WordPress.com - en to fi translation catalogue (16753 entries)

en:  (%s ago)
fi:  (%s sitten)

en:  Next payment is due %s.
fi:  Seuraava maksu erääntyy %s.

en:  Private
fi: Yksityinen

en:  Subscription created
fi:  Kestotilaus luotu

en:  Subscription deleted
fi:  Kestotilaus poistettu

en:  Subscription switched
fi:  Kestotilaus vaihdettu

en:  Subscription updated
fi:  Kestotilaus päivitetty

en:  and
fi:  ja

en:  says
fi:  sanoo

en: "%1$s" by %2$s.
fi: "%1$s" esittäjältä %2$s.

en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
fi: "%1$s" esittäjän %3$s albumilta albumilta %2$s.

en: "%1$s" from %2$s.
fi: "%1$s" albumilta %2$s.

en: "%1$s" in %2$s %3$s is not a hex or rgb string.
fi: "%1$s" kohteessa %2$s %3$s ei ole heksa- tai rgb-merkkijono.

en: "%1$s" is not a supported wp_template_part area value and has been added as "%2$s".
fi: Alue "%1$s" ei ole tuettu wp_template_part-arvo ja se on lisätty alueena "%2$s".

en: "%1$s" script should not be enqueued together with the new widgets editor (%2$s or %3$s).
fi: "%1$s"-skriptejä ei pitäisi ladata yhdessä uuden vimpaineditorin kanssa (%2$s tai %3$s).

en: "%1$s" style should not be enqueued together with the new widgets editor (%2$s or %3$s).
fi: "%1$s"-tyylejä ei pitäisi ladata yhdessä uuden vimpaineditorin kanssa (%2$s tai %3$s).

en: "%1$s" was removed from the cart. %2$s
fi: %1$s" poistettiin ostoskorista. %2$s

en: "%s" could not be saved. Please review, ensure it is a valid URL and try again.
fi: "%s" ei voitu tallentaa. Ole hyvä ja tarkista, että URL-osoite on kelvollinen ja yritä uudestaan.

en: "%s" has already been applied and cannot be used in conjunction with other coupons.
fi: "%s" on jo käytössä eikä sitä voi käyttää muiden kuponkien yhteydessä.

en: "%s" in theme.json settings.color.duotone is not a hex or rgb string.
fi: Määritys "%s" theme.json-asetuksissa (settings.color.duotone) ei ole HEX- tai RGB-merkkijono.

en: "%s" is already registered.
fi: "%s" on jo rekisteröity.

en: "%s" is an invalid coupon code.
fi: "%s" ei ole kelvollinen kuponkikoodi.

en: "%s" is not a valid new order type.
fi: "%s" ei ole kelvollinen uuden tilauksen tyyppi.

en: "%s" shipping class cost
fi: "%s" toimitusluokan hinta

en: "%s" tax rates
fi: "%s" veroprosentit

en: "From" address
fi: "Lähettäjän" osoite

en: "From" name
fi: "Lähettäjän" nimi

[ctx: "Reblog: <post title>" title in annual reports]
en: Reblog: %s
fi: Uudelleenbloggaa: %s

en: "admin" is not a valid username on WordPress.com. Please use the username you signed up with.
fi: "admin" ei ole sallittu käyttäjätunnus WordPress.com:ssa. Käytä sitä käyttäjätunnusta jolla kirjauduit sisään.

en: #%d (loading title)
fi: #%d (lataa otsikkoa)

en: #%d (no title)
fi: #%d (ei otsikkoa)

en: #%d (untitled)
fi: #%d (nimetön)

en: #%s is an invalid image ID.
fi: #%s kuvan tunnus/ID ei kelpaa.

en: $0 Initial Checkout
fi: 0€ ensimmäinen maksu

[ctx: $number Posts]
en: First Post! | %1$s Posts!
fi[0]: Ensimmäinen artikkeli!
fi[1]: %1$s artikkelia!

en: $store must be an instance of WP_Style_Engine_CSS_Rules_Store
fi: $store täytyy olla luokan WP_Style_Engine_CSS_Rules_Store instanssi

en: $type passed to the function was not a string.
fi: $type joka välitettiin toiminnolle ei ollut merkkijono.

en: % Comments
fi: % kommenttia

en: % Responses
fi: % vastausta

en: % comments
fi: % kommenttia

en: %(cost)s per year
fi: %(cost)s vuodessa

en: %(count)d posts
fi: %(count)d artikkelia

en: %(description)s is invalid. Must be in format: 111.444.777-XX or 11.444.777/0001-XX
fi: %(description)s on virheellinen. Oikeanlaiset muodot: 111.444.777-XX or 11.444.777/0001-XX

en: %(email)s is not a valid email address.
fi: %(email)s ei ole kelvollinen sähköpostiosoite.

en: %(hours)dh ago
fi: %(hours)dh sitten

en: %(installs)s downloads
fi: %(installs)s latausta

en: %(percent)f%% of %(max)s used
fi: %(percent)f%% / %(max)s käytetty

en: %.1F billion
fi: %.1F miljardia

en: %.1F million
fi: %.1F miljoona

en: %.1F trillion
fi: %.1F triljoonaa

en: %1$d error found: %2$s when re-migrating order. Please review the error above. | %1$d errors found: %2$s when re-migrating orders. Please review the errors above.
fi[0]: %1$d virhe löydetty: %2$s siirrettäessä tilausta uudelleen. Tarkista yllä oleva virhe.
fi[1]: %1$d virhettä löydetty: %2$s siirrettäessä tilauksia uudelleen. Tarkista yllä olevat virheet.

en: %1$d item in cart, total price of %2$s | %1$d items in cart, total price of %2$s
fi[0]: %1$d tuote ostoskorissa, yhteensä %2$s
fi[1]: %1$d tuotetta ostoskorissa, yhteensä %2$s

en: %1$d update functions completed. Database version is %2$s
fi: %1$d päivitystä valmis. Tietokannan versio on %2$s

en: %1$s
    
    Blog Name: %2$s
    Blog URL: %3$s
    Post URL: %4$s
    
    ---------
    
    To Confirm: %5$s
    
    To stop these emails: %6$s
    
    To see all of the blogs and posts you follow on the web in one easy
    place, sign up for a WordPress.com account. (http://wordpress.com/signup/?ref=lof)
fi: %1$s
    
    Blogin nimi: %2$s
    Blogin osoite: %3$s
    Artikkelin osoite: %4$s
    
    ---------
    
    Vahvista: %5$s
    
    Lopeta nämä sähköpostit: %6$s
    
    Jos haluat nähdä kaikki netistä seuraamasi blogit ja julkaisut yhdestä paikasta, rekisteröi itsellesi WordPress.com-käyttäjätili. (http://wordpress.com/signup/?ref=lof)

en: %1$s #%2$s details
fi: %1$s #%2$s tiedot

en: %1$s %2$d – %3$s %4$d, %5$d
fi: %2$d %1$s – %4$d %3$s %5$d

en: %1$s %2$d–%3$d, %4$d
fi: %2$d–%3$d %1$s %4$d

en: %1$s %2$s
fi: %1$s%2$s

en: %1$s %2$s %3$s %4$s Feed
fi: Syöte: %1$s %2$s %3$s %4$s

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
fi: %1$s %2$s %3$s kategorian RSS-syöte

