WordPress.com - en to eo translation catalogue (14034 entries)

en:  (%s ago)
eo:  (antaŭ %s)

en:  (Opens in new window)
eo: (Malfermiĝas en nova fenestro)

en:  and
eo:  kaj

en: "%1$s" by %2$s.
eo: "%1$s" de %2$s.

en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
eo: "%1$s" el %2$s de %3$s.

en: "%1$s" from %2$s.
eo: "%1$s" el %2$s.

en: "%1$s" is not a supported wp_template_part area value and has been added as "%2$s".
eo: "%1$s" ne estas subtenata wp_template_part area valoro kaj estis aldonita kiel "%2$s".

en: "%1$s" script should not be enqueued together with the new widgets editor (%2$s or %3$s).
eo: "%1$s" skripto ne devus esti envicigita kune kun la nova redaktilo de fenestraĵoj (%2$s aŭ %3$s).

en: "%1$s" style should not be enqueued together with the new widgets editor (%2$s or %3$s).
eo: "%1$s" stilo ne devus esti envicigita kune kun la nova redaktilo de fenestraĵoj (%2$s aŭ %3$s).

en: "%s" shipping class cost
eo: Kosto de sendkategorio "%s"

en: "%s" tax rates
eo: "%s" da imposto

en: "From" address
eo: Adreso de sendanto

en: "From" name
eo: Nomo de sendanto

[ctx: "wp jetpack status full" is a command - do not translate]
en: View full status with 'wp jetpack status full'
eo: Vidi plenan staton per 'wp jetpack status full'

en: #%d (no title)
eo: #%d (neniu titolo)

en: #%s is an invalid image ID.
eo: #%s estas nevalida bildo-ID.

en: $store must be an instance of WP_Style_Engine_CSS_Rules_Store
eo: $store devas esti ekzemplo de WP_Style_Engine_CSS_Rules_Store

en: % Comments
eo: % Komentoj

en: % Responses
eo: % Respondoj

en: % comments
eo: % komentoj

en: %(commentCount)d comment | %(commentCount)d comments
eo[0]: %(commentCount)d komento
eo[1]: %(commentCount)d komentoj

en: %(days)dd ago
eo: Antaŭ %(days)d tagoj

en: %(hours)dh ago
eo: antaŭ %(hours)dh

en: %(revisions)d revision | %(revisions)d revisions
eo[0]: %(revisions)d revizio
eo[1]: %(revisions)d revizioj

en: %1$d Food Menu Item | %1$d Food Menu Items
eo[0]: %1$d manĝa menuero
eo[1]: %1$d manĝaj menueroj

en: %1$d update functions completed. Database version is %2$s
eo: Finis %1$d ĝisdatigojn. Datumbaza versio estas %2$s

en: %1$s #%2$s details
eo: Detaloj de %1$s #%2$s

en: %1$s %2$s
eo: %1$s: %2$s

en: %1$s %2$s %3$s %4$s Feed
eo: Fluo de %1$s %2$s %3$s %4$s

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
eo: %1$s %2$s %3$s kategoria distribuo

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
eo: %1$s %2$s %3$s Distribuo pri komentoj

en: %1$s %2$s %3$s Feed
eo: %1$s %2$s %3$s Distribuo

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
eo: %1$s %2$s %3$s etikeda distribuo

en: %1$s %2$s Comments Feed
eo: %1$s %2$s Distribuo pri komentoj

en: %1$s %2$s Feed
eo: %1$s %2$s Distribuo

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
eo: %1$s %2$s afiŝoj de %3$s Distribuo

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
eo: %1$s %2$s Distribuo pri Serĉrezultoj por &#8220;%3$s&#8221;

en: %1$s %2$s was deactivated due to incompatibility with WordPress %3$s, please upgrade to %1$s %4$s or later.
eo: %1$s %2$s estas malaktivigita ĉar ĝi estas nekongrua kun WordPress %3$s, ĝisdatigu al %1$s %4$s aŭ pli nova.

en: %1$s %2$s was deactivated due to incompatibility with WordPress %3$s.
eo: %1$s %2$s estas malaktivigita ĉar ĝi estas nekongrua kun WordPress %3$s.

en: %1$s %2$s, %3$s @ %4$s:%5$s
eo: %2$s -a de %1$s %3$s je %4$s : %5$s

en: %1$s %2$s, %3$s ago (%4$s)
eo: %1$s %2$s, je la %3$s (%4$s)

en: %1$s %2$s, %3$s at %4$s:%5$s
eo: %2$s -a de %1$s %3$s je %4$s : %5$s

en: %1$s &#8220;%2$s&#8221;
eo: %1$s al &#8220;%2$s&#8221;

en: %1$s (#%2$s)
eo: %1$s (%2$s)

en: %1$s (since %2$s; %3$s)
eo: %1$s (ekde %2$s; %3$s)

en: %1$s (since %2$s; no alternative available)
eo: %1$s (ekde %2$s; neniu alternativo haveblas)

en: %1$s (since %2$s; use %3$s instead)
eo: %1$s (ekde %2$s; anstataŭe uzu %3$s)

en: %1$s - There is a newer version of WordPress available (%2$s)
eo: %1$s - Pli nova versio de WordPress estas havebla (%2$s)

en: %1$s - We recommend a minimum MySQL version of 5.6. See: %2$s
eo: %1$s - Ni rekomendas almenaŭ version 5.6 de MySQL. Vidu: %2$s

en: %1$s - We recommend setting memory to at least 64MB. See: %2$s
eo: %1$s - Ni rekomendas fikson de memoro almenaŭ al 64MB. Vidu: %2$s

en: %1$s - We recommend using a prefix with less than 20 characters. See: %2$s
eo: %1$s - Ni rekomendas uzi prefikson kun malpli ol 20 signoj. Vidu: %2$s

[ctx: %1$s = "Click here" in an HTML link]
en: Sure thing. %1$s to add a new text box, textarea, radio, checkbox, or dropdown field.
eo: Sendube. %1$s por aldoni novan teksto-skatolon, tekstareon, radiobutonon, markoskatolon aŭ falmenuon.

[ctx: %1$s = "Feedback" in an HTML link]
en: Yep, you can read your feedback at any time by clicking the "%1$s" link in the admin menu.
eo: Jes, vi povas legi la pritaksojn laŭplaĉe per alklako al la ligilo "%1$s" en la administra menuo.

[ctx: %1$s = blog name]
en: %1$s Sidebar
eo: Flankpanelo de %1$s

[ctx: %1$s = deactivation URL, %2$s = "Deactivate {list of Jetpack module/feature names}]
en: If your site is not publicly accessible, consider <a href="%1$s" title="%2$s">deactivating this feature</a>. | If your site is not publicly accessible, consider <a href="%1$s" title="%2$s">deactivating these features</a>.
eo[0]: Se via retejo ne estas publike alirebla, konsideru <a href="%1$s" title="%2$s">malaktivigon de tiu ĉi eblo</a>.
eo[1]: Se via retejo ne estas publike alirebla, konsideru <a href="%1$s" title="%2$s">malaktivigon de tiuj ĉi ebloj</a>.

en: %1$s Comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s Comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
eo[0]: %1$s Komento<span class="screen-reader-text"> ĉe %2$s</span>
eo[1]: %1$s Komentoj<span class="screen-reader-text"> ĉe %2$s</span>

en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
eo: %1$s MB (%2$s%%) spaco uzita

en: %1$s and %2$s
eo: %1$s kaj %2$s

en: %1$s at %2$s
eo: %1$s je %2$s

en: %1$s by %2$s pixels
eo: %1$s x %2$s bilderoj

en: %1$s by %2$s.
eo: %1$s de %2$s.

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
eo: %1$s ŝanĝis la komento-staton al %2$s.

en: %1$s could not be created: %2$s
eo: %1$s ne povis esti kreita: %2$s

en: %1$s could not be installed (%2$s). <a href="%3$s">Please install it manually by clicking here.</a>
eo: %1$s ne povis esti instalita (%2$s). <a href="%3$s">Bonvolu instali ĝin permane per alklako ĉi tie.</a>

en: %1$s does not match pattern %2$s.
eo: %1$s ne kongruas kun ŝablono %2$s.

en: %1$s does not match the expected format. Reason: %2$s
eo: %1$s ne kongruas kun la atendita aranĝo. Kialo: %2$s

en: %1$s ending in %2$s
eo: %1$s finiĝanta per %2$s

en: %1$s ending in %2$s (expires %3$s/%4$s)
eo: %1$s kun lastaj ciferoj %2$s (eksvalidiĝo en %3$s/%4$s)

en: %1$s for %2$s item | %1$s for %2$s items
eo[0]: %1$s por %2$s ero
eo[1]: %1$s por %2$s eroj

en: %1$s has been removed from your cart because it has since been modified. You can add it back to your cart <a href="%2$s">here</a>.
eo: %1$s estis forigita el via korbo ĉar ĝi poste ŝanĝiĝis. Vi povas remeti ĝin en vian korbon <a href="%2$s">tie</a>.

en: %1$s is a required property of %2$s.
eo: %1$s estas postulita eco de %2$s.

en: %1$s is deprecated. The callback from %2$s is used instead.
eo: %1$s estas evitinda. Anstataŭe, la voko per referenco %2$s estas uzata.

en: %1$s is deprecated. Use %2$s instead.
eo: %1$s estas evitinda. Anstataŭe uzu %2$s.

en: %1$s is low in stock. There are %2$d left.
eo: Malmultaj ekzempleroj de %1$s estas en stoko. Restas %2$d.

en: %1$s is not %2$s.
eo: %1$s ne estas %2$s.

en: %1$s is not a valid %2$l.
eo: %1$s ne estas valida %2$l.

en: %1$s is not a valid %2$s. Reason: %3$s
eo: %1$s ne estas valida %2$s. Kialo: %3$s

en: %1$s is not of type %2$s
eo: %1$s ne estas de tipo %2$s

en: %1$s is not of type %2$s.
eo: %1$s ne estas tipo %2$s.

en: %1$s is not one of %2$l.
eo: %1$s ne estas unu el %2$l.

en: %1$s is not one of %2$s.
eo: %1$s ne estas unu el %2$s.

en: %1$s is not valid. Please enter one of the following: %2$s
eo: %1$s ne validas. Bonvolu enmeti unu el la sekvaj: %2$s

en: %1$s is proudly powered by %2$s
eo: %1$s estas fiere kreata pere de %2$s

en: %1$s is set to %2$s. You won't be able to upload files on your site.
eo: %1$s estas agordita al %2$s. Vi ne povos alŝuti dosierojn al via retejo.

en: %1$s is yours!
eo: %1$s estas via!

en: %1$s is yours! Start customizing it now.
eo: %1$s estas via! Komencu adapti ĝin nun.

en: %1$s just started following you at %2$s. They will receive an email every time you publish a post. Congratulations.
eo: %1$s ĵus ekabonis vin ĉe %2$s. Ili ricevos retmesaĝon ĉiufoje post kiam vi publikigis afiŝon. Gratulon.

en: %1$s liked your comment on %2$s.
eo: %1$s ŝatis vian komenton de %2$s.

en: %1$s matches %2$l, but should match only one.
eo: %1$s kongruas kun %2$l, sed devus kongrui kun nur unu.

en: %1$s must be %2$s.
eo: %1$s devas esti %2$s.

en: %1$s must be a multiple of %2$s.
eo: %1$s devas esti oblo de %2$s.

en: %1$s must be at least %2$s character long. | %1$s must be at least %2$s characters long.
eo[0]: %1$s devas esti maksimume %2$s signo.
eo[1]: %1$s devas esti maksimume %2$s signoj.

en: %1$s must be at most %2$s character long. | %1$s must be at most %2$s characters long.
eo[0]: %1$s devas esti maksimume %2$s signo.
eo[1]: %1$s devas esti maksimume %2$s signoj.

en: %1$s must be between %2$d (exclusive) and %3$d (exclusive)
eo: %1$s devas esti inter %2$d (ekskluzive) kaj %3$d (ekskluzive)

en: %1$s must be between %2$d (exclusive) and %3$d (inclusive)
eo: %1$s devas esti inter %2$d (ekskluzive) kaj %3$d (inkluzive)

en: %1$s must be between %2$d (inclusive) and %3$d (exclusive)
eo: %1$s devas esti inter %2$d (inkluzive) kaj %3$d (ekskluzive)

en: %1$s must be between %2$d (inclusive) and %3$d (inclusive)
eo: %1$s devas esti inter %2$d (inkluzive) kaj %3$d (inkluzive)

en: %1$s must be greater than %2$d
eo: %1$s devas esti pli ol %2$d

en: %1$s must be greater than or equal to %2$d
eo: %1$s devas esti pli ol aŭ egala al %2$d

en: %1$s must be less than %2$d
eo: %1$s devas esti malpli ol %2$d

en: %1$s must be less than or equal to %2$d
eo: %1$s devas esti malpli ol aŭ egala al %2$d

en: %1$s must be one of %2$s
eo: %1$s devas esti unu el %2$s

en: %1$s must contain at least %2$s item. | %1$s must contain at least %2$s items.
eo[0]: %1$s devas enhavi minimume %2$s erojn.

en: %1$s must contain at least %2$s property. | %1$s must contain at least %2$s properties.
eo[0]: %1$s devas enhavi minimume %2$s erojn.

en: %1$s must contain at most %2$s item. | %1$s must contain at most %2$s items.
eo[0]: %1$s devas enhavi maksimume %2$s erojn.

en: %1$s must contain at most %2$s property. | %1$s must contain at most %2$s properties.
eo[0]: %1$s devas enhavi maksimume %2$s erojn.

en: %1$s needs to be a %2$s object.
eo: %1$s devas esti %2$s-objekto.

en: %1$s on %2$s
eo: %1$s pri %2$s

en: %1$s only accepts a non-empty path string, received %2$s.
eo: %1$s nur akceptas nemalplenan vojeton, ricevitan %2$s.

en: %1$s or %2$s
eo: %1$s aŭ %2$s

en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
eo[0]: Pritakso %1$s bazita sur %2$s pritakso
eo[1]: Pritaksado %1$s bazita sur %2$s pritaksoj

en: %1$s refunded %2$d order (%3$d item) | %1$s refunded %2$d orders (%3$d items)
eo[0]: %1$s repagita al %2$d mendo (%3$d ero)
eo[1]: %1$s repagita al %2$d mendoj (%3$d eroj)

en: %1$s response to %2$s | %1$s responses to %2$s
eo[0]: %1$s Respondo al %2$s
eo[1]: %1$s Respondoj al %2$s

en: %1$s review for %2$s | %1$s reviews for %2$s
eo[0]: %1$s pritakso pri %2$s
eo[1]: %1$s pritaksoj pri %2$s

en: %1$s sales in %2$s
eo: %1$s vendoj en %2$s

en: %1$s should not be called before the %2$s action.
eo: %1$s ne estu vokita antaŭ la ago %2$s.

en: %1$s to your WordPress.com account to more easily manage your subscriptions. Don't have an account? %2$s.
eo: %1$s al via konto ĉe WordPress.com por pli facile administri viajn abonojn. Ĉu vi ne havas konton? %2$s.

en: %1$s top seller this month (sold %2$d)
eo: %1$s plej vendita ĉi-monate (%2$d vendiĝis)

en: %1$s units of %2$s have been backordered in order #%3$s.
eo: %1$s unuoj de %2$s atendas plenumon en la mendo #%3$s.

en: %1$s version %2$s is out of date. The core version is %3$s
eo: %1$s versio %2$s eksvalidiĝis. La kerna versio estas %3$s

en: %1$s visible and hidden items must be a list of %2$s.
eo: %1$s videblaj kaj kaŝitaj eroj devas esti listo de %2$s.

en: %1$s was called with an invalid level "%2$s".
eo: %1$s estis vokita kun nevalida nivelo "%2$s".

en: %1$s was installed but could not be activated. <a href="%2$s">Please activate it manually by clicking here.</a>
eo: %1$s estis instalita sed ne povis esti aktivigita. <a href="%2$s">Bonvolu aktivigi ĝin per alklako ĉi tie.</a>

en: %1$s — %2$s
eo: %1$s je %2$s

en: %1$s, and %2$s
eo: %1$s kaj %2$s

en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
eo: %1$s. Menuero %2$d el %3$d.

en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
eo: %1$s. Suba ero numero %2$d sub %3$s.

en: %1$s: %2$s️
eo: %1$s: %2$s

en: %1$s: You are commenting using your %2$s account.
eo: %1$s: Vi komentas per via konto de %2$s.

[ctx: %1$s: post title, %2$s: post author]
en: %1$s by %2$s
eo: %1$s de %2$s

en: %1$s× %2$s
eo: %1$s %2$s

en: %d API key permanently revoked. | %d API keys permanently revoked.
eo[0]: %d API-ŝlosilo definitive nuligita.
eo[1]: %d API-ŝlosiloj definitive nuligitaj.

en: %d Days
eo: %d tagoj

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
eo[0]: %d kromprograma ĝisdatigo
eo[1]: %d kromprogramaj ĝisdatigoj

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
eo[0]: %d Etosa ĝisdatigo
eo[1]: %d Etosaj ĝisdatigoj

en: %d WordPress Update
eo: %d WordPress-a ĝisdatigo

en: %d block | %d blocks
eo[0]: %d bloko
eo[1]: %d blokoj

en: %d block added. | %d blocks added.
eo[0]: %d bloko aldonita.
eo[1]: %d blokoj aldonitaj.

en: %d comment | %d comments
eo[0]: %d komento
eo[1]: %d komentoj

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
eo[0]: %d komento ne povis esti kontrolita.
eo[1]: %d komentoj ne povis esti kontrolitaj.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
eo[0]: %d komento movita al trudkesto.
eo[1]: %d komentoj movitaj al trudkesto.

en: %d confirmation request failed to resend. | %d confirmation requests failed to resend.
eo[0]: Malsukcese resendis %d konfirman peton.
eo[1]: Malsukcese resendis %d konfirmajn petojn.

en: %d confirmation request re-sent successfully. | %d confirmation requests re-sent successfully.
eo[0]: Sukcese resendis %d konfirman peton.
eo[1]: Sukcese resendis %d konfirmajn petojn.

en: %d day | %d days
eo[0]: %d tago
eo[1]: %d tagoj

en: %d item from your previous order is currently unavailable and could not be added to your cart. | %d items from your previous order are currently unavailable and could not be added to your cart.
eo[0]: %d ero el via antaŭa mendo nun ne haveblas kaj ne povas esti aldonita al via korbo.
eo[1]: %d eroj el via antaŭa mendo nun ne haveblas kaj ne povas esti aldonitaj al via korbo.

en: %d left in stock
eo: %d restas en stoko

en: %d note | %d notes
eo[0]: %d noto
eo[1]: %d notoj

en: %d orphaned variations deleted
eo: %d orfaj variaĵoj forviŝitaj

en: %d permissions deleted
eo: %d permesoj forviŝitaj

en: %d pixels
eo: %d bilderoj

en: %d product | %d products
eo[0]: %d produkto
eo[1]: %d produktoj

en: %d request deleted successfully. | %d requests deleted successfully.
eo[0]: Sukcese forviŝis %d peton.
eo[1]: Sukcese forviŝis %d petojn.

en: %d request failed to delete. | %d requests failed to delete.
eo[0]: Malsukcesis forviŝi %d peton.
eo[1]: Malsukcesis forviŝi %d petojn.

en: %d request marked as complete. | %d requests marked as complete.
eo[0]: Markis %d peton finfarita.
eo[1]: Markis %d petojn finfaritaj.

en: %d result found, use up and down arrow keys to navigate. | %d results found, use up and down arrow keys to navigate.
eo[0]: %d rezulto trovita, uzu la sagojn (mal)supren por navigi.
eo[1]: %d rezultoj trovitaj, uzu la sagojn (mal)supren por navigi.

en: %d result found. | %d results found.
eo[0]: Trovis %d rezulton.
eo[1]: Trovis %d rezultojn.

en: %d selected
eo: %d elektitaj

en: %d themes found
eo: %d etosoj trovitaj

en: %d transients rows cleared
eo: forviŝis %d nedaŭraĵajn vicojn

en: %d webhook permanently deleted. | %d webhooks permanently deleted.
eo[0]: %d rethoko porĉiame forigita.
eo[1]: %d rethokoj porĉiame forigitaj.

[ctx: %l = list of Jetpack module/feature names]
en: Deactivate %l
eo: Malaktivigi %l

[ctx: %l = list of Jetpack module/feature names]
en: Like your site's RSS feeds, %l allows access to your posts and other content to third parties. | Like your site's RSS feeds, %l allow access to your posts and other content to third parties.
eo[0]: Simile al la RSS-fluoj de via retejo, %l permesas alireblecon al viaj afiŝoj kaj alia enhavo, al eksteraj entoj.
eo[1]: Simile al la RSS-fluoj de via retejo, %l permesas alireblecon al viaj afiŝoj kaj alia enhavo, al eksteraj entoj.

en: %qty% variations
eo: %qty% variaĵoj

en: %s &#8212; WordPress
eo: %1$s &#8212; WordPress

en: %s &#8220;%s&#8221; already exists.
eo: %s &#8220;%s&#8221; jam ekzistas.

en: %s (Copy)
eo: %s (kopii)

en: %s (Draft)
eo: %s (Malneto)

en: %s (Invalid)
eo: %s (nevalida)

en: %s (No longer exists)
eo: %s (Ne plu ekzistas)

en: %s (Pending)
eo: %s (Pritraktota)

en: %s (Required)
eo: %s (Deviga)

en: %s <em>Categories</em>
eo: %s <em>kategorioj</em>

en: %s <span class="says">says:</span>
eo: %s <span class="says">diras:</span>

en: %s <span class="screen-reader-text">Comment</span> | %s <span class="screen-reader-text">Comments</span>
eo[0]: %s <span class="screen-reader-text">Komento</span>
eo[1]: %s <span class="screen-reader-text">Komentoj</span>

[ctx: %s = human-readable time difference]
en: %s ago
eo: antaŭ %s

en: %s Active Installations
eo: %s aktivaj instaloj

en: %s Avatar
eo: Avataro de %s

en: %s Back
eo: %s Reen

en: %s Comment | %s Comments
eo[0]: %s komento
eo[1]: %s komentoj

en: %s Comment in moderation | %s Comments in moderation
eo[0]: %s komento en atendovico
eo[1]: %s komentoj en atendovico

en: %s Error
eo: %s eraro

en: %s Follows!
eo: %s sekvantoj!

en: %s Get help unlocking your site
eo: %s Ricevi helpon en malŝloso de via retejo

en: %s MB Space Allowed
eo: %s MB spaco permesita

en: %s Page | %s Pages
eo[0]: %s paĝo
eo[1]: %s paĝoj

en: %s Post | %s Posts
eo[0]: %s afiŝo
eo[1]: %s afiŝoj

en: %s Settings
eo: Agordoj de %s

en: %s Sites
eo: %s retejoj

en: %s Website Administrator | %s Website Administrators
eo[0]: %s reteja administranto
eo[1]: %s retejaj administrantoj

en: %s [Autosave]
eo: %s [Aŭtomata konservo]

en: %s [Current Revision]
eo: %s [Nuna versio]

en: %s actions
eo: %s-agoj

en: %s activated successfully. You will now receive updates for this product.
eo: %s sukcese aktivigita. Vi nun ricevos ĝisdatigojn al tiu varo.

en: %s ago
eo: antaŭ %s

en: %s and %d other region | %s and %d other regions
eo[0]: %s kaj %d alia regiono
eo[1]: %s kaj %d aliaj regionoj

en: %s approved | %s approved
eo[0]: %s aprobita
eo[1]: %s aprobitaj

en: %s approved comment | %s approved comments
eo[0]: %s aprobita komento
eo[1]: %s aprobitaj komentoj

en: %s average gross daily sales
eo: %s averaĝaj malnetaj tagaj vendoj

en: %s average gross monthly sales
eo: %s averaĝaj malnetaj monataj vendoj

en: %s average net daily sales
eo: Averaĝe, %s netaj vendoj tage

en: %s average net monthly sales
eo: Averaĝe, %s netaj vendoj monate

en: %s block selected. | %s blocks selected.
eo[0]: %s blokoj elektitaj.

en: %s bloggers like this.
eo: %s blogantoj ŝatas ĉi tion.

en: %s charged for shipping
eo: %s postulita en sendokostoj

en: %s column | %s columns
eo[0]: %s kolumno
eo[1]: %s kolumnoj

en: %s comment | %s comments
eo[0]: %s komento
eo[1]: %s komentoj

en: %s comment approved. | %s comments approved.
eo[0]: %s komento estas aprobita
eo[1]: %s komentoj estas aprobitaj

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
eo[0]: %s komento estis markita kiel trudaĵo.
eo[1]: %s komentoj estis markitaj kiel trudaĵo.

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
eo[0]: %s komento estis movita al la rubujo.
eo[1]: %s komentoj estis movitaj al la rubujo.

en: %s comment permanently deleted. | %s comments permanently deleted.
eo[0]: %s komento forviŝita porĉiame
eo[1]: %s komentoj forviŝitaj porĉiame

en: %s comment restored from the Trash. | %s comments restored from the Trash.
eo[0]: %s komento estis restarigita el la rubujo
eo[1]: %s komentoj estis restarigitaj el la rubujo

en: %s comment restored from the spam. | %s comments restored from the spam.
eo[0]: %s komento estis restarigita el la trudaĵujo
eo[1]: %s komentoj estis restarigitaj el la trudaĵujo

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
eo[0]: %s komento kaptita kiel trudaĵo
eo[1]: %s komentoj kaptitaj kiel trudaĵoj

en: %s commented:
eo: %s prikomentis:

en: %s could not be activated.
eo: %s ne povis esti aktivigita.

en: %s could not be located. Please try another nearby city. For example: Kansas City; Springfield; Portland.
eo: Ne ne povis trovi %s. Bonvole trovu alian proksiman urbo. Ekz: Meksikurbo, Novjorko, Pekino.

en: %s coupon moved to the Trash. | %s coupons moved to the Trash.
eo[0]: %s kupono movita al Rubujo.
eo[1]: %s kuponoj movitaj al Rubujo.

en: %s coupon not updated, somebody is editing it. | %s coupons not updated, somebody is editing them.
eo[0]: %s kupono ne ĝisdatigita, iu redaktas ĝin.
eo[1]: %s kuponoj ne ĝisdatigitaj, iu redaktas ilin.

en: %s coupon permanently deleted. | %s coupons permanently deleted.
eo[0]: %s kupono porĉiame forigita.
eo[1]: %s kuponoj porĉiame forigitaj.

en: %s coupon restored from the Trash. | %s coupons restored from the Trash.
eo[0]: %s kupono restarigita el Rubujo.
eo[1]: %s kuponoj restarigitaj el Rubujo.

en: %s coupon updated. | %s coupons updated.
eo[0]: %s kupono ĝisdatigita.
eo[1]: %s kuponoj ĝisdatigitaj.

en: %s coupons used in total
eo: Sume, %s kuponoj uzitaj

en: %s critical issue | %s critical issues
eo[0]: %s kriza problemo
eo[1]: %s krizaj problemoj

en: %s customer review | %s customer reviews
eo[0]: %s klienta recenzo
eo[1]: %s klientaj recenzoj

en: %s data
eo: %s datumoj

en: %s day | %s days
eo[0]: %s tago
eo[1]: %s tagoj

en: %s discounts in total
eo: Sume, %s rabatoj

en: %s does not exist.
eo: %s ne ekzistas.

en: %s does not match any of the expected formats.
eo: %s kongruas kun neniu el la atenditaj aranĝoj.

en: %s download remaining | %s downloads remaining
eo[0]: %s elŝuto restanta
eo[1]: %s elŝutoj restantaj

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
eo: %s superas la limigon pri maksimuma alŝuto por la plur-dosiera alŝutilo kiam uzita per la TTT-legilo.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
eo: %s superas la limigon pri maksimuma alŝuto al ĉi tiu retejo.

en: %s failed to embed.
eo: Enkorpigo de %s malsukcesis.

en: %s failed while writing image to stream.
eo: %s malsukcesis dum skribo de bildo al fluo.

en: %s failed. Contact your hosting provider.
eo: %s malsukcesis. Kontaktu vian provizanton de gastigo.

en: %s false positive | %s false positives
eo[0]: %s mise markita
eo[1]: %s mise markitaj

en: %s fee
eo: %s tarifo

en: %s field
eo: Kampo %s

en: %s from now
eo: %s de nun

en: %s gross sales in this period
eo: %s malnetaj vendoj dum tiu periodo

en: %s has been activated.
eo: %s estis aktivigita.

en: %s has been added to your cart. | %s have been added to your cart.
eo[0]: %s aldoniĝis al via korbo.
eo[1]: %s aldoniĝis al via korbo.

en: %s has been deactivated.
eo: %s estis malaktivigita.

en: %s has been logged out.
eo: %s estis elsalutigita.

en: %s has been removed from your cart because it can no longer be purchased. Please contact us if you need assistance.
eo: %s estis forviŝita el via korbo, ĉar ĝi ne plu estas aĉetebla. Bonvolu kontakti nin, se vi bezonas helpon.

en: %s has been updated.
eo: %s estas nun ĝisdata.

en: %s has duplicate items.
eo: %1$s havas ripetitajn erojn.

en: %s has taken over and is currently customizing.
eo: %s transprenis la laboron kaj nun tajloras.

en: %s has taken over and is currently editing.
eo: %s transprenis kaj estas redaktanta.

en: %s hour | %s hours
eo[0]: %s horo
eo[1]: %s horoj

en: %s in stock
eo: %s ekzempleroj

en: %s is a protected WP option and may not be modified
eo: %s estas protektita WP-opcio, vi ne povas modifi ĝin

en: %s is a required field | %s are required fields
eo[0]: %s estas deviga kampo
eo[1]: %s estas devigaj kampoj

en: %s is a required field.
eo: %s estas deviga kampo.

en: %s is already customizing this changeset. Do you want to take over?
eo: %s jam tajloras tiun ŝanĝaron. Ĉu vi volas alpreni tiun?

en: %s is already customizing this changeset. Please wait until they are done to try customizing. Your latest changes have been autosaved.
eo: %s jam tajloras tiun ŝanĝaron. Bonvole atendu por fari viajn tajlorojn. Viaj lastaj ŝanĝoj estas aŭtomate konservitaj.

en: %s is already customizing this site. Do you want to take over?
eo: %s jam tajloras tiun ĉi retejon. Ĉu vi volas transpreni?

en: %s is already customizing this site. Please wait until they are done to try customizing. Your latest changes have been autosaved.
eo: %s jam tajloras la retejon. Bonvole atendu ĝis tiu finfaras por ektajlori. Viaj lastaj ŝanĝoj estis aŭtomate konservitaj.

en: %s is available
eo: %s estas havebla

en: %s is currently editing
eo: %s estas redaktanta

en: %s is currently editing this post.
eo: %s jam redaktas tiun afiŝon.

en: %s is currently editing this post. Do you want to take over?
eo: %s jam redaktas tiun afiŝon. Ĉu vi volas transpreni la taskon?

en: %s is forbidden
eo: %s estas malpermesita

en: %s is not a registered custom sharing service.
eo: %s ne estas registrita laŭdifina kunhaviga servo.

en: %s is not a valid IP address.
eo: %s ne estas valida IP-adreso.

en: %s is not a valid UUID.
eo: %s ne estas valida UUID.

en: %s is not a valid command.
eo: %s ne estas valida komando.

en: %s is not a valid email address.
eo: %s ne estas valida retpoŝta adreso.

en: %s is not a valid module.
eo: %s ne estas valida modulo.

en: %s is not a valid phone number.
eo: %s ne estas valida telefonnumero.

en: %s is not a valid postcode / ZIP.
eo: %s ne estas valida poŝtkodo.

en: %s is not a valid role.
eo: %s ne estas valida rolo.

en: %s is out of stock.
eo: %s estas elĉerpita.

en: %s is required
eo: %s estas deviga

en: %s is required to strip image meta.
eo: %s estas postulita por detondi bildajn metadatumojn.

en: %s is yours!
eo: %s estas via

en: %s item | %s items
eo[0]: %s ero
eo[1]: %s eroj

en: %s item with no issues detected | %s items with no issues detected
eo[0]: %s ero kun neniu problemo trovita
eo[1]: %s eroj kun neniu problemo trovitaj

en: %s items
eo: %s eroj

en: %s items purchased
eo: %s eroj aĉetitaj

en: %s link deleted. | %s links deleted.
eo[0]: %s ligilo estas forviŝita
eo[1]: %s ligiloj estas forviŝitaj

en: %s matches more than one of the expected formats.
eo: %s kongruas kun pli ol unu el la atenditaj aranĝoj.

en: %s media file attached. | %s media files attached.
eo[0]: %s aŭdvidaĵo alkroĉita.
eo[1]: %s aŭdvidaĵoj alkroĉitaj.

en: %s media file detached. | %s media files detached.
eo[0]: %s aŭdvidaĵo deprenita.
eo[1]: %s aŭdvidaĵoj deprenitaj.

en: %s media file moved to the Trash. | %s media files moved to the Trash.
eo[0]: %s aŭdvidaĵo sendita rubujen.
eo[1]: %s aŭdvidaĵoj senditaj rubujen.

en: %s media file permanently deleted. | %s media files permanently deleted.
eo[0]: %s aŭdvidaĵo porĉiame forviŝita.
eo[1]: %s aŭdvidaĵoj porĉiame forviŝitaj.

en: %s media file restored from the Trash. | %s media files restored from the Trash.
eo[0]: %s aŭdvidaĵo restarigita el la rubujo.
eo[1]: %s aŭdvidaĵoj restarigitaj el la rubujo.

en: %s min | %s mins
eo[0]: %s minuto
eo[1]: %s minutoj

en: %s minute | %s minutes
eo[0]: %s minuto
eo[1]: %s minutoj

en: %s missed spam | %s missed spam
eo[0]: %s maltrafita trudaĵo
eo[1]: %s maltrafitaj trudaĵoj

en: %s month | %s months
eo[0]: %s monato
eo[1]: %s monatoj

en: %s more word | %s more words
eo[0]: %s plia vorto
eo[1]: %s pliaj vortoj

en: %s must be a Twitter username.
eo: %s devas esti uzantnomo ĉe Twitter.

en: %s must be a list of valid modules
eo: %s devas esti listo de validaj moduloj

en: %s must be a positive integer.
eo: %s devas esti pozitiva intjero.

en: %s must be a string prefixed with 'custom-' and followed by a numeric ID.
eo: %s devas esti teksto prefiksita per 'custom-' kaj sekvata de cifera identigilo.

en: %s must be a string.
eo: %s devas esti teksto.

en: %s must be an alphanumeric string or a verification tag.
eo: %s devas esti litercifera linio aŭ aŭtentiga etikedo.

en: %s must be an alphanumeric string.
eo: %s devas esti litercifera.

en: %s must be an array
eo: %s devas esti matrico

en: %s must be an array of post types.
eo: %s devas esti matrico de afiŝotipoj.

en: %s must be an array with sharing name, url and icon.
eo: %s devas esti matrico kun kunhaviga nomo, url kaj piktogramo.

en: %s must be an array with visible and hidden items.
eo: %s devas esti matrico kun videblaj kaj kaŝitaj eroj.

en: %s must be true, false, 0 or 1.
eo: %s devas esti vera, malvera, 0 aŭ 1.

en: %s needs sharing name, url and icon.
eo: %s bezonas kunhavigan nomon, URLon kaj piktogramon.

en: %s net sales in this period
eo: %s netaj vendoj dum tiu periodo

en: %s net sales this month
eo: %s netaj vendoj ĉi-monate

en: %s new post | %s new posts
eo[0]: %s nova afiŝo
eo[1]: %s novaj afiŝoj

en: %s not recognized
eo: %s ne estas konata

en: %s notes
eo: %s-notoj

en: %s option reset
eo: %s opcio restarigita

en: %s order moved to the Trash. | %s orders moved to the Trash.
eo[0]: %s mendo movita al Rubujo.
eo[1]: %s mendoj movitaj al Rubujo.

en: %s order not updated, somebody is editing it. | %s orders not updated, somebody is editing them.
eo[0]: %s mendo ne ĝisdatigita, iu redaktas ĝin.
eo[1]: %s mendoj ne ĝisdatigitaj, iu redaktas ilin.

en: %s order permanently deleted. | %s orders permanently deleted.
eo[0]: %s mendo porĉiame forigita.
eo[1]: %s mendoj porĉiame forigitaj.

en: %s order restored from the Trash. | %s orders restored from the Trash.
eo[0]: %s mendo restarigita el Rubujo.
eo[1]: %s mendoj restarigitaj el Rubujo.

en: %s order updated. | %s orders updated.
eo[0]: %s mendo ĝisdatigita.
eo[1]: %s mendoj ĝisdatigitaj.

en: %s orders placed
eo: %s mendoj metitaj

en: %s out of 5
eo: %s el 5

en: %s page
eo: Paĝo %s

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
eo[0]: %s paĝo enrubigita.
eo[1]: %s paĝoj enrubigitaj.

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
eo[0]: %s paĝo ne estis ĝisdatigita, iu redaktas ĝin.
eo[1]: %s paĝoj ne estis ĝisdatigitaj, iu redaktas ilin.

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
eo[0]: %s paĝo ĉiame forviŝita.
eo[1]: %s paĝoj ĉiame forviŝitaj.

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
eo[0]: %s paĝo savita el la rubujo.
eo[1]: %s paĝoj savitaj el la rubujo.

en: %s page updated. | %s pages updated.
eo[0]: %s paĝo ĝisdatigita.
eo[1]: %s paĝoj ĝisdatigitaj.

en: %s parameter is missing
eo: %s parametro mankas

en: %s pending comment | %s pending comments
eo[0]: %s pritraktota komento
eo[1]: %s pritraktotaj komentoj

en: %s person
eo: %s persono

en: %s plugin deactivated during WordPress upgrade.
eo: %s kromprogramo malaktivigita dum ĝisdatigo de WordPress.

en: %s plugin successfully updated.
eo: %s kromprogramo estas sukcese ĝisdatigita.

en: %s plugins successfully updated.
eo: %s kromprogramoj estas sukcese ĝisdatigitaj.

en: %s post by this author | %s posts by this author
eo[0]: %s afiŝo per tiu ĉi aŭtoro
eo[1]: %s afiŝoj per tiu ĉi aŭtoro

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
eo[0]: %s afiŝo enrubigita.
eo[1]: %s afiŝoj enrubigitaj.

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
eo[0]: %s afiŝo ne ĝisdatigita, iu redaktas ĝin.
eo[1]: %s afiŝoj ne ĝisdatigitaj, iu redaktas ilin.

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
eo[0]: %s afiŝo ĉiame forviŝita.
eo[1]: %s afiŝoj ĉiame forviŝitaj.

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
eo[0]: %s afiŝo savita el la rubujo.
eo[1]: %s afiŝoj savitaj el la rubujo.

en: %s post updated. | %s posts updated.
eo[0]: Ĝisdatigis %s afiŝon.
eo[1]: Ĝisdatigis %s afiŝojn.

en: %s posted:
eo: %s afiŝis:

en: %s previous order linked | %s previous orders linked
eo[0]: %s antaŭa mendo ligita
eo[1]: %s antaŭaj mendoj ligitaj

en: %s product | %s products
eo[0]: %s varon

en: %s product imported | %s products imported
eo[0]: %s varo importita
eo[1]: %s varoj importitaj

en: %s product moved to the Trash. | %s products moved to the Trash.
eo[0]: %s varo sendita rubujen.
eo[1]: %s varoj senditaj rubujen.

en: %s product not updated, somebody is editing it. | %s products not updated, somebody is editing them.
eo[0]: %s varo ne ĝisdatigita, iu redaktas ĝin.
eo[1]: %s varoj ne ĝisdatigitaj, iu redaktas ilin.

en: %s product permanently deleted. | %s products permanently deleted.
eo[0]: %s varo porĉiame forigita.
eo[1]: %s varoj porĉiame forigitaj.

en: %s product restored from the Trash. | %s products restored from the Trash.
eo[0]: %s varo restarigita el Rubujo.
eo[1]: %s varoj restarigitaj el Rubujo.

en: %s product updated | %s products updated
eo[0]: %s varo ĝisdatigita
eo[1]: %s varoj ĝisdatigitaj

en: %s product updated. | %s products updated.
eo[0]: %s varo ĝisdatigita.
eo[1]: %s varoj ĝisdatigitaj.

en: %s product was skipped | %s products were skipped
eo[0]: %s varo pretersaltita
eo[1]: %s varoj pretersaltitaj

en: %s purchases for the selected items
eo: %s aĉetoj de la elektitaj eroj

en: %s quantity
eo: %s kvanto

en: %s rates
eo: %s tarifoj

en: %s rating
eo: %s pritakso

en: %s recommended improvement | %s recommended improvements
eo[0]: %s rekomendita plibonigo
eo[1]: %s rekomenditaj plibonigoj

en: %s removed.
eo: %s forviŝita.

en: %s reported this comment as not spam.
eo: %s raportis tiun ĉi komenton kiel netrudaĵon.

en: %s reported this comment as spam.
eo: %s raportis tiun ĉi komenton kiel trudaĵon.

en: %s requires a valid email address
eo: %s devigas validan retpoŝtadreson

en: %s requires at least one selection
eo: %s postulas almenaŭ unu elekton

en: %s response | %s responses
eo[0]: %s respondo
eo[1]: %s Respondoj

en: %s sales for the selected items
eo: %s vendoj de la elektitaj eroj

en: %s second | %s seconds
eo[0]: %s sekundo
eo[1]: %s sekundoj

en: %s signups in this period
eo: %s aliĝoj dum tiu periodo

en: %s site | %s sites
eo[0]: %s retejo
eo[1]: %s retejoj

en: %s submenu
eo: %s submenuo

en: %s theme successfully updated.
eo: %s etoso estas sukcese ĝisdatigita.

en: %s themes
eo: %s etosoj

en: %s themes successfully updated.
eo: %s etosoj estas sukcese ĝisdatigitaj.

en: %s update available | %s updates available
eo[0]: %s ĝisdatigo havebla
eo[1]: %s ĝisdatigoj haveblaj

en: %s update failed.
eo: %s ĝisdatigo malsukcesis.

en: %s updated successfully.
eo: %s sukcese ĝisdatiĝis.

en: %s updates failed.
eo: %s ĝisdatigoj malsukcesis.

en: %s user | %s users
eo[0]: %s uzanto
eo[1]: %s uzantoj

en: %s user deleted. | %s users deleted.
eo[0]: %s uzanto forviŝita.
eo[1]: %s uzantoj forviŝitaj.

en: %s username:
eo: Uzantnomo en %s:

en: %s week | %s weeks
eo[0]: %s semajno
eo[1]: %s semajnoj

en: %s worth of coupons used
eo: %s mona valoro de kuponoj uzitaj

en: %s would like to connect to your store
eo: %s volas konektiĝi al via vendejo

en: %s year | %s years
eo[0]: %s jaro
eo[1]: %s jaroj

en: %s/year
eo: %s/jare

en: &#8220;%s&#8221; (Edit)
eo: &#8220;%s&#8221; (Redakti)

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
eo: Malsukcesis alŝuti &#8220;%s&#8221;.

en: &#8220;%s&#8221; is locked
eo: &#8220;%s&#8221; estas ŝlosita

en: &#8592; Cancel audio playlist
eo: &#8592; Nuligi aŭdaĵo-ludoliston

en: &#8592; Cancel gallery
eo: &#8592; Rezigni galerion

en: &#8592; Cancel video playlist
eo: &#8592; Rezigni video-ludoliston

en: &#8592; Go to library
eo: &#8592; Iri al biblioteko

en: &laquo; Back
eo: &laquo; Reen

en: &laquo; Older Comments
eo: &laquo; Pli malnovaj komentoj

en: &laquo; Older Entries
eo: &laquo; Pli fruaj afiŝoj

en: &laquo; Previous
eo: &laquo; Antaŭa

en: &laquo; Previous Entries
eo: &laquo; Anta&#365;aj enskriboj

en: &laquo; Previous Page
eo: &laquo; La antaŭa paĝo

en: &laquo; Return to Stats
eo: &laquo; Reiru al Statistikoj

en: &larr; Back
eo: &larr; Reen

en: &larr; Back to "%s" attributes
eo: &larr; Reen al atributoj de "%s"

en: &larr; Back to %s
eo: &larr; Reen al %s

en: &larr; Go to Categories
eo: &larr; Reen al kategorioj

en: &larr; Go to Link Categories
eo: &larr; Reen al ligilaj kategorioj

en: &larr; Go to Tags
eo: &larr; Iri al etikedoj

en: &larr; Go to Users
eo: &larr; Iri al uzantoj

en: &larr; Go to editor
eo: &larr; Iri al redaktilo

en: &larr; Previous
eo: &larr; Antaŭa

en: &lt; Prev
eo: &lt; Antaŭa

en: &mdash; No Change &mdash;
eo: &mdash; Neniu ŝanĝo &mdash;

en: &mdash; No role for this site &mdash;
eo: &mdash; Neniu rolo por tiu ĉi TTT-ejo &mdash;

en: &mdash; Select &mdash;
eo: &mdash; Elekti &mdash;

en: &mdash; The WordPress.com Team
eo: &mdash; La teamo de WordPress.com

en: &nbsp;&ndash; Page %s
eo: &nbsp;&ndash; Paĝo %s

en: &ndash;OR&ndash;
eo: &ndash; AŬ &ndash;

[ctx: 'get', 'delete', and 'update' are commands - do not translate.]
en: Above are your options. You may 'get', 'delete', and 'update' them.
eo: Supre estas viaj opcioj. Vi povas 'get', 'delete' kaj 'update' ilin.

[ctx: 'wp jetpack options' is a command - do not translate.]
en: Type 'wp jetpack options' for more info.
eo: Entajpu 'wp jetpack options' por pliaj informoj.

en: (%s author archive, opens in a new tab)
eo: (%s aŭtoro-arkivo, malfermiĝas en nova langeto)

en: (%s ratings)
eo: (%s pritaksoj)

en: (%s website link, opens in a new tab)
eo: (%s retejo-ligilo, malfermiĝas en nova langeto)

en: (Address never made public)
eo: (Via adreso neniam publikiĝos)

en: (Does not support 64bit values)
eo: (Ne subtenas valorojn 64bitokajn)

en: (Edit)
eo: (Redakti)

en: (Home link, opens in a new tab)
eo: (ligilo al ĉefpaĝo, malfermiĝas en nova langeto)

en: (Latest version: %s)
eo: (Lasta versio: %s)

en: (Leave at 0 for no rating.)
eo: (Lasu ĉe 0 por ne fari pritakson.)

en: (Only administrators will see this message.)
eo: (Nun administrantoj vidos tiun ĉi mesaĝon.)

en: (Only admins can see this message)
eo: (Nur administrantoj vidas tiun mesaĝon)

en: (Private post)
eo: (Privata afiŝo)

en: (Public)
eo: (Publika)

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
eo: (Registriĝo estis malebligita. Nur membroj de tiu ĉi TTT-ejo povas komenti.)

en: (Supports 64bit values)
eo: (Subtenas valorojn 64bitokajn)

en: (Unattached)
eo: (Ne alkroĉita)

en: (Untitled)
eo: (Sentitola)

en: (Your site is performing updates over FTP due to file ownership. Talk to your hosting company.)
eo: (Via retejo faras ĝisdatigojn fare de FTP pro posedo de dosieroj. Parolu kun via gastiga firmao.)

en: (at most 10)
eo: (maksimume 10)

en: (at most 15)
eo: (maksimume 15)

en: (can be backordered)
eo: (povas esti aldonita al pendantaj mendoj)

en: (estimated for %s)
eo: (taksita por %s)

en: (ex. VAT)
eo: (sen AVI)

en: (ex. tax)
eo: (sen imposto)

en: (incl. VAT)
eo: (kun AVI)

en: (incl. tax)
eo: (kun imposto)

en: (includes %s)
eo: (inkluzivas %s)

en: (modified %s ago)
eo: (modifita antaŭ %s)

en: (more&hellip;)
eo: (Legi pli&hellip;)

en: (no author)
eo: (neniu aŭtoro)

en: (no parent)
eo: (neniu patro)

en: (no title)
eo: (sen titolo)

en: (not found)
eo: (ne trovita)

en: (opens in a new tab)
eo: (malfermiĝas en nova langeto)

en: (required)
eo: (deviga)

en: (undo)
eo: (malfari)

en: * This category is also a tag. Converting it will add that tag to all posts that are currently in the category.
eo: * Tiu ĉi kategorio estas ankaŭ etikedo. Konverti ĝin aldonos tiun etikedon al ĉiuj afiŝoj, kiuj nuntempe estas en la kategorio.

en: * This category is also a tag. The converter has added that tag to all posts currently in the category. If you want to remove it, please confirm that all tags were added successfully, then delete it from the <a href="%s">Manage Categories</a> page.
eo: * Tiu ĉi kategorio estas ankaŭ etikedo. La konvertilo aldonis tiun etikedon al ĉiuj afiŝoj, kiuj nuntempe estas en la kategorio. Se vi volas forigi ĝin, bonvolu konfirmi ke ĉiuj etikedoj estis aldonitaj sukcese, tiam forviŝu ĝin de la paĝo <a href="%s">Administri kategoriojn</a>.

en: * This tag is also a category. The converter has added all posts from it to the category. If you want to remove it, please confirm that all posts were added successfully, then delete it from the <a href="%s">Manage Tags</a> page.
eo: * Tiu ĉi etikedo estas ankaŭ kategorio. La konvertilo aldonis ĉiujn afiŝojn kun ĝi al la kategorio. Se vi volas forigi ĝin, bonvolu konfirmi ke ĉiuj afiŝoj estis aldonitaj sukcese, tiam forviŝu ĝin de la paĝo <a href="%s">Administri etikedojn</a>.

en: * This tag is also a category. When converted, all posts associated with the tag will also be in the category.
eo: Tiu ĉi etikedo estas ankaŭ kategorio. Kiam la etikedo estas konvertita, ĉiuj afiŝoj kun ĝi estos ankaŭ en la kategorio.

en: + Add New Category
eo: + Aldoni kategorion

en: + Add New WordPress
eo: + Aldoni novan WordPresson

en: + Add account
eo: + Aldoni konton

en: + Create New Menu
eo: + Krei novan menuon

en: - %1$s (from version %2$s to %3$s)
eo: - %1$s (de versio %2$s al %3$s)

en: - %1$s (from version %2$s to %3$s)%4$s
eo: - %1$s (de versio %2$s al %3$s)%4$s

en: - %1$s version %2$s
eo: - %1$s versio %2$s

en: - %1$s version %2$s%3$s
eo: - %1$s versio %2$s%3$s

en: - Select -
eo: - Elektu -

en: ...or something like this:
eo: ...aŭ eble:

en: .blog Domain
eo: Domajno .blog

en: .htaccess rules
eo: Reguloj de .htaccess

en: 1 Comment
eo: 1 komento

en: 1 Comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
eo: 1 Komento<span class="screen-reader-text"> pri %s</span>

en: 1 Month
eo: 1 monato

en: 1 comment
eo: 1 komento

en: 1 hour
eo: 1 horo

en: 1 item | %s items
eo[0]: 1 ero
eo[1]: %s eroj

en: 1 of 4
eo: 1 el 4

en: 1 page not updated, somebody is editing it.
eo: 1 paĝo ne ĝisdatigita, iu redaktas ĝin.

en: 1 post not updated, somebody is editing it.
eo: 1 afiŝo ne ĝisdatigita, iu redaktas ĝin.

en: 1 variation added
eo: variaĵo aldonita

en: 1 year
eo: 1 jaro

en: 10 community members
eo: 10 anoj de la komunumo

[ctx: 1: User Name, 2: Service Name (Facebook, Twitter, ...)]
en: %1$s on %2$s
eo: %1$s en %2$s

en: 2 of 4
eo: 2 el 4

en: 3 days
eo: 3 tagoj

en: 3 of 4
eo: 3 el 4

en: 3999 Mission Boulevard,
    San Diego CA 92109
eo: 3999 Feliĉa Strato
    Ponce PR 00731-1235

en: 4 of 4
eo: 4 el 4

en: 404 error page
eo: 404 eraro-paĝo

en: 404: Not Found
eo: 404 Ne Trovita

en: 50 community members
eo: 50 anoj de la komunumo

en: 7 days
eo: 7 tagoj

en: < Clear Filters
eo: < Viŝo de filtriloj

en: <a class="subscribe-footer-link" style="color: #555 !important; font-size: 14px; text-decoration: none;" href="%s">Thanks for flying with <img src="%s" alt="" style="vertical-align: middle;" width="16" and height="17" /> Jetpack</a>
eo: <a class="subscribe-footer-link" style="color: #555 !important; font-size: 14px; text-decoration: none;" href="%s">Dankon pro uzo de <img src="%s" alt="" style="vertical-align: middle;" width="16" and height="17" /> Jetpack</a>

en: <a class="subscribe-footer-link" style="color: #555 !important; font-size: 14px; text-decoration: none;" href="%s">Thanks for flying with <img src="%s" alt="" style="vertical-align: middle;" width="16" height="16" /> WordPress.com</a>
eo: <a class="subscribe-footer-link" style="color: #555 !important; font-size: 14px; text-decoration: none;" href="%s">Dankon pro uzo de <img src="%s" alt="" style="vertical-align: middle;" width="16" height="16" /> WordPress.com</a>

en: <a href="%1$s" %2$s>Learn how to describe the purpose of the image%3$s</a>. Leave empty if the image is purely decorative.
eo: <a href="%1$s" %2$s>Priskribu la celon de la bildo%3$s</a>. Lasu malplena se la bildo estas nur ornama.

en: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a>
eo: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Ĝisdatigu %2$s</a> aŭ lernu kiel <a href="%3$s" class="browse-happy-link">foliumi feliĉe</a>

en: <a href="%1$s" id="%2$s">%3$s bloggers</a> like this.
eo: <a href="%1$s" id="%2$s">%3$s blogantoj</a> ŝatas ĉi tion.

en: <a href="%1$s" target="_blank">Great passwords</a> use upper and lower case characters, numbers, and symbols like <em>%2$s</em>.
eo: <a href="%1$s" target="_blank">Bonegaj pasvortoj</a> uzas majusklajn kaj minusklajn literojn, ciferojn kaj simbolojn kiel <em>%2$s</em>.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
eo[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> jam protektis vian TTT-ejon de %2$s truda komento..
eo[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> jam protektis vian TTT-ejon de %2$s trudaj komentoj.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
eo[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> protektis vian TTT-ejon de <a href="%2$s">%3$s truda komento</a>.
eo[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> protektis vian TTT-ejon de <a href="%2$s">%3$s trudaj komentoj</a>.

en: <a href="%1$s">Edit</a> or <a href="%2$s">preview</a> your Privacy Policy page content.
eo: <a href="%1$s">Redakti</a> aŭ <a href="%2$s">antaŭvidi</a> la enhavon de via privateca politiko.

en: <a href="%1$s">Edit</a> or <a href="%2$s">view</a> your Privacy Policy page content.
eo: <a href="%1$s">Redakti</a> aŭ <a href="%2$s">vidi</a> la enhavon de via paĝo pri privateca politiko.

en: <a href="%1$s">Please update WordPress</a>, and then <a href="%2$s">learn more about updating PHP</a>.
eo: <a href="%1$s">Ĝisdatigu WordPress</a>, kaj tiam <a href="%2$s">eksciu pli pri ĝisdatigado de PHP</a>.

en: <a href="%1$s">Unsubscribe</a> or modify your <a href="%2$s">%3$s</a>.
eo: <a href="%1$s">Malaboni</a> aŭ modifi vian <a href="%2$s">%3$s</a>.

en: <a href="%1$s">Unsubscribe</a> to no longer receive posts from %2$s.
eo: <a href="%1$s">Malabonu</a> por ne plu ricevi afiŝojn de %2$s.

en: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> is available! <a href="%3$s" aria-label="%4$s">Please update now</a>.
eo: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> estas havebla! <a href="%3$s" aria-label="%4$s">Bonvole ĝisdatigu nun</a>.

en: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> is available! Please notify the site administrator.
eo: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> estas havebla! Bonvole sciigu la retejan administranton.

en: <a href="%s" id="resend-verifyemail" data-nonce="%s">Resend confirmation email</a> | <a target="_blank" href="%s">Send to another email address</a>
eo: <a href="%s" id="resend-verifyemail" data-nonce="%s">Resendi konfirman leteron</a> | <a target="_blank" href="%s">Sendi al malsama retpoŝtadreso</a>

en: <a href="%s" target="_blank">DailyMotion instructions</a> %s
eo: <a href="%s" target="_blank">DailyMotion instrukcio</a> %s

en: <a href="%s" target="_blank">YouTube instructions</a> %s
eo: <a href="%s" target="_blank">YouTube instrukcio</a> %s

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
eo: <a href="%s">Akismet</a> blokas trudaĵojn kontraŭ tio, atingi vian blogon.

en: <a href="%s">Learn more about updating PHP</a>.
eo: <a href="%s">Ekscii pli pri ĝisdatigo de PHP</a>.

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
eo: <a href="%s">Ligiloj</a> / Aldoni novan ligilon

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
eo: <a href="%s">Ligiloj</a> / Redakti ligilon

en: <a href="%s">Please update WordPress</a>.
eo: <a href="%s">Bonvole ĝisdatigu WordPress</a>.

en: <a href="%s">You can change your profile picture on Gravatar</a>.
eo: <a href="%s">Vi povas ŝanĝi vian profilbildon je Gravatar</a>.

en: <a href="https://github.com/automattic/wordpress-activitypub/issues">Report an issue</a>
eo: <a href="https://github.com/automattic/wordpress-activitypub/issues">Raporti problemon</a>

en: <a href="https://github.com/pfefferle/wordpress-activitypub/issues/new" target="_blank">Let me know</a> if you miss a Template Tag.
eo: <a href="https://github.com/pfefferle/wordpress-activitypub/issues/new" target="_blank">Informu min</a> se mankas ŝablona etikedo.

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-menus-screen/">Documentation on Menus</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-menus-screen/">Dokumentado pri menuoj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-themes-screen/">Documentation on Managing Themes</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/support/article/appearance-themes-screen/">Dokumentado pri administrado de etosoj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-widgets-screen-classic-editor/">Documentation on Widgets</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-widgets-screen-classic-editor/">Dokumentado pri fenestraĵoj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/comments-screen/">Documentation on Comments</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/comments-screen/">Dokumentado pri komentado</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/customize-date-and-time-format/">Documentation on date and time formatting</a>.
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/customize-date-and-time-format/">Dokumentado pri data kaj hora formatado</a>.

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/customizer/">Documentation on Customizer</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/customizer/">Dokumentado pri Tajlorilo</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/dashboard-screen/">Documentation on Dashboard</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/dashboard-screen/">Dokumentado pri la panelo</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/edit-media/">Documentation on Edit Media</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/edit-media/">Dokumentado pri Edit Media</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/keyboard-shortcuts-classic-editor/#keyboard-shortcuts-for-comments">Documentation on Keyboard Shortcuts</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/keyboard-shortcuts-classic-editor/#keyboard-shortcuts-for-comments">Dokumentado pri flumoklavoj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/media-add-new-screen/">Documentation on Uploading Media Files</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/media-add-new-screen/">Dokumentado pri alŝutado de novaj aŭdvidaĵoj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/media-library-screen/">Documentation on Media Library</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/media-library-screen/">Dokumentado pri la aŭdvida biblioteko</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/network-admin-sites-screen/">Documentation on Site Management</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/network-admin-sites-screen/">Dokumentado pri reta mastrumado</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-add-new-screen/">Documentation on Adding New Pages</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-add-new-screen/">Dokumentado pri aldonado de novaj paĝoj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-screen/">Documentation on Editing Pages</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-screen/">Dokumentado pri redaktado de paĝoj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-screen/">Documentation on Managing Pages</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-screen/">Dokumentado pri mastrumado de paĝoj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/plugins-themes-auto-updates/">Documentation on Auto-updates</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/plugins-themes-auto-updates/">Dokumentado pri aŭtomataj ĝisdatigoj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-categories-screen/">Documentation on Categories</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-categories-screen/">Dokumentado pri kategorioj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-screen/">Documentation on Managing Posts</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-screen/">Dokumentado pri mastrumado de afiŝoj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-tags-screen/">Documentation on Tags</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-tags-screen/">Dokumentado pri markado</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/revisions/">Revisions Management</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/revisions/">Mastrumado de revizioj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/roles-and-capabilities/">Descriptions of Roles and Capabilities</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/roles-and-capabilities/">Priskriboj de roloj kaj kapabloj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-discussion-screen/">Documentation on Discussion Settings</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-discussion-screen/">Dokumentado pri diskutagordoj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-general-screen/">Documentation on General Settings</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-general-screen/">Dokumentado pri ĝeneralaj agordoj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-media-screen/">Documentation on Media Settings</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-media-screen/">Dokumentado pri aŭdvidaj agordoj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-privacy-screen/">Documentation on Privacy Settings</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-privacy-screen/">Dokumentado pri privatecaj agordoj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-reading-screen/">Documentation on Reading Settings</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-reading-screen/">Dokumentado pri legadoj agordoj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-writing-screen/">Documentation on Writing Settings</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-writing-screen/">Dokumentado pri registraj agordoj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/site-health-screen/">Documentation on Site Health tool</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/support/article/site-health-screen/">Dokumentado pri la ilo por reteja sano</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-erase-personal-data-screen/">Documentation on Erase Personal Data</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-erase-personal-data-screen/">Dokumentado pri forigado de personaj datumoj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-export-personal-data-screen/">Documentation on Export Personal Data</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-export-personal-data-screen/">Dokumentado pri eksportado de personaj datumoj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-export-screen/">Documentation on Export</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-export-screen/">Dokumentado pri eksportado</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-import-screen/">Documentation on Import</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-import-screen/">Dokumentado pri importado</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-screen/">Documentation on Tools</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-screen/">Dokumentado pri ilaro</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/understand-comment-spam/">Documentation on Comment Spam</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/understand-comment-spam/">Dokumentado pri komenta spamo</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-add-new-screen/">Documentation on Adding New Users</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-add-new-screen/">Dokumentado pri aldonado de novaj uzantoj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-screen/">Documentation on Managing Users</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-screen/">Dokumentado pri mastrumado de uzantoj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-your-profile-screen/">Documentation on User Profiles</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-your-profile-screen/">Dokumentado pri uzantoprofiloj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/work-with-themes/">Documentation on Using Themes</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/work-with-themes/">Dokumentado pri la uzado de etosoj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/write-posts-classic-editor/">Documentation on Writing and Editing Posts</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/write-posts-classic-editor/">Dokumentado pri verkado kaj redaktado de afiŝoj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/support/forums">Support</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/support/forums">Helpforumoj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/support/forums/">Support forums</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/support/forums/">Subtenaj forumoj</a>

en: <a href="https://wordpress.org/support/plugin/activitypub/">Get support</a>
eo: <a href="https://wordpress.org/support/plugin/activitypub/">Akiri subtenon</a>

en: <a>Learn more</a>
eo: <a>Ekscii pli</a>

en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is <code>%s</code>
eo: La <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr>-horo estas <code>%s</code>

en: <arrow/> Back
eo: <arrow/> Reen

en: <arrow/> Go back
eo: <arrow/> Reen

en: <b>%</b> Replies
eo: <b>%</b> Respondoj

en: <b>1</b> Reply
eo: <b>1</b> Respondo

en: <br />Adding tags <i>%s</i>...
eo: <br />Aldonas etikedojn <i>%s</i>...

en: <code>%s</code> HTML tag removed as it is not allowed
eo: <code>%s</code> HTML-etikedo forviŝita ĉar malpermesita

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
eo: <code>_blank</code> &mdash; nova fenestro aŭ tabo.

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
eo: <code>_none</code> &mdash; sama fenestro aŭ tabo.

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
eo: <code>_top</code> &mdash; nuna fenestro aŭ tabo, sen kadroj.

en: <p>You do not have permission to access this page.</p>
eo: <p>Vi ne havas permeso por atingi tion paĝon.</p>

en: <p>Your IP address <code>%2$s</code> has been flagged for potential security violations. You can unlock your login by sending yourself a special link via email. <a href="%3$s">Learn More</a></p>
eo: <p>Via IP-adreso <code>%2$s</code> estis markita pro ebla sekureca malpermeso. Vi povas malŝlosi vian ensalutilon per sendo al vi mem specialan ligilon retpoŝte. <a href="%3$s">Lerni pli</a></p>

en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
eo: <span class="%1$s">Afiŝita en</span> %2$s

en: <span class="%1$s">Posted on</span> %2$s <span class="meta-sep">by</span> %3$s
eo: <span class="%1$s">Afiŝita en</span> %2$s <span class="meta-sep">de</span> %3$s

en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
eo: <span class="%1$s">Etikedigita</span> %2$s

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">day ago.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">days ago.</span>
eo[0]: antaŭ<span class="difference">%s</span> <span class="label">tago.</span>
eo[1]: antaŭ<span class="difference">%s</span> <span class="label">tagoj.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">day to go.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">days to go.</span>
eo[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">tago restanta.</span>
eo[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">tagoj restantaj.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">hour ago.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">hours ago.</span>
eo[0]: antaŭ<span class="difference">%s</span> <span class="label">horo.</span>
eo[1]: antaŭ<span class="difference">%s</span> <span class="label">horoj.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">hour to go.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">hours to go.</span>
eo[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">horo restanta.</span>
eo[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">horoj restantaj.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">minute ago.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">minutes ago.</span>
eo[0]: antaŭ<span class="difference">%s</span> <span class="label">minuto.</span>
eo[1]: antaŭ<span class="difference">%s</span> <span class="label">minutoj.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">minute to go.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">minutes to go.</span>
eo[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">minuto restanta.</span>
eo[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">minutoj restantaj.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">month ago.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">months ago.</span>
eo[0]: antaŭ<span class="difference">%s</span> <span class="label">monato.</span>
eo[1]: antaŭ<span class="difference">%s</span> <span class="label">monatoj.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">month to go.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">months to go.</span>
eo[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">monato restanta.</span>
eo[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">monatoj restantaj.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">second ago.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">seconds ago.</span>
eo[0]: antaŭ<span class="difference">%s</span> <span class="label">sekundo.</span>
eo[1]: antaŭ<span class="difference">%s</span> <span class="label">sekundoj.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">second to go.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">seconds to go.</span>
eo[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">sekundo restanta.</span>
eo[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">sekundoj restantaj.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">year ago.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">years ago.</span>
eo[0]: antaŭ<span class="difference">%s</span> <span class="label">jaro.</span>
eo[1]: antaŭ<span class="difference">%s</span> <span class="label">jaroj.</span>

en: <span class="difference">%s</span> <span class="label">year to go.</span> | <span class="difference">%s</span> <span class="label">years to go.</span>
eo[0]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">jaro restanta.</span>
eo[1]: <span class="difference">%s</span> <span class="label">jaroj restantaj.</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
eo: <span class="meta-nav">&larr;</span> Pli malnovaj komentoj

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
eo: <span class="meta-nav">&larr;</span> Pli malnovaj afiŝoj

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older testimonials
eo: <span class="meta-nav">&larr;</span> Pli malnovaj atestoj

en: <span class="meta-nav">Next Post</span> %title
eo: <span class="meta-nav">Sekva afiŝo</span>%title

en: <span class="meta-nav">Previous Post</span> %title
eo: <span class="meta-nav">Antaŭa afiŝo</span>%title

en: <span>%d</span> bloggers like this:
eo: <span>%d</span> blogantoj ŝatas ĉi tion:

en: <span>Active:</span> %s
eo: <span>Aktiva:</span> %s

en: <span>Author:</span> <a href="%1$s">%2$s</a>
eo: <span>Aŭtoro:</span> <a href="%1$s">%2$s</a>

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
eo[0]: <strong class="count">%1$s trudaĵo</strong> estis blokita de <strong>Akismet</strong>
eo[1]: <strong class="count">%1$s trudaĵoj</strong> estis blokitaj de <strong>Akismet</strong>

en: <strong>%1$s</strong> is now following <strong>%2$s</strong>
eo: <strong>%1$s</strong> nun abonas <strong>%2$s</strong>

en: <strong>%1$s</strong> liked a post on <strong>%2$s</strong>
eo: <strong>%1$s</strong> ŝatis afiŝon de <strong>%2$s</strong>

en: <strong>%s order</strong> awaiting processing | <strong>%s orders</strong> awaiting processing
eo[0]: <strong>%s mendo</strong> atendas traktadon
eo[1]: <strong>%s mendoj</strong> atendas traktadon

en: <strong>%s order</strong> on-hold | <strong>%s orders</strong> on-hold
eo[0]: <strong>%s mendo</strong> suspendita
eo[1]: <strong>%s mendoj</strong> suspenditaj

en: <strong>%s product</strong> low in stock | <strong>%s products</strong> low in stock
eo[0]: Baldaŭa elĉerpiteco de <strong>%s varo</strong>
eo[1]: Baldaŭa elĉerpiteco de <strong>%s varoj</strong>

en: <strong>%s product</strong> out of stock | <strong>%s products</strong> out of stock
eo[0]: <strong>%s varo</strong> elĉerpita
eo[1]: <strong>%s varoj</strong> elĉerpitaj

en: <strong>%s</strong> &mdash; This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
eo: <strong>%s</strong> &mdash; Tio permesas vin ligi bildon kun via afiŝo sen la enmeto de tiu. Tio utilas nur se via etoso uzas elstarigitan bildon kiel bildeton de afiŝo sur la ĉefpaĝo, en propra kapo, ktp.

en: <strong>%s</strong> is not an allowed embed site.
eo: <strong>%s</strong> ne estas permesita enkorpiga retejo.

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
eo: <strong><em>Notu tiun pasvorton</em></strong> zorge! Ĝi estas <em>hazarda</em> pasvorto, kiu estis kreita nur por vi.

en: <strong>Activity</strong> &mdash; Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.
eo: <strong>Aktiveco</strong> &mdash; Montras la planitajn afiŝojn, laste publikigitajn afiŝojn kaj lastajn prikomentojn de viaj afiŝoj kaj permesas vian pritraktadon.

en: <strong>Almost done</strong> - configure Akismet and say goodbye to spam
eo: <strong>Preskaŭ komplete</strong> - aktivigu Akismet kaj adiaŭu trudaĵojn

en: <strong>At a Glance</strong> &mdash; Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
eo: <strong>Je ekrigardo</strong> &mdash; Montras resumon de la enhavo en la retejo kaj montras la uzitajn etoson kaj version de WordPress.

en: <strong>Box Controls</strong> &mdash; Click the title bar of the box to expand or collapse it. Some boxes added by plugins may have configurable content, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar if you hover over it.
eo: <strong>Agordoj de skatoloj</strong> &mdash; Alklaku titolobreton de skatolo por etendi aŭ maletendi ĝin. Aldone, la enhavo de kelkaj skatoloj estas agordebla, do montros ligilon &#8220;Agordi&#8221; kiam vi musumas super la titolobreto.

en: <strong>Clicking the arrow to the right of any menu item</strong> in the editor will reveal a standard group of settings. Additional settings such as link target, CSS classes, link relationships, and link descriptions can be enabled and disabled via the Screen Options tab.
eo: <strong>Alklako de sago dekstre de menuero</strong> en la redaktilo montros ordinaran grupon de agordoj. Aldonaj agordoj, kiel ligilo-celo, CSS-klasoj, ligilo-rilatoj kaj ligilo-priskriboj, povas esti (mal)ebligitaj per la langeto Agordoj de ekrano.

en: <strong>Comments</strong> &mdash; For user comments, Email Address, IP Address, User Agent (Browser/OS), Date/Time, Comment Content, and Content URL.
eo: <strong>Komentoj</strong> - por iuj komentoj faritaj de la uzanto, retpoŝta adreso, IP-adreso, uzanto-agento (Foliumilo / OS), dato / horo, komenta enhavo kaj enhava URL.

en: <strong>Comments</strong> &mdash; WordPress does not delete comments. The software does anonymize (but, again, <em>never</em> publishes) the associated Email Address, IP Address, and User Agent (Browser/OS).
eo: <strong>Komentoj</strong> — WordPress ne forigas komentojn. La programaro ja anonimigas (sed, denove, <em>neniam</em> publikigas) la rilatajn retpoŝtadreson, IP-adreson kaj uzatan agenton (Retumilo/OS).

en: <strong>Community Events Location</strong> &mdash; The IP Address of the user which is used for the Upcoming Community Events shown in the dashboard widget.
eo: <strong> Komunuma Eventa Loko </strong> - La IP-Adreso de la uzanto, kiu estas uzata por la Venontaj Komunumaj Eventoj, montrita en la panelo-fenestraĵo.

en: <strong>Community Events Location</strong> &mdash; The IP Address of the user, which populates the Upcoming Community Events dashboard widget with relevant information.
eo: <strong>Loko de Komunumaj Eventoj</strong> — La IP-adreso de la uzanto, kiu plenigas la fenestraĵon de Venontaj Komunumaj Eventoj kun koncernaj informoj.

en: <strong>Conflicting values for the constants %1$s and %2$s.</strong> The value of %2$s will be assumed to be your subdomain configuration setting.
eo: <strong>Konfliktantaj valoroj por la konstantoj %1$s kaj %2$s.</strong> La valoro de %2$s estos supozita kiel via subdomajna agordo.

en: <strong>Connection lost.</strong> Saving has been disabled until you are reconnected.
eo: <strong>Malkonektita.</strong> Konservo estas nepovigita ĝis denova konektiĝo.

en: <strong>Copy URL</strong> copies the URL for the media file to your clipboard.
eo: <strong>Kopii URL</strong> kopias la URL por la amaskomunikila dosiero al via tondujo.

en: <strong>Delete Permanently</strong> will delete the file from the media library (as well as from any posts to which it is currently attached).
eo: <strong>Forigi porĉiame</strong> forigos la dosieron el la amaskomunikila biblioteko (same kiel el iuj afiŝoj al kiuj ĝi estas aktuale alfiksita).

en: <strong>Delete</strong> brings you to the Delete Users screen for confirmation, where you can permanently remove a user from your site and delete their content. You can also delete multiple users at once by using bulk actions.
eo: <strong>Forviŝi</strong> montras al vi ekranon Forviŝi uzantojn por via konfirmo, de tie vi povas porĉiame forviŝi uzanton el via retejo kaj ankaŭ forviŝi ties enhavon. Ankaŭ, vi povas forviŝi plurajn uzantojn samtempe per uzo de Amasagoj.

en: <strong>Description</strong> &mdash; The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
eo: <strong>Priskribo</strong> &mdash; La priskribo ne estas defaŭlte videbla; tamen eble kelkaj etosoj montras ĝin.

en: <strong>Discussion</strong> &mdash; You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
eo: <strong>Diskuto</strong> &mdash; Vi povas en- kaj malŝalti komentojn kaj resondadon, kaj se estas komentoj al la afiŝo, vi povas vidi ilin tie kaj administri ilin.

en: <strong>Download file</strong> downloads the original media file to your device.
eo: <strong>Elŝuti dosieron</strong> elŝutas la originalan plurmedian dosieron al via aparato.

en: <strong>Drag and Drop</strong> &mdash; To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.
eo: <strong>Treni kaj faligi</strong> &mdash; Por aliaranĝi modulojn, trenu kaj faligu per alklako de titolobreto de cela modulo kaj faligu kiam vi vidas grizan skatolon de punktolinioj aperi en dezirata loko.

en: <strong>Drag and drop</strong> your files into the area below. Multiple files are allowed.
eo: <strong>Trenu kaj faligu</strong> viajn dosierojn al la suba loko. Pluraj dosieroj estas permesitaj.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or e-mail.
eo: <strong>ERARO</strong>: Nevalida uzantonomo aŭ retpoŝta adreso.

en: <strong>ERROR</strong>: That email address is already used by someone else.
eo: <strong>ERROR</strong>: Tiu retadreso jam estas uzita de alia persono.

en: <strong>Edit</strong> takes you to a simple screen to edit that individual file&#8217;s metadata. You can also reach that screen by clicking on the media file name or thumbnail.
eo: <strong>Redakti</strong> kondukas vin al simpla ekrano por redakti la metadatumojn de tiu individua dosiero. Vi ankaŭ povas atingi tiun ekranon klakante sur la amaskomunikila dosiernomo aŭ bildeto.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editable profile screen for that user. You can also reach that screen by clicking on the username.
eo: <strong>Redakti</strong> portas vin al la redaktebla profila ekrano por tiu uzanto. Vi povas atingi tiun ekranon ankaŭ per klako al la uzantonomo.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
eo: <strong>Redakti</strong> portas vin al la redakta ekrano por tiu afiŝo. Vi povas atingi tiun ekranon ankaŭ klakante al la titolo de la afiŝo.

en: <strong>Error:</strong> Cookies are blocked due to unexpected output. For help, please see <a href="%1$s">this documentation</a> or try the <a href="%2$s">support forums</a>.
eo: <strong>ERARO</strong>: Kuketoj estas blokitaj pro neatendita eligo. Por ricevi helpon bonvolu rigardi <a href="%1$s">tiun ĉi dokumentadon</a> aŭ provi la <a href="%2$s">subteno-forumojn</a>.

en: <strong>Error:</strong> Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href="%s">enable cookies</a> to use WordPress.
eo: <strong>ERARO</strong>: Kuketoj estas blokitaj aŭ ne subtenataj de via navigilo. Vi devas <a href="%s">ebligi kuketojn</a> por uzi WordPress.

en: <strong>Error:</strong> Invalid username, email address or incorrect password.
eo: <strong>ERARO</strong>: Nevalida uzantnomo, retpoŝtadreso aŭ pasvorto.

en: <strong>Error:</strong> Passwords do not match. Please enter the same password in both password fields.
eo: <strong>Eraro</strong>: pasvortoj ne kongruas. Entajpu la saman pasvorton en ambaŭ kampoj.

en: <strong>Error:</strong> Passwords may not contain the character "\".
eo: <strong>ERARO</strong>: Pasvortoj ne rajtas enhavi la signon "\".

en: <strong>Error:</strong> Please enter a nickname.
eo: <strong>ERARO</strong>: Bonvole entajpu karesnomon.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a password.
eo: <strong>ERARO</strong>: Bv. enskribi vian pasvorton.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a username or email address.
eo: <strong>Eraro:</strong> entajpu vian uzantnomon aŭ retpoŝtan adreson.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a username.
eo: <strong>ERARO</strong>: Bv. enskribi nomon de uzanto.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a valid email address.
eo: <strong>ERARO</strong>: Bv. enskribi validan retpoŝtadreson.

en: <strong>Error:</strong> Please enter an email address.
eo: <strong>ERARO</strong>: Enskribu vian retpoŝtan adreson

en: <strong>Error:</strong> Please fill the required fields.
eo: <strong>Eraro:</strong> Plenigu la bezonatajn kampojn.

en: <strong>Error:</strong> Please type your comment text.
eo: <strong>Eraro</strong>: entajpu komenton.

en: <strong>Error:</strong> Please type your email address.
eo: <strong>ERARO</strong>: Enskribu vian retpoŝtan adreson.

en: <strong>Error:</strong> Site URL you&#8217;ve entered is already taken.
eo: <strong>Eraro</strong>: la reteja adreso (URL) kiun vi enigis jam estas uzata.

en: <strong>Error:</strong> Sorry, that username is not allowed.
eo: <strong>ERARO</strong>: Bedaŭrinde, tiu uzantonomo ne estas permesita.

en: <strong>Error:</strong> The %s options page is not in the allowed options list.
eo: <strong>Eraro</strong>: paĝo de opcioj %s ne trovita en la akceptita listo de opcioj.

en: <strong>Error:</strong> The comment could not be saved. Please try again later.
eo: <strong>ERARO</strong>: La komento ne povis esti konservita. Bonvole provu pli poste.

en: <strong>Error:</strong> The email address is already used.
eo: <strong>ERARO</strong>: Tiu ĉi retpoŝta adreso jam estas uzata.

en: <strong>Error:</strong> The email address is not correct.
eo: <strong>ERARO</strong>: la retpoŝta adreso estas erara

en: <strong>Error:</strong> The email could not be sent. Your site may not be correctly configured to send emails. <a href="%s">Get support for resetting your password</a>.
eo: <strong>Eraro</strong>: La retmesaĝo ne povis esti sendita. La retejo eble ne estas ĝuste agordita por sendi retmesaĝojn. <a href="%s">Eksciu kiel restarigi vian pasvorton.</a>.

en: <strong>Error:</strong> The email field is empty.
eo: <strong>ERARO</strong>: La retpoŝtadresa kampo estas malplena.

en: <strong>Error:</strong> The password field is empty.
eo: <strong>ERARO</strong>: La pasvorta kampo estas malplena.

en: <strong>Error:</strong> The password you entered for the email address %s is incorrect.
eo: <strong>ERARO</strong>: La entajpita pasvorto por la retpoŝtadreso %s estas malĝusta.

en: <strong>Error:</strong> The password you entered for the username %s is incorrect.
eo: <strong>ERARO</strong>: La donita pasvorto por uzantonomo %s ne estas ĝusta.

en: <strong>Error:</strong> The passwords do not match.
eo: <strong>Eraro:</strong> la pasvortoj ne kongruas.

en: <strong>Error:</strong> The username <strong>%s</strong> is not registered on this site. If you are unsure of your username, try your email address instead.
eo: <strong>Eraro:</strong> la uzantnomo <strong>%s</strong> ne estas registrita ĉe tiu ĉi retejo. Se vi ne certas pri via uzantnomo, anstataŭe provu vian retpoŝtadreson.

en: <strong>Error:</strong> The username field is empty.
eo: <strong>ERARO</strong>: La uzantonoma kampo estas malplena.

en: <strong>Error:</strong> There is no account with that username or email address.
eo: <strong>ERARO</strong>: ne estas konto kun tiu uzantnomo aŭ retpoŝtadreso.

en: <strong>Error:</strong> There was a problem creating site entry.
eo: <strong>Eraro</strong>: problemo okazis dum la kreado de enskribo en la retejo.

en: <strong>Error:</strong> This email address is already registered. <a href="%s">Log in</a> with this address or choose another one.
eo: <strong>Eraro:</strong> Ĉi tiu retadreso jam estas registrita. <a href="%s">Ensalutu</a> kun ĉi tiu adreso aŭ elektu alian.

en: <strong>Error:</strong> This email is already registered. Please choose another one.
eo: <strong>Eraro</strong>: Tiu uzantonomo jam estas registrita. Bv. elekti alian.

en: <strong>Error:</strong> This is not a valid feed template.
eo: <strong>Eraro:</strong> Ĉi tio ne estas valida ŝablono pri fluado.

en: <strong>Error:</strong> This username is already registered. Please choose another one.
eo: <strong>ERARO</strong>: Tiu ĉi uzantonomo jam estas registrita. Bonvolu elekti alian.

en: <strong>Error:</strong> This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
eo: <strong>ERAROR</strong>: La uzantonomo estas nevalida, ĉar ĝi enhavas nepermesatajn signojn. Bonvolu enigi validan uzantonomon.

en: <strong>Error:</strong> Unknown email address. Check again or try your username.
eo: <strong>Eraro:</strong> nekonata retpoŝtadreso. Provu denove aŭ provu vian uzantnomon.

en: <strong>Error:</strong> Unknown username. Check again or try your email address.
eo: <strong>Eraro:</strong> nekonata uzantnomo. Provu denove aŭ kontrolu vian retpoŝtadreson.

en: <strong>Error:</strong> User registration is currently not allowed.
eo: <strong>Eraro:</strong> nuntempe, registriĝo de uzantoj ne estas permesata.

en: <strong>Error:</strong> Your URL is too long.
eo: <strong>ERARO</strong>: via URL estas tro longa.

en: <strong>Error:</strong> Your account has been marked as a spammer.
eo: <strong>ERARO</strong>: Vi konto estis markita kiel truda.

en: <strong>Error:</strong> Your comment is too long.
eo: <strong>ERARO</strong>: via komento estas tro longa.

en: <strong>Error:</strong> Your email address is too long.
eo: <strong>ERARO</strong>: via retpoŝtadreso estas tro longa.

en: <strong>Error:</strong> Your name is too long.
eo: <strong>ERARO</strong>: via nomo estas tro longa.

en: <strong>Error:</strong> Your password reset link appears to be invalid. Please request a new link below.
eo: <strong>Eraro:</strong> la ligilo por restarigi pasvorton ne ŝajnas valida. Petu novan ligilon sube.

en: <strong>Error:</strong> Your password reset link has expired. Please request a new link below.
eo: <strong>Eraro:</strong> eksvalidiĝis via ligilo por restarigi pasvorton. Petu novan ligilon sube.

en: <strong>Error</strong>: %s
eo: <strong>Eraro</strong>: %s

en: <strong>Error</strong>: Please enter a username or email address.
eo: <strong>ERARO</strong>: Enskribu vian uzantnomon aŭ retpoŝtan adreson.

en: <strong>Error</strong>: The email could not be sent. Your site may not be correctly configured to send emails. <a href="%s">Get support for resetting your password</a>.
eo: <strong>Eraro</strong>: La retmesaĝo ne povis esti sendita. La retejo eble ne estas ĝuste agordita por sendi retmesaĝojn. <a href="%s">Eksciu kiel restarigi vian pasvorton.</a>.

en: <strong>Error</strong>: There is no account with that username or email address.
eo: <strong>ERARO</strong>: ne estas konto kun tiu uzantnomo aŭ retpoŝtadreso.

en: <strong>Follow</strong> and <strong>unfollow</strong> blogs.
eo: <strong>Sekvi</strong> kaj <strong>malsekvi</strong> blogojn.

en: <strong>Heads up!</strong> The versions of the following plugins you're running haven't been tested with WooCommerce %s. Please update them or confirm compatibility before updating WooCommerce, or you may experience issues:
eo: <strong>Atentu!</strong> La versioj de la sekvaj kromprogramoj, kiujn vi uzas, ne estis testitaj uzante WooCommerce %s. Bonvolu ĝisdatigi ilin aŭ konfirmi kongruon antaŭ ĝisdatigo de WooCommerce, por ne sperti problemojn:

en: <strong>Info</strong> &mdash; The site URL is rarely edited as this can cause the site to not work properly. The Registered date and Last Updated date are displayed. Network admins can mark a site as archived, spam, deleted and mature, to remove from public listings or disable.
eo: <strong>Informoj</strong> &mdash; La URL de la retejo malofte ricevas redakton ĉar tio povas paneigi la retejon. La datoj Registrita kaj Laste ĝisdatigita montriĝas. Retaj administrantoj rajtas marki retejon kiel arkivitan, trudan, forviŝitan kaj Por plenkreskuloj, por forigi ĝin de publikaj listoj aŭ malebligi.

en: <strong>Media</strong> &mdash; A list of URLs for all media file uploads made by the user.
eo: <strong>Amaskomunikilaro</strong> - Listo de URL-oj por ĉiuj alŝutoj de amaskomunikiloj-dosieroj faritaj de la uzanto.

en: <strong>Media</strong> &mdash; A list of URLs for media files the user uploads.
eo: <strong>Media</strong> — Listo de URL-oj por aŭdvidaĵoj, kiujn la uzanto alŝutas.

en: <strong>Name</strong> &mdash; The name is how it appears on your site.
eo: <strong>Nomo</strong> &mdash; La nomo estas, kiel ĝi aperas ĉe via retejo.

en: <strong>Order</strong> &mdash; Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
eo: <strong>Vicordo</strong> &mdash; Paĝoj kutime estas ordigitaj laŭ la alfabeto, sed vi povas elekti vian propran vicordon enigante numeron (1 por la unua ktp.) en tiun ĉi kampon.

en: <strong>Parent</strong> &mdash; Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have child categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
eo: <strong>Patraj</strong> &mdash; kategorioj, malkiel etikedoj, povas havi hierarkion. Vi eble havas kategorion Ĵazo kaj sub tiu, idajn kategoriojn Bibopo kaj Ĵazorkestro. Laŭ via plaĉo. Por krei subkategorion, elektu alian kategorion el la patra falmenuo.

en: <strong>Parent</strong> &mdash; You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
eo: <strong>Patro</strong> &mdash; Vi povas aranĝi viajn paĝojn en hierarĥioj. Ekzemple vi povus havi &#8220;Pri&#8221;-paĝon, kiu havas paĝojn &#8220;Vivhistorion&#8221;- kaj &#8220;Mian hundon&#8221; sub ĝi. Ne ekzistas limoj, je kiom multaj niveloj vi volas ingi paĝojn.

en: <strong>Post editor</strong> &mdash; Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and Text. Choose the mode by clicking on the appropriate tab.
eo: <strong>Redaktilo por afiŝoj</strong> &mdash; Entajpu la tekston de la afiŝo. Estas du manieroj de redaktado: Pervida kaj HTML. Elektu la reĝimon per alklako de la dezirata langeto.

en: <strong>Preview</strong> will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
eo: <strong>Antaŭvidi</strong> montras aperon de via malneto se vi publikigus ĝin. Rigardi irigas vin al via aktuala retejo por rigardi la afiŝon. Kiu el tiuj ligiloj estas videbla dependas de la stato de la afiŝo.

en: <strong>Profile Information</strong> &mdash; user email address, username, display name, nickname, first name, last name, description/bio, and registration date.
eo: <strong>Profilaj Informoj</strong> - retpoŝta adreso de uzanto, uzantnomo, videbla nomo, kromnomo, antaŭnomo, familia nomo, priskribo / biografio kaj registriĝa dato.

en: <strong>Publish</strong> &mdash; You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). The Password protected option allows you to set an arbitrary password for each post. The Private option hides the post from everyone except editors and administrators. Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post.
eo: <strong>Publikigi</strong> &mdash; Vi povas difini ecojn de publikigo de via afiŝo en la skatolo Publikigi. Por stato, videbleco kaj tuja publikigo, alklaku al la ligilo Redakti por vidi pliajn opciojn. Videbleco inkluzivas opciojn por doni pasvorton al afiŝo por protekti ĝin kaj glui afiŝon al la supro de via blogo. La opcio pri pasvorto-protekto permesas vin difini pasvorton por ĉiu afiŝo. La opcio pri privateco kaŝas la afiŝon de ĉiu, escepte redaktantojn kaj administrantojn. Publikigi (tuj) permesas vin fiksi estontan aŭ pasintan daton kaj horon, por ke vi povu plani estontan publikigon de afiŝo aŭ publikigi ĝin kun pasinta dato sur ĝi.

en: <strong>Quick Draft</strong> &mdash; Allows you to create a new post and save it as a draft. Also displays links to the 3 most recent draft posts you've started.
eo: <strong>Rapida malneto</strong> &mdash; Permesas la kreon de nova afiŝo kaj la konservon kiel malneton. Ankaŭ montras ligilojn al viaj 3 plej lastaj malnetoj.

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
eo: <strong>Rapide redakti</strong> provizas enpaĝan aliron al la metadatumoj de via afiŝo, permesante al vi ĝisdatigi detalojn de la afiŝo sen forlasi tiun ĉi ekranon.

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
eo: <strong>Hazarde:</strong> Montru alian bildon sur ĉiu paĝo.

en: <strong>Remove</strong> allows you to remove a user from your site. It does not delete their content. You can also remove multiple users at once by using bulk actions.
eo: <strong>Forviŝi</strong> permesas forviŝon de uzanto el la retejo. Tio ne forviŝas la enhavon de tiu uzanto. Vi povas ankaŭ forviŝi plurajn uzantojn samtempe per Amasagoj.

en: <strong>Screen Options</strong> &mdash; Use the Screen Options tab to choose which Dashboard boxes to show.
eo: <strong>Fenestraj agordoj</strong> &mdash; uzu la langeton Fenestraj agordoj por elekti montri panelajn skatolojn.

en: <strong>Send Trackbacks</strong> &mdash; Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
eo: <strong>Sendi respuradojn</strong> &mdash; Per respuradoj oni povas sciigi al malnovaj blogsistemoj, ke oni kreis ligilon al ili. Se vi ligas al aliaj WordPress-aj blogoj, tiuj estas aŭtomate informataj pere de resondado kaj la kampo ne estas bezonata.

en: <strong>Send password reset</strong> sends the user an email with a link to set a new password.
eo: <strong>Restarigi pasvorton</strong> sendas al la uzanto retmesaĝon kun ligilo por agordi novan pasvorton.

en: <strong>Session Tokens</strong> &mdash; User login information, IP Addresses, Expiration Date, User Agent (Browser/OS), and Last Login.
eo: <strong>Sesiaj ĵetonoj</strong> - Uzantaj ensalutaj informoj, IP-adresoj, Eksvalida dato, Uzanto-Agento (Foliumilo / OS) kaj Lasta Ensaluto.

en: <strong>Settings</strong> &mdash; This page shows a list of all settings associated with this site. Some are created by WordPress and others are created by plugins you activate. Note that some fields are grayed out and say Serialized Data. You cannot modify these values due to the way the setting is stored in the database.
eo: <strong>Agordoj</strong> &mdash; Tiu paĝo montras liston de ĉiuj agordoj asociitaj kun tiu ĉi retejo. Kelkaj estas kreitaj de WordPress dum aliaj estas kreitaj de kromprogramoj aktivigitaj de vi. Notu, ke kelkaj kampoj aperas grize kaj diras Seriigitaj datumoj. Vi ne povas modifi tiujn valorojn pro la teno-maniero de la datumbazo.

en: <strong>Site Health Status</strong> &mdash; Informs you of any potential issues that should be addressed to improve the performance or security of your website.
eo: <strong>Reteja san-stato</strong> &mdash; informas vin pri eblaj problemoj kiujn vi povas atenti, por plibonigi la rendimenton aŭ sekurecon de via retejo.

en: <strong>Slug</strong> &mdash; The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
eo: <strong>URL-nomo</strong> &mdash; La &#8220;URL-nomo&#8221; estas la URL-afabla versio de la nomo. Ĝi kutime estas komplete minuskla kaj nur enhavas literojn (sen supersignoj), numerojn kaj streketojn.

en: <strong>Template</strong> &mdash; Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
eo: <strong>Ŝablono</strong> &mdash; Iuj etosoj havas specialajn ŝablonojn, kiujn vi povas uzi por kelkaj paĝoj, kiuj eble havas specialajn ecojn aŭ apartajn aranĝojn. Se ekzistas tiaj, ili devas aperi en ĉi tiu falmenuo.

en: <strong>Themes</strong> &mdash; This area shows themes that are not already enabled across the network. Enabling a theme in this menu makes it accessible to this site. It does not activate the theme, but allows it to show in the site&#8217;s Appearance menu. To enable a theme for the entire network, see the <a href="%s">Network Themes</a> screen.
eo: <strong>Etosoj</strong> &mdash; Tiu loko montras etosojn ankoraŭ ne ebligitajn tut-rete. Ebligo de etoso en tiu menuo igas ĝin atingebla al tiu ĉi retejo. Tio ne aktivigas la etoson, nur permesas aperon en la menuo Aspekto de la retejo. Por ebligi etoson por la tuta reto, vidu la ekranon <a href="%s"> Retaj etosoj</a>.

en: <strong>Title</strong> &mdash; Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
eo: <strong>Titolo</strong> &mdash; Enigu titolon por via afiŝo. Post kiam vi enigis titolon, vi vidos sube la fiksligilon, kiun vi povas redakti.

en: <strong>Trash</strong> removes your post from this list and places it in the Trash, from which you can permanently delete it.
eo: <strong>Rubujo</strong> forigas vian afiŝon de tiu ĉi listo kaj metas ĝin en la rubujon, de kie vi povas porĉiame forviŝi ĝin.

en: <strong>Users</strong> &mdash; This displays the users associated with this site. You can also change their role, reset their password, or remove them from the site. Removing the user from the site does not remove the user from the network.
eo: <strong>Uzantoj</strong> &mdash; Tio montras la uzantojn asociitajn kun tiu ĉi retejo. Vi povas ŝanĝi la rolon, restarigi la pasvorton aŭ forviŝi uzanton de la retejo. Forviŝo de uzanto de la retejo ne forviŝas tiun uzanton de la reto.

en: <strong>View</strong> takes you to a public author archive which lists all the posts published by the user.
eo: <strong>Vidi</strong> kondukas vin al publika aŭtoro-arkivo kiu listigas ĉiujn afiŝojn publikigitajn de la uzanto.

en: <strong>View</strong> will take you to a public display page for that file.
eo: <strong>Vidi</strong> kondukos vin al publika montra paĝo por tiu dosiero.

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same as your Privacy Policy page!
eo: <strong>Atentu:</strong> ĉi tiuj paĝoj ne estu samaj kiel via paĝo kun la privateco politiko!

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
eo: <strong>Averto:</strong> tiuj ĉi paĝoj ne estu la samaj!

en: <strong>Welcome to WooCommerce</strong> &#8211; You&lsquo;re almost ready to start selling :)
eo: <strong>Bonvenon al WooCommerce</strong> &#8211; Vi estas preskaŭ preta vendi :)

en: <strong>Welcome</strong> &mdash; Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.
eo: <strong>Bonvenon</strong> &mdash; Montras ligilon por kelkaj el la plej kutimaj taskoj por starigi novan TTT-ejon.

en: <strong>WordPress Events and News</strong> &mdash; Upcoming events near you as well as the latest news from the official WordPress project and the <a href="%s">WordPress Planet</a>.
eo: <strong>Eventoj kaj novaĵoj de WordPress</strong> &mdash; Baldaŭaj kunvenoj proksimaj al vi kaj ankaŭ la lastaj novaĵoj de la oficiala projekto de WordPress kaj la <a href="%s">WordPress-Planedo</a>.

en: A 12-character Akismet API key. Available at akismet.com/get/
eo: 12-signa API-ŝlosilo de Akismet. Havebla ĉe akismet.com/get/

en: A 2 digit country code, e.g. US. Leave blank to apply to all.
eo: 2-cifera landa kodo, ekz. US. Lasu malplena por apliki al ĉiuj.

en: A 2 digit state code, e.g. AL. Leave blank to apply to all.
eo: 2-cifera ŝtata kodo, ekz. AL. Lasu malplena por apliki al ĉiuj.

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
eo: <a href="%s">Fiksitan paĝon</a> (elektu ĉi-sube)

en: A PHP session was created by a %1$s function call. This interferes with REST API and loopback requests. The session should be closed by %2$s before making any HTTP requests.
eo: PHP-seanco estis kreita de voko al funkcio %1$s. Tio fuŝas petojn al REST-API kaj al inverse cikli. La seanco devus esti fermita de %2$s antaŭ HTTP-petoj.

en: A Semantic Personal Publishing Platform
eo: Semantika ilo por persona publikigado

en: A UUID provided by the application to uniquely identify it. It is recommended to use an UUID v5 with the URL or DNS namespace.
eo: UUID donita de la aplikaĵo por unike identigi ĝin. Estas rekomendite uzi UUID v5 kun la URL-o aŭ nomspaco de DNS.

en: A WordPress Commenter
eo: WordPressa komentanto

en: A WordPress.com account is required to access this site. Click the button below to sign in or create a free WordPress.com account.
eo: Konto ĉe WordPress.com estas postulata por aliri al tiu ĉi retejo. Alklaku la suban butonon por ensaluti aŭ krei senpagan konton ĉe WordPress.com.

en: A beautiful and colorful theme that can be further customized with support for custom menus, background, and header. It also features a full-width template for showing your images. It supports several post formats including aside, gallery, link, status, and quote.
eo: Bela kaj kolorplena etoso, kiun eblas pluadapti per subteno de propraj menuoj, fono kaj kapo. Krome ĝi enhavas plenlarĝan modelon por montri viajn bildojn. Ĝi subtenas plurajn afiŝo-formojn inkluzive menciojn, galeriojn, ligilojn, statojn kaj citaĵojn.

en: A better WordPress, %1$s powered by Jetpack.
eo: Pli bona WordPress, %1$s povigita de Jetpack.

en: A calendar of your site’s posts.
eo: Kalendaro de la afiŝoj de via retejo.

en: A city in the same timezone as you.
eo: Urbo en la sama horzono kiel vi.

en: A cloud of your most used product tags.
eo: Nubo de viaj plej uzataj varaj etikedoj.

en: A cloud of your most used tags.
eo: Nubo de viaj plej uzataj etikedoj.

en: A comment is held for moderation
eo: Komento estas kontrolota

en: A connection ID must be passed in order to disconnect.
eo: Konekta ID devas esti transmetita por malkonekti.

en: A connection problem with WordPress.com.
eo: Konekto-problemo kun WordPress.com.

en: A date format for all date strings.
eo: Dataranĝo por ĉiuj dat-linioj.

en: A day number of the week that the week should start on.
eo: Cifero por la komenca tago de la semajno.

en: A description of the pattern.
eo: Priskribo de la ŝablono.

en: A description of the theme.
eo: Priskribo de la etoso.

en: A detailed variation description.
eo: Detalita priskribo de la variaĵo.

en: A duplicate event already exists.
eo: Kopio de ĉi tiu evento jam ekzistas.

en: A few catchy words to motivate your readers to comment
eo: Kelkaj atentokaptaj vortoj por kuraĝigi viajn legantojn lasi komenton

en: A friendly name for the webhook.
eo: Afabla nomo por la rethoko.

en: A friendly summary of the response including the HTTP response code, message, and body.
eo: Afabla resumo de la respondo inkluzivanta la HTTPajn respondan kodon, mesaĝon kaj korpon.

[ctx: A header for the short description display]
en: Description
eo: Priskribo

[ctx: A header for the shortcode display]
en: Shortcode
eo: Koncizdoko

[ctx: A header for the video rating area]
en: Rating
eo: Pritaksado

[ctx: A header for the video sharing options area]
en: Share
eo: Kunhavigi

en: A human readable description for the setting used in interfaces.
eo: Home legebla priskribo por la agordo uzita en interfacoj.

en: A human readable label for the setting used in interfaces.
eo: Home legebla etikedo por la agordo uzita en interfacoj.

en: A human-readable description of the post type.
eo: Homlegebla priskribo de la afiŝotipo.

en: A human-readable description of the resource.
eo: Hom-legebla priskribo de la rimedo.

en: A human-readable description of the taxonomy.
eo: Priskribo hom-legebla de la taksonomio.

en: A human-readable variation title.
eo: Hom-legebla titolo por la variaĵo.

en: A known issue.
eo: Konata problemo.

en: A label describing the test.
eo: Etikedo kiu priskribas la teston.

en: A link to a post format
eo: Ligilo al afiŝa formato

en: A list of taxonomy terms that can be used in regard to order/product statuses.
eo: Listo de taksonomiaj terminoj, kiujn oni povas uzi rilate al mendaj/varaj statoj.

en: A list of taxonomy terms used for product visibility.
eo: Listo de taksonomiaj terminoj uzataj por vara videbleco.

en: A list of the inner block's own inner blocks. This is a recursive definition following the parent innerBlocks schema.
eo: Listo de la enaj blokoj ene de tiu ena bloko mem. Tio estas rikura difino sekvanta la patran skemon de enaj blokoj.

en: A list of your site&#8217;s Pages.
eo: Listo de la paĝoj de via retejo.

en: A list of your store's products.
eo: Listo de varoj de via vendejo.

en: A list of your store's top-rated products.
eo: Listo de la plej alte taksitaj varoj de via vendejo.

en: A list or dropdown of categories.
eo: Listo aŭ falmenuo de kategorioj

en: A list or dropdown of product categories.
eo: Listo aŭ falmenuo de varaj kategorioj.

en: A media item.
eo: Aŭdvida ero.

en: A minimalistic theme with horizontal scrolling.
eo: Minimumisma etoso kun horizontala rulumado.

en: A minimum order amount
eo: Kvanto da minimuma mendo

en: A minimum order amount AND a coupon
eo: Minimuma sumo de mendo KAJ kupono

en: A minimum order amount AND coupon
eo: Minimuma mend-valoro KAJ kupono

en: A minimum order amount OR a coupon
eo: Minimuma sumo de mendo AŬ kupono

en: A minimum order amount OR coupon
eo: Minimuma mend-valoro AŬ kupono

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
eo: Monata arkivo de la afiŝoj de via retejo

en: A more descriptive explanation of what the test looks for, and why it is important for the user.
eo: Plua priskribo pri kio estas analizita de la testo kaj kial tio gravas al la uzanto.

en: A name is required for this term.
eo: Nomo por tiu ĉi termino necesas.

en: A named status for the object.
eo: Nomita stato por la objekto.

en: A named status for the post.
eo: Nomita stato por la objekto.

en: A named status for the theme.
eo: Nomita stato por la etoso.

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
eo: Nova komento pri la afiŝo "%s" atendas vian aprobon

en: A new minor update is available for your site. Because minor updates often address security, it&#8217;s important to install them.
eo: Nova eta ĝisdatigo estas havebla por via retejo. Ĉar neĉefaj ĝisdatigoj ofte respondas al sekureca demando, gravas instali ilin.

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
eo: Nova resondo al via afiŝo "%s" atendas vian aprobon

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
eo: Nova respuro al la afiŝo "%s" atendas vian aprobon

en: A new version of WordPress is available.
eo: Nova versio de WordPress estas havebla.

en: A non-empty token argument must be passed.
eo: Ĵetona argumento kiu ne estas malplena devas esti liverita.

en: A note has been added to your order
eo: Noto estis alkroĉita al via mendo

en: A page cache plugin was detected.
eo: Paĝa kaŝmemoro kromaĵo estis detektita.

en: A page cache plugin was not detected.
eo: Paĝa kaŝmemoro kromaĵo ne estis detektita.

en: A password protected post can not be set to sticky.
eo: Afiŝo pasvorto-protektita ne povas esti gluita.

en: A password reset email has been sent to the email address on file for your account, but may take several minutes to show up in your inbox. Please wait at least 10 minutes before attempting another reset.
eo: Retpoŝtmesaĝo por restarigi pasvorton estis sendita al la retpoŝta adreso registrita por via konto, sed eble kelkaj minutoj pasos antaŭ apero en via enirkesto. Bonvolu atendi almenaŭ 10 minutojn antaŭ plia provo de restarigo.

en: A password reset link was emailed to %s.
eo: Pasvorta restariga ligilo estis retpoŝtita al %s.

en: A password to protect access to the content and excerpt.
eo: Pasvorto por protekti aliron al la enhavo kaj eltiraĵo.

en: A persistent object cache is being used
eo: Konstanta objekta kaŝmemoro estas uzata

en: A persistent object cache is not required
eo: Konstanta objektokaŝmemoro ne estas bezonata

en: A persistent object cache makes your site&#8217;s database more efficient, resulting in faster load times because WordPress can retrieve your site&#8217;s content and settings much more quickly.
eo: Konstanta objekta kaŝmemoro igas la datumbazon de via retejo pli efika, rezultigante pli rapidajn ŝarĝtempojn ĉar WordPress povas multe pli rapide retrovi enhavon kaj agordojn de via retejo.

en: A plugin disallowed this event.
eo: Kromprogramo malpermesis ĉi tiun eventon.

en: A plugin has prevented updates by disabling %s.
eo: Kromprogramo preventis ĝisdatigojn per malebligo de %s.

en: A plugin prevented the event from being rescheduled.
eo: Kromprogramo preventis la eventon esti replanita.

en: A plugin prevented the event from being scheduled.
eo: Kromprogramo preventis la eventon esti planita.

en: A plugin prevented the event from being unscheduled.
eo: Kromprogramo preventis la eventon esti malplanita.

en: A plugin prevented the hook from being cleared.
eo: Kromprogramo preventis la rethokon vakiĝi.

en: A post ID mismatch has been detected.
eo: Miskongruo de afiŝo-ID estas trovita.

en: A post can not be sticky and have a password.
eo: Afiŝo ne povas esti kaj gluita kaj havi pasvorton.

en: A post type mismatch has been detected.
eo: Miskongruo de afiŝo-tipoj estas trovita.

en: A previous automatic background update could not occur.
eo: Antaŭa aŭtomata ĝisdatigo en la fono ne povis okazi.

en: A previous automatic background update ended with a critical failure, so updates are now disabled.
eo: Antaŭa aŭtomata ĝisdatigo en la fono haltis pro kriza malsukceso, do nun ĝisdatigoj estas malebligitaj.

en: A problem with your XML-RPC file.
eo: Problemo pri via dosiero XMLRPC.

en: A product attribute term with the provided ID could not be found
eo: Termino de vara atributo kun la provizita ID ne estas trovebla

en: A product attribute with the provided ID could not be found
eo: Vara atributo kun la provizita ID ne estas trovebla

en: A product category with the provided ID could not be found
eo: Varkategorio kun la provizita ID ne estas trovebla

en: A product shipping class with the provided ID could not be found
eo: Sendkategorio de varo kun la donita ID ne estas trovebla

en: A product tag with the provided ID could not be found
eo: Vara etikedo kun la provizita ID ne estas trovebla

en: A product with this ID already exists.
eo: Varo kun tiu ID jam ekzistas.

en: A product with this SKU already exists.
eo: Varo kun tiu SKU jam ekzistas.

en: A recovery link was already sent %1$s ago. Please wait another %2$s before requesting a new email.
eo: Restariga ligilo jam estis sendita, antaŭ %1$s. Bonvole atendu ĝis pliaj %2$s antaŭ ol vi petas novan retmesaĝon.

en: A red bar on the left means the comment is waiting for you to moderate it.
eo: Ruĝa strio maldekstre signifas, ke la komento atendas vian pritrakton.

en: A scheduled event has failed
eo: Planita evento malsukcesis

en: A scheduled event is late
eo: Planita evento malsukcesis

en: A search form for your site.
eo: Serĉa formularo por via retejo.

en: A search form for your store.
eo: Serĉa formularo por via vendejo.

en: A set of high quality curated patterns.
eo: Aro da altkvalitaj vikitaj ŝablonoj.

en: A shipping zone is a geographic region where a certain set of shipping methods and rates apply.
eo: Sendozono estas geografia regiono, kie aparta aro de sendaj metodoj kaj tarifoj aplikiĝas.

en: A shipping zone is a geographic region where a certain set of shipping methods are offered.
eo: Sendozono estas geografia regiono, en kiu oni uzas kelkajn sendmetodojn.

en: A short description of the block, in human readable format.
eo: Konciza priskribo de la bloko, laŭ hom-legebla reĝimo.

en: A simple offline gateway that lets you accept BACS payment.
eo: Simpla eksterreta pagoservo ebliganta akcepton de BACS-pago.

en: A simple offline gateway that lets you accept a check as method of payment.
eo: Simpla eksterreta pagoservo ebliganta akcepton de ĉeko kiel metodo de pago.

en: A simple offline gateway that lets you accept cash on delivery.
eo: Simpla eksterreta pagoservo ebliganta akcepton de kontanta mono je livero.

en: A simple widget that displays social media icons.
eo: Simpla kromprogrameto por montri piktogramojn de soci-retejoj.

en: A static page
eo: Fiksan paĝon

en: A step-by-step guide to getting familiar with the platform.
eo: Paŝ-post-paŝa gvidlibreto por ekkoni la platformon.

en: A sticky post can not be password protected.
eo: Gluita afiŝo ne povas esti pasvorto-protektita.

en: A structure tag is required when using custom permalinks. <a href="%s">Learn more</a>
eo: Struktura etikedo estas deviga dum uzo de propraj fiksitaj ligiloj. <a href="%s">Lerni pli</a>

en: A sweet wedding theme to help you organize all the important details before the big day.
eo: Dolĉa geedziĝo-etoso por helpi al vi organizi ĉiujn gravajn detalojn antaŭ la granda tago.

en: A tax rate with the provided ID could not be found
eo: Imposta tarifo kun provizita ID ne estas trovebla

en: A term with the name provided already exists in this taxonomy.
eo: Termino kun la nomo kaj URL-nomo jam ekzistas en tiu taksonomio.

en: A term with the name provided already exists with this parent.
eo: Termino kun ĉi tiu patro jam ekzistas kun la nomo provizita.

en: A test is unavailable
eo: Testo estas nehavebla

en: A theme conflict.
eo: Etosa konflikto.

en: A time format for all time strings.
eo: Horaranĝo por ĉiuj horo-linioj.

en: A title on that page cannot be found.
eo: Titolo sur tiu paĝo ne troveblas.

en: A unique identifier for the setting.
eo: Unika identigilo por la agordo.

en: A unique identifier for the tool.
eo: Unika identigilo por la ilo.

en: A unique identifier that can be used to link settings together.
eo: Unika identigilo, kiu povas esti uzata por ligi agordojn kune.

en: A valid URL was not provided.
eo: Valida URL ne estas donita.

en: A valid email address is required
eo: Valida retpoŝta adreso estas devigita

en: A valid email address is required.
eo: Valida retpoŝtadreso estas deviga.

en: A valid email address must be given.
eo: Valida retpoŝtadreso estas nepra.

en: A valid free shipping coupon
eo: Valida kupono por senpaga sendo

en: A valid post_id is required.
eo: Valida post_id estas deviga.

en: A variable mismatch has been detected.
eo: Miskongruo de variabloj estas trovita.

en: A variety of designs to display your team members.
eo: Diversaj dezajnoj por montri viajn teamanojn.

en: A variety of footer designs displaying information and site navigation.
eo: Diversaj piedliniaj dezajnoj montrantaj informojn kaj retejo-navigado.

en: A variety of header designs displaying your site title and navigation.
eo: Diversaj kap-dezajnoj montrantaj vian retejo-titolon kaj navigadon.

en: A while ago
eo: Antaŭ iom da tempo

en: A widget containing a block.
eo: Fenestraĵo enhavanta blokon.

en: A widget in your sidebar allows visitors to subscribe to your site so that they receive an email
    		each time you publish new content. Your visitors can also subscribe to a post's comments to keep up with the conversation.
eo: Kromprogrameto en via flankpanelo permesas al vizitantoj aboni vian retejon, rezultante en ricevo de retletero
    →	→	ĉiam, kiam vi publikigas ion. Ankaŭ, viaj vizitantoj povas aboni la komentojn de afiŝo, por resti informita pri la konversacio.

en: ACT
eo: Aŭstralia Ĉefurboteritorio

en: AM
eo: ATM

en: AND
eo: KAJ

en: API Key
eo: API-ŝlosilo

en: API Key generated successfully. Make sure to copy your new keys now as the secret key will be hidden once you leave this page.
eo: API-ŝlosilo sukcese generita. Gravas, ke vi tuj kopiu viajn novajn ŝlosilojn ĉar la sekreta ŝlosilo estos kaŝita kiam vi forlasos ĉi tiun paĝon.

en: API Key updated successfully.
eo: API-ŝlosilo sukcese ĝisdatigita.

en: API Version
eo: API-Versio

en: API credentials
eo: API-akreditaĵoj

en: API docs
eo: API-dokumentoj

en: API enabled
eo: API ebligita

en: API key
eo: API-ŝlosilo

en: API key must be set to fetch stats.
eo: Devas fiksi API-ŝlosilon por akiri statistikaĵojn.

en: API user is invalid
eo: API-uzanto estas nevalida

en: ASC
eo: KRESK

en: Aargau
eo: Argovio

en: Abort
eo: ĉesigi

en: About
eo: Pri

en: About Pages
eo: "Pri"-paĝoj

en: About WooCommerce
eo: Pri WooCommerce

en: About WordPress
eo: Pri WordPress

en: About Yourself
eo: Pri vi mem

en: About me
eo: Pri Mi

en: About the math
eo: Pri la matematiko

en: About the user
eo: Pri la uzanto

en: Above each blog post
eo: Supren de ĉiu blogafiŝo

en: Above each comment
eo: Supren de ĉiu komento

en: Accept COD if the order is virtual
eo: Akcepto de pago je livero por nefizikaj mendoj

en: Accept PayPal payments
eo: Akcepti PayPal-pagojn

en: Accept all
eo: Akcepti ĉion

en: Accept credit cards and other popular payment methods with %1$sWooPayments%2$s
eo: Akcepti bankokartojn kaj aliajn popularajn pagsistemojn pere de %1$sWooPayments%2$s

en: Accept debit and credit cards in 135+ currencies, methods such as Alipay, and one-touch checkout with Apple Pay. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
eo: Akcepto de debet- kaj kredit-kartoj en >135 valutoj, pagservoj kiel Alipay kaj unuklaka pagprocezo per Apple Pay. <a href="%s" target="_blank">Lerni pli</a>.

en: Accept for virtual orders
eo: Akcepti por nefizikaj mendoj

en: Accept payments via PayPal using account balance or credit card.
eo: Akcepto de pagoj per PayPal uzante aŭ monon en PayPal-konto aŭ kreditkarton.

en: Accept selection
eo: Akcepti la elekton

en: Access denied
eo: Aliro malpermesita

en: Access expires
eo: Aliro eksvalidiĝos

en: Access granted
eo: Aliro donita

en: Access restriction
eo: Limigo al aliro

en: Access the full list of Jetpack modules available on your site.
eo: Aliro al la plena listo de Jetpack-moduloj disponeblaj por via retejo.

en: Access to Purchased Downloads
eo: Aliro al aĉetitaj elŝutaĵoj

en: Accessibility
eo: Alireblo

en: Accessibility Ready
eo: Preta por faciliga reĝimo

en: Account
eo: Konto

en: Account %s activated
eo: Uzantokonto %s estas aktiva

en: Account Management
eo: Administro de konto

en: Account Settings
eo: Kontagordoj

en: Account URL
eo: Konta URL

en: Account creation
eo: Kreo de konto

en: Account details
eo: Konto-detaloj

en: Account details changed successfully.
eo: Kontaj detaloj sukcese ŝanĝitaj.

en: Account details:
eo: Detaloj de konto:

en: Account endpoints
eo: Kontaj finadresoj

en: Account erasure requests
eo: Petoj forviŝi konton

en: Account login with an e-mail link
eo: Ensaluto al konto kun retpoŝta ligilo

en: Account name
eo: Kontonomo

en: Account number
eo: Kontonumero

en: Account settings
eo: Kontagordoj

en: Account username
eo: Uzantnomo de konto

en: Accounts &amp; Privacy
eo: Kontoj k. Privateco

en: Accra
eo: Akrao

en: Accuracy
eo: Akurateco

en: Action
eo: Ago

en: Action cancelled. Have a question?
eo: Ago nuligita. Ĉu demando?

en: Action event
eo: Ago-okazo

en: Action failed
eo: Ago malsukcesis

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
eo: Ago malsukcesis. Bonvolu refreŝigi la paĝon kaj reprovi.

en: Action has been confirmed.
eo: Ago estis konfirmita.

en: Action:
eo: Ago:

en: Actions
eo: Agoj

en: Activate
eo: Aktivigi

en: Activate %1$s
eo: Aktivigi %1$s

en: Activate &#8220;%s&#8221;
eo: Aktivigi &#8220;%s&#8221;

en: Activate &amp; Publish
eo: Aktivigi k. publikigi

en: Activate &raquo;
eo: Aktivigi &raquo;

en: Activate Account
eo: Aktivigi konton

en: Activate Plugin
eo: Aktivigi kromprogramon

en: Activate Plugin &amp; Go to Press This
eo: Aktivigi kromprogramon k. reveni al Presi ĉi tion

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
eo: Aktivigi kromprogramon k. funkciigi importilon

en: Activate Press This
eo: Aktivigi Presi ĉi tion

en: Activate Site
eo: Aktivigi Retejon

en: Activate this plugin
eo: Aktivigi tiun ĉi kromprogramon

en: Activate:
eo: Aktivigi

en: Activated
eo: Aktiva?

en: Activation Key Required
eo: Aktiviga ŝlosilo bezonata

en: Activation Key:
eo: Aktiviga ŝlosilo:

en: Active
eo: Aktiva

en: Active Child Theme
eo: Aktiva ida etoso

en: Active Plugins
eo: Aktivaj kromprogramoj

en: Active Product Filters
eo: Aktivaj varo-filtriloj

en: Active Theme
eo: Aktiva etoso

en: Active editor
eo: Aktiva redaktilo

en: Active filters
eo: Aktivaj filtriloj

[ctx: Active plugin installations]
en: %s+ Million | %s+ Million
eo[0]: %s+ miliono
eo[1]: %s+ milionoj

[ctx: Active plugin installations]
en: Less Than 10
eo: Malpli ol 10

en: Active plugins
eo: Aktivaj kromprogramoj

en: Active plugins.
eo: Aktivaj kromprogramoj.

en: Active theme
eo: Aktiva etoso

en: Active theme: %1$s (version %2$s)
eo: Nuna etoso: %1$s (versio %2$s)

en: Activities
eo: Agadoj

en: Activity
eo: Aktiveco

en: Activity-Object-Type
eo: Agado-Objekto-Speco

en: ActivityPub is a decentralized social networking protocol based on the ActivityStreams 2.0 data format. ActivityPub is an official W3C recommended standard published by the W3C Social Web Working Group. It provides a client to server API for creating, updating and deleting content, as well as a federated server to server API for delivering notifications and subscribing to content.
eo: ActivityPub estas malcentralizita socia interkonekta protokolo bazita sur la formato de datumoj ActivityStreams 2.0. ActivityPub estas oficiala rekomendita normo de W3C eldonita de la Laborgrupo de Socia Retejo de W3C. Ĝi disponigas klienton al servilo API por krei, ĝisdatigi kaj forigi enhavon, same kiel federacian servilon al servilo API por liveri sciigojn kaj aboni enhavon.

en: ActivityPub works as is and there is no need for you to install additional plugins, nevertheless there are some plugins that extends the functionality of ActivityPub.
eo: ActivityPub funkcias kiel estas kaj vi ne bezonas instali pliajn kromaĵojn, tamen ekzistas iuj kromaĵoj, kiuj etendas la funkciojn de ActivityPub.

en: Ad-free experience
eo: Senreklama sperto

en: Add
eo: Aldoni

en: Add %s
eo: Aldoni %s

en: Add &ldquo;%s&rdquo; to your cart
eo: Aldono de &ldquo;%s&rdquo; al via korbo

en: Add Audio
eo: Aldoni aŭdaĵon

en: Add Comment
eo: Aldoni komenton

en: Add Contact Form
eo: Aldoni kontakto-formularon

en: Add Content
eo: Aldoni enhavon

en: Add Custom Field
eo: Aldoni propran kampon

en: Add Data Erasure Request
eo: Aldoni peton forviŝi datumojn

en: Add Data Export Request
eo: Aldoni peton eksporti datumojn

en: Add Existing User
eo: Aldoni ekzistantan uzanton

en: Add Field
eo: Aldoni kampon

en: Add File
eo: Aldoni dosieron

en: Add Items
eo: Aldoni erojn

en: Add Link
eo: Aldoni ligilon

en: Add Many Items
eo: Aldoni plurajn erojn

en: Add Media
eo: Aldoni aŭdovidaĵon

en: Add Menu Item
eo: Aldoni menueron

en: Add Menu Items
eo: Aldoni menuerojn

en: Add New
eo: Aligi Novo

en: Add New Application Password
eo: Aldoni novan aplikaĵan pasvorton

en: Add New Category
eo: Aldoni novan kategorion

en: Add New Changeset
eo: Aldoni novan ŝanĝaron

en: Add New Comic
eo: Aldoni novan kartunon

en: Add New Custom Field:
eo: Aldoni novan propran kampon:

en: Add New Header Image
eo: Aldoni novan kapobildon

en: Add New Image
eo: Aldoni novan bildon

en: Add New Link
eo: Aldoni novan ligilon

en: Add New Link Category
eo: Aldoni novan ligilan kategorion

en: Add New Menu Item Label
eo: Aldoni novan menueran Ŝlosilvorton

en: Add New Menu Section
eo: Aldoni novan menu-sekcion

en: Add New Navigation Menu
eo: Aldoni novan navigan menuon

en: Add New Page
eo: Aldoni novan paĝon

en: Add New Post
eo: Aldoni novan afiŝon

en: Add New Project
eo: Aldoni novan projekton

en: Add New Project Tag
eo: Aldoni novan projektan etikedon

en: Add New Project Type
eo: Aldoni novan projekto-tipon

en: Add New Site
eo: Aldoni novan retejon

en: Add New Tag
eo: Aldoni novan etikedon

en: Add New Template
eo: Aldoni novan ŝablonon

en: Add New Template Part
eo: Aldoni novan ŝabloneron

en: Add New Testimonial
eo: Aldoni novan ateston

en: Add New Theme
eo: Aldoni novan etoson

en: Add New Topic
eo: Aldonu novan fadenon

en: Add New User
eo: Aldoni novan uzanton

en: Add One Item
eo: Aldoni unu eron

en: Add Site
eo: Aldoni TTT-ejon

en: Add These New Menu Items
eo: Aldoni tiujn ĉi novajn menuerojn

en: Add Video
eo: Aldoni videon

en: Add Widget
eo: Aldoni kromprogrameton

en: Add a URL Shortener
eo: Aldoni URL-mallongigilon

en: Add a Widget
eo: Aldonu kromprogrameton

en: Add a comment to this post
eo: Aldoni komenton al tiu afiŝo

en: Add a filter
eo: Aldoni filtrilon

en: Add a menu
eo: Aldoni menuon

en: Add a navigation menu to your sidebar.
eo: Aldoni navigan menuon al via flankpanelo.

en: Add a new field
eo: Aldoni novan kampon

en: Add a new page
eo: Aldoni novan paĝon

en: Add a new service
eo: Aldoni novan servon

en: Add a note for your reference, or add a customer note (the user will be notified).
eo: Aldonu noton por via referenco, aŭ aldonu klientan noton (la uzanto estos sciigita).

en: Add a review
eo: Aldoni recenzon

en: Add alternate sources for maximum HTML5 playback
eo: Aldoni alternativajn fontojn por maksimuma HTML5-ludado:

en: Add an Image
eo: Aldoni bildon

en: Add an email signup form to allow people to subscribe to your blog.
eo: Aldoni registriĝan formularon retpoŝtan por permesi abonojn al via blogo.

en: Add an icon
eo: Aldoni piktogramon

en: Add and organize content that doesn’t necessarily fit into a post or static page such as portfolios
    		or testimonials. Custom	content can be visible at specific URLs, or you may add them with shortcodes.
eo: Aldoni kaj organizi enhavon kiu eble ne taŭgas en afiŝo aŭ senŝanĝa paĝo kiel tekoj
    →	→	aŭ atestoj. Laŭdifina→	enhavo povas esti videbla ĉe specifaj URLoj aŭ vi povas aldoni ilin per koncizkodo.

en: Add another option
eo: Aldoni alian opcion

en: Add as many custom widgets as you like by dragging and dropping and customize each to fit your needs,
    		including, Twitter streams, Facebook like boxes, custom images, Gravatars, tiled galleries, recent posts,
    		or social icons.
eo: Aldonu tiom da propraj kromprogrametoj kiom vi volas, per treno kaj faligo, poste tajloru ilin por viaj bezonoj,
    →	→	inkluzive de fluoj de Twitter, ŝato-skatoloj de Facebook, propraj bildoj, Gravataroj, kaheligitaj galerioj, lastaj afiŝoj
    →	→	aŭ sociretaj piktogramoj.

en: Add as many zones as you need &ndash; customers will only see the methods available for their address.
eo: Aldonu zonojn laŭplaĉe &ndash; klientoj vidos nur la metodojn haveblajn por ilia adreso.

en: Add attribute
eo: Aldoni atributon

en: Add audio source
eo: Aldoni aŭdaĵofonton

en: Add block
eo: Aldoni blokon

en: Add contact form
eo: Aldoni kontaktformularon

en: Add coupon
eo: Aldoni kuponon

en: Add fee
eo: Aldoni tarifon

en: Add file
eo: Aldoni dosieron

en: Add hashtags in the content as native tags and replace the #tag with the tag-link
eo: Aldonu kradvortojn en la enhavo kiel denaskajn etikedojn kaj anstataŭigu la #etikedon per la etikeda ligilo

en: Add hashtags in the content as native tags and replace the <code>#tag</code> with the tag link. <strong>This feature is experimental! Please disable it, if you find any HTML or CSS errors.</strong>
eo: Aldonu kradvortojn el la enhavo kiel indiĝenajn kradojn kaj anstataŭigu <code>#tag</code> per la kradvorta ligilo.  <strong>Ĉi tiu eco estas eksperimenta. Bonvolu malŝalti, se vi trovas erarojn de HTML aŭ CSS.</strong>

en: Add images to product gallery
eo: Aldoni bildojn al vargalerio

en: Add item(s)
eo: Aldoni ero(j)n

en: Add key
eo: Aldoni ŝlosilon

en: Add logo
eo: Aldoni emblemon

en: Add media
eo: Aldoni aŭdvidaĵon

en: Add media files from your computer
eo: Elekti aŭdovidaĵojn el via komputilo

en: Add menu items
eo: Aldoni menuerojn

en: Add menu items from the column on the left.
eo: Aldonu menuerojn el la maldekstra kolumno.

en: Add new
eo: Aldoni novan

en: Add new %s
eo: Aldoni novan %s

en: Add new Comment
eo: Aldoni novan komenton

en: Add new attribute
eo: Aldoni novan atributon

en: Add new category
eo: Aldoni novan kategorion

en: Add new coupon
eo: Aldoni novan kuponon

en: Add new option...
eo: Aldoni novan opcion...

en: Add new order
eo: Aldoni novan mendon

en: Add new page
eo: Aldoni novan paĝon

en: Add new post
eo: Aldoni novan afiŝon

en: Add new product
eo: Aldoni novan varon

en: Add new shipping class
eo: Aldoni novan sendkategorion

[ctx: Add new subset (greek, cyrillic, devanagari, vietnamese)]
en: no-subset
eo: latin

en: Add new tag
eo: Aldoni novan etikedon

en: Add note
eo: Aldoni noton

en: Add one or several items at once by <strong>selecting the checkbox next to each item and clicking Add to Menu</strong>
eo: Aldonu unu aŭ plurajn erojn samtempe per <strong>elekto de markskatolo apud ĉiu ero kaj alklako de Aldoni al menuo</strong>

en: Add or remove Labels
eo: Aldoni aŭ forviŝi Ŝlosilvortojn

en: Add or remove menu items
eo: Aldoni aŭ forviŝi menuerojn

en: Add or remove tags
eo: Aldoni aŭ forigi etikedojn

en: Add order
eo: Aldoni mendon

en: Add payment method
eo: Aldoni pagmetodon

en: Add product gallery images
eo: Aldoni vargaleriajn bildojn

en: Add product(s)
eo: Aldoni varo(j)n

en: Add products
eo: Aldoni varojn

en: Add sharing buttons to your blog and allow your visitors to share posts with their friends.
eo: Aldoni kunhavigajn butonojn al via blogo por permesi vizitantojn kunhavigi afiŝojn kun amikoj.

en: Add shipping
eo: Aldono de sendokosto

en: Add shipping class
eo: Aldoni sendkategorion

en: Add shipping method
eo: Aldoni sendmetodon

en: Add shipping methods &amp; zones
eo: Aldoni sendmetodojn k. sendzonojn

en: Add shipping zone
eo: Aldoni sendozonon

en: Add social-media icons to your site.
eo: Aldoni piktogramojn de sociaj retejoj al via retejo.

en: Add subtitles
eo: Aldoni subtekstojn

en: Add tags
eo: Aldoni etikedojn

en: Add tax
eo: Aldoni imposton

en: Add the following to your %1$s file in %2$s <strong>above</strong> the line reading %3$s:
eo: Aldonu la sekvon al via dosiero %1$s en %2$s <strong>supre de</strong> la linio diranta %3$s:

en: Add the following to your %1$s file in %2$s, <strong>replacing</strong> other WordPress rules:
eo: Aldonu la sekvan al via dosiero %1$s en %2$s, <strong>anstataŭigante</strong> aliajn WordPressajn regulojn:

en: Add the user without sending an email that requires their confirmation
eo: Aldoni la uzanton sen la sendo de retletero postulante konfirmon.

en: Add this form to my post
eo: Aldoni tiun ĉi formularon al mia afiŝo

en: Add title
eo: Aldoni titolon

en: Add to Audio Playlist
eo: Aldoni al aŭdaĵo-ludolisto

en: Add to Dictionary
eo: Aldoni al vortlisto

en: Add to Menu
eo: Aldoni al menuo

en: Add to Widget
eo: Aldoni al kromprogrameto

en: Add to audio playlist
eo: Aldoni al aŭdaĵo-ludolisto

en: Add to cart
eo: Aldoni al korbo

en: Add to cart behaviour
eo: Aldoni al konduto de korbo

en: Add to gallery
eo: Aldoni al galerio

en: Add to menu
eo: Aldoni al menuo

en: Add to menu: %1$s (%2$s)
eo: Aldoni al menuo: %1$s (%2$s)

en: Add to or replace your theme's CSS including mobile styles, LESS, and SaSS.
    		Includes syntax coloring, auto-indentation, and immediate CSS validation.
eo: Aldoni al aŭ anstataŭigi la CSS de via etoso, inkluzive de porpoŝaj etosoj, LESS kaj SaSS.
    →	→	Inkluzivas kolorigon de sintakso, aŭtomatan deŝovon kaj tujan validigon de CSS.

en: Add to section:
eo: Aldoni al sekcio:

en: Add to video Playlist
eo: Aldoni al video-ludolisto

en: Add to video playlist
eo: Aldoni al video-ludolisto

en: Add to: %s
eo: Aldoni al: %s

en: Add video source
eo: Aldoni videofonton

en: Add webhook
eo: Aldoni rethokon

en: Add widget: %s
eo: Aldoni kromprogrameton: %s

en: Add your own CSS code here to customize the appearance and layout of your site.
eo: Por tajlori la aspekton kaj aranĝon de via retejo, aldonu vian propran CSS-kodon tie ĉi.

en: Add&nbsp;meta
eo: Aldoni&nbsp;meta

en: Add, organize, and modify individual menu items
eo: Aldoni, organizi kaj modifi apartajn menuerojn

en: Add-on
eo: Aldonaĵo

en: Add-on CSS <b>(Recommended)</b>
eo: Aldona CSS <b>(rekomendita)</b>

en: Add/remove code tag
eo: Aldoni aŭ forigi kodajn etikedojn

en: Added
eo: Aldonita

en: Added:
eo: Aldonis:

en: Adding Categories
eo: Aldonante kategoriojn

en: Adding Tags
eo: Aldonante etikedojn

en: Adding Themes
eo: Aldoni etosojn

en: Adding an RSS feed to this site’s homepage is not supported, as it could lead to a loop that slows down your site. Try using another block, like the <strong>Latest Posts</strong> block, to list posts from the site.
eo: Aldono de RSS-fluo al la hejmpaĝo de ĉi tiu retejo ne estas subtenata, ĉar ĝi povus konduki al buklo kiu malrapidigas vian retejon. Provu uzi alian blokon, kiel la blokon <strong>Lastaj Afiŝoj</strong> por listigi afiŝojn de la retejo.

en: Adding filters requires JavaScript!
eo: Aldono de filtriloj postulas Ĝavoskripton!

en: Addis Ababa
eo: Adis-Abebo

en: Additional CSS
eo: Aldona CSS

en: Additional Capabilities
eo: Aldonaj kapabloj

en: Additional ad placements
eo: Aldonaj reklamaj metoj

en: Additional content
eo: Aldona enhavo

en: Additional data:
eo: Aldonaj datumoj:

en: Additional help text shown to the user about the setting.
eo: Plia helpo-teksto por montri al la uzanto pri la agordo.

en: Additional images added to this gallery: %s
eo: Aldonaj bildoj aldonitaj al tiu ĉi galerio: %s

en: Additional information
eo: Aldonaj informoj

en: Additional items found: %d
eo: Aldonaj eroj trovitaj: %d

en: Additional rates
eo: Pliaj tarifoj

en: Additional settings
eo: Aldonaj agordoj

en: Additional shortcuts,
eo: Aldonaj klavarokomandoj,

en: Additional tax classes
eo: Pliaj impostaj kategorioj

en: Address | Addresses
eo[0]: Adreso

en: Address 1
eo: Adreso 1

en: Address 2
eo: Adreso 2

en: Address changed successfully.
eo: Adreso sukcese ŝanĝita.

en: Address line 1
eo: Linio 1 de adreso

en: Address line 1.
eo: Adres-linio 1.

en: Address line 2
eo: Linio 2 de adreso

en: Address line 2.
eo: Adres-linio 2.

en: Address override
eo: Adresa superrego

en: Address:
eo: Adreso:

en: Addresses
eo: Adresoj

en: Adds a toolbar with links to all your sites, notifications, your WordPress.com profile, and the Reader.
eo: Aldonas ilobreton kun ligiloj al ĉiuj viaj retejoj, avizoj, via profilo ĉe WordPress.com kaj la Legilo.

en: Adelaide
eo: Adelajdo

en: Aden
eo: Adeno

en: Adjust your Comments form with a clever greeting and color-scheme.
eo: Alĝustigi viajn Komento-formularon per sprita saluto kaj kolor-skemo.

en: Admin
eo: Administranto

en: Admin Color Scheme
eo: Kolorskemo por administrado

[ctx: Admin menu name]
en: Categories
eo: Kategorioj

[ctx: Admin menu name]
en: Coupons
eo: Kuponoj

[ctx: Admin menu name]
en: Orders
eo: Mendoj

[ctx: Admin menu name]
en: Products
eo: Varoj

[ctx: Admin menu name]
en: Shipping classes
eo: Sendkategorioj

[ctx: Admin menu name]
en: Tags
eo: Etikedoj

en: Administration Email Address
eo: Administra retpoŝtadreso

en: Administration email verification
eo: Kontrolado de la administra retpoŝtadreso.

en: Administrator
eo: Administranto

en: Administrators have access to all the administration features.
eo: Administrantoj havas aliron al ĉiuj administraj funkcioj.

en: Ads
eo: Reklamoj

en: Advanced
eo: Altnivele

en: Advanced Options
eo: Altnivelaj agordoj

en: Advanced Settings
eo: Altnivelaj agordoj

en: Advanced WebFinger Support
eo: Altnivela Subteno de WebFinger

en: Advanced caching plugin.
eo: Altnivela memortenada kromprogramo.

en: Advanced customization
eo: Altnivela tajlorado

en: Advanced options
eo: Altnivelaj opcioj

en: Advanced.
eo: Altnivele

en: Advanced. If this option is checked, you must include these files in your theme manually for the sharing links to work.
eo: Altnivela. Se tiu ĉi opcio estas markita, vi devas inkluzivi tiujn ĉi dosierojn en via etoso permane por ebligi la kunhavigajn ligilojn.

en: Advertisements
eo: Reklamoj

[ctx: Affects all sites in a Multisite network.]
en: Global
eo: Ĉie

en: Afghan afghani
eo: Afgana afganio

en: Afghanistan
eo: Afganio

en: Africa
eo: Afriko

en: Afrikaans
eo: Afrikansa

en: After pre-tax discounts.
eo: Post antaŭimpostaj rabatoj.

en: After publishing your changes, new image sizes may not be shown until you <a href="%s" target="_blank">Regenerate Thumbnails</a>.
eo: Post publikigo de viaj ŝanĝoj, novaj grandecoj de bildoj eble ne aperos ĝis <a href="%s" target="_blank">Regenero de bildetoj</a>.

en: After publishing your changes, new image sizes may not be shown until you regenerate thumbnails. You can do this from the <a href="%1$s" target="_blank">tools section in WooCommerce</a> or by using a plugin such as <a href="%2$s" target="_blank">Regenerate Thumbnails</a>.
eo: Post publikigo de viaj ŝanĝoj, novaj grandecoj de bildoj eble ne aperos ĝis refaro de bildetoj. Vi povas fari tion en la sekcio <a href="%1$s" target="_blank">Iloj en WooCommerce</a> aŭ per uzo de kromprogramo kiel <a href="%2$s" target="_blank">Refaro de bildetoj</a>.

en: After publishing your changes, new image sizes will be generated automatically.
eo: Post publikigo de viaj ŝanĝoj, novaj grandoj de bildoj estos faritaj aŭtomate.

en: After your Privacy Policy page is set, you should edit it.
eo: Post kiam via paĝo pri Privateca Politiko estas fiksita, vi devas redakti ĝin.

en: Agree to All
eo: Akcepti ĉion

en: Agree to Selected
eo: Akcepti la elektitajn

en: Agusan del Norte
eo: Agusan de la Nordo

en: Agusan del Sur
eo: Agusan de la Sudo

en: Aichi
eo: Aiĉi

en: Akismet %s requires WordPress %s or higher.
eo: Askimet %s postulas WordPress %s aŭ pli altan.

en: Akismet Anti-spam strictness
eo: Kontraŭtrudaĵa strikteco de Akismet

en: Akismet Configuration
eo: Akismet-agordo

en: Akismet FAQ
eo: Oftaj demandoj pri Akismet

en: Akismet Setup
eo: Akismet-agordo

en: Akismet Stats
eo: Trudaĵoj laŭ Akismet

en: Akismet Support
eo: Akismet-subteno

en: Akismet Widget
eo: La Akismet-kromprogrameto

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
eo: Akismet kaptis tiun ĉi komenton kiel trudaĵon dum aŭtomata reprovo.

en: Akismet caught this comment as spam.
eo: Akismet kaptis tiun ĉi komenton kiel trudaĵon.

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
eo[0]: Akismet kontrolis %s komenton.
eo[1]: Akismet kontrolis %s komentojn.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
eo: Akismet aprobis tiun ĉi komenton dum aŭtomata reprovo.

en: Akismet cleared this comment.
eo: Akismet aprobis tiun ĉi komenton.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
eo: Akismet spertis problemon pri antaŭa SSL-peto kaj provizore do, malebligis tion. Baldau ĝi denove uzos SSL por petoj.

en: Akismet error code: %s
eo: Akismet-eraro-kodo: %s

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
eo: Akismet filtras trudaĵojn, por ke vi povu koncentriĝi pri pli gravaj aferoj.

en: Akismet has detected a problem.
eo: Akismet trovis problemon.

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
eo[0]: Akismet ŝparis al vi %d horon!
eo[1]: Akismet ŝparis al vi %d horojn!

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
eo[0]: Akismet ŝparis al vi %d minuton!
eo[1]: Akismet ŝparis al vi %d minutojn!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
eo[0]: Akismet ŝparis al vi %s tagon!
eo[1]: Akismet ŝparis al vi %s tagojn!

en: Akismet is not installed or active
eo: Akismet ne estas instalita aŭ ne estas aktiva

en: Akismet privacy notice
eo: Privateca sciigo de Akismet

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam
eo: Akismet rekontrolis kaj kaptis tiun ĉi komenton kiel trudaĵon

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
eo: Akismet rekontrolis kaj konsideras la komenton trudaĵo.

en: Akismet re-checked and cleared this comment
eo: Akismet rekontrolis kaj aprobis tiun ĉi komenton

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
eo: Akismet rekontrolis kaj akceptis tiun komenton.

en: Akismet stats
eo: Trudaĵoj laŭ Akismet

en: Akismet user status doesn't allow to update the key
eo: Stato de Akismet-uzanto ne permesas ĝisdatigon de ŝlosilo

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
eo: Akismet ne povis kontroli tiun ĉi komenton (respondo: %s) kaj aŭtomate reprovos poste.

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
eo: Akismet ne povis rekontroli tiun ĉi komenton (respondo: %s).

en: Alabama
eo: Alabamo

en: Alaska
eo: Alasko

en: Albania
eo: Albanio

en: Albanian
eo: Albana

en: Albanian lek
eo: Albana lek

en: Alberta
eo: Alberto

en: Album
eo: Albumo

en: Alert
eo: Averto

en: Algeria
eo: Alĝerio

en: Algerian dinar
eo: Alĝeria dinaro

en: Algiers
eo: Alĝero

en: Align
eo: Ĝisrandigi

en: Align Center
eo: Centrigi

en: Align Left
eo: Ĝisrandigi maldekstren

en: Align Right
eo: Ĝisrandigi dekstren

en: Align center
eo: Centrigi

en: Align left
eo: Ĝisrandigi maldekstren

en: Align right
eo: Ĝisrandigi dekstren

en: Alignment
eo: Ĝisrandigo

[ctx: Alignment option]
en: None
eo: Neniu

en: All
eo: Ĉiuj

en: All %s
eo: Ĉio %s

en: All About Domains
eo: Ĉio pri domajnoj

en: All Categories
eo: Ĉiuj kategorioj

en: All Changesets
eo: Ĉiuj ŝanĝaroj

en: All Comics
eo: Ĉiuj kartunoj

en: All Comments
eo: Ĉiuj komentoj

en: All Link Categories
eo: Ĉiuj ligilokategorioj

en: All Menu Item Labels
eo: Ĉiuj Ŝlosilvortoj de menueroj

en: All Menu Sections
eo: Ĉiuj menu-sekcioj

en: All My Sites
eo: Ĉiuj miaj retejoj

en: All Pages
eo: Ĉiuj paĝoj

en: All Posts
eo: Ĉiuj afiŝoj

en: All Products
eo: Ĉiuj varoj

en: All Project Tags
eo: Ĉiuj projektaj etikedoj

en: All Project Types
eo: Ĉiuj projekt-tipoj

en: All Projects
eo: Ĉiuj Projektoj

en: All Settings
eo: Ĉiuj agordoj

en: All Sites
eo: Ĉiuj retejoj

en: All Tabs:
eo: Ĉiuj folioj:

en: All Tags
eo: Ĉiuj etikedoj

en: All Testimonials
eo: Ĉiuj atestoj

en: All Themes
eo: Ĉiuj etosoj

en: All Types
eo: Ĉiuj tipoj

en: All Users
eo: Ĉiuj uzantoj

en: All allowed countries
eo: Ĉiuj permesitaj landoj

en: All author pages
eo: Ĉiuj aŭtoraj paĝoj

en: All automatic updates are disabled.
eo: Ĉiuj aŭtomataj ĝisdatigoj estas malŝaltitaj.

en: All capabilities assigned to the user.
eo: Ĉiuj kapabloj asignitaj al la uzanto.

en: All capabilities used by the post type.
eo: Ĉiuj kapabloj uzataj de la afiŝotipo.

en: All capabilities used by the taxonomy.
eo: Ĉiuj kapabloj uzitaj de la taksonomio.

en: All categories
eo: Ĉiuj kategorioj

en: All category pages
eo: Ĉiuj kategoriaj paĝoj

en: All comment types
eo: Ĉiuj tipoj de komentoj

en: All content
eo: Ĉiu enhavo

en: All coupons
eo: Ĉiuj kuponoj

en: All current and future campaigns
eo: Ĉiujn nunajn kaj estontajn kampanjojn

en: All date archives
eo: Ĉiuj dato-arkivoj

en: All dates
eo: Ĉiuj datoj

en: All done!
eo: Ĉio farita!

en: All done.
eo: Finite.

en: All done. <a href="%s">Have fun!</a>
eo: Farite. <a href="%s">Ĝuu!</a>

en: All features, supported by the post type.
eo: Ĉiuj ecoj, subtenataj de la afiŝo-tipo.

en: All formats
eo: Ĉiuj aranĝoj

en: All image sizes
eo: Ĉiuj bildograndecoj

en: All languages
eo: Ĉiuj lingvoj

en: All levels
eo: Ĉiuj niveloj

en: All media items
eo: Ĉiuj aŭdvidaĵaj eroj

en: All missing WooCommerce pages successfully installed
eo: Ĉiuj mankantaj paĝoj de WooCommerce sukcese instalitaj

en: All modules activated!
eo: Ĉiuj moduloj aktivigitaj!

en: All modules activated.
eo: Ĉiuj moduloj aktivigitaj.

en: All modules deactivated!
eo: Ĉiuj moduloj malaktivigitaj!

en: All of your WordPress files are writable.
eo: Ĉiuj viaj dosieroj de WordPress estas skribeblaj.

en: All plugins are up-to-date. Keep up the good work!
eo: Ĉiuj kromprogramoj estas ĝisdataj. Hura!

en: All posts were added to the category with the same name.
eo: Ĉiuj afiŝoj estis aldonitaj al la kategorio kun la sama nomo.

en: All products
eo: Ĉiuj varoj

en: All shipping classes
eo: Ĉiuj sendkategorioj

en: All sites
eo: Ĉiuj retejoj

en: All sizes except thumbnail
eo: Ĉiuj grandecoj krom la bildeto

en: All sources
eo: Ĉiuj fontoj

en: All systems functional.
eo: Ĉiuj sistemoj funkcias.

en: All tag pages
eo: Ĉiuj etikedaj paĝoj

en: All tags
eo: Ĉiuj etikedoj

en: All taxonomy pages
eo: Ĉiuj taksonomiaj paĝoj

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first.
eo: Ĉiuj elŝutitaj dosieroj estas listigitaj en la aŭdvida biblioteko, kun la plej lastaj eroj montritaj unue.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the Screen Options tab to customize the display of this screen.
eo: Ĉiuj alŝutitaj dosieroj estas listitaj en la aŭdovida biblioteko, plej novaj listitaj unue. Vi povas uzi la langeton Fenestraj agordoj por modifi la montradon en la fenestro.

en: All time
eo: Entute

en: All updates have been completed.
eo: Ĉiuj ĝisdatigoj estas faritaj.

en: Allow
eo: Permesi

en: Allow <a href="%s">trackbacks and pingbacks</a>
eo: Permesu <a href="%s">spurojn kaj resondadojn</a>

en: Allow Comments
eo: Permesi komentadon

en: Allow Pings
eo: Permesi sondadon

en: Allow backorders?
eo: Ĉu permesi pendantajn mendojn?

en: Allow comments
eo: Permesi komentojn

en: Allow customer reviews?
eo: Ĉu permesi recenzon de klientoj?

en: Allow customers to create an account during checkout
eo: Permesi al klientoj krei konton dum la paga procezo

en: Allow customers to create an account on the "My account" page
eo: Permesi al klientoj krei konton ĉe la paĝo "Mia Konto"

en: Allow customers to log into an existing account during checkout
eo: Permesi al klientoj ensaluti al ekzistanta konto dum la paga procezo

en: Allow customers to pick up orders themselves. By default, when using local pickup store base taxes will apply regardless of customer address.
eo: Permesi klientojn lokan alirrajton por veni kaj preni mendojn. Defaŭlte, dum uzado de loka fizika vendejo, bazaj impostoj de la vendejo estas aplikitaj sendepende de kliento-adreso.

en: Allow customers to place orders without an account
eo: Permesi al klientoj meti mendojn sen konto

en: Allow free shipping
eo: Permesi senpagan sendon

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks)
eo: Permesi resondadon kaj respuradon de aliaj blogoj

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new articles.
eo: Permesi lig-avizojn de aliaj blogoj (resondadoj kaj respuradoj) al novaj artikoloj.

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new posts
eo: Permesi avizojn de ligiloj en aliaj blogoj (resondado kaj respurado) por novaj afiŝoj.

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new posts.
eo: Permesi avizojn de ligiloj en aliaj blogoj (resondado kaj respurado) por novaj artikoloj.

en: Allow new users to sign up
eo: Permesi al novaj uzantoj registriĝi

en: Allow one item to be bought in a single order.
eo: Permesi la aĉeton de sola ero en unu mendo.

en: Allow people to buy more than one item at a time.
eo: Permesi homojn aĉeti pli ol unu eron samtempe.

en: Allow people to post comments on new articles
eo: Permesi komentadon de novaj artikoloj

en: Allow people to submit comments on new posts
eo: Permesi ke homoj komentas novajn afiŝojn

en: Allow people to submit comments on new posts.
eo: Permesu ke homoj komentas novajn afiŝojn.

en: Allow reviews.
eo: Permeso de recenzoj.

en: Allow search engines to index this site
eo: Permesi al serĉiloj, indeksi tiun ĉi TTT-ejon

en: Allow stats reports to be viewed by
eo: Permesi rigardon de statistikaj raportoj de

en: Allow your readers to show their appreciation for your posts and other content. Likes show up
    		below each post and your readers will also be able to review their liked posts from WordPress.com.
eo: Vi povas permesi al legantoj montri aprezon de viaj afiŝoj kaj alia enhavo. Ŝatoj estas videblaj
    →	→	sub ĉiu afiŝo kaj viaj legantoj ankaŭ povos rigardi siajn ŝatitajn afiŝojn de WordPress.com.

en: Allow, but notify customer
eo: Permesi, sed sciigi klienton

en: Allowed Files
eo: Permesitaj dosieroj

en: Allowed ZIP/post codes
eo: Permesitaj poŝtkodoj

en: Allowed emails
eo: Akceptitaj retpoŝtadresoj

en: Allowed file types: <strong>%s</strong>.
eo: Permesataj dosiertipoj: <strong>%s</strong>.

en: Allows displaying a popup subscription form to visitors.
eo: Permesas montradon de abona ŝpruc-fenestro al vizitantoj.

en: Allows readers to subscribe to your posts or comments, and receive notifications of new content by email.
eo: Permesas legantojn aboni viajn afiŝojn aŭ komentojn kaj ricevi avizojn pri nova enhavo retpoŝte.

en: Allows registered users to log in to your site with their WordPress.com accounts.
eo: Permesas al registritaj uzantoj ensaluti al via retejo per konto de WordPress.com.

en: Allows use of HTML5 markup for search forms, comment forms, comment lists, gallery, and caption.
eo: Permesas la uzon de HTML5-markado en la serĉ-, koment- kaj list-formularoj, galerioj kaj apudskribo.

en: Allows you to publish new posts by sending an email to a special address.
eo: Permesas vin publikigi novajn afiŝojn per sendo de retmesaĝo al speciala adreso.

en: Alphabetical
eo: Alfabete

en: Already Installed
eo: Jam instalita

en: Already pinged:
eo: Jam eĥosondis:

en: Also available in
eo: Ankaŭ haveblas en

en: Also display tagged posts outside the Featured Content area.
eo: Aldone montri etikeditajn afiŝojn ekster la loko de elstarigita enhavo.

en: Alt Text
eo: Alternativa teksto

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
eo: Alternativa teksto por la bildo, ekz.. &#8220;The Mona Lisa&#8221;

en: Alternate text:
eo: Alterna teksto:

en: Alternative Text
eo: Alternativa teksto

en: Alternative source
eo: Alternativa fonto

en: Alternative text to display when attachment is not displayed.
eo: Alternativa teksto por montrado kiam la alkroĉaĵo ne montriĝas.

en: Alternatively you can reply to this email with "confirm" as the subject or first line of the body.
eo: Aŭ vi povas respondi al tiu ĉi retmesaĝo per "confirm" kiel la temo aŭ unua linio de la tekstokorpo.

en: Alternatively, enter the path to a CSV file on your server:
eo: Aŭ, enigu la vojon al CSV-dosiero sur via servilo:

en: Always
eo: Ĉiam

en: Always put spam in the Spam folder for review.
eo: Ĉiam metu trudaĵojn al la trudaĵo-dosierujo por kontrolado.

en: Always show quantity remaining in stock e.g. "12 in stock"
eo: Ĉiam montri kvanton restantan en la stoko de ekzempleroj, ekz. "12 ekzempleroj"

en: Always use https when visiting the admin
eo: Ĉiam uzi https dum vizitoj al la administrilo

en: America
eo: Ameriko

en: American English
eo: Usona angla

en: American Samoa
eo: Usona Samoo

en: Amman
eo: Amano

en: Amount already refunded
eo: Sumo jam repagita

en: Amount of reviews that the product have.
eo: Nombro da recenzoj, kiujn havas la varo.

en: Amount of sales.
eo: Kvanto da vendoj.

en: Amsterdam
eo: Amsterdamo

en: An Automattic Airline
eo: Flugkompanio Automattic

en: An HTTPS connection is a more secure way of browsing the web. Many services now have HTTPS as a requirement. HTTPS allows you to take advantage of new features that can increase site speed, improve search rankings, and gain the trust of your visitors by helping to protect their online privacy.
eo: HTTPS-konekto estas pli sekura maniero retumi. Multaj servoj nuntempe postulas HTTPS. Ĝi ebligas profiti de multaj avantaĝoj de novaj ebloj kiuj povas plirapidigi retejon, plibonigi serĉan ranon, kaj gajni la fidon de viaj vizitantoj helpante ilin protekti sian en retan privatecon.

en: An account is already registered with that username. Please choose another.
eo: Konto jam estas registrita kun tiu uzantnomo. Bonvolu elekti malsaman.

en: An active PHP session was detected
eo: Aktiva PHP-seanco estas detektita.

en: An active access token must be used to retrieve post counts.
eo: Aktiva aliro-ĵetono devas esti uzita por preni afiŝajn nombrojn.

en: An ad-free site
eo: Senreklama retejo

en: An additional, optional address line for your business location.
eo: Aldona, nedeviga adreslinio de via komerca loko.

en: An alphanumeric identifier for the menu location.
eo: Litercifera identigilo por tipo menua pozicio.

en: An alphanumeric identifier for the post type.
eo: Litercifera identigilo por la afiŝotipo.

en: An alphanumeric identifier for the post unique to its type.
eo: Litercifera identigilo de la afiŝo, unika al ties speco.

en: An alphanumeric identifier for the resource unique to its type.
eo: Litercifera identigilo por la rimedo, unika al la tipo.

en: An alphanumeric identifier for the resource.
eo: Litercifera identigilo por la rimedo.

en: An alphanumeric identifier for the revision unique to its type.
eo: Litercifera identigilo por la objekto unika al ties tipo.

en: An alphanumeric identifier for the status.
eo: Litercifera identigilo por la stato.

en: An alphanumeric identifier for the taxonomy.
eo: Litercifera identigilo por la taksonomio.

en: An alphanumeric identifier for the term unique to its type.
eo: Litercifera identigilo por la termino, unika al ties tipo.

en: An alphanumeric identifier for the user.
eo: Litercifera identigilo por la uzanto.

en: An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.
eo: Sennomigita teksto kreita de via retpoŝtadreso (ankaŭ nomita haketaĵo) eble estas donita al la servo Gravatar por vidi ĉu vi uzas tiun servon. La privateca politiko de Gravatar estas tie: https://automattic.com/privacy/. Post aprobo de via komento, via profilbildo estas videbla al la publiko kuntekste de via komento.

en: An application name is required to create an application password.
eo: Nomo de la aplikaĵo estas deviga antaŭ kreo de aplikaĵa pasvorto.

en: An application would like to connect to your account.
eo: Aplikaĵo volas konektiĝi al via konto.

en: An array of post types that the pattern is restricted to be used with.
eo: Tabelo de afiŝospecoj kun kiuj la ŝablono estas limigita por esti uzata.

en: An array of template types where the pattern fits.
eo: Tabelo de ŝablonspecoj kie la ŝablono taŭgas.

en: An attempt was made, but your site could not be updated automatically.
eo: Provo estas farita, sed via retejo ne povis esti aŭtomate ĝisdatigita.

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
eo: Aŭomata ĝisdatigo de WordPress malsuksecis - <a href="%s">bonvolu provi la ĝisdatigon nun</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
eo: Aŭtomata ĝisdatigo de WordPress malsukcesis! Bv. sciigi la administranton.

en: An avatar is an image that can be associated with a user across multiple websites. In this area, you can choose to display avatars of users who interact with the site.
eo: Avataro estas bildo kiu povas esti asociita kun uzanto tra pluraj retejoj. En ĉi tiu areo, vi povas elekti montri avatarojn de uzantoj, kiuj interagas kun la retejo.

en: An error has been encountered.
eo: Okazis eraro.

en: An error has occurred when activating %s. Please try again later.
eo: Eraro okazis dum aktivigo de %s. Bonvolu reprovi poste.

en: An error has occurred when deactivating the extension %1$s. Please proceed to the <a href="%2$s">Plugins screen</a> to deactivate it manually.
eo: Eraro okazis dum malaktivigo de %1$s. Bonvolu iri al la ekrano <a href="%2$s">Kromprogramoj</a> por permane malaktivigi ĝin.

en: An error has occurred when deactivating the subscription for %s. Please try again later.
eo: Eraro okazis dum malaktivigo de la abono por %s. Bonvoli provu denove poste.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
eo: Eraro okazis, verŝajne la distribuo ne funkcias provizore. Provu denove poste.

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
eo: Okazis eraro. Reŝargu la paĝon kaj provu denove.

en: An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
eo: Eraro okazis, verŝajne la distribuo estas provizore nedisponebla. Provu denove poste.

en: An error occurred adding you to this site. Go to the <a href="%s">homepage</a>.
eo: Eraro okazis dum la aldono de vi al tiu retejo. Reen al la <a href="%s">ĉefpaĝo</a>

en: An error occurred creating your new sharing service - please check you gave valid details.
eo: Okazis eraro dum kreo de via nova kunhaviga servo - bonvole kontrolu, ke vi donis validajn informojn.

en: An error occurred fetching the remote data.
eo: Eraro okazis dum preno de la foraj datumoj.

en: An error occurred in the request and at the time were unable to send the consumer data
eo: Eraro okazis en la peto, pro tio la datumoj de la kliento ne sendiĝis

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
eo: Eraro okazis dum la alŝutado. Provu denove poste.

en: An error occurred loading this post.
eo: Eraro okazis dum ŝargo de tiu afiŝo.

en: An error occurred while attempting to create the refund using the payment gateway API.
eo: Eraro okazis dum provo krei la repagon per la API de la pagservo.

en: An error occurred while downloading blog information
eo: Eraro okazis dum elŝuto de blogaj informoj

en: An error occurred while downloading blog posts list
eo: Eraro okazis dum elŝuto de listo de blogafiŝoj

en: An error occurred while updating %1$s: %2$s
eo: Eraro okazis dum ĝisdatigo de %1$s: %2$s

en: An error occurred.
eo: Eraro okazis.

en: An error occurred. Please try again later.
eo: Eraro okazis. Bonvole provu denove poste.

en: An error occurred. Please try again.
eo: Eraro okazis. Bonvole provu denove.

en: An error of type %1$s was caused in line %2$s of the file %3$s. Error message: %4$s
eo: Eraro de tipo %1$s estis kaŭzita en linio %2$s de la dosiero %3$s. Erar-mesaĝo: %4$s

en: An exporter has improperly used the registration filter.
eo: Eksportilo netaŭge uzis la registran filtrilon.

en: An incomplete personal data request for this email address already exists.
eo: Jam ekzistas nekompleta peto por tiu retpoŝtadreso.

en: An invalid request was made. This normally means that something intercepted or corrupted the request from your server to the Jetpack Server. Try again and see if it works this time.
eo: Nevalida peto. Tio kutime signifas, ke io intervenis aŭ koruptis la peton de via servilo al la Jetpack-servilo. Provu denove por vidi ĉu ĉio iras glate tiufoje.

en: An invalid setting value was passed.
eo: Nevalida agord-valoro estis liverita.

en: An item which is no longer available was removed from your cart.
eo: Varo ne plu havebla estis forviŝita de via korbo.

en: An order has been created for you on %1$s. Your invoice is below, with a link to make payment when you’re ready: %2$s
eo: Via mendo estis kreita ĉe %1$s. Ĉi-sube estas la fakturo, kun ligilo per kiu vi povas pagi: %2$s

en: An order note with the provided ID could not be found
eo: Mendonoto kun la provizita ID ne estas trovebla

en: An order refund with the provided ID could not be found.
eo: Repago de mendo kun la donita ID ne estas trovebla,

en: An unknown error has occurred. Please try again later.
eo: Okazis nekonata eraro. Bonvole provu denove pli poste.

en: An unknown error occurred
eo: Okazis nekonata eraro

en: An unknown error occurred during installation
eo: Nekonata eraro okazis dum instalo

en: An unknown error occurred.
eo: Okazis nekonata eraro.

en: Analytics
eo: Analizo

en: Anatomy
eo: Anatomio

en: Ancestor blocks.
eo: Prapatroblokoj.

en: And instantly follow new blogs to read from your <a href="%1$s">WordPress.com reader</a>:
eo: Kaj tuj sekvu novajn blogojn por legi de via <a href="%1$s">legilo de WordPress.com</a>:

en: Andalucia
eo: Andaluzio

en: Andaman and Nicobar Islands
eo: Andamana kaj Nikobar-insuloj

en: Andhra Pradesh
eo: Andra-Pradeŝo

en: Andorra
eo: Andoro

en: Angle to rotate clockwise in degrees.
eo: Angulo por rotacii dekstrume en gradoj.

en: Angola
eo: Angolo

en: Angolan kwanza
eo: Angola kvanzo

en: Anguilla
eo: Angvilo

en: Anonymous
eo: Sennoma

en: Another attempt will be made with the next release.
eo: Alia provo estos farita okaze de la venonta eldono.

en: Another update is currently in progress.
eo: Alia ĝisdatigo daŭras.

en: Answer
eo: Respondo

en: Answers
eo: Respondoj

en: Antarctica
eo: Antarkto

en: Antigua
eo: Antigvo kaj Barbudo

en: Antigua and Barbuda
eo: Antigvo kaj Barbudo

en: Any %s
eo: Ajna %s

en: Any %s&hellip;
eo: Ajna %s&hellip;

en: Any &quot;%1$s&quot; method
eo: Iu metodo &quot;%1$s&quot;

en: Any autoupdates are explicitly disabled by a site administrator.
eo: Aŭtomataj ĝisdatigoj estas rekte malebligitaj de reteja administranto.

en: Any category
eo: Ajna kategorio

en: Any extra capabilities assigned to the user.
eo: Ĉiuj pliaj kapabloj asignitaj al la uzanto.

en: Anyone can register
eo: Ĉiu ajn rajtas registriĝi

en: Anyone posts a comment
eo: Iu verkas komenton

en: Apartment, suite, etc.
eo: N-ro de apartamento aŭ simile

en: Apartment, suite, etc. (optional)
eo: N-ro de apartamento aŭ simile (nedevige)

en: Apartment, suite, unit, etc.
eo: Apartamento, ĉambro, unuo ktp.

en: Apartment, suite, unit, etc. (optional)
eo: Apartamento, ĉambraro, unuo, ktp. (nedeviga)

en: Aperture
eo: Aperturo

en: Apia
eo: Apio

en: Apologies, but the page you requested could not be found. Perhaps searching will help.
eo: Pardonon, sed ne eblis trovi la petitan paĝon. Eble serĉi helpos.

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Application Passwords
eo: Aplikaĵaj pasvortoj

en: Application authentication request
eo: Peto por aŭtentigo de apliko

en: Application password not found.
eo: Ne trovis la aplikaĵan pasvorton.

en: Application passwords allow authentication via non-interactive systems, such as XML-RPC or the REST API, without providing your actual password. Application passwords can be easily revoked. They cannot be used for traditional logins to your website.
eo: Aplikaĵaj pasvortoj permesas aŭtentigon per ne-dialogaj sistemoj, kiel XML-RPC aŭ la REST-API, sen dono de via vera pasvorto. Estas facile nuligi aplikaĵajn pasvortojn. Oni ne povas uzi ilin por normalaj ensalutoj al via retejo.

en: Application passwords are not available for your account. Please contact the site administrator for assistance.
eo: Aplikaĵaj pasvortoj ne estas haveblaj al via konto. Kontaktu la retejan administranton por helpo.

en: Application passwords are not available.
eo: Aplikaĵaj pasvortoj ne estas haveblaj.

en: Application passwords grant access to <a href="%1$s">the %2$s site in this installation that you have permissions on</a>. | Application passwords grant access to <a href="%1$s">all %2$s sites in this installation that you have permissions on</a>.
eo[0]: Aplikaĵaj pasvortoj donas alirrajton al <a href="%1$s">la %2$s blogo en tiu ĉi instalo por kiu vi posedas permeson</a>.
eo[1]: Aplikaĵaj pasvortoj donas alirrajton al <a href="%1$s">ĉiuj %2$s blogoj en tiu ĉi instalo al kiuj vi posedas permeson</a>.

en: Application passwords grant access to <a href="%1$s">the %2$s site on the network as you have Super Admin rights</a>. | Application passwords grant access to <a href="%1$s">all %2$s sites on the network as you have Super Admin rights</a>.
eo[0]: Aplikaj pasvortoj donas aliron al <a href="%1$s">la %2$s retejo en la reto ĉar vi havas superadministrantajn rajtojn</a>.
eo[1]: Aplikaj pasvortoj donas aliron al <a href="%1$s">la %2$s retejoj en la reto ĉar vi havas superadministrantajn rajtojn</a>.

en: Apply
eo: Apliki

en: Apply Changes
eo: Apliku Ŝanĝojn

en: Apply changes to:
eo: Apliki ŝanĝojn al:

en: Apply coupon
eo: Apliki kuponon

en: Apply to all qualifying items in cart
eo: Apliki al ĉiuj aplikeblaj eroj en korbo

en: Approve
eo: Aprobi

en: Approve and Reply
eo: Aprobi kaj respondi

en: Approve comment
eo: Aprobi komenton

en: Approve it: %s
eo: Aprobi ĝin: %s

en: Approve this comment
eo: Aprobi tiun ĉi komenton

en: Approved
eo: Aprobita

en: April
eo: Aprilo

[ctx: April abbreviation]
en: Apr
eo: apr

en: Aqtau
eo: Aktau

en: Aqtobe
eo: Aktobe

en: Arabic
eo: Araba

en: Araguaina
eo: Araguaína

en: Arbitrary HTML code.
eo: Laŭvola HTML-kodo.

en: Arbitrary text.
eo: Laŭvola teksto.

en: Archive
eo: Arkivo

en: Archive <span class="count">(%s)</span> | Archives <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Arkivo <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Arkivoj <span class="count">(%s)</span>

en: Archive Title
eo: Titolo de arkivo

en: Archive for %s
eo: Arĥivo por %s

en: Archive page
eo: Arkivo-paĝo

en: Archive template
eo: Arkiva ŝablono

en: Archived
eo: Arkivitaj

en: Archived <span class="count">(%s)</span> | Archived <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Arkivita <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Arkivitaj <span class="count">(%s)</span>

en: Archives
eo: Arkivoj

en: Arctic
eo: Arkto

en: Are WordPress cron jobs enabled?
eo: Ĉu cron-taskoj de WordPress estas ebligitaj?

en: Are pretty permalinks supported?
eo: Ĉu afablaj fiksitaj ligiloj estas subtenataj?

en: Are you lost?
eo: Ĉu vi perdiĝis?

en: Are you sure it exists?
eo: Ĉu vi certas ke ĝi ekzistas?

en: Are you sure the database server is not under particularly heavy load?
eo: Ĉu eble la datumbaza servilo spertas troan okupatecon?

en: Are you sure the database server is running?
eo: Ĉu vi certas, ke la datumbaza servilo funkcias?

en: Are you sure you have the correct username and password?
eo: Ĉu vi certas, ke vi havas la ĝustan uzantonomon kaj pasvorton?

en: Are you sure you have typed the correct hostname?
eo: Ĉu vi certas ke vi ĝuste tajpis la gastigonomon?

en: Are you sure you want to clear all logs from the database?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forviŝi ĉiujn protokolojn el la datumbazo?

en: Are you sure you want to delete all variations? This cannot be undone.
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forviŝi ĉiujn variaĵojn? Tiu ago ne povas esti malfarita.

en: Are you sure you want to delete this attribute?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forviŝi tiun atributon?

en: Are you sure you want to delete this item?
eo: Ĉu vi vere volas forviŝi tiun ĉi?

en: Are you sure you want to delete this item? It will be disabled and removed from all locations where it currently appears.
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forviŝi tiun ĉi eron? Ĝi estos malebligita kaj forigita de ĉiuj lokoj en kiuj ĝi nun aperas.

en: Are you sure you want to delete this log?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi tiun protokolon?

en: Are you sure you want to delete this template file?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forviŝi tiun ŝablonan dosieron?

en: Are you sure you want to delete this theme?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forviŝi tiun etoson?

en: Are you sure you want to delete this zone? This action cannot be undone.
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi tiun ĉi zonon? Vi ne povos malfari tiun agon.

en: Are you sure you want to discard your unpublished changes?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas forĵeti viajn nepublikigitajn ŝanĝojn?

en: Are you sure you want to do this?
eo: Ĉu vi vere volas fari tion ĉi?

en: Are you sure you want to exit the form editor without saving? Any changes you have made will be lost.
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forlasi la formularan redaktilon antaŭ konservo? Ŝanĝoj estos perditaj.

en: Are you sure you want to log out? <a href="%s">Confirm and log out</a>
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas elsaluti? <a href="%s">Konfirmi kaj elsaluti</a>

en: Are you sure you want to remove this variation?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forviŝi tiun variaĵon?

en: Are you sure you want to revoke access to this download?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forpreni alirorajton al tiu elŝutaĵo?

en: Are you sure you wish to delete this note? This action cannot be undone.
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forviŝi la noton? Tio ne povas esti malfarita.

en: Are you sure you wish to delete this refund? This action cannot be undone.
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forviŝi tiun repagon? Tiu ago ne povas esti malfarita.

en: Are you sure you wish to delete this tax column? This action cannot be undone.
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forviŝi tiun impostan kolumnon? Tiu ago ne povas esti malfarita.

en: Are you sure you wish to process this refund? This action cannot be undone.
eo: Ĉu vi certas, ke vi deziras fari tiun repagon? Tiu ago ne povas esti malfarita.

en: Are you sure you'd like to stop editing this form without saving your changes?
eo: Ĉu vi vere volas ĉesigi la redaktadon de tiu ĉi formularo sen konservo de ŝanĝoj?

en: Argentina
eo: Argentino

en: Argentine peso
eo: Argentina peso

en: Argeș
eo: Arges

en: Arizona
eo: Arizono

en: Arkansas
eo: Arkansaso

en: Armed Forces (AA)
eo: Militistaro (AA)

en: Armed Forces (AE)
eo: Militistaro (AE)

en: Armed Forces (AP)
eo: Militistaro (AP)

en: Armenia
eo: Armenio

en: Armenian dram
eo: Armena dramo

en: Arrange entries in different layouts.
eo: Aranĝo de eroj en malsamaj aranĝoj.

en: Array of column names to be searched.
eo: Tabelo de kolumnaj nomoj serĉendaj.

en: Array of image edits.
eo: Matrico de bildoredaktoj

en: Array of options (key value pairs) for inputs such as select, multiselect, and radio buttons.
eo: Matrico de opcioj (ŝlosilo-valoraj paroj) por enigoj kiel ekzemple butonoj elekto, plurelekto kaj radio.

en: Array of the response headers from the receiving server.
eo: Matrico de la respondaj kapoj de la ricevanta servilo.

en: Article
eo: Artikolo

en: Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website.
eo: Artikoloj ĉe tiu ĉi retejo eble inkluzivas enkorpigitan enhavon (t.e., filmojn, bildojn, artikolojn, k.t.p.). Enkorpigita enhavo el aliaj retejoj kondutas same kiel se vizitanto vizitus tiun alian retejon.

en: Artist
eo: Artisto

en: Aruba
eo: Arubo

en: Aruban florin
eo: Aruba florino

en: Arunachal Pradesh
eo: Arunachal-Pradeŝo

en: Arusha
eo: Aruŝa

en: As a browser icon
eo: Kiel piktogramon en retumilo

en: As a new WordPress user, you should go to <a href="%s">your dashboard</a> to delete this page and create new pages for your content. Have fun!
eo: Kiel nova uzanto de WordPress, vi devus iri al <a href="%s">via administra panelo</a> por forviŝi tiun ĉi paĝon kaj krei novajn paĝojn por via enhavo. Ĝuu!

en: As a percentage of the image, the height to crop the image to. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
eo: Kiel procento de la bildo, la alto por eltondi la bildon. MALNOVA: Uzu 'modifilojn' anstataŭe.

en: As a percentage of the image, the width to crop the image to. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
eo: Kiel procento de la bildo, la larĝo por eltondi la bildon.  MALNOVA: Uzu 'modifilojn' anstataŭe.

en: As a percentage of the image, the x position to start the crop from. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
eo: Kiel procento de la bildo, la pozicio x por eltondi la bildon. MALNOVA: Uzu 'modifilojn' anstataŭe.

en: As a percentage of the image, the y position to start the crop from. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
eo: Kiel procento de la bildo, la y pozicio por komenci la rikolton de.  MALNOVA: Uzu 'modifilojn' anstataŭe.

en: As a single total
eo: Kiel unu sumo

en: As a website owner, you may need to follow national or international privacy laws. For example, you may need to create and display a privacy policy.
eo: Kiel posedanto de retejo, vi eble bezonos sekvi naciajn aŭ internaciajn privatecajn leĝojn. Ekzemple, vi eble bezonos krei kaj montri privatecan politikon.

en: As an app icon
eo: Kiel piktogramon de aplikaĵo

en: Ascending
eo: Kreskas

en: Ascending.
eo: Kreskas

en: Ashgabat
eo: Aŝĥabado

en: Ashkhabad
eo: Aŝĥabado

en: Asia
eo: Azio

en: Ask a question
eo: Demandi

en: Asmara
eo: Asmero

en: Asmera
eo: Asmero

en: Aspect ratio:
eo: Proporcio:

en: Assign Authors
eo: Asigni aŭtorojn

en: Assign a parent term to create a hierarchy. The term Jazz, for example, would be the parent of Bebop and Big Band.
eo: Asignu patran terminon por krei hierarkion. Ekzemple, la termino Ĵazo estus la patro de Bibopo kaj Svingo.

en: Assigned Menu
eo: Asignita menuo

en: Asthma
eo: Astmo

en: Astrakhan
eo: Astraĥano

en: Asturias
eo: Asturio

en: Asuncion
eo: Asunciono

en: At a Glance
eo: Je ekrigardo

en: Athens
eo: Ateno

en: Atlantic
eo: Atlantiko

en: Attach
eo: Kunigi

en: Attach &#8220;%s&#8221; to existing content
eo: Alkroĉi &#8220;%s&#8221; al ekzistanta enhavo

en: Attach to existing content
eo: Alkroĉi al ekzistanta enhavo

en: Attaching Files
eo: Alkroĉi dosierojn

en: Attachment Attributes
eo: Atributoj de alkroĉaĵo

en: Attachment Details
eo: Alkroĉaĵaj detaloj

en: Attachment Display Settings
eo: Montraj agordoj de la alkroĉaĵo

en: Attachment Page
eo: Alkroĉaĵa paĝo

en: Attachment Post URL
eo: URLo de alkroĉaĵo

en: Attachment Preview
eo: Antaŭrigardo de la alkroĉaĵo

en: Attachment details
eo: Alkroĉaĵaj detaloj

en: Attachment post ID
eo: Afiŝa ID de la alkroĉaĵo

en: Attachment type.
eo: Alkroĉa tipo.

