$sGoogle Listings and Ads%2$s
da_DK: Forøg dit salg med %1$sGoogle Listings and Ads%2$s

en: Drive sales with Google Listings & Ads
da_DK: Skab salg med Google Listings & Ads

en: Drop files to upload
da_DK: Træk filer for at uploade

en: Drop shadow
da_DK: Faldskygge

en: Drop-ins are single files, found in the %s directory, that replace or enhance WordPress features in ways that are not possible for traditional plugins.
da_DK: Drop-ins er enkeltfiler, der findes i %s biblioteket, der erstatter eller forbedrer WordPress funktioner på måder, der ikke er muligt for traditionelle plugins.

en: Dropdown
da_DK: Dropdown (rullemenu)

en: Dropin Plugins
da_DK: Dropin plugins

en: Duplicate
da_DK: Kopier

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
da_DK: Gentaget kommentar fundet; det ser ud som om, at du allerede har sagt det!

en: Durable Fabric
da_DK: Holdbart stof

en: Dushanbe
da_DK: Dusjanbe

en: Dutch
da_DK: Hollandsk

en: E-Mail
da_DK: E-mail

en: E-mail me whenever
da_DK: Send mig en e-mail n&#229;r

en: ERROR: please type a comment.
da_DK: FEJL: Husk at skrive en kommentar.

en: ERROR: you are replying to a comment on a draft post.
da_DK: FEJL: Du prøver at besvare en kommentar til et kladdeindlæg.

en: Each application name should be unique.
da_DK: Hvert applikationsnavn bør være entydigt.

en: Each font src must be a non-empty string.
da_DK: Hver font src skal være en ikke-tom streng.

en: Each navigation menu may contain a mix of links to pages, categories, custom URLs or other content types. Menu links are added by selecting items from the expanding boxes in the left-hand column below.
da_DK: Menuer kan indeholde links til sider, kategorier, brugerdefinerede links eller andre indholdstyper. Menulinks tilføjes ved at vælge elementer fra boksene i venstre kolonne nedenfor.

en: Each webfont src must be a non-empty string.
da_DK: Hver webfont src skal være en ikke-tom tekststreng.

en: Earn
da_DK: Tjen

en: Earthy, organic feel.
da_DK: Jordnær, økologisk følelse.

en: East Azarbaijan (آذربایجان شرقی)
da_DK: Øst-Aserbajdsjan (آذربایجان شرقی)

en: East Caribbean dollar
da_DK: Øst-Caribisk dollar

en: East Macedonia and Thrace
da_DK: Østmakedonien og Thrakien

en: Easter
da_DK: Påske

en: Edin is a modern responsive business and corporate theme that helps you to create a strong--yet beautiful--online presence for your business.
da_DK: Edin er et moderne lettilgængeligt forretningstema, som hjælper dig med at skabe en stærk - og elegant - online tilstedeværelse for dit firma

en: Edit
da_DK: Rediger

en: Edit %s
da_DK: Redigér %s

en: Edit %s page
da_DK: Redigér %s side

en: Edit &#8220;%s&#8221;
da_DK: Rediger &#8220;%s&#8221;

en: Edit Approved Directory
da_DK: Redigér godkendt mappe

en: Edit Block Pattern
da_DK: Rediger blokgruppe

en: Edit CSS
da_DK: Redigér CSS

en: Edit Category
da_DK: Rediger kategori

en: Edit Changeset
da_DK: Rediger ændringssæt

en: Edit Comment
da_DK: Rediger kommentar

en: Edit Coupon
da_DK: Redigér rabatkupon

en: Edit Image
da_DK: Rediger billede

en: Edit Link
da_DK: Rediger link

en: Edit Link Category
da_DK: Rediger linkkategori

en: Edit Media
da_DK: Rediger medie

en: Edit Menu
da_DK: Rediger Menu

en: Edit Menu Item
da_DK: Rediger menupunkt

en: Edit Menus
da_DK: Rediger menuer

en: Edit Navigation Menu
da_DK: Rediger navigationsmenu

en: Edit Order
da_DK: Redigér ordre

en: Edit Original
da_DK: Rediger original

en: Edit Page
da_DK: Rediger side

en: Edit Pattern Category
da_DK: Rediger blokgruppekategori

en: Edit Post
da_DK: Rediger indl&#230;g

en: Edit Product
da_DK: Redigér vare

en: Edit Profile
da_DK: Rediger profil

en: Edit Project
da_DK: Redigér projekt

en: Edit Review
da_DK: Rediger anmeldelse

en: Edit Review Reply
da_DK: Rediger svar på anmeldelse

en: Edit Scheduled Action
da_DK: Redigér skemalagt handling

en: Edit Site
da_DK: Rediger websted

en: Edit Tag
da_DK: Rediger tag

en: Edit Template
da_DK: Rediger skabelon

en: Edit Template Part
da_DK: Rediger skabelondel

en: Edit Testimonial
da_DK: Rediger Testimonial

en: Edit This
da_DK: Rediger

en: Edit User
da_DK: Rediger bruger

en: Edit User %s
da_DK: Rediger bruger %s

en: Edit account
da_DK: Redigér Konto

en: Edit and create new products from your mobile devices with the Woo app
da_DK: Redigér og opret nye varer fra dine mobile devices med Woo app'en

en: Edit attribute
da_DK: Redigér egenskab

en: Edit audio playlist
da_DK: Rediger lydafspillingsliste

en: Edit category
da_DK: Redigér kategori

en: Edit comment
da_DK: Rediger kommentar

en: Edit coupon
da_DK: Redigér rabatkupon

en: Edit date and time
da_DK: Rediger dato og tid

en: Edit failed. Please try again.
da_DK: Redigering mislykkedes. Prøv venligst igen.

en: Edit gallery
da_DK: Rediger galleri

en: Edit image
da_DK: Rediger billede

en: Edit item
da_DK: Redigér enhed

en: Edit menu item
da_DK: Rediger menupunkt

en: Edit menu item: %1$s (%2$s)
da_DK: Rediger menupunkt: %1$s (%2$s)

en: Edit more details
da_DK: Rediger flere detaljer

en: Edit next media item
da_DK: Rediger næste medieelement

en: Edit order
da_DK: Redigér ordre

en: Edit page
da_DK: Rediger side

en: Edit permalink
da_DK: Rediger permanent link

en: Edit previous media item
da_DK: Rediger forrige medieelement

en: Edit product
da_DK: Redigér vare

en: Edit products on the move
da_DK: Redigér varer undervejs

en: Edit selected menu
da_DK: Rediger valgte menu

en: Edit shipping class
da_DK: Redigér forsendelsesklasse

en: Edit site
da_DK: Rediger websted

en: Edit status
da_DK: Rediger status

en: Edit styles
da_DK: Rediger typografier

en: Edit tag
da_DK: Rediger tag

en: Edit this comment
da_DK: Rediger denne kommentar

en: Edit this entry.
da_DK: Rediger dette indlæg.

en: Edit this item
da_DK: Rediger dette indlæg

en: Edit this order
da_DK: Redigér denne ordre

en: Edit this page
da_DK: Rediger denne side

en: Edit this review
da_DK: Rediger denne anmeldelse

en: Edit user
da_DK: Rediger bruger

en: Edit video playlist
da_DK: Rediger videoafspilningsliste

en: Edit visibility
da_DK: Rediger synlighed

en: Edit widget: %s
da_DK: Rediger widget: %s

en: Edit your default menu by adding or removing items. Drag the items into the order you prefer. Click Create Menu to save your changes.
da_DK: Rediger dit standardmenu ved at tilføje eller fjerne elementer. Træk hvert element i den rækkefølge du foretrækker. Klik på Opret menu for at gemme dine ændringer.

en: Edit your menu below, or <a href="%s">create a new menu</a>. Do not forget to save your changes!
da_DK: Rediger din menu herunder, eller <a href="%s">opret en ny menu</a>. Glem ikke at gemme dine ændringer!

en: Edit your profile
da_DK: Rediger din profil

en: Edit your site
da_DK: Rediger dit websted

en: Edit: %s
da_DK: Redigér %s

en: Editing Menus
da_DK: Redigering af menuer

en: Editor Style
da_DK: Editor-stylesheet

en: Editor menu (when enabled)
da_DK: Editor menu (når den er aktiveret)

en: Editor script handles.
da_DK: Script-stilnavn til editoren.

en: Editor style handles.
da_DK: Stilnavn for editoren.

en: Editor toolbar
da_DK: Editor værktøjslinje

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
da_DK: Redakt&oslash;rer kan udgive og redigere deres egne og andres indl&aelig;g.

en: Education
da_DK: Uddannelse

en: Education and learning
da_DK: Undervisning og læring

en: Effortless payments by Mollie: Offer global and local payment methods, get onboarded in minutes, and supported in your language.
da_DK: Ubesværet betaling med Mollie: Tilbyd global og lokal betalingsmetoder, kom i gang på få minutter, og det understøtter dit sprog.

en: Egypt
da_DK: Egypten

en: Egyptian pound
da_DK: Egyptisk pund

en: Either there are no posts, or something went wrong.
da_DK: Enten er der ingen indl&#230;g, eller ogs&#229; gik noget galt.

en: El Aaiun
da_DK: Laayoune

en: Electronics and computers
da_DK: Elektronik og computere

en: Elements path
da_DK: Sti til elementer

en: Email
da_DK: E-mail

en: Email (%s)
da_DK: E-mail (%s):

en: Email (required)
da_DK: Email (påkrævet)

en: Email Address
da_DK: E-mail-adresse

en: Email address
da_DK: E-mail-adresse

en: Email address for the comment author.
da_DK: E-mailadresse for kommentarens forfatter.

en: Email address is invalid.
da_DK: E-mailadressen er ugyldig.

en: Email address required
da_DK: E-mail-adresse kræves

en: Email address to receive payments
da_DK: E-mailadresse til modtagelse af betalinger

en: Email address.
da_DK: E-mail-adresse:

en: Email could not be sent.
da_DK: E-mailen kunne ikke sendes.

en: Email format
da_DK: E-mailformat

en: Email heading
da_DK: E-mailens overskrift

en: Email heading (paid)
da_DK: E-mailens overskrift (betalt)

en: Email invoice / order details to customer
da_DK: E-mailfaktura / ordreinformationer til kunde

en: Email me whenever
da_DK: Send mig altid en e-mail, når

en: Email notifications
da_DK: E-mailnotifikationer

en: Email notifications sent from WooCommerce are listed below. Click on an email to configure it.<br>%s
da_DK: E-mailnotifikationer, der sendes fra WooCommerce, ses nedenfor. Du kan klikke på en e-mail for at tilpasse den.<br>%s

en: Email of the reviewer.
da_DK: Anmelderens e-mailadresse.

en: Email options
da_DK: e-mailindstillinger

en: Email or Username
da_DK: E-mail eller brugernavn

en: Email sender options
da_DK: Indstilling af e-mailafsender

en: Email sent.
da_DK: E-mail sendt.

en: Email template
da_DK: E-mailskabelon

en: Email type
da_DK: E-mail type

en: Email you used during checkout.
da_DK: E-mail som du brugte ved godkendelse og betaling af ordre på siden Kasse.

en: Email: %s
da_DK: E-mail: %s

en: Emails
da_DK: E-mails

en: Embed
da_DK: Indlejr

en: Embed Handler
da_DK: Håndter indlejring

en: Embed Media Player
da_DK: Indlejring af medieafspiller

en: Embed of %s.
da_DK: Embed %s.

en: Embed or Link
da_DK: Indlejring eller link

en: Embedded content from other websites
da_DK: Indlejret indhold fra andre websteder

en: Embeds
da_DK: Indlejringer

en: Emergency
da_DK: Nødsituation

en: Empty Mini Cart Message
da_DK: Tom minikurv besked

en: Empty Mini-Cart Message
da_DK: Ingen/tom besked om minikurv

en: Empty Spam
da_DK: Tøm spam

en: Empty Term.
da_DK: Tom term

en: Empty Trash
da_DK: Tøm papirkurv

en: Empty archive.
da_DK: Tomt arkiv.

en: Empty filename
da_DK: Intet filnavn

en: Empty template: %s
da_DK: Tom skabelon: %s

en: Empty the approved download directories list
da_DK: Tøm listen med godkendte downloadmapper

en: Empty title.
da_DK: Ingen titel

en: Enable
da_DK: Aktiver

en: Enable "address_override" to prevent address information from being changed.
da_DK: Aktivér "address_override" for at forhindre at adresseinformation bliver ændret.

en: Enable %s
da_DK: Aktiver %s

en: Enable AJAX add to cart buttons on archives
da_DK: Aktivér AJAX tilføj til kurvknapper på varesider

en: Enable Archives?
da_DK: Aktivér arkiver?

en: Enable Auto-updates
da_DK: Aktiver Autoopdateringer

en: Enable Autorenew
da_DK: Aktivér automatisk fornyelse

en: Enable IPN email notifications
da_DK: Aktivér IPN (Instant Payment Notification) e-mail-notifikationer.

en: Enable PayPal Standard
da_DK: Aktivér PayPal Standard

en: Enable PayPal sandbox
da_DK: Aktivér PayPal sandbox (test)

en: Enable PayU’s exclusive plugin for WooCommerce to start accepting payments in 100+ payment methods available in India including credit cards, debit cards, UPI, & more!
da_DK: Aktivér PayU's enestående plugin til WooCommerce for at komme i gang med at modtage betalinger fra mere end 100 betalingsmetoder, der findes i Indien; omfattende  kreditkort, betalingskort, UPI og flere!

en: Enable Portfolio Projects for this site.
da_DK: Aktivér Portfolio Projekter for dette site.

en: Enable Post by Email
da_DK: Aktiver Publicer via email

en: Enable a familiar, fast checkout for hundreds of millions of active Amazon customers globally.
da_DK: Aktiver en velkendt, hurtig betaling for hundredvis af millioner af aktive Amazon-kunder globalt.

en: Enable accessibility mode
da_DK: Sl&#229; tilg&#230;ngelighedstilstand til

en: Enable archives?
da_DK: Aktivér arkivsider?

en: Enable auto-renew
da_DK: Aktivér auto-fornyelse

en: Enable auto-updates
da_DK: Aktiver autoopdateringer

en: Enable bank transfer
da_DK: Tillad bankoverførsel

en: Enable cash on delivery
da_DK: Aktivér efterkrav

en: Enable check payments
da_DK: Aktivér checkbetaling

en: Enable coupons
da_DK: Aktivér rabatkuponer

en: Enable debug mode
da_DK: Aktivér fejlretningstilstand

en: Enable email insights
da_DK: Aktivér indsigt og oplysninger om e-mail

en: Enable for shipping methods
da_DK: Aktivér for forsendelsesmetoder

en: Enable full-height editor and distraction-free functionality.
da_DK: Aktiver fuld højde i editoren og distraktionsfri funktionalitet.

en: Enable guided mode
da_DK: Aktiver guidet tilstand

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
da_DK: Sl&#229; genvejstaster til kommentarmoderation til.

en: Enable logging
da_DK: Aktivér logging

en: Enable low stock notifications
da_DK: Aktivér meddelelser om, at der er lav lagerstatus

en: Enable out of stock notifications
da_DK: Aktivér meddelelser om, at varer ikke er på lager

en: Enable product reviews
da_DK: Aktivér vareanmeldelser

en: Enable reviews
da_DK: Aktivér anmeldelser

en: Enable rule
da_DK: Aktiver regel

en: Enable shipping debug mode to show matching shipping zones and to bypass shipping rate cache.
da_DK: Aktivér forsendelses fejlfindingstilstand for at vise matchende forsendelseszoner og for at omgå cachen med forsendelsesprissats.

en: Enable star rating on reviews
da_DK: Aktivér stjernebedømmelse ved anmeldelser

en: Enable stock management
da_DK: Aktivér lagerstyring

en: Enable store notice
da_DK: Aktivér shopmeddelelse

en: Enable table usage
da_DK: Aktivér brug af tabel

en: Enable tax rates and calculations
da_DK: Aktivér momssatser og beregninger

en: Enable taxes
da_DK: Aktivér moms

en: Enable the high performance order storage feature.
da_DK: Aktiver den højtydende ordrelagringsfunktion.

en: Enable the legacy REST API
da_DK: Aktivér den forældede REST API

en: Enable the shipping calculator on the cart page
da_DK: Aktivér forsendelsesberegneren på siden Kurv

en: Enable the use of coupon codes
da_DK: Aktivér anvendelse af rabatkuponkoder

en: Enable this email notification
da_DK: Aktiver denne e-mailnotifikation

en: Enable this if you want this attribute to have product archives in your store.
da_DK: Du skal aktivere dette, hvis denne egenskab skal vises på varesider i din webshop.

en: Enable this option if a product is not shipped or there is no shipping cost
da_DK: Aktiver denne indstilling hvis en vare ikke skal sendes, eller der ikke er nogen forsendelsesomkostninger

en: Enable this option if access is given to a downloadable file upon purchase of a product
da_DK: Aktiver denne indstilling, hvis der gives adgang til en download-bar fil ved køb af en vare.

en: Enable this option to enable stock management at variation level
da_DK: Aktivér denne indstilling for at aktivere lagerstyring på variantniveau

en: Enable this option to grant access to downloads when orders are "processing", rather than "completed".
da_DK: Aktivér denne indstilling for at give adgang til downloads når ordrer "behandles", fremfor når ordrer er "udført".

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
da_DK: Sl&#229; tr&#229;dede (indlejrede) kommentarer til i %s niveauer

en: Enable tracking
da_DK: Aktivér sporing

en: Enable usage tracking and help improve WooCommerce
da_DK: Aktivér sporing af brugeradfærd og hjælp WooCommerce med at blive endnu bedre.

en: Enable/Disable
da_DK: Aktivér/Deaktivér

en: Enable/Disable attribute archives.
da_DK: Aktivér/deaktivér arkivering af egenskaber.

en: Enabled
da_DK: Aktiveret

en: Enabled Features
da_DK: Aktiverede funktioner

en: Enabled Services
da_DK: Aktiverede tjenester

en: Enabled.
da_DK: Aktiveret.

en: Enables WooCommerce Analytics
da_DK: Aktiverer WooCommerce Analytics

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
da_DK: Via skærmindstillinger kan du slå tilgængelighedstilstand til. Dette giver mulighed for at bruge knapperne Tilføj og Rediger i stedet for at bruge træk og slip.

en: Encoding
da_DK: Kodning

en: Encoding for pages and feeds
da_DK: Kodning til sider og feeds

en: End Date
da_DK: Slut dato

en: End date of sale price, as GMT.
da_DK: Slutdato for tilbudspris, i GMT (Greenwich Mean Time).

en: End date of sale price, in the site's timezone.
da_DK: Sidste dag for tilbudspris, i webshoppens tidszone.

en: End date of sale price.
da_DK: Slutdato for tilbudspris.

en: End date:
da_DK: Slutdato:

en: Endless Tee's
da_DK: Endeløse T-shirts

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Add payment method" page.
da_DK: Slutpunkt for siden "Bestilling &rarr; Tilføj betalingsmetode"

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Order received" page.
da_DK: Slutpunkt for siden "Checkout &rarr; Ordre modtaget"

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Pay" page.
da_DK: Slutpunkt for siden med Kasse &rarr; Betaling

en: Endpoint for the "My account &rarr; Addresses" page.
da_DK: Slutpunkt for siden "Min konto &rarr; Adresser"

en: Endpoint for the "My account &rarr; Downloads" page.
da_DK: Slutpunkt for siden "Min konto &rarr; Downloads".

en: Endpoint for the "My account &rarr; Edit account" page.
da_DK: Slutpunkt for siden "Min konto" &rarr; Rediger konto"

en: Endpoint for the "My account &rarr; Lost password" page.
da_DK: Slutpunkt for siden "Min konto" &rarr; Glemt adgangskode"

en: Endpoint for the "My account &rarr; Orders" page.
da_DK: Slutpunkt for siden "Min konto &rarr; Ordrer".

en: Endpoint for the "My account &rarr; Payment methods" page.
da_DK: Slutpunkt for siden "Min Konto &arr; Betalingsmetode"

en: Endpoint for the "My account &rarr; View order" page.
da_DK: Slutpunkt for siden "Min konto &rarr; Vis ordre"

en: Endpoint for the delete payment method page.
da_DK: Slutpunkt for siden "Sletning af betalingsmetode"

en: Endpoint for the setting a default payment method page.
da_DK: Slutpunkt for indstillingen af siden standardbetalingsmetode.

en: Endpoint for the triggering logout. You can add this to your menus via a custom link: yoursite.com/?customer-logout=true
da_DK: Slutpunkt for den udløsende log ud. Du kan tilføje denne til dine menuer via et brugerdefineret link: dinhjemmeside.dk/?customer-logout=true

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions during the checkout process. They should be unique.
da_DK: Slutpunkter er tilføjet dine webadresser for at håndtere specifikke handlinger under betalingsprocessen. De bør være unikke.

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions on the accounts pages. They should be unique and can be left blank to disable the endpoint.
da_DK: Slutpunkter er vedhæftet til dine siders URL'er (webadresser) for at håndtere specifikke handlinger på kontoens sider. De bør være unikke og kan efterlades tomme for at slå slutpunktet fra.

en: Enduring quality.
da_DK: Vedvarende kvalitet.

en: Enforce Approved Product Download Directories
da_DK: Håndhæv godkendte varedownloadmapper

en: Engineering
da_DK: Ingeniørarbejde

en: English
da_DK: Engelsk

en: Enhance speed and security with %1$sJetpack%2$s
da_DK: Mere fart og sikkerhed med %1$sJetpack%2$s

en: Enhance your products
da_DK: Styrk dine varer

en: Enhance your store with these recommended free features.
da_DK: Gør din webshop større og stærkere med disse anbefalede funktioner.

en: Enjoy all Facebook products combined in one extension: pixel tracking, catalog sync, messenger chat, shop functionality and Instagram shopping (coming soon)!
da_DK: Nyd alle Facebook-varer kombineret i en udvidelse: pixelsporing, synkronisering med varer på webshop, messenger chat, webshopfunktionalitet og Instagram shopping (kommer snart)!

en: Enlarge image
da_DK: Forstør billede

en: Enlarge image: %s
da_DK: Forstør billede: %s

en: Enlarged image
da_DK: Forstørret billede

en: Ensure meta_data excludes specific keys.
da_DK: Sørg for at meta_data ekskluderer specifikke nøgler.

en: Ensure result set excludes comments assigned to specific user IDs. Requires authorization.
da_DK: Sørg for at svaret ekskluderer kommentarer tildelt specifikke brugeres ID. Kræver godkendelse.

en: Ensure result set excludes posts assigned to specific authors.
da_DK: Sørg for, at resultatsættet udelukker indlæg fra specifikke forfattere.

en: Ensure result set excludes reviews assigned to specific user IDs.
da_DK: Sikre at søgeresultat ekskluderer anmeldelser tilknyttet specifikke bruger ID'er.

en: Ensure result set excludes specific IDs.
da_DK: Sørg for at svaret ekskluderer specifikke ID'er.

en: Ensure result set excludes specific parent IDs.
da_DK: Vær sikker på at svaret ekskludere specifikke overordnede ID'er.

en: Enter a URL to scan
da_DK: Indtast en URL at scanne

en: Enter a WordPress.com or Jetpack WordPress site URL.
da_DK: Skriv en WordPress eller Jetpack WordPress webadresse.

en: Enter a cost (excl. tax) or sum, e.g. <code>10.00 * [qty]</code>.
da_DK: Indtast en pris (ekskl. moms) eller sum, fx <code>10.00 * [gty]</code>

en: Enter a coupon code to apply. Discounts are applied to line totals, before taxes.
da_DK: Indtast en rabatkuponkode for anvende rabatkoponen. Rabatter bruges på linietotaler; før moms.

en: Enter a custom base to use. A base must be set or WordPress will use default instead.
da_DK: Indtast en tilpasset basis, som skal bruges. En basis skal indtastes, hvis du vil undgå, at WordPress i stedet bruger en standard.

en: Enter a description of the image
da_DK: Lav en beskrivelse af billedet

en: Enter a different address
da_DK: Indtast en anden adresse

en: Enter a fixed amount or percentage to apply as a fee.
da_DK: Indtast et fast beløb eller en procent, der skal gælde som et gebyr.

en: Enter a link URL or click above for presets.
da_DK: Skriv en link URL eller tryk ovenfor for forudindstillinger.

en: Enter a name for the new attribute term:
da_DK: Indtast et navn for den nye egenskab term:

en: Enter a name for this tax rate.
da_DK: Indtast et navn for denne momssats.

en: Enter a new password below.
da_DK: Indtast en ny adgangskode herunder.

en: Enter a number to set stock quantity at the variation level. Use a variation's 'Manage stock?' check box above to enable/disable stock management at the variation level.
da_DK: Indtast et tal for at sætte lagerantal på variantniveau. Anvend en variants 'Lagerstyring?' ved at markere afkrydsningsfelt ovenfor for at aktivere/deaktivere lagerstyring på variantens niveau.

en: Enter a tax rate (percentage) to 4 decimal places.
da_DK: Indtast en momssats (procentdel) som fire decimaler.

en: Enter a username or email address.
da_DK: Indtast et brugernavn eller en e-mailadresse

en: Enter a value
da_DK: Angiv en værdi

en: Enter a value (fixed or %)
da_DK: Indtast en værdi (fast eller %)

en: Enter address:
da_DK: Skriv adresse:

en: Enter an API Key
da_DK: Indtast en API-nøgle

en: Enter an optional description for this variation.
da_DK: Indtast en valgfri beskrivelse af denne variant.

en: Enter an optional note to send the customer after purchase.
da_DK: Angiv en valgfri bemærkning der sendes til kunden efter et køb.

en: Enter attachment ID or URL to an image
da_DK: Indtast vedhæftelse ID eller URL (webadresse) til et billede

en: Enter desktop preview mode
da_DK: Gå i skrivebord-forhåndsvisningstilstand

en: Enter mobile preview mode
da_DK: Gå i mobil-forhåndsvisningstilstand

en: Enter new
da_DK: Skriv ny

en: Enter price (%s)
da_DK: Indtast pris (%s)

en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to %s.
da_DK: Indtast modtagere (adskilt med komma) af denne e-mail. Standarder til %s.

en: Enter recipients (comma separated) that will receive this notification.
da_DK: Indtast modtagere (adskilt med komma) som skal modtage denne meddelelse.

en: Enter sale price (%s)
da_DK: Indtast tilbudspris (%s)

en: Enter some text, or some attributes by pipe (|) separating values.
da_DK: Angiv noget tekst eller nogle egenskaber separeret med det tegn (karakter) man kalder en pipe (|).

en: Enter tablet preview mode
da_DK: Gå i tablet-forhåndsvisningstilstand

en: Enter the RSS feed URL here:
da_DK: Skriv URL til RSS- eller ATOM-feed her:

en: Enter the URL
da_DK: Skriv URL:

en: Enter the URL of a 16x16px icon you want to use for this service.
da_DK: Indtast webadressen på et 16x16px ikon du vil bruge til denne tjeneste.

en: Enter the URL of the image
da_DK: Skriv URL til billedet

en: Enter the action that will trigger this webhook.
da_DK: Indsæt den handling der vil aktivere dette webhook.

en: Enter the destination URL
da_DK: Indtast URL'en på destinationen

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
da_DK: Skriv e-mailadressen eller brugernavnet på en eksisterende bruger på netværket for at invitere dem til dette websted. Vedkommende vil få tilsendt en e-mail, hvor de bliver bedt om at bekræfte invitationen.

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
da_DK: Skriv e-mailadressen eller brugernavnet på en eksisterende bruger på netværket for at invitere dem til dette websted. Vedkommende vil få tilsendt en e-mail, hvor de bliver bedt om at bekræfte invitationen.

en: Enter the external URL to the product.
da_DK: Angiv den eksterne URL (webadresse) for varen.

en: Enter the number of days before a download link expires, or leave blank.
da_DK: Indtast antallet af dage før et download link udløber, eller lad det være blankt.

en: Enter the password you would like to use for all protected entries here:
da_DK: Skriv det kodeord, du gerne vil bruge til alle beskyttede indl&#230;g her:

en: Enter the same address here unless you <a href="%s">want your site home page to be different from your WordPress installation directory</a>.
da_DK: Indtast den samme adresse her, medmindre du <a href="%s">ønsker, at din hjemmesides startside skal være forskellig fra din WordPress-installationsmappe</a>.

en: Enter title here
da_DK: Skriv titel her

en: Enter your LiveJournal username and password below so we can connect to your account:
da_DK: Skriv dit LiveJournal-brugernavn og din LiveJournal-adgangskode nedenfor, s&#229; vi kan tilslutte os din konto:

en: Enter your PayPal API credentials to process refunds via PayPal. Learn how to access your <a href="%s">PayPal API Credentials</a>.
da_DK: Indtast dine PayPal API oplysninger for at håndtere refunderinger via PayPal. Se hvordan du får adgang til dine <a href="%s">PayPal API oplysninger</a>.

en: Enter your address to receive news by email.
da_DK: Skriv din adresse og modtag nyheder pr. mail.

en: Enter your address to view shipping options.
da_DK: Indtast din adresse for at se forsendelsesmuligheder.

en: Enter your comment here...
da_DK: Skriv din kommentar her...

en: Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.
da_DK: Indtast din e-mail-adresse for at blive tilmeldt og modtage påmindelser om nye indlæg på dette websted via e-mail.

en: Enter your new password below or generate one.
da_DK: Indtast din nye adgangskode nedenfor eller dan en ny.

en: Enter your new password below.
da_DK: Indtast din nye adgangskode nedenfor.

en: Enter your password to view comments.
da_DK: Indtast din adgangskode for at læse kommentarer.

en: Enter/remove an API key.
da_DK: Indtast/fjern en API-nøgle.

en: Entertainment
da_DK: Underholdning

en: Entries feed
da_DK: Indlægsfeed

en: Entries from any RSS or Atom feed
da_DK: Indl&#230;g fra et RSS- eller Atom-feed

en: Entries from any RSS or Atom feed.
da_DK: Indlæg fra et RSS- eller Atom-feed.

en: Entries in dependencies array must be either strings or arrays with an id key.
da_DK: Posterne i dependencies-arrayet skal enten være strenge eller arrays med en id-nøgle.

en: Environment type
da_DK: Miljøtype

en: Environment.
da_DK: Miljø.

en: Equatorial Guinea
da_DK: Ækvatorial Guinea

en: Erase Personal Data
da_DK: Slet Persondata

en: Erase personal data
da_DK: Slet Persondata

en: Erase personal data list
da_DK: Slet personlige data

en: Erase personal data list navigation
da_DK: Slet persondataliste navigation

en: Eraser array at index %d does not include a friendly name.
da_DK: Sletter array ved index %d har ikke et friendly name.

en: Eraser callback is not valid: %s.
da_DK: Eraser callback er ikke gyldig: %s.

en: Eraser does not include a callback: %s.
da_DK: Eraser inkluderer ikke et callback: %s.

en: Eraser index cannot be less than one.
da_DK: Sletter index kan ikke være mindre end én.

en: Eraser index is out of range.
da_DK: Slette index er uden for rækkefølge.

en: Erasing data...
da_DK: Sletter data...

en: Erasure completed.
da_DK: Sletning fuldendt.

en: Error
da_DK: Fejl

en: Error 404
da_DK: Fejl 404

en: Error Details
da_DK: Detaljer om fejl

en: Error Details: %s
da_DK: Fejldetaljer: %s

en: Error code
da_DK: Fejlkode

en: Error creating new user.
da_DK: Fejl under oprettelsen af ny bruger.

en: Error decoding JSON.
da_DK: Fejl ved decoding af JSON.

en: Error decoding the font collection JSON file contents.
da_DK: Fejl ved afkodning af JSON-filens indhold i skrifttypesamlingen.

en: Error decoding the font collection data from the HTTP response JSON.
da_DK: Fejl ved afkodning af fontindsamlingsdata fra HTTP-svarets JSON.

en: Error during status transition.
da_DK: Fejl ved statusovergang.

en: Error fetching the font collection data from "%s".
da_DK: Fejl ved hentning af skrifttypesamlingsdata fra "%s".

en: Error getting remote image %s.
da_DK: Der opstod en fejl ved hentning af eksternt billede %s.

en: Error in RSS %1$d
da_DK: Fejl i RSS %1$d

en: Error in deleting the attachment.
da_DK: Fejl under sletning af den vedhæftede fil.

en: Error in deleting the item.
da_DK: Fejl ved sletning af elementet.

en: Error in displaying the widget settings form.
da_DK: Fejl i visning af widget-indstillingerne.

en: Error in moving the item to Trash.
da_DK: Fejl ved flytning af elementet til papirkurven.

en: Error in moving to Trash.
da_DK: Fejl ved flytning til papirkurven.

en: Error in restoring from Trash.
da_DK: Fejl ved gendannelse fra papirkurven.

en: Error in restoring the item from Trash.
da_DK: Fejl ved gendannelse fra papirkurven.

en: Error message
da_DK: Fejlmeddelelse

en: Error messages can contain sensitive information about your store environment. These should be hidden from untrusted visitors.
da_DK: Fejlmeddelelser kan indeholde fortrolig information om din webshop og indholdet på den. Fejlmeddelelser bør være skjult for besøgende.

en: Error messages should not be shown to visitors.
da_DK: Fejlmeddelelser skal ikke vises til besøgende.

en: Error not caused by a plugin or theme.
da_DK: Fejlen er ikke forårsaget af et plugin eller et tema.

en: Error occurred on a non-protected endpoint.
da_DK: Der opstod et problem på et ikke-beskyttet endpoint.

en: Error processing action %1$s: %2$s
da_DK: Der opstod en fejl ved udførelse af handling %1$s: %2$s

en: Error processing checkout. Please try again.
da_DK: Fejl ved behandlingen af bestillingen. Forsøg venligst igen.

en: Error processing refund. Please try again.
da_DK: Der opstod en fejl i behandligen af refundering. Prøv venligst igen.

en: Error reconnecting to the database
da_DK: Fejl i forsøg på at genoprette forbindelse til databasen

en: Error saving action: %s
da_DK: Fejl ved gemning af handling: %s

en: Error saving media file.
da_DK: Kunne ikke gemme mediefil.

en: Error saving order ID %1$s.
da_DK: Fejl ved lagring af ordre-id %1$s.

en: Error when decoding a JSON file at path %1$s: %2$s
da_DK: Der opstod en fejl under afkodning af en JSON-fil ved stien %1$s: %2$s

en: Error while adding the category. Please try again later.
da_DK: Fejl under forsøget på at tilføje en kategori. Prøv venligst igen senere.

en: Error while saving the new email address. Please try again.
da_DK: Kunne ikke gemme den nye e-mailadresse. Prøv venligst igen.

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
da_DK: Der opstod en fejl ved billedskalering. Genindl&#230;s siden og pr&#248;v igen.

en: Error while saving.
da_DK: Fejl ved gem.

en: Error!
da_DK: Fejl!

en: Error:
da_DK: Fejl:

en: Error: %1$s (%2$s)
da_DK: Fejl: %1$s (%2$s)

en: Error: %s
da_DK: Fejl: %s

en: Error: %s.
da_DK: Fejl: %s

en: Error: An error has occurred;  Poll not updated.
da_DK: Fejl: En fejl er opstået; Afstemning ikke opdateret.

en: Error: Delivery URL cannot be reached: %s
da_DK: Fejl: Leverings URL (webadresse) kan ikke tilgås: %s

en: Error: Delivery URL returned response code: %s
da_DK: Fejl: Leverings URL (webadresse) returnerede svarkode: %s

en: Error: Please type your reply text.
da_DK: Fejl: Skriv en tekst til din anmeldelse.

en: Error: Please type your review text.
da_DK: Fejl: Skriv en tekst til din anmeldelse.

en: Error: You can't reply to a review on a draft product.
da_DK: Fejl: Du kan ikke skrive en anmeldelse når varen er kladde.

en: Error: [%1$s] %2$s
da_DK: Fejl: [%1$s] %2$s

en: Error: could not find an RSS or ATOM feed at that URL.
da_DK: Fejl: Kunne ikke finde et RSS- eller ATOM-feed på den URL.

en: Error: non-existing attribute ID.
da_DK: Fejl: ikke-eksisterende egenskab ID.

en: Error: please enter a valid email address.
da_DK: Fejl: Skriv venligst en gyldig e-mail-adresse

en: Error: please fill the required fields (name, email).
da_DK: Fejl: Udfyld venligst de p&#229;kr&#230;vede felter (navn, e-mail).

en: Error: your Facebook login has expired.
da_DK: Fejl: Dit Facebook login er udløbet.

en: Essential
da_DK: Essentielle

en: Estonia
da_DK: Estland

en: Estonian
da_DK: Estisk

en: Ethiopia
da_DK: Etiopien

en: Ethiopian birr
da_DK: Ethiopisk birr

en: Europe
da_DK: Europa

en: Europe zone = Any country in Europe = Flat rate shipping
da_DK: Europa zone = Alle lande i Europa = Fast forsendelsespris

en: European data protection law requires data about European residents which is transferred outside the European Union to be safeguarded to the same standards as if the data was in Europe. So in addition to listing where data goes, you should describe how you ensure that these standards are met either by yourself or by your third party providers, whether that is through an agreement such as Privacy Shield, model clauses in your contracts, or binding corporate rules.
da_DK: Den europæiske databeskyttelseslov kræver at data om europæiske borgere som er ført uden for den europæiske union skal være beskyttet af samme standard, som hvis data var i Europa. Så uover at liste, hvor data føres hen, så skal du også beskrive, hvordan du vil sikre disse standarder bliver mødt af enten dig selv eller tredjeparts leverandører, uanset om det er gennem en aftale om et Privacy Shield, modelklausuler i dine kontrakter, eller bindende virksomhedsregler.

en: Event schedule does not exist.
da_DK: Begivenheden er ikke planlagt.

en: Event timestamp must be a valid Unix timestamp.
da_DK: Begivenhedens timestamp skal være et gyldigt Unix timestamp.

en: Events
da_DK: Begivenheder

en: Every %d minutes
da_DK: Hver %d minutter

en: Every %s
da_DK: Hver %s

en: Every 15 Days
da_DK: Hver 15. dag

en: Every minute
da_DK: Hvert minut

en: Everything is running smoothly here.
da_DK: Alt kører som det skal.

en: Everywhere
da_DK: Overalt

en: Example:
da_DK: Eksempel:

en: Example: <code>https://wordpress.org/</code> &#8212; do not forget the <code>https://</code>
da_DK: Eksempel: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; glem ikke <code>http://</code>

en: Example: Nifty blogging software
da_DK: Eksempel: Nifty bloggingsoftware

en: Excerpt
da_DK: Uddrag

en: Excerpt for the post, as it exists in the database.
da_DK: Uddrag for indlægget, som det eksisterer i databasen.

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="%s">Learn more about manual excerpts</a>.
da_DK: Uddrag er valgfrie håndlavede resumeer af dit indhold, der kan bruges i dit tema. <a href="%s">Lær mere om manuelle uddrag</a>.

en: Exclude categories
da_DK: Udeluk kategorier

en: Exclude products
da_DK: Udeluk varer

en: Exclude sale items
da_DK: Udeluk varer på tilbud

en: Exclude:
da_DK: Udeluk:

en: Excluded report order statuses
da_DK: Ekskluderede rapportordrestatusser

en: Excluding selected countries
da_DK: Udeluk valgte lande

en: Excluding tax
da_DK: Ekskl. moms

en: Executed before Multisite is loaded.
da_DK: Udføres inden Multisite bliver kørt.

en: Existing products that match by ID or SKU will be updated. Products that do not exist will be skipped.
da_DK: Eksisterende varer, som matcher på ID eller SKU, vil blive opdateret. Varer, som ikke eksisterer, springes over.

en: Exit Fullscreen
da_DK: Luk fuldskærm

en: Exit Recovery Mode
da_DK: Luk gendannelsestilstand

en: Exit recovery mode link expired.
da_DK: Link til afslut gendannelsestilstand udløbet.

en: Expand
da_DK: Åben

en: Expand or collapse the elements by clicking on their headings, and arrange them by dragging their headings or by clicking on the up and down arrows.
da_DK: Udvid eller skjul elementerne ved at klikke på deres overskrifter, og arrangere dem ved at trække deres overskrifter eller ved at klikke på op- og nedpilene.

en: Expand search field
da_DK: Udvid søgefelt

en: Expected an array describing the eraser at index %d.
da_DK: Forventede et array der beskriver sletteren ved index %d.

en: Expected an array describing the exporter at index %s.
da_DK: Forventede et array der beskriver eksporteren på index %s.

en: Expected data array in response array from exporter: %s.
da_DK: Forventet data array i svar-array fra eksporter: %s.

en: Expected data in response array from exporter: %s.
da_DK: Forventede data i svar-array fra eksporter: %s.

en: Expected done (boolean) in response array from exporter: %s.
da_DK: Forventet færdig (boolean) i svar-array fra eksporter: %s.

en: Expected done flag in response array from %1$s eraser (index %2$d).
da_DK: Forventet afsluttet flag i svar array fra %1$s sletter (index %2$d).

en: Expected items_removed key in response array from %1$s eraser (index %2$d).
da_DK: Forventede items_removed nøgle i svar array fra %1$s sletter (index %2$d).

en: Expected items_retained key in response array from %1$s eraser (index %2$d).
da_DK: Forventede items_retained nøgle i svar array fra %1$s sletter (index %2$d).

en: Expected messages key in response array from %1$s eraser (index %2$d).
da_DK: Forventede beskeder nøgle i svar array fra %1$s sletter (index %2$d).

en: Expected messages key to reference an array in response array from %1$s eraser (index %2$d).
da_DK: Forventede beskeder nøgle til reference i et array i svar array fra %1$s sletter (index %2$d).

en: Expected response as an array from exporter: %s.
da_DK: Forventet svar som et array fra eksporter: %s.

en: Expected string to start with script tag (without attributes) and end with script tag, with optional whitespace.
da_DK: Forventet streng, der starter med script-tag (uden attributter) og slutter med script-tag, med valgfrit mellemrum.

en: Experimental features
da_DK: Eksperimentelle funktioner

en: Experiments
da_DK: Eksperimentel

en: Expert Craftsmanship
da_DK: Håndværksmæssig ekspertise

en: Expiration
da_DK: Udløb

en: Expired
da_DK: Udløbet

en: Expired :(
da_DK: Udløbet :(

en: Expired transients
da_DK: Udløbne transients

en: Expires
da_DK: Udløber

en: Expires on:
da_DK: Udløber den:

en: Expiring Soon
da_DK: Udløber snart

en: Expiring soon!
da_DK: Udløber snart!

en: Expiry (MM/YY)
da_DK: Udløbsdato (MM/ÅÅ)

en: Expiry Date
da_DK: Udløbsdato

en: Expiry date
da_DK: Udløbsdato

en: Export
da_DK: Eksporter

en: Export &#8220;%s&#8221; as JSON
da_DK: Eksporter &#8220;%s&#8221; som JSON

en: Export CSV
da_DK: Eksportér CSV

en: Export ID.
da_DK: Eksport-ID.

en: Export Personal Data
da_DK: Eksporter persondata

en: Export Products
da_DK: Eksportér varer

en: Export all categories
da_DK: Eksportér alle varekategorier

en: Export all columns
da_DK: Eksportér alle kolonner

en: Export all products
da_DK: Eksportér alle varer

en: Export as JSON
da_DK: Eksporter som jSON

en: Export custom meta?
da_DK: Eksportér tilpassede meta?

en: Export download URL.
da_DK: Eksportér download URL.

en: Export personal data list
da_DK: Eksporter liste af personlige data

en: Export personal data list navigation
da_DK: Eksporter af persondataliste navigation

en: Export products to a CSV file
da_DK: Eksportér varer til en CSV fil

en: Export status message.
da_DK: Statusmeddelelse for eksport.

en: Export status.
da_DK: Status på eksport.

en: Exporter array at index %s does not include a friendly name.
da_DK: Eksportering array på index %s mangler et friendly name.

en: Exporter callback is not a valid callback: %s.
da_DK: Eksportering callback er ikke et gyldigt callback: %s.

en: Exporter does not include a callback: %s.
da_DK: Eksporter har ikke et callback: %s.

en: Exporter index cannot be negative.
da_DK: Eksporter index kan ikke være negativ.

en: Exporter index is out of range.
da_DK: Eksporter index uden for rækkevidde.

en: Express yourself. Start a blog.
da_DK: Udtryk dig! Start en blog.

en: Extended task List
da_DK: Udvidet opgaveliste

en: Extended view
da_DK: Udvidet visning

en: Extension
da_DK: Udvidelse

en: Extension data registered by %s
da_DK: Udvidede data registreret af %s

en: Extension's name - this will be used to ensure the data in the request is routed appropriately.
da_DK: Udvidelsens navn - dette bruges for at sikre, at data i forespørgslen bliver sendt korrekt.

en: Extensions
da_DK: Udvidelser

en: Extensions can add new functionality to your product pages that make your store stand out
da_DK: Udvidelser kan tilføje ny funktionalitet til dine varesider, så du kan få din webshop til at skille sig ud

en: External URL
da_DK: Ekstern URL (webadresse)

en: External object cache
da_DK: Ekstern objekt cache

en: External object cache.
da_DK: Ekstern object cache.

en: External product
da_DK: Ekstern vare

en: External products cannot be backordered.
da_DK: Eksterne varer kan ikke behandles som restordrer.

en: External products cannot be stock managed.
da_DK: Det er ikke muligt at have lagerstyring på eksterne varer.

en: External/Affiliate product
da_DK: Ekstern/Partner vare

en: Extra CSS class to assign to the sidebar in the Widgets interface.
da_DK: Ekstra CSS-class som tildeles sidepanelet i widget interface.

en: Extra business extensions to install.
da_DK: Ekstra webshopudvidelser der kan installeres.

en: F j, Y
da_DK: j. F Y

en: F j, Y g:i a
da_DK: j. F Y H:i

en: F jS, Y
da_DK: j. F Y

en: F, Y
da_DK: F Y

en: FAILED: %s
da_DK: MISLYKKET: %s

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
da_DK: MISLYKKET: WordPress kunne ikke opdatere til %s

en: Facebook for WooCommerce
da_DK: Facebook til WooCommerce

en: Facebook icon
da_DK: Facebook ikon

en: Facebook:
da_DK: Facebook

en: Faeroe
da_DK: Færøerne

en: Failed
da_DK: Mislykkedes

en: Failed <span class="count">(%s)</span> | Failed <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Mislykkedes <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Mislykkedes <span class="count">(%s)</span>

en: Failed order
da_DK: Mislykket ordre

en: Failed order emails are sent to chosen recipient(s) when orders have been marked failed (if they were previously pending or on-hold).
da_DK: E-mails om mislykket ordre bliver sendt til de valgte på modtagerlisten, når ordrerne er blevet markeret som mislykkede (hvis ordren tidligere har haft status som "Igangværende" eller "På hold").

en: Failed orders are unpaid and may have been abandoned by the customer. They will be trashed after the specified duration.
da_DK: Mislykkede ordrer er ubetalte og er muligvis blevet opgivet af kunden. De vil blive smidt ud ved udgangen af den specificerede periode.

en: Failed to connect to Akismet.
da_DK: Forbindelse til Akismet fejlede.

en: Failed to create post.
da_DK: Kunne ikke oprette indl&#230;g.

en: Failed to delete the page.
da_DK: Kunne ikke slette siden.

en: Failed to download the MaxMind database.
da_DK: Kunne ikke hente MaxMind databasen.

en: Failed to exit recovery mode. Please try again later.
da_DK: Kunne ikke afslutte gendannelsestilstand. Prøv igen senere.

en: Failed to import %s product | Failed to import %s products
da_DK[0]: Det lykkedes ikke at importere %s vare
da_DK[1]: Det lykkedes ikke at importere %s varer

en: Failed to initialise WC_Filesystem API while trying to update the MaxMind Geolocation database.
da_DK: Kunne ikke initialisere WC_Filesystem API under forsøget på at opdatere MaxMind Geolocation-databasen.

en: Failed to retrieve comment bodies from LiveJournal. Please try again soon.
da_DK: Kunne ikke hente kommentarindhold fra LiveJournal. Pr&#248;v venligst igen senere.

en: Failed to retrieve comment meta information from LiveJournal. Please try again soon.
da_DK: Kunne ikke hente kommentar-metainformation fra LiveJournal. Pr&#248;v venligst igen senere.

en: Failed to retrieve product info from woocommerce.com
da_DK: Det lykkedes ikke at hente vareinfo fra woocommerce.com

en: Failed to store the error.
da_DK: Kunne ikke gemme fejlen.

en: Failed to update coupon
da_DK: Kunne ikke opdatere rabatkupon

en: Failed to write file to disk.
da_DK: Kunne ikke skrive til disken.

en: Failed to write request to temporary file.
da_DK: Kunne ikke skrive anmodning til midlertidig fil.

en: Faith
da_DK: Tro

en: Falkland Islands
da_DK: Falklandsøerne

en: Falkland Islands pound
da_DK: Falklandsøerne pund

en: Fan Favorites
da_DK: Fan favoritter

en: Faroe
da_DK: Færøerne

en: Faroe Islands
da_DK: Færøerne

en: Fashion, apparel, and accessories
da_DK: Mode, tøj og tilbehør

en: Favorite already exists
da_DK: Favorit findes allerede

en: Favorite item not found
da_DK: Favoritenhed blev ikke fundet

en: Favorites
da_DK: Favoritter

en: Featured
da_DK: Fremhævet

en: Featured Content
da_DK: Udvalgt indhold

en: Featured Image
da_DK: Indlæggets thumbnail

en: Featured Image Header
da_DK: Udvalgt header-billede

en: Featured Images
da_DK: Udvalgte billeder

en: Featured image
da_DK: Udvalgt billede

en: Featured product.
da_DK: Udvalgt vare.

en: Featured products
da_DK: Fremhævede varer

en: Features
da_DK: Funktioner

en: Features supported by this theme.
da_DK: Egenskaber understøttet af dette tema.

en: February
da_DK: februar

[ctx: February abbreviation]
en: Feb
da_DK: feb

en: Federal Dependencies
da_DK: Føderale afhængigheder

en: Fee
da_DK: Gebyr

en: Fee has already been added.
da_DK: Gebyr (afgift) er allerede tilføjet.

en: Fee lines data.
da_DK: Gebyrlinjedata.

en: Fee name
da_DK: Gebyr-navn

en: Fee name is required.
da_DK: Gebyrnavn er påkrævet.

en: Fee name.
da_DK: Gebyrnavn.

en: Fee tax class is required when fee is taxable.
da_DK: Gebyrets momsklasse er påkrævet, når gebyret er momspligtigt.

en: Fee title is required
da_DK: Navn på gebyr er påkrævet

en: Fee total amounts provided using the smallest unit of the currency.
da_DK: Gebyrets totalbeløb såfremt der anvendes den mindste enhed af valutaen.

en: Fee type
da_DK: Gebyrtype

en: Feed for all posts filed under %s
da_DK: Feed til alle indl&#230;g i %s

en: Feed(s) to Display:
da_DK: Feed(s) som skal vises:

en: Feel free to reconnect again using the button below.
da_DK: Du kan altid forbinde igen ved at klikke på knappen nedenfor.

en: Fees & dimensions
da_DK: Gebyrer og dimensioner

en: Fees:
da_DK: Gebyrer:

en: Fields
da_DK: Felter

en: Fields other than %s are not currently supported for sitemaps.
da_DK: Andre felter end %s understøttes i øjeblikket ikke til sitemaps.

en: Fields other than %s are not currently supported for the sitemap index.
da_DK: Andre felter end %s understøttes i øjeblikket ikke til sitemap-indekset.

en: File
da_DK: FIl

en: File %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
da_DK: Filen %1$s har været <strong>forældet</strong> siden version %2$s, og der er ingen alternativer.

en: File %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
da_DK: Filen %1$s er <strong>udfaset</strong> siden version %2$s! Brug %3$s i stedet.

en: File %1$s must be used in %2$s.
da_DK: Fil %1$s skal bruges i %2$s.

en: File %d
da_DK: Fil %d

en: File %s doesn't exist!
da_DK: Fil %s findes ikke!

en: File &#8220;%s&#8221; does not exist?
da_DK: Filen &#8220;%s&#8221; findes ikke?

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
da_DK: Filen &#8220;%s&#8221; er ikke et billede.

en: File ID
da_DK: Fil-ID

en: File ID.
da_DK: Fil ID.

en: File Name
da_DK: Filnavn

en: File URL
da_DK: Fil-URL

en: File URL.
da_DK: Fil-URL

en: File URL:
da_DK: Fil URL:

en: File canceled.
da_DK: Fil annulleret.

en: File details.
da_DK: Fil-informationer.

en: File does not exist
da_DK: Fil eksisterer ikke

en: File does not exist?
da_DK: Filen eksisterer ikke?

en: File download method
da_DK: Fil downloadmetode

en: File edited successfully.
da_DK: Filredigering gennemf&#248;rt.

en: File is empty. Please upload something more substantial.
da_DK: Filen er tom. Upload venligst noget med indhold.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your %1$s file or by %2$s being defined as smaller than %3$s in %1$s.
da_DK: Filen er tom. Upload venligst noget mere indholdsrigt. Fejlen kan også skyldes at uploads er slået fra i din %1$s-fil eller fordi %2$s bliver defineret som mindre end %3$s i %1$s.

en: File is not an image.
da_DK: Filen er ikke et billede.

en: File name
da_DK: Filnavn

en: File name.
da_DK: Filnavn.

en: File name:
da_DK: Filnavn:

en: File not found
da_DK: Fil ikke fundet

en: File size:
da_DK: Filstørrelse:

en: File type does not meet security guidelines. Try another.
da_DK: Filtypen lever ikke op til sikkerhedsindstilingerne. Pr&#248;v en anden.

en: File type:
da_DK: Filtype:

en: File upload settings
da_DK: Indstillinger for filoverførsel

en: File uploaded: %s
da_DK: Fil uploaded: %s

en: File uploads
da_DK: Filoverførsel

en: File was not found.
da_DK: Fil blev ikke fundet.

en: Filed under
da_DK: Gemt i

en: Filename
da_DK: Filnavn

en: Files can be uploaded
da_DK: Filer kan overføres.

en: Files that may contain %1$sstore analytics%2$s reports were found in your uploads directory - we recommend assessing and deleting any such files.
da_DK: Filer som muligvis indeholder %1$sstore analytics%2$s rapporter blev fundet i din mappe med uploadede filer. Vi anbefaler en vurdering og sletning af enhver af sådanne filer.

en: Filesystem Permissions
da_DK: Tilladelser på filsystem

en: Filesystem error.
da_DK: Fejl i filsystemet.

en: Filipino
da_DK: Filippinsk

en: Fill Screen
da_DK: Fyld skærm

en: Fill in the Menu Name and click the Create Menu button to create your first menu.
da_DK: Udfyld Menunavnet og klik på Opret menu-knappen for at oprette din første menu.

en: Fill in your details below or click an icon to log in:
da_DK: Udfyld dine oplysninger nedenfor eller klik på et ikon for at logge ind:

en: Filling in progress (%d)
da_DK: Udfyldning er i gang (%d)

en: Filter
da_DK: Filtrer

en: Filter %s returned items with reserved names.
da_DK: Filter %s tilbagesendte elementer med reserverede navne.

en: Filter Navigation Menu list
da_DK: Filter for Navigationsmenulisten

en: Filter Products by Attribute
da_DK: Filtrer varer efter egenskab

en: Filter Products by Price
da_DK: Filtrer varer efter pris

en: Filter Products by Rating
da_DK: Filtrer varer efter bedømmelse

en: Filter Type:
da_DK: Filtertype:

en: Filter by
da_DK: Filtrer efter

en: Filter by IP address
da_DK: Filtrér på IP adresse

en: Filter by attribute
da_DK: Filtrér på egenskab

en: Filter by category
da_DK: Filtrer efter kategori

en: Filter by comment type
da_DK: Filtrer efter kommentartype

en: Filter by coupon
da_DK: Filtrer efter rabatkupon

en: Filter by date
da_DK: Filtrer efter dato

en: Filter by file
da_DK: Filtrér på fil

en: Filter by level
da_DK: Filtrer efter niveau

en: Filter by order
da_DK: Filtrér på ordre

en: Filter by post format
da_DK: Filtrer efter indlægsformat

en: Filter by price
da_DK: Filtrer efter pris

en: Filter by product
da_DK: Filtrér på vare

en: Filter by product type
da_DK: Filtrer på varetype

en: Filter by rating
da_DK: Filtrér på bedømmelse

en: Filter by registered customer
da_DK: Filtrer på registrerede kunder

en: Filter by review rating
da_DK: Filtrer efter bedømmelse af anmeldelser

en: Filter by review type
da_DK: Filtrer efter anmeldelsestype

en: Filter by source
da_DK: Filtrer efter kilde

en: Filter by stock status
da_DK: Filtrer på lagerstatus

en: Filter by type
da_DK: Filtrer efter type

en: Filter by user
da_DK: Filtrér på bruger

en: Filter comments list
da_DK: Filtrer kommentarlisten

en: Filter condition	 being performed which may affect counts. Valid values include "and" and "or".
da_DK: Filtreringsbetingelse	når den bliver udført, kan den have indflydelse på optællinger. Gyldige værdier omfatter "og" og "eller".

en: Filter coupons
da_DK: Filtrer rabatkuponer

en: Filter erase personal data list
da_DK: Filtrer slet persondataliste

en: Filter export personal data list
da_DK: Filtrer eksporter persondataliste

en: Filter items list
da_DK: Filtrer emnelisten

[ctx: Filter label for posts list]
en: Me
da_DK: Mig

en: Filter media
da_DK: Filtrer medier

en: Filter media items list
da_DK: Filtrer medieliste

en: Filter orders
da_DK: Filtrer ordrer

en: Filter pages list
da_DK: Filtrér sideliste

en: Filter patterns list
da_DK: Filtrer blokgruppevisning

en: Filter posts list
da_DK: Filtrér indlægsliste

en: Filter products
da_DK: Filtrer varer

en: Filter template parts list
da_DK: Liste med filter for skabelondele

en: Filter templates list
da_DK: Filtrér skabelonliste

en: Filter themes
da_DK: Filtrer temaer

en: Filter themes (%s)
da_DK: Filtrer temaer (%s)

en: Filter users list
da_DK: Filtrér brugerliste

en: Filters
da_DK: Filtre

en: Final Step: Author Mapping
da_DK: Sidste trin: Forfatteroversigt

en: Find Address
da_DK: Find adresse

en: Find Posts or Pages
da_DK: Find indl&#230;g eller sider

en: Find and replace
da_DK: Søg og erstat

en: Find your team &rarr;
da_DK: Find dit hold &rarr;

en: Finding the area that aligns with your skills and interests is the first step toward meaningful contribution. With more than 20 Make WordPress teams working on different parts of the open source WordPress project, there&#8217;s a place for everyone, no matter what your skill set is.
da_DK: At finde det område, der stemmer overens med dine færdigheder og interesser, er det første skridt mod et meningsfuldt bidrag. Med mere end 20 Make WordPress-teams, der arbejder på forskellige dele af open source WordPress-projektet, er der en plads til alle, uanset hvad dine færdigheder er.

en: Finish
da_DK: F&#230;rdig

en: Finish set up
da_DK: Færdiggør opsætning

en: Finish setting up your store
da_DK: Færdiggør opsætning af din webshop

en: Finish setup
da_DK: Færdiggør opsætning

en: Finnish
da_DK: Finsk

en: First Name
da_DK: Fornavn

en: First Post | %s Posts
da_DK[0]: Første indlæg

en: First line of the address being shipped to.
da_DK: Første linje af adressen, der skal sendes til.

en: First name
da_DK: Fornavn

en: First name (optional)
da_DK: Fornavn (valgfri)

en: First name for the user.
da_DK: Fornavn på brugeren.

en: First name.
da_DK: Fornavn:

en: First order received
da_DK: Første ordre er modtaget

en: First page
da_DK: Første side

en: Fit to Screen
da_DK: Tilpas til skærm

en: Fits your wardrobe
da_DK: Passer din garderobe

en: Fixed
da_DK: Låst

en: Fixed Layout
da_DK: Fast layout

en: Fixed amount
da_DK: Fast beløb

en: Fixed amount per product
da_DK: Fast beløb pr. vare

en: Fixed cart discount
da_DK: Fast kurvrabat

en: Fixed product discount
da_DK: Fast varerabat

en: Flagged as spam by %s
da_DK: Markeret som spam af %s

en: Flagged as spam by Akismet
da_DK: Markeret som spam af Akismet

en: Flat Rate
da_DK: Fastpris

en: Flat rate
da_DK: Fast sats

en: Flat rate (legacy)
da_DK: Enhedssats (forældet)

en: Flickr Photos
da_DK: Flickr-billeder

en: Flip horizontal
da_DK: Vend vandret

en: Flip vertical
da_DK: Vend lodret

en: Fluid Layout
da_DK: Flydende layout

en: Flush all logs
da_DK: Slet alle logs

en: Focus shortcuts:
da_DK: Fokusgenveje:

en: Follow %s
da_DK: Følg %s

en: Follow Blog
da_DK: Følg blog

en: Follow me on Twitter
da_DK: Følg mig på Twitter

en: Follow this Blog?
da_DK: Vil du følge denne blog?

en: Follow this search via RSS
da_DK: Følg udviklingen i denne søgning via RSS

en: Followed Sites
da_DK: Fulgte sider

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
da_DK: Fra:

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
da_DK: Til:

en: Follower
da_DK: Følger

en: Font
da_DK: Skrifttype

en: Font Face
da_DK: Skrifttype

en: Font Faces
da_DK: Skrifttyper

en: Font Families
da_DK: Skrifttypefamilier

en: Font Family
da_DK: Skrifttype

en: Font Size
da_DK: Skriftstørrelse

en: Font Sizes
da_DK: Skriftstørrelser

en: Font collection "%1$s" has missing or empty property: "%2$s".
da_DK: Skrifttypesamlingen "%1$s" har en manglende eller tom egenskab: "%2$s".

en: Font collection "%s" not found.
da_DK: Skrifttypesamling "%s" ikke fundet.

en: Font collection JSON file is invalid or does not exist.
da_DK: JSON-filen til skrifttypesamlingen er ugyldig eller findes ikke.

en: Font collection not found.
da_DK: Skrifttypesamling ikke fundet.

en: Font collection slug "%s" is not valid. Slugs must use only alphanumeric characters, dashes, and underscores.
da_DK: Font collection slug "%s" er ikke gyldig. Slugs må kun bruge alfanumeriske tegn, bindestreger og understregninger.

en: Font collection with slug: "%s" is already registered.
da_DK: Skrifttypesamling med slug: "%s" er allerede registreret.

en: Font faces do not support trashing. Set "%s" to delete.
da_DK: Skrifttyper understøtter ikke papirkurv. Indstil "%s" for at slette.

en: Font font-family must be a non-empty string.
da_DK: Font font-family skal være en ikke-tom streng.

en: Font font-weight must be a properly formatted string or integer.
da_DK: Font font-weight skal være en korrekt formateret tekststreng eller et heltal.

en: Font src must be a non-empty string or an array of strings.
da_DK: Font src skal være en ikke-tom streng eller et array af strenge.

en: Fonts
da_DK: Skrifttyper

en: Food & Drink
da_DK: Spise og drikke

en: Food and drink
da_DK: Mad og drikke

en: Footer text
da_DK: Sidefodstekst

en: Footnotes
da_DK: Fodnoter

en: For best results, upload JPEG or PNG files that are 1000 by 1000 pixels or larger. Maximum upload file size: %1$s.
da_DK: For at opnå de bedste resultater, skal du uploade JPEG- eller PNG-filer, der er 1000 x 1000 pixels eller større. Maksimal filstørrelse for upload: %1$s.

en: For each post in a feed, include
da_DK: Inkluder for hvert indlæg i et feed

en: For example:
da_DK: Fx:

en: For further assistance with WooCommerce core, use the <a href="%1$s">community forum</a>. For help with premium extensions sold on WooCommerce.com, <a href="%2$s">open a support request at WooCommerce.com</a>.
da_DK: Har du behov for yderligere hjælp til at arbejde med kernen af WooCommerce, kan du bruge <a href="%1$s">fællesskabsforummet</a>. For at få hjælp til de premium udvidelser, der sælges på WooCommerce.com, <a href="%2$s">kan du åbne en supportanmodning på WooCommerce.com</a>.

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
da_DK: Med hensyn til billeder, kan du klikke på Rediger billede under miniaturen og derved åbne en indbygget editor, med forskellige værktøjer til at beskære, rotere eller spejlvende billedet, samt fortryde og gendanne. Kasserne til højre giver dig flere muligheder for skalering og beskæring af billedet, samt for at beskære miniaturen på en anden måde, end du beskærer det originale billede. Du kan klikke på Hjælp i disse kasser for at få mere information.

en: For more information:
da_DK: For mere information:

en: For more information: %s
da_DK: For flere informationer: %s

en: For most themes, the header text is your Site Title and Tagline, as defined in the <a href="%s">General Settings</a> section.
da_DK: I de fleste temaer er header-teksten din webstedstitel og -beskrivelse, som er defineret under sektionen <a href="%s">Generelle indstillinger</a>.

en: For optimal performance and security reasons, you should consider running %1$s version %2$s or higher. Contact your web hosting company to correct this.
da_DK: Vi anbefaler, at du kører %1$s version %2$s eller højere for at opnå optimal ydeevne og af sikkerhedsmæssige grunde. Kontakt dit webhostingfirma for at rette op på dette.

en: For security, click the link below to reset this importer.
da_DK: Af sikkerhedshensyn b&#248;r du klikke nedfor for at nulstille importeren.

en: For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.
da_DK: For brugere som opretter sig på vores websted (om nogen), gemmer vi også den personlige information de giver til deres brugerprofil. Alle brugere kan se, redigere, eller slette deres personlige information til enhver tid (med den undtagelse at de ikke kan ændre deres brugernavn). Webstedets administratorer kan også se og redigere den information.

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their email address.
da_DK: Du kan enten vise et generisk logo eller et logo, der genereres baseret på brugernes e-mailadresse, når de ikke har deres egen avatar.

en: Force HTTP when leaving the checkout
da_DK: Tving HTTP når man forlader checkout

en: Force SSL
da_DK: Gennemtving SSL

en: Force SSL (HTTPS) on the checkout pages (<a href="%s" target="_blank">an SSL Certificate is required</a>).
da_DK: Tving SSL (HTTPS) på sider, der har med betaling at gøre (<a href="%s" target="_blank">Dette kræver et SSL certifikat</a>).

en: Force downloads
da_DK: Gennemtving downloads

en: Force erase personal data
da_DK: Tvungen sletning af personlige data

en: Force erasure has failed.
da_DK: Tvungen sletning mislykkedes.

en: Force retrieval of fresh data instead of from the cache.
da_DK: Gennemtving hentning af friske data i stedet for at hente data fra cachen.

en: Force secure checkout
da_DK: Gennemtving sikker checkout

en: Force shipping to the customer billing address
da_DK: Gennemtving forsendelse til kundens faktureringsadresse

en: Forcing downloads will keep URLs hidden, but some servers may serve large files unreliably. If supported, %1$s / %2$s can be used to serve downloads instead (server requires %3$s).
da_DK: At tvinge downloads igennem vil holde URLs (webadresser) skjulte, men nogle servere kan understøtte store filer upålideligt. Hvis understøttet, %1$s / %2$s kan bruges til at understøtte downloads i stedet for (server kræver %3$s).

en: Format of the stat.
da_DK: Format af statistikken.

en: Formatting
da_DK: Formatering

en: Forms
da_DK: Formularer

en: Forums
da_DK: Fora

en: Found %1$d updates (%2$s)
da_DK: Fandt %1$d opdateringer (%2$s)

en: Found %d scheduled task | Found %d scheduled tasks
da_DK[0]: Fundet %d skemalagt opgave
da_DK[1]: Fundet %d skemalagte opgaver

en: Found %s
da_DK: Fandt %s

en: Found a bug?
da_DK: Fundet en fejl?

en: Found in your order confirmation email.
da_DK: Findes i din e-mail med ordrebekræftelse.

en: Four Columns
da_DK: Fire kolonner

en: France
da_DK: Frankrig

en: Free
da_DK: Gratis

en: Free - Install now
da_DK: Gratis - Installér nu

en: Free Plan Available
da_DK: Gratis abonnement tilgængeligt

en: Free Shipping
da_DK: Gratis levering

en: Free Trial
da_DK: Gratis prøve

en: Free WordPress Themes
da_DK: Gratis WordPress-temaer

en: Free custom domain
da_DK: Gratis brugerdefineret domæne

en: Free shipping
da_DK: Gratis levering

en: Free shipping (legacy)
da_DK: Fri forsendelse (forældet)

en: Free shipping coupon
da_DK: Gratis forsendelses-rabatkupon

en: Free shipping is a special method which can be triggered with coupons and minimum spends.
da_DK: Fri forsendelse er en særlig metode, der kan udløses med rabatkuponer såvel som med mindste beløb for en ordre.

en: Free shipping platform
da_DK: Gratis forsendelsesplatform

en: Free shipping requires
da_DK: Gratis forsendelse kræver...

en: Free shipping requires...
da_DK: Gratis forsendelse kræver...

en: Free!
da_DK: Gratis!

en: Freedoms
da_DK: Frihedsrettigheder

en: French
da_DK: Fransk

en: French Guiana
da_DK: Fransk Guyana

en: French Polynesia
da_DK: Fransk Polynesien

en: French Southern Territories
da_DK: Franske Sydlige og Antarktiske Territorier

en: Frequently asked questions
da_DK: Ofte stillede spørgsmål

en: Fresh &amp; tasty goods
da_DK: Friske &amp; velsmagende varer

en: Fresh Lettuce (Washed)
da_DK: Frisk salat (vasket)

en: Fresh Organic Tomatoes
da_DK: Friske økologiske tomater

en: Freshly Pressed
da_DK: Udgivet for nyligt

en: Fri
da_DK: fre

en: Friday
da_DK: fredag

en: Friendly name for identifying this key.
da_DK: Venligt navn til identifikation af denne nøgle.

en: Friendly name for identifying this webhook, defaults to Webhook created on %s.
da_DK: Venligt navn til identifikation af dette webhook, defaults til Webhook oprettet den %s.

en: From
da_DK: Fra

en: From %1$s %2$s
da_DK: Fra %1$s %2$s

en: From %1$s on %2$s %3$s
da_DK: Fra %1$s til %2$s %3$s

en: From %1$s to %2$s
da_DK: Fra %1$s til %2$s

en: From %s
da_DK: Fra %s

en: From Computer
da_DK: Fra Computer

en: From URL
da_DK: Fra URL

en: From bold prints and colors to intricate details and textures, our products are a perfect combination of style and function.
da_DK: Fra dristige prints og farver til indviklede detaljer og teksturer - vores varer er en perfekt kombination af stil og funktion.

en: From this screen you can review, compare, and restore revisions:
da_DK: Fra dette skærmbillede kan du gennemse, sammenligne og genskabe revisioner:

en: From this screen you can:
da_DK: I dette skærmbillede kan du:

en: From time to time, your WordPress site may send data to WordPress.org &#8212; including, but not limited to &#8212; the version you are using, and a list of installed plugins and themes.
da_DK: Fra tid til anden kan dit WordPress-site sende data til WordPress.org - herunder, men ikke begrænset til - den version, du bruger, og en liste over installerede plugins og temaer.

en: From your account dashboard you can view your <a href="%1$s">recent orders</a>, manage your <a href="%2$s">billing address</a>, and <a href="%3$s">edit your password and account details</a>.
da_DK: Fra dit kontokontrolpanel kan du se dine <a href="%1$s">seneste ordrer</a>, administrerer din <a href="%2$s">faktureringsadresse</a>, og <a href="%3$s">redigere din adgangskode og kontoinformationer</a>.

en: From your account dashboard you can view your <a href="%1$s">recent orders</a>, manage your <a href="%2$s">shipping and billing addresses</a>, and <a href="%3$s">edit your password and account details</a>.
da_DK: I kontrolpanelet i "Min konto" kan du se dine <a href="%1$s">seneste ordrer</a>, administrere din <a href="%2$s"> leverings- og faktureringsadresse</a> og <a href="%3$s">redigere din adgangskode og dine kontooplysninger</a>.

en: Front Page
da_DK: Forside

en: Front Page, Archive Pages, and Search Results
da_DK: Forside, arkivsider og søgeresultater

en: Front page
da_DK: Forside

en: Full Name: %s
da_DK: Fulde navn: %s

en: Full Size
da_DK: Fuld størrelse

en: Full URL path to files
da_DK: Fuld URL-sti til filer

en: Full Width Template
da_DK: Fuld bredde

en: Full checkout experience with pay now, pay later and slice it. No credit card numbers, no passwords, no worries. <a href="%s" target="_blank">Learn more about Klarna</a>.
da_DK: Fuldkommen betalingsoplevelse. Betal nu, betal senere eller del betalingen op i flere dele. Ingen kreditkortnumre, ingen adgangskoder, ingen bekymringer. <a href="%s" target="_blank">Få mere information om Klarna</a>.

en: Full name of continent.
da_DK: Udførligt navn på kontinent.

en: Full name of country.
da_DK: Udførligt navn på land.

en: Full name of currency.
da_DK: Udførlig navn på valuta.

en: Full name of state.
da_DK: Udførligt navn på stat.

en: Full post
da_DK: Hele indlægget

en: Full refund email heading
da_DK: Fuldt refunderet - E-mailens overskrift

en: Full refund subject
da_DK: Fuldt refunderet vare

en: Full size image URL.
da_DK: URL til billede i fuld størrelse.

en: Full text
da_DK: Hele teksten

en: Fullscreen
da_DK: Fuldskærm

en: Function %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
da_DK: Funktionen %1$s har været <strong>forældet</strong> siden version %2$s! Brug %3$s i stedet.

en: Function %1$s was called <strong>incorrectly</strong>. %2$s %3$s
da_DK: Funktionen %1$s blev kaldt <strong>forkert</strong>. %2$s %3$s

en: Function %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
da_DK: Funktionen %1$s blev kaldt med en parameter, der har været <strong>forældet</strong> siden version %2$s uden noget alternativ.

en: Function %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! %3$s
da_DK: Funktionen %1$s blev kaldt med et argument, der har været <strong>forældet</strong> siden version %2$s! %3$s

en: Function %s used incorrectly in PHP.
da_DK: Funktion %s brugt forkert i PHP.

en: G &#8212; Suitable for all audiences
da_DK: G &#8212; Ok for alle

en: GD supported file formats
da_DK: GD-understøttede filformater

en: GD version
da_DK: GD-version

en: GUID for the post, as it exists in the database.
da_DK: GUID for indlægget, som det findes i databasen.

en: GUID for the post, transformed for display.
da_DK: GUID for indlægget, transformeret for visning.

en: GUID for the revision, as it exists in the database.
da_DK: GUID for revisionen, som det eksisterer i databasen.

en: GZip (gzopen) is used to open the GEOIP database from MaxMind.
da_DK: GZip (gzopen) bruges til at åbne GeoIP databasen fra MaxMind.

en: Galapagos
da_DK: Galápagosøerne

en: Galați
da_DK: Galati

en: Galician
da_DK: Galicisk

en: Galleries
da_DK: Gallerier

en: Gallery
da_DK: Galleri

en: Gallery (%s)
da_DK: Galleri (%s)

en: Gallery Settings
da_DK: Indstillinger for galleri

en: Gallery columns:
da_DK: Galleri-kolonner:

en: Gambian dalasi
da_DK: Gambiansk dalasi

en: Gateway disabled
da_DK: Betalingsløsning (Gateway) deaktiveret

en: Gateway image.
da_DK: Betalingsløsningsbillede.

en: Gateway title.
da_DK: Betalingsløsningstitel.

en: Gathering usage data allows us to improve WooCommerce. Your store will be considered as we evaluate new features, judge the quality of an update, or determine if an improvement makes sense. You can always visit the %1$sSettings%3$s and choose to stop sharing data. %2$sRead more%3$s about what data we collect.
da_DK: Indsamling af brugerdata giver os mulighed for at forbedre WooCommerce. Din webshop er med i vores overvejelser, når vi vurderer nye funktioner, vurderer kvaliteten af ​​en opdatering eller bestemmer, om en forbedring giver mening. Du kan altid besøge %1$sIndstillinger%3$s og vælge at stoppe med at dele data fra din Webshop. %2$sLæs mere%3$s om, hvilke data vi indsamler.

en: Gathering usage data allows us to make WooCommerce better — your store will be considered as we evaluate new features, judge the quality of an update, or determine if an improvement makes sense.
da_DK: Indsamling af data vedrørende brug af webshoppen vil gøre det muligt for os at forbedre WooCommerce - din webshop vil blive betragtet, når vi evaluerer nye funktioner, vurderer kvaliteten af en opdatering, eller beslutter om en forbedring giver værdi til webshoppen.

en: General
da_DK: Generelt

en: General Settings
da_DK: Generelle indstillinger

en: General options
da_DK: Generelle indstillinger

en: General settings
da_DK: Generelle indstillinger

en: General templates often perform a specific role like displaying post content, and are not tied to any particular area.
da_DK: Generelle skabeloner udfører ofte en bestemt rolle såsom visning af indlægsindhold og er ikke knyttet til et bestemt område.

en: Generate API key
da_DK: Generér API nøgle

en: Generate CSV
da_DK: Generér CSV

en: Generate Password
da_DK: Generer adgangskode

en: Generate coupon code
da_DK: Generér rabatkuponkode

en: Generate new backup codes
da_DK: Generér nye gendannelseskoder

en: Generate password
da_DK: Generer adgangskode

en: Generate variations
da_DK: Generer variationer

en: Generated at
da_DK: Genereret på

en: Generating preview…
da_DK: Genererer forhåndsvisning...

en: Generic add/update/get meta methods should not be used for internal meta data, including "%s". Use getters and setters.
da_DK: Generiske tilføj/opdatér/modtag meta metoder bør ikke anvendes for interne meta data, inklusiv "%s". Anvend getters and setters (metode til at separere interface fra implementering).

[ctx: Generic label for block inserter button]
en: Add block
da_DK: Tilføj blok

en: Geneva
da_DK: Geneve

en: Geolocate
da_DK: Geolokation

en: Geolocate (with page caching support)
da_DK: Geografisk lokalisering (med side cache support)

en: Geolocation enabled?
da_DK: Geolokation aktiveret?

en: Geolocation has not been configured.
da_DK: Geolokation er ikke blevet indstillet.

en: Georgia
da_DK: Georgien

en: Georgian lari
da_DK: Georgisk lari

en: German
da_DK: Tysk

en: Germany
da_DK: Tyskland

en: Get Apps
da_DK: Hent Apps

en: Get Involved
da_DK: Bliv involveret

en: Get New Password
da_DK: F&#229; ny adgangskode

en: Get Shortlink
da_DK: Hent kortlink

en: Get Started
da_DK: Kom i gang

en: Get Version %s
da_DK: Få version %s

en: Get WordPress apps for all your screens.
da_DK: Få WordPress-apps til alle dine skærme.

en: Get a Free Blog Here
da_DK: Få en gratis blog her

en: Get an alert if your store is down for even a few minutes.
da_DK: Få en meddelelse hvis din webshop er nede - selv om det kun er nogle få minutter.

en: Get auto real-time backups, malware scans, and spam protection.
da_DK: Få automatisk sikkerhedskopiering i realtid, malware-scanninger og spam-beskyttelse.

en: Get automated sales tax with %1$sWooCommerce Tax%2$s
da_DK: Få automatiseret salgsmoms med %1$sWooCommerce Tax%2$s

en: Get automated tax rates with WooCommerce Tax
da_DK: Få automatisk beregning af moms med WooCommerce Tax

en: Get backups
da_DK: Hent backups

en: Get cart should not be called before the wp_loaded action.
da_DK: Get cart bør ikke kaldes før hændelsen wp_loaded.

en: Get cozy this fall with knit sweaters
da_DK: Få det hyggeligt dette efterår med strikkede trøjer

en: Get help resolving this issue.
da_DK: Få hjælp til at løse dette problem.

en: Get in front of shoppers and drive traffic so you can grow your business with Smart Shopping Campaigns and free listings.
da_DK: Kom forrest og skab trafik til din webshop, så du kan ekspandere din forretning med Smart Shopping Campaigns og gratis listings.

en: Get in touch
da_DK: Tag kontakt

en: Get insights on how your store is doing, including total sales, top products, and more.
da_DK: Få kendskab til og indsigt i hvordan din webshop klarer sig, inklusiv total omsætning, mest sælgende varer, og anden information.

en: Get linked object.
da_DK: Hent sammenkædet objekt.

en: Get more sales
da_DK: Forøg dit salg

en: Get notifications about store activity, including new orders and product reviews directly on your mobile devices with the Woo app.
da_DK: Få notifikationer om aktivitet i webshoppen, herunder nye ordrer og vareanmeldelser direkte på dine mobile enheder med Woo-appen.

en: Get paid with WooPayments
da_DK: Bliv betalt med WooPayments

en: Get ready to start selling
da_DK: Gør klar til at starte dit salg

en: Get real-time order alerts anywhere
da_DK: Få besked om ordrer overalt i realtid

en: Get started
da_DK: Kom igang

en: Get started for free
da_DK: Kom godt i gang gratis

en: Get started here
da_DK: Kom i gang her

en: Get started.
da_DK: Kom i gang:

en: Get system report
da_DK: Generér systemrapport

en: Get the basics
da_DK: Lær basisprincipperne

en: Get the free WooCommerce mobile app
da_DK: Hent den gratis WooCommerce mobilapp

en: Get the value of an individual field.
da_DK: Få værdien af et individuelt felt.

en: Get your API credentials from PayPal.
da_DK: Få dine API oplysninger fra PayPal.

en: Get your products in front of Pinterest users searching for ideas and things to buy. Get started with Pinterest and make your entire product catalog browsable.
da_DK: Få dine varer vist frem for Pinterestbrugere, der søger efter ideer og varer at købe. Kom i gang med Pinterest og gør alle dine varer synlige.

en: Get your products in front of a highly engaged audience.
da_DK: Få dine varer vist for en meget engageret målgruppe.

en: Get your store up and running more quickly with our new and improved setup experience
da_DK: Få din webshop op at køre hurtigere med vores nye og forbedrede opsætningsguide

en: Ghana cedi
da_DK: Ghanesisk cedi

en: Ghostscript version
da_DK: Ghostscript-version

en: Gibraltar pound
da_DK: Gibraltarisk pund

en: GitHub project
da_DK: Github projekt

en: Give the feed a title (optional):
da_DK: Giv feedet en titel (valgfri):

en: Give your customers the power to pay later, interest free and watch your sales grow.
da_DK: Giv dine kunder mulighed for at betale senere, rentefrit, og se dit salg vokse.

en: Give your menu a name, then click Create Menu.
da_DK: Giv din menu et navn og klik derefter Opret menu.

en: Global Settings
da_DK: Globale indstillinger

en: Global Styles
da_DK: Globale typografier

en: Global settings.
da_DK: Globale indstillinger.

en: Global styles to include in themes.
da_DK: Globale typografier, der skal medtages i temaer.

en: Global styles.
da_DK: Globale designs.

en: Go
da_DK: Begynd

en: Go Back
da_DK: tilbage

en: Go back
da_DK: Tilbage

en: Go shopping
da_DK: Køb

en: Go to %s
da_DK: Gå til %s

en: Go to Dashboard
da_DK: Gå til kontrolpanelet

en: Go to Importers
da_DK: Gå til importering

en: Go to Plugin Installer
da_DK: Tilbage til plugininstallering

en: Go to Theme Installer
da_DK: Tilbage til temainstallering

en: Go to Themes page
da_DK: Gå til temaside

en: Go to WP Admin
da_DK: Gå til WP Admin

en: Go to WordPress Updates page
da_DK: Gå til siden WordPress-opdateringer

en: Go to category
da_DK: Gå til kategori

en: Go to checkout
da_DK: Gå til siden Kasse

en: Go to shop
da_DK: Gå til shoppen

en: Go to the Plugins screen
da_DK: Gå til plugin-siden

en: Go to the Themes screen
da_DK: Gå til temasiden

en: Go to the first page
da_DK: Gå til den første side

en: Go to the last page
da_DK: Gå til den sidste side

en: Go to the next page
da_DK: Gå til den næste side

en: Go to the previous page
da_DK: Gå til den forrige side

en: Go to theme sources
da_DK: Gå til temakilder

en: Go to top
da_DK: Gå til toppen

en: Godthab
da_DK: Nuuk

en: Good
da_DK: God

en: Good choice! You chose to add %1$s and %2$s to your store.
da_DK: Godt valg! Du valgte at tilføje %1$s og %2$s til din webshop.

en: Good news!
da_DK: Godt nyt!

en: Good news! WooCommerce Services and Jetpack can automate your sales tax calculations for you.
da_DK: Godt nyt! WooCommerce Services og Jetpack kan automatisere dine beregninger af salgsmoms.

en: Google Translate
da_DK: Google Oversæt

en: Goran is a functional and responsive multi-purpose theme that is the perfect solution for your business’s online presence.
da_DK: Goran er et funktionelt og tilgængeligt multianvendeligt tema, som er den perfekte løsning til dit firmas online tilstedeværelse

en: Got it
da_DK: Forstået

en: Grams
da_DK: Gram

en: Granada
da_DK: Grenada

en: Grand total.
da_DK: Samlet total.

en: Grant access
da_DK: Tildeling af adgang

en: Grant access to downloadable products after payment
da_DK: Giv adgang til download-bare varer efter betaling

en: Gravatar Logo
da_DK: Gravatar-logo

en: Gray
da_DK: Grå

en: Great couch. color as advertise. seat is nice and firm. Easy to put together. Versatile. Bought one for my mother in law as well. And she loves hers!
da_DK: Flot sofa. Farve som annonceret. Sædet er dejligt fast. Nem at sætte sammen. Alsidig. Købte også en til min svigermor. Og hun elsker sin!

en: Great experience
da_DK: God oplevelse

en: Great job!
da_DK: Godt arbejde!

en: Great job! Your site currently passes all site health checks.
da_DK: Godt gået! Dit websted klarer lige nu alle helbredstjek uden problemer.

en: Greece
da_DK: Grækenland

en: Greek
da_DK: Græsk

en: Green
da_DK: Grøn

en: Greenland
da_DK: Grønland

en: Grid
da_DK: Gitter

en: Grid Layout
da_DK: Gitter-layout

en: Grid view
da_DK: Gittervisning

en: Gross sales
da_DK: Bruttosalg

en: Gross sales amount
da_DK: Bruttoomsætningens beløb

en: Gross sales in the period.
da_DK: Bruttosalg i perioden.

en: Gross sales.
da_DK: Bruttosalg.

en: Group
da_DK: Gruppe

en: Group type.
da_DK: Gruppetype.

en: Grouped product
da_DK: Grupperet vare

en: Grouped products
da_DK: Grupperede varer

en: Grow and retain customers with intelligent, impactful email and SMS marketing automation and a consolidated view of customer interactions.
da_DK: Vækst og fastholdelse af kunder med intelligent, effektiv automatisering af e-mail- og SMS-marketing og et samlet overblik over kundeinteraktioner.

en: Grow your business with hundreds of free and paid WooCommerce extensions.
da_DK: Forøg din omsætning med hundredvis af gratis såvel som betalte WooCommerce udvidelser.

en: Grow your network and make friends.
da_DK: Udvid dit netværk, og få nye venner.

en: Grow your online sales by promoting your products on TikTok to over one billion monthly active users around the world.
da_DK: Øg dit online salg ved at promovere dine varer på TikTok til over en milliard månedlige aktive brugere rundt om i verden.

en: Grow your store
da_DK: Skab vækst i din webshop

en: Guatemalan quetzal
da_DK: Guatemalansk quetzal

en: Guest
da_DK: Gæst

en: Guest checkout
da_DK: Gæstebestilling

en: Guest orders
da_DK: Gæsteordrer

en: Guest sales
da_DK: Gæstesalg

en: Guinean franc
da_DK: Guineansk franc

en: HPOS data sync enabled:
da_DK: HPOS datasynkronisering er aktiveret:

en: HPOS enabled:
da_DK: HPOS aktiveret:

en: HTML Embed
da_DK: HTML-indlejring

en: HTML caption for the attachment, transformed for display.
da_DK: HTML billedtekst for vedhæftningen, omdannet for visning.

en: HTML containing an action to direct the user to where they can resolve the issue.
da_DK: HTML med en handling der fører brugeren til et sted, hvor problemet kan løses.

en: HTML content for the comment, transformed for display.
da_DK: HTML indhold for kommentar, tilpasset til visning.

en: HTML content for the post, transformed for display.
da_DK: HTML indhold for indlægget, tilpasset visning.

en: HTML content to append to each widget's HTML output when assigned to this sidebar. Default is a closing list item element.
da_DK: HTML indhold som efterfølger hver widgets HTML outoput ved tildeling til dette sidepanel. Standard er afslutning på et liste-element.

en: HTML content to append to the sidebar title when displayed. Default is a closing h2 element.
da_DK: HTML indhold som efterfølger sidepanelets titel ved visning. Standard er afslutning på H2 element.

en: HTML content to prepend to each widget's HTML output when assigned to this sidebar. Default is an opening list item element.
da_DK: HTML indhold som foranstilles hver widgets HTML outoput ved tildeling til dette sidepanel. Standard er begyndelsen til et liste-element.

en: HTML content to prepend to the sidebar title when displayed. Default is an opening h2 element.
da_DK: HTML indhold som foranstilles sidepanelets titel ved visning. Standard er begyndelse på H2 element.

en: HTML description for the attachment, transformed for display.
da_DK: HTML beskrivelse for vedhæftningen, omdannet til visning.

en: HTML description of the resource.
da_DK: HTML beskrivelse af ressourcen.

en: HTML description of the term.
da_DK: HTML-beskrivelse af termen.

en: HTML email template
da_DK: HTML e-mailskabelon

en: HTML excerpt for the post, transformed for display.
da_DK: HTML-uddrag for indlægget, transformeret for visning.

en: HTML for the theme author, transformed for display.
da_DK: HTML for temaforfatter, omdannet til visning.

en: HTML representation of the widget admin form.
da_DK: HTML præsentation af widget'en admin-formular.

en: HTML representation of the widget.
da_DK: HTML præsentation af widget.

[ctx: HTML tag]
en: Address
da_DK: Adresse

[ctx: HTML tag]
en: Preformatted
da_DK: Præformateret

en: HTML template
da_DK: HTML skabelon

en: HTML title for the object, transformed for display.
da_DK: HTML-titel for objektet, transformeret for visning.

en: HTML title for the post, transformed for display.
da_DK: HTML-titel for indlægget, transformeret for visning.

en: HTML title for the template, transformed for display.
da_DK: HTML-titel til skabelonen, transformeret til visning.

en: HTML title for the term.
da_DK: HTML-titel for termen.

en: HTML/Multipart emails use DOMDocument to generate inline CSS in templates.
da_DK: HTML/Multipart e-mails bruger DOMDocument til at generere inline CSS i skabeloner.

en: HTTP Requests
da_DK: HTTP-forespørgsler

en: HTTP redirect status code must be a redirection code, 3xx.
da_DK: HTTP redirect statuskode skal være en redirection kode, 3xx.

en: HTTP requests are blocked
da_DK: HTTP-forespørgsler er blokeret

en: HTTP requests are partially blocked
da_DK: HTTP-forespørgsler er delvist blokeret

en: HTTP requests have been blocked by the %1$s constant, with some allowed hosts: %2$s.
da_DK: HTTP-anmodninger er blevet blokeret af konstanten %1$s, mens nogle udbydere er hvidlistede: %2$s.

en: HTTP requests have been blocked by the %s constant, with no allowed hosts.
da_DK: HTTP-anmodninger er blevet blokeret af %s konstanten, uden tilladte værter.

en: HTTP requests seem to be working as expected
da_DK: HTTP-forespørgsler ser ud til at virke som forventet

en: HTTPS is already supported for your website.
da_DK: HTTPS understøttes allerede på dit websted.

en: HTTPS request failed.
da_DK: HTTPS forespørgsel mislykkedes.

en: HTTPS status
da_DK: HTTPS-status

en: Haitian Creole
da_DK: Haitisk Kreolsk

en: Haitian gourde
da_DK: Haitiansk gourde

en: Have a coupon?
da_DK: Har du en rabatkupon?

en: Have a default theme available
da_DK: Hav et standard-tema tilgængeligt

en: Have an existing store?
da_DK: Har du en eksisterende webshop?

en: Have fun!
da_DK: Mor dig!

en: Have more questions?
da_DK: Har du flere spørgsmål?

en: Have questions?
da_DK: Har du nogle spørgsmål?

en: Have questions? Stop by our {{a}}support forums{{/a}}.
da_DK: Nogle spørgsmål? Kig forbi vores {{a}}support fora.{{/a}}

en: Have your customers pay with cash (or by other means) upon delivery.
da_DK: Få dine kunder til at betale med kontanter (eller via andre betalingsmåder) ved levering.

en: Header Image
da_DK: Header billede

en: Header Media
da_DK: Sidehoved-medie

en: Header Text
da_DK: Header-tekst

en: Header Text Color
da_DK: Header tekstfarve

en: Header Video
da_DK: Header-video

en: Header cell
da_DK: Header celle

en: Header image
da_DK: Billede til e-mailens header (sidehoved)

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
da_DK: Header opdateret. <a href="%s">Bes&#248;g din side</a> for at se hvordan det ser ud.

en: Headers already sent when generating download error message.
da_DK: Overskrifter sendte allerede, da der blev genereret fejlmeddelelse for download.

en: Heading 1
da_DK: Overskrift 1

en: Heading 2
da_DK: Overskrift 2

en: Heading 3
da_DK: Overskrift 3

en: Heading 4
da_DK: Overskrift 4

en: Heading 5
da_DK: Overskrift 5

en: Heading 6
da_DK: Overskrift 6

en: Headings
da_DK: Overskrifter

en: Health and beauty
da_DK: Helse og skønhed

en: Hebrew
da_DK: Hebraisk

en: Height
da_DK: H&#248;jde

en: Height (%s)
da_DK: Højde (%s)

en: Height in pixels
da_DK: Højde i pixler

en: Height of the crop as a percentage of the image height.
da_DK: Højden på beskæring angivet som procentdel af billedhøjde.

en: Height:
da_DK: Højde:

en: Hello %1$s (not %1$s? <a href="%2$s">Log out</a>)
da_DK: Hej %1$s (Hvis du ikke er %1$s? <a href="%2$s">Så log ud</a>)

en: Hello %s,
da_DK: Hej %s,

en: Hello world!
da_DK: Hej Verden!

en: Hello,
da_DK: Hej,

en: Help
da_DK: Hjælp

en: Help & Support
da_DK: Hjælp & support

en: Help &amp; Support
da_DK: Hjælp & Support

en: Help WooCommerce improve with usage tracking
da_DK: Hjælp WooCommerce med at blive bedre med anvendelse af sporing.

en: Help build Gutenberg
da_DK: Hjælp med at bygge Gutenberg

en: Help improve WooCommerce with usage tracking
da_DK: Hjælp med at gøre WooCommerce bedre med sporing af brugeradfærd

en: Here are the details of your order placed on %s:
da_DK: Her er ordreinformationerne på din ordre foretaget på %s:

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
da_DK: Her er en grundlæggende oversigt over de forskellige brugerroller og tilladelserne for hver rolle:

en: Here you can selectively convert existing tags to categories. To get started, check the tags you wish to be converted, then click the Convert button.
da_DK: Her kan du konvertere nuv&#230;rende tags til kategorier. Marker checkboksene ud for de tags, du vil konvertere, og klik derefter p&#229; Konverter-knappen.

en: Hey there, looks like you just pasted HTML into the &#8220;Visual&#8221; tab of the Text widget. You may want to paste your code into the &#8220;Text&#8221; tab instead. Alternately, try out the new &#8220;Custom HTML&#8221; widget!
da_DK: Det ser ud som om, du lige har sat HTML ind i &#8220;Visuel&#8221;-fanen i en Tekst-widget. Det er nok bedre at indsætte din kode i &#8220;Tekst&#8221;-fanen i stedet for. Alternativt kan du afprøve vores nye &#8220;Brugerdefineret HTML&#8221;-widget!

en: Hey there. Here you can selectively convert existing categories to tags. To get started, check the categories you wish to be converted, then click the Convert button.
da_DK: Hejsa! Dette konverteringsv&#230;rkt&#248;j giver dig mulighed for at konvertere nuv&#230;rende kategorier til tags. Marker checkboksene ud for de kategorier, du vil konvertere, og klik derefter p&#229; Konverter-knappen.

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your email address on ###SITENAME### was changed to ###NEW_EMAIL###.
    
    If you did not change your email, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
da_DK: Hej ###USERNAME###,
    
    Denne besked bekræfter, at din e-mailadresse blev ændret på ###SITENAME###.
    
    Hvis du ikke ændrede din e-mailadresse, så kontakt venligst administratoren på
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Denne besked er blevet sendt til ###EMAIL###
    
    Med venlig hilsen,
    Alle os hos ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your password was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your password, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
da_DK: Hej ###USERNAME###,
    
    Denne besked bekræfter, at din adgangskode blev ændret på ###SITENAME###.
    
    Hvis du ikke ændrede din adgangskode, så kontakt venligst administratoren på
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Denne besked er blevet sendt til ###EMAIL###
    
    Med venlig hilsen,
    Alle os hos ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi %s,
da_DK: Hej %s

en: Hi there! I'm a bike messenger by day, aspiring actor by night, and this is my website. I live in Los Angeles, have a great dog named Jack, and I like pi&#241;a coladas. (And gettin' caught in the rain.)
da_DK: Hej! Jeg er et cykelbud om dagen, aspirerende skuespiller om natten, og dette er mit websted. Jeg bor i Los Angeles, har en fantastisk hund der hedder Jack, og jeg elsker piña coladas. (Og at blive fanget i regnen.)

en: Hi there! Upload a CSV file containing tax rates to import the contents into your shop. Choose a .csv file to upload, then click "Upload file and import".
da_DK: Upload en CSV-fil indeholdende momssatser for at importere filens indhold til din shop. Vælg den rette csv-fil og upload den; klik derefter på "Upload fil og importer".

en: Hi there,
da_DK: Hej der,

en: Hi,
    
    This notice confirms that the admin email address was changed on ###SITENAME###.
    
    The new admin email address is ###NEW_EMAIL###.
    
    This email has been sent to ###OLD_EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
da_DK: Hej,
     
    Denne besked bekræfter, at administrator e-mailadressen blev ændret på ###SITENAME###.
     
     Den nye administrator e-mail er ###NEW_EMAIL###.
     
     Denne e-mail er sendt til ###OLD_EMAIL###
     
     Med venlig hilsen,
     Alle fra ###SITENAME###
     ###SITEURL###

en: Hi,
    
    This notice confirms that the network admin email address was changed on ###SITENAME###.
    
    The new network admin email address is ###NEW_EMAIL###.
    
    This email has been sent to ###OLD_EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
da_DK: Hej,
    
    Denne besked bekræfter at netværksadministratorens e-mail er ændret på ###SITENAME###.
    
    Netværksadministratorens nye e-mailadresse er ###NEW_EMAIL###.
    
    Denne e-mail blev sendt til ###OLD_EMAIL###
    
    De bedste hilsner,
    Alle hos ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
da_DK: Hej,
     
     Du er blvet inviteret til at slutte dig til '%1$s' på
     %2$s med rollen som %3$s.
     
     Klik venligst på linket for at bekræfte invitationen:
     %4$s

en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
da_DK: Hej,
    Du er inviteret til at blive tilmeldt '%1$s' hos
    %2$s med rollen som %3$s.
    hvis du ikke ønsker at være en del af dette websted, så ignorer
    denne e-mail. Denne invitation vil udløbe om et par dage.
    
    Klik venligst på linket her for at aktivere din konto:
    %%s

en: Hi, this is a comment.
    To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
    Commenter avatars come from <a href="%s">Gravatar</a>.
da_DK: Hej, dette er en kommentar.
    For at komme i gang med at moderere, redigere og slette kommentarer, skal du besøge skærmen Kommentarer i dashboardet.
    Kommentatorernes avatarer kommer fra <a href="%s">Gravatar</a>.

en: Hidden
da_DK: Skjult

en: Hide
da_DK: Skjul

en: Hide Details
da_DK: Skjul detaljer

en: Hide advanced options
da_DK: Skjul avancerede indstillinger

en: Hide all results
da_DK: Skjul alle resultater

en: Hide details
da_DK: Skjul detaljer

en: Hide empty categories
da_DK: Skjul tomme varekategorier

en: Hide errors from visitors
da_DK: Skjul fejl for gæster

en: Hide errors from visitors?
da_DK: Skjul fejl for besøgende?

en: Hide free products
da_DK: Skjul gratis varer

en: Hide from search results
da_DK: Skjul fra søgeresultater

en: Hide header image
da_DK: Skjul Header-billede

en: Hide if cart is empty
da_DK: Skjul, hvis kurv er tom

en: Hide image
da_DK: Skjul billede

en: Hide in product catalog
da_DK: Skjul i varekataloget

en: Hide out of stock items from the catalog
da_DK: Skjul varer i webshoppens varevisning, når de ikke er på lager

en: Hide password
da_DK: Skjul adgangskode

en: Hide post options
da_DK: Skjul indlægsindstillinger

en: Hide shipping costs until an address is entered
da_DK: Skjul forsendelsesomkostninger indtil en adresse er indtastet

en: Hide template
da_DK: Skjul skabelon

en: Hide this
da_DK: Skjul dette

en: High-Performance order storage
da_DK: Højtydende ordreopbevaring

en: High-Performance order storage (COT)
da_DK: Højtydende ordreopbevaring (Tidligere COT (tilpasset ordretabel))

en: Highlight required fields with an asterisk
da_DK: Fremhæv påkrævet felt med en stjerne

en: Highlights
da_DK: Fremhævet

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
da_DK: Tip: Dit kodeord skal v&#230;re mindst syv tegn langt. For at g&#248;re det st&#230;rkere b&#248;r du bruge store og sm&#229; bogstaver, tal og symboler som ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: Hint: The password should be at least twelve characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers, and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
da_DK: Tip: Denne adgangskode bør være på mindst tolv tegn. For at gøre den stærkere kan du bruge store og små bogstaver, tal og symboler såsom !, ", ?, $, %, ^ og ).

en: History
da_DK: Historie

en: Hit counter is delayed by up to 60 seconds.
da_DK: Besøgstælleren har en forsinkelse på op til 60 sekunder.

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
da_DK: Gem en kommentar i k&#248;en hvis den indeholder %s eller flere links (kommentarspam kendetegnes ofte af et h&#248;jt antal links).

en: Hold stock (for unpaid orders) for x minutes. When this limit is reached, the pending order will be cancelled. Leave blank to disable.
da_DK: Tilbagehold varer, som kunder har lagt i kurv (men endnu ikke bestilt). Indtast antal minutter. Når tidsgrænsen nåes, vil den afventende ordre blive annulleret. Lad feltet være tomt for at inaktivere funktionen.

en: Hold stock (minutes)
da_DK: Tilbagehold varer i kurv (minutter)

en: Holiday
da_DK: Ferie

en: Home
da_DK: Forside

en: Home URL
da_DK: Forside-URL

en: Home URL.
da_DK: Forside URL (webadresse).

en: Home page
da_DK: Forside

en: Home, furniture, and garden
da_DK: Hjem, møbler og have

en: Homepage
da_DK: Hjemmeside

en: Homepage Settings
da_DK: Forside-indstillinger

en: Homepage and posts page must be different.
da_DK: Forside og indlægsside skal være forskellig.

en: Homepage created
da_DK: Forside blev oprettet

en: Homepage: %s
da_DK: Forside: %s

en: Honduran lempira
da_DK: Honduransk lempira

en: Hong Kong
da_DK: Hongkong

en: Hooray! You’ve just received your first payment.
da_DK: Hurra! Du har netop modtaget din første betaling.

en: Hopefully they’ll be back. Read more about <a href="https://docs.woocommerce.com/document/managing-orders/">troubleshooting failed payments</a>.
da_DK: Forhåbentlig kommer de tilbage. Læs mere om <a href="https://docs.woocommerce.com/document/managing-orders/">problemløsning af mislykkede betalinger.</a>.

en: Horizontal
da_DK: Vandret

en: Horizontal line
da_DK: Vandret linje

en: Horizontal position from the left to begin the crop as a percentage of the image width.
da_DK: Vandret placering fra venstre til start på beskæring, angivet i procentdel af billedhøjde.

en: Horizontal space
da_DK: Horisontal afstand

en: Hour
da_DK: Time

en: Hours
da_DK: Timer

en: Hours & Info
da_DK: Åbningstider og Information

en: House number and street name
da_DK: Gadenavn og nummer

en: Hover or tap to see Activate and Live Preview buttons
da_DK: Hold musen over eller tap for at se knapperne Aktiver og Live forhåndsvisning

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
da_DK: Hvis du holder markøren over en række i listen af indlæg, kan du se links til at redigere dit indlæg. Du kan udføre følgende handlinger:

en: Hovering over a row in the users list will display action links that allow you to manage users. You can perform the following actions:
da_DK: Når markøren føres over en række i brugerlisten, vil der vises handlingslinks, som giver dig mulighed for at administrere brugere. Du kan udføre følgende handlinger:

en: Hovering over a row reveals action links that allow you to manage media items. You can perform the following actions:
da_DK: Ved at holde markøren over en række afsløres handlingslinks, der giver dig mulighed for at administrere medieelementer. Du kan udføre følgende handlinger:

en: How do I cancel my subscription?
da_DK: Hvordan annullerer jeg mit abonnement?

en: How do you want to promote the campaign?
da_DK: Hvordan kunne du tænke dig at promovere kampagnen?

en: How easy was it to add a product attribute?
da_DK: Hvor nemt var det at tilføje en vareegenskab?

en: How easy was it to add a product tag?
da_DK: Hvor nemt var det at tilføje et vare-tag?

en: How easy was it to add a product?
da_DK: Hvor nemt var det at tilføje vare?

en: How easy was it to add product category?
da_DK: Hvor nemt var det at tilføje en varekategori?

en: How easy was it to edit your product?
da_DK: Hvor nemt var det at redigere din vare?

en: How easy was it to import products?
da_DK: Hvor nemt var det at importere varer?

en: How easy was it to update an order?
da_DK: Hvor nemt var det at opdatere en ordre?

en: How easy was it to update your settings?
da_DK: Hvor nemt var det at opdatere dine indstillinger?

en: How easy was it to use search?
da_DK: Hvor nemt var det at bruge funktionen søg?

[ctx: How long a user has been subscribed to a blog. Example: "Since Sep 16, 2015"]
en: Since %(formattedDate)s
da_DK: Siden %(formattedDate)s

en: How long we retain your data
da_DK: Hvor længe vi gemmer dine data

en: How many items would you like to display?
da_DK: Hvor mange enheder vil du vise?

en: How many notes in the database?
da_DK: Hvor mange noter er der i databasen?

en: How many photos would you like to display?
da_DK: Hvor mange fotos vil du vise.

en: How many products should be shown per row?
da_DK: Hvor mange varer skal vises pr. række?

en: How many rows of products should be shown per page?
da_DK: Hvor mange rækker med varer skal vises pr. side?

en: How many times the coupon can be used in total.
da_DK: Angiv hvor mange gange rabatkuponen kan bruges i alt.

en: How many times the coupon can be used per customer.
da_DK: Hvor mange gange rabatkuponen kan benyttes pr. kunde.

en: How many times this coupon can be used before it is void.
da_DK: Hvor mange gange denne rabatkupon kan bruges, før den bliver ugyldig.

en: How many times this coupon can be used by an individual user. Uses billing email for guests, and user ID for logged in users.
da_DK: Hvor mange gange denne rabatkupon kan bruges af en inviduel kunde. Anvender fakturerings e-mail for gæster, og bruger-id til kunder, der er logget ind.

en: How should products be sorted in the catalog by default?
da_DK: Hvordan skal varer sorteres på webshoppen som standard?

en: How terms in this attribute are sorted by default.
da_DK: Hvordan udtryk i denne egenskab er sorteret som standard.

en: How the quantity of this item should be controlled, for example, any limits in place.
da_DK: Hvordan mængden af denne vare skal kontrolleres, f.eks. for eventuelle grænser.

en: How the sender email appears in outgoing WooCommerce emails.
da_DK: Hvordan afsenderens e-mail vises i udgående e-mails fra WooCommerce.

en: How the sender name appears in outgoing WooCommerce emails.
da_DK: Hvordan afsenderens navn vises i udgående e-mails fra WooCommerce.

en: How to Migrate from Magento to WooCommerce
da_DK: Sådan migrerer du fra Magento til WooCommerce

en: How to calculate delivery charges
da_DK: Sådan beregnes forsendelsesomkostninger

en: How to customize your product catalog
da_DK: Sådan tilpasser du dit varekatalog (webshoppens visning af varer)

en: How to update your PHP version
da_DK: Sådan opdaterer du din PHP-version

en: How to update your database table prefix
da_DK: Sådan opdaterer du din database tabel præfiks

en: How we protect your data
da_DK: Hvordan vi beskytter dine data

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    Someone with administrator capabilities recently requested to have the
    administration email address changed on this site:
    ###SITEURL###
    
    To confirm this change, please click on the following link:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
da_DK: Davs ###USERNAME###,
    
    En person med administratorrettigheder, har for nylig anmodet om at ændre
    administrations e-mailen på dette websted:
    ###SITEURL###
    
    For at bekræfte denne ændring skal du klikke på følgende link:
    ###ADMIN_URL###
    
    Du kan roligt ignorere og slette denne e-mail, hvis du ikke ønsker det.
    
    Denne e-mail er blevet sendt til ###EMAIL###
    
    Hilsen,
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently clicked the 'Delete Site' link on your site and filled in a
    form on that page.
    
    If you really want to delete your site, click the link below. You will not
    be asked to confirm again so only click this link if you are absolutely certain:
    ###URL_DELETE###
    
    If you delete your site, please consider opening a new site here some time in
    the future! (But remember that your current site and username are gone forever.)
    
    Thank you for using the site,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
da_DK: Hejsa ###USERNAME###,
    
    Du klikkede for nyligt på linket 'Slet websted' på dit websted og udfyldte
    en formular på den side.
    
    Hvis du virkelig ønsker at slette dit websted, så klik på linket nedenfor. Du vil
    ikke blive bedt om at bekræfte igen, så klik kun på linket, hvis du er helt sikker:
    ###URL_DELETE###
    
    Hvis du sletter dit websted, så overvej venligst at åbne et nyt websted her
    på et tidspunkt i fremtiden! (Men husk, at dit nuværende websted og brugernavn
    er væk for altid.)
    
    Tak fordi du brugte webstedet,
    Hilsen alle os hos ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
da_DK: Hejsa ###USERNAME###,
    
    Du har for nyligt anmodet om at få ændret e-mailadressen til din konto.
    
    Hvis dette er korrekt, så klik venligst på følgende link for at ændre den:
    ###ADMIN_URL###
    
    Det er sikkert at ignorere og slette denne e-mail, hvis du ikke ønsker at ændre den alligevel.
    
    Denne e-mail er blevet sendt til ###EMAIL###
    
    Med venlig hilsen,
    Alle på ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy %1$s,
    
    Thank you for signing up with WordPress.com. Use this URL to confirm your email address and start publishing posts: %2$s
da_DK: Hejse %1$s,
    
    Tak fordi du oprettede dig på WordPress.com. Brug denne URL til at bekræfte din e-mail-adresse og begynd at blogge: %2$s

en: Howdy USERNAME,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
da_DK: Hejsa USERNAME,
    
    Din nye konto er blevet opsat.
    
    Du kan logge ind med følgende informationer:
    Brugernavn: USERNAME
    Adgangskode: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Tak!
    
    --Holdet @ SITE_NAME

en: Howdy!
da_DK: Goddaw!

en: Howdy!
    
    WordPress has a built-in feature that detects when a plugin or theme causes a fatal error on your site, and notifies you with this automated email.
    ###CAUSE###
    First, visit your website (###SITEURL###) and check for any visible issues. Next, visit the page where the error was caught (###PAGEURL###) and check for any visible issues.
    
    ###SUPPORT###
    
    If your site appears broken and you can't access your dashboard normally, WordPress now has a special "recovery mode". This lets you safely login to your dashboard and investigate further.
    
    ###LINK###
    
    To keep your site safe, this link will expire in ###EXPIRES###. Don't worry about that, though: a new link will be emailed to you if the error occurs again after it expires.
    
    When seeking help with this issue, you may be asked for some of the following information:
    ###DEBUG###
    
    ###DETAILS###
da_DK: Hej!
    
    WordPress har en indbygget funktion, der registrerer, når et plugin eller et tema er skyld i en fejl på dit websted, og giver dig besked gennem denne automatiserede e-mail.
    ###CAUSE###
    Som det første, skal du besøge dit websted (###SITEURL###) og se efter, om der skulle være synlige problemer. Som det næste, skal du besøge den side, hvor fejlen blevet fundet (###PAGEURL###) og se efter, om der skulle være synlige problemer.
    
    ###SUPPORT###
    
    Hvis din side ser ud til at være i stykker, og du ikke har adgang til dit kontrolpanel som normalt, har WordPress nu en særlig "gendannelsestilstand". Denne lader dig logge sikkert ind i kontrolpanelet, så du kan undersøge fejlen nærmere.
    
    ###LINK###
    
    For at holde din side sikker, vil dette link udløbe om ###EXPIRES###. Bare rolig. hvis fejlen opstår igen efter dette tidspunkt, vil der blive sendt en ny e-mail til dig.
    
    Hvis du beder om hjælp til dette problem, vil der måske blive spurgt efter noget af følgende information:
    ###DEBUG###
    
    ###DETAILS###

en: Howdy! Plugins and themes failed to update on your site at %s.
da_DK: Hejsa! Plugins og temaer kunne ikke opdateres på dit websted %s.

en: Howdy! Plugins failed to update on your site at %s.
da_DK: Hejsa! Plugins kunne ikke opdateres på dit websted %s

en: Howdy! Some plugins and themes have automatically updated to their latest versions on your site at %s. No further action is needed on your part.
da_DK: Hejsa! Nogle plugins er automatisk blevet opdateret til deres nyeste versioner på dit websted %s. Der er ikke behov for yderligere handlinger fra dig.

en: Howdy! Some plugins have automatically updated to their latest versions on your site at %s. No further action is needed on your part.
da_DK: Hejsa! Nogle plugins er automatisk blevet opdateret til deres nyeste versioner på dit websted %s. Der er ikke behov for yderligere handlinger fra dig.

en: Howdy! Some themes have automatically updated to their latest versions on your site at %s. No further action is needed on your part.
da_DK: Hejsa! Nogle temaer er automatisk blevet opdateret til deres nyeste versioner på dit websted %s. Der er ikke behov for yderligere handlinger fra dig.

en: Howdy! Themes failed to update on your site at %s.
da_DK: Hejsa. Temaerne kunne ikke opdateres på dit websted %s.

en: Howdy! This importer allows you to connect directly to LiveJournal and download all your entries and comments
da_DK: Hejsa! Denne importer s&#248;ger for, at du kan tilslutte direkte hos LiveJournal og downloade alle dine indl&#230;g og kommentarer

en: Howdy! This importer allows you to import posts and comments from your Blogger account into your WordPress blog.
da_DK: Hejsa! Denne importer giver dig mulighed for at hente indl&#230;g og kommentarer fra din Blogger-konto ind i din WordPress-blog.

en: Howdy! We&#8217;re about to begin importing all of your Movable Type or TypePad entries into WordPress. To begin, choose a file to upload and click Upload file and import.
da_DK: Hej. Vi skal til at begynde på importen af alle dine Movable Type- eller TypePad-indlæg m.m. For at begynde skal du vælge en fil til upload og derefter klikke Upload fil og importér.

en: Howdy,
da_DK: Hejsa.

en: Howdy,
    
    A request has been made to perform the following action on your account:
    
         ###DESCRIPTION###
    
    To confirm this, please click on the following link:
    ###CONFIRM_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
da_DK: Hejsa,
    
    Der er kommet en forespørgsel om at foretage sig følgende på din konto:
    
         ###DESCRIPTION###
    
    For at bekræfte dette så klik på dette link:
    ###CONFIRM_URL###
    
    Du kan uden problemer godt ignore og slette denne e-mail, hvis du ikke ønsker
    at foretage dig noget.
    
    Med venlig hilsen,
    Alle hos ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    A user data privacy request has been confirmed on ###SITENAME###:
    
    User: ###USER_EMAIL###
    Request: ###DESCRIPTION###
    
    You can view and manage these data privacy requests here:
    
    ###MANAGE_URL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
da_DK: Hej,
    
    En anmodning om beskyttelse af brugerdata er hermed bekræftet fra ###SITENAME###:
    
    Bruger: ###USER_EMAIL###
    Anmodning: ###DESCRIPTION###
    
    Du kan se og redigere disse anmodninger om private data her:
    
    ###MANAGE_URL###
    
    Med venlig hilsen,
    Alle fra ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    Thank you for signing up with WordPress.com. To activate your newly created account, please click on the following link:
    
    %s
    
    --The WordPress.com Team
da_DK: Hejsa!
    
    Tak fordi du oprettede en konto hos WordPress.com. For at aktivere den, skal du klikke på det følgende link:
    
    %s
    
    -- Holdet bag WordPress.com (inkl. oversætterne!)

en: Howdy,
    
    Your request for an export of personal data has been completed. You may
    download your personal data by clicking on the link below. For privacy
    and security, we will automatically delete the file on ###EXPIRATION###,
    so please download it before then.
    
    ###LINK###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
da_DK: Hejsa,
    
    Din anmodning om en eksport af personlige data er blevet afsluttet. Du kan
    downloade dine personlige data ved at klikke på linket herunder. Af hensyn til
    privatliv og sikkerhed, vil vi automatisk slette filen den ###EXPIRATION###,
    så download venligst inden da.
    
    ###LINK###
    
    Denne e-mail er blevet sendt til ###EMAIL###.
    
    Med venlig hilsen,
    Alle hos ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    Your request to erase your personal data on ###SITENAME### has been completed.
    
    If you have any follow-up questions or concerns, please contact the site administrator.
    
    For more information, you can also read our privacy policy: ###PRIVACY_POLICY_URL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
da_DK: Halløj,
    
    Din anmodning om sletning af persondata på ###SITENAME### er blevet gennemført.
    
    Hvis du har opfølgende spørgsmål eller bekymringer, så tag venligst kontakt til webstedets administrator.
    
    For mere information kan du også læse vores privatlivspolitik: ###PRIVACY_POLICY_URL###
    
    Hilsen,
    Alle fra ####SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    Your request to erase your personal data on ###SITENAME### has been completed.
    
    If you have any follow-up questions or concerns, please contact the site administrator.
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
da_DK: Hej,
    
    Dit ønske om at slette dine persondata på ###SITENAME### er nu udført.
    
    Hvis du har yderligere spørgsmål eller bekymringer, kontakt venligst webstedets administrator.
    
    Venlig hilsen,
    Alle ved ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy, %s
da_DK: Hejsa, %s

en: However, it is your responsibility to use those resources correctly, to provide the information that your privacy policy requires, and to keep that information current and accurate.
da_DK: Men det er dit ansvar at bruge disse ressourcer rigtigt til at levere den information, som din privatlivspolitik kræver, og at holde den information aktuel og nøjagtig.

en: However, you can still <a href="%s">activate this theme</a>, and use the Site Editor to customize it.
da_DK: Du kan dog stadig <a href="%s">aktivere dette tema</a> og bruge Webstedseditoren til at tilpasse det.

en: However, your WordPress Address is currently controlled by a PHP constant and therefore cannot be updated. You need to edit your %1$s and remove or update the definitions of %2$s and %3$s.
da_DK: Din WordPress-adresse styres dog i øjeblikket af en PHP-konstant og kan derfor ikke opdateres. Du skal redigere din %1$s og fjerne eller opdatere definitionerne af %2$s og %3$s.

en: Howland Island
da_DK: Howland-øen

en: Huge
da_DK: Kæmpestor

en: Human readable label for the stat.
da_DK: Menneskelig læsbar mærkat for statistik.

en: Human readable segment label, either product or variation name.
da_DK: Menneskelig læsbar segmentetiket, enten varenavn eller variantnavn.

en: Human readable text for the author.
da_DK: Menneskelig læsbar tekst til forfatteren.

en: Human-readable labels for the post type for various contexts.
da_DK: Letlæselig etiketter for indholdstypen i forskellige sammenhænge.

en: Human-readable labels for the taxonomy for various contexts.
da_DK: Letlæselig etiketter for klassificering i forskellig kontekst.

en: Human-readable name identifying the widget type.
da_DK: Menneskeligt læsbart navn til identifikation af widget-typen.

en: Hungarian
da_DK: Ungarsk

en: Hungarian forint
da_DK: Ungarsk forint

en: Hungary
da_DK: Ungarn

en: Hurray! Your theme supports site editing with blocks. <a href="%1$s">Tell me more</a>. %2$s
da_DK: Hurra! Dit tema understøtter webstedsredigering med blokke. <a href="%1$s">Fortæl mig mere</a>. %2$s

en: I don't have any products yet.
da_DK: Jeg har endnu ikke nogen varer.

en: I don't know how to get a date from a %s
da_DK: Jeg ved ikke, hvordan jeg får en dato fra %s

en: I got the kind sofa. The look and feel is high quality, and I enjoy that it is a medium level of firmness. Assembly took a little longer than I expected, and it came in 4 boxes. I am excited about the time / st…
da_DK: Jeg har købt den fine sofa. Udseendet og følelsen er af høj kvalitet, og jeg nyder, at den har en medium fasthed. Samlingen tog lidt længere tid, end jeg havde forventet, og den kom i 4 kasser. Jeg er begejstret for den tid/...

en: I have read and agree to the website %s
da_DK: Jeg har læst og accepterer webshoppens %s

en: I plan to sell both physical and digital products
da_DK: Jeg planlægger at sælge både fysiske og digitale varer

en: I plan to sell digital products
da_DK: Jeg påtænker at sælge digitale varer

en: I plan to sell physical products
da_DK: Jeg påtænker at sælge fysiske varer

en: I really need an ID for this to work.
da_DK: Jeg har virkelig brug for et ID for at det kan virke.

en: I will also be selling products or services in person.
da_DK: Jeg sælger også varer og services ved personligt salg.

en: I'm sure I want to permanently delete my site, and I am aware I can never get it back or use %s again.
da_DK: Jeg er sikker på, at jeg vil slette dette websted permanent, og jeg er klar over, at jeg aldrig får det tilbage eller kan bruge %s igen.

en: ID #%1$s: %2$s <strong>Sorry, you are not allowed to remove this user.</strong>
da_DK: ID #%1$s: %2$s <strong>Du har desværre ikke tilladelse til at fjerne denne bruger.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
da_DK: ID #%1$s: %2$s <strong>Denne bruger vil IKKE blive slettet.</strong>

en: ID is invalid.
da_DK: ID er ugyldigt.

en: ID of global styles config.
da_DK: ID for global typografikonfiguration.

en: ID of parent grouping.
da_DK: ID for hovedgruppering.

en: ID of sidebar.
da_DK: Sidepanelets ID.

en: ID of template.
da_DK: ID for skabelon.

en: ID of the note record.
da_DK: Notens ID-nummer.

en: ID of the parent product, if applicable.
da_DK: ID for hovedvaren, hvis det er relevant.

en: ID of the post context.
da_DK: ID for indlæggets kontekst.

en: ID of the shipping method that provided the rate.
da_DK: ID for forsendelsesmetoden der bestemte prisen.

en: ID of the shipping rate.
da_DK: ID for forsendelsesprisen.

en: ID to reassign posts to.
da_DK: ID hvortil indlæg kan overflyttes.

en: IDs for settings sub groups.
da_DK: ID'er for indstillinger af undergrupper.

en: IO error.
da_DK: IO-fejl

en: IP Address
da_DK: IP adresse

en: IP address
da_DK: IP adresse

en: IP address for the comment author.
da_DK: IP-adresse for kommentarens forfatter.

en: IP address for the downloader.
da_DK: IP-adresse på downloader.

en: IP address.
da_DK: IP adresse.

en: IPN email notifications
da_DK: IPN (Instant Payment Notification) e-mail-notifikationer.

en: IPN payment completed
da_DK: IPN betaling gennemført

en: ISO code for the country of the address being shipped to.
da_DK: ISO kode for det land til hvilken adresse, der skal sendes til.

en: ISO code of the country.
da_DK: Landets ISO-kode.

en: ISO code or name of the state, province or district.
da_DK: ISO kode eller navn på stat, provins eller distrikt.

en: ISO code, or name, for the state, province, or district of the address being shipped to.
da_DK: ISO kode eller navn for staten, provinsen eller distriktet, for hvilken adresse der skal sendes til.

en: ISO3166 alpha-2 country code.
da_DK: ISO3166 alpha-2 landekode.

en: ISO4217 currency code.
da_DK: ISO4217 valutakode.

en: Ialomița
da_DK: Ialomita

en: Iceland
da_DK: Island

en: Icelandic
da_DK: Islandsk

en: Icelandic kr&oacute;na
da_DK: Islandsk krone

en: Icon
da_DK: Ikon

en: Icon + text
da_DK: Ikon + tekst

en: Icon URL
da_DK: Ikon URL

en: Icon of block type.
da_DK: Ikon for bloktype.

en: Icon only
da_DK: Kun ikon

en: Id should start with a letter, followed only by letters, numbers, dashes, dots, colons or underscores.
da_DK: ID skal starte med et bogstav, kun efterfulgt af bogstaver, tal, bindestreger, punktummer, koloner og understregninger.

en: Identicon (Generated)
da_DK: Identicon (Generisk)

en: If %1$s is disabled, ask your administrator to enable that module, or look at the <a href="%2$s">Apache documentation</a> or <a href="%3$s">elsewhere</a> for help setting it up.
da_DK: Hvis %1$s er deaktiveret, så bed din administrator om at aktivere det modul eller kig i <a href="%2$s">Apache-dokumentationen</a> eller <a href="%3$s">andetsteds</a> efter hjælp til at sætte det op.

en: If COD is only available for certain methods, set it up here. Leave blank to enable for all methods.
da_DK: Hvis COD kun er tilgængelig for visse metoder, så sæt det op her. Lad det være blankt for at aktivere alle metoder.

en: If a media file has not been attached to any content, you will see that in the Uploaded To column, and can click on Attach to launch a small popup that will allow you to search for existing content and attach the file.
da_DK: Hvis en mediefil ikke er knyttet til noget indlæg, vil du se det i Vedhæftet til-kolonnen, og kan klikke på Vedhæft fil, hvorefter der åbner et lille pop op-vindue, der vil give dig mulighed for at søge efter et indlæg og vedhæfte filen.

en: If a new user is created by WordPress, a password will be randomly generated. Manually change the user&#8217;s details if necessary.
da_DK: Hvis en ny bruger oprettes af WordPress, vil et tilf&#230;ldigt kodeord blive generet. Rediger brugerens detaljer manuelt om n&#248;dvendigt.

en: If a program or website you use allows you to export your links or subscriptions as OPML you may import them here.
da_DK: Hvis du bruger et program eller en hjemmeside, som tillader dig at eksportere dine links som OPML, kan du importere dem her.

en: If checked, free shipping would be available based on pre-discount order amount.
da_DK: Hvis markeret, gratis forsendelse vil blive tilgængelig og baseret på forudrabatteret ordrebeløb.

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
da_DK: Hvis du ønsker det, så kan WordPress automatisk give besked til forskellige tjenester om dine nye indlæg.

en: If empty, we will attempt to determine the image size.
da_DK: Hvis tomt forsøger vi at finde billedets størrelse.

en: If enabled, this text will be shown site-wide. You can use it to show events or promotions to visitors!
da_DK: Hvis aktiveret, vil denne tekst blive vist på alle sider i shoppen. Du kan bruge denne funktion til at vise hændelser eller reklamer til besøgende på shoppen.

en: If managing stock, this controls if backorders are allowed.
da_DK: Ved lagerstyring bestemmer dette, om restordrer er tilladt.

en: If managing stock, this controls whether or not backorders are allowed. If enabled, stock quantity can go below 0.
da_DK: Hvis der er lagerstyring, så kontrollerer dette, hvorvidt restordrer er tilladt. Hvis aktiveret, kan lagerantal være mindre end 0.

en: If requested, calculates attribute term counts for products in the collection.
da_DK: Hvis anmodet, så beregn antal af egenskabs-udtryk for varer i samlingen.

en: If the "Force Downloads" or "X-Accel-Redirect/X-Sendfile" download method is selected but does not work, the system will use the "Redirect" method as a last resort. <a href="%1$s">See this guide</a> for more details.
da_DK: Hvis "Gennemtving downloads" eller "X-Accel-Redirect/X-Sendfile" download-metode er valgt, men ikke virker, så vil systemet bruge "Redirect" metoden som sidste udvej. <a href="%1$s">Se denne guide</a> for flere informationer.

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
da_DK: Hvis en importmulighed mangler, så <a href="%s">søg i plugin-biblioteket</a> og se om der findes et importværktøj der.

en: If the link is to a person, you can specify your relationship with them using the above form. If you would like to learn more about the idea check out <a href="https://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.
da_DK: Hvis du linker til en person, kan du specificere jeres forhold ved at bruge formularen ovenfor. Hvis du vil lære mere om denne ide, kan du tjekke <a href="https://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.

en: If the payment was refunded via the API.
da_DK: Hvis betalingen blev refunderet via API'en.

en: If the product is downloadable.
da_DK: Hvis varen kan downloades.

en: If the product is virtual.
da_DK: Hvis varen er virtuel.

en: If the quantity in the cart is editable or fixed.
da_DK: Hvis mængden i kurven er redigerbar eller fast.

en: If the quantity is editable or fixed.
da_DK: Hvis mængden er redigerbar eller fast.

en: If the value is a string, the value will be used as the archive slug. If the value is false the post type has no archive.
da_DK: Hvis værdien er en streng, bruges værdien som arkivets korttitel. Er værdien falsk, har indholdstypen ingen arkiv.

en: If the variation is downloadable.
da_DK: Hvis varianten er mulig at downloade

en: If the variation is virtual.
da_DK: Hvis varianten er virtuel.

en: If the variation is visible.
da_DK: Hvis varianten er synlig.

en: If this attribute has term archive pages.
da_DK: Hvis denne egenskab har arkivsider til udtryk.

en: If this is a default attribute
da_DK: Hvis dette er en standardegenskab

en: If this is a development website you can <a href="%s" target="_blank">set the environment type accordingly</a> to enable application passwords.
da_DK: Hvis dette er et udviklingswebsted, kan du <a href="%s" target="_blank">angive miljøet i overensstemmelse hermed</a> for at aktivere programadgangskoder.

en: If this was a mistake, ignore this email and nothing will happen.
da_DK: Hvis det var en fejltagelse, skal du blot ignorere denne e-mail, så sker der ingenting.

en: If true and if the free shipping method requires a coupon, this coupon will enable free shipping.
da_DK: Hvis gyldig, og hvis forsendelsesmetoden "Gratis forsendelse" kræver en rabatkupon, så vil denne rabatkupon aktivere gratis forsendelse.

en: If true, calculates rating counts for products in the collection.
da_DK: Hvis sandt, beregn bedømmelsesantal for varer i samlingen.

en: If true, calculates stock counts for products in the collection.
da_DK: Hvis sandt, så beregn lagerantal for varer i samlingen.

en: If true, calculates the minimum and maximum product prices for the collection.
da_DK: Hvis sand, så beregn mindste og højeste varepriser for samlingen.

en: If true, empty terms will not be returned.
da_DK: Hvis sandt, vil tomme udtryk ikke blive returneret.

en: If true, only one item of this product is allowed for purchase in a single order.
da_DK: Hvis sand, er det kun en enhed af denne vare, der er tilladt at købe i en enkelt ordre.

en: If true, the coupon can only be used individually. Other applied coupons will be removed from the cart.
da_DK: Hvis gyldig, kan rabatkuponen kun anvendes individuelt. Anvendes andre rabatkuponer, vil de blive fjernet fra kurven.

en: If true, the note will be shown to customers and they will be notified. If false, the note will be for admin reference only.
da_DK: Hvis sandt, vil bemærkningen blive vist til kunder, så de bliver informeret. Hvis falsk, vil bemærkningen kun blive vist i kontrolpanelet

en: If true, this coupon will not be applied to items that have sale prices.
da_DK: Hvis gyldig, vil denne rabatkupon ikke blive anvendt til varer med tilbudspriser.

en: If true, this note will be attributed to the current user. If false, the note will be attributed to the system.
da_DK: Hvis sand, vil denne bemærkning blive tilknyttet den nuværende bruger. Hvis falsk, vil bemærkningen blive tilknyttet systemet.

en: If you add a video, the image will be used as a fallback while the video loads.
da_DK: Hvis du tilføjer en video, vises billedet midlertidigt, mens videoen indlæses.

en: If you already have a Privacy Policy page, please select it below. If not, please create one.
da_DK: Hvis du allerede har en side med privatlivspolitik, så vælg den herunder. Hvis ikke, så opret venligst en.

en: If you already have an API key
da_DK: Du har allerede en API-nøgle

en: If you are a member of a regulated industry, or if you are subject to additional privacy laws, you may be required to disclose that information here.
da_DK: Hvis du er en del af en industri med regulering, eller hvis du er underlagt yderligere love om privatliv, så kan du blive krævet at synliggøre den information her.

en: If you are looking to paste rich content from Microsoft Word, try turning this option off. The editor will clean up text pasted from Word automatically.
da_DK: Hvis du vil indsætte indhold fra Microsoft Word, kan du slå denne mulighed fra. Editoren vil automatisk formatere kopieret tekst fra Word.

en: If you are modifying WooCommerce on a parent theme that you did not build personally we recommend using a child theme. See: <a href="%s" target="_blank">How to create a child theme</a>
da_DK: Hvis du redigerer WooCommerce i et hovedtema, som du ikke selv har udviklet, anbefaler vi, at du anvender et undertema (child theme). Se: <a href="%s" target="_blank">Hvordan du opretter et undertema</a>

en: If you are not automatically redirected, use this link:
da_DK: Brug dette link, hvis du ikke bliver automatisk viderestillet:

en: If you are not sure, check the plugin documentation or contact the plugin author to see if the plugin collects data and if it supports the Data Eraser tool. This information may be available in the <a href="%s">Privacy Policy Guide</a>.
da_DK: Hvis du ikke er sikker, skal du kontrollere plugin-dokumentationen eller kontakte plugin-forfatteren for at se, om pluginet indsamler data, og om det understøtter værktøjet Data sletning. Disse oplysninger kan være tilgængelige i <a href="%s">vejledningen til beskyttelse af personlige oplysninger</a>.

en: If you are not sure, check the plugin documentation or contact the plugin author to see if the plugin collects data and if it supports the Data Exporter tool. This information may be available in the <a href="%s">Privacy Policy Guide</a>.
da_DK: Hvis du ikke er sikker, skal du kontrollere plugin-dokumentationen eller kontakte plugin-forfatteren for at se, om pluginet indsamler data, og om det understøtter dataeksportværktøjet. Disse oplysninger kan være tilgængelige i <a href="%s">vejledningen til beskyttelse af personlige oplysninger</a>.

en: If you are still seeing this warning after having tried the actions below, you may need to contact your hosting provider for further assistance.
da_DK: Hvis du stadig ser denne advarsel efter at have prøvet nedenstående handlinger, skal du muligvis kontakte din hostingudbyder for yderligere hjælp.

en: If you are the owner of this network please check that your host&#8217;s database server is running properly and all tables are error free.
da_DK: Hvis du er ejer af dette netværk bedes du tjekke, at dit webhotels databaseserver kører rigtigt og alle tabeller er uden fejl.

en: If you are unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href="%s">WordPress support forums</a>.
da_DK: Hvis du er usikker på, hvad disse ting betyder, bør du nok kontakte din udbyder. Hvis du stadigvæk har brug for hjælp, kan du altid besøge <a href="%s">WordPress supportfora</a>.

en: If you are using X-Accel-Redirect download method along with NGINX server, make sure that you have applied settings as described in <a href='%s'>Digital/Downloadable Product Handling</a> guide.
da_DK: Hvis du bruger X-Accel-Redirect download metode sammen med NGINX server, så skal du sikre dig, at du har anvendt indstillingerne, som er beskrevet i <a href='%s'>Digital/Downloadable Product Handling</a> guide.

en: If you can&#8217;t drag the bookmarklet to your bookmarks, copy the following code and create a new bookmark. Paste the code into the new bookmark&#8217;s URL field.
da_DK: Hvis du ikke kan trække bookmarkleten til dine bogmærker, så kopier følgende kode og opret et nyt bogmærke. Indsæt koden i det nye bogmærkes URL-felt.

en: If you change this, an email will be sent at your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
da_DK: Hvis du ændrer dette, vil vi sende dig en e-mail til din nye adresse for at bekræfte det. <strong>Den nye adresse vil ikke være aktiv, før den bekræftes.</strong>

en: If you copied over a template file to change something, then you will need to copy the new version of the template and apply your changes again.
da_DK: Hvis du har kopieret over en skabelonfil for at ændre noget, er du nødt til at kopiere den nye skabelonversion og anvende dine ændringer igen.

en: If you create an account, we will store your name, address, email and phone number, which will be used to populate the checkout for future orders.
da_DK: Hvis du opretter en konto, vil vi gemme dit navn, adresse, e-mailadresse og telefonnummer, som vil blive anvendt til at udfylde indtastningsfelter ved bestilling af ordrer fremover.

en: If you define a "Terms" page the customer will be asked if they accept them when checking out.
da_DK: Når du opretter en side til dine handelsbetingelser, vil kunder på siden Kasse blive bedt om at markere et afkrydsningfelt, hvormed de accepterer betingelserne.