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
fi: %1$s %2$s %3$s kommenttien syöte

en: %1$s %2$s %3$s Feed
fi: %1$s %2$s %3$s RSS-syöte

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
fi: %1$s %2$s %3$s avainsanan RSS-syöte

en: %1$s %2$s Comments Feed
fi: %1$s %2$s kommenttien syöte

en: %1$s %2$s Feed
fi: %1$s %2$s syöte

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
fi: Kirjoittajan %3$s artikkelit sivustolla %1$s %2$s RSS-syöte

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
fi: %1$s %2$s haun tulokset haulle &#8220;%3$s&#8221; RSS-syöte

en: %1$s %2$s then %3$s
fi: %1$s %2$s, jonka jälkeen %3$s

en: %1$s %2$s then %3$s / %4$s | %1$s %2$s then %3$s every %4$s
fi[0]: %1$s %2$s sitten %3$s / %4$s
fi[1]: %1$s %2$s sitten %3$s joka %4$s

en: %1$s %2$s then %3$s every %4$s
fi: %1$s %2$s sitten %3$s joka %4$s

en: %1$s %2$s then %3$s every %4$s on %5$s
fi: %1$s %2$s sitten %3$s joka %4$s %5$s

en: %1$s %2$s then %3$s on %4$s %5$s each year
fi: %1$s %2$s sitten %3$s on %4$s %5$s joka vuosi

en: %1$s %2$s then %3$s on %4$s %5$s every %6$s year
fi: %1$s %2$s sitten %3$s %4$s %5$s joka %6$s vuosi

en: %1$s %2$s then %3$s on the %4$s day of every %5$s month
fi: %1$s %2$s sitten %3$s kuukauden %4$s päivänä joka %5$s kuukausi

en: %1$s %2$s then %3$s on the %4$s of each month
fi: %1$s %2$s, jonka jälkeen %3$s joka kuun %4$s. päivä

en: %1$s %2$s then %3$s on the last day of each month
fi: %1$s %2$s sitten %3$s kuukauden viimeisenä päivänä

en: %1$s %2$s then %3$s on the last day of every %4$s month
fi: %1$s %2$s sitten %3$s kuukauden viimeisenä päivänä joka %4$s kuukausi

en: %1$s %2$s was deactivated due to incompatibility with WordPress %3$s, please upgrade to %1$s %4$s or later.
fi: Lisäosa %1$s %2$s poistettiin käytöstä, koska se ei ole yhteensopiva WordPress-version %3$s kanssa. Ole hyvä ja päivitä lisäosan %1$s versioon %4$s tai uudempaan.

en: %1$s %2$s was deactivated due to incompatibility with WordPress %3$s.
fi: Lisäosa %1$s %2$s poistettiin käytöstä, koska se ei ole yhteensopiva WordPress-version %3$s kanssa.

en: %1$s %2$s, %3$s ago (%4$s)
fi: %1$s %2$s, %3$s sitten (%4$s)

en: %1$s %2$s, %3$s at %4$s:%5$s
fi: %2$s. %1$s, %3$s klo %4$s.%5$s

en: %1$s (#%2$s)
fi: %1$s (%2$s)

en: %1$s (since %2$s; %3$s)
fi: %1$s (versiosta %2$s lähtien; %3$s)

en: %1$s (since %2$s; no alternative available)
fi: %1$s (versiosta %2$s lähtien; ei korvaavia vaihtoehtoja)

en: %1$s (since %2$s; use %3$s instead)
fi: %1$s (versiosta %2$s lähtien; käytä sen sijaan funktiota %3$s)

en: %1$s (update to version %2$s is available)
fi: %1$s (päivitys versioon %2$s saatavilla)

en: %1$s - There is a newer version of WordPress available (%2$s)
fi: %1$s - Uudempi WordPress on saatavilla (%2$s)

en: %1$s - We recommend a minimum MySQL version of 5.6. See: %2$s
fi: %1$s - Suosittelemme vähintään MySQL versiota 5.6. Katso: %2$s

en: %1$s - We recommend setting memory to at least 64MB. See: %2$s
fi: %1$s - Suositus: aseta muistivaraus vähintään 64 megatavuun. Katso: %2$s

en: %1$s - We recommend using a prefix with less than 20 characters. See: %2$s
fi: %1$s - Suosittelemme etuliitettä jossa korkeintaan 20 merkkiä. Katso: %2$s

en: %1$s Comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s Comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
fi[0]: %1$s kommentti<span class="screen-reader-text"> artikkeliin %2$s</span>
fi[1]: %1$s kommenttia<span class="screen-reader-text"> artikkeliin %2$s</span>

en: %1$s Complete payment on %2$sOrder %3$s%4$s to be able to change your subscription.
fi: %1$s Suorita maksu %2$stilaukselle%3$s%4$s, jotta voit muuttaa kestotilaustasi.

en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
fi: %1$s Mt (%2$s%%) käytössä

en: %1$s The development of this feature is currently on hold.
fi: %1$s Tämän ominaisuuden kehitys on tällä hetkellä keskeytetty.

en: %1$s This navigation will soon become unavailable while we make necessary improvements.
    			             If you turn it off now, you will not be able to turn it back on.
fi: %1$s Tämä navigointi poistuu käytöstä pian, kun teemme tarvittavia parannuksia.
    Jos poistat sen nyt käytöstä, et voi kytkeä sitä takaisin päälle.

en: %1$s after %2$s free trial
fi: %1$s %2$s ilmaisen kokeilujakson jälkeen

en: %1$s and %2$s
fi: %1$s ja %2$s

en: %1$s and %2$s liked your post %3$s
fi: %1$s ja %2$s tykkäsivät artikkelistasi %3$s

en: %1$s and %2$s others liked your comment on %3$s
fi: %1$s ja %2$s muuta tykkäsivät kommentistasi kohteessa %3$s

en: %1$s and a %2$s sign-up fee
fi: %1$s ja %2$s liittymismaksu

en: %1$s asked you for feedback on a new draft: "%2$s"
fi: %1$s pyysi sinua arvioimaan uuden luonnoksen: "%2$s"

en: %1$s at %2$s
fi: %1$s  %2$s

en: %1$s by %2$s pixels
fi: %1$s kertaa %2$s pikseliä

en: %1$s by %2$s.
fi: %1$s esittäjältä %2$s.