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article
eo: Provu atentigi ajnajn blogojn, al kiuj ligas la artikolo

en: Attempt to notify any blogs linked to from the post
eo: Provu atentigi ajnajn blogojn, al kiuj ligas la artikolo

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
eo: Provis fiksi kvaliton de bildo ekster la intervalo [1,100].

en: Attempting to parse a shortcode without a valid callback: %s
eo: Provas analizi konciz-kodon sen valida referenca voko: %s

en: Attend an upcoming event near %s.
eo: Ĉeesti baldaŭan eventon proksime al %s.

en: Attribute
eo: Atributoj

en: Attribute %d default
eo: Atributo %d defaŭlta

en: Attribute %d global
eo: Atributo %d malloka

en: Attribute %d name
eo: Atributo %d nomo

en: Attribute %d value(s)
eo: Atributo %d valoro(j)

en: Attribute %d visible
eo: Atributo %d videbla

en: Attribute ID.
eo: ID de atributo.

en: Attribute all content to:
eo: Atribuu ĉiun enhavon al:

en: Attribute name
eo: Nomo de atributo

en: Attribute name.
eo: Atributo-nomo.

en: Attribute position.
eo: Pozicio de atributo.

en: Attribute terms can be assigned to products and variations.<br/><br/><b>Note</b>: Deleting a term will remove it from all products and variations to which it has been assigned. Recreating a term will not automatically assign it back to products.
eo: Atributaj terminoj povas esti atribuitaj al varoj kaj atributoj. <br/><br/> <b>Noto</b>: Forviŝo de termino forviŝos ĝin de ĉiuj varoj kaj variaĵoj, al kiuj ĝi estis atribuita. Rekreo de termino ne aŭtomate redonos ĝin al varoj.

en: Attribute updated successfully
eo: Atributo ĝisdatigita sukcese

en: Attribute value(s)
eo: Valoro(j) de atributo

en: Attribute visibility
eo: Videbleco de atributo

en: Attributes
eo: Atributoj

en: Attributes for the block.
eo: Atributoj de bloko %s

en: Attributes let you define extra product data, such as size or color. You can use these attributes in the shop sidebar using the "layered nav" widgets.
eo: Atributoj permesas vin difini pliajn datumojn de varo, kiel grandon aŭ koloron. Vi povas uzi tiujn atributojn en la flankpanelo de la vendejo per la kromprogrametoj donitaj de WooCommerce.

en: Atyrau
eo: Atirau

en: Audio
eo: Aŭdaĵo

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Aŭdaĵo <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Aŭdaĵoj <span class="count">(%s)</span>

en: Audio Codec:
eo: Aŭda kodeko:

en: Audio File URL
eo: Retadreso de aŭdaĵo

en: Audio Format:
eo: Aŭda formo:

en: Audio Player
eo: Son-ludilo

en: Audio Widget
eo: Sona kromprogrameto

en: Audio Widget (%d) | Audio Widget (%d)
eo[0]: Sona kromprogrameto (%d)
eo[1]: Sonaj kromprogrametoj (%d)

en: Audio details
eo: Aŭdaĵaj detaloj

en: Audio title
eo: Titolo de la aŭdaĵo

en: Audio title&hellip;
eo: Titolo de aŭdaĵo&hellip;

en: Audio uploaded
eo: Aŭdaĵo alŝutita

en: Audio, Video, or Other File
eo: Aŭdaĵo, video aŭ alia dosiero

en: August
eo: Aŭgusto

[ctx: August abbreviation]
en: Aug
eo: aŭg

en: Aurora
eo: Aŭroro

en: Australia
eo: Aŭstralio

en: Australian Capital Territory
eo: Aŭstralia Ĉefurba Teritorio

en: Australian dollar
eo: Aŭstralia dolaro

en: Austria
eo: Aŭstrio

en: Authentication and subscription caches refreshed successfully.
eo: Sukcese reŝargis la kaŝmemorojn de aŭtentigo kaj abonoj.

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Author Archive
eo: Aŭtora arkivo

en: Author Archive: %s
eo: Aŭtora arkivo: %s

en: Author Bio
eo: Aŭtora biografieto

en: Author Followers
eo: Sekvantoj de aŭtoro

en: Author URL
eo: Aŭtora URL

en: Author URL accessible
eo: Aŭtora URL alirebla

en: Author URL is not accessible
eo: La aŭtora URL ne estas alirebla

en: Author URL of the user.
eo: Aŭtora URL de la uzanto.

en: Author URL test
eo: Testo de aŭtora URL

en: Author mapping
eo: Aŭtora mapado

en: Author profile
eo: Aŭtora profilo

en: Author rich content with blocks and patterns
eo: Aŭtororiĉa enhavo kun blokoj kaj motivoj

en: Author website
eo: TTT-ejo de la aŭtoro

en: Author:
eo: Aŭtoro:

en: Author: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
eo: Aŭtoro: %1$s (IP-adreso: %2$s, %3$s)

en: Author: %s
eo: Aŭtoro: %s

en: Authorization failed
eo: Rajtigo malsukcesis

en: Authorization header
eo: Rajtiga kapo

en: Authorize
eo: Aŭtentigi

en: Authorize Application
eo: Rajtigi aplikaĵon

en: Authorize applications and services to securely connect to your site. Developers can use WordPress.com's OAuth2
    		authentication system and WordPress.com REST API to manage and access your site's content.
eo: Vi povas rajtigi aplikaĵojn kaj servojn sekure konektiĝi al via retejo. Programistoj povas uzi la aŭtentigan sistemon OAuth2
    →	→	de WordPress.com  kaj ankaŭ la REST-API por administri kaj atingi vian retejan enhavon.

en: Authorized %d and activated default modules.
eo: Rajtigis %d kaj aktivigis defaŭltajn modulojn.

en: Authorized %d.
eo: Rajtigis %d.

en: Authors
eo: Verkinto

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
eo: Aŭtoroj povas publikigi kaj administri siajn proprajn afiŝojn kaj povas enŝuti dosierojn.

en: Authors who can not access this settings page will find their username on the "Edit Profile" page.
eo: Aŭtoroj kiuj ne povas aliri ĉi tiun agordopaĝon trovos sian uzulnomon en la paĝo "Redakti profilon".

en: Authors:
eo: Aŭtoroj:

en: Auto
eo: Aŭtomata

en: Auto Draft
eo: Aŭtomata malneto

en: Auto add pages
eo: Aŭtomata aldono de paĝoj

en: Auto renews on:
eo: Aŭtomate renoviĝos en la:

en: Auto-update
eo: Aŭtomate ĝisdatigi

en: Auto-updates
eo: Aŭtomataj ĝisdatigoj

en: Auto-updates Disabled <span class="count">(%s)</span> | Auto-updates Disabled <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Aŭtomata ĝisdatigo malŝaltita <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Aŭtomataj ĝisdatigoj malŝaltitaj <span class="count">(%s)</span>

en: Auto-updates Enabled <span class="count">(%s)</span> | Auto-updates Enabled <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Aŭtomata ĝisdatigo ŝaltita <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Aŭtomataj ĝisdatigoj ŝaltitaj <span class="count">(%s)</span>

en: Auto-updates can be enabled or disabled for each individual theme. Themes with auto-updates enabled will display the estimated date of the next auto-update. Auto-updates depends on the WP-Cron task scheduling system.
eo: Aŭtomataj ĝisdatigoj povas esti ebligitaj aŭ malebligitaj por ĉiu aparta etoso. Etoso kun ebligo de aŭtomataj ĝisdatigoj montros la taksitan daton de la sekva aŭtomata ĝisdatigo. Aŭtomataj ĝisdatigoj dependas de la horo-plano en la taskilo WP-Cron.

en: Auto-updates disabled
eo: Aŭtomataj ĝisdatigoj malŝaltitaj

en: Auto-updates enabled
eo: Aŭtomataj ĝisdatigoj ŝaltitaj

en: Auto-updates for plugins and themes appear to be disabled. This will prevent your site from receiving new versions automatically when available.
eo: Aŭtomataj ĝisdatigoj al kromprogramoj kaj etosoj ŝajnas esti malebligitaj. Tio signifas, ke via retejo ne ricevos novajn versiojn aŭtomate kiam ili estas haveblaj.

en: Auto-updates for plugins and/or themes appear to be disabled, but settings are still set to be displayed. This could cause auto-updates to not work as expected.
eo: Aŭtomataj ĝisdatigoj al kromprogramoj kaj/aŭ etosoj ŝajnas esti malebligitaj, sed agordoj ankoraŭ estas en la montro-reĝimo. Tio povas kaŭzi, ke aŭtomataj ĝisdatigoj funkciu malglate.

en: Auto-updates for plugins appear to be disabled. This will prevent your site from receiving new versions automatically when available.
eo: Aŭtomataj ĝisdatigoj al kromprogramoj ŝajnas esti malebligitaj. Tio signifas, ke via retejo ne ricevos novajn versiojn aŭtomate kiam ili estas haveblaj.

en: Auto-updates for themes appear to be disabled. This will prevent your site from receiving new versions automatically when available.
eo: Aŭtomataj ĝisdatigoj al etosoj ŝajnas esti malebligitaj. Tio signifas, ke via retejo ne ricevos novajn versiojn aŭtomate kiam ili estas haveblaj.

en: Automated Taxes
eo: Aŭtomataj impostoj

en: Automatic Updates
eo: Aŭtomataj ĝisdatigoj

en: Automatic update not scheduled. There may be a problem with WP-Cron.
eo: Aŭtomata ĝisdatigo ne planita. Povus esti problemo pri WP-Cron.

en: Automatic update overdue by %s. There may be a problem with WP-Cron.
eo: Malfruas la aŭtomata ĝisdatigo de %s. Povus esti problemo pri WP-Cron.

en: Automatic update scheduled in %s.
eo: Aŭtomata ĝisdatigo planita je %s.

en: Automatically add new top-level pages to this menu
eo: Aŭtomate aldoni novajn super-nivelajn paĝojn al tiu ĉi menuo

en: Automatically add paragraphs
eo: Aŭtomate aldoni alineojn

en: Automatically close comments on posts older than %s days
eo: Aŭtomate malebligi komentojn de afiŝoj pli ol %s tagojn aĝaj.

en: Automatically create two sitemap files that list the URLs of posts and pages in your site.
    		This makes it easier for search engines (like Google) to include your site in relevant search results.
eo: Aŭtomate krei du dosierojn de retejomapoj listingantaj la URLojn de afiŝoj kaj paĝoj en via retejo.
    →	→	Tio plifaciligas la inkluzivon de via retejo en serĉrezultoj faritaj ĉe serĉiloj (kiel Google).

en: Automatically use first image in post
eo: Aŭtomata uzo de unua bildo en afiŝo

en: Automattic's Privacy Policy
eo: Privateca politiko de Automattic

en: Autoplay
eo: Aŭtomata ludigo

en: Autoplay video on page load
eo: Aŭtomate ludi filmon je paĝoŝargo

en: Autosave by %s
eo: Aŭtomata konservo de %s

en: Autosave encountered an unexpected error
eo: Aŭtomata konservo renkontis neatenditan eraron

en: Availability
eo: Havebleco

en: Available Actions
eo: Agoj haveblaj

en: Available Services
eo: Haveblaj servoj

en: Available Tools
eo: Haveblaj iloj

en: Available Widgets
eo: Disponeblaj kromprogrametoj

en: Available downloads
eo: Haveblaj elŝutaĵoj

en: Available on backorder
eo: Havebla per pendanta mendo

en: Available placeholders: %s
eo: Haveblaj lokokupiloj: %s

en: Avatar
eo: Avataro

en: Avatar Display
eo: Montrado de avataro

en: Avatar Size (px):
eo: Grando de avataro (px):

en: Avatar URL with image size of %d pixels.
eo: Avataro-URL kun bilda grando de %d bilderoj.

en: Avatar URL.
eo: URL de profilbildo.

en: Avatar URLs for the comment author.
eo: URLoj de avataroj por la aŭtoro de la komento.

en: Avatar URLs for the user.
eo: Avatar-URLoj por la uzanto.

en: Avatars
eo: Avataroj

en: Average
eo: Averaĝo

en: Average Rating
eo: Averaĝa pritakso

en: Average gross sales amount
eo: Kvanto da malnetaj vendoj

en: Average net daily sales.
eo: Averaĝo de netaj tagaj vendoj.

en: Average net sales amount
eo: Averaĝa neta vendosumo

en: Average per Day
eo: Averaĝo Tage

en: Average per day
eo: Averaĝo Tage

en: Average rating
eo: Averaĝa pritaksado

en: Awaiting BACS payment
eo: Atendante BACS-pagon

en: Awaiting product image
eo: Atendas varo-bildon

en: Awaiting spam check
eo: Atendante trudaĵo-kontroladon

en: Azad Kashmir
eo: Azad Kaŝmiro

en: Azerbaijan
eo: Azerbajĝano

en: Azerbaijani manat
eo: Azerbajĝana manato

en: Azores
eo: Acoroj

en: BETA TESTING?
    =============
    
    This debugging email is sent when you are using a development version of WordPress.
    
    If you think these failures might be due to a bug in WordPress, could you report it?
     * Open a thread in the support forums: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Or, if you're comfortable writing a bug report: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Thanks! -- The WordPress Team
eo: ĈU BETA-TESTANTA?
    =============
    
    Tiu ĉi senerariga retletero estas sendita al uzantoj de programista versio de WordPress.
    
    Se vi kredas ke la malsukcesoj povus esti kaŭzitaj de eraro aŭ cimo en WordPress, ĉu vi bonvole raportus tion?
     * Komencu novan temon ĉe la helpforumoj: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Aŭ, se vi scipovas verki erar-raporton: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Dankon! -- La WordPressa teamo

en: Back
eo: Reen

en: Back to %(clientTitle)s
eo: Reen al %(clientTitle)s

en: Back to %(domain)s
eo: Reen al %(domain)s

en: Back to %(hostname)s
eo: Reen al %(hostname)s

en: Back to %s
eo: Reen al %s

en: Back to All Domains
eo: Reen al ĉiuj domajnoj

en: Back to Attributes
eo: Reen al Atributoj

en: Back to Followed Sites
eo: Reen al sekvitaj retejoj

en: Back to Following
eo: Reen al Sekvitaj

en: Back to My Site
eo: Reen al miaj retejoj

en: Back to post
eo: Reen al afiŝo

en: Back to post options
eo: Ree al afiŝ-opcioj

en: Back to top
eo: Reiri supren

en: Background
eo: Fono

en: Background Color
eo: Fona koloro

en: Background Image
eo: Fona bildo

[ctx: Background Preset]
en: Preset
eo: Antaŭagordo

[ctx: Background Repeat]
en: Repeat
eo: Ripeto

[ctx: Background Scroll]
en: Scroll
eo: Rulumo

en: Background color
eo: Fona koloro

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
eo: La fono estis ĝisdatigita. <a href="%s">Vizitu vian TTT-ejon</a> por vidi kiel ĝi aspektas.

en: Background updates are not working as expected
eo: Ĝisdatigoj en la fono ne funkcias en la atendita maniero

en: Background updates are working
eo: Ĝisdatigoj en la fono bone funkcias

en: Background updates ensure that WordPress can auto-update if a security update is released for the version you are currently using.
eo: La ebligo ruli ĝisdatigojn en la fono signifas, ke WordPress povas aŭtomate ĝisdatiĝi kiam sekureca ĝisdatigo estas eldonita por via nune uzata versio.

en: Background updates may not be working properly
eo: Ĝisdatigoj en la fono eble ne ĝuste funkcias

en: Backordered
eo: Aldonis al pendantaj mendoj

en: Backorders allowed?
eo: Ĉu permesi pendantajn mendojn?

en: Backorders?
eo: Ĉu pendantaj mendoj?

en: Bacău
eo: Bacau

en: Bad login/pass combination.
eo: Malbona ensalutilo.

en: Baghdad
eo: Bagdado

en: Bahamas
eo: Bahamoj

en: Bahamian dollar
eo: Bahama dolaro

en: Bahia
eo: Salvador de Bahio

en: Bahia Banderas
eo: Bahia de Banderas

en: Bahrain
eo: Barejno

en: Bahraini dinar
eo: Barejna dinaro

en: Baja California
eo: Malsupra Kalifornio

en: Baja California Sur
eo: Suda Malsupra Kalifornio

en: Baku
eo: Bakuo

en: Bali
eo: Balio

en: Bangka Belitung
eo: Bangka Belitungo

en: Bangkok
eo: Bankoko

en: Bangladesh
eo: Bangladeŝo

en: Bangladeshi taka
eo: Bangladeŝa taka

en: Bangui
eo: Bango

en: Banjul
eo: Banjulo

en: Bank
eo: Banko

en: Bank code
eo: Bankokodo

en: Bank name
eo: Bankonomo

en: Bank transfer (BACS) payments
eo: Pagoj per banka ĝiro (BACS)

en: Bank transit number
eo: Banko-transita numero

en: Banner at the top of my site
eo: Rubandon supre de mia retejo

en: Banner text
eo: Teskto de rubando

en: Banten
eo: Banteno

en: Baranya
eo: Baranjo

en: Barbadian dollar
eo: Barbada dolaro

en: Barbados
eo: Barbado

en: Barcelona
eo: Barcelono

en: Barishal
eo: Barisal

en: Base color
eo: Baza koloro

en: Base64 encoded representation of the instance settings.
eo: Base64-kodita reprezento de la agordoj de la okazo.

en: Basque Country
eo: Eŭskio

en: Be sure to save this in a safe location. You will not be able to retrieve it.
eo: Konservu tion en sekura loko. Vi ne povos ree preni ĝin.

en: Be the first to like this.
eo: Estu la unua ŝatanto.

en: Be the first to review &ldquo;%s&rdquo;
eo: Estu la unua recenzisto de &ldquo;%s&rdquo;

en: Because you are using %1$s, the sites in your WordPress network must use sub-directories. Consider using %2$s if you wish to use sub-domains.
eo: Ĉar vi uzas %1$s, la retejoj en via WordPressa reto devos uzi sub-dosierujojn. Pripensu la uzon de %2$s se vi volas uzi sub-domajnojn.

en: Before a comment appears
eo: Antaŭ ol komento estas montrata

en: Before asking for help, we recommend checking the system status page to identify any problems with your configuration.
eo: Antaŭ peto por helpo, ni rekomendas kontrolon de la paĝo pri sistem-stato por vidi, ĉu estas problemo pri viaj agordoj.

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
eo: Antaŭ ol vi alŝutas vian importan dosieron, vi bezonas ripari la sekvan eraron:

en: Beirut
eo: Bejruto

en: Belarus
eo: Belorusio

en: Belarusian
eo: Belorusa

en: Belarusian ruble
eo: Belorusa rublo

en: Belarusian ruble (old)
eo: Belarusa rublo (malnova)

en: Belem
eo: Belém

en: Belfast
eo: Belfasto

en: Belgium
eo: Belgio

en: Belgrade
eo: Beogrado

en: Belize
eo: Belizo

en: Belize dollar
eo: Beliza dolaro

en: Below each blog post
eo: Suben de ĉiu blogafiŝo

en: Below each comment
eo: Suben de ĉiu komento

en: Below is a list of extensions available on your Woo.com account. To receive extension updates please make sure the extension is installed, and its subscription activated and connected to your Woo.com account. Extensions can be activated from the <a href="%s">Plugins</a> screen.
eo: Sube estas listo de etendaĵoj haveblaj por via konto de WooCommerce.com. Por ricevi ĝisdatigojn al etendaĵoj, certiĝu ke la etendaĵo estas fakte instalita, la abono estas aktiva kaj ke ĝi estas konektita al via konto de WooCommerce.com. Aktivigo de etendaĵoj okazas ĉe la ekrano <a href="%s">Kromprogramoj</a>.

en: Below is a list of extensions available on your WooCommerce.com account. To receive extension updates please make sure the extension is installed, and its subscription activated and connected to your WooCommerce.com account. Extensions can be activated from the <a href="%s">Plugins</a> screen.
eo: Sube estas listo de etendaĵoj haveblaj por via konto de WooCommerce.com. Por ricevi ĝisdatigojn al etendaĵoj, certiĝu ke la etendaĵo estas fakte instalita, la abono estas aktiva kaj ke ĝi estas konektita al via konto de WooCommerce.com. Aktivigo de etendaĵoj okazas ĉe la ekrano <a href="%s">Kromprogramoj</a>.

en: Benelux
eo: Benelukso

en: Benin
eo: Benino

en: Berlin
eo: Berlino

en: Bermuda
eo: Bermudoj

en: Bermudian dollar
eo: Bermuda dolaro

en: Bern
eo: Berno

en: Better results on search engines and social media.
eo: Pli bonaj rezultoj en serĉiloj kaj sociretejoj.

en: Better security
eo: Pli bona sekureco

en: Bhutan
eo: Butano

en: Bhutanese ngultrum
eo: Butana ngultrum

en: Big iPhone/iPad Update Now Available
eo: Nun haveblas granda ĝisdatigo de iPhone/iPad

en: Billing
eo: Fakturado

en: Billing &amp; Shipping
eo: Fakturado kaj Sendado

en: Billing Address
eo: Faktura adreso

en: Billing Address 1
eo: Faktura adreso 1

en: Billing Address 2
eo: Adreso 2 por la fakturo

en: Billing City
eo: Faktura urbo

en: Billing Company
eo: Faktura firmao

en: Billing First Name
eo: Faktura persona nomo

en: Billing Last Name
eo: Faktura famili-nomo

en: Billing Phone Number
eo: Telefonnumero por la fakturo

en: Billing Postal/Zip Code
eo: Faktura poŝtkodo

en: Billing State
eo: Faktura ŝtato

en: Billing address
eo: Adreso por la fakturo

en: Billing address.
eo: Faktura adreso.

en: Billing details
eo: Informoj por la fakturo

en: Billing email
eo: Faktura retpoŝtadreso

en: Bing Webmaster Center
eo: Administrejo por retejestroj ĉe Bing

en: Biographical Info
eo: Biografiaj informoj

en: Biography
eo: Biografio

en: Bishkek
eo: Biŝkeko

en: Bissau
eo: Bisaŭo

en: Bistrița-Năsăud
eo: Bistrita-Nasaud

en: Bitrate
eo: Bitrapido

en: Bitrate Mode
eo: Bitrapida reĝimo

en: Bitrate:
eo: Bitrapido

en: Black
eo: Nigra

en: Blank
eo: Malplena

en: Blavatar
eo: Bloga favikono

en: Block
eo: Bloko

en: Block "%1$s" does not contain a style named "%2$s".
eo: Bloko "%1$s" ne enhavas stilon nomitan "%2$s.".

en: Block "%1$s" is declaring %2$s support in %3$s file under %4$s. %2$s support is now declared under %5$s.
eo: Bloko "%1$s" deklaras subtenon de %2$s en dosiero %3$s sub %4$s. Subteno de %2$s nun estas deklarita sub %5$s.

en: Block Editor Patterns
eo: Blokredaktilaj patronoj

en: Block Editor Styles
eo: Blokredaktilaj stiloj

en: Block HTML:
eo: Bloka HTML:

en: Block Patterns
eo: Ŝablonoj por blokoj

en: Block attributes.
eo: Atributoj de la bloko.

en: Block category.
eo: La kategorio de la bloko.

en: Block example.
eo: Ekzemplo de bloko

en: Block keywords.
eo:  Blokaj ŝlosilvortoj

en: Block name must be a string.
eo: Nomoj de blokoj devas esti tekstoĉeno.

en: Block name.
eo: Nomo de la bloko.

en: Block namespace.
eo: Nomspaco de la bloko.

en: Block pattern categories
eo: Kategorioj de blokaj ŝablonoj

[ctx: Block pattern category]
en: About
eo: Pri

[ctx: Block pattern category]
en: Banners
eo: Rubandoj

[ctx: Block pattern category]
en: Buttons
eo: Butonoj

[ctx: Block pattern category]
en: Call to Action
eo: Voko al agado

[ctx: Block pattern category]
en: Columns
eo: Kolumnoj

[ctx: Block pattern category]
en: Contact
eo: Kontakto

[ctx: Block pattern category]
en: Featured
eo: Elstarigita

[ctx: Block pattern category]
en: Footers
eo: Piedoj

[ctx: Block pattern category]
en: Gallery
eo: Galerio

[ctx: Block pattern category]
en: Headers
eo: Kapoj

[ctx: Block pattern category]
en: Media
eo: Aŭdvidaĵoj

[ctx: Block pattern category]
en: Portfolio
eo: Verkaro-prezento

[ctx: Block pattern category]
en: Posts
eo: Afiŝoj

[ctx: Block pattern category]
en: Services
eo: Servoj

[ctx: Block pattern category]
en: Team
eo: Teamo

[ctx: Block pattern category]
en: Testimonials
eo: Atestoj

[ctx: Block pattern category]
en: Text
eo: Teksto

en: Block pattern category "%s" not found.
eo: Kategorio "%1$s" de bloka ŝablono ne trovita.

en: Block pattern category name must be a string.
eo: Kategoria nomo por ŝablono de bloko devas esti tekstoĉeno.

[ctx: Block pattern title]
en: Grid
eo: Krado

[ctx: Block pattern title]
en: Image at left
eo: Bildo ĉe la maldekstro

[ctx: Block pattern title]
en: Large title
eo: Granda titolo

[ctx: Block pattern title]
en: Offset
eo: Deŝovo

[ctx: Block pattern title]
en: Small image and title
eo: Eta bildo kaj titolo

[ctx: Block pattern title]
en: Social links with a shared background color
eo: Sociaj ligiloj kun komuna fonkoloro

[ctx: Block pattern title]
en: Standard
eo: Normala

en: Block patterns are pre-configured block layouts. Use them to get inspired or create new pages in a flash.
eo: Blokpadronoj estas antaŭ-agordita blokaj enpaĝigoj. Uzu ilin por inspiriĝi aŭ krei novajn paĝojn tuj.

en: Block site
eo: Bari retejon

en: Block style name must be a string.
eo: Stil-nomo de bloko devas esti teksta.

en: Block style name must not contain any spaces.
eo: Nomoj de stilaj blokoj ne enhavu spacojn.

en: Block style variations.
eo: Variaĵoj en blokaj stiloj.

en: Block supports.
eo: Subtenoj de blokoj.

en: Block type "%s" is already registered.
eo: Blok-tipo "%s" jam estas registrita.

en: Block type "%s" is not registered.
eo: Blok-tipo "%s" ne estas registrita.

en: Block type names must be strings.
eo: Nomoj de blok-tipoj devas esti tekstaj.

en: Block type names must contain a namespace prefix. Example: my-plugin/my-custom-block-type
eo: Nomoj de blok-tipoj devas enhavi prefikson de nomspaco. Ekz: mia-kromprogramo/mia-propra-bloko

en: Block type names must not contain uppercase characters.
eo: Blok-tipaj nomoj ne enhavu majusklajn literojn.

en: Block types that the pattern is intended to be used with.
eo: Blokospecoj kun kiuj la ŝablono estas celita esti uzata.

en: Block variations.
eo: Blokaj variaĵoj.

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Align bottom
eo: Ĝisrandigi je la subo

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Align middle
eo: Ĝisrandigi meze

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Align top
eo: Ĝisrandigi je la supro

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Space between
eo: Spaco inter

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Stretch to fill
eo: Etendi por plenigi

[ctx: Block vertical alignment setting label]
en: Change vertical alignment
eo: Ŝanĝi vertikalan ĝisrandigon

en: Blocked
eo: Ŝtopita

en: Blocklist
eo: Bloklisto

en: Blockquote
eo: Blokcitaĵo

en: Blocks
eo: Blokoj

en: Blog
eo: Blogo

en: Blog Archives
eo: Blogarkivoj

en: Blog Display
eo: Montro de blogo

en: Blog ID.
eo: ID de blogo.

en: Blog Name
eo: Blogonomo

en: Blog Posts
eo: Blogafiŝoj

en: Blog Stats
eo: Blogostatistiko

en: Blog Subscriptions
eo: Blog-abonoj

en: Blog Title
eo: Blog-titolo

en: Blog URL
eo: Blogo-URL

en: Blog URL:
eo: URL de blogo:

en: Blog at WordPress.com
eo: Blogo ĉe WordPress.com

en: Blog id of the record on the multisite.
eo: Blog-ID de la rikordo ĉe la multretejo.

en: Blog pages show at most
eo: Blogpaĝoj montras maksimume

en: Blog pages show at most.
eo: Blog-paĝoj montras maksimume

en: Blog profile
eo: Bloga profilo

en: Blogger Blogs
eo: Blogger-blogoj

en: Blogger username
eo: Blogo-uzantonomo

en: Blogging at the speed of thought. P2 transforms a mild-mannered blog into a super-blog with features like inline comments, a posting form right on the homepage, inline editing of posts and comments, real-time updates, and much more.
eo: Blogado je la rapideco de penso. P2 transformas mildan blogon en super-blogon kun ecoj kiel entekstaj komentoj, formularo por afiŝi ene de la ĉefpaĝo, enteksta redaktado de afiŝoj kaj komentoj, realtempaj ĝisdatigoj kaj multe pli.

en: Blogroll
eo: Bloglisto

en: Blogs
eo: Blogoj

en: Blogs I Follow
eo: Blogojn sekvitajn de mi

en: Blogs I Follow | WordPress.com
eo: Miajn sekvitajn blogojn | WordPress.com

en: Blue
eo: Blua

en: Boa Vista
eo: Boa Vista (Rorajmo)

en: Body background color
eo: Fonkoloro de la korpo

en: Body text color
eo: Teksto-koloro de la korpo

en: Bogota
eo: Bogoto

en: Bogura
eo: Bogra

en: Boise
eo: Boise (Idaho)

en: Bold
eo: Grase

en: Bolivia
eo: Bolivio

en: Bolivian boliviano
eo: Boliviana bolivjano

en: Bologna
eo: Bolonjo

en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
eo: Kariba Nederlando

en: Bonus reasons you'll love Jetpack
eo: Ekstraj kialoj por ŝati Jetpack

en: Book
eo: Libro

en: Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
eo: Legosigni la <a href="%3$s" title="Fiksligilo al %4$s" rel="bookmark">fiksligilon</a>.

en: Bookmarklet
eo: Legosignilo

en: Bookmarks
eo: Legosignoj

en: Books
eo: Libroj

en: Border
eo: Bordero

en: Border color
eo: Bordera koloro

en: Bosnia and Herzegovina
eo: Bosnio kaj Hercegovino

en: Bosnia and Herzegovina convertible mark
eo: Konvertebla marko de Bosnio kaj Hercegovino

en: Both
eo: Ambaŭ

en: Both WordPress URL and site URL can start with either %1$s or %2$s. A URL starting with %2$s requires an SSL certificate, so be sure that you have one before changing to %2$s. With %2$s, a padlock will appear next to the address in the browser address bar. Both %2$s and the padlock signal that your site meets some basic security requirements, which can build trust with your visitors and with search engines.
eo: Kaj la URL de WordPress kaj la URL de retejo povas komenciĝi per %1$s aŭ %2$s. URL komencanta per %2$s postulas SSL-atestilon, do certigu, ke vi havas tian antaŭ ol ŝanĝi al %2$s. Kun %2$s, pendseruro aperos apud la adreso en la retumila adresbreto. Kaj %2$s kaj la pendseruro signalas, ke via retejo plenumas iujn bazajn sekurecajn postulojn, kiuj povas krei fidon kun viaj vizitantoj kaj kun serĉiloj.

en: Both registration and last updated dates must be provided.
eo: La datoj de la registriĝo kaj la lasta ĝisdatigo devas esti donitaj.

en: Both registration and last updated dates must be valid dates.
eo: Kaj la registriĝo kaj la lasta ĝisdatigo devas esti validaj datoj.

en: Botoșani
eo: Botosani

en: Botswana
eo: Bocvano

en: Botswana pula
eo: Bocvana pula

en: Bottom
eo: Malsupro

en: Bottom Left
eo: Malsupre maldekstre

en: Bottom Right
eo: Malsupre dekstre

en: Bouvet Island
eo: Buvet-Insulo

en: Branch code
eo: Filia kodo

en: Branch sort
eo: Filia ordo-kodo

en: Bratislava
eo: Bratislavo

en: Brazil
eo: Brazilo

en: Brazilian real
eo: Brazila realo

en: Brazzaville
eo: Brazavilo

en: Brașov
eo: Brasov

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
eo: Apartigi komentojn en paĝojn je %1$s super-nivelaj komentoj ĉiupaĝe, kaj montri la %2$s paĝon defaŭlte.

en: Bremen
eo: Bremeno

en: Briefly describe what your business does and how you can help.
eo: Mallonge priskribu, kion faras via firmao kaj kiel vi povas helpi.

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
eo: Portempe ne disponebla por funkcitena reĝimo. Bonvolu provi denove post minuto.

en: Brisbane
eo: Brisbano

en: British Columbia
eo: Brita Kolumbio

en: British English
eo: Brita angla

en: British Indian Ocean Territory
eo: Brita Hindoceana Teritorio

en: Brown
eo: Bruna

en: Browse
eo: Trarigardi

en: Browse Extensions
eo: Foliumi etendaĵojn

en: Browse revisions
eo: Foliumi reviziojn

en: Browse styles
eo: Foliumi stilojn

en: Browser User Agent
eo: Retumilo uzita

en: Brunei
eo: Brunejo

en: Brunei dollar
eo: Bruneja dolaro

en: Brussels
eo: Bruselo

en: Brăila
eo: Braila

en: Bucharest
eo: Bukareŝto

en: București
eo: Bucuresti

en: Budapest
eo: Budapeŝto

en: Buenos Aires
eo: Buenos-Ajreso

en: Build your site with a custom domain, free themes, and 24/7 access to expert support.
eo: Konstruu vian retejon kun adaptita domajno, senpagaj etosoj, kaj tut-taga subteno.

en: Built with %s
eo: Kreita pere de %s

en: Bujumbura
eo: Buĵumburo

en: Bulgaria
eo: Bulgario

en: Bulgarian
eo: Bulgara

en: Bulgarian lev
eo: Bulgara levo

en: Bulk Actions
eo: Agoj amase

en: Bulk Edit
eo: Amase redakti

en: Bulk Select
eo: Amasa elekto

en: Bulk actions
eo: Agoj amase

en: Bulk edit
eo: Amase redakti

en: Bulk select
eo: Amaselekti

en: Bulleted list
eo: Bula listo

en: Burkina Faso
eo: Burkino

en: Burmese kyat
eo: Birma kjato

en: Burundi
eo: Burundo

en: Burundian franc
eo: Burunda franko

en: Business
eo: Komerca

en: Button
eo: Butono

en: Button Style
eo: Buton-stilo

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
eo: Sekva

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
eo: Antaŭa

[ctx: Button label for adding a new item via the toolbar menu]
en: Add
eo: Aldoni

[ctx: Button label to reveal tool panel options]
en: %s options
eo: %s opcioj

en: Button style
eo: Butona stilo

en: Button text
eo: Teksto sur butono

en: Buttons
eo: Butonoj

en: Buy
eo: Aĉeti

en: Buy &ldquo;%s&rdquo;
eo: Aĉeti &ldquo;%s&rdquo;

en: Buy now
eo: Aĉeti nun

en: Buzău
eo: Buzau

en: By %s
eo: De %s

en: By %s.
eo: De %s.

en: By adding a contact form, your readers will be able to submit feedback to you. All feedback is automatically scanned for spam, and the legitimate feedback will be emailed to you.
eo: Per aldono de kontakto-formularo, viaj legantoj havos manieron kontakti vin. Ĉiuj pritaksoj estas aŭtomate skanitaj por trudeco kaj la honestaj pritaksoj estos retpoŝtitaj al vi.

en: By connecting your site you agree to our fascinating <a href="%1$s" target="_blank">Terms of Service</a> and to <a href="%2$s" target="_blank">share details</a> with WordPress.com
eo: Per konektiĝo de via retejo vi konsentas kun niaj fascinaj <a href="%1$s" target="_blank">Uzkondiĉoj</a> kaj je <a href="%2$s" target="_blank">kunhavigado de detaloj</a> kun WordPress.com

en: By default WordPress does not collect any analytics data. However, many web hosting accounts collect some anonymous analytics data. You may also have installed a WordPress plugin that provides analytics services. In that case, add information from that plugin here.
eo: Defaŭlte, WordPress ne kolektas datumojn por analizi. Tamen, pluraj interretaj gastigantoj kolektas sennomajn analizajn datumojn. Eble ankaŭ, vi instalis kromprogramon de WordPress kiu liveras analizan servon. Tiaokaze, tie aldonu sciigojn de tiu kromprogramo.

en: By default WordPress does not collect any personal data about visitors, and only collects the data shown on the User Profile screen from registered users. However some of your plugins may collect personal data. You should add the relevant information below.
eo: Defaŭlte, WordPress ne kolektas personajn informojn pri vizitantoj kaj kolektas nur la datumojn montritajn en la ekrano pri profilo de registrita uzanto. Tamen, kelkaj kromprogramoj uzitaj de vi eble kolektas personajn informojn. Sube, aldonu sciigojn pri tiuj.

en: By default WordPress does not share any personal data with anyone.
eo: Defaŭlte, WordPress ne dissendas personajn informojn al iu ajn.

en: By default ads are shown at the end of every page, post, or the first article on your front page. You can also add them to the top of your site and to any widget area to increase your earnings!
eo: Defaŭlte, reklamoj montriĝas je la supro de ĉiu paĝo, afiŝo aŭ la unua artikolo sur via hejmpaĝo. Ankaŭ, vi povas aldoni ilin al la supro de via retejo kaj al kromprogrameta loko por gajni pli!

en: By default, WordPress does not include a contact form. If you use a contact form plugin, use this subsection to note what personal data is captured when someone submits a contact form, and how long you keep it. For example, you may note that you keep contact form submissions for a certain period for customer service purposes, but you do not use the information submitted through them for marketing purposes.
eo: Defaŭlte, WordPress ne inkluzivas kontakto-formularon. Se vi uzas kromprogramon por kontakto-formularo, uzu tiun subsekcion por noti la kaptitajn personajn informojn kiam iu ensendas al vi kontaktoformularon kaj kiom longe vi tenas la informojn. Ekzemple, vi eble notos, ke vi tenas senditajn kontaktoformularojn dum kelka tempo por servi al la klientoj, sed ke vi ne uzas tiujn informojn por reklamado.

en: By default, new users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain a password reset link. Uncheck the box if you do not want to send the new user a welcome email.
eo: Defaŭlte, novaj uzantoj ricevos retleteron por lasi ilin scii, ke ili estas aldonataj kiel uzantoj de via retejo. Tiu retletero ankaŭ enhavos ligilon por restarigi la pasvorton. Malmarku la skatolon se vi ne volas sendi al novaj uzantoj bonvenan retleteron.

en: By: %s
eo: De: %s

en: CFP franc
eo: CFP-franko

en: CSS Classes
eo: CSS-klasoj

en: CSS Classes (optional)
eo: CSS-klasoj (libervola)

en: CSS Revisions
eo: CSS-revizioj

en: CSS Stylesheet Editor
eo: Redaktilo de CSS-stilfolioj

en: CSS code
eo: CSS-kodo

en: CSV Delimiter
eo: Apartigilo de CSV

en: Cache
eo: Kaŝmemoro

en: Cache key must not be an empty string.
eo: Kaŝŝlosilo ne rajtas esti malplena ĉeno.

en: Cafe
eo: Kafejo

en: Cairo
eo: Kairo

en: Calculate coupon discounts sequentially
eo: Kalkuli rabatojn pro kuponoj sinsekve

en: Calculate shipping
eo: Kalkuli sendon

en: Calculate tax based on
eo: Kalkuli imposton bazitan sur

en: Calculation type
eo: Tipo de kalkulo

en: Calculations
eo: Kalkuloj

en: Calcutta
eo: Kalkato

en: Calendar
eo: Kalendaro

en: California
eo: Kalifornio

en: Call You
eo: Alvoki vin

en: Camarines Norte
eo: Camarines Norda

en: Camarines Sur
eo: Camarines Suda

en: Cambodia
eo: Kamboĝo

en: Cambodian riel
eo: Kamboĝa rielo

en: Camera
eo: Fotilo

en: Cameras & Photography
eo: Kameraoj kaj fotografio

en: Cameroon
eo: Kameruno

en: Campeche
eo: Kampeĉo

en: Can I add more fields?
eo: Ĉu mi povas aldoni pliajn kampojn?

en: Can I create a blog in another language?
eo: Ĉu mi povas krei blogon en alia lingvo?

en: Can I send a notification to more than one person?
eo: Ĉu mi povas sendi avizon al pli ol unu persono?

en: Can I view my feedback within WordPress?
eo: Ĉu mi povas vidi mian pritakson ene de WordPress?

en: Can anyone register on this site?
eo: Ĉu iu ajn rajtas registriĝi ĉe tiu ĉi retejo?

en: Can communicate with WordPress.org
eo: Povas komuniki kun WordPress.org

en: Can not cancel a plan while in safe mode. See: https://jetpack.com/support/safe-mode/
eo: Ne povas nuligi abonon dum en sekura reĝimo. Vidu: https://jetpack.com/support/safe-mode/

en: Can not provision a plan while in safe mode. See: https://jetpack.com/support/safe-mode/
eo: Ne povas provizi abonplanon dum en sekura reĝimo: https://jetpack.com/support/safe-mode/

en: Can not set resource parent, taxonomy is not hierarchical.
eo: Ne povas fiksi patron de rimedo, taksonomio ne estas hierarkia.

en: Can write, upload files to, edit, and publish their own posts.
eo: Povas skribi, alŝuti dosierojn, redakti kaj publikigi proprajn afiŝojn.

en: Can write, upload photos to, edit, and publish their own posts.
eo: Povas skribi, alŝuti bildojn, redakti kaj publikigi proprajn afiŝojn.

en: Can't find the answer? Drop us a line and we'll lend a hand.
eo: Ĉu vi ne povas trovi solvon? Skribu al ni kaj ni helpos.

en: Canada
eo: Kanado

en: Canadian dollar
eo: Kanada dolaro

en: Canary
eo: Kanarioj

en: Canberra
eo: Kanbero

en: Cancel
eo: Rezigni

en: Cancel %s
eo: Nuligi %s

en: Cancel Edit
eo: Nuligi redakton

en: Cancel and go back
eo: Nuligi kaj reiri

en: Cancel changes
eo: Rezigni pri ŝanĝoj

en: Cancel edit
eo: Nuligi redakton

en: Cancel password change
eo: Rezigni pri ŝanĝiĝo de pasvorto

en: Cancel reply
eo: Nuligi respondon

en: Cancel schedule
eo: Rezigni pri horaro

en: Cancel the action now to avoid it being run in future
eo: Nuligu la agon nun por eviti, ke ĝi estu plenumita en la estonteco

en: Cancel thumbnail regeneration
eo: Nuligi refaron de bildetoj

en: Canceled
eo: Nuligita

en: Cancelled
eo: Nuligita

en: Cancelled <span class="count">(%s)</span> | Cancelled <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Nuligita <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Nuligitaj <span class="count">(%s)</span>

en: Cancelled order
eo: Nuligita mendo

en: Cancelled order emails are sent to chosen recipient(s) when orders have been marked cancelled (if they were previously processing or on-hold).
eo: Retpoŝtmesaĝoj pri nuligitaj mendoj estos senditaj al elektitaj ricevontoj, kiam mendo ricevos markon Nuligita (se la mendo estis jam Pritraktita aŭ Suspendita).

en: Cancelled orders are unpaid and may have been cancelled by the store owner or customer. They will be trashed after the specified duration.
eo: Nuligitaj mendoj ne estas pagitaj kaj eble estis nuligitaj de la posedanto de la retejo aŭ la kliento. Ili eniros rubujon post la specifita tempodaŭro.

en: Cancelled product image regeneration job.
eo: Tasko refari varajn bildojn nuligita.

en: Cancer
eo: Kancero

en: Cancun
eo: Cancún

en: Cannot Authorize Application
eo: Ne povas rajtigi aplikaĵon

en: Cannot create a comment with that type.
eo: Ne povas krei komenton kun tiu tipo.

en: Cannot create a revision of a revision
eo: Ne povas krei version de antaŭa versio

en: Cannot create a user with an empty login name.
eo: Ne povas krei uzanton kun malplena ensaluta nomo.

en: Cannot create existing %s.
eo: Ne povas krei ekzistantan %s.

en: Cannot create existing comment.
eo: Ne povas krei ekzistantan enhavon.

en: Cannot create existing post.
eo: Ne povas krei ekzistantan afiŝon.

en: Cannot create existing resource.
eo: Ne povas krei ekzistantan rimedon.

en: Cannot create existing user.
eo: Ne povas krei ekzistantan uzanton.

en: Cannot create line item, try again.
eo: Ne povas krei unulinian eron, provu denove.

en: Cannot create order note, please try again.
eo: Ne eblas krei mendonoton, bonvolu reprovi.

en: Cannot create order refund, please try again.
eo: Ne eblas krei repagon de mendo, bonvolu reprovi.

en: Cannot create order: %s
eo: Ne povas krei mendon: %s

en: Cannot deal with cookie redirects, as headers are already sent.
eo: Ne povas trakti kuketajn alidirektojn, ĉar kapoj jam estis senditaj.

en: Cannot delete an active plugin. Please deactivate it first.
eo: Ne eblas forigi aktivan kromprogramon. Unue ĝin malaktivigu.

en: Cannot introspect application password.
eo: Ne eblas introspekti la Aplikaĵan Pasvorton.

en: Cannot load %s.
eo: Ne eblas ŝargi %s-on.

en: Cannot load blog information at this time.
eo: Ne povas ŝargi blog-informojn je la momento.

en: Cannot load blog posts at this time.
eo: Ne povas ŝargi blog-afiŝojn je la momento.

en: Cannot load image metadata.
eo: Ne eblas ŝargi la metadatumojn de la bildo.

en: Cannot parse URL %s
eo: Ne povas trakti URLon %s

en: Cannot preview a widget that does not extend WP_Widget.
eo: Ne povas antaŭrigardi fenestraĵon kiu ne etendas WP_Widget.

en: Cannot resize the image. Both width and height are not set.
eo: Ne povas regrandigi la bildon. Ambaŭ larĝeco kaj alteco ne estas indikitaj.

en: Cannot save image metadata.
eo: Ne eblas konservi la metadatumojn de la bildo.

en: Cannot select database
eo: Ne povas elekti datumbazon

en: Cannot send password reset, permission denied.
eo: Ne eblas sendi pasvortan restarigon, permeso rifuzita.

en: Cannot set attributes due to invalid parent product.
eo: Ne povas fiksi atributojn pro nevalida patra varo.

en: Cannot set instance on a widget that does not extend WP_Widget.
eo: Ne povas fiksi okazon sur fenestraĵo kiu ne etendas WP_Widget.

en: Cannot set parent term, taxonomy is not hierarchical.
eo: Ne povas fiksi patran terminon, taksonomio ne estas hierarkia.

en: Cannot stabilize objects. Convert the object to an array first.
eo: Ne povas stabiligi objektojn. Unue, konvertu la objekton al matrico.

en: Cannot update coupon, try again.
eo: Ne povas ĝisdatigi kuponon, provu denove.

en: Cannot update fee, try again.
eo: Ne eblas ĝisdatigi tarifon, provu denove.

en: Cannot update shipping method, try again.
eo: Ne povas ĝisdatigi sendan metodon, provu denove.

en: Cannot use global flag on non-multisites
eo: Ne povas uzi ĉiean flagon en ne multretejoj

en: Cannot view post type.
eo: Ne povas vidi afiŝotipon.

en: Cannot view status.
eo: Ne povas vidi staton.

en: Cantabria
eo: Kantabrio

en: Canton
eo: Kantono

en: Can’t manage subscription
eo: Ne eblas administri la abonon

en: Capabilities
eo: Kapabloj

en: Cape Verde
eo: Kaboverdo

en: Cape Verdean escudo
eo: Kaboverda eskudo

en: Caption
eo: Klarigo

en: Caption for the attachment, as it exists in the database.
eo: Apudskribo por la alkroĉaĵo, kiel ĝi ekzistas en la datumbazo.

en: Caption&hellip;
eo: Apudskribo&hellip;

en: Captions
eo: Apudskriboj

en: Captions/Subtitles
eo: Apudvortoj/Subtekstoj

en: Capture
eo: Kapti

en: Caracas
eo: Karakaso

en: Caraș-Severin
eo: Caras-Severin

en: Card Number
eo: Kart-numero

en: Card code
eo: Karto-kodo

en: Card number
eo: Numero de karto

en: Carousel
eo: Karuselo

en: Cart
eo: Korbo

en: Cart Page
eo: Korbopaĝo

en: Cart page
eo: Korbopaĝo

en: Cart totals
eo: Sumoj de korbo

en: Cart updated.
eo: Korbo ĝisdatigita.

en: Cash on delivery
eo: Kontanta mono je livero

en: Catalan
eo: Kataluna

en: Catalog
eo: Katalogo

en: Catalog &amp; search
eo: Katalogo kaj priserĉo

en: Catalog visibility.
eo: Videbleco en katalogo.

en: Catalog visibility:
eo: Videbleco en katalogo:

en: Catalonia
eo: Katalunio

en: Catamarca
eo: San Fernando del Valle de Catamarca

en: Categories
eo: Kategorioj

en: Categories (separated with commas: Cats, Dogs)
eo: Kategorioj (apartigitaj per komoj: Katoj, Hundoj)

en: Categories and Tags Converter
eo: Konvertilo por kategorioj kaj etikedoj

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
eo: Kategorioj povas esti elektitaj por konverto al etikedoj, per la <a href="%s">konvertilo kategorio-al-etikedo</a>.

en: Categories deleted.
eo: Kategorioj forviŝitaj.

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
eo: Kategorioj havas hierarkion, signifante ke vi povas uzi subkategoriojn. Etikedoj ne havas hierarkion kaj do ne povas havi subajn nivelojn. Foje personoj ekuzas unu aŭ la alian por afiŝo, poste ili decidas ke la alia tipo pli taŭgus.

en: Categories list
eo: Kategorio-listo

en: Categories list navigation
eo: Navigado tra kategorio-listo

en: Categories to Tags
eo: Kategorioj al etikedoj

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
eo: Kategorioj, diference al etikedoj, povas esti hierarkiaj. Vi povas ekzemple havi ĵazan kategorion, sub kiu estas idaj kategorioj por bebopo kaj grand-banda ĵazo. Tio estas tute libervola.

en: Categories:
eo: Kategorioj:

en: Categories:
eo: Kategorioj:

en: Categories: %s
eo: Kategorioj: %s

en: Category
eo: Kategorio

en: Category %s doesn&#8217;t exist!
eo: Kategorio %s ne ekzistas!

en: Category ID.
eo: ID de kategorio.

en: Category added.
eo: Kategorio aldonita.

en: Category archive display type.
eo: Montrotipo de kategoria arkivo.

en: Category deleted.
eo: Kategorio forviŝita.

en: Category display
eo: Kategoria montrado

en: Category name.
eo: Kategorinomo

en: Category not added.
eo: Kategorio ne aldonita.

en: Category not updated.
eo: Kategorio ne ĝisdatigita.

en: Category order
eo: Kategori-ordo

en: Category slug.
eo: URL-nomo de kategorio.

en: Category updated.
eo: Kategorio ĝisdatigita.

en: Category: | Categories:
eo[0]: Kategorio:

en: Category: %1$s
eo: Kategorio: %1$s

en: Category…
eo: Kategorio...

en: Caution:
eo: Atentigo:

en: Cayenne
eo: Kajeno

en: Cayman
eo: Kejmanoj

en: Cayman Islands
eo: Kajmana Insularo

en: Cayman Islands dollar
eo: Kajmana dolaro

en: Cell padding
eo: Spaco ĉirkaŭ la ĉeloj

en: Cell spacing
eo: Spaco ene de la ĉeloj (remburo)

en: Cell type
eo: Ĉelotipo

en: Center
eo: Centrigi

en: Centimeters
eo: Centimetroj

en: Central African CFA franc
eo: Mezafrika CFA-franko

en: Central African Republic
eo: Respubliko de Mezafriko

en: Ceuta
eo: Ceŭto

en: Chaco
eo: Ĉako

en: Chad
eo: Ĉado

en: Chagos
eo: Ĉagosarkipelago

en: Chaharmahal and Bakhtiari (چهارمحال و بختیاری)
eo: Chaharmahal kaj Bakhtiari (چهارمحال و بختیاری)

en: Change
eo: Ŝanĝi

en: Change Frequency
eo: Ŝanĝi oftecon

en: Change Permalink Structure
eo: Ŝanĝi la strukturon de permanentaj ligiloj

en: Change Theme
eo: Ŝanĝi etoson

en: Change address
eo: Ŝanĝi adreson

en: Change audio
eo: Ŝanĝi sonon

en: Change blog profile ID
eo: Ŝanĝu la ID-on de la bloga profilo

en: Change file
eo: Ŝanĝi dosieron

en: Change image
eo: Ŝanĝi bildon

en: Change logo
eo: Ŝanĝi emblemon

en: Change order status to completed
eo: Ŝanĝi staton de mendo al Finfarita

en: Change order status to on-hold
eo: Ŝanĝi staton de mendo al Suspendita

en: Change order status to processing
eo: Ŝanĝi staton de mendo al Pritraktata

en: Change role to&hellip;
eo: Ŝanĝi rolon al&hellip;

en: Change status to completed
eo: Ŝanĝi staton al Finfarita

en: Change status to on-hold
eo: Ŝanĝi staton al Suspendita

en: Change status to processing
eo: Ŝanĝi staton al Pritraktata

en: Change status:
eo: Ŝanĝi staton:

en: Change theme
eo: Ŝanĝi etoson

en: Change to:
eo: Ŝanĝi al:

en: Change type of %d block | Change type of %d blocks
eo[0]: Ŝanĝi tipon de %d bloko
eo[1]: Ŝanĝi tipon de %d blokoj

en: Change video
eo: Ŝanĝo de filmo

en: Change whether your visitors can subscribe to your posts or comments or both.
eo: Ŝanĝi ĉu viaj vizitantoj rajtas aboni viajn afiŝojn aŭ komentojn aŭ ambaŭ.

en: Change your Privacy Policy page
eo: Ŝanĝi vian paĝon pri privateca politiko

en: Change your email settings at <a href="%s">Manage Notifications</a>.
eo: Vi povas ŝanĝi agordojn pri retpoŝto ĉe <a href="%s">Administro de sciigoj</a>.

en: Change your email settings at <a href="%s">Manage Subscriptions</a>.
eo: Vi povas ŝanĝi agordojn pri retpoŝto ĉe <a href="%s">Administro de abonoj</a>.

en: Changed roles.
eo: La roloj estis ŝanĝitaj.

en: Changes have already been trashed.
eo: Ŝanĝoj jam iris al la rubujo.

en: Changes saved.
eo: La ŝanĝoj estis konservitaj.

en: Changes trashed successfully.
eo: Sukcese enrubigis ŝanĝojn.

en: Changeset is being edited by other user.
eo: Ŝanĝaro estas redaktata de alia uzanto.

en: Changing to %s
eo: Ŝanĝas al %s

en: Chapters
eo: Ĉapitroj

en: Chart stats by
eo: Diagrami statistikaĵojn laŭ

en: Chateau is a clean and minimalistic theme with your choice of a light or dark color scheme. It features a custom header, custom background, and custom accent color. It also has up to six widget areas; one for a sidebar and five in the footer.
eo: Chateau estas simpla kaj minimumisma etoso kun elekteblo por hela aŭ malhela kolorskemo. Ĝi havas ŝanĝeblan kapon, fonon kaj emfazan koloron. Ĝi ankaŭ havas ĝis ses lokojn por kromprogrametoj; unu por flanka kolumno kaj kvin en la piedo.

en: Chatham
eo: Chatham-insulo

en: Cheatin&#8217; uh?
eo: Ĉu vi provas trompi?

en: Check All
eo: Elekti ĉiujn

en: Check Spelling
eo: Kontroli literumadon

en: Check for Spam
eo: Rekontroli por trovi trudaĵojn

en: Check for updates manually
eo: Kontroli ĝisdatigojn permane

[ctx: Check payment method]
en: Awaiting check payment
eo: Atendas ĉekpagon

[ctx: Check payment method]
en: Check payments
eo: Pagoj per ĉeko

en: Check the box above to record each new set of posts loaded via Infinite Scroll as a page view in Google Analytics.
eo: Marku la supran skatolon por registri ĉiun novan aron de afiŝoj ŝargitaj per senfina rulumado kiel paĝo-rigardon en Google Analytics.

en: Check this box if the coupon cannot be used in conjunction with other coupons.
eo: Marku tiun skatolon, se la kupono ne rajtas esti uzata kune kun aliaj kuponoj.

en: Check this box if the coupon grants free shipping. A <a href="%s" target="_blank">free shipping method</a> must be enabled in your shipping zone and be set to require "a valid free shipping coupon" (see the "Free Shipping Requires" setting).
eo: Marku ĉi tiun skatolon, se la kupono donas senpagan sendon. <a href="%s" target="_blank">Senpaga sendmetodo</a> devas esti ebligita por via sendozono kaj esti agordita por postulo de "valida kupono donanta senpagan sendon"  (vidu la agordon "Senpaga sendo postulas").

en: Check this box if the coupon should not apply to items on sale. Per-item coupons will only work if the item is not on sale. Per-cart coupons will only work if there are items in the cart that are not on sale.
eo: Klaku tiun skatolon, se la kupono ne aplikiĝu al varoj ofertitaj je rabato. Kuponoj por unuopaj varoj funkcios nur, se la varo estas je ordinara prezo. Kuponoj por unuopa korbo funkcios nur, se estas varoj en la korbo, kiuj ne estas je rabatprezo.

en: Check to load posts as you scroll. Uncheck to show clickable button to load posts
eo: Marku por ŝargi afiŝojn dum rulumado. Malmarku por montri alklakeblan butonon kiu ŝargos afiŝojn.

en: Check your email
eo: Kontrolu vian retpoŝton

en: Check your email for the confirmation link.
eo: Kontrolu vian retpoŝton por trovi la konfirman ligilon.

en: Check your email for your new password.
eo: Kontrolu vian retpoŝton por ricevi la novan pasvorton.

en: Checkbox
eo: Markskatolo

[ctx: Checkbox on Widget Visibility if children of the selected page should be included in the visibility rule.]
en: Include children
eo: Inkluzivi idojn

en: Checkbox with Multiple Items
eo: Markoskatolo kun pluraj eroj

en: Checking
eo: Kontrolas

en: Checking status for %s
eo: Kontrolas staton por %s

en: Checkout
eo: Pagprocezo

en: Checkout Page
eo: Paĝo Pagprocezo

en: Checkout endpoints
eo: Pagprocezaj finadresoj

en: Checkout is not available whilst your cart is empty.
eo: La pagprocezo ne estas havebla, kiam via korbo estas malplena.

en: Checkout page
eo: Paĝo Pagprocezo

en: Checkout privacy policy
eo: Privateca politiko je la paga procezo

en: Cheers,
eo: Gajan saluton,

en: Cheese
eo: Fromaĝo

en: Cherkasy Oblast
eo: Oblasto Ĉerkaso

en: Chernihiv Oblast
eo: Oblasto Ĉernihivo

en: Chernivtsi Oblast
eo: Oblasto Ĉernivco

en: Chiba
eo: Ĉiba

en: Chicago
eo: Ĉikago

en: Child theme
eo: Ida etoso

en: Child theme of %s
eo: Ida etoso de %s

en: Chile
eo: Ĉilio

en: Chilean peso
eo: Ĉilia peso

en: China
eo: Ĉinio

en: Chinese
eo: Ĉina

en: Chinese (Simplified)
eo: Ĉina (simpligita)

en: Chinese (Traditional)
eo: Ĉina (tradicia)

en: Chinese yuan
eo: Ĉina juano

en: Chisinau
eo: Kiŝinevo

en: Choose
eo: Elekti

en: Choose Image
eo: Elekti bildon

en: Choose Images
eo: Elekti bildojn

en: Choose WordPress.com for the fastest, easiest way to start your website
eo: Elektu WordPress.com por la plej rapida kaj facila maniero krei vian retejon

en: Choose WordPress.com for the fastest, easiest way to start your website.
eo: Elektu WordPress.com por la plej rapida kaj facila maniero por krei vian retejon.

en: Choose a %(parentTerm)s
eo: Elektu %(parentTerm)s

en: Choose a Background Image
eo: Elektu fonan bildon

en: Choose a CSV file from your computer:
eo: Elekti CSV-dosieron el via komputilo:

en: Choose a Custom Header
eo: Elektu propran kapon

en: Choose a WXR (.xml) file to upload, then click Upload file and import.
eo: Elektu importotan dosieron WXR (.xml), poste alklaku Alŝuti dosieron kaj importu.

en: Choose a WordPress WXR file to upload, then click Upload file and import.
eo: Elektu dosieron laŭ 'WordPress WXR' por alŝutado, kaj poste alklaku 'Alŝuti kaj importi dosieron'.

en: Choose a category to view stats
eo: Elektu kategorion por vidi statistikaĵojn

en: Choose a city in the same timezone as you.
eo: Elektu urbon en via horzono.

en: Choose a city in your timezone.
eo: Elektu urbon en via horzono.

en: Choose a currency&hellip;
eo: Elektu valuton&hellip;

en: Choose a field:
eo: Elektu kampon:

en: Choose a file from your computer:
eo: Elektu dosieron el via komputilo:

en: Choose a priority for this tax rate. Only 1 matching rate per priority will be used. To define multiple tax rates for a single area you need to specify a different priority per rate.
eo: Elektu prioritaton por tiu impostotarifo. Nur 1 kongrua tarifo por ĉiu prioritato estos uzita. Por difini plurajn impostajn tarifojn por unu loko, vi devas specifi malsaman prioritaton por ĉiu tarifo.

en: Choose a product to view stats
eo: Elektu varon por vidi statistikaĵojn

en: Choose a state&hellip;
eo: Elektu ŝtaton&hellip;

en: Choose a tax class for this product. Tax classes are used to apply different tax rates specific to certain types of product.
eo: Elektu impostan kategorion por ĉi tiu varoj. Impostaj kategorioj estos uzataj por apliki malsamajn impostajn tarifojn specifaj al iuj vartipoj.

en: Choose a taxonomy:
eo: Elektu taksonomion:

en: Choose an action...
eo: Elektu agon...

en: Choose an image
eo: Elekti bildon

en: Choose an image from your computer:
eo: Elekti bildon el via komputilo:

en: Choose an interval:
eo: Elektu intertempon:

en: Choose an option
eo: Elektu opcion

en: Choose audio
eo: Elekti sonon

en: Choose between a full post or an excerpt for the blog and archive pages, or opt for the theme's default combination of excerpt and full post.
eo: Elekto inter plena afiŝo kaj eltiraĵo por la blogaj kaj arkivaj paĝoj, aŭ elekto uzi la defaŭltan etosan kombinon de eltiraĵo kaj plena afiŝo.

en: Choose between a full post or an excerpt for the blog and archive pages.
eo: Elekto inter plena afiŝo kaj eltiraĵo, por la blogaj kaj arkivaj paĝoj.

en: Choose coupons&hellip;
eo: Elektu kuponojn&hellip;

en: Choose either a city in the same timezone as you or a %s (Coordinated Universal Time) time offset.
eo: Elektu ĉu urbon en la sama tempozono kiel vi aŭ %s (Coordinated Universal Time) tempo.

en: Choose file
eo: Elekti dosieron

en: Choose from a set of visibility options for sidebar widgets such as showing them only certain categories,
    		only on error pages, or only search results pages. You can also do the reverse and choose to hide them on certain pages.
eo: Elektu el aro da videblecoj por flankpanelaj kromprogrametoj, kiel montro de ili nur ĉe kelkaj kategorioj,
    →	→	nur en eraro-paĝoj, aŭ nur en paĝoj de serĉrezultoj. Vi povas ankaŭ fari la malon kaj elekti kaŝi ilin en specifaj paĝoj.

en: Choose from the most used Labels
eo: Elekti el la plej ofte uzitaj Ŝlosilvortoj

en: Choose from the most used tags
eo: Elekti el la plej popularaj etikedoj

en: Choose how long to retain personal data when it's no longer needed for processing. Leave the following options blank to retain this data indefinitely.
eo: Elektu kiom longe personaj informoj estu tenataj kiam ili ne plu estas bezonaj por traktado. Lasu la sekvajn opciojn malplenaj por teni tiujn informojn senlime.

en: Choose image
eo: Elekti bildon

en: Choose logo
eo: Elekti emblemon

en: Choose site
eo: Elekti dosieron

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
eo: Elektu tiun parton de la bildo, kiun vi volas uzi en la paĝokapo.

en: Choose the payment that you want, pay now, pay later or slice it. No credit card numbers, no passwords, no worries. <a href="%s" target="_blank">Learn more about Klarna</a>.
eo: Vi povas elekti la tipon de pago, pagi tuj aŭ partigi la pagojn. Neniuj kreditkartaj numeroj, neniuj pasvortoj, neniuj problemoj. <a href="%s" target="_blank">Lerni pli pri Klarna</a>.

en: Choose the shipping method you wish to add. Only shipping methods which support zones are listed.
eo: Elektu la sendmetodon, kiun vi volas aldoni. Nur sendmetodoj kiuj subtenas zonojn estas listigitaj.

en: Choose the target frame for your link.
eo: Elekti cel-kadron por ligilo.

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
eo: Elektu ĉu aŭ forĵeti la plej malbonajn trudaĵojn aŭtomate aŭ ĉu ĉiam meti ĉiujn trudaĵojn al la trudaĵo-dosierujo.

en: Choose video
eo: Elekto de filmo

en: Choose what to display on product category pages.
eo: Elekto pri kio aperu en paĝoj de varo-kategorioj.

en: Choose what to display on the main shop page.
eo: Elekto pri kio aperu en la ĉefa paĝo de la vendejo.

en: Choose what to export
eo: Tio, kio bezonas esti eksportita:

en: Choose whether or not this is a compound rate. Compound tax rates are applied on top of other tax rates.
eo: Elektu, ĉu tio estas kunmetita tarifo. Kunmetitaj impostaj tarifoj estos aplikitaj poste kaj aldone al apliko de aliaj impostaj tarifoj.

en: Choose whether or not this tax rate also gets applied to shipping.
eo: Elektu, ĉu tiu impostotarifo estu aplikita ankaŭ al sendado.

en: Choose whether you wish to capture funds immediately or authorize payment only.
eo: Elektu, ĉu vi deziras kapti monon tuj aŭ nur rajtigi pagon.

en: Choose which countries you want to ship to, or choose to ship to all locations you sell to.
eo: Elekto de landoj, al kiu sendi varojn, aŭ elekto sendi al ĉiuj landoj al kiuj vi ofertas.

en: Choose which format of email to send.
eo: Elektu la deziratan formon de retletero por sendi.

en: Christmas
eo: Kristnaskinsulo

en: Christmas Island
eo: Kristnaskinsulo

en: Chungking
eo: Chongqing

en: Chuuk
eo: Ĉuuk

en: Cincinnati
eo: Zamenhofurbo

en: Circles
eo: Rondoj

en: Cities for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all cities.
eo: Urboj por ĉi tiu regulo. Punktokomo (;) apartigas plurajn valorojn. Lasu malplena por apliki al ĉiuj urboj.

en: City
eo: Urbo

en: City name.
eo: Urbonomo.

en: City:
eo: Urbo:

en: Class name
eo: Nomo de la klaso

en: Class names for the link element of this menu item.
eo: Klasnomoj por la ligilo de ĉi tiu menuero.

en: Classic
eo: Klasika

en: Classic Block Keyboard Shortcuts
eo: Klavkombinoj por klasika bloko

en: Classic Editor
eo: Tradicia redaktilo

en: Clean up download permissions
eo: Purigi elŝutajn permesojn

en: Cleaned up %d video. | Cleaned up a total of %d videos.
eo[0]: Metis en bona ordo %d filmon.
eo[1]: Metis en bonaj ordoj %d filmojn.

en: Cleaning up spam takes time.
eo: Forigi trudaĵojn postulas tempon.

en: Clear
eo: Malplenigi

en: Clear Inactive Widgets
eo: Viŝi neaktivajn kromprogrametojn

en: Clear Results
eo: Viŝi rezultojn

en: Clear customer sessions
eo: Viŝi klientajn seancojn

en: Clear formatting
eo: Forigi aranĝon

en: Clear transients
eo: Forviŝi nedaŭraĵojn

en: Cleared by Akismet
eo: Aprobita de Akismet

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image that matches the size of your video &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
eo: Alklaku al &#8220;Aldoni novan bildon&#8221; por alŝuti bildan dosieron de via komputilo. Via etoso funkcias plej bone kun bildo kiu kongruas kun la grando de via filmo &#8212; post la alŝuto vi povos stuci la bildon por konformigi ĝin.

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header height of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
eo: Alklaku al &#8220;Aldoni novan bildon&#8221; por alŝuti bildan dosieron de via komputilo. Via etoso funkcias plej bone kun bildo kiu havas kapo-alton de %s bilderoj &#8212; post la alŝuto vi povos stuci la bildon por konformigi ĝin.

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header size of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
eo: Alklaku al &#8220;Aldoni novan bildon&#8221; por alŝuti bildan dosieron de via komputilo. Via etoso funkcias plej bone kun bildo kiu havas kapo-grandon de %s bilderoj &#8212; post la alŝuto vi povos stuci la bildon por konformigi ĝin.

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header width of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
eo: Alklaku al &#8220;Aldoni novan bildon&#8221; por alŝuti bildan dosieron de via komputilo. Via etoso funkcias plej bone kun bildo kiu havas kapo-larĝon de %s bilderoj &#8212; post la alŝuto vi povos stuci la bildon por konformigi ĝin.

en: Click &#8220;Next&#8221; to start adding links to your new menu.
eo: Alklaku al &#8220;Sekva&#8221; por eki la aldono de ligiloj al via nova menuo.

en: Click Customize for the active theme or Live Preview for any other theme to see a live preview
eo: Alklaku la butonon Tajlori por la nuna etoso aŭ Aktuala antaŭvido por vidi kiel alia etoso estus aplikita al via retejo

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
eo: Klaku al "Konservi menuon" por fari el pritraktotaj menueroj pritraktitajn (kaj publikigi ilin).

en: Click here
eo: Alklaku tie ĉi

en: Click here for more information
eo: Alklaku tie ĉi por pliaj informoj

en: Click here to cancel reply.
eo: Alklaku tie ĉi por nuligi respondon.

en: Click here to enter your code
eo: Alklaku al tie ĉi por enmeti vian kodon

en: Click here to login
eo: Alklaku al tie ĉi por ensaluti

en: Click here to reset your password
eo: Alklaku al tie ĉi por ŝanĝi vian pasvorton

en: Click on the 'unsubscribe' link at the bottom of every email (including this one)
eo: Alklaku al la ligilo 'malaboni' je la subo de ĉiu retmesaĝo (inkluzive de tiu ĉi)

en: Click on the theme to see the theme name, version, author, description, tags, and the Delete link
eo: Alklaku la etoson por vidi la etosajn nomon, version, aŭtoron, priskribon, etikedojn kaj la ligilon Forigi

en: Click the Save Menu button to save your changes.
eo: Alklaku la butonon Konservi menuon por konservi la ŝanĝojn.

en: Click the Use this Key button.
eo: Klaku al la butono "Uzi tiun ĉi ŝlosilon".

en: Click the image to edit or update
eo: Alklaku la bildon por redakti aŭ ĝisdatigi

en: Click the link in the email to connect your store.
eo: Klaku la ligilon en la retmesaĝo por konekti vian butikon.

en: Click to Press This!
eo: Alklaku por presi tion ĉi!

en: Click to autoplay the presentation!
eo: Alklaku por aŭtomate ludi la prezentaĵon!

en: Click to change photo
eo: Alklaku por ŝanĝi foton

en: Click to edit the site title.
eo: Alklaku por modifi la retejan titolon.

en: Click to edit this element.
eo: Alklaku por redakti tiun eron.

en: Click to edit this menu.
eo: Alklaku por modifi tiun menuon.

en: Click to edit this widget.
eo: Alklaku por modifi tiun kromprogrameton.

en: Click to print
eo: Alklaku por printi

en: Click to share on %s
eo: Alklaku por kunhavigi per %s

en: Click to share on Facebook
eo: Alklaku por kunhavigi ĉe Facebook

en: Click to share on LinkedIn
eo: Alklaku por kunhavigi ĉe LinkedIn

en: Click to share on Pinterest
eo: Alklaku por kunhavigi ĉe Pinterest

en: Click to share on Pocket
eo: Alklaku por kunhavigi ĉe Pocket

en: Click to share on Reddit
eo: Alklaku por kunhavigi ĉe Reddit

en: Click to share on Telegram
eo: Alklaku por kunhavigi per Telegramo

en: Click to share on Tumblr
eo: Alklaku por kunhavigi per Tumblr

en: Click to share on Twitter
eo: Alklaku por kunhavigi ĉe Twitter

en: Click to share on WhatsApp
eo: Alklaku por kunhavigi per WhatsApp

en: Click to toggle
eo: Alklaku por baskuli

en: Click to view slideshow.
eo: Alklaku por spekti prezentaĵon.

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
eo: Alklako de <strong>Elekti dosierojn</strong> malfermos navigan fenestron montrante dosierojn en via sistemo. Elekto de <strong>Malfermi</strong> post la alklako de dosiero ŝaltos plenumskalon en la fenestro de la alŝutilo.

en: Clicking an item will display an Attachment Details dialog, which allows you to preview media and make quick edits. Any changes you make to the attachment details will be automatically saved.
eo: Alklako sur ero videbligos dialogujon Detaloj de alkroĉaĵo, kiu permesos vin antaŭvidi aŭdvidaĵojn kaj rapide redakti. Ŝanĝoj al detaloj de alkroĉaĵo estos aŭtomate konservitaj.

en: Clicks
eo: Klakoj

en: Client version
eo: Klienta versio

en: Cloning is forbidden.
eo: Klonado estas malpermesita.

en: Close
eo: Fermi

en: Close (Esc)
eo: Fermi (Esc)

en: Close Menu
eo: Fermi menuon

en: Close Window
eo: Fermi la fenestron

en: Close all open tags
eo: Fermi ĉiujn malfermitajn etikedojn

en: Close and accept
eo: Por malfermi kaj akcepti

en: Close blockquote tag
eo: Fermi blokcitaĵ-etikedon

en: Close bold tag
eo: Fermi gras-etikedon

en: Close bulleted list tag
eo: Fermi etikedon de bula listo

en: Close code tag
eo: Fermi la etikedon por kodo

en: Close deleted text tag
eo: Fermi etikedon por forviŝita teksto

en: Close details dialog
eo: Fermi dialogujon de detaloj

en: Close dialog
eo: Fermi dialogujon

en: Close inserted text tag
eo: Fermi etikedon de enmetita teksto

en: Close italic tag
eo: Fermi kursiv-etikedon

en: Close list item tag
eo: Fermi etikedon de listero

en: Close media attachment panel
eo: Fermi panelon por aŭdvidaj alkroĉaĵoj.

en: Close menu
eo: Fermi la menuon

en: Close modal panel
eo: Fermi dialogujon

en: Close numbered list tag
eo: Fermi etikedon de numera listo

en: Close overlay
eo: Fermi surmeton

en: Close reorder mode
eo: Fermi reĝimon de aliordigo

en: Close sharing dialog
eo: Fermi kunhavigan dialogujon

en: Close the Customizer and go back to the previous page
eo: Fermi la Tajlorilon kaj reveni al la antaŭa paĝo

en: Close uploader
eo: Fermi alŝutilon

en: Cmd + letter:
eo: Cmd + litero:

en: Coast
eo: Marbordo

en: Cocos
eo: Kokosinsuloj

en: Cocos (Keeling) Islands
eo: Kokosinsuloj

en: Code
eo: Kodo

en: Code editor
eo: Kod-redaktilo

en: Code is Poetry
eo: Kodo estas poezio.

en: Code: <a href="%s" target="_blank">( ? )</a>
eo: Kodo: <a href="%s" target="_blank">( ? )</a>

en: Collapse Main menu
eo: Maletendi ĉefan menuon

en: Collapse menu
eo: Maletendi menuon

en: Collapse this bar
eo: Maletendi ĉi tiun breton

en: Collect and showcase verified reviews that consumers trust.
eo: Kolekti kaj elmontri kontrolitajn recenzojn, kiujn klientoj emas fidi.

en: Collect payments from customers offline.
eo: Eksterreta kolektado de pagoj de klientoj.

en: Colombia
eo: Kolombio

en: Colombian peso
eo: Kolombia peso

en: Colombo
eo: Kolombo

en: Color
eo: Koloro

en: Color Scheme
eo: Koloraranĝo

en: Color Settings
eo: Kolor-agordoj

en: Color scheme
eo: Kolora skemo

en: Color scheme.
eo: Kolorskemo.

en: Color: %s
eo: Koloro: %s

en: Colorado
eo: Kolorado

en: Colors
eo: Koloroj

en: Column
eo: Kolumno

en: Column group
eo: Kolumna grupo

en: Column mapping
eo: Kolumna mapigado

en: Column name
eo: Nomo de kolumno

en: Columns
eo: Kolumnoj

en: Comic
eo: Kartuno

en: Comic draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview comic</a>
eo: Malneto de kartuno ĝisdatigita. <a target="_blank" href="%s">Antaŭrigardi kartunon</a>

en: Comic published. <a href="%s">View comic</a>
eo: Kartuno publikigita. <a href="%s">Rigardi kartunon</a>

en: Comic restored to revision from %s
eo: Kartuno restarigita al revizio de %s

en: Comic saved.
eo: Kartuno konservita.

en: Comic scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview comic</a>
eo: Kartuno planita por: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Antaŭrigardi kartunon</a>

en: Comic submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview comic</a>
eo: Kartuno proponita. <a target="_blank" href="%s">Antaŭrigardi kartunon</a>

en: Comic updated.
eo: Kartuno ĝisdatigita.

en: Comic updated. <a href="%s">View comic</a>
eo: Kartuno ĝisdatigita. <a href="%s">Rigardi kartunon</a>

en: Comics
eo: Kartunoj

en: Comics list
eo: Kartuno-listo

en: Comics list navigation
eo: Navigado tra listo de kartunoj

en: Coming Soon
eo: Baldaŭ venos

en: Coming soon
eo: Baldaŭ venos

[ctx: Comma-separated list of replacement words in your language]
en: &#8217;tain&#8217;t,&#8217;twere,&#8217;twas,&#8217;tis,&#8217;twill,&#8217;til,&#8217;bout,&#8217;nuff,&#8217;round,&#8217;cause,&#8217;em
eo: ne &#8217stas,ne &#8217stis,ne &#8217stos,sufiĉ&#8217,proksimum&#8217,ĉar,tiuj

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
eo: al,aŭ,ĉe,ĉi,da,de,dum,el,en,far,ĝi,ĝis,ili,je,kaj,kun,la,laŭ,li,mi,ni,per,po,por,pri,pro,sen,sub,sur,ŝi,tra,vi,www

[ctx: Comma-separated list of words to texturize in your language]
en: 'tain't,'twere,'twas,'tis,'twill,'til,'bout,'nuff,'round,'cause,'em
eo: ne 'stas,ne 'stis,ne 'stos,sufiĉ',proksimum',ĉar,tiuj

en: Comment
eo: Komento

en: Comment #%d could not be checked.
eo: Komento #%d ne povis esti kontrolita.

en: Comment #%d is not spam.
eo: Komento #%d ne estas truda.

en: Comment #%d is spam.
eo: Komento #%d estas truda.

en: Comment %d contains personal data but could not be anonymized.
eo: Komento %d enhavas personajn informojn sed ne povis esti sennomigita.

en: Comment %d does not exist
eo: La komento %d ne ekzistas

en: Comment Author
eo: Aŭtoro de komento

en: Comment Author Email
eo: Retpoŝtadreso de komenta aŭtoro

en: Comment Author IP
eo: IP de komenta aŭtoro

en: Comment Author URL
eo: URL de komenta aŭtoro

en: Comment Author User Agent
eo: Klienta aplikaĵo de komenta aŭtoro

en: Comment Content
eo: Enhavo de komento

en: Comment Date
eo: Dato de komento

en: Comment Form
eo: Komentformularo

en: Comment History
eo: Komento-historio

en: Comment Likes are
eo: Komento-ŝatoj estas

en: Comment Moderation
eo: Komentokontrolado

en: Comment Submission Failure
eo: Malsukceso de propono de komento

en: Comment URL
eo: URL de komento

en: Comment and share to your profile.
eo: Komenti kaj kunhavigi per via profilo ĉe G+.

en: Comment author must fill out name and e-mail
eo: La komentaŭtoro devas enskribi nomon kaj retpoŝtan adreson

en: Comment author must fill out name and email
eo: La komentaŭtoro devas enskribi nomon kaj retpoŝtan adreson

en: Comment author must have a previously approved comment
eo: La komentaŭtoro devas havi antaŭe aprobitan komenton

en: Comment author name and email are required
eo: La komentaŭtora nomo kaj retpoŝta adreso estas devigitaj

en: Comment author name and email are required.
eo: La komentaŭtoraj nomo kaj retpoŝtadreso estas devigaj.

en: Comment by %s marked as spam.
eo: Komento de %s estis markita kiel trudaĵo.

en: Comment by %s moved to the Trash.
eo: La komento de %s estis movita al la rubujo.

en: Comment by %s moved to the trash.
eo: La komento de %s estis movita al la rubujo.

en: Comment cache problem?
eo: Ĉu problemo pri kaŝmemoro de komentoj?

en: Comment discarded.
eo: Komento forigita.

en: Comment field exceeds maximum length allowed.
eo: Komenta kampo longas pli ol la maksimumo permesita.

en: Comment is required.
eo: Komento estas postulata.

en: Comment moderation
eo: Komentokontrolado

en: Comment must be manually approved
eo: Komentoj devas esti aprobitaj mane

en: Comment navigation
eo: Navigado tra komentoj

en: Comment not found
eo: Komento ne trovita

en: Comment not found.
eo: Komento ne trovita.

[ctx: Comment number declension: on or off]
en: off
eo: on

en: Comment on %1$s by %2$s
eo: Komentoj pri %1$s de %2$s

en: Comment status
eo: Stato de komento

en: Comment status was changed to %s
eo: Komenta stato estis ŝanĝita al %s

en: Comment:
eo: Komento:

en: Comment: %s
eo: Komento: %s

en: Commenting as %s
eo: Komentas kiel %s

en: Comments
eo: Komentoj

en: Comments %s
eo: Komentoj %s

en: Comments (%1$s) on &#8220;%2$s&#8221;
eo: Komentoj (%1$s) en &#8220;%2$s&#8221;

en: Comments (%s)
eo: Komentoj (%s)

en: Comments Feed
eo: Distribuo pri komentoj

en: Comments I've Made
eo: Miaj propraj komentoj

en: Comments Off<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
eo: Komentoj malŝaltitaj<span class="screen-reader-text"> ĉe %s</span>

en: Comments are closed.
eo: Komentado estas fermita.

en: Comments are not allowed.
eo: Komentoj ne estas permesitaj.

en: Comments closed.
eo: Komentoj fermitaj.

en: Comments feed
eo: Distribuo pri komentoj

en: Comments for %1$s searching on %2$s
eo: Komentoj por %1$s priserĉante %2$s

en: Comments for %s
eo: Komentoj por %s

en: Comments list
eo: Komento-listo

en: Comments list navigation
eo: Navigado tra komento-listo

en: Comments navigation
eo: Komenta navigado

[ctx: Comments notifications]
en: Comments
eo: Komentoj

en: Comments off
eo: Komentoj malebligitaj

en: Comments on %s
eo: Komentoj al %s

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
eo: Komentoj pri &#8220;%s&#8221;

en: Comments on this post are closed.
eo: Komentoj por tiu ĉi afiŝo estas fermitaj.

en: Comments on: %s
eo: Komentoj pri: %s

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
eo: Montri komentojn metante %s komentojn supre de ĉiu paĝo

en: Communicating with the WordPress servers is used to check for new versions, and to both install and update WordPress core, themes or plugins.
eo: Komunikado kun la serviloj de WordPress estas uzata por kontroli novajn versiojn kaj instali kaj ĝisdatigi la kernon de WordPress, etosojn aŭ kromprogramojn.

en: Communication with WordPress.org
eo: Komunikado kun WordPress.org

en: Community
eo: Komunumo

en: Community Events Location
eo: Loko de komunumaj eventoj

en: Community Translator
eo: Komunuma tradukilo

en: Community forum
eo: Komunuma forumo

en: ComodRivadavia
eo: Comodoro Rivadavia

en: Comorian franc
eo: Komora franko

en: Comoro
eo: Komoroj

en: Comoros
eo: Komoroj

en: Compact view
eo: Kompakta vido

en: Company
eo: Kompanio/Asocio

en: Company name
eo: Nomo de firmao

en: Company name.
eo: Nomo de firmao.

en: Compare Revisions of &#8220;%s&#8221;
eo: Kompari versiojn de &#8220;%s&#8221;

en: Compare any two revisions
eo: Kompari iujn ajn du reviziojn

en: Compare two different revisions by <strong>selecting the &#8220;Compare any two revisions&#8221; box</strong> to the side.
eo: Komprau du reviziojn per elekto de la apuda skatolo <strong>&#8220;Kompari du reviziojn&#8221;</strong>.

en: Complete
eo: Finfarita

en: Complete request
eo: Finfari peton

en: Completed
eo: Finfarita

en: Completed <span class="count">(%s)</span> | Completed <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Finfaris <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Finfaris <span class="count">(%s)</span>

en: Completed order
eo: Finfarita mendo

en: Completed product image regeneration job.
eo: Tasko regeneri var-bildon estas finita.

en: Comply with any legal obligations we have, such as calculating taxes
eo: observi iujn leĝajn devojn de ni, kiel kalkulon de impostoj

en: Compose posts and comments with links, lists, and other styles using regular characters and
    		punctuation marks. A quick and easy way to format text without needing any HTML or coding.
eo: Vi povas verki afiŝojn kaj komentojn kun ligiloj, listoj kaj aliaj stiloj, uzante normalajn signojn kaj
    →	→	interpunkciado. Rapida, facila maniero tekstaranĝi sen bezono de HTML aŭ kono de kodo.

en: Compostela Valley
eo: Valo de Compostela

en: Compound
eo: Kunmetita

en: Conakry
eo: Konakrio

en: Configure
eo: Agordi

en: Configure terms
eo: Agordi terminojn

en: Configure your site&#8217;s logo, header, menus, and more in the Customizer.
eo: Agordu la emblemon, kaplinion, menuojn kaj pli de via retejo en la Tajlorilo.

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
eo: Agordo estas nedeviga, defaŭlte ĝi estas malplena.

en: Confirm
eo: Konfirmi

en: Confirm Deletion
eo: Konfirmi forviŝon

en: Confirm Email Address
eo: Konfirmi Retpoŝto-adreson

en: Confirm Email Forward
eo: Konfirmo de plusendo de retmesaĝo

en: Confirm Follow
eo: Konfirmi sekvon

en: Confirm Now
eo: Konfirmi nun

en: Confirm Password
eo: Konfirmi pasvorton

en: Confirm Removal
eo: Konfirmi forigon

en: Confirm Subscription
eo: Konfirmi abonon

en: Confirm navigation
eo: Konfirmi navigadon

en: Confirm new password
eo: Konfirmu la novan pasvorton

en: Confirm the "%s" action
eo: Konfirmu la agon "%s"

en: Confirm use of weak password
eo: Konfirmi uzon de malforta pasvorto

en: Confirm your administration email
eo: Konfirmu vian administran retpoŝtadreson

en: Confirmation email
eo: Konfirmas retmesaĝo

en: Confirmation request initiated successfully.
eo: Sukcese lanĉis la konfirmo-peton.

en: Confirmation request sent again successfully.
eo: Sukcese resendis konfirmo-peton.

en: Confirmed <span class="count">(%s)</span> | Confirmed <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Konfirmis <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Konfirmis <span class="count">(%s)</span>

en: Congo (Brazzaville)
eo: Kongo Brazavila

en: Congo (Kinshasa)
eo: Kongo Kinŝasa

en: Congolese franc
eo: Konga franko

en: Congratulations!
eo: Gratulojn!

en: Connect
eo: Konekti

en: Connect and share your posts on %s
eo: Ligiĝi kaj kunhavigi viajn afiŝon en %s

en: Connect to
eo: Konektiĝi al

en: Connect to Tumblr
eo: Konektiĝi al Tumblr

en: Connect to WordPress.com
eo: Konektiĝi al WordPress.com

en: Connect with %s
eo: Konekti per %s

en: Connect with your WordPress.com account:
eo: Ensaluti per via WordPress.com-konto:

en: Connect your social media accounts
eo: Konekto de viaj soci-retaj kontoj

en: Connect your store to Jetpack
eo: Konekti vian vendejon al Jetpack

en: Connect your store to Jetpack to enable extra features
eo: Konektu vian vendejon al Jetpack por ebligi pliajn ecojn

en: Connect your store to activate WooCommerce Services
eo: Konektu vian retejon por aktivigi WooCommerce-Servojn

en: Connected
eo: Konektita

en: Connected to WooCommerce.com
eo: Konektita al WooCommerce.com

en: Connecticut
eo: Konektikuto

en: Connection lost or the server is busy. Please try again later.
eo: Konekto perdiĝis aŭ la servilo estas okupita. Bonvolu reprovi poste.

en: Connections
eo: Konektoj

en: Constanța
eo: Konstanco

en: Constrain proportions
eo: Fiksi la proporciojn

en: Consumer Secret is invalid.
eo: La Sekreto de la kliento estas nevalida.

en: Consumer key
eo: Ŝlosilo de kliento

en: Consumer key ending in
eo: Ŝlosilo de kliento finanta per

en: Consumer key is invalid.
eo: Ŝlosilo de la kliento estas nevalida.

en: Consumer key is missing.
eo: Ŝlosilo de kliento mankas.

en: Consumer secret
eo: Sekreto de la kliento

en: Consumer secret is invalid.
eo: La Sekreto de kliento ne estas valida.

en: Consumer secret is missing.
eo: La Sekreto de kliento mankas.

en: Contact
eo: kontakto

en: Contact Form
eo: Kontakta formularo

en: Contact Info
eo: Kontaktinformoj

en: Contact Info & Map
eo: Kontaktinformoj k. mapo

en: Contact form
eo: Kontakta formularo

en: Contact form fields
eo: Kampoj de kontaktformularo

en: Contact form information
eo: Informoj de kontaktformularo

en: Contact forms
eo: Kontakto-formularoj

en: Contact information
eo: Kontaktinformoj

[ctx: Contact page for your website.]
en: Contact us
eo: Kontakti nin

en: Contact us
eo: Kontakti nin

en: Contact your site Administrator
eo: Kontaktu vian retejan administranton

en: Contains the handle that defines the block style.
eo: Enhavas la identigilon kiu difinas la stilon de la bloko.

en: Content
eo: Enhavo

en: Content (default)
eo: Enhavo (defaŭlta)

en: Content Options
eo: Opcioj de enhavo

en: Content for the comment, as it exists in the database.
eo: Enhavo por la objekto, kiel ĝi ekzistas en la datumbazo.

en: Content for the post, as it exists in the database.
eo: La enhavo de la afiŝo, kiel ĝi ekzistas en la datumbazo.

en: Content for the template, as it exists in the database.
eo: Enhavo por la ŝablono, kiel ĝi ekzistas en la datumbazo.

en: Content hash did not match expected.
eo: Enhavo-haketaĵo ne kongruis kun la atendita.

en: Content of template.
eo: Enhavo de la ŝablono.

en: Content to export
eo: Enhavo por eksporti

en: Content type
eo: Enhavtipo

en: Content, title, and excerpt are empty.
eo: Enhavo, titolo, kaj eltiraĵo estas malplenaj

en: Content:
eo: Enhavo:

en: Context provided by blocks of this type.
eo: Kunteksto donita de blokoj de tiu tipo.

en: Context values inherited by blocks of this type.
eo: Kuntekstaj valoroj hereditaj de blokoj de tiu tipo.

en: Contextual Help Tab
eo: Tabo por kunteksta helpo

en: Continue
eo: Daŭrigi

en: Continue reading
eo: Daŭrigi la legadon

en: Continue reading %s
eo: Daŭrigi legi %s

en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
eo: Legi plu %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
eo: Legi plu <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
eo: Daŭrigi legadon<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Continue shopping
eo: Daŭre butikumi

en: Continue with Jetpack
eo: Daŭrigi uzante Jetpack

en: Continue with WooCommerce Services
eo: Por daŭrigi ĉe WooCommerce-Servoj

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
eo: Kontribuantoj povas skribi kaj administri siajn afiŝojn, sed ne publikigi afiŝojn aŭ enŝuti aŭdvidaĵajn dosierojn.

en: Controls whether or not the product is listed as "in stock" or "out of stock" on the frontend.
eo: Regas, ĉu la varo estas listigita kiel "havebla" aŭ "elĉerpita" ĉe la fasado.

en: Controls whether or not the variation is listed as "in stock" or "out of stock" on the frontend.
eo: Regas, ĉu la variaĵo aperas kiel "havebla" ĉu "elĉerpita" ĉe la fasado.

en: Conversations
eo: Konversacioj

en: Convert Categories to Tags
eo: Konverti kategoriojn al etikedoj

en: Convert Category to Tag. | Convert Categories (%d) to Tags.
eo[0]: Konverti kategorion al etikedo.
eo[1]: Konverti kategoriojn (%d) al etikedoj.

en: Convert Tag to Category. | Convert Tags (%d) to Categories.
eo[0]: Konverti etikedon al kategorio.
eo[1]: Konverti etikedojn (%d) al kategorioj.

en: Convert Tags to Categories
eo: Konverti etikedojn al kategorioj

en: Convert emoticons like :-) and :-P to graphics on display.
eo: Konverti tajpitajn mienojn kiel :-) kaj :-P al bildoj por montrado.

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
eo: Konverti ridmienojn kiel <code>:-)</code> kaj <code>:-P</code> al grafikaĵoj ĉe montrado

en: Convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
eo: Konverti ekzistantajn kategoriojn al etikedoj aŭ etikedojn al kategorioj (aŭ elekton da ili).

en: Convert to Comic
eo: Konverti al kartuno

en: Convert to Post
eo: Konverti al afiŝo

en: Converted successfully.
eo: Konvertitaj sukcese.

en: Converting category <strong>%s</strong> ...
eo: Konvertante kategorion <strong>%s</strong> ...

en: Converting tag <strong>%s</strong> ...
eo: Konvertante etikedon <strong>%s</strong> ...

en: Cook Islands
eo: Kukinsuloj

en: Cookie Policy
eo: Kuketa politiko

en: Cookie check failed
eo: Kontrolo de kuketo malsukcesis

en: Cookie expired.
eo: Kuketo eksvalidiĝis.

en: Cookies
eo: Kuketoj

en: Cookies & Consents Banner
eo: Rubando pri kuketoj k. konsentoj

en: Copenhagen
eo: Kopenhago

en: Copied
eo: Kopiite

en: Copied %d block to clipboard. | Copied %d blocks to clipboard.
eo[0]: Kopiis %d blokon al tondujo.
eo[1]: Kopiis %d blokojn al tondujo.

en: Copied to clipboard!
eo: Kopiita al la tondujo!

en: Copied!
eo: Kopiita!

en: Copy
eo: Kopii

en: Copy &#8220;%s&#8221; URL to clipboard
eo: Kopii &#8220;%s&#8221; URL la la tondujo

en: Copy &#8220;Press This&#8221; bookmarklet code
eo: Kopii legosignilan kodon de &#8220;Presi ĉi tion&#8221;

en: Copy Link
eo: Kopii ligilon

en: Copy URL
eo: Kopii URLon

en: Copy URL to clipboard
eo: Kopii URL-on al tondujo

en: Copy a Page
eo: Kopii paĝon

en: Copy a Post
eo: Kopii afiŝon

en: Copy and paste the API key into the text field.
eo: Kopiu kaj alguu la API-ŝlosilon en la tekstokampon.

en: Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
eo: Kopiu kaj algluu tiun ĉi retadreson al via WordPressa retejo por enkorpigi

en: Copy and paste this URL into your browser:
eo: Kopiu kaj algluu tiun URLon al via retumilo:

en: Copy and paste this code into your site to embed
eo: Kopiu kaj algluu tiun ĉi kodon al via retejo por enkorpigi

en: Copy billing address
eo: Kopii faktur-adreson

en: Copy billing information to shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
eo: Ĉu kopii fakturinformojn al sendinformoj? Tio forviŝos ĉiujn ekzistantajn sendinformojn.

en: Copy file to theme
eo: Kopii dosieron al etoso

en: Copy for support
eo: Kopiu por subteno

en: Copy from billing address
eo: Kopii el faktur-adreso

en: Copy link
eo: Kopii ligilon

en: Copy site info to clipboard
eo: Kopii retejajn informojn al tondujo

en: Copy suggested policy text from %s.
eo: Kopii sugestitan politikan tekston de %s.

en: Copy suggested policy text to clipboard
eo: Kopii la proponitan politikan tekston al la tondujo

en: Copy table row
eo: Kopii tabelvicon

en: Copy to a new draft
eo: Kopii al nova malneto

en: Copying to clipboard failed. Please press Ctrl/Cmd+C to copy.
eo: Kopio al tondejo malsukcesis. Bonvolu premi Ctrl/Cmd+C por kopii.

en: Copying to clipboard failed. You should be able to right-click the button and copy.
eo: Malsukcesis kopii al tondejo. Dekstra klako al la butono devus ebligi kopion.

en: Copyright
eo: Kopirajto

en: Cordoba
eo: Córdoba

en: Cost
eo: Kosto

en: Costa Rica
eo: Kostariko

en: Costa Rican col&oacute;n
eo: Kostarika kolono

en: Could not access filesystem
eo: Ne eblis atingi la dosierosistemon.

en: Could not access filesystem.
eo: Ne eblis atingi la dosierosistemon.

en: Could not calculate resized image dimensions
eo: Ne povis kalkuli dimensiojn de aligrandigita bildo

en: Could not check updates for plugins on this site.
eo: Ne povis kontroli ĝisdatigojn por kromprogramoj en tiu ĉi retejo.

en: Could not connect to %s
eo: Ne eblis konekti al %s

en: Could not connect to VaultPress.
eo: Ne povis konektiĝi al VaultPress.

en: Could not connect to https://www.google.com
eo: Ne povis konektiĝi al https://www.google.com

en: Could not copy file.
eo: Ne eblis kopii la dosieron.

en: Could not copy files.
eo: Ne eblis kopii dosierojn.

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
eo: Ne eblis kopii la dosierojn. Eble via diskospaco elĉerpiĝis.

en: Could not create directory.
eo: Ne eblis krei dosierujon.

en: Could not create user
eo: Ne eblis krei la uzanton.

en: Could not delete application password.
eo: Ne povis forviŝi aplikaĵan pasvorton.

en: Could not delete application passwords.
eo: Ne povis forviŝi aplikaĵajn pasvortojn.

en: Could not delete meta value from database.
eo: Ne povis forviŝi metadatuman valoron de datumbazo.

en: Could not delete site from the database.
eo: Ne povis forviŝi retejon el la datumbazo.

en: Could not delete the attribute
eo: Ne povis forviŝi la atributon

en: Could not delete the category
eo: Ne povis forviŝi la kategorion

en: Could not delete the shipping class
eo: Ne eblis forviŝi la sendkategorion

en: Could not delete the tag
eo: Ne povis forviŝi la etikedon

en: Could not delete the tax class
eo: Ne eblis forviŝi la impostkategorion

en: Could not delete the tax rate
eo: Ne povis forviŝi la impostotarifon

en: Could not edit the attribute
eo: Ne povis redakti la atributon

en: Could not edit the category
eo: Ne povis redakti la kategorion

en: Could not edit the shipping class
eo: Ne povis redakti la sendkategorion

en: Could not edit the tag
eo: Ne povis redakti la etikedon

en: Could not find an application password with that id.
eo: Ne povis trovi aplikaĵan pasvorton kun tiu ID.

en: Could not find any subscriptions on your Woo.com account
eo: Ne eblis trovi abonon en via konto de Woo.com

en: Could not find any subscriptions on your WooCommerce.com account
eo: Ne eblis trovi abonon en via konto de WooCommerce.com

en: Could not find the specified string.
eo: Ne eblis trovi la enigitan ĉenon.

en: Could not fully remove the plugin %s.
eo: Ne povis plene forviŝi la kromprogramon %s.

en: Could not fully remove the plugins %s.
eo: Ne eblis komplete forigi la kromprogrameto(j)n %s

en: Could not fully remove the theme %s.
eo: Ne eblis komplete forigi la etoson %s.

en: Could not generate XML sitemap due to missing %s extension
eo: Ne povis generi XML-retejomapon pro mankanta etendaĵo %s

en: Could not grant access - the user may already have permission for this file or billing email is not set. Ensure the billing email is set, and the order has been saved.
eo: Ne povis doni alirrajton - la uzanto eble jam havas permeson por tiu dosiero aŭ faktura retpoŝtadreso ne estas agordita. Certigu, ke la faktura retpoŝtadreso estas registrita, kaj ke la mendo estis konservita.

en: Could not insert attachment into the database.
eo: Ne povis enmeti alkroĉaĵon en datumbazon.

en: Could not insert term relationship into the database.
eo: Ne eblis enmeti la terminan rilaton en la datumbazon

en: Could not log out user sessions. Please try again.
eo: Ne povis elsalutigi seancojn de uzanto. Bonvole provu denove.

en: Could not obtain a VideoPress upload token. Please try again later.
eo: Ne povis akiri alŝutan ĵetonon de VideoPress. Bonvole provu denove poste.

en: Could not open file handle.
eo: Ne povis malfermi dosieran tenilon.

en: Could not parse the path.
eo: Ne povis analizi la vojon.

en: Could not process change for action: "%1$s" (ID: %2$d). Error: %3$s
eo: Ne eblis efektivigi ŝanĝon por ago: "%1$s" (ID: %2$d). Eraro: %3$s

en: Could not reach WordPress.org
eo: Ne povis atingi WordPress.org

en: Could not read image size.
eo: Ne eblis legi la grandecon de la bildo.

en: Could not register file "%1$s" as a block pattern (invalid slug "%2$s")
eo: Ne eblis registri dosieron "%1$s" kiel blokan ŝablonon (nevalida URL-nomo "%2$s")

en: Could not register file "%s" as a block pattern ("Slug" field missing)
eo: Ne eblis registri dosieron "%s" kiel blokŝablono (la kampo "URL-nomo" mankas)

en: Could not register file "%s" as a block pattern ("Title" field missing)
eo: Ne eblis registri dosieron "%s" kiel blokŝablono (la kampo "Titolo" mankas)

en: Could not remove the current plugin.
eo: Ne eblis forigi la malnovan kromprogramon.

en: Could not remove the old plugin.
eo: Ne eblis forigi la malnovan kromprogramon.

en: Could not remove the old theme.
eo: Ne eblis forigi la malnovan etoson.

en: Could not remove the old translation.
eo: Ne povis forviŝi la malnovan tradukon.

en: Could not resume the plugin.
eo: Ne povis relanĉi la kromprogramon.

en: Could not resume the theme.
eo: Ne povis relanĉi la etoson.

en: Could not retrieve site data.
eo: Ne povis preni retejajn datumojn.

en: Could not sanitize the %1$s option. Error code: %2$s
eo: Ne eblis purigi la opcion %1$s. Erarkodo: %2$s

en: Could not save application password.
eo: Ne povis konservi la aplikaĵan pasvorton.

en: Could not split shared term.
eo: Ne povis disigi kunhavigitan terminon.

en: Could not start a new full sync
eo: Ne povis komenci novan plenan sinkronigon

en: Could not start a new full sync with modules: %s
eo: Ne povis komenci novan plenan sinkronigon kun moduloj: %s

en: Could not update attachment in the database.
eo: Ne povis ĝisdatigi la alkroĉaĵon en la datumbazon.

en: Could not update comment in the database.
eo: Ne povis ĝisdatigi komenton en la datumbazo.

en: Could not update comment status.
eo: Ne povis ĝisdatigi la komentan staton

en: Could not update site in the database.
eo: Ne povis ĝisdatigi retejon en la datumbazo.

en: Could not update the attribute.
eo: Ne povis ĝisdatigi la atributon.

en: Could not update the email last sent time.
eo: Ne povis ĝisdatigi la tempon laste sendita de la retmesaĝo.

en: Could not update the meta value of %s in database.
eo: Ne povis ĝisdatigi metadatuman valoron de %s en la datumbazo.

en: Could not write file %1$s (%2$s).
eo: Ne eblis skribi la dosieron %1$s (%2$s)

en: Could not write file %s
eo: Ne eblis skribi la dosieron %s

en: Could not write to template file.
eo: Ne eblis skribi al ŝablona dosiero.

en: Couldn&#8217;t get post ID
eo: Ne povis akiri identigilon de afiŝo

en: Couldn't retrieve a list of the checksums for WordPress %s.
eo: Ne povis preni liston de la kontrolsumoj por WordPress %s.

en: Count logged in page views from
eo: Kalkuli ensalutintajn paĝrigardojn de

en: Count the page views of registered users who are logged in.
eo: Kalkuli la paĝ-rigardojn de registritaj, ensalutintaj uzantoj.

en: Countries
eo: Landoj

en: Country
eo: Lando

en: Country / State
eo: Lando / Ŝtato

en: Country ISO 3166 code.
eo: 3166-kodo de landa ISO.

en: Country code
eo: Landokodo

en: Country code in ISO 3166-1 alpha-2 format.
eo: Landa kodo laŭ konvencio ISO 3166-1, alfa-2.

en: Country&nbsp;code
eo: Landokodo

en: Country/Region
eo: Lando/regiono

en: County
eo: Lando

en: Coupon
eo: Kupono

en: Coupon "%s" does not exist!
eo: Kupono "%s"  ne ekzistas!

en: Coupon amount
eo: Valoro de kupono

en: Coupon code
eo: Kupona kodo

en: Coupon code already applied!
eo: Kupona kodo jam aplikita!

en: Coupon code already exists - customers will use the latest coupon with this code.
eo: Kupona kodo jam ekzistas - klientoj uzos la plej lastan kuponon kun ĉi tiu kodo.

en: Coupon code applied successfully.
eo: Kupona kodo sukcese aplikita.

en: Coupon code is required.
eo: Kupona kodo estas deviga.

en: Coupon code removed successfully.
eo: Kupona kodo sukcese forigita.

en: Coupon code.
eo: Kupon-kodo.

en: Coupon created
eo: Kupono kreita

en: Coupon data
eo: Kupondatumoj

en: Coupon deleted
eo: Kupono forviŝita

en: Coupon description.
eo: Priskribo de kupono.

en: Coupon discount total must be a positive amount.
eo: Sumo de kupona rabato devas esti pozitiva kvanto.

en: Coupon does not exist!
eo: Kupono ne ekzistas!

en: Coupon draft updated.
eo: Malneto de kupono ĝisdatigita.

en: Coupon expiry date
eo: Dato de eksvalidiĝo de kupono

en: Coupon has been removed.
eo: Kupono estis forviŝita.

en: Coupon is not valid.
eo: Kupono ne validas.

en: Coupon restored
eo: Kupono restarigita

en: Coupon saved.
eo: Kupono konservita.

en: Coupon scheduled for: %s.
eo: Kupono planita en: %s.

en: Coupon submitted.
eo: Kupono proponita.

en: Coupon type
eo: Kupontipo

en: Coupon updated
eo: Kupono ĝisdatigita

en: Coupon updated.
eo: Kupono ĝisdatigita.

en: Coupon usage limit has been reached.
eo: Kuponuza limo estas atingita.

en: Coupon usage limit has been reached. If you were using this coupon just now but your order was not complete, you can retry or cancel the order by going to the <a href="%s">my account page</a>.
eo: Tiu kupono jam tro uziĝis. Se vi ĵus provis uzi la kuponon sed via mendo estas nefinita, vi povas reprovi aŭ nuligi la mendon ĉe la paĝo <a href="%s">Mia konto</a>.

en: Coupon(s)
eo: Kupono(j)

en: Coupon:
eo: Kupono:

en: Coupon: %s
eo: Kupono: %s

en: Coupons
eo: Kuponoj

en: Coupons are a great way to offer discounts and rewards to your customers. They will appear here once created.
eo: Kuponoj estas tre bona maniero proponi rabatojn kaj rekompencojn al viaj klientoj. Ĉiuj kreitaj kuponoj aperos ĉi tie.

en: Coupons by date
eo: Kuponoj laŭ dato

en: Coupons can be applied from the cart and checkout pages.
eo: Kuponoj povas esti aplikitaj de la korba kaj pagproceza paĝoj.

en: Coupons for groups. Provides the option to have coupons that are restricted to group members or roles. Works with the free Groups plugin.
eo: Kuponoj por grupoj. Tio ebligas havi kuponon, kiu funkcias nur por anoj de specifa grupo. Funkcias kune kun la senpaga kromprogramo nomita Groups.

en: Coupons line data.
eo: Datumoj de kupon-linioj.

en: Coupons list
eo: Listo de kuponoj

en: Coupons navigation
eo: Kupon-navigado

en: Cover Image
eo: Kovra bildo

en: Create
eo: Krei

en: Create "store credit" coupons for customers which are redeemable at checkout.
eo: Krei kuponojn de "butika kredito", kiujn klientoj uzu por aĉeti ĉe vi.

en: Create Blog
eo: Kreu Blogon.

en: Create Menu
eo: Krei menuon

en: Create New Menu
eo: Krei novan menuon

en: Create Post by Email address
eo: Krei adreson por afiŝi retpoŝte

en: Create Share Button
eo: Krei kunhavigan butonon

en: Create Site
eo: Krei retejon

en: Create WordPress.com account
eo: Kreu vian konton en WordPress.com

en: Create a Blog
eo: Krei blogon

en: Create a Blog with WordPress.com
eo: Krei blogon per WordPress.com

en: Create a Configuration File
eo: Krei agordan dosieron

en: Create a New Post
eo: Krei novan afiŝon

en: Create a New Site
eo: Krei novan retejon

en: Create a New User
eo: Krei novan uzanton

en: Create a blog with WordPress.com
eo: Krei blogon per WordPress.com

en: Create a brand new user and add them to this site.
eo: Envenigi novan uzanton kaj aldoni tiun al tiu ĉi retejo.

en: Create a free website &mdash; WordPress.com
eo: Krei senpagan retejon &mdash; WordPress.com

en: Create a free website at WordPress.com
eo: Krei senpagan retejon ĉe WordPress.com

en: Create a free website or blog at WordPress.com
eo: Krei senpagan retejon aŭ blogon ĉe WordPress.com

en: Create a free website today.
eo: Krei senpagan retejon hodiaŭ.

en: Create a menu for this location
eo: Krei menuon por tiu ĉi loko

en: Create a new Privacy Policy page
eo: Kreu novan paĝon pri la privateca politiko

en: Create a new gallery
eo: Krei novan galerion

en: Create a new playlist
eo: Krei novan ludoliston

en: Create a new video playlist
eo: Krei novan video-ludoliston

en: Create a new webhook
eo: Krei novan rethokon

en: Create a product
eo: Krei novan varon

en: Create a website or blog at WordPress.com
eo: Krei retejon aŭ blogon ĉe WordPress.com

en: Create account
eo: Krei konton

en: Create account password
eo: Krei pasvorton por konto

en: Create an API key
eo: Krei API-ŝlosilon

en: Create an account?
eo: Ĉu krei konton?

en: Create audio playlist
eo: Krei aŭdaĵo-ludoliston

en: Create coupons
eo: Krei kuponojn

en: Create customers
eo: Krei klientojn

en: Create default WooCommerce pages
eo: Krei defaŭltajn WooCommerce-paĝojn

en: Create gallery
eo: Krei galerion

en: Create one here
eo: Tion kreu tie ĉi

en: Create orders
eo: Krei mendojn

en: Create pages
eo: Krei paĝojn

en: Create products
eo: Krei varojn

en: Create simple contact forms without any coding. You can have multiple forms and when
    		a user submits it, their feedback will be emailed directly to you. If Akismet is active, submissions will be
    		automatically filtered for spam.
eo: Vi povas krei simplajn kontakto-formularojn sen kono de kodo. Havu plurajn formularojn kaj kiam
    →	→	uzanto sendos ion, tiu pritaksado estos sendita retpoŝte al vi. Se Akismet estas aktiva, sendaĵoj aŭtomate
    →	→	estos trafiltritaj kontraŭ trudaĵoj.

en: Create some products
eo: Kreu kelkajn varojn

en: Create user %1$s or map to existing
eo: Krei uzanton %1$s aŭ mapi al jam ekzistanta

en: Create video playlist
eo: Krei video-ludoliston

en: Create webhooks
eo: Krei rethokojn

en: Create your first coupon
eo: Krei vian unuan kuponon

en: Create your first menu below.
eo: Kreu vian unuan menuon sube.

en: Create your store
eo: Krei vian vendejon

en: Create, edit, and delete menus
eo: Krei, redakti kaj forviŝi menuojn

en: Created
eo: Kreite

en: Created at
eo: Kreita je

en: Creating
eo: Kreas

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. This screen also has the distraction-free writing space, available in both the Visual and Text modes via the Fullscreen buttons. The Page editor mostly works the same as the Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box.
eo: Krei paĝon similas al la kreo de afiŝoj kaj la fenestroj estas same agordeblaj per muse treni kaj faligi, uzo de la langeto Fenestraj agordoj, kaj (mal)etendo de skatoloj. La fenestro havas la sendistran redaktan spacon, havebla en pervida kaj HTML-reĝimoj, per la butono Plena ekrano. La redaktilo funkcias plejparte same kiel tiu por afiŝoj, sed estas kelkaj ebloj apartaj al paĝoj en la skatolo Ecoj de paĝoj:

en: Creating a comment requires valid author name and email values.
eo: Kreo de komento postulas validajn aŭtorajn nomon kaj retpoŝtadreson.

en: Creating comment failed.
eo: Kreo de komento malsukcesis.

en: Creating product review failed.
eo: Malsuckesis krei recenzon de varo.

en: Credit Card
eo: Bankokarto

en: Credit card
eo: Kreditkarto

en: Credit or debit card
eo: Kredit- aŭ debet-karto

en: Credits
eo: Agnoskoj

en: Crimea
eo: Krimeo

en: Critical
eo: Kriza

en: Critical issues are items that may have a high impact on your sites performance or security, and resolving these issues should be prioritized.
eo: Kritikaj problemoj estas erojkiuj povas havi altan efikon al viaj retejoj agado aŭ sekureco, kaj solvi ĉi tiujn problemojn devus esti prioritatita.

en: Croatia
eo: Kroatio

en: Croatian
eo: Kroata

en: Croatian kuna
eo: Kroata kuna

en: Cron will run at: %s GMT
eo: Cron lanĉiĝos je la: %s GMT

en: Crop
eo: Stuci

en: Crop Aspect Ratio
eo: Stuci proporcie

en: Crop Header Image
eo: Stuci kapobildon

en: Crop Image
eo: Stuci bildon

en: Crop Selection
eo: Stuci elekton

en: Crop and Publish
eo: Stuci kaj publikigi

en: Crop arguments.
eo: Stuco-argumentoj

en: Crop image
eo: Stuci bildon

en: Crop thumbnail to exact dimensions
eo: Pritondi bildeton al ekzaktaj dimensioj

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
eo: Pritondi bildeton al precizaj dimensioj (ordinare bildetoj estas proporciaj)

en: Crop type.
eo: Speco de stucado

en: Crop your image
eo: Stucu vian bildon

en: Cropping&hellip;
eo: Stucante&hellip;

en: Cross River
eo: Cross-Rivero

en: Cross-sells
eo: Aldonaj reklamoj

en: Cross-sells are products which you promote in the cart, based on the current product.
eo: Aldonaj reklamoj koncernas varojn, kiujn vi reklamas en la korbo bazitaj sur la nuna varo.

en: Crunching&hellip;
eo: Kalkulas&hellip;

en: Cryptographic hash of the instance settings.
eo: Kriptologa haketaĵo de la agordoj por okazo.

en: Ctrl + Alt + letter:
eo: Ctrl + Alt + litero:

en: Ctrl + letter:
eo: Ctrl + litero:

en: Cuba
eo: Kubo

en: Cuban convertible peso
eo: Konvertebla kuba peso

en: Cuban peso
eo: Kuba peso

en: Cuiaba
eo: Cuiabá

en: Cumilla
eo: Comilla

en: Cura&ccedil;ao
eo: Kuracao

en: Curacao
eo: Curaçao

en: Currency
eo: Valuto

en: Currency options
eo: Valutaj opcioj

en: Currency position
eo: Pozicio de valuto

en: Currency position.
eo: Pozicio de valuto.

en: Currency symbol.
eo: Simbolo de valuto.

en: Currency the order was created with, in ISO format.
eo: Valuto uzita dum kreo de mendo, laŭ ISO-konvencio.

en: Currency.
eo: Valuto.

en: Current
eo: Nuna

en: Current Background Image
eo: Nuna fonbildo

en: Current Header Image
eo: Nuna kapa bildo

en: Current Header Video
eo: Nuna filmeto en kapo

en: Current Page
eo: Aktuala paĝo

en: Current Revision by %s
eo: Aktuala revizio de %s

en: Current Theme
eo: Nuna etoso

en: Current administration email: %s
eo: Nuna retpoŝtadreso de administranto: %s

en: Current header
eo: Nuna kapo

en: Current instance settings of the widget.
eo: Nunaj okazo-agordoj de la fenestraĵo.

en: Current page
eo: Aktuala paĝo

en: Current page of the collection.
eo: Nuna paĝo de la kolekto.

en: Current password (leave blank to leave unchanged)
eo: Nuna pasvorto (lasu malplena por ne ŝanĝi ĝin)

en: Current plugin: %1$s (version %2$s)
eo: Nuna kromprogramo: %1$s (versio %2$s)

en: Current product price.
eo: Nuna prezo de varo.

en: Current thumbnail
eo: Nuna bildeto

en: Current variation price.
eo: Nuna prezo de variaĵo.

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
eo[0]: Nun %s komento atendas aprobadon. Bv. viziti la kontrolan panelon:
eo[1]: Nun %s komentoj atendas aprobadon. Bv. viziti la kontrolan panelon:

en: Currently Reading
eo: Legataj

en: Currently unable to fetch stats. Please try again.
eo: Nune, ne povas akiri statistikaĵojn. Bonvole provu denove.

en: Custom
eo: Propra

en: Custom Background
eo: Propra fono

en: Custom CSS
eo: Propra CSS

en: Custom CSS Stylesheet
eo: Stilfolio por propra CSS

en: Custom CSS is now managed in the Customizer.
eo: Propra CSS nuntempe estas farita en la Tajlorilo.

en: Custom Colors
eo: Propraj koloroj

en: Custom Domain for %s
eo: Propra domajno por %s

en: Custom Email Address
eo: Retpoŝtadreso laŭ difino

en: Custom Fields
eo: Propraj kampoj

en: Custom HTML
eo: Propra HTML

en: Custom HTML Widget
eo: Propra HTML-kromprogrameto

en: Custom Header
eo: Propra paĝokapo

en: Custom Link
eo: Propra ligilo

en: Custom Links
eo: Propraj ligiloj

en: Custom Logo
eo: Propra emblemo

en: Custom Menu
eo: Propra menuo

en: Custom Message:
eo: Propra mesaĝo:

en: Custom PHP error message.
eo: Erarmesaĝo de propra PHP.

en: Custom PHP fatal error handler.
eo: Pritraktilo de krizaj eraroj de propra PHP.

[ctx: Custom Preset]
en: Custom
eo: Propra

en: Custom Size
eo: Propra grandeco

en: Custom Structure
eo: Propra strukturo

en: Custom URL
eo: Propra URL

en: Custom URL:
eo: Propra URL:

en: Custom background if defined by the theme.
eo: Adaptita fono, se difinita laŭ la etoso.

en: Custom base
eo: Propra bazo

en: Custom color
eo: Propra koloro

en: Custom color palette if defined by the theme.
eo: Adaptita kolorpaletro, se difinita laŭ la etoso.

en: Custom date format:
eo: Propra dat-aranĝo:

en: Custom field deleted.
eo: Propra kampo estas forviŝita.

en: Custom field updated.
eo: La propra kampo estas ĝisdatigita.

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="%s">use in your theme</a>.
eo: Propraj kampoj povas esti uzitaj por aldoni pliajn metadatumojn al afiŝo, kiujn vi povas <a href="%s">uzi en via etoso</a>.

en: Custom font sizes if defined by the theme.
eo: Adaptitaj tiparaj grandoj, se difinitaj laŭ la etoso.

en: Custom gradient presets if defined by the theme.
eo: Antaŭagordoj de adaptitaj kolortransiroj se difinitaj laŭ etoso.

en: Custom header if defined by the theme.
eo: Adaptita kapo, se difinita laŭ la etoso.

en: Custom installation script.
eo: Propra instalo-skripto.

en: Custom logo if defined by the theme.
eo: Adaptita emblemo, se difinita laŭ la etoso.

en: Custom maintenance message.
eo: Propra mesaĝo pri funkcitenado.

en: Custom ordering
eo: Propra ordigo

en: Custom ordering position.
eo: Propra ordiga pozicio.

en: Custom rules have been added to your %s file.
eo: Propraj reguloj estis aldonitaj al via dosiero %s.

en: Custom sharing services added by user.
eo: Laŭdifinaj kunhavigaj servoj aldonitaj de uzanto.

en: Custom site deleted message.
eo: Propra mesaĝo, kiam TTT-ejo estas forviŝita.

en: Custom site inactive message.
eo: Propra mesaĝo, kiam TTT-ejo estas malaktivigita.

en: Custom site suspended message.
eo: Propra mesaĝo, kiam TTT-ejo estas haltigita.

en: Custom time format:
eo: Propra temp-aranĝo:

en: Custom:
eo: Propra:

en: Customer
eo: Kliento

en: Customer "new account" emails are sent to the customer when a customer signs up via checkout or account pages.
eo: "Nova konto"-retpoŝtmesaĝoj de klientoj estas senditaj, kiam kliento registriĝas per pagproceza aŭ konta paĝoj.

en: Customer "reset password" emails are sent when customers reset their passwords.
eo: Retpoŝtmesaĝoj pri restarigo de pasvorto estas senditaj, kiam klientoj restarigas siajn pasvortojn.

en: Customer Data
eo: Datumoj de kliento

en: Customer ID is invalid.
eo: Kliento-ID estas nevalida.

en: Customer ID.
eo: Kliento-ID.

en: Customer IP: %s
eo: Kliento-IP: %s

en: Customer Name
eo: Kliento-nomo

en: Customer Testimonials
eo: Atestoj de klientoj

en: Customer billing address
eo: Faktur-adreso de kliento

en: Customer created
eo: Kliento kreita

en: Customer deleted
eo: Kliento forviŝita

en: Customer details
eo: Detaloj pri la kliento

en: Customer download link
eo: Elŝut-ligilo por kliento

en: Customer download log
eo: Protokolo de klientaj elŝutoj

en: Customer download permissions have been retained.
eo: Elŝutaj permesoj de kliento estas tenataj.

en: Customer downloads
eo: Elŝutoj de klientoj

en: Customer first name.
eo: Persona nomo de kliento.

en: Customer information like your name, email address, and billing and shipping information.
eo: Klientaj informoj kiel viaj nomo, retpoŝtadreso kaj fakturaj kaj sendaj informoj.

en: Customer invoice / Order details
eo: Klienta fakturo / Detaloj de la mendo

en: Customer invoice emails can be sent to customers containing their order information and payment links.
eo: Klientaj fakturaj retpoŝtmesaĝoj povas esti senditaj al klientoj kun iliaj mendaj informoj kaj pagoligiloj.

en: Customer last name.
eo: Familia nomo de kliento.

en: Customer list
eo: Klienta listo

en: Customer login name.
eo: Uzant-nomo de kliento.

en: Customer note
eo: Klienta noto

en: Customer note emails are sent when you add a note to an order.
eo: Retpoŝtmesaĝoj pri noto estos senditaj al klientoj, kiam vi aldonos noton al mendo.

en: Customer notes about the order
eo: Klientaj notoj pri la mendo

en: Customer orders
eo: Mendoj de klientoj

en: Customer password.
eo: Pasvorto de kliento.

en: Customer payment page &rarr;
eo: Pag-paĝo de kliento &rarr;

en: Customer provided note
eo: Noto lasita de kliento

en: Customer provided note:
eo: Noto aldonita de kliento:

en: Customer role.
eo: Rolo de kliento.

en: Customer sales
eo: Vendoj al klientoj

en: Customer shipping address
eo: Sendadreso de kliento

en: Customer updated
eo: Kliento ĝisdatigita

en: Customer's IP address.
eo: IP-adreso de la kliento.

en: Customer:
eo: Kliento:

en: Customers
eo: Klientoj

en: Customers do not support trashing.
eo: Klientoj ne subtenas enrubigon.

en: Customers vs. guests
eo: Klientoj kontraŭ gastoj

en: Customers will need to spend this amount to get free shipping.
eo: Klientoj devas elspezi minimume tiun ĉi sumon por havi senpagan sendon.

en: Customers will not be able to purchase physical goods from your store until a shipping method is available.
eo: Klientoj ne povos aĉeti fizikajn varojn de via vendejo, ĝis kiam sendometodo estos havebla.

en: Customization Draft
eo: Malneto de propraj ŝanĝoj

en: Customization options
eo: Opcioj de la tajlorilo

en: Customize
eo: Tajlori

en: Customize &#8220;%s&#8221;
eo: Adapti &#8220;%s&#8221;

en: Customize It!
eo: Adaptu ĝin!

en: Customize New Changes
eo: Tajlori novajn ŝanĝojn

en: Customize Testimonials Archive
eo: Tajlori arkivon de atestoj

en: Customize Your Site
eo: Tajlori vian retejon

en: Customize buttons
eo: Agordi butonojn

en: Customize the blog profile
eo: Agordi la blogan profilon

en: Customize theme: %s
eo: Tajlori etoson: %s

en: Customize username on "Edit Profile" page.
eo: Agordu la uzul-nomon en la paĝo "Redakti profilon"

en: Customize your entire site with block themes
eo: Tajlori vian tutan retejon per blokaj temoj

en: Customize: %s
eo: Tajlori: %s

en: Customizer
eo: Tajlorilo

en: Customizing
eo: Tajlorado

en: Customizing &#9656; %s
eo: Faro de propra &#9656; %s

en: Customizing This Display
eo: Tajloro de tiu ĉi aranĝo

en: Cut
eo: Eltondi

en: Cut table row
eo: Eltondi tabelvicon

en: Cyprus
eo: Kipro

en: Czech
eo: Ĉeĥa

en: Czech Republic
eo: Ĉeĥio

en: Czech koruna
eo: Ĉeĥa krono

en: DESC
eo: MALKRESK

en: DKI Jakarta
eo: DKI Ĝakarto

en: Dacca
eo: Dako

en: Dadra and Nagar Haveli
eo: Dadra kaj Nagar Haveli

en: Daily
eo: Tage

en: Daily Archive - %s
eo: Tagaj arĥivoj: %s

en: Daily Archives:
eo: Tagaj arkivoj:

en: Daily archives
eo: Tagaj arkivoj

en: Dakar
eo: Dakaro

en: Daman and Diu
eo: Daman kaj Diu

en: Damascus
eo: Damasko

en: Danish
eo: Dana

en: Danish krone
eo: Dana krono

en: Dark
eo: Malluma

en: Darwin
eo: Darvino

en: Dashboard
eo: Panelo

en: Data erasure has failed.
eo: Forigado de datumoj malsukcesis.

en: Database
eo: Datumbazo

en: Database Data Size
eo: Datuma grando de datumbazo

en: Database Error
eo: Datumbaza eraro

en: Database Index Size
eo: Indeksa grando de datumbazo

en: Database Server version
eo: Versio de datumbaza servilo

en: Database charset
eo: Datumbaza signaro

en: Database collation
eo: Datumbaza ordigo

en: Database prefix
eo: Datumbaza prefikso

en: Database prefix.
eo: Prefikso de datumbazo

en: Database size
eo: Grando de datumbazo

en: Database tables.
eo: Tabeloj de datumbazo.

en: Database.
eo: Datumbazo

en: Date
eo: Dato

en: Date Format
eo: Datoprezento

en: Date GMT
eo: Dato-GMT

en: Date and time
eo: Dato kaj tempo

en: Date created:
eo: Dato de kreo:

en: Date range:
eo: Datointervalo:

en: Date sale price ends
eo: Findato de rabatprezo

en: Date sale price starts
eo: Komencdato de rabatprezo

en: Date/Time
eo: Dato/Tempo

en: Date/time
eo: Dato/tempo

en: Date:
eo: Dato:

en: Davao Occidental
eo: Davao Okcidenta

en: Davao Oriental
eo: Davao Orienta

en: Davao del Norte
eo: Davao de la Nordo

en: Davao del Sur
eo: Davao de la Sudo

en: Day
eo: Tago

en: Day and name
eo: Tago kaj nomo

en: Day(s)
eo: Tago(j)

en: Daylight saving time begins on: %s.
eo: Somertempo komenciĝos en: %s.

en: Daylight saving time begins on: <code>%s</code>.
eo: Somera tempo komenciĝas je: <code>%s</code>.

en: Days
eo: Tagoj

en: Deactivate
eo: Malaktivigi

en: Deactivate this plugin
eo: Malaktivigi tiun ĉi kromprogramon

en: Dear WordPress developers,
eo: Karaj WordPress-programistoj,

en: Debug log
eo: Senerariga protokolo

en: Debug mode
eo: Senerariga reĝimo

en: Debug mode is often enabled to gather more details about an error or site failure, but may contain sensitive information which should not be available on a publicly available website.
eo: Senerariga reĝimo ofte estas ebligita por kolekti detalojn pri eraro aŭ paneo de la retejo, sed eble enhavas tiklakjn informojn kiuj ne devus esti havebla ĉe publika retejo.

en: Debugging enabled
eo: Senerarigo ebligita

en: December
eo: Decembro

[ctx: December abbreviation]
en: Dec
eo: dec

en: Decimal separator
eo: Dekuma disigilo

en: Decimal separator.
eo: Dekuma apartigilo.

en: Decrease existing price by (fixed amount or %):
eo: Malpliigi ekzistantan prezon per (fiksa kvanto aŭ %):

en: Decrease existing sale price by (fixed amount or %):
eo: Malpliigi prezon de ekzistanta rabat-prezo je (fiksita kvanto aŭ %):

en: Decrease indent
eo: Plimalgrandigi krommarĝenon

en: Decrease regular prices (fixed amount or percentage)
eo: Malpliigi ordinarajn prezojn (fiksa kvanto aŭ elcento)

en: Decrease sale prices (fixed amount or percentage)
eo: Malplialtigi vendoprezojn (fiksa kvanto aŭ elcento)

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Default Avatar
eo: Defaŭlta avataro

en: Default Data
eo: Defaŭltaj datumoj

en: Default Form Values
eo: Defaŭltaj valoroj por formularo

en: Default Images
eo: Defaŭltaj bildoj

en: Default Link Category
eo: Defaŭlta ligilokategorio

en: Default Mail Category
eo: Defaŭlta retpoŝta kategorio

en: Default Post Category
eo: Defaŭlta afiŝokategorio

en: Default Post Format
eo: Defaŭlta afiŝa aranĝo:

[ctx: Default Preset]
en: Default
eo: Defaŭlta

en: Default Style
eo: Defaŭlta stilo

en: Default article settings
eo: Defaŭltaj artikolagordoj

en: Default attribute
eo: Defaŭlta atributo

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
eo: Senkategoria

en: Default comment status
eo: Stato de defaŭlta komento

en: Default customer location
eo: Defaŭlta klienta loko

en: Default is %s
eo: Defaŭlto estas %s

[ctx: Default label for new HTML form field in contact form builder]
en: New Field
eo: Nova kampo

[ctx: Default label for the first option to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: First option
eo: Unua opcio

[ctx: Default page slug]
en: about
eo: pri

[ctx: Default page title]
en: About
eo: Pri

en: Default post category.
eo: Defaŭlta kategorio de la afiŝo.

en: Default post format
eo: Defaŭlta afiŝa aranĝo:

en: Default post format.
eo: Defaŭlta afiŝo-tipo

en: Default post settings
eo: Defaŭltaj afiŝaj agordoj

[ctx: Default post slug]
en: hello-world
eo: saluton-mondo

en: Default product sorting
eo: Defaŭlta ordigo de varoj

en: Default shortcuts,
eo: Defaŭltaj klavarokomandoj,

en: Default sort order
eo: Defaŭlta ordo

en: Default sort order.
eo: Defaŭlta ordo.

en: Default sort order:
eo: Defaŭlta ordigado:

en: Default sorting
eo: Defaŭlta ordo

en: Default sorting (custom ordering + name)
eo: Defaŭlta ordo (propra ordigo + nomo)

en: Default template
eo: Defaŭlta modelo

en: Default timezone is %s - it should be UTC
eo: Defaŭlta horzono estas %s - ĝi devus esti UTC

en: Default timezone is UTC
eo: Defaŭlta horzono estas UTC

en: Default timezone.
eo: Defaŭlta horzono.

en: Default to customer billing address
eo: Defaŭlte iras al faktura adreso de kliento

en: Default to customer shipping address
eo: Defaŭlte iras al sendo-adreso de kliento

en: Default value for the setting.
eo: Defaŭlta valoro por la agordo.

en: Defaults variation attributes.
eo: Defaŭltaj atributoj de variaĵo.

en: Define if the attribute can be used as variation.
eo: Difini, ĉu la atributo povas esti uzata kiel variaĵo.

en: Define if the attribute is visible on the "Additional information" tab in the product's page.
eo: Difini, ĉu la atributo estas videbla sur la langeto "Aldonaj informoj" en la paĝo de la varo.

en: Define if the order is paid. It will set the status to processing and reduce stock items.
eo: Difini, ĉu la mendo estis pagita. Ĝi fiksos la staton al Pritraktata kaj malpliigos ekzemplerojn.

en: Define if the variation is visible on the product's page.
eo: Difinu, ĉu la variaĵo videblas sur la paĝo de la varo.

en: Define text to show after your product prices. This could be, for example, "inc. Vat" to explain your pricing. You can also have prices substituted here using one of the following: {price_including_tax}, {price_excluding_tax}.
eo: Difinu tekston por montri post viaj varaj prezoj. Ĉi tio povus esti, ekzemple,  "kun Valor-Aldona Imposto" por klarigi viajn prezojn. Vi povas ankaŭ inkluzivi prezojn ĉi tie uzante unu el la sekvaj: {price_including_tax}, {price_excluding_tax}.

en: Define whether or not the entire product is taxable, or just the cost of shipping it.
eo: Difinu, ĉu la tuta varo havas imposton, aŭ ĉu nur la sendkosto.

en: Define your own custom post template
eo: Difinu vian propran afiŝon ŝablonon

en: Delaware
eo: Delavaro

en: Delete
eo: Forviŝi

en: Delete "%s" permanently
eo: Porĉiame forviŝi "%s"

en: Delete &#8220;%s&#8221;
eo: Forviŝi &#8220;%s&#8221;

en: Delete &#8220;%s&#8221; permanently
eo: Forviŝi &#8220;%s&#8221; porĉiame

en: Delete Field
eo: Forviŝi kampon

en: Delete Menu
eo: Forviŝi menuon

en: Delete My Site Permanently
eo: Forviŝi mian retejon porĉiame

en: Delete Option
eo: Forviŝi opcion

en: Delete Permanently
eo: Forviŝi porĉiame

en: Delete Post by Email address
eo: Forviŝi adreson por afiŝi retpoŝte

en: Delete Product
eo: Forviŝi varon

en: Delete Site
eo: Forviŝi retejon

en: Delete Users
eo: Forviŝi uzantojn

en: Delete WooCommerce tax rates
eo: Forviŝi impostotarifojn de WooCommerce

en: Delete a menu item by <strong>expanding it and clicking the Remove link</strong>
eo: Forviŝu menueron per <strong>etendo de ĝi kaj alklako de Forviŝi ligilon</strong>

en: Delete all content.
eo: Forviŝi ĉiun enhavon.

en: Delete all variations
eo: Forviŝi ĉiujn variaĵojn

en: Delete column
eo: Forviŝi kolumnon

en: Delete custom sharing service.
eo: Forviŝi laŭdifinan kunhavigan servon.

en: Delete image
eo: Forviŝi bildon

en: Delete it: %s
eo: Forviŝi ĝin: %s

en: Delete item
eo: Forviŝi eron

en: Delete log
eo: Forviŝi protokolon

en: Delete note
eo: Forigi noton

en: Delete orphaned variations
eo: Forviŝi orfajn variaĵojn

en: Delete payment method
eo: Forigi pagmetodon

en: Delete permanently
eo: Forviŝi porĉiame

en: Delete requests
eo: Forviŝi petojn

en: Delete row
eo: Forviŝi vicon

en: Delete table
eo: Forviŝi tabelon

en: Delete tax rates
eo: Forigi impostojn

en: Delete template file
eo: Forigi ŝablonan dosieron

en: Delete this comment permanently
eo: Forviŝi tiun ĉi eron porĉiame

en: Delete this item permanently
eo: Forviŝi tiun ĉi eron porĉiame

en: Delete this review permanently
eo: Forviŝi tiun eron porĉiame

en: Delete this site
eo: Forviŝi tiun ĉi retejon

en: Delete this tag
eo: Forigi ĉi tiun etikedon

en: Deleted
eo: Forviŝita

en: Deleted %s
eo: Forviŝis %s

en: Deleted <span class="count">(%s)</span> | Deleted <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Forigita <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Forigitaj <span class="count">(%s)</span>

en: Deleted all active sessions, and %d saved carts.
eo: Forviŝis ĉiujn aktivajn seancojn kaj %d konservitajn korbojn.

en: Deleted author: %s
eo: Forigita aŭtoro: %s

en: Deleted menu item: %s.
eo: Forigi jenan menueron: %s.

en: Deleted option: %s
eo: Forviŝita opcio: %s

en: Deleted text (strikethrough)
eo: Forviŝita teksto (trastrekita)

en: Deleted:
eo: Forviŝita:

en: Deleting Links
eo: Forigi ligilojn

en: Deleting a category does not delete the posts in that category. Instead, posts that were only assigned to the deleted category are set to the default category %s. The default category cannot be deleted.
eo: Forviŝi kategorion ne forviŝas la afiŝojn en tiu kategorio. Anstataŭe, afiŝoj asignitaj nur al la nun forviŝita kategorio estas fiksitaj al la defaŭlta kategorio %s. La defaŭlta kategorio ne povas esti forviŝita.

en: Deleting a category does not delete the products in that category. Instead, products that were only assigned to the deleted category are set to the category %s.
eo: Forviŝo de kategorio ne forviŝas la varojn en tiu kategorio. Anstataŭe, varoj fiksitaj al nur tiu forviŝita kategorio eniras la kategorion %s.

en: Delhi
eo: Delhio

en: Delimiter
eo: Disigilo

en: Delivery Frequency
eo: Ofteco de livero

en: Delivery URL
eo: Livera URL

en: Delivery fee
eo: Tarifo por livero

en: Demo
eo: Demonstraĵo

en: Denied: %s
eo: Malpermesita: %s

en: Denmark
eo: Danio

en: Deny
eo: Nei

en: Descending
eo: Malkreskas

en: Descending.
eo: Malkreskas

en: Description
eo: Priskribo

en: Description (optional)
eo: Priskribo (libervola)

en: Description for the attachment, as it exists in the database.
eo: Priskribo de la alkroĉaĵo, kiel ĝi ekzistas en la datumbazo.

en: Description for your reference
eo: Priskribo por via konsulto

en: Description is missing.
eo: Priskribo mankas.

en: Description of block type.
eo: Priskribo de blok-tipo.

en: Description of sidebar.
eo: Priskribo de flankobreto.

en: Description of template.
eo: Priskribo de la ŝablono.

en: Description of the user.
eo: Priskribo de la uzanto.

en: Description of the widget.
eo: Priskribo de la fenestraĵo.

en: Descriptions
eo: Priskriboj

en: Descripton
eo: Priskribo

en: Deselect
eo: Malelekti

en: Design
eo: Aspekto

en: Design everything on your site &#8212; from the header down to the footer, all using blocks and patterns.
eo: Desegni ĉion en via retejo - de la kaplinio ĝis la piedlinio, ĉiuj uzante blokojn kaj ŝablonojn.

en: Design the perfect website
eo: Dizajnu la perfektan retejon

en: Design your store with deep WooCommerce integration. If toggled on, we’ll install <a href="https://woo.com/storefront/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Storefront</a>, and your current theme <em>%s</em> will be deactivated.
eo: Dizajnu vian vendejon kun profunda kuniĝo kun WooCommerce. Se ŝaltita, ni instalos <a href="https://woo.com/storefront/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Storefront</a>, kaj via nuna etoso <em>%s</em> estos malaktivigita.

en: Design your store with deep WooCommerce integration. If toggled on, we’ll install <a href="https://woocommerce.com/storefront/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Storefront</a>, and your current theme <em>%s</em> will be deactivated.
eo: Dizajnu vian vendejon kun profunda kuniĝo kun WooCommerce. Se ŝaltita, ni instalos <a href="https://woocommerce.com/storefront/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Storefront</a>, kaj via nuna etoso <em>%s</em> estos malaktivigita.

en: Desktop
eo: Labortabla

en: Destination folder already exists.
eo: Cel-dosierujo jam ekzistas.

en: Detach
eo: Malkroĉi

en: Detach blocks from template part
eo: Malkroĉi blokojn de ŝablonan parton

en: Detach from &#8220;%s&#8221;
eo: Depreni de &#8220;%s&#8221;

en: Detailed information
eo: Detalitaj informoj

en: Details
eo: Detaloj

en: Details about the media file, specific to its type.
eo: Detaloj pri la aŭdvida dosiero, specifaj al ties tipo.

en: Details are shown above. The importer will now try again with a different parser...
eo: Detaloj montriĝas supre. La importilo provos denove per malsama analizilo...

en: Details for theme: %s
eo: Detaloj por etoso: %s

en: Determines how this attribute's values are displayed.
eo: Fiksas la montradon de la valoroj de tiu atributo.

en: Determines the sort order of the terms on the frontend shop product pages. If using custom ordering, you can drag and drop the terms in this attribute.
eo: Difinas la ordon de la terminoj trovitaj ĉe la fasado, en la vendejaj paĝoj de varoj. Se vi uzas propran ordigadon, vi povas treni kaj faligi la terminojn en ĉi tiu atributo.

en: Determines the type of discount that will be applied.
eo: Difinas la tipon de aplikota rabato.

en: Determines whether the pattern is visible in inserter.
eo: Determinas ĉu la ŝablono estas videbla en enmetilo.

en: Detroit
eo: Detrojto

en: Developer
eo: Programisto

en: Device Storage
eo: Aparata konservado

en: Dhaka
eo: Dako

en: Did not receive array from %1$s eraser (index %2$d).
eo: Ne ricevis matricon de viŝilo %1$s (indekso %2$d).

en: Did the tool run successfully?
eo: Ĉu la ilo sukcese ruliĝis?

en: Did you just paste HTML?
eo: Ĉu vi ĵus kopiis HTMLon?

en: Did you know there is a &#8220;Custom HTML&#8221; widget now? You can find it by pressing the &#8220;<a class="add-widget" href="#">Add a Widget</a>&#8221; button and searching for &#8220;HTML&#8221;. Check it out to add some custom code to your site!
eo: Hej, ĉu vi scias, ke ni nun havas kromprogrameton &#8220;Propra HTML&#8221;? Vi povas trovi ĝin per premo de la butono &#8220;<a class="add-widget" href="#">Aldoni kromprogrameton</a>&#8221; kaj trarigardo por &#8220;HTML&#8221;. Provu ĝin kiam vi volas aldoni propran kodon al via retejo!

en: Did you know there is a &#8220;Custom HTML&#8221; widget now? You can find it by scanning the list of available widgets on this screen. Check it out to add some custom code to your site!
eo: Hej, ĉu vi scias, ke ni nun havas kromprogrameton &#8220;Propra HTML&#8221;? Vi povas trovi ĝin per rigardo al la listo de haveblaj kromprogrametoj en tiu ĉi ekrano. Provu ĝin kiam vi volas aldoni propran kodon al via retejo!

en: Did you know?
eo: Ĉu vi scias?

en: Did you lose your phone or leave your account logged in at a public computer? You can log out everywhere else, and stay logged in here.
eo: Ĉu vi perdis vian telefonon, ĉu vi restis ensalutinta ĉe publika komputilo? Vi povas elsaluti el ĉiu loko kaj tamen resti ensalutinta tie ĉi.

en: Different layouts containing video or audio.
eo: Malsamaj aranĝoj enhavantaj aŭdvidaĵon.

en: Different layouts for displaying images.
eo: Malsamaj aranĝoj por montri bildojn.

en: Digital Marketing
eo: Cifereca merkatado

en: Dili
eo: Dilo

en: Dimensions
eo: Dimensioj

en: Dimensions (%s)
eo: Dimensioj (%s)

en: Dimensions (L&times;W&times;H) (%s)
eo: Dimensioj (Long.&times;Larĝ.&times;Alt.) (%s)

en: Dimensions unit
eo: Mezurunuo de dimensioj

en: Dimensions:
eo: Dimensioj:

en: Dinagat Islands
eo: Insuloj Dinagat

en: Direct bank transfer
eo: Rekta banka ĝiro

en: Direct link (best for mobile)
eo: Rekta ligilo (plej bona por poŝaparato)

en: Direct payments to email address:
eo: Sendo de pagoj al retpoŝtadreso:

en: Directories and Sizes
eo: Dosierujoj kaj grandoj

en: Directory sizes could not be returned.
eo: Grandoj de katalogoj ne povis esti liveritaj.

en: Disable
eo: Malebligi

en: Disable %s
eo: Malebligi %s

en: Disable Auto-updates
eo: Malŝalti aŭtomatajn ĝisdatigojn

en: Disable CSS and JS
eo: Malebligi CSS kaj JS

en: Disable Post By Email
eo: Malebigi Afiŝi retpoŝte

en: Disable accessibility mode
eo: Malebligi faciligan reĝimon

en: Disable auto-updates
eo: Malŝalti aŭtomatajn ĝisdatigojn

en: Disable shipping &amp; shipping calculations
eo: Elŝalti sendadon kaj sendajn kalkulojn

en: Disable syntax highlighting when editing code
eo: Malebligi emfazon de sintakso dum redakto de kodo

en: Disable the visual editor when writing
eo: Malebligi la grafikan redaktilon dum verkado

en: Disable to select a %(parentTerm)s
eo: Malebligu por elekti %(parentTerm)s

en: Disabled
eo: Malebligita

en: Disabled.
eo: Malebligita.

en: Disagree to All
eo: Malakcepti ĉion

en: Disallowed Comment Keys
eo: Ne daŭrigataj ŝlosilvortoj

en: Discard Changes
eo: Forĵeti ŝanĝojn

en: Discard any changes and restore the original image.
eo: Ignori ajnajn ŝanĝojn kaj restarigi la originan bildon.

en: Discard changes
eo: Forĵeti ŝanĝojn

en: Disconnect
eo: Malkonekti

en: Disconnect Jetpack
eo: Malkonekti Jetpack

en: Disconnect Stripe Account
eo: Malkonekti la Stripe-konton

en: Disconnect this account
eo: Malkonekti tiun ĉi konton

en: Disconnecting all connections to %s.
eo: Malkonektas ĉiun konekton al %s.

en: Discount
eo: Rabato

en: Discount amount
eo: Rabata kvanto

en: Discount total tax.
eo: Tuto de impostoj por rabato.

en: Discount total.
eo: Sumo de rabato.

en: Discount type
eo: Rabattipo

en: Discount:
eo: Rabato:

en: Discourage search engines from indexing this site
eo: Malinstigi serĉilojn, indeksi tiun ĉi TTT-ejon.

en: Discover
eo: Malkovri

en: Discover a new way to build your site.
eo: Malkovru novan manieron konstrui vian retejon.

en: Discussion
eo: Diskuto

en: Discussion Settings
eo: Diskutagordoj

en: Dismiss
eo: Forsendi

en: Dismiss errors
eo: Forsendi erarojn

en: Dismiss message
eo: Forsendi mesaĝon

en: Dismiss the browser warning panel
eo: Forsendi la avertan panelon de retumilo

en: Dismiss the welcome panel
eo: Forsendi la bonvenan panelon

en: Dismiss this notice.
eo: Forsendi tiun ĉi avizon.

en: Display "Powered by Jetpack"
eo: Montri "Povigita de Jetpack"

en: Display Header Text
eo: Montri kapan tekston

en: Display Options
eo: Montroopcioj

en: Display Settings
eo: Montro-agordoj

en: Display Site Title and Tagline
eo: Montri la titolon kaj frapfrazon de la retejo

en: Display WordPress Posts
eo: Montri WordPressajn afiŝojn

en: Display a banner for EU Cookie Law and GDPR compliance.
eo: Montri rubandon por EU-kuketa leĝo kaj obeo de GDPR.

en: Display a countdown to a certain date.
eo: Montri kalkulon ĝis iu dato.

en: Display a list of a customer's recently viewed products.
eo: Montri liston de la varoj laste rigarditaj de kliento.

en: Display a list of active product filters.
eo: Montro de listo de aktivaj varo-filtriloj.

en: Display a list of attributes to filter products in your store.
eo: Montri liston de atributoj por filtri varojn en via vendejo.

en: Display a list of recent reviews from your store.
eo: Montras liston de lastaj pritaksoj en via vendejo.

en: Display a list of star ratings to filter products in your store.
eo: Montras liston de stelitaj pritaksoj por filtri varojn en via vendejo.

en: Display a map with your location, hours, and contact information.
eo: Montri viajn lokon, horojn kaj kontakt-informojn.

en: Display a mini version of your Gravatar Profile
eo: Montri etan version de via gravatara profilo

en: Display a photo gallery or slideshow
eo: Montri foto-galerion aŭ ŝovilon

en: Display a privacy notice under your comment forms.
eo: Montri privatecan sciigon sub la komentaj formularoj.

en: Display a slider to filter products in your store by price.
eo: Montro de ŝovilo por filtri varojn en via vendejo laŭ prezo.

en: Display ads below posts on
eo: Montri reklamojn sub afiŝoj sur

en: Display ads on archive pages?
eo: Ĉu montri reklamojn sur arkivaj paĝoj?

en: Display ads on pages?
eo: Ĉu montri reklamojn sur paĝoj?

en: Display ads on posts?
eo: Ĉu montri reklamojn sur afiŝoj?

en: Display ads on the front page?
eo: Ĉu montri reklamojn sur la ĉefpaĝo?

en: Display all authors (including those who have not written any posts)
eo: Montro de ĉiuj aŭtoroj (inkluzive tiujn kiuj ne verkis afiŝon)

en: Display all static pages unless a custom template has been applied or a dedicated template exists.
eo: Montru ĉiujn senmovajn paĝojn krom se kutima ŝablono estis aplikita aŭ se dediĉita ŝablono ekzistas.

en: Display all your gallery pictures in a cool mosaic.
eo: Ĉiuj viaj galeriaj bildoj povas esti prezentitaj en belstila mozaiko.

en: Display an ad unit at the top of each page.
eo: Montro de reklamo supre de ĉiu paĝo.

en: Display an official Twitter Embedded Timeline widget.
eo: Montri oficialan kromprogramon Twitter enkorpigita templinio.

en: Display as dropdown
eo: Montri ĝin kiel falmenuon

en: Display as:
eo: Montri kiel:

en: Display author
eo: Montri aŭtoron

en: Display blogs authors with avatars and recent posts.
eo: Montro de blog-aŭtoroj kun avataroj kaj lastaj afiŝoj.

en: Display categories
eo: Montri kategoriojn

en: Display comment link
eo: Montri komento-ligilon

en: Display date
eo: Montri daton

en: Display date when entry was published.
eo: Montri publikigan daton de ero.

en: Display entry's category or tag.
eo: Montri kategorion aŭ etikedon de ero.

en: Display images in full-size carousel slideshow.
eo: Montri bildojn en plengranda karusela prezentaĵo.

en: Display item author if available?
eo: Ĉu montri aŭtoron se tiu informo disponeblas?

en: Display item content?
eo: Ĉu montri enhavon de ero?

en: Display item date?
eo: Ĉu montri daton de ero?

en: Display location
eo: Montri lokon

en: Display members of your site's community.
eo: Montri anojn de la komunumo de via retejo.

en: Display name
eo: Montronomo

en: Display name cannot be changed to email address due to privacy concern.
eo: Montronomo ne povas esti ŝanĝita al retpoŝtadreso pro zorgo pri privateco.

en: Display name for the comment author.
eo: Montro-nomo de la aŭtoro de la komento.

en: Display name for the user.
eo: Montro-nomo de la uzanto.

en: Display name publicly as
eo: Montru la nomon publike kiel

en: Display on blog and archives
eo: Montri sur blogo kaj arkivoj

en: Display on pages
eo: Montri sur paĝoj

en: Display on single posts
eo: Montri ĉe unuopaj afiŝoj

en: Display on single projects
eo: Montri ĉe unuopaj projektoj

en: Display post date?
eo: Ĉu montri la daton de la afiŝo?

en: Display prices during cart and checkout
eo: Montri prezojn en korbo kaj dum pagprocezo

en: Display prices in the shop
eo: Montri prezojn en la vendejo

en: Display second ad below post?
eo: Ĉu montri duan reklamon sub afiŝo?

en: Display suggestions within WooCommerce
eo: Montri proponojn ene de WooCommerce

en: Display tags
eo: Montri etikedojn

en: Display tax totals
eo: Montri sumajn impostojn

en: Display the customer shopping cart.
eo: Montri korbon de kliento.

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
eo: Montri la nombron da trudaj komentoj, kiujn Akismit kaptis

en: Display type
eo: Montra tipo

en: Display upcoming events from an iCalendar feed.
eo: Montras baldaŭajn eventojn de fluo iCalendar.

en: Display your books from Goodreads
eo: Montri viajn librojn de Goodreads

en: Display your contact information.
eo: Montru viajn kontaktinformojn.

en: Display your latest posts in lists, grids or other layouts.
eo: Montru viajn lastajn afiŝojn en listoj, kradoj aŭ aliaj aranĝoj.

en: Display your recent Flickr photos.
eo: Por montri viajn lastajn Flickr-bildojn.

en: Displayed on attachment pages.
eo: Montritaj en paĝoj de alkroĉaĵoj.

en: Displaying %1$s&#8211;%2$s of %3$s
eo: Montriĝas %1$s&#8211;%2$s el %3$s

en: Displaying %d themes
eo: Montras %d etosojn

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
eo: Montriĝas %s&#8211;%s el %s

en: Displays a custom taxonomy archive. Like categories and tags, taxonomies have terms which you use to classify things. For example: a taxonomy named "Art" can have multiple terms, such as "Modern" and "18th Century." This template will serve as a fallback when a more specific template (e.g. Taxonomy: Art) cannot be found.
eo: Montras kutiman taksonomian arkivon. Kiel kategorioj kaj etikedoj, taksonomioj havas terminojn, kiujn vi uzas por klasifiki aferojn. Ekzemple: taksonomio nomita "Arto" povas havi plurajn terminojn, kiel "Moderna" kaj "18-a Jarcento." Ĉi tiu ŝablono servos kiel rezerva kiam pli specifa ŝablono (ekz. Taksonomio: Arto) ne troveblas.

en: Displays a list of recent posts from another WordPress.com or Jetpack-enabled blog.
eo: Montras liston de lastaj afiŝoj el alia WordPress.com- aŭ Jetpack-ebligita blogo.

en: Displays a post archive when a specific date is visited (e.g., example.com/2023/).
eo: Montras afiŝo-arkivon kiam specifa dato estas vizitata (ekz., example.com/2023/).

en: Displays a post category archive. This template will serve as a fallback when a more specific template (e.g. Category: Recipes) cannot be found.
eo: Montras arkivon de afiŝo-kategorio. Ĉi tiu ŝablono servas kiel rezerva kiam pli specifa ŝablono (ekz. Kategorio: Receptoj) ne troveblas.

en: Displays a post tag archive. This template will serve as a fallback when a more specific template (e.g. Tag: Pizza) cannot be found.
eo: Montras afiŝo-etikedarkivon. Ĉi tiu ŝablono servas kiel rezerva kiam pli specifa ŝablono (ekz., Etikedo: Pico) ne troveblas.

en: Displays a single author's post archive. This template will serve as a fallback when a more specific template (e.g. Author: Admin) cannot be found.
eo: Montras la afiŝo-arkivon de ununura aŭtoro. Ĉi tiu ŝablono servos kiel rezerva kiam pli specifa ŝablono (ekz. Aŭtoro: Administranto) ne troveblas.

en: Displays a single post on your website unless a custom template has been applied to that post or a dedicated template exists.
eo: Montras ununurajn afiŝojn en via retejo krom se kutima ŝablono estis aplikita al tiu afiŝo aŭ se ekzistas dediĉita ŝablono.

en: Displays a static page unless a custom template has been applied to that page or a dedicated template exists.
eo: Montru ĉiujn senmovajn paĝojn krom se kutima ŝablono estis aplikita aŭ se dediĉita ŝablono ekzistas.

en: Displays a video from the media library or from YouTube, Vimeo, or another provider.
eo: Montras filmon el la aŭdvida biblioteko aŭ YouTube, Vimeo aŭ simila provizanto.

en: Displays an audio player.
eo: Montras sonludilon.

en: Displays an image gallery.
eo: Montras bildo-galerion.

en: Displays an image.
eo: Montras bildon.

en: Displays any archive, including posts by a single author, category, tag, taxonomy, custom post type, and date. This template will serve as a fallback when more specific templates (e.g. Category or Tag) cannot be found.
eo: Montras ajnan arkivon, inkluzive de afiŝoj de ununura aŭtoro, kategorio, etikedo, taksonomio, kutima afiŝo-tipo kaj dato. Ĉi tiu ŝablono servos kiel rezerva kiam pli specifaj ŝablonoj (ekz. Kategorio aŭ Etikedo) ne troveblas.

en: Displays any single entry, such as a post or a page. This template will serve as a fallback when a more specific template (e.g. Single Post, Page, or Attachment) cannot be found.
eo: Montras ajnan ununuran eniron, kiel afiŝon aŭ paĝon. Ĉi tiu ŝablono servas kiel rezerva kiam pli specifa ŝablono (ekz., ununura afiŝo, paĝo aŭ alkroĉajo) ne troveblas.

en: Displays information on your site activity, including visitors and popular posts or pages.
eo: Montras informojn pri la aktiveco ĉe via retejo, inkluzivante vizitantojn kaj popularajn afiŝojn aŭ paĝojn.

en: Displays single posts on your website unless a custom template has been applied to that post or a dedicated template exists.
eo: Montras ununurajn afiŝojn en via retejo krom se kutima ŝablono estis aplikita al tiu afiŝo aŭ se ekzistas dediĉita ŝablono.

en: Displays the latest posts as either the site homepage or as the "Posts page" as defined under reading settings. If it exists, the Front Page template overrides this template when posts are shown on the homepage.
eo: Montras la lastajn afiŝojn kiel la retejon hejmpaĝon aŭ propran paĝon difinitan sub legado de agordoj. Se ĝi ekzistas, la ŝablono Ĉefpaĝo anstataŭas ĉi tiun ŝablonon kiam afiŝoj estas montritaj sur la ĉefpaĝo.

en: Displays when a visitor performs a search on your website.
eo: Montriĝas kiam vizitanto faras serĉon en via retejo.

en: Displays when a visitor views a non-existent page, such as a dead link or a mistyped URL.
eo: Montriĝas kiam vizitanto rigardas neekzistantan paĝon, kiel ne plu funkciantan ligilon aŭ mistajpitan URL.

en: Displays when a visitor views the dedicated page that exists for any media attachment.
eo: Montriĝas kiam vizitanto rigardas la dediĉitan paĝon kiu ekzistas por iu aŭdvida alkroĉajo.

en: Displays whether or not WP Cron Jobs are enabled.
eo: Montras, ĉu cron-taskoj de WP estas ebligitaj.

en: Displays whether or not WordPress is in Debug Mode.
eo: Montras, ĉu WordPress estas en senerariga reĝimo.

en: Displays whether or not WordPress is using an external object cache.
eo: Montras ĉu WordPress uzas eksteran objektan kaŝmemoron.

en: Displays whether or not the current active theme declares WooCommerce support.
eo: Montras, ĉu la nun aktiva etoso deklaras WooCommerce-subtenon.

en: Displays whether or not the current theme is a child theme.
eo: Montras, ĉu la nuna etoso estas ida etoso aŭ ne.

en: Displays your site's Privacy Policy page.
eo: Montras la paĝon de via retejo pri la privateca politiko.

en: Displays your site's homepage, whether it is set to display latest posts or a static page. The Front Page template takes precedence over all templates.
eo: Montras la ĉefpaĝon de via retejo, ĉu ĝi estas agordita por montri lastajn afiŝojn aŭ statikan paĝon. La ŝablono Ĉefpaĝo havas prioritaton super ĉiuj ŝablonoj.

en: Distraction-free writing mode
eo: Sendistra skriboreĝimo

en: District
eo: Distrikto

en: District Of Columbia
eo: Distrikto Kolumbio

en: Distrito Federal
eo: Distrikto Federala

en: Djibouti
eo: Ĝibutio

en: Djiboutian franc
eo: Ĝibutia franko

en: Dnipropetrovsk Oblast
eo: Oblasto Dnipropetrovsko

en: Do I need to fill this out?
eo: Ĉu mi bezonas plenigi tion?

en: Do Not Sell or Share My Data
eo: Ne vendu aŭ diskonigu miajn datumojn

en: Do not allow
eo: Ne permesi

en: Do not deregister the %1$s script in the administration area. To target the front-end theme, use the %2$s hook.
eo: Ne malregistru la skripton %1$s en la administra loko. Por celi la etoson de la fasado, uzu la kroĉilon %2$s.

en: Do not display privacy notice.
eo: Ne montri privatecan sciigon.

en: Do not display tag in post details and tag clouds.
eo: Neniu montrado de etikedo en detaloj de afiŝoj nek en etikedo-nuboj.

en: Do not forget to click &#8220;Save Changes&#8221; when you are done!
eo: Ne forgesu klaki al &#8220;Konservi ŝanĝojn&#8221; kiam via laboro finiĝos!

en: Do not forget to click on the Save Changes button when you are finished.
eo: Ne forgesu klaki al la butono "Konservi ŝanĝojn", post faritaj ŝanĝoj.

en: Do not import
eo: Ne importi

en: Do not pass %1$s tags to %2$s.
eo: Ne liveru etikedojn %1$s al %2$s.

en: Do not track.
eo: Ne spuri.

en: Do you have WordPress.com?
eo: Ĉu vi havas WordPress.com?

en: Do you really want to <a href="%s">log out</a>?
eo: Ĉu vi vere volas <a href="%s">elsaluti</a>?

en: Do you want to generate all variations? This will create a new variation for each and every possible combination of variation attributes (max %d per run).
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas ligi ĉiujn variaĵojn? Tio kreus novan variaĵon por ĉiu ebla kombinaĵo de variaj atributoj (maks. %d en ĉiu iteracio).

en: Do you wish to save your changes first? Your changed data will be discarded if you choose to cancel.
eo: Unue, ĉu vi deziras konservi viajn ŝanĝojn? La ŝanĝitaj datumoj estos forĵetitaj, se vi elektas rezigni.

en: Docs
eo: Dokumentoj

en: Document <span class="count">(%s)</span> | Documents <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Dokumento  <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Dokumentoj <span class="count">(%s)</span>

en: Document Preview
eo: Dokumenta antaŭrigardo

en: Document properties
eo: Ecoj de dokumento

en: Document uploaded
eo: Dokumento alŝutita

en: Documentation
eo: Dokumentado

en: Documents
eo: Dokumentoj

en: Does the theme declare WooCommerce support?
eo: Ĉu la etoso deklaras subtenon al WooCommerce?

en: Does the theme have a woocommerce.php file?
eo: Ĉu la etoso havas woocommerce.php-dosieron?

en: Does the user %1$s have permission to use the %2$s database?
eo: Ĉu la uzanto %1$s rajtas uzi la datumbazon %2$s?

en: Does this theme have outdated templates?
eo: Ĉu tiu etoso havas tro malnovajn ŝablonojn?

en: Does your site force a SSL Certificate for transactions?
eo: Ĉu via retejo devigas SSL-Atestilon por transakcioj?

en: Does your site have REST API enabled?
eo: Ĉu via retejo havas ebligitan REST-API?

en: Domain
eo: Domajno

en: Domain: %s
eo: Domajno: %s

en: Domains
eo: Domajnoj

en: Dominica
eo: Dominiko

en: Dominican Republic
eo: Dominika Respubliko

en: Dominican peso
eo: Dominika peso

en: Don&#8217;t send this to subscribers
eo: Ne sendu tion al abonantoj

en: Don't charge for shipping.
eo: Neniu pagigo por sendo-kosto.

en: Don't display a badge (just the campaign)
eo: Ne montru insignon (nur la kampanjon)

en: Don't show again
eo: Ne montru denove

en: Don't show the Reblog button on posts
eo: Ne montri la reblogo-butonon ĉe afiŝoj

en: Don't use the theme's original CSS.
eo: Ne uzu la originalan CSS de la etoso.

en: Donate
eo: Donaci

en: Done
eo: Farite

en: Done!
eo: Farite!

en: Donetsk Oblast
eo: Oblasto Donecko

en: Donga
eo: Tongo

en: Down
eo: Suben

en: Down one
eo: Malsupren je unu

en: Downgrading the plugin&#8230;
eo: Malpromocias la kromprogramon&#8230;

en: Downgrading the theme&#8230;
eo: Malpromocias la etoson&#8230;

en: Download
eo: Elŝuti

en: Download %d
eo: Elŝuti %d

en: Download %d URL
eo: Elŝuti %d URL

en: Download %d name
eo: Elŝuti %d nomon

en: Download &#8220;%s&#8221;
eo: Elŝutu &#8220;%s&#8221;

en: Download &amp; install
eo: Elŝuti kaj instali

en: Download Export File
eo: Elŝuti eksportan dosieron

en: Download File
eo: Elŝuti dosieron

en: Download ID
eo: ID de elŝuto

en: Download ID (MD5).
eo: ID de elŝuto (MD5).

en: Download ID.
eo: Elŝuta ID.

en: Download URL
eo: Elŝuta reteja adreso (URL)

en: Download and import file attachments
eo: Elŝuti kaj importi alkroĉaĵojn de dosieroj

en: Download count
eo: Tuto de elŝutoj

en: Download expiry
eo: Elŝuta eksvalidiĝo

en: Download expiry days
eo: Tagoj ĝis eksvalidiĝo por elŝuto

en: Download failed.
eo: La elŝuto malsukcesis.

en: Download file
eo: Elŝuti dosieron

en: Download file URL.
eo: URL de elŝutebla dosiero.

en: Download limit
eo: Elŝuta limo

en: Download name
eo: Nomo de la elŝutaĵo

en: Download our mobile apps
eo: Elŝutu niajn porteblajn aplikaĵojn

en: Download personal data
eo: Elŝuti personajn informojn

en: Download personal data again
eo: Elŝuti personajn informojn denove

en: Download type, this controls the schema on the front-end.
eo: Tipo de elŝuto, tio regas la skemon ĉe la fasado.

en: Downloadable
eo: Elŝutebla

en: Downloadable file name.
eo: Nomo de elŝutebla dosiero.

en: Downloadable files
eo: Elŝuteblaj dosieroj

en: Downloadable product ID.
eo: ID de elŝutebla varo.

en: Downloadable product permissions
eo: Permesoj por elŝuteblaj varoj

en: Downloadable products
eo: Elŝuteblaj varoj

en: Downloadable products give access to a file upon purchase.
eo: Elŝuteblaj varoj donas aliron al dosiero post aĉeto.

en: Downloaded %s time | Downloaded %s times
eo[0]: Elŝutita %s fojon
eo[1]: Elŝutita %s fojojn

en: Downloading data...
eo: Elŝutas datumon...

en: Downloading installation package from %s&#8230;
eo: Elŝutas instalan pakaĵon el %s&#8230;

en: Downloading translation from %s&#8230;
eo: Elŝutas tradukon el %s&#8230;

en: Downloading update from %s&#8230;
eo: Elŝutas ĝisdatigon el %s&#8230;

en: Downloading your new theme&hellip;
eo: Elŝutas vian novan etoson &hellip;

en: Downloads
eo: Elŝutaĵoj

en: Downloads remaining
eo: Elŝutoj restantaj

en: Downloads require login
eo: Elŝutoj postulas ensaluton

en: Draft
eo: Malneto

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Malneto <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Malnetoj <span class="count">(%s)</span>

en: Draft Saved
eo: Malneto konservita

en: Draft created on %1$s at %2$s
eo: Malneto kreita je %1$s %2$s

en: Draft saved at %s.
eo: La malneto estis konservita je %s.

en: Draft saved.
eo: Malneto konservita.

en: Drafts
eo: Malnetoj

en: Drafts <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Paŭzigita <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Paŭzigitaj <span class="count">(%s)</span>

en: Drafts Imported
eo: Malnetoj importitaj

en: Drag and drop available services here.
eo: Trenu kaj faligu haveblajn servojn tie ĉi.

en: Drag and drop the services you'd like to enable into the box below.
eo: Trenu kaj faligu la deziratan servon en la suban skatolon.

en: Drag and drop to re-order your custom zones. This is the order in which they will be matched against the customer address.
eo: Movu kaj faligu por aliordigi viajn proprajn zonojn. Tiu estas la ordo, en kiu ili estos kontrolitaj por kongruo kun adreso de kliento.

en: Drag and drop to reorder media files.
eo: Trenu kaj faligu por aliordigi aŭdvidajn dosierojn.

en: Drag and drop to reorder tracks.
eo: Ŝovi kaj demeti por reordigi pecojn.

en: Drag and drop to reorder videos.
eo: Ŝovi kaj demeti por reordigi videojn.

en: Drag and drop, or click to set admin variation order
eo: Trenu kaj faligu, aŭ alklaku por agordi administran ordon de variaĵo

en: Drag the bookmarklet below to your bookmarks bar. Then, when you&#8217;re on a page you want to share, simply &#8220;press&#8221; it.
eo: Trenu la suban legosignilon al via legosigna breto. Poste, kiam vi estos en paĝo kiun vi volas kunhavigi, &#8220;presu&#8221; ĝin.

en: Drag the items into the order you prefer. Click the arrow on the right of the item to reveal additional configuration options.
eo: Trenu ĉiun eron laŭ dezirata ordo. Alklaku la sagon dekstre de la ero por montri pliajn agordojn.

en: Drag up or down
    to re-arrange
eo: Trenu (mal)supren
    por aliordigi

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
eo: Trenu kromprogrametojn al ĉi tie por viŝi ilin de la flankpanelo sed konservi agordojn.

en: Drenthe
eo: Drento

en: Drop down
eo: Falmenuo

en: Drop files to upload
eo: Faligu dosierojn por enŝuti ilin

en: Drop images to upload
eo: Faligu bildojn por alŝuti

en: Drop-ins
eo: Anstataŭaĵoj

en: Drop-ins are single files, found in the %s directory, that replace or enhance WordPress features in ways that are not possible for traditional plugins.
eo: Anstataŭaĵoj estas unuopaj dosieroj, en la dosierujo %s, kiuj anstataŭas aŭ plibonigas ecojn de WordPress en manieroj neeblaj por tradiciaj kromprogramoj.

en: Dropdown
eo: Falmenuo

en: Dublin
eo: Dublino

en: DumontDUrville
eo: Dumont d'Urville

en: Duotone
eo: Dukolora

en: Duplicate
eo: Kopio

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
eo: Ripetita komento. Ŝajne vi jam diris tion!

en: Duplicate comment; you've already said that!
eo: Duplikata komento; vi jam diris tion!

en: Dushanbe
eo: Duŝanbeo

en: Dusseldorf
eo: Duseldorfo

en: Dutch
eo: Nederlanda

en: E-Commerce
eo: Ret-komerco

en: E-mail
eo: Retpoŝto

en: E-mail me whenever
eo: Sendu retpoŝton al mi kiam

en: E-mail:
eo: Retpoŝto:

en: E-mail: %s
eo: Retpoŝto: %s

en: ERROR: please type a comment.
eo: ERARO: Bonvolu entajpi komenton.

en: ERROR: you are replying to a comment on a draft post.
eo: ERARP: Vi estas respondanta komenton al malneta afiŝo.

en: Each application name should be unique.
eo: Ĉiu nomo de aplikaĵo nepre estu unika.

en: Each module has an Activate or Deactivate link so you can toggle one individually.
eo: Ĉiu modulo havas ligilon Aktivigi aŭ Malaktivigi por ke vi povu baskuligi ilin individue.

en: Each navigation menu may contain a mix of links to pages, categories, custom URLs or other content types. Menu links are added by selecting items from the expanding boxes in the left-hand column below.
eo: Ĉiu naviga menuo povas enhavi mikson de ligiloj al paĝoj, kategorioj, propraj URLoj aŭ alia enhavo. Menuligiloj estas aldonitaj per elekto de eroj el la etendeblaj skatoloj en la suba kolumno maldekstre.

en: Each webfont src must be a non-empty string.
eo: Ĉiu rettiparo src devas esti nemalplena ĉeno.

en: Easily and safely embed media from YouTube, Facebook, Flickr, Vimeo, Instagram,
    		Google Maps, SlideShare, Vine, SoundCloud, and more. Just enter the appropriate shortcode directly into the
    		editor and click “Publish.”
eo: Vi povas facile kaj sekure enkorpigi aŭdvidaĵojn el YouTube, Facebook, Flickr, Vimeo, Instagram,
    →	→	Google Maps, SlideShare, Vine, SoundCloud kaj pli. Nur entajpu la ĝustan koncizkodon rekte en la
    →	→	redaktilon kaj alklaku al “Publikigi.”

en: Easily feature all posts with the <a href="%1$s">"featured" tag</a> or a tag of your choice. Your theme supports up to %2$s posts in its featured content area.
eo: Facile elstarigi ĉiujn afisojn per la <a href="%1$s">etikedo "elstarigita"</a> aŭ etikedo de via elekto. Via etoso subtenas ĝis %2$s afiŝoj en sia loko por elstarigita enhavo.

en: East Azarbaijan (آذربایجان شرقی)
eo: Orienta Azerbajĝano (آذربایجان شرقی)

en: East Caribbean dollar
eo: Orientkariba dolaro

en: Easter
eo: Paskinsulo

en: Eastern Cape
eo: Orienta kaboprovinco

en: Eastern Samar
eo: Orienta Samaro

en: Ecuador
eo: Ekvadoro

en: Edinburgh
eo: Edinburgo

en: Edit
eo: Redakti

en: Edit %s
eo: Redakti %s

en: Edit %s page
eo: Redakti %s paĝon

en: Edit &#8220;%s&#8221;
eo: Modifi komentojn ĉe &#8220;%s&#8221;

en: Edit <span class="screen-reader-text">%s</span>
eo: Redakti <span class="screen-reader-text">%s</span>

en: Edit CSS
eo: Redakti CSS-on

en: Edit Category
eo: Redakti kategorion

en: Edit Changeset
eo: Redakti ŝanĝaron

en: Edit Comic
eo: Redakti kartunon

en: Edit Comment
eo: Redakti la komenton

en: Edit Image
eo: Redakti la bildon

en: Edit Link
eo: Redakti ligilon

en: Edit Link Category
eo: Redakti ligilan kategorion

en: Edit Media
eo: Redakti aŭdovidaĵojn

en: Edit Menu
eo: Redakti menuon

en: Edit Menu Item
eo: Redakti eron de menuo

en: Edit Menu Item Label
eo: Redakti menueran Ŝlosilvorton

en: Edit Menu Section
eo: Redakti menu-sekcion

en: Edit Menus
eo: Redakti menuojn

en: Edit Navigation Menu
eo: Redakti la navigan menuon

en: Edit Original
eo: Redakti originalon

en: Edit Page
eo: Redakti paĝon

en: Edit Post
eo: Redakti afiŝon

en: Edit Profile
eo: Modifi la profilon

en: Edit Project
eo: Redaktu Projekton

en: Edit Project Tag
eo: Redakti projekto-etikedon

en: Edit Project Type
eo: Redakti projekto-tipon

en: Edit Selected
eo: Redakti elektitajn

en: Edit Site
eo: Modifi retejon

en: Edit Tag
eo: Redakti etikedon

en: Edit Template
eo: Redakti ŝablonon

en: Edit Template Part
eo: Redakti ŝabloneron

en: Edit Testimonial
eo: Redakti ateston

en: Edit This
eo: Redakti

en: Edit User
eo: Redakti uzanton

en: Edit User %s
eo: Redakti uzanton %s

en: Edit Your Profile
eo: Modifi vian profilon

en: Edit account
eo: Redakti konton

en: Edit attribute
eo: Redakti atributon

en: Edit audio playlist
eo: Redakti aŭdaĵo-ludoliston

en: Edit category
eo: Redakti kategorion

en: Edit comment
eo: Redakti komenton

en: Edit contact information
eo: Viaj kontaktaj informoj

en: Edit coupon
eo: Redakti kuponon

en: Edit date and time
eo: Redakti daton kaj tempon

en: Edit failed. Please try again.
eo: Redakto malsukcesis. Bonvolu reprovi.

en: Edit gallery
eo: Modifi galerion

en: Edit image
eo: Redakti bildon

en: Edit item
eo: Redakti eron

en: Edit menu item
eo: Redakti eron de menuo

en: Edit menu item: %1$s (%2$s)
eo: Modifi menueron %1$s (%2$s)

en: Edit more details
eo: Redakti pliajn detalojn

en: Edit next media item
eo: Redakti sekvan aŭdvidan eron

en: Edit order
eo: Redakti mendon

en: Edit page
eo: Redakti la paĝon

en: Edit permalink
eo: Modifi fiksitan ligilon

en: Edit post
eo: Redakti afiŝon

en: Edit previous media item
eo: Redakti antaŭan aŭdvidan eron

en: Edit product
eo: Redakti varon

en: Edit selected menu
eo: Modifi elektitan menuon

en: Edit shipping class
eo: Redakti sendkategorion

en: Edit site
eo: Modifi retejon

en: Edit status
eo: Modifi staton

en: Edit styles
eo: Redakti stilojn

en: Edit tag
eo: Redakti etikedon

en: Edit this comment
eo: Redakti tiun ĉi komenton

en: Edit this item
eo: Redakti tiun ĉi eron

en: Edit this new field
eo: Redakti tiun ĉi novan kampon

en: Edit this order
eo: Redakti tiun mendon

en: Edit this page
eo: Redaktu tiun ĉi paĝon

en: Edit user
eo: Redakti uzanton

en: Edit video playlist
eo: Redakti video-ludoliston

en: Edit visibility
eo: Modifi videbligon

en: Edit widget: %s
eo: Redakti kromprogrameton: %s

en: Edit your default menu by adding or removing items. Drag the items into the order you prefer. Click Create Menu to save your changes.
eo: Modifo de via defaŭlta menuo okazas per aldono aŭ forigo de eroj. Trenu ĉiun eron al la dezirata ordo. Alklaku Krei menuon por konservi la ŝanĝojn.

en: Edit your menu below, or <a href="%s">create a new menu</a>. Do not forget to save your changes!
eo: Vi povas redakti vian menuon sube, aŭ <a href="%s">krei novan menuon</a>. Ne forgesu konservi la ŝanĝojn!

en: Edit your site
eo: Redakti vian retejon

en: Edit: %s
eo: Redakti %s

en: Editing Menus
eo: Menua redakto

en: Editor
eo: Redaktanto

en: Editor Style
eo: Redaktilo-stilo

en: Editor menu (when enabled)
eo: Redaktila menuo (kiam ebligita)

en: Editor script handle. DEPRECATED: Use `editor_script_handles` instead.
eo: Redaktila skripto-tenilo. EVITINDA: Uzu `editor_script_handles` anstataŭe.

en: Editor script handles.
eo: Identigilo por la redaktila skripto.

en: Editor style handle. DEPRECATED: Use `editor_style_handles` instead.
eo: Redaktila stilo tenilo. EVITINDA: Uzu `editor_style_handles` anstataŭe.

en: Editor style handles.
eo: Identigilo por la redaktila stilo.

en: Editor toolbar
eo: Redaktila ilobreto

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
eo: Redaktantoj povas publikigi kaj administri siajn afiŝojn kaj ankaŭ administri la afiŝojn de aliaj ktp.

en: Education
eo: Edukado

en: Egypt
eo: Egiptio

en: Egyptian pound
eo: Egipta pundo

en: Eirunepe
eo: Eirunepé

en: Either there are no posts, or something went wrong.
eo: Aŭ ne estas afiŝoj, aŭ io fuŝiĝis.

en: El Aaiun
eo: Ajuno

en: El Salvador
eo: Salvadoro

en: Elements path
eo: Vojo al elementoj

en: Email
eo: Retpoŝto

en: Email (%s)
eo: Retpoŝto (%s):

en: Email (required)
eo: Retadreso (devigata)

en: Email Address
eo: Retpoŝta adreso

en: Email Address:
eo: Retpoŝtadreso:

en: Email address
eo: Retpoŝtadreso

en: Email address for the comment author.
eo: Retpoŝtadreso de la aŭtoro de la komento.

en: Email address is invalid.
eo: Retpoŝtadreso estas nevalida.

en: Email address to receive payments
eo: Retpoŝtadreso por ricevi pagojn

en: Email address.
eo: Retpo&#349;ta adreso:

en: Email could not be sent.
eo: Retmesaĝo ne povis esti sendita.

en: Email heading
eo: Titolo de retletero

en: Email heading (paid)
eo: Retpoŝtmesaĝa titolo (pagita)

en: Email invoice / order details to customer
eo: Sendi fakturon / detalojn de mendo al kliento

en: Email me new comments
eo: Sendu al mi novajn komentojn retpoŝte

en: Email me new posts
eo: Retmesaĝu al mi novajn afiŝojn

en: Email me whenever
eo: Sendu retpoŝton al mi kiam ajn

en: Email notifications
eo: Retpoŝtaj avizoj

en: Email notifications sent from WooCommerce are listed below. Click on an email to configure it.<br>%s
eo: Retpoŝtaj sciigoj senditaj de WooCommerce estas listigitaj sube. Alklaku retpoŝtmesaĝon por agordi ĝin.<br>%s

en: Email of the reviewer.
eo: Retpoŝtadreso de la recenzisto.

en: Email options
eo: Retpoŝtaj opcioj

en: Email or Username
eo: Retpoŝto aŭ uzantonomo

en: Email sender options
eo: Opcioj de retpoŝta sendanto

en: Email sent.
eo: Retmesaĝo sendita.

en: Email settings
eo: Retpoŝtaj agordoj

en: Email template
eo: Retmesaĝa ŝablono

en: Email type
eo: Tipo de retletero

en: Email you used during checkout.
eo: Retpoŝtadreso uzita de vi dum la pagoprocezo.

en: Email:
eo: Retpoŝto:

en: Email: %s
eo: Retpoŝto: %s

en: Emails
eo: Retpoŝto

en: Embed
eo: Enkorpigi

en: Embed Handler
eo: Enkorpigi traktilon

en: Embed Media Player
eo: Enkorpigi ludilon

en: Embed of %s.
eo: Enkorpigaĵo de %s.

en: Embed or Link
eo: Enkorpigi aŭ ligi al

en: Embedded content from other websites
eo: Enkorpigita enhavo el aliaj retejoj

en: Embeds
eo: Enkorpigitaĵoj

en: Emergency
eo: Krizo

en: Emoticons
eo: Miensimboloj

en: Empty Spam
eo: Malplenigi la trudaĵujon

en: Empty Term.
eo: Malplena termino

en: Empty Trash
eo: Malplenigi rubujon

en: Empty archive.
eo: Malplena arkivo.

en: Empty filename
eo: Malplena dosiernomo

en: Empty template: %s
eo: Malplena ŝablono: %s

en: Empty title.
eo: Malplena titolo

en: Enable
eo: Ebligi

en: Enable "address_override" to prevent address information from being changed.
eo: Enŝaltu "address_override" por eviti ŝanĝojn al adresaj informoj.

en: Enable %s
eo: Ebligi %s

en: Enable AJAX add to cart buttons on archives
eo: Enŝalti butonojn povigitajn de AJAX por aldoni al korbo en arkivoj

en: Enable ActivityPub support for post types
eo: Ebligu ActivityPub-subtenon por afiŝospecoj

en: Enable ActivityPub support for the following post types:
eo: Ebligu ActivityPub-subtenon por la jenaj afiŝospecoj:

en: Enable Archives?
eo: Ĉu ebligi arkivojn?

en: Enable Auto-updates
eo: Ŝalti aŭtomatajn ĝisdatigojn

en: Enable IPN email notifications
eo: Enŝalti retpoŝtajn sciigojn de IPN

en: Enable PayPal Standard
eo: Ebligi PayPal Normala

en: Enable PayPal sandbox
eo: Enŝalti la provejon de PayPal

en: Enable Portfolio Projects for this site.
eo: Ebligi Teko-projektojn por tiu ĉi retejo.

en: Enable Post By Email
eo: Ebligi afiŝi retpoŝte

en: Enable Testimonials for this site.
eo: Ebligi atestojn por tiu ĉi retejo.

en: Enable WordPress REST API to unlock Jetpack's full potential!
eo: Ebligu REST-API de WordPress por malŝlosi la plenan potencialon de Jetpack!

en: Enable accessibility mode
eo: Ebligi faciligan reĝimon

en: Enable ads and display an ad below each post
eo: Ebligi reklamojn kaj montri reklamon sub ĉiu afiŝo

en: Enable archives?
eo: Ĉu ebligi arkivojn?

en: Enable authors
eo: Ŝaltu por aŭtoroj.

en: Enable auto-renew
eo: Enŝalti aŭtomatan renovigon

en: Enable auto-updates
eo: Ŝalti aŭtomatajn ĝisdatigojn

en: Enable bank transfer
eo: Ebligi bankan ĝiron

en: Enable blog
eo: Ŝaltu por la blogo

en: Enable carousel
eo: Ebligi karuselon

en: Enable cash on delivery
eo: Ebligi kontantan monon je livero

en: Enable check payments
eo: Ebligi pagojn per ĉeko

en: Enable coupons
eo: Ebligo de kuponoj

en: Enable debug mode
eo: Ebligi senerarigan reĝimon.

en: Enable for shipping methods
eo: Enŝalti por sendmetodoj

en: Enable full-height editor and distraction-free functionality.
eo: Ebligi plen-altan redaktilon kaj sendistran laboradon.