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
da_DK: Da links endnu ikke har en Papirkurv, bliver de fjernet permanent, hvis du sletter dem.

en: If you didn't make this request, just ignore this email. If you'd like to proceed:
da_DK: Hvis du ikke foretog denne anmodning, så ignorer bare denne e-mail. Hvis du gerne vil fortsætte:

en: If you do code, or want to learn how, you can contribute technically in numerous ways:
da_DK: Hvis du kan kode eller har lyst til at lære det, kan du bidrage teknisk på mange måder:

en: If you do not know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="%s">WordPress support forums</a>.
da_DK: Hvis du ikke ved, hvordan man sætter en database op, bør du <strong>kontakte din udbyder</strong> Hvis alt andet mislykkes, kan du måske få hjælp i <a href="%s">WordPress' supportfora</a>.

en: If you do not want a header image to be displayed on your site at all, click the &#8220;Remove Header Image&#8221; button at the bottom of the Header Image section of this page. If you want to re-enable the header image later, you just have to select one of the other image options and click &#8220;Save Changes&#8221;.
da_DK: Hvis du ikke ønsker header-billedet vist på dit websted overhovedet, så klik på Fjern header-billede knappen i bunden af Header-billede sektionen på denne side. Hvis du vil genaktivere header-billedet senere, så skal du vælge en af billedemulighederne og klikke Gem ændringer.

en: If you do not want to upload your own image, you can use one of these cool headers, or show a random one.
da_DK: Hvis du ikke vil uploade dit eget billede, kan du bruge en af disse seje overskrifter eller vise et tilfældigt billede.

en: If you do not want to use your %s site any more, you can delete it using the form below. When you click <strong>Delete My Site Permanently</strong> you will be sent an email with a link in it. Click on this link to delete your site.
da_DK: Hvis du ikke ønsker at bruge dit websted %s mere, så kan du slette det via formularen nedenunder. Når du klikker på <strong>slet mit websted permanent</strong> vil du få tilsendt en e-mail med et link. Klik på linket for at slette dit websted.

en: If you don&#8217;t enter a password, ALL ENTRIES from your LiveJournal will be imported as public posts in WordPress.
da_DK: Hvis du ikke skriver et kodeord, vil ALLE INDL&#230;G fra din LiveJournal blive importeret som offentlige indl&#230;g i WordPress.

en: If you don't have an application password (not your account password), generate a password from %s
da_DK: Hvis du ikke har en applikationsadgangskode (ikke din kontoadgangskode), skal du generere en adgangskode fra %s

en: If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.
da_DK: Hvis du redigerer eller udgiver en artikel, vil en yderligere cookie blive gemt i din browser. Denne cookie indeholder ikke nogle personlige data og opgiver simpelthen indlægsID på den artikel, du lige har redigeret. Den udløber efter 1 dag.

en: If you find a bug within WooCommerce core you can create a ticket via <a href="%1$s">GitHub issues</a>. Ensure you read the <a href="%2$s">contribution guide</a> prior to submitting your report. To help us solve your issue, please be as descriptive as possible and include your <a href="%3$s">system status report</a>.
da_DK: Hvis du finder en fejl i WooCommerce's kerne kan du oprette en supportsag via  <a href="%1$s">Github issues</a>. Husk at læse <a href="%2$s">guide til bidrag</a> før du opretter en sag. For at hjælpe os med at løse dit problem skal du være så beskrivende som muligt og inkludere din <a href="%3$s">systemstatus rapport</a>.

en: If you have a coupon code, please apply it below.
da_DK: Hvis du har en rabatkuponkode, kan du anvende den herunder.

en: If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.
da_DK: Hvis du har en konto på dette websted, eller har skrevet kommentarer, kan du bede om en eksporteret fil med de personlige data vi har liggende om dig, heriblandt alt data, du har givet os. Du kan også bede om, at vi sletter alle personlige data, vi har om dig. Dette indbefatter ikke nogen form for data, som vi er forpligtede til at gemme af administrative, lovmæssige eller sikkerhedsmæssige grunde.

en: If you have any entries on LiveJournal which are marked as private, they will be password-protected when they are imported so that only people who know the password can see them.
da_DK: Hvis du har indl&#230;g p&#229; LiveJournal, der er markeret som private, bliver de importeret her med kodeordsbeskyttelse, s&#229; kun folk, der kender kodeordet, kan se dem.

en: If you have not yet created any menus, <strong>click the &#8217;create a new menu&#8217; link</strong> to get started
da_DK: Du har endnu ikke oprettet nogen menuer, <strong>klik på &#8217;Tilføj ny menu&#8217; linket</strong> for at komme i gang

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
da_DK: Hvis du har indlæg eller kommentarer i et andet system, kan WordPress importere disse til dette websted. Begynd med at vælge system at importere fra herunder.

en: If you have shopped with us before, please enter your details below. If you are a new customer, please proceed to the Billing section.
da_DK: Hvis du har handlet hos os før, så indtast venligst dine kundedata i felterne nedenfor. Hvis du er ny kunde, skal du fortsætte til fakturerings- og forsendelsesdelen.

en: If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.
da_DK: Hvis du skriver en kommentar på vores websted, kan du vælge at gemme dit navn, e-mailadresse og websted i cookies. Disse er til din bekvemmeligehed, så du ikke skal udfylde dine oplysninger igen, når du skriver endnu en kommentar. Disse cookies vil holde i et år.

en: If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.
da_DK: Hvis du skriver en kommentar, så bliver kommentarer og dens metadata bevaret på ubestemt tid. Dette er så vi kan genkende og godkende enhver opfølgende kommentar automatisk i stedet for at have dem i en moderationskø.

en: If you like %1$s please leave us a %2$s rating. A huge thanks in advance!
da_DK: Hvis du kan lide %1$s så giv os venligst en %2$s bedømmelse. Og mange tak på forhånd!

en: If you like, you may enter custom structures for your product URLs here. For example, using <code>shop</code> would make your product links like <code>%sshop/sample-product/</code>. This setting affects product URLs only, not things such as product categories.
da_DK: Hvis du vil, kan du indtaste tilpassede strukturer for dine vare URLs (webadresser) her. Fx vil brug af <code>shop</code> sørge for at dine varelinks bliver som <code>%sshop/sample-product/</code>. Denne indstilling har kun indflydelse på vare URLs (webadresser), og ikke på fx varekategorier o.l.

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below.
da_DK: Hvis du har brug får opsætningsguiden igen, skal du klikke på knappen nedenfor.

en: If you need to enable or disable the extended task lists, please click on the button below.
da_DK: Hvis du vil aktivere eller deaktivere opsætningsguiden igen, så klik på knappen herunder.

en: If you need to enable or disable the task lists, please click on the button below.
da_DK: Hvis du vil aktivere eller deaktivere opgavelisten, så klik på knappen herunder.

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
da_DK: Hvis du er havnet på dette skræmbillede ved et uheld og i virkeligheden ønskede at besøge et af dine egne websteder, så er her nogle genveje, der kan hjælpe dig på rette vej.

en: If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.
da_DK: Hvis du anmoder om en nulstilling af adgangskoden, medtages din IP-adresse i e-mailen med nustillingen.

en: If you think you should, contact this site's administrator.
da_DK: Hvis du tænker du skulle, kontakt administratoren for dette sted.

en: If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.
da_DK: Hvis du uploader billeder til webstedet, så bør du undlade at uploade billeder med indlejrede lokalitetsdata (EXIF GPS) inkluderet. Besøgende på webstedet kan downloade og udtrække alle lokalitetsdata fra billeder på webstedet.

en: If you use your site for commercial purposes and you engage in more complex collection or processing of personal data, you should note the following information in your privacy policy in addition to the information we have already discussed.
da_DK: Hvis du bruger dit websted til kommercielle formål, og du beskæftiger dig med mere kompleks indsamling og bearbejdning af personige data, bør du meddele den følgende information i din privatlivspolitik foruden den information, vi allerede har været inde på.

en: If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser.
da_DK: Hvis du besøger vores loginside, opretter vi en midlertidig cookie for at afgøre om din browser accepterer cookies. Denne cookie indeholder ingen personlige data og slettes, når du lukker din browser.

en: If you want site visitors to be able to register themselves, check the membership box. If you want the site administrator to register every new user, leave the box unchecked. In either case, you can set a default user role for all new users.
da_DK: Hvis du ønsker, at besøgende på webstedet selv skal kunne registrere sig, skal du markere medlemsfeltet. Hvis du vil have webstedsadministratoren til at registrere hver ny bruger, skal du lade feltet være umarkeret. I begge tilfælde kan du indstille en standardbrugerrolle for alle nye brugere.

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
da_DK: Hvis du ønsker at konvertere dine kategorier til tags (eller omvendt), skal du bruge <a href="%s">Kategorier- og Tags konverteringsværktøjet</a>, der er tilgængeligt fra Importskærmbilledet.

en: If you want to export a handy list of all the information on this page, you can use the button below to copy it to the clipboard. You can then paste it in a text file and save it to your device, or paste it in an email exchange with a support engineer or theme/plugin developer for example.
da_DK: Hvis du vil eksportere liste med al den praktiske information på denne side, kan du bruge knappen herunder til at kopiere den til udklipsholder. Du kan derefter indsætte det i et tekstdokument og gemme det på din harddisk eller indsætte det i en email-udveksling med en supporter eller en tema-/plugin-udvikler f.eks.

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
da_DK: Hvis du ønsker at fjerne en widget, men gemme dens indstilling til eventuel senere brug, skal du blot trække den ind i Inaktive Widgets. Du kan når som helst tilføje dem igen derfra. Dette er især nyttigt, hvis du skifter til et tema med færre eller anderledes widget områder.

en: If you'd like to offer <span class="help_tip" data-tip="%1$s">live rates</span> from a specific carrier (e.g. UPS) you can find a variety of extensions available for WooCommerce <a href="%2$s" target="_blank">here</a>.
da_DK: Hvis du gerne vil tilbyde <span class="help_tip" data-tip="%1$s">realtidspriser </span> fra et specifikt fragtfirma (fx UPS) kan du finde et udvalg af udvidelser til WooCommerce <a href="%2$s" target="_blank">her</a>.

en: If your main PayPal email differs from the PayPal email entered above, input your main receiver email for your PayPal account here. This is used to validate IPN requests.
da_DK: Hvis din primære PayPal e-mail er forskellig fra den ovenfor angivne PayPal e-mail, så angiv din primære modtager e-mail hos PayPal her. Dette anvendes til at validere IPN forespørgsler.

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
da_DK: Hvis ikke du kan se webstedet, så kontakt ejeren af dette netværk.

en: If your store is based in the EU, we recommend using the EU VAT Number extension in addition to automated taxes. It provides your checkout with a field to collect and validate a customer's EU VAT number, if they have one.
da_DK: Hvis din webshop har adresse i EU, anbefaler vi at bruge EU-momsnummerudvidelsen som tilføjelse til automatisk moms. Det giver mulighed for, at du på siden Kasse kan indsætte et indtastningsfelt for at indsamle og validere kunders EU-momsnummer, hvis de har et.

en: If your theme has more than one default header image, or you have uploaded more than one custom header image, you have the option of having WordPress display a randomly different image on each page of your site. Click the &#8220;Random&#8221; radio button next to the Uploaded Images or Default Images section to enable this feature.
da_DK: Hvis dit tema har mere end et standard header-billede eller du har uploadet mere end et selvvalgt header-billede, så kan du lade WordPress vise dem vilkårligt på siderne på dit websted. Vælg muligheden 'Vilkårlig' ved siden af de uploadede billeder eller standardbillederne for at aktivere denne funktion.

en: If your theme has multiple menus, giving them clear names will help you manage them.
da_DK: Hvis dit tema har flere menuer, kan det at give dem gennemskuelige navne hjælpe dig med at håndtere dem.

en: If your theme has widget areas, you can also add menus there. Visit the <a href="%s">Widgets panel</a> and add a &#8220;Navigation Menu widget&#8221; to display a menu in a sidebar or footer.
da_DK: Hvis dit tema har widget-områder kan du også tilføje menuer dér. Besøg <a href="%s">Widgets-panelet</a> og tilføj en &#8220;Navigationsmenu-widget&#8221; for at vise en menu i en sidebar eller sidefod.

en: If your website provides a service which includes automated decision making - for example, allowing customers to apply for credit, or aggregating their data into an advertising profile - you must note that this is taking place, and include information about how that information is used, what decisions are made with that aggregated data, and what rights users have over decisions made without human intervention.
da_DK: Hvis dit websted tilbyder en tjeneste, der indbefatter automatiserede beslutninger - for eksempel, tillader kunderat ansøge om kredit, eller sammenlægger deres data til en annonceringsprofil - så skal du bemærke, at det forekommer, og give information om hvordan den information bruges, hvilke beslutninger der tages med disse sammenlagte data, og hvilke rettigheder brugere har om beslutninger, der gøres uden menneskelig indblanding.

en: If your website receives data about users from third parties, including advertisers, this information must be included within the section of your privacy policy dealing with third party data.
da_DK: Hvis dit websted modtager data om brugere for tredjeparter, heriblandt annoncører, så skal denne information inkluderes i sektionen med din privatlivspolitik, som omhandler tredjeparts data.

en: Image
da_DK: Billede

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Billede <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Billeder <span class="count">(%s)</span>

en: Image Address
da_DK: Billedadresse

en: Image Alignment:
da_DK: Billedjustering:

en: Image CSS Class
da_DK: Billede CSS klasse

en: Image Caption
da_DK: Billedtekst

en: Image Color:
da_DK: Billedfarve:

en: Image Crop Help
da_DK: Hjælp til billedbeskæring

en: Image Editor Save Failed
da_DK: Der skete en fejl; Billedredigeringen kunne ikke gemmes

en: Image File
da_DK: Billedfil

en: Image Grid
da_DK: Billed Gitter

en: Image ID.
da_DK: Billede-ID.

en: Image Link
da_DK: Billedlink

en: Image Position
da_DK: Billedposition

en: Image Processing Error
da_DK: Fejl i læsning af billede

en: Image Rotation
da_DK: Billedrotation

en: Image Settings:
da_DK: Billedindstillinger:

en: Image Size
da_DK: Billedstørrelse

en: Image Size:
da_DK: Billedstørrelse:

en: Image Title
da_DK: Billedtitel

en: Image Title Attribute
da_DK: Billede titel attribut

en: Image URL
da_DK: Billede-URL

en: Image URL.
da_DK: Billed-URL:

en: Image Upload Error
da_DK: Billede upload-fejl

en: Image Widget
da_DK: Billede-widget

en: Image Widget (%d) | Image Widget (%d)
da_DK[0]: Billede-widget (%d)
da_DK[1]: Billede-widget (%d)

en: Image alternative text.
da_DK: Billedets alternative tekst.

en: Image could not be processed.
da_DK: Billede kunne ikke behandles.

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
da_DK: Billedet kunne ikke behandles. Gå tilbage og prøv igen.

en: Image crop area preview. Requires mouse interaction.
da_DK: Forhåndsvisning af billedets beskæringsområde. Kræver interaktion med musen.

en: Image crop failed.
da_DK: Billedbeskæring mislykkedes.

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
da_DK: Billeddata findes ikke. Gen-upload billedet.

en: Image data.
da_DK: Billeddata.

en: Image default align
da_DK: Standard billedjustering

en: Image default link type
da_DK: Standard billede-link

en: Image default size
da_DK: Standard billedstørrelse

en: Image description
da_DK: Billedbeskrivelse

en: Image details
da_DK: Billededetaljer

en: Image edit.
da_DK: Rediger billede.

en: Image flip failed.
da_DK: Billedspejlvending mislykkedes.

en: Image metadata is inconsistent.
da_DK: Billedets metadata er uoverensstemmende.

en: Image name.
da_DK: Billednavn

en: Image of the product that the review belongs to.
da_DK: Billede af varen, som anmeldelsen handler om.

en: Image position. 0 means that the image is featured.
da_DK: Billedposition. 0 betyder, at billedet er udvalgt.

en: Image resize failed.
da_DK: Ændring af billedets størrelse mislykkedes.

en: Image restored successfully.
da_DK: Billede genskabt.

en: Image rotate failed.
da_DK: Billedrotering mislykkedes.

en: Image saved
da_DK: Billede gemt

[ctx: Image settings]
en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Image size in pixels
da_DK: Billedstørrelse i pixels

[ctx: Image size option for resolution control]
en: Full Size
da_DK: Fuld størrelse

[ctx: Image size option for resolution control]
en: Large
da_DK: Stor

[ctx: Image size option for resolution control]
en: Thumbnail
da_DK: Miniature

en: Image size used for products in the catalog.
da_DK: Billedstørrelse anvendt for varer på webshoppen.

en: Image size used for the main image on single product pages. These images will remain uncropped.
da_DK: Billedstørrelse anvendt til det primære billede på varesider. Disse billeder vil forblive ubeskårede.

en: Image sizes
da_DK: Billedst&#248;rrelser

en: Image title:
da_DK: Billedtitel:

en: Image toolbar (when an image is selected)
da_DK: Billedværktøjslinje (når et billede er valgt)

en: Image url
da_DK: Billede URL (webadresse)

en: ImageMagick supported file formats
da_DK: ImageMagick understøttet filformater

en: ImageMagick version number
da_DK: ImageMagick-versionsnummer

en: ImageMagick version string
da_DK: ImageMagick-versionsstreng

en: Images
da_DK: Billeder

en: Images &amp; Videos
da_DK: Billeder &amp; videoer

en: Images cannot be scaled to a size larger than the original.
da_DK: Billeder kan ikke skaleres til en størrelse, der er større end originalen.

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
da_DK: Billeder på præcis <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> vil ikke blive ændret.

en: Images should be at least %s tall.
da_DK: Billeder skal være mindst %s høje.

en: Images should be at least %s wide.
da_DK: Billeder skal være mindst %s brede.

en: Images will be cropped into a square
da_DK: Billeder vil blive beskåret til en kvadrat

en: Images will be cropped to a custom aspect ratio
da_DK: Billeder vil blive beskåret i et tilpasset højde/bredde forhold

en: Images will display using the aspect ratio in which they were uploaded
da_DK: Billeder vil blive vist med det højde/bredde forhold, som de blev uploaded med.

en: Imagick Resource Limits
da_DK: Imagick ressourcegrænser

en: Immediate
da_DK: Med det samme

en: Import
da_DK: Importer

en: Import / Export
da_DK: Import / Eksport

en: Import <strong>posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags</strong> from a WordPress export file.
da_DK: Importer <strong>indl&#230;g, sider, kommentarer, specialfelter, kategorier og tags</strong> fra en WordPress-eksportfil.

en: Import <strong>products</strong> to your store via a csv file.
da_DK: Importér <strong>varer</strong> til din webshop via en CSV fil.

en: Import <strong>tax rates</strong> to your store via a csv file.
da_DK: Importer <strong>momssatser</strong> til din shop via en CSV-fil.

en: Import Attachments
da_DK: Importer vedh&#230;ftede filer

en: Import Blogger
da_DK: Importer Blogger

en: Import Blogroll
da_DK: Importer Blogroll

en: Import CSV
da_DK: Importér CSV

en: Import LiveJournal
da_DK: Importer LiveJournal

en: Import Movable Type or TypePad
da_DK: Importer Movable Type eller TypePad

en: Import OPML File
da_DK: Importer OPML-fil

en: Import Products
da_DK: Importér varer

en: Import RSS
da_DK: Importer RSS

en: Import WordPress
da_DK: Importer WordPress

en: Import as meta data
da_DK: Importér som meta data

en: Import author:
da_DK: Importer forfatter:

en: Import complete
da_DK: Import gennemført

en: Import complete - imported %s tax rates.
da_DK: Import fuldført - importerede %s momssatser.

en: Import complete!
da_DK: Import blev gennemført!

en: Import links in OPML format.
da_DK: Importer links i OPML-format.

en: Import posts &amp; media from Tumblr using their API.
da_DK: Importer indlæg &amp; medier fra Tumblr ved at benytte deres API.

en: Import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
da_DK: Importer indlæg og kommentarer fra en Movable Type eller TypePad blog.

en: Import posts from LiveJournal using their API.
da_DK: Importer indl&#230;g fra LiveJournal via deres API.

en: Import posts from an RSS feed.
da_DK: Importer indlæg fra et RSS-feed.

en: Import posts, comments, and users from a Blogger blog.
da_DK: Importer indl&#230;g, kommentarer og brugere fra en Blogger-blog

en: Import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
da_DK: Importer indlæg, sider, kommentarer, brugerdefinerede felter, kategorier og tags fra en WordPress eksportfil.

en: Import products
da_DK: Importér varer

en: Import products from a CSV file
da_DK: Importér varer fra en CSV fil

en: Import tax rates
da_DK: Importér momssatser

en: Import the next batch
da_DK: Importer det n&#230;ste batch

en: Import your blogroll from another system
da_DK: Importer din Blogroll fra et andet system

en: Important:
da_DK: Vigtigt:

en: Imported
da_DK: Importeret

en: Imported comment batch %d of <strong>approximately</strong> %d
da_DK: Importerede kommentarbatch %d af <strong>cirka</strong> %d

en: Imported post <strong>%s</strong>...
da_DK: Importerede indl&#230;gget <strong>%s</strong>...

en: Imported post batch %d of <strong>approximately</strong> %d
da_DK: Importerede indl&#230;gsbatch %d af <strong>cirka</strong> %d

en: Importing
da_DK: Importerer

en: Importing Posts
da_DK: Importerer indl&#230;g

en: Importing post <em>%s</em>...
da_DK: Importerer indl&#230;g <em>%s</em>...

en: Importing post...
da_DK: Importerer indl&#230;g...

en: Importing...
da_DK: Importerer...

en: Importing…
da_DK: Importerer...

en: Improve our store offerings
da_DK: Forbedre vores tilbud i webshoppen

en: In %1$s, use the %2$s method, not the %3$s function. See %4$s.
da_DK: I %1$s, brug metoden %2$s, ikke funktionen %3$s. Se %4$s.

en: In 2014, our default theme lets you create a responsive magazine website with a sleek, modern design. Feature your favorite homepage content in either a grid or a slider. Use the three widget areas to customize your website, and change your content's layout with a full-width page template and a contributor page to show off your authors. Creating a magazine website with WordPress has never been easier.
da_DK: I 2014 lader vores standardtema dig lave et responsivt magasinwebsted med et slankt og moderne design. Udvælg dit favoritindhold til forsiden og anbring det i et gitter eller en skyder. Brug de tre widget-områder til at tilpasse dit websted, og ændre dit indholds layout med en fuld-bredde side og en bidragsyderside til at vise dit websteds bidgragsydere. At lave et magasinwebsted med WordPress har aldrig været nemmere.

en: In Progress
da_DK: Igangværende

en: In a few words, explain what this site is about.
da_DK: Forklar med få ord hvad denne side er om.

en: In a few words, explain what this site is about. Example: &#8220;%s.&#8221;
da_DK: Forklar med et par ord, hvad denne side handler om. Eksempel: &#8220;%s.&#8221;

en: In addition to listing what personal data you collect, you need to note why you collect it. These explanations must note either the legal basis for your data collection and retention or the active consent the user has given.
da_DK: Foruden at liste hvilke personlige data du indsamler, skal du også meddele, hvorfor du indsamler det. Disse forklaringer skal meddele enten det lovlige grundlag for din dataindsamling og opbevaring, eller det aktive samtykke brugeren har givet.

en: In case you haven&#8217;t done it already, you can import the posts from your other blogs:
da_DK: Hvis du ikke allerede har gjort det, kan du importere indl&#230;g fra dine andre blogs:

en: In order for <strong>database caching</strong> to work with WooCommerce you must add %1$s to the "Ignored Query Strings" option in <a href="%2$s">W3 Total Cache settings</a>.
da_DK: For at <strong>database caching</strong> kan arbejde med WooCommerce, skal du tilføje %1$s til den "Ignored Query Strings" mulighed i <a href="%2$s">W3 Total Cache indstillingerne</a>.

en: In reply to %s.
da_DK: Svar på %s.

en: In reply to: %s
da_DK: Som svar til %s:

en: In response to
da_DK: Som svar på

en: In response to: %s
da_DK: Som svar på: %s

en: In stock
da_DK: På lager

en: In stock?
da_DK: På lager?

en: In the <strong>Author</strong> column, in addition to the author&#8217;s name, email address, and site URL, the commenter&#8217;s IP address is shown. Clicking on this link will show you all the comments made from this IP address.
da_DK: I kolonnen <strong>Forfatter</strong> vises kommentatorens IP-adresse ud over forfatterens navn, e-mailadresse og webstedets URL. Hvis du klikker på dette link, får du vist alle de kommentarer, der er skrevet fra denne IP-adresse.

en: In the <strong>Comment</strong> column, hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
da_DK: I <strong>Kommentar</strong> kolonnen, når du holder musen over en kommentar, så får du mulighed for at godkende, svare (og godkende), lynredigere, redigere, markere som spam eller slette den pågældende kommentar.

en: In the <strong>In response to</strong> column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The View Post link leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows the number of approved comments that post has received. If there are pending comments, a red notification circle with the number of pending comments is displayed. Clicking the notification circle will filter the comments screen to show only pending comments on that post.
da_DK: I <strong>Som svar til</strong>-kolonnen er der tre elementer. Teksten er navnet på det indlæg, som inspirerede til kommentaren, og linker til indlægseditoren for dette indlæg. Vis indlæg-linket fører til indlægget på dit websted. Den lille boble med antallet i viser hvor mange godkendte kommentarer indlægget har fået. Hvis der er afventende kommentarer, vil en rød bobbel blive vist med antallet af afventende kommentarer.  Hvis du klikker på boblen, vil den filtrere kommentarerne og kun vise afventende kommentarer til dette indlæg.

en: In the <strong>Submitted on</strong> column, the date and time the comment was left on your site appears. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site.
da_DK: I <strong>Lagt på</strong> kolonne, står dato og tid for hvornår kommentaren blev lagt på din side. Klikker du på dato/tid-linket, vil du komme hen til kommentaren på selve siden.

en: In the Header Text section of this page, you can choose whether to display this text or hide it. You can also choose a color for the text by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
da_DK: I header-tekst sektionen på dette skærmbillede kan du vælge at vise teksten eller at skjule den. Du kan også vælge tekstens farve ved at klikke på Vælg farve knappen og enten indtaste en gyldig hexadecimalkode f.eks. &#8220;#ff0000&#8221; for rød, eller ved at vælge en farve med farvevælgeren.

en: In the Info tab, you will find all the details about the configuration of your WordPress site, server, and database. There is also an export feature that allows you to copy all of the information about your site to the clipboard, to help solve problems on your site when obtaining support.
da_DK: Under fanen Info finder du alle detaljer om konfigurationen af dit WordPress-websted, din server og database. Der er også en eksportfunktion, der giver dig mulighed for at kopiere alle oplysninger om dit websted til Udklipsholderen for at hjælpe med at løse problemer på dit websted, når du får support.

en: In the Status tab, you can see critical information about your WordPress configuration, along with anything else that requires your attention.
da_DK: Under fanen Status kan du se vigtige oplysninger om din WordPress-konfiguration sammen med alt andet, der kræver din opmærksomhed.

en: In the editing area, the Tab key enters a tab character.
da_DK: I redigerings-området skriver Tab-tasten et tabulator-tegn.

en: In the end the couch wasn't exactly what I was looking for but my experience with the Burrow team was excellent. First in providing a discount when the couch was delayed, then timely feedback and updates as the...
da_DK: I sidste ende var sofaen ikke præcis det, som jeg ledte efter, men min oplevelse med Burrow-teamet var fremragende. Først ved at give en rabat, da sofaen blev forsinket, derefter rettidig feedback og opdateringer, da...

en: In the end the couch wasn't exactly what I was looking for but my experience with the Burrow team was excellent. First in providing a discount when the couch was delayed, then timely feedback and updates as the…
da_DK: I sidste ende var sofaen ikke præcis, hvad jeg ledte efter, men min oplevelse med Burrow-teamet var fremragende. Først ved at give rabat, da sofaen blev forsinket, derefter rettidig feedback og opdateringer, da...

en: In this case, WordPress caught an error with one of your plugins, %s.
da_DK: I dette tilfælde, har WordPress fundet en fejl i et af dine plugins, %s.

en: In this case, WordPress caught an error with your theme, %s.
da_DK: I dette tilfælde, har WordPress fundet en fejl i dit tema, %s.

en: In this section you should explain how long you retain personal data collected or processed by the website. While it is your responsibility to come up with the schedule of how long you keep each dataset for and why you keep it, that information does need to be listed here. For example, you may want to say that you keep contact form entries for six months, analytics records for a year, and customer purchase records for ten years.
da_DK: I denne sektion bør du forklare, hvor lang tid du beholder personlige data, der er indsamlet eller behandlet på webstedet. Mens det er dit ansvar at komme med en tidsplan for, hvor længe du beholder hvert datasæt, og hvorfor du beholder det, så er det nødvendigt, at denne information listes her. For eksempel kan du have lyst til at melde ud, at du beholder indtastninger i kontaktformularer i seks måneder, analytics-arkiver i et år, og kundekøbsarkiver i ti år.

en: In this section you should explain what measures you have taken to protect your users&#8217; data. This could include technical measures such as encryption; security measures such as two factor authentication; and measures such as staff training in data protection. If you have carried out a Privacy Impact Assessment, you can mention it here too.
da_DK: I denne sektion bør du forklare, hvilke tiltag du har gjort for at beskytte dine brugeres data. Dette kunne inkludere tekniske tiltag såsom kryptering; sikkerhedsprocedurer såsom to-faktor godkendelse; og tiltag såsom uddannelse af personale i databeskyttelse. Hvis du har gennemført en Privacy Impact Assessment, kan du også nævne den her.

en: In this section you should explain what procedures you have in place to deal with data breaches, either potential or real, such as internal reporting systems, contact mechanisms, or bug bounties.
da_DK: I denne sektion bør du forklare hvilke procedurer du har på plads i forhold til håndteringen af databrud, enten potentielle eller reelle, såsom interne rapporteringssystemer, kontaktmekanismer, eller belønninger til de som finder fejl i systemet.

en: In this section you should explain what rights your users have over their data and how they can invoke those rights.
da_DK: I denne sektion bør du forklare, hvilke rettigheder dine brugere har over deres data, og hvordan de kan håndhæve disse rettigheder.

en: In this section you should list all transfers of your site data outside the European Union and describe the means by which that data is safeguarded to European data protection standards. This could include your web hosting, cloud storage, or other third party services.
da_DK: I denne sektion bør du liste alle overførsler af dit websteds data ud af den europæiske union og beskrive på hvilken måde denne data er beskyttet i forhold til den europæiske databeskyttelsesstandard. Dette kunne indbefatte din webudbyder, skylagring, eller tredjeparts tjenester.

en: In this section you should list who you’re sharing data with, and for what purpose. This could include, but may not be limited to, analytics, marketing, payment gateways, shipping providers, and third party embeds.
da_DK: I denne sektion bør du liste hvem, du deler information med og til hvilket formål. Det kunne omfatte, men ikke nødvendigvis være begrænset til analyser, markedsføring, betalingsløsninger, forsendelsesfirmaer, og trediemands programmer.

en: In this section you should name and list all third party providers with whom you share site data, including partners, cloud-based services, payment processors, and third party service providers, and note what data you share with them and why. Link to their own privacy policies if possible.
da_DK: I denne sektion skal du navngive og liste alle tredjeparts leveradører med hvilke du deler webstedsdata, heriblandt partnere, skybaserede tjenester, betalingstjenester, og tredjeparts tjenesteudbydere, og meddel hvilke data du deler med dem og hvorfor. Link til deres egne privatlivspolitikker om muligt.

en: In this section you should note what personal data you collect from users and site visitors. This may include personal data, such as name, email address, personal account preferences; transactional data, such as purchase information; and technical data, such as information about cookies.
da_DK: I denne sektion skal du være opmærksom på hvilke personlige data du indsamler fra brugere og besøgende på webstedet. Dette kan være personlige data, såsom navn, e-mailadresse, personlige præferencer for ens konto; transaktionsdata, såsom købsinformation; og tekniske data, såsom information om cookies.

en: In this section you should note your site URL, as well as the name of the company, organization, or individual behind it, and some accurate contact information.
da_DK: I denne sektion bør du meddele din websteds URL, såvel som navnet på firmaet, organisationen eller indiviet bag, og noget korrekt kontaktinformation.

en: In this section you should provide a contact method for privacy-specific concerns. If you are required to have a Data Protection Officer, list their name and full contact details here as well.
da_DK: I denne sektion bør du tilbyde en kontaktmetode vedrørende privatlivsspecifikke bekymringer. Hvis det er krævet, at du har en Data Protection Officer, så skriv også vedkommendes navn og komplette kontaktoplysninger her.

en: In this subsection you should list the cookies your website uses, including those set by your plugins, social media, and analytics. We have provided the cookies which WordPress installs by default.
da_DK: I denne undersektion bør du liste de cookies, som dit websted bruger, heriblandt dem der oprettes af plugins, sociale medier og analytics. Vi har leveret de cookies som WordPress installerer som standard.

en: In this subsection you should list which third party payment processors you’re using to take payments on your store since these may handle customer data. We’ve included PayPal as an example, but you should remove this if you’re not using PayPal.
da_DK: I denne undersektion bør du liste, hvilke trediemands betalingskortformidlere, som du anvender til at modtage betalinger i din webshop, da disse håndterer kundedata. Vi har indsat PayPal som et eksempel, men du bør fjerne dette, hvis du ikke anvender PayPal.

en: In this subsection you should note what analytics package you use, how users can opt out of analytics tracking, and a link to your analytics provider&#8217;s privacy policy, if any.
da_DK: I denne undersektion bør du angive hvilken analytics-pakke du bruger, hvordan brugerne kan fravælge analytics-sporing, og linke til din analytics-udbyders privatlivspolitik, hvis de har en sådan.

en: In this subsection you should note what information is captured through comments. We have noted the data which WordPress collects by default.
da_DK: I denne undersektion bør du angive, hvilken information der gemmes, når man kommenterer. Vi har noteret de data som WordPress indsamler som standard.

en: In this subsection you should note what information may be disclosed by users who can upload media files. All uploaded files are usually publicly accessible.
da_DK: In denne undersektion skal du være opmærksom på, at information kan åbenbares af brugere, der uploader mediefiler. Alle mediefiler er som regel offentligt tilgængelige.

en: Inactive
da_DK: Inaktiv

en: Inactive Plugins
da_DK: Inaktive plugins

en: Inactive Sidebar (not used)
da_DK: Inaktiv sidebar (bruges ikke)

en: Inactive Themes
da_DK: Inaktive temaer

en: Inactive Widgets
da_DK: Inaktive widgets

en: Inactive accounts are those which have not logged in, or placed an order, for the specified duration. They will be deleted. Any orders will be converted into guest orders.
da_DK: Inaktive kundekonti er de kunder, som ikke har logget in, eller afgivet en bestilling i en nærmere specificeret periode. De vil blive slettet. Ordrer vil blive konverteret til gæsteordrer.

en: Inactive plugins
da_DK: Deaktiverede plugins

en: Inactive plugins are tempting targets for attackers. If you are not going to use a plugin, you should consider removing it.
da_DK: Deaktiverede plugins er fristende mål for hackere. Vi anbefaler, at du fjerner plugins, du ikke skal bruge.

en: Inactive plugins.
da_DK: Deaktiverede plugins.

en: Inactive widgets
da_DK: Inaktive widgets

en: Inbox
da_DK: Indbakke

en: Inches
da_DK: Tommer

en: Including tax
da_DK: Inkl. moms

en: Incompatible Archive.
da_DK: Inkompatibel pakke.

en: Incompatible with '%s'
da_DK: Ikke kompatibel med '%s'

en: Incompatible with WooCommerce features
da_DK: Ikke kompatibel med WooCommerce funktioner

en: Incorrect post password.
da_DK: Forkert adgangskode for indlæg.

en: Incorrect username or password.
da_DK: Forkert brugernavn eller adgangskode.

en: Increase existing price by (fixed amount or %):
da_DK: Sæt den eksisterende pris op med (fast beløb eller %):

en: Increase existing sale price by (fixed amount or %):
da_DK: Forøg eksisterende salgspris med (fast beløb eller %):

en: Increase existing stock by:
da_DK: Forøg nuværende lager med:

en: Increase indent
da_DK: Forøg indrykning

en: Increase regular prices (fixed amount or percentage)
da_DK: Hæv normalpriser (fast beløb eller procent)

en: Increase sale prices (fixed amount or percentage)
da_DK: Hæv tilbudspriser (fast beløb eller procent)

en: Increasing memory allocated to PHP
da_DK: Forøget hukommelse er allokeret til PHP

en: India
da_DK: Indien

en: Indian rupee
da_DK: Indisk rupee

en: Indicates if a template is custom or part of the template hierarchy
da_DK: Viser om en skabelon er tilpasset eller er en del af skabelon-hierarkiet

en: Indicates the order that will appear in queries.
da_DK: Angiver den rækkefølge, der vil være i forespørgsler.

[ctx: Indicates this palette comes from WordPress.]
en: Default
da_DK: Standard

[ctx: Indicates this palette comes from the theme.]
en: Custom
da_DK: Egen

[ctx: Indicates this palette comes from the theme.]
en: Theme
da_DK: Tema

[ctx: Indicates this palette is created by the user.]
en: Custom
da_DK: Egen

en: Indicates whether all the conditions should be true for the resulting set, or if any one of them is sufficient. Match affects the following parameters: products, orders, username, ip_address.
da_DK: Indikerer om alle betingelser skal være sand for søgeresultatet, eller om blot en af dem er nok. Et match påvirker følgende parametre: varer, ordrer, brugernavn, ip_addresse.

en: Indicates whether all the conditions should be true for the resulting set, or if any one of them is sufficient. Match affects the following parameters: status_is, status_is_not, product_includes, product_excludes, coupon_includes, coupon_excludes, customer, categories
da_DK: Indikerer om alle betingelserne skal være sand for søgeresultatet, eller om blot nogen af dem er nok. Et match påvirker følgende parametre: status_er, status_er_ikke, vare_inkluderes, vare_ekskluderes, kupon_inkluderes, kupon_ekskluderes, kunde, kategorier

en: Indicates whether the current variation is the default one.
da_DK: Angiver om den nuværende variation er standard.

en: Individual posts may override these settings. Changes here will only be applied to new posts.
da_DK: Individuelle indlæg kan tilsidesætte disse indstillinger. Ændringer her vil kun blive anvendt på nye indlæg.

en: Individual use only
da_DK: Kun Individuelt brug

en: Indonesia
da_DK: Indonesien

en: Indonesian
da_DK: Indonesisk

en: Indonesian rupiah
da_DK: Indonesisk rupiah

en: Industry regulatory disclosure requirements
da_DK: Industriregulative krav om fremlæggelse

en: Industry.
da_DK: Branche.

en: Inexistent terms.
da_DK: Ikke-eksisterende termer.

en: Infinite loop detected, aborting. No errors found.
da_DK: Uendelig sløjfe er registreret, og handling afbrydes. Der blev ikke fundet nogen fejl.

en: Information about the web server that is currently hosting your site.
da_DK: Information om webserveren, hvorpå dit websted er hostet.

en: Initial %d result loaded. Type to filter all available results. Use up and down arrow keys to navigate. | Initial %d results loaded. Type to filter all available results. Use up and down arrow keys to navigate.
da_DK[0]: %d resultat indlæst. Skriv for at filtrere alle tilgængelige resultater. Brug piletasterne op og ned til at navigere.
da_DK[1]: Første %d resultater indlæst. Skriv for at filtrere alle tilgængelige resultater. Brug piletasterne op og ned til at navigere.

en: Inline CSS code that registers the CSS class required for the style.
da_DK: Inline CSS-kode, der registrerer den CSS-klasse, der kræves af designet.

en: Inline toolbar (when an image, link or preview is selected)
da_DK: Indlejret værktøjslinje (når et billede, link eller eksempel er valgt)

en: Insert
da_DK: Indsæt

en: Insert Image
da_DK: Inds&#230;t billede

en: Insert More Tag
da_DK: Indsæt Mere-tag

en: Insert Page Break tag
da_DK: Inds&#230;t Sideskift-tag

en: Insert Read More tag
da_DK: Indsæt Læs mere tag

en: Insert an image from another web site
da_DK: Indsæt et billede fra et andet website

en: Insert audio playlist
da_DK: Indsæt lydafspillingsliste

en: Insert column after
da_DK: Indsæt kolonne efter

en: Insert column before
da_DK: Indsæt kolonne før

en: Insert date/time
da_DK: Indsæt dato/tid

en: Insert file URL
da_DK: Indtast fil URL (webadresse)

en: Insert from URL
da_DK: Indsæt fra URL

en: Insert gallery
da_DK: Indsæt galleri

en: Insert image
da_DK: Indsæt billede

en: Insert into Navigation Menu
da_DK: Indsæt i navigationsmenuen

en: Insert into Post
da_DK: Inds&#230;t i indl&#230;g

en: Insert into page
da_DK: Indsæt på siden

en: Insert into post
da_DK: Indsæt i indlæg

en: Insert into product
da_DK: Indsæt i vare

en: Insert into template
da_DK: Indsæt i skabelonen

en: Insert into template part
da_DK: Indsæt i skabelondelen

en: Insert link
da_DK: Inds&#230;t link

en: Insert media from another website
da_DK: Indsæt medie fra et andet websted

en: Insert row
da_DK: Indsæt række

en: Insert row after
da_DK: Indsæt række efter

en: Insert row before
da_DK: Indsæt række før

en: Insert table
da_DK: Indsæt tabel

en: Insert video
da_DK: Indsæt video

en: Insert video playlist
da_DK: Indsæt videoafspilningsliste

en: Insert/edit code sample
da_DK: Indsæt/rediger kode-eksempel

en: Insert/edit image
da_DK: Indsæt/rediger billede

en: Insert/edit link
da_DK: Indsæt/rediger link

en: Insert/edit media
da_DK: Indsæt/rediger medie

en: Inserted %1$d links into category %2$s. All done! Go <a href="%3$s">manage those links</a>.
da_DK: Indsatte %1$d links i kategorien %2$s. F&#230;rdig! <a href="%3$s">H&#229;ndter disse links</a>.

en: Inserted <strong>%s</strong>
da_DK: Indsatte <strong>%s</strong>

en: Inserted text
da_DK: Indsat tekst

en: Inserting Media
da_DK: Indsætter mediefil

en: Install
da_DK: Installer

en: Install %s now
da_DK: Installer %s nu

en: Install &amp; Preview
da_DK: Installer %amp; Forhåndsvisning

en: Install Jetpack
da_DK: Installér Jetpack

en: Install Now
da_DK: Installer nu

en: Install Parent Theme
da_DK: Installér forældretema

en: Install Press This
da_DK: Installer Press det

en: Install Themes
da_DK: Installer temaer

en: Install Woo mobile app
da_DK: Installer Woo mobil app

en: Install and preview theme: %s
da_DK: Installer og forhåndsvis tema: %s

en: Install from Google Fonts. Fonts are copied to and served from your site.
da_DK: Installer fra Google Fonts. Skrifttyperne kopieres til og serveres fra din hjemmeside.

en: Install plugin
da_DK: Installer plugin

en: Install plugins
da_DK: Installér plugins

en: Install the WooCommerce mobile app to manage orders, receive sales notifications, and view key metrics — wherever you are.
da_DK: Installér WooCommerce mobil-appen til at administrere ordrer, modtage salgsnotifikationer og se nøglemålinger - uanset hvor du er.

en: Install the latest version of WordPress
da_DK: Installer den nyeste version af WordPress

en: Installation Required
da_DK: Installering påkrævet

en: Installation date of the WooCommerce mobile app.
da_DK: Installationsdato for WooCommerce-mobilappen.

en: Installation failed.
da_DK: Installationen mislykkedes.

en: Installed
da_DK: Installeret

en: Installed Extensions without a Subscription
da_DK: Installerede udvidelser uden et abonnement

en: Installed Plugins
da_DK: Installerede plugins

en: Installed themes
da_DK: Installerede temaer

en: Installed version not tested with active version of WooCommerce %s
da_DK: Den installerede version er ikke testet med den aktiverede version af WooCommerce %s

en: Installing…
da_DK: Installerer...

en: Instance ID of the shipping method that provided the rate.
da_DK: Hændelse-ID for forsendelsesmetoden der bestemte prisen.

en: Instance ID.
da_DK: Hændelse-ID

en: Instance settings of the widget, if supported.
da_DK: Instance indstillinger for widget, hvis understøttet.

en: Instructions
da_DK: Instruktioner

en: Instructions that will be added to the thank you page and emails.
da_DK: Instruktioner som vil blive tilføjet takkesiden og e-mails.

en: Instructions that will be added to the thank you page.
da_DK: Instruktioner som vil blive tilføjet takkesiden.

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
da_DK: Utilstrækkelige argumenter gennemført ved denne XML-RPC metode.

en: Insufficient privileges to export products.
da_DK: Utilstrækkelige rettigheder til at eksportere varer.

en: Insufficient privileges to import products.
da_DK: Utilstrækkelige rettigheder til at importere varer.

en: Integration "%s" is not registered.
da_DK: Integrationen "%s" er ikke registreret.

en: Integration registry requires an identifier.
da_DK: Integrationsregister kræver en identifikator.

en: Interested in working with us? We&#39;re hiring&#8212;check out our %sopen positions%s!
da_DK: Interesseret i at arbejde med os? Vi hyrer, så tjek vores %sledige stillinger%s!

en: Interests
da_DK: Interesser

en: Internal search handler error.
da_DK: Intern søgehåndteringsfejl.

en: International flat rate (legacy)
da_DK: International enhedssats (forældet)

en: Internet Explorer does not give you the best WordPress experience. Switch to Microsoft Edge, or another more modern browser to get the most from your site.
da_DK: Internet Explorer giver dig ikke den bedste WordPress-oplevelse. Skift til Microsoft Edge eller en anden mere moderne browser for at få mest muligt ud af dit websted.

en: Interval subtotals.
da_DK: Interval totaler.

en: Introduce yourself.
da_DK: Præsenter dig selv.

en: Introduction
da_DK: Indledning

en: Invalid
da_DK: Ugyldig

en: Invalid %s
da_DK: Ugyldig %s

en: Invalid %s ID
da_DK: Ugyldigt %s ID

en: Invalid API response code (%d).
da_DK: Ugyldig API responskode (%d)

en: Invalid Account
da_DK: Ugyldig bruger

en: Invalid Content-Disposition supplied. Content-Disposition needs to be formatted as `attachment; filename="image.png"` or similar.
da_DK: Ugyldig Content-Disposition leveret. Content-Disposition skal være formatteret som 'attachement; filename="billede.png"' eller tilsvarende.

en: Invalid Data provided.
da_DK: Ugyldig data.

en: Invalid ID.
da_DK: Ugyldigt ID.

en: Invalid JSON body passed.
da_DK: Ugyldig JSON body sendt.

en: Invalid JSONP callback function.
da_DK: Ugyldig JSONP callback funktion.

en: Invalid Rate ID.
da_DK: Ugyldig sats-ID

en: Invalid URL
da_DK: Ugyldig URL.

en: Invalid URL %s.
da_DK: Ugyldig URL (webadresse) %s.

en: Invalid URL format.
da_DK: Ugyldigt URL-format.

en: Invalid URL.
da_DK: Ugyldig URL.

en: Invalid action - must be a recurring action.
da_DK: Ugyldig handling – det skal være en tilbagevendende handling.

en: Invalid action ID. No status found.
da_DK: Ugyldig handling ID. Der blev ikke fundet status.

en: Invalid action name.
da_DK: Ugyldig handlingsnavn.

en: Invalid activation key.
da_DK: Ugyldig aktiveringsnøgle

en: Invalid admin note
da_DK: Ugyldig admin note

en: Invalid attachment ID.
da_DK: Ugyldigt ID på vedhæftet fil.

en: Invalid attribute ID.
da_DK: Ugyldig egenskab-ID.

en: Invalid attribute name.
da_DK: Ugyldigt egenskabsnavn.

en: Invalid authentication method
da_DK: Ugyldig godkendelsesmetode

en: Invalid author ID.
da_DK: Ugyldigt forfatter-ID.

en: Invalid billing email address
da_DK: Ugyldig fakturering e-mail adresse

en: Invalid billing email provided.
da_DK: Der er angivet en ugyldig fakturerings-e-mail.

en: Invalid block type.
da_DK: Ugyldig bloktype.

en: Invalid block.
da_DK: Ugyldig blok

en: Invalid catalog visibility option.
da_DK: Ugyldig valgmulighed for varekatalogets (shoppens frontend) synlighed.

en: Invalid category ID.
da_DK: Ugyldigt kategori-ID.

en: Invalid changeset UUID
da_DK: Ugyldigt ændringssæt UUID

en: Invalid comment ID.
da_DK: Ugyldigt kommentar-ID.

en: Invalid comment author ID.
da_DK: Ugyldig ID for kommentarforfatter.

en: Invalid comment content.
da_DK: Ugyldigt kommentarindhold.

en: Invalid comment status.
da_DK: Ugyldig kommentarstatus.

en: Invalid cookie format.
da_DK: Forkert cookie-format.

en: Invalid cookie.
da_DK: Ugyldig cookie.

en: Invalid country code provided. Must be one of: %s
da_DK: Ugyldig landekode blev angivet. Den skal være en af: %s

en: Invalid coupon
da_DK: Ugyldig rabatkupon

en: Invalid coupon ID
da_DK: Ugyldigt rabatkupon-ID

en: Invalid coupon code
da_DK: Ugyldig rabatkuponkode

en: Invalid coupon code.
da_DK: Ugyldig rabatkuponkode.

en: Invalid coupon type - the coupon type must be any of these: %s
da_DK: Ugyldig rabatkupontype - Rabatkuponen skal være en af disse: %s

en: Invalid coupon.
da_DK: Ugyldig rabatkupon.

en: Invalid coupons were removed from the cart: "%s"
da_DK: Ugyldige rabatkuponer blev fjernet fra kurven: "%s"

en: Invalid currency code
da_DK: Ugyldig valutakode

en: Invalid customer
da_DK: Ugyldig kunde

en: Invalid customer ID
da_DK: Ugyldigt kunde-ID

en: Invalid customer email
da_DK: Kundens e-mail er ugyldig

en: Invalid customer query.
da_DK: Ugyldig kunde-forespørgsel

en: Invalid customer.
da_DK: Ugyldig kunde.

en: Invalid data provided.
da_DK: Ugyldig data angivet.

en: Invalid data store.
da_DK: Ugyldigt datalager.

en: Invalid data. No selected item.
da_DK: Ugyldige data. Intet element er markeret.

en: Invalid data. The item does not exist.
da_DK: Ugyldige data. Emnet findes ikke.

en: Invalid data. Unknown state.
da_DK: Ugyldige data. Ukendt tilstand.

en: Invalid data. Unknown type.
da_DK: Ugyldige data. Ukendt type.

en: Invalid date.
da_DK: Ugyldig dato.

en: Invalid discount amount
da_DK: Ugyldigt rabatbeløb

en: Invalid discount type
da_DK: Ugyldig rabattype

en: Invalid download link.
da_DK: Ugyldigt downloadlink.

en: Invalid download log: no ID.
da_DK: Ugyldig download-log: Ingen ID.

en: Invalid download log: not found.
da_DK: Log med ugyldig download blev ikke fundet.

en: Invalid download.
da_DK: Ugyldig download.

en: Invalid email address
da_DK: Ugyldig e-mailadresse

en: Invalid email address in request.
da_DK: Ugyldig e-mailadresse i anmodning.

en: Invalid email address restriction
da_DK: Ugyldig e-mailadresse restriktion

en: Invalid email address when generating personal data export file.
da_DK: Ugyldig e-mailadresse da eksportfilen blev genereret.

en: Invalid email address.
da_DK: Ugyldig e-mail-adresse.

en: Invalid featured media ID.
da_DK: Ugyldigt fremhævet medie-ID.

en: Invalid field
da_DK: Ugyldigt felt

en: Invalid file
da_DK: Ugyldig fil

en: Invalid file type
da_DK: Ugyldig filtype

en: Invalid file type. The importer supports CSV and TXT file formats.
da_DK: Ugyldig filtype. Importfunktionen understøtter CSV og TXT filformater.

en: Invalid form submission.
da_DK: Ugyldig formularindstilling

en: Invalid global styles revision ID.
da_DK: Ugyldigt revisions-ID for globale stilarter.

en: Invalid hex color.
da_DK: Ugyldig HEX-farve.

en: Invalid image URL.
da_DK: Ugyldig billedurl

en: Invalid image: %s
da_DK: Ugyldig billede: %s

en: Invalid item ID.
da_DK: Ugyldigt element-ID.

en: Invalid items
da_DK: Ugyldige enheder

en: Invalid key.
da_DK: Ugyldig tast

en: Invalid menu ID.
da_DK: Ugyldigt menu-ID.

en: Invalid menu location.
da_DK: Ugyldig menuplacering.

en: Invalid nonce - nonce has already been used.
da_DK: Ugyldig nonce (nummer eller nøgle, der anvendes én gang) - nonce er allerede i brug.

en: Invalid nonce verification
da_DK: Ugyldig nonce-verifikation

en: Invalid object type.
da_DK: Ugyldig objekttype

en: Invalid or duplicated SKU.
da_DK: Ugyldigt eller duplikeret SKU (varenummer).

en: Invalid or missing payment token fields.
da_DK: Felter til betalings-token mangler eller er ugyldige

en: Invalid order
da_DK: Ugyldig ordre

en: Invalid order ID or key provided.
da_DK: Der er angivet ugyldigt ordre-ID eller nøgle.

en: Invalid order ID.
da_DK: Ugyldigt ordre-ID.

en: Invalid order item.
da_DK: Ugyldig ordreenhed.

en: Invalid order note ID
da_DK: Ugyldigt ordrebemærkning-ID

en: Invalid order refund ID.
da_DK: Ugyldigt ordrerefunderings-ID.

en: Invalid order.
da_DK: Ugyldig ordre.

en: Invalid page template.
da_DK: Ugyldig sideskabelon.

en: Invalid parameter "dismissed".
da_DK: Ugyldig parameter blev ignoreret.

en: Invalid parameter(s): %s
da_DK: En eller flere ugyldige parametre: %s

en: Invalid parameter.
da_DK: Ugyldig parameter.

en: Invalid parameters.
da_DK: Ugyldige parametre.

en: Invalid parent ID
da_DK: Ugyldigt hoved-ID

en: Invalid password. Generate a new one from %s.
da_DK: Forkert adgangskode. Generér en ny fra %s.

en: Invalid path provided.
da_DK: Der blev angivet en ugyldig sti.

en: Invalid payment gateway.
da_DK: Ugyldig betalingsløsning (gateway).

en: Invalid payment method.
da_DK: Ugyldig betalingsmetode.

en: Invalid payment result received from payment method.
da_DK: Betalingsmetoden afgav et ugyldig betalingsresultat.

en: Invalid payment token.
da_DK: Ugyldigt betalings-token (digital kode).

en: Invalid permission ID.
da_DK: Ugyldigt permission-ID (tilladelse-ID).

en: Invalid personal data action.
da_DK: Ugyldig handling for personoplysninger.

en: Invalid personal data request.
da_DK: Ugyldig anmodning om personlige data.

en: Invalid plugin page.
da_DK: Ugyldig plugin side

en: Invalid plugin path.
da_DK: Ugyldig pluginsti.

en: Invalid plugin.
da_DK: Ugyldig plugin.

en: Invalid post
da_DK: Ugyldigt indlæg

en: Invalid post ID.
da_DK: Ugyldigt indl&#230;gs-ID.

en: Invalid post format.
da_DK: Ugyldigt indlægsformat

en: Invalid post parent ID.
da_DK: Ugyldig ID for overordnet indlæg.

en: Invalid post type.
da_DK: Ugyldig indl&#230;gstype.

en: Invalid post.
da_DK: Ugyldigt indlæg.

en: Invalid price
da_DK: Ugyldig pris

en: Invalid product
da_DK: Ugyldig vare

en: Invalid product ID
da_DK: Ugyldigt vare-ID

en: Invalid product ID %d.
da_DK: Ugyldigt vare-ID %d.

en: Invalid product ID.
da_DK: Ugyldigt vare-ID.

en: Invalid product SKU
da_DK: Ugyldigt varenummer (SKU)

en: Invalid product attribute ID
da_DK: Ugyldigt vareegenskab-ID

en: Invalid product attribute order_by type - the product attribute order_by type must be any of these: %s
da_DK: Ugyldig vareegenskab sortér_efter type - vareegenskab sortér_efter type  skal være en af disse: %s

en: Invalid product attribute type - the product attribute type must be any of these: %s
da_DK: Ugyldig type for vareegenskab - typen for vareegenskab skal være en af disse: %s

en: Invalid product category ID
da_DK: Ugyldigt varekategori-ID

en: Invalid product review ID.
da_DK: Ugyldigt vareanmeldelse-ID.

en: Invalid product shipping class ID
da_DK: Ugyldigt vareforsendelsesklasse ID

en: Invalid product tag ID
da_DK: Ugyldigt vare-tag ID

en: Invalid product tax status.
da_DK: Ugyldig varemomsstatus.

en: Invalid product type - the product type must be any of these: %s
da_DK: Ugyldig varetype. Varetypen skal være en af disse: %s

en: Invalid product type.
da_DK: Ugyldig varetype

en: Invalid product type: passed ID does not correspond to a product variation.
da_DK: Ugyldig varetype: det afgivne ID stemmer ikke overens med en varevariant.

en: Invalid product.
da_DK: Ugyldig vare.

en: Invalid products in request body.
da_DK: Ugyldige varer i request body.

en: Invalid rate
da_DK: Ugyldig sats

en: Invalid recovery key format.
da_DK: Ugyldigt format for gendannelsesnøgle.

en: Invalid recovery key.
da_DK: Ugyldig gendannelsesnøgle.

en: Invalid refund amount
da_DK: Ugyldigt refunderingsbeløb

en: Invalid refund amount.
da_DK: Ugyldigt refunderingsbeløb

en: Invalid request
da_DK: Ugyldig forespørgsel.

en: Invalid request ID when generating personal data export file.
da_DK: Ugyldig forespørgsel ID da eksportfilen blev genereret.

en: Invalid request ID when merging personal data to export.
da_DK: Ugyldigt anmodnings-id ved fletning af personoplysninger, der skal eksporteres.

en: Invalid request ID when processing personal data to erase.
da_DK: Ugyldigt anmodnings-id ved behandling af personoplysninger, der skal slettes.

en: Invalid request ID when sending personal data export email.
da_DK: Ugyldig forespørgsel ID ved afsendelse af data eksport e-mail.

en: Invalid request ID.
da_DK: Ugyldig forespørgsel ID.

en: Invalid request parameters
da_DK: Ugyldig parameter-anmodning

en: Invalid request status.
da_DK: Ugyldig anmodningsstatus.

en: Invalid request type.
da_DK: Ugyldig forespørgselstype.

en: Invalid request. Please pass the match parameter.
da_DK: Ugyldig forespørgsel. Send venligst den matchende parameter.

en: Invalid resource ID.
da_DK: Ugyldigt ressource-ID.

en: Invalid resource id for reassignment.
da_DK: Ugyldigt ressource-ID for fornyet tildeling.

en: Invalid resource id.
da_DK: Ugyldigt ressource-ID.

en: Invalid response from data store.
da_DK: Ugyldigt svar fra datalager.

en: Invalid review ID.
da_DK: Ugyldigt anmeldelse ID.

en: Invalid review content.
da_DK: Ugyldig indhold i anmeldelse.

en: Invalid revision ID.
da_DK: Ugyldig versions-ID.

en: Invalid role
da_DK: Ugyldig rolle

en: Invalid role.
da_DK: Ugyldig rolle.

en: Invalid schedule. Cannot save action.
da_DK: Ugyldig tidsplan. Ikke muligt at gemme handling.

en: Invalid scope %s
da_DK: Ugyldigt anvendelsesområde %s

en: Invalid setting group.
da_DK: Indstillingen af gruppe er ugyldig.

en: Invalid setting.
da_DK: Indstillingen er ugyldig.

en: Invalid shipping method!
da_DK: Ugyldig forsendelsesmetode!

en: Invalid shortcode name: %1$s. Do not use spaces or reserved characters: %2$s
da_DK: Ugyldigt navn til kortkode: %1$s. Brug ikke mellemrum eller reserverede tegn: %2$s

en: Invalid shortcode name: Empty name given.
da_DK: Ugyldigt navn på kortkode: Navnet er tomt.

en: Invalid signature - failed to sort parameters.
da_DK: Ugyldig signatur - mislykkedes at sortere parametre.

en: Invalid signature - provided signature does not match.
da_DK: Ugyldig signatur - den indtastede signatur matcher ikke.

en: Invalid signature - signature method is invalid.
da_DK: Ugyldig signatur - signaturmetode er ugyldig.

en: Invalid slug.
da_DK: Ugyldig korttitel.

en: Invalid status.
da_DK: Ugyldig status.

en: Invalid strategy `%1$s` defined for `%2$s` during script registration.
da_DK: Ugyldig strategi `%1$s` defineret for `%2$s` under scriptregistrering.

en: Invalid table id: %s.
da_DK: Ugyldig tabel-id: %s.

en: Invalid tax class
da_DK: Ugyldig momsklasse

en: Invalid taxonomy.
da_DK: Ugyldig taksonomi.

en: Invalid taxonomy: %s.
da_DK: Ugyldig taksonomi: %s.

en: Invalid template parent ID.
da_DK: Ugyldigt forælder-ID for skabelon.

en: Invalid term ID.
da_DK: Ugyldigt term ID.

en: Invalid term name.
da_DK: Ugyldigt termnavn.

en: Invalid theme %s.
da_DK: Ugyldigt tema %s.

en: Invalid theme.
da_DK: Ugyldigt tema.

en: Invalid timestamp.
da_DK: Ugyldig tidsstempel.

en: Invalid tool ID.
da_DK: Ugyldigt værktøjs-ID

en: Invalid translation type.
da_DK: Ugyldig oversættelsestype.

en: Invalid type parameter.
da_DK: Ugyldig parameter type

en: Invalid user ID for reassignment.
da_DK: Ugyldigt bruger-ID for omfordeling.

en: Invalid user ID.
da_DK: Ugyldigt bruger-ID.

en: Invalid user parameter(s).
da_DK: Ugyldige brugerparametre.

en: Invalid user_id provided
da_DK: Der blev angivet et ugyldigt bruger_id

en: Invalid username or email.
da_DK: Ugyldigt brugernavn eller e-mail.

en: Invalid value %1$s for %2$s. Expected value should be between %3$s and %4$s.
da_DK: Ugyldig værdi %1$s for %2$s. Værdien skal være mellem %3$s og %4$s.

en: Invalid value for background attachment.
da_DK: Ugyldig værdi for baggrundsvedhæftning.

en: Invalid value for background position X.
da_DK: Ugyldig værdi for baggrundsposition Y.

en: Invalid value for background position Y.
da_DK: Ugyldig værdi for baggrundsposition Y.

en: Invalid value for background repeat.
da_DK: Ugyldig værdi for baggrundsgentagelse.

en: Invalid value for background size.
da_DK: Ugyldig værdi for baggrundsstørrelse.

en: Invalid value for select or count parameter. Cannot query actions.
da_DK: Ugyldig værdi for valgte eller angivet parameter. Kan ikke udføre forespørgsel.

en: Invalid value posted for %1$s. Allowed values: %2$s
da_DK: Ugyldig værdi bogført for %1$s. Tilladte værdier: %2$s

en: Invalid value posted for %s
da_DK: Ugyldig værdi sendt for %s

en: Invalid value.
da_DK: Ugyldig værdi.

en: Invalid variation ID
da_DK: Ugyldigt variant-ID

en: Invalid webhook ID.
da_DK: Ugyldigt webhook-ID.

en: Invalid webhook delivery ID.
da_DK: Ugyldigt webhook forsendelses-ID

en: Invalid webhook delivery.
da_DK: Ugyldig webhook forsendelse

en: Invalid webhook.
da_DK: Ugyldigt webhook.

en: Invalid widget type.
da_DK: Ugyldig widget-type.

en: Inventory
da_DK: Beholdning

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
da_DK: Der er sent en invitations-mail til den nye bruger. Der skal klikkes på et godkendelseslink i denne mail før kontoen bliver oprettet.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
da_DK: Brugeren har fået tilsendt en invitation på e-mail. For at blive tilføjet til dit websted skal brugeren klikke på et bekræftelseslink i e-mailen.

en: Invite Sent!
da_DK: Invitation sendet.

en: Invites
da_DK: Invitationer

en: Invoice for order #{order_number}
da_DK: Faktura for ordre #{order_number}

en: Invoice for order #{order_number} on {site_title}
da_DK: Faktura for ordre #{order_number} på {site_title}

en: Invoice prefix
da_DK: Faktura-præfiks

en: Ionian Islands
da_DK: Joniske øer

en: Iranian rial
da_DK: Iransk rial

en: Iranian toman
da_DK: Iransk toman

en: Iraq
da_DK: Irak

en: Iraqi dinar
da_DK: Irakisk dinar

en: Ireland
da_DK: Irland

en: Irish
da_DK: Irsk

en: Is DomDocument class enabled?
da_DK: Er DomDocument class aktiveret?

en: Is GZip enabled?
da_DK: Er GZip aktiveret?

en: Is HPOS enabled?
da_DK: Er HPOS aktiveret?

en: Is HPOS sync enabled?
da_DK: Er HPOS-synkronisering aktiveret?

en: Is SUHOSIN installed?
da_DK: Er SUHOSIN installeret?

en: Is SoapClient class enabled?
da_DK: Er SoapClient class aktiveret?

en: Is WordPress debug mode active?
da_DK: Er WordPress fejlretningstilstand aktiveret?

en: Is WordPress multisite?
da_DK: Er WordPress multisite?

en: Is a global attribute?
da_DK: Er en global egenskab?

en: Is data sync enabled for HPOS?
da_DK: Er datasynkronisering aktiveret for HPOS?

en: Is featured?
da_DK: Er fremhævet (udvalgt)?

en: Is fsockopen/cURL enabled?
da_DK: Er fsockopen/cURL aktiveret?

en: Is log directory writable?
da_DK: Er logmappen skrivebar?

en: Is mbstring enabled?
da_DK: Er mbstring aktiveret?

en: Is store connected to WooCommerce.com?
da_DK: Er din webshop forbundet til WooCommerce.com?

en: Is the Imagick library available?
da_DK: Er Imagick-biblioteket tilgængeligt?

en: Is the block dynamically rendered.
da_DK: Er blokken dynamisk renderende.

en: Is the connection to your store secure?
da_DK: Er forbindelsen til din webshop sikker?

en: Is the customer a paying customer?
da_DK: Er kunden en betalende kunde?

en: Is the daily cron job active, when does it next run?
da_DK: Er det daglige cron-job aktivt? Hvornår køres det næste gang?

en: Is the product in stock?
da_DK: Er denne vare på lager?

en: Is the product on sale?
da_DK: Er denne vare på tilbud?

en: Is the product purchasable?
da_DK: Er denne vare til salg?

en: Is the product stock backordered? This will also return false if backorder notifications are turned off.
da_DK: Er varen i restordre. Dette vil også returnere falsk, hvis restordremeddelelser er slået fra.

en: Is there no link to us?
da_DK: Er der ikke et link til os?

en: Is this a multisite?
da_DK: Er dette et multisite?

en: Is this site discouraging search engines?
da_DK: Beder webstedet søgemaskiner om ikke at indeksere?

en: Is this site using HTTPS?
da_DK: Benytter dette websted HTTPS?

en: Is this theme a child theme?
da_DK: Er dette tema et undertema (child tema)?

en: Is your site connected to WooCommerce.com?
da_DK: Er dit websted forbundet til WooCommerce.com?

en: Is your site enforcing the use of Approved Product Download Directories?
da_DK: Håndhæver dit websted brugen af godkendte varedownloadmapper?

en: Israeli new shekel
da_DK: Israelsk ny shekel

en: It appears one or more database tables were missing. Attempting to re-create the missing table(s).
da_DK: Det ser ud til, at en eller flere databasetabeller mangler. Prøver at genoprette de manglende tabeller.

en: It does not look like your site has any menus yet. Want to build one? Click the button to start.
da_DK: Det ser ikke ud til, at dit websted har nogen menuer endnu. Vil du lave en? Klik på knappen for at begynde.

en: It is possible for site maintainers to block all, or some, communication to other sites and services. If set up incorrectly, this may prevent plugins and themes from working as intended.
da_DK: Der er muligt for dem, der vedligeholder webstedet, at blokere al eller noget kommunikation til andre websteder og services. Hvis dette ikke er opsat korrekt, kan det forhindre plugins og temaer i at virke efter hensigten.

en: It is up to search engines to honor this request.
da_DK: Det er op til søgemaskinerne at indfri denne anmodning.

en: It is your own responsibility to ensure that your site complies with the relevant laws.
da_DK: Det er dit eget ansvar at sikre dig at dit site overholder alle relevante love.

en: It is your responsibility to write a comprehensive privacy policy, to make sure it reflects all national and international legal requirements on privacy, and to keep your policy current and accurate.
da_DK: Det er dit ansvar at skrive en udførlig privatlivspolitik for at være sikker på, at det afspejler nationale og internationale lovmæssige krav om privatliv, samt at holde din politik aktuel og korrekt.

en: It looks like HTTPS is not supported for your website at this point.
da_DK: Det ser ud til, at HTTPS ikke understøttes på dit websted på dette tidspunkt.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
da_DK: Det ser ud til, at vi ikke kan finde det, du leder efter. Måske vil en søgning hjælpe.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try visiting %s directly?
da_DK: Det ser ikke ud til, at der blev fundet noget på denne placering. Måske prøv og besøg %s direkte?

en: It looks like the Apache %s module is not installed.
da_DK: Det ser ud som om Apache %s modulet ikke er installeret.

en: It looks like the WordPress site URL is incorrectly configured. Please check it in your widget settings.
da_DK: Det ser ud til at WordPress sidens URL er forkert konfigureret. Undersøg det venligst i widget indstillingerne.

en: It looks like the response did not come from this site.
da_DK: Det ser ud til svaret ikke kom fra dette websted.

en: It looks like you attempted to import your LiveJournal posts previously and got interrupted.
da_DK: Det ser ud til, at du tidligere har fors&#248;gt at importere LiveJournal og blev forstyrret.

en: It looks like you're using an insecure version of %s. Using an outdated browser makes your computer unsafe. For the best WordPress experience, please update your browser.
da_DK: Det ser ud til, at du benytter en usikker version af %s. Bruger du en gammel browser, gør du din computer usikker. Opdatér venligst din browser, hvis du ønsker opleve WordPress bedst muligt.

en: It looks like you're using an old version of %s. For the best WordPress experience, please update your browser.
da_DK: Det ser ud til, at du bruger en gammel version af %s. Opdatér venligst din browser, hvis du ønsker at opleve WordPress bedst muligt.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
da_DK: Det ser ud til, at vi ikke kan finde det, du leder efter. Måske vil en søgning hjælpe.

en: It seems your network is running with Nginx web server. <a href="%s">Learn more about further configuration</a>.
da_DK: Det ser ud til dit netværk kører med Nginx webserver. <a href="%s">Få mere at vide om yderligere konfiguration</a>.

en: It was not possible to check your scheduled events
da_DK: Det var ikke muligt at kontrollere dine planlagte begivenheder

en: It was not possible to synchronize download directories following the most recent update.
da_DK: Det var ikke muligt at synkronisere downloadmapper efter den seneste opdatering.

en: Italian
da_DK: Italiensk

en: Italic
da_DK: Kursiv

en: Italy
da_DK: Italien

en: Item
da_DK: Enhed

en: Item #%1$s stock increased from %2$s to %3$s.
da_DK: Vare #%1$s lager er forøget fra %2$s til %3$s.

en: Item ID.
da_DK: Vare-ID.

en: Item added.
da_DK: Emne tilføjet.

en: Item deleted.
da_DK: Enhed slettet.

en: Item moved down
da_DK: Enhed blev flyttet ned

en: Item moved up
da_DK: Enhed blev flyttet op

en: Item not added.
da_DK: Emne ikke tilføjet.

en: Item not updated.
da_DK: Enheden blev ikke opdateret.

en: Item total amounts provided using the smallest unit of the currency.
da_DK: Enheds totalbeløb såfremt der anvendes den mindste enhed af valutaen.

en: Item updated.
da_DK: Enhed opdateret.

en: Itemized
da_DK: Specificeret pr. enhed

en: Items
da_DK: Emner

en: Items Purchased
da_DK: Købte enheder

en: Items Subtotal:
da_DK: Emne subtotal:

en: Items deleted.
da_DK: Emner slettet.

en: Items list
da_DK: Emneliste

en: Items list navigation
da_DK: Emneliste navigation

en: Items sold
da_DK: Enheder solgt

en: Items sold.
da_DK: Solgte varer.

en: Items to show:
da_DK: Ting som kan vises:

en: Ivory Coast
da_DK: Elfenbenskysten

en: JSONP support is disabled on this site
da_DK: JSONP understøttelse er deaktiveret på dette websted

en: JSONP support is disabled on this site.
da_DK: JSONP-understøttelse er deaktiveret på dette websted.

en: Jamaican dollar
da_DK: Jamaicansk dollar

en: Jammu and Kashmir
da_DK: Jammu og Kashmir

en: January
da_DK: januar

[ctx: January abbreviation]
en: Jan
da_DK: jan

en: Japanese
da_DK: Japansk

en: Japanese yen
da_DK: Japansk yen

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
da_DK: JavaScript skal være aktiveret for at benytte denne funktion.

en: Jazz Club
da_DK: Jazzklub

en: Jersey pound
da_DK: Jersey pund

en: Jetpack Essential Features
da_DK: Centrale Jetpack Funktioner

en: Jetpack Logo
da_DK: Jetpack logo

en: Jetpack Search
da_DK: Jetpack søgning

en: Jetpack by WordPress.com
da_DK: Jetpack af WordPress.com

en: Jetpack contains the most recent version of the old %l plugin. | Jetpack contains the most recent versions of the old %l plugins.
da_DK[0]: Jetpack indeholder den nyeste version af det gamle %l plugin.
da_DK[1]: Jetpack indeholder den nyeste version af de gamle %l plugins.

en: Jetpack contains the most recent version of the old &#8220;%1$s&#8221; plugin.
da_DK: Jetpack indeholder den nyeste version af det gamle &#8220;%1$s&#8221; plugin.

en: Jetpack essential features
da_DK: Centrale Jetpack Funktioner

en: Jetpack is not connected.
da_DK: Jetpack er ikke forbundet.

en: Jetpack is not installed or active.
da_DK: Jetpack er ikke installeret eller aktiv.

en: Jetpack requires WordPress version %s or later.
da_DK: Jetpack kræver WordPress version %s eller nyere.

en: Jetpack supercharges your self-hosted WordPress site with the awesome cloud power of WordPress.com.
da_DK: Jetpack sætter fut i dit selv-hostede WordPress websted ved at trække på kraften fra skyen hos WordPress.com.

en: Job Listings
da_DK: Stillingen

en: Join %s other subscriber | Join %s other subscribers
da_DK[0]: Slut dig til %s andre tilmeldt
da_DK[1]: Slut dig til %s øvrige tilmeldte

en: Join the 16 million customers who use Mailchimp. Sync list and store data to send automated emails, and targeted campaigns.
da_DK: Slut dig til de 16 millioner kunder, som bruger Mailchimp. Synkroniser maillister og webshopdata for at sende automatiserede e-mails og målrettede kampagner.

en: Join the diverse WordPress contributor community and connect with other people who are passionate about maintaining a free and open web.
da_DK: Bliv en del af WordPress' mangfoldige bidragsyderfællesskab, og kom i kontakt med andre, der brænder for at bevare et frit og åbent web.

en: Joined %(month)s %(year)s
da_DK: Tilmeldt %(month)s %(year)s

en: Jordanian dinar
da_DK: Jordansk dinar

en: Jujuy
da_DK: San Salvador de Jujuy

en: July
da_DK: juli

[ctx: July abbreviation]
en: Jul
da_DK: jul

en: Jump to footnote reference %1$d
da_DK: Hop til fodnote-reference %1$d

en: June
da_DK: juni

[ctx: June abbreviation]
en: Jun
da_DK: jun

en: Just another %s site
da_DK: Endnu en %s-side

en: Just another WordPress site
da_DK: Endnu en WordPress-blog

en: Just arrived
da_DK: Netop ankommet

en: Just now
da_DK: lige nu

en: Just to let you know &mdash; we've received your order #%s, and it is now being processed:
da_DK: Blot til din information, så har vi modtaget din ordre #%s og behandler den nu:

en: Justify
da_DK: Lige margener

en: Justify Text
da_DK: Juster tekst

en: Kamchatka
da_DK: Kamtjatka

en: Kazakhstan
da_DK: Kasakhstan

en: Kazakhstani tenge
da_DK: Kazakhstansk tenge

en: Kebab-case unique identifier for the font family preset.
da_DK: Kebab-case unik identifikator for fontfamiliens forudindstilling.

en: Keep editing
da_DK: Fortsæt redigering

en: Keep in mind that if you convert a category with child categories, the children become top-level orphans.
da_DK: L&#230;g m&#230;rke til, at hvis du konverterer en kategori med underkategorier, s&#229; mister underkategorierne status som underkategorier og bliver oph&#248;jet til almindelige kategorier.

en: Keep the posts table and the orders tables synchronized
da_DK: Hold indlægstabellen og ordretabellerne synkroniserede

en: Keep this link private
da_DK: Lad dette link v&#230;re privat

en: Keep widget settings and move it to the inactive widgets
da_DK: Behold widget-indstillinger og flyt den til inaktive widgets

en: Keep your customers informed with tracking notifications.
da_DK: Hold dine kunder opdateret, med tracking-meddelelser.

en: Kenyan shilling
da_DK: Kenyansk shilling

en: Key
da_DK: N&#248;gle

en: Key details
da_DK: Nøgle oplysninger

en: Keyboard Shortcuts
da_DK: Tastaturgenveje

en: Keyboard users: When you are working in the visual editor, you can use %s to access the toolbar.
da_DK: Tastaturbrugere: Når du arbejder i den visuelle editor kan du bruge <kbd>alt + F10</kbd> for at tilgå værktøjslinjen.

en: Keywords
da_DK: Nøgleord

en: Khuzestan (خوزستان)
da_DK: Khuzestan  (خوزستان)

en: Kilograms
da_DK: Kg

en: Kind
da_DK: Type

en: Klarna Checkout
da_DK: Klarna kasse

en: Klarna Checkout for WooCommerce
da_DK: Klarna Checkout til WooCommerce

en: Klarna Payments
da_DK: Klarna betalinger

en: Klarna Payments for WooCommerce
da_DK: Klarna Payments til WooCommerce

en: Knowledge Base
da_DK: "Vidensbank"

en: Kohgiluyeh and BoyerAhmad (کهگیلوییه و بویراحمد)
da_DK: Kohgiluyeh og BoyerAhmad (کهگیلوییه و بویراحمد)

en: Kolkata
da_DK: Calcutta

en: Korean
da_DK: Koreansk

en: Krasnoyarsk
da_DK: Krasnojarsk

en: Kuwaiti dinar
da_DK: Kuwaitisk dinar

en: Kyrgyzstan
da_DK: Kirgisistan

en: Kyrgyzstani som
da_DK: Kirgisisk som

en: L/W/H
da_DK: L/B/H

en: LEARN MORE
da_DK: LÆR MERE

en: LOVE IT
da_DK: ELSKER DET

en: Label
da_DK: Etiket

en: Language
da_DK: Sprog

en: Language this blog is primarily written in.
da_DK: Sprog, denne blog primært er skrevet på.

en: Language:
da_DK: Sprog:

en: Languages
da_DK: Sprog

en: Lao kip
da_DK: Laotisk kip

en: Large
da_DK: Stor

en: Large size
da_DK: Stor st&#248;rrelse

en: Large size image height
da_DK: Stor størrelse billedehøjde

en: Large size image width
da_DK: Stor størrelse billedbredde

en: Last 7 days
da_DK: Seneste 7 dage

en: Last Active
da_DK: Senest aktiv

en: Last IP
da_DK: Seneste IP

en: Last Login
da_DK: Seneste login

en: Last Modified
da_DK: Sidst &#230;ndret

en: Last Name
da_DK: Efternavn

en: Last Post
da_DK: Sidste indl&#230;g

en: Last Updated
da_DK: Sidst opdateret

en: Last Used
da_DK: Senest anvendt

en: Last access
da_DK: Sidste adgang

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
da_DK: Sidst redigeret af %1$s den %2$s kl. %3$s

en: Last edited on %1$s at %2$s
da_DK: Sidst redigeret den %1$s kl. %2$s

en: Last month
da_DK: Seneste måned

en: Last name
da_DK: Efternavn

en: Last name (optional)
da_DK: Efternavn (valgfri)

en: Last name for the user.
da_DK: Brugerens efternavn.

en: Last name.
da_DK: Efternavn:

en: Last order
da_DK: Seneste ordre

en: Last order ID.
da_DK: Seneste ordre-ID.

en: Last order data.
da_DK: Seneste ordredata.

en: Last page
da_DK: Sidste side

en: Last query information:
da_DK: Seneste forespørgsel:

en: Last updated
da_DK: Sidst opdateret

en: Last updated: %s
da_DK: Sidst opdateret: %s

en: Last warning, are you sure?
da_DK: Sidste advarsel, er du sikker?

en: Last week
da_DK: Sidste uge

en: Latest
da_DK: Aeneste

en: Latest Posts
da_DK: Seneste indlæg

en: Latest activity
da_DK: Seneste aktiviteter

en: Latest version of theme.
da_DK: Seneste udgave af tema.

en: Latitude
da_DK: Breddegrad

en: Latvia
da_DK: Letland

en: Latvian
da_DK: Lettisk

en: Layout options:
da_DK: Layout Valg:

en: Leaderboard ID.
da_DK: Rangliste ID.

en: Learn More
da_DK: Læs mere

en: Learn about block themes
da_DK: Få mere at vide om bloktemaer

en: Learn how to <a href="%s" class="update-browser-link">browse happy</a>
da_DK: Se hvordan du kan <a href="%s" class="update-browser-link">browse happy</a>

en: Learn how to configure the Authorization header.
da_DK: Lær hvordan du konfigurerer autorisations-headeren.

en: Learn how to update
da_DK: Lær hvordan man opdaterer

en: Learn how to upgrade
da_DK: Lær hvordan du opgraderer

en: Learn more
da_DK: Læs mere

en: Learn more about CSS
da_DK: Lær mere om CSS

en: Learn more about XML sitemaps.
da_DK: Lær mere om XML-sitemaps.

en: Learn more about coupons
da_DK: Lær mere om rabatkuponer

en: Learn more about debugging in WordPress.
da_DK: Lær mere om fejlsøgning i WordPress.

en: Learn more about how usage tracking works, and how you'll be helping in our <a href="%1$s" target="_blank">usage tracking documentation</a>.
da_DK: Lær mere om hvordan brugssporing virker, og hvordan du kan hjælpe i vores <a href="%1$s" target="_blank">brugssporing dokumentation</a>.

en: Learn more about orders
da_DK: Lær mere om ordrer

en: Learn more about page cache
da_DK: Lær mere om side cache

en: Learn more about persistent object caching.
da_DK: Lær mere om persistent object caching.

en: Learn more about shipping zones
da_DK: Lær mere om forsendelseszoner.

en: Learn more about templates
da_DK: Lær mere om skabeloner

en: Learn more about the %s version.
da_DK: Få mere at vide om den %s versionen.

en: Learn more about troubleshooting WordPress.
da_DK: Lær mere om fejlsøgning i WordPress.

en: Learn more about updates
da_DK: Få mere viden om opdateringer

en: Learn more about updating PHP
da_DK: Lær mere om at opdatere PHP

en: Learn more about what WordPress requires to run.
da_DK: Lær mere om hvad WordPress kræver for at kunne køre.

en: Learn more about why you should use HTTPS
da_DK: Lær mere om, hvorfor du bør benytte HTTPS

en: Learn more here
da_DK: Lær mere her.

en: Learn more link .
da_DK: Lær mere link.

en: Learn more.
da_DK: Lær mere

en: Leave a Comment
da_DK: Skriv en kommentar

en: Leave a Comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
da_DK: Efterlad en kommentar<span class="screen-reader-text"> til %s</span>

en: Leave a Reply
da_DK: Skriv et svar

en: Leave a Reply to %s
da_DK: Skriv et svar til %s

en: Leave a comment
da_DK: Skriv en kommentar

en: Leave a reply
da_DK: Skriv et svar

en: Leave a reply to %s
da_DK: Skriv et svar til %s

en: Leave blank for unlimited re-downloads.
da_DK: Efterlad feltet tomt, for ubegrænset antal downloads.

en: Leave the Flickr RSS URL field blank to display <a target="_blank" href="%s">interesting</a> Flickr photos.
da_DK: Lad Flickr RSS URL feltet stå blankt for at vise <a target="_blank" href="%s">intressante</a> Flickr fotos.

en: Leave this box unchecked if you do not want to see suggested extensions.
da_DK: Lad være at markere dette afkrydsningsfelt, hvis du ikke ønsker at se foreslåede udvidelser.

en: Lebanese pound
da_DK: Libanesisk pund

en: Lebanon
da_DK: Libanon

en: Left
da_DK: Venstre

en: Left Sidebar
da_DK: Venstre sidebar

en: Left with space
da_DK: Venstre med mellemrum

en: Legacy API
da_DK: Forældet API

en: Legacy API v3 (deprecated)
da_DK: Legacy API v3 (forældet)

en: Legacy shipping methods (flat rate, international flat rate, local pickup and delivery, and free shipping) are deprecated but will continue to work as normal for now. <b><em>They will be removed in future versions of WooCommerce</em></b>. We recommend disabling these and setting up new rates within shipping zones as soon as possible.
da_DK: Forældede forsendelsesmetoder (fastpris, international fastpris, lokal afhentning og levering, og gratis forsendelse) er udfasede, men vil fortsat fungere som normalt indtil videre. <b><em> De vil blive fjernet i fremtidige versioner af WooCommerce </em> </b>. Vi anbefaler, at du deaktiverer disse og opretter nye satser under forsendelseszoner så hurtigt som muligt .

[ctx: Legend label in stats post trends visualization]
en: Fewer Posts
da_DK: Færre Indlæg

[ctx: Legend label in stats post trends visualization]
en: More Posts
da_DK: Flere Indlæg

en: Length
da_DK: Længde

en: Length (%s)
da_DK: Længde (%s)

en: Length x width x height in decimal form
da_DK: Længde x bredde x højde i decimaltal

en: Length:
da_DK: Længde:

en: Let's go
da_DK: Gå i gang

en: Let's go!
da_DK: Kom i gang!

en: Lets you charge a fixed rate for shipping.
da_DK: Lader dig opkræve en fast pris for forsendelse.

en: Letter
da_DK: Bogstav

en: Level
da_DK: Niveau

en: Level up your email marketing with %1$sMailPoet%2$s
da_DK: Løft din e-mailmarketing med %1$sMailPoet%2$s

en: Liberian dollar
da_DK: Liberiansk dollar

en: Library
da_DK: Bibliotek

en: Libya
da_DK: Libyen

en: Libyan dinar
da_DK: Libysk dinar

en: Lifetime Subscription
da_DK: Livstids-abonnement

en: Light
da_DK: Lyst

en: Like this:
da_DK: Synes godt om dette:

en: Likely direct inclusion of %1$s in order to use %2$s. This is very wrong. Hook the %2$s call into the %3$s action instead.
da_DK: Højst sandsynligt direkte inkludering af %1$s for at bruge %2$s. Dette er meget forkert. Hægt %2$s kaldet ind i %3$s handlingen i stedet.

en: Likely direct inclusion of wp-admin/includes/template.php in order to use add_meta_box(). This is very wrong. Hook the add_meta_box() call into the add_meta_boxes action instead.
da_DK: Den sandsynlige direkte indkludering af wp-admin/includes/template.php for at kunne bruge add_meta_box(). Dette er meget forkert. Hægt add_meta_box() kaldet i add_meta_boxes handlingen i stedet.

en: Limit meta_data to specific keys.
da_DK: Begræns meta_data til specifikke nøgler.

en: Limit purchases to 1 item per order
da_DK: Begræns køb til 1 styk pr. ordre

en: Limit response to comments published after a given ISO8601 compliant date.
da_DK: Begræns resultatet til kommentarer udgivet efter en ISO8601-kompatibel dato.

en: Limit response to comments published before a given ISO8601 compliant date.
da_DK: Begræns resultatet til kommentarer udgivet før en ISO8601-kompatibel dato.

en: Limit response to objects excluding emails.
da_DK: Afgræns svar til objekter, der ekskluderer e-mails.

en: Limit response to objects excluding specific countries.
da_DK: Afgræns svar til emner, der udelukker specifikke lande.

en: Limit response to objects excluding specific names.
da_DK: Afgræns svar til objekter, der ekskluderer specifikke navne.

en: Limit response to objects excluding specific usernames.
da_DK: Afgræns svar til objekter, der ekskluderer specifikke brugernavne.

en: Limit response to objects including emails.
da_DK: Afgræns svar til objekter, der inkluderer e-mails.

en: Limit response to objects last active after (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
da_DK: Afgræns svar til objekter, der senest var aktive efter (eller på) et givent ISO8601 kompatibelt datatidspunkt.

en: Limit response to objects last active before (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
da_DK: Afgræns svar til objekter, der senest var aktive før (eller på) ent givent ISO8601 kompatibelt datatidspunkt.

en: Limit response to objects last active between two given ISO8601 compliant datetime.
da_DK: Afgræns svar til objekter, der senest var aktive mellem to givne ISO8601 kompatible datatidspunkter.

en: Limit response to objects registered after (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
da_DK: Afgræns svar til objekter, der er registreret efter (eller på) et givent ISO8601 kompatibelt datatidspunkt.

en: Limit response to objects registered before (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
da_DK: Afgræns svar til objekter, der er registreret før (eller på) et givent ISO8601 kompatibelt datatidspunkt.

en: Limit response to objects that don't have a specified ip address.
da_DK: Afgræns svar til objekter, der ikke har en specificeret ip-adresse.

en: Limit response to objects that don't have the specified customer ids.
da_DK: Afgræns svar til objekter, der ikke har de angivne kunde-id'er.

en: Limit response to objects that don't have the specified user ids.
da_DK: Afgræns svar til objekter, der ikke har de angivne bruger-id'er.

en: Limit response to objects that have a specified ip address.
da_DK: Afgræns svar til objekter, der har en specificeret ip-adresse.

en: Limit response to objects that have the specified customer ids.
da_DK: Afgræns svar til objekter, der har de angivne kunde-id'er.

en: Limit response to objects that have the specified user ids.
da_DK: Afgræns svar til objekter, der har de angivne bruger-id'er.

en: Limit response to objects with a customer field containing the search term. Searches the field provided by `searchby`.
da_DK: Afgræns svar til objekter med et kundefelt indeholdende søgeudtrykket. Søger i området bestemt af 'searchby'.

en: Limit response to objects with a total order spend between two given numbers.
da_DK: Afgræns svar på objekter med et samlet ordreforbrug mellem to givne tal.

en: Limit response to objects with a total order spend greater than or equal to given number.
da_DK: Afgræns svar på objekter med et samlet ordreforbrug større end eller lig med det givne antal.

en: Limit response to objects with a total order spend less than or equal to given number.
da_DK: Afgræns svar på objekter med et samlet ordreforbrug mindre end eller lig med det givne antal.

en: Limit response to objects with an average order spend between two given numbers.
da_DK: Afgræns svar til objekter med et gennemsnitlig ordreforbrug mellem to givne tal.

en: Limit response to objects with an average order spend greater than or equal to given number.
da_DK: Afgræns svar på objekter med et gennemsnitligt ordreforbrug større end eller lig med det givne antal.

en: Limit response to objects with an average order spend less than or equal to given number.
da_DK: Afgræns svar på objekter med et gennemsnitligt ordreforbrug mindre end eller lig med det givne tal.

en: Limit response to objects with an order count between two given integers.
da_DK: Afgræns svar på objekter med et ordreantal mellem to givne heltal.

en: Limit response to objects with an order count greater than or equal to given integer.
da_DK: Afgræns svar til objekter med et ordreantal større end eller lig med det givne heltal.

en: Limit response to objects with an order count less than or equal to given integer.
da_DK: Afgræns svar på objekter med et ordreantal, der er mindre end eller lig med det givne heltal.

en: Limit response to objects with last order after (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
da_DK: Afgræns svar til objekter med seneste ordre efter (eller på) et givent ISO8601 kompatibelt datotidspunkt.

en: Limit response to objects with last order before (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
da_DK: Afgræns svar til objekter med seneste ordre før (eller på) et givent ISO8601 kompatibelt datotidspunkt.

en: Limit response to objects with specific countries.
da_DK: Afgræns svar til objekter med specifikke lande.

en: Limit response to objects with specific names.
da_DK: Afgræns svar til emner med specifikke navne.

en: Limit response to objects with specific usernames.
da_DK: Afgræns svar til emner med specifikke brugernavne.

en: Limit response to posts modified after a given ISO8601 compliant date.
da_DK: Begræns svaret til indlæg ændret efter en given ISO8601 kompatibel dato.

en: Limit response to posts modified before a given ISO8601 compliant date.
da_DK: Begræns svaret til indlæg ændret før en given ISO8601-kompatibel dato.

en: Limit response to posts published after a given ISO8601 compliant date.
da_DK: Begræns svaret til indlæg udgivet efter en given ISO8601 kompatibel dato.

en: Limit response to posts published before a given ISO8601 compliant date.
da_DK: Begræns svaret til indlæg udgivet før en given ISO8601-kompatibel dato.

en: Limit response to resources created after a given ISO8601 compliant date.
da_DK: Afgræns svar til ressourcer, der er oprettet efter en given ISO8601 kompatibel dato.

en: Limit response to resources created before a given ISO8601 compliant date.
da_DK: Afgræns svar til ressourcer oprettet før en given ISO8601 kompatibel dato.

en: Limit response to resources modified after a given ISO8601 compliant date.
da_DK: Afgræns svar til ressourcer ændret efter en given ISO8601 overensstemmende dato.

en: Limit response to resources modified before a given ISO8601 compliant date.
da_DK: Afgræns svar til ressourcer ændret før en given ISO8601 overensstemmende dato.

en: Limit response to resources published after a given ISO8601 compliant date.
da_DK: Begræns svar til ressourcer, der er offentliggjort efter en given ISO8601-kompatibel dato.

en: Limit response to resources published before a given ISO8601 compliant date.
da_DK: Begræns svar til ressourcer, der er offentliggjort før en given ISO8601-kompatibel dato.

en: Limit response to resources with orders published after a given ISO8601 compliant date.
da_DK: Afgræns svar til ressourcer med ordrer udgivet efter en given ISO8601 kompatibel dato.

en: Limit response to resources with orders published before a given ISO8601 compliant date.
da_DK: Afgræns svar på ressourcer med ordrer offentliggjort inden en given ISO8601 kompatibel dato.

en: Limit response to reviews published before a given ISO8601 compliant date.
da_DK: Begræns svar på anmeldelser, der er publiceret før en given ISO8601 tilladt dato.

en: Limit response to specific fields. Defaults to all fields.
da_DK: Begræns svar til specifikke felter. Standard er alle felter.

en: Limit response to specific report stats. Allowed values: %s.
da_DK: Afgræns svar til specifikke rapportstatistikker. Tilladte værdier: %s.

en: Limit result set based on relationship between multiple taxonomies.
da_DK: Begræns resultatet ud fra relationen mellem flere taksonomier.

en: Limit result set to all items except those of a particular parent ID.
da_DK: Begræns svaret til alle elementer, bortset fra dem med en specifik overordnet ID.

en: Limit result set to all items that have the specified term assigned in the categories taxonomy.
da_DK: Afgræns søgeresultat til alle varer, der har den angivne betegnelse tilknyttet i kategoriernes klassificering.

en: Limit result set to all items that have the specified term assigned in the taxes taxonomy.
da_DK: Afgræns søgeresultat til alle varer, der har den specificerede betegnelse tilknyttet i momsklassificeringen.

en: Limit result set to attachments of a particular MIME type.
da_DK: Begræns svar til vedhæftninger af en bestemt MIME-type.

en: Limit result set to attachments of a particular media type.
da_DK: Begræns svar til vedhæftninger af en bestemt medietype.

en: Limit result set to blocks matching the search term.
da_DK: Begræns resultatet til blokke som passer til søgefrasen.

en: Limit result set to comments assigned a specific status. Requires authorization.
da_DK: Begræns svaret til kommentarer med en bestemt status. Kræver godkendelse.

en: Limit result set to comments assigned a specific type. Requires authorization.
da_DK: Begræns svaret til kommentarer tildelt en bestemt type. Kræver godkendelse.

en: Limit result set to comments assigned to specific post IDs.
da_DK: Begræns svaret til kommentarer med bestemte indlægs-ID'er.

en: Limit result set to comments assigned to specific user IDs. Requires authorization.
da_DK: Begræns svaret til kommentarer tildelt specifikke bruger ID'er. kræver godkendelse.

en: Limit result set to comments of specific parent IDs.
da_DK: Begræns svaret til kommentarer fra specifikke overordnede ID'er.

en: Limit result set to coupons assigned specific coupon IDs.
da_DK: Afgræns søgeresultat til rabatkuponer tilknyttet specifikke rabatkupon ID'er

en: Limit result set to featured products.
da_DK: Begræns søgeresultat til fremhævede varer.

en: Limit result set to items assigned a stock report type.
da_DK: Begræns søgeresultat til enheder tilknyttet en lagerrapporttype.

en: Limit result set to items assigned one or more tax rates.
da_DK: Begræns søgeresultat til emner, der er tildelt en eller flere momssatser.

en: Limit result set to items except those with specific terms assigned in the %s taxonomy.
da_DK: Begræns svar til alle elementer, der har en specifik term tildelt i %s klassiferingen.

en: Limit result set to items that are sticky.
da_DK: Begræns svaret til elementer, der er fastgjorte.

en: Limit result set to items that don't have the specified coupon(s) assigned.
da_DK: Afgræns søgeresultat til varer, der ikke har den/de specificerede rabatkupon(er) tilknyttet.

en: Limit result set to items that don't have the specified order ids.
da_DK: Afgræns søgeresultat til varer, der ikke har de specificerede ordre-id'er.

en: Limit result set to items that don't have the specified order status.
da_DK: Afgræns søgeresultat til varer, der ikke har den angivne ordrestatus.

en: Limit result set to items that don't have the specified parent product(s).
da_DK: Afgræns søgeresultat til varer, der ikke har den/de angivne hovedvare(r).

en: Limit result set to items that don't have the specified product(s) assigned.
da_DK: Begræns søgeresultat til enheder der ikke har de specificerede tildelte vare(r).

en: Limit result set to items that don't have the specified tax rate(s) assigned.
da_DK: Afgræns søgeresultat til varer, der ikke har den/de specificerede momssats(er) tilknyttet.

en: Limit result set to items that don't have the specified variation(s) assigned.
da_DK: Afgræns søgeresultat til varer, der ikke har den/de angivne variant(er).

en: Limit result set to items that have the specified coupon(s) assigned.
da_DK: Afgræns søgeresultat til varer, der har den/de specificerede rabatkupon(er) tilknyttet.

en: Limit result set to items that have the specified order ids.
da_DK: Afgræns søgeresultat til varer, der har de specificerede ordre-id'er.

en: Limit result set to items that have the specified order status.
da_DK: Afgræns søgeresultat til varer der har den angivne ordrestatus.

en: Limit result set to items that have the specified parent product(s).
da_DK: Afgræns søgeresultat til varer, der har den/de angivne hovedvare(r).

en: Limit result set to items that have the specified product(s) assigned.
da_DK: Begræns søgeresultat til enheder der har de specificerede tildelte vare(r).

en: Limit result set to items that have the specified rate ID(s) assigned.
da_DK: Begræns søgeresultatet til enheder der har tilknyttet den specificerede sats ID(er).

en: Limit result set to items that have the specified tax rate(s) assigned.
da_DK: Afgræns søgeresultat til varer, der har den/de specificerede momssats(er) tilknyttet.

en: Limit result set to items that have the specified variation(s) assigned.
da_DK: Afgræns søgeresultat til varer, der har de angivne varianter tilknyttet.

en: Limit result set to items with particular parent IDs.
da_DK: Begræns svar til elementer med en bestemt overordnet ID.

en: Limit result set to items with specific terms assigned in the %s taxonomy.
da_DK: Begræns resultatet til elementer med specifikke termer tildelt i %s klassificeringen.

en: Limit result set to orders assigned a specific customer.
da_DK: Begræns søgeresultat til ordrer tildelt en specifik kunde.

en: Limit result set to orders assigned a specific product.
da_DK: Begræns søgeresultat til ordrer tildelt en specifik vare.

en: Limit result set to orders assigned a specific status.
da_DK: Begræns søgeresultat til ordrer tildelt en specifik status.

en: Limit result set to orders matching part of an order number.
da_DK: Afgræns søgeresultat til ordrer, der matcher en del af et ordrenummer.

en: Limit result set to orders that don't include products with the specified attributes.
da_DK: Afgræns søgeresultat til ordrer, der ikke inkluderer varer med de specificerede egenskaber.

en: Limit result set to orders that have the specified customer_type
da_DK: Afgræns søgeresultat til ordrer, der har den specificerede kunde_type

en: Limit result set to orders that include products with the specified attributes.
da_DK: Afgræns søgeresultat til ordrer, der inkluderer varer med de specificerede egenskaber.

en: Limit result set to orders which have specific statuses.
da_DK: Afgræns søgeresultat til ordrer, der har specifikke typer af status.

en: Limit result set to posts assigned one or more statuses.
da_DK: Begræns svaret til indlæg tildelt en eller flere statusser.

en: Limit result set to posts assigned to specific authors.
da_DK: Begræns resultatsættet til indlæg fra specifikke forfattere.

en: Limit result set to posts with a specific menu_order value.
da_DK: Begræns svaret til indlæg med en specifik menu_order-værdi.

en: Limit result set to posts with one or more specific slugs.
da_DK: Begræns svaret til indlæg med en eller flere korttitler.

en: Limit result set to products assigned a specific category ID.
da_DK: Begræns søgeresultat til varer tildelt et specifikt varekategori-ID.

en: Limit result set to products assigned a specific shipping class ID.
da_DK: Begræns søgeresultat til varer tildelt et specifikt forsendelsesklasse-ID.

en: Limit result set to products assigned a specific status.
da_DK: Begræns søgeresultat til varer tildelt en specifik status.

en: Limit result set to products assigned a specific tag ID.
da_DK: Begræns søgeresultat til varer tildelt et specifikt tag-ID.

en: Limit result set to products assigned a specific type.
da_DK: Begræns søgeresultat til varer tildelt en specifik type.

en: Limit result set to products based on a maximum price, provided using the smallest unit of the currency.
da_DK: Afgræns søgeresultat til varer baseret på en maksimumspris, såfremt der anvendes den mindste enhed af valutaen.

en: Limit result set to products based on a maximum price.
da_DK: Begræns søgeresultat til varer baseret på en maksimumpris.

en: Limit result set to products based on a minimum price, provided using the smallest unit of the currency.
da_DK: Afgræns søgeresultat til varer baseret på en minimumspris, såfremt der anvendes den mindste enhed af valutaen.

en: Limit result set to products based on a minimum price.
da_DK: Begræns søgeresultat til varer baseret på en minimumpris.

en: Limit result set to products in stock or out of stock.
da_DK: Begræns søgeresultat til varer baseret på lager eller ikke på lager.

en: Limit result set to products on sale.
da_DK: Begræns søgeresultat til varer med en tilbudspris.

en: Limit result set to products that are low or out of stock. (Deprecated)
da_DK: Afgræns søgeresultat til varer med lavt eller ingen lagerantal. (Forældet)

en: Limit result set to products with a certain average rating.
da_DK: Afgræns søgeresultat til varer med en bestemt gennemsnitlig bedømmelse.

en: Limit result set to products with a specific SKU.
da_DK: Begræns søgeresultat til varer med et specifikt varenummer (SKU).

en: Limit result set to products with a specific attribute term ID (required an assigned attribute).
da_DK: Begræns søgeresultat til varer med et specifikt egenskabsudtryk-ID (kræver en tildelt egenskab).

en: Limit result set to products with a specific attribute.
da_DK: Begræns søgeresultat til varer med en specifik egenskab.

en: Limit result set to products with a specific attribute. Use the taxonomy name/attribute slug.
da_DK: Afgræns søgeresultat til varer med en specifik egenskab. Brug klassificeringsnavnet / egenskabens korttitel.

en: Limit result set to products with a specific slug.
da_DK: Begræns søgeresultat til varer med en specifik kort titel (slug).

en: Limit result set to products with a specific tax class.
da_DK: Afgræns søgeresultat til varer med en specifik momsklasse.

en: Limit result set to products with selected global attributes.
da_DK: Afgræns søgeresultat til varer med udvalgte globale egenskaber.

en: Limit result set to products with specific SKU(s). Use commas to separate.
da_DK: Begræns søgeresultat til varer med specifikke SKU(er). Separér med kommaer.

en: Limit result set to products with specified stock status.
da_DK: Begræns søgeresultat til varer med en specifik lager status.

en: Limit result set to resources assigned to a specific parent. Applies to hierarchical taxonomies only.
da_DK: Afgræns søgeresultat til ressourcer tildelt en specifik hovedtaksonomi. Anvendes kun til hierarkiske klassificeringer.

en: Limit result set to resources assigned to a specific product.
da_DK: Begræns søgeresultat til ressourcer tildelt en specifik vare.

en: Limit result set to resources with a specific code.
da_DK: Begræns søgeresultat til ressourcer med en specifik kode.

en: Limit result set to resources with a specific email.
da_DK: Begræns søgeresultat til ressourcer med en specifik e-mail.

en: Limit result set to resources with a specific role.
da_DK: Afgræns søgeresultat til ressourcer med en specifik rolle.

en: Limit result set to resources with a specific slug.
da_DK: Begræns søgeresultat til ressourcer med en specifik kort titel (slug).

en: Limit result set to returning or new customers.
da_DK: Afgræns søgeresultat til tilbagevendende eller nye kunder.

en: Limit result set to reviews assigned a specific status.
da_DK: Afgræns søgeresultat til anmeldelser tilknyttet en specifik status.

en: Limit result set to reviews assigned to specific product IDs.
da_DK: Afgræns søgeresultat til anmeldelser tilknyttet specifikke vare ID'er.

en: Limit result set to reviews assigned to specific user IDs.
da_DK: Afgræns søgeresultat til anmeldelser tilknyttet specifikke bruger ID'er

en: Limit result set to reviews from specific category IDs.
da_DK: Afgræns søgeresultat til anmeldelser fra specifikke kategori-ID'er.

en: Limit result set to reviews from specific product IDs.
da_DK: Afgræns søgeresultat til anmeldelser fra specifikke varer-ID'er.

en: Limit result set to specific IDs.
da_DK: Begræns svaret til specifikke ID'er.

en: Limit result set to specific ids.
da_DK: Begræns søgeresultat til specifikke ID'er.

en: Limit result set to specific types of refunds.
da_DK: Afgræns søgeresultat til specifikke typer af refunderinger.

en: Limit result set to terms assigned to a specific parent.
da_DK: Begræns svaret til termer tildelt en specifik forælder.

en: Limit result set to terms assigned to a specific post.
da_DK: Begræns svaret til termer tildelt et specifikt indlæg.

en: Limit result set to terms with one or more specific slugs.
da_DK: Begræns svar til en eller flere specifikke korttitler.

en: Limit result set to that from a specific author email.
da_DK: Afgræns søgeresultat så det kun indeholder resultater fra en specifik forfatters e-mail.

en: Limit result set to that from a specific author email. Requires authorization.
da_DK: Begræns svaret til det fra en specifik forfatters e-mail. Kræver godkendelse.

en: Limit result set to themes assigned one or more statuses.
da_DK: Begræns svaret til temaer tildelt en eller flere statusser.

en: Limit result set to those of particular parent IDs.
da_DK: Begræns søgeresultat til dem med bestemte hoved-ID'er

en: Limit result set to users matching at least one specific capability provided. Accepts csv list or single capability.
da_DK: Begræns resultat til brugere, der matcher mindst én bestemt egenskab. Accepterer csv-liste eller enkeltfunktion.

en: Limit result set to users matching at least one specific role provided. Accepts csv list or single role.
da_DK: Begræns svar til brugere med mindst en specifik rolle defineret. Accepterer csv-liste eller enkelt rolle.

en: Limit result set to users who are considered authors.
da_DK: Begræns resultat-sæt til brugere som regnes for forfattere.

en: Limit result set to users who have published posts.
da_DK: Begræns resultatet til brugere, der har udgivet indlæg.

en: Limit result set to users with one or more specific slugs.
da_DK: Begræns antallet af svar til brugere med en eller flere specifikke korttitler.

en: Limit result set to variations in the specified categories.
da_DK: Afgræns søgeresultat til varianter i de angivne kategorier.

en: Limit result set to variations not in the specified categories.
da_DK: Afgræns søgeresultat til varianter, der ikke er i de angivne kategorier.

en: Limit result set to variations that don't include the specified attributes.
da_DK: Afgræns søgeresultat til varianter, der ikke indeholder de angivne egenskaber.

en: Limit result set to variations that include the specified attributes.
da_DK: Afgræns søgeresultat til varianter, der indeholder de angivne egenskaber.

en: Limit result set to webhooks assigned a specific status.
da_DK: Begræns søgeresultat til webhooks tildelt en specifik status.

en: Limit result to customers or internal notes.
da_DK: Begræns resultat til kunder eller interne notater.

en: Limit result to items from the specified categories.
da_DK: Begræns søgeresultat til enheder fra de specificerede kategorier.

en: Limit result to items with specified customer ids.
da_DK: Begræns søgeresultat til emner med specifikke kunde ID.

en: Limit result to items with specified product ids.
da_DK: Begræns søgeresultat til enheder med specificerede vare Id'er.

en: Limit result to items with specified user ids.
da_DK: Afgræns søgeresultat til varer med specificerede bruger-id'er.

en: Limit result to items with specified variation ids.
da_DK: Begræns søgeresultat til enheder med specificerede variant Id'er.

en: Limit results to coupons with codes matching a given string.
da_DK: Afgræns søgeresultat til rabatkuponer med koder matchende en given streng.

en: Limit results to items of an object type.
da_DK: Begræns resultater til emner af en bestemt objekttype.

en: Limit results to items of one or more object subtypes.
da_DK: Begræns svaret til en eller flere objekt-undertyper.

en: Limit results to taxonomies associated with a specific post type.
da_DK: Begræns resultatet til klassificeringer tilknyttet en bestemt indholdstype.

en: Limit results to those matching a category ID.
da_DK: Afgræns søgeresultater til dem, der matcher et kategori-ID.

en: Limit results to those matching a keyword ID.
da_DK: Afgræns søgeresultater til dem, der matcher et nøgleords-ID.

en: Limit results to those matching a pattern (slug).
da_DK: Begræns resultater til dem, der matcher en blokgruppe (slug).

en: Limit results to those matching a string.
da_DK: Begræns svar til dem, der matcher en streng.

en: Limit results to those with a SKU that partial matches a string.
da_DK: Afgræns resultater til dem med et SKU, der delvist matcher en tekststreng.

en: Limit stats fields to the specified items.
da_DK: Begræns statistiske felter til de specificerede emner.

en: Limit to specific ZIP/postcodes
da_DK: Begræns til specifikke postnumre

en: Limit to the specified post id.
da_DK: Begræns til specifik post-ID.

en: Limit to the specified template part area.
da_DK: Begræns til det angivne skabelondelsområde.

en: Limit usage to X items
da_DK: Forbrugsbegrænsning til X varer

en: Limits results to plugins with the given status.
da_DK: Begrænser resultaterne til plugins med den givne status.

en: Line #
da_DK: Linje #

en: Line %s
da_DK: Linje %s

en: Line item meta data.
da_DK: Linjeenhed metadata.

en: Line items data.
da_DK: Linjeenheder data.

en: Line subtotal (before discounts).
da_DK: Linje subtotal (før rabatter)

en: Line subtotal (the price of the product before coupon discounts have been applied).
da_DK: Linje subtotal (prisen for varen inden rabatkuponens rabat er gjort gældende).

en: Line subtotal tax (before discounts).
da_DK: Moms subtotal pr. linie (før rabatter).

en: Line subtotal tax.
da_DK: Moms linjesubtotal.

en: Line taxes.
da_DK: Linjemoms.

en: Line total (after discounts).
da_DK: Total pr. linje (efter rabatter).

en: Line total (the price of the product after coupon discounts have been applied).
da_DK: Linje total (prisen for varen efter rabatkuponens rabat er gjort gældende).

en: Line total tax (after discounts).
da_DK: Moms total pr. linie (efter rabatter).

en: Line total tax.
da_DK: Moms linjetotal.

en: Lines of taxes applied to items and shipping.
da_DK: Linjer med moms gældende for enheder og forsendelse.

en: Link CSS Class
da_DK: Link CSS klasse

en: Link Categories
da_DK: Linkkategorier

en: Link Category
da_DK: Linkkategori

en: Link Image To:
da_DK: Link billede til:

en: Link Rel
da_DK: Link-rel

en: Link Relationship (XFN)
da_DK: Linkrelationer (XFN)

en: Link Target
da_DK: Linkmål

en: Link Text
da_DK: Link tekst

en: Link To
da_DK: Link til

en: Link URL (when the image is clicked):
da_DK: Link URL (Når der bliver klikket på billedet):

en: Link added.
da_DK: Link tilf&#248;jet.

[ctx: Link anchor (TinyMCE)]
en: Anchor
da_DK: Anker

[ctx: Link anchors (TinyMCE)]
en: Anchors
da_DK: Ankre

en: Link color
da_DK: Linkfarve

en: Link copied to clipboard.
da_DK: Link kopieret til udklipsholder.

en: Link inserted.
da_DK: Link indsat.

en: Link not found.
da_DK: Link blev ikke fundet.

en: Link options
da_DK: Link-indstillinger

en: Link previous orders
da_DK: Link til tidligere ordrer

en: Link rating
da_DK: Link-bedømmelse

en: Link selected.
da_DK: Link markeret.

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
da_DK: Linktekst, fx &#8220;Artikel om Blekingegadebanden (PDF)&#8221;

en: Link thumbnails to:
da_DK: Link thumbnails til:

en: Link title
da_DK: Link-titel

en: Link to Attachment Page
da_DK: Link til side med vedhæftning

en: Link to Media File
da_DK: Link til mediefil

en: Link to image
da_DK: Link til billede

en: Link to:
da_DK: Link til:

en: Linked Products
da_DK: Forbundne varer

en: Linked products
da_DK: Forbundne varer

en: Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.
da_DK: Linkene i Værktøjslinjen i toppen af skærmen forbinder dit kontrolpanel med dit websted, og giver adgang til din profil og hjælpsom WordPress-information.

en: Links list
da_DK: Liste over links

en: Links may be separated into Link Categories; these are different than the categories used on your posts.
da_DK: Links kan opdeles i kategorier; disse er anderledes end de kategorier, der anvendes på dine indlæg.

en: Links to your blog's RSS feeds
da_DK: Links til dit websteds RSS feeds

[ctx: Links widget]
en: Random
da_DK: Tilfældig

en: Lisbon
da_DK: Lissabon

en: List
da_DK: Liste

en: List 1 postcode per line
da_DK: Angiv et postnummer pr. linje

en: List additional tax classes you need below (1 per line, e.g. Reduced Rates). These are in addition to "Standard rate" which exists by default.
da_DK: Har du behov for yderligere momsklasser, kan du liste dem herunder (1 pr. linie, som fx reduceret moms). Det er ekstra satser til "Standardsats", der er oprettet som standard.

en: List item
da_DK: List Punkt

en: List of allowed billing emails to check against when an order is placed. Separate email addresses with commas. You can also use an asterisk (*) to match parts of an email. For example "*@gmail.com" would match all gmail addresses.
da_DK: Liste med tilladte e-mails til kontrol af kundefakturerings-e-mail, når en bestilling bliver afgivet. Separér e-mailadresser med kommaer. Du kan også bruge en stjerne (*) for at sammenligne dele af en e-mailadresse. Fx vil "*@gmail.com" matche alle gmail adresser.

en: List of applied cart coupons.
da_DK: Oversigt med anvendte rabatkuponer.

en: List of assigned attribute terms.
da_DK: Liste med tildelte egenskabstermer.

en: List of attribute slug(s). If a term ID is provided, this will be ignored.
da_DK: Liste med egenskabs-korttitler. Hvis der er et udtryk-ID, vil det blive ignoreret.

en: List of attribute term IDs.
da_DK: Liste med egenskabs-udtryk ID'er.

en: List of attributes (taxonomy terms) assigned to the product. For variable products, these are mapped to variations (see the `variations` field).
da_DK: Liste med egenskaber (klassificeringsudtryk), der er tildelt varen. For variable varer benævnes disse som varianter (se feltet `varianter`).

en: List of attributes.
da_DK: Liste med egenskaber.

en: List of available font weights, separated by a space.
da_DK: Liste over tilgængelige skriftvægte, adskilt af et mellemrum.

en: List of available payment method IDs that can be used to process the order.
da_DK: Liste over tilgængelige betalingsmetode-ID'er, der kan bruges til at behandle ordren.

en: List of available shipping rates for the cart.
da_DK: Liste med tilgængelige forsendelsespriser for kurven.

en: List of available term names of the attribute.
da_DK: Liste med tilgængelige udtryksnavne på egenskaber.

en: List of billing address data.
da_DK: Liste med faktureringsadresser.

en: List of cart fees.
da_DK: Oversigt med kurvgebyrer.

en: List of cart item errors, for example, items in the cart which are out of stock.
da_DK: Liste med fejl på kurvenheder; for eksempel varer i restordre, der er i kurven.

en: List of cart items the returned shipping rates apply to.
da_DK: Liste med kurvenheder, som den beregnede forsendelsespris gælder for.

en: List of cart items.
da_DK: Liste med kurvenheder.

en: List of categories
da_DK: Oversigt med kategorier

en: List of categories with their product counts
da_DK: Oversigt med kategorier med antallet af deres varer

en: List of categories, if applicable.
da_DK: Liste med kategorier, hvis det er relevant.

en: List of categories.
da_DK: Liste med varekategorier.

en: List of category IDs the coupon applies to.
da_DK: Liste med kategori-ID'er, som rabatkuponen kan benyttes til.

en: List of category IDs the coupon does not apply to.
da_DK: Liste med kategori-ID'er, som rabatkuponen ikke kan benyttes til.

en: List of city names. Introduced in WooCommerce 5.3.
da_DK: Liste over bynavne. Introduceret i WooCommerce 5.3.

en: List of countries on this continent.
da_DK: Oversigt med lande på dette kontinent.

en: List of created resources.
da_DK: Liste med oprettede ressourcer.

en: List of cross-sell products IDs.
da_DK: Liste med krydssalgsvarers ID'er

en: List of cross-sells items related to cart items.
da_DK: Liste over krydssalgsvarer relateret til kurvens varer.

en: List of delete resources.
da_DK: Liste med slettede ressourcer.

en: List of downloadable files.
da_DK: Liste med filer der kan downloades.

en: List of email addresses that can use this coupon.
da_DK: Liste med e-mailadresser, som kan benytte denne rabatkupon.

en: List of extended deprecated tasks from the client side filter.
da_DK: Liste med udvidede forældede opgaver fra kundesidefilteret

en: List of grouped products ID.
da_DK: Liste med grupperede varer-ID.

en: List of images.
da_DK: Liste med billeder.

en: List of menu items selected for deletion:
da_DK: Liste over menupunkter, der er valgt til sletning:

en: List of order coupons.
da_DK: Liste med ordrer, der indeholder rabatkuponer.

en: List of order product IDs, names, quantities.
da_DK: Liste med solgte vare ID'er, navne og mængder.

en: List of postcodes / ZIPs. Introduced in WooCommerce 5.3.
da_DK: Liste over postnumre/ZIPs. Introduceret i WooCommerce 5.3.

en: List of product IDs the coupon can be used on.
da_DK: Liste med vare-ID'er, som rabatkuponen kan benyttes til.

en: List of product IDs the coupon cannot be used on.
da_DK: Liste med vare-ID'er, som rabatkuponen ikke kan benyttes til.

en: List of refunds.
da_DK: Oversigt med refunderinger

en: List of related products IDs.
da_DK: Liste med relaterede varers ID'er.

en: List of required payment gateway features to process the order.
da_DK: Liste med påkrævede betalingsløsningsfunktionaliteter for at gennemføre ordren.

en: List of sales reports.
da_DK: Liste med salgsrapporter.

en: List of shipping address data.
da_DK: Liste over leveringsadresser.

en: List of shipping rates.
da_DK: Liste med forsendelsespriser.

en: List of states in this country.
da_DK: Oversigt på stater i dette land.

en: List of supported continents, countries, and states.
da_DK: Oversigt med understøttede kontinenter, lande og stater.

en: List of supported currencies.
da_DK: Oversigt med understøttede valutaer.

en: List of supported states in a given country.
da_DK: Oversigt med understøttede stater i et givent land.

en: List of tags, if applicable.
da_DK: Liste med tags, hvis det er relevant.

en: List of tags.
da_DK: Liste med tags.

en: List of the missing image sizes of the attachment.
da_DK: Liste over manglende billedstørrelser på det vedhæftede.

en: List of top sellers products.
da_DK: Liste med bedst sælgende varer.

en: List of up-sell products IDs.
da_DK: Liste med mersalgsvarers ID'er.

en: List of updated resources.
da_DK: Liste med opdaterede ressourcer.

en: List of upsell products IDs.
da_DK: Liste med mersalgsvarer ID'er.

en: List of user IDs (or guest email addresses) that have used the coupon.
da_DK: Liste af bruger-ID'er (eller e-mailadresser for kunder uden konto) der har gjort brug af rabatkuponen.

en: List of variation IDs, if applicable.
da_DK: Liste med variant-ID'er, hvis det er relevant.

en: List of variation attributes.
da_DK: Liste med variantegenskaber.

en: List of variations IDs.
da_DK: Liste med varianters ID'er.

en: List of variations.
da_DK: Liste med varianter.

en: List price
da_DK: Normalpris

en: List products and create ads on Facebook and Instagram with <a href="https://woocommerce.com/products/facebook/">Facebook for WooCommerce</a>
da_DK: List varer og opret annoncer på Facebook og Instagram med <a href="https://woocommerce.com/products/facebook/">Facebook til WooCommerce</a>

en: List products and create ads on Facebook and Instagram.
da_DK: List varer og opret annoncer på Facebook og Instagram.

en: List view
da_DK: Listevisning

en: Lists
da_DK: Lister

en: Lithuania
da_DK: Litauen

en: Lithuanian
da_DK: Litauisk

en: Live API password
da_DK: Live API adgangskode

en: Live API signature
da_DK: Live API signatur

en: Live API username
da_DK: Live API brugernavn

en: Live Broadcast
da_DK: Live-udsendelse

en: Live Preview
da_DK: Live forhåndsvisning

en: Live Preview &#8220;%s&#8221;
da_DK: Live forhåndsvisning &#8220;%s&#8221;

en: Live Preview: %s
da_DK: Live forhåndsvisning: %s

en: Live preview theme: %s
da_DK: Live-forhåndsvis tema: %s

en: LiveJournal Password
da_DK: LiveJournal-adgangskode

en: LiveJournal Username
da_DK: LiveJournal-brugernavn

en: LiveJournal is not responding to authentication requests. Please wait a while and then try again.
da_DK: LiveJournal svarer ikke p&#229; authentication-foresp&#248;rgsler. Pr&#248;v venligst igen senere.

en: Load More
da_DK: Hent mere

en: Load billing address
da_DK: Indlæs faktureringsadresse

en: Load more
da_DK: Hent mere

en: Load shipping address
da_DK: Indlæs leveringsadresse

en: Load the customer's billing information? This will remove any currently entered billing information.
da_DK: Indlæs kundens faktureringsoplysninger? Dette vil fjerne enhver allerede indtastet faktureringsoplysning.

en: Load the customer's shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
da_DK: Indlæs kundens forsendelsesoplysninger? Dette vil fjerne enhver allerede indtastet forsendelsesoplysning.

en: Loading
da_DK: Henter

en: Loading Comments...
da_DK: Indl&aelig;ser kommentarer ...

en: Loading more results... please wait.
da_DK: Henter flere resultater... vent venligst.

en: Loading network orders
da_DK: Indlæser netværksordrer

en: Loading page, please wait.
da_DK: Et øjeblik, siden indlæses.

en: Loading video...
da_DK: Indlæser video...

en: Loading&#8230;
da_DK: Henter&#8230;

en: Loading&hellip;
da_DK: Indlæser&hellip;

en: Loading...
da_DK: Loader...

en: Loading…
da_DK: Indlæser...

en: Local Pickup
da_DK: Lokal afhentning

en: Local delivery
da_DK: Lokal levering

en: Local delivery (legacy)
da_DK: Lokal levering (forældet)

en: Local pickup
da_DK: Lokal afhentning

en: Local pickup (legacy)
da_DK: Lokal afhentning (forældet)

en: Local time is %s.
da_DK: Lokal tid er %s.

en: Local time is <code>%1$s</code>
da_DK: Lokal tid er <code>%1$s</code>

en: Local zone = California ZIP 90210 = Local pickup
da_DK: Lokal zone = Californien postnummer 90210 = Lokal afhentning

en: Locale for the user.
da_DK: Brugerens sprog.

en: Locale used for the note title and content.
da_DK: Geografisk sted anvendt til notens titel og indhold.

en: Location
da_DK: Placering

en: Location of the uploaded file.
da_DK: Sted hvor du kan finde den uploadede fil.

en: Location, IP address and browser type: we’ll use this for purposes like estimating taxes and shipping
da_DK: Lokation, IP-adresse og browsertype: Vi vil bruge disse informationer til formål såsom beregning af moms og forsendelse.

en: Locations not covered by your other zones
da_DK: Lokationer der ikke indgår i dine andre zoner

en: Locations outside all other zones
da_DK: Lokationer uden for alle andre zoner

en: Locked
da_DK: Låst

en: Log %s out of all locations.
da_DK: Log %s ud fra alle placeringer.

en: Log In
da_DK: Log ind

en: Log Out
da_DK: Log ud

en: Log Out Everywhere
da_DK: Log ud alle steder

en: Log Out Everywhere Else
da_DK: Log ud fra alle andre steder

en: Log PayPal events, such as IPN requests, inside %s Note: this may log personal information. We recommend using this for debugging purposes only and deleting the logs when finished.
da_DK: Log PayPal hændelser, såsom IPN forespørgsler, indenfor %s Bemærkning: Dette kan logge personlig information. Vi anbefaler, at dette kun anvendes for fejlfindingsformål, og at logfiler bliver slettet, når fejlfindingen er afsluttet.

en: Log directory writable
da_DK: Skrivbar logmappe

en: Log directory.
da_DK: Logmappen.

en: Log in
da_DK: Log ind

en: Log in to Download Files
da_DK: Log ind for at downloade filer

en: Log in to Reply
da_DK: Log ind for at svare

en: Log in to WordPress.com
da_DK: Log ind på WordPress.com

en: Log in to leave a Comment
da_DK: Log ind for at skrive en kommentar

en: Log in to use details from one of these accounts.
da_DK: Log ind for at bruge oplysninger fra en af disse konti.

en: Log out
da_DK: Log ud

en: Log out of this account
da_DK: Log ud

en: Logged In
da_DK: Logget Ind

en: Logged Out
da_DK: Logget Ud

en: Logged in as %1$s. <a href="%2$s">Edit your profile</a>. <a href="%3$s">Log out?</a>
da_DK: Logget ind som %1$s. <a href="%2$s">Rediger din profil</a>. <a href="%3$s">Log ud?</a>

en: Logged in as %s
da_DK: Logget ind som %s.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>.
da_DK: Logget ind som <a href="%1$s">%2$s</a>.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out?</a>
da_DK: Logget ind som <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log ud">Log ud?</a>

en: Logging
da_DK: Logger

en: Logging in to LiveJournal failed. Check your username and password and try again.
da_DK: Kunne ikke logge ind p&#229; LiveJournal. Tjek dit brugernavn og din adgangskode og pr&#248;v igen.

en: Logging in with WordPress.com is not currently available because this site is experiencing connection problems.
da_DK: Det er for øjeblikket ikke muligt at logge ind med WordPress.com, da dette websted oplever forbindelsesproblemer.

en: Login
da_DK: Log ind

en: Login &raquo;
da_DK: Log ind &raquo;

en: Login Address (URL)
da_DK: Log-ind-adresse (URL)

en: Login Name
da_DK: Loginnavn

en: Login name for the user.
da_DK: Brugerens login-navn.

en: Logout
da_DK: Log ud

en: Logout &raquo;
da_DK: Log ud &raquo;

en: Longitude
da_DK: Længegrad

en: Look for orders, customer info, and process refunds in one click with the Woo app.
da_DK: Find ordrer, kundeinfo og udfør refunderinger med et klik med Woo appen.

en: Looking for %1$s in %2$s
da_DK: Leder efter %1$s i %2$s

en: Looking for a WooCommerce theme?
da_DK: Leder du efter et WooCommerce tema?

en: Looking for a theme? You can search or browse the WordPress.org theme directory, install and preview themes, then activate them right here.
da_DK: Leder du efter et tema? Du kan søge i eller gennemse WordPress.org tema-biblioteket, installere og forhåndsvise temaer, derefter aktivere dem lige her.

en: Looking for the WooCommerce Helper?
da_DK: Leder du efter WooCommerce Helper?

en: Looking to upgrade?
da_DK: På udkig efter at opgradere?

en: Looks like something&#8217;s gone wrong. Wait a couple seconds, and then try again.
da_DK: Der opstod et problem. Vent et par sekunder og prøv så igen.

en: Looks like this is not the correct kind of file. Please link to an appropriate file instead.
da_DK: Det ser ud som om dette ikke er den korrekte filtype. Link venligst til en passende fil i stedet.

en: Looks like this is not the correct kind of file. Please link to an audio file instead.
da_DK: Det ser ud som om dette ikke er den korrekte filtype. Vælg venligst et link til en lydfil i stedet.

en: Lookup tables are regenerating
da_DK: Opslagstabeller bliver gendannet

en: Loop video playback
da_DK: Start automatisk forfra efter endt afspilning

en: Loopback request
da_DK: Loopback-anmodning

en: Loopback requests are used to run scheduled events, and are also used by the built-in editors for themes and plugins to verify code stability.
da_DK: Loopback-anmodninger bliver brugt til at køre planlagte handlinger og bliver også brugt  til at verificere kodestabilitet af de indbyggede editors til temaer og plugins.

en: Lost Password
da_DK: Mistet adgangskode

en: Lost password
da_DK: Glemt adgangskode

en: Lost your password?
da_DK: Mistet din adgangskode?

en: Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
da_DK: Mistet din adgangskode? Indtast venligst dit brugernavn eller e-mailadresse. Du vil via e-mail modtage et link til at oprette en ny adgangskode.

en: Low
da_DK: Lav

en: Low Stock amount for the product.
da_DK: Varen har et lavt lagerantal.

en: Low Stock amount for the variation.
da_DK: Lavt lagerantal for denne variant.

en: Low in stock
da_DK: Lav beholdning

en: Low stock amount
da_DK: Lavt lagerantal

en: Low stock threshold
da_DK: Lav lagergrænse

en: LxWxH in decimal form
da_DK: LxBxH i decimal form

en: M j, Y
da_DK: j. M, Y

en: M j, Y @ G:i
da_DK: j. M Y H:i

en: M j, Y @ H:i
da_DK: j. M Y @ H:i

en: M j, Y g:i a
da_DK: j M Y H:i

en: M jS
da_DK: j. F

en: M jS Y
da_DK: j. F Y

en: MB (Leave blank for network default)
da_DK: MB (blankt felt er ligmed netværkets standard)

en: MD5 hash of cart items to ensure orders are not modified.
da_DK: MD5 hash af kurvens enheder for at sikre, at ordrer ikke er ændret.

en: MM / YY
da_DK: MM / ÅÅ

en: Macau
da_DK: Macao

en: Macedonian
da_DK: Makedonsk

en: Macedonian denar
da_DK: Makedonsk denar

en: Maceio
da_DK: Maceió

en: Mail (will not be published)
da_DK: Mail (vil ikke blive offentliggjort)

en: Mail Server
da_DK: Mailserver

en: Mailchimp icon
da_DK: Ikon for Mailchimp

en: Main
da_DK: Hovedwebsted

en: Main Page (no parent)
da_DK: Forside (ingen for&#230;lder)

en: Main image width
da_DK: Bredde på det primære billede

en: Main menu
da_DK: Primær menu

en: Maintenance
da_DK: Vedligeholdelse

en: Make &#8220;%s&#8221; the default category
da_DK: Gør &#8220;%s&#8221; standardkategorien

en: Make a duplicate from this product
da_DK: Lav et duplikat (kopi) fra denne vare

en: Make default
da_DK: Sæt som standard

en: Make sure all words are spelled correctly.
da_DK: Vær sikker på at alle ord er stavet korrekt.

en: Make sure that your checkout is working properly before you launch your store. Go through your checkout process in its entirety: from adding a product to your cart, choosing a shipping location, and making a payment.
da_DK: Vær sikker på at køb på siden Kasse virker korrekt, inden du lancerer din webshop. Gennemgå webshoppens købsproces fra start til slut. Ved at tilføje en vare til kurven, vælge forsendelse (eller afhentning), og foretage en betaling. Tjek også om mail til kunden er, som den skal være.

en: Make sure to include the --user flag with an account that has permissions for this action.
da_DK: Sørg for at inkludere den rette --bruger, som har en konto, der har tilladelser til denne handling.

en: Make sure you enter the name and values for each attribute.
da_DK: Sørg for at indtaste navn og værdier for hver egenskab.

en: Make this post sticky
da_DK: Fastgør dette indlæg

en: Make your payment directly into our bank account. Please use your Order ID as the payment reference. Your order will not be shipped until the funds have cleared in our account.
da_DK: Betal direkte til vores bankkonto. Benyt venligst dit ordre-ID som betalingsreference. Din ordre vil ikke blive sendt, før betalingen er godkendt på vores konto.

en: Make your store stand out
da_DK: Få din webshop til at skille sig ud fra mængden

en: Malagasy ariary
da_DK: Madagascar Malagasy ariary

en: Malaysian ringgit
da_DK: Malaysisk ringgit

en: Maldives
da_DK: Maldiverne

en: Maldivian rufiyaa
da_DK: maldivisk rufiyaa

en: Maltese
da_DK: Maltesisk

en: Manage
da_DK: Håndter

en: Manage Archives
da_DK: Administrer arkiver

en: Manage Audio
da_DK: Håndter lydklip

en: Manage Comments
da_DK: Håndter kommentarer

en: Manage Documents
da_DK: Administrer dokumenter

en: Manage Images
da_DK: Håndter billeder

en: Manage Locations
da_DK: Håndter områder

en: Manage Spreadsheets
da_DK: Håndter regneark

en: Manage Uploads
da_DK: Håndter uploads

en: Manage Video
da_DK: Håndter video

en: Manage WooCommerce features
da_DK: Administrer WooCommerce funktioner

en: Manage and update this and other WordPress sites from one simple dashboard on WordPress.com. You can update
    		plugins, set them to automatically update, and (de)activate them on a per-site basis or in bulk from
    		wordpress.com/plugins. You can also use the brand new and mobile-friendly post editor on WordPress.com as well
    		as view and activate installed themes and create or edit site menus.
da_DK: Håndter og opdater denne og andre WordPress websteder for en enkelt kontrolpanel på WordPress.com. Du kan opdatere
    		plugins, aktivere automatisk opdatering, og (de-)aktivere dem på enkelte websteder eller en masse fra
    		wordpress.com/plugins. Du kan også bruge den helt nye og mobilvenlige indlægseditor på WordPress.com samt
    		gennemse og aktivere installerede temaer og oprette eller redigere webstedets menuer.

en: Manage inactive plugins
da_DK: Administrer inaktive plugins

en: Manage individual product combinations created from options.
da_DK: Administrer individuelle varekombinationer oprettet fra valgmuligheder.

en: Manage pages
da_DK: Administrer sider

en: Manage shipping methods
da_DK: Administrér forsendelsesmetoder

en: Manage stock
da_DK: Administrer lager

en: Manage stock.
da_DK: Administrer lager.

en: Manage stock?
da_DK: Administrér lager?

en: Manage subscribers
da_DK: Håndter abonnenter

en: Manage subscription
da_DK: Rediger tilmeldinger

en: Manage suggestions
da_DK: Administrer forslag

en: Manage the "%s" payment method
da_DK: Administrer "%s" betalingsmetoden

en: Manage themes
da_DK: Håndter temaer

en: Manage transactions without leaving your WordPress Dashboard. Only with WooCommerce Payments.
da_DK: Administrér transaktioner uden af forlade dit WordPress kontrolpanel. Kun muligt med WooCommerce Payments.

en: Manage transactions without leaving your WordPress Dashboard. Only with WooPayments.
da_DK: Administrer transaktioner uden at forlade dit kontrolpanel i WordPress. Kun med WooPayments.

en: Manage which sites appear in your profile.
da_DK: Håndter hvilke sider der vises på din profil.

en: Manage with Live Preview
da_DK: Håndter i Live forhåndsvisning

en: Manage your orders on the go
da_DK: Udfør dine indkomne ordre på farten

en: Manage your plugins
da_DK: Administrer dine plugins

en: Manage your store's reports and monitor key metrics with a new and improved interface and dashboard.
da_DK: Administrér din webshops rapporter og overvåg nøgletal med en ny og forbedret brugerflade og kontrolpanel.

en: Manage your subscriptions, get important product notifications, and updates, all from the convenience of your WooCommerce dashboard
da_DK: Administrér dine abonnementer, få vigtige varenotifikationer og opdateringer. Alt sammen let tilgængeligt i dit WooCommerce kontrolpanel.

en: Manage your themes
da_DK: Administrer dine temaer

en: Managing Pages
da_DK: Håndtering af sider

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
da_DK: Håndtering af sider minder meget om at håndtere indlæg og skærmbillederne kan tilrettes på samme måde.

en: Manual
da_DK: Manuel

en: Manual Offsets
da_DK: Manuelle offsets

en: Manually sent
da_DK: Sendt manuelt.

en: Manx pound
da_DK: Manx pund

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
da_DK: Mange benytter tastaturgenveje til at moderere deres kommentarer hurtigere. Benyt linket nedenfor for at lære hvordan.

en: Many plugins may collect or store personal data either in the WordPress database or remotely. Any Erase Personal Data request should delete data from plugins as well.
da_DK: Mange plugins kan indsamle eller gemme personlige data enten i WordPress-databasen eller eksternt. Enhver Slet personlige data anmodning bør slette data fra plugins også.

en: Many plugins may collect or store personal data either in the WordPress database or remotely. Any Export Personal Data request should include data from plugins as well.
da_DK: Mange plugins kan indsamle eller gemme personlige data enten i WordPress-databasen eller eksternt. Enhver anmodning om eksport af personoplysninger bør også indeholde data fra plugins.