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
fi: %1$s vaihtoi kommentin tilaksi %2$s.

en: %1$s commented on %2$s
fi: %1$s kommentoi sivulla %2$s

en: %1$s could not be created: %2$s
fi: %1$s luonti epäonnistui: %2$s

en: %1$s could not be installed (%2$s). <a href="%3$s">Please install it manually by clicking here.</a>
fi: %1$s ei voitu asentaa (%2$s). <a href="%3$s">Asenna manuaalisesti napsauttamalla tästä.</a>

en: %1$s does not match pattern %2$s.
fi: %1$s ei vastaa mallia %2$s.

en: %1$s does not match the expected format. Reason: %2$s
fi: Parametri %1$s ei täsmää odotetun muodon kanssa. Syy: %2$s

en: %1$s ending in %2$s
fi: %1$s joka loppuu %2$s

en: %1$s ending in %2$s (expires %3$s/%4$s)
fi: %1$s joka loppuu %2$s (umpeutuu %3$s/%4$s)

en: %1$s every %2$s
fi: %1$s joka %2$s

en: %1$s every %2$s on %3$s
fi: %1$s joka %2$s, %3$s:sin

en: %1$s for %2$d item | %1$s for %2$d items
fi[0]: %1$s - %2$d tuotteelle
fi[1]: %1$s - %2$d kohteelle

en: %1$s for %2$s
fi: %1$s - %2$s

en: %1$s for %2$s item | %1$s for %2$s items
fi[0]: %1$s yht. %2$s tuotteesta
fi[1]: %1$s yht. %2$s tuotteesta

en: %1$s free trial then %2$s
fi: %1$s ilmainen kokeilu jakso, jonka jälkeen %2$s

en: %1$s has been removed from your cart because it has since been modified. You can add it back to your cart <a href="%2$s">here</a>.
fi: %1$s on poistettu ostoskorista koska sitä on muutettu lisäämisen jälkeen. Voit lisätä tuotteen takaisin ostoskoriin <a href="%2$s">täällä</a>.

en: %1$s in %2$s on line %3$s
fi: %1$s tässä %2$s rivillä %3$s

en: %1$s invited you to follow %2$s
fi: %1$s kutsui sinut seuraamaan kohdetta %2$s

en: %1$s invited you to follow %2$s
fi: %1$s kutsui sinut seuraamaan kohdetta %2$s

en: %1$s is a required property of %2$s.
fi: %1$s on %2$s vaadittu parametri.

en: %1$s is deprecated. The callback from %2$s is used instead.
fi: %1$s on vanhentunut. Sen sijaan käytetään %2$s:n takaisinkutsua.

en: %1$s is deprecated. Use %2$s instead.
fi: %1$s ei tueta. Käytä %2$s sen sijaan.

en: %1$s is low in stock. There are %2$d left.
fi: %1$s varasto on vähissä. Jäljellä on %2$d kpl.

en: %1$s is not %2$s.
fi: %1$s ei ole arvo %2$s.

en: %1$s is not a numerically indexed array.
fi: %1$s ei ole numeerisesti indeksoitu matriisi.

en: %1$s is not a valid %2$l.
fi: Paramteri %1$s ei ole kelvollinen %2$l.

en: %1$s is not a valid %2$s. Reason: %3$s
fi: Parametri %1$s ei ole kelvollinen %2$s. Syy: %3$s

en: %1$s is not of type %2$s
fi: %1$s ei ole tätä lajia %2$s

en: %1$s is not of type %2$s.
fi: %1$s ei ole tyyppiä %2$s.

en: %1$s is not one of %2$l.
fi: %1$s ei ole yksi arvoista %2$l.

en: %1$s is not one of %2$s.
fi: %1$s ei ole mikään vaihtoehdoista %2$s.

en: %1$s is not valid. Please enter one of the following: %2$s
fi: %1$s ei ole kelvollinen. Ole hyvä, valitse joku näistä: %2$s

en: %1$s is not valid. You can look up the correct Eircode <a target="_blank" href="%2$s">here</a>.
fi: %1$s ei kelpaa. Voit etsiä oikean Eircode <a target="_blank" href="%2$s">täältä</a>.

en: %1$s is proudly powered by %2$s
fi: %1$s-sivuston taustalla pyörii %2$s

en: %1$s is set to %2$s. You won't be able to upload files on your site.
fi: %1$s:lle on määritelty arvo %2$s. Tiedostojen siirtäminen sivustollesi ei tule olemaan mahdolllista.

en: %1$s is yours!
fi: %1$s on sinun

en: %1$s is yours! Start customizing it now.
fi: %1$s on sinun! Aloita mukauttaminen nyt.

en: %1$s liked your post %2$s
fi: %1$s tykkäsi artikkelistasi %2$s

en: %1$s matches %2$l, but should match only one.
fi: Parametri %1$s täsmää %2$l kanssa, vaikka sen tulee täsmätä vain yhden kanssa.

en: %1$s mentioned %3$s on %2$s
fi: %1$s mainitsi %3$s sivulla %2$s

en: %1$s must be a multiple of %2$s.
fi: Parametrin %1$s tulee olla %2$s:n kerrannainen.

en: %1$s must be at least %2$s character long. | %1$s must be at least %2$s characters long.
fi[0]: %1$s pitää olla vähintään %2$s merkkiä pitkä.
fi[1]: %1$s pitää olla vähintään %2$s merkkiä pitkä.

en: %1$s must be at most %2$s character long. | %1$s must be at most %2$s characters long.
fi[0]: %1$s saa olla enintään %2$s merkkiä pitkä.
fi[1]: %1$s saa olla enintään %2$s merkkiä pitkä.

en: %1$s must be between %2$d (exclusive) and %3$d (exclusive)
fi: %1$s täytyy olla isompi kuin %2$d ja pienempi kuin %3$d

en: %1$s must be between %2$d (exclusive) and %3$d (inclusive)
fi: %1$s täytyy olla isompi kuin %2$d ja pienempi (tai yhtä) kuin %3$d

en: %1$s must be between %2$d (inclusive) and %3$d (exclusive)
fi: %1$s täytyy olla isompi (tai yhtä) kuin %2$d ja pienempi kuin %3$d

en: %1$s must be between %2$d (inclusive) and %3$d (inclusive)
fi: %1$s täytyy olla isompi (tai yhtä) kuin %2$d ja pienempi (tai yhtä) kuin %3$d

en: %1$s must be greater than %2$d
fi: %1$s täytyy olla suurempi kuin %2$d

en: %1$s must be greater than or equal to %2$d
fi: %1$s täytyy olla suurempi tai yhtä suuri kuin %2$d

en: %1$s must be less than %2$d
fi: %1$s täytyy olla vähemmän kuin %2$d

en: %1$s must be less than or equal to %2$d
fi: %1$s täytyy olla vähemmän tai yhtä suuri kuin %2$d

en: %1$s must contain at least %2$s item. | %1$s must contain at least %2$s items.
fi[0]: %1$s pitää sisältää vähintään %2$s kohteen.
fi[1]: %1$s pitää sisältää vähintään %2$s kohdetta.