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
eo: Ebligi klavarokomandojn por kontroli komentojn.

en: Enable logging
eo: Enŝalti protokoladon

en: Enable low stock notifications
eo: Enŝalti sciigojn pri baldaŭa elĉerpiteco

en: Enable or disable Jetpack portfolio post type.
eo: (Mal)ebligi afiŝo-tipon de Jetpack-teko.

en: Enable or disable Jetpack testimonial post type.
eo: (Mal)ebligi afiŝo-tipon Atesto de Jetpack.

en: Enable out of stock notifications
eo: Enŝalti sciigojn pri elĉerpiteco

en: Enable product reviews
eo: Ebligi recenzojn de varoj

en: Enable profiles by type
eo: Ŝaltu profilojn laŭ tipo

en: Enable reviews
eo: Enŝalti recenzojn

en: Enable shipping debug mode to show matching shipping zones and to bypass shipping rate cache.
eo: Aktivigi senerarigan reĝimon ĉe sendado por montri interkongruon de sendozonoj kaj preterpasi kaŝmemoron de sendokosto.

en: Enable star rating on reviews
eo: Enŝalti stelpritaksojn ĉe recenzoj

en: Enable stock management
eo: Enŝalti administradon de stoko

en: Enable store notice
eo: Ebligi vendejan sciigon

en: Enable tax rates and calculations
eo: Ebligo de imposto-tarifoj kaj kalkuloj

en: Enable taxes
eo: Enŝalti impostojn

en: Enable the WordPress.com toolbar
eo: Ebligi la ilobreton de WordPress.com

en: Enable the legacy REST API
eo: Ebligi la malnovan REST-API

en: Enable the shipping calculator on the cart page
eo: Enŝalti la kalkulilon de sendokostoj sur la korbopaĝo

en: Enable the use of coupon codes
eo: Ebligi la uzon de kupon-kodoj

en: Enable this email notification
eo: Ebligi ĉi tiun retpoŝtan sciigon

en: Enable this if you want this attribute to have product archives in your store.
eo: Enŝaltu tion, se vi volas, ke tiu atributo havu varajn arkivojn en via vendejo.

en: Enable this option if a product is not shipped or there is no shipping cost
eo: Enŝaltu tiun opcion, se varo ne estas sendita aŭ ne estas sendkosto

en: Enable this option if access is given to a downloadable file upon purchase of a product
eo: Enŝaltu tiun opcion, se aliro-rajto estas donita al elŝutebla dosiero post aĉeto de varo

en: Enable this option to enable stock management at variation level
eo: Enŝaltu tiun opcion por ebligi administradon de stoko je variaĵa nivelo

en: Enable this option to grant access to downloads when orders are "processing", rather than "completed".
eo: Enŝaltu tiun opcion por doni alirorajton al elŝutoj, kiam mendoj estas "pritraktataj" anstataŭ "finfaritaj".

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
eo: Ebligi hierarkion en komentoj je komplekseco ĝis %s niveloj

en: Enable/Disable
eo: (Mal)ebligi

en: Enable/Disable attribute archives.
eo: (Mal)ebligi arkivojn de atributoj.

en: Enabled
eo: Ebligita

en: Enabled Services
eo: Ebligitaj servoj

en: Enabled Services and those hidden behind a button
eo: Ebligitaj servoj kaj tiuj kaŝitaj sub butono

en: Enabled.
eo: Ebligita.

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
eo: Ebligado de faciliga reĝimo, per Fenestraj agordoj, permesus vin uzi butonojn Aldoni kaj Redakti anstataŭ devi treni kaj faligi muse.

en: Encoding
eo: Kodoprezento

en: Encoding for pages and feeds
eo: Signokodo por paĝoj kaj distribuoj

en: End Date
eo: Fina dato

en: End date of sale price, as GMT.
eo: Findato de rabata prezo, laŭ GMT.

en: End date of sale price, in the site's timezone.
eo: Findato de rabatprezo, laŭ la horzono de la retejo.

en: End date of sale price.
eo: Findato de rabatprezo.

en: End date:
eo: Findato:

en: Enderbury
eo: Enderbury-insulo

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Add payment method" page.
eo: Finadreso de la paĝo "Pagprocezo &rarr; Aldoni pagmetodon".

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Order received" page.
eo: Finadreso de la paĝo "Pagprocezo &rarr; Mendo ricevita".

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Pay" page.
eo: Finadreso de la paĝo "Pagprocezo &rarr; Pagi".

en: Endpoint for the "My account &rarr; Addresses" page.
eo: Finadreso de la paĝo "Mia Konto &rarr; Adresoj".

en: Endpoint for the "My account &rarr; Downloads" page.
eo: Finadreso de la paĝo "Mia Konto &rarr; Elŝutoj".

en: Endpoint for the "My account &rarr; Edit account" page.
eo: Finadreso de la paĝo "Mia Konto &rarr; Redakti konton".

en: Endpoint for the "My account &rarr; Lost password" page.
eo: Finadreso de la paĝo "Mia Konto &rarr; Perdita pasvorto".

en: Endpoint for the "My account &rarr; Orders" page.
eo: Finadreso de la paĝo "Mia Konto &rarr; Mendoj".

en: Endpoint for the "My account &rarr; Payment methods" page.
eo: Finadreso de la paĝo "Mia Konto &rarr; Pagmetodoj".

en: Endpoint for the "My account &rarr; View order" page.
eo: Finadreso de la paĝo "Mia Konto &rarr; Vidi mendon".

en: Endpoint for the delete payment method page.
eo: Finadreso de la paĝo por forviŝi pagmetodon.

en: Endpoint for the setting a default payment method page.
eo: Finadreso de la paĝo por agordi defaŭltan pagmetodon.

en: Endpoint for the triggering logout. You can add this to your menus via a custom link: yoursite.com/?customer-logout=true
eo: Finadreso por lanĉo de elsaluto. Vi povas aldoni ĉi tion al viaj menuoj per propra ligilo: viaretejo.com/?klienta-elsaluto=vera

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions during the checkout process. They should be unique.
eo: Finadresoj estas aldonitaj al la URLoj de viaj paĝoj por trakti specifajn agojn dum la pagprocezo. Ili estu unikaj.

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions on the accounts pages. They should be unique and can be left blank to disable the endpoint.
eo: Finadresoj estas aldonataj al la finoj de viaj paĝ-URLoj por trakti specifajn agojn en la kontopaĝoj. Ili devas esti unikaj kaj oni rajtas lasi ilin malplenaj por nuligi finadreson.

en: England
eo: Anglio

en: English
eo: angla

en: Enhance plain Gravatar images with information about a person (including a name,
    		bio, pictures, and contact info) when they leave a comment on one of your posts.
eo: Vi povas plibonigi simplajn Gravatarajn bildojn per informoj pri persono (inkluzive de nomo,
    →	→	biografieto, bildoj kaj kontaktinformoj) kiam ili lasos komenton ĉe unu el viaj afiŝoj.

en: Enhance your store with these recommended free features.
eo: Plibonigu vian vendojn per tiuj rekomenditaj ecoj.

en: Enhanced analytics for WooCommerce and Jetpack users.
eo: Pli bona analizado por uzantoj de WooCommerce kaj Jetpack.

en: Ensure result set excludes comments assigned to specific user IDs. Requires authorization.
eo: Certigi, ke rezultaro eksludas komentojn asignitajn al specifaj identigiloj de uzantoj. Postulas aŭtentigon.

en: Ensure result set excludes posts assigned to specific authors.
eo: Certigi, ke rezultaro ekskludas afiŝojn asignitajn al specifaj aŭtoroj.

en: Ensure result set excludes specific IDs.
eo: Certigi, ke rezultaro ekskludas specifajn identigilojn.

en: Ensure result set excludes specific parent IDs.
eo: Certigi, ke rezultaro eksludas specifajn patrajn identigilojn.

en: Enter a URL to scan
eo: Entajpu URLon por skani

en: Enter a WordPress.com or Jetpack WordPress site URL.
eo: Entajpu URLon de retejo en WordPress.com aŭ Jetpack-WordPress.

en: Enter a cost (excl. tax) or sum, e.g. <code>10.00 * [qty]</code>.
eo: Enmetu koston (sen imposto) aŭ sumon, ekz. <code>10.00 * [qty]</code>.

en: Enter a custom base to use. A base must be set or WordPress will use default instead.
eo: Enigu propran bazon por via uzo. Bazo devas esti difinita aŭ WordPress uzos la defaŭlton anstataŭe.

en: Enter a description of the image
eo: Entajpu priskribon de la bildo

en: Enter a fixed amount or percentage to apply as a fee.
eo: Enigu fiksan kvanton aŭ elcenton kiel tarifon.

en: Enter a link URL or click above for presets.
eo: Entajpi ligilan URL-n aŭ klaku supre por antaŭagordoj.

en: Enter a name for the new attribute term:
eo: Enigu nomon por la nova termino de atributo:

en: Enter a name for this tax rate.
eo: Enigu nomon por tiu impostotarifo.

en: Enter a new password below.
eo: Sube, enigu novan pasvorton.

en: Enter a tax rate (percentage) to 4 decimal places.
eo: Enigu impostotarifon (elcento) ĝis 4 dekumaj ciferoj.

en: Enter a username or email address.
eo: Enmetu uzantnomon aŭ retpoŝtadreson.

en: Enter a value
eo: Enigu valoron

en: Enter a value (fixed or %)
eo: Enigu valoron (fiksitan aŭ %)

en: Enter address:
eo: Tajpu adreson:

en: Enter an API Key
eo: Enigi API-ŝlosilon

en: Enter an optional description for this variation.
eo: Nedevige, entajpu priskribon por tiu variaĵo.

en: Enter an optional note to send the customer after purchase.
eo: Laŭvole, enmetu noton por sendi al la kliento post aĉeto.

en: Enter desktop preview mode
eo: Eniri antaŭrigardan reĝimon por surtabla komputilo

en: Enter mobile preview mode
eo: Eniri antaŭrigardan reĝimon por poŝtelefono

en: Enter new
eo: Entajpu la novan

en: Enter price (%s)
eo: Enmetu prezon (%s)

en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to %s.
eo: Entajpu ricevontojn (apartigitajn per komoj) de tiu retmesaĝo. Defaŭlte %s.

en: Enter recipients (comma separated) that will receive this notification.
eo: Enigu ricevontojn (apartigitajn per komoj) de tiu ĉi sciigo.

en: Enter sale price (%s)
eo: Entajpu rabat-prezon (%s)

en: Enter some text, or some attributes by pipe (|) separating values.
eo: Enigu tekston aŭ iujn atributojn, apartigante valorojn per (|).

en: Enter tablet preview mode
eo: Eniri antaŭrigardan reĝimon por tabuleto

en: Enter text to use as headline.
eo: Entajpu tekston de la kapotitolo.

en: Enter the RSS feed URL here:
eo: Entajpu la retadreson de la RSS-distribuo:

en: Enter the URL
eo: Entajpu la URL-on

en: Enter the URL of a 16x16px icon you want to use for this service.
eo: Entajpu la URL de piktogramo por la servo je 16x16px.

en: Enter the URL of the image
eo: Entajpu la adreson de la bildo

en: Enter the action that will trigger this webhook.
eo: Enigu la agon kiu lanĉu tiun rethokon.

en: Enter the customer's name here
eo: Tie ĉi entajpu la nomon de la kliento

en: Enter the destination URL
eo: Entajpu la celitan URL-on

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
eo: Entajpu la retpoŝtadreson de ekzistanta uzanto en la reto por inviti ŝlin al tiu ĉi retejo. Tiu estos sendita mesaĝon kiu petos konfirmon de la invito.

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
eo: Entajpu la retpoŝtadreson aŭ uzantonomon de ekzistanta uzanto en la reto por inviti ŝlin al tiu ĉi retejo. Tiu estos sendita mesaĝon kiu petos konfirmon de la invito.

en: Enter the external URL to the product.
eo: Enigu la eksteran URLon al la varo.

en: Enter the fediverse with <strong>ActivityPub</strong>, broadcasting your blog to a wider audience. Attract followers, deliver updates, and receive comments from a diverse user base on <strong>Mastodon</strong>, <strong>Friendica</strong>, <strong>Pleroma</strong>, <strong>Pixelfed</strong>, and all <strong>ActivityPub</strong>-compliant platforms.
eo: Eniru Fediverson per <strong>ActivityPub</strong> kaj diskonigu vian blogon al pli vasta publiko. Allogu sekvantojn, liveru ĝisdatigojn kaj ricevu komentojn de la diversa uzularo de <strong>Mastodon</strong>, <strong>Friendica</strong>, <strong>Pleroma</strong>, <strong>Pixelfed</strong>, kaj ĉiuj platformoj kiuj subtenas <strong>ActivityPub</strong>.

en: Enter the menu item's name here
eo: Entajpu tie ĉi la nomon de la menuero

en: Enter the number of days before a download link expires, or leave blank.
eo: Enmetu la nombron da tagoj antaŭ ol elŝuta ligilo eksvalidiĝos, aŭ lasu malplena.

en: Enter the same address here unless you <a href="%s">want your site home page to be different from your WordPress installation directory</a>.
eo: Enmetu la adreson tie ĉi se vi <a href="%s">volas, ke la ĉefpaĝo de via retejo estu malsama ol via instala dosierujo de WordPress</a>.

en: Enter title here
eo: Enigu titolon ĉi tie

en: Enter your PayPal API credentials to process refunds via PayPal. Learn how to access your <a href="%s">PayPal API Credentials</a>.
eo: Entajpu viajn ensalutilojn de PayPal-API por fari repagojn per PayPal. Alklaku, por lerni kiel aliri viajn <a href="%s">API-akreditaĵojn de PayPal</a> .

en: Enter your comment here...
eo: Tajpu vian komenton ĉi tie...

en: Enter your email address
eo: Entajpu vian retpoŝtadreson

en: Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.
eo: Entajpu vian retpoŝtadreson por aboni tiun ĉi blogon kaj ricevi retpoŝte avizojn pri novaj afiŝoj.

en: Enter your new password below or generate one.
eo: Entajpu vian novan pasvorton sube aŭ kreu novan.

en: Enter your new password below.
eo: Enigu la novan pasvorton sube.

en: Enter your password to view comments.
eo: Enskribu vian pasvorton por legi komentojn.

en: Enter/remove an API key.
eo: Enigi/forigi API-ŝlosilon.

en: Entertainment
eo: Distriĝo

en: Entries feed
eo: Distribuo pri enigo

en: Entries from any RSS or Atom feed
eo: Eroj de iu ajn RSS- aŭ Atom-distribuo

en: Entries from any RSS or Atom feed.
eo: Eroj de iu ajn RSS- aŭ Atom-distribuo

en: Environment type
eo: Medispeco

en: Environment.
eo: Medio.

en: Equatorial Guinea
eo: Gvineo Ekvatora

en: Erase Personal Data
eo: Forviŝi personajn informojn

en: Erase personal data
eo: Forviŝi personajn informojn

en: Erase personal data list
eo: Forviŝi liston de personaj informoj

en: Erase personal data list navigation
eo: Forviŝi navigadon tra listo de personaj informoj

en: Eraser array at index %d does not include a friendly name.
eo: Viŝa matrico ĉe indekso %d ne inkluzivas afablan nomon.

en: Eraser callback is not valid: %s.
eo: Voko per referenco de viŝilo ne estas valida: %s.

en: Eraser does not include a callback: %s.
eo: Viŝilo ne inkluzivas vokon per referenco: %s.

en: Eraser index cannot be less than one.
eo: Viŝila indekso ne povas esti malpli ol unu.

en: Eraser index is out of range.
eo: Viŝa indekso estas ekster la gamo.

en: Erasing data...
eo: Forviŝas datumojn...

en: Erasure completed.
eo: Forigado kompletigita.

en: Eritrea
eo: Eritreo

en: Eritrean nakfa
eo: Eritrea nakfa

en: Error
eo: Eraro

en: Error 404
eo: Eraro 404

en: Error Details
eo: Detaloj de eraro

[ctx: Error Message Button]
en: Back
eo: Reen

en: Error connecting to API.
eo: Eraro en konektiĝo al API.

en: Error connecting to WordPress.com. Code: %1$s, %2$s
eo: Eraro dum konektiĝo al WordPress.com. Kodo: %1$s, %2$s

en: Error creating new user.
eo: Eraro dum kreo de nova uzanto.

en: Error during status transition.
eo: Eraro dum transiro de stato.

en: Error fetching static.html. Try running:
eo: Eraro okazis dum preno de static.html. Provu lanĉi:

en: Error getting remote image %s.
eo: Eraro akiranta foran bildon %s.

en: Error in RSS %1$d
eo: Eraro en RSS %1$d

en: Error in deleting the attachment.
eo: Eraro okazis forigante la alkroĉaĵon.

en: Error in deleting the item.
eo: Eraro forviŝante la eron.

en: Error in displaying the widget settings form.
eo: Eraro malhelpis montradon de la fenestreto de kromprogrametaj agordoj.

en: Error in moving the item to Trash.
eo: Eraro okazis movante la eron al la rubujo.

en: Error in moving to Trash.
eo: Okazis eraro dum la movado al la rubujo.

en: Error in restoring from Trash.
eo: Okazis eraro dum la restarigo el la rubujo.

en: Error in restoring the item from Trash.
eo: Okazis eraro dum la restarigo el la rubujo.

en: Error loading profile
eo: Eraro dum ŝargo de profilo

en: Error messages can contain sensitive information about your store environment. These should be hidden from untrusted visitors.
eo: Erarmesaĝoj povas enhavi privatajn informojn pri via vendejo. Ili estu kaŝitaj de nefidindaj vizitantoj.

en: Error messages should not be shown to visitors.
eo: Erarmesaĝoj ne aperu al vizitantoj.

en: Error not caused by a plugin or theme.
eo: Eraro ne kaŭzita de kromprogramo aŭ etoso.

en: Error occurred on a non-protected endpoint.
eo: Eraro okazis ĉe ne-protektita finadreso.

en: Error processing checkout. Please try again.
eo: Eraro dum traktado de la pago. Bonvolu reprovi.

en: Error processing refund. Please try again.
eo: Eraro okazis dum traktado de repago. Bonvolu provi denove.

en: Error reconnecting to the database
eo: Eraro okazis dum konektiĝo al la datumbazo

en: Error saving media file.
eo: Eraro dum konservo de aŭdvidaĵo.

en: Error when decoding a JSON file at path %1$s: %2$s
eo: Eraro dum malkodado de JSON-dosiero ĉe la vojo %1$s: %2$s

en: Error while adding the category. Please try again later.
eo: Eraro dum aldono de kategorio. Bonvole provu denove pli poste.

en: Error while saving the new email address. Please try again.
eo: Eraro dum konservo de la nova retpoŝtadreso. Bonvole provu denove.

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
eo: Okazis eraro dum la konservado de la skalita bildo. Bonvolu reŝargi la paĝon kaj reprovi.

en: Error while saving.
eo: Eraro okazis dum konservo.

en: Error!
eo: Eraro!

en: Error:
eo: Eraro

en: Error: %1$s (%2$s)
eo: Eraro: %1$s (%2$s)

en: Error: %s
eo: Eraro: %s

en: Error: %s.
eo: Eraro: %s.

en: Error: An error has occurred;  Poll not updated.
eo: Eraro: Okazis eraro; Enketo ne aktualigita.

en: Error: Delivery URL cannot be reached: %s
eo: Eraro: Livera URL ne povas esti atingita: %s

en: Error: Delivery URL returned response code: %s
eo: Eraro: Livera URL donis respondan kodon: %s

en: Error: [%1$s] %2$s
eo: Eraro: [%1$s] %2$s

en: Error: could not find an RSS or ATOM feed at that URL.
eo: Eraro: ne trovis RSS- aŭ ATOM-distribuon ĉe tiu retadreso.

en: Error: non-existing attribute ID.
eo: Eraro: ne ekzistanta atributo-ID.

en: Error: please enter a valid email address.
eo: Eraro: bonvole entajpu validan retpoŝtadreson.

en: Error: please fill the required fields (name, email).
eo: Eraro: bonvole plenigu la devigajn kampojn (nomon, retpoŝtadreson).

en: Estonia
eo: Estonio

en: Estonian
eo: Estona

en: Ethics
eo: Etiko

en: Ethiopia
eo: Etiopio

en: Ethiopian birr
eo: Etiopa birr

en: Euro
eo: Eŭro

en: Europe
eo: Eŭropo

en: Europe zone = Any country in Europe = Flat rate shipping
eo: Eŭropa zono = ajna lando en Eŭropo = fikstarifa sendo

en: European data protection law requires data about European residents which is transferred outside the European Union to be safeguarded to the same standards as if the data was in Europe. So in addition to listing where data goes, you should describe how you ensure that these standards are met either by yourself or by your third party providers, whether that is through an agreement such as Privacy Shield, model clauses in your contracts, or binding corporate rules.
eo: Eŭropa datumprotekta leĝaro postulas, ke datumoj pri eŭropaj enloĝantoj kiuj estas transmetitaj ekster la Eŭropa Unio estu garditaj laŭ la sama rigoreco kiel ene de Eŭropo. Tial, aldone al listigo de la lando al kie la datumoj fluas, vi devus priskribi kiel vi atingas la rigorecon de gardado, aŭ de vi sola aŭ de viaj eksteraj liverantoj ankaŭ, ĉu per interkonsento kiel Privacy Shield (Privateca Ŝildo), ĉu per ŝablonaj klaŭzoj en kontrakto, ĉu per devigaj korporaciaj reguloj.

en: Event schedule does not exist.
eo: Eventoplanado ne ekzistas.

en: Event timestamp must be a valid Unix timestamp.
eo: Eventa tempostampo devas esti valida Unix-tempostampo.

en: Events
eo: Eventoj

en: Every %d minutes
eo: Post ĉiuj %d minutoj

en: Every Author on this Blog (with the publish_posts capability) gets his own ActivityPub enabled Profile.
eo: Ĉiu aŭtoro en ĉi tiu blogo (kun la kapablo publish_posts) ricevos propran profilon de ActivityPub.

en: Every Minute
eo: Ĉiuminute

en: Every author on this blog (with the <code>publish_posts</code> capability) gets their own ActivityPub profile.
eo: Ĉiu aŭtoro en ĉi tiu blogo (kun la kapablo <code>publish_posts</code>) ricevos propran profilon de ActivityPub.

en: Every minute
eo: Ĉiuminute

en: Everything comes with a price tag these days. Please add a your product price.
eo: Ĉio nuntempe venas kun prezo. Bonvole aldonu la prezon de via varo.

en: Everything is running smoothly here.
eo: Ĉio iras glate tie ĉi.

en: Everywhere
eo: Ĉie

en: Ex. %(exampleSite)s
eo: Ekz. %(exampleSite)s

en: Example:
eo: Ekzemplo:

en: Example: <code>https://wordpress.org/</code> &#8212; do not forget the <code>https://</code>
eo: Ekzemplo: <code>http://wordpress.org/</code> — ne forgesu la parton <code>http://</code>

en: Example: Nifty blogging software
eo: Ekzemplo: plaĉa blogoprogramo

[ctx: Example: The user is looking at a page, not a post.]
en: Page
eo: Paĝo

en: Excerpt
eo: Eltiraĵo

en: Excerpt for the post, as it exists in the database.
eo: Eltiraĵo por la afiŝo, kiel ĝi ekzistas en la datumbazo.

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="%s">Learn more about manual excerpts</a>.
eo: Eltiraĵoj estas nedevigaj propraj resumoj de via enhavo kiuj povas esti uzataj en via etoso. <a href="%s">Lerni pli pri propre faritaj eltiraĵoj</a>.

en: Exclude categories
eo: Ekskludi kategoriojn

en: Exclude products
eo: Ekskludi varojn

en: Exclude sale items
eo: Ekskluzivi varojn je rabatprezo

en: Exclude:
eo: Ekskluzivi:

en: Excluding selected countries
eo: Ekskludi elektitajn landojn

en: Excluding tax
eo: Sen imposto

en: Executed before Multisite is loaded.
eo: Plenumita antaŭ ol multretejo estas ŝargita.

en: Existing products that match by ID or SKU will be updated. Products that do not exist will be skipped.
eo: Ekzistantaj varoj, kiuj kongruas laŭ ID aŭ stok-numero, SKU, estos ĝisdatigitaj. Neekzistantaj varoj estos ignoritaj.

en: Exit Fullscreen
eo: Eliri el plena ekrano

en: Exit Recovery Mode
eo: Forlasi restarigan reĝimon

en: Exit recovery mode link expired.
eo: Ligilo por forlasi restarigan reĝimon eksvalidiĝis.

en: Exotic Pets
eo: Ekzotaj hejmbestoj

en: Expand
eo: Etendi

en: Expand or collapse the elements by clicking on their headings, and arrange them by dragging their headings or by clicking on the up and down arrows.
eo: Plivastigu aŭ kolapsigu la elementojn alklakante iliajn titolojn, kaj aranĝu ilin trenante iliajn titolojn aŭ alklakante la supren kaj malsupren sagojn.

en: Expected an array describing the eraser at index %d.
eo: Atendis matricon priskribantan la viŝilon ĉe indekso %d.

en: Expected an array describing the exporter at index %s.
eo: Atendis matricon priskribantan la eksportilon ĉe indekso %s.

en: Expected data array in response array from exporter: %s.
eo: Atendis datuman matricon en responda matrico de eksportilo: %s.

en: Expected data in response array from exporter: %s.
eo: Atendis datumon en responda matrico de eksportilo: %s.

en: Expected done (boolean) in response array from exporter: %s.
eo: Atendis finfaritan (bulean) responde al matrico de eksportilo: %s.

en: Expected done flag in response array from %1$s eraser (index %2$d).
eo: Atendis flagon finfarita en responda matrico de viŝilo %1$s (indekso %2$d).

en: Expected items_removed key in response array from %1$s eraser (index %2$d).
eo: Atendis ŝlosilon items_removed (erojn forviŝitajn) en responda matrico de viŝilo %1$s (indekso %2$d).

en: Expected items_retained key in response array from %1$s eraser (index %2$d).
eo: Atendis ŝlosilon items_retained (erojn retenitajn) en responda matrico de viŝilo %1$s (indekso %2$d).

en: Expected messages key in response array from %1$s eraser (index %2$d).
eo: Atendis ŝlosilon messages (mesaĝojn) en responda matrico de viŝilo %1$s (indekso %2$d).

en: Expected messages key to reference an array in response array from %1$s eraser (index %2$d).
eo: Atendis ŝlosilon messages (mesaĝojn) por referenci matricon en responda matrico de viŝilo %1$s (indekso %2$d).

en: Expected response as an array from exporter: %s.
eo: Atendis respondon kiel matricon de eksportilo: %s.

en: Expecting an array
eo: Atendas matricon

en: Expiration
eo: Eksvalidiĝo

en: Expired
eo: Eksvalidiĝis

en: Expired :(
eo: Eksvalida :(

en: Expired transients
eo: Eksvalidaj nedaŭraĵoj

en: Expires
eo: Eksvalidiĝas

en: Expires on:
eo: Eksvalidiĝos en la:

en: Expiring Soon
eo: Eksvalidiĝos baldaŭ

en: Expiring soon!
eo: Eksvalidiĝos post nelonge!

en: Expiry (MM/YY)
eo: Eksvalidiĝo (MM/JJ)

en: Expiry Date
eo: Dato de eksvalidiĝo

en: Expiry date
eo: Dato de eksvalidiĝo

en: Export
eo: Eksportado

en: Export &#8220;%s&#8221; as JSON
eo: Eksporti &#8220;%s&#8221; kiel JSON

en: Export CSV
eo: Eksporti CSV

en: Export Personal Data
eo: Eksporti personajn informojn

en: Export Products
eo: Eksporti varojn

en: Export all columns
eo: Eksporti ĉiujn kolumnojn

en: Export all products
eo: Eksporti ĉiujn varojn

en: Export as JSON
eo: Eksporti kiel JSON

en: Export custom meta?
eo: Ĉu eksporti proprajn metadatumojn?

en: Export personal data list
eo: Eksporti liston de personaj informoj

en: Export personal data list navigation
eo: Eksporti navigadon tra listo de personaj informoj

en: Export products to a CSV file
eo: Eksporti varojn al CSV-dosiero

en: Exporter array at index %s does not include a friendly name.
eo: Matrico de eksportilo ĉe indekso %s ne inkluzivas afablan nomon.

en: Exporter callback is not a valid callback: %s.
eo: Voko per referenco de eksportilo ne estas valida referenca voko: %s.

en: Exporter does not include a callback: %s.
eo: Eksportilo ne inkluzivas vokon per referenco: %s.

en: Exporter index cannot be negative.
eo: Indekso de eksportilo ne povas esti negativa.

en: Exporter index is out of range.
eo: Indekso de eksportilo estas ekster la gamo.

en: Extended view
eo: Etendita vido

en: Extension
eo: Etendaĵo

en: Extensions
eo: Kromprogramoj

en: Extensions %s
eo: Etendaĵoj %s

en: External URL
eo: Ekstera URL

en: External object cache
eo: Ekstera objekta kaŝmemoro

en: External object cache.
eo: Ekstera memortenado de objektoj.

en: External product
eo: Varo de ekstera liveranto

en: External products cannot be backordered.
eo: Oni ne rajtas mendi elĉerpitajn varojn de eksteraj liverantoj.

en: External products cannot be stock managed.
eo: Varoj de eksteraj liverantoj ne povas esti traktitaj dum stoka administrado.

en: External/Affiliate product
eo: Ekstera/Partnera varo

en: Extra CSS class to assign to the sidebar in the Widgets interface.
eo: Plia CSS-klaso por asigni al la flankobreto en la interfaco de la fenestraĵoj.

en: Extra Large (256 pixels)
eo: Grandega (256 bilderoj)

en: Extremadura
eo: Ekstremaduro

en: F j, Y
eo: j F Y

en: F j, Y g:i a
eo: j F Y G:i

en: FAILED: %s
eo: MALSUKCESO: %s

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
eo: MALSUKCESO: WordPress ne estis aktualigita al %s

en: FAQ
eo: Oftaj Demandoj

en: Facebook Page Plugin
eo: Kromprogramo por Facebook-paĝo

en: Facebook Page URL
eo: URL al paĝo en Facebook

en: Facebook:
eo: Facebook

en: Faeroe
eo: Ferooj

en: Failed
eo: Malsukcesis

en: Failed <span class="count">(%s)</span> | Failed <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Malsukcesis <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Malsukcesis <span class="count">(%s)</span>

en: Failed HTTP Request
eo: Malsukcesa HTTP-peto

en: Failed fetching rewind data. Try again later.
eo: Malsukcesis en preno de revenigaj datumoj. Provu denove pli poste.

en: Failed loading required dependency Sharing_Service.
eo: Malsukcesis ŝargi devigan dependecon Sharing_Service.

en: Failed order
eo: Mendo malsukcesis

en: Failed order emails are sent to chosen recipient(s) when orders have been marked failed (if they were previously pending or on-hold).
eo: "Malsukcesa mendo"-retpoŝtmesaĝoj estas senditaj al elektita(j) ricevonto(j), kiam mendoj estas markitaj kiel malsukcesaj (se ili jam estis traktitaj aŭ suspenditaj).

en: Failed orders are unpaid and may have been abandoned by the customer. They will be trashed after the specified duration.
eo: Malsukcesaj mendoj ne estas pagitaj kaj eble estis neglektitaj de la kliento. Ili eniros rubujon post la specifita tempodaŭro.

en: Failed to confirm subscription
eo: Malsukcesis konfirmi abonon

en: Failed to confirm unsubscription
eo: Malsukcesis konfirmi malabonon

en: Failed to connect to Akismet.
eo: Malsukcesis konektiĝi al Akismet.

en: Failed to create new user for %s. Their posts will be attributed to the current user.
eo: Malsukcesis krei novan uzanton por %s. La afiŝoj de tiu estos atribuitaj al la nuna uzanto.

en: Failed to delete the page.
eo: Malsukcesis forviŝi tiun ĉi paĝon.

en: Failed to exit recovery mode. Please try again later.
eo: Malsukcesis forlasi restarigan reĝimon. Bonvole provu denove pli poste.

en: Failed to import %s &#8220;%s&#8221;
eo: Malsukcesis importi %s &#8220;%s&#8221;

en: Failed to import %s product | Failed to import %s products
eo[0]: Malsukcesis importi %s varon
eo[1]: Malsukcesis importi %s varojn

en: Failed to import &#8220;%s&#8221;: Invalid post type %s
eo: Malsukcesis importi &#8220;%s&#8221;: nevalida afiŝo-tipo %s

en: Failed to import author %s. Their posts will be attributed to the current user.
eo: Malsukcesis importi aŭtoron %s. La afiŝoj de tiu estos atribuitaj al la nuna uzanto.

en: Failed to import category %s
eo: Malsukcesis importi kategorion %s

en: Failed to import post tag %s
eo: Malsukcesis importi etikedon de afiso %s

en: Failed to store the error.
eo: Malsukcesis teni la eraron.

en: Failed to subscribe
eo: Malsukcesis aboni

en: Failed to test connection (#%1$s: %2$s)
eo: Malsukcesis testi konekton (#%1$s: %2$s)

en: Failed to test connection (empty response body)
eo: Malsukcesis testi konekton (malplena korpo de respondo)

en: Failed to unsubscribe
eo: Malsukcesis malaboni

en: Failed to update coupon
eo: Malsukcesis ĝisdatigi kuponon

en: Failed to write file to disk.
eo: Ne eblis skribi dosieron sur diskon.

en: Failed to write request to temporary file.
eo: Malsukcesis skribi la peton al provizora dosiero.

en: Falkland Islands
eo: Falklandoj

en: Falkland Islands pound
eo: Falklanda pundo

en: Faroe
eo: Ferooj

en: Faroe Islands
eo: Ferooj

en: Fashion Designer
eo: Modo-dizajnisto

en: Favorites
eo: Ŝatataĵoj

en: Feature Info
eo: Informoj pri eco

en: Feature-full theme with numerous page layouts, widget areas, custom menu areas, breadcrumb naviagtion, a homepage template, social icons, and responsive CSS.
eo: Etoso plena je kvalitoj kun multnombraj paĝoaspektigoj, lokoj por kromprogrametoj, lokoj por propraj menuoj, paĝonivela navigo, TTT-eja modelo, sociaj bildsimboloj kaj adaptiĝanta CSS.

en: Featured
eo: Elstarigita

en: Featured Content
eo: Elstarigita enhavo

en: Featured Image
eo: Elstarigita bildo

en: Featured Image Header
eo: Elstarigita bildkapo

en: Featured Images
eo: Elstarigitaj bildoj

en: Featured image
eo: Elstarigita bildo

en: Featured product.
eo: Elstarigita varo.

en: Featured products
eo: Elstarigitaj varoj

en: Features
eo: Kvalitoj

en: Features supported by this theme.
eo: Ecoj subtenataj de tiu etoso.

en: February
eo: Februaro

[ctx: February abbreviation]
en: Feb
eo: feb

en: Fediverse Followers
eo: Sekvantoj en Fediverso

en: Fee
eo: Tarifo

en: Fee has already been added.
eo: Tarifo jam aldonita.

en: Fee lines data.
eo: Datumoj de tarifaj linioj.

en: Fee name
eo: Nomo de tarifo

en: Fee name is required.
eo: Nomo de tarifo estas deviga.

en: Fee name.
eo: Nomo de tarifo.

en: Fee tax class is required when fee is taxable.
eo: Impostkategorio de tarifo estas deviga, kiam tarifo estas impostebla.

en: Fee title is required
eo: Titolo de tarifo estas deviga

en: Fee type
eo: Tipo de tarifo

en: Feed for all posts filed under %s
eo: Distribuo de ĉiuj afiŝoj en la kategorio %s

en: Feed(s) to Display:
eo: Fluo(j) por montri:

en: Feedback
eo: Pritakso

en: Feedback ID %d could not be removed at this time.
eo: ID de pritakso %d ne povis esti forviŝita nune.

en: Feedback discarded.
eo: Pritakso forĵetita.

en: Feedback(s) marked as spam
eo: Pritaksoj markitaj kiel trudaĵoj

en: Feel free to reconnect again using the button below.
eo: Vi povas rekonekti uzante la suban butonon.

en: Fetching attachments is not enabled
eo: Venigo de alkroĉaĵoj ne estas ebligita

en: Field Label
eo: Etikedo de kampo

en: Field Type
eo: Tipo de kampo

en: Field type
eo: Kampo-tipo

en: Fields
eo: Kampoj

en: Fields other than %s are not currently supported for sitemaps.
eo: Kampoj escepte %s ne estas subtenataj por retejomapoj.

en: Fields other than %s are not currently supported for the sitemap index.
eo: Kampoj escepte %s ne estas subtenataj por la indekso de la retejomapo.

en: Fiji
eo: Fiĝio

en: Fijian dollar
eo: Fiĝia dolaro

en: File
eo: Dosiero

en: File %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
eo: Dosiero %1$s estas <strong>malrekomendita</strong> ekde versio %2$s sen alternativo disponebla.

en: File %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
eo: Dosiero %1$s estas <strong>malrekomendita</strong> ekde la versio %2$s! Uzu %3$s anstataŭe.

en: File %d
eo: Dosiero %d

en: File %s doesn't exist!
eo: La dosiero %s ne ekzistas!

en: File &#8220;%s&#8221; does not exist?
eo: Ĉu la dosiero  &#8220;%s&#8221; ne ekzistas?

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
eo: La dosiero '%s' ne estas bildo.

en: File ID
eo: Dosiero-ID

en: File Size
eo: Dosiera grando

en: File URL
eo: Dosiera URL

en: File URL.
eo: Dosiera URL

en: File URL:
eo: URL de la dosiero:

en: File canceled.
eo: Nuligis dosieron.

en: File details.
eo: Detaloj de dosiero.

en: File does not exist?
eo: Ĉu la dosiero ne ekzistas?

en: File download method
eo: Metodo de dosier-elŝuto

en: File edited successfully.
eo: La dosiero estas sukcese redaktita.

en: File is empty. Please upload something more substantial.
eo: La dosiero estas malplena. Bonvolu enŝuti ion kun pli da substanco.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your %1$s file or by %2$s being defined as smaller than %3$s in %1$s.
eo: Dosiero estas malplena. Bonvole alŝutu ion kun enhavo. Eblas, tamen, ke tiu eraro povus esti kaŭzita de malebligo de alŝutoj en via dosiero %1$s aŭ eble %2$s estas fiksita pli malgranda ol %3$s en %1$s.

en: File is not an image.
eo: La dosiero ne estas bildo.

en: File modifications are explicitly disabled by a site administrator.
eo: Ŝanĝoj al dosieroj estas rekte malebligitaj de reteja administranto.

en: File name
eo: Dosiernomo

en: File name.
eo: Dosiernomo.

en: File name:
eo: Dosiernomo:

en: File not found
eo: Netrovita Dosiero

en: File size:
eo: Dosiergrando:

en: File type does not meet security guidelines. Try another.
eo: La dosierotipo ne sekvas la gvidliniojn pri sekureco. Provu alian.

en: File type:
eo: Dosiera tipo:

en: File upload settings
eo: Agordoj de dosier-alŝutado

en: File uploads
eo: Dosiero-alŝutoj

en: File was not found.
eo: Dosiero ne estis trovita.

en: File was not fully uploaded
eo: La dosiero ne estas tute alŝutita

en: Files can be uploaded
eo: Dosieroj estas alŝuteblaj.

en: Filesystem Permissions
eo: Permesoj de dosiersistemo

en: Filesystem error.
eo: Dosiersistema eraro.

en: Filipino
eo: Filipina

en: Fill Screen
eo: Plenekrana reĝimo

en: Fill in the Menu Name and click the Create Menu button to create your first menu.
eo: Por krei vian unuan menuon, enmetu la nomon de menuo kaj alklaku la butonon Krei menuon.

en: Fill in your details below or click an icon to log in:
eo: Entajpu viajn informojn sube aŭ alklaku piktogramon por ensaluti:

en: Fill in your details below.
eo: Entajpu viajn informojn sube.

en: Fill out my Wufoo form!
eo: Plenigu mian formularon Wufoo!

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Filter %s returned items with reserved names.
eo: Filtri %s revenintaj eroj kun rezervitaj nomoj.

en: Filter &#187;
eo: Filtri &#187;

en: Filter Navigation Menu list
eo: Filtri la menuliston de navigado.

en: Filter Products by Attribute
eo: Filtri varojn laŭ atributo

en: Filter Products by Price
eo: Filtri varojn laŭ prezo

en: Filter Products by Rating
eo: Filtri varojn laŭ taksado

en: Filter Testimonials list
eo: Filtri atesto-liston

en: Filter Type:
eo: Filtra tipo:

en: Filter by
eo: Filtri laŭ

en: Filter by IP address
eo: Filtri laŭ IP-adreso

en: Filter by category
eo: Filtri laŭ kategorio

en: Filter by comment type
eo: Filtri laŭ komento-tipo

en: Filter by coupon
eo: Filtri laŭ kupono

en: Filter by date
eo: Filtri laŭ dato

en: Filter by file
eo: Filtri laŭ dosiero

en: Filter by level
eo: Filtri laŭ nivelo

en: Filter by order
eo: Filtri laŭ mendo

en: Filter by post format
eo: Filtri laŭ afiŝo-tipo

en: Filter by price
eo: Filtri laŭ prezo

en: Filter by product
eo: Filtri laŭ varo

en: Filter by product type
eo: Filtri laŭ vartipo

en: Filter by registered customer
eo: Filtri laŭ registrita kliento

en: Filter by source
eo: Filtri laŭ fonto

en: Filter by stock status
eo: Filtri laŭ stato de stoko

en: Filter by type
eo: Filtri laŭ tipo

en: Filter by user
eo: Filtri laŭ uzanto

en: Filter comics list
eo: Filtri liston de kartunoj

en: Filter comments list
eo: Filtri liston de komentoj

en: Filter coupons
eo: Filtri kuponojn

en: Filter erase personal data list
eo: Filtri forviŝon de listo de personaj informoj

en: Filter export personal data list
eo: Filtri eksporton de listo de personaj informoj

en: Filter items list
eo: Filtri ero-liston

[ctx: Filter label for people list]
en: Email Followers
eo: Retpoŝtaj Sekvantoj

[ctx: Filter label for people list]
en: Followers
eo: Sekvantoj

[ctx: Filter label for people list]
en: Team
eo: Teamo

[ctx: Filter label for posts list]
en: Drafts
eo: Malnetoj

[ctx: Filter label for posts list]
en: Published
eo: Publikigitaj

[ctx: Filter label for posts list]
en: Scheduled
eo: Planitaj

en: Filter media
eo: Filtri aŭdvidaĵojn

en: Filter media items list
eo: Filtri liston de eroj en aŭdvidaĵoj

en: Filter menu items list
eo: Filtri liston de menueroj

en: Filter orders
eo: Filtri mendojn

en: Filter pages list
eo: Filtri paĝoliston

en: Filter posts list
eo: Filtri afiŝo-liston

en: Filter products
eo: Filtri varojn

en: Filter projects list
eo: Filtri projekto-liston

en: Filter template parts list
eo: Filtri ŝabloneran liston

en: Filter templates list
eo: Filtri ŝablonan liston

en: Filter themes
eo: Filtri etosojn

en: Filter themes (%s)
eo: Filtri etosojn (%s)

en: Filter users list
eo: Filtri liston de uzantoj

en: Filter:
eo: Filtro:

en: Filters
eo: Filtriloj

en: Final Step: Author Mapping
eo: Fine: aŭtora mapado

en: Find Posts or Pages
eo: Trovi afiŝojn aŭ paĝojn

en: Find and replace
eo: Serĉi kaj anstataŭigi

en: Find out by disabling all plugins except Jetpack. If the problem persists, it's not a plugin issue. If the problem is solved, turn your plugins on one by one until the problem pops up again – there's the culprit! Let us know, and we'll try to help.
eo: Malkovru per malebligo de ĉiuj kromprogramoj escepte Jetpack. Se la problemo daŭras, ne estas problemo pri kromprogramo. Se la problemo estas solvita, ebligu viajn kromprogramojn unuope ĝis la problemo aperos denove - jen, la fiaganta programo! Lasu nin scii kaj ni provos helpi.

en: Find posts to follow
eo: Trovu afiŝojn por sekvi

en: Find sites to follow
eo: Trovi retejojn por sekvi

en: Finish
eo: Fini

en: Finish setting up your store
eo: Fini la agordojn por via vendejo

en: Finished syncing to WordPress.com
eo: La sinkronigo al WordPress.com kompletiĝis

en: Finished!
eo: Finite!

en: Finland
eo: Finnlando

en: Finnish
eo: Finna

en: First Name
eo: Persona nomo

en: First Post | %s Posts
eo[0]: Unua afiŝo

en: First name
eo: Persona nomo

en: First name for the user.
eo: Persona nomo de la uzanto.

en: First name.
eo: Persona nomo.

en: First option
eo: Unua opcio

en: First page
eo: Unua paĝo

en: First param must be string or empty
eo: Unua parametro devas esti tekstĉeno aŭ malplena

en: Fit to Screen
eo: Aligrandigi laŭ ekrano

en: Fixed
eo: Fiksita

en: Fixed Layout
eo: Fiksita aranĝo

en: Fixed amount
eo: Fiksa kvanto

en: Fixed amount per product
eo: Fiksa kvanto por ĉiu varo

en: Fixed cart discount
eo: Fiksa rabato por korbo

en: Fixed product discount
eo: Fiksa vara rabato

en: Flagged as spam by %s
eo: Markita kiel trudaĵo de %s

en: Flagged as spam by Akismet
eo: Markita kiel trudaĵo de Akismet

en: Flanders
eo: Flandrio

en: Flat Rate
eo: Fiksa tarifo

en: Flat rate
eo: Fiksa tarifo

en: Flat rate (legacy)
eo: Fiksa tarifo (malnova)

en: Flevoland
eo: Flevolando

en: Flickr Photos
eo: Flickr-bildoj

en: Flickr RSS URL:
eo: RSS-URL de Flickr:

en: Flip horizontal
eo: Inversigi horizontale

en: Flip vertical
eo: Inversigi vertikale

en: Florida
eo: Florido

en: Flowers
eo: Floroj

en: Fluid Layout
eo: Relativa aranĝo

en: Flush all logs
eo: Viŝi ĉiujn protokolojn

en: Flush permalinks
eo: Elpurigi fiksitajn ligilojn

en: Focal Length
eo: Fokusa longo

en: Focus shortcuts:
eo: Fulmoklavoj por fokuso:

en: Follow
eo: Sekvi

en: Follow "@%s" by searching for it on Mastodon, Friendica, etc.
eo: Sekvu "@%s" serĉante ĝin en Mastodon, Friendica ktp.

en: Follow %s
eo: Sekvi %s

en: Follow Blog
eo: Sekvi blogon

en: Follow Comments
eo: Sekvi komentojn

en: Follow Us
eo: Sekvu nin

en: Follow conversation
eo: Sekvi konversacion

en: Follow me on Twitter
eo: Sekvi min ĉe Twitter

en: Follow me on the Fediverse
eo: Sekvu en Fediverso

en: Follow tag
eo: Sekvi etikedon

en: Followed On
eo: Sekvita en la

en: Followed Sites
eo: Sekvitaj Retejoj

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
eo: De:

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
eo: Al:

en: Follower
eo: Sekvanto

en: Followers
eo: Sekvantoj

en: Following
eo: Sekvas

en: Following Others
eo: Sekvante aliajn

en: Following conversation
eo: Sekvas konversacion

en: Following site
eo: Sekvas retejon

en: Following tag
eo: Sekvas etikedon

en: Follows
eo: Sekvantoj

[ctx: Follows notifications]
en: Follows
eo: Sekvantoj

en: Font
eo: Tiparo

en: Font Family
eo: Tipara familio

en: Font Size
eo: Tipara grando

en: Font Sizes
eo: Tiparaj grandoj

en: Food & Drink
eo: Trink- kaj manĝ-aĵoj

en: Food Menus
eo: Manĝaĵaj menuoj

en: Footer
eo: Piedo

en: Footer Widgets
eo: Kromprogrametoj en la piedo

en: Footer text
eo: Teksto en la piedo

en: For a person, the type of information that might be discoverable via WebFinger includes a personal profile address, identity service, telephone number, or preferred avatar. For other entities on the Internet, a WebFinger resource might return JRDs containing link relations that enable a client to discover, for example, that a printer can print in color on A4 paper, the physical location of a server, or other static information.
eo: Por persono, la speco de informoj kiuj povus esti malkovreblaj per WebFinger inkluzivas personan profiladreson, identecan servon, telefonnumeron aŭ preferatan avataron. Por aliaj estaĵoj en la Interreto, WebFinger-rimedo povus resendi JRD-ojn enhavantajn ligrilatojn kiuj ebligas al kliento malkovri, ekzemple, ke presilo povas presi en koloro sur A4-papero, la fizika loko de servilo, aŭ aliaj senmovaj informoj.

en: For each post in a feed, include
eo: Por ĉiu afiŝo en fluo, inkluzivu

en: For example, spicy, favorite, etc. <br /> Separate Labels with commas
eo: Ekzemple, spica, plej ŝatata, ktp. <br /> Apartigu etikedojn per komoj

en: For example:
eo: Ekzemple:

en: For example: event tickets, charitable donations, training courses, coaching fees, etc.
eo: Ekzemple, biletoj al kunveno, bonfaraj donacoj, atelieroj, ktp.

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
eo: Nur por bildoj, vi povas alklaki Redakti bildon sub la bildeto, kiu malvolvos enlokan bildan redaktilon kiu havas piktogramojn por stuci, turni aŭ inversigi la bildon kaj ankaŭ fari kaj malfari. La dekstraj skatoloj donas pliajn eblojn por skali kaj stuci la bildon kaj por stuci la bildeton malsame ol vi stucas la originalan. Alklaku Helpon en tiuj skatoloj por informoj.

en: For more help, try our <a href="%1$s">connection debugger</a> or <a href="%2$s" target="_blank">troubleshooting tips</a>.
eo: Por plia helpo, provu nian <a href="%1$s">senerarigilon pri konektado</a> aŭ <a href="%2$s" target="_blank">konsiletojn pri problemoj</a>.

en: For more information:
eo: Por pli multaj informoj:

en: For more information: %s
eo: Por pliaj informoj: %s

en: For more informations please visit <a href="http://nodeinfo.diaspora.software/" target="_blank">nodeinfo.diaspora.software</a>
eo: Por pliaj informoj bonvolu viziti <a href="http://nodeinfo.diaspora.software/" target="_blank">nodeinfo.diaspora.software</a>

en: For more informations please visit <a href="https://fediverse.party/" target="_blank">fediverse.party</a>
eo: Por pliaj informoj bonvolu viziti <a href="https://fediverse.party/" target="_blank">fediverse.party</a>

en: For more informations please visit <a href="https://webfinger.net/" target="_blank">webfinger.net</a>
eo: Por pliaj informoj bonvolu viziti <a href="https://webfinger.net/" target="_blank">webfinger.net</a>

en: For most themes, the header text is your Site Title and Tagline, as defined in the <a href="%s">General Settings</a> section.
eo: Por plej multaj etosoj, la kapoteksto estas la titolo kaj la frapfrazo de via retejo, kiel ili estas difinitaj en la sekcio "<a href="%s">Ĝeneralaj agordoj</a>".

en: For optimal performance and security reasons, you should consider running %1$s version %2$s or higher. Contact your web hosting company to correct this.
eo: Por plej bona rendimento kaj sekureco, ni rekomendas uzon de %1$s, versio %2$s aŭ pli nova. Kontaktu vian retan gastiganton por korekti tion.

en: For security, click the link below to reset this importer.
eo: Por sekureco, alklaku la suban ligilon por restarti tiun ĉi importilon.

en: For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.
eo: Por registritaj uzantoj de nia retejo (se iuj ajn), ni ankaŭ tenas la personajn informojn donitaj en profiloj de uzantoj. Ĉiu uzanto povas vidi, redakti aŭ forviŝi siajn personajn informojn laŭplaĉe (escepte uzantnomon). Retejaj administrantoj povas ankaŭ vidi kaj redakti tiujn informojn.

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their email address.
eo: Por uzantoj kiuj ne havas propran avataron, vi povas elekti montri komunan avataron aŭ aŭtomate kreitan avataron kiu estos kreita bazita sur la retpoŝtadreso.

en: Force HTTP when leaving the checkout
eo: Devigi HTTP je foriro de la pagprocezo

en: Force SSL
eo: Devigi SSL

en: Force SSL (HTTPS) on the checkout pages (<a href="%s" target="_blank">an SSL Certificate is required</a>).
eo: Devigi SSL(HTTPS)-reĝimon en la paĝoj de la pagprocezo  (<a href="%s" target="_blank">SSL-atestilo estas deviga</a>).

en: Force downloads
eo: Devigi elŝutojn

en: Force erase personal data
eo: Devige forviŝi personajn informojn

en: Force erasure has failed.
eo: Devigo de forviŝo malsukcesis.

en: Force secure checkout
eo: Devigi sekuran pagprocezon

en: Force shipping to the customer billing address
eo: Devigi sendon al la faktura adreso de kliento

en: Forcing downloads will keep URLs hidden, but some servers may serve large files unreliably. If supported, %1$s / %2$s can be used to serve downloads instead (server requires %3$s).
eo: Devigo de elŝutoj tenos URL-ojn kaŝitaj, sed kelkaj serviloj eble servos grandajn dosierojn malfidinde. Se subtenata, %1$s / %2$s povas esti uzata por servi elŝutojn anstataŭe (servilo bezonas %3$s).

en: Form Field
eo: Formulara kampo

en: Form builder
eo: Formulara konstruilo

en: Format:
eo: Formato:

en: Formatting
eo: Tekstaranĝo

en: Fort Nelson
eo: Fuorto Nelson

en: Fortaleza
eo: Fortalezo

en: Forums
eo: Forumoj

en: Found %d available cron job. | Found %d available cron jobs.
eo[0]: Trovis %d disponeblan cron-taskon.
eo[1]: Trovis %d disponeblajn cron-taskojn.

en: Found %s
eo: Trovis %s

en: Found a bug?
eo: Ĉu vi trovis eraron?

en: Found in your order confirmation email.
eo: Trovita en via retpoŝtmesaĝo pri konfirmo de mendo.

en: Found no available cron jobs.
eo: Ne trovis disponeblajn cron-taskojn.

en: Four Columns
eo: Kvar kolumnoj

en: France
eo: Francio

en: Frankfurt
eo: Frankfurto

en: Free
eo: Senpaga

en: Free - Install now
eo: Senpaga - Instalu nun

en: Free Plan Available
eo: Senpaga plano disponebla

en: Free Shipping
eo: Senpaga sendo

en: Free State
eo: Provinco Liberŝtato

en: Free shipping
eo: Senpaga sendo

en: Free shipping (legacy)
eo: Senpaga sendo (malnova)

en: Free shipping coupon
eo: Kupono por senpaga sendo

en: Free shipping is a special method which can be triggered with coupons and minimum spends.
eo: Senpaga sendado estas speciala metodo, kiu povas esti kaŭzita per kuponoj kaj minimumaj elspezoj.

en: Free shipping requires
eo: Senpaga sendo postulas...

en: Free shipping requires...
eo: Senpaga sendo postulas...

en: Free!
eo: Senpaga!

en: Freedoms
eo: Liberecoj

en: Freetown
eo: Fritaŭno

en: French
eo: Franca

en: French Guiana
eo: Franca Gviano

en: French Polynesia
eo: Franca Polinezio

en: French Southern Territories
eo: Francaj Sudaj Teritorioj

en: Fri
eo: ven

en: Fribourg
eo: Friburgo

en: Friday
eo: vendredo

[ctx: Friday initial]
en: F
eo: v

en: Friendly name for identifying this key.
eo: Afabla nomo por identigo de tiu ŝlosilo.

en: Friendly name for identifying this webhook, defaults to Webhook created on %s.
eo: Afabla nomo por identigi ĉi tiun ret-hokon, la defaŭlto estas Rethoko kreita en %s.

en: Friendship
eo: Amikeco

en: Friesland
eo: Frislando

en: From
eo: De

en: From %1$s %2$s
eo: De %1$s %2$s

en: From %1$s on %2$s %3$s
eo: De %1$s ĉe %2$s %3$s

en: From %1$s to %2$s
eo: De %1$s al %2$s

en: From %s to %s
eo: De %s al %s

en: From Computer
eo: De komputilo

en: From URL
eo: El URL

en: From this screen you can review, compare, and restore revisions:
eo: En tiu ekrano vi povas pririgardi, kompari kaj restarigi reviziojn:

en: From this screen you can:
eo: En tiu ekrano vi povas:

en: From your account dashboard you can view your <a href="%1$s">recent orders</a>, manage your <a href="%2$s">shipping and billing addresses</a>, and <a href="%3$s">edit your password and account details</a>.
eo: De via panelo en via konto vi povas rigardi viajn <a href="%1$s">lastajn mendojn</a>, administri viajn <a href="%2$s">sendajn kaj fakturajn adresojn</a> kaj <a href="%3$s">redakti la detalojn de viaj pasvorto kaj konto</a>.

en: Front Page
eo: Ĉefpaĝo

en: Front Page, Archive Pages, and Search Results
eo: ĉefpaĝo, arkivo-paĝoj kaj serĉrezultoj

en: Front page
eo: Ĉefpaĝo

en: Fukushima
eo: Fukuŝima

en: Full Name: %s
eo: Tuta nomo: %s

en: Full Size
eo: Plena grando

en: Full URL path to files
eo: Plena URL-pado de dosieroj

en: Full Width Template
eo: Plenlarĝa modelo

en: Full checkout experience with pay now, pay later and slice it. No credit card numbers, no passwords, no worries. <a href="%s" target="_blank">Learn more about Klarna</a>.
eo: Plena pagprocezo kun ebloj pagi nun, pagi poste aŭ partigi la pagojn. Neniuj kreditkartaj numeroj, neniuj pasvortoj, neniuj problemoj. <a href="%s" target="_blank">Lerni pli pri Klarna</a>.

en: Full management mode is off for this site.
eo: Plena administra reĝimo estas malŝaltita por tiu ĉi retejo.

en: Full name
eo: Plena Nomo

en: Full post
eo: Plena teksto

en: Full refund email heading
eo: Titolo de retpoŝtmesaĝo pri plena repago

en: Full refund subject
eo: Temlinio por plena repago

en: Full text
eo: Plenan tekston

en: Fullscreen
eo: Plena ekrano

en: Funafuti
eo: Funafutio

en: Function %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
eo: Funkcio %1$s estas <strong>malrekomendita</strong> ekde la versio %2$s! Uzu %3$s anstataŭe.

en: Function %1$s was called <strong>incorrectly</strong>. %2$s %3$s
eo: %1$s estis vokita <strong>malĝuste</strong>. %2$s %3$s

en: Function %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
eo: %1$s estis vokita kun argumento kiu estas <strong>evitinda</strong> ekde versio %2$s, ne estas alia alternativo.

en: Function %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! %3$s
eo: %1$s estis vokita kun argumento kiu estas <strong>evitinda</strong> ekde versio %2$s! %3$s

en: G &#8212; Suitable for all audiences
eo: G &#8212; Taŭga por ĉia publiko

en: GD supported file formats
eo: Dosiertipoj subtenataj de GD

en: GD version
eo: GD-versio

en: GDPR
eo: ĜDPR

en: GUID for the post, as it exists in the database.
eo: GUID por la afiŝo, kiel ĝi ekzistas en la datumbazo.

en: GUID for the post, transformed for display.
eo: Ĉiea GUID por la afiŝo, aliformita por montrado.

en: GUID for the revision, as it exists in the database.
eo: Ĉiea GUID por la objekto, kiel ĝi ekzistas en la datumbazo.

en: GZip (gzopen) is used to open the GEOIP database from MaxMind.
eo: GZip (gzopen) estas uzata por malfermi la datumbazon GEOIP de MaxMind.

en: Gabon
eo: Gabono

en: Gaborone
eo: Gaborono

en: Galapagos
eo: Galapagoj

en: Galați
eo: Galati

en: Galicia
eo: Galegio

en: Galician
eo: Galega

en: Galleries
eo: Galerioj

en: Gallery
eo: Galerio

en: Gallery (%s)
eo: Galerio (%s)

en: Gallery Settings
eo: Galeriaj agordoj

en: Gallery columns:
eo: Galeriaj kolumnoj:

en: Gambia
eo: Gambio

en: Gambian dalasi
eo: Gambia dalasio

en: Gambier
eo: Gambier-insuloj

en: Gateway disabled
eo: Pagoservo malebligita

en: Gelderland
eo: Gelderlando

en: General
eo: Ĝenerala

en: General Settings
eo: Ĝeneralaj agordoj

en: General options
eo: Ĝeneralaj opcioj

en: General templates often perform a specific role like displaying post content, and are not tied to any particular area.
eo: Ĝeneralaj ŝablonoj ofte plenumas specifan rolon kiel montri enhavon de afiŝo, kaj ne estas ligitaj al iu aparta areo.

en: Generate API key
eo: Krei API-ŝlosilon

en: Generate CSV
eo: Generi CSV

en: Generate Password
eo: Krei pasvorton

en: Generate XML sitemaps
eo: Generi XML-retejomapojn

en: Generate password
eo: Krei pasvorton

en: Generated by <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack for WordPress</a>
eo: Generita de <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack por WordPress</a>

en: Generating preview…
eo: Generas antaŭrigardon...

en: Generic add/update/get meta methods should not be used for internal meta data, including "%s". Use getters and setters.
eo: Ĝeneralaj metodoj aldoni/ĝisdatigi/alpreni ne estu uzitaj por internaj metadatumoj, inkluzive de "%s". Anstataŭe, uzu mutaciilojn kaj alirilojn (getter, setter).

[ctx: Generic label for block inserter button]
en: Add block
eo: Aldonu blokon

en: Genetics
eo: Genetiko

en: Geneva
eo: Ĝenevo

en: Genova
eo: Genovo

en: Genre
eo: Ĝenro

en: Genre: %s.
eo: Ĝenro: %s.

en: Geolocate
eo: Geolokado

en: Geolocate (with page caching support)
eo: Geolokado (kun subteno de paĝa kaŝmemoro)

en: Geolocation enabled?
eo: Ĉu geolokado ebligita?

en: Geology
eo: Geologio

en: Georgian lari
eo: Kartvela lario

en: German
eo: Germana

en: Germany
eo: Germanio

en: Get Apps
eo: Preni aplikaĵojn

en: Get New Password
eo: Havigi novan pasvorton

en: Get Shortlink
eo: Ricevi mallongan ligilon

en: Get Started
eo: Kiel komenci

en: Get Version %s
eo: Preni version %s

en: Get an alert if your store is down for even a few minutes.
eo: Vi povas ricevi averton okaze de paneo, eĉ por kelkminuta paneo.

en: Get cart should not be called before the wp_loaded action.
eo: Get cart ne estu vokita antaŭ la ago wp_loaded.

en: Get help resolving this issue.
eo: Por ricevi helpon solvi la problemon.

en: Get in Touch
eo: Kontakto

en: Get in touch
eo: Kontakto

en: Get insights on how your store is doing, including total sales, top products, and more.
eo: Ricevo de analizoj pri via vendejo, inkluzive sumon de vendoj, plej sukcesajn varojn kaj pli.

en: Get linked object.
eo: Akiri la ligitan objekton.

en: Get started
eo: Kiel komenci

en: Get started here
eo: Startu ĉi tie

en: Get started managing your Multisite install of Jetpack by connecting.
eo: Eku al administrado de multreteja instalo de Jetpack per konektiĝo.

en: Get started with Jetpack Multisite
eo: Eku al Jetpack-multretejo

en: Get started.
eo: Startu:

en: Get system report
eo: Ricevi sisteman raporton

en: Get the value of an individual field.
eo: Akiru la valoron de individua kampo.

en: Get your API credentials from PayPal.
eo: Akiru viajn API-akreditaĵojn de PayPal.

en: Ghana
eo: Ganao

en: Ghana cedi
eo: Ganaa cedio

en: Ghostscript version
eo: Versio de Ghostscript

en: Gibraltar
eo: Ĝibraltaro

en: Gibraltar pound
eo: Ĝibraltara pundo

en: GitHub
eo: Github

en: GitHub project
eo: Github-projekto

en: Give away a free item to any customer with the coupon code.
eo: Donaci senpagan varon al ajna kliento, kiu havas kupon-kodon.

en: Give the feed a title (optional):
eo: Donu titolon al la distribuo (nedeviga):

en: Give your menu a name, then click Create Menu.
eo: Supre, donu nomon al via menuo, poste alklaku Krei menuon.

en: Glasgow
eo: Glasgovo

en: Global Settings
eo: Ĉieaj agordoj

en: Global Styles
eo: Ĉieaj stiloj

en: Global settings.
eo: Ĉieaj agordoj.

en: Global styles to include in themes.
eo: Ĉieaj stiloj por inkluzivi en etosoj.

en: Global styles.
eo: Ĉieaj stiloj.

en: Glossary
eo: Vortolisto

en: Go
eo: Ek

en: Go Back
eo: Reiri

en: Go back
eo: Reiri

en: Go to Dashboard
eo: Iri al panelo

en: Go to Importers
eo: Iri al importiloj

en: Go to Plugin Installer
eo: Iri al instalilo de kromprogramoj

en: Go to Theme Installer
eo: Iri al etosa instalilo

en: Go to Themes page
eo: Iri al la paĝo pri etosoj

en: Go to WordPress Updates page
eo: Iri al la paĝo pri WordPress-aktualigoj

en: Go to shop
eo: Iri al la vendejo

en: Go to the Plugins screen
eo: Iri al la ekrano de kromprogramoj

en: Go to the Themes screen
eo: Iri al la ekrano Etosoj

en: Go to the first page
eo: Iri al la unua paĝo

en: Go to the last page
eo: Iri al la lasta paĝo

en: Go to the next page
eo: Iri al la sekva paĝo

en: Go to the previous page
eo: Iri al la antaŭa paĝo

en: Go to theme sources
eo: Reen al fontoj de etosoj

en: Go to top
eo: Iri al supro

en: Go!
eo: Ek!

en: Goa
eo: Goao

en: Godthab
eo: Nuko

en: Good
eo: Bona

en: Good Job! %1$s really liked your post <strong><a href="%2$s">%3$s</a></strong>!
eo: Grande farita! %1$s tre ŝatis vian afiŝon <strong><a href="%2$s">%3$s</a></strong>!

en: Good news, that site address is available!
eo: Bona novaĵo, la reteja adreso estas disponebla!

en: Goodreads numeric user ID <a href="%s" target="_blank">(instructions)</a>:
eo: Cifera uzanto-ID por Goodreads <a href="%s" target="_blank">(instrukcioj)</a>:

en: Google Analytics
eo: Google-Analytics

en: Google Maps API Key
eo: API-ŝlosilo por Google-Mapoj

en: Google Search Console
eo: Google-panelo pri serĉoj

en: Google Translate
eo: Tradukilo de Google

en: Google now requires an API key to use their maps on your site. <a href="%s">See our documentation</a> for instructions on acquiring a key.
eo: Nun Google postulas API-ŝlosilon antaŭ ol reteja uzo de Google-mapoj. <a href="%s">Vidu nian dokumentadon</a> por instrukcioj pri akiro de ŝlosilo.

en: Goose Bay
eo: Happy Valley-Goose Bay

en: Got it
eo: Mi komprenas

en: Goth Subculture
eo: Gotika subkulturo

en: Government
eo: Registaro

en: Grab short and simple links to your posts and pages using the compact wp.me domain name. Perfect
    		for use on Twitter, Facebook, and in text messages where every character counts.
eo: Prenu mallongajn simplajn ligilojn al viaj afiŝoj kaj paĝoj per uzo de la konciza retejnomo wp.me. Perfektas
    →	→	por uzo ĉe Twitter, Facebook, kaj en tekstmesaĝoj, kie ĉiu signo manĝas spacon.

en: Grams
eo: Gramoj

en: Grand Turk
eo: Granda Turko

en: Grand total.
eo: Fina sumo.

en: Grant access
eo: Doni aliron

en: Grant access to downloadable products after payment
eo: Doni alirorajton al elŝuteblaj varoj post pago

en: Gravatar Hovercards
eo: Ŝvebokartoj de gravataro

en: Gravatar Logo
eo: Bildo de gravataro

en: Gravatar Profile
eo: Gravatara profilo

en: Gray
eo: Griza

en: Great News!
eo: Bonega novaĵo!

en: Great job!
eo: Bonega farado!

en: Great job! Your site currently passes all site health checks.
eo: Bone! Via retejo sukcesas rilate ĉiujn kontrolojn pri saneco.

en: Great posts worth seeing from <strong>%s</strong>:
eo: Grandaj afiŝoj kiuj meritas rigardon de <strong>%s</strong>:

en: Greece
eo: Grekio

en: Greek
eo: Greka

en: Green
eo: Verda

en: Greenland
eo: Gronlando

en: Greenwich
eo: Grenviĉo

en: Greeting Text
eo: Saluto-teksto

en: Grenada
eo: Grenado

en: Grey
eo: Griza

en: Grid
eo: Krado

en: Grid Layout
eo: Aranĝo de krado

en: Grid view
eo: Krada prezento

en: Groningen
eo: Groningo

en: Gross sales amount
eo: Malneta vendosumo

en: Gross sales in the period.
eo: Malnetaj vendoj dum la periodo.

en: Group
eo: Grupo

en: Group type.
eo: Tipo de grupo.

en: Grouped product
eo: Grupigita varo

en: Grouped products
eo: Grupigitaj varoj

en: Guadalajara
eo: Gvadalajaro

en: Guadeloupe
eo: Gvadelupo

en: Guam
eo: Gvamo

en: Guatemala
eo: Gvatemalo

en: Guatemalan quetzal
eo: Gvatemala kecalo

en: Guernsey
eo: Gernezejo

en: Guernsey pound
eo: Gernezeja pundo

en: Guest
eo: Gasto

en: Guest checkout
eo: Pagprocezo por gasto

en: Guest orders
eo: Mendoj de gastoj

en: Guest sales
eo: Vendoj al gastoj

en: Guinea
eo: Gvineo

en: Guinea-Bissau
eo: Gvineo-Bisaŭo

en: Guinean franc
eo: Gvinea franko

en: Gujarat
eo: Gujarato

en: Guyana
eo: Gujano

en: Guyanese dollar
eo: Gujana dolaro

en: HTML Embed
eo: HTML-enkorpigo

en: HTML caption for the attachment, transformed for display.
eo: HTML-apudskribo por la alkroĉaĵo, aliformita por montrado.

en: HTML containing an action to direct the user to where they can resolve the issue.
eo: HTML enhavanta agon por direkti la uzanton al loko kie eblas solvi la problemon.

en: HTML content for the comment, transformed for display.
eo: HTML-enhavo por la objekto, aliformita por montrado.

en: HTML content for the post, transformed for display.
eo: La HTML-enhavo de la  afiŝo, aliformita por montrado.

en: HTML content to append to each widget's HTML output when assigned to this sidebar. Default is a closing list item element.
eo: HTMLa enhavo por alkroĉi al la fino de la HTMLa eligo de ĉiu fenestraĵo kiam asignita al tiu ĉi flankobreto. Defaŭlte estas ferma listero.

en: HTML content to append to the sidebar title when displayed. Default is a closing h2 element.
eo: HTMLa enhavo por alkroĉi al la fino de la titolo de la flankobreto dum montriĝo. Defaŭlte estas ferma h2-elemento.

en: HTML content to prepend to each widget's HTML output when assigned to this sidebar. Default is an opening list item element.
eo: HTMLa enhavo por alkroĉi al la komenco de la HTMLa eligo de ĉiu fenestraĵo kiam asignita al tiu ĉi flankobreto. Defaŭlte estas malferma listero.

en: HTML content to prepend to the sidebar title when displayed. Default is an opening h2 element.
eo: HTMLa enhavo por alkroĉi al la komenco de la titolo de la flankobreto dum montriĝo. Defaŭlte estas malferma h2-elemento.

en: HTML description for the attachment, transformed for display.
eo: HTML-priskribo de la alkroĉaĵo, aliformita por montrado.

en: HTML description of the resource.
eo: HTML-priskribo de la rimedo.

en: HTML description of the term.
eo: HTMLa priskribo de la termino.

[ctx: HTML elements]
en: Inline
eo: Enteksta

en: HTML email template
eo: HTML-a retpoŝta ŝablono

en: HTML excerpt for the post, transformed for display.
eo: HTML-eltiraĵo de la afiŝo, aliformita por montrado.

en: HTML for the theme author, transformed for display.
eo: HTML por la aŭtoro de la etoso, aliformita por montriĝo.

en: HTML representation of the widget admin form.
eo: HTMLa reprezento de la administra formularo por la fenestraĵo.

en: HTML representation of the widget.
eo: HTMLa reprezento de la fenestraĵo.

[ctx: HTML tag]
en: Address
eo: Adreso

[ctx: HTML tag]
en: Preformatted
eo: Antaŭaranĝita

en: HTML template
eo: HTML-ŝablono

en: HTML title for the object, transformed for display.
eo: HTML-titolo por la objekto, aliformita por montrado.

en: HTML title for the post, transformed for display.
eo: HTML-titolo por la objekto, aliformita por montrado.

en: HTML title for the template, transformed for display.
eo: HTML-titolo de la ŝablono, aliformita por montrado.

en: HTML title for the term.
eo: HTMLa titolo por la termino.

en: HTML/Multipart emails use DOMDocument to generate inline CSS in templates.
eo: HTML/Multipartaj retpoŝtmesaĝoj uzas DOMDocument por generi entekstan CSS en ŝablonoj.

en: HTTP Requests
eo: HTTP-petoj

en: HTTP redirect status code must be a redirection code, 3xx.
eo: Stata kodo por HTTP-alidirekto devas esti alidirekta kodo, 3xx.

en: HTTP requests are blocked
eo: HTTP-petoj estas blokitaj

en: HTTP requests are partially blocked
eo: Petoj al HTTP estas parte blokitaj

en: HTTP requests have been blocked by the %1$s constant, with some allowed hosts: %2$s.
eo: HTTP-petoj estas blokitaj de la konstanto %1$s, kun kelkaj gastigantoj en akceptita listo: %2$s.

en: HTTP requests have been blocked by the %s constant, with no allowed hosts.
eo: HTTP-petoj estas blokitaj de la konstanto %s, kun neniu akceptita gastiganto.

en: HTTP requests seem to be working as expected
eo: HTTP-petoj ŝajnas funkcii kiel atenditaj

en: HTTPS is already supported for your website.
eo: HTTPS jam estas subtenata por via retejo.

en: HTTPS request failed.
eo: HTTPS-peto malsukcesis.

en: HTTPS status
eo: HTTPS-stato

en: Haiti
eo: Haitio

en: Haitian Creole
eo: Haitia kreola

en: Haitian gourde
eo: Haitia gurdo

en: Hamadan (همدان)
eo: Hamadano (همدان)

en: Hamburg
eo: Hamburgo

en: Harare
eo: Harareo

en: Hard crop?
eo: Ĉu severa stuco?

en: Hashtags (beta)
eo: Kradvortoj (beta)

en: Havana
eo: Havano

en: Have a coupon?
eo: Ĉu vi havas kuponon?

en: Have a default theme available
eo: Disponigi defaŭltan etoson

en: Have an existing store?
eo: Ĉu vi havas ekzistantan vendejon?

en: Have fun!
eo: Ĝuu!

en: Have more questions?
eo: Ĉu vi havas aliajn demandojn?

en: Have your customers pay with cash (or by other means) upon delivery.
eo: Aranĝo, por ke viaj klientoj pagu per kontanta mono (aŭ per aliaj rimedoj) je livero.

en: Hawaii
eo: Havajo

en: Header
eo: Kapo

en: Header Image
eo: Kapa bildo

en: Header Media
eo: Kapaj aŭdvidaĵoj

en: Header Text
eo: Kapa teksto

en: Header Text Color
eo: Koloro de kapoteksto

en: Header Video
eo: Kapa filmo

en: Header cell
eo: Kapa ĉelo

en: Header image
eo: Kapo-bildo

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
eo: La kapo estis ĝisdatigita. <a href="%s">Vizitu vian TTT-ejon</a> por vidi kiel ĝi aspektas.

en: Heading 1
eo: Titolo 1

en: Heading 2
eo: Titolo 2

en: Heading 3
eo: Titolo 3

en: Heading 4
eo: Titolo 4

en: Heading 5
eo: Titolo 5

en: Heading 6
eo: Titolo 6

en: Headings
eo: Titoloj

en: Heard Island and McDonald Islands
eo: Insulo Herdo kaj insuloj Makdonaldaj

en: Hebrew
eo: Hebrea

en: Hebron
eo: Hebrono

en: Height
eo: Alto

en: Height (%s)
eo: Alto (%s)

en: Height in pixels
eo: Alto laŭ bilderoj

en: Height of the crop as a percentage of the image height.
eo: Alteco de la rikolto kiel procento de la bilda alteco.

en: Height:
eo: Alteco:

en: Hello %1$s (not %1$s? <a href="%2$s">Log out</a>)
eo: Saluton %1$s (ĉu ne %1$s? <a href="%2$s">Elsaluti</a>)

en: Hello world!
eo: Saluton, mondo!

en: Hello!
eo: Saluton!

en: Hello,
eo: Saluton,

en: Help
eo: Helpo

en: Help &amp; Support
eo: Helpo kaj subteno

en: Help WooCommerce improve with usage tracking
eo: Helpu la plibonigon de WooCommerce per uz-spurado.

[ctx: Help topic]
en: Languages
eo: Lingvoj

en: Helsinki
eo: Helsinko

en: Here are the details of your order placed on %s:
eo: Jen la detaloj pri via mendo de %s:

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
eo: Jen baza superrigardo pri la diversaj uzantoroloj kaj la permesoj ligitaj al ĉiu el ili:

en: Here you can selectively convert existing tags to categories. To get started, check the tags you wish to be converted, then click the Convert button.
eo: Ĉi tie vi povas konverti elekton da ekzistantaj etikedoj al kategorioj. Por komenci, marku la etikedojn, kiujn vi volas konverti, tiam klaku la butonon "Konverti".

en: Here&#8217;s what your form will look like
eo: Jen, kiel via formularo aspektos

en: Hey there, looks like you just pasted HTML into the &#8220;Visual&#8221; tab of the Text widget. You may want to paste your code into the &#8220;Text&#8221; tab instead. Alternately, try out the new &#8220;Custom HTML&#8221; widget!
eo: Saluton, ŝajnas ke vi ĵus kopiis HTMLon en la langeton &#8220;Prezento&#8221; de la kromprogrameto Teksto. Anstataŭe, vi eble volas kopii la kodon en la langeton &#8220;Teksto&#8221;. Aŭ, pensu pri uzo de la nova kromprogrameto &#8220;Propra HTML&#8221;.

en: Hey there. Here you can selectively convert existing categories to tags. To get started, check the categories you wish to be converted, then click the Convert button.
eo: Ĉi tie vi povas konverti elekton da ekzistantaj kategorioj al etikedoj. Por komenci, marku la kategoriojn, kiujn vi volas konverti, tiam klaku la butonon "Konverti".

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your email address on ###SITENAME### was changed to ###NEW_EMAIL###.
    
    If you did not change your email, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
eo: Saluton ###USERNAME###,
    
    Tiu ĉi avizo konfirmas ke via retpoŝtadreso estis ŝanĝita ĉe ###SITENAME###.
    
    Se ne vi ŝanĝis vian retpoŝtadreson, bonvole kontaktu retejan administranton ĉe
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Tiu ĉi letero estis sendita al ###EMAIL###
    
    Estime,
    Ĉiuj ĉe ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your password was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your password, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
eo: Saluton ###USERNAME###,
    
    Tiu ĉi avizo konfirmas ke via pasvorto estis ŝanĝita ĉe ###SITENAME###.
    
    Se ne vi ŝanĝis vian pasvorton, bonvole kontaktu retejan administranton ĉe
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Tiu ĉi letero estis sendita al ###EMAIL###
    
    Estime,
    Ĉiuj ĉe ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi %s
eo: Saluton %s

en: Hi %s,
eo: Saluton %s,

en: Hi there
eo: Saluton

en: Hi there! I'm a bike messenger by day, aspiring actor by night, and this is my website. I live in Los Angeles, have a great dog named Jack, and I like pi&#241;a coladas. (And gettin' caught in the rain.)
eo: Saluton! Tage mi estas kuriero, nokte aspiranta aktoro, bonvenon al mia retejo! Mi loĝas en Paskinsulo, mia plej bona amiko estas mia hundo Dormĉasanto kaj mi ŝatas La Bambon (ĉu vi volas danci?)

en: Hi there! Upload a CSV file containing tax rates to import the contents into your shop. Choose a .csv file to upload, then click "Upload file and import".
eo: Saluton! Alŝutu CSV-dosieron enhavantan impostotarifojn por importi ĝian enhavon en vian vendejon. Elektu .csv-dosieron por alŝuti, poste alklaku "Alŝuti dosieron kaj importi".

en: Hi,
    
    This notice confirms that the admin email address was changed on ###SITENAME###.
    
    The new admin email address is ###NEW_EMAIL###.
    
    This email has been sent to ###OLD_EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
eo: Saluton,
    
    Tiu ĉi avizo konfirmas, ke la administra retpoŝtadreso ricevis ŝanĝon ĉe ###SITENAME###.
    
    La nova administra retpoŝtadreso estas ###NEW_EMAIL###.
    
    Tiu ĉi retletero estis sendita al ###OLD_EMAIL###
    
    Sincere,
    ĉiuj ĉe ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi,
    
    This notice confirms that the network admin email address was changed on ###SITENAME###.
    
    The new network admin email address is ###NEW_EMAIL###.
    
    This email has been sent to ###OLD_EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
eo: Saluton,
    
    Tiu ĉi avizo konfirmas, ke la retpoŝtadreso de reta administranto estis ŝanĝita ĉe ###SITENAME###.
    
    La nova retpoŝtadreso estas ###NEW_EMAIL###.
    
    Tiu ĉi retletero estis sendita al ###OLD_EMAIL###
    
    Sincere,
    ĉiuj ĉe ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
eo: Saluton,
    
    Vi estas invitita aliĝi al '%1$s' ĉe
    %2$s kun rolo de %3$s.
    
    Bonvole alklaku la sekvan ligilon por konfirmi la inviton:
    %4$s

en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
eo: Saluton,
    Vi estas invitita aliĝi al '%1$s' ĉe
    %2$s kun la rolo de %3$s.
    Se vi ne volas aliĝi al tiu TTT-ejo, bonvolu ignori tiun ĉi mesaĝon.
    La invito malvalidiĝos ene de kelkaj tagoj.
    
    Bonvolu klaki la sekvan ligilon por aktivigi vian uzantokonton:
    %%s

en: Hi, this is a comment.
    To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
    Commenter avatars come from <a href="%s">Gravatar</a>.
eo: Saluton, tiu ĉi estas komento.
    Por komenci kontroli, redakti kaj forviŝi komentojn, vizitu la ekranon pri komentoj en la administra panelo.
    Profilbildoj de komentintoj venas de <a href="%s">Gravatar</a>.

en: Hidden
eo: Kaŝita

en: Hide
eo: Kaŝi

en: Hide Details
eo: Kaŝi detalojn

en: Hide advanced options
eo: Kaŝi altnivelajn opciojn

en: Hide all results
eo: Kaŝu ĉiujn rezultojn

en: Hide empty categories
eo: Kaŝi malplenajn kategoriojn

en: Hide errors from visitors
eo: Kaŝi erarojn for de vizitantoj

en: Hide errors from visitors?
eo: Ĉu kaŝi erarojn de vizitantoj?

en: Hide free products
eo: Kaŝi senpagajn varojn

en: Hide header image
eo: Kaŝi kapobildon

en: Hide if cart is empty
eo: Kaŝi, se korbo estas malplena

en: Hide image
eo: Kaŝi bildon

en: Hide out of stock items from the catalog
eo: Kaŝi elĉerpitajn varojn el la katalogo

en: Hide password
eo: Kaŝi pasvorton

en: Hide post options
eo: Kaŝi opciojn por afiŝoj

en: Hide related content after posts
eo: Kaŝi rilatan enhavon post afiŝoj

en: Hide shipping costs until an address is entered
eo: Kaŝi sendo-kostojn ĝis entajpo de adreso

en: Hide template
eo: Kaŝi ŝablonon

en: Hide the stats smiley face image
eo: Kaŝi la ridmienon de statistikaĵoj

en: High definition on by default
eo: Altdistingiva defaŭlte

en: Highlight related content with a heading
eo: Emfazi rilatan enhavon per titolo

en: Highlight required fields with an asterisk
eo: Emfazo de devigaj kampoj per steleto

en: Highlights
eo: Emfazoj

en: Himachal Pradesh
eo: Himachal-Pradeŝo

en: Hindi
eo: Hindia

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
eo: Konsileto: Via pasvorto devus konsisti el almenaŭ sep signoj. Por plifortigi ĝin, uzu majusklajn kaj minusklajn literojn, ciferojn kaj simbolojn, kiel ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: Hint: The password should be at least twelve characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers, and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
eo: Konsileto: la pasvorto devus konsisti el almenaŭ dek du signoj. Por plifortigi ĝin, uzu majusklajn kaj minusklajn literojn, ciferojn kaj simbolojn, kiel ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: Hiroshima
eo: Hiroŝima

en: History
eo: Historio

en: Hit counter is delayed by up to 60 seconds.
eo: Kalkulilo de trafo estas malfrua iom, ĝis 60 sekundoj.

en: Ho Chi Minh
eo: Ha-Nojo

en: Hobart
eo: Hobarto

en: Hokkaido
eo: Hokajdo

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
eo: Meti la komenton en la kontrolan atendvicon, se ĝi enhavas pli ol %s ligilojn. (Se komento enhavas multajn ligilojn, tio estas indiko, ke ĝi eble estas trudaĵo.)

en: Hold stock (for unpaid orders) for x minutes. When this limit is reached, the pending order will be cancelled. Leave blank to disable.
eo: Teni stokon (por nepagitaj mendoj) dum x minutoj. Post atingo de tiu limo, la pritraktota mendo estos nuligita. Lasu malplena por elŝalti.

en: Hold stock (minutes)
eo: Teni stokon (minutoj)

en: Holiday
eo: Feritago

en: Home
eo: Ĉefpaĝo

en: Home URL
eo: URL de ĉefpaĝo

en: Home URL.
eo: URL de ĉefpaĝo.

en: Homepage
eo: Hejmpaĝo

en: Homepage Settings
eo: Agordoj de ĉefpaĝo

en: Homepage and posts page must be different.
eo: Ĉefpaĝo kaj afiso-paĝo devas esti malsamaj.

en: Homepage: %s
eo: Ĉefpaĝo: %s

en: Honduran lempira
eo: Hondura lempiro

en: Honduras
eo: Honduro

en: Hong Kong
eo: Hongkongo

en: Hong Kong Island
eo: Insulo de Honkongo

en: Hong Kong dollar
eo: Honkonga dolaro

en: Hook
eo: Hoko

en: Horizontal
eo: Horizontala

en: Horizontal line
eo: Horizontala linio

en: Horizontal position from the left to begin the crop as a percentage of the image width.
eo: Horizontala pozicio de maldekstre por komenci la stucadon kiel procenton de la bildlarĝo.

en: Horizontal space
eo: Horizontala spaco

en: Hostel
eo: Hostelo

en: Hour
eo: Horo

en: Hours
eo: Horoj

en: Hours & Info
eo: Horoj k. informoj

en: Hours:
eo: Horoj:

en: House number and street name
eo: Dom-numero kaj stratnomo

en: Hover or tap to see Activate and Live Preview buttons
eo: Ŝvebu aŭ premu por vidi butonojn Aktivigi kaj Aktuala antaŭvido

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
eo: Ŝvebi super vico en la afiŝo-listo montrigas dinamikajn ligilojn kiuj permesas administri afiŝojn. Eblaj agoj estas jen:

en: Hovering over a row in the users list will display action links that allow you to manage users. You can perform the following actions:
eo: Ŝvebi super vico en la uzanto-listo montrigas dinamikajn ligilojn kiuj permesas administri uzantojn. Eblaj agoj estas jen:

en: Hovering over a row reveals action links that allow you to manage media items. You can perform the following actions:
eo: Musumi super vico malkaŝas agajn ligilojn, kiuj ebligas al vi administri amaskomunikilarojn. Vi povas plenumi la jenajn agojn:

en: How do I confirm this subscription?
eo: Kiel mi konfirmas tiun abonon?

en: How do you want to promote the campaign?
eo: Kiel vi volas reklami la kampanjon?

en: How does this work?
eo: Kiel tio funkcias?

en: How likely is it that you would recommend WordPress.com to your friends, family, or colleagues? (0: Not a chance, 10: Absolutely)
eo: Kiom ŝajnas ke vi rekomendu WordPress.com al viaj geamikoj, via familio aŭ viaj kolegoj? (0: Neniam okazus, 10: Nepre)

en: How long we retain your data
eo: Kiom longe ni tenas viajn informojn

en: How many items would you like to display?
eo: Kiom da eroj estu montrataj?

en: How many photos would you like to display?
eo: Kiom da bildoj vi volas montri?

en: How many products should be shown per row?
eo: Kiom da varoj en ĉiu vico?

en: How many rows of products should be shown per page?
eo: Kiom da vicoj de varoj en ĉiu paĝo?

en: How many times the coupon can be used in total.
eo: Sumo de apartaj uzadoj de tiu kupono.

en: How many times the coupon can be used per customer.
eo: Kiom da fojoj individua kliento rajtas uzi la kuponon.

en: How many times this coupon can be used before it is void.
eo: Kiom da fojoj ĉi tiu kupono povas esti uzita antaŭ ol ĝi estos senvalida.

en: How many times this coupon can be used by an individual user. Uses billing email for guests, and user ID for logged in users.
eo: Nombro da akcepteblaj uzoj de ĉi tiu kupono fare de individua uzanto. Ĝi uzas fakturan retpoŝtadreson por gastoj kaj uzanto-ID-on por ensalutintaj uzantoj.

en: How should products be sorted in the catalog by default?
eo: Kio estu la defaŭlta aranĝo de varoj en la katalogo?

en: How the sender email appears in outgoing WooCommerce emails.
eo: Aspekto de la retpoŝtadreso de sendanto en elirantaj retpoŝtmesaĝoj de WooCommerce.

en: How the sender name appears in outgoing WooCommerce emails.
eo: Aspekto de la nomo de sendanto en elirantaj retpoŝtmesaĝoj de WooCommerce.

en: How to calculate delivery charges
eo: Kiel kalkuli liverajn tarifojn

en: How to update your PHP version
eo: Kiel ĝisdatigi vian PHP-version

en: How to update your database table prefix
eo: Kiel ĝisdatigi la tabel-prefikson de via datumbazo

en: How we protect your data
eo: Kiel ni protektas viajn informojn

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    Someone with administrator capabilities recently requested to have the
    administration email address changed on this site:
    ###SITEURL###
    
    To confirm this change, please click on the following link:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
eo: Saluton ###USERNAME###,
    
    Iu administranto lastatempe petis, ke oni ŝanĝu la administran retpoŝtadreson de ĉi tiu retejo:
    ###SITEURL###
    
    Por konfirmi ĉi tiun ŝanĝon, alklaku la jenan ligilon:
    ###ADMIN_URL###
    
    Vi povas sekure ignori kaj forigi ĉi tiun retmesaĝon se vi ne volas
    fari ĉi tion.
    
    Ĉi tiu retmesaĝo estis sendita al ###EMAIL###
    
    Ĝis,
    
    Ĉio ĉe ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently clicked the 'Delete Site' link on your site and filled in a
    form on that page.
    
    If you really want to delete your site, click the link below. You will not
    be asked to confirm again so only click this link if you are absolutely certain:
    ###URL_DELETE###
    
    If you delete your site, please consider opening a new site here some time in
    the future! (But remember that your current site and username are gone forever.)
    
    Thank you for using the site,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
eo: Saluton ###USERNAME###,
    
    Lastatempe, vi alklakis la ligilon Forviŝi retejon ĉe via retejo kaj plenumis
    formularon en tiu paĝo.
    
    Se vi vere volas forviŝi vian retejon, alklaku la suban ligilon. Vi ne
    estos petita konfirmi denove, do alklaku la ligilon nur se vi estas certa:
    ###URL_DELETE###
    
    Se vi forviŝos vian retejon, konsideru la starigon de nova
    retejo ĉi tie estonte! (Sed memoru, via nuna retejo kaj uzantnomo
    malaperos porĉiame.)
    
    Dankon pro la uzo de retejo,
    Retejestro
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
eo: Saluton ###USERNAME###,
    
    Lastatempe, vi petis ŝanĝon de retpoŝtadreso de via konto.
    
    Se tio estas la vero, alklaku la sekvan ligilon por ŝanĝi ĝin:
    ###ADMIN_URL###
    
    Vi rajtas ignori kaj forviŝi tiun ĉi avizon se vi ne volas tion fari:
    
    Tiu ĉi letero estis sendita al ###EMAIL###
    
    Estime,
    Ĉiuj ĉe ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy %1$s,
    
    Thank you for signing up with WordPress.com. Use this URL to confirm your email address and start publishing posts: %2$s
eo: Saluton %1$s!
     
    Dankon ke vi registriĝis ĉe WordPress.com.  Uzu tiun ĉi URL-on por konfirmi vian retpoŝto-adreson kaj komenci publikigi afiŝojn: %2$s

en: Howdy USERNAME,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
eo: Kara uzanto,
    
    Via nova konto estas starigita.
    
    Vi povas ensaluti per la sekvaj informoj:
    Uzantonomo: USERNAME
    Pasvorto: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Dankon!
    
    --La teamo @ SITE_NAME

en: Howdy!
eo: Hej!

en: Howdy!
    
    WordPress has a built-in feature that detects when a plugin or theme causes a fatal error on your site, and notifies you with this automated email.
    ###CAUSE###
    First, visit your website (###SITEURL###) and check for any visible issues. Next, visit the page where the error was caught (###PAGEURL###) and check for any visible issues.
    
    ###SUPPORT###
    
    If your site appears broken and you can't access your dashboard normally, WordPress now has a special "recovery mode". This lets you safely login to your dashboard and investigate further.
    
    ###LINK###
    
    To keep your site safe, this link will expire in ###EXPIRES###. Don't worry about that, though: a new link will be emailed to you if the error occurs again after it expires.
    
    When seeking help with this issue, you may be asked for some of the following information:
    ###DEBUG###
    
    ###DETAILS###
eo: Saluton!
    
    WordPress havas enkonstruitan funkcion, kiu detektas kiam kromaĵo aŭ temo kaŭzas mortigan eraron en via retejo, kaj sciigas vin per ĉi tiu aŭtomata retpoŝto.
    
    ###CAUSE###
    
    Unue, vizitu vian retejon (###SITEURL###) kaj kontrolu ĉu videblas iu evidenta problemo. Poste, rigardu la paĝon, kie la ilo detektis la eraron (###PAGEURL###) kaj serĉu problemon tie.
    
    ###SUPPORT###
    
    Se via retejo rompiĝis kaj ne eblas atingi vian panelon kiel kutime, WordPress nun havas novan "restarigan reĝimon". Per tio, vi povas sekure ensaluti al via panelo kaj plu provi malkovri la problemon.
    
    ###LINK###
    
    Por pli sekurigi vian retejon, tiu ĉi ligilo eksvalidiĝos post ###EXPIRES###. Sed ne zorgu, nova ligilo sendiĝos al vi se la eraro reokazos denove.
    
    Kiam vi petas helpon pri la problemo, eble vi estos petata doni kelkajn el la sekvaj informoj:
    ###DEBUG###
    
    ###DETAILS###

en: Howdy! Plugins and themes failed to update on your site at %s.
eo: Saluton! Etosoj kaj kromprogramoj ne sukcesis ĝisdatiĝi je via retejo ĉe %s.

en: Howdy! Plugins failed to update on your site at %s.
eo: Saluton! Kromprogramoj ne sukcesis ĝisdatiĝi je via retejo ĉe %s.

en: Howdy! Some plugins and themes have automatically updated to their latest versions on your site at %s. No further action is needed on your part.
eo: Saluton! Iuj kromprogramoj aŭtomate ĝisdatiĝis al lasta versio je via retejo ĉe %s. Neniu kroma ago estas bezonata de via flanko.

en: Howdy! Some plugins have automatically updated to their latest versions on your site at %s. No further action is needed on your part.
eo: Saluton! Iuj kromprogramoj aŭtomate ĝisdatiĝis al lasta versio je via retejo ĉe %s. Neniu kroma ago estas bezonata de via flanko.

en: Howdy! Some themes have automatically updated to their latest versions on your site at %s. No further action is needed on your part.
eo: Saluton! Iuj etosoj aŭtomate ĝisdatiĝis al lasta versio je via retejo ĉe %s. Neniu kroma ago estas bezonata de via flanko.

en: Howdy! Themes failed to update on your site at %s.
eo: Saluton! Etosoj ne sukcesis ĝisdatiĝi je via retejo ĉe %s.

en: Howdy! This importer allows you to extract posts from an RSS 2.0 file into your WordPress site. This is useful if you want to import your posts from a system that is not handled by a custom import tool. Pick an RSS file to upload and click Import.
eo: Saluton! Tiu ĉi importilo permesas al vi ekstrakti afiŝojn el dosiero RSS 2.0 al via WordPressa retejo. Tio estas utila se vi volas importi viajn afiŝojn el sistemo ne traktita de speciala importilo. Elektu RSS-dosieron por alsuti kaj alklaku al Importi.

en: Howdy! This importer allows you to import posts and comments from your Blogger account into your WordPress blog.
eo: Saluton! Tiu ĉi importilo ebligos al vi importi afiŝojn kaj komentojn el via konto ĉe Blogger en vian WordPress-blogon.

en: Howdy! This importer allows you to import posts from your Tumblr account into your WordPress site.
eo: Saluton! Tiu ĉi importilo permesas importon de afiŝoj el via Tumblr-konto al via WordPressa retejo.

en: Howdy! Upload your WordPress eXtended RSS (WXR) file and we&#8217;ll import the posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags into this site.
eo: Saluton! Alŝutu vian dosieron WordPress eXtended RSS (WXR) kaj ni importos la afiŝojn, paĝojn, komentojn, proprajn kampojn, kategoriojn kaj etikedojn al tiu ĉi retejo.

en: Howdy,
    
    A request has been made to perform the following action on your account:
    
         ###DESCRIPTION###
    
    To confirm this, please click on the following link:
    ###CONFIRM_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
eo: Saluton,
    
    Estis peto por fari la sekvan agon je via konto:
    
         ###DESCRIPTION###
    
    Por konfirmi tion, bonvole alklaku al la sekva ligilo:
    ###CONFIRM_URL###
    
    Vi povas ignori kaj forviŝi tiun ĉi mesaĝon tute sen risko se vi ne
    volas fari tion.
    
    Estime,
    ĉiuj ĉe ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    A user data privacy request has been confirmed on ###SITENAME###:
    
    User: ###USER_EMAIL###
    Request: ###DESCRIPTION###
    
    You can view and manage these data privacy requests here:
    
    ###MANAGE_URL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
eo: Saluton,
    
    Peto pri privateco de datumoj de uzanto estis konfirmita ĉe ###SITENAME###:
    
    Uzanto: ###USER_EMAIL###
    Peto: ###DESCRIPTION###
    
    Vi povas vidi kaj administri petojn pri privateco de datumoj tie:
    
    ###MANAGE_URL###
    
    Estime,
    ĉiuj ĉe ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    Thank you for signing up with WordPress.com. To activate your newly created account, please click on the following link:
    
    %s
    
    --The WordPress.com Team
eo: Saluton,
    
    Dankon pro krei vian novan konton ĉe WordPress.com. Por aktivigi vian nove kreitan konton, bonvolu klaku la sekvantan ligilon:
    
    %s
    
    ----La Teamo de WordPress.com

en: Howdy,
    
    Your request for an export of personal data has been completed. You may
    download your personal data by clicking on the link below. For privacy
    and security, we will automatically delete the file on ###EXPIRATION###,
    so please download it before then.
    
    ###LINK###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
eo: Saluton,
    
    Via peto por eksporto de personaj informoj estas farita. Vi rajtas 
    elŝuti viajn personajn informojn per alklako al la suba ligilo. Por 
    privateco kaj sekureco, ni aŭtomate forviŝos la ligilon en la  ###EXPIRATION###,
    do bonvole elŝutu la dosieron antaŭ tiu dato.
    
    ###LINK###
    
    Estime,
    ĉiuj ĉe ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    Your request to erase your personal data on ###SITENAME### has been completed.
    
    If you have any follow-up questions or concerns, please contact the site administrator.
    
    For more information, you can also read our privacy policy: ###PRIVACY_POLICY_URL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
eo: Saluton,
    
    Via peto forviŝi viajn personajn informojn ĉe ###SITENAME### estas plenumita.
    
    Se vi poste havos demandojn aŭ maltrankviliĝos iukiale, bonvole kontaktu la retejan administranton.
    
    Por pliaj informoj, vi povas legi nian privatecan politikon: ###PRIVACY_POLICY_URL###
    
    Estime,
    ĉiuj ĉe ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    Your request to erase your personal data on ###SITENAME### has been completed.
    
    If you have any follow-up questions or concerns, please contact the site administrator.
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
eo: Saluton,
    
    Via peto forviŝi viajn personajn informojn ĉe ###SITENAME### estas plenumita.
    
    Se vi poste havos demandojn aŭ maltrankviliĝos iukiale, bonvole kontaktu la retejan administranton.
    
    Estime,
    ĉiuj ĉe ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy, %s
eo: Saluton, %s

en: However, it is your responsibility to use those resources correctly, to provide the information that your privacy policy requires, and to keep that information current and accurate.
eo: Tamen, estas via respondeco uzi tiujn rimedojn ĝuste, doni la informojn postulitajn de via privateca politiko kaj teni la sciigojn ĝisdataj kaj ĝustaj.

en: However, you can still <a href="%s">activate this theme</a>, and use the Site Editor to customize it.
eo: Tamen, vi ankoraŭ povas <a href="%s">aktivigi ĉi tiun temon</a>, kaj uzi la retejan redaktilon por personecigi ĝin.

en: However, your WordPress Address is currently controlled by a PHP constant and therefore cannot be updated. You need to edit your %1$s and remove or update the definitions of %2$s and %3$s.
eo: Tamen via WordPress-adreso estas nuntempe kontrolata de konstanto de PHP kaj tial ne povas esti ĝisdatigita.  Vi devas redakti viajn %1$s kaj forigi aŭ ĝisdatigi la difinojn de %2$s kaj %3$s.

en: Huge
eo: Giganta

en: Huila
eo: Huíla

en: Hum is a personal URL shortener for WordPress, designed to provide short URLs to your personal content, both hosted on WordPress and elsewhere.
eo: Hum estas persona URL-mallongigilo por WordPress, dizajnita por provizi mallongajn URL-ojn al via persona enhavo, ambaŭ gastigitaj en WordPress kaj aliloke.

en: Human-readable labels for the post type for various contexts.
eo: Homlegeblaj etikedoj por la afisotipo por diversaj kuntekstoj.

en: Human-readable labels for the taxonomy for various contexts.
eo: Etikedoj hom-legeblaj por la taksonomio, por diversaj kuntekstoj.

en: Human-readable name identifying the widget type.
eo: Hom-legebla nomo por identigi la fenestraĵo-tipon.

en: Hungarian
eo: Hungara

en: Hungarian forint
eo: Hungara forinto

en: Hungary
eo: Hungario

en: Hurray! Your theme supports site editing with blocks. <a href="%1$s">Tell me more</a>. %2$s
eo: Hura! Via etoso subtenas plenan retejo-redaktadon kun blokoj. <a href="%1$s">Diru al mi pli</a>. %2$s

en: Hyogo
eo: Hjogo

en: I Agree!
eo: Mi akceptas!

en: I already have an account
eo: Mi jam havas konton

en: I do not have an account yet
eo: Mi ankoraŭ ne havas konton

en: I have read and agree to the website %s
eo: Mi legis kaj akceptas la retejan %s

en: I plan to sell both physical and digital products
eo: Mi planas oferti kaj fizikajn kaj nefizikajn varojn

en: I plan to sell digital products
eo: Mi planas oferti nefizikajn varojn

en: I plan to sell physical products
eo: Mi planas oferti fizikajn varojn

en: I really need an ID for this to work.
eo: Mi vere bezonas identigilon por ke tiu funkciu.

en: I will also be selling products or services in person.
eo: Ankaŭ, mi vendos varojn aŭ servojn ĉe fizika loko.

en: I'm just starting out; leave me a comment or a like :)
eo: Mi estas je la komenco; lasu al mi komenton aŭ ŝaton :)

en: I'm sure I want to permanently delete my site, and I am aware I can never get it back or use %s again.
eo: Mi estas certa ke mi volas porĉiame malebligi mian retejon, kaj mi konscias pri tio ke mi neniam povos rericevi ĝin aŭ uzi %s denove.

en: ID #%1$s: %2$s
eo: Identigilo nr-o %1$s: %2$s

en: ID #%1$s: %2$s <strong>Sorry, you are not allowed to remove this user.</strong>
eo: ID #%1$s: %2$s <strong>Pardonon, vi ne rajtas forviŝi tiun uzanton.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
eo: Identigilo nr-o %1$s: %2$s. <strong>La nuna uzanto ne estos forviŝita.</strong>

en: ID is invalid.
eo: ID estas nevalida.

en: ID of global styles config.
eo: ID de la agordoj de la ĉieaj stiloj.

en: ID of parent grouping.
eo: ID de patra grupigo.

en: ID of sidebar.
eo: ID de flankobreto.

en: ID of template.
eo: ID de la ŝablono.

en: ID of the post context.
eo: ID de la kunteksto de la afiŝo.

en: ID to reassign posts to.
eo: ID, al kiu ŝanĝi asignon de afiŝoj.

en: IDs for settings sub groups.
eo: ID-oj de la subgrupoj en agordoj.

en: IO error.
eo: Eneliga eraro okazis.

en: IP Address
eo: IP-adreso

en: IP address
eo: IP-adreso

en: IP address for the comment author.
eo: IP-adreso de la aŭtoro de la komento.

en: IPN email notifications
eo: Retpoŝtaj sciigoj de IPN

en: IPN payment completed
eo: IPN-pago finfarita

en: ISO code of the country.
eo: ISO-kodo de la lando.

en: ISO code or name of the state, province or district.
eo: ISO-kodo aŭ nomo de la ŝtato, provinco aŭ distrikto.

en: Ialomița
eo: Ialomita

en: Iceland
eo: Islando

en: Icelandic
eo: Islanda

en: Icelandic kr&oacute;na
eo: Islanda krono

en: Icon
eo: Piktogramo

en: Icon + text
eo: Piktogramo + teksto

en: Icon URL
eo: Piktogramo-URL

en: Icon of block type.
eo: Piktogramo de blok-tipo.

en: Icon only
eo: Nur piktogramo

en: Id should start with a letter, followed only by letters, numbers, dashes, dots, colons or underscores.
eo: Identigilo devus komenciĝi per litero, sekvata de nur literoj, ciferoj, streketoj, punktoj, dupunktoj aŭ substrekoj.

en: Identicon (Generated)
eo: Ipavataro (kreita)

en: If %1$s is disabled, ask your administrator to enable that module, or look at the <a href="%2$s">Apache documentation</a> or <a href="%3$s">elsewhere</a> for help setting it up.
eo: Se %1$s estas malebligita, petu al via administranto ebligi tiun modulon aŭ rigardi la <a href="%2$s">dokumentadon pri apaĉo</a> aŭ <a href="%3$s">aliloke</a> por helpo en agordo.

en: If COD is only available for certain methods, set it up here. Leave blank to enable for all methods.
eo: Se pago je livero haveblas nur por kelkaj metodoj, tion agordu tie. Lasu malplena por enŝalti ĝin por ĉiuj metodoj.

en: If a media file has not been attached to any content, you will see that in the Uploaded To column, and can click on Attach to launch a small popup that will allow you to search for existing content and attach the file.
eo: Se aŭdovida dosiero ne estas alkroĉita al afiŝo, vi vidos tion en la kolumno Ligita al kaj vi povas alklaki Kroĉi dosieron por lanĉi ŝprucfenestron kiu permesos vin serĉi afiŝon kaj kroĉi la dosieron al tiu.

en: If a new user is created by WordPress, a new password will be randomly generated and the new user&#8217;s role will be set as %s. Manually changing the new user&#8217;s details will be necessary.
eo: Se nova uzanto estas kreita de WordPress, nova pasvorto estos generita hazarde kaj la rolo de la nova uzanto estos difinita kiel %s. Permana ŝanĝo de la detaloj pri la nova uzanto necesos.

en: If a program or website you use allows you to export your links or subscriptions as OPML you may import them here.
eo: Se programo aŭ TTT-ejo, kiun vi uzas, ebligas eksporti ligilojn aŭ abonojn kiel OPML-on, tiam vi povas ilin importi ĉi tie.

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
eo: Se dezirite, WordPress aŭtomate avertos diversajn servojn pri viaj novaj afiŝoj.

en: If enabled, this text will be shown site-wide. You can use it to show events or promotions to visitors!
eo: Se ebligita, tiu teksto aperos en la tuta retejo. Vi povas uzi ĝin por montri okazojn aŭ specialaĵojn al vizitantoj!

en: If it's not by itself, a theme or plugin is displaying extra characters. Try steps 2 and 3.
eo: Se tiu frazo ne sidas sole en linio, etoso aŭ kromprogramo montras ekstrajn signon. Provu paŝojn 2 kaj 3.

en: If managing stock, this controls if backorders are allowed.
eo: Dum administrado de stoko, tio regas, ĉu pendantaj mendoj estas permesitaj.

en: If managing stock, this controls whether or not backorders are allowed. If enabled, stock quantity can go below 0.
eo: Tiu opcio difinas, ĉu pendantaj mendoj estas permesitaj dum administrado de stoko. Se markita, kvanto da stoko rajtos iri sub 0.

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
eo: Se la importilo, kiun vi bezonas, ne estas listigita, <a href="%s">traserĉu la kromprograman dosierujon</a> por rigardi ĉu tie iu importilo haveblas.

en: If the link is to a person, you can specify your relationship with them using the above form. If you would like to learn more about the idea check out <a href="https://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.
eo: Se la ligilo ligas al persono, vi povas indiki vian rilaton al tiu persono per la ĉi-antaŭa formularo. Se vi volas scii pli pri tiu temo, legu pri <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.

en: If the payment was refunded via the API.
eo: Se la pago estis repagita per la API.

en: If the product is downloadable.
eo: Ĉu la varo estas elŝutebla.

en: If the product is virtual.
eo: Ĉu la varo estas nefizika.

en: If the value is a string, the value will be used as the archive slug. If the value is false the post type has no archive.
eo: Se la valoro estas ĉeno, la valoro estos uzata kiel la arkiva limako. Se la valoro estas falsa, la afiŝo-tipo ne havas arkivon.

en: If the variation is downloadable.
eo: Ĉu la variaĵo estas elŝutebla.

en: If the variation is virtual.
eo: Ĉu la variaĵo estas nefizika.

en: If the variation is visible.
eo: Ĉu la variaĵo estas videbla.

en: If this is a development website you can <a href="%s" target="_blank">set the environment type accordingly</a> to enable application passwords.
eo: Se ĉi tio estas disvolva retejo, vi povas <a href="%s" target="_blank">agordi la medio-tipo laŭe</a> por ebligi aplikajn pasvortojn.

en: If this is a mistake just ignore this email - your password will not be changed.
eo: Se tio estas eraro, nur ignoru tiun ĉi retmesaĝon - via pasvorto ne estos ŝanĝita.

en: If this solves the problem, something in your theme is probably broken – let the theme's author know.
eo: Se tio solvas la problemon, io en via etoso probable misas – lasu la programistojn de la etoso scii.

en: If this was a mistake, ignore this email and nothing will happen.
eo: Se tio estis eraro, simple ignoru ĉi tiun mesaĝon, kaj nenio okazos.

en: If true and if the free shipping method requires a coupon, this coupon will enable free shipping.
eo: Se vere, kaj se la senpaga sendmetodo postulas kuponon, tiu kupono ebligos senpagan sendon.

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
eo: Se vere, Akismet aŭtomate forigos la plej malbonajn trudaĵojn aŭtomate anstataŭ meto de ili en la trudkeston.

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
eo: Se vere, montri la nombron da aprobitaj komentoj apud ĉiu komentaŭtoro en la paĝo listiganta komentojn.

en: If true, the coupon can only be used individually. Other applied coupons will be removed from the cart.
eo: Se vere, la kupono povas esti uzata nur sola. Aliaj aplikitaj kuponoj estos forviŝitaj el la korbo.

en: If true, the note will be shown to customers and they will be notified. If false, the note will be for admin reference only.
eo: Se vere, la noto estos montrita al klientoj kaj ili ricevos sciigon. Se malvere, la noto estos nur por administra konsulto.

en: If true, this coupon will not be applied to items that have sale prices.
eo: Se vere, ĉi tiu kupono ne aplikiĝos al eroj, kiuj estas ofertitaj je rabatprezoj.

en: If you add a video, the image will be used as a fallback while the video loads.
eo: Kiam vi aldonos filmon, la bildo estos uzita kiel alternativo dum ŝargo de la filmo.

en: If you already have a Privacy Policy page, please select it below. If not, please create one.
eo: Se vi jam havas paĝon por via privateca politiko, bonvole elektu ĝin sube. Se ne, kreu paĝon.

en: If you already have an API key
eo: Se vi jam havas API-ŝlosilon

en: If you are a member of a regulated industry, or if you are subject to additional privacy laws, you may be required to disclose that information here.
eo: Se vi estas ano de reguliga industrio, aŭ se vi devas obei aldonajn leĝojn pri privateco, vi eble devos doni tiujn informojn tie ĉi.

en: If you are a plugin author, you can <a href="https://developer.wordpress.org/plugins/privacy/adding-the-personal-data-eraser-to-your-plugin/" target="_blank">learn more about how to add support for the Personal Data Eraser to a plugin here</a>.
eo: Se vi estas aŭtoro de kromprogramo, vi povas <a href="https://developer.wordpress.org/plugins/privacy/adding-the-personal-data-eraser-to-your-plugin/" target="_blank"> ekscii pli pri kiel aldoni subtenon por la forigo de personaj datumoj al kromprogramo ĉi tie </a>.

en: If you are looking to paste rich content from Microsoft Word, try turning this option off. The editor will clean up text pasted from Word automatically.
eo: Se vi volas alglui riĉan enhavon el Microsoft Word, provu malŝalti tiun ĉi opcion. La redaktilo aŭtomate purigos algluitan tekston el Word.

en: If you are modifying WooCommerce on a parent theme that you did not build personally we recommend using a child theme. See: <a href="%s" target="_blank">How to create a child theme</a>
eo: Se vi modifas WooCommerce uzante patran etoson, kiun vi mem ne konstruis, ni rekomendas uzi idan etoson. Vidu: <a href="%s" target="_blank">Kiel krei idan etoson</a>

en: If you are not sure, check the plugin documentation or contact the plugin author to see if the plugin collects data and if it supports the Data Eraser tool. This information may be available in the <a href="%s">Privacy Policy Guide</a>.
eo: Se vi ne certas, kontrolu la dokumentadon de la kromprogramo aŭ kontaktu ĝian aŭtoron por vidi ĉu la kromprogramo kolektas datumojn kaj ĉu ĝi subtenas la ilon de datuma viŝilo. Ĉi tiuj informoj eble haveblas en la <a href="%s"> Privateca Politika Gvidilo </a>.

en: If you are not sure, check the plugin documentation or contact the plugin author to see if the plugin collects data and if it supports the Data Exporter tool. This information may be available in the <a href="%s">Privacy Policy Guide</a>.
eo: Se vi ne certas, kontrolu la dokumentadon pri la kromprogramo aŭ kontaktu ĝian aŭtoron por vidi ĉu la kromprogramo kolektas datumojn kaj ĉu ĝi subtenas la ilon de Datuma Eksportilo.  Ĉi tiuj informoj eble haveblas en la <a href="%s"> Privateca Politika Gvidilo </a>.

en: If you are still seeing this warning after having tried the actions below, you may need to contact your hosting provider for further assistance.
eo: Se vi ankoraŭ vidas ĉi tiun averton post provi la agojn sube, vi eble bezonos kontakti vian gastiganton por plia helpo.

en: If you are the owner of this network please check that your host&#8217;s database server is running properly and all tables are error free.
eo: Se vi estas la posedanto de ĉi tiu reto, bonvolu kontroli, ke la datumbaza servilo de via gastiganto funkcias ĝuste kaj ĉiuj tabeloj estas seneraraj.

en: If you are unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href="%s">WordPress support forums</a>.
eo: Se vi dubas la signifojn de tiuj ĉi terminoj, kontaktu vian gastigan servon. Se vi ankoraŭ bezonos helpon, vizitu la <a href="%s">WordPressajn helpforumojn</a>.

en: If you can&#8217;t drag the bookmarklet to your bookmarks, copy the following code and create a new bookmark. Paste the code into the new bookmark&#8217;s URL field.
eo: Se vi ne povas treni la legosignilon al viaj legosignoj, kopiu la sekvan kodon kaj kreu novan legosignon. Algluu la kodon en la URL-kampon de la nova legosigno.

en: If you can't think of a good password use the button below to generate one.
eo: Se vi ne povas elpensi bonan pasvorton, uzu la butonon sube por generi ĝin.

en: If you change this, an email will be sent at your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
eo: Se vi ŝanĝos ĉi tion, ni sendos retmesaĝon al via nova adreso por konfirmi ĝin. <strong>La nova adreso ne iĝos aktiva ĝis via konfirmo.</strong>

en: If you create an account, we will store your name, address, email and phone number, which will be used to populate the checkout for future orders.
eo: Se vi kreos konton, ni tenos viajn nomon, retpoŝtadreson kaj telefonnumeron, kiuj estos metitaj en kampojn dum pagoj de estontaj mendoj.

en: If you define a "Terms" page the customer will be asked if they accept them when checking out.
eo: Se vi difinas paĝon "Uzkondiĉoj", dum la pagprocezo la kliento estos demandata pri akcepto de la kondiĉoj.

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
eo: Se vi forviŝas ligilon, ĝi estos forigita porĉiame, ĉar ligiloj ankoraŭ ne havas rubujo-funkcion.

en: If you did not request this action please disregard this message. You can block further messages by clicking on 'Manage Subscriptions' and changing your settings.
eo: Se vi ne petis tiun agon, bonvole malatentu tiun ĉi mesaĝon. Vi povas bari pliajn mesaĝojn per alklako al 'Administri abonojn' kaj ŝanĝo de viaj agordoj.

en: If you did not request this action please disregard this message. You can block further messages by clicking on <a href='%s'>Manage Subscriptions</a>
eo: Se vi ne petis tiun agon, bonvole malatentu tiun ĉi mesaĝon. Vi povas bari pliajn mesaĝojn per alklako al <a href='%s'>Administri abonojn</a>

en: If you did not request this change please <a href="https://support.wordpress.com/contact/">contact WordPress.com support</a>, or access your profile page and reset your password by clicking the button below:
eo: Se vi ne petis tiun ŝanĝon, bonvole <a href="https://support.wordpress.com/contact/">kontaktu helpon de WordPress.com</a>, aŭ iru al via profila paĝo kaj restarigu vian pasvorton per alklako al la suba butono:

en: If you do not know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="%s">WordPress support forums</a>.
eo: Se vi ne scipovas starigi datumbazon vi devus <strong>kontakti vian gastigan servon</strong>. Se vi ne trovas solvon, turnu vin al la <a href="%s">WordPressaj helpforumoj</a>.

en: If you do not want a header image to be displayed on your site at all, click the &#8220;Remove Header Image&#8221; button at the bottom of the Header Image section of this page. If you want to re-enable the header image later, you just have to select one of the other image options and click &#8220;Save Changes&#8221;.
eo: Se vi ne volas havi kapan bildon en via retejo, alklaku la butonon &#8220;Viŝi kapan bildon&#8221; je la subo de la sekcio pri kapa bildo en tiu ĉi paĝo. Se pli poste vi volas restarigi uzon de kapa bildo, nur elektu unu el la aliaj bildaj opcioj kaj alklaku &#8220;Konservi ŝanĝojn&#8221;.

en: If you do not want to upload your own image, you can use one of these cool headers, or show a random one.
eo: Se vi ne volas alŝuti vian propran bildon, vi povas uzi unu el tiuj bonegaj kapobildoj, aŭ montri hazardan.

en: If you do not want to use your %s site any more, you can delete it using the form below. When you click <strong>Delete My Site Permanently</strong> you will be sent an email with a link in it. Click on this link to delete your site.
eo: Se vi ne plu volas uzi vian TTT-ejon %s, vi povas forviŝi ĝin uzante la suban formularon. Kiam vi klakas al <strong>Forviŝi mian TTT-ejon porĉiame</strong>, vi ricevis retmesaĝon kun ligilo en ĝi. Klaku al tiu ligilo por forviŝi vian TTT-ejon.

en: If you don't have a WordPress.com account yet, you can sign up for free in just a few seconds.
eo: Se vi ankoraŭ ne havas konton ĉe WordPress.com, vi povas registriĝi senpage en nur kelkaj sekundoj.

en: If you don't have an application password (not your account password), generate a password from %s
eo: Se vi ankoraŭ ne havas aplikaĵan pasvorton (ne tiu de via konto), kreu pasvorton el %s

en: If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.
eo: Se vi redaktas aŭ publikigas artikolon, aldona kuketo estas konservita en via retumilo. Tiu kuketo inkluzivas neniun personan informon kaj nur indikas la ID-on de la artikolo redaktita de vi. Ĝi eksvalidiĝas post 1 tago.

en: If you find a bug within WooCommerce core you can create a ticket via <a href="%1$s">GitHub issues</a>. Ensure you read the <a href="%2$s">contribution guide</a> prior to submitting your report. To help us solve your issue, please be as descriptive as possible and include your <a href="%3$s">system status report</a>.
eo: Se vi trovas cimon en la kerno de WooCommerce, vi povas krei slipon per <a href="%1$s">Github-problemejo</a> . Certiĝu, ke vi legis la <a href="%2$s">gvidilon por kontribuantoj</a> antaŭ sendo de via raporto. Por helpi nin solvi vian problemon bonvolu priskribi ĝin tiel klare kiel eble kaj inkluzivi vian <a href="%3$s">sistem-statan raporton</a> .

en: If you have a coupon code, please apply it below.
eo: Se vi havas kuponkodon, bonvole enigu ĝin sube.

en: If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.
eo: Se vi havas konton aŭ vi lasis komentojn ĉe tiu ĉi retejo, vi rajtas peti ricevi eksportan dosieron kun la personaj informoj pri vi tenitaj de ni, inkluzive de informoj donitaj de vi. Ankaŭ, vi rajtas peti, ke ni forviŝu ĉiujn personajn informojn pri vi tenitajn de ni. Tio ne inkluzivas informojn kiujn ni devas teni por administraj, juraj aŭ sekurecaj celoj.

en: If you have not yet created any menus, <strong>click the &#8217;create a new menu&#8217; link</strong> to get started
eo: Se vi ankoraŭ ne kreis menuon, <strong>alklaku la ligilon &#8217;Krei novan menuon&#8217;</strong> por ekfari.

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
eo: Se vi havas afiŝojn aŭ komentojn en alia sistemo, WordPress povas importi tiujn en ĉi tiun TTT-ejon. Por komenci, elektu sube sistemon el kiu vi volas importi:

en: If you have problems using this plugin, please check the <a href="%s">Site Health</a> page to ensure that your site is compatible and/or use the "Help" tab (in the top right of the settings pages).
eo: Se vi havas problemojn uzante ĉi tiun kromprogramon, bonvolu kontroli la paĝon <a href="%s">Reteja Sano</a> por certigi, ke via retejo estas kongrua kaj/aŭ uzi la langeton "Helpo" (en la supra dekstre de la agordaj paĝoj).

en: If you have shopped with us before, please enter your details below. If you are a new customer, please proceed to the Billing section.
eo: Se vi jam aĉetis ion tie ĉi, bonvolu enmeti detalojn pri vi sube. Se vi estas nova kliento, bonvolu iri al la sekcio Fakturado k. Sendado.

en: If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.
eo: Se vi lasas komenton ĉe nia retejo, vi rajtas permesi nin konservi viajn nomon, retpoŝtadreson kaj retejon en kuketoj. Tiuj estas helpaj al vi, ĉar vi ne denove devos enigi detalojn pri vi je laso de plia komento. Tiaj kuketoj daŭras jaron.

en: If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.
eo: Se/kiam vi lasas komenton, la komento kaj metadatumoj pri la komento estas tenitaj daŭre. Tio estas por havi eblon rekoni kaj aprobi sekvajn komentojn aŭtomate prefere ol devi teni ilin en kontrola vico.

en: If you like %1$s please leave us a %2$s rating. A huge thanks in advance!
eo: Se plaĉas al vi %1$s, bonvolu doni pritakson de %2$s. Antaŭdankon!

en: If you like, you may enter custom structures for your product URLs here. For example, using <code>shop</code> would make your product links like <code>%sshop/sample-product/</code>. This setting affects product URLs only, not things such as product categories.
eo: Se vi volas, ĉi tie vi povas enmeti propran strukturon por URL-oj de viaj varoj. Ekzemple, uzo de <code>butiko</code> kreus ligilojn al varoj kiel <code>%sbutiko/specimena-varo/</code>. Tiu agordo ŝanĝas nur URL-ojn, ne varkategoriojn aŭ similajn.

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below.
eo: Se vi denove bezonas atingi la ekagordan helpilon, alklaku al la suba butono.

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
eo: Se vi senintence atingis tiun ĉi ekranon intencante viziti unu el viaj retejoj, jen helpo trovi la vojon.

en: If you remove this viewer, he or she will not be able to visit this site.
eo: Se vi forigus ĉi tiun leganton, tiu leganto ne povos viziti ĉi tiun retejon.

en: If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.
eo: Se vi petas restarigon de pasvorto, via IP-adreso estos inkluzivita en la retmesaĝo pri restarigo.

en: If you speak English, <a href="http://translate.wordpress.com/">you can help us translate WordPress into your language.</a>
eo: Se vi parolas la anglan, <a href="http://translate.wordpress.com/">vi povas helpi nin traduki WordPress-on en vian lingvon.</a>

en: If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.
eo: Se vi alŝutas bildojn al la retejo, vi devus eviti alŝuton de bildoj kun inkluzivitaj datumoj pri loko, EXIF GPS. Vizitantoj al la retejo povas elŝuti kaj elpreni el bildo en la retejo informojn pri loko.

en: If you use more <a href="%s">categories</a> on your site, they will appear here.
eo: Se vi uzas pliajn <a href="%s">kategoriojn</a> sur via retejo, ili aperos ĉi tie.

en: If you use your site for commercial purposes and you engage in more complex collection or processing of personal data, you should note the following information in your privacy policy in addition to the information we have already discussed.
eo: Se vi uzas vian retejon komerce kaj vi faras kompleksan kolekton aŭ pritrakton de personaj datumoj, vi devus noti la sekvajn informojn en via privateca avizo, aldone al la informoj jam priparolitaj.

en: If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser.
eo: Se vi vizitas nian ensalutan paĝon, ni starigas provizoran kuketon por vidi ĉu via retumilo akceptas kuketojn. Tia kuketo enhavas neniun personan informon kaj estas forviŝita je fermo de via retumilo.

en: If you want site visitors to be able to register themselves, check the membership box. If you want the site administrator to register every new user, leave the box unchecked. In either case, you can set a default user role for all new users.
eo: Se vi volas, ke vizitantoj de la retejo povu registri sin, kontrolu la membran skatolon. Se vi volas, ke la administranto de la retejo registri ĉiun novan uzanton, lasu la skatolon nemarkita. En ambaŭ kazoj, vi povas agordi defaŭltan uzantrolon por ĉiuj novaj uzantoj.

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
eo: Se vi volas konverti viajn kategoriojn al etikedoj (aŭ inverse), uzu la <a href="%s">konvertilon por kategorioj kaj etikedoj</a>, kiu estas havebla ĉe la importo-ekrano.

en: If you want to export a handy list of all the information on this page, you can use the button below to copy it to the clipboard. You can then paste it in a text file and save it to your device, or paste it in an email exchange with a support engineer or theme/plugin developer for example.
eo: Se vi volas eksporti utilan liston de ĉiuj informoj de tiu paĝo, vi povas uzi la suban butonon por kopii ĝin al la tondujo. Poste, vi povas glui ĝin en tekstdosieron kaj konservi ĝin al via fiksita disko aŭ glui ĝin al mesaĝado kun help-inĝeniero aŭ programisto de etoso/kromprogramo, ekz.

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
eo: Se vi volas viŝi la kromprogrameton tamen volas konservi la agordon por eventuala posta ruliĝo, trenu ĝin en la lokon Neaktivaj kromprogrametoj. Vi povas realdoni ilin laŭplaĉe el tie. Tio utilas kiam vi ŝanĝas al etoso kun malpliaj aŭ malsamaj lokoj por kromprogrametoj.

en: If you want to see all of the blogs and posts you follow on the web in one easy place, <a href="%s">sign up for a WordPress.com account</a>.
eo: Se vi volas vidi ĉiujn blogojn kaj afiŝojn sekvitajn de vi en la tuta interreto, en unu loko <a href="%s">registriĝu por konto ĉe WordPress.com</a>.

en: If you want to see all of the blogs you follow on the web in one easy place, <a href="%s">sign up for a WordPress.com account</a>.
eo: Se vi volas vidi ĉiujn blogojn sekvitajn de vi en la tuta interreto, en unu loko <a href="%s">registriĝu por konto ĉe WordPress.com</a>.

en: If you wish to keep this subscription, please update your card details or arrange another payment method.
eo: Se vi volas teni tiun abonon, bonvole ĝisdatigu la detalojn pri via karto aŭ elektu malsaman pagan metodon.

en: If you wish to use different biographical info for the fediverse, enter your alternate bio here.
eo: Se vi volas uzi alian biografian informon por Fediverso, enskribu ĝin ĉi tie.

en: If your main PayPal email differs from the PayPal email entered above, input your main receiver email for your PayPal account here. This is used to validate IPN requests.
eo: Se via ĉefa retpoŝtadreso de PayPal estas malsama ol la supra retpoŝtadreso de PayPal, tie ĉi enmetu vian ĉefan ricevantan retpoŝtadreson por via PayPal-konto. Tio estas uzata por validigi IPN-petojn.

en: If your problem isn't known or caused by a plugin, try activating %s (the default WordPress theme).
eo: Se via problemo estas nekonata aŭ kaŭzita de kromprogramo, provu aktivigi %s (la defaŭltan etoson de WordPress).

en: If your problem isn't known or caused by a plugin, try activating the default WordPress theme.
eo: Se via problemo estas nekonata aŭ kaŭzita de kromprogramo, provu aktivigi la defaŭltan etoson de WordPress.

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
eo: Se via retejo ne aperas, bonvole kontaktu la posedanton de la reto.

en: If your theme has more than one default header image, or you have uploaded more than one custom header image, you have the option of having WordPress display a randomly different image on each page of your site. Click the &#8220;Random&#8221; radio button next to the Uploaded Images or Default Images section to enable this feature.
eo: Se via etoso havas pli ol unu defaŭltan kapobildon aŭ vi enŝutis pli ol unu propran kapobildon, vi havas la opcion, lasi WordPress montri hazarde alian bildon ĉe ĉiu paĝo de via TTT-ejo. Klaku al la radiobutono &#8220;Hazarda&#8221; apud la sekcioj "Enŝutitaj bildoj" aŭ "Defaŭltaj bildoj" por ebligi tiun funkcion.

en: If your theme has multiple menus, giving them clear names will help you manage them.
eo: Se via etoso havas plurajn menuojn, dono de klaraj nomoj al ili helpos vin administri ilin.

en: If your theme has widget areas, you can also add menus there. Visit the <a href="%s">Widgets panel</a> and add a &#8220;Navigation Menu widget&#8221; to display a menu in a sidebar or footer.
eo: Se via etoso havas lokon por kromprogrametoj, vi povas ankaŭ aldoni menuojn tie. Vizitu la <a href="%s">kromprogrametan panelon</a> kaj aldonu &#8220;kromprogrameton de naviga menuo&#8221; por aperigi menuon en flankpanelo aŭ piedo.

en: If your website provides a service which includes automated decision making - for example, allowing customers to apply for credit, or aggregating their data into an advertising profile - you must note that this is taking place, and include information about how that information is used, what decisions are made with that aggregated data, and what rights users have over decisions made without human intervention.
eo: Se via retejo donas servon kiu inkluzivas aŭtomatan faron de decidoj - ekzemple, permeso al klientoj peti krediton aŭ kunigo de klientaj datumojn en reklaman profilon - vi devas noti, ke tio okazas, kaj devas inkluzivi informojn pri la uzado de tiuj informoj, la decidojn faritajn per tiuj kunigitaj datumoj kaj la rajtojn de uzantoj rilate decidojn faritajn sen homa kontrolo.

en: If your website receives data about users from third parties, including advertisers, this information must be included within the section of your privacy policy dealing with third party data.
eo: Se via retejo ricevas datumojn pri uzantoj fare de eksteraj liverantoj, inkluzive de reklamistoj, tiuj informoj devas esti inkluzivitaj ene de la sekcio de via privateca avizo rilate datumojn de eksteraj liverantoj.

en: Illinois
eo: Ilinojo

en: Ilocos Norte
eo: Ilocos Norda

en: Ilocos Sur
eo: Ilocos Suda

en: Image
eo: Bildo

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Bildo <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Bildoj <span class="count">(%s)</span>

en: Image Address
eo: Bildadreso

en: Image CSS Class
eo: CSS-klaso de la bildo

en: Image Caption
eo: Bildopriskribo

en: Image Color:
eo: Koloro de bildo:

en: Image Crop Help
eo: Helpo pri stuco de bildo

en: Image Editor Save Failed
eo: Malsukcesis bildo-redaktila konservo

en: Image File
eo: Bildodosiero

en: Image Gallery Carousel
eo: Bild-galeria karuselo

en: Image Grid
eo: Bildo-krado

en: Image ID.
eo: ID de bildo.

en: Image Link
eo: Bilda ligilo

en: Image List
eo: Bildo-listo

en: Image Position
eo: Bilda pozicio

en: Image Post
eo: Bildoafiŝo

en: Image Processing Error
eo: Eraro dum pritrakto de bildo

en: Image Settings:
eo: Bildaj agordoj:

en: Image Size
eo: Bilda grando

en: Image Size:
eo: Grando de bildo:

en: Image Title Attribute
eo: Titolaj atributoj de la bildo

en: Image URL
eo: Bilda adreso

en: Image URL.
eo: URL de bildo.

en: Image Upload Error
eo: Eraro dum la enŝuto de bildo

en: Image Widget
eo: Bilda kromprogrameto

en: Image Widget (%d) | Image Widget (%d)
eo[0]: Bilda kromprogrameto (%d)
eo[1]: Bildaj kromprogrametoj (%d)

en: Image alternative text.
eo: Alternativa teksto por bildo.

en: Image could not be processed.
eo: Bildo ne povis esti traktita.

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
eo: Ne eblis pritrakti la bildon. Bonvolu reiri kaj provi denove.

en: Image crop area preview. Requires mouse interaction.
eo: Antaŭrigardo de loko por bilda stuco. Postulas interagon per muso.

en: Image crop failed.
eo: Malsukcesis stuci la bildon.

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
eo: Ne ekzistas bildaj datumoj. Bonvolu reenŝuti la bildon.

en: Image data.
eo: Datumoj de bildo.

en: Image default align
eo: Defaŭlta bilda ĝisrandigo

en: Image default link type
eo: Defaŭlta ligilotipo de bildo

en: Image default size
eo: Defaŭlta grandeco de bildo

en: Image description
eo: Bildopriskribo

en: Image details
eo: Bildodetaloj

en: Image edit.
eo: Bildoredaktado

en: Image flip failed.
eo: Malsukcesis inversigi la bildon.

en: Image metadata is inconsistent.
eo: La metadatumoj de la bildo estas nekoheraj.

en: Image name.
eo: Nomo de bildo.

en: Image position. 0 means that the image is featured.
eo: Pozicio de bildo. 0 signifas, ke la bildo estas elstarigita.

en: Image resize failed.
eo: Malsukcesis ŝanĝi la grandecon de la bildo.

en: Image restored successfully.
eo: La bildo estis restarigita sukcese.

en: Image rotate failed.
eo: Malsukcesis turni la bildon.

en: Image saved
eo: La bildo estis konservita.

en: Image size in pixels
eo:  il a grando en bilderoj

en: Image size used for products in the catalog.
eo: Dezirata grando de bildoj por varoj en la katalogo.

en: Image size used for the main image on single product pages. These images will remain uncropped.
eo: Bilda grando de la ĉefa bildo en paĝoj pri unuopa varo. Tiuj bildoj ne estos stucitaj.

en: Image sizes
eo: Bildaj grandoj

en: Image title:
eo: Titolo de bildo:

en: Image toolbar (when an image is selected)
eo: Bilda ilobreto (kiam bildo estas elektita)

en: Image uploaded
eo: Bildo alŝutita

en: Image url
eo: URL al bildo

en: ImageMagick supported file formats
eo: Dosiertipoj subtenataj de ImageMagick

en: ImageMagick version number
eo: Versio-numero de ImageMagick

en: ImageMagick version string
eo: Versio-linio de Imagemagick

en: Images
eo: Bildoj

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
eo: Bildoj, kiuj estas ekzakte <strong>%1$d &times; %2$d bilderojn</strong> granda, estos uzataj kiaj ili estas.

en: Images should be at least %s tall.
eo: Bildoj devus esti almenaŭ %s altaj.

en: Images should be at least %s wide.
eo: Bildoj devus esti almenaŭ %s larĝaj.

en: Images will be cropped into a square
eo: Bildoj estos stucitaj kvadrate

en: Images will be cropped to a custom aspect ratio
eo: Bildoj estos stucitaj laŭ propra elekto de dimensioj

en: Images will display using the aspect ratio in which they were uploaded
eo: Bildoj aperos laŭ la dekomencaj dimensioj

en: Images:
eo: Bildoj:

en: Imagick Resource Limits
eo: Risurcaj limigoj de Imagick

en: Imagick version
eo: Versio de Imagick

en: Immediate
eo: Tuja

en: Import
eo: Importado

en: Import <strong>posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags</strong> from a WordPress export file.
eo: Importi <strong>afiŝojn, paĝojn, komentojn, proprajn kampojn, kategoriojn kaj etikedojn</strong> el WordPressa eksporta dosiero.

en: Import <strong>products</strong> to your store via a csv file.
eo: Importi <strong>varojn</strong> al via vendejo per CSV-dosiero.

en: Import <strong>tax rates</strong> to your store via a csv file.
eo: Importi <strong>impostotarifojn</strong> al via vendejo per CSV-dosiero.

en: Import Attachments
eo: Importi alkroĉaĵojn

en: Import Blogger
eo: Importi Blogger

en: Import Blogroll
eo: Importi blogliston

en: Import CSV
eo: Importi CSV

en: Import LiveJournal
eo: Importi el LiveJournal

en: Import Movable Type or TypePad
eo: Importi el Movable Type aŭ TypePad

en: Import OPML File
eo: Importi OPML-dosieron

en: Import Products
eo: Importi varojn

en: Import RSS
eo: Importi RSS

en: Import Tumblr
eo: Importi Tumblr

en: Import WordPress
eo: Importi WordPress

en: Import author:
eo: Importi aŭtoron:

en: Import complete - imported %s tax rates.
eo: Importo finfarita - importis %s impostajn tarifojn.

en: Import complete!
eo: Importo finfarita!

en: Import links in OPML format.
eo: Importi ligilojn laŭ formo OPML.

en: Import posts &amp; media from Tumblr using their API.
eo: Importi afiŝojn kaj aŭdvidaĵojn de Tumblr per ties API.

en: Import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
eo: Importi afiŝojn kaj komentojn de blogo ĉe Movable Type aŭ TypePad.

en: Import posts from LiveJournal using their API.
eo: Importi afiŝojn de LiveJournal per ties API.

en: Import posts from a Tumblr blog.
eo: Importi afiŝojn de Tumblr-blogo.

en: Import posts from an RSS feed.
eo: Importi afiŝojn de RSS-fluo.

en: Import posts, comments, and users from a Blogger blog.
eo: Importi afiŝojn, komentojn kaj uzantojn de blogo ĉe Blogger.

en: Import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
eo: Importi afiŝojn, paĝojn, komentojn, proprajn kampojn, kategoriojn kaj etikedojn de eksporta dosiero de WordPress.

en: Import products
eo: Importi varojn

en: Import products from a CSV file
eo: Importi varojn el CSV-dosiero

en: Import tax rates
eo: Importi impostotarifojn

en: Import this blog
eo: Importi tiun ĉi blogon

en: Import your blogroll from another system
eo: Importi blogliston el alia sistemo

en: Important:
eo: Grave:

en: Importing
eo: Importas

en: Importing post <em>%s</em>...
eo: Importas la afiŝon <em>%s</em>...

en: Importing post...
eo: Importas afiŝon...

en: Importing...
eo: Importas...

en: Improve our store offerings
eo: plibonigi tiujn, kiujn nia vendejo ofertas

en: In "Mobile"
eo: En "Portebla"

en: In %1$s, use the %2$s method, not the %3$s function. See %4$s.
eo: En %1$s, uzu la metodon %2$s, ne la funkcion %3$s. Vidu %4$s.

en: In %s
eo: en %s

en: In 2014, our default theme lets you create a responsive magazine website with a sleek, modern design. Feature your favorite homepage content in either a grid or a slider. Use the three widget areas to customize your website, and change your content's layout with a full-width page template and a contributor page to show off your authors. Creating a magazine website with WordPress has never been easier.
eo: En 2014 nia defaŭlta temo ebligas al vi krei adaptiĝantan ĵurnalan retejon kun maldika, moderna aspektigo. Elstarigu vian plej ŝatatan TTT-ejan enhavon aŭ en krado aŭ en ŝovilo. Uzu la tri lokojn por kromprogrametoj por adapti vian retejon kaj ŝanĝu la aranĝon de via enhavo per modelo por plenlarĝa paĝo kaj kontribuanto-paĝo por prezenti viajn aŭtorojn. Krei TTT-ejon por ĵurnalo per WordPress neniam estis pli facila.

en: In Progress
eo: Progresas

en: In a few words, explain what this site is about.
eo: Bonvolu klarigi en malmultaj vortoj pri kio temas tiu ĉi TTT-ejo.

en: In a few words, explain what your blog is about.
eo: Per kelkaj vortoj, klarigu pri kio temas via blogo.

en: In a few words, explain what your store is about.
eo: Klarigu per kelkaj vortoj, pri kio temas via butiko.

en: In addition to listing what personal data you collect, you need to note why you collect it. These explanations must note either the legal basis for your data collection and retention or the active consent the user has given.
eo: Aldone al la listigado de la tipoj de personaj datumoj kolektitaj de vi, vi bezonas noti, kial vi kolektas ilin. Tiuj klarigoj devas diri aŭ la leĝan bazon por viaj kolekto kaj tenado de datumoj, aŭ la aktivan konsenton de la uzanto.

en: In case you haven&#8217;t done it already, you can import the posts from your other blogs:
eo: Se vi ankoraŭ ne faris, vi povas importi la afiŝojn el viaj aliaj blogoj:

en: In order for <strong>database caching</strong> to work with WooCommerce you must add %1$s to the "Ignored Query Strings" option in <a href="%2$s">W3 Total Cache settings</a>.
eo: Por funkciado de <strong>datumbaza kaŝ-tenado</strong> kun WooCommerce vi devas aldoni %1$s al la opcio "Ignored Query Strings" en <a href="%2$s">agordoj de Tuta kaŝmemoro de W3</a>.

en: In reply to %s.
eo: Responde al %s.

en: In reply to: %s
eo: Responde al: %s

en: In response to
eo: Responde al

en: In response to: %s
eo: Responde al: %s

en: In stock
eo: Havebla

en: In stock?
eo: Ĉu havebla?

en: In the <strong>Author</strong> column, in addition to the author&#8217;s name, email address, and site URL, the commenter&#8217;s IP address is shown. Clicking on this link will show you all the comments made from this IP address.
eo: En la kolumno <strong>Aŭtoro</strong>, aldone al la nomo, retpoŝtadreso kaj URL al blogo de aŭtoro, la IP-adreso de komentinto estas montrita. Alklako sur tiu ligilo montros al vi ĉiujn faritajn komentojn de tiu IP-adreso.

en: In the <strong>Comment</strong> column, hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
eo: En la kolumno <strong>Komento</strong>, musumo super iu komento donas elektojn pri aprobo, respondo (kaj aprobo), rapid-redakto, redakto, marko kiel trudaĵo, aŭ sendo al rubujo por tiu komento.

en: In the <strong>In response to</strong> column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The View Post link leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows the number of approved comments that post has received. If there are pending comments, a red notification circle with the number of pending comments is displayed. Clicking the notification circle will filter the comments screen to show only pending comments on that post.
eo: En la <strong>Responde al</strong>-kolumno estas tri elementoj. La teksto estas la nomo de la afiŝo, kiu inspiris la komenton, kaj ligas al la afiŝa redaktilo por tiu enskribo. La "Rigardi afiŝon"-ligo gvidas al la afiŝo, kiel ĝi aperas ĉe via TTT-ejo. La malgranda bobelo kun la numero en ĝi montras la nombron da aprobitaj komentoj, kiujn tiu afiŝo ricevis. Se la bobelo estas griza, tiaokaze vi pritraktis ĉiujn komentojn por tiu afiŝo. Se ĝi estas blua, tiaokaze ekzistas pritraktindaj komentoj. Klaki al la bobelo filtros la komentroekranon tiel, ke ĝi montros nur komentojn al tiu afiŝo.

en: In the <strong>Submitted on</strong> column, the date and time the comment was left on your site appears. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site.
eo: En la kolumno <strong>Proponita en</strong>, montriĝas la dato kaj tempo en kiu estis verkita la komento. Alklako al la ligilo dato/tempo portos vin al la komento prezentita en via retejo.

en: In the Header Text section of this page, you can choose whether to display this text or hide it. You can also choose a color for the text by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
eo: En la sekcio Teksto de kapo de tiu ĉi paĝo vi povas elekti ĉu montri tiun tekston aŭ kaŝi ĝin. Vi povas ankaŭ elekti koloron por la teksto per alklako de la butono Elekti koloro kaj aŭ entajpo de valida HTML-deksesuma kodo, kiel &#8220;#ff0000&#8221; por ruĝo aŭ per elekto de koloro per la kolor-elektilo.

en: In the Info tab, you will find all the details about the configuration of your WordPress site, server, and database. There is also an export feature that allows you to copy all of the information about your site to the clipboard, to help solve problems on your site when obtaining support.
eo: En la langeto Informoj, vi trovos ĉiujn detalojn pri la agordo de via WordPress-ejo, servilo kaj datumbazo. Ankaŭ ekzistas eksporta funkcio, kiu ebligas al vi kopii ĉiujn informojn pri via retejo al la tondujo, por helpi solvi problemojn en via retejo kiam vi ricevas subtenon.

en: In the Status tab, you can see critical information about your WordPress configuration, along with anything else that requires your attention.
eo: En la langeto Statuso, vi povas vidi kritikajn informojn pri via WordPress-agordo, kune kun io ajn alia, kio postulas vian atenton.

en: In the editing area, the Tab key enters a tab character.
eo: En la redakto-loko, la taba klavo enmetas tabon.

en: In this case, WordPress caught an error with one of your plugins, %s.
eo: En tiu ĉi kazo, WordPress kaptis eraron en unu el viaj kromprogramoj, %s.

en: In this case, WordPress caught an error with your theme, %s.
eo: En tiu ĉi kazo, WordPress kaptis eraron en via etoso, %s.

en: In this section you should explain how long you retain personal data collected or processed by the website. While it is your responsibility to come up with the schedule of how long you keep each dataset for and why you keep it, that information does need to be listed here. For example, you may want to say that you keep contact form entries for six months, analytics records for a year, and customer purchase records for ten years.
eo: En tiu sekcio, vi devus klarigi kiom longe vi tenas personajn informojn kiujn la retejo kolektas aŭ pritraktas. Sendube, estas via respondeco decidi la tempodaŭron de tenado de datumaro kaj la kialo de tenado, sed tiuj informoj ja bezonas esti listigitaj tie. Ekzemple, vi eble dirus, ke vi tenas plenumitajn kontakto-formularojn dum ses monatoj, analizajn statistikaĵojn dum jaro kaj aĉetajn rikordojn de klientoj dum dek jaroj.

en: In this section you should explain what measures you have taken to protect your users&#8217; data. This could include technical measures such as encryption; security measures such as two factor authentication; and measures such as staff training in data protection. If you have carried out a Privacy Impact Assessment, you can mention it here too.
eo: En tiu sekcio, vi devus klarigi viajn paŝojn por protekti la informojn de viaj uzantoj. Tio povus inkluzivi teknikajn aferojn kiel ĉifron; sekurecajn paŝojn kiel dupaŝa aŭtentigo; kaj homajn agojn kiel trejnadon de dungitoj en datuma protekto. Se vi faris Takson de Trafo al Privateco, tion vi povas mencii tie, ankaŭ.

en: In this section you should explain what procedures you have in place to deal with data breaches, either potential or real, such as internal reporting systems, contact mechanisms, or bug bounties.
eo: En tiu sekcio, vi devus klarigi vian procedaron por pritrakto de enrompiĝoj al datumoj, ĉu eventualaj ĉu vere okazitaj, kiel viajn internajn raportajn sistemojn, manierojn de kontakto, aŭ pagan sistemon por raporto de problemoj.

en: In this section you should explain what rights your users have over their data and how they can invoke those rights.
eo: En tiu sekcio, vi devus klarigi la rajtojn de viaj uzantoj pri personaj informoj kaj kiel ili povas uzi tiujn rajtojn.

en: In this section you should list all transfers of your site data outside the European Union and describe the means by which that data is safeguarded to European data protection standards. This could include your web hosting, cloud storage, or other third party services.
eo: En tiu sekcio, vi devus listigi ĉiujn transmetojn de la datumoj de via retejo ekster la Eŭropa Unio kaj priskribi la manierojn gardi tiujn datumojn, laŭ la eŭropaj normoj por protekto de datumoj, Tio povus inkluzivi vian interretan gastiganton, tenadon en la nubo aŭ aliajn eksterajn iverantojn.

en: In this section you should list who you’re sharing data with, and for what purpose. This could include, but may not be limited to, analytics, marketing, payment gateways, shipping providers, and third party embeds.
eo: En tiu sekcio, vi devus listigi al kiuj vi dividas informojn kaj kial. Tiuj povus inkluzivi, sed ne necese estas limigitaj al, analiziloj, merkataj servoj, pagoservoj, ekspedistoj kaj liveristoj de enkorpigaĵoj.

en: In this section you should name and list all third party providers with whom you share site data, including partners, cloud-based services, payment processors, and third party service providers, and note what data you share with them and why. Link to their own privacy policies if possible.
eo: En tiu sekcio, vi devus nomi kaj listigi ĉiujn eksterajn liverantojn kun kiuj vi kunhavigas datumojn de la retejo, inkluzive partnerojn, servojn de la nubo, pagoservojn kaj eksterajn liverantojn de servoj, kaj vi devus noti la informojn donitajn al ili kaj kial. Ligu al la privatecaj sciigoj de tiuj liverantoj, se eblas.

en: In this section you should note what personal data you collect from users and site visitors. This may include personal data, such as name, email address, personal account preferences; transactional data, such as purchase information; and technical data, such as information about cookies.
eo: En tiu subsekcio, vi devus noti, kiajn informojn vi kolektas de uzantoj kaj vizitantoj al la retejo. Tio eble inkluzivas personajn informojn, kiel nomon, retpoŝtadreson, personajn preferojn rilate la konton; transakciajn datumojn, kiel informojn pri aĉetoj; kaj teknikajn datumojn, kiel informojn pri kuketoj.

en: In this section you should note your site URL, as well as the name of the company, organization, or individual behind it, and some accurate contact information.
eo: En tiu sekcio, vi devus noti la URLon de via retejo, kaj ankaŭ la nomon de la firmao, organizaĵo aŭ persono reprezentita de ĝi, kaj ĝustajn kontaktajn informojn.

en: In this section you should provide a contact method for privacy-specific concerns. If you are required to have a Data Protection Officer, list their name and full contact details here as well.
eo: En tiu sekcio vi devus doni kontaktan metodon specife pri privateco. Se vi devas havi Datumprotektan Respondeculon, listigu la nomon kaj plenajn kontaktdetalojn de tiu persono, ankaŭ.

en: In this subsection you should list the cookies your website uses, including those set by your plugins, social media, and analytics. We have provided the cookies which WordPress installs by default.
eo: En tiu subsekcio, vi devus listigi la uzitajn kuketojn de via retejo, inkluzive de tiuj starigitaj de viaj uzitaj kromprogramoj, sociaj retejoj kaj analiziloj. Ni donis la kuketojn defaŭlte instalitajn de WordPress.

en: In this subsection you should list which third party payment processors you’re using to take payments on your store since these may handle customer data. We’ve included PayPal as an example, but you should remove this if you’re not using PayPal.
eo: En tiu subsekcio vi devus listigi la eksterajn pagoservojn kiujn vi uzas por akcepti pagojn ĉe via retejo, ĉar ili eble pritraktas klientajn datumojn. Ni inkluzivis PayPal kiel ekemplon, sed vi devus forviŝi tion se vi ne uzas PayPal.

en: In this subsection you should note what analytics package you use, how users can opt out of analytics tracking, and a link to your analytics provider&#8217;s privacy policy, if any.
eo: En tiu subsekcio, vi devus noti vian uzitan analizilon, kiel uzantoj rajtas malpermesi analizan spuradon kaj enmetu ligilon al la privateca politiko de via analiza servo, se ekzistas.

en: In this subsection you should note what information is captured through comments. We have noted the data which WordPress collects by default.
eo: En tiu subsekcio, vi devus noti, kiaj informoj estas kaptitaj per komentoj. Ni notis la datumojn kolektitajn de WordPress defaŭlte.

en: In this subsection you should note what information may be disclosed by users who can upload media files. All uploaded files are usually publicly accessible.
eo: En tiu subsekcio, vi devus noti, kiaj informoj povas esti malkaŝitaj de uzantoj kiuj rajtas alŝuti aŭdvidaĵojn. Ĉiuj alŝutitaj dosieroj estas kutime publike alireblaj.

en: Inactive
eo: Malaktiva

en: Inactive Plugins
eo: Neaktivaj kromprogramoj

en: Inactive Sidebar (not used)
eo: Neaktiva flankpanelo (neuzata)

en: Inactive Themes
eo: Ne aktivaj etosoj

en: Inactive Widgets
eo: Neaktivaj kromprogrametoj

en: Inactive accounts are those which have not logged in, or placed an order, for the specified duration. They will be deleted. Any orders will be converted into guest orders.
eo: Neaktivaj kontoj estas tiuj, kiuj ne ensalutis, nek metis mendon dum la specifita tempodaŭro. Ili estos forviŝitaj. Iuj mendoj estos konvertitaj al mendoj de gastoj.

en: Inactive plugins are tempting targets for attackers. If you are not going to use a plugin, you should consider removing it.
eo: Neaktivaj kromprogramoj allogas atakantojn. Se vi ne uzos kromprogramon, ni rekomendas forigon de ĝi.

en: Inactive widgets
eo: Neaktivaj fenestraĵoj

en: Inches
eo: Coloj

en: Include activity from commenters
eo: Inkluzivi aktivecon de komentantoj

en: Include activity from followers
eo: Inkluzivi aktivecon de sekvantoj

en: Include activity from likers
eo: Inkluzivi aktivecon de ŝatantoj

en: Including tax
eo: Kun imposto

en: Incompatible Archive.
eo: Nekompatibla arkivo.

en: Incorrect post password.
eo: Malĝusta afiŝa pasvorto.

en: Incorrect username or password.
eo: Malĝusta uzantonomo aŭ pasvorto.

en: Increase existing price by (fixed amount or %):
eo: Pliigi la ekzistantan prezon je (fiksa kvanto aŭ %):

en: Increase existing sale price by (fixed amount or %):
eo: Pliigi la ekzistantan rabat-prezon je (fiksita kvanto aŭ %):

en: Increase indent
eo: Pligrandigi krommarĝenon

en: Increase regular prices (fixed amount or percentage)
eo: Pliigi ordinarajn prezojn (fiksa kvanto aŭ elcento)

en: Increase sale prices (fixed amount or percentage)
eo: Plialtigi vendoprezojn (fiksa kvanto aŭ elcento)

en: Increasing memory allocated to PHP
eo: Pliigante memoron atribuitan al PHP

en: India
eo: Barato

en: Indian
eo: Barato

en: Indian rupee
eo: Barata rupio

en: Indiana
eo: Indianao

en: Indicates if a template is custom or part of the template hierarchy
eo: Indikas ĉu ŝablono estas tajlorita aŭ parto de la ŝablona hierarkio

en: Indicates the order that will appear in queries.
eo: Indikas la ordon, kiu aperos en petoj.