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
da_DK: Mange temaer viser visse sidebar-elementer som standard, indtil du ændrer på sidebarens indhold, men disse bliver ikke automatisk vist i din sidebars administrationsdel. Når du har lavet din første widget-ændring kan du genindsætte disse elementer fra Tilgængelige widgets.

en: Map CSV fields to products
da_DK: Knyt CSV felter til varer

en: Map to existing
da_DK: Lav som eksisterende

en: Map to field
da_DK: Knyt til felt

en: Maramureș
da_DK: Maramures

en: March
da_DK: marts

[ctx: March abbreviation]
en: Mar
da_DK: mar

en: Margin
da_DK: Margen

en: Mark as Not Spam
da_DK: Markér som Ikke Spam

en: Mark as Spam
da_DK: Marker som spam

en: Mark as seen
da_DK: Marker som læst

en: Mark as spam
da_DK: Marker som spam

en: Mark as unseen
da_DK: Marker som ulæst

en: Mark export request for &#8220;%s&#8221; as completed.
da_DK: Marker eksportanmodningen for &#8220;%s&#8221; som gennemført.

en: Mark requests as completed
da_DK: Marker anmodningerne som færdige

en: Mark this comment as spam
da_DK: Marker kommentar som spam

en: Mark this message as spam
da_DK: Marker denne besked som spam

en: Mark this review as spam
da_DK: Marker denne anmeldelse som spam

en: Marketplace
da_DK: Markedsplads

en: Marketplace suggestions
da_DK: Markedsplads-forslag

[ctx: Marketplace suggestions]
en: Get more options
da_DK: Få flere muligheder

en: Markup is not allowed in CSS.
da_DK: Markup er ikke tilladt i CSS.

en: Marquesas
da_DK: Marquesasøerne

en: Marshall Islands
da_DK: Marshalløerne

en: Mastercard
da_DK: MasterCard

en: Match case
da_DK: Forskel på store og små bogstaver

en: Match terms with the listed IDs.
da_DK: Sammenlign termer med de oplistede ID'er.

en: Mature
da_DK: Voksen

en: Mature <span class="count">(%s)</span> | Mature <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Voksenindhold <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Voksenindhold <span class="count">(%s)</span>

en: Mauritania
da_DK: Mauritanien

en: Mauritanian ouguiya
da_DK: Mauritansk ouguiya

en: Mauritian rupee
da_DK: Mauritisk rupee

en: Max Height
da_DK: Maksimumh&#248;jde

en: Max Width
da_DK: Maksimumbredde

en: Max allowed packet size
da_DK: Maksimale tilladte pakkestørrelse

en: Max connections number
da_DK: Maksimale antal forbindelser

en: Max effective file size
da_DK: Maks. effektiv filstørrelse

en: Max input time
da_DK: Maks. inputtid

en: Max number of files allowed
da_DK: Maks. antal af filer der er tilladt

en: Max number of items in the cart the coupon can be applied to.
da_DK: Højeste antal varer i kurven, som rabatkuponen kan anvendes på.

en: Max price
da_DK: Højeste pris

en: Max price found in collection of products.
da_DK: Højeste pris fundet i udvalget af varer.

en: Max size of an uploaded file
da_DK: Maks. størrelse på en uploadet fil

en: Max size of post data allowed
da_DK: Maks. tilladte størrelse af indlægsdata

en: Max upload size
da_DK: Maks upload-størrelse

en: Max upload size.
da_DK: Maksimal upload-størrelse.

en: MaxMind Geolocation
da_DK: MaxMind Geolokation

en: MaxMind License Key
da_DK: MaxMind licensnøgle

en: Maximum Rating
da_DK: Maksimiumkarakter

en: Maximum depth
da_DK: Maximum dybde

en: Maximum font percentage:
da_DK: Maksimum skriftsprocent:

en: Maximum number of filters (1-50):
da_DK: Maksimalt antal filtre (1-50):

en: Maximum number of items to be returned in result set.
da_DK: Maksimalt antal enheder der returneres i et svar.

en: Maximum number of items to be returned in result set. Defaults to no limit if left blank.
da_DK: Maksimum antal af enheder, som returneres i søgeresultatet. Som standard er der ingen grænse, hvis feltet ikke er udfyldt.

en: Maximum order amount allowed when using the coupon.
da_DK: Højeste ordrebeløb der er tilladt ved brug af rabatkuponen.

en: Maximum posts per page
da_DK: Maksimalt antal indlæg pr. side

en: Maximum simultaneous queues already in progress (%s queue). No additional queues will begin processing until the current queues are complete. | Maximum simultaneous queues already in progress (%s queues). No additional queues will begin processing until the current queues are complete.
da_DK[0]: Det maksimale antal samtidige køer (datasamling) er allerede i gang (%s køer). Der vil ikke blive sat nogle handlinger i gang, før de nuværende køer (datasamlinger) er gennemført.
da_DK[1]: Det maksimale antal samtidige køer (datasamling) er allerede i gang (%s køer). Der vil ikke blive sat nogle handlinger i gang, før de nuværende køer (datasamlinger) er gennemført.

en: Maximum size: %s
da_DK: Maksimumst&#248;rrelse: %s

en: Maximum spend
da_DK: Maksimum ordrebeløb

en: Maximum upload file size: %s.
da_DK: Maksimal filstørrelse til upload: %s.

en: May
da_DK: maj

[ctx: May abbreviation]
en: May
da_DK: maj

en: Mazatlan
da_DK: Mazatlán

en: Me
da_DK: Mig

en: Measure
da_DK: Mål

en: Measurements
da_DK: Mål

en: Media
da_DK: Medier

en: Media File
da_DK: Mediefil

en: Media Handling
da_DK: Mediehåndtering

en: Media Library
da_DK: Mediebibliotek

en: Media Settings
da_DK: Medieindstillinger

en: Media Widget
da_DK: Medie-widget

en: Media Widget (%d) | Media Widget (%d)
da_DK[0]: Medie-widget (%d)
da_DK[1]: Medie-widget (%d)

en: Media file attached.
da_DK: Mediefil vedhæftet.

en: Media file detached.
da_DK: Mediefil løsrevet.

en: Media file moved to the Trash.
da_DK: Mediefil flyttet til papirkurv.

en: Media file permanently deleted.
da_DK: Mediefil slettet permanent.

en: Media file restored from the Trash.
da_DK: Mediefil genskabt fra papirkurven.

en: Media file updated.
da_DK: Mediefil opdateret.

en: Media items list
da_DK: Medieliste

en: Media items list navigation
da_DK: Medieliste navigation

en: Media library
da_DK: Mediebibliotek

en: Media list
da_DK: Medieliste

en: Media title
da_DK: Medietitel

en: Media title&hellip;
da_DK: Medietitel&hellip;

en: Median server response time was %1$s milliseconds. It should be less than the recommended %2$s milliseconds threshold.
da_DK: Median serversvartid var %1$s millisekunder. Det bør være mindre end den anbefalede grænse på %2$s millisekunder.

en: Median server response time was %1$s milliseconds. This is less than the recommended %2$s milliseconds threshold.
da_DK: Median serversvartid var %1$s millisekunder. Dette er mindre end den anbefalede grænse på %2$s millisekunder.

en: Medium size
da_DK: Medium st&#248;rrelse

en: Medium size image height
da_DK: Medium størrelse billedhøjde

en: Medium size image width
da_DK: Medium størrelse billedbredde

en: Medium-Large size image height
da_DK: Medium-stor billedhøjde

en: Medium-Large size image width
da_DK: Medium-stor billedbredde

en: Mehedinți
da_DK: Mehedinti

en: Member
da_DK: Medlem

en: Members of our team have access to the information you provide us. For example, both Administrators and Shop Managers can access:
da_DK: Medarbejdere har adgang til informationen, som du giver os. Fx har administratorer såvel som webshopledere adgang til:

en: Membership
da_DK: Medlemskab

en: Memberships
da_DK: Medlemskaber

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
da_DK: Hukommelse overskredet. Prøv en anden og mindre fil.

en: Menu Item
da_DK: Menupunkt

en: Menu Location
da_DK: Menu-placeringer

en: Menu Locations
da_DK: Menu-placeringer

en: Menu Management
da_DK: Menuhåndtering

en: Menu Name
da_DK: Menunavn

en: Menu Options
da_DK: Menu-indstillinger

en: Menu Settings
da_DK: Menu indstillinger

en: Menu created
da_DK: Menu oprettet

en: Menu deleted
da_DK: Menu slettet

en: Menu item added
da_DK: Menupunkt tilføjet

en: Menu item deleted
da_DK: Menupunkt slettet

en: Menu item is now a sub-item
da_DK: Menupunkt er nu et undermenupunkt

en: Menu item moved down
da_DK: Menupunkt flyttet ned

en: Menu item moved out of submenu
da_DK: Menupunkt flyttet ud af undermenu

en: Menu item moved to the top
da_DK: Menuelement flyttet til toppen

en: Menu item moved up
da_DK: Menupunkt flyttet op

en: Menu item removed
da_DK: Menuelement fjernet

en: Menu items do not support trashing. Set '%s' to delete.
da_DK: Menuelementer understøttes ikke af papirkurven. Angiv '%s' for at slette.

en: Menu locations updated.
da_DK: Menuområder opdateret

en: Menu order
da_DK: Menur&#230;kkef&#248;lge

en: Menu order, used to custom sort products.
da_DK: Menurækkefølge, brugt til at tilpasse sortering af varer.

en: Menu order, used to custom sort the resource.
da_DK: Menurækkefølge der anvendes til at tilpasse sortering af ressourcen.

en: Menu structure
da_DK: Menustruktur

en: Menus
da_DK: Menuer

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme or in <a href="%s">widget areas</a> by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget.
da_DK: Menuer kan vises ved placeringer defineret af dit tema eller i <a href="%s">widget-områder</a> ved at tilføje en &#8220;Brugerdefineret menu&#8221; widget.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme, even used in sidebars by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget on the <a href="%1$s">Widgets</a> screen. If your theme does not support the navigation menus feature (the default themes, %2$s and %3$s, do), you can learn about adding this support by following the documentation link to the side.
da_DK: Menuer kan vises på steder defineret af dit tema, endda også i sidebars ved at tilføje en &#8220;Brugerdefineret menu#8221; widget i <a href="%1$s">Widgets</a> skærmbilledet. Hvis dit tema ikke understøtter den brugerdefinerede menufunktionen (standard temaerne, %2$s og %3$s gør), kan du lære om at tilføje dette ved at følge Dokumentations-linket ude i siden.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme.
da_DK: Menuer kan blive vist ved placeringer defineret af dit tema.

en: Menus do not support trashing. Set '%s' to delete.
da_DK: Menuer understøtter ikke papirkurven. Angiv '%s' for at slette.

en: Mercado Pago Checkout Pro & Custom
da_DK: Mercado Pago Betaling Pro & Custom

en: Merge table cells
da_DK: Flet tabelceller

en: Message
da_DK: Besked

[ctx: Message explaining that there are no products returned from a search]
en: No products were found matching your selection.
da_DK: Der blev ikke fundet nogle varer, der matcher din udvælgelse.

[ctx: Message on empty bar chart in Stats]
en: No activity this period
da_DK: Ingen aktivitet

en: Messages
da_DK: Beskeder

en: Meta ID.
da_DK: Meta-ID.

en: Meta data attached to the shipping rate.
da_DK: Metadata vedhæftet til forsendelsesprisen.

en: Meta data.
da_DK: Metadata.

en: Meta fields.
da_DK: Metafelter.

en: Meta key for UI display.
da_DK: Metanøgle for brugerinterfacevisning.

en: Meta key.
da_DK: Metanøgle.

en: Meta keys cannot enable revisions support unless the object subtype supports revisions.
da_DK: Metanøgler kan ikke aktivere revisionsunderstøttelse, medmindre objektets undertype understøtter revisioner.

en: Meta keys cannot enable revisions support unless the object type supports revisions.
da_DK: Metanøgler kan ikke aktivere revisionsunderstøttelse, medmindre objekttypen understøtter revisioner.

en: Meta label.
da_DK: Metaetiket.

en: Meta value for UI display.
da_DK: Metaværdi for brugerinterfacevisning.

en: Meta value.
da_DK: Metaværdi.

en: Metadata related to the cart item
da_DK: Metadata relateret til kurvenheden

en: Metadata related to the item
da_DK: Metadata relateret til enheden

en: Meters
da_DK: Meter

en: Method
da_DK: Metode

en: Method '%s' not implemented. Must be overridden in subclass.
da_DK: Metode '%s' er ikke implementeret. Skal overstyres i subclass.

en: Method ID.
da_DK: Metode-ID.

en: Method availability
da_DK: Metodetilgængelighed

en: Method not implemented
da_DK: Metoden er ikke implementeret

en: Method title
da_DK: Metodetitel

en: Mexican peso
da_DK: Mexicansk peso

en: Middle
da_DK: Midten

en: Migrate command is deprecated. Please use `sync` instead.
da_DK: Migrationskommando er forældet. Brug "sync" i stedet for.

en: Migrated action with ID %1$d in %2$s to ID %3$d in %4$s
da_DK: Flyttet handlingen med ID %1$d i %2$s til ID %3$d i %4$s

en: Migrating %d action | Migrating %d actions
da_DK[0]: Migrerer %d handling
da_DK[1]: Migrerer %d handlinger

en: Milestone
da_DK: Milepæl

en: Millimeters
da_DK: Millimeter

en: Min and max prices found in collection of products, provided using the smallest unit of the currency.
da_DK: Minimum- og maksimumpriser for gruppe af varer, såfremt der anvendes den mindste enhed af valutaen.

en: Min price
da_DK: Mindste pris

en: Min price found in collection of products.
da_DK: Mindste pris fundet i udvalget af varer.

en: Mini-Cart
da_DK: Minikurv

en: Minimum order amount
da_DK: Minimumsordrebeløb

en: Minimum order amount that needs to be in the cart before coupon applies.
da_DK: Mindste ordrebeløb der skal være i kurven, før rabatkupon gælder.

en: Minimum required version of PHP.
da_DK: Minimum påkrævet version af PHP.

en: Minimum required version of WordPress.
da_DK: Minimum påkrævet version af WordPress.

en: Minimum spend
da_DK: Minimum ordrebeløb

en: Minute
da_DK: Minut

en: Minutes
da_DK: Minutter

en: Miscellaneous
da_DK: Forskelligt

en: Missed schedule
da_DK: Missede planlagt indl&#230;g

en: Missing
da_DK: Mangler

en: Missing Attachment
da_DK: Manglende vedh&#230;ftet fil

en: Missing MaxMind Reader library!
da_DK: Manglende MaxMind læsebibliotek!

en: Missing OAuth parameter %s | Missing OAuth parameters %s
da_DK[0]: Der mangler OAuth parameter %s
da_DK[1]: Der mangler OAuth parametre %s

en: Missing Widgets
da_DK: Manglende widgets

en: Missing a temporary folder.
da_DK: Der mangler en midlertidig mappe.

en: Missing base tables: %s. Some WooCommerce functionality may not work as expected.
da_DK: Manglende grundtabeller: %s. Nogle WooCommerce-funktioner vil muligvis ikke virke som forventet.

en: Missing email address.
da_DK: Manglende e-mail-adresse.

en: Missing eraser index.
da_DK: Mangler slette index.

en: Missing exporter index.
da_DK: Mangler eksporter index.

en: Missing features
da_DK: Manglende funktioner

[ctx: Missing menu name.]
en: (unnamed)
da_DK: (unavngivet)

en: Missing page index.
da_DK: Mangler side index.

en: Missing parameter %s
da_DK: Manglende parameter %s

en: Missing parameter(s): %s
da_DK: En eller flere manglende parametre: %s

en: Missing post ID.
da_DK: Mangler indlægs-ID.

en: Missing product subscription
da_DK: Manglende vareabonnement

en: Missing products in request body.
da_DK: Manglende varer i request body.

en: Missing request ID.
da_DK: Mangler forespørgsel ID.

en: Missing required id key in entry among dependencies array.
da_DK: Mangler påkrævet id-nøgle i post blandt afhængighedsarray.

en: Missing table info for query arg.
da_DK: Der mangler tabelinformation for forespørgselsargumentation.

en: Missing the Nonce header. This endpoint requires a valid nonce.
da_DK: Nonce-headeren mangler. Dette slutpunkt kræver en gyldig nonce.

en: Missing the WooCommerce %s package
da_DK: Mangler WooCommerce %s pakken

en: Missing variation data for variable product.
da_DK: Der mangler variantdata for variantvare

en: Mission complete. Message %s deleted.
da_DK: Missionen udført. Besked %s slettet.

en: Mobile
da_DK: Mobil

en: Moderate Comment
da_DK: Bedøm kommentar

en: Moderate Review
da_DK: Moderere anmeldelse

en: Moderate Review Reply
da_DK: Vurder svar på anmeldelse

en: Moderating Comments
da_DK: Behandler kommentarer

en: Modified
da_DK: Tilpasset

en: Modified GMT
da_DK: Tilpasset GMT

[ctx: Module Description]
en: Control where widgets appear on your site.
da_DK: Kontroller hvor widgets vises på din side.

[ctx: Module Description]
en: Earn income by allowing Jetpack to display high quality ads.
da_DK: Tjen penge på at tillade Jetpack at vise højkvalitets reklamer.

[ctx: Module Name]
en: Ads
da_DK: Reklamer

[ctx: Module Name]
en: Contact Form
da_DK: Kontaktformular

en: Moldovan leu
da_DK: Moldovisk leu

en: Mon
da_DK: man

en: Monday
da_DK: mandag

en: Money spent
da_DK: Samlet forbrug

en: Mongolia
da_DK: Mongoliet

en: Mongolian t&ouml;gr&ouml;g
da_DK: Mongolsk tugrik

en: Monitor your sales and high performing products with the Woo app.
da_DK: Overvåg dit salg og de bedst sælgende varer med Woo app'en.

en: MonsterID (Generated)
da_DK: MonsterID (Generisk)

en: Month
da_DK: Måned

en: Month and name
da_DK: M&#229;ned og navn

en: Month(s)
da_DK: Måned(er)

en: Monthly
da_DK: Månedlig

en: Monthly Views
da_DK: Månedsoversigt

en: Monthly archives
da_DK: Månedlige arkiver

en: Months
da_DK: Måneder

en: Months and Years
da_DK: Måneder og år

en: Months and years
da_DK: Måneder og år

en: More
da_DK: Mere

en: More Details
da_DK: Flere detaljer

en: More Options
da_DK: Flere muligheder

en: More Photos
da_DK: Flere fotos

en: More actions
da_DK: Flere handlinger

en: More details
da_DK: Flere detaljer

en: More details.
da_DK: Flere detaljer.

en: More from this author
da_DK: Mere af samme forfatter

en: More information
da_DK: Mere information

en: More information about %s
da_DK: Mere information om%s

en: More new products
da_DK: Flere nye varer

en: More than %s
da_DK: Mere end %s

en: Moroccan dirham
da_DK: Marokkansk dirham

en: Morocco
da_DK: Marokko

en: Moscow
da_DK: Moskva

en: Mosque
da_DK: Moske

en: Most Active (%s)
da_DK: Mest aktive (%s)

en: Most Popular
da_DK: Mest popul&#230;re

en: Most Recent
da_DK: Seneste

en: Most Used Categories
da_DK: Mest brugte kategorier

en: Most discount
da_DK: Største rabat

en: Most popular
da_DK: Mest popul&#230;re

en: Most stocked
da_DK: Højeste varebeholdning

en: Most themes show the site title at the top of every page, in the title bar of the browser, and as the identifying name for syndicated feeds. Many themes also show the tagline.
da_DK: De fleste temaer viser sidens titel øverst på hver side, i browserens titellinje og som det identificerende navn for syndikerede feeds. Mange temaer viser også taglinen.

en: Movable Type and TypePad
da_DK: Movable Type og Typepad

en: Move
da_DK: Flyt

en: Move %s box down
da_DK: Flyt %s boksen ned

en: Move %s box up
da_DK: Flyt %s boksen op

en: Move &#8220;%s&#8221; to the Trash
da_DK: Flyt &#8220;%s&#8221; til papirkurven

en: Move down
da_DK: Flyt ned

en: Move down one
da_DK: Flyt en ned

en: Move next
da_DK: Flyt til næste

en: Move one level down
da_DK: Flyt et niveau ned

en: Move one level up
da_DK: Flyt et niveau op

en: Move out from under %s
da_DK: Flyt ud fra under %s

en: Move previous
da_DK: Flyt til forrige

en: Move the "%s" payment method down
da_DK: Flyt "%s" betalingsmetoden ned

en: Move the "%s" payment method up
da_DK: Flyt "%s" betalingsmetoden op

en: Move this comment to the Trash
da_DK: Flyt denne kommentar til papirkurven

en: Move this item to the Trash
da_DK: Flyt dette emne til Papirkurven

en: Move this review to the Trash
da_DK: Slet denne anmeldelse

en: Move to Trash
da_DK: Flyt til papirkurv

en: Move to another area&hellip;
da_DK: Flyt til et andet område&hellip;

en: Move to the top
da_DK: Flyt til toppen

en: Move to trash
da_DK: Flyt til skraldespand

en: Move under %s
da_DK: Flyt under %s

en: Move up
da_DK: Flyt op

en: Move up one
da_DK: Flyt en op

[ctx: Move widget]
en: Move
da_DK: Flyt

en: Moved %d block to clipboard. | Moved %d blocks to clipboard.
da_DK[0]: Flyttede %d blok til udklipsholder.
da_DK[1]: Flyttede %d blokke til udklipsholder.

en: Mozambican metical
da_DK: Mozambicansk metical

en: Multi-column patterns with more complex layouts.
da_DK: Blokgrupper med flere kolonner med mere komplekse layouts.

en: Multibyte String (mbstring) is used to convert character encoding, like for emails or converting characters to lowercase.
da_DK: Multibyte String (mbstring) bruges til at konvertere tegnsæt, som fx e-mails eller konvertere tegn til små bogstaver.

en: Multipart
da_DK: Begge dele

en: Multisite support is not enabled.
da_DK: Multisite er ikke aktiveret.

en: Municipality
da_DK: Kommune

en: Municipality / District
da_DK: Kommune / By

en: Mureș
da_DK: Mures

en: Muscat
da_DK: Muskat

en: Music
da_DK: Musik

en: Must Use Plugins
da_DK: Nødvendige plugins (must use)

en: My Account
da_DK: Min konto

en: My Account Page
da_DK: Siden Min konto

en: My Blogs
da_DK: Mine Blogs

en: My Gravatar
da_DK: Min Gravatar

en: My Likes
da_DK: Mine favoritter

en: My Location
da_DK: Min placering

en: My Network
da_DK: Mit netværk

en: My Profile
da_DK: Min profil

en: My Site | My Sites
da_DK[0]: Mit websted

en: My Sites
da_DK: Mine websteder

en: My Subscriptions
da_DK: Mine abonnementer

en: My Subscriptions %s
da_DK: Mine Subscriptions %s

en: My Tweets
da_DK: Mine Tweets

en: My account
da_DK: Min konto

en: My account page
da_DK: Min konto-side

en: My location is public.
da_DK: Min placering er offentlig.

en: My posts' locations are public.
da_DK: Mine blogindlægs placeringer er offentlige

en: MySQL version string.
da_DK: MySQL versionsstreng.

en: Mystery Person
da_DK: Mysterieperson

en: N. Revenue
da_DK: Given omsætning

en: N. Revenue (formatted)
da_DK: Nettoomsætning (Formatteret)

en: NSW
da_DK: New South Wales

en: Name
da_DK: Navn

en: Name (Last, First)
da_DK: Navn (efternavn, fornavn)

en: Name (numeric)
da_DK: Navn (numerisk)

en: Name (required)
da_DK: Navn (krævet)

[ctx: Name for applying graphical effects]
en: Filters
da_DK: Filtre

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
da_DK: Tekst

[ctx: Name for the Visual editor tab]
en: Visual
da_DK: Visuel

en: Name for the attribute (shown on the front-end).
da_DK: Navn for egenskaben (vises på frontend).

en: Name for the resource.
da_DK: Navn på ressourcen.

[ctx: Name for the value of the CSS position property]
en: Fixed
da_DK: Fastgjort

[ctx: Name for the value of the CSS position property]
en: Sticky
da_DK: Fastgjort

[ctx: Name of link anchor (TinyMCE)]
en: Name
da_DK: Navn

en: Name of other platform used to sell (not listed).
da_DK: Navn på andre platforme anvendt til salg (ikke listet).

en: Name of other platform used to sell.
da_DK: Navnet på andre platforme anvendt til salg.

en: Name of the action hook that will be triggered.
da_DK: Navnet, på action hook'et, som vil blive udløst.

en: Name of the customer for the order
da_DK: Navn på kunden for denne ordre

en: Name of the font family preset, translatable.
da_DK: Navn på den forudindstillede skrifttypefamilie, oversættelig.

en: Name of the item.
da_DK: Navn på enheden.

en: Name of the marketing campaign type.
da_DK: Navn på typen af marketingkampagne.

en: Name of the marketing channel.
da_DK: Navn på markedsføringskanalen.

en: Name of the metadata.
da_DK: Navn på metadataen.

en: Name of the note.
da_DK: Navn på noten.

en: Name of the package.
da_DK: Navn på pakken.

en: Name of the product that the review belongs to.
da_DK: Navnet på den vare, som anmeldelsen handler om.

en: Name of the reviewer.
da_DK: Navnet på anmelderen.

en: Name of the shipping rate, e.g. Express shipping.
da_DK: Navn på forsendelsesprisen, fx Ekspres forsendelse.

en: Name on Card
da_DK: Navn på kort

en: Name your blog
da_DK: Navngiv din blog

en: Name.
da_DK: Navn.

en: Name:
da_DK: Navn:

en: Namespace must not start or end with a slash.
da_DK: Navneområdet må ikke starte eller slutte med en skråstreg

en: Namibe
da_DK: Namibia

en: Namibian dollar
da_DK: Namibisk dollar

en: Narrow
da_DK: Smal

en: Nav menu locations must be strings.
da_DK: Nav menu lokationer skal være tekststrenge.

en: Navassa Island
da_DK: Navassa-øen

en: Navigate to the previous view
da_DK: Gå til den forrige visning

en: Navigation Label
da_DK: Menutitel

en: Navigation Menu
da_DK: Navigationsmenu

en: Navigation Menu Item
da_DK: Navigationsmenupunkt

en: Navigation Menu Items
da_DK: Navigationsmenupunkter

en: Navigation Menu archives
da_DK: Arkiv for navigationsmenuen

en: Navigation Menus
da_DK: Navigationsmenuer

en: Navigation Menus list
da_DK: Liste over navigationsmenuer

en: Navigation Menus list navigation
da_DK: Navigationsmenuernes listenavigation

en: Navigation menus that can be inserted into your site.
da_DK: Navigationsmenuer der kan indsættes på webstedet.

en: Ndjamena
da_DK: N'Djamena

en: Neamț
da_DK: Neamt

en: Need a fresh look? Try Storefront child themes
da_DK: Brug for et nyt designtema? Prøv Storefront undertemaer

en: Need a theme? Try Storefront
da_DK: Brug for et tema? Prøv Storefront

en: Need help putting together your new Privacy Policy page? <a href="%1$s" %2$s>Check out our privacy policy guide%3$s</a> for recommendations on what content to include, along with policies suggested by your plugins and theme.
da_DK: Brug for hjælp til at lave din egen side om Privatlivspolitik? 
    <a href="%1$s" %2$s>Se vores guide%3$s</a> med anbefalinger til indhold, du bør have med, samt retningslinjer foreslået fra dine plugins og tema.

en: Need help putting together your new Privacy Policy page? Check out our guide for recommendations on what content to include, along with policies suggested by your plugins and theme.
da_DK: Har du brug for hjælp til at sammensætte din side med din nye politik for beskyttelse af personlige oplysninger? Se vores vejledning for anbefalinger til, hvilket indhold der skal inkluderes sammen med politikker foreslået af dine plugins og tema.

en: Need help? Use the Help tab above the screen title.
da_DK: Brug for hjælp? Benyt Hjælpe-fanen ovenover skærmtitlen.

en: Need more help? <a href="%1$s">Read the support article on %2$s</a>.
da_DK: Har du brug for mere hjælp? <a href="%1$s">Læs supportartiklen %2$s</a>

en: Nepalese rupee
da_DK: Nepalesisk rupi

en: Nested widgets.
da_DK: Indlejrede widgets.

en: Net Payment
da_DK: Netto betaling

en: Net Revenue
da_DK: Nettoomsætning

en: Net Sales
da_DK: Nettoomsætning

en: Net discount amount.
da_DK: Nettobeløb for rabat.

en: Net profit
da_DK: Nettofortjeneste

en: Net sales
da_DK: Nettoomsætning

en: Net sales amount
da_DK: Nettoomsætningens beløb

en: Net sales in the period.
da_DK: Nettosalg i perioden.

en: Net sales.
da_DK: Nettoomsætning.

en: Net total revenue (formatted).
da_DK: Total nettoomsætning (formatteret).

en: Net total revenue.
da_DK: Netto totalomsætning.

en: Netherlands
da_DK: Holland

en: Netherlands Antillean guilder
da_DK: De Hollandske Antiller gylden

en: Network Admin
da_DK: Netværkets administrator

en: Network Admin Email
da_DK: Netværkets administrator e-mail

en: Network Admin: %s
da_DK: Netværksadministrator: %s

en: Network Enable %s
da_DK: Aktiver %s på netværk

en: Network Settings
da_DK: Netværksindstillinger

en: Network configuration authentication keys
da_DK: Netværkskonfigurations autorisationsnøgler

en: Network configuration rules for %s
da_DK: Netværkets konfigurationsregler for %s

en: Network count
da_DK: Antal netværk

en: Network enabled
da_DK: Netværk aktiveret

en: Network functions are disabled.
da_DK: Netv&#230;rksfunktioner sl&#229;et fra.

en: Network only plugin must be network activated.
da_DK: Netværksplugin skal være netværksaktiveret.

en: Never
da_DK: Aldrig

en: Never show quantity remaining in stock
da_DK: Vis aldrig antal varer på lager.

en: Never worry about the weather again. Keep yourself dry, warm, and looking stylish.
da_DK: Du skal aldrig bekymre dig om vejret igen. Hold dig tør, varm og stilfuld.

en: New
da_DK: Ny

en: New %1$s Site: %2$s
da_DK: Nyt %1$s websted: %2$s

en: New %1$s User: %2$s
da_DK: Ny %1$s bruger: %2$s

en: New %s
da_DK: Ny %s

en: New Application Password Name
da_DK: Navn på nye applikation adgangskode

en: New Caledonia
da_DK: Ny Kaledonien

en: New Category Name
da_DK: Nyt kategorinavn

en: New Changeset
da_DK: Nyt ændringssæt

en: New Custom HTML Widget
da_DK: Ny brugerdefineret HTML-widget

en: New In
da_DK: Ny i

en: New Link Category Name
da_DK: Nyt Link Kategorinavn

en: New Media
da_DK: Ny mediefil

en: New Menu
da_DK: Ny menu

en: New Navigation Menu
da_DK: Ny navigationsmenu

en: New Order: #{order_number}
da_DK: Ny ordre: #{order_number}

en: New Page
da_DK: Ny side

en: New Password
da_DK: Ny adgangskode

en: New Pattern
da_DK: Ny blokgruppe

en: New Pattern Category Name
da_DK: Navn på ny blokgruppekategori

en: New Post
da_DK: Nyt indl&#230;g

en: New Products
da_DK: Nye varer

en: New Scheduled Action
da_DK: Ny skemalagt handling

en: New Site Registration: %s
da_DK: Ny oprettelse af websted: %s

en: New Site: %1$s
    URL: %2$s
    Remote IP address: %3$s
    
    Disable these notifications: %4$s
da_DK: Nyt websted: %1$s
    URL: %2$s
    Registreret via IP: %3$s
    
    Fjern disse notifikationer: %4$s

en: New Tag Name
da_DK: Nyt tagnavn

en: New Template
da_DK: Ny skabelon

en: New Template Part
da_DK: Ny skabelondel

en: New User Default Role
da_DK: Ny brugers standardrolle

en: New User Registration: %s
da_DK: Ny brugerregistrering: %s

en: New User: %1$s
    Remote IP address: %2$s
    
    Disable these notifications: %3$s
da_DK: Ny bruger: %1$s
    IP-adresse: %2$s
    
    Fjern disse notifikationer: %3$s

en: New Username: %s
da_DK: Nyt brugernavn: %s

en: New WordPress Site
da_DK: Nyt WordPress-websted

en: New Zealand dollar
da_DK: New Zealandsk dollar

en: New account
da_DK: Ny konto

en: New attribute
da_DK: Ny egenskab

en: New category name
da_DK: Nyt kategorinavn

en: New comment
da_DK: Ny kommentar

en: New comment on your post "%s"
da_DK: Ny kommentar til dit indlæg "%s"

en: New coupon
da_DK: Ny rabatkupon

en: New custom field name
da_DK: Nyt brugerdefineret felt

en: New dimensions:
da_DK: Nye dimensioner:

en: New document
da_DK: Nyt dokument

en: New in store
da_DK: Ny i webshop

en: New order
da_DK: Ny ordre

en: New order emails are sent to chosen recipient(s) when a new order is received.
da_DK: E-mails om ny ordre bliver sendt til de valgte på modtagerlisten, når en ny ordre er modtaget.

en: New page title
da_DK: Ny sidetitel

en: New page title&hellip;
da_DK: Ny sidetitel&hellip;

en: New password
da_DK: Ny adgangskode

en: New password (leave blank to leave unchanged)
da_DK: Ny adgangskode (efterlad feltet tomt, hvis uændret)

en: New passwords do not match.
da_DK: De nye adgangskoder stemmer ikke overens.

en: New payment methods can only be added during checkout. Please contact us if you require assistance.
da_DK: Nye betalingsmetoder kan kun blive tilføjet i løbet af betalingsprocessen. Kontakt os venligst hvis du har brug for vores hjælp.

en: New pingback on your post "%s"
da_DK: Nyt Pingback til dit indlæg "%s"

en: New post
da_DK: Nyt indlæg

en: New post on <strong>%s</strong>
da_DK: Nyt indlæg på <strong>%s</strong>

en: New product
da_DK: Ny vare

en: New product editor
da_DK: Ny vareeditor

en: New quantity of the item in the cart.
da_DK: Nyt antal for denne vare i kurven.

en: New sales record!
da_DK: Ny salgsrekord!

en: New shipping class Name
da_DK: Nyt forsendelsesklassenavn

en: New site created by %1$s
    
    Address: %2$s
    Name: %3$s
da_DK: Nyt websted oprettet af %1$s
    
    Adresse: %2$s
    Navn: %3$s

[ctx: New site notification email subject]
en: [%1$s] Activate %2$s
da_DK: [%1$s] Aktiver %2$s

en: New tag name
da_DK: Nyt tag-navn

en: New theme activated.
da_DK: Nyt tema aktiveret.

en: New to Akismet
da_DK: Første gang med Akismet?

en: New trackback on your post "%s"
da_DK: Nyt trackback til dit indlæg "%s"

en: New user created.
da_DK: Ny bruger oprettet.

en: New user email address.
da_DK: Ny brugers E-mailadresse.

[ctx: New user notification email subject]
en: [%1$s] Activate %2$s
da_DK: [%1$s] Aktiver %2$s

en: New user password.
da_DK: Ny brugers adgangskode.

en: New user registration on your site %s:
da_DK: Ny brugerregistrering på dit websted %s:

en: New user username.
da_DK: Ny brugers brugernavn.

en: New users are automatically assigned a password, which they can change after logging in. You can view or edit the assigned password by clicking the Show Password button. The username cannot be changed once the user has been added.
da_DK: Nye brugere får automatisk tildelt en adgangskode, som de kan ændre efter de er logget ind. Du kan se eller ændre den tildelte adgangskode ved at klikke på Vis adgangskode-knappen. Brugernavnet kan ikke ændres, når først brugeren er tilføjet.

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain their password. Check the box if you do not want the user to receive a welcome email.
da_DK: Nye brugere vil modtage en e-mail for at lade dem vide, de er blevet tilføjet som en bruger til dit websted. Denne e-mail vil også indeholde deres kodeord. Fjern markeringen i feltet, hvis du ikke ønsker, at kodeordet skal stå i den velkomst-e-mail.

en: New version available.
da_DK: Der er en ny version tilgængelig.

en: New version available. %s
da_DK: Ny version tilgængelig. %s

en: New version available. <button class="button-link" type="button">Update now</button>
da_DK: Ny version tilgængelig. <button class="button-link" type="button">Opdater nu</button>

en: New window
da_DK: Nyt vindue

en: New:
da_DK: Ny:

en: Newer Comments
da_DK: Nyere kommentarer

en: Newer Comments &raquo;
da_DK: Nyere kommentarer &raquo;

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
da_DK: Nyere kommentarer <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Newer Entries &raquo;
da_DK: Nyere indlæg &raquo;

en: Newer comments
da_DK: Nyere kommentarer

en: Newer posts
da_DK: Nyere indlæg

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
da_DK: Nyere indlæg <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Newest
da_DK: Nyeste

en: Newest Scheduled Date
da_DK: Nyeste skemalagte data

en: Newest first
da_DK: Nyeste først

en: Newfoundland and Labrador
da_DK: Newfoundland og Labrador

en: News
da_DK: Nyheder

en: Newsletter
da_DK: Nyhedsbrev

en: Newsletters
da_DK: Nyhedsbreve

en: Next
da_DK: Næste

en: Next &gt;
da_DK: N&#230;ste &gt;

en: Next &raquo;
da_DK: N&#230;ste &raquo;

en: Next &rarr;
da_DK: Næste &rarr;

en: Next (arrow right)
da_DK: Næste (pil højre)

en: Next Entries &raquo;
da_DK: Senere indlæg &raquo;

en: Next Month
da_DK: Næste måned

en: Next Page
da_DK: Næste side

en: Next Page &raquo;
da_DK: N&#230;ste side &raquo;

en: Next Post
da_DK: N&#230;ste indl&#230;g

en: Next Steps
da_DK: Næste trin

en: Next billing date
da_DK: Næste regningsdato

en: Next page
da_DK: N&#230;ste side

en: Next post:
da_DK: Næste indlæg:

en: Next step
da_DK: Næste trin

en: Next steps
da_DK: Næste trin

en: Next theme
da_DK: Næste tema

en: Nicaraguan c&oacute;rdoba
da_DK: Nicaraguansk c&oacute;rdoba

en: Nice one; you've created a WooCommerce store! Now it's time to add your first product and get ready to start selling.%s
da_DK: Du har nu oprettet en WooCommerce webshop! Nu er det tid til at tilføje din første vare, så du kan blive klar til at sælge. %s

en: Nicename may not be longer than 50 characters.
da_DK: Kaldenavn må ikke være længere end 50 tegn.

en: Nickname
da_DK: Kælenavn

en: Nigerian naira
da_DK: Nigeriansk naira

en: No
da_DK: Nej

en: No %1$s data specified to create %1$s
da_DK: Ingen %1$s data angivet for at oprette %1$s

en: No %1$s data specified to create/edit %1$s
da_DK: Ingen %1$s data angivet for at oprette/redigere %1$s

en: No %1$s data specified to edit %1$s
da_DK: Ingen %1$s data er angivet for at ændre %1$s

en: No %1$s found with the ID equal to %2$s
da_DK: Ingen %1$s fundet med det ID, der svarer til %2$s

en: No %1$s was set in the arguments array for the "%2$s" sidebar. Defaulting to "%3$s". Manually set the %1$s to "%3$s" to silence this notice and keep existing sidebar content.
da_DK: %1$s blev ikke fundet i listen med attributter til din "%2$s" sidebar. Standarden "%3$s" bruges i stedet. Du skal manuelt sætte %1$s til "%3$s" for at skjule denne meddelelse og beholde det eksisterende indhold i din sidebar.

en: No &quot;%s&quot; found
da_DK: Ingen &quot;%s&quot; blev fundet

en: No Avatars
da_DK: Ingen avatare

en: No Classic Menus found.
da_DK: Ingen klassiske menuer fundet.

en: No Comments
da_DK: Ingen kommentarer

en: No Comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
da_DK: Ingen kommentarer<span class="screen-reader-text"> til %s</span>

en: No Content-Disposition supplied.
da_DK: Ingen Content-Disposition leveret.

en: No Modules Found
da_DK: Ingen moduler fundet

en: No Navigation Menu found in Trash.
da_DK: Der blev ikke fundet nogen navigationsmenu i papirkurven.

en: No Navigation Menu found.
da_DK: Der blev ikke fundet nogen navigationsmenu.

en: No PHP sessions detected
da_DK: Ingen PHP-sessioner er blevet opdaget

en: No Projects found in Trash
da_DK: Ingen indlæg fundet i papirkurven

en: No Responses
da_DK: Ingen kommentarer

en: No Thanks
da_DK: Nej tak

en: No Title
da_DK: Ingen titel

en: No actions found
da_DK: Der blev ikke fundet handlinger

en: No actions found in trash
da_DK: Der blev ikke fundet handlinger i skraldespand

en: No activity yet!
da_DK: Ingen aktivitet endnu!

en: No alignment
da_DK: Ingen justering

en: No approved comments
da_DK: Ingen godkendte kommentarer

en: No approved directory URLs found.
da_DK: Der blev ikke fundet nogen godkendte mappe-URL'er.

en: No approved reviews
da_DK: Ingen godkendte anmeldelser

en: No archives to show.
da_DK: Ingen arkiver at vise

en: No attributes currently exist.
da_DK: Ingen egenskaber p.t.

en: No audio selected
da_DK: Ingen lyd valgt

en: No billing address set.
da_DK: Der er ikke angivet en faktureringsadresse.

en: No blogs found
da_DK: Ingen blogs fundet

en: No blogs... yet.
da_DK: Ingen blogs... endnu.

en: No categories
da_DK: Ingen kategorier

en: No categories found
da_DK: Ingen kategorier blev fundet

en: No categories found.
da_DK: Ingen kategorier fundet.

en: No changes saved yet, so there is nothing to trash.
da_DK: Ingen ændringer er gemt endnu, så der er intet at kassere.

en: No changeset found to take over
da_DK: Ingen ændringer fundet til at overtage

en: No changesets found in Trash.
da_DK: Ingen ændringssæt fundet i papirkurven.

en: No changesets found.
da_DK: Ingen ændringssæt fundet.

en: No client caching response headers were detected.
da_DK: Ingen client caching response header fundet.

en: No color
da_DK: Ingen farve

en: No comments
da_DK: Ingen kommentarer

en: No comments awaiting moderation.
da_DK: Ingen kommentarer afventer godkendelse.

en: No comments found in Trash.
da_DK: Ingen kommentarer fundet i papirkurven.

en: No comments found.
da_DK: Ingen kommentarer fundet.

en: No comments to show.
da_DK: Der er ingen kommentarer at vise.

en: No comments were caught as spam.
da_DK: Ingen kommentarer blev markeret som spam.

en: No comments yet.
da_DK: Endnu ingen kommentarer.

en: No cookie present.
da_DK: Cookie mangler.

en: No coupons found
da_DK: Ingen kuponer blev fundet

en: No coupons found in range
da_DK: Der blev ikke fundet nogen rabatkuponer i intervallet.

en: No coupons found in trash
da_DK: Ingen rabatkuponer blev fundet i papirkurven

en: No customer downloads found.
da_DK: Der blev ikke fundet nogen kunde downloads.

en: No customer selected
da_DK: Der er ikke valgt en kunde

en: No customers found.
da_DK: Ingen kunder blev fundet.

en: No data found for VideoPress identifier: <strong>%s</strong>.
da_DK: Ingen data fundet for VideoPress-identifikator: <strong>%s</strong>.

en: No data supplied.
da_DK: Ingen data leveret.

en: No default %s&hellip;
da_DK: Ingen standard %s&hellip;

en: No description
da_DK: Ingen beskrivelse

en: No downloads available yet.
da_DK: Der er endnu ikke tilgængelige downloads.

en: No editor could be selected.
da_DK: Editor kunne ikke vælges.

en: No fallback menu found.
da_DK: Der blev ikke fundet nogen fallback-menu.

en: No file defined
da_DK: Fil blev ikke defineret

en: No file selected
da_DK: Ingen fil valgt

en: No file was uploaded.
da_DK: Ingen fil blev uploadet.

en: No global styles config exist with that id.
da_DK: Der findes ingen global typografikonfiguration med det pågældende ID.

en: No image
da_DK: Intet billede

en: No image selected
da_DK: Intet billede valgt

en: No image set
da_DK: Intet billede valgt

en: No images found.
da_DK: Ingen billeder fundet.

en: No images selected
da_DK: Ingen billeder valgt

en: No importers are available.
da_DK: Der er ingen tilg&#230;ngelige importere.

en: No information yet&hellip;
da_DK: Ingen information endnu&hellip;

en: No items
da_DK: Ingen elementer

en: No items found.
da_DK: Ingen emner fundet.

en: No items.
da_DK: Ingen elementer.

en: No keys found.
da_DK: Der blev ikke fundet nogle nøgler.

en: No links found.
da_DK: Ingen links fundet.

en: No location by default
da_DK: Ingen lokation som standard

en: No logo selected
da_DK: Intet logo valgt

en: No low in stock products found.
da_DK: Der blev ikke fundet nogen varer med lav lagerbeholdning.

en: No matches found
da_DK: Ingen match fundet.

en: No matching product exists to update.
da_DK: Der eksisterer ikke en matchende vare, der kan opdateres.

en: No matching tax rates found.
da_DK: Der blev ikke fundet nogen matchende momssatser.

en: No matching template found
da_DK: Ingen matchende skabelon fundet

en: No matching template found.
da_DK: Ingen matchende skabelon fundet.

en: No matching variation found.
da_DK: Der blev ikke fundet en matchende variant.

en: No maximum
da_DK: Ingen maksimumbeløb

en: No media files found in Trash.
da_DK: Ingen mediefiler blev fundet i papirkurven.

en: No media files found.
da_DK: Ingen mediefiler fundet.

en: No media items found.
da_DK: Ingen mediefiler fundet.

en: No media items found. Try a different search.
da_DK: Ingen medieelementer blev fundet. Prøv med en anden søgning.

en: No media selected
da_DK: Intet medie valgt

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
da_DK: Der er endnu ikke oprettet nogen menuer. <a href="%s">Opret nogle</a>.

en: No minimum
da_DK: Ingen minimumsbeløb

en: No need to wonder where that stampbook went.
da_DK: Ingen grund til at spekulere på, hvor den frimærkebog blev af.

en: No order has been made yet.
da_DK: Der er endnu ikke foretaget nogen bestillinger.

en: No orders found
da_DK: Ingen ordrer blev fundet

en: No orders found in trash
da_DK: Ingen ordrer blev fundet i papirkurven

en: No orders were synced.
da_DK: Ingen ordrer blev synkroniseret.

en: No out of stock products found.
da_DK: Der blev ikke fundet nogen varer, med status: "ikke på lager".

en: No page set
da_DK: Der er ikke sat en side

en: No pages found in Trash.
da_DK: Ingen sider fundet i papirkurven.

en: No pages found.
da_DK: Ingen sider fundet.

en: No pattern categories
da_DK: Ingen blokgruppekategorier

en: No pattern categories found.
da_DK: Ingen blokgruppekategorier fundet.

en: No patterns found in Trash.
da_DK: Ingen blokgrupper fundet i papirkurven.

en: No patterns found.
da_DK: Ingen blokgrupper fundet.

en: No payment method provided.
da_DK: Der er ikke angivet en betalingsmetode.

en: No pending comments
da_DK: Ingen afventende kommentarer

en: No pending reviews
da_DK: Ingen afventende anmeldelser

en: No permalink structure set
da_DK: Ingen struktur angivet for permanente links

en: No plugin specified.
da_DK: Intet plugin angivet.

en: No plugins found.
da_DK: Ingen tilføjelser fundet.

en: No post?
da_DK: Intet indl&aelig;g?

en: No posts
da_DK: Ingen indlæg

en: No posts found
da_DK: Ingen indl&#230;g fundet.

en: No posts found in Trash.
da_DK: Ingen indlæg fundet i papirkurven.

en: No posts found.
da_DK: Ingen indl&#230;g fundet.

en: No posts found. Try a different search?
da_DK: Ingen indlæg fundet. Søg igen?

en: No problem! Feel free to {{helpLink}}get in touch{{/helpLink}} with our Happiness Engineers.
da_DK: Intet problem! Du er meget velkommen til at {{helpLink}}kommunikere{{/helpLink}} med vores glade ingeniører.

en: No product attribute with that slug was found.
da_DK: Der blev ikke fundet en vareegenskab med den korttitel.

en: No product categories exist.
da_DK: Der eksisterer ingen varekategorier.

en: No product to duplicate has been supplied!
da_DK: Der er ikke angivet en vare, som skal duplikeres!

en: No products found
da_DK: Ingen produkter blev fundet

en: No products found in range
da_DK: Der blev ikke fundet nogen indenfor intervallet

en: No products found in trash
da_DK: Ingen varer blev fundet i papirkurven

en: No products found.
da_DK: Ingen produkter blev fundet

en: No products in the cart.
da_DK: Ingen varer i kurven.

en: No products were found matching your selection.
da_DK: Der blev ikke fundet nogle varer, der matcher dit valg.

en: No restrictions
da_DK: Ingen restriktioner

en: No results
da_DK: Ingen resultater.

en: No results found
da_DK: Ingen resultater fundet.

en: No results found.
da_DK: Ingen resultater fundet.

en: No results.
da_DK: Ingen resultater.

en: No reviews
da_DK: Ingen anmeldelser

en: No reviews awaiting moderation.
da_DK: Ingen anmeldelser afventer godkendelse.

en: No reviews found.
da_DK: Der blev ikke fundet nogen anmeldelser.

en: No role
da_DK: Ingen rolle

en: No route was found matching the URL and request method
da_DK: Ingen rute blev fundet der matchede URL og anmodningen

en: No route was found matching the URL and request method.
da_DK: Ingen rute blev fundet der matchede URL og anmodningen

en: No row(s) selected
da_DK: Ingen række(r) valgt

en: No saved methods found.
da_DK: Ingen gemte metoder blev fundet.

en: No scheduled events exist on this site.
da_DK: Der findes ingen planlagte begivenheder på dette websted.

en: No schema title found for %s, skipping REST command registration.
da_DK: Ingen skematitel blev fundet for %s, springer REST kommandoregistrering over.

en: No search engines have sent you traffic yet.
da_DK: Ingen søgemaskiner har genereret traffik til dig endnu.

en: No search term specified. Showing recent items.
da_DK: Ingen søgeterm angivet. Viser seneste emner.

en: No setting groups have been registered.
da_DK: Der er ikke blevet registreret nogen indstillingsgrupper.

en: No shipping address set.
da_DK: Der er ikke angivet en leveringsadresse.

en: No shipping class
da_DK: Ingen forsendelsesklasse

en: No shipping class cost
da_DK: Ingen forsendelsesklasse pris

en: No shipping classes have been created.
da_DK: Der er ikke oprettet nogen forsendelsesklasser.

en: No shipping method has been selected. Please double check your address, or contact us if you need any help.
da_DK: Ingen forsendelsesmetode er blevet valgt. Vær venlig at dobbelttjekke din adresse eller kontakt os, hvis du har brug for hjælp.

en: No shipping methods offered to this zone.
da_DK: Der tilbydes ikke forsendelsesmetoder til denne zone.

en: No shipping options were found for %s.
da_DK: Der blev ikke fundet forsendelsesmuligheder for %s.

en: No sidebar exists with that id.
da_DK: Ingen sidepanel med dette ID fundet.

en: No sites found.
da_DK: Ingen websteder fundet.

en: No stats
da_DK: Ingen statistik

en: No tags
da_DK: Ingen tags

en: No tags found
da_DK: Ingen tags fundet!

en: No tags found.
da_DK: Ingen tags fundet.

en: No taxes found in this period
da_DK: Ingen moms fundet i denne periode

en: No template parts found in Trash.
da_DK: Der blev ikke fundet nogen skabelondele i papirkurven.

en: No template parts found.
da_DK: Der blev ikke fundet nogen skabelondele.

en: No templates exist with that id.
da_DK: Ingen skabeloner med dette ID fundet.

en: No templates found.
da_DK: Ingen skabeloner fundet.

en: No thanks
da_DK: Nej tak

en: No thanks, do not remind me again
da_DK: Nej tak, mind mig ikke om det igen

en: No theme is defined for this template.
da_DK: Ingen tema defineret for denne skabelon.

en: No theme specified.
da_DK: Intet tema angivet.

en: No themes are currently available.
da_DK: Der er i øjeblikket ingen tilgængelige temaer.

en: No themes found.
da_DK: Ingen temaer fundet.

en: No themes found. Try a different search, or %s.
da_DK: Ingen temaer fundet. Prøv en anden søgning, eller %s.

en: No themes found. Try a different search.
da_DK: Ingen temaer fundet. Prøv en anden søgning.

en: No upcoming events
da_DK: Ingen kommende begivenheder

en: No updates required. Database version is %s
da_DK: Ingen opdateringer er påkrævet. Databaseversion er %s

en: No used coupons found
da_DK: Der blev ikke fundet nogen brugte rabatkuponer

en: No user found.
da_DK: Ingen bruger fundet

en: No users found
da_DK: Ingen brugere fundet

en: No valid plugins were found.
da_DK: Ingen gyldige plugins blev fundet.

en: No version control systems were detected.
da_DK: Der blev ikke fundet nogen versionsstyringssystemer.

en: No version or author information is available.
da_DK: Ingen version- eller forfatteroplysninger tilgængelige.

en: No video selected
da_DK: Ingen video valgt

en: No webhooks found.
da_DK: Ingen webhooks blev fundet

en: No widget was found with that id.
da_DK: Ingen widget med dette id blev fundet.

en: No widgets found.
da_DK: Ingen widgets fundet.

en: No, I do not approve of this connection
da_DK: Nej, jeg godkender ikke denne forbindelse

en: No, I will enter prices exclusive of tax
da_DK: Nej, jeg vil indtaste priser eksklusiv moms

en: No-code contribution
da_DK: Bidrag uden kode

en: Non-existent changeset UUID.
da_DK: Ikke-eksisterende ændringssæt UUID.

en: Non-paying customer
da_DK: Ikke-betalende kunde

en: Non-repeating
da_DK: Ikke-gentagne

en: Nonbreaking space
da_DK: Hårdt mellemrum

en: Nonce is invalid.
da_DK: Nonce er ugyldig.

en: None
da_DK: Ingen

en: Norfolk Island
da_DK: Norfolk Øen

en: Normal Fit
da_DK: Normal pasform

en: North
da_DK: Nord

en: North America
da_DK: Nordamerika

en: North Khorasan (خراسان شمالی)
da_DK: North Khorasan (خراسان جنوبی)

en: North Korea
da_DK: Nordkorea

en: North Korean won
da_DK: Nordkoreanske won

en: North Macedonia
da_DK: Republikken Nordmakedonien

en: Norway
da_DK: Norge

en: Norwegian
da_DK: Norsk

en: Norwegian krone
da_DK: Norsk krone

en: Not Found
da_DK: Ikke fundet

en: Not Found.
da_DK: Ikke fundet.

en: Not Spam
da_DK: Ikke spam

en: Not Sticky
da_DK: Ikke-fastgjort

en: Not able to attach "%s".
da_DK: Det er ikke muligt at vedhæfte "%s".

en: Not active
da_DK: Inaktive

en: Not all expected
da_DK: Ikke alle var forventet

en: Not available
da_DK: Ikke tilgængelig

en: Not declared
da_DK: Ikke erklæret

en: Not enough data to create this user.
da_DK: Ikke nok data til at oprette denne bruger.

en: Not enough space to upload. %s KB needed.
da_DK: Ikke plads nok til at uploade. Der er brug for %s KB.

en: Not enough units of %s are available in stock to fulfil this order.
da_DK: Der er ikke nok varer af %s på lager til at kunne udføre denne ordre.

en: Not found
da_DK: Ikke fundet

en: Not found: %1$s (%2$s)
da_DK: Ikke fundet: %1$s (%2$s)

en: Not required if your download directory is protected. <a href='%s'>See this guide</a> for more details. Files already uploaded will not be affected.
da_DK: Ikke påkrævet hvis du downloader beskyttet mappe. <a href='%s'>Se denne manual</a> for flere informationer. Allerede uploadede filer vil ikke blive påvirket.

en: Not right now
da_DK: Ikke lige nu

en: Not scheduled
da_DK: Ikke planlagt

en: Not set
da_DK: Ikke sat

en: Not that bad
da_DK: Ikke så dårlig

en: Not writable
da_DK: Ikke skrivbar

en: Note
da_DK: Bemærkning

en: Note added to the order by the customer during checkout.
da_DK: Bemærkning tilføjet til ordren af ​​kunden i forbindelse med køb på siden Kasse.

en: Note added to your {site_title} order from {order_date}
da_DK: Bemærkning tilføjet din {site_title} -ordre fra {order_date}

en: Note left by customer during checkout.
da_DK: Bemærkning fra kunden i forbindelse med betaling.

en: Note that even when set to discourage search engines, your site is still visible on the web and not all search engines adhere to this directive.
da_DK: Bemærk at selv når du beder søgemaskiner om ikke at indeksere, så er dit websted stadig synlig på nettet, og ikke alle søgemaskiner retter sig efter din anmodning.

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
da_DK: Bemærk, at du beskærer billedet ved at klikke på det (Beskær ikonet er allerede valgt) og trække beskæringsrammen for at vælge den ønskede del. Klik derefter på "Gem" for at beholde beskæringen.

en: Note to customer
da_DK: Bemærkning til kunde

en: Note type
da_DK: Bemærkningstype

en: Note: As this tool only gathers data from WordPress and participating plugins, you may need to do more to comply with erasure requests. For example, you are also responsible for ensuring that data collected by or stored with the 3rd party services your organization uses gets deleted.
da_DK: Bemærk: Da dette værktøj kun samler data fra WordPress og deltagende plugins, skal du muligvis gøre mere for at efterkomme anmodninger om sletning. For eksempel er du også ansvarlig for at sikre, at data indsamlet af eller gemt med de tredjepartstjenester, din organisation bruger, bliver slettet.

en: Note: Custom CSS will be reset when changing themes.
da_DK: Bemærk: Custom CSS bliver nulstillet når du skifter tema.

en: Note: Neither of these options blocks access to your site &mdash; it is up to search engines to honor your request.
da_DK: Bemærk: Ingen af disse indstillinger blokerer adgangen til dit websted &mdash; det er op til søgemaskinerne at respektere din anmodning.

en: Note: Permissions for order items will automatically be granted when the order status changes to processing/completed.
da_DK: Bemærk: Tilladelse for ordrevarer vil automatisk blive givet, når ordrestatus ændres til behandling/afsluttet.

en: Note: Since this tool only gathers data from WordPress and participating plugins, you may need to do more to comply with export requests. For example, you should also send the requester some of the data collected from or stored with the 3rd party services your organization uses.
da_DK: Bemærk: Da dette værktøj kun samler data fra WordPress og deltagende plugins, skal du muligvis gøre mere for at efterkomme eksportanmodninger. For eksempel bør du også sende anmoderen nogle af de data, der er indsamlet fra eller gemt med de tredjepartstjenester, din organisation bruger.

en: Note: WP CRON has been disabled on your install which may prevent this update from completing.
da_DK: Bemærk: WP CRON er blevet inaktiveret ved din installering, og det forhindrer muligvis gennemførelsen af denne opdatering.

en: Note: You currently have <a href="%1$s">%2$d paid extension</a> which should be updated first before updating WooCommerce. | Note: You currently have <a href="%1$s">%2$d paid extensions</a> which should be updated first before updating WooCommerce.
da_DK[0]: Bemærk: Du har lige nu <a href="%1$s">%2$d betalt udvidelse</a>, som du er nødt til at opdatere, før du kan opdatere WooCommerce.
da_DK[1]: Bemærk: Du har lige nu <a href="%1$s">%2$d betalte udvidelser</a>, som du er nødt til at opdatere, før du kan opdatere WooCommerce.

en: Note: the refund reason will be visible by the customer.
da_DK: Bemærk: Årsagen til refundering vil være synlig for kunden.

en: Note: you may want to further detail your cookie policy, and link to that section from here.
da_DK: Bemærkning: Du kan beskrive din cookie politik yderligere og linke til denne del herfra.

en: Notes
da_DK: Noter

en: Notes about your order, e.g. special notes for delivery.
da_DK: Bemærkninger om din ordre, fx særlige bemærkninger for levering.

en: Notes are unavailable because the "admin-note" data store cannot be loaded.
da_DK: Noter er ikke tilgængelige, fordi datalageret for "admin-note" ikke kan blive indlæst.

en: Nothing Found
da_DK: Intet fundet

en: Nothing found
da_DK: Intet fundet

en: Nothing is in the queue: %s
da_DK: Intet i køen: %s

en: Nothing to save, the image has not changed.
da_DK: Intet at gemme, billedet er ikke blveet ændret.

en: Notice
da_DK: Bemærkning

en: Notice:
da_DK: Bemærk:

en: Notification recipient(s)
da_DK: Beskedmodtager(e)

en: Notification to let you know &mdash; order #%1$s belonging to %2$s has been cancelled:
da_DK: Til din information - ordre #%1$s tilhørende %2$s er blevet annulleret:

en: Notifications
da_DK: Meddelelser

en: Notify me of follow-up comments by email.
da_DK: Informer mig om nye kommentarer via e-mail.

en: Notify me of new comments via email.
da_DK: Giv mig besked om nye kommentarer via e-mail.

en: Notify me of new posts by email.
da_DK: Giv besked om nye indlæg via e-mail.

en: Notify me of new posts via email.
da_DK: Giv mig besked om nye indlæg via e-mail.

[ctx: Noun]
en: User
da_DK: Bruger

en: November
da_DK: november

[ctx: November abbreviation]
en: Nov
da_DK: nov

en: Novokuznetsk
da_DK: Novokusnetsk

en: Now
da_DK: Nu

en: Now select a category you want to put these links in.
da_DK: V&#230;lg nu en kategori, som du vil tilf&#248;je linkene i.

en: Now that you’ve chosen us as a partner, our goal is to make sure we're providing the right tools to meet your needs. We're looking forward to having your feedback on the store setup experience so we can improve it in the future.
da_DK: Nu hvor du har valgt os som partner, er det vores mål at sikre, at vi leverer de rigtige værktøjer, der passer til dine behov. Vi ser frem til at få din feedback på din oplevelse af opsætningen af webshoppen, så vi kontinuerligt kan forbedre den.

en: Now we will download your comments so we can import them (this could take a <strong>long</strong> time if you have lots of comments)...
da_DK: Vi vil nu downloade dine kommentarer, s&#229; vi kan importere dem (det kan tage <strong>lang</strong> tid, hvis du har mange kommentarer)...

en: Now!
da_DK: Nu!

en: Number
da_DK: Nummer

en: Number of %s products.
da_DK: Antal af %s varer.

en: Number of Posts to Display:
da_DK: Antal indlæg der skal vises:

en: Number of Themes found: %d
da_DK: Antal temaer fundet: %d

en: Number of URLs in this XML Sitemap: %s.
da_DK: Antal webadresser i dette XML Sitemap: %s

en: Number of comments to show:
da_DK: Antal kommentarer der skal vises:

en: Number of coupons used
da_DK: Antallet af kuponer brugt

en: Number of coupons.
da_DK: Antal rabatkuponer.

en: Number of customers.
da_DK: Antal kunder.

en: Number of days to import.
da_DK: Antal af dage, der skal importeres.

en: Number of days until access to downloadable files expires.
da_DK: Antal dage indtil adgang til download af filer udløber.

en: Number of decimal points shown in displayed prices for this country.
da_DK: Antal decimaler i viste priser for dette land.

en: Number of decimal points to use in each resource.
da_DK: Antal decimalkommaer til brug i hver ressource.

en: Number of decimals
da_DK: Antallet af decimaler

en: Number of decimals.
da_DK: Antallet af decimaler.

en: Number of discounted orders.
da_DK: Antal af rabatterede ordrer.

en: Number of distinct products sold.
da_DK: Antal af særskilte solgte varer.

en: Number of downloads remaining.
da_DK: Antal downloads tilbage.

en: Number of downloads.
da_DK: Antal downloads.

en: Number of employees of the store.
da_DK: Antal af ansatte i din webshop.

en: Number of items found: %d
da_DK: Antal punkter fundet: %d

en: Number of items in the cart.
da_DK: Antallet af varer i kurven.

en: Number of items per page:
da_DK: Antal elementer per side:

en: Number of items sold
da_DK: Antal af solgte varer

en: Number of items sold.
da_DK: Antal af solgte enheder.

en: Number of links to show:
da_DK: Antallet af links der vises:

en: Number of low stock products.
da_DK: Antal af varer med lavt lagerantal.

en: Number of media items found: %d
da_DK: Antallet af medieelementer der er fundet: %d

en: Number of objects (posts of any type) assigned to the term.
da_DK: Antal af objekter (indlæg af enhver type) tilknyttet til dette udtryk.

en: Number of orders
da_DK: Antal ordrer

en: Number of orders product appeared in.
da_DK: Antal af ordrer som vare findes i.

en: Number of orders.
da_DK: Antal ordrer

en: Number of posts to show for each author:
da_DK: Antal indlæg der skal vises for hver forfatter:

en: Number of posts to show:
da_DK: Antal indl&#230;g der skal vises:

en: Number of product items sold.
da_DK: Antal solgte vare-enheder.

en: Number of products to be added.
da_DK: Antal af varer der skal tilføjes.

en: Number of products to show
da_DK: Antal af varer som skal vises:

en: Number of products.
da_DK: Antal varer.

en: Number of published posts for the term.
da_DK: Antal udgivne indlæg for denne term.

en: Number of published products for the resource.
da_DK: Antal offentliggjorte varer for ressourcen.

en: Number of reviews for products in this category.
da_DK: Antal af anmeldelser for varer i denne kategori.

en: Number of reviews to show
da_DK: Antal af anmeldelser, der skal vises

en: Number of terms in the attribute taxonomy.
da_DK: Antal af udtryk i egenskabsklassificeringen.

en: Number of times downloadable files can be downloaded after purchase.
da_DK: Antal gange filer til download kan downloades efter køb.

en: Number of times the coupon has been used already.
da_DK: Antal gange rabatkuponen allerede har været benyttet.

en: Number of variation items sold.
da_DK: Antal solgte variant-enheder.

en: Number of widgets found: %d
da_DK: Antal widgets fundet: %d

en: Number to show:
da_DK: Vis antal:

[ctx: Number/count of items]
en: Count
da_DK: Antal

en: Numbered list
da_DK: Nummereret liste

en: Numeric
da_DK: Numerisk

en: OR
da_DK: ELLER

en: OR enter path to file:
da_DK: ELLER indtast stien til filen:

en: Object ID must be an integer, %s given.
da_DK: Objekt-ID skal være et heltal, %s angivet.

en: Object subtype.
da_DK: Objekt-undertype.

en: Object type.
da_DK: Objekttype.

en: Oceania
da_DK: Oceanien

en: Oct
da_DK: Okt

en: October
da_DK: oktober

[ctx: October abbreviation]
en: Oct
da_DK: okt

en: Off
da_DK: Fra

en: Official extensions
da_DK: Officielle udvidelser

en: Official theme
da_DK: Officiel tema

en: Official themes
da_DK: Officielle temaer

en: Offline Payments
da_DK: Offline betalinger

en: Offset the result set by a specific number of items.
da_DK: Forskyd svaret med en specifikt antal elementer.

en: Offset the result set by a specific number of items. Applies to hierarchical taxonomies only.
da_DK: Forskyd søgeresultatet ved brug af et specifit antal af enheder. Anvendes kun til hierarkiske klassificeringer.

en: Oh no! We're having trouble connecting to the extensions catalog right now.
da_DK: Der er lige nu problemer med at oprette forbindelse til oversigten med udvidelser.

en: Older
da_DK: Ældre

en: Older Comments
da_DK: Ældre kommentarer

en: Older comments
da_DK: Ældre kommentarer

en: Older posts
da_DK: Ældre indlæg

en: Oldest
da_DK: Ældste

en: Oldest Scheduled Date
da_DK: Ældste skamalagte data

en: Oldest first
da_DK: Ældste først

en: Omani rial
da_DK: Omansk rial

en: On Sale
da_DK: På tilbud

en: On Sale Products
da_DK: Varer på tilbud

en: On backorder
da_DK: I restordre

en: On hold <span class="count">(%s)</span> | On hold <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: På hold <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: På hold <span class="count">(%s)</span>

en: On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?
da_DK: På nogle systemer er dit brugernavn tilføjet foran navnet på databasen, fx således: <code>brugernavn_%1$s</code>. Kan det være problemet?

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
da_DK: På denne side kan du konfigurere Akismet-pluginet.

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
da_DK: På denne side kan du se statistik for det spam, der er filtreret på dit websted.

en: On-hold
da_DK: På hold (afventer)

en: On-sale products
da_DK: Varer på tilbud

en: Onboarding is maintained in WooCommerce Admin.
da_DK: Opsætning bliver ajourført i WooCommerce Admin.

en: Onboarding profile data has been updated.
da_DK: Opsætningsguidens profildata er blevet opdateret.

en: Once Daily
da_DK: En gang om dagen

en: Once Hourly
da_DK: En gang i timen

en: Once Weekly
da_DK: En gang ugentligt

en: Once connected, your WooCommerce.com purchases will be listed here.
da_DK: Så snart du er forbundet, vil dine WooCommerce.com erhvervelser blive listet her.

en: Once disabled, this legacy method will no longer be available.
da_DK: Så snart denne bliver deaktiveret, vil denne forældede metode ikke længere være tilgængelig.

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
da_DK: Når den er genereret, kan din WXR-fil importeres på en anden WordPress-installation eller på en anden blogplatform, der understøtter dette filformat.

en: Once you have made your selection, you can adjust it by entering the size in pixels. The minimum selection size is the thumbnail size as set in the Media settings.
da_DK: Når du har taget dit valg, kan du justere det ved at skrive størrelsen i pixels. Den mindst valgte størrelse er miniaturestørrelsen sat i Medieindstillingerne.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, the user will be permanently removed.
da_DK: Når du trykker &#8220;Bekræft sletning&#8221;, vil brugeren blive fjernet permanent.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, these users will be permanently removed.
da_DK: Når du trykker &#8220;Bekræft sletning&#8221;, vil disse brugere blive fjernet permanent.

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
da_DK: Når du har gemt den downloadede fil, kan du bruge Import-funktionen i en WordPress-installation til at importere indholdet fra dette websted.

en: One Column
da_DK: En kolonne

en: One Response
da_DK: En kommentar

en: One column
da_DK: Én kolonne

en: One comment
da_DK: En kommentar

en: One of the plugins is invalid.
da_DK: Et af disse plugins er ugyldigt.

en: One of the selected users is not a member of this site.
da_DK: En af de valgte brugere er ikke medlem af dette websted.

en: One or more plugins failed to load properly.
da_DK: Et eller flere plugins kunne ikke indlæses korrekt.

en: One or more recommended modules are missing
da_DK: Et eller flere anbefalede moduler mangler

en: One or more required modules are missing
da_DK: Et eller flere krævede moduler mangler

en: One or more tables required for WooCommerce to function are missing, some features may not work as expected. Missing tables: %1$s.
da_DK: Der mangler en eller flere tabeller, som er påkrævet, for at WooCommerce kan fungere. Nogle funktioner vil muligvis ikke virke som forventet. Manglende tabeller: %1$s.

en: One or more tables required for WooCommerce to function are missing, some features may not work as expected. Missing tables: %1$s. <a href="%2$s">Check again.</a>
da_DK: Der mangler en eller flere tabeller, som er påkrævet, for at WooCommerce kan fungere. Nogle funktioner vil muligvis ikke virke som forventet. Manglende tabeller: %1$s. <a href="%2$s">Tjek igen.</a>

en: One or more themes failed to load properly.
da_DK: Et eller flere temaer kunne ikke indlæses korrekt.

en: One per line: Option name | Additional cost [+- Percents] | Per cost type (order, class, or item) Example: <code>Priority mail | 6.95 [+ 0.2%] | order</code>.
da_DK: Én per linje: Navn på valgmulighed | Yderligere omkostninger [+- Procent] | Pr. omkostningstype (ordre, klasse, eller vare) Eksempel: <code>Anbefalet post | 6.95 [+ 0.2%] | ordre</code>.

en: One response
da_DK: En kommentar

en: One response to %s
da_DK: Ét svar til %s

en: Online courses are a great solution for any business that can teach a new skill. Since courses don’t require physical product development or shipping, they’re affordable, fast to create, and can generate passive income for years to come. In this article, we provide you more information about selling courses using WooCommerce.
da_DK: Onlinekurser er en god løsning for ethvert firma, som kan tilbyde undervisning. Da kurser ikke kræver udvikling af en fysisk vare eller kræver forsendelse, kan de udvikles til rimelige priser, oprettes hurtigt og generere en passiv indtjening i mange år. I denne artikel giver vi dig mere information om, hvordan du kan sælge kurser via WooCommerce.

en: Only %1$s or %2$s files may be used for header video. Please convert your video file and try again, or, upload your video to YouTube and link it with the option below.
da_DK: Kun %1$s- eller %2$s-filer kan anvendes som header-video. Konvertér venligst din videofil og prøv igen, eller upload din video til YouTube og link til den med indstillingen nedenfor.

en: Only %s left in stock
da_DK: Kun %s tilbage på lager

en: Only UUID V4 is supported at this time.
da_DK: Kun UUID V4 er understøttet på nuværende tidspunkt.

en: Only display videos in free software formats
da_DK: Vis kun videoer i frie software-formater

en: Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
da_DK: Kun kunder, der er logget ind og har købt denne vare, kan skrive en anmeldelse.

en: Only shipping
da_DK: Kun forsendelse

en: Only show children of the current category
da_DK: Vis kun underkategorier af den aktuelle varekategori

en: Only show meta which is meant to be displayed for an order.
da_DK: Vis kun meta, som er beregnet til at blive vist for en ordre.

en: Only show quantity remaining in stock when low e.g. "Only 2 left in stock"
da_DK: Vis kun antal varer på lager når beholdningen er lav. Fx "Kun 2 stk. på lager"

en: Oops!
da_DK: Ups!

en: Oops! That embed cannot be found.
da_DK: Ups! Kunne ikke finde det, der skulle indsættes her.

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
da_DK: Ups! Siden kan ikke findes.

en: Oops! You don't have permission to manage plugins.
da_DK: Ups! Du har ikke tilladelse til at håndtere plugins.

en: Oops: %s
da_DK: Ups: %s

en: Opacity
da_DK: Opacitet

en: Open
da_DK: Åben

en: Open Press This
da_DK: Åbn Press det

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
da_DK: På

en: Open downloadable files in the browser, instead of saving them to the device.
da_DK: Åbn downloadbare filer i browseren i stedet for at gemme dem på enheden.

en: Open in browser
da_DK: Åbn i browser

en: Open link in a new tab
da_DK: Åbn link i et nyt faneblad

en: Open link in a new window/tab
da_DK: Åben link i et nyt vindue/faneblad

en: Open menu
da_DK: Åbn menu

en: Open sharing dialog
da_DK: Åbn delingsdialog

en: Open site editor
da_DK: Åbn webstedseditor

en: Open the Customizer
da_DK: Åbn Tilpasseren

en: Operator to compare product attribute terms.
da_DK: Operatør til sammenligning af vareegenskabsudtryk.

en: Operator to compare product category terms.
da_DK: Operatør til sammenligning af varekategoriudtryk.

en: Operator to compare product tags.
da_DK: Funktion til at sammenligne varetags.

en: Optimize for faster checkout
da_DK: Optimer for hurtigere checkout

en: Optimize store performance with Jetpack Boost
da_DK: Optimer webshoppens ydeevne med Jetpack Boost

en: Optimize your full shipping process:
da_DK: Optimer hele din forsendelsesproces:

en: Option name | Additional cost [+- Percents%] | Per cost type (order, class, or item)
da_DK: Navn på valgmulighed | Yderligere omkostninger [+- Procent%]  | Pr. omkostningstype (ordre, klasse, eller vare)

en: Optional
da_DK: Valgfri

en: Optional action group.
da_DK: Valgfri handlingsgruppe.

en: Optional cost for local pickup.
da_DK: Valgfri pris for lokal afhentning.

en: Optional cost to charge for local pickup.
da_DK: Valgfri pris for lokal afhentning.

en: Optional data array passed to the action hook.
da_DK: Valgfri datamatrix blev videregivet til action hook'et.

en: Optional note to send the customer after purchase.
da_DK: Valgfri bemærkning, der sendes til kunden efter køb.

en: Optional parameter to get only specific task lists by id.
da_DK: Valgfri parameter for kun at få specifikke opgavelister efter id.

en: Optional parameter to query specific task list.
da_DK: Valgfri parameter til forespørgsel på specifik opgaveliste.

en: Optional text to display to your readers:
da_DK: Valgfri tekst der vises til dine læsere:

en: Optionally add some text about your store privacy policy to show during checkout.
da_DK: Her er mulighed for at tilføje informationstekst om din webshops politik for personoplysninger. Teksten bliver vist ved betaling.

en: Optionally add some text about your store privacy policy to show on account registration forms.
da_DK: Her er mulighed for at tilføje informationstekst om din webshops politik for personoplysninger. Teksten bliver vist ved formularen til kontooprettelse.

en: Optionally add some text for the terms checkbox that customers must accept.
da_DK: Her er der mulighed for at tilføje noget informationstekst ved det afkrydsningsfelt for betingelser og vilkår, som kunder skal acceptere.

en: Optionally control which tax class shipping gets, or leave it so shipping tax is based on the cart items themselves.
da_DK: Valgfri kontrol med hvilken momsklasse forsendelsen får, eller vælg at overlade det til forsendelsesmoms baseret på varerne i kurven.

en: Optionally enable "Payment Data Transfer" (Profile > Profile and Settings > My Selling Tools > Website Preferences) and then copy your identity token here. This will allow payments to be verified without the need for PayPal IPN.
da_DK: Eventuelt aktivér "Payment Data Transfer" (Profil > Profil og indstillinger > Mine salgsværktøjer > Websted indstillinger) og kopiér derefter din identitets-token (digital kode) her. Dette vil tillade betalinger at blive verificeret uden behov for PayPal IPN.

en: Optionally enter the URL to a 150x50px image displayed as your logo in the upper left corner of the PayPal checkout pages.
da_DK: Det er muligt at indsætte en URL (webadresse) til et 150x50 pixels billede, som bliver vist som dit logo i det øverste venstre hjørne på PayPal betalingssider.

en: Optionally, how the metadata value should be displayed to the user.
da_DK: Det er valgfrit, hvordan metadataværdien skal vises for brugeren.

en: Options
da_DK: Indstillinger

en: Options saved.
da_DK: Indstillinger gemt.

en: Or
da_DK: Eller

en: Or choose an image from your media library:
da_DK: Eller vælg et billede fra dit billedbibliotek:

en: Or choose from your local disk:
da_DK: Eller v&#230;lg fra din harddisk:

en: Or link to existing content
da_DK: Eller link til eksisterende indhold

en: Or you can download a pre-built version of the plugin from the <a href="%1$s">WordPress.org repository</a> or by visiting <a href="%2$s">the releases page in the GitHub repository</a>.
da_DK: Eller du kan downloade en forudoprettet version af dette plugin fra <a href="%1$s">WordPress.org datalageret</a> eller ved at besøge <a href="%2$s">udgivelsessiderne i the GitHub datalageret</a>.

en: Or, enter a YouTube URL:
da_DK: Eller indtast en YouTube-URL:

en: Or, enter tax rate ID:
da_DK: Eller indtast momssats-ID:

en: Order
da_DK: R&#230;kkef&#248;lge

en: Order #
da_DK: Ordre #

en: Order #%1$s has been marked as refunded - PayPal reason code: %2$s
da_DK: Ordre #%1$s er blevet markeret som refunderet - PayPal årsagskode: %2$s

en: Order #%1$s has been marked on-hold due to a reversal - PayPal reason code: %2$s
da_DK: Ordre #%1$s er blevet markeret "på hold" grundet tilbageførsel - PayPal årsagskode: %2$s

en: Order #%1$s has had a reversal cancelled. Please check the status of payment and update the order status accordingly here: %2$s
da_DK: Ordre #%1$s fik annulleret en tilbageførsel. Kontrollér status på betalingen og opdatér ordrens status i overensstemmelse med betalingens status: %2$s

en: Order #%1$s was placed on %2$s and is currently %3$s.
da_DK: Ordre #%1$s blev foretaget den %2$s og er i øjeblikket %3$s.

en: Order #%s
da_DK: Ordre nr. %s

en: Order #%s has been marked paid by PayPal IPN, but was previously cancelled. Admin handling required.
da_DK: Ordre #%s er blevet markeret som betalt med PayPal IPN, men er tidligere blevet annulleret. Administrator-handling er påkrævet.

en: Order %1$d cannot be restored from the trash: it has already been restored to status "%2$s".
da_DK: Ordre %1$d kan ikke gendannes fra skraldespanden: den er allerede blevet gendannet til status "%2$s".

en: Order %s is locked.
da_DK: Ordre %s er låst.

en: Order &ndash; %s
da_DK: Ordre &ndash; %s

en: Order Cancelled: #{order_number}
da_DK: Ordre blev annulleret: #{order_number}

en: Order Date
da_DK: Ordredato:

en: Order Failed: #{order_number}
da_DK: Ordre mislykkedes: #{order_number}

en: Order ID
da_DK: Ordre ID

en: Order ID is invalid
da_DK: Ordre-ID er ugyldigt

en: Order ID.
da_DK: Ordre-ID.

en: Order Number
da_DK: Ordrenummer

en: Order Number.
da_DK: Ordrenummer.

en: Order Refunded: {order_number}
da_DK: Refunderet ordre: {order_number}

en: Order Status
da_DK: Ordrestatus:

en: Order Total
da_DK: Ordretotal

en: Order again
da_DK: Bestil igen

en: Order by
da_DK: Sorter efter

en: Order cancelled by customer.
da_DK: Ordre blev annulleret af kunden.

en: Order complete emails are sent to customers when their orders are marked completed and usually indicate that their orders have been shipped.
da_DK: E-mails med "ordre gennemført" bliver sendt til kunder, når deres ordre er markeret som gennemført. Som regel er det et udtryk for, at ordrens varer er blevet afsendt.

en: Order confirmation
da_DK: Ordrebekræftelse

en: Order count.
da_DK: Ordreantal.

en: Order created
da_DK: Ordre er oprettet

en: Order customer information.
da_DK: Informationer om kunde, der har afgivet ordre.

en: Order datastore.
da_DK: Datalager for ordrer:

en: Order datastore:
da_DK: Datalager for ordrer:

[ctx: Order date parsed by DateTime::format]
en: M d, Y @ h:i A
da_DK: M d, Å @ t:m A

en: Order date, hour, minute and/or second are missing.
da_DK: Der mangler ordredato, time, minut og/eller sekund.

en: Order deleted
da_DK: Ordre er slettet

en: Order details
da_DK: Ordreinformationer

en: Order details manually sent to customer.
da_DK: Ordreinformationer er manuelt sendt til kunde.

en: Order draft updated.
da_DK: Ordreudkast er opdateret.

en: Order fully refunded
da_DK: Ordren er fuldt refunderet

en: Order fully refunded.
da_DK: Ordre blev refunderet fuldt ud.

en: Order images by:
da_DK: Sorter billeder efter:

en: Order information like what was purchased, when it was purchased and where it should be sent, and
da_DK: Ordreinformation såsom hvad der blev købt, hvornår det blev købt og hvortil, det skulle sendes, og

en: Order is invalid
da_DK: Ordre er ugyldig.

en: Order item ID provided is not associated with order.
da_DK: Det angivne enheds-ID i bestillingen er ikke forbundet med orden.

en: Order key used to check validity or protect access to certain order data.
da_DK: Ordrenøgle der bruges til at kontrollere gyldighed eller beskytte adgang til bestemte ordredata.

en: Order key.
da_DK: Ordrenøgle.

en: Order not editable
da_DK: Ordren kan ikke rettes

en: Order not found
da_DK: Ordre blev ikke fundet

en: Order not found.
da_DK: Ordre blev ikke fundet.

en: Order note author.
da_DK: Ordrebemærknings forfatter.

en: Order note content.
da_DK: Indhold af ordrebemærkning.

en: Order note is required
da_DK: Ordrebemærkning er påkrævet

en: Order note.
da_DK: Ordrebemærkning.

en: Order notes
da_DK: Bemærkninger til ordren

en: Order number.
da_DK: Ordrenummer.

en: Order number:
da_DK: Ordrenr.:

en: Order on-hold
da_DK: Ordrer på hold

en: Order payment URL.
da_DK: Ordre betalings-URL.

en: Order received
da_DK: Ordre er modtaget

en: Order refunded emails are sent to customers when their orders are refunded.
da_DK: Denne e-mail bliver sendt til kunden, når kundens ordre er blevet markeret som refunderet.

en: Order restored
da_DK: Ordre blev gendannet

en: Order saved.
da_DK: Ordre er gemt.

en: Order scheduled for: %s.
da_DK: Ordre planlagt for: %s.

en: Order sort attribute ascending or descending.
da_DK: Rækkefølge for sorteringsattribut stigende eller faldende.

[ctx: Order status]
en: Cancelled
da_DK: Annulleret

[ctx: Order status]
en: Completed
da_DK: Gennemført

[ctx: Order status]
en: Draft
da_DK: Kladde

[ctx: Order status]
en: Failed
da_DK: Mislykket

[ctx: Order status]
en: On hold
da_DK: På hold

[ctx: Order status]
en: Pending payment
da_DK: Afventer betaling

[ctx: Order status]
en: Processing
da_DK: Behandler

[ctx: Order status]
en: Refunded
da_DK: Tilbagebetalt

en: Order status changed by bulk edit.
da_DK: Ordrestatus blev ændret ved masseredigering.

en: Order status changed by bulk edit:
da_DK: Ordrestatus ændret ved masseredigering:

en: Order status changed from %1$s to %2$s.
da_DK: Ordrestatus ændret fra %1$s til %2$s.

en: Order status is missing.
da_DK: Ordrestatus mangler.

en: Order status name.
da_DK: Navn på ordrestatus.

en: Order status set to %s.
da_DK: Ordrestatus er sat til %s.

en: Order status set to refunded. To return funds to the customer you will need to issue a refund through your payment gateway.
da_DK: Ordrestatus er sat til at blive refunderet. For at lave en refundering til kunden er du nødt til at overføre refunderingen igennem din betalingsløsning.

en: Order status.
da_DK: Ordrestatus.

en: Order status. Payment providers will update this value after payment.
da_DK: Ordrestatus. Betalingsudbydere vil opdatere denne værdi efter betaling.

en: Order submitted.
da_DK: Ordre er godkendt og afgivet.

en: Order summary
da_DK: Ordreoversigt

en: Order tax
da_DK: Ordremoms

en: Order tax.
da_DK: Ordremoms.

en: Order total formatted for locale
da_DK: Ordretotal formatteret for lokation

en: Order totals.
da_DK: Ordretotal.

en: Order updated
da_DK: Ordre er opdateret

en: Order updated and sent.
da_DK: Ordre blev opdateret og sendt.

en: Order updated.
da_DK: Ordre er opdateret.

en: Order updates
da_DK: Ordreopdateringer

en: Order:
da_DK: Sorter:

en: Ordered by Comment Date, descending.
da_DK: Sorteret efter kommentar-dato, faldende.

en: Orders
da_DK: Alle ordrer

en: Orders (page %d)
da_DK: Ordrer (side %d)

en: Orders list
da_DK: Ordreliste

en: Orders navigation
da_DK: Ordrenavigation

en: Orders totals.
da_DK: Samlede ordrer

en: Organization
da_DK: Organisation

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
da_DK: Organiser mine uploads i m&#229;neds- og &#229;rsbaserede mapper

en: Original dimensions %s
da_DK: Oprindeligt størrelsesforhold %s

en: Original image:
da_DK: Originale billede:

en: Orphaned variations
da_DK: Forældreløse (uden link til hovedvare) varianter

en: Other
da_DK: Andre

en: Other Answer
da_DK: Andet svar

en: Other WordPress News
da_DK: Andre WordPress-nyheder

en: Other comment settings
da_DK: Andre kommentarindstillinger

en: Other languages:
da_DK: Andre sprog:

en: Other locations
da_DK: Andre lokationer

en: Other places the store is selling products.
da_DK: Andre steder hvor din webshop sælger varer.

en: Other user roles have been changed.
da_DK: Anden brugers rolle er &#230;ndret.

en: Other users have been deleted.
da_DK: Anden bruger er slettet.

en: Other users have been removed.
da_DK: Andre brugere blev slettet.

en: Our #1 tip for taking your site to the next level
da_DK: Vores #1 tip til at tage dit websted til det næste niceau

en: Our 2015 default theme is clean, blog-focused, and designed for clarity. Twenty Fifteen's simple, straightforward typography is readable on a wide variety of screen sizes, and suitable for multiple languages. We designed it using a mobile-first approach, meaning your content takes center-stage, regardless of whether your visitors arrive by smartphone, tablet, laptop, or desktop computer.
da_DK: Vores standardtema for 2015 er rent, blog-fokuseret og designet til klarhed. Den enkle og ligefremme typografi i Twenty Fifteen er læsbar på en bred vifte af skærmstørrelser og egnet til flere sprog. Vi har designet det ved hjælp af en mobile-first tilgang, hvilket betyder, at dit indhold er i centrum, uanset om dine besøgende benytter en smartphone, tablet, laptop eller stationær computer.

en: Our bank details
da_DK: Vores bankoplysninger

en: Our catalog of WooCommerce Extensions can be found on WooCommerce.com here: <a href="%s">WooCommerce Extensions Catalog</a>
da_DK: Vores katalog over WooCommerce Extensions kan findes på WooCommerce.com her: <a href="%s">WooCommerce katalog over udvidelser</a>

en: Our early autumn collection is here.
da_DK: Vores tidlige efterårskollektion er her.

en: Our favorite color is purple
da_DK: Vores yndlingsfarve er lilla

en: Our newest arrivals
da_DK: Vores nyeste varer

en: Our products are made with expert craftsmanship and attention to detail, ensuring that every stitch and seam is perfect.
da_DK: Vores varer er lavet med eksperthåndværk og opmærksomhed på detaljer, hvilket sikrer, at hvert sting og hver søm er perfekt.

en: Our request to the featured API got a malformed response.
da_DK: Vores anmodning til den fremhævede API fik et forkert udformet svar.

en: Our request to the featured API got error code %d.
da_DK: Vores anmodning til den fremhævede API fik fejlkode %d.

en: Our request to the search API got a malformed response.
da_DK: Vores anmodning til søge-API'et fik et forkert udformet svar.

en: Our request to the search API got response code %s.
da_DK: Vores anmodning til søge-API'en fik svarkode %s.

en: Our team members have access to this information to help fulfill orders, process refunds and support you.
da_DK: Vores medarbejdere har adgang til denne information for at kunne gennemføre ordrer, håndtere refunderinger og supportere dig.

en: Our tips for building a following of loyal fans.
da_DK: Vores tips til at bygge et følgeskab af loyale fans.

en: Our website address is: %s.
da_DK: Vores webstedsadresse er: %s.

en: Out from under %s
da_DK: Ud fra under %s

en: Out of stock
da_DK: Ikke på lager

en: Out of stock threshold
da_DK: Ikke på lager - angiv lagergrænse

en: Out of stock visibility
da_DK: Ikke på lager - angiv synlighed

en: Outdated SQL server
da_DK: Din SQL-server er uddateret

en: Outdated templates
da_DK: Forældede skabeloner

en: Output just the id when the operation is successful.
da_DK: Vis kun id'et, hvis handlingen lykkes.

en: Overrides
da_DK: Tilsidesættelser

en: Overview
da_DK: Overblik

en: Owner of these keys.
da_DK: Ejer af disse nøgler.

en: PDT payment completed
da_DK: PDT betaling gennemført

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
da_DK: PG &#8212; Kan v&#230;re st&#248;dende - normalt for personer over 13 &#229;r

en: PHP Default Timezone
da_DK: PHP standard tidszone

en: PHP Extensions
da_DK: PHP-udvidelser

en: PHP Sessions
da_DK: PHP-sessioner

en: PHP Update Recommended
da_DK: PHP opdatering anbefalet

en: PHP Version
da_DK: PHP-version

en: PHP default timezone is invalid
da_DK: PHP standard tidszone er ugyldig

en: PHP default timezone is valid
da_DK: PHP standard tidszonen er gyldig

en: PHP default timezone was changed after WordPress loading by a %s function call. This interferes with correct calculations of dates and times.
da_DK: PHP standard timezone blev ændret efter WordPress indlæsning af et %s funktionskald. Dette forstyrrer korrekt beregning af datoer og tider.

en: PHP default timezone was configured by WordPress on loading. This is necessary for correct calculations of dates and times.
da_DK: PHP standard tidszonen blev konfigureret af WordPress under indlæsning. Dette er nødvendigt for at kunne beregne datoer og tidspunkter korrekt.

en: PHP is one of the programming languages used to build WordPress. Newer versions of PHP receive regular security updates and may increase your site&#8217;s performance.
da_DK: PHP er et af de programmeringssprog, der bruges til at bygge WordPress. Nyere versioner af PHP modtager regelmæssige sikkerhedsopdateringer og kan øge dit websteds ydeevne.

en: PHP is one of the programming languages used to build WordPress. Newer versions of PHP receive regular security updates and may increase your site&#8217;s performance. The minimum recommended version of PHP is %s.
da_DK: PHP er et af de programmeringssprog, der bruges til at bygge WordPress. Nyere versioner af PHP modtager regelmæssige sikkerhedsopdateringer og kan øge dit websteds ydeevne. Den anbefalede minimumsversion af PHP er %s.

en: PHP max execution time.
da_DK: PHP max gennemførelsestid.

en: PHP max input variables
da_DK: PHP maks. inputvariabler

en: PHP max input vars
da_DK: PHP max input-variabler

en: PHP memory limit
da_DK: PHP hukommelsesgrænse

en: PHP memory limit (only for admin screens)
da_DK: PHP-hukommelsesgrænse (kun for admin skærmbilleder)

en: PHP modules perform most of the tasks on the server that make your site run. Any changes to these must be made by your server administrator.
da_DK: PHP-moduler udfører de fleste af de opgaver på serveren, som får dit websted til at virke. Ændringer af disse skal foretages af din serveradministrator.

en: PHP post max size
da_DK: PHP post maks. størrelse

en: PHP post max size.
da_DK: PHP post maks. størrelse

en: PHP sessions created by a %1$s function call may interfere with REST API and loopback requests. An active session should be closed by %2$s before making any HTTP requests.
da_DK: PHP sessioner lavet af %1$s funktionskald kan forstyrre REST API og loopback anmodninger. En aktiv session bør lukkes via %2$s før der er foretaget nogen HTTP anmodninger.

en: PHP time limit
da_DK: PHP tidsgrænse

en: PHP version
da_DK: PHP-version

en: PHP version.
da_DK: PHP-version

en: PHP's XML extension is not available. Please contact your hosting provider to enable PHP's XML extension.
da_DK: PHPs XML-udvidelse er ikke tilgængelig. Kontakt venligst din webudbyder for at aktivere PHPs XML-udvidelse.

en: PIN Code
da_DK: Pinkode

en: Pacific
da_DK: Stillehavet

en: Padding
da_DK: Indre margen

en: Page
da_DK: Side

en: Page %1$d of %2$d
da_DK: Side %1$d af %2$d

en: Page %d
da_DK: Side %d

en: Page %s
da_DK: Side %s

en: Page Archives
da_DK: Sidearkiver

en: Page Attributes
da_DK: Sideegenskaber

en: Page ID
da_DK: Side-ID

en: Page ID is set, but the page does not exist
da_DK: Side-ID er angivet, men siden findes ikke

en: Page IDs, separated by commas.
da_DK: Side-ID'er, adskilt af kommaer.

en: Page Loaded.
da_DK: Side indlæst.

en: Page break
da_DK: Sideskift

en: Page cache
da_DK: Sidecache

en: Page cache enhances the speed and performance of your site by saving and serving static pages instead of calling for a page every time a user visits.
da_DK: Sidecache øger hastigheden og ydeevnen på dit websted ved at gemme og vise statiske sider i stedet for at kalde på en side, hver gang en bruger besøger den.

en: Page cache is detected and the server response time is good
da_DK: Sidecache er registreret og serverens responstid er god

en: Page cache is detected but the server response time is still slow
da_DK: Sidecache er registreret, men serverens responstid er stadig langsom

en: Page cache is detected by looking for an active page cache plugin as well as making three requests to the homepage and looking for one or more of the following HTTP client caching response headers:
da_DK: Sidecache detekteres ved at lede efter et aktivt sidecache-plugin samt ved at lave tre anmodninger til hjemmesiden og lede efter en eller flere af følgende HTTP client caching response headere:

en: Page cache is not detected and the server response time is slow
da_DK: Sidecache er ikke registreret, og serverens svartid er langsom

en: Page cache is not detected but the server response time is OK
da_DK: Sidecache er ikke registreret, men serverens svartid er OK

en: Page contents: [%s]
da_DK: Sideindhold: [%s]

en: Page does not contain the %1$s shortcode or the %2$s block.
da_DK: Siden indeholder ikke %1$s shortcode eller %2$s blokken.

en: Page does not contain the %s shortcode.
da_DK: Siden indeholder ikke %s shortcode.

en: Page draft updated.
da_DK: Sidekladde opdateret.

en: Page index cannot be less than one.
da_DK: Side index kan ikke være mindre end én.

en: Page not found
da_DK: Side ikke fundet

en: Page not set
da_DK: Siden er ikke indstillet

en: Page on front
da_DK: På forsiden

en: Page order
da_DK: Sider&#230;kkef&#248;lge

en: Page published privately.
da_DK: Side udgivet privat.

en: Page published.
da_DK: Side udgivet.

en: Page restored to revision from %s.
da_DK: Side gendannet til revisionen fra %s.

en: Page reverted to draft.
da_DK: Side gendannet til kladde.

en: Page saved.
da_DK: Side gemt.

en: Page scheduled for: %s.
da_DK: Side planlagt til: %s.

en: Page scheduled.
da_DK: Side planlagt.

[ctx: Page setting]
en: Cart
da_DK: Kurv

[ctx: Page setting]
en: My account
da_DK: Min konto

[ctx: Page setting]
en: Shop base
da_DK: Shop basisside

[ctx: Page setting]
en: Terms and conditions
da_DK: Vilkår og betingelser

en: Page setup
da_DK: Sideopsætning

[ctx: Page slug]
en: cart
da_DK: kurv

[ctx: Page slug]
en: checkout
da_DK: kasse

[ctx: Page slug]
en: my-account
da_DK: min-konto

[ctx: Page slug]
en: refund_returns
da_DK: refundering_returvarer

en: Page submitted.
da_DK: Side indsendt.

en: Page title
da_DK: Sidens titel

[ctx: Page title]
en: Cart
da_DK: Kurv

[ctx: Page title]
en: Checkout
da_DK: Kasse

[ctx: Page title]
en: My account
da_DK: Min Konto

[ctx: Page title]
en: Refund and Returns Policy
da_DK: Politik for refundering og returnerede varer

en: Page trashed.
da_DK: Side slettet.

en: Page updated.
da_DK: Side opdateret.

en: Page visibility should be <a href="%s" target="_blank">public</a>
da_DK: Sidens synlighed skal være <a href="%s" target="_blank">offentlig</a>

en: Pages
da_DK: Sider

en: Pages are similar to posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest pages under other pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of pages.
da_DK: Sider svarer til indlæg ved at have titel, brødtekst og tilknyttede metadata, men de adskiller sig ved ikke at være del af bloggens kronologiske udgivelser, nærmest lidt i retning af permanente indlæg. Sider er ikke kategoriserede eller taggede, men de kan være del af et hierarki. Du kan lave undersider under andre sider ved at gøre en af dem til “Forælder” til de andre og dermed oprette en gruppe af sider.

en: Pages list
da_DK: Sidelister

en: Pages list navigation
da_DK: Navigation for sidelister

en: Pages:
da_DK: Sider:

en: Pagination
da_DK: Paginering

[ctx: Pagination]
en: %1$s of %2$s
da_DK: %1$s af %2$s

en: Paid
da_DK: Betalt

en: Paid on %1$s @ %2$s
da_DK: Betalt på %1$s @ %2$s

en: Painter
da_DK: Maler

en: Pakistani rupee
da_DK: Pakistansk  rupee

en: Palestinian Territory
da_DK: Det Palæstinensiske Selvstyreområde

en: Panamanian balboa
da_DK: Panamansk balboa

en: Papua New Guinea
da_DK: Papua Ny Guinea

en: Papua New Guinean kina
da_DK: Papua Ny Guinea kina

en: Paragraph
da_DK: Afsnit

en: Paraguayan guaran&iacute;
da_DK: Paraguayansk guarani

en: Parameters to pass on to the exported report.
da_DK: Parametre, der skal overføres til den eksporterede rapport.

en: Parent
da_DK: For&#230;lder

en: Parent %s
da_DK: Hoved %s

en: Parent %s:
da_DK: Hoved %s:

en: Parent Category
da_DK: Forælderkategori

en: Parent Category:
da_DK: Forælderkategori:

en: Parent Navigation Menu:
da_DK: Overordnet navigationsmenu:

en: Parent Page:
da_DK: Forælderside:

en: Parent SKU
da_DK: Hoved-SKU (Varenummer)

en: Parent Template Part:
da_DK: Del af overordnet skabelon:

en: Parent Template:
da_DK: Overordnet skabelon:

en: Parent Theme
da_DK: Hovedtema

en: Parent blocks.
da_DK: Overordnede blokke.

en: Parent category
da_DK: For&#230;lderkategori

en: Parent category:
da_DK: For&#230;lderkategori

en: Parent coupon
da_DK: Hoved-rabatkupon

en: Parent order ID.
da_DK: Overordnet ordre-ID.

en: Parent orders
da_DK: Hovedordrer

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%title</span>
da_DK: <span class="meta-nav">Udgivet i</span><span class="post-title">%title</span>

en: Parent product
da_DK: Hovedvare

en: Parent product does not match current variation.
da_DK: Hovedvare matcher ikke den aktuelle variant.

en: Parent product name if the product is a variation.
da_DK: Hovedvarenavn hvis varen er en variant.

en: Parent product's threshold (%d)
da_DK: Hovedvarens grænse (%d)

en: Parent shipping class
da_DK: Hovedforsendelseklasse

en: Parent shipping class:
da_DK: Hovedforsendelsesklasse:

en: Parent term ID, if applicable.
da_DK: ID for hovedudtryk, hvis det er relevant.

en: Parent term does not exist.
da_DK: Forældretermen eksisterer ikke.

en: Parent theme
da_DK: Hovedtema

en: Parent theme author URL
da_DK: URL (webadresse) til hovedtemaets forfatter

en: Parent theme author URL.
da_DK: URL (webadresse) til udvikleren af hovedtemaet.

en: Parent theme name
da_DK: Navn på hovedtema

en: Parent theme name.
da_DK: Hovedtemaets navn.

en: Parent theme version
da_DK: Hovedtemaets version

en: Parent theme version.
da_DK: Hovedtemaets version.

en: Parish
da_DK: Sogn

en: Partial Refund: Order {order_number}
da_DK: Delvist refunderet: Ordre {order_number}

en: Partial refund email heading
da_DK: Delvist refunderet - E-mailens overskrift

en: Partial refund subject
da_DK: Delvist refunderet vare

en: Partial render must echo the content or return the content string (or array), but not both.
da_DK: Delvis gengivelse skal udskrive (echo) indholdet eller returnere indholdet som streng (eller array), men ikke begge dele.

en: Passed
da_DK: Bestået

en: Passed tests
da_DK: Beståede tests

en: Password
da_DK: Adgangskode

en: Password Reset
da_DK: Nulstilling af adgangskode

en: Password Reset Request
da_DK: Forespørgsel på nulstilling af adgangskode

en: Password Reset Request for {site_title}
da_DK: Forespørgsel på nulstilling af adgangskode for {site_title}

en: Password change
da_DK: Ændring af adgangskode

en: Password changed for user: %s
da_DK: Adgangskode ændret for bruger: %s

en: Password for the user (never included).
da_DK: Brugerens adgangskode (aldrig inkluderet).

en: Password protected
da_DK: Kodeordsbeskyttet

en: Password reset email has been sent.
da_DK: E-mail til nulstilling af adgangskode er sendt.

en: Password reset is not allowed for this user
da_DK: Adgangskoden kan ikke nulstilles for denne bruger

en: Password reset link sent.
da_DK: Link til nulstilling af adgangskode er sendt.

en: Password reset links sent to %s user. | Password reset links sent to %s users.
da_DK[0]: Link til nulstilling af adgangskode, der sendes til %s bruger.
da_DK[1]: Links til nulstilling af adgangskode, der sendes til %s brugere.

en: Password:
da_DK: Adgangskode:

en: Password: %s
da_DK: Adgangskode: %s

en: Passwords cannot be empty.
da_DK: Adgangskoder kan ikke være tomme.

en: Passwords cannot contain the "%s" character.
da_DK: Adgangskoder må ikke indeholde "%s"-tegnet.

en: Passwords do not match.
da_DK: Adgangskoder stemmer ikke overens.

en: Past six months
da_DK: Sidste seks måneder

en: Paste
da_DK: Sæt ind

en: Paste URL or type to search
da_DK: Indsæt URL eller skriv for at søge

en: Paste as text
da_DK: Indsæt som tekst

en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
da_DK: Indsæt er nu i ren tekst tilstand. Indhold vil nu blive indsat som ren tekst, indtil du slår denne indstilling fra.

en: Paste table row after
da_DK: Indsæt tabelrække efter

en: Paste table row before
da_DK: Indsæt tabelrække før

en: Paste the URL of an image you want to show in the email header. Upload images using the media uploader (Media > Add New).
da_DK: Indsæt URL'en for et billede, som du vil vise i e-mailens sidehoved. Upload billeder ved hjælp af medie-uploaderen (Medie > Tilføj ny).

en: Paste your embed code below:
da_DK: Indsæt din indlejrede kode nedenfor:

en: Path
da_DK: Sti

en: Path to the channel icon.
da_DK: Sti til kanalikonet.

en: Paths or URLs to the font files.
da_DK: Stier eller URL'er til skrifttypefilerne.

en: Pattern "%s" not found.
da_DK: Mønstret "%s" blev ikke fundet.

en: Pattern Categories list
da_DK: Liste over blokgruppekategorier

en: Pattern Categories list navigation
da_DK: Blokgruppekategorier liste navigation

en: Pattern Category Link
da_DK: Link til blokgruppekategori

en: Pattern content must be a string.
da_DK: Indholdet skal være en tekststreng.

en: Pattern name must be a string.
da_DK: Mønsternavn skal være en tekststreng.

en: Pattern published privately.
da_DK: Blokgruppe udgivet privat.

en: Pattern published.
da_DK: Blokgruppe udgivet.

en: Pattern reverted to draft.
da_DK: Blokgruppen er vendt tilbage til udkast.

en: Pattern scheduled.
da_DK: Blokgruppe planlagt.

en: Pattern title must be a string.
da_DK: Titlen skal være en tekststreng.

en: Pattern updated.
da_DK: Blokgruppen er opdateret.

en: Patterns
da_DK: Blokgrupper

en: Patterns containing mostly text.
da_DK: Blokgrupper, der hovedsageligt indeholder tekst.

en: Patterns list
da_DK: Liste over blokgrupper

en: Patterns list navigation
da_DK: Blokgruppeliste-navigation

en: Patterns that contain buttons and call to actions.
da_DK: Blokgrupper med knapper og 'call to action'.

en: Paused
da_DK: Sat på pause

en: Pay
da_DK: Betal

en: Pay for order
da_DK: Betal for ordre

en: Pay for this order
da_DK: Betal for denne ordre

en: Pay via PayPal; you can pay with your credit card if you don't have a PayPal account.
da_DK: Betal via PayPal. Du kan betale med dit kreditkort, hvis du ikke har en PayPal konto.

en: Pay with cash upon delivery.
da_DK: Betal med kontanter ved levering.

en: PayPal Standard does not support your store currency.
da_DK: PayPal understøtter ikke din webshops valuta.

en: PayPal Standard redirects customers to PayPal to enter their payment information.
da_DK: PayPal Standard omdirigerer kunder til PayPal, hvor de kan indtaste deres betalingsinformation.

en: PayPal allows us to send one address. If you are using PayPal for shipping labels you may prefer to send the shipping address rather than billing. Turning this option off may prevent PayPal Seller protection from applying.
da_DK: PayPal tillader os at sende en adresse. Hvis du bruger PayPal til forsendelsesetiketter, kan det være, at du foretrækker at sende leveringsadresserne frem for fakturering. Slår du denne mulighed fra, kan det forhindre PayPal Seller beskyttelse i at fungere.

en: PayPal email
da_DK: PayPal e-mail

en: PayPal email address
da_DK: PayPal e-mail adresse

en: PayPal email address:
da_DK: PayPal e-mailadresse:

en: PayPal identity token
da_DK: PayPal identitets-token (digital kode)

en: PayPal sandbox
da_DK: PayPal sandbox (test)

en: PayPal sandbox can be used to test payments. Sign up for a <a href="%s">developer account</a>.
da_DK: PayPal testtilstand (sandbox) kan bruges til at teste betalinger. Tilmeld dig og få en <a href="%s">udvikler-konto</a>.

en: PayPal uses this method of communicating when sending back transaction information.
da_DK: PayPal bruger denne metode til at kommunikere, når der sendes transaktionsoplysninger tilbage.

en: PayPal verifies addresses therefore this setting can cause errors (we recommend keeping it disabled).
da_DK: PayPal verificerer adresser, og derfor kan denne indstilling forårsage fejl (vi anbefaler, at den er deaktiveret).

en: PayU for WooCommerce
da_DK: PayU til WooCommerce

en: Payer PayPal address
da_DK: Betaler PayPal adresse

en: Payer first name
da_DK: Betaler fornavn

en: Payer last name
da_DK: Betaler efternavn

en: Payfast
da_DK: PayFast

en: Paying customer
da_DK: Betalende kunde

en: Payment
da_DK: Betaling

en: Payment %s via IPN.
da_DK: Betaling %s via IPN.

en: Payment Method
da_DK: Betalingsform

en: Payment Methods
da_DK: Betalingsmetoder

en: Payment Tokens
da_DK: Betalings-tokens (digitale koder)

en: Payment action
da_DK: Betalingshandling

en: Payment authorized. Change payment status to processing or complete to capture funds.
da_DK: Betaling kan modtages. Ændr betalingsstatus til behandler eller gennemført for at modtage pengene.

en: Payment complete event failed.
da_DK: Fuldførelse af betaling mislykkedes.

en: Payment could not be captured - Auth ID: %1$s, Status: %2$s
da_DK: Betalingen kunne ikke gennemføres - Auth ID: %1$s, Status: %2$s

en: Payment could not be captured: %s
da_DK: Betalingen kunne ikke gennemføres: %s

en: Payment for cancelled order %s received
da_DK: Der er modtaget betaling for en afbestilt ordre %s

en: Payment for order #%1$s from %2$s has failed. The order was as follows:
da_DK: Betaling for ordre #%1$s fra %2$s lykkedes ikke. Ordren var følgende:

en: Payment for order %s refunded
da_DK: Betaling for ordre %s blev refunderet

en: Payment for order %s reversed
da_DK: Betaling for ordre #%s tilbageført

en: Payment gateway
da_DK: Betalingsløsning

en: Payment gateway ID.
da_DK: Betalingsløsning-ID.

en: Payment gateway description on checkout.
da_DK: Beskrivelse af betalingsløsning på siden "Kasse".

en: Payment gateway enabled status.
da_DK: Aktiveret status for betalingsløsning.

en: Payment gateway method description.
da_DK: Beskrivelse af betalingsløsningsmetode.

en: Payment gateway method title.
da_DK: Titel for betalingsløsningsmetode.

en: Payment gateway settings.
da_DK: Indstillinger for betalingsløsning.

en: Payment gateway sort order.
da_DK: Rækkefølge for betalingsløsninger.

en: Payment gateway title on checkout.
da_DK: Titlen for betalingsløsningen på siden "Kasse".

en: Payment gateways can use cURL to communicate with remote servers to authorize payments, other plugins may also use it when communicating with remote services.
da_DK: Betalingsløsninger kan bruge cURL til at kommunikere med eksterne servere for at autorisere betalinger. Andre plugins kan også bruge dette til at kommunikere med eksterne tjenester.

en: Payment method
da_DK: Betalingsform

en: Payment method ID and title are required
da_DK: Betalingsmetode-ID og titel er påkrævet

en: Payment method ID.
da_DK: Betalingsmetode-ID.

en: Payment method deleted.
da_DK: Betalingsmetode slettet.

en: Payment method description that the customer will see on your checkout.
da_DK: Den beskrivelse af betalingsmetoden, som kunden vil se på siden Kasse.

en: Payment method description that the customer will see on your website.
da_DK: Den beskrivelse af betalingsmetoden, som kunden vil se på din webshop.

en: Payment method is missing.
da_DK: Betalingsmetode mangler.

en: Payment method successfully added.
da_DK: Betalingsmetoden blev tilføjet.

en: Payment method title.
da_DK: Titel på betalingsmetode.

en: Payment method:
da_DK: Betalingsmetode:

en: Payment methods
da_DK: Betalingsmetoder

en: Payment of %1$s was captured - Auth ID: %2$s, Transaction ID: %3$s
da_DK: Betaling af %1$s blev gennemført - Auth ID: %2$s, Transaction ID: %3$s

en: Payment pending (%s).
da_DK: Afventer betaling (%s).

en: Payment to be made upon delivery.
da_DK: Betaling der skal foretages ved levering.

en: Payment via
da_DK: Betaling via

en: Payment via %s
da_DK: Betaling via %s

en: Payment:
da_DK: Betaling

en: Payments
da_DK: Betalinger

en: Payments made simple with WooCommerce Payments
da_DK: Med WooCommerce Payments er det nemt at betale

en: Payments made simple with WooPayments
da_DK: Betalinger gjort nemt med WooPayments

en: Payments made simple, with no monthly fees &mdash; exclusively for WooCommerce stores.
da_DK: Simpel betaling uden månedlige gebyrer &mdash; kun for WooCommerce webshops.

en: Paypal status:
da_DK: Paypal-status:

en: Paystack helps African merchants accept one-time and recurring payments online with a modern, safe, and secure payment gateway.
da_DK: Paystack hjælper afrikanske webshopejere med at modtage engangsbetalinger og gentagne betalinger online med en moderne, tryg og sikker betalingsløsning.

en: Pending
da_DK: Afventer

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Afventer <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Afventer <span class="count">(%s)</span>

en: Pending Review
da_DK: Afventer genneml&#230;sning

en: Pending orders are unpaid and may have been abandoned by the customer. They will be trashed after the specified duration.
da_DK: Igangværende ordrer er ubetalte og er muligvis blevet opgivet af kunden. De vil blive smidt ud ved udgangen af den specificerede periode.

en: Pending payment <span class="count">(%s)</span> | Pending payment <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Afventer betaling <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Afventer betaling <span class="count">(%s)</span>

en: Per class: Charge shipping for each shipping class individually
da_DK: Pr. klasse: Opkræv forsendelse for hver forsendelsesklasse individuelt

en: Per order: Charge shipping for the most expensive shipping class
da_DK: Pr. ordre: Opkræv forsendelsespris for den dyreste forsendelsesklasse

en: Percentage
da_DK: Procent

en: Percentage complete.
da_DK: Procent gennemført.

en: Percentage discount
da_DK: Procentrabat

en: Percentage of cart total
da_DK: Procentdel af kurvens total

en: Perfect
da_DK: Perfekt

en: Perform an advanced term query.
da_DK: Udfør en avanceret kategori-forespørgsel.

en: Performance
da_DK: Ydeevne

en: Period
da_DK: Perode

en: Permalink Settings
da_DK: Permalinkindstillinger

en: Permalink of the product that the review belongs to.
da_DK: Permanent link for varen, som anmeldelsen handler om.

en: Permalink structure
da_DK: Struktur for permanente links

en: Permalink template for the post.
da_DK: Permalink skabelon for indlægget.

en: Permalink template for the product.
da_DK: Permalink skabelon for varen.

en: Permalink to %s
da_DK: Permalink til %s

en: Permalink:
da_DK: Permanent link:

en: Permalinks
da_DK: Permanente links

en: Permanent Link to %s
da_DK: Permanent Link til %s

en: Permanently delete comment
da_DK: Slet kommentar permanent

en: Permanently deleted %s
da_DK: Permanent slettet %s

en: Permanently deleted customer
da_DK: Permanent slettede kunder

en: Permanently deleted order note
da_DK: Slet ordrebemærkning permanent

en: Permission #%d not found.
da_DK: Tilladelse #%d blev ikke fundet.

en: Permission ID
da_DK: Permission-ID (Tilladelse-ID)

en: Permissions
da_DK: Tilladelser

en: Permissions is missing.
da_DK: Rettigheder mangler.

en: Persian
da_DK: Persisk

en: Personal Data Export
da_DK: Personlige data eksport

en: Personal Data Export for %s
da_DK: Personlige data eksport for %s

en: Personal Options
da_DK: Personlige indstillinger

en: Personal data is not just created by a user&#8217;s interactions with your site. Personal data is also generated from technical processes such as contact forms, comments, cookies, analytics, and third party embeds.
da_DK: Personlige data oprettes ikke kun af brugere der inteagerer med dit websted. Personlige data bliver også genereret fra tekniske processer, såsom kontaktformularer, kommentarer, cookies, analytics og tredjeparters indlejringer.

en: Personal data removal
da_DK: Sletning af persondata

en: Personal data removed.
da_DK: Personlige data blev fjernet.

en: Personal data retention
da_DK: Opbevaring af personoplysninger

en: Personal data within order %s has been retained.
da_DK: Personoplysninger henhørende ordre %s er blevet opbevaret.

en: Personalize homepage
da_DK: Gør din forside mere unik

en: Personalize my store
da_DK: Personliggør din webshop

en: Personalize your store
da_DK: Gør din webshop mere unik

en: Personalize your store's homepage
da_DK: Gør din webshops forside mere unik

en: Petersburg
da_DK: Petersborg

en: Philippine peso
da_DK: Filippinsk peso

en: Philippines
da_DK: Filippinerne

en: Phone
da_DK: Telefon

en: Phone (optional)
da_DK: Telefon (valgfri)

en: Phone Number
da_DK: Telefonnummer

en: Phone number.
da_DK: Telefonnummer.

en: Photo
da_DK: Foto

en: Photo Gallery
da_DK: Billedgalleri

en: Photoblogging
da_DK: Fotoblogging

en: Photography
da_DK: Fotografi

en: Physical products
da_DK: Fysiske varer

en: Pick up an order, then just pay, print, package and post.
da_DK: Afhent en ordre, så er det bare at betale, printe, pakke og sende.

en: Pickup address
da_DK: Adresse for afhentning

en: Pickup location
da_DK: Afhentningssted

en: Pingback excerpt:
da_DK: Pingback uddrag:

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
da_DK: Pingback fra %1$s til %2$s registreret. Lad webbet snakke! :-)

en: Pink
da_DK: Lyserød

en: Pinterest for WooCommerce
da_DK: Pinterest til WooCommerce

en: Place order
da_DK: Godkend ordre

en: Placeholder
da_DK: Pladsholder

en: Placeholder image
da_DK: Pladsholder billede

en: Placeholder image used to represent a product being showcased as Fresh Lettuce Washed.
da_DK: Pladsholderbillede der skal repræsentere en vare, der bliver vist som frisk vasket salat.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a hero section.
da_DK: Pladsholderbillede der skal repræsentere en vare, der bliver vist i en hero-sektion.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a hero section. 1 out of 2.
da_DK: Pladsholderbillede der skal repræsentere en vare, der bliver vist i en hero-sektion. 1 ud af 2.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a hero section. 2 out of 2.
da_DK: Pladsholderbillede der skal repræsentere en vare, der bliver vist i en hero-sektion. 2 ud af 2.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product details banner. 1 out of 3.
da_DK: Pladsholderbillede der skal repræsentere en vare, der bliver vist i et vareinformationsbanner. 1 ud af 3.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product details banner. 2 out of 3.
da_DK: Pladsholderbillede der skal repræsentere en vare, der bliver vist i et vareinformationsbanner. 2 ud af 3.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product details banner. 3 out of 3.
da_DK: Pladsholderbillede der skal repræsentere en vare, der bliver vist i et vareinformationsbanner. 3 ud af 3.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product gallery as a main image
da_DK: Pladsholderbillede der skal repræsentere en vare, der bliver vist i et varebilledgalleri som det primære varebillede

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product gallery. Secondary image - 1 out of 3.
da_DK: Pladsholderbillede der skal repræsentere en vare, der bliver vist i et varebilledgalleri. Sekundær varebillede - 1 ud af 3.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product gallery. Secondary image - 2 out of 3.
da_DK: Pladsholderbillede der skal repræsentere en vare, der bliver vist i et varebilledgalleri. Sekundær varebillede - 2 ud af 3.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product gallery. Secondary image - 3 out of 3.
da_DK: Pladsholderbillede der skal repræsentere en vare, der bliver vist i et varebilledgalleri. Sekundær varebillede - 3 ud af 3.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a banner.
da_DK: Pladsholderbillede der skal repræsentere en vare, der bliver vist i et banner.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a featured category section.
da_DK: Pladsholderbillede der skal repræsentere en vare, der bliver vist i en fremhævet kategori-sektion.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a left side of a banner. 1 out of 2.
da_DK: Pladsholderbillede der skal repræsentere en vare, der bliver vist i den venstre side i et banner. 1 ud af 2.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a left side of a banner. 2 out of 2.
da_DK: Pladsholderbillede der skal repræsentere en vare, der bliver vist i den venstre side i et banner. 2 ud af 2.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a right side of a banner. 1 out of 2.
da_DK: Pladsholderbillede der skal repræsentere en vare, der bliver vist i den højre side i et banner. 1 ud af 2.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a right side of a banner. 2 out of 2.
da_DK: Pladsholderbillede der skal repræsentere en vare, der bliver vist i den højre side i et banner. 2 ud af 2.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in featured categories banner. 1 out of 3.
da_DK: Pladsholderbillede der skal repræsentere en vare, der bliver vist i et fremhævet kategoribanner. 1 ud af 3.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in featured categories banner. 2 out of 3.
da_DK: Pladsholderbillede der skal repræsentere en vare, der bliver vist i et fremhævet kategoribanner. 2 ud af 3.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in featured categories banner. 3 out of 3
da_DK: Pladsholderbillede der skal repræsentere en vare, der bliver vist i et fremhævet kategoribanner. 3 ud af 3.

en: Placeholder text to be displayed in text inputs.
da_DK: Forud udfyldt tekst der vises i tekstfeltet.

en: Plain text
da_DK: Almindelig tekst

en: Plain text template
da_DK: Simpel tekstskabelon (simpel formattering)

en: Platform to track.
da_DK: Platform der skal spores.

en: Platform version to track.
da_DK: Platformversion der skal spores.

en: Play
da_DK: Afspil

[ctx: Play as in playback or view a movie]
en: JavaScript required to play %s.
da_DK: Der kræves JavaScript for at afspille %s.

en: Playlist Settings
da_DK: Indstillinger for afspillingsliste

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
da_DK: Du skal venligst <a href="%1$s">opgradere WordPress</a> til den nuværende version, eller <a href="%2$s">nedgradere til version 2.4 af Akismet pluginet</a>.

en: Please activate the <a href="%s">Classic Editor plugin</a> to use this meta box.
da_DK: Aktiver venligst den <a href="%s">klassiske editor</a> for at bruge denne metaboks.

en: Please activate the <a href="%s">Link Manager plugin</a> to use the link manager.
da_DK: Aktiver <a href="%s">linkstyrings-pluginet</a> for at bruge linkadministratoren.

en: Please check that the %s PHP extension is installed and enabled.
da_DK: Tjek venligst, at %s PHP ekstension er installeret og aktiveret.