en: %1$s must contain at least %2$s property. | %1$s must contain at least %2$s properties.
fi[0]: %1$s pitää sisältää vähintään %2$s ominaisuus.
fi[1]: %1$s pitää sisältää vähintään %2$s ominaisuutta.

en: %1$s must contain at most %2$s item. | %1$s must contain at most %2$s items.
fi[0]: %1$s saa sisältää enintään %2$s kohteen.
fi[1]: %1$s saa sisältää enintään %2$s kohdetta.

en: %1$s must contain at most %2$s property. | %1$s must contain at most %2$s properties.
fi[0]: %1$s saa sisältää enintään %2$s ominaisuuden.
fi[1]: %1$s saa sisältää enintään %2$s ominaisuutta.

en: %1$s needs to be a %2$s object.
fi: %1$s tulee olla %2$s -objekti.

en: %1$s now, and
fi: %1$s nyt, ja

en: %1$s on %2$s
fi: %1$s: %2$s

en: %1$s on %2$s %3$s each year
fi: %1$s joka %3$s %2$s joka vuosi

en: %1$s on %2$s %3$s every %4$s year
fi: %1$s joka %3$s %2$s joka %4$s vuosi

en: %1$s on the %2$s day of every %3$s month
fi: %1$s joka %2$s päivä joka %3$s kuukausi

en: %1$s on the %2$s of each month
fi: %1$s joka kuukauden %2$s. päivä

en: %1$s on the last day of every %2$s month
fi: %1$s joka %2$s kuukauden viimeisenä päivänä

en: %1$s only accepts a non-empty path string, received %2$s.
fi: Funktio %1$s hyväksyy vain merkkijonona polun, joka ei ole tyhjä. Vastaanotettiin %2$s.

en: %1$s or %2$s
fi: %1$s tai %2$s

en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
fi[0]: %1$s (%2$s arvio)
fi[1]: %1$s (yhteensä %2$s arviota)

en: %1$s reblogged your post %2$s
fi: %1$s uudelleenbloggasi artikkelisi %2$s

en: %1$s refunded %2$d order (%3$d item) | %1$s refunded %2$d orders (%3$d items)
fi[0]: %1$s hyvitetty %2$d tilaus (%3$d tuote)
fi[1]: %1$s hyvitetty %2$d tilausta (%3$d tuotetta)

en: %1$s response to %2$s | %1$s responses to %2$s
fi[0]: %1$s vastaus artikkeliin %2$s
fi[1]: %1$s vastausta artikkeliin %2$s

en: %1$s review for %2$s | %1$s reviews for %2$s
fi[0]: %1$s arvio tuotteelle %2$s
fi[1]: %1$s arviota tuotteelle %2$s

en: %1$s sales in %2$s
fi: %1$s myyntiä %2$s osastossa

en: %1$s should not be called before the %2$s action.
fi: %1$s ei tulisi kutsua ennen %2$s toimintoa.

en: %1$s should not be called before the %2$s, %3$s and %4$s actions have finished.
fi: %1$s ei pitäisi kutsua ennen kuin toiminnot %2$s, %3$s ja %4$s ovat valmistuneet.

en: %1$s subscription could not be updated: %2$s | %1$s subscriptions could not be updated: %2$s
fi[0]: %1$s-kestotilausta ei voitu päivittää:%2$s
fi[1]: %1$s-kestotilauksia ei voitu päivittää:%2$s

en: %1$s top seller this month (sold %2$d)
fi: %1$s eniten myyty tässä kuussa (%2$d kpl)

en: %1$s units of %2$s have been backordered in order #%3$s.
fi: %1$s kpl %2$s tuotetta jälkitoimituksella, tilauksessa #%3$s.

en: %1$s value "%2$s" must be a valid URL or file reference.
fi: %1$s-arvon "%2$s" on oltava kelvollinen verkko-osoite tai tiedostoviittaus.

en: %1$s version %2$s is out of date. The core version is %3$s
fi: %1$s versio %2$s on vanhentunut. Ytimen versio on %3$s

en: %1$s was called with an invalid level "%2$s".
fi: %1$s oli kutsuttu tasolla "%2$s" joka ei kelpaa.

en: %1$s was installed but could not be activated. <a href="%2$s">Please activate it manually by clicking here.</a>
fi: %1$s on asennettu mutta ei voitu ottaa käyttöön. <a href="%2$s">Ota käyttöön manuaalisesti napsauttamalla tähän.</a>

en: %1$s with %2$s free trial
fi: %1$s, %2$sn ilmainen kokeilujakso

en: %1$s%2$s, %3$s
fi: %2$s%1$s, %3$s

en: %1$s's draft titled "%2$s" has been published
fi: Käyttäjän %1$s luonnos "%2$s" on nyt julkaistu

en: %1$s, and %2$s
fi: %1$s ja %2$s.

en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
fi: %1$s. Valikkokohde %2$d / %3$d.

en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
fi: %1$s. Alavalikon kohde %2$d, ylätaso: %3$s.

en: %1$s: You are commenting using your %2$s account.
fi: %1$s: Olet kirjatunut %2$s-tiliisi.

en: %1$sAdd a subscription product &raquo;%2$s
fi: %1$sLisää kestotilauksen tuote &raquo;%2$s

en: %1$sAdd a subscription%2$s now or %3$slearn more%4$s about the new interface.
fi: %1$sLisää kestotilaus%2$s nyt tai %3$slue lisää%4$s uudesta käyttöliittymästä.

en: %1$sLearn more about managing subscriptions &raquo;%2$s
fi: %1$sLue lisää tilausten hallinnasta &raquo;%2$s

en: %1$sNote:%2$s Orders which are related to subscriptions will not be included in the orders affected by these settings.
fi: %1$sHuomio:%2$s Nämä asetukset eivät vaikuta tilauksiin, jotka liittyvät toistuviin kestotilauksiin.

en: %1$sPayPal Reference Transactions are enabled on your account%2$s. All subscription management features are now enabled. Happy selling!
fi: %1$sPayPal viittaus tapahtumat on otettu käyttöön tilille %2$s. Kaikki tilausten hallintaominaisuudet ovat nyt käytössä. Hyvää myyntiä!