[ctx: Indicates this palette comes from WordPress.]
en: Default
eo: Defaŭlto

[ctx: Indicates this palette comes from the theme.]
en: Custom
eo: Propra

[ctx: Indicates this palette comes from the theme.]
en: Theme
eo: Etoso

[ctx: Indicates this palette is created by the user.]
en: Custom
eo: Propra

en: Indicates whether the current variation is the default one.
eo: Montras ĉu la nuna variaĵo estas la defaŭlta.

en: Individual posts may override these settings. Changes here will only be applied to new posts.
eo: Individuaj afiŝoj povas superi ĉi tiujn agordojn. Ŝanĝoj ĉi tie aplikiĝos nur al novaj afiŝoj.

en: Individual use only
eo: Nur aparta uzo

en: Indonesia
eo: Indonezio

en: Indonesian
eo: Indonezia

en: Indonesian rupiah
eo: Indonezia rupio

en: Industry regulatory disclosure requirements
eo: Postuloj pri dissciigo, en reguliga industrio

en: Inexistent terms.
eo: Neekzistantaj terminoj.

en: Infinite Scroll Behavior
eo: Konduto de senfina rulumado

en: Infinite scrolling pulls the next set of posts automatically into view when the reader approaches
    		the bottom of the page. This helps you reader see more of your content.
eo: Senfina rulumado aŭtomate prenas kaj videbligas la sekvan aron da afiŝoj kiam la leganto alproksimiĝas
    →	→	al la subo de la paĝo. Tio helpas la leganton vidi pli da via enhavo.

en: Info
eo: Informoj

en: Information about the web server that is currently hosting your site.
eo: Informoj pri la interreta servilo, kiu nuntempe gastigas vian retejon.

en: Information about this blog is currently being retrieved.
eo: Informoj pri tiu ĉi blogo nun estas prenataj.

en: Inherit
eo: Heredu

en: Initialized a new full sync
eo: Lanĉis novan plenan sinkronigon

en: Initialized a new full sync with modules: %s
eo: Lanĉis novan plenan sinkronigon kun moduloj: %s

en: Inline CSS code that registers the CSS class required for the style.
eo: Enteksta CSS-kodo kiu registras la CSS-klason postulitan por la stilo.

en: Inline toolbar (when an image, link or preview is selected)
eo: Enloka ilo (kiam bildo, ligilo aŭ antaŭrigardo estas elektita)

en: Insert
eo: Enmeti

en: Insert Image
eo: Enmeti bildon

en: Insert More Tag
eo: Enmeti "Plu"-markon

en: Insert Page Break tag
eo: Enmeti paĝodividan markon

en: Insert Read More tag
eo: Enmeti "Legi pli"-markon

en: Insert an ad unit wherever you can place a widget.
eo: Reklamo estas enmetebla en samaj lokoj kiel kromprogrametoj.

en: Insert audio playlist
eo: Enmeti aŭdaĵo-ludoliston

en: Insert column after
eo: Enmeti kolumnon post

en: Insert column before
eo: Enmeti kolumnon antaŭ

en: Insert date/time
eo: Enmeti daton kaj tempon

en: Insert file URL
eo: Enmeti dosieran URL

en: Insert from URL
eo: Enmeti el URL

en: Insert gallery
eo: Enmeti galerion

en: Insert image
eo: Enmeti bildon

en: Insert into Navigation Menu
eo: Enigita en ĉi tiun navigan menuon

en: Insert into Post
eo: Enmeti en la afiŝon

en: Insert into page
eo: Meti en la paĝon

en: Insert into post
eo: Enmeti en afiŝon

en: Insert into product
eo: Enmeti en varon

en: Insert into template
eo: Enmeti en ŝablonon

en: Insert into template part
eo: Enmeti en ŝabloneron

en: Insert link
eo: Enmeti ligilon

en: Insert media from another website
eo: Enmeti aŭdvidaĵojn de alia TTT-ejo

en: Insert row
eo: Enmeti vicon

en: Insert row after
eo: Enmeti vicon post

en: Insert row before
eo: Enmeti vicon antaŭ

en: Insert table
eo: Enmeti tabelon

en: Insert video
eo: Enmeti videon

en: Insert video playlist
eo: Enmeti video-ludoliston

en: Insert/edit code sample
eo: Enmeti/modifi specimenon de kodo

en: Insert/edit image
eo: Enmeti/redakti bildon

en: Insert/edit link
eo: Enmeti/redakti ligilon

en: Insert/edit media
eo: Enmeti/modifi aŭdvidaĵon

en: Inserted %1$d links into category %2$s. All done! Go <a href="%3$s">manage those links</a>.
eo: Enmetis %1$d ligilo(j)n en la kategorion %2$s. Plenumite! Nun <a href="%3$s">ekadministru tiu(j)n ligilo(j)n</a>.

en: Inserted <strong>%s</strong>
eo: Enmetis <strong>%s</strong>

en: Inserted text
eo: Enmetita teksto

en: Inserting Media
eo: Enmetas aŭdvidaĵon

en: Insights
eo: Ekkomprenoj

en: Install
eo: Instali

en: Install %s now
eo: Instali %s nun

en: Install &amp; Preview
eo: Instali k. antaŭrigardi

en: Install Now
eo: Instali nun

en: Install Parent Theme
eo: Instali patran etoson

en: Install Press This
eo: Instali Presi ĉi tion

en: Install Themes
eo: Instali etosojn

en: Install and preview theme: %s
eo: Instali kaj antaŭrigardi etoson: %s

en: Install the Friends Plugin
eo: Instalu la kromprogrameton Friends

en: Install the Hum Plugin
eo: Instalu la kromprogrameton Hum

en: Install the NodeInfo Plugin
eo: Instalu la kromprogrameton NodeInfo

en: Install the WebFinger Plugin
eo: Instalu la kromprogrameton WebFinger

en: Install the latest version of WordPress
eo: Instali la lastan version de WordPress

en: Installation Required
eo: Instalo postulata

en: Installation failed.
eo: Instalo malsukcesis!

en: Installed
eo: Instalita

en: Installed Extensions without a Subscription
eo: Instalitaj etendaĵoj sen abono

en: Installed Plugins
eo: Instalitaj kromprogramoj

en: Installed themes
eo: Instalitaj etosoj

en: Installing…
eo: Instalas...

en: Instance settings of the widget, if supported.
eo: La okazo-agordoj de la fenestraĵo, se subtenataj.

en: Instructions
eo: Instrukcioj

en: Instructions that will be added to the thank you page and emails.
eo: Instrukcioj aldonotaj al la danka paĝo kaj retmesaĝoj.

en: Instructions that will be added to the thank you page.
eo: Instrukcioj aldonotaj al la dankpaĝo.

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
eo: Nesufiĉaj argumentoj donitaj al tiu metodo XML-RPC.

en: Insufficient privileges to export products.
eo: Vi ne havas sufiĉan nivelon de rajto por eksporti varojn.

en: Insufficient privileges to import products.
eo: Vi ne havas sufiĉan nivelon de rajto importi varojn.

en: Integration
eo: Kunigo

en: Interests
eo: Interesoj

en: Interface language
eo: Interfaca lingvo

en: Intergalactic 2 is a stunning specimen for your personal blog. Bold featured images act as the backdrop to your text, giving you a high-contrast, readable theme that's perfect for making your content pop. The one-column layout provides a distraction-free environment for reading, while the slide-out menu keeps your navigation and secondary content readily accessible.
eo: Intergalactic 2 estas mirinda specimeno por via persona blogo. Grasaj bildoj funkcias kiel fono de via teksto, donante al vi altkontrastan legeblan etoson, kiu estas perfekta por krei vian enhavon. La unukolumna aranĝo provizas distran liberan medion por legado, dum la glitiga menuo retenas vian navigadon kaj sekundaran enhavon facile alireblaj.

en: Internal search handler error.
eo: Interna eraro rilate al serĉa traktilo.

en: International Relations
eo: Internaciaj rilatoj

en: International flat rate (legacy)
eo: Internacia fiksa tarifo (malnova)

en: Internet Defense League
eo: Interreta Defendo-Ligo

en: Internet Explorer does not give you the best WordPress experience. Switch to Microsoft Edge, or another more modern browser to get the most from your site.
eo: Internet Explorer ne donas al vi la plej bonan WordPress-sperton.  Ŝanĝu al Microsoft Edge, aŭ alia pli moderna retumilo por profiti vian retejon.

en: Introduce yourself.
eo: Prezentu vin.

en: Introduction
eo: Enkonduko

en: Invalid
eo: Nevalida

en: Invalid %s
eo: Nevalida %s

en: Invalid %s ID
eo: Nevalida ID de %s

en: Invalid API response code (%d).
eo: Nevalida respondokodo de API (%d)

en: Invalid Akismet key
eo: Nevalida Akismet-ŝlosilo

en: Invalid Akismet key. Please contact support.
eo: Nevalida Akismet-ŝlosilo. Bonvole kontaktu la helposervon.

en: Invalid Akismet user
eo: Nevalida Akismet-uzanto

en: Invalid Content-Disposition supplied. Content-Disposition needs to be formatted as `attachment; filename="image.png"` or similar.
eo: Nevalida enhavo-dispono donita. Enhavo-dispono bezonas aranĝon kiel `attachment; filename="image.png"` aŭ simile.

en: Invalid Follower
eo: Nevalida sekvanto

en: Invalid ID.
eo: Nevalida ID.

en: Invalid Identifier
eo: Nevalida identigilo

en: Invalid JSON
eo: Nevalida JSON

en: Invalid JSON body passed.
eo: Nevalida JSON-korpo liverita.

en: Invalid JSONP callback function.
eo: Nevalida referenca voko JSONP.

en: Invalid Parameter
eo: Nevalida parametro

en: Invalid SEO meta description value.
eo: Nevalida serĉila metadatuma priskriba valoro.

en: Invalid SEO title format.
eo: Nevalida titolo-aranĝo por serĉila optimumigo.

en: Invalid URL
eo: Nevalida URL.

en: Invalid URL %s.
eo: Nevalida URL %s.

en: Invalid URL.
eo: Nevalida URL.

en: Invalid User ID, please verify and re-enter your Goodreads numeric user ID.
eo: Nevalida uzanto-ID, bonvole kontrolu kaj ree entajpu vian ciferan ID de uzanto por Goodreads.

en: Invalid Video GUID!
eo: Nevalida filma GUID!

en: Invalid action name.
eo: Nevalida ago-nomo.

en: Invalid activation key.
eo: Nevalida aktivigo-kodo.

en: Invalid attachment ID.
eo: Nevalida kunsendaĵa-ID.

en: Invalid attribute name.
eo: Nevalida atributnomo.

en: Invalid authentication method
eo: Nevalida aŭtentigmetodo

en: Invalid author ID.
eo: Nevalida identigilo de aŭtoro

en: Invalid billing email address
eo: Nevalida faktura retpoŝtadreso

en: Invalid block type.
eo: Nevalida blok-tipo.

en: Invalid block.
eo: Nevalida bloko.

en: Invalid catalog visibility option.
eo: Malvalida opcio de videbleco en katalogo.

en: Invalid changeset UUID
eo: Nevalida ĉiea UUID de ŝanĝaro

en: Invalid comment ID.
eo: Nevalida komenta-ID.

en: Invalid comment author ID.
eo: Nevalida identigilo de komenta aŭtoro.

en: Invalid comment content.
eo: Nevalida komenta enhavo.

en: Invalid comment status.
eo: Nevalida komenta stato.

en: Invalid cookie format.
eo: Nevalida formo de kuketo.

en: Invalid cookie.
eo: Nevalida kuketo.

en: Invalid coupon
eo: Nevalida kupono

en: Invalid coupon ID
eo: Nevalida kupona ID

en: Invalid coupon code
eo: Nevalida kupona kodo

en: Invalid coupon type - the coupon type must be any of these: %s
eo: Nevalida kupontipo - la kupontipo devas esti unu el ĉi tiuj: %s

en: Invalid coupon.
eo: Nevalida kupono.

en: Invalid currency code
eo: Nevalida valuta kodo

en: Invalid customer
eo: Nevalida kliento

en: Invalid customer ID
eo: Nevalida klienta ID

en: Invalid customer email
eo: Nevalida klienta retpoŝtadreso

en: Invalid customer query.
eo: Nevalida klienta peto.

en: Invalid customer.
eo: Nevalida kliento.

en: Invalid data provided.
eo: Nevalidaj datumoj estis donitaj.

en: Invalid data store.
eo: Nevalida datuma deponejo.

en: Invalid data. No selected item.
eo: Nevalidaj datumoj. Neniu elektita ero.

en: Invalid data. The item does not exist.
eo: Nevalidaj datumoj. La ero ne ekzistas.

en: Invalid data. Unknown state.
eo: Nevalidaj datumoj. Nekonata stato.

en: Invalid data. Unknown type.
eo: Nevalidaj datumoj.Nekonata speco.

en: Invalid date.
eo: Nevalida horo.

en: Invalid discount amount
eo: Nevalida rabata kvanto

en: Invalid discount type
eo: Nevalida rabattipo

en: Invalid download link.
eo: Nevalida elŝuta ligilo.

en: Invalid download log: no ID.
eo: Nevalida elŝut-protokolo: neniu ID.

en: Invalid download log: not found.
eo: Nevalida elŝut-protokolo: ne trovita.

en: Invalid download.
eo: Nevalida elŝuto.

en: Invalid email address
eo: Nevalida retpoŝtadreso

en: Invalid email address in request.
eo: Nevalida retpoŝtadreso en peto.

en: Invalid email address restriction
eo: Nevalida limigo al retpoŝtadreso

en: Invalid email address when generating personal data export file.
eo: Nevalida retpoŝtadreso dum kreado de eksporta dosiero de privateco de uzanto.

en: Invalid email address.
eo: Nevalida retpoŝtadreso.

en: Invalid featured media ID.
eo: Nevalida identigilo de elstarigita aŭdvidaĵo.

en: Invalid file
eo: Nevalida dosiero

en: Invalid file type
eo: Nevalida dosierotipo

en: Invalid file type. The importer supports CSV and TXT file formats.
eo: Nevalida dosiertipo. La importilo subtenas dosier-formojn CSV kaj TXT.

en: Invalid form submission.
eo: Nevalida formulara prezento.

en: Invalid hex color.
eo: Nevalida tekstkoloro

en: Invalid image URL
eo: Nevalida bilda URL

en: Invalid image URL.
eo: Nevalida URL por bildo

en: Invalid image: %s
eo: Nevalida bildo: %s

en: Invalid item ID.
eo: Nevalida ID-numero de ero.

en: Invalid key.
eo: Nevalida ŝlosilo

en: Invalid menu ID.
eo: Nevalida identigilo de menuo.

en: Invalid menu location.
eo: Nevalida menua pozicio.

en: Invalid nonce - nonce has already been used.
eo: Nevalida nonce - nonce jam estis uzita.

en: Invalid nonce verification
eo: Nevalida aŭtentigo de nonce

en: Invalid object type.
eo: Nevalida objekt-tipo

en: Invalid option
eo: Nevalida opcio

en: Invalid option: %s. | Invalid options: %s.
eo[0]: Nevalida opcio: %s.
eo[1]: Nevalidaj opcioj: %s.

en: Invalid or duplicated SKU.
eo: SKU nevalida aŭ ripetita.

en: Invalid or missing payment token fields.
eo: Nevalidaj aŭ mankantaj kampoj por pagaj ĵetonoj.

en: Invalid order
eo: Nevalida mendo

en: Invalid order ID.
eo: Nevalida ID de mendo.

en: Invalid order item.
eo: Nevalida ero por mendo.

en: Invalid order note ID
eo: Nevalida ID de mendonoto

en: Invalid order refund ID.
eo: Nevalida ID de repago de mendo.

en: Invalid order.
eo: Nevalida mendo.

en: Invalid page template.
eo: Nevalida paĝ-modelo.

en: Invalid parameter "dismissed".
eo: Nevalida parametro "forsendita".

en: Invalid parameter "notice".
eo: Nevalida parametro "notice".

en: Invalid parameter(s): %s
eo: Nevalida(j) parametro(j): %s

en: Invalid parameter.
eo: Nevalida parametro.

en: Invalid parameters.
eo: Nevalidaj parametroj.

en: Invalid parent ID
eo: Nevalida patra ID

en: Invalid password. Generate a new one from %s.
eo: Nevalida pasvorto. Kreu novan el %s.

en: Invalid payment gateway.
eo: Nevalida pagservo.

en: Invalid payment method.
eo: Nevalida pagmetodo.

en: Invalid payment token.
eo: Nevalida paga ĵetono.

en: Invalid permission ID.
eo: Nevalida permeso-ID.

en: Invalid personal data action.
eo: Nevalida peto pri personaj datumoj.

en: Invalid personal data request.
eo: Nevalida peto pri personaj datumoj.

en: Invalid plugin page.
eo: Nevalida kromprograma paĝo

en: Invalid plugin path.
eo: Nevalida kromprograma pado.

en: Invalid post
eo: Nevalida afiŝo.

en: Invalid post ID.
eo: Nevalida identigilo de afiŝo.

en: Invalid post format.
eo: Nevalida tipo de afiŝo

en: Invalid post parent ID.
eo: Nevalida identigilo de afiŝa patro.

en: Invalid post type.
eo: Nevalida tipo de afiŝo.

en: Invalid post.
eo: Nevalida afiŝo.

en: Invalid product
eo: Nevalida varo

en: Invalid product ID
eo: Nevalida var-ID

en: Invalid product ID %d.
eo: Nevalida vara ID %d.

en: Invalid product ID.
eo: Nevalida ID de varo.

en: Invalid product SKU
eo: Nevalida SKU de varo

en: Invalid product attribute ID
eo: Nevalida ID por vara atributo

en: Invalid product attribute order_by type - the product attribute order_by type must be any of these: %s
eo: Nevalida tipo order_by de vara atributo - la tipo order_by de vara atributo devas esti unu el ĉi tiuj: %s

en: Invalid product attribute type - the product attribute type must be any of these: %s
eo: Nevalida tipo de vara atributo - la tipo de var-atributo devas esti unu el ĉi tiuj: %s

en: Invalid product category ID
eo: Nevalida ID por varkategorio

en: Invalid product review ID.
eo: Nevalida ID de vara recenzo.

en: Invalid product shipping class ID
eo: Nevalida ID de sendkategorio de varo

en: Invalid product tag ID
eo: Nevalida ID de vara etikedo

en: Invalid product tax status.
eo: Nevalida stato de vara imposto.

en: Invalid product type - the product type must be any of these: %s
eo: Nevalida vartipo - la vartipo devas esti unu el ĉi tiuj: %s

en: Invalid product type.
eo: Nevalida vartipo.

en: Invalid product.
eo: Nevalida varo.

en: Invalid recovery key format.
eo: Nevalida formo de restariga ŝlosilo.

en: Invalid recovery key.
eo: Nevalida restariga ŝlosilo.

en: Invalid refund amount
eo: Nevalida repaga kvanto

en: Invalid refund amount.
eo: Nevalida repaga kvanto.

en: Invalid remote response.
eo: Nevalida fora respondo.

en: Invalid request
eo: Nevalida peto

en: Invalid request ID when generating personal data export file.
eo: Nevalida ID de peto dum kreado de eksporta dosiero pri privateco de uzanto.

en: Invalid request ID when merging personal data to export.
eo: Nevalida ID de peto dum sendo de retmesaĝo pri eksporto de personaj informoj.

en: Invalid request ID when processing personal data to erase.
eo: Nevalida peto-identigilo dum prilaborado de personaj datumoj por forviŝi.

en: Invalid request ID when sending personal data export email.
eo: Nevalida ID de peto dum sendo de retmesaĝo pri eksporto de personaj informoj.

en: Invalid request ID.
eo: Nevalida ID de peto.

en: Invalid request status.
eo: Nevalida stato de peto.

en: Invalid request type.
eo: Nevalida tipo de peto.

en: Invalid resource ID.
eo: Nevalida ID-rimedo.

en: Invalid resource id for reassignment.
eo: Nevalida ID de rimedo por reatribuigo.

en: Invalid resource id.
eo: Nevalida ID de rimedo.

en: Invalid revision ID.
eo: Nevalida revizia identigilo.

en: Invalid role
eo: Nevalida rolo

en: Invalid role.
eo: Nevalida rolo.

en: Invalid scope %s
eo: Nevalida regiono %s

en: Invalid setting group.
eo: Nevalida agordaro.

en: Invalid setting.
eo: Nevalida agordo.

en: Invalid shipping method!
eo: Nevalida sendmetodo!

en: Invalid shortcode name: %1$s. Do not use spaces or reserved characters: %2$s
eo: Nevalida konciz-koda nomo: %1$s. Ne uzu spacetojn, nek rezervitajn signojn: %2$s

en: Invalid shortcode name: Empty name given.
eo: Nevalida konciz-koda nomo. Malplena nomo donita.

en: Invalid signature - failed to sort parameters.
eo: Nevalida subskribo - malsukcesis ordigi parametrojn.

en: Invalid signature - provided signature does not match.
eo: Nevalida subskribo - donita subskribo ne kongruas.

en: Invalid signature - signature method is invalid.
eo: Nevalida subskribo - subskriba metodo estas nevalida.

en: Invalid site information returned from remote.
eo: Nevalidaj retejo-informoj liveritaj defore.

en: Invalid slug.
eo: Nevalida url-nomo.

en: Invalid status.
eo: Nevalida stato.

en: Invalid tax class
eo: Nevalida impostkategorio

en: Invalid taxonomy.
eo: Nevalida taksonomio.

en: Invalid taxonomy: %s.
eo: Nevalida taksonomio: %s

en: Invalid term ID.
eo: Nevalida ID-numero de termino.

en: Invalid timestamp.
eo: Nevalida tempindiko.

en: Invalid title
eo: Nevalida titolo

en: Invalid token JSON: %s
eo: Nevalida ĵetono JSON: %s

en: Invalid token.
eo: Nevalida ĵetono.

en: Invalid tool ID.
eo: Nevalida ilo-ID.

en: Invalid translation type.
eo: Nevalida tipo de traduko.

en: Invalid type parameter.
eo: Nevalida parametro de tipo.

en: Invalid user ID for reassignment.
eo: Nevalida uzant-identigilo por ali-asigno.

en: Invalid user ID.
eo: Nevalida identigilo de uzanto.

en: Invalid user parameter(s).
eo: Nevalida(j) uzant-parametro(j).

en: Invalid username or email.
eo: Nevalida uzantnomo aŭ retpoŝtadreso.

en: Invalid value %1$s for %2$s. Expected value should be between %3$s and %4$s.
eo: Nevalida valoro %1$s por %2$s. Atendita valoro devus esti inter %3$s kaj %4$s.

en: Invalid value for background attachment.
eo: Nevalida valoro por fona alkroĉaĵo.

en: Invalid value for background position X.
eo: Nevalida valoro por fona pozicio X.

en: Invalid value for background position Y.
eo: Nevalida valoro por fona pozicio Y.

en: Invalid value for background repeat.
eo: Nevalida valoro por fona ripeto.

en: Invalid value for background size.
eo: Nevalida valoro por fona grando.

en: Invalid value posted for %s
eo: Nevalida valoro afiŝita por %s

en: Invalid value.
eo: Nevalida valoro.

en: Invalid variation ID
eo: Nevalida ID de variaĵo

en: Invalid webhook ID.
eo: Nevalida ID de rethoko.

en: Invalid webhook delivery ID.
eo: Nevalida ID de rethoka livero.

en: Invalid webhook delivery.
eo: Nevalida rethoka livero.

en: Invalid webhook.
eo: Nevalida rethoko.

en: Invalid widget type.
eo: Nevalida tipo de fenestraĵo.

en: Inventory
eo: Stokado

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
eo: Invita retpoŝto estis sendita al la nova uzanto. Konfirma ligilo devos esti klakita antaŭ ol konto de tiu estos kreita.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
eo: Invita retmesaĝo estis sendita al la uzanto. Tiu devas klaki konfirman ligilon por aldoniĝi al via TTT-ejo.

en: Invite New
eo: Inviti novajn

en: Invite Sent!
eo: Invitilo Sendita

en: Invites
eo: Invitoj

en: Invoice for order #{order_number}
eo: Fakturo por mendo #{order_number}

en: Invoice prefix
eo: Prefikso de faktur-numero

en: Iowa
eo: Iovao

en: Iran
eo: Irano

en: Iranian rial
eo: Irana rialo

en: Iranian toman
eo: Irana tomano

en: Iraq
eo: Irako

en: Iraqi dinar
eo: Iraka dinaro

en: Ireland
eo: Irlando

en: Irish
eo: Irlanda

en: Is DomDocument class enabled?
eo: Ĉu la DomDocument-klaso estas ebligita?

en: Is GZip enabled?
eo: Ĉu GZip estas ebligita?

en: Is SUHOSIN installed?
eo: Ĉu estas instalita SUHOSIN?

en: Is SoapClient class enabled?
eo: Ĉu la SoapClient-klaso estas ebligita?

en: Is WordPress debug mode active?
eo: Ĉu la senerariga reĝimo de WordPress estas aktiva?

en: Is WordPress multisite?
eo: Ĉu WordPress estas mult-reteja?

en: Is a global attribute?
eo: Ĉu estas ĉiea atributo?

en: Is featured?
eo: Ĉu elstarigita?

en: Is fsockopen/cURL enabled?
eo: Ĉu fsockopen/cURL estas ebligita?

en: Is log directory writable?
eo: Ĉu la protokola dosierujo estas modifebla?

en: Is mbstring enabled?
eo: Ĉu mbstring ebligita?

en: Is site approved for WordAds?
eo: Ĉu retejo estas aprobita por WordAds?

en: Is the Imagick library available?
eo: Ĉu haveblas la biblioteko Imagick?

en: Is the block dynamically rendered.
eo: Ĉu la bloko estas bildigita dinamike.

en: Is the connection to your store secure?
eo: Ĉu la konekto al via vendejo estas sekura?

en: Is the customer a paying customer?
eo: Ĉu la kliento estas paganta kliento?

en: Is there no link to us?
eo: Ĉu ne estas ligilo al ni?

en: Is this a multisite?
eo: Ĉu tiu ĉi estas multretejo?

en: Is this site discouraging search engines?
eo: Ĉu ĉi tiu retejo malkuraĝigas serĉilojn?

en: Is this site private?
eo: Ĉu tiu ĉi retejo estas privata?

en: Is this site using HTTPS?
eo: Ĉu tiu ĉi retejo uzas HTTPS-on?

en: Is this theme a child theme?
eo: Ĉu tiu etoso estas ida etoso?

en: Ishikawa
eo: Iŝikava

en: Islamabad Capital Territory
eo: Teritorio de Ĉefurbo de Islamabado

en: Isle of Man
eo: Manksinsulo

en: Israel
eo: Israelo

en: Israeli new shekel
eo: Israela nova siklo

en: Istanbul
eo: Istanbulo

en: It does not look like your site has any menus yet. Want to build one? Click the button to start.
eo: Ŝajnas, ke via retejo ankoraŭ ne havas menuon. Ĉu vi volas krei menuon? Por eki, alklaku la butonon.

en: It is a federated social network running on free open software on a myriad of computers across the globe. Many independent servers are interconnected and allow people to interact with one another. There's no one central site: you choose a server to register. This ensures some decentralization and sovereignty of data. Fediverse (also called Fedi) has no built-in advertisements, no tricky algorithms, no one big corporation dictating the rules. Instead we have small cozy communities of like-minded people. Welcome!
eo: Ĝi estas federacia socia reto funkcianta per libera malferma programaro sur miriado da komputiloj tra la mondo. Multaj sendependaj serviloj estas interligitaj kaj permesas al homoj interagi unu kun la alia. Ne ekzistas unu centra retejo: vi elektas servilon por registri. Ĉi tio certigas iom da malcentralizo kaj suvereneco de datumoj. Fediverse (ankaŭ nomita Fedi) havas neniujn enkonstruitajn reklamojn, neniujn malfacilajn algoritmojn, neniu granda korporacio diktanta la regulojn. Anstataŭe ni havas malgrandajn komfortajn komunumojn de samideanoj. Bonvenon!

en: It is possible for site maintainers to block all, or some, communication to other sites and services. If set up incorrectly, this may prevent plugins and themes from working as intended.
eo: Prizorgantoj de la retejo povas bloki ĉiujn aŭ kelkajn komunikadon al aliaj retejoj kaj servoj. Se malĝuste agordita, tio povas preventi ĝustan funkciadon de kromprogramoj kaj etosoj.

en: It is that time of the year when devices are shiny again.
eo: Estas tiu jartempo kiam aparatoj denove freŝe brilas.

en: It is up to search engines to honor this request.
eo: Restas al la serĉiloj, respekti tiun ĉi peton.

en: It is your own responsibility to ensure that your site complies with the relevant laws.
eo: Estas via respondeca por certigi, ke via retejo obeas koncernajn leĝojn.

en: It is your responsibility to write a comprehensive privacy policy, to make sure it reflects all national and international legal requirements on privacy, and to keep your policy current and accurate.
eo: Estas via respondeco verki sufiĉe ampleksan privatecan politikon, certiĝu ke ĝi atingas ĉiujn naciajn kaj internaciajn leĝajn postulojn pri privateco kaj por teni ĝin ĝisdata kaj ĝusta.

en: It looks like HTTPS is not supported for your website at this point.
eo: Ŝajnas, ke HTTPS ne estas subtenata por via retejo nuntempe.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
eo: Ŝajne nenio estis trovita je ĉi tiu loko. Ĉu eble provi serĉon?

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try one of the links below or a search?
eo: Aspektas kvazaŭ nenio estis trovita ĉe ĉi tiu loko. Ĉu eble provi unu de la subaj ligiloj aŭ serĉon?

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try visiting %s directly?
eo: Ŝajnas ke, neniu estis trovita tie ĉi. Ĉu vi volas rekte viziti %s?

en: It looks like the Apache %s module is not installed.
eo: Ŝajne la modulo %s de apaĉo ne estas instalita.

en: It looks like the WordPress site URL is incorrectly configured. Please check it in your widget settings.
eo: Ŝajnas ke la WordPresseja URL estas malĝuste agordita. Bonvole kontrolu ĝin en viaj agordoj de kromprogrametoj.

en: It looks like the response did not come from this site.
eo: Ŝajnas ke la respondo ne venis de ĉi tiu retejo.

en: It looks like you're using an insecure version of %s. Using an outdated browser makes your computer unsafe. For the best WordPress experience, please update your browser.
eo: Ŝajne vi uzas nesekuran version de %s. Uzi malnovan navigilon malsekurigas vian komputilon. Por la plej bona sperto kun WordPress, bonvolu ĝisdatigi vian retumilon.

en: It looks like you're using an old version of %s. For the best WordPress experience, please update your browser.
eo: Ŝajne vi uzas malnovan version de %s. Por la plej bona sperto kun WordPress, bonvolu ĝisdatigi vian retumilon.

en: It looks like your Facebook URL is incorrectly configured. Please check it in your <a href="%1$s">widget settings</a>.
eo: Ŝajnas ke via URL al Facebook estas malĝuste agordita. Kontrolu ĝin en viaj <a href="%1$s">agordoj de kromprogrametoj</a>.

en: It may be caused by one of these issues, which you can diagnose yourself:
eo: Eble estas kaŭzita de unu el tiuj ĉi problemoj, kiun vi povas mem diagnozi:

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
eo: Ŝajne ni ne havas kion vi serĉas. Eble uzu la serĉilon.

en: It seems your network is running with Nginx web server. <a href="%s">Learn more about further configuration</a>.
eo: Ŝajnas ke via reto uzas  interretan servilon Nginx. <a href="%s">Ekscii pli pri plua agordado</a>.

en: It was OK
eo: Ĝi estis mezbona

en: It was great!
eo: Ĝi estis granda!

en: It was not good
eo: Ĝi ne estis bona

en: It was not possible to check your scheduled events
eo: Ne povis kontroli viajn planitajn eventojn

en: Italian
eo: Itala

en: Italic
eo: Kursive

en: Italy
eo: Italio

en: Item
eo: Ero

en: Item #%1$s stock increased from %2$s to %3$s.
eo: Kvanto da ero #%1$s pliiĝis de %2$s ĝis %3$s.

en: Item ID.
eo: ID de ero.

en: Item added.
eo: La ero estis aldonita.

en: Item deleted.
eo: La ero estis forviŝita.

en: Item moved up
eo: Ero movita supren

en: Item not added.
eo: La ero ne estis aldonita.

en: Item not updated.
eo: Ero ne ĝisdatiĝis.

en: Item updated.
eo: La ero estis ĝisdatigita.

en: Itemized
eo: Laŭ ero

en: Items
eo: Eroj

en: Items Purchased
eo: Eroj aĉetitaj

en: Items deleted.
eo: La eroj estis forviŝitaj.

en: Items list
eo: Ero-listo

en: Items list navigation
eo: Navigado tra ero-listo

en: Items on your restaurant's menu
eo: Eroj en la menuo de via restoracio

en: Items to show:
eo: Eroj por montri:

en: Ivano-Frankivsk Oblast
eo: Oblasto Ivano-Frankivsko

en: Ivory Coast
eo: Ebur-Bordo

en: JSONP support is disabled on this site
eo: JSONP-subteno estas malebligita en ĉi tiu retejo

en: JSONP support is disabled on this site.
eo: Subteno por JSONP estas malebligita en tiu ĉi retejo.

en: Jakarta
eo: Ĝakarto

en: Jamaica
eo: Jamajko

en: Jamaican dollar
eo: Jamajka dolaro

en: Jammu and Kashmir
eo: Jammu kaj Kaŝmiro

en: Jan Mayen
eo: Janmajeno

en: January
eo: Januaro

[ctx: January abbreviation]
en: Jan
eo: jan

en: Japan
eo: Japanio

en: Japanese
eo: Japana

en: Japanese yen
eo: Japana eno

en: Java (Programming Language)
eo: Java (programlingvo)

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
eo: JavaScript devas esti enŝaltita por uzi tiun ĉi kvaliton.

en: Jawa Barat
eo: Jawa Barato

en: Jersey
eo: Ĵerzejo

en: Jersey pound
eo: Ĵerzeja pundo

en: Jerusalem
eo: Jerusalemo

en: Jetpack Debugging Center
eo: Sencimiga stacio de Jetpack

en: Jetpack FAQ
eo: Oftaj Demandoj de Jetpack

en: Jetpack Network Settings Updated!
eo: Retaj agordoj de Jetpack ĝisdatigitaj!

en: Jetpack Search
eo: Serĉo de Jetpack

en: Jetpack Settings
eo: Jetpack-agordoj

en: Jetpack Sitemaps module is active, but unavailable. This can happen if your site is set to discourage search engine indexing. Please enable search engine indexing to allow sitemap generation.
eo: Retejomapoj de Jetpack estas aktiva, sed nedisponebla. Tio povas okazi kiam retejo estas agordita malkuraĝigi indeksadon de serĉiloj. Bonvole ebligu indeksadon fare de serĉiloj por permesi generon de retejomapoj.

en: Jetpack Sitemaps module is not currently active. Activate it first if you want to work with sitemaps.
eo: Modulo Retejomapoj de Jetpack ne nun estas aktiva. Unue, aktivigu ĝin se vi volas uzi retejomapojn.

en: Jetpack Subscriptions Settings
eo: Agordoj de Jetpack-abonoj

en: Jetpack Support
eo: Jetpack-helpo

en: Jetpack by WordPress.com
eo: Jetpack de WordPress.com

en: Jetpack checks your site every five minutes and if any downtime is detected you will receive an email
    		notification alerting you to the issue, so you can act quickly and get your site back online.
eo: Jetpack kontrolas vian retejon ĉiujn kvin minutojn kaj se paneo estos observita vi ricevos retleteron
    →	→	por averti vin, por ebligi vian rapidan respondon al restarigo de via retejo.

en: Jetpack contains the most recent version of the old %l plugin. | Jetpack contains the most recent versions of the old %l plugins.
eo[0]: Jetpack enhavas la plej novan version de la malnova kromprogramo %l.
eo[1]: Jetpack enhavas la plej novajn versiojn de la malnovaj kromprogramoj %l.

en: Jetpack contains the most recent version of the old &#8220;%1$s&#8221; plugin.
eo: Jetpack enhavas la plej novan version de la malnova kromprogramo &#8220;%1$s&#8221;.

en: Jetpack has been successfully disconnected for %s.
eo: Jetpack estis sukcese malkonektita por %s.

en: Jetpack has locked your site's login page.
eo: Jetpack ŝlosis la ensalutilon de via retejo.

en: Jetpack is currently connected to WordPress.com
eo: Jetpack estas nune konektita al WordPress.com

en: Jetpack is network activated and notices can not be dismissed.
eo: Jetpack estas aktivigita rete kaj avizoj ne povas esti forsenditaj.

en: Jetpack is not active on this site.
eo: Jetpack ne estas aktiva en tiu ĉi retejo.

en: Jetpack is not connected. Please connect Jetpack by visiting <a href='%s'>Settings</a>.
eo: Jetpack ne havas konekton. Bonvole konektu Jetpack per vizito al <a href='%s'>Agordoj</a>.

en: Jetpack is not currently connected to WordPress.com
eo: Jetpack ne nun estas konektita al WordPress.com

en: Jetpack is now handling your backups.
eo: Nun, Jetpack pritraktas viajn sekurkopiojn.

en: Jetpack options reset.
eo: Opcioj de Jetpack restarigitaj.

en: Jetpack requires WordPress version %s or later.
eo: Jetpack postulas WordPress version %s aŭ pli nova.

en: Jetpack supercharges your self-hosted WordPress site with the awesome cloud power of WordPress.com.
eo: Jetpack superpovigas vian memstaran WordPress-retejon per la mirinda nuba povo de WordPress.com.

en: Jetpack sync is not currently allowed for this site.
eo: Sinkronigo de Jetpack nune ne estas permesata por tiu ĉi retejo.

en: Jetpack will re-test for HTTPS support once a day, but you can click here to try again immediately:
eo: Jetpack denove testos por HTTPS-subteno unufoje tage, sed vi povas alklaki tie ĉi por provi denove tuj:

en: Jetpack works by connecting to WordPress.com for a lot of features. Sometimes, when the connection gets messed up, you need to disconnect and reconnect to get things working properly. <a href="%s">Disconnect from WordPress.com</a>
eo: Jetpack funkcias per konekto al WordPress.com por multaj ecoj. Foje, kiam la konekto misas, vi bezonos malkonekti kaj ree konekti vian Jetpack, por ree funkciigi la aferon. <a href="%s">Malkonektiĝi de WordPress.com</a>

en: Jetpack's Carousel has been disabled, because another plugin or your theme is overriding the [gallery] shortcode.
eo: Karuselo de Jetpack estis malebligita, ĉar alia kromprogramo aŭ via etoso anstataŭigas la konciz-kodon [gallery].

en: Jewish Culture
eo: Juda kulturo

en: Johnston
eo: Jonstonatolo

en: Join %s other subscriber | Join %s other subscribers
eo[0]: Aliĝi al %s alia abonanto
eo[1]: Aliĝi al %s aliaj abonantoj

en: Join a conversation: search for blogs that share your interests in the Reader.
eo: Aliĝu al konversacio: en la Legilo, serĉu blogojn kiuj kongruas kun viaj interesoj.

en: Join the 16 million customers who use Mailchimp. Sync list and store data to send automated emails, and targeted campaigns.
eo: Aliĝu al la 16 milionoj da klientoj kiuj uzas MailChimp. Sinkronigu liston kaj datumojn de la vendejo por sendi aŭtomatajn retmesaĝojn kaj cel-kampanjojn.

en: Joined %(month)s %(year)s
eo: Aliĝis en %(month)s de %(year)s

en: Jordan
eo: Jordanio

en: Jordanian dinar
eo: Jordania dinaro

en: Juba
eo: Ĵubo

en: Jujuy
eo: San Salvador de Jujuy

en: July
eo: Julio

[ctx: July abbreviation]
en: Jul
eo: jul

en: June
eo: Junio

[ctx: June abbreviation]
en: Jun
eo: jun

en: Just OK
eo: Nur mezbona

en: Just another %s site
eo: Simple plia %s-retejo

en: Just another WordPress site
eo: Simple plia WordPress-retejo

en: Just another WordPress.com weblog
eo: Nur alia blogo de WordPress.com

en: Just now
eo: Ekzakte nun

en: Just to let you know &mdash; we've received your order #%s, and it is now being processed:
eo: Informe, ni bone ricevis vian mendon (n-ro %s), kaj ni nun prilaboras ĝin:

en: Justify
eo: Ĝisrandigi ambaŭflanke

en: Justify Text
eo: Ĝisrandigi ambaŭflanke

en: Kabul
eo: Kabulo

en: Kagoshima
eo: Kagoŝimo

en: Kaliningrad
eo: Kaliningrado

en: Kamchatka
eo: Kamĉatko

en: Kampala
eo: Kampalo

en: Kansas
eo: Kansaso

en: Kanton
eo: Kantono

en: Kathmandu
eo: Katmanduo

en: Katmandu
eo: Katmanduo

en: Kazakhstan
eo: Kazaĥio

en: Kazakhstani tenge
eo: Kazaĥa tenge

en: Keep in mind that if you convert a category with child categories, the children become top-level orphans.
eo: Memoru ke se vi konvertas kategorion kun infanaj kategorioj, la infanoj iĝas orfoj je la supra nivelo.

en: Keep this link private
eo: Privatigi ĉi tiun ligilon

en: Keep widget settings and move it to the inactive widgets
eo: Teni la agordojn de la kromprogrameto kaj movi ĝin al la neaktivaj kromprogrametoj

en: Kentucky
eo: Kentukio

en: Kenya
eo: Kenjo

en: Kenyan shilling
eo: Kenja ŝilingo

en: Kerguelen
eo: Kergelenoj

en: Key
eo: Ŝlosilo

en: Key details
eo: Ŝlosilaj detaloj

en: Keyboard Shortcuts
eo: Klavarokomandoj

en: Keyboard users: When you are working in the visual editor, you can use %s to access the toolbar.
eo: Uzantoj de klavaro: Kiam vi laboras en la pervida redaktilo, vi povas uzi %s por aliri al la ilobreto.

en: Keywords
eo: Ŝlosilvortoj

en: Kharkiv Oblast
eo: Oblasto Ĥarkivo

en: Khartoum
eo: Kartumo

en: Kherson Oblast
eo: Oblasto Ĥersono

en: Khmelnytskyi Oblast
eo: Oblasto Ĥmelnickijo

en: Kiev
eo: Kievo

en: Kigali
eo: Kigalo

en: Kilimanjaro
eo: Kilimanĝaro

en: Kilograms
eo: Kilogramoj

en: Kind
eo: Tipo

en: Kinshasa
eo: Kinŝaso

en: Kiribati
eo: Kiribato

en: Kirovohrad Oblast
eo: Oblasto Kirovogrado

en: Klarna Checkout
eo: Pagprocezo de Klarna

en: Klarna Checkout for WooCommerce
eo: Klarna paga procezo por WooCommerce

en: Klarna Payments
eo: Klarna-pagoj

en: Klarna Payments for WooCommerce
eo: Klarna-pagoj por WooCommerce

en: Knox IN
eo: Knox

en: Kochi
eo: Koĉi

en: Kohgiluyeh and BoyerAhmad (کهگیلوییه و بویراحمد)
eo: Kohgiluyeh kaj BoyerAhmad (کهگیلوییه و بویراحمد)

en: Kolkata
eo: Kalkato

en: Korean
eo: Korea

en: Krakow
eo: Krakovo

en: Krasnoyarsk
eo: Krasnojarsk

en: Kuala Lumpur
eo: Kuala-Lumpuro

en: Kurdistan / کردستان)
eo: Kurdio / کردستان)

en: Kurigram
eo: Kurigramo

en: Kuwait
eo: Kuvajto

en: Kuwaiti dinar
eo: Kuvajta dinaro

en: Kyiv
eo: Kijivo

en: Kyiv Oblast
eo: Oblasto Kijivo

en: Kyoto
eo: Kjoto

en: Kyrgyzstan
eo: Kirgizio

en: Kyrgyzstani som
eo: Kirgiza somo

en: L/W/H
eo: Lon/Lar/Alt

en: LHI
eo: Lord-Howe-insulo

en: La Libertad
eo: La Libereco

en: La Paz
eo: La-Pazo

en: La Unión
eo: La Union

en: Label
eo: Marknomo

[ctx: Label for HTML form "Email" field in contact form builder]
en: Email
eo: Retpoŝtadreso

[ctx: Label for HTML form "Name" field in contact form builder]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: Label for HTML form "URL/Website" field in contact form builder]
en: Website
eo: Retejo

[ctx: Label for an option to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: Option
eo: Opcio

[ctx: Label for the button on the Masterbar to add a new domain]
en: Add
eo: Aldoni

[ctx: Label for the button on the Masterbar to manage plugins]
en: Manage
eo: Administri

[ctx: Label for the set of options to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: Options
eo: Opcioj

[ctx: Label to drag HTML form fields around to change their order in contact form builder]
en: move
eo: movi

en: Labels
eo: Etikedoj

en: Labels: <small>spicy, favorite, etc. <em>Separate Labels with commas</em></small>
eo: Marknomoj: <small>spica, plej ŝatata, ktp. <em>Apartigu marknomojn per komoj</em></small>

en: Laguna
eo: Laguno

en: Lakes & Rivers
eo: Lagoj kaj riveroj

en: Lanao del Norte
eo: Lanao de la Nordo

en: Lanao del Sur
eo: Lanao de la Sudo

en: Language
eo: Lingvo

en: Language this blog is primarily written in.
eo: Lingvo en kiu ĉi tiu blogo estas ĉefe verkata.

en: Language:
eo: Lingvo:

en: Languages
eo: Lingvoj

en: Lao kip
eo: Laosa kipo

en: Laos
eo: Laoso

en: Large
eo: Larĝa

en: Large (128 pixels)
eo: Granda (128 bilderoj)

en: Large size
eo: Granda

en: Large size image height
eo: Granda bilda alteco

en: Large size image width
eo: Granda bilda larĝeco

en: Las Palmas
eo: La Palmoj

en: Las Vegas
eo: Lasvegaso

en: Last 7 days
eo: En lastaj 7 tagoj

en: Last IP
eo: Lasta IP

en: Last Login
eo: Lasta ensaluto

en: Last Modified
eo: Laste modifita

en: Last Name
eo: Familia nomo

en: Last Post
eo: Lasta afiŝo

en: Last Updated
eo: Lastfoje ĝisdatigita

en: Last Used
eo: Laste uzita

en: Last access
eo: Lasta aliro

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
eo: Laste redaktita de %1$s en %2$s je %3$s

en: Last edited on %1$s at %2$s
eo: Lasta modifo en %1$s je %2$s

en: Last month
eo: En lasta monato

en: Last name
eo: Familia nomo

en: Last name for the user.
eo: Familia nomo de la uzanto.

en: Last name.
eo: Familia nomo.

en: Last order
eo: Lasta mendo

en: Last order ID.
eo: ID de lasta mendo.

en: Last order data.
eo: Datumoj de lasta mendo.

en: Last page
eo: Lasta paĝo

en: Last query information:
eo: Plej lastaj informoj de peto:

en: Last updated
eo: Laste ĝisdatigita

en: Last updated: %s
eo: Laste ĝisdatigita: %s

en: Last warning, are you sure?
eo: Fina averto, ĉu vi certas?

en: Last week
eo: Pasinta semajno

en: Latest
eo: Lastaj

en: Latest Drafts
eo: Lastaj malnetoj

en: Latest Post
eo: Lasta afiŝo

en: Latest Posts
eo: Plej novaj afiŝoj

en: Latest activity
eo: Aktualaj aktiva&#309;oj

en: Latest version of theme.
eo: Plej nova versio de etoso.

en: Latitude
eo: Latitudo

en: Latvia
eo: Latvio

en: Latvian
eo: Latva

en: Layout
eo: Aranĝo

en: Learn More
eo: Lerni pli

en: Learn about block themes
eo: Eksciu pri blokaj etosoj.

en: Learn how to <a href="%s" class="update-browser-link">browse happy</a>
eo: Informiĝu pri <a href="%s" class="update-browser-link">feliĉa retumado</a>

en: Learn how to configure the Authorization header.
eo: Informiĝi pri kiel agordi la rajtigan kapon.

en: Learn how to update
eo: Lerni pri ĝisdatigado

en: Learn more
eo: Lerni pli

en: Learn more about CSS
eo: Lerni pli pri CSS

en: Learn more about Featured Images
eo: Lerni pli pri elstarigitaj bildoj

en: Learn more about Markdown.
eo: Lerni pli pri Markdown.

en: Learn more about XML sitemaps.
eo: Lerni pli pri XML-retejomapoj.

en: Learn more about coupons
eo: Lerni pli pri kuponoj

en: Learn more about debugging in WordPress.
eo: Lerni pri senerarigo en WordPress.

en: Learn more about orders
eo: Lerni pli pri mendoj

en: Learn more about page cache
eo: Lernu pli pri paĝa kaŝmemoro

en: Learn more about persistent object caching.
eo: Lernu pli pri konstanta objekta kaŝmemoro.

en: Learn more about shipping zones
eo: Lerni pli pri sendozonoj

en: Learn more about templates
eo: Lerni pli pri ŝablonoj

en: Learn more about the %s version.
eo: Ekscii pli pri la versio %s.

en: Learn more about troubleshooting WordPress.
eo: Ekscii pli pri problemsolvado en WordPress.

en: Learn more about updating PHP
eo: Lerni pli pri ĝisdatigo de PHP

en: Learn more about what WordPress requires to run.
eo: Legu pli pri la postuloj de WordPress.

en: Learn more about why you should use HTTPS
eo: Legu pli pri kial vi devus uzi HTTPS-on

en: Learn more in My Jetpack
eo: Ekscii pli pri Jetpack

en: Learn more.
eo: Lerni pli

en: Leave Blog
eo: Foriru de Blogo

en: Leave a Comment
eo: Lasi komenton

en: Leave a Comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
eo: Lasi komenton<span class="screen-reader-text"> pri %s</span>

en: Leave a Reply
eo: Respondi

en: Leave a Reply to %s
eo: Lasi respondon al %s

en: Leave a comment
eo: Komenti

en: Leave a reply
eo: Lasi respondon

en: Leave a reply to %s
eo: Lasu respondon al %s

en: Leave blank for unlimited re-downloads.
eo: Lasu malplena por senlimaj reelŝutoj.

en: Leave blog
eo: Foriru de blogo

en: Leave the Flickr RSS URL field blank to display <a target="_blank" href="%s">interesting</a> Flickr photos.
eo: Lasu malplena la kampon de la RSS-URL de Flickr por montri <a target="_blank" href="%s">interesajn</a> Flickr-bildojn.

en: Leave this box unchecked if you do not want to see suggested extensions.
eo: Ne hokmarku ĉi tie se vi ne volas vidi proponitajn etendaĵojn.

en: Lebanese pound
eo: Libana pundo

en: Lebanon
eo: Libano

en: Left
eo: Maldekstre

en: Left Sidebar
eo: Maldekstra flankpanelo

en: Left with space
eo: Maldekstre kun spaceto

en: Legacy API
eo: Malnova API

en: Legacy API v3 (deprecated)
eo: Malnova API v3 (evitinda)

en: Legacy shipping methods (flat rate, international flat rate, local pickup and delivery, and free shipping) are deprecated but will continue to work as normal for now. <b><em>They will be removed in future versions of WooCommerce</em></b>. We recommend disabling these and setting up new rates within shipping zones as soon as possible.
eo: Malnovaj sendmetodoj (fiksa tarifo, internacia fiksa tarifo, loka preno kaj livero, kaj senpaga sendo) estas eksdataj, sed ankoraŭ plu funkcios kiel normale. <b><em>Ili estos forigitaj en estontaj versioj de WooCommerce</em></b>. Ni rekomendas elŝalti ilin kaj agordi novajn tarifojn en sendozonoj laŭeble baldaŭ.

[ctx: Legend label in stats post trends visualization]
en: Fewer Posts
eo: Malpliaj afiŝoj

[ctx: Legend label in stats post trends visualization]
en: More Posts
eo: Pliaj afiŝoj

en: Length
eo: Longo

en: Length (%s)
eo: Longo (%s)

en: Length x width x height in decimal form
eo: Longo x larĝo x alto laŭ dekuma formo

en: Length:
eo: Longeco:

en: Lesbian, Gay, Bisexual & Transgender
eo: Gejoj, lesboj, ambaŭseksemuloj kaj transgenruloj

en: Lesotho
eo: Lesoto

en: Lesotho loti
eo: Lesota lotio

en: Let's go!
eo: Ek!

en: Lets you charge a fixed rate for shipping.
eo: Lasas vin pagigi fiksan tarifon por sendado.

en: Letter
eo: Litero

en: Let’s have a chat
eo: Ni babilu

en: Level
eo: Nivelo

en: Liberia
eo: Liberio

en: Liberian dollar
eo: Liberia dolaro

en: Libraries & Museums
eo: Bibliotekoj kaj muzeoj

en: Library
eo: Aŭdovida biblioteko

en: Libreville
eo: Librevilo

en: Libya
eo: Libio

en: Libyan dinar
eo: Libia dinaro

en: Licenses
eo: Permesilo

en: Liechtenstein
eo: Liĥtenŝtejno

en: Lifetime Subscription
eo: Dumviva abono

en: Light
eo: Hela

en: Like
eo: Ŝati

en: Like this:
eo: Ŝati tiun ĉi:

en: Liked by %d people
eo: Ŝatita de %d homoj

en: Liked by one person
eo: Ŝatita de unu homo

en: Liked by you
eo: Ŝatita de vi

en: Liked by you and %d other people
eo: Ŝatita de vi kaj %d aliaj homoj

en: Liked by you and one other person
eo: Ŝatita de vi kaj unu alia homo

en: Likely direct inclusion of %1$s in order to use %2$s. This is very wrong. Hook the %2$s call into the %3$s action instead.
eo: Verŝajne rekta inkluzivo de %1$s por uzo de %2$s. Tio estas tre fuŝa. Anstataŭe, kroĉu la vokon %2$s en la agon %3$s.

en: Likely direct inclusion of wp-admin/includes/template.php in order to use add_meta_box(). This is very wrong. Hook the add_meta_box() call into the add_meta_boxes action instead.
eo: Probable vi inkluzivas wp-admin/includes/template.php por uzi add_meta_box(). Tio estas erara uzo. Anstataŭe, kroĉu la vokon al add_meta_box() en la agon add_meta_boxes.

en: Likes
eo: Ŝatoj

en: Likes Notifications
eo: Avizoj pri ŝatoj

en: Likes and Shares
eo: Ŝatoj kaj kunhavigoj

en: Lima
eo: Limo

en: Limit must be greater than or equal to 0.
eo: Limigo devas esti pli granda ol aŭ egala al 0.

en: Limit response to comments published after a given ISO8601 compliant date.
eo: Limigi respondojn al komentoj publikigitaj post donita ISO8601-konforma dato.

en: Limit response to comments published before a given ISO8601 compliant date.
eo: Limigi respondojn al komentoj publikigitaj antaŭ donita ISO8601-konforma dato.

en: Limit response to posts modified after a given ISO8601 compliant date.
eo: Limigi respondon al afiŝoj publikigitaj post donita ISO8601-konforma dato.

en: Limit response to posts modified before a given ISO8601 compliant date.
eo: Limigi respondon al afiŝoj publikigitaj antaŭ donita ISO8601-konforma dato.

en: Limit response to posts published after a given ISO8601 compliant date.
eo: Limigi respondon al afiŝoj publikigitaj post donita ISO8601-konforma dato.

en: Limit response to posts published before a given ISO8601 compliant date.
eo: Limigi respondon al afiŝoj publikigitaj antaŭ donita ISO8601-konforma dato.

en: Limit response to resources modified after a given ISO8601 compliant date.
eo: Limigi respondon al rimedoj publikigitaj post donita dato laŭ konvencio ISO8601.

en: Limit response to resources modified before a given ISO8601 compliant date.
eo: Limigi respondon al rimedoj publikigitaj antaŭ donita dato laŭ konvencio ISO8601.

en: Limit response to resources published after a given ISO8601 compliant date.
eo: Limigi respondon al rimedoj publikigitaj post donita dato laŭ konvencio ISO8601.

en: Limit response to resources published before a given ISO8601 compliant date.
eo: Limigi respondon al rimedoj publikigitaj antaŭ donita dato laŭ konvencio ISO8601.

en: Limit response to specific fields. Defaults to all fields.
eo: Limigi respondon al specifaj kampoj. Defaŭltas al ĉiuj kampoj.

en: Limit result set based on relationship between multiple taxonomies.
eo: Limigi resultaron bazitan sur rilato inter pluraj taksonomioj.

en: Limit result set to all items except those of a particular parent ID.
eo: Limigi rezultaron al ĉiuj eroj escepte tiujn de aparta patra identigilo.

en: Limit result set to attachments of a particular MIME type.
eo: Limigi rezultaron al alkroĉaĵoj de specifa MIME-tipo.

en: Limit result set to attachments of a particular media type.
eo: Limigi rezultaron al alkroĉaĵoj de specifa aŭdvida tipo.

en: Limit result set to blocks matching the search term.
eo: Limigi rezultaron al blokoj kongruaj kun la serĉ-termino.

en: Limit result set to comments assigned a specific status. Requires authorization.
eo: Limigi rezultaron al komentoj asignitaj specifan staton. Postulas aŭtentigon.

en: Limit result set to comments assigned a specific type. Requires authorization.
eo: Limigi rezultaron al komentoj asignitaj specifan tipon. Postulas aŭtentigon.

en: Limit result set to comments assigned to specific post IDs.
eo: Limigi rezultaron al komentoj asignitaj al specifaj afiŝo-identigiloj.

en: Limit result set to comments assigned to specific user IDs. Requires authorization.
eo: Limigi rezultaron al komentoj asignitaj al specifaj identigiloj de uzantoj. Postulas aŭtentigon.

en: Limit result set to comments of specific parent IDs.
eo: Limigi rezultaron al komentoj de specifaj patraj identigiloj.

en: Limit result set to featured products.
eo: Limigi rezultaron al elstarigitaj varoj.

en: Limit result set to items except those with specific terms assigned in the %s taxonomy.
eo: Limigi rezultaron al ĉiuj eroj asignitaj la specifitan terminon en la taksonomio %s.

en: Limit result set to items that are sticky.
eo: Limigi rezultaron al gluitaj eroj.

en: Limit result set to items with particular parent IDs.
eo: Limigi rezultaron al tiuj de apartaj patraj identigiloj.

en: Limit result set to items with specific terms assigned in the %s taxonomy.
eo: Limigi rezultaron al ĉiuj eroj asignitaj la specifitan terminon en la taksonomio %s.

en: Limit result set to orders assigned a specific customer.
eo: Limigi rezultaron al mendoj de specifa kliento.

en: Limit result set to orders assigned a specific product.
eo: Limigi rezultaron al mendoj de specifa varo.

en: Limit result set to orders assigned a specific status.
eo: Limigi rezultaron al mendoj kun specifa stato.

en: Limit result set to posts assigned one or more statuses.
eo: Limigi rezultaron al afiŝoj asignitaj almenaŭ unu staton.

en: Limit result set to posts assigned to specific authors.
eo: Limigi rezultaron al afiŝoj asignitaj al specifaj aŭtoroj.

en: Limit result set to posts with a specific menu_order value.
eo: Limigi rezultaron al afiŝoj kun specifa valoro de menu-ordigo.

en: Limit result set to posts with one or more specific slugs.
eo: Limigi rezultaron al afiŝoj kun almenaŭ unu specifa url-nomo.

en: Limit result set to products assigned a specific category ID.
eo: Limigi rezultaron al varoj, kiuj ricevis specifan kategorian ID.

en: Limit result set to products assigned a specific shipping class ID.
eo: Limigi rezultaron al varoj atribuitaj al ID de specifa sendkategorio.

en: Limit result set to products assigned a specific status.
eo: Limigi rezultaron al varoj kun specifa stato.

en: Limit result set to products assigned a specific tag ID.
eo: Limigi rezultaron al varoj, kiuj ricevis specifan etikedan ID.

en: Limit result set to products assigned a specific type.
eo: Limigi rezultaron al varoj, kiuj ricevas specifan tipon.

en: Limit result set to products based on a maximum price.
eo: Limigi rezultaron bazitan sur maksimuma prezo de varoj.

en: Limit result set to products based on a minimum price.
eo: Limigi rezultaron bazitan sur minimuma prezo de varoj.

en: Limit result set to products in stock or out of stock.
eo: Limigi rezultaron al varoj haveblaj aŭ elĉerpitaj.

en: Limit result set to products on sale.
eo: Limigi rezultaron al varoj nun ofertataj je rabatprezo.

en: Limit result set to products with a specific SKU.
eo: Limigi rezultaron al varoj kun specifa SKU.

en: Limit result set to products with a specific attribute term ID (required an assigned attribute).
eo: Limigi rezultaron al varoj kun specifa atributa termina ID (difinita atributo estas deviga).

en: Limit result set to products with a specific attribute.
eo: Limigi rezultaron al varoj kun specifa atributo.

en: Limit result set to products with a specific attribute. Use the taxonomy name/attribute slug.
eo: Limigi rezultaron al varoj kun specifa atributo. Uzi taksonomian nomon/atributan urlnomon.

en: Limit result set to products with a specific slug.
eo: Limigi rezultaron al varoj kun specifa URL-nomo.

en: Limit result set to products with specific SKU(s). Use commas to separate.
eo: Limigi rezultaron al varoj kun specifaj SKU-oj. Uzu komojn por apartigi.

en: Limit result set to products with specified stock status.
eo: Limigi rezultaron al varoj kun specifa stato de stoko.

en: Limit result set to resources assigned to a specific product.
eo: Limigi rezultaron al rimedoj de specifa varo.

en: Limit result set to resources with a specific code.
eo: Limigi rezultaron al rimedoj kun specifa kodo.

en: Limit result set to resources with a specific email.
eo: Limigi rezultaron al rimedoj kun specifa retpoŝto.

en: Limit result set to resources with a specific role.
eo: Limigi rezultaron al terminoj kun specifa url-nomo.

en: Limit result set to resources with a specific slug.
eo: Limigi rezultaron al rimedoj kun specifa URL-nomo.

en: Limit result set to specific IDs.
eo: Limigi rezultaron al specifaj identigiloj.

en: Limit result set to specific ids.
eo: Limigi rezultaron al specifaj ID-oj.

en: Limit result set to terms assigned to a specific parent.
eo: Limigi rezultaron al terminoj asignitaj al specifa patro.

en: Limit result set to terms assigned to a specific post.
eo: Limigi rezultaron al terminoj asignitaj al specifa afiŝo.

en: Limit result set to terms with one or more specific slugs.
eo: Limigi rezultaron al terminoj kun almenaŭ unu specifa url-nomo.

en: Limit result set to that from a specific author email. Requires authorization.
eo: Limigi rezultaron al tiu de specifa aŭtora retpoŝtadeso. Postulas aŭtentigon.

en: Limit result set to themes assigned one or more statuses.
eo: Limigi rezultaron al etosoj asignitaj almenaŭ unu staton.

en: Limit result set to those of particular parent IDs.
eo: Limigi rezultaron al tiuj de specifaj patraj ID-oj.

en: Limit result set to users matching at least one specific capability provided. Accepts csv list or single capability.
eo: Limigi rezultaron al uzantoj kiuj kongruas kun almenaŭ unu donita specifa rolo. Akceptinda estas CSV-listo aŭ unuopa rolo.

en: Limit result set to users matching at least one specific role provided. Accepts csv list or single role.
eo: Limigi rezultaron al uzantoj kiuj kongruas kun almenaŭ unu donita specifa rolo. Akceptinda estas CSV-listo aŭ unuopa rolo.

en: Limit result set to users who are considered authors.
eo: Limigi rezultaron al tiuj, kiuj estas konsiderataj aŭtoroj.

en: Limit result set to users who have published posts.
eo: Limigu rezultan aron al uzantoj, kiuj publikigis afiŝojn.

en: Limit result set to users with one or more specific slugs.
eo: Limigi rezultaron al uzantoj kun almenaŭ unu specifa url-nomo.

en: Limit result set to webhooks assigned a specific status.
eo: Limigi rezultaron al rethokoj, kiuj ricevas specifan staton.

en: Limit result to customers or internal notes.
eo: Limigi rezultaron al klientoj aŭ internaj notoj.

en: Limit results to items of an object type.
eo: Limigi rezultaron al eroj de objekta tipo.

en: Limit results to items of one or more object subtypes.
eo: Limigi rezultaron al eroj de almenaŭ unu objekta subtipo.

en: Limit results to taxonomies associated with a specific post type.
eo: Limigi rezultojn al taksonomioj asociitaj kun specifa afiŝo-tipo.

en: Limit results to those matching a category ID.
eo: Limigi rezultojn al tiuj kiuj kongruas kun kategoria ID.

en: Limit results to those matching a keyword ID.
eo: Limigi rezultojn al tiuj kiuj kongruas kun ŝlosilvorta ID.

en: Limit results to those matching a pattern (slug).
eo: Limigi rezultojn al tiuj, kiuj kongruas kun ŝablono (limako).

en: Limit results to those matching a string.
eo: Limigi rezultojn al tiuj kiuj kongruas kun linio.

en: Limit to specific ZIP/postcodes
eo: Limigi al specifaj poŝtkodoj

en: Limit to the specified post id.
eo: Limigi al la specifita afiŝo-ID.

en: Limit to the specified template part area.
eo: Limigi al la specifita ŝablonera areo.

en: Limit usage to X items
eo: Limigi uzon al X eroj

en: Limit width to %1$s pixels for full size images. (<a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">More info</a>.)
eo: Limigi larĝon al %1$s bilderoj por plengrandaj bildoj. (<a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Pliaj informoj</a>.)

en: Limit your site’s visibility or make it completely private.
eo: Limigi la videblecon de via retejo aŭ tute privatigi ĝin.

en: Limits results to plugins with the given status.
eo: Limigi rezultojn al kromprogramoj kun la donita stato.

en: Lindeman
eo: Lindeman-insulo

en: Line item meta data.
eo: Metadatumoj de unulinia ero.

en: Line items data.
eo: Datumoj de unulinia ero.

en: Line subtotal (before discounts).
eo: Unulinia nefina sumo (antaŭ rabatoj).

en: Line subtotal tax (before discounts).
eo: Unulinia nefina sumo de impostoj (antaŭ rabatoj).

en: Line taxes.
eo: Unuliniaj impostoj.

en: Line total (after discounts).
eo: Unulinia sumo (post rabatoj).

en: Line total tax (after discounts).
eo: Unulinia suma imposto (post rabatoj).

en: Link
eo: Ligi

en: Link CSS Class
eo: Ligi CSS-klason

en: Link Categories
eo: Ligilokategorioj

en: Link Category
eo: Ligila kategorio

en: Link ID
eo: Identigilo de la ligilo

en: Link Image To:
eo: Ligi bildon al:

en: Link Rel
eo: URL-rilato

en: Link Relationship (XFN)
eo: Ligilorilato (XFN)

en: Link Target
eo: Ligilocelo

en: Link Text
eo: Ligilo-teksto

en: Link To
eo: Ligi al

en: Link To:
eo: Ligi al:

en: Link URL
eo: URL de la ligilo

en: Link URL:
eo: URL de la ligilo:

en: Link account with WordPress.com
eo: Ligi konton al WordPress.com

en: Link added.
eo: Ligilo aldonita.

[ctx: Link anchor (TinyMCE)]
en: Anchor
eo: Ankronomo

[ctx: Link anchors (TinyMCE)]
en: Anchors
eo: Ankronomoj

en: Link color
eo: Ligila koloro

en: Link inserted.
eo: Ligilo enmetita.

en: Link not found.
eo: Ne eblis trovi la ligilon

en: Link options
eo: Opcioj de ligilo

en: Link previous orders
eo: Ligi antaŭajn mendojn

en: Link rating
eo: Pritakso de la ligilo

en: Link selected.
eo: Ligilo elektita.

en: Link text
eo: Liga teksto

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
eo: Ligiloteksto, ekz. &#8220;Postuloj pri elaĉetomono (PDF)&#8221;

en: Link the video title to its URL on VideoPress.com
eo: Ligi la titolon de la filmo al la URL de la filmo en VideoPress.com

en: Link thumbnails to:
eo: Ligi bildetojn al:

en: Link title
eo: Titolo de la ligilo

en: Link to Attachment Page
eo: Ligi al alkroĉaĵa paĝo

en: Link to Media File
eo: Ligi al aŭdvidaĵa dosiero

[ctx: Link to edit an HTML form field in contact form builder]
en: edit
eo: redakti

en: Link to image
eo: Ligi al bildo

en: Link to:
eo: Ligi al:

en: Linked Products
eo: Ligitaj varoj

en: Linked products
eo: Ligitaj varoj

en: Links
eo: Ligiloj

en: Links for %s
eo: Ligiloj por %s

en: Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.
eo: Ligiloj en la ilobreto en la supra parto de la ekrano konektas vian panelon kun la fasado de via retejo kaj provizas aliron al via profilo kaj helpaj WordPress-informoj.

en: Links list
eo: Ligilo-listo

en: Links may be separated into Link Categories; these are different than the categories used on your posts.
eo: Ligiloj povas esti disigitaj en diversaj ligilokategorioj; tio estas aliaj kategorioj ol tiuj uzataj por viaj afiŝoj.

en: Links to services that you use across the web.
eo: Ligiloj al servoj uzitaj de vi, trans la interreto.

en: Links to your blog's RSS feeds
eo: Ligiloj al la RSS-fluoj de via blogo

en: Links to your websites, blogs, or any other sites that help describe who you are.
eo: Ligiloj al viaj retejoj, blogoj aŭ iuj ajn retejoj kiuj helpos priskribi vin.

[ctx: Links widget]
en: Random
eo: Hazarda

en: Linux
eo: Linukso

en: Lisbon
eo: Lisbono

en: List
eo: Listo

en: List 1 postcode per line
eo: Listigi 1 poŝtkodon ĉiulinie

en: List item
eo: Listero

en: List of allowed billing emails to check against when an order is placed. Separate email addresses with commas. You can also use an asterisk (*) to match parts of an email. For example "*@gmail.com" would match all gmail addresses.
eo: Akceptita listo de fakturaj retpoŝtadresoj por kontroli je meto de mendo. Apartigu retpoŝtadresojn per komoj. Ankaŭ, vi povas uzi steleton (*) por kongruigi partojn de retpoŝtadreso. Ekzemple "*@gmail.com" kongruus kun ĉiuj adresoj de gmail.

en: List of attributes.
eo: Listo de atributoj.

en: List of available term names of the attribute.
eo: Listo de haveblaj termino-nomoj de la atributo.

en: List of billing address data.
eo: Listo de datumoj de faktur-adresoj.

en: List of categories.
eo: Listo de kategorioj.

en: List of category IDs the coupon applies to.
eo: Listo de ID-oj de kategorioj, al kiuj la kupono aplikeblas.

en: List of category IDs the coupon does not apply to.
eo: Listo de ID-oj de kategorioj ekskluditaj de rajto apliki la kuponon.

en: List of created resources.
eo: Listo de kreitaj rimedoj.

en: List of cross-sell products IDs.
eo: Listo de ID-oj de varoj, kiuj estas aldone reklamitaj.

en: List of delete resources.
eo: Listo de forviŝitaj rimedoj.

en: List of downloadable files.
eo: Listo de elŝuteblaj dosieroj.

en: List of email addresses that can use this coupon.
eo: Listo de retpoŝtaj adresoj, kiuj povas uzi ĉi tiun kuponon.

en: List of grouped products ID.
eo: Listo de ID-oj de grupigitaj varoj.

en: List of images.
eo: Listo de bildoj.

en: List of menu items selected for deletion:
eo: Listo de menueroj elektitaj por forigo:

en: List of product IDs the coupon can be used on.
eo: Listo de ID-oj de varoj, al kiuj la kupono rajtos esti aplikita.

en: List of product IDs the coupon cannot be used on.
eo: Listo de ID-oj de varoj ekskluditaj de apliko de tiu kupono.

en: List of refunds.
eo: Listo de repagoj.

en: List of related products IDs.
eo: Listo de ID-oj de rilataj varoj.

en: List of sales reports.
eo: Listo de vendaj raportoj.

en: List of shipping address data.
eo: Listo de sendaj adresaj datumoj.

en: List of tags.
eo: Listo de etikedoj.

en: List of the missing image sizes of the attachment.
eo: Listo de mankantaj bildograndoj de alkroĉaĵo.

en: List of top sellers products.
eo: Listo de la plej vendataj varoj.

en: List of up-sell products IDs.
eo: Listo de ID-oj de varoj, kiuj estas promocie reklamitaj.

en: List of updated resources.
eo: Listo de ĝisdatigitaj rimedoj.

en: List of upsell products IDs.
eo: Listo de varaj ID-oj por promocie reklami.

en: List of user IDs (or guest email addresses) that have used the coupon.
eo: Listo de ID-oj de uzantoj (aŭ gastaj retpoŝtadresoj), kiuj jam uzis la kuponon.

en: List of variations IDs.
eo: Listo de ID-oj de variaĵoj.

en: List of variations.
eo: Listo de variaĵoj.

en: List view
eo: Lista prezento

en: Lists
eo: Listoj

en: Lithuania
eo: Litovio

en: Lithuanian
eo: Litova

en: Live API password
eo: API-pasvorto por vera retejo

en: Live API signature
eo: API-subskribo por vera retejo

en: Live API username
eo: API-uzantnomo por vera retejo

en: Live Broadcast
eo: Realtempa dissendo

en: Live Preview
eo: Kuranta antaŭrigardo

en: Live Preview &#8220;%s&#8221;
eo: Aktuala antaŭvido &#8220;%s&#8221;

en: Live Preview: %s
eo: Nuna antaŭrigardo: %s

en: Live preview theme: %s
eo: Kuranta antaŭrigardo de etoso: %s

en: Ljubljana
eo: Ljubljano

en: Load billing address
eo: Ŝargi faktur-adreson

en: Load more
eo: Ŝargi pliajn

en: Load more comments (Showing %(shown)d of %(total)d)
eo: Ŝargi pliajn komentojn (montras %(shown)d el %(total)d)

en: Load more posts as the reader scrolls down
eo: Ŝargas pliajn afiŝojn kiam la leganto rulumas pli suben

en: Load more posts in page with a button
eo: Ŝargas pliajn afiŝojn en paĝon per butono

en: Load more posts using the default theme behavior
eo: Ŝargas pliajn afiŝojn uzante la defaŭltan konduton de etoso

en: Load previous comment from %(commenterName)s
eo: Ŝargi antaŭan komenton de %(commenterName)s

en: Load previous comments from %(commenterName)s
eo: Ŝargi antaŭajn komentojn de %(commenterName)s

en: Load previous comments from %(commenterName)s and others
eo: Ŝargi antaŭajn komentojn de %(commenterName)s kaj aliaj

en: Load shipping address
eo: Ŝargi sendan adreson

en: Load the customer's billing information? This will remove any currently entered billing information.
eo: Ĉu ŝargi la fakturajn informojn de la kliento? Tio forviŝos iujn ekzistantajn fakturajn informojn.

en: Load the customer's shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
eo: Ĉu ŝargi la sendo-informojn de la kliento? Tio forviŝos iujn ekzistantajn sendo-informojn.

en: Load your <a href="%s">XML-RPC file</a>. It should say “XML-RPC server accepts POST requests only.” on a line by itself.
eo: Ŝargu vian dosieron <a href="%s">XMLRPC</a>. Ĝi devus diri “XML-RPC server accepts POST requests only.” sola en linio.

en: Loading
eo: Ŝargas...

en: Loading Comments...
eo: Ŝargas komentojn...

en: Loading Site
eo: Ŝargas retejon

en: Loading list
eo: Ŝargas liston

en: Loading more results... please wait.
eo: Ŝargas pliajn rezultojn...bonvole atendu.

en: Loading network orders
eo: Ŝargas retajn mendojn

en: Loading video...
eo: Ŝargas filmon...

en: Loading&#8230;
eo: Ŝargas...

en: Loading&hellip;
eo: Ŝargas&hellip;

en: Loading...
eo: Ŝargas...

en: Loading…
eo: Ŝargas...

en: Loads the next posts automatically when the reader approaches the bottom of the page.
eo: Aŭtomate ŝargas la sekvajn afiŝojn kiam la leganto alproksimiĝas al la subo de paĝo.

en: Lobbying
eo: Lobiado

en: Local Pickup
eo: Loka preno

en: Local delivery
eo: Loka livero

en: Local delivery (legacy)
eo: Loka livero (malnova)

en: Local pickup
eo: Loka preno

en: Local pickup (legacy)
eo: Loka preno (malnova)

en: Local time is %s.
eo: Loka horo estas %s.

en: Local time is <code>%1$s</code>
eo: Loka tempo estas <code>%1$s</code>

en: Local zone = California ZIP 90210 = Local pickup
eo: Loka zono = kalifornia poŝtkodo 90210 = loka preno

en: Locale for the user.
eo: Lokaĵo de la uzanto.

en: Location
eo: Loko

en: Location of the Ogg video file.
eo: Loko de la Ogg-dosiera filmo.

en: Location of the uploaded file.
eo: Loko de alŝutita dosiero.

en: Location, IP address and browser type: we’ll use this for purposes like estimating taxes and shipping
eo: Lokon, IP-adreson kaj tipon de retumilo: ni uzos tiujn cele al kalkulo de impostoj kaj sendokostoj

en: Locations not covered by your other zones
eo: Lokoj ne kovritaj de viaj aliaj zonoj

en: Log %s out of all locations.
eo: Elsalutu %s el ĉiuj lokoj.

en: Log In
eo: Ensaluti

en: Log Out
eo: Elsaluti

en: Log Out Everywhere
eo: Elsaluti el ĉiu loko

en: Log Out Everywhere Else
eo: Elsaluti el ĉiu alia loko

en: Log PayPal events, such as IPN requests, inside %s Note: this may log personal information. We recommend using this for debugging purposes only and deleting the logs when finished.
eo: Protokolado de okazoj de PayPal, kiel IPN-petoj, ene de %s. Notu: tio eble enskribos personajn informojn. Ni rekomendas uzon de tio por nur senerarigo kaj forviŝon de la protokoloj je la fino.

en: Log directory writable
eo: Skribebla protokola dosierujo

en: Log directory.
eo: Protokola dosierujo.

en: Log in
eo: Ensaluti

en: Log in as <span>%s</span>
eo: Ensaluti kiel <span>%s</span>

en: Log in as a different WordPress.com user
eo: Ensaluti kiel malsama uzanto de WordPress.com

en: Log in to Download Files
eo: Ensalutu por elŝuti dosierojn

en: Log in to Reply
eo: Ensalutu por povi respondi

en: Log in to leave a Comment
eo: Ensalutu por komenti

en: Log in to use details from one of these accounts.
eo: Ensalutu por uzi informojn de unu el ĉi tiuj kontoj.

en: Log in with WordPress.com
eo: Ensaluti per WordPress.com

en: Log in with username and password
eo: Ensaluti per uzantonomo kaj pasvorto

en: Log out
eo: Elsaluti

en: Log out of this account
eo: Elsaluti el tiu ĉi konto

en: Log&nbsp;Out
eo: Elsaluti

en: Logged In
eo: Ensalutinta

en: Logged Out
eo: Elsalutinta

en: Logged in as %1$s. <a href="%2$s">Edit your profile</a>. <a href="%3$s">Log out?</a>
eo: Ensalutinta kiel %1$s. <a href="%2$s">Redakti vian profilon</a>. <a href="%3$s">Ĉu elsaluti?</a>

en: Logged in as %s
eo: Ensalutanta kiel %s.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>.
eo: Ensalutinta kiel <a href="%1$s">%2$s</a>.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out?</a>
eo: Ensalutita kiel <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Elsaluti el la konto">Ĉu elsaluti?</a>

en: Logged in as:
eo: Ensalutinta kiel

en: Logging in with WordPress.com is disabled for sites that are in staging mode.
eo: Ensaluto per WordPress.com estas malebligita por retejoj en klon-testa reĝimo.

en: Logging in with WordPress.com is not currently available because this site is experiencing connection problems.
eo: Ensaluto per WordPress.com ne nun estas disponebla ĉar tiu ĉi retejo spertas problemon pri konektiĝo.

en: Login
eo: Ensaluti

en: Login &raquo;
eo: Ensaluti &raquo;

en: Login Address (URL)
eo: Ensaluto-adreso (URL)

en: Login Blocked by Jetpack
eo: Ensaluto blokita de Jetpack

en: Login Name
eo: Uzantonomo

en: Login name for the user.
eo: Ensaluta nomo de la uzanto.

en: Login to WordPress.com
eo: Ensaluti en WordPress.com

en: Logo
eo: Emblemo

en: Logout
eo: Elsaluti

en: Logout &raquo;
eo: Elsaluti &raquo;

en: Logs
eo: Protokolo

en: Lome
eo: Lomeo

en: London
eo: Londono

en: Longitude
eo: Longitudo

en: Longyearbyen
eo: Longjerurbo

en: Looking for %1$s in %2$s
eo: Priŝercas %2$s por %1$s

en: Looking for a WooCommerce theme?
eo: Ĉu vi serĉas etoson por WooCommerce?

en: Looking for a theme? You can search or browse the WordPress.org theme directory, install and preview themes, then activate them right here.
eo: Ĉu vi serĉas etoson? Vi povas priserĉi aŭ trafoliumi la etosan katalogon de WordPress.org, instali kaj antaŭrigardi etosojn kaj aktivigi ilin de tie ĉi.

en: Looking for the WooCommerce Helper?
eo: Ĉu vi serĉas la Helpilon de WooCommerce?

en: Looks like something&#8217;s gone wrong. Wait a couple seconds, and then try again.
eo: Ŝajnas ke io misas. Atendu kelkajn sekundajn por provi denove.

en: Looks like this is not the correct kind of file. Please link to an appropriate file instead.
eo: Ŝajnas, ke tio ne estas la ĝusta formo de dosiero. Bonvole ligu al konvena dosiero.

en: Looks like this is not the correct kind of file. Please link to an audio file instead.
eo: Ŝajnas ke tio ne estas la ĝusta formo de dosiero. Bonvole ligu al sondosiero.

en: Looks like you don't have any products. You can create one using the Add New button below.
eo: Ŝajnas, ke vi ne havas varon. Vi povas krei varon per la suba butono Aldoni novan.

en: Loop
eo: Iteracio

en: Loop video playback
eo: Ripeti filmon

en: Loopback request
eo: Peto inverse cikli

en: Loopback requests are used to run scheduled events, and are also used by the built-in editors for themes and plugins to verify code stability.
eo: Oni uzas petojn inverse cikli por ruli planitajn eventojn kaj ankaŭ la enkonstruitaj redaktiloj uzas ilin por etosoj kaj kromprogramoj, por konfirmi stabilecon de kodo.

en: Lord Howe
eo: Lord-Howe-insulo

en: Los Angeles
eo: Los-Anĝeleso

en: Lost Password
eo: Perdita pasvorto

en: Lost password
eo: Perdita pasvorto

en: Lost your password?
eo: Ĉu vi perdis vian pasvorton?

en: Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
eo: Ĉu vi perdis vian pasvorton? Bonvolu doni vian uzantnomon aŭ retpoŝtadreson. Vi ricevos ligilon en retpoŝtmesaĝo por krei novan pasvorton.

en: Louisiana
eo: Luiziano

en: Low in stock
eo: Baldaŭa elĉerpiteco

en: Low stock threshold
eo: Sojlo por malmulta stoko

en: Luanda
eo: Luando

en: Luhansk Oblast
eo: Oblasto Luhansko

en: Lunch: 11am - 2pm 
    Dinner: M-Th 5pm - 11pm, Fri-Sat:5pm - 1am
eo: Tagmanĝo: 11h. - 14h. 
    Vespermanĝo: L-V 17h. - 23h., Sab: 17h. - 1h.

en: Lusaka
eo: Lusako

en: Luxembourg
eo: Luksemburgurbo

en: Lviv Oblast
eo: Oblasto Lvivo

en: LxWxH in decimal form
eo: LONxLARxALT en dekuma formo

en: M j, Y
eo: j M Y

en: M j, Y @ G:i
eo: ja F Y G:i

en: M j, Y @ H:i
eo: j, M Y @ H:i

en: M j, Y g:i a
eo: j M Y G:i

en: M jS
eo: j M

en: M jS Y
eo: j M Y

en: MB (Leave blank for network default)
eo: MB (Lasu ĝin malplena por la defaŭlto de la reto)

en: MD5 hash of cart items to ensure orders are not modified.
eo: MD5-haketaĵo de eroj en korbo por certiĝi, ke mendoj ne estos ŝanĝitaj.

en: MM / YY
eo: MM / JJ

en: Macanese pataca
eo: Makaa patako

en: Macao
eo: Makao

en: Macau
eo: Makao

en: Macedonian
eo: Makedona

en: Macedonian denar
eo: Makedona denaro

en: Maceio
eo: Maceió

en: Madagascar
eo: Madagaskaro

en: Madeira
eo: Madejro

en: Madhya Pradesh
eo: Madhya-Pradeŝo

en: Madrid
eo: Madrido

en: Mahe
eo: Mahé (Sejŝeloj)

en: Mail (will not be published)
eo: Retpoŝto (ne estos publikigita)

en: Mail Server
eo: Retpoŝta servilo

en: MailChimp Subscriber Popup
eo: Abona ŝprucfenestro de MailChimp

en: Mailchimp
eo: MailChimp

en: Mailchimp for WooCommerce
eo: MailChimp por WooCommerce

en: Mailchimp icon
eo: Piktogramo de MailChimp

en: Main
eo: Ĉefa

en: Main Page (no parent)
eo: Ĉefpaĝo (superpaĝo ne ekzistas)

en: Main image width
eo: Larĝo de ĉefa bildo

en: Main menu
eo: Ĉefa menuo

en: Maine
eo: Majno

en: Maintenance
eo: Funkcitenado

en: Make &#8220;%s&#8221; the default category
eo: La defaŭlta kategorio estu &#8220;%s&#8221;

en: Make a duplicate from this product
eo: Fari kopion, duplikaton de tiu varo

en: Make default
eo: Igi la defaŭlta

en: Make sure to include the --user flag with an account that has permissions for this action.
eo: Nepre inkluzivu la flagon --user kun konto, kiu rajtas fari tiun agon.

en: Make this post sticky
eo: Glui ĉi tiun afiŝon

en: Make your payment directly into our bank account. Please use your Order ID as the payment reference. Your order will not be shipped until the funds have cleared in our account.
eo: Pagi rekte en nian banko-konton. Bonvole uzu la IDon de via mendo kiel la pagan referencon. Via mendo ne estos sendita, ĝis kiam la mono estos akceptita en nian konton.

en: Malagasy ariary
eo: Malagasa ariary

en: Malawi
eo: Malavio

en: Malawian kwacha
eo: Malavia kvaĉo

en: Malay
eo: Malaja

en: Malaysia
eo: Malajzio

en: Malaysian ringgit
eo: Malajzia ringito

en: Maldives
eo: Maldivoj

en: Maldivian rufiyaa
eo: Maldiva rufiyaa

en: Mali
eo: Malio

en: Malta
eo: Malto

en: Maltese
eo: Malta

en: Manage
eo: Administrado

en: Manage Archives
eo: Administri arkivojn

en: Manage Audio
eo: Administri aŭdaĵojn

en: Manage Comments
eo: Administri komentojn

en: Manage Documents
eo: Administri dokumentojn

en: Manage Followed Sites
eo: Administri sekvitajn retejojn

en: Manage Images
eo: Administri bildojn

en: Manage Locations
eo: Administri lokojn

en: Manage Notifications
eo: Administri sciigojn

en: Manage Plugins
eo: Administri kromprogramojn

en: Manage Purchases
eo: Administri aĉetojn

en: Manage Spreadsheets
eo: Administri kalkultabelojn

en: Manage Subscription
eo: Administri abonojn

en: Manage Subscriptions
eo: Administri abonojn

en: Manage Uploads
eo: Administri alŝutojn

en: Manage Video
eo: Administri filmojn

en: Manage all your sites from a single dashboard: publish content, track stats, moderate comments, and more.
eo: Administru ĉiujn viajn retejojn de unu panelo: publikigu enhavon, sekvu statistikaĵojn, kontrolu komentojn kaj pli.

en: Manage and update this and other WordPress sites from one simple dashboard on WordPress.com. You can update
    		plugins, set them to automatically update, and (de)activate them on a per-site basis or in bulk from
    		wordpress.com/plugins. You can also use the brand new and mobile-friendly post editor on WordPress.com as well
    		as view and activate installed themes and create or edit site menus.
eo: Vi povas administri kaj ĝisdatigi tiun ĉi kaj aliajn WordPress-retejojn de unu simpla panelo en WordPress.com. Vi povas ĝisdatigi
    →	→	kromprogramojn, agordi ilin por aŭtomate ĝisdatiĝi, kaj (mal)aktivigi ilin unuope aŭ amase, de
    →	→	wordpress.com/kromprogramoj. Ankaŭ, vi povas uzi la novan afiŝo-redaktilon, afabla en aparatoj, en WordPress.com, kaj ankaŭ
    →	→	rigardi kaj aktivigi instalitajn etosojn kaj krei aŭ modifi menuojn de retejoj.

en: Manage has been activated for you!
eo: Administri estis aktivigita por vi!

en: Manage inactive plugins
eo: Administri neaktivajn kromprogramojn

en: Manage plugin
eo: Administri kromprogramojn

en: Manage shipping methods
eo: Administri sendajn metodojn

en: Manage stock
eo: Administri stokon

en: Manage stock?
eo: Ĉu administri stokon?

en: Manage subscription
eo: Administri abonon

en: Manage subscriptions
eo: Administri abonojn

en: Manage suggestions
eo: Trakti proponojn

en: Manage the "%s" payment method
eo: Mastrumi la pagometodon "%s"

en: Manage themes
eo: Administri etosojn

en: Manage which sites appear in your profile.
eo: Regi kiujn retejojn aperos en via profilo.

en: Manage with Live Preview
eo: Administri per aktuala antaŭvido

en: Manage your WordPress.com subscriptions by clicking this link or copying it into a browser:
eo: Administron de viaj abonoj ĉe WordPress.com vi povas fari per alklako de tiu ligilo aŭ kopio de ĝi al retumilo:

en: Manage your WordPress.com subscriptions:
eo: Administri viajn abonojn ĉe WordPress.com:

en: Manage your notifications
eo: Administri viajn sciigojn

en: Manage your plugins
eo: Administri viajn kromprogramojn

en: Manage your subscriptions, get important product notifications, and updates, all from the convenience of your WooCommerce dashboard
eo: Vi povas administri viajn abonojn kaj ricevi gravajn sciigojn pri kaj ĝisdatigojn de varoj, ĉio ĉi de la komforto de via WooCommerce-panelo

en: Manage your themes
eo: Administri viajn etosojn

en: Managing Pages
eo: Administri paĝojn

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
eo: Administro de paĝoj tre similas al administro de afiŝoj kaj la ekranoj povas esti agorditaj sammaniere.

en: Managua
eo: Managvo

en: Manila
eo: Manilo

en: Manitoba
eo: Manitobo

en: Manual
eo: Permane

en: Manual Offsets
eo: Permanaj deŝovoj

en: Manually sent
eo: Permane sendita

en: Manx pound
eo: Manksa pundo

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
eo: Multaj homoj uzas klavajn mallongigojn por administri siajn komentojn pli rapide. Uzu la ligon je la flanko por lerni pli.

en: Many plugins may collect or store personal data either in the WordPress database or remotely. Any Erase Personal Data request should delete data from plugins as well.
eo: Multaj aldonaĵoj povas kolekti aŭ stoki personajn datumojn aŭ en la WordPress-datumbazo aŭ malproksime.  Ĉiu peto pri Forigo de Personaj Datumoj ankaŭ forigu datumojn de kromprogramoj.

en: Many plugins may collect or store personal data either in the WordPress database or remotely. Any Export Personal Data request should include data from plugins as well.
eo: Multaj kromprogramoj povas kolekti aŭ stoki personajn datumojn aŭ en la WordPress-datumbazo aŭ malproksime. Ĉiu ajn peto pri Eksportado de Personaj Datumoj devas inkluzivi ankaŭ datumojn de kromprogramoj.

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
eo: Multaj etosoj montras kelkajn flankpanelajn kromprogrametojn defaŭlte, ĝis vi modifas flankpanelojn, sed ili ne estas aŭtomate montritaj en via flankpanela administrilo. Post kiam vi ŝanĝas kromprogrametojn, vi povas ree aldoni la defaŭltajn kromprogrametojn per aldoni ilin el la loko Disponeblaj kromprogrametoj.

en: Map CSV fields to products
eo: Mapigi CSV-kampojn al varoj

en: Map to existing
eo: Rilatigi al ekzistanta

en: Map to field
eo: Mapigi al kampo

en: Maps the WordPress Post-Format to the ActivityPub Object Type.
eo: Mapas la WordPress Post-Formato al la ActivityPub Objekto-Speco.

en: Maramureș
eo: Maramuroj

en: March
eo: Marto

[ctx: March abbreviation]
en: Mar
eo: mar

en: Margin
eo: Marĝeno

en: Mark as Spam
eo: Marki kiel rubon

en: Mark export request for &#8220;%s&#8221; as completed.
eo: Marki eskportan peton por &#8220;%s&#8221; farita.

en: Mark requests as completed
eo: Marki petojn kiel faritaj

en: Mark this comment as spam
eo: Marki tiun ĉi komenton kiel trudaĵon

en: Mark this message as NOT spam
eo: Marki tiun mesaĝon kiel NE trudaĵon

en: Mark this message as spam
eo: Marki tiun mesaĝon kiel trudaĵon

en: Markdown content
eo: Enhavo Markdown

en: Markup is not allowed in CSS.
eo: Marklingvo ne permesita en CSS.

en: Marquesas
eo: Marquesas-insuloj

en: Marseille
eo: Marsejlo

en: Marshall Islands
eo: Marŝaloj

en: Martinique
eo: Martiniko

en: Maryland
eo: Marilando

en: Maseru
eo: Maseruo

en: Massachusetts
eo: Masaĉuseco

en: Match accounts using email addresses
eo: Kongruigi kontojn per retpoŝtadresoj

en: Match all conditions
eo: Kongruu kun ĉiuj kondiĉoj

en: Match by Email
eo: Kongruigi per retpoŝto

en: Match case
eo: Kun sama uskleco

en: Match terms with the listed IDs.
eo: Kongruu terminojn kun la listigitaj identigiloj.

en: Mature
eo: Plenaĝa

en: Mature <span class="count">(%s)</span> | Mature <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Plenaĝa <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Plenaĝaj <span class="count">(%s)</span>

en: Mauritania
eo: Maŭritanio

en: Mauritanian ouguiya
eo: Maŭritania ouguiya

en: Mauritian rupee
eo: Maŭricia rupio

en: Mauritius
eo: Maŭricio

en: Max %s
eo: Maks. %s

en: Max Height
eo: Maksimuma alto

en: Max Width
eo: Maksimuma larĝo

en: Max allowed packet size
eo: Maksimuma permesita paka grandeco

en: Max connections number
eo: Maksimuma nombro de konektoj

en: Max effective file size
eo: Maks. efektiva dosiergrando

en: Max input time
eo: Maks. eniga tempo

en: Max number of files allowed
eo: Maks. nombro de permesitaj dosieroj

en: Max number of items in the cart the coupon can be applied to.
eo: Maksimuma nombro da eroj en la korbo, al kiu la kupono rajtas aplikiĝi.

en: Max price
eo: Maks. prezo

en: Max size of an uploaded file
eo: Maks. grando de alŝutota dosiero

en: Max size of post data allowed
eo: Maks. permesita grando de afiŝaj datumoj

en: Max upload size
eo: Maks. alŝuta grando

en: Max upload size.
eo: Maks. alŝuta grando.

en: MaxMind GeoIP database.
eo: Datumbazo GeoIP de MaxMind.

en: Maximum Rating
eo: Maksimuma pritakso

en: Maximum depth
eo: Maksimuma profundo

en: Maximum font percentage:
eo: Maksimuma elcento de la tiparo:

en: Maximum number of filters (1-50):
eo: Maksimuma nombro da filtriloj (1-50):

en: Maximum number of items to be returned in result set.
eo: Maksimuma nombro da eroj liverotaj en rezultaro.

en: Maximum number of posts to show (no more than 10):
eo: Maksimuma nombro da montrontaj afiŝoj (ne pli ol 10):

en: Maximum order amount allowed when using the coupon.
eo: Maksimuma mendo-kvanto permesita dum uzo de la kupono.

en: Maximum size: %s
eo: Maksimuma grando: %s

en: Maximum spend
eo: Maksimuma elspezo

en: Maximum upload file size: %s.
eo: Maksimuma alŝuta dosiergrandeco: %s.

en: Maximum: %s
eo: Maksimume: %s

en: May
eo: Majo

[ctx: May abbreviation]
en: May
eo: maj

en: Mayotte
eo: Majoto

en: Mazatlan
eo: Mazatlán

en: Mbabane
eo: Mababano

en: Me
eo: Mi

en: Measurements
eo: Mezuroj

en: Media
eo: Aŭdvidaĵoj

en: Media File
eo: Aŭdvidaĵa dosiero

en: Media Handling
eo: Pritrakto de aŭdvidaĵoj

en: Media Library
eo: Aŭdvidaĵa biblioteko

en: Media Settings
eo: Aŭdovidaj agordoj

en: Media Widget
eo: Aŭdvida kromprogrameto

en: Media Widget (%d) | Media Widget (%d)
eo[0]: Aŭdvida kromprogrameto (%d)
eo[1]: Aŭdvidaj kromprogrametoj (%d)

en: Media Width
eo: Aŭdvida larĝo

en: Media Width:
eo: Aŭdvida larĝo:

en: Media file attached.
eo: Aŭdvidaĵo alkroĉita.

en: Media file detached.
eo: Aŭdvidaĵo deprenita.

en: Media file moved to the Trash.
eo: La aŭdvidaĵo estis movita al la rubujo.

en: Media file permanently deleted.
eo: La aŭdvideaĵo estis forviŝita porĉiame.

en: Media file restored from the Trash.
eo: La aŭdvidaĵo estis restarigita el la rubujo.

en: Media file updated.
eo: Aŭdvidaĵo ĝisdatigita.

en: Media items list
eo: Aŭdvidaĵa listo

en: Media items list navigation
eo: Navigado tra eroj en listo de aŭdvidaĵoj

en: Media library
eo: Aŭdvidaĵa biblioteko

en: Media list
eo: Aŭdvida listo

en: Media title
eo: Titolo de la aŭdvidaĵo

en: Media title&hellip;
eo: Titolo de aŭdvidaĵo&hellip;

en: Median server response time was %1$s milliseconds. It should be less than the recommended %2$s milliseconds threshold.
eo: Meza servila respondtempo estis %1$s milisekundoj. Ĝi devus esti malpli ol la rekomendita sojlo de %2$s milisekundoj.

en: Median server response time was %1$s milliseconds. This is less than the recommended %2$s milliseconds threshold.
eo: Meza servila respondtempo estis %1$s milisekundoj. Ĝi devus esti malpli ol la rekomendita sojlo de %2$s milisekundoj.

en: Medium
eo: Meza

en: Medium (96 pixels)
eo: Mezgranda (96 bilderoj)

en: Medium size
eo: Meza grando

en: Medium size image height
eo: Mezgranda bilda alteco

en: Medium size image width
eo: Mezgranda bilda larĝeco

en: Medium-Large size image height
eo:  Meza-granda alteco por bildo

en: Medium-Large size image width
eo: Meza-granda larĝeco por bildo

en: Meetups
eo: Renkontiĝoj

en: Mehedinți
eo: Mehedinti

en: Melanesia
eo: Melanezio

en: Melbourne
eo: Melburno

en: Melilla
eo: Melilo

en: Member
eo: Membro

en: Member of The Internet Defense League
eo: Membro de Interreta Defendo-Ligo

en: Members of our team have access to the information you provide us. For example, both Administrators and Shop Managers can access:
eo: Anoj de nia teamo rajtas aliri la informojn donitajn de ni al vi. Ekzemple, kaj administrantoj kaj direktistoj de la vendejo povas aliri al:

en: Membership
eo: Membreco

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
eo: Tro granda por la spaco. Bv. provi pli etan dosieron.

en: Menu
eo: Menuo

en: Menu Item
eo: Menuero

en: Menu Item Label
eo: Marknomo de menuero

en: Menu Item Labels
eo: Marknomoj de menueroj

en: Menu Items
eo: Menueroj

en: Menu Items re-ordered.
eo: Menueroj aliordigitaj.

en: Menu Location
eo: Menuaj lokoj

en: Menu Locations
eo: Menu-lokoj

en: Menu Management
eo: Menu-administrado

en: Menu Name
eo: Menuonomo

en: Menu Options
eo: Menuaj opcioj

en: Menu Section
eo: Menu-sekcio

en: Menu Sections
eo: Menu-sekcioj

en: Menu Settings
eo: Agordoj de menuo

en: Menu created
eo: Menuo kreita

en: Menu deleted
eo: Menuo forviŝita

en: Menu item added
eo: Aldonis menueron

en: Menu item deleted
eo: Forviŝis menueron

en: Menu item draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview item</a>
eo: Menuera malneto ĝisdatigita. <a target="_blank" href="%s">Antaŭrigardi eron</a>

en: Menu item is now a sub-item
eo: Menuero nun estas sub-ero

en: Menu item label list navigation
eo: Navigado tra listo de menueraj etikedoj

en: Menu item labels list
eo: Listo de menueraj etikedoj

en: Menu item list navigation
eo: Navigado tra listo de menueroj

en: Menu item moved down
eo: Menuero movita malsupren

en: Menu item moved out of submenu
eo: Menuero movita el submenuo

en: Menu item moved to the top
eo: Menuero movita al la supro

en: Menu item moved up
eo: Menuero movita supren

en: Menu item published. <a href="%s">View item</a>
eo: Menuero publikigita. <a href="%s">Rigardi eron</a>

en: Menu item removed
eo: Menuero forigita

en: Menu item restored to revision from %s
eo: Menuero restarigita al revizio de %s

en: Menu item saved.
eo: Menuero konservita.

en: Menu item scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview item</a>
eo: Menuero planita por: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Antaŭrigardi eron</a>

en: Menu item skipped due to invalid menu slug: %s
eo: Ne traktis menueron pro nevalida menua URL-nomo: %s

en: Menu item skipped due to missing menu slug
eo: Ne traktis menueron pro mankanta menua URL-nomo

en: Menu item submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview item</a>
eo: Menuero proponita. <a target="_blank" href="%s">Antaŭrigardi eron</a>

en: Menu item updated.
eo: Menuero ĝisdatigita.

en: Menu item updated. <a href="%s">View item</a>
eo: Menuero ĝisdatigita. <a href="%s">Rigardi eron</a>

en: Menu items do not support trashing. Set '%s' to delete.
eo: Menueroj ne subtenas enrubigon. Fiksu '%s' por forviŝi.

en: Menu items list
eo: Listo de menueroj

en: Menu locations updated.
eo: Ĝisdatigis lokojn de menuoj.

en: Menu order
eo: Menuordo

en: Menu order, used to custom sort products.
eo: Menu-ordo, uzata por propra ordigo de varoj.

en: Menu order, used to custom sort the resource.
eo: Menu-ordo, uzata por ordigi la rimedon laŭ propra bezono.

en: Menu section list
eo: Menu-sekcia listo

en: Menu section list navigation
eo: Navigado tra listo de menu-sekcioj

en: Menu structure
eo: Menua strukturo

en: Menus
eo: Menuoj

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme or in <a href="%s">widget areas</a> by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget.
eo: Menuoj povas esti montritaj en lokoj difinitaj de via etoso aŭ en <a href="%s">kromprogrametaj lokoj </a> per aldono de la kromprogrameto de &#8220;Naviga menuo&#8221;.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme, even used in sidebars by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget on the <a href="%1$s">Widgets</a> screen. If your theme does not support the navigation menus feature (the default themes, %2$s and %3$s, do), you can learn about adding this support by following the documentation link to the side.
eo: La lokoj por menuoj estas deciditaj de via etoso, sed vi povas uzi ilin en flankpaneloj per aldono de kromprogrameto &#8220;Naviga menuo&#8221; en la ekrano <a href="%1$s">Kromprogrametoj</a>. Se via etoso ne subtenas la eblon krei navigajn menuojn (la defaŭltaj etosoj, %2$s kaj %3$s subtenas), vi povas lerni pri aldono de tiu subteno per sekvo de la apuda ligilo Dokumentado.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme.
eo: Menuoj povas esti montritaj en lokoj difinitaj de via etoso.

en: Menus do not support trashing. Set '%s' to delete.
eo: Menuoj ne subtenas rubujon.  Agordu '%s' por forigi.

en: Merge table cells
eo: Kunfandi tabelĉelojn

en: Merida
eo: Mérida

en: Meridian
eo: Meridiano

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Messages
eo: Mesaĝoj

en: Meta
eo: Metadatumoj

en: Meta ID.
eo: Metadatuma ID.

en: Meta data.
eo: Metadatumo.

en: Meta fields.
eo: Metadatumaj kampoj.

en: Meta key.
eo: Metadatuma ŝlosilo.

en: Meta label.
eo: Metadatuma etikedo.

en: Meta value.
eo: Metadatuma valoro.

en: Meta: %s
eo: Metadatumo: %s

en: Metadata
eo: Metadatumoj

en: Meters
eo: Metroj

en: Method
eo: Metodo

en: Method '%s' not implemented. Must be overridden in subclass.
eo: Metodo '%s' ne realigita. Devas esti transpasita en subklaso.

en: Method ID.
eo: Metodo-ID.

en: Method availability
eo: Havebleco de metodo

en: Method title
eo: Titolo de metodo

en: Metro Manila
eo: Metropola Manilo

en: Mexican peso
eo: Meksika peso

en: Mexico
eo: Meksiko

en: Mexico City
eo: Meksikurbo

en: Michigan
eo: Miĉigano

en: Microformats
eo: Semantika markado laŭ Mikroformato

en: Micronesia
eo: Mikronezio

en: Middle
eo: Mezo

en: Midnight
eo: Noktomezo

en: Midway
eo: Midvejinsuloj

en: Milestone
eo: Mejloŝtono

en: Milestone Reached Message
eo: Mesaĝo pri atingo de mejloŝtono

[ctx: Milestone widget: mode in which the date unit is determined automatically]
en: Automatic
eo: Aŭtomate

[ctx: Milestone widget: mode in which the date unit is set to days]
en: Days
eo: Tagoj

[ctx: Milestone widget: mode in which the date unit is set to hours]
en: Hours
eo: Horoj

[ctx: Milestone widget: mode in which the date unit is set to months]
en: Months
eo: Monatoj

[ctx: Milestone widget: mode in which the date unit is set to years]
en: Years
eo: Jaroj

en: Millimeters
eo: Milimetroj

en: Min %s
eo: Min. %s

en: Min price
eo: Min. prezo

en: Minimum order amount
eo: Minimuma sumo de mendo

en: Minimum order amount that needs to be in the cart before coupon applies.
eo: Minimuma mendokvanto, kiu bezonas esti en la korbo antaŭ valideco de la kupono.

en: Minimum required version of PHP.
eo: Minimuma deviga PHP-versio:

en: Minimum required version of WordPress.
eo: Minimuma deviga WordPress-versio.

en: Minimum spend
eo: Minimuma elspezo

en: Minimum: %s
eo: Minimume: %s

en: Minnesota
eo: Minesoto

en: Minsk
eo: Minsko

en: Minute
eo: Minuto

en: Minutes
eo: Minutoj

en: Minutes:
eo: Minutoj:

en: Miquelon
eo: Mikelono

en: Miscellaneous
eo: Diversaj aferoj

en: Missed schedule
eo: Maltrafis planitan daton

en: Missing
eo: Mankanta

en: Missing Attachment
eo: Mankanta alkroĉaĵo

en: Missing OAuth parameter %s | Missing OAuth parameters %s
eo[0]: Mankanta OAuth-parametro %s
eo[1]: Mankantaj OAuth-parametroj %s

en: Missing Widgets
eo: Mankantaj kromprogrametoj

en: Missing a temporary folder.
eo: Mankas provizora dosierujo.

en: Missing attachment ID.
eo: Mankas alkroĉaĵa ID.

en: Missing email address.
eo: Mankanta retpoŝta adreso.

en: Missing eraser index.
eo: Mankas viŝa indekso.

en: Missing exporter index.
eo: Mankas eksportila indekso.

[ctx: Missing menu name.]
en: (unnamed)
eo: (sennoma)

en: Missing options.
eo: Mankantaj opcioj.

en: Missing or invalid access token
eo: Mankanta aŭ nevalida alir-ĵetono

en: Missing page index.
eo: Mankas paĝ-indekso.

en: Missing parameter "notice".
eo: Mankas parametro "notice".

en: Missing parameter "type".
eo: Mankas parametro "type".

en: Missing parameter %s
eo: Mankas parametro %s

en: Missing parameter(s): %s
eo: Mankantaj parametro(j): %s

en: Missing post ID.
eo: Afiso-ID mankas.

en: Missing request ID.
eo: Mankas ID de peto.

en: Missing target blog ID.
eo: Mankas ID de celita blogo.

en: Missing target post ID.
eo: Mankas ID de celita afiŝo

en: Mission complete. Message %s deleted.
eo: Farite. Mesaĝo %s forviŝita.

en: Mississippi
eo: Misisipio

en: Missouri
eo: Misurio

en: Miyagi
eo: Mijagi

en: Miyazaki
eo: Mijazaki

en: Mobile
eo: Poŝtelefona

en: Mobile app
eo: Poŝa aplikaĵo

en: Modal (Overlay Box)
eo: Dialogujo (ŝpruc-skatolo)

en: Mode:
eo: Reĝimo:

en: Moderate Comment
eo: Administri komenton

en: Moderate comments
eo: Kontroli komentojn

en: Moderating Comments
eo: Administri komentojn

en: Modern
eo: Moderna

en: Modified
eo: Ŝanĝita

en: Modified GMT
eo: Ŝanĝita GMT

en: Modify your <a href="%1$s">%2$s</a>.
eo: Ŝanĝu viajn <a href="%1$s">%2$s</a>n.

[ctx: Module Description]
en: Allow applications to securely access your content.
eo: Permeso al aplikaĵoj sekure aliri al via enhavo.

[ctx: Module Description]
en: Automatically load new content when a visitor scrolls
eo: Aŭtomata ŝargo de nova enhavo kiam vizitanto rulumas

[ctx: Module Description]
en: Better results on search engines and social media.
eo: Pli bonaj rezultoj en serĉiloj kaj sociretejoj.

[ctx: Module Description]
en: Collect valuable traffic stats and insights.
eo: Kolekti trafikajn statistikaĵojn kaj komprenojn.

[ctx: Module Description]
en: Control where widgets appear on your site.
eo: Rego de aperigo de kromprogrametoj en via retejo.

[ctx: Module Description]
en: Display different types of content on your site with custom content types.
eo: Montri malsamajn tipojn de enhavo en via retejo per propraj enhavotipoj.

[ctx: Module Description]
en: Display image galleries in a variety of elegant arrangements.
eo: Montri viajn bildo-galeriojn en diversaj poluritaj, grafikaj aranĝoj.

[ctx: Module Description]
en: Display images and galleries in a gorgeous, full-screen browsing experience
eo: Montras bildojn kaj galeriojn en belega, plenekrana foliumada sperto

[ctx: Module Description]
en: Earn income by allowing Jetpack to display high quality ads.
eo: Gajnu monon per permeso al Jetpack montri altkvalitajn reklamojn.

[ctx: Module Description]
en: Enable pop-up business cards over commenters’ Gravatars.
eo: Ebligo de ŝprucaj kartoj super la gravataroj de komentintoj.

[ctx: Module Description]
en: Establish your site's authenticity with external services.
eo: Aŭtentigo de via retejo per eksteraj servoj.

[ctx: Module Description]
en: Give visitors an easy way to show they appreciate your content.
eo: Donu al vizitantoj facilan manieron montri aprezon de via enhavo.

[ctx: Module Description]
en: Increase visitor engagement by adding a Like button to comments.
eo: Vi povas pliigi la interagojn de vizitantoj per aldono de butono Ŝati al komentoj.

[ctx: Module Description]
en: Make it easy for search engines to find your site.
eo: Elmontro de via retejo al serĉiloj.

[ctx: Module Description]
en: Publish posts by sending an email
eo: Publikigo de afiŝoj retpoŝte

[ctx: Module Description]
en: Receive instant notifications of site comments and likes.
eo: Tujaj avizoj pri retejaj komentoj kaj ŝatoj.

[ctx: Module Description]
en: Set up Google Analytics without touching a line of code.
eo: Agordo de Google-Analizilo sen uzo de kodo.

[ctx: Module Description]
en: Write posts or pages in plain-text Markdown syntax
eo: Verko de afiŝoj aŭ paĝoj en la simpla teksta sintakso Markdown

[ctx: Module Name]
en: Ads
eo: Reklamoj

[ctx: Module Name]
en: Carousel
eo: Karuselo

[ctx: Module Name]
en: Comment Likes
eo: Ŝatoj de komentoj

[ctx: Module Name]
en: Comments
eo: Komentoj

[ctx: Module Name]
en: Contact Form
eo: Kontakt-formularo

[ctx: Module Name]
en: Custom CSS
eo: Propra CSS

[ctx: Module Name]
en: Custom content types
eo: Propraj afiŝo-tipoj

[ctx: Module Name]
en: Extra Sidebar Widgets
eo: Pliaj flankpanelaj kromprogrametoj

[ctx: Module Name]
en: Google Analytics
eo: Google-Analytics

[ctx: Module Name]
en: Gravatar Hovercards
eo: Ŝvebokartoj de Gravataro

[ctx: Module Name]
en: Infinite Scroll
eo: Senfina rulumado

[ctx: Module Name]
en: Likes
eo: Ŝatoj

[ctx: Module Name]
en: Monitor
eo: Observilo

[ctx: Module Name]
en: Notifications
eo: Avizoj

[ctx: Module Name]
en: Post by email
eo: Afiŝi retpoŝte

[ctx: Module Name]
en: Related posts
eo: Rilataj afiŝoj

[ctx: Module Name]
en: SEO Tools
eo: Optimumigaj iloj por serĉiloj

[ctx: Module Name]
en: Search
eo: Priserĉi

[ctx: Module Name]
en: Sharing
eo: Kunhavigado

[ctx: Module Name]
en: Shortcode Embeds
eo: Enkorpigaj konciz-kodoj

[ctx: Module Name]
en: Site verification
eo: Reteja konfirmo

[ctx: Module Name]
en: Sitemaps
eo: Retejomapoj

[ctx: Module Name]
en: Tiled Galleries
eo: Galerioj en kaheloj

[ctx: Module Name]
en: WP.me Shortlinks
eo: Konciz-ligiloj WP.me

[ctx: Module Name]
en: Widget Visibility
eo: Kromprograma videbleco

[ctx: Module Tag]
en: Appearance
eo: Aspekto

[ctx: Module Tag]
en: Developers
eo: Programistoj

[ctx: Module Tag]
en: General
eo: Ĝenerale

[ctx: Module Tag]
en: Other
eo: Aliaj

[ctx: Module Tag]
en: Photos and Videos
eo: Fotoj kaj filmoj

[ctx: Module Tag]
en: Recommended
eo: Rekomenditaj

[ctx: Module Tag]
en: Site Stats
eo: Retejaj statistikaĵoj

[ctx: Module Tag]
en: Social
eo: Sociaj

[ctx: Module Tag]
en: Traffic
eo: Trafiko

[ctx: Module Tag]
en: Writing
eo: Verkado

en: Module not found: `%s`.
eo: Modulo ne trovita: `%s`.

en: Modules reset to default.
eo: Moduloj restarigitaj al defaŭltoj.

en: Mogadishu
eo: Mogadiŝo

en: Moldova
eo: Moldavio

en: Moldovan leu
eo: Moldova leo

en: Mon
eo: lun

en: Monaco
eo: Monako

en: Monday
eo: lundo

[ctx: Monday initial]
en: M
eo: l

en: Monetize your site with ads
eo: Profitigu vian retejon per reklamoj

en: Money spent
eo: Mono elspezita

en: Mongolia
eo: Mongolio

en: Mongolian t&ouml;gr&ouml;g
eo: Mongola t&ouml;gr&ouml;g

en: Monrovia
eo: Monrovio

en: MonsterID (Generated)
eo: Monstravataro (kreita)

en: Montana
eo: Montano

en: Month
eo: Monato

en: Month and name
eo: Monato kaj nomo

en: Month(s)
eo: Monato(j)

en: Monthly
eo: Monate

en: Monthly Archive - %s
eo: Monataj arĥivoj: %s

en: Monthly Archives:
eo: Monataj arkivoj:

en: Monthly archives
eo: Monataj arkivoj

en: Months
eo: Monatoj

en: Months and Years
eo: Monatoj kaj Jaroj

en: Months and years
eo: Monatoj kaj Jaroj

en: Montserrat
eo: Moncerato

en: Monza e della Brianza
eo: Monza kaj della Brianza

en: More
eo: Pli

en: More %s
eo: Pli %s

en: More Details
eo: Pli multaj detaloj

en: More Languages
eo: Pli da Lingvoj

en: More Options
eo: Pliaj elektoj

en: More Photos
eo: Pliaj bildoj

en: More about %s
eo: Pli pri %s

en: More actions
eo: Pliaj agoj

en: More details
eo: Pli multaj detaloj

en: More details about your Jetpack settings
eo: Pliaj detaloj pri la agordoj de via Jetpack

en: More in {{ siteLink /}}
eo: Pli ĉe {{ siteLink /}}

en: More information
eo: Pliaj informoj

en: More information about %s
eo: Pli multaj informoj pri %s

en: More on {{wpLink}}WordPress.com{{/wpLink}}
eo: Pli ĉe {{wpLink}}WordPress.com{{/wpLink}}

en: Moroccan dirham
eo: Maroka dirhamo

en: Morocco
eo: Maroko

en: Moscow
eo: Moskvo

en: Most Helpful Articles
eo: La plej helpaj artikoloj

en: Most Popular
eo: Plej popularaj

en: Most Recent
eo: Plej lastaj

en: Most Used Categories
eo: Plej uzataj kategorioj

en: Most discount
eo: Plej multe da rabato

en: Most popular
eo: Plej popularaj

en: Most popular day
eo: Plej populara tago

en: Most popular hour
eo: Plej populara horo

en: Most sites will come under attack from automated bots that attempt to log in for malicious purposes.
    		We protect you automatically from unauthorized access by using data from millions of sites.
eo: La plimulto de retejoj estas atakitaj de aŭtomatoj provantaj ensaluti malice.
    →	→	Ni aŭtomate protektas vin de senrajtaj aliroj per uzo de datumoj de milionoj da retejoj.

en: Most stocked
eo: Plej multaj ekzempleroj

en: Most themes show the site title at the top of every page, in the title bar of the browser, and as the identifying name for syndicated feeds. Many themes also show the tagline.
eo: La plimulto de etosoj montras la nomon de retejo supre de ĉiu paĝo, en la titolobreto de la retumilo kaj kiel la identigan nomon de distribuo-fluoj. La frapfrazo ankaŭ estas videbligita de pluraj etosoj.

en: Movable Type and TypePad
eo: Movable Type kaj TypePad

en: Move
eo: Movi

en: Move %s box down
eo: Movi la ujon %s malsupren

en: Move %s box up
eo: Movi la ujon %s supren

en: Move &#8220;%s&#8221; to the Trash
eo: Sendi &#8220;%s&#8221; rubujen

en: Move down
eo: Movi malsupren

en: Move down one
eo: Movu unu suben

en: Move menu section down
eo: Movi menu-sekcion malsupren

en: Move menu section up
eo: Movi menu-sekcion supren

en: Move one level down
eo: Salti malsupren je unu nivelo

en: Move one level up
eo: Salti supren je unu nivelo

en: Move out from under %s
eo: Movi el sub %s

en: Move the "%s" payment method down
eo: Movi la pagometodon "%s" malsupren

en: Move the "%s" payment method up
eo: Movi la pagometodon "%s" supren

en: Move this comment to the Trash
eo: Movi tiun ĉi komenton al la rubujo

en: Move this item to the Trash
eo: Movi tiun ĉi eron al la rubujo

en: Move this review to the Trash
eo: Movu ĉi tiun eron al la rubujo

en: Move to Trash
eo: Movi al rubujo

en: Move to another area&hellip;
eo: Movi al alia loko&hellip;

en: Move to the top
eo: Movi al la supro

en: Move to trash
eo: Enrubigi

en: Move under %s
eo: Movi sub %s

en: Move up
eo: Supren

en: Move up one
eo: Movi unu supren

[ctx: Move widget]
en: Move
eo: Movi

en: Moved %d block to clipboard. | Moved %d blocks to clipboard.
eo[0]: Movis %d blokon al tondujo.
eo[1]: Movis %d blokojn al tondujo.

en: Mozambican metical
eo: Mozambika metikalo

en: Mozambique
eo: Mozambiko

en: Multi network install are not supported.
eo: Mult-reta instalo ne estas subtenata.

en: Multi-column patterns with more complex layouts.
eo: Plurkolumnaj ŝablonoj kun pli kompleksaj aranĝoj.

en: Multibyte String (mbstring) is used to convert character encoding, like for emails or converting characters to lowercase.
eo: Multbajta linio (mbstring) estas uzata por konverti kodoprezenton, ekzemple por retpoŝtmesaĝoj aŭ por minuskligi literojn.

en: Multibyte string
eo: Multbajta linio

en: Multipart
eo: Multparta

en: Multisite support is not enabled.
eo: Subteno por multretejo ne estas ebligita.

en: Mumbai
eo: Mumbajo

en: Municipalidad Metropolitana de Lima
eo: Regiono Metropolitana de Limo

en: Municipality
eo: Urbo/komunumo

en: Municipality / District
eo: Urbo / Distrikto

en: Mureș
eo: Muregoj

en: Muscat
eo: Maskato

en: Museums
eo: Muzeoj

en: Music
eo: Muziko

en: Musician
eo: Muzikisto

en: Must Use Plugins
eo: Devigaj kromprogramoj

en: Must specify Twitter Timeline id or username.
eo: Devas doni identigilon de Twitter-Tempolinio aŭ uzantnomon.

en: Mute
eo: Dampi

en: My Account
eo: Mia konto

en: My Account Page
eo: Paĝo Mia Konto

en: My Blogs
eo: Miaj Blogoj

en: My Community
eo: Mia komunumo

en: My Domains
eo: Miaj domajnoj

en: My Likes
eo: Miaj ŝatoj

en: My Network
eo: Mia reto

en: My Profile
eo: Mia profilo

en: My Site | My Sites
eo[0]: Mia retejo

en: My Sites
eo: Miaj retejoj

en: My Subscriptions
eo: Miaj abonoj

en: My Tweets
eo: Miaj pepoj

en: My account
eo: Mia konto

en: My account page
eo: Paĝo Mia Konto

en: MySQL utf8mb4 support
eo: Subteno por utf8mb4 de MySQL

en: MySQL version
eo: MySQL-versio

en: MySQL version string.
eo: Versia linio de MySQL.

en: MySQL version.
eo: MySQL-versio.

en: Myanmar
eo: Birmo

en: Mykolaiv Oblast
eo: Oblasto Mikolajivo

en: Mystery Person
eo: Homo de mistero

en: N/A
eo: N/D

en: NSW
eo: Nova Sud-Kimrujo

en: Nagasaki
eo: Nagasako

en: Nairobi
eo: Najrobo

en: Nakuru
eo: Nauro

en: Name
eo: Nomo

en: Name (Last, First)
eo: Nomo (Familia, Persona)

en: Name (numeric)
eo: Nomo (cifera)

en: Name (required)
eo: Nomo (devigata)

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
eo: Teksto

[ctx: Name for the Visual editor tab]
en: Visual
eo: Pervida

en: Name for the attribute (shown on the front-end).
eo: Nomo por la atributo (montriĝos ĉe la fasado).

en: Name for the resource.
eo: Nomo por la rimedo.

[ctx: Name for the value of the CSS position property]
en: Fixed
eo: Fiksita

[ctx: Name for the value of the CSS position property]
en: Sticky
eo: Gluita

[ctx: Name of link anchor (TinyMCE)]
en: Name
eo: Nomo

en: Name of the customer for the order
eo: Nomo de la kliento, por la mendo

en: Name of the reviewer.
eo: Nomo de la recenzisto.

en: Name of your store
eo: Nomo de via vendejo

en: Name your blog
eo: Nomi Vian Blogon.

en: Name your site
eo: Nomi Vian Retejon

en: Name.
eo: Nomita

en: Name:
eo: Nomo:

en: Namespace must not start or end with a slash.
eo: Nomspacoj ne rajtas komenciĝi aŭ finigi per suprenstreko.

en: Namibia
eo: Namibio

en: Namibian dollar
eo: Namibia dolaro

en: Nassau
eo: Nasaŭo

en: Nauru
eo: Nauro

en: Nav menu locations must be strings.
eo: Nav-menulokoj devas esti tekstoĉeno.

en: Navarra
eo: Navaro

en: Navigate to the previous view
eo: Navigi al antaŭa rigardo

en: Navigation
eo: Navigado

en: Navigation Label
eo: Navigado-etikedo

en: Navigation Menu
eo: Navigada menuo

en: Navigation Menu Item
eo: Navigada menuero

en: Navigation Menu Items
eo: Navigadaj menueroj

en: Navigation Menu archives
eo: Arkivoj de menua navigado

en: Navigation Menus
eo: Navigadaj menuoj

en: Navigation Menus list
eo: Menulisto de navigado

en: Navigation Menus list navigation
eo: Navigado de la menulisto de navigado

[ctx: Navigation item]
en: Debug
eo: Senerarigi

[ctx: Navigation item]
en: Privacy
eo: Privateco

[ctx: Navigation item]
en: Terms
eo: Uzkondiĉoj

en: Navigation menus that can be inserted into your site.
eo: Navigaj menuoj kiujn vi povas enigi en vian retejon.

en: Ndjamena
eo: Niĝameno

en: Neamț
eo: Ne

en: Nebraska
eo: Nebrasko

en: Need Help?
eo: Ĉu vi bezonas helpon?

en: Need a fresh look? Try Storefront child themes
eo: Ĉu vi bezonas freŝan aspekton? Provu idajn etosojn de Storefront

en: Need a theme? Try Storefront
eo: Ĉu vi bezonas etoson? Provu Storefront

en: Need help putting together your new Privacy Policy page? <a href="%1$s" %2$s>Check out our privacy policy guide%3$s</a> for recommendations on what content to include, along with policies suggested by your plugins and theme.
eo: Ĉu vi bezonas helpon en la verkado de via nova paĝo pri privateca politiko? <a href="%1$s" %2$s>Rigardu nian gvidlibron%3$s</a> por rekomendoj pri la tipoj de inkluzivinda enhavo, kaj politikoj sugestitaj de viaj kromprogramoj kaj etoso.

en: Need help putting together your new Privacy Policy page? Check out our guide for recommendations on what content to include, along with policies suggested by your plugins and theme.
eo: Ĉu vi bezonas helpon pri verkado de via nova paĝo pri privateca politiko? Rigardu al nia gvidlibro por rekomendoj pri inkluzivinda enhavo, kaj politikoj sugestitaj de viaj kromprogramoj kaj etoso.

en: Need help?
eo: Ĉu vi bezonas helpon?

en: Need help? Use the Help tab above the screen title.
eo: Ĉu vi bezonas helpon? Uzu la langeton Helpo supre de la titolo de la ekrano.

en: Need more help?
eo: Ĉu vi bezonas plian helpon?

en: Need more help? <a href="%1$s">Read the support article on %2$s</a>.
eo: Ĉu vi bezonas pli da helpo? <a href="%1$s">Legu la subtenan artikolon pri %2$s</a>.

en: Nepal
eo: Nepalo

en: Nepalese rupee
eo: Nepala rupio

en: Nested widgets.
eo: Niveligitaj fenestraĵoj.

en: Net profit
eo: Neta profito

en: Net sales amount
eo: Neta vendosumo

en: Net sales in the period.
eo: Netaj vendoj dum la periodo.

en: Netherlands
eo: Nederlando

en: Netherlands Antillean guilder
eo: Guldeno de Nederlandaj Antiloj

en: Network Admin
eo: Reta administranto

en: Network Admin Email
eo: Retpoŝta adreso de ret-administranto

en: Network Admin: %s
eo: Reta admin: %s

en: Network Enable %s
eo: Ebligi %s tra la reto

en: Network Settings
eo: Retaj agordoj

en: Network configuration authentication keys
eo: Aŭtentigaj ŝlosiloj por agordoj de reto

en: Network configuration rules for %s
eo: Reguloj de reta agordado por %s

en: Network count
eo: Kalkulo de reto

en: Network enabled
eo: Reto ebligita

en: Network functions are disabled.
eo: Retaj funkcioj estas malebligitaj.

en: Network only plugin must be network activated.
eo: Kromprogramo nur por la reto devas esti aktivigita en la reto.

en: Nevada
eo: Nevado

en: Never
eo: Neniam

en: Never show quantity remaining in stock
eo: Neniu montriĝo de restanta stoko-kvanto

en: New %1$s Site: %2$s
eo: Nova %1$s-retejo: %2$s

en: New %1$s User: %2$s
eo: Nova %1$s-uzanto: %2$s

en: New %s
eo: Nova %s

en: New Application Password Name
eo: Nomo de nova aplikaĵa pasvorto

en: New Brunswick
eo: Nov-Brunsviko

en: New Caledonia
eo: Nov-Kaledonio

en: New Category Name
eo: Nova kategorinomo

en: New Changeset
eo: Nova ŝanĝaro

en: New Comic
eo: Nova kartuno

en: New Custom HTML Widget
eo: Nova kromprogrameto Propra HTML

en: New Draft
eo: Nova malneto

en: New England
eo: Nov-Anglio

en: New Hampshire
eo: Nov-Hampŝiro

en: New Jersey
eo: Nov-Ĵerzejo

en: New Link Category Name
eo: Nomo por nova ligila kategorio

en: New Menu
eo: Nova menuo

en: New Menu Item
eo: Nova menuero

en: New Menu Item Label Name
eo: Nomo de nova menuera Ŝlosilvorto

en: New Menu Sections Name
eo: Nomo de nova menu-sekcio

en: New Mexico
eo: Nova Meksiko

en: New Navigation Menu
eo: Nova naviga menuo

en: New Order: #{order_number}
eo: Nova mendo: n-ro {order_number}

en: New Page
eo: Nova paĝo

en: New Password
eo: Nova pasvorto

en: New Post
eo: Nova afiŝo

en: New Project
eo: Nova projekto

en: New Project Tag Name
eo: Nomo de nova projekto-etikedo

en: New Project Type Name
eo: Nomo de nova projekto-tipo

en: New Row
eo: Nova vico

en: New Site Registration: %s
eo: Nova reteja registriĝo: %s

en: New Site: %1$s
    URL: %2$s
    Remote IP address: %3$s
    
    Disable these notifications: %4$s
eo: Nova TTT-ejo: %1$s
     URL: %2$s
     Fora IP-adreso: %3$s
     
     Malebligi tiujn ĉi avizojn: %4$s

en: New South Wales
eo: Novsudkimrio

en: New Tag Name
eo: Nova etikedonomo

en: New Taiwan dollar
eo: Nova tajvana dolaro

en: New Template
eo: Nova ŝablono

en: New Template Part
eo: Nova ŝablonero

en: New Territories
eo: Novaj Teritorioj

en: New Testimonial
eo: Nova atesto

en: New User Default Role
eo: Defaŭlta rolo por nova uzanto

en: New User Registration: %s
eo: Registriĝo de nova uzanto: %s

en: New User: %1$s
    Remote IP address: %2$s
    
    Disable these notifications: %3$s
eo: Nova uzanto: %1$s
    Fora IP-adreso: %2$s
     
     Malebligi tiujn ĉi sciigojn: %3$s

en: New WordPress Site
eo: Nova WordPress-retejo

en: New York
eo: Nov-Jorko

en: New Zealand
eo: Nov-Zelando

en: New Zealand dollar
eo: Novzelanda dolaro

en: New account
eo: Nova konto

en: New category name
eo: Kategorinomo

en: New comment
eo: Nova komento

en: New comment on <strong>%s</strong>
eo: Nova komento de <strong>%s</strong>

en: New comment on your post "%s"
eo: Nova komento pri via afiŝo "%s"

en: New comments
eo: Novaj komentoj

en: New coupon
eo: Nova kupono

en: New dimensions:
eo: Novaj dimensioj:

en: New document
eo: Nova dokumento

en: New field
eo: Nova kampo

en: New order
eo: Nova mendo

en: New order emails are sent to chosen recipient(s) when a new order is received.
eo: Retpoŝtmesaĝoj pri nova mendo estas senditaj al elektitaj ricevontoj, je ricevo de nova mendo.

en: New page title
eo: Nova paĝtitolo

en: New page title&hellip;
eo: Nova paĝtitolo&hellip;

en: New password
eo: Nova pasvorto

en: New password (leave blank to leave unchanged)
eo: Nova pasvorto (lasu malplena por ne ŝanĝi ĝin)

en: New passwords do not match.
eo: Novaj pasvortoj ne kongruas.

en: New payment methods can only be added during checkout. Please contact us if you require assistance.
eo: Novaj pagmetodoj povas esti aldonitaj nur dum la pagprocezo. Bonvolu kontakti nin, se vi bezonas helpon.

en: New pingback on your post "%s"
eo: Nova resondo al via afiŝo "%s"

en: New post
eo: Nova afiŝo

en: New post by %s
eo: Nova afiŝo de %s

en: New post on <strong>%s</strong>
eo: Nova afiŝo ĉe <strong>%s</strong>

en: New posts
eo: Novaj afiŝoj

en: New product
eo: Nova varo

en: New reply to “%s”
eo: Novaj respondoj al “%s”

en: New shipping class Name
eo: Nomo de nova sendkategorio

en: New site created by %1$s
    
    Address: %2$s
    Name: %3$s
eo: Nova retejo kreita de %1$s
    
    Adreso: %2$s
    Nomo: %3$s

[ctx: New site notification email subject]
en: [%1$s] Activate %2$s
eo: [%1$s] Aktivigu %2$s

en: New tag name
eo: Nova etiked-nomo

en: New theme activated.
eo: Nova etoso aktivigita.

en: New to Akismet
eo: Nova ĉe Akismet

en: New trackback on your post "%s"
eo: Nova respuro al via afiŝo "%s"

en: New user created.
eo: Nova uzanto estis kreita.

en: New user email address.
eo: Retpoŝtadreso de nova uzanto.

[ctx: New user notification email subject]
en: [%1$s] Activate %2$s
eo: [%1$s] Aktivigu %2$s

en: New user password.
eo: Nova uzant-pasvorto.

en: New user registration on your site %s:
eo: Registriĝo de nova uzanto ĉe via retejo %s:

en: New user username.
eo: Uzantnomo de nova uzanto.

en: New users are automatically assigned a password, which they can change after logging in. You can view or edit the assigned password by clicking the Show Password button. The username cannot be changed once the user has been added.
eo: Aŭtomate, novaj uzantoj estas donitaj pasvorton, ŝanĝeblan post ensaluto. Vi povas vidi aŭ modifi la donitan pasvorton per alklako al butono Montri pasvorton. La uzantonomo ne povas esti ŝanĝita post aldono de uzanto.

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain their password. Check the box if you do not want the user to receive a welcome email.
eo: Novaj uzantoj ricevos retmesaĝon, kiu sciigos ilin, ke ili estis aldonitaj kiel uzantoj al via TTT-ejo. Tiu retmesaĝo ankaŭ enhavos ilian pasvorton. Marku la skatolon, se vi ne volas, ke la uzanto ricevu bonvenigan retmesaĝon.

en: New version available.
eo: Nova versio estas havebla.

en: New version available. %s
eo: Nova versio haveblas. %s

en: New version available. <button class="button-link" type="button">Update now</button>
eo: Nova versio haveblas. <button class="button-link" type="button">Ĝisdatigi nun</button>

en: New window
eo: Nova fenestro

en: New:
eo: Nova:

[ctx: NewDash Page Title]
en: Followed Sites
eo: Sekvataj retejoj

[ctx: NewDash Page Title]
en: Manage Followed Sites
eo: Administri sekvatajn retejojn

[ctx: NewDash Page Title]
en: New Post
eo: Nova afiŝo

[ctx: Newdash notices]
en: An error occurred while trying to unfollow that blog. Try again or <a href="%s">contact support</a>.
eo: Eraro okazis dum provo malsekvi tiun blogon. Provu denove aŭ <a href="%s">kontaktu helpon</a>.

en: Newer Comments
eo: Pli novaj komentoj

en: Newer Comments &raquo;
eo: Pli novaj komentoj &raquo;

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
eo: Pli novaj komentoj <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Newer Entries &raquo;
eo: Pli novaj afiŝoj &raquo;

en: Newer comments
eo: Pli novaj komentoj

en: Newer posts
eo: Pli novaj afiŝoj

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
eo: Pli novaj afiŝoj <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Newer testimonials <span class="meta-nav">&rarr;</span>
eo: Pli novaj atestoj <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Newest
eo: Plej novaj

en: Newest first
eo: Plej nova unue

en: Newfoundland and Labrador
eo: Novlando kaj Labradoro

en: News
eo: Novaĵoj

en: Next
eo: Sekva

en: Next &gt;
eo: Sekva &gt;

en: Next &raquo;
eo: Sekva &raquo;

en: Next &rarr;
eo: Sekva &rarr;

en: Next (arrow right)
eo: Sekva (sago dekstren)

en: Next Entries &raquo;
eo: La sekvaj enskriboj &raquo;

en: Next Page
eo: Sekva paĝo

en: Next Page &raquo;
eo: La sekva paĝo &raquo;

en: Next Post
eo: Sekva afiŝo

en: Next Steps
eo: Sekvaj paŝoj

en: Next billing date
eo: Sekva fakturado-dato

en: Next page
eo: La sekva paĝo

en: Next post:
eo: Sekva afiŝo:

en: Next step
eo: Sekva paŝo

en: Next steps
eo: Sekvaj paŝoj

en: Next theme
eo: Sekva etoso

en: Niamey
eo: Niamejo

en: Nicaragua
eo: Nikaragvo

en: Nicaraguan c&oacute;rdoba
eo: Nikaragva kordovo

en: Nicename may not be longer than 50 characters.
eo: Kromnomo ne rajtas esti pli longa ol 50 signoj.

en: Nickname
eo: Karesnomo

en: Nicosia
eo: Nikozio

en: Niger
eo: Niĝero

en: Nigeria
eo: Niĝerio

en: Nigerian naira
eo: Niĝeria najro

en: Niue
eo: Niuo

en: No
eo: Ne

en: No "Inbox" found
eo: Neniu "Enirkesto" trovita

en: No %1$s data specified to create %1$s
eo: Neniuj %1$s datumoj specifitaj por krei %1$s

en: No %1$s data specified to create/edit %1$s
eo: Neniuj %1$s datumoj specifitaj por krei %1$s

en: No %1$s data specified to edit %1$s
eo: Neniuj %1$s datumoj specifitaj por redakti %1$s

en: No %1$s found with the ID equal to %2$s
eo: Neniu %1$s trovita kun ID de %2$s

en: No %1$s was set in the arguments array for the "%2$s" sidebar. Defaulting to "%3$s". Manually set the %1$s to "%3$s" to silence this notice and keep existing sidebar content.
eo: Neniu %1$s estis difinita en la tabelo de argumentoj por la flankobreto "%2$s". Donas defaŭltan "%3$s". Permane fiksu %1$s al "%3$s" por malaperigi tiun ĉi avizon kaj reteni la ekzistantan flankobretan enhavon.

en: No &quot;%s&quot; found
eo: Ne trovis &quot;%s&quot;

en: No API key
eo: Neniu API-ŝlosilo

en: No Avatars
eo: Neniuj avataroj

en: No Comics found
eo: Neniuj kartunoj trovitaj

en: No Comics found in Trash
eo: Neniu kartunoj en la rubujo

en: No Comments
eo: Neniu komento

en: No Comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
eo: Neniu komento<span class="screen-reader-text"> pri %s</span>

en: No Content-Disposition supplied.
eo: Neniu enhavo-dispono donita.

en: No Labels
eo: Neniuj marknomoj

en: No Labels found
eo: Neniuj Ŝlosilvortoj trovitaj

en: No Menu Items found
eo: Neniuj menueroj trovitaj

en: No Menu Items found in Trash
eo: Neniuj menueroj en rubujo

en: No Modules Found
eo: Neniuj moduloj trovitaj

en: No Navigation Menu found in Trash.
eo: Neniu naviga menuo trovita en la rubujo.

en: No Navigation Menu found.
eo: Neniu naviga menuo trovita.

en: No PHP sessions detected
eo: Neniu PHP-seanco detektita

en: No Projects found
eo: Neniuj projektoj trovitaj

en: No Projects found in Trash
eo: Neniuj projektoj en rubujo

en: No Responses
eo: Sen Respondoj

en: No Subscriptions found
eo: Neniu abono estis trovita

en: No Testimonials found
eo: Neniuj atestoj trovitaj

en: No Testimonials found in Trash
eo: Neniuj atestoj en rubujo

en: No Title
eo: Neniu Titolo

en: No activity yet!
eo: Neniu aktiveco!

en: No alignment
eo: Neniu ĝisrandigo

en: No approved comments
eo: Neniuj aprobitaj komentoj

en: No archives to show.
eo: Neniu arkivo por montri.

en: No attributes currently exist.
eo: Neniu atributo nun ekzistas.

en: No audio selected
eo: Neniu sonaĵo elektita

en: No billing address set.
eo: Neniu difinita faktur-adreso.

en: No blog information found for this account.
eo: Neniuj blogaj informoj trovitaj por tiu ĉi konto.

en: No blogs found
eo: Neniuj blogoj estis trovitaj

en: No blogs... yet.
eo: Neniu blogo ... ankoraŭ.

en: No categories
eo: Neniuj kategorioj

en: No categories found
eo: Neniu kategorio trovita

en: No categories found.
eo: Neniuj kategorioj estis trovitaj.

en: No changes saved yet, so there is nothing to trash.
eo: Neniuj ŝanĝoj estis konservitaj, do ekzistas nenio por enrubigi.

en: No changeset found to take over
eo: Trovis neniun ŝanĝaron por transpreni

en: No changesets found in Trash.
eo: Neniuj ŝanĝaroj trovitaj en la rubujo.

en: No changesets found.
eo: Neniuj ŝanĝaroj trovitaj.

en: No client caching response headers were detected.
eo: Neniuj klientkaŝkaptaj respondkapoj estis detektitaj.

en: No color
eo: Neniu koloro

en: No command found.
eo: Neniu komando trovita.

en: No comment text was submitted.
eo: Neniu komento-teksto estis proponita.

en: No comments
eo: Neniu komento

en: No comments awaiting moderation.
eo: Neniuj komentoj atendas pritraktadon.

en: No comments found in Trash.
eo: Trovis neniun komenton en la rubujo.

en: No comments found.
eo: Neniuj komentoj estis trovitaj.

en: No comments posted
eo: Neniuj komentoj afiŝitaj

en: No comments to show.
eo: Neniu komento por montri.

en: No comments were caught as spam.
eo: Neniuj komentoj kaptitaj kiel trudaĵoj.

en: No comments yet.
eo: Ankoraŭ neniuj komentoj.

en: No cookie present.
eo: Ĉeestas neniu kuketo.

en: No coupons found
eo: Neniuj kuponoj trovitaj

en: No coupons found in range
eo: Neniu kupono trovita en gamo

en: No coupons found in trash
eo: Neniuj kuponoj trovitaj en rubujo

en: No customer downloads found.
eo: Trovis neniun klientan elŝuton.

en: No customer selected
eo: Neniu kliento elektita

en: No customers found.
eo: Neniu kliento trovita.

en: No data found for VideoPress identifier: <strong>%s</strong>.
eo: Neniuj datumoj trovitaj por identigilo VideoPress: <strong>%s</strong>.

en: No data supplied.
eo: Neniuj datumoj donitaj.

en: No default %s&hellip;
eo: Neniu defaŭlto %s&hellip;

en: No description
eo: Neniu priskribo

en: No downloads available yet.
eo: Neniu elŝutaĵo estas nun havebla.

en: No editor could be selected.
eo: Ne eblis elekti redaktanton.

en: No file defined
eo: Neniu dosiero difinita

en: No file selected
eo: Neniu dosiero estas elektita

en: No file was uploaded
eo: Neniu dosiero estas alŝutita

en: No file was uploaded.
eo: Neniu dosiero estis alŝutita.

en: No global styles config exist with that id.
eo: Neniu agordo de ĉieaj stiloj ekzistas kun tiu ID.

en: No image selected
eo: Neniu bildo estas elektita

en: No image set
eo: Neniu bildo elektita

en: No images selected
eo: Neniuj bildoj elektitaj

en: No importers are available.
eo: Ne haveblas importiloj.

en: No information yet&hellip;
eo: Ankoraŭ neniuj informoj&hellip;

en: No items
eo: Neniuj eroj

en: No items found.
eo: Neniuj eroj trovitaj.

en: No items.
eo: Neniuj eroj.

en: No keys found.
eo: Neniu ŝlosilo trovita.

en: No likes yet
eo: Ankoraŭ neniu ŝato

en: No links found.
eo: Neniuj ligiloj estas trovitaj

en: No location by default
eo: Neniu loko defaŭlte

en: No location or theme ID provided in the untappd-menu shortcode.
eo: Neniu loko aŭ etosa-ID donita en la koncizkodo de untappd-menu.

en: No logo selected
eo: Neniu emblemo elektita

en: No logo set
eo: Neniu emblemo fiksita

en: No low in stock products found.
eo: Neniu preskaŭ elĉerpita varo trovita.

en: No matching product exists to update.
eo: Ne ekzistas kongrua varo por ĝisdatigi.

en: No matching tax rates found.
eo: Neniuj kongruaj impostaj tarifoj trovitaj.

en: No matching template found
eo: Trovis neniun ŝablonon kiu kongruas

en: No matching template found.
eo: Trovis neniun ŝablonon kiu kongruas.

en: No matching users found.
eo: Neniuj kongruaj uzantoj estis trovitaj.

en: No matter what kind of site you want to build, our five-step checklists will get you set up and ready to publish.
eo: Kun ĉiu tipo de retejo, niaj kvin-paŝaj kontrollistoj helpos vin starigi ĝin kaj komenci afiŝi.

en: No maximum
eo: Neniu maksimumo

en: No media files found in Trash.
eo: Trovis neniun aŭdvidaĵon en la rubujo.

en: No media files found.
eo: Neniuj aŭdvidaĵoj trovitaj.

en: No media items found.
eo: Neniu aŭdvidaĵo trovita.

en: No media items found. Try a different search.
eo: Ne trovis aŭdvidaĵon. Provu malsaman traserĉon.

en: No media selected
eo: Neniu aŭdvidaĵo elektita

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
eo: Neniuj menuoj estas kreitaj. <a href="%s">Krei kelkajn</a>.

en: No minimum
eo: Neniu minimumo

en: No notifications
eo: neniuj avizoj

en: No order has been made yet.
eo: Neniu farita mendo ĝis nun.

en: No orders found
eo: Neniu mendo trovita

en: No orders found in trash
eo: Neniuj mendoj trovitaj en rubujo

en: No out of stock products found.
eo: Neniu elĉerpita varo trovita.

en: No page set
eo: Neniu paĝo fiksita

en: No pages found in Trash.
eo: Neniuj paĝoj estis trovitaj en rubujo.

en: No pages found.
eo: Neniuj paĝoj estis trovitaj.

en: No partners found
eo: Neniu partnero trovita

en: No pending comments
eo: Neniuj pritraktindaj komentoj

en: No permalink structure set
eo: Neniu strukturo agordita por fiksitaj ligiloj

en: No plugin specified.
eo: Neniu kromprogramo difinita.

en: No plugins found.
eo: Estis trovitaj neniuj kromprogramoj.

en: No post?
eo: Neniu afiŝo?

en: No posts data returned by remote.
eo: Neniuj afiŝo-datumoj liveritaj defore.

en: No posts found
eo: Neniu mesaĝon troviĝas

en: No posts found in Trash.
eo: Neniuj afiŝoj estis trovitaj en rubujo.

en: No posts found.
eo: Neniuj afiŝoj estis trovitaj.

en: No posts found. Try a different search?
eo: Neniu mesaĝon trovita. Ĉu vi deziras fari alian serĉon?

en: No problem
eo: Neniu problemo!

en: No product categories exist.
eo: Ne ekzistas var-kategorio.

en: No product to duplicate has been supplied!
eo: Neniu varo estis donita por duplikati!

en: No products found
eo: Neniu varo trovita

en: No products found in range
eo: Neniu varo trovita en gamo

en: No products found in trash
eo: Neniu varo trovita en la rubujo

en: No products found.
eo: Neniu varo trovita

en: No products in the cart.
eo: Neniu varo en la korbo.

en: No products were found matching your selection.
eo: Neniu varo trovita, kiu kongruas kun via elekto.

en: No recent posts
eo: Neniu nova afiŝo

en: No recipients found
eo: Neniu ricevanto trovita

en: No reply from Jetpack servers
eo: Neniu respondo de Jetpack-serviloj

en: No requirement
eo: Neniu postulo

en: No restrictions
eo: Neniuj limigoj

en: No results
eo: Neniu rezulto.

en: No results found
eo: Neniu rezulto estis trovita.

en: No results found.
eo: Neniuj rezultoj estis trovitaj.

en: No results.
eo: Neniu rezulto.

en: No role
eo: Neniu rolo

en: No route was found matching the URL and request method
eo: Neniu vojo trovita kiu kongruas kun la URL kaj la peto-metodo

en: No route was found matching the URL and request method.
eo: Neniu vojo trovita kiu kongruas kun la URL kaj la peto-metodo

en: No row(s) selected
eo: Neniu vico elektita

en: No saved methods found.
eo: Neniu konservita metodo trovita.

en: No scheduled events exist on this site.
eo: Neniu planita evento ekzistas ĉe tiu ĉi retejo.

en: No schema title found for %s, skipping REST command registration.
eo: Neniu skemo-titolo trovita por %s, saltante REST-komandan registron.

en: No search term specified. Showing recent items.
eo: Neniu serĉesprimo specifita. Montras lastajn erojn.

en: No setting groups have been registered.
eo: Neniu agorda grupo estas registrita.

en: No shipping address set.
eo: Neniu sendadreso agordita.

en: No shipping class
eo: Neniu sendkategorio

en: No shipping class cost
eo: Kosto kun neniu sendkategorio

en: No shipping classes have been created.
eo: Neniu sendkategorio estas kreita.

en: No shipping method has been selected. Please double check your address, or contact us if you need any help.
eo: Neniu sendmetodo estas elektita. Bonvolu kontroli la adreson, aŭ kontaktu nin, se vi bezonas helpon.

en: No shipping methods offered to this zone.
eo: Neniu sendmetodo havebla por tiu ĉi zono.

en: No sidebar exists with that id.
eo: Neniu flankobreto de tiu ID ekzistas.

en: No sites found.
eo: Estis trovitaj neniuj retejoj.

en: No stats
eo: Neniu statistikaĵo

en: No tags
eo: Sen etikedoj

en: No tags found
eo: Neniu etikedo trovita

en: No tags found.
eo: Neniuj etikedoj trovitaj.

en: No taxes found in this period
eo: Neniuj impostoj trovitaj en ĉi tiu periodo

en: No template parts found in Trash.
eo: Neniu ŝablonero trovita en la rubujo.

en: No template parts found.
eo: Neniu ŝablonero trovita.

en: No templates exist with that id.
eo: Neniu ŝablono de tiu ID ekzistas.

en: No templates found.
eo: Neniu ŝablono trovita.

en: No thanks
eo: Ne dankon

en: No thanks, do not remind me again
eo: Ne dankon, bonvolu ne memorigi min denove.

en: No theme is defined for this template.
eo: Neniu etoso difinita por tiu ĉi ŝablono.

en: No theme specified.
eo: Neniu etoso difinita.

en: No themes are currently available.
eo: Neniu etoso nune havebla.

en: No themes found.
eo: Neniuj etosoj estis trovitaj.

en: No themes found. Try a different search, or %s.
eo: Neniuj etosoj trovitaj. Provu malsaman serĉon aŭ %s.

en: No themes found. Try a different search.
eo: Neniuj etosoj estis trovitaj. Provu alian serĉon.

en: No upcoming events
eo: Neniuj baldaŭaj eventoj

en: No update needed
eo: Neniu ĝisdatigo necesa

en: No used coupons found
eo: Neniuj uzitaj kuponoj trovitaj

en: No user information was included in your request. Please make sure that your user account has connected to Jetpack. Connect your user account by going to the <a href="%s">Jetpack page</a> within wp-admin.
eo: Neniu uzant-informo estis inkluzivita en via peto. Bonvole certigu, ke via uzant-konto konektiĝis al Jetpack. Konektu vian konton per la paĝo <a href="%s">Jetpack</a> en wp-admin.

en: No valid JSON data
eo: Neniu valida JSON-datumo

en: No valid plugins were found.
eo: Neniuj validaj kromprogramoj estis trovitaj.

en: No version control systems were detected.
eo: Trovis neniun versio-kontrolan sistemon.

en: No version or author information is available.
eo: Neniu informo pri versio aŭ aŭtoro haveblas.

en: No video selected
eo: Neniu filmo elektita

en: No webhooks found.
eo: Trovis neniun retan hokon.

en: No widget was found with that id.
eo: Trovis neniun fenestraĵon de tiu ID.

en: No widgets found.
eo: Neniuj kromprogrametoj trovitaj.

en: No, I do not approve of this connection
eo: Ne, mi ne aprobas tiun konektiĝon.

en: No, I will enter prices exclusive of tax
eo: Ne, mi enigos prezojn sen imposto

en: NodeInfo is an effort to create a standardized way of exposing metadata about a server running one of the distributed social networks. The two key goals are being able to get better insights into the user base of distributed social networking and the ability to build tools that allow users to choose the best fitting software and server for their needs.
eo: NodeInfo estas klopodo krei normigitan manieron elmontri metadatumojn pri servilo prizorganta unu el la distribuitaj sociaj retoj. La du ĉefaj celoj estas povi akiri pli bonajn komprenojn pri la uzantaro de distribuitaj sociaj retoj kaj la kapablo konstrui ilojn, kiuj ebligas al uzantoj elekti la plej taŭgan programaron kaj servilon por siaj bezonoj.

en: Non-existent changeset UUID.
eo: Ne-ekzistanta ĉiea UUID de ŝanĝaro.

en: Nonbreaking space
eo: Nerompebla spaceto

en: None
eo: Neniu

en: None, just display the badge please
eo: Neniun, montru nur la insignon

en: Nope. However, if you’d like to modify where your feedback is sent, or the subject line you can. If you don&#8217;t make any changes here, feedback will be sent to the author of the page/post and the subject will be the name of this page/post.
eo: Ne. Tamen, se vi volas modifi la temlinion aŭ al kie la pritaksoj iru, vi povas. Se vi volas ŝanĝi nenion tie ĉi, la pritaksoj estos senditaj al la aŭtoro de la paĝo/afiŝo kaj la temo estos la nomo de tiu ĉi paĝo/afiŝo.

en: Norfolk
eo: Norfolkinsulo

en: Norfolk Island
eo: Norfolkinsulo

en: Normal
eo: Normala

en: Noronha
eo: Fernando de Noronha

en: North
eo: Nordo

en: North America
eo: Nordameriko

en: North Brabant
eo: Nord-Brabanto

en: North Carolina
eo: Norda Karolino

en: North Dakota
eo: Norda Dakoto

en: North Holland
eo: Nord-Holando

en: North Khorasan (خراسان شمالی)
eo: Norda Khorasano (خراسان جنوبی)

en: North Korea
eo: Nord-Koreio

en: North Korean won
eo: Nordkorea vono

en: Northern Ireland
eo: Nord-Irlando

en: Northern Mariana Islands
eo: Nordaj Marianaj Insuloj

en: Northern Samar
eo: Norda Samaro

en: Northern Territories
eo: Norda Teritorio

en: Northern Territory
eo: Norda Teritorio

en: Northland
eo: Nordlando

en: Northwest Territories
eo: Nordokcidentaj Teritorioj

en: Norway
eo: Norvegio

en: Norwegian
eo: Norvega

en: Norwegian krone
eo: Norvega krono

en: Not Connected
eo: Ne konektita

en: Not Found
eo: Ne trovita

en: Not Found.
eo: Ne Trovita.

en: Not Spam
eo: Ne trudaĵo

en: Not Sticky
eo: Ne gluita

en: Not able to attach "%s".
eo: Ne eblas alkroĉado de "%s".

en: Not available
eo: Ne havebla

en: Not declared
eo: Ne deklarita(j)

en: Not enough data to create this user.
eo: Ne estas sufiĉe da datumoj por povi krei ĉi tiun uzanton.

en: Not enough space to upload. %s KB needed.
eo: Ne sufiĉe da disponebla diskospaco. %s KB bezonata.

en: Not found
eo: Ne trovita

en: Not found: %1$s (%2$s)
eo: Ne trovita: %1$s (%2$s)

en: Not good
eo: Ne bona

en: Not right now
eo: Ne nun

en: Not set
eo: Ne starigita

en: Not that bad
eo: Ne tro aĉa

en: Not valid onboarding data.
eo: Nevalida binda datumo.

en: Not writable
eo: Ne skribebla

en: Note
eo: Noto

en: Note (default)
eo: Noto (defaŭlta)

en: Note added to your {site_title} order from {order_date}
eo: Noto alkroĉita al via mendo de {site_title} en la {order_date}

en: Note left by customer during checkout.
eo: Noto lasita de kliento dum pagoprocezo.

en: Note that even when set to discourage search engines, your site is still visible on the web and not all search engines adhere to this directive.
eo: Notu, ke eĉ kiam agordita por malinstigi serĉilojn, via retejo ankoraŭ restas videbla en la interreto kaj plue, ne ĉiuj serĉiloj obeas tiun instrukcion.

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
eo: Notu, ke vi stucas per alklako ene de la bildo (la piktogramo Stuci jam elektita) kaj trenado de la stuca kadro por elekti la deziratan parton. Poste, alklaku Konservi por ĉiamigi la stucadon.

en: Note to customer
eo: Noto por kliento

en: Note type
eo: Nottipo

en: Note:
eo: Noto:

en: Note: As this tool only gathers data from WordPress and participating plugins, you may need to do more to comply with erasure requests. For example, you are also responsible for ensuring that data collected by or stored with the 3rd party services your organization uses gets deleted.
eo: Noto: ĉar ĉi tiu ilo nur kolektas datumojn de WordPress kaj partoprenantaj kromaĵojn, vi eble devos fari pli por plenumi forviŝpetojn. Ekzemple, vi ankaŭ respondecas certigi, ke datumoj kolektitaj de aŭ konservitaj kun la triaj servoj, kiujn via organizo uzas, estu forigitaj.

en: Note: Custom CSS will be reset when changing themes.
eo: Notu: Propra CSS estos restarigita kiam etoso estas ŝanĝita.

en: Note: Neither of these options blocks access to your site &mdash; it is up to search engines to honor your request.
eo: Notu: Neniuj el tiuj ĉi opcioj baras la aliron al via TTT-ejo &mdash; restas al la serĉiloj, respekti vian peton.

en: Note: Permissions for order items will automatically be granted when the order status changes to processing/completed.
eo: Noto: Permesoj por eroj en la mendo estos aŭtomate donitaj kiam la ordo-stato ŝanĝiĝos al pritraktata/finfarita.

en: Note: Since this tool only gathers data from WordPress and participating plugins, you may need to do more to comply with export requests. For example, you should also send the requester some of the data collected from or stored with the 3rd party services your organization uses.
eo: Noto: Ĉar ĉi tiu ilo nur kolektas datumojn de WordPress kaj partoprenantaj kromaĵojn, vi eble devos fari pli por plenumi eksportpetojn. Ekzemple, vi ankaŭ devus sendi al la petanto kelkajn el la datumoj kolektitaj de aŭ konservitaj kun la triaj servoj, kiujn via organizo uzas.

en: Note: WP CRON has been disabled on your install which may prevent this update from completing.
eo: Noto: WP CRON estas nun malŝaltita ĉe via instalaĵo, kio eble malebligos la finfaron de tiu ĉi ĝisdatigo.

en: Note: You currently have <a href="%1$s">%2$d paid extension</a> which should be updated first before updating WooCommerce. | Note: You currently have <a href="%1$s">%2$d paid extensions</a> which should be updated first before updating WooCommerce.
eo[0]: Noto: vi nun havas <a href="%1$s">%2$d pagan etendaĵon</a>, kiu estu ĝisdatigita antaŭ la ĝisdatigo de WooCommerce.
eo[1]: Noto: vi nun havas <a href="%1$s">%2$d pagajn etendaĵojn</a>, kiuj estu ĝisdatigitaj antaŭ la ĝisdatigo de WooCommerce.

en: Note: the old Template Tags are now deprecated and automatically converted to the new ones.
eo: Atentu: la malnovaj Ŝablonaj Etikedoj estas nun eksaj kaj aŭtomate konvertataj al la novaj.

en: Note: the refund reason will be visible by the customer.
eo: Rimarko: la kialo de repago estos videbla al la kliento.

en: Note: you may want to further detail your cookie policy, and link to that section from here.
eo: Notu: vi eble volas aldoni pliajn detalojn al via kuketa politiko kaj ligi al tiu sekcio de tie ĉi.

en: Notes
eo: Notoj

en: Notes about your order, e.g. special notes for delivery.
eo: Notoj pri via mendo, ekz. specialaj notoj pri la sendo.

en: Nothing Found
eo: Nenio trovita

en: Nothing found
eo: Nenio estis trovita

en: Nothing found in Trash
eo: Nenio estis trovita en la rubujo

en: Nothing is in the queue: %s
eo: Nenio en la atendovico: %s

en: Nothing to do here…
eo: Nenio por esti vidata ĉi tie.

en: Nothing to save, the image has not changed.
eo: Nenio konservinda, la bildo ne ŝanĝiĝis.

en: Notice
eo: Sciigo

en: Notice:
eo: Avizo:

en: Notification Settings
eo: Agordoj de avizoj

en: Notification recipient(s)
eo: Ricevonto(j) de sciigo

en: Notification to let you know &mdash; order #%1$s belonging to %2$s has been cancelled:
eo: Ho ve. Tiu mesaĝo informas vin, ke oni nuligis la mendon n-ro %1$s de %2$s:

en: Notifications
eo: Avizoj

en: Notify me of follow-up comments by email.
eo: Avizu min retpoŝte pri respondaj komentoj.

en: Notify me of new comments via email.
eo: Atentigu min retpoŝte pri novaj komentoj.

en: Notify me of new posts
eo: Sciigu min pri novaj afiŝoj

en: Notify me of new posts by email.
eo: Avizu min retpoŝte pri novaj afiŝoj.

en: Notify me of new posts via email.
eo: Sciigi min retpoŝte pri novaj afiŝoj.

en: Nouakchott
eo: Nuakŝoto

en: Noumea
eo: Numeo

[ctx: Noun]
en: Format:
eo: Aranĝo:

[ctx: Noun]
en: Mention
eo: Mencio

[ctx: Noun]
en: Reply
eo: Respondo

[ctx: Noun]
en: User
eo: Uzanto

[ctx: Noun, as in: "The author of this post is..."]
en: Author
eo: Aŭtoro

[ctx: Noun, as in: "The user role of that can access this widget is..."]
en: Role
eo: Rolo

[ctx: Noun, as in: "This page is a date archive."]
en: Date
eo: Dato

[ctx: Noun, as in: "This post has one tag."]
en: Tag
eo: Etikedo

[ctx: Noun, as in: "This post has one taxonomy."]
en: Taxonomy
eo: Taksonomio

[ctx: Noun: A user role displayed in a badge]
en: Admin
eo: Administranto

[ctx: Noun: title of mention notification]
en: New Post
eo: Nova afiŝo

en: Nova Scotia
eo: Nov-Skotio

en: November
eo: Novembro

[ctx: November abbreviation]
en: Nov
eo: nov

en: Novokuznetsk
eo: Novokuzneck

en: Now
eo: Nun

en: Now select a category you want to put these links in.
eo: Nun elektu kategorion, en kiun vi volas meti tiujn ĉi ligilojn.

en: Number of Posts to Display:
eo: Nombro da afiŝoj por montri:

en: Number of Themes found: %d
eo: Nombro da etosoj trovitaj: %d

en: Number of URLs in this XML Sitemap: %s.
eo: Nombro da URL-oj en tiu XML-retejomapo: %s.

en: Number of comments to show:
eo: Nombro de komentoj por montri:

en: Number of coupons used
eo: Nombro da kuponoj uzitaj

en: Number of days until access to downloadable files expires.
eo: Nombro da tagoj ĝis eksvalidiĝo de alirrajto al elŝuteblaj dosieroj.

en: Number of decimal points to use in each resource.
eo: Nombro da frakciaj, dekumaj partoj por uzi en ĉiu rimedo.

en: Number of decimals
eo: Nombro da decimaloj

en: Number of decimals.
eo: Nombro da decimaloj.

en: Number of downloads remaining.
eo: Nombro da restantaj elŝutoj.

en: Number of entries to show at most in Portfolio pages.
eo: Maksimuma kvanto da eroj en teko-paĝoj.

en: Number of entries to show at most in Testimonial pages.
eo: Maksimuma kvanto da eroj en atesto-paĝoj.

en: Number of images to attach to posts.
eo: Kvanto de bildoj aldonotaj al afiŝoj.

en: Number of items found: %d
eo: Nombro da trovitaj eroj: %d

en: Number of items per page:
eo: Nombro da eroj en ĉiu paĝo:

en: Number of items sold
eo: Nombro da eroj venditaj

en: Number of links to show:
eo: Nombro de montrindaj ligiloj:

en: Number of media items found: %d
eo: Nombro da aŭdvidaĵoj trovitaj: %d.

en: Number of orders
eo: Nombro da mendoj

en: Number of orders.
eo: Nombro da mendoj

en: Number of posts to show for each author:
eo: Nombro da afiŝoj montrotaj por ĉiu aŭtoro:

en: Number of posts to show:
eo: Nombro de videblaj afiŝoj:

en: Number of products to show
eo: Nombro da varoj por montri

en: Number of published posts for the term.
eo: Nombro da publikigitaj afiŝoj por la termino.

en: Number of published products for the resource.
eo: Nombro da publikigitaj varoj por la rimedo.

en: Number of reviews to show
eo: Nombro da recenzoj por montri

en: Number of times downloadable files can be downloaded after purchase.
eo: Akceptebla nombro da elŝutoj post aĉeto de elŝuteblaj dosieroj.

en: Number of times the coupon has been used already.
eo: Nombro da jamaj uzoj de la kupono.

en: Number of widgets found: %d
eo: Nombro da trovitaj kromprogrametoj: %d

[ctx: Number/count of items]
en: Count
eo: Nombro

en: Numbered list
eo: Numera listo

en: Numeric
eo: Cifera

en: Nusa Tenggara Barat
eo: Nusa Tenggara Barato

en: Nuuk
eo: Nuko

en: OK
eo: Bone

en: OR
eo: AŬ

en: OR enter path to file:
eo: Aŭ enmetu dosierindikon:

en: Object subtype.
eo: Objekta subtipo.

en: Object type.
eo: Objekta tipo.

en: Occidental Mindoro
eo: Okcidenta Mindoro

en: Occitanie
eo: Okcitanio

en: Oceania
eo: Oceanio

en: October
eo: Oktobro

[ctx: October abbreviation]
en: Oct
eo: okt

en: Odessa Oblast
eo: Oblasto Odeso

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Official buttons
eo: Oficialaj butonoj

en: Official extensions
eo: Oficialaj etendaĵoj

en: Official theme
eo: Oficiala etoso

en: Official themes
eo: Oficiala etoso

en: Offline Payments
eo: Eksterretaj pagoj

en: Offset must be greater than or equal to 0.
eo: Deŝovo devas esti pli granda ol aŭ egala al 0.

en: Offset the result set by a specific number of items.
eo: Deŝovi la rezultaron laŭ specifa nombro da eroj.

en: Ogg File URL
eo: URL al Ogg-dosiero

en: Ok, I've created an account
eo: Bone, mi kreis konton

en: Okayama
eo: Okajama

en: Okinawa
eo: Okinavo

en: Oklahoma
eo: Oklahomo

en: Older Comments
eo: Pli malnovaj komentoj

en: Older comments
eo: Pli malnovaj komentoj

en: Older posts
eo: Pli malnovaj afiŝoj

en: Oldest first
eo: Plej malnova unue

en: Oman
eo: Omano

en: Omani rial
eo: Omana rialo

en: On Mastodon [and other Plattforms], user profiles can be hosted either locally on the same website as yours, or remotely on a completely different website. The same username may be used on a different domain. Therefore, a Mastodon user's full mention consists of both the username and the domain, in the form <code>@username@domain</code>. In practical terms, <code>@user@example.com</code> is not the same as <code>@user@example.org</code>. If the domain is not included, Mastodon will try to find a local user named <code>@username</code>. However, in order to deliver to someone over ActivityPub, the <code>@username@domain</code> mention is not enough – mentions must be translated to an HTTPS URI first, so that the remote actor's inbox and outbox can be found. (This paragraph is copied from the <a href="https://docs.joinmastodon.org/spec/webfinger/" target="_blank">Mastodon Documentation</a>)
eo: Sur Mastodon [kaj aliaj Platformoj], uzantprofiloj povas esti gastigitaj aŭ loke en la sama retejo kiel via, aŭ malproksime en tute malsama retejo. La sama uzantnomo povas esti uzata sur malsama domajno. Tial la plena mencio de Mastodon-uzanto konsistas kaj el la uzantnomo kaj la domajno, en la formo <code>@username@domain</code>. En praktikaj terminoj, <code>@user@example.com</code> ne samas kiel <code>@user@example.org</code>. Se la domajno ne estas inkluzivita, Mastodon provos trovi lokan uzanton nomitan <code>@username</code>. Tamen, por liveri al iu per ActivityPub, la mencio <code>@username@domain</code> ne sufiĉas – mencioj unue devas esti tradukitaj al HTTPS URI, por ke la enirkesto kaj elirkesto de la fora aktoro estu trovitaj. (Ĉi tiu alineo estas kopiita el la <a href="https://docs.joinmastodon.org/spec/webfinger/" target="_blank">Mastodon Dokumentaro</a>)

en: On Mobile
eo: Ĉe poŝaparato

en: On backorder
eo: Mendo pendas

en: On for all comments
eo: Ŝaltitaj por ĉiuj afiŝoj

en: On for all posts
eo: Ŝaltitaj por ĉiuj afiŝoj

en: On hold <span class="count">(%s)</span> | On hold <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Suspendita <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Suspenditaj <span class="count">(%s)</span>

en: On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?
eo: En kelkaj sistemoj, la nomo de via datumbazo uzas vian uzantonomon kiel prefikson, kiel <code>uzantonomo_%1$s</code>. Ĉu tio estas la problemo?

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
eo: Sur tiu ĉi paĝo, vi povas agordi la Akismet-kromprogramon.

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
eo: Ĉe tiu ĉi paĝo vi povas ĝisdatigi la agordojn de Akismet kaj rigardi statistikaĵojn pri trudaĵoj.

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
eo: Sur ĉi tiu paĝo, vi povas rigardi statistikon pri trudaĵoj filtritaj ĉe via TTT-ejo.

en: On this page, you are able to view the modules available within Jetpack, learn more about them, and activate or deactivate them as needed.
eo: En tiu ĉi paĝo, vi povas vidi la modulojn haveblajn en Jetpack, lerni pli pri ili kaj (mal)aktivigi ilin laŭbezone.

en: On-hold
eo: Suspendita

en: On-sale products
eo: Varoj je rabato

en: Onboarding failed to process: %s
eo: Binda procezo malsukcesis: %s

en: Once Daily
eo: Po unu fojon ĉiutage

en: Once Hourly
eo: Po unu fojon hore

en: Once Weekly
eo: Unufoje semajne

en: Once connected, your Woo.com purchases will be listed here.
eo: Je konektiĝo, viaj aĉetoj de Woo.com estos listigitaj tie ĉi.

en: Once connected, your WooCommerce.com purchases will be listed here.
eo: Je konektiĝo, viaj aĉetoj de WooCommerce.com estos listigitaj tie ĉi.

en: Once disabled, this legacy method will no longer be available.
eo: Post elŝalto, tiu malnova metodo ne plu estos havebla.

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
eo: De post kreo, via WXR-dosiero povas esti importita en alian WordPress-retejon aŭ blogan platformon kiu povas pritrakti tiun metodon.

en: Once you have made your selection, you can adjust it by entering the size in pixels. The minimum selection size is the thumbnail size as set in the Media settings.
eo: Post la elekto, vi povas alĝustigi ĝin per entajpo de grando laŭ bildopunktoj. La minimuma elekto-grando estas la fiksita grando de bildetoj kiel agordita en la aŭdvida biblioteko.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, the user will be permanently removed.
eo: Post alklako de &#8220;Konfirmi forviŝon&#8221;, la uzanto estos forviŝita por ĉiam.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, these users will be permanently removed.
eo: Post alklako al &#8220;Konfirmi forviŝon&#8221;, tiuj uzantoj estos forviŝitaj por ĉiam.

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
eo: Kiam vi estos konservinta la elŝuto-dosieron, vi povas uzi la importo-funkcion de alia WordPress-instalo por importi la enhavon de tiu ĉi TTT-ejo.

en: One Column
eo: Unu kolumno

en: One Response
eo: Unu Respondo

en: One blogger likes this.
eo: Unu blogisto ŝatas ĉi tion.

en: One column
eo: Unu kolumno

en: One comment
eo: Unu komento

en: One of the plugins is invalid.
eo: Unu el la kromprogramoj estas nevalida.

en: One of the selected users is not a member of this site.
eo: Unu el la elektitaj uzantoj ne estas membro de tiu ĉi retejo.

en: One of your IP addresses was not valid.
eo: Unu el viaj IP-adresoj ne estis valida.

en: One or more plugins failed to load properly.
eo: Almenaŭ unu kromprogramo ne ĝuste ŝargiĝis.

en: One or more recommended modules are missing
eo: Almenaŭ unu rekomendita modulo mankas

en: One or more required modules are missing
eo: Almenaŭ unu deviga modulo mankas

en: One or more themes failed to load properly.
eo: Almenaŭ unu etoso ne ĝuste ŝargiĝis.

en: One per line: Option name | Additional cost [+- Percents] | Per cost type (order, class, or item) Example: <code>Priority mail | 6.95 [+ 0.2%] | order</code>.
eo: Unu en ĉiu linio: Nomo de opcio  | Pliaj kostoj [+ - Elcentoj] | Por ĉiu tipo de kosto (mendo, kategorio aŭ ero) Ekzemplo: <code>Prioritata poŝto | 6,95 [+ 0,2%] | mendo</code> .

en: One response
eo: Unu respondo

en: One response to %s
eo: Unu respondo al %s

en: Only %1$s or %2$s files may be used for header video. Please convert your video file and try again, or, upload your video to YouTube and link it with the option below.
eo: Nur dosieroj %1$s kaj %2$s povas esti uzitaj kiel kapaj filmoj. Bonvole konvertu vian film-dosieron kaj provu denove aŭ alŝutu vian filmon al YouTube kaj ligu ĝin per la suba opcio.

en: Only %s left in stock
eo: Nur %s ekzempleroj restas

en: Only UUID V4 is supported at this time.
eo: Nune, nur V4 de UUID estas subtenata.

en: Only images can be uploaded here.
eo: Nur bildoj povas esti alŝutitaj tie ĉi.

en: Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
eo: Nur ensalutintaj klientoj, kiuj aĉetis la varon, rajtas lasi recenzon.

en: Only one embed can be rendered at a time.
eo: Nur unuopa enkorpigaĵo povas esti bildigita.

en: Only show children of the current category
eo: Montri nur idojn de la nuna kategorio

en: Only show quantity remaining in stock when low e.g. "Only 2 left in stock"
eo: Montriĝo de restanta stoko-kvanto nur je risko de elĉerpiĝo, ekz.  "Nur 2 ekzempleroj restas"

en: Only the title and a link.
eo: Nur la titolo kaj ligilo.

en: Oops!
eo: Oj ve!

en: Oops! That embed cannot be found.
eo: Oj! Tiu enkorpigaĵo ne povas esti trovita.