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
da_DK: Se venligst i din <a href="%s">Akismet-konfiguration</a> og kontakt din webudbyder, hvis problemet fortsætter.

en: Please check your site now. It’s possible that everything is working. If there are updates available, you should update.
da_DK: Se venligst dit websted nu. Det er muligt, at alt fungerer. Hvis det fortæller, at du skal opdatere, bør du gøre det:

en: Please choose a product to add to your cart&hellip;
da_DK: Vælg venligst en vare som skal tilføjes til kurven&hellip;

en: Please choose product options by visiting <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.
da_DK: Vælg varemuligheder ved at tilgå <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.

en: Please choose product options&hellip;
da_DK: Vælg venligst vareindstillinger&hellip;

en: Please choose the quantity of items you wish to add to your cart&hellip;
da_DK: Vælg venligst antallet af varer, som du ønsker at føje til din kurv...

en: Please choose whether you would like sites in your WordPress network to use sub-domains or sub-directories.
da_DK: Vælg venligst om du ønsker at websteder i dit WordPress netværk skal bruge underdomæner eller undermapper.

en: Please complete the configuration steps. To create a new network, you will need to empty or remove the network database tables.
da_DK: Vær venlig at gøre opsætningen færdig. For at oprette et nyt netværk, skal du tømme eller fjerne netværkets databasetabeller.

en: Please consider writing more inclusive code.
da_DK: Overvej venligst at skrive mere inkluderende kode.

en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
da_DK: Kontakt venligst <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.

en: Please contact the plugin authors for more information.
da_DK: Kontakt plugin-forfatterne for mere information.

en: Please contact your host for assistance with investigating this issue further.
da_DK: Kontakt din host for hjælp til at undersøge dette problem yderligere.

en: Please contact your network administrator.
da_DK: Kontakt venligst din netværksadministrator.

en: Please copy and paste this information in your ticket when contacting support:
da_DK: Kopiér og indsæt denne information i din ticket når du kontakter support:

en: Please define an SVG icon filename.
da_DK: Definér venligst et filnavn til SVG-ikonet.

en: Please define default parameters in the form of an array.
da_DK: Definér venligst standardparametre i form af et område.

en: Please edit your privacy policy content, making sure to delete the summaries, and adding any information from your theme and plugins. Once you publish your policy page, remember to add it to your navigation menu.
da_DK: Vær venlig at redigere indholdet af din privatlivspolitik, så du er sikker på, at du har slettet sammenfatninger og tilføjet al information fra tema og plugins. Når du har udgivet din side med politikker, så husk at tilføje den til din navigationsmenu.

en: Please enter a comment
da_DK: Skriv venligst en kommentar

en: Please enter a coupon code.
da_DK: Indtast venligst en rabatkuponkode.

en: Please enter a domain name (e.g. example.com or blog.example.com)
da_DK: Indtast venligst et domænenavn (f.eks. eksempel.dk eller blog.eksempel.dk)

en: Please enter a prefix for your invoice numbers. If you use your PayPal account for multiple stores ensure this prefix is unique as PayPal will not allow orders with the same invoice number.
da_DK: Indtast venligst et præfiks for dine fakturanumre. Hvis du benytter din PayPal-konto til flere butikker, så sørg for, at dette præfiks er unik, da PayPal ikke tillader ordrer med det samme fakturanummer.

en: Please enter a site name.
da_DK: Indtast venligst webstedsnavn.

en: Please enter a site title.
da_DK: Indtast venligst webstedstitel.

en: Please enter a stronger password.
da_DK: Indtast venligst en stærkere adgangskode.

en: Please enter a username
da_DK: Indtast venligst et brugernavn

en: Please enter a username.
da_DK: Angiv venligst et brugernavn.

en: Please enter a valid Eircode.
da_DK: Indtast venligst en gyldig Eircode.

en: Please enter a valid URL.
da_DK: Skriv venligst en gyldig URL

en: Please enter a valid YouTube URL.
da_DK: Indtast venligst en gyldig YouTube-URL.

en: Please enter a valid account username.
da_DK: Indtast venligst et gyldigt brugernavn.

en: Please enter a valid email address
da_DK: Indtast venligst en gyldig e-mailadresse

en: Please enter a valid email address.
da_DK: Indtast venligst en gyldig e-mailadresse.

en: Please enter a valid menu name.
da_DK: Indtast venligst navnet på en eksisterende menu.

en: Please enter a valid order ID
da_DK: Indtast venligst et gyldigt ordre-ID

en: Please enter a valid postcode / ZIP.
da_DK: Indtast venligst et gyldigt postnummer.

en: Please enter a value with one decimal point (%s) without thousand separators.
da_DK: Indtast en værdi med en decimal (%s) og uden tusindtalsseparator.

en: Please enter a value with one monetary decimal point (%s) without thousand separators and currency symbols.
da_DK: Indtast en værdi med et valuta decimaltegn (%s) uden tusind separatorer og valutasymboler.

en: Please enter an account password.
da_DK: Vær venlig at indtaste en adgangskode til din konto.

en: Please enter an address to continue.
da_DK: Indtast venligst en adresse for at fortsætte.

en: Please enter in a value less than the regular price.
da_DK: Indtast venligst en værdi der er lavere end den normale pris.

en: Please enter in country code with two capital letters.
da_DK: Skriv venligst din landekode med to store bogstaver.

en: Please enter your LiveJournal username <em>and</em> password so we can download your posts and comments.
da_DK: Skriv dit brugernavn til LiveJournal <em>og</em> din adgangskode s&#229; vi kan downloade dine indl&#230;g og kommentarer.

en: Please enter your PayPal email address; this is needed in order to take payment.
da_DK: Indtast venligst din PayPal e-mailadresse; dette er nødvendigt for at modtage betaling.

en: Please enter your current password.
da_DK: Indtast din nuværende adgangskode.

en: Please enter your email address here
da_DK: Indtast din e-mail her

en: Please enter your password.
da_DK: Indtast venligst din adgangskode.

en: Please enter your username or email address. You will receive an email message with instructions on how to reset your password.
da_DK: Indtast venligst dit brugernavn eller e-mailadresse. Du vil modtage en e-mailbesked med en vejledning i, hvordan du nulstiller din adgangskode.

en: Please fill in your details above to see available payment methods.
da_DK: Udfyld venligst dine kundeoplysninger ovenfor for at se mulige betalingsmetoder.

en: Please fill out all password fields.
da_DK: Udfyld venligst alle adgangskode felter.

en: Please include a %s template in your theme.
da_DK: Tilføj venligst en %s-skabelon i dit tema.

en: Please install the <a href="%s">Classic Editor plugin</a> to use this meta box.
da_DK: Installer venligst den <a href="%s">klassiske editor</a> for at bruge denne metaboks.

en: Please log in again.
da_DK: Log venligst ind igen

en: Please log in to your account below to continue to the payment form.
da_DK: Log ind på din konto herunder for at fortsætte til betalingsformularen.

en: Please log in to your account to view this order.
da_DK: Log ind på din konto for at se denne ordre.

en: Please make sure the Apache %s module is installed as it will be used at the end of this installation.
da_DK: Sørg venligst for at Apache %s modulet er installeret, da det skal bruges til sidst i denne installation.

en: Please note: Third-party themes and plugins, or custom code, may override WordPress scheduling.
da_DK: Bemærk: Tredjepartstemaer- og plugins, eller brugerdefineret kode, kan tilsidesætte WordPress planlægningen.

en: Please open the <a href="%s">classic editor</a> to use this meta box.
da_DK: Åbn venligt den <a href="%s">klassiske editor</a> for at bruge denne metaboks.

en: Please pass a query array to this function.
da_DK: Send et forespørgselsarray til denne funktion.

en: Please provide a custom field name.
da_DK: Angiv venligst et brugerdefineret feltnavn.

en: Please provide a custom field value.
da_DK: Angiv venligst en v&#230;rdi.

en: Please provide a valid email address.
da_DK: Angiv venligst en gyldig e-mailadresse.

en: Please provide a valid promo note name.
da_DK: Angiv et gyldigt kampagnebeskednavn.

en: Please provide an array of IDs through the noteIds param.
da_DK: Angiv en række af ID'er igennem the noteIds param.

en: Please rate the product.
da_DK: Bedøm venligst varen.

en: Please re-enter your password.
da_DK: Gentag adgangskode.

en: Please read and accept the terms and conditions to proceed with your order.
da_DK: Venligst læs og accepter betingelser og vilkår for at fortsætte din bestilling.

en: Please save this email. If you get locked out of your account in the future, this email will help us restore access to your account.
da_DK: Gem venligst denne e-mail. Skulle du på et tidspunkt blive låst ude vil denne e-mail hjælpe os med at genskabe adgang til din konto

en: Please save your changes in order to share the preview.
da_DK: Gem venligst dine ændringer for at dele forhåndsvisningen.

en: Please see <a href="%s">Debugging in WordPress</a> for more information.
da_DK: Se venligst <a href="%s">Fejlfinding i WordPress</a> for mere information.

en: Please see the <a href="https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/ua/privacy-full">PayPal Privacy Policy</a> for more details.
da_DK: Se venligst <a href="https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/ua/privacy-full">PayPal Persondata Politik</a> for flere informationer.

en: Please select a country / region
da_DK: Vælg venligst et land / en region

en: Please select a file
da_DK: V&#230;lg venligst en fil

en: Please select a rating
da_DK: Vælg venligst en bedømmelse

en: Please select an option.
da_DK: Vælg venligst en mulighed.

en: Please select some items.
da_DK: Vælg venligst nogle varer.

en: Please select some product options before adding this product to your cart.
da_DK: Vælg varens varianter inden du tilføjer denne vare til din kurv.

en: Please send a check to Store Name, Store Street, Store Town, Store State / County, Store Postcode.
da_DK: Send venligst din check til butiksnavn, butiksadresse, butiks by, butiks stat/land, butiks postnummer.

en: Please try again.
da_DK: Pr&#248;v venligst igen.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
da_DK: Prøv venligst at uploade denne fil med %1$sbrowser-uploaderen%2$s.

en: Please type your comment text.
da_DK: Indsæt din kommentar.

en: Please update WordPress now
da_DK: Opdater venligst WordPress nu

en: Please upload a valid WXR (WordPress eXtended RSS) export file.
da_DK: Upload venligst en gyldig WXR-eksportfil (WordPress eXtended RSS).

en: Please upload or provide the link to a valid CSV file.
da_DK: Upload eller angiv linket til en gyldig CSV fil.

en: Please use %s to add new schema properties.
da_DK: Brug venligst %s til at tilføje nye schema-egenskaber.

en: Please verify that the <strong>administration email</strong> for this website is still correct.
da_DK: Bekræft venligst at <strong>administrator e-mailen</strong> for dette websted er korrekt.

en: Please verify your birthday.
da_DK: Bekræft venligst din fødselsdag.

en: Please visit the <a href="%s" target="_blank">subscriptions page</a> and renew to continue receiving updates.
da_DK: Besøg <a href="%s" target="_blank">siden med abonnementer</a> og forny for at fortsætte med at modtage opdateringer.

en: Please visit your <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
da_DK: Besøg venligst <a href="%s" target="_blank">Akismet kontosiden</a> for at genaktivere dit abonnement.

en: Please, provide an attribute name.
da_DK: Angiv venligst et navn for egenskaben.

en: Plugin Data
da_DK: Plugin-data

en: Plugin File Editor
da_DK: Editor til pluginfiler

en: Plugin Versions
da_DK: Plugin-versioner

en: Plugin activated.
da_DK: Plugins aktiveret.

en: Plugin activation has been scheduled.
da_DK: Plugin-aktivering er planlagt.

en: Plugin and theme auto-updates
da_DK: Plugin og tema autoopdateringer

en: Plugin and theme auto-updates appear to be configured correctly
da_DK: Plugin og tema autoopdateringer ser ud til at være indstillet korrekt

en: Plugin and theme auto-updates ensure that the latest versions are always installed.
da_DK: Plugin og tema autoopdateringer sikrer, at de nyeste versioner altid er installeret.

en: Plugin and theme temporary backup directories exist but are not writable
da_DK: Den midlertidige backupmappe til plugins og temaer er skrivebeskyttet

en: Plugin and theme temporary backup directory access
da_DK: Adgang til midlertidig backupmappe for plugins og temaer

en: Plugin and theme temporary backup directory is writable
da_DK: Den midlertidige backupmappe til plugins og temaer er skrivbar

en: Plugin author's website address.
da_DK: Plugin-forfatters webstedsadresse.

en: Plugin could not be deleted.
da_DK: Plugin kunne ikke slettes.

en: Plugin deactivated.
da_DK: Plugin deaktiveret.

en: Plugin downgrade failed.
da_DK: Pluginnedgradering mislykkedes.

en: Plugin downgraded successfully.
da_DK: Plugin blev nedgraderet med uden problemer.

en: Plugin file does not exist.
da_DK: Pluginfilen eksisterer ikke

en: Plugin installation failed.
da_DK: Installering af plugin mislykkedes.

en: Plugin installation has been scheduled.
da_DK: Plugin-installation er planlagt.

en: Plugin name
da_DK: Plugin-navn

en: Plugin name.
da_DK: Pluginnavn.

en: Plugin not found.
da_DK: Plugin ikke fundet.

en: Plugin slug.
da_DK: Plugin-korttitel.

en: Plugin status.
da_DK: Pluginstatus.

en: Plugin temporary backup directory exists but is not writable
da_DK: Plugin temporary backup directory findes, men kan ikke skrives

en: Plugin updated successfully.
da_DK: Plugin opdateret uden problemer.

en: Plugins directory location
da_DK: Placering af plugins-mappe

en: Plugins directory size
da_DK: Størrelse på plugins-mappe

en: Plugins extend your site&#8217;s functionality with things like contact forms, ecommerce and much more. That means they have deep access to your site, so it&#8217;s vital to keep them up to date.
da_DK: Plugins udvider funktionaliteten med f.eks. kontaktformulerer, e-handel og meget mere. Det betyder, at de har en dyb adgang til dit websted, og det er vigtigt at opdatere dem for at holde dit websted sikkert.

en: Plugins must be a non-empty array.
da_DK: Plugins skal være en ikke-tom matrix.

en: Plugins were successfully activated.
da_DK: Plugins blev aktiveret.

en: Plugins were successfully installed.
da_DK: Plugins blev installeret.

en: Plus %d other note | Plus %d other notes
da_DK[0]: Plus %d anden note
da_DK[1]: Plus %d andre noter

en: Poland
da_DK: Polen

en: Policies
da_DK: Politikker

en: Polish
da_DK: Polsk

en: Polish z&#x142;oty
da_DK: Polsk zloty

en: Poll could not be updated
da_DK: Afstemning kunne ikke opdateres

en: Poll created.
da_DK: Afstemning oprettet.

en: Poll deleted.
da_DK: Afstemning slettet

en: Poll not found
da_DK: Afstemning ikke fundet

en: Poll updated.
da_DK: Afstemning er blevet opdateret.

en: Polls
da_DK: Afstemninger

en: Polls in WordPress
da_DK: Afstemninger i WordPress

en: Popular Pattern Categories
da_DK: Populære blokgruppekategorier

en: Popular Plugin
da_DK: Populært plugin

en: Popular Tags
da_DK: Populære tags

en: Popular choices
da_DK: Populære valg

en: Popular tags
da_DK: Populære tags

en: Popularity (sales)
da_DK: Popularitet (salg)

en: Port of Spain
da_DK: Port-of-Spain

en: Portfolio
da_DK: Portfolie

en: Portrait is an elegantly simple photo based theme with an emphasis on vertical images.
da_DK: Portrat er et elegant, simpelt fotobaseret tema med en empati for vertikale billeder.

en: Portuguese
da_DK: Portugisisk

en: Position
da_DK: Placering

en: Post
da_DK: Indl&#230;g

en: Post #%s
da_DK: Indlæg #%s

en: Post <em>%s</em> already exists.
da_DK: Indl&#230;gget <em>%s</em> eksisterer allerede.

en: Post <strong>%s</strong> already exists.
da_DK: Indl&#230;gget <strong>%s</strong> eksisterer allerede.

en: Post Archives
da_DK: Blogarkiver

en: Post Attributes
da_DK: Indlægsattributter

en: Post Comment
da_DK: Skriv kommentar

en: Post Details
da_DK: Indlægsdetaljer

en: Post Format Link
da_DK: Link til indlægsformat

en: Post Formats
da_DK: Indlægsformater

en: Post Slider
da_DK: Indlæg slider

en: Post Thumbnail
da_DK: Indlægs-thumbnail

en: Post Title
da_DK: Indlægstitel

en: Post Type
da_DK: Indholdstype

en: Post Type Archive
da_DK: Arkiv for indholdstype

en: Post Type Counts
da_DK: Antallet af indholdstyper

en: Post Via Email
da_DK: Indlæg via e-mail

en: Post a Comment
da_DK: Skriv en kommentar

en: Post already imported
da_DK: Indl&#230;g allerede importeret

en: Post by %1$s
da_DK: Indlæg af %1$s

en: Post by Email was disabled
da_DK: Publicer via email blev deaktiveret

en: Post by Email was enabled
da_DK: Publicer via email blev aktiveret

en: Post content
da_DK: Indlægsindhold

en: Post draft updated.
da_DK: Indlægskladde opdateret.

en: Post excerpt
da_DK: Indlægsuddrag

[ctx: Post format]
en: Aside
da_DK: Sidebemærkning

[ctx: Post format]
en: Audio
da_DK: Lyd

[ctx: Post format]
en: Gallery
da_DK: Galleri

[ctx: Post format]
en: Image
da_DK: Billede

[ctx: Post format]
en: Quote
da_DK: Citat

en: Post formats supported.
da_DK: Indlægsformater understøttet.

en: Post metadata has been downloaded, proceeding with posts...
da_DK: Indl&#230;gsmetadata hentet; forts&#230;tter med indl&#230;g...

en: Post name
da_DK: Navn på indlæg

en: Post navigation
da_DK: Indlæg navigation

en: Post not found
da_DK: Indlæg er ikke fundet

en: Post password.
da_DK: Kodeord for indlæg.

en: Post published privately.
da_DK: Indlæg udgivet privat.

en: Post published.
da_DK: Indl&#230;g udgivet.

en: Post restored successfully.
da_DK: Indlæg genskabt uden problemer.

en: Post restored to revision from %s.
da_DK: Indlæg gendannet til revision fra %s.

en: Post reverted to draft.
da_DK: Indlæg gendannet til udkast.

en: Post saved.
da_DK: Indl&#230;g gemt.

en: Post scheduled for: %s.
da_DK: Indlæg planlagt til: %s.

en: Post scheduled.
da_DK: Indlæg planlagt!

en: Post submitted.
da_DK: Indlæg indsendt.

en: Post title
da_DK: Indlægstitel

en: Post trashed.
da_DK: Indlæg slettet.

en: Post type names must be between 1 and 20 characters in length.
da_DK: Navne til indholdstyper skal være på mellem 1 og 20 tegn.

en: Post type to get the templates for.
da_DK: Indlægstype som skabelonerne skal bruges til.

en: Post types to search (minimum of 1):
da_DK: Søg i indholdstyper (mindst 1):

en: Post updated
da_DK: Indlæg opdateret!

en: Post updated.
da_DK: Indl&#230;g opdateret.

en: Post via email
da_DK: Indlæg via e-mail

en: Postal Code
da_DK: Postnummer

en: Postal code
da_DK: Postnummer

en: Postal code (optional)
da_DK: Postnummer (valgfri)

en: Postal code.
da_DK: Postnummer.

en: Postcode
da_DK: Postnummer

en: Postcode / ZIP
da_DK: Postnummer

en: Postcode / ZIP.
da_DK: Postnr.

en: Postcode / ZIP:
da_DK: Postnummer:

en: Postcode for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all areas. Wildcards (*) and ranges for numeric postcodes (e.g. 12345...12350) can also be used.
da_DK: Postnr. for denne regel. Brug semikolon (;) til at adskille flere værdier. Lad felt være tomt for at anvende alle områder. Jokertegn (*) og talintervaller for postnumre (fx 7100...7900) kan også anvendes.

en: Postcode/ZIP, it doesn't support multiple values. Deprecated as of WooCommerce 5.3, 'postcodes' should be used instead.
da_DK: Postnummer understøtter ikke flere værdier. Forældet fra WooCommerce 5.3, 'postnumre' bør benyttes i stedet.

en: Postcodes containing wildcards (e.g. CB23*) or fully numeric ranges (e.g. <code>90210...99000</code>) are also supported. Please see the shipping zones <a href="%s" target="_blank">documentation</a> for more information.
da_DK: Postnumre indeholdende wildcards (e.g. CB23*) eller komplet numerisk interval (fx <code>7100...7900</code>) er også understøttet. Se venligst forsendelseszoner <a href="%s" target="_blank">dokumentation</a> for mere information.

en: Posted
da_DK: Udgivet

en: Posted by %s
da_DK: Skrevet af %s

en: Posted in %s
da_DK: Lagt i %s

en: Posted title:
da_DK: Titel på det udgivne:

en: Posted:
da_DK: Skrevet:

en: Poster
da_DK: Plakat

en: Poster Image
da_DK: Plakat

en: Posting Comment&hellip;
da_DK: Gemmer kommentar&hellip;

en: Posts
da_DK: Indl&#230;g

en: Posts & Comments
da_DK: Indlæg & kommentarer

en: Posts Page
da_DK: Indlægsside

en: Posts by %s
da_DK: Indl&#230;g skrevet af %s

en: Posts list
da_DK: Indlægslister

en: Posts list navigation
da_DK: Navigation for indlægsliste

en: Posts navigation
da_DK: Indlægsnavigation

en: Posts page
da_DK: Indlægsside

en: Posts page: %s
da_DK: Indl&#230;gsside: %s

en: Posts published on %s
da_DK: Indlæg udgivet den %s

en: Posts tagged &ldquo;%s&rdquo;
da_DK: Indlæg tagged &ldquo;%s&rdquo;

en: Potentially unsecured files were found in your uploads directory
da_DK: Potentielle usikre filer blev fundet i mappen med dine uploadede filer

en: Pound sterling
da_DK: Engelsk pund

en: Pounds
da_DK: Pund

en: Powered by %1$s with %2$s
da_DK: Drevet af %1$s med %2$s

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
da_DK: Denne webside k&#248;rer WordPress; et moderne, semantisk publiceringsverkt&#248;j

en: Powerful yet easy-to-use solution:
da_DK: Effektiv og samtidig brugervenlig løsning:

en: Prague
da_DK: Prag

en: Prefecture
da_DK: Præfektur

en: Preferences
da_DK: Indstillinger

en: Preparing author mapping form...
da_DK: Forbereder forfatteroversigt...

en: Press This
da_DK: Press det

en: Press This is a little tool that lets you grab bits of the web and create new posts with ease.
da_DK: Press det er et lille værktøj, der lader dig tage stumper af internettet og let oprette nye indlæg.

en: Press This is not available. Please contact your site administrator.
da_DK: Press This er ikke tilgængelig. Kontakt venligst din webstedsadministrator.

en: Press This is not installed. Please install Press This from <a href="%s">the main site</a>.
da_DK: Press This er ikke installeret. Installer venligst Press This fra <a href="%s">hoved webstedet</a>.

en: Press This!
da_DK: Press det!

en: Press return or enter to open this panel
da_DK: Tryk på Return eller Enter for at åbne dette panel

en: Press return or enter to open this section
da_DK: Tryk Retur eller Enter for at åbne denne sektion

en: Preview %s
da_DK: Forhåndsvis %s

en: Preview Changes
da_DK: Preview &#230;ndringer

en: Preview Link
da_DK: Forhåndsvis link

en: Preview as a browser icon
da_DK: Forhåndsvis som browserikon

en: Preview as an app icon
da_DK: Forhåndsvis som app-ikon

en: Preview link for the post.
da_DK: Forhåndsvisningslink for indlægget.

en: Preview page
da_DK: Preview side

en: Preview post
da_DK: Forhåndsvis indlæg

en: Preview:
da_DK: Forhåndsvis:

en: Preview: changes must be saved or they will be lost
da_DK: Forhåndsvisning: ændringer skal gemmes for ikke at gå tabt

en: Previewing and Customizing
da_DK: Forhåndsvisning og tilpasning

en: Previewing theme
da_DK: Forhåndsviser tema

en: Previous
da_DK: Forrige

en: Previous (arrow left)
da_DK: Forrige (pil venstre)

en: Previous Page
da_DK: Forrige side

en: Previous Post
da_DK: Tidligere indl&#230;g

en: Previous and next months
da_DK: Forrige og næste måneder

en: Previous page
da_DK: Tidligere side

en: Previous post:
da_DK: Forrige indlæg:

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
da_DK: Tidligere redigerede kopier af dette billede vil ikke blive slettet.

en: Price
da_DK: Pris

en: Price amount.
da_DK: Prisbeløb.

en: Price data for the product in the current line item, including or excluding taxes based on the "display prices during cart and checkout" setting. Provided using the smallest unit of the currency.
da_DK: Prisinformation for varen i den aktuelle linjeenhed, inklusiv eller eksklusiv moms baseret på indstillingen "vis priser på siden Kurv og Kasse". Forudsat en anvendelse af den mindste enhed af valutaen.

en: Price data provided using the smallest unit of the currency.
da_DK: Prisinformation såfremt der anvendes den mindste enhed af valutaen.

en: Price display suffix
da_DK: Prisvisnings-suffiks

en: Price formatted in HTML.
da_DK: Pris formateret som HTML.

en: Price of this shipping rate using the smallest unit of the currency.
da_DK: Pris for denne forsendelsespris ved anvendelse af den mindste enhed af valutaen.

en: Price prefix for the currency which can be used to format returned prices.
da_DK: Prispræfiks for den valuta, der kan bruges til at formatere priser for returnerede varer.

en: Price range, if applicable.
da_DK: Prisspænd, hvis anvendelig.

en: Price string formatted as HTML.
da_DK: Prisstreng formatteret som HTML.

en: Price:
da_DK: Pris

en: Price: high to low
da_DK: Pris: Høj til lav

en: Price: low to high
da_DK: Pris: Lav til høj

en: Prices entered with tax
da_DK: Priser indtastet med moms

en: Pricing
da_DK: Prissætning

en: Primary Blog
da_DK: Primære blog

en: Primary Menu
da_DK: Primær menu

en: Primary Navigation
da_DK: Primær navigation

en: Primary Site
da_DK: Primært websted

en: Primary language for the site.
da_DK: Primært sprog for webstedet.

en: Primary site
da_DK: Primært websted

en: Print USPS and DHL labels directly from your dashboard and save on shipping.
da_DK: Udskriv USPS- og DHL-etiketter direkte fra dit kontrolpanel, og spar penge på forsendelsen.

en: Print at home
da_DK: Print hjemmefra

en: Print discounted USPS and DHL labels straight from your WooCommerce dashboard and save on shipping.
da_DK: Print rabatterede USPS og DHL forsendelsesetiketter fra dit WooCommerce kontrolpanel og spar tid på forsendelse.

en: Print labels from 80+ carriers
da_DK: Udskriv etiketter fra mere end 80 fragtfirmaer

en: Print labels from Royal Mail, Parcel Force, DPD, and many more
da_DK: Udskriv labels fra Royal Mail, Parcel Force, DPD og mange flere

en: Print shipping labels with %1$sWooCommerce Shipping%2$s
da_DK: Udskriv forsendelsesetiketter med %1$sWooCommerce Shipping%2$s

en: Print shipping labels with WooCommerce Shipping
da_DK: Udskriv forsendelsesetiketter med WooCommerce Shipping

en: Priority
da_DK: Prioriteret

en: Priority Support
da_DK: Prioriteret support

en: Priority of recommendation.
da_DK: Prioritering af anbefaling.

en: Priority support
da_DK: Prioriteret support

en: Priority.
da_DK: Prioritet.

en: Privacy
da_DK: Privatliv

en: Privacy Laws around the world require businesses and online services to delete, anonymize, or forget the data they collect about an individual. The rights those laws enshrine are sometimes called the "Right to be Forgotten".
da_DK: Fortrolighedslove over hele verden kræver, at virksomheder og onlinetjenester sletter, anonymiserer eller glemmer de data, de indsamler om en enkeltperson. De rettigheder, som disse love nedfælder, kaldes nogle gange for "retten til at blive glemt".

en: Privacy Laws around the world require businesses and online services to provide an export of some of the data they collect about an individual, and to deliver that export on request. The rights those laws enshrine are sometimes called the "Right of Data Portability". It allows individuals to obtain and reuse their personal data for their own purposes across different services. It allows them to move, copy or transfer personal data easily from one IT environment to another.
da_DK: Fortrolighedslove rundt om i verden kræver, at virksomheder og onlinetjenester leverer en eksport af nogle af de data, de indsamler om en enkeltperson, og leverer denne eksport efter anmodning. De rettigheder, som disse love fastlægger, kaldes nogle gange "Retten til dataportabilitet". Det giver enkeltpersoner mulighed for at indhente og genbruge deres personlige data til deres egne formål på tværs af forskellige tjenester. Det giver dem mulighed for nemt at flytte, kopiere eller overføre personlige data fra et it-miljø til et andet.

en: Privacy Policy
da_DK: Privatlivspolitik

en: Privacy Policy Guide
da_DK: Guide til privatlivspolitik

en: Privacy Policy page setting updated successfully. Remember to <a href="%s">update your menus</a>!
da_DK: Side med privatlivspolitik blev opdateret uden problemer. Husk at <a href="%s">opdatere dine menuer</a>!

en: Privacy Policy page updated successfully.
da_DK: Siden om privatlivspolitik blev opdateret uden problemer.

en: Privacy Settings
da_DK: Privatliv-indstillinger

[ctx: Privacy Settings]
en: Policy Guide
da_DK: Vejledning til privatlivspolitikker

[ctx: Privacy Settings]
en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Privacy policy
da_DK: Politik for personoplysninger

en: Private
da_DK: Privat

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Privat <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Private <span class="count">(%s)</span>

en: Private key
da_DK: Privat n&#248;gle:

en: Private note
da_DK: Privat bemærkning

en: Private post
da_DK: Privat indl&#230;g

en: Private: %s
da_DK: Privat: %s

en: Privately Published
da_DK: Udgivet privat

en: Problem installing the plugin.
da_DK: Problem under installation af dette plugin.

en: Proceed
da_DK: Forts&#230;t

en: Proceed to Checkout
da_DK: Fortsæt til siden Kasse

en: Proceed to PayPal
da_DK: Gå videre til PayPal

en: Proceed to checkout
da_DK: Gå til kassen

en: Process payments and prevent fraud
da_DK: Behandle betalinger og forhindre svig

en: Process the action now as if it were run as part of a queue
da_DK: Udfør handlingen nu som hvis den var kørt som en del af køen

en: Process your orders on the go. %1$sGet the app%2$s.
da_DK: Håndter dine ordrer på farten. %1$sHent appen%2$s.

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
da_DK[0]: Behandlet %d kommentar.
da_DK[1]: Behandlet %d kommentarer.

en: Processing
da_DK: Behandler

en: Processing <span class="count">(%s)</span> | Processing <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Behandler <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Behandler <span class="count">(%s)</span>

en: Processing next batch.
da_DK: K&#248;rer n&#230;ste batch.

en: Processing order
da_DK: Behandler ordre

en: Product
da_DK: Produkt

en: Product / Variation
da_DK: Vare / Variant

en: Product / Variation title
da_DK: Vare / variant titel

[ctx: Product Attribute]
en: Product %s
da_DK: Vare %s

en: Product Catalog
da_DK: Varekatalog (shoppens visning af varer)

en: Product Categories
da_DK: Produktkategorier

en: Product Category Link
da_DK: Varekategorilink

en: Product Export
da_DK: Vareeksport

en: Product ID or SKU is required
da_DK: Vare-ID eller varenummer (SKU) er påkrævet

en: Product ID or SKU is required.
da_DK: Vare-ID eller varenummer (SKU) er påkrævet.

en: Product ID provided does not match this line item
da_DK: Det angivne vare-ID matcher ikke denne linjeenhed

en: Product ID.
da_DK: Vare-ID.

en: Product IDs
da_DK: Vare-ID'er

en: Product Images
da_DK: Varebilleder

en: Product Import
da_DK: Vareimport

en: Product Link
da_DK: Varelink

en: Product Price
da_DK: Varepris

en: Product Reviews
da_DK: Vareanmeldelser

en: Product SKU
da_DK: Vare SKU (varenummer)

en: Product SKU.
da_DK: Varenummer (SKU).

en: Product Search
da_DK: Varesøgning

en: Product Tag Cloud
da_DK: Varetag sky (cloud)

en: Product Tag Link
da_DK: Vare-taglink

en: Product Title
da_DK: Varenavn

en: Product Type
da_DK: Varetype

en: Product URL
da_DK: Vare URL (webadresse)

en: Product URL.
da_DK: Vare URL (webadresse).

en: Product and shipping
da_DK: Vare og forsendelse

en: Product attribute base
da_DK: Vareegenskab grundlag

en: Product attributes lookup table
da_DK: Opslagstabel for vareegenskaber

en: Product attributes lookup table data is regenerating
da_DK: Opslagstabeldata for vareegenskaber gendannes

en: Product attributes lookup table regeneration process has been aborted.
da_DK: Vareegenskaber opslag tabel regenereringsproces er blevet afbrudt.

en: Product attributes lookup table regeneration process has been resumed.
da_DK: Vareegenskaber opslag tabel regenereringsproces er genoptaget.

en: Product attributes.
da_DK: Vareegenskaber.

en: Product backorder
da_DK: Vare er i restordre

en: Product catalog
da_DK: Varekatalog (shoppens visning af varer)

en: Product categories
da_DK: Produktkategorier

en: Product categories detailed reports.
da_DK: Detaljerede rapporter om varekategorier.

en: Product categories for your store can be managed here. To change the order of categories on the front-end you can drag and drop to sort them. To see more categories listed click the "screen options" link at the top-right of this page.
da_DK: Varekategorier til din shop kan administreres her. For at ændre på visningen af rækkefølgen af kategorier på frontend-delen kan du trække og slippe for at sortere. Hvis du på denne side vil se flere kategorier i oversigten, så klik på fanen "skærmindstillinger" og ændr på antallet af emner på siden.

en: Product categories that the coupon will be applied to, or that need to be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
da_DK: Varekategorier, som rabatkuponen skal kunne bruges til, eller som skal være i kurven ved ordrer, hvor der skal bruges en rabatkupon med "Fast rabatbeløb på kurven".

en: Product categories that the coupon will not be applied to, or that cannot be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
da_DK: Varekategorier, som rabatkuponen ikke skal kunne bruges til, og som heller ikke kan være i kurven ved ordrer, hvor der skal bruges en rabatkupon med "Fast rabatbeløb på kurven".

en: Product category IDs.
da_DK: Varekategori ID'er

en: Product category base
da_DK: Varekategori grundlag

en: Product category parent is invalid
da_DK: Varekategoris hovedkategori er ugyldig

en: Product count
da_DK: Antallet af varer

en: Product created
da_DK: Vare er oprettet

en: Product creation failed, could not find original product: %s
da_DK: Oprettelse af vare mislykkedes, da det ikke var muligt at finde den originale vare: %s

en: Product data
da_DK: Varedata

en: Product deleted
da_DK: Vare er slettet

en: Product description
da_DK: Varebeskrivelse

en: Product description.
da_DK: Varebeskrivelse.

en: Product dimensions.
da_DK: Varedimensioner.

en: Product display, sorting, and reports may not be accurate until this finishes. It will take a few minutes and this notice will disappear when complete.
da_DK: Varevisning, sortering og rapporter er muligvis ikke korrekte, indtil denne er gennemført. Det vil tage nogle få minutter, og denne meddelelse vil forsvinde, når opdateringen er gennemført.

en: Product download files detailed reports.
da_DK: Detaljerede rapporter om downloadede varefiler.

en: Product download migration: %1$s (for product %1$d) could not be added to the list of approved download directories.
da_DK: Varedownload migrering: %1$s (for vare %1$d) kunne ikke blive tilføjet til listen med godkendte downloadmapper.

en: Product downloads detailed reports.
da_DK: Detaljerede rapporter om downloadede varer.

[ctx: Product downloads list]
en: Delete permanently
da_DK: Slet permanent

[ctx: Product downloads list]
en: Edit
da_DK: Rediger

en: Product draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
da_DK: Vareudkast er opdateret. <a target="_blank" href="%s">Vis vare</a>

en: Product external URL. Only for external products.
da_DK: Varens eksterne URL (webadresse). Kun for eksterne varer.

en: Product external button text. Only for external products.
da_DK: Varens eksterne knaptekst. Kun for eksterne varer.

en: Product full description in HTML format.
da_DK: Udførlig varebeskrivelse i HTML format.

en: Product gallery
da_DK: Varegalleri

en: Product height (%s).
da_DK: Varehøjde (%s).

en: Product image
da_DK: Varebillede

en: Product image.
da_DK: Varebillede.

en: Product inventory quantity.
da_DK: Varelagermængde.

en: Product inventory status.
da_DK: Varelagerstatus.

en: Product inventory threshold for low stock.
da_DK: Varelagergrænse for lavt lagerantal.

en: Product is invalid.
da_DK: Vare er ugyldig.

en: Product length (%s).
da_DK: Varelængde (%s).

en: Product link.
da_DK: Varelink.

en: Product lookup tables
da_DK: Vareopslagstabeller

en: Product low in stock
da_DK: Vare har lav lagerstatus

en: Product name
da_DK: Varenavn

en: Product name.
da_DK: Produktnavn

en: Product on sale
da_DK: Vare på tilbud

en: Product out of stock
da_DK: Vare er ikke på lager

en: Product parent ID.
da_DK: Hovedvare-ID.

en: Product parent name.
da_DK: Hovedvarenavn.

en: Product permalinks
da_DK: Vare-permalinks

en: Product price.
da_DK: Varepris.

en: Product promotion
da_DK: Varereklame

en: Product properties should not be accessed directly.
da_DK: Varens karakteristika bør ikke kunne tilgås direkte.

en: Product published. %1$sView Product%2$s
da_DK: Vare er udgivet. %1$sSe vare%2$s

en: Product quantity
da_DK: Vareantal

en: Product quantity is required.
da_DK: Vareantal er påkrævet.

en: Product quantity must be a positive float.
da_DK: Vareantal skal være et positivt tal.

en: Product rating
da_DK: Varebedømmelse

en: Product ratings
da_DK: Varebedømmelse

en: Product regular price.
da_DK: Varens normalpris.

en: Product restored
da_DK: varen blev gendannet

en: Product review field exceeds maximum length allowed.
da_DK: Vareanmeldelse overskrider den tilladte maksimale længde.

en: Product reviews can now be managed from Products > Reviews.
da_DK: Vareanmeldelser kan nu administreres fra Varer > Anmeldelser.

en: Product reviews have moved!
da_DK: Vareanmeldelser er blevet flyttet!

en: Product sale price.
da_DK: Varens salgspris.

en: Product saved.
da_DK: Vare er gemt.

en: Product scheduled for: %1$s. <a target="_blank" href="%2$s">Preview product</a>
da_DK: Vare planlagt til: %1$s. <a target="_blank" href="%2$s">Forhåndsvis vare</a>

en: Product search
da_DK: Varesøgning

en: Product shipping class parent is invalid
da_DK: Overordnet vareforsendelsesklasse er ugyldig

en: Product shipping classes
da_DK: Vareforsendelsesklasser

en: Product short description
da_DK: Kort varebeskrivelse

en: Product short description in HTML format.
da_DK: Kort varebeskrivelse i HTML format.

en: Product short description.
da_DK: Kort varebeskrivelse.

en: Product slug.
da_DK: Varens korttitel.

en: Product status (post status).
da_DK: Varestatus (poststatus).

en: Product submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
da_DK: Vare blev udgivet. <a target="_blank" href="%s">Vis vare</a>

en: Product tag base
da_DK: Varemærke grundlag

en: Product tags
da_DK: Varenøgleord

en: Product template name.
da_DK: Vareskabelonnavn.

en: Product title
da_DK: Varenavn

en: Product transients cleared
da_DK: Vare transients slettet

en: Product type name.
da_DK: Varetypenavn.

en: Product type.
da_DK: Varetype.

en: Product types define available product details and attributes, such as downloadable files and variations. They’re also used for analytics and inventory management.
da_DK: Varetyper definerer tilgængelige vareinformationer og egenskaber, såsom downloadbare filer og varianter. De bruges også til analyser og lagerstyring.

en: Product updated
da_DK: Vare er opdateret

en: Product updated.
da_DK: Vare er opdateret.

en: Product updated. %1$sView Product%2$s
da_DK: Varen blev opdateret. %1$sSe varen%2$s

en: Product variation attributes, if applicable.
da_DK: Varevariantegenskaber, hvis mulig.

en: Product variations
da_DK: varevarianter

en: Product variations IDs.
da_DK: Varevarianter ID'er

en: Product weight (%s).
da_DK: Varens vægt (%s).

en: Product width (%s).
da_DK: Varebredde (%s).

en: Product(s)
da_DK: Vare(r)

en: Products
da_DK: Produkter

en: Products by Rating list
da_DK: Oversigt med bedst bedømte varer

en: Products detailed reports.
da_DK: Detaljerede rapporter om varer.

en: Products list
da_DK: Vareliste

en: Products navigation
da_DK: Varenavigation

en: Products per row
da_DK: Varer pr. række

en: Products sold
da_DK: Produkter solgt

en: Products sold.
da_DK: Solgte varer.

en: Products tagged &ldquo;%s&rdquo;
da_DK: Varer tagged &ldquo;%s&rdquo;

en: Products that the coupon will be applied to, or that need to be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
da_DK: Varer, som rabatkuponen skal kunne bruges til, eller som skal være i kurven ved ordrer, hvor der skal bruges en rabatkupon med "Fast rabatbeløb på kurven".

en: Products that the coupon will not be applied to, or that cannot be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
da_DK: Varer, som rabatkuponen ikke skal kunne bruges til, og som heller ikke kan være i kurven ved ordrer, hvor der skal bruges en rabatkupon med "Fast rabatbeløb på kurven".

en: Products totals.
da_DK: Samlede varer.

en: Products you’ve viewed: we’ll use this to, for example, show you products you’ve recently viewed
da_DK: Varer som du har set: Vi vil bruge denne information til eksempelvist at vise dig varer, som du har set for nylig.

en: Professional services
da_DK: Professionelle tjenester

en: Profile
da_DK: Profil

en: Profile &rarr;
da_DK: Profil &rarr;

en: Profile Picture
da_DK: Profilbillede

en: Profile Setup Wizard
da_DK: Profil Opsætningsguide

en: Profile updated.
da_DK: Profil opdateret.

en: Project
da_DK: Projekt

en: Promoted
da_DK: Promoverede

en: Properties of the main product image.
da_DK: Egenskaber for det primære varebillede.

en: Protect your WooCommerce Store with Jetpack Backup.
da_DK: Beskyt din WooCommerce webshop med Jetpack Backup.

en: Protect your store from unauthorized access.
da_DK: Beskyt din webshop mod uautoriseret adgang.

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
da_DK: Beskyttede kommentarer: Indtast din adgangskode for at læse kommentarer.

en: Protected Post Password
da_DK: Kodeord til beskyttet indl&#230;g

en: Protected: %s
da_DK: Beskyttet: %s

en: Provide your readers with the option to translate your site into their preferred language.
da_DK: Giv dine læsere mulighed for at oversætte din side til deres eget sprog.

en: Provided order currency is invalid.
da_DK: Den angivne valuta for denne ordre er ugyldig.

en: Province
da_DK: Provins

en: Public
da_DK: Offentlig

en: Public <span class="count">(%s)</span> | Public <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Offentlig <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Offentlig <span class="count">(%s)</span>

en: Public display name
da_DK: Offentligt visningsnavn

en: Public facing and editor script handles.
da_DK: Stilnavn, synligt offentligt og i editor scripts.

en: Public facing and editor style handles.
da_DK: Stilnavn, synligt offentligt og i editor.

en: Public facing script handles.
da_DK: Offentlig synlig script-stilnavn.

en: Public facing script module IDs.
da_DK: ID'er for offentligt tilgængelige scriptmoduler.

en: Public facing style handles.
da_DK: Håndtag til offentlig skrifttype.

en: Public text domain.
da_DK: Offentligt tekst-domæne.

en: Public, Sticky
da_DK: Offentlig, fastgjort

en: Publicize
da_DK: Udgiv

en: Publish
da_DK: Udgiv

en: Publish &raquo;
da_DK: Publicér &raquo;

en: Publish <b>immediately</b>
da_DK: Udgiv <b>med det samme</b>

en: Publish Settings
da_DK: Udgivelsesindstillinger

en: Publish on: %s
da_DK: Udgiv den: %s

en: Publish your posts on Twitter
da_DK: Udgiv dine indlæg på Twitter

en: Publish your posts to your Facebook wall or page.
da_DK: Udgiv dine indlæg på din Facebook væg eller side.

en: Published
da_DK: Udgivet

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Udgivet <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Udgivne <span class="count">(%s)</span>

en: Published by %s
da_DK: Offentliggjort af %s

en: Published on: %s
da_DK: Udgivet den: %s

en: Published:
da_DK: Udgivet

en: Publisher limits playback of video embeds.
da_DK: Udgiveren har begrænset afspilningen af indlejrede videoer.

en: Publishing
da_DK: Udgiver

en: Publishing Post
da_DK: Udgiv indlæg

en: Publishing Soon
da_DK: Udgives snart

en: Publishing…
da_DK: Publicerer...

en: Purchase
da_DK: Køb

en: Purchase & install now
da_DK: Køb & installer nu

en: Purchase note
da_DK: Bemærkning til køb

en: Purchased Downloads
da_DK: Købte downloadfiler

en: Purchases
da_DK: Køb

en: Purple
da_DK: Lilla

en: Put your mouse over your Gravatar to check out your profile.
da_DK: Før musen over din Gravatar for at tjekke din profil.

en: QRCode
da_DK: QR-kode

en: Qatari riyal
da_DK: Qatarsk rial

en: Qty
da_DK: Stk

en: Quality
da_DK: Kvalitet

en: Quantity
da_DK: Antal

[ctx: Quantity in stock]
en: Stock
da_DK: Lagerantal

en: Quantity left in stock if stock is low, or null if not applicable.
da_DK: Antal tilbage på lager, hvis lagerantal er lavt, eller nul, hvis det er relevant.

en: Quantity of orders made by the customer.
da_DK: Antal ordrer foretaget af kunden.

en: Quantity of the item in the current package.
da_DK: Mængde af enheder i den gældende pakke.

en: Quantity of this item in the cart.
da_DK: Antallet af dette emne i kurven.

en: Quantity of this item to add to the cart.
da_DK: Antal af denne vare, der skal tilføjes til kurven.

en: Quantity of this item.
da_DK: Antal af denne vare.

en: Quantity ordered.
da_DK: Antal bestilt.

en: Quantity:
da_DK: Antal:

en: Query parameter not permitted: %s
da_DK: Forespørgselsparameter er ikke tilladt: %s

en: Query type
da_DK: Forespørgselstype

en: Question
da_DK: Spørgsmål

en: Quick Draft
da_DK: Hurtigt udkast

en: Quick Edit
da_DK: Lynrediger

en: Quick edit &#8220;%s&#8221; inline
da_DK: Lynrediger &#8220;%s&#8221; inline

en: Quick edit this comment inline
da_DK: Lynrediger denne kommentar inline

en: Quick edit this review inline
da_DK: Lynrediger denne anmeldelse

en: Quick&nbsp;Edit
da_DK: Lynrediger

en: Quote
da_DK: Citat

en: Quotes
da_DK: Citater

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
da_DK: R &#8212; For voksne over 17 &#229;r

en: REST API %1$s should be an array of arrays. Non-array value detected for %2$s.
da_DK: REST API %1$s burde være et array af arrays. En non-array værdi er opdaget i %2$s.

en: REST API Response: (%1$s) %2$s
da_DK: REST API svar: (%1$s) %2$s

en: REST API availability
da_DK: REST API-tilgængelighed

en: REST API enabled?
da_DK: REST API aktivéret?

en: REST API routes must be registered on the %s action.
da_DK: REST API routes skal registreres i %s handlingen.

en: REST API version used in the webhook deliveries.
da_DK: REST API version, der anvendes ved webhook afleveringer.

en: REST base route for the post type.
da_DK: REST basisrute for denne indholdstype.

en: REST base route for the taxonomy.
da_DK: REST basisrute for klassificeringen.

en: REST namespace route for the taxonomy.
da_DK: REST navneområde rute for taksonomi.

en: REST route's namespace for the post type.
da_DK: REST-rutens navneområde for indlægstypen.

en: REST search handlers must extend the %s class.
da_DK: REST-baserede søgehåndteringer skal udvide %s klassen.

en: RSS Address
da_DK: RSS-adresse

en: RSS Error:
da_DK: RSS-fejl:

en: RTL Language Support
da_DK: Understøttelse af sprog, der læses fra højre mod venstre

en: Radiate is a clean, creative and minimal personal blogging responsive WordPress theme. The theme has full width slider to highlight some of your unique posts and has featured pages section to tell more about you. Just focus on writing beautiful content and everything else will be handled by this theme in a simple manner.
da_DK: Radiate er et rent, kreativt og minimalistisk, personligt WordPress tema til bloggere. Temaet har et slideshow i fuld bredde for at fremhæve dine unikke opslag og har fremhævede sidesektioner til at fortælle mere omkring dig. Du skal bare fokusere på at skrive smukt indhold og alt andet bliver ordnet af dette tema på en simpel måde.

en: Random
da_DK: Tilf&#230;ldig

en: Random Order
da_DK: Tilfældig rækkefølge

en: Randomize suggested headers
da_DK: Bland foreslåede headers

en: Randomize uploaded headers
da_DK: Bland uploadede headers

en: Randomizing suggested headers
da_DK: Blander foreslåede headere

en: Randomizing uploaded headers
da_DK: Blander uploadede headere

en: Rate %
da_DK: Sats %

en: Rate This
da_DK: Bedøm dette

en: Rate code
da_DK: Kode på sats

en: Rate name
da_DK: Navn på satsen

en: Rate&hellip;
da_DK: Bedøm ...

en: Rate&nbsp;%
da_DK: Sats&nbsp;%

en: Rated %1$s out of 5 based on %2$s customer rating | Rated %1$s out of 5 based on %2$s customer ratings
da_DK[0]: Bedømt som %1$s ud af 5 baseret på %2$s kundebedømmelse
da_DK[1]: Bedømt som %1$s ud af 5 baseret på %2$s kundebedømmelser

en: Rated %d out of 5
da_DK: Bedømt %d ud af 5

en: Rated %s out of 5
da_DK: Vurderet %s ud af 5

en: Rates will be configurable and taxes will be calculated during checkout.
da_DK: Satser kan konfigureres og moms vil blive beregnet ved betaling på siden Kasse.

en: Rather than reaching for your mouse to click on the toolbar, use these access keys. Windows and Linux use Ctrl + letter. Macintosh uses Command + letter.
da_DK: I stedet for at r&#230;kke ud efter musen n&#229;r du vil bruge v&#230;rkt&#248;jslinjen, kan du bruge disse genvejstaster. Windows og Linux bruger Ctrl + bogstav. Macintosh bruger Command + bogstav.

en: Rating
da_DK: Karakter

en: Ratings
da_DK: Karakterer

en: Raw size value must be a string, integer, or float.
da_DK: Rå-værdi af størrelse skal være en tekststreng, integer eller float.

en: Raw unrounded product prices used in calculations. Provided using a higher unit of precision than the currency.
da_DK: Rå ikke afrundede varepriser anvendt i beregninger. Forudsat anvendelse af en højere enhed af præcision end valutaen.

en: Re-adding...
da_DK: Tilføjer igen

en: Re-enter new password
da_DK: Gentag ny adgangskode

en: Reach more shoppers and drive sales for your store. Integrate with Google to list your products for free and launch paid ad campaigns.
da_DK: Nå ud til flere kunder og få mere salg i din webshop. Integrér med Google for at liste dine varer gratis og gå i gang med betalte annoncekampagner.

en: Reach out to WordPress Core developers to ensure you'll never have this problem again.
da_DK: Tag fat i WordPress Core-udviklere for at sikre, at du aldrig får dette problem igen.

en: Reach out to customers
da_DK: Nå ud til kunder

en: Reach your customers with MailPoet
da_DK: Nå ud til dine kunder med MailPoet

en: Read
da_DK: Læs

en: Read %1$s on %2$s.
da_DK: Læs %1$s på %2$s.

en: Read %s
da_DK: Læs %s

en: Read More
da_DK: Læs mere

en: Read More...
da_DK: Læs mere...

en: Read all about it
da_DK: Læs alt om det her

en: Read more
da_DK: Læs mere

en: Read more about &ldquo;%s&rdquo;
da_DK: Læs mere om &ldquo;%s&rdquo;

en: Read more of this post
da_DK: Læs resten af dette indlæg

en: Read more.
da_DK: Læs mere.

en: Read more...
da_DK: Læs mere...

en: Read the <a href="%s" target="_blank">Debugging a WordPress Network</a> article. Some of the suggestions there may help you figure out what went wrong.
da_DK: Læs <a href="%s" target="_blank">Debug et WordPress Netværk</a> artiklen. Nogle af forslagene der kunne hjælpe dig med at regne det ud.

en: Read the rest of this entry &raquo;
da_DK: Læs resten af dette indlæg &raquo;

en: Read the rest of this entry &rarr;
da_DK: Læs resten af dette indlæg

en: Read the rest of this page &raquo;
da_DK: Vis resten af siden &raquo;

en: Read/Write
da_DK: Læs/Skriv

en: Reader
da_DK: Læser

en: Reading
da_DK: L&#230;sning

en: Reading Settings
da_DK: L&#230;seindstillinger

en: Ready to invest in the success of your site?
da_DK: Klar til at investere i successen for dit websted?

en: Ready to launch your store?
da_DK: Klar til at lancere din webshop?

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
da_DK: Klar til at udgive dit første indlæg? <a href="%1$s">Kom i gang her</a>.

en: Ready to start selling something awesome?
da_DK: Er du klar til at sælge noget fantastisk?

en: Ready!
da_DK: Klar!

en: Real Estate
da_DK: Ejendom

en: Reason for failure
da_DK: Årsagen til at det mislykkedes

en: Reason for refund (optional):
da_DK: Årsag til refundering (valgfri)

en: Reason for refund.
da_DK: Begrundelse for refundering.

en: Reasons you'll love Jetpack
da_DK: Se her hvorfor du vil kunne lide Jetpack

en: Reassign the deleted user's posts and links to this user ID.
da_DK: Tildel den slettede brugers indlæg og links til dette bruger-ID.

en: Rebuild my comment threads &raquo;
da_DK: Genopbyg mine kommentartr&#229;de &raquo;

en: Recalculate
da_DK: Ny beregning

en: Recalculate totals? This will calculate taxes based on the customers country (or the store base country) and update totals.
da_DK: Ny beregning af totaler? Dette vil beregne momssatser baseret på kundernes hjemland (eller shoppens hjemland) og opdatere totaler.

en: Receipt
da_DK: Kvittering

en: Receive email notifications with additional guidance to complete the basic store setup and helpful insights
da_DK: Modtag e-mailnotifikationer med nyttig indsigt om webshoppen og yderligere vejledning for at fuldføre den grundlæggende opsætning af webshoppen

en: Received PDT notification for another account: %1$s. Order ID: %2$d.
da_DK: Modtog PDT-notifikation for en anden konto: %1$s. Ordre-id: %2$d.

en: Received PDT notification for order %1$d on endpoint for order %2$d.
da_DK: Modtog PDT-meddelelse for ordre %1$d på slutpunkt for ordre %2$d.

en: Receiver email
da_DK: Modtagers e-mail

en: Recent
da_DK: Nye

en: Recent Activity
da_DK: Letzte Aktivität

en: Recent Comments
da_DK: Nye kommentarer

en: Recent Drafts
da_DK: Seneste kladder

en: Recent Posts
da_DK: Nye indl&#230;g

en: Recent Product Reviews
da_DK: Seneste vareanmeldelser

en: Recent Weeks
da_DK: De seneste uger

en: Recent orders
da_DK: Seneste ordrer

en: Recent posts
da_DK: Seneste indlæg

en: Recent reviews
da_DK: Seneste anmeldelser

en: Recent weeks
da_DK: De seneste uger

en: Recently Published
da_DK: Senest udgivet

en: Recently Viewed Products
da_DK: Senest viste varer

en: Recently Viewed Products list
da_DK: Liste med nyligt viste varer

en: Recently updated
da_DK: Opdateret for nylig

en: Recipient(s)
da_DK: Modtager(e)

en: Recipients
da_DK: Modtagere

en: Recommended
da_DK: Anbefalet

en: Recommended for All WooCommerce Stores
da_DK: Anbefalet til alle WooCommerce webshops

en: Recommended items are considered beneficial to your site, although not as important to prioritize as a critical issue, they may include improvements to things such as; Performance, user experience, and more.
da_DK: Anbefalede elementer anses for at være gavnlige for dit websted, selvom det ikke er så vigtigt at prioritere som et kritisk emne, kan de omfatte forbedringer af ting som f.eks.: Ydeevne, brugeroplevelse og meget mere.

en: Recount terms
da_DK: Fintælling termer

en: Recovery Mode &#8212; %s
da_DK: Gendannelsestilstand &#8212; %s

en: Recovery Mode not initialized.
da_DK: Gendannelsestilstand ikke initialiseret.

en: Recovery key expired.
da_DK: Gendannelsesnøgle udløbet.

en: Recurrence
da_DK: Gentagelse

en: Red
da_DK: Rød

en: Red Sea
da_DK: Det Røde Hav

en: Redirect only
da_DK: Kun omdirigering

en: Redirect only (Insecure)
da_DK: Kun omdirigering (usikker)

en: Redirect to the cart page after successful addition
da_DK: Omdirigér til siden Kurv efter vellykket tilføjelse

en: Redo
da_DK: Annuller fortryd

en: Reduced rate
da_DK: Reduceret sats

en: Reflect your fashionable style.
da_DK: Giver udtryk for din moderigtige stil.

en: Refresh
da_DK: Genindlæs

en: Refresh stats
da_DK: Genindlæs statistik

en: Refreshed stats for %s
da_DK: Genindlæst statistik for %s

en: Refund
da_DK: Refundering

en: Refund #%1$s - %2$s
da_DK: Refundering #%1$s - %2$s

en: Refund #%1$s - %2$s by %3$s
da_DK: Refundering #%1$s - %2$s med %3$s

en: Refund %1$s via %2$s
da_DK: Refundering %1$s via %2$s

en: Refund %s manually
da_DK: Refundér %s manuelt

en: Refund &ndash; %s
da_DK: Refundér - %s

en: Refund ID.
da_DK: Refunderings-ID

en: Refund amount
da_DK: Refunderingsbeløb

en: Refund amount is required.
da_DK: Angiv beløbet på refunderingen

en: Refund amount must be greater than zero.
da_DK: Beløb til refundering skal være større end nul.

en: Refund amount must be positive.
da_DK: Beløbet på refunderingen skal være positivt

en: Refund amount.
da_DK: Refundér beløb.

en: Refund failed.
da_DK: Refundering mislykkedes

en: Refund reason.
da_DK: Årsag til refundering

en: Refund the line items above. This will show the total amount to be refunded
da_DK: Refundér varelinjer ovenfor. Det vil vise det totale beløb, som skal refunderes.

en: Refund total.
da_DK: Refunderingstotal

en: Refunded
da_DK: Tilbagebetalt

en: Refunded %1$s - Refund ID: %2$s
da_DK: Refunderet %1$s - RefunderingsID: %2$s

en: Refunded <span class="count">(%s)</span> | Refunded <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Refunderet <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Refunderede <span class="count">(%s)</span>

en: Refunded order
da_DK: Refunderet ordre

en: Refunds
da_DK: Refunderinger

en: Regenerate
da_DK: Regenerér

en: Regenerate data message.
da_DK: Genskab databesked.

en: Regenerate download permissions
da_DK: Gendan download-tilladelser

en: Regenerate shop thumbnails
da_DK: Regenerér webshoppens thumbnails (miniaturebilleder)

en: Regenerate the product attributes lookup table
da_DK: Gendan opslagstabellen for vareegenskaber

en: Regenerating images for attachment ID: %s
da_DK: Gendannelse af billeder for vedhæftet fil-ID: %s

en: Regeneration status.
da_DK: Status på genskabelse.

en: Region(s)
da_DK: Region(er)

en: Register
da_DK: Registrer

en: Register Now
da_DK: Tilmeld dig nu

en: Registered schema for %s
da_DK: Registreret skema for %s

en: Registers whether the note is deleted or not
da_DK: Registrerer om notatet er slettet eller ej

en: Registers whether the note is read or not
da_DK: Registrerer om noten er læst eller ej

en: Registration complete. Please check your email.
da_DK: Registrering færdig. Tjek venligst din e-mail.

en: Registration confirmation will be emailed to you.
da_DK: En registreringsbekræftelse vil blive sendt til din e-mail.

en: Registration date for the user.
da_DK: Brugerens registreringsdato.

en: Registration privacy policy
da_DK: Registrering af politik for personoplysninger

en: Regular price
da_DK: Normalpris

en: Regular price (%s)
da_DK: Normalpris (%s)

en: Regular product price.
da_DK: Normale varepris

en: Related
da_DK: Relateret

en: Related Posts
da_DK: Relaterede indlæg

en: Related Tags
da_DK: Relaterede emneord

en: Related posts
da_DK: Relaterede indlæg

en: Related products
da_DK: Relaterede varer

en: Relationship
da_DK: Relation

en: Released: %d.
da_DK: Udgivet: %d.

en: Relevance
da_DK: Relevans

en: Relevance (recommended)
da_DK: Relevans (anbefalet)

en: Remember Me
da_DK: Husk mig

en: Remember me
da_DK: Husk mig

en: Remember to click Update to save metadata entered or changed.
da_DK: Husk at klikke på Opdater for at gemme metadata, der er indtastet eller ændret.

en: Remember to click the Add New User button at the bottom of this screen when you are finished.
da_DK: Når du er færdig, så husk at trykke på knappen "Tilføj ny bruger" i bunden af skærmen.

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
da_DK: Husk at klikke p&aring; Opdater Profil, n&aring;r du er f&aelig;rdig.

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
da_DK: Husk, at når først det er slette, så kan webstedet ikke gendannes.

en: Remind Me Later
da_DK: Påmind mig senere

en: Remind me later
da_DK: Påmind mig senere

en: Remote GET response.
da_DK: Ekstern GET svar.

en: Remote GET successful?
da_DK: Ekstern GET vellykket gennemførelse?

en: Remote POST response.
da_DK: Ekstern POST svar.

en: Remote POST successful?
da_DK: Ekstern POST vellykket gennemførelse?

en: Remote file error: %s
da_DK: Fejl ved fjernfil: %s

en: Remote file is incorrect size
da_DK: Fjernfil har ukorrekt st&#248;rrelse

en: Remote file is too large, limit is %s
da_DK: Fjernfil er for stor, gr&#230;nsen er %s

en: Remote file returned error response %d
da_DK: Fjernfil returnerede fejlbeskeden %d

en: Remote get
da_DK: Remote Get

en: Remote post
da_DK: Fjernpost

en: Remove
da_DK: Fjern

en: Remove %s from cart
da_DK: Fjern %s fra kurven

en: Remove Background Image
da_DK: Fjern Baggrundsbillede

en: Remove Header Image
da_DK: Fjern header-billede

en: Remove Image
da_DK: Fjern billede

en: Remove Menu Item: %1$s (%2$s)
da_DK: Fjern Menupunkt: %1$s (%2$s)

en: Remove Selected Items
da_DK: Fjern markerede elementer

en: Remove Service
da_DK: Fjern tjeneste

en: Remove Site Icon
da_DK: Fjern webstedsikon

en: Remove Users from Site
da_DK: Fjern brugere fra websted

en: Remove access to downloads on request
da_DK: Slet adgang til downloads på anmodning

en: Remove audio source
da_DK: Fjern lydkilde

en: Remove filter
da_DK: Fjern filter

en: Remove image
da_DK: Fjern billede

en: Remove item
da_DK: Fjern objekt

en: Remove legacy coupon menu
da_DK: Fjern den forældede rabatkuponmenu

en: Remove link
da_DK: Fjern link

en: Remove personal data
da_DK: Fjern persondata

en: Remove personal data from orders on request
da_DK: Slet persondata fra ordrer på anmodning

en: Remove poster image
da_DK: Fjern plakatbillede

en: Remove product
da_DK: Fjern vare

en: Remove product image
da_DK: Fjern varebillede

en: Remove selected account(s)
da_DK: Fjern valgt konto / valgte konti

en: Remove selected row(s)
da_DK: Fjern valgte række(r)

en: Remove this URL
da_DK: Fjern denne URL

en: Remove this attribute?
da_DK: Fjern denne egenskab?

en: Remove this image
da_DK: Fjern dette billede

en: Remove this item meta?
da_DK: Fjern denne enheds meta?

en: Remove video source
da_DK: Fjern videokilde

en: Removed
da_DK: Fjernet

en: Removed %s.
da_DK: Fjernet %s.

en: Removed access to downloadable files.
da_DK: Fjernet adgang til downloadbare filer.

en: Removed customer "%s"
da_DK: Fjernet kunde "%s"

en: Removed payment token "%d"
da_DK: Fjernet betalings-token (digital kode) "%d"

en: Removed personal data from %s order. | Removed personal data from %s orders.
da_DK[0]: Fjernet personoplysninger fra %s order.
da_DK[1]: Fjernet personoplysninger fra %s ordrer.

en: Removed personal data from order %s.
da_DK: Fjernet personoplysninger fra ordre %s.

en: Removes all existing entries from the Approved Product Download Directories list.
da_DK: Fjerner alle eksisterende adgange fra listen med godkendte varedownloadmapper.

en: Removing %1$s manually will cause PHP warnings. Use the %2$s filter instead.
da_DK: At fjerne %1$s manuelt vil udløse PHP-advarsler. Brug i stedet %2$s filteret.

en: Removing and Reusing
da_DK: Fjerner og genbruger

en: Removing the current plugin&#8230;
da_DK: Fjerner det nuværende plugin&#8230;

en: Removing the old version of the translation&#8230;
da_DK: Fjerner den gamle version af oversættelsen&#8230;

en: Removing...
da_DK: Fjerner...

en: Render response in a particular format.
da_DK: Gengiv respons i et bestemt format.

en: Renew
da_DK: Forny

en: Renew Subscription
da_DK: Forny abonnement

en: Reorder
da_DK: Omarranger

en: Reorder menu items
da_DK: Sorter menuelementerne

en: Reorder mode closed
da_DK: Sorteringstilstand lukket

en: Reorder mode enabled
da_DK: Sorteringstilstand aktiveret

en: Reorder widgets
da_DK: Omarrangér widgets

en: Repeat
da_DK: Gentag

en: Repeat Background Image
da_DK: Gentag baggrundsbillede

[ctx: Repeat Image]
en: Repeat
da_DK: Gentag

en: Repeat New Password
da_DK: Gentag nyt kodeord

en: Repeat Password
da_DK: Gentag kodeord

en: Replace
da_DK: Erstat

en: Replace audio
da_DK: Erstat lyd

en: Replace image
da_DK: Erstat billede

en: Replace video
da_DK: Erstat video

en: Replies
da_DK: Svar

en: Reply
da_DK: Svar

en: Reply to %s
da_DK: Besvar %s

en: Reply to Comment
da_DK: Besvar kommentar

en: Reply to this comment
da_DK: Besvar denne kommentar

en: Reply to this review
da_DK: Besvar denne anmeldelse

en: Report a bug
da_DK: Rapportér en fejl

en: Report period.
da_DK: Rapporteringsperiode.

en: Report sync schedulers should be derived from the Automattic\WooCommerce\Internal\Admin\Schedulers\ImportScheduler class.
da_DK: Planlægning af rapport synkronisering skal stamme fra klassen Automattic\WooCommerce\Admin\Schedulers\ImportScheduler.

en: Report table data is being deleted.
da_DK: Rapporttabeldata bliver slettet.

en: Report table data is being rebuilt. Please allow some time for data to fully populate.
da_DK: Rapporttabeldata bliver genopbygget. Forvent noget tid til, at data kan blive udfyldt helt.

en: Reports
da_DK: Rapporter

en: Reports data grouped by intervals.
da_DK: Rapporteringsdata grupperet på intervaller.

en: Reports data grouped by segment condition.
da_DK: Rapporteringsdata grupperet på segmenttilstand.

en: Request Invitation
da_DK: Anmod om invitation

en: Request access to this P2
da_DK: Anmod om adgang til denne P2

en: Request added successfully.
da_DK: Anmodningen blev tilføjet.

en: Request body.
da_DK: Anmodningsindhold

en: Request headers.
da_DK: Anmod om beskedhoveder.

en: Requested
da_DK: Anmodet

en: Requester
da_DK: Anmoder

en: Require a password
da_DK: Kræv en adgangskode

en: Required
da_DK: Påkrævet

en: Required PHP version
da_DK: Påkrævet PHP-version

en: Required WordPress version
da_DK: Påkrævet WordPress-version

en: Required and recommended modules are installed
da_DK: Alle nødvendige og anbefalede moduler er installeret

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
da_DK: P&aring;kr&aelig;vede felter er markerede; resten er valgfri. Din profilinformation vises kun i temaer, der kodet til at vise dem og indstillet til dette.

en: Required fields are marked %s
da_DK: Krævede felter er markeret med %s

en: Required to be true, as resource does not support trashing.
da_DK: Skal være sandt, da ressource ikke understøtter mulighed for at smide ud.

en: Required to be true, as revisions do not support trashing.
da_DK: Skal være sand, da versioner ikke understøtter papirkurven.

en: Required to be true, as terms do not support trashing.
da_DK: Skal være sand, da udtryk ikke understøtter papirkurven.

en: Required to be true, as users do not support trashing.
da_DK: Skal være sand, da brugere ikke understøtter papirkurv.

en: Required to create an Application Password, but not to update the user.
da_DK: Kræves for at oprette en applikation adgangskode, men ikke for at opdatere brugeren.

en: Requirements
da_DK: Krav

en: Requirements Not Met
da_DK: Krav ikke opfyldt

en: Requires Mac OS X 10.11+.
da_DK: Kræver Mac OS X 10.11+.

en: Resend
da_DK: Gensend

en: Resend confirmation requests
da_DK: Send bekræftelsesforespørgslerne igen

en: Resend email
da_DK: Gensend e-mail

en: Resend new order notification
da_DK: Gensend meddelelse for ny ordre

en: Reset
da_DK: Nulstil

en: Reset Image
da_DK: Nulstil billede

en: Reset Password
da_DK: Nulstil adgangskode

en: Reset filter
da_DK: Nulstil filter

en: Reset filters
da_DK: Nulstil filtre

en: Reset password
da_DK: Nulstil adgangskode

en: Reset to Defaults
da_DK: Gendan til standardværdier

en: Reset to defaults
da_DK: Nulstil til standarder

en: Resource cannot be created.
da_DK: Ressource kan ikke blive oprettet.

en: Resource cannot be created. Check to make sure 'order' and 'name' are present.
da_DK: Ressource kan ikke oprettes. Undersøg om 'ordre' og 'navn' findes.

en: Resource does not exist.
da_DK: Ressource eksisterer ikke.

en: Resource does not support trashing.
da_DK: Ikke mulighed for at smide ressource ud.

en: Respond to your requests, including refunds and complaints
da_DK: Svar på dine henvendelser og forespørgsler, herunder refunderinger og klager

en: Response
da_DK: Kommentar

en: Response to %s
da_DK: Svar til %s

en: Responses
da_DK: Kommentarer

en: Responses to %s
da_DK: Svar til %s

en: Responsive
da_DK: Responsiv

en: Responsive Layout
da_DK: Responsivt layout

en: Rest of the world
da_DK: Resten af verden

en: Restart
da_DK: Genstart

en: Restock refunded items
da_DK: Opdatér lager med varer, der er returneret grundet refundering.

en: Restore
da_DK: Gendan

en: Restore &#8220;%s&#8221; from the Trash
da_DK: Genskab &#8220;%s&#8221; fra papirkurven

en: Restore Original Header Image
da_DK: Gendan det originale header-billede

en: Restore Original Image
da_DK: Genskab oprindeligt billede

en: Restore This Autosave
da_DK: Gendan denne autogemte ændring

en: Restore This Revision
da_DK: Gendan denne ændring

en: Restore from Trash
da_DK: Gendan fra papirkurv

en: Restore image
da_DK: Genskab billede

en: Restore last draft
da_DK: Gendan seneste kladde

en: Restore original image
da_DK: Genskab oprindeligt billede

en: Restore the backup
da_DK: Gendan sikkerhedskopien.

en: Restore the backup.
da_DK: Gendan fra sikkerhedskopien.

en: Restore this comment from the Trash
da_DK: Gendan denne kommentar fra papirkurven

en: Restore this comment from the spam
da_DK: Genskab denne kommentar fra spam

en: Restore this item from the Trash
da_DK: Gendan dette element fra Papirkurven

en: Restore this review from the Trash
da_DK: Genskab denne anmeldelse fra skraldespanden

en: Restore this review from the spam
da_DK: Gendan denne anmeldelse fra spam

en: Restrict video playback to a specified set of domains.
da_DK: Begræns videoafspilning til nogle specifikke domæner

en: Restrictions
da_DK: Begrænsninger

en: Result of payment processing, or false if not yet processed.
da_DK: Resultat af behandling af betaling, eller falsk hvis den endnu ikke er behandlet.

en: Results
da_DK: Resultater

en: Results are still loading&hellip;
da_DK: Resultater hentes stadig&hellip;

en: Resume
da_DK: Genoptag

en: Resume the product attributes lookup table regeneration
da_DK: Genoptag vareegenskaberne opslag tabel regenerering

en: Retain cancelled orders
da_DK: Opbevar annullerede ordrer

en: Retain completed orders
da_DK: Opbevar gennemførte ordrer

en: Retain completed orders for a specified duration before anonymizing the personal data within them.
da_DK: Opbevar gennemførte ordrer i en specificeret periode inden personoplysningerne i ordrene bliver anonymiseret.

en: Retain failed orders
da_DK: Opbevar mislykkede ordrer

en: Retain inactive accounts
da_DK: Opbevar inaktive konti

en: Retain pending orders
da_DK: Behold igangsværende ordrer

en: Retro (Generated)
da_DK: Retro (Generisk)

en: Retry
da_DK: Forsøg igen

en: Return a %1$s or %2$s object from your callback when using the REST API.
da_DK: Send en %1$s eller %2$s objekt fra dit callback når du bruger REST API.

en: Return sales for a specific end date, the date need to be in the %s format.
da_DK: Refundér salg for en specifik slutdato, datoen skal være i %s format.

en: Return sales for a specific start date, the date need to be in the %s format.
da_DK: Refundér salg fra en specifik startdato, datoen skal være i %s format.

en: Return to %s
da_DK: Tilbage til %s

en: Return to cart
da_DK: Tilbage til kurv

en: Return to emails
da_DK: Tilbage til e-mails

en: Return to payments
da_DK: Gå tilbage til betalinger

en: Return to shop
da_DK: Tilbage til shoppen

en: Returning customer?
da_DK: Tilbagevendende kunde?

en: Returning or new customer.
da_DK: Gammel eller ny kunde.

en: Returns
da_DK: Returvarer

en: Returns number of products with each average rating.
da_DK: Leverer antal af varer med hver sin gennemsnitlige bedømmelse.

en: Returns number of products with each stock status.
da_DK: Viser antal af varer med hver sin lagerstatus.

en: Returns number of products within attribute terms.
da_DK: Returnerer antal af varer inden for egenskabsudtryk.

en: Revenue
da_DK: Omsætning

en: Reversal cancelled for order #%s
da_DK: Tilbageførsel annulleret for ordre #%s

en: Reverse order
da_DK: Omvendt rækkefølge

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
da_DK: Skift til <strong>Browser uploaderen</strong> ved at klikke på linket under træk-og-slip boksen.

en: Reverting unpublished changes&hellip;
da_DK: Tilbagefører ikke-udgivne ændringer&hellip;

en: Review
da_DK: Anmeldelse

en: Review Settings
da_DK: Anmeldelse indstillinger

en: Review content.
da_DK: Anmeldelsens indhold.

en: Review rating (0 to 5).
da_DK: Bedømmelse af anmeldelse (0 til 5).

en: Review shipping options
da_DK: Gennemgå forsendelsesindstillinger

en: Review type name.
da_DK: Navn på anmeldelsestype.

en: Review your orders
da_DK: Gennemgå dine ordrer

en: Reviewer email.
da_DK: Anmelders e-mail.

en: Reviewer name.
da_DK: Anmelders navn.

en: Reviews
da_DK: Anmeldelser

en: Reviews (%d)
da_DK: Anmeldelser (%d)

en: Reviews average rating.
da_DK: Gennemsnitlig bedømmelse af anmeldelser.

en: Reviews can only be left by "verified owners"
da_DK: Det er kun verificerede kunder, der kan skrive anmeldelser

en: Reviews totals.
da_DK: Samlede anmeldelser.

en: Revision
da_DK: Udgave

en: Revision by %s
da_DK: Ændring af %s

en: Revision restored.
da_DK: Revision genskabt.

en: Revisions
da_DK: Ændringer

en: Revisions are saved copies of your post or page, which are periodically created as you update your content. The red text on the left shows the content that was removed. The green text on the right shows the content that was added.
da_DK: Ændringer er gemte kopier af dit indlæg eller dine side, som med mellemrum oprettes i takt med, at du opdaterer dit indhold. Den røde tekst til venstre viser indholdet, der er fjernet. Den grønne tekst til højre viser indholdet, der er tilføjet.

en: Revisions do not support trashing. Set '%s' to delete.
da_DK: Versioner understøtter ikke papirkurven. Sæt '%s' for at slette.

en: Revisions not enabled.
da_DK: Revisioner er ikke aktiveret.

en: Revisions: %s
da_DK: Ændringer: %s

en: Revoke
da_DK: Tilbagekald

en: Revoke "%s"
da_DK: Tilbagekald "%s"

en: Revoke API key
da_DK: Tilbagekald API-nøgle

en: Revoke access
da_DK: Tilbagekald adgang

en: Revoke all application passwords
da_DK: Tilbagekald alle applikationers adgangskoder

en: Revoke key
da_DK: Tilbagekald nøgle

en: Rich Text Area. Press Alt-Shift-H for help.
da_DK: Formateret tekst-område. Tryk Alt-Skift-H for hjælp.

en: Rich Text Area. Press Control-Option-H for help.
da_DK: Formateret tekst-område. Tryk Ctrl+Alt+H eller Cmd+Option+H for hjælp.

en: Rich mobile publishing
da_DK: Rig mobil-offentliggørelse.

en: Right
da_DK: H&#248;jre

en: Right Now
da_DK: Lige nu

en: Right Sidebar
da_DK: H&#248;jre sidebar

en: Right with space
da_DK: Højre med mellemrum

en: Roles
da_DK: Roller

en: Roles assigned to the user.
da_DK: Rolle tildelt brugeren.

en: Roles successfully reset
da_DK: Roller nulstillet

en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
da_DK: Rollback fejl: [%1$s] %2$s

en: Roma
da_DK: Rom

en: Romania
da_DK: Rumænien

en: Romanian
da_DK: Romansk

en: Romanian leu
da_DK: Rumænsk leu

en: Rome
da_DK: Rom

en: Rotate
da_DK: Rotér

en: Rotate 180&deg;
da_DK: Roter 180&deg;

en: Rotate 90&deg; left
da_DK: Roter 90&deg; mod venstre

en: Rotate 90&deg; right
da_DK: Roter 90&deg; mod højre

en: Rotation arguments.
da_DK: Rotationsargumenter.

en: Rotation type.
da_DK: Rotationstype.

en: Round tax at subtotal level, instead of rounding per line
da_DK: Afrund moms i subtotalen, i stedet for at afrunde pr. ordrelinie

en: Rounded Corners
da_DK: Afrundede hjørner

en: Rounding
da_DK: Afrunding

en: Route must be specified.
da_DK: Rute skal specificeres.

en: Routes must be namespaced with plugin or theme name and version.
da_DK: Ruter skal have plugin- eller temanavn og -version som navneområde.

en: Routing number
da_DK: SWIFT-adresse

en: Row
da_DK: Række

en: Row group
da_DK: Rækkegruppe

en: Row type
da_DK: Rækketype

en: Rows
da_DK: Rækker

en: Rows per page
da_DK: Rækker pr. side

en: Run
da_DK: Kør

en: Run %s
da_DK: Kør %s

en: Run Importer
da_DK: Kør importeringsværktøjet

en: Run the Setup Wizard
da_DK: Kør opsætningsguiden

en: Run the importer
da_DK: Start importeringen

en: Run your store from anywhere
da_DK: Kør din webshop fra hvor som helst

en: Running %d action | Running %d actions
da_DK[0]: Kører %d handling
da_DK[1]: Kører %d handlinger

en: Russet Organic Potatoes
da_DK: Økologiske bagekartofler

en: Russia
da_DK: Rusland

en: Russian
da_DK: Russisk

en: Russian ruble
da_DK: Russisk rubel

en: Rwandan franc
da_DK: Rwandisk franc

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
da_DK: S&atilde;o Tom&eacute; og Pr&iacute;ncipe

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe dobra
da_DK: São Tomé og Príncipe dobra

en: SANDBOX ENABLED. You can use sandbox testing accounts only. See the <a href="%s">PayPal Sandbox Testing Guide</a> for more details.
da_DK: SANDBOX ER AKTIVERET. Du kan kun anvende sandbox testing-konti. Se <a href="%s">PayPal Sandbox Testing Guide</a> for flere informationer.

en: SEO Tools
da_DK: SEO Værktøjer

en: SKU
da_DK: Varenummer

en: SKU refers to a Stock-keeping unit, a unique identifier for each distinct product and service that can be purchased.
da_DK: SKU (varenummer) henviser til en lagerførende vare / ydelse, og varenummeret er en unik identifikator for hver enkel vare / ydelse, der kan købes.

en: SKU:
da_DK: Varenummer:

en: SQL server is up to date
da_DK: SQL-server er opdateret

en: SSL forced?
da_DK: Tving SSL igennem?

en: SSL verification failed.
da_DK: SSL verificering mislykkedes.

en: SUCCESS: %s
da_DK: SUCCES: %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
da_DK: SUCCES: WordPress blev opdateret til %s

en: SUHOSIN installed
da_DK: SUHOSIN installeret

en: Safe and secure payments using credit cards or your customer's PayPal account.
da_DK: Sikre betalingstjenester ved brug af kreditkort eller med din kundes PayPal konto.

en: Safe and secure payments using credit cards or your customer's PayPal account. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
da_DK: Pålidelige og sikre betalinger med anvendelse af kreditkort eller din kundes Paypal konto. <a href="%s" target="_blank">Få mere at vide om PayPal</a>.

en: Safe: always put spam in the Spam folder for review.
da_DK: Sikker: anbring altid spam i Spam-mappen til gennemsyn.

en: Saigon
da_DK: Ho Chi Minh-byen

en: Saint Barth&eacute;lemy
da_DK: Sankt Barth&eacute;lemy

en: Saint Helena
da_DK: Sankt Helena

en: Saint Kitts and Nevis
da_DK: Sankt Kitts og Nevis

en: Saint Lucia
da_DK: Sankt Lucia

en: Saint Martin (Dutch part)
da_DK: Sankt Martin (hollandsk del)

en: Saint Martin (French part)
da_DK: Sankt Martin (fransk del)

en: Saint Pierre and Miquelon
da_DK: Sankt Pierre og Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
da_DK: Sankt Vincent og Grenadinerne

en: Sale
da_DK: Tilbud

en: Sale end date
da_DK: Tilbud slutdato

en: Sale end date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
da_DK: Tilbud slutdato (ÅÅÅÅ-MM-DD format eller udfyld ikke)

en: Sale price
da_DK: Tilbudspris

en: Sale price (%s)
da_DK: Salgspris (%s)

en: Sale price dates
da_DK: Udsalgspris datoer

en: Sale product price, if applicable.
da_DK: Varesalgspris, hvis anvendelig.

en: Sale start date
da_DK: Tilbud startdato

en: Sale start date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
da_DK: Tilbud startdato (ÅÅÅÅ-MM-DD format eller udfyld ikke)

en: Sale!
da_DK: Tilbud

en: Sales
da_DK: Salg

en: Sales amount
da_DK: Salgsbeløb

en: Sales by category
da_DK: Tilbud pr. kategori

en: Sales by date
da_DK: Tilbud pr. dato

en: Sales by product
da_DK: Tilbud pr. vare

en: Sales reports
da_DK: Salgsrapporter

en: Sales tax
da_DK: Salgsmoms

en: Same as parent
da_DK: Det samme som forælder

en: Samoan t&#x101;l&#x101;
da_DK: Samoansk tālā

en: Sample Page
da_DK: Eksempelside

en: Sample:
da_DK: Prøve:

en: Sandbox
da_DK: Sandkasse

en: Sandbox API password
da_DK: Sandbox API adgangskode

en: Sandbox API signature
da_DK: Sandbox API signatur

en: Sandbox API username
da_DK: Sandbox API brugernavn

en: Sao Paulo
da_DK: São Paulo

en: Sao Tome
da_DK: São Tomé

en: Sat
da_DK: lør

en: Saturday
da_DK: lørdag

[ctx: Saturday initial]
en: S
da_DK: L

en: Saudi Arabia
da_DK: Saudi Arabien

en: Save
da_DK: Gem

en: Save %s
da_DK: Gem %s

en: Save &amp; Publish
da_DK: Gem &amp; Udgiv

en: Save Changes
da_DK: Gem &#230;ndringer

en: Save Draft
da_DK: Gem kladde

en: Save Edits
da_DK: Gem ændringer

en: Save Menu
da_DK: Gem menu

en: Save Password
da_DK: Gem adgangskode

en: Save Poll
da_DK: Gem afstemning

en: Save Settings
da_DK: Gem indstillinger

en: Save Widget
da_DK: Gem widget

en: Save account settings
da_DK: Gem kontoindstillinger

en: Save address
da_DK: Gem adresse

en: Save all changes
da_DK: Gem alle &#230;ndringer

en: Save and preview changes before publishing them.
da_DK: Gem og forhåndsvis ændringer før udgivelse.

en: Save as Draft
da_DK: Gem som kladde

en: Save as Pending
da_DK: Gem som afventer

en: Save attributes
da_DK: Gem egenskaber

en: Save big with WooCommerce Payments
da_DK: Få store besparelser med WooCommerce Payments

en: Save big with WooPayments
da_DK: Spar stort med WooPayments

en: Save changes
da_DK: Gem ændringer

en: Save changes before changing page?
da_DK: Gem ændringer før du forlader siden?

en: Save money
da_DK: Spar penge

en: Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.
da_DK: Gem mit navn, mail og websted i denne browser til næste gang jeg kommenterer.

en: Save payment information to my account for future purchases.
da_DK: Gem betalingsoplysninger på siden Min konto til fremtidige køb.

en: Save settings
da_DK: Gem indstillinger

en: Save shipping classes
da_DK: Gem forsendelsesklasser

en: Save time
da_DK: Spar tid

en: Save time and errors with automated tax calculation and collection at checkout. Powered by WooCommerce Services and Jetpack.
da_DK: Spar tid og fejl med automatiseret momsberegning og indsamling ved bestilling. Powered by WooCommerce Services and Jetpack.

en: Save time and money with WooCommerce Shipping
da_DK: Spar tid og penge med WooCommerce Forsendelse

en: Save time on content creation — unlock high-quality blog posts and pages using AI.
da_DK: Spar tid på at skabe indhold - lås op for blogindlæg og sider af høj kvalitet ved hjælp af AI.

en: Save to account
da_DK: Gem til konto

en: Save up to $800 in fees by managing transactions with WooCommerce Payments. With WooCommerce Payments, you can securely accept major cards, Apple Pay, and payments in over 100 currencies.
da_DK: Spar op til 50% i gebyrer ved at administrere transaktioner i WooCommerce Payments. Med WooCommerce Payments kan du på sikker vis modtage større betalingskort, Apple Pay og betalinger i over 100 valutaer.

en: Save up to $800 in fees by managing transactions with WooPayments. With WooPayments, you can securely accept major cards, Apple Pay, and payments in over 100 currencies.
da_DK: Spar op til $800 i gebyrer ved at administrere transaktioner i WooPayments. Med WooPayments kan du på sikker vis modtage større betalingskort, Apple Pay og betalinger i over 100 valutaer.

en: Save webhook
da_DK: Gem webhook

en: Saved
da_DK: Gemt

en: Saved.
da_DK: Gemt.

en: Saving
da_DK: Gemmer

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
da_DK: Gem er sl&#229;et fra: %s redigerer lige nu siden.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
da_DK: Gem er sl&#229;et fra: %s redigerer lige nu indl&#230;gget.

en: Saving revision&hellip;
da_DK: Gemmer revisioner...

en: Saving&hellip;
da_DK: Gemmer&hellip;

en: Saving...
da_DK: Gemmer...

en: Saving…
da_DK: Gemmer...

en: Scale
da_DK: Skaler

en: Scale Image
da_DK: Skalér billede

en: Scale Image Help
da_DK: Hjælp til billedskalering

en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
da_DK: Skaler billeder til at matche den store størrelse der er valgt i %1$sbilledindstillinger%2$s 2$s (%3$d ×%4$d).

[ctx: Scale option for dimensions control]
en: Contain
da_DK: Indhold

[ctx: Scale option for dimensions control]
en: Fill
da_DK: Fyld

[ctx: Scale option for dimensions control]
en: None
da_DK: Ingen

[ctx: Scale option for dimensions control]
en: Scale down
da_DK: Skaler ned

en: Scan site for content
da_DK: Scan websted for indhold

en: Schedule
da_DK: Planl&#230;g

en: Schedule for: %s
da_DK: Planlæg til: %s

en: Schedule your customization changes to publish ("go live") at a future date.
da_DK: Planlæg hvornår dine tilpasningsændringer skal udgives ("gå live") på en fremtidig dato.

en: Scheduled
da_DK: Planlagt

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Planlagt <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Planlagt <span class="count">(%s)</span>

en: Scheduled Action
da_DK: Skemalagt handling

en: Scheduled Action Columns
da_DK: Handlingsplanlagte kolonner

en: Scheduled Actions
da_DK: Skemalagte handlinger

en: Scheduled Date
da_DK: Skemalagt dato

en: Scheduled actions are hooks triggered on a cetain date and time.
da_DK: Skemalagte handlinger er hooks, der bliver igangsat på en bestemt dato og et bestemt tidspunkt.

en: Scheduled events
da_DK: Planlagte begivenheder

en: Scheduled events are running
da_DK: Planlagte begivenheder kører

en: Scheduled events are what periodically looks for updates to plugins, themes and WordPress itself. It is also what makes sure scheduled posts are published on time. It may also be used by various plugins to make sure that planned actions are executed.
da_DK: Planlagte begivenheder vil regelmæssigt søge efter opdateringer til plugins, temaer og WordPress selv. Det er også det, der sikrer, at planlagte indlæg offentliggøres til tiden. Det kan også bruges af forskellige plugins for at sikre at planlagte handlinger udføres.

en: Scheduled for: %s
da_DK: Planlagt til: %s

en: Scheduled maintenance ends in about %1$sh %2$sm (<a href="%3$s">more info</a>)
da_DK: Den planlagte vedligeholdelse er færdig om %1$sh %2$sm (<a href="%3$s">mere info</a>)

en: Scope under which the request is made; determines fields present in response.
da_DK: Rækkevidde for forespørgsler; bestemmer hvilke felter vises i svar.

en: Scoresbysund
da_DK: Ittoqqortoormiit

en: Scrape key check failed. Please try again.
da_DK: Scrape af key-tjek fejlede. Prøv venligst igen.

en: Screen Content
da_DK: Skærmindhold

en: Screen Options
da_DK: Sk&#230;rmindstillinger

en: Screen Options Tab
da_DK: Sk&#230;rmindstillinger fane

en: Screen elements
da_DK: Skærmelementer

en: Screen reader users: when in forms mode, you may need to press the Esc key twice.
da_DK: Skærmlæserbrugere: når du er i formulartilstand, så skal du måske trykke Esc-tasten to gange.

en: Script with handle %s had a dependency on itself which has been removed. This is an indicator that your JS code has a circular dependency that can cause bugs.
da_DK: Script med handle %s havde en afhængighed i sig selv, som er blevet fjernet. Dette er en indikation på, at din JS kode har en cirkular afhængighed, som kan give fejl.

en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
da_DK: Scripts og styles bør ikke registreres eller sættes i kø før %1$s, %2$s, eller %3$s krogene.

en: Scroll
da_DK: Rul

en: Scroll with Page
da_DK: Rul med side

en: Search
da_DK: S&#248;g

en: Search %s
da_DK: Søg %s

en: Search Categories
da_DK: S&#248;g kategorier

en: Search Changesets
da_DK: Søg ændringssæt

en: Search Comments
da_DK: S&#248;g kommentarer

en: Search Engine Terms
da_DK: Søgeord

en: Search Installed Themes
da_DK: Søg i installerede temaer

en: Search Link Categories
da_DK: Søg i Linkkategorier

en: Search Links
da_DK: S&#248;g i  links

en: Search Media
da_DK: Søg medier

en: Search Media:
da_DK: Søg medier

en: Search Menu Items
da_DK: Søg menupunkter

en: Search Modules
da_DK: Søg i moduler ...

en: Search Navigation Menus
da_DK: Søg i navigationsmenuer

en: Search Pages
da_DK: Søgesider

en: Search Pattern Categories
da_DK: Søg i blokgruppekategorier

en: Search Patterns
da_DK: Søg i blokgrupper

en: Search Posts
da_DK: Søg i indlæg

en: Search Requests
da_DK: Søgeresultater

en: Search Results
da_DK: S&#248;geresultater

en: Search Results %1$s %2$s
da_DK: S&#248;geresultater %1$s %2$s

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
da_DK: Søgeresultater for &#8220;%s&#8221;

en: Search Results for: %s
da_DK: Søgeresultater for: %s

en: Search Reviews
da_DK: Søg i anmeldelser

en: Search Scheduled Actions
da_DK: Søg skemalagte handlinger

en: Search Sites
da_DK: Søg websteder

en: Search Tags
da_DK: Søg tags

en: Search Template Parts
da_DK: Dele til søgeskabelon

en: Search Templates
da_DK: Søg skabeloner

en: Search Terms
da_DK: Søgetermer

en: Search Terms for %1$s days ending %2$s
da_DK: Søg Vilkår for %1$s dagen slutter %2$s

en: Search Users
da_DK: Søg brugere

en: Search Widgets
da_DK: Søg widgets

en: Search WordPress.org themes
da_DK: Søg WordPress.org temaer

en: Search by similar attribute name.
da_DK: Søg med et lignende egenskabsnavn.

en: Search by similar product name or sku.
da_DK: Søg på lignende varenavn eller SKU.

en: Search by similar product name, sku, or attribute value.
da_DK: Søg på lignende varenavn, SKU eller egenskabsværdi.

en: Search by similar tax code.
da_DK: Søg på lignende momskode.

en: Search categories
da_DK: Søg kategorier

en: Search categories by name
da_DK: Søg kategorier efter navn

en: Search coupons
da_DK: Søg rabatkuponer

en: Search customers
da_DK: Søg kunder

en: Search engine visibility
da_DK: Søgemaskinesynlighed

en: Search engines discouraged
da_DK: Søgemaskiner blokeret på webstedet

en: Search for a downloadable product&hellip;
da_DK: Søg efter en download-bar vare&hellip;

en: Search for a page&hellip;
da_DK: Søg efter en side&hellip;

en: Search for a product&hellip;
da_DK: Søg efter et produkt&hellip;

en: Search for a user&hellip;
da_DK: Søg efter en bruger &hellip;

en: Search for commands
da_DK: Søg efter kommandoer

en: Search for extensions
da_DK: Søg efter udvidelser

en: Search for:
da_DK: S&#248;g efter:

en: Search hook, args and claim ID
da_DK: Søg efter hook, argumenter og fordring ID

en: Search images
da_DK: Søg billeder

en: Search key
da_DK: Søg nøgle

en: Search logs
da_DK: Søg efter logfiler

en: Search media
da_DK: Søg medier

en: Search media items...
da_DK: Søg medieelementer...

en: Search media uploaded to this post…
da_DK: Søg efter media uploadet til dette indlæg...

en: Search menu items&hellip;
da_DK: Søg menupunkter&hellip;

en: Search modules…
da_DK: Søg i moduler ...

en: Search or use up and down arrow keys to select an item.
da_DK: Søg eller benyt piletasterne op og ned til at vælge et element.

en: Search orders
da_DK: Søg efter ordrer

en: Search our store
da_DK: Søg på vores webshop

en: Search plugins
da_DK: S&#248;g plugins

en: Search products
da_DK: Søg varer

en: Search products&hellip;
da_DK: Søg varer&hellip;

en: Search products…
da_DK: Søg varer...

en: Search results
da_DK: Søgeresultater

en: Search results for "%s"
da_DK: Søgeresultater for "%s"

en: Search results for %s
da_DK: Søgeresultater for %s

en: Search results for &ldquo;%s&rdquo;
da_DK: Søgeresultater for &ldquo;%s&rdquo;

en: Search results for: "%s"
da_DK: Søgeresultater for "%s"

en: Search results for: %s
da_DK: Søgeresultater for: %s

en: Search results only
da_DK: Kun i søgeresultater

en: Search results: &ldquo;%s&rdquo;
da_DK: Søgeresultater: &ldquo;%s&rdquo;

en: Search shipping classes
da_DK: Søg forsendelsesklasser

en: Search tags
da_DK: Søg efter tags

en: Search terms
da_DK: Søgetermer

en: Search themes&hellip;
da_DK: Søg temaer&hellip;

en: Search themes...
da_DK: Søg i temaer...

en: Search webhooks
da_DK: Søg webhooks

[ctx: Search widget]
en: Search
da_DK: Søg

en: Search widgets&hellip;
da_DK: Søg widgets&hellip;

en: Search&hellip;
da_DK: Søg…

en: Seasonal
da_DK: &#229;rstid

en: Second line of the address being shipped to.
da_DK: Anden linje af adressen, der skal sendes til.

en: Secondary menu
da_DK: Sekundær menu

en: Secret
da_DK: Kode

en: Secret key used to generate a hash of the delivered webhook and provided in the request headers. This will default to a MD5 hash from the current user's ID|username if not provided.
da_DK: Hemmelig nøgle, anvendt til at generere et hash af den leverede webhook og leveret i anmodningens beskedhoveder. Dette vil som standard være en MD5 hash fra den aktuelle brugers id | brugernavn, hvis ikke leveret.

en: Section
da_DK: Sektion

en: Sections whose purpose is to trigger a specific action.
da_DK: Sektioner, hvis formål er at udløse en bestemt handling.

en: Secure checkout
da_DK: Sikker betaling

en: Secure communication
da_DK: Sikker kommunikation

en: Secure connection (HTTPS)
da_DK: Sikker forbindelse (HTTPS)

en: Securely accept cards in your store. See payments, track cash flow into your bank account, and stay on top of disputes – right from your dashboard.
da_DK: Acceptér sikkert betalingskort i din webshop. Se betalinger, spor pengeflow ind på din bankkonto og hav godt styr på eventuelle tvister - direkte fra dit kontrolpanel.

en: Securely accept credit and debit cards on your site. Manage transactions without leaving your WordPress dashboard. Only with <strong>WooCommerce Payments</strong>.
da_DK: Accepter sikre kredit- og debitkort (betalingskort) på dit websted. Administrer transaktioner uden at forlade dit WordPress kontrolpanel. Kun muligt med <strong>WooCommerce Payments</strong>.

en: Securely accept credit and debit cards on your site. Manage transactions without leaving your WordPress dashboard. Only with <strong>WooPayments</strong>.
da_DK: Accepter sikre kredit- og debitkort (betalingskort) på dit websted. Administrer transaktioner uden at forlade dit WordPress kontrolpanel. Kun muligt med <strong>WooPayments</strong>.

en: Securely accept credit and debit cards with one low rate, no surprise fees (custom rates available). Sell online and in store and track sales and inventory in one place.
da_DK: Sikker accept af kredit- og debetkort med lav sats og ingen overraskende gebyrer (tilpassede priser til rådighed). Sælg i webshop og i butik. Spor salg og lager på ét sted.

en: Securely accept credit and debit cards with one low rate, no surprise fees (custom rates available). Sell online and in store and track sales and inventory in one place. <a href="%s" target="_blank">Learn more about Square</a>.
da_DK: Sikker accept af kreditkort og debetkort med en lav rente, ingen overraskende gebyrer (mulighed for tilpasset rente). Sælg online og i butik og find dine oplysninger om salg og lager på ét og samme sted <a href="%s" target="_blank">Få mere information om Square</a>.

en: Securely accept payments and manage payment activity straight from your store's dashboard
da_DK: Tag sikkert imod betalinger og administrer dem direkte fra din webshops kontrolpanel.

en: Securely communicating between servers are needed for transactions such as fetching files, conducting sales on store sites, and much more.
da_DK: Sikker kommunikation imellem servere er nødvendig for handlinger som hentning af filer, gennemførelse af salg fra websteder og meget mere.

en: Security
da_DK: Sikkerhed

en: Security check failed.
da_DK: Sikkerhedstjek mislykkedes.

en: Security error.
da_DK: Sikkerhedsfejl

en: Security.
da_DK: Sikkerhed

en: See all comments
da_DK: Se alle kommentarer

en: See all comments in this post
da_DK: Se alle kommentarer i dette indlæg

en: See how changes would look live on your website, and share the preview with people who can't access the Customizer.
da_DK: Se, hvordan ændringer tager sig ud live på dit websted, og del forhåndsvisningen med folk uden adgang til Tilpasseren.

en: See more
da_DK: Se mere

en: Segment identificator.
da_DK: Segmentidentifikation.

en: Segment the response by additional constraint.
da_DK: Segmentér svaret på en yderligere begræsning.

en: Select
da_DK: V&#230;lg

en: Select %s
da_DK: Vælg %s

en: Select All
da_DK: Vælg alle

en: Select Category
da_DK: V&#230;lg kategori

en: Select Day
da_DK: Vælg dag

en: Select Files
da_DK: Vælg filer

en: Select Image
da_DK: Vælg billede

en: Select Link Category:
da_DK: Vælg linkkategori.

en: Select Menu:
da_DK: Vælg menu:

en: Select Month
da_DK: V&#230;lg m&#229;ned

en: Select Page
da_DK: Vælg side

en: Select Post
da_DK: Vælg indlæg

en: Select Site Icon
da_DK: Vælg ikon for webstedet

en: Select Week
da_DK: Vælg uge

en: Select Year
da_DK: Vælg år

en: Select a Menu
da_DK: Vælg en menu

en: Select a Privacy Policy page
da_DK: Vælg en privatlivspolitik side.

en: Select a category
da_DK: Vælg en varekategori

en: Select a city
da_DK: V&#230;lg en by

en: Select a country / region&hellip;
da_DK: Vælg et land / region&hellip;

en: Select a language below
da_DK: Vælg sprog nedenfor

en: Select a menu to edit:
da_DK: Vælg en menu du vil redigere:

en: Select a page&hellip;
da_DK: Vælg en side&hellip;

en: Select a product
da_DK: Vælg en vare

en: Select a product to regenerate the data for, or leave empty for a full table regeneration:
da_DK: Vælg en vare for at gendanne dens data eller lad feltet være tomt for at køre en fuldstændig tabelgendannelse:

en: Select a user
da_DK: Vælg en bruger

en: Select a user or pick "custom" and enter a custom email address.
da_DK: Vælg en bruger eller vælg "brugerdefineret" og skriv en brugerdefineret e-mail adresse

en: Select all
da_DK: V&#230;lg alle

en: Select an area to move this widget into:
da_DK: Vælg et område at flytte denne widget ind i:

en: Select an option
da_DK: Vælg en mulighed

en: Select an option&hellip;
da_DK: Vælg en mulighed&hellip;

en: Select and crop
da_DK: Vælg og beskær

en: Select audio
da_DK: Vælg lyd

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
da_DK: V&#230;lg b&#229;de sidebaren til denne widget og widgetens posision i den sidebar.

en: Select bulk action
da_DK: Vælg massehandling

en: Select categories&hellip;
da_DK: Vælg kategorier&hellip;

en: Select comment
da_DK: Vælg kommentar

en: Select fields from your CSV file to map against products fields, or to ignore during import.
da_DK: Vælg felter fra din CSV fil for at knytte dem til varefelter, eller for at ignorere under import.

en: Select file
da_DK: Vælg fil

en: Select image
da_DK: Vælg billede

en: Select location
da_DK: Vælg lokation

en: Select logo
da_DK: Vælg logo

en: Select none
da_DK: Vælg ingen

en: Select options
da_DK: Vælg muligheder

en: Select options for &ldquo;%s&rdquo;
da_DK: Vælg muligheder for &ldquo;%s&rdquo;

en: Select poster image
da_DK: Vælg plakatbillede

en: Select ratings
da_DK: Vælg bedømmelser

en: Select regions within this zone
da_DK: Vælg regioner inden for denne zone

en: Select review
da_DK: Vælg anmeldelse

en: Select shipping methods
da_DK: Vælg forsendelsesmetoder

en: Select some countries
da_DK: Vælg nogle lande

en: Select stock status
da_DK: Vælg lagerstatus

en: Select terms
da_DK: Vælg udtryk

en: Select the access type of these keys.
da_DK: Vælg adgangstypen for disse nøgler.

en: Select the roles that will be able to view stats reports.
da_DK: Vælg de roller, som vil være i stand til at se statistikrapporter.

en: Select video
da_DK: Vælg video

en: Select when the webhook will fire.
da_DK: Vælg hvornår webhook skal udløses.

en: Selected
da_DK: Valgt

en: Selected attribute term name.
da_DK: Valgt udtryksnavn for egenskab.

en: Selected countries
da_DK: Valgte lande

en: Selected media actions
da_DK: Valgte mediehandlinger

en: Selected menus have been successfully deleted.
da_DK: De valgte menuer er blevet slettet.

en: Selected store theme.
da_DK: Valgte webshoptema.

en: Selecting no country / region to sell to prevents from completing the checkout. Continue anyway?
da_DK: Hvis du undlader at vælge land at sælge til, vil dette forhindre gennemførsel af en bestilling på siden Kasse. Vil du fortsætte alligevel.

en: Selection:
da_DK: Valgt:

en: Sell on Amazon, eBay, Walmart and more directly from WooCommerce with  %1$sCodisto%2$s
da_DK: Sælg på bl.a. Amazon, eBay og Walmart, direkte fra WooCommerce med %1$sCodisto%2$s.

en: Sell on Amazon, eBay, Walmart and more directly from WooCommerce.
da_DK: Sælg på bl.a. Amazon, eBay og Walmart, direkte fra WooCommerce.

en: Sell to all countries
da_DK: Sælg til alle lande

en: Sell to all countries, except for&hellip;
da_DK: Sælg til alle lande, med undtagelse af...

en: Sell to specific countries
da_DK: Sælg til specifikke lande

en: Selling location(s)
da_DK: Salgsplacering(er)

en: Send %s a link to reset their password. This will not change their password, nor will it force a change.
da_DK: Send %s et link for at nulstille deres adgangskode. Dette vil ikke ændre deres adgangskode, og det vil heller ikke fremtvinge en ændring.

en: Send Request
da_DK: Send anmodning

en: Send Reset Link
da_DK: Send link til nulstilling

en: Send Trackbacks
da_DK: Send trackbacks

en: Send User Notification
da_DK: Send brugernotifikation

en: Send email
da_DK: Send e-mail

en: Send export link
da_DK: Send eksporteringslink

en: Send invite
da_DK: Send invitation

en: Send notifications when an IPN is received from PayPal indicating refunds, chargebacks and cancellations.
da_DK: Send notifikationer, når en IPN (Instant Payment Notification) er modtaget fra PayPal med angivelse af refunderinger, tilbageførsler og annulleringer.

en: Send password reset
da_DK: Send nulstilling af adgangskode

en: Send personal data erasure confirmation email.
da_DK: Send bekræftelsesmail til sletning af personoplysninger.

en: Send personal data export confirmation email.
da_DK: Send e-mail om eksport af personoplysninger.

en: Send purchase follow-up emails, newsletters, and promotional campaigns.
da_DK: Send e-mails med opfølgning på køb, nyhedsbreve og reklamekampagner.

en: Send shipping details to PayPal instead of billing.
da_DK: Send forsendelsesinformationer til PayPal i stedet for fakturering.

en: Send targeted campaigns, recover abandoned carts and much more with Mailchimp.
da_DK: Send målrettede kampagner, gendan forladte indkøbsvogne og meget mere med MailChimp.

en: Send the new user an email about their account
da_DK: Send den nye bruger en e-mail om dennes konto.

en: Send trackbacks to:
da_DK: Send trackbacks til:

en: Send you information about your account and order
da_DK: Sender dig information om din konto og ordre

en: Send you marketing messages, if you choose to receive them
da_DK: Sender dig markedsføringsbeskeder, hvis du vælger at modtage dem.

en: Sending email...
da_DK: Sender e-mail...

en: Sending...
da_DK: Sender...

en: Sending…
da_DK: Sender...

en: Sent by an unverified visitor to your site.
da_DK: Sendt af en uregistreret besøgende på din side.

en: Separate codes with a comma. Accepts wildcards, e.g. <code>P*</code> will match a postcode of PE30. Also accepts a pattern, e.g. <code>NG1___</code> would match NG1 1AA but not NG10 1AA
da_DK: Adskil koder med et komma. Accepterer jokertegn, fx <code>P*</code> vil matche PE30. Accepterer også et mønster, fx. <code>NG1___</code> vil matche NG1 1AA, men ikke NG10 1AA

en: Separate multiple URLs with spaces
da_DK: Adskil flere URL'er med mellemrum

en: Separate pattern categories with commas
da_DK: Adskil blokgruppekategorier med kommaer

en: Separate tags with commas
da_DK: Adskil flere tags med kommaer

[ctx: Separator in Reader and Reblog "Read More" dynamic string]
en: ,
da_DK: Læs mere

en: September
da_DK: september

[ctx: September abbreviation]
en: Sep
da_DK: sep

en: Serbia
da_DK: Serbien

en: Serbian
da_DK: Serbisk

en: Serbian dinar
da_DK: Serbisk dinar

en: Serialized widget form data to encode into instance settings.
da_DK: Serialisereret formulardata fra widget til encode til instance indstillinger.

en: Server address
da_DK: Serveradresse

en: Server architecture
da_DK: Serverarkitektur

en: Server environment
da_DK: Server-miljø

en: Server requirements not met, missing requirement(s): %s.
da_DK: Serverkrav blev ikke opfyldt, manglende krav: %s.

en: Server response time could not be determined. Verify that loopback requests are working.
da_DK: Serverens responstid kunne ikke bestemmes. Bekræft, at loopback-anmodninger virker.

en: Server settings
da_DK: Server-indstillinger

en: Server version
da_DK: Server-version

en: Service name
da_DK: Tjenestenavn

en: Services dragged here will appear individually.
da_DK: Tjenester der trækkes hertil vil vises individuelt.

en: Services dragged here will be hidden behind a share button.
da_DK: Tjenester der trækkes hertil vil være skjult bag en dele-knap.

en: Session Tokens
da_DK: Session-tokens

en: Session expired
da_DK: Session udløbet

en: Session page views
da_DK: Session sidevisninger

en: Sessions
da_DK: Sessioner

en: Set Authors
da_DK: Bestem forfattere

en: Set New Password
da_DK: Opret ny adgangskode

en: Set Status - In stock
da_DK: Indstil Status - På lager

en: Set Status - On backorder
da_DK: Sæt status - I restordre

en: Set Status - Out of stock
da_DK: Indstil Status - Udsolgt

en: Set a fixed price to cover shipping costs.
da_DK: Indtast en fast pris til at dække forsendelsesomkostningerne.

en: Set as Site Icon
da_DK: Sæt som webstedsikon

en: Set as background
da_DK: Brug som baggrund

en: Set as default
da_DK: Gør til standard

en: Set as header
da_DK: Brug som header

en: Set default payment method
da_DK: Sæt standardbetalingsmetode

en: Set image
da_DK: Indstil billede

en: Set password
da_DK: Indtast adgangskode

en: Set product image
da_DK: Indsæt varebillede

en: Set regular prices
da_DK: Angiv normalpriser

en: Set sale prices
da_DK: Angiv tilbudspris

en: Set scheduled sale dates
da_DK: Indstil planlagte datoer for udsalg

en: Set status
da_DK: Sæt status

en: Set to regular price decreased by (fixed amount or %):
da_DK: Indstil normalpris til nedsættelse med (fast beløb eller %):

en: Set up Jetpack
da_DK: Opsætning af Jetpack

en: Set up PayPal for me using this email:
da_DK: Opsæt PayPal for mig med brug af denne e-mail:

en: Set up Stripe for me using this email:
da_DK: Opsæt Stripe for mig med brug af denne e-mail:

en: Set up WooCommerce Payments
da_DK: Opsæt WooCommerce Payments

en: Set up WooPayments
da_DK: Opsæt WooPayments

en: Set up additional payment options
da_DK: Opsæt yderligere betalingsmuligheder

en: Set up marketing tools
da_DK: Opsæt marketingværktøjer

en: Set up payments
da_DK: Opsæt betalinger

en: Set up shipping
da_DK: Opsæt forsendelse

en: Set up tax rates
da_DK: Opsæt moms satser

en: Set up the "%s" payment method
da_DK: Opsæt "%s" betalingsmetoden

en: Set up your account for our store
da_DK: Opsæt din konto til vores webshop

en: Set variation image
da_DK: Sæt variantbillede

en: Set your store location and configure tax rate settings.
da_DK: Angiv din webshops lokation og konfigurér momssatsindstillinger.

en: Set your store location and where you'll ship to.
da_DK: Angiv din webshops lokation og hvilke steder, du vil sende varer til.

en: Setting does not exist or is unrecognized.
da_DK: Indstilling findes ikke eller genkendes ikke.

en: Setting up your live preview. This may take a bit.
da_DK: Opsætter din live-forhåndsvisning. Det kan godt tage noget tid.

en: Setting value.
da_DK: Indstilling af værdi.

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Settings for WooCommerce admin reporting.
da_DK: Indstillinger for WooCommerce administratorrapporter.

en: Settings group ID.
da_DK: Indstillingsgruppe-ID.

en: Settings have been saved
da_DK: Indstillingerne blev gemt

en: Settings save failed.
da_DK: Gemning af indstillinger mislykkedes.

en: Settings saved
da_DK: Indstillinger gemt

en: Settings saved and theme activated.
da_DK: Indstillinger gemt og tema aktiveret.

en: Settings saved.
da_DK: Indstillinger gemt.

[ctx: Settings tab label]
en: Payments
da_DK: Betalinger

en: Settings.
da_DK: Indstillinger

en: Setup Wizard
da_DK: Opsætningsguide (wizard)

en: Setup a Refund and Returns Policy page to boost your store's credibility.
da_DK: Opsæt en side med Politik for refundering og returvarer for at øge din webshops troværdighed.

en: Setup shipping zones
da_DK: Indstil forsendelseszoner

en: Setup wizard
da_DK: Opsætningsguide (wizard)

en: Several WooCommerce extensions can write logs which makes debugging problems easier. The directory must be writable for this to happen.
da_DK: Flere WooCommerceudvidelser kan skrive logfiler, som gør problemløsning lettere. Mappen skal være skrivbar, for at dette virker.

en: Several boxes on this screen contain settings for how your content will be published, including:
da_DK: Flere bokse på dette skærmbillede indeholder indstillinger for, hvordan dit indhold bliver udgivet, herunder:

en: Severely outdated SQL server
da_DK: Alvorligt uddateret SQL-server

en: Seychelles
da_DK: Seychellerne

en: Seychellois rupee
da_DK: Seychellisk rupee

en: Shape the future of the web with WordPress
da_DK: Skab fremtidens web med WordPress

en: Share
da_DK: Del

en: Share Preview Link
da_DK: Del link til forhåndsvisning

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
da_DK: Del lidt biografiske informationer om dig selv i din profil. Det er tilg&#230;ngeligt for andre.

en: Share feedback
da_DK: Del feedback

en: Share new items on social media the moment they're live in your store.
da_DK: Del nye varer på sociale medier i samme øjeblik, de bliver vist på din webshop.

en: Share on Facebook
da_DK: Del på Facebook

en: Share reviews and feedback about your brand/business.
da_DK: Del anmeldelser og feedback om dit brand/virksomhed.

en: Share this awesome news.
da_DK: Del denne vilde nyhed.

en: Share this:
da_DK: Del dette:

en: Shared Post
da_DK: Delt indlæg

en: Shared by %s
da_DK: Delt af %s

en: Sharing
da_DK: Deling

en: Sharing Settings
da_DK: Indstillinger for deling

en: Sharing URL
da_DK: Deling URL

en: Sharing label
da_DK: Deleetiket

en: Sharing options
da_DK: Delingsindstillinger

[ctx: Sharing options: Header]
en: Like
da_DK: Synes godt om

en: Shift + Alt + letter:
da_DK: Skift + Alt + bogstav:

en: Shift-click to edit this element.
da_DK: Skift-klik for at redigere dette element.

en: Shift-click to edit this widget.
da_DK: Shift-klik for at redigere denne widget

en: Ship to
da_DK: Send til

en: Ship to a different address?
da_DK: Send varerne til en anden adresse?

en: Ship to all countries
da_DK: Send til alle lande

en: Ship to all countries you sell to
da_DK: Send til alle lande du sælger til

en: Ship to specific countries
da_DK: Levér til specifikke lande

en: Ship to specific countries only
da_DK: Send kun til specifikke lande

en: ShipStation icon
da_DK: ShipStation ikon

en: Shipment Tracking
da_DK: Forsendelsessporing

en: Shipping | Shipping %d
da_DK[0]: Forsendelse

en: Shipping Address
da_DK: Leveringsadresse

en: Shipping Address 1
da_DK: Leveringsadresse 1

en: Shipping Address 2
da_DK: Forsendelsesadresse 2

en: Shipping City
da_DK: Leveringsby

en: Shipping Company
da_DK: Leveringsfirma

en: Shipping Country / Region
da_DK: Forsendelse land / region

en: Shipping First Name
da_DK: Levering fornavn

en: Shipping Label
da_DK: Forsendelsesetiket

en: Shipping Last Name
da_DK: Levering efternavn

en: Shipping Method
da_DK: Forsendelsesmetode

en: Shipping Phone Number
da_DK: Telefonnummer for levering

en: Shipping Postal/Zip Code
da_DK: Leveringspostnummer

en: Shipping State
da_DK: Leveringsstat

en: Shipping Zone
da_DK: Forsendelseszone

en: Shipping address
da_DK: Leveringsadresse

en: Shipping address.
da_DK: Leveringsadresse

en: Shipping address:
da_DK: Leveringsadresse:

en: Shipping address: we’ll ask you to enter this so we can, for instance, estimate shipping before you place an order, and send you the order!
da_DK: Leveringsadresse: Vi vil anmode dig om at indtaste denne, så vi eksempelvist kan beregne forsendelsesomkostninger inden, du afgiver en ordre, og sender dig ordren.

en: Shipping amount
da_DK: Forsendelsesbeløb

en: Shipping class
da_DK: Forsendelsesklasse

en: Shipping class ID.
da_DK: Forsendelsesklasse-ID.

en: Shipping class costs
da_DK: Forsendelsesklasse pris

en: Shipping class name
da_DK: Navn til forsendelsesklasse

en: Shipping class name.
da_DK: Forsendelsesklassenavn.

en: Shipping class slug.
da_DK: Forsendelsesklasse kort titel (slug).

en: Shipping classes
da_DK: Forsendelsesklasser:

en: Shipping classes are used by certain shipping methods to group similar products.
da_DK: Forsendelsesklasser bliver brugt til visse forsendelsesmetoder for at gruppere varer, der er magen til hinanden.

en: Shipping classes can be used to group products of similar type and can be used by some Shipping Methods (such as "Flat rate shipping") to provide different rates to different classes of product.
da_DK: Leveringsklasser kan bruges til at gruppere varer, der ligner hinanden, og kan bruges af visse forsendelsesmetoder (fx fastpris forsendelse) til at angive forskellige prissatser for forskellige klasser af varer.

en: Shipping costs are calculated during checkout.
da_DK: Forsendelsesomkostninger vil blive beregnet, når du går videre til siden Kasse.

en: Shipping costs updated.
da_DK: Forsendelsesomkostninger blev opdateret.

en: Shipping destination
da_DK: Forsendelsesdestination

en: Shipping destination address.
da_DK: Forsendelsens leveringsadresse.

en: Shipping details
da_DK: Forsendelsesoplysninger

en: Shipping instance ID.
da_DK: Forsendelseshændelse-ID.

en: Shipping is currently enabled, but you have not added any shipping methods to your shipping zones.
da_DK: Forsendelse er i øjeblikket aktiveret, men du har ikke tilføjet nogen forsendelsesmetoder til dine forsendelseszoner.

en: Shipping is disabled.
da_DK: Forsendelse er deaktiveret.

en: Shipping lines data.
da_DK: Forsendelselinjers data.

en: Shipping location(s)
da_DK: Forsendelseslande

en: Shipping method
da_DK: Forsendelsesmetode

en: Shipping method ID is required.
da_DK: Forsendelsesmetode-ID er påkrævet.

en: Shipping method ID.
da_DK: Forsendelsesmetode-ID.

en: Shipping method could not be added. Please retry.
da_DK: Forsendelsesmetode kunne ikke tilføjes. Prøv igen.

en: Shipping method could not be removed. Please retry.
da_DK: Forsendelsesmetode kunne ikke fjernes. Prøv venligst igen.

en: Shipping method customer facing title.
da_DK: Forsendelsesmetodetitel, der er synlig for kunden.

en: Shipping method description.
da_DK: Forsendelsesmetodebeskrivelse.

en: Shipping method enabled status.
da_DK: Forsendelsesmetode aktiveret status.

en: Shipping method instance ID.
da_DK: Forsendelsesmetodehændelse-ID.

en: Shipping method name.
da_DK: Leveringsmetodenavn.

en: Shipping method settings.
da_DK: Indstillinger for forsendelsesmetode.

en: Shipping method sort order.
da_DK: Forsendelsesmetode i sorteret rækkefølge.

en: Shipping method title.
da_DK: Forsendelsesmetodetitel.

en: Shipping method(s)
da_DK: Forsendelsesmetode(r)

en: Shipping methods
da_DK: Forsendelsesmetode

en: Shipping methods do not support trashing.
da_DK: Forsendelsesmetoder understøtter ikke mulighed for at smide ud.

en: Shipping name
da_DK: Forsendelsesnavn

en: Shipping only
da_DK: Kun forsendelse

en: Shipping options
da_DK: Forsendelsesindstillinger

en: Shipping options will be updated during checkout.
da_DK: Forsendelse vil blive opdateret, når du går videre til siden Kasse.

en: Shipping settings
da_DK: Forsendelsesindstillinger

en: Shipping tax
da_DK: Forsendelsesmoms

en: Shipping tax amount
da_DK: Momsbeløb for forsendelse

en: Shipping tax class
da_DK: Forsendelse momsklasser

en: Shipping tax class based on cart items
da_DK: Forsendelsesmomsklasse baseret på varer i kurven

en: Shipping tax total.
da_DK: Forsendelse momstotal.

en: Shipping tax.
da_DK: Forsendelsesmoms.

en: Shipping to %s
da_DK: Forsendelse til %s

en: Shipping to %s.
da_DK: Forsendelse til %s.

en: Shipping total must be a positive amount.
da_DK: Forsendelsestotal skal være et positivt beløb.

en: Shipping via %s
da_DK: Forsendelse via %s

en: Shipping zone location code.
da_DK: Forsendelseszone lokationskode.

en: Shipping zone location type.
da_DK: Forsendelseszone lokationstype.

en: Shipping zone name.
da_DK: Forsendelseszonenavn.

en: Shipping zone order.
da_DK: Forsendelseszone-rækkefølge.

en: Shipping zones
da_DK: Forsendelseszoner

en: Shipping zones do not support trashing.
da_DK: Forsendelseszoner understøtter ikke mulighed for at smide ud.

en: Shipping:
da_DK: Forsendelse:

en: Shoes
da_DK: Sko

en: Shop
da_DK: Webshop

en: Shop All
da_DK: Køb alle

en: Shop Now
da_DK: Gør en handel nu

en: Shop Page
da_DK: Siden Shop

en: Shop and search results
da_DK: I shoppen og i søgeresultater

en: Shop base
da_DK: Shoppens startside

en: Shop base address
da_DK: Webshoppens adresse

en: Shop base with category
da_DK: Shopbasis med kategori

en: Shop by Category
da_DK: Køb efter kategori

en: Shop country/region
da_DK: Shop land/region

en: Shop for the best rates, in real-time
da_DK: Find de bedste priser i realtid

en: Shop new arrivals
da_DK: Køb nye varer

en: Shop now
da_DK: Gør en handel nu

en: Shop only
da_DK: Kun i shoppen

en: Shop order
da_DK: Webshop ordre

en: Shop page
da_DK: Shopside

en: Shop page display
da_DK: Shopsiden skal vise

en: Shop pages
da_DK: Shopsider

en: Short description
da_DK: Kort beskrivelse

en: Shortcode
da_DK: Kortkode

en: Shortlink
da_DK: Kortlink

en: Should you need help understanding, using, or extending WooCommerce, <a href="%s">please read our documentation</a>. You will find all kinds of resources including snippets, tutorials and much more.
da_DK: Har du brug for hjælp til at forstå, bruge eller udvide WooCommerce, så <a href="%s">læs venligst vores dokumentation</a>. Du kan her finde forskellig information omfattende snippets, tutorials (vejledninger), og meget mere.

en: Show
da_DK: Vis

en: Show "verified owner" label on customer reviews
da_DK: Vis "verificeret ejer" label for kundeanmeldelser

en: Show Artist Name in Tracklist
da_DK: Vis kunstnernavn i afspilningslisten

en: Show Avatars
da_DK: Vis Avatars

en: Show Details
da_DK: Vis detaljer

en: Show Excerpts:
da_DK: Vis Uddrag:

en: Show Featured Image:
da_DK: Vis fremhævede Billede:

en: Show Images
da_DK: Vis billeder

en: Show Link Description
da_DK: Vis linkbeskrivelse

en: Show Link Image
da_DK: Vis linkbillede

en: Show Link Name
da_DK: Vis linknavn

en: Show Link Rating
da_DK: Vis link-rating

en: Show Suggestions
da_DK: Vis forslag

en: Show Toolbar when viewing site
da_DK: Vis værktøjslinje på webstedet

en: Show Tracklist
da_DK: Vis afspilningsliste

en: Show Video List
da_DK: Vis videoliste

en: Show a headline
da_DK: Vis en overskrift

en: Show a hit counter for your blog.
da_DK: Vis besøgstæller for din blog.

en: Show advanced menu properties
da_DK: Vis udvidede menuegenskaber

en: Show advanced options
da_DK: Vis avancerede indstillinger

en: Show all
da_DK: Vis alle

en: Show all types
da_DK: Vis alle typer

en: Show as dropdown
da_DK: Vis som dropdown

en: Show categories
da_DK: Vis varekategorier

en: Show categories &amp; products
da_DK: Vis varekategorier &amp; varer

en: Show comments
da_DK: Vis kommentarer

en: Show details
da_DK: Vis detaljer

en: Show header text with your image.
da_DK: Vis header-tekst med dit billede.

en: Show hidden products
da_DK: Vis skjulte varer

en: Show hierarchy
da_DK: Vis hierarki

en: Show if is a compound tax rate.
da_DK: Vis, hvis det er en kombineret momssats.

en: Show invisible characters
da_DK: Vis usynlige tegn

en: Show less
da_DK: Vis færre

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Media
da_DK: Medier

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Pages
da_DK: Sider

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Posts
da_DK: Indl&#230;g

en: Show more
da_DK: Vis flere

en: Show more comments
da_DK: Vis flere kommentarer

en: Show more details
da_DK: Vis for flere detaljer

en: Show most active posts over
da_DK: Vis de mest aktive indlæg over

en: Show next theme
da_DK: Vis næste tema

en: Show on front
da_DK: Vis på forside

en: Show on screen
da_DK: Vis på skærmen

en: Show password
da_DK: Vis adgangskode

en: Show post counts
da_DK: Vis antal indl&#230;g

en: Show post options
da_DK: Vis indlægsindstillinger

en: Show previous theme
da_DK: Vis forrige tema

en: Show product counts
da_DK: Vis vareantal

en: Show products
da_DK: Vis varer

en: Show search box
da_DK: Vis søgeboks

en: Show sharing buttons.
da_DK: Vis knapper til deling.

en: Show sort selection dropdown
da_DK: Vis rullemenu med sorteringsvalg

en: Show subcategories
da_DK: Vis underkategorier

en: Show subcategories &amp; products
da_DK: Vis underkategorier &amp; varer

en: Show tag counts
da_DK: Vis antallet af tags

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
da_DK: Vis antallet af godkendte kommentarer ved siden af hver kommentarforfatter på siden med kommentarlisten.

en: Show the number of approved comments beside each comment author.
da_DK: Vis antallet af godkendte kommentarer ved siden af hver kommentarforfatter

en: Show top posts over
da_DK: Vis topindlæg over

en: Show top search terms over
da_DK: Vis populæreste søgetermer over

en: Show total number of subscribers? (%s subscriber) | Show total number of subscribers? (%s subscribers)
da_DK[0]: Vis det samlede antal tilmeldinger? (%s tilmeldt)
da_DK[1]: Vis det samlede antal tilmeldinger? (%s tilmeldte)

en: Show:
da_DK: Vis:

en: Showcase your latest work.
da_DK: Fremvis dit seneste værk.

en: Showcase your products with Pinterest
da_DK: Fremvis dine varer med Pinterest

en: Showing all %d result | Showing all %d results
da_DK[0]: Viser %d resultat
da_DK[1]: Viser alle %d resultater

en: Showing details for theme: %s
da_DK: Viser detaljer for temaet: %s

en: Showing reports for:
da_DK: Viser rapporter for:

en: Showing the single result
da_DK: Viser et enkelt resultat

en: Shows if backorders are allowed.
da_DK: Viser om restordrer er tilladt.

en: Shows if the product can be bought.
da_DK: Vis, hvis varen kan købes.

en: Shows if the product is on backordered.
da_DK: Viser om varen er i restordre.

en: Shows if the product is on sale.
da_DK: Vis, hvis varen er på tilbud.

en: Shows if the product need to be shipped.
da_DK: Viser om varen behøver at blive sendt.

en: Shows if the product needs to be configured before it can be bought.
da_DK: Viser om en vare er nødt til at blive konfigureret, før den kan købes.

en: Shows if the reviewer bought the product or not.
da_DK: Viser om anmelderen købte varen eller ej.

en: Shows if the variation can be bought.
da_DK: Vises hvis varianten kan købes.

en: Shows if the variation is on backordered.
da_DK: Vises hvis varianten er i restordre.

en: Shows if the variation is on sale.
da_DK: Vises hvis varianten er på tilbud.

en: Shows where the order was created.
da_DK: Viser hvor ordren blev oprettet.

en: Shows whether WordPress is able to write to the directories it needs access to.
da_DK: Viser om WordPress er i stand til at skrive til de mapper, den har brug for adgang til.

en: Shows whether or not the product shipping is taxable.
da_DK: Viser hvorvidt vareforsendelsen er momspligtig.

en: Shows/define if the note is only for reference or for the customer (the user will be notified).
da_DK: Viser/definerer om bemærkningen kun er til reference (til dig selv), eller om den også er til kunden (kunden vil få en notifikation).

en: Sierra Leonean leone
da_DK: Sierraleonsk leone

en: Sign In
da_DK: Log ind

en: Sign Out
da_DK: Log ud

en: Sign Up
da_DK: Tilmeld dig

en: Sign in as a different user
da_DK: Log ind som anden bruger

en: Sign up
da_DK: Tilmeld

en: Sign up for a free account on WordPress.com where you can create a free website or easily build a blog.
da_DK: Opret en gratis konto på WordPress.com, hvor du kan lave en gratis hjemmeside eller nemt bygge en blog.