en: %1$sPayPal Reference Transactions are not enabled on your account%2$s, some subscription management features are not enabled. Please contact PayPal and request they %3$senable PayPal Reference Transactions%4$s on your account. %5$sCheck PayPal Account%6$s  %3$sLearn more %7$s
fi: %1$sPayPal Reference Transactions ei ole otettu käyttöön tililläsi %2$s, jotkin tilaustenhallintaominaisuudet eivät ole käytössä. Ota yhteyttä PayPaliin ja pyydä heitä %3$sottamaan käyttöön PayPal Reference Transactions%4$s tililläsi. %5$sTarkista PayPal-tilisi%6$s  %3$slue lisää %7$s

en: %1$sPayPal Reference Transactions are not enabled on your account%2$s. If you wish to use PayPal Reference Transactions with Subscriptions, please contact PayPal and request they %3$senable PayPal Reference Transactions%4$s on your account. %5$sCheck PayPal Account%6$s  %3$sLearn more %7$s
fi: %1$sPayPal Reference Transactions ei ole otettu käyttöön tililläsi%2$s. Jos haluat käyttää tilauksissa PayPal Reference Transactions, ota yhteyttä PayPaliin ja pyydä heitä %3$saktivoimaan PayPal Reference Transactions%4$s tililläsi. %5$sTarkista PayPal-tili%6$s %3$slue lisää %7$s

en: %1$sSell your product in multiple variations like size or color.%2$s Get started by adding options for the buyers to choose on the product page.
fi: %1$sMyy tuotteesi useissa eri muunnelmissa, kuten koko tai väri.%2$s Aloita lisäämällä vaihtoehtoja, jotka ostajat voivat valita tuotesivulta.

en: %1$sView and manage%2$s
fi: %1$sTarkastele ja hallinnoi%2$s

en: %1$sWarning!%2$s It appears that you have downgraded %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s from %3$s to %4$s. Downgrading the plugin in this way may cause issues. Please update to %3$s or higher, or %5$sopen a new support ticket%6$s for further assistance. %7$sLearn more &raquo;%8$s
fi: %1$sVaroitus! %2$s Näyttää siltä, että olet alentanut %1$sWooCommerce Subscription%2$s -lisäosan versiosta %3$s-%4$s. Lisäosan version alentaminen tällä tavalla voi aiheuttaa ongelmia. Päivitä versioon %3$s (tai uudempaan) tai %5$savaa uusi tukipyyntö%6$s. %7$sLue lisää &raquo; %8$s

en: %1$sWarning!%2$s We can see the %1$sWooCommerce Subscriptions Early Renewal%2$s plugin is active. Version %3$s of %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s comes with that plugin's functionality packaged into the core plugin. Please deactivate WooCommerce Subscriptions Early Renewal to avoid any conflicts.
fi: %1$sVaroitus! %2$s voimme nähdä %1$sWooCommerce Subscriptions Early Renewal%2$s -lisäosa on aktiivinen. Versio %3$s/%1$sWooCommerce Subscriptions %2$s sisältää kyseisen laajennuksen toiminnallisuuden sisäänrakennettuna toimintona. Poista käytöstä WooCommerce Subscriptions Early Renewal välttääksesi ristiriidat.

en: %1$sWarning!%2$s We discovered an issue in %1$sWooCommerce Subscriptions 2.3.0 - 2.3.2%2$s that may cause your subscription renewal order and customer subscription caches to contain invalid data. For information about how to update the cached data, please %3$sopen a new support ticket%4$s.
fi: %1$sVaroitus! %2$s Mahdollinen ongelma versiossa %1$sWooCommerce Subscripions 2.3.0-2.3.2%2$s, joka voi aiheuttaa kestotilauksen uusimisen tietoihin ja asiakkaan kestotilausten välimuistiin virheellisiä tietoja. Jos tarvitset lisätietoja välimuistissa olevien tietojen päivittämiseen, %3$savaa uusi tukipyyntö%4$s.

en: %1$sWooCommerce Subscriptions Installed%2$s &#8211; %3$sYou're ready to start selling subscriptions!%4$s
fi: %1$sWooCommerce Subscriptions -lisäosa asennettu%2$s &#8211; %3$sVoit nyt aloittaa kestotilauksien myymisen!%4$s

en: %1$sWooCommerce Subscriptions is inactive.%2$s This version of Subscriptions requires WooCommerce %3$s or newer. Please %4$supdate WooCommerce to version %3$s or newer &raquo;%5$s
fi: %1$sWooCommerce Subscriptions ei ole aktiivinen. %2$s Tämä Subscriptions-versio vaatii WooCommerce %3$s:n tai uudemman. Ole hyvä %4$späivitä WooCommerce versioon %3$s tai uudemmaksi &raquo; %5$s

en: %2$s %1$s current subscriptions
fi: %2$s %1$s nykyiset kestotilaukset

en: %2$s %1$s ended subscriptions
fi: %2$s %1$s päättyneet kestotilaukset

en: %2$s %1$s new subscriptions
fi: %2$s %1$s uutta kestotilausta

en: %2$s %1$s subscription cancellations
fi: %2$s %1$s kestotilausten peruutukset

en: %2$s %1$s subscription renewals
fi: %2$s %1$s kestotilausten uusimiset

en: %2$s %1$s subscription resubscribes
fi: %2$s %1$s kestotilausten uudelleenaktivoinnit

en: %2$s %1$s subscription signups
fi: %2$s %1$s kestotilausten rekisteröitymistä

en: %2$s %1$s subscription switches
fi: %2$s %1$s kestotilausten vaihdot

en: %2$s%1$s cancellation%3$s subscription cancellations this month | %2$s%1$s cancellations%3$s subscription cancellations this month
fi[0]: %2$s%1$s peruutusta %3$s kestotilauksiin tässä kuussa
fi[1]: %2$s%1$s peruutusta %3$s kestotilauksiin tässä kuussa

en: %2$s%1$s renewal%3$s subscription renewals this month | %2$s%1$s renewals%3$s subscription renewals this month
fi[0]: %2$s%1$s uusinta %3$s kestotilauksiin tässä kuussa
fi[1]: %2$s%1$s uusintaa %3$s kestotilauksiin tässä kuussa

en: %2$s%1$s signup%3$s subscription signups this month | %2$s%1$s signups%3$s subscription signups this month
fi[0]: %2$s%1$s rekisteröityminen %3$s kestotilauksiin tässä kuussa
fi[1]: %2$s%1$s rekisteröitymistä %3$s kestotilauksiin tässä kuussa

en: %d API key permanently revoked. | %d API keys permanently revoked.
fi[0]: %d API-avain poistettu pysyvästi.
fi[1]: %d API-avainta poistettu pysyvästi.

en: %d Cancelled Payment Retry | %d Cancelled Payment Retries
fi[0]: %d peruutettu maksun uudelleenyritys
fi[1]: %d peruutettua maksun uudelleenyritystä

en: %d Comments
fi: %d kommenttia

en: %d Days
fi: %d päivää

en: %d Failed Payment Retry | %d Failed Payment Retries
fi[0]: %d maksun uudelleenyritys epäonnistui
fi[1]: %d maksun uudelleenyritystä epäonnistui

en: %d Pending Payment Retry | %d Pending Payment Retries
fi[0]: %d odottava maksun uudelleenyritys
fi[1]: %d odottavaa maksun uudelleenyritystä

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
fi[0]: %d lisäosapäivitys
fi[1]: %d lisäosapäivitystä

en: %d Processing Payment Retry | %d Processing Payment Retries
fi[0]: %d maksun uudelleenyritysten prosessointi
fi[1]: %d maksun uudelleenyritysten prosessointia

en: %d Star Rating
fi: %d-tähtinen arvostelu

en: %d Successful Payment Retry | %d Successful Payment Retries
fi[0]: %d onnistunut maksun uudelleenyritys
fi[1]: %d onnistunutta maksun uudelleenyritystä