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
eo: Oj! Tiu paĝo ne estis trovita.

en: Oops, looks like that's not the right email address. Please try again!
eo: Oj, ŝajnas ke tio ne estas la ĝusta retpoŝtadreso. Bonvole provu denove!

en: Oops, we couldn't find a user with that email. Please try again!
eo: Oj, ni ne povis trovi uzanton kun tiu retpoŝtadreso. Bonvole provu denove!

en: Oops, we couldn't validate the recovery token.
eo: Oj, ni ne povis validigi tiun restarigan ĵetonon.

en: Oops, we were unable to send a recovery email. Try again.
eo: Oj, ni ne povis sendi restarigan retleteron. Provu denove.

en: Oops: %s
eo: Oj: %s

en: Opacity
eo: Opakeco

en: Open Press This
eo: Malfermi Presi ĉi tion

en: Open Search
eo: Malfermi la serĉilon

en: Open link in a new tab
eo: Malfermi ligilon en nova langeto

en: Open link in a new window/tab
eo: Malfermi ligilon en nova fenestro/langeto

en: Open links in new window/tab:
eo: Malfermi ligilojn en nova fenestro/langeto:

en: Open menu
eo: Malfermi la menuon

en: Open sharing dialog
eo: Malfermi kunhavigan dialogujon

en: Open site editor
eo: Malfermi la retejan redaktilon.

en: Open the Customizer
eo: Malfermi la Tajlorilon

en: Open this translation in translate.wordpress.com
eo: Malfermi tiun ĉi tradukon per translate.wordpress.com

en: Opens in new window
eo: Malfermiĝas en nova fenestro

en: Option name | Additional cost [+- Percents%] | Per cost type (order, class, or item)
eo: Nomo de opcio | Pliaj kostoj [+ - Elcentoj%] | Por ĉiu tipo de kosto (mendo, kategorio aŭ ero)

en: Option not found or is empty. Use "list" to list option names
eo: Opcio ne trovita aŭ estas malplena. Uzu "list" por listigi nomojn de opcioj

en: Optional
eo: Libervola

en: Optional cost for local pickup.
eo: Opcia kosto por loka preno.

en: Optional cost to charge for local pickup.
eo: Nedeviga kosto por loka preno.

en: Optional note to send the customer after purchase.
eo: Noto, laŭvola, por sendi al la kliento post aĉeto.

en: Optional text to display to your readers:
eo: Nedeviga teksto por montri al viaj legantoj:

en: Optionally add some text about your store privacy policy to show during checkout.
eo: Se vi volas, aldonu tekston pri la privateca politiko de via retejo, por montri dum la paga procezo.

en: Optionally add some text about your store privacy policy to show on account registration forms.
eo: Se vi volas, aldonu tekston pri la privateca politiko de via retejo, por montri ĉe kontaj registriĝaj formularoj.

en: Optionally add some text for the terms checkbox that customers must accept.
eo: Se vi volas, aldonu tekston por la markskatolo pri uzkondiĉoj kiujn klientoj devas akcepti.

en: Optionally control which tax class shipping gets, or leave it so shipping tax is based on the cart items themselves.
eo: Opcie decidu la impostkategorion, kiun havu sendo, aŭ lasu ĝin, por ke sendimposto estu bazita sur la eroj en la korbo mem.

en: Optionally enable "Payment Data Transfer" (Profile > Profile and Settings > My Selling Tools > Website Preferences) and then copy your identity token here. This will allow payments to be verified without the need for PayPal IPN.
eo: Opcie enŝaltu "Transdono de pagdatumoj" (Profilo > Profilo kaj Agordoj > Miaj Vendaj Iloj > Retejaj Preferoj) kaj post tio kopiu vian identan ĵetonon ĉi tien. Tio permesos aŭtentigon de pagoj sen bezono de la PayPal-IPN.

en: Optionally enter the URL to a 150x50px image displayed as your logo in the upper left corner of the PayPal checkout pages.
eo: Opcie entajpu la URL al bildo kun grando je 150x50px por aperi kiel via emblemo en la supre maldekstra angulo de la pagprocezaj paĝoj de PayPal.

en: Options
eo: Agordoj

en: Options saved.
eo: La agordoj estas konservitaj.

en: Or choose an image from your media library:
eo: Aŭ elektu bildon el via aŭdvida biblioteko:

en: Or choose from your local disk:
eo: Aŭ elektu el via loka disko:

en: Or link to existing content
eo: Aŭ ligi al ekzistanta enhavo

en: Or, enter a YouTube URL:
eo: Aŭ entajpu URLon al YouTube:

en: Or, enter tax rate ID:
eo: Aŭ enmetu impostotarifan ID:

en: Orange
eo: Oranĝkolora

en: Order
eo: Ordigi

en: Order #%1$s has been marked as refunded - PayPal reason code: %2$s
eo: Mendo #%1$s estis markita kiel repagita - kialo-kodo de PayPal : %2$s

en: Order #%1$s has been marked on-hold due to a reversal - PayPal reason code: %2$s
eo: Mendo #%1$s estis markita suspendita pro malfaro - kialo-kodo de PayPal: %2$s

en: Order #%1$s has had a reversal cancelled. Please check the status of payment and update the order status accordingly here: %2$s
eo: Okazis al mendo #%1$s nuligita malfaro. Bonvolu kontroli la staton de pago kaj ĝisdatigi la staton de la mendo laŭe tie: %2$s

en: Order #%1$s was placed on %2$s and is currently %3$s.
eo: Mendo #%1$s estis metita en la %2$s kaj estas nun %3$s.

en: Order #%s
eo: Mendo #%s

en: Order #%s has been marked paid by PayPal IPN, but was previously cancelled. Admin handling required.
eo: Mendo #%s ricevis la markon Pagita fare de PayPal-IPN, sed ĝi estis jam nuligita. Pritraktado de administranto estas deviga.

en: Order &ndash; %s
eo: Mendo &ndash; %s

en: Order Date
eo: Dato de mendo

en: Order ID
eo: ID de mendo

en: Order ID is invalid
eo: Menda ID estas nevalida

en: Order ID.
eo: ID de mendo.

en: Order Number
eo: Mendo-numero

en: Order Status
eo: Stato de mendo

en: Order Top Posts &amp; Pages By:
eo: Ordigi ĉefajn afiŝojn &amp; paĝojn laŭ:

en: Order Total
eo: Sumo de mendo

en: Order again
eo: Mendi denove

en: Order by
eo: Ordigi laŭ

en: Order cancelled by customer.
eo: Mendo nuligita fare de kliento.

en: Order complete emails are sent to customers when their orders are marked completed and usually indicate that their orders have been shipped.
eo: "Mendo finfarita"-retpoŝtmesaĝoj estas senditaj al klientoj, kiam iliaj mendoj estas markitaj kiel finfaritaj kaj kutime indikas, ke iliaj mendoj estas senditaj.

en: Order created
eo: Mendo kreita

en: Order deleted
eo: Mendo forviŝita

en: Order details
eo: Detaloj pri la mendo

en: Order details manually sent to customer.
eo: Mendaj detaloj senditaj al kliento permane.

en: Order draft updated.
eo: Malneto de mendo ĝisdatigita.

en: Order fully refunded
eo: Mendo plene repagita

en: Order images by:
eo: Ordigi bildojn laŭ:

en: Order information like what was purchased, when it was purchased and where it should be sent, and
eo: Mendaj informoj kiel la ero aĉetita, kiam la aĉeto okazis kaj kien ĝi estu sendita kaj

en: Order is invalid
eo: Mendo estas nevalida

en: Order item ID provided is not associated with order.
eo: Donita ero-ID en mendo ne estas asociita kun mendo.

en: Order key.
eo: Ŝlosilo de mendo.

en: Order note content.
eo: Enhavo de menda noto.

en: Order note is required
eo: Mendonoto estas deviga

en: Order note.
eo: Mendonoto.

en: Order notes
eo: Mendonotoj

en: Order number.
eo: Mendo-numero

en: Order number:
eo: Mendo-numero:

en: Order on-hold
eo: Mendo suspendita

en: Order received
eo: Mendo ricevita

en: Order refunded emails are sent to customers when their orders are refunded.
eo: Retpoŝtmesaĝoj pri repago estas senditaj al klientoj je repago de mendo.

en: Order restored
eo: Mendo restarigita

en: Order saved.
eo: Mendo konservita.

en: Order scheduled for: %s.
eo: Mendo planita en: %s.

en: Order sort attribute ascending or descending.
eo: Aranĝi atributon de ordigo laŭ (mal)kresko.

[ctx: Order status]
en: Cancelled
eo: Nuligita

[ctx: Order status]
en: Completed
eo: Finfarita

[ctx: Order status]
en: Failed
eo: Malsukcesis

[ctx: Order status]
en: On hold
eo: Suspendita

[ctx: Order status]
en: Pending payment
eo: Atendas pagon

[ctx: Order status]
en: Processing
eo: Traktanta

[ctx: Order status]
en: Refunded
eo: Repagita

en: Order status changed by bulk edit:
eo: Stato de mendo ŝanĝita per amasa redakto:

en: Order status changed from %1$s to %2$s.
eo: Stato de mendo ŝanĝiĝis de %1$s al %2$s.

en: Order status set to %s.
eo: Stato de mendo fiksita al %s.

en: Order status.
eo: Stato de mendo.

en: Order submitted.
eo: Mendo proponita.

en: Order total formatted for locale
eo: Sumo de mendo aranĝita laŭ lokaĵo

en: Order updated
eo: Mendo ĝisdatigita

en: Order updated and sent.
eo: Mendo ĝisdatigita kaj sendita.

en: Order updated.
eo: Mendo ĝisdatigita.

en: Order updates
eo: Ĝisdatigoj al mendo

en: Order:
eo: Ordo:

en: Orders
eo: Mendoj

en: Orders (page %d)
eo: Mendoj (paĝo %d)

en: Orders list
eo: Mendolisto

en: Orders navigation
eo: Mendo-navigado

en: Oregon
eo: Oregono

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
eo: Organizi miajn alŝutojn en dosierujojn laŭ monato kaj jaro

en: Organized by
eo: Organizita de

en: Organizer
eo: Organizanto

en: Oriental Mindoro
eo: Orienta Mindoro

en: Original
eo: Originala

en: Original Site
eo: Originala retejo

[ctx: Original Size]
en: Original
eo: Originala

en: Original dimensions %s
eo: Originaj dimensioj %s

en: Original image
eo: Originala bildo

en: Original image:
eo: Originala bildo:

en: Original: %s
eo: Origina: %s

en: Orphaned variations
eo: Orfaj variaĵoj

en: Other
eo: Alia

en: Other (<a href="%s">see below</a>)
eo: Alia (<a href="%s">vidu suben</a>)

en: Other Answer
eo: Alia Respondo

en: Other WordPress News
eo: Aliaj WordPress-novaĵoj

en: Other comment settings
eo: Aliaj komentaj agordoj

en: Other languages:
eo: Aliaj lingvoj:

en: Other links
eo: Aliaj ligiloj

en: Other locations
eo: Aliaj lokoj

en: Other user roles have been changed.
eo: Aliaj uzantoroloj estis ŝanĝitaj.

en: Other users have been deleted.
eo: Aliaj uzantoj estis forviŝitaj.

en: Other users have been removed.
eo: Aliaj uzantoj estis forigitaj.

en: Ouagadougou
eo: Uagaduguo

en: Ounces
eo: Uncoj

en: Our 2015 default theme is clean, blog-focused, and designed for clarity. Twenty Fifteen's simple, straightforward typography is readable on a wide variety of screen sizes, and suitable for multiple languages. We designed it using a mobile-first approach, meaning your content takes center-stage, regardless of whether your visitors arrive by smartphone, tablet, laptop, or desktop computer.
eo: Nia defaŭlta etoso de 2015 estas pura, blog-fokusita, kaj farita por klareco. La simpla, rekta tipografio de Twenty Fifteen estas legebla sur granda vario de ekranograndeco, kaj uzebla por multaj lingvoj. Ni faris ĝin uzante aliron, kiu estas unue por porteblaj iloj, kio signifas ke via enhavo havas la centron de la scenejo, sendepende de tio ĉu viaj vizitantoj alvenas per saĝfono, tabulkomputilo, portebla komputilo aŭ fiksa komputilo.

en: Our bank details
eo: Detaloj pri nia bankokonto

en: Our catalog of WooCommerce Extensions can be found on Woo.com here: <a href="%s">WooCommerce Extensions Catalog</a>
eo: Nia katalogo de etendaĵoj por WooCommerce troviĝas ĉe WooCommerce.com ĉi tie: <a href="%s">Katalogo de etendaĵoj por WooCommerce</a>

en: Our catalog of WooCommerce Extensions can be found on WooCommerce.com here: <a href="%s">WooCommerce Extensions Catalog</a>
eo: Nia katalogo de etendaĵoj por WooCommerce troviĝas ĉe WooCommerce.com ĉi tie: <a href="%s">Katalogo de etendaĵoj por WooCommerce</a>

en: Our default theme for 2020 is designed to take full advantage of the flexibility of the block editor. Organizations and businesses have the ability to create dynamic landing pages with endless layouts using the group and column blocks. The centered content column and fine-tuned typography also makes it perfect for traditional blogs. Complete editor styles give you a good idea of what your content will look like, even before you publish. You can give your site a personal touch by changing the background colors and the accent color in the Customizer. The colors of all elements on your site are automatically calculated based on the colors you pick, ensuring a high, accessible color contrast for your visitors.
eo: Nia defaŭlta etoso por 2020 estas desegnita por profiti plenan flekseblecon de la blokredaktilo. Organizaĵoj kaj kompanioj havas la kapablon krei dinamikajn alteriĝpaĝojn kun senfinaj enpaĝigoj per la grupaj kaj kolumnaj blokoj. La centrita enhava kolumno kaj bonorda agordita tipografio ankaŭ perfektigas tradiciajn blogojn. Kompletaj redaktaj stiloj donas al vi bonan ideon pri kiel aspektos via enhavo, eĉ antaŭ ol vi publikigos. Vi povas doni al via retejo personan tuŝon ŝanĝante la fonajn kolorojn kaj la akcentan koloron en la Agordilo. La koloroj de ĉiuj elementoj de via retejo aŭtomate kalkuliĝas laŭ la koloroj, kiujn vi elektas, certigante altan atingeblan koloron por viaj vizitantoj.

en: Our team members have access to this information to help fulfill orders, process refunds and support you.
eo: La anoj de nia teamo rajtas aliri la informojn por helpi plenumi mendojn, pritrakti repagojn kaj helpi vin.

en: Our website address is: %s.
eo: La adreso de nia retejo estas: %s.

en: Out from under %s
eo: El sub %s

en: Out of stock
eo: Elĉerpita

en: Out of stock threshold
eo: Sojlo por elĉerpiteco

en: Out of stock visibility
eo: Videbleco de elĉerpitaĵoj

en: Outbound HTTPS not working
eo: Eliranta HTTPS ne funkcias

en: Outdated SQL server
eo: Malnova SQL-servilo

en: Outdated templates
eo: Antikvaj ŝablonoj

en: Output just the id when the operation is successful.
eo: Eligi nur la ID je sukcesa operacio.

en: Overall
eo: Inkluziva

en: Overijssel
eo: Overiselo

en: Overrides
eo: Superregoj

en: Overview
eo: Superrigardo

en: Owner of these keys.
eo: Posedanto de tiuj ŝlosiloj.

en: PDF embed
eo: PDF-enkorpigaĵo

en: PDT payment completed
eo: PDT-pago finfarita

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
eo: PG &#8212; Eventuale ofenda, ordinare por homoj 13-jaraj kaj pli aĝaj

en: PHP Default Timezone
eo: Defaŭlta tempozono de PHP

en: PHP Extensions
eo: PHP-etendaĵoj

en: PHP SAPI
eo: PHP-SAPI

en: PHP Sessions
eo: PHP-seancoj

en: PHP Update Recommended
eo: Ĝisdatigo de PHP rekomendita

en: PHP Version
eo: PHP-versio

en: PHP default timezone is invalid
eo: La defaŭlta tempozono de PHP ne estas valida

en: PHP default timezone is valid
eo: La defaŭlta tempozono de PHP estas valida

en: PHP default timezone was changed after WordPress loading by a %s function call. This interferes with correct calculations of dates and times.
eo: La defaŭlta PHP-tempozono ŝanĝiĝis post kiam WordPress ŝargiĝis per %s-voko funkcia. Ĉi tio intervenas kun ĝusta kalkulado de datoj kaj tempo

en: PHP default timezone was configured by WordPress on loading. This is necessary for correct calculations of dates and times.
eo: La defaŭlta PHP-tempozono ŝanĝiĝis post kiam WordPress ŝargiĝis. Ĉi tio nepras por la ĝusta kalkulado de datoj kaj tempo.

en: PHP is one of the programming languages used to build WordPress. Newer versions of PHP receive regular security updates and may increase your site&#8217;s performance.
eo: PHP estas unu el la programlingvoj uzataj por konstrui WordPress. Pli novaj versioj de PHP ricevas regulajn sekurecajn ĝisdatigojn kaj povas pliigi la rendimenton de via retejo.

en: PHP is one of the programming languages used to build WordPress. Newer versions of PHP receive regular security updates and may increase your site&#8217;s performance. The minimum recommended version of PHP is %s.
eo: PHP estas unu el la programlingvoj uzataj por konstrui WordPress. Pli novaj versioj de PHP ricevas regulajn sekurecajn ĝisdatigojn kaj povas pliigi la rendimenton de via retejo. La minimuma rekomendita versio de PHP estas %s.

en: PHP max execution time.
eo: Maksimuma rultempo de PHP.

en: PHP max input variables
eo: PHPaj maks. enigaj variabloj

en: PHP max input vars
eo: Maks. enigaj variabloj de PHP

en: PHP max input vars.
eo: Maksimumaj enig-variabloj de PHP.

en: PHP memory limit
eo: PHPa maks. memoro

en: PHP memory limit (only for admin screens)
eo: Memora limigo de PHP (nur por ekranoj de administrantoj)

en: PHP modules perform most of the tasks on the server that make your site run. Any changes to these must be made by your server administrator.
eo: PHP-moduloj faras la plejmulton de la taskoj sur via servilo kiuj ebligas vian retejon. Iuj ajn ŝanĝoj al la moduloj devas esti faritaj de la administranto de via servilo.

en: PHP post max size
eo: PHPa maks. grando de afiŝo

en: PHP post max size.
eo: PHPa maks. grando de afiŝo

en: PHP sessions created by a %1$s function call may interfere with REST API and loopback requests. An active session should be closed by %2$s before making any HTTP requests.
eo: PHP-seancoj kreitaj de voko al funkcio %1$s eble fuŝos petojn al REST-API kaj al inverse cikli. Aktiva seanco devus esti fermita de %2$s antaŭ HTTP-petoj.

en: PHP time limit
eo: PHPa limtempo

en: PHP version
eo: PHP-versio

en: PHP version %s
eo: Versio %s de PHP

en: PHP version.
eo: PHP-versio

en: PHP's XML extension is not available. Please contact your hosting provider to enable PHP's XML extension.
eo: La XML-etendaĵo de PHP ne haveblas. Bonvole kontaktu vian gastigan provizanton por ebligi la XML-etendaĵon de PHP.

en: PM
eo: PTM

en: Pacific
eo: Pacifiko

en: Padding
eo: Remburo

en: Page
eo: Paĝo

en: Page %1$d of %2$d
eo: Paĝo %1$d el %2$d

en: Page %d
eo: Paĝo %d

en: Page %s
eo: Paĝo %s

en: Page Archives
eo: Paĝ-arkivoj

en: Page Attributes
eo: Paĝ-atributoj

en: Page ID
eo: Paĝa identigilo

en: Page ID is set, but the page does not exist
eo: ID de paĝo estas fiksita, sed la paĝo ne ekzistas

en: Page IDs, separated by commas.
eo: Identigiloj de paĝoj, apartigitaj per komoj.

en: Page URL
eo: URL de paĝo

en: Page break
eo: Paĝosalto

en: Page cache
eo: Paĝa kaŝmemoro

en: Page cache enhances the speed and performance of your site by saving and serving static pages instead of calling for a page every time a user visits.
eo: Paĝa kaŝmemoro plibonigas la rapidecon kaj rendimenton de via retejo konservante kaj servante senmovajn paĝojn anstataŭ postuli paĝon ĉiufoje kiam uzanto vizitas.

en: Page cache is detected and the server response time is good
eo: Paĝa kaŝmemoro estas detektita kaj la servila respondtempo estas bona

en: Page cache is detected but the server response time is still slow
eo: Paĝkaŝmemoro estas detektita sed la servila respondtempo estas ankoraŭ malrapida

en: Page cache is detected by looking for an active page cache plugin as well as making three requests to the homepage and looking for one or more of the following HTTP client caching response headers:
eo: Paĝkaŝmemoro estas detektita serĉante aktivan paĝan kaŝmemorkromaĵon kaj farante tri petojn al la hejmpaĝo kaj serĉante unu aŭ pli el la sekvaj HTTP-kliento-kaŝkaptkapoj de respondaj kapoj:

en: Page cache is not detected and the server response time is slow
eo: Paĝkaŝmemoro ne estas detektita kaj la servila respondtempo malrapidas

en: Page cache is not detected but the server response time is OK
eo: Paĝkaŝmemoro ne estas detektita sed la servila respondtempo estas bona

en: Page contents: [%s]
eo: Paĝenhavo: [%s]

en: Page does not contain the %s shortcode.
eo: Paĝo ne enhavas la koncizkodon %s.

en: Page draft updated.
eo: Malneto de paĝo ĝisdatigita.

en: Page index cannot be less than one.
eo: Paĝ-indekso ne povas esti malpli ol unu.

en: Page not found
eo: Ne eblis trovi la paĝon

en: Page not set
eo: Paĝo ne fiksita

en: Page on front
eo: Paĝo sur ĉefpaĝo

en: Page order
eo: Paĝordo

en: Page published privately.
eo: Private publikigis paĝon.

en: Page published.
eo: Paĝo publikigita.

en: Page restored to revision from %s.
eo: Paĝo estas restarigita al versio de %s.

en: Page reverted to draft.
eo: Revenigis paĝon al malneto.

en: Page saved.
eo: La paĝo estis konservita.

en: Page scheduled for: %s.
eo: Paĝo planita aperi en: %s.

en: Page scheduled.
eo: Planis paĝon.

[ctx: Page setting]
en: Cart
eo: Korbo

[ctx: Page setting]
en: Checkout
eo: Pagprocezo

[ctx: Page setting]
en: My account
eo: Mia Konto

[ctx: Page setting]
en: Shop base
eo: Vendobazo

[ctx: Page setting]
en: Terms and conditions
eo: Uzkondiĉoj

en: Page setup
eo: Paĝaranĝo

[ctx: Page slug]
en: cart
eo: korbo

[ctx: Page slug]
en: checkout
eo: pagprocezo

[ctx: Page slug]
en: my-account
eo: mia-konto

[ctx: Page slug]
en: shop
eo: vendejo

en: Page submitted.
eo: Paĝo proponita.

en: Page title
eo: Paĝotitolo

[ctx: Page title]
en: Cart
eo: Korbo

[ctx: Page title]
en: Checkout
eo: Pagprocezo

[ctx: Page title]
en: My account
eo: Mia Konto

[ctx: Page title]
en: Shop
eo: Vendejo

en: Page updated.
eo: La paĝo estis ĝisdatigita.

en: Page visibility should be <a href="%s" target="_blank">public</a>
eo: Videbleco de paĝo devus esti <a href="%s" target="_blank">publika</a>

en: Pages
eo: Paĝoj

en: Pages Imported
eo: Paĝoj importitaj

en: Pages are similar to posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest pages under other pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of pages.
eo: Paĝoj similas al afiŝoj per havi titolon, teksto-korpon kaj asociitajn metadatumojn. La diferenco estas, ke ili ne estas parto de la laŭtempa ordo de la blogo, ili estas ĉiamaj. Paĝoj ne ricevas kategoriojn aŭ etikedojn, sed ja povas havi hierarkion. Vi rajtas nestigi paĝojn sub aliaj paĝoj per igi unu paĝon supera (la Patro), tial kreante rangon, aŭ grupon de paĝoj.

en: Pages list
eo: Paĝolisto

en: Pages list navigation
eo: Navigado tra la paĝlisto

en: Pages:
eo: Paĝoj:

en: Pagination
eo: Paĝonumerado

[ctx: Pagination]
en: %1$s of %2$s
eo: %1$s el %2$s

en: Pago Pago
eo: Pago-Pago

en: Paid on %1$s @ %2$s
eo: Pagita en la %1$s @ %2$s

en: Pakistan
eo: Pakistano

en: Pakistani rupee
eo: Pakistana rupio

en: Palau
eo: Palaŭo

en: Paleontology
eo: Paleontologio

en: Palestinian Territory
eo: Palestino

en: Palettes
eo: Paletroj

en: Panama
eo: Panamo

en: Panamanian balboa
eo: Panama balboo

en: Panamá
eo: Panamo

en: Papua
eo: Papuo

en: Papua New Guinea
eo: Papuo-Nov-Gvineo

en: Papua New Guinean kina
eo: Papuo-novgvinea kinao

en: Paragraph
eo: Alineo

en: Paraguay
eo: Paragvajo

en: Paraguayan guaran&iacute;
eo: Paragvaja guaran&iacute;

en: Parent
eo: Patro

en: Parent %s
eo: Patro %s

en: Parent %s:
eo: Patro %s:

en: Parent Category
eo: Patra kategorio

en: Parent Category:
eo: Patra kategorio:

en: Parent Menu Section
eo: Patra menu-sekcio

en: Parent Menu Section:
eo: Patra menu-sekcio:

en: Parent Navigation Menu:
eo: Patra naviga menuo:

en: Parent Page:
eo: Primara paĝo:

en: Parent Project Type
eo: Patra projekto-tipo

en: Parent Project Type:
eo: Patra projekto-tipo:

en: Parent SKU
eo: Patra SKU

en: Parent Template Part:
eo: Patra ŝablonero:

en: Parent Template:
eo: Patra ŝablono:

en: Parent Theme
eo: Ida etoso

en: Parent blocks.
eo: Superaj blokoj.

en: Parent category
eo: Patra kategorio

en: Parent category:
eo: Patra kategorio

en: Parent coupon
eo: Patra kupono

en: Parent order ID.
eo: ID de patra mendo.

en: Parent orders
eo: Patraj mendoj

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%title</span>
eo: <span class="meta-nav">Publikigita en</span><span class="post-title">%title</span>

en: Parent product
eo: Patra varo

en: Parent product does not match current variation.
eo: Patra varo ne kongruas kun nuna variaĵo.

en: Parent shipping class
eo: Patra sendkategorio

en: Parent shipping class:
eo: Patra sendkategorio:

en: Parent term does not exist.
eo: La patra termino ne ekzistas.

en: Parent theme
eo: Patra etoso

en: Parent theme author URL
eo: Aŭtora URL de patra etoso

en: Parent theme author URL.
eo: La aŭtora URL de la patra etoso.

en: Parent theme name
eo: Nomo de patra etoso

en: Parent theme name.
eo: Nomo de la patra etoso.

en: Parent theme version
eo: Versio de patra etoso

en: Parent theme version.
eo: Versio de la patra etoso.

en: Paris
eo: Parizo

en: Partial refund email heading
eo: Retpoŝtmesaĝa titolo 'parta repago'

en: Partial refund subject
eo: Temlinio por parta repago

en: Partial render must echo the content or return the content string (or array), but not both.
eo: Nurparta bildigo devas eĥi la enhavon aŭ liveri la enhavo-linion (aŭ matricon), sed ne ambaŭ.

en: Partners
eo: Partneroj

en: Passed
eo: Akceptinde

en: Passed tests
eo: Sukcesis en la testoj

en: Password
eo: Pasvorto

en: Password Changed
eo: Pavorto ŝanĝita

en: Password Reset
eo: Restarigo de pasvorto

en: Password change
eo: Ŝanĝo de pasvorto

en: Password changed for user: %s
eo: Pasvorto ŝanĝita por uzanto: %s

en: Password for the user (never included).
eo: Pasvorto por la uzanto (neniam inkluzivita).

en: Password protected
eo: Pasvorte protektita

en: Password reset email has been sent.
eo: Retpoŝtmesaĝo por restarigi pasvorton estis sendita.

en: Password reset is not allowed for this user
eo: Vi ne rajtas nuligi la pasvorton kiel tiu ĉi uzanto

en: Password reset link sent.
eo: Ligilo por pasvorta restarigo sendita.

en: Password reset links sent to %s user. | Password reset links sent to %s users.
eo[0]: Pasvortaj reagordaj ligiloj senditaj al %s-uzanto.
eo[1]: Pasvortaj reagordaj ligiloj senditaj al %s uzantoj.

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Password: %s
eo: Pasvorto: %s

en: Passwords cannot be empty.
eo: Pasvortoj ne povas esti malplenaj.

en: Passwords cannot contain the "%s" character.
eo: Pasvortoj ne povas enhavi la signon "%s".

en: Passwords do not match.
eo: Pasvortoj ne kongruas.

en: Past six months
eo: Pasintaj ses monatoj

en: Paste
eo: Englui

en: Paste URL or type to search
eo: Algluu URLon aŭ tajpu por priserĉi

en: Paste as text
eo: Englui kiel platan tekston

en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
eo: Alguo nun estas en platteksta reĝimo. Enhavoj estos algluataj kiel plata teksto ĝis vi baskule malŝaltos ĉi tiun opcion.

en: Paste table row after
eo: Englui tabelvicon post

en: Paste table row before
eo: Englui tabelvicon antaŭ

en: Paste the URL of an image you want to show in the email header. Upload images using the media uploader (Media > Add New).
eo: URL al bildo, kiun vi volas montri en la retpoŝta kapo. Alŝutu bildojn per la aŭdvida alŝutilo (Admin > Aŭdvidaĵoj).

en: Paste your embed code below:
eo: Alguu vian enkorpigan kodon sube:

en: Path
eo: Pado

en: Pattern "%s" not found.
eo: Ŝablono "%s" ne trovita.

en: Pattern content must be a string.
eo: Enhavo de ŝablono devas esti literĉeno.

en: Pattern name must be a string.
eo: Nomo de ŝablono devas esti tekstoĉeno.

en: Pattern title must be a string.
eo: Titolo de ŝablono devas esti tekstoĉeno.

en: Patterns
eo: Ŝablonoj

en: Patterns containing mostly text.
eo: Ŝablonoj enhavantaj plejparte tekston.

en: Patterns list
eo: Listo de ŝablonoj

en: Patterns that contain buttons and call to actions.
eo: Ŝablonoj kiuj enhavas butonojn kaj vokas al agoj.

en: Pause
eo: Paŭzigi

en: Paused
eo: Paŭzita

en: Pavia
eo: Pavio

en: Pay
eo: Pagi

en: Pay for order
eo: Pagi mendon

en: Pay for this order
eo: Pagi por tiu mendo

en: Pay via PayPal; you can pay with your credit card if you don't have a PayPal account.
eo: Pagi per PayPal; vi povas pagi per via kreditkarto, se vi ne havas PayPal-konton.

en: Pay with cash upon delivery.
eo: Pago per kontanta mono je livero.

en: PayPal Standard
eo: PayPal Normala

en: PayPal Standard does not support your store currency.
eo: PayPal ne subtenas la valuton de via vendejo.

en: PayPal Standard redirects customers to PayPal to enter their payment information.
eo: PayPal Normala alidirektas klientojn al PayPal por la enigo de pagaj informoj.

en: PayPal acceptance mark
eo: Akceptomarko de PayPal

en: PayPal allows us to send one address. If you are using PayPal for shipping labels you may prefer to send the shipping address rather than billing. Turning this option off may prevent PayPal Seller protection from applying.
eo: PayPal permesas al ni sendi unu adreson. Se vi uzas PayPal por adres-etikedoj, vi eble volas sendi la sendadreson prefere ol la fakturan. Malebligo de tiu opcio eble preventos aplikon de Venda protekto de PayPal.

en: PayPal email
eo: Retpoŝtadreso por PayPal

en: PayPal email address
eo: PayPal-retpoŝtadreso

en: PayPal email address:
eo: Retpoŝta adreso ĉe PayPal:

en: PayPal identity token
eo: Identa ĵetono de PayPal

en: PayPal sandbox
eo: PayPal-provejo

en: PayPal sandbox can be used to test payments. Sign up for a <a href="%s">developer account</a>.
eo: La provejo de PayPal povas esti uzata por testi pagojn. Registriĝu por <a href="%s">programista konto</a>.

en: PayPal uses this method of communicating when sending back transaction information.
eo: PayPal uzas tiun metodon por komuniki dum transdono de transakciaj informoj.

en: PayPal verifies addresses therefore this setting can cause errors (we recommend keeping it disabled).
eo: PayPal kontrolas adresojn, do tiu agordo povas kaŭzi erarojn (ni rekomendas, ke vi tenu ĝin malebligita).

en: Payer PayPal address
eo: PayPal-adreso de paganto

en: Payer first name
eo: Persona nomo de paganto

en: Payer last name
eo: Familia nomo de paganto

en: Payfast
eo: PayFast

en: Payment
eo: Pago

en: Payment %s via IPN.
eo: Pago %s per IPN.

en: Payment Problem
eo: Paga problemo

en: Payment Tokens
eo: Pagaj ĵetonoj

en: Payment action
eo: Pag-ago

en: Payment authorized. Change payment status to processing or complete to capture funds.
eo: Pago aŭtentigita. Por preni la monon, ŝanĝu staton al Pritraktata aŭ Finfarita.

en: Payment complete event failed.
eo: Malsukcesis finfari pagon.

en: Payment could not be captured - Auth ID: %1$s, Status: %2$s
eo: Ne eblis kapti pagon - Aŭtent-ID: %1$s, Stato: %2$s

en: Payment could not be captured: %s
eo: Pago ne povis esti kaptita: %s

en: Payment for cancelled order %s received
eo: Ricevis pagon por nuligita mendo %s

en: Payment for order #%1$s from %2$s has failed. The order was as follows:
eo: Pago de mendo #%1$s de %2$s malsukcesis. La mendo estis la jena:

en: Payment for order %s refunded
eo: Pago de mendo %s repagita

en: Payment for order %s reversed
eo: Pago por mendo %s malfarita

en: Payment gateway
eo: Pagservo

en: Payment gateway ID.
eo: ID de pagservo.

en: Payment gateway description on checkout.
eo: Priskribo de pagservo je la pagprocezo.

en: Payment gateway enabled status.
eo: Ŝaltstato de pagservo.

en: Payment gateway method description.
eo: Priskribo de la pagserva metodo.

en: Payment gateway method title.
eo: Titolo de pagserva metodo.

en: Payment gateway settings.
eo: Pagservaj agordoj.

en: Payment gateway sort order.
eo: Ordo de pagservoj.

en: Payment gateway title on checkout.
eo: Titolo de pagservo je la pagprocezo.

en: Payment gateways can use cURL to communicate with remote servers to authorize payments, other plugins may also use it when communicating with remote services.
eo: Pagservoj povas uzi cURL por komuniki kun mallokaj serviloj por rajtigi pagojn, aliaj kromprogramoj eble povas uzi ĝin dum komunikado kun mallokaj servoj.

en: Payment method ID and title are required
eo: Pagmetoda ID kaj titolo estas devigaj

en: Payment method ID.
eo: ID de pagmetodo.

en: Payment method deleted.
eo: Pagmetodo forviŝita.

en: Payment method description that the customer will see on your checkout.
eo: Priskribo de pagmetodo, kiun la kliento vidos dum la pagprocezo.

en: Payment method description that the customer will see on your website.
eo: Priskribo de pagmetodo, kiun la kliento vidos en via retejo.

en: Payment method successfully added.
eo: Sukcese aldonis pagmetodon.

en: Payment method title.
eo: Titolo de pagmetodo.

en: Payment method:
eo: Pagmetodo:

en: Payment methods
eo: Pagmetodoj

en: Payment of %1$s was captured - Auth ID: %2$s, Transaction ID: %3$s
eo: Pago de %1$s estis kaptita - Aŭtent-ID:%2$s, Transakcio-ID: %3$s

en: Payment pending (%s).
eo: Pago pritraktota (%s).

en: Payment to be made upon delivery.
eo: Pago farota je livero.

en: Payment via
eo: Pago per

en: Payment via %s
eo: Pago per %s

en: Payment:
eo: Pago

en: Payments
eo: Pagoj

en: Pediatrics
eo: Pediatrio

en: Pemba North
eo: Norda Pembo

en: Pemba South
eo: Suda Pembo

en: Pending
eo: Pritraktota

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Pritraktota <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Pritraktotaj <span class="count">(%s)</span>

en: Pending Review
eo: Pritraktota

en: Pending orders are unpaid and may have been abandoned by the customer. They will be trashed after the specified duration.
eo: Pritraktotaj mendoj ne estas pagitaj kaj eble estis neglektitaj de la kliento. Ili eniros rubujon post la specifita tempodaŭro.

en: Pending payment <span class="count">(%s)</span> | Pending payment <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Atendanta pagon <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Atendantaj pagon <span class="count">(%s)</span>

en: Pennsylvania
eo: Pensilvanio

en: People
eo: Homoj

en: People can follow you by using your author name:
eo: Oni povas sekvi vin, uzante vian aŭtoran nomon:

en: People can follow your blog by using:
eo: Oni povas sekvi vian blogon uzante:

en: People need to know what they're paying for! Please add a brief title.
eo: Homoj bezonas scii pri kio ili pagas! Bonvole aldonu koncizan titolon.

en: Per class: Charge shipping for each shipping class individually
eo: Por ĉiu kategorio: postuli sendo-koston por ĉiu aparta sendkategorio

en: Per order: Charge shipping for the most expensive shipping class
eo: Por ĉiu mendo: postuli sendo-koston por la plej multekosta sendkategorio

en: Percentage discount
eo: Rabato laŭ elcento

en: Percentage of cart total
eo: Elcento de korba prezosumo

en: Perfect
eo: Perfekta

en: Perform an advanced term query.
eo: Plenumu altnivelan terminan informpeton.

en: Performance
eo: Rendimento

en: Performance & speed
eo: Rendimento k. rapido

en: Period
eo: Punkto

en: Permalink
eo: Fiksligilo

en: Permalink Settings
eo: Fiksligilaj agordoj

en: Permalink structure
eo: Fiksligila strukturo

en: Permalink template for the post.
eo: Fiksligila modelo por la afiŝo.

en: Permalink to %s
eo: Fiksligilo al %s

en: Permalink:
eo: Fiksligilo:

en: Permalink: %s
eo: Fiksligilo: %s

en: Permalinks
eo: Fiksligiloj

en: Permanent Link to %s
eo: Fiksligilo al %s

en: Permanently delete comment
eo: Forviŝi komenton porĉiame

en: Permanently deleted %s
eo: Porĉiame forigis %s

en: Permanently deleted customer
eo: Kliento porĉiame forigita

en: Permanently deleted order note
eo: Mendonoto porĉiame forigita

en: Permission #%d not found.
eo: Permeso #%d ne trovita.

en: Permission ID
eo: Permeso-ID

en: Permissions
eo: Rajtoj

en: Permissions is missing.
eo: Permesoj mankas.

en: Persian
eo: Persa

en: Persistent object cache
eo: Konstanta objektokaŝmemoro

en: Personal
eo: Persona

en: Personal Data Export
eo: Eksporto de personaj informoj

en: Personal Data Export for %s
eo: Eksporto de personaj informoj por %s

en: Personal Links
eo: Personaj ligiloj

en: Personal Options
eo: Personaj Agordoj

en: Personal Settings
eo: Personaj agordoj

en: Personal data is not just created by a user&#8217;s interactions with your site. Personal data is also generated from technical processes such as contact forms, comments, cookies, analytics, and third party embeds.
eo: Personaj informoj estas kreitaj ne nur de la interagoj de uzanto kun retejo. Personaj informoj estas generitaj ankaŭ de teknikaj aferoj kiel kontakto-formularoj, komentoj, kuketoj, analiziloj kaj enkorpigaĵoj de eksteraj liverantoj.

en: Personal data removed.
eo: Personaj informoj forviŝitaj.

en: Personal data retention
eo: Tenado de personaj informoj

en: Personal data within order %s has been retained.
eo: Tenis personajn informojn ene de mendo %s.

en: Peru
eo: Peruo

en: Perugia
eo: Perugio

en: Pesaro e Urbino
eo: Pesaro kaj Urbino

en: Philadelphia
eo: Filadelfio

en: Philippine peso
eo: Filipina peso

en: Philippines
eo: Filipinoj

en: Phnom Penh
eo: Pnom-Peno

en: Phone
eo: Telefonnumero

en: Phone (optional)
eo: Telefonnumero (nedevige)

en: Phone Number
eo: Telefonnumero

en: Phone number.
eo: Telefonnumero.

en: Phone:
eo: Telefono:

en: Photoblogging
eo: Fotoblogado

en: Photography
eo: Fotado

en: Photos
eo: Fotoj

en: Pilcrow&rsquo;s 6 different layouts, with multiple sidebar configurations, four default color schemes, custom header images (using featured images in posts and pages), and a customizable background, make personalizing your blog a snap.
eo: La 6 diversaj aspektigoj de Pilcrow faras adaptadon de via blogo facilegaĵon, per pluraj flankpanelaj agordoj, kvar defaŭltaj kolorskemoj, propraj kapobildoj (uzante elstarigitajn bildojn en afiŝoj kaj paĝoj) kaj adaptebla fono.

en: Pingback
eo: Resondado

en: Pingback excerpt:
eo: Resondada eltiraĵo:

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
eo: Ricevis resondadon de %1$s al %2$s. Daŭrigu la surretan interparolon! :-)

en: Pingback:
eo: Resonado:

en: Pings
eo: Eĥosondoj

en: Pink
eo: Rozkolora

en: Pinterest Site Verification
eo: Aŭtentigo de retejoj ĉe Pinterest

en: Pisa
eo: Pizo

en: Pitcairn
eo: Pitkarna Insulo

en: Pittsburgh
eo: Picburgo

en: Place order
eo: Fari la mendon

en: Placeholder
eo: Lokokupilo

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a hero section.
eo: Lok-okupa bildo por reprezenti varon elmontritan en heroa sekcio.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a hero section. 1 out of 2.
eo: Lok-okupa bildo por reprezenti varon elmontritan en heroa sekcio. 1 el 2.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a hero section. 2 out of 2.
eo: Lok-okupa bildo por reprezenti varon elmontritan en heroa sekcio. 2 el 2.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product details banner. 1 out of 3.
eo: Lok-okupa bildo por reprezenti varon elmontritan en banderolo de var-informoj. 1 el 3.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product details banner. 2 out of 3.
eo: Lok-okupa bildo por reprezenti varon elmontritan en banderolo de var-informoj. 2 el 3.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product details banner. 3 out of 3.
eo: Lok-okupa bildo por reprezenti varon elmontritan en banderolo de var-informoj. 3 el 3.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product gallery as a main image
eo: Lok-okupa bildo por reprezenti varon elmontritan en var-galerio kiel ĉefan bildon

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product gallery. Secondary image - 1 out of 3.
eo: Lok-okupa bildo por reprezenti varon elmontritan en var-galerio. Duaranga bildo - 1 el 3.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product gallery. Secondary image - 2 out of 3.
eo: Lok-okupa bildo por reprezenti varon elmontritan en var-galerio. Duaranga bildo - 2 el 3.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product gallery. Secondary image - 3 out of 3.
eo: Lok-okupa bildo por reprezenti varon elmontritan en var-galerio. Duaranga bildo - 3 el 3.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in the featured products pattern. 1 out of 4.
eo: Lok-okupa bildo por reprezenti varon elmontritan en la sekcio pri elstarigitaj varoj. 1 el 4.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in the featured products pattern. 2 out of 4.
eo: Lok-okupa bildo por reprezenti varon elmontritan en la sekcio pri elstarigitaj varoj. 2 el 4.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in the featured products pattern. 3 out of 4.
eo: Lok-okupa bildo por reprezenti varon elmontritan en la sekcio pri elstarigitaj varoj. 3 el 4.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in the featured products pattern. 4 out of 4.
eo: Lok-okupa bildo por reprezenti varon elmontritan en la sekcio pri elstarigitaj varoj. 4 el 4.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased.
eo: Lok-okupa bildo por reprezenti elmontritan varon.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a banner.
eo: Lok-okupa bildo por reprezenti varojn elmontritajn en banderolo.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a featured category section.
eo: Lok-okupa bildo por reprezenti varojn elmontritajn en sekcio pri kategorio de elstarigitaj varoj.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a left side of a banner. 1 out of 2.
eo: Lok-okupa bildo por reprezenti varon elmontritan en maldekstra flanko de banderolo. 1 el 2.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a left side of a banner. 2 out of 2.
eo: Lok-okupa bildo por reprezenti varon elmontritan en maldekstra flanko de banderolo. 2 el 2.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a right side of a banner. 1 out of 2.
eo: Lok-okupa bildo por reprezenti varon elmontritan en dekstra flanko de banderolo. 1 el 2.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a right side of a banner. 2 out of 2.
eo: Lok-okupa bildo por reprezenti varon elmontritan en dekstra flanko de banderolo. 2 el 2.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in featured categories banner. 1 out of 3.
eo: Lok-okupa bildo por reprezenti varojn elmontritajn en banderolo pri elstarigigaj kategorioj. 1 el 3.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in featured categories banner. 2 out of 3.
eo: Lok-okupa bildo por reprezenti varojn elmontritajn en banderolo pri elstarigigaj kategorioj. 2 el 3.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in featured categories banner. 3 out of 3
eo: Lok-okupa bildo por reprezenti varojn elmontritajn en banderolo pri elstarigigaj kategorioj. 3 el 3.

en: Placeholder image used to represent products being showcased under the social media icons. 1 out of 4.
eo: Lok-okupa bildo por reprezenti varojn elmontritajn sub la socimediaj simboloj. 1 el 4.

en: Placeholder image used to represent products being showcased under the social media icons. 2 out of 4.
eo: Lok-okupa bildo por reprezenti varojn elmontritajn sub la socimediaj simboloj. 2 el 4.

en: Placeholder image used to represent products being showcased under the social media icons. 3 out of 4.
eo: Lok-okupa bildo por reprezenti varojn elmontritajn sub la socimediaj simboloj. 3 el 4.

en: Placeholder image used to represent products being showcased under the social media icons. 4 out of 4.
eo: Lok-okupa bildo por reprezenti varojn elmontritajn sub la socimediaj simboloj. 4 el 4.

en: Placeholder text to be displayed in text inputs.
eo: Lok-okupa teksto por aperi en tekst-enigaj skatoloj.

en: Plain text
eo: Simpla teksto

en: Plain text template
eo: Ŝablono en simpla teksto

en: Plan
eo: Plano

en: Plans
eo: Planoj

en: Play
eo: Ludi

en: Play Video
eo: Ludi filmon

[ctx: Play as in playback or view a movie]
en: JavaScript required to play %s.
eo: Ĝavoskripto postulita por ludi %s.

en: Playlist Settings
eo: Ludolistaj agordoj

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
eo: Bonvoli <a href="%1$s">ĝisdatigi WordPress</a> al pli nuntempa versio, aŭ <a href="%2$s">malĝisdatigi al versio 2.4 de la Akismet-kromprogrameto</a>.

en: Please activate Akismet.
eo: Bonvole aktivigu Akismet.

en: Please activate the <a href="%s">Classic Editor plugin</a> to use this meta box.
eo: Bonvole aktivigu la <a href="%s">kromprogramon por la klasika redaktilo</a> por uzi tiun metaskatolon.

en: Please activate the <a href="%s">Link Manager plugin</a> to use the link manager.
eo: Aktivigu la <a href="%s">kromprogramon por Ligila administrado</a> por uzi la ligilan administrilon.

en: Please be sure to submit some text with your comment.
eo: Bonvole donacu kelkan tekston kun via komento.

en: Please check that the %s PHP extension is installed and enabled.
eo: Kontrolu, ke la %s PHP-etendo estas instalita kaj ebligita.

en: Please check the URL for mistakes. An example subscribe command should look like:
eo: Bonvole kontrolu la URLon por eraroj. Ekzempla abona komando devus aspekti kiel:

en: Please check the URL for mistakes. An example unsubscribe command should look like:
eo: Bonvole kontrolu la URLon por eraroj. Ekzempla malabona komando devus aspekti kiel:

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
eo: Bonvolu kontroli vian <a href="%s">Akismet-agordon</a> kaj kontakti vian retan gastiganton, se la problemo plu daŭras.

en: Please check your site now. It’s possible that everything is working. If there are updates available, you should update.
eo: Kontrolu vian retejon nun. Nun eble ĉio funkcias. Se ĝisdatigoj estas disponeblaj, ĝisdatigu.

en: Please check/validate "audience" field
eo: Bonvolu kontroli/validigi la kampon "spektantaro"

en: Please check/validate "bcc" field
eo: Bonvolu kontroli/validigi la kampon "bcc"

en: Please check/validate "bto" field
eo: Bonvolu kontroli/validigi la kampon "bto"

en: Please check/validate "cc" field
eo: Bonvolu kontroli/validigi la kampon "cc"

en: Please check/validate "to" field
eo: Bonvolu kontroli/validigi la kampon "al"

en: Please choose a product to add to your cart&hellip;
eo: Bonvolu elekti varon por aldoni al via korbo&hellip;

en: Please choose product options&hellip;
eo: Bonvolu elekti varajn opciojn&hellip;

en: Please choose the quantity of items you wish to add to your cart&hellip;
eo: Bonvolu elekti la kvanton da eroj, kiujn vi deziras aldoni al via korbo&hellip;

en: Please choose whether you would like sites in your WordPress network to use sub-domains or sub-directories.
eo: Bonvole elektu ĉu vi volas la retejojn en via WordPressa reto en sub-domajnojn aŭ sub-dosierujojn.

en: Please complete the configuration steps. To create a new network, you will need to empty or remove the network database tables.
eo: Bonvole finu la agordajn paŝojn. Por krei novan reton, vi bezonos malplenigi aŭ forigi la retajn datumbazajn tabelojn.

en: Please confirm you would like to setup this email forwarding:
eo: Bonvole konfirmu, ke vi volas agordi tiun plusendon de retmesaĝo:

en: Please confirm your email address
eo: Bonvole konfirmu vian retpoŝtadreson

en: Please consider writing more inclusive code.
eo: Pripensu verki uzante pli inkluzivigan kodon.

en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
eo: Bonvolu kontakti la <a href="%s" target="_blank">Akismet-subtenon</a> por helpo.

en: Please contact your host for assistance with investigating this issue further.
eo: Bonvolu kontakti vian gastiganton por plia helpo kun la problemo.

en: Please copy and paste this information in your ticket when contacting support:
eo: Bonvolu kopii kaj glui ĉi tiun informon al via petoslipo, kiam vi kontaktas subtenon:

en: Please define an SVG icon filename.
eo: Bonvole difinu dosiernomon por SVG-piktogramo.

en: Please define default parameters in the form of an array.
eo: Bonvole difinu defaŭltajn parametrojn forme de matrico.

en: Please edit your privacy policy content, making sure to delete the summaries, and adding any information from your theme and plugins. Once you publish your policy page, remember to add it to your navigation menu.
eo: Bonvole redaktu la enhavon de via privateca politiko, certigante, ke vi forviŝas la resumojn kaj aldonu iujn ajn informojn de viaj etosoj kaj kromprogramoj. Post publikigo de via politika paĝo, memoru aldoni ĝin al viaj navigaj menuoj.

en: Please enter a coupon code.
eo: Bonvolu enmeti kuponan kodon.

en: Please enter a prefix for your invoice numbers. If you use your PayPal account for multiple stores ensure this prefix is unique as PayPal will not allow orders with the same invoice number.
eo: Bonvolu enmeti prefikson por viaj fakturnumeroj. Se vi uzas vian PayPal-konton ĉe pluraj vendejoj, ĉi tiu prefikso devas esti unika, ĉar PayPal ne permesas mendojn kun la sama fakturnumero.

en: Please enter a site name.
eo: Bonvolu enigi nomon de retejo.

en: Please enter a site title.
eo: Bonvolu enigi titolon de la retejo.

en: Please enter a stronger password.
eo: Bonvolu entajpi pli fortan pasvorton.

en: Please enter a username
eo: Tajpu salutnomon

en: Please enter a username.
eo: Bonvolu enigi uzantonomon.

en: Please enter a valid Eircode.
eo: Bonvolu entajpi validan Eircode-on.

en: Please enter a valid YouTube URL.
eo: Bonvole entajpu validan URLon al YouTube.

en: Please enter a valid account username.
eo: Bonvolu enigi validan uzantnomon de konto.

en: Please enter a valid email address
eo: Bonvolu entajpi validan retpoŝtan adreson

en: Please enter a valid email address.
eo: Bv. enskribi validan retpoŝtan adreson.

en: Please enter a valid menu name.
eo: Bonvolu enigi validan menuonomon.

en: Please enter a valid number
eo: Entajpu validan numeron

en: Please enter a valid order ID
eo: Bonvolu enmeti validan ID de mendo

en: Please enter a valid postcode / ZIP.
eo: Bonvolu enmeti validan poŝtkodon.

en: Please enter a value with one monetary decimal point (%s) without thousand separators and currency symbols.
eo: Bonvolu enmeti laŭ mona dekuma formo (%s) sen apartigo inter miloj aŭ valutaj simboloj.

en: Please enter an account password.
eo: Bonvolu enigi pasvorton de konto.

en: Please enter an address to continue.
eo: Bonvolu enigi adreson por daŭrigi.

en: Please enter in a value less than the regular price.
eo: Bonvolu enigi valoron malpli ol la ordinara prezo.

en: Please enter in country code with two capital letters.
eo: Bonvolu enigi landkodon kun du majusklaj literoj.

en: Please enter your PayPal email address; this is needed in order to take payment.
eo: Bonvolu entajpi vian retpoŝtadreson por PayPal; ĉi tio necesas por ricevi pagon.

en: Please enter your current password.
eo: Bonvolu enmeti vian nunan pasvorton.

en: Please enter your password.
eo: Bonvolu enmeti vian pasvorton.

en: Please enter your username or email address. You will receive an email message with instructions on how to reset your password.
eo: Entajpu viajn uzantnomo kaj retpoŝtadreson. Vi ricevos retmesaĝon kun instrukcioj pri kiel restarigi vian pasvorton.

en: Please fill in your details above to see available payment methods.
eo: Bonvolu doni viajn detalojn supre por vidi haveblajn pagmetodojn.

en: Please fill out all password fields.
eo: Bonvolu plenigi ĉiujn pasvortajn kampojn.

en: Please include a %s template in your theme.
eo: Bonvolu inkluzivi ŝablonon %s en via etoso.

en: Please install Akismet.
eo: Bonvole instalu Akismet.

en: Please install the <a href="%s">Classic Editor plugin</a> to use this meta box.
eo: Bonvole instalu la <a href="%s">kromprogramon por la klasika redaktilo</a> por uzi tiun metaskatolon.

en: Please log in again.
eo: Bonvolu ensaluti denove.

en: Please log in to your account below to continue to the payment form.
eo: Bonvolu ensaluti en vian konton sube por daŭrigi al la pagformularo.

en: Please make sure the Apache %s module is installed as it will be used at the end of this installation.
eo: Bonvole certigu, ke la apaĉo-modulo %s estas instalita, ĉar ĝi estos uzita je la fino de tiu ĉi instalo.

en: Please note that the following "Activity-Object-Type" options may cause your texts to be displayed differently on each platform and/or parts may be completely ignored. Mastodon, for example, displays all content that is not of the "Note" type as links only.
eo: Notu ke la sekvaj agordoj pri "Activity-Object-Type" povas kaŭzi ke viaj tekstoj estos montrotaj malsame en diversaj platformoj, kaj/aŭ partoj povas esti tute ignorataj. Mastodon ekzemple montras ĉian enhavon krom la tipo "Note" nur kiel ligilojn.

en: Please note that the related posts displayed now are only for previewing purposes.
eo: Bonvole notu, ke la rilataj afiŝoj aperantaj, aperas nur cele al antaŭrigardo.

en: Please note that your services have been restricted because your site is private.
eo: Bonvole notu, ke viaj servoj estis limigitaj ĉar via retejo estas privata.

en: Please note: Third-party themes and plugins, or custom code, may override WordPress scheduling.
eo: Atentu: etosoj kaj kromprogramoj de eksteraj liverantoj, aŭ propra kodo, povas transpasi la WordPress-planadon.

en: Please open the <a href="%s">classic editor</a> to use this meta box.
eo: Bonvole malfermu la <a href="%s">klasikan redaktilon</a> por uzi tiun metaskatolon.

en: Please provide a custom field name.
eo: Bonvolu provizi nomon por la propra kampo.

en: Please provide a custom field value.
eo: Bonvolu provizi propran valoron por kampo.

en: Please provide a valid email address.
eo: Bonvole donu validan retpoŝtadreson.

en: Please provide an email address to comment.
eo: Bonvole donu retpoŝtadreson por komenti.

en: Please provide an email address.
eo: Bonvole donu retpoŝtadreson.

en: Please provide first name.
eo: Donu vian antaŭnomon.

en: Please provide last name.
eo: Donu  vian familian nomon.

en: Please provide your name to comment.
eo: Bonvole donu vian nomon por komenti.

en: Please provide your name.
eo: Bonvole donu vian nomon.

en: Please rate the product.
eo: Bonvolu pritaksi la varon.

en: Please rate your support experience
eo: Bonvole taksu vian sperton pri helpo

en: Please re-enter your password.
eo: Bonvolu ree enmeti vian pasvorton.

en: Please read and accept the terms and conditions to proceed with your order.
eo: Bonvole legu kaj akceptu la uzkondiĉojn por daŭrigi en la mendo.

en: Please save this email. If you get locked out of your account in the future, this email will help us restore access to your account.
eo: Bonvolu konservi tiun ĉi mesaĝon.  Se vi iĝos elŝlosita el via konto, tiu ĉi mesaĝo helpos nin restarigi aliron al via konto.

en: Please save your changes in order to share the preview.
eo: Bonvole konservu viajn ŝanĝojn por kunhavigi la antaŭrigardon.

en: Please see <a href="%s">Debugging in WordPress</a> for more information.
eo: Bonvolu vidi <a href="%s">Erarserĉadon en WordPress</a> por informoj.

en: Please see the <a href="https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/ua/privacy-full">PayPal Privacy Policy</a> for more details.
eo: Bonvole vidu la <a href="https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/ua/privacy-full">privatecan politikon de PayPal</a> por pliaj detaloj.

en: Please select a file
eo: Bonvolu elekti dosieron

en: Please select a rating
eo: Bonvolu elekti pritakson

en: Please select a user to authorize via the --user global argument.
eo: Bonvole elektu uzanton por rajtigi per la malloka argumento --user.

en: Please select an option.
eo: Bonvolu elekti opcion.

en: Please select some items.
eo: Bonvolu elekti iujn erojn.

en: Please select some product options before adding this product to your cart.
eo: Bonvolu elekti kelkajn varajn opciojn antaŭ aldono de tiu varo al via korbo.

en: Please send a check to Store Name, Store Street, Store Town, Store State / County, Store Postcode.
eo: Bonvolu sendi ĉekon al Vendeja Nomo, Vendeja Strato, Vendeja Urbo, Vendeja Ŝtato / Lando, Vendeja Poŝtkodo.

en: Please solve this math problem to prove that you are not a bot. Once you solve it, you will need to log in again.
eo: Bonvole solvu tiun ĉi matematikan problemon por konfirmi ke vi ne estas roboto. Post solvo, vi bezonos ree ensaluti.

en: Please specify a user by either ID, username, or email.
eo: Bonvole specifu uzanton per aŭ ID, uzantnomo aŭ retpoŝtadreso.

en: Please specify if you would like to disconnect a blog or user.
eo: Bonvole specifu ĉu vi volas malkonekti blogon aŭ uzanton.

en: Please try again.
eo: Provu denove.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
eo: Bv. provi alŝuti la dosieron per la %1$sretumila ŝutilo%2$s.

en: Please type your comment text.
eo: Bonvolu tajpi vian komentan tekston.

en: Please update WordPress now
eo: Bonvole ĝisdatigu WordPress nun

en: Please update your payment information.
eo: Bonvole ĝisdatigu viajn pago-informojn.

en: Please upload a valid WXR (WordPress eXtended RSS) export file.
eo: Bonvolu alŝuti validan WXR- (WordPress eXtended RSS) eksportan dosieron.

en: Please upload or provide the link to a valid CSV file.
eo: Bonvole alŝutu aŭ donu ligilon al valida CSV-dosiero.

en: Please use %s to add new schema properties.
eo: Uzu %s por aldoni novajn ecojn de skemoj.

en: Please verify that the <strong>administration email</strong> for this website is still correct.
eo: Kontrolu ĉu la <strong>administra retpoŝtadreso</strong> por ĉi tiu retejo daŭre validas.

en: Please verify your birthday.
eo: Bonvole konfirmu vian naskiĝtagon.

en: Please view this post in your web browser to complete the quiz.
eo: Bonvole rigardu tiun ĉi afiŝon en via retumilo, por finfari la ekzamenon.

en: Please visit a single post view to reveal the customization options.
eo: Bonvole vizitu rigardon al unuopa afiŝo por vidi la tajlorajn opciojn.

en: Please visit your <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
eo: Bonvolu viziti la <a href="%s" target="_blank">Akismet-kontopaĝon</a> por reaktivigi vian abonon.

en: Please, provide an attribute name.
eo: Bonvolu doni nomon de atributo.

en: Plugin
eo: Kromprogramo

en: Plugin %s is not installed.
eo: Kromprogramo %s ne estas instalita.

en: Plugin Data
eo: Datumoj de kromprogramoj

en: Plugin File Editor
eo: Redaktilo de kromprograma dosiero

en: Plugin Versions
eo: Kromprogramaj versioj

en: Plugin activated.
eo: Kromprogramo aktivigita.

en: Plugin and theme auto-updates
eo: Aŭtomataj ĝisdatigoj de kromprogramoj kaj etosoj

en: Plugin and theme auto-updates appear to be configured correctly
eo: Aŭtomataj ĝisdatigoj de kromprogramoj kaj etosoj ŝajnas esti ĝuste agorditaj

en: Plugin and theme auto-updates ensure that the latest versions are always installed.
eo: Axutomataj ĝisdatigoj de kromprogramoj kaj etosoj certigas, ke ĉiam la lastaj versioj estas instalitaj.

en: Plugin author's website address.
eo: La reteja adreso de la aŭtoro de la kromprogramo.

en: Plugin authors can <a href="https://developer.wordpress.org/plugins/privacy/adding-the-personal-data-exporter-to-your-plugin/" target="_blank">learn more about how to add the Personal Data Exporter to a plugin here</a>.
eo: Aŭtoroj de kromprogramoj povas <a href="https://developer.wordpress.org/plugins/privacy/adding-the-personal-data-exporter-to-your-plugin/" target="_blank"> ekscii pli pri kiel aldoni la Eksportilon de Personaj Datumoj al aldonaĵo ĉi tie </a>.

en: Plugin can only be Network Activated
eo: Kromprogramo povas esti aktivigita nur por la reto

en: Plugin could not be deleted.
eo: Kromprogramo ne povis esti forviŝita.

en: Plugin deactivated.
eo: Kromprogramo malaktivigita.

en: Plugin deactivation is not allowed
eo: Malaktivigo de kromprogramo ne estas permesita

en: Plugin downgrade failed.
eo: La kromprogramo malsukcese malpromociiĝis.

en: Plugin downgraded successfully.
eo: La kromprogramo sukcese malpromociiĝis.

en: Plugin file does not exist.
eo: La kromprograma dosiero ne ekzistas.

en: Plugin found.
eo: Kromprogramo trovita.

en: Plugin installation failed.
eo: Kromprogramo-instalo malsukcesis.

en: Plugin name
eo: Nomo de la kromprogramo

en: Plugin not found.
eo: Kromprogramo ne trovita.

en: Plugin updated successfully.
eo: La kromprogrameta ĝisdatigo estis sukcesa.

en: Plugins
eo: Kromprogramoj

en: Plugins %s
eo: Kromprogramoj %s

en: Plugins directory location
eo: Loko de dosierujo por kromprogramoj

en: Plugins directory size
eo: Grando de dosierujo por kromprogramoj

en: Plugins extend your site&#8217;s functionality with things like contact forms, ecommerce and much more. That means they have deep access to your site, so it&#8217;s vital to keep them up to date.
eo: Kromprogramoj etendas la funkciojn de via retejo, per aferoj kiel kontakto-formularoj, reta vendado kaj multe pli. Tio signifas, ke ili havas profundan alirecon al via retejo, do tre gravas teni ilin ĝisdataj.

en: Plus %d other note | Plus %d other notes
eo[0]: Kaj %d plia noto
eo[1]: Kaj %d pliaj notoj

en: Podgorica
eo: Podgorico

en: Pohnpei
eo: Ponape

en: Poland
eo: Pollando

en: Policies
eo: Politikoj

en: Polish
eo: Pola

en: Polish z&#x142;oty
eo: Pola zloto

en: Politics
eo: Politiko

en: Politics (Left)
eo: Politiko (maldekstra)

en: Politics (Right)
eo: Politiko (dekstra)

en: Polls
eo: Enketoj

en: Poltava Oblast
eo: Oblasto Poltavo

en: Polynesia
eo: Polinezio

en: Ponape
eo: Pohnpei

en: Popular
eo: Populara

en: Popular Labels
eo: Popularaj marknomoj

en: Popular Plugin
eo: Populara kromprogramo

en: Popular Project Tags
eo: Popularaj projektaj etikedoj

en: Popular Tags
eo: Plej ŝatataj etikedoj

en: Popular languages
eo: Popularaj lingvoj

en: Popular tags
eo: Popularaj etikedoj

en: Popularity (sales)
eo: Populareco (vendoj)

en: Port
eo: Pordo

en: Port Moresby
eo: Port-Moresbo

en: Port of Spain
eo: Portospeno

en: Port-au-Prince
eo: Portoprinco

en: Portfolio
eo: Teko

en: Portfolio Archive Content
eo: Enhavo de teko-arkivo

en: Portfolio Archive Featured Image
eo: Elstarigita bildo de teko-arkivo

en: Portfolio Archive Title
eo: Titolo de teko-arkivo

en: Portfolio Projects
eo: Teko-projektoj

en: Portfolio pages display at most %1$s projects
eo: Teko-paĝoj montras maksimume %1$s projektojn

en: Portfolios
eo: Tekoj

en: Portugal
eo: Portugalio

en: Portuguese
eo: Portugala

en: Position
eo: Pozicio

en: Post
eo: Afiŝo

en: Post #%s
eo: Afi&#349;o #%s

en: Post <em>%s</em> already exists.
eo: La afiŝo <em>%s</em> jam ekzistas.

en: Post Archives
eo: Afiŝaj arkivoj

en: Post Attributes
eo: Afiŝ-atributoj

en: Post Comment
eo: Afiŝi komenton

en: Post Details
eo: Afiŝo-detaloj

en: Post Format Link
eo: Ligilo

en: Post Formats
eo: Tipoj de afiŝoj

en: Post ID.
eo: Afiŝ-ID

en: Post Thumbnail
eo: Bildeto de la afiŝo

en: Post Title
eo: Afiŝ-titolo

en: Post Type
eo: Afiŝo-tipo

en: Post Type Archive
eo: Afiŝtipa arkivo

en: Post Type Counts
eo: Nombroj da afiŝoj laŭ tipo

en: Post Via Email
eo: Afiŝi tra retpoŝto

en: Post a Comment
eo: Skribi Komenton

en: Post already imported
eo: Afiŝo estis jam importita

en: Post by %s.
eo: Afiŝo de %s.

en: Post by Email
eo: Afiŝi retpoŝte

en: Post by Voice
eo: Afiŝi voĉe

en: Post content
eo: Afiŝa enhavo

en: Post draft updated.
eo: Malneto de afiŝo ĝisdatigita.

en: Post excerpt
eo: Afiŝa eltiraĵo

[ctx: Post format]
en: Aside
eo: Mencio

[ctx: Post format]
en: Audio
eo: Aŭdaĵo

[ctx: Post format]
en: Chat
eo: Babilo

[ctx: Post format]
en: Gallery
eo: Galerio

[ctx: Post format]
en: Image
eo: Bildo

[ctx: Post format]
en: Link
eo: Ligilo

[ctx: Post format]
en: Quote
eo: Citi

[ctx: Post format]
en: Standard
eo: Ordinara

[ctx: Post format]
en: Status
eo: Stato

en: Post formats supported.
eo: Afiŝo-tipoj subtenataj.

en: Post name
eo: Nomo de la afiŝo

en: Post navigation
eo: Navigado tra afiŝoj

en: Post not found
eo: Afiŝo ne trovita

en: Post published and sending emails to subscribers.
eo: Afiŝo publikigita kaj sendas retmesaĝojn al abonantoj

en: Post published and sharing on %1$s.
eo: Afiŝo publikigita kaj kunhavigas ĉe %1$s.

en: Post published privately.
eo: Private publikigis afiŝon.

en: Post published, sending emails to subscribers and sharing post on %1$s.
eo: Aiŝo publikigita, sendas retmesaĝojn al abonantoj kaj kunhavigas afiŝon ĉe %1$s.

en: Post published.
eo: Afiŝo publikigita.

en: Post restored successfully.
eo: Sukcese restarigis afiŝon.

en: Post restored to revision from %s.
eo: Afiŝo estas restarigita al versio de %s.

en: Post reverted to draft.
eo: Revenigis afiŝon al malneto.

en: Post saved.
eo: Konservis la afiŝon.

en: Post scheduled
eo: Afiŝo planita

en: Post scheduled for: %s.
eo: Afiŝo planita aperi en: %s.

en: Post scheduled.
eo: Planis afiŝon.

en: Post submitted.
eo: Afiŝo proponita.

en: Post title
eo: Afiŝ-titolo

en: Post type Archives:
eo: Arkivoj de afiŝo-tipo:

en: Post type names must be between 1 and 20 characters in length.
eo: Longeco de nomoj por afiŝo-tipoj devas esti inter 1 kaj 20 signoj.

en: Post type to get the templates for.
eo: Afiŝa tipo por akiri la ŝablonojn.

en: Post type:
eo: Afiŝo-tipo:

en: Post types to search (minimum of 1):
eo: Traserĉi tra afiŝotipoj (minimume 1):

en: Post unavailable
eo: Afiŝo nehavebla

en: Post updated.
eo: Ĝisdatigis la afiŝon.

en: Post via email
eo: Afiŝi retpoŝte

en: Postal Code
eo: Poŝtkodo

en: Postal code
eo: Poŝtkodo

en: Postal code (optional)
eo: Poŝtkodo (nedevige)

en: Postal code.
eo: Poŝtkodo.

en: Postcode
eo: Poŝtkodo

en: Postcode / ZIP
eo: Poŝtkodo

en: Postcode / ZIP.
eo: Poŝtkodo.

en: Postcode for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all areas. Wildcards (*) and ranges for numeric postcodes (e.g. 12345...12350) can also be used.
eo: Poŝtkodo por tiu regulo. Punktokomo (;) apartigas plurajn valorojn. Lasu malplena por apliki al ĉiuj lokoj. Ĵokeroj (*) kaj gamoj por ciferaj poŝtkodoj (ekz. 12345... 12350) ankaŭ povas esti uzataj.

en: Postcodes containing wildcards (e.g. CB23*) or fully numeric ranges (e.g. <code>90210...99000</code>) are also supported. Please see the shipping zones <a href="%s" target="_blank">documentation</a> for more information.
eo: Poŝtkodoj enhavantaj ĵokerojn (kiel CB23*) aŭ tute ciferaj (kiel <code>90210...99000</code>) ankaŭ estas subtenataj. Bonvolu vidi la sendzonan <a href="%s" target="_blank">dokumentadon</a>) por pliaj informoj.

en: Posted
eo: Afiŝita

en: Posted by %s
eo: Publikigita de %s

en: Posted by: %s
eo: Afiŝita de: %s

en: Posted in %1$s
eo: Afiŝita en %1$s

en: Posted in %s
eo: Blogis en %s

en: Posted title:
eo: Afiŝita titolo:

en: Posted:
eo: Skribis:

en: Poster
eo: Afiŝanto

en: Poster Image
eo: Afiŝo-bildo

en: Posting activity
eo: Afiŝ-aktiveco

en: Posts
eo: Afiŝoj

en: Posts & Comments
eo: Afiŝoj & komentoj

en: Posts Imported
eo: Afiŝoj importitaj

en: Posts Page
eo: Paĝo pri afiŝoj

[ctx: Posts about Category written by John and Bob]
en: Posts about %1$s written by %2$l
eo: Afiŝoj pri %1$s verkitaj de %2$l

en: Posts by %s
eo: Afiŝoj de %s

en: Posts list
eo: Afiŝolisto

en: Posts list navigation
eo: Navigado tra afiŝolisto

en: Posts navigation
eo: Navigado tra afiŝoj

en: Posts page
eo: Afiŝopaĝo

en: Posts page: %s
eo: Afiŝopaĝo: %s

en: Posts published on %s
eo: Afiŝoj publikigitaj en %s

en: Posts tagged &ldquo;%s&rdquo;
eo: Afiŝoj etikeditaj &quot;%s&quot;

en: Posts that you like will appear here.
eo: Afiŝoj ŝatitaj de vi aperos tie ĉi.

en: Pound sterling
eo: Brita pundo

en: Pounds
eo: Funtoj

en: Powered by %1$s
eo: Povigita de %1$s

en: Powered by <a %s>WordPress.com</a>
eo: Povigita de <a %s>WordPress.com</a>

en: Powered by Akismet
eo: Povigita de Akismet

en: Powered by Jetpack
eo: Povigita de Jetpack

en: Powered by Titan
eo: Povigita de Titan

en: Powered by VaultPress
eo: Povigita de VaultPress

en: Powered by VideoPress
eo: Povigita de VideoPress

en: Powered by WooCommerce
eo: Povigita de WooCommerce

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
eo: Povigita de Wordpress, moderna, semantika ilo por publikigado.

en: Powered by WordPress.com
eo: Farita pere de Wordpress.com

en: Powered by {{WooCommerceLogo /}}
eo: Povigita de {{WooCommerceLogo /}}

en: Powered by {{a}}WooCommerce{{/a}}
eo: Povigita de {{a}}WooCommerce{{/a}}

en: Powered by {{jetpackLogo /}}
eo: Povigita de {{jetpackLogo /}}

en: Powerful, "all in one" solution for gift certificates, store credits, discount coupons and vouchers.
eo: Fleksebla solvo por krei donacajn kuponojn, butikajn kreditojn, rabat-kuponojn, k.s.

en: Prague
eo: Prago

en: Prefecture
eo: Gubernio

en: Preferences
eo: Preferoj

en: Preload
eo: Antaŭŝargi

en: Premium
eo: Supera

en: Premium support
eo: Supera subteno

en: Preparing author mapping form...
eo: Preparas formularon por aŭtora mapado...

en: Preprocessor
eo: Antaŭtraktilo

en: Preprocessor:
eo: Antaŭtraktilo:

en: Press This
eo: Presi tiun ĉi

en: Press This is a little tool that lets you grab bits of the web and create new posts with ease.
eo: Presi ĉi tion estas ilo por kapto de eroj en la interreto kaj afabla kreo de novaj afiŝoj.

en: Press This is not available. Please contact your site administrator.
eo: Presi ĉi tion ne estas disponebla. Bonvole kontaktu vian retejan administranton.

en: Press This is not installed. Please install Press This from <a href="%s">the main site</a>.
eo: Presi ĉi tion ne estas instalita. Bonvole instalu Presi ĉi tion de <a href="%s">la ĉefa retejo</a>.

en: Press This!
eo: Presi ĉi tion!

en: Press return or enter to open this panel
eo: Premu enigbutonon por malfermi tiun ĉi panelon

en: Press return or enter to open this section
eo: Premi enigklavon por malfermi tiun ĉi sekcion

en: Prevent ads from showing on your site.
eo: Malebligi reklamojn je via retejo.

en: Preview
eo: Antaŭrigardi

en: Preview %s
eo: Antaŭrigardi %s

en: Preview &#8220;%s&#8221;
eo: Antaŭrigardi &#8220;%s&#8221;

en: Preview Changes
eo: Antaŭrigardi ŝanĝojn

en: Preview Link
eo: Antaŭrigarda ligilo

en: Preview as a browser icon
eo: Antaŭrigardi kiel piktogramon en retumilo

en: Preview as an app icon
eo: Antaŭrigardi kiel piktogramon de aplikaĵo

en: Preview link for the post.
eo: Ligilo por antaŭrigardi la afiŝon.

en: Preview page
eo: Antaŭrigardi paĝon

en: Preview post
eo: Antaŭrigardi afiŝon

en: Preview:
eo: Antaŭrigardi:

en: Preview: changes must be saved or they will be lost
eo: Antaŭrigardo: ŝanĝoj devas esti konservitaj aŭ ili perdiĝos

en: Previewing and Customizing
eo: Antaŭvido kaj tajloro

en: Previewing theme
eo: Antaŭrigardas etoson

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Previous (arrow left)
eo: Antaŭa (sago maldekstren)

en: Previous Page
eo: Antaŭa paĝo

en: Previous Post
eo: Antaŭa afiŝo

en: Previous and next months
eo: Antaŭaj kaj sekvaj monatoj

en: Previous page
eo: La antaŭa paĝo

en: Previous post:
eo: Antaŭa afiŝo:

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
eo: Antaŭe redaktitaj kopioj de la bildo ne estos forviŝitaj.

en: Price
eo: Prezo

en: Price display suffix
eo: Prezomontra sufikso

en: Price formatted in HTML.
eo: Prezo laŭ strukturo HTML.

en: Price:
eo: Prezo

en: Prices entered with tax
eo: Prezoj enigitaj kun imposto

en: Pricing
eo: Prezoj

en: Primary
eo: Ĉefa

en: Primary Blog
eo: Ĉefa Blogo

en: Primary Menu
eo: Ĉefa menuo

en: Primary Navigation
eo: Ĉefa navigado

en: Primary Site
eo: Ĉefa TTT-ejo

en: Primary language for the site.
eo: Ĉefa lingvo de la retejo.

en: Primary site
eo: Ĉefa TTT-ejo

en: Prince Edward Island
eo: Insulo de Princo Eduardo

en: Print
eo: Presi

en: Priority
eo: Prioritato

en: Privacy
eo: Privateco

en: Privacy & Cookies
eo: Privateco kaj kuketoj

en: Privacy & Cookies: This site uses cookies. By continuing to use this website, you agree to their use. 
    To find out more, including how to control cookies, see here:
eo: Privateco kaj kuketoj: Ĉi tiu retejo uzas kuketojn. Per daŭra uzo de la retejo, vi konsentas al la uzo de kuketoj. 
    Por ekscii pli, inkluzive kiel regi kuketojn, vidu ĉe:

en: Privacy Laws around the world require businesses and online services to delete, anonymize, or forget the data they collect about an individual. The rights those laws enshrine are sometimes called the "Right to be Forgotten".
eo: Leĝoj pri privatecaj tra la mondo postulas entreprenojn kaj interretajn servojn forigi, anonimigi aŭ forgesi la datumojn, kiujn ili kolektas pri individuo. La rajtoj kiujn tiuj leĝoj sanktigas foje estas nomitaj la "Rajto esti forgesita".

en: Privacy Laws around the world require businesses and online services to provide an export of some of the data they collect about an individual, and to deliver that export on request. The rights those laws enshrine are sometimes called the "Right of Data Portability". It allows individuals to obtain and reuse their personal data for their own purposes across different services. It allows them to move, copy or transfer personal data easily from one IT environment to another.
eo: Leĝoj pri privateco tra la mondo postulas entreprenojn kaj retajn servojn provizi eksportadon de iuj el la datumoj, kiujn ili kolektas pri individuo, kaj liveri tiun eksporton laŭpeto. La rajtoj kiujn tiuj leĝoj sanktigas foje estas nomitaj la "Right of Data Portability". Ĝi permesas al individuoj akiri kaj reuzi siajn personajn datumojn por siaj propraj celoj tra malsamaj servoj. Ĝi permesas al ili movi, kopii aŭ translokigi personajn datumojn facile de unu IT-medio al alia.

en: Privacy Policy
eo: Privateca politiko

en: Privacy Policy Guide
eo: Gvidlibro al privateca politiko

en: Privacy Policy Link
eo: Ligilo al privateca politiko

en: Privacy Policy page setting updated successfully. Remember to <a href="%s">update your menus</a>!
eo: Paĝo pri privateca politiko sukcese ĝisdatigita. Memoru <a href="%s">ĝisdatigi viajn menuojn</a>!

en: Privacy Policy page updated successfully.
eo: Sukcese ĝisdatigis paĝon pri privateca politiko.

en: Privacy Settings
eo: Agordoj de privateco

[ctx: Privacy Settings]
en: Policy Guide
eo: Gvidilo pri politiko

[ctx: Privacy Settings]
en: Settings
eo: Agordoj

en: Privacy policy
eo: Privateca politiko

en: Private
eo: Privata

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Privata <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Privataj <span class="count">(%s)</span>

en: Private key
eo: Privata ŝlosilo:

en: Private note
eo: Privata noto

en: Private: %s
eo: Privata: %s

en: Privately Published
eo: Private publikigita

en: Problem communicating with Tumblr, retrying later
eo: Problemo okazis dum komuniko kun Tumblr, reprovo okazos poste

en: Problem creating file for theme download
eo: Problemo dum kreo de dosiero por etoso-elŝuto

en: Problem downloading theme
eo: Problemo dum elŝuto de etoso

en: Proceed
eo: Daŭrigi

en: Proceed to Checkout
eo: Pluiri al pagejo

en: Proceed to PayPal
eo: Pluiri al PayPal

en: Proceed to checkout
eo: Iri al la pagprocezo

en: Process payments and prevent fraud
eo: pritrakti pagojn kaj preventi fraŭdon

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
eo[0]: Traktis %d komenton.
eo[1]: Traktis %d komentojn.

en: Processing
eo: Pritraktas

en: Processing <span class="count">(%s)</span> | Processing <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Traktata <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Traktataj <span class="count">(%s)</span>

en: Processing order
eo: Pritraktas mendon

en: Processing...
eo: Procezado...

en: Product
eo: Produkto

[ctx: Product Attribute]
en: Product %s
eo: Vara %s

en: Product Catalog
eo: Var-katalogo

en: Product Categories
eo: Kategorioj de varoj

en: Product Export
eo: Eksportado de varoj

en: Product ID or SKU is required
eo: Vara ID aŭ SKU estas deviga

en: Product ID or SKU is required.
eo: ID aŭ SKU de varo estas deviga.

en: Product ID provided does not match this line item
eo: Donita ID de varo ne kongruas kun tiu ĉi unulinia ero

en: Product ID.
eo: Vara ID.

en: Product IDs
eo: ID-oj de varoj

en: Product Images
eo: Bildoj de varoj

en: Product Import
eo: Importado de varoj

en: Product SKU.
eo: Vara SKU.

en: Product Search
eo: Varserĉo

en: Product Tag Cloud
eo: Nub-etikedo de varo

en: Product Title
eo: Titolo de varo

en: Product Type
eo: Vartipo

en: Product URL
eo: URL al varo

en: Product URL.
eo: URL de varo.

en: Product attribute base
eo: Bazo de var-atributo

en: Product backorder
eo: Pendanta varo

en: Product catalog
eo: Var-katalogo

en: Product categories
eo: Varkategorioj

en: Product categories for your store can be managed here. To change the order of categories on the front-end you can drag and drop to sort them. To see more categories listed click the "screen options" link at the top-right of this page.
eo: Kategorioj de varoj por via vendejo povas esti administrataj ĉi tie. Por ŝanĝi la ordon de kategorioj ĉe la fasado, vi povas treni kaj faligi ilin por aliordigi. Por vidi pli da kategorioj en la listo, klaku la ligilon "Ekranaj agordoj" trovitan supre dekstre en ĉi tiu paĝo.

en: Product categories that the coupon will be applied to, or that need to be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
eo: Varaj kategorioj, al kiuj la kupono estos aplikeblaj, aŭ kiuj estu en la korbo por apliko de la "Fiksa rabato por korbo".

en: Product categories that the coupon will not be applied to, or that cannot be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
eo: Varaj kategorioj, al kiuj la kupono ne aplikiĝos, aŭ kiuj ne rajtas esti en la korbo je apliko de la "Fiksa rabato por korbo".

en: Product category base
eo: Bazo de var-kategorio

en: Product category parent is invalid
eo: Patro de varkategorio estas nevalida

en: Product count
eo: Varo-nombro

en: Product created
eo: Varo kreita

en: Product creation failed, could not find original product: %s
eo: Kreo de varo malsukcesis, ne eblis trovi la originalan varon: %s

en: Product data
eo: Vardatumoj

en: Product deleted
eo: Varo forviŝita

en: Product description
eo: Priskribo de la varo

en: Product description.
eo: Priskribo de varo.

en: Product dimensions.
eo: Dimensioj de varo.

en: Product display, sorting, and reports may not be accurate until this finishes. It will take a few minutes and this notice will disappear when complete.
eo: La vido, vicordigo kaj raportado pri varoj povas misfunkcii ĝis kiam tiu operacio finiĝos. Tio daŭros kelkajn minutojn, kaj tiu ĉi mesaĝo malaperos kiam ĝi finiĝos.

en: Product draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
eo: Malneto de varo ĝisdatigita. <a target="_blank" href="%s">Antaŭrigardi varon</a>

en: Product external URL. Only for external products.
eo: URL de ekstera varo. Nur por varoj de eksteraj liverantoj.

en: Product external button text. Only for external products.
eo: Teksto de butono por varoj de eksteraj liverantoj. Nur por eksteraj varoj.

en: Product gallery
eo: Vara galerio

en: Product height (%s).
eo: Alto de varo (%s).

en: Product image
eo: Var-bildo

en: Product is invalid.
eo: Varo estas nevalida.

en: Product length (%s).
eo: Longo de varo (%s).

en: Product low in stock
eo: Malmultaj ezkempleroj de varo

en: Product name
eo: Nomo de varo

en: Product name.
eo: Nomo de varo.

en: Product out of stock
eo: Varo elĉerpita

en: Product parent ID.
eo: Patra ID de varo.

en: Product permalinks
eo: Fiksligiloj al varo

en: Product price.
eo: Prezo de varo.

en: Product promotion
eo: Reklamado pri varo

en: Product properties should not be accessed directly.
eo: Atributoj de varoj ne estu rekte aliritaj.

en: Product quantity is required.
eo: Kvanto da varo estas deviga.

en: Product quantity must be a positive float.
eo: Kvanto da varo devas esti pozitiva glitkoma nombro.

en: Product ratings
eo: Pritaksoj de varo

en: Product regular price.
eo: Ordinara prezo de varo.

en: Product restored
eo: Varo restarigita

en: Product sale price.
eo: Rabatprezo de varo.

en: Product saved.
eo: Varo konservita.

en: Product scheduled for: %1$s. <a target="_blank" href="%2$s">Preview product</a>
eo: Varo planita por la: %1$s. <a target="_blank" href="%2$s">Antaŭrigardi varon</a>

en: Product search
eo: Varserĉo

en: Product shipping class parent is invalid
eo: Nevalida patro de sendkategorio de varo

en: Product shipping classes
eo: Sendaj kategorioj de varoj

en: Product short description
eo: Mallonga priskribo de varo

en: Product short description.
eo: Mallonga priskribo de varo.

en: Product slug.
eo: URL-nomo de varo.

en: Product status (post status).
eo: Varstato (afiŝstato).

en: Product submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
eo: Varo proponita. <a target="_blank" href="%s">Antaŭrigardi varon</a>

en: Product tag base
eo: Bazo de var-etikedo

en: Product tags
eo: Varaj etikedoj

en: Product title
eo: Titolo de varo

en: Product transients cleared
eo: Forviŝis varo-nedaŭraĵojn

en: Product type.
eo: Vartipo.

en: Product updated
eo: Varo ĝisdatigita

en: Product updated.
eo: Varo ĝisdatigita.

en: Product variations
eo: Variaĵoj de varo

en: Product weight (%s).
eo: Pezo de varo (%s).

en: Product width (%s).
eo: Larĝo de varo (%s).

en: Products
eo: Varoj

en: Products list
eo: Listo de varoj

en: Products navigation
eo: Varo-navigado

en: Products per row
eo: Varoj en ĉiu vico

en: Products tagged &ldquo;%s&rdquo;
eo: Varoj etikeditaj &quot;%s&quot;

en: Products that the coupon will be applied to, or that need to be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
eo: Varoj, al kiuj la kupono aplikiĝos, aŭ kiuj estu en la korbo, por ke la "Fiksa rabato por korbo" aplikiĝu.

en: Products that the coupon will not be applied to, or that cannot be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
eo: Varoj ekster la aplikado de la kupono, aŭ kiuj ne estu en la korbo por apliko de la "Fiksa rabato por korbo".

en: Products you’ve viewed: we’ll use this to, for example, show you products you’ve recently viewed
eo: Varojn rigarditajn de vi: ni uzos tion ekzemple, por montri al vi varojn lastatempe rigarditajn de vi

en: Profile
eo: Profilo

en: Profile &rarr;
eo: Profilo &rarr;

en: Profile Picture
eo: Profilfoto

en: Profile URL
eo: Profila URL

en: Profile links
eo: Profilaj ligiloj

en: Profile updated.
eo: La profilo ĝisdatiĝis.

en: Profiles
eo: Profiloj

en: Project
eo: Projekto

en: Project Tag
eo: Projekta etikedo

en: Project Tags
eo: Projektaj etikedoj

en: Project Type
eo: Projekto-tipo

en: Project Types
eo: Projekt-tipoj

en: Project item draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview project</a>
eo: Malneto de projektero ĝisdatigita. <a target="_blank" href="%s">Antaŭrigardi projekton</a>

en: Project list navigation
eo: Navigado tra projekto-listo

en: Project published and sharing project on %1$s.
eo: Projekto publikigita kaj kunhavigas projekton ĉe %1$s.

en: Project published. <a href="%s">View project</a>
eo: Projekto publikigita. <a href="%s">Rigardi projekton</a>

en: Project restored to revision from %s
eo: Projekto restarigita al revizio de %s

en: Project saved.
eo: Projekto konservita.

en: Project scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview project</a>
eo: Projekto planita por: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Antaŭrigardi projekton</a>

en: Project submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview project</a>
eo: Projekto proponita. <a target="_blank" href="%s">Antaŭrigardi projekton</a>

en: Project tag list
eo: Listo de projekto-etikedoj

en: Project tag list navigation
eo: Navigado tra listo de projekto-etikedoj

en: Project type list
eo: Listo de projekt-tipoj

en: Project type list navigation
eo: Navigado tra listo de projekto-tipoj

en: Project updated.
eo: Projekto ĝisdatigita

en: Project updated. <a href="%s">View item</a>
eo: Projekto ĝisdatigita. <a href="%s">Rigardi eron</a>

en: Projects
eo: Projektoj

en: Projects list
eo: Projekto-listo

en: Promote
eo: Promocii

en: Protect
eo: Protekti

en: Protect API key
eo: Protekti API-ŝlosilon

en: Protect your store from unauthorized access.
eo: Protekto de via vendejo de senrajta aliro.

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
eo: Protektitaj komentoj: Bv. enskribi vian pasvorton por legi komentojn.

en: Protected: %s
eo: Protektita: %s

en: Protects your site from traditional and distributed brute force login attacks.
eo: Protektas vian retejon de tradicia kaj dissenditaj atakoj penante brutforte ensaluti.

en: Proudly powered by WordPress
eo: Fiere disponigita de WordPress

en: Provide Enhanced Information about Your Blog
eo: Provizu plibonigitajn informojn pri via blogo

en: Provide your readers with the option to translate your site into their preferred language.
eo: Donas al viaj legantoj la eblon traduki vian retejon al aliaj lingvoj.

en: Provided order currency is invalid.
eo: Donita valuto de mendo estas nevalida.

en: Provides the necessary hidden tags needed to verify your WordPress site with various services.
eo: Donas la necesajn kaŝitajn etikedojn por aŭtentigi vian WordPress-ejon ĉe diversaj servoj.

en: Province
eo: Provinco

en: Public
eo: Publika

en: Public <span class="count">(%s)</span> | Public <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Publika <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Publikaj <span class="count">(%s)</span>

en: Public display name
eo: Publika Nomo

en: Public facing and editor script handle. DEPRECATED: Use `script_handles` instead.
eo: Publika fronto kaj redaktilo skripto-tenilo. EVITINDA: Uzu `script_handles` anstataŭe.

en: Public facing and editor script handles.
eo: Publika fronto kaj redaktilo skripto-tenilo.

en: Public facing and editor style handle. DEPRECATED: Use `style_handles` instead.
eo: Publika alfronto kaj redaktilo stila tenilo. EVITINDA: Uzu `style_handles' anstataŭe.

en: Public facing and editor style handles.
eo: Publika alfronto kaj redaktistostila tenilo.

en: Public facing script handle. DEPRECATED: Use `view_script_handles` instead.
eo: Publika alfronta skripto-tenilo. EVITINDA: Uzu `view_script_handles' anstataŭe.

en: Public facing script handles.
eo: Identigilo por la skripto, videbla de la publiko.

en: Public text domain.
eo: Publika tekst-domajno.

en: Public, Sticky
eo: Publika, Gluita

en: Publication Date
eo: Publikiga dato

en: Publicize
eo: Publici

en: Publish
eo: Afiŝi

en: Publish <b>immediately</b>
eo: Publikigi <b>tuj</b>

en: Publish Settings
eo: Publikigaj agordoj

en: Publish on: %s
eo: Publikigita je: %s

en: Publish posts on your site by writing and sending an email from any email client instead of using the post editor.
eo: Vi povas publikigi afiŝojn en via retejo per verkado kaj sendo de retletero, de iu ajn retpoŝt-programo, anstataŭ per uzo de la afiŝo-redaktilo.

en: Published
eo: Publikigita

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Publikigita <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Publikigitaj <span class="count">(%s)</span>

en: Published by %s
eo: Publikigita de %s

en: Published on: %s
eo: Publikigita je: %s

en: Publisher limits playback of video embeds.
eo: Eldonisto limigas ludigon de filmaj enkorpigoj.

en: Publishing
eo: Publikigas...

en: Publishing Post
eo: Publikigas Afiŝon

en: Publishing Soon
eo: Baldaŭ aperigotaj

en: Publishing…
eo: Publikiĝas...

en: Puerto Rico
eo: Puertoriko

en: Punjab
eo: Panĝabio

en: Purchase
eo: Aĉeti

en: Purchase note
eo: Aĉeta noto

en: Purchased Downloads
eo: Aĉetitaj elŝutaĵoj

en: Purple
eo: Purpura

en: Purposes
eo: Celoj

en: Put your mouse over your Gravatar to check out your profile.
eo: Ŝvebigu la muson super via gravataro por rigardi vian profilon.

en: Pyongyang
eo: Pjongjango

en: QRCode
eo: QR-kodo

en: Qatar
eo: Kataro

en: Qatari riyal
eo: Katara rialo

en: Qostanay
eo: Kostanajo

en: Qty
eo: Kvt.

en: Quality
eo: Kvalito

en: Quantity
eo: Kvanto

[ctx: Quantity in stock]
en: Stock
eo: Stoko

en: Quantity left in stock if stock is low, or null if not applicable.
eo: Restanta havebla kvanto kaze de malmulta stoko, aŭ null se ne aplikebla.

en: Quantity of orders made by the customer.
eo: Kvanto da mendoj faritaj de la kliento.

en: Quantity ordered.
eo: Kvanto mendita.

en: Quebec
eo: Kebekio

en: Queensland
eo: Kvinslando

en: Query parameter not permitted: %s
eo: Peta parametro ne permesita: %s

en: Query type
eo: Tipo de peto

en: Questions?
eo: Demandoj

en: Queued Imported
eo: Envicigitaĵoj importitaj

en: Quick Draft
eo: Rapida malneto

en: Quick Edit
eo: Rapide redakti

en: Quick Links
eo: (Rapidligiloj)

en: Quick edit &#8220;%s&#8221; inline
eo: Rapide redakti &#8220;%s&#8221; ĉeloke

en: Quick edit this comment inline
eo: Rapid-redakti tiun ĉi komenton ĉeloke

en: Quick&nbsp;Edit
eo: Rapide&nbsp;redakti

en: Quote
eo: Citi

en: Quotes
eo: Citaĵoj

en: Qyzylorda
eo: Kyzylorda

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
eo: R &#8212; Intencita por plenkreskuloj pli ol 17 jar-aĝaj

en: REST API
eo: REST-API

en: REST API %1$s should be an array of arrays. Non-array value detected for %2$s.
eo: REST API %1$s devus esti tabelo de tabeloj. Ne-tabla valoro detektita por %2$s.

en: REST API Endpoint: %s
eo: REST API finpunkto: %s

en: REST API Response: (%1$s) %2$s
eo: REST API-respondo: (%1$s) %2$s

en: REST API availability
eo: Disponeco de REST-API

en: REST API enabled?
eo: Ĉu REST-API ebligita?

en: REST API routes must be registered on the %s action.
eo: Vojoj al REST-API devas esti registritaj ĉe la ago %s.

en: REST API version used in the webhook deliveries.
eo: Versio de REST-API uzata en la liveroj de rethokoj.

en: REST base route for the post type.
eo: Bazvojo de REST por la afiŝo-tipo.

en: REST base route for the taxonomy.
eo: REST-bazvojo por la taksonomio.

en: REST namespace route for the taxonomy.
eo: REST-bazvojo por la taksonomio.

en: REST route's namespace for the post type.
eo: Nomspaco de REST-itinero por la afiŝo-tipo.

en: REST search handlers must extend the %s class.
eo: Serĉaj traktiloj de REST devas etendi la klason %s.

en: RSS Address
eo: RSS-adreso

en: RSS Error:
eo: RSS-eraro:

en: RSS Feed
eo: RSS-novaĵfonto

en: RSS Links
eo: RSS-Ligiloj

en: RTL Language Support
eo: RTL-lingva subteno

en: Rabbits & Rodents
eo: Kunikloj kaj ronĝuloj

en: Radio
eo: Radiobutono

en: Rajasthan
eo: Rajastano

en: Random
eo: Hazarda

en: Random Order
eo: Hazarda vicordo

en: Random Order:
eo: Hazarda ordo:

en: Randomize suggested headers
eo: Hazardigu proponatajn kapojn

en: Randomize uploaded headers
eo: Hazardigi enŝutitajn kapojn

en: Randomizing suggested headers
eo: Hazardigante proponatajn kapojn

en: Randomizing uploaded headers
eo: Hazardigante enŝutitajn kapojn

en: Rangoon
eo: Ranguno (Janguno)

en: Rarotonga
eo: Rarotongo

en: Rate
eo: Ofteco

en: Rate %
eo: Tarifo %

en: Rate This
eo: Rangu ĉi tion

en: Rate code
eo: Tarifa kodo

en: Rate name
eo: Tarifa nomo

en: Rate this:
eo: Taksu ĉi tion:

en: Rate&hellip;
eo: Pritakso&hellip;

en: Rate&nbsp;%
eo: Tarifo&nbsp;%

en: Rated %1$s out of 5 based on %2$s customer rating | Rated %1$s out of 5 based on %2$s customer ratings
eo[0]: Pritaksita %1$s el 5 laŭ %2$s klienta pritakso
eo[1]: Pritaksita %1$s el 5 laŭ %2$s klientaj pritaksoj

en: Rated %s out of 5
eo: Pritaksita %s el 5

en: Rates will be configurable and taxes will be calculated during checkout.
eo: Tarifoj estos difineblaj kaj impostoj estos kalkulitaj dum la paga procezo.

en: Rather than reaching for your mouse to click on the toolbar, use these access keys. Windows and Linux use Ctrl + letter. Macintosh uses Command + letter.
eo: Anstataŭ etendi la manon al la muso por alklaki butonojn en la ilobreto , vi povas uzi la fulmoklavojn. Vindozo kaj Linukso uzas Alt+&lt;litero>. Makintoŝo uzas Stir+&lt;litero>.

en: Rating
eo: Pritakso

en: Ratings
eo: Taksado

en: Raw size value must be a string, integer, or float.
eo: Kruda grandvaloro devas esti ĉeno, entjero aŭ glitkoma nombro.

en: Re-adding...
eo: Realdonante...

en: Re-enter new password
eo: Ree enigu novan pasvorton

en: Reach out to WordPress Core developers to ensure you'll never have this problem again.
eo: Kontaktu kernajn programistojn de WordPress por certigi, ke vi neniam plu havos ĉi tiun problemon.

en: Read
eo: Legi

en: Read More
eo: Legi pli

en: Read More %s
eo: Legi pli %s

en: Read More...
eo: Legi pli...

en: Read all about it
eo: Legu ĉion pri tio

[ctx: Read all of the posts by Author Name on Blog Title]
en: Read all of the posts by %1$s on %2$s
eo: Legi ĉiujn afiŝojn de %1$s ĉe %2$s

en: Read more
eo: Legi pli

en: Read more <span class="screen-reader-text">%1$s</span>
eo: Legi pli <span class="screen-reader-text">%1$s</span>

en: Read more about &ldquo;%s&rdquo;
eo: Legi pli pri &ldquo;%s&rdquo;

en: Read more of this post
eo: Legi pli de tiu afiŝo

en: Read more&hellip;
eo: Legi pli&hellip;

en: Read more.
eo: Legi pli.

en: Read more...
eo: Legi pli...

en: Read more:
eo: Legi pli:

en: Read the <a href="%s" target="_blank">Debugging a WordPress Network</a> article. Some of the suggestions there may help you figure out what went wrong.
eo: Legu la artikolon <a href="%s" target="_blank">Trovo de cimoj en reto de WordPress</a>. Kelkaj sugestoj eble helpos vin trovi la problemon.

en: Read the rest of this entry &raquo;
eo: Legi la reston de tiu ĉi enskribo &raquo;

en: Read the rest of this page &raquo;
eo: Legi la cetero de tio paĝo &raquo;

en: Read/Write
eo: Legi/Skribi

en: Reader
eo: Legilo

en: Reading
eo: Legagordoj

en: Reading Settings
eo: Legagordoj

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
eo: Ĉu vi pretas publigiki vian unuan afiŝon? <a href="%1$s">Startu ĉi tie</a>.

en: Ready to start selling something awesome?
eo: Ĉu vi jam pretas por ekvendi elstarajn varojn?

en: Ready!
eo: Preta!

en: Real Estate Agent
eo: Agento de nemoveblaĵo

en: Reason #8:<br><strong>WordPress powers 30% of the internet.</strong>
eo: Kialo #8:<br><strong>WordPress povigas 30% de la interreto.</strong>

en: Reason for failure
eo: Kialo de malsukceso

en: Reason for refund (optional):
eo: Kialo por repago (laŭvole):

en: Reason for refund.
eo: Kialo de la repago.

en: Reasons you'll love Jetpack
eo: Kialoj ami Jetpack

en: Reassign the deleted user's posts and links to this user ID.
eo: Ali-asigni la afiŝojn kaj ligilojn de la forviŝita uzanto al tiu ĉi uzanto-ID.

en: Reblog
eo: Reblogi

en: Recalculate
eo: Rekalkuli

en: Recalculate totals? This will calculate taxes based on the customers country (or the store base country) and update totals.
eo: Ĉu ree kalkuli sumojn? Tio kalkulos impostojn bazitajn sur la lando de la kliento (aŭ la lando de la vendejo) kaj ĝisdatigos sumojn.

en: Receipt
eo: Kvitanco

en: Receive Monitor Email Notifications.
eo: Ricevi avizojn retpoŝte de Observilo.

en: Receive web and mobile notifications for new posts from this site.
eo: Vi povas ricevi enretajn kaj poŝajn sciigojn pri novaj afiŝoj de tiu retejo.

en: Receiver email
eo: Ricevanta retpoŝtadreso

en: Recent
eo: Ĵusaj

en: Recent Comments
eo: Lastaj komentoj

en: Recent Drafts
eo: Antaŭnelongaj Malnetoj

en: Recent Posts
eo: Lastaj afiŝoj

en: Recent Product Reviews
eo: Lastaj pritaksoj de varoj

en: Recent Products
eo: Lastaj produktoj

en: Recent Updates
eo: Lastaj ĝisdatigoj

en: Recent Weeks
eo: Lastaj Semajnoj

en: Recent orders
eo: Lastaj mendoj

en: Recent posts
eo: Freŝaj afiŝoj

en: Recent reviews
eo: Lastaj recenzoj

en: Recent weeks
eo: Lastaj Semajnoj

en: Recently
eo: Lastatempe

en: Recently Published
eo: Lastatempe aperigitaj

en: Recently Viewed Products
eo: Laste rigarditaj varoj

en: Recently Viewed Products list
eo: Laste rigarditaj varoj

en: Recently edited
eo: Lastatempe redaktitaj

en: Recently updated
eo: Laste ĝisdatigitaj

en: Recipient(s)
eo: Ricevonto(j)

en: Recommendation
eo: Rekomendoj

en: Recommended
eo: Rekomendita

en: Recommended Plugins
eo: Rekomenditaj kromprogramoj

en: Recommended for All WooCommerce Stores
eo: Rekomendita por ĉiuj vendejoj de WooCommerce

en: Recommended items are considered beneficial to your site, although not as important to prioritize as a critical issue, they may include improvements to things such as; Performance, user experience, and more.
eo: Rekomenditaj eroj estas konsiderataj utilaj por via retejo, kvankam ne tiom grave prioritatenda kiel kritika afero, ili povas inkluzivi plibonigojn al aferoj kiel; Efikeco, sperto de uzanto kaj pli.

en: Recommended sites
eo: Rekomenditaj retejoj

en: Reconnect
eo: Rekonekti

en: Reconnecting…
eo: Rekonektiĝas...

en: Recount terms
eo: Rekalkuli terminojn

en: Recovery Mode &#8212; %s
eo: Restariga reĝimo &#8212; %s

en: Recovery Mode not initialized.
eo: Restariga reĝimo ne estis lanĉita.

en: Recovery instructions were sent to %s. Check your inbox!
eo: Restarigaj instrukcioj estis senditaj al %s. Kontrolu vian leterkeston.

en: Recovery key expired.
eo: Eksvalidiĝis la restariga ŝlosilo.

en: Red
eo: Ruĝa

en: Red Cat Badge
eo: Insigno ruĝa kato

en: Redirect only
eo: Alidirekto nur

en: Redirect to the cart page after successful addition
eo: Alidirekti al la korbopaĝo post sukcesa aldono

en: Redo
eo: Refari

en: Refresh
eo: Refreŝigi

[ctx: Refresh connection with {social media service}]
en: Refresh connection with %s
eo: Reŝargi konekto per %s

en: Refresh stats
eo: Renovigi statistikaĵojn

en: Refreshed stats for %s
eo: Renovigis statistikaĵojn por %s

en: Refund
eo: Repago

en: Refund #%1$s - %2$s
eo: Repago #%1$s - %2$s

en: Refund #%1$s - %2$s by %3$s
eo: Repago #%1$s - en la %2$s, de %3$s

en: Refund %1$s via %2$s
eo: Repagi %1$s per %2$s

en: Refund %s manually
eo: Repagi %s permane

en: Refund &ndash; %s
eo: Repago &ndash; %s

en: Refund ID.
eo: Identigilo de la repago.

en: Refund amount
eo: Kvanto de repago

en: Refund amount is required.
eo: Kvanto da repago estas deviga.

en: Refund amount must be greater than zero.
eo: Kvanto da repago devas esti pli granda ol nulo.

en: Refund amount must be positive.
eo: Kvanto da repago devas esti pozitiva.

en: Refund amount.
eo: Kvanto da repago.

en: Refund failed.
eo: Repago malsukcesis.

en: Refund reason.
eo: Kialo de la repago.

en: Refund total.
eo: Sumo de la repago.

en: Refunded
eo: Repagita

en: Refunded %1$s - Refund ID: %2$s
eo: Repagis %1$s - ID de repago: %2$s

en: Refunded <span class="count">(%s)</span> | Refunded <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Repagita <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Repagitaj <span class="count">(%s)</span>

en: Refunded order
eo: Repagita mendo

en: Refunds
eo: Repagoj

en: Regards,
eo: Estime,

en: Regenerate
eo: Refari

en: Regenerate Address
eo: Ree generi adreson

en: Regenerate Post by Email address
eo: Regeneri adreson por afiŝi retpoŝte

en: Regenerate address
eo: Ree generi adreson

en: Regenerate download permissions
eo: Refari elŝut-permesojn

en: Regenerate shop thumbnails
eo: Refari bildetojn de la vendejo

en: Regenerating images for attachment ID: %s
eo: Regeneras bildojn por alkroĉaĵa ID: %s

en: Region
eo: Regiono

en: Region(s)
eo: Regiono(j)

en: Register
eo: Registriĝi

en: Register Another Blog &raquo;
eo: Registri alian blogon &raquo;

en: Register Now
eo: Registri nun

en: Registered Domain
eo: Registrita domajno

en: Registered domain
eo: Registrita domajno

en: Registration complete. Please check your email.
eo: La registrado estas finita. Bv. kontroli vian retpoŝton.

en: Registration confirmation will be emailed to you.
eo: Konfirmo de registriĝo estos retpoŝtita al vi.

en: Registration date for the user.
eo: Registriĝa dato por la uzanto.

en: Registration privacy policy
eo: Privateca politiko je la registriĝo

en: Regular price
eo: Ordinara prezo

en: Regular price (%s)
eo: Ordinara prezo (%s)

en: Reignite the conversation: write a new post.
eo: Relanĉu la konversacion: verku novan afiŝon.

en: Related
eo: Rilataj

en: Related Posts
eo: Rilataj afiŝoj

en: Related Tags
eo: Similaj Etikedoj

en: Related posts
eo: Rilataj afiŝoj

en: Related products
eo: Rilataj varoj

en: Relationship
eo: Rilato

en: Released: %d.
eo: Eldonita: %d.

en: Relevance
eo: Rilateco

en: Relevance (recommended)
eo: Rilateco (rekomendita)

en: Remember Me
eo: Memoru min

en: Remember me
eo: Memoru min

en: Remember to click Update to save metadata entered or changed.
eo: Bonvolu memori alklaki "Ĝisdatigi aŭdvidaĵon" por konservi metadatumojn, kiujn vi entajpis aŭ ŝanĝis.

en: Remember to click the Add New User button at the bottom of this screen when you are finished.
eo: Memoru klaki al la butono "Aldoni novan uzanton" je la malsupro de tiu ĉi ekrano kiam vi estos fininta.

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
eo: Memoru klaki al la butono "Ĝisdatigi profilon", post ŝanĝoj.

en: Remember to update the passwords and roles of imported users.
eo: Memoru ĝisdatigi la pasvortojn kaj rolojn de importitaj uzantoj.

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
eo: Memoru, ke via TTT-ejo ne povos esti restarigita kiam ĝi estos forviŝita.

en: Remind me later
eo: Memorigu min poste

en: Remote GET response.
eo: Malloka GET-respondo.

en: Remote GET successful?
eo: Ĉu malloka GET sukcesa?

en: Remote POST response.
eo: Malloka POST-respondo.

en: Remote POST successful?
eo: Ĉu malloka POST sukcesa?

en: Remote file error: %s
eo: Eraro de fora dosiero: %s

en: Remote file is incorrect size
eo: Fora dosiero ne estas ĝusta grandeco

en: Remote file is too large, limit is %s
eo: Fora dosiero estas tro granda, la limo estas %s

en: Remote file returned error response %d
eo: Fora dosiero liveris eraran respondon %d

en: Remote get
eo: Malloka Get

en: Remote post
eo: Malloka Post

en: Remote server did not respond
eo: Fora servilo ne respondis

en: Remote server returned error response %1$d %2$s
eo: Fora servilo respondis kun erarmesaĝo %1$d %2$s

en: Remove
eo: Forigi

en: Remove Background Image
eo: Forigi fonan bildon

en: Remove Header Image
eo: Forigi kapan bildon

en: Remove Image
eo: Forigi bildon

en: Remove Menu Item: %1$s (%2$s)
eo: Forviŝi menueron: %1$s (%2$s)

en: Remove Selected Items
eo: Forviŝi elektitajn erojn

en: Remove Service
eo: Forviŝi servon

en: Remove Users from Site
eo: Forigi uzantojn de la TTT-ejo

en: Remove audio source
eo: Forviŝi fonton de sono

en: Remove filter
eo: Forviŝi filtrilon

en: Remove image
eo: Forigi bildon

en: Remove item
eo: Forviŝi eron

en: Remove link
eo: Forigi ligilon

en: Remove logo
eo: Forviŝi emblemon

en: Remove personal data
eo: Forviŝi personajn datumojn

en: Remove poster image
eo: Forviŝi bildon por afiŝo

en: Remove product image
eo: Forviŝi varan bildon

en: Remove selected account(s)
eo: Forigi elektita(j)n konto(j)n

en: Remove selected row(s)
eo: Forviŝi elektita(j)n vico(j)n

en: Remove this URL
eo: Forigi tiun ĉi URL-n

en: Remove this attribute?
eo: Ĉu forviŝi tiun atributon?

en: Remove this image
eo: Forigi ĉi tiun bildon

en: Remove this item meta?
eo: Ĉu forviŝi la metadatumojn de tiu ero?

en: Remove video source
eo: Forviŝi fonton de video

en: Removed
eo: Forigita

en: Removed %s.
eo: Forigis %s.

en: Removed access to downloadable files.
eo: Forviŝis aliron al elŝuteblaj dosieroj.

en: Removed customer "%s"
eo: Forviŝis klienton "%s"

en: Removed payment token "%d"
eo: Forviŝis pagan ĵetonon "%d"

en: Removed personal data from %s order. | Removed personal data from %s orders.
eo[0]: Forviŝi personajn informojn de %s mendo.
eo[1]: Forviŝi personajn informojn de %s mendoj.

en: Removed personal data from order %s.
eo: Forviŝis personajn informojn de mendo %s.

en: Removes spam from comments and contact forms.
eo: Forviŝas trudaĵojn de komentoj kaj kontakt-formularoj.

en: Removing %1$s manually will cause PHP warnings. Use the %2$s filter instead.
eo: Permana forigo de %1$s kaŭzos PHP-avertojn. Anstataŭe, uzu la filtrilon %2$s.

en: Removing and Reusing
eo: Forigi kaj reuzi

en: Removing the current plugin&#8230;
eo: Forigas la aktualan kromprogramon&#8230;

en: Removing the old version of the translation&#8230;
eo: Forviŝas la malnovan version de la traduko&#8230;

en: Removing...
eo: Forigante...

en: Render response in a particular format.
eo: Redonu respondon laŭ aparta formo.

en: Renew
eo: Renovigi

en: Reorder
eo: Aliordigi

en: Reorder menu items
eo: Aliordigi menuerojn

en: Reorder mode closed
eo: Aliordiga reĝimo estas malebligita

en: Reorder mode enabled
eo: Aliordiga reĝimo estas ebligita

en: Reorder widgets
eo: Aliordigi kromprogrametojn

en: Repeat
eo: Ripeti

en: Repeat Background Image
eo: Ripeti fonbildon

[ctx: Repeat Image]
en: Repeat
eo: Ripeti

en: Repeat New Password
eo: Ripeti novan pasvorton

en: Repeat Password
eo: Ripeti pasvorton

en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: Replace <a href="%s">theme's CSS</a> <b>(Advanced)</b>
eo: Anstataŭigi <a href="%s">CSS de etoso</a> <b>(altnivela)</b>

en: Replace audio
eo: Anstataŭigi aŭdaĵon

en: Replace image
eo: Anstataŭigi bildon

en: Replace video
eo: Anstataŭigi videon

en: Replacement
eo: Anstataŭigo

en: Replaces the standard WordPress comment form with a new comment system that includes social media login options.
eo: Anstataŭigas la normalan koment-formularon de WordPress per nova komenta sistemo inkluzivante opcion ensaluti pere de sociaj retejoj.

en: Reply
eo: Respondi

en: Reply to %s
eo: Respondi al %s

en: Reply to Comment
eo: Respondi al komento

en: Reply to this comment
eo: Respondi al tiu ĉi komento

en: Reply to thread &raquo;
eo: Respondi al fadeno &raquo;

en: Report a bug
eo: Raporti eraron

en: Report period.
eo: Raporta periodo.

en: Report this content
eo: Raporti ĉi tiun enhavon

en: Report this content as abusive
eo: Raporti ĉi tiun enhavon kiel misuzan

en: Report this content as mature
eo: Raporti ĉi tiun enhavon kiel enhavon por adoltoj

en: Report this content as violent
eo: Raporti ĉi tiun enhavon kiel perfortan

en: Report this site
eo: Raporti tiun retejon

en: Reports
eo: Raportoj

en: Reptiles & Amphibians
eo: Reptilioj kaj amfibioj

en: Request Directions
eo: Peti vojpriskribojn

en: Request added successfully.
eo: Peto aldonita sukcese.

en: Request body.
eo: Peto-korpo.

en: Request failed with code %s
eo: Peto malsukcesis kun kodo %s

en: Request headers.
eo: Peto-kapoj.

en: Request to %1$s returned a non-200 response code: %2$d.
eo: Peto al %1$s liveris ne-200 respondan kodon: %2$d.

en: Request to %1$s returned an error: (%2$d) %3$s.
eo: Peto al %1$s liveris eraron: (%2$d) %3$s.

en: Requested
eo: Petita

en: Requester
eo: Petanto

en: Require Two-Step Authentication
eo: Devigi du-paŝan aŭtentigon

en: Required
eo: Deviga

en: Required PHP version
eo: Postulata PHP-versio

en: Required WordPress version
eo: Postulata WordPress-versio

en: Required and recommended modules are installed
eo: Postulitaj kaj rekomenditaj moduloj estas instalitaj

en: Required class not found or not readable: %s
eo: La necesa klaso ne trovita aŭ nelegebla: %s

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
eo: Bezonataj kampoj estas indikataj; la ceteraj estas nedevigaj. Profilaj informoj nur montriĝos, se via etoso estas agordita por fari tion.

en: Required fields are marked %s
eo: Devigaj kampoj estas markitaj %s

en: Required to be true, as resource does not support trashing.
eo: Devige vera, ĉar rimedo ne subtenas enrubigon.

en: Required to be true, as revisions do not support trashing.
eo: Postulita esti vera, ĉar revizioj ne subtenas rubon.

en: Required to be true, as terms do not support trashing.
eo: Postulita esti vera, ĉar terminoj ne subtenas rubon.

en: Required to be true, as users do not support trashing.
eo: Postulita esti vera, ĉar uzantoj ne subtenas rubon.

en: Required to create an Application Password, but not to update the user.
eo: Deviga por kreo de aplikaĵa pasvorto, sed ne por ĝisdatigi la uzanton.

en: Required?
eo: Ĉu deviga?

en: Requirements
eo: Postuloj

en: Requirements Not Met
eo: Ne atingis postulojn

en: Resend confirmation requests
eo: Resendi konfirmajn petojn

en: Resend email
eo: Resendi retmesaĝon

en: Resend new order notification
eo: Resendi sciigon pri nova mendo

en: Reset
eo: Restarigi

en: Reset Image
eo: Restarigi bildon

en: Reset Password
eo: Restarigi pasvorton

en: Reset Your Password
eo: Restarigi vian pasvorton

en: Reset password
eo: Restarigi pasvorton

en: Reset to defaults
eo: Restarigi defaŭltojn

en: Resetting Jetpack Options for %s...
eo: Restarigas opciojn de Jetpack por %s...

en: Resetting default modules...
eo: Restarigo de defaŭltaj moduloj...

en: Resetting the jetpack options stored in wp_options...
eo: Restarigo de la Jetpack-opcioj tenitaj en wp_options...

en: Resource cannot be created.
eo: Rimedo ne povas esti kreita.

en: Resource cannot be created. Check to make sure 'order' and 'name' are present.
eo: Rimedo ne povas esti kreita. Kontrolu, ĉu 'mendo' kaj 'nomo' ĉeestas.

en: Resource does not exist.
eo: Rimedo ne ekzistas.

en: Resource does not support trashing.
eo: Rimedo ne subtenas enrubigon.

en: Resource host does not match blog host
eo: La risurca gastiganto ne kongruas al la bloggastiganto

en: Resource is invalid
eo: Risurco nevalida

en: Respond to this comment by replying above this line
eo: Respondu al tiu komento per komentado super tiu ĉi linio

en: Respond to this post by replying above this line
eo: Respondu al tiu afiŝo per komentado super tiu ĉi linio

en: Respond to your requests, including refunds and complaints
eo: respondi al viaj petoj, inkluzive repagojn kaj plendojn

en: Response
eo: Respondo

en: Response to %s
eo: Respondo al %s

en: Response was not OK:
eo: Respondo ne estas bona:

en: Responses
eo: Respondoj

en: Responses to %s
eo: Respondoj al %s

en: Responsive Layout
eo: Adaptiĝanta aranĝo

en: Restart
eo: Restarti

en: Restock refunded items
eo: Reenstokigi repagitajn erojn

en: Restore
eo: Restarigi

en: Restore &#8220;%s&#8221; from the Trash
eo: Restarigi &#8220;%s&#8221; el la rubujo

en: Restore Original Header Image
eo: Restarigi originan kapobildon

en: Restore Original Image
eo: Restarigi originan bildon

en: Restore This Autosave
eo: Restarigi tiun aŭtomatan konservon

en: Restore This Revision
eo: Restarigi tiun ĉi revizion

en: Restore from Trash
eo: Savi el rubujo

en: Restore image
eo: Restarigi bildon

en: Restore last draft
eo: Restarigi lastan malneton

en: Restore original image
eo: Restarigi originan bildon

en: Restore the backup
eo: Restarigi la sekurkopion

en: Restore the backup.
eo: Restarigi la sekurkopion.

en: Restore this comment from the Trash
eo: Restarigi tiun ĉi eron el la rubujo

en: Restore this comment from the spam
eo: Restarigi tiun ĉi komenton de la trudujo

en: Restore this item from the Trash
eo: Restarigi tiun ĉi eron el la rubujo

en: Restore this review from the Trash
eo: Restarigi tiun eron el la rubujo

en: Results
eo: Rezultoj

en: Results are still loading&hellip;
eo: Rezultoj daŭre ŝargiĝas&hellip;

en: Results for: %s
eo: Rezultoj por: %s

en: Resume
eo: Relanĉi

en: Retain cancelled orders
eo: Teni nuligitajn mendojn

en: Retain completed orders
eo: Teni finfaritajn mendojn

en: Retain completed orders for a specified duration before anonymizing the personal data within them.
eo: Teni finfaritajn mendojn dum specifita tempodaŭro antaŭ sennomigo de la enhavantaj personaj informoj.

en: Retain failed orders
eo: Teni malsukcesajn mendojn

en: Retain inactive accounts
eo: Teni neaktivajn kontojn

en: Retain pending orders
eo: Teni pritraktotajn mendojn

en: Retro (Generated)
eo: Eksmodaspekta (kreita)

en: Retry
eo: Reprovi

en: Return a %1$s or %2$s object from your callback when using the REST API.
eo: Liveri objekton %1$s aŭ %2$s de via referenca voko dum uzo de la REST-API.

en: Return sales for a specific end date, the date need to be in the %s format.
eo: Filtri vendojn laŭ specifa findato, la dato bezonas esti laŭ formo %s.

en: Return sales for a specific start date, the date need to be in the %s format.
eo: Filtri vendojn laŭ specifa komenc-dato, la dato bezonas esti laŭ formo %s.

en: Return to %s
eo: Reiru al %s

en: Return to cart
eo: Reen al korbo

en: Return to emails
eo: Reen al retpoŝto

en: Return to payments
eo: Reen al pagoj

en: Return to shop
eo: Reen al la vendejo

en: Returning customer?
eo: Ĉu vi jam estas kliento?

en: Reunion
eo: Reunio

en: Reversal cancelled for order #%s
eo: Malfaro nuligita por mendo #%s

en: Reverse order
eo: Inversa vicordo

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
eo: Reŝanĝu al la <strong>navigila enŝutilo</strong> klakante al la ligilo sub la "ŝovi kaj demeti"-skatolo.

en: Reverting unpublished changes&hellip;
eo: Malfaras nepublikigitajn ŝanĝojn&hellip;

en: Review Settings
eo: Kontroli agordojn

en: Review content.
eo: Enhavo de la recenzo.

en: Review rating (0 to 5).
eo: Recenza pritakso (0 ĝis 5).

en: Review your checkout experience
eo: Ekzameni la sperton de via pagejo

en: Reviewer email.
eo: Retpoŝtadreso de recenzisto.

en: Reviewer name.
eo: Nomo de recenzisto.

en: Reviews
eo: Pritaksoj

en: Reviews (%d)
eo: Recenzoj (%d)

en: Reviews average rating.
eo: Averaĝa pritakso de recenzoj.

en: Reviews can only be left by "verified owners"
eo: Recenzoj povas esti donitaj nur fare de "veraj posedantoj"

en: Revision
eo: Afiŝaj versioj

en: Revision by %s
eo: Revizio de %s

en: Revision restored.
eo: Restarigis revizion.

en: Revisions
eo: Revizioj

en: Revisions are saved copies of your post or page, which are periodically created as you update your content. The red text on the left shows the content that was removed. The green text on the right shows the content that was added.
eo: Revizioj estas konservitaj kopioj de via afiŝo aŭ paĝo, kiuj estas regule kreitaj dum via pritrakto de enhavo. La ruĝa teksto maldekstre montras la forigitan enhavon. La verda teksto dekstre montras la aldonitan enhavon.

en: Revisions do not support trashing. Set '%s' to delete.
eo: Revizioj ne subtenas enrubigon. Fiksu '%s' por forviŝi.

en: Revisions not enabled.
eo: Revizioj ne ebligitaj.

en: Revisions: %s
eo: Revizioj: %s

en: Revoke
eo: Forpreni

en: Revoke "%s"
eo: Nuligi "%s"

en: Revoke API key
eo: Forpreni API-ŝlosilon

en: Revoke access
eo: Senvalidigi alirorajton

en: Revoke all application passwords
eo: Nuligi ĉiujn aplikaĵajn pasvortojn

en: Revoke key
eo: Forpreni ŝlosilon

en: Reykjavik
eo: Rejkjaviko

en: Rhode Island
eo: Rod-Insulo

en: Rich Text Area. Press Alt-Shift-H for help.
eo: Riĉa teksta loko. Premu Alt-Majuskla-H por helpo

en: Rich Text Area. Press Control-Option-H for help.
eo: Loko por riĉa teksto. Premu stirsignon-opcibutonon-H por helpo.

en: Riga
eo: Rigo

en: Right
eo: Dekstre

en: Right Now
eo: Nun

en: Right Sidebar
eo: Dekstra flankpanelo

en: Right with space
eo: Dekstre kun spaceto

en: Rio Gallegos
eo: Río Gallegos

en: Rio de Janeiro
eo: Rio-de-Ĵanejro

en: Rivne Oblast
eo: Oblasto Rivno

en: Riyadh
eo: Riado

en: RoboHash (Generated)
eo: RoboHash (Generata)

en: Robots
eo: Robotoj

en: Role
eo: Rolo

en: Roles
eo: Rolo:

en: Roles assigned to the user.
eo: Roloj asignitaj al la uzanto.

en: Roles successfully reset
eo: Roloj sukcese restarigitaj

en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
eo: Eraro dum malfaro: [%1$s] %2$s

en: Romania
eo: Rumanio

en: Romanian
eo: Rumana

en: Romanian leu
eo: Rumana leo

en: Rome
eo: Romo

en: Rotate
eo: Turni

en: Rotation
eo: Rotacio

en: Rotation arguments.
eo: Rotaciaj argumentoj

en: Rotation type.
eo: Speco de rotacio

en: Rotterdam
eo: Roterdamo

en: Round tax at subtotal level, instead of rounding per line
eo: Rondigi imposton je nivolo de subsumo, anstataŭ rondigo laŭ linio

en: Rounding
eo: Rondigo

en: Route must be specified.
eo: Vojo devas esti specifita.

en: Routes must be namespaced with plugin or theme name and version.
eo: Vojo devas havi la nomspacon de kromprogram- aŭ etos-nomon kaj la version.

en: Routing number
eo: Uson-banka identiga numero

en: Row
eo: Vico

en: Row group
eo: Vicogrupo

en: Row type
eo: Vicotipo

en: Rows
eo: Vicoj

en: Rows per page
eo: Linioj en ĉiu paĝo

en: Run %s
eo: Lanĉi %s

en: Run Importer
eo: Ŝalti importilon

en: Run the Setup Wizard
eo: Lanĉi la agordan helpilon

en: Run the importer
eo: Lanĉi la importilon

en: Russia
eo: Rusio

en: Russian
eo: Rusa

en: Russian ruble
eo: Rusa rublo

en: Rwanda
eo: Ruando

en: Rwandan franc
eo: Ruanda franko

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
eo: Sao-Tomeo kaj Principeo

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe dobra
eo: Dobro de Santomeo kaj Principeo

en: SANDBOX ENABLED. You can use sandbox testing accounts only. See the <a href="%s">PayPal Sandbox Testing Guide</a> for more details.
eo: PROVEJO EBLIGITA. Vi rajtas uzi nur kontojn de la provejo. Vidu la <a href="%s">Test-gvidilon por provejoj ĉe PayPal</a> por pliaj detaloj.

en: SEO Tools
eo: Serĉ-optimumigo

en: SEO tools are not enabled for this site.
eo: Serĉ-optimumigaj iloj ne ebligitaj por tiu ĉi retejo.

en: SKU refers to a Stock-keeping unit, a unique identifier for each distinct product and service that can be purchased.
eo: SKU estas mallongigo de stoko-kod-unuo, unika identigilo por ĉiu aparta aĉetebla varo kaj servo.

en: SQL server is up to date
eo: SQL-servilo estas ĝisdata

en: SSL forced?
eo: Ĉu SSL deviga?

en: SSL verification failed.
eo: SSL-konfirmo malsukcesis.

en: SUCCESS: %s
eo: SUKCESO: %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
eo: SUKCESO: WordPress estis aktualigita sukcese al %s

en: SUHOSIN installed
eo: SUHOSIN instalita

en: Saarland
eo: Sarlando

en: Safe and secure payments using credit cards or your customer's PayPal account. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
eo: Sekuraj pagoj uzantaj kreditkartojn aŭ PayPal-konton de kliento. <a href="%s" target="_blank">Lerni pli</a> .

en: Safe: always put spam in the Spam folder for review.
eo: Sekura: Ĉiam metu trudaĵojn en la trudaĵo-dosieron por kontrolado.

en: Saigon
eo: Ho-Ĉi-Min-urbo

en: Saint Barth&eacute;lemy
eo: Sankta Bartolomeo

en: Saint Helena
eo: Sankta Heleno

en: Saint Helena pound
eo: Sankt-Helena pundo

en: Saint Kitts and Nevis
eo: Sankta Kito kaj Neviso

en: Saint Lucia
eo: Sankta Lucio

en: Saint Martin (Dutch part)
eo: Sankta Marteno (nederlanda parto)

en: Saint Martin (French part)
eo: Sankta Marteno (franca parto)

en: Saint Pierre and Miquelon
eo: Sent-Piero kaj Mikelono

en: Saint Vincent and the Grenadines
eo: Sankta Vincento kaj Grenadinoj

en: Saipan
eo: Saipano

en: Saitama
eo: Sajtama

en: Sakhalin
eo: Saĥaleno

en: Salamanca
eo: Salamanko

en: Sale
eo: Rabato

en: Sale end date
eo: Findato de rabatprezo

en: Sale end date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
eo: Findato de rabatprezo (aranĝo JJJJ-MM-TT aŭ lasu malplena)

en: Sale price
eo: Rabatprezo

en: Sale price (%s)
eo: Rabat-prezo (%s)

en: Sale price dates
eo: Datoj de la rabatprezo

en: Sale start date
eo: Komenco-dato de rabatprezo

en: Sale start date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
eo: Komenco-dato de rabatprezo (aranĝo JJJJ-MM-TT aŭ lasu malplena)

en: Sale!
eo: Rabato!

en: Sales
eo: Vendoj

en: Sales amount
eo: Sumo de vendoj

en: Sales by category
eo: Vendoj laŭ kategorio

en: Sales by date
eo: Vendoj laŭ dato

en: Sales by product
eo: Vendoj laŭ varo

en: Sales reports
eo: Vendaj raportoj

en: Samarkand
eo: Samarkando

en: Same as parent
eo: Same kiel patro

en: Same-Sex Marriage
eo: Samseksaj edzeco kaj edzineco

en: Samoa
eo: Usona Samoo

en: Samoan t&#x101;l&#x101;
eo: Samoa talao

en: Sample Page
eo: Ekzemplo-paĝo

en: Sample:
eo: Specimeno:

en: San Francisco, CA
eo: San-Francisko, Californio

en: San Marino
eo: Sanmarino

en: Sandbox
eo: Testejo

en: Sandbox API password
eo: API-pasvorto por provejo

en: Sandbox API signature
eo: API-subskribo por provejo

en: Sandbox API username
eo: API-uzantnomo por provejo

en: Santa Catarina
eo: Sankta Katarino

en: Santa Cruz
eo: Sankta Kruco

en: Santa Cruz de Tenerife
eo: Sankta Kruco de Tenerifo

en: Santa Fe
eo: Sankta-Feo

en: Santo Domingo
eo: Sankta Domingo

en: Sao Paulo
eo: San-Paŭlo

en: Sao Tome
eo: Santomeo

en: Saskatchewan
eo: Saskaĉevano

en: Sat
eo: sab

en: Saturday
eo: sabato

[ctx: Saturday initial]
en: S
eo: s

en: Saudi Arabia
eo: Saud-Arabio

en: Saudi riyal
eo: Sauda rialo

en: Save
eo: Konservi

en: Save %s
eo: Rabatita je %s

en: Save &amp; Buy Upgrade
eo: Konservi &amp; Aĉeti promocion

en: Save &amp; Publish
eo: Konservi kaj publikigi

en: Save Changes
eo: Konservi ŝanĝojn

en: Save Draft
eo: Konservi malneton

en: Save Menu
eo: Konservi menuon

en: Save New Order
eo: Konservi novan ordigon

en: Save Options
eo: Konservi opciojn

en: Save Password
eo: Konservi pasvorton

en: Save Poll
eo: Konservu Enketon

en: Save Settings
eo: Konservi agordojn

en: Save Stylesheet
eo: Konservi stilfolion

en: Save Widget
eo: Konservi la kromprogrameton

en: Save account settings
eo: Konservi agordojn de konto

en: Save address
eo: Konservi adreson

en: Save all changes
eo: Konservi ĉiujn ŝanĝojn

en: Save and go back to form builder
eo: Konservi kaj reiri al formulara konstruilo

en: Save and preview changes before publishing them.
eo: Konservi kaj antaŭrigardi ŝanĝojn antaŭ ol publikigi ilin.

en: Save as Draft
eo: Konservi kiel malneton

en: Save as Pending
eo: Konservi kiel pritraktotan

en: Save attributes
eo: Konservi atributojn

en: Save changes
eo: Konservi la ŝanĝojn

en: Save changes before changing page?
eo: Ĉu konservi la ŝanĝojn antaŭ forlaso de la paĝo?

en: Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.
eo: Konservu miajn nomon, retpoŝtadreson kaj retejon en tiu ĉi retumilo por uzi kiam mi denove komentos.

en: Save notification settings
eo: Konservi agordojn de avizoj

en: Save password
eo: Konservi pasvorton

en: Save payment information to my account for future purchases.
eo: Konservi la pag-informojn al mia konto por venontaj aĉetoj.

en: Save shipping classes
eo: Konservi sendkategoriojn

en: Save this field
eo: Konservi tiun ĉi kampon

en: Save time and errors with automated tax calculation and collection at checkout. Powered by WooCommerce Services and Jetpack.
eo: Ŝparu tempon kaj evitu erarojn per uzo de aŭtomata kalkulo de impostoj kaj kolekto je la paga procezo. Povigita de WooCommerce-Servoj kaj Jetpack.

en: Save to account
eo: Konservi al konto

en: Save webhook
eo: Konservi rethokon

en: Saved
eo: Konservita

en: Saved successfully
eo: Sukcese konservita

en: Saved.
eo: Konservita.

en: Saving
eo: Konservas

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
eo: Aŭtomata konservado estas malaktivigita: %s ĝuste nun redaktas tiun ĉi paĝon.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
eo: Aŭtomata konservado estas malaktivigita: %s ĝuste nun redaktas tiun ĉi afiŝon.

en: Saving revision&hellip;
eo: Konservas revizion&hellip;

en: Saving&hellip;
eo: Konservas&hellip;

en: Saving...
eo: Konservas...

en: Saving…
eo: Konservas...

en: Scale
eo: Skali

en: Scale Image
eo: Skali bildon

en: Scale Image Help
eo: Helpo pri skalado de bildo

en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
eo: Skali bildojn por kongruigi ilin al la larĝecgrandeco elektita en %1$sbildaj opcioj%2$s (%3$d &times; %4$d).

en: Scan
eo: Skani

en: Scan site for content
eo: Skani retejon por enhavo

en: Scanners
eo: Skaniloj

en: Schedule
eo: Planita

en: Schedule for: %s
eo: Plani por: %s

en: Schedule your customization changes to publish ("go live") at a future date.
eo: Plani viajn tajlorajn ŝanĝojn por publikiĝi en estonta dato.

en: Scheduled
eo: Planitaj

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Planita <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Planitaj <span class="count">(%s)</span>

en: Scheduled Date
eo: Planitaj paĝoj

en: Scheduled Post
eo: Planita afiŝo

en: Scheduled events
eo: Planitaj eventoj

en: Scheduled events are running
eo: Planitaj eventoj ruliĝas

en: Scheduled events are what periodically looks for updates to plugins, themes and WordPress itself. It is also what makes sure scheduled posts are published on time. It may also be used by various plugins to make sure that planned actions are executed.
eo: Planitaj eventoj estas tiu programo, kiu kontrolas por ĝisdatigoj al kromprogramoj, etosoj kaj WordPress mem. Ankaŭ, ĝi certigas publikigon de planitaj afiŝoj ĝustatempe. Kaj ankaŭ, diversaj kromprogramoj uzas ĝin por certigi faron de planitaj agoj.

en: Scheduled for: %s
eo: Planita por: %s

en: School
eo: Lernejo

en: Schwyz
eo: Ŝvico

en: Scientology
eo: Scientologio

en: Scope under which the request is made; determines fields present in response.
eo: Amplekso aplikebla al la peto; decidas la kampojn ĉeestantajn en respondo.

en: Scoresbysund
eo: Ittoqqortoormiit (Scoresbysund)

en: Scotland
eo: Skotlando

en: Scrape key check failed. Please try again.
eo: Kontrolo de minado-nonce malsukcesis. Provu denove.

en: Screen Content
eo: Ekranenhavo

en: Screen Options
eo: Ekranaj agordoj

en: Screen Options Tab
eo: Tabo por la ekranaj agordoj

en: Screen elements
eo: Elementoj de la ekrano

en: Screen reader users: when in forms mode, you may need to press the Esc key twice.
eo: Uzantoj de ekranlegiloj: dum en reĝimo de formularoj, vi eble bezonos premi la eskapan klavon dufoje.

en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
eo: Skriptoj kaj stiloj ne estu registritaj aŭ vicigitaj ĝis la %1$s, %2$s, aŭ %3$s kroĉreguloj.

en: Scroll
eo: Rulumi

en: Scroll back to top
eo: Rulumi reen al supro

en: Scroll to top
eo: Rulumi al la supro

en: Scroll with Page
eo: Rulumi kun paĝo

en: Search
eo: Serĉi

en: Search %s
eo: Serĉi %s

en: Search Categories
eo: Priserĉi kategoriojn

en: Search Changesets
eo: Priserĉi ŝanĝarojn.

en: Search Comics
eo: Priserĉi kartunojn

en: Search Comments
eo: Priserĉi komentojn

en: Search Engine Terms
eo: Terminoj de Serĉiloj

en: Search Installed Themes
eo: Traserĉi instalitajn etosojn

en: Search Link Categories
eo: Priserĉi ligilajn kategoriojn

en: Search Links
eo: Serĉi ligilojn

en: Search Media
eo: Serĉi aŭdovidaĵojn

en: Search Media:
eo: Serĉi aŭdovidaĵojn

en: Search Menu Item Labels
eo: Priserĉi marknomojn de menueroj

en: Search Menu Items
eo: Priserĉi menuerojn

en: Search Menu Sections
eo: Priserĉi menu-sekciojn

en: Search Modules
eo: Priserĉi modulojn...

en: Search Navigation Menus
eo: Traserĉi navigajn menuojn

en: Search Pages
eo: Priserĉi paĝojn

en: Search Posts
eo: Priserĉi afiŝojn

en: Search Project Tags
eo: Priserĉi projektajn etikedojn

en: Search Project Types
eo: Priserĉi projekto-tipojn

en: Search Projects
eo: Priserĉi projektojn

en: Search Requests
eo: Priserĉi petojn

en: Search Results
eo: Serĉrezultoj

en: Search Results %1$s %2$s
eo: Serĉorezultoj %1$s %2$s

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
eo: Serĉrezultoj por &#8220;%s&#8221;

en: Search Results for: %s
eo: Serĉrezultoj por: %s

en: Search Sites
eo: Traserĉi TTT-ejojn

en: Search Tags
eo: Priserĉi etikedojn

en: Search Template Parts
eo: Trovi ŝablonerojn

en: Search Templates
eo: Trovi ŝablonojn

en: Search Terms
eo: Priserĉi la terminojn

en: Search Testimonials
eo: Priserĉi atestojn

en: Search Users
eo: Serĉi uzantojn

en: Search Widgets
eo: Serĉi kromprogrametojn

en: Search WordPress.com Blogs
eo: Serĉu tra la blogaro

en: Search WordPress.org themes
eo: Priserĉi etosojn de WordPress.org

en: Search categories
eo: Priserĉi kategoriojn

en: Search categories by name
eo: Priserci kategoriojn per nomo

en: Search coupons
eo: Serĉi kuponojn

en: Search customers
eo: Serĉi klienton

en: Search engine optimization
eo: Serĉila optimumigo

en: Search engine visibility
eo: Videbleco por serĉiloj

en: Search engines discouraged
eo: Serĉiloj malinstigitaj

en: Search for a downloadable product&hellip;
eo: Serĉi elŝuteblan varon&hellip;

en: Search for a product&hellip;
eo: Serĉi varon&hellip;

en: Search for a user&hellip;
eo: Serĉi uzanton&hellip;

en: Search for:
eo: Serĉi:

en: Search images
eo: Serĉi bildojn

en: Search key
eo: Serĉi ŝlosilon

en: Search logs
eo: Priserĉi protokolojn

en: Search media
eo: Serĉi aŭdovidaĵojn

en: Search media items...
eo: Priserĉi aŭdvidajn erojn...

en: Search menu items&hellip;
eo: Priserĉi menuerojn&hellip;

en: Search modules…
eo: Priserĉi modulojn...

en: Search or enter URL to follow…
eo: Priserĉu aŭ enigu URLon por sekvi...

en: Search or use up and down arrow keys to select an item.
eo: Serĉu aŭ uzu sagojn supren/malsupren por elekti eron.

en: Search orders
eo: Serĉi mendojn

en: Search plugins
eo: Serĉi kromprogramojn

en: Search products
eo: Priserĉi varojn

en: Search products&hellip;
eo: Serĉi varon&hellip;

en: Search products…
eo: Serĉi varon…

en: Search results
eo: Serĉrezultoj

en: Search results for "%s"
eo: Serĉrezultoj por "%s"

en: Search results for %s
eo: Serĉrezultoj por %s

en: Search results for &ldquo;%s&rdquo;
eo: Serĉrezultoj por &quot;%s&quot;

en: Search results for: "%s"
eo: Serĉrezultoj por %s

en: Search results for: %s
eo: Serĉrezultoj por: %s

en: Search results only
eo: Nur serĉrezultoj

en: Search results: &ldquo;%s&rdquo;
eo: Serĉrezultoj: &ldquo;%s&rdquo;

en: Search shipping classes
eo: Priserĉi sendkategoriojn

en: Search tags
eo: Priserĉi etikedojn

en: Search themes&hellip;
eo: Serĉi etoson&hellip;

en: Search themes...
eo: Serĉi etosojn...

en: Search themes…
eo: Serĉi etosojn…

en: Search webhooks
eo: Priserĉi rethokojn

[ctx: Search widget]
en: Search
eo: Serĉi

en: Search widgets&hellip;
eo: Serĉi kromprogrametojn&hellip;

en: Search&hellip;
eo: Priserĉi&hellip;

en: Search...
eo: Serĉi...

en: Search…
eo: Serĉi

en: Seasonal
eo: Sezona

en: Second ad below post
eo: Dua reklamo sub afiŝo

en: Second param must be numeric or empty
eo: Dua parametro devas esti cifera aŭ malplena

en: Secondary menu
eo: Duaranga menuo

en: Secret
eo: Sekreto

en: Secret key used to generate a hash of the delivered webhook and provided in the request headers. This will default to a MD5 hash from the current user's ID|username if not provided.
eo: Sekreta ŝlosilo uzita por krei kriptan haketaĵon de la liverita rethoko kaj donita en la peto-kapoj. Tio defaŭlte fariĝos MD5-haketaĵo de la ID | uzantnomo de la nuna uzanto se neniu informo estas donita.

en: Section
eo: Sekcio

en: Sections whose purpose is to trigger a specific action.
eo: Sekcioj kies celo estas ekigi specifan agon.

en: Secure checkout
eo: Sekura pagprocezo

en: Secure communication
eo: Sekura komunikado

en: Secure connection (HTTPS)
eo: Sekura konekto (HTTPS)

en: Securely accept credit and debit cards with one low rate, no surprise fees (custom rates available). Sell online and in store and track sales and inventory in one place. <a href="%s" target="_blank">Learn more about Square</a>.
eo: Sekura akcepto de kredit- kaj debet-kartoj kun unu malalta procento, neniuj neatenditaj tarifoj (difineblaj procentoj eblas). Eblo vendi enrete kaj en fizika vendejo, kaj spuri vendojn kaj stokon, en unu loko. <a href="%s" target="_blank">Lerni pli pri Square</a>.

en: Securely communicating between servers are needed for transactions such as fetching files, conducting sales on store sites, and much more.
eo: Sekura komunikado inter serviloj estas bezonata por transakcioj kiel transpreno de dosieroj, vendado ĉe vendaj retejoj kaj multe pli.

en: Security
eo: Sekureco

en: Security check failed.
eo: Sekureca kontrolo malsukcesis.

en: Security error.
eo: Eraro okazis pri sekureco.

en: Security.
eo: Sekureco

en: See a list of ActivityPub Template Tags.
eo: Vidu liston de ŝablonaj etikedoj de ActivityPub

en: See all comments
eo: Vidi ĉiujn komentojn

en: See all comments in this post
eo: Vidi ĉiujn komentojn pri tiu afiŝo

en: See how changes would look live on your website, and share the preview with people who can't access the Customizer.
eo: Por vidi kiel ŝanĝoj aperus ĉe via retejo kaj kunhavigi la antaŭrigardon kun personoj kiuj ne rajtas aliri al la Tajlorilo.

en: Select
eo: Elekti

en: Select %s
eo: Elekti %s

en: Select All
eo: Elekti ĉiujn

en: Select Category
eo: Elekti kategorion

en: Select Day
eo: Elekti tagon

en: Select Files
eo: Elekti dosierojn

en: Select Image
eo: Elekti bildon

en: Select Link Category:
eo: Elekti kategorion de ligilo:

en: Select Menu:
eo: Elekti menuon:

en: Select Month
eo: Elekti monaton

en: Select Page
eo: Elekti paĝon

en: Select Post
eo: Elekti afiŝon

en: Select Site Icon
eo: Elektu piktogramon de la retejo

en: Select Week
eo: Elekti semajnon

en: Select Year
eo: Elekti jaron

en: Select a Menu
eo: Elekti menuon

en: Select a Privacy Policy page
eo: Elektu paĝon por la privateca politiko

en: Select a category
eo: Elekti kategorion

en: Select a city
eo: Elekti urbon

en: Select a language below
eo: Elektu lingvon suben

en: Select a menu to edit:
eo: Elektu menon por redakti:

en: Select a page&hellip;
eo: Elekti paĝon&hellip;

en: Select a product
eo: Elekti varon

en: Select a theme&hellip;
eo: Elektu etoson&hellip;

en: Select a user
eo: Elektu uzanton

en: Select a user or pick "custom" and enter a custom email address.
eo: Elektu uzanton aŭ elektu "tajlora" kaj entajpu retpoŝtadreson laŭ via difino.

en: Select all
eo: Elekti ĉiujn

en: Select an area to move this widget into:
eo: Elektu lokon, kien vi volas movi tiun ĉi kromprogrameton:

en: Select an image
eo: Elekti bildon

en: Select an option&hellip;
eo: Elektu opcion&hellip;

en: Select and crop
eo: Elekti kaj stuci

en: Select another theme to view its custom CSS.
eo: Elektu alian etoson por rigardi ties propran CSS.

en: Select audio
eo: Elekti sonon

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
eo: Elektu kaj la flankpanelon por ĉi tiu kromprogrameto kaj la pozicion de la kromprogrameto en tiu flankpanelo.

en: Select bulk action
eo: Elekti amasagon

en: Select categories&hellip;
eo: Elekti kategoriojn&hellip;

en: Select comment
eo: Elekti komenton

en: Select fields from your CSV file to map against products fields, or to ignore during import.
eo: Elektu kampojn de via CSV-dosiero por mapigi al varkampoj aŭ por ignori dum importado.

en: Select file
eo: Elekti dosieron

en: Select image
eo: Elekti bildon

en: Select location
eo: Elektu lokon

en: Select logo
eo: Elekti emblemon

en: Select none
eo: Elekti neniun

en: Select options
eo: Elekti opciojn

en: Select options for &ldquo;%s&rdquo;
eo: Elektu opciojn por &ldquo;%s&rdquo;

en: Select poster image
eo: Elekti kovrilo-bildon

en: Select regions within this zone
eo: Elekti regionojn en tiu ĉi zono

en: Select shipping methods
eo: Elekti sendmetodojn

en: Select some countries
eo: Elekti kelkajn landojn

en: Select terms
eo: Elekti kondiĉojn

en: Select the access type of these keys.
eo: Elekto de alirtipo de tiuj ŝlosiloj.

en: Select the roles that will be able to view stats reports.
eo: Elektu uzant-rolojn kiuj rajtas vidi statistikaĵojn.

en: Select video
eo: Elekto de filmo

en: Select when the webhook will fire.
eo: Elekti lanĉiĝon de la reta hoko.

en: Selected
eo: Elektita

en: Selected attribute term name.
eo: Termino-nomo de elektita atributo.

en: Selected countries
eo: Elektitaj landoj

en: Selected media actions
eo: Elektitaj aŭdvidaj agoj

en: Selected menus have been successfully deleted.
eo: Elektitaj menuoj estis sukcese forviŝitaj.

en: Selection:
eo: Elekto:

en: Sell to all countries
eo: Oferti al ĉiuj landoj

en: Sell to all countries, except for&hellip;
eo: Oferti al ĉiuj landoj, escepte de&hellip;

en: Sell to specific countries
eo: Oferti al specifaj landoj

en: Selling location(s)
eo: Vendo-lokoj

en: SemPress is a respsonsive theme perfect for personal blogs. Rebuilt for WordPress.com.
eo: SemPress estas adaptiĝanta etoso perfekta por personaj blogoj. Refarita por WordPress.com.

en: Send
eo: Sendi

en: Send %s a link to reset their password. This will not change their password, nor will it force a change.
eo: Sendu al %s ligilo por reagordi sian pasvorton. Ĉi tio ne ŝanĝos ilian pasvorton, nek devigos ŝanĝon.

en: Send Request
eo: Sendi peton

en: Send Reset Link
eo: Sendi restarigan ligilon

en: Send Trackbacks
eo: Sendi respuradojn

en: Send User Notification
eo: Sendi sciigon al la uzanto

en: Send any of the following commands in the subject or first line of an email to %s.
eo: Sendu ajnajn el la sekvaj komandoj en la temo aŭ unua linio de retmesaĝo al %s.

en: Send email
eo: Sendi retleteron

en: Send email notification when someone likes a post
eo: Sendi avizon retpoŝte kiam iu ŝatas afiŝon

en: Send export link
eo: Sendi eksportan ligilon

en: Send invite
eo: Sendu Inviton

en: Send notifications when an IPN is received from PayPal indicating refunds, chargebacks and cancellations.
eo: Sendi sciigojn je ricevo de IPN de PayPal pri repago, bankaj repagigoj aŭ nuligoj.

en: Send password reset
eo: Sendi pasvortan restarigon

en: Send personal data erasure confirmation email.
eo: Sendi retpoŝtan konfirmretpoŝton pri forigu de personaj datumoj.

en: Send personal data export confirmation email.
eo: Sendi retmesaĝon pri persona datuma eksporto.

en: Send shipping details to PayPal instead of billing.
eo: Transdonu sendajn detalojn al PayPal, ne fakturajn.

en: Send the new user an email about their account
eo: Sendi al la nova uzanto retpoŝton pri sia nova konto.

en: Send trackbacks to:
eo: Sendi respuradojn al:

en: Send us a message!
eo: Sendu al ni mesaĝon!

en: Send you information about your account and order
eo: sendi al vi informojn pri viaj konto kaj mendo

en: Send you marketing messages, if you choose to receive them
eo: sendi al vi merkatajn mesaĝojn, se vi elektos ricevi ilin

en: Sending email...
eo: Sendas retmesaĝon...

en: Senegal
eo: Senegalo

en: Sent by a verified %s user.
eo: Sendita de konfirmita uzanto de %s.

en: Sent by an unverified visitor to your site.
eo: Sendita de nekonfirmita vizitanto al via retejo.

en: Sent data to WordPress.com
eo: Sendis datumojn al WordPress.com

en: Sent more data to WordPress.com
eo: Sendis pliajn datumojn al WordPress.com

en: Seoul
eo: Seulo

en: Separate codes with a comma. Accepts wildcards, e.g. <code>P*</code> will match a postcode of PE30. Also accepts a pattern, e.g. <code>NG1___</code> would match NG1 1AA but not NG10 1AA
eo: Apartigu kodojn per komoj. Aceptas ĵokerojn, ekz. <code>P*</code> kongruos kun poŝtkodo PE30. Ĝi ankaŭ akceptas ŝablonojn, ekz. <code>NG1___</code> kongruos kun NG1 1AA sed ne kun NG10 1AA

en: Separate multiple URLs with spaces
eo: Apartigu plurajn URL-ojn per spacetoj

en: Separate tags with commas
eo: Apartigu etikedojn per komoj

en: September
eo: Septembro

[ctx: September abbreviation]
en: Sep
eo: sep

en: Serbia
eo: Serbio

en: Serbian
eo: Serba

en: Serbian dinar
eo: Serba dinaro

en: Sergipe
eo: Sergipo

en: Serialized widget form data to encode into instance settings.
eo: Formularaj datumoj de fenestraĵo, en serio, por kodigi en agordojn de okazo.

en: Server
eo: Servilo

en: Server address
eo: Adreso de servilo

en: Server architecture
eo: Arkitekturo de servilo

en: Server environment
eo: Servilo-medio

en: Server info
eo: Informoj de servilo

en: Server info.
eo: Informoj pri servilo.

en: Server response time could not be determined. Verify that loopback requests are working.
eo: Servila respondtempo ne povis esti determinita. Kontrolu ke petoj pri inversa ciklo funkcias.

en: Server settings
eo: Agordoj de servilo

en: Server version
eo: Versio de servilo

en: Service name
eo: Servo-nomo

en: Service(s)
eo: Servo(j)

en: Services dragged here will appear individually.
eo: Servoj trenitaj tie ĉi aperos unuope.

en: Services dragged here will be hidden behind a share button.
eo: Servoj trenitaj tie ĉi estos kaŝitaj malantaŭ kunhaviga butono.

en: Session Tokens
eo: Seancaj ĵetonoj

en: Session expired
eo: La seanco malvalidiĝis

en: Sessions
eo: Seancoj

en: Set Authors
eo: Difini aŭtorojn

en: Set New Password
eo: Fiksi novan pasvorton

en: Set Status - In stock
eo: Fiksi staton - Havebla

en: Set Status - On backorder
eo: Fikso de stato - Mendo pendas

en: Set Status - Out of stock
eo: Fiksi staton - Elĉerpita

en: Set a different content width for full size images.
eo: Fikso de malsama enhav-larĝo por plengrandaj bildoj.

en: Set a fixed price to cover shipping costs.
eo: Difino de unu prezo por kovri sendokostojn.

en: Set as background
eo: Uzi kiel fonon

en: Set as header
eo: Uzi kiel kapon

en: Set as logo
eo: Difini kiel emblemon

en: Set default payment method
eo: Agordi defaŭltan pagmetodon

en: Set image
eo: Elekti bildon

en: Set product featured image when uploaded image file name matches product SKU.
eo: Agrodi kiel bildo de la varo kiam la dosiernomo de la bildo kongruas kun la SKU de la varo.

en: Set product image
eo: Fiksi varan bildon

en: Set regular prices
eo: Fiksi ordinarajn prezojn

en: Set sale prices
eo: Fiksi rabatprezojn

en: Set scheduled sale dates
eo: Agordi planitajn vendodatojn

en: Set status
eo: Fiksi staton

en: Set to regular price decreased by (fixed amount or %):
eo: Difini kiel ordinara prezo malpliigita je (fiksita kvanto aŭ %):

en: Set up Jetpack
eo: Agordi Jetpack

en: Set up your Akismet account
eo: Por agordi vian Akismet-konton

en: Set up your account for our store
eo: starigi vian konton ĉe nia retejo

en: Set up your domain whether it’s registered with WordPress.com or elsewhere.
eo: Starigi vian domajnon ĉu registrita ĉe WordPress.com ĉu aliloke.

en: Set variation image
eo: Fiksi bildon de variaĵo

en: Setting does not exist or is unrecognized.
eo: Agordo ne ekzistas aŭ estas nekonata.

en: Setting up your live preview. This may take a bit.
eo: Aranĝas vian realtempan antaŭrigardon. Tio eble postulos iom da tempo.

en: Setting value.
eo: Valoro de agordo.

en: Settings
eo: Agordo

en: Settings group ID.
eo: ID de agordaro.

en: Settings have been saved
eo: Agordoj estas konservitaj

en: Settings save failed.
eo: Malsukcesis konservi agordojn.

en: Settings saved and theme activated.
eo: Agordoj konservitaj kaj etoso aktivigita.

en: Settings saved.
eo: La agordoj estis konservitaj.

[ctx: Settings tab label]
en: Payments
eo: Pagoj

en: Settings.
eo: Agordo

en: Setup Wizard
eo: Ek-agorda helpilo

en: Setup shipping zones
eo: Agordi sendozonojn

en: Setup wizard
eo: Ek-agorda helpilo

en: Several WooCommerce extensions can write logs which makes debugging problems easier. The directory must be writable for this to happen.
eo: Kelkaj WooCommerce-etendaĵoj povas skribi protokolojn, kiu plifaciligas senerarigon. La dosierujo devas esti modifebla por ebligi tion.

en: Several boxes on this screen contain settings for how your content will be published, including:
eo: Pluraj skatoloj en tiu ekrano montras agord-elektojn por la publikigado de via enhavo, inkluzive de:

en: Severely outdated SQL server
eo: Tre malnova SQL-servilo

en: Sevilla
eo: Sevilo

en: Seychelles
eo: Sejŝeloj

en: Seychellois rupee
eo: Sejŝela rupio

en: Shanghai
eo: Ŝanhajo

en: Share
eo: Kunhavigi

en: Share Preview Link
eo: Kunhavigi antaŭrigardan ligilon

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
eo: Prezentu iom da biografiaj informoj por plenigi vian profilon. Tiuj informoj eble estos publike montrataj.

en: Share new items on social media the moment they're live in your store.
eo: Dissendo pri novaj varoj al soci-retejoj tuj kiam ili estos aĉeteblaj en via vendejo.

en: Share on Tumblr
eo: Kunhavigi per Tumblr

en: Share posts to your Facebook page
eo: Konigi afiŝojn al via Facebook-paĝo

en: Share reviews and feedback about your brand/business.
eo: Kunhavigu recenzojn kaj komentojn pri via marko/komerco.

en: Share this:
eo: Kunhavigi tion

en: Shared Post
eo: Kunhavigita afiŝo

en: Shared by %s
eo: Kunhavigita de %s

en: Sharing
eo: Kunhavigado

en: Sharing Buttons
eo: Kunhavigaj butonoj

en: Sharing Label
eo: Etikedo por kunhavigado

en: Sharing Settings
eo: Kunhavigaj agordoj

en: Sharing URL
eo: Kunhavigo-URL

en: Sharing is off. Add services above to enable.
eo: Kunhavigo estas malŝaltita. Aldonu suprajn servojn por ebligi.

en: Sharing label
eo: Etikedo por kunhavigado

en: Sharing options
eo: Kunhavigaj ebloj

[ctx: Sharing: Publicize connect pending button label]
en: Connect
eo: Konekti

[ctx: Sharing: Publicize disconnect button label]
en: Disconnect
eo: Malkonekti

[ctx: Sharing: Publicize status pending button label]
en: Loading…
eo: Ŝargas...

en: Shelf:
eo: Breto:

en: Shield Badge
eo: Ŝild-insigno

en: Shift + Alt + letter:
eo: Majuskl + Alt + litero:

en: Shift-click to edit this element.
eo: Majuskle alklaku por redakti tiun eron.

en: Shift-click to edit this widget.
eo: Premu majusklan klavon dum vi alklakas por modifi tiun ĉi kromprogrameton.

en: Shiga
eo: Ŝiga

en: Shimane
eo: Ŝimane

en: Ship to
eo: Ekspedi al

en: Ship to a different address?
eo: Ĉu sendi al malsama adreso?

en: Ship to all countries
eo: Sendi al ĉiuj landoj

en: Ship to all countries you sell to
eo: Sendado al ĉiuj landoj, al kiuj vi ofertas

en: Ship to specific countries
eo: Sendi al specifaj landoj

en: Ship to specific countries only
eo: Sendi al nur specifaj landoj

en: Shipping | Shipping %d
eo[0]: Sendo

en: Shipping Address
eo: Senda adreso

en: Shipping Address 1
eo: Senda adreso 1

en: Shipping Address 2
eo: Senda adreso 2

en: Shipping City
eo: Senda urbo

en: Shipping Company
eo: Senda firmao

en: Shipping First Name
eo: Senda persona nomo

en: Shipping Last Name
eo: Senda famili-nomo

en: Shipping Method
eo: Sendometodo

en: Shipping Phone Number
eo: Telefonnumero por la sendo

en: Shipping Postal/Zip Code
eo: Senda poŝtkodo

en: Shipping State
eo: Senda ŝtato

en: Shipping Zone
eo: Sendozono

en: Shipping address
eo: Send-adreso

en: Shipping address.
eo: Senda adreso.

en: Shipping address: we’ll ask you to enter this so we can, for instance, estimate shipping before you place an order, and send you the order!
eo: Senda adreso: ni petos vin doni tiun por ke ni povu, ekzemple, taksi sendokoston antaŭ meto de via mendo kaj por sendi la mendon!

en: Shipping amount
eo: Sendokvanto

en: Shipping class
eo: Sendkategorio

en: Shipping class ID.
eo: ID de sendkategorio.

en: Shipping class costs
eo: Kostoj de sendokategorio

en: Shipping class name
eo: Nomo de sendkategorio

en: Shipping class name.
eo: Nomo de sendkategorio.

en: Shipping class slug.
eo: URL-nomo de sendkategorio.

en: Shipping classes
eo: Sendkategorioj

en: Shipping classes are used by certain shipping methods to group similar products.
eo: Sendkategorioj estas uzataj de iuj sendmetodoj por grupigi similajn varojn.

en: Shipping classes can be used to group products of similar type and can be used by some Shipping Methods (such as "Flat rate shipping") to provide different rates to different classes of product.
eo: Sendkategorioj povas esti uzataj por grupigi varojn de similaj tipoj, kaj povas esti uzataj de iuj sendmetodoj (kiel fikstarifa sendado) por atribui malsamajn tarifojn al malsamaj varkategorioj

en: Shipping costs updated.
eo: Kostoj de sendo ĝisdatigitaj.

en: Shipping destination
eo: Sendo-celo

en: Shipping details
eo: Sendaj detaloj

en: Shipping is currently enabled, but you have not added any shipping methods to your shipping zones.
eo: Nun, sendado estas ebligita, sed vi aldonis neniun sendmetodon al viaj sendozonoj.

en: Shipping is disabled.
eo: Sendado estas malebligita.

en: Shipping lines data.
eo: Datumoj de sendo-linioj.

en: Shipping location(s)
eo: Senda(j) loko(j)

en: Shipping method
eo: Sendmetodo

en: Shipping method ID is required.
eo: ID de sendmetodo estas deviga.

en: Shipping method ID.
eo: ID de sendmetodo.

en: Shipping method could not be added. Please retry.
eo: Ne eblis aldoni sendmetodon. Bonvolu reprovi.

en: Shipping method customer facing title.
eo: Titolo videbla al kliento de sendmetodo.

en: Shipping method description.
eo: Priskribo de la sendmetodo.

en: Shipping method enabled status.
eo: Ŝaltstato de sendmetodo.

en: Shipping method instance ID.
eo: ID de aparta okazo de sendmetodo.

en: Shipping method name.
eo: Nomo de sendmetodo.

en: Shipping method settings.
eo: Agordoj de sendmetodo.

en: Shipping method sort order.
eo: Ordigo de sendmetodoj.

en: Shipping method title.
eo: Titolo de sendmetodo.

en: Shipping method(s)
eo: Sendaj metodoj

en: Shipping methods
eo: Sendaj metodoj

en: Shipping methods do not support trashing.
eo: Sendaj metodoj ne subtenas enrubigon.

en: Shipping name
eo: Senda nomo

en: Shipping only
eo: Nur sendkosto

en: Shipping options
eo: Sendaj opcioj

en: Shipping options will be updated during checkout.
eo: Sendaj elektoj estos ĝisdatigitaj dum kalkulado de la pago.

en: Shipping tax amount
eo: Sumo de sendimpostoj

en: Shipping tax class
eo: Klaso de sendimposto

en: Shipping tax class based on cart items
eo: Sendimpostkategorio bazita sur eroj en korbo

en: Shipping tax total.
eo: Sumo de sendimpostoj.

en: Shipping to %s
eo: Sendo al %s

en: Shipping to %s.
eo: Sendo al %s.

en: Shipping total must be a positive amount.
eo: Sumo de sendokostoj devas esti pozitiva kvanto.

en: Shipping via %s
eo: Sendo per %s

en: Shipping zone location code.
eo: Lokokodo de sendzono.

en: Shipping zone location type.
eo: Loktipo de sendzono.

en: Shipping zone name.
eo: Nomo de sendozono.

en: Shipping zone order.
eo: Ordo de sendzonoj.

en: Shipping zones
eo: Sendozonoj

en: Shipping zones do not support trashing.
eo: Sendozonoj ne subtenas enrubigon.

en: Shipping:
eo: Sendo:

en: Shizuoka
eo: Ŝizuoka

en: Shop All
eo: Trafoliumi ĉion

en: Shop Now
eo: Butikumi nun

en: Shop Page
eo: Paĝo Vendejo

en: Shop and search results
eo: Vendejo kaj serĉrezultoj

en: Shop base
eo: Bazo de la vendejo

en: Shop base address
eo: Baza adreso de vendejo

en: Shop base with category
eo: Bazo de vendejo kun kategorio

en: Shop only
eo: Nur vendejo

en: Shop page
eo: Vendeja paĝo

en: Shop page display
eo: Montrado de vendejo-paĝo

en: Shop pages
eo: Paĝoj de la vendejo

en: Short description
eo: Mallonga priskribo

[ctx: Short for green in RGB]
en: G
eo: V

en: Shortcode
eo: Koncizkodo

en: Shortlink
eo: Mallonga ligilo

en: Should work with most platforms.
eo: Devus funkcii kun plej multaj platformoj.

en: Should you need help understanding, using, or extending WooCommerce, <a href="%s">please read our documentation</a>. You will find all kinds of resources including snippets, tutorials and much more.
eo: Se vi bezonas helpon por kompreni, uzi aŭ aldoni al WooCommerce, <a href="%s">bonvole legu nian dokumentadon</a>. Vi trovos multajn solvojn, inkluzive kodhelpon, kursetojn kaj pli.

en: Show
eo: Montri

en: Show "verified owner" label on customer reviews
eo: Montri etikedon "konfirmita posedanto" sur klientaj recenzoj

en: Show Account Links
eo: Montri kontajn ligilojn

en: Show Artist Name in Tracklist
eo: Montri la nomon de la artisto en la pecolisto

en: Show Avatars
eo: Montri avatarojn

en: Show Cover Photo
eo: Montri kovril-foton

en: Show Details
eo: Montri detalojn

en: Show Excerpts:
eo: Montri eltiraĵojn:

en: Show Faces
eo: Montri vizaĝojn

en: Show Featured Image:
eo: Montri elstarigitan bildon:

en: Show Images
eo: Montri bildojn

en: Show Link Description
eo: Montri la priskribon de la ligilo

en: Show Link Image
eo: Montri la bildon de la ligilo

en: Show Link Name
eo: Montri la nomon de la ligilo

en: Show Link Rating
eo: Montri la pritakson de la ligilo

en: Show Page Posts.
eo: Montri afiŝojn en paĝo.

en: Show Personal Links
eo: Montri personajn ligilojn

en: Show Suggestions
eo: Montri proponojn

en: Show Toolbar when viewing site
eo: Montri la ilobreton dum vizitado de la retejo

en: Show Tracklist
eo: Montri pecoliston

en: Show Video List
eo: Montri video-liston

en: Show a <em>'follow blog'</em> option in the comment form
eo: Montri opcion <em>'sekvi blogon'</em> en la komento-formularo

en: Show a <em>'follow comments'</em> option in the comment form
eo: Montri opcion <em>'sekvi komentojn'</em> en la komento-formularo

en: Show a headline
eo: Montri kapotitolon

en: Show a hit counter for your blog.
eo: Montro de trafo-kalkulilo de via blogo.

en: Show a maximum of
eo: Montri maksimume

en: Show a thumbnail image where available
eo: Montri bildeton kie disponebla

en: Show a thumbnail image where available.
eo: Montri bildeton kie disponebla.

en: Show advanced menu properties
eo: Montri altnivelajn ecojn de la menuo

en: Show advanced options
eo: Montri altnivelajn opciojn

en: Show all
eo: Montri ĉion

en: Show all types
eo: Montri ĉiujn tipojn

en: Show as dropdown
eo: Montri kiel falmenuo

en: Show buttons on
eo: Montri butonojn ĉe

en: Show categories
eo: Montri kategoriojn

en: Show categories &amp; products
eo: Montri kategoriojn kaj varojn

en: Show comments
eo: Montri komentojn

en: Show context (category or tag)
eo: Montri kuntekston (kategorion aŭ etikedon)

en: Show details
eo: Montri detalojn.

en: Show entry date
eo: Montri ero-daton

en: Show header text with your image.
eo: Montri kapotekston kun via bildo.

en: Show hidden products
eo: Montri kaŝitajn varojn

en: Show hierarchy
eo: Montri hierarkion

en: Show if is a compound tax rate.
eo: Montri, ĉu tio estas kunmetita imposta tarifo.

en: Show invisible characters
eo: Montru nevideblajn signojn

en: Show less
eo: Montru malpli

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Media
eo: Aŭdvidaĵoj

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Pages
eo: Paĝoj

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Posts
eo: Afiŝoj

en: Show likes.
eo: Montri ŝatojn.

en: Show map
eo: Montri mapon

en: Show more
eo: Montru pli

en: Show more comments
eo: Montri pli da komentoj

en: Show more details
eo: Montri pliajn detalojn

en: Show next theme
eo: Montri sekvan etoson

en: Show on front
eo: Montri sur ĉefpaĝo

en: Show on screen
eo: Montri sur ekrano

en: Show password
eo: Montri pasvorton

en: Show post counts
eo: Montri sumon de afiŝoj

en: Show post options
eo: Montri opciojn de afiŝo

en: Show previous theme
eo: Montri antaŭan etoson

en: Show product counts
eo: Montri nombrojn da varoj

en: Show products
eo: Montri varojn

en: Show profile photos in the plugin.
eo: Montri profil-fotojn en la kromprogramo.

en: Show related content after posts
eo: Montri rilatan enhavon post afiŝoj

en: Show search box
eo: Montri serĉ-skatolon

en: Show sharing buttons.
eo: Montri kunhavigajn butonojn.

en: Show sort selection dropdown
eo: Montri falmenuon de ordigo

en: Show subcategories
eo: Montri subkategoriojn

en: Show subcategories &amp; products
eo: Montri subkategoriojn kaj varojn

en: Show tag counts
eo: Montri etikedo-nombradon

en: Show the Reblog button on posts
eo: Montri la reblogo-butonon ĉe afiŝoj

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
eo: Montri la nombron da aprobitaj komentoj apud ĉiu komenta aŭtoro en la komentolista paĝo.

en: Show the number of approved comments beside each comment author.
eo: Montri la nombron da aprobitaj komentoj apud ĉiu komenta aŭtoro

en: Show top posts over
eo: Montri popularajn afiŝojn pli ol

en: Show top search terms over
eo: Montri popularajn serĉ-vortojn pli ol

en: Show total number of subscribers? (%s subscriber) | Show total number of subscribers? (%s subscribers)
eo[0]: Ĉu montri sumon de abonantoj? (%s abonanto)
eo[1]: Ĉu montri sumon de abonantoj? (%s abonantoj)

en: Show visitors related content from your site at the bottom of your posts. This encourages them
    		to browse more content, explore your site, and transform them into regular readers.
eo: Vi povas montri al vizitantoj rilatan enhavon de via retejo je la subo de viaj afiŝoj. Tio instigas ilin
    →	→	trafoliumi plu, malkovri pli, kaj igas ilin regulaj legantoj.

en: Show your support for the Internet Defense League.
eo: Vi povas montri vian subtenon por Interreta Defendo-Ligo.

en: Show:
eo: Montri:

en: Showcase
eo: Elmontrejo

en: Showcase your latest work.
eo: Montru vian plej novan laboron.

en: Showcase your products with Pinterest
eo: Elmontri viajn varojn per Pinterest

en: Showing all %d result | Showing all %d results
eo[0]: Montras ĉiun %d rezulton
eo[1]: Montras ĉiujn %d rezultojn

en: Showing details for theme: %s
eo: Montras detalojn de etoso: %s

en: Showing reports for:
eo: Montri raportojn por:

en: Showing the single result
eo: Montras la solan rezulton

[ctx: Shown between widget visibility conditions.]
en: and
eo: kaj

[ctx: Shown between widget visibility conditions.]
en: or
eo: aŭ

en: Shown publicly when you comment on blogs.
eo: Montras publike kiam vi komentas ĉe blogoj.

en: Shows %s post on each load. | Shows %s posts on each load.
eo[0]: Montras %s afiŝon ĉiuŝarge.
eo[1]: Montras %s afiŝojn ĉiuŝarge.

en: Shows if backorders are allowed.
eo: Montras, ĉu pendantaj mendoj estas permesitaj.

en: Shows if the product can be bought.
eo: Montras, ĉu la varo estas aĉetebla.

en: Shows if the product is on backordered.
eo: Montras, ĉu la varo estas pendanta mendo.

en: Shows if the product is on sale.
eo: Montras, ĉu la varo estas ofertita je rabatprezo.

en: Shows if the product need to be shipped.
eo: Montras, ĉu la varo bezonas esti sendita.

en: Shows if the reviewer bought the product or not.
eo: Montras, ĉu la recenzisto aĉetis la varon.

en: Shows if the variation can be bought.
eo: Montras, ĉu la variaĵo estas aĉetebla.

en: Shows if the variation is on backordered.
eo: Montras, ĉu la variaĵo estas pendanta mendo.

en: Shows if the variation is on sale.
eo: Montras, ĉu la variaĵo estas ofertita je rabatprezo.

en: Shows where the order was created.
eo: Montras, kie la mendo estis kreita.

en: Shows whether WordPress is able to write to the directories it needs access to.
eo: Montras ĉu WordPress povas skribi al la bezonaj dosierujoj.

en: Shows whether or not the product shipping is taxable.
eo: Montras, ĉu la sendo de varo havu imposto-koston.

en: Shows your most viewed posts and pages.
eo: Montras viajn plej rigarditajn afiŝojn kaj paĝojn.

en: Shows/define if the note is only for reference or for the customer (the user will be notified).
eo: Montras/difinas, ĉu la noto estas nur por konsulto, aŭ ĉu por la kliento (la uzanto estos sciigita).

en: Shuffle
eo: Miksi

en: Shutter Speed
eo: Obturila rapido

en: Sidebar
eo: Flankpanelo

en: Sidebar %d
eo: Flankpanelo %d

en: Sierra Leone
eo: Siera-Leono

en: Sierra Leonean leone
eo: Siera-Leona leono

en: Sign Language
eo: Signolingvo

en: Sign Out
eo: Elsaluti

en: Sign up
eo: Registriĝi

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
eo: Registru konton ĉe %s por akiri API-ŝlosilon.

en: Sign up to WordPress.com
eo: Registriĝi al WordPress.com

en: Signups
eo: Aliĝoj

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
eo: Silente forĵetu la plej malbonajn kaj oftajn trudaĵojn, tiel ke mi neniam vidas ilin.

en: Silver
eo: Arĝentkolora

en: Simferopol
eo: Simferopolo

en: Similar post
eo: Simila afiŝo

en: Simple Payments orders
eo: Mendoj de Simplaj pagoj

en: Simple Payments products
eo: Produktoj de Simplaj pagoj

en: Simple and concise statistics about your traffic. Jetpack Stats collects data on page views, likes, comments,
    		locations, and top posts. View them in your dashboard or on WordPress.com.
eo: Simplaj kaj koncizaj statistikaĵoj pri via trafiko. Jetpack kolektas informojn pri paĝrigardoj, ŝatoj, komentoj,
    →	→	lokoj kaj popularaj afiŝoj. Vidu ilin en via panelo aŭ ĉe WordPress.com.

en: Simple product
eo: Simpla varo

en: Since
eo: Ekde

en: Since your browser does not support JavaScript, or it is disabled, please ensure you click the %1$sUpdate Totals%2$s button before placing your order. You may be charged more than the amount stated above if you fail to do so.
eo: Ĉar via retumilo ne subtenas Ĝavoskripton, aŭ ĉar ĝi estas malebligita, bonvolu zorgi, ke vi alklakos la butonon %1$sĜisdatigi sumojn%2$s antaŭ meto de via mendo. Eblas, ke vi pagos pli ol la indikita sumo, se vi forgesas fari tion.

en: Since your milestone
eo: Ekde via mejloŝtono

en: Sindh
eo: Sindo

en: Singapore
eo: Singapuro

en: Singapore dollar
eo: Singapura dolaro

en: Sistan and Baluchestan (سیستان و بلوچستان)
eo: Sistano kaj Baluchestan (سیستان و بلوچستان)

en: Site
eo: Retejo

en: Site %d
eo: Retejo %d

en: Site Address
eo: Adreso de la TTT-ejo

en: Site Address (URL)
eo: Retejo-adreso (URL)

en: Site Admin
eo: Administri

en: Site Backups
eo: Retejaj sekurkopioj

en: Site Editor
eo: Reteja redaktilo

en: Site Health
eo: Reteja sano

[ctx: Site Health]
en: Info
eo: Informoj

[ctx: Site Health]
en: Status
eo: Stato

en: Site Health %s
eo: Reteja sano %s

en: Site Health - %s
eo: Reteja sano - %s

en: Site Health Info
eo: Informoj pri reteja sano

en: Site Health Status
eo: Stato de reteja sano

en: Site ID must be provided to disconnect a sub-site.
eo: Identigilo de retejo devas esti donita por malkonekti suban retejon.

en: Site ID must be provided to register a sub-site.
eo: Identigilo de retejo devas esti donita por registri suban retejon.

en: Site ID must not be empty.
eo: ID de retejo ne povas esti malplena.

en: Site Icon
eo: Piktogramo de retejo

en: Site Identity
eo: Identeco de retejo

en: Site Language
eo: Lingvo de la retejo

en: Site Logo
eo: Emblemo de la retejo

en: Site Name
eo: Nomo de Retejo

en: Site Name: %s
eo: Retejo-nomo: %s

en: Site Pages
eo: Retejaj paĝoj

en: Site Preview
eo: Antaŭrigardo de retejo

en: Site Stats
eo: Retejaj Statistikaĵoj

en: Site Tagline
eo: Frapfrazo de retejo

en: Site Title
eo: Titolo de la TTT-ejo

en: Site URL
eo: URL de retejo

en: Site URL.
eo: Retejo-URL.

en: Site URLs could not be switched to HTTPS.
eo: Retejaj URLoj ne povis esti ŝanĝitaj al HTTPS.

en: Site URLs switched to HTTPS.
eo: Retejaj URLoj ŝanĝitaj al HTTPS.

en: Site Upload Space Quota
eo: Kvoto da spaco por retejaj alŝutoj

[ctx: Site address, domain]
en: Add custom address
eo: Aldoni propran adreson

en: Site count
eo: Kalkulo de retejoj

en: Site data correctly received.
eo: Datumoj de la retejo estis ĝuste ricevitaj.

en: Site does not exist.
eo: Retejo ne ekzistas.

en: Site domain must not be empty.
eo: Domajno de retejo ne povas esti malplena.

en: Site features correctly received.
eo: Ĝuste ricevis ecojn de retejo.

en: Site health checks will automatically run periodically to gather information about your site. You can also <a href="%s">visit the Site Health screen</a> to gather information about your site now.
eo: Kontroloj de reteja sano ruliĝos regule por kolekti informojn pri via retejo. Ankaŭ, vi povas <a href="%s">viziti la ekranon pri reteja saneco</a> por vidi informojn pri via retejo nun.

en: Site icon
eo: Piktogramo de retejo

en: Site icon.
eo: Reteja piktogramo

en: Site logo.
eo: Emblemo de la retejo.

en: Site name must be at least %s character. | Site name must be at least %s characters.
eo[0]: La nomo de retejo devas konsisti el almenaŭ %s signo.
eo[1]: La nomo de retejo devas konsisti el almenaŭ %s signoj.

en: Site name must be at least 4 characters.
eo: La nomo de retejo devas konsisti el almenaŭ 4 signoj.

en: Site names can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
eo: Nomoj de retejoj rajtas uzi nur minusklajn literojn (a-z) kaj ciferojn.

en: Site network ID must be provided.
eo: La reta ID de la retejo devas esti donita.

en: Site not verified with any service.
eo: Retejo ne estas aŭtentigita de iu ajn servo.

en: Site path must not be empty.
eo: Reteja vojo ne povas esti malplena.

en: Site profile
eo: Reteja profilo

en: Site successfully connected.
eo: Retejo sukcese konektiĝis.

en: Site tagline.
eo: Frapfrazo de la retejo.

en: Site timezone
eo: Horzono de la retejo

en: Site title.
eo: Reteja titolo.

en: Site visibility
eo: Videblo de la retejo

en: Site with the ID does not exist.
eo: Ne ekzistas retejo kun tiu ID.

en: Site: %s
eo: Retejo: %s

en: Sitemap Interval
eo: Intertempo de retejo-mapo

en: Sitemap URL
eo: URL de retejo-mapo

en: Sitemaps
eo: Retejomapoj

en: Sites
eo: Retejoj

en: Size
eo: Amplekso

en: Size in megabytes
eo: Grando laŭ megabitokoj

en: Size:
eo: Grando:

en: Skip
eo: Preterlasi

en: Skip Confirmation Email
eo: Ne sendi konfirman retleteron

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
eo: Rezigni pri stucado kaj publikigi la bildon, kia ĝi estas

en: Skip cropping
eo: Preterpasi stucadon

en: Skip setup
eo: Preterpasi agordadon

en: Skip this step
eo: Preterpasi ĉi tiun paŝon

en: Skip to content
eo: Iri rekte al la enhavo

en: Skip to main content
eo: Iri rekte al ĉefa enhavo

en: Skip to toolbar
eo: Iri rekte al ilobreto

en: Skipping attachment <em>%s</em>
eo: Transsaltas la kunsendaĵon <em>%s</em>

en: Skopje
eo: Skopjo

en: Slideshow
eo: Prezentaĵo

en: Slovak
eo: Slovaka

en: Slovakia
eo: Slovakio

en: Slovenia
eo: Slovenio

en: Slovenian
eo: Slovena

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
eo: Malrapidiĝu entuziasmulo, ne estas bezono kontroli leterojn tiel ofte!

en: Slug
eo: URL-nomo

en: Slug "%s" is already in use. Change it, please.
eo: URL-nomo "%s" jam ekzistas. Bonvolu elekti malsaman.

en: Slug "%s" is not allowed because it is a reserved term. Change it, please.
eo: URL-nomo "%s"  ne estas permesata, ĉar ĝi estas rezervita termino. Bonvolu ŝanĝi ĝin.

en: Slug "%s" is too long (28 characters max). Shorten it, please.
eo: URL-nomo "%s" estas tro longa (28 signoj maks.). Bonvolu mallongigi ĝin.

en: Slug automatically generated from the post title.
eo: Url-nomo aŭtomate generita de la titolo de la afiŝo.

en: Small
eo: Malgranda

en: Small (64 pixels)
eo: Malgranda (64 bilderoj)

en: Social
eo: Sociaj

en: Social Icons
eo: Socia bildsimbolo

en: Social Links Menu
eo: Menuo por sociaj ligoj

en: Social Media Icons (Deprecated)
eo: Sociretaj piktogramoj (malnovaj)

en: Social Menu
eo: Socia menuo

en: Social Sciences
eo: Sociaj sciencoj

en: Sofia
eo: Sofio

en: Software Name
eo: Nomo de programo

en: Sold %1$d item in the last %2$d days | Sold %1$d items in the last %2$d days
eo[0]: %1$d varo vendiĝis en la pasintaj %2$d tagoj
eo[1]: %1$d varoj vendiĝis en la pasintaj %2$d tagoj

en: Sold %1$s worth in the last %2$d days
eo: Vendis sufiĉajn por gajni %1$s en la lastaj %2$d tagoj

en: Sold individually
eo: Vendata unuope

en: Sold individually?
eo: Ĉu vendita unuope?

en: Solomon Islands
eo: Salomonoj

en: Solomon Islands dollar
eo: Salomona dolaro

en: Solothurn
eo: Soloturno

en: Somali shilling
eo: Somalia ŝilingo

en: Somalia
eo: Somalio

en: Some HTML tags are not permitted, including:
eo: Kelkaj HTML-etikedoj ne estas permesataj, inkluzive de:

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
eo: Kelkaj komentoj ankoraŭ ne estis kontrolitaj rilate al trudeco de Akismet. Ili estas dumtempe retenataj por administrado kaj estos aŭtomate rekontrolitaj poste.

en: Some data that describes the error your site encountered has been put together.
eo: Iuj datumoj, kiuj priskribas la eraron, kiun renkontis via retejo, estis kunigitaj.

en: Some files are not writable by WordPress:
eo: Kelkaj dosieroj ne estas skribeblaj de WordPress:

en: Some of the theme.json settings.spacing.spacingScale values are invalid
eo: Kelkaj el la theme.json settings.spacing.spacingScale-valoroj estas nevalidaj

en: Some screen elements can be shown or hidden by using the checkboxes.
eo: Kelkaj elementoj de la ekrano povas esti kaŝitaj aŭ aperigitaj per uzo de la markskatoloj.