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
da_DK: Opret en konto på %s for at få en API-nøgle.

en: Signups
da_DK: Tilmeldinger

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
da_DK: Fjern diskret den værste og mest påtrængende spam, så jeg aldrig får den at se.

en: Silver
da_DK: Sølv

en: Simple product
da_DK: Enkel vare

en: Since your browser does not support JavaScript, or it is disabled, please ensure you click the %1$sUpdate Totals%2$s button before placing your order. You may be charged more than the amount stated above if you fail to do so.
da_DK: Da din browser ikke understøtter JavaScript, eller det er deaktiveret, skal du sørge for at klikke på knappen %1$sOpdater total%2$s før du bestiller. Du kan blive opkrævet mere end ovennævnte beløb, hvis du undlader at gøre det.

en: Singapore dollar
da_DK: Singaporeansk dollar

en: Sistan and Baluchestan (سیستان و بلوچستان)
da_DK: Sistan og Baluchestan (سیستان و بلوچستان)

en: Site
da_DK: Websted

en: Site %d
da_DK: Websted %d

en: Site Address
da_DK: Webstedets adresse

en: Site Address (URL)
da_DK: Webstedsadresse (URL)

en: Site Admin
da_DK: Webstedsadministrator

en: Site Editor
da_DK: Webstedseditor

en: Site Health
da_DK: Webstedshelbred

en: Site Health %s
da_DK: Webstedshelbred %s

en: Site Health - %s
da_DK: Webstedets sundhed - %s

en: Site Health Info
da_DK: Oplysninger om webstedshelbred

en: Site Health Status
da_DK: Status på webstedshelbred

en: Site ID must not be empty.
da_DK: Webstedets ID kan ikke være tomt.

en: Site Icon
da_DK: Side-ikon (favicon)

en: Site Identity
da_DK: Webstedsidentitet

en: Site Language
da_DK: Webstedets sprog

en: Site Name
da_DK: Side Navn

en: Site Name: %s
da_DK: Webstedsnavn: %s

en: Site Preview
da_DK: Forhåndsvis websted

en: Site Stats
da_DK: Statistik for webstedet

en: Site Tagline
da_DK: Webstedsbeskrivelse

en: Site Title
da_DK: Webstedets titel

en: Site URL
da_DK: Webstedets URL

en: Site URL.
da_DK: Webstedets URL.

en: Site URLs could not be switched to HTTPS.
da_DK: URL-adresser til webstedet kunne ikke skiftes til HTTPS.

en: Site URLs switched to HTTPS.
da_DK: URL-adresser til webstedet skiftede til HTTPS.

en: Site Upload Space Quota
da_DK: Pladskvote til overførsler på websted

en: Site address (URL)
da_DK: Websted webadresse (URL)

en: Site count
da_DK: Antal websteder

en: Site deleted
da_DK: Websted slettet.

en: Site does not exist.
da_DK: Websted findes ikke.

en: Site domain must not be empty.
da_DK: Websteddomænet må ikke være tomt.

en: Site health checks will automatically run periodically to gather information about your site. You can also <a href="%s">visit the Site Health screen</a> to gather information about your site now.
da_DK: Webstedshelbred vil automatisk køre med mellemrum for at samle information om dit websted. Du kan også <a href="%s">besøge skærmbilledet med Webstedshelbred</a> for at samle information om dit websted lige nu.

en: Site icon
da_DK: Side-ikon (favicon)

en: Site icon.
da_DK: Webstedsikon.

en: Site logo.
da_DK: Websted logo.

en: Site name must be at least %s character. | Site name must be at least %s characters.
da_DK[0]: Webstedets navn skal være på mindst %s tegn.
da_DK[1]: Webstedets navn skal være på mindst %s tegn.

en: Site name must be at least 4 characters.
da_DK: Webstedets navn skal være på mindst 4 tegn.

en: Site names can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
da_DK: Navne på websted må kun indeholde små bogstaver (a-z) og tal.

en: Site network ID must be provided.
da_DK: Webstedets netværk-ID skal angives.

en: Site path must not be empty.
da_DK: Webstedets sti kan ikke være tomt.

en: Site profile
da_DK: Side-profil

en: Site settings
da_DK: Indstillinger for websted

en: Site tagline.
da_DK: Websteds undertitel/slogan.

en: Site timezone
da_DK: Sidens tidszone

en: Site title
da_DK: Webstedets titel

en: Site title.
da_DK: Webstedstitel.

en: Site visibility
da_DK: Sidens synlighed

en: Site with the ID does not exist.
da_DK: Websted med det ID findes ikke.

en: Site: %s
da_DK: Websted: %s

en: Sites
da_DK: Websteder

en: Size
da_DK: St&#248;rrelse

en: Size in megabytes
da_DK: Størrelse i megabytes

en: Size:
da_DK: Størrelse:

en: Skip
da_DK: Spring over

en: Skip Confirmation Email
da_DK: Spring over e-mailbekræftelse

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
da_DK: Spring beskæring over, udgiv billedet som det er

en: Skip Setup
da_DK: Spring opsætning over

en: Skip cropping
da_DK: Drop beskæring

en: Skip importing existing order data.
da_DK: Importer ikke eksisterende ordredata.

en: Skip navigation
da_DK: Spring over navigation

en: Skip setup
da_DK: Spring opsætning over

en: Skip this step
da_DK: Spring dette trin over

en: Skip to content
da_DK: Hop til indhold

en: Skip to main content
da_DK: Videre til indhold

en: Skip to navigation
da_DK: Hop til navigationen

en: Skip to toolbar
da_DK: Videre til værktøjslinje

en: Skipping attachment <em>%s</em>
da_DK: Springer over vedh&#230;ftning <em>%s</em>

en: Slovak
da_DK: Slovakisk

en: Slovakia
da_DK: Slovakiet

en: Slovenia
da_DK: Slovenien

en: Slovenian
da_DK: Slovensk

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
da_DK: Ro på hesten, cowboy. Du behøver ikke tjekke mail så tit!

en: Slug
da_DK: Kort titel

en: Slug "%s" is already in use. Change it, please.
da_DK: Kort titel (slug) "%s" er allerede i brug. Vær venlig at ændre den.

en: Slug "%s" is not allowed because it is a reserved term. Change it, please.
da_DK: Den korte titel (slug) "%s" tillades ikke, fordi den er allerede reserveret. Vær venlig at ændre den.

en: Slug "%s" is too long (28 characters max). Shorten it, please.
da_DK: Titlen (slug) "%s" er for lang (Max 28 bogstaver). Vær venlig at forkorte titlen (slug).

en: Slug automatically generated from the post title.
da_DK: Korttitel automatisk genereret ud fra indlæggets titel.

en: Slug identifier for the resource.
da_DK: Korttitel-identifikator for ressourcen.

en: Small
da_DK: Lille

en: Social Icons
da_DK: Sociale ikoner

en: Social Links Menu
da_DK: Menu til sociale links

en: Sofia District
da_DK: Sofia distriktet

en: Software Name
da_DK: Softwarenavn

en: Sold %1$d item in the last %2$d days | Sold %1$d items in the last %2$d days
da_DK[0]: Solgt %1$d vare i de seneste %2$d dage
da_DK[1]: Solgt %1$d varer i de seneste %2$d dage

en: Sold %1$s worth in the last %2$d days
da_DK: Salgets %1$s værdi i de seneste %2$d dage

en: Sold individually
da_DK: Sælges enkeltvist

en: Sold individually?
da_DK: Sælges enkeltvist?

en: Solomon Islands
da_DK: Salomonøerne

en: Solomon Islands dollar
da_DK: Solomonøerne dollar

en: Somali shilling
da_DK: Somalisk shilling

en: Some HTML tags are not permitted, including:
da_DK: Nogle HTML-tags er ikke tilladt, heriblandt:

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
da_DK: Nogle kommentarer er ikke blevet kontrolleret for spam af Akismet. De er midlertidigt blevet tilbageholdt til moderation og vil automatisk blive kontrolleret igen senere.

en: Some data that describes the error your site encountered has been put together.
da_DK: Nogle data, der beskriver den fejl, dit websted stødte på, er blevet genereret.

en: Some files are not writable by WordPress:
da_DK: Nogle filer er ikke skrivbare af WordPress:

en: Some of the %1$s %2$s values are invalid
da_DK: Nogle af værdierne %1$s %2$s er ugyldige

en: Some of the theme.json settings.spacing.spacingScale values are invalid
da_DK: Nogle theme.json værdier i ettings.spacing.spacingScale er ugyldige

en: Some required plugins are missing or inactive.
da_DK: Nogle nødvendige plugins mangler eller er inaktive.

en: Some screen elements can be shown or hidden by using the checkboxes.
da_DK: Nogle skærmelementer kan vises eller skjules ved hjælp af afkrydsningsfelterne.

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you would like and click the &#8220;Save Changes&#8221; button.
da_DK: Nogle temaer har som standard en samling header-billeder. Hvis du ser flere billeder at vælge i mellem, så vælg det du kan lide og klik på Gem ændringer knappen.

en: Some webservices like shipping use SOAP to get information from remote servers, for example, live shipping quotes from FedEx require SOAP to be installed.
da_DK: Nogle webservices som fx forsendelse bruger SOAP for at få information fra eksterne servere - fx kræver aktuelle forsendelsespriser fra FedEx, at SOAP er installeret.

en: Someone
da_DK: En eller anden

en: Someone has requested a new password for the following account on %s:
da_DK: Nogen har anmodet om en ny adgangskode for den følgende konto på %s:

en: Someone has requested a password reset for the following account:
da_DK: Nogen har anmodet om at få adgangskoden nulstillet for den følgende konto:

en: Something went wrong when trying to restore order %d from the trash. It could not be restored.
da_DK: Noget gik galt under forsøget på at gendanne ordre %d fra skraldespanden. Ordren kunne ikke gendannes.

en: Something went wrong.
da_DK: Noget gik galt.

en: Something went wrong. If the problem persists, send this info to support:
da_DK: Noget gik galt. Hvis problemet forts&#230;tter, kan du sende f&#248;lgende info til supporten:

en: Sorry there was a problem removing this coupon.
da_DK: Beklager, men der opstod et problem med at fjerne denne rabatkupon.

en: Sorry to see you go.
da_DK: Ærgerligt at du forlader os.

en: Sorry! We couldn't contact Jetpack just now 😭. Please make sure that your site is visible over the internet, and that it accepts incoming and outgoing requests via curl. You can also try to connect to Jetpack again, and if you run into any more issues, please contact support.
da_DK: Beklager! Vi kunne ikke kontakte Jetpack lige nu. Gør venligst dit websted synlig på internettet og sørg for, at det kan acceptere indgående og udgående forespørgsler via curl. Du kan også prøve at forbinde til Jetpack igen, og hvis du støder på nogle nye problemer, så kontakt venligst supporten.

en: Sorry! We tried, but we couldn't connect Jetpack just now 😭. Please go to the Plugins tab to connect Jetpack, so that you can finish setting up your store.
da_DK: Beklager! Vi forsøgte, men vi kunne ikke forbinde Jetpack lige nu. Gå venligst til plugins faneblad for at forbinde til Jetpack, så du kan afslutte opsætningen af din webshop.

en: Sorry! We tried, but we couldn't install Jetpack for you 😭. Please go to the Plugins tab to install it, and finish setting up your store.
da_DK: Beklager! Vi forsøgte, men uden held, at installere Jetpack for dig. Gå venligst til plugins faneblad for at installere det, og færdiggør opsætning af din webshop.

en: Sorry, "%s" is no longer in stock so this order cannot be paid for. We apologize for any inconvenience caused.
da_DK: Desværre er "%s" ikke længere på lager, så der kan ikke betales for denne ordre. Vi undskylder for ulejligheden på grund af dette.

en: Sorry, "%s" is not in stock. Please edit your cart and try again. We apologize for any inconvenience caused.
da_DK: Beklager, "%s" er ikke på lager. Foretag venligst en ændring af indholdet i din kurv og prøv igen. Vi undskylder ulejligheden.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
da_DK: Beklager, men din søgning gav ingen resultater. Prøv igen med nogle andre søgeord.

en: Sorry, but you are looking for something that isn't here.
da_DK: Du leder desværre efter noget, som ikke findes her.

en: Sorry, comments are closed for this item.
da_DK: Beklager, der er lukket for kommentarer til dette indl&#230;g.

en: Sorry, comments are not allowed for this item.
da_DK: Beklager, kommentarer er ikke tilladt for dette element.

en: Sorry, could not find anything. Try searching again using a different term.
da_DK: Søgningen fandt desværre ingenting. Prøv at søge igen med et andet ord.

en: Sorry, coupon "%s" has already been applied and cannot be used in conjunction with other coupons.
da_DK: Beklager, rabatkuponen "%s" er allerede blevet anvendt og kan ikke anvendes sammen med andre kuponer.

en: Sorry, creating the product with template failed.
da_DK: Oprettelse af varen med skabelon lykkedes desværre ikke.

en: Sorry, deleting the term failed.
da_DK: Beklager, sletning af termen mislykkedes.

en: Sorry, editing the term failed.
da_DK: Beklager, redigering af termen mislykkedes.

en: Sorry, experiment_name is required.
da_DK: Beklager, experiment_name er påkrævet.

en: Sorry, fetching downloads data failed.
da_DK: Desværre, hentning af downloadede data mislykkedes.

en: Sorry, fetching performance indicators failed.
da_DK: Beklager, hentning af ydeevneindikatorer mislykkedes.

en: Sorry, fetching revenue data failed.
da_DK: Desværre, hentning af omsætningsdata mislykkedes.

en: Sorry, fetching tax data failed.
da_DK: Desværre, hentning af momsdata mislykkedes.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your location. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
da_DK: Beklager, men det ser ud til, at der ikke er en tilgængelig betalingsmetode for dit område. Kontakt os venligst hvis du har brug for assistance eller ønsker at lave en anden aftale.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your state. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
da_DK: Det ser ud til, at der ikke er en tilgængelig betalingsmetode for dit land. Kontakt os venligst hvis du har brug for assistance eller ønsker at lave en anden aftale.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
da_DK: Beklager, det ser ud til, at der ikke er nogen tilgængelige betalingsmetoder. Kontakt os venligst, hvis du har brug for assistance eller ønsker at lave en anden aftale.

en: Sorry, it seems the coupon "%s" is invalid - it has now been removed from your order.
da_DK: Beklager, det ser ud til at rabatkuponen "%s" er ugyldig - den er nu blevet fjernet fra din ordre.

en: Sorry, it seems the coupon "%s" is not yours - it has now been removed from your order.
da_DK: Beklager, det ser ud til at rabatkuponen "%s" ikke er din - den er nu blevet fjernet fra din ordre.

en: Sorry, marking a user as spam is only supported on Multisite.
da_DK: Beklager, at markere en bruger som spam understøttes kun i Multisite.

en: Sorry, no dismissable task with that ID was found.
da_DK: Der blev desværre ikke fundet en afviselig opgave med det ID.

en: Sorry, no posts matched your criteria.
da_DK: Beklager, men din søgning gav ingen resultater.

en: Sorry, no products matched your selection. Please choose a different combination.
da_DK: Der er desværre ingen varer, der matchede dit valg. Vælg venligst en anden kombination.

en: Sorry, no snoozeable task with that ID was found.
da_DK: Der blev desværre ikke fundet en tidsudskydelig opgave med det ID.

en: Sorry, no such page.
da_DK: Den side findes desv&#230;rre ikke

en: Sorry, no such post.
da_DK: Det indl&#230;g findes desv&#230;rre ikke

en: Sorry, no task with that ID was found.
da_DK: Der blev desværre ikke fundet en opgave med det ID.

en: Sorry, nothing to report.
da_DK: Beklager, intet at rapportere.

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
da_DK: Beklager, en af de givne taksonomier er ikke understøttet af indholdstypen.

en: Sorry, replies to unapproved comments are not allowed.
da_DK: Beklager, svar til ikke-godkendte kommentarer tillades ikke.

en: Sorry, revisions are disabled.
da_DK: Beklager, ændringer er deaktiveret.

en: Sorry, site names may not contain the character &#8220;_&#8221;!
da_DK: Beklager, navne på websteder må ikke indholde tegnene &#8220;_&#8221;!

en: Sorry, site names must have letters too!
da_DK: Beklager, navne på websteder skal også indeholde bogstaver!

en: Sorry, something went wrong. The requested comparison could not be loaded.
da_DK: Beklager, noget gik galt. Sammenligningen, som du bad om, kunne ikke hentes.

en: Sorry, that email address is already used!
da_DK: Beklager, den e-mailadresse er allerede i brug!

en: Sorry, that email address is not allowed!
da_DK: Beklager, den e-mailadresse er ikke tilladt!

en: Sorry, that key does not appear to be valid.
da_DK: Desv&#230;rre. Den n&#248;gle ser ikke ud til at v&#230;re gyldig.

en: Sorry, that key has expired. Please try again.
da_DK: Beklager, nøglen er forældet. Prøv venligst igen.

en: Sorry, that site already exists!
da_DK: Beklager, men det websted findes allerede!

en: Sorry, that site is reserved!
da_DK: Beklager, men det websted er optaget!

en: Sorry, that task list was not found
da_DK: Denne opgaveliste blev desværre ikke fundet

en: Sorry, that username already exists!
da_DK: Beklager, men der er allerede en, der har taget det brugernavn!

en: Sorry, that username is not allowed.
da_DK: Beklager, brugernavnet er ikke tilladt.

en: Sorry, the category could not be created.
da_DK: Beklager, din kategori kunne ikke oprettes.

en: Sorry, the comment could not be updated.
da_DK: Beklager, men kommentaren kunne ikke opdateres.

en: Sorry, the link you clicked is stale. Please select another option.
da_DK: Beklager, det link du klikkede på er dødt. Vælg en anden mulighed.

en: Sorry, the order could not be found. Please contact us if you are having difficulty finding your order details.
da_DK: Ordren kunne desværre ikke findes. Kontakt os venligst hvis du har problemer med at finde dine ordreinformationer.

en: Sorry, the post could not be created.
da_DK: Beklager, dit indlæg kunne ikke oprettes.

en: Sorry, the post could not be deleted.
da_DK: Beklager, indlægget kunne ikke slettes.

en: Sorry, the post could not be updated.
da_DK: Beklager, indlægget kunne ikke opdateres.

en: Sorry, the sample products data file was not found.
da_DK: Desværre, men prøvevaredatafil blev ikke fundet.

en: Sorry, the term could not be created.
da_DK: Beklager, men din term kunne ikke oprettes.

en: Sorry, the user could not be updated.
da_DK: Beklager, brugeren kan ikke opdateres.

en: Sorry, the video at the supplied URL cannot be loaded. Please check that the URL is for a supported video file (%s) or stream (e.g. YouTube and Vimeo).
da_DK: Beklager, men vi kan ikke læse videoen fra den givne URL. Undersøg om din URL stammer fra en understøttet videofil (%s) eller stream (f.eks. YouTube og Vimeo).

en: Sorry, there has been an error
da_DK: Der er desv&#230;rre opst&#229;et en fejl

en: Sorry, there has been an error.
da_DK: Der er desv&#230;rre opst&#229;et en fejl

en: Sorry, there is no export with that ID.
da_DK: Beklager, der er ingen eksport med dette ID.

en: Sorry, there is no note with that ID.
da_DK: Beklager, der er intet notat med dette ID.

en: Sorry, there is no resource with that ID.
da_DK: Der er desværre ingen ressource med dette ID.

en: Sorry, this coupon is not applicable to selected products.
da_DK: Denne rabatkupon kan desværre ikke benyttes på de valgte varer.

en: Sorry, this coupon is not applicable to the categories: %s.
da_DK: Beklager, denne rabatkupon kan ikke anvendes til kategorierne: %s.

en: Sorry, this coupon is not applicable to the products: %s.
da_DK: Denne rabatkupon kan ikke anvendes til varerne: %s.

en: Sorry, this coupon is not applicable to your cart contents.
da_DK: Beklager, denne rabatkupon kan ikke anvendes til indholdet i din kurv.

en: Sorry, this coupon is not valid for sale items.
da_DK: Beklager, denne rabatkupon er ikke gyldig til varer på tilbud.

en: Sorry, this download has expired
da_DK: Beklager, denne download er udløbet

en: Sorry, this method is not supported.
da_DK: Beklager, denne metode er ikke understøttet.

en: Sorry, this order is invalid and cannot be paid for.
da_DK: Beklager, denne ordre er ugyldig, og der kan ikke betales for den.

en: Sorry, this order requires a shipping option.
da_DK: Denne ordre kræver en forsendelsesmulighed.

en: Sorry, this product cannot be purchased.
da_DK: Beklager, denne vare kan ikke købes.

en: Sorry, this product is unavailable. Please choose a different combination.
da_DK: Beklager, denne vare er ikke tilgængelig. Vælg venligst en anden kombination.

en: Sorry, trackbacks are closed for this item.
da_DK: Beklager, trackbacks er lukkede for dette element.

en: Sorry, uploads are disabled while we are working on the files servers. Have a cup of tea and then try again.
da_DK: Beklager, oploads er slået fra imens vi arbejder på filserverne. Tag en kop the, og så prøv igen.

en: Sorry, usernames may not contain the character &#8220;_&#8221;!
da_DK: Beklager, brugernavne kan ikke indeholde tegnet &#8220;_&#8221;!

en: Sorry, usernames must have letters too!
da_DK: OBS! Et brugernavn skal indeholde nogle bogstaver også!

en: Sorry, we couldn't connect your store to Jetpack
da_DK: Beklager, men vi kunne ikke forbinde din webshop til Jetpack

en: Sorry, we do not allow orders from the provided country (%s)
da_DK: Vi tillader desværre ikke ordrer fra det angivne land (%s)

en: Sorry, we do not have enough "%1$s" in stock to fulfill your order (%2$s available). We apologize for any inconvenience caused.
da_DK: Vi har desværre ikke nok "%1$s" på lager til, at vi kan gennemføre din ordre (%2$s er tilgængelig). Vi undskylder for denne ulejlighed.

en: Sorry, we do not ship orders to the provided country (%s)
da_DK: Vi sender desværre ikke varer til det angivne land (%s)

en: Sorry, you are not allowed to access details about this site.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at få adgang til oplysninger om dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to access details of this post.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at få adgang til detaljer for dette indlæg.

en: Sorry, you are not allowed to access font collections.
da_DK: Beklager, du har ikke adgang til skrifttypesamlinger.

en: Sorry, you are not allowed to access font faces.
da_DK: Beklager, du har ikke adgang til skrifttyper.

en: Sorry, you are not allowed to access font families.
da_DK: Beklager, du har ikke adgang til skriftfamilier.

en: Sorry, you are not allowed to access site health information.
da_DK: Du har desværre ikke adgang til informationer om webstedshelbred.

en: Sorry, you are not allowed to access the global styles on this site.
da_DK: Beklager, men du har ikke adgang til de globale typografier på dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to access the templates on this site.
da_DK: Beklager, du har ikke lov til at tilgå skabeloner på dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to access this font face.
da_DK: Beklager, du har ikke adgang til denne skrifttype.

en: Sorry, you are not allowed to access this font family.
da_DK: Beklager, du har ikke adgang til denne skrifttypefamilie.

en: Sorry, you are not allowed to access this page.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at få adgang til denne side.

en: Sorry, you are not allowed to access user data on this site.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at tilgå brugerdata på dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to activate plugins on this site.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at aktivere plugins på denne side.

en: Sorry, you are not allowed to activate plugins.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at aktivere plugins.

en: Sorry, you are not allowed to activate this plugin.
da_DK: Beklager, men du har ikke tilladelse til at aktivere dette plugin.

en: Sorry, you are not allowed to add a category.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at tilføje en kategori.

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at tilføje en term til en af de givne taksonomier.

en: Sorry, you are not allowed to add links to this site.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at tilføje links på dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to add users to this network.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at tilføje brugere til dette netværk.

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at tildele en term til en af de givne taksonomier.

en: Sorry, you are not allowed to assign terms in this taxonomy.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at tildele termer i denne taksonomi.

en: Sorry, you are not allowed to assign the provided terms.
da_DK: Beklager, men du har ikke rettigheder til at tilknytte de tildelte termer.

en: Sorry, you are not allowed to assign this term.
da_DK: Beklager, men du har ikke rettigheder til at tilknytte denne term.

en: Sorry, you are not allowed to attach files to this post.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at vedhæfte filer til dette indlæg.

en: Sorry, you are not allowed to batch manipulate this resource.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at gruppemanipulere denne ressource.

en: Sorry, you are not allowed to browse the block directory.
da_DK: Beklager, men du har ikke rettigheder til at gennemse blokbiblioteket.

en: Sorry, you are not allowed to browse the local block pattern directory.
da_DK: Beklager, men du har ikke rettigheder til at gennemse det lokale blokgruppe-bibliotek.

en: Sorry, you are not allowed to change the comment type.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at ændre kommentartypen.

en: Sorry, you are not allowed to change the page author as this user.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at ændre sideforfatteren som denne bruger.

en: Sorry, you are not allowed to change the post author as this user.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at ændre indlægsforfatteren som denne bruger.

en: Sorry, you are not allowed to comment on this post.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at kommentere på dette indlæg.

en: Sorry, you are not allowed to create Navigation Menus as this user.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at oprette navigationsmenuer som denne bruger.

en: Sorry, you are not allowed to create a comment on this post.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at oprette en kommentar til dette indlæg.

en: Sorry, you are not allowed to create application passwords for this user.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at oprette applikationsadgangskoder for denne bruger.

en: Sorry, you are not allowed to create new pages.
da_DK: Det er desværre ikke tilladt at tilføje ny sider.

en: Sorry, you are not allowed to create new users.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at oprette nye brugere.

en: Sorry, you are not allowed to create pages as this user.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at oprette sider som denne bruger.

en: Sorry, you are not allowed to create pages on this site.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at oprette sider på dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to create password protected posts in this post type.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at oprette adgangskodebeskyttede indlæg af denne indholdstype

en: Sorry, you are not allowed to create posts as this user.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at oprette indlæg som denne bruger.

en: Sorry, you are not allowed to create posts or drafts on this site.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at oprette indlæg eller kladder på dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to create private posts in this post type.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at oprette private indlæg af denne indholdstype.

en: Sorry, you are not allowed to create resources.
da_DK: Beklager, men du har ikke tilladelse til at oprette ressourcer.

en: Sorry, you are not allowed to create terms in this taxonomy.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at oprette termer i denne taksonomi.

en: Sorry, you are not allowed to create this comment without a post.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at oprette denne kommentar uden et indlæg.

en: Sorry, you are not allowed to create users.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at oprette brugere.

en: Sorry, you are not allowed to customize headers.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at tilpasse headere.

en: Sorry, you are not allowed to customize this site.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at tilpasse dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to deactivate this plugin.
da_DK: Beklager, men du har ikke tilladelse til at deaktivere dette plugin.

en: Sorry, you are not allowed to delete %s.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at slette %s.

en: Sorry, you are not allowed to delete application passwords for this user.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at slette applikationsadgangskoder for denne bruger.

en: Sorry, you are not allowed to delete plugins for this site.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at slette plugins på dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to delete revisions of this post.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at slette revisioner af dette indlæg.

en: Sorry, you are not allowed to delete that user.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at slette den bruger.

en: Sorry, you are not allowed to delete these items.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at slette disse elementer.

en: Sorry, you are not allowed to delete this application password.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at slette applikationskodeordet.

en: Sorry, you are not allowed to delete this category.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at slette en kategori.

en: Sorry, you are not allowed to delete this comment.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at slette denne kommentar.

en: Sorry, you are not allowed to delete this item.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at slette dette element.

en: Sorry, you are not allowed to delete this page.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at slette denne side.

en: Sorry, you are not allowed to delete this post.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at slette dette indlæg.

en: Sorry, you are not allowed to delete this resource.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at slette denne ressource.

en: Sorry, you are not allowed to delete this revision.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til slette denne revision.

en: Sorry, you are not allowed to delete this site.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til slette dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to delete this term.
da_DK: Beklager, du har ikke rettigheder til at slette denne term.

en: Sorry, you are not allowed to delete this user.
da_DK: Beklager, du har ikke rettigheder til at slette denne bruger.

en: Sorry, you are not allowed to delete users.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at slette brugere.

en: Sorry, you are not allowed to disable themes automatic updates.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at ændre automatiske opdateringer for temaer.

en: Sorry, you are not allowed to do that.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at gøre dette.

en: Sorry, you are not allowed to edit '%s' for comments.
da_DK: Beklager, men du har ikke rettigheder til at redigere '%s' for kommentarer.

en: Sorry, you are not allowed to edit Navigation Menus as this user.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at redigere navigationsmenuer som denne bruger.

en: Sorry, you are not allowed to edit comments on this post.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at redigere kommentarer til dette indlæg.

en: Sorry, you are not allowed to edit comments.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at redigere kommentarer.

en: Sorry, you are not allowed to edit pages as this user.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at redigere sider som denne bruger.

en: Sorry, you are not allowed to edit pages.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at redigere sider.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts as this user.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at redigere indlæg som denne bruger.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at redigere indlæg af denne indholdstype.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at redigere indlæg.

en: Sorry, you are not allowed to edit roles of this user.
da_DK: Beklager, du har ikke rettigheder til at redigere roller for denne bruger.

en: Sorry, you are not allowed to edit terms in this taxonomy.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at redigere termer i denne taksonomi.

en: Sorry, you are not allowed to edit the %s custom field.
da_DK: Beklager, men du har ikke rettigheder til at rette det brugerdefinerede felt %s.

en: Sorry, you are not allowed to edit the links for this site.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at redigere links på dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to edit theme options on this site.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at redigere temaindstillinger på dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to edit this application password.
da_DK: Beklager, du har ikke rettigheder til at rette applikationens adgangskode.

en: Sorry, you are not allowed to edit this changeset.
da_DK: Beklager, du har ikke ret til at redigere dette ændringssæt.

en: Sorry, you are not allowed to edit this comment.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at redigere denne kommentar.

en: Sorry, you are not allowed to edit this global style.
da_DK: Beklager, men du må ikke redigere denne globale typografi.

en: Sorry, you are not allowed to edit this item.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at redigere dette element.

en: Sorry, you are not allowed to edit this page.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at redigere denne side.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at redigere dette indlæg.

en: Sorry, you are not allowed to edit this resource.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at redigere denne ressource.

en: Sorry, you are not allowed to edit this term.
da_DK: Beklager, du har ikke rettigheder til at redigere denne term.

en: Sorry, you are not allowed to edit this user.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at redigere denne bruger.

en: Sorry, you are not allowed to edit users.
da_DK: Beklager, du har desværre ikke tilladelse til at redigere brugere.

en: Sorry, you are not allowed to edit your profile.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at redigere din profil.

en: Sorry, you are not allowed to enable themes automatic updates.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at ændre automatiske opdateringer for temaer.

en: Sorry, you are not allowed to erase personal data on this site.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at slette data fra dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to export personal data on this site.
da_DK: Beklager, men du har ikke tilladelse til at eksportere personlige på dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to export templates and template parts.
da_DK: Beklager, men du må ikke eksportere skabeloner og skabelondele.

en: Sorry, you are not allowed to export the content of this site.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at eksportere indholdet på dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to filter users by capability.
da_DK: Du må desværre ikke filtrere brugere efter funktion.

en: Sorry, you are not allowed to filter users by role.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at filtrere brugere efter rolle.

en: Sorry, you are not allowed to give users that role.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at tildele den rolle til brugere.

en: Sorry, you are not allowed to hide task lists.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at gemme opgavelister.

en: Sorry, you are not allowed to import content into this site.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at importere indhold på dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to install plugins on this site.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at installere plugins på dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to install themes on this site.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at installere temaer på dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to list application passwords for this user.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at vise applikationsadgangskoder for denne bruger.

en: Sorry, you are not allowed to list users.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at vise brugere.

en: Sorry, you are not allowed to make posts sticky.
da_DK: Beklager, men du har ikke rettigheder til at gøre indlægget fastgjort.

en: Sorry, you are not allowed to make proxied oEmbed requests.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at foretage proxied oEmbed forespørgsler.

en: Sorry, you are not allowed to manage application passwords for this user.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at håndtere adgangskoder på dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to manage block types.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at håndtere bloktyper.

en: Sorry, you are not allowed to manage network plugins.
da_DK: Beklager, du har ikke rettigheder til at håndtere netværksplugins.

en: Sorry, you are not allowed to manage options for this site.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at administrere indstillinger på dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to manage plugins for this site.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at administrere plugins på dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to manage post statuses.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at redigerer indlægsstatuser.

en: Sorry, you are not allowed to manage privacy options on this site.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at håndtere privatlivsindstillinger på dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to manage terms in this taxonomy.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at håndtere termer i denne taksonomi.

en: Sorry, you are not allowed to manage this plugin.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at administrere dette plugin.

en: Sorry, you are not allowed to manage widgets on this site.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at håndtere widgets på dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to moderate or edit this comment.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at moderere eller redigere denne kommentar.

en: Sorry, you are not allowed to modify plugins.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at ændre plugins.

en: Sorry, you are not allowed to modify themes.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at ændre temaer.

en: Sorry, you are not allowed to modify unregistered settings for this site.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at ændre uregistrerede indstillinger på dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to move this item to the Trash.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at flytte dette element til papirkurven.

en: Sorry, you are not allowed to order users by this parameter.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at sortere brugere efter denne parameter.

en: Sorry, you are not allowed to perform this action.
da_DK: Du har desværre ikke rettigheder til at udføre denne handling.

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
da_DK: Beklager, du har ikke rettigheder til at skrive på dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to preview drafts.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at forhåndsvise kladder.

en: Sorry, you are not allowed to process remote URLs.
da_DK: Beklager, men du må ikke behandle fjernwebadresser.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at udgive sider på dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts in this post type.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at udgive indlæg af denne indholdstype.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at udgive indlæg på dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to publish this page.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at udgive denne side.

en: Sorry, you are not allowed to publish this post.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at udgive dette indlæg.

en: Sorry, you are not allowed to query users by this parameter.
da_DK: Beklager, men du har ikke tilladelse til at søge brugere ved hjælp af denne parameter.

en: Sorry, you are not allowed to read blocks as this user.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at læse indholdet som denne bruger

en: Sorry, you are not allowed to read blocks of this post.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til se blokkene i dette indlæg.

en: Sorry, you are not allowed to read comments without a post.
da_DK: Beklager, men du har ikke rettigheder til at læse kommentarer uden indlæg.

en: Sorry, you are not allowed to read the post for this comment.
da_DK: Beklager, men du har ikke ret til at læse indlægget for denne kommentar.

en: Sorry, you are not allowed to read this application password.
da_DK: Beklager, du har ikke rettigheder til at få vist applikationens adgangskode.

en: Sorry, you are not allowed to read this comment.
da_DK: Beklager, men du har ikke rettigheder til at læse denne kommentar.

en: Sorry, you are not allowed to remove users.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at fjerne brugere.

en: Sorry, you are not allowed to restore this item from the Trash.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at gendanne dette element fra papirkurven.

en: Sorry, you are not allowed to resume this theme.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at genoptage dette tema.

en: Sorry, you are not allowed to retrieve onboarding tasks.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at hente opstartende (onboarding) opgaver.

en: Sorry, you are not allowed to snooze onboarding tasks.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at udsætte opstartende (onboarding) opgaver.

en: Sorry, you are not allowed to take over.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at overtage.

en: Sorry, you are not allowed to update options.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at opdatere indstillinger.

en: Sorry, you are not allowed to update plugins for this site.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at opdatere plugins på dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to update posts as this user.
da_DK: Du har ikke tilladelse til at opdatere indlæg som denne bruger.

en: Sorry, you are not allowed to update this site to HTTPS.
da_DK: Du må desværre ikke opdatere dette websted til HTTPS.

en: Sorry, you are not allowed to upload files.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at overføre filer.

en: Sorry, you are not allowed to upload media on this site.
da_DK: Beklager, men du har ikke rettigheder til at uploade medier til dette websted.

en: Sorry, you are not allowed to upload media to this post.
da_DK: Beklager, men du har ikke rettigheder til at uploade medier til dette indlæg.

en: Sorry, you are not allowed to upload this file type.
da_DK: Beklager, men du må ikke overføre denne filtype.

en: Sorry, you are not allowed to view autosaves of this post.
da_DK: Beklager, du har rettigheder til at se autogemte versioner af dette indlæg.

en: Sorry, you are not allowed to view menu items.
da_DK: Beklager, men du har ikke rettigheder til at se menuelementer.

en: Sorry, you are not allowed to view menu locations.
da_DK: Beklager, men du må ikke se menuplaceringer.

en: Sorry, you are not allowed to view menus.
da_DK: Beklager, men du må ikke se menuer.

en: Sorry, you are not allowed to view revisions for this global style.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at se revisioner for denne globale stil.

en: Sorry, you are not allowed to view revisions of this post.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at vise revisioner af dette indlæg.

en: Sorry, you are not allowed to view terms for this post.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at se dette indlæg.

en: Sorry, you are not allowed to view the active theme.
da_DK: Beklager, du har ikke rettigheder til at se det aktive tema.

en: Sorry, you are not allowed to view the registered block pattern categories.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at se de registrerede blokgruppe kategorier.

en: Sorry, you are not allowed to view the registered block patterns.
da_DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at se de registrerede blokgrupper.

en: Sorry, you are not allowed to view themes.
da_DK: Beklager, du har ikke rettigheder til at se termaer.

en: Sorry, you are not allowed to view this global style.
da_DK: Beklager, men du må ikke se dette globale design.
    .

en: Sorry, you are not allowed to view this item.
da_DK: Du har desværre ikke tilladelse til at se dette emne.

en: Sorry, you cannot create new resource.
da_DK: Beklager, du kan ikke oprette ny ressource.

en: Sorry, you cannot delete this resource.
da_DK: Beklager, du kan ikke slette denne ressource.

en: Sorry, you cannot edit this resource.
da_DK: Desværre, du kan ikke redigere denne ressource.

en: Sorry, you cannot list resources.
da_DK: Beklager, du kan ikke liste ressourcer.

en: Sorry, you cannot manage plugins.
da_DK: Beklager, du kan ikke håndtere plugins.

en: Sorry, you cannot manage themes.
da_DK: Beklager, du kan ikke administrere temaer.

en: Sorry, you cannot manage these options.
da_DK: Beklager, du har ikke lov til at administrere disse muligheder.

en: Sorry, you cannot preview new themes when you have changes scheduled or saved as a draft. Please publish your changes, or wait until they publish to preview new themes.
da_DK: Beklager, du kan ikke forhåndsvise nye temaer, når du har ændringer planlagt eller gemt som kladde. Udgiv venligst dine ændringer, eller vent indtil de udgives for at forhåndsvise nye temaer.

en: Sorry, you cannot stick a private post.
da_DK: Beklager, du kan ikke fastgøre et privat indlæg.

en: Sorry, you cannot update resource.
da_DK: Beklager, du kan ikke opdatere ressource.

en: Sorry, you cannot view marketing channels.
da_DK: Beklager, du kan ikke se markedsføringskanaler.

en: Sorry, you cannot view these options.
da_DK: Du kan desværre ikke se disse muligheder.

en: Sorry, you cannot view this resource.
da_DK: Beklager, du kan ikke se denne ressource.

en: Sorry, you have reached your download limit for this file
da_DK: Beklager, du har nået din downloadgrænse for denne fil

en: Sorry, you have used your space allocation of %s. Please delete some files to upload more files.
da_DK: Du har desværre brugt din tildelte plads på %s. Du skal slette nogle filer for at kunne uploade yderligere filer.

en: Sorry, you may not use that site name.
da_DK: Beklager, men du må ikke bruge det navn til dit websted.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
da_DK: Beklager, du skal kunne redigere indlæg på dette websted for at se kategorier.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
da_DK: Beklager, du skal kunne redigere indlæg på dette websted for at kunne se tags.

en: Sorry, you must be logged in to comment.
da_DK: Beklager, du skal være logget ind for at kommentere.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
da_DK: Beklager, men du skal være logget ind for at skrive en kommentar.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a review.
da_DK: Beklager, men du skal være logget ind for at skrive en anmeldelse.

en: Sorry, you post telemetry data.
da_DK: Du sender desværre telemetridata.

en: Sorry, your session has expired.
da_DK: Beklager, din session er udløbet.

en: Sorry, your session has expired. <a href="%s" class="wc-backward">Return to shop</a>
da_DK: Beklager, din session er udløbet. <a href="%s" class="wc-backward">Tilbage til shoppen</a>

en: Sort Order:
da_DK: Sorteringsr&#230;kkef&#248;lge:

en: Sort ascending or descending.
da_DK: Sortér i stigende eller faldende orden.

en: Sort ascending.
da_DK: Sorterer efter stigende.

en: Sort by
da_DK: Sorter efter

en: Sort by average rating
da_DK: Sortér efter gennemsnitlig bedømmelse

en: Sort by latest
da_DK: Sortér efter nyeste

en: Sort by most recent
da_DK: Sortér efter nyeste

en: Sort by popularity
da_DK: Sortér efter popularitet

en: Sort by price (asc)
da_DK: Sortér efter pris (stigende)

en: Sort by price (desc)
da_DK: Sortér efter pris (faldende)

en: Sort by price: high to low
da_DK: Sortér efter pris: høj til lav

en: Sort by price: low to high
da_DK: Sortér efter pris: lav til høj

en: Sort by tax class.
da_DK: Sortér efter momsklasse.

en: Sort by term property.
da_DK: Sortér efter term ejendom.

en: Sort by:
da_DK: Sorter efter:

en: Sort code
da_DK: Registreringsnummer

en: Sort collection by comment attribute.
da_DK: Sorter samling efter kommentar-egenskab.

en: Sort collection by object attribute.
da_DK: Sorter samling efter enhedsattribut.

en: Sort collection by post attribute.
da_DK: Sorter samling efter indlægsegenskab.

en: Sort collection by resource attribute.
da_DK: Sortér samling efter ressourceegenskab.

en: Sort collection by term attribute.
da_DK: Sorter samling efter term-attribut.

en: Sort collection by user attribute.
da_DK: Sort samling efter brugeregenskab.

en: Sort descending.
da_DK: Sorterer efter faldende.

en: Sorting
da_DK: Sortering

[ctx: Sorting order]
en: Order
da_DK: Ordre

en: Source
da_DK: Kilde

en: Source code
da_DK: Kildekode

en: Source logger must be configured before running a migration
da_DK: Kildelogger skal konfigureres før du kører en flytning

en: Source of a customized template
da_DK: Kilden til en tilpasset skabelon

en: Source of note.
da_DK: Kilde til noten.

en: Source of template
da_DK: Kilde til skabelon.

en: Source of the note.
da_DK: Notatets kilde.

en: Source store must be configured before running a migration
da_DK: Kildewebshop skal konfigureres før du kører en flytning

en: Source type
da_DK: Kildetype

en: Source:
da_DK: Kilde

en: Source: %s
da_DK: Kilde: %s

en: South
da_DK: Syd

en: South Africa
da_DK: Sydafrika

en: South African rand
da_DK: Sydafrikansk rand

en: South America
da_DK: Sydamerika

en: South Georgia
da_DK: South Georgia og South Sandwich Islands

en: South Georgia/Sandwich Islands
da_DK: South Georgia og South Sandwich Islands

en: South Korea
da_DK: Sydkorea

en: South Korean won
da_DK: Sydkoreansk won

en: South Pole
da_DK: Sydpolen

en: South Sudan
da_DK: Sydsudan

en: South Sudanese pound
da_DK: Sydsudansk pund

en: Spain
da_DK: Spanien

en: Spam Blocked
da_DK: Spam blokeret

en: Spam blocked | Spam blocked
da_DK[0]: Spam blokeret

en: Spam it: %s
da_DK: Spam den: %s

en: Spanish
da_DK: Spansk

en: Special character
da_DK: Symbol

en: Specific Countries
da_DK: Specifikke lande

en: Specific countries
da_DK: Specifikke lande

en: Specified file failed upload test.
da_DK: Den valgte fil kunne ikke uploades.

en: Specify an OPML URL:
da_DK: Skriv en OPML-URL:

en: Speed up your store and improve your SEO with performance-boosting tools from Jetpack. Learn more
da_DK: Gør din webshop hurtigere, og forbedr din SEO med performance-boostende værktøjer fra Jetpack. Få mere at vide

en: Split table cell
da_DK: Opdel tabelcelle

en: Spreadsheet <span class="count">(%s)</span> | Spreadsheets <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Regneark <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Regneark <span class="count">(%s)</span>

en: Spreadsheets
da_DK: Regneark

en: Square
da_DK: Firkant

en: Sri Lankan rupee
da_DK: Sri Lankansk rupee

en: St Helena
da_DK: Sankt Helena

en: St Kitts
da_DK: Saint Kitts

en: St Lucia
da_DK: Saint Lucia

en: St Thomas
da_DK: Sankt Thomas

en: St Vincent
da_DK: Saint Vincent

en: Standard Editor
da_DK: Standard-editor

en: Standard product
da_DK: Standardvare

en: Standard rate
da_DK: Standardsats

en: Standard rates
da_DK: Standardsatser

en: Standard time begins on: %s.
da_DK: Normaltid begynder den: %s.

en: Standard time begins on: <code>%s</code>.
da_DK: Standardtid begynder kl.: <code>%s</code>.

en: Star ratings should be required, not optional
da_DK: Stjernebedømmelser skal være påkrævet; ikke en mulighed

en: Start Customizing
da_DK: Begynd at tilpasse

en: Start Date
da_DK: Start dato

en: Start Fresh
da_DK: Start forfra

en: Start Import
da_DK: Start import

en: Start Over
da_DK: Start Forfra

en: Start a Blog
da_DK: Start en blog

en: Start a New Post
da_DK: Opret et Nyt indlæg

en: Start accepting payments on your store!
da_DK: Gå i gang med at modtage betalinger i din webshop!

en: Start again
da_DK: Start forfra

en: Start building
da_DK: Begynd at bygge

en: Start by adding the first product to your store. You can add your products manually, via CSV, or import them from another service.
da_DK: Gå i gang med at oprette den første vare i din webshop. Du kan tilføje varer manuelt, via CSV eller importere dem fra et andet system.

en: Start customizing
da_DK: Start tilpasning

en: Start date
da_DK: Startdato

en: Start date of sale price, as GMT.
da_DK: Første dag for tilbudspris, ift. GMT (Greenwich Mean Time).

en: Start date of sale price, in the site's timezone.
da_DK: Første dag for tilbudspris, i webshoppens tidszone.

en: Start date of sale price.
da_DK: Startdato for salgspris.

en: Start date:
da_DK: Startdato:

en: Start import
da_DK: Start importering

en: Start selling
da_DK: Begynd at sælge

en: Start sharing on "%s" now
da_DK: Del på "%s" nu

en: Start using new features that are being progressively rolled out to improve the store management experience.
da_DK: Gå i gang med at anvende nye funktioner der bliver gradvist implementeret med henblik på at forbedre webshoppens administration.

en: Start with DreamHost
da_DK: Start med DreamHost

en: Start with a free plan
da_DK: Start med en gratis plan

en: Start writing or type / to choose a block
da_DK: Start med at skrive eller tast / for at vælge en blok

en: Start your online clothing store
da_DK: Start din webshop med tøj

en: Started processing action %s
da_DK: Startede udførelse af handling %s

en: Starting Coordinates:
da_DK: Startkoordinater:

en: Starting a fashion website is exciting but it may seem overwhelming as well. In this article, we'll walk you through the setup process, teach you to create successful product listings, and show you how to market to your ideal audience.
da_DK: At starte en modewebshop er spændende, men kan samtidig synes som et stort arbejde. I denne artikel vil vi gennemgå opsætningsprocessen, lære dig at oprette succesfulde varevisninger, og vise dig, hvordan du markedsfører din varer til den rette målgruppe.

en: State
da_DK: Stat

en: State / County
da_DK: Stat/amt

en: State / County or state code
da_DK: Stat / Land eller statskode

en: State / County:
da_DK: Stat / land:

en: State / Zone
da_DK: Stat / Område

en: State code
da_DK: Statskode

en: State code.
da_DK: Statskode

en: State of the comment.
da_DK: Kommentarens tilstand.

en: State.
da_DK: Stat.

en: State/County
da_DK: Stat/amt

en: State/County (optional)
da_DK: Stat / Land (valgfri)

en: State/County code, or name of the state, county, province, or district.
da_DK: Landekode eller navn på stat, region, provins eller distrikt.

en: Statistics
da_DK: Statistik

en: Stats
da_DK: Statistik

en: Stats about coupons.
da_DK: Statistik om rabatkuponer.

en: Stats about orders.
da_DK: Statistik om ordrer.

en: Stats about product categories.
da_DK: Statistikker om varekategorier.

en: Stats about product downloads.
da_DK: Statistikker om downloadede varer.

en: Stats about products.
da_DK: Statistikker om varer.

en: Stats about revenue.
da_DK: Statistik om omsætning.

en: Stats about taxes.
da_DK: Statistik om moms.

en: Stats about variations.
da_DK: Statistikker for varianter.

en: Stats at your fingertips
da_DK: Statistikker på dine fingerspidser.

[ctx: Stats: Button label to expand a panel]
en: View all
da_DK: Se Alle

[ctx: Stats: Main stats page heading]
en: Stats for {{period/}}
da_DK: Statistik for {{period/}}

[ctx: Stats: Percentage of views]
en: %(percent)d%% of views
da_DK: %(percent)d%% af visninger

[ctx: Stats: module row header for authors.]
en: Author
da_DK: Forfatter

[ctx: Stats: module row header for number of views from a country.]
en: Views
da_DK: Visninger

[ctx: Stats: module row header for post title.]
en: Title
da_DK: Titel

[ctx: Stats: module row header for search in search terms.]
en: Search term
da_DK: Søgeord

[ctx: Stats: module row header for views by country.]
en: Country
da_DK: Land

[ctx: Stats: title of module]
en: Authors
da_DK: Forfattere

[ctx: Stats: title of module]
en: Countries
da_DK: Lande

[ctx: Stats: title of module]
en: Posts & pages
da_DK: Indlæg & Sider

[ctx: Stats: title of module]
en: Search terms
da_DK: Søgeord

[ctx: Stats: title of module]
en: Videos
da_DK: Videoer

en: Status is forbidden.
da_DK: Status er forbudt.

en: Status of note.
da_DK: Status på note.

en: Status of sidebar.
da_DK: Status på sidepanel.

en: Status of template.
da_DK: Status på skabelon.

en: Status of the marketing channel's product listings.
da_DK: Status for markedsføringskanalens produktlister.

en: Status of the order.
da_DK: Status for ordren.

en: Status of the payment returned by the gateway. One of success, pending, failure, error.
da_DK: Betalingsløsningens meddelelse vedrørende status på betalingen. En af følgende; gennemført, afventende, afvist eller fejl.

en: Status of the review.
da_DK: Status på anmeldelsen.

en: Status report information
da_DK: Statusrapportinformation

en: Status updates will be posted on this blog:
da_DK: Statusopdateringer vil blive publiceret på denne blog:

en: Statuses that require extra action on behalf of the store admin.
da_DK: Statusser, der kræver ekstra handling på vegne af webshoppens admin.

en: Statuses that should not be included when calculating report totals.
da_DK: Statusser, der ikke skal medtages ved beregning af rapporttotaler.

en: Stay signed in
da_DK: Forbliv logget ind

en: Step
da_DK: Trin

en: Step %(stepNumber)d of %(stepTotal)d
da_DK: Trin %(stepNumber)d af %(stepTotal)d

en: Step %1$d of %2$d
da_DK: Trin %1$d ud af %2$d

en: Step %d
da_DK: Trin %d

en: Step 1:
da_DK: Trin 1

en: Step 2:
da_DK: Trin 2

en: Stick this post to the front page
da_DK: Fastgør dette indl&#230;g til forsiden

en: Sticky
da_DK: Fastgjort

en: Sticky Post
da_DK: Fastgjort indlæg

en: Stock Keeping Unit
da_DK: Lagerførende vare / ydelse

en: Stock Status
da_DK: Lagerstatus

en: Stock display format
da_DK: Vis lagerstatus-besked

en: Stock keeping unit, if applicable.
da_DK: Lagerføringsenhed (Stock Keeping Unit = SKU), hvis anvendelig.

en: Stock levels increased:
da_DK: Lagerantal er forøget:

en: Stock levels reduced:
da_DK: Lagerantal er reduceret:

en: Stock management
da_DK: Varestyring

en: Stock management at product level.
da_DK: Lagerstyring på vareniveau.

en: Stock management at variation level.
da_DK: Lagerstyring på variantniveau.

en: Stock management disabled in store settings
da_DK: Varestyring er deaktiveret i webshopindstillinger

en: Stock qty
da_DK: Lager, stk.

en: Stock quantity
da_DK: Antal på lager

en: Stock quantity.
da_DK: Lagerantal.

en: Stock quantity. If this is a variable product this value will be used to control stock for all variations, unless you define stock at variation level.
da_DK: Lagerantal. Hvis dette er en variant af en vare, vil denne værdi blive anvendt til at kontrollere lagerstatus for alle varianter, med mindre du definerer lagerstatus på variantniveau.

en: Stock status
da_DK: Lagerstatus

en: Stock status.
da_DK: Lagerstatus.

en: Stock: %d
da_DK: Lager: %d

en: Stop Subscription
da_DK: Stop abonnement

en: Stopped the insanity for %d second | Stopped the insanity for %d seconds
da_DK[0]: Stoppede vanviddet i %d sekund
da_DK[1]: Stoppede vanviddet i %d sekunder

en: Storage Space
da_DK: Tildelt plads

en: Store Address
da_DK: Webshop adresse

en: Store Notice
da_DK: Shopmeddelelse

en: Store connected successfully.
da_DK: Webshop blev forbundet uden problemer.

en: Store details
da_DK: Webshopinformationer

en: Store downtime means lost sales. One-click restores get you back online quickly if something goes wrong.
da_DK: Nedetid for din webshop er lig med mistet salg. Med one-click genoprettelse får du hurtigt din webshop op at køre igen, hvis noget går galt.

en: Store email address.
da_DK: Webshoppens e-mailadresse.

en: Store management insights
da_DK: Indsigt og oplysninger om webshopadministration

en: Store monitoring
da_DK: Webshop overvågning

en: Store notice
da_DK: Shopmeddelelse

en: Store setup
da_DK: Webshop opsætning

en: Store stats
da_DK: Webshop statistik

en: Store uploads in this folder
da_DK: Gem uploads i denne mappe

en: Store-wide threshold (%d)
da_DK: Grænse gældende for hele webshoppen (%d)

en: Storefront Theme
da_DK: Storefront tema

en: Storefront icon
da_DK: Ikon for Storefront

en: Storefront is an intuitive, flexible and <strong>free</strong> WordPress theme offering deep integration with WooCommerce and many of the most popular customer-facing extensions.
da_DK: Storefront er et intuitivt, fleksibelt og <strong>gratis</strong> WordPress designtema, som tilbyder høj integration med WooCommerce og mange af de andre populære kundeorienterede udvidelser.

en: Street address
da_DK: Gadenavn og nr.

en: Strength indicator
da_DK: Styrkeindikator

en: Strict: silently discard the worst and most pervasive spam.
da_DK: Streng: fjern det væsrste og mest gennemtrængende spam.

en: Strictness
da_DK: Strenghed

en: Strikethrough
da_DK: Gennemstreg

en: String based identifier for the term.
da_DK: Strengbaseret identifikator for udtrykket.

en: Stripe email address
da_DK: Stripe e-mailadresse

en: Stripe email address:
da_DK: Stripe e-mailadresse:

en: Style Variations
da_DK: Stilvariationer

en: Styles
da_DK: Designs

en: Stylesheet is missing.
da_DK: Stylesheet mangler.

en: Stylesheet is not readable.
da_DK: Stylesheet'et kan ikke læses.

en: Stylesheet saved.
da_DK: Dit stylesheet er gemt.

en: Sub-directory Installation
da_DK: Installation i undermappe

en: Sub-domain Installation
da_DK: Installation i underdomæne

en: Subcategories
da_DK: Underkategorier

en: Subject
da_DK: Emne

en: Subject (paid)
da_DK: Emne (betalt)

en: Submit
da_DK: Send

en: Submit Comment
da_DK: Tilføj kommentar

en: Submit Reply
da_DK: Send svar

en: Submit Search
da_DK: Søg

en: Submit for Review
da_DK: Send til gennemkig

en: Submitted on
da_DK: Indsendt den

en: Submitted on: %s
da_DK: Indsendt den: %s

en: Submitting Comment%s
da_DK: Indsender kommentar%s

en: Subscribe
da_DK: Abonnér

en: Subscribe Button:
da_DK: Tilmeldingsknap

en: Subscribe to %s
da_DK: Tilmeld til %s

en: Subscribe to Blog via Email
da_DK: Abonner på bloggen via e-mail

en: Subscribed
da_DK: Abonneret

en: Subscriber
da_DK: Abonnent

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
da_DK: Abonnenter kan læse kommentarer/kommentere/modtage nyhedsbreve etc., men kan ikke oprette almindeligt indhold på webstedet.

en: Subscript
da_DK: Sænket skrift

en: Subscription
da_DK: Abonnement

en: Subscription Type
da_DK: Abonnementstype

en: Subscription for %1$s deactivated successfully. You will no longer receive updates for this product. <a href="%2$s">Click here</a> if you wish to deactivate the plugin as well.
da_DK: Abonnement for %1$s blev deaktiveret uden problemer. Du vil ikke længere modtage opdateringer for denne vare. <a href="%2$s">Klik her</a> hvis du også ønsker at deaktivere plugin'et.

en: Subscription for %s deactivated successfully. You will no longer receive updates for this product.
da_DK: Abonnement for %s blev deaktiveret uden problemer. Du vil ikke længere modtage opdateringer for denne vare.

en: Subscription is <strong>expiring</strong> soon.
da_DK: Abonnement <strong>udløber</strong> snart.

en: Subscription type
da_DK: Abonnementstype

en: Subscription: Not available - %1$d of %2$d already in use
da_DK: Abonnement: Ikke til rådighed - %1$d of %2$d er allerede i brug

en: Subscription: Unlimited
da_DK: Abonnement: Ubegrænset

en: Subscription: Using %1$d of %2$d sites available
da_DK: Abonnement: Anvender %1$d af %2$d disponible websteder.

en: Subscriptions
da_DK: Abonnementer

en: Subscriptions.
da_DK: Abonnementer

en: Subtitles
da_DK: Undertekster

en: Subtotal of the order.
da_DK: Subtotal af ordre.

en: Suburb
da_DK: Forstad

en: Success
da_DK: Succes

en: Success!
da_DK: Succes!

en: Success! An email was just sent to confirm your subscription. Please find the email now and click 'Confirm Follow' to start subscribing.
da_DK: Succes! En mail er lige blevet sendt for at bekræfte dit abonnement. Find venligst mailen nu og klik aktiver for at starte dit abonnement.

en: Successfully canceled action: %s
da_DK: Vellykket annulleret handling: %s

en: Successfully executed action: %s
da_DK: Vellykket udført handling: %s

en: Successfully processed change for action: %s
da_DK: Vellykket behandling af ændring for handling: %s

en: Successfully re-threaded %s comments.
da_DK: Vi fik genopbygget tr&#229;de af %s kommentarer.

en: Sud Sardegna
da_DK: Sydsardinien

en: Sudanese pound
da_DK: Sudanske pund

en: Suggested embed #%d
da_DK: Foreslået indlejring #%d

en: Suggested height is %s.
da_DK: Foreslået højde er %s.

en: Suggested image #%d
da_DK: Foreslået billede #%d

en: Suggested image dimensions: %1$s by %2$s pixels.
da_DK: Foreslåede billeddimensioner: %1$s x %2$s pixels.

en: Suggested media
da_DK: Foreslået medie

en: Suggested text:
da_DK: Forslået tekst:

en: Suggested width is %s.
da_DK: Foreslået bredde er %s.

en: Suggestion ID.
da_DK: Forslags-id.

en: Suggestion description.
da_DK: Forslagsbeskrivelse.

en: Suggestion visibility.
da_DK: Synlighed for forslag.

en: Suggestions
da_DK: Forslag

en: Suhosin is an advanced protection system for PHP installations. It was designed to protect your servers on the one hand against a number of well known problems in PHP applications and on the other hand against potential unknown vulnerabilities within these applications or the PHP core itself. If enabled on your server, Suhosin may need to be configured to increase its data submission limits.
da_DK: Suhosin er et avanceret beskyttelsessystem for PHP-installationer. På den ene side blev det udviklet til at beskytte dine servere mod et antal velkendte problemer i PHP-applikationer og på den anden side til at beskytte dig mod ukendte svagheder i disse applikationer eller i selve PHP-kernen. Hvis det er aktiveret på din server, kan Suhosin have behov for at blive konfigureret for at øge dets antal datahåndteringer.

en: Sum of all taxes.
da_DK: Total momsafgift.

en: Sum of line item taxes only.
da_DK: Kun summen af moms fra enheder på linje.

en: Summaries
da_DK: Opsummeringer

en: Summarize this product in 1-2 short sentences. We’ll show it at the top of the page.
da_DK: Du kan opsummere denne vare i 1-2 korte sætninger. Vi viser det øverst på siden.

en: Summary
da_DK: Resume

en: Sun
da_DK: søn

en: Sunday
da_DK: søndag

en: Sunset
da_DK: Solnedgang

en: Superscript
da_DK: Hævet tekst

en: Supported features for this payment gateway.
da_DK: Understøttede funktioner for denne betalingsløsning.

en: Supports the following placeholders: <code>[qty]</code> = number of items, <code>[cost]</code> = cost of items, <code>[fee percent="10" min_fee="20"]</code> = Percentage based fee.
da_DK: Understøtter følgende pladsholdere: <code>[qty]</code> = antal varer, <code>[cost]</code> = pris på varer, <code>[fee percent="10" min_fee="20"]</code> = Procentbaseret gebyr.

en: Suriname
da_DK: Surinam

en: Surinamese dollar
da_DK: Surinamesisk dollar

en: Suspended
da_DK: Suspenderet

en: Sustainable Dyes
da_DK: Bæredygtige farver

en: Svalbard and Jan Mayen
da_DK: Svalbard &amp; Jan Mayen

en: Sweden
da_DK: Sverige

en: Swedish
da_DK: Svensk

en: Swedish krona
da_DK: Svensk krone

en: Sweet Danish
da_DK: Wienerbrød

en: Sweet Organic Lemons
da_DK: Søde økologiske citroner

en: Swiss franc
da_DK: Schweizisk franc

en: Switch to using the orders table as the authoritative data store for orders when sync finishes
da_DK: Skift til at bruge ordretabellen som det autoritative datalager for ordrer, når synkroniseringen afsluttes

en: Switch to using the posts table as the authoritative data store for orders when sync finishes
da_DK: Skift til at bruge indlægstabellen som det autoritative datalager for ordrer, når synkroniseringen er færdig

en: Switch up your site&#8217;s look & feel with Styles
da_DK: Skift dit websteds udseende med Typografier

en: Switzerland
da_DK: Schweiz

en: Synagogue
da_DK: Synagoge

en: Sync completed.
da_DK: Synkronisering blev afsluttet.

en: Synchronization of approved product download directories is already in progress.
da_DK: Synkronisering af godkendte varedownloadmapper er allerede i gang.

en: Synchronize approved download directories
da_DK: Synkronisér godkendte downloadmapper.

en: Syndicate this content
da_DK: Syndiker dette indhold

en: Syndication feeds show the most recent
da_DK: Syndikeringsfeeds viser de seneste

en: Syntax Highlighting
da_DK: Syntaksfremhævelse

en: Syria
da_DK: Syrien

en: Syrian pound
da_DK: Syrisk pund

en: THE GOODS
da_DK: VARERNE

en: Table cell display.
da_DK: Tabelcellevisning.

en: Table cell properties
da_DK: Egenskaber for tabelcelle

en: Table cell value.
da_DK: Tabelcelleværdi.

en: Table column header.
da_DK: Overskrift på tabelkolonne.

en: Table does not exist
da_DK: Tabel findes ikke

en: Table headers.
da_DK: Tabeloverskrifter.

en: Table of Contents
da_DK: Indholdsfortegnelse

en: Table ordered by Author.
da_DK: Tabel sorteret efter forfatter.

en: Table ordered by Comment Author.
da_DK: Tabel sorteret efter kommentarforfatter.

en: Table ordered by Comments.
da_DK: Tabel sorteret efter kommentarer.

en: Table ordered by Date.
da_DK: Tabel sorteret efter dato.

en: Table ordered by Description.
da_DK: Tabel sorteret efter beskrivelse.

en: Table ordered by E-mail.
da_DK: Tabel sorteret efter e-mail.

en: Table ordered by File Name.
da_DK: Tabel sorteret efter filnavn.

en: Table ordered by Hierarchical Menu Order and Title.
da_DK: Tabel ordnet efter hierarkisk menurækkefølge og titel.

en: Table ordered by Last Updated.
da_DK: Tabel sorteret efter sidst opdateret.

en: Table ordered by Links.
da_DK: Tabel sorteret efter links.

en: Table ordered by Name.
da_DK: Tabel sorteret efter navn.

en: Table ordered by Post Replied To.
da_DK: Tabel sorteret efter indlægssvar.

en: Table ordered by Posts Count.
da_DK: Tabel sorteret efter antal indlæg.

en: Table ordered by Rating.
da_DK: Tabel sorteret efter bedømmelse.

en: Table ordered by Site Domain Name.
da_DK: Tabel sorteret efter websteds domænenavn.

en: Table ordered by Site Path.
da_DK: Tabel sorteret efter webstedssti.

en: Table ordered by Site Registered Date.
da_DK: Tabel sorteret efter webstedsregistreret dato.

en: Table ordered by Slug.
da_DK: Tabel sorteret efter korttitel.

en: Table ordered by Theme Name.
da_DK: Tabel sorteret efter tema navn.

en: Table ordered by Title.
da_DK: Tabel sorteret efter titel.

en: Table ordered by URL.
da_DK: Tabel sorteret efter URL.

en: Table ordered by Uploaded To.
da_DK: Tabel sorteret efter uploadet til.

en: Table ordered by User Registered Date.
da_DK: Tabel sorteret efter brugerregistreret dato.

en: Table ordered by Username.
da_DK: Tabel sorteret efter brugernavn.

en: Table ordered by Visibility.
da_DK: Tabel sorteret efter synlighed.

en: Table ordered hierarchically.
da_DK: Tabel sorteret hierarkisk.

en: Table properties
da_DK: Tabelegenskaber

en: Table row properties
da_DK: Egenskaber for tabelrække

en: Table rows.
da_DK: Tabelrækker.

en: Tag
da_DK: Emneord

en: Tag #%s doesn&#8217;t exist!
da_DK: Tagget #%s findes ikke!

en: Tag Cloud
da_DK: Emneordssky

en: Tag ID.
da_DK: Tag-ID.

en: Tag added to all posts in this category.
da_DK: Tag tilf&#248;jet alle indl&#230;g i denne kategori.

en: Tag added.
da_DK: Tag tilføjet.

en: Tag deleted.
da_DK: Emneord slettet.

en: Tag link
da_DK: Tag-link

en: Tag name
da_DK: Emneordets navn

en: Tag name.
da_DK: Tag navn.

en: Tag not added.
da_DK: Tag er ikke tilføjet.

en: Tag not updated.
da_DK: Tag blev ikke opdateret.

en: Tag slug
da_DK: Tag korttitel

en: Tag slug.
da_DK: Tag korttitel.

en: Tag updated.
da_DK: Emneord opdateret.

en: Tag: %s
da_DK: Emneord: %s

en: Tagged
da_DK: med emneordet

en: Tagged %1$s
da_DK: Tagget %1$s

en: Tagged:
da_DK: Emneord:

en: Tags (comma separated)
da_DK: Tags (kommaseparerede)

en: Tags (space separated)
da_DK: Tags (separeret med mellemrum)

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
da_DK: Tags kan efter ønske konverteres til kategorier ved at bruge <a href="%s">Kategori- og tags-konverteringsværktøjet</a>.

en: Tags deleted.
da_DK: Tags slettet.

en: Tags indicating styles and features of the theme.
da_DK: Tags der angiver designs og funktioner i temaet.

en: Tags list
da_DK: Tags-liste

en: Tags list navigation
da_DK: Navigation for tags-liste

en: Tags to Categories
da_DK: Tags til kategorier

en: Tags totals.
da_DK: Samlede tags.

en: Tags: %s
da_DK: Emneord: %s

en: Tajikistan
da_DK: Tadsjikistan

en: Tajikistani somoni
da_DK: Tadsjikistan somoni

en: Take a look at the <strong>%1$d item</strong> on the <a href="%2$s">Site Health screen</a>. | Take a look at the <strong>%1$d items</strong> on the <a href="%2$s">Site Health screen</a>.
da_DK[0]: Tag et kik på <strong>%1$d elementet</strong> på <a href="%2$s">Skærmbilledet med webstedets helbred</a>.
da_DK[1]: Tag et kik på <strong>%1$d elementerne</strong> på <a href="%2$s">Skærmbilledet med webstedets sundhed</a>.

en: Take over
da_DK: Overtag

en: Take payments in cash upon delivery.
da_DK: Tag betalinger i kontanter ved levering (efterkrav).

en: Take payments in person via BACS. More commonly known as direct bank/wire transfer.
da_DK: Modtag betalinger personligt via BACS (Bankers' Automated Clearing Services). Mere kendt som bankoverførsel.

en: Take payments in person via checks. This offline gateway can also be useful to test purchases.
da_DK: Modtag betalinger personligt via checks. Denne offline betalingsform kan også være brugbar til at teste køb.

en: Take payments via bank transfer.
da_DK: Tag betalinger via bankoverførsel.

en: Take payments with the provider that’s right for you - choose from 100+ payment gateways for WooCommerce.
da_DK: Tag mod betalinger med den udbyder af indløsningsaftaler, der passer til dig - vælg mellem 100+ betalingsløsninger til WooCommerce.

en: Talk to your web host about OpenSSL support for PHP.
da_DK: Tal med din webudbyder om OpenSSL-understøttelse til PHP.

en: Talk to your web host about supporting HTTPS for your website.
da_DK: Tal med din webhotel om understøttelse af HTTPS på dit websted.

en: Tanzanian shilling
da_DK: Tanzaniansk shilling

en: Tap or hover on any theme then click the Live Preview button to see a live preview of that theme and change theme options in a separate, full-screen view. You can also find a Live Preview button at the bottom of the theme details screen. Any installed theme can be previewed and customized in this way.
da_DK: Tap eller før musen over et hvilket som helst tema og klik derefter på Live forhåndsvisning for at se en live forhåndsvisning og få mulighed for at ændre temaindstillingerne i et seperat fuldskærmsvindue. Du han også finde en Live forhåndsvisningknap i bunden af skærmbilledet med temadetaljer. Alle installerede temaer kan forhåndsvises og tilpasses på denne måde.

en: Target
da_DK: Send til

en: Tashkent
da_DK: Tasjkent

en: Task List
da_DK: Opgaveliste

en: Task is not a subclass of `Task`
da_DK: Opgave er ikke en underklasse af `Opgave`

en: Task list ID already exists
da_DK: Opgaveliste ID eksisterer allerede

en: Task list ID does not exist
da_DK: Opgaveliste ID eksisterer ikke

en: Tasmania
da_DK: Tasmanien

en: Tax
da_DK: Moms

en: Tax amount
da_DK: Momsbeløb

en: Tax class
da_DK: Momsklasse

en: Tax class already exists
da_DK: Momsklasse eksisterer allerede

en: Tax class name.
da_DK: Momsklassenavn

en: Tax class of fee.
da_DK: Momsklasse for gebyr

en: Tax class of product.
da_DK: Momsklasse for varen.

en: Tax class requires a valid name
da_DK: Momsklasse kræver et gyldigt navn

en: Tax class slug already exists
da_DK: Momsklassekorttitel eksisterer allerede

en: Tax class slug is invalid
da_DK: Korttitlen for momsklassen er ugyldig

en: Tax class.
da_DK: Momsklasse.

en: Tax code
da_DK: Momskode

en: Tax lines data.
da_DK: Momslinier data.

en: Tax name
da_DK: Momsnavn

en: Tax options
da_DK: Indstillinger af moms

en: Tax priority.
da_DK: Momsprioritet

en: Tax rate ID.
da_DK: Momssats-ID

en: Tax rate ID: %s
da_DK: Momssats-ID: %s

en: Tax rate code.
da_DK: Momssatskode.

en: Tax rate label.
da_DK: Momssatsetiket.

en: Tax rate name.
da_DK: Momssatsnavn

en: Tax rate.
da_DK: Momssats

en: Tax rates successfully deleted
da_DK: Momssatserne er slettet

en: Tax status
da_DK: Momsstatus

[ctx: Tax status]
en: None
da_DK: Ingen

en: Tax status of fee.
da_DK: Momsstatus for gebyr.

en: Tax status.
da_DK: Momsstatus.

en: Tax subtotal.
da_DK: Moms subtotal.

en: Tax total (not including shipping taxes).
da_DK: Momstotal (moms på forsendelse er ikke inkluderet).

en: Tax total.
da_DK: Moms total.

en: Taxable
da_DK: Momspligtig

en: Taxes
da_DK: Moms

en: Taxes applied to this shipping rate using the smallest unit of the currency.
da_DK: Moms anvendt til denne forsendelsespris ved brug af den mindste enhed af valutaen.

en: Taxes by code
da_DK: Moms pr. kode

en: Taxes by date
da_DK: Moms pr. dato$

en: Taxes detailed reports.
da_DK: Detaljerede momsrapporter.

en: Taxes do not support trashing.
da_DK: Moms understøtter ikke mulighed for at smide ud.

en: Taxonomies associated with post type.
da_DK: Klassificeringer forbundet med denne indholdstype.

en: Taxonomies: Product types
da_DK: Klassificering: Varetyper

en: Taxonomies: Product visibility
da_DK: Klassificeringer: Varesynlighed

en: Taxonomy
da_DK: Taksonomi

en: Taxonomy does not exist.
da_DK: Klassificering eksisterer ikke.

[ctx: Taxonomy name]
en: Product type
da_DK: Varetype

[ctx: Taxonomy name]
en: Product visibility
da_DK: Varesynlighed

en: Taxonomy name.
da_DK: Navn på klassificering.

en: Taxonomy names must be between 1 and 32 characters in length.
da_DK: Navne til taksonomier skal være på mellem 1 og 32 tegn.

en: Taxonomy terms for product/order statuses.
da_DK: Klassificeringsudtryk for varestatus/ordrestatus.

en: Taxonomy:
da_DK: Taksonomi:

en: Tehran
da_DK: Teheran

en: Tehran (تهران)
da_DK: Tehran  (تهران)

en: Tell us a bit about your store
da_DK: Fortæl lidt om din butik

en: Template
da_DK: Skabelon

en: Template Editing
da_DK: Redigering af skabelon

en: Template Part Area
da_DK: Skabelondelsområde

en: Template Part Areas
da_DK: Områder for skabeloner

en: Template Parts
da_DK: Skabelondele

en: Template archives
da_DK: Skabelonarkiver

en: Template cache cleared.
da_DK: Skabeloncache blev slettet.

en: Template file copied to theme.
da_DK: Skabelonfil kopieret til tema.

en: Template file deleted from theme.
da_DK: Skabelonfil slettet fra tema.

en: Template for %s
da_DK: Skabelon til %s

en: Template is missing. Standalone themes need to have a %1$s or %2$s template file. <a href="%3$s">Child themes</a> need to have a %4$s header in the %5$s stylesheet.
da_DK: Skabelon mangler. Selvstændige temaer skal indeholde en %1$s eller %2$s skabelon. <a href="%3$s">Undertemaer</a> skal have en %4$s header i %5$s stylesheetet.

[ctx: Template name]
en: All Archives
da_DK: Alle arkiver

[ctx: Template name]
en: Author Archives
da_DK: Forfatter arkiver

[ctx: Template name]
en: Blog Home
da_DK: Blog-forside

[ctx: Template name]
en: Category Archives
da_DK: Kategori arkiver

[ctx: Template name]
en: Checkout
da_DK: Siden Kasse

[ctx: Template name]
en: Checkout Header
da_DK: Sidehoved på siden Kasse

[ctx: Template name]
en: Date Archives
da_DK: Dato arkiver

[ctx: Template name]
en: Front Page
da_DK: Forside

[ctx: Template name]
en: Index
da_DK: Indeks

[ctx: Template name]
en: Mini Cart
da_DK: Minikurv

[ctx: Template name]
en: Mini-Cart
da_DK: Minikurv

[ctx: Template name]
en: Order Confirmation
da_DK: Ordrebekræftelse

[ctx: Template name]
en: Page: 404
da_DK: Side: 404

[ctx: Template name]
en: Pages
da_DK: Sider

[ctx: Template name]
en: Product Catalog
da_DK: Varekatalog

[ctx: Template name]
en: Product Search Results
da_DK: Varesøgningsresultater

[ctx: Template name]
en: Products by Category
da_DK: Varer ud fra kategori

[ctx: Template name]
en: Products by Tag
da_DK: Varer ud fra tag

[ctx: Template name]
en: Search Results
da_DK: Søgeresultater

[ctx: Template name]
en: Single Entries
da_DK: Indlæg (enkeltvisning)

[ctx: Template name]
en: Single Posts
da_DK: Enkelt indlæg

[ctx: Template name]
en: Single Product
da_DK: Enkelt vare

[ctx: Template name]
en: Tag Archives
da_DK: Tag Arkiver

[ctx: Template name]
en: Taxonomy
da_DK: Taksonomi

en: Template overrides.
da_DK: Skabelon tilsidesætter.

en: Template part archives
da_DK: Arkiv for skabelondele

en: Template part has been deleted or is unavailable: %s
da_DK: Skabelondelen er blevet slettet eller er ikke tilgængelig: %s

en: Template parts list
da_DK: Liste over skabelondele

en: Template parts list navigation
da_DK: Navigation af liste over skabelondele

en: Template parts to include in your templates.
da_DK: Skabelondele der skal medtages i skabelonerne.

en: Template used to display the Mini Cart drawer.
da_DK: Skabelon brugt til at vise minikurvtegneren (redskab til styling).

en: Template used to display the Mini-Cart drawer.
da_DK: Skabelon brugt til at vise minikurvtegneren (redskab til styling).

en: Templates
da_DK: Skabeloner

en: Templates based on theme files can't be removed.
da_DK: Skabelon baseret på temafiler kan ikke fjernes.

en: Templates list
da_DK: Skabelonliste

en: Templates list navigation
da_DK: Navigation for skabelonliste

en: Templates to include in your theme.
da_DK: Skabeloner til inkludering i dit tema.

en: Temporarily disabled.
da_DK: Midlertidigt deaktiveret.

en: Term ID
da_DK: Udtryk ID

en: Term ID List
da_DK: Term ID liste

en: Term ID Taxonomy Query
da_DK: Term ID klassificerings-forespørgsel

en: Term ID is shared between multiple taxonomies
da_DK: Term-ID deles mellem flere taksonomier

en: Term IDs.
da_DK: Term ID'er.

en: Term counts
da_DK: Termtællinger

en: Term description.
da_DK: Beskrivelse af udtryk.

en: Term does not exist.
da_DK: Term eksisterer ikke.

en: Term meta cannot be added to terms that are shared between taxonomies.
da_DK: Term-meta kan ikke tilføjes til termer, som deles mellem taksonomier.

en: Term name.
da_DK: Navn på udtryk.

en: Terms
da_DK: Betingelser

en: Terms and Conditions Page
da_DK: Siden med Vilkår og betingelser

en: Terms and conditions
da_DK: Vilkår og betingelser

en: Terms do not support trashing. Set '%s' to delete.
da_DK: Termer understøtter ikke papirkurven. Sæt '%s' for at slette.

en: Terms in the product visibility taxonomy.
da_DK: Udtryksnavne i varens synlighedsklassificering.

en: Terms of Service
da_DK: Servicebetingelser

en: Terms successfully recounted
da_DK: Termer succesfuldt fintalte

[ctx: Terms: Term description label]
en: Description
da_DK: Beskrivelse

en: Test checkout
da_DK: Test køb på siden Kasse

en: Tested up to WooCommerce version
da_DK: Testet op til WooCommerce version

en: Testimonials
da_DK: Anbefalinger

en: Text
da_DK: Tekst

en: Text & Image Links
da_DK: Tekst- & billedlinks

en: Text &amp; Headings
da_DK: Tekst &amp; overskrifter

en: Text Color
da_DK: Tekstfarve

en: Text Link
da_DK: Tekstlink

en: Text background color:
da_DK: Tekstens baggrundsfarve:

en: Text color
da_DK: Tekstfarve

[ctx: Text displayed when there is no information]
en: None
da_DK: Ingen

en: Text for the title attribute of the link element for this menu item.
da_DK: Tekst til titelattributten for linket for dette menuelement.

en: Text only
da_DK: Kun tekst

en: Text to appear below the main email content.
da_DK: Tekst som skal vises neden for hovedindholdet i e-mailen.

en: Text to display
da_DK: Tekst der skal vises

en: Thai baht
da_DK: Thailandsk baht

en: Thank you
da_DK: Tak

en: Thank you for creating with <a href="%s">WordPress</a>.
da_DK: Tak fordi du skaber med <a href="%s">WordPress</a>.

en: Thank you for selling with WooCommerce.
da_DK: Tak fordi du sælger med WooCommerce.

en: Thank you for using %s, your site has been deleted. Happy trails to you until we meet again.
da_DK: Tak fordi du har brugt %s, dit websted er blevet slettet. God vind til vi ses igen.

en: Thank you for voting!
da_DK: Tak for din stemme!

en: Thank you for your feedback!
da_DK: Tak for din feedback!

en: Thank you for your order
da_DK: Tak for din ordre

en: Thank you for your payment. Your transaction has been completed, and a receipt for your purchase has been emailed to you. Log into your PayPal account to view transaction details.
da_DK: Tak for din betaling. Din transaktion er afsluttet, og en kvittering for dit køb er blevet sendt til dig på din e-mail. Log ind på din PayPal-konto for at se transaktionsoplysninger.

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
da_DK: Tak. Tjek venligst din e-mail for et link der kan bekræfte din handling. Dit websted vil ikke blive slettet, før der er klikket på linket.

en: Thank you. Your order has been received.
da_DK: Tak. Din bestilling er modtaget.

en: Thanks :)
da_DK: Tak :)

en: Thanks for confirming your erasure request.
da_DK: Tak for bekræftelsen af din anmodning om sletning.

en: Thanks for confirming your export request.
da_DK: Tak for bekræftelsen af eksportanmodning.

en: Thanks for creating an account on %1$s. Your username is %2$s. You can access your account area to view orders, change your password, and more at: %3$s
da_DK: Mange tak for at oprette en konto på %1$s. Dit brugernavn er %2$s. Du kan logge ind på din konto for at se ordrer, ændre din adgangskode og andet på: %3$s

en: Thanks for reading.
da_DK: Tak fordi du læste det.

en: Thanks for shopping with us
da_DK: Mange tak for at handle hos os

en: Thanks for shopping with us.
da_DK: Mange tak for at du handler hos os.

en: Thanks for testing Gutenberg!
da_DK: Tak for, at du vil teste Gutenberg!

en: Thanks for using Jetpack! Your store is almost ready: to activate services like %s, just connect your store.
da_DK: Tak for at anvende Jetpack! Din webshop er næsten klar: for at aktivere services som %s, skal du bare forbinde din webshop.

en: Thanks for using {site_url}!
da_DK: Tak for at bruge {site_url}!

en: Thanks for your feedback
da_DK: Tak for din tilbagemelding

en: Thanks for your order. It’s on-hold until we confirm that payment has been received.
da_DK: Tak for din bestilling. Den er på hold, indtil din betaling er gennemført.

en: Thanks to {{a}}all our community members who helped translate to {{language/}}{{/a}}!
da_DK: Tak til {{a}}alle medlemmer af vores fællesskab, som oversatte til {{language/}}{{/a}}!

en: Thanks!
da_DK: Tak!

en: That audio file cannot be found. Check your <a href="%s">media library</a> and make sure it was not deleted.
da_DK: Lydfilen kan ikke findes. Tjek i <a href="%s">mediebiblioteket</a>, at den ikke er blevet slettet.

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
da_DK: Denne e-mailadresse er allerede blevet brugt. Tjek venligst din indbakke for en aktiverings-e-mail. Det vil være til rådighed om et par dage, hvis du ikke gør noget.

en: That file cannot be found. Check your <a href="%s">media library</a> and make sure it was not deleted.
da_DK: Vi kan ikke finde den fil. Tjek venligst dit <a href="%s">mediebibliotek</a> og verificer den ikke er blevet slettet.

en: That image cannot be found. Check your <a href="%s">media library</a> and make sure it was not deleted.
da_DK: Billedet kan ikke findes. Tjek i <a href="%s">mediebiblioteket</a>, at det ikke er blevet slettet.

en: That name is not allowed.
da_DK: Navnet er ikke tilladt.

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
da_DK: Dette websted (navn) er optaget for øjeblikket, men bliver måske tilgængeligt i løbet af et par dage.

en: That user could not be added to this site.
da_DK: Den bruger kunne ikke tilføjes til dette websted.

en: That user does not exist.
da_DK: Den bruger eksisterer ikke.

en: That user is already a member of this site.
da_DK: Denne bruger er allerede registreret på dette websted.

en: That username is already activated.
da_DK: Dette brugernavn er allerede aktiveret

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
da_DK: Dette brugernavn er i øjeblikket reserveret, men kan være til rådighed om et par dage.

en: That username is not allowed.
da_DK: Brugernavn ikke tilladt.

en: That video cannot be found. Check your <a href="%s">media library</a> and make sure it was not deleted.
da_DK: Videoen kan ikke findes. Tjek i <a href="%s">mediebiblioteket</a>,  at den ikke er blevet slettet.

en: That was hard work! Take a break.
da_DK: Pyyyyh, det var h&#229;rdt arbejde!. Tag en pause.

en: That&#8217;s all, stop editing! Happy publishing.
da_DK: Det var det hele, hold med at redigere! Hyg dig med at udgive en masse.

en: The "%1$s" coupon has been removed from your cart: %2$s
da_DK: "%1$s" rabatkuponen er blevet fjernet fra din kurv: %2$s

en: The "%1$s" taxonomy "%2$s" property (%3$s) conflicts with an existing property on the REST API Posts Controller. Specify a custom "rest_base" when registering the taxonomy to avoid this error.
da_DK: "%1$s" taksonomiens "%2$s" egenskab (%3$s) kommer i konflikt med en eksisterende egenskab i REST API indlægskontrol. Specificer en "rest_base" når taksonomien registreres for at undgå denne fejl.

en: The "%1$s" value is smaller than "%2$s"
da_DK: "%1$s" værdien er mindre end "%2$s".

en: The "%s" must be a callable function.
da_DK: "%s" må være en kaldbar funktion.

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
da_DK: "%s" indstillinger er blevet fjernet. Brug andre indstillingsmuligheder.

en: The "%s" payment method is currently disabled
da_DK: "%s" betalingsmetoden er i øjeblikket deaktiveret

en: The "%s" payment method is currently enabled
da_DK: "%s" betalingsmetoden er i øjeblikket aktiveret

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
da_DK: "%s" temaet er ikke et gyldigt forældertema.

en: The "WooCommerce Admin" plugin will be installed and activated
da_DK: "WooCommerce Admin" pluginet vil blive installeret og aktiveret.

en: The "get_value_callback" parameter must be a valid callback.
da_DK: Parameteren "get_value_callback" skal være et gyldigt callback.

en: The "locations not covered by your other zones" zone cannot be updated.
da_DK: Zonen "Lokationer der ikke indgår i dine andre zoner" kan ikke opdateres.

en: The "type" schema keyword for %1$s can only be one of the built-in types: %2$l.
da_DK: Schema nøgleordet "type" for %1$s kan kun være en af de indbyggede typer: %2$l.

en: The "type" schema keyword for %1$s can only contain the built-in types: %2$l.
da_DK: Schema "type" nøgleordet for %1$s kan kun indeholde de indbyggede typer: %2$l.

en: The "type" schema keyword for %s is required.
da_DK: "Type" schema nøgleord for %s er påkrævet.

en: The "uses_context" parameter must be an array.
da_DK: Parameteren "uses_context" skal være et array.

en: The $source_properties array contains invalid properties.
da_DK: Arrayet $source_properties indeholder ugyldige egenskaber.

en: The $source_properties must contain a "get_value_callback".
da_DK: $source_properties skal indeholde en "get_value_callback".

en: The $source_properties must contain a "label".
da_DK: $source_properties skal indeholde en "label".

en: The %1$s and %2$s directories exist but are not writable. These directories are used to improve the stability of plugin updates. Please make sure the server has write permissions to these directories.
da_DK: Katalogerne %1$s og %2$s findes, men kan ikke skrives. Disse mapper bruges til at forbedre stabiliteten af plugin-opdateringer. Sørg for, at serveren har skrivetilladelser til disse mapper.

en: The %1$s argument must be a non-empty string for %2$s.
da_DK: Argumentet %1$s skal være en ikke-tom tekststreng for %2$s.

en: The %1$s constant is defined as %2$s
da_DK: %1$s konstanten er defineret som %2$s

en: The %1$s directive in %2$s determines if uploading files is allowed on your site.
da_DK: %1$s direktivet i %2$s bestemmer om overførsel af filer til dit websted er tilladt.

en: The %1$s directory does not exist, and the server does not have write permissions in %2$s to create it. This directory is used for plugin and theme updates. Please make sure the server has write permissions in %2$s.
da_DK: Mappen %1$s findes ikke, og serveren har ikke skrivetilladelser i %2$s til at oprette den. Denne mappe bruges til opdateringer af plugins og temaer. Sørg for, at serveren har skrivetilladelser i %2$s.

en: The %1$s parameter must be an array. To pass arbitrary data to scripts, use the %2$s function instead.
da_DK: Parameteren %1$s skal være en array. For at sende vilkårlige data til scripts, brug i stedet %2$s funktionen.

en: The %1$s plugin header is deprecated. Use %2$s instead.
da_DK: %1$s plugin-headeren er afviklet. Brug %2$s i stedet.

en: The %1$s, %2$s, and %3$s values can be edited to set the video track language and kind.
da_DK: %1$s, %2$s, og %3$s værdierne kan redigeres så videosporets sprog og type kan indstilles.

en: The %1$sApproved Product Download Directories list%2$s has been updated. To protect your site, please review the list and make any changes that might be required. For more information, please refer to %3$sthis guide%2$s.
da_DK: %1$sListen med godkendte varedownloadmapper%2$s er blevet opdateret. For at beskytte dit websted, bedes du gennemgå listen og foretage de ændringer, der måtte være nødvendige. For mere information henvises til %3$sdenne vejledning%2$s.

en: The %s argument must be a string or a string array.
da_DK: Argumentet %s skal være en tekststreng eller en tekststrengs-array.

en: The %s argument must be an array.
da_DK: Argumentet %s skal være en array.

en: The %s cannot be deleted.
da_DK: %s kan ikke slettes.

en: The %s class can only be run within WP CLI.
da_DK: Denne %s klasse (class) kan kun køres inden for WP CLI.

en: The %s constant is no longer supported.
da_DK: Konstanten %s understøttes ikke længere.

en: The %s directory cannot be located.
da_DK: Mappen %s kan ikke findes.

en: The %s directory exists but is not writable. This directory is used for plugin and theme updates. Please make sure the server has write permissions to this directory.
da_DK: Kataloget %s findes, men kan ikke skrives. Denne mappe bruges til opdateringer af plugins og temaer. Sørg for, at serveren har skrivetilladelser til denne mappe.

en: The %s directory exists but is not writable. This directory is used to improve the stability of plugin and theme updates. Please make sure the server has write permissions to this directory.
da_DK: Kataloget %s findes, men kan ikke skrives. Denne mappe bruges til at forbedre stabiliteten af plugin- og temaopdateringer. Sørg for, at serveren har skrivetilladelser til denne mappe.

en: The %s directory exists but is not writable. This directory is used to improve the stability of plugin updates. Please make sure the server has write permissions to this directory.
da_DK: Mappen %s findes, men kan ikke skrives. Denne mappe bruges til at forbedre stabiliteten af plugin-opdateringer. Sørg for, at serveren har skriverettigheder til denne mappe.

en: The %s directory exists but is not writable. This directory is used to improve the stability of theme updates. Please make sure the server has write permissions to this directory.
da_DK: Kataloget %s findes, men kan ikke skrives. Denne mappe bruges til at forbedre stabiliteten af temaopdateringer. Sørg for, at serveren har skriverettigheder til denne mappe.

en: The %s directory used to improve the stability of plugin and theme updates is writable.
da_DK: %s-mappen, der bruges til at forbedre stabiliteten af plugin- og temaopdateringer, er skrivbar.

en: The %s does not support trashing.
da_DK: %s understøtter ikke mulighed for at smide ud

en: The %s filter is enabled.
da_DK: %s filteret er aktiveret.

en: The %s function has been disabled, some media settings are unavailable because of this.
da_DK: %s funktionen er blevet deaktiveret, nogle medieindstillinger er ikke tilgængelige på grund af dette.

en: The %s has already been deleted.
da_DK: %s er allerede blevet slettet.

en: The %s importer is invalid or is not installed.
da_DK: Denne %s importer er ugyldig eller ikke installeret.

en: The %s is not a valid URL
da_DK: %s er ikke en gyldig URL (webadresse)

en: The %s key must be a string without spaces.
da_DK: Nøglen %s skal være en streng uden mellemrum.

en: The %s payment gateway is not available.
da_DK: %s betalingsløsning er ikke til rådighed.

en: The %s post meta must be an array.
da_DK: Den %s postmeta skal være en matrice.

en: The %s property has an invalid stored value, and cannot be updated to null.
da_DK: %s egenskaben har en ugyldig gemt værdi og kan ikke opdateres til null.

en: The %s setting is unregistered. Unregistered settings are deprecated. See https://developer.wordpress.org/plugins/settings/settings-api/
da_DK: Indstillingen %s er ikke registreret. Uregistrerede indstillinger er forældede. Se https://developer.wordpress.org/plugins/settings/settings-api/

en: The %s stylesheet does not contain a valid theme header.
da_DK: %s stylesheet'et indeholder ikke en gyldig tema-header.

en: The %s table is not installed. Please run the network database upgrade.
da_DK: Tabellen %s er ikke installeret. Kør venligst databaseopgraderingen af netværket.

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
da_DK: En &#8220;kort titel&#8221; er den url-venlige udgave af navnet. Det er normalt skrevet med sm&#229; bogstaver og indeholder kun bogstaver, tal og bindestreger.

en: The 2013 theme for WordPress takes us back to the blog, featuring a full range of post formats, each displayed beautifully in their own unique way. Design details abound, starting with a vibrant color scheme and matching header images, beautiful typography and icons, and a flexible layout that looks great on any device, big or small.
da_DK: 2013-temaet for WordPress tager os tilbage til bloggen, og byder på en bred vifte af indlægsformater, der hver især er smukke på deres egen unikke måde. Designet bugner med detaljer – med alt lige fra en levende farvesammensætning og matchende header-billeder til en smuk typografi og ikoner, samt et fleksibelt layout der ser godt ud på enhver enhed, stor eller lille.

en: The <em>Inserter</em> Tool
da_DK: <em>Indsætningsværktøjet</em>

en: The API key provided does not have read permissions.
da_DK: Den indtastede API nøgle har ikke læserettigheder.

en: The API key provided does not have write permissions.
da_DK: Den indtastede API nøgle har ikke skriverettigheder.

en: The API key you entered could not be verified.
da_DK: Den indtastede API-nøgle kunne ikke godkendes.

en: The Akismet subscription plan
da_DK: Akismet abonnementet

en: The Approved Product Download Directories list is currently being synchronized with the product catalog (%d%% complete). If you need to, you can cancel it.
da_DK: Listen med godkendte varedownloadmapper bliver lige nu synkroniseret med varekataloget (%d%% færdig). Hvis du har brug for det, så kan du annullere det.

en: The Authorization header is used by third-party applications you have approved for this site. Without this header, those apps cannot connect to your site.
da_DK: Autorisations-header bruges af tredjepartsapplikationer, som du har godkendt til dette websted. Uden denne header kan disse apps ikke oprette forbindelse til dit websted.

en: The Authorization header is working as expected
da_DK: Autorisation-header fungerer som forventet.

en: The Authorize Application request is not allowed.
da_DK: Anmodningen om at godkende applikationen er ikke tilladt.

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
da_DK: Sektionen med tilgængelige widgets indeholder alle de widgets, som du kan vælge imellem. Når du trækker en widget til en sidebar, vil du kunne give den forskellige indstillinger. Når du er tilfreds med en widget-indstilling, skal du klikke på knappen Gem, og den widget vil nu være aktiv på dit websted. Hvis du klikker på Slet, vil den pågældende widget blive fjernet.

en: The Big Day
da_DK: Den Store Dag

en: The Blip.tv service has been shut down since August 20th, 2015.
da_DK: Blip.tv-servicen har været lukket siden 20 .august 2015.

en: The Blog URL is not properly setup in the widget.
da_DK: Bloggens URL er ikke sat korrekt op i widgeten.

en: The CSV is invalid.
da_DK: Ugyldig CSV-fil.

en: The Customizer allows you to preview changes to your site before publishing them. You can navigate to different pages on your site within the preview. Edit shortcuts are shown for some editable elements. The Customizer is intended for use with non-block themes.
da_DK: Tilpasning giver dig mulighed for at få vist ændringer på dit websted, før du udgiver dem. Du kan navigere til forskellige sider på dit websted i forhåndsvisningen. Redigeringsgenveje er vist for nogle redigerbare elementer. Tilpasning er beregnet til brug sammen med ikke-blok temaer.

en: The DB ID of the nav_menu_item that is this item's menu parent, if any, otherwise 0.
da_DK: DB ID for det nav_menu_item, der eventuelt er dette elements overordnede menu, ellers 0.

en: The Dashboard is the first place you will come to every time you log into your site. It is where you will find all your WordPress tools. If you need help, just click the &#8220;Help&#8221; tab above the screen title.
da_DK: Kontrolpanelet er det første sted, du kommer til, hver gang du logger ind på dit websted. Det er her, du finder alle dine WordPress-værktøjer. Hvis du har brug for hjælp, skal du blot klikke på fanen "Hjælp" over skærmtitlen.

en: The Edit Media screen is deprecated as of WordPress 6.3. Please use the Media Library instead.
da_DK: Skærmen Rediger medier er forældet fra og med WordPress 6.3. Brug venligst mediebiblioteket i stedet.

en: The Eway extension for WooCommerce allows you to take credit card payments directly on your store without redirecting your customers to a third party site to make payment.
da_DK: eWAY udvidelsen til WooCommerce tillader dig at modtage kreditkortbetalinger direkte på din webshop uden at omdirigere dine kunder til en trediemands websted for at foretage betalingen.

en: The Footer template defines a page area that typically contains site credits, social links, or any other combination of blocks.
da_DK: Sidefod skabelonen definerer et sideområde, der typisk indeholder webstedets kreditering, sociale links eller en eller anden kombination af blokke.

en: The GMT date the application password was created.
da_DK: GMT datoen hvor applikation adgangskoden blev oprettet.

en: The GMT date the application password was last used.
da_DK: GMT datoen hvor applikation adgangskoden sidst blev brugt.

en: The HTTP response code from the receiving server.
da_DK: HTTP svarkoden fra den modtagende server.

en: The HTTP response message from the receiving server.
da_DK: HTTP svarbeskeden fra den modtagende server.

en: The Header template defines a page area that typically contains a title, logo, and main navigation.
da_DK: Sidehoved skabelonen definerer et sideområde, der typisk indeholder en titel, et logo og en hovednavigation.

en: The ID for the associated post of the attachment.
da_DK: ID for indlæg forbundet med vedhæftningen.

en: The ID for the author of the post.
da_DK: ID'et for indlæggets forfatter.

en: The ID for the author of the revision.
da_DK: ID på forfatter til versionen.

en: The ID for the author of the template.
da_DK: ID for forfatteren af skabelonen.

en: The ID for the autosave.
da_DK: ID for autogem.

en: The ID for the parent font family of the font face.
da_DK: ID'et for den overordnede skrifttypefamilie for skrifttypen.

en: The ID for the parent of the autosave.
da_DK: ID for det overordnede element til autosave.

en: The ID for the parent of the comment.
da_DK: ID for kommentarens overordnede element.

en: The ID for the parent of the global styles revision.
da_DK: ID for forælderen til den globale stilrevision.

en: The ID for the parent of the object.
da_DK: ID for objektets overordnede element.

en: The ID for the parent of the post.
da_DK: ID for indlæggets overordnede element.

en: The ID for the parent of the resource.
da_DK: ID'et for hovedressourcen.

en: The ID for the parent of the revision.
da_DK: ID'en for forælderen af revisionen.

en: The ID for the resource.
da_DK: ID'et for ressourcen.

en: The ID of the assigned menu.
da_DK: ID for den tildelte menu.

en: The ID of the associated post object.
da_DK: ID på det tilknyttede indlægs element.

en: The ID of the featured media for the post.
da_DK: ID'et for indlæggets udvalgte medie.

en: The ID of the package the shipping rates belong to.
da_DK: ID for den pakke, som forsendelsesprisen er tilknyttet.

en: The ID of the page that should be displayed on the front page
da_DK: ID for den side, der skal vises som forside

en: The ID of the page that should display the latest posts
da_DK: ID for den side, der skal vise seneste opslag

en: The ID of the payment method being used to process the payment.
da_DK: ID for den betalingsmetode der anvendes til at behandle betalingen.

en: The ID of the user object, if author was a user.
da_DK: ID for brugerobjektet, hvis forfatter var en bruger.

en: The IDs of the child font faces in the font family.
da_DK: ID'erne for de underliggende skrifttyper i skrifttypefamilien.

en: The IP address the application password was last used by.
da_DK: IP-adressen som applikation adgangskoden sidst blev brugt af.

en: The JSONP callback function is invalid
da_DK: JSONP callback funktion er ugyldig

en: The MaxMind license key is invalid. If you have recently created this key, you may need to wait for it to become active.
da_DK: MaxMind licensnøglen er ugyldig. Hvis du har genereret denne nøgle for nylig, er du nødt til at vente på, at nøglen bliver aktiv.

en: The Open Graph image link of the %1$s or %2$s element from the URL.
da_DK: Open Graph-linket i %1$s eller %2$s-elementet fra URL-adressen.

en: The PHP version on your server is %1$s, however the new plugin version requires %2$s.
da_DK: PHP-versionen på din server er %1$s, men den nye plugin-version kræver %2$s.

en: The PHP version on your server is %1$s, however the new theme version requires %2$s.
da_DK: PHP-versionen på din server er %1$s, men den nye temaversion kræver %2$s.

en: The PHP version on your server is %1$s, however the uploaded plugin requires %2$s.
da_DK: PHP-versionen på din server er %1$s, men det plugin, du har overført, kræver version %2$s.

en: The PHP version on your server is %1$s, however the uploaded theme requires %2$s.
da_DK: PHP-versionen på din server er %1$s, men det tema, du har overført, kræver version %2$s.

en: The PayFast extension for WooCommerce enables you to accept payments by Credit Card and EFT via one of South Africa’s most popular payment gateways. No setup fees or monthly subscription costs.
da_DK: PayFast udvidelsen til WooCommerce gør det muligt for dig at modtage betalinger med kreditkort og EFT via en af Sydafrikas mest populære betalingsløsninger. Ingen opstartsgebyr eller månedlige abonnementsudgifter.

en: The Payfast extension for WooCommerce enables you to accept payments by Credit Card and EFT via one of South Africa’s most popular payment gateways. No setup fees or monthly subscription costs. Selecting this extension will configure your store to use South African rands as the selected currency.
da_DK: PayFast udvidelsen til WooCommerce gør det muligt for dig at acceptere betalinger med kreditkort og EFT via en af Sydafrikas mest populære betalingsløsninger. Der er ingen gebyrer for månedlige abonnementsudgifter. Vælger du denne udvidelse, vil den indstille din webshop til at anvende Sydafrikanske rand som den valgte valuta.

en: The Press This plugin is required.
da_DK: Press This-pluginet er krævet.

en: The Privacy Settings require JavaScript.
da_DK: Indstillingerne for beskyttelse af personlige oplysninger kræver JavaScript.

en: The Privacy screen lets you either build a new privacy-policy page or choose one you already have to show.
da_DK: På skærmbilledet Privatliv kan du enten oprette en ny side med privatlivspolitik eller vælge en side, som du allerede har lavet.

en: The REST API can no longer be completely disabled, the %s filter can be used to restrict access to the API, instead.
da_DK: REST API'et kan ikke længere fuldstændig deaktiveres, i stedet kan filteret %s bruges til at begrænse adgang til API'et.

en: The REST API did not behave correctly
da_DK: REST API'et opførte sig ikke som forventet

en: The REST API did not process the %s query parameter correctly.
da_DK: REST API'et udførte ikke %s-parametret til forespørgslen korrekt.

en: The REST API encountered an error
da_DK: REST API'et stødte på en fejl

en: The REST API encountered an unexpected result
da_DK: REST API'et stødte på et uventet resultat

en: The REST API is available
da_DK: REST API'et er tilgængeligt

en: The REST API is one way that WordPress and other applications communicate with the server. For example, the block editor screen relies on the REST API to display and save your posts and pages.
da_DK: REST API'et er en måde hvorpå WordPress og andre applikationer kommunikerer med serveren. Et eksempel er blokeditor skærmbilledet, som er afhængig af API'et for at kunne vise og gemme dine indlæg og sider.

en: The Rest API is unavailable.
da_DK: Rest API er ikke tilgængelig.

en: The SKU already exists on another product.
da_DK: Dette varenummer (SKU) findes allerede på en anden vare.

en: The SQL server is a required piece of software for the database WordPress uses to store all your site&#8217;s content and settings.
da_DK: SQL-serveren er nødvendig databasesoftware, som WordPress bruger til at gemme alt indhold og alle indstillinger på dit websted.

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
da_DK: Værtens SSL-certifikat kunne ikke verificeres.

en: The Site Health check for %1$s has been replaced with %2$s.
da_DK: Webstedets helbredstjek for %1$s er blevet erstattet med %2$s.

en: The Site Health check requires JavaScript.
da_DK: Webstedets helbredstjek kræver JavaScript.

en: The Site Icon is used as a browser and app icon for your site. Icons must be square, and at least %s pixels wide and tall.
da_DK: Webstedsikonet bruges som browser- og app-ikon til dit websted. Ikoner skal være kvadratiske og mindst %spx i bredde og højde.

en: The Site Icon is what you see in browser tabs, bookmark bars, and within the WordPress mobile apps. It should be square and at least %s pixels.
da_DK: Site-ikonet er det, du ser i browserfaner, bogmærkelinjer og i WordPress-mobilapps. Det skal være kvadratisk og mindst %s pixels.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
da_DK: Den webstedsadresse, du indtastede, er ikke en gyldig URL. Indtast venligst en gyldig URL.

en: The Text mode allows you to enter HTML along with your post text. Note that &lt;p&gt; and &lt;br&gt; tags are converted to line breaks when switching to the Text editor to make it less cluttered. When you type, a single line break can be used instead of typing &lt;br&gt;, and two line breaks instead of paragraph tags. The line breaks are converted back to tags automatically.
da_DK: Tekst-tilstand gør det muligt at indtaste HTML sammen med dit indlægs tekst. Bemærk at &lt;p&gt; og &lt;br&gt; tags konverteres til linjeskift, når der skiftes til teksteditoren for at gøre den mindre rodet. Når du skriver, kan en enkelt linjeskift anvendes i stedet for at skrive &lt;br&gt;, og to linjeskift i stedet for afsnittags. Linjeskift konverteres tilbage til tags automatisk.

en: The URI of the theme's webpage, as found in the theme header.
da_DK: URI for temaets webside, som angivet i temaets header.

en: The URI of the theme's webpage, transformed for display.
da_DK: URI for temaets webside, omdannet til visning.

en: The URI of the theme's webpage.
da_DK: URI'en til temaets webside.

en: The URL must be served over a secure connection.
da_DK: URL'en skal serveres over en sikker forbindelse.

en: The URL of the resource for which to fetch oEmbed data.
da_DK: URL for den ressource der skal hentes oEmbed data fra.

en: The URL of your %s page (along with the Page ID).
da_DK: URL'en (webadressen) for din %s side (sammen med sidens ID).

en: The URL to process.
da_DK: Den URL-adresse, der skal behandles.

en: The URL to the admin area
da_DK: URL til administrationspanelet

en: The URL to which this menu item points.
da_DK: Den URL-adresse, som dette menuelement peger på.

en: The URL where the webhook payload is delivered.
da_DK: Den URL (webadresse) hvor webhook'ets indhold skal leveres.

en: The URL where the webhook was delivered.
da_DK: Den URL (webadresse) hvor webhook'et blev afleveret.

en: The URL you entered seems to be an email address. Do you want to add the required mailto: prefix?
da_DK: Den URL, du har indtastet, lader til at være en e-mailadresse. Vil du tilføje det påkrævede mailto: prefix?

en: The URL you entered seems to be an external link. Do you want to add the required http:// prefix?
da_DK: Den URL, du har indtastet, lader til at linke eksternt, vil du tilføje det påkrævede http:// prefix?

en: The VideoPress plugin could not communicate with the VideoPress servers. This error is most likely caused by a misconfigured plugin. Please reinstall or upgrade.
da_DK: VideoPress-pluginet kunne ikke få forbindelse til VideoPress-serverne. Denne fejl skyldes højst sandsynligt et plugin, der er forkert sat op. Geninstaller og opgrader.

en: The Walker class named %s does not exist.
da_DK: Walker class'en med navnet %s findes ikke.

en: The Woo team is made up of over 350 talented individuals, distributed across 30+ countries.
da_DK: Woo-teamet består af over 350 talentfulde personer, fordelt på mere end 30 lande.

en: The WooCommerce Blocks feature plugin requires a more recent version of WordPress and has been paused. Please update WordPress to continue enjoying WooCommerce Blocks.
da_DK: WooCommerce Blok-plugin kræver en nyere version af WordPress, og er derfor sat på pause. Opdatér WordPress for at kunne forsætte med at bruge WooCommerce Blokke.

en: The WooCommerce Blocks package running on your site.
da_DK: WooCommerce Blocks pakken kører på dit websted.

en: The WooCommerce Blocks plugin requires a more recent version of WooCommerce and has been deactivated. Please update to the latest version of WooCommerce.
da_DK: WooCommerce Blocks pluginnet kræver en nyere version af WooCommerce og er blevet deaktiveret. Opdater venligst til den seneste version af WooCommerce.

en: The WooCommerce Helper plugin is no longer needed. <a href="%s">Manage subscriptions</a> from the extensions tab instead.
da_DK: WooCommerce Helper plugin behøves ikke længere. <a href="%s">Administrér tilmeldelser</a> under udvidelsesfanen i stedet for.

en: The WooCommerce REST API allows external apps to view and manage store data. Access is granted only to those with valid API keys.
da_DK: WooCommerce REST API tillader eksterne apps (programmer) at læse og styre data i din webshop. Adgang bliver kun givet til dem med gyldige API nøgler.

en: The WooCommerce REST API package running on your site.
da_DK: WooCommerce REST API pakken kører på dit websted.

en: The WordPress Hosting Team maintains a list of those modules, both recommended and required, in <a href="%1$s" %2$s>the team handbook%3$s</a>.
da_DK: WordPress' hostingteam opretholder en liste over de moduler, både anbefalede og nødvendige, i "<a href="%1$s" %2$s>teamhåndbogen%3$s</a>".

en: The WordPress Team
da_DK: WordPress-holdet

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
da_DK: Den WordPress-adresse du anførte, er ikke en gyldig URL. Anfør venligst en gyldig URL.

en: The WordPress community
da_DK: Wordpress-fællesskabet

en: The WordPress team is willing to help you. Forward this email to %s and the team will work with you to make sure your site is working.
da_DK: WordPress-holdet er villige til at hjælpe dig. Videresend denne e-mail til %s og holdet vil samarbejde med dig for at sikre at dit websted virker.

en: The WordPress.org username of the block author.
da_DK: Blokforfatterens brugernavn på WordPress.org

en: The XFN relationship expressed in the link of this menu item.
da_DK: XFN-relationen udtrykt i linket til dette menupunkt.

en: The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.
da_DK: Firmaet XYZ Dingenot blev grundlagt i 1971, og har siden da leveret kvalitetsdingenoter til offentligheden. XYZ er beliggende i Gotham City og beskæftiger over 2.000 mennesker og gør alle slags fantastiske ting for Gotham-samfundet.

en: The action's schedule frequency.
da_DK: Handlingens planlagte frekvens.

en: The active theme does not support a flexible sized header image.
da_DK: Det aktive tema understøtter ikke et headerbillede i fleksibel størrelse.

en: The active theme does not support uploading a custom header image.
da_DK: Det aktive tema understøtter ikke upload af et brugerdefineret headerbillede.

en: The active theme has the following error: "%s".
da_DK: Det aktive tema har følgende fejl: "%s".

en: The active theme is displayed highlighted as the first theme.
da_DK: Det aktive tema vises fremhævet som det første tema.

en: The active version of WooCommerce does not support template cache clearing.
da_DK: Den aktive version af WooCommerce understøtter ikke sletning af skabeloncache.

en: The admin email verification page will reappear after %s.
da_DK: Bekræftelsessiden for e-mailen for administratoren igen efter %s.

en: The admin note action label prop cannot be empty.
da_DK: Admin-notatets handlingsmærkatværdi kan ikke være tom.

en: The admin note action name prop cannot be empty.
da_DK: Admin-notatets handlingsnavneværdi kan ikke være tom.

en: The admin note content prop cannot be empty.
da_DK: Admin-notatets indholdsværdi kan ikke være tom.

en: The admin note content_data prop must be an instance of stdClass.
da_DK: Admin-meddelelsen content_data støtte skal være en hændelse af stdClass.

en: The admin note date prop cannot be empty.
da_DK: Admin-notatets datoværdi kan ikke være tom.

en: The admin note layout has a wrong prop value.
da_DK: Admin-notatets layout har en forkert nøgleværdi.

en: The admin note locale prop cannot be empty.
da_DK: Admin-notatets lokationsværdi kan ikke være tom.

en: The admin note name prop cannot be empty.
da_DK: Admin-notatets navneværdi kan ikke være tom.

en: The admin note source prop cannot be empty.
da_DK: Admin-notatets kildeværdi kan ikke være tom.

en: The admin note status prop (%s) is not one of the supported statuses.
da_DK: Admin-notatets statusværdi (%s) er ikke en af de understøttede statusser.

en: The admin note status prop cannot be empty.
da_DK: Admin-notatets statusværdi kan ikke være tom.

en: The admin note title prop cannot be empty.
da_DK: Admin-notatets titelværdi kan ikke være tom.

en: The admin note type prop (%s) is not one of the supported types.
da_DK: Admin-notatets typeværdi (%s) er ikke en af de understøttede typer.

en: The admin note type prop cannot be empty.
da_DK: Admin-notatets typeværdi kan ikke være tom.

en: The amount of discount. Should always be numeric, even if setting a percentage.
da_DK: Rabattens beløb. Skal altid være numerisk; også hvis det indsættes som en procentdel.

en: The amount of information you may be required to show will vary depending on your local or national business regulations. You may, for example, be required to display a physical address, a registered address, or your company registration number.
da_DK: Mængden af information som du kan blive krævet at vise vil variere alt efter dine lokale eller nationale virksomhedsregulativer. Du kan for eksempel blive krævet at vise en fysisk adresse, en registreringsadresse, eller dit firmas registreringsnummer.

en: The amount of tax charged.
da_DK: Beløbet på den beregnede moms.

en: The amount of time (in seconds) that your site will spend on a single operation before timing out (to avoid server lockups)
da_DK: Tiden (i sekunder), som dit websted vil bruge på en enkelt handling, før det stopper (for at undgå at serveren går i stå)

en: The amount that quantities increment by. Quantity must be an multiple of this value.
da_DK: Den mængde, som mængderne stiger med. Mængden skal være et multiplum af denne værdi.

en: The amount to rotate the image clockwise in degrees. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
da_DK: Rotering af billedet med uret, angivet i grader. DEPRECATED: Brug 'modifiers' i stedet.

en: The application ID must be a UUID.
da_DK: Program-ID skal være et UUID.

en: The application password feature requires HTTPS, which is not enabled on this site.
da_DK: Funktionen med programadgangskode kræver HTTPS, som ikke er aktiveret på dette websted.

en: The aspect ratio is the relationship between the width and height. You can preserve the aspect ratio by holding down the shift key while resizing your selection. Use the input box to specify the aspect ratio, e.g. 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc.
da_DK: Højde-bredde-forhold er forholdet mellem bredden og højden på billedet. Du kan bibeholde højde-bredde-forhold ved at holde shift-knappen nede, mens du ændrer billedstørrelsen. Brug inputboksen til at specificere højde-bredde-forhold, f.eks. 1:1 (kvadrat), 4:3, 16:9, osv.

en: The assigned attribute.
da_DK: Den tildelte egenskab.

en: The attached file cannot be found.
da_DK: Den vedhæftede fil kan ikke findes.

en: The attachment MIME type.
da_DK: Den vedhæftede fils MIME-type.

en: The attachment caption.
da_DK: Vedhæftningens billedtekst.

en: The attachment description.
da_DK: Beskrivelse af vedhæftningen.

en: The attribute ID, or 0 if the attribute is not taxonomy based.
da_DK: Egenskabs-ID'et; eller 0, hvis egenskaben ikke er klassificeringsbaseret.

en: The attribute name.
da_DK: Navnet på egenskab.

en: The attribute taxonomy name.
da_DK: Navnet på egenskabens klassificering (taksonomi).

en: The attribute taxonomy, or null if the attribute is not taxonomy based.
da_DK: Egenskabsklassificeringen; eller nul, hvis egenskaben ikke er klassificeringsbaseret.

en: The attributes of the inner block.
da_DK: Egenskaber for den indre blok.

en: The attributes used in the example.
da_DK: Attributterne anvendt i eksemplet.

en: The authenticated application password can only be introspected for the current user.
da_DK: Den godkendte adgangskode til applikationen kan kun iagttages for nuværende bruger.

en: The authorization header is invalid
da_DK: Autorisation-headeren er ugyldig.

en: The authorization header is missing
da_DK: Autorisation-headeren mangler.

en: The average rating of blocks published by the same author.
da_DK: Den gennemsnitlige bedømmelse af blokke udgivet af den samme forfatter.

en: The background color for WooCommerce email templates. Default %s.
da_DK: Baggrundsfarven på WooCommerce e-mailskabeloner. Standard %s.

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
da_DK: Den backup, der er af dette indlæg i din browser, er forskellig fra versionen nedenunder.

en: The base color for WooCommerce email templates. Default %s.
da_DK: Grundfarven for WooCommerce e-mailskabeloner. Default %s.

en: The base page can also be used in your <a href="%s">product permalinks</a>.
da_DK: Shop-siden kan også bruges i din <a href="%s"> vare permalinks </a>.

en: The best place to ask a question related to WordPress.com.
da_DK: Det bedste sted at stille spørgsmål relateret til WordPress.com.

en: The big day is here.
da_DK: Det er den Store Dag

en: The block editor requires JavaScript. Please enable JavaScript in your browser settings, or activate the <a href="%s">Classic Editor plugin</a>.
da_DK: Blokeditoren kræver JavaScript. Aktiver venligst JavaScript i dine browserindstillinger, eller aktiver <a href="%s">Classic Editor-pluginet</a>.

en: The block editor requires JavaScript. Please enable JavaScript in your browser settings, or install the <a href="%s">Classic Editor plugin</a>.
da_DK: Blokeditoren kræver JavaScript. Aktivér JavaScript i dine browserindstillinger, eller installer <a href="%s">Classic Editor-pluginet</a>.

en: The block icon.
da_DK: Blokikonet.

en: The block name, in namespace/block-name format.
da_DK: Bloknavnet i navneområde/bloknavnsformat.

en: The block slug.
da_DK: Blokkens korttitel.

en: The block title, in human readable format.
da_DK: Blokkens titel, i læsbart format.

en: The block types which can use this pattern.
da_DK: De bloktyper, der kan bruge denne blokgruppe.

en: The block widgets require JavaScript. Please enable JavaScript in your browser settings, or activate the <a href="%s">Classic Widgets plugin</a>.
da_DK: Blok-widgets kræver JavaScript. Aktiver venligst JavaScript i dine browserindstillinger, eller aktiver <a href="%s">Classic Widgets-pluginet</a>.

en: The block widgets require JavaScript. Please enable JavaScript in your browser settings, or install the <a href="%s">Classic Widgets plugin</a>.
da_DK: Blok-widgets kræver JavaScript. Aktivér JavaScript i dine browserindstillinger, eller installer <a href="%s">Classic Widgets-pluginet</a>.

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you do not use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
da_DK: Boksene til linknavn, webadresse og beskrivelse har faste pladser. De andre bokse kan du kan flytte med træk og slip. Skjul bokse du ikke bruger via fanen skærmindstillinger, eller ved at minimere boksene ved at klikke på boksens titellinje.

en: The boxes on your Dashboard screen are:
da_DK: Boksene i dit Kontrolpanel er:

en: The calendar block is hidden because there are no published posts.
da_DK: Kalenderblokken er skjult, fordi der ikke er nogen publicerede indlæg.

en: The callback_url needs to be over SSL
da_DK: Callback_url'en skal foregå over SSL

en: The called constructor method for %1$s class in %2$s is <strong>deprecated</strong> since version %3$s! Use %4$s instead.
da_DK: Den kaldte constructor-metode for %1$s i %2$s er <strong>forældet</strong> siden version %3$s! Brug i stedet %4$s.

en: The cart has been filled with the items from your previous order.
da_DK: Kurven er blevet fyldt med varer fra din forrige ordre.

en: The cart item product or variation ID.
da_DK: Kurv-enhedens vare eller variant ID.

en: The categories for the font collection.
da_DK: Kategorierne til skrifttypesamlingen.

en: The category description, in human readable format.
da_DK: Kategoribeskrivelsen i et format, der kan læses af mennesker.

en: The category label, in human readable format.
da_DK: Kategorietiketten, i format, der kan læses af mennesker.

en: The category name.
da_DK: Kategorinavnet.

en: The category this test is grouped in.
da_DK: Kategorien som denne test er grupperet i.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
da_DK: Dine ændringer vil gå tabt, hvis du går væk fra denne side.

en: The chosen rate ID for the package.
da_DK: Det valgte pris ID for pakken.

en: The city in which your business is located.
da_DK: Byen, hvor dit firma har adresse.

en: The claim has been lost. Aborting current batch.
da_DK: Fordringen er mistet. Afbryder nuværende batch.

en: The class %1$s provided by %2$s filter must implement %3$s.
da_DK: Klassen (class) %1$s leveret af %2$s filter skal implementere %3$s.

en: The class attached to the "woocommerce_queue_class" does not implement the WC_Queue_Interface interface. The default %s class will be used instead.
da_DK: Klassen, der er knyttet til "woocommerce_queue_class" implementerer ikke WC_Queue_Interface grænseflade. Standardklassen %s vil blive anvendt i stedet.

en: The code is in your clipboard now
da_DK: Koden er i dit clipboard nu

en: The comment cannot be deleted.
da_DK: Kommentaren kan ikke slettes.

en: The comment does not support trashing. Set '%s' to delete.
da_DK: Kommentaren understøtter ikke papirkurven. Sæt '%s' for at slette.

en: The comment has already been trashed.
da_DK: Kommentaren er allerede smidt ud.

en: The confirmation key has expired for this personal data request.
da_DK: Bekræftelseskoden for denne persondataforspørgsel er udløbet.

en: The confirmation key is invalid for this personal data request.
da_DK: Denne bekræftelseskode er ugyldig for denne persondataforspørgsel.

en: The confirmation key is missing from this personal data request.
da_DK: Bekræftelseskoden mangler ved denne persondataforspørgsel.

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
da_DK: Forbindelsen til akismet.com kan ikke oprettes. Se venligst <a href="%s" target="_blank">vores guide om firewalls</a> og kontrollér din serverkonfiguration.

en: The constant %1$s <strong>is deprecated</strong>. Use the boolean constant %2$s in %3$s to enable a subdomain configuration. Use %4$s to check whether a subdomain configuration is enabled.
da_DK: Konstanten %1$s <strong>er forældet</strong>. Brug den booleske konstant %2$s i %3$s for at tillade konfiguration af subdomæne. Brug %4$s for at tjekke om konfiguration af subdomæne er aktiveret.

en: The constant %s cannot be defined when creating a network.
da_DK: Konstanten %s kan ikke være defineret, når der oprettes et netværk.

en: The content for the comment.
da_DK: Kommentarens indhold.

en: The content for the post.
da_DK: Indlæggets indhold.

en: The content of the %s element from the URL.
da_DK: Indholdet af %s-elementet fra URL-adressen.

en: The content of the review.
da_DK: Indholdet i anmeldelsen.

en: The contents of the %s element from the URL.
da_DK: Indholdet af %s-elementet fra URL-adressen.

en: The country and state or province, if any, in which your business is located.
da_DK: Land og eventuelt kommune, hvor dit firma har adresse.

en: The coupon code already exists
da_DK: Rabatkuponkoden findes allerede

en: The coupon code cannot be empty.
da_DK: Rabatkuponkoden kan ikke være tom.

en: The coupon will expire at 00:00:00 of this date.
da_DK: Rabatkuponen vil udløbe kl. 00:00:00 på denne dato.

en: The coupon's unique code.
da_DK: Rabatkuponens unikke kode.

en: The coupons unique code.
da_DK: Rabatkuponens unikke kode.

en: The cron event list could not be saved.
da_DK: Listen over Cron begivenheder kunne ikke gemmes.

en: The current image has no alternative text. The file name is: %s
da_DK: Det nuværende billede har ingen alt-tekst. Filnavnet er: %s

en: The current language used by WordPress. Default = English
da_DK: Nuværende sprog som anvendes af WordPress. Standard = Engelsk

en: The current user can assign terms in the %s taxonomy.
da_DK: Denne bruger kan tildele termer i %s-klassificeringen.

en: The current user can change the author on this post.
da_DK: Denne bruger kan ændre forfatteren på dette indlæg.

en: The current user can create terms in the %s taxonomy.
da_DK: Denne bruger kan oprette termer i %s-klassificeringen.

en: The current user can post unfiltered HTML markup and JavaScript.
da_DK: Den nuværende bruger kan udgive ufiltreret HTML og JavaScript.

en: The current user can publish this post.
da_DK: Denne bruger kan udgive dette indlæg.

en: The current user can sticky this post.
da_DK: Denne bruger kan fastgøre dette indlæg.

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
da_DK: Den nuv&#230;rende brugers rolle skal have rettigheder til at redigere.

en: The currently selected Privacy Policy page does not exist. Please create or select a new page.
da_DK: Den nuværende valgte side med privatlivspolitik findes ikke. Vær venlig at oprette eller vælge en ny side.

en: The currently selected Privacy Policy page is in the Trash. Please create or select a new Privacy Policy page or <a href="%s">restore the current page</a>.
da_DK: Den nuværende valgte side med privatlivspolitik er i papirkurven. Vær venlig at oprette eller vælge en ny side med privatlivspolitik eller <a href="%s">gendan den nuværende side</a>.

en: The customer cannot be deleted
da_DK: Kunden kan ikke slettes

en: The database ID of the original object this menu item represents, for example the ID for posts or the term_id for categories.
da_DK: Database-ID for det oprindelige objekt, som dette menupunkt repræsenterer, f.eks. ID for indlæg eller term_id for kategorier.

en: The database server could be connected to (which means your username and password is okay) but the %s database could not be selected.
da_DK: Databaseserveren kunne forbindes til (hvilket betyder, at dit brugernavn og din adgangskode er i orden), men %s-databasen kunne ikke vælges.

en: The database update process runs in the background and may take a little while, so please be patient. Advanced users can alternatively update via %1$sWP CLI%2$s.
da_DK: Opdatering af databasen kører i baggrunden, og den kan tage et lille stykke tid, så hav tålmodighed. Erfarne brugere kan alternativt opdatere via %1$sWP CLI%2$s.

en: The database version for WooCommerce. This should be the same as your WooCommerce version.
da_DK: Databaseversionen til WooCommerce. Dette bør være det samme som din WooCommerce-version.

en: The date and time the preferences were updated.
da_DK: Foretrukket visning af dato og tid er blevet opdateret.

en: The date of the customer last order, as GMT.
da_DK: Datoen for kundens seneste ordre, ift. GMT (Greenwich Mean Time).

en: The date of the download, as GMT.
da_DK: Datoen for downloaden, i GMT (Greenwich Mean Time).

en: The date of the download, in the site's timezone.
da_DK: Datoen for downloaden, i webstedets tidszone.

en: The date the comment was published, as GMT.
da_DK: Datoen kommentaren blev udgivet, i GMT-tid.

en: The date the comment was published, in the site's timezone.
da_DK: Datoen, kommentaren blev udgivet, i webstedets tidszone.

en: The date the coupon expires, as GMT.
da_DK: Datoen hvor rabatkuponen udløber, ift. GMT (Greenwich Mean Time).

en: The date the coupon expires, in the site's timezone.
da_DK: Datoen hvor rabatkuponen udløber, i webshoppens tidszone.

en: The date the coupon was created, as GMT.
da_DK: Datoen hvor rabatkuponen blev oprettet, ift. GMT (Greenwich Mean Time).

en: The date the coupon was created, in the site's timezone.
da_DK: Datoen hvor rabatkuponen blev oprettet, i webshoppens tidszone.

en: The date the coupon was last modified, as GMT.
da_DK: Datoen hvor rabatkuponen sidst blev ændret, ift. GMT (Greenwich Mean Time).

en: The date the coupon was last modified, in the site's timezone.
da_DK: Datoen hvor rabatkuponen senest blev ændret, i webshoppens tidszone.

en: The date the customer was created, as GMT.
da_DK: Datoen hvor kunden blev oprettet, ift. GMT (Greenwich Mean Time).

en: The date the customer was created, in the site's timezone.
da_DK: Datoen hvor kunden blev oprettet, i webshoppens tidszone.

en: The date the customer was last modified, as GMT.
da_DK: Datoen, hvor oplysninger om kunden sidst blev ændret, ift. GMT (Greenwich Mean Time).

en: The date the customer was last modified, in the site's timezone.
da_DK: Datoen hvor kunden senest blev ændret, i webshoppens tidszone.

en: The date the image was created, as GMT.
da_DK: Datoen hvor billedet blev oprettet, ift. GMT (Greenwich Mean Time).

en: The date the image was created, in the site's timezone.
da_DK: Datoen hvor billedet blev oprettet, i websshoppens tidszone.

en: The date the image was last modified, as GMT.
da_DK: Datoen hvor billedet sidst blev ændret, ift. GMT (Greenwich Mean Time).

en: The date the image was last modified, in the site's timezone.
da_DK: Datoen hvor billedet senest blev ændret, i webshoppens tidszone.

en: The date the last order for this product was placed, in the site's timezone.
da_DK: Datoen for senest oprettede ordre på denne vare; i webstedets tidszone.

en: The date the order note was created, as GMT.
da_DK: Datoen hvor ordrebemærkningen blev oprettet, ift. GMT (Greenwich Mean Time).

en: The date the order note was created, in the site's timezone.
da_DK: Datoen hvor ordrebemærkningen blev oprettet, i webshoppens tidszone.

en: The date the order refund was created, as GMT.
da_DK: Datoen hvor ordrens refundering blev oprettet, ift. GMT (Greenwich Mean Time).

en: The date the order refund was created, in the site's timezone.
da_DK: Datoen for oprettelse af ordrens refundering, i webshoppens tidszone.

en: The date the order was completed, as GMT.
da_DK: Datoen hvor ordren blev fuldført, ift. GMT (Greenwich Mean Time).

en: The date the order was completed, in the site's timezone.
da_DK: Datoen hvor ordren blev gennemført, i webshoppens tidszone.

en: The date the order was created, as GMT.
da_DK: Datoen hvor ordren blev oprettet, ift. GMT (Greenwich Mean Time).

en: The date the order was created, in the site's timezone.
da_DK: Datoen hvor ordren blev oprettet, i webshoppens tidszone.

en: The date the order was last modified, as GMT.
da_DK: Datoen hvor ordren sidst blev ændret, ift. GMT (Greenwich Mean Time).

en: The date the order was last modified, in the site's timezone.
da_DK: Datoen hvor ordren sidst blev ændret, i webshoppens tidszone.

en: The date the order was paid, as GMT.
da_DK: Datoen hvor ordren blev betalt, ift. GMT (Greenwich Mean Time).

en: The date the order was paid, in the site's timezone.
da_DK: Datoen hvor ordren blev betalt, i webshoppens tidszone.

en: The date the post was last modified, as GMT.
da_DK: Datoen hvor indlægget sidst blev ændret, i GMT-tid.

en: The date the post was last modified, in the site's timezone.
da_DK: Datoen, indlægget senest blev ændret, i webstedets tidszone.

en: The date the post was published, as GMT.
da_DK: Datoen indlægget blev udgivet, i GMT tid.

en: The date the post was published, in the site's timezone.
da_DK: Datoen, indlægget blev udgivet, i webstedets tidszone.

en: The date the product was created, as GMT.
da_DK: Datoen hvor varen blev oprettet, ift. GMT (Greenwich Mean Time).

en: The date the product was created, in the site's timezone.
da_DK: Datoen hvor varen blev oprettet, i webshoppens tidszone.

en: The date the product was last modified, as GMT.
da_DK: Datoen hvor varen sidst blev ændret, ift. GMT (Greenwich Mean Time).

en: The date the product was last modified, in the site's timezone.
da_DK: Datoen hvor varen senest blev ændret, i webshoppens tidszone.

en: The date the report end, as GMT.
da_DK: Datoen hvor rapporten slutter, som i GMT (Greenwich Mean Time).

en: The date the report end, in the site's timezone.
da_DK: Datoen hvor rapporten slutter, i webstedets tidszone.

en: The date the report start, as GMT.
da_DK: Datoen hvor rapporten starter, som i GMT (Greenwich Mean Time).

en: The date the report start, in the site's timezone.
da_DK: Datoen hvor rapporten starter, i webstedets tidszone.

en: The date the review was created, as GMT.
da_DK: Datoen hvor anmeldelsen blev oprettet, ift. GMT (Greenwich Mean Time).

en: The date the review was created, in the site's timezone in human-readable format.
da_DK: Datoen hvor anmeldelsen blev oprettet i webstedets tidszone og i et læsbart format.

en: The date the review was created, in the site's timezone.
da_DK: Datoen hvor anmeldelsen blev oprettet, i webshoppens tidszone.

en: The date the revision was last modified, as GMT.
da_DK: Datoen for revisionens senest ændring, i GMT-tid.

en: The date the revision was last modified, in the site's timezone.
da_DK: Datoen, revisionen senest blev ændret, i webstedets tidszone.

en: The date the revision was published, as GMT.
da_DK: Dato revisionen blev udgivet, i GMT-tid.

en: The date the revision was published, in the site's timezone.
da_DK: Datoen revisionen blev udgivet, i webstedets tidszone.

en: The date the template was last modified, in the site's timezone.
da_DK: Den dato, hvor skabelonen sidst blev ændret, i webstedets tidszone.

en: The date the variation was created, in the site's timezone.
da_DK: Datoen hvor varianten blev oprettet, i webshoppens tidszone.

en: The date the variation was last modified, in the site's timezone.
da_DK: Datoen hvor varianten senest blev ændret, i webshoppens tidszone.

en: The date the webhook delivery was logged, as GMT.
da_DK: Datoen hvor anvendelsen af dette webhook blev logget, ift. GMT (Greenwich Mean Time).

en: The date the webhook delivery was logged, in the site's timezone.
da_DK: Datoen hvor anvendelse af dette webhook blev logget, i webshoppens tidszone.

en: The date the webhook was created, as GMT.
da_DK: Datoen hvor dette webhook blev oprettet, ift. GMT (Greenwich Mean Time).

en: The date the webhook was created, in the site's timezone.
da_DK: Datoen hvor dette webhook blev oprettet, i webshoppens tidszone .

en: The date the webhook was last modified, as GMT.
da_DK: Datoen hvor dette webhook sidst blev ændret, ift. GMT (Greenwich Mean Time).

en: The date the webhook was last modified, in the site's timezone.
da_DK: Datoen hvor dette webhook senest blev ændret, i webshoppens tidszone.

en: The date when download access expires, as GMT.
da_DK: Datoen hvor adgang til download udløber, ift. GMT (Greenwich Mean Time).

en: The date when download access expires, in the site's timezone.
da_DK: Datoen hvor adgang til download udløber, i webshoppens tidszone.

en: The date when the block was last updated, in fuzzy human readable format.
da_DK: Den dato, hvor blokken sidst blev opdateret i en form, som mennesker kan læse.

en: The date when the block was last updated.
da_DK: Den dato, hvor blokken sidst blev opdateret.

en: The date you provided is invalid.
da_DK: Den dato, du har angivet, er ugyldig.

en: The date/time the action is/was scheduled to run.
da_DK: Tidspunktet for denne handling er/var planlagt til udførelse.

en: The decimal separator of displayed prices.
da_DK: Decimalseparator for viste priser.

en: The default timezone for your server.
da_DK: Standard tidszone for din server.

en: The delivery duration, in seconds.
da_DK: Leveringsvarighed, i sekunder.

en: The description for the font collection.
da_DK: Beskrivelsen af skrifttypesamlingen.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
da_DK: Beskrivelsen vises ikke som standard, men nogle temaer viser den.

en: The description of the menu location.
da_DK: Beskrivelsen af menuplaceringen.

en: The description of this menu item.
da_DK: Beskrivelsen af dette menuelement.

en: The description will be displayed in the menu if the active theme supports it.
da_DK: Beskrivelsen vises i menuen, hvis det aktive tema understøtter det.

en: The directives (lines) between "BEGIN %1$s" and "END %1$s" are
    dynamically generated, and should only be modified via WordPress filters.
    Any changes to the directives between these markers will be overwritten.
da_DK: Direktiverne (linjer) mellem 'BEGIN %1$s' og 'END %1$s' er
    dynamisk genereret og bør kun ændres via WordPress-filtre.
    Eventuelle ændringer i direktiverne mellem disse markører vil blive overskrevet

en: The directory size calculation has timed out. Usually caused by a very large number of sub-directories and files.
da_DK: Beregningen af mappestørrelser er har lavet timeout. Normalt forårsages dette af et meget stort antal undermapper og filer.

en: The discount type for the coupon (e.g. percentage or fixed amount)
da_DK: Rabattypen for rabatkuponen (fx et procenttal eller et fast beløb)

en: The downloadable file %1$s cannot be used as it does not have an allowed file type. Allowed types include: %2$s
da_DK: Denne download-bare fil %1$s kan ikke bruges, da det ikke er en tilladt filtype. De tilladte filtyper omfatter: %2$s

en: The downloadable file %1$s cannot be used: it is not located in an approved directory. Please contact a site administrator for help. %2$sLearn more.%3$s
da_DK: Den downloadbare fil %1$s kan ikke bruges: den er ikke placeret i en godkendt mappe. Kontakt venligst en webstedsadministrator for at få hjælp. %2$sFå flere oplysninger.%3$s

en: The downloadable file %s cannot be used as it does not exist on the server.
da_DK: Filen %s til download kan ikke bruges, da den ikke længere findes på serveren.

en: The downloadable file %s cannot be used as it has been disabled.
da_DK: Den downloadbare fil %s kan ikke bruges, da den er blevet deaktiveret.

en: The duotone id "%1$s" is not registered in %2$s settings
da_DK: Duotone-id'et "%1$s" er ikke registreret i %2$s-indstillingerne

en: The e-mail could not be sent.
da_DK: E-mailen kunne ikke sendes

en: The eWAY extension for WooCommerce allows you to take credit card payments directly on your store without redirecting your customers to a third party site to make payment.
da_DK: eWAY udvidelsen til WooCommerce tillader dig at modtage kreditkortbetalinger direkte på din webshop uden at omdirigere dine kunder til en trediemands websted for at foretage betalingen.

en: The edit field automatically highlights code syntax. You can disable this in your <a href="%1$s" %2$s>user profile%3$s</a> to work in plain text mode.
da_DK: Redigeringsfeltet fremhæver automatisk kode-syntaks. Du kan deaktivere dette i din <a href="%1$s" %2$s>brugerprofil%3$s</a> for at arbejde i ren tekst-tilstand.