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
fi[0]: %d teemapäivitys
fi[1]: %d teemapäivitystä

en: %d URL could not be updated. | %d URLs could not be updated.
fi[0]: %d URL-osoite ei voitu päivittää.
fi[1]: %d URL-osoitetta ei voitu päivittää.

en: %d WordPress Update
fi: %d WordPress-päivitys

en: %d action deleted. | %d actions deleted.
fi[0]: %d toiminto poistettu.
fi[1]: %d toimintoa poistettu.

en: %d approved directory URL deleted. | %d approved directory URLs deleted.
fi[0]: %d hyväksytty hakemiston URL-osoite poistettu.
fi[1]: %d hyväksyttyä hakemiston URL-osoittetta poistettu.

en: %d approved directory URL disabled. | %d approved directory URLs disabled.
fi[0]: %d hyväksytty hakemiston URL-osoite poistettu käytöstä.
fi[1]: %d hyväksyttyä hakemiston URL-osoitetta poistettu käytöstä.

en: %d approved directory URL enabled. | %d approved directory URLs enabled.
fi[0]: %d hyväksytty hakemiston URL-osoite otettu käyttöön.
fi[1]: %d hyväksyttyä hakemiston URL-osoitetta otettu käyttöön.

en: %d article published | %d articles published
fi[0]: %d artikkeli julkaistu
fi[1]: %d artikkelia julkaistu

en: %d batch executed. | %d batches executed.
fi[0]: %d massatoiminto suoritettu.
fi[1]: %d massatoimintoa suoritettu.

en: %d batch processed. | %d batches processed.
fi[0]: %d massatoiminto käsitelty.
fi[1]: %d massatoimintoa käsitelty.

en: %d block | %d blocks
fi[0]: %d lohko
fi[1]: %d lohkoa

en: %d block added. | %d blocks added.
fi[0]: %d lohko lisätty.
fi[1]: %d lohkoa lisätty.

en: %d category button displayed. | %d category buttons displayed.
fi[0]: %d kategoriapainike näytetään.
fi[1]: %d kategoriapainiketta näytetään.

en: %d comment | %d comments
fi[0]: %d kommentti
fi[1]: %d kommenttia

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
fi[0]: %d kommenttia ei voitu tarkistaa.
fi[1]: %d kommenttia ei voitu tarkistaa.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
fi[0]: %d kommentti merkitty roskaviestiksi.
fi[1]: %d kommenttia merkitty roskaviestiksi.

en: %d confirmation request failed to resend. | %d confirmation requests failed to resend.
fi[0]: %d vahvistuspyyntöä ei voitu lähettää uudelleen.
fi[1]: %d vahvistuspyyntöä ei voitu lähettää uudelleen.

en: %d confirmation request re-sent successfully. | %d confirmation requests re-sent successfully.
fi[0]: %d vahvistuspyyntö lähetettiin uudelleen onnistuneesti.
fi[1]: %d vahvistuspyyntöä lähetettiin uudelleen onnistuneesti.

en: %d day | %d days
fi[0]: %d päivä
fi[1]: %d päivää

en: %d days
fi: %d päivää

en: %d failures | %d failure
fi[0]: %d virhe
fi[1]: %d virhettä

en: %d hour
fi: %d tunti

en: %d hours
fi: %d tuntia

en: %d images found
fi: %d kuvaa löydetty.

en: %d item | %d items
fi[0]: %d kohde
fi[1]: %d kohdetta

en: %d item from your previous order is currently unavailable and could not be added to your cart. | %d items from your previous order are currently unavailable and could not be added to your cart.
fi[0]: %d tuote aiemmasta tilauksestasi ei ole nyt saatavilla. Sitä ei lisätty ostoskoriin.
fi[1]: %d tuotteet aiemmasta tilauksestasi ei ole nyt saatavilla. Niitä ei lisätty ostoskoriin.

en: %d left in stock
fi: %d varastossa

en: %d minute | %d minutes
fi[0]: %d minuutti
fi[1]: %d minuuttia

en: %d minutes
fi: %d minuuttia

en: %d month
fi: %d kuukausi

en: %d months
fi: %d kuukautta

en: %d note | %d notes
fi[0]: %d kommentti
fi[1]: %d kommenttia

en: %d orphaned variations deleted
fi: %d orpoa muunnelmaa poistettu

en: %d pattern found | %d patterns found
fi[0]: %d lohkomalli löytyi
fi[1]: %d lohkomallia löytyi

en: %d permissions deleted
fi: %d oikeudet poistettiin

en: %d pixels
fi: %d pikseliä

en: %d post | %d posts
fi[0]: %d artikkeli
fi[1]: %d artikkelia

en: %d post published | %d posts published
fi[0]: %d artikkeli julkaistu.
fi[1]: %d artikkelia julkaistu.

en: %d product | %d products
fi[0]: %d tuote
fi[1]: %d tuotetta

en: %d request deleted successfully. | %d requests deleted successfully.
fi[0]: %d pyyntö poistettu onnistuneesti.
fi[1]: %d pyyntöä poistettu onnistuneesti.

en: %d request failed to delete. | %d requests failed to delete.
fi[0]: %d pyyntöä ei voitu poistaa.
fi[1]: %d pyyntöä ei voitu poistaa.

en: %d request marked as complete. | %d requests marked as complete.
fi[0]: %d pyyntö merkittiin valmiiksi.
fi[1]: %d pyyntöä merkittiin valmiiksi.

en: %d result found, use up and down arrow keys to navigate. | %d results found, use up and down arrow keys to navigate.
fi[0]: %d hakutulos, navigoi ylös ja alas -nuolinäppäimillä.
fi[1]: %d hakutulosta, navigoi ylös ja alas -nuolinäppäimillä.

en: %d result found. | %d results found.
fi[0]: Löytyi %d tulos.
fi[1]: Löytyi %d tulosta.

en: %d scheduled task completed. | %d scheduled tasks completed.
fi[0]: %d ajastettu tehtävä valmis.
fi[1]: %d ajastettua tehtävää valmis.

en: %d seconds
fi: %d sekuntia

en: %d selected
fi: %d valittu

en: %d star
fi: %d tähti

en: %d stars
fi: %d tähteä

en: %d themes found
fi: %d teemaa löydetty

en: %d transients rows cleared
fi: %d 'väliaikaisesti tarvittua riviä' poistettu

en: %d user account | %d user accounts
fi[0]: %d käyttäjätili
fi[1]: %d käyttäjätiliä

en: %d variation does not have a price. | %d variations do not have prices.
fi[0]: %d muunnelmalle ei ole määritetty hintaa.
fi[1]: %d muunnelmille ei ole määritetty hintaa.