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you would like and click the &#8220;Save Changes&#8221; button.
eo: Kelkaj etosoj venas kune kun aldonaj kapobildoj. Se vi vidas plurajn bildojn, kiuj montriĝas, elektu unu, kiun vi ŝatas, kaj klaku al la butono "Konservi ŝanĝojn".

en: Some webservices like shipping use SOAP to get information from remote servers, for example, live shipping quotes from FedEx require SOAP to be installed.
eo: Kelkaj enretaj servoj kiel sendado uzas SOAP por ricevi informojn de mallokaj serviloj, ekzemple, realtempaj taksoj de sendokostoj de FedEx postulas instalon de SOAP.

en: Someone
eo: Iu

en: Someone has requested a password reset for the following account:
eo: Iu petis restarigi pasvorton por la sekva konto:

en: Someone likes one of my posts
eo: Iu ŝatas unu el miaj afiŝoj

en: Someone may be trying to trick you into giving them access to your site. Or it could be you just encountered a bug :).  Either way, please close this window.
eo: Iu eble provas trompi vin por persvadi vin doni alireblon al via retejo. Aŭ eble vi renkontis cimon :). Iel ajn, bonvole fermu tiun ĉi fenestron.

en: Someone recently requested that the password be reset for "%s".
eo: Lastatempe iu petis ŝanĝon de pasvorto por "%s".

en: Someone recently requested that the password be reset for <strong>%s</strong>.
eo: Lastatempe iu petis, ke la pasvorto estu ŝanĝita por <strong>%s</strong>.

en: Something went wrong.
eo: Io misis.

en: Something went wrong. If the problem persists, send this info to support:
eo: Eraro okazis. Se la problemo daŭras, sendu ĉi tiun informon al la subtenanto:

en: Something which should never happen, happened. Sorry about that. If you try again, maybe it will work.
eo: Io misis, kio devus neniam misi. Pardonon. Se vi provos denove, eble ĝi funkcios.

en: Sorry there was a problem removing this coupon.
eo: Pardonon, problemo okazis dum provo forviŝi tiun kuponon.

en: Sorry! We couldn't contact Jetpack just now 😭. Please make sure that your site is visible over the internet, and that it accepts incoming and outgoing requests via curl. You can also try to connect to Jetpack again, and if you run into any more issues, please contact support.
eo: Pardonon! Ni provis, sed ni ne povis kontakti Jetpack 😭. Bonvolu kontroli, ĉu via retejo estas videbla interrete, kaj ke ĝi akceptas kaj venantajn kaj elirantajn petojn per curl. Vi ankaŭ povus provi konektiĝi denove al Jetpack, kaj se vi spertas pliajn problemojn, bonvolu kontakti nian helpservon.

en: Sorry! We tried, but we couldn't connect Jetpack just now 😭. Please go to the Plugins tab to connect Jetpack, so that you can finish setting up your store.
eo: Pardonon! Ni provis, sed ni ne povis konektiĝi al Jetpack 😭. Bonvolu iri al la langeto Kromprogramoj por konekti Jetpack, por ke vi povu fini la agordojn por via vendejo.

en: Sorry! We tried, but we couldn't install Jetpack for you 😭. Please go to the Plugins tab to install it, and finish setting up your store.
eo: Pardonon! Ni provis, sed ni ne povis instali Jetpack por vi 😭. Bonvolu iri al la langeto Kromprogramoj por instali ĝin kaj fini la agordojn por via vendejo.

en: Sorry, "%s" is no longer in stock so this order cannot be paid for. We apologize for any inconvenience caused.
eo: Bedaŭrinde "%s" estas elĉerpita, do la mendo ne povas realiĝi. Ni pardonpetas pro la maloportuneco.

en: Sorry, "%s" is not in stock. Please edit your cart and try again. We apologize for any inconvenience caused.
eo: Pardonon, "%s" ne estas en stoko. Bonvolu ŝanĝi vian korbon kaj provi denove. Ni pardonpetas pro ĝeno kaŭzita.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
eo: Bedaŭrinde, nenio kongruis kun viaj serĉaj kriterioj. Bonvolu provi denove, uzante malsamajn vortojn.

en: Sorry, but there was an error posting your comment. Please try again later.
eo: Pardonon, sed okazis eraro dum afiŝo de via komento. Bonvole provu denove pli poste.

en: Sorry, but we could not authenticate your request.
eo: Pardonon, sed ni ne povis aŭtentigi vian peton.

en: Sorry, but you are looking for something that isn't here.
eo: Pardonu, sed vi serĉas ion, kio ne estas ĉi tie.

en: Sorry, comments are closed for this item.
eo: Ne (plu) eblas komenti tiun ĉi afiŝon.

en: Sorry, comments are not allowed for this item.
eo: Pardonon, sed komentoj ne estas permesataj por tiu ero.

en: Sorry, coupon "%s" has already been applied and cannot be used in conjunction with other coupons.
eo: Pardonon, kupono "%s"  jam estis aplikita kaj ne povas esti uzata kune kun aliaj kuponoj.

en: Sorry, deleting the term failed.
eo: Pardonu, malsukcesis forviŝi la terminon.

en: Sorry, editing the term failed.
eo: Pardonu, malsukcesis redakti la terminon.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your location. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
eo: Pardonon, ŝajnas, ke ne ekzistas haveblaj pagmetodoj por via loko. Bonvolu kontakti nin, se vi bezonas helpon aŭ volas fari alternativajn aranĝojn.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your state. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
eo: Pardonon, ŝajnas, ke ne estas haveblaj pagmetodoj por via ŝtato. Bonvolu kontakti nin, se vi bezonas helpon aŭ volas fari alternativajn aranĝojn.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
eo: Pardonon, ŝajnas, ke ne estas haveblaj pagmetodoj por via ŝtato. Bonvolu kontakti nin, se vi bezonas helpon aŭ volas fari alternativajn aranĝojn.

en: Sorry, it seems the coupon "%s" is invalid - it has now been removed from your order.
eo: Pardonon, ŝajnas ke la kupono "%s" ne estas valida - ĝi nun estas forviŝita de via mendo.

en: Sorry, it seems the coupon "%s" is not yours - it has now been removed from your order.
eo: Pardonon, sed ŝajnas ke la kupono %s  ne apartenas al vi - ĝi nun estas forigita de via mendo.

en: Sorry, marking a user as spam is only supported on Multisite.
eo: Pardonon, marki uzanton kiel trudiston estas nur subtenata ĉe Multisite.

en: Sorry, no posts matched your criteria.
eo: Neniu afiŝo kongruas kun via serĉo.

en: Sorry, no products matched your selection. Please choose a different combination.
eo: Bedaŭrinde, neniuj varoj kongruas kun via elekto. Bonvolu elekti alian kombinon.

en: Sorry, no sites match {{italic}}%s.{{/italic}}
eo: Pardonon, neniu retejo kongruas kun {{italic}}%s.{{/italic}}

en: Sorry, no such page.
eo: Bedaŭrinde tiu paĝo ne ekzistas.

en: Sorry, no such post.
eo: Malfeliĉe, tiu afiŝo ne ekzistas.

en: Sorry, no updating arrays at this time
eo: Pardonon, neniuj ĝisdatigantaj matricoj je tiu ĉi momento

en: Sorry, nothing to report.
eo: Pardonon, nenio por raporti.

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
eo: Bedaŭrinde, unu el tiuj taksonomioj ne estas uzebla en la afiŝotipo.

en: Sorry, replies to unapproved comments are not allowed.
eo: Respondoj al neaprobitaj komentoj ne estas permesitaj.

en: Sorry, revisions are disabled.
eo: Pardonu, revizioj estas malebligitaj.

en: Sorry, site names may not contain the character &#8220;_&#8221;!
eo: Pardonu, nomoj de retejoj ne rajtas enhavi la signon &#8220;_&#8221;!

en: Sorry, site names must have letters too!
eo: Pardonu, nomoj de retejoj devas enhavi ankaŭ literojn!

en: Sorry, something went wrong. The requested comparison could not be loaded.
eo: Bedaŭrinde, io misas. La petita komparo ne povis esti montrita.

en: Sorry, that Pinterest URL was not recognized.
eo: Pardonon, tiu URL de Pinterest ne estas konata.

en: Sorry, that email address is already used!
eo: Pardonon, tiu retpoŝta adreso jam estas uzata!

en: Sorry, that email address is not allowed!
eo: Pardonon, tiu retpoŝta adreso ne estas permesata!

en: Sorry, that key does not appear to be valid.
eo: Tiu ŝlosilo ŝajnas ne esti valida.

en: Sorry, that key has expired. Please try again.
eo: Pardonu, tiu ŝlosilo malvalidiĝis. Bonvolu provi denove.

en: Sorry, that site already exists!
eo: Pardonu, tiu ĉi retejo jam ekzistas!

en: Sorry, that site is reserved!
eo: Pardonu, tiu retejo estas rezervita!

en: Sorry, that username already exists!
eo: Pardonon, tiu uzantonomo jam ekzistas!

en: Sorry, that username is not allowed.
eo: Bedaŭrinde, tiu uzantonomo ne estas permesita.

en: Sorry, the category could not be created.
eo: La kategorio ne povis esti kreita.

en: Sorry, the comment could not be updated.
eo: Bedaŭrinde, la komento ne povis esti aktualigita.

en: Sorry, the link you clicked is stale. Please select another option.
eo: Bedaŭrinde, la alklakita ligilo estas mortinta. Bonvole elektu alian opcion.

en: Sorry, the order could not be found. Please contact us if you are having difficulty finding your order details.
eo: Pardonon, la mendo ne estas trovebla. Bonvolu kontakti nin, se vi ne povas trovi detalojn pri via mendo.

en: Sorry, the post could not be created.
eo: La afiŝo ne povis esti kreita.

en: Sorry, the post could not be deleted.
eo: La afiŝo ne povis esti kreita.

en: Sorry, the post could not be updated.
eo: La afiŝo ne povis esti aktualigita.

en: Sorry, the term could not be created.
eo: Via termino ne povis esti kreita.

en: Sorry, the user could not be updated.
eo: Pardonu, ne eblas ĝisdatigi la uzanton.

en: Sorry, the video at the supplied URL cannot be loaded. Please check that the URL is for a supported video file (%s) or stream (e.g. YouTube and Vimeo).
eo: Pardonu, la filmeto ĉe la provizita URL ne povas esti ŝargita. Bonvolu kontroli, ĉu la URL estas por subtenata videodosiero (%s) aŭ bitfluo (ekz. Jutubo kaj Vimeo).

en: Sorry, there has been an error
eo: Bedaŭrinde okazis eraro

en: Sorry, there has been an error.
eo: Pardonu, okazis eraro.

en: Sorry, this coupon is not applicable to selected products.
eo: Pardonon, tiu kupono ne estas uzebla por la elektitaj varoj.

en: Sorry, this coupon is not applicable to the categories: %s.
eo: Pardonon, tiu kupono ne estas aplikebla al la kategorioj: %s.

en: Sorry, this coupon is not applicable to the products: %s.
eo: Pardonon, tiu kupono ne estas aplikebla al la varoj: %s.

en: Sorry, this coupon is not applicable to your cart contents.
eo: Pardonon, ĉi tiu kupono ne aplikiĝas al la enhavo de via korbo.

en: Sorry, this coupon is not valid for sale items.
eo: Pardonon, tiu kupono ne validas por varoj je rabatprezo.

en: Sorry, this download has expired
eo: Pardonon, tiu elŝuto eksvalidiĝis

en: Sorry, this method is not supported.
eo: Tiu metodo ne estas subtenata.

en: Sorry, this order is invalid and cannot be paid for.
eo: Pardonon, tiu mendo estas nevalida kaj do ne povas esti pagita.

en: Sorry, this product cannot be purchased.
eo: Pardonon, tiu varo ne povas esti aĉetita.

en: Sorry, this product is unavailable. Please choose a different combination.
eo: Pardonon, tiu varo ne estas havebla. Bonvolu elekti alian kombinon.

en: Sorry, trackbacks are closed for this item.
eo: Bedaŭrinde, respuradoj estas fermitaj por tiu ĉi ero.

en: Sorry, usernames may not contain the character &#8220;_&#8221;!
eo: Pardonu, uzantonomoj ne rajtas enhavi la signon &#8220;_&#8221;!

en: Sorry, usernames must have letters too!
eo: Pardonon, uzantonomoj devas enhavi ankaŭ literojn!

en: Sorry, we can't display that post right now.
eo: Pardonon, ni ne povas nun montri tiun afiŝon.

en: Sorry, we couldn't connect your store to Jetpack
eo: Pardonon, ni ne povis konekti vian vendejon al Jetpack

en: Sorry, we couldn't find that list.
eo: Pardonon, ni ne povis trovi tiun liston.

en: Sorry, we couldn't find the translation for this string.
eo: Pardonon, ni ne trovis tradukon por tiu ĉi tekstoĉeno.

en: Sorry, we couldn't submit the translation for this string.
eo: Pardonon, ni ne povis sendi la tradukon por tiu ĉi tekstoĉeno.

en: Sorry, we had a problem following that conversation. Please try again.
eo: Pardonon, ni spertis problemon pri sekvo de tiu konversacio. Bonvole provu denove.

en: Sorry, we had a problem unfollowing that conversation. Please try again.
eo: Pardonon, ni spertis problemon pri malsekvo de tiu konversacio. Bonvole provu denove.

en: Sorry, we've encountered an error.
eo: Pardonon, okazis eraro.

en: Sorry, you are not allowed to access details about this site.
eo: Vi ne rajtas aliri detalojn pri ĉi tiu retejo.

en: Sorry, you are not allowed to access details of this post.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas vidi detalojn pri tiu afiŝo.

en: Sorry, you are not allowed to access site health information.
eo: Pardonon, vi ne rajtas aliri informojn pri reteja sano.

en: Sorry, you are not allowed to access the global styles on this site.
eo: Vi ne rajtas aliri la ĉiean stilon de ĉi tiu retejo.

en: Sorry, you are not allowed to access the templates on this site.
eo: Pardonon, sed vi ne rajtas aliri al la ŝablonoj ĉe tiu ĉi retejo.

en: Sorry, you are not allowed to access this page.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas aliri al tiu ĉi paĝo.

en: Sorry, you are not allowed to access user data on this site.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas atingi datumojn pri uzantoj en tiu ĉi retejo.

en: Sorry, you are not allowed to activate plugins.
eo: Vi ne rajtas aktivigi kromprogramojn.

en: Sorry, you are not allowed to activate this plugin.
eo: Pardonon, vi ne rajtas aktivigi tiun kromprogramon.

en: Sorry, you are not allowed to add a category.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas aldoni kategorion.

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
eo: Bedaŭrinde, vi ne estas permesita aldoni terminon al unu el tiuj taksonomioj.

en: Sorry, you are not allowed to add links to this site.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas aldoni ligilojn al tiu ĉi retejo.

en: Sorry, you are not allowed to add users to this network.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas aldoni uzantojn al tiu ĉi reto.

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
eo: Bedaŭrinde, vi ne estas permesita aldoni terminon al unu el tiuj taksonomioj.

en: Sorry, you are not allowed to assign terms in this taxonomy.
eo: Vi ne estas permesita difini terminojn por tiu ĉi taksonomio.

en: Sorry, you are not allowed to assign the provided terms.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas asigni la donitajn terminojn.

en: Sorry, you are not allowed to assign this term.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas asigni tiun terminon.

en: Sorry, you are not allowed to attach files to this post.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas alkroĉi dosierojn al tiu ĉi afiŝo.

en: Sorry, you are not allowed to batch manipulate this resource.
eo: Pardonon, vi ne rajtas amase manipuli tiun rimedon.

en: Sorry, you are not allowed to browse the block directory.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas trafoliumi la katalogon de blokoj.

en: Sorry, you are not allowed to browse the local block pattern directory.
eo: Pardonon, sed vi ne rajtas trafoliumi la lokan katalogon de blokaj ŝablonoj.

en: Sorry, you are not allowed to change the comment type.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas ŝanĝi la komento-tipon.

en: Sorry, you are not allowed to change the page author as this user.
eo: Vi ne rajtas ŝanĝi aŭtoron de la paĝo kiel tiu ĉi uzanto.

en: Sorry, you are not allowed to change the post author as this user.
eo: Vi ne rajtas ŝanĝi la aŭtoron de la afiŝo kiel tiu ĉi uzanto.

en: Sorry, you are not allowed to comment on this post.
eo: Vi ne rajtas komenti tiun ĉi afiŝon.

en: Sorry, you are not allowed to create a comment on this post.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas krei komenton pri tiu afiŝo.

en: Sorry, you are not allowed to create application passwords for this user.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas krei aplikaĵajn pasvortojn por tiu ĉi uzanto.

en: Sorry, you are not allowed to create new pages.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas krei novajn terminojn.

en: Sorry, you are not allowed to create new users.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas krei novajn uzantojn.

en: Sorry, you are not allowed to create pages as this user.
eo: Vi ne rajtas krei paĝojn kiel tiu ĉi uzanto.

en: Sorry, you are not allowed to create pages on this site.
eo: Vi ne rajtas krei paĝojn ĉe ĉi tiu retejo.

en: Sorry, you are not allowed to create password protected posts in this post type.
eo: Pardonon, vi ne rajtas krei pasvorte protektitajn afiŝojn de tiu ĉi afiŝotipo.

en: Sorry, you are not allowed to create posts as this user.
eo: Vi ne rajtas krei afiŝojn kiel tiu ĉi uzanto.

en: Sorry, you are not allowed to create posts or drafts on this site.
eo: Vi ne rajtas krei afiŝojn aŭ malnetojn ĉe ĉi tiu retejo.

en: Sorry, you are not allowed to create private posts in this post type.
eo: Pardonon, vi ne rajtas krei privatajn afisojn de tiu ĉi afiŝotipo.

en: Sorry, you are not allowed to create resources.
eo: Pardonon, vi ne rajtas krei rimedojn.

en: Sorry, you are not allowed to create terms in this taxonomy.
eo: Vi ne rajtas krei terminojn en tiu ĉi taksonomio.

en: Sorry, you are not allowed to create this comment without a post.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas krei komenton sen afiŝo.

en: Sorry, you are not allowed to create users.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas krei uzantojn.

en: Sorry, you are not allowed to customize headers.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas tajlori kapojn.

en: Sorry, you are not allowed to customize this site.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas tajlori tiun ĉi retejon.

en: Sorry, you are not allowed to deactivate this plugin.
eo: Pardonon, vi ne rajtas malaktivigi tiun kromprogramon.

en: Sorry, you are not allowed to delete %s.
eo: Pardonon, vi ne rajtas forviŝi %s.

en: Sorry, you are not allowed to delete application passwords for this user.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas forigi aplikaĵajn pasvortojn por tiu ĉi uzanto.

en: Sorry, you are not allowed to delete plugins for this site.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas forviŝi kromprogramojn de tiu ĉi retejo.

en: Sorry, you are not allowed to delete revisions of this post.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas forviŝi reviziojn de ĉi tiu afiŝo.

en: Sorry, you are not allowed to delete that user.
eo: Pardonon, vi ne rajtas forviŝi tiun uzanton.

en: Sorry, you are not allowed to delete these items.
eo: Vi ne rajtas forviŝi tiujn.

en: Sorry, you are not allowed to delete this application password.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas forviŝi ĉi tiun aplikaĵan pasvorton.

en: Sorry, you are not allowed to delete this category.
eo: Pardonon, vi ne rajtas forviŝi tiun ĉi kategorion.

en: Sorry, you are not allowed to delete this comment.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas forviŝi tiun komenton.

en: Sorry, you are not allowed to delete this item.
eo: Vi ne rajtas forviŝi tiun ĉi eron.

en: Sorry, you are not allowed to delete this page.
eo: Vi ne rajtas forviŝi tiun ĉi paĝon.

en: Sorry, you are not allowed to delete this post.
eo: Vi ne rajtas forviŝi tiun ĉi afiŝon.

en: Sorry, you are not allowed to delete this resource.
eo: Pardonon, vi ne rajtas forviŝi tiun rimedon.

en: Sorry, you are not allowed to delete this revision.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas forviŝi tiun revizion.

en: Sorry, you are not allowed to delete this site.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas forviŝi tiun ĉi retejon.

en: Sorry, you are not allowed to delete this term.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas forviŝi tiun terminon.

en: Sorry, you are not allowed to delete this user.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas forviŝi tiun ĉi uzanton.

en: Sorry, you are not allowed to delete users.
eo: Pardonon, vi ne rajtas forviŝi uzantojn.

en: Sorry, you are not allowed to disable themes automatic updates.
eo: Vi ne rajtas malŝalti la aŭtomatan ĝisdatigadon de etosoj.

en: Sorry, you are not allowed to do that.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas tion fari.

en: Sorry, you are not allowed to edit '%s' for comments.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas redakti '%s' por komentoj.

en: Sorry, you are not allowed to edit comments on this post.
eo: Vi ne rajtas redakti komentojn de tiu ĉi afiŝo.

en: Sorry, you are not allowed to edit comments.
eo: Vi ne rajtas redakti komentojn.

en: Sorry, you are not allowed to edit pages as this user.
eo: Vi ne rajtas redakti paĝojn kiel tiu ĉi uzanto.

en: Sorry, you are not allowed to edit pages.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas redakti paĝojn.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts as this user.
eo: Vi ne rajtas redakti afiŝojn kiel tiu ĉi uzanto.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type.
eo: Pardonon, vi ne rajtas redakti afiŝojn de tiu ĉi afiŝotipo.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
eo: Pardonu, vi ne rajtas redakti afiŝojn.

en: Sorry, you are not allowed to edit roles of this user.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas redakti rolojn de tiu ĉi uzanto.

en: Sorry, you are not allowed to edit terms in this taxonomy.
eo: Vi ne rajtas redakti terminojn en tiu ĉi taksonomio.

en: Sorry, you are not allowed to edit the %s custom field.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas redakti la propran kampon %s.

en: Sorry, you are not allowed to edit the links for this site.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas modifi ligilojn en tiu ĉi retejo.

en: Sorry, you are not allowed to edit theme options on this site.
eo: Vi ne rajtas redakti etoso-eblojn en tiu ĉi retejo.

en: Sorry, you are not allowed to edit this application password.
eo: Vi ne rajtas redakti tiun ĉi aplikaĵan pasvorton.

en: Sorry, you are not allowed to edit this changeset.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas redakti tiun ĉi ŝanĝaron.

en: Sorry, you are not allowed to edit this comment.
eo: Vi ne rajtas redakti tiun ĉi komenton.

en: Sorry, you are not allowed to edit this global style.
eo: Vi ne rajtas redakti ĉi tiun ĉiean stilon.

en: Sorry, you are not allowed to edit this item.
eo: Vi ne rajtas redakti tiun ĉi eron.

en: Sorry, you are not allowed to edit this page.
eo: Vi ne rajtas redakti tiun ĉi paĝon.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
eo: Pardonu, vi ne rajtas redakti tiun ĉi afiŝon.

en: Sorry, you are not allowed to edit this resource.
eo: Pardonon, vi ne rajtas redakti tiun rimedon.

en: Sorry, you are not allowed to edit this term.
eo: Vi ne rajtas redakti tiun terminon.

en: Sorry, you are not allowed to edit this user.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas redakti tiun ĉi uzanton.

en: Sorry, you are not allowed to edit users.
eo: Vi ne rajtas redakti tiun ĉi komenton.

en: Sorry, you are not allowed to edit your profile.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas modifi vian profilon.

en: Sorry, you are not allowed to enable themes automatic updates.
eo: Vi ne rajtas ŝalti la aŭtomatan ĝisdatigadon de etosoj.

en: Sorry, you are not allowed to erase personal data on this site.
eo: Pardonon, vi ne rajtas forviŝi datumojn el tiu ĉi retejo.

en: Sorry, you are not allowed to export personal data on this site.
eo: Pardonon, vi ne rajtas eksporti personajn informojn el tiu ĉi retejo.

en: Sorry, you are not allowed to export templates and template parts.
eo: Vi ne rajtas eksporti ŝablonojn aŭ partojn de ŝablono.

en: Sorry, you are not allowed to export the content of this site.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas eksporti la enhavon de tiu ĉi retejo.

en: Sorry, you are not allowed to filter users by capability.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas filtri uzantojn laŭ rolo.

en: Sorry, you are not allowed to filter users by role.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas filtri uzantojn laŭ rolo.

en: Sorry, you are not allowed to give users that role.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas doni al uzantoj tiun rolon.

en: Sorry, you are not allowed to import content into this site.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas importi enhavon de tiu ĉi retejo.

en: Sorry, you are not allowed to install plugins on this site.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas instali kromprogramojn en tiu ĉi retejo.

en: Sorry, you are not allowed to install themes on this site.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas instali etosojn en tiu ĉi retejo.

en: Sorry, you are not allowed to list application passwords for this user.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas listigi aplikaĵajn pasvortojn por tiu ĉi uzanto.

en: Sorry, you are not allowed to list users.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas listigi uzantojn.

en: Sorry, you are not allowed to make posts sticky.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas glui afiŝojn.

en: Sorry, you are not allowed to make proxied oEmbed requests.
eo: Pardonon sed vi ne rajtas fari prokuran peton al oEmbed.

en: Sorry, you are not allowed to manage application passwords for this user.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas administri aplikaĵajn pasvortojn por tiu ĉi uzanto.

en: Sorry, you are not allowed to manage block types.
eo: Vi ne rajtas administri tiujn erojn.

en: Sorry, you are not allowed to manage network plugins.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas administri kromprogramojn de la reto.

en: Sorry, you are not allowed to manage options for this site.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas administri opciojn por tiu ĉi retejo.

en: Sorry, you are not allowed to manage plugins for this site.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas administri kromprogramojn en tiu ĉi retejo.

en: Sorry, you are not allowed to manage post statuses.
eo: Pardonon, vi ne rajtas administri statojn de afiŝoj.

en: Sorry, you are not allowed to manage privacy options on this site.
eo: Pardonon, sed vi ne rajtas administri privatecon ĉe tiu ĉi retejo.

en: Sorry, you are not allowed to manage terms in this taxonomy.
eo: Vi ne rajtas administri terminojn en tiu ĉi taksonomio.

en: Sorry, you are not allowed to manage this plugin.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas ĝisdatigi tiun ĉi kromprogramon.

en: Sorry, you are not allowed to manage widgets on this site.
eo: Pardonon, sed vi ne rajtas administri fenestraĵojn ĉe tiu ĉi retejo.

en: Sorry, you are not allowed to moderate or edit this comment.
eo: Vi ne rajtas pritrakti aŭ modifi tiun ĉi komenton.

en: Sorry, you are not allowed to modify plugins.
eo: Vi ne rajtas aktivigi kromprogramojn.

en: Sorry, you are not allowed to modify themes.
eo: Vi ne rajtas redakti komentojn.

en: Sorry, you are not allowed to modify unregistered settings for this site.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas modifi neregistritajn agordojn ĉe tiu ĉi retejo.

en: Sorry, you are not allowed to move this item to the Trash.
eo: Vi ne rajtas movi tiun ĉi eron al la rubujo.

en: Sorry, you are not allowed to order users by this parameter.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas ordigi uzantojn laŭ tiu parametro.

en: Sorry, you are not allowed to perform this action.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas fari tion.

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
eo: Pardonu, vi ne rajtas afiŝi en tiu ĉi retejo.

en: Sorry, you are not allowed to preview drafts.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas antaŭrigardi malnetojn.

en: Sorry, you are not allowed to process remote URLs.
eo: Vi ne rajtas procesi deforajn URL-ojn.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
eo: Pardonu, vi ne rajtas publikigi paĝojn en tiu ĉi retejo.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts in this post type.
eo: Vi ne rajtas publikigi afiŝojn de tiu afiŝotipo.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
eo: Pardonu, vi ne rajtas publikigi afiŝojn en tiu ĉi retejo.

en: Sorry, you are not allowed to publish this page.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas publikigi tiun ĉi paĝon.

en: Sorry, you are not allowed to publish this post.
eo: Vi ne rajtas publikigi tiun ĉi afiŝon.

en: Sorry, you are not allowed to query users by this parameter.
eo: Pardonon, sed vi ne estas permesita peti uzantojn laŭ tiu parametro.

en: Sorry, you are not allowed to read blocks as this user.
eo: Pardonon, sed vi ne rajtas legi blokojn kiel tiu uzanto.

en: Sorry, you are not allowed to read blocks of this post.
eo: Pardonon, sed vi ne rajtas legi blokojn de tiu afiŝo.

en: Sorry, you are not allowed to read comments without a post.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas legi komentojn sen afiŝo.

en: Sorry, you are not allowed to read the post for this comment.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas legi la afiŝon por tiu komento.

en: Sorry, you are not allowed to read this application password.
eo: Vi ne rajtas legi ĉi tiun aplikaĵan pasvorton.

en: Sorry, you are not allowed to read this comment.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas legi tiun komenton.

en: Sorry, you are not allowed to remove users.
eo: Pardonon, vi ne rajtas forviŝi uzantojn.

en: Sorry, you are not allowed to restore this item from the Trash.
eo: Vi ne rajtas restarigi tiun ĉi eron el la rubujo.

en: Sorry, you are not allowed to resume this theme.
eo: Vi ne rajtas relanĉi tiun etoson.

en: Sorry, you are not allowed to take over.
eo: Bedaŭrinde, vi ne estas permesita transpreni tiun laboron.

en: Sorry, you are not allowed to update options.
eo: Vi ne rajtas ĝisdatigi la opciojn.

en: Sorry, you are not allowed to update plugins for this site.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas ĝisdatigi kromprogramojn por tiu ĉi retejo.

en: Sorry, you are not allowed to update posts as this user.
eo: Vi ne rajtas ĝisdatigi afiŝojn kiel tiu uzanto.

en: Sorry, you are not allowed to update this site to HTTPS.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas ĝisdatigi tiun ĉi retejon al HTTPS.

en: Sorry, you are not allowed to upload files.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas alŝuti dosierojn.

en: Sorry, you are not allowed to upload media on this site.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas alŝuti aŭdvidaĵojn al tiu ĉi retejo.

en: Sorry, you are not allowed to upload media to this post.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas alŝuti aŭdvidaĵojn al tiu ĉi afiŝo.

en: Sorry, you are not allowed to upload this file type.
eo: Vi ne rajtas alŝuti dosieron de ĉi tiu speco.

en: Sorry, you are not allowed to view autosaves of this post.
eo: Pardonon, sed vi ne rajtas vidi aŭtomatajn konservaĵojn de tiu afiŝo.

en: Sorry, you are not allowed to view menu items.
eo: Vi ne rajtas vidi novajn menuerojn.

en: Sorry, you are not allowed to view menu locations.
eo: Vi ne rajtas vidi menuajn poziciojn.

en: Sorry, you are not allowed to view menus.
eo: Vi ne rajtas vidi menuojn.

en: Sorry, you are not allowed to view revisions of this post.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas vidi reviziojn de tiu ĉi afiŝo.

en: Sorry, you are not allowed to view terms for this post.
eo: Vi ne rajtas vidi terminojn por ĉi tiu afiŝo.

en: Sorry, you are not allowed to view the active theme.
eo: Bedaŭrinde, vi ne rajtas vidi la aktivan etoson.

en: Sorry, you are not allowed to view the registered block pattern categories.
eo: Vi ne rajtas vidi la registritajn blokajn ŝablonojn.

en: Sorry, you are not allowed to view the registered block patterns.
eo: Vi ne rajtas vidi la registritajn blokajn ŝablonojn.

en: Sorry, you are not allowed to view themes.
eo: Pardonon, vi ne rajtas vidi etosojn.

en: Sorry, you are not allowed to view this global style.
eo: Vi ne rajtas vidi ĉi tiun ĉiean stilon.

en: Sorry, you are not allowed to view this item.
eo: Pardonon, sed vi ne rajtas vidi tiun ĉi eron.

en: Sorry, you cannot create new resource.
eo: Pardonon, vi ne povas krei novan rimedon.

en: Sorry, you cannot delete this resource.
eo: Pardonon, vi ne rajtas forviŝi tiun rimedon.

en: Sorry, you cannot edit this resource.
eo: Pardonon, vi ne povas redakti tiun rimedon.

en: Sorry, you cannot import to this site.
eo: Vi ne rajtas redakti afiŝojn en tiu ĉi retejo.

en: Sorry, you cannot list resources.
eo: Pardonon, vi ne povas listigi rimedojn.

en: Sorry, you cannot preview new themes when you have changes scheduled or saved as a draft. Please publish your changes, or wait until they publish to preview new themes.
eo: Bedaŭrinde, vi ne povas antaŭrigardi novajn etosojn kiam vi havas ŝanĝojn planatajn aŭ konservatajn kiel malnetojn. Bonvole publikigu viajn ŝanĝojn aŭ atendu publikigon de ili antaŭ ol antaŭrigardu novajn etosojn.

en: Sorry, you cannot stick a private post.
eo: Pardonu, vi ne povas glui privatan afiŝon.

en: Sorry, you cannot update resource.
eo: Pardonon, vi ne povas ĝisdatigi rimedon.

en: Sorry, you cannot view this resource.
eo: Bedaŭrinde, vi ne povas vidi tiun risurcon.

en: Sorry, you have reached your download limit for this file
eo: Pardonon, vi atingis vian limon de elŝutoj por tiu dosiero

en: Sorry, you have used your space allocation of %s. Please delete some files to upload more files.
eo: Bedaŭrinde, vi jam uzis vian kvoton de spaco de %s. Bonvole forviŝu kelkajn dosierojn por alŝuti pliajn dosierojn.

en: Sorry, you may not use that site name.
eo: Pardonu, vi ne rajtas uzi tiun ĉi retejan nomon.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
eo: Pardonu, vi bezonas la rajton redakti afiŝojn en ĉi tiu retejo por vidi kategoriojn.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
eo: Bedaŭrinde, vi bezonas la rajton redakti afiŝojn en ĉi tiu retejo, por rigardi etikedojn.

en: Sorry, you must be logged in to comment.
eo: Bedaŭrinde, sed vi devas esti ensalutinta por komenti.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
eo: Vi devas esti ensalutinta por rajti komenti.

en: Sorry, your browser isn't supported. Upgrade at browsehappy.com.
eo: Pardonon, via retumilo ne estas subtenata. Promociiĝu ĉe browsehappy.com.

en: Sorry, your session has expired.
eo: Pardonon, via seanco eksvalidiĝis.

en: Sorry, your session has expired. <a href="%s" class="wc-backward">Return to shop</a>
eo: Pardonon, via seanco eksvalidiĝis. <a href="%s" class="wc-backward">Reen al vendejo</a>

en: Sort Order:
eo: Ordo:

en: Sort by
eo: Ordigi laŭ

en: Sort by average rating
eo: Ordigi laŭ averaĝa pritakso

en: Sort by latest
eo: Ordigi laŭ noveco

en: Sort by most recent
eo: Ordigi laŭ la plej lasta

en: Sort by popularity
eo: Ordigi laŭ populareco

en: Sort by price (asc)
eo: Ordigi laŭ prezo (kresk)

en: Sort by price (desc)
eo: Ordigi laŭ prezo (malkresk)

en: Sort by price: high to low
eo: Ordigi laŭ prezo: multekosta ĝis malmultekosta

en: Sort by price: low to high
eo: Ordigi laŭ prezo: malmultekosta ĝis multekosta

en: Sort by tax class.
eo: Ordigi laŭ impostkategorio.

en: Sort by:
eo: Ordigi laŭ:

en: Sort code
eo: Ordiga kodo

en: Sort collection by comment attribute.
eo: Ordigi kolekton laŭ objekto-atributo.

en: Sort collection by object attribute.
eo: Ordigi kolekton laŭ objekto-atributo.

en: Sort collection by post attribute.
eo: Ordigi kolekton laŭ afiŝo-atributo.

en: Sort collection by resource attribute.
eo: Ordigi kolekton laŭ atributo de rimedo.

en: Sort collection by term attribute.
eo: Ordigi kolekton laŭ termina atributo.

en: Sort collection by user attribute.
eo: Ordigi kolekton laŭ uzanto-atributo.

en: Sorting
eo: Ordigado

[ctx: Sorting order]
en: Order
eo: Ordo

en: Source
eo: Fonto

en: Source code
eo: Fontokodo

en: Source of a customized template
eo: Fonto de la propra ŝablono

en: Source of template
eo: Fonto de la ŝablono

en: Source:
eo: Fonto

en: Source: %s
eo: Fonto: %s

en: South
eo: Sudo

en: South Africa
eo: Sud-Afriko

en: South African rand
eo: Sudafrika rando

en: South America
eo: Sudameriko

en: South Australia
eo: Suda Aŭstralio

en: South Carolina
eo: Suda Karolino

en: South Cotabato
eo: Suda Cotabato

en: South Dakota
eo: Suda Dakoto

en: South Georgia
eo: Sud-Georgio kaj Sud-Sandviĉinsuloj

en: South Georgia/Sandwich Islands
eo: Sudaj Georgio/Sandviĉaj Insuloj

en: South Holland
eo: Sud-Holando

en: South Khorasan (خراسان جنوبی)
eo: Suda Khorasano (خراسان جنوبی)

en: South Korea
eo: Sud-koreio

en: South Korean won
eo: Sudkorea vono

en: South Pole
eo: Suda poluso

en: South Sudan
eo: Sud-Sudano

en: South Sudanese pound
eo: Sud-Sudana pundo

en: Southern Leyte
eo: Suda Leyte

en: Southland
eo: Sudlando

en: Spain
eo: Hispanio

en: Spam
eo: Trudaĵo

en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Trudaĵo <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Trudaĵoj <span class="count">(%s)</span>

en: Spam Blocked
eo: Trudaĵoj blokitaj

en: Spam blocked | Spam blocked
eo[0]: Trudaĵoj blokitaj

en: Spam it: %s
eo: Marki kiel trudaĵon: %s

en: Spanish
eo: Hispana

en: Special
eo: Speciala

en: Special character
eo: Speciala signo

en: Specific Countries
eo: Specifaj landoj

en: Specific countries
eo: Specifaj landoj

en: Specified file failed upload test.
eo: La indikita dosiero malsukcesis en la alŝuta testo.

en: Specify an OPML URL:
eo: Indiku OPML-an URL-on:

en: Speed
eo: Rapideco

en: Split table cell
eo: Disigi tabelĉelon

en: Sport
eo: Sporto

en: Spreadsheet <span class="count">(%s)</span> | Spreadsheets <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Kalkultabelo <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Kalkultabeloj <span class="count">(%s)</span>

en: Spreadsheets
eo: Kalkultabeloj

en: Square
eo: Kvadrato

en: Square Tiles
eo: Kvadrataj kaheloj

en: Srednekolymsk
eo: Srednekolimsk

en: Sri Lanka
eo: Srilanko

en: Sri Lankan rupee
eo: Srilanka rupio

en: St Barthelemy
eo: Saint Barthélemy

en: St Helena
eo: Sankta Heleno

en: St Johns
eo: Sankta Johano

en: St Kitts
eo: Sankta Kristoforo kaj Neviso

en: St Lucia
eo: Sankta Lucio

en: St Thomas
eo: Saint Thomas

en: St Vincent
eo: Sankta Vincento kaj Grenadinoj

en: St. Gallen
eo: Sankt-galo

en: Standard
eo: Ordinara

en: Standard Editor
eo: Kutima redaktilo

en: Standard product
eo: Normala produkto

en: Standard rate
eo: Ordinara tarifo

en: Standard rates
eo: Ordinaraj tarifoj

en: Standard time begins on: %s.
eo: Vintrotempo komenciĝos en: %s.

en: Standard time begins on: <code>%s</code>.
eo: Norma tempo komenciĝas je: <code>%s</code>.

en: Stanley
eo: Stanlejo

en: Star ratings should be required, not optional
eo: Stel-pritaksoj estu devigaj, ne laŭvolaj

en: Start Customizing
eo: Ek-tajloru.

en: Start Date
eo: Komenca dato

en: Start Fresh
eo: Komenci denove

en: Start Over
eo: Komenci denove

en: Start Video After
eo: Ekludi filmon post

en: Start a Blog
eo: Komenci blogon

en: Start a New Post
eo: Komenci Novan Afiŝon

en: Start a new site
eo: Komenci novan retejon

en: Start a page
eo: Komenci paĝon

en: Start date of sale price, as GMT.
eo: Komenc-dato de rabatprezo, laŭ GMT.

en: Start date of sale price, in the site's timezone.
eo: Komenca dato de rabatprezo, laŭ la horzono de la retejo.

en: Start date of sale price.
eo: Komenca dato de rabatprezo.

en: Start date:
eo: Komenca dato:

en: Start import
eo: Komenci importi

en: Start learning
eo: Komenci lerni

en: Start writing or type / to choose a block
eo: Komencu verki aŭ tajpu / por elekti blokon

en: State
eo: Ŝtato

en: State / County
eo: Ŝtato / Lando

en: State / County or state code
eo: Ŝtato/Distrikto aŭ ŝtata kodo

en: State / Zone
eo: Ŝtato/regiono

en: State code
eo: Ŝtata kodo

en: State code.
eo: Ŝtata kodo.

en: State of the comment.
eo: Stato de la komento.

en: State/County
eo: Ŝtato / Lando

en: Static page:
eo: Senŝanĝa paĝo:

en: Statistics
eo: Statistikoj

en: Stats
eo: Statistikoj

en: Stats response could not be decoded.
eo: Ne povis malĉifri statistikan respondon.

[ctx: Stats: Button label to expand a panel]
en: View all
eo: Vidi ĉiujn

[ctx: Stats: Main stats page heading]
en: Stats for {{period/}}
eo: Statistikaĵoj dum {{period/}}

[ctx: Stats: Percentage of views]
en: %(percent)d%% of views
eo: %(percent)d%% el la rigardoj

[ctx: Stats: module row header for authors.]
en: Author
eo: Aŭtoro

[ctx: Stats: module row header for links in posts.]
en: Link
eo: Ligiloj

[ctx: Stats: module row header for number of clicks on a given link in a post.]
en: Clicks
eo: Alklakoj

[ctx: Stats: module row header for number of post views by referrer.]
en: Views
eo: Rigardoj

[ctx: Stats: module row header for number of post views.]
en: Views
eo: Rigardoj

[ctx: Stats: module row header for number of views from a country.]
en: Views
eo: Rigardoj

[ctx: Stats: module row header for number of views per author.]
en: Views
eo: Rigardoj

[ctx: Stats: module row header for post referrer.]
en: Referrer
eo: Referencanto

[ctx: Stats: module row header for post title.]
en: Title
eo: Titolo

[ctx: Stats: module row header for search in search terms.]
en: Search term
eo: Serĉtermino

[ctx: Stats: module row header for views by country.]
en: Country
eo: Lando

[ctx: Stats: module row header for views of a given search in search terms.]
en: Views
eo: Rigardoj

[ctx: Stats: title of module]
en: Authors
eo: Aŭtoroj

[ctx: Stats: title of module]
en: Clicks
eo: Alklakoj

[ctx: Stats: title of module]
en: Countries
eo: Landoj

[ctx: Stats: title of module]
en: Posts & pages
eo: Afiŝoj kaj paĝoj

[ctx: Stats: title of module]
en: Publicize
eo: Publici

[ctx: Stats: title of module]
en: Referrers
eo: Referencantoj

[ctx: Stats: title of module]
en: Search terms
eo: Serĉterminoj

[ctx: Stats: title of module]
en: Tags & categories
eo: Etikedoj k Kategorioj

[ctx: Stats: title of module]
en: Videos
eo: Filmoj

en: Status
eo: Stato

en: Status is forbidden.
eo: Stato estas malpermesita.

en: Status of sidebar.
eo: Stato de flankobreto.

en: Status of template.
eo: Stato de la ŝablono

en: Status:
eo: Stato:

en: Step %d
eo: Paŝo %d

en: Step 1:
eo: Paŝo 1

en: Step 2:
eo: Paŝo 2

en: Stick this post to the front page
eo: Glui tiun ĉi afiŝon al ĉefpaĝo

en: Sticky
eo: Gluita

en: Sticky Post
eo: Gluita afiŝo

en: Stock Keeping Unit
eo: Stoko-Kod-Unuo

en: Stock Status
eo: Stato de stoko

en: Stock display format
eo: Aranĝo de stoko-montrado

en: Stock management at product level.
eo: Administrado de stoko je nivelo de varo.

en: Stock management at variation level.
eo: Administrado de stoko ĉe nivelo de variaĵoj.

en: Stock qty
eo: Stokokvanto

en: Stock quantity
eo: Kvanto da stoko

en: Stock quantity.
eo: Kvanto da stoko.

en: Stock quantity. If this is a variable product this value will be used to control stock for all variations, unless you define stock at variation level.
eo: Kvanto en stoko. Se ĉi tiu estas varo kun variaĵoj, ĉi tiu valoro estos uzata por administri stokojn por ĉiuj variaĵoj, escepte se vi difinas stokon je nivelo de variaĵo.

en: Stock status
eo: Stato de stoko

en: Stockholm
eo: Stokholmo

en: Stop Subscription
eo: Ĉesigi la abonon

en: Storage Space
eo: Stokospaco

en: Store
eo: Vendejo

en: Store Address
eo: Adreso de vendejo

en: Store Notice
eo: Vendeja sciigo

en: Store monitoring
eo: Observado de vendejo

en: Store notice
eo: Vendeja sciigo

en: Store setup
eo: Agordado de vendejo

en: Store stats
eo: Statistikaĵoj de vendejo

en: Store uploads in this folder
eo: Konservi alŝutojn en tiu ĉi dosierujo

en: Storefront Theme
eo: Etoso Storefront

en: Storefront icon
eo: piktogramo de Storefront

en: Storefront is an intuitive, flexible and <strong>free</strong> WordPress theme offering deep integration with WooCommerce and many of the most popular customer-facing extensions.
eo: Storefront estas intuicia, modifebla kaj <strong>libera</strong> WordPress-etoso oferanta profundan integriĝon kun WooCommerce kaj multaj el la plej popularaj klient-flankaj etendaĵoj.

en: Streams
eo: Fluoj

en: Street address
eo: Stratadreso

en: Strength indicator
eo: Forteco-indikilo

en: Strict: silently discard the worst and most pervasive spam.
eo: Strikta: silente forĵetu la plej malbonajn kaj oftajn trudaĵojn.

en: Strictness
eo: Strikteco

en: Strikethrough
eo: Trastreko

en: Stripe email address
eo: Retpoŝta adreso ĉe Stripe

en: Stripe email address:
eo: Retpoŝta adreso ĉe Stripe:

en: Style
eo: Stilo

en: Style Variations
eo: Stilaj varioj

en: Style:
eo: Stilo:

en: Styles
eo: Stiloj

en: Stylesheet is missing.
eo: Mankas stilfolio.

en: Stylesheet is not readable.
eo: La stilfolio ne estas legebla.

en: Stylesheet saved.
eo: Stilfolio konservita.

en: Sub-directory Installation
eo: Sub-dosieruja instalo

en: Sub-domain Installation
eo: Sub-domajna instalo

en: Sub-site override
eo: Transpaso de sub-retejoj

en: Subcategories
eo: Subkategorioj

en: Subject
eo: Temo

en: Subject (paid)
eo: Temo (pagita)

en: Submit
eo: Proponi

en: Submit Comment
eo: Proponi komenton

en: Submit Reply
eo: Sendi respondon

en: Submit for Review
eo: Proponi

en: Submitted on
eo: Proponita en

en: Submitted on: %s
eo: Proponita en: %s

en: Submitting Comment%s
eo: Proponas komenton%s

en: Subscribe
eo: Aboni

en: Subscribe Button:
eo: Abono-butono:

en: Subscribe Placeholder:
eo: Abona lokokupilo:

en: Subscribe to %s
eo: Aboni %s

en: Subscribe to <strong>%s</strong>!
eo: Abonu <strong>%s</strong>!

en: Subscribe to Blog via Email
eo: Aboni blogon retpoŝte

en: Subscribed!
eo: Abonis!

en: Subscriber
eo: Abonanto

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
eo: Abonantoj povas legi komentojn / komenti / ricevi novaĵleterojn ktp., sed ne povas krei kutiman TTT-ejan enhavon.

en: Subscript
eo: Malsupre skribita

en: Subscription
eo: Abono

en: Subscription Details
eo: Detaloj de abono

en: Subscription Management
eo: Administro de abonoj

en: Subscription Type
eo: Abonotipo

en: Subscription for %1$s deactivated successfully. You will no longer receive updates for this product. <a href="%2$s">Click here</a> if you wish to deactivate the plugin as well.
eo: Abono por %1$s sukcese malaktivigita. Vi ne plu ricevos ĝisdatigojn pri ĝi. <a href="%2$s">Klaku ĉi tie,</a> se vi volas ankaŭ malaktivigi la kromprogramon.

en: Subscription for %s deactivated successfully. You will no longer receive updates for this product.
eo: Abono por %s sukcese malaktivigita. Vi ne plu ricevos ĝisdatigojn pri ĝi.

en: Subscription is <strong>expiring</strong> soon.
eo: Abono baldaŭ <strong>eksvalidiĝos</strong>.

en: Subscription management
eo: Administro de abonoj

en: Subscription type
eo: Abonotipo

en: Subscription: Not available - %1$d of %2$d already in use
eo: Abono: Ne havebla - %1$d el %2$d jam uzataj

en: Subscription: Unlimited
eo: Abono: Senlima

en: Subscription: Using %1$d of %2$d sites available
eo: Abono: Uzante %1$d el %2$d haveblaj retejoj

en: Subscriptions
eo: Abonoj

en: Subscriptions for "%s" are not available.
eo: Abonoj por "%s" ne estas haveblaj.

en: Subscriptions unavailable
eo: Abonoj nedisponeblaj

en: Subscriptions.
eo: Abonoj

en: Subtitles
eo: Subtekstoj

en: Subtotal
eo: Nefina sumo

en: Subtotal:
eo: Nefina sumo:

en: Suburb
eo: Antaŭurbo

en: Success Message Text:
eo: Teksto de sukces-mesaĝo:

en: Success!
eo: Sukceso!

en: Success! An email was just sent to confirm your subscription. Please find the email now and click 'Confirm Follow' to start subscribing.
eo: Sukceso! Retletero estis ĵus sendita por konfirmi vian abonon. Bonvole trovu la leteron kaj alklaku Aktivigi por ekaboni.

en: Successfully canceled action: %s
eo: Sukcese nuligita ago: %s

en: Successfully executed action: %s
eo: Sukcese efektivigita ago: %s

en: Successfully processed change for action: %s
eo: Sukcese efektivigita ŝanĝo por la ago: %s

en: Sudan
eo: Sudano

en: Sudanese pound
eo: Sudana pundo

en: Suggested embed #%d
eo: Proponita enkorpigo #%d

en: Suggested height is %s.
eo: Rekomendita alto estas %s.

en: Suggested image #%d
eo: Proponita bildo #%d

en: Suggested image dimensions: %1$s by %2$s pixels.
eo: Rekomenditaj bildaj dimensioj: %1$s je %2$s bilderoj.

en: Suggested media
eo: Proponoj por aŭdvidaĵoj

en: Suggested text:
eo: Sugestita teksto:

en: Suggested width is %s.
eo: Rekomendita larĝo estas %s.

en: Suggestions
eo: Proponoj

en: Suhosin is an advanced protection system for PHP installations. It was designed to protect your servers on the one hand against a number of well known problems in PHP applications and on the other hand against potential unknown vulnerabilities within these applications or the PHP core itself. If enabled on your server, Suhosin may need to be configured to increase its data submission limits.
eo: Suhosin estas altnivela protekta sistemo por PHP-instalaĵoj. Ĝi estis konstruita por protekti viajn servilojn, unuflanke kontraŭ multaj bonkonataj problemoj en PHP-aplikaĵoj, kaj aliflanke kontraŭ eventualaj problemoj ene de tiuj aplikaĵoj aŭ en la kerno de PHP mem. Se ebligita en via servilo, Suhosin eble bezonos esti agordita por levi la limojn de datumaj sendoj.

en: Sum of all taxes.
eo: Sumo de ĉiuj impostoj.

en: Sum of line item taxes only.
eo: Sumo de nur unuliniaj impostoj.

en: Summaries
eo: Resumoj

en: Summary
eo: Resumon

en: Sumy Oblast
eo: Oblasto Sumio

en: Sun
eo: dim

en: Sunday
eo: dimanĉo

[ctx: Sunday initial]
en: S
eo: d

en: Sunset
eo: Sunsubiro

en: Super Badge
eo: Super-insigno

en: Superscript
eo: Supre skribita

en: Support
eo: Helpo

en: Supported post types
eo: Subtenataj afiŝospecoj

en: Supports the following placeholders: <code>[qty]</code> = number of items, <code>[cost]</code> = cost of items, <code>[fee percent="10" min_fee="20"]</code> = Percentage based fee.
eo: Subtenas la jenajn lokokupilojn: <code>[qty]</code> = nombro da eroj, <code>[cost]</code> = kosto de eroj, <code>[fee percent="10" min_fee="20"]</code> = tarifo bazita sur elcento.

en: Surigao del Norte
eo: Surigao de la Nordo

en: Surigao del Sur
eo: Surigao de la Sudo

en: Suriname
eo: Surinamo

en: Surinamese dollar
eo: Surinama dolaro

en: Suspended
eo: Haltigita

en: Svalbard and Jan Mayen
eo: Svalbard kaj Jan Mayen

en: Swahili
eo: Svahila

en: Swazi lilangeni
eo: Svazilanda lilangenio

en: Swaziland
eo: Svazilando

en: Sweden
eo: Svedio

en: Swedish
eo: Sveda

en: Swedish krona
eo: Sveda krono

en: Swiss franc
eo: Svisa franko

en: Switch Site
eo: Ŝanĝi retejon

en: Switch up your site&#8217;s look & feel with Styles
eo: Pmibonigu la aspekton de via retejo per Stiloj

en: Switzerland
eo: Svislando

en: Sydney
eo: Sidnejo

en: Sync errored with code: %s
eo: Sinkronigo eraris, la kodo estas: %s

en: Syndicate this content
eo: Publikigi ĉi tiun enhavon per RSS

en: Syndication feeds show the most recent
eo: Distribuo-fluoj montras la plej novajn

en: Syntax Highlighting
eo: Emfazo de sintakso

en: Syowa
eo: Showa

en: Syria
eo: Sirio

en: Syrian pound
eo: Siria pundo

en: System status
eo: Stato de sistemo

en: Sălaj
eo: Salaj

en: Tabasco
eo: Tabasko

en: Table cell properties
eo: Ecoj de tabelĉeloj

en: Table does not exist
eo: Tabelo ne ekzistas

en: Table of Contents
eo: Enhavtabelo

en: Table properties
eo: Ecoj de tabelo

en: Table row properties
eo: Ecoj de tabelvicoj

en: Tablet
eo: Tabuleta

en: Taekwondo
eo: Tekvondo

en: Tag
eo: Etikedo

en: Tag #%s doesn&#8217;t exist!
eo: Etikedo #%s ne ekzistas!

en: Tag Cloud
eo: Etikedo-nubo

en: Tag Dimensions:
eo: Dimensioj de etikedo:

en: Tag ID.
eo: ID de etikedo.

en: Tag added to all posts in this category.
eo: La etikedo estis aldonita al ĉiuj afiŝoj en tiu ĉi kategorio.

en: Tag added.
eo: Etikedo aldonita.

en: Tag deleted.
eo: Etikedo forviŝita.

en: Tag name
eo: Etikedonomo

en: Tag name.
eo: Etikedo-nomo.

en: Tag not added.
eo: Etikedo ne aldonita.

en: Tag not found
eo: Edikedo estas maltrovita

en: Tag not updated.
eo: Etikedo ne ĝisdatigita.

en: Tag slug.
eo: URL-nomo de etikedo.

en: Tag updated.
eo: Etikedo ĝisdatigita.

en: Tag: | Tags:
eo[0]: Etikedo:

en: Tag: %s
eo: Etikedo: %s

en: Tagalog
eo: Tagaloga

en: Tagged
eo: Etikedita

en: Tagged %1$s
eo: Etikedita per %1$s

en: Tagline
eo: Frapfrazo

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Tags & Categories
eo: Etikedoj kaj kategorioj

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
eo: Vi povas konverti elektitajn etikedojn al kategorioj per uzo de la <a href="%s">konvertilo de etikedoj al kategorioj</a>.

en: Tags deleted.
eo: Etikedoj forviŝitaj.

en: Tags indicating styles and features of the theme.
eo: Etikedoj indikantaj stilojn kaj ecojn de la etoso.

en: Tags list
eo: Etikedo-listo

en: Tags list navigation
eo: Navigado tra etikedo-listo

en: Tags to Categories
eo: Etikedoj al kategorioj

en: Tags:
eo: Etikedoj:

en: Tags:
eo: Etikedoj:

en: Tags: %1$s
eo: Etikedoj: %1$s

en: Tags: %s
eo: Etikedoj: %s

en: Tahiti
eo: Tahitio

en: Taipei
eo: Tajpeo

en: Taiwan
eo: Tajvano

en: Tajikistan
eo: Taĝikio

en: Tajikistani somoni
eo: Taĝika somonio

en: Take Our Survey
eo: Partopreni nian opinisondadon

en: Take a look at the <strong>%1$d item</strong> on the <a href="%2$s">Site Health screen</a>. | Take a look at the <strong>%1$d items</strong> on the <a href="%2$s">Site Health screen</a>.
eo[0]: Rigardu la  <strong>%1$d eron</strong> en la <a href="%2$s">ekrano pri reteja sano</a>.
eo[1]: Rigardu la  <strong>%1$d erojn</strong> en la <a href="%2$s">ekrano pri reteja sano</a>.

en: Take over
eo: Transpreni

en: Take payments in person via BACS. More commonly known as direct bank/wire transfer.
eo: Vi povas akcepti pagojn fizike per BACS. Pli ofte konata kiel rekta banka/elektronika ĝiro

en: Take payments in person via checks. This offline gateway can also be useful to test purchases.
eo: Vi povas akcepti pagojn fizike per ĉekoj. Tiu eksterreta pagoservo povas ankaŭ esti utila por testi aĉetojn.

en: Talk to your web host about OpenSSL support for PHP.
eo: Parolu kun via reta gastiganto pri subteno de OpenSSL por PHP.

en: Talk to your web host about supporting HTTPS for your website.
eo: Parolu al via TTT-gastiganto pri subtenado de HTTPS por via retejo.

en: Tallinn
eo: Talino

en: Tan
eo: Bruneta

en: Tanzania
eo: Tanzanio

en: Tanzanian shilling
eo: Tanzania ŝilingo

en: Tap or hover on any theme then click the Live Preview button to see a live preview of that theme and change theme options in a separate, full-screen view. You can also find a Live Preview button at the bottom of the theme details screen. Any installed theme can be previewed and customized in this way.
eo: Premu aŭ ŝvebu super etoso, poste alklaku la butonon Aktuala antaŭvido por vidi kiel tiu etoso aspektus aplikita al via nuna retejo kaj ankaŭ tio donas la eblon elekti opciojn en aparta, plenekrana rigardo. Ankaŭ vi povas trovi butonon Aktuala antaŭvido sube de la ekrano pri etosaj detaloj. Ĉiuj instalitaj etosoj povas esti antaŭviditaj kaj tajloritaj tiel.

en: Tarawa
eo: Taravo

en: Target
eo: Celo

en: Tashkent
eo: Taŝkento

en: Tasman
eo: Tasmana Regiono

en: Tasmania
eo: Tasmanio

en: Tax
eo: Imposto

en: Tax amount
eo: Kostoj de impostoj

en: Tax class
eo: Imposta kategorio

en: Tax class already exists
eo: Impostkategorio jam ekzistas

en: Tax class name.
eo: Nomo de impostkategorio.

en: Tax class of fee.
eo: Impostkategorio de tarifo.

en: Tax class of product.
eo: Impostkategorio de varo.

en: Tax class.
eo: Impostkategorio.

en: Tax lines data.
eo: Impost-liniaj datumoj.

en: Tax name
eo: Imposto-nomo

en: Tax options
eo: Impostaj opcioj

en: Tax priority.
eo: Imposto-prioritato.

en: Tax rate ID.
eo: ID de impostotarifo.

en: Tax rate ID: %s
eo: ID de impostotarifo: %s

en: Tax rate code.
eo: Kodo de imposta tarifo.

en: Tax rate label.
eo: Etikedo de imposta tarifo.

en: Tax rate name.
eo: Nomo de imposta tarifo.

en: Tax rate.
eo: Imposta tarifo.

en: Tax rates successfully deleted
eo: Impostotarifoj sukcese forviŝitaj

en: Tax status
eo: Stato de imposto

[ctx: Tax status]
en: None
eo: Neniu

en: Tax status of fee.
eo: Impoststato de tarifo.

en: Tax status.
eo: Imposto-stato.

en: Tax subtotal.
eo: Nefina sumo de impostoj.

en: Tax total (not including shipping taxes).
eo: Sumo de impostoj (ne inkluzivas sendimpostojn).

en: Tax total.
eo: Fina sumo de impostoj.

en: Taxable
eo: Havas imposton

en: Taxes
eo: Impostoj

en: Taxes by code
eo: Impostoj laŭ kodo

en: Taxes by date
eo: Impostoj laŭ dato

en: Taxes do not support trashing.
eo: Impostoj ne subtenas enrubigon.

en: Taxonomies associated with post type.
eo: Taksonomioj asociitaj kun afiŝotipo.

en: Taxonomies: Product types
eo: Taksonomioj: vartipoj

en: Taxonomies: Product visibility
eo: Taksonomioj: videbleco de varo

en: Taxonomy
eo: Taksonomio

en: Taxonomy does not exist.
eo: Taksonomio ne ekzistas.

en: Taxonomy names must be between 1 and 32 characters in length.
eo: La longeco de taksonomiaj nomoj devas esti inter 1 kaj 32 signoj.

en: Taxonomy terms for product/order statuses.
eo: Taksonomiaj terminoj por statoj de varo/mendo.

en: Taxonomy:
eo: Klasifikado:

en: Tbilisi
eo: Tifliso

en: Technology
eo: Teknologio

en: Tegucigalpa
eo: Tegucigalpo

en: Tehran
eo: Teherano

en: Tehran (تهران)
eo: Teherano (تهران)

en: Tel Aviv
eo: Tel-Avivo

en: Telegram
eo: Telegramo

en: Template
eo: Modelo

en: Template Editing
eo: Redakto de ŝablonoj

en: Template Part Area
eo: Ŝablonera areo

en: Template Part Areas
eo: Ŝabloneraj areoj

en: Template Parts
eo: Ŝabloneroj

en: Template Tags
eo: Ŝablonaj Etikedoj

en: Template archives
eo: Ŝablonaj arkivoj

en: Template file copied to theme.
eo: Ŝablona dosiero kopiita al etoso.

en: Template file deleted from theme.
eo: Ŝablona dosiero forigita de etoso.

en: Template for %s
eo: Ŝablono por %s

en: Template is missing. Standalone themes need to have a %1$s or %2$s template file. <a href="%3$s">Child themes</a> need to have a %4$s header in the %5$s stylesheet.
eo: Ŝablono mankas. Memstaraj etosoj bezonas havi ŝablon-dosieron %1$s. <a href="%2$s">Idaj etosoj</a> bezonas havi ŝablonan kapon en la stilfolio %3$s.

[ctx: Template name]
en: Front Page
eo: Ĉefpaĝo

[ctx: Template name]
en: Index
eo: Indekso

[ctx: Template name]
en: Pages
eo: Paĝo

[ctx: Template name]
en: Single Posts
eo: Unuopa afiŝo

[ctx: Template name]
en: Taxonomy
eo: Taksonomio

en: Template overrides.
eo: Anstataŭigoj de ŝablono

en: Template part archives
eo: Ŝabloneraj arkivoj

en: Template part has been deleted or is unavailable: %s
eo: Ŝablona parto estis forigita aŭ ne disponeblas: %s

en: Template parts list
eo: Listo de ŝabloneroj.

en: Template parts list navigation
eo: Lista navigado de ŝabloneroj

en: Template parts to include in your templates.
eo: Ŝabloneroj por inkluzivi en viajn ŝablonojn.

en: Templates
eo: Modeloj

en: Templates based on theme files can't be removed.
eo: Ŝablonoj bazitaj sur etosaj dosieroj ne povas esti forviŝitaj.

en: Templates list
eo: Listo de ŝablonoj

en: Templates list navigation
eo: Lista navigado de ŝablonoj

en: Templates to include in your theme.
eo: Ŝablonoj por inkluzivi en vian etoson.

en: Temporarily disabled.
eo: Provizore malebligita.

en: Tennessee
eo: Tenesio

en: Term ID
eo: ID de termino

en: Term ID List
eo: Listo de identigaj terminoj

en: Term ID Taxonomy Query
eo: Informpeto pri identiga termino de taksonomio

en: Term ID is shared between multiple taxonomies
eo: Termino-ID okazas en pluraj taksonomioj

en: Term IDs.
eo: Terminaj identigiloj.

en: Term counts
eo: Terminaj kalkuloj

en: Term does not exist.
eo: Termino ne ekzistas.

en: Term meta cannot be added to terms that are shared between taxonomies.
eo: Terminaj metadatumoj ne povas esti aldonitaj al terminoj inkluzivitaj en pli ol unu taksonomio.

en: Term name.
eo: Nomo de termino.

en: Term not found
eo: Termino ne estis trovita

en: Terms
eo: Terminoj

en: Terms and Conditions Page
eo: Paĝo Uzkondiĉoj

en: Terms and conditions
eo: Uzkondiĉoj

en: Terms do not support trashing. Set '%s' to delete.
eo: Terminoj ne subtenas sendon al rubujo. Fiksu '%s' por forviŝi.

en: Terms in the product visibility taxonomy.
eo: Terminoj en la videbleca taksonomio de varo.

en: Terms successfully recounted
eo: Terminoj sukcese rekalkulitaj

en: Ternopil Oblast
eo: Oblasto Ternopilo

en: Tested up to WooCommerce version
eo: Testita ĝis versio de WooCommerce

en: Testimonial
eo: Atesto

en: Testimonial Archive Content
eo: Enhavo de atesto-arkivo

en: Testimonial Archive Featured Image
eo: Elstarigita bildo de atesto-paĝo

en: Testimonial Archive Title
eo: Titolo de atesto-arkivo

en: Testimonial draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview testimonial</a>
eo: Malneto de atesto ĝisdatigita. <a target="_blank" href="%s">Antaŭrigardi ateston</a>

en: Testimonial list navigation
eo: Navigo tra atesto-listo

en: Testimonial pages display at most %1$s testimonials
eo: Atesto-paĝoj montras maksimume %1$s atestojn

en: Testimonial published. <a href="%s">View testimonial</a>
eo: Atesto publikigita. <a href="%s">Rigardi ateston</a>

en: Testimonial restored to revision from %s
eo: Atesto restarigita al revizio de %s

en: Testimonial saved.
eo: Atesto konservita.

en: Testimonial scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview testimonial</a>
eo: Atesto planita por: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Antaŭrigardi ateston</a>

en: Testimonial submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview testimonial</a>
eo: Atesto proponita. <a target="_blank" href="%s">Antaŭrigardi ateston</a>

en: Testimonial updated.
eo: Atesto ĝisdatigita.

en: Testimonial updated. <a href="%s">View testimonial</a>
eo: Atesto ĝisdatigita. <a href="%s">Rigardi ateston</a>

en: Testimonials
eo: Atestoj

en: Testimonials list
eo: Atesto-listo

en: Testing connection for %s
eo: Kontrolas konekton por %s

en: Testing your site's compatibility with Jetpack...
eo: Testas la kongruecon de via retejo kun Jetpack...

en: Tests
eo: Testoj

en: Texas
eo: Teksaso

en: Text
eo: Teksto

en: Text & Image Links
eo: Tekstaj k. bildaj ligiloj

en: Text Color
eo: Tekstokoloro

en: Text Link
eo: Teksta ligilo

en: Text List
eo: Teksta listo

en: Text color
eo: Teksta koloro

[ctx: Text displayed when there is no information]
en: None
eo: Neniu

en: Text for the title attribute of the link element for this menu item.
eo: Teksto por la titola atributo de la ligilo por ĉi tiu menuero.

en: Text only
eo: Nur teksto

en: Text to appear below the main email content.
eo: Teksto por montri sub la ĉefa enhavo de la retmesaĝo.

en: Text to display
eo: Teksto por montri

en: Textarea
eo: Tekstareo

en: Thai
eo: Taja

en: Thai baht
eo: Tajlanda bahto

en: Thailand
eo: Tajlando

en: Thank You
eo: Dankon

en: Thank you
eo: Dankon

en: Thank you for creating with <a href="%s">WordPress</a>.
eo: Dankon pro la kreado per <a href="%s">WordPress</a>.

en: Thank you for creating with <a href="https://wordpress.com/">WordPress</a>
eo: Dankon al vi por kreado per <a href="https://wordpress.com/">WordPress</a>

en: Thank you for selling with WooCommerce.
eo: Dankon pro vendado per WooCommerce.

en: Thank you for using %s, your site has been deleted. Happy trails to you until we meet again.
eo: Dankon, ke vi uzis %s, via TTT-ejo estis forviŝita. Bonan vojon al vi ĝis ni renkontiĝos denove.

en: Thank you for your order
eo: Dankon pro via mendo

en: Thank you!
eo: Dankon!

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
eo: Dankon. Bonvolu kontroli vian retpoŝton por ligilo por konfirmi vian agon. Via TTT-ejo ne estos forviŝita ĝis la ligilo estos klakita.

en: Thank you. Your order has been received.
eo: Dankon. Via mendo estas ricevita.

en: Thanks :)
eo: Dankon :)

en: Thanks for confirming your erasure request.
eo: Dankon pro konfirmo de via peto forviŝi informojn.

en: Thanks for confirming your export request.
eo: Dankon pro konfirmo de via peto elŝuti informojn.

en: Thanks for contributing!
eo: Dankon pro via kontribuo!

en: Thanks for creating an account on %1$s. Your username is %2$s. You can access your account area to view orders, change your password, and more at: %3$s
eo: Dankon, ke vi kreis konton ĉe %1$s. Via uzantonomo estas %2$s. Vi povas vidi viajn mendojn, ŝanĝi pasvorton kaj pli ĉi tie: %3$s.

en: Thanks for reading.
eo: Dankon pro via legado.

en: Thanks for shopping with us
eo: Dankon pro via butikumado ĉe ne

en: Thanks for shopping with us.
eo: Dankon pro via butikumado ĉe ni.

en: Thanks for using Jetpack! Your store is almost ready: to activate services like %s, just connect your store.
eo: Dankon pro uzo de Jetpack! Via vendejo estas preskaŭ preta: por aktivigi servojn kiel %s, nur konektu vian vendejon.

en: Thanks for using {site_url}!
eo: Dankon pro via aĉeto ĉe {site_url}!

en: Thanks to {{a}}all our community members who helped translate to {{language/}}{{/a}}!
eo: Dankoj al {{a}}ĉiuj membroj de nia komunumo kiuj helpis traduki al {{language/}}{{/a}}!

en: Thanks!
eo: Dankon!

en: That audio file cannot be found. Check your <a href="%s">media library</a> and make sure it was not deleted.
eo: Tiu sondosiero ne troveblas. Kontrolu vian <a href="%s">aŭdvidan bibliotekon</a> kaj certigu, ke ĝi ne estis forigita.

en: That connection has been removed.
eo: Tiu konekto estis forprenita.

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
eo: Tiu retpoŝtadreso jam estis uzita. Bonvole kontrolu vian enirkeston por aktiviga letero. Ĝi estos disponebla post tago aŭ du se vi faros nenion.

en: That file cannot be found. Check your <a href="%s">media library</a> and make sure it was not deleted.
eo: Tiu dosiero ne troveblas. Kontrolu vian <a href="%s">aŭdvidan bibliotekon</a> kaj certigu, ke ĝi ne estis forigita.

en: That image cannot be found. Check your <a href="%s">media library</a> and make sure it was not deleted.
eo: Tiu bildo ne troveblas. Kontrolu vian <a href="%s">aŭdvidan bibliotekon</a> kaj certigu, ke ĝi ne estis forigita.

en: That name is not allowed.
eo: Tiu ĉi nomo ne estas permesata.

en: That post does not have a VideoPress video associated to it.
eo: Tiu afiŝo ne havas rilatan filmon de VideoPress.

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
eo: Tiu retejo estas nuntempe rezervita sed eble estos havebla post kelkaj tagoj.

en: That user could not be added to this site.
eo: Tiu uzanto ne povis esti aldonita al tiu ĉi retejo.

en: That user does not exist.
eo: Tiu uzanto ne ekzistas.

en: That user is already a member of this site.
eo: Tiu ĉi uzanto jam estas membro de tiu ĉi TTT-ejo.

en: That username is already activated.
eo: Tiu uzantonomo jam estas aktivigita.

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
eo: Tiu uzantonomo estas nuntempe rezervita sed eble estos havebla post kelkaj tagoj.

en: That username is not allowed.
eo: Tiu ĉi uzantonomo ne estas permesata.

en: That video cannot be found. Check your <a href="%s">media library</a> and make sure it was not deleted.
eo: Tiu filmeto ne troveblas. Kontrolu vian <a href="%s">aŭdvidan bibliotekon</a> kaj certigu, ke ĝi ne estis forigita.

en: That was hard work! Take a break.
eo: Tio estis peza laboro! Faru paŭzon.

en: That&#8217;s all, stop editing! Happy publishing.
eo: Tio estas ĉio, ĉesigu la redaktadon! Feliĉan publikigadon.

en: The "%1$s" taxonomy "%2$s" property (%3$s) conflicts with an existing property on the REST API Posts Controller. Specify a custom "rest_base" when registering the taxonomy to avoid this error.
eo: La eco "%2$s" de taksonomio "%1$s" (%3$s) konfliktas kun ekzistanta eco en la REST-API-a regilo por afiŝoj. Donu propran "rest_base" dum registro de la taksonomio por eviti tiun eraron.

en: The "%1$s" value is smaller than "%2$s"
eo: La valoro "%1$s" estas malpli granda ol "%2$s".

en: The "%s" must be a callable function.
eo: La "%s" devas estas vokebla funkcio.

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
eo: La opcia grupo "%s" estis forigita. Uzu alian agordogrupon.

en: The "%s" payment method is currently disabled
eo: La pagometodo "%s" aktuale estas malebligita

en: The "%s" payment method is currently enabled
eo: La pagometodo "%s" aktuale estas ebligita

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
eo: La etoso "%s" ne estas valida patra etoso.

en: The "actor" identifier is not valid
eo: La identigilo "aktoro" ne validas

en: The "actor" is no valid URL
eo: La "aktoro" ne estas valida URL

en: The "locations not covered by your other zones" zone cannot be updated.
eo: La zono "Lokoj ne kovritaj de viaj aliaj zonoj" ne povas esti ĝisdatigita.

en: The "type" schema keyword for %1$s can only be one of the built-in types: %2$l.
eo: La skema ŝlosilvorto "type" por %1$s devas esti unu el la enkonstruitaj tipoj: %2$l.

en: The "type" schema keyword for %1$s can only contain the built-in types: %2$l.
eo: La skema ŝlosilvorto "type" por %1$s devas esti unu el la enkonstruitaj tipoj: %2$l.

en: The "type" schema keyword for %s is required.
eo: La skema ŝlosilvorto "type" por %s estas postulita.

en: The %1$s argument must be a non-empty string for %2$s.
eo: La argumento %1$s devas esti nemalplena ĉeno por %2$s.

en: The %1$s constant is defined as %2$s
eo: La konstanto %1$s estas difinita kiel %2$s

en: The %1$s directive in %2$s determines if uploading files is allowed on your site.
eo: La komando %1$s en %2$s fiksas ĉu alŝuto de dosieroj estas permesita en via retejo.

en: The %1$s parameter must be an array. To pass arbitrary data to scripts, use the %2$s function instead.
eo: La parametro %1$s devas esti tabelo. Por transdoni arbitrajn datumojn al skriptoj, uzu anstataŭe la funkcion %2$s.

en: The %1$s plugin header is deprecated. Use %2$s instead.
eo: La kromprogrameta kapo %1$s estas evitinda. Anstataŭe uzu %2$s.

en: The %1$s, %2$s, and %3$s values can be edited to set the video track language and kind.
eo: La %1$s, %2$s, kaj %3$s valoroj povas esti modifitaj por fiksi la lingvon de la filmeto-trako kaj tipon.

en: The %s argument must be a string or a string array.
eo: La argumento %s devas esti ĉeno aŭ ĉenotabelo.

en: The %s argument must be an array.
eo: La argumento %s devas esti tabelo.

en: The %s cannot be deleted.
eo: %s ne povas esti forviŝita.

en: The %s constant is no longer supported.
eo: La konstanto %s ne plu estas subtenata.

en: The %s does not support trashing.
eo: %s ne subtenas enrubigon.

en: The %s filter is enabled.
eo: La filtrilo %s estas ebligita.

en: The %s function has been disabled, some media settings are unavailable because of this.
eo: La funkcio %s estas malŝaltita. Iuj aŭdvidaĵaj agordoj pro tio ne estos disponeblaj.

en: The %s has already been deleted.
eo: La %s jam estis forviŝita.

en: The %s importer is invalid or is not installed.
eo: La importilo %s estas nevalida aŭ ne estas instalita.

en: The %s is not a valid URL
eo: %s ne estas valida URL

en: The %s post meta must be an array.
eo: La afiŝa metadatumo %s devas esti matrico.

en: The %s property has an invalid stored value, and cannot be updated to null.
eo: La eco %s havas nevalidan tenitan valoron kaj ne povas esti ĝisdatigita al nulo.

en: The %s setting is unregistered. Unregistered settings are deprecated. See https://developer.wordpress.org/plugins/settings/settings-api/
eo: La agordo %s ne estas registrita. Ne registritaj agordoj estas malrekomenditaj. Vidu https://developer.wordpress.org/plugins/settings/settings-api/

en: The %s stylesheet does not contain a valid theme header.
eo: La stilfolio %s ne enhavas validan kapon por la etoso.

en: The %s table is not installed. Please run the network database upgrade.
eo: La tabelo %s ne estas instalita. Bonvole lanĉu la promocion de la reta datumbazo.

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
eo: La “URL-nomo” estas varianto de la nomo taŭga por uzo en URL-oj. Ordinare ĝi estas tute minuskla, kaj ĝi enhavas nur Askiajn literojn, ciferojn kaj streketojn.

en: The 2010 theme for WordPress is stylish, customizable, simple, and readable -- make it yours with a custom menu, header image, and background. Twenty Ten supports six widgetized areas (two in the sidebar, four in the footer) and featured images (thumbnails for gallery posts and custom header images for posts and pages). It includes stylesheets for print and the admin Visual Editor, special styles for posts in the "Asides" and "Gallery" categories, and has an optional one-column page template that removes the sidebar.
eo: La etoso 2010 por WordPress estas stiloplena, ŝanĝebla, simpla kaj legebla -- faru el ĝi vian per propra menuo, kapo-bildo kaj fono. Twenty Ten subtenas ses lokojn por kromprogrametoj (du en la flankpanelo, kvar en la piedo) kaj elstarigitajn bildojn (bildetojn por galeriaj afiŝoj kaj proprajn kapo-bildojn por afiŝoj kaj paĝoj). Ĝi enhavas stilfoliojn por presado kaj pervidan redaktilon, specialajn stilojn por afiŝoj en la kategorioj "Mencioj" kaj "Galerio", kaj havas elekteblan unu-kolumnan modelon por paĝoj, kiu forigas la flankpanelon.

en: The 2011 theme for WordPress is sophisticated, lightweight, and adaptable. Make it yours with a custom menu, header image, and background -- then go further with available theme options for light or dark color scheme, custom link colors, and three layout choices. Twenty Eleven comes equipped with a Showcase page template that transforms your front page into a showcase to show off your best content, widget support galore (sidebar, three footer areas, and a Showcase page widget area), and a custom "Ephemera" widget to display your Aside, Link, Quote, or Status posts. Included are styles for print and for the admin editor, support for featured images (as custom header images on posts and pages and as large images on featured "sticky" posts), and special styles for six different post formats.
eo: La Wordpress-a etoso por la jaro 2011 estas kosmopoliteca, malpeza kaj agordebla. Igu ĝin via per propra menuo, kapobildo kaj fono -- tiam iru plu per elekto de hela aŭ malhela koloraranĝo de la etoso, elektoj de koloroj por ligiloj kaj tri elektoj de paĝaranĝo. Twenty Eleven venas kun ŝablono por elmontrado kiu aliformos vian ĉefpaĝon en vitroŝrankon por elmontri vian plej bonan enhavon, estas multe da subteno de kromprogrametoj (flankpanelo, tri lokoj en la piedo kaj kromprogrameta loko por elstarigita enhavo), kaj speciala kromprogrameto "Efemero" por montri viajn afiŝojn de tipoj Mencio, Ligilo, Citaĵo aŭ Stato. Inkluzivita estas stiloj por presado kaj por la administra redaktisto, subteno de elstarigitaj bildoj (kiel propraj kapaj bildoj en afiŝoj kaj paĝoj kaj kiel grandaj bildoj en elstarigitaj "gluitaj" afiŝoj) kaj specialaj stiloj por ses malsamaj aranĝoj de afiŝoj.

en: The 2012 theme for WordPress is a fully responsive theme that looks great on any device. Features include a front page template with its own widgets, an optional display font, styling for post formats on both index and single views, and an optional no-sidebar page template. Make it yours with a custom menu, header image, and background.
eo: La etoso 2012 por WordPress estas plene adaptiĝanta etoso, kiu bonege aspektas sur ĉiu ajn montrilo. Al la ecoj apartenas titolpaĝa modelo kun siaj propraj kromprogrametoj, libervola montro-tiparo, stiligo por enskribo-formatoj kaj por indeksa kaj por unuopa prezentado, kaj libervola paĝomodelo sen flankpanelo. Adaptu ĝin al viaj bezonoj per propra menuo, titola bildo kaj malantaŭo.

en: The 2013 theme for WordPress takes us back to the blog, featuring a full range of post formats, each displayed beautifully in their own unique way. Design details abound, starting with a vibrant color scheme and matching header images, beautiful typography and icons, and a flexible layout that looks great on any device, big or small.
eo: La temo 2013 por WordPress revenigas nin al la blogo, havanta plenan aron de afiŝaj formatoj, el kiuj ĉiu montriĝas bele en sia propra unika maniero. Aspektigaj detaloj abundas, komenciĝantaj per vibra kolora skemo kaj kongruaj kapaj bildoj, belaj tipografio kaj piktogramoj kaj fleksebla aspektigo kiu aspektas bonege sur ĉiu montrilo, ĉu granda aŭ malgranda.

en: The API key provided does not have read permissions.
eo: La donita API-ŝlosilo ne rajtas esti legita.

en: The API key provided does not have write permissions.
eo: La donita API-ŝlosilo ne permesas modifon.

en: The API key you entered could not be verified.
eo: La donita API-ŝlosilo ne povis esti konfirmita.

en: The Activity-Object-Type
eo: La Agado-Objekto-Speco

en: The ActivityPub plugin comes with a simple NodeInfo endpoint. If you need more configuration options and compatibility with other Fediverse plugins, please install the NodeInfo plugin.
eo: La kromaĵo ActivityPub venas kun simpla NodeInfo-finpunkto. Se vi bezonas pli da agordaj opcioj kaj kongruo kun aliaj Fediverse-kromaĵoj, instalu la kromprogramon NodeInfo.

en: The ActivityPub plugin comes with basic WebFinger support, if you need more configuration options and compatibility with other Fediverse/IndieWeb plugins, please install the WebFinger plugin.
eo: La aldonaĵo ActivityPub venas kun baza WebFinger-subteno. Se vi bezonas pli da agordaj opcioj kaj kongruo kun aliaj Fediverse/IndieWeb-aldonaĵoj, instalu la WebFinger-aldonaĵon.

en: The Akismet subscription plan
eo: La Akismet-abonoplano

en: The Authorization header is used by third-party applications you have approved for this site. Without this header, those apps cannot connect to your site.
eo: La titolo de Rajtigo estas uzata de triaj aplikaĵoj, kiujn vi aprobis por ĉi tiu retejo. Sen ĉi tiu kaplinio, tiuj programoj ne povas konektiĝi al via retejo.

en: The Authorization header is working as expected
eo: La rajtiga kapo funkcias laŭ atendita maniero.

en: The Authorize Application request is not allowed.
eo: La peto Rajtigi aplikaĵon ne estas permesita.

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
eo: La sekcio pri disponeblaj kromprogrametoj enhavas la elekteblajn kromprogrametojn. Post preno kaj faligo de kromprogrameto al flankpanelo, ĝi malfermiĝos por ebligi agordi. Kiam vi finas agordi, alklaku la butonon "Konservi" kaj la kromprogrameto ruliĝos. Se vi alklakas "Forviŝi", la kromprogrameto estos forviŝita.

en: The Big Day
eo: La grava tago

en: The Blip.tv service has been shut down since August 20th, 2015.
eo: La servo Blip.tv fermiĝis en la 20a de aŭgusto 2015.

en: The Blog URL is not properly setup in the widget.
eo: La blog-URL ne estas ĝuste agordita en la kromprogrameto.

en: The CSV is invalid.
eo: La CSV estas nevalida.

en: The Customizer allows you to preview changes to your site before publishing them. You can navigate to different pages on your site within the preview. Edit shortcuts are shown for some editable elements. The Customizer is intended for use with non-block themes.
eo: La Tajlorilo permesas antaŭrigardi kiel aspektas ŝanĝojn al via retejo antaŭ publikigo. Vi povas eĉ navigi al diversaj paĝoj en via retejo ene de la antaŭrigardo. Klavkombinoj por modifado aperas por modifeblaj elementoj; alklaku al loko en la antaŭrigardo por baskuligi ilin.

en: The DB ID of the nav_menu_item that is this item's menu parent, if any, otherwise 0.
eo: La DB-ID de la nav_menu_item kiu estas la menuopatro de ĉi tiu ero, se ekzistas, alie 0.

en: The Dashboard is the first place you will come to every time you log into your site. It is where you will find all your WordPress tools. If you need help, just click the &#8220;Help&#8221; tab above the screen title.
eo: La Panelo estas la unua loko, al kiu vi venos ĉiufoje kiam vi ensalutas vian retejon. Ĝi estas kie vi trovos ĉiujn viajn WordPress-ilojn. Se vi bezonas helpon, simple alklaku la langeton "Helpo" super la ekrantitolo.

en: The Eway extension for WooCommerce allows you to take credit card payments directly on your store without redirecting your customers to a third party site to make payment.
eo: La etendaĵo eWay por WooCommerce permesas vin akcepti pagojn per kreditkarto rekte ĉe via vendejo sen bezono alidirekti klientojn al ekstera retejo por pagi.

en: The Fediverse is a new word made of two words: "federation" + "universe"
eo: La Fediverse estas nova vorto farita el du vortoj: "federacio" + "universo"

en: The Footer template defines a page area that typically contains site credits, social links, or any other combination of blocks.
eo: La ŝablono Piedo difinas paĝan areon, kiu kutime enhavas retejajn kreditojn, sociajn ligilojn aŭ ajnan alian kombinaĵon de blokoj.

en: The GMT date the application password was created.
eo: La dato, laŭ GMT, de la kreo de la aplikaĵa pasvorto.

en: The GMT date the application password was last used.
eo: La dato, laŭ GMT, kiam la aplikaĵa pasvorto estis laste uzita.

en: The HTTP response code from the receiving server.
eo: La HTTPa responda kodo de la ricevanta servilo.

en: The HTTP response message from the receiving server.
eo: La HTTPa responda mesaĝo de la ricevanta servilo.

en: The Header template defines a page area that typically contains a title, logo, and main navigation.
eo: La ŝablono Kapo difinas paĝan areon, kiu kutime enhavas titolon, emblemon kaj ĉefan navigadon.

en: The ID for the associated post of the attachment.
eo: La identigilo por la asociita afiŝo de la alkroĉaĵo.

en: The ID for the author of the post.
eo: La identigilo por la aŭtoro de la afiŝo.

en: The ID for the author of the revision.
eo: La ID por la aŭtoro de revizio.

en: The ID for the author of the template.
eo: La identigilo por la aŭtoro de la ŝablono.

en: The ID for the autosave.
eo: ID por la aŭtomata konservo.

en: The ID for the parent of the autosave.
eo: La identigilo por la patro de la aŭtomata konservo.

en: The ID for the parent of the comment.
eo: Identigilo por la patro de la komento.

en: The ID for the parent of the object.
eo: Identigilo por la patro de la objekto.

en: The ID for the parent of the post.
eo: Identigilo por la patro de la objekto.

en: The ID for the parent of the resource.
eo: La ID por la patro de la rimedo.

en: The ID for the parent of the revision.
eo: La identigilo por la patro de la risurco.

en: The ID of the assigned menu.
eo: La ID de la asignita menuo.

en: The ID of the associated post object.
eo: Identigilo de la asociita afiŝo-objekto.

en: The ID of the featured media for the post.
eo: La identigilo de la elstarigita aŭdvidaĵo por la objekto.

en: The ID of the page that should be displayed on the front page
eo: La ID de la paĝo kiu devus esti montrata sur la ĉefpaĝo

en: The ID of the page that should display the latest posts
eo: La ID de la paĝo, kiu devus montri la lastajn afiŝojn

en: The ID of the user object, if author was a user.
eo: La identigilo de la uzant-objekto, se aŭtoro estis uzanto.

en: The ID of this site does not exist.
eo: La identigilo de tiu ĉi retejo ne ekzistas.

en: The IP address the application password was last used by.
eo: La IP-adreso laste uzita de la aplikaĵa pasvorto.

en: The Identifier of the Blog-User
eo: La identigilo de la uzanto de la blogo

en: The JSONP callback function is invalid
eo: La revoka funkcio de JSONP estas nevalida

en: The Jetpack Module is already activated.
eo: La Jetpack-modulo jam estas aktivigita.

en: The Jetpack Module is already deactivated.
eo: La Jetpack-modulo jam estas malaktivigita.

en: The Jetpack Team
eo: La teamo de Jetpack

en: The Jetpack Version is %s
eo: La versio de Jetpack estas %s

en: The Open Graph image link of the %1$s or %2$s element from the URL.
eo: La bildligo Open Graph de la elemento %1$s aŭ %2$s el la URL.

en: The PHP version on your server is %1$s, however the uploaded plugin requires %2$s.
eo: La PHP-versio je via servilo estas %1$s, kvankam la alŝutita kromprogramo postulas %2$s.

en: The PHP version on your server is %1$s, however the uploaded theme requires %2$s.
eo: La PHP-versio je via servilo estas %1$s, kvankam la alŝutita etoso postulas %2$s.

en: The PayFast extension for WooCommerce enables you to accept payments by Credit Card and EFT via one of South Africa’s most popular payment gateways. No setup fees or monthly subscription costs.
eo: La etendaĵo PayFast por WooCommerce ebligas akcepton de pagoj per kreditkarto kaj elektronika ĝiro ebligita de unu el la plej popularaj pagoservoj de SudAfriko. Neniu kosto por starigo, neniu abono-kosto.

en: The Plugin is already deactivated.
eo: La kromprogramo jam estas malaktivigita.

en: The Press This plugin is required.
eo: Kromprogramo Presi ĉi tion estas postulata.

en: The Privacy Settings require JavaScript.
eo: La Privatecaj Agordoj postulas Ĝavoskripton.

en: The Privacy screen lets you either build a new privacy-policy page or choose one you already have to show.
eo: La Privateca ekrano permesas aŭ konstrui novan privatecan politikon paĝon aŭ elekti tiun, kiun vi jam devas montri.

en: The REST API can no longer be completely disabled, the %s filter can be used to restrict access to the API, instead.
eo: La REST-API jam ne povas esti tute malebligita, anstataŭe la filtrilo %s povas esti uzita por limigi aliron al la API.

en: The REST API did not behave correctly
eo: La REST-API ne ĝuste kondutis

en: The REST API did not process the %s query parameter correctly.
eo: La REST-API ne ĝuste procezis la petan parametron %s.

en: The REST API encountered an error
eo: La REST-API renkontis eraron

en: The REST API encountered an unexpected result
eo: La REST-API renkontis neatenditan rezulton

en: The REST API is available
eo: La REST-API estas havebla

en: The REST API is one way that WordPress and other applications communicate with the server. For example, the block editor screen relies on the REST API to display and save your posts and pages.
eo: La REST-API estas maniero en kiu WordPress kaj aliaj aplikaĵoj komunikas kun la servilo. Ekzemplo estas la ekrano de la bloka redaktilo, kiu dependas de tio por montri kaj konservi viajn afiŝojn kaj paĝojn.

en: The SKU already exists on another product.
eo: La SKU jam ekzistas por alia varo.

en: The SQL server is a required piece of software for the database WordPress uses to store all your site&#8217;s content and settings.
eo: Por teni datumbazon por ĉiuj enhavoj kaj agordoj de via retejo, WordPress postulas programon SQL-servilo.

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
eo: Ne eblis kontroli la SSL-atestilon por la gastiga komputilo.

en: The Site Health check for %1$s has been replaced with %2$s.
eo: La kontrolo de reteja sano por %1$s estis anstataŭita de %2$s.

en: The Site Health check requires JavaScript.
eo: La kontrolo de reteja sano postulas ĜavoSkripton.

en: The Site Icon is used as a browser and app icon for your site. Icons must be square, and at least %s pixels wide and tall.
eo: La piktogramo por la retejo montriĝas en aparatoj kiel aplikaĵa piktogramo kaj ankaŭ en retumiloj. Piktogramo devas esti kvadrata kaj minimumaj larĝo kaj alto de %s bilderoj.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
eo: La TTT-eja adreso, kiun vi enigis, ne ŝajnas esti valida URL. Bonvolu enigi validan URL-n.

en: The Text mode allows you to enter HTML along with your post text. Note that &lt;p&gt; and &lt;br&gt; tags are converted to line breaks when switching to the Text editor to make it less cluttered. When you type, a single line break can be used instead of typing &lt;br&gt;, and two line breaks instead of paragraph tags. The line breaks are converted back to tags automatically.
eo: Teksta reĝimo permesas vin entajpi HTML kune kun la teksto de via afiŝo. Notu, ke la etikedoj &lt;p&gt; kaj &lt;br&gt; estas konvertitaj al linirompoj dum uzo de la teksto-redaktilo, por igi ĝin malpli kaosa. Kiam vi tajpas, linirompo povas esti uzita anstataŭ tajpo de &lt;br&gt;, kaj du linirompoj anstataŭ alineaj etikedoj. La linirompoj aŭtomate revenos al etikedoj.

en: The Twitter Timeline widget can't display tweets based on searches or hashtags. To display a simple list of tweets instead, change the Widget ID to a Twitter username. Otherwise, delete this widget.
eo: La kromprogrameto por tempolinio de Twitter ne povas montri pepojn bazitajn sur serĉoj aŭ kradetikedoj. Por anstataŭe montri simplan liston de pepoj, ŝanĝu la kromprogrametan IDon al uzantnomo ĉe Twitter. Aŭ, forviŝu tiun ĉi kromprogrameton.

en: The Twitter username of the owner of this site's domain.
eo: La uzantnomo ĉe Twitter de la posedanto de la retnomo de tiu ĉi retejo.

en: The URI of the theme's webpage, as found in the theme header.
eo: La URI de la retpaĝo de la etoso, trovita en la kapo de la etoso.

en: The URI of the theme's webpage, transformed for display.
eo: La URI de la retpaĝo de la etoso, aliformita por montriĝo.

en: The URI of the theme's webpage.
eo: La URI de la retpaĝo de la etoso.

en: The URL for the post's featured image, defaults to full size. The type attribute can be any of the following: <code>thumbnail</code>, <code>medium</code>, <code>large</code>, <code>full</code>. <code>type</code> attribute is optional.
eo: La URL por la elstara bildo de la afiŝo, defaŭlte al plena grandeco. La tipa atributo povas esti iu el la jenaj: <code>bildeto</code>, <code>meza</code>, <code>granda</code>, <code>plena</code>. <code>tipo</code> atribuo estas nedeviga.

en: The URL of the resource for which to fetch oEmbed data.
eo: La URL de la prenota konsumaĵo de oEmbed-datumoj.

en: The URL of your %s page (along with the Page ID).
eo: La URL de via paĝo %s (kune kun la paĝ-ID).

en: The URL to process.
eo: La URL por procesi.

en: The URL to the admin area
eo: La URL de la administra loko

en: The URL to the author's profile page.
eo: La URL-adreso al la profila paĝo de la aŭtoro.

en: The URL to the site.
eo: La URL-adreso de la retejo

en: The URL to which this menu item points.
eo: La URL al kiu ĉi tiu menuero montras.

en: The URL where the webhook payload is delivered.
eo: La URL, al kie la ŝarĝo de la rethoko estas liverita.

en: The URL where the webhook was delivered.
eo: La URL al kie la rethoko estis liverita.

en: The URL you entered seems to be an email address. Do you want to add the required mailto: prefix?
eo: La enskribita URL ŝajnas esti retpoŝta adreso. Ĉu aldoni la bezonatan prefikson "mailto:"?

en: The URL you entered seems to be an external link. Do you want to add the required http:// prefix?
eo: La enskribita URL ŝajnas esti ligilo al ekstera celo. Ĉu aldoni la bezonatan prefikson "http://"?

en: The VideoPress plugin could not communicate with the VideoPress servers. This error is most likely caused by a misconfigured plugin. Please reinstall or upgrade.
eo: La kromprogramo VideoPress ne povis komuniki kun la serviloj de VideoPress. Tiu eraro plej verŝajne okazis pro misagordita kromprogramo. Bonvole ree instalu aŭ ĝisdatigu.

en: The Walker class named %s does not exist.
eo: La Walker-klaso nomita %s ne ekzistas.

en: The WooCommerce Helper plugin is no longer needed. <a href="%s">Manage subscriptions</a> from the extensions tab instead.
eo: La kromprogramo Helpilo de WooCommerce ne plu necesas. Anstataŭe <a href="%s">administru abonojn</a> de la langeto pri Etendaĵoj.

en: The WooCommerce REST API allows external apps to view and manage store data. Access is granted only to those with valid API keys.
eo: La REST-API de WooCommerce permesas eksterajn aplikaĵojn vidi kaj administri datumojn de la vendejo. Alirrajto estas donita nur al tiuj kun validaj API-ŝlosiloj.

en: The WordAds module is not active
eo: La modulo WordAds ne estas aktiva

en: The WordPress Hosting Team maintains a list of those modules, both recommended and required, in <a href="%1$s" %2$s>the team handbook%3$s</a>.
eo: La gastiga teamo de WordPress tenas liston de tiuj moduloj, kaj rekomenditaj kaj devigaj, en <a href="%1$s" %2$s>la manlibro de la teamo%3$s</a>.

en: The WordPress Team
eo: La teamo de WordPress

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
eo: La WordPress-adreson, kiun vi enigis, ne ŝajnas esti valida URL. Bonvolu enigi validan URL-n.

en: The WordPress for Android App Gets a Big Facelift
eo: La aplikaĵo WordPress por Android ricevas renovigon

en: The WordPress team is willing to help you. Forward this email to %s and the team will work with you to make sure your site is working.
eo: La teamo de WordPress volas helpi vin. Plusendu tiun ĉi retleteron al %s kaj la teamo kunlaboros kun vi cele al la funkciigo de via retejo.

en: The WordPress.com account for the primary connection is %s
eo: La konto ĉe WordPress.com por la ĉefa konekto estas %s

en: The WordPress.com blog_id is %d
eo: La WordPress.com blog_id estas %d

en: The WordPress.org username of the block author.
eo: Uzantonomo en WordPress.org de la aŭtoro de la bloko.

en: The XFN relationship expressed in the link of this menu item.
eo: La XFN-rilato esprimita en la ligo de ĉi tiu menuero.

en: The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.
eo: La Ikso-Fabriko de umoj estis fondita en 1971 kaj ekde tiam fabrikas altkvalitajn umojn por la pli elektemaj amantoj de umoj. Trovita en Zamenhofurbo, Ikso dungas pli ol 2 000 homojn kaj mirinde profitigas la zamenhofan komunumon.

en: The active theme does not support a flexible sized header image.
eo: La nuna etoso ne subtenas flekseblan grandecon de kapo-bildo.

en: The active theme does not support uploading a custom header image.
eo: La nuna etoso ne subtenas alŝuton de propra kapo-bildo.

en: The active theme has the following error: "%s".
eo: La aktuala etoso havas jenan eraron: "%s".

en: The active theme is displayed highlighted as the first theme.
eo: La nuna etoso montriĝas elstarigite kiel la unua etoso.

en: The admin email verification page will reappear after %s.
eo: La paĝo por aŭtentigi retpoŝtadreson de administranto reaperos post %s.

en: The amount of discount. Should always be numeric, even if setting a percentage.
eo: La kvanto da rabato. Devus ĉiam esti cifera, eĉ dum fikso de elcento.

en: The amount of information you may be required to show will vary depending on your local or national business regulations. You may, for example, be required to display a physical address, a registered address, or your company registration number.
eo: La postulitaj informoj por esti montritaj de vi varias depende de la leĝoj de via loko aŭ ŝtato. Vi eble, ekzemple, devos montri fizikan adreson, registritan adreson aŭ la registran numeron de via firmao.

en: The amount of time (in seconds) that your site will spend on a single operation before timing out (to avoid server lockups)
eo: La kvanto da tempo (en sekundoj), dum kiu via retejo traktos unu operacion ĝis atingo de tempolimo (por eviti ŝtopadon de servilo)

en: The amount to rotate the image clockwise in degrees. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
eo: La kvanto por rotacii la bildon dekstrume en gradoj.  MALNOVA: Uzu 'modifilojn' anstataŭe.

en: The application ID must be a UUID.
eo: La aplika ID devas esti UUID.

en: The application password feature requires HTTPS, which is not enabled on this site.
eo: La pasvorta funkcio de aplikaĵo postulas HTTPS, kiu ne estas ebligita en ĉi tiu retejo.

en: The aspect ratio is the relationship between the width and height. You can preserve the aspect ratio by holding down the shift key while resizing your selection. Use the input box to specify the aspect ratio, e.g. 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc.
eo: La proporcio estas la rilato inter la larĝo kaj la alto. Vi povas konservi la originalan proporcion per premo de la majuskla klavo dum vi aligrandigas vian elektiton. Uzu la entajpan skatolon por specifi la proporcion, ekz. 1:1 (kvadrate), 4:3, 16:9, ktp.

en: The attached file cannot be found.
eo: La alkroĉita dosiero ne estas trovita.

en: The attachment MIME type.
eo: La MIME-tipo de la alkroĉajo.

en: The attachment caption.
eo: Apudskribo de la alkroĉaĵo.

en: The attachment description.
eo: La priskribo de la alkroĉaĵo.

en: The attributes of the inner block.
eo: La atributoj de la ena bloko.

en: The attributes used in the example.
eo: La atributoj uzitaj en la ekzemplo.

en: The authenticated application password can only be introspected for the current user.
eo: La aŭtentikigita Aplikaĵa Pasvorto nur povas esti esplorata por la nuna uzanto.

en: The author's name.
eo: La nomo de la aŭtoro.

en: The authorization header is invalid
eo: La rajtiga kapo ne estas valida.

en: The authorization header is missing
eo: Mankas la rajtiga kapo.

en: The authorization process expired. Please go back and try again.
eo: La konfirma procezo eksvalidiĝis. Bonvole reiru kaj provu denove.

en: The average rating of blocks published by the same author.
eo: Averaĝa pritakso de blokoj publikigitaj de la sama aŭtoro.

en: The background color for WooCommerce email templates. Default %s.
eo: La fonkoloro por retpoŝtaj ŝablonoj de WooCommerce. Defaŭlte %s.

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
eo: La sekura kopio en via retumilo de tiu afiŝo malsamas ol la suba versio.

en: The base color for WooCommerce email templates. Default %s.
eo: La baza koloro por retpoŝtaj ŝablonoj de WooCommerce. Defaŭlte %s.

en: The base page can also be used in your <a href="%s">product permalinks</a>.
eo: La baza paĝo ankaŭ povas esti uzata en viaj <a href="%s">fiksligiloj de varo</a> .

en: The big day is here.
eo: Okazas la grava tago.

en: The block icon.
eo: Piktogramo de la bloko.

en: The block name, in namespace/block-name format.
eo: Nomo de la bloko, laŭ reĝimo nomspaco/bloknomo.

en: The block slug.
eo: URL-nomo por la bloko.

en: The block title, in human readable format.
eo: Titolo de la bloko, laŭ hom-legebla reĝimo.

en: The block types which can use this pattern.
eo: La blokspecoj kiuj povas uzi ĉi tiun ŝablonon.

[ctx: The blog of a website.]
en: Blog
eo: Blogo

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you do not use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
eo: La skatoloj de ligila nomo, retadreso kaj priskribo estas fiksitaj, sed aliaj povas esti movataj uzante la muson. En la folio de Fenestraj agordoj, vi povas elekti kaŝi skatolojn kiujn vi ne uzas. Vi povas minimumigi skatolojn klakante la titolobreton.

en: The boxes on your Dashboard screen are:
eo: La skatoloj sur via panela ekrano estas:

en: The calendar block is hidden because there are no published posts.
eo: La kalendara bloko estas kaŝita, ĉar ne estas publikigitaj afiŝoj.

en: The callback_url needs to be over SSL
eo: La callback_url bezonas esti per SSL

en: The called constructor method for %1$s class in %2$s is <strong>deprecated</strong> since version %3$s! Use %4$s instead.
eo: La vokita konstrua metodo por %1$s en %2$s estas <strong>evitinda</strong> ekde versio %3$s! Anstataŭe, uzu %4$s.

en: The cart has been filled with the items from your previous order.
eo: La eroj de via antaŭa mendo eniris vian nunan korbon.

en: The category description, in human readable format.
eo: La kategoriopriskribo, en homlegebla formo.

en: The category label, in human readable format.
eo: La kategoria etikedo, en homlegebla formato.

en: The category name.
eo: Kategorinomo

en: The category this test is grouped in.
eo: La kategorio en kiu tiu ĉi testo estas grupigita.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
eo: La faritaj ŝanĝoj estos perditaj, se vi fornavigos de tiu ĉi paĝo.

en: The city in which your business is located.
eo: La urbo, en kiu situas via komercejo.

en: The class %1$s provided by %2$s filter must implement %3$s.
eo: La kategorio %1$s provizita de filtrilo %2$s devas uzi %3$s.

en: The comment cannot be deleted.
eo: La komento ne povas esti forviŝita.

en: The comment does not support trashing. Set '%s' to delete.
eo: La komento ne subtenas enrubigon. Fiksu '%s' por forviŝi.

en: The comment has already been trashed.
eo: La komento jam estis sendita rubujen.

en: The confirmation key has expired for this personal data request.
eo: La konfirma ŝlosilo eksvalidiĝis por ĉi tiu peto pri personaj datumoj.

en: The confirmation key is invalid for this personal data request.
eo: La konfirma ŝlosilo ne validas por ĉi tiu peto pri personaj datumoj.

en: The confirmation key is missing from this personal data request.
eo: La konfirma ŝlosilo mankas en ĉi tiu peto pri personaj datumoj.

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
eo: Ne povas konektiĝi al akismet.com. Bonvole kontrolu en la <a href="%s" target="_blank">manlibro pri fajroŝirmiloj</a> kaj kontrolu vian servilan agordon.

en: The constant %1$s <strong>is deprecated</strong>. Use the boolean constant %2$s in %3$s to enable a subdomain configuration. Use %4$s to check whether a subdomain configuration is enabled.
eo: La konstanto %1$s <strong>estas evitinda</strong>. Uzu la bulean konstanton %2$s en %3$s por ebligi subdomajnan agordon. Uzu %4$s por kontroli ĉu subdomajna agordo estas ebligita.

en: The constant %s cannot be defined when creating a network.
eo: La konstanto %s ne povas esti difinita dum kreo de reto.

en: The content for the comment.
eo: La enhavo por la objekto.

en: The content for the post.
eo: La enhavo la afiŝo.

en: The content of the %s element from the URL.
eo: La enhavo de la elemento %s de la URL.

en: The content of the review.
eo: La enhavo de la recenzo.

en: The contents of the %s element from the URL.
eo: La enhavo de la %s elemento de la URL.

en: The conversation has been successfully followed.
eo: La konversacio estis sukcese sekvita.

en: The conversation has been successfully unfollowed.
eo: Sukcese malsekvis la konversacion.

en: The country and state or province, if any, in which your business is located.
eo: La lando kaj ŝtato aŭ provinco, se iu ajn, kie via komercejo troviĝas.

en: The coupon code already exists
eo: La kupona kodo jam ekzistas

en: The coupon code cannot be empty.
eo: La kupona kodo ne povas esti malplena.

en: The cron event list could not be saved.
eo: La cron-eventlisto ne povis esti konservita.

en: The cron is not scheduled to run.
eo: La cron ne estas planita lanĉiĝi.

en: The cron named `%s` was removed from the schedule.
eo: La cron nomita `%s` estis demetita de la horaro.

en: The cron named `%s` was scheduled.
eo: La cron nomita `%s` estis planita.

en: The current image has no alternative text. The file name is: %s
eo: La nuna bildo havas neniun alternativan tekston. La dosiernomo estas: %s

en: The current language used by WordPress. Default = English
eo: La nune uzata lingvo de WordPress. Defaŭlta = angla

en: The current user can assign terms in the %s taxonomy.
eo: La nuna uzanto povas asigni terminojn en la taksonomio %s.

en: The current user can change the author on this post.
eo: La aktuala uzanto povas ŝanĝi la aŭtoro de tiu ĉi afiŝo.

en: The current user can create terms in the %s taxonomy.
eo: La nuna uzanto povas krei terminojn en la taksonomio %s.

en: The current user can post unfiltered HTML markup and JavaScript.
eo: La nuna uzanto rajtas afiŝi nefiltritajn HTML-on kaj Ĝavoskripton.

en: The current user can publish this post.
eo: La aktuala uzanto povas publikigi ĉi tiun afiŝon.

en: The current user can sticky this post.
eo: La nuna uzanto povas glui tiun afiŝon.

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
eo: La rolo de la nuna uzanto devas havi redaktajn kapablojn.

en: The currently selected Privacy Policy page does not exist. Please create or select a new page.
eo: La nune elektita paĝo pri privateca politiko ne ekzistas. Bonvole kreu aŭ elektu novan paĝon.

en: The currently selected Privacy Policy page is in the Trash. Please create or select a new Privacy Policy page or <a href="%s">restore the current page</a>.
eo: La nune elektita paĝo pri privateca politiko estas en la rubujo. Bonvole kreu aŭ elektu novan paĝon pri la privateca politiko aŭ <a href="%s">savu la nunan paĝon</a>.

en: The customer cannot be deleted
eo: Ne povas forviŝi la klienton

en: The database ID of the original object this menu item represents, for example the ID for posts or the term_id for categories.
eo: La datumbaza ID de la origina objekto ĉi tiu menuero reprezentas, ekzemple la ID por afiŝoj aŭ la term_id por kategorioj.

en: The database server could be connected to (which means your username and password is okay) but the %s database could not be selected.
eo: La datumbaza servilo povus esti konektita al (kio signifas ke via uzantnomo kaj pasvorto estas en ordo) sed la datumbazo %s ne povus esti elektita.

en: The date and time the preferences were updated.
eo: La preferoj pri dato kaj horo estis ĝisdatigitaj.

en: The date of the customer last order, as GMT.
eo: La dato de la lasta mendo de kliento, laŭ GMT.

en: The date the comment was published, as GMT.
eo: La dato de publikigo de la komento, laŭ GMT.

en: The date the comment was published, in the site's timezone.
eo: La dato de publikigo de la objekto, laŭ la horzono de la retejo.

en: The date the coupon expires, as GMT.
eo: La dato de eksvalidiĝo de la kupono, laŭ GMT.

en: The date the coupon expires, in the site's timezone.
eo: La dato de eksvalidiĝo de la kupono, laŭ la horzono de la retejo.

en: The date the coupon was created, as GMT.
eo: La kreo-dato de la kupono, laŭ GMT.

en: The date the coupon was created, in the site's timezone.
eo: La kreo-dato de la kupono, laŭ horzono de la retejo.

en: The date the coupon was last modified, as GMT.
eo: La dato de lasta modifo de la kupono, laŭ GMT.

en: The date the coupon was last modified, in the site's timezone.
eo: La dato de lasta modifo de la kupono, laŭ horzono de la retejo.

en: The date the customer was created, as GMT.
eo: La dato de kreo de kliento, laŭ GMT.

en: The date the customer was created, in the site's timezone.
eo: La kreo-dato de la kliento, laŭ horzono de la retejo.

en: The date the customer was last modified, as GMT.
eo: La dato de lasta modifo de la kliento, laŭ GMT.

en: The date the customer was last modified, in the site's timezone.
eo: La dato de lasta modifo de la kliento, laŭ horzono de la retejo.

en: The date the image was created, as GMT.
eo: La kreo-dato de la bildo, laŭ GMT.

en: The date the image was created, in the site's timezone.
eo: La kreo-dato de la bildo, laŭ horzono de la retejo.

en: The date the image was last modified, as GMT.
eo: La dato de lasta modifo de la bildo, laŭ GMT.

en: The date the image was last modified, in the site's timezone.
eo: La dato de lasta modifo de la bildo, laŭ horzono de la retejo.

en: The date the order note was created, as GMT.
eo: La kreo-dato de mendo-noto, laŭ GMT.

en: The date the order note was created, in the site's timezone.
eo: La kreo-dato de la mendo-noto, laŭ horzono de la retejo.

en: The date the order refund was created, as GMT.
eo: La kreo-dato de la repago de la mendo, laŭ GMT.

en: The date the order refund was created, in the site's timezone.
eo: La kreo-dato de la repago de mendo, laŭ horzono de la retejo.

en: The date the order was completed, as GMT.
eo: La dato de plenumo de la mendo, laŭ GMT.

en: The date the order was completed, in the site's timezone.
eo: La dato de plenumo de la mendo, laŭ horzono de la retejo.

en: The date the order was created, as GMT.
eo: La kreo-dato de la mendo, laŭ GMT.

en: The date the order was created, in the site's timezone.
eo: La kreo-dato de la mendo, laŭ horzono de la retejo.

en: The date the order was last modified, as GMT.
eo: La dato de lasta modifo de la mendo, laŭ GMT.

en: The date the order was last modified, in the site's timezone.
eo: La dato de lasta modifo de la mendo, laŭ horzono de la retejo.

en: The date the order was paid, as GMT.
eo: La dato de pago de la mendo, laŭ GMT.

en: The date the order was paid, in the site's timezone.
eo: La dato de pago de la mendo, laŭ horzono de la retejo.

en: The date the post was last modified, as GMT.
eo: La dato de lasta modifo de la afiŝo, laŭ GMT.

en: The date the post was last modified, in the site's timezone.
eo: La dato de lasta modifo de la afiŝo, laŭ horzono de la retejo.

en: The date the post was published, as GMT.
eo: La dato de publikigo de la afiŝo, laŭ GMT.

en: The date the post was published, in the site's timezone.
eo: La dato de publikigo de la  afiŝo, laŭ la horzono de la retejo.

en: The date the product was created, as GMT.
eo: La dato de kreo de varo, laŭ GMT.

en: The date the product was created, in the site's timezone.
eo: La kreo-dato de la varo, laŭ horzono de la retejo.

en: The date the product was last modified, as GMT.
eo: La dato de lasta modifo de varo, laŭ GMT.

en: The date the product was last modified, in the site's timezone.
eo: La dato de lasta modifo de la varo, laŭ horzono de la retejo.

en: The date the review was created, as GMT.
eo: La kreo-dato de la recenzo, laŭ GMT.

en: The date the review was created, in the site's timezone.
eo: La kreo-dato de la recenzo, laŭ la horzono de la retejo.

en: The date the revision was last modified, as GMT.
eo: La dato de lasta modifo de la objekto, laŭ GMT.

en: The date the revision was last modified, in the site's timezone.
eo: La dato de lasta modifo de la objekto, laŭ horzono de la retejo.

en: The date the revision was published, as GMT.
eo: La dato de publikigo de la objekto, laŭ GMT.

en: The date the revision was published, in the site's timezone.
eo: La dato de publikigo de la objekto, laŭ la horzono de la retejo.

en: The date the variation was created, in the site's timezone.
eo: La kreo-dato de la variaĵo, laŭ la horzono de la retejo.

en: The date the variation was last modified, in the site's timezone.
eo: La dato de lasta modifo de la variaĵo, laŭ la horzono de la retejo.

en: The date the webhook delivery was logged, as GMT.
eo: La dato de enskribo en protokolon de la rethoka livero, laŭ GMT.

en: The date the webhook delivery was logged, in the site's timezone.
eo: La dato de protokolado de livero de la rethoko, laŭ horzono de la retejo.

en: The date the webhook was created, as GMT.
eo: La dato de kreo de la rethoko laŭ GMT.

en: The date the webhook was created, in the site's timezone.
eo: La kreo-dato de la rethoko, laŭ horzono de la retejo.

en: The date the webhook was last modified, as GMT.
eo: La dato de lasta modifo de la rethoko laŭ GMT.

en: The date the webhook was last modified, in the site's timezone.
eo: La dato de lasta modifo de la rethoko, laŭ horzono de la retejo.

en: The date when download access expires, as GMT.
eo: La eksvalidiĝa dato de elŝuto-rajto, laŭ GMT.

en: The date when download access expires, in the site's timezone.
eo: La dato de eksvalidiĝo de elŝuteco, laŭ horzono de la retejo.

en: The date when the block was last updated, in fuzzy human readable format.
eo: Dato de lasta ĝisdatigo al la bloko, laŭ hom-legebla reĝimo.

en: The date when the block was last updated.
eo: La dato kiam bloko laste estas ĝisdatigita.

en: The date you provided is invalid.
eo: La dato, kiun vi donis, estas nevalida.

en: The decimal separator of displayed prices.
eo: La apartigilo por la dekuma, frakcia parto de montritaj prezoj.

en: The default policy URL only covers cookies set by Jetpack. If you’re running other plugins, custom cookies, or third-party tracking technologies, you should create and link to your own cookie statement.
eo: La defaŭlta politika URL kovras nur kuketojn fiksitajn de Jetpack. Se vi uzas aliajn kromprogramojn, proprajn kuketojn aŭ spurojn fare de eksteraj liverantoj, vi devus krei kaj ligi al via propra kuketa politiko.

en: The default timezone for your server.
eo: La defaŭlta horzono de via servilo.

en: The delivery duration, in seconds.
eo: La livero-tempo, laŭ sekundoj.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
eo: La priskribo ne estas defaŭlte videbla ; tamen eble kelkaj etosoj montros ĝin.

en: The description of the menu location.
eo: La priskribo de la menua pozicio.

en: The description of the site.
eo: Priskribo de la retejo

en: The description of this menu item.
eo: La priskribo de ĉi tiu menuero.

en: The description will be displayed in the menu if the active theme supports it.
eo: La priskribo aperos en la menuo, se la nuntempa etoso subtenas tion.

en: The directives (lines) between "BEGIN %1$s" and "END %1$s" are
    dynamically generated, and should only be modified via WordPress filters.
    Any changes to the directives between these markers will be overwritten.
eo: La instrukcioj `BEGIN %1$s` kaj `END %1$s` estas
    dinamike kreitaj kaj devus esti modifitaj nur pere de filtriloj
    de WordPress. Iuj ŝanĝoj al la instrukcioj inter tiuj markiloj
    estos anstataŭitaj.

en: The directory size calculation has timed out. Usually caused by a very large number of sub-directories and files.
eo: Pasis la limtempo por kalkuli la grandon de la katalogo. Kutime, tio estas kaŭzita de tre granda nombro da subdosierujoj kaj dosieroj.

en: The domain name %s is about to expire.
eo: La domajna nomo %s eksvalidiĝos post nelonge

en: The domain specified is not valid.
eo: La domajno indikita ne estas valida

en: The downloadable file %1$s cannot be used as it does not have an allowed file type. Allowed types include: %2$s
eo: La elŝutebla dosiero %1$s ne povas esti uzata ĉar ĝi ne havas permesatan dosierotipon. Permesitaj tipoj inkluzivas: %2$s

en: The downloadable file %s cannot be used as it does not exist on the server.
eo: La elŝutebla dosiero %s ne povas esti uzata ĉar ĝi ne ekzistas en la servilo.

en: The e-mail could not be sent.
eo: La retmesaĝo ne povis esti sendata.

en: The eWAY extension for WooCommerce allows you to take credit card payments directly on your store without redirecting your customers to a third party site to make payment.
eo: La etendaĵo eWay por WooCommerce permesas vin akcepti pagojn per kreditkarto rekte ĉe via vendejo sen bezono alidirekti klientojn al ekstera retejo por pagi.

en: The easiest way to upload ad-free and unbranded videos to your site. You get stats on video
    		playback and shares and the player is lightweight and responsive.
eo: La plej facila maniero alŝuti senreklamajn kaj senmarkitajn filmojn al via retejo. Vi ricevos statistikaĵojn pri
    →	→	ludado kaj kunhavigoj kaj la ludilo estas plumpeza kaj respondema.

en: The edit field automatically highlights code syntax. You can disable this in your <a href="%1$s" %2$s>user profile%3$s</a> to work in plain text mode.
eo: La redakto-kampo aŭtomate emfazas sintakson de kodo. Vi povas malebligi tion en via <a href="%1$s" %2$s>uzant-profilo%3$s</a> por funkcii en simpla teksta reĝimo.

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
eo: La retpoŝta adreso, kiun vi enigis, ne ŝajnas esti valida retpoŝta adreso. Bonvolu enigi validan retpoŝtan adreson.

en: The email address for the customer.
eo: La retpoŝtadreso de la kliento.

en: The email address for the user.
eo: La retpoŝtadreso por la uzanto.

en: The email could not be sent.
eo: La retmesaĝo ne povis esti sendata.

en: The email could not be sent. Possible reason: your host may have disabled the %s function.
eo: Ne povis sendi la retmesaĝon. Ebla kialo: via gastiganto eble malaktivigis la funkcion %s.

en: The email is correct
eo: La retpoŝtadreso estas ĝusta

en: The embed_url parameter must be a valid URL.
eo: La parametro embed_url devas esti valida URL.

en: The error code was %s.
eo: Eraro-kodo estis %s.

en: The excerpt for the post.
eo: La eltiraĵo de la afiŝo.

en: The extension %s has been deactivated successfully.
eo: La etendaĵo %s estis sukcese malaktivigita.

en: The family of objects originally represented, such as "post_type" or "taxonomy".
eo: La familio de objektoj origine reprezentitaj, kiel ekzemple "post_type" aŭ "taksonomio".

en: The favicon image link of the %s element from the URL.
eo: La retpaĝsimbola bildligo de la %s elemento de la URL.

en: The feature "type" is not valid JSON Schema type.
eo: La eco "type" ne estas valida tipo JSON Schema.

en: The field %1$s is invalid for the location %2$s.
eo: La kampo %1$s estas nevalida por la loko %2$s.

en: The field %s is invalid.
eo: La kampo %s estas nevalida.

en: The field %s is required.
eo: La kampo %s estas bezonata.

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
eo: La kampoj de la fenestro difinas kelkajn fundamentojn de via ejo.

en: The file URL has been copied to your clipboard
eo: La URL de la dosiero estis kopiita al via tondulo

en: The file does not exist, please try again.
eo: La dosiero ne ekzistas, bonvole provu denove.

en: The file is empty
eo: La dosiero estas malplena.

en: The file is empty or using a different encoding than UTF-8, please try again with a new file.
eo: La dosiero estas malplena aŭ uzas alian kodigon ol UTF-8, bv. provi denove per nova dosiero.

en: The file permissions on this host prevent editing files.
eo: La dosier-permesoj ĉe tiu ĉi gastiganto preventas redakton de dosieroj.

en: The filesystem is currently unavailable for managing plugins.
eo: Dosiersistemo je la momento ne povas administri kromprogramojn.

en: The first thing you need to do is tell Blogger to let WordPress access your account. You will be sent back here after providing authorization.
eo: Komence, vi bezonas lasi Blogger scii, ke WordPress bezonas aliri al via konto. Vi estos redirektita tie ĉi post provizo de aŭtentigo.

en: The folder %1$s was detected as being under version control (%2$s), but the %3$s filter is allowing updates.
eo: Dosierujo %1$s estas trovita bezoni kontrolon de versio (%2$s), sed la filtrilo %3$s permesas ĝisdatigojn.

en: The folder %1$s was detected as being under version control (%2$s).
eo: Dosierujo %1$s estas trovita bezoni versian kontrolon (%2$s).

en: The following Template Tags are available:
eo: La jenaj Ŝablonaj Etikedoj haveblas:

en: The following active plugin(s) have not declared compatibility with WooCommerce %s yet and should be updated and examined further before you proceed:
eo: La sekvaj aktivaj kromprogramoj ankoraŭ ne deklaris kongruon kun WooCommerce %s kaj estu ĝisdatigitaj kaj kontrolitaj antaŭ daŭrigo:

en: The following addresses will be used on the checkout page by default.
eo: La ĉi-sube prezentitaj adresoj estos defaŭlte uzataj en la pagproceza paĝo.

en: The following formatting shortcuts are replaced when pressing Enter. Press Escape or the Undo button to undo.
eo: La sekvaj klavkombinoj por paĝaranĝado estas anstataŭigitaj kiam oni premas la enigklavon. Premu ESC aŭ la malfaran klavon por malfari.

en: The following options affect how prices are displayed on the frontend.
eo: La sekvaj opcioj agordas, kiel prezoj montriĝas en la fasado.

en: The following plugins failed to update:
eo: Io misis pri la ĝisdatigo de la sekvaj kromprogramoj:

en: The following plugins were successfully updated:
eo: La sekvaj kromprogramoj estis sukcese ĝisdatigitaj:

en: The following plugins will be installed and activated for you:
eo: La sekvaj kromprogramoj estos instalitaj kaj aktivigitaj por vi:

en: The following shipping methods apply to customers with shipping addresses within this zone.
eo: La sekvaj sendmetodoj aplikiĝas al klientoj kun sendadresoj en tiu zono.

en: The following shortcuts use different access keys: Alt + Shift + letter.
eo: La sekvantaj klavkombinoj uzas malsamajn fulmoklavojn: Alt + Majuskliga klavoj + litero.

en: The following themes are installed but incomplete.
eo: La sekvaj etosoj estas instalitaj sed ne kompletaj.

en: The following themes failed to update:
eo: Io misis pri la ĝisdatigo de la sekvaj etosoj:

en: The following themes were successfully updated:
eo: La sekvaj etosoj estis sukcese ĝisdatigitaj:

en: The following translations failed to update:
eo: Io misis pri la ĝisdatigoj de la sekvaj tradukoj:

en: The following translations were successfully updated:
eo: La sekvaj tradukoj estis sukcese ĝisdatigitaj:

en: The following values do not describe a valid date: month %1$s, day %2$s.
eo: La sekvaj valoroj ne priskribas validan daton: monato: %1$s, tago %2$s.

en: The following values do not describe a valid date: year %1$s, month %2$s, day %3$s.
eo: La sekvaj valoroj ne priskribas validan daton: jaro %1$s, monato %2$s, tago %3$s.

en: The following wizard will help you configure your store and get you started quickly.
eo: La sekva helpilo helpos vin agordi vian vendejon por rapida komenco.

en: The format for the post.
eo: La aranĝo de la afiŝo.

en: The full content.
eo: La plena enhavo.

en: The generated password. Only available after adding an application.
eo: La generita pasvorto. Havebla nur post aldono de aplikaĵo.

en: The given object ID is not that of a menu item.
eo: La donita objekta-ID ne estas tiu de menuero.

en: The globally unique identifier for the post.
eo: La ĉiea unika identigilo de la afiŝo.

en: The grid view for the Media Library requires JavaScript. <a href="%s">Switch to the list view</a>.
eo: La krada rigardo por la aŭdvida biblioteko postulas Ĝavoskripton. <a href="%s">Iri al la listo-rigardo</a>.

en: The handler for the route is invalid
eo: La traktilo por la vojo ne estas valida

en: The handler for the route is invalid.
eo: La traktilo por la vojo ne estas valida

[ctx: The home page of a website.]
en: Home Page
eo: Ĉefpaĝo

en: The homepage URL of your site.
eo: La reteja adreso (URL) de via retejo.

en: The human-readable label for the style.
eo: Hom-legebla etikedo por la stilo.

en: The icon for the post type.
eo: La titolo por la afiŝotipo.

en: The id for the resource.
eo: La ID de la rimedo.

en: The id of a registered sidebar
eo: La ID de registrita flankobreto

en: The id of a template
eo: La identigilo de ŝablono

en: The image already has the requested size.
eo: La bildo jam havas la petitan grandecon.

en: The image cannot be rotated because the embedded meta data cannot be updated.
eo: La bildon ne eblas turni, ĉar la enkorpigitaj metadatumoj ne povas esti ĝisdatigitaj.

en: The image helps collect stats, but should work when hidden.
eo: La bildo helpas kolekti statistikaĵojn, sed devus funkcii kiam kaŝita.

en: The image was not edited. Edit the image before applying the changes.
eo: Ĉi tiu bildo ne estas modifita. Modifu la bildon antaŭ ol apliki la ŝanĝojn.

en: The initial values for attributes.
eo: La komencaj valoroj por atributoj.

en: The installed version of the current active theme.
eo: La instalita versio de la nun aktiva etoso.

en: The installed version of the parent theme.
eo: La instalita versio de la patra etoso.

en: The internet address of your network will be %s.
eo: La interreta adreso de via retejo estos %s.

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
eo: La ero kiun vi provas movi al rubujo jam ne ekzistas.

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
eo: La ero kiun vi provas savi el la rubujo jam ne ekzistas.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
eo: La ŝlosilo, kiun vi enskribis, estas nevalida. Bonvolu rekontroli ĝin.

en: The language pack is missing either the %1$s or %2$s files.
eo: Mankas en la lingvo-pakaĵo aŭ la %1$s aŭ %2$s dosiero.

en: The largest filesize that can be contained in one post.
eo: La plej granda dosiero, kiu povas esti en unu afiŝo.

en: The largest filesize that can be uploaded to your WordPress installation.
eo: La plej granda dosiero, kiu povas esti alŝutita al via instalo de WordPress.

en: The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.
eo: La maldekstra navigada menuo donas ligilojn al administrejoj en via WordPress, kun submenueroj aperantaj kiam vi ŝvebigas la muson. Vi povas minimumigi la navigadan menuon ĝis mallarĝa piktogram-loko per alklako de la sago Maletendi menuon, kiu estas sube.

en: The link you followed has expired.
eo: La ligilo kiun vi sekvis jam eksvalidiĝis.

en: The list of inner blocks used in the example.
eo: La listo de enaj blokoj uzitaj en la ekzemplo.

en: The list of scopes where the variation is applicable. When not provided, it assumes all available scopes.
eo: Listo de ampleksoj al kiuj la variaĵo aplikeblas. Kiam nenio estas donita, la supozo estas  por ĉiuj haveblaj ampleksoj.

en: The locations assigned to the menu.
eo: La pozicioj asignitaj al la menuo.

en: The login page will open in a new tab. After logging in you can close it and return to this page.
eo: La ensaluta paĝo malfermiĝos en nova fenestro. Post ensalutado vi povas fermi ĝin kaj reveni al tiu ĉi paĝo.

en: The loopback request returned an unexpected http status code, %d, it was not possible to determine if this will prevent features from working as expected.
eo: La peto inverse cikli liveris neatenditan stato-kodon de http, %d, ne povis determini ĉu tio preventos kutiman funkciadon de ecoj.

en: The loopback request to your site completed successfully.
eo: Peto inverse cikli al via retejo sukcese finfarita.

en: The loopback request to your site failed, this means features relying on them are not currently working as expected.
eo: Malsukcesis la peto inverse cikli al via retejo, tio signifas ke ecoj dependantaj de tio ne funkcias nun kiel kutime.

en: The main WordPress directory
eo: La ĉefa dosierujo de WordPress

en: The main body background color. Default %s.
eo: La fonkoloro de la korpo. Defaŭlte %s.

en: The main body text color. Default %s.
eo: La tekstkoloro en la korpo. Defaŭlte %s.

en: The maximum allowed setting is %d
eo: La maksimuma permesita agordo estas %d

en: The maximum amount of memory (RAM) that your site can use at one time.
eo: La maksimuma kvanto da memoro (RAM), kiun via retejo povas uzi en unu momento.

en: The maximum height of the embed frame in pixels.
eo: La maksimuma alto de la enkorpiga kadro laŭ bilderoj.

en: The maximum number of individual items this coupon can apply to when using product discounts. Leave blank to apply to all qualifying items in cart.
eo: La maksimuma nombro da individuaj eroj, al kiuj ĉi tiu kupono povas aplikiĝi, kiam oni uzas varajn rabatojn. Lasu malplena por apliki al ĉiuj aplikeblaj eroj en la korbo.

en: The maximum number of variables your server can use for a single function to avoid overloads.
eo: La maksimuma nombro da variabloj, kiujn via servilo povas uzi por unuopa funkcio por eviti superŝarĝojn.

en: The maximum spend for this coupon is %s.
eo: La maksimuma elspezo por tiu kupono estas %s.

en: The maximum width of the embed frame in pixels.
eo: La maksimuma larĝo de la enkorpiga kadro laŭ bilderoj.

en: The menu ID should not be empty.
eo: La ID de menuo ne estu malplena.

en: The menu cannot be deleted.
eo: Ne eblas forviŝi la menuon.

en: The menu has been successfully deleted.
eo: La menuo estis forviŝita sukcese.

en: The menu is for editing information specific to individual sites, particularly if the admin area of a site is unavailable.
eo: La menuo estas por redakto de informoj specifaj al individuaj retejoj, aparte se la administra loko de retejo ne estas alirebla.

en: The menu item has been successfully deleted.
eo: La menuero sukcese forviŝiĝis.

en: The menu management box at the top of the screen is used to control which menu is opened in the editor below.
eo: Supre de la ekrano estas skatolo de menu-administrado, por elekti kiun menuon malfermi en la suba redaktilo.

en: The menu name %s conflicts with another menu name. Please try another.
eo: La menunomo %s konfliktas kun alia menunomo. Bonvole provu malsaman.

en: The minimum PHP version required for the theme to work.
eo: Minimuma versio de PHP necesa por funkciado de la etoso.

en: The minimum WordPress version required for the theme to work.
eo: Minimuma versio de WordPress necesa por funkciado de la etoso.

en: The minimum allowed setting is %d
eo: La minimuma permesita agordo estas %d

en: The minimum recommended version of PHP is %s.
eo: La minimuma rekomendita versio de PHP estas %s.

en: The minimum spend for this coupon is %s.
eo: La minimuma elspezo por tiu kupono estas %s.

en: The miscellaneous options group has been removed. Use another settings group.
eo: La grupo por diversaj opcioj estis forigita. Uzu alian agordogrupon.

en: The module %s failed to be activated. | The modules %s failed to be activated.
eo[0]: La modulo %s ne povis esti aktivigita.
eo[1]: La moduloj %s ne povis esti aktivigitaj.

en: The module %s was activated. | The modules %s were activated.
eo[0]: La modulo %s estis aktivigita.
eo[1]: La moduloj %s estis aktivigitaj.

en: The must use plugins directory
eo: La dosierujo de devigaj kromprogramoj

en: The name is how it appears on your site.
eo: La nomo estas, kiel ĝi aperas en via TTT-ejo.

en: The name of the application password.
eo: La nomo de la aplikaĵa pasvorto.

en: The name of the current active theme.
eo: La nomo de la nun aktiva etoso.

en: The name of the inner block.
eo: La nomo de la ena bloko.

en: The name of the menu location.
eo: La nomo de la menua pozicio.

en: The name of the parent theme.
eo: La nomo de la patra etoso.

en: The name of the site.
eo: Nomo de la retejo

en: The name of the test being run.
eo: La nomo de la kuranta testo.

en: The name of the theme.
eo: La nomo de la etoso.

en: The new page will include help and suggestions for your privacy policy.
eo: La nova paĝo inkluzivos helpon kaj sugestojn por via privateca politiko.

en: The newly created categories will still be associated with the same posts.
eo: La nove kreitaj kategorioj daŭre estos asociitaj kun la samaj afiŝoj.

en: The next group of formatting shortcuts are applied as you type or when you insert them around plain text in the same paragraph. Press Escape or the Undo button to undo.
eo: La sekva grupo de tekstaranĝaj klavkombinoj estas aplikitaj dum tajpado aŭ kiam vi enmetas ilin ĉirkaŭ simpla teksto en la sama alineo. Premu klavon Eskapi aŭ Malfari por malfari.

en: The nickname for the user.
eo: Kromnomo por la uzanto.

en: The number of blocks published by the same author.
eo: Kvanto da blokoj publikigitaj de la sama aŭtoro.

en: The number of decimal points shown in displayed prices.
eo: La nombro da frakciaj ciferoj aperantaj en montritaj prezoj.

en: The number of ratings.
eo: Kvanto da pritaksoj.

en: The number sites that have activated this block.
eo: Kvanto da retejoj kiuj aktivigis tiun blokon.

en: The oEmbed format to use.
eo: La dezirata formo de oEmbed.

en: The object has already been trashed.
eo: La komento jam estis sendita rubujen.

en: The offset number requested is larger than or equal to the number of available revisions.
eo: La petita kvanto por deŝovo estas pli granda aŭ egala al la kvanto da haveblaj revizioj.

en: The old version has been deactivated and can be removed from your site. | The old versions have been deactivated and can be removed from your site.
eo[0]: La malnova versio estis malaktivita kaj povas esti forviŝita de via retejo.
eo[1]: La malnovaj versioj estis malaktivitaj kaj povas esti forviŝitaj de via retejo.

en: The onboarding token couldn't be deleted.
eo: La binda ĵetono ne povis esti forviŝita.

en: The optional module, %s, is not installed, or has been disabled.
eo: La opcia modulo %s ne estas instalita aŭ estis malebligita.

en: The options are &quot;Active&quot; (delivers payload), &quot;Paused&quot; (does not deliver), or &quot;Disabled&quot; (does not deliver due delivery failures).
eo: La opcioj estas &quot;Aktiva&quot; (liveras ŝarĝon), &quot;Paŭzita&quot; (ne liveras), aŭ &quot;Malebligita&quot; (ne liveras pro nefunkciado).

en: The options shown below relate to your server setup. If changes are required, you may need your web host&#8217;s assistance.
eo: La subaj opcioj temas pri la agordoj de via servilo. Se io devus esti ŝanĝita, vi eble bezonos la helpon de via reta gastiganto.

en: The order ID.
eo: La ID de mendo.

en: The order note ID provided is not associated with the order
eo: La provizita ID de mendonoto ne estas ligita kun la mendo

en: The order of the post in relation to other posts.
eo: La ordo de la afiŝo rilate al aliaj afiŝoj.

en: The order refund ID provided is not associated with the order.
eo: La donita ID por repago de mendo ne estas ligita kun la mendo.

en: The order totals have been updated. Please confirm your order by pressing the "Place order" button at the bottom of the page.
eo: La sumoj de la mendo estis ĝisdatigitaj. Bonvolu konfirmi vian mendon per premo de la butono "Submeti mendon" ĉe la subo de la paĝo.

en: The package contains no files.
eo: La pakaĵo enhavas neniujn dosierojn.

en: The page number requested is larger than the number of pages available.
eo: La petita paĝnumero estas pli granda ol la haveblaj paĝoj.

en: The page you were looking for could not be found. It might have been removed, renamed, or did not exist in the first place.
eo: La paĝo, kiun vi serĉis, ne troveblis. Ĝi eble estis forigita, alinomita, aŭ neniam ekzistis.

en: The parent term ID.
eo: La patra termino-identigilo.

en: The parent theme developers URL.
eo: La programista URL de la patra etoso.

en: The password cannot be a space or all spaces.
eo: La pasvorto ne povas esti spaco aŭ ĉiuj spacoj.

en: The password for the parent post of the comment (if the post is password protected).
eo: La pasvorto por la patra afiŝo de la komento (se la afiŝo estas protektita de pasvorto).

en: The password for the post if it is password protected.
eo: La pasvorto por la afiŝo se pasvorte protektita.

en: The passwords you entered do not match. Please try again.
eo: La pasvortoj kiujn vi enigis ne kongruas.

en: The pattern ID.
eo: ID de la ŝablono.

en: The pattern category slugs.
eo: La ŝablonaj kategoriaj limakoj.

en: The pattern content.
eo: Enhavo de la ŝablono.

en: The pattern detailed description.
eo: La ŝablono detala priskribo.

en: The pattern keywords.
eo: La ŝablonaj ŝlosilvortoj.

en: The pattern name.
eo: La nomo de la ŝablono.

en: The pattern title, in human readable format.
eo: Titolo de la ŝablono, laŭ hom-legebla aranĝo.

en: The pattern viewport width for inserter preview.
eo: La ŝablona vidfenestrolarĝo por enmeti antaŭrigardon.

en: The pattern's category slugs.
eo: Kategoriaj url-nomoj de la ŝablono.

en: The pattern's keywords.
eo: La ŝablonaj ŝlosilvortoj.

en: The payment gateway for this order does not exist.
eo: La pagservo por tiu mendo ne ekzistas.

en: The payment gateway for this order does not support automatic refunds.
eo: La pagservo por tiu mendo ne subtenas aŭtomatajn repagojn.

en: The pingback has already been registered.
eo: La resondadon estas jam registrita.

en: The plugin activation status.
eo: Stato de la aktiveco de la kromprogramo.

en: The plugin author.
eo: La aŭtoro de la kromprogramo.

en: The plugin cannot be updated due to the following:
eo: Ne eblis ĝisdatigi la kromprogramon pro jena kialo:

en: The plugin contains no files.
eo: La kromprogrameto enhavas neniujn dosierojn.

en: The plugin description formatted for display.
eo: La priskribo de la kromprogramo, aranĝita por montriĝo.

en: The plugin description.
eo: Priskribo de la kromprogramo.

en: The plugin does not have a valid header.
eo: La kromprogramo ne havas validan kapon.

en: The plugin file.
eo: La kromprogramo dosiero.

en: The plugin generated unexpected output.
eo: La kromprogrameto generis neatenditan eligon.

en: The plugin is already installed
eo: La kromprogramo jam estas instalita

en: The plugin name.
eo: La nomo de la kromprogramo.

en: The plugin version number.
eo: La versionumero de la kromprogramo.

en: The plugin's text domain.
eo: Text-domajno de la kromprogramo.

en: The plugin's website address.
eo: La reteja adreso de la kromprogramo.

en: The plugins directory
eo: La kromprograma dosierujo

en: The position of the currency symbol.
eo: La pozicio de la valuta simbolo.

en: The post cannot be deleted.
eo: Ne eblas forviŝi la afiŝon.

en: The post does not support trashing. Set '%s' to delete.
eo: La afiŝo ne subtenas enrubigon. Fiksu '%s' por forviŝi.

en: The post has already been deleted.
eo: La afiŝo jam estis forviŝita.

en: The post status %1$s is not registered, so it may not be reliable to check the capability %2$s against a post with that status.
eo: La afiŝa stato %1$s ne estas registrita, do eble ne estas fidinda por kontroli la kapaciton de "%2$s"kun afiŝo kun tia stato.

en: The post type %1$s is not registered, so it may not be reliable to check the capability %2$s against a post of that type.
eo: Afiŝotipo %1$s ne estas registrita, do eble ne estas dependebla por kontrolo de kapablo "%2$s" rilate tiun afiso-tipon.

en: The post type may not be changed.
eo: La afiŝotipo ne estas ŝanĝebla.

en: The post types that support thumbnails or true if all post types are supported.
eo: La afiŝo-tipoj kiuj subtenas bildetojn, aŭ vera se ĉiuj afiŝo-tipoj havas subtenon.

en: The post's categories as hashtags.
eo: La kategorioj de la afiŝo kiel kradvortoj.

en: The post's content.
eo: La enhavo de la afiŝo.

en: The post's content. With <code>apply_filters</code> you can decide if filters (<code>apply_filters( 'the_content', $content )</code>) should be applied or not (default is <code>yes</code>). The values can be <code>yes</code> or <code>no</code>. <code>apply_filters</code> attribute is optional.
eo: La afiŝa enhavo. Per <code>apply_filters</code> vi povas decidi, ĉu filtriloj (<code>apply_filters( 'the_content', $content )</code>) estu uzataj aŭ ne (defaŭlto estas <code>yes</code>). La valoroj povas esti <code>yes</code> aŭ <code>no</code>. La atributo <code>apply_filters</code> estas nedeviga.

en: The post's date.
eo: La dato de la afiŝo.

en: The post's date/time formated as "date @ time".
eo: La dato/horo de la afiŝo en la formato "dato @ horo".

en: The post's permalink.
eo: La fiksligilo de la afiŝo.

en: The post's permalink. <code>type</code> can be either: <code>url</code> or <code>html</code> (an &lt;a /&gt; tag). <code>type</code> attribute is optional.
eo: La fiksligilo de la afiŝo. <code>type</code> povas esti: <code>url</code> aŭ <code>html</code> (&lt;a /&gt; etikedo). La atributo <code>type</code> estas libervola

en: The post's shortlink. <code>type</code> can be either <code>url</code> or <code>html</code> (an &lt;a /&gt; tag). I can recommend <a href="https://wordpress.org/plugins/hum/" target="_blank">Hum</a>, to prettify the Shortlinks. <code>type</code> attribute is optional.
eo: La mallonga ligilo de la afiŝo. <code>type</code> Povas esti <code>url</code> aŭ <code>html</code> (an &lt;a /&gt; tag). Mi povas rekomendi <a href="https://wordpress.org/plugins/hum/" target="_blank">Hum</a>, por beligi la mallongajn ligilojn. La atributo <code>type</code> estas libervola.

en: The post's shortlink. I can recommend <a href="https://wordpress.org/plugins/hum/" target="_blank">Hum</a>.
eo: La mallonga ligilo de la afiŝo. Mi povas rekomendi <a href="https://wordpress.org/plugins/hum/" target="_blank">Hum</a>.

en: The post's tags as hashtags.
eo: La etikedoj de la afiŝo kiel kradvortoj.

en: The post's time.
eo: La horo de la afiŝo.

en: The post's title.
eo: La titolo de la afiŝo.

en: The postal code, if any, in which your business is located.
eo: La poŝtkodo, se iu ajn, kie via komerco troviĝas.

en: The preferred width of the viewport when previewing a pattern, in pixels.
eo: La preferita larĝeco de la rigardebla ekrano dum antaŭrigardo de ŝablono, en bilderoj.

en: The presentation of the "Article" might change on different platforms.
eo: La prezento de la "Artikolo" povas ŝanĝiĝi depende de la platformo.

en: The previous set of changes has already been published. Please try saving your current set of changes again.
eo: La antaŭa aro de ŝanĝoj jam estis publigita. Bonvole provu konservon de via nuna aro de ŝanĝoj denove.

en: The primary connection is owned by <strong>%s</strong>'s WordPress.com account.
eo: La ĉefa konekto estas posedita de la konto de WordPress.com de <strong>%s</strong>.

en: The primary site you chose does not exist.
eo: La ĉefa TTT-ejo, kiun vi elektis, ne ekzistas.

en: The privacy options group has been removed. Use another settings group.
eo: La grupo por privateco-opcioj estis forigita. Uzu alian agordogrupon.

en: The product review cannot be deleted.
eo: La vara recenzo ne povas esti forviŝita.

en: The product review does not support trashing.
eo: La vara recenzo ne subtenas enrubigon.

en: The product variation is invalid
eo: La vara variaĵo estas nevalida

en: The provided handler %1$s does not implement %2$s.
eo: La donita traktilo %1$s ne funkciigas %2$s.

en: The provided instance is invalid. Must contain raw OR encoded and hash.
eo: La donita okazo ne estas valida. Devas enhavi krudan AŬ koditan kaj hakitaĵon.

en: The provided instance is malformed.
eo: La donita okazo estas misformita.

en: The provided password is an invalid application password.
eo: La donita pasvorto estas nevalida aplikaĵa pasvorto.

en: The provided phone number is not valid
eo: La telefonnumero donita ne estas valida

en: The provided widget type (id_base) cannot be updated.
eo: La donita tipo de fenestraĵo (id_base) ne povas esti ĝisdatigita.

en: The query argument must be an array or a tag name.
eo: La demanda argumento devas esti tabelo aŭ etikedo nomo.

en: The query argument of %s must have a placeholder.
eo: La argumento por peto %s devas havi lokokupilon.

en: The raw plugin description.
eo: Priskribo de la kromprogramo, ne-aranĝita.

en: The recovery token is not valid for this user.
eo: La restariga ĵetono ne estas valida por tiu uzanto.

en: The rendered block.
eo: La bildigita bloko.

en: The requested Jetpack data updates were successful.
eo: La petitaj datumaj ĝisdatigoj de Jetpack sukcesis.

en: The requested Jetpack module could not be activated.
eo: La petita modulo de Jetpack ne povis esti aktivigita.

en: The requested Jetpack module could not be deactivated.
eo: La petita modulo de Jetpack ne povis esti aktivigita.

en: The requested Jetpack module is inactive.
eo: La petita Jetpack-modulo ne estas aktiva.

en: The requested Jetpack module is not active.
eo: La petita modulo de Jetpack ne estas aktiva.

en: The requested Jetpack module is not supported by your plan.
eo: La petita modulo de Jetpack ne estas subtenata de via abonotipo.

en: The requested Jetpack module was activated.
eo: La petita modulo de Jetpack estis aktivigita.

en: The requested Jetpack module was already inactive.
eo: La petita modulo de Jetpack jam estis neaktiva.

en: The requested Jetpack module was deactivated.
eo: La petita modulo de Jetpack estis malaktivigita.

en: The requested Jetpack module was not found.
eo: La petita modulo de Jetpack ne estis trovita.

en: The requested URL is not an embed.
eo: La petita URL ne estas enkorpigita.

en: The requested route does not support batch requests.
eo: La petita vojo ne subtenas amasajn petojn.

en: The requested theme does not exist.
eo: La petita etoso ne ekzistas.

en: The requested user does not exist.
eo: La petita uzanto ne ekzistas.

en: The requested widget is invalid.
eo: La petita fenestraĵo ne estas valida.

en: The requested widget was not found.
eo: La petita kromprogrameto ne estis trovita.

en: The required module, %s, is not installed, or has been disabled.
eo: La postulita modulo %s ne estas instalita aŭ estis malebligita.

en: The resource cannot be deleted.
eo: La rimedo ne povas esti forviŝita.

en: The response body from the receiving server.
eo: La respondo-korpo de la ricevinta servilo.

en: The response is not a valid JSON response.
eo: La respondo ne estas valida JSON-respondo.

en: The response parameter is invalid or malformed
eo: La responda parametro estas nevalida aŭ misformita

en: The role %s does not exist.
eo: La rolo %s ne ekzistas.

en: The roles property must be a string or an array.
eo: La eco roloj devas esti tekstlinio aŭ matrico.

en: The root URL of your site.
eo: La radika URL de via retejo.

en: The scheduled event, %s, failed to run. Your site still works, but this may indicate that scheduling posts or automated updates may not work as intended.
eo: La planita evento, %s, ne ruliĝis. Via retejo ankoraŭ funkcias, sed tio eble signifas, ke planado de afiŝoj aŭ aŭtomataj ĝisdatigoj neatendite funkcios.

en: The scheduled event, %s, is late to run. Your site still works, but this may indicate that scheduling posts or automated updates may not work as intended.
eo: La planita evento, %s, ne ruliĝis. Via retejo ankoraŭ funkcias, sed tio eble signifas, ke planado de afiŝoj aŭ aŭtomataj ĝisdatigoj neatendite funkcios.

en: The search for installed themes will search for terms in their name, description, author, or tag.
eo: La priserĉo por instalitaj etosoj serĉos terminojn en la nomo, priskribo, aŭtoro aŭ etikedo.

en: The search results will be updated as you type.
eo: La serĉrezultoj ĝisdatiĝos dum via tajpado.

en: The secret key is used to generate a hash of the delivered webhook and provided in the request headers.
eo: La Sekreta Ŝlosilo estas uzata por generi haketaĵon de la rethoko liverita kaj provizita en la petokapoj.

en: The secret parameter is invalid or malformed
eo: La sekreta parametro estas nevalida aŭ misformita

en: The secret parameter is missing
eo: La sekreta parametro mankas

en: The server cannot process the image. This can happen if the server is busy or does not have enough resources to complete the task. Uploading a smaller image may help. Suggested maximum size is 2560 pixels.
eo: La servilo ne povas prilabori la bildon. Ĉi tio povas okazi se la servilo estas okupata aŭ ne havas sufiĉajn rimedojn por plenumi la taskon. Alŝuti pli malgrandan bildon povas helpi. La sugestita maksimuma grando estas 2560 bilderoj.

en: The setting for %1$s is currently configured as 0, this could cause some problems when trying to upload files through plugin or theme features that rely on various upload methods. It is recommended to configure this setting to a fixed value, ideally matching the value of %2$s, as some upload methods read the value 0 as either unlimited, or disabled.
eo: La agordo por %1$s estas nuntempe agordita kiel 0, ĉi tio povus kaŭzi iujn problemojn, kiam vi provas alŝuti dosierojn per aldonaĵoj aŭ temoj, kiuj dependas de diversaj alŝutaj metodoj.  Oni rekomendas agordi ĉi tiun agordon al fiksa valoro, ideale egalante la valoron de%2$s, ĉar iuj alŝutaj metodoj legas la valoron 0 kiel senliman aŭ malebligitan.

en: The setting for %1$s is smaller than %2$s, this could cause some problems when trying to upload files.
eo: La agordoj por %1$s kaj %2$s ne estas samaj. Tio povus kaŭzi iujn problemojn kiam vi provas alŝuti dosierojn.

en: The settings for Featured Content have <a href="%s">moved to Appearance &rarr; Customize</a>.
eo: La agordoj por Elstarigita enhavo <a href="%s">translokiĝis al Aspekto &rarr; Tajlori</a>.

en: The settings of this image size have been disabled because its values are being overwritten by a filter.
eo: La agordoj de tiu bilda grandeco estis malebligitaj ĉar filtrilo anstataŭas la valorojn.

en: The seventh parameter passed to %s should be numeric representing menu position.
eo: La sepa parametro transdonita al %s devus esti nombra reprezentanta menupozicion.

en: The sidebar the widget belongs to.
eo: La flankobreto al kiu la fenestraĵo apartenas.

en: The sidebar to return widgets for.
eo: La livero-cela flankobreto por fenestraĵoj.

en: The single-column, widget-free child theme of Superhero.
eo: La unukolumna infana etoso de Superhero sen kromprogrametoj.

en: The singular label used to describe this type of menu item.
eo: La unuopa etikedo uzata por priskribi ĉi tiun tipon de menuero.

en: The site administrator has been notified and will fulfill your request as soon as possible.
eo: La administranto de la retejo estis sciigita kaj faros vian peton laŭeble plej rapide.

en: The site administrator has been notified. You will receive a link to download your export via email when they fulfill your request.
eo: La reteja administranto ricevis sciigon. Vi ricevos ligilon retpoŝte por elŝuti vian eksportaĵon post plenumo de via peto.

en: The site administrator has been notified. You will receive an email confirmation when they erase your data.
eo: La reteja administranto ricevis sciigon. Vi ricevos konfirmon retpoŝte post forviŝo de viaj datumoj.

en: The site appears to be already initialized.
eo: Ŝajnas, ke la retejo jam ricevis pravalorizon.

en: The site appears to be already uninitialized.
eo: Ŝajnas, ke la retejo jam nuligis la pravalorizon.

en: The site health check shows information about your WordPress configuration and items that may need your attention.
eo: La kontrolo de reteja sano montras krizajn informojn pri via WordPress-agordo kaj eroj kiuj postulas vian atenton.

en: The site is already active.
eo: Tiu ĉi retejo jam estas aktiva.

en: The site is not the main network site
eo: La retejo ne estas la ĉefa retejo en la reto

en: The site's primary language.
eo: La ĉefa lingvo de la retejo.

en: The sites in this list have not posted anything recently.
eo: Tiuj retejoj en la listo lastatempe afiŝis nenion.

en: The size cannot be calculated. The directory is not accessible. Usually caused by invalid permissions.
eo: La grando ne povas esti kalkulita. La dosierujo ne estas alirebla. Kutime kaŭzita de nevalidaj rajtoj.

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when adding an image to the Media Library.
eo: La grandoj listigitaj sube difinas la maksimumajn dimensiojn laŭ bildopunktoj por la aldonataj bildoj al la aŭdvida biblioteko.

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term.
eo: La URL-nomon "%s" jam uzas alia termino

en: The slug of the template to get the fallback for
eo: La URL-nomo de la ŝablono por akiri la rezervan

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
eo: La fonta retadreso kaj la cela retadreso ne povas esti la samaj.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
eo: La fonta retadreso ne enhavas ligilon al la cela retadreso, tial ni ne povas uzi tion kiel fonton.

en: The source URL does not exist.
eo: La fonta retadreso ne ekzistas.

en: The specified namespace could not be found.
eo: Tiu specifa nomspaco ne estis trovita.

en: The specified target URL cannot be used as a target. It either does not exist, or it is not a pingback-enabled resource.
eo: La donita cela retadreso ne povas esti celo. Aŭ la adreso ne ekzistas, aŭ ne subtenas resondadojn.

en: The specified target URL does not exist.
eo: La petita cela retadreso ne ekzistas.

en: The specified theme was not found.
eo: La specifita etoso ne estis trovita.

en: The star rating of the block.
eo: Pritaksoj, laŭ steloj, de la bloko.

en: The status of the test.
eo: La stato de la testo.

en: The stock has not been updated because the value has changed since editing. Product %1$d has %2$d units in stock.
eo: La stoko ne estis ĝisdatigita ĉar la nombro ŝanĝiĝis ekde redakto. Estas %2$d ekzempleroj de la varo %1$d.

en: The street address for your business location.
eo: La stratadreso de via komerca loko.

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
eo: La stato de la abono - aktiva, nuligita aŭ haltigita

en: The suggested privacy policy content should be added by using the %s (or later) action. Please see the inline documentation.
eo: La sugestita enhavo pri privateca politiko devus esti aldonita per uzo de la ago %s (aŭ pli nova). Bonvole vidu la entekstan dokumentadon.

en: The suggested privacy policy content should be added only in wp-admin by using the %s (or later) action.
eo: La sugestita enhavo pri privateca politiko devus esti aldonita nur en wp-admin, per uzo de la ago %s (aŭ pli nova).

en: The suggested privacy policy text has changed. Please <a href="%s">review the guide</a> and update your privacy policy.
eo: La sugestita teksto por privateca politiko ŝanĝiĝis. Bonvole <a href="%s">kontrolu en la gvidlibro</a> kaj ĝisdatigu vian privatecan politikon.

en: The tag cloud will not be displayed since there are no taxonomies that support the tag cloud widget.
eo: La etikedo-nubo ne estos montrita, ĉar neniuj taksonomioj subtenas la kromprogrameton por etikedo-nuboj.

en: The target attribute of the link element for this menu item.
eo: La cela atributo de la ligilo por ĉi tiu menuero.

en: The template cannot be deleted.
eo: La ŝablono ne povas esti forviŝita.

en: The template contains a suggestion of sections you most likely will need. Under each section heading, you will find a short summary of what information you should provide, which will help you to get started. Some sections include suggested policy content, others will have to be completed with information from your theme and plugins.
eo: Ni sugestis la bezonajn sekciojn. Sub la titolo de ĉiu sekcio, vi trovos mallongan resumon de la tipoj de donindaj informoj, kiu helpos vin komenciĝi. Kelkaj sekcioj inkluzivas sugestitan politikan enhavon, aliaj bezonos esti plenigitaj de informoj de viaj etoso kaj kromprogramoj.

en: The template has already been deleted.
eo: La ŝablono jam estis forviŝita.

en: The template prefix for the created template. This is used to extract the main template type, e.g. in `taxonomy-books` extracts the `taxonomy`
eo: La ŝablona prefikso por la kreita ŝablono. Ĉi tio estas uzata por ĉerpi la ĉefŝablonan tipon, ekz. en `taksonomio-libroj` ĉerpas la `taksonomio`

en: The term cannot be deleted.
eo: La termino ne povas esti forviŝita.

en: The term name cannot be empty.
eo: La nomo de la termino ne povas esti malplena.

en: The terms assigned to the object in the %s taxonomy.
eo: La terminoj asignitaj al la objekto en la %s taksonomio.

en: The terms assigned to the post in the %s taxonomy.
eo: La terminoj asignitaj al la afiŝo en la taksonomio %s.

en: The text to appear in the footer of all WooCommerce emails.
eo: La teksto por aperigi en la fino de retmesaĝoj de WooCommerce.

en: The theme author's name, as found in the theme header.
eo: Nomo de la aŭtoro de la etoso, trovita en la kapo de la etoso.

en: The theme author.
eo: La aŭtoro de la etoso.

en: The theme being previewed is fully interactive &mdash; navigate to different pages to see how the theme handles posts, archives, and other page templates. The settings may differ depending on what theme features the theme being previewed supports. To accept the new settings and activate the theme all in one step, click the Activate &amp; Publish button above the menu.
eo: La antaŭvidata etoso estas dialoga &mdash; navigu al diversaj paĝoj por vidi kiel la etoso traktas afiŝojn, arkivojn kaj aliajn paĝajn ŝablonojn. La agordoj eble malsamos depende de la subtenitaj ebloj de tiu etoso. Por akcepti la novajn agordojn kaj aktivigi la etoson je unu paŝo, alklaku la butonon Konservi kaj Aktivigi super la menuo.

en: The theme cannot be updated due to the following:
eo: Ne eblis ĝisdatigi la etoson pro jena kialo:

en: The theme defines itself as its parent theme. Please check the %s header.
eo: La etoso difinas sin kiel sian propran patron. Bonvole kontrolu la kapon de %s.

en: The theme description, as found in the theme header.
eo: Priskribo de la etoso, trovita en la kapo de la etoso.

en: The theme description, transformed for display.
eo: Priskribo de la etoso, aliformita por montriĝo.

en: The theme developers URL.
eo: Programista URL de la etoso.

en: The theme file to use to display the post.
eo: La etoso-dosiero uzota por montri la afiŝon.

en: The theme identifier
eo: La identigilo de la etoso

en: The theme is already installed
eo: La etoso jam estas instalita

en: The theme is missing the %s stylesheet.
eo: Mankas en la etoso la stilfolio %s.

en: The theme name, as found in the theme header.
eo: Nomo de la etoso, trovita en la kapo de la etoso.

en: The theme name, transformed for display.
eo: Nomo de la etoso, aliformita por montriĝo.

en: The theme tags, as found in the theme header.
eo: Etikedoj de la etoso, trovitaj en la kapo de la etoso.

en: The theme tags, transformed for display.
eo: Etikedoj de la etoso, aliformitaj por montriĝo.

en: The theme you are currently using is not compatible with the Site Editor.
eo: La etoso, kiun vi uzas nuntempe, ne kongruas kun la Reteja redaktilo.

en: The theme's current version.
eo: Nuna versio de la etoso.

en: The theme's screenshot URL.
eo: URL al la ekranbildo de la etoso.

en: The theme's stylesheet. This uniquely identifies the theme.
eo: La stilfolio de la etoso. Tiu identigas tiun etoson.

en: The theme's template. If this is a child theme, this refers to the parent theme, otherwise this is the same as the theme's stylesheet.
eo: Modelo de la etoso. Se tiu estas ida etoso, tio temas pri la patra etoso, por aliaj, la modelo estas la samo kiel en la stilfolio de la etoso.

en: The theme's text domain.
eo: Text-domajno de la etoso.

en: The themes directory
eo: La etosa dosierujo

en: The thousand separator of displayed prices.
eo: La apartigilo por miloj en montritaj prezoj.