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
da_DK: E-mail-adressen du har indtastet ser ikke ud til at være gyldig.
    Indtast venligst en gyldig e-mail-adresse.

en: The email address for the customer.
da_DK: Kundens e-mailadresse.

en: The email address for the user.
da_DK: Brugerens e-mailadresse.

en: The email could not be sent.
da_DK: E-mailen kunne ikke sendes.

en: The email could not be sent. Possible reason: your host may have disabled the %s function.
da_DK: E-mailen kunne ikke sendes. Mulig årsag: din host kan have deaktiveret %s funktionen.

en: The email is correct
da_DK: E-mailen er korrekt

en: The error code was %s.
da_DK: Fejlkoden var %s.

en: The excerpt for the post.
da_DK: Uddrag for indlægget.

en: The extension %s has been deactivated successfully.
da_DK: Udvidelsen %s er blevet deaktiveret.

en: The family of objects originally represented, such as "post_type" or "taxonomy".
da_DK: Familien af objekter oprindeligt repræsenteret, såsom "post_type" eller "taksonomi".

en: The favicon image link of the %s element from the URL.
da_DK: Favicon-billedlinket for det %s element fra URL-adressen.

en: The feature "type" is not valid JSON Schema type.
da_DK: Indholdstypen er ikke en godkendt JSON schema type.

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
da_DK: Felterne på dette skærmbillede bestemmer nogle af grundindstillingerne for dit websted.

en: The file URL has been copied to your clipboard
da_DK: Filens URL er nu kopieret til din udklipsholder.

en: The file does not exist, please try again.
da_DK: Filen eksisterer ikke, prøv venligst igen.

en: The file is empty or using a different encoding than UTF-8, please try again with a new file.
da_DK: Filen er tom eller bruger en anden kodning end UTF-8. Prøv venligst igen med en ny fil.

en: The filesystem is currently unavailable for managing plugins.
da_DK: Filsystemet er ikke tilgængeligt til håndtering af plugins.

[ctx: The first plugin requires the second plugin.]
en: %1$s requires %2$s
da_DK: %1$s kræver %2$s

en: The first thing you need to do is tell Blogger to let WordPress access your account. You will be sent back here after providing authorization.
da_DK: Det f&#248;rste du skal g&#248;re, er at s&#248;rge for, at Blogger giver WordPress adgang til din koto. Du bliver sendt tilbage hertil efter autorisationen.

en: The folder %1$s was detected as being under version control (%2$s), but the %3$s filter is allowing updates.
da_DK: Mappen %1$s blev registreret som værende under versionskontrol (%2$s), men filteret %3$s tillader opdateringer.

en: The folder %1$s was detected as being under version control (%2$s).
da_DK: Mappen %1$s blev registreret som værende under versionskontrol (%2$s).

en: The following active plugin(s) have not declared compatibility with WooCommerce %s yet and should be updated and examined further before you proceed:
da_DK: Følgende aktive plugin(s) har ikke erklæret kompabilitet med WooCommerce %s endnu, og de bør opdateres og undersøges nærmere, inden du fortsætter:

en: The following addresses will be used on the checkout page by default.
da_DK: Følgende adresser vil som standard blive anvendt på siden Kasse.

en: The following formatting shortcuts are replaced when pressing Enter. Press Escape or the Undo button to undo.
da_DK: De følgende formateringsgenveje bliver udskiftet, når du trykker Enter. Tryk Escape eller Fortryd-knappen for at fortryde.

en: The following note has been added to your order:
da_DK: Den følgende bemærkning er blevet tilføjet din ordre:

en: The following options affect how prices are displayed on the frontend.
da_DK: Følgende indstillinger angiver, hvordan priser vises for kunder på webshoppen.

en: The following plugins failed to update:
da_DK: Følgende plugins kunne ikke opdateres:

en: The following plugins must be activated first: %s.
da_DK: Følgende plugins skal aktiveres først: %s.

en: The following plugins were successfully updated:
da_DK: Følgende plugins blev opdateret uden problemer:

en: The following plugins will be installed and activated for you:
da_DK: Følgende plugins vil blive installeret og aktiveret:

en: The following problems were found:
da_DK: Følgende problemer blev fundet:

en: The following shipping methods apply to customers with shipping addresses within this zone.
da_DK: Følgende forsendelsesmetoder gælder kun for kunder med leveringsadresser indenfor zonen.

en: The following shortcuts use different access keys: Alt + Shift + letter.
da_DK: F&#248;lgende genveje bruger andre taster: Alt + Shift + bogstav.

en: The following themes are installed but incomplete.
da_DK: De følgende temaer er installeret men mangelfulde.

en: The following themes failed to update:
da_DK: Følgende temaer kunne ikke opdateres:

en: The following themes were successfully updated:
da_DK: Følgende temaer blev opdateret uden problemer:

en: The following translations failed to update:
da_DK: Følgende oversættelser kunne ikke opdateres:

en: The following translations were successfully updated:
da_DK: Følgende oversættelser er opdateret uden problemer:

en: The following values do not describe a valid date: month %1$s, day %2$s.
da_DK: Disse værdier beskriver ikke en tilladt dato: month %1$s, day %2$s.

en: The following values do not describe a valid date: year %1$s, month %2$s, day %3$s.
da_DK: De følgende værdier beskriver ikke en gyldig dato: år %1$s, måned %2$s, dag %3$s.

en: The following wizard will help you configure your store and get you started quickly.
da_DK: Følgende guide vil hjælpe dig med at konfigurere (indstille) din webshop og få dig i gang hurtigt.

en: The font face does not belong to the specified font family with id of "%d".
da_DK: Skrifttypen tilhører ikke den angivne skrifttypefamilie med id på "%d".

en: The font families for the font collection.
da_DK: Skriftfamilierne til skrifttypesamlingen.

en: The format for the post.
da_DK: Formatet for indlægget.

en: The generated password. Only available after adding an application.
da_DK: Den genererede adgangskode. Kun tilgængelig efter en applikation er tilføjet.

en: The given object ID is not that of a menu item.
da_DK: Det angivne objekt-ID hører ikke til et menuelement.

en: The globally unique identifier for the post.
da_DK: Den globalt unikke identifikator for indlægget.

en: The goods
da_DK: Varerne

en: The grid view for the Media Library requires JavaScript. <a href="%s">Switch to the list view</a>.
da_DK: Gittervisning af mediebiblioteket kræver JavaScript. <a href="%s">Skift til listevisning</a>.

en: The group "%s" does not exist. | The groups "%s" do not exist.
da_DK[0]: Gruppen "%s" eksisterer ikke.

en: The handler for the route is invalid
da_DK: Firmaet for ruten er ugyldig

en: The handler for the route is invalid.
da_DK: Firmaet for ruten er ugyldig

en: The homepage URL of your site.
da_DK: URL'en (webadressen) for dit websteds forside.

en: The homepage is one of the most important entry points in your store. When done right it can lead to higher conversions and engagement. Don't forget to personalize the homepage that we created for your store during the onboarding.
da_DK: Forsiden på hjemmesiden er et af de vigtigste indgangssteder på din webshop. Når forsiden bliver opsat rigtigt, kan det betyde flere konverteringer og engagement fra din kunder. Det er en god ide at tilrette forsiden på shoppen til din forretning og dit firma.

en: The human-readable label for the style.
da_DK: Den læsbare etiket for designet.

en: The icon for the post type.
da_DK: Ikonet for indholdstypen.

en: The id for the resource.
da_DK: ID for ressourcen.

en: The id of a registered sidebar
da_DK: ID på et registreret sidepanel.

en: The id of a template
da_DK: ID for en skabelon

en: The image already has the requested size.
da_DK: Billedet har allerede den ønskede størrelse.

en: The image cannot be rotated because the embedded meta data cannot be updated.
da_DK: Billedet kan ikke roteres fordi de indlejrede metadata ikke kan opdateres.

en: The image of the note, if any.
da_DK: Notatets billede, hvis der er et.

en: The image was not edited. Edit the image before applying the changes.
da_DK: Billedet blev ikke redigeret. Rediger billedet før ændringerne anvendes.

en: The indicated downloads have been disabled (invalid location or filetype&mdash;%1$slearn more%2$s).
da_DK: De angivne downloads er blevet deaktiveret (ugyldig placering eller filtype&mdash;%1$sSe mere%2$s)

en: The initial values for attributes.
da_DK: Startværdier for egenskaber.

en: The installed version of the current active theme.
da_DK: Installeret version af det aktiverede tema.

en: The installed version of the parent theme.
da_DK: Installeret version af hovedtemaet.

en: The internet address of your network will be %s.
da_DK: Internetadressen for dit netværk vil være %s.

en: The item ID %1$s attempted to register using an invalid option. The arguments `menuId` and `parent` are not allowed for add_setting_item()
da_DK: Enheds-ID'et %1$s forsøgte at registrere ved brug af en ugyldig mulighed. Argumenterne `menuId` og `parent` er ikke tilladt for add_setting_item()

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
da_DK: Emnet du prøver at flytte til papirkurven findes ikke længere.

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
da_DK: Emnet du prøver at gendanne fra papirkurven findes ikke længere.

en: The key that will be used when dealing with MaxMind Geolocation services. You can read how to generate one in <a href="%1$s">MaxMind Geolocation Integration documentation</a>.
da_DK: Nøglen som skal anvendes, når du anvender MaxMind geolokation services. Du kan læse, hvordan du genererer en nøgle i <a href="%1$s">MaxMind Geolocation Integration dokumentation</a>.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
da_DK: Din n&#248;gle er ugyldig. Dobbelttjek den.

en: The language pack is missing either the %1$s or %2$s files.
da_DK: Sprogpakken mangler enten %1$s eller %2$s-filerne.

en: The largest filesize that can be contained in one post.
da_DK: Den maksimale filstørrelse et indlæg kan indeholde.

en: The largest filesize that can be uploaded to your WordPress installation.
da_DK: Maksimal filstørrelse, der kan uploades til din WordPress-installation.

en: The layout of the note (e.g. banner, thumbnail, plain).
da_DK: Notatets layout (fx banner, miniaturebillede, almindeligt).

en: The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.
da_DK: Navigationsmenuen i venstre side indeholder links til alle sider i administrationen og viser underpunkter, når du fører musen over. Du kan minimere denne menu til en smal række ikoner ved at klikke på "Minimer menu" nederst i menuen.

en: The link you followed has expired.
da_DK: Det link, du fulgte, er udløbet.

en: The list of inner blocks used in the example.
da_DK: Listen over indre blokke anvendt i eksemplet.

en: The list of scopes where the variation is applicable. When not provided, it assumes all available scopes.
da_DK: Liste over scopes hvor variationen kan bruges. Hvis ikke angivet, antages alle tilgængelige scopes.

en: The location that the MaxMind database should be stored. By default, the integration will automatically save the database here.
da_DK: Lokationen som MaxMind databasen skal gemme. Som standard vil integrationen automatisk gemme databasen her.

en: The locations assigned to the menu.
da_DK: De placeringer, der er tildelt menuen.

en: The logical relationship between attributes when filtering across multiple at once.
da_DK: Den logiske relation mellem attributter når der filtreres over flere på en gang.

en: The login page will open in a new tab. After logging in you can close it and return to this page.
da_DK: Log-ind-siden vil åbne i et nyt vindue. Når du er logget ind, kan du lukke det og gå tilbage til denne side.

en: The loopback request returned an unexpected http status code, %d, it was not possible to determine if this will prevent features from working as expected.
da_DK: Tilbagekaldsanmodningen tilbagesendte en uventet http statuskode, %d, det var ikke muligt at afgøre, om dette vil forhindre, at funktioner fungerer som forventet.

en: The loopback request to your site completed successfully.
da_DK: Tilbagekaldsanmodningen til dit websted blev gennemført uden problemer.

en: The loopback request to your site failed, this means features relying on them are not currently working as expected.
da_DK: Tilbagekaldsanmodningen til dit websted mislykkedes, det betyder, at funktioner, der er afhængige af dem, ikke fungerer som forventet.

en: The main WordPress directory
da_DK: Hovedmappen til WordPress

en: The main body background color. Default %s.
da_DK: Baggrundsfarven på den del, der udgør shoppens baggrund. Standard %s.

en: The main body text color. Default %s.
da_DK: Farven på indholdstekst. Standard %s.

en: The maximum allowed setting is %d
da_DK: Den højeste tilladte indstilling er %d

en: The maximum amount of memory (RAM) that your site can use at one time.
da_DK: Det maksimale antal af hukommelse (RAM) dit websted kan bruge på én gang.

en: The maximum height of the embed frame in pixels.
da_DK: Maksimumhøjden for den indlejrede frame i pixels.

en: The maximum number of individual items this coupon can apply to when using product discounts. Leave blank to apply to all qualifying items in cart.
da_DK: Det maksimale antal af enkelte varer, som denne rabatkupon kan anvendes på, når du bruger varerabatter. Lad feltet stå tomt, hvis rabatkuponen skal gælde for alle kvalificerende varer i kurven.

en: The maximum number of variables your server can use for a single function to avoid overloads.
da_DK: Det maksimale antal variable din server kan bruge til en enkelt funktion for at undgå overbelastning.

en: The maximum quantity allowed for this line item.
da_DK: Den maksimale tilladte mængde for denne linjevare.

en: The maximum quantity allowed in the cart for this line item.
da_DK: Den maksimale tilladte mængde i indkøbskurven for denne linjevare.

en: The maximum quantity that can be added to the cart is %s
da_DK: Den maksimale mængde, der kan tilføjes til kurven, er %s

en: The maximum quantity that can be added to the cart.
da_DK: Den maksimale mængde, der kan tilføjes til indkøbskurven.

en: The maximum spend for this coupon is %s.
da_DK: Det største forbrug for denne rabatkupon er %s.

en: The maximum width of the embed frame in pixels.
da_DK: Maksimumbredden for den indlejrede frame i pixels.

en: The menu ID should not be empty.
da_DK: Menu ID kan ikke være tomt.

en: The menu cannot be deleted.
da_DK: Menuen kan ikke slettes.

en: The menu has been successfully deleted.
da_DK: Menuen er nu slettet.

en: The menu is for editing information specific to individual sites, particularly if the admin area of a site is unavailable.
da_DK: Menuen er til at redigere oplysninger vedrørende de enkelte websteder, særligt hvis admininstrationen af et websted ikke er tilgængelig.

en: The menu item has been successfully deleted.
da_DK: Menupunktet er blevet slettet.

en: The menu management box at the top of the screen is used to control which menu is opened in the editor below.
da_DK: Menuhåndteringsboksen øverst i skærmbilledet bruges til at kontrollere hvilken menu, der er åben i editoren nedenunder.

en: The menu name %s conflicts with another menu name. Please try another.
da_DK: Menunavnet %s konflikter med et andet menunavn. Angiv venligst et andet.

en: The menu provided is not a valid menu.
da_DK: Den angivne menu er ikke en gyldig menu.

en: The minimum PHP version required for the theme to work.
da_DK: Den laveste PHP-version, der kræves for at temaet fungerer.

en: The minimum WordPress version required for the theme to work.
da_DK: Den laveste WordPress version, der kræves for at temaet fungerer.

en: The minimum allowed setting is %d
da_DK: Den mindste tilladte indstilling er %d

en: The minimum quantity allowed for this line item.
da_DK: Den tilladte minimumsmængde for denne linjevare.

en: The minimum quantity allowed in the cart for this line item.
da_DK: Den tilladte minimumsmængde i indkøbskurven for denne linjevare.

en: The minimum quantity that can be added to the cart is %s
da_DK: Den mindste mængde, der kan tilføjes til indkøbskurven, er %s

en: The minimum quantity that can be added to the cart.
da_DK: Den mindste mængde, der kan tilføjes til indkøbskurven.

en: The minimum recommended version of PHP is %s.
da_DK: Den mindste anbefalede version af PHP er %s.

en: The minimum spend for this coupon is %s.
da_DK: Det mindste forbrug for denne rabatkupon er %s.

en: The miscellaneous options group has been removed. Use another settings group.
da_DK: Sektionen med Diverse indstillinger er blevet fjernet. Prøv en anden sektion med indstillinger.

en: The must use plugins directory
da_DK: Den påkrævede plugin-mappe

en: The name for the font collection.
da_DK: Navnet på skrifttypesamlingen.

en: The name is how it appears on your site.
da_DK: Navnet er hvordan det vises p&#229; din side.

en: The name of the application password.
da_DK: Navnet på applikation adgangskoden.

en: The name of the current active theme.
da_DK: Navnet på det aktiverede tema.

en: The name of the inner block.
da_DK: Navnet på den indre blok.

en: The name of the menu location.
da_DK: Navnet på menuplaceringen.

en: The name of the parent theme.
da_DK: Navn på hovedtemaet.

en: The name of the tax.
da_DK: Navnet på momsen.

en: The name of the test being run.
da_DK: Navnet på testen der bliver udført.

en: The name of the theme.
da_DK: Temaets navn.

en: The new page will include help and suggestions for your privacy policy.
da_DK: Den nye side vil indeholde hjælp og forslag til din privatlivspolitik.

en: The newly created categories will still be associated with the same posts.
da_DK: De nyoprettede kategorier vil blive associeret med de samme indl&#230;g.

en: The next group of formatting shortcuts are applied as you type or when you insert them around plain text in the same paragraph. Press Escape or the Undo button to undo.
da_DK: Den næste gruppe af formateringsgenveje anvendes, mens du skriver, eller når du indsætter dem rundt om almindelig tekst i samme afsnit. Tryk Escape eller på knappen Fortryd for at fortryde.

en: The next queue will begin processing in approximately %d seconds.
da_DK: Den næste forespørgselskø vil begynde om ca. %d sekunder.

en: The nickname for the user.
da_DK: Brugerens kaldenavn.

en: The number of blocks published by the same author.
da_DK: Antallet af blokke udgivet af den samme forfatter.

en: The number of decimal points shown in displayed prices.
da_DK: Antal decimaler der skal vises ved priser.

en: The number of ratings.
da_DK: Antal bedømmelser.

en: The number sites that have activated this block.
da_DK: Antal websteder, som har aktiveret denne blok.

en: The oEmbed format to use.
da_DK: oEmbed formatet der skal bruges.

en: The object cannot be deleted.
da_DK: Objektet kan ikke slettes.

en: The object does not support trashing. Set '%s' to delete.
da_DK: Objektet understøtter ikke udsmidning. Sæt '%s' for at slette.

en: The object has already been trashed.
da_DK: Emnet er allerede blevet slettet.

en: The official Razorpay extension for WooCommerce allows you to accept credit cards, debit cards, netbanking, wallet, and UPI payments.
da_DK: Den officielle Razorpay udvidelse til WooCommerce gør det muligt for dig at tage imod betaling via kreditkort, debetkort, bankoverførsler, wallet og UPI betalinger.

en: The offset number requested is larger than or equal to the number of available revisions.
da_DK: Den angivne forskydning er større end eller lig med antallet af tilgængelige revisioner.

en: The old version has been deactivated and can be removed from your site. | The old versions have been deactivated and can be removed from your site.
da_DK[0]: Den gamle version er blevet deaktiveret og kan fjernes fra dit websted.
da_DK[1]: De gamle versioner er blevet deaktiverede og kan fjernes fra dit websted.

en: The optional module, %s, is not installed, or has been disabled.
da_DK: Det valgfri modul, %s, er ikke installeret eller er blevet deaktiveret.

en: The options are &quot;Active&quot; (delivers payload), &quot;Paused&quot; (does not deliver), or &quot;Disabled&quot; (does not deliver due delivery failures).
da_DK: Valgmulighederne er &quot;Active&quot; (leverer nyttelast), &quot;Paused&quot; (leverer ikke), eller &quot;Disabled&quot; (leverer ikke på grund af leveringsfejl).

en: The options shown below relate to your server setup. If changes are required, you may need your web host&#8217;s assistance.
da_DK: De valgmuligheder, der vises nedenfor, vedrører din serveropsætning. Hvis der kræves ændringer, kan du få brug for din webhosts assistance.

en: The order ID to process during checkout.
da_DK: Ordre-ID der behandles ved køb på siden Kasse.

en: The order ID.
da_DK: Ordrenummeret.

en: The order details screen is easy to use.
da_DK: Skærmen med ordredetaljer er nem at bruge.

en: The order details screen's functionality meets my needs.
da_DK: Funktionerne på skærmen med ordredetaljer opfylder mine behov.

en: The order note ID provided is not associated with the order
da_DK: Dette ordrebemærkning-ID er ikke forbundet med ordren.

en: The order of the post in relation to other posts.
da_DK: Placering af indlæg i relation til andre indlæg.

en: The order refund ID provided is not associated with the order.
da_DK: Det angivne ID for ordre-refunderingen er ikke forbundet til ordren.

en: The order totals have been updated. Please confirm your order by pressing the "Place order" button at the bottom of the page.
da_DK: Ordertotal er blevet opdateret. Bekræft venligst din ordre ved at klikke på knappen "Godkend ordre" nederst på siden.

en: The package contains no files.
da_DK: Pakken indeholder ingen filer.

en: The page number requested is larger than the number of pages available.
da_DK: Det forespurgte sidenummer er større end antallet af tilgængelige sider.

en: The parent term ID.
da_DK: ID for overordnet term.

en: The parent theme developers URL.
da_DK: URL (webadresse) til hovedtemaets udvikler.

en: The password cannot be a space or all spaces.
da_DK: Adgangskoden kan ikke være et mellemrum eller kun bestå af mellemrum.

en: The password for the parent post of the comment (if the post is password protected).
da_DK: Kodeordet for hovedindlægget for kommentaren (hvis indlægget er kodeordsbeskyttet).

en: The password for the post if it is password protected.
da_DK: Adgangskode for indlægget, hvis det er adgangskodebeskyttet.

en: The password reset key you have specified is invalid.
da_DK: Den nulstil kodeordsnøgle, som du har indtastet, er ugyldig.

en: The passwords you entered do not match. Please try again.
da_DK: Kodeordet som du skrev er ikke korrekt. Prøv venligst igen.

en: The pattern ID.
da_DK: Blokgruppens ID.

en: The pattern category slugs.
da_DK: Blokgruppe kategorien korttitler.

en: The pattern content.
da_DK: Blokgruppens indhold.

en: The pattern detailed description.
da_DK: Blokgruppe detaljeret beskrivelse.

en: The pattern keywords.
da_DK: Blokgruppe søgeord.

en: The pattern name.
da_DK: Blokgruppe navnet.

en: The pattern title, in human readable format.
da_DK: Titel på blokgruppen, i læsbart format.

en: The pattern viewport width for inserter preview.
da_DK: Blokgruppe viewportens bredde for forhåndsvisning i indsætteren.

en: The pattern's category slugs.
da_DK: En blokgruppes kategori-slugs.

en: The pattern's keywords.
da_DK: En blokgruppes nøgleord.

en: The payment gateway for this order does not exist.
da_DK: Den betalingsløsning, der er anvendt for denne ordre, eksisterer ikke.

en: The payment gateway for this order does not support automatic refunds.
da_DK: Den betalingsløsning, der er anvendt for denne ordre, understøtter ikke automatisk refundering

en: The payment has been started but not completed
da_DK: Betalingen er påbegyndt men ikke gennemført

en: The pingback has already been registered.
da_DK: Det pingback er allerede blevet registreret.

en: The plugin activation status.
da_DK: Plugin aktiveringstatus.

en: The plugin author.
da_DK: Plugin-forfatteren.

en: The plugin cannot be updated due to the following:
da_DK: Pluginet kan ikke opdateres på grund af følgende:

en: The plugin contains no files.
da_DK: Dette plugin indeholder ikke nogen filer.

en: The plugin could not be activated.
da_DK: Dette plugin kunne ikke aktiveres.

en: The plugin description formatted for display.
da_DK: Pluginbeskrivelsen formateret til visning.

en: The plugin description.
da_DK: Pluginbeskrivelsen.

en: The plugin does not have a valid header.
da_DK: Pluginet har ikke en gyldig header.

en: The plugin file.
da_DK: Plugin-filen.

en: The plugin generated unexpected output.
da_DK: Dette plugin genererede et uventet output.

en: The plugin has no required plugins.
da_DK: Pluginet har ingen nødvendige plugins.

en: The plugin is already installed
da_DK: Plugin'et er allerede installeret

en: The plugin is not installed.
da_DK: Pluginet er ikke installeret.

en: The plugin name.
da_DK: Plugin-navnet.

en: The plugin version number.
da_DK: Pluginnets versionsnummer

en: The plugin zip file must be smaller than 10MB.
da_DK: Plugin'ets zip-file skal fylde mindre end 10MB.

en: The plugin's text domain.
da_DK: Pluginnets tekst-domæne

en: The plugin's website address.
da_DK: Pluginets webstedsadresse.

en: The plugins directory
da_DK: Plugin-mappen

en: The position of the currency symbol.
da_DK: Position for valutasymbolet.

en: The post cannot be deleted.
da_DK: Indlægget kan ikke slettes.

en: The post does not support trashing. Set '%s' to delete.
da_DK: Dette indlæg understøtter ikke papirkurven. Sæt '%s' for at slette.

en: The post has already been deleted.
da_DK: Indlægget er allerede blevet slettet.

en: The post status %1$s is not registered, so it may not be reliable to check the capability %2$s against a post with that status.
da_DK: Indlæggets status er %1$s ikke registreret, så det er nok ikke pålideligt at tjekke foreneligheden for "%2$s" op mod et indlæg med denne status.

en: The post type %1$s is not registered, so it may not be reliable to check the capability %2$s against a post of that type.
da_DK: Indholdstypen %1$s er ikke registreret, så det er ikke pålideligt at tjekke egenskaben "%2$s" for indhold af den type.

en: The post type may not be changed.
da_DK: Indholdstypen kan ikke ændres.

en: The post types that support thumbnails or true if all post types are supported.
da_DK: De indholdstyper, der understøtter miniaturebilleder eller 'sandt', hvis alle indlægstyper understøttes.

en: The postal code, if any, in which your business is located.
da_DK: Postnummeret på dit firmas adresse.

en: The preferred width of the viewport when previewing a pattern, in pixels.
da_DK: Den foretrukne bredde på viewport ved forhåndsvisning af blokgruppe, i pixels.

en: The previous set of changes has already been published. Please try saving your current set of changes again.
da_DK: Det forrige sæt af ændringer er allerede blevet udgivet. Prøv venligst at gemme dit nuværende sæt af ændringer igen.

en: The previous status of order %1$d ("%2$s") is invalid. It could not be restored.
da_DK: Den tidligere status for ordre %1$d ("%2$s") er ugyldig. Ordren kunne ikke gendannes.

en: The previous status of order %1$d ("%2$s") is invalid. It has been restored to "pending" status instead.
da_DK: Den forrige status for ordre %1$d ("%2$s") er ugyldig. Den er i stedet blevet gendannet til "Igangværende".

en: The primary site you chose does not exist.
da_DK: Det primære websted, som du vælger, eksisterer ikke.

en: The privacy options group has been removed. Use another settings group.
da_DK: Privatlivsindstillinger er blevet fjernet. Brug andre indstillinger.

en: The product category details screen is easy to use.
da_DK: Skærmen med produktkategoridetaljer er nem at bruge.

en: The product import process is easy to complete.
da_DK: Importprocessen af varer er nem at gennemføre.

en: The product review cannot be deleted.
da_DK: Vareanmeldelsen kan ikke slettes.

en: The product review does not support trashing.
da_DK: Vareanmeldelsen understøtter ikke mulighed for at smide ud.

en: The product update process is easy to complete.
da_DK: Produktopdateringsprocessen er nem at gennemføre.

en: The product update process meets my needs.
da_DK: Produktopdateringsprocessen opfylder mine behov.

en: The product variation is invalid
da_DK: Varevarianten er ugyldig

en: The provided email address (%s) is not valid—please provide a valid email address
da_DK: Den angivne e-mailadresse (%s) er ikke gyldig - angiv en gyldig e-mailadresse

en: The provided email address is not valid
da_DK: Den angivne e-mailadresse er ikke gyldig

en: The provided handler %1$s does not implement %2$s.
da_DK: Den forudsatte handling %1$s implementerer ikke %2$s.

en: The provided instance is invalid. Must contain raw OR encoded and hash.
da_DK: Den givne instance er ugyldig. Skal indeholde raw OR eller encoded og hash.

en: The provided instance is malformed.
da_DK: Den givne instance er misdannet.

en: The provided password is an invalid application password.
da_DK: Den givne adgangskode er en ugyldig applikation adgangskode.

en: The provided phone number is not valid
da_DK: Det angivne telefonnummer er ikke gyldigt

en: The provided postcode / ZIP is not valid
da_DK: Det angivne postnummer er ikke gyldigt

en: The provided state (%1$s) is not valid. Must be one of: %2$s
da_DK: Den angivne stat (%1$s) er ikke gyldig. Den skal være en af: %2$s

en: The provided widget type (id_base) cannot be updated.
da_DK: Den givne widget-type (id_base) kan ikke opdateres.

en: The quantity added to the cart must be a multiple of %s
da_DK: Mængden, der tilføjes til indkøbskurven, skal være flere af %s

en: The query argument must be an array or a tag name.
da_DK: Forespørgselsargumentet skal være et array eller et tagnavn.

en: The query argument of %s must have a placeholder.
da_DK: Forespørgslen %s skal have en pladsholder.

en: The rate at which tax is applied.
da_DK: Den sats hvormed moms bliver anvendt.

en: The raw plugin description.
da_DK: Den rå pluginbeskrivelse.

en: The rendered block.
da_DK: Den færdige bloks udseende.

en: The requested plugin `%s` could not be activated.
da_DK: Det valgte plugin `%s` kan ikke blive aktiveret.

en: The requested plugin `%s` could not be installed.
da_DK: Det forespurgte plugin `%s` kunne ikke installeres.

en: The requested plugin `%s` could not be installed. Plugin API call failed.
da_DK: Det forespurgte plugin `%s` kunne ikke installeres. Plugin API kald fejlede.

en: The requested plugin `%s` could not be installed. Upgrader install failed.
da_DK: Det valgte plugin '%s' kunne ikke installeres. Opgradering af installation mislykkedes.

en: The requested plugin `%s`. is not yet installed.
da_DK: Det valgte plugin `%s` er endnu ikke installeret.

en: The requested route does not support batch requests.
da_DK: Ruten der forespørges understøtter ikke batch forespørgsler.

en: The requested theme `%s` could not be installed.
da_DK: The ønskede tema `%s` kunne ikke installeres.

en: The requested theme `%s` could not be installed. Theme API call failed.
da_DK: Det forespurgte tema `%s` kunne ikke installeres. Temaets API-kald fejlede.

en: The requested theme could not be activated.
da_DK: Det valgte tema kan ikke aktiveres.

en: The requested theme does not exist.
da_DK: Det &#248;nskede tema eksisterer ikke

en: The requested user does not exist.
da_DK: Den anmodede bruger findes ikke.

en: The requested widget is invalid.
da_DK: Den forespurgte widget er ugyldig.

en: The required module, %s, is not installed, or has been disabled.
da_DK: Det nødvendige modul %s, er ikke installeret, eller er ikke blevet aktiveret.

en: The resource cannot be deleted.
da_DK: Denne ressource kan ikke slettes.

en: The response body from the receiving server.
da_DK: Svarindholdet fra den modtagende server.

en: The response is not a valid JSON response.
da_DK: Svaret er ikke et gyldigt JSON svar.

en: The revision does not belong to the specified parent with id of "%d"
da_DK: Revisionen tilhører ikke den angivne forælder med id "%d"

en: The role %s does not exist.
da_DK: Rollen %s eksisterer ikke.

en: The root URL of your site.
da_DK: Rodens URL (webadresse) til dit websted.

en: The sale will start at 00:00:00 of "From" date and end at 23:59:59 of "To" date.
da_DK: Tilbuddet vil starte kl. 00:00:00 på "Fra" dato og slutte kl. 23:59:59 på "Til" dato.

en: The scheduled event, %s, failed to run. Your site still works, but this may indicate that scheduling posts or automated updates may not work as intended.
da_DK: Den planlagte begivenhed,%s, kunne ikke køres. Dit websted virker stadig, men det kan tyde på, at planlagte indlæg eller automatiske opdateringer muligvis ikke fungerer som forventet.

en: The scheduled event, %s, is late to run. Your site still works, but this may indicate that scheduling posts or automated updates may not work as intended.
da_DK: Den planlagte begivenhed, %s, er forsinket. Dit websted fungerer stadig, men dette kan indikere, at planlægning af indlæg eller automatiske opdateringer muligvis ikke fungerer efter hensigten.

en: The search for installed themes will search for terms in their name, description, author, or tag.
da_DK: Søgningen efter installerede temaer vil søge efter udtryk i deres navn, beskrivelse, forfatter eller tag.

en: The search results will be updated as you type.
da_DK: Søgeresultaterne vil blive opdateret, mens du skriver.

en: The secret key is used to generate a hash of the delivered webhook and provided in the request headers.
da_DK: Den hemmelige nøgle anvendes til at generere et hash af den leverede webhook og det leveres i anmodningens beskedhoveder.

en: The selected product isn't a variation of %2$s, please choose product options by visiting <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.
da_DK: Den valgte vare er ikke en variant af %2$s, så prøv at vælge varemuligheder ved at gå til  <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.

en: The server cannot process the image. This can happen if the server is busy or does not have enough resources to complete the task. Uploading a smaller image may help. Suggested maximum size is 2560 pixels.
da_DK: Serveren kan ikke behandle billedet. Dette kan ske, hvis serveren er optaget eller ikke har tilstrækkelige ressourcer til at fuldføre opgaven. Det kan hjælpe at uploade et mindre billede. Den foreslåede maksimale størrelse er 2560 pixel.

en: The setting for %1$s is currently configured as 0, this could cause some problems when trying to upload files through plugin or theme features that rely on various upload methods. It is recommended to configure this setting to a fixed value, ideally matching the value of %2$s, as some upload methods read the value 0 as either unlimited, or disabled.
da_DK: Indstillingen for %1$s er i øjeblikket konfigureret som 0, og det kan forårsage nogle problemer, når de forsøger at uploade filer via plugin eller temafunktioner, der er afhængige af forskellige uploadmetoder. Det anbefales at konfigurere denne indstilling til en fast værdi, der ideelt set svarer til værdien af %2$s, da nogle overførselsmetoder læser værdien 0 som enten ubegrænset eller deaktiveret.

en: The setting for %1$s is smaller than %2$s, this could cause some problems when trying to upload files.
da_DK: Indstillingen for %1$s er mindre end %2$s, dette kan medføre nogle problemer, når du prøver at uploade filer.

en: The settings of this image size have been disabled because its values are being overwritten by a filter.
da_DK: Indstillingerne for denne billedstørrelse er blevet deaktiveret, fordi dens værdier overskrives af et filter.

en: The settings screen is easy to use.
da_DK: Skærmen med indstillinger er nem at bruge.

en: The seventh parameter passed to %s should be numeric representing menu position.
da_DK: Den syvende parameter, der sendes til %s, skal være et heltal, der repræsenterer menupositionen.

en: The sidebar the widget belongs to.
da_DK: Det sidepanel, widget'en tilhører.

en: The sidebar to return widgets for.
da_DK: Det sidepanel, der ønskes vist widgets fra.

en: The singular label used to describe this type of menu item.
da_DK: Den etiket, der bruges til at beskrive denne type menupunkt.

en: The site administrator has been notified and will fulfill your request as soon as possible.
da_DK: Webstedets administrator har fået besked og vil snarest muligt opfylde din anmodning.

en: The site administrator has been notified. You will receive a link to download your export via email when they fulfill your request.
da_DK: Administratoren af webstedet er blevet informeret. Du vil modtage et link til download af eksporten via email, når din anmodning udføres.

en: The site administrator has been notified. You will receive an email confirmation when they erase your data.
da_DK: Administratoren af dette websted er blevet informeret. Du vil modtage en bekræftelsesmail, når dine data bliver slettet.

en: The site appears to be already initialized.
da_DK: Dette websted ser ud til at være initialiseret allerede.

en: The site appears to be already uninitialized.
da_DK: Dette websted ser ud til at være afinitialiseret allerede.

en: The site editor requires JavaScript. Please enable JavaScript in your browser settings.
da_DK: Sidens editor kræver JavaScript. Aktiver venligst JavaScript i dine browserindstillinger.

en: The site health check shows information about your WordPress configuration and items that may need your attention.
da_DK: Helbredstjek af dit websted viser kritiske oplysninger om din WordPress-konfiguration og elementer, der kræver din opmærksomhed.

en: The site is already active.
da_DK: Webstedet er allerede aktiveret.

en: The size cannot be calculated. The directory is not accessible. Usually caused by invalid permissions.
da_DK: Størrelsen kan ikke beregnes. Mappen er ikke tilgængelig. Normalt forårsages dette af manglende adgang til mappen.

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when adding an image to the Media Library.
da_DK: Disse størrelser angiver de maksimale dimensioner i pixel, der kan bruges, når billeder tilføjes til Mediebiblioteket.

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term.
da_DK: &#8220;%s&#8221; bruges allerede af en anden term

en: The slug for the resource.
da_DK: Korttitlen for ressourcen.

en: The slug of the template to get the fallback for
da_DK: Skabelonens korttitel som der ønskes en erstatning for

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
da_DK: Kilde-URL og destinations-URL kan ikke pege p&#229; samme ressource.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
da_DK: Kilde-URL'en indeholder ikke et link til destinations-URL'en og kan derfor ikke bruges som kilde.

en: The source URL does not exist.
da_DK: Kilde-URL'en findes ikke.

en: The specific chart this stat referrers to.
da_DK: Det angivne diagram, som denne statistik henviser til.

en: The specified namespace could not be found.
da_DK: Det specificerede navneområde kunne ikke findes.

en: The specified target URL cannot be used as a target. It either does not exist, or it is not a pingback-enabled resource.
da_DK: Den angivne URL kan ikke bruges som mål. Enten eksisterer den ikke, eller også er den ikke pingback klar.

en: The specified target URL does not exist.
da_DK: Den angivne URL findes ikke.

en: The star rating of the block.
da_DK: Blokkens stjernebedømmelse.

en: The status of the coupon. Should always be draft, published, or pending review
da_DK: Rabatkuponens status. Bør altid være udkast, offentliggjort eller afventende gennemgang

en: The status of the note (e.g. unactioned, actioned).
da_DK: Notatets status (f.eks. ikke-handlet, handlet).

en: The status of the test.
da_DK: Testens status.

en: The stock has not been updated because the value has changed since editing. Product %1$d has %2$d units in stock.
da_DK: Lageret er ikke blevet opdateret, fordi værdien har ændret sig siden redigering. Vare %1$d har %2$d enheder på lager.

en: The street address for your business location.
da_DK: Adresse (gadenavn) for dit firma.

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
da_DK: Abonnementstatus - aktivt, opsagt eller sat i bero

en: The suggested privacy policy content should be added by using the %s (or later) action. Please see the inline documentation.
da_DK: Det foreslåede indhold om privatlivspolitik bør tilføjes ved at bruge %s (eller senere) handlingen. Se vedligst dokumentationen om det.

en: The suggested privacy policy content should be added only in wp-admin by using the %s (or later) action.
da_DK: Det foreslåede indhold om privatlivspolitik bør kun tilføjes i wp-admin ved at bruge %s (eller senere) handlingen.

en: The suggested privacy policy text has changed. Please <a href="%s">review the guide</a> and update your privacy policy.
da_DK: Den anbefalede privatlivspolitik er blevet ændret. Vær så venlig <a href="%s">gennemse guiden</a> og opdater din privatlivspolitik.

en: The tag cloud will not be displayed since there are no taxonomies that support the tag cloud widget.
da_DK: Tag-skyen bliver ikke vist, da der ingen taksonomier er, der understøtter widgetten, der danner tag-skyerne.

en: The target attribute of the link element for this menu item.
da_DK: Destinationsattributten for linkelementet for dette menuelement.

en: The template cannot be deleted.
da_DK: Skabelonen kan ikke slettes.

en: The template contains a suggestion of sections you most likely will need. Under each section heading, you will find a short summary of what information you should provide, which will help you to get started. Some sections include suggested policy content, others will have to be completed with information from your theme and plugins.
da_DK: Skabelonen indeholder et forslag til de afsnit, du højst sandsynligt får brug for. Under hver sektionsoverskrift finder du et kort resumé af, hvilke oplysninger du skal give, hvilket vil hjælpe dig med at komme i gang. Nogle afsnit indeholder forslag til politisk indhold, andre skal udfyldes med information fra dit tema og plugins.

en: The template has already been deleted.
da_DK: Denne skabelon er allerede slettet.

en: The template prefix for the created template. This is used to extract the main template type, e.g. in `taxonomy-books` extracts the `taxonomy`
da_DK: Skabelon prefix for den oprettede skabelon. Dette bruges til at udtrække hoved-skabelontype, fx in 'taxonomy-books' udtrækkes 'taxonomy'

en: The temporary backup directory exists but is not writable
da_DK: Temaets midlertidig backup-mappe findes, men kan ikke skrives i

en: The term ID, or 0 if the attribute is not a global attribute.
da_DK: Termets ID; eller 0, hvis egenskaben ikke er en global egenskab.

en: The term cannot be deleted.
da_DK: Termen kan ikke slettes.

en: The term name cannot be empty.
da_DK: Termens navn kan ikke være blankt.

en: The term name.
da_DK: Termets navn.

en: The term slug.
da_DK: Termets korttitel.

en: The terms assigned to the object in the %s taxonomy.
da_DK: Termerne knyttet til objektet i %s-taksonomien.

en: The terms assigned to the post in the %s taxonomy.
da_DK: Termerne knyttet til indlægget i %s-klassificering.

en: The text to appear in the footer of all WooCommerce emails.
da_DK: Teksten der vises i bunden af WooCommerce e-mails.

en: The theme author's name, as found in the theme header.
da_DK: Temaforfatterens navn, som det angives i temaets sidehoved.

en: The theme author.
da_DK: Temaets forfatter.

en: The theme being previewed is fully interactive &mdash; navigate to different pages to see how the theme handles posts, archives, and other page templates. The settings may differ depending on what theme features the theme being previewed supports. To accept the new settings and activate the theme all in one step, click the Activate &amp; Publish button above the menu.
da_DK: Temaet der forhåndsvises, kan du interagere med fuldt ud &mdash; gå til forskellige sider for at se, hvordan temaet håndterer indlæg, arkiver og andre sideskabeloner. Indstillingerne kan ændre sig alt efter hvilke egenskaber temaet understøtter. For at godkende de nye indstillinger og aktivere temaet i et hug, så klik Gem &amp; Aktiver knappen ovenover menuen.

en: The theme cannot be updated due to the following:
da_DK: Temaet kan ikke opdateres grundet følgende:

en: The theme defines itself as its parent theme. Please check the %s header.
da_DK: Temaet definerer sig selv som sit eget forældre-tema. Tjek venligst %s-headeren.

en: The theme description, as found in the theme header.
da_DK: Temabeskrivelse, som angivet i temaets header.

en: The theme description, transformed for display.
da_DK: Temabeskrivelsen, transformeret til visning.

en: The theme developers URL.
da_DK: URL (webadresse) til temaets udvikler.

en: The theme file to use to display the post.
da_DK: Temafilen, som skal bruges for at vise indlægget.

en: The theme identifier
da_DK: Tema ID

en: The theme is already installed
da_DK: Temaet er allerede installeret

en: The theme is missing the %s stylesheet.
da_DK: Temaet mangler %s stylesheet'et.

en: The theme name, as found in the theme header.
da_DK: Temanavnet, som angivet i temaets header.

en: The theme name, transformed for display.
da_DK: Temanavnet, omdannet til visning.

en: The theme tags, as found in the theme header.
da_DK: Temaets tags, som angivet i temaets header.

en: The theme tags, transformed for display.
da_DK: Temaets tags, omdannet til visning.

en: The theme you are currently using is not compatible with the Site Editor.
da_DK: Det tema, du bruger i øjeblikket, er ikke kompatibelt med Webstedseditoren.

en: The theme's current version.
da_DK: Temaets nuværende version

en: The theme's screenshot URL.
da_DK: Temaets skærmbillede URL.

en: The theme's stylesheet. This uniquely identifies the theme.
da_DK: Temaets stilark. Dette identificerer entydigt temaet.

en: The theme's template. If this is a child theme, this refers to the parent theme, otherwise this is the same as the theme's stylesheet.
da_DK: Temaets skabelon. Hvis dette er et undertema, henviser dette til det overordnede tema - ellers er det det samme som temaets stilark.

en: The theme's text domain.
da_DK: Temaets tekstdomæne.

en: The themes directory
da_DK: Tema-mappen

en: The thousand separator of displayed prices.
da_DK: Tusindeseparator for viste priser.

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
da_DK: Den tidszone, du har indtastet, er ikke gyldig. Vælg venligst en gyldig tidszone.

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop. You can also minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
da_DK: Titelfeltet og indlægs-editoren er låste til deres pladser, men du kan flytte alle de andre bokse ved hjælp af træk og slip, og kan minimere eller udvide dem ved at klikke på titellinjen på hver boks. Brug fanen skærmindstillinger til vise flere bokse (Uddrag, Send Trackbacks, Egne felter, Diskussion, Kort titel, Forfatter) eller til at vælge et én- eller tokolonne layout til dette skærmbillede.

en: The title for the object.
da_DK: Objektets titel.

en: The title for the post type.
da_DK: Indholdstypens titel.

en: The title for the post.
da_DK: Indlæggets titel.

en: The title for the status.
da_DK: Statusens titel.

en: The title for the taxonomy.
da_DK: Taksonomiens titel.

en: The title is required when using a custom menu item type.
da_DK: Titlen er påkrævet, når du bruger en brugerdefineret menuelementtype.

en: The tool associates data stored in WordPress with a supplied email address, including profile data and comments.
da_DK: Værktøjet knytter data gemt i WordPress til en opgivet e-mail-adresse, herunder profildata og kommentarer.

en: The type of object originally represented, such as "category", "post", or "attachment".
da_DK: Den objekttype, der oprindeligt var repræsenteret, såsom “kategori”, “indlæg” eller “vedhæftning”.

en: The type of the note (e.g. error, warning, etc.).
da_DK: Notens type (fx fejl, advarsel etc.)

en: The type of the widget. Corresponds to ID in widget-types endpoint.
da_DK: Typen af widget. Svarer til ID i widget-typers endpoint.

en: The unique and machine-readable name.
da_DK: Entydigt og maskinel læsbart navn.

en: The unique identifier for the Navigation Menu.
da_DK: Den unikke identifikator for navigationsmenuen.

en: The unique identifier for the application password.
da_DK: Den unikke identifikator til applikation adgangskoden.

en: The unit lengths are defined in for this country.
da_DK: Den enhed, som længde er defineret i for dette land.

en: The unit weights are defined in for this country.
da_DK: Den enhed, som vægt er defineret i for dette land.

en: The update cannot be installed because some files could not be copied. This is usually due to inconsistent file permissions.
da_DK: Opdateringen kan ikke installeres, fordi nogle filer ikke kunne kopieres. Dette skyldes ofte uoverensstemmelser i fil-tilladelserne.

en: The update of %s failed.
da_DK: Opdatering af %s mislykkedes.

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
da_DK: Opdateringen er påbegyndt. Denne proces kan vare nogen tid på nogle servere, så hav lidt tålmodighed.

en: The upgrade directory cannot be created
da_DK: Opgraderingsmappen kan ikke oprettes

en: The upgrade directory exists but is not writable
da_DK: Opgraderingsmappen findes, men kan ikke skrives i

en: The uploaded file has expired. Please go back and upload it again.
da_DK: Den overførte fil er udløbet. Gå venligst tilbage og overfør filen igen.

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
da_DK: Den uploadede fil er ikke en gyldig billedfil. Prøv venligst igen.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
da_DK: Den uploadede fil blev kun delvist uploadet.

en: The uploads directory
da_DK: Upload-mappen

en: The url is required when using a custom menu item type.
da_DK: URL-adressen kræves, når du bruger en brugerdefineret menuelementtype.

en: The user cannot be deleted.
da_DK: Brugeren kan ikke slettes.

en: The user is already active.
da_DK: Brugeren er allerede aktiv.

en: The value, %1$s, has either been enabled by %2$s or added to your configuration file. This will make errors display on the front end of your site.
da_DK: Værdien, %1$s er enten blevet aktiveret af %2$s eller tilføjet til din konfigurationsfil. Dette gøre at fejl vises på forsiden af dit websted.

en: The value, %s, has been added to this website&#8217;s configuration file. This means any errors on the site will be written to a file which is potentially available to all users.
da_DK: Værdien,%s, er blevet tilføjet til dette websteds konfigurationsfil. Dette betyder, at eventuelle fejl på webstedet vil blive skrevet til en fil, som potentielt kan være tilgængelig for normale brugere.

en: The version of MySQL installed on your hosting server.
da_DK: MySQL version installeret på din udbyders server

en: The version of PHP installed on your hosting server.
da_DK: PHP version der er installeret på webserveren.

en: The version of WooCommerce installed on your site.
da_DK: Nuværende WooCommerce version installeret på dit websted.

en: The version of WordPress installed on your site.
da_DK: Nuværende WordPress version installeret på dit websted.

en: The version of cURL installed on your server.
da_DK: cURL-versionen blev installeret på din server.

en: The visibility settings for the post type.
da_DK: Synlighedsindstillingerne for indlægstypen.

en: The visibility settings for the taxonomy.
da_DK: Visningsindstillinger for klassificering.

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
da_DK: Webbrowseren på din enhed kan ikke bruges til at uploade filer. Du kan måske bruge den <a href="%s">tilhørende app til din enhed</a> i stedet.

en: The website of the theme author, as found in the theme header.
da_DK: Temaforfatterens websted, som det står angivet i temaets header.

en: The website of the theme author, transformed for display.
da_DK: Temaforfatterens websted, omdannet til visning.

en: The website of the theme author.
da_DK: Tema-forfatterens websted.

en: The widget type id.
da_DK: Widget-type id.

en: The wp-content directory
da_DK: wp-content-mappen

en: Theme
da_DK: Tema

en: Theme Details
da_DK: Temadetaljer

en: Theme File Editor
da_DK: Editor til temafiler

en: Theme Location
da_DK: Temaområde

en: Theme Options
da_DK: Temafunktioner

en: Theme Versions
da_DK: Tema-versioner

en: Theme author URL.
da_DK: URL (webadresse) til temaets udvikler.

en: Theme could not be resumed because it triggered a <strong>fatal error</strong>.
da_DK: Temaet kunne ikke opdateres, da der op stod en <strong>fatal fejl</strong>.

en: Theme deleted.
da_DK: Tema slettet.

en: Theme directory location
da_DK: Placering af tema-mappe

en: Theme downgrade failed.
da_DK: Temanedgradering mislykkedes.

en: Theme downgraded successfully.
da_DK: Tema blev nedgraderet med uden problemer.

en: Theme features
da_DK: Tema-funktioner

en: Theme file exists.
da_DK: Temafil findes.

en: Theme identifier for the template.
da_DK: Tema identifikator for skabelon.

en: Theme installation failed.
da_DK: Installering af tema mislykkedes.

en: Theme installation status.
da_DK: Status for temainstallation.

en: Theme installed successfully.
da_DK: Tema installeret.

en: Theme name
da_DK: Temanavn

en: Theme name.
da_DK: Temanavn

en: Theme not activated because it was not found.
da_DK: Tema ikke aktiveret, da det blev ikke fundet

en: Theme not found.
da_DK: Tema ikke fundet.

en: Theme resumed.
da_DK: Tema genoptaget.

en: Theme slug.
da_DK: Temaets korttitel.

[ctx: Theme starter content]
en: 123 Main Street
da_DK: Vejnavn 123

[ctx: Theme starter content]
en: A homepage section
da_DK: En forsidesektion

[ctx: Theme starter content]
en: About
da_DK: Om

[ctx: Theme starter content]
en: About This Site
da_DK: Om dette websted

[ctx: Theme starter content]
en: Address
da_DK: Adresse

[ctx: Theme starter content]
en: Archives
da_DK: Arkiver

[ctx: Theme starter content]
en: Calendar
da_DK: Kalender

[ctx: Theme starter content]
en: Categories
da_DK: Kategorier

[ctx: Theme starter content]
en: Contact
da_DK: Kontakt

[ctx: Theme starter content]
en: Email
da_DK: E-mail

[ctx: Theme starter content]
en: Find Us
da_DK: Find os

[ctx: Theme starter content]
en: Home
da_DK: Hjem

[ctx: Theme starter content]
en: Hours
da_DK: Tider

[ctx: Theme starter content]
en: Monday&ndash;Friday: 9:00AM&ndash;5:00PM
da_DK: Mandag&mdash;fredag: 9:00&ndash;17:00

[ctx: Theme starter content]
en: New York, NY 10001
da_DK: 1000 København K

[ctx: Theme starter content]
en: News
da_DK: Nyheder

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Comments
da_DK: Seneste kommentarer

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Posts
da_DK: Seneste indlæg

[ctx: Theme starter content]
en: Saturday &amp; Sunday: 11:00AM&ndash;3:00PM
da_DK: Lørdag &amp; søndag: 11:00&ndash;15:00

[ctx: Theme starter content]
en: Search
da_DK: Søg

[ctx: Theme starter content]
en: This is a page with some basic contact information, such as an address and phone number. You might also try a plugin to add a contact form.
da_DK: Dette er en side med basale kontaktinformationer, såsom adresse og telefonnummer. Du kan også prøve at tilføje en kontaktformular her med et plugin.

[ctx: Theme starter content]
en: This is an example of a homepage section. Homepage sections can be any page other than the homepage itself, including the page that shows your latest blog posts.
da_DK: Dette er et eksempel for en rubrik/sektion på forsiden. Forsidesektioner kan være enhver anden side end forsiden selv, inklusive siden der viser dine seneste blogindlæg.

[ctx: Theme starter content]
en: This may be a good place to introduce yourself and your site or include some credits.
da_DK: Dette er måske et godt sted at introducere dig selv og dit websted eller at inkludere nogle kildeangivelser.

[ctx: Theme starter content]
en: Welcome to your site! This is your homepage, which is what most visitors will see when they come to your site for the first time.
da_DK: Velkommen til dit websted! Dette er din forside, som de fleste besøgende vil se, når de kommer til dit websted for første gang.

[ctx: Theme starter content]
en: You might be an artist who would like to introduce yourself and your work here or maybe you are a business with a mission to describe.
da_DK: Måske er du en kunstner, der gerne vil præsentere dig selv og dit arbejde her, eller måske er du en virksomhed, der har en mission at beskrive.

en: Theme status.
da_DK: Temastatus.

en: Theme temporary backup directory exists but is not writable
da_DK: Temaets midlertidig backup-mappe findes, men kan ikke skrives i.

en: Theme version.
da_DK: Temaversion

en: Theme will be auto-updated.
da_DK: Tema opdateres automatisk.

en: Theme will no longer be auto-updated.
da_DK: Tema opdateres ikke længere automatisk.

en: Theme without %s
da_DK: Tema uden %s

en: Theme.
da_DK: Tema.

en: Theme:
da_DK: Tema:

en: Themes
da_DK: Temaer

en: Themes %s
da_DK: Temaer %s

en: Themes add your site&#8217;s look and feel. It&#8217;s important to keep them up to date, to stay consistent with your brand and keep your site secure.
da_DK: Temaer giver dit websted sit udseende. Det er vigtigt at holde dem opdaterede, for at hænge sammen med dit brand og for holde dit websted sikkert.

en: Themes directory location
da_DK: Placering af tema-mappe

en: Themes directory size
da_DK: Størrelse af tema-mappe

en: There appear to be no issues with plugin and theme auto-updates.
da_DK: Der ser ikke ud til at være nogen problemer med autoopdateringer til plugins og temaer.

en: There are comments in moderation.
da_DK: Der er kommentar til godkendelse.

en: There are currently no logs to view.
da_DK: I øjeblikket er der inden logfiler at vise.

en: There are no associated subtitles.
da_DK: Der er ingen tilknyttede undertekster

en: There are no currencies matching these parameters.
da_DK: Der er ikke nogen valutaer, der matcher disse parametre.

en: There are no events scheduled near %1$s at the moment. Would you like to <a href="%2$s">organize a WordPress event</a>?
da_DK: Der er ikke nogen planlagte arrangementer i nærheden af %1$s i øjeblikket. Vil du <a href="%2$s">organisere en</a>?

en: There are no events scheduled near you at the moment. Would you like to <a href="%s">organize a WordPress event</a>?
da_DK: Der er ikke nogen planlagte arrangementer i nærheden af ​​dig i øjeblikket. Vil du <a href="%s">organisere en</a>?

en: There are no locations matching these parameters.
da_DK: Der er ingen lokationer, der matcher disse parametre.

en: There are no notes yet.
da_DK: Der er ingen noter endnu.

en: There are no options for this widget.
da_DK: Der er ingen indstillinger for denne widget.

en: There are no orders to sync, aborting.
da_DK: Der er ingen ordrer at synkronisere, så handling afbrydes.

en: There are no orders to verify, aborting.
da_DK: Der er ingen ordrer at bekræfte, og handling afbrydes.

en: There are no pages.
da_DK: Der er ingen sider.

en: There are no photos to display. Make sure your Flickr feed URL is correct, and that your pictures are publicly accessible.
da_DK: Der er ingen fotos at vise. Sikre dig at din Flickr feed URL er korrekt og at din billeder er offentligt tilgængelige.

en: There are no product reviews yet.
da_DK: Der er endnu ingen vareanmeldelser.

en: There are no reviews yet.
da_DK: Der er endnu ikke nogle anmeldelser.

en: There are no shipping options available. Please ensure that your address has been entered correctly, or contact us if you need any help.
da_DK: Der er ikke nogen tilgængelige forsendelsesmetoder. Se venligst efter, om din adresse er indtastet korrekt, eller kontakt os, hvis du har brug for hjælp.

en: There are no valid users selected for deletion.
da_DK: Der er ikke valgt nogen gyldig bruger til at blive slettet.

en: There are no valid users selected for removal.
da_DK: Der er ikke valgt en gyldig bruger til sletning.

en: There are not enough %s in stock. Please reduce the quantities in your cart.
da_DK: Der er ikke nok %s på lager. Prøv at fjerne en eller flere varer i kurven.

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
da_DK: Der er nogle ugyldige menupunkter. Tjek dem eller slet dem.

en: There are some issues with the items in your cart. Please go back to the cart page and resolve these issues before checking out.
da_DK: Der er nogle problemer med varerne i din kurv. Gå venligst tilbage til siden Kurv for at løse disse problemer, inden du går til siden Kasse.

en: There are three ways to add your products: you can <strong>create products manually, import them at once via CSV file</strong>, or <strong>migrate them from another service</strong>.<br/><br/>
da_DK: Der er 3 måder at oprette varer på: Du kan <strong>oprette varer manuelt, importere dem straks via en CSV-fil</strong>, eller <strong>migrere dem fra en anden service</strong>.<br/><br/>

en: There are too many %s in the cart. Only 1 can be purchased. Please reduce the quantity in your cart.
da_DK: Der er for mange %s i kurven. Der kan kun købes 1. Reducér antallet af enheder i kurven.

en: There are too many %s in the cart. Only 1 of each can be purchased. Please reduce the quantities in your cart.
da_DK: Der er for mange %s i kurven. Der kan kun købes 1 af hver. Reducér antallet af enheder i kurven.

en: There are too many concurrent batches, but the run is forced to continue.
da_DK: Der er for mange samtidige batcher, men kørslen er tvunget til at fortsætte.

en: There are too many concurrent batches.
da_DK: Der er for mange samtidige batcher.

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
da_DK: Der er ændringer, der ikke er gemt, der vil blive tabt. 'OK' for at fortsætte, 'Annuller' for at vende tilbage til billed-editoren.

en: There does not seem to be any new mail.
da_DK: Der lader ikke til at v&#230;re nye e-mails.

en: There doesn't seem to be a %s file. It is needed before the installation can continue.
da_DK: Der ser ikke ud til at være %s fil. Denne er nødvendig, før installationen kan fortsætte.

en: There has been a critical error on this website, putting it in recovery mode. Please check the Themes and Plugins screens for more details. If you just installed or updated a theme or plugin, check the relevant page for that first.
da_DK: Der er sket en kritisk fejl på dit websted, der har sat det i recovery mode. Tjek venligst tema- og pluginsiderne for flere detaljer. Hvis du lige har installeret eller opdateret et tema eller et plugin, så tjek den side først.

en: There has been a critical error on this website.
da_DK: Der er sket en kritisk fejl på dit websted.

en: There has been a critical error on this website. Please check your site admin email inbox for instructions.
da_DK: Der er sket en kritisk fejl på dit websted. Tjek venligst dit websteds administrator e-mail indbakke for instruktioner.

en: There has been a critical error on this website. Please reach out to your site administrator, and inform them of this error for further assistance.
da_DK: Der er en kritisk fejl på websitet. Venligst kontakt sidens administrator for yderligere hjælp.

en: There has been an error cropping your image.
da_DK: Der opstod en fejl under beskæringen af dit billede.

en: There is %1$d order to be synced. | There are %1$d orders to be synced.
da_DK[0]: Der er %1$d ordre, der skal synkroniceres.
da_DK[1]: Der er %1$d ordrer, der skal synkroniseres.

en: There is %1$d order to be verified. | There are %1$d orders to be verified.
da_DK[0]: Der er %1$d ordre, der skal bekræftes.
da_DK[1]: Der er %1$d ordrer, der skal bekræftes.

en: There is %d error which must be fixed before you can save. | There are %d errors which must be fixed before you can save.
da_DK[0]: Der er %d fejl, som skal rettes, før du kan gemme.
da_DK[1]: Der er %d fejl, som skal rettes, før du kan gemme.

en: There is a more recent autosave of your changes than the one you are previewing. <a href="%s">Restore the autosave</a>
da_DK: Der er en nyere version af de auto-gemte ændringer end den, du forhåndsviser. <a href="%s">Gendan de auto-gemte ændringer</a>

en: There is a new kind of WordPress theme, called a block theme, that lets you build the site you&#8217;ve always wanted &#8212; with blocks and styles.
da_DK: Der er en ny slags WordPress-tema, kaldet et bloktema, der giver dig mulighed for at bygge det websted, du altid har ønsket - med blokke og typografier.

en: There is a new version of %1$s available, but it does not work with your version of PHP. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a> or <a href="%5$s">learn more about updating PHP</a>.
da_DK: Der er en ny version af %1$s tilgængelig, men den virker ikke med din version af PHP. <a href="%2$s" %3$s>Se version %4$s detaljer</a> eller <a href="%5$s">lær mere om at opdatere PHP</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a> or <a href="%5$s" %6$s>update now</a>.
da_DK: Der er en ny version af %1$s tilgængelig. <a href="%2$s" %3$s>Vis version %4$s detaljer</a> eller <a href="%5$s" %6$s>opdater nu</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a>.
da_DK: Der er en ny version af %1$s til rådighed. <a href="%2$s" %3$s> Vis detaljer for version %4$s</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
da_DK: Der er en ny version af %1$s til rådighed. <a href="%2$s" %3$s>Vis detaljer for version %4$s</a>. <em>Automatisk opdatering er ikke muligt for dette plugin.</em>

en: There is a new version of %s available, but it does not work with your version of PHP.
da_DK: Der er en ny version af %s tilgængelig, men den virker ikke med din version af PHP.

en: There is a new version of %s available, but it does not work with your version of WordPress.
da_DK: Der er en ny version af %s tilgængelig, men den virker ikke med din version af WordPress.

en: There is a new version of %s available, but it does not work with your versions of WordPress and PHP.
da_DK: Der er en ny version af %s tilgængelig, men den virker ikke med dine versioner af WordPress og PHP.

en: There is a pending change of the admin email to %s.
da_DK: Der er en afventende ændring af administrator e-mailen til %s.

en: There is a pending change of your e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
da_DK: Der er en afventende ændring af din e-mail til <code>%1$s </code>. <a href="%2$s">Annuller </a>

en: There is a pending change of your email to %s.
da_DK: Der er en afventende ændring af din e-mail til %s.

en: There is a problem with your API key.
da_DK: Der er et problem med din nøgle.

en: There is a revision of this post that is more recent.
da_DK: Der er en udgave af dette indlæg, som er nyere.

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
da_DK: Der er en autogemt version af dette indlæg, der er nyere end versionen nedenunder. <a href="%s">Vis den autogemte</a>

en: There is no autosave revision for this post.
da_DK: Der er ingen automatisk gemt version af dette indlæg.

en: There is no autosave revision for this template.
da_DK: Der er ingen automatisk gemt version af denne skabelon.

en: There is no data to export for the given request.
da_DK: Der er ingen data at eksportere for den givne anmodning.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
da_DK: Der er intet uddrag, da dette er et beskyttet indl&#230;g.

en: There is not enough %s in stock. Please reduce the quantity in your cart.
da_DK: Der er ikke nok %s på lager. Reducér antallet i kurven.

en: There was %d client caching response header detected: | There were %d client caching response headers detected:
da_DK[0]: Der blev fundet %d client caching response header:
da_DK[1]: Der blev fundet %d client caching response headers:

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
da_DK: Der var en konfigurations-fejl. Kontakt venligst server-administratoren.

en: There was a failure fetching this action
da_DK: Der skete en fejl ved igangsætning af denne handling

en: There was a failure fetching this action: %s
da_DK: Der opstod en fejl under hentning af denne handling: %s

en: There was a failure scheduling the next instance of this action: %s
da_DK: Der opstod en fejl under planlægning af den næste hændelse af denne handling: %s

en: There was a problem activating some of the requested plugins.
da_DK: Der opstod et problem med at aktivere nogle af de valgte plugins.

en: There was a problem installing some of the requested plugins.
da_DK: Der opstod et problem med at installere nogle af de valgte plugins.

en: There was a problem opening a connection to Blogger. This is what went wrong:
da_DK: Der opstod et problem, da vi skulle &#229;bne en forbindelse til Blogger. F&#248;lgende gik galt:

en: There was a problem opening a secure connection to Google. This is what went wrong:
da_DK: Der opstod et problem, da vi skulle &#229;bne en sikker forbindelse til Google. F&#248;lgende gik galt:

en: There was a problem with the provided %s:
da_DK: Der opstod et problem med den angivne %s:

en: There was an authentication problem. Please reload and try again.
da_DK: Der opstod et autorisations-problem. Genindlæs venligst siden og prøv igen.

en: There was an error calling %1$s: %2$s
da_DK: Der opstod en fejl ved kald %1$s: %2$s

en: There was an error calling %s
da_DK: Der opstod en fejl, der kaldte %s

en: There was an error calling this tool. There is no callback present.
da_DK: Der skete en fejl, da dette værktøj blev kaldet. Der er ingen mulighed for tilbagekald.

en: There was an error communicating with the WooCommerce Payments plugin.
da_DK: Der opstod en fejl i kommunikationen med WooCommerce betalingsplugin.

en: There was an error communicating with the WooPayments plugin.
da_DK: Der opstod en fejl i kommunikationen med WooPayments-plugin.

en: There was an error connecting to Square.
da_DK: Der opstod en fejl ved etablering af forbindelse til Square.

en: There was an error connecting to WooCommerce.com. Please try again.
da_DK: Der opstod en fejl ved etablering af forbindelse til WooCommerce.com. Prøv venligst igen.

en: There was an error creating a user for you. Please contact the administrator of your site.
da_DK: Der opstod en fejl i forsøget på at oprette en bruger til dig. Kontakt venligst administratoren på dette websted.

en: There was an error deleting an action: %s
da_DK: Der opstod en fejl ved sletning af en handling: %s

en: There was an error generating your API Key.
da_DK: Der opstod en fejl ved generering af din API nøgle.

en: There was an error installing your plugin
da_DK: Der opstod en fejl under installering af dit plugin

en: There was an error loading the WooCommerce.com Helper API.
da_DK: Der opstod en fejl ved indlæsning af WooCommerce.com Helper API.

en: There was an error logging you in via WordPress.com, please try again or try logging in with your username and password.
da_DK: Der opstod en fejl under forsøget på at logge dig ind via WordPress.com, prøv venligst igen eller log ind med dit brugernavn og adgangskode.

en: There was an error running the action scheduler: %s
da_DK: Der opstod en fejl ved kørsel af handlingsplanlægger: %s

en: There was an error with an item in your cart.
da_DK: Der opstod en fejl med en vare i kurven.

en: There was an issue loading the report endpoints
da_DK: Der opstod et problem under indlæsning af rapportens slutpunkter

en: There was an unknown error.
da_DK: Der skete en fejl - og vi ved ikke hvorfor

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
da_DK[0]: Der er <a href="%2$s">%1$s kommentarer</a> i din spam-kø lige nu.
da_DK[1]: Der er <a href="%2$s">%1$s kommentarer</a> i din spam-kø lige nu.

en: There&#8217;s no content to show here yet.
da_DK: Der er endnu ikke noget indhold at vise.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
da_DK: Der er intet i din <a href='%s'>spam-kø</a> i øjeblikket.

en: There's %1$s order (out of a total of %2$s) pending sync! | There are %1$s orders (out of a total of %2$s) pending sync!
da_DK[0]: Der er %1$s ordre (ud af i alt %2$s) igangværende synkronisering!
da_DK[1]: Der er %1$s ordrer (ud af i alt %2$s) igangværende synkronisering!

en: There's %s order pending sync! | There are %s orders pending sync!
da_DK[0]: Der er %s ordre igangværende synkronisering!
da_DK[1]: Der er %s ordrer igangværende synkronisering!

en: These are regions inside this zone. Customers will be matched against these regions.
da_DK: Dette er regioner inden for denne zone. Kunder vil blive matched op mod disse regioner.

en: These costs can optionally be added based on the <a href="%s">product shipping class</a>.
da_DK: Det er muligt at tilføje disse omkostninger baseret på <a href="%s">vare forsendelsesklasse</a>.

en: These features are either experimental or incomplete, enable them at your own risk!
da_DK: Disse funktioner er enten eksperimentelle eller ufuldstændige, og det er på egen risiko, hvis du aktiverer dem!

en: These options let you change the appearance of the WooCommerce checkout.
da_DK: Med disse indstillinger kan du ændre visningen af WooCommerce betaling på siden Kasse.

en: These pages need to be set so that WooCommerce knows where to send users to checkout.
da_DK: Disse sider skal indstilles således, at WooCommerce ved, hvor brugere skal sendes hen, når de går til kasse.

en: These plugins are now up to date:
da_DK: Disse plugins er nu opdaterede:

en: These plugins cannot be activated because their requirements are invalid.
da_DK: Disse plugins kan ikke aktiveres, fordi deres krav er ugyldige.

en: These plugins failed to update:
da_DK: Disse plugins kunne ikke opdateres:

en: These rates are extra shipping options with additional costs (based on the flat rate).
da_DK: Disse satser er ekstra forsendelsesmuligheder med yderligere omkostninger (baseret på standardsatsen).

en: These settings alter where and how parts of WordPress are loaded.
da_DK: Disse indstillinger ændrer hvor og hvordan dele af WordPress er indlæst.

en: These settings are not available while the lookup table regeneration is in progress.
da_DK: Disse indstillinger er ikke tilgængelige mens gendannelsen af opslagstabellen er i gang.

en: These settings may be overridden for individual articles.
da_DK: Indstillingerne kan &#230;ndres for de enkelte indl&#230;g.

en: These short videos will demonstrate some of our most popular features.
da_DK: Disse korte videoer vil demonstrere nogle af vores mest populære funktioner.

en: These themes are now up to date:
da_DK: Disse temaer er nu opdateret:

en: These themes failed to update:
da_DK: Disse temaer kunne ikke opdateres:

en: These unique authentication keys are also missing from your %s file.
da_DK: Disse unikke bekræftelsesnøgler mangler også fra din %s file.

en: These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.
da_DK: Disse websteder indsamler måske data om dig, bruger cookies, indlejrer ekstra tredjeparts sporing, og overvåger din interaktion med dette indlejrede indhold, heriblandt at spore din interaktion med indlejret indhold, hvis du har en konto og en logget ind på det websted.

en: Thessaly
da_DK: Thessalien

en: Thimbu
da_DK: Thimphu

en: Things to do next
da_DK: Det næste der skal gøres

en: This %s cannot be deleted
da_DK: Denne %s kan ikke slettes

en: This P2 is private
da_DK: Denne P2 er privat

en: This Post
da_DK: Dette indlæg

en: This XML Sitemap is generated by WordPress to make your content more visible for search engines.
da_DK: Dette XML-sitemap er genereret af WordPress for at gøre dit indhold mere synligt for søgemaskiner.

en: This action cannot be reversed. Are you sure you wish to erase personal data from the selected orders?
da_DK: Denne handling er ikke reversibel. Er du sikker på, at du vil fjerne personlige data fra de valgte ordrer?

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
da_DK: Denne e-mailadresse anvendes til administrative form&#229;l som notifikation om nye brugere.

en: This address is used for admin purposes. If you change this, an email will be sent to your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
da_DK: Denne adresse bruges til administrative formål. Hvis du ændrer den, vil der blive sendt en e-mail til din nye adresse for at bekræfte den. <strong>Den nye adresse bliver ikke aktiv, før den er bekræftet.</strong>

en: This block is automatically inserted near any occurrence of the block types used as keys of this map, into a relative position given by the corresponding value.
da_DK: Denne blok indsættes automatisk i nærheden af enhver forekomst af de bloktyper, der bruges som nøgler i dette map, i en relativ position givet af den tilsvarende værdi.

en: This category already exists.
da_DK: Denne kategori eksisterer allerede.

en: This category cannot be added. Please change the name and try again.
da_DK: Kategorien kan ikke tilføjes. Ændr venligst navnet og prøv igen.

en: This changeset cannot be further modified.
da_DK: Dette ændringssæt kan ikke ændres yderligere.

en: This comment is already approved.
da_DK: Denne kommentar er allerede godkendt.

en: This comment is already in the Trash.
da_DK: Denne kommentar er allerede flyttet til papirkurven.

en: This comment is already marked as spam.
da_DK: Denne kommentar er allerede markeret som spam.

en: This comment is currently approved.
da_DK: Denne kommentar er godkendt lige nu.

en: This comment is currently in the Trash.
da_DK: Denne kommentar er i øjeblikket i papirkurven.

en: This comment is currently marked as spam.
da_DK: Kommentaren er markeret som spam.

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
da_DK: Denne kommentar er i papirkurven. Flyt den fra papirkurven, hvis du vil redigere den.

en: This comment was reported as not spam.
da_DK: Denne kommentar er blevet rapporteret som ikke spam.

en: This comment was reported as spam.
da_DK: Denne kommentar er blevet rapporteret som spam.

en: This content is password protected.
da_DK: Dette indhold er adgangskodebeskyttet

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
da_DK: Dette indhold er adgangskodebeskyttet. For at se det, indtast venligst din adgangskode nedenfor:

en: This content was deleted by the author.
da_DK: Dette indhold blev slettet af forfatteren.

en: This controls how stock quantities are displayed on the frontend.
da_DK: Dette styrer, hvordan lagerantal bliver vist på frontend ved varevisning.

en: This controls the description which the user sees during checkout.
da_DK: Dette styrer beskrivelsen, som brugeren ser i forbindelse med betaling på siden Kasse.

en: This controls the position of the currency symbol.
da_DK: Angiv om valuta-forkortelsen skal stå til højre eller til venstre for prisbeløb.

en: This controls the title which the user sees during checkout.
da_DK: Dette kontrollerer titlen, som kunden ser i forbindelse med betaling på siden Kasse.

en: This controls what currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
da_DK: Vælg den valuta, som priser skal vises i på shoppen. Det vil også være den valuta, som din eventuelle kreditkort-betalingsløsning vil modtage betalinger i.

en: This controls what unit you will define lengths in.
da_DK: Dette kontrollerer hvilken enhed, du vil definere længde i.

en: This controls what unit you will define weights in.
da_DK: Dette kontrollerer hvilken enhed, du vil definere vægt i.

en: This controls which shipping address is used by default.
da_DK: Dette styrer hvilken leveringsadresse, der vil blive brugt som standard.

en: This could mean that connections are failing to WordPress.org.
da_DK: Dette kan betyde, at der ikke er forbindelse til WordPress.org.

en: This coupon has expired.
da_DK: Denne rabatkupon er udløbet.

en: This data is used to provide general enhancements to WordPress, which includes helping to protect your site by finding and automatically installing new updates. It is also used to calculate statistics, such as those shown on the <a href="%s">WordPress.org stats page</a>.
da_DK: Disse data bliver brugt til at lave generelle forbedringer i WordPress, hvilket hjælper med at beskytte dit websted ved at finde og automatisk installere nye opdateringer. Det bruges også til at beregne statistik, som det der vises på <a href="%s">WordPress.org statistikside</a>.

en: This data will be deleted in %s.
da_DK: Disse data vil blive slettet i %s.

en: This draft comes from your <a href="%s">unpublished customization changes</a>. You can edit, but there is no need to publish now. It will be published automatically with those changes.
da_DK: Denne kladde kommer fra dine <a href="%s">ikke-udgivede tilpasningsændringer</a>. Du kan redigere, men der er ingen grund til at udgive nu. Det vil blive udgivet automatisk med de ændringer.

en: This either means that the username and password information in your %1$s file is incorrect or that contact with the database server at %2$s could not be established. This could mean your host&#8217;s database server is down.
da_DK: Det betyder enten, at oplysningerne om brugernavn og adgangskode i filen %1$s er forkerte, eller at vi ikke kan oprette forbindelse til %2$s. Det kan betyde, at din udbyders databaseserver er nede.

en: This email address is already registered.
da_DK: Denne email-adresse er allerede i brug

en: This email may be different from your personal email address.
da_DK: Denne e-mailadresse kan være forskellig fra din personlige e-mailadresse.

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
da_DK: Dette indlæg blev udgivet i %1$s og tagget %2$s. Bogmærk <a href="%3$s" title="Permalink til %4$s" rel="bookmark">permalinket</a>.

en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
da_DK: Dette indlæg blev udgivet i %1$s. Bogmærk <a href="%3$s" title="Permalink til %4$s" rel="bookmark">permalinket</a>.

en: This feature is not production ready yet. Make sure you are not running these commands in your production environment.
da_DK: Denne funktion er endnu ikke klar til produktion. Sørg for at du ikke kører disse kommandoer i dit produktionsmiljø.

en: This feature requires Javascript but it seems to be disabled. Please enable Javascript and then reload this page. Don&#8217;t worry, you can turn it back off when you&#8217;re done.
da_DK: Denne funktion kr&#230;ver Javascript, men det ser ud til at v&#230;re sl&#229;et fra. Sl&#229; venligst Javascript til og opdater siden. Bare rolig, du kan sl&#229; det fra igen, n&#229;r du er f&#230;rdig.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
da_DK: Denne mulighed kræver inline frames. Enten har du deaktiveret iframes eller de understøttes ikke af din browser.

en: This field allows you to set the maximum spend (subtotal) allowed when using the coupon.
da_DK: I dette felt kan du definere det højeste tilladte maksimumbeløb (subtotal), for at rabatkuponen kan benyttes.

en: This field allows you to set the minimum spend (subtotal) allowed to use the coupon.
da_DK: I dette felt kan du definere det laveste minimumsbeløb subtotal, for at kuponen kan benyttes.

en: This field is required
da_DK: Udfyldelse af felt er påkrævet

en: This field is required.
da_DK: Dette felt er påkrævet.

en: This file is empty. Please try another.
da_DK: Filen er tom. Pr&#248;v en anden.

en: This file is not an image. Please try another.
da_DK: Denne fil er ikke et billede. Prøv venligst en anden.

en: This file is only loaded for backward compatibility with SimplePie 1.2.x. Please consider switching to a recent SimplePie version.
da_DK: Denne fil indlæses kun for bagudkompatibilitet med SimplePie 1.2.x. Overvej at skifte til den seneste version af SimplePie.

en: This file is too big. Files must be less than %s KB in size.
da_DK: Filen er for stor. Filer skal være mindre end %s kB.

en: This file no longer needs to be included.
da_DK: Denne fil behøver ikke længere at blive inkluderet.

en: This form is not live-previewable.
da_DK: Denne formular kan ikke forhåndsvises live.

en: This format, which is called WordPress eXtended RSS or WXR, will contain your posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags.
da_DK: Dette format, som kaldes WordPress eXtended RSS eller WXR, vil indeholde dine indlæg, sider, kommentarer, brugerdefinerede felter, kategorier og tags.

en: This function should not be called before plugins_loaded.
da_DK: Denne funktion skal ikke kaldes inden plugins_loaded.

en: This function should not be called before woocommerce_init.
da_DK: Denne funktion bør ikke kaldes før woocommerce_init.

en: This image cannot be displayed in a web browser. For best results convert it to JPEG before uploading.
da_DK: Dette billede kan ikke vises i en webbrowser. For det bedste resultat skal du konvertere det til en JPEG-fil før du uploader.

en: This image cannot be processed by the web server. Convert it to JPEG or PNG before uploading.
da_DK: Dette billede kan ikke håndteres af serveren. Konverter til JPEG eller PNG før overførsel.

en: This info will be displayed on the product page, category pages, social media, and search results.
da_DK: Disse oplysninger vil blive vist på varesiden, kategorisiderne, sociale medier og i søgeresultater.

en: This is a demo store for testing purposes &mdash; no orders shall be fulfilled.
da_DK: Dette er en demoshop til testformål. Ordrer vil ikke blive gennemført.

en: This is a featured product
da_DK: Dette er en fremhævet (udvalgt) vare

en: This is a private WordPress.com site
da_DK: Dette er et privat WordPress.com websted.

en: This is a required field.
da_DK: Dette felt skal udfyldes.

en: This is a very common password. Choose something that will be harder for others to guess.
da_DK: Dette er en meget almindelig adgangskode. Vælg noget, der vil være sværere for andre at gætte.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
da_DK: Dette er en eksempelside. Den er forskellig fra et blogindlæg fordi at den vil forblive ét sted og vil dukke op i dit websteds navigation (i de fleste temaer). De fleste folk starter med en Om side der introducerer dem til potentielle besøgende på webstedet. Der kunne for eksempel stå:

en: This is an order notification sent to customers containing order details after an order is placed on-hold from Pending, Cancelled or Failed order status.
da_DK: Dette er en ordremeddelelse, der bliver sendt til kunder. Meddelelsen indeholder informationer om ordren, efter at ordren er angivet som afventende med en af følgende statusser: Afventende, Annulleret eller Mislykket.

en: This is an order notification sent to customers containing order details after payment.
da_DK: Dette er en ordrebesked, som sendes til kunderne. Beskeden indeholder kundens ordreinformationer efter betaling.

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
da_DK: Dette er større end den maksimale størrelse. Prøv venligst en anden.

en: This is not your download link.
da_DK: Dette er ikke dit downloadlink.

en: This is the URL or absolute path to the file which customers will get access to. URLs entered here should already be encoded.
da_DK: Dette er den URL (webadresse) eller den absolutte sti til den fil, som kunderne vil få adgang til. Angivne webadresser bør være beskyttet med en adgangskode.

en: This is the URL to the cart page.
da_DK: Dette er URL'en til siden med indkøbskurven.

en: This is the WooCommerce shop page. The shop page is a special archive that lists your products. <a href="%s">You can read more about this here</a>.
da_DK: Dette er shopsiden (shoppens forside) i WooCommerce. Shopsiden er en special side, som viser en oversigt med dine varer. <a href="%s">Du kan læse med om shopsiden her</a>.

en: This is the attachment ID, or image URL, used for placeholder images in the product catalog. Products with no image will use this.
da_DK: Dette er vedhæftelsens ID eller billedets webadresse (URL), der er anvendt for pladsholder-billeder i varekataloget. Disse vil blive tilknyttet varer uden varebilleder.

en: This is the default category and it cannot be deleted. It will be automatically assigned to products with no category.
da_DK: Dette er standardkategorien, og den kan ikke slettes. Standardkategorien bruges automatisk til varer uden for kategori.

en: This is the name of the download shown to the customer.
da_DK: Dette er navnet på den download-bare fil, som bliver vist til kunden.

en: This is the name of the zone for your reference.
da_DK: Dette er navnet på denne zone (til din reference).

en: This is the short link.
da_DK: Dette er det korte link.

en: This is the sum of the "Tax rows" shipping tax amount within your orders.
da_DK: Dette er summen af "momsrækker"-forsendelsesmomsbeløb inden for dine ordrer.

en: This is the sum of the "Tax rows" tax amount within your orders.
da_DK: Dette er summen af "momsrækker"-momsbeløb inden for dine ordrer.

en: This is the sum of the 'Order total' field within your orders.
da_DK: Dette er summen af 'Ordre Total' feltet inden for dine ordrer.

en: This is the sum of the 'Shipping total' field within your orders.
da_DK: Dette er summen af 'Forsendelse total' feltet inden for dine ordrer.

en: This is the sum of the order totals after any refunds and excluding shipping and taxes.
da_DK: Dette er summen af ordretotaler efter eventuelle refunderinger og eksklusiv forsendelse og moms.

en: This is the sum of the order totals after any refunds and including shipping and taxes.
da_DK: Dette er summen af ordretotaler efter eventuelle refunderinger og inklusiv forsendelse og moms.

en: This is the total tax for the rate (shipping tax + product tax).
da_DK: Dette er den samlede moms for satserne (forsendelsesmoms + varemoms).

en: This is where store orders are stored.
da_DK: Her gemmes ordrer, der er bestilt i shoppen.

en: This is where you can add new coupons that customers can use in your store.
da_DK: Her kan du tilføje nye rabatkuponer, som kunder kan bruge i din butik.

en: This is where you can browse products in this store.
da_DK: Det er her at du kan finde varer i denne webshop.

en: This is where your business is located. Tax rates and shipping rates will use this address.
da_DK: Dette er adressen for dit firma. Momssatser og forsendelsespriser vil blive baseret på denne adresse.

en: This item has already been deleted.
da_DK: Dette emne er allerede blevet slettet.

en: This item is already in the cart and its quantity cannot be edited
da_DK: Denne vare er allerede i indkøbskurven, og dens antal kan ikke redigeres

en: This key is invalid or has already been used. Please reset your password again if needed.
da_DK: Denne nøgle er ugyldig eller har allerede været benyttet. Nulstil dit kodeord igen, hvis nødvendigt.

en: This lets you choose which products are part of this group.
da_DK: Her kan du vælge de varer, der er en del af denne gruppe.

en: This link is not live-previewable.
da_DK: Dette link kan ikke forhåndsvises live.

en: This location will be used as the default location for your posts.
da_DK: Denne placering vil være standardplaceringen for alle dine blogindlæg.

en: This means that the contact with the database server at %s was lost. This could mean your host&#8217;s database server is down.
da_DK: Dette betyder, at vi har mistet forbindelsen til databaseserveren på %s. Det kunne betyde, at din udbyders databaseserver er nede.

en: This means that the table is probably in an inconsistent state. It's recommended to run a new regeneration process or to resume the aborted process (Status - Tools - Regenerate the product attributes lookup table/Resume the product attributes lookup table regeneration) before enabling the table usage.
da_DK: Dette betyder, at tabellen muligvis er i en uregelmæssig stand. Det anbefales at køre en ny regenereringsproces eller at genoptage den afbrudte proces (Status - Værktøjer - Regenerér vareegenskaberne opslag tabel/Genoptag vareegenskaberne opslag tabelregenerering) inden aktivering af tabelanvendelse.

en: This meta box is not compatible with the block editor.
da_DK: Denne metaboks er ikke kompatibel med blokeditoren.

en: This meta box, from the %s plugin, is not compatible with the block editor.
da_DK: Denne metaboks fra %s plugin, er ikke kompatibel med blokeditoren.

en: This method is deprecated in 2.6.0 and will be removed in future versions - we recommend disabling it and instead setting up a new rate within your <a href="%s">Shipping zones</a>.
da_DK: Denne metode er forældet fra 2.6.0 og vil blive fjernet i fremtidige versioner - vi anbefaler at deaktivere den og istedet opsætte en ny sats inden for dine <a href="%s">Forsendelseszoner</a>.

en: This method should not be called before plugins_loaded.
da_DK: Denne metode burde ikke blive brugt før plugins_loaded.

en: This month
da_DK: Denne måned

en: This notice was triggered by the %s handle.
da_DK: Denne meddelelse blev udløst af %s håndtaget.

en: This option determines a customers default location. The MaxMind GeoLite Database will be periodically downloaded to your wp-content directory if using geolocation.
da_DK: Denne indstilling bestemmer kundens standardlokation. MaxMind GeoLite Databasen vil periodevis blive downloadet til dit 'wp-content directory' hvis geolokation anvendes.

en: This option determines which address is used to calculate tax.
da_DK: Denne indstilling afgør hvilken adresse, der bliver brugt til at beregne moms.

en: This option is important as it will affect how you input prices. Changing it will not update existing products.
da_DK: Denne indstilling er vigtig, for den bestemmer, hvordan dine priser vises for kunderne.
    Indtaster du priser inkl. moms, vil en varepris på 100 kr. bestå af 80 kr. for varen og 20 kr. for moms. Indtaster du priser ekskl. moms, vil en varepris på 100 kr. bestå af 100 kr. for varen plus 25 kr. for moms.
    En ændring her, vil ikke opdatere eksisterende varers priser.

en: This option lets you limit which countries you are willing to sell to.
da_DK: Her kan du angive de lande, som du vil sælge varer til.

en: This option will delete ALL of your tax rates, use with caution. This action cannot be reversed.
da_DK: Denne mulighed vil slette ALLE dine momssatser, så brug den med omtanke. Denne handling kan ikke fortrydes (gøres om).

en: This order belongs to a different customer.
da_DK: Denne ordre tilhører en anden kunde.

en: This order cannot be paid for.
da_DK: Denne ordre kan ikke betales.

en: This order cannot be paid for. Please contact us if you need assistance.
da_DK: Der kan ikke betales for denne ordre. Du er velkommen til at kontakte os, hvis du har brug for hjælp.

en: This order is no longer editable.
da_DK: Denne ordre kan ikke længere redigeres.

en: This order note cannot be deleted
da_DK: Denne ordrebemærkning kan ikke slettes

en: This order&rsquo;s status is &ldquo;%s&rdquo;&mdash;it cannot be paid for. Please contact us if you need assistance.
da_DK: Denne ordre's status er &ldquo;%s&rdquo; - den kan ikke betales. Kontakt os venligst hvis du har brug for hjælp.

en: This page allows direct access to your site settings. You can break things here. Please be cautious!
da_DK: Denne side giver direkte adgang til dine websteds indstillinger. Du kan ødelægge ting her. Vær forsigtig!

en: This page can show you every detail about the configuration of your WordPress website. For any improvements that could be made, see the <a href="%s">Site Health Status</a> page.
da_DK: Denne side kan vise dig alle detaljer omkring konfigurationen af dit WordPress websted. Se siden <a href="%s"> Webstedets sundhedsstatus </a> for eventuelle forbedringer.

en: This page has been translated from %1$s. Read <a href="%2$s" title="%3$s">the original page</a>.
da_DK: Denne side er blevet oversat fra %1$s. Læs <a href="%2$s" title="%3$s">den originale side</a>.

en: This panel is used for managing navigation menus for content you have already published on your site. You can create menus and add items for existing content such as pages, posts, categories, tags, formats, or custom links.
da_DK: Dette panel bruges til at håndtere navigationsmenuer for indhold, du allerede har udgivet på dit websted. Du kan oprette menuer og tilføje punkter for eksisterende indhold såsom sider, indlæg, kategorier, tags, formater eller egne links.

en: This password reset key is for a different user account. Please log out and try again.
da_DK: Nulstillingsnøglen til adgangskode hører til en anden brugerkonto. Log venligst ud og prøv igen.

en: This password reset request originated from the IP address %s.
da_DK: Denne forespørgsel på nulstilling af adgangskoden kom fra IP-adressen %s.

en: This payment method was successfully set as your default.
da_DK: Denne betalingsmetode blev ændret til din standard.

en: This personal data request has expired.
da_DK: Denne persondataforspørgsel er udløbet.

en: This plugin is already installed on your site.
da_DK: Dette plugin er allerede installeret på dit websted.

en: This plugin is already installed.
da_DK: Pluginnet er allerede installeret.

en: This post has been translated from %1$s. Read <a href="%2$s" title="%3$s">the original post</a>.
da_DK: Dette indlæg er blevet oversat fra %1$s. Læs <a href="%2$s" title="%3$s">det originale indlæg</a>.

en: This post is being backed up in your browser, just in case.
da_DK: Dette indlæg bliver sikkerhedskopieret i din browser, for en sikkerheds skyld.

en: This post is password protected.
da_DK: Dette indlæg er beskyttet med kodeord.

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
da_DK: Dette indlæg er beskyttet med kodeord. Skriv kodeordet for at se eventuelle kommentarer.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
da_DK: Dette indlæg er adgangskodebeskyttet. Indtast adgangskoden for at læse kommentarer.

en: This preview is unavailable in the editor.
da_DK: Denne forhåndsvisning er utilgængelig i editoren.

en: This product cannot be added to the cart.
da_DK: Denne vare kan ikke blive tilføjet til kurven.

en: This product has options, such as size or color. You can now manage each variation's price and other details individually.
da_DK: Denne vare har valgmuligheder, f.eks. størrelse eller farve. Du kan nu administrere hver variants pris og andre detaljer individuelt.

en: This product has produced sales and may be linked to existing orders. Are you sure you want to delete it?
da_DK: Denne vare har genereret salg og er muligvis linket til eksisterende ordrer. Er du sikker på, at du vil slette varen.

en: This product is currently out of stock and unavailable.
da_DK: Denne vare er p.t. ikke på lager og er derfor ikke tilgængelig.

en: This product is protected and cannot be purchased.
da_DK: Denne vare er beskyttet og kan ikke købes.

en: This report link has expired. %1$sClick here to view the filtered report%2$s.
da_DK: Dette rapport-link er udløbet. %1$sKlik her for at se den filtrerede rapport%2$s.

en: This resource cannot be created.
da_DK: Denne ressource kan ikke oprettes.

en: This resource is provided by your web host, and is specific to your site. For more information, <a href="%s" target="_blank">see the official WordPress documentation</a>.
da_DK: Dette hjælpemiddel tilbydes af dit webhotel, og passer specifikt til dit websted. Hvis du vil have mere information, så <a href="%s" target="_blank">se på den officielle WordPress dokumentation</a>.

en: This resulted in an error message: %s
da_DK: Dette førte til en fejlmeddelelse: %s

en: This sample language includes the basics around what personal data your store may be collecting, storing and sharing, as well as who may have access to that data. Depending on what settings are enabled and which additional plugins are used, the specific information shared by your store will vary. We recommend consulting with a lawyer when deciding what information to disclose on your privacy policy.
da_DK: Denne prøvetekst omfatter det grundlæggende omkring de personoplysninger, som din webshop muligvis indsamler, gemmer og deler, såvel som hvem der har adgang til disse data. Afhængig af hvilke indstillinger, der er aktiveret, og hvilke yderligere plugins, der er anvendt, vil den specifikke information, som deles via din webshop, variere. Vi anbefaler dig at overveje brug af en advokat, når du beslutter hvilken information, der skal være omfattet af din politik for personoplysninger.

en: This screen allows you to edit fields for metadata in a file within the media library.
da_DK: Dette skærmbillede giver dig mulighed for at redigere felter til metadata for en fil i mediebiblioteket.

en: This screen allows you to obtain a health diagnosis of your site, and displays an overall rating of the status of your installation.
da_DK: Denne skærm giver dig mulighed for at få en sundhedsdiagnose på dit websted og viser en samlet vurdering af status for din installation.

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
da_DK: Indholdet på denne side indeholder indstillinger, der påvirker hvordan dit indhold vises.

en: This screen includes suggestions to help you write your own privacy policy. However, it is your responsibility to use these resources correctly, to provide the information required by your privacy policy, and to keep this information current and accurate.
da_DK: Denne skærm indeholder forslag, der kan hjælpe dig med at skrive din egen privatlivspolitik. Det er dog dit ansvar at bruge disse ressourcer korrekt, at give de oplysninger, der kræves i din privatlivspolitik, og at holde disse oplysninger aktuelle og nøjagtige.

en: This screen is used for globally assigning menus to locations defined by your theme.
da_DK: Dette skræmbillede bruges til at tildele overordnede menuer til områder, der er defineret i dit tema.

en: This screen is used for managing your content revisions.
da_DK: Dette skærmbillede bruges til at håndtere dine indlægsrevisioner.

en: This screen is used for managing your installed themes. Aside from the default theme(s) included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
da_DK: Dette skærmbillede bruges til at håndtere dine installerede temaer. Ud over standardtema(erne), som fulgte med din WordPress-installation, er her temaer designet og udviklet af tredjeparter.

en: This screen is used for managing your navigation menus.
da_DK: Dette skærmbillede bruges til at håndtere dine brugerdefinerede menuer.

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
da_DK: Dette skærmbillede bruges til at tilpasse header-delen af dit tema.

en: This screen is where you manage requests for an export of personal data.
da_DK: På dette skærmbillede kan du administrere anmodninger om eksport af persondata.

en: This screen is where you manage requests to erase personal data.
da_DK: Denne skærm er hvor du administrerer anmodninger om at slette personlige data.

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
da_DK: Dette skærmbillede viser alle de eksisterende brugere på dit websted. Hver bruger har én ud af fem mulige roller, hvilket er defineret af webstedets administrator: Webstedsadministrator, Redaktør, Forfatter, Bidragyder, eller Abonnent. Brugere med andre roller end Administrator vil se færre muligheder i kontrolpanelet, når de er logget ind. Hvilke muligheder de har kommer helt an på den rolle, de har fået tildelt.

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
da_DK: Denne skærm giver adgang til alle dine indlæg. Du kan tilpasse skærmen så den passer til din arbejdsgang.

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they will not all fit here! :) Use the documentation links to get information on what each discussion setting does.
da_DK: Dette skærmbillede giver mange muligheder for at indstille og håndtere visning af kommentarer og links til dine indlæg/sider. Så mange, at der faktisk ikke er plads til at vise dem her! :-) Brug linket til dokumentationen nedenfor, for at få oplysninger om, hvad hver indstillingsmulighed gør.

en: This screen shows an individual user all of their sites in this network, and also allows that user to set a primary site. They can use the links under each site to visit either the front end or the dashboard for that site.
da_DK: Dette skærmbillede viser en bruger alle sine websteder i dette netværk og giver også brugeren mulighed for at vælge et primært websted. De kan anvende links under hvert websted til at besøge enten selve webstedet eller kontrolpanelet for webstedet.

en: This section controls the display of your website privacy policy. The privacy notices below will not show up unless a %s is set.
da_DK: Denne del styrer og viser din webshops politik for personoplysninger. Informationer om personoplysninger nedenfor bliver ikke vist, med mindre %s er opsat forinden.

en: This section lets you customize the WooCommerce emails. <a href="%s" target="_blank">Click here to preview your email template</a>.
da_DK: Denne sektion lader dig tilpasse de e-mails, der udsendes automatisk fra WooCommerce. <a href="%s" target="_blank">Klik her for at se dine e-mailskabeloner</a>.

en: This section shows any files that are overriding the default WooCommerce template pages.
da_DK: Denne sektion viser alle de filer, der overskriver WooCommerce skabelonsider.

en: This section shows details of Action Scheduler.
da_DK: Denne sektion viser informationer om Action Scheduler.

en: This section shows details of WC Admin.
da_DK: Denne sektion viser informationer om WC Admin.

en: This section shows information about this status report.
da_DK: Denne sektion viser information om denne statusrapport.

en: This sets the base page of your shop - this is where your product archive will be.
da_DK: Her kan du vælge den side, som skal vises, når en kunde (bruger) klikker på det menupunkt, der fører til shoppens forside. Det typiske valg er shop.

en: This sets the decimal separator of displayed prices.
da_DK: Dette sætter decimalseparatoren i viste priser.

en: This sets the number of decimal points shown in displayed prices.
da_DK: Dette angiver antallet af decimaler i priserne.

en: This sets the thousand separator of displayed prices.
da_DK: Dette sætter tusindeseparatoren i viste priser.

en: This setting determines which shop pages products will be listed on.
da_DK: Denne indstilling bestemmer hvilke webshopsider, hvorpå varer bliver listet.

en: This setting does not apply to guest purchases.
da_DK: Disse indstillinger kan ikke anvendes for gæstekøb.

en: This shipping method does not have any settings to configure.
da_DK: Denne forsendelsesmetode har ikke nogen indstillinger at konfigurere.

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
da_DK: Denne sidebar er ikke længere tilgængelig, og vises ikke nogen steder på dit websted. Fjern hvert af de forskellige widgets nedenfor for helt at fjerne denne inaktive sidebar.

en: This site does not support post thumbnails on attachments with MIME type %s.
da_DK: Denne side understøtter ikke miniaturebilleder af vedhæftede filer med MIME-type %s.

en: This site has been archived or suspended.
da_DK: Dette websted er blevet arkiveret eller suspenderet.

en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact %s.
da_DK: Dette websted er endnu ikke aktiveret. Hvis du har problemer med at aktivere dit websted, kontakt venligst %s.

en: This site is no longer available.
da_DK: Dette websted er ikke længere tilgængeligt.

en: This subscription has expired. Contact the owner to <strong>renew</strong> the subscription to receive updates and support.
da_DK: Dette abonnement er udløbet. Kontakt ejeren for at <strong>forny</strong> abonnementet for at kunne modtage opdateringer og support.

en: This subscription has expired. Please <strong>renew</strong> to receive updates and support.
da_DK: Dette abonnement er udløbet. <strong>Forny</strong> venligst for at kunne modtage opdateringer og support.

en: This subscription is expiring soon. Please <strong>renew</strong> to continue receiving updates and support.
da_DK: Dette abonnement udløber snart. <strong>Forny</strong> venligst for at kunne blive ved at modtage opdateringer og support.

en: This taxonomy is not hierarchical.
da_DK: Denne taksonomi er ikke hierarkisk.

en: This template has been overridden by your theme and can be found in: %s.
da_DK: Denne skabelon er blevet overskrevet af dit designtema og kan findes i: %s.

en: This text template will help you to create your website&#8217;s privacy policy.
da_DK: Denne tekstskabelon vil hjælpe dig med at oprette dit websteds privatlivspolitik.

en: This text will be shown on the button linking to the external product.
da_DK: Denne tekst vil blive vist på knap-linket til den eksterne vare.

en: This theme does not support video headers on this page. Navigate to the front page or another page that supports video headers.
da_DK: Dette tema understøtter ikke videosidehoved på denne side. Gå til forsiden eller en anden side, der understøtter videosidehoved.

en: This theme does not work with your version of PHP.
da_DK: Dette tema virker ikke med din version af PHP.

en: This theme does not work with your version of WordPress.
da_DK: Dette tema virker ikke med din version af WordPress.

en: This theme does not work with your versions of WordPress and PHP.
da_DK: Dette tema virker ikke med dine versioner af WordPress og PHP.

en: This theme doesn't support Customizer.
da_DK: Dette tema understøtter ikke Tilpasseren.

en: This theme failed to load properly and was paused within the admin backend.
da_DK: Dette tema blev ikke indlæst korrekt og er blevet standset i admin backend.

en: This theme is already installed.
da_DK: Dette tema er allerede installeret.

en: This timezone does not observe daylight saving time.
da_DK: Denne tidszone bruger ikke sommertid.

en: This timezone is currently in daylight saving time.
da_DK: Denne tidszone er pt. i sommertid.

en: This timezone is currently in standard time.
da_DK: Denne tidszone har i &#248;jeblikket vintertid.

en: This tool allows you to generate and download a CSV file containing a list of all products.
da_DK: Med dette værktøj kan du generere og downloade en CSV fil indeholdende en liste med alle varer.

en: This tool allows you to import (or merge) product data to your store from a CSV or TXT file.
da_DK: Dette redskab gør det muligt at importere (eller indflette) varedata til din webshop fra en CSV fil eller TXT fil.

en: This tool helps site owners comply with local laws and regulations by deleting or anonymizing known data for a given user.
da_DK: Dette værktøj hjælper webstedsejere med at overholde lokale love og bestemmelser ved at slette eller anonymisere kendte data for en given bruger.

en: This tool helps site owners comply with local laws and regulations by exporting known data for a given user in a .zip file.
da_DK: Dette værktøj hjælper webstedsejere med at overholde lokale love og bestemmelser ved at eksportere kendte data for en given bruger i en .zip-fil.

en: This tool will abort the regenerate product attributes lookup table regeneration. After this is done the process can be either started over, or resumed to continue where it stopped.
da_DK: Dette værktøj vil afbryde regenereringen af vareegenskaber opslag tabel regenerering. Når dette er sket, kan processen enten starte forfra eller genoptage processen, hvor den stoppede.

en: This tool will clear ALL expired transients from WordPress.
da_DK: Dette værktøj vil rydde ALLE udløbne transients fra WordPress.

en: This tool will clear the product/shop transients cache.
da_DK: Dette redskab vil rydde vare/shop transients cache.

en: This tool will delete all customer session data from the database, including current carts and saved carts in the database.
da_DK: Dette værktøj vil slette alle kundesessionsdata fra databasen, inklusiv aktuelle kurve og gemte kurve i databasen.

en: This tool will delete all variations which have no parent.
da_DK: Denne funktion vil slette alle varianter, der ikke hører til en hovedvare (hovedvariant).

en: This tool will delete expired download permissions and permissions with 0 remaining downloads.
da_DK: Dette værktøj vil slette udløbne downloadtilladelser og tilladelser med 0 resterende downloads.

en: This tool will empty the template cache.
da_DK: Dette værktøj vil rydde skabelon-cachen.

en: This tool will install all the missing WooCommerce pages. Pages already defined and set up will not be replaced.
da_DK: Dette værktøj installerer alle de manglende WooCommerce sider. Sider, der allerede er defineret og oprettet, vil ikke blive erstattet.

en: This tool will recount product terms - useful when changing your settings in a way which hides products from the catalog.
da_DK: Dette redskab vil fintælle varetermer - nyttigt når man ændrer sine indstillinger på en måde, som skjuler varer for kataloget.

en: This tool will regenerate product lookup table data. This process may take a while.
da_DK: Dette redskab vil gendanne vareopslagstabeldata. Denne proces kan tage et stykke tid.

en: This tool will regenerate the product attributes lookup table data from existing product(s) data. This process may take a while.
da_DK: Dette værktøj vil gendanne opslagstabeldata for vareegenskaber fra eksisterende varedata. Processen kan tage lidt tid.

en: This tool will reset the admin, customer and shop_manager roles to default. Use this if your users cannot access all of the WooCommerce admin pages.
da_DK: Dette værktøj vil nulstille shopadministation, kunder og shop-administrators brugerroller til standard. Brug dette værktøj, hvis brugere ikke kan tilgå alle WooCommerce administrationssider.

en: This tool will reset the cached values used in WooCommerce Analytics. If numbers still look off, try %1$sReimporting Historical Data%2$s.
da_DK: Dette værktøj vil nulstille de cachede værdier anvendt i WooCommerce Analytics. Hvis tal statig ser ud til at være væk, så prøv %1$sReimporting Historical Data%2$s.

en: This tool will resume the product attributes lookup table regeneration at the point in which it was aborted (%1$s products were already processed).
da_DK: Dette værktøj vil genoptage vareegenskaberne opslag tabel regenerering på det sted, hvor det blev afbrudt (%1$s varer var allerede behandlet).

en: This tool will update your WooCommerce database to the latest version. Please ensure you make sufficient backups before proceeding.
da_DK: Dette værktøj vil opdatere din WooCommerce database til den seneste version. Vær sikker på at du har taget tilstrækkelig backups, før du fortsætter.

en: This type of file cannot be edited.
da_DK: Denne filtype kan ikke redigeres.

en: This unique authentication key is also missing from your %s file.
da_DK: Den unikke bekræftelsesnøgle mangler også fra din %s-fil.

en: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
da_DK: Dette brugernavn er ugyldigt, da det benytter tegn, der ikke er tilladt. Indtast venligst et gyldigt brugernavn.

en: This video file is too large to use as a header video. Try a shorter video or optimize the compression settings and re-upload a file that is less than 8MB. Or, upload your video to YouTube and link it with the option below.
da_DK: Denne videofil er for stor til at bruge som header-video. Prøv en kortere eller optimér komprimeringsindstillingerne og upload en ny fil, som er mindre end 8MB. Eller upload din video til YouTube og link til den med indstillingen nedenfor.

en: This video is intended for mature audiences.
da_DK: Denne video er henvendt til et modent publikum.

en: This video tutorial will help you go through the process of adding your first product in WooCommerce.
da_DK: Denne videoguide vil hjælpe dig igennem processen med at tilføje din første vare i WooCommerce.

en: This week
da_DK: Denne uge

en: This week's popular products
da_DK: Denne uges populære varer

en: This widget may contain code that may work better in the &#8220;Custom HTML&#8221; widget. How about trying that widget instead?
da_DK: Denne widget indeholder kode, som sandsynligvis vil virke bedre med den nye &#8220;Brugerdefineret HTML&#8221;-widget. Hvad med at prøve den widget i stedet for?

en: This widget may have contained code that may work better in the &#8220;Custom HTML&#8221; widget. If you have not yet, how about trying that widget instead?
da_DK: Denne widget kan have indeholdt kode, der vil virke bedre i den nye HTML-widget. Har du ikke prøvet den endnu, hvad så med at give den et skud?

en: This widget requires JavaScript.
da_DK: Denne widget kr&#230;ver JavaScript.

en: This will be how your name will be displayed in the account section and in reviews
da_DK: Det er sådan dit navn vil blive vist på din konto og i anmeldelser.

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
da_DK: Dette vises hvis en person holder musemark&#248;ren over et link i din blogroll eller eventuelt under linket.

en: This will change the stock status of all variations.
da_DK: Dette vil ændre lagerstatus for alle varianter.

en: This will clear all items from the inactive widgets list. You will not be able to restore any customizations.
da_DK: Dette vil fjerne alle emner fra listen over inaktive widgets. Du vil ikke kunne genetablere nogen tilpasninger.

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus, and custom posts.
da_DK: Dette vil indeholde alle dine indlæg, sider, kommentarer, egne felter, termer, navigationsmenuer og brugerdefineret indhold.

en: This will give "%1$s" %2$s access which will allow it to:
da_DK: Dette vil give "%1$s" %2$s adgang, som vil tillade det at:

en: This will grant access to <a href="%1$s">the %2$s site in this installation that you have permissions on</a>. | This will grant access to <a href="%1$s">all %2$s sites in this installation that you have permissions on</a>.
da_DK[0]: Dette giver adgang til <a href="%1$s">de %2$s som du har tilladelser til i denne installation</a>.
da_DK[1]: Dette giver adgang til <a href="%1$s">bloggene %2$s som du har tilladelser til i denne installation</a>.

en: This will grant access to <a href="%1$s">the %2$s site on the network as you have Super Admin rights</a>. | This will grant access to <a href="%1$s">all %2$s sites on the network as you have Super Admin rights</a>.
da_DK[0]: Dette giver adgang til <a href="%1$s">dette%2$s websted på netværket, da du har Super Admin-rettigheder</a>.
da_DK[1]: Dette giver adgang til <a href="%1$s">alle%2$s websteder på netværket, da du har Super Admin-rettigheder</a>.

en: This will regenerate all shop thumbnails to match your theme and/or image settings.
da_DK: Dette vil regenerere alle thumbnails (miniaturebilleder) i webshoppen, så de passer til dit designtema og/eller billedindstillinger.

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
da_DK: Dette vil fjerne baggrundsbilledet. Du vil ikke være i stand til at gendanne dine tilpasninger.

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
da_DK: Dette vil fjerne header-billedet. Du vil ikke være i stand til at genoprette eventuelle tilpasninger.

en: This will replace the current editor content with the last backup version. You can use undo and redo in the editor to get the old content back or to return to the restored version.
da_DK: Dette vil erstatte det nuværende indhold i editoren med seneste backup. Du kan bruge Fortryd og Annuller Fortryd i editoren for at få det gamle indhold igen eller vende tilbage til den gendannede version.

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
da_DK: Dette vil gendanne det originale baggrundsbillede. Det vil ikke være muligt at gendanne eventuelle tilpasninger.

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
da_DK: Dette vil gendanne det originale header-billede. Du vil ikke være i stand til at gendanne eventuelle tilpasninger.

en: This zone is <b>optionally</b> used for regions that are not included in any other shipping zone.
da_DK: Denne zone kan <b>eventuelt</b> anvendes til regioner, der ikke er inkluderet i nogen anden forsendelseszone.

en: Though the terms refer to two different concepts, in practice, they can be the same address or different. For example, you can have the core WordPress installation files in the root directory (<code>https://example.com</code>), in which case the two URLs would be the same. Or the <a href="%s">WordPress files can be in a subdirectory</a> (<code>https://example.com/wordpress</code>). In that case, the WordPress URL and the site URL would be different.
da_DK: Selvom udtrykkene refererer til to forskellige begreber, kan de i praksis være den samme adresse eller forskellige. For eksempel kan du have WordPress-kerneinstallationsfilerne i rodmappen (<code>https://example.com</code>), i hvilket tilfælde de to URL'er ville være de samme. Eller <a href="%s">WordPress-filerne kan være i en undermappe</a> (<code>https://example.com/wordpress</code>). I så fald ville WordPress-URL'en og webstedets URL være anderledes.

en: Thousand separator
da_DK: Tusindeseparator

en: Thousand separator for the currency which can be used to format returned prices.
da_DK: Tusindtalsseparator for den valuta, der kan bruges til at formatere returnerede priser.

en: Thousand separator.
da_DK: Tusindtalsseparator.

en: Thousands separator for displayed prices in this country.
da_DK: Tusindtalsseparator for viste priser i dette land.

en: Three Columns
da_DK: Tre kolonner

en: Thu
da_DK: tors

en: Thumbnail Height
da_DK: Højde på miniature

en: Thumbnail Settings
da_DK: Thumbnail-indstillinger

en: Thumbnail Settings Help
da_DK: Hjælp til indstillinger for miniaturebilleder

en: Thumbnail URL.
da_DK: Miniature URL.

en: Thumbnail Width
da_DK: Bredde på miniature

en: Thumbnail cropping
da_DK: Thumbnail (miniaturebillede) beskæring

en: Thumbnail image
da_DK: Miniaturebillede

en: Thumbnail regeneration has been scheduled to run in the background.
da_DK: Thumbnail (miniaturebillede) regenerering er planlagt til at køre i baggrunden.

en: Thumbnail regeneration is running in the background. Depending on the amount of images in your store this may take a while.
da_DK: Regenerering af thumbnail (miniaturebillede) kører i baggrunden. Afhængig af hvor mange billeder der er i din shop, vil det tage et stykke tid.

en: Thumbnail size
da_DK: Thumbnail-st&#248;rrelse

en: Thumbnail sizes for responsive images.
da_DK: Miniaturestørrelser for responsive billeder.

en: Thumbnail srcset for responsive images.
da_DK: Miniature-srcset for responsive billeder.

en: Thumbnail width
da_DK: Thumbnail (miniaturebillede) bredde

en: Thursday
da_DK: torsdag

en: TikTok for WooCommerce
da_DK: TikTok til WooCommerce

en: Tile
da_DK: Side om side

en: Time
da_DK: Tid

en: Time Format
da_DK: Tidsformat

en: Time Slider
da_DK: Tidskyder

en: Time Zone
da_DK: Tidszone

en: Time interval to use for buckets in the returned data.
da_DK: Tidsinterval til anvendelse for beholdere i svardata.

en: Time period to snooze the task.
da_DK: Tidsperiode til udsættelse af opgaven.

en: Time to add some links! Click &#8220;%s&#8221; to start putting pages, categories, and custom links in your menu. Add as many things as you would like.
da_DK: Tid til at tilføje nogle links! Klik &#8220;%s&#8221; for at begynde at lægge sider, kategorier og brugerdefinerede links i din menu. Tilføj så mange ting som du vil.

en: Timeless style.
da_DK: Tidløs design.

en: Timestamp
da_DK: Tidsstempel

en: Timezone
da_DK: Tidszone

[ctx: TinyMCE]
en: Blocks
da_DK: Blokke

[ctx: TinyMCE]
en: Formats
da_DK: Formater

[ctx: TinyMCE]
en: Headings
da_DK: Overskrifter

[ctx: TinyMCE]
en: Insert template
da_DK: Indsæt skabelon

[ctx: TinyMCE]
en: Templates
da_DK: Skabeloner

[ctx: TinyMCE menu]
en: Edit
da_DK: Rediger

[ctx: TinyMCE menu]
en: File
da_DK: Fil

[ctx: TinyMCE menu]
en: Insert
da_DK: Indsæt

[ctx: TinyMCE menu]
en: Table
da_DK: Tabel

[ctx: TinyMCE menu]
en: Tools
da_DK: Værktøjer

[ctx: TinyMCE menu]
en: View
da_DK: Vis

en: Tirane
da_DK: Tirana

en: Title
da_DK: Titel

en: Title (optional):
da_DK: Titel (valgfri):

en: Title Attribute
da_DK: Titel-attribut

en: Title and Post Editor
da_DK: Titel- og indlægs-editoren

en: Title for the global styles variation, as it exists in the database.
da_DK: Titel for den globale typografivariation, som den findes i databasen.

en: Title for the object, as it exists in the database.
da_DK: Titel for objektet, som det eksisterer i databasen.

en: Title for the post, as it exists in the database.
da_DK: Titel for indlægget, som det eksisterer i databasen.

en: Title for the template, as it exists in the database.
da_DK: Titel på skabelonen, som den findes i databasen.

en: Title for the widget
da_DK: Titel til widget

en: Title of block type.
da_DK: Titel på bloktype.

en: Title of template.
da_DK: Titel på skabelon.

en: Title of the global styles variation.
da_DK: Titlen på den globale typografivariation.

en: Title of the marketing campaign.
da_DK: Titel på marketingkampagnen.

en: Title of the note.
da_DK: Notens titel.

en: Title:
da_DK: Titel:

en: Title:
da_DK: Titel:

en: To
da_DK: Til

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
da_DK: For at aktivere en widget, så træk den til en sidebar og klik på den. For at deaktivere en widget og slette dens indstillinger, så træk den tilbage.

en: To activate your site, please click the following link:
    
    %1$s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
    
    After you activate, you can visit your site here:
    
    %2$s
da_DK: For at aktivere din blog skal du klikke på det følgende link:
    
    %1$s
    
    Når du har aktiveret din blog, vil du få *endnu en e-mail* med dit login.
    
    Når du har aktiveret dit websted, kan du besøge det her:
    
    %2$s

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
da_DK: For at aktivere din bruger bedes du klikke på det følgende link:
    
    %s
    
    Efter du har aktiveret, vil du modtage *endnu en e-mail* med dine loginoplysninger.

en: To add a custom link, <strong>expand the Custom Links section, enter a URL and link text, and click Add to Menu</strong>
da_DK: For at tilføje dit eget link <strong>udvid sektionen Egne links, indtast en URL og link-tekst og klik på Tilføj til menu</strong>

en: To add a new menu instead of assigning an existing one, <strong>click the &#8217;Use new menu&#8217; link</strong>. Your new menu will be automatically assigned to that theme location
da_DK: For at tilføje en ny menu i stedet for at tildele en eksiterende, så <strong>klik på Brug ny menu linket</strong>

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
da_DK: For at tilføje en ny bruger til dit websted, skal du klikke på Tilføj ny knappen øverst på skærmen eller Tilføj ny i sektionen Brugere.