en: %d webhook permanently deleted. | %d webhooks permanently deleted.
fi[0]: %d verkkotoimintokutsu poistettu pysyvästi.
fi[1]: %d verkkotoimintokutsua poistettu pysyvästi.

en: %d week
fi: %d viikko

en: %d years
fi: %d vuotta

en: %dd
fi: %d vrk

en: %dh
fi: %d t

en: %dm
fi: %d min.

en: %dmo
fi: %d kk

en: %qty% variations
fi: %qty% muunnelmaa

en: %qty% variations added
fi: %qty% muunnelmaa lisätty

en: %s %s views
fi: %s %s näyttökertaa

en: %s &#8212; WordPress
fi: %1$s &#8212; WordPress

en: %s (Copy)
fi: %s (Kopio)

en: %s (Deleted)
fi: %s (Poistettu)

en: %s (Draft)
fi: %s (Luonnos)

en: %s (I'm just getting started)
fi: %s (Olen juuri aloittamassa)

en: %s (Invalid)
fi: %s (virheellinen)

en: %s (No longer exists)
fi: %s (Ei ole enää)

en: %s (Pending)
fi: %s (Odottaa)

en: %s (Required)
fi: %s (Vaaditaan)

en: %s (optional)
fi: %s (valinnainen)

en: %s - Order
fi: %s - Tilaus

en: %s <em>Categories</em>
fi: %s <em>Kategoriat</em>

en: %s <span class="says">says:</span>
fi: %s <span class="says">sanoo:</span>

en: %s <span class="screen-reader-text">Comment</span> | %s <span class="screen-reader-text">Comments</span>
fi[0]: %s <span class="screen-reader-text">kommentti</span>
fi[1]: %s <span class="screen-reader-text">kommenttia</span>

[ctx: %s = human-readable time difference]
en: %s ago
fi: %s sitten

en: %s Active Installations
fi: %s aktiivista asennusta

en: %s Avatar
fi: %s avatar

en: %s Comment | %s Comments
fi[0]: %s kommentti
fi[1]: %s kommenttia

en: %s Comment in moderation | %s Comments in moderation
fi[0]: %s kommentti tarkistettavana
fi[1]: %s kommenttia tarkistettavana

en: %s Like | %s Likes
fi[0]: %s Tykkäys
fi[1]: %s Tykkäystä

en: %s MB Space Allowed
fi: Sallittu tila: %s Mt

en: %s Page | %s Pages
fi[0]: %s sivu
fi[1]: %s sivua

en: %s Poll Closed. | %s Polls Closed.
fi[0]: %s kysely poistettu.
fi[1]: %s kyselyä poistettu.

en: %s Poll Deleted. | %s Polls Deleted.
fi[0]: %s kysely poistettu.
fi[1]: %s kyselyä poistettu.

en: %s Poll Opened. | %s Polls Opened.
fi[0]: %s kysely avattu.
fi[1]: %s kyselyä avattu.

en: %s Post | %s Posts
fi[0]: %s artikkeli
fi[1]: %s artikkelia

en: %s Rating Deleted. | %s Ratings Deleted.
fi[0]: %s arvostelu poistettu.
fi[1]: %s arvostelua poistettu.

en: %s Settings
fi: %s Asetukset

en: %s Sites
fi: %s-sivustot

en: %s Style Deleted. | %s Custom Styles Deleted.
fi[0]: %s mukautettu tyyli poistettu.
fi[1]: %s mukautettua tyyliä poistettu.

en: %s Support for strings longer than this will be removed in a future version.
fi: %s Tuki tätä pidemmille merkkijonoille poistetaan tulevissa versioissa.

en: %s WordPress Theme example
fi: %s WordPress-esimerkkiteema

en: %s [Autosave]
fi: %s [Automaattinen tallennus]

en: %s [Current Revision]
fi: %s [Nykyinen versio]

en: %s actions
fi: %s toimenpiteet

en: %s activated successfully. You will now receive updates for this product.
fi: %s otettiin käyttöön. Saat nyt päivityksiä tähän tuotteeseen.

en: %s ago
fi: %s sitten

en: %s and %d other region | %s and %d other regions
fi[0]: %s ja %d muu alue
fi[1]: %s ja %d muut alueet

en: %s approved | %s approved
fi[0]: %s hyväksyntää

en: %s approved comment | %s approved comments
fi[0]: %s hyväksytty kommentti
fi[1]: %s hyväksyttyä kommenttia

en: %s available disk space was detected, update routines can be performed safely.
fi: Vapaata levytilaa havaittu %s, päivitysrutiinit voidaan suorittaa turvallisesti.

en: %s average gross daily sales
fi: %s keskimääräinen bruttopäivämyynti

en: %s average gross monthly sales
fi: %s keskimääräinen bruttokuukausimyynti

en: %s average net daily sales
fi: %s keskimääräinen nettopäivämyynti

en: %s average net monthly sales
fi: %s keskimääräinen nettokuukausimyynti

en: %s average renewal amount
fi: %s Keskimääräisten uusintatilausten määrä

en: %s block selected. | %s blocks selected.
fi[0]: %s lohko valittu.
fi[1]: %s lohkoa valittu.

en: %s block. | %s blocks.
fi[0]: %s-lohko.
fi[1]: %s -lohkot.

en: %s bloggers like this.
fi: %s bloggaajaa tykkää tästä.

en: %s cannot be empty.
fi: %s ei voi olla tyhjä.

en: %s cannot be updated.
fi: %s ei voida päivittää.

en: %s changed
fi: %s muuttunut

en: %s charged for shipping
fi: %s toimitusmaksuja

en: %s column | %s columns
fi[0]: %s sarake
fi[1]: %s saraketta

en: %s comment | %s comments
fi[0]: %s kommentti
fi[1]: %s kommenttia

en: %s comment approved. | %s comments approved.
fi[0]: %s kommentti hyväksytty
fi[1]: %s kommenttia hyväksytty

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
fi[0]: %s kommentti merkitty roskaviestiksi.
fi[1]: %s kommenttia merkitty roskaviesteiksi.