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
eo: La tempo-daŭro por kolekto de statistakaĵoj. Opcioj: 60-taga, 6-monata, ĉiam

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
eo: La tempozono, kiun vi enigis, ne estas valida. Bonvolu elekti validan tempozonon.

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop. You can also minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
eo: La kampoj pri titolo kaj la granda redaktokampo estas fiksitaj, sed vi povas ŝanĝi pozicion de ĉiuj aliaj skatoloj, trenante kaj faligante ilin, kaj vi povas minimumigi aŭ grandigi ilin per alklako en la titolobreton. Uzu la langeton Fenestraj agordoj por montri pliajn skatolojn (Eltiraĵo, Sendi respuradojn, Propraj kampoj, Diskuto, URL-nomo, Aŭtoro) aŭ elekti inter 1- aŭ 2-kolumna aranĝo por la fenestro.

en: The title for the object.
eo: La titolo por la objekto.

en: The title for the post type.
eo: La titolo por la afiŝotipo.

en: The title for the post.
eo: La titolo por la afiŝo.

en: The title for the status.
eo: La titolo por la stato.

en: The title for the taxonomy.
eo: La titolo por la taksonomio.

en: The title is required when using a custom menu item type.
eo: La titolo estas postulata kiam oni uzas propran menuerospecon.

en: The tool associates data stored in WordPress with a supplied email address, including profile data and comments.
eo: La ilo asocias datumojn stokitajn en WordPress per provizita retpoŝta adreso, inkluzive profilajn datumojn kaj komentojn.

en: The type of object originally represented, such as "category", "post", or "attachment".
eo: La speco de objekto origine reprezentita, kiel ekzemple "kategorio", "afiŝo", aŭ "aldonaĵo".

en: The type of the widget. Corresponds to ID in widget-types endpoint.
eo: Tipo de la fenestraĵo. Respondas al ID en la finopunkto de fenestraĵo-tipoj.

en: The unique and machine-readable name.
eo: La unika kaj hom-legebla nomo.

en: The unique identifier for the application password.
eo: La unika identigilo de la aplikaĵa pasvorto.

en: The update cannot be installed because some files could not be copied. This is usually due to inconsistent file permissions.
eo: La ĝisdatigo ne povas esti instalita ĉar la kopio de kelkaj dosieroj malsukcesis. Kutime tio estas pro nekongruaj dosier-permesoj.

en: The update of %s failed.
eo: La aktualigo de %s estis malsukcesa.

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
eo: La ĝisdatiga procedo startas. Tiu procedo povas daŭri iomete ĉe kelkaj gastigaj komputiloj, do bonvolu esti pacienca.

en: The uploaded file has expired. Please go back and upload it again.
eo: La alŝutita bildo eksdatiĝis. Reiru kaj re-alŝutu ĝin.

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
eo: La alŝutita dosiero ne estas valida bildo. Bonvole provu denove.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
eo: La dosiero estis alŝutita nur parte.

en: The uploads directory
eo: La alŝuta dosierujo

en: The url is required when using a custom menu item type.
eo: La URL estas bezonata kiam oni uzas kutiman menuerospecon.

en: The user cannot be deleted.
eo: La uzanto ne povas esti forviŝita.

en: The user is already active.
eo: Tiu ĉi uzanto jam estas aktiva.

en: The user is already connected
eo: La uzanto jam estas konektita

en: The value provided is not a valid and registered API key.
eo: La donita valoro ne estas valida kaj registrita API-ŝlosilo.

en: The value, %1$s, has either been enabled by %2$s or added to your configuration file. This will make errors display on the front end of your site.
eo: La valoro %1$s estis aŭ ebligita de %2$s aŭ aldonita al via agorda dosiero. Tio kaŭzas, ke eraroj montriĝas ĉe la fasado de via retejo.

en: The value, %s, has been added to this website&#8217;s configuration file. This means any errors on the site will be written to a file which is potentially available to all users.
eo: La valoro %s estas aldonita al la agordodosiero de tiu ĉi retejo. Tio signifas, ke iu ajn eraro de la retejo estas enmetita en dosieron kiu eventuale haveblas al normalaj uzantoj.

en: The version of MySQL installed on your hosting server.
eo: La versio de MySQL instalita sur via gastiganta servilo.

en: The version of PHP installed on your hosting server.
eo: La versio de PHP instalita sur via gastiganta servilo.

en: The version of WooCommerce installed on your site.
eo: La versio de WooCommerce instalita en via retejo.

en: The version of WordPress installed on your site.
eo: La versio de WordPress instalita en via retejo.

en: The version of cURL installed on your server.
eo: La versio de cURL instalita sur via servilo.

en: The video has been imported as Attachment ID %d
eo: La filmo estis importita kiel alkroĉaĵa ID %d

en: The visibility settings for the post type.
eo: La videblecaj agordoj por la taksonomio.

en: The visibility settings for the taxonomy.
eo: La videblecaj agordoj por la taksonomio.

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
eo: La retumilo de via aparato ne povas esti uzita por alŝuti dosierojn. Eble vi povas uzi la <a href="%s">indiĝenan aplikaĵon por la aparato</a> anstataŭe.

en: The website of the theme author, as found in the theme header.
eo: Retpaĝo de la aŭtoro de la etoso, trovita en la kapo de la etoso.

en: The website of the theme author, transformed for display.
eo: Retpaĝo de la aŭtoro de la etoso, aliformita por montriĝo.

en: The website of the theme author.
eo: La retejo de la aŭtoro de la etoso.

en: The widget only works with Facebook Pages.
eo: La kromprogrameto funkcias nur kun paĝoj en Facebook.

en: The widget type id.
eo: ID de la fenestraĵo-tipo.

en: The wp-content directory
eo: La dosierujo wp-content

en: Theme
eo: Etoso

en: Theme Details
eo: Detaloj de la etoso

en: Theme File Editor
eo: Redaktilo de etosa dosiero

en: Theme Location
eo: Etosaj lokoj

en: Theme Options
eo: Etosaj opcioj

en: Theme Versions
eo: Etosaj versioj

en: Theme author URL.
eo: Aŭtora URL de etoso.

en: Theme could not be resumed because it triggered a <strong>fatal error</strong>.
eo: Etoso ne povis esti relanĉita ĉar ĝi kaŭzis <strong>krizan eraron</strong>.

en: Theme deleted.
eo: La etoso estas forigita.

en: Theme directory location
eo: Loko de dosierujo por etosoj

en: Theme downgrade failed.
eo: La etoso malsukcese malpromociiĝis.

en: Theme downgraded successfully.
eo: La etoso sukcese malpromociiĝis.

en: Theme enhancements
eo: Etosaj plibonigoj

en: Theme features
eo: Ecoj de etoso

en: Theme file exists.
eo: Etosa dosiero ekzistas.

en: Theme identifier for the template.
eo: Etosa identigilo por la ŝablono.

en: Theme installation failed.
eo: Etoso-instalo malsukcesis.

en: Theme installed successfully.
eo: La etoso instaliĝis sukcese.

en: Theme is empty.
eo: Etoso estas malplena.

en: Theme name
eo: Nomo de la etoso

en: Theme name.
eo: Nomo de etoso.

en: Theme not found.
eo: Etoso ne trovita.

en: Theme resumed.
eo: Etoso relanĉita.

[ctx: Theme starter content]
en: 123 Main Street
eo: 123 Ĉefstrato

[ctx: Theme starter content]
en: A homepage section
eo: Hejmpaĝa sekcio

[ctx: Theme starter content]
en: About
eo: Pri

[ctx: Theme starter content]
en: About This Site
eo: Pri tiu ĉi retejo

[ctx: Theme starter content]
en: Address
eo: Adreso

[ctx: Theme starter content]
en: Archives
eo: Arkivoj

[ctx: Theme starter content]
en: Blog
eo: Blogo

[ctx: Theme starter content]
en: Calendar
eo: Kalendaro

[ctx: Theme starter content]
en: Categories
eo: Kategorioj

[ctx: Theme starter content]
en: Contact
eo: Kontakto

[ctx: Theme starter content]
en: Email
eo: Retpoŝtadreso

[ctx: Theme starter content]
en: Find Us
eo: Ni lokiĝas ĉe

[ctx: Theme starter content]
en: Home
eo: Hejmo

[ctx: Theme starter content]
en: Hours
eo: Horoj

[ctx: Theme starter content]
en: Meta
eo: Metadatumoj

[ctx: Theme starter content]
en: Monday&ndash;Friday: 9:00AM&ndash;5:00PM
eo: Lunde&mdash;vendrede: 9a&ndash;17a

[ctx: Theme starter content]
en: New York, NY 10001
eo: Novjorko, NY 10001

[ctx: Theme starter content]
en: News
eo: Aktualaĵoj

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Comments
eo: Lastaj komentoj

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Posts
eo: Lastaj afiŝoj

[ctx: Theme starter content]
en: Saturday &amp; Sunday: 11:00AM&ndash;3:00PM
eo: Sabate k. dimanĉe: 11a&ndash;15a

[ctx: Theme starter content]
en: Search
eo: Priserĉi

[ctx: Theme starter content]
en: This is a page with some basic contact information, such as an address and phone number. You might also try a plugin to add a contact form.
eo: Jen, paĝo kun bazaj kontaktinformoj, kiel adreso kaj telefonnumero. Vi ankaŭ eble volus provi kromprogramon por aldoni kontakt-formularon.

[ctx: Theme starter content]
en: This is an example of a homepage section. Homepage sections can be any page other than the homepage itself, including the page that shows your latest blog posts.
eo: Jen, ekzemplo de sekcio en la hejmpaĝo. Hejmpaĝaj sekcioj povas esti iuj ajn paĝoj escepte la hejmpaĝon mem, eĉ la paĝo kiu aperigas vian blogon.

[ctx: Theme starter content]
en: This may be a good place to introduce yourself and your site or include some credits.
eo: Tiu ĉi eble estas bona loko prezenti vin kaj vian retejon aŭ inkluzivi agnoskojn.

[ctx: Theme starter content]
en: Welcome to your site! This is your homepage, which is what most visitors will see when they come to your site for the first time.
eo: Bonvenon al via retejo! Tiu ĉi estas via hejmpaĝo, la unue renkontita paĝo por novaj vizitantoj.

en: Theme updated!
eo: Etoso ĝisdatigita!

en: Theme version.
eo: Versio de etoso.

en: Theme will be auto-updated.
eo: La etoso estos aŭtomate ĝisdatigita.

en: Theme will no longer be auto-updated.
eo: La etoso ne plu estos aŭtomate ĝisdatigita.

en: Theme without %s
eo: Etoso sen %s

en: Theme(s)
eo: Etoso(j)

en: Theme.
eo: Etosoj

en: Theme:
eo: Stilo:

en: Theme: %1$s.
eo: Etoso: %1$s.

en: Themes
eo: Etosoj

en: Themes %s
eo: Etosoj %s

en: Themes add your site&#8217;s look and feel. It&#8217;s important to keep them up to date, to stay consistent with your brand and keep your site secure.
eo: Etosoj aldonas al la aspekto kaj navigebleco de via retejo. Gravas, teni ilin ĝisdataj, por resti kohera kun via marko kaj teni sekurecon de via retejo.

en: Themes directory location
eo: Loko de etosa katalogo

en: Themes directory size
eo: Grando de dosierujo por etosoj

en: There appear to be no issues with plugin and theme auto-updates.
eo: Ŝajnas neniu problemo pri aŭtomataj ĝisdatigoj al kromprogramoj kaj etosoj.

en: There are currently no logs to view.
eo: Nuntempe ne estas protokolo por vidi.

en: There are no associated subtitles.
eo: Ne ekzistas asociitaj subtekstoj.

en: There are no events scheduled near %1$s at the moment. Would you like to <a href="%2$s">organize a WordPress event</a>?
eo: Estas neniu evento planita nuntempe proksime al %1$s. Ĉu vi volas <a href="%2$s">organizi eventon</a>?

en: There are no events scheduled near you at the moment. Would you like to <a href="%s">organize a WordPress event</a>?
eo: Neniu evento estas nune planita proksime al vi. Ĉu vi volas <a href="%s">organizi eventon</a>?

en: There are no notes yet.
eo: Ankoraŭ ne estas notoj.

en: There are no options for this widget.
eo: Ne ekzistas opcioj por ĉi tiu kromprogrameto.

en: There are no pages.
eo: Ne estas paĝoj.

en: There are no photos to display. Make sure your Flickr feed URL is correct, and that your pictures are publicly accessible.
eo: Estas neniu foto por montri. Certigu, ke la URL al via Flickr-fluo ĝustas kaj ke viaj bildoj estas publike alireblaj.

en: There are no product reviews yet.
eo: Ankoraŭ ne estas varaj recenzoj.

en: There are no reviews yet.
eo: Ankoraŭ ne estas recenzo.

en: There are no shipping options available. Please ensure that your address has been entered correctly, or contact us if you need any help.
eo: Estas neniu havebla sendmetodo. Bonvolu vidi, ĉu via adreso estas ĝusta, aŭ kontaktu nin, se vi bezonas helpon.

en: There are no users to display in this <a href="%1$s">My Community widget</a>. <a href="%2$s">Want more traffic?</a>
eo: Estas neniuj uzantoj por montriĝi en tiu ĉi <a href="%1$s">kromprogrameto Mia komunumo</a>. <a href="%2$s">Ĉu vi volas plian trafikon?</a>

en: There are no valid users selected for deletion.
eo: Neniuj validaj uzantoj estas elektitaj por forviŝado.

en: There are no valid users selected for removal.
eo: Ne ekzistas validaj uzantoj, kiuj estis elektitaj por forigi.

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
eo: Estas kelkaj nelavidaj menueroj. Bonvolu kontroli aŭ forviŝi ilin.

en: There are some issues with the items in your cart. Please go back to the cart page and resolve these issues before checking out.
eo: Estas iuj problemoj kun la eroj en via korbo. Bonvolu reveni al la korba paĝo kaj solvu ĉi tiujn problemojn antaŭ pago.

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
eo: Ekzistas nekonservitaj ŝanĝoj. kiuj perdiĝos. Alklaku "Bone" por daŭrigi, "Rezigni" por reveni al la bilda redaktilo.

en: There does not seem to be any new mail.
eo: Ŝajne ne estas novaj retleteroj.

en: There doesn't seem to be a %s file. It is needed before the installation can continue.
eo: Ŝajnas ne esti la dosiero %s. Ĝi estas necesa antaŭ ol la instalado povas daŭri.

en: There has been a critical error on this website, putting it in recovery mode. Please check the Themes and Plugins screens for more details. If you just installed or updated a theme or plugin, check the relevant page for that first.
eo: Okazis kritika eraro en via retejo, ŝaltante ĝin en riparan reĝimon. Kontrolu la ekranon Etosoj kaj kromprogramoj por ekscii pli. Se vi ĵus instalis aŭ ĝisdatigis etoson aŭ kromprogramon, kontrolu la koncernan paĝon unue.

en: There has been a critical error on this website.
eo: Okazis kriza eraro ĉe via retejo.

en: There has been a critical error on this website. Please check your site admin email inbox for instructions.
eo: Okazis kriza eraro ĉe via retejo. Bonvole kontrolu la retpoŝtan leterkeston de la administranto de la retejo por instrukcioj.

en: There has been a critical error on this website. Please reach out to your site administrator, and inform them of this error for further assistance.
eo: Okazis kritika eraro en ĉi tiu retejo. Kontaktu vian retejan administranton kaj informu rin pri ĉi tiu eraro por plia helpo.

en: There has been an error cropping your image.
eo: Okazis eraro stucante vian bildon.

en: There is %d error which must be fixed before you can save. | There are %d errors which must be fixed before you can save.
eo[0]: Estas %d eraro kiu devas esti riparita antaŭ ol vi povas konservi.
eo[1]: Estas %d eraroj kiuj devas esti riparitaj antaŭ ol vi povas konservi.

en: There is a more recent autosave of your changes than the one you are previewing. <a href="%s">Restore the autosave</a>
eo: Estas pli nova aŭtomata konservo de viaj ŝanĝoj ol tiu, kiun vi antaŭrigardas. <a href="%s">Restarigi la aŭtomatan konservaĵon</a>

en: There is a new kind of WordPress theme, called a block theme, that lets you build the site you&#8217;ve always wanted &#8212; with blocks and styles.
eo: Estas nova speco de WordPress-etoso, nomata bloka temo, kiu ebligas al vi konstrui la retejon, kiun vi ĉiam deziris - kun blokoj kaj stiloj.

en: There is a new version of %1$s available, but it does not work with your version of PHP. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a> or <a href="%5$s">learn more about updating PHP</a>.
eo: Haveblas nova versio de %1$s, sed ĝi ne funkcias kun via versio de PHP. <a href="%2$s" %3$s>Vidi detalojn de versio %4$s</a> aŭ <a href="%5$s">legi pli pri ĝisdatigo de PHP</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a> or <a href="%5$s" %6$s>update now</a>.
eo: Nova versio de %1$s haveblas. <a href="%2$s" %3$s>Rigardi detalojn de versio %4$s</a> aŭ <a href="%5$s" %6$s>ĝisdatigi nun</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a>.
eo: Nova versio de %1$s estas havebla. <a href="%2$s" %3$s>Vidi detalojn de versio %4$s</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
eo: Haveblas nova versio de %1$s. <a href="%2$s" %3$s>Vidi detalojn de versio %4$s</a>. <em>Aŭtomata ĝisdatigo ne estas havebla por tiu ĉi kromprogramo.</em>

en: There is a new version of %s available, but it does not work with your version of PHP.
eo: Estas nova versio havebla de %s, sed ĝi ne funkcias kun via versio de PHP.

en: There is a new version of %s available, but it does not work with your version of WordPress.
eo: Estas nova versio havebla de %s, sed ĝi ne funkcias kun via versio de WordPress.

en: There is a new version of %s available, but it does not work with your versions of WordPress and PHP.
eo: Estas nova versio havebla de %s, sed ĝi ne funkcias kun via versio de WordPress kaj PHP.

en: There is a pending change of the admin email to %s.
eo: Estas pritraktota ŝanĝiĝo de la administra retpoŝtadreso al %s.

en: There is a pending change of your e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
eo: Ekzistas pritraktinda ŝanĝo de via retpoŝta adreso al <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Rezigni</a>

en: There is a pending change of your email to %s.
eo: Estas pritraktota ŝanĝiĝo de via retpoŝtadreso al %s.

en: There is a problem with your API key.
eo: Ekzistas problemo kun via ŝlosilo.

en: There is a revision of this post that is more recent.
eo: Ekzistas pli nova revizio de tiu ĉi afiŝo.

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
eo: Ekzistas aŭtomata konservo de tiu ĉi afiŝo, kiu estas pli nova ol la suba versio. <a href="%s">Rigardi la aŭtomatan konservon</a>

en: There is no autosave revision for this post.
eo: Estas neniu aŭtomate konservita revizio de tiu afiŝo.

en: There is no cron named %s.
eo: Ne estas cron nomita %s.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
eo: Mankas resumo, ĉar tiu ĉi afiŝo estas pasvorte protektita.

en: There seems to have been a problem with the information you entered. Please fix the field indicated and resubmit.
eo: Ŝajne estis problemo kun la informo, kiun vi entajpis. Bonvolu korekti la indikatan kampon kaj resendi.

en: There was %d client caching response header detected: | There were %d client caching response headers detected:
eo[0]: Estis detektita %d klienta kaŝmemoriga respondokapo:
eo[1]: Estis detektitaj %d klientaj kaŝmemoraj respondkapoj:

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
eo: Okazis agorda eraro. Bonvolu sciigi la administranton de la servilo.

en: There was a failure fetching this action
eo: Okazis paneo dum venigo de tiu ago.

en: There was a problem opening a connection to Blogger. This is what went wrong:
eo: Eraro okazis dum la malfermo de konekto al Blogger. Ĉi tio estis la problemo:

en: There was a problem opening a secure connection to Google. This is what went wrong:
eo: Eraro okazis dum la malfermo de sekura konekto al Google. Ĉi tio estis la problemo:

en: There was an authentication problem. Please reload and try again.
eo: Problemo okazis je aŭtentigo. Bonvole ree ŝargu kaj provu denove.

en: There was an error calling %1$s: %2$s
eo: Okazis eraro dum %1$s: %2$s

en: There was an error calling %s
eo: Estis eraro vokante %s

en: There was an error calling this tool. There is no callback present.
eo: Okazis eraro dum voko de tiu ilo. Estas neniu per-referenca voko.

en: There was an error contacting Jetpack servers.
eo: Estis eraro dum konektiĝo al Jetpack-serviloj.

en: There was an error creating a user for you. Please contact the administrator of your site.
eo: Eraro okazis dum kreo de uzanto por vi. Bonvole kontaktu la retejan administranton.

en: There was an error deactivating your plugin
eo: Eraro okazis dum malaktivigo de via kromprogramo

en: There was an error installing WooCommerce Services.
eo: Eraro okazis dum provo instali servojn de WooCommerce.

en: There was an error installing your theme
eo: Eraro okazis dum instalo de via etoso

en: There was an error logging you in via WordPress.com, please try again or try logging in with your username and password.
eo: Eraro okazis dum ensaluto per WordPress.com, bonvole provu denove aŭ provu ensaluti per viaj uzantnomo kaj pasvorto.

en: There was an error updating your plugin
eo: Eraro okazis dum ĝisdatigo de via kromprogramo

en: There was an error updating your theme
eo: Eraro okazis dum ĝisdatigo de via etoso

en: There was an error when reading this WXR file
eo: Eraro okazis dum lego de tiu ĉi dosiero WXR

en: There was an error while activating the module.
eo: Eraro okazis dum aktivigo de la modulo.

en: There was an error while deactivating the module.
eo: Eraro okazis dum malaktivigo de la modulo.

en: There was an error while getting the update data for this site.
eo: Eraro okazis dum preno de la ĝisdatigaj datumoj por tiu ĉi retejo.

en: There was an issue saving your updates to the VideoPress service. Please try again later.
eo: Problemo okazis dum konservo de viaj ĝisdatigoj al la servo VideoPress. Bonvole provu denove poste.

en: There was an unspecified error registering the site
eo: Okazis nespecifa eraro dum registrado de la retejo

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
eo[0]: Nuntempe estas <a href="%2$s">%1$s komento</a> en via trudaĵa atendovico.
eo[1]: Nuntempe estas <a href="%2$s">%1$s komentoj</a> en via trudaĵa atendovico.

en: There&#8217;s no content to show here yet.
eo: Ankoraŭ ne estas enhavo por montri ĉi tie.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
eo: Nuntempe estas nenio en via <a href='%s'>trudaĵa atendovico</a>.

en: These are regions inside this zone. Customers will be matched against these regions.
eo: Estas regionoj ene de tiu ĉi zono. Klientoj estos kontrolitaj por kongruo kun regiono.

en: These are the latest posts in %s.
eo: Jen, la lastaj afiŝoj en %s.

en: These costs can optionally be added based on the <a href="%s">product shipping class</a>.
eo: Tiuj kostoj povas opcie esti aldonitaj laŭ la <a href="%s">senda kategorio de varo</a>.

en: These options let you change the appearance of the WooCommerce checkout.
eo: Tiu opcioj permesas vin ŝanĝi la aspekton de la pagprocezo de WooCommerce.

en: These pages need to be set so that WooCommerce knows where to send users to checkout.
eo: Ĉi tiuj paĝoj devas esti agorditaj, por ke WooCommerce sciu, kien sendi uzantojn por la pagprocezo.

en: These plugins are now up to date:
eo: Ĉi tiuj kromprogramoj estas nun ĝisdataj.

en: These plugins failed to update:
eo: Io misfunkciis pri la ĝisdatigo de la jenaj kromprogramoj:

en: These rates are extra shipping options with additional costs (based on the flat rate).
eo: Tiuj tarifoj estas pliaj opcioj al sendado kun aldonaj kostoj (bazitaj sur la fiksa tarifo).

en: These settings affect all sites on the network.
eo: Tiuj ĉi agordoj efikas al ĉiuj retejoj en la reto.

en: These settings alter where and how parts of WordPress are loaded.
eo: Tiuj ĉi agordoj ŝanĝas la lokon kaj manieron ŝargi partojn de WordPress.

en: These settings may be overridden for individual articles.
eo: Ĉiu afiŝo povas havi apartajn agordojn, kiuj superregas la bazajn agordojn.

en: These themes are now up to date:
eo: Ĉi tiuj etosoj estas ĝisdataj:

en: These themes failed to update:
eo: Io misfunkciis pri la ĝisdatigo de la jenaj etosoj:

en: These unique authentication keys are also missing from your %s file.
eo: Tiuj unikaj aŭtentigaj ŝlosiloj ankaŭ mankas de via dosiero %s.

en: These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.
eo: Tiuj retejoj eble kolektas informojn pri vi, uzas kuketojn, enkorpigas aldonan spuradon fare de eksteraj liverantoj kaj observas viajn interagojn kun tiu enkorpigita enhavo, inkluzive de spurado de viaj interagoj kun la enkorpigita enhavo se vi havas konton kaj estas ensalutinta al tiu retejo.

en: Thimbu
eo: Timbuo

en: Thimphu
eo: Timbuo

en: This %s cannot be deleted
eo: Tiu %s ne povas esti forviŝita

[ctx: This HTML form field is marked as required by the user in contact form builder]
en: (required)
eo: (deviga)

en: This Site
eo: Ĉi tiu retejo

en: This XML Sitemap is generated by WordPress to make your content more visible for search engines.
eo: Tiu XML-retejomapo estas konstruita de WordPress por igi vian enhavon pli videbla al serĉiloj.

en: This action cannot be reversed. Are you sure you wish to erase personal data from the selected orders?
eo: Tiu ago ne povas esti malfarita. Ĉu vi certas, ke vi volas forviŝi personajn informojn el la elektitaj mendoj?

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
eo: Ĉi tiu adreso estas uzata nur por administraj aferoj.

en: This address is used for admin purposes. If you change this, an email will be sent to your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
eo: Tiu ĉi adreso estas uzata por administraj celoj. Se vi volas ŝanĝi ĝin, ni sendos al vi retmesaĝon al via nova retadreso por konfirmi tion. <strong>La nova retadreso ne estos aktiva ĝis ĝi estos konfirmita.</strong>

en: This blog is currently being imported.
eo: Tiu ĉi blogo nun estas importita.

en: This blog profile will federate all posts written on your blog, regardless of the author who posted it.
eo: Ĉi tiu profilo diskonigas ĉiujn afiŝojn en via blogo, sendepende de la afiŝiinto.

en: This category already exists.
eo: Tiu ĉi kategorio jam ekzistas.

en: This category cannot be added. Please change the name and try again.
eo: Tiu ĉi kategorio ne povas esti aldonita. Bonvole ŝanĝu la nomon kaj provu denove.

en: This changeset cannot be further modified.
eo: Tiu ŝanĝaro ne povas esti modifita plu.

en: This comment is already approved.
eo: Tiu ĉi komento jam estas aprobita.

en: This comment is already in the Trash.
eo: Tiu ĉi komento jam estas en la rubujo.

en: This comment is already marked as spam.
eo: Tiu ĉi komento jam estas markita kiel trudaĵo.

en: This comment is currently approved.
eo: Tiu ĉi komento estas nuntempe aprobita.

en: This comment is currently in the Trash.
eo: Tiu ĉi komento estas nuntempe en la rubujo.

en: This comment is currently marked as spam.
eo: Tiu ĉi komento nuntempe estas markita kiel trudaĵo.

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
eo: Tiu ĉi komento estas en la rubujo. Bonvolu movi ĝin el la rubujo, se vi volas redakti ĝin.

en: This comment was reported as not spam.
eo: Tiu ĉi komento estis markita ne trudaĵo.

en: This comment was reported as spam.
eo: Tiu ĉi komento estis markita kiel trudaĵo.

en: This connection is working correctly.
eo: Tiu konekto funkcias ĝuste.

en: This content is password protected.
eo: Ĉi tiu enhavo estas protektita per pasvorto.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
eo: Tiu ĉi enhavo estas protektita per pasvorto. Por vidi ĝin bonvolu enskribi vian pasvorton sube:

en: This content was deleted by the author.
eo: Tiu enhavo estis forviŝita de la aŭtoro.

en: This controls how stock quantities are displayed on the frontend.
eo: Tio regas la montradon de stoko-kvantoj ĉe la klienta fasado.

en: This controls the description which the user sees during checkout.
eo: Ĉi tio regas la priskribon, kiun la uzanto vidas dum la pagprocezo.

en: This controls the position of the currency symbol.
eo: Ĉi tio agordas la pozicion de la valuta simbolo.

en: This controls the title which the user sees during checkout.
eo: Tio regas la titolon, kiun vidos la uzanto dum la pagprocezo.

en: This controls what currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
eo: Tio agordas la valuton, en kiu prezoj estas listigitaj en la katalogo, kaj la valuton en kiu pagservoj akceptos pagojn.

en: This controls what unit you will define lengths in.
eo: Tio regas la tipon de unuo por montri longon.

en: This controls what unit you will define weights in.
eo: Tio regas la tipon de unuo por montri pezon.

en: This controls which shipping address is used by default.
eo: Tio regas defaŭltan sendadreson.

en: This could mean that connections are failing to WordPress.org.
eo: Tio povus signifi, ke konektiĝoj malsukcesas al WordPress.org.

en: This coupon has expired.
eo: Ĉi tiu kupono eksvalidiĝis.

en: This data is used to provide general enhancements to WordPress, which includes helping to protect your site by finding and automatically installing new updates. It is also used to calculate statistics, such as those shown on the <a href="%s">WordPress.org stats page</a>.
eo: Ni uzas tiujn datutmojn por doni ĝeneralajn plibonigojn al WordPress, kiuj inkluzivas helpi protekti vian retejon per trovo kaj aŭtomata instalo de novaj ĝisdatigoj. Ankaŭ, por statistiko, kiel por la statistikaĵoj ĉe la paĝo <a href="%s">statistikaĵoj de WordPress</a>.

en: This does not appear to be a WXR file, missing/invalid WXR version number
eo: Tiu ne ŝajnas esti dosiero WXR, manka/nevalida versi-numero de WXR.

en: This doesn't appear to be a valid email address. Please check it and try again.
eo: Tiu ne ŝajnas esti valida retpoŝtadreso. Bonvole kontrolu kaj provu denove.

en: This draft comes from your <a href="%s">unpublished customization changes</a>. You can edit, but there is no need to publish now. It will be published automatically with those changes.
eo: Tiu malneto venas de viaj <a href="%s">nepublikigitaj propraj ŝanĝoj</a>. Vi povas redakti, sed ne estas bezono publikigi nun. Ĝi estos aŭtomate publikigita kun tiuj ŝanĝoj.

en: This either means that the username and password information in your %1$s file is incorrect or that contact with the database server at %2$s could not be established. This could mean your host&#8217;s database server is down.
eo: Tio signifas ke, aŭ la uzantonoma kaj pasvorta informoj en via dosiero %1$s estas malĝustaj, aŭ ni ne povas kontakti la datumbazan servilon ĉe %2$s, eble pro paneo de la gastiga datumbaza servilo.

en: This email address is already registered.
eo: Tiu retpoŝtadreso jam estas registrita.

en: This email may be different from your personal email address.
eo: Ĉi tiu retpoŝtadreso povas esti malsama de via persona retadreso.

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
eo: Tiu ĉi enskribo estis afiŝita en %1$s kaj ricevis la etikedojn %2$s. Legosigni la <a href="%3$s" title="Fiksligilo al %4$s" rel="bookmark">fiksligilon</a>.

en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
eo: Tiu ĉi enskribo estis afiŝita en %1$s. Legosigni la <a href="%3$s" title="Fiksligilo al %4$s" rel="bookmark">fiksligilon</a>.

en: This feature requires Javascript but it seems to be disabled. Please enable Javascript and then reload this page. Don&#8217;t worry, you can turn it back off when you&#8217;re done.
eo: Tiu eblo bezonas Ĝavoskripton sed tio ŝajnas esti malebligita. Bonvole ŝaltu Ĝavoskripton kaj poste reŝargu tiun ĉi paĝon. Ne ĉagreniĝu, nur ree malŝaltu ĝin post la fino de tio ĉi.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
eo: Tiu eblo bezonas enpaĝajn kadrojn. Vi malebligis enpaĝajn kadrojn aŭ via retumilo ne subtenas ilin.

en: This field allows you to set the maximum spend (subtotal) allowed when using the coupon.
eo: Ĉi tiu kampo ebligas al vi fiksi la maksimuman elspezadon (antaŭ-tarifan) permesitan kun uzo de la kupono.

en: This field allows you to set the minimum spend (subtotal) allowed to use the coupon.
eo: Ĉi tiu kampo ebligas al vi fiksi la minimuman elspezadon (antaŭ-tarifan) permesitan kun uzo de la kupono.

en: This field is required.
eo: Tiu kampo estas deviga.

en: This file is empty. Please try another.
eo: Tiu ĉi dosiero estas malplena. Bonvolu provi alian.

en: This file is not an image. Please try another.
eo: Tiu ĉi dosiertipo ne estas bildo. Bonvolu provi alian.

en: This file is only loaded for backward compatibility with SimplePie 1.2.x. Please consider switching to a recent SimplePie version.
eo: Tiu ĉi dosiero estas ŝargita nur por kongrui kun la malnova SimplePie 1.2.x. Pripensu akiri pli novan version de SimplePie.

en: This file is too big. Files must be less than %s KB in size.
eo: Tiu dosiero estas tro granda. Dosieroj devas esti malpli ol %s KB de grando.

en: This file no longer needs to be included.
eo: Tiu dosiero jam ne estas bezonata.

en: This form is not live-previewable.
eo: Tiu ĉi formo ne havas kurantan antaŭrigardon.

en: This format, which is called WordPress eXtended RSS or WXR, will contain your posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags.
eo: Tiu ĉi formo, kiun ni nomas 'WordPress eXtended RSS' aŭ WXR, entenos viajn afiŝojn, paĝojn, komentojn, proprajn kampojn, kategoriojn kaj etikedojn.

en: This function should not be called before plugins_loaded.
eo: Tiu funkcio ne devus esti lanĉita antaŭ plugins_loaded.

en: This function should not be called before woocommerce_init.
eo: Ĉi tiu funkcio ne estu alvokita antaŭ woocommerce_init.

en: This helps to clearly separate the related posts from post content.
eo: Tio helpas klare apartigi la rilatajn afiŝojn disde enhavo de afiŝo.

en: This image cannot be displayed in a web browser. For best results convert it to JPEG before uploading.
eo: Tiu bildo ne povas esti montrita en retumilo. Por la plej bonaj rezultoj, konvertu ĝin al JPEG antaŭ alŝuto.

en: This image cannot be processed by the web server. Convert it to JPEG or PNG before uploading.
eo: Tiun bildon la reta servilo ne povas pritrakti. Konvertu ĝin al JPEG aŭ PNG antaŭ alŝuto.

en: This is a demo store for testing purposes &mdash; no orders shall be fulfilled.
eo: Ĉi tiu estas prova vendejo por testado &mdash; neniu mendo estos plenumita.

en: This is a featured product
eo: Ĉi tiu estas elstarigita varo

en: This is an XML Image Sitemap generated by <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, meant to be consumed by search engines like <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> or <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.
eo: Tio estas bilda retejo-mapo laŭ XML, generita de <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, cele al uzo fare de serĉiloj kiel <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> aŭ <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.

en: This is an XML News Sitemap generated by <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, meant to be consumed by search engines like <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> or <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.
eo: Tio estas novaĵa retejo-mapo laŭ XML, generita de <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, cele al uzo fare de serĉiloj kiel <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> aŭ <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.

en: This is an XML Sitemap Index generated by <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, meant to be consumed by search engines like <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> or <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.
eo: Tio estas indekso de retejo-mapo laŭ XML, generita de <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, cele al uzo fare de serĉiloj kiel <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> aŭ <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.

en: This is an XML Sitemap generated by <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, meant to be consumed by search engines like <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> or <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.
eo: Tio estas retejo-mapo laŭ XML, generita de <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, cele al uzo fare de serĉiloj kiel <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> aŭ <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.

en: This is an XML Video Sitemap generated by <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, meant to be consumed by search engines like <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> or <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.
eo: Tio estas filma retejo-mapo laŭ XML, generita de <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Jetpack</a>, cele al uzo fare de serĉiloj kiel <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Google</a> aŭ <a href="%3$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Bing</a>.

en: This is an example of a page. Unlike posts, which are displayed on your blog’s front page in the order they’re published, pages are better suited for more timeless content that you want to be easily accessible, like your About or Contact information. Click the Edit link to make changes to this page or <a title="Direct link to Add New Page in your Dashboard" href="%s">add another page</a>.
eo: Jen, tio estas ekzemplo de paĝo. Malsame ol afiŝoj kiuj aperas sur la ĉefpaĝo de via blogo laŭ publikiga ordo, paĝoj taŭgas por senŝanĝa enhavo celita esti rapide atingebla, kiel la pri-paĝo aŭ kontakt-informoj. Alklaku al ligilo Redakti por fari ŝanĝojn al tiu ĉi paĝo aŭ <a title="Rekta ligo al via panelo por aldoni novan paĝon" href="%s">aldonu alian paĝon</a>.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
eo: Jen, ekzempla paĝo. Malsamas de blog-afiŝo ĉar paĝo restas en unu loko kaj montriĝas en la reteja navigado (en plimultaj etosoj). Kutime, oni ekas proprumi la retejon ĉe Pri-paĝo kiu prezentas vin al vizitontoj. La pri-paĝo eble dirus similan:

en: This is an order notification sent to customers containing order details after payment.
eo: Jen, sciigo pri mendo sendita al klientoj post pago kaj enhavanta detalojn pri la mendo.

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
eo: Tiu ĉi dosiero estas pli granda ol la maksimumo. Bonvolu provi alian.

en: This is not your download link.
eo: Tio ne estas via elŝuta ligilo.

en: This is the URL or absolute path to the file which customers will get access to. URLs entered here should already be encoded.
eo: Tio estas la URL aŭ absoluta vojo al la dosiero, al kiu klientoj aliros. URLoj enigitaj ĉi tie devus jam esti ĉifritaj.

en: This is the WooCommerce shop page. The shop page is a special archive that lists your products. <a href="%s">You can read more about this here</a>.
eo: Jen, la vendejo-paĝo de WooCommerce. La vendejopaĝo estas speciala arkivo, kiu listigas viajn varojn. <a href="%s">Vi povas legi pli pri tio</a> .

en: This is the default category and it cannot be deleted. It will be automatically assigned to products with no category.
eo: Tio estas la defaŭlta kategorio kaj do ĝi ne povas esti forviŝita. Ĝi estos aŭtomate atribuita al varoj sen kategorio.

en: This is the management page for following blogs. You will receive an email at %s whenever a new post is made on these sites. Unfollow a blog to stop receiving emails from that blog. Go to <em>Settings</em> to stop receiving all emails from WordPress.com.
eo: Tiu ĉi estas la administra paĝo por sekvo de blogoj. Vi ricevos retmesaĝon ĉe %s kiam nova afiŝo aperos ĉe tiuj retejoj. Malsekvu blogon por ĉesigi la retmesaĝojn de tiu retejo. Iru al <em>Agordoj</em> por ĉesigi ĉiujn retmesaĝojn de WordPress.com.

en: This is the name of the download shown to the customer.
eo: Tio estas la nomo de la elŝuto montrita al la kliento.

en: This is the name of the zone for your reference.
eo: Tiu ĉi estas la nomo de la zono, por via informo.

en: This is the short link.
eo: Jen la mallonga ligilo.

en: This is the sum of the "Tax rows" shipping tax amount within your orders.
eo: Tio estas la sumo de la kostoj de sendimpostoj "Impostaj vicoj" ene de viaj mendoj.

en: This is the sum of the "Tax rows" tax amount within your orders.
eo: Tio estas la sumo de la kostoj de impostoj "Impostaj vicoj" ene de viaj mendoj.

en: This is the sum of the 'Order total' field within your orders.
eo: Ĉi tiu estas la sumo de la 'Sumo por mendo'-kampo en viaj mendoj.

en: This is the sum of the 'Shipping total' field within your orders.
eo: Ĉi tiu estas la sumo de la 'Sumo por sendado'-kampo en viaj mendoj.

en: This is the sum of the order totals after any refunds and excluding shipping and taxes.
eo: Ĉi tiu estas la sumo de la mendaj prezoj post ĉiuj repagoj, sen sendado kaj impostoj.

en: This is the sum of the order totals after any refunds and including shipping and taxes.
eo: Ĉi tiu estas la sumo de la mendaj prezoj post ĉiuj repagoj kaj kun sendado kaj impostoj.

en: This is the total tax for the rate (shipping tax + product tax).
eo: Tio estas la sumo de impostoj por la tarifo (sendimposto + vara imposto).

en: This is where store orders are stored.
eo: Jen, kie vendejaj mendoj estas tenataj.

en: This is where you can add new coupons that customers can use in your store.
eo: Jen, kie vi povas aldoni novajn kuponojn, kiujn klientoj povos uzi en via vendejo.

en: This is where your business is located. Tax rates and shipping rates will use this address.
eo: Tie estas la loko de via komercejo. Impostaj tarifojoj kaj sendaj tarifoj estos kalkulitaj laŭ tiu adreso.

en: This item has already been deleted.
eo: Tiu ero jam estis forviŝita.

en: This key is invalid or has already been used. Please reset your password again if needed.
eo: Tiu ŝlosilo ne estas valida aŭ jam estas uzita. Bonvolu restarigi vian pasvorton denove, se necese.

en: This lets you choose which products are part of this group.
eo: Tio permesas al vi elekti la varojn, kiuj estu parto de ĉi tiu grupo.

en: This light and colorful theme provides a beautiful backdrop for your WordPress site with delicate, hand-drawn illustrations. Enjoy the playful artwork and textured background, or customize the look with a custom background and custom header. The right-hand sidebar and three footer columns are ready for all your widgets.
eo: Tiu ĉi hela kaj kolorplena etoso provizas vin per bela fono por via WordPress-retejo kun delikataj, mane desegnitaj ilustraĵoj. Ĝuu la ludeman arton kaj la teksturitan fonon, aŭ adaptu la aspekton per propra fono kaj propra kapo. La dekstra flankpanelo kaj la tri piedaj kolumnoj estas pretaj por ĉiuj viaj kromprogrametoj.

en: This link is not live-previewable.
eo: Tiu ĉi ligilo ne havas kurantan antaŭrigardon.

en: This means that the contact with the database server at %s was lost. This could mean your host&#8217;s database server is down.
eo: Tio signifas, ke ni perdis kontakton kun la datumbaza servilo ĉe %s. Eble la datumbaza servilo de via gastigo paneas.

en: This meta box is not compatible with the block editor.
eo: Tiu metaskatolo ne kongruas kun la bloko-redaktilo.

en: This meta box, from the %s plugin, is not compatible with the block editor.
eo: Tiu meta-skatolo, de la kromprogramo %s, ne kongruas kun la bloka redaktilo.

en: This method is deprecated in 2.6.0 and will be removed in future versions - we recommend disabling it and instead setting up a new rate within your <a href="%s">Shipping zones</a>.
eo: Tiu metodo estas evitinda ekde 2.6.0 kaj estos forviŝita en estontaj versioj - ni rekomendas elŝalti ĝin kaj anstataŭe agordi novan tarifon ene de viaj <a href="%s">Sendozonoj</a> .

en: This method should not be called before plugins_loaded.
eo: Tiu metodo ne estu vokita antaŭ plugins_loaded.

en: This month
eo: Ĉi-monate

en: This notice was triggered by the %s handle.
eo: Tiu sciigo estis kaŭzita de la identigilo por %s.

en: This option determines a customers default location. The MaxMind GeoLite Database will be periodically downloaded to your wp-content directory if using geolocation.
eo: Tiu opcio trovas defaŭltan lokon de kliento. La datumbazo GeoLite de MaxMind estos regule elŝutita al via dosierujo wp-content, se vi uzas geolokadon.

en: This option determines which address is used to calculate tax.
eo: Tiu opcio decidas, kiu adreso estas uzita por kalkuli imposton.

en: This option has moved. You can now manage it %1$shere%2$s.
eo: Tiu opcio translokiĝis. Nun, vi povas administri ĝin %1$stie ĉi%2$s.

en: This option is important as it will affect how you input prices. Changing it will not update existing products.
eo: Tiu opcio estas grava ĉar ĝi influos kiel vi enigos prezojn. Ŝanĝo de tio ne influos  ekzistantajn varojn.

en: This option lets you limit which countries you are willing to sell to.
eo: Tiu opcio permesas limigon de landoj, al kiuj vi volas vendi varojn.

en: This option will delete ALL of your tax rates, use with caution. This action cannot be reversed.
eo: Tiu opcio forviŝos ĈIUJN viajn impostajn tarifojn, uzu zorgeme. Ĉi tiu ago ne povas esti malfarita.

en: This order cannot be paid for. Please contact us if you need assistance.
eo: Ne eblas pagi por tiu ĉi mendo. Bonvolu kontakti nin, se vi bezonas helpon.

en: This order is no longer editable.
eo: Tiu ĉi mendo ne plu estas redaktebla.

en: This order note cannot be deleted
eo: Ĉi tiu mendonoto ne estas forigebla

en: This order&rsquo;s status is &ldquo;%s&rdquo;&mdash;it cannot be paid for. Please contact us if you need assistance.
eo: La stato de tiu mendo estas &ldquo;%s&rdquo;&mdash;ni ne akceptas pagon. Bonvolu kontakti nin, se vi bezonas helpon.

en: This page allows direct access to your site settings. You can break things here. Please be cautious!
eo: Ĉi tiu paĝo ligas rekte al la agordoj de via retejo. Vi riskas fuŝi aferojn ĉi tie. Atentu!

en: This page can show you every detail about the configuration of your WordPress website. For any improvements that could be made, see the <a href="%s">Site Health Status</a> page.
eo: Ĉi tiu paĝo povas montri al vi ĉiun detalon pri la agordado de via WordPress-retejo. Por iu ajn ebla plibonigo, vidu la paĝon <a href="%s">reteja sanstato</a>.

en: This panel is used for managing navigation menus for content you have already published on your site. You can create menus and add items for existing content such as pages, posts, categories, tags, formats, or custom links.
eo: Tiu ĉi panelo estas por administro de navigaj menuoj por enhavo jam publikigita en via retejo. Vi povas krei menuojn kaj aldoni erojn por ekzistantaj paĝoj, afiŝoj, kategorioj, etikedoj, aranĝoj aŭ propraj ligiloj.

en: This password reset key is for a different user account. Please log out and try again.
eo: Tiu ĉi ŝlosilo por rekrei pasvorton estas por alia uzanto. Bonvolu elsaluti kaj reprovi.

en: This password reset request originated from the IP address %s.
eo: Tiu peto por restarigi pasvorton venis de la IP-adreso %s.

en: This payment method was successfully set as your default.
eo: Ĉi tiu pagmetodo estis sukcese fiksita kiel via defaŭlta.

en: This personal data request has expired.
eo: Eksvalidiĝis tiu ĉi peto pri personaj datumoj.

en: This plugin is already installed.
eo: Ĉi tiu kromprogramo jam estas instalita.

en: This post is being backed up in your browser, just in case.
eo: Ĉi tiu afiŝo estas konservita en via retumilo, ĉiaokaze.

en: This post is password protected.
eo: Tio blogaĵo estas protektis per pasvorton.

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
eo: Tiu afiŝo estas protektita de pasvorto. Entajpu la pasvorton por rigardi komentojn.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
eo: Ĉi tiu afiŝo estas protektita per pasvorto. Enskribu la pasvorton por vidi komentojn.

en: This post is password protected. You must visit the website and enter the password to continue reading.
eo: Tiu afiŝo estas protektita de pasvorto. Vi devas viziti la retejon kaj enigi la pasvorton por daŭre legi.

en: This preview is unavailable in the editor.
eo: Tiu antaŭvido ne estas havebla en la redaktilo.

en: This product has produced sales and may be linked to existing orders. Are you sure you want to delete it?
eo: Tiu varo jam vendiĝis kaj eble estas ligita al nunaj mendoj. Ĉu vi certas, ke vi volas forviŝi ĝin?

en: This product is currently out of stock and unavailable.
eo: Tiu varo estas elĉerpita, do nehavebla.

en: This product is protected and cannot be purchased.
eo: Tiu varo estas protektita kaj do ne povas esti aĉetita.

en: This product requires shipping or pickup
eo: Tiu ĉi varo bezonas aŭ sendon aŭ lokan prenon

en: This product will not trigger your customer's shipping calculator in cart or at checkout. This product also won't require your customers to enter their shipping details at checkout. <a href="https://woo.com/document/managing-products/#adding-a-virtual-product" target="_blank" rel="noreferrer">Read more about virtual products</a>.
eo: Tiu ĉi produkto ne devigos al via kliento doni adreson por livero, nek okazigos kalkulon de sendokosto. <a href="https://woo.com/document/managing-products/#adding-a-virtual-product" target="_blank" rel="noreferrer">Legu pli pri virtualaj produktoj</a>.

en: This profile name will federate all posts written on your blog, regardless of the author who posted it.
eo: Ĉi tiu profila nomo diskonigos ĉiujn afiŝojn en via blogo, sendepende de la afiŝinto.

en: This report link has expired. %1$sClick here to view the filtered report%2$s.
eo: Tiu ligilo al raporto eksvalidiĝis. %1$sAlklaku al tie ĉi por vidi la filtritan raporton%2$s.

en: This resource cannot be created.
eo: Ĉi tiu rimedo ne povas esti kreita.

en: This resource is provided by your web host, and is specific to your site. For more information, <a href="%s" target="_blank">see the official WordPress documentation</a>.
eo: Tiu rimedo estas ofertita de via interreta gastiganto kaj estas specifa al via retejo. Por pliaj informoj, <a href="%s" target="_blank">vidu la oficialan dokumentadon ĉe WordPress.</a>.

en: This resulted in an error message: %s
eo: Tio rezultis en eraromesaĝo: %s

en: This sample language includes the basics around what personal data your store may be collecting, storing and sharing, as well as who may have access to that data. Depending on what settings are enabled and which additional plugins are used, the specific information shared by your store will vary. We recommend consulting with a lawyer when deciding what information to disclose on your privacy policy.
eo: Tiu ĉi specimena teksto inkluzivas bazajn aferojn rilate al kiuj personaj datumoj estas kolektataj, tenataj kaj kunhavigataj, kaj ankaŭ kiuj eble rajtas aliri tiujn informojn. Depende de agordoj kaj uzataj aldonaj kromprogramoj, la apartaj informoj kunhavigitaj de via vendejo varios. Ni rekomendas konsulton kun advokato dum decido de tio, kion vi devus enskribi en via privateca politiko.

en: This screen allows you to edit fields for metadata in a file within the media library.
eo: Tiu ĉi ekrano permesas al vi, redakti kvin kampojn por metadatumoj en dosiero ene de la aŭdvidaĵa biblioteko.

en: This screen allows you to obtain a health diagnosis of your site, and displays an overall rating of the status of your installation.
eo: Ĉi tiu ekrano permesas al vi akiri sanan diagnozon de via retejo, kaj montras ĝeneralan takson de la stato de via instalaĵo.

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
eo: La fenestro estas hejmo al agordoj kiuj modifas la montradon de la enhavo.

en: This screen includes suggestions to help you write your own privacy policy. However, it is your responsibility to use these resources correctly, to provide the information required by your privacy policy, and to keep this information current and accurate.
eo: Ĉi tiu ekrano inkluzivas sugestojn por helpi vin skribi vian propran privatecan politikon. Tamen, estas via respondeco uzi ĉi tiujn rimedojn ĝuste, provizi la informojn postulatajn de via privateca politiko kaj teni ĉi tiujn informojn aktualaj kaj precizaj.

en: This screen is used for globally assigning menus to locations defined by your theme.
eo: Tiu ekrano estas por la malloka destino de menuoj al lokoj kiel difinitaj de via etoso.

en: This screen is used for managing your content revisions.
eo: Tiu ekrano estas por administrado de viaj revizioj de enhavo.

en: This screen is used for managing your installed themes. Aside from the default theme(s) included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
eo: Tiu ekrano estas por la administro de viaj instalitaj etosoj. Aldone al la defaŭlta(j) etoso(j) inkluzivita(j) en via instalo de WordPress, eksteraj programistoj programas kaj dezajnas etosojn.

en: This screen is used for managing your navigation menus.
eo: Tiu ekrano estas por administrado de viaj navigaj menuoj.

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
eo: Tiu ĉi ekrano servas por adapti la kapan sekcion de via etoso.

en: This screen is where you manage requests for an export of personal data.
eo: Ĉi tiu ekrano permesas administri petojn pri eksportado de personaj datumoj.

en: This screen is where you manage requests to erase personal data.
eo: Ĉi tiu ekrano estas kie vi administras petojn por forigi personajn datumojn.

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
eo: Tiu ĉi ekrano listigas ĉiujn ekzistantajn uzantojn de via TTT-ejo. Ĉiu uzanto havas unu el kvin difinitaj roloj, kiujn la administranto de la TTT-ejo donas: administranto de la TTT-ejo, redaktanto, aŭtoro, kontribuanto aŭ abonanto. Uzantoj, kiuj ne estas administrantoj, vidos pli malmultajn opciojn ĉe la panela navigado, depende de sia rolo, kiam ili estas ensalutintaj.

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
eo: Tiu ekrano donas aliron al ĉiuj viaj afiŝoj. Vi povas modifi la montradon de la ekrano por pli konveni al via labormaniero.

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they will not all fit here! :) Use the documentation links to get information on what each discussion setting does.
eo: La fenestro provizas multajn agordojn por superrigardi la administradon kaj montradon de komentoj kaj ligiloj al afiŝoj/paĝoj. Fakte, tiel multaj ke ne eblas aperigi ĉiujn! :) Uzu la dokumentadajn ligilojn por trovi klarigojn pri la funkcio de ĉiu diskut-agordo.

en: This screen shows an individual user all of their sites in this network, and also allows that user to set a primary site. They can use the links under each site to visit either the front end or the dashboard for that site.
eo: Tiu ekrano montras al aparta uzanto ĉiujn siajn retejojn en tiu ĉi reto kaj ankaŭ permesas al tiu uzanto fiksi ĉefan retejon. La ligiloj sub ĉiu retejo kondukos al aŭ la fasado aŭ la administra panelo por tiu retejo.

en: This section controls the display of your website privacy policy. The privacy notices below will not show up unless a %s is set.
eo: Tiu sekcio regas la montradon de la privateca politiko de via retejo. La subaj sciigoj pri privateco ne aperos escepte se %s estas asignita.

en: This section lets you customize the WooCommerce emails. <a href="%s" target="_blank">Click here to preview your email template</a>.
eo: Tiu sekcio permesas vin agordi la retpoŝtojn de WooCommerce. <a href="%s" target="_blank">Alklaku ĉi tie por antaŭrigardi vian ŝablonon por retpoŝtaĵoj</a> .

en: This section shows any files that are overriding the default WooCommerce template pages.
eo: Ĉi tiu sekcio montras ĉiujn dosierojn, kiuj superregas la defaŭltajn ŝablonajn paĝojn de WooCommerce.

en: This sets the base page of your shop - this is where your product archive will be.
eo: Ĉi tio starigas la bazan paĝon de via vendejo - jen kie via vara arkivo estos.

en: This sets the decimal separator of displayed prices.
eo: Ĉi tio agordas la dekuman apartigilon en montritaj prezoj.

en: This sets the number of decimal points shown in displayed prices.
eo: Ĉi tio agordas la nombron da dekumaj ciferoj montritaj en montritaj prezoj.

en: This sets the thousand separator of displayed prices.
eo: Ĉi tio agordas la miloblan apartigilon en montritaj prezoj.

en: This setting determines which shop pages products will be listed on.
eo: Ĉi tiu agordo fiksas la vendejajn paĝojn, sur kiuj aperu varoj.

en: This setting does not apply to guest purchases.
eo: Tiu agordo ne estas aplikebla al aĉetoj de gastoj.

en: This shipping method does not have any settings to configure.
eo: Tiu sendmetodo ne havas ŝanĝeblajn agordojn.

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
eo: Tiu ĉi flankpanelo ne plu estas havebla kaj ne montriĝas ie ajn ĉe via TTT-ejo. Forigu ĉiun kromprogrameton sube por komplete forigi tiun ĉi neaktivan flankpanelon.

en: This site has been archived or suspended.
eo: Tiu retejo estis arkivita aŭ suspendita.

en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact %s.
eo: Tiu ĉi retejo ankoraŭ ne estas aktiva. Se vi spertas problemon pri aktivigo de via retejo, bonvole kontaktu %s.

en: This site has not posted anything recently.
eo: Tiu retejo lastatempe afiŝis nenion.

en: This site has not posted anything yet. Try back later.
eo: Tiu retejo ankoraŭ ne afiŝis ion. Provu denove poste.

en: This site is no longer available.
eo: Tiu ĉi retejo ne plu estas alirebla.

en: This site uses Akismet to reduce spam. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Learn how your comment data is processed</a>.
eo: Tiu ĉi retejo uzas Akismet por malpliigi trudaĵojn. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Ekscii kiel viaj komentaj datumoj estas traktataj</a>.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
eo: La API-ŝlosilo de tiu ĉi retejo estas en la programkodo mem kaj do ne povas esti ŝanĝita per la API.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
eo: La API-ŝlosilo de tiu ĉi retejo estas en la programkodo mem kaj do ne povas esti forviŝita.

en: This slideshow could not be started. Try refreshing the page or viewing it in another browser.
eo: La prezentaĵo ne povis esti lanĉita. Provu reŝargi la paĝon aŭ provu alian retumilon.

en: This slideshow requires JavaScript.
eo: Tiu prezentaĵo postulas Ĝavoskripton.

en: This subscription has expired. Contact the owner to <strong>renew</strong> the subscription to receive updates and support.
eo: Ĉi tiu abono eksvalidiĝis. Kontaktu la posedanton por <strong>renovigi</strong> la abonon por ricevi ĝisdatigojn kaj subtenon.

en: This subscription has expired. Please <strong>renew</strong> to receive updates and support.
eo: Ĉi tiu abono eksvalidiĝis. Bonvolu <strong>renovigi ĝin</strong> por ricevi ĝisdatigojn kaj subtenon.

en: This subscription is expiring soon. Please <strong>renew</strong> to continue receiving updates and support.
eo: Ĉi tiu abono baldaŭ eksvalidiĝos. Bonvolu <strong>renovigi ĝin</strong> por daŭre ricevi ĝisdatigojn kaj subtenon.

en: This taxonomy is not hierarchical.
eo: Tiu ĉi klasifikado ne estas hierarĥia.

en: This template has been overridden by your theme and can be found in: %s.
eo: Tiu ŝablono estis anstataŭigita de via etoso kaj povas esti trovita en: %s.

en: This text template will help you to create your website&#8217;s privacy policy.
eo: Tiu teksta ŝablono helpos vin krei la privatecan politikon de via retejo.

en: This text will be shown on the button linking to the external product.
eo: Ĉi tiu teksto montriĝos sur la butono, kiu ligas al la ekstera varo.

en: This theme does not exist
eo: Tiu etoso ne ekzistas

en: This theme does not support video headers on this page. Navigate to the front page or another page that supports video headers.
eo: Tiu ĉi etoso ne subtenas filmajn kapojn en tiu paĝo. Navigu al la ĉefpaĝo aŭ al iu paĝo kiu subtenas filmajn kapojn.

en: This theme does not work with your version of PHP.
eo: Tiu etoso ne funkcias kun via versio de PHP.

en: This theme does not work with your version of WordPress.
eo: Tiu etoso ne funkcias kun via versio de WordPress.

en: This theme does not work with your versions of WordPress and PHP.
eo: Ĉi tiu etoso ne funkcias kun via versio de WordPress kaj PHP.

en: This theme doesn't support Customizer.
eo: Ĉi tiu etoso ne subtenas la Tajlorilon.

en: This theme failed to load properly and was paused within the admin backend.
eo: Tiu etoso ne ĝuste ŝargiĝis kaj do, estis paŭzita ene de la administra panelo.

en: This theme is already installed.
eo: Tiu ĉi versio jam estas instalita.

en: This timezone does not observe daylight saving time.
eo: Tiu ĉi tempozono ne sekvas "Someran tempon".

en: This timezone is currently in daylight saving time.
eo: Tiu ĉi tempozono nuntempe estas en "Somera tempo".

en: This timezone is currently in standard time.
eo: Ĉi tiu horzono estas nun en ordinara (vintra) tempo.

en: This tool allows you to generate and download a CSV file containing a list of all products.
eo: Tiu ilo permesas generon kaj elŝuton de CSV-dosiero enhavanta liston de ĉiuj varoj.

en: This tool allows you to import (or merge) product data to your store from a CSV or TXT file.
eo: Tiu ilo permesas al vi importi (aŭ kunfandi) varajn datumojn al via vendejo el CSV-dosiero.

en: This tool helps site owners comply with local laws and regulations by deleting or anonymizing known data for a given user.
eo: Ĉi tiu ilo helpas retejposedantojn plenumi lokajn leĝojn kaj regularojn per forigo aŭ anonimigo de konataj datumoj por donita uzanto.

en: This tool helps site owners comply with local laws and regulations by exporting known data for a given user in a .zip file.
eo: Ĉi tiu ilo helpas retejposedantojn plenumi lokajn leĝojn kaj regularojn per eksportado de konataj datumoj por donita uzanto en .zip-dosiero.

en: This tool will clear ALL expired transients from WordPress.
eo: Tiu ilo forviŝos ĈIUJN eksvalidajn nedaŭraĵojn de WordPress.

en: This tool will clear the product/shop transients cache.
eo: Tiu ilo forviŝos ĉion el la memortenejo de nedaŭraĵoj por la varo/vendejo.

en: This tool will delete all customer session data from the database, including current carts and saved carts in the database.
eo: Tiu ilo forviŝos ĉiujn datumojn pri klientaj seancoj el la datumbazo, inkluzive de nunaj korboj kaj korboj konservitaj en la datumbazo.

en: This tool will delete all variations which have no parent.
eo: Tiu ilo forviŝos ĉiujn variaĵojn, kiuj ne havas patron.

en: This tool will delete expired download permissions and permissions with 0 remaining downloads.
eo: Tiu ilo forviŝos eksvalidajn elŝutajn permesojn kaj permesojn kun 0 restantaj elŝutoj.

en: This tool will install all the missing WooCommerce pages. Pages already defined and set up will not be replaced.
eo: Tiu ilo instalos ĉiujn mankantajn paĝojn de WooCommerce. Paĝoj jam difinitaj kaj agorditaj ne estos anstataŭigitaj.

en: This tool will recount product terms - useful when changing your settings in a way which hides products from the catalog.
eo: Ĉi tiu ilo rekalkulos varajn terminojn - utile, kiam vi ŝanĝos viajn agordojn en maniero, kiu kaŝas varojn el la katalogo.

en: This tool will reset the admin, customer and shop_manager roles to default. Use this if your users cannot access all of the WooCommerce admin pages.
eo: Tiu ilo restarigos la rolojn de administranto, kliento kaj direktisto de vendejo al defaŭltaj. Uzu tion, se viaj uzantoj ne povas aliri al ĉiuj administraj paĝoj de WooCommerce.

en: This tracks comments you&#8217;ve made across WordPress.com so you can see when people reply to you. It will show your comment, one before yours, and replies after yours. The thread with the latest replies will be at top. See <a href="https://en.blog.wordpress.com/2006/08/14/my-comments/">this announcement for more information</a>.
eo: Ĉi tio spuras la komentojn kiujn vi skribis tra Wordpress.com tiel, ke vi povas vidi kiam personoj respondos al vi. Montriĝos via komento, unu antaŭ via, kaj la respondoj post via. La fadeno kun la plej novaj respondoj aperos plej supre. Vidu <a href="https://en.blog.wordpress.com/2006/08/14/my-comments/">ĉi tiun anoncon por pliaj informoj</a>.

en: This type of file cannot be edited.
eo: Ne eblas redakti ĉi tian dosieron.

en: This unique authentication key is also missing from your %s file.
eo: Tiu unika aŭtentiga ŝlosilo ankaŭ mankas de via dosiero %s.

en: This user is not authorized to %s on this blog.
eo: Tiu uzanto ne rajtas %s en tiu ĉi blogo.

en: This user is not authorized to manage plugins network wide.
eo: Tiu uzanto ne rajtas administri kromprogramojn por la tuta reto.

en: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
eo: Tiu uzantnomo ne estas valida ĉar ĝi enhavas malpermesitajn signojn. Bonvole enigu validan uzantnomon.

en: This variation requires shipping or pickup
eo: Tiu ĉi variaĵo bezonas aŭ sendon aŭ lokan prenon

en: This variation will not trigger your customer's shipping calculator in cart or at checkout. This product also won't require your customers to enter their shipping details at checkout. <a href="https://woo.com/document/managing-products/#adding-a-virtual-product" target="_blank" rel="noreferrer">Read more about virtual products</a>.
eo: Tiu ĉi variâjo ne devigos al via kliento doni adreson por livero, nek okazigos kalkulon de sendokosto. <a href="https://woo.com/document/managing-products/#adding-a-virtual-product" target="_blank" rel="noreferrer">Legu pli pri virtualaj produktoj</a>.

en: This video file is too large to use as a header video. Try a shorter video or optimize the compression settings and re-upload a file that is less than 8MB. Or, upload your video to YouTube and link it with the option below.
eo: Tiu film-dosiero estas tro granda por uzo kiel kapa filmo. Provu pli mallongan filmon aŭ optimumigu la kunpremon kaj ree alŝutu dosieron malpli grandan ol 8MB. Aŭ alŝutu vian filmon al YouTube kaj ligu ĝin per la suba opcio.

en: This video is intended for mature audiences.
eo: Tiu ĉi filmo estas celita al plenkreskuloj.

en: This week
eo: Ĉi tiu semajno

en: This widget adds a payment button of your choice to your sidebar. To create or edit the payment buttons themselves, <a href="%s">use the Customizer</a>.
eo: Tiu kromprogrameto aldonas pag-butonon laŭ via plaĉo al via flankobreto. Por krei aŭ redakti la pag-butonojn, <a href="%s">uzu la Tajlorilon</a>.

en: This widget may contain code that may work better in the &#8220;Custom HTML&#8221; widget. How about trying that widget instead?
eo: Tiu ĉi kromprogrameto eble enhavas kodon kiu funkcius pli bone en la kromprogrameto &#8220;Propra HTML&#8221;. Ĉu vi volas anstataŭe provi tiun kromprogrameton?

en: This widget may have contained code that may work better in the &#8220;Custom HTML&#8221; widget. If you have not yet, how about trying that widget instead?
eo: Tiu ĉi kromprogrameto eble enhavas kodon kiu funkcius pli bone en la kromprogrameto &#8220;Propra HTML&#8221;. Se vi ankoraŭ ne provis ĝin, provu tiun kromprogrameton.

en: This widget requires JavaScript.
eo: Tiu ĉi kromprogrameto postulas Ĝavoskripton.

en: This will be how your name will be displayed in the account section and in reviews
eo: Tio estos la aspekto de via nomo en la konta sekcio kaj en recenzoj

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
eo: Tio estos montrata, kiam iu musumos sur la ligilo en ligilolisto, aŭ eventuale tio aperos sub la ligilo.

en: This will clear all items from the inactive widgets list. You will not be able to restore any customizations.
eo: Tio viŝos ĉiujn erojn el la listo de neaktivaj kromprogrametoj. Vi ne povos restarigi proprigaĵojn.

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus, and custom posts.
eo: Tio enhavos ĉiujn viajn afiŝojn, paĝojn, komentojn, proprajn kampojn, terminojn, navigajn menuojn kaj proprajn afiŝojn.

en: This will give "%1$s" %2$s access which will allow it to:
eo: Tio donos al "%1$s" alirrajton %2$s, kiu permesos al ĝi:

en: This will grant access to <a href="%1$s">the %2$s site in this installation that you have permissions on</a>. | This will grant access to <a href="%1$s">all %2$s sites in this installation that you have permissions on</a>.
eo[0]: Tio ĉi donos alirrajton al <a href="%1$s">la %2$s blogo en tiu ĉi instalo por kiu vi posedas permeson</a>.
eo[1]: Tio ĉi donos alirrajton al <a href="%1$s">ĉiuj %2$s blogoj en tiu ĉi instalo por kiuj vi posedas permeson</a>.

en: This will grant access to <a href="%1$s">the %2$s site on the network as you have Super Admin rights</a>. | This will grant access to <a href="%1$s">all %2$s sites on the network as you have Super Admin rights</a>.
eo[0]: Ĉi tio permesos aliron al <a href="%1$s">la %2$s retejo en la reto ĉar vi havas superadministrantajn rajtojn</a>.
eo[1]: Ĉi tio permesos aliron al <a href="%1$s">la %2$s retejoj en la reto ĉar vi havas superadministrantajn rajtojn</a>.

en: This will regenerate all shop thumbnails to match your theme and/or image settings.
eo: Tio refaros ĉiujn bildetojn en la vendejo por kongrui kun via etoso kaj/aŭ bildaj agordoj.

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
eo: Tio forigos la fonan bildon. Vi ne povos restarigi ajnajn adaptojn.

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
eo: Tio forigos la kapobildon. Vi ne povos restarigi ajnajn adaptojn.

en: This will replace the current editor content with the last backup version. You can use undo and redo in the editor to get the old content back or to return to the restored version.
eo: Tio anstataŭigos la nunan enhavon en la redaktilo per la lasta sekurkopio. Vi povas uzi malfari kaj refari en la redaktilo por revenigi la malnovan enhavon aŭ por restarigi la sekurkopion.

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
eo: Tio restarigos la originan fonan bildon. Vi ne povos restarigi ajnajn adaptojn.

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
eo: Tio restarigos la originan kapobildon. Vi ne povos restarigi ajnajn adaptojn.

en: This zone is <b>optionally</b> used for regions that are not included in any other shipping zone.
eo: Ĉi tiu zono estas <b>nedevige</b> uzata por regionoj, kiuj ne estas inkluzivitaj en iu alia sendozono.

en: Though the terms refer to two different concepts, in practice, they can be the same address or different. For example, you can have the core WordPress installation files in the root directory (<code>https://example.com</code>), in which case the two URLs would be the same. Or the <a href="%s">WordPress files can be in a subdirectory</a> (<code>https://example.com/wordpress</code>). In that case, the WordPress URL and the site URL would be different.
eo: Kvankam la esprimoj rilatas al du malsamaj konceptoj, en praktiko, ili povas esti la sama adreso aŭ malsamaj. Ekzemple, vi povas havi la kernajn WordPress instalajn dosierojn en la radika dosierujo (<code>https://example.com</code>), en kiu kazo la du URL-oj estus la samaj. Aŭ la <a href="%s">WordPress-dosieroj povas esti en subdosierujo</a> (<code>https://example.com/wordpress</code>). En tiu kazo, la URL de WordPress kaj la URL de retejo estus malsamaj.

en: Thousand separator
eo: Apartigilo de miloj

en: Thousand separator.
eo: Apartigilo de miloj.

en: Three Columns
eo: Tri kolumnoj

en: Thu
eo: ĵaŭ

en: Thule
eo: Thule Air Base

en: Thumbnail
eo: Bildeto

en: Thumbnail Grid
eo: Krado de bildetoj

en: Thumbnail Height
eo: Bildeta alto

en: Thumbnail Settings
eo: Bildetaj agordoj

en: Thumbnail Settings Help
eo: Helpo pri agordoj de bildeto

en: Thumbnail Width
eo: Bildeta grando

en: Thumbnail cropping
eo: Stuco de bildeto

en: Thumbnail regeneration has been scheduled to run in the background.
eo: Refaro de bildetoj estas planita ruliĝi en la fono.

en: Thumbnail regeneration is running in the background. Depending on the amount of images in your store this may take a while.
eo: Refaro de bildetoj ruliĝas en la fono. Depende de la nombro da bildoj en via vendejo, la tasko eble daŭros longe.

en: Thumbnail size
eo: Bildetaj grandoj

en: Thumbnail width
eo: Larĝo de bildeto

en: Thurgau
eo: Turgovio

en: Thuringia
eo: Turingio

en: Thursday
eo: ĵaŭdo

[ctx: Thursday initial]
en: T
eo: ĵ

en: Ticino
eo: Tiĉino

en: Tierra del Fuego
eo: Tero de la Fajro

en: Tile
eo: Kaheligi

en: Tiled Columns
eo: Kaheligitaj kolumnoj

en: Tiled Galleries
eo: Galerioj en kaheloj

en: Tiled Mosaic
eo: Mozaiko de kaheloj

en: Tiles
eo: Kaheloj

en: Timbuktu
eo: Timbuktuo

en: Time
eo: Horo

en: Time Format
eo: Horoprezento

en: Time Slider
eo: Ŝovilo por tempo

en: Time Unit
eo: Unuo de tempo

en: Time Zone
eo: Horzono

en: Time to add some links! Click &#8220;%s&#8221; to start putting pages, categories, and custom links in your menu. Add as many things as you would like.
eo: Tempas aldoni ligilojn! Alklaku &#8220;%s&#8221; por meti paĝojn, kategoriojn kaj proprajn ligilojn en vian menuon. Aldonu tiom, kiom plaĉas al vi.

en: Timestamp
eo: Tempindiko

en: Timezone
eo: Horzono

en: Timiș
eo: Timis

en: Timor-Leste
eo: Timoro Orienta

[ctx: TinyMCE]
en: Blocks
eo: Blokoj

[ctx: TinyMCE]
en: Formats
eo: Aranĝoj

[ctx: TinyMCE]
en: Headings
eo: Titoloj

[ctx: TinyMCE]
en: Insert template
eo: Enmeti modelon

[ctx: TinyMCE]
en: Templates
eo: Modeloj

[ctx: TinyMCE menu]
en: Edit
eo: Redakti

[ctx: TinyMCE menu]
en: File
eo: Dosiero

[ctx: TinyMCE menu]
en: Format
eo: Aranĝo

[ctx: TinyMCE menu]
en: Insert
eo: Enmeti

[ctx: TinyMCE menu]
en: Table
eo: Tabelo

[ctx: TinyMCE menu]
en: Tools
eo: Iloj

[ctx: TinyMCE menu]
en: View
eo: Vidi

en: Tirane
eo: Tirano

en: Tiraspol
eo: Tiraspolo

en: Title
eo: Titolo

en: Title (optional):
eo: Titolo (nedeviga):

en: Title Attribute
eo: Titola atributo

en: Title and Post Editor
eo: Redaktilo de la titolo kaj afiŝo

en: Title and link
eo: Titolo kaj ligilo

[ctx: Title for Me sub-menu that contains Get Apps, Next Steps, and Help options]
en: Special
eo: Specialaj

en: Title for the global styles variation, as it exists in the database.
eo: La titolo de la ĉiea stila variaĵo, kiel ĝi ekzistas en la datumbazo.

en: Title for the object, as it exists in the database.
eo: Titolo por la objekto, kiel ĝi ekzistas en la datumbazo.

en: Title for the post, as it exists in the database.
eo: Ĉiea GUID por la afiŝo, kiel ĝi ekzistas en la datumbazo.

en: Title for the template, as it exists in the database.
eo: Titolo por la ŝablono, kiel ĝi ekzistas en la datumbazo.

en: Title for the widget
eo: Titolo por la kromprogrameto

en: Title of block type.
eo: Titolo de blok-tipo.

en: Title of template.
eo: Titolo de la ŝablono.

en: Title of the global styles variation.
eo: La titolo de la ĉiea stila variaĵo.

[ctx: Title saying that there has been a pingback, or someone linked to a post]
en: Link
eo: Ligo

en: Title will appear on the first frame of your video
eo: Titolo aperos en la unua kadro de via filmo

en: Title:
eo: Titolo:

en: Title:
eo: Titolo:

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
eo: Por aktivigi kromprogrameton, trenu ĝin al flankpanelo aŭ alklaku ĝin. Por malaktivigi kromprogrameton kaj forviŝi ties agordojn, fortrenu ĝin.

en: To activate your site, please click the following link:
    
    %1$s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
    
    After you activate, you can visit your site here:
    
    %2$s
eo: Por aktivigi vian blogon, alklaku la jenan ligilon:
    
    %1$s
    
    Post la aktivigo, vi ricevos *alian retleteron* kiu enhavos viajn ensalutilojn.
    
    Post la aktivigo, vi povos viziti vian retejon tie:
    
    %2$s

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
eo: Bonvolu klaki la sekvan ligon por aktivigi vian uzanton:
    
    %s
    
    Post la aktivigo, vi ricevos *plian retmesaĝon* kun viaj ensalutinformoj.

en: To add a custom link, <strong>expand the Custom Links section, enter a URL and link text, and click Add to Menu</strong>
eo: Por aldoni propran kampon, <strong>malvolvi la sekcion Propraj ligiloj, entajpu URLon kaj ligilan tekston, poste alklaki Aldoni al menuo</strong>

en: To add a new menu instead of assigning an existing one, <strong>click the &#8217;Use new menu&#8217; link</strong>. Your new menu will be automatically assigned to that theme location
eo: Por aldoni novan menuon anstataŭ uzi ekzistantan, <strong>alklaku la ligilon &#8217;Uzi novan menuon&#8217</strong>. Via nova menuo aŭtomate estos asignita al tiu etosa loko

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
eo: Por aldoni novan uzanton al via TTT-ejo, klaku al la butono "Aldoni novan" ĉe la supro de la ekrano aŭ al "Aldoni novan" en la menua sekcio "Uzantoj".

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
eo: Por aldoni novan uzanton al via TTT-ejo, plenigu la formularon sur ĉi tiu ekrano kaj klaku al la butono "Aldoni novan uzanton" je la malsupro.

en: To allow logging, make %1$s writable or define a custom %2$s.
eo: Por permesi protokoladon, igu %1$s modifebla aŭ difinu propran %2$s.

en: To assign menus to one or more theme locations, <strong>select a menu from each location&#8217;s dropdown</strong>. When you are finished, <strong>click Save Changes</strong>
eo: Por destini menuojn al unu aŭ pliaj lokoj laŭ la etoso, <strong>elektu menuon el la falmenuo de ĉiu loko</strong>. Poste, <strong>alklaku Konservi ŝanĝojn</strong>

en: To block servers, add the host of the server to the "<a href="%s">Disallowed Comment Keys</a>" list.
eo: Por bloki servilojn, aldonu la gastiganton de la servilo al la listo "<a href="%s">Nepermesitaj Komentŝlosiloj</a>".

en: To connect to %1$s you need to be logged in. Log in to your store below, or <a href="%2$s">cancel and return to %1$s</a>
eo: Por konektiĝi al %1$s vi devas esti ensalutinta. Sube, vi povas ensaluti al via vendejo, aŭ <a href="%2$s">rezigni kaj reveni al %1$s</a>

en: To crop the image, click on it and drag to make your selection.
eo: Por stuci la bildon, alklaku sur ĝin kaj trenu por krei la elektitan parton.

en: To delete media items, click the Bulk Select button at the top of the screen. Select any items you wish to delete, then click the Delete Selected button. Clicking the Cancel Selection button takes you back to viewing your media.
eo: Por forviŝi aŭdvidaĵojn, alklaku la butonon Amase elekti supre de la ekrano. Elektu la forviŝontajn erojn kaj alklaku la butonon Forviŝi elektitajn. Alklako sur la butono Rezigni elekton revenigos vin al la rigardo de viaj aŭdvidaĵoj.

en: To edit a menu currently assigned to a theme location, <strong>click the adjacent &#8217;Edit&#8217; link</strong>
eo: Por redakti menuon nuntempe loĝanta en iu loko de la etoso, <strong>alklaku la apudan ligilon &#8217;Redakti&#8217</strong>

en: To edit an existing menu, <strong>choose a menu from the dropdown and click Select</strong>
eo: Por redakti ekzistantan menuon, <strong>elektu menuon el la falmenuo kaj alklaku Elekti</strong>

en: To edit this order change the status back to "Pending payment"
eo: Por redakti ĉi tiun mendon, revenigu la staton al "Pritraktota"

en: To enable this update you need to <strong>activate</strong> this subscription.
eo: Por ebligi ĉi tiun ĝisdatigon vi devas <strong>aktivigi</strong> ĉi tiun abonon.

en: To enable this update you need to <strong>purchase</strong> a new subscription.
eo: Por ebligi ĉi tiun ĝisdatigon vi devas <strong>aĉeti</strong> novan abonon.

en: To enhance your site&#8217;s security, you should consider removing any themes you are not using. You should keep %1$s, the default WordPress theme, %2$s, your active theme, and %3$s, its parent theme.
eo: Por plibonigi la sekurecon de via retejo, ni rekomendas, ke vi forviŝu etosojn kiujn vi ne uzas. Vi devus teni %1$s, la defaŭltan etoson de WordPress, %2$s, vian nunan etoson kaj %3$s, la patran etoson de la nuna.

en: To enhance your site&#8217;s security, you should consider removing any themes you are not using. You should keep your active theme, %1$s, and %2$s, its parent theme.
eo: Por plibonigi la sekurecon de via retejo, ni rekomendas, ke vi forviŝu etosojn, kiujn vi ne uzas. Vi devus teni vian nunan etoson, %1$s kaj %2$s, la patran etoson de la nuna.

en: To find your Flickr RSS URL, go to your photostream, add "?details=1" to the URL, and hit enter. Scroll down until you see the RSS icon or the "Latest" link. Right-click on either options and copy the URL. Paste into the box above.
eo: Por trovi la RSS-URLon de Flickr, iru al via bildo-fluo, aldonu "?details=1" al la URL kaj alklaku la enigklavon. Rulumu suben ĝis vido de la piktogramo RSS aŭ la ligilo "Lastaj". Dekstre klaku sur unu kaj kopiu la URLon. Gluu ĝin en la supren skatolon.

en: To follow people on Mastodon or similar platforms using your own WordPress, you can use the Friends Plugin for WordPress which uses this plugin to receive posts and display them on your own WordPress, thus making your own WordPress a Fediverse instance of its own.
eo: Por sekvi homojn sur Mastodon aŭ similaj platformoj uzante vian propran WordPress, vi povas uzi la Friends-kromprogramon por WordPress, kiu uzas ĉi tiun kromprogramon por ricevi afiŝojn kaj montri ilin sur via propra WordPress, tiel igante vian propran WordPress-on propran Fediverse.

en: To make it easier for you to edit and save the imported content, you may want to reassign the author of the imported item to an existing user of this site. For example, you may want to import all the entries as <code>admin</code>s entries.
eo: Por faciligi la redakton kaj konservon de importitaj eroj, eble estus bona ideo atribui importitan eron al jam ekzistanta uzanto de tiu ĉi retejo. Ekzemple, atribui ĉiujn erojn al aŭtoro <code>administranto</code>.

en: To make it easier for you to edit and save the imported posts and drafts, you may want to change the name of the author of the posts. For example, you may want to import all the entries as <code>admin</code>s entries.
eo: Por faciligi al vi redakti kaj konservi la importitajn afiŝojn kaj malnetojn, vi eble volos ŝanĝi la nomon de la aŭtoro de la afiŝoj. Ekzemple, vi eble volos importi ĉiujn kontribuojn kiel kontribuojn de <code>admin</code>.

en: To manage plugins on your site, visit the Plugins page: %s
eo: Por administri kromprogramojn en via retejo, vizitu la Kromprogramo-paĝon: %s

en: To manage themes on your site, visit the Themes page: %s
eo: Por administri etosojn en via retejo, vizitu la Etoso-paĝon: %s

en: To manipulate product variations you should use the /products/&lt;product_id&gt;/variations/&lt;id&gt; endpoint.
eo: Por manipuli variaĵojn de varoj vi devus uzi la finadreson /varoj/&lt;vara_id&gt;/variajhoj/&lt;id&gt;.

en: To move away from this area, press the Esc key followed by the Tab key.
eo: Por moviĝi for, premu la klavon Eskapi, sekvata de la taba klavo.

en: To move focus to other buttons use Tab or the arrow keys. To return focus to the editor press Escape or use one of the buttons.
eo: Por movi fokuson al aliaj butonoj uzu la taban klavon aŭ la sagojn. Por revenigi fokuson al la redaktilon premu la eskapan klavon aŭ uzu unu el la butonoj.

en: To navigate between revisions, <strong>drag the slider handle left or right</strong> or <strong>use the Previous or Next buttons</strong>.
eo: Por navigi inter revizioj, <strong>trenu la ŝovilon (mal)dekstren</strong> aŭ <strong>uzu la butonojn Sekva aŭ Antaŭa</strong>.

en: To override and edit this email template copy %1$s to your theme folder: %2$s.
eo: Por forviŝi kaj redakti tiun retpoŝtan ŝablonon kopii %1$s al la dosierujo de via etoso: %2$s.

en: To receive updates and support for this extension, you need to <strong>purchase</strong> a new subscription or consolidate your extensions to one connected account by <strong><a href="%1$s" title="Sharing Docs">sharing</a> or <a href="%2$s" title="Transferring Docs">transferring</a></strong> this extension to this connected account.
eo: Por ricevi ĝisdatigojn kaj subtenon por tiu etendaĵo, vi bezonas <strong>aĉeti</strong> novan abonon aŭ kunligi ĉiujn viajn etendaĵojn al unu konektita konto per <strong><a href="%1$s" title="Sharing Docs">kunhavigo</a> aŭ <a href="%2$s" title="Transferring Docs">transdono</a></strong> de tiu etendaĵo al tiu konektita konto.

en: To reorganize menu items, <strong>drag and drop items with your mouse or use your keyboard</strong>. Drag or move a menu item a little to the right to make it a submenu
eo: Por aliordigi menuerojn, <strong>trenu kaj faligu erojn per via muso aŭ uzu la klavaron</strong>. Trenu aŭ movu menueron iomete dekstren por igi ĝin submenuo.

en: To reset your password, visit the following address:
eo: Por restarigi vian pasvorton vizitu la sekvan adreson:

en: To restore a revision, <strong>click Restore This Revision</strong>.
eo: Por restarigi revizion, alklaku <strong>Restarigi tiun revizion</strong>.

en: To set your password, visit the following address:
eo: Por difini vian pasvorton, vizitu la sekvan adreson:

en: To set your password, visit the following address:
eo: Por ŝanĝi vian pasvorton, vizitu la sekvan url-adreson:

en: To the top
eo: Ĝis la supro

en: To track your order please enter your Order ID in the box below and press the "Track" button. This was given to you on your receipt and in the confirmation email you should have received.
eo: Por spuri vian mendon, bonvole enmetu la ID de via mendo en la suban skatolon kaj premu la butonon "Spuri". La ID troviĝas en via kvitanco kaj en la konfirma retmesaĝo kiun vi ricevis.

en: To use Post By Email, you need to link your %s account to your WordPress.com account.
eo: Por uzi Afiŝi retpoŝte, vi bezonas ligi vian konton %s al via konto ĉe WordPress.com.

en: To use a background image, simply upload it or choose an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
eo: Por uzi bildon por la fono, alŝutu ĝin aŭ elektu jam alŝutitan bildon en via aŭdvida biblioteko per alklako de la butono &#8220;Elekti bildon&#8221;. Vi povas montri nur unu okazon de via bildo aŭ vi povas kaheligi ĝin plurfoje por plenigi la ekranon. Vi povas fiksi la bildon al unu loko aŭ vi povas elekti havi ĝin moviĝi kune kun la rulumado de via retejo.

en: To use this importer, you must have a Google account and an upgraded (New, was Beta) blog hosted on blogspot.com or a custom domain (not FTP).
eo: Por uzi tiun ĉi importilon, vi devas havi konton ĉe Google kaj ĝisdatigitan (nova, estis beta) blogon gastigitan de blogspot.com aŭ propran domajnon (ne FTP).

en: Tochigi
eo: Toĉigi

en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Toggle &quot;Downloadable&quot;
eo: Baskuligi &quot;Elŝutebla&quot;

en: Toggle &quot;Enabled&quot;
eo: &quot;Ebligita&quot;

en: Toggle &quot;Manage stock&quot;
eo: Baskuligi &quot;administradon de stoko&quot;

en: Toggle &quot;Virtual&quot;
eo: Baskuligi &quot;Nefizika&quot;

en: Toggle Editor Text Direction
eo: Baskuligu redaktilan tekstodirekton

en: Toggle add category
eo: Baskuli aldoni-kategorion

en: Toggle editor selection menu
eo: Baskuligo de redaktilo-elekta menuo

en: Toggle extra menu items
eo: Baskuligi pliajn menuerojn

en: Toggle featured
eo: Baskuligi elstarigitan

en: Toggle fullscreen
eo: Baskuligi plenekrane

en: Toggle panel: %s
eo: Baskuligi panelon: %s

en: Toggle section: %s
eo: Baskuligi sekcion: %s

en: Toggle section: Custom Links
eo: Baskuligi sekcion: Propraj ligiloj

en: Togo
eo: Togolando

en: Tokelau
eo: Tokelao

en: Token
eo: Ĵetono

en: Tokushima
eo: Tokuŝima

en: Tokyo
eo: Tokio

en: Tolima
eo: Colima

en: Tomorrow
eo: Morgaŭ

en: Tonga
eo: Tongo

en: Tongan pa&#x2bb;anga
eo: Tonga pa&#x2bb;anga

en: Too many bookmarks: cannot create any more.
eo: Tro da legosignoj: ne eblas krei pliajn.

en: Too many calls to seek() - this can lead to performance issues.
eo: Tro da vokoj por serĉi() - tio povas konduki al rendimentoproblemoj.

en: Too many redirects.
eo: Tro multe da alidirektoj.

en: Tool description.
eo: Priskribo de ilo.

en: Tool does not exist.
eo: Ilo ne ekzistas.

en: Tool name.
eo: Ilo-nomo.

en: Tool ran.
eo: Ilo ruliĝis.

en: Tool return message.
eo: Livera mesaĝo de ilo.

en: Toolbar
eo: Ilobreto

en: Toolbar Toggle
eo: Baskulo de la ilobreto

[ctx: Toolbar button to get help with custom CSS]
en: Help
eo: Helpo

[ctx: Toolbar button to see full CSS revision history]
en: See full history
eo: Vidi plenan historion

en: Tools
eo: Iloj

en: Top
eo: Supro

en: Top Categories
eo: Ĉefaj kategorioj

en: Top Clicks
eo: Plej multe klakitaj

en: Top Left
eo: Supre maldekstre

en: Top Posts
eo: Popularaj Afiŝoj

en: Top Posts &amp; Pages
eo: Popularaj afiŝoj k. paĝoj

en: Top Posts &amp; Pages by views are calculated from 24-48 hours of stats. They take a while to change.
eo: Popularaj afiŝoj k. paĝoj laŭ rigardoj estas kalkulitaj en 24-48 horaj temp-intervaloj. La kalkulo restas same tiom longe.

en: Top Posts for %1$s days ending %2$s
eo: Plej popularaj afiŝoj por %1$s tagoj ĝis %2$s

en: Top Posts for %1$s days ending %2$s (Summarized)
eo: Plej popularaj afiŝoj por %1$s tagoj ĝis %2$s (resumite)

en: Top Right
eo: Supre dekstre

en: Top Searches
eo: Popularaj serĉoj

en: Top earners
eo: Enkasigas plej multe

en: Top freebies
eo: Plej sukcesaj senpagaĵoj

en: Top of each page
eo: Supren de ĉiu paĝo

en: Top rated products
eo: Plej alte taksitaj varoj

en: Top sellers
eo: Vendiĝas plej ofte

en: Topic
eo: Temo

en: Topic: %s
eo: Temo: %s

en: Topics
eo: Temoj

en: Total
eo: Sumo

en: Total Database Size
eo: Tuta grando de datumbazo

en: Total amount spent.
eo: Tuto de elspezo.

en: Total available to refund
eo: Sumo havebla por repago

en: Total charged for shipping.
eo: Sumo pagigita por sendokostoj.

en: Total charged for taxes.
eo: Sumo pagigita por impostoj.

en: Total discount amount for the order.
eo: Sumo de rabato por la mendo.

en: Total discount tax amount for the order.
eo: Sumo de rabata imposto por la mendo.

en: Total installation size
eo: Sumo de grando de instalo

en: Total number of purchases.
eo: Tuta nombro da aĉetoj.

en: Total of coupons used.
eo: Sumo de kuponoj uzitaj.

en: Total of items purchased.
eo: Sumo de eroj aĉetitaj.

en: Total of orders placed.
eo: Sumo de mendoj metitaj.

en: Total of refunded orders.
eo: Sumo de repagitaj mendoj.

en: Total sales minus shipping and tax.
eo: Sumaj vendoj post depreno de sendado kaj impostoj.

en: Total shipping
eo: Sumo por sendado

en: Total shipping amount for the order.
eo: Sumo de sendokosto por la mendo.

en: Total shipping tax amount for the order.
eo: Sumo de sendimposto por la mendo.

en: Total size is not available. Some errors were encountered when determining the size of your installation.
eo: Sumo de grando ne havebla. Iomaj eraroj malhelpis la kalkulon de la grando de via instalo.

en: Total tax
eo: Sumo de impostoj

en: Total:
eo: Fina sumo:

en: Totals
eo: Totaloj

en: Totals.
eo: Totaloj

en: Toulouse
eo: Tuluzo

en: Town / City
eo: Vilaĝo / Urbo

en: Town / District
eo: Urbo/distrikto

en: Toyama
eo: Tojama

en: Track
eo: Spuri

en: Track %1$s of %2$s.
eo: Kanto %1$s de %2$s.

en: Track %s.
eo: Spuri %s.

en: Track each scroll load (7 posts by default) as a page view in Google Analytics
eo: Spuro de ĉiu ŝargo de rulumo (montras 7 afiŝojn defaŭlte) kiel paĝrigardo en la analizilo de Google

en: Track website statistics with Google Analytics for a deeper understanding of your website visitors and customers.
eo: Vi povas spuri retejajn statistikaĵojn per Google-Analytics por pli profunda kompreno de la vizitantoj kaj klientoj de via retejo.

en: Trackback
eo: Respurado

en: Trackback excerpt:
eo: Respuradada eltiraĵo:

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites, they&#8217;ll be notified automatically using <a href="%s">pingbacks</a>, no other action necessary.
eo: Respuradoj estas maniero avizi malnovajn blog-sistemojn ke vi ligis al ili. Se vi ligas al aliaj WordPress-retejoj, ili estos aŭtomate avizitaj per <a href="%s">respuradoj</a>, neniu alia faro estas bezonata.

en: Tracks (subtitles, captions, descriptions, chapters, or metadata)
eo: Pecoj (subtekstoj, kapvortoj, priskriboj, ĉapitroj aŭ metadatumoj)

en: Transaction ID
eo: ID de transakcio

en: Transaction ID:
eo: ID de transakcio:

en: Transfer existing products to your new store — just import a CSV file.
eo: Transmeto de ekzistantaj varoj al via nova vendejo  — simple importu CSV-dosieron.

en: Translate
eo: Traduki

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
eo: Tradukintoj

en: Translate to %(localeName)s
eo: Traduki al %(localeName)s

en: Translation Ready
eo: Traduko preta

en: Translation Updates
eo: Tradukaj ĝisdatigoj

en: Transnistrian ruble
eo: Ĉednestria rublo

en: Transparent
eo: Travidebla

en: Trash
eo: Rubujo

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Rubo <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Ruboj <span class="count">(%s)</span>

en: Trash it: %s
eo: Irigi ĝin rubujen: %s

en: Trashed
eo: Enrubigita

en: Travel Agency
eo: Vojaĝagentejo

en: Trieste
eo: Triesto

en: Trinidad and Tobago
eo: Trinidado kaj Tobago

en: Trinidad and Tobago dollar
eo: Dolaro de Trinidado kaj Tobago

en: Tripoli
eo: Tripolo

en: Trouble clicking?
eo: Ĉu alklako misas?

en: Trouble clicking? Copy and paste this URL into your browser:
eo: Ĉu alklako misas? Kopiu kaj alglui tiun URL-on en retumilon:

en: Trouble clicking? Just copy and paste the URL into a browser
eo: Ĉu alklako misas? Nur kopiu kaj alglui la URL-on (retadreson) en retumilon

en: Trouble signing in
eo: Problemo okazis dum ensaluto

en: Trouble with Jetpack?
eo: Ĉu problemo pri Jetpack?

en: Troubleshooting
eo: Problemsolvado

en: True the prices included tax during checkout.
eo: Vere ke, dum pagprocezo, la prezoj inkluzivis imposton.

en: Truk
eo: Chuuk

en: Try Again
eo: Provu Denove

en: Try again
eo: Reprovi

en: Try it Out
eo: Provu ĝin

en: Try looking in the monthly archives. %1$s
eo: Provu rigardi en la monataj arkivoj: %1$s

en: Tucuman
eo: San Miguel de Tucumán

en: Tue
eo: mar

en: Tuesday
eo: mardo

[ctx: Tuesday initial]
en: T
eo: m

en: Tumblr Blog
eo: Tumblr-blogo

en: Tunis
eo: Tunizo

en: Tunisia
eo: Tunizio

en: Tunisian dinar
eo: Tunizia dinaro

en: Turkey
eo: Turkio

en: Turkish
eo: Turka

en: Turkish lira
eo: Turka liro

en: Turkmenistan
eo: Turkmenio

en: Turkmenistan manat
eo: Turkmena manato

en: Turks and Caicos Islands
eo: Turkoj kaj Kajkoj

en: Turn comments on or off
eo: En- aŭ mal-ŝalti komentojn

en: Turn on JavaScript to unlock Jetpack's full potential!
eo: Ŝaltu Ĝavoskripton por malŝlosi la plenan povon de Jetpack!

en: Turned on per post
eo: Ŝaltita unuope

en: Tuvalu
eo: Tuvalo

en: Tweak your site, or give it a whole new look! Get creative &#8212; how about a new color palette or font?
eo: Optimumigu vian retejon aŭ donu al ĝi tute novan aspekton!  Esru kreema — kio pri nova kolora paletro aŭ tiparo?

en: Tweets by @%s
eo: Pepoj de @%s

en: Twenty Sixteen is a modernized take on an ever-popular WordPress layout — the horizontal masthead with an optional right sidebar that works perfectly for blogs and websites. It has custom color options with beautiful default color schemes, a harmonious fluid grid using a mobile-first approach, and impeccable polish in every detail. Twenty Sixteen will make your WordPress look beautiful everywhere.
eo: Twenty Sixteen estas modernigo de ĉiam populara WordPressa aranĝo  — la horizontala kapo kun elektebla dekstra flankpanelo, kiu funkcias perfekte por blogoj kaj retejoj. La defaŭltaj koloraranĝoj estas belaj sed vi rajtas elekti aliajn kolorojn. Flua krado estas taŭga en ĉiuj aparatoj. Kun rafinitaj detaloj, via WordPress estos bela ĉie.

en: Twice Daily
eo: Po du fojojn ĉiutage

en: Twitter Site Tag
eo: Etikedo de Twitter-retejo

en: Twitter Timeline
eo: Templinio de Twitter

en: Two Columns
eo: Du kolumnoj

en: Two Step Authentication Disabled
eo: Dupaŝa konfirmo malebligita

en: Two Step Authentication Enabled
eo: Dupaŝa konfirmo ebligita

en: Two Step Authentication has been disabled for "%s".
eo: Dupaŝa konfirmo estis malebligita por "%s".

en: Two Step Authentication has been disabled for <strong>%s</strong>.
eo: Dupaŝa konfirmo estis malebligita por <strong>%s</strong>.

en: Two Step Authentication has been enabled for <strong>%s</strong>.
eo: Dupaŝa konfirmo estis ebligita por <strong>%s</strong>.

en: Two terms you will want to know are the WordPress URL and the site URL. The WordPress URL is where the core WordPress installation files are, and the site URL is the address a visitor uses in the browser to go to your site.
eo: Du terminoj, kiujn vi volas scii, estas la URL de WordPress kaj la URL de retejo. La URL de WordPress estas kie la kernaj WordPress instalaj dosieroj estas, kaj la URL de retejo estas la adreso vizitanto uzas en la retumilo por iri al via retejo.

en: Two-Step Authentication is required to access this site. Please visit your <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Security Settings</a> to configure <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Two-step Authentication</a> for your account.
eo: Du-paŝa aŭtentigo estas postulata por viziti tiun ĉi retejon. Bonvole vizitu vian <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Sekurecajn agordojn</a> por agordi <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Du-paŝan aŭtentigon</a> por via konto.

en: Type
eo: Tipo

en: Type / to choose a block
eo: Tajpu / por elekti blokon

en: Type attribution for the term.
eo: Tipo-atribuo por la termino.

en: Type of attribute.
eo: Tipo de atributo.

en: Type of gallery.
eo: Tipo de galerio.

en: Type of post.
eo: Speco de afiŝo.

en: Type of setting.
eo: Tipo de agordo.

en: Type of template.
eo: Speco de ŝablono.

en: Type of the comment.
eo: Tipo de la komento.

en: Type the new password again.
eo: Entajpu vian novan pasvorton denove.

en: Type the password again.
eo: Enigu denove la pasvorton.

en: Type your new password again.
eo: Entajpu vian novan pasvorton denove.

en: Type:
eo: Tipo:

en: Types
eo: Tipoj

en: Types associated with the taxonomy.
eo: Tipoj rilataj al la taksonomio.

en: Types of pages to display:
eo: Tipoj de montrindaj paĝoj:

en: Types:
eo: Tipoj

en: Typography
eo: Litertipoj

en: URL not found. Response returned a non-200 status code for this URL.
eo: URL ne trovita.  Respondo resendis ne-200-statuskodon por ĉi tiu URL.

en: URL of the term.
eo: URL de la termino.

en: URL of the user.
eo: URL de la uzanto.

en: URL removed
eo: La URL estis forigita

en: URL to edit the order
eo: URL por redakti la mendon

en: URL to the %s audio source file
eo: URL al la sondosiero %s

en: URL to the %s video source file
eo: URL al la filmdosiero %s

en: URL to the comment.
eo: URL al la komento.

en: URL to the edited image file.
eo: URL al la redaktita bildo-dosiero.

en: URL to the media file
eo: URL al la aŭdvidaĵo

en: URL to the object.
eo: URL al la objekto.

en: URL to the original attachment file.
eo: URL al la originala alkroĉaĵo.

en: URL to the post.
eo: URL al la afiŝo.

en: URL where the webhook payload is delivered.
eo: URL al kie la rethoka ŝarĝo estas liverita.

en: URL-encoded form data from the widget admin form. Used to update a widget that does not support instance. Write only.
eo: URL-koditaj datumoj el formularo de la administrado de fenestraĵoj. Uzitaj por ĝisdatigi fenestraĵon kiu ne subtenas okazojn. Skribeblaj nur.

en: US domestic zone = All US states = Flat rate shipping
eo: Usona enlanda zono = ĉiuj usonaj ŝtatoj = fikstarifa sendo

[ctx: US state of Georgia]
en: Georgia
eo: Georgio

en: UTC DateTime when the coupon expires.
eo: Dato-horo de eksvalidiĝo de la kupono, laŭ UTC.

en: UTC means Coordinated Universal Time.
eo: UTC signifas Universala Tempo Kunordigita.

en: UTC%s
eo: UTC %s

en: UTF8MB4 is supported
eo: UTF8MB4 estas subtenata

en: UTF8MB4 is the character set WordPress prefers for database storage because it safely supports the widest set of characters and encodings, including Emoji, enabling better support for non-English languages.
eo: UTF8MB4 estas la signaro kiun preferas WordPress por datumbaza konservado, ĉar ĝi sekure subtenas la plej vastajn signarojn kaj enkondigojn, inkluzive de emoĝioj, ebligante pli bonan subtenon por ne-anglaj lingvoj.

en: Uganda
eo: Ugando

en: Ugandan shilling
eo: Uganda ŝilingo

en: Uh, oh. Something didn&#8217;t work. Please <a href="%s">try again</a>.
eo: Io ne funkciis. Bonvolu <a href="%s">reprovi</a>.

en: Ujung Pandang
eo: Makassar

en: Ukraine
eo: Ukrainio

en: Ukrainian
eo: Ukraina

en: Ukrainian hryvnia
eo: Ukraina hrivno

en: Ulaanbaatar
eo: Ulan-Batoro

en: Ulan Bator
eo: Ulan-Batoro

en: Ulyanovsk
eo: Uljanovsko

en: Un-spammed by %s
eo: Malmarkita kiel trudaĵo de %s

en: Unable to accept more than %s items for this request.
eo: Ne eblas akcepti pli ol %s erojn por ĉi tiu peto.

en: Unable to add payment method to your account.
eo: Ne eblis aldoni pagmetodon al via konto.

en: Unable to add this request. A valid email address or username must be supplied.
eo: Ne povis aldoni tiun peton. Valida retpoŝtadreso aŭ uzantnomo devas esti donita.

en: Unable to archive the personal data export file (HTML format).
eo: Ne eblas arĥivi la eksportan dosieron pri personaj datumoj (HTML-formato).

en: Unable to archive the personal data export file (JSON format).
eo: Ne eblas enarkivigi la eksportan dosieron pri personaj datumoj (formato JSON).

en: Unable to build the connect URL. Please reload the page and try again.
eo: Ne povas konstrui la konektan URLon. Bonvole reŝargu la paĝon kaj provu denove.

en: Unable to check if any new versions of WordPress are available.
eo: Ni ne povis kontroli ĉu pli nova versio de WordPress estas havebla.

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
eo: Ne povis konektiĝi al la dosiersistemo. Bonvole konfirmu viajn rajtigilojn.

en: Unable to create a Privacy Policy page.
eo: Ne povis krei paĝon pri privateca politiko.

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
eo: Ne eblis krei la dosierujon %s. Ĉu ĝia gepatra dosierujo estas skribebla fare de la servilo?

en: Unable to create new image.
eo: Ne eblis krei novan bildon.

en: Unable to create order
eo: Ne povis krei mendon.

en: Unable to create order.
eo: Ne povis krei mendon.

en: Unable to create personal data export folder.
eo: Ne eblas krei dosierujon pri eksportado de personaj datumoj.

en: Unable to create the Post by Email address. Please try again later.
eo: Ne povis krei la adreson por afiŝi retpoŝte. Bonvole provu denove pli poste.

en: Unable to crop this image.
eo: Ne povis stuci ĉi tiun bildon.

en: Unable to delete the Post by Email address. Please try again later.
eo: Ne povas forviŝi la adreson por afiŝi retpoŝte. Bonvole provu denove pli poste.

en: Unable to detect page cache due to possible loopback request problem. Please verify that the loopback request test is passing. Error: %1$s (Code: %2$s)
eo: Ne eblas detekti paĝkaŝmemoron pro ebla problemo pri peto pri inversa ciklo. Bonvolu kontroli, ke la provo de peto pri inversa ciklo trapasas. Eraro: %1$s (Kodo: %2$s)

en: Unable to detect the presence of page cache
eo: Ne eblas detekti la ĉeeston de paĝa kaŝmemoro

en: Unable to determine
eo: Ne povas klasifiki

en: Unable to determine if Ghostscript is installed
eo: Ne povis vidi, ĉu Ghostscript estas instalita

en: Unable to determine server architecture
eo: Ne povis determini arkitekturon de la servilo

en: Unable to determine some settings, as the %s function has been disabled.
eo: Ne povis trovi kelkajn agordojn, ĉar la funkcio ini_get() estas malebligita.

en: Unable to determine what plugin was installed.
eo: Ne eblas determini kiu kromprogramo estis instalita.

en: Unable to determine what web server software is used
eo: Ne povis malkovri la uzatan programon de interreta servilo

en: Unable to edit this image.
eo: Ne povis modifi ĉi tiun bildon.

en: Unable to encode the personal data for export. Error: %s
eo: Ne povas ĉifri la personajn informojn por eksporto. Eraro: %s

en: Unable to fetch the requested data.
eo: Ne povis preni la petitajn informojn.

en: Unable to generate personal data export file. ZipArchive not available.
eo: Ne povis krei eksportan dosieron de privateco de uzanto. Arkivo Zip ne havebla.

en: Unable to get meta information for file.
eo: Ne povas akiri metadatumojn de la dosiero.

en: Unable to initiate confirmation for personal data request.
eo: Ne eblas komenci konfirmon pri peto pri personaj datumoj.

en: Unable to initiate confirmation request.
eo: Ne povis lanĉi konfirmo-peton.

en: Unable to insert download log entry in database.
eo: Ne eblis enmeti enigon de elŝutprotokolo en datumbazon.

en: Unable to list plugins.
eo: Ne povis listigi kromprogramojn.

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
eo: Ne eblis trovi la kromprograman dosierujon de WordPress.

en: Unable to locate WordPress content directory
eo: Ne eblis trovi la enhavan dosierujon de WordPress.

en: Unable to locate WordPress theme directory.
eo: Ne eblis trovi la etosan dosierujon de WordPress.

en: Unable to open export file (archive) for writing.
eo: Ne povis malfermi eksportan dosieron (arkivon) por enskribi.

en: Unable to open personal data export (HTML report) for writing.
eo: Ne eblas malfermi eksportadon de personaj datumoj (HTML-raporto) por verkado.

en: Unable to open personal data export file (JSON report) for writing.
eo: Ne povas malfermi eksportan dosieron (raporto en JSON) de privateco de uzanto por modifo.

en: Unable to open personal data export file (archive) for writing.
eo: Ne povas malfermi eksportan dosieron (arkivo) de privateco de uzanto por modifo.

en: Unable to pass %s if not using multisite.
eo: Ne eblas preterpasi %s se vi ne uzas plurretejon.

en: Unable to preview media due to an unknown error.
eo: Nekonata eraro preventas antaŭrigardon de aŭdvidaĵo.

en: Unable to protect personal data export folder from browsing.
eo: Ne povas protekti de trafoliumado la dosierujon de eksportoj pri privateco de uzantoj.

en: Unable to reach WordPress.org at %1$s: %2$s
eo: Ne povis atingi WordPress.org ĉe %1$s: %2$s

en: Unable to regenerate the Post by Email address. Please try again later.
eo: Ne povis regeneri la adreson por afiŝi retpoŝte. Bonvole provu denove pli poste.

en: Unable to retrieve body from response at this URL.
eo: Ne eblas preni korpon de respondo ĉe ĉi tiu URL.

en: Unable to retrieve the error message from MySQL
eo: Ne povas preni la eraromesaĝon de MySQL

en: Unable to rotate this image.
eo: Ne povis turni tiun bildon.

en: Unable to save due to %s invalid setting. | Unable to save due to %s invalid settings.
eo[0]: Ne povis konservi pro %s nevalida agordo.
eo[1]: Ne povis konservi pro %s nevalidaj agordoj.

en: Unable to save the image.
eo: Ne eblis konservi la bildon.

en: Unable to send personal data export confirmation email.
eo: Ne povas sendi retmesaĝon pri persona datuma eksporto.

en: Unable to send personal data export email.
eo: Ne povis sendi retmesaĝon pri eksporto de personaj informoj.

en: Unable to submit this form, please refresh and try again.
eo: Ne povis sendi tiun formularon, bonvole reŝargu la paĝon kaj provu denove.

en: Unable to submit this form, please try again.
eo: Ne povis sendi tiun formularon, bonvole provu denove.

en: Unable to trash changes.
eo: Ne povis enrubigi ŝanĝojn.

en: Unable to use image "%s".
eo: Ne povas uzi bildon "%s".

en: Unapprove
eo: Malaprobi

en: Unapprove this comment
eo: Malaprobi tiun ĉi komenton

en: Unapproved
eo: Neaprobita

en: Unarchive
eo: Malarkivigi

en: Unauthorized to modify setting due to capability.
eo: Nerajtigita por modifi agordon pro kapablo.

en: Unauthorized. You may remove the %s param to preview as frontend.
eo: Neniu rajto. Vi povas forigi la parametron %s por antaŭrigardi kiel fasono.

en: Unavailable
eo: Nehavebla

en: Unblock it if you'd like to see posts from {{em}}%s{{/em}} again.
eo: Malbaru tion se vi volas denove vidi afiŝojn de {{em}}%s{{/em}}.

en: Uncategorized
eo: Senkategoria

en: Unchanged:
eo: Ne ŝanĝita:

en: Uncheck All
eo: Malelekti ĉiujn

en: Uncropped
eo: Nestucita

en: Undefined
eo: Sendifina

en: Under %s
eo: Sub %s

en: Underline
eo: Substrekite

en: Understanding the status report
eo: Kompreno de la stata raporto

en: Undo
eo: Malfari

en: Undo.
eo: Malfari.

en: Undo?
eo: Ĉu malfari?

en: Unencoded instance settings, if supported.
eo: Senkoditaj agordoj de okazoj, se subtenataj.

en: Unexpected hostname
eo: Neatendita servilonomo

en: Unexpected response
eo: Neatendita respondo

en: Unexpected response from the server. The file may have been uploaded successfully. Check in the Media Library or reload the page.
eo: Neatendita respondo de la servilo. La dosiero eventuale tamen estas bone alŝutita. Kontrolu la aŭdvidaĵan bibliotekon aŭ reŝargu la paĝon.

en: Unfollow
eo: Malsekvi

en: Unfollow comments
eo: Malsekvi komentojn

en: Unfollowing...
eo: Malsekvas...

en: Unfortunately <strong>we do not ship %s</strong>. Please enter an alternative shipping address.
eo: Bedaŭrinde, <strong>ni ne sendas per %s</strong>. Bonvole enigu alternativan sendan adreson.

en: Unfortunately your order cannot be processed as the originating bank/merchant has declined your transaction. Please attempt your purchase again.
eo: Malbonŝance via mendo ne povas esti traktita, ĉar la origina banko/negocisto malakceptis vian transakcion. Bonvolu provi vian aĉeton denove.

en: Unique ID for the instance.
eo: Unika ID por la okazo.

en: Unique ID for the resource.
eo: Unika ID por la rimedo.

en: Unique ID for the zone.
eo: Unika ID por la zono.

en: Unique identifier for the attachment.
eo: Unika identigilo por la alkroĉaĵo.

en: Unique identifier for the attribute of the terms.
eo: Unika identigilo por la atributo de la terminoj.

en: Unique identifier for the comment.
eo: Unika identigilo por la objekto.

en: Unique identifier for the object.
eo: Unika identigilo por la objekto.

en: Unique identifier for the post.
eo: Unika identigilo por la afiŝo.

en: Unique identifier for the product.
eo: Unika identigilo por la objekto.

en: Unique identifier for the resource.
eo: Unika identigilo por la objekto.

en: Unique identifier for the revision.
eo: Unika identigilo por la revizio.

en: Unique identifier for the term.
eo: Unika identigilo por la termino.

en: Unique identifier for the user.
eo: Unika identigilo por la uzanto.

en: Unique identifier for the variable product.
eo: Unika identigilo por la varia varo.

en: Unique identifier for the variation.
eo: Unika identigilo por la variaĵo.

en: Unique identifier for the webhook.
eo: Unika identigilo por la rethoko.

en: Unique identifier for the widget.
eo: Unika identigilo por la fenestraĵo.

en: Unique identifier.
eo: Unika identigilo.

en: Unique name identifying the block type.
eo: Unika nomo kiu identigas la blok-tipon.

en: Unique name identifying the sidebar.
eo: Unika nomo por identigi la flankobreton.

en: Unique name identifying the style.
eo: Unika nomo kiu identigas la stilon.

en: Unique registered name for the block.
eo: Unika registrita nomo por la bloko.

en: Unique slug for the resource.
eo: Unika URL-nomo por la rimedo.

en: Unique slug identifying the template.
eo: Unika url-nomo por identigi la ŝablonon.

en: Unique slug identifying the widget type.
eo: Unika url-nomo por identigi la fenestraĵo-tipon.

en: Unique slug/reference for the attribute; must be no more than 28 characters.
eo: Unika URL-nomo/referenco por la atributo; devas esti maksimumo de 28 signoj.

en: Unique transaction ID.
eo: Unika transakcia ID.

en: United Arab Emirates
eo: Unuiĝintaj Arabaj Emirlandoj

en: United Arab Emirates dirham
eo: Dirhamo de Unuiĝintaj Arabaj Emirlandoj

en: United Kingdom (UK)
eo: Britio

en: United States
eo: Usono

en: United States (US)
eo: Usono

en: United States (US) Minor Outlying Islands
eo: Usonaj Malgrandaj Insuloj

en: United States (US) dollar
eo: Usona dolaro

en: Units in stock
eo: Ekzempleroj en stoko

en: Universal
eo: Universala

en: Universal time is %s.
eo: Universala tempo estas %s.

en: University
eo: Universitato

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Unknown API error.
eo: Nekonata API-eraro.

en: Unknown Error or misconfigured Error-Message
eo: Nekonata eraro aŭ misagordita erormesaĝo.

en: Unknown Feed
eo: Nekonata distribuo

en: Unknown action.
eo: Nekonata ago.

en: Unknown bookmark name.
eo: Nekonata nomo de legosigno.

en: Unknown email address. Check again or try your username.
eo: Nekonata retpoŝtadreso. Kontrolu denove aŭ provu vian uzantnomon.

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: Unknown post type requested.
eo: Nekonata afiŝo-tipo petita.

en: Unknown request method.
eo: Nekonata petmetodo.

en: Unlike
eo: Malŝati

en: Unlimited
eo: Senlimaj

en: Unlimited usage
eo: Senlima uzado

en: Unlock
eo: Malŝlosi

en: Unmute
eo: Malsilentigi

en: Unpacking the package&#8230;
eo: Malpakas la pakaĵon&#8230;

en: Unpaid order cancelled - time limit reached.
eo: Senpagita mendo nuligita - atingis limdaton.

en: Unpublished
eo: Nepublikigita

en: Unread
eo: Nelegitaj

[ctx: Unread notifications]
en: Unread
eo: Nelegitaj

en: Unrecognized background setting.
eo: Nekonata fona agordo.

en: Unregistering a built-in post type is not allowed
eo: Malregistro de indiĝena afiŝo-tipo ne estas permesita

en: Unregistering a built-in taxonomy is not allowed.
eo: Malregistro de indiĝena taksonomio ne estas permesita

en: Unserializing instances of this class is forbidden.
eo: Senseriigo de okazoj de tiu ĉi klaso estas malpermesita.

en: Unsubscribe
eo: Malaboni

en: Unsubscribe from %s
eo: Malaboni %s

en: Unsubscribe from this email
eo: Malaboni tiujn retmesaĝojn

en: Unsubscribe:
eo: Malaboni:

en: Unsupported language
eo: Nesubtenata lingvo

en: Unsupported request method
eo: Nesubtenata petmetodo

en: Untested with your version of WordPress
eo: Netestita en via versio de WordPress

en: Until your milestone
eo: Ĝis via mejloŝtono

en: Untitled
eo: Sentitola

en: Untitled Post
eo: Sentitola afiŝo

en: Untitled post %d
eo: Sentitola afiŝo %d

en: Untrash
eo: Savi

en: Up
eo: Supren

en: Up one
eo: Supren je unu

en: Upcoming Events
eo: Baldaŭaj eventoj

en: Update
eo: Ĝisdatigi

en: Update %s
eo: Ĝisdatigi %s

en: Update %s now
eo: Ĝisdatigi %s nun

en: Update Available
eo: Aktualigo havebla

en: Update Category
eo: Ĝisdatigi kategorion

en: Update Comment
eo: Ĝisdatigi komenton

en: Update Complete
eo: Finis la ĝisdatigon

en: Update Form
eo: Ĝisdatigi formularon

en: Update Incompatible
eo: Ĝisdatigo nekongrua

en: Update Link
eo: Ĝisdatigi ligilon

en: Update Link Category
eo: Ĝisdatigi ligilan kategorion

en: Update Menu Item Label
eo: Ĝisdatigi menueran Ŝlosilvorton

en: Update Menu Section
eo: Ĝisdatigi menu-sekcion

en: Update Now
eo: Ĝisdatigi nun

en: Update PHP
eo: Ĝisdatigi PHP

en: Update Plugins
eo: Ĝisdatigi kromprogramojn

en: Update Profile
eo: Ĝisdatigi la profilon

en: Update Project Tag
eo: Ĝisdatigi projekt-etikedon

en: Update Project Type
eo: Ĝisdatigi projekto-tipon

en: Update Services
eo: Ĝisdatigoservoj

en: Update Tag
eo: Ĝisdatigi etikedon

en: Update User
eo: Ĝisdatigi uzanton

en: Update WordPress
eo: Ĝisdatigi WordPress

en: Update anyway, even though it might break your site?
eo: Ĉu ĝisdatigi spite, eventuale kaŭzante paneon de via retejo?

en: Update audio playlist
eo: Ĝisdatigi aŭdaĵo-ludoliston

en: Update available
eo: Ĝisdatigo havebla

en: Update cart
eo: Ĝisdatigi korbon

en: Update category
eo: Ĝisdatigi kategorion

en: Update database
eo: Ĝisdatigi datumbazon

en: Update existing products
eo: Ĝisdatigi ekzistantajn varojn

en: Update gallery
eo: Ĝisdatigu galerion

en: Update gallery settings
eo: Ĝisdatigi galeriajn agordojn

en: Update now
eo: Ĝisdatigi nun

en: Update progress
eo: Ĝisdatiga progreso

en: Update shipping class
eo: Ĝisdatigi sendkategorion

en: Update status event failed.
eo: Malsukcesis ĝisdatigi staton.

en: Update tag
eo: Ĝisdatigi etikedon

en: Update to %s
eo: Ĝisdatigi al %s

en: Update totals
eo: Ĝisdatigi sumojn

en: Update video playlist
eo: Ĝisdatigi video-ludoliston

en: Update your plugins
eo: Ĝisdatigi viajn kromprogramojn

en: Update your profile
eo: Ĝisdatigu vian profilon!

en: Update your profile, personal settings, and more
eo: Ĝisdatigi viajn profilon, personajn agordojn kaj pli

en: Update your site to use HTTPS
eo: Ĝisdatigu vian retejon por uzi HTTPS

en: Updated
eo: Ĝisdatigita

en: Updated %s.
eo: Ĝisdatigita %s.

en: Updated at
eo: Ĝisdatigita je

en: Updated:
eo: Aktualigita:

en: Updates
eo: Aktualigoj

en: Updates %s
eo: Aktualigoj %s

en: Updating
eo: Ĝisdatigas

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
eo: Ĝisdatigas kromprogramon %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
eo: Ĝisdatigante etoson %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating comment failed.
eo: Ĝisdatigo de komento malsukcesis.

en: Updating comment status failed.
eo: Ĝisdatigo de komento-stato malsukcesis.

en: Updating product review failed.
eo: Ĝisdatigado de vara recenzo malsukcesis.

en: Updating settings…
eo: Ĝisdatigas agordojn...

en: Updating the plugin&#8230;
eo: Ĝisdatigas la kromprogramon&#8230;

en: Updating the theme&#8230;
eo: Ĝisdatigas la etoson&#8230;

en: Upgrade
eo: Ĝisdatigi

en: Upgrade Focus, VideoPress for weddings
eo: Enfokusiĝo pri promocio, VideoPress por nuptoj

en: Upgrade your plan to register a custom domain.
eo: Promociu vian planon por registri domajnon.

en: Upgrades
eo: Pligradoj

en: Upload
eo: Alŝuti

en: Upload CSV file
eo: Alŝuti CSV-dosieron

en: Upload Limit Exceeded
eo: Enŝuta limo estas transpasita

en: Upload New Media
eo: Alŝuti novan aŭdvidaĵon

en: Upload a logo.
eo: Alŝuti emblemon.

en: Upload a new file
eo: Alŝuti novan dosieron

en: Upload an image
eo: Alŝuti bildon

en: Upload an image, video, audio or document
eo: Alŝuti bildon, filmeton, aŭdaĵon aŭ dokumenton

en: Upload date:
eo: Enŝuto-dato:

en: Upload failed.
eo: La alŝutado malsukcesis.

en: Upload failed. Please reload and try again.
eo: Alŝutado malsukcesis. Reŝargu kaj reprovu.

en: Upload file and import
eo: Alŝuti dosieron kaj importi

en: Upload files
eo: Enŝuti dosierojn

en: Upload images
eo: Alŝuti bildojn

en: Upload max filesize
eo: Maks. grando por alŝutita dosiero

en: Upload media
eo: Alŝuti aŭdvidaĵon

en: Upload stopped.
eo: La alŝutado estas haltigita.

en: Upload theme
eo: Alŝuti etoson

en: Upload themes and plugins
eo: Alŝuti etosojn kaj kromprogramojn

en: Upload your first video
eo: Alŝuti vian unuan filmon

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends a height of %2$s pixels.
eo: Por bonaj rezultoj, alŝutu vian filmon laŭ strukturo %1$s kaj minimumigu la grandon. Via etoso rekomendas alton de %2$s bilderoj.

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends a width of %2$s pixels.
eo: Por bonaj rezultoj, alŝutu vian filmon laŭ strukturo %1$s kaj minimumigu la grandon. Via etoso rekomendas larĝon de %2$s bilderoj.

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends dimensions of %2$s pixels.
eo: Por bonaj rezultoj, alŝutu vian filmon laŭ strukturo %1$s kaj minimumigu la grandon. Via etoso rekomendas dimensiojn de %2$s bilderoj.

en: Upload/Add image
eo: Alŝuti/Aldoni bildon

en: Uploaded Images
eo: Enŝutitaj bildoj

en: Uploaded by %s
eo: Alŝutita de %s

en: Uploaded by:
eo: Alŝutita de

en: Uploaded on:
eo: Alŝutita je:

en: Uploaded on: %s
eo: Alŝutita en: %s

en: Uploaded to this Navigation Menu
eo: Alŝutita al ĉi tiu naviga menuo

en: Uploaded to this page
eo: Enŝutita(j) al tiu ĉi pago

en: Uploaded to this post
eo: Enŝutita(j) al tiu ĉi afiŝo

en: Uploaded to this product
eo: Alŝutita al ĉi tiu varo

en: Uploaded to this template
eo: Alŝutita al ĉi tiu ŝablono

en: Uploaded to this template part
eo: Alŝutita al ĉi tiu ŝablonero

en: Uploaded to:
eo: Alŝutita al:

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
eo: aŭ

en: Uploading
eo: Enŝutas

en: Uploading Files
eo: Alŝuto de dosieroj

en: Uploading Files allows you to choose the folder and path for storing your uploaded files.
eo: Enŝuti dosierojn permesas al vi elekti la dosierujon kaj padon por stoki viajn enŝutitajn dosierojn.

en: Uploading...
eo: Alŝutas...

en: Uploads
eo: Alŝutoj

en: Uploads directory location
eo: Loko de dosierujo por alŝutaĵoj

en: Uploads directory size
eo: Grando de dosierujo por alŝutaĵoj

en: Upsells
eo: Promociaj reklamoj

en: Upsells are products which you recommend instead of the currently viewed product, for example, products that are more profitable or better quality or more expensive.
eo: Promociaj reklamoj estas varoj rekomenditaj de vi, anstataŭ la nune rigardata varo, ekzemple, varoj pli multekostaj aŭ pli bonkvalitaj aŭ pli profitdonaj.

en: Uri
eo: Urio

en: Uruguay
eo: Urugvajo

en: Uruguayan peso
eo: Urugvaja peso

en: Urumqi
eo: Urumĉio

en: Usage / Limit
eo: Uzado/Limo

en: Usage limit per coupon
eo: Uzlimo por aparta kupono

en: Usage limit per user
eo: Uzlimo por individua uzanto

en: Usage limits
eo: Uz-limoj

en: Usage of the title attribute on the login logo is not recommended for accessibility reasons. Use the link text instead.
eo: Uzo de la titolo-atributo sur la ensaluta emblemo estas malrekomendita, por faciligi eniron. Anstataŭe, uzu la ligilan tekston.

en: Usage of user levels is deprecated. Use capabilities instead.
eo: Uzo de uzant-niveloj estas nun evitinda. Anstataŭe, uzu kapablojn.

en: Usage restriction
eo: Uzo-limigo

en: Use %s instead if you do not want the value echoed.
eo: Uzu anstataŭe %s se vi ne volas tekstigi la valoron.

en: Use %s instead.
eo: Anstataŭe, uzu %s.

en: Use <code>[qty]</code> for the number of items, <br/><code>[cost]</code> for the total cost of items, and <code>[fee percent="10" min_fee="20" max_fee=""]</code> for percentage based fees.
eo: Uzu la koncizkodon <code>[qty]</code> por la nombro da eroj, <br/><code>[cost]</code> por la suma kosto de la eroj, kaj <code>[fee percent="10" min_fee="20" max_fee=""]</code> por tarifoj bazitaj sur elcento.

en: Use Google Analytics with Infinite Scroll
eo: Vidu Google Analytics kiam Senfina rulumado estas uzita

en: Use Left/Right Arrow keys to advance one second, Up/Down arrows to advance ten seconds.
eo: Uzu la sago-klavojn (mal)dekstren por pluen irigi je unu sekundo, sago-klavojn (mal)supren por pluen irigi je dek sekundoj.

en: Use Markdown for comments.
eo: Uzi Markdown por komentoj.

en: Use Markdown for posts and pages.
eo: Uzi Markdown por afiŝoj kaj paĝoj.

en: Use Markdown for posts.
eo: Uzo de Markdown por afiŝoj.

en: Use Press This as a quick and lightweight way to highlight another page on the web.
eo: Uzo de Presi ĉi tion estas rapida kaj simpla maniero emfazi alian paĝon sur la interreto.

en: Use Site Editor
eo: Uzi la retejan redaktilon

en: Use This Page
eo: Uzi tiun paĝon

en: Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.
eo: Uzu sago-klavojn (mal)supren por ŝanĝi laŭtecon.

en: Use WP Query arguments to modify the response; private query vars require appropriate authorization.
eo: Uzu argumentojn WP-Query por modifi la respondon; variabloj de privataj petoj devas havi taŭgan rajtigon.

en: Use a different email address
eo: Registri alian retpoŝtan adreson

en: Use a new payment method
eo: Uzi novan pagmetodon

en: Use as product image
eo: Uzu kiel varan bildon

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
eo: Uzu komojn anstataŭ %s por apartigi ekskluditajn terminojn.

en: Use https
eo: Uzi https

en: Use image
eo: Uzi bildon

en: Use legacy Flash Player (not recommended)
eo: Uzi la malnovan flaŝ-ludilon (ne rekomendita)

en: Use only Open Source codecs (may degrade performance)
eo: Uzi nur liberaprogramajn kodekojn (tio eble malaltigus la kvaliton)

en: Use previous column mapping preferences?
eo: Ĉu uzi antaŭajn preferojn por mapigo de kolumnoj?

en: Use the %s filter instead.
eo: Anstataŭe, uzu la filtrilon %s

en: Use the <kbd>TAB</kbd> key on your keyboard to move between colums and the <kbd>ENTER</kbd> or <kbd>RETURN</kbd> key to save each row and move on to the next.
eo: Uzu la klavon taban <kbd>TAB</kbd> de via klavaro por moviĝi inter kolumnoj kaj la klavon enigan <kbd>ENTER</kbd> aŭ <kbd>RETURN</kbd> por konservi ĉiun vicon kaj moviĝi al la sekva.

en: Use the Custom HTML widget to add arbitrary HTML code to your widget areas.
eo: La Propra HTML-kromprogrameto estas por laŭvola aldono de HTML-kodo al kromprogrametaj lokoj.

en: Use the Facebook Page Plugin to connect visitors to your Facebook Page
eo: Uzu la kromprogramon por Facebook-paĝo por ligi vizitantojn al via Facebook-paĝo

en: Use the arrow buttons at the top of the dialog, or the left and right arrow keys on your keyboard, to navigate between media items quickly.
eo: Uzu la sagojn ĉe la supro de la dialogujo aŭ la maldektran kaj dekstran sagojn de via klavaro por navigi rapide inter aŭdvidaĵoj.

en: Use the text area below, to customize your activities.
eo: Uzu la tekstan areon sube, por personecigi viajn agadojn.

en: Use these settings to display different types of content on your site.
eo: Uzu tiujn agordojn por montri malsamajn enhavojn en via retejo.

en: Use title and link, summary, full or custom content
eo: Uzu titolon kaj ligilon, resumon, plenan aŭ kutiman enhavon

en: Used as a fallback template for all pages when a more specific template is not defined.
eo: Uzita kiel rezerva ŝablono por ĉiuj paĝoj kiam pli specifa ŝablono ne estas difinita.

[ctx: Used as the default option in a dropdown list]
en: -- Select --
eo: -- Elekto --

en: Used as:
eo: Uzita kiel:

[ctx: Used before category names.]
en: Categories
eo: Kategorioj

[ctx: Used before post author name.]
en: Author
eo: Aŭtoro

[ctx: Used before publish date.]
en: Posted on
eo: Publikigita je

[ctx: Used before tag names.]
en: Tags
eo: Etikedoj

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
eo: Uzata de milionoj, Aismet estas tre eble la plej bona maniero <strong>protekti vian retejon de trudaĵoj</strong>. Ĝi protektas vian retejon eĉ dum vi dormas. Por eki, iru al <a href="admin.php?page=akismet-key-config">via agordo-paĝo por Akismet</a> por agordi vian API-ŝlosilon.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
eo: Uzata de milionoj, Aismet estas tre eble la plej bona maniero <strong>protekti vian retejon de trudaĵoj</strong>. Via retejo estas plene agordita kaj protektita eĉ dum via dormo.

en: Used for variations
eo: Uzita por variaĵoj

[ctx: Used in Press This to indicate where the content comes from.]
en: Source:
eo: Fonto:

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Hide
eo: Kaŝi

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Show
eo: Montri

en: Used-up download permissions
eo: Elĉerpitaj elŝutaj permesoj

en: Used: %1$s%% of %2$s
eo: Uzataj: %1$s%% el %2$s

en: User
eo: Uzanto

en: User %s added
eo: Uzanto %s aldonita

en: User Agent
eo: Uzanto-agento

en: User Dashboard: %s
eo: Panelo de uzanto: %s

en: User Description
eo: Priskribo de uzanto

en: User Display Name
eo: Montronomo de uzanto

en: User Email
eo: Retpoŝtadreso de uzanto

en: User First Name
eo: Persona nomo de uzanto

en: User ID
eo: ID de uzanto

en: User ID of user who created the refund.
eo: Uzanto-ID de la uzanto, kiu kreis la repagon.

en: User ID who owns the order. 0 for guests.
eo: Uzanto-ID de posedanto de mendo. 0 por gastoj.

en: User Language
eo: Lingvo de uzanto

en: User Last Name
eo: Familinomo de uzanto

en: User Login Name
eo: Ensaluta nomo de uzanto

en: User Name
eo: Uzantonomo

en: User Nice Name
eo: Urlnomo de uzanto

en: User Nickname
eo: Kromnomo de uzanto

en: User Registration Date
eo: Registriĝa dato de uzanto

en: User Request
eo: Peto de uzanto

en: User Requests
eo: Petoj de uzantoj

en: User Roles
eo: Roloj de la uzanto

en: User URL
eo: URL de uzanto

en: User URL may not be longer than 100 characters.
eo: La URL de uzanto ne rajtas esti pli longa ol 100 signoj.

en: User added.
eo: La uzanto estis aldonita.

en: User agent for the comment author.
eo: Klienta aplikaĵo por la aŭtoro de la komento.

en: User agent of the customer.
eo: Aplikaĵo uzita de la kliento.

en: User already exists. Password inherited.
eo: La uzanto jam ekzistas. La pasvorto herediĝis.

en: User cannot be added to this site.
eo: Uzanto ne povas esti aldonita al tiu retejo.

en: User count
eo: Kalkulo de uzantoj

en: User deleted.
eo: La uzanto estis forviŝita.

en: User deletion is not allowed from this screen.
eo: Forviŝi uzantojn ne estas permesata de ĉi tiu ekrano.

en: User email
eo: Retpoŝtadreso de uzanto

en: User has been added to your site.
eo: La uzanto estis aldonita al via retejo.

en: User has been created, but could not be added to this site.
eo: Uzanto estis kreita, sed ne povis esti aldonita al tiu ĉi retejo.

en: User has been successfully disconnected.
eo: Uzanto estis sukcese malkonektita.

en: User has blocked requests through HTTP.
eo: Uzanto baris petojn per HTTP.

en: User has no sites or content and will be deleted.
eo: Uzanto havas neniujn retejojn nek enhavon, do estos forviŝita.

en: User is missing.
eo: Uzanto mankas.

en: User not found
eo: Uzanto ne trovita

en: User not found.
eo: Uzanto ne trovita.

en: User queries should not be run before the %s hook.
eo: Uzantdemandoj ne devus esti rulitaj antaŭ la hoko %s.

en: User removed from this site.
eo: La uzanto estis forigita de tiu ĉi TTT-ejo.

[ctx: User role]
en: Administrator
eo: Administranto

[ctx: User role]
en: Author
eo: Aŭtoro

[ctx: User role]
en: Contributor
eo: Kontribuanto

[ctx: User role]
en: Customer
eo: Kliento

[ctx: User role]
en: Editor
eo: Redaktisto

[ctx: User role]
en: Shop manager
eo: Vendeja direktisto

[ctx: User role]
en: Subscriber
eo: Abonanto

en: User updated.
eo: La uzanto estas ĝisdatigita.

en: User&#8217;s Session Tokens data.
eo: Datumoj pri la ĵetonoj de seanco de uzanto.

en: User&#8217;s comment data.
eo: Komentaj datumoj de uzanto

en: User&#8217;s location data used for the Community Events in the WordPress Events and News dashboard widget.
eo: Datumo pri loko de uzanto, uzita de la Komunumaj Eventoj en la administra kromprogrameto Eventoj kaj Novaĵoj de WordPress.

en: User&#8217;s media data.
eo: Aŭdvidaj datumoj de uzanto&#8217;

en: User&#8217;s profile data.
eo: Profilaj datumoj de uzanto&#8217;

en: Username
eo: Uzantonomo

en: Username is not editable.
eo: Uzantnomo ne estas modifebla.

en: Username is required.
eo: Uzantnomo estas deviga.

en: Username isn't editable.
eo: Uzantnomo ne estas modifebla.

en: Username may not be longer than 60 characters.
eo: Uzantonomo ne rajtas esti pli ol 60 signoj.

en: Username must be at least 4 characters.
eo: La uzantonomo devas konsisti el almenaŭ 4 signoj.

en: Username or Email Address
eo: Uzantnomo aŭ retpoŝtadreso

en: Username or email
eo: Uzantnomo aŭ retpoŝtadreso

en: Username or email address
eo: Uzantnomo aŭ retpoŝtadreso

en: Username.
eo: Uzantonomo

en: Username/Password incorrect for %s
eo: La uzantonomo/pasvorto de %s malĝustas

en: Username:
eo: Uzantonomo

en: Username: %s
eo: Uzantonomo: %s

en: Usernames can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
eo: Uzantonomoj rajtas uzi nur minusklajn literojn (a-z) kaj ciferojn.

en: Usernames cannot be changed.
eo: Uzantonomoj ne povas esti ŝanĝitaj.

en: Usernames must be at least 4 characters.
eo: Uzantnomo devas enhavi almenaŭ 4 signojn.

en: Users
eo: Uzantoj

en: Users do not support trashing. Set '%s' to delete.
eo: Uzantoj ne subtenas enrubigon. Fiksu '%s' por forviŝi.

en: Users list
eo: Uzanto-listo

en: Users list navigation
eo: Navigado tra uzanto-listo

en: Users must be registered and logged in to comment
eo: La uzantoj devas esti registriĝintaj kaj ensalutintaj por komenti

en: Users will need to spend this amount to get free shipping (if enabled above).
eo: Uzantoj devos elspezi tiun kvanton por ricevi senpagan sendon (se ebligita supre).

en: Uses Cookies
eo: Uzado de kuketo

en: Uses Non-Cookie Storage
eo: Uzado de ne-kuketa konservado

en: Using the checkboxes next to each module, you can select multiple modules to toggle via the Bulk Actions menu at the top of the list.
eo: Per la markoskatoloj apud ĉiu modulo, vi povas elekti plurajn modulojn por baskuligi uzante la menuon Amasagoj supre de la listo.

en: Using the tools on the right, you can search for specific modules, filter by module categories or which are active, or change the sorting order.
eo: Per la dekstraj iloj, vi povas serĉi modulojn, filtri laŭ modula kategorio aŭ aktiveco aŭ ŝanĝi la ordigon.

en: Utah
eo: Utaho

en: Utrecht
eo: Utreĥto

en: Uttar Pradesh
eo: Utar-Pradeŝo

en: Uzbekistan
eo: Uzbekio

en: Uzbekistani som
eo: Uzbeka somo

en: Uzhgorod
eo: Uĵhorodo

en: VAT
eo: AVI

en: Vaduz
eo: Vaduzo

en: Valais
eo: Valezo

en: Valencia
eo: Valencio

en: Valid
eo: Valida

en: Validation error: PayPal IPN response from a different email address (%s).
eo: Validiga eraro: PayPal-IPN respondas de malsama retpoŝtadreso (%s).

en: Validation error: PayPal amounts do not match (amt %s).
eo: Validiga eraro: PayPal-nombroj ne kongruas (sumo %s).

en: Validation error: PayPal amounts do not match (gross %s).
eo: Validiga eraro: PayPal-nombroj ne kongruas (malnete %s).

en: Validation error: PayPal currencies do not match (code %s).
eo: Validiga eraro: PayPal-valutoj ne kongruas (kodo %s).

en: Valle
eo: Valoro

en: Value
eo: Valoro

en: Value (required)
eo: Valoro (deviga)

en: Value of the coupon.
eo: Valoro de la kupono.

en: Value(s)
eo: Valoro(j)

en: Values for the input array must be either objects or arrays.
eo: Valoroj por la eniga tabelo devas esti aŭ objektoj aŭ tabeloj.

en: Vancouver
eo: Vankuvero

en: Vanuatu
eo: Vanuatuo

en: Vanuatu vatu
eo: Vanuatua vatuo

en: Variable product
eo: Varia varo

en: Variation #%1$s of %2$s
eo: Variaĵo #%1$s de %2$s

en: Variation ID, if applicable.
eo: ID de variaĵo, se aplikeble.

en: Variation ID.
eo: ID de variaĵo.

en: Variation ID:
eo: Variaĵa ID:

en: Variation URL.
eo: URL de variaĵo.

en: Variation cannot be imported: Missing parent ID or parent does not exist yet.
eo: Variaĵo ne povas esti importita: mankas patra ID aŭ patro ne ekzistas.

en: Variation description.
eo: Priskribo de variaĵo.

en: Variation dimensions.
eo: Dimensioj de variaĵo.

en: Variation height (%s).
eo: Alto de variaĵo (%s).

en: Variation image data.
eo: Bildaj datumoj de variaĵo.

en: Variation length (%s).
eo: Longo de variaĵo (%s).

en: Variation menu order (determines position in the list of variations)
eo: Menu-ordo de variaĵo (fiksas pozicion en la listo de variaĵoj)

en: Variation price (required)
eo: Prezo de variaĵo (deviga)

en: Variation regular price.
eo: Ordinara prezo de variaĵo.

en: Variation sale price.
eo: Rabatprezo de variaĵo.

en: Variation weight (%s).
eo: Pezo de variaĵo (%s).

en: Variation width (%s).
eo: Larĝo de variaĵo (%s).

en: Variations
eo: Variaĵoj

en: Vatican
eo: Vatikano

en: Vaud
eo: Vaŭdo

en: VaultPress is active and will back up your site soon.
eo: VaultPress estas aktiva kaj kreos sekurkopiojn baldaŭ.

en: VaultPress is no longer needed and has been deactivated.
eo: VaultPress jam ne estas bezona, do estis malaktivigita.

en: Venezuela
eo: Venezuelo

en: Venezuelan bol&iacute;var
eo: Venezuela bolivaro

en: Verified Services
eo: Sankciitaj servoj

en: Vermont
eo: Vermonto

en: Version
eo: Versio

en: Version %1$s by %2$s
eo: Versio %1$s de %2$s

en: Version %s
eo: Versio %s

en: Version %s is <strong>available</strong>.
eo: Versio %s estas <strong>havebla</strong> .

en: Version %s is <strong>available</strong>. To enable this update you need to <strong>purchase</strong> a new subscription.
eo: Versio %s estas <strong>havebla</strong>. Por ebligi ĉi tiun ĝisdatigon vi devas <strong>aĉeti</strong> novan abonon.

en: Version of WooCommerce which last updated the order.
eo: Versio de WooCommerce, kiu laste ĝisdatigis la mendon.

en: Version of block API.
eo: Versio de bloka API.

en: Version of the content block format used by the post.
eo: Versio de la bloko-tipo de enhavo uzata de la afiŝo.

en: Version of the content block format used by the template.
eo: Versio de la bloko-tipo de enhavo uzata de la ŝablono.

en: Version.
eo: Versio.

en: Version:
eo: Versioj:

en: Version: %s
eo: Versio: %s

en: Vertical
eo: Vertikala

en: Vertical position from the top to begin the crop as a percentage of the image height.
eo: Vertikala pozicio de la supro por komenci la stucadon kiel procenton de la bilda alteco.

en: Vertical space
eo: Vertikala spaco

en: Very poor
eo: Aĉa

en: Victoria
eo: Viktorio

en: Video <span class="count">(%s)</span> | Video <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Video <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Videoj <span class="count">(%s)</span>

en: Video Details
eo: Video-detaloj

en: Video Gallery
eo: Filmetaro

en: Video Hosting
eo: Gastigo de fimoj

en: Video ID
eo: Filma identeco

en: Video Player
eo: Film-ludilo

en: Video Post
eo: Filma afiŝo

en: Video URL
eo: Retadreso de video

en: Video Widget
eo: Filma kromprogrameto

en: Video Widget (%d) | Video Widget (%d)
eo[0]: Filma kromprogrameto (%d)
eo[1]: Filmaj kromprogrametoj (%d)

en: Video details
eo: Detaloj pri la filmeto

en: Video hosting
eo: Gastigo de fimoj

en: Video is paused.
eo: Filmo estas paŭzita.

en: Video is playing.
eo: Filmo ludas.

en: Video on %s
eo: Filmo en %s

en: Video post by %s.
eo: Film-afiŝo de %s.

en: Video post.
eo: Film-afiŝo.

en: Video title
eo: Titolo de la filmeto

en: Video title&hellip;
eo: Titolo de filmeto&hellip;

en: Video uploaded
eo: Filmeto alŝutita

en: VideoPress Information
eo: Informoj de VideoPress

en: VideoPress Shortcode
eo: Koncizkodo de VideoPress

en: Videos
eo: Videoj

en: Vienna
eo: Vieno

en: Vientiane
eo: Vjentiano

en: Vietnam
eo: Vjetnamio

en: Vietnamese
eo: Vjetnama

en: Vietnamese &#x111;&#x1ed3;ng
eo: Vjetnama dongo

en: View
eo: Rigardi

en: View %(count)s comment for this post | View %(count)s comments for this post
eo[0]: Vidi %(count)s komenton pri tiu afiŝo
eo[1]: Vidi %(count)s komentojn pri tiu afiŝo

en: View %1$s version %2$s details
eo: Vidi detalojn de versio %2$s de %1$s

en: View %1$s&#8217;s profile on %2$s
eo: Rigardi profilon de %1$s en %2$s

en: View &#8220;%s&#8221;
eo: Modifi komentojn ĉe &#8220;%s&#8221;

en: View &#8220;%s&#8221; archive
eo: Vidi arkivon de &#8220;%s&#8221;

en: View &amp; Customize
eo: Vidi k. Tajlori

en: View All
eo: Rigardi ĉiujn

en: View Attachment Page
eo: Vidi alkroĉaĵan paĝon

en: View Category
eo: Rigardi kategorion

en: View Changeset
eo: Vidi ŝanĝaron

en: View Comic
eo: Rigardi kartunon

en: View Comment
eo: Rigardi komenton

en: View Docs
eo: Vidi dokumentojn

en: View Full Profile &rarr;
eo: Vidi la plenan profilon &rarr;

en: View Jetpack Stats without JavaScript
eo: Rigardi statistikaĵojn de via retejo sen Ĝavoskripto

en: View Menu Item
eo: Rigardi menueron

en: View Menu Item Label
eo: Rigardi menueran Ŝlosilvorton

en: View Menu Section
eo: Rigardi menu-sekcion

en: View Navigation Menu
eo: Vidi la navigan menuon

en: View Network Admin
eo: Rigardi Retan administradon

en: View Page
eo: Rigardi la paĝon

en: View Pages
eo: Vidi paĝojn

en: View Partners
eo: Vidi partnerojn

en: View Poll
eo: Vidi enketon

en: View Post
eo: Nova afiŝo

en: View Posts
eo: Vidi afiŝojn

en: View Privacy Policy
eo: Vidi privatecan politikon

en: View Privacy Policy Guide.
eo: Vidi gvidlibron al privateca politiko.

en: View Project
eo: Rigardi projekton

en: View Project Tag
eo: Rigardi projekto-etikedon

en: View Project Type
eo: Rigardi projekto-tipon

en: View Purposes
eo: Vidi celojn

en: View Site
eo: Vidi retejon

en: View Tag
eo: Rigardi la etikedon

en: View Template
eo: Vidi ŝablonon

en: View Template Part
eo: Vidi ŝabloneron

en: View Testimonial
eo: Rigardi ateston

en: View Trash
eo: Rigardi rubujon

en: View User
eo: Vidi uzanton

en: View WooCommerce API docs
eo: Vidi API-dokumentojn de WooCommerce

en: View WooCommerce documentation
eo: Rigardi dokumentaron de WooCommerce

en: View WooCommerce settings
eo: Vidi agordojn de WooCommerce

en: View affected templates
eo: Vidi atingitajn ŝablonojn

en: View all
eo: Rigardi ĉion

en: View all drafts
eo: Rigardi ĉiujn malnetojn

en: View all posts by %s
eo: Vidu ĉiujn afiŝojn de %s

en: View all posts in %s
eo: Montri ĉiujn afiŝojn en %s

en: View and manage coupons
eo: Vidi kaj administri kuponojn

en: View and manage customers
eo: Vidi kaj administri klientojn

en: View and manage orders and sales reports
eo: Vidi kaj administri mendojn kaj vendajn raportojn

en: View and manage products
eo: Vidi kaj administri varojn

en: View and manage subscriptions
eo: Vidi kaj administri abonojn

en: View attachment page
eo: Vidi aldonaĵopaĝon

en: View available icons
eo: Vidi haveblajn piktogramojn

en: View cart
eo: Vidi korbon

en: View comment history
eo: Rigardi komento-historion

en: View complete profile
eo: Rigardi plenan profilon

en: View coupon
eo: Vidi kuponon

en: View coupons
eo: Vidi kuponojn

en: View customers
eo: Vidi klientojn

en: View details
eo: Rigardi detalojn

en: View full size <span class="photo-size">%1$s<span class="photo-size-times">&times;</span>%2$s</span>
eo: Rigardi plengrande <span class="photo-size">%1$s<span class="photo-size-times">&times;</span>%2$s</span>

en: View import log
eo: Vidi Import-protokolon

en: View list '%(currentListName)s'
eo: Vidi liston '%(currentListName)s'

en: View mode
eo: Reĝimo de rigardo

en: View more Storefront child themes
eo: Rigardi pliajn idajn etosojn de Storefront

en: View more comments
eo: Vidi pliajn komentojn

en: View order
eo: Vidi mendon

en: View order: %s
eo: Vidi mendon: %s

en: View orders
eo: Vidi mendojn

en: View orders and sales reports
eo: Vidi mendojn kaj vendajn raportojn

en: View original post
eo: Vidi originalan afiŝon

en: View other orders &rarr;
eo: Vidi aliajn mendojn &rarr;

en: View page
eo: Rigardi la paĝon

en: View people's profiles when you mouse over their Gravatars
eo: Vidi la profilojn de homoj kiam vi ŝvebigas la muson super iliaj gravataroj

en: View post
eo: Montri afiŝon

en: View posts by %s
eo: Vidi afiŝojn de %s

en: View product
eo: Vidi varon

en: View products
eo: Vidi varojn

en: View products in the &ldquo;%s&rdquo; group
eo: Vidi varojn en la grupo &ldquo;%s&rdquo;

en: View project
eo: Vidi projekton

en: View report
eo: Vidi raporton

en: View security scan details
eo: Vidi detalojn de la sekureca skano

en: View site
eo: Vidi la retejon

en: View site in Reader
eo: Vidi retejon en la legilo

en: View tax rates
eo: Vidi impostotarifojn

en: View template
eo: Rigardi ŝablonon

en: View this comment
eo: Vidi tiun komenton

en: View your comment.
eo: Vidi vian komenton.

en: View your site
eo: Viziti vian retejon

en: View/Edit
eo: Vidi/Redakti

en: Views
eo: Vidoj

en: Views over 48 hours. Click for more Jetpack Stats.
eo: Rigardoj dum 48 horoj. Alklaku por pliaj retejo-statistikaĵoj.

en: Views where buttons are shown
eo: Rigardoj kie butonoj estas montritaj

en: Vilnius
eo: Vilno

en: Vinnytsia Oblast
eo: Oblasto Vinico

en: Virgin
eo: Usonaj Virgulininsuloj

en: Virginia
eo: Virginio

en: Virtual
eo: Nefizika

en: Virtual products are intangible and are not shipped.
eo: Nefizikaj varoj estas netuŝeblaj kaj ne estos ekspeditaj.

en: Visibility
eo: Videbleco

en: Visibility in catalog
eo: Videbleco en la katalogo

en: Visibility:
eo: Videbleco:

en: Visible
eo: Videbla

en: Visible on the product page
eo: Videbla sur la paĝo de varo

en: Visit
eo: Viziti

en: Visit %(siteUrl)s
eo: Viziti %(siteUrl)s

en: Visit %(url)s
eo: Viziti %(url)s

en: Visit %s
eo: Faru viziton ĉe &quot;%s&quot;

en: Visit %s admin area:
eo: Viziti administran lokon de %s:

en: Visit %s&#8217;s website
eo: Faru viziton ĉe &quot;%s&quot;

en: Visit Dashboard
eo: Iri al panelo

en: Visit Link
eo: Viziti ligilocelon

en: Visit Site
eo: Viziti la TTT-ejon

en: Visit Store
eo: Viziti vendejon

en: Visit Theme Site
eo: Viziti etoso-retejon

en: Visit Your Site
eo: Viziti vian retejon

en: Visit Your Website
eo: Viziti vian retejon

en: Visit plugin homepage
eo: Viziti kromprograman paĝon

en: Visit post
eo: Viziti afiŝon

en: Visit premium customer support
eo: Viziti superan klientan subtenon

en: Visit site
eo: Viziti la TTT-ejon

en: Visit the post for more.
eo: Vizitu la afiŝon por pli.

en: Visit theme site for %s
eo: Vizitu etosan retejon por %s

en: Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
eo: Komentoj de vizitantoj povas esti kontrolitaj per servo aŭtomate trovanta trudaĵojn.

en: Visitors
eo: Vizitintoj

en: Visual Editor
eo: Grafika redaktilo

en: Visual aids
eo: Vidaj helpiloj

en: Visual mode gives you an editor that is similar to a word processor. Click the Toolbar Toggle button to get a second row of controls.
eo: Pervida reĝimo donas al vi redaktilon simila al ordinara dokumentoredaktilo. Alklaku la Baskuligon de la ilobreto por ricevi duan vicon de iloj.

en: Vladivostok
eo: Vladivostoko

en: Volgograd
eo: Volgogrado

en: Volume Slider
eo: Ŝovilo por laŭteco

en: Volyn Oblast
eo: Oblasto Volino

en: Votes
eo: Voĉdonoj

en: Vâlcea
eo: Valcea

en: WC database version.
eo: Versio de WC-datumbazo.

en: WP Admin
eo: WP-Administranto

en: WP REST API Integration v%d
eo: REST-API de WP Integriĝo v%d

en: WP.me Shortlinks
eo: Konciz-ligiloj de WP.me

en: Waiting for confirmation
eo: Atendas konfirmon

en: Wake
eo: Vejkinsulo

en: Wales
eo: Kimrio

en: Wallis
eo: Valiso

en: Wallis and Futuna
eo: Valiso kaj Futuno

en: Wallonia
eo: Valonio

en: Want less email?
eo: Ĉu vi volas malpliajn retmesaĝojn?

en: Want more events? <a href="%s">Help organize the next one</a>!
eo: Ĉu vi volas pliajn eventojn?  <a href="%s">Helpu organizi la sekvan </a>!

en: Warning | Warnings
eo[0]: Averto

en: Warning! User %s cannot be deleted.
eo: Averto! Uzanto %s ne povas esti forviŝita.

en: Warning! User cannot be deleted. The user %s is a network administrator.
eo: Averto! Uzanto ne povas esti forviŝita. Tiu uzanto %s estas ret-administranto.

en: Warning:
eo: Averto:

en: Warning: %1$s expects parameter %2$s (%3$s) to be a %4$s, %5$s given.
eo: Averto: %1$s atendas ke la parametro %2$s (%3$s) estu %4$s, %5$s donita.

en: Warning: the link has been inserted but may have errors. Please test it.
eo: Averto: la ligilo estis enmetita sed eble enhavas erarojn. Bonvole testu ĝin.

en: Warsaw
eo: Varsovio

en: Was not able to disconnect the site. Please try again.
eo: Ne povis malkonekti la retejon. Bonvole provu denove.

en: Was not able to unlink the user. Please try again.
eo: Ne povis malligi la uzanton. Bonvole provu denove.

en: Washington
eo: Vaŝingtonio

en: Wavatar (Generated)
eo: Sortavataro (kreita)

en: We accept payments through PayPal. When processing payments, some of your data will be passed to PayPal, including information required to process or support the payment, such as the purchase total and billing information.
eo: Ni akceptas pagojn per PayPal. Dum pritrakto de pagoj, kelkaj viaj datumoj estos liveritaj al PayPal, inkluzive informojn bezonajn por pritrakti aŭ subteni la pagon, kiel la sumon de la aĉeto kaj fakturajn informojn.

en: We already have a ping from that URL for this post.
eo: Ni jam havas sondadon de tiu URL por tiu ĉi afiŝo.

en: We cannot process your payment. Please <a href="%s" target="_blank">update your payment details</a>.
eo: Ni ne povas pritrakti vian pagon. Bonvole <a href="%s" target="_blank">ĝisdatigu viajn pago-detalojn</a>.

en: We collect information about you during the checkout process on our store.
eo: Ni kolektas informojn pri vi dum la paga procezo ĉe nia retejo.

en: We could not verify that your server is making an authorized request. Please try again, and make sure there is nothing interfering with requests from your server to the Jetpack Server.
eo: Ni ne povis konfirmi ke via servilo rajtas peti. Bonvole provu denove kaj certigu ke nenio intervenas en la petoj senditaj de via servilo al la Jetpack-servilo.

en: We couldn't find your account. If you already have an account, make sure you have connected to WordPress.com.
eo: Ni ne povis trovi vian konton. Se vi jam havas konton, certigu ke vi konektiĝis al WordPress.com.

en: We generally store information about you for as long as we need the information for the purposes for which we collect and use it, and we are not legally required to continue to keep it. For example, we will store order information for XXX years for tax and accounting purposes. This includes your name, email address and billing and shipping addresses.
eo: Kutime, ni tenas informojn pri vi tiom longe, kiom ni bezonas la informojn por niaj kolektaj kaj uzaj celoj, kaj ni ne estas laŭleĝe devigitaj daŭre teni ilin. Ekzemple, ni tenas informojn pri mendoj dum XXX jaroj por impostaj kaj librotenadaj uzoj. Tiuj inkluzivas viajn nomon, retpoŝtadreson kaj fakturan kaj sendan adresojn.

en: We have saved some information about your Blogger account in your WordPress database. Clearing this information will allow you to start over. Restarting will not affect any posts you have already imported. If you attempt to re-import a blog, duplicate posts and comments will be skipped.
eo: Ni konservis kelkajn informojn pri via Blogger-konto en via WordPressa datumbazo. Viŝo de tiuj informoj permesos rekomencon. Rekomenco ne traktos la jam importitajn afiŝojn. Se vi provos ree importi blogon, ripetitajn afiŝojn kaj komentojn ne estos traktitaj.

en: We hear you.
eo: Ni aŭdas vin.

en: We just shared your post %1$s on %2$s.
eo: Ni ĵus kunhavigis vian afiŝon %1$s ĉe %2$s.

en: We keep a daily or real-time backup of your site so that when mistakes or accidents occur, restoring your
    		site to any location takes a matter of minutes. Your site’s files are regularly scanned for unauthorized or
    		suspicious modifications that could compromise your security and data. In many cases, we can fix them
    		automatically (and will notify you). When we can’t, we provide you with expert support.
eo: Ni tenas ĉiutagan aŭ realtempan sekurkopion de via retejo, por ke kiam eraroj aŭ misoj okazos, restarigo
    →	→	de via retejo al iu loko postulos nur minutojn. La dosieroj de via retejo regule estas skanitaj por senrajtaj aŭ
    →	→	suspektaj ŝanĝoj kiuj povus endanĝerigi viajn sekurecon kaj datumojn. Tre ofte, ni povas ripari ilin
    →	→	aŭtomate (kaj avertos vin). Kiam ni ne povos, ni donos al vi spertan subtenon.

en: We recommend Storefront, the <em>official</em> WooCommerce theme.
eo: Ni rekomendas Storefront, la <em>oficiala</em> etoso de WooCommerce.

en: We recommend using PHP version 7.2 or above for greater performance and security.
eo: Ni rekomendas la uzon de almenaŭ versio 7.2 de PHP por pli bona rendimento kaj sekureco.

en: We share information with third parties who help us provide our orders and store services to you; for example --
eo: Ni dividas informojn kun eksteraj partneroj kiuj helpas nin plenumi mendojn kaj servojn al vi; ekzemple --

en: We show contextual suggestions for official extensions that may be helpful to your store.
eo: Ni montras laŭkuntekstajn proponojn pri oficialaj etendaĵoj, kiuj eble helpus al via butiko.

en: We take privacy and transparency very seriously
eo: Ni traktas privatecon kaj travideblecon tre serioze.

en: We take privacy and transparency very seriously. To learn more about what data we collect, and how we use it, please visit <a href="%s">our Privacy Policy</a>.
eo: Ni prenas tre serioze privatecon kaj malkaŝecon. Por lerni pli pri niaj kolektitaj datumoj kaj kiel ni uzas ilin, bonvole vizitu <a href="%s">WordPress.org/about/privacy</a>.

en: We want to make sure payments reach you, so please add an email address.
eo: Ni volas, ke pagoj atingos vin, do bonvole aldonu retpoŝtadreson.

en: We were able to log in but there were no blogs. Try a different account next time.
eo: Ni povis ensaluti sed estis neniuj blogoj. Provu malsaman konton.

en: We were not able to gain access to your account. Try starting over.
eo: Ni ne povis aliri al via konto. Provu denove.

en: We were unable to get your stats just now. Please reload this page to try again.
eo: Ni ne povis kolekti viajn statistikaĵojn nun. Bonvole reŝargu tiun ĉi paĝon por provi denove.

en: We were unable to process your order, please try again.
eo: Ni ne povis trakti vian mendon, bonvolu provi denove.

en: We will also store comments or reviews, if you choose to leave them.
eo: Ankaŭ, ni tenos komentojn aŭ recenzojn, se vi elektos lasi tiujn.

en: We&#8217;re all done here, but you can always <a href="%s">convert more</a>.
eo: Ni finis ĉion ĉi tie, sed vi ĉiam povas <a href="%s">konverti pli</a>.

en: We&rsquo;ve changed this option to a click-to-scroll version for you since you have footer widgets in Appearance &rarr; Widgets, or your theme uses click-to-scroll as the default behavior.
eo: Ni ŝanĝis tiun opcion al versio alklaki-por-rulumi ĉar vi havas kromprogrametojn en la piedo en Aspekto &rarr; Kromprogrametoj, aŭ via etoso uzas alklaki-por-rulumi defaŭlte.

en: We're here for you — get tips, product updates, and inspiration straight to your mailbox.
eo: Ni subtenas vin  — vi povas ricevi novaĵojn pri varoj, kaj inspiradon rekte al via leterkesto.

en: We've made things simpler and easier to manage moving forward. From now on you can manage all your WooCommerce purchases directly from the Extensions menu within the WooCommerce plugin itself. <a href="%s">View and manage</a> your extensions now.
eo: Ni plisimpligis administradon ekde nun. Nun vi povas administri ĉiujn viajn aĉetojn de WooCommerce rekte de la menuo de Etendaĵoj en la kromprogramo WooCommerce. <a href="%s">Vidi kaj administri</a> viajn etendaĵojn nun.

en: Web Address
eo: Retadreso

en: Web address
eo: Retadreso

en: Web server
eo: Interreta servilo

en: WebFinger Resource
eo: WebFinger-risurco

en: WebFinger Test
eo: WebFinger-testo

en: WebFinger endpoint
eo: WebFinger-finpunkto

en: WebFinger endpoint is not accessible
eo: WebFinger-finpunkto ne estas alirebla

en: WebFinger is a protocol that allows for discovery of information about people and things identified by a URI. Information about a person might be discovered via an "acct:" URI, for example, which is a URI that looks like an email address.
eo: WebFinger estas protokolo kiu permesas malkovron de informoj pri homoj kaj aferoj identigitaj per URI. Informoj pri persono povus esti malkovritaj per "acct:" URI, ekzemple, kiu estas URI kiu aspektas kiel retpoŝtadreso.

en: WebFinger is used to discover information about people or other entities on the Internet that are identified by a URI using standard Hypertext Transfer Protocol (HTTP) methods over a secure transport. A WebFinger resource returns a JavaScript Object Notation (JSON) object describing the entity that is queried. The JSON object is referred to as the JSON Resource Descriptor (JRD).
eo: WebFinger estas uzata por malkovri informojn pri homoj aŭ aliaj estaĵoj en la Interreto, kiuj estas identigitaj per URI per normaj metodoj HTTP (Hypertext Transfer Protocol) per sekura transporto. WebFinger-rimedo resendas JavaScript Object Notation (JSON) objekton priskribantan la enton kiu estas pridemandita. La JSON-objekto estas referita kiel la JSON-Rimedo-Priskribilo (JRD).

en: Webfont font family must be a non-empty string.
eo: Webfont tiparfamilio devas esti ne-malplena ĉeno.

en: Webfont font weight must be a properly formatted string or integer.
eo: Rettiparo-pezo devas esti taŭge formatita ĉeno aŭ entjero.

en: Webfont src must be a non-empty string or an array of strings.
eo: Webfont src devas esti nemalplena ĉeno aŭ tabelo de ĉenoj.

en: Webhook actions
eo: Rethokaj agoj

en: Webhook created on %s
eo: Rethoko kreita en la %s

en: Webhook created successfully.
eo: Sukcese kreis rethokon.

en: Webhook data
eo: Rethokaj datumoj

en: Webhook delivery URL must be a valid URL starting with http:// or https://
eo: Rethoka livera URL devas esti valida URL komenciĝanta per http:// aŭ https://

en: Webhook delivery URL must be a valid URL starting with http:// or https://.
eo:  URL de rethoka livero devas esti valida URL komencanta per http:// aŭ https://.

en: Webhook delivery URL.
eo: Livera URL de rethoko.

en: Webhook event.
eo: Rethoka okazo.

en: Webhook resource.
eo: Rimedo de rethoko.

en: Webhook status.
eo: Stato de rethoko.

en: Webhook topic is required and must be valid.
eo: Rethoka temo estas deviga kaj devas esti valida.

en: Webhook topic must be valid.
eo: La rethoka temo devas esti valida.

en: Webhook topic unknown. Please select a valid topic.
eo: Rethoka temo nekonata. Bonvolu elekti validan temon.

en: Webhook topic.
eo: Temo de rethoko.

en: Webhook updated successfully.
eo: Sukcese ĝisdatigis rethokon.

en: Webhooks
eo: Rethokoj

en: Webhooks are event notifications sent to URLs of your choice. They can be used to integrate with third-party services which support them.
eo: Rethokoj estas sciigoj pri okazoj senditaj al URL-oj, kiujn vi elektas. Oni povas uzi ilin por kuniĝi al eksteraj liverantoj, kiuj subtenas ilin.

en: Webhooks do not support trashing.
eo: Rethokoj ne subtenas rubigadon.

en: Website
eo: TTT-ejo

en: Website Designer
eo: Dizajnisto de retejo

en: Website Powered by WordPress.com
eo: Retejo povigita de WordPress.com

en: Website Verification Services
eo: Retejaj konfirmaj servoj

en: Website: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
eo: Retejo: %1$s (IP-adreso: %2$s, %3$s)

en: Websites
eo: Retejoj

en: Wed
eo: mer

en: Weddings are in the spotlight now with VideoPress for weddings.
eo: Nuptoj estas sub la spoto nun, pro VideoPress por nuptoj.

en: Wednesday
eo: merkredo

[ctx: Wednesday initial]
en: W
eo: k

en: Week
eo: Semajno

en: Week Starts On
eo: Semajno komenciĝas en

en: Week(s)
eo: Semajno(j)

en: Weekly
eo: Semajne

en: Weekly Views
eo: Semajnaj rigardoj

en: Weekly digest for %1$s, on %2$s
eo: Semajna diĝesto por %1$s, en la %2$s

en: Weeks
eo: Semajnoj

en: Weight
eo: Pezo

en: Weight (%s)
eo: Pezo (%s)

en: Weight in decimal form
eo: Pezo en dekuma formo

en: Weight unit
eo: Unuo de pezo

en: Welcome
eo: Bonvenon

en: Welcome back!
eo: Bonvenon denove

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
eo: Bonvenon

en: Welcome to %1$s!
eo: Bonvenon, %1$s!

en: Welcome to %s.
eo: Bonvenon al %s.

en: Welcome to %s. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
eo: Bonvenon al %s. Tiu ĉi estas via unua afiŝo. Redaktu aŭ forviŝu ĝin, poste ekverku!

en: Welcome to Conversations
eo: Bonvenon al Konversacioj

en: Welcome to WordPress!
eo: Bonvenon al WordPress!

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
eo: Bonvenon al WordPress. Tio ĉi estas via unua afiŝo. Redaktu aŭ forviŝu ĝin, poste ekblogu!

en: Welcome to WordPress.com
eo: Bonvenon al WordPress.com

en: Welcome to WordPress.com. Please click the button below to confirm your email address and activate your account.
eo: Bonvenon al WordPress.com. Klaku la butonon sube por konfirmi vian retpoŝtadreson kaj aktivigi vian uzantokonton.

en: Welcome to the WordPress.com community.
eo: Bonvenon al la komunumo WordPress.com

en: Welcome to your Dashboard!
eo: Bonvenon al via Panelo!

en: Welcome to your WordPress Dashboard!
eo: Bonvenon al via WordPress-panelo!

en: Welcome to {site_title}
eo: Bonvenon ĉe {site_title}

en: Welcome!
eo: Bonvenon!

en: Welsh
eo: Kimra

en: West
eo: Okcidento

en: West African CFA franc
eo: Okcident-afrika CFA-franko

en: West Azarbaijan (آذربایجان غربی)
eo: Okcidenta Azerbajĝano (آذربایجان غربی)

en: West Bengal
eo: Okcidenta Bengalio

en: West Coast
eo: Okcidentmarborda Regiono

en: West Virginia
eo: Okcidenta Virginio

en: Western Australia
eo: Okcidenta Aŭstralio

en: Western Sahara
eo: Saharo Okcidenta

en: We’ll also use cookies to keep track of cart contents while you’re browsing our site.
eo: Ankaŭ, ni uzos kuketojn por teni en memoro la enhavon de korbo dum vi foliumos tra nia retejo.

en: We’ve just sent a magic link to {{b}}%(email)s{{/b}}
eo: Ni ĵus sendis magian ligilon al {{b}}%(email)s{{/b}}

en: What ZIP/post codes are available for local delivery?
eo: Kiuj poŝtkodoj validas por loka livero?

en: What ZIP/post codes are available for local pickup?
eo: Kiuj poŝtkodoj validas por loka preno?

en: What automated decision making and/or profiling we do with user data
eo: Kiujn aŭtomatajn farojn de decidoj kaj/aŭ profiladon ni faras kun informoj de uzantoj

en: What currency do you accept payments in?
eo: En kiu valuto vi akceptas pagojn?

en: What currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
eo: La valuto, en kiu listiĝu prezoj en la katalogo kaj la valuto, kiun pagoservoj akceptu.

en: What data breach procedures we have in place
eo: Kiun procedaron ni sekvas rilate enrompiĝon al informoj

en: What do I do now?
eo: Kion mi scias nun?

en: What fee do you want to charge for local delivery, disregarded if you choose free. Leave blank to disable.
eo: Kiom da tarifo vi volas pagigi por loka livero, neaplikeble se vi elektos Senpaga. Lasu malplena por malebligi.

en: What is PHP and how does it affect my site?
eo: Kio estas PHP kaj kiel ĝi rilatas al mia retejo?

en: What is PayPal?
eo: Kio estas PayPal?

en: What is the GDPR?
eo: Kio estas ĜDPR?

en: What is this payment for?
eo: Kio estas la celo de tiu pago?

en: What personal data we collect and why we collect it
eo: Kiujn personajn informojn ni kolektas kaj kial ni kolektas ilin

en: What rights you have over your data
eo: Kiujn rajtojn vi havas rilate viajn informojn

en: What running the tool will do.
eo: Kion faros la ilo.

en: What should be done with content owned by %s?
eo: Kion fari pri la enhavo posedita de %s?

en: What should be done with content owned by these users?
eo: Kion fari al enhavo posedita de tiuj uzantoj?

en: What should be done with content owned by this user?
eo: Kion fari kun la enhavo de tiu uzanto?

en: What should the subject line be?
eo: Kio devus esti la temlinio?

en: What size photos would you like to display?
eo: Kiun grandon de bildoj vi volas montri?

en: What third parties we receive data from
eo: Kiuj eksteraj liverantoj liveras al ni informojn

en: What to show on the front page
eo: Kion montri sur la ĉefpaĝo

en: What type of products do you plan to sell?
eo: Kiajn varojn vi planas vendi?

en: What we collect and store
eo: Kion ni kolektas kaj tenas

en: What we share with others
eo: Kion ni dividas kun aliaj

en: What would you like the subject of the email to be?
eo: Kiu estu la temo de la retletero?

en: What would you like to charge for flat rate shipping?
eo: Kiom estu la fiksa tarifo por sendado de pakaĵoj?

en: What&#8217;s New
eo: Kio estas nova?

en: What&#8217;s on your mind?
eo: Pri kio vi pensas?