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
da_DK: For at tilføje nye brugere til dit websted skal du udfylde formularen på denne skærm, og herefter trykke på knappen "Tilføj ny bruger".

en: To allow logging, make %1$s writable or define a custom %2$s.
da_DK: For at tillade logging, skal du gøre %1$s skrivebart eller definere en tilpasset %2$s.

en: To assign menus to one or more theme locations, <strong>select a menu from each location&#8217;s dropdown</strong>. When you are finished, <strong>click Save Changes</strong>
da_DK: For at tildele menuer til et eller flere temaområder, så <strong>vælg en menu fra hvert områdes rullemenu.</strong> Når du er færdig, så klik <strong>Gem ændringer</strong>

en: To connect to %1$s you need to be logged in. Log in to your store below, or <a href="%2$s">cancel and return to %1$s</a>
da_DK: For at forbinde til %1$s skal du være logget ind. Log ind i din webshop nedenfor, eller <a href="%2$s">fortryd og gå tilbage til %1$s</a>

en: To crop the image, click on it and drag to make your selection.
da_DK: For at beskære billedet, tryk på det og træk for at lave din markering.

en: To delete media items, click the Bulk Select button at the top of the screen. Select any items you wish to delete, then click the Delete Selected button. Clicking the Cancel Selection button takes you back to viewing your media.
da_DK: For at slette medier, så klik på Massehandlingsknappen øverst i skærmbilledet. Vælg de elementer, du ønsker at slette, og klik derefter på Slet valgte-knappen. Hvis du klikker på Fortryd valg-knappen, så sendes du tilbage til visning af medier.

en: To edit a menu currently assigned to a theme location, <strong>click the adjacent &#8217;Edit&#8217; link</strong>
da_DK: For at redigere en menu, der er tildelt et temaområde, så <strong>klik det tilstødende Rediger link</strong>

en: To edit an existing menu, <strong>choose a menu from the dropdown and click Select</strong>
da_DK: For at redigere en menu, så <strong>vælg en menu fra dropdown-muligheden og klik Vælg</strong>

en: To edit this order change the status back to "Pending payment"
da_DK: For at redigere denne ordre skal du ændre status tilbage til "Igangværende"

en: To enable this update you need to <strong>activate</strong> this subscription.
da_DK: For at aktivere denne opdatering er du nødt at <strong>aktivere</strong> dette abonnement.

en: To enable this update you need to <strong>purchase</strong> a new subscription.
da_DK: For at aktivere denne opdatering er du nødt at <strong>købe</strong> et nyt abonnement.

en: To enhance your site&#8217;s security, you should consider removing any themes you are not using. You should keep %1$s, the default WordPress theme, %2$s, your active theme, and %3$s, its parent theme.
da_DK: For at forbedre dit websteds sikkerhed anbefaler vi, at du fjerner alle temaer, du ikke bruger. Du skal beholde %1$s, standard WordPress-temaet, %2$s, dit aktuelle tema og %3$s, dets overordnede tema.

en: To enhance your site&#8217;s security, you should consider removing any themes you are not using. You should keep your active theme, %1$s, and %2$s, its parent theme.
da_DK: For at forbedre dit websteds sikkerhed anbefaler vi, at du fjerner alle temaer, du ikke bruger. Du skal beholde dit aktuelle tema, %1$s og %2$s, der er dets overordnede tema.

en: To ensure your store&rsquo;s notifications arrive in your and your customers&rsquo; inboxes, we recommend connecting your email address to your domain and setting up a dedicated SMTP server. If something doesn&rsquo;t seem to be sending correctly, install the <a href="%1$s">WP Mail Logging Plugin</a> or check the <a href="%2$s">Email FAQ page</a>.
da_DK: For at sikre, at din webshops notifikationer bliver afleveret i din og dine kunders mailbox, anbefaler vi, at du forbinder din e-mailadresse til dit domæne og opsætter en dedikeret SMTP server. Hvis det ser ud til, at nogle mails ikke bliver sendt korrekt, kan du installere <a href="%1$s">WP Mail Logging Plugin</a> eller prøve at finde svar på <a href="%2$s">E-mail FAQ siden</a>.

en: To find your Flickr RSS URL, go to your photostream, add "?details=1" to the URL, and hit enter. Scroll down until you see the RSS icon or the "Latest" link. Right-click on either options and copy the URL. Paste into the box above.
da_DK: Du kan finde din Flickr RSS URL, ved at gå til din photostream, åbn "Mere" menuen og klik på "Redigér". Scroll ned indtil du ser RSS ikonet eller "Latest" linket. Højreklik på en af dem og kopier URL'en. Indsæt den derefter i feltet ovenover.

en: To make it easier for you to edit and save the imported posts and drafts, you may want to change the name of the author of the posts. For example, you may want to import all the entries as <code>admin</code>s entries.
da_DK: For at g&#248;re det nemmere for dig at redigere og gemme de importerede indl&#230;g og kommentarer, vil det m&#229;ske v&#230;re en god id&#233; at &#230;ndre forfatternavnene p&#229; indl&#230;ggene. Du kan eksempelvis importere alle indl&#230;g som <code>admin</code>s indl&#230;g.

en: To make sure you never get that sinking "what did I forget" feeling, we've put together the essential pre-launch checklist.
da_DK: For at sikre, at du aldrig får den angstprovokerende "hvad glemte jeg" følelse, har vi sammensat den essentielle pre-launch tjekliste.

en: To manage plugins on your site, visit the Plugins page: %s
da_DK: For at håndtere plugins på dit websted, skal du besøge siden med plugins: %s

en: To manage themes on your site, visit the Themes page: %s
da_DK: For at administrere temaer på dit websted, skal du besøge siden med temaer: %s

en: To manipulate product variations you should use the /products/&lt;product_id&gt;/variations/&lt;id&gt; endpoint.
da_DK: For at håndtere varevarianter skal du anvende /products/&lt;product_id&gt;/varianter/&lt;id&gt; slutpunkt.

en: To move away from this area, press the Esc key followed by the Tab key.
da_DK: For at bevæge dig væk fra dette område, tryk på Esc-tasten efterfulgt af Tab-tasten.

en: To move focus to other buttons use Tab or the arrow keys. To return focus to the editor press Escape or use one of the buttons.
da_DK: For at flytte fokus til den anden knap, så brug tabulatortasten eller piletasterne. For at flytte fokus tilbage til editoren, så tryk Escape eller tryk på en af knapperne-

en: To navigate between revisions, <strong>drag the slider handle left or right</strong> or <strong>use the Previous or Next buttons</strong>.
da_DK: For at navigere mellem revisionerne, så <strong>træk skydehåndtaget til venstre eller højre</strong> eller <strong>brug Forrige- og Næste knapperne</strong>.

en: To opt out, leave this box unticked. Your store remains untracked, and no data will be collected. Read about what usage data is tracked at: %s.
da_DK: For at fravælge dette, så lad være at sætte et flueben. Din webshop vil ikke blive sporet, og der vil ikke blive indsamlet brugsdata. Læs her om hvilke brugsdata der spores: %s.

en: To override and edit this email template copy %1$s to your theme folder: %2$s.
da_DK: For at gennemføre ændringer i denne e-mailskabelon skal du kopiere %1$s til din tema-mappe: %2$s.

en: To receive updates and support for this extension, you need to <strong>purchase</strong> a new subscription or consolidate your extensions to one connected account by <strong><a href="%1$s" title="Sharing Docs">sharing</a> or <a href="%2$s" title="Transferring Docs">transferring</a></strong> this extension to this connected account.
da_DK: For at modtage opdateringer og support på denne udvidelse, er du nødt til <strong>at købe</strong> et nyt abonnement eller eller samle dine udvidelser i en forbundet konto ved at <strong><a href="%1$s" title="Sharing Docs">dele</a> eller <a href="%2$s" title="Transferring Docs">flytte</a></strong> denne udvidelse til denne forbundne konto.

en: To reorganize menu items, <strong>drag and drop items with your mouse or use your keyboard</strong>. Drag or move a menu item a little to the right to make it a submenu
da_DK: For at omorganisere, så <strong>træk og slip elementer med musen eller brug tastaturet</strong>. Træk eller flyt et element en smule til højre for at gøre det til en undermenu.

en: To reset your password, visit the following address:
da_DK: Hvis du vil nulstille din adgangskode, skal du besøge den følgende adresse:

en: To restore a revision, <strong>click Restore This Revision</strong>.
da_DK: For at genskabe en revision, så klik <strong>Genskab denne revision</strong>.

en: To set your password, visit the following address:
da_DK: For at indstille din adgangskode, så besøg følgende adresse:

en: To set your password, visit the following address:
da_DK: For at nulstille din adgangskode så gå til følgende adresse:

en: To start growing your business, head over to <a href="%s">WooCommerce.com</a>, where you'll find the most popular WooCommerce extensions.
da_DK: For at komme i gang med at vækste din forretning, kan du her <a href="%s">WooCommerce.com</a> finde de mest populære udvidelser til WooCommerce.

en: To the top
da_DK: Til toppen

en: To track your order please enter your Order ID in the box below and press the "Track" button. This was given to you on your receipt and in the confirmation email you should have received.
da_DK: For at følge din ordre, så indtast dit ordre ID i feltet herunder og klik på knappen "Følg". Ordre ID står på din ordrebekræftelse og i den e-mail med ordrebekræftelse, som du har modtaget.

en: To use a background image, simply upload it or choose an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
da_DK: Hvis du vil bruge et baggrundsbillede, skal du ganske enkelt uploade det eller vælg et billede, der allerede er uploadet i dit mediebibliotek ved at klikke på &#8220;Vælg billede&#8221; knappen.  Du kan vise dit billede en enkelt gang, eller du kan fylde skærmen ved at vise den mange gange ligesom når man lægger fliser på et flisegulv. Du kan fastgøre baggrunden, så dit indhold bevæger sig oven på det, eller du kan lade baggrunden rulle med dit websteds indhold.

en: To use this importer, you must have a Google account and an upgraded (New, was Beta) blog hosted on blogspot.com or a custom domain (not FTP).
da_DK: For at bruge denne importer skal du have en Google-konto, en opdateret (Ny, hed tidligere Beta) blog og den skal ligge p&#229; blogspot.com eller et selvvalgt dom&#230;ne (ikke FTP).

en: To view this page, you must either %1$slogin%2$s or verify the email address associated with the order.
da_DK: For at se denne side skal du enten %1$slogin%2$s eller bekræfte den e-mailadresse, der er knyttet til ordren.

en: Today
da_DK: I dag

en: Toggle &quot;Downloadable&quot;
da_DK: Slå til / fra &quot;"Download-bare&quot;

en: Toggle &quot;Enabled&quot;
da_DK: Slå til / fra &quot;Aktiveret&quot;

en: Toggle &quot;Manage stock&quot;
da_DK: Slå &quot;Lagerstyring&quot; til eller fra

en: Toggle &quot;Virtual&quot;
da_DK: Slå til / fra &quot;Virtuel&quot;

en: Toggle Editor Text Direction
da_DK: Skift tekstretning i editoren

en: Toggle add category
da_DK: Vis eller skjul tilføjelse af kategori

en: Toggle editor selection menu
da_DK: Skift editor valgmenu

en: Toggle extra menu items
da_DK: Slå ekstra menupunkter til og fra

en: Toggle featured
da_DK: Slå fremhævet til / fra

en: Toggle fullscreen
da_DK: Fuldskærm til/fra

en: Toggle panel: %s
da_DK: Vis eller skjul panel %s

en: Toggle section: %s
da_DK: Skift sektion: %s

en: Toggle section: Custom Links
da_DK: Skift sektion: Brugerdefinerede links

en: Token
da_DK: Token (digital kode)

en: Tomorrow
da_DK: I morgen

en: Too many bookmarks: cannot create any more.
da_DK: For mange bogmærker; kan ikke oprette flere.

en: Too many calls to seek() - this can lead to performance issues.
da_DK: For mange kald til seek() - dette kan føre til ydelsesproblemer.

en: Too many redirects.
da_DK: For mange viderestillinger

en: Tool description.
da_DK: Værktøjsbeskrivelse

en: Tool does not exist.
da_DK: Denne funktion eksisterer ikke.

en: Tool name.
da_DK: Værktøjsnavn

en: Tool return message.
da_DK: Værktøj retursvar.

en: Toolbar
da_DK: Værktøjslinje

en: Toolbar Toggle
da_DK: Vis/skjul værktøjslinje

en: Tools
da_DK: V&#230;rkt&#248;jer

en: Top Coupons - Number of Orders
da_DK: Bedste rabatkuponer - antal ordrer

en: Top Customers - Total Spend
da_DK: Storkunder – totalforbrug

en: Top Left
da_DK: Øverst til venstre

en: Top Posts
da_DK: Top-indlæg

en: Top Posts &amp; Pages
da_DK: Topindlæg &amp; sider

en: Top Posts &amp; Pages by views are calculated from 24-48 hours of stats. They take a while to change.
da_DK: Top Indlæg &amp; Sider efter visninger er udregnet fra 24-48 timers statistik. De er et stykke tid om at opdatere.

en: Top Posts (%s)
da_DK: Topindlæg (%s)

en: Top Posts for %1$s days ending %2$s
da_DK: Topindlæg i %1$s dage, slut %2$s

en: Top Posts for %1$s days ending %2$s (Summarized)
da_DK: Topindlæg i %1$s dage sluttende %2$s (Sammenlagt)

en: Top Rated
da_DK: Højeste bedømmelse

en: Top Right
da_DK: Øverst til højre

en: Top Searches
da_DK: Top-søgninger

en: Top categories - Items sold
da_DK: Topkategorier – solgte emner

en: Top earners
da_DK: Mest indbringende

en: Top freebies
da_DK: Populære gratisvarer

en: Top of each page
da_DK: Toppen af hver side

en: Top products - Items sold
da_DK: Topvarer - enheder solgt.

en: Top rated products
da_DK: Bedst bedømte varer

en: Top sellers
da_DK: Mest solgte

en: Topic
da_DK: Emne

en: Topics
da_DK: Emner

en: Total Database Size
da_DK: Total databasestørrelse

en: Total Net sales of all items sold.
da_DK: Total nettoomsætning af alle solgte enheder.

en: Total Spend
da_DK: Samlet forbrug

en: Total Votes
da_DK: Samlede stemmer

en: Total amount for this fee.
da_DK: Totalbeløb for dette gebyr.

en: Total amount spent.
da_DK: Samlet forbrugsbeløb.

en: Total amounts provided using the smallest unit of the currency.
da_DK: Totalbeløb såfremt der anvendes den mindste enhed af valutaen.

en: Total available to refund
da_DK: Total tilgængelig til at refundere

en: Total charged for shipping.
da_DK: Samlet opkrævet forsendelsesbeløb.

en: Total charged for taxes.
da_DK: Samlet opkrævet momsbeløb.

en: Total discount amount for the order.
da_DK: Samlet rabatbeløb for ordren.

en: Total discount applied by this coupon.
da_DK: Samlet rabat ved anvendelse af denne rabatkupon.

en: Total discount from applied coupons.
da_DK: Total rabat fra anvendte rabatkuponer.

en: Total discount tax amount for the order.
da_DK: Samlet momsbeløb af rabatten på ordren.

en: Total distinct customers.
da_DK: Total forskellige kunder.

en: Total installation size
da_DK: Total størrelse på installation

en: Total number of purchases.
da_DK: Totale antal køb.

en: Total of coupons used.
da_DK: Samlet antal benyttede rabatkuponer.

en: Total of items purchased.
da_DK: Samlet antal købte enheder.

en: Total of orders placed.
da_DK: Samlet antal bestillinger (ordrer).

en: Total of refunded orders.
da_DK: Samlet antal refunderede ordrer.

en: Total of returns.
da_DK: Antal returvarer.

en: Total of shipping.
da_DK: Total forsendelse.

en: Total of taxes.
da_DK: Total moms.

en: Total orders
da_DK: Ordrer i alt

en: Total post count.
da_DK: Antal indlæg i alt.

en: Total price of any applied fees.
da_DK: Total pris på alle anvendte gebyrer.

en: Total price of items in the cart.
da_DK: Totale pris af varerne i kurven.

en: Total price of items in the order.
da_DK: Totale pris af varerne i ordren.

en: Total price of shipping.
da_DK: Total pris for forsendelsen.

en: Total price of shipping. If shipping has not been calculated, a null response will be sent.
da_DK: Total pris på forsendelse. Hvis forsendelse ikke er blevet beregnet, kommer der et tomt svar.

en: Total price the customer will pay.
da_DK: Totale pris som kunden skal betale.

en: Total revenue
da_DK: Samlet omsætning

en: Total sales minus shipping and tax.
da_DK: Samlet salg minus forsendelse og moms.

en: Total sales.
da_DK: Totalsalg.

en: Total shipping
da_DK: Total forsendelse

en: Total shipping amount for the order.
da_DK: Forsendelsens samlede beløb for ordren.

en: Total shipping tax amount for the order.
da_DK: Forsendelsens samlede momsbeløb for ordren.

en: Total size is not available. Some errors were encountered when determining the size of your installation.
da_DK: Den samlede størrelse er ikke tilgængelig. Nogle fejl opstod da størrelsen af din installation skulle fastslås.

en: Total spend.
da_DK: Samlet forbrug.

en: Total tax
da_DK: Moms i alt

en: Total tax amount for this fee.
da_DK: Total momsbeløb for dette gebyr.

en: Total tax applied to items and shipping.
da_DK: Total moms gældende for enheder og forsendelse.

en: Total tax on fees.
da_DK: Total moms af gebyrer.

en: Total tax on items in the cart.
da_DK: Total moms på varer i kurven.

en: Total tax on items in the order.
da_DK: Total moms på varer i ordren.

en: Total tax on shipping. If shipping has not been calculated, a null response will be sent.
da_DK: Total moms på forsendelse. Hvis forsendelse ikke er blevet beregnet, kommer der et tomt svar.

en: Total tax removed due to discount applied by this coupon.
da_DK: Total momsbeløb som er fjernet i henhold til rabat ved anvendelse af denne rabatkupon.

en: Total tax removed due to discount from applied coupons.
da_DK: Total momsbeløb som er fjernet i henhold til rabatten fra de anvendte rabatkuponer

en: Total tax.
da_DK: Total moms.

en: Total weight (in grams) of all products in the cart.
da_DK: Totalvægt (i gram) af alle varerne i kurven.

en: Totals
da_DK: Totaler

en: Totals data.
da_DK: Samlede data.

en: Totals.
da_DK: Totaler.

en: Town / City / Post Office
da_DK: By / Område / Posthus

en: Town / Village
da_DK: By / Landsby

en: Track
da_DK: Følg

en: Track %1$s of %2$s.
da_DK: Nr. %1$s af %2$s.

en: Track %s.
da_DK: Spornummer %s.

en: Track stock quantity for this product
da_DK: Spor lagerantal for denne vare

en: Track your store performance on mobile
da_DK: Spor din webshops performance på mobil

en: Trackback excerpt:
da_DK: Trackback uddrag:

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites, they&#8217;ll be notified automatically using <a href="%s">pingbacks</a>, no other action necessary.
da_DK: Trackbacks er en måde at meddele ældre blog-systemer, at du har linket til dem. Hvis du linker til andre WordPress-websteder, vil de blive underrettet automatisk ved hjælp af <a href="%s">pingbacks</a>, uden du behøver at gøre mere.

en: Tracks (subtitles, captions, descriptions, chapters, or metadata)
da_DK: Numre (undertekster, billedtekster, beskrivelser kapitler, eller metadata)

en: Transaction ID
da_DK: Transaktions ID

en: Transfer existing products to your new store — just import a CSV file.
da_DK: Overfør eksisterende varer til din nye webshop - du kan blot importere en CSV fil.

en: Translate
da_DK: Oversæt

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
da_DK: Oversættere

en: Translation Ready
da_DK: Parat til oversættelse

en: Translation Updates
da_DK: Opdateringer til oversættelse

en: Transnistrian ruble
da_DK: Transnistrisk rubel

en: Transparent background
da_DK: Gennemsigtig baggrund

en: Trash
da_DK: Papirkurv

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Papirkurv <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Papirkurv <span class="count">(%s)</span>

en: Trash it: %s
da_DK: Smid i papirkurv: %s

en: Trashed
da_DK: Lagt i papirkurv

en: Trinidad and Tobago
da_DK: Trinidad &amp; Tobago

en: Trinidad and Tobago dollar
da_DK: Trinidad og Tobago dollar

en: Trouble clicking?
da_DK: Problemer med at klikke?

en: Trouble signing in
da_DK: Problemer med at logge ind

en: Troubleshooting
da_DK: Fejlfinding

en: True if backorders are allowed past stock availability.
da_DK: Sandt, hvis restordrer er tilladt inden, der er varer på lager.

en: True if the cart meets the criteria for showing shipping costs, and rates have been calculated and included in the totals.
da_DK: Sand hvis kurven opfylder kriterierne for visning af forsendelsespriser, og priser er blevet beregnet og inkluderet i totalbeløbet.

en: True if the cart needs payment. False for carts with only free products and no shipping costs.
da_DK: Sandt hvis kurven kræver betaling. Falsk for kurve kun med gratis varer og ingen forsendelsesomkostninger.

en: True if the cart needs shipping. False for carts with only digital goods or stores with no shipping methods set-up.
da_DK: Sand hvis kurvens indhold skal sendes. Falsk for kurve der kun indeholder digitale varer, såvel som falsk for webshops, hvor forsendelsesmetoder ikke er sat op.

en: True if the product is on backorder.
da_DK: Sand hvis varen er i restordre.

en: True if this attribute is used by product variations.
da_DK: Sand hvis denne egenskab anvendes af varevarianter.

en: True if this is the rate currently selected by the customer for the cart.
da_DK: Sandt hvis dette er den sats, som kunden lige nu har valgt for kurven.

en: True the prices included tax during checkout.
da_DK: Viser om priserne inkluderer moms ved bestilling på siden Kasse.

en: Try Again
da_DK: Pr&#248;v igen

en: Try again
da_DK: Prøv igen

en: Try looking in the monthly archives. %1$s
da_DK: Prøv at kikke i månedsarkiverne %1$s

en: Try more general keywords.
da_DK: Forsøg med mere generelle søgeord

en: Try the new way to get paid
da_DK: Prøv det nye betalingssystem

en: Tue
da_DK: tirs

en: Tuesday
da_DK: tirsdag

en: Tunisia
da_DK: Tunesien

en: Tunisian dinar
da_DK: Tunesisk dinar

en: Turkey
da_DK: Tyrkiet

en: Turkish
da_DK: Tyrkisk

en: Turkish lira
da_DK: Tyrkisk lira

en: Turkmenistan manat
da_DK: Turkmensk manat

en: Turks and Caicos Islands
da_DK: Turks- og Caicosøerne

en: Turn comments on or off
da_DK: Slå kommentarer til eller fra

en: Turning on the lights
da_DK: Tænder for lyset

en: Tweak your site, or give it a whole new look! Get creative &#8212; how about a new color palette or font?
da_DK: Juster dit websted, eller giv det et helt nyt udseende! Vær kreativ – hvad med en ny farvepalet eller skrifttype?

en: Twice Daily
da_DK: To gange dagligt

en: Twitter Timeline
da_DK: Twitter Tidslinje

en: Twitter username:
da_DK: Twitter brugernavn:

en: Two Columns
da_DK: To kolonner

en: Two columns
da_DK: To kolonner

en: Two terms you will want to know are the WordPress URL and the site URL. The WordPress URL is where the core WordPress installation files are, and the site URL is the address a visitor uses in the browser to go to your site.
da_DK: To udtryk, du gerne vil kende, er WordPress URL'en og webstedets URL. WordPress-URL'en er, hvor de centrale WordPress-installationsfiler er, og webstedets URL er den adresse, en besøgende bruger i browseren til at gå til dit websted.

en: Type / to choose a block
da_DK: Tryk / for at vælge en blok

en: Type attribution for the term.
da_DK: Type-attribut for denne term.

en: Type of attribute.
da_DK: Type af egenskab.

en: Type of interval.
da_DK: Type af interval.

en: Type of note.
da_DK: Notens type.

en: Type of post.
da_DK: Indholdstype.

en: Type of setting.
da_DK: Indstillingstype.

en: Type of template.
da_DK: Skabelontype.

en: Type of the comment.
da_DK: Typen af kommentar.

en: Type the new password again.
da_DK: Skriv din adgangskode igen.

en: Type the password again.
da_DK: Indtast adgangskoden igen.

en: Type your new password again.
da_DK: Skriv dit kodeord igen.

en: Types
da_DK: Skrifttyper

en: Types associated with the taxonomy.
da_DK: Typer forbundet med denne klassificering.

en: Types of products sold.
da_DK: Typer af solgte varer.

en: Types:
da_DK: Skrifttyper

en: Typography
da_DK: Skrifttype

en: URL could not be added (probable database error).
da_DK: URL kunne ikke blive tilføjet (mulig databasefejl).

en: URL could not be updated (probable database error).
da_DK: URL kunne ikke blive opdateret (mulig databasefejl).

en: URL not found. Response returned a non-200 status code for this URL.
da_DK: URL-adressen blev ikke fundet. Svaret returnerede en statuskode, der ikke er 200, for denne URL-adresse.

en: URL of the term.
da_DK: Termens URL.

en: URL of the user.
da_DK: Brugerens URL.

en: URL query to persist across links.
da_DK: URL-forespørgsel skal fortsætte på tværs af links.

en: URL removed
da_DK: URL fjernet

en: URL to a preview image of the font face.
da_DK: URL til et eksempelbillede af skrifttypen.

en: URL to a preview image of the font family.
da_DK: URL til et eksempelbillede af skriftfamilien.

en: URL to edit the order
da_DK: URL (webadresse) for redigering af ordren

en: URL to the %s audio source file
da_DK: URL til %s lydfilen

en: URL to the %s video source file
da_DK: URL til %s video kildefilen

en: URL to the campaign management page.
da_DK: URL til kampagnestyringssiden.

en: URL to the comment.
da_DK: URL til kommentaren.

en: URL to the edited image file.
da_DK: URL til den redigerede billedfil.

en: URL to the media file
da_DK: URL til mediefilen

en: URL to the object.
da_DK: URL for objektet.

en: URL to the original attachment file.
da_DK: URL til den originale vedhæftede fil.

en: URL to the post.
da_DK: URL til indlægget.

en: URL was successfully added.
da_DK: URL blev tilføjet.

en: URL was successfully updated.
da_DK: URL blev opdateret.

en: URL where the webhook payload is delivered.
da_DK: URL (webadresse) hvor webhook-indholdet bliver leveret.

en: URL-encoded form data from the widget admin form. Used to update a widget that does not support instance. Write only.
da_DK: URL-encoded formulardata fra widget'en adminformular. Bruges til at opdatere en widget, der ikke understøtter instance. Write only.

en: URLs to show:
da_DK: URL'er at vise:

en: US domestic zone = All US states = Flat rate shipping
da_DK: US Indenrigszone = Alle US stater = Fast forsendelsespris

en: UTC DateTime when the coupon expires.
da_DK: Tidspunkt for udløb af rabatkuponen, i UTC datotidsformat.

en: UTC means Coordinated Universal Time.
da_DK: UTC betyder Coordinated Universal Time.

en: UTC%s
da_DK: UTC %s

en: Ugandan shilling
da_DK: Ugandisk shilling

en: Uh oh &ndash; LiveJournal has disconnected us because we made too many requests to their servers too quickly.
da_DK: &#229;h &#229;hhhh &ndash; LiveJournal har logget os af fordi vi lavede for mange foresp&#248;rgsler p&#229; for kort tid.

en: Uh oh!
da_DK: Åh, åhh.

en: Uh oh... There was a problem during the Jetpack and WooCommerce Shipping & Tax install. Please try again.
da_DK: Der opstod et problem under installeringen af ​​Jetpack og WooCommerce Forsendelse og Moms. Prøv igen.

en: Uh, oh. Something didn&#8217;t work. Please <a href="%s">try again</a>.
da_DK: &#229;h-&#229;hhh. Et eller andet virkede ikke. <a href="%s">Pr&#248;v igen</a>.

en: Ujung Pandang
da_DK: Makassar

en: Ukrainian
da_DK: Ukrainsk

en: Ukrainian hryvnia
da_DK: Ukrainsk hryvnia

en: Ulaanbaatar
da_DK: Ulan Bator

en: Un-spammed by %s
da_DK: Markeret som ikke-spam af %s

en: Unable to accept more than %s items for this request.
da_DK: Kan ikke acceptere mere end %s enheder for denne anmodning .

en: Unable to add payment method to your account.
da_DK: Betalingsmetoden kan ikke tilføjes til din konto.

en: Unable to add this request. A valid email address or username must be supplied.
da_DK: Kunne ikke tilføje denne anmodning. En gyldig e-mailadresse eller brugernavn skal gives.

en: Unable to archive the personal data export file (HTML format).
da_DK: Eksportfilen til personoplysninger (HTML-format) kan ikke arkiveres.

en: Unable to archive the personal data export file (JSON format).
da_DK: Eksportfilen til personoplysninger kan ikke arkiveres (JSON-format).

en: Unable to check if any new versions of WordPress are available.
da_DK: Det var ikke muligt at undersøge, om der er nye versioner af WordPress tilgængelig.

en: Unable to claim actions. Database error.
da_DK: Det er ikke muligt at fordre handlinger. Databasefejl.

en: Unable to claim actions. Database error: %s.
da_DK: Kan ikke udføre handlinger. Databasefejl: %s.

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
da_DK: Kan ikke oprette forbindelse til filsystemet. Bekræft venligst dine identifikationsoplysninger.

en: Unable to convert Classic Menu to blocks.
da_DK: Kan ikke konvertere Classic Menu til blokke.

en: Unable to create a Privacy Policy page.
da_DK: Kunne ikke oprette en side med privatlivspolitik.

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
da_DK: Kan ikke oprette mappen %s. Er modermappen skrivbar for serveren?

en: Unable to create new image.
da_DK: Kunne ikke oprette nyt billede.

en: Unable to create order
da_DK: Det var ikke muligt at oprette en ordre

en: Unable to create order.
da_DK: Det var ikke muligt at oprette en ordre

en: Unable to create personal data export folder.
da_DK: Eksportmappen for personlige data kunne ikke oprettes.

en: Unable to crop this image.
da_DK: Kunne ikke beskære billedet.

en: Unable to detect page cache due to possible loopback request problem. Please verify that the loopback request test is passing. Error: %1$s (Code: %2$s)
da_DK: Kan ikke detektere sidecache på grund af et muligt problem med anmodning om loopback. Bekræft venligst, at loopback-anmodningstesten går igennem. Fejl: %1$s (Kode: %2$s)

en: Unable to detect the Action Scheduler package.
da_DK: Kunne ikke finde Action Scheduler pakken.

en: Unable to detect the Blocks package.
da_DK: Kunne ikke finde Blocks pakken.

en: Unable to detect the REST API package.
da_DK: Kunne ikke finde REST API pakken.

en: Unable to detect the presence of page cache
da_DK: Kan ikke registrere tilstedeværelsen af sidecache

en: Unable to determine
da_DK: Det er ikke muligt at fastslå

en: Unable to determine if Ghostscript is installed
da_DK: Kan ikke fastslå om Ghostscript er installeret.

en: Unable to determine server architecture
da_DK: Kan ikke fastslå serverens arkitektur

en: Unable to determine some settings, as the %s function has been disabled.
da_DK: Der er nogle indstillinger, der ikke kan kontrolleres, da funktionen %s er blevet deaktiveret.

en: Unable to determine what plugin was installed.
da_DK: Kunne ikke se hvilken plugin, der blev installeret.

en: Unable to determine what web server software is used
da_DK: Kan ikke fastslå hvilken webserver software der bruges

en: Unable to edit this image.
da_DK: Kunne ikke redigere billedet.

en: Unable to encode the personal data for export. Error: %s
da_DK: Personoplysningerne kan ikke kodes til eksport. Fejl: %s

en: Unable to generate personal data export file. ZipArchive not available.
da_DK: Kunne ikke generere eksportfilen. Zip-arkiv er ikke tilgængeligt.

en: Unable to get meta information for file.
da_DK: Var ikke i stand til at hente filens metainformation.

en: Unable to initiate confirmation for personal data request.
da_DK: Bekræftelsen af anmodningen om personoplysninger kan ikke startes.

en: Unable to initiate confirmation request.
da_DK: Kunne ikke igangsætte bekræftelsesanmodning.

en: Unable to insert download log entry in database.
da_DK: Det er ikke muligt at indsætte download-log-indgang i database.

en: Unable to load the post record for order %1$d
da_DK: Kunne ikke indlæse postrecord for ordre %1$d

en: Unable to locate WordPress Content directory (wp-content).
da_DK: Kan ikke finde WordPress-indholdsmappen (wp-content).

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
da_DK: Kan ikke finde WordPress-pluginmappen.

en: Unable to locate WordPress Root directory.
da_DK: Kunne ikke finde WordPress' rodmappe.

en: Unable to locate WordPress content directory
da_DK: Kan ikke finde WordPress' indholdskatalog

en: Unable to locate WordPress content directory (%s).
da_DK: Kan ikke finde WordPress-indholdsmappen (%s).

en: Unable to locate WordPress theme directory.
da_DK: Kunne ikke finde WordPress-temamappen

en: Unable to mark failure on action %s. Database error.
da_DK: Det er ikke muligt at markere fejl på handling %s. Databasefejl.

en: Unable to open export file (archive) for writing.
da_DK: Kunne ikke åbne eksportfil (arkiv) til skrivning.

en: Unable to open personal data export (HTML report) for writing.
da_DK: Eksport af personlige data (HTML-rapport) kan ikke åbnes til skrivning.

en: Unable to open personal data export file (JSON report) for writing.
da_DK: Kunne ikke åbne eksportfilen (JSON-rapport) til skrivning.

en: Unable to open personal data export file (archive) for writing.
da_DK: Kunne ikke åbne brugerens dataeksportfil (arkiv) til skrivning.

en: Unable to pass %s if not using multisite.
da_DK: Kan ikke sende %s, hvis du ikke bruger multisite.

en: Unable to preview media due to an unknown error.
da_DK: Kan ikke forhåndsvise medie på grund af en ukendt fejl.

en: Unable to protect personal data export folder from browsing.
da_DK: Kunne ikke beskytte eksportmappe fra gennemsyn.

en: Unable to reach WordPress.org at %1$s: %2$s
da_DK: Kunne ikke forbinde til WordPress.org på %1$s: %2$s

en: Unable to reduce stock for item %s.
da_DK: Det er ikke muligt at reducere lager for enhed %s.

en: Unable to remove source migrated action %s
da_DK: Ikke muligt at fjerne kilde-migreret handling %s

en: Unable to restore stock for item %s.
da_DK: Det er ikke muligt at genskabe lager for enhed %s.

en: Unable to retrieve body from response at this URL.
da_DK: Brødteksten kunne ikke hentes fra svaret på denne URL-adresse.

en: Unable to retrieve cart.
da_DK: Ikke muligt at genskabe kurv.

en: Unable to retrieve database information. Usually, this is not a problem, and it only means that your install is using a class that replaces the WordPress database class (e.g., HyperDB) and WooCommerce is unable to get database information.
da_DK: Ikke muligt at hente databaseinformation. Normalt giver dette ikke problemer, og det betyder blot at din installation bruger en klasse, som erstatter WordPress databaseklassen (fx HyperDB) og WooCommerce er ude af stand til at få databaseinformation.

en: Unable to retrieve the error message from MySQL
da_DK: Ikke i stand til at modtage fejlmeddelelser fra MySQL

en: Unable to rotate this image.
da_DK: Kunne ikke rotere billedet.

en: Unable to save action.
da_DK: Det er ikke muligt at gemme handling.

en: Unable to save due to %s invalid setting. | Unable to save due to %s invalid settings.
da_DK[0]: Kunne ikke gemme på grund af %s ugyldig indstilling.
da_DK[1]: Kunne ikke gemme, på grund af %s ugyldige indstillinger.

en: Unable to save the image.
da_DK: Kunne ikke gemme billedet.

en: Unable to send personal data export confirmation email.
da_DK: Kunne ikke sende e-mail om bekræftelse af eksport af persondata.

en: Unable to send personal data export email.
da_DK: Kunne ikke sende personlige data eksport e-mail.

en: Unable to start synchronization. The link you followed may have expired.
da_DK: Synkroniseringen kan ikke startes. Det link, du fulgte, er muligvis udløbet.

en: Unable to submit this form, please refresh and try again.
da_DK: Kunne ikke indsende denne formular, genindlæs venligst og prøv igen.

en: Unable to submit this form, please try again.
da_DK: Kan ikke indsende denne formular, prøv venligst igen.

en: Unable to trash changes.
da_DK: Ændringerne kan ikke kasseres.

en: Unable to unlock claim %s. Database error.
da_DK: Det er ikke muligt at åbne fordring %s. Databasefejl.

en: Unable to unlock claim on action %s. Database error.
da_DK: Det er ikke muligt at åbne fordring på handling %s. Databasefejl.

en: Unable to update the status of action %1$d to %2$s.
da_DK: Kunne ikke opdatere status for handling %1$d til %2$s.

en: Unable to use image "%s".
da_DK: Det er ikke muligt at bruge billede "%s".

en: Unapprove
da_DK: Godkend ikke

en: Unapprove this comment
da_DK: Godkend ikke

en: Unapprove this review
da_DK: Afvis denne anmeldelse

en: Unapproved
da_DK: Ikke godkendt

en: Unarchive
da_DK: Fjern fra arkiv

en: Unauthorized to modify setting due to capability.
da_DK: Uautoriseret til at ændre indstilling på grund af kapacitet.

en: Unauthorized. You may remove the %s param to preview as frontend.
da_DK: Ikke godkendt. Du kan fjerne %s parameteren for at se det fra frontend.

en: Unavailable
da_DK: Utilgængelig

en: Uncategorized
da_DK: Ikke kategoriseret

en: Unchanged:
da_DK: Uændret:

en: Uncheck All
da_DK: Fjern alle afkrydsninger

en: Uncropped
da_DK: Ubeskåret

en: Undefined
da_DK: Udefineret

en: Underline
da_DK: Understreget

en: Understanding the status report
da_DK: Forstå statusrapporten

en: Undo
da_DK: Fortryd

en: Undo.
da_DK: Fortryd.

en: Undo?
da_DK: Fortryd?

en: Unencoded instance settings, if supported.
da_DK: Unencoded instance indstillinger, hvis understøttet.

en: Unexpected response from the server. The file may have been uploaded successfully. Check in the Media Library or reload the page.
da_DK: Et uventet svar fra serveren. Filen kan være uploadet uden problemer. Tjek mediebiblioteket eller genindlæs siden.

en: Unfortunately <strong>we do not ship %s</strong>. Please enter an alternative shipping address.
da_DK: Desværre <strong>sender vi ikke %s</strong>. Indtast venligst en alternativ leveringsadresse.

en: Unfortunately your order cannot be processed as the originating bank/merchant has declined your transaction. Please attempt your purchase again.
da_DK: Din ordre kan desværre ikke behandles da banken/indehaveren har afvist din transaktion. Forsøg venligst at bestille igen.

[ctx: Ungrouping blocks from within a grouping block back into individual blocks within the Editor]
en: Ungroup
da_DK: Opdel

en: Unidentified action %s
da_DK: Uidentificeret handling %s

en: Unique ID for the Note Action.
da_DK: Unikt ID for notehandlingen.

en: Unique ID for the Note.
da_DK: Notens unikke ID

en: Unique ID for the instance.
da_DK: Unikt ID for denne hændelse.

en: Unique ID for the resource.
da_DK: Unikt ID for ressourcen

en: Unique ID for the zone.
da_DK: Unikt ID for zonen

en: Unique coupons count.
da_DK: Etydigt antal rabatkuponer.

en: Unique identifier (key) for the cart item to update.
da_DK: Unik identifikator (nøgle) skal opdateres for enheden i kurven.

en: Unique identifier (key) for the cart item.
da_DK: Unik identifikator (nøgle) for enheden i kurven.

en: Unique identifier for the attachment.
da_DK: Entydig identifikator for vedhæftning.

en: Unique identifier for the attribute of the terms.
da_DK: Entydig identifikator for egenskaben af reglerne.

en: Unique identifier for the attribute.
da_DK: Unik identifikator for egenskaben.

en: Unique identifier for the comment.
da_DK: Entydig identifikator for kommentar.

en: Unique identifier for the coupon within the cart.
da_DK: Unik identifikator for rabatkuponen i kurven.

en: Unique identifier for the fee within the cart
da_DK: Unik identifikator for gebyret i kurven

en: Unique identifier for the fee within the cart.
da_DK: Unik identifikator for gebyret i kurven.

en: Unique identifier for the font collection.
da_DK: Unik identifikator for skrifttypesamlingen.

en: Unique identifier for the font face.
da_DK: Unik identifikator for skrifttypen.

en: Unique identifier for the global styles revision.
da_DK: Unik identifikator for den globale revision af stilarter.

en: Unique identifier for the item within the cart.
da_DK: Unik identifikator for enheden i kurven.

en: Unique identifier for the object.
da_DK: Unik identifikator for objektet.

en: Unique identifier for the post.
da_DK: Entydig identifikator for indlægget.

en: Unique identifier for the product that the review belongs to.
da_DK: Særlig identifikator for varen som anmeldelsen hører til.

en: Unique identifier for the product.
da_DK: Særlig identifikator for varen.

en: Unique identifier for the resource.
da_DK: Unik identifikation for ressourcen.

en: Unique identifier for the revision.
da_DK: Entydig identifikator på versionen.

en: Unique identifier for the term.
da_DK: Unik identifikator for udtrykket.

en: Unique identifier for the user.
da_DK: Unik identifikator for brugeren.

en: Unique identifier for the variable product.
da_DK: Entydig identifikator for varens variant.

en: Unique identifier for the variation.
da_DK: Entydig identifikator for varianten.

en: Unique identifier for the webhook.
da_DK: Entydig identifikator for webhook'et.

en: Unique identifier for the widget.
da_DK: Unik identifikator for widget.

en: Unique identifier.
da_DK: Unikt identifikator-ID.

en: Unique name identifying the block type.
da_DK: Entydigt navn, der identificerer bloktypen.

en: Unique name identifying the sidebar.
da_DK: Entydigt navn, der identificerer sidepanelet.

en: Unique name identifying the style.
da_DK: Entydigt navn, der identificerer designet.

en: Unique registered name for the block.
da_DK: Unikt registreret navn for blokken.

en: Unique slug for the resource.
da_DK: Unik kort titel (slug) for ressourcen.

en: Unique slug identifying the template.
da_DK: Entydig slug for identifikation af skabelon.

en: Unique slug identifying the widget type.
da_DK: Entydig slug, der identificerer widget-typen.

en: Unique slug/reference for the attribute; must be no more than 28 characters.
da_DK: Unik kort titel (slug), der udgør URL-referencen for egenskaben; må ikke være på mere end 28 bogstaver.

en: Unique transaction ID.
da_DK: Unikt transaktions-ID.

en: United Arab Emirates
da_DK: Forenede Arabiske Emirater

en: United Arab Emirates dirham
da_DK: De Forenede Arabiske Emirater dirham

en: United Kingdom (UK)
da_DK: Storbritannien

en: United States (US)
da_DK: USA (Amerikas Forenede Stater)

en: United States (US) Minor Outlying Islands
da_DK: USA's ydre småøer

en: Units in stock
da_DK: Enheder på lager

en: Universal time is %s.
da_DK: Universel tid er %s.

en: Unknown
da_DK: Ukendt

en: Unknown API error.
da_DK: Ukendt API fejl.

en: Unknown Feed
da_DK: Ukendt feed

en: Unknown action.
da_DK: Ukendt handling.

en: Unknown author
da_DK: Ukendt forfatter

en: Unknown bookmark name.
da_DK: Ukendt bogmærke.

en: Unknown email address. Check again or try your username.
da_DK: Ukendt mailadresse. Kontroller igen eller prøv med dit brugernavn.

en: Unknown error
da_DK: Ukendt fejl

en: Unknown error.
da_DK: Ukendt fejl.

en: Unknown product filename.
da_DK: Ukendt varefilnavn.

en: Unknown request method.
da_DK: Ukendt forespørgselsmetode

en: Unknown status found for action.
da_DK: Status for handling er ukendt.

en: Unlimited
da_DK: Ubegrænset

en: Unlimited Private Users
da_DK: Et uendeligt antal private brugere

en: Unlimited premium themes
da_DK: Ubegrænsede premium-temaer

en: Unlimited usage
da_DK: Ubegrænset anvendelse

en: Unlock
da_DK: Lås op

en: Unmute
da_DK: Annuller dæmper

en: Unpacking the package&#8230;
da_DK: Udpakker pakken&#8230;

en: Unpaid order cancelled - time limit reached.
da_DK: Ikke betalt ordre er annulleret - tidsfrist nået.

en: Unpublished
da_DK: Ikke udgivet

en: Unrecognized background setting.
da_DK: Baggrundsindstilling kunne ikke genkendes.

en: Unregistering a built-in post type is not allowed
da_DK: Afregistrering af en indbygget indholdstype er ikke tilladt

en: Unregistering a built-in taxonomy is not allowed.
da_DK: Afregistrering af en indbygget taksonomi er ikke tilladt

en: Unserializing instances of this class is forbidden.
da_DK: Userialiseringshændelser af denne klasse er forbudt.

en: Unsubscribe
da_DK: Afmeld

en: Unsubscribe:
da_DK: Afmeld:

en: Unsupported argument type provided as value.
da_DK: En ikke-understøttet argumentationstype blev leveret som værdi.

en: Unsupported request method
da_DK: Ikke-understøttet anmodningsmetode

en: Untested with your version of WordPress
da_DK: Ikke testet med din version af WordPress

en: Untitled
da_DK: Ingen titel

en: Untitled post %d
da_DK: Unavngivet indlæg %d

en: Untrash
da_DK: Fortryd sletning

en: Up one
da_DK: En op

en: Up to %s
da_DK: Op til %s

en: Upcoming Events
da_DK: Kommende begivenheder

en: Update
da_DK: Opdater

en: Update %s
da_DK: Opdatér %s

en: Update %s now
da_DK: Updater %s nu

en: Update Available
da_DK: Opdatering tilgængelig

en: Update Category
da_DK: Opdater kategori

en: Update Comment
da_DK: Opdater kommentar

en: Update Complete
da_DK: Opdatering gennemført

en: Update Incompatible
da_DK: Opdateringen er ikke kompatibel

en: Update Link
da_DK: Opdater link

en: Update Link Category
da_DK: Opdater linkkategori

en: Update Now
da_DK: Opdater nu

en: Update PHP
da_DK: Opdater PHP

en: Update Pattern Category
da_DK: Opdater blokgruppekategori

en: Update Plugins
da_DK: Opdater plugins

en: Update Profile
da_DK: Opdater profil

en: Update Services
da_DK: Opdateringstjenester

en: Update Tag
da_DK: Opdater Tag

en: Update User
da_DK: Opdater bruger

en: Update WooCommerce Database
da_DK: Opdatér WooCommerce database

en: Update WordPress
da_DK: Opdater WordPress

en: Update anyway, even though it might break your site?
da_DK: Opdater alligevel, selvom det måske kan skade dit websted.

en: Update audio playlist
da_DK: Opdater lydafspillingsliste

en: Update cart
da_DK: Opdatér kurv

en: Update category
da_DK: Opdatér kategori

en: Update country / region
da_DK: Opdatér land / region

en: Update database
da_DK: Opdatér database

en: Update existing products
da_DK: Opdatér eksisterende varer

en: Update gallery
da_DK: Opdater galleri

en: Update gallery settings
da_DK: Opdater galleri-indstillinger

en: Update now
da_DK: Opdater nu

en: Update progress
da_DK: Fremgang af opdatering

en: Update required: WooCommerce will soon require PHP version %1$s and WordPress version %2$s or newer.
da_DK: Opdatering er påkrævet: WooCommerce vil snart kræve PHP version %1$s og WordPress version %2$s eller nyere.

en: Update required: WooCommerce will soon require PHP version %s or newer.
da_DK: Opdatering er påkrævet: WooCommerce vil snart kræve PHP version %s eller nyere.

en: Update required: WooCommerce will soon require WordPress version %s or newer.
da_DK: Opdatering er påkrævet: WooCommerce vil snart kræve WordPress version %s eller nyere.

en: Update settings
da_DK: Opdater indstillinger

en: Update shipping class
da_DK: Opdatér forsendelsesklasse

en: Update status event failed.
da_DK: Opdatering af statushændelse fejlede.

en: Update tag
da_DK: Opdatér tag

en: Update the table directly upon product changes, instead of scheduling a deferred update.
da_DK: Opdatér tabellen straks efter vareændringer i stedet for at planlægge en senere (forsinket) opdatering.

en: Update to %s
da_DK: Opdater til %s

en: Update totals
da_DK: Opdatér totalbeløb

en: Update video playlist
da_DK: Opdater videoafspilningsliste

en: Update your plugins
da_DK: Opdater dine plugins

en: Update your site to use HTTPS
da_DK: Opdater webstedet, så det bruger HTTPS

en: Update your theme to the latest version. If no update is available contact your theme author asking about compatibility with the current WooCommerce version.
da_DK: Opdater dit tema til den seneste version. Hvis der ikke er en opdatering, kan du kontakte udvikleren af dit tema og spørge om muligheder for kompabilitet med den nuværende WooCommerce version.

en: Updated
da_DK: Opdateret

en: Updated %s.
da_DK: Opdateret %s.

en: Updated at
da_DK: Opdateret

en: Updated on
da_DK: Opdateret den

en: Updated:
da_DK: Opdateret:

en: Updates
da_DK: Opdateringer

en: Updates %s
da_DK: Opdateringer %s

en: Updates the list of Approved Product Download Directories. Note that triggering this tool does not impact whether the Approved Download Directories list is enabled or not.
da_DK: Opdaterer listen med godkendte varedownloadmapper. Bemærk at igangsætning af dette værktøj ikke har indflydelse på om listen med godkendte varedownloadmapper er aktiveret eller ej.

en: Updating
da_DK: Opdaterer

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
da_DK: Opdaterer plugin %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
da_DK: Opdaterer tema %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating comment failed.
da_DK: Opdatering af kommentar mislykkedes.

en: Updating comment status failed.
da_DK: Opdatering af kommentarstatus mislykkedes.

en: Updating database
da_DK: Opdaterer database

en: Updating product review failed.
da_DK: Opdatering af vareanmeldelse fejlede.

en: Updating review failed.
da_DK: Opdatering af anmeldelse mislykkedes.

en: Updating review status failed.
da_DK: Opdatering af anmeldelsesstatus mislykkedes.

en: Updating settings…
da_DK: Opdaterer indstillinger...

en: Updating the plugin&#8230;
da_DK: Opdaterer pluginet&#8230;

en: Updating the theme&#8230;
da_DK: Opdaterer temaet&#8230;

en: Upgrade
da_DK: Opgrader

en: Upgrade Now
da_DK: Opgrader nu

en: Upgrade cancelled and refunded
da_DK: Opgradering annulleret og refunderet

en: Upgrade plan
da_DK: Opgrader plan

en: Upgrade required
da_DK: Opgradering er krævet

en: Upgrade to %s
da_DK: Opgrader til %s

en: Upgrade your plan
da_DK: Opgrader din pakke

en: Upgrades
da_DK: Opgraderinger

en: Upload CSV file
da_DK: Upload CSV fil

en: Upload Image
da_DK: Upload billede

en: Upload Limit Exceeded
da_DK: Upload begrænsning overskredet

en: Upload New Media
da_DK: Upload nyt medie

en: Upload Themes and Plugins
da_DK: Upload temaer og plugins

en: Upload a new file
da_DK: Upload en ny fil

en: Upload a theme
da_DK: Upload et tema

en: Upload an image
da_DK: Opload et billede

en: Upload date:
da_DK: Upload-dato.

en: Upload failed.
da_DK: Upload mislykkedes.

en: Upload failed. Please reload and try again.
da_DK: Fejl ved upload. Genindlæs og prøv igen.

en: Upload file and import
da_DK: Upload fil og importer

en: Upload files
da_DK: Upload filer

en: Upload images
da_DK: Upload billeder

en: Upload max filesize
da_DK: Upload maks. filstørrelse

en: Upload problem: %(error)s.
da_DK: Problem under upload: %(error)s.

en: Upload stopped.
da_DK: Upload stoppet.

en: Upload theme
da_DK: Upload tema

en: Upload themes and plugins
da_DK: Upload temaer og plugins

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends a height of %2$s pixels.
da_DK: Upload din video i %1$s format og minimer dens størrelse for det bedste resultat. Dit tema anbefaler en højde på %2$s pixel.

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends a width of %2$s pixels.
da_DK: Upload din video i %1$s format og minimer dens størrelse for det bedste resultat. Dit tema anbefaler en bredde på %2$s pixel.

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends dimensions of %2$s pixels.
da_DK: Upload din video i %1$s format og minimer dens størrelse for det bedste resultat. Dit tema anbefaler dimensioner på %2$s pixel.

en: Upload/Add image
da_DK: Upload/Tilføj billede

en: Uploaded Images
da_DK: Uploadede billeder

en: Uploaded by:
da_DK: Uploadet af:

en: Uploaded on:
da_DK: Uploaded den:

en: Uploaded on: %s
da_DK: Uploaded den: %s

en: Uploaded theme.
da_DK: Upload tema.

en: Uploaded to this Navigation Menu
da_DK: Overført til denne navigationsmenu

en: Uploaded to this page
da_DK: Uploaded til denne side

en: Uploaded to this post
da_DK: Uploadet til dette indlæg

en: Uploaded to this product
da_DK: Uploadet til denne vare

en: Uploaded to this template
da_DK: Uploadet til denne skabelon

en: Uploaded to this template part
da_DK: Overført til denne skabelondel

en: Uploaded to:
da_DK: Uploadet til:

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
da_DK: eller

en: Uploading
da_DK: Uploader

en: Uploading Files
da_DK: Uploads af filer

en: Uploading Files allows you to choose the folder and path for storing your uploaded files.
da_DK: Upload af filer lader dig vælge både mappe og placering for dine uploadede filer.

en: Uploading...
da_DK: Uploader...

en: Uploads directory location
da_DK: Placering af uploads-mappe

en: Uploads directory size
da_DK: Størrelse på uploads-mappe

en: Upsells
da_DK: Mersalg

en: Upsells are products which you recommend instead of the currently viewed product, for example, products that are more profitable or better quality or more expensive.
da_DK: Mersalg er varer, der kan fungere som ekstra såvel som alternative varer, som du anbefaler sammen med eller i stedet for den aktuelt viste vare. Funktionen bruges primært til at skabe et mersalg til kunden.

en: Uruguayan peso
da_DK: Uruguayanske peso

en: Urumqi
da_DK: Ürümqi

en: Usage / Limit
da_DK: Brug / grænse

en: Usage Tracking
da_DK: Sporing af data vedrørende brug af webshop

en: Usage limit per coupon
da_DK: Brugs-antal pr. kupon

en: Usage limit per user
da_DK: Forbrugsgrænse pr. kunde

en: Usage limits
da_DK: Forbrugsgrænser

en: Usage of the title attribute on the login logo is not recommended for accessibility reasons. Use the link text instead.
da_DK: Brug af titelattributten på log ind-logoet anbefales ikke af hensyn til tilgængeligheden. Brug linkteksten i stedet.

en: Usage of user levels is deprecated. Use capabilities instead.
da_DK: Brug af brugerniveauer er forældet. Brug rettigheder i stedet.

en: Usage restriction
da_DK: Forbrugsbegrænsning

en: Use %s instead if you do not want the value echoed.
da_DK: Brug %s i stedet for, hvis du ikke ønsker, at værdien skal ekkoes.

en: Use %s instead.
da_DK: Brug %s i stedet.

en: Use <code>[qty]</code> for the number of items, <br/><code>[cost]</code> for the total cost of items, and <code>[fee percent="10" min_fee="20" max_fee=""]</code> for percentage based fees.
da_DK: Brug <code>[qty]</code> for antal enheder, <br/><code>[cost]</code> for den samlede pris, og <code>[fee percent="10" min_fee="20" max_fee=""]</code> for procentuelle (procentbaserede) gebyrer.

en: Use Left/Right Arrow keys to advance one second, Up/Down arrows to advance ten seconds.
da_DK: Brug venstre/højre piletaster for at spole 1 sekund frem, og op/ned piletasterne for at spole 10 sekunder frem.

en: Use Site Editor
da_DK: Brug webstedseditor

en: Use This Page
da_DK: Brug denne side

en: Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.
da_DK: Brug op/ned piletasterne for at skrue op eller ned for lyden.

en: Use WP Query arguments to modify the response; private query vars require appropriate authorization.
da_DK: Brug WP Query argumenter til at modificere svaret. Private forespørgselsvariabler kræver kompetent bemyndigelse.

en: Use WooCommerce Shipping (powered by WooCommerce Services & Jetpack) to save time at the post office by printing your shipping labels at home.
da_DK: Brug WooCommerce Forsendelse (powered by WooCommerce Services & Jetpack) for at spare tid på posthuset ved at printe dine forsendelseslabels hjemme.

en: Use `array_key_exists` to check for meta_data on WC_Shipping_Rate to get the correct result.
da_DK: Anvend 'array_key_exists' for at kontrollere for meta_data på WC_Shipping_Rate for at få det korrekte resultat.

en: Use a new payment method
da_DK: Anvend en ny betalingsmetode

en: Use as product image
da_DK: Anvend et varebillede

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
da_DK: Brug kommaer i stedet for %s for at adskille ekskluderede termer.

en: Use database transactions for the orders data synchronization
da_DK: Brug databasetransaktioner til synkronisering af ordredata

en: Use https
da_DK: Brug https

en: Use image
da_DK: Brug billede

en: Use previous column mapping preferences?
da_DK: Anvend forrige kolonnetilknyttede preferencer?

en: Use the %s filter instead.
da_DK: Brug filteret %s i stedet for.

en: Use the Custom HTML widget to add arbitrary HTML code to your widget areas.
da_DK: Brug den tilpassede HTML-widget til at tilføje vilkårlig HTML-kode til dine widget-områder.

en: Use the WooCommerce orders tables
da_DK: Brug WooCommerce-ordretabellerne

en: Use the WordPress posts table
da_DK: Brug tabellen med WordPress-indlæg

en: Use the arrow buttons at the top of the dialog, or the left and right arrow keys on your keyboard, to navigate between media items quickly.
da_DK: Brug pileknapperne øverst eller piletasterne på tastaturet til at navigere mellem medieelementerne hurtigt.

en: Use the product attributes lookup table for catalog filtering.
da_DK: Anvend opslagstabellen for vareegenskaber til at filtrere varer.

en: Used as a fallback template for all pages when a more specific template is not defined.
da_DK: Bruges som erstatnings-skabelon for alle sider, når der ikke er defineret en mere specifik skabelon.

en: Used as:
da_DK: Brugt som:

[ctx: Used before category names.]
en: Categories
da_DK: Kategorier

[ctx: Used before post author name.]
en: Author
da_DK: Forfatter

[ctx: Used before publish date.]
en: Posted on
da_DK: Udgivet i

en: Used for variations
da_DK: Anvendt til varianter

[ctx: Used in Press This to indicate where the content comes from.]
en: Source:
da_DK: Kilde:

en: Used-up download permissions
da_DK: Opbrugte downloadtilladelser

en: Used: %1$s%% of %2$s
da_DK: Brugt: %1$s%% af %2$s

en: User
da_DK: Bruger

en: User %s added
da_DK: Bruger %s tilføjet

en: User Dashboard: %s
da_DK: Kontrolpanel: %s

en: User Description
da_DK: Brugerbeskrivelse

en: User Display Name
da_DK: Brugers vist navn

en: User Email
da_DK: Brugers mail

en: User First Name
da_DK: Brugers fornavn

en: User ID
da_DK: Bruger-ID

en: User ID for the downloader.
da_DK: Bruger-ID på downloaderen.

en: User ID of user who created the refund.
da_DK: Bruger-ID på brugeren, som har oprettet refunderingen.

en: User ID who owns the order. 0 for guests.
da_DK: Bruger-ID som ejer ordren. 0 for gæster.

en: User ID.
da_DK: Bruger ID.

en: User Language
da_DK: Brugersprog

en: User Last Name
da_DK: Brugers efternavn

en: User Login Name
da_DK: Brugers login-navn

en: User Name
da_DK: Brugernavn

en: User Nice Name
da_DK: Pænt brugernavn

en: User Nickname
da_DK: Brugers kaldenavn

en: User Registration Date
da_DK: Brugers registreringsdato

en: User Request
da_DK: Brugeranmodning

en: User Requests
da_DK: Brugeranmodninger

en: User Roles
da_DK: Brugerroller

en: User URL
da_DK: Brugers URL

en: User URL may not be longer than 100 characters.
da_DK: Bruger-URL må ikke være længere end 100 tegn.

en: User added.
da_DK: Bruger tilføjet.

en: User agent for the comment author.
da_DK: Brugeragent for kommentarens forfatter.

en: User agent of the customer.
da_DK: Brugeragent for kunden.

en: User already exists. Password inherited.
da_DK: Brugeren findes allerede. Adgangskode nedarvet.

en: User cannot be added to this site.
da_DK: Bruger kan ikke tilføjes til dette websted.

en: User count
da_DK: Antal brugere

en: User deleted.
da_DK: Bruger slettet

en: User deletion is not allowed from this screen.
da_DK: Sletning af brugere er ikke tilladt fra dette skærmbillede.

en: User email
da_DK: Bruger e-mail

en: User has been added to your site.
da_DK: Brugeren er blevet tilføjet til dit websted.

en: User has been created, but could not be added to this site.
da_DK: Bruger er blevet oprettet, men kunne ikke tilføjes til dette websted.

en: User has blocked requests through HTTP.
da_DK: Brugeren har blokeret foresp&#248;rgsler via HTTP.

en: User has no sites or content and will be deleted.
da_DK: Brugeren har ingen websteder eller indhold og vil blive slettet.

en: User is missing.
da_DK: Bruger mangler.

en: User name of the downloader.
da_DK: Brugernavn på downloader.

en: User not found.
da_DK: Bruger ikke fundet.

en: User queries should not be run before the %s hook.
da_DK: Brugerforespørgsler bør ikke køres før %s hook.

en: User removed from this site.
da_DK: Bruger er slettet fra webstedet.

[ctx: User role]
en: Author
da_DK: Forfatter

[ctx: User role]
en: Contributor
da_DK: Bidragyder

[ctx: User role]
en: Customer
da_DK: Kunde

[ctx: User role]
en: Editor
da_DK: Redakt&#248;r

[ctx: User role]
en: Shop manager
da_DK: Webshop leder

[ctx: User role]
en: Subscriber
da_DK: Abonnent

en: User updated.
da_DK: Bruger opdateret.

en: User&#8217;s Session Tokens data.
da_DK: Data for brugerens sessionsnøgle.

en: User&#8217;s WooCommerce access to purchased downloads data.
da_DK: Bruger&#8217;s WooCommerce-adgang til købte downloadsdata.

en: User&#8217;s WooCommerce customer data.
da_DK: Brugers&#8217;s WooCommerce informationer om kunder.

en: User&#8217;s WooCommerce orders data.
da_DK: Bruger&#8217;s WooCommerce informationer om ordrer.

en: User&#8217;s WooCommerce payment tokens data.
da_DK: Bruger&#8217;s WooCommerce betalingstokendata.

en: User&#8217;s WooCommerce purchased downloads data.
da_DK: Bruger&#8217;s WooCommerce købte downloadsdata.

en: User&#8217;s comment data.
da_DK: Bruger&#8217;s kommentar data.

en: User&#8217;s location data used for the Community Events in the WordPress Events and News dashboard widget.
da_DK: Brugerens lokalitetsdata der bruges til fællesskabsbegivenheder i WordPress' Begivenheder og -nyheder widget.

en: User&#8217;s media data.
da_DK: Brugerens mediedata.

en: User&#8217;s profile data.
da_DK: Brugerens profildata.

en: Username
da_DK: Brugernavn

en: Username is not editable.
da_DK: Brugernavn kan ikke ændres.

en: Username is required.
da_DK: Brugernavn er påkrævet

en: Username isn't editable.
da_DK: Brugernavn kan ikke ændres.

en: Username may not be longer than 60 characters.
da_DK: Brugernavn kan ikke indeholde mere end 60 tegn.

en: Username must be at least 4 characters.
da_DK: Brugernavn skal være mindst 4 karakterer langt.

en: Username or Email
da_DK: Brugenavn eller Email

en: Username or Email Address
da_DK: Brugernavn eller e-mailadresse

en: Username or email
da_DK: Brugernavn eller e-mail

en: Username or email address
da_DK: Brugernavn eller e-mailadresse

en: Username.
da_DK: Brugernavn

en: Username/Password incorrect for %s
da_DK: Brugernavn/Adgangskode passer ikke for %s

en: Username:
da_DK: Brugernavn:

en: Username: %s
da_DK: Brugernavn: %s

en: Usernames can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
da_DK: Brugernavne må kun bestå af små bogstaver (a-z) og tal.

en: Usernames cannot be changed.
da_DK: Brugernavne kan desværre ikke ændres.

en: Users
da_DK: Brugere

en: Users do not support trashing. Set '%s' to delete.
da_DK: Brugere understøtter ikke papirkurven. Sæt '%s' for at slette.

en: Users list
da_DK: Brugerliste

en: Users list navigation
da_DK: Brugerliste navigation

en: Users must be registered and logged in to comment
da_DK: Brugere skal v&#230;re registrerede og logget ind for at kommentere

en: Users will need to spend this amount to get free shipping (if enabled above).
da_DK: Kunderne skal som minimum købe for dette beløb for at få gratis forsendelse (hvis aktiveret ovenfor).

en: Utilities
da_DK: Muligheder

en: Uzbekistan
da_DK: Usbekistan

en: Uzbekistani som
da_DK: Usbekisk som

en: VAT
da_DK: Moms

en: Validation error: PayPal IPN response from a different email address (%s).
da_DK: Valideringsfejl: PayPal IPN-svar fra en anden e-mailadresse (%s).

en: Validation error: PayPal amounts do not match (amt %s).
da_DK: Valideringsfejl: PayPal beløb matcher ikke (total %s).

en: Validation error: PayPal amounts do not match (gross %s).
da_DK: Valideringsfejl: PayPal beløb matcher ikke (total %s).

en: Validation error: PayPal currencies do not match (code %s).
da_DK: Valideringsfejl: PayPal valutaer matcher ikke (total %s).

en: Value
da_DK: V&#230;rdi

en: Value (required)
da_DK: Værdi (påkrævet)

en: Value of the coupon.
da_DK: Værdi af rabatkuponen.

en: Value of the metadata.
da_DK: Værdi af metadataen.

en: Value of the stat. Returns null if the stat does not exist or cannot be loaded.
da_DK: Værdi af statistikken. Der returneres intet, hvis statistikken ikke eksisterer eller ikke kan indlæses.

en: Value(s)
da_DK: Værdi(er)

en: Values for the input array must be either objects or arrays.
da_DK: Værdier for input-arrayet skal enten være objekter eller arrays.

en: Vanuatu vatu
da_DK: Vanuatisk vatu

en: Variable product
da_DK: Variabel vare

en: Variation #%1$s of %2$s
da_DK: Variant #%1$s af %2$s

en: Variation ID, if applicable.
da_DK: Variant-ID, hvis gældende.

en: Variation ID.
da_DK: Variant-ID.

en: Variation ID:
da_DK: Variant-ID:

en: Variation URL.
da_DK: Variant URL (webadresse).

en: Variation attribute name.
da_DK: Variantegenskabsnavn.

en: Variation attribute value.
da_DK: Variantegenskabsværdi.

en: Variation cannot be imported: Missing parent ID or parent does not exist yet.
da_DK: Variant kan ikke importeres: Hoved-ID mangler, eller en hovedvare eksisterer endnu ikke.

en: Variation cannot be imported: Parent product cannot be a product variation
da_DK: Variant kan ikke importeres: Hovedvaren kan ikke være en varevariant.

en: Variation description.
da_DK: Variantbeskrivelse.

en: Variation dimensions.
da_DK: Variant dimensioner.

en: Variation height (%s).
da_DK: Variant højde (%s)

en: Variation image data.
da_DK: Variants billeddata.

en: Variation length (%s).
da_DK: Variant længde (%s)

en: Variation menu order (determines position in the list of variations)
da_DK: Menurækkefølgen for varianter (bestemmer placeringen på listen over varianter)

en: Variation options
da_DK: Variantindstillinger

en: Variation price (required)
da_DK: Variantpris (påkrævet)

en: Variation regular price.
da_DK: Variant standardpris.

en: Variation sale price.
da_DK: Variant salgspris.

en: Variation status.
da_DK: Variantstatus

en: Variation weight (%s).
da_DK: Variant vægt (%s)

en: Variation width (%s).
da_DK: Variant bredde (%s)

en: Variations
da_DK: Varianter

en: Variations (and their attributes) that do not have prices will not be shown in your store.
da_DK: Varianter (og deres egenskaber) som ikke har priser, vil ikke blive vist i din webshop.

en: Variations Sold
da_DK: Solgte varianter

en: Variations detailed reports.
da_DK: Detaljerede variantrapporter.

en: Vatican
da_DK: Vatikanstaten

en: Venezia
da_DK: Venedig

en: Venezuelan bol&iacute;var
da_DK: Venezuelansk bol&iacute;var

[ctx: Verb: Remove a user or follower from the blog.]
en: Remove
da_DK: Fjern

en: Verification
da_DK: Bekræftelse

en: Verification completed.
da_DK: Bekræftelse er fuldført.

en: Verified
da_DK: Bekræftet

en: Verify
da_DK: Godkend

en: Verify base database tables
da_DK: Bekræft basisdatabasetabeller

en: Verify database
da_DK: Verificér database

en: Verify if all base database tables are present.
da_DK: Bekræft at alle basisdatabasetabeller forekommer her.

en: Verifying database... One or more tables are still missing:
da_DK: Bekræfter database... En eller flere tabeller mangler stadig:

en: Versatile
da_DK: Alsidig

en: Version %1$s by %2$s
da_DK: Version %1$s af %2$s

en: Version %s is <strong>available</strong>.
da_DK: Version %s er <strong>tilgængelig</strong>.

en: Version %s is <strong>available</strong>. To enable this update you need to <strong>purchase</strong> a new subscription.
da_DK: Version %s er <strong>tilgængelig</strong>. For at aktivere denne opdatering er du nødt til at <strong>købe</strong> et nyt abonnement.

en: Version of WooCommerce which last updated the order.
da_DK: Den version af WooCommerce, der senest opdaterede ordren.

en: Version of block API.
da_DK: Version af block API.

en: Version of the content block format used by the post.
da_DK: Versionen af indholdsblok formatet brugt af indlægget.

en: Version of the content block format used by the template.
da_DK: Version af det indholdsblokformat, der bruges af skabelonen.

en: Version of the theme.json schema used for the typography settings.
da_DK: Version af theme.json-skemaet, der bruges til typografiindstillingerne.

en: Vertical
da_DK: Lodret

en: Vertical position from the top to begin the crop as a percentage of the image height.
da_DK: Lodret placering fra top til start på beskæring, angivet i procentdel af billedhøjde.

en: Vertical space
da_DK: Vertikal afstand

en: Very poor
da_DK: Meget dårlig

en: Video <span class="count">(%s)</span> | Video <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Video <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Videoer <span class="count">(%s)</span>

en: Video Details
da_DK: Videodetaljer

en: Video Name
da_DK: Video navn

en: Video Player
da_DK: Videoafspiller

en: Video URL
da_DK: Video-URL

en: Video Widget
da_DK: Video-widget

en: Video Widget (%d) | Video Widget (%d)
da_DK[0]: Video-widget (%d)
da_DK[1]: Video-widget (%d)

en: Video details
da_DK: Videodetaljer

en: Video is paused.
da_DK: Video er sat på pause.

en: Video is playing.
da_DK: Video afspilles.

en: Video title
da_DK: Videotitel

en: Video title&hellip;
da_DK: Videotitel&hellip;

en: Videos
da_DK: Videoer

en: Vienna
da_DK: Wien

en: Vietnamese
da_DK: Vietnamesisk

en: Vietnamese &#x111;&#x1ed3;ng
da_DK: Vietnamesisk &#x111;&#x1ed3;ng

en: View
da_DK: Vis

en: View %1$s version %2$s details
da_DK: Vis detaljer til %1$s om version %2$s

en: View &#8220;%s&#8221;
da_DK: Se &#8220;%s&#8221;

en: View &#8220;%s&#8221; archive
da_DK: Vis arkiv for &#8220;%s&#8221;

en: View &amp; Customize
da_DK: Se &amp; tilpas

en: View Action
da_DK: Se handling

en: View All
da_DK: Se alle

en: View Archive
da_DK: Se arkiv

en: View Attachment Page
da_DK: Vis side for vedhæftning

en: View Category
da_DK: Vis kategori

en: View Changeset
da_DK: Vis ændringssæt

en: View Comment
da_DK: Se kommentar

en: View Navigation Menu
da_DK: Vis navigationsmenu

en: View Page
da_DK: Se side

en: View Pages
da_DK: Vis sider

en: View Pattern
da_DK: Se blokgruppe

en: View Pattern Category
da_DK: Se blokgruppekategori

en: View Patterns
da_DK: Se blokgrupper

en: View Poll
da_DK: Vis spørgeskema

en: View Post
da_DK: Vis indl&#230;g

en: View Posts
da_DK: Vis indlæg

en: View Privacy Policy Guide.
da_DK: Vis guide til privatlivspolitik.

en: View Results
da_DK: Se resultater

en: View Site
da_DK: Vis websted

en: View Tag
da_DK: Vis tag

en: View Template
da_DK: Se skabelon

en: View Template Part
da_DK: Vis skabelondel

en: View Trash
da_DK: Gennemse papirkurven.

en: View User
da_DK: Vis bruger

en: View WooCommerce API docs
da_DK: Se API-dokumenter for WooCommerce

en: View WooCommerce documentation
da_DK: Se WooCommerce-dokumentation

en: View WooCommerce settings
da_DK: Se WooCommerce-indstillinger

en: View affected templates
da_DK: Se berørte skabeloner

en: View all
da_DK: Vis alle

en: View all drafts
da_DK: Vis alle kladder

en: View all posts by %s
da_DK: Vis alle indlæg af %s

en: View all posts in %s
da_DK: Vis alle indl&#230;g i %s

en: View and manage coupons
da_DK: Vis og administrér rabatkuponer

en: View and manage customers
da_DK: Vis og administrér kunder

en: View and manage orders and sales reports
da_DK: Vis og administrér ordrer og salgsrapporter

en: View and manage products
da_DK: Vis og administrér varer

en: View attachment page
da_DK: Vis vedhæftningsside

en: View cart
da_DK: Se kurv

en: View comment history
da_DK: Se kommentarhistorie

en: View coupon
da_DK: Vis rabatkupon

en: View coupons
da_DK: Vis rabatkuponer

en: View customers
da_DK: Vis kunder

en: View detailed stats
da_DK: Se detaljeret statistik

en: View details
da_DK: Vis detaljer

en: View import log
da_DK: Se logfil for import

en: View list '%(currentListName)s'
da_DK: Vis listen %(currentListName)s'

en: View mode
da_DK: Visningstilstand

en: View more Storefront child themes
da_DK: Se flere Storefront undertemaer

en: View more comments
da_DK: Vis flere kommentarer

en: View order
da_DK: Vis ordre

en: View order: %s
da_DK: Vis ordre: %s

en: View orders
da_DK: Vis ordrer

en: View orders and sales reports
da_DK: Vis ordrer og salgsrapporter

en: View other orders &rarr;
da_DK: Se andre ordrer &rarr;

en: View page
da_DK: Se side

en: View people's profiles when you mouse over their Gravatars
da_DK: Se folks profiler, når du fører musen over deres Gravatars

en: View post
da_DK: Se indl&#230;g

en: View posts by %s
da_DK: Vis indlæg af %s

en: View product
da_DK: Vis vare

en: View products
da_DK: Vis varer

en: View products in the &ldquo;%s&rdquo; group
da_DK: Se varer i &ldquo;%s&rdquo; gruppen

en: View progress &rarr;
da_DK: Vis udvikling &rarr;

en: View progress →
da_DK: Følg opdatering

en: View report
da_DK: Se rapport

en: View site
da_DK: Vis websted

en: View tag '%(currentTagName)s'
da_DK: Vis tagget %(currentTagName)s'

en: View tax rates
da_DK: Vis momssatser

en: View template
da_DK: Vis skabelon

en: View the Payment
da_DK: Vis betalingen

en: View this comment
da_DK: Vis denne kommentar

en: View your shopping cart
da_DK: Se din indkøbskurv

en: View your site
da_DK: Se dit websted

en: View/Edit
da_DK: Vis/Rediger

en: Views per month
da_DK: Månedsoversigt

en: Virgin
da_DK: Jomfruøerne

en: Virgin Islands (British)
da_DK: Jomfruøerne (Britisk)

en: Virgin Islands (US)
da_DK: Jomfruøerne (US)

en: Virtual
da_DK: Virtuel

en: Virtual products are intangible and are not shipped.
da_DK: Virtuelle varer er immaterielle, og de bliver derfor ikke sendt.

en: Visibility
da_DK: Synlighed

en: Visibility in catalog
da_DK: Synlighed i katalog (shoppens frontend)

en: Visibility:
da_DK: Synlighed:

en: Visible
da_DK: Synlig

en: Visible on the product page
da_DK: Synlig på varesiden

en: Visit
da_DK: Besøg

en: Visit %s
da_DK: Bes&#248;g %s

en: Visit %s admin area:
da_DK: Besøg %s kontrolpanelet:

en: Visit %s&#8217;s website
da_DK: Besøg %s&#8217;s websted

en: Visit Dashboard
da_DK: Besøg kontrolpanel

en: Visit Link
da_DK: Bes&#248;g link

en: Visit Site
da_DK: Bes&#248;g websted

en: Visit Store
da_DK: Besøg webshop

en: Visit Theme Site
da_DK: Besøg temaets websted

en: Visit WP Admin to install your plugin.
da_DK: Besøg WP Admin for at installere dit plugin.

en: Visit WooCommerce.com to learn more about <a href="%1$s" target="_blank">getting started</a>.
da_DK: Besøg WooCommerce.com for at lære mere om <a href="%1$s" target="_blank">hvordan du kommer i gang</a>.

en: Visit community forums
da_DK: Besøg fællesskabsfora

en: Visit new location
da_DK: Besøg ny placering

en: Visit plugin homepage
da_DK: Bes&#248;g plugin-hjemmeside

en: Visit premium customer support
da_DK: Besøg premiumkunde supportforum

en: Visit product category %1$s
da_DK: Besøg varekategori %1$s

en: Visit site
da_DK: Bes&#248;g websted

en: Visit the theme marketplace
da_DK: Besøg temamarkedspladsen

en: Visit theme site for %s
da_DK: Besøg tema webstedet for %s

en: Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
da_DK: Besøgendes kommentarer kan muligvis blive kontrolleret af en automatisk spam-genkendelse tjeneste.

en: Visitors
da_DK: Besøgende

en: Visual Editing
da_DK: Visuel redigering

en: Visual Editor
da_DK: Visuel editor

en: Visual aids
da_DK: Visuelle hjælpemidler

en: Visual mode gives you an editor that is similar to a word processor. Click the Toolbar Toggle button to get a second row of controls.
da_DK: Visuel tilstand giver dig en editor, der ligner et tekstbehandlingsprogram. Klik på knappen til visning af værktøjslinje for at få en ekstra række knapper.

en: Volume Slider
da_DK: Lydstyrkeskyder

en: Vote
da_DK: Stem

en: Vote Button
da_DK: Stemmeknap

en: Votes
da_DK: Stemmer

en: Vâlcea
da_DK: Valcea

en: WARNING: The product attributes lookup table regeneration process was aborted.
da_DK: ADVARSEL: Vareegenskaberne opslag tabel regenereringsproces blev afbrudt.

en: WC database version.
da_DK: WC databaseversion.

en: Waiting for confirmation
da_DK: Afventer bekræftelse

en: Want more events? <a href="%s">Help organize the next one</a>!
da_DK: Vil du have flere begivenheder? <a href="%s">Hjælp med at planlægge den næste</a>!

en: Warm Bread
da_DK: Varmt brød

en: Warning | Warnings
da_DK[0]: Advarsel

en: Warning! User %s cannot be deleted.
da_DK: Advarsel! Bruger %s kan ikke slettes.

en: Warning! User cannot be deleted. The user %s is a network administrator.
da_DK: Advarsel! Bruger kan ikke slettes. Bruger %s er netværksadministrator.

en: Warning:
da_DK: Advarsel:

en: Warning: %1$s expects parameter %2$s (%3$s) to be a %4$s, %5$s given.
da_DK: Advarsel: %1$s forventer parameter %2$s (%3$s) til at være %4$s, fik i stedet %5$s.

en: Warning: the link has been inserted but may have errors. Please test it.
da_DK: Advarsel: linket er blevet indsat, men indenholder måske fejl. Test det venligst.

en: Warsaw
da_DK: Warszawa

en: Was onboarding completed or skipped?
da_DK: Blev opsætning gennemført eller sprunget over?

en: Watch tutorial
da_DK: Se guide

en: Waterproof Membrane
da_DK: Vandtæt membran

en: Wavatar (Generated)
da_DK: Wavatar (Generisk)

en: We accept payments through PayPal. When processing payments, some of your data will be passed to PayPal, including information required to process or support the payment, such as the purchase total and billing information.
da_DK: Vi modtager betalinger via PayPal. Ved gennemførelse af betalinger, vil nogle af dine data blive videregivet til PayPal, inklusiv information der er nødvendig for at gennemføre eller understøtte betalingen, såsom det totale købsbeløb og faktureringsinformation.

en: We already have a ping from that URL for this post.
da_DK: Vi har allerede et ping fra den URL til dette indlæg.

en: We are now re-building the threading of your comments (this can also take a while if you have lots of comments)...
da_DK: Vi genopbygger nu dine kommentartr&#229;de (det kan ogs&#229; tage et stykke tid, hvis du har mange kommentarer)...

en: We are unable to retrieve your full media library.
da_DK: Vi kunne ikke modtage dit fulde mediabibliotek.

en: We collect information about you during the checkout process on our store.
da_DK: Vi indsamler information om dig gennem bestillingsprocessen på vores webshop.

en: We couldn't approve this comment.
da_DK: Vi kunne ikke godkende denne kommentar.

en: We couldn't mark this comment as spam.
da_DK: VI kunne ikke markere denne kommentar som spam.

en: We couldn't move this comment to trash.
da_DK: Vi kunne ikke flytte denne kommentar til papirkurven.

en: We couldn't unapprove this comment.
da_DK: Vi kunne ikke fjerne godkendelsen af denne kommentar.

en: We couldn't update this comment.
da_DK: Vi kunne ikke opdatere denne kommentar.

en: We encountered an SSL error. Please ensure your site supports TLS version 1.2 or above.
da_DK: Vi er stødt på en SSL fejl. Du skal sikre, at dit websted understøtter TLS version 1.2 eller højere.

en: We generally store information about you for as long as we need the information for the purposes for which we collect and use it, and we are not legally required to continue to keep it. For example, we will store order information for XXX years for tax and accounting purposes. This includes your name, email address and billing and shipping addresses.
da_DK: Generelt gemmer vi information om dig så længe, som vi har behov for informationen til de formål, for hvilke vi indsamler og bruger informationerne, og vi er ikke juridisk forpligtet til at fortsætte med at gemme dem. Fx vil vi gemme ordreinformationer så længe det er krævet ifølge regnskabsloven i forhold til moms og regnskab. Dette inkluderer dit navn, e-mailadresse samt faktureringsadresse og leveringsadresse.

en: We have created a sample draft Refund and Returns Policy page for you. Please have a look and update it to fit your store.
da_DK: Vi har oprettet en sideskabelon indeholdende Politik for refundering og returvarer. Du kan gennemlæse indholdet og tilrette det, så det passer til din webshop.

en: We have finished processing your order.
da_DK: Vi har afsluttet behandlingen af din ordre.

en: We have saved some information about your Blogger account in your WordPress database. Clearing this information will allow you to start over. Restarting will not affect any posts you have already imported. If you attempt to re-import a blog, duplicate posts and comments will be skipped.
da_DK: Vi har gemt nogle informationer om din Blogger-konto i din WordPress-database. Sletning af disse informationer g&#248;r det muligt for dig at starte forfra. Dette vil ikke have affekt p&#229; indl&#230;g, der allerede er importeret. Hvis du fors&#248;ger at gen-importere en blog, vil dobbelte indl&#230;g og kommentarer blive ignoreret.

en: We hope to see you again soon.
da_DK: Vi håber at se dig igen snart.

en: We look forward to fulfilling your order soon.
da_DK: Vi ser frem til at gennemføre din ordre.

en: We look forward to seeing you soon.
da_DK: Vi ser frem til at se dig snart.

en: We noticed that there was a problem during the Jetpack and WooCommerce Shipping & Tax install. Please try again and enjoy all the advantages of having the plugins connected to your store! Sorry for the inconvenience. The "Jetpack" and "WooCommerce Shipping & Tax" plugins will be installed & activated for free.
da_DK: Vi bemærkede, at der opstod et problem under installeringen af ​​Jetpack og WooCommerce Forsendelse og Moms. Prøv igen og oplev alle fordelene ved at have disse plugins tilsluttet til din Webshop! Beklager ulejligheden. Plugins som "Jetpack" og "WooCommerce Forsendelse og Moms" bliver installeret og aktiveret gratis.

en: We recently asked you if you wanted more information about WooCommerce Payments. Run your business and manage your payments in one place with the solution built and supported by WooCommerce.
da_DK: Vi spurgte dig for nylig, om du ønskede mere information om WooCommerce Payments. Kør dit firma og administrer dine betalinger ét sted med den løsning, der er udviklet og understøttet af WooCommerce.

en: We recently asked you if you wanted more information about WooPayments. Run your business and manage your payments in one place with the solution built and supported by WooCommerce.
da_DK: Vi spurgte dig for nylig, om du ønskede mere information om WooCommerce Payments. Kør dit firma og administrer dine betalinger ét sted med den løsning, der er udviklet og understøttet af WooCommerce.

en: We recommend Storefront, the <em>official</em> WooCommerce theme.
da_DK: Vi anbefaler Storefront, som er det <em>officielle</em> WooCommerce desigtema.

en: We recommend using PHP version 7.2 or above for greater performance and security.
da_DK: Vi anbefaler anvendelse af PHP version 7.2 eller højere version for større performance og sikkerhed.

en: We recommend using ShipStation to save time at the post office by printing your shipping labels at home. Try ShipStation free for 30 days.
da_DK: Vi anbefaler brug af ShipStation for at spare tid på posthuset ved at printe dine forsendelseslabels hjemme. Prøv ShipStation gratis i de næste 30 dage.

en: We share information with third parties who help us provide our orders and store services to you; for example --
da_DK: Vi deler information med trediemandsfirmaer, som hjælper os med at håndtere vores ordrer og services til dig; for eksempel --

en: We show contextual suggestions for official extensions that may be helpful to your store.
da_DK: Vi viser relevante forslag af godkendte udvidelser, som kan være hensigtsmæssige at bruge i din webshop.

en: We strongly recommend creating a backup of your site before updating.
da_DK: Vi anbefaler kraftigt at du foretager en backup af dit websted inden opdatering.

en: We take privacy and transparency very seriously
da_DK: Vi tager privatlivets fred og gennemsigtighed meget alvorligt

en: We take privacy and transparency very seriously. To learn more about what data we collect, and how we use it, please visit <a href="%s">our Privacy Policy</a>.
da_DK: Vi tager privatliv og gennemsigtighed meget alvorligt. For at lære mere om, hvilke data vi indsamler, og hvordan vi bruger det, så besøg venligst vores <a href="%s">privatlivspolitik</a>.

en: We use only the highest-quality materials in our products, ensuring that they look great and last for years to come.
da_DK: Vi bruger kun materialer af højeste kvalitet i vores varer, hvilket sikrer, at de ser godt ud og holder i mange år frem.

en: We were able to log in but there were no blogs. Try a different account next time.
da_DK: Vi kunne logge ind, men der var ingen blogs. Pr&#248;v en anden konto n&#230;ste gang.

en: We were not able to gain access to your account. Try starting over.
da_DK: Vi kunne ikke f&#229; adgang til din konto. Pr&#248;v igen forfra.

en: We were unable to process your order, please try again.
da_DK: Ordren kunne ikke gennemføres, prøv venligst igen.

en: We were unable to verify the email address you provided. Please try again.
da_DK: Vi kunne ikke bekræfte den e-mailadresse, du har angivet. Prøv venligst igen.

en: We will also store comments or reviews, if you choose to leave them.
da_DK: Vi vil også gemme kommentarer og anmeldelser, hvis du ønsker at tilføje dem.

en: We&#8217;re all done here, but you can always <a href="%s">convert more</a>.
da_DK: Vi er f&#230;rdige her, men du kan altid <a href="%s">konvertere mere</a>.

en: We&#8217;re downloading and importing your LiveJournal posts...
da_DK: Vi downloader og importerer dine LiveJournal-indl&#230;g...

en: We&#8217;re here for you
da_DK: Vi er her for dig

en: We&#8217;ve saved where you were up to though, so if you come back to this importer in about 30 minutes, you should be able to continue from where you were.
da_DK: Vi har dog gemt, hvor vi kom til, s&#229; hvis du vender tilbage til denne import-funktion om ca. 30 minutter, burde du kunne forts&#230;tte, hvor vi slap.

en: We'll use %1$s for product weight and %2$s for product dimensions.
da_DK: Vi vil anvende %1$s for varevægt og %2$s for varedimensioner.

en: We're here for you — get tips, product updates, and inspiration straight to your mailbox.
da_DK: Vi er her for at hjælpe dig - få tips, vareopdateringer, og inspiration lige ind i din indbakke.

en: We've created two Shipping Zones - for %s and for the rest of the world. Below you can set Flat Rate shipping costs for these Zones or offer Free Shipping.
da_DK: Vi har oprettet to forsendelseszoner - for %s og for resten af verden. Nedenfor kan du indtaste priser for fastprisforsendelse for disse zoner eller tilbyde gratis forsendelse.

en: We've made things simpler and easier to manage moving forward. From now on you can manage all your WooCommerce purchases directly from the Extensions menu within the WooCommerce plugin itself. <a href="%s">View and manage</a> your extensions now.
da_DK: Vi har gjort tingene mere simple og nemme i forhold til, at du kan udvikle din webshop. Fra nu af kan du administrere alle dine WooCommerce erhvervelser direkte fra Udvidelses-menuen inde i selve WooCommerce. <a href="%s">Se og administrér</a> dine udvidelser nu.

en: Web Address
da_DK: Web-adresse

en: Web address
da_DK: Web-adresse

en: Web server
da_DK: Webserver

en: Webfont font family must be a non-empty string.
da_DK: Webfont-skrifttypefamilien skal være en ikke-tom tekststreng.

en: Webfont font weight must be a properly formatted string or integer.
da_DK: Webfont skrifttypevægt skal være en korrekt formateret tekststreng eller heltal.

en: Webfont src must be a non-empty string or an array of strings.
da_DK: Webfont src skal være en ikke-tom tekststreng eller en række af tekststrenge.

en: Webhook actions
da_DK: Webhook handlinger

en: Webhook created on %s
da_DK: Webhook blev dannet på %s

[ctx: Webhook created on date parsed by DateTime::format]
en: M d, Y @ h:i A
da_DK: j. F Y - h:i

en: Webhook created successfully.
da_DK: Webhook blev oprettet.

en: Webhook delivery URL must be a valid URL starting with http:// or https://
da_DK: Webhook delivery URL (webadresse) skal være en gyldig URL begyndende med http:// eller https://

en: Webhook delivery URL must be a valid URL starting with http:// or https://.
da_DK: Webhook leveringsadresse skal være en gyldig webadresse, der starter med http:// eller https://.

en: Webhook delivery URL.
da_DK: Webhook aflevering URL (webadresse).

en: Webhook event.
da_DK: Webhook begivenhed.

en: Webhook resource.
da_DK: Webhook ressource.

en: Webhook status must be valid.
da_DK: Webhook status skal være gyldig.

en: Webhook topic is required and must be valid.
da_DK: Webhook emne er påkrævet og skal være gyldigt.

en: Webhook topic must be valid.
da_DK: Webhook emne skal være gyldigt.

en: Webhook topic unknown. Please select a valid topic.
da_DK: Webhook emne er ukendt. Vælg venligst et gyldigt emne.

en: Webhook topic.
da_DK: Webhook emne.

en: Webhook updated successfully.
da_DK: Webhook blev opdateret.

en: Webhooks are event notifications sent to URLs of your choice. They can be used to integrate with third-party services which support them.
da_DK: Webhooks er handlings-meddelelser, der sendes til URL's (webadresser) efter dit valg. De kan bruges til at integrere med trediemands ydelser, der understøtter dem.

en: Webhooks do not support trashing.
da_DK: Webhooks understøtter ikke mulighed for at smide ud.

en: Website
da_DK: Websted

en: Website: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
da_DK: Websted: %1$s (IP-adresse: %2$s, %3$s)

en: Wed
da_DK: ons

en: Wednesday
da_DK: onsdag

[ctx: Wednesday initial]
en: W
da_DK: O

en: Week
da_DK: Uge

en: Week Starts On
da_DK: Ugen starter p&#229; en

en: Week starts on
da_DK: Uge starter med

en: Week starts on %s
da_DK: Uge starter med %s

en: Week(s)
da_DK: Uge(r)

en: Weekly Views
da_DK: Ugeoversigt

en: Weeks
da_DK: Uger

en: Weight
da_DK: Vægt

en: Weight (%s)
da_DK: Vægt (%s)

en: Weight in decimal form
da_DK: Vægt i decimal form

en: Weight unit
da_DK: Vægt-enhed

en: Welcome
da_DK: Velkommen

en: Welcome back!
da_DK: Vekommen tilbage

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
da_DK: Velkommen

en: Welcome to
da_DK: Velkommen til

en: Welcome to %s
da_DK: Velkommen til %s

en: Welcome to %s. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
da_DK: Velkommen til %s. Dette er dit første indlæg. Rediger eller slet det og begynd derefter at skrive!

en: Welcome to Reader
da_DK: Velkommen til Læseren

en: Welcome to Woo!
da_DK: Velkommen til Woo!

en: Welcome to WordPress!
da_DK: Velkommen til WordPress!

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
da_DK: Velkommen til WordPress. Dette er dit første indlæg. Ret eller slet det og begynd derefter at skrive!

en: Welcome to WordPress.com
da_DK: Velkommen til Wordpress.com

en: Welcome to WordPress.com!
da_DK: Velkommen til WordPress.com!

en: Welcome to the Gutenberg Editor
da_DK: Velkommen til Gutenberg-editoren

en: Welcome to the store
da_DK: Velkommen til webshoppen

en: Welcome to your Dashboard!
da_DK: Velkommen til dit kontrolpanel

en: Welcome to your WordPress Dashboard!
da_DK: Velkommen til dit WordPress’ kontrolpanel!

en: Welcome to {site_title}
da_DK: Velkommen til {site_title}

en: Welsh
da_DK: Walisisk

en: West
da_DK: Vest

en: West African CFA franc
da_DK: Vestafrikansk CFA-franc

en: West Azarbaijan (آذربایجان غربی)
da_DK: Vest-Aserbajdsjan (آذربایجان غربی)

en: West Greece
da_DK: Vestgrækenland

en: West Macedonia
da_DK: Vestmakedonien

en: Western Sahara
da_DK: Vestsahara

en: We’ll also use cookies to keep track of cart contents while you’re browsing our site.
da_DK: Vi bruger også cookies til at holde styr på indholdet i kurven, mens du bruger vores webshop.

en: What ZIP/post codes are available for local delivery?
da_DK: For hvilke postnumre skal lokal forsendelse være tilgængelig?

en: What ZIP/post codes are available for local pickup?
da_DK: Hvilke postnumre er tilgængelige for lokal afhentning?

en: What automated decision making and/or profiling we do with user data
da_DK: Hvilke automatiserede beslutninger og/eller profilering vi foretager med brugerdata.

en: What currency do you accept payments in?
da_DK: Hvilken valuta modtager du betalinger i?

en: What currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
da_DK: Den valuta, som priser er angivet med på shoppen og den valuta, som betalingsløsninger kan modtage betalinger i.

en: What data breach procedures we have in place
da_DK: Hvilke databrudsprocedurer vi har på plads.

en: What do I do now?
da_DK: Hvad gør jeg nu?

en: What fee do you want to charge for local delivery, disregarded if you choose free. Leave blank to disable.
da_DK: Hvilket gebyr vil du opkræve for lokal forsendelse. Udelad dette, hvis du vælger, at det skal være gratis. Lad feltet forblive tomt for at deaktivere.

en: What is PHP and how does it affect my site?
da_DK: Hvad er PHP og hvordan påvirker det mit websted?

en: What is PayPal?
da_DK: Hvad er PayPal?

en: What personal data we collect and why we collect it
da_DK: Hvilke personlige data vi indsamler og hvorfor vi indsamler det

en: What rights you have over your data
da_DK: Hvilke rettigheder har du over dine data

en: What running the tool will do.
da_DK: Hvad der vil ske ved at køre dette værktøj.

en: What should I do now?
da_DK: Hvad gør jeg nu?

en: What should be done with content owned by %s?
da_DK: Hvad skal der ske med indholdet, der ejes af %s?

en: What should be done with content owned by these users?
da_DK: Hvad skal der gøres med indhold, der tilhører disse brugere?

en: What should be done with content owned by this user?
da_DK: Hvad skal der ske med indhold denne bruger ejer?

en: What size photos would you like to display?
da_DK: Hvilken størrelse fotos vil du vise.

en: What third parties we receive data from
da_DK: Hvilke tredjeparter vi modtager data fra

en: What to show on the front page
da_DK: Hvad skal vises på forsiden

en: What type of products do you plan to sell?
da_DK: Hvilken type varer påtænker du at sælge?

en: What we collect and store
da_DK: Informationer som vi samler og gemmer

en: What we share with others
da_DK: Hvilke informationer vi deler med andre

en: What would you like to charge for flat rate shipping?
da_DK: Hvilken pris vil du kræve for fastpris-forsendelse?

en: What&#8217;s New
da_DK: Hvad er nyt

en: What&#8217;s on your mind?
da_DK: Hvad har du på hjerte?

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
da_DK: Hvad er forskellen mellem kategorier og tags? Normalt er tags ad hoc nøgleord, der identificerer vigtig information i dine indlæg (navne, emner osv.) som måske eller måske ikke optræder i andre indlæg, mens kategorier er forudbestemte sektioner. Hvis du tænker på dit side som en bog, så er kategorierne indholdsfortegnelsen mens tags er ligesom opslagsordene i indekset bagi.

en: What's your current annual revenue?
da_DK: Hvad er din nuværende årlige omsætning?

en: What’s next?
da_DK: Hvad så nu?

en: When a comment contains any of these words in its content, author name, URL, email, IP address, or browser&#8217;s user agent string, it will be put in the Trash. One word or IP address per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
da_DK: Når en kommentar indeholder et af følgende ord i dens indhold, navn, URL, e-mail eller IP-adresse, vil den blive smidt i papirkurven. Et ord eller en IP-adresse pr. linje. Den matcher også på dele af ord, så &#8220;press&#8221; matcher også &#8220;WordPress&#8221;.

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, email, or IP address, it will be held in the <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderation queue</a>. One word or IP address per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
da_DK: Når en kommentar indeholder et af disse ord i dens indhold, navn, URL, e-mail eller IP, vil den blive tilbageholdt i <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">bedømmelseskøen</a>. Et ord eller en IP pr. linje. Den matcher også på dele af ord, så &#8220;press&#8221; matcher også &#8220;WordPress&#8221;.

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
da_DK: Når du tilføjer en ny kategori i dette skærmbillede, skal du udfylde følgende felter:

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
da_DK: Når du tilføjer et nyt tag i dette skærmbillede, skal du udfylde følgende felter:

en: When applying multiple coupons, apply the first coupon to the full price and the second coupon to the discounted price and so on.
da_DK: Ved anvendelse af flere rabatkuponer, anvend første rabatkupon til den fulde pris, og den anden rabatkupon til rabatpris og så videre.

en: When changing themes, there is often some variation in the number and setup of widget areas/sidebars and sometimes these conflicts make the transition a bit less smooth. If you changed themes and seem to be missing widgets, scroll down on this screen to the Inactive Widgets area, where all of your widgets and their settings will have been saved.
da_DK: Når du skifter temaer, er der ofte en vis variation i antallet og opsætningen af widget områder/sidebarer og nogle gange kommer disse i konflikt med hinanden og gør overgangen lidt mindre glat. Hvis du har ændret temaer og synes at der mangler widgets, skal du rulle ned på skærmen til Inaktive widgets, hvor alle dine widgets og deres indstillinger er blevet gemt.

en: When checking for the %s capability, you must always check it against a specific comment.
da_DK: Når du tjekker for %s-kapaciteten, skal du altid tjekke den mod en bestemt kommentar.

en: When checking for the %s capability, you must always check it against a specific page.
da_DK: Når du tjekker for %s-kapaciteten, skal du altid tjekke den mod en bestemt side.

en: When checking for the %s capability, you must always check it against a specific post.
da_DK: Når du tjekker for %s-kapaciteten, skal du altid tjekke den mod et bestemt indlæg.

en: When checking for the %s capability, you must always check it against a specific term.
da_DK: Når du tjekker for %s-kapaciteten, skal du altid tjekke den mod en bestemt term.

en: When checking for the %s capability, you must always check it against a specific user.
da_DK: Når du tjekker for %s-kapaciteten, skal du altid tjekke den mod en bestemt bruger.

en: When creating an account, automatically generate an account username for the customer based on their name, surname or email
da_DK: Når der oprettes en kundekonto, skal der automatisk genereres et kontobrugernavn for kunden baseret på dennes fornavn, efternavn eller e-mail.

en: When creating an account, send the new user a link to set their password
da_DK: Når der oprettes en konto, så send et link til den nye bruger, så vedkommende kan lave deres egen adgangskode

en: When handling an %s, should access to downloadable files be revoked and download logs cleared?
da_DK: Når du behandler en %s, skal adgang til downloadbare filer så ophæves, og skal download logfiler slettes?

en: When handling an %s, should personal data within orders be retained or removed?
da_DK: Når du behandler en %s, skal personlige data i ordrer så beholdes eller fjernes.

en: When in reorder mode, additional controls to reorder menu items will be available in the items list above.
da_DK: Når du er i sorteringstilstand, vil yderligere værktøjer til at sortere menuelementerne blive gjort tilgængelige i listen foroven.

en: When in reorder mode, additional controls to reorder widgets will be available in the widgets list above.
da_DK: Når du ændrer rækkefølge, vises der ekstra kontroller til at ændre rækkefølgen på widgets i widgetlisten ovenfor.

en: When limiting response using after/before, which date column to compare against.
da_DK: Når svar afgrænses ved brug af før/efter, hvilken datokolonne skal der så sammenlignes med.

en: When out of stock
da_DK: Når vare ikke er på lager

en: When previewing on smaller monitors, you can use the collapse icon at the bottom of the left-hand pane. This will hide the pane, giving you more room to preview your site in the new theme. To bring the pane back, click on the collapse icon again.
da_DK: Når du bruger forhåndsvisning på mindre skærme, kan du bruge minimerknappen i bunden af venstre vindue. Dette vil skjule vinduet, hvilket giver mere plads til at forhåndsvise dit websted med det nye tema. For at bringe vinduet tilbage, så klik på minimerknappen igen.

en: When product stock reaches this amount the stock status will change to "out of stock" and you will be notified via email. This setting does not affect existing "in stock" products.
da_DK: Når dit varelager når dette antal, vil lagerstatus ændres til "ikke på lager", og du vil blive informeret via e-mail. Denne indstilling vil ikke påvirke eksisterende varer "på lager".

en: When product stock reaches this amount you will be notified by email. It is possible to define different values for each variation individually. The shop default value can be set in Settings > Products > Inventory.
da_DK: Når varelager når dette antal, vil du blive informeret via e-mail. Det er muligt at definere forskellige værdier individuelt for hver variant. Webshoppens standardværdi kan sættes i Indstillinger > Varer > Beholdning.

en: When product stock reaches this amount you will be notified via email.
da_DK: Når dit varelager når dette antal, vil du blive informeret via e-mail.

en: When registering a "variadic" theme feature, the "type" must be an "array".
da_DK: Ved registrering af en "variadic" temafunktion skal "type" være et "array".

en: When registering a default meta value the data must match the type provided.
da_DK: Ved registrering af en standard-metaværdi skal dataene passe med den angivne type.

en: When registering an "array" feature, the feature's schema must include the "items" keyword.
da_DK: Når du registrerer en "array"-funktion, skal funktionens schema omfatte nøgleordet "items".

en: When registering an "array" meta type to show in the REST API, you must specify the schema for each array item in "show_in_rest.schema.items".
da_DK: Når der registreres en "array" meta type der skal vises i REST API, så skal du specificere  skemaet for hvert array-element i "show_in_rest.schema.items".

en: When registering an "array" or "object" feature to show in the REST API, the feature's schema must also be defined.
da_DK: Når du registrerer en "array" eller "object"-funktion, der skal vises i REST API'et, skal funktionens schema også defineres.

en: When registering an "array" setting to show in the REST API, you must specify the schema for each array item in "show_in_rest.schema.items".
da_DK: Når du registrerer en "array" indstilling, der skal vises i REST API, så skal du specificere skemaet for hvert element i "show_in_rest.schema.items".

en: When registering an "object" feature, the feature's schema must include the "properties" keyword.
da_DK: Når du registrerer en "object"-funktion, skal funktionens schema omfatte nøgleordet "properties".

en: When starting a new paragraph with one of these formatting shortcuts followed by a space, the formatting will be applied automatically. Press Backspace or Escape to undo.
da_DK: Når du starter et nyt afsnit med en af disse formateringsgenveje efterfulgt af et mellemrum, så vil formateringen tilføjet automatisk. Tryk Backspace eller Escape for at fortryde.

en: When testing the REST API, an error was encountered:
da_DK: Ved test af REST API, opstod der en fejl:

en: When testing the REST API, an unexpected result was returned:
da_DK: Ved test af REST API blev et uventet resultat returneret:

en: When this setting is in effect, a reminder is shown in the At a Glance box of the Dashboard that says, &#8220;Search engines discouraged&#8221;, to remind you that you have directed search engines to not crawl your site.
da_DK: Når denne indstilling er aktiv, så vises en meddelelse i "Et overblik"-boksen i kontrolpanelet, som siger &#8220;Søgemaskiner frabedes&#8221; for at minde dig om, at dit websted ikke bliver indekseret.

en: When true, email a link to download the export to the requesting user.
da_DK: Hvis sandt, skal du maile et link for at downloade eksporten til den anmodende bruger.

en: When true, refunded items are restocked.
da_DK: Hvis sand, skal varer, for hvilke der er givet refunderinger, tilføjes til lagerantallet.

en: When true, the payment gateway API is used to generate the refund.
da_DK: Hvis gyldig, vil betalingsløsningens API blive anvendt til at generere refunderingen.

en: When using Bulk Edit, you can change the metadata (categories, author, etc.) for all selected posts at once. To remove a post from the grouping, just click the %s<span class="screen-reader-text">remove</span> button next to its name in the Bulk Edit area that appears.
da_DK: Når du bruger Masseredigering, kan du ændre metadata (kategorier, forfatter osv.) for alle valgte indlæg på én gang. Hvis du vil fjerne et indlæg fra grupperingen, skal du bare klikke på knappen %s<span class="screen-reader-text">remove</span> ved siden af navnet i området Bulk Edit, der vises.

en: When using a keyboard to navigate:
da_DK: Når du navigerer med et tastatur:

en: When variation stock reaches this amount you will be notified by email. The default value for all variations can be set in the product Inventory tab. The shop default value can be set in Settings > Products > Inventory.
da_DK: Når varevariantlager når dette antal, vil du blive informeret via e-mail. Standardværdi for alle varevarianter kan sættes under varebeholdning. Webshoppens standardværdi kan sættes i Indstillinger > Varer > Beholdning.

en: When visitors leave comments on the site we collect the data shown in the comments form, and also the visitor&#8217;s IP address and browser user agent string to help spam detection.
da_DK: Når besøgende skriver kommentarer på webstedet, indsamler vi de data, som vises i kommentarformularen, og også den besøgendes IP-adresse og browserens user agent string for at hjælpe med at opdage spam.

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
da_DK: N&#229;r du klikker p&#229; knappen nedenfor, vil WordPress lave en XML-fil, du kan gemme p&#229; din computer.

en: When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select &quot;Remember Me&quot;, your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed.
da_DK: Når du logger ind, vil vi opsætte en række cookies og gemme din logininformation og dine valg af skærmvisning. Login cookies holder i to dage, og skærmvalg cookies holder i et år. Hvis du vælger &quot;Husk mig&quot;, vil dit login holde i to uger. Hvis du logger ud af din konto, vil login cookierne forsvinde.

en: When you purchase from us, we’ll ask you to provide information including your name, billing address, shipping address, email address, phone number, credit card/payment details and optional account information like username and password. We’ll use this information for purposes, such as, to:
da_DK: Når du køber varer af os, vil vi bede dig om at give os information, der omfatter dit navn, faktureringsadresse, leveringsadresse, e-mailadresse, telefonnummer, kreditkort/betalingsinformationer og valgfri kontoinformation som brugernavn og adgangskode. Vi vil bruge denne information til formål såsom til:

en: When you receive a new order, it will appear here.
da_DK: Når du modtager en ny ordre, vises den her.

en: When you've been able to update using the "Update now" button on Dashboard > Updates, this error will be cleared for future update attempts.
da_DK: Når du har kunnet opdatere ved hjælp af knappen "Opdater nu" ved Kontrolpanel > Opdateringer, fjerner vi denne fejl ved fremtidige opdateringsforsøg.

en: Where is your store based?
da_DK: Hvor er din webshop placeret?

en: Where the pattern comes from e.g. core
da_DK: Hvor blokgruppen kommer fra, f.eks. kernen

en: Where the template originally comes from e.g. 'theme'
da_DK: Hvor skabelonen oprindeligt kommer fra, f.eks. 'theme'

en: Where the template part is intended for use (header, footer, etc.)
da_DK: Hvor skabelondelen er beregnet til brug (sidehoved, sidefod osv.)

en: Where your data is sent
da_DK: Hvor dine data sendes hen

en: Whether a taxonomy is intended for use publicly either via the admin interface or by front-end users.
da_DK: Om denne taksonomy skal kunne bruges offentligt enten gennem admin brugerfladen eller af front-end brugere.

en: Whether a template is a custom template.
da_DK: Angiver om en skabelon er en brugerdefineret skabelon.

en: Whether a theme uses block-based template parts.
da_DK: Om et tema anvender blok-baserede skabelondele.

en: Whether a theme uses block-based templates.
da_DK: Hvorvidt et tema anvender blok-baserede skabeloner.

en: Whether an order can be edited.
da_DK: Om en ordre kan redigeres.

en: Whether an order needs payment, based on status and order total.
da_DK: Om en ordre kræver betaling baseret på status og ordretotal.

en: Whether an order needs processing before it can be completed.
da_DK: Om en ordre skal behandles, før den kan fuldføres.

en: Whether items must be assigned all or any of the specified terms.
da_DK: Om elementer skal tildeles alle eller kun nogle af de angivne termer.

en: Whether or not a user can request to be reminded about the note.
da_DK: Hvorvidt en bruger kan anmode om at blive mindet om notatet eller ej.

en: Whether or not comments are open on the post.
da_DK: Om indlægget er åbent for kommentarer eller ej.

en: Whether or not the post can be pinged.
da_DK: Om indlægget kan pinges eller ej.

en: Whether or not the post should be treated as sticky.
da_DK: Om indlægget skal behandles som fastgjort eller ej.

en: Whether or not the post type can be viewed.
da_DK: Om denne indholdstype er synlig eller ej.

en: Whether or not the post type should have children.
da_DK: Om indholdstypen skal have undertyper eller ej.

en: Whether or not the profile was completed.
da_DK: Uanset om profilen blev gennemført eller ej.

en: Whether or not the profile was skipped.
da_DK: Hvorvidt profilen blev sprunget over eller ej.

en: Whether or not the store was connected to WooCommerce.com during the extension flow.
da_DK: Uanset om webshoppen var forbundet til WooCommerce.com under udvidelsesflowet.

en: Whether or not the taxonomy should have children.
da_DK: Hvorvidt klassificeringen kan have underemner.

en: Whether or not the term cloud should be displayed.
da_DK: Hvorvidt termskyen skal vises.

en: Whether or not this is a compound rate.
da_DK: Hvorvidt dette er en sammensat sats.

en: Whether or not this store agreed to receiving marketing contents from WooCommerce.com.
da_DK: Hvorvidt denne webshop har givet samtykke til at modtage marketingindhold fra WooCommerce.com.

en: Whether or not this store country is set via onboarding profiler.
da_DK: Hvorvidt denne webshops land er indstillet via profileringsværktøj ved opstart.

en: Whether or not this store was setup for a client.
da_DK: Uanset om denne webshop blev opsat for en kunde.

en: Whether or not this tax rate also gets applied to shipping.
da_DK: Hvorvidt denne momsats også bliver anvendt til forsendelse.

en: Whether or not you have WordPress Multisite enabled.
da_DK: Viser om du har WordPress Multiwebsted aktiveret.

en: Whether posts and comments RSS feed links are added to head.
da_DK: Hvorvidt links til indlæg- og kommentar RSS feed tilføjes til sidehovedet.

en: Whether posts of this status may have floating published dates.
da_DK: Om indlæg af denne type kan have flydende udgivelsesdatoer.

en: Whether posts of this status should be shown in the front end of the site.
da_DK: Hvorvidt indlæg med denne status skal vises på front-end af dette websted.

en: Whether posts with this status should be private.
da_DK: Hvorvidt indlæg med denne status skal være private.

en: Whether posts with this status should be protected.
da_DK: Hvorvidt indlæg med denne status skal være beskyttede.

en: Whether posts with this status should be publicly-queryable.
da_DK: Hvorvidt indlæg med denne status skal kunne forespørges på.

en: Whether the content is protected with a password.
da_DK: Om indholdet er beskyttet af en adgangskode.

en: Whether the excerpt is protected with a password.
da_DK: Om uddraget er beskyttet med en adgangskode.

en: Whether the menu item represents an object that no longer exists.
da_DK: Angiver om menupunktet repræsenterer et objekt, der ikke længere findes.

en: Whether the plugin can only be activated network-wide.
da_DK: Om plugin kun kan aktiveres i hele netværket.

en: Whether the product is visible in the catalog
da_DK: Hvad enten varen er synlig i webshoppen eller ej

en: Whether the taxonomy is publicly queryable.
da_DK: Om denne taksonomi kan lave forespørgsel offentligt.

en: Whether the theme can manage the document title tag.
da_DK: Hvorvidt temaet kan håndtere dokumentets titel tag.

en: Whether the theme disables custom colors.
da_DK: Hvorvidt temaet deaktiverer tilpassede farver.

en: Whether the theme disables custom font sizes.
da_DK: Hvorvidt temaet deaktiverer tilpassede skriftstørrelser.

en: Whether the theme disables custom gradients.
da_DK: Hvorvidt temaet deaktiverer tilpassede gradueringer.

en: Whether the theme disables generated layout styles.
da_DK: Om temaet deaktiverer oprettede layout regler.

en: Whether the theme enables Selective Refresh for Widgets being managed with the Customizer.
da_DK: Hvorvidt temaet aktiverer Selektiv genindlæsning for widgets som håndteres af tilpasseren.

en: Whether the theme is a block-based theme.
da_DK: Om temaet er et blokbaseret tema.

en: Whether the theme supports responsive embedded content.
da_DK: Hvorvidt temaet understøtter responsivt indlejret indhold.

en: Whether the widget supports multiple instances
da_DK: Om widget understøtter flere instances

en: Whether theme opts in to default WordPress block styles for viewing.
da_DK: Hvorvidt temaet giver mulighed for standarddesigns i WordPress ved visning af blokke.

en: Whether theme opts in to the dark editor style UI.
da_DK: Hvorvidt temaet vælger at bruge mørk editor stil i brugerinterfacet.

en: Whether theme opts in to the editor styles CSS wrapper.
da_DK: Hvorvidt temaet vælger at bruge CSS wrapper i designet på editoren.

en: Whether theme opts in to wide alignment CSS class.
da_DK: Hvorvidt temaet vælger at bruge CSS klasse for bred tekstjustering.

en: Whether to allow automatic creation of taxonomy columns on associated post-types table.
da_DK: Om det skal være tilladt automatisk at oprette taksonomikolonner i tilknyttede indlægsformater-tabellen.

en: Whether to automatically add top level pages to this menu.
da_DK: Om sider på øverste niveau automatisk skal føjes til denne menu.

en: Whether to bypass Trash and force deletion.
da_DK: Hvorvidt sletning skal forbigå papirkurv og slette permanent.

en: Whether to bypass trash and force deletion.
da_DK: Hvorvidt sletning skal forbigå papirkurv og slette permanent.

en: Whether to consider GMT post dates when limiting response by published or modified date.
da_DK: Du kan overveje GMT indlægsdatoer, når svar skal afgrænses på publiceret eller ændret dato.

en: Whether to create a new user account as part of order processing.
da_DK: Om der skal oprettes en ny brugerkonto som en del af ordreprocessen.

en: Whether to force removal of the widget, or move it to the inactive sidebar.
da_DK: Om der skal bruges force removal af widget eller flytte den til det inaktive sidepanel.

en: Whether to generate a default UI for managing this post type.
da_DK: Angiver om der skal oprettes en standardbrugergrænseflade til administration af denne indlægstype.

en: Whether to generate a default UI for managing this taxonomy.
da_DK: Om det skal være muligt at generere et standard UI til at håndtere denne taksonomi.

en: Whether to hide resources not assigned to any products.
da_DK: Hvorvidt ressourcer, der ikke er tildelt nogen varer, skal skjules.

en: Whether to hide terms not assigned to any posts.
da_DK: Om termer uden tildelte indlæg skal skjules.

en: Whether to include child terms in the terms limiting the result set.
da_DK: Skal underliggende termer inkluderes i afgrænsningen af resultatet.

en: Whether to include posts in the edit listing for their post type.
da_DK: Hvorvidt indlægs skal inkluderes i lister over deres indholdstype.

en: Whether to make the post type available for selection in navigation menus.
da_DK: Om indholdstypen skal kunne vælges i navigationsmenuer.

en: Whether to make the taxonomy available for selection in navigation menus.
da_DK: Om taksonomi skal være mulig at vælge i navigationsmenuerne.

en: Whether to perform an oEmbed discovery request for unsanctioned providers.
da_DK: Om der skal udføres en oEmbed-opdagelsesforespørgsel for ikke-hvidlistede udbydere.

en: Whether to show the taxonomy in the quick/bulk edit panel.
da_DK: Om taksonomi skal vises i kvik/masseredigering panelet.

en: Which columns should be exported?
da_DK: Hvilke kolonner skal eksporteres?

en: Which features are disabled?
da_DK: Hvilke funktioner er deaktiveret?

en: Which features are enabled?
da_DK: Hvilke funktioner er aktiveret?

en: Which product category should be exported?
da_DK: Hvilken varekategori skal eksporteres?

en: Which product types should be exported?
da_DK: Hvilke varetyper skal eksporteres?

en: While previewing a new theme, you can continue to tailor things like widgets and menus, and explore theme-specific options.
da_DK: Ved forhåndsvisning af et nyt tema kan du fortsætte med at skræddersy ting som f.eks. widgets og menuer, og udforske tema-specifikke muligheder.

en: While trying to test your site&#8217;s scheduled events, the following error was returned: %s
da_DK: Under testen af dit websteds planlagte begivenheder, blev følgende fejl sendt tilbage: %s

en: While you visit our site, we’ll track:
da_DK: Når du besøger vores webshop, vil vi spore:

en: White
da_DK: Hvid

en: Who on our team has access
da_DK: Hvilke medarbejdere der har adgang

en: Who we are
da_DK: Hvem er vi

en: Who we share your data with
da_DK: Hvem vi deler dine data med

en: Whoa, slow down with the emails!
da_DK: Hov, tag det roligt med de e-mails!

en: Why aren't my filters appearing?
da_DK: Hvorfor vises mine filtre ikke?

en: Why is this important?
da_DK: Hvorfor er dette vigtigt?

en: Wide
da_DK: Bred

en: Wide Blocks
da_DK: Brede blokke

en: Widget moved down
da_DK: Widget flyttet ned

en: Widget moved up
da_DK: Widget flyttet op

en: Widget title:
da_DK: Widget titel:

en: Widget type (id_base) is required.
da_DK: Widget-type (id-base) er påkrævet.

en: Widget type does not support raw instances.
da_DK: Widget-typen understøtter ikke raw instances.

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
da_DK: Widgets er uafhængige sektioner med indhold, som kan placeres i ethvert widgetklart område (i daglig tale sidebar) i dit tema. For at placere de forskellige widgets i dine widget-områder/sidebarer, kan du trække/slippe widget-titellinjen ind i den valgte sidebar. Som standard er det kun den første sidebar, der er foldet ud. For at placere widgets i andre sidebarer skal du klikke på sidebarens titellinje for at folde dem ud.

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into widgetized areas provided by your theme (commonly called sidebars).
da_DK: Widgets er uafhængige sektioner af indhold, der kan placeres i widget-områder fastsat af dit tema (normalt kaldet sidebars).

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
da_DK: Du kan bruge den samme widget flere gange. Du kan også give hver widget en titel, som vises på din side, men det er ikke påkrævet.

en: Widgets need to be registered using %s, before they can be displayed.
da_DK: Widgets skal registreres ved brug af %s, før de kan vises.

en: Width
da_DK: Bredde

en: Width (%s)
da_DK: Bredde (%s)

en: Width in pixels
da_DK: Bredde i pixels

en: Width of the crop as a percentage of the image width.
da_DK: Bredde på beskæring angivet som procentdel af billedbredde.

en: Width:
da_DK: Bredde:

en: With WooCommerce Payments, you can securely accept major cards, Apple Pay, and payments in over 100 currencies – with no setup costs or monthly fees – and you can now accept in-person payments with the Woo mobile app.
da_DK: Med WooCommerce Payments kan du på sikker vis acceptere de gængse kort, Apple Pay og betalinger i mere end 100 valutaer - uden opsætningsomkostninger eller månedlige gebyrer - og du kan nu acceptere personlige betalinger med Woo-mobilappen.

en: With WooPayments, you can securely accept major cards, Apple Pay, and payments in over 100 currencies – with no setup costs or monthly fees – and you can now accept in-person payments with the Woo mobile app.
da_DK: Med WooPayments kan du sikkert acceptere større kreditkort, Apple Pay og betalinger i over 100 valutaer - uden opsætningsomkostninger eller månedlige gebyrer - og du kan nu acceptere personlige betalinger med Woo-mobilappen.

en: With WooPayments, you can securely accept major cards, Apple Pay, and payments in over 100 currencies. Track cash flow and manage recurring revenue directly from your store’s dashboard - with no setup costs or monthly fees.
da_DK: Med WooPayments kan du sikkert acceptere almindelige kort, Apple Pay i over 100 valutaer. Hold styr på dit cashflow og administrer dine tilbagevendende betalinger direkte fra din webshops kontrolpanel - uden opsætningsomkostninger eller månedlige gebyrer.

en: With high-quality materials and expert craftsmanship, our products are built to last and exceed your expectations.
da_DK: Med materialer af høj kvalitet og eksperthåndværk er vores varer udviklet til at holde og overgå dine forventninger.

en: With our blocks, you can select and display products, categories, filters, and more virtually anywhere on your site — no need to use shortcodes or edit lines of code. Learn more about how to use each one of them.
da_DK: Med vores blokke kan du udvælge og vise varer, kategorier, filtre og mere virtuelt hvor som helst på din webshop - uden anvendelse af shortcodes eller ændring af koder. Lær mere om, hvordan du bruger hver enkelt blok.

en: With the Automattic service WordPress.com you can publish the website of your dreams. When you do, you’ll agree to these fascinating terms of service.
da_DK: Med Automattic tjenesten WordPress.com kan du publicere dit drømme websted. Når du gør, vil du acceptere i disse fascinerende servicebetingelser.

en: With the release of WooCommerce 4.0, these reports are being replaced. There is a new and better Analytics section available for users running WordPress 5.3+. Head on over to the <a href="%1$s">WooCommerce Analytics</a> or learn more about the new experience in the <a href="https://docs.woocommerce.com/document/woocommerce-analytics/" target="_blank">WooCommerce Analytics documentation</a>.
da_DK: Med udgivelsen af WooCommerce 4.0 er disse rapporter blevet udskiftet. Der er nu en ny og bedre Analytics-sektion, som er tilgængelig for brugere, der kører WordPress 5.3+. Klik her <a href="%1$s">WooCommerce Analytics</a> og lær mere om den nye oplevelse i <a href="https://docs.woocommerce.com/document/woocommerce-analytics/" target="_blank">WooCommerce Analytics dokumentationen</a>.

en: WooCommerce %1$s table creation failed. Does the %2$s user have CREATE privileges on the %3$s database?
da_DK: WooCommerce %1$s oprettelse af tabel mislykkedes. Har %2$s brugeren Opret rettigheder i %3$s database?

en: WooCommerce &rsaquo; Setup Wizard
da_DK: WooCommerce &rsaquo; Installationsguide

en: WooCommerce API. Use a consumer key in the username field and a consumer secret in the password field.
da_DK: WooCommerce API. Brug en kunde-nøgle (key) i feltet til brugernavn og et kunde-kodeord (secret) i feltet til adgangskode.

en: WooCommerce Admin has been disabled
da_DK: WooCommerce Admin er blevet deaktiveret

en: WooCommerce Admin icon
da_DK: WooCommerce Admin ikon

en: WooCommerce Blocks development mode requires files to be built. From the plugin directory, run %1$s to install dependencies, %2$s to build the files or %3$s to build the files and watch for changes.
da_DK: WooCommerce Blocks udviklingstilstand kræver oprettelse af filer. Fra plugin-mappen kører %1$s for at installere afhængigheder, %2$s for at oprette filerne eller %3$s for at oprette filerne og overvåge ændringer.

en: WooCommerce Blocks development mode requires the %1$s constant to be defined and true in your %2$s file. Otherwise you are loading the blocks package from WooCommerce core.
da_DK: WooCommerce Blocks (blokke) udviklingsmiljø kræver at %1$s konstanten er defineret og sand i din %2$s fil. I modsat fald loader du blokpakken fra WooCommerce kernen.

en: WooCommerce Blocks package
da_DK: WooCommerce Blocks pakke

en: WooCommerce Customer Data
da_DK: WooCommerce kundedata

en: WooCommerce Customer Downloads
da_DK: WooCommerce Kunde Downloads

en: WooCommerce Customer Orders
da_DK: WooCommerce Kunde Ordrer

en: WooCommerce Customer Payment Tokens
da_DK: WooCommerce Kunde Betaling Tokens

en: WooCommerce Endpoint
da_DK: WooCommerce slutpunkt

en: WooCommerce Endpoints
da_DK: WooCommerce slutpunkter

en: WooCommerce Extensions
da_DK: WooCommerce udvidelser

en: WooCommerce Home
da_DK: WooCommerce hjem

en: WooCommerce Network Orders
da_DK: WooCommerce netværksordrer

en: WooCommerce Onboarding
da_DK: Woocommerce opsætningsguide

en: WooCommerce PayPal Checkout Gateway
da_DK: WooCommerce PayPal Betalingsløsning

en: WooCommerce REST API package
da_DK: WooCommerce REST API pakke

en: WooCommerce Recent Reviews
da_DK: WooCommerce seneste anmeldelser

en: WooCommerce Services icon
da_DK: WooCommerce Services ikon

en: WooCommerce Setup
da_DK: WooCommerce opsætning

en: WooCommerce Shipping
da_DK: WooCommerce Forsendelse

en: WooCommerce Shipping & Tax
da_DK: WooCommerce forsendelse og moms

en: WooCommerce Status
da_DK: WooCommerce status

en: WooCommerce Subscriptions allows you to introduce a variety of subscriptions for physical or virtual products and services. Create product-of-the-month clubs, weekly service subscriptions or even yearly software billing packages. Add sign-up fees, offer free trials, or set expiration periods.
da_DK: WooCommerce Subscriptions lader dig introducere et udvalg af abonnementer for fysiske eller digitale varer og ydelser. Opret "månedens-vare" klubber, ugentlige serviceabonnementer eller årlige betalinger for softwarepakker. Tilføj tilmeldingsgebyrer, tilbyd gratis prøver eller opsæt perioder med udløbsdato.

en: WooCommerce Tax
da_DK: WooCommerce moms

en: WooCommerce action names associated with the webhook.
da_DK: WooCommerce handlingsnavne forbundet med webhook'en.

en: WooCommerce can accept both online and offline payments. <a href="%s" target="_blank">Additional payment methods</a> can be installed later.
da_DK: WooCommerce accepterer både online og offline betalinger. <a href="%s" target="_blank">Flere betalingsmetoder</a> kan installeres senere.

en: WooCommerce database update
da_DK: WooCommerce dataopdatering

en: WooCommerce database update complete. Thank you for updating to the latest version!
da_DK: WooCommerce databaseopdatering er færdig. Tak for at du opdaterede til den nyeste version!

en: WooCommerce database update done
da_DK: Opdatering af WooCommerce database er udført

en: WooCommerce database update in progress
da_DK: Opdatering af WooCommerce database er i gang

en: WooCommerce database update required
da_DK: Opdatering af WooCommerce database er påkrævet

en: WooCommerce database version
da_DK: WooCommerce databaseversion

en: WooCommerce endpoints
da_DK: WooCommerce slutpunkter

en: WooCommerce extensions
da_DK: WooCommerce udvidelser

en: WooCommerce has been updated! To keep things running smoothly, we have to update your database to the newest version.
da_DK: WooCommerce er blevet opdateret! For at sikre at alt kører problemfrit, er vi nødt til at opdatere din database til den nyeste version.

en: WooCommerce has detected that some of your active plugins are incompatible with currently enabled WooCommerce features. Please <a>review the details</a>.
da_DK: WooCommerce har opdaget, at nogle af dine aktive plugins ikke længere er kompatible med aktuelt aktiverede WooCommerce funktioner. <a>Gennemgå derfor informationerne</a>.

en: WooCommerce is updating product data in the background
da_DK: WooCommerce opdaterer varedata i baggrunden.

en: WooCommerce is updating the database in the background. The database update process may take a little while, so please be patient.
da_DK: WooCommerce opdaterer databasen i baggrunden. Opdateringsprocessen kan tage et lille stykke tid, så hav venligst tålmodighed.

en: WooCommerce pages
da_DK: WooCommerce sider

en: WooCommerce pages.
da_DK: WooCommerce sider.

en: WooCommerce plugins may use this method of communication when checking for plugin updates.
da_DK: WooCommerce plugins (tillægsprogrammer) kan bruge denne metode til kommunikation, når der kontrolleres for plugin-opdateringer.

en: WooCommerce products (CSV)
da_DK: WooCommerce varer (CSV)

en: WooCommerce settings
da_DK: WooCommerce Indstillinger

en: WooCommerce support
da_DK: WooCommerce understøttelse

en: WooCommerce tax rates (CSV)
da_DK: "WooCommerce momssatser (CSV)

en: WooCommerce transients
da_DK: WooCommerce transienter

en: WooCommerce will match a customer to a single zone using their shipping address and present the shipping methods within that zone to them.
da_DK: WooCommerce vil matche hver kunde med en enkelt zone ved hjælp af kundens forsendelsesadresse og vise de forsendelsesmetoder, der er inden for denne zone.

en: WooCommerce will run under this version of PHP, however, it has reached end of life. We recommend using PHP version 7.2 or above for greater performance and security.
da_DK: WooCommerce vil kunne fungere med denne version af PHP, men den er nu forældet. Vi anbefaler anvendelse af PHP version 7.2 eller højere version for større performance og sikkerhed.

en: WooCommerce will run under this version of PHP, however, some features such as geolocation are not compatible. Support for this version will be dropped in the next major release. We recommend using PHP version 7.2 or above for greater performance and security.
da_DK: WooCommerce vil fungere med denne version af PHP, men nogle funktioner såsom geolokation er ikke kompatible. Understøttelse af denne version bliver droppet i den næste store opdatering. Vi anbefaler brug af PHP version 7.2 eller nyere for en bedre performance og sikkerhed.

en: WooCommerce.com Usage Tracking Documentation
da_DK: WooCommerce.com Brugsdata Sporing Dokumentation

en: Woohoo, %1$s was your record day for sales! Net sales was %2$s beating the previous record of %3$s set on %4$s.
da_DK: Juhuu, %1$s var din rekorddag for salg! Nettosalg var %2$s og slog den tidligere rekord med %3$s sat på %4$s.

en: Word count: %s
da_DK: Antal ord: %s

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
da_DK: WordPress %1$s med %2$s tema.

en: WordPress &rsaquo; Error
da_DK: WordPress &rsaquo; Fejl

en: WordPress &rsaquo; Success
da_DK: WordPress &rsaquo; Succes

en: WordPress Address (URL)
da_DK: WordPress-adresse (URL)

en: WordPress Comments
da_DK: WordPress kommentarer

en: WordPress Constants
da_DK: WordPress-konstanter

en: WordPress Core and Block Editor: HTML, CSS, PHP, SQL, JavaScript, and React.
da_DK: WordPress Core og Block Editor: HTML, CSS, PHP, SQL, JavaScript og React.

en: WordPress Dashboard
da_DK: WordPress Kontrolpanel

en: WordPress Embed
da_DK: WordPress-indlejring

en: WordPress Events and News
da_DK: WordPress-begivenheder og -nyheder

en: WordPress Media
da_DK: WordPress medie

en: WordPress News
da_DK: WordPress nyheder

en: WordPress User
da_DK: WordPress bruger

en: WordPress Version
da_DK: WordPress-version

en: WordPress app: Kotlin, Java, Swift, Objective-C, Vue, Python, and TypeScript.
da_DK: WordPress app: Kotlin, Java, Swift, Objective-C, Vue, Python, and TypeScript

en: WordPress collects (but <em>never</em> publishes) a limited amount of data from logged-in users but then deletes it or anonymizes it. That data can include:
da_DK: WordPress indsamler (men udgiver <em>aldrig</em>) en begrænset mængde data fra logget ind brugere, men sletter dem derefter eller anonymiserer dem. Disse data kan omfatte:

en: WordPress collects (but <em>never</em> publishes) a limited amount of data from registered users who have logged in to the site. Generally, these users are people who contribute to the site in some way -- content, store management, and so on. With rare exceptions, these users do not include occasional visitors who might have registered to comment on articles or buy products. The data WordPress retains can include:
da_DK: WordPress indsamler (men udgiver <em>aldrig</em>) en begrænset mængde data fra registrerede brugere, der har logget ind på siden. Generelt er disse brugere personer, der bidrager til webstedet på en eller anden måde - indhold, butiksstyring og så videre. Med sjældne undtagelser inkluderer disse brugere ikke lejlighedsvise besøgende, som måske har registreret sig for at kommentere artikler eller købe produkter. De data, WordPress beholder, kan omfatte:

en: WordPress database error:
da_DK: WordPress databasefejl:

en: WordPress debug mode
da_DK: WordPress fejlretningstilstand

en: WordPress development updates are blocked by the %s constant.
da_DK: Udviklingsopdateringer til WordPress er blokeret af %s konstanten.

en: WordPress development updates are blocked by the %s filter.
da_DK: Udviklingsopdateringer til WordPress er blokeret af %s filteret.

en: WordPress directory location
da_DK: Placering af WordPress-mappe

en: WordPress directory size
da_DK: Størrelse på WordPress-mappe

en: WordPress embraces new technologies, while being committed to backward compatibility. The WordPress project uses the following languages and libraries:
da_DK: WordPress omfavner nye teknologier, samtidig med at det er forpligtet til bagudkompatibilitet. WordPress-projektet bruger følgende sprog og biblioteker:

en: WordPress environment
da_DK: WordPress-miljø

en: WordPress hook type
da_DK: Wordpress hook-type

en: WordPress is not notifying any <a href="%1$s">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%2$s">visibility settings</a>.
da_DK: WordPress giver ikke besked til nogen <a href="%1$s">opdateringstjenester</a> på grund af dit websteds <a href="%2$s">synlighedsindstillinger</a>.

en: WordPress language.
da_DK: WordPress sprog.

en: WordPress locale code.
da_DK: WordPress landestandard.

en: WordPress login
da_DK: WordPress-login

en: WordPress may thrive on technical contributions, but you don&#8217;t have to code to contribute. Here are some of the ways you can make an impact without writing a single line of code:
da_DK: WordPress trives måske med tekniske bidrag, men du behøver ikke at kode for at bidrage. Her er nogle af de måder, du kan gøre en forskel på uden at skrive en eneste linje kode:

en: WordPress memory limit
da_DK: WordPress hukommelsesgrænse

en: WordPress memory limit.
da_DK: WordPress lagergrænse.

en: WordPress requirements
da_DK: WordPress krav

en: WordPress requires %1$s version %2$s or higher. Contact your web hosting company to correct this.
da_DK: WordPress kræver %1$s version %2$s eller højere. Kontakt din webudbyder for at rette dette.

en: WordPress security and maintenance releases are blocked by %s.
da_DK: Sikkerheds- og vedligeholdelsesudgivelser til WordPress er blokeret af %s.

en: WordPress security and maintenance releases are blocked by the %s filter.
da_DK: Sikkerheds- og vedligeholdelsesudgivelser til WordPress er blokeret af %s filteret.

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
da_DK: WordPress skal automatisk rette ugyldigt indsat XHTML

en: WordPress site: %s
da_DK: WordPress websted: %s

en: WordPress update available (%s)
da_DK: WordPress-opdatering tilgængelig (%s)

en: WordPress version %s
da_DK: WordPress-version %s

en: WordPress.com &raquo; Redirecting you to a new blog!
da_DK: WordPress.com &raquo; Videresender dig til en ny blog!

en: WordPress.com Announcement
da_DK: WordPress.com meddelelse

en: WordPress.com News
da_DK: WordPress.com Nyheder

en: WordPress.com Username
da_DK: WordPress.com brugernavn

en: WordPress.com forums
da_DK: Wordpress.com Fora

en: WordPress.com subdomain
da_DK: WordPress.com underdomæne

en: WordPress.com | Creative Mornings | Create Your Website Now
da_DK: WordPress.com | Kreative morgener | Lav dit websted nu

en: WordPress.org is reachable
da_DK: Kan forbinde til WordPress.org

en: WordPress.org plugin directory slug.
da_DK: WordPress.org pluginmappens korttitel.

en: WordPress.org project
da_DK: Wordpress.org projekt

en: WordPress.org themes
da_DK: WordPress.org-temaer

en: Words
da_DK: Ord

en: Words: %s
da_DK: Ord: %s

en: Would you like to give the application identifying itself as %s access to your account? You should only do this if you trust the application in question.
da_DK: Vil du give applikationen, der identificerer sig selv som %s adgang til din konto? Du skal kun gøre dette, hvis du har tillid til den pågældende app.

en: Would you like to give this application access to your account? You should only do this if you trust the application in question.
da_DK: Vil du give denne applikation adgang til din konto? Du skal kun gøre dette, hvis du har tillid til den pågældende app.

en: Wow your shoppers
da_DK: Wow dine kunder

en: Writable
da_DK: Skrivbar

en: Write
da_DK: Skriv

en: Write a Comment...
da_DK: Skriv en kommentar

en: Write a comment...
da_DK: Skriv en kommentar

en: Write a short welcome message here
da_DK: Skriv en kort velkomsthilsen her

en: Write title…
da_DK: Skriv titel...

en: Write your first blog post
da_DK: Skriv dit første blog opslag

en: Writing
da_DK: Skrivning

en: Writing Settings
da_DK: Skriveindstillinger

en: X &#8212; Even more mature than above
da_DK: X &#8212; Endnu mere voksne end ovenfor

en: XFN stands for <a href="https://gmpg.org/xfn/">XHTML Friends Network</a>, which is optional. WordPress allows the generation of XFN attributes to show how you are related to the authors/owners of the site to which you are linking.
da_DK: XFN står for <a href="https://gmpg.org/xfn/">XHTML Friends Network</a>, som er valgfrit at bruge. WordPress tillader brug af XFN-attributter til at vise dine relationer til en forfatter/ejer af en side, du linker til.

en: XML Error: %1$s at line %2$s
da_DK: XML-fejl: %1$s i linje %2$s

en: XML Sitemap
da_DK: XML-sitemap

en: XML-RPC Request Failed --
da_DK: XML-RPC-foresp&#248;rgsel mislykkedes --

en: XML-RPC services are disabled on this site.
da_DK: XML-RPC-tjenester er deaktiveret på dette websted.

en: Y
da_DK: y

en: Y/m/d
da_DK: d.m.Y

en: Y/m/d g:i:s A
da_DK: d.m.Y H:i

en: Y/m/d g:i:s a
da_DK: Y/m/d h:i:s

en: YYYY-MM-DD
da_DK: ÅÅÅÅ-MM-DD

en: Year
da_DK: År

en: Year(s)
da_DK: År

en: Yekaterinburg
da_DK: Jekaterinburg

en: Yellow
da_DK: Gul

en: Yemeni rial
da_DK: Yemenitisk rial

en: Yerevan
da_DK: Jerevan

en: Yes
da_DK: Ja

en: Yes please
da_DK: Ja, tak

en: Yes please!
da_DK: Ja tak!

en: Yes, I approve of this connection
da_DK: Ja, jeg godkender denne forbindelse

en: Yes, I own a different store powered by WooCommerce
da_DK: Ja, jeg ejer en anden webshop, der kører WooCommerce

en: Yes, I will enter prices inclusive of tax
da_DK: Ja, jeg vil indtaste priser inklusiv moms

en: Yes, export all custom meta
da_DK: Ja, eksportér alle tilpassede meta

en: Yes, in person at physical stores and/or events
da_DK: Ja, personligt i fysiske butikker og/eller ved begivenheder

en: Yes, on another platform
da_DK: Ja, på en anden platform

en: Yes, on another platform and in person at physical stores and/or events
da_DK: Ja, på en anden platform og personligt i fysiske butikker og/eller begivenheder

en: Yes, take me to my profile page
da_DK: Ja tak, vis mig min profilside

en: Yesterday
da_DK: I går

en: Yesterday at %s
da_DK: Igår klokken %s

en: Yiddish
da_DK: Jiddisch

en: You
da_DK: Du

en: You added %1$s
da_DK: Du tilføjede %1$s

en: You added %1$s and %2$d other product | You added %1$s and %2$d other products
da_DK[0]: Du tilføjede %1$s og %2$d anden vare
da_DK[1]: Du tilføjede %1$s og %2$d andre varer

en: You added products
da_DK: Du tilføjede varer

en: You added sales channels
da_DK: Du har tilføjet salgskanaler

en: You added shipping costs
da_DK: Du tilføjede forsendelsesomkostninger

en: You added store details
da_DK: Du tilføjede informationer om din webshop

en: You added tax rates
da_DK: Du tilføjede momsrater

en: You are about to approve the following comment:
da_DK: Du er ved at godkende f&#248;lgende kommentar:

en: You are about to delete %s.
da_DK: Du er ved at slette %s.

en: You are about to delete the following comment:
da_DK: Du er ved at slette f&#248;lgende kommentar:

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
da_DK: Du er ved at slette dette link '%s'
      'Annuller' for at stoppe, 'OK' for at slette.