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
eo: Kio estas la diferenco inter kategorioj kaj etikedoj? Kutime etikedoj estas spontaneaj ŝlosilvortoj, kiuj identigas gravajn informojn en via afiŝo (nomoj, temoj ktp.) kiu eble aŭ eble ne reaperos en aliaj afiŝoj, dum kategorioj estas antaŭdeciditaj sekcioj. Se vi pensas pri via retejo kiel pri libro, la kategorioj estas kiel la enhavolisto kaj la etikedoj estas kiel la terminoj en la indekso.

en: What's Hot
eo: Kio estas populara

en: What's a Gravatar?
eo: Kio estas gravataro?

en: What’s next?
eo: Kio sekvas?

en: When
eo: Kiam

en: When WordPress posts spark lively conversations, they'll appear here. To get started, like or comment on some posts.
eo: Kiam okazas viglaj konversacioj ĉe WordPress, ili aperas tie ĉi. Por komenciĝi, ŝatu aŭ prikomentu afiŝon.

en: When a comment contains any of these words in its content, author name, URL, email, IP address, or browser&#8217;s user agent string, it will be put in the Trash. One word or IP address per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
eo: Kiam komento enhavas iujn el la sekvaj vortoj en la enhavo, nomo, URL aŭ retpoŝta adreso ĝi estos sendita rubujen. Metu nur unu vorton aŭ IP-numeron en ĉiu linio. Trafoj okazos ankaŭ ene de vortoj. Tial &#8220;press&#8221; trafos al &#8220;WordPress&#8221;.

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, email, or IP address, it will be held in the <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderation queue</a>. One word or IP address per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
eo: Kiam komento enhavas iujn el la sekvaj vortoj en la komentoteksto, nomo, URL, retpoŝta adreso aŭ IP-numero, ĝi estos tenata en la <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">kontrola atendvico</a>. Metu nur unu vorton aŭ IP-numeron en ĉiu linio. Trafoj okazos ankaŭ ene de vortoj. Tial &#8220;press&#8221; trafos al &#8220;WordPress&#8221;.

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
eo: Kiam vi aldonas novan kategorion en tiu ĉi ekrano, vi plenigos la sekvajn kampojn:

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
eo: Kiam vi aldonas novan etikedon en tiu ĉi ekrano, vi plenigos la sekvajn kampojn:

en: When adding an image gallery, you will have the option to create elegant magazine-style mosaic layouts for your photos,
    		including mosaic (default), square, and circular layouts.
eo: Dum aldono de bildo-galerio, vi havos opcion krei elegantajn magazin-stilajn aranĝojn por viaj fotoj,
    →	→	inkluzivante aranĝojn mozaikajn (la defaŭltan), kvadratan kaj rondan.

en: When applying multiple coupons, apply the first coupon to the full price and the second coupon to the discounted price and so on.
eo: Je apliko de pluraj kuponoj, apliku la unuan kuponon al la plena prezo kaj la duan kuponon al la rabatita prezo, ktp.

en: When changing themes, there is often some variation in the number and setup of widget areas/sidebars and sometimes these conflicts make the transition a bit less smooth. If you changed themes and seem to be missing widgets, scroll down on this screen to the Inactive Widgets area, where all of your widgets and their settings will have been saved.
eo: Kiam vi elektas ŝanĝi etosojn, ofte estas malsama nombro kaj aranĝo de flankpaneloj kaj kromprogrametaj lokoj kaj pro tio la ŝanĝiĝo ne iras glate. Se vi ja ŝanĝis etoson kaj mankas kromprogrametoj, rulumu en tiu ĉi ekrano ĝis la loko por neaktivaj kromprogrametoj, kie vi vidos ilin kune kun ĉiuj konservitaj agordoj.

en: When checking for the %s capability, you must always check it against a specific comment.
eo: Kiam vi kontrolas la kapablon %s, vi ĉiam devas kontroli ĝin kontraŭ specifa komento.

en: When checking for the %s capability, you must always check it against a specific page.
eo: Kiam vi kontrolas la kapablon %s, vi ĉiam devas kontroli ĝin kontraŭ specifa paĝo.

en: When checking for the %s capability, you must always check it against a specific post.
eo: Kiam vi kontrolas la kapablon %s, vi ĉiam devas kontroli ĝin kontraŭ specifa afiŝo.

en: When checking for the %s capability, you must always check it against a specific term.
eo: Kiam vi kontrolas la kapablon %s, vi ĉiam devas kontroli ĝin kontraŭ specifa termino.

en: When checking for the %s capability, you must always check it against a specific user.
eo: Kiam vi kontrolas la kapablon %s, vi ĉiam devas kontroli ĝin kontraŭ specifa uzanto.

en: When in reorder mode, additional controls to reorder menu items will be available in the items list above.
eo: Dum en reĝimo de aliordigo, aldonaj regiloj por ŝanĝi aranĝon de menueroj estos haveblaj en la supra listo de eroj.

en: When in reorder mode, additional controls to reorder widgets will be available in the widgets list above.
eo: Dum en aliordiga reĝimo, pliaj iloj por aliordigi kromprogrametojn estos haveblaj en la supra kromprogrameta listo.

en: When previewing on smaller monitors, you can use the collapse icon at the bottom of the left-hand pane. This will hide the pane, giving you more room to preview your site in the new theme. To bring the pane back, click on the collapse icon again.
eo: Kiam vi uzas etan ekranon por antaŭvidi, vi povas uzi la piktogramon Maletendi sube de la maldekstra panelo. Tio kaŝas la panelon, donante plian spacon por antaŭvidi vian retejon en la nova etoso. Por ree vidigi la panelon, denove alklaku la butonon.

en: When product stock reaches this amount the stock status will change to "out of stock" and you will be notified via email. This setting does not affect existing "in stock" products.
eo: Kiam havebleco de varo malpliiĝos ĝis tiu kvanto, la stato ŝanĝiĝos al "elĉerpita" kaj vi estos retpoŝte sciigita. Ĉi tiu agordo ne influas ekzistantajn haveblajn varojn.

en: When product stock reaches this amount you will be notified via email.
eo: Je atingo de tiu kvanto da var-ekzempleroj, vi ricevos retpoŝtan sciigon.

en: When registering a "variadic" theme feature, the "type" must be an "array".
eo: Dum registro de etosa eco "variadic", la "type" devas esti "array".

en: When registering a default meta value the data must match the type provided.
eo: Dum registro de defaŭlta metadatuma valoro, la datumo devas kongrui kun la donita tipo.

en: When registering an "array" feature, the feature's schema must include the "items" keyword.
eo: Dum registro de eco "array", la skemo de la eco devas inkluzivi la ŝlosilvorton "items".

en: When registering an "array" or "object" feature to show in the REST API, the feature's schema must also be defined.
eo: Dum registro de eco "array" aŭ "object" por montriĝi en la REST-API, la skemo de la eco ankaŭ devas esti difinita.

en: When registering an "object" feature, the feature's schema must include the "properties" keyword.
eo: Dum registro de eco "object", la skemo de la eco devas inkluzivi la ŝlosilvorton "properties".

en: When starting a new paragraph with one of these formatting shortcuts followed by a space, the formatting will be applied automatically. Press Backspace or Escape to undo.
eo: Dum komenco de nova alineo kun unu el tiuj ĉi ŝablonoj sekvata de spaceto, la tekstaranĝo estos aŭtomate aplikita. Premu retropaŝan klavon aŭ eskapklavon por malfari.

en: When testing the REST API, an error was encountered:
eo: Dum testado de la REST API, eraro estis renkontita:

en: When testing the REST API, an unexpected result was returned:
eo: Dum testado de la REST API, neatendita rezulto estis resendita:

en: When this setting is in effect, a reminder is shown in the At a Glance box of the Dashboard that says, &#8220;Search engines discouraged&#8221;, to remind you that you have directed search engines to not crawl your site.
eo: Kiam tiu agordo estas ŝaltita, aperas en la skatolo Je ekrigardo en la panelo atentigo kiu diras &#8220;Serĉiloj malinstigitaj,&#8221; por memorigi vin, ke via retejo ne estas indeksita.

en: When true, the payment gateway API is used to generate the refund.
eo: Kiam vere, la API de la pagservo estas uzata por generi la repagon.

en: When using a keyboard to navigate:
eo: Dum uzo de klavaro por navigi:

en: When visitors leave comments on the site we collect the data shown in the comments form, and also the visitor&#8217;s IP address and browser user agent string to help spam detection.
eo: Je laso de komento fare de vizitanto al la retejo, ni kolektas la informojn en la komenta formularo kaj ankaŭ la IP-adreson de la vizitanto kaj linion pri la retumilo uzita por helpi malkovri trudaĵojn.

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
eo: Kiam vi alklakos la ĉi-suban butonon, WordPress kreos XML-dosieron, kiun vi konservu en via komputilo.

en: When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select &quot;Remember Me&quot;, your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed.
eo: Je ensaluto, ni starigas kelkajn kuketojn por konservi viajn ensalutajn informojn kaj viajn elektojn pri montrado sur ekrano. Ensalutaj kuketoj daŭras du tagojn kaj kuketoj pri ekranaj elektoj daŭras jaron. Se vi elektas &quot;Memoru min&quot;, via ensaluto daŭros du semajnojn. Se vi elsalutas el via konto, la ensalutaj kuketoj estos forviŝitaj.

en: When you purchase from us, we’ll ask you to provide information including your name, billing address, shipping address, email address, phone number, credit card/payment details and optional account information like username and password. We’ll use this information for purposes, such as, to:
eo: Kiam vi aĉetos de ni, ni petos vin doni informojn inkluzive viajn nomon, fakturan adreson, sendan adreson, retpoŝtadreson, telefonnueron, kreditkartajn/pagajn detalojn kaj laŭvolajn kontajn informojn kiel uzantnomon kaj pasvorton. Ni uzos tiujn informojn, i.a., por:

en: When you receive a new order, it will appear here.
eo: Kiam vi ricevos novan mendon, ĝi aperos ĉi tie.

en: When you've been able to update using the "Update now" button on Dashboard > Updates, this error will be cleared for future update attempts.
eo: Kiam vi povos ĝisdatigi per la butono "Ĝisdatigi nun" en Panelo > Ĝisdatigoj, ni forviŝos tiun ĉi eraron por estontaj ĝisdatigaj provoj.

en: Where is your store based?
eo: Kie estas via vendejo?

en: Where the template part is intended for use (header, footer, etc.)
eo: Kie la ŝablona parto estas celita por uzo (kapo, piedlinio, ktp.)

en: Where your data is sent
eo: Kien oni sendas viajn datumojn

en: Whether a taxonomy is intended for use publicly either via the admin interface or by front-end users.
eo: Ĉu taksonomio estas celita al la publiko, ĉu per la administra interfaco ĉu per la fasado.

en: Whether a template is a custom template.
eo: Ĉu ŝablono estas propra ŝablono.

en: Whether a theme uses block-based template parts.
eo: Ĉu temo uzas blok-bazitajn ŝablonpartojn.

en: Whether a theme uses block-based templates.
eo: Ĉu etoso uzas blok-bazitajn ŝablonojn.

en: Whether items must be assigned all or any of the specified terms.
eo: Ĉu eroj devas esti asignitaj iu aŭ ĉiuj el la specifitaj terminoj.

en: Whether or not comments are open on the post.
eo: Ĉu jes aŭ ne komentoj estas malfermaj por la afiŝo.

en: Whether or not the post can be pinged.
eo: Ĉu jes aŭ ne la afiŝo povas esti sondita.

en: Whether or not the post should be treated as sticky.
eo: Ĉu jes aŭ ne la afiŝo estu traktita kiel gluita.

en: Whether or not the post type can be viewed.
eo: Ĉu afiŝotipo povas esti rigardita.

en: Whether or not the post type should have children.
eo: Ĉu la afiŝotipo havu idojn.

en: Whether or not the taxonomy should have children.
eo: Ĉu la taksonomio devus havi idojn.

en: Whether or not the term cloud should be displayed.
eo: Ĉu aperigi la termino-nubon.

en: Whether or not this is a compound rate.
eo: Ĉu tio estas kunmetita tarifo.

en: Whether or not this tax rate also gets applied to shipping.
eo: Ĉu tiu imposto estas aplikebla ankaŭ al sendokosto.

en: Whether or not you have WordPress Multisite enabled.
eo: Ĉu vi enŝaltis Multretejon de WordPress.

en: Whether posts and comments RSS feed links are added to head.
eo: Ĉu ligiloj de afiŝaj kaj komentaj RSS-fluoj estas aldonitaj al la kapo.

en: Whether posts of this status may have floating published dates.
eo: Ĉu artikoloj kun ĉi tiu stato rajtas havi ne fiksan publikigan datojn.

en: Whether posts of this status should be shown in the front end of the site.
eo: Ĉu afiŝoj de tiu stato estu montritaj en la fasado de la retejo.

en: Whether posts with this status should be private.
eo: Ĉu afiŝoj kun tiu stato estu privataj.

en: Whether posts with this status should be protected.
eo: Ĉu afiŝoj kun tiu stato estu protektitaj.

en: Whether posts with this status should be publicly-queryable.
eo: Ĉu afiŝoj kun tiu stato estu publike peteblaj.

en: Whether the content is protected with a password.
eo: Ĉu la enhavo estas protektita de pasvorto.

en: Whether the excerpt is protected with a password.
eo: Ĉu la eltiraĵo estu protektita de pasvorto.

en: Whether the menu item represents an object that no longer exists.
eo: Ĉu la menuero reprezentas objekton, kiu ne plu ekzistas.

en: Whether the plugin can only be activated network-wide.
eo: Ĉu la kromprogramo devas esti aktivigita nur tut-rete.

en: Whether the taxonomy is publicly queryable.
eo: Ĉu la taksonomio rajtos ricevi publikajn petojn.

en: Whether the theme can manage the document title tag.
eo: Ĉu la etoso regas la titoletikedon de la dokumento.

en: Whether the theme disables custom colors.
eo: Ĉu la etoso malebligas adaptitajn kolorojn.

en: Whether the theme disables custom font sizes.
eo: Ĉu la etoso malaktivigas adaptitajn tiparajn grandojn.

en: Whether the theme disables custom gradients.
eo: Ĉu la etoso malaktivigas la adaptitajn kolortransirojn.

en: Whether the theme disables generated layout styles.
eo: Ĉu la temo malŝaltas generitajn aranĝajn stilojn.

en: Whether the theme enables Selective Refresh for Widgets being managed with the Customizer.
eo: Ĉu la etoso ebligas celitan reŝargon por kromprogrametoj administrataj per la Tajlorilo.

en: Whether the theme supports responsive embedded content.
eo: Ĉu la etoso subtenas respondeman enkorpigitan enhavon.

en: Whether the widget supports multiple instances
eo: Ĉu la fenestraĵo subtenas plurajn okazojn

en: Whether theme opts in to default WordPress block styles for viewing.
eo: Ĉu la uzata etoso uzas la stilon de la defaŭltaj WordPress-blokoj por la afiŝado.

en: Whether theme opts in to the dark editor style UI.
eo: Ĉu etoso kongruas kun la malluma stilo de interfaco por redaktilo.

en: Whether theme opts in to the editor styles CSS wrapper.
eo: Ĉu la etoso uzas ĉirkaŭfluajn CSS-stilojn en la redaktilo.

en: Whether theme opts in to wide alignment CSS class.
eo: Ĉu la etoso uzas CSS-klasojn por la larĝaj ĝisrandigoj.

en: Whether to allow automatic creation of taxonomy columns on associated post-types table.
eo: Ĉu permesi aŭtomatan kreon de taksonomiajn kolumnojn ĉe rilata tabelo de afiŝo-tipoj.

en: Whether to automatically add top level pages to this menu.
eo: Ĉu aŭtomate aldoni altnivelajn paĝojn al ĉi tiu menuo.

en: Whether to bypass Trash and force deletion.
eo: Ĉu preteriri rubujon kaj devigi forviŝon.

en: Whether to bypass trash and force deletion.
eo: Ĉu preteriri rubujon kaj devigi forviŝon.

en: Whether to force removal of the widget, or move it to the inactive sidebar.
eo: Ĉu devigi forviŝon de la fenestraĵo aŭ movi ĝin al la neaktiva flankobreto.

en: Whether to generate a default UI for managing this post type.
eo: Ĉu generi defaŭltan interfacon por administrado de tiu ĉi taksonomio.

en: Whether to generate a default UI for managing this taxonomy.
eo: Ĉu generi defaŭltan interfacon por administrado de tiu ĉi taksonomio.

en: Whether to hide resources not assigned to any products.
eo: Ĉu kaŝi rimedojn ne atribuitajn al varoj.

en: Whether to hide terms not assigned to any posts.
eo: Ĉu kaŝi terminojn asignitajn al neniuj afiŝoj.

en: Whether to include child terms in the terms limiting the result set.
eo: Ĉu inkluzivi infanajn terminojn en la terminoj limigantaj la rezultaron.

en: Whether to include posts in the edit listing for their post type.
eo: Ĉu inkluzivi afisojn en la redakta listo por tiu afiŝo-tipo.

en: Whether to make the post type available for selection in navigation menus.
eo: Ĉu disdonigi la taksonomion por elekteblo en la navigaj menuoj.

en: Whether to make the taxonomy available for selection in navigation menus.
eo: Ĉu disdonigi la taksonomion por elekteblo en la navigaj menuoj.

en: Whether to perform an oEmbed discovery request for unsanctioned providers.
eo: Ĉu fari trovan peton al oEmbed por ne-akceptitaj provizantoj.

en: Whether to show the taxonomy in the quick/bulk edit panel.
eo: Ĉu montri la taksonomion en la panelo por amasredaktoj.

en: Which Internet Defense League campaign do you want to participate in?
eo: Kiun kampanjon de Interreta Defendo-Ligo vi volas partopreni?

en: Which badge would you like to display?
eo: Kiun insignon vi volas montri?

en: Which columns should be exported?
eo: Kiujn kolumnojn vi volas eksporti?

en: Which email address should we send the submissions to?
eo: Al kiu retpoŝtadreso ni liveru la sendaĵojn?

en: Which language will you be blogging in?
eo: En kiu lingvo vi blogos?

en: Which product types should be exported?
eo: Kiuj vartipoj estu eksportitaj?

en: While previewing a new theme, you can continue to tailor things like widgets and menus, and explore theme-specific options.
eo: Dum antaŭrigardo de nova etoso, vi povas daŭrigi la tajloron de aĵoj kiel kromprogrametoj kaj menuoj kaj esplori opciojn rilatajn al etosoj.

en: While trying to test your site&#8217;s scheduled events, the following error was returned: %s
eo: Dum peno testi la planitajn eventojn de via retejo, la sekva eraro estis liverita: %s

en: While you visit our site, we’ll track:
eo: Dum vi vizitas nian retejon, ni spuros:

en: White
eo: Blanka

en: Who on our team has access
eo: Kiuj teamanoj rajtas aliri

en: Who we are
eo: Kiuj ni estas

en: Who we share your data with
eo: Kun kiuj ni kundividas viajn informojn

en: Whoa, slow down with the emails!
eo: Malrapidigu sendon de retmesaĝoj!

en: Why aren't my filters appearing?
eo: Kial miaj filtriloj ne aperas?

en: Why is this important?
eo: Kial tio gravas?

en: Wide
eo: Larĝo

en: Wide Blocks
eo: Larĝaj blokoj

en: Widget %s
eo: Kromprogrameto %s

en: Widget Title
eo: Titolo de kromprogrameto

[ctx: Widget Visibility: {Rule Major [Page]} is {Rule Minor [Search results]}]
en: is
eo: estas

en: Widget moved down
eo: Kromprogrameto malsupren

en: Widget moved up
eo: Kromprogrameto supren

en: Widget title:
eo: Kromprogrameta titolo:

en: Widget type (id_base) is required.
eo: Tipo de fenestraĵo (id_base) estas deviga.

en: Widget type does not support raw instances.
eo: Tipo de fenestraĵo ne subtenas krudajn okazojn.

en: Widgets
eo: Kromprogrametoj

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
eo: Kromprogrametoj estas sendependaj sekcioj de enhavo kiuj povas esti metitaj en iun ajn lokon kiun la uzata etoso permesas por kromprogrametoj (kutime flankpaneloj). Por vivigi la flankpanelojn per kromprogrametoj, trenu kaj faligu la titolobretojn en la deziratan lokon. Defaŭlte, nur la unua kromprogrameta loko estas etendita. Por aldoni al aliaj kromprogrametaj lokoj, alklaku iliajn titolobretojn por etendi ilin.

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into widgetized areas provided by your theme (commonly called sidebars).
eo: Kromprogrametoj estas sendependaj partoj de la paĝa enhavo, kiuj povas esti metitaj en lokojn (flankpanelojn) kiujn via etoso asignis al kromprogrametoj.

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
eo: Kromprogrametoj estas uzeblaj plurfoje. Vi povas doni al ĉiu kromprogrameto titolon, kiu montriĝu ĉe via TTT-ejo, sed tio ne estas necesa.

en: Widgets need to be registered using %s, before they can be displayed.
eo: Kromprogrametoj bezonas esti registritaj per %s, antaŭ ol ili povas montriĝi.

en: Width
eo: Larĝo

en: Width (%s)
eo: Larĝo (%s)

en: Width in pixels
eo: Larĝo laŭ bilderoj

en: Width of the crop as a percentage of the image width.
eo: Larĝo de la rikolto kiel procento de la bilda larĝo.

en: Width:
eo: Larĝeco:

en: Windhoek
eo: Vindhuko

en: Window
eo: Fenestro

en: Wisconsin
eo: Viskonsino

en: With %s comment | With %s comments
eo[0]: kun %s komento
eo[1]: kun %s komentoj

en: With 1 comment | With %s comments
eo[0]: Kun 1 komento
eo[1]: Kun %s komentoj

en: With Carousel active, any standard WordPress galleries or single images you have embedded in posts or pages will
    		launch a full-screen photo browsing experience with comments and EXIF metadata.
eo: Kun aktiva karuselo, ĉiuj normalaj galerioj de WordPress enkorpigitaj en afiŝojn aŭ paĝojn lanĉos
    →	→	belegan plenekranan foto-foliuman sperton kun komentoj kaj EXIF-metadatumoj.

en: WooCommerce &rsaquo; Setup Wizard
eo: WooCommerce &rsaquo; Ek-agorda helpilo

en: WooCommerce API. Use a consumer key in the username field and a consumer secret in the password field.
eo: API deWooCommerce. Uzu ŝlosilon de kliento en la kampo por uzantnomo kaj sekreton de kliento en la pasvorta.

en: WooCommerce Customer Data
eo: Klientaj datumoj de WooCommerce

en: WooCommerce Endpoint
eo: WooCommerce-finadreso

en: WooCommerce Extensions
eo: Etendaĵoj de WooCommerce

en: WooCommerce Helper
eo: Helpilo de WooCommerce

en: WooCommerce Network Orders
eo: Retaj mendoj de WooCommerce

en: WooCommerce PayFast Gateway
eo: PayFast-pagoservo de WooCommerce

en: WooCommerce Recent Reviews
eo: Lastaj recenzoj en WooCommerce

en: WooCommerce Services
eo: WooCommerce-Servoj

en: WooCommerce Square
eo: Square de WooCommerce

en: WooCommerce Stripe Gateway
eo: Stripe-pagoservo de WooCommerce

en: WooCommerce action names associated with the webhook.
eo: Ago-nomoj de WooCommerce asociitaj kun la rethoko.

en: WooCommerce can accept both online and offline payments. <a href="%s" target="_blank">Additional payment methods</a> can be installed later.
eo: WooCommerce povas akcepti kaj enretajn kaj eksterretajn pagojn. <a href="%s" target="_blank">Aldonajn pagmetodojn</a> oni povas instali pli poste.

en: WooCommerce database update
eo: Ĝisdatigo de la datumbazo de WooCommerce

en: WooCommerce database update complete. Thank you for updating to the latest version!
eo: Finfaris la ĝisdatigojn de datumoj de WooCommerce. Dankon pro ĝisdatigo al la plej nova versio!

en: WooCommerce database version
eo: Datumbaza versio de WooCommerce

en: WooCommerce eWAY Gateway
eo: eWay-pagoservo de WooCommerce

en: WooCommerce endpoints
eo: WooCommerce-finadresoj

en: WooCommerce extensions
eo: Etendaĵoj por WooCommerce

en: WooCommerce pages
eo: Paĝoj de WooCommerce

en: WooCommerce pages.
eo: Paĝoj de WooCommerce.

en: WooCommerce plugins may use this method of communication when checking for plugin updates.
eo: Kromprogramoj de WooCommerce povas uzi ĉi tiun komunikmetodon dum kontrolo pri kromprogramaj ĝisdatigoj.

en: WooCommerce products (CSV)
eo: WooCommerce-varoj (CSV)

en: WooCommerce settings
eo: Agordoj de WooCommerce

en: WooCommerce status
eo: Stato de WooCommerce

en: WooCommerce support
eo: WooCommerce-subteno

en: WooCommerce tax rates (CSV)
eo: Impostaj tarifoj en WooCommerce (CSV)

en: WooCommerce transients
eo: Nedaŭraĵoj de WooCommerce

en: WooCommerce version
eo: Versio de WooCommerce

en: WooCommerce version.
eo: Versio de WooCommerce.

en: WooCommerce will match a customer to a single zone using their shipping address and present the shipping methods within that zone to them.
eo: WooCommerce uzas la sendadreson de kliento por prezenti al tiu kliento sendmetodojn validajn en ties sendozono.

en: WooCommerce will run under this version of PHP, however, it has reached end of life. We recommend using PHP version 7.2 or above for greater performance and security.
eo: WooCommerce povas esti uzita sur tiu ĉi versio de PHP, tamen, tiu ĉi versio atingis jam la finon de la vivo. Ni rekomendas la uzon de almenaŭ versio 7.2 de PHP por pli bona rendimento kaj sekureco.

en: WooCommerce will run under this version of PHP, however, some features such as geolocation are not compatible. Support for this version will be dropped in the next major release. We recommend using PHP version 7.2 or above for greater performance and security.
eo: WooCommerce povas esti uzita sur tiu ĉi versio de PHP, tamen, kelkaj ecoj kiel geolokado ne uzeblas. Subteno por tiu ĉi versio estos forlasita en la sekva grava eldono.  Ni rekomendas la uzon de almenaŭ versio 7.2 de PHP por pli bona rendimento kaj sekureco.

en: Word count: %s
eo: Nombro da vortoj: %s

en: WordCamps
eo: WordCamp-oj

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
eo: WordPress %1$s uzante etoson %2$s.

en: WordPress &rsaquo; Error
eo: WordPress &raquo; Eraro

en: WordPress &rsaquo; Success
eo: WordPress &rsaquo; Sukceso

en: WordPress Address (URL)
eo: WordPress-adreso (URL)

en: WordPress Blog
eo: WordPress-blogo

en: WordPress Comments
eo: Komentoj de WordPress

en: WordPress Constants
eo: Konstantoj de WordPress

en: WordPress Embed
eo: WordPressa enkorpigo

en: WordPress Events and News
eo: Eventoj kaj novaĵoj pri WordPress

en: WordPress Media
eo: Aŭdvidaĵoj de WordPress

en: WordPress News
eo: WordPressaj novaĵoj

en: WordPress Post by Email
eo: Afiŝu retpoŝte de WordPress

en: WordPress Post-Format
eo: Dosiera formo de WordPress-afiŝo

en: WordPress REST API is disabled
eo: REST-API de WordPress estas malebligita

en: WordPress User
eo: Uzanto de WordPress

en: WordPress Version
eo: Versio de WordPress

en: WordPress collects (but <em>never</em> publishes) a limited amount of data from logged-in users but then deletes it or anonymizes it. That data can include:
eo: WordPress kolektas (sed <em>neniam</em> publikigas) limigitan kvanton da datumoj de ensalutintaj uzantoj sed poste forigas ĝin aŭ anonimigas ĝin. Tiuj datumoj povas inkluzivi:

en: WordPress collects (but <em>never</em> publishes) a limited amount of data from registered users who have logged in to the site. Generally, these users are people who contribute to the site in some way -- content, store management, and so on. With rare exceptions, these users do not include occasional visitors who might have registered to comment on articles or buy products. The data WordPress retains can include:
eo: WordPress kolektas (sed <em>neniam</em> publikigas) limigitan kvanton da datumoj de registritaj uzantoj, kiuj ensalutis al la retejo. Ĝenerale, ĉi tiuj uzantoj estas homoj, kiuj iel kontribuas al la retejo -- enhavo, vendeja administrado ktp. Kun maloftaj esceptoj, ĉi tiuj uzantoj ne inkluzivas fojajn vizitantojn, kiuj eble registriĝis por komenti artikolojn aŭ aĉeti produktojn. La datumoj kiujn WordPress konservas povas inkluzivi:

en: WordPress cron
eo: WordPress-cron

en: WordPress database error:
eo: WordPressa datumbaza eraro:

en: WordPress debug mode
eo: Senerariga reĝimo de WordPress

en: WordPress development updates are blocked by the %s constant.
eo: Programistaj eldonoj de WordPress estas blokitaj de la konstanto %s.

en: WordPress development updates are blocked by the %s filter.
eo: Programistaj eldonoj de WordPress estas blokitaj de la filtrilo %s.

en: WordPress directory location
eo: Loko de WordPress-dosierujo

en: WordPress directory size
eo: Grando de WordPress-dosierujo

en: WordPress environment
eo: Medio de WordPress

en: WordPress is not notifying any <a href="%1$s">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%2$s">visibility settings</a>.
eo: WordPress ne avizas <a href="%1$s">Ĝisdatigajn servojn</a> pro la <a href="%2$s">videblecaj agordoj</a> de via retejo.

en: WordPress language.
eo: WordPress-lingvo.

en: WordPress locale code.
eo: Kodo de WordPressa lokaĵo.

en: WordPress login
eo: Ensaluto ĉe WordPress

en: WordPress memory limit
eo: Memorlimo de WordPress

en: WordPress memory limit.
eo: Memor-limo de WordPress.

en: WordPress multisite
eo: Multretejo de WordPress

en: WordPress reports no SSL support
eo: WordPress raportas, ke ne estas SSL-subteno

en: WordPress requirements
eo: Postuloj de WordPress

en: WordPress requires %1$s version %2$s or higher. Contact your web hosting company to correct this.
eo: WordPress postulas %1$s, version %2$s aŭ pli nova. Bonvole kontaktu vian retan gastiganton por korekti tion.

en: WordPress security and maintenance releases are blocked by %s.
eo: Eldonoj de WordPress por sekureco kaj funkcitenado estas blokitaj de %s.

en: WordPress security and maintenance releases are blocked by the %s filter.
eo: Eldonoj de WordPress por sekureco kaj funkcitenado estas blokitaj de la filtrilo %s.

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
eo: WordPress korektu eraran XHTML-on aŭtomate

en: WordPress site: %s
eo: WordPress-retejo: %s

en: WordPress update available (%s)
eo: Ĝisdatigo al WordPress havebla (%s)

en: WordPress version
eo: Versio de WordPress

en: WordPress version %s
eo: Versio %s de WordPress

en: WordPress version.
eo: Versio de WordPress.

en: WordPress&#8217; utf8mb4 support requires MariaDB version %s or greater. Please contact your server administrator.
eo: Subteno de utf8mb4 en WordPress postulas version %s aŭ pli nova de MariaDB. Bonvole kontaktu la administranton de via servilo.

en: WordPress&#8217; utf8mb4 support requires MySQL client library (%1$s) version %2$s or newer. Please contact your server administrator.
eo: Subteno de utf8mb4 en WordPress postulas klientan bibliotekon de MySQL  (%1$s) version %2$s aŭ pli nova. Bonvole kontaktu la administranton de via servilo.

en: WordPress&#8217; utf8mb4 support requires MySQL version %s or greater. Please contact your server administrator.
eo: Subteno de utf8mb4 en WordPress postulas version %s aŭ pli nova de MySQL. Bonvole kontaktu la administranton de via servilo.

en: WordPress.com Followers
eo: Sekvantoj ĉe WordPress.com

en: WordPress.com Likes are
eo: Ŝatoj de WordPress.com estas

en: WordPress.com News
eo: Novaĵoj de WordPress.com

en: WordPress.com Reblog Button
eo: Rebloga butono de WordPress.com

en: WordPress.com Subscription Management Help
eo: Helpo fare de WordPress.com pri administrado de abonoj

en: WordPress.com Terms of Service
eo: Kondiĉoj por uzado de WordPress.com

en: WordPress.com is home to everyone from small businesses, to bloggers, to large sites like Time, Variety, TechCrunch, and more. All together, WordPress.com-powered sites reach more than 409 million visitors each month.
eo: WordPress.com estas la hejmo al ĉiaj, de etaj firmaoj al blogantoj, al grandaj retejoj kiel Time, Variety, TechCrunch kaj pli. Sume, retejoj povigitaj de WordPress.com atingas pli ol 409 milionojn da vizitantoj ĉiumonate.

en: WordPress.com running %2$s theme.
eo: Wordpress.com vestita per etoso %2$s.

en: WordPress.com: Create a free website or blog
eo: WordPress.com: Krei senpagan retejon aŭ blogon

en: WordPress.org is reachable
eo: WordPress.org estas atingebla

en: WordPress.org plugin directory slug.
eo: URL-nomo de la kromprograma katalogo de WordPress.org.

en: WordPress.org project
eo: WordPress.org-projekto

en: WordPress.org themes
eo: Etosoj de WordPress.org

en: Words
eo: Vortoj

en: Words: %s
eo: Vortoj: %s

en: Workflow
eo: Laborfluo

en: Would you like to <a href="%s">check pending comments</a>?
eo: Ĉu vi volas <a href="%s">kontroli pritraktotajn komentojn</a>?

en: Would you like to create one?
eo: Ĉu vi volas krei unu?

en: Would you like to give the application identifying itself as %s access to your account? You should only do this if you trust the application in question.
eo: Ĉu vi volas, ke la aplikaĵo kiu identigas sin kiel %s havu alirrajton al via konto? Nur donu rajton se vi fidas tiun aplikaĵon.

en: Would you like to give this application access to your account? You should only do this if you trust the application in question.
eo: Ĉu vi volas, ke tiu ĉi aplikaĵo havu alirrajton al via konto? Nur donu rajton se vi fidas tiun aplikaĵon.

en: Would you like to publish your first page?
eo: Ĉu vi volas eldoni vian unuan paĝon?

en: Writable
eo: Skribebla

en: Write
eo: Verki

en: Write a Comment...
eo: Aldonu komenton...

en: Write a post
eo: Verki afiŝon

en: Write title…
eo: Verki titolon...

en: Write your first blog post
eo: Skribi vian unuan blogafiŝon

en: Writing
eo: Skribagordoj

en: Writing Settings
eo: Skribagordoj

en: Writing is new again in Android with the new WordPress app.
eo: Verkado denove estas moda en Android per la nova WordPressa aplikaĵo.

en: Wroclaw
eo: Vroclavo

en: Wrong user type
eo: Malĝusta tipo de uzanto

en: Wyoming
eo: Vajomingo

en: X &#8212; Even more mature than above
eo: X &#8212; Eĉ pli plenkreskuleca ol la antaŭa

en: XFN stands for <a href="https://gmpg.org/xfn/">XHTML Friends Network</a>, which is optional. WordPress allows the generation of XFN attributes to show how you are related to the authors/owners of the site to which you are linking.
eo: XFN estas mallongigo de <a href="http://gmpg.org/xfn/">XHTML-amika reto</a>, kiu estas nedeviga. WordPress ebligas la kreon de XFN-ecoj kiuj montras rilatojn inter vi kaj posedanto de retejo al kiu vi ligas.

en: XML Error: %1$s at line %2$s
eo: XML-eraro: %1$s en linio %2$s

en: XML Image Sitemap
eo: Bilda retejo-mapo laŭ XML

en: XML News Sitemap
eo: Novaĵa retejo-mapo laŭ XML

en: XML Sitemap
eo: XML-retejo-mapo

en: XML Sitemap Index
eo: Indekso de retejo-mapo laŭ XML

en: XML Video Sitemap
eo: Filma retejo-mapo laŭ XML

en: XML-RPC services are disabled on this site.
eo: XML-RPC-servoj estas malebligitaj ĉe tiu ĉi retejo.

en: Y
eo: J

en: Y/m/d g:i:s A
eo: Y-m-d G:i:s

en: Y/m/d g:i:s a
eo: Y/m/d G:i:s

en: Yahoo IM
eo: Yahoo-a tujmesaĝilo

en: Yakutsk
eo: Jakutsk

en: Yamagata
eo: Jamagata

en: Yamaguchi
eo: Jamaguĉi

en: Yamanashi
eo: Jamanaŝi

en: Yandex Site Verification
eo: Reteja aŭtentigo de Yandex

en: Yards
eo: Jardoj

en: Year
eo: Jaro

en: Year(s)
eo: Jaro(j)

en: Yearly Archive - %s
eo: Jararĥivoj: %s

en: Yearly Archives:
eo: Jaraj arkivoj:

en: Yearly archives
eo: Jaraj arkivoj

en: Years
eo: Jaroj

en: Yekaterinburg
eo: Jekaterinburg

en: Yellow
eo: Flava

en: Yemen
eo: Jemeno

en: Yemeni rial
eo: Jemena rialo

en: Yep. You can enter multiple email addresses in the Email address field, and separate them with commas. A notification email will then be sent to each email address.
eo: Jes. Vi povas entajpi plurajn retpoŝtadresojn en la kampo Retpoŝtadreso, kaj apartigi ilin per komoj. Aviza retletero estos sendita al ĉiu retpoŝtadreso.

en: Yerevan
eo: Erevano

en: Yes
eo: Jes

en: Yes please!
eo: Jes, bonvole!

en: Yes, I approve of this connection
eo: Jes, mi aprobas tiun konektiĝon.

en: Yes, I will enter prices inclusive of tax
eo: Jes, mi enigos prezojn inkluzivante imposton

en: Yes, export all custom meta
eo: Jes, eksporti ĉiujn proprajn metadatumojn

en: Yes, take me to my profile page
eo: Jes, mi volas iri al mia profilpaĝo

en: Yesterday
eo: Hieraŭ

en: Yiddish
eo: Jida

en: You
eo: Vi

en: You already have an account on this site. Please <a href="%1$s">sign in</a> with your username and password and then connect to WordPress.com.
eo: Vi jam havas konton ĉe tiu ĉi retejo. Bonvole <a href="%1$s">ensalutu</a> per viaj uzantnomo kaj pasvorto, poste konektiĝu al WordPress.com.

en: You and %s other bloggers like this.
eo: Vi kaj %s aliaj blogantoj ŝatas ĉi tion.

en: You and %s other people like this
eo: Vi kaj %s aliaj personoj ŝatas ĉi tion

en: You and %s other person like this
eo: Vi kaj %s aliaj personoj ŝatas ĉi tion

en: You and 1 other person like this
eo: Vi kaj 1 alia persono ŝatas ĉi tion

en: You and <a href="%1$s" id="%2$s">%3$s other bloggers</a> like this.
eo: Vi kaj <a href="%1$s" id="%2$s">%3$s aliaj blogantoj</a> ŝatas ĉi tion.

en: You and one other blogger like this.
eo: Vi kaj unu alia bloganto ŝatas ĉi tion.

en: You are about to approve the following comment:
eo: Vi estas aprobonta la sekvan komenton:

en: You are about to delete %s.
eo: Vi pretas forviŝi %s.

en: You are about to delete the following comment:
eo: Vi estas forviŝonta la sekvan komenton:

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
eo: Vi estas forviŝonta tiun ĉi ligilon '%s'
    'Rezigni' por haltigi, 'Bone' por forviŝi.

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
eo: Vi estas forviŝonta tiun ĉi etoson '%s'
      'Rezigni' por haltigi, 'Bone' por forviŝi.

en: You are about to mark the following comment as spam:
eo: Vi estas markonta la sekvan komenton kiel trudaĵon:

en: You are about to move the following comment to the Trash:
eo: Vi movos la sekvajn komentojn al la rubujo:

en: You are about to permanently delete these items from your site.
    This action cannot be undone.
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
eo: Vi porĉiame viŝos tiujn erojn de via retejo. Tiu ne povas
    esti malfarita. 'Rezigni' por
    ĉesigi, 'Bone' por forviŝi.

en: You are about to permanently delete this item from your site.
    This action cannot be undone.
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
eo: Vi porĉiame viŝos tiun eron de via retejo. Tiu ne povas
     esti malfarita. 'Rezigni' por
    ĉesigi, 'Bone' por forviŝi.

en: You are about to trash these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
eo: Vi sendas rubujen tiujn ĉi erojn.
     'Rezigni' por ĉesi, 'Bone' por forviŝi.

en: You are accessing this website using HTTPS, but your <a href="%1$s">WordPress Address</a> and <a href="%2$s">Site Address</a> are not set up to use HTTPS by default.
eo: Vi aliras ĉi tiun retejon per HTTPS, sed via <a href="%1$s"> WordPress-Adreso </a> kaj <a href="%2$s"> Reteja Adreso </a> ne estas aranĝitaj por  uzu HTTPS defaŭlte.

en: You are accessing this website using HTTPS, but your <a href="%s">Site Address</a> is not set up to use HTTPS by default.
eo: Vi venas al tiu ĉi retejo per HTTPS, sed via <a href="%s">adreso de WordPress</a> ne estas agordita por uzi HTTPSon defaŭlte.

en: You are all set! Your site can now be managed from <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/sites</a>.
eo: Preta! Via retejo nun povas esti administrita de <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/sites</a>.

en: You are already a member of this site.
eo: Vi jam estas membro de ĉi tiu retejo.

en: You are already subscribed
eo: Vi jam abonis

en: You are already subscribed to "%s"!
eo: Vi jam abonis "%s"!

en: You are attempting to log out of %s
eo: Vi provas elsaluti el %s

en: You are browsing %s
eo: Vi foliumas %s

en: You are commenting using your %s account.
eo: Vi komentas per via konto de %s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for %2$s.
eo: Vi nun foliumas la blogarkivojn %1$s en %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the day %2$s.
eo: Vi nun foliumas la blogarkivojn %1$s en la tago %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the year %2$s.
eo: Vi nun foliumas la blogarkivojn %1$s en la jaro %2$s.

en: You are currently browsing the %s blog archives.
eo: Vi nun foliumas la blogarkivojn %s.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
eo: Vi foliumas la arkivojn de kategorio %s.

en: You are currently editing the page that shows your latest posts.
eo: Vi nune redaktas la paĝon kiu montras viajn lastajn afiŝojn.

en: You are currently running a development version of Jetpack. <a href="%s" target="_blank">Submit your feedback</a>
eo: Vi nun uzas programistan version de Jetpack. <a href="%s" target="_blank">Proponi vian pritakson</a>

en: You are currently running the latest version of WordPress available, keep it up!
eo: Vi nun uzas la lastan version de WordPress havebla, daŭrigu tion!

en: You are customizing %s
eo: Vi tajloras %s

en: You are in recovery mode. This means there may be an error with a theme or plugin. To exit recovery mode, log out or use the Exit button. <a href="%s">Exit Recovery Mode</a>
eo: Vi estas en restariga reĝimo. Tio signifas, ke eble estas eraro rilate etoson aŭ kromprogramon. Por forlasi restarigan reĝimon, elsalutu aŭ uzu la butonon Forlasi. <a href="%s">Forlasi restarigan reĝimon</a>

en: You are not a member of this site.
eo: Vi ne estas membro de ĉi tiu retejo.

en: You are not allowed to delete this poll.
eo: Vi ne havas permison por forviŝi ĉi tiun enketon.

en: You are not allowed to edit this draft post.
eo: Vi ne rajtas redakti tiun ĉi afiŝon.

en: You are not allowed to make this change.
eo: Vi ne rajtas fari tiun ŝanĝon.

en: You are not allowed to manage this item.
eo: Vi ne estas permesita administri tiun eron.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
eo: Vi ne rajtas movi tiun ĉi eron el la rubujo.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
eo: Vi ne rajtas movi tiun ĉi eron al la rubujo.

en: You are not allowed to switch to this theme
eo: Vi ne estas permesita ŝanĝiĝi al tiu etoso

en: You are not authorized to upload files to this site
eo: Vi ne rajtas alŝuti dosierojn.

en: You are not currently logged in.
eo: Vi ne nun estas ensalutinta.

en: You are not subscribed to "%s".
eo: Vi ne abonas "%s".

en: You are not subscribed to any WordPress.com blogs.
eo: Vi ne abonas blogon de WordPress.com.

en: You are now logged out everywhere else.
eo: Vi estas elsalutinta en ĉiu alia loko.

en: You are now logged out.
eo: Vi estas elsalutinta.

en: You are only logged in at this location.
eo: Vi estas ensalutinta nur ĉe tiu ĉi loko.

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
eo: Vi sendas komentojn tro rapide. Malrapidiĝu.

en: You are previewing %s
eo: Vi estas antaŭrigardanta %s

en: You are probably offline.
eo: Vi verŝajne estas eksterrete.

en: You are receiving this message to confirm acceptance of WordPress.com subscriptions from %s.
eo: Vi ricevas tiun ĉi mesaĝon por konfirmi akcepton de abono al %s fare de WordPress.com.

en: You are required to specify a capability to check.
eo: Vi devas specifi kapablon por marki.

en: You are required to specify a module.
eo: Vi devas specifi modulon.

en: You are required to specify a plugin to activate.
eo: Vi devas specifi kiun kromprogramon aktivigi.

en: You are required to specify a plugin.
eo: Vi bezonas specifi kromprogramon.

en: You are required to specify a theme to switch to.
eo: Vi devas specifi etoson por ekuzi.

en: You are required to specify a theme to update.
eo: Vi devas specifi etoson por ĝisdatigi.

en: You are running Jetpack on a <a href="%s" target="_blank">staging server</a>.
eo: Vi uzas Jetpack sur <a href="%s" target="_blank">test-servilo</a>.

en: You are subscribed to the following blogs:
eo: Vi abonas la sekvajn blogojn:

en: You are updating a plugin. Be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
eo: Vi ĝisdatigas kromprogramon. Certiĝu unue <a href="%s">krei savkopion de viaj datumbazo kaj dosieroj</a> first.

en: You are updating a theme. Be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
eo: Vi ĝisdatigas etoson. Certiĝu unue <a href="%s">krei savkopion de viaj datumbazo kaj dosieroj</a> first.

en: You are uploading an older version of a current plugin. You can continue to install the older version, but be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
eo: Vi alŝutas malpli novan version de aktuala kromprogramo. Eblas daŭrigi la instaladon de malnova versio, sed unue <a href="%s">kreu savkopion de viaj datumbazo kaj dosieroj</a>.

en: You are uploading an older version of the active theme. You can continue to install the older version, but be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
eo: Vi alŝutas malpli novan version de aktuala etoso. Eblas daŭrigi la instaladon de malnova versio, sed unue <a href="%s">kreu savkopion de viaj datumbazo kaj dosieroj</a>.

en: You are using a %1$s drop-in which might mean that a %2$s database is not being used.
eo: Vi uzas anstataŭaĵon %1$s, kiu eble signifas, ke datumbazo %2$s ne estas uzata.

en: You are using a browser that does not have Flash player enabled or installed. Please turn on your Flash player plugin or download the latest version from https://get.adobe.com/flashplayer/
eo: Via retumilo ne havas ebligitan aŭ instalitan Flaŝ-ludilon. Bonvole ŝaltu la kromprogramon Flaŝ-ludilo aŭ elŝutu la lastan version el https://get.adobe.com/flashplayer/

en: You are using an insecure browser!
eo: Vi estas uzanta nesekuran navigilon!

en: You are using the auto-generated password for your account. Would you like to change it?
eo: Vi uzas la aŭtomate kreitan pasvorton por via konto. Ĉu vi volas ŝanĝi tion?

en: You are using the browser&#8217;s built-in file uploader. The WordPress uploader includes multiple file selection and drag and drop capability. <a href="#">Switch to the multi-file uploader</a>.
eo: Vi uzas la alŝutilon de via TTT-legilo. La alŝutilo de WordPress inkluzivas elektadon de pluraj dosieroj kaj uzeblas per la muso. <a href="#">Ekuzi la plurdosieran alŝutilon</a>.

en: You are using the multi-file uploader. Problems? Try the <a href="%1$s" %2$s>browser uploader</a> instead.
eo: Vi uzas la plur-dosieran alŝutilon. Ĉu problemo? Provu la <a href="%1$s" %2$s>alŝutilon de la retumilo</a> anstataŭe.

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
eo: Vi provis aliri al la "%1$s" panelo, sed vi ne havas tiun rajton en tiu ĉi retejo. Se vi kredas ke vi devus rajti aliri al la "%1$s" panelo, bonvole kontaktu vian retan administranton.

en: You attempted to edit an item that does not exist. Perhaps it was deleted?
eo: Vi provis redakti eron kiu ne ekzistas. Ĉu ĝi eble estis forviŝita?

en: You can activate or deactivate individual Jetpack modules to suit your needs.
eo: Vi povas (mal)aktivigi unuopajn Jetpack-modulojn laŭ viaj bezonoj.

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
eo: Vi povas aldoni ligilojn ĉi tie, kiuj montriĝos ĉe via TTT-ejo, kutime uzante <a href="%s">kromprogrametojn</a>. Defaŭlte ligiloj al pluraj retejoj de la WordPress-komunumo estas inkluzivitaj kiel ekzemploj.

en: You can add multiple shipping methods within this zone. Only customers within the zone will see them.
eo: Vi povas aldoni plurajn sendmetodojn ene de ĉi tiu zono. Nur klientoj en la zono vidos ilin.

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
eo: En la fenestro, vi povas aldoni/redakti ligilojn per entajpo de informoj en la skatolojn. Nur la retadreso kaj montrota nomo de ligilo estas devigaj.

en: You can add the following variables to your service sharing URL:
eo: Vi rajtas aldoni la sekvajn variablojn al la URL de servo-kunhavigo:

en: You can also <a href="%s">modify the interface language</a> in your profile.
eo: Vi ankaŭ povas <a href="%s">modifi la interfaclingvon</a> en via profilo.

en: You can also choose a background color by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
eo: Vi povas ankaŭ uzi fonan koloron per alklako de la butono Elekti koloron kaj aŭ entajpo de valida HTML-deksesuma kodo, kiel &#8220;#ff0000&#8221; por ruĝo aŭ per elekto de koloro per la kolor-elektilo.

en: You can also control the display of your content in RSS feeds, including the maximum number of posts to display and whether to show full text or an excerpt. <a href="%s">Learn more about feeds</a>.
eo: Ankaŭ, vi povas regi la montradon de via enhavo en RSS-fluoj, inkluzive la maksimuman nombron da montrataj afiŝoj kaj ĉu montri la plenan tekston aŭ nur resumon.  <a href="%s">Ekscii pli pri fluoj</a>.

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
eo: Vi povas ankaŭ krei afiŝojn per la <a href="%s">legosignilo Presi ĉi tion</a>.

en: You can also delete individual items and access the extended edit screen from the details dialog.
eo: Ankaŭ, de la dialogujo de detaloj, vi povas forviŝi individuajn erojn kaj aliri al la ekrano por pli ampleksa redaktado.

en: You can also edit or move multiple posts to the Trash at once. Select the posts you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk actions menu and click Apply.
eo: Vi povas ankaŭ redakti aŭ movi plurajn afiŝojn al la rubujo samtempe. Elektu la pritraktotajn afiŝojn per la markskatoloj, poste elektu la agon en la menuo Amasagoj kaj alklaku Apliki.

en: You can also embed media from many popular websites including Twitter, YouTube, Flickr and others by pasting the media URL on its own line into the content of your post/page. <a href="https://wordpress.org/documentation/article/embeds/">Learn more about embeds</a>.
eo: Vi povas ankaŭ enkorpigi aŭdvidaĵojn el pluraj popularaj retejoj kiel Twitter, YouTube, Flickr kaj aliaj per kopi-algluo de la URL sur ĝia propra linio en via afiŝo/paĝo. Legu en la Codex <a href="https://wordpress.org/documentation/article/embeds/">por lerni pri enkorpigaĵoj</a>.

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
eo: Vi povas ankaŭ administri la komentojn ĉe ĉi tiu ekrano per la stato-skatolo, kie vi krome povas ŝanĝi la daton kaj tempon de la komento.

en: You can also modify your interface's language in your profile.
eo: You povas ŝanĝi la lingvon de la interfaco en via profilo.

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk actions menu to edit the metadata for multiple pages at once.
eo: Samaj agoj aplikiĝas, inkluzivante uzi filtrilojn, aperigante dinamikajn ligilojn per ŝvebigi la muson super vico aŭ uzi la menuon Amasaj agoj por ŝanĝi metadatumojn de pluraj paĝoj samtempe.

en: You can also:
eo: Ankaŭ, vi povas:

en: You can assign keywords to your posts using <strong>tags</strong>. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there is no relationship from one tag to another.
eo: Donu ŝlosilvortojn al afiŝoj per <strong>etikedoj</strong>. Malsame ol kategorioj, etikedoj ne havas hierarkion, do ne estas iu ajn rilato inter etikedoj.

en: You can assign theme locations to individual menus by <strong>selecting the desired settings</strong> at the bottom of the menu editor. To assign menus to all theme locations at once, <strong>visit the Manage Locations tab</strong> at the top of the screen.
eo: Vi povas destini lokojn de etosoj al apartaj menuoj per <strong>elekto de la dezirataj agordoj</strong> sube de la menu-redaktilo. Por destini menuon al ĉiuj lokoj de etoso, <strong>vizitu la langeton Administri lokojn</strong> supre de la ekrano.

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
eo: Vi povas ŝanĝi la aranĝon de la fenestro. Iru al folio Fenestraj agordoj por ŝanĝi la nombron de montrataj eroj kaj (mal)kaŝi kolumnojn en la tabelo.

en: You can change your delivery preferences in your subscription dashboard. You can have emails sent when they are published, or aggregated and sent once a day or once a week.
eo: Vi povas ŝanĝi viajn preferojn pri livero en via panelo de abonoj. Vi povas ricevi retmesaĝojn je publikigo aŭ senditaj kune unufoje tage aŭ semajne.

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
eo: Vi povas ŝanĝi pasvorton, ebligi klavokomandojn, ŝanĝi la koloraranĝon de fenestroj en via rigardo de WordPress-a administrado kaj malŝalti la vidate-vidotan (pervidan) redaktilon, inter aliaj aferoj. Vi povas kaŝi la ilobreton (antaŭe konatan kiel administran breton) for de la fasado de via retejo, tamen ĝi ne povas esti malŝaltita en la administraj fenestroj.

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
eo: Vi povas elekti el la defaŭltaj kapobildoj de la etoso aŭ uzi propran. Vi povas ankaŭ mem agordi, kiel montriĝas la titolo kaj la frapfrazo de via TTT-ejo.

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
eo: Vi povas uzi unu de viaj kapobildoj, kiujn vi antaŭe enŝutis, aŭ montri hazardan.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the homepage of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static homepage, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the homepage, and the other will be where your posts are displayed.
eo: Vi povas elekti la enhavon de via ĉefpaĝo. Povas esti afiŝoj en inversa laŭtempa ordo (klasika kronologia blogo) aŭ senŝanĝa paĝo. Por fiksi senŝanĝan paĝon, unue kreu du <a href="%s">Paĝojn</a>. Unu fariĝos la ĉefpaĝo, la alia montros viajn afiŝojn.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the homepage of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static homepage, you first need to create two Pages. One will become the homepage, and the other will be where your posts are displayed.
eo: Vi povas elekti kion montri sur la ĉefpaĝo de via retejo. Povus esti afiŝoj laŭ inversa kronologia ordo (klasika blogo) aŭ senŝanĝa paĝo. Por fiksi senŝanĝan paĝon, unue vi bezonos krei du paĝojn. Unu iĝos la ĉefpaĝo, la alia estos ujo por viaj afiŝoj.

en: You can choose whether or not your site will be crawled by robots, ping services, and spiders. If you want those services to ignore your site, click the checkbox next to &#8220;Discourage search engines from indexing this site&#8221; and click the Save Changes button at the bottom of the screen.
eo: Vi povas elekti ĉu via retejo estos indeksita de robotoj, sondaj servoj kaj aŭtomataj indeksiloj. Se vi volas, ke tiuj servoj ignoru vian retejon, alklaku la markskatolon apud &#8220;Malinstigi ke serĉilojn indeksu tiun ĉi retejon&#8221; kaj alklaku la butonon Konservi ŝanĝojn ĉe la subo de la ekrano.

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
eo: Vi povas krei grupojn de ligiloj per la uzo de kategorioj por ligiloj.  Nomoj de ligilaj kategorioj devas esti unikaj kaj ligilaj kategorioj estas malsamaj ol la kategorioj uzataj por afiŝoj.

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
eo: Vi rajtas tajlori la aranĝon de la fenestro diversmaniere:

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
eo: Vi povas ŝanĝi la aranĝon de la fenestro. Iru al langeto Fenestraj agordoj kaj/aŭ la falmenuaj filtriloj super la ligila tabelo.

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
eo: Vi povas modifi la montradon de eroj en tiu ĉi ekrano diversmaniere:

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
eo: Vi povas adapti la aspekton de via TTT-ejo sen tuŝo al la kodo de via etoso per uzo de propra fono. Via fono povas esti bildo aŭ koloro.

en: You can delete Link Categories in the Bulk Action pull-down, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default Link Category.
eo: Vi povas forigi kategoriojn de ligiloj per la falmenuo Amasaj agoj, sed tiu ago ne forviŝas la ligilojn mem en tiu kategorio. Ili estas movataj al la defaŭlta ligila kategorio.

en: You can edit the image while preserving the thumbnail. For example, you may wish to have a square thumbnail that displays just a section of the image.
eo: Vi povas redakti la bildon dum vi konservas la bildeton. Ekzemple, eble vi volas havi kvadratan bildeton kiu montras nur parton el la bildo.

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
eo: Vi povas redakti la informojn, kiujn komento enhavas, se vi bezonas. Tio estas ofte utila, se vi rimarkas, ke la komentinto faris tajperaron.

en: You can enable distraction-free writing mode using the icon to the right. This feature is not available for old browsers or devices with small screens, and requires that the full-height editor be enabled in Screen Options.
eo: Vi povas ebligi la sendistran skriboreĝimon per la bildsimbolo dekstre. Tiu ĉi funkcio ne estas havebla por malnovaj navigiloj aŭ iloj kun mallarĝaj ekranoj, kaj postulas ke la plenalta redaktilo estu ebligita ĉe la ekranaj agordoj.

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
eo: Eblas eksporti dosieron de la reteja enhavo por importi en alian instalaĵon aŭ platformon. La eksporta dosiero estos XML-dosiero nomita WXR. Afiŝoj, paĝoj, komentoj, propraj kampoj, kategorioj kaj etikedoj povas esti inkluzivitaj. Vi eble volus difini filtrilojn por havi la WXR-dosieron inkluzivi apartan daton, aŭtoron, kategorion, aŭ apartajn statojn de publikigado.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links above the posts list to only show posts with that status. The default view is to show all posts.
eo: Vi povas filtri la liston de afiŝoj laŭ stato de afiŝo per la teksto-ligiloj supre de la afiŝo-listo, por montri nur afiŝojn de tiu stato. Defaŭlte, ĉiuj afiŝoj aperas.

en: You can filter the list of users by User Role using the text links above the users list to show All, Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. The default view is to show all users. Unused User Roles are not listed.
eo: Vi povas filtri la uzantoliston laŭ la uzantoroloj uzante la tekstoligilojn super la uzantolisto por montri ĉiujn, administrantojn, redaktantojn, aŭtorojn, kontribuantojn aŭ abonantojn. La defaŭlta rigardo estas montri ĉiujn uzantojn. Neuzitaj roloj ne listiĝas.

en: You can find more details and make changes on the Plugins screen.
eo: Vi povas trovi pliajn detalojn kaj fari ŝanĝojn ĉe la ekrano de Kromprogramoj.

en: You can find more details and make changes on the Themes screen.
eo: Vi povas trovi pliajn detalojn kaj fari ŝanĝojn ĉe la ekrano de Etosoj.

en: You can find more information on XML sitemaps at <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">sitemaps.org</a>
eo: Vi povas trovi pliajn informojn pri XML-retejomapoj ĉe <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">sitemaps.org</a>

en: You can find the full list with all possible attributes in the help section on the top-right of the screen.
eo: Vi trovos la planan liston de ĉiuj eblaj atributoj en la helposekcio en la supra dekstra angulo de la ekrano.

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
eo: Vi povas helpi nin batali kontraŭ trudaĵoj kaj ŝanĝi vian konton <a href="%s" target="_blank">kontribuante simbolan sumon</a>.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
eo: Eblas en la folio Fenestraj agordoj (mal)kaŝi kolumnojn laŭdezire kaj decidi pri nombro de montrataj afiŝoj.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
eo: Eblas en la folio Fenestraj agordoj (mal)kaŝi kolumnojn laŭdezire kaj decidi pri nombro de montrataj afiŝoj.

en: You can insert media files by clicking the button above the post editor and following the directions. You can align or edit images using the inline formatting toolbar available in Visual mode.
eo: Vi povas enmeti aŭdvidaĵojn per alklako de la butono supre de la afiŝo-redaktilo kaj sekvo de la instrukcioj. Vi povas ĝisrandigi aŭ modifi bildojn per la enloka ilobreto por aranĝoj, havebla en reĝimo Pervida.

en: You can log out of other devices, such as your phone or a public computer, by clicking the Log Out Everywhere Else button.
eo: Vi povas elsaluti el aliaj aparatoj, kiel via telefono aŭ publika komputilo, per alklako al la butono Elsaluti el ĉiuj aliaj seancoj.

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the bulk actions.
eo: Vi administras komentojn aldonitajn al via retejo same kiel vi administras afiŝojn kaj aliajn enhavojn. Tiu ĉi fenestro estas agordebla same kiel aliaj administrejoj kaj vi povas trakti komentojn per dinamikaj ligiloj aŭ Amasaj agoj.

en: You can manually run queued updates here.
eo: Ĉi tie vi povas permane lanĉi ĝisdatigojn el la atendovico.

en: You can narrow the list by file type/status or by date using the dropdown menus above the media table.
eo: Vi povas mallarĝigi la liston laŭ dosiertipo/stato aŭ laŭ dato per la falmenuoj supre de la aŭdvida tabelo.

en: You can navigate to other pages on your site while using the Customizer to view and edit the widgets displayed on those pages.
eo: Vi povas navigi al aliaj paĝoj en via retejo dum uzo de la Tajlorilo por vidi kaj modifi la kromprogrametojn sur tiuj paĝoj.

en: You can now manage and live-preview Custom Backgrounds in the <a href="%s">Customizer</a>.
eo: Vi nun povas administri kaj antaŭvidi propran fonon en la <a href="%1$s">tajlorilo</a>.

en: You can now manage and live-preview Custom Header in the <a href="%s">Customizer</a>.
eo: Vi nun povas administri kaj antaŭvidi propran kapon en la <a href="%1$s">tajlorilo</a>.

en: You can now save time spent logging in by connecting your WordPress.com account to %s.
eo: Nun vi povas ŝpari ensalut-tempon per konektiĝo de via konto ĉe WordPress.com al %s.

en: You can only have 1 %s in your cart.
eo: Vi povas havi nur 1 %s en via korbo.

en: You can proportionally scale the original image. For best results, scaling should be done before you crop, flip, or rotate. Images can only be scaled down, not up.
eo: Vi povas skali la originalan bildon proporcie. Por la plej bona rezulto, skalu antaŭ ol vi stucas, renversas or rotacias. Bildoj povas esti skalitaj al pli etaj, ne al pli grandaj.

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
eo: En la falmenuo supre de la afiŝo-listo estas eblo filtri afiŝojn, eble laŭ kategorio aŭ monato. Elektu, poste alklaku la butonon Filtri. Ankaŭ eblas klaki sur la aŭtoro, kategorio aŭ etikedo en la afiŝo-listo.

en: You can see all comments on this post here:
eo: Vi povas vidi ĉiujn komentojn pri tiu afiŝo tie ĉi:

en: You can see all pingbacks on this post here:
eo: Vi povas vidi ĉiun resondadon al tiu afiŝo tie ĉi:

en: You can see all trackbacks on this post here:
eo: Vi povas vidi ĉiun respuradon al tiu afiŝo tie ĉi:

en: You can select an image to be shown at the top of your site by uploading from your computer or choosing from your media library. After selecting an image you will be able to crop it.
eo: Vi povas elekti bildon, kiu montriĝos ĉe la supro de via TTT-ejo, enŝutante ĝin de via komputilo aŭ elektante el via aŭdvida biblioteko. Post la elektado de la bildo, vi povos stuci ĝin.

en: You can select the language you wish to use while using the WordPress administration screen without affecting the language site visitors see.
eo: Vi povas elekti la lingvon por via administra laboro sen ŝanĝo de la lingvo, kiun vizitantoj vidas.

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately. Alternatively, you can use an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button.
eo: Vi povas uzi bildon kiel propran kapon por via retejo. Alŝutu bildon, stuci ĝin kaj la nova kapo estos tuj uzata. Aŭ, vi povas uzi bildon kiu estas jam alŝutita al via aŭdvida biblioteko per alklako de la butono &#8220;Elekti bildon&#8221;.

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
eo: Vi povas difini maksimuman grandecon por bildoj enmetitaj en tekston; vi ankaŭ povas enmeti plengrandan bildon.

en: You can set the language, and WordPress will automatically download and install the translation files (available if your filesystem is writable).
eo: Vi povas agordi la lingvon, kaj WordPress aŭtomate elŝutos kaj instalos la tradukajn dosierojn (disponeblajn se via dosiersistemo estas skribebla).

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
eo: Vi povas daŭre uzi vian TTT-ejon, sed ajnaj retaj domajnoj, kiujn vi kreas, eble ne estos atingeblaj. Se vi scias, ke via DNS estas ĝusta, ignoru tiun ĉi mesaĝon.

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
eo: Vi povas krei enhavon diversmaniere; la fenestro havas agordojn por ĉiuj manieroj. La supra parto regas la redaktilon ene de la panelo, dum la aliaj regas eksterajn publikigajn metodojn. Informiĝu pri tiuj metodoj per la ligiloj al dokumentado.

en: You can upload and insert media (images, audio, documents, etc.) by clicking the Add Media button. You can select from the images and files already uploaded to the Media Library, or upload new media to add to your page or post. To create an image gallery, select the images to add and click the &#8220;Create a new gallery&#8221; button.
eo: Vi povas alŝuti kaj enmeti aŭdvidaĵojn (bildojn, sonaĵojn, dokumentojn, ktp.) per alklako de la butono Aldoni aŭdvidaĵon. Vi povas elekti el la jam alŝutitaj bildoj kaj dosieroj en la aŭdvida biblioteko aŭ alŝuti novajn erojn por aldoni al via paĝo aŭ afiŝo. Por krei bildan galerion, elektu la aldonotajn bildojn kaj alklaku la butonon &#8220;Krei novan galerion&#8221;

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
eo: Ĉi tie vi povas alŝuti aŭdvidaĵojn sen unue krei afiŝon. Tio permesas vin alŝuti dosierojn por posta uzo kun afiŝoj kaj paĝoj kaj/aŭ akiri retligilon al aparta dosiero kiun vi volas kunhavigi. Ekzistas tri ebloj por la alŝuto de dosieroj:

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
eo: Vi povas uzi kategoriojn por difini sekciojn de via TTT-ejo kaj grupigi similajn afiŝojn. La defaŭlta kategorio estas &#8220;Senkategoria&#8221; ĝis vi ŝanĝos ĝin en viaj <a href="%s">skriboagordoj</a>.

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
eo: Vi povas uzi unu el tiuj bonegaj kapobildoj aŭ montri hazardan sur ĉiu paĝo.

en: You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.
eo: Vi povas uzi la sekvajn regilojn por aranĝi vian panelon taŭge al via labormaniero. Tio eblas en la plimulto de administraj ekranoj.

en: You can view all posts made by a user by clicking on the number under the Posts column.
eo: Vi povas rigardi ĉiujn afiŝojn, kiujn uzanto faris, klakante al la numero sub la kolumno "Afiŝoj".

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt using the Screen Options tab.
eo: Vi povas rigardi afiŝojn laŭ simpla titolo-listo aŭ kun eltiraĵo per la langeto Agordoj de ekrano.

en: You can view your media in a simple visual grid or a list with columns. Switch between these views using the icons to the left above the media.
eo: Vi povas rigardi viajn aŭdvidaĵojn en simpla krado aŭ en listo kun kolumnoj. Saltu de unu rigardo al alia per la maldekstraj piktogramoj super la aŭdvidaĵoj.

en: You cannot add &quot;%s&quot; to the cart because the product is out of stock.
eo: Vi ne povas aldoni &quot;%s&quot; al la korbo, ĉar la varo estas elĉerpita.

en: You cannot add another "%s" to your cart.
eo: Vi ne povas aldoni plian "%s" al via korbo.

en: You cannot add that amount of &quot;%1$s&quot; to the cart because there is not enough stock (%2$s remaining).
eo: Vi ne povas aldoni tiun kvanton de &quot;%1$s&quot; al la korbo, ĉar ne estas tiom da ekzempleroj (%2$s en stoko).

en: You cannot add that amount to the cart &mdash; we have %1$s in stock and you already have %2$s in your cart.
eo: Vi ne povas aldoni tiun kvanton al la korbo &mdash; ni havas %1$s ekzemplerojn stokitajn kaj vi jam havas %2$s en via korbo.

en: You cannot add the same tax rate twice!
eo: Vi ne povas aldoni la saman impostotarifon du fojojn!

en: You cannot change this later.
eo: Vi ne povas ŝanĝi tion poste.

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
eo: Vi ne povas forviŝi kromprogrameton dum ĝi estas aktiva ĉe la ĉefa TTT-ejo.

en: You cannot delete the current user.
eo: Vi ne rajtas forviŝi la nunan uzanton.

en: You cannot edit this comment because the associated post is in the Trash. Please restore the post first, then try again.
eo: Vi ne povas redakti ĉi tiun komenton, ĉar la ligita afiŝo troviĝas en la rubujo. Unue restarigu la afiŝon, kaj reprovu poste.

en: You cannot edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
eo: Vi ne povas redakti tiun ĉi eron, ĉar ĝi estas en la rubujo. Bonvolu restarigi ĝin kaj reprovi.

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
eo: Vi ne povas movi tion al rubujo. %s nun redaktas ĝin.

en: You cannot remove the current user.
eo: Vi ne povas forigi la nunan uzanton.

en: You cannot remove users.
eo: Vi ne povas forigi uzantojn.

en: You cannot reply to a comment on a draft post.
eo: Eraro: vi ne povas komenti malnetan afiŝon.

en: You cannot use port numbers such as %s.
eo: Vi ne povas uzi pordo-numerojn kiel %s.

en: You cannot use that email address to signup. There are problems with them blocking some emails from WordPress. Please use another email provider.
eo: Vi ne povas uzi tiun retpoŝtadreson por registriĝi. Ni spertas, ke ili blokas niajn retleterojn. Bonvole uzu alian provizanton de retpoŝto.

en: You cannot use that email address to signup. We are having problems with them blocking some of our email. Please use another email provider.
eo: Vi ne povas uzi tiun retpoŝtadreson por registriĝi. Ni spertas, ke ili blokas niajn retleterojn. Bonvole uzu alian provizanton de retpoŝto.

en: You deactivated this plugin on %s and may no longer need this policy.
eo: Vi malaktivigis tiun kromprogramon en la %s kaj eble ne plu bezonas tiun politikon.

en: You did not enter a category name.
eo: Vi ne entajpis nomon por la kategorio.

en: You do not have access to "%s" and so cannot subscribe.
eo: Vi ne povas aliri al "%s", do ne povas aboni.

en: You do not have permission to access this page
eo: Vi ne rajtas aliri ĉi tiun paĝon

en: You do not have permission to access this page.
eo: Vi ne havas la permeson, iri al tiu paĝo.

en: You do not have permission to create coupons
eo: Vi ne rajtas krei kuponojn

en: You do not have permission to create order notes
eo: Vi ne rajtas krei mendonotojn

en: You do not have permission to create order refunds
eo: Vi ne rajtas krei repagojn de mendoj.

en: You do not have permission to create orders
eo: Vi ne rajtas krei mendojn

en: You do not have permission to create product attributes
eo: Vi ne rajtas krei varajn atributojn

en: You do not have permission to create product categories
eo: Vi ne rajtas krei varkategoriojn

en: You do not have permission to create product shipping classes
eo: Vi ne rajtas krei sendkategoriojn de varoj

en: You do not have permission to create product tags
eo: Vi ne rajtas krei varajn etikedojn

en: You do not have permission to create products
eo: Vi ne rajtas krei varojn

en: You do not have permission to create tax classes
eo: Vi ne rajtas krei impostkategoriojn

en: You do not have permission to create tax rates
eo: Vi ne rajtas krei impostotarifojn

en: You do not have permission to create this customer
eo: Vi ne rajtas krei ĉi tiun klienton

en: You do not have permission to create webhooks.
eo: Vi ne rajtas krei rethokojn.

en: You do not have permission to delete product attribute terms
eo: Vi ne rajtas forviŝi terminojn de varaj atributoj

en: You do not have permission to delete product attributes
eo: Vi ne rajtas forviŝi varajn atributojn

en: You do not have permission to delete product category
eo: Vi ne rajtas forviŝi varkategorion

en: You do not have permission to delete product shipping classes
eo: Vi ne rajtas forviŝi sendkategoriojn de varoj

en: You do not have permission to delete product tag
eo: Vi ne rajtas forviŝi etikedon de varo

en: You do not have permission to delete tax classes
eo: Vi ne rajtas forviŝi impostkategoriojn

en: You do not have permission to delete tax rates
eo: Vi ne rajtas forviŝi impostotarifojn

en: You do not have permission to delete this %s
eo: Vi ne rajtas forviŝi tiun %s

en: You do not have permission to delete this customer
eo: Vi ne rajtas forigi ĉi tiun klienton

en: You do not have permission to edit API Keys
eo: Vi ne rajtas redakti API-ŝlosilojn

en: You do not have permission to edit Webhooks
eo: Vi ne rajtas redakti rethokojn

en: You do not have permission to edit product attributes
eo: Vi ne rajtas redakti varajn atributojn

en: You do not have permission to edit product categories
eo: Vi ne rajtas redakti varkategoriojn

en: You do not have permission to edit product shipping classes
eo: Vi ne rajtas redakti sendkategoriojn de varoj

en: You do not have permission to edit product tags
eo: Vi ne rajtas redakti var-etikedojn

en: You do not have permission to edit tax rates
eo: Vi ne rajtas redakti impostotarifojn

en: You do not have permission to edit this %s
eo: Vi ne rajtas redakti tiun %s

en: You do not have permission to edit this customer
eo: Vi ne rajtas redakti ĉi tiun klienton

en: You do not have permission to edit this user.
eo: Vi ne rajtas redakti tiun ĉi uzanton

en: You do not have permission to read product attribute terms
eo: Vi ne rajtas legi terminojn de varaj atributoj

en: You do not have permission to read product attributes
eo: Vi ne rajtas legi varajn atributojn

en: You do not have permission to read product categories
eo: Vi ne rajtas legi varkategoriojn

en: You do not have permission to read product shipping classes
eo: Vi ne rajtas legi sendkategoriojn de varoj

en: You do not have permission to read product tags
eo: Vi ne rajtas legi varajn etikedojn

en: You do not have permission to read tax classes
eo: Vi ne rajtas legi impostkategoriojn

en: You do not have permission to read tax rate
eo: Vi ne rajtas legi impostan tarifon

en: You do not have permission to read the coupons count
eo: Vi ne rajtas legi la kvanton da kuponoj

en: You do not have permission to read the customers count
eo: Vi ne rajtas legi la kvanton da klientoj

en: You do not have permission to read the orders count
eo: Vi ne rajtas legi la kvanton da mendoj

en: You do not have permission to read the products count
eo: Vi ne rajtas legi la kvanton da varoj

en: You do not have permission to read the tax classes count
eo: Vi ne rajtas legi la nombron da impostkategorioj

en: You do not have permission to read the taxes count
eo: Vi ne rajtas legi la nombron da impostoj

en: You do not have permission to read the webhooks count
eo: Vi ne rajtas legi la kvanton da rethokoj

en: You do not have permission to read this %s
eo: Vi ne rajtas legi tiun %s

en: You do not have permission to read this customer
eo: Vi ne rajtas legi ĉi tiun klienton

en: You do not have permission to read this report
eo: Vi ne rajtas legi ĉi tiun raporton

en: You do not have permission to update Webhooks
eo: Vi ne rajtas ĝisdatigi rethokojn

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
eo: Viaj rajtoj ne sufiĉas por aliri tiun ĉi paĝon.

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
eo: Vi ne havas sufiĉajn permesojn por aktivigi kromprogramojn por ĉi tiu retejo.

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
eo: Vi ne havas sufiĉajn permesojn por malaktivigi kromprogramojn por ĉi tiu retejo.

en: You do not have the correct user permissions to perform this action.
    			Please contact your site admin if you think this is a mistake.
eo: Vi ne havas la ĝustan rajton de uzanto por fari tiun ĉi.
    →	→	→	Bonvole kontaktu la administranton de la retejo se vi kredas tion eraro.

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
eo: Vi ne havas Akismet-abonon.

en: You don&#8217;t have permission to do that.
eo: Vi ne rajtas fari tion.

en: You don&#8217;t have permission to do this.
eo: Vi ne rajtas fari tion.

en: You don't have any audio files.
eo: Vi havas neniun sonaĵon.

en: You don't have any documents.
eo: Vi havas neniun dokumenton.

en: You don't have any drafts.
eo: Vi havas neniun malneton.

en: You don't have any images.
eo: Vi havas neniun bildon.

en: You don't have any media.
eo: Vi havas neniun aŭdvidaĵon.

en: You don't have any pages in your trash folder.
eo: Vi havas neniun paĝon en via rubuja dosierujo.

en: You don't have any scheduled pages yet.
eo: Vi havas neniun planitan paĝon.

en: You don't have any videos.
eo: Vi havas neniun filmon.

en: You don't have any viewers yet.
eo: Vi ankoraŭ ne havas rigardantojn.

en: You don't have to do anything - this is just a reminder.
eo: Vi devas fari nenion - tio ĉi estas nur memorigilo.

en: You don’t have permission to do that.
eo: Vi ne rajtas fari tion.

en: You have %1$s and %2$s.
eo: Vi havas %1$s kaj %2$s.

en: You have JavaScript disabled
eo: Vi havas malebligitan Ĝavoskripton

en: You have attempted to queue too many files.
eo: Vi provis envicigi tro multajn dosierojn.

en: You have been added to this site. Please visit the <a href="%1$s">homepage</a> or <a href="%2$s">log in</a> using your username and password.
eo: Vi estis aldonita al tiu ĉi TTT-ejo. Bonvolu viziti la <a href="%1$s">ĉefpaĝon</a> aŭ <a href="%2$s">ensaluti</a> per viaj uzantonomo kaj pasvorto.

en: You have blocked %(site_name)s.
eo: Vi baris %(site_name)s.

en: You have blocked this site.
eo: Vi baris tiun retejon.

en: You have chosen to delete the following users from all networks and sites.
eo: Vi elektis forviŝi la sekvajn uzantojn el ĉiuj retoj kaj retejoj.

en: You have chosen to delete the user from all networks and sites.
eo: Vi elektis forviŝi la uzanton el ĉiuj retoj kaj retejoj.

en: You have logged in successfully.
eo: Vi ensalutis sukcese.

en: You have no categories to convert!
eo: Vi ne havas kategoriojn por konverti!

en: You have no comments to import!
eo: Vi ne havas komentojn por importi!

en: You have no sites in your profile links. You may add sites if you'd like.
eo: Vi havas neniun retejon en viaj profilaj ligiloj. Se vi volas, vi povas aldoni retejojn.

en: You have no tags to convert!
eo: Vi ne havas etikedojn por konverti!

en: You have not set up this type of address yet.
eo: Vi ankoraŭ ne agordis tiun tipon de adreso.

en: You have now enabled the translator. Right click the text to translate it.
eo: Nun vi enŝaltis la tradukilon. Klaku per dekstra klavo tekston por traduki ĝin.

en: You have plugins waiting to be updated
eo: Vi havas kromprogramojn kiuj atendas ĝisdatigon

en: You have received the following WooCommerce log message: | You have received the following WooCommerce log messages:
eo[0]: Vi ricevis jenan protokolan mesaĝon de WooCommerce:
eo[1]: Vi ricevis jenajn protokolajn mesaĝojn de WooCommerce:

en: You have requested to stop receiving email notifications from %s.
eo: Vi petis ĉesigi la retpoŝtajn sciigojn de %s.

en: You have searched the %1$s blog archives for <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
eo: Vi priserĉis la arkivojn %1$s por <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. Se la rezultoj ne donas frukton, vi povas provi ĉe unu el ĉi tiuj ligiloj.

en: You have specified these users for deletion:
eo: Vi specifis la sekvajn uzantojn por forviŝo:

en: You have specified these users for removal:
eo: Vi indikis la sekvajn uzantojn por forigi:

en: You have specified this user for deletion:
eo: Vi indikis tiun ĉi uzanton por forviŝi:

en: You have specified this user for removal:
eo: Vi specifis forigon de tiu ĉi uzanto:

en: You have successfully connected your store to Woo.com
eo: Vi sukcese konektis vian vendejon al Woo.com

en: You have successfully connected your store to WooCommerce.com
eo: Vi sukcese konektis vian vendejon al WooCommerce.com

en: You have successfully disconnected your store from Woo.com
eo: Vi sukcese malkonektis vian vendejon de Woo.com

en: You have successfully disconnected your store from WooCommerce.com
eo: Vi sukcese malkonektis vian vendejon de WooCommerce.com

en: You have themes waiting to be updated
eo: Vi havas etosojn kiuj atendas ĝisdatigon

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
eo: Vi uzis vian tutan kvoton de spaco. Bonvole forviŝi dosierojn antaŭ alŝuto.

en: You haven't published any pages yet.
eo: Ĝis nun, vi aperigis neniun paĝon.

en: You like this.
eo: Vi ŝatas ĉi tion.

en: You may also like&hellip;
eo: Eble ankaŭ plaĉus al vi&hellip;

en: You may also use any Shortcode normally available to you on your site, however be aware that Shortcodes may significantly increase the size of your content depending on what they do.
eo: Vi ankaŭ povas uzi iun ajn koncizkodon normale haveblan al vi en via retejo, tamen konsciu, ke koncizkodoj povas signife pliigi la grandecon de via enhavo depende de tio, kion ili faras.

en: You may be interested in&hellip;
eo: Vi eble interesiĝas pri&hellip;

en: You may only upload 1 file.
eo: Nur unu dosieron vi povas alŝuti.

en: You must be <a href="#" class="jp-carousel-comment-login">logged in</a> to post a comment.
eo: Vi devas esti <a href="#" class="jp-carousel-comment-login">ensalutinta</a> por lasi komenton.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
eo: Vi devas esti  <a href="%s">ensalutinta</a> por rajti komenti.

en: You must be a member of at least one site to use this page.
eo: Vi devas esti membro de almenaŭ unu TTT-ejo por uzi tiun ĉi paĝon.

en: You must be logged in to checkout.
eo: Vi devas esti ensalutinta por pagi.

en: You must be logged in to download files.
eo: Vi devas esti ensalutinta por elŝuti dosierojn.

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
eo: Vi devas alklaki butonon Konservi ŝanĝojn sube de la fenestro por efektivigi la novajn agordojn.

en: You must connect your Jetpack plugin to WordPress.com to use this feature.
eo: Vi devas konekti vian kromprogramon Jetpack al WordPress.com por uzi tiun eblon.

en: You must provide a domain name.
eo: Vi devas provizi domajnan nomon.

en: You must provide a name for your network of sites.
eo: Vi devas provizi nomon por via reto de TTT-ejoj.

en: You must provide a valid email address.
eo: Vi devas provizi validan retpoŝtan adreson.

en: You must specify a Comment ID
eo: Vi devas specifi identigilon de komento

en: You must specify a Post ID
eo: Vi devas specifi identigilon de afiŝo

en: You must specify a Term ID
eo: Vi devas specifi identigilon de termino

en: You must specify a User ID
eo: Vi devas specifi identigilon de uzanto

en: You must specify a valid action
eo: Vi devas specifi validan agon

en: You must specify a valid blog URL!
eo: Vi devas specifi validan blogo-URLon!

en: You must specify a whitelisted option_name
eo: Vi devas specifi akceptitan option_name

en: You must specify an option name
eo: Vi devas specifi opci-nomon

en: You must specify an option_name
eo: Vi devas specifi option_name

en: You must specify an option_value
eo: Vi devas specifi option_value

en: You must supply a future date to schedule.
eo: Por plani, vi devas doni estontan daton.

en: You need JavaScript to choose a part of the image.
eo: Vi bezonas Ĝavoskripton por elekti parton de la bildo.

en: You need a higher level of permission.
eo: Vi bezonas pli altan gradon de rajto.

en: You need to define a search term to order by relevance.
eo: Vi bezonas difini serĉterminon por ordigi laŭ trafeco.

en: You need to define an include parameter to order by include.
eo: Vi bezonas difini inkluzivecan parametron por ordigi laŭ inkluziveco.

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
eo: Vi devas enigi API-ŝlosilon por aktivigi la Akismet-servon ĉe via TTT-ejo.

en: You need to enter an email address for someone you know before sending.
eo: Vi bezonas enigi retpoŝtadreson de konato antaŭ la sendo.

en: You need to enter your numeric user ID for the <a href="%1$s">Goodreads Widget</a> to work correctly. <a href="%2$s" target="_blank">Full instructions</a>.
eo: Vi bezonas entajpi vian ciferan uzant-ID por ke la <a href="%1$s">kromprogrameto Goodreads</a> ĝuste funkciu <a href="%2$s" target="_blank">Plenaj instrukcioj</a>.

en: You need to pass an array of post formats.
eo: Vi bezonas doni matricon de afiŝo-aranĝoj.

en: You need to provide the name of the cronjob to schedule.
eo: Vi bezonas doni nomon de planota cron-tasko.

en: You need to register for VaultPress.
eo: Vi bezonas registriĝi ĉe VaultPress.

en: You need to select what to show in this <a href="%s">Gravatar Profile widget</a>.
eo: Vi bezonas elekti kion montri en tiu ĉi <a href="%s">kromprogrameto Gravatara profilo</a>.

en: You need to supply your OPML url. Press back on your browser and try again
eo: Vi devas doni vian OPML-urlon. Uzu la reiro-komandon de via TTT-legilo, kaj provu denove

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
eo: Vi havas nur unu instalitan etoson. Estu provema! Vi povas elekti el pli ol 1 000 senpagajn etosojn en la etosokatalogo de WordPress.org laŭplaĉe: alklaku supran langeton <a href="%s">Instali etosojn</a>.

en: You received a gift!
eo: Vi ricevis donacon!

en: You received a gift! 🎁
eo: Vi ricevis donacon! 🎁

en: You should also note any collection and retention of sensitive personal data, such as data concerning health.
eo: Ankaŭ, vi devas noti iun kolekton kaj tenon de konfidencaj personaj datumoj, kiel datumoj rilate sanon.

en: You should also review your privacy policy from time to time, especially after installing or updating any themes or plugins. There may be changes or new suggested information for you to consider adding to your policy.
eo: Ni sugestas ankaŭ, rekontrolon de via privateca politiko de tempo al tempo, aparte post instalo aŭ ĝisdatigo de etosoj aŭ kromprogramoj. Eble estos ŝanĝoj aŭ novaj sugestitaj sciigoj por konsideri aldoni al via politiko.

en: You should back up your existing %1$s and %2$s files.
eo: Vi devus krei sekurkopiojn de viaj ekzistantaj dosieroj %1$s kaj %2$s.

en: You should back up your existing %s file.
eo: Vi devus krei sekurkopion de via ekzistanta dosiero %s.

en: You should consider changing your site domain to %1$s before enabling the network feature. It will still be possible to visit your site using the %3$s prefix with an address like %2$s but any links will not have the %3$s prefix.
eo: Ni rekomendas, ke vi ŝanĝu la domajnon via retejo al %1$s antaŭ ebligo de reto. Estos ankoraŭ eble viziti vian retejon uzante la prefikson %3$s per adreso kiel %2$s, sed ligiloj ne havos la prefikson %3$s.

en: You should consider removing any unused themes to enhance your site&#8217;s security.
eo: Ni rekomendas forviŝon de neuzitaj etosoj por plibonigi la sekurecon de via retejo.

en: You should remove inactive plugins
eo: Vi devus forviŝi neaktivajn kromprogramojn

en: You should remove inactive themes
eo: Vi devus forviŝi neaktivajn etosojn

en: You should use a persistent object cache
eo: Vi devus uzi konstantan objektokaŝmemoron

en: You successfully logged out.
eo: Vi sukcese elsalutis.

en: You will be given a password to manually enter into the application in question.
eo: Vi estos donita pasvorton per kiu vi permane eniros la koncernan aplikaĵon.

en: You will be returned to the WordPress Dashboard, and no changes will be made.
eo: Vi estos liverita ree al la panelo de WordPress kaj nenio estos ŝanĝita.

en: You will be sent to %s
eo: Vi estos sendita al %s

en: You will need to manually issue a refund through your payment gateway after using this.
eo: Vi devos permane sendi repagon per via pagservo post uzado de ĉi tio.

en: You will not be able to install new themes from here yet since your install requires SFTP credentials. For now, please <a href="%s">add themes in the admin</a>.
eo: Vi ankoraŭ ne povas instali etosojn de tiu ĉi loko, ĉar via instalo postulas akreditaĵon SFTP. Provizore, bonvole <a href="%s">aldonu etosojn per la administra panelo</a>.

en: You will receive instant notifications in your dashboard or your mobile device when somebody comments
    		on any of your sites. Reply directly wherever you are to keep the conversation going.
eo: Vi ricevos tujajn avizojn en via panelo aŭ en via poŝa aparato kiam iu komentos
    →	→	en iuj ajn el viaj retejoj. Vi povos rekte respondi de kie ajn vi estas, por daŭrigi la konversacion.

en: You would have received an email because of this.
eo: Vi ricevus retmesaĝon pro tio.

en: You {{a}}replied{{/a}} to this comment.
eo: Vi {{a}}respondis{{/a}} al tiu komento.

en: You {{a}}replied{{/a}} to this post.
eo: Vi {{a}}respondis{{/a}} al tiu afiŝo.

en: You&#8217;ll create a menu, assign it a location, and add menu items like links to pages and categories. If your theme has multiple menu areas, you might need to create more than one.
eo: Vi kreos menuon, asignos al ĝi lokon kaj aldonos menuerojn kiel ligilojn al paĝoj kaj kategorioj. Se via etoso havas plurajn menu-lokojn, vi eble bezonos krei pli ol unu.

en: You're ready to add products to your store.
eo: Ĉio estas preta por aldoni varojn al via vendejo.

en: You're ready to start selling!
eo: Vi estas preta por oferti!

en: You've recently used this password. Try something new.
eo: Vi uzis tiun pasvorton lastatempe.  Provu ion novan.

en: Your %1$s file uses a dynamic value (%2$s) for the path at %3$s. However, the value at %3$s is also a dynamic value (pointing to %4$s) and pointing to another dynamic value is not supported. Please update %3$s to point directly to %4$s.
eo: Via %1$s dosiero uzas dinamikan valoron (%2$s) por la vojo ĉe %3$s. Tamen, la valoro ĉe %3$s ankaŭ estas dinamika valoro (montrante al %4$s) kaj montri al alia dinamika valoro ne estas subtenata. Ĝisdatigu %3$s por montri rekte al %4$s.

en: Your %s file contains only core WordPress features.
eo: Via dosiero %s enhavas nur kernajn ecojn de WordPress.

en: Your <a href="%1$s">WordPress Address</a> and <a href="%2$s">Site Address</a> are not set up to use HTTPS.
eo: Via <a href="%1$s"> WordPress-Adreso </a> kaj <a href="%2$s"> Reteja Adreso </a> ne estas aranĝitaj por uzi HTTPS.

en: Your <a href="%s">Site Address</a> is not set up to use HTTPS.
eo: Via <a href="%s"> Reteja Adreso </a> ne estas agordita por uzi HTTPS.

en: Your API key is invalid
eo: Via API-ŝlosilo ne estas valida

en: Your Akismet plan has been cancelled.
eo: Via Akismet-abono estis nuligita.

en: Your Akismet subscription is suspended.
eo: Via Akismet-abono estas haltigita.

en: Your Antispam key is valid.
eo: Via kontraŭ-truda ŝlosilo estas valida.

en: Your Blog becomes an ActivityPub compatible Profile.
eo: Via blogo iĝas profilo de ActivityPub

en: Your Blogging Home
eo: Via Bloga Hejmo

en: Your CSV needs to include columns in a specific order. %1$sClick here to download a sample%2$s.
eo: Via CSV bezonas inkluzivi kolumnojn specife ordigitaj. %1$sAlklaku tie por elŝuti ekzemplon%2$s.

en: Your Custom Content Types
eo: Viaj propraj enhavo-tipoj

en: Your Email
eo: Via retpoŝta adreso

en: Your Email:
eo: Via retpoŝto:

en: Your IP (%1$s) has been flagged for potential security violations.
eo: Via IP (%1$s) estis markita pro eblaj sekurecaj malobeoj.

en: Your Jetpack setup looks a-okay!
eo: Via agordo de Jetpack ŝajnas bonega!

en: Your MariaDB version supports utf8mb4.
eo: Via versio de MariaDB subtenas utf8mb4.

en: Your MySQL version supports utf8mb4.
eo: Via versio de MySQL subtenas utf8mb4.

en: Your Name
eo: Via Nomo

en: Your Portfolio Archive currently has no entries. You can start creating them on your dashboard.
eo: Nuntempe, via teko-arkivo havas neniujn erojn. Vi povas ekkrei ilin en via panelo.

en: Your Recent Drafts
eo: Viaj lastaj malnetoj

en: Your Sites
eo: Viaj TTT-ejoj

en: Your Stuff
eo: Viaj aferoj

en: Your Testimonial Archive currently has no entries. You can start creating them on your dashboard.
eo: Via atesto-arkivo nune havas neniujn erojn. Vi povas ekkrei ilin en via panelo.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
eo: Via reta servilo ne povas fari SSL-petojn; kontaktu vian interretan gastigon kaj petu subtenon por SSL-petoj.

en: Your WebFinger endpoint <code>%s</code> does not return valid JSON for <code>application/jrd+json</code>.
eo: Via WebFinger-finpunkto <code>%s</code> ne resendas validan JSON por <code>application/jrd+json</code>.

en: Your WebFinger endpoint <code>%s</code> is not accessible. Please check your WordPress setup or permalink structure.
eo: Via WebFinger-finpunkto <code>%s</code> ne estas alirebla. Bonvolu kontroli vian WordPress-agordon aŭ fiksligilan strukturon.

en: Your WebFinger endpoint is accessible and returns the correct information.
eo: Via WebFinger-finpunkto estas alirebla kaj resendas la ĝustajn informojn.

en: Your WordPress version is %1$s, however the uploaded plugin requires %2$s.
eo: Via aktuala WordPress-versio estas %1$s, kvankam la alŝutita kromprogramo postulas %2$s.

en: Your WordPress version is %1$s, however the uploaded theme requires %2$s.
eo: Via aktuala WordPress-versio estas %1$s, kvankam la alŝutita etoso postulas %2$s.

en: Your account was created successfully. Your login details have been sent to your email address.
eo: Vi sukcese kreis novan konton. La informoj por ensaluti estas senditaj al via retpoŝtadreso.

en: Your answer was incorrect, please try again.
eo: Via solvo ne estis la ĝusta, bonvole provu denove.

en: Your attempt to subscribe to the URL "%s" failed as this is not a valid WordPress.com URL.
eo: Via provo aboni la URLon "%s" malsukcesis ĉar tio ne estas valida URL de WordPress.com.

en: Your attempt to unsubscribe from the URL "%s" failed as this is not a valid WordPress.com URL.
eo: Via provo malaboni de URL "%s" malsukcesis ĉar tio ne estas valida URL de WordPress.com.

en: Your author URL <code>%s</code> does not return valid JSON for <code>application/activity+json</code>. Please check if your hosting supports alternate <code>Accept</code> headers.
eo: Via aŭtora URL <code>%s</code> ne resendas validan JSON por <code>aplikaĵo/aktiveco+json</code>. Bonvolu kontroli ĉu via gastigado subtenas alternajn <code>Akceptu</code>-titolojn.

en: Your author URL <code>%s</code> is not accessible. Please check your WordPress setup or permalink structure. If the setup seems fine, maybe check if a plugin might restrict the access.
eo: Via aŭtora URL <code>%s</code> ne estas alirebla. Bonvolu kontroli vian WordPress-agordon aŭ fiksligilan strukturon. Se la aranĝo ŝajnas bona, eble kontrolu ĉu kromaĵo povus limigi la aliron.

en: Your author URL <code>%s</code> is redirecting to another page, this is often done by SEO plugins like "Yoast SEO".
eo: Via aŭtora URL <code>%s</code> alidirektas al alia paĝo. Tio ofte estas farita de SEO-kromaĵoj kiel "Yoast SEO".

en: Your author URL <code>%s</code> was replaced, this is often done by plugins.
eo: Via aŭtora URL <code>%s</code> estis anstataŭigita. Tio ofte estas farita per kromprogramoj.

en: Your author URL is accessible and supports the required "Accept" header.
eo: Via aŭtora URL estas alirebla kaj subtenas la bezonatan "Akceptu"-kaplinion.

en: Your author profile currently has %s follower. | Your author profile currently has %s followers.
eo[0]: Via autora profilo nun havas %s sekvanton.
eo[1]: Via aŭtora profilo nun havas %s sekvantojn.

en: Your blog becomes an ActivityPub profile.
eo: Via blogo iĝas profilo de ActivityPub

en: Your blog does not currently have any published posts.
eo: Via blogo nuntempe ne havas publikigitajn afiŝojn.

en: Your blog profile currently has %s follower. | Your blog profile currently has %s followers.
eo[0]: Via autora profilo nun havas %s sekvanton.
eo[1]: Via autora profilo nun havas %s sekvantojn.

en: Your blogroll
eo: Via bloglisto

en: Your browser cannot upload files
eo: Via retumilo ne povas alŝuti dosierojn

en: Your browser does not support direct access to the clipboard. Please use keyboard shortcuts or your browser&#8217;s edit menu instead.
eo: Via retumilo ne subtenas rektan aliron al la tondujo. Bonvolu anstataŭe uzi klavkombinojn aŭ la redakto-menuon de via retumilo.

en: Your browser is out of date!
eo: Via retumilo estas eksdata!

en: Your cart is currently empty.
eo: Via korbo estas malplena.

en: Your changed data will be lost if you leave this page without saving.
eo: La ŝanĝitaj datumoj perdiĝos je forlaso de tiu ĉi paĝo sen konservo.

en: Your changes have been saved.
eo: Viaj ŝanĝoj estas konservitaj.

en: Your changes were not saved. Please retry.
eo: Ne konserviĝis viaj ŝanĝoj. Bonvolu reprovi

en: Your chosen password.
eo: La pasvorto, kiun vi elektis.

en: Your comment is awaiting moderation.
eo: Via komento atendas kontroladon

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
eo: Via komento atendas kontrolon. Tio ĉi estas antaŭrigardo, via komento videblos post aprobo.

en: Your comment is in moderation.
eo: Via komento atendas pritrakton.

en: Your comment was approved.
eo: Via komento estis aprobita.

en: Your current password is incorrect.
eo: Via nuna pasvorto estas malĝusta.

en: Your customers will see the name of this shipping method during checkout.
eo: Viaj klientoj vidos la nomon de tiu ĉi sendometodo ĉe la pagejo.

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
eo: Via retpoŝta adreso ne estis ĝisdatigita ĝis nun. Bonvolu kontroli vian enirkeston ĉe %s por la konfirma retmesaĝo.

en: Your email address will not be published.
eo: Retpoŝtadreso ne estos publikigita.

en: Your email address.
eo: Via retpoŝtadreso.

en: Your firewall may be blocking Akismet from connecting to its API. Please contact your host and refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>.
eo: Eble fajroŝirmilo estas blokanta nin. Bonvolu kontakti vian gastiganton kaj mencii <a href="%s" target="_blank">nian gvidlibron pri fajroŝirmiloj</a>.

en: Your homepage displays
eo: Via ĉefpaĝo montras

en: Your host appears to support the following object caching services: %s.
eo: Via gastiganto ŝajnas subteni la sekvajn objektajn kaŝmemorservojn: %s.

en: Your hosting provider can tell you if a persistent object cache can be enabled on your site.
eo: Via gastiganta provizanto povas diri al vi, ĉu konstanta objekta kaŝmemoro povas esti ebligita en via retejo.

en: Your installation of WordPress does not require FTP credentials to perform updates.
eo: Via instalo de WordPress ne postulas FTP-legitimaĵojn por fari ĝisdatigojn.

en: Your installation of WordPress prompts for FTP credentials to perform updates.
eo: Via instalo de WordPress petas FTP-legitimaĵojn por fari ĝisdatigojn.

en: Your invoice for order #{order_number}
eo: Fakturo por mendo {order_number}

en: Your latest changes were saved as a revision.
eo: Viaj lastaj ŝanĝoj estis konservitaj en revizio.

en: Your latest posts
eo: La lastajn afiŝojn

en: Your latest {site_title} invoice
eo: Via plej lasta fakturo de {site_title}

en: Your main blog is not connected to WordPress.com. Please connect to get an API key.
eo: Via ĉefa blogo ne estas konektita al WordPress.com. Bonvole konektiĝu por ricevi API-ŝlosilon.

en: Your message
eo: Via mesaĝo

en: Your new WordPress.com site is ready to go! Looking for ideas for your new site? Check out the <a href='http://learn.wordpress.com/'>WordPress.com beginner's tutorial</a>.
    
    Cheers,
    The WordPress.com Team
eo: Via nova retejo ĉe WordPress.com estas preta!  Ĉu vi serĉas ideojn por via nova retejo?  Legu la <a href='http://learn.wordpress.com/'>Enkondukon por komencantoj de WordPress.com</a>.
    
    Amike,
    La teamo de WordPress.com

en: Your new field was saved successfully
eo: Via nova kampo estis sukcese konservita

en: Your new password for %s is:
eo: Via nova pasvorto por %s estas:

en: Your object cache implementation does not support flushing individual groups.
eo: Via efektivigo de la objekta kaŝmemoro ne subtenas forflugi individuajn grupojn.

en: Your object cache implementation does not support flushing the in-memory runtime cache.
eo: Via objekta kaŝmemoro-efektivigo ne subtenas purigadon de la enmemora rultempa kaŝmemoro.

en: Your order
eo: Via mendo

en: Your order can no longer be cancelled. Please contact us if you need assistance.
eo: Via mendo ne plu estas nuligebla. Bonvolu kontakti nin, se vi bezonas helpon.

en: Your order was cancelled.
eo: Via mendo estis nuligita.

en: Your password can be saved.
eo: Vi povas konservi la pasvorton.

en: Your password has been reset successfully.
eo: Via pasvorto estas sukcese restarigita.

en: Your password has been reset.
eo: Via pasvorto estis restarigita.

en: Your password is too short. Please pick a password that has at least 6 characters.
eo: Via pasvorto estas tro mallonga. Bonvolu elekti pasvorton kiu enhavas almenaŭ 6 signojn.

en: Your personal data will be used to process your order, support your experience throughout this website, and for other purposes described in our %s.
eo: Viaj personaj informoj estos uzataj por pritrakti vian mendon, helpi vian sperton en tiu ĉi retejo kaj aliaj celoj priskribitaj en nia %s.

en: Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our %s.
eo: Viaj personaj informoj estos uzataj por helpi vian sperton en tiu ĉi retejo, regi aliron al via konto kaj aliaj celoj priskribitaj en nia %s.

en: Your plugins are all up to date
eo: Viaj kromprogramoj estas ĝisdataj

en: Your post %1$s has just been shared on "%2$s" %3$s account.
eo: Via afiŝo %1$s estis ĵus kunhavigita ĉe "%2$s" konto %3$s.

en: Your products are now being imported...
eo: Viaj varoj estas nun importataj...

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
eo: Via profilo enhavas informojn pri vi (via &#8220;konto&#8221;) same kiel kelkajn personajn opciojn rilate al la uzado de WordPress.

en: Your profile photo is hidden.
eo: Via profilfoto estas kaŝita.

en: Your profile photo is public.
eo: Via profilfoto estas publika.

en: Your rating
eo: Via pritakso

en: Your review
eo: Via recenzo

en: Your review is awaiting approval
eo: Via recenzo atendas akcepton

en: Your scheduled changes just published
eo: Via planitaj ŝanĝoj ĵus publikiĝis

en: Your server does not have fsockopen or cURL enabled - PayPal IPN and other scripts which communicate with other servers will not work. Contact your hosting provider.
eo: Via servilo havas nek fsockopen nek cURL ebligita - PayPal-IPN kaj aliaj skriptoj, kiuj komunikas kun aliaj serviloj, ne funkcios. Kontaktu vian interretan gastiganton.

en: Your server does not have the %s class enabled - HTML/Multipart emails, and also some extensions, will not work without DOMDocument.
eo: Via servilo ne enŝaltis la klason %s - retpoŝtmesaĝoj en la formoj HTML/Multiparto, kaj ankaŭ iuj etendaĵoj ne funkcios sen DOMDocument.

en: Your server does not have the %s class enabled - some gateway plugins which use SOAP may not work as expected.
eo: Via servilo ne enŝaltis la klason %s - kelkaj kromprogramoj de pagservoj uzantaj SOAP eble funkcios en neatenditaj manieroj.

en: Your server does not support the %s function - this is required to use the GeoIP database from MaxMind.
eo: Via servilo ne subtenas la funkcion %s - tio estas deviga por la uzo de la datumbazo GeoIP de MaxMind.

en: Your server does not support the %s functions - this is required for better character encoding. Some fallbacks will be used instead for it.
eo: Via servilo ne subtenas la funkciojn %s - tio necesas por pli bona kodprezento de signoj.  Alternativaj metodoj estos uzataj anstataŭe.

en: Your session has expired. Please log in to continue where you left off.
eo: Via seanco eksvalidiĝis. Bonvole ensalutu por daŭrigi.

en: Your settings have been saved.
eo: Viaj agordoj estis konservitaj.

en: Your site can communicate securely with other services
eo: Via retejo povas komuniki sekure kun aliaj servoj

en: Your site can perform loopback requests
eo: Via retejo povas fari petojn inverse cikli

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
eo: Via retejo ne povas konekti sin al la serviloj de Akismet.

en: Your site could not complete a loopback request
eo: Via retejo ne povis finfari peton inverse cikli

en: Your site could not connect to WordPress.com via HTTPS. This could be due to any number of reasons, including faulty SSL certificates, misconfigured or missing SSL libraries, or network issues.
eo: Via retejo ne povis konektiĝi al WordPress.com per HTTPS. Povas esti pro diversaj kialoj, inkluzivante misajn SSL-atestojn, misajn aŭ mankantajn SSL-bibliotekojn aŭ problemojn pri la reto.

en: Your site does not have any active plugins.
eo: Via retejo ne havas aktivajn kromaĵojn.

en: Your site does not have any default theme. Default themes are used by WordPress automatically if anything is wrong with your chosen theme.
eo: Via retejo havas neniun defaŭltan etoson. Defaŭltaj etosoj estas aŭtomate uzataj de WordPress se iu ajn misas pri via normala etoso.

en: Your site does not have any installed themes.
eo: Via retejo ne havas instalitajn etosojn.

en: Your site has %1$d inactive theme, other than %2$s, the default WordPress theme, and %3$s, your active theme. | Your site has %1$d inactive themes, other than %2$s, the default WordPress theme, and %3$s, your active theme.
eo[0]: Via retejo havas %1$d neaktivan etoson krom %2$s la defaŭlta etoso de WordPress kaj %3$s, via aktiva etoso.
eo[1]: Via retejo havas %1$d neaktivajn etosojn krom %2$s la defaŭlta etoso de WordPress kaj %3$s, via aktiva etoso.

en: Your site has %1$d inactive theme, other than %2$s, your active theme. | Your site has %1$d inactive themes, other than %2$s, your active theme.
eo[0]: Via retejo havas %1$d neaktivan etoson, krom %2$s, via aktiva etoso.
eo[1]: Via retejo havas %1$d neaktivajn etosojn, krom %2$s, via aktiva etoso.

en: Your site has %d active plugin, and it is up to date. | Your site has %d active plugins, and they are all up to date.
eo[0]: Via retejo havas %d aktivan kromprogramon, kaj ĝi estas ĝisdata.
eo[1]: Via retejo havas %d aktivajn kromprogramojn, kaj ili estas ĝisdataj.

en: Your site has %d inactive plugin. | Your site has %d inactive plugins.
eo[0]: Via retejo havas %d neaktivan kromprogramon.
eo[1]: Via retejo havas %d neaktivajn kromprogramojn.

en: Your site has %d inactive theme. | Your site has %d inactive themes.
eo[0]: Via retejo havas %d neaktivan etoson.
eo[1]: Via retejo havas %d neaktivajn etosojn.

en: Your site has %d installed theme, and it is up to date. | Your site has %d installed themes, and they are all up to date.
eo[0]: Via retejo havas %d instalitan etoson kaj ĝi estas ĝisdata.
eo[1]: Via retejo havas %d instalitajn etosojn kaj ili ĉiuj estas ĝisdataj.

en: Your site has %d plugin waiting to be updated. | Your site has %d plugins waiting to be updated.
eo[0]: Via retejo havas %d kromprogramon atendanta ĝisdatigon.
eo[1]: Via retejo havas %d kromprogramojn atendantaj ĝisdatigon

en: Your site has %d theme waiting to be updated. | Your site has %d themes waiting to be updated.
eo[0]: Via retejo havas %d etoson atendanta ĝisdatigon.
eo[1]: Via retejo havas %d etosojn atendantaj ĝisdatigon.

en: Your site has 1 active plugin, and it is up to date.
eo: Via retejo havas 1 aktivan kromprogramon kaj ĝi estas ĝisdata.

en: Your site has 1 installed theme, and it is up to date.
eo: Via retejo havas 1 instalitan etoson kaj ĝi estas ĝisdata.

en: Your site has a critical issue that should be addressed as soon as possible to improve its performance and security.
eo: Via retejo suferas krizajn problemojn kiuj devus esti solvitaj plejeble rapide por plibonigi la rendimenton kaj sekurecon.

en: Your site has critical issues that should be addressed as soon as possible to improve its performance and security.
eo: Via retejo suferas krizajn problemojn kiuj devus esti solvitaj plejeble rapide por plibonigi la rendimenton kaj sekurecon.

en: Your site is being backed up in real time and regularly scanned for security threats.
eo: Nun via retejo ricevas sekurkopiojn realtempe kaj estas skanita regule por sekurecaj minacoj.

en: Your site is in Development Mode, so it can not be connected to WordPress.com.
eo: Via retejo estas en programista reĝimo, do ĝi ne povas esti konektita al WordPress.com.

en: Your site is not set to output debug information
eo: Via retejo ne estas agordita eligi senerarigajn informojn

en: Your site is protected from spam.
eo: Via retejo estas protektita de trudaĵoj.

en: Your site is running on an older version of PHP (%s)
eo: Via retejo uzas malnovan version de PHP (%s)

en: Your site is running on an older version of PHP (%s), which should be updated
eo: Via retejo uzas malnovan version de PHP (%s), kiu devus esti ĝisdatigita

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which does not receive security updates and soon will not be supported by WordPress.
eo: Via retejo funkcias per malmoderna versio de PHP (%s), kiu ne ricevas sekurecajn ĝisdatigojn kaj baldaŭ ne estos subtenata de WordPress.

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which does not receive security updates and soon will not be supported by WordPress. Ensure that PHP is updated on your server as soon as possible. Otherwise you will not be able to upgrade WordPress.
eo: Via retejo funkcias per malmoderna versio de PHP (%s), kiu ne ricevas sekurecajn ĝisdatigojn kaj baldaŭ ne estos subtenata de WordPress. Certigu, ke PHP estas ĝisdatigita en via servilo kiel eble plej baldaŭ. Alie vi ne povos ĝisdatigi WordPress.

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which does not receive security updates. It should be updated.
eo: Via retejo funkcias per malmoderna versio de PHP (%s), kiu ne ricevas sekurecajn ĝisdatigojn. Ĝi devus esti ĝisdatigita.

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which should be updated.
eo: Via retejo uzas malnovan version de PHP (%s), kiu devus esti ĝisdatigita.

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which soon will not be supported by WordPress.
eo: Via retejo funkcias per malmoderna versio de PHP (%s), kiu baldaŭ ne estos subtenata de WordPress.

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which soon will not be supported by WordPress. Ensure that PHP is updated on your server as soon as possible. Otherwise you will not be able to upgrade WordPress.
eo: Via retejo funkcias per malmoderna versio de PHP (%s), kiu baldaŭ ne estos subtenata de WordPress. Certigu, ke PHP estas ĝisdatigita en via servilo kiel eble plej baldaŭ. Alie vi ne povos ĝisdatigi WordPress.

en: Your site is running the current version of PHP (%s)
eo: Via retejo uzas la nunan version de PHP (%s)

en: Your site is set to display errors to site visitors
eo: Via retejo estas agordita montri erarojn al vizitantoj

en: Your site is set to log errors to a potentially public file
eo: Via retejo estas agordita protokoli erarojn al eventuale publika dosiero.

en: Your site is unable to communicate securely with other services
eo: Via retejo ne povas komuniki sekure kun aliaj servoj

en: Your site is unable to reach WordPress.org at %1$s, and returned the error: %2$s
eo: Via retejo ne povas atingi WordPress.org ĉe %1$s kaj liveris eraron: %2$s

en: Your site is verified with %1$s and %2$s.
eo: Via retejo estas aŭtentigita de %1$s kaj %2$s.

en: Your site is verified with %s.
eo: Via retejo estas aŭtentigita de %s.

en: Your site may have problems auto-updating plugins and themes
eo: Via retejo eble spertos problemojn pri la aŭto-ĝisdatigado de kromprogramoj kaj etosoj

en: Your site might be on a private network. Jetpack can only connect to public sites. Please make sure your site is visible over the internet, and then try connecting again 🙏.
eo: Via retejo eble estas sur privata reto. Jetpack povas konektiĝi al nur publikaj retejoj. Bonvolu certigi videblecon de via retejo sur la interreto kaj poste provi denove konektiĝi 🙏.

en: Your site needs an Antispam key.
eo: Via retejo bezonas kontraŭ-trudan ŝlosilon.

en: Your site&#8217;s health is looking good, but there are still some things you can do to improve its performance and security.
eo: La saneco de via retejo ŝajnas bona, sed tamen estas kelkaj aferoj kiuj plibonigus la rendimenton kaj la sekurecon.

en: Your site&#8217;s health is looking good, but there is still one thing you can do to improve its performance and security.
eo: La saneco de via retejo ŝajnas bona, sed tamen estas kelkaj aferoj kiuj plibonigus la rendimenton kaj la sekurecon.

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
eo: La plej lastatempaj afiŝoj de via retejo.

en: Your site&#8217;s most recent comments.
eo: La plej lastatempaj komentoj de via retejo.

en: Your store does not appear to be using a secure connection. We highly recommend serving your entire website over an HTTPS connection to help keep customer data secure. <a href="%s">Learn more here.</a>
eo: Ŝajnas, ke via retejo ne estas sekure konektita. Ni forte rekomendas servadon de via tuta retejo pere de HTTPS-konektiĝo por helpi sekurigi datumojn de klientoj. <a href="%s">Lernu pli tie.</a>

en: Your store is almost ready! To activate services like %s, just connect with Jetpack.
eo: Via vendejo preskaŭ pretas! Por aktivigi servojn kiel %s, nur konektiĝu al Jetpack.

en: Your store is not using HTTPS. <a href="%s" target="_blank">Learn more about HTTPS and SSL Certificates</a>.
eo: Via vendejo ne uzas HTTPS. <a href="%s" target="_blank">Lerni pli pri atestiloj HTTPS kaj SSL</a>.

en: Your subscription details have expired or are invalid. Please try subscribing again.
eo: La detaloj de via abono eksvalidiĝis aŭ ne estas validaj. Bonvole provu aboni denove.

en: Your subscription has been cancelled.
eo: Via abono estis nuligita.

en: Your subscriptions
eo: Viaj abonoj

en: Your theme can display menus in %s location. | Your theme can display menus in %s locations.
eo[0]: Via etoso povas aperigi menuojn en %s loko.
eo[1]: Via etoso povas aperigi menuojn en %s lokoj.

en: Your theme can display menus in %s location. Select which menu you would like to use. | Your theme can display menus in %s locations. Select which menu appears in each location.
eo[0]: Via etoso enhavas %s menu-lokon. Elektu deziratan menuon.
eo[1]: Via etoso enhavas %s menu-lokojn. Elektu deziratan menuon por ĉiu loko.

en: Your theme can display menus in one location.
eo: Via etoso povas aperigi menuojn en unu loko.

en: Your theme can display menus in one location. Select which menu you would like to use.
eo: Via etoso povas montri menuojn en unu loko. Elektu la menuon por uzi.

en: Your theme determines how content is displayed in browsers. <a href="%s">Learn more about feeds</a>.
eo: Via etoso determinas kiel enhavo estas montrita en retumiloj. <a href="%s">Ekscii pli pri fluoj</a>.

en: Your theme does not natively support menus, but you can use them in sidebars by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget on the <a href="%s">Widgets</a> screen.
eo: Via etoso ne estis kreita por subteni menuojn, sed vi povas uzi menuojn en flankpaneloj per la aldono de kromprogrameto &#8220;Naviga menuo&#8221; en la ekrano <a href="%s">Kromprogrametoj</a>.

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
eo: Via etoso ne subtenas navigadajn menuojn aŭ kromprogrametojn.

en: Your theme has %s other widget area, but this particular page does not display it. | Your theme has %s other widget areas, but this particular page does not display them.
eo[0]: Via etoso havas %s alian kromprogrametan lokon, sed tiu aparta paĝo ne montras ĝin.
eo[1]: Via etoso havas %s aliajn kromprogrametajn lokojn, sed tiu aparta paĝo ne montras ilin.

en: Your theme has %s widget area, but this particular page does not display it. | Your theme has %s widget areas, but this particular page does not display them.
eo[0]: Via etoso havas %s kromprogrametan lokon, sed tiu aparta paĝo ne montras ĝin.
eo[1]: Via etoso havas %s kromprogrametajn lokojn, sed tiu aparta paĝo ne montras ilin.

en: Your theme has 1 other widget area, but this particular page does not display it.
eo: Via etoso havas 1 alian kromprogrametan lokon, sed tiu aparta paĝo ne montras ĝin.

en: Your theme has 1 widget area, but this particular page does not display it.
eo: Via etoso havas 1 kromprogrametan lokon, sed tiu aparta paĝo ne montras ĝin.

en: Your theme has a woocommerce.php file, you will not be able to override the woocommerce/archive-product.php custom template since woocommerce.php has priority over archive-product.php. This is intended to prevent display issues.
eo: Via etoso havas dosieron woocommerce.php, vi ne povos anstataŭigi la tajloritan ŝablonon woocommerce/archive-product.php pro tio, ke woocommerce.php havas prioritaton super archive-product.php. Tio celas preventi problemojn pri aspekto.

en: Your theme supports %s menu. Select which menu appears in each location. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
eo[0]: Via etoso subtenas %s menuon. Bonvolu elekti, kiu menuo aperas en ĉiu loko.
eo[1]: Via etoso subtenas %s menuojn. Bonvolu elekti, kiu menuo aperas en ĉiu loko.

en: Your theme supports <strong>%s</strong>
eo: Via etoso subtenas <strong>%s</strong>

en: Your theme supports Testimonials
eo: Via etoso subtenas atestojn

en: Your theme supports one menu. Select which menu you would like to use.
eo: Via etoso subtenas unu menuon. Bonvolu elekti, kiun menuon vi ŝatus uzi.

en: Your themes are all up to date
eo: Via etosoj estas ĝisdataj

en: Your timezone is set to %1$s (%2$s), currently %3$s (Coordinated Universal Time %4$s).
eo: Via horzono estas fiksita al %1$s (%2$s), nune %3$s (Universala Tempo Kunordigita %4$s).

en: Your timezone is set to %1$s (Coordinated Universal Time %2$s).
eo: Via horzono estas fiksita al %1$s (Universala Tempo Kunordigita %2$s).

en: Your token must have permission to post on this blog.
eo: Via ĵetono devas rajti afiŝi ĉe tiu ĉi blogo.

en: Your translations are all up to date.
eo: Viaj tradukoj estas ĉiuj ĝisdataj.

en: Your upload didn't complete; try again later or cross your fingers and try again right now.
eo: Via alŝuto ne finiĝis; provu denove pli poste aŭ esperu bonŝancon kaj reprovu nun.

en: Your url is set as `%1$s`, but your WordPress.com connection lists it as `%2$s`!
eo: Via URL estas fiksita al `%1$s`, sed via konektiĝo al WordPress.com listigas ĝin kiel `%2$s`!

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
eo: Via uzantonomo ne estas ŝanĝebla, sed vi povas uzi aliajn kampojn por enigi vian realan nomon aŭ karesnomon kaj ŝanĝi kiu nomo montriĝu ĉe viaj afiŝoj.

en: Your users will be able to log in to your site with their WordPress.com account.
    		This includes two-factor authentication making it the safest login mechanism for your site.
eo: Viaj uzantoj povos ensaluti en vian retejon per siaj kontoj ĉe WordPress.com.
    →	→	Tio inkluzivas du-paŝan aŭtentigon, kio estas la plej sekura ensaluta maniero por via retejo.

en: Your version of WordPress (%s) is up to date
eo: Via WordPress-versio (%s) estas ĝisdata

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
eo: Via reta gastiganto aŭ administranto de servilo malebligis la PHP-funkcion <code>gethostbynamel</code>.  <strong>Akismet ne povas funkcii ĝuste ĝis tio estas korektita.</strong> Bonvolu kontakti vian retan gastiganton aŭ administranton de fajroŝirmilo kaj doni al ili <a href="%s" target="_blank">ĉi tiujn informojn pri la sistemaj postuloj de Akismet</a>.

en: Your website appears to use Basic Authentication, which is not currently compatible with Application Passwords.
eo: Ŝajnas ke via retejo uzas bazan aŭtentigon, kiu nuntempe ne kongruas kun aplikaĵaj pasvortoj.

en: Your website appears to use Basic Authentication, which is not currently compatible with application passwords.
eo: Via retejo ŝajnas uzi Bazan Aŭtentigon, kiu nuntempe ne kongruas kun aplikaĵaj pasvortoj.

en: Your website does not use HTTPS
eo: Via retejo ne uzas HTTPSon

en: Your website is ready!
eo: Via retejo pretas!

en: Your website is using an active HTTPS connection
eo: Via retejo uzas aktivan HTTPS-konektiĝon.

en: Your {site_title} account has been created!
eo: Via konto ĉe {site_title} estas kreita!

en: Your {site_title} order #{order_number} has been partially refunded
eo: Via mendo ĉe {site_title}, menda n-ro {order_number} estas parte repagita

en: Your {site_title} order #{order_number} has been refunded
eo: Via mendo ĉe {site_title}, menda n-ro {order_number} estas repagita

en: Your {site_title} order has been received!
eo: Via mendo ĉe {site_title} estas ricevita!

en: Your {site_title} order is now complete
eo: Via mendo ĉe {site_title} estas farita

en: You’ve received the following order from %s:
eo: Vi ĵus ricevis la ĉi-suban mendon de %s:

en: Yukon Territory
eo: Jukona Teritorio

en: ZIP
eo: Poŝtkodo

en: Zagreb
eo: Zagrebo

en: Zaire
eo: Zairo

en: Zakarpattia Oblast
eo: Oblasto Zakarpatio

en: Zambia
eo: Zambio

en: Zambian kwacha
eo: Zambia kvaĉo

en: Zamboanga del Sur
eo: Zamboanga de la Sudo

en: Zanzibar North
eo: Norda Zanzibaro

en: Zanzibar South
eo: Suda Zanzibaro

en: Zanzibar West
eo: Okcidenta Zanzibaro

en: Zaporizhzhia Oblast
eo: Oblasto Zaporiĵo

en: Zaporozhye
eo: Zaporiĵo

en: Zeeland
eo: Zelando

en: Zero size file downloaded
eo: Grandeco de elŝutita dosiero estis nulo.

en: Zhytomyr Oblast
eo: Oblasto Ĵitomiro

en: Zimbabwe
eo: Zimbabvo

en: Zip Export not supported.
eo: Zip-eksportado ne estas subtenata.

en: Zone
eo: Zono

en: Zone ID.
eo: ID de zono.

en: Zone does not exist!
eo: Zono ne ekzistas!

en: Zone name
eo: Zonnomo

en: Zone regions
eo: Zonregionoj

en: Zoom in/out
eo: Zomi (mal)proksime

en: Zug
eo: Zugo

en: Zurich
eo: Zuriko

en: [ more ]
eo: [ pli ]

en: [%1$s] %2$s: %3$s WooCommerce log message | [%1$s] %2$s: %3$s WooCommerce log messages
eo[0]: [%1$s] %2$s: %3$s protokola mesaĝo de WooCommerce
eo[1]: [%1$s] %2$s: %3$s protokolaj mesaĝoj de WooCommerce

en: [%1$s] Action Confirmed: %2$s
eo: [%1$s] Ago konfirmita: %2$s

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
eo: [%1$s] Komentoj: "%2$s"

en: [%1$s] Confirm Action: %2$s
eo: [%1$s] Konfirmu agon: %2$s

en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
eo: [%1$s] Resondado: "%2$s"

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
eo: [%1$s] Bv. kontroli: "%2$s"

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
eo: [%1$s] Respurado: "%2$s"

en: [%s] Admin Email Changed
eo: [%s] Ŝanĝiĝis retpoŝtadreso de administranto

en: [%s] Background Update Failed
eo: [%s] Ĝisdatigoj en la fono malsukcesis

en: [%s] Background Update Finished
eo: [%s] Finis ĝisdatigojn en la fono

en: [%s] Delete My Site
eo: [%s] Forigi mian retejon

en: [%s] Email Change Request
eo: [%s] Peto ŝanĝi retpoŝtadreson de administranto

en: [%s] Email Changed
eo: [%s] Ŝanĝiĝis retpoŝtadreso

en: [%s] Erasure Request Fulfilled
eo: [%s] Viŝa peto plenumita

en: [%s] Joining Confirmation
eo: [%s] Aliĝa konfirmo

en: [%s] Login Details
eo: [%s] Ensalutaj detaloj

en: [%s] Network Admin Email Change Request
eo: [%s] Peto ŝanĝi retpoŝtadreson de reta administranto

en: [%s] Network Admin Email Changed
eo: [%s] Ŝanĝiĝis retpoŝtadreso de reta administranto

en: [%s] New Admin Email Address
eo: [%s] Nova administranta retpoŝta adreso

en: [%s] New Email Address
eo: [%s] Nova retpoŝta adreso

en: [%s] New Site Created
eo: [%s] Nova retejo kreita

en: [%s] New User Registration
eo: [%s] Registriĝo de nova uzanto

en: [%s] Password Changed
eo: [%s] pasvorto ŝanĝita

en: [%s] Password Reset
eo: [%s] Pasvorto Nuligita

en: [%s] Personal Data Export
eo: [%s] Eksporto de personaj informoj

en: [%s] Some plugins and themes have automatically updated
eo: [%s] Iuj kromprogramoj kaj etosoj aŭtomate ĝisdatiĝis

en: [%s] Some plugins and themes have failed to update
eo: [%s] Iuj kromprogramoj kaj etosoj ne sukcesis aŭtomate ĝisdatiĝi

en: [%s] Some plugins have failed to update
eo: [%s] Iuj kromprogramoj ne sukcesis ĝisdatiĝi

en: [%s] Some plugins were automatically updated
eo: [%s] Iuj kromprogramoj aŭtomate ĝisdatiĝis

en: [%s] Some themes have failed to update
eo: [%s] Iuj etosoj ne sukcesis ĝisdatiĝi

en: [%s] Some themes were automatically updated
eo: [%s] Iuj etosoj aŭtomate ĝisdatiĝis

en: [%s] Your Site is Experiencing a Technical Issue
eo: [%s] Via retejo spertas teknikan problemon

en: [%s] Your username and password
eo: [%s] Via uzantonomo kaj pasvorto

en: [None]
eo: [Nenio]

en: [Order #%1$s] (%2$s)
eo: [Mendo n-ro %1$s] (%2$s)

en: [Order #%s]
eo: [Mendo #%s]

en: [Pending]
eo: Pritraktota

en: [Remove]
eo: [Forviŝi]

en: [Subscribe] Change Subscription Address
eo: [Abono] Ŝanĝi abonan adreson

en: [Subscribe] Error Subscribing
eo: [Abono] Eraro dum abono

en: [Subscribe] Error Unsubscribing
eo: [Abono] Eraro dum malabono

en: [Subscribe] Failed To Confirm Subscription
eo: [Abono] Malsukcesis konfirmi abonon

en: [Subscribe] Failed To Confirm Unsubscription
eo: [Abono] Malsukcesis konfirmi abonon

en: [Subscribe] Help
eo: [Abono] Helpo

en: [Subscribe] Unsubscribe from %s
eo: [Abono] Malaboni %s

en: [Subscribe] Your Subscription Details
eo: [Abono] La detaloj de via abono

en: [Subscribe] Your Subscriptions
eo: [Abono] Viaj abonoj

en: [Untitled Post]
eo: [Maltitola Blogaĵo]

en: [block rendering halted]
eo: [la bildigo de la bloko estas haltigita]

en: [deleted]
eo: [forviŝita]

en: [{site_title}]: New order #{order_number}
eo: [{site_title}]: Nova mendo n-ro {order_number}

en: [{site_title}]: Order #{order_number} has been cancelled
eo: [{site_title}]: Mendo n-ro {order_number} estas nuligita

en: [{site_title}]: Order #{order_number} has failed
eo: [{site_title}]: Mendo n-ro {order_number} fiaskis

en: a group of regions that can be assigned different shipping methods and rates.
eo: grupo de regionoj, kiuj povas esti asignitaj malsamajn send-manierojn kaj -kostojn.

[ctx: a variable command that a user can write, provided in the printed instructions]
en: option
eo: opcio

en: acquaintance
eo: konato

en: action
eo: ago

[ctx: action]
en: Capture consent & hide the banner
eo: Kapti konsenton k. kaŝi la rubandon

[ctx: action]
en: Consent expires after
eo: Konsento eksvalidiĝos post

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
eo: Ligilo

[ctx: add new from admin bar]
en: Media
eo: Aŭdovidaĵoj

[ctx: add new from admin bar]
en: Page
eo: Paĝo

[ctx: add new from admin bar]
en: Post
eo: Afiŝo

[ctx: add new from admin bar]
en: User
eo: Uzanto

en: added on %1$s at %2$s
eo: aldonita en la %1$s je %2$s

[ctx: admin bar customize item label]
en: Customize
eo: Tajlori

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
eo: Nova

[ctx: admin bar menu group label]
en: Personalize
eo: Ŝanĝi aspekton

[ctx: admin bar menu new item label]
en: Add
eo: Aldoni

[ctx: admin bar menu new label]
en: New
eo: Nova

[ctx: admin bar people item label]
en: Add
eo: Aldoni

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
eo: Blua

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
eo: Kafo

[ctx: admin color scheme]
en: Default
eo: Defaŭlta

[ctx: admin color scheme]
en: Ectoplasm
eo: Ektoplasmo

[ctx: admin color scheme]
en: Light
eo: Hela

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
eo: Noktomezo

[ctx: admin color scheme]
en: Modern
eo: Moderna

[ctx: admin color scheme]
en: Ocean
eo: Oceano

[ctx: admin color scheme]
en: Sunrise
eo: Sunoleviĝo

[ctx: admin menu]
en: All Links
eo: Ĉiuj ligiloj

en: after the user clicks the dismiss button
eo: post kiam la uzanto alklakas la butonon forsendi

en: after the user scrolls the page
eo: Post kiam la uzanto rulumas suben de la paĝo

en: after this amount of time
eo: post tioma tempo

en: all
eo: ĉiuj

en: am
eo: atm

[ctx: an error: this page could not be found]
en: Not Found
eo: Ne trovita

en: and
eo: kaj

en: another web address of mine
eo: ankoraŭ unu el miaj retadresoj

en: as a new user:
eo: kiel nova uzanto:

[ctx: as sharing source]
en: Email
eo: Retpoŝtadreso

en: assign posts to an existing user:
eo: atribui afiŝojn al ekzistanta uzanto:

[ctx: attachment filter]
en: Trash
eo: Rubujo

[ctx: author archive title prefix]
en: Author:
eo: Aŭtoro:

[ctx: auto preload]
en: Auto
eo: Aŭtomata

en: automated taxes
eo: aŭtomataj impostoj

en: automated taxes icon
eo: piktogramo de aŭtomataj impostoj

en: billing address
eo: Faktura adreso

[ctx: block category]
en: Design
eo: Aspekto

[ctx: block category]
en: Embeds
eo: Enkorpigitaĵoj

[ctx: block category]
en: Media
eo: Aŭdvidaĵo

[ctx: block category]
en: Text
eo: Teksto

[ctx: block category]
en: Theme
eo: Etoso

[ctx: block category]
en: Widgets
eo: Fenestraĵoj

[ctx: block style]
en: Default
eo: Defaŭlta

[ctx: block title]
en: Embed
eo: Enkorpigi

[ctx: blocks]
en: Most used
eo: Plej uzataj

en: blog
eo: blogo

[ctx: breadcrumb]
en: Home
eo: Ĉefpaĝo

[ctx: bulk action]
en: Add Site | Add Sites
eo[0]: Aldoni TTT-ejon

[ctx: button label]
en: Convert to link
eo: Konverti al ligilo

[ctx: button label]
en: Embed
eo: Enkorpigi

[ctx: button label]
en: Try again
eo: Provi denove

en: by
eo: de

en: by %(author)s
eo: de %(author)s

en: by %s
eo: de %s

en: by {{author/}}
eo: de {{author/}}

en: cURL version
eo: Versio de cURL

en: cURL version.
eo: Versio de cURL

[ctx: categories]
en: Most Used
eo: Pli uzitaj

[ctx: category archive title prefix]
en: Category:
eo: Kategorio:

en: child
eo: infano

en: close tags
eo: fermi etikedojn

en: co-resident
eo: kunloĝanto

en: co-worker
eo: kunlaboranto

en: colleague
eo: kolego

[ctx: color]
en: Default: %s
eo: Defaŭlta: %s

[ctx: color scheme]
en: Dark
eo: Malhela

[ctx: color scheme]
en: Light
eo: Hela

[ctx: column name]
en: Comment
eo: Komento

[ctx: column name]
en: Date
eo: Dato

[ctx: column name]
en: File
eo: Dosiero

[ctx: column name]
en: In Response To
eo: Responde al

[ctx: column name]
en: Submitted on
eo: Proponita en

[ctx: column name]
en: Title
eo: Titolo

[ctx: column name]
en: Uploaded to
eo: Enŝutita al

[ctx: comment]
en: Mark as spam
eo: Marki kiel trudaĵon

[ctx: comment]
en: Not Spam
eo: Ne trudaĵo

[ctx: comment]
en: Not spam
eo: Ne trudaĵo

[ctx: comment]
en: Permalink:
eo: Fiksita ligilo:

[ctx: comment status]
en: Approved
eo: Aprobita

[ctx: comment status]
en: Closed
eo: Fermita

[ctx: comment status]
en: Open
eo: Malferma

[ctx: comment status]
en: Pending
eo: Pritraktota

[ctx: comment status]
en: Spam
eo: Trudaĵo

[ctx: comment status]
en: Trash
eo: Rubo

en: comments
eo: komentoj

[ctx: comments]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Ĉiu <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Ĉiuj <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Approved <span class="count">(%s)</span> | Approved <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Aprobita <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Aprobitaj <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Mia <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Miaj <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Pritraktota <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Pritraktotaj <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Spam
eo: Trudaĵo

[ctx: comments]
en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Trudaĵo <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Trudaĵoj <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Rubaĵo <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Rubaĵoj <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments title]
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
eo[0]: Unu penso pri &ldquo;%2$s&rdquo;
eo[1]: %1$s pensoj pri &ldquo;%2$s&rdquo;

[ctx: comments title]
en: One comment | %1$s comments
eo[0]: Unu komento
eo[1]: %1$s komentoj

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
eo[0]: Unu penso pri &ldquo;%2$s&rdquo;
eo[1]: %1$s pensoj pri &ldquo;%2$s&rdquo;

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
eo: Penso pri &ldquo;%s&rdquo;

en: contact
eo: kontakto

en: contact form
eo: kontaktformularo

en: copied!
eo: Kopiita!

en: copy to clipboard
eo: kopii al la tondujo

[ctx: copyright date format]
en: Y
eo: J

en: crop ratio height
eo: proporcio de stuca alto

en: crop ratio width
eo: proporcio de stuca larĝo

en: crush
eo: enamiĝo

en: current
eo: Nuna

[ctx: custom headers]
en: Previously uploaded
eo: Enŝutite antaŭe

[ctx: custom headers]
en: Suggested
eo: Proponitaj

en: customer orders
eo: mendoj de klientoj

[ctx: customizer changeset action/button label]
en: Schedule
eo: Plani

[ctx: customizer changeset status]
en: Scheduled
eo: Planita

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
eo: j F Y

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s %3$s
eo: %1$s ĉe %2$s %3$s

[ctx: dashboard]
en: %1$s, %2$s
eo: %1$s je la %2$s

en: date
eo: rendevuo

[ctx: date archive title prefix]
en: Day:
eo: Tago:

[ctx: date archive title prefix]
en: Month:
eo: Monato:

[ctx: date archive title prefix]
en: Year:
eo: Jaro:

[ctx: date/time]
en: On
eo: En la

en: day | days
eo[0]: tag

en: days
eo: tagojn

[ctx: decline months names: on or off]
en: off
eo: malŝaltita

[ctx: default site language]
en: Site Default
eo: Reteja defaŭlto

[ctx: default-slug]
en: product
eo: varo

[ctx: default-slug]
en: shop
eo: vendejo

[ctx: directly add the only allowed block]
en: Add %s
eo: Aldoni %s

[ctx: displayed in search results when results are cached]
en: cache hit
eo: Trafo al kaŝmemoro

[ctx: district]
en: Belgrade
eo: Beogrado

en: document
eo: dokumento

en: domain
eo: Domajno

en: download
eo: elŝuti

en: e.g. Free shipping
eo: ekz. senpaga sendo

en: e.g. Local pickup
eo: ekz. loka preno

en: eCheck ending in %1$s
eo: eĈeko finiĝanta per %1$s

en: eCommerce
eo: Retkomerco

en: ebook
eo: bitlibro

en: edit
eo: redakti

[ctx: edit-address-slug]
en: billing
eo: faktura

[ctx: edit-address-slug]
en: shipping
eo: sendo

[ctx: editor button]
en: Left to right
eo: Dekstren

[ctx: editor button]
en: Right to left
eo: Maldekstren

[ctx: editor button]
en: Show blocks
eo: Montri blokojn

en: education
eo: Edukado

[ctx: email "From" field]
en: Site Admin
eo: Reteja administranto

[ctx: email address]
en: Report generated for
eo: Raporto generita por

en: enabled
eo: Ebligita

[ctx: enhanced select]
en: Loading failed
eo: Ŝargo malsukcesis

[ctx: enhanced select]
en: Loading more results&hellip;
eo: Ŝargas pliajn rezultojn&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
eo: Neniu kongruo trovita

[ctx: enhanced select]
en: Please delete %qty% characters
eo: Bonvolu forigi %qty% signojn

[ctx: enhanced select]
en: Please delete 1 character
eo: Bonvolu forigi 1 signon

[ctx: enhanced select]
en: Please enter %qty% or more characters
eo: Bonvolu entajpi %qty% aŭ pliajn signojn

[ctx: enhanced select]
en: Please enter 1 or more characters
eo: Bonvolu entajpi 1 aŭ pliajn signojn

[ctx: enhanced select]
en: Searching&hellip;
eo: Serĉas&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: You can only select %qty% items
eo: Vi povas elekti nur %qty% erojn

[ctx: enhanced select]
en: You can only select 1 item
eo: Vi povas elekti nur 1 eron

en: enter a custom date format in the following field
eo: entajpu propran dat-aranĝon en la sekva kampo

en: enter a custom time format in the following field
eo: entajpu propran hor-aranĝon en la sekva kampo

[ctx: error message in contact form builder]
en: Oops, there was a problem generating your form. You'll likely need to try again.
eo: Oj, eraro okazis dum kreo de via formularo. Verŝajne, vi bezonos provi denove.

en: escape
eo: Eskapi

en: event
eo: Evento

[ctx: eventbrite setting]
en: Event Date
eo: Dato de la evento

[ctx: eventbrite setting]
en: Event Name
eo: Nomo de la evento

[ctx: eventbrite settings]
en: All Organizers
eo: Ĉiuj organizantoj

en: example:
eo: ekzemplo:

en: family
eo: familio

[ctx: file type group]
en: Archives
eo: Arkivoj

[ctx: file type group]
en: Audio
eo: Aŭdaĵo

[ctx: file type group]
en: Video
eo: Filmeto

en: filter
eo: filtro

[ctx: find/replace]
en: Find
eo: Trovi

[ctx: find/replace]
en: Next
eo: Sekva

[ctx: find/replace]
en: Prev
eo: Antaŭa

[ctx: find/replace]
en: Replace
eo: Anstataŭigi

[ctx: find/replace]
en: Replace all
eo: Anstataŭigi ĉion

[ctx: find/replace]
en: Replace with
eo: Anstataŭigi per

[ctx: find/replace]
en: Whole words
eo: Plenaj vortoj

en: first
eo: unua

en: folder
eo: dosierujo

en: follower
eo: sekvanto

en: followers
eo: sekvantoj

[ctx: font size name]
en: Huge
eo: Giganta

[ctx: font size name]
en: Large
eo: Granda

[ctx: font size name]
en: Medium
eo: Mezgranda

[ctx: font size name]
en: Normal
eo: Ordinara

[ctx: font size name]
en: Small
eo: Eta

[ctx: font style]
en: Italic
eo: Kursive

[ctx: font style]
en: Regular
eo: Normale

[ctx: font weight]
en: Black
eo: Nigre

[ctx: font weight]
en: Bold
eo: Grase

[ctx: font weight]
en: Extra Bold
eo: Tre grase

[ctx: font weight]
en: Extra Light
eo: Tre malpeze

[ctx: font weight]
en: Light
eo: Malpeze

[ctx: font weight]
en: Medium
eo: Meze

[ctx: font weight]
en: Regular
eo: Normale

[ctx: font weight]
en: Semi Bold
eo: Iom grase

[ctx: font weight]
en: Thin
eo: Maldike

en: for %s
eo: por %s

en: forum
eo: forumo

en: found
eo: trovita

en: friend
eo: amiko

en: friendship
eo: amikeco

en: from $0.99
eo: ekde $0.99

en: from $1.49
eo: ekde $1.49

en: from $1.99
eo: ekde $1.99

en: from $2.99
eo: ekde $2.99

[ctx: future time]
en: in %s
eo: je la %s

en: g:i a
eo: G:i

en: g:i:s a
eo: G:i:s

[ctx: genitive]
en: April
eo: de aprilo

[ctx: genitive]
en: August
eo: de aŭgusto

[ctx: genitive]
en: December
eo: de decembro

[ctx: genitive]
en: February
eo: de februaro

[ctx: genitive]
en: January
eo: de januaro

[ctx: genitive]
en: July
eo: de julio

[ctx: genitive]
en: June
eo: de junio

[ctx: genitive]
en: March
eo: de marto

[ctx: genitive]
en: May
eo: de majo

[ctx: genitive]
en: November
eo: de novembro

[ctx: genitive]
en: October
eo: de oktobro

[ctx: genitive]
en: September
eo: de septembro

en: geographical
eo: geografio

[ctx: go back (like the back button in a browser)]
en: Back
eo: Reen

en: guest orders
eo: mendoj de gastoj

en: hidden
eo: kaŝita

en: hits
eo: trafoj

[ctx: horizontal table cell alignment]
en: H Align
eo: Horizontala ĝisrandigo

en: hour
eo: horo

en: hours
eo: horoj

en: html_lang_attribute
eo: eo

en: https://wordpress.org/news/
eo: http://wordpress.org/news/

en: iCalendar Feed URL:
eo: URL de iCalendar-fluo:

en: identity
eo: identeco

[ctx: image CC license link]
en: available under CC-BY-2.0
eo: disponebla laŭ CC-BY-2.0

[ctx: imperative verb]
en: Resolve
eo: Solvi

en: in
eo: en

en: in %s
eo: en %s

en: in response to a comment by %s:
eo: Responde al komento de %s:

[ctx: in {category/tag name}]
en: In "%s"
eo: En "%s"

en: index
eo: indekso

en: inserter
eo: enmetilo

en: item %s
eo: ero %s

en: items
eo: eroj

en: just now
eo: Ekzakte nun

en: kin
eo: parenco

en: l jS \o\f F Y, h:ia
eo: l d\m\o F Y, H:i

en: l, F jS, Y
eo: j F Y

en: l, M j, Y
eo: l, j M Y

[ctx: label]
en: Search for:
eo: Serĉi:

[ctx: label before the title of the next post]
en: Next:
eo: Sekva:

[ctx: label before the title of the previous post]
en: Previous:
eo: Antaŭa:

[ctx: label for button in the audio widget]
en: Add Audio
eo: Aldoni aŭdaĵon

[ctx: label for button in the audio widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Audio
eo: Mod. aŭdaĵon

[ctx: label for button in the audio widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Audio
eo: Anst. sonaĵon

[ctx: label for button in the gallery widget; should not be longer than ~13 characters long]
en: Add Images
eo: Aldoni bildojn

[ctx: label for button in the gallery widget; should not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Gallery
eo: Redakti galerion

[ctx: label for button in the image widget]
en: Add Image
eo: Aldoni bildon

[ctx: label for button in the image widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Image
eo: Modifi bildon

[ctx: label for button in the image widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Image
eo: Anst. bildon

[ctx: label for button in the media widget]
en: Add Media
eo: Aldoni aŭdvidaĵon

[ctx: label for button in the media widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Media
eo: Mod. aŭdvidon

[ctx: label for button in the media widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Media
eo: Anst. aŭdvidon

[ctx: label for button in the video widget]
en: Add Video
eo: Aldoni filmon

[ctx: label for button in the video widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Video
eo: Mod. filmon

[ctx: label for button in the video widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Video
eo: Anst. filmon

[ctx: label for custom color]
en: Custom...
eo: Propra...

[ctx: label for filtering posts]
en: Authors
eo: Aŭtoroj

[ctx: label for filtering posts]
en: Blogs
eo: Blogoj

[ctx: label for filtering posts]
en: Month
eo: Laŭmonate

[ctx: label for filtering posts]
en: Month Updated
eo: Monato ĝisdatigita

[ctx: label for filtering posts]
en: Post Types
eo: Afiŝo-tipoj

[ctx: label for filtering posts]
en: Year
eo: Laŭjare

[ctx: label for filtering posts]
en: Year Updated
eo: Jaro ĝisdatigita

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Hide Controls
eo: Kaŝi regilojn

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Show Controls
eo: Montri regilojn

[ctx: label for next post link]
en: Next
eo: Sekva

[ctx: label for previous post link]
en: Previous
eo: Antaŭa

en: last
eo: lasta

en: lbs
eo: fnt

en: likes
eo: ŝatoj

[ctx: link]
en: Add New
eo: Aldoni novan

[ctx: link name]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: links widget]
en: All Links
eo: Ĉiuj ligiloj

[ctx: list style]
en: Circle
eo: Cirklo

[ctx: list style]
en: Default
eo: Defaŭlta

[ctx: list style]
en: Disc
eo: Disko

[ctx: list style]
en: Lower Alpha
eo: Minuskla alfa

[ctx: list style]
en: Lower Greek
eo: Minuskla greka

[ctx: list style]
en: Lower Roman
eo: Minuskla roma

[ctx: list style]
en: Square
eo: Kvadrato

[ctx: list style]
en: Upper Alpha
eo: Majuskla alfa

[ctx: list style]
en: Upper Roman
eo: Majuskla roma

en: media
eo: aŭdvidaĵo

[ctx: media]
en: Remove video track
eo: Forviŝi trakon por filmo

[ctx: media item]
en: Edit
eo: Redakti

[ctx: media item]
en: Success
eo: Sukceso

[ctx: media items]
en: Mine
eo: Miaj

[ctx: media items]
en: Unattached
eo: Ne alkroĉita

[ctx: media modal menu]
en: Menu
eo: Menuo

[ctx: media modal menu actions]
en: Actions
eo: Agoj

[ctx: menu]
en: (Currently set to: %s)
eo: (Nune ĉe: %s)

[ctx: menu]
en: Edit
eo: Redakti

[ctx: menu]
en: Use new menu
eo: Uzi novan menuon

[ctx: menu location]
en: (Current: %s)
eo: (Nuna: %s)

[ctx: menu location]
en: (Currently set to: %s)
eo: (Nune agordita al: %s)

[ctx: menu locations]
en: (If you plan to use a menu <a href="%1$s" %2$s>widget%3$s</a>, skip this step.)
eo: (Se vi intencas uzi menuon <a href="%1$s" %2$s>widget%3$s</a>, ne faru tiun ĉi paŝon.)

[ctx: menu locations]
en: Here&#8217;s where this menu appears. If you would like to change that, pick another location.
eo: Tiu menuo aperas tie ĉi. Se vi volas ŝanĝi tion, elektu malsaman lokon.

[ctx: menu locations]
en: View All Locations
eo: Vidi ĉiujn lokojn

[ctx: menu locations]
en: View Location
eo: Vidi lokon

[ctx: menu locations]
en: Where do you want this menu to appear?
eo: En kiu loko vi volas aperigi tiun ĉi menuon?

en: met
eo: renkontis

[ctx: meta name]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: min_price]
en: From:
eo: De:

en: minute | minutes
eo[0]: minuto

en: minutes
eo: minutoj

[ctx: missing menu item navigation label]
en: (no label)
eo: (sen etikedo)

[ctx: momentjs format string (day)]
en: MMM D
eo: d MMM

[ctx: momentjs format string (week)]
en: MMM D
eo: d MMM

en: month
eo: monato

en: moved to the Trash.
eo: movita al rubujo.

en: movie
eo: filmo

en: muse
eo: inspiro

en: music
eo: muziko

[ctx: my list of books to read]
en: To Read
eo: Legotaj

[ctx: name]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: nav menu home label]
en: Home
eo: Ĉefpaĝo

[ctx: navigation link block description]
en: A link to a category.
eo: Ligilo al kategorio.

[ctx: navigation link block description]
en: A link to a page.
eo: Ligilo al paĝo.

[ctx: navigation link block description]
en: A link to a post.
eo: Ligilo al afiŝo.

[ctx: navigation link block description]
en: A link to a tag.
eo: Ligilo el etikedo.

[ctx: navigation link block title]
en: Category Link
eo: Kategoria ligilo

[ctx: navigation link block title]
en: Page Link
eo: Paĝa ligilo

[ctx: navigation link block title]
en: Post Link
eo: Afiŝa ligilo

[ctx: navigation link block title]
en: Tag Link
eo: Etikeda ligilo

en: neighbor
eo: najbaro

en: new users
eo: novaj uzantoj

en: newer
eo: pli nova

[ctx: next set of posts]
en: Next
eo: Sekva

en: no title
eo: sentitola

[ctx: no user roles]
en: None
eo: Neniu

en: none
eo: nenia

[ctx: noun]
en: Comment
eo: Komento

[ctx: noun]
en: Comment:
eo: Komento:

[ctx: noun]
en: Comments
eo: Komentoj

[ctx: noun]
en: Likes
eo: Ŝatoj

[ctx: noun]
en: Post
eo: Afiŝo

[ctx: noun]
en: Trash
eo: Rubujo

[ctx: noun]
en: Views
eo: Rigardoj

[ctx: noun]
en: Visitors
eo: Vizitintoj

[ctx: noun: a quantity of goods or items purchased or sold]
en: Order
eo: Mendo

[ctx: noun: a single notification]
en: Note
eo: Noto

[ctx: noun: plural]
en: Notifications
eo: Sciigoj

[ctx: number of pages]
en: of
eo: el

en: number_format_decimal_point
eo: ,

en: number_format_thousands_sep
eo: .

en: of
eo: de

en: older
eo: pli malnova

en: on
eo: pri

en: one comment
eo: Unu komento

en: one hour | %1$s hours
eo[0]: unu horo
eo[1]: %1$s horoj

en: one hour and %2$s minutes | %1$s hours and %2$s minutes
eo[0]: %1$s horo kaj %2$s minutoj
eo[1]: %1$s horoj kaj %2$s minutoj

en: one minute | %s minutes
eo[0]: unu minuto
eo[1]: %s minutoj

en: optional
eo: nedeviga

en: or
eo: aŭ

en: or <a href="%s">create a new menu</a>. Do not forget to save your changes!
eo: aŭ <a href="%s">kreu novan menuon</a>. Ne forgesu konservi viajn ŝanĝojn!

en: or create new user with login name:
eo: aŭ kreu novan uzanton kun ensaluta nomo:

en: orders
eo: mendoj

en: oz
eo: unc

en: page | pages
eo[0]: Paĝo

[ctx: page]
en: Add New
eo: Aldoni novan

[ctx: page]
en: Featured image
eo: Elstarigita bildo

[ctx: page]
en: Remove featured image
eo: Forviŝi elstarigitan bildon

[ctx: page]
en: Set featured image
eo: Difini elstarigitan bildon

[ctx: page]
en: Use as featured image
eo: Uzi kiel elstarigita bildo

[ctx: page label]
en: Front Page
eo: Ĉefpaĝo

[ctx: page label]
en: Posts Page
eo: Paĝo pri afiŝoj

[ctx: page label]
en: Privacy Policy Page
eo: Paĝo pri la privateca politiko

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
eo: %1$s de %2$s

en: parent
eo: gepatro

en: password
eo: Pasvorto

[ctx: password mismatch]
en: Mismatch
eo: Malkongruo

[ctx: password strength]
en: Medium
eo: Mezforta

[ctx: password strength]
en: Password strength unknown
eo: Forteco de pasvorto nekonata

[ctx: password strength]
en: Strong
eo: Forta

[ctx: password strength]
en: Very weak
eo: Tre malforta

[ctx: password strength]
en: Weak
eo: Malforta

[ctx: past participle: books I have read]
en: Read
eo: Legitaj

en: payment setup
eo: agordoj de pago

en: payment setup and automated taxes
eo: agordoj de pago kaj aŭtomataj impostoj

en: payment setup, automated taxes and discounted shipping labels
eo: agordoj de pagoj, realtempaj tarifoj kaj rabatitaj adres-etikedoj

[ctx: personal data group description]
en: Overview of export report.
eo: Superrigardo de eksportraporto.

[ctx: personal data group label]
en: About
eo: Pri

en: photo
eo: foto

en: physical
eo: reala vivo

[ctx: placeholder]
en: Buy product
eo: Aĉeti varon

[ctx: placeholder]
en: From&hellip;
eo: De&hellip;

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
eo: Serĉi &hellip;

[ctx: placeholder]
en: To&hellip;
eo: Al&hellip;

[ctx: placeholder for search field]
en: Search products…
eo: Serĉi varon…

[ctx: placeholder: dropdown menu to select widget visibility; hide if or show if]
en: %s if:
eo: %s se:

[ctx: plugin]
en: %s was successfully deleted.
eo: %s estis sukcese forviŝita.

[ctx: plugin]
en: <strong>Error:</strong> Current PHP version (%1$s) does not meet minimum requirements for %2$s. The plugin requires PHP %3$s.
eo: <strong>Eraro:</strong> La aktuala PHP)versio (%1$s) ne kongruas kun la minimumaj postuloj de %2$s. La kromprogramo postulas PHP %3$s.

[ctx: plugin]
en: <strong>Error:</strong> Current WordPress version (%1$s) does not meet minimum requirements for %2$s. The plugin requires WordPress %3$s.
eo: <strong>Eraro:</strong> La aktuala WordPress-versio (%1$s) ne kongruas kun la minimumaj postuloj de %2$s. La kromprogramo postulas WordPress %3$s.

[ctx: plugin]
en: <strong>Error:</strong> Current versions of WordPress (%1$s) and PHP (%2$s) do not meet minimum requirements for %3$s. The plugin requires WordPress %4$s and PHP %5$s.
eo: <strong>Eraro:</strong> La aktuala WordPress- (%1$s) kaj PHP-versioj (%2$s) ne kongruas kun la minimumaj postuloj por %3$s. La kromprogramo postulas WordPress %4$s kaj PHP %5$s.

[ctx: plugin]
en: Activate %s
eo: Aktivigi %s

[ctx: plugin]
en: Active
eo: Aktiva

[ctx: plugin]
en: Cannot Install
eo: Ne povas instali

[ctx: plugin]
en: Current
eo: Nuna

[ctx: plugin]
en: Install %s
eo: Instali %s

[ctx: plugin]
en: Install %s now
eo: Instali %s nun

[ctx: plugin]
en: Replace current with uploaded
eo: Anstataŭi la aktualan per la alŝutita

[ctx: plugin]
en: Update %s now
eo: Ĝisdatigi %s nun

[ctx: plugin]
en: Uploaded
eo: Alŝutita(j)

[ctx: plugin status]
en: Active
eo: Aktiva

en: pm
eo: ptm

en: poetry
eo: poeziaĵo

[ctx: portfolio]
en: Add New
eo: Aldoni novan

en: post | posts
eo[0]: Afiŝo

[ctx: post]
en: Add New
eo: Aldoni novan

[ctx: post]
en: Featured image
eo: Elstarigita bildo

[ctx: post]
en: Remove featured image
eo: Forviŝi elstarigitan bildon

[ctx: post]
en: Set featured image
eo: Difini elstarigitan bildon

[ctx: post]
en: Use as featured image
eo: Uzi kiel elstarigita bildo

[ctx: post action/button label]
en: Schedule
eo: Plani

[ctx: post author]
en: by %s
eo: de %s

[ctx: post date]
en: Posted on
eo: Afiŝita en %s

[ctx: post date]
en: Posted on %s
eo: Afiŝita en %s

[ctx: post format]
en: Format
eo: Aranĝo

[ctx: post format]
en: Formats
eo: Aranĝoj

[ctx: post format archive title]
en: Asides
eo: Mencioj

[ctx: post format archive title]
en: Audio
eo: Aŭdaĵoj

[ctx: post format archive title]
en: Chats
eo: Babiloj

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
eo: Galerioj

[ctx: post format archive title]
en: Images
eo: Bildoj

[ctx: post format archive title]
en: Links
eo: Ligiloj

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
eo: Citaĵoj

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
eo: Statoj

[ctx: post format archive title]
en: Videos
eo: Videoj

[ctx: post password form]
en: Enter
eo: Entajpi

[ctx: post state]
en: Pending
eo: Pritraktota

[ctx: post status]
en: Customization Draft
eo: Tajlora malneto

[ctx: post status]
en: Draft
eo: Malneto

[ctx: post status]
en: Password protected
eo: Protektita per pasvorto

[ctx: post status]
en: Pending
eo: Pritraktota

[ctx: post status]
en: Private
eo: Privata

[ctx: post status]
en: Published
eo: Publikigita

[ctx: post status]
en: Scheduled
eo: Planita

[ctx: post status]
en: Sticky
eo: Gluita

[ctx: post status]
en: Trash
eo: Rubo

[ctx: post type archive title prefix]
en: Archives:
eo: Arkivoj:

[ctx: post type general name]
en: Changesets
eo: Ŝanĝaroj

[ctx: post type general name]
en: Global Styles
eo: Ĉieaj stiloj

[ctx: post type general name]
en: Media
eo: Aŭdvidaĵo

[ctx: post type general name]
en: Navigation Menus
eo: Navigadaj menuoj

[ctx: post type general name]
en: Pages
eo: Paĝoj

[ctx: post type general name]
en: Posts
eo: Afiŝoj

[ctx: post type general name]
en: Template Parts
eo: Partoj de ŝablono

[ctx: post type general name]
en: Templates
eo: Ŝablonoj

[ctx: post type singular name]
en: Changeset
eo: Ŝanĝaro

[ctx: post type singular name]
en: Navigation Menu
eo: Navigada menuo

[ctx: post type singular name]
en: Page
eo: Paĝo

[ctx: post type singular name]
en: Post
eo: Afiŝo

[ctx: post type singular name]
en: Template
eo: Ŝablono

[ctx: post type singular name]
en: Template Part
eo: Parto de ŝablono

[ctx: post_type plural name]
en: Followers
eo: Sekvantoj

[ctx: post_type single name]
en: Follower
eo: Sekvanto

en: posts
eo: afiŝojn

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Ĉiu <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Ĉiuj <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Mia <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Miaj <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Gluita <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Gluitaj <span class="count">(%s)</span>

[ctx: previous set of posts]
en: Previous
eo: Antaŭa

en: print
eo: printu

en: privacy page
eo: privateca paĝo

en: privacy policy
eo: privateca politiko

en: privacy-policy
eo: privateca-politiko

en: professional
eo: profesio

[ctx: publish box date format]
en: M j, Y
eo: j F Y

[ctx: recipe]
en: Difficulty
eo: Malfacileco

[ctx: recipe]
en: Directions
eo: Paŝoj

[ctx: recipe]
en: Ingredients
eo: Ingrediencoj

[ctx: recipe]
en: Print
eo: Presi

[ctx: recipe]
en: Servings
eo: Porcioj

[ctx: recipe]
en: Source
eo: Fonto

[ctx: recipe]
en: Time
eo: Tempo

en: registration
eo: Registrado

en: rel:
eo: rilato:

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
eo: Malaktivigi

en: reply
eo: respondu

[ctx: request status]
en: Completed
eo: Finfarita

[ctx: request status]
en: Confirmed
eo: Konfirmita

[ctx: request status]
en: Failed
eo: Malsukcesis

[ctx: request status]
en: Pending
eo: Pritraktota

[ctx: requests]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Ĉiu <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Ĉiuj <span class="count">(%s)</span>

en: required
eo: postulata

en: reviewed by %s
eo: recenzita de %s

[ctx: revision date format]
en: F j, Y @ H:i:s
eo: j F Y @ G:i:s

[ctx: revisions]
en: Browse
eo: Foliumi

en: romantic
eo: amrilato

[ctx: sample permalink base]
en: archives
eo: Arkivoj

[ctx: sample permalink structure]
en: sample-post
eo: ekzemplo-afiŝo

en: sample-page
eo: Ekzemplo-paĝo

en: scale height
eo: skala alto

en: search
eo: serĉi

en: seconds
eo: sekundoj

en: selection height
eo: elekto-alto

en: selection width
eo: elekto-larĝo

en: sent daily
eo: Sendita tage

en: sent immediately
eo: sendita tuje

en: sent weekly
eo: sendita semajne

[ctx: settings screen]
en: Discussion
eo: Diskuto

[ctx: settings screen]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: settings screen]
en: Writing
eo: Verkado

[ctx: share to]
en: Email
eo: Retpoŝto

[ctx: share to]
en: Press This
eo: Presi tion ĉi

[ctx: share to]
en: Print
eo: Printi

[ctx: share to]
en: Telegram
eo: Telegramo

en: shipping address
eo: Senda adreso

[ctx: shipping packages]
en: Shipping
eo: Sendo

[ctx: shipping packages]
en: Shipping %d
eo: Senda %d

[ctx: shop_order post type singular name]
en: Order
eo: Mendo

[ctx: short (~12 characters) label for hide controls button]
en: Hide Controls
eo: Kaŝi regilojn

en: show
eo: montru

en: show %(numOfReplies)d reply | show %(numOfReplies)d replies
eo[0]: montri %(numOfReplies)d respondon
eo[1]: montri %(numOfReplies)d respondojn

en: show source
eo: montru fonton

en: show you what subscriptions you currently have
eo: montri al vi viajn nunajn abonojn

en: sibling
eo: gefrato

[ctx: single horizontal line]
en: Row
eo: Vico

[ctx: site]
en: &larr; Go to %s
eo: &larr; Reen al %s

[ctx: site]
en: Mark as spam
eo: Marki kiel trudaĵon

[ctx: site]
en: Not Spam
eo: Ne trudaĵo

[ctx: site]
en: Not spam
eo: Ne trudaĵo

[ctx: site]
en: Public
eo: Publika

[ctx: site]
en: Registered
eo: Registrita

[ctx: site]
en: Spam
eo: Trudaĵo

[ctx: site editor menu item]
en: Editor
eo: Redaktanto

[ctx: site editor title tag]
en: Editor
eo: Redaktanto

[ctx: sites]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Ĉiu <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Ĉiuj <span class="count">(%s)</span>

[ctx: sites]
en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Spamo <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Spamoj <span class="count">(%s)</span>

[ctx: slug]
en: product
eo: varo

[ctx: slug]
en: product-category
eo: vara-kategorio

[ctx: slug]
en: product-tag
eo: var-etikedo

[ctx: slug]
en: uncategorized
eo: senkategoria

en: social
eo: sociala

en: space
eo: spaco,

[ctx: spellcheck]
en: Finish
eo: Fini

[ctx: spellcheck]
en: Ignore
eo: Ignori

[ctx: spellcheck]
en: Ignore all
eo: Ignori ĉiujn

en: spouse
eo: geedzo

en: sticky
eo: Gluita

en: styles
eo: Stiloj

en: sub item
eo: subero

[ctx: submit button]
en: Search
eo: Priserĉi

en: subscribe to a site, where [URL] is the URL of the WordPress.com site (e.g. en.blog.wordpress.com)
eo: aboni retejon, en kiu [URL] estas la URL de la retejo ĉe WordPress.com (kiel eo.blogo.wordpress.com)

en: sweetheart
eo: karulo

[ctx: table body]
en: Body
eo: Korpo

[ctx: table cell]
en: Cell
eo: Ĉelo

[ctx: table cell alignment attribute]
en: None
eo: Neniu

[ctx: table cell scope attribute]
en: Scope
eo: Amplekso

[ctx: table footer]
en: Footer
eo: Piedo

[ctx: table header]
en: Header
eo: Kapo

[ctx: tag archive title prefix]
en: Tag:
eo: Etikedo:

[ctx: tags]
en: Most Used
eo: Pli uzitaj

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
eo: Kategorioj

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
eo: Etikedoj

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
eo: Kategorio

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
eo: Etikedo

en: template
eo: ŝablono

[ctx: term name]
en: Name
eo: Nomo

en: terms and conditions
eo: uzkondiĉoj

[ctx: testimonial]
en: Add New
eo: Aldoni novan

en: text direction
eo: Tekstodirekto

[ctx: text for multiple new posts notification (2 new posts)]
en: new posts
eo: novaj afiŝoj

[ctx: text for single new post notification (1 new post)]
en: new post
eo: nova afiŝo

en: the
eo: la lando

[ctx: the Internet Defense League]
en: Learn more about the %s
eo: Lernu pli pri la %s

en: the author
eo: La Aŭtoro

en: the past day
eo: la lasta tago

en: the past month
eo: la lasta monato

en: the past quarter
eo: la pasinta jarkvarono

en: the past week
eo: la lasta semajno

en: the past year
eo: la pasinta jaro

[ctx: the value that they want to update the option to]
en: value
eo: valoro

[ctx: theme]
en: %s was successfully deleted.
eo: %s estis sukcese forviŝita.

[ctx: theme]
en: <strong>Error:</strong> Current PHP version does not meet minimum requirements for %s.
eo: <strong>Eraro:</strong> la nuna versio de PHP ne atingas la minimumajn postulojn por %s.

[ctx: theme]
en: <strong>Error:</strong> Current WordPress and PHP versions do not meet minimum requirements for %s.
eo: <strong>Eraro:</strong> nunaj versioj de WordPress kaj PHP ne atingas minimumajn postulojn por %s.

[ctx: theme]
en: <strong>Error:</strong> Current WordPress version does not meet minimum requirements for %s.
eo: <strong>Eraro:</strong> la nuna versio de WordPress ne atingas la minimumajn postulojn por %s.

[ctx: theme]
en: Activate %s
eo: Aktivigi %s

[ctx: theme]
en: Activate &#8220;%s&#8221;
eo: Aktivigi &#8220;%s&#8221;

[ctx: theme]
en: Active
eo: Aktiva

[ctx: theme]
en: Active:
eo: Aktiva:

[ctx: theme]
en: Cannot Activate
eo: Ne sukcesis aktivigi

[ctx: theme]
en: Cannot Activate %s
eo: Ne sukcesis aktivigi %s

[ctx: theme]
en: Cannot Install
eo: Ne povas instali

[ctx: theme]
en: Change
eo: Ŝanĝi

[ctx: theme]
en: Customize %s
eo: Tajlori: %s

[ctx: theme]
en: Delete %s
eo: Forviŝi %s

[ctx: theme]
en: Installed
eo: Instalita

[ctx: theme]
en: Live Preview %s
eo: Nuna antaŭrigardo: %s

[ctx: theme]
en: Previewing:
eo: Antaŭrigardo:

[ctx: theme]
en: Replace active with uploaded
eo: Anstataŭi la aktualan per la alŝutita

[ctx: theme]
en: Update %s now
eo: Ĝisdatigi %s nun

[ctx: theme]
en: Uploaded
eo: Alŝutita(j)

[ctx: theme]
en: View Theme Details for %s
eo: Vidi detalojn pri etoso %s

[ctx: theme author]
en: By %s
eo: De %s

[ctx: theme name]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Ĉiu <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Ĉiuj <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Malebligita <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Malebligitaj <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Ebligita <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Ebligitaj <span class="count">(%s)</span>

en: then add it to your device&#8217;s bookmarks or home screen.
eo: poste, aldonu ĝin al la legosignoj de via aparato aŭ al ĉefekrano.

en: this help information
eo: tiu ĉi helpa informo

en: this video
eo: tiun ĉi filmon

[ctx: ticket price]
en: Free
eo: senpaga

[ctx: topic]
en: Politics
eo: Politiko

en: uncategorized
eo: Senkategoria

[ctx: unit symbol]
en: EB
eo: TB

[ctx: unit symbol]
en: PB
eo: TB

[ctx: unit symbol]
en: YB
eo: TB

[ctx: unit symbol]
en: ZB
eo: TB

en: unknown
eo: nekonata

en: unsubscribe from a site, where [URL] is the URL of the WordPress.com site (e.g. en.blog.wordpress.com)
eo: malaboni retejon, en kiu [URL] estas la URL de la retejo ĉe WordPress.com (kiel eo.blogo.wordpress.com)

en: untitled
eo: Sentitola

en: untitled post %s
eo: sentitola afiŝo %s

en: user | users
eo[0]: uzanto
eo[1]: uzantoj

[ctx: user]
en: Add New User
eo: Aldoni novan uzanton

[ctx: user]
en: Mark as spam
eo: Marki kiel trudaĵon

[ctx: user]
en: Not spam
eo: Ne trudaĵo

[ctx: user]
en: Registered
eo: Registrita

en: user email is required
eo: retpoŝtadreso de uzanto estas deviga

en: user login is required
eo: ensaluto de uzanto estas deviga

en: user_data is required
eo: user_data estas deviga

en: user_id is required
eo: user_id estas deviga

en: user_token is required
eo: user_token estas deviga

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
eo[0]: Ĉiu <span class="count">(%s)</span>
eo[1]: Ĉiuj <span class="count">(%s)</span>

en: utf8mb4 requires a MariaDB update
eo: utf8mb4 postulas ĝisdatigon de MariaDB

en: utf8mb4 requires a MySQL update
eo: utf8mb4 postulas ĝisdatigon de MySQL

en: utf8mb4 requires a newer client library
eo: utf8mb4 postulas pli novan klientan bibliotekon

[ctx: verb]
en: Change
eo: ŝanĝi

[ctx: verb]
en: Clear
eo: Viŝi

[ctx: verb]
en: Comment
eo: Komenti

[ctx: verb]
en: Copy
eo: Kopii

[ctx: verb]
en: Group
eo: Grupigi

[ctx: verb]
en: Spam
eo: Trudaĵo

[ctx: verb]
en: Stack
eo: Stakigi

[ctx: verb]
en: Trash
eo: Rubujen

[ctx: verb]
en: Upgrade
eo: Promociiĝi

[ctx: verb]
en: View
eo: Rigardi

[ctx: verb, imperative]
en: Comment
eo: Komentu

[ctx: verb: imperative]
en: Follow
eo: Sekvi

[ctx: verb: imperative]
en: Like
eo: Ŝati

[ctx: verb: imperative]
en: Send
eo: Sendu

[ctx: verb: imperative]
en: Undo
eo: Malfari

[ctx: verb; site]
en: Archive
eo: Arkivo

en: verified owner
eo: konfirmita posedanto

[ctx: vertical table cell alignment]
en: V Align
eo: Vertikala ĝisrandigo

en: via %s
eo: per %s

en: video
eo: filmo

[ctx: video or audio]
en: Length
eo: Daŭro

[ctx: watch a video title]
en: Watch: %s
eo: Spekti: %s

en: website
eo: retejo

[ctx: website URL]
en: At URL
eo: Ĉe URL

[ctx: website name]
en: For site
eo: Por retejo

en: week
eo: semajno

en: wheel
eo: Rado

[ctx: widget]
en: Add
eo: Aldoni

[ctx: widget]
en: Edit
eo: Redakti

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
eo: %1$s pri %2$s

[ctx: with first and last result]
en: Showing %1$d&ndash;%2$d of %3$d result | Showing %1$d&ndash;%2$d of %3$d results
eo[0]: Montras %1$d&ndash;%2$d el %3$d rezulto
eo[1]: Montras %1$d&ndash;%2$d el %3$d rezultoj

en: yd
eo: jd

en: year
eo: jaro

en: yesterday
eo: hieraŭ

[ctx: you are following]
en: Following
eo: Sekvas

[ctx: {#} Blocked malicious login attempts -- number is on a prior line, text is a caption.]
en: Blocked malicious login attempts
eo: Blokitaj malicaj ensalutaj provoj

[ctx: {$date_format} \a\t {$time_format}]
en: %1$s \a\t %2$s
eo: %1$s \t %2$s

en: {{icon/}} select all
eo: {{icon/}} elekti ĉiujn

en: {{span}}%(domain)s{{/span}} is available!
eo: {{span}}%(domain)s{{/span}} haveblas!

en: {{strong}}Welcome to Conversations.{{/strong}} You can read and reply to all your conversations in one place. WordPress posts you've liked or commented on will appear when they have new comments.
eo: {{strong}}Bonvenon al Konversacioj.{{/strong}} Vi povas legi kaj respondi al ĉiuj viaj konversacioj en unu loko. Afiŝoj de WordPress ŝatitaj aŭ prikomentitaj de vi aperos kiam okazos novaj komentoj.

en: — No Change —
eo: — Neniu ŝanĝo —

en: — No change —
eo: — Neniu ŝanĝiĝo —