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
da_DK: Du er ved at slette dette tema '%s'
      'Annuller' for at stoppe, 'Ok' for at slette.

en: You are about to mark the following comment as spam:
da_DK: Du er ved at markere f&#248;lgende kommentar som spam:

en: You are about to move the following comment to the Trash:
da_DK: Du er ved at flytte f&#248;lgende kommentar til papirkurven:

en: You are about to permanently delete these items from your site.
    This action cannot be undone.
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
da_DK: Du er ved at slette disse elementer permanent fra dit websted.
    Denne handling kan ikke fortrydes.
    'Annuller' for at stoppe, 'OK' for at slette.

en: You are about to permanently delete this item from your site.
    This action cannot be undone.
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
da_DK: Du er ved at slette dette element permanent fra dit websted.
    Denne handling kan ikke fortrydes.
    'Annuller' for at stoppe, 'OK' for at slette.

en: You are about to trash these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
da_DK: Du skal til at smide disse elementer i papirkurven.
      'Annuller' for at stoppe, 'OK' for at slette.

en: You are accessing this website using HTTPS, but your <a href="%1$s">WordPress Address</a> and <a href="%2$s">Site Address</a> are not set up to use HTTPS by default.
da_DK: Du får adgang til dette websted ved hjælp af HTTPS, men din <a href="%1$s">WordPress-adresse</a> og <a href="%2$s">webstedsadresse</a> er ikke sat op til at bruge HTTPS som standard.

en: You are accessing this website using HTTPS, but your <a href="%s">Site Address</a> is not set up to use HTTPS by default.
da_DK: Du tilgår dette websted ved hjælp af HTTPS, men din <a href="%s">webstedsadresse</a> er ikke indstillet til at bruge HTTPS som standard.

en: You are attempting to log out of %s
da_DK: Du pr&#248;ver at logge ud af %s

en: You are browsing %s
da_DK: Du gennemser %s

en: You are commenting using your %s account.
da_DK: Du kommenterer med din %s konto.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for %2$s.
da_DK: Du gennemser i øjeblikket blogarkiverne på %1$s for %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the day %2$s.
da_DK: Du gennemser i øjeblikket blogarkiverne på %1$s for %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the year %2$s.
da_DK: Du gennemser i øjeblikket blogarkiverne på %1$s for året %2$s.

en: You are currently browsing the %s blog archives.
da_DK: Du gennemser i øjeblikket blogarkiverne på %s.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
da_DK: Du kigger på arkiverne for kategorien %s.

en: You are currently editing the page that shows your latest posts.
da_DK: Du redigerer i øjeblikket siden, som viser dine seneste indlæg.

en: You are currently running the latest version of WordPress available, keep it up!
da_DK: Du benytter den nyeste version af WordPress, sådan!

en: You are customizing %s
da_DK: Du tilpasser %s

en: You are in recovery mode. This means there may be an error with a theme or plugin. To exit recovery mode, log out or use the Exit button. <a href="%s">Exit Recovery Mode</a>
da_DK: Du er i gendannelsestilstand. Det betyder, at der kan være en fejl med et tema eller et plugin. For at afslutte gendannelsestilstand, så log ud eller brug knappen Afslut. <a href="%s">Afslut gendannelsestilstand</a>

en: You are not allowed to edit this poll.
da_DK: Du har ikke tilladelse til at rette i denne afstemning

en: You are not allowed to manage this item.
da_DK: Du har ikke tilladelse til at håndtere dette element.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
da_DK: Du har ikke lov til at flytte dette element ud af papirkurven.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
da_DK: Du har ikke tilladelse til at flytte dette emne til papirkurven.

en: You are not authorized to upload files to this site
da_DK: Du har ikke rettigheder til at uploade filer til denne side.

en: You are not currently logged in.
da_DK: Du er ikke logget ind.

en: You are now logged out everywhere else.
da_DK: Du er nu logget ud ved alle andre placeringer.

en: You are now logged out.
da_DK: Du er nu logget ud.

en: You are now subscribed to this blog.
da_DK: Du abonnerer nu på denne blog.

en: You are only logged in at this location.
da_DK: Du er kun logget ind ved denne placering.

en: You are paying for a guest order. Please continue with payment only if you recognize this order.
da_DK: Du er ved at betale for et gæstekøb. Fortsæt kun med betaling, hvis du genkender denne ordre.

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
da_DK: Du udgiver kommentarer for hurtigt. Sæt farten ned.

en: You are previewing %s
da_DK: Du forhåndsviser %s

en: You are probably offline.
da_DK: Du er sandsynligvis offline.

en: You are updating a plugin. Be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
da_DK: Du er ved at opdatere et plugin. Vær sikker på at <a href="%s">tage backup af din database og filer</a> først.

en: You are updating a theme. Be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
da_DK: Du er ved at opdatere et tema. Vær sikker på at <a href="%s">tage backup af din database og filer</a> først.

en: You are uploading an older version of a current plugin. You can continue to install the older version, but be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
da_DK: Du er ved at uploade en ældre version af det nuværende plugin. Du kan fortsætte med at installere den ældre version, men husk at lave en <a href="%s">backup af din database og filer</a> først.

en: You are uploading an older version of the active theme. You can continue to install the older version, but be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
da_DK: Du er ved at uploade en ældre version af det aktive tema. Du kan fortsætte med at installere den ældre version, men husk at tage en <a href="%s">backup af din database og filer</a> først.

en: You are using a %1$s drop-in which might mean that a %2$s database is not being used.
da_DK: Du bruger en %1$s drop-in, hvilket kan betyde, at en database med %2$s ikke bruges.

en: You are using a browser that does not have Flash player enabled or installed. Please turn on your Flash player plugin or download the latest version from https://get.adobe.com/flashplayer/
da_DK: Du bruger en browser, som ikke har Flash-afspiller aktiveret eller installeret. Slå venligst Flash-afspiller til eller hent den seneste version fra https://get.adobe.com/flashplayer/

en: You are using an insecure browser!
da_DK: Du bruger en usikker browser!

en: You are using the auto-generated password for your account. Would you like to change it?
da_DK: Du bruger den automatisk genererede adgangskode til din konto. Vil du gerne ændre det?

en: You are using the browser&#8217;s built-in file uploader. The WordPress uploader includes multiple file selection and drag and drop capability. <a href="#">Switch to the multi-file uploader</a>.
da_DK: Du bruger browserens indbyggede fil-uploader. WordPress-uploaderen giver mulighed for at vælge flere filer, samt træk-og-slip funktionalitet. <a href="#">Skift til multi-fil-uploaderen</a>.

en: You are using the multi-file uploader. Problems? Try the <a href="%1$s" %2$s>browser uploader</a> instead.
da_DK: Du bruger multi-fil-uploaderen. Problemer? Prøv i stedet <a href="%1$s" %2$s>browser-uploaderen</a>.

en: You are viewing active plugins that are incompatible with currently enabled WooCommerce features.
da_DK: Du ser aktive plugins, der er inkompatible med de WooCommerce funktioner, der p.t er aktiverede.

en: You are viewing the active plugins that are incompatible with the '%s' feature.
da_DK: Du ser de aktive plugins, der er inkompatible med funktionen "%s".

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
da_DK: Du har prøvet at tilgå "%1$s" kontrolpanelet, men har på nuværende tidspunkt ikke tilstrækkelige rettigheder på dette websted til at gøre det. Hvis du mener, at du burde kunne tilgå "%1$s" kontrolpanel, så kontakt din netværksadministrator.

en: You attempted to edit an item that does not exist. Perhaps it was deleted?
da_DK: Du forsøgte at redigere et indlæg, der ikke eksisterer. Måske er det blevet slettet?

en: You attempted to edit an order that does not exist. Perhaps it was deleted?
da_DK: Du forsøgte at redigere en ordre, som ikke eksisterer. Måske er den blevet slettet?

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
da_DK: Her kan du tilføje links, som vil blive vist på dit websted, sædvanligvis med <a href="%s">Widgets</a>. Som standard er links til forskellige sider i WordPress-fællesskabet inkluderet som eksempler.

en: You can add multiple shipping methods within this zone. Only customers within the zone will see them.
da_DK: Du kan tilføje flere forsendelsesmetoder i denne zone. De vil kun være synlige for kunder i denne zone.

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
da_DK: Du kan tilføje eller redigere links på dette billede skærm ved at indtaste information i hver boks. Kun linkets webadresse og navn (den linktekst, du vil vise på din side) er obligatoriske felter.

en: You can add the following variables to your service sharing URL:
da_DK: Du kan tilføje følgende variabler til din tjenestes delings-URL:

en: You can also <a href="%s">modify the interface language</a> in your profile.
da_DK: Du kan også <a href="%s">justere brugerfladens sprog</a> fra dine profilindstillinger.

en: You can also choose a background color by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
da_DK: Du kan også vælge en baggrundsfarve ved at klikke på Vælg farve knappen og enten indtaste en gyldig hexadecimalkode f.eks. &#8220;#ff0000&#8221; for rød, eller ved at vælge en farve med farvevælgeren.

en: You can also control the display of your content in RSS feeds, including the maximum number of posts to display and whether to show full text or an excerpt. <a href="%s">Learn more about feeds</a>.
da_DK: Du kan også kontrollere visning af dit indhold i RSS feeds, inklusiv maks. antal indlæg der skal vises, eller om hele indlægget eller et resume vises. <a href="%s">Lær mere om feeds</a>.

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
da_DK: Du kan også oprette indlæg med <a href="%s">"Press det" bookmarklet'en</a>.

en: You can also delete individual items and access the extended edit screen from the details dialog.
da_DK: Du kan også slette individuelle elementer og tilgå det udvidede redigeringsskærmbillede fra detaljer-dialogboksen.

en: You can also edit or move multiple posts to the Trash at once. Select the posts you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk actions menu and click Apply.
da_DK: Du kan også redigere eller flytte flere indlæg til papirkurven på én gang. Vælg de indlæg, du ønsker at behandle, ved at benytte afkrydsningsfelterne, vælg derefter den handling du ønsker at bruge fra massehandlingsmenuen og klik anvend.

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
da_DK: Du kan også moderate kommentaren fra denne skærm ved hjælp af status-boksen, hvor du også kan ændre tidsstemplet for kommentaren.

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk actions menu to edit the metadata for multiple pages at once.
da_DK: Du kan også udføre samme type handlinger, såsom at indsnævre listen ved at bruge filtrene, eller bruge de handlingslinks der dukker op, når du fører musen over en række, eller bruge funktionen Massehandling til at redigere metadata for flere sider på en gang.

en: You can also:
da_DK: Du kan også:

en: You can assign keywords to your posts using <strong>tags</strong>. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there is no relationship from one tag to another.
da_DK: Du kan tildele nøgleord til dine indlæg ved hjælp af <strong>tags</strong>. I modsætning til kategorier, har tag ikke noget hierarki, så der er ingen sammenhæng fra et tag til et andet.

en: You can assign theme locations to individual menus by <strong>selecting the desired settings</strong> at the bottom of the menu editor. To assign menus to all theme locations at once, <strong>visit the Manage Locations tab</strong> at the top of the screen.
da_DK: Du kan tildele temaområder til individuelle menuer ved at <strong>vælge de ønskede indstillinger</strong> i bunden af menu-editoren. For at tildele menuer til alle temaområder på én gang, så <strong>spring til Håndter menuområder-fanen</strong> øverst i skærmbilledet.

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
da_DK: Ved hjælp af fanen Skærmindstillinger kan du indstille hvor mange elementer, der skal vises pr. skærm og om kolonner i tabellen skal vises/skjules.

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
da_DK: Du kan ændre din adgangskode, slå tastaturgenveje til, ændre farveskemaet på din WordPress-administration, og slå WYSIWYG (Visual) editor fra - blandt andre ting. Du kan skjule værktøjslinjen (tidligere kaldet Administrationsbjælken) fra ​​dit websted, men den kan ikke være deaktiveret i administrationen.

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
da_DK: Du kan vælge mellem temaet standard header-billeder eller bruge dit eget. Du kan også tilpasse måden dit websteds titel og tagline bliver vist.

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
da_DK: Du kan vælge et af ​​dine tidligere uploadede header-billeder, eller vise et tilfældigt.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the homepage of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static homepage, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the homepage, and the other will be where your posts are displayed.
da_DK: Du kan vælge, hvad der vises på forsiden af dit websted. Det kan være indlæg i omvendt kronologisk rækkefølge (klassisk blog) eller en fast/statisk side. Før du kan vælge en statisk forside, er du nødt til at oprette to <a href="%s">sider</a>. Den ene vil blive forsiden og den anden vil blive den side, hvor dine indlæg vises.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the homepage of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static homepage, you first need to create two Pages. One will become the homepage, and the other will be where your posts are displayed.
da_DK: Du kan vælge, hvad der vises på forsiden af dit websted. Det kan være indlæg i modsat kronologisk rækkefølge (klassisk blog), eller en fast/statisk side. For at indstille en statisk forside, er det nødvendigt først at oprette to sider. Den ene vil blive til forsiden, og den anden vil være dér, dine indlæg vises.

en: You can choose whether or not your site will be crawled by robots, ping services, and spiders. If you want those services to ignore your site, click the checkbox next to &#8220;Discourage search engines from indexing this site&#8221; and click the Save Changes button at the bottom of the screen.
da_DK: Du kan vælge om robotter, ping-services og spiders skal gennemgå din side. Hvis du vil udelukke dem, skal du bare aktivere den anden mulighed her: Fortæl søgemaskinerne at de ikke skal indeksere dette websted. Derefter skal du vælge Gem ændringer nederst. Dette forhindrer dog ikke dit websted i at være synlig på internettet.

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
da_DK: Du kan oprette grupper af links ved at bruge Link-kategorier. Link-kategorinavne skal være unikke og Link-kategorier er adskilt fra de kategorier, du bruger til indlæg.

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
da_DK: Du kan tilpasse visningen af dette skærmbillede på en række måder:

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
da_DK: Du kan indstille visningen af dette skærmbillede ved at bruge Skærmindstillinger fanen og/eller dropdown-filtrene over linktabellen.

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
da_DK: Du kan tilrette visningen på denne skærm på flere forskellige måder

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
da_DK: Ved at v&aelig;lge en brugerdefineret baggrund, kan du tilpasse din sides udseende uden at redigere koden i dit temas filer. Din baggrund kan v&aelig;re et billede eller en farve.

en: You can delete Link Categories in the Bulk Action pull-down, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default Link Category.
da_DK: Du kan slette linkkategorier ved at benytte massehandling, men links i kategorien slettes ikke. De flyttes i stedet til standard linkkategorien.

en: You can edit the image while preserving the thumbnail. For example, you may wish to have a square thumbnail that displays just a section of the image.
da_DK: Du kan ændre billedet og stadig bevare miniaturevisningen. For eksempel, vil du måske have en kvadratisk miniaturevisning, der kun viser et udsnit af billedet.

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
da_DK: Du kan redigere de oplysninger, der er i en kommentar, hvis det er nødvendigt. Dette er ofte nyttig, når du opdager, at en kommentar har en tastefejl.

en: You can enable distraction-free writing mode using the icon to the right. This feature is not available for old browsers or devices with small screens, and requires that the full-height editor be enabled in Screen Options.
da_DK: Du kan aktivere distraktionfri skrivetilstand ved hjælp af ikonet til højre. Denne funktion er ikke tilgængelig for gamle browsere eller enheder med små skærme. Den kræver også, at editoren har fuld højde, hvilket kan slås til under skærmindstillinger.

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
da_DK: Du kan eksportere en fil med dit websted &#8217;s indhold med henblik på at importere den til en anden installation eller til en anden platform. Eksportfilen er en XML-fil kaldet WXR. Indlæg, sider, kommentarer, egne felter, kategorier og tags medtages. Du kan vælge at WXR-filen til kun skal omfatte visse indlæg eller sider ved at bruge dropdown-felterne til at begrænse eksporten til kategori, forfatter, pr. måned eller udgivelsesstatus.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links above the posts list to only show posts with that status. The default view is to show all posts.
da_DK: Du kan filtrere listen af indlæg efter indlægstatus ved at benytte tekstlinks ovenover indlægslisten , så der kun vises indlæg med den status. Standardvisningen er at alle indlæg vises.

en: You can filter the list of users by User Role using the text links above the users list to show All, Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. The default view is to show all users. Unused User Roles are not listed.
da_DK: Du kan filtrere listen af brugere efter Brugerrolle ved at bruge de links der er ovenover brugerlisten for at vise Alle, Administrator, Redaktør, Forfatter, Bidragsyder eller Abonnent. Som standard vises alle brugere. Brugerroller, der ikke er i brug, listes ikke.

en: You can find more details and make changes on the Plugins screen.
da_DK: Du kan finde flere detaljer og foretage ændringer på skærmbilledet Plugins.

en: You can find more details and make changes on the Themes screen.
da_DK: Du kan finde flere detaljer og foretage ændringer på skærmbilledet Temaer.

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
da_DK: Du kan hjælpe os med at bekæmpe spam og opgradere din konto <a href="%s" target="_blank">at betale et beløb</a>.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
da_DK: Du kan skjule/vise kolonner efter behov og bestemme, hvor mange indlæg du vil vise på skærmen ved hjælp af fanen skærmindstillinger.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
da_DK: Du kan skjule/vise kolonner efter behov og vælge hvor man brugere, der skal vises pr. skærmbillede, ved at bruge fanen Skærmindstillinger.

en: You can insert media files by clicking the button above the post editor and following the directions. You can align or edit images using the inline formatting toolbar available in Visual mode.
da_DK: Du kan indsætte mediefiler ved at klikke på ikonerne over indlægs-editoren og følge anvisningerne. Du kan justere eller redigere billeder ved hjælp af værktøjslinjen til inline-formatering, som er tilgængelig i den visuelle tilstand.

en: You can log out of other devices, such as your phone or a public computer, by clicking the Log Out Everywhere Else button.
da_DK: Du kan logge ud fra andre enheder, såsom din telefon eller en offentlig computer, ved at klikke på knappen Log ud fra alle andre steder.

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the bulk actions.
da_DK: Du kan administrere kommentarer på din side på samme måde som du administrerer Indlæg og andet indhold. Dette skærmbillede kan tilpasses på samme måde som resten af kontrolpanelet, og du kan redigere kommentarer ved hjælp af hover-links eller massehandlinger.

en: You can manually run queued updates here.
da_DK: Du kan manuelt gennemføre ventende (i kø) opdateringer her.

en: You can narrow the list by file type/status or by date using the dropdown menus above the media table.
da_DK: Du kan indsnævre listen efter filtype/-status eller efter dato ved hjælp af rullemenuerne over medietabellen.

en: You can navigate to other pages on your site while using the Customizer to view and edit the widgets displayed on those pages.
da_DK: Du kan navigere til andre sider på dit websted, mens du bruger Tilpasseren til at se og redigere de widgets, der er vist på disse sider.

en: You can now manage and live-preview Custom Backgrounds in the <a href="%s">Customizer</a>.
da_DK: Du kan nu håndtere og få live forhåndsvisning af brugerdefinerede baggrunde i <a href="%s">Tilpasseren</a>.

en: You can now manage and live-preview Custom Header in the <a href="%s">Customizer</a>.
da_DK: Du kan nu håndtere og få live forhåndsvisning af brugerdefinerede headers i <a href="%s">Tilpasseren</a>.

en: You can only have 1 %s in your cart.
da_DK: Du kan kun have 1 %s i din kurv.

en: You can proportionally scale the original image. For best results, scaling should be done before you crop, flip, or rotate. Images can only be scaled down, not up.
da_DK: Du kan skalere det originale billede proportionelt. Det bedste resultat fås, hvis du skalerer før du beskærer, vender eller roterer. Billeder kan kun nedskaleres, ikke opskaleres.

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
da_DK: Du kan forfine visningen til kun at vise indlæg i en bestemt kategori, eller fra en bestemt måned, ved at bruge dropdownmenuen over indlægslisten. Klik på filtrer-knappen efter at du har truffet dit valg. Du kan også forfine visningen ved at klikke på forfatter, kategori eller tags i indlægslisten.

en: You can see all comments on this post here:
da_DK: Du kan se alle kommentarer til indlægget her:

en: You can see all pingbacks on this post here:
da_DK: Du kan se alle pingbacks til indlægget her:

en: You can see all trackbacks on this post here:
da_DK: Du kan se alle trackbacks til indlægget her:

en: You can select an image to be shown at the top of your site by uploading from your computer or choosing from your media library. After selecting an image you will be able to crop it.
da_DK: Du kan vælge et billede der vises i toppen af webstedet ved at uploade et fra din computer eller ved at vælge et fra mediebiblioteket. Når du har valgt et billede har du mulighed for at beskære det.

en: You can select the language you wish to use while using the WordPress administration screen without affecting the language site visitors see.
da_DK: Du kan vælge, hvilket sprog du ønsker at bruge i WordPress administrationssider, uden at påvirke hvilket sprog webstedet besøgende ser.

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately. Alternatively, you can use an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button.
da_DK: Du kan vælge et tilpasset billeder som header til dit websted. Du uploader billedet, beskærer det og den nye header vil udgives med det samme. Alternativt, kan du bruge et billede, der allerede er uploadet til dit mediebibliotek ved at klikke på &#8220;Vælg billede&#8221; knappen.

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
da_DK: Du kan angive en maksimumstørrelse for billeder, der indsættes i dit tekst; du kan også indsætte et billede i fuld størrelse.

en: You can set the language, and WordPress will automatically download and install the translation files (available if your filesystem is writable).
da_DK: Du kan indstille sproget, og WordPress vil automatisk downloade og installere oversættelsesfilerne (tilgængelig, hvis dit filsystem er skrivbart).

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
da_DK: Du kan stadig bruge dit websted, men kan måske ikke få adgang til de websteder du opretter. Hvis du er sikker på at dine DNS-indstillinger er korrekte, kan du se bort fra denne meddelelse.

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
da_DK: Du kan udgive indhold på flere forskellige måder. Dette skærmbillede indeholder indstillingerne for dem alle. Øverste del styrer editoren der dukker op rundt om i administrationen mens resten styrer eksterne udgivelsesmåder. Ønsker du mere information om disse metoder, så klik på nedenstående links for yderligere dokumentation.
    
    Du skal klikke på Gem ændringer nederst på denne side for at de nye indstillinger kan træde i kraft.

en: You can upload and insert media (images, audio, documents, etc.) by clicking the Add Media button. You can select from the images and files already uploaded to the Media Library, or upload new media to add to your page or post. To create an image gallery, select the images to add and click the &#8220;Create a new gallery&#8221; button.
da_DK: Du kan uploade og indsætte medier (billeder, lyd, dokumenter osv.) ved at klikke på Tilføj medier knappen. Du kan vælge fra de medier, der allerede er uploadet til Mediebiblioteket, eller uploade nye medier til din side eller dit indlæg. For at oprette et billedgalleri, så vælg de billeder du vil tilføje og klik derefter på &#8220;Opret nyt galleri&#8221; kanppen.

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
da_DK: Du kan uploade mediefiler uden at oprette et indlæg først. Dette giver dig mulighed for at uploade filer til brug i indlæg og sider senere, og/eller for at få et weblink til en bestemt fil, som du vil dele.

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
da_DK: Du kan bruge kategorier til at definere dele af dit websted og gruppere relaterede indlæg. Standardkategorien er "Ikke kategoriseret", indtil du ændrer det i dine <a href="%s"> Skriveindstillinger</a>.

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
da_DK: Du kan bruge et af ​​disse seje header-billeder eller vise et tilfældigt på hver side.

en: You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.
da_DK: Du har følgende muligheder for at arrangere dit skærmbillede i kontrolpanelet så det passer til din arbejdsgang. Det har du også mulighed for på de fleste andre sider i administrationen.

en: You can view all posts made by a user by clicking on the number under the Posts column.
da_DK: Du kan se alle indlæg, der er lavet af en bruger, ved at klikke på nummeret i indlægskolonnen.

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt using the Screen Options tab.
da_DK: Du kan vise indlæg i en simpel titelliste eller med et uddrag ved at bruge fanen Skærmindstillinger.

en: You can view your media in a simple visual grid or a list with columns. Switch between these views using the icons to the left above the media.
da_DK: Du kan vise medierne i et simpelt visuelt gitter eller i en liste med kolonner. Skift mellem disse visninger ved at benyttet ikonerne til venstre over medierne.

en: You cannot add &quot;%s&quot; to the cart because the product is out of stock.
da_DK: Du kan ikke tilføje &quot;%s&quot; til kurven, da varen ikke er på lager.

en: You cannot add a new payment method so soon after the previous one. Please wait for %d second. | You cannot add a new payment method so soon after the previous one. Please wait for %d seconds.
da_DK[0]: Du kan ikke tilføje en ny betalingsmetode så hurtigt efter den forrige. Vent venligst %d sekund.
da_DK[1]: Du kan ikke tilføje en ny betalingsmetode så hurtigt efter den forrige. Vent venligst %d sekunder.

en: You cannot add another "%s" to your cart.
da_DK: Du kan ikke tilføje en anden "%s" til din kurv.

en: You cannot add that amount of &quot;%1$s&quot; to the cart because there is not enough stock (%2$s remaining).
da_DK: Du kan ikke tilføje dette antal &quot;%1$s&quot; til kurven, fordi der på lageret ikke er varer (%2$s nok tilbage).

en: You cannot add that amount to the cart &mdash; we have %1$s in stock and you already have %2$s in your cart.
da_DK: Du kan ikke tilføje dette antal varer til kurven &mdash; vi har %1$s på lager, og du har allerede %2$s i din kurv.

en: You cannot add the same tax rate twice!
da_DK: Du kan ikke lægge den samme momssats på to gange

en: You cannot change this later.
da_DK: Du kan ikke ændre dette senere.

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
da_DK: Du kan ikke slette et plugin, mens det er aktivt på hovedwebstedet.

en: You cannot delete the current user.
da_DK: Du kan ikke slette den nuv&#230;rende bruger.

en: You cannot edit this comment because the associated post is in the Trash. Please restore the post first, then try again.
da_DK: Du kan ikke redigere denne kommentar, fordi det tilknyttede indlæg er i Papirkurven. Gendan indlægget først og prøv derefter igen.

en: You cannot edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
da_DK: Du kan ikke redigere dette indlæg, fordi det er i papirkurven. Gendan indlægget og prøv igen.

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
da_DK: Du kan ikke flytte dette emne til papirkurven. %s redigerer det i øjeblikket.

en: You cannot remove the current user.
da_DK: Du kan ikke fjerne den aktuelle bruger.

en: You cannot remove users.
da_DK: Du kan ikke fjerne brugere.

en: You cannot reply to a comment on a draft post.
da_DK: Du kan ikke besvare en kommentar til et kladdeindlæg.

en: You cannot use port numbers such as %s.
da_DK: Du kan ikke bruge portnumre såsom %s.

en: You cannot use that email address to signup. There are problems with them blocking some emails from WordPress. Please use another email provider.
da_DK: Du kan ikke bruge denne e-mailadresse til tilmelding. Der er problemer med at den e-mailudbyder blokerer e-mails fra WordPress. Brug venligst en anden e-mailudbyder.

en: You cannot use that email address to signup. We are having problems with them blocking some of our email. Please use another email provider.
da_DK: Du kan ikke bruge denne e-mailadresse til tilmelding. Vi har problemer med, at den e-mailudbyder blokerer nogle af vores e-mails. Brug venligst en anden udbyder.

en: You commented on:
da_DK: Du kommenterer på:

en: You created %s
da_DK: Du oprettede %s

en: You deactivated this plugin on %s and may no longer need this policy.
da_DK: Du deaktiverede dette plugin den %s og har måske ikke længere brug for denne politik.

en: You did not enter a category name.
da_DK: Du skrev ikke et navn p&#229; kategorien.

en: You do not have permission to access this page
da_DK: Du har ikke tilladelse til at tilgå denne side

en: You do not have permission to access this page.
da_DK: Du har ikke tilladelse til at tilgå denne side.

en: You do not have permission to assign API Keys to the selected user.
da_DK: Du har ikke tilladelse til at tildele API-nøgler til den valgte bruger.

en: You do not have permission to create coupons
da_DK: Du har ikke tilladelse til at oprette rabatkuponer

en: You do not have permission to create order notes
da_DK: Du har ikke tilladelse til at oprette bemærkninger til ordren

en: You do not have permission to create order refunds
da_DK: Du har ikke tilladelse til at oprette ordrerefunderinger

en: You do not have permission to create orders
da_DK: Du har ikke tilladelse til at oprette ordrer

en: You do not have permission to create product attributes
da_DK: Du har ikke tilladelse til at oprette vareegenskaber

en: You do not have permission to create product categories
da_DK: Du har ikke tilladelse til at oprette varekategorier

en: You do not have permission to create product shipping classes
da_DK: Du har ikke tilladelse til at oprette vareforsendelsesklasser

en: You do not have permission to create product tags
da_DK: Du har ikke tilladelse til at oprette vare-tags

en: You do not have permission to create products
da_DK: Du har ikke tilladelse til at oprette varer

en: You do not have permission to create tax classes
da_DK: Du har ikke tilladelse til at oprette momsklasser

en: You do not have permission to create tax rates
da_DK: Du har ikke tilladelse til at oprette momssatser

en: You do not have permission to create this customer
da_DK: Du har ikke tilladelse til at oprette denne kunde

en: You do not have permission to create webhooks.
da_DK: Du har ikke tilladelse til at oprette webhooks.

en: You do not have permission to delete product attribute terms
da_DK: Du har ikke tilladelse til at slette vareegenskabsudtryk

en: You do not have permission to delete product attributes
da_DK: Du har ikke tilladelse til at slette vareegenskaber

en: You do not have permission to delete product category
da_DK: Du har ikke tilladelse til at slette varekategori

en: You do not have permission to delete product shipping classes
da_DK: Du har ikke tilladelse til at slette vareforsendelsesklasser

en: You do not have permission to delete product tag
da_DK: Du har ikke tilladelse til at slette vare-tag

en: You do not have permission to delete tax classes
da_DK: Du har ikke tilladelse til at slette momsklasser

en: You do not have permission to delete tax rates
da_DK: Du har ikke tilladelse til at slette momssatser

en: You do not have permission to delete this %s
da_DK: Du har ikke tilladelse til at slette denne %s

en: You do not have permission to delete this customer
da_DK: Du har ikke tilladelse til at slette denne kunde

en: You do not have permission to edit API Keys
da_DK: Du har ikke tilladelse til at redigere API nøgler

en: You do not have permission to edit Webhooks
da_DK: Du har ikke tilladelse til at redigere Webhooks

en: You do not have permission to edit product attributes
da_DK: Du har ikke tilladelse til at redigere vareegenskaber

en: You do not have permission to edit product categories
da_DK: Du har ikke tilladelse til at redigere varekategorier

en: You do not have permission to edit product shipping classes
da_DK: Du har ikke tilladelse til at redigere vareforsendelsesklasser

en: You do not have permission to edit product tags
da_DK: Du har ikke tilladelse til at rette vare-tags

en: You do not have permission to edit tax rates
da_DK: Du har ikke tilladelse til at redigere momssatser

en: You do not have permission to edit this %s
da_DK: Du har ikke tilladelse til at redigere denne %s

en: You do not have permission to edit this API Key
da_DK: Du har ikke tilladelse til at redigere denne API-nøgle

en: You do not have permission to edit this customer
da_DK: Du har ikke tilladelse til at redigere denne kunde

en: You do not have permission to edit this order
da_DK: Du har ikke tilladelse til at redigere denne ordre.

en: You do not have permission to edit this user.
da_DK: Du har ikke bef&#248;jelser til at redigere denne bruger.

en: You do not have permission to modify the list of approved directories for product downloads.
da_DK: Du har ikke tilladelse til at ændre listen med godkendte mapper til varedownloads.

en: You do not have permission to read product attribute terms
da_DK: Du har ikke tilladelse til at læse vareegenskabsudtryk

en: You do not have permission to read product attributes
da_DK: Du har ikke tilladelse til at læse vareegenskaber

en: You do not have permission to read product categories
da_DK: Du har ikke tilladelse til at læse varekategorier

en: You do not have permission to read product shipping classes
da_DK: Du har ikke tilladelse til at læse vareforsendelsesklasser

en: You do not have permission to read product tags
da_DK: Du har ikke tilladelse til at læse vare-tags

en: You do not have permission to read tax classes
da_DK: Du har ikke tilladelse til at læse momsklasser

en: You do not have permission to read tax rate
da_DK: Du har ikke tilladelse til at læse momssats

en: You do not have permission to read the coupons count
da_DK: Du har ikke tilladelse til at læse antallet af rabatkuponer

en: You do not have permission to read the customers count
da_DK: Du har ikke tilladelse til at læse antallet af kunderne

en: You do not have permission to read the orders count
da_DK: Du har ikke tilladelse til at læse antallet af ordrer

en: You do not have permission to read the products count
da_DK: Du har ikke tilladelse til at læse antallet af varer

en: You do not have permission to read the tax classes count
da_DK: Du har ikke tilladelse til at læse antallet af momsklasserne

en: You do not have permission to read the taxes count
da_DK: Du har ikke tilladelse til at læse antallet af moms

en: You do not have permission to read the webhooks count
da_DK: Du har ikke tilladelse til at se antallet af webhooks

en: You do not have permission to read this %s
da_DK: Du har ikke tilladelse til at se denne %s

en: You do not have permission to read this customer
da_DK: Du har ikke tilladelse til at læse denne kunde

en: You do not have permission to read this report
da_DK: Du har ikke tilladelse til at læse denne rapport

en: You do not have permission to revoke API Keys
da_DK: Du har ikke tilladelse til at ophæve API-nøgler

en: You do not have permission to revoke this API Key
da_DK: Du har ikke tilladelse til at ophæve denne API-nøgle

en: You do not have permission to update Webhooks
da_DK: Du har ikke tilladelse til at opdatere Webhooks

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
da_DK: Du har ikke tilstr&#230;kkelige rettigheder til at se denne side.

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
da_DK: Du har ikke rettigheder til at aktivere plugins på dette websted.

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
da_DK: Du har ikke rettigheder til at deaktivere plugins på dette websted.

en: You don&#8217;t have permission to do this.
da_DK: Du har ikke tilladelse til at gøre dette.

en: You don't have any audio files.
da_DK: Du har ingen lydfiler.

en: You don't have any documents.
da_DK: Du har ingen dokumenter.

en: You don't have any images.
da_DK: Du har ingen billeder.

en: You don't have any media.
da_DK: Du har ingen mediafiler.

en: You don't have any scheduled pages yet.
da_DK: Du har ikke nogen planlagte sider endnu.

en: You don't have any videos.
da_DK: Du har ingen videoer.

en: You don't have permission to create a new order
da_DK: Du har ikke tilladelse til at oprette en ny ordre

en: You don’t have permission to do that.
da_DK: Det har du ikke rettigheder til at g&#248;re.

en: You have %1$s and %2$s.
da_DK: Du har %1$s og %2$s.

en: You have WooCommerce Blocks installed, but the WooCommerce bundled version is running because it is more up-to-date. This may cause unexpected compatibility issues. Please update the WooCommerce Blocks plugin.
da_DK: Du har WooCommerce Blocks installeret, men den medfølgende WooCommerce-version er den, der bliver anvendt, fordi den er mere opdateret. Dette kan forårsage uventede kompatibilitetsproblemer. Derfor skal du opdatere WooCommerce Blocks plugin.

en: You have attempted to queue too many files.
da_DK: Du har fors&#248;gt at s&#230;tte for mange filer i k&#248;.

en: You have attempted to register a duplicate item with WooCommerce Navigation: %1$s
da_DK: Du har forsøgt at registrere en dobbelt enhed med WooCommerce Naviation: %1$s

en: You have been added to this site. Please visit the <a href="%1$s">homepage</a> or <a href="%2$s">log in</a> using your username and password.
da_DK: Du er blevet tilføjet til dette websted. Besøg venligst <a href="%1$s">forsiden</a> eller <a href="%2$s">log ind</a> med dit brugernavn og adgangskode.

en: You have chosen to delete the following users from all networks and sites.
da_DK: Du har valgt at slette følgende brugere fra alle netværk og websteder.

en: You have chosen to delete the user from all networks and sites.
da_DK: Du har valgt at slette brugeren fra alle netværk og websteder.

en: You have installed a development version of WooCommerce which requires files to be built and minified. From the plugin directory, run <code>pnpm install</code> and then <code>pnpm run build --filter=woocommerce</code> to build and minify assets.
da_DK: Du har installeret en udviklingsversion af WooCommerce, som kræver, at filer skal bygges og komprimeres. Fra plugin-mappen skal du køre <code>pnpm install</code> og derefter <code>pnpm run build --filter=woocommerce</code> for at bygge og komprimere egenskaber.

en: You have logged in successfully.
da_DK: Du er logget ind.

en: You have no categories to convert!
da_DK: Du har Ingen kategorier at konvertere!

en: You have no comments to import!
da_DK: Du har ingen kommentarer at importere!

en: You have no sites in your profile links. You may add sites if you'd like.
da_DK: Du har ingen sider i dine profil-links. Du kan tilføje sider, hvis du har lyst.

en: You have no tags to convert!
da_DK: Du har ingen tags at konvertere!

en: You have not set up this type of address yet.
da_DK: Du har endnu ikke sat denne type adresse op.

en: You have plugins waiting to be updated
da_DK: Du har plugins, der venter på at blive opdateret

en: You have received the following WooCommerce log message: | You have received the following WooCommerce log messages:
da_DK[0]: Du har modtaget den følgende WooCommerce logbesked:
da_DK[1]: Du har modtaget de følgende WooCommerce logbeskeder:

en: You have searched the %1$s blog archives for <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
da_DK: Du har søgt i %1$s-blogarkiverne for <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. Hvis din søgning ikke gav noget resultat, kan du prøve et af disse links.

en: You have specified these users for deletion:
da_DK: Du har valgt at slette f&#248;lgende brugere:

en: You have specified these users for removal:
da_DK: Du har angivet, at følgende brugere skal slettes:

en: You have specified this user for deletion:
da_DK: Du har sat denne bruger til sletning:

en: You have specified this user for removal:
da_DK: Du har markeret denne bruger til sletning:

en: You have successfully connected your store to WooCommerce.com
da_DK: Du har uden problemer forbundet din webshop til WooCommerce.com

en: You have successfully disconnected your store from WooCommerce.com
da_DK: Du har uden problemer frakoblet din webshop fra WooCommerce.com

en: You have themes waiting to be updated
da_DK: Du har temaer, der venter på at blive opdateret

en: You have used this coupon %s in another transaction during this checkout, and coupon usage limit is reached. Please remove the coupon and try again.
da_DK: Rabatkuponen %s blev brugt ved valg af en anden vare i denne købssession, og du har nået grænsen for brug af rabatkuponer. Fjern venligst rabatkuponen og prøv igen.

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
da_DK: Du har brugt al din plads. Slet venligst nogle filer før du uploader.

en: You like this
da_DK: Du synes godt om dette

en: You may also like&hellip;
da_DK: Du kunne også være interesseret i...

en: You may be interested in&hellip;
da_DK: Du er måske interesseret i...

en: You may be interested in…
da_DK: Du kunne måske være interesseret i...

en: You may need to manually restore the item's stock.
da_DK: Du vil muligvis skulle genskabe enhedens lager manuelt.

en: You may only upload 1 file.
da_DK: Du kan kun uploade 1 fil.

en: You must be %1$slogged in%2$s to post a review.
da_DK: Du skal være %1$slogged in%2$s for at afgive en anmeldelse.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
da_DK: Du skal v&#230;re <a href="%s">logget ind</a> for at skrive en kommentar.

en: You must be a member of at least one site to use this page.
da_DK: Du skal være medlem på mindst et websted for at kunne bruge denne side.

en: You must be logged in to checkout.
da_DK: Du skal være logget ind for at gennemføre din ordre på siden Kasse.

en: You must be logged in to download files.
da_DK: Du skal være logget ind for at downloade filer.

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
da_DK: Du skal klikke p&aring; Gem ændringer nederst p&aring; denne side for at de nye indstillinger kan træde i kraft.

en: You must enter a valid license key on the <a href="%1$s">MaxMind integration settings page</a> in order to use the geolocation service. If you do not need geolocation for shipping or taxes, you should change the default customer location on the <a href="%2$s">general settings page</a>.
da_DK: Du skal indtaste en gyldig licensnøgle på <a href="%1$s">MaxMind integration indstillingssiden</a> for at kunne anvende geolokationsservicen. Hvis du ikke har brug for geolokation til forsendelse eller moms, skal du ændre kunde-standardlokationen 
    på <a href="%2$s">siden med de generelle indstillinger</a>.

en: You must provide a domain name.
da_DK: Du skal udfylde et domænenavn!

en: You must provide a name for your network of sites.
da_DK: Du skal anføre et navn til dit netværk af websteder.

en: You must provide a valid email address.
da_DK: Du skal skrive en gyldig e-mailadresse.

en: You must specify a Post ID
da_DK: Du skal angive et indlægs-id

en: You must specify a valid action
da_DK: Du skal angive en gyldig kommando

en: You must supply a future date to schedule.
da_DK: Du må angive en fremtidig dato at planlægge.

en: You must supply an array of options and values.
da_DK: Du skal angive en række af muligheder og værdier.

en: You must supply an array of options.
da_DK: Du skal angive en række af muligheder.

en: You must verify your email to register new domains.
da_DK: Du skal bekræfte din email for at registrere nye domæner.

en: You need JavaScript to choose a part of the image.
da_DK: Du skal have JavaScript for at vælge en del af billedet.

en: You need WooCommerce 4.2 or newer to run this tool.
da_DK: WooCommerce 4.2 eller nyere er påkrævet for at køre dette værktøj.

en: You need a higher level of permission.
da_DK: Du har brug for et højere adgangsniveau.

en: You need to define a search term to order by relevance.
da_DK: Du skal definere en søgeterm, hvis du vil sortere efter relevans.

en: You need to define an include parameter to order by include.
da_DK: Du skal definere et inkluderingsparameter for at sortere efter inkludering.

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
da_DK: Du skal indtaste en API-nøgle for at aktivere Akismet-tjenesten på dit websted.

en: You need to pass an array of post formats.
da_DK: Du må sende et array med indlægsformatet.

en: You need to register your Jetpack before connecting it.
da_DK: Du skal registrere din Jetpack, inden du tilslutter den.

en: You need to supply your OPML url. Press back on your browser and try again
da_DK: Du skal angive din OPML-URL. G&#229; tilbage og fors&#248;g igen

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
da_DK: Du har kun ét tema installeret lige nu. Slå dig løs! Du kan til hver en tid vælge mellem over 1.000 gratis temaer i WordPress temabiblioteket: klik blot på <a href="%s">Installer temaer</a> ovenfor.

en: You personalized your store
da_DK: Du har personliggjort din webshop

en: You set up payments
da_DK: Du opretter betalinger

en: You should also note any collection and retention of sensitive personal data, such as data concerning health.
da_DK: Du bør meddele enhver samling og opbevaring af følsomme personlige data, såsom data vedrørende helbred.

en: You should also review your privacy policy from time to time, especially after installing or updating any themes or plugins. There may be changes or new suggested information for you to consider adding to your policy.
da_DK: Du bør også gennemgå din privatlivspolitik fra tid til anden, især efter installation eller opdatering af temaer eller plugins. Der kan være ændringer eller nye foreslåede oplysninger, som du bør overveje at tilføje til din politik.

en: You should back up your existing %1$s and %2$s files.
da_DK: Du bør tage backup af de nuværende %1$s og %2$s filer.

en: You should back up your existing %s file.
da_DK: Du bør tage backup af den nuværende %s fil.

en: You should consider changing your site domain to %1$s before enabling the network feature. It will still be possible to visit your site using the %3$s prefix with an address like %2$s but any links will not have the %3$s prefix.
da_DK: Vi anbefaler, at du ændrer domænet for dit websted til %1$s, før du aktiverer netværket. Det vil stadig være muligt at besøge dit websted ved at bruge %3$s præfikset med adresser såsom %2$s, men dine links vil ikke have %3$s præfikset.

en: You should consider removing any unused themes to enhance your site&#8217;s security.
da_DK: For at forbedre dit websteds sikkerhed, anbefaler vi, at du sletter ubrugte temaer.

en: You should remove inactive plugins
da_DK: Du bør slette inaktive plugins

en: You should remove inactive themes
da_DK: Du bør fjerne inaktive temaer

en: You should use a persistent object cache
da_DK: Du bør bruge en persistent object cache

en: You sold "%2$s" for %3$s. | You sold %1$s of "%2$s" for %3$s each.
da_DK[0]: Du solgte "%2$s" for %3$s.
da_DK[1]: Du solgte %1$s af "%2$s" for %3$s pr. stk.

en: You want your product catalog and images to look great and align with your brand. This guide will give you all the tips you need to get your products looking great in your store.
da_DK: Du vil gerne have dine varesider and varebilleder til at se godt ud og tilpasse sig dit brand. Denne guide giver dig alle de tips, som du behøver for at få dine varer til at se godt ud i din webshop.

en: You will be given a password to manually enter into the application in question.
da_DK: Du vil få tildelt en adgangskode til manuelt at kunne tilgå den nævnte app.

en: You will be removed as owner of %s
da_DK: Du vil blive fjernet som ejer af <em>%s</em>

en: You will be returned to the WordPress Dashboard, and no changes will be made.
da_DK: Du vil blive sendt tilbage til WordPress kontrolpanelet, og ingen ændringer vil blive foretaget.

en: You will be sent to %s
da_DK: Du vil blive sendt til %s

en: You will need to manually issue a refund through your payment gateway after using this.
da_DK: Du bliver nødt til manuelt at oprette en refundering gennem din betalingsløsning efter brug af dette.

en: You will not be able to install new themes from here yet since your install requires SFTP credentials. For now, please <a href="%s">add themes in the admin</a>.
da_DK: Du vil ikke kunne installere flere temaer herfra, da din installation kræver SFTP forudsætninger. Indtil videre, så vær venlig at <a href="%s">tilføje temaer i administrationen</a>.

en: You would have received an email because of this.
da_DK: Du vil have modtaget en e-mail på grund af dette.

en: You&#8217;ll create a menu, assign it a location, and add menu items like links to pages and categories. If your theme has multiple menu areas, you might need to create more than one.
da_DK: Du vil oprette en menu, tildele det en placering, og tilføje menu-elementer såsom links til sider og kategorier. Hvis dit tema har flere menu-områder kan det være nødvendigt at oprette mere end et.

en: You're almost there! Once you complete store setup you can start receiving orders.
da_DK: Du er næsten i mål. Så snart du har afsluttet opsætning af din webshop, kan du begynde at modtage ordrer.

en: You're invited to share your experience
da_DK: Du er inviteret til at dele din oplevelse

en: You're only one step away from getting paid. Verify your business details to start managing transactions with WooCommerce Payments.
da_DK: Du er kun et skridt fra at modtage betaling. Bekræft dine forretningsinformationer så du kan gå i gang med at styre og administrere transaktioner med WooCommerce Payments.

en: You're only one step away from getting paid. Verify your business details to start managing transactions with WooPayments.
da_DK: Du er kun et skridt fra at modtage betaling. Bekræft dine forretningsinformationer så du kan gå i gang med at styre og administrere transaktioner med WooCommerce Payments.

en: You're ready to add products to your store.
da_DK: Du er nu klar til at oprette varer til din webshop.

en: You're ready to start selling!
da_DK: Du er nu klar til at sælge dine varer!

en: You've hit the 10 orders milestone! Look at you go. Browse some WooCommerce success stories for inspiration.
da_DK: Du har nået 10 ordrers milepælen! Hvor er du sej. Gennemse andre WooCommerce succeshistorier og få inspiration.

en: You've posted %1$s days in a row! Keep up the good work. | You've posted %1$s days in a row! Keep up the good work.
da_DK[0]: Du har udgivet %1$s dage i træk! Fortsæt det gode arbejde.
da_DK[1]: Du har udgivet %1$s dage i træk! Fortsæt det gode arbejde.

[ctx: You've reached $number posts on $blog_title]
en: You've made your first post on %2$s | You've reached %1$s posts on %2$s
da_DK[0]: Du har lavet dit første indlæg på %2$s
da_DK[1]: Du har lavet %1$s indlæg på %2$s

en: Your %1$s file uses a dynamic value (%2$s) for the path at %3$s. However, the value at %3$s is also a dynamic value (pointing to %4$s) and pointing to another dynamic value is not supported. Please update %3$s to point directly to %4$s.
da_DK: Din %1$s fil bruger en dynamisk værdi (%2$s) for stien for %3$s. Men værdien for %3$s er også en dynamisk værdi (peger på %4$s) og pegning på en anden dynamisk værdi er ikke understøttet. Opdater venligst %3$s til at pege direkte på %4$s.

en: Your %s file contains only core WordPress features.
da_DK: Din %s-fil indeholder kun centrale WordPress-funktioner.

en: Your <a href="%1$s">WordPress Address</a> and <a href="%2$s">Site Address</a> are not set up to use HTTPS.
da_DK: <a href="%1$s">WordPress-adressen</a> og <a href="%2$s">webstedsadressen</a> er ikke sat op til at bruge HTTPS.

en: Your <a href="%s">Site Address</a> is not set up to use HTTPS.
da_DK: <a href="%s">Webstedsadressen</a> er ikke sat op til at bruge HTTPS.

en: Your Blogging Home
da_DK: Dit blogging-hjem

en: Your CSV needs to include columns in a specific order. %1$sClick here to download a sample%2$s.
da_DK: I din CSV fil er det nødvendigt, at kolonner står i en specifik rækkefølge. %1$sKlik her for at downloade en prøve%2$s.

en: Your Email
da_DK: Din email

en: Your Ideas Start Here
da_DK: Dine idéer starter her

en: Your Name
da_DK: Dit navn

en: Your Recent Drafts
da_DK: Dine seneste kladder

en: Your Report Download
da_DK: Din rapport download

en: Your Site
da_DK: Dit websted

en: Your Sites
da_DK: Dine websteder

en: Your Stuff
da_DK: Dine ting

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
da_DK: Din webserver kan ikke foretage SSL-forespørgsler; kontakt din webudbyder og bed dem om at tilføje understøttelse for SSL-forespørgsler.

en: Your WordPress version is %1$s, however the new plugin version requires %2$s.
da_DK: Din WordPress-version er %1$s, men den nye plugin-version kræver %2$s.

en: Your WordPress version is %1$s, however the new theme version requires %2$s.
da_DK: Din WordPress-version er %1$s, men den nye temaversion kræver %2$s.

en: Your WordPress version is %1$s, however the uploaded plugin requires %2$s.
da_DK: Din WordPress-version er %1$s, men det overførte plugin kræver %2$s.

en: Your WordPress version is %1$s, however the uploaded theme requires %2$s.
da_DK: Din WordPress-version er %1$s, men det overførte plugin kræver %2$s.

en: Your account was created successfully and a password has been sent to your email address.
da_DK: Din konto blev oprettet uden problemer, og en adgangskode er blevet sendt til din e-mailadresse.

en: Your account was created successfully. Your login details have been sent to your email address.
da_DK: Din konto blev oprettet uden problemer. Dine informationer til log in er blevet sendt til din e-mailadresse.

en: Your blog does not currently have any published posts.
da_DK: Der er i øjeblikket ikke nogle blogindlæg, som er udgivet

en: Your blogroll
da_DK: Din blogroll

en: Your browser cannot upload files
da_DK: Din browser kan ikke uploade filer

en: Your browser does not support direct access to the clipboard. Please use keyboard shortcuts or your browser&#8217;s edit menu instead.
da_DK: Din browser understøtter ikke direkte adgang til udklipsholderen. Benyt venligst tastaturgenveje eller din browsers redigeringsmenu i stedet.

en: Your browser is out of date!
da_DK: Din browser er forældet!

en: Your cart
da_DK: Din kurv

en: Your cart is currently empty!
da_DK: Din kurv er lige nu tom!

en: Your cart is currently empty.
da_DK: Din kurv er tom.

en: Your changed data will be lost if you leave this page without saving.
da_DK: De ændrede data går tabt, hvis du forlader denne side uden at gemme.

en: Your changes have been saved.
da_DK: Dine ændringer er nu gemt.

en: Your changes were not saved. Please retry.
da_DK: Dine ændringer blev ikke gemt. Prøv venligst igen.

en: Your chosen password.
da_DK: Din valgte adgangskode.

en: Your comment is awaiting moderation.
da_DK: Din kommentar afventer godkendelse.

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
da_DK: Din kommentar afventer bedømmelse. Dette er en forhåndsvisning, din kommentar vil blive synlig, efter at den er blevet godkendt.

en: Your comments have all been imported now, but we still need to rebuild your conversation threads.
da_DK: Dine kommentarer er importeret nu, men vi mangler stadig at genopbygge dine samtaletr&#229;de.

en: Your current password is incorrect.
da_DK: Din nuværende adgangskode er forkert.

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
da_DK: Din e-mail adresse er endnu ikke opdateret. Se indbakken for %s og find bekræftelses e-mail.

en: Your email address will not be published.
da_DK: Din e-mailadresse vil ikke blive offentliggjort.

en: Your email address.
da_DK: Din e-mail-adresse.

en: Your firewall may be blocking Akismet from connecting to its API. Please contact your host and refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>.
da_DK: Din firewall blokerer måske Akismet. Kontakt venligst din udbyder og henvis dem til <a href="%s" target="_blank">vores vejledning om firewalls</a>.

en: Your first payment has arrived.
da_DK: Din første betaling er ankommet.

en: Your homepage displays
da_DK: Din forside viser

en: Your host appears to support the following object caching services: %s.
da_DK: Din webhost ser ud til at understøtte følgende objektcachetjenester: %s.

en: Your hosting provider can tell you if a persistent object cache can be enabled on your site.
da_DK: Din hostingudbyder kan fortælle dig, om en persistent object cache kan aktiveres på dit websted.

en: Your installation of Jetpack is incomplete. If you installed Jetpack from GitHub, please refer to this document to set up your development environment: %1$s
da_DK: Din installation af WooCommerce er ikke gennemført. Hvis du har installeret WooCommerce fra GitHub, så læs venligst i dette dokument for at sætte dit udviklingsmiljø op: %1$s

en: Your installation of WooCommerce is incomplete. If you installed WooCommerce from GitHub, %1$splease refer to this document%2$s to set up your development environment.
da_DK: Din installation af WooCommerce er ikke gennemført. Hvis du har installeret WooCommerce fra GitHub, %1$s så læs venligst i dette dokument %2$s for at sætte dit udviklingsmiljø op.

en: Your installation of WooCommerce is incomplete. If you installed WooCommerce from GitHub, please refer to this document to set up your development environment: https://github.com/woocommerce/woocommerce/wiki/How-to-set-up-WooCommerce-development-environment
da_DK: Din installation af WooCommerce er ikke gennemført. Hvis du har installeret WooCommerce fra GitHub, så læs venligt i dette dokument for at sætte dit udviklingsmiljø op: https://github.com/woocommerce/woocommerce/wiki/How-to-set-up-WooCommerce-development-environment

en: Your installation of WordPress does not require FTP credentials to perform updates.
da_DK: Din installation af WordPress kræver ikke FTP-oplysninger for at installere opdateringer.

en: Your installation of WordPress prompts for FTP credentials to perform updates.
da_DK: Din installation af WordPress beder om FTP-oplysninger for at udføre opdateringer.

en: Your installation of the WooCommerce Blocks feature plugin is incomplete. Please run %1$s within the %2$s directory.
da_DK: Installationen af dit WooCommerce Block plugin blev ikke fuldført. Kør venligst %1$s fra %2$s mappen.

en: Your invoice for order #{order_number}
da_DK: Din faktura for ordre #{order_number}

en: Your latest changes were saved as a revision.
da_DK: Dine seneste ændringer blev gemt.

en: Your latest posts
da_DK: Dine seneste indlæg

en: Your latest {site_title} invoice
da_DK: Din seneste {site_title} faktura

en: Your money has arrived!
da_DK: Dine penge er ankommet!

en: Your name
da_DK: Dit navn

en: Your new password for %s is:
da_DK: Din nye adgangskode til %s er:

en: Your next step
da_DK: Dit næste trin

en: Your object cache implementation does not support flushing individual groups.
da_DK: Din objektcacheimplementering understøtter ikke fjernelse af individuelle grupper.

en: Your object cache implementation does not support flushing the in-memory runtime cache.
da_DK: Din object cache implementering understøtter ikke at rydde den in-memory runtime cache.

en: Your order
da_DK: Din ordre

en: Your order can no longer be cancelled. Please contact us if you need assistance.
da_DK: Din ordre kan ikke længere annulleres. Kontakt os venligst, hvis du har brug for hjælp.

en: Your order on %s has been partially refunded. There are more details below for your reference:
da_DK: Din ordre på %s er blevet delvist refunderet. Til din oplysning er der flere informationer nedenfor:

en: Your order on %s has been refunded. There are more details below for your reference:
da_DK: Din ordre på %s er blevet refunderet. Til din oplysning er der flere informationer nedenfor:

en: Your order was cancelled.
da_DK: Din ordre blev annulleret.

en: Your password cannot be the same as your username. Please pick a different password.
da_DK: Dit kodeord må ikke være det samme som dit brugernavn. Vælg venligst et andet kodeord.

en: Your password has been reset successfully.
da_DK: Din adgangskode er blevet nulstillet.

en: Your password has been reset.
da_DK: Din adgangskode er blevet nulstillet.

en: Your password is too short. Please pick a password that has at least 6 characters.
da_DK: Dit kodeord er for kort. Vælg venligst et kodeord, som består af mindst 6 karakterer.

en: Your personal data will be used to process your order, support your experience throughout this website, and for other purposes described in our %s.
da_DK: Dine personlige data vil blive anvendt til at gennemføre din bestilling, understøtte din brugeroplevelse på webshoppen, og til andre formål, som er beskrevet i vores %s.

en: Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our %s.
da_DK: Dine personlige data vil blive anvendt til at understøtte din brugeroplevelse på webshoppen, til at administrere adgang til din konto, og til andre formål, som er beskrevet i vores %s.

en: Your plugins are all up to date
da_DK: Dine plugins er opdaterede

en: Your posts have all been imported, but wait &#8211; there&#8217;s more! Now we need to download &amp; import your comments.
da_DK: Dine indl&#230;g blev importeret, men vent! Der er mere! Nu skal vi downloade og importere dine kommentarer.

en: Your products are now being imported...
da_DK: Dine varer bliver nu importeret...

en: Your profile
da_DK: Din profil

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
da_DK: Din profil indeholder information om dig (din &#8220;konto&#8221;) såvel som nogle personlige valg i vedrørende brugen af WordPress.

en: Your profile photo is public.
da_DK: Dit profilbillede er offentligt.

en: Your queue is clear.
da_DK: Din kø er tom.

en: Your rating
da_DK: Din bedømmelse

en: Your report file is being generated.
da_DK: Din rapportfil bliver genereret.

en: Your review
da_DK: Din anmeldelse

en: Your review is awaiting approval
da_DK: Din kommentar afventer godkendelse

en: Your scheduled changes just published
da_DK: Dine planlagte ændringer blev lige udgivet

en: Your server does not have fsockopen or cURL enabled - PayPal IPN and other scripts which communicate with other servers will not work. Contact your hosting provider.
da_DK: Din server har ikke fsockopen eller cURL aktiveret - PayPal IPN og andre scripts, som kommunikerer med andre servere, vil ikke fungere. Kontakt din webhosting leverandør.

en: Your server does not have the %s class enabled - HTML/Multipart emails, and also some extensions, will not work without DOMDocument.
da_DK: Din server har ikke %s klasse aktiveret - HTML/Multipart e-mails og nogle plugins (tillægsprogrammer) vil ikke virke uden DOMDocument.

en: Your server does not have the %s class enabled - some gateway plugins which use SOAP may not work as expected.
da_DK: Din server har ikke %s klasse aktiveret - nogle gateway plugins, der bruger SOAP, virker muligvis ikke som forventet.

en: Your server does not support the %s function - this is required to use the GeoIP database from MaxMind.
da_DK: Din server understøtter ikke %s-funktionen. Dette er påkrævet for at anvende GeoIP databasen fra MaxMind.

en: Your server does not support the %s functions - this is required for better character encoding. Some fallbacks will be used instead for it.
da_DK: Din server understøtter ikke %s funktionerne - dette er påkrævet, for bedre tegnkodning. Nogle nødløsninger vil blive brugt i stedet for.

en: Your session has expired. Please log in to continue where you left off.
da_DK: Din session er udløbet. Log ind igen for at fortsætte, hvor du slap.

en: Your settings have been saved.
da_DK: Dine indstillinger er blevet gemt.

en: Your site can communicate securely with other services
da_DK: Dit websted kan kommunikere sikkert med andre services

en: Your site can perform loopback requests
da_DK: Dit websted kan lave loopback-anmodninger

en: Your site could not complete a loopback request
da_DK: Dit websted kunne ikke færdiggøre en loopback-anmodning

en: Your site does not have any active plugins.
da_DK: Dit websted har ikke nogen aktive plugins.

en: Your site does not have any default theme. Default themes are used by WordPress automatically if anything is wrong with your chosen theme.
da_DK: Dit websted har ikke et standardtema. WordPress bruger standardtemaer, hvis der er noget galt med dit valgte tema.

en: Your site does not have any installed themes.
da_DK: Dit websted har ikke nogen installerede temaer.

en: Your site has %1$d inactive theme, other than %2$s, the default WordPress theme, and %3$s, your active theme. | Your site has %1$d inactive themes, other than %2$s, the default WordPress theme, and %3$s, your active theme.
da_DK[0]: Dit websted har %1$d inaktivt tema, udover %2$s, standard-temaet til WordPress, og %3$s, dit aktive tema.
da_DK[1]: Dit websted har %1$d inaktive temaer, udover %2$s, standard-temaet til WordPress, og %3$s, dit aktive tema.

en: Your site has %1$d inactive theme, other than %2$s, your active theme. | Your site has %1$d inactive themes, other than %2$s, your active theme.
da_DK[0]: Dit websted har %1$d inaktivt tema, udover %2$s, dit aktive tema.
da_DK[1]: Dit websted har %1$d inaktive temaer, udover %2$s, dit aktive tema.

en: Your site has %d active plugin, and it is up to date. | Your site has %d active plugins, and they are all up to date.
da_DK[0]: Dit websted har %d aktivt plugin, og det er opdateret.
da_DK[1]: Dit websted har %d aktive plugins, og de er alle opdateret.

en: Your site has %d inactive plugin. | Your site has %d inactive plugins.
da_DK[0]: Dit websted har %d inaktivt plugin.
da_DK[1]: Dit websted har %d inaktive plugins.

en: Your site has %d inactive theme. | Your site has %d inactive themes.
da_DK[0]: Dit websted har %d inaktivt tema.
da_DK[1]: Dit websted har %d inaktive temaer.

en: Your site has %d installed theme, and it is up to date. | Your site has %d installed themes, and they are all up to date.
da_DK[0]: Dit websted har %d tema installeret, og det er opdateret.
da_DK[1]: Dit websted har %d temaer installeret, og de er alle opdateret.

en: Your site has %d plugin waiting to be updated. | Your site has %d plugins waiting to be updated.
da_DK[0]: Dit websted har %d plugin, der venter på at blive opdateret.
da_DK[1]: Dit websted har %d plugins, der venter på at blive opdateret.

en: Your site has %d theme waiting to be updated. | Your site has %d themes waiting to be updated.
da_DK[0]: Dit websted har %d tema der venter på at blive opdateret.
da_DK[1]: Dit websted har %d temaer der venter på at blive opdateret.

en: Your site has 1 active plugin, and it is up to date.
da_DK: Dit websted har 1 aktivt plugin installeret, og det er den nyeste version.

en: Your site has 1 installed theme, and it is up to date.
da_DK: Dit websted har 1 tema installeret, og det er den nyeste version.

en: Your site has a critical issue that should be addressed as soon as possible to improve its performance and security.
da_DK: Dit websted har et kritisk problem, der skal løses så hurtigt som muligt for at forbedre dets ydeevne og sikkerhed.

en: Your site has critical issues that should be addressed as soon as possible to improve its performance and security.
da_DK: Dit websted har nogle kritiske problemer, der bør tages hånd om så hurtigt som muligt for at forbedre webstedets ydelse og sikkerhed.

en: Your site is not set to output debug information
da_DK: Dit websted er ikke indstillet til at vise fejlfindingsoplysninger

en: Your site is running on an older version of PHP (%s)
da_DK: Dit websted kører med en ældre version af PHP (%s)

en: Your site is running on an older version of PHP (%s), which should be updated
da_DK: Dit websted kører med en ældre version af PHP (%s), som bør opdateres

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which does not receive security updates and soon will not be supported by WordPress.
da_DK: Dit websted kører på en forældet version af PHP (%s), som ikke modtager sikkerhedsopdateringer og snart ikke vil blive understøttet af WordPress.

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which does not receive security updates and soon will not be supported by WordPress. Ensure that PHP is updated on your server as soon as possible. Otherwise you will not be able to upgrade WordPress.
da_DK: Dit websted kører på en forældet version af PHP (%s), som ikke modtager sikkerhedsopdateringer og snart ikke vil blive understøttet af WordPress. Sørg for at PHP opdateres på din server så hurtigt som muligt. Ellers vil du ikke kunne opgradere WordPress.

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which does not receive security updates. It should be updated.
da_DK: Dit websted kører på en forældet version af PHP (%s), som ikke modtager sikkerhedsopdateringer. Den bør opdateres.

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which should be updated.
da_DK: Dit websted kører med en ældre version af PHP (%s), som bør opdateres.

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which soon will not be supported by WordPress.
da_DK: Dit websted kører med en forældet version af PHP (%s), som snart ikke længere understøttes af WordPress.

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which soon will not be supported by WordPress. Ensure that PHP is updated on your server as soon as possible. Otherwise you will not be able to upgrade WordPress.
da_DK: Dit websted kører på en forældet version af PHP (%s), som snart ikke vil blive understøttet af WordPress. Sørg for at PHP opdateres på din server så hurtigt som muligt. Ellers vil du ikke kunne opgradere WordPress.

en: Your site is running the current version of PHP (%s)
da_DK: Dit websted kører med den nuværende version af PHP (%s)

en: Your site is set to display errors to site visitors
da_DK: Dit websted er sat til at vise fejlmeddelelser til besøgende

en: Your site is set to log errors to a potentially public file
da_DK: Dit websted er sat til at logge fejl til en potentielt offentlig fil.

en: Your site is unable to communicate securely with other services
da_DK: Dit websted kan ikke kommunikere sikkert med andre tjenester

en: Your site is unable to reach WordPress.org at %1$s, and returned the error: %2$s
da_DK: Dit websted kan ikke få fat på WordPress.org på %1$s, og tilbagesender fejlen: %2$s

en: Your site may have problems auto-updating plugins and themes
da_DK: Dit websted kan have problemer med automatisk opdatering af plugins og temaer

en: Your site might be on a private network. Jetpack can only connect to public sites. Please make sure your site is visible over the internet, and then try connecting again 🙏.
da_DK: Dit websted er muligvis på et privat netværk. Jetpack kan kun forbinde til offentlige websteder. Gør venligst dit websted synlig på internettet, og prøv så at forbinde igen.

en: Your site will no longer send data to WordPress.com and Jetpack features will stop working.
da_DK: Dit sted vil ikke længere sende data til WordPress.com og Jetpack-funktioner vil holde op med at fungere.

en: Your site&#8217;s health is looking good, but there are still some things you can do to improve its performance and security.
da_DK: Dit websteds helbred har det godt, men der er stadig nogle ting, som du kan gøre for at forbedre ydelsen og sikkerheden.

en: Your site&#8217;s health is looking good, but there is still one thing you can do to improve its performance and security.
da_DK: Dit websteds helbred ser godt ud, men der er stadig én ting, som du kan gøre for at forbedre dets ydeevne og sikkerhed.

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
da_DK: De nyeste indlæg på dit websted.

en: Your site&#8217;s most recent comments.
da_DK: De seneste kommentarer på dit websted.

en: Your store address is required to set the origin country for shipping, currencies, and payment options.
da_DK: Din webshops adresse er påkrævet for at kunne angive oprindelseslandet for forsendelse, valutaer og betalingsmetoder.

en: Your store does not appear to be using a secure connection. We highly recommend serving your entire website over an HTTPS connection to help keep customer data secure. <a href="%s">Learn more here.</a>
da_DK: Det ser ud til, at din webshop ikke anvender en sikker forbindelse. Vi vil stærkt anbefale dig at hoste hele dit website på en HTTPS forbindelse for at sikre kundedata. <a href="%s">Se mere her.</a>

en: Your store is almost ready! To activate services like %s, just connect with Jetpack.
da_DK: Din webshop er næsten klar! For at aktivere services som %s, skal du blot forbinde til Jetpack.

en: Your store is already connected.
da_DK: Din webshop er allerede forbundet.

en: Your store is configured to serve digital products using "Redirect only" method. This method is deprecated, <a href="%s">please switch to a different method instead.</a><br><em>If you use a remote server for downloadable files (such as Google Drive, Dropbox, Amazon S3), you may optionally wish to "allow using redirects as a last resort". Enabling that and/or selecting any of the other options will make this notice go away.</em>
da_DK: Din webshop er konfigureret til at understøtte digitale varer ved anvendelse af "Kun omdirigering" ("Redirect only") metode. Denne metode er udgået, <a href="%s">så skift venligst til en anden metode. </a><br><em>Hvis du bruger en fjernserver til downloadbare filer (som fx Google Drive, Dropbox, Amazon S3), så ønsker du muligvis at kunne vælge "tillad brug af redirects som en sidste udvej". Aktivering af den mulighed og/eller valg af en af de andre muligheder vil få denne meddelelse til at forsvinde.</em>

en: Your store is not connected to WooCommerce.com. Run `wp wc com connect` command.
da_DK: Din webshop er ikke forbundet til WooCommerce.com. Kør kommandoen `wp wc com connect`.

en: Your store is not using HTTPS. <a href="%s" target="_blank">Learn more about HTTPS and SSL Certificates</a>.
da_DK: Din shop bruger ikke HTTPS. <a href="%s" target="_blank">Få mere information om HTTPS og SSL Certifikater</a>.

en: Your store's uploads directory is <a href="%1$s">browsable via the web</a>. We strongly recommend <a href="%2$s">configuring your web server to prevent directory indexing</a>.
da_DK: Din Webshops bibliotek til overførsler er <a href="%1$s">tilgængeligt via internettet</a>. Vi anbefaler kraftigt <a href="%2$s">at konfigurere din webserver for at forhindre indeksering af mapper</a>.

en: Your subscription expired on %s. Get a new subscription to continue receiving updates and access to support.
da_DK: Dit abonnement udløb den %s. Få et nyt abonnement for at fortsætte med at modtage opdateringer og have adgang til support.

en: Your subscription expires in %d days. Enable autorenew to avoid losing updates and access to support.
da_DK: Dit abonnement udløber om %d dage. Aktiver automatisk fornyelse for at undgå at miste opdateringer og at have adgang til support.

en: Your subscription has been cancelled.
da_DK: Dit abonnement er slettet

en: Your theme can display menus in %s location. | Your theme can display menus in %s locations.
da_DK[0]: Dit tema kan vise menuer %s sted.
da_DK[1]: Dit tema kan vise menuer %s steder.

en: Your theme can display menus in %s location. Select which menu you would like to use. | Your theme can display menus in %s locations. Select which menu appears in each location.
da_DK[0]: Dit tema indeholder %s menuplacering. Vælg hvilken menu, du vil bruge.
da_DK[1]: Dit tema indeholder %s menuplaceringer. Vælg hvilken menu, der skal vises ved hver placering.

en: Your theme can display menus in one location.
da_DK: Dit tema kan fremvise menuer ét sted.

en: Your theme can display menus in one location. Select which menu you would like to use.
da_DK: Dit tema kan vise menuer på en placering. Vælg hvilken menu du vil bruge.

en: Your theme determines how content is displayed in browsers. <a href="%s">Learn more about feeds</a>.
da_DK: Your theme determines how content is displayed in browsers. <a href="%s">Lær mere om feeds</a>.

en: Your theme does not natively support menus, but you can use them in sidebars by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget on the <a href="%s">Widgets</a> screen.
da_DK: Dit tema understøtter som udgangspunkt ikke menuer, men du kan bruge dem i sidebars ved at tilføje en &#8220;Brugerdefineret menu&#8221; widget i <a href="%s">Widgets</a> skærmbilledet.

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
da_DK: Dit tema understøtter ikke navigationsmenuer eller widgets.

en: Your theme has %s other widget area, but this particular page does not display it. | Your theme has %s other widget areas, but this particular page does not display them.
da_DK[0]: Dit tema har %s andet widgetområde, men denne særlige side viser det ikke.
da_DK[1]: Dit tema har %s andre widgetområder, men denne særlige side viser dem ikke.

en: Your theme has %s widget area, but this particular page does not display it. | Your theme has %s widget areas, but this particular page does not display them.
da_DK[0]: Dit tema har %s widgetområde, men denne særlige side viser det ikke.
da_DK[1]: Dit tema har %s widgetområder, men denne særlige side viser dem ikke.

en: Your theme has 1 other widget area, but this particular page does not display it.
da_DK: Dit tema har 1 widgetområde, men denne side viser det ikke.

en: Your theme has 1 widget area, but this particular page does not display it.
da_DK: Dit tema har 1 widgetområde, men denne særllige side viser det ikke.

en: Your theme has a woocommerce.php file, you will not be able to override the woocommerce/archive-product.php custom template since woocommerce.php has priority over archive-product.php. This is intended to prevent display issues.
da_DK: Dit tema har en woocommerce.php fil; du vil ikke kunne overskrive den tilpassede skabelon woocommerce/archive-product.php, fordi woocommerce.php har højere prioritet end archive-product.php. Dette er gjort for at forhindre problemer i forbindelse med visning.

en: Your theme supports %s menu. Select which menu appears in each location. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
da_DK[0]: Dit tema understøtter %s menu. Vælg hvilken menu, der skal vises ved hvert sted.
da_DK[1]: Dit tema understøtter %s menuer. Vælg hvilken menu, der skal vises ved hvert sted.

en: Your theme supports one menu. Select which menu you would like to use.
da_DK: Dit tema understøtter en menu. Vælg hvilken menu du ønsker at bruge.

en: Your themes are all up to date
da_DK: Dine temaer er opdaterede

en: Your timezone is set to %1$s (%2$s), currently %3$s (Coordinated Universal Time %4$s).
da_DK: Din tidszone er sat til %1$s (%2$s), i øjeblikket %3$s (Coordinated Universal Time %4$s).

en: Your timezone is set to %1$s (Coordinated Universal Time %2$s).
da_DK: Din tidszone er sat til %1$s (Coordinated Universal Time %2$s).

en: Your translations are all up to date.
da_DK: Alle dine oversættelser er opdaterede.

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
da_DK: Dit brugernavn kan desværre ikke ændres, men du kan bruge de andre felter til at udfylde dit eget navn eller et alias og derefter angive, hvilket navn der skal vises på webstedet.

en: Your version of WordPress (%s) is up to date
da_DK: Din version af WordPress (%s) er den nyeste

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
da_DK: Din webhost eller serveradministrator har deaktiveret PHPs <code>fsockopen</code> funktion. <strong>Akismet kan ikke fungere korrekt, før dette problem er løst. </strong>Kontakt din webhost eller firewalladministrator og giv dem <a href="%s" target="_blank">denne oplysning om Akismets systemkrav</a>.

en: Your website appears to use Basic Authentication, which is not currently compatible with Application Passwords.
da_DK: Dit websted ser ud til at bruge basisbekræftelse, hvilket i øjeblikket ikke er foreneligt med med applikation adgangskoder.

en: Your website appears to use Basic Authentication, which is not currently compatible with application passwords.
da_DK: Dit websted ser ud til at bruge basisgodkendelse, som i øjeblikket ikke er kompatibelt med programadgangskoder.

en: Your website does not use HTTPS
da_DK: Dit websted benytter ikke HTTPS

en: Your website is using an active HTTPS connection
da_DK: Dit websted benytter en aktiv HTTPS-forbindelse.

en: Your {site_title} account has been created!
da_DK: Din {site_title} er blevet oprettet!

en: Your {site_title} order #{order_number} has been partially refunded
da_DK: Din {site_title} ordre #{order_number} er blevet delvist refunderet

en: Your {site_title} order #{order_number} has been refunded
da_DK: Din {site_title} ordre #{order_number} er blevet refunderet

en: Your {site_title} order has been received!
da_DK: Din {site_title} ordre er blevet modtaget!

en: Your {site_title} order is now complete
da_DK: Din {site_title} ordre er nu gennemført

en: You’re in good company if you use WordPress to publish on the web. Here’s a sampler of well-known sites that are powered by WordPress.
da_DK: Du er i godt selskab, hvis du bruger WordPress til at udgive indhold på internettet. Her er en uddrag af kendte steder, der er drevet af WordPress.

en: You’ve received the following order from %s:
da_DK: Du har modtaget følgende ordre fra %s:

en: ZIP
da_DK: Postnummer

en: ZIP Code
da_DK: Postnummer

en: Zambian kwacha
da_DK: Zambiansk kwacha

en: Zaporozhye
da_DK: Zaporizjzja

en: Zero
da_DK: Nul

en: Zero rate
da_DK: Nulsats

en: Zip Export not supported.
da_DK: Zip-eksport understøttes ikke.

en: Zip or Postcode of the address being shipped to.
da_DK: Postnummer på adressen, der skal sendes til.

en: Zone ID.
da_DK: Zone-ID.

en: Zone does not exist!
da_DK: Zone eksisterer ikke!

en: Zone name
da_DK: Zonenavn

en: Zone regions
da_DK: Zoneregioner

en: Zoom in/out
da_DK: Zoom ind/ud

en: Zulu
da_DK: Zuluer

en: Zurich
da_DK: Zürich

en: [%1$s] %2$s: %3$s WooCommerce log message | [%1$s] %2$s: %3$s WooCommerce log messages
da_DK[0]: [%1$s] %2$s: %3$s WooCommerce logbesked
da_DK[1]: [%1$s] %2$s: %3$s WooCommerce logbeskeder

en: [%1$s] Action Confirmed: %2$s
da_DK: [%1$s] Handling bekræftet: %2$s

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
da_DK: [%1$s] Kommentar: "%2$s"

en: [%1$s] Confirm Action: %2$s
da_DK: [%1$s] Bekræft handlingen: %2$s

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
da_DK: [%1$s] Bedøm venligst: "%2$s"

en: [%s] Admin Email Changed
da_DK: [%s] Administrator e-mail blev ændret

en: [%s] Background Update Failed
da_DK: [%s] baggrundsopdatering fejlede

en: [%s] Background Update Finished
da_DK: [%s] baggrundsopdatering fuldført

en: [%s] Delete My Site
da_DK: [%s] Slet mit websted

en: [%s] Email Change Request
da_DK: [%s] Anmodning om ændring af e-mail

en: [%s] Email Changed
da_DK: [%s] E-mail ændret

en: [%s] Erasure Request Fulfilled
da_DK: [%s] Anmodning om sletning er gennemført

en: [%s] Joining Confirmation
da_DK: [%s] Bekræftelse af tilmelding

en: [%s] Login Details
da_DK: [%s] Login detaljer

en: [%s] Network Admin Email Change Request
da_DK: [%s] Anmodning om ændring af netværkets administrators e-mail

en: [%s] Network Admin Email Changed
da_DK: [%s] Netværkets administrator e-mail er ændret

en: [%s] New Admin Email Address
da_DK: [%s] Ny admin e-mail adresse

en: [%s] New Email Address
da_DK: [%s] Ny e-mail adresse

en: [%s] New Site Created
da_DK: [%s] Nyt websted oprettet

en: [%s] New User Registration
da_DK: [%s] Ny brugerregistrering

en: [%s] Password Changed
da_DK: [%s] Adgangskode ændret

en: [%s] Password Reset
da_DK: [%s] Adgangskodenulstilling

en: [%s] Personal Data Export
da_DK: [%s] Personlige data eksport

en: [%s] Some plugins and themes have automatically updated
da_DK: [%s] Nogle plugins og temaer er automatisk blevet opdateret

en: [%s] Some plugins and themes have failed to update
da_DK: [%s] Nogle plugins og temaer kunne ikke opdateres

en: [%s] Some plugins have failed to update
da_DK: [%s] Nogle plugins kunne ikke opdateres

en: [%s] Some plugins were automatically updated
da_DK: [%s] Nogle plugins blev automatisk opdateret

en: [%s] Some themes have failed to update
da_DK: [%s] Nogle temaer kunne ikke opdateres

en: [%s] Some themes were automatically updated
da_DK: [%s] Nogle temaer blev automatisk opdateret

en: [%s] Your Site is Experiencing a Technical Issue
da_DK: [%s] Dit websted har et teknisk problem

en: [%s] Your username and password
da_DK: [%s] Dit brugernavn og din adgangskode

en: [None]
da_DK: [Ingen]

en: [Order #%s]
da_DK: [Ordre #%s]

en: [Pending]
da_DK: [Afventer]

en: [Remove]
da_DK: [Fjern]

en: [Untitled Post]
da_DK: [Indlæg uden titel]

en: [WordPress.com] Import successful
da_DK: [WordPress.com] Importen lykkedes

en: [WordPress.com] Tumblr Import successful
da_DK: [WordPress.com] Tumblr-import lykkedes

en: [block rendering halted for pattern "%s"]
da_DK: [blokgengivelse stoppet for mønster "%s"]

en: [block rendering halted]
da_DK: [blokrendering afbrudt]

en: [deleted]
da_DK: [slettet]

en: [edit]
da_DK: [rediger]

en: [{site_title}]: New order #{order_number}
da_DK: [{site_title}]: Ny ordre #{order_number}

en: [{site_title}]: Order #{order_number} has been cancelled
da_DK: [{site_title}]: Ordre #{order_number} er blevet annulleret

en: [{site_title}]: Order #{order_number} has failed
da_DK: [{site_title}]: Ordre #{order_number} mislykkedes

en: [{site_title}]: Your {report_name} Report download is ready
da_DK: [{site_title}]: >Din {report_name} rapport er klar til download

en: a couple of minutes
da_DK: et par minutter

en: a day
da_DK: en dag

en: a group of regions that can be assigned different shipping methods and rates.
da_DK: en gruppe af regioner som kan tildeles forskellige forsendelsesmetoder og prissatser.

en: a minute
da_DK: et minut

en: a month
da_DK: en måned

en: a second
da_DK: et sekund

en: a year
da_DK: et år

en: account erasure request
da_DK: forespørgsel på sletning af konto

en: acquaintance
da_DK: bekendt

en: action
da_DK: Handling

en: action canceled
da_DK: handling er annulleret

en: action complete
da_DK: handling er gennemført

en: action complete via %s
da_DK: handling fuldført via %s

en: action created
da_DK: handling er skabt

en: action failed via %1$s: %2$s
da_DK: handling mislykkedes via %1$s: %2$s

en: action failed: %s
da_DK: handling mislykkedes: %s

en: action ignored
da_DK: handling blev tilsidesat

en: action ignored via %s
da_DK: handling ignoreret via %s

en: action marked as failed after %s seconds. Unknown error occurred. Check server, PHP and database error logs to diagnose cause.
da_DK: handling markeret som mislykket efter %s sekunder. Der opstod en ukendt fejl. Tjek server, PHP-version og databasens fejllogfiler for at diagnosticere årsagen.

en: action reset
da_DK: handling nulstilling

en: action started
da_DK: handling er startet

en: action started via %s
da_DK: handling startet via %s

en: action_args should not be overwritten when calling wc_get_template.
da_DK: action_args skal ikke overskrives når der kaldes wc_get_template.

[ctx: add new from admin bar]
en: Media
da_DK: Medier

[ctx: add new from admin bar]
en: Page
da_DK: Side

[ctx: add new from admin bar]
en: Post
da_DK: Indlæg

[ctx: add new from admin bar]
en: Site
da_DK: Side

[ctx: add new from admin bar]
en: User
da_DK: Bruger

en: added on %1$s at %2$s
da_DK: tilføjet den %1$s kl. %2$s

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
da_DK: Nyt

[ctx: admin bar menu group label]
en: Personalize
da_DK: Personliggør

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
da_DK: Blå

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
da_DK: Kaffe

[ctx: admin color scheme]
en: Default
da_DK: Standard

[ctx: admin color scheme]
en: Ectoplasm
da_DK: Ektoplasma

[ctx: admin color scheme]
en: Light
da_DK: Lys

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
da_DK: Midnat

[ctx: admin color scheme]
en: Modern
da_DK: Moderne

[ctx: admin color scheme]
en: Ocean
da_DK: Hav

[ctx: admin color scheme]
en: Sunrise
da_DK: Solopgang

[ctx: admin menu]
en: All Links
da_DK: Alle links

en: after the user clicks the dismiss button
da_DK: efter brugeren klikker på afvis-knappen

en: after the user scrolls the page
da_DK: efter brugeren scroller på siden

en: after this amount of time
da_DK: efter så lang tid

en: all
da_DK: alle

en: an hour
da_DK: en time

en: and
da_DK: og

en: and many more not listed here
da_DK: og mange flere der ikke er nævnt her

en: another web address of mine
da_DK: en anden af mine webadresser

en: at
da_DK: hos

[ctx: attachment filter]
en: Trash
da_DK: Papirkurv

[ctx: author archive title prefix]
en: Author:
da_DK: Forfatter:

[ctx: auto preload]
en: Auto
da_DK: Automatisk

en: automated taxes
da_DK: automatiseret moms

en: automated taxes and discounted shipping labels
da_DK: automatiseret moms og nedsatte forsendelseslabels

en: automated taxes icon
da_DK: Ikon for automatiseret moms

en: billing address
da_DK: Faktureringsadresse

en: black
da_DK: Sort

[ctx: block bindings source]
en: Pattern Overrides
da_DK: Tilsidesættelse af blokgrupper

[ctx: block bindings source]
en: Post Meta
da_DK: Indlæg meta

[ctx: block category]
en: Embeds
da_DK: Indlejringer

[ctx: block category]
en: Media
da_DK: Medie

[ctx: block category]
en: Patterns
da_DK: Mønstre

[ctx: block category]
en: Text
da_DK: Tekst

[ctx: block category]
en: Theme
da_DK: Tema

[ctx: block style]
en: Default
da_DK: Standard

[ctx: block title]
en: Embed
da_DK: Indlejr

[ctx: block toolbar button label]
en: Connected
da_DK: Forbundet

[ctx: blocks]
en: Most used
da_DK: Mest anvendte

en: blog
da_DK: Blog

[ctx: breadcrumb]
en: Home
da_DK: Forside

[ctx: bulk action]
en: Add Site | Add Sites
da_DK[0]: Tilføj websted

[ctx: button label]
en: Convert to link
da_DK: Konverter til link

[ctx: button label]
en: Edit All
da_DK: Redigér alle

[ctx: button label]
en: Embed
da_DK: Indlejr

[ctx: button label]
en: Try again
da_DK: Prøv igen

en: buy
da_DK: køb

en: by
da_DK: af

en: by
da_DK: af

en: by %s
da_DK: af %s

en: cURL installed but unable to retrieve version.
da_DK: cURL er installeret, men kan ikke genfinde version.

en: cURL version
da_DK: cURL-version

en: cURL version.
da_DK: cURL-version

[ctx: categories]
en: Most Used
da_DK: Mest brugte

[ctx: category archive title prefix]
en: Category:
da_DK: Kategori:

en: check
da_DK: tjek

en: checkout
da_DK: gå til kasse

[ctx: checkout-validation]
en: Billing %s
da_DK: Fakturering %s

[ctx: checkout-validation]
en: Shipping %s
da_DK: Forsendelse %s

en: child
da_DK: barn

en: close tags
da_DK: luk tags

en: co-resident
da_DK: sambo

en: co-worker
da_DK: medarbejder

en: coffee
da_DK: Kaffe

en: colleague
da_DK: kollega

[ctx: color]
en: Default: %s
da_DK: Standard: %s

[ctx: color scheme]
en: Dark
da_DK: Mørk

[ctx: color scheme]
en: Light
da_DK: Lys

[ctx: column name]
en: Comment
da_DK: Kommentar

[ctx: column name]
en: Date
da_DK: Dato

[ctx: column name]
en: File
da_DK: Fil

[ctx: column name]
en: In Response To
da_DK: Som svar til

[ctx: column name]
en: Review
da_DK: Anmeldelse

[ctx: column name]
en: Submitted on
da_DK: Udgivet den

[ctx: column name]
en: Title
da_DK: Titel

[ctx: column name]
en: Uploaded to
da_DK: Uploadet til

[ctx: comment]
en: Mark as spam
da_DK: Marker som spam

[ctx: comment]
en: Not Spam
da_DK: Ikke spam

[ctx: comment]
en: Not spam
da_DK: Ikke spam

[ctx: comment]
en: Permalink:
da_DK: Permanent link:

[ctx: comment status]
en: Approved
da_DK: Godkendt

[ctx: comment status]
en: Closed
da_DK: Lukket

[ctx: comment status]
en: Open
da_DK: Åben

[ctx: comment status]
en: Pending
da_DK: Afventer

[ctx: comment status]
en: Trash
da_DK: Slettet

en: commented on
da_DK: kommenterede på

en: comments
da_DK: kommentarer

[ctx: comments]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Alle <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Alle <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Approved <span class="count">(%s)</span> | Approved <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Godkendt <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Godkendt <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Alle <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Alle <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Afventer <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Afventer <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Papirkurv <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Papirkurv <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments title]
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
da_DK[0]: En kommentar til &ldquo;%2$s&rdquo;
da_DK[1]: %1$s kommentarer til &ldquo;%2$s&rdquo;

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
da_DK: En tanke om &ldquo;%s&rdquo;

en: compose new post
da_DK: Lav en ny post

en: condition
da_DK: betingelse

en: contact
da_DK: kontakt

en: copied!
da_DK: Kopieret!

en: copy to clipboard
da_DK: Kopiér til clipboard

en: country
da_DK: land

en: crop ratio height
da_DK: højdeforhold i beskæring

en: crop ratio width
da_DK: breddeforhold i beskæring

en: crush
da_DK: forelskelse

[ctx: currency]
en: Czech Koruna
da_DK: Tjekkiske koruna

[ctx: currency]
en: Denmark Kroner
da_DK: Danske kroner

[ctx: currency]
en: New Taiwan Dollars
da_DK: Nye taiwanske dollars

[ctx: currency]
en: Norway Kroner
da_DK: Norske kroner

[ctx: currency]
en: Philippine Peso
da_DK: Filippinske peso

[ctx: currency]
en: Polish Zloty
da_DK: Polske Zloty

[ctx: currency]
en: Singapore Dollars
da_DK: Singaporeanske dollars

[ctx: currency]
en: Swiss Francs
da_DK: Svejtsiske franc

[ctx: currency]
en: Thai Baht
da_DK: Thailandske Bhat

en: current
da_DK: Nuværende

en: custom
da_DK: Brugerdefineret

[ctx: custom background]
en: Background
da_DK: Baggrund

[ctx: custom headers]
en: Previously uploaded
da_DK: Tidligere uploadet

[ctx: custom headers]
en: Suggested
da_DK: Foreslået

en: customer orders
da_DK: kundeordrer

[ctx: customizer changeset action/button label]
en: Schedule
da_DK: Planlæg

[ctx: customizer changeset status]
en: Scheduled
da_DK: Planlagt

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
da_DK: j. F Y

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s %3$s
da_DK: %1$s til %2$s %3$s

[ctx: database error]
en: unknown
da_DK: ukendt

en: date
da_DK: kæreste

[ctx: date archive title prefix]
en: Day:
da_DK: Dag:

[ctx: date archive title prefix]
en: Month:
da_DK: Måned:

[ctx: date archive title prefix]
en: Year:
da_DK: År:

[ctx: date/time]
en: On
da_DK: Kl.

en: day | days
da_DK[0]: dag

en: days
da_DK: dage

[ctx: default site language]
en: Site Default
da_DK: Webstedets standard

[ctx: default-slug]
en: product
da_DK: vare

en: development
da_DK: Udvikling

[ctx: directly add the only allowed block]
en: Add %s
da_DK: Tilføj %s

en: disabled
da_DK: Deaktiveret

en: discounted shipping labels
da_DK: nedsatte forsendelseslabels

[ctx: displayed in search results when results are cached]
en: cache hit
da_DK: fundet i cache

[ctx: district]
en: Belgrade
da_DK: Beograd

en: document
da_DK: dokument

en: domain
da_DK: domæne

en: done
da_DK: F&#230;rdig

en: download
da_DK: hent

en: eCheck ending in %1$s
da_DK: eCheck ender med %1$s

en: ebook
da_DK: e-bog

en: ecommerce
da_DK: e-handel

en: edit
da_DK: redigér

[ctx: edit-address-slug]
en: billing
da_DK: fakturering

[ctx: edit-address-slug]
en: shipping
da_DK: forsendelse

[ctx: editor button]
en: Left to right
da_DK: Venstre mod højre

[ctx: editor button]
en: Right to left
da_DK: Højre mod venstre

[ctx: editor button]
en: Show blocks
da_DK: Vis blokke

en: education
da_DK: Uddannelse

[ctx: email "From" field]
en: Site Admin
da_DK: Webmaster

[ctx: email address]
en: Report generated for
da_DK: Rapport genereret for

en: enabled
da_DK: Aktiveret

[ctx: enhanced select]
en: Loading failed
da_DK: Indlæsning fejlede

[ctx: enhanced select]
en: Loading more results&hellip;
da_DK: Indlæser flere resultater&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
da_DK: Ingen resultater fundet

[ctx: enhanced select]
en: Please delete %qty% characters
da_DK: Slet venligst %qty% tegn (karakterer)

[ctx: enhanced select]
en: Please delete 1 character
da_DK: Slet venligst 1 tegn (karakter)

[ctx: enhanced select]
en: Please enter %qty% or more characters
da_DK: Indtast venligst %qty% eller flere tegn (karakterer)

[ctx: enhanced select]
en: Please enter 1 or more characters
da_DK: Indtast venligst 1 eller flere tegn (karakterer)

[ctx: enhanced select]
en: Searching&hellip;
da_DK: Søger&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: You can only select %qty% items
da_DK: Du kan kun vælge %qty% enheder

[ctx: enhanced select]
en: You can only select 1 item
da_DK: Du kan kun vælge 1 enhed

en: enter a custom date format in the following field
da_DK: indtast dit eget datoformat i følgende felt

en: enter a custom time format in the following field
da_DK: indtast dit eget tidsformat i følgende felt

en: escape
da_DK: Afbryd

en: example:
da_DK: Eksempel:

en: example: <kbd>sub.domain.tld, domain.sld.tld</kbd>
da_DK: eksempel: <kbd>sub.domæne.tld, domæne.sld.tld</kbd>

en: f.e. size or color
da_DK: f.eks. størrelse eller farve

en: family
da_DK: familie

[ctx: file type group]
en: Archives
da_DK: Arkiver

[ctx: file type group]
en: Audio
da_DK: Lyd

en: filter
da_DK: filtrér

[ctx: find/replace]
en: Next
da_DK: Næste

[ctx: find/replace]
en: Prev
da_DK: Forrige

[ctx: find/replace]
en: Replace
da_DK: Erstat

[ctx: find/replace]
en: Replace all
da_DK: Erstat alle

[ctx: find/replace]
en: Replace with
da_DK: Erstat med

[ctx: find/replace]
en: Whole words
da_DK: Hele ord

en: first
da_DK: første

en: five star
da_DK: fem stjerner

en: folder
da_DK: mappe

[ctx: font category]
en: Display
da_DK: Vis

[ctx: font category]
en: Handwriting
da_DK: Håndskrift

[ctx: font collection name]
en: Google Fonts
da_DK: Google Skrifttyper

[ctx: font size name]
en: Huge
da_DK: Meget stor

[ctx: font size name]
en: Large
da_DK: Stor

[ctx: font size name]
en: Medium
da_DK: Mellem

[ctx: font size name]
en: Small
da_DK: Lille

[ctx: font style]
en: Italic
da_DK: Kursiv

[ctx: font style]
en: Regular
da_DK: Normal

[ctx: font weight]
en: Black
da_DK: Sort

[ctx: font weight]
en: Bold
da_DK: Fed

[ctx: font weight]
en: Extra Bold
da_DK: Ekstra Fed

[ctx: font weight]
en: Extra Light
da_DK: Ekstra Tynd

[ctx: font weight]
en: Light
da_DK: Lys

[ctx: font weight]
en: Regular
da_DK: Normal

[ctx: font weight]
en: Semi Bold
da_DK: Semi-Fed

[ctx: font weight]
en: Thin
da_DK: Tynd

en: font-face declaration in theme.json format, encoded as a string.
da_DK: font-face-deklaration i theme.json-format, kodet som en streng.

en: font-face declaration in theme.json format.
da_DK: font-face-deklaration i theme.json-format.

en: font-face definition in theme.json format.
da_DK: font-face-definition i theme.json-format.

en: font-family declaration in theme.json format, encoded as a string.
da_DK: font-family-deklaration i theme.json-format, kodet som en streng.

en: font_face_settings parameter must be a valid JSON string.
da_DK: font_face_settings-parameteren skal være en gyldig JSON-streng.

en: food and drink
da_DK: Mad og drikke

en: free
da_DK: gratis

en: friend
da_DK: ven

en: friendship
da_DK: venskab

en: from $0.99
da_DK: fra $0.99

en: from $1.49
da_DK: fra $1.49

en: from $1.99
da_DK: fra $1.99

en: from $2.99
da_DK: fra $2.99

en: g:i a
da_DK: G:i

en: g:i:s a
da_DK: H:i

en: g:ia
da_DK: H:i

[ctx: genitive]
en: April
da_DK: aprils

[ctx: genitive]
en: August
da_DK: augusts

[ctx: genitive]
en: December
da_DK: decembers

[ctx: genitive]
en: February
da_DK: februars

[ctx: genitive]
en: January
da_DK: januars

[ctx: genitive]
en: July
da_DK: julis

[ctx: genitive]
en: June
da_DK: junis

[ctx: genitive]
en: March
da_DK: marts'

[ctx: genitive]
en: May
da_DK: majs

[ctx: genitive]
en: November
da_DK: novembers

[ctx: genitive]
en: October
da_DK: oktobers

[ctx: genitive]
en: September
da_DK: septembers

en: geographical
da_DK: geografisk

en: go to top
da_DK: gå til toppen

en: guest orders
da_DK: gæsteordrer

en: h
da_DK: t

en: hidden
da_DK: skjult

en: hide
da_DK: Skjul

en: home
da_DK: Hjem

en: horizontal start position
da_DK: vandret startposition

[ctx: horizontal table cell alignment]
en: H Align
da_DK: Vandret justering

en: hour
da_DK: time

en: hours
da_DK: timer

en: html_lang_attribute
da_DK: da-DK

en: https://en.gravatar.com/
da_DK: https://da.gravatar.com/

en: https://wordpress.org/documentation/article/customize-permalinks/#choosing-your-permalink-structure
da_DK: https://wordpress.org/support/article/using-permalinks/#choosing-your-permalink-structure

en: https://wordpress.org/documentation/article/faq-troubleshooting/
da_DK: https://wordpress.org/support/article/faq-troubleshooting/

en: https://wordpress.org/documentation/article/settings-general-screen/#email-address
da_DK: https://wordpress.org/support/article/settings-general-screen/#email-address

en: https://wordpress.org/support/plugin/gutenberg/
da_DK: https://wordpress.org/support/plugin/gutenberg

en: https://wordpress.org/themes/
da_DK: https://da.wordpress.org/themes/

en: iCalendar Feed URL:
da_DK: URL til iCalendarens nyhedsstrøm:

en: identity
da_DK: identitet

[ctx: imperative verb]
en: Resolve
da_DK: Løs

en: in
da_DK: i

en: inserter
da_DK: indsætter

en: install
da_DK: installér

en: item %s
da_DK: Eeement %s

en: items
da_DK: emner

en: just now
da_DK: lige nu

en: kin
da_DK: familie

en: l, F jS, Y
da_DK: I j. F Y

en: l, M j, Y
da_DK: l j. M Y

[ctx: label]
en: Search for:
da_DK: Søg efter:

[ctx: label before the title of the next post]
en: Next:
da_DK: Næste:

[ctx: label before the title of the previous post]
en: Previous:
da_DK: Forrige:

[ctx: label for button in the audio widget]
en: Add Audio
da_DK: Tilføj lydklip

[ctx: label for button in the audio widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Audio
da_DK: Rediger lyd

[ctx: label for button in the audio widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Audio
da_DK: Erstat lyd

[ctx: label for button in the gallery widget; should not be longer than ~13 characters long]
en: Add Images
da_DK: Tilføj billeder

[ctx: label for button in the gallery widget; should not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Gallery
da_DK: Rediger

[ctx: label for button in the image widget]
en: Add Image
da_DK: Tilføj billede

[ctx: label for button in the image widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Image
da_DK: Rediger billede

[ctx: label for button in the image widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Image
da_DK: Erstat billede

[ctx: label for button in the media widget]
en: Add Media
da_DK: Tilføj medie

[ctx: label for button in the media widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Media
da_DK: Rediger medie

[ctx: label for button in the media widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Media
da_DK: Erstat medie

[ctx: label for button in the video widget]
en: Add Video
da_DK: Tilføj video

[ctx: label for button in the video widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Video
da_DK: Rediger video

[ctx: label for button in the video widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Video
da_DK: Erstat video

[ctx: label for custom color]
en: Custom...
da_DK: Brugerdefineret...

[ctx: label for filtering posts]
en: Month
da_DK: Måned

[ctx: label for filtering posts]
en: Month Updated
da_DK: Måned opdateret

[ctx: label for filtering posts]
en: Post Types
da_DK: Indholdstype

[ctx: label for filtering posts]
en: Year
da_DK: År

[ctx: label for filtering posts]
en: Year Updated
da_DK: År opdateret

[ctx: label for formatting JSON]
en: Minify
da_DK: Komprimeret

[ctx: label for formatting JSON]
en: Pretty
da_DK: Pæn

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Hide Controls
da_DK: Skjul knapper

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Show Controls
da_DK: Vis knapper

[ctx: label for next post link]
en: Next
da_DK: Næste

[ctx: label for previous post link]
en: Previous
da_DK: Forrige

[ctx: label for terms marked as default]
en: default
da_DK: standard

en: last
da_DK: sidste

en: left bottom
da_DK: venstre bund

en: left center
da_DK: Venstre midte

en: left top
da_DK: venstre top

[ctx: link]
en: Add New
da_DK: Tilføj ny

[ctx: link name]
en: Name
da_DK: Navn

[ctx: links widget]
en: All Links
da_DK: Alle links

[ctx: list style]
en: Circle
da_DK: Punkt

[ctx: list style]
en: Default
da_DK: Standard

[ctx: list style]
en: Disc
da_DK: Cirkel

[ctx: list style]
en: Lower Alpha
da_DK: Små bogstaver

[ctx: list style]
en: Lower Greek
da_DK: Små græske symboler

[ctx: list style]
en: Lower Roman
da_DK: Små romertal

[ctx: list style]
en: Square
da_DK: Firkant

[ctx: list style]
en: Upper Alpha
da_DK: Store bogstaver

[ctx: list style]
en: Upper Roman
da_DK: Store romertal

[ctx: localized PHP upgrade information page]
en: https://wordpress.org/support/update-php/
da_DK: https://da.wordpress.org/support/update-php/

en: manage
da_DK: Håndter

en: media
da_DK: medier

[ctx: media]
en: Remove video track
da_DK: Fjern videospor

[ctx: media item]
en: Edit
da_DK: Rediger

[ctx: media item]
en: Success
da_DK: Succes

[ctx: media items]
en: Unattached
da_DK: Ikke vedhæftet

[ctx: media modal menu actions]
en: Actions
da_DK: Handlinger

[ctx: menu]
en: (Currently set to: %s)
da_DK: (nuværende sat til: %s)

[ctx: menu]
en: Edit
da_DK: Rediger

[ctx: menu]
en: Use new menu
da_DK: Brug ny menu

[ctx: menu location]
en: (Current: %s)
da_DK: (nuværende: %s)

[ctx: menu location]
en: (Currently set to: %s)
da_DK: (Nuværende sat til: %s)

[ctx: menu locations]
en: (If you plan to use a menu <a href="%1$s" %2$s>widget%3$s</a>, skip this step.)
da_DK: (Hvis du har planer om at bruge en menu-<a href="%1$s" %2$s>widget%3$s</a>, så spring dette trin over.)

[ctx: menu locations]
en: Here&#8217;s where this menu appears. If you would like to change that, pick another location.
da_DK: Her vises denne menu. Hvis du vil ændre dette, så vælg en anden placering.

[ctx: menu locations]
en: View All Locations
da_DK: Vis alle placeringer

[ctx: menu locations]
en: View Location
da_DK: Vis placering

[ctx: menu locations]
en: Where do you want this menu to appear?
da_DK: Hvor ønsker du, at denne menu skal vises?

en: met
da_DK: m&#248;dt

[ctx: meta name]
en: Name
da_DK: Navn

[ctx: min_price]
en: From:
da_DK: Fra:

en: minute | minutes
da_DK[0]: minut

en: minutes
da_DK: minutter

[ctx: missing menu item navigation label]
en: (no label)
da_DK: (intet mærkat)

en: month
da_DK: måned

en: moved to the Trash.
da_DK: flyttet til papirkurven.

en: movie
da_DK: film

en: music
da_DK: musik

[ctx: my list of books to read]
en: To Read
da_DK: jeg vil læse

[ctx: name]
en: Unknown
da_DK: Ukendt

[ctx: nav menu home label]
en: Home
da_DK: Forside

[ctx: navigation link block description]
en: A link to a category.
da_DK: Et link til en kategori.

[ctx: navigation link block description]
en: A link to a page.
da_DK: Et link til en side.

[ctx: navigation link block description]
en: A link to a post.
da_DK: Et link til et indlæg.

[ctx: navigation link block description]
en: A link to a tag.
da_DK: Et link til et emneord.

[ctx: navigation link block title]
en: Category Link
da_DK: Kategorilink

[ctx: navigation link block title]
en: Page Link
da_DK: Sidelink.

[ctx: navigation link block title]
en: Post Link
da_DK: Indlægslink

[ctx: navigation link block title]
en: Tag Link
da_DK: Emneordslink

en: neighbor
da_DK: nabo

en: new
da_DK: ny

en: new users
da_DK: nye brugere

en: newer
da_DK: nyere

[ctx: next set of posts]
en: Next
da_DK: Næste

en: no comments
da_DK: Ingen kommentarer

en: no title
da_DK: ingen titel

[ctx: no user roles]
en: None
da_DK: Ingen

en: none
da_DK: ingen

en: notifications
da_DK: Notifikationer

[ctx: noun]
en: Comment
da_DK: Kommentar

[ctx: noun]
en: Comments
da_DK: Kommentarer

[ctx: noun]
en: Trash
da_DK: Papirkurv

[ctx: noun]
en: Visitors
da_DK: Besøgende

[ctx: noun]
en: comment
da_DK: Kommentar

[ctx: number of pages]
en: of
da_DK: af

en: number_format_decimal_point
da_DK: ,

en: number_format_thousands_sep
da_DK: .

en: of
da_DK: af

en: older
da_DK: &#230;ldre

en: on
da_DK: på

en: on %s at %s
da_DK: på %s af %s

en: one hour | %1$s hours
da_DK[0]: en time
da_DK[1]: %1$s timer

en: optional
da_DK: valgfri

en: options
da_DK: Indstillinger

en: or
da_DK: eller

en: or <a href="%s">create a new menu</a>. Do not forget to save your changes!
da_DK: eller <a href="%s">opret en ny menu</a>. Glem ikke at gemme dine ændringer!

en: order
da_DK: Rækkefølge

en: orders
da_DK: ordrer

en: page | pages
da_DK[0]: Side

[ctx: page]
en: Add New
da_DK: Tilf&#248;j ny

[ctx: page]
en: Featured image
da_DK: Fremhævet billede

[ctx: page]
en: Remove featured image
da_DK: Fjern fremhævet billede

[ctx: page]
en: Set featured image
da_DK: Vælg udvalgt billede

[ctx: page]
en: Use as featured image
da_DK: Benyt som fremhævet billede

[ctx: page label]
en: Front Page
da_DK: Forside

[ctx: page label]
en: Posts Page
da_DK: Indlægsside

[ctx: page label]
en: Privacy Policy Page
da_DK: Side til privatlivspolitik

en: pages
da_DK: sider

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
da_DK: %1$s af %2$s

en: parent
da_DK: for&#230;lder

en: password
da_DK: Adgangskode

[ctx: password mismatch]
en: Mismatch
da_DK: Stemmer ikke

[ctx: password strength]
en: Password strength unknown
da_DK: Adgangskodestyrke ukendt

[ctx: password strength]
en: Strong
da_DK: Stærk

[ctx: password strength]
en: Very weak
da_DK: Meget svag

[ctx: password strength]
en: Weak
da_DK: Svag

[ctx: past participle: books I have read]
en: Read
da_DK: læst

[ctx: patterns]
en: All
da_DK: Alle

[ctx: patterns]
en: Not synced
da_DK: Ikke synkroniseret

[ctx: patterns]
en: Synced
da_DK: Synkroniseret

en: payment
da_DK: betaling

en: payment setup
da_DK: Betalingsopsætning

en: payment setup and automated taxes
da_DK: betalingsopsætning og automatiseret moms

en: payment setup and discounted shipping labels
da_DK: opsætning af betalingsmetode og nedsatte forsendelseslabels

en: payment setup, automated taxes and discounted shipping labels
da_DK: betalingsopsætning, automatiserede satser (realtidssatser) og nedsatte forsendelseslabels

en: per year
da_DK: pr. år

[ctx: personal data group description]
en: Overview of export report.
da_DK: Oversigt over eksportrapport.

[ctx: personal data group label]
en: About
da_DK: Om

en: photo
da_DK: foto

en: physical
da_DK: fysisk

[ctx: placeholder]
en: Buy product
da_DK: Køb vare

[ctx: placeholder]
en: From&hellip;
da_DK: Fra&hellip;

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
da_DK: Søg &hellip;

[ctx: placeholder]
en: To&hellip;
da_DK: Til&hellip;

[ctx: placeholder for search field]
en: Search products…
da_DK: Søg varer...

[ctx: plugin]
en: %s was successfully deleted.
da_DK: %s blev slettet.

[ctx: plugin]
en: <strong>Error:</strong> Current PHP version (%1$s) does not meet minimum requirements for %2$s. The plugin requires PHP %3$s.
da_DK: <strong>Fejl:</strong> Den nuværende PHP-version (%1$s) opfylder ikke minimumskravene til %2$s. Pluginet kræver PHP %3$s.

[ctx: plugin]
en: <strong>Error:</strong> Current WordPress version (%1$s) does not meet minimum requirements for %2$s. The plugin requires WordPress %3$s.
da_DK: <strong>Fejl:</strong> Den nuværende WordPress-version (%1$s) opfylder ikke minimumskravene til %2$s. Pluginet kræver WordPress %3$s.

[ctx: plugin]
en: <strong>Error:</strong> Current versions of WordPress (%1$s) and PHP (%2$s) do not meet minimum requirements for %3$s. The plugin requires WordPress %4$s and PHP %5$s.
da_DK: <strong>Fejl:</strong> De nuværende versioner af WordPress (%1$s) og PHP (%2$s) opfylder ikke minimumskravene til %3$s. Pluginet kræver WordPress %4$s og PHP %5$s.

[ctx: plugin]
en: Activate %s
da_DK: Aktiver %s

[ctx: plugin]
en: Active
da_DK: Aktivt

[ctx: plugin]
en: Cannot Install
da_DK: Kan ikke installere

[ctx: plugin]
en: Current
da_DK: Nuværende

[ctx: plugin]
en: Install %s
da_DK: Installer %s

[ctx: plugin]
en: Install %s now
da_DK: Installer %s nu

[ctx: plugin]
en: Install Now
da_DK: Installer Nu

[ctx: plugin]
en: Network Activate
da_DK: Netværks aktiverede

[ctx: plugin]
en: Replace current with uploaded
da_DK: Erstat aktuelle med det oploadet

[ctx: plugin]
en: Update %s now
da_DK: Opdater %s nu

[ctx: plugin]
en: Uploaded
da_DK: Uploadet

en: poetry
da_DK: poesi

en: post | posts
da_DK[0]: Indl&#230;g

[ctx: post]
en: Add New
da_DK: Tilf&#248;j nyt

[ctx: post]
en: Failed
da_DK: Mislykket

[ctx: post]
en: Featured image
da_DK: Udvalgt billede

[ctx: post]
en: Remove featured image
da_DK: Fjern fremhævet billede

[ctx: post]
en: Set featured image
da_DK: Vælg udvalgt billede

[ctx: post]
en: Use as featured image
da_DK: Benyt som fremhævet billede

[ctx: post action/button label]
en: Schedule
da_DK: Planlæg

[ctx: post author]
en: by %s
da_DK: af %s

[ctx: post date]
en: Posted on
da_DK: Skrevet den

[ctx: post date]
en: Posted on %s
da_DK: Skrevet den %s

[ctx: post format]
en: Formats
da_DK: Formater

[ctx: post format archive title]
en: Asides
da_DK: Sidebemærkninger

[ctx: post format archive title]
en: Audio
da_DK: Lyd

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
da_DK: Gallerier

[ctx: post format archive title]
en: Images
da_DK: Billeder

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
da_DK: Citater

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
da_DK: Statusser

[ctx: post format archive title]
en: Videos
da_DK: Videoer

[ctx: post password form]
en: Enter
da_DK: Indtast

[ctx: post state]
en: Pending
da_DK: Afventer

[ctx: post status]
en: Customization Draft
da_DK: Tilpasningskladde

[ctx: post status]
en: Draft
da_DK: Kladde

[ctx: post status]
en: Password protected
da_DK: Adgangskodebeskyttet

[ctx: post status]
en: Pending
da_DK: Afventer

[ctx: post status]
en: Private
da_DK: Privat

[ctx: post status]
en: Published
da_DK: Udgivet

[ctx: post status]
en: Scheduled
da_DK: Planlagt

[ctx: post status]
en: Sticky
da_DK: Fastgjort

[ctx: post status]
en: Trash
da_DK: Slettet

[ctx: post type archive title prefix]
en: Archives:
da_DK: Arkiver:

[ctx: post type general name]
en: Changesets
da_DK: Ændringssæt

[ctx: post type general name]
en: Global Styles
da_DK: Globale typografier

[ctx: post type general name]
en: Media
da_DK: Medier

[ctx: post type general name]
en: Navigation Menus
da_DK: Navigationsmenuer

[ctx: post type general name]
en: Pages
da_DK: Sider

[ctx: post type general name]
en: Patterns
da_DK: Mønstre

[ctx: post type general name]
en: Posts
da_DK: Indlæg

[ctx: post type general name]
en: Template Parts
da_DK: Skabelondele

[ctx: post type general name]
en: Templates
da_DK: Skabeloner

[ctx: post type singular name]
en: Changeset
da_DK: Ændringssæt

[ctx: post type singular name]
en: Navigation Menu
da_DK: Hovedmenu

[ctx: post type singular name]
en: Page
da_DK: Side

[ctx: post type singular name]
en: Pattern
da_DK: Mønster

[ctx: post type singular name]
en: Post
da_DK: Indlæg

[ctx: post type singular name]
en: Template
da_DK: Skabelon

[ctx: post type singular name]
en: Template Part
da_DK: Skabelondel

en: posts
da_DK: indl&#230;g

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Alle <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Alle <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Mit <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Mine <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Fastgjort <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Fastgjorte <span class="count">(%s)</span>

[ctx: previous set of posts]
en: Previous
da_DK: Forrige

en: print
da_DK: udskriv

en: privacy page
da_DK: Side med personoplysninger

en: privacy policy
da_DK: Politik for personoplysninger

en: privacy-policy
da_DK: privatlivs-politik

en: product
da_DK: vare

[ctx: product reviews]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Alle <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Alle <span class="count">(%s)</span>

[ctx: product reviews]
en: Approved <span class="count">(%s)</span> | Approved <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Godkendt <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Godkendte <span class="count">(%s)</span>

[ctx: product reviews]
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Afventer <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Afventer <span class="count">(%s)</span>

[ctx: product reviews]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Skraldespand <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Skraldespande <span class="count">(%s)</span>

en: product_includes parameter need to specify exactly one product when segmenting by variation.
da_DK: product_includes parameter skal specificere præcist en vare, når der segmenteres på variant.

en: professional
da_DK: arbejde

[ctx: publish box date format]
en: M j, Y
da_DK: j. F Y

[ctx: recipe]
en: Difficulty
da_DK: Sværhedsgrad

[ctx: recipe]
en: Directions
da_DK: Vejledning

[ctx: recipe]
en: Ingredients
da_DK: Ingredienser

[ctx: recipe]
en: Print
da_DK: Udskriv

[ctx: recipe]
en: Servings
da_DK: Portioner

[ctx: recipe]
en: Time
da_DK: Tid

en: registration
da_DK: Tilmelding

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
da_DK: Deaktiver

en: reply
da_DK: svar

[ctx: request status]
en: Completed
da_DK: Færdig

[ctx: request status]
en: Confirmed
da_DK: Bekræftet

[ctx: request status]
en: Failed
da_DK: Mislykkedes

[ctx: request status]
en: Pending
da_DK: Venter

[ctx: requests]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Alle <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Alle <span class="count">(%s)</span>

en: required
da_DK: påkrævet

en: resolved
da_DK: løst

[ctx: review]
en: Mark as spam
da_DK: Marker som spam

[ctx: review]
en: Not Spam
da_DK: Ikke spam

[ctx: review]
en: Not spam
da_DK: Ikke spam

en: reviewed by %s
da_DK: anmeldt af %s

[ctx: revision date format]
en: F j, Y @ H:i:s
da_DK: j. F Y @ H:i:s

[ctx: revision date short format]
en: j M @ H:i
da_DK: j. M @ H:i

[ctx: revisions]
en: Browse
da_DK: Gennemse

en: right bottom
da_DK: højre bund

en: right top
da_DK: højre top

en: romantic
da_DK: romantisk

[ctx: sample permalink base]
en: archives
da_DK: arkiver

[ctx: sample permalink structure]
en: sample-post
da_DK: Indlægseksempel

en: sample-page
da_DK: eksempel-side

en: save
da_DK: Gem

en: scale height
da_DK: skalér højde

en: search
da_DK: søg

en: second
da_DK: Sekund

en: seconds
da_DK: Sekunder

en: selection height
da_DK: markeringshøjde

en: selection width
da_DK: markeringsbredde

[ctx: settings screen]
en: General
da_DK: Generelt

[ctx: settings screen]
en: Writing
da_DK: Skrivning

en: share
da_DK: Del

[ctx: share to]
en: Email
da_DK: E-mail

[ctx: share to]
en: Press This
da_DK: Pres det

[ctx: share to]
en: Print
da_DK: Udskriv

en: shipping address
da_DK: Leveringsadresse

[ctx: shipping country prefix]
en: to
da_DK: til

[ctx: shipping country prefix]
en: to the
da_DK: til den

[ctx: shipping packages]
en: Shipment %d
da_DK: Forsendelse %d

[ctx: shipping packages]
en: Shipment 1
da_DK: Forsendelse 1

[ctx: shipping packages]
en: Shipping
da_DK: Forsendelse

[ctx: shipping packages]
en: Shipping %d
da_DK: Forsendelse %d

[ctx: shop_order post type singular name]
en: Order
da_DK: Ordre

[ctx: short (~12 characters) label for hide controls button]
en: Hide Controls
da_DK: Skjul knapper

en: show
da_DK: Vis

en: show source
da_DK: vis kilde

en: sibling
da_DK: s&#248;skende

[ctx: single horizontal line]
en: Row
da_DK: Række

[ctx: site]
en: &larr; Go to %s
da_DK: &larr; Gå til %s

[ctx: site]
en: Activate
da_DK: Aktivér

[ctx: site]
en: Mark as spam
da_DK: Marker som spam

[ctx: site]
en: Not Spam
da_DK: Ikke spam

[ctx: site]
en: Not spam
da_DK: Ikke spam

[ctx: site]
en: Public
da_DK: Offentlig

[ctx: site]
en: Registered
da_DK: Oprettet

[ctx: sites]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Alle <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Alle <span class="count">(%s)</span>

[ctx: slug]
en: product
da_DK: vare

[ctx: slug]
en: product-category
da_DK: vare-kategori

[ctx: slug]
en: product-tag
da_DK: vare-tag

[ctx: slug]
en: uncategorized
da_DK: Ikke kategoriseret

en: software
da_DK: Software

[ctx: spellcheck]
en: Finish
da_DK: Afslut

[ctx: spellcheck]
en: Ignore
da_DK: Ignorer

[ctx: spellcheck]
en: Ignore all
da_DK: Ignorer alt

en: spouse
da_DK: &#230;gtef&#230;lle

[ctx: status labels]
en: All
da_DK: Alle

[ctx: status labels]
en: Past-due
da_DK: Forfalden

en: sticky
da_DK: Fremhævet

en: styles
da_DK: Designs

en: sub item
da_DK: underpunkt

[ctx: submit button]
en: Search
da_DK: Søg

en: subscribe
da_DK: abonner

en: subscription
da_DK: abonnement

en: subscriptions
da_DK: abonnementer

en: sweetheart
da_DK: elskling

[ctx: table cell]
en: Cell
da_DK: Celle

[ctx: table cell alignment attribute]
en: None
da_DK: Ingen

[ctx: table cell scope attribute]
en: Scope
da_DK: Omfang

[ctx: tags]
en: Most Used
da_DK: Mest brugte

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
da_DK: Kategorier

[ctx: taxonomy general name]
en: Pattern Categories
da_DK: Blokgruppe-kategorier

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
da_DK: Kategori

[ctx: taxonomy singular name]
en: Pattern Category
da_DK: Blokgruppe-kategori

[ctx: taxonomy term messages]
en: %s added
da_DK: %s tilføjet

[ctx: taxonomy term messages]
en: %s deleted
da_DK: %s slettet

[ctx: taxonomy term messages]
en: %s not added
da_DK: %s ikke tilføjet

[ctx: taxonomy term messages]
en: %s not updated
da_DK: %s ikke opdateret

[ctx: taxonomy term messages]
en: %s updated
da_DK: %s opdateret

en: template
da_DK: skabelon

[ctx: template part area]
en: General
da_DK: Generelt

[ctx: term name]
en: Name
da_DK: Navn

en: terms and conditions
da_DK: Vilkår og betingelser

en: text direction
da_DK: Tekstretning

en: the
da_DK: den

en: the past day
da_DK: den seneste dag

en: the past month
da_DK: den seneste måned

en: the past quarter
da_DK: det seneste kvartal

en: the past week
da_DK: den sidste uge

en: the past year
da_DK: det seneste år

[ctx: theme]
en: %s was successfully deleted.
da_DK: %s blev slettet.

[ctx: theme]
en: <strong>Error:</strong> Current PHP version does not meet minimum requirements for %s.
da_DK: <strong>Fejl:</strong> Den nuværende PHP-version opfylder ikke minimumskravet for %s.

[ctx: theme]
en: <strong>Error:</strong> Current WordPress and PHP versions do not meet minimum requirements for %s.
da_DK: <strong>Fejl:</strong> Den nuværende WordPress- og PHP-version opfylder ikke minimumskravet for %s.

[ctx: theme]
en: <strong>Error:</strong> Current WordPress version does not meet minimum requirements for %s.
da_DK: <strong>Fejl:</strong> Den nuværende WordPress-version opfylder ikke minimumskravet for %s.

[ctx: theme]
en: Activate
da_DK: Aktiver

[ctx: theme]
en: Activate %s
da_DK: Aktiver %s

[ctx: theme]
en: Activate &#8220;%s&#8221;
da_DK: Aktiver &#8220;%s&#8221;

[ctx: theme]
en: Active
da_DK: Aktiv

[ctx: theme]
en: Active:
da_DK: Aktiv:

[ctx: theme]
en: Cannot Activate
da_DK: Kan ikke aktiveres

[ctx: theme]
en: Cannot Activate %s
da_DK: Kan ikke aktivere %s

[ctx: theme]
en: Cannot Install
da_DK: Kan ikke installere

[ctx: theme]
en: Change
da_DK: Skift

[ctx: theme]
en: Customize %s
da_DK: Tilpas %s

[ctx: theme]
en: Delete %s
da_DK: Slet %s

[ctx: theme]
en: Installed
da_DK: Installeret

[ctx: theme]
en: Live Preview %s
da_DK: Live forhåndsvisning %s

[ctx: theme]
en: Previewing:
da_DK: Forhåndsviser:

[ctx: theme]
en: Replace active with uploaded
da_DK: Erstat aktive med uploaded

[ctx: theme]
en: Update %s now
da_DK: Opdater %s nu

[ctx: theme]
en: Uploaded
da_DK: Uploadet

[ctx: theme]
en: View Theme Details for %s
da_DK: Vis temadetaljer for %s

[ctx: theme author]
en: By %s
da_DK: Af %s

[ctx: theme name]
en: Name
da_DK: Navn

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Alle <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Alle <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Deaktiveret <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Deaktiveret <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Aktiveret <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Aktiveret <span class="count">(%s)</span>

en: this video
da_DK: denne video

en: uncategorized
da_DK: Ikke kategoriseret

en: unexpected shutdown: PHP Fatal error %1$s in %2$s on line %3$s
da_DK: uventet driftstop: PHP fatal fejl %1$s i %2$s på linie %3$s

en: unknown
da_DK: ukendt

en: unsubscribe
da_DK: Afmeld

en: untitled post %s
da_DK: unavngivet indlæg %s

[ctx: user]
en: Add New User
da_DK: Tilføj ny bruger

[ctx: user]
en: Mark as spam
da_DK: Marker som spam

[ctx: user]
en: Not spam
da_DK: Ikke spam

[ctx: user]
en: Registered
da_DK: Oprettet

en: username
da_DK: Brugernavn

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Alle <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Alle <span class="count">(%s)</span>

en: value
da_DK: værdi

[ctx: verb]
en: Change
da_DK: Skift

[ctx: verb]
en: Clear
da_DK: Ryd

[ctx: verb]
en: Group
da_DK: Gruppér

[ctx: verb]
en: Stack
da_DK: Stable

[ctx: verb]
en: Trash
da_DK: Papirkurv

[ctx: verb]
en: View
da_DK: Vis

[ctx: verb; site]
en: Archive
da_DK: Arkiv

en: verified owner
da_DK: verificeret ejer

en: vertical start position
da_DK: lodret startposition

[ctx: vertical table cell alignment]
en: V Align
da_DK: Lodret justering

[ctx: video or audio]
en: Length
da_DK: Længde

en: view source
da_DK: Vis kilde

[ctx: watch a video title]
en: Watch: %s
da_DK: Se: %s

[ctx: website URL]
en: At URL
da_DK: På URL

[ctx: website name]
en: For site
da_DK: For websted

en: week
da_DK: uge

en: wheel
da_DK: Hjul

en: white
da_DK: Hvid

[ctx: widget]
en: Add
da_DK: Tilføj

[ctx: widget]
en: Edit
da_DK: Rediger

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
da_DK: %1$s til %2$s

[ctx: with first and last result]
en: Showing %1$d&ndash;%2$d of %3$d result | Showing %1$d&ndash;%2$d of %3$d results
da_DK[0]: Viser %1$d&ndash;%2$d af %3$d resultat
da_DK[1]: Viser %1$d&ndash;%2$d af %3$d resultater

[ctx: word count: words or characters?]
en: words
da_DK: ord

en: wordpress
da_DK: WordPress

en: year
da_DK: år

en: years
da_DK: år

en: yesterday
da_DK: I går

en: {{span}}%(domain)s{{/span}} is available!
da_DK: {{span}}%(domain)s{{/span}} er ledigt!

en: Åland Islands
da_DK: Ålandsøerne

en: İstanbul
da_DK: Istanbul

en: — No Change —
da_DK: — Ingen ændring —

en: — No change —
da_DK: — Ingen ændring —

en: “New Account” emails are sent when a customer signs up via the checkout flow.
da_DK: E-mails for "Ny konto" bliver sendt, når en kunde tilmelder sig i forbindelse med betaling på siden Kasse.

en: … <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer">Read more<span class="screen-reader-text">: %2$s</span></a>
da_DK: … <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer">Læs mere<span class="screen-reader-text">: %2$s</span></a>

en: ⚠ 1 Incompatible plugin detected (%s).
da_DK: ⚠ 1 Inkompatibelt plugin fundet (%s).

en: ⚠ 2 Incompatible plugins detected (%1$s and %2$s).
da_DK: ⚠ 2 Inkompatible plugins fundet (%1$s og %2$s).

en: ⚠ Incompatible plugins detected (%1$s, %2$s and %3$d other). | ⚠ Incompatible plugins detected (%1$s and %2$s plugins and %3$d others).
da_DK[0]: ⚠ Inkompatible plugins fundet (%1$s, %2$s og %3$d andre).
da_DK[1]: ⚠ Inkompatible plugins fundet (%1$s og %2$s plugins og %3$d andre).

en: ⚠ There's one order pending sync from the orders table to the posts table. The feature shouldn't be disabled until this order is synchronized. | ⚠ There are %1$d orders pending sync from the orders table to the posts table. The feature shouldn't be disabled until these orders are synchronized.
da_DK[0]: Der er én ordre som afventer synkronisering fra ordre tabellen til posts tabellen. Denne funktion bør ikke slåes fra, før ordren er synkroniseret.
da_DK[1]: Der er %1$d ordrer som afventer synkronisering fra ordretabellen til posttabellen. Denne funktion bør ikke deaktiveres, før disse ordrer er synkroniseret.

en: ⚠ This feature is compatible with WordPress version 6.2 or higher.
da_DK: ⚠ Denne funktion er kompatibel med WordPress version 6.2 eller nyere.

en: ⚠ This feature shouldn't be enabled, the %s plugin is active and isn't compatible with it.
da_DK: Denne funktion bør ikke være aktiveret, pluginet %s er aktivt og er ikke kompatibel med den.

en: ⚠ This feature shouldn't be enabled: %1$s, %2$s and %3$d more active plugin isn't compatible with it | ⚠ This feature shouldn't be enabled: the %1$s and %2$s plugins are active and aren't compatible with it. There are %3$d other incompatible plugins.
da_DK[0]: Denne funktion bør ikke være aktiveret: %1$s, %2$s og %3$d andre aktive plugins er ikke kompatibel med den
da_DK[1]: Denne funktion bør ikke være aktiveret: %1$s og %2$s plugins er aktive og er ikke kompatible med det. Der er %3$d andre plugins som ikke er kompatible.

en: ⚠ This feature shouldn't be enabled: the %1$s and %2$s plugins are active and aren't compatible with it.
da_DK: Denne funktion bør ikke være aktiveret: %1$s og %2$s plugins er aktive og er ikke kompatible med det.

en: ⚠ This plugin is incompatible with the enabled WooCommerce feature '%s', it shouldn't be activated.
da_DK: Dette plugin er ikke længere kompatibelt med den aktiverede WooCommerce funktion '%s'. Det bør derfor ikke aktiveres.

en: ⚠ This plugin is incompatible with the enabled WooCommerce features '%1$s' and '%2$s', it shouldn't be activated.
da_DK: Dette plugin er ikke længere kompatibelt med de aktiverede WooCommerce funktioner '%1$s' og '%2$s'. Det bør derfor ikke aktiveres.

en: ⚠ This plugin is incompatible with the enabled WooCommerce features '%1$s', '%2$s' and %3$d more, it shouldn't be activated.
da_DK: Dette plugin er ikke længere kompatibelt med de aktiverede WooCommerce funktioner '%1$s', '%2$s' og %3$d andre. Det bør derfor ikke aktiveres.

en: 🌟‎ ‎ Thanks for the feedback. We’ll put it to good use!
da_DK: 🌟 Tak for feedback. Vi vil gøre brug af den!