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
fi[0]: %s kommentti siirretty roskakoriin.
fi[1]: %s kommenttia siirretty roskakoriin.

en: %s comment per minute | %s comments per minute
fi[0]: %s kommentti minuutissa
fi[1]: %s kommenttia minuutissa

en: %s comment permanently deleted. | %s comments permanently deleted.
fi[0]: %s kommentti poistettiin pysyvästi
fi[1]: %s kommenttia poistettiin pysyvästi

en: %s comment restored from the Trash. | %s comments restored from the Trash.
fi[0]: %s kommentti palautettu roskakorista
fi[1]: %s kommenttia palautettu roskakorista

en: %s comment restored from the spam. | %s comments restored from the spam.
fi[0]: %s kommentti palautettu roskaviesteistä.
fi[1]: %s kommenttia palautettu roskaviesteistä.

en: %s connected successfully
fi: %s yhdistetty onnistuneesti

en: %s could not be located. Please try another nearby city. For example: Kansas City; Springfield; Portland.
fi: Emme löytäneet kaupunkia %s. Yritä uudestaan toisella kaupungilla. Esimerkiksi: Helsinki, Tampere, Seinäjoki.

en: %s coupon moved to the Trash. | %s coupons moved to the Trash.
fi[0]: %s kuponki siirretty roskakoriin.
fi[1]: %s kupongit siirretty roskakoriin.

en: %s coupon not updated, somebody is editing it. | %s coupons not updated, somebody is editing them.
fi[0]: %s kuponkia ei päivitetty, joku muokkaa sitä.
fi[1]: %s kuponkeja ei päivitetty, joku muokkaa niitä.

en: %s coupon permanently deleted. | %s coupons permanently deleted.
fi[0]: %s kuponki pysyvästi poistettu.
fi[1]: %s kupongit pysyvästi poistettu.

en: %s coupon restored from the Trash. | %s coupons restored from the Trash.
fi[0]: %s kuponki palautettu roskakorista.
fi[1]: %s kupongit palautettu roskakorista.

en: %s coupon updated. | %s coupons updated.
fi[0]: %s kuponki päivitetty.
fi[1]: %s kuponkia päivitetty.

en: %s coupons used in total
fi: yhteensä %s kuponkia käytetty

en: %s critical issue | %s critical issues
fi[0]: %s kriittinen virhe
fi[1]: %s kriittistä virhettä

en: %s customer review | %s customer reviews
fi[0]: %s tuotearvio
fi[1]: %s tuotearviota

en: %s data
fi: %s Tieto

en: %s day | %s days
fi[0]: %s päivä
fi[1]: %s päivää

en: %s day of the month
fi: kuun %s päivä

en: %s discount
fi: %s alennus

en: %s discounts in total
fi: %s alennukset yhteensä

en: %s does not exist.
fi: %s ei ole.

en: %s does not match any of the expected formats.
fi: Parametri %s ei täsmää yhdenkään odotetun muodon kanssa.

en: %s download remaining | %s downloads remaining
fi[0]: %s lataus jäljellä
fi[1]: %s latausta jäljellä

en: %s each week
fi: %s joka viikko

en: %s element. | %s elements.
fi[0]: %s-elementti.
fi[1]: %s -elementit.

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
fi: %s ylittää selaimesi latausohjelman suurimman sallitun tiedostokoon

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
fi: %s ylittää tämän sivuston suurimman sallitun tiedostokoon.

en: %s failed to embed.
fi: Kohteen %s upotus epäonnistui.

en: %s failed while writing image to stream.
fi: Funktio "%s" epäonnistui kirjoitettaessa kuvaa virtaan.

en: %s failed. Contact your hosting provider.
fi: %s ei onnistunut. Ota yhteys palvelimen ylläpitoon.

en: %s false positive | %s false positives
fi[0]: %s virheellinen tunnistus
fi[1]: %s virheellistä tunnistusta

en: %s fee
fi: %s maksu

en: %s field
fi: %s kenttä

en: %s from now
fi: %s tästä hetkestä

en: %s gross sales in this period
fi: %s bruttomyynti ajanjaksolla

en: %s has been added to your cart. | %s have been added to your cart.
fi[0]: %s on lisätty ostoskoriin.
fi[1]: %s on lisätty ostoskoriin.

en: %s has been logged out.
fi: %s on kirjattu ulos.

en: %s has been removed from your cart because it can no longer be purchased. Please contact us if you need assistance.
fi: %s on poistettu ostoskorista koska sitä ei voi enää ostaa. Ota yhteyttä, jos tarvitset ohjeita.

en: %s has been updated.
fi: %s on päivitetty.

en: %s has duplicate items.
fi: Parametrilla %s on kaksoiskappaleita.

en: %s has taken over and is currently customizing.
fi: %s on ottanut mukauttimen hallintaan ja mukauttaa sivustoa tällä hetkellä.

en: %s has taken over and is currently editing.
fi: %s on ottanut ohjat ja muokkaa tätä sisältöä parhaillaan.

en: %s hour | %s hours
fi[0]: %s tunti
fi[1]: %s tuntia

en: %s in cart
fi: %s ostoskorissa

en: %s in stock
fi: %s varastossa

en: %s is a protected WP option and may not be modified
fi: %s on suojattu WP-asetus, eikä sitä voi muokata

en: %s is a required field | %s are required fields
fi[0]: Tämä kenttä tarvitaan %s
fi[1]: Nämä kentät tarvitaan %s

en: %s is a required field.
fi: %s on vaadittu tieto.

en: %s is a required value and cannot be empty.
fi: Kohta %s on pakollinen ja sitä ei voi jättää tyhjäksi.

en: %s is a variable product parent and cannot be added.
fi: %s on muunnelmatuotteen ylempi taso eikä sitä voi poistaa.

en: %s is already active.
fi: %s on jo otettu käyttöön.

en: %s is already customizing this changeset. Do you want to take over?
fi: %s on jo muokkaamassa näitä muutoksia. Haluatko ottaa ohjat muokkauksen hallintaan?

en: %s is already customizing this changeset. Please wait until they are done to try customizing. Your latest changes have been autosaved.
fi: %s on jo muokkaamassa näitä muutoksia. Odota, että he saavat työn valmiiksi ennen muutosten tekemistä. Tekemäsi muutokset on tallennettu automaattisesti.

en: %s is already customizing this site. Do you want to take over?
fi: %s mukauttaa jo tätä sivustoa. Haluatko ottaa mukauttimen hallintaan?

en: %s is already customizing this site. Please wait until they are done to try customizing. Your latest changes have been autosaved.
fi: %s mukauttaa jo tätä sivustoa. Odota, kunnes hän on valmis kokeillaksesi mukauttamista. Viimeisimmät muutoksesi on tallennettu automaattisesti.

en: %s is available
fi: %s on saatavilla.

en: %s is currently editing
fi: %s muokkaa parhaillaan

en: %s is currently editing this order. Do you want to take over?
fi: %s muokkaa parhaillaan tätä tilausta. Haluatko ottaa ohjat?

en: %s is currently editing this post.
fi: %s muokkaa parhaillaan tätä artikkelia.

en: %s is currently editing this post. Do you want to take over?
fi: %s muokkaa parhaillaan tätä artikkelia. Haluatko ottaa ohjat?

en: %s is forbidden
fi: %s on kielletty

en: %s is not a valid IP address.
fi: %s ei ole kelvollinen IP-osoite.

en: %s is not a valid UUID.
fi: %s ei ole kelvollinen UUID.

en: %s is not a valid email address.
fi: %s ei ole kelvollinen sähköpostiosoite.

en: %s is not a valid order type.
fi: %s ei ole kelvollinen tilaustyyppi.

en: %s is not a valid phone number.
fi: %s ei ole kelvollinen puhelinnumero.

en: %s is not a valid postcode / ZIP.
fi: %s ei ole kelvollinen postinumero/-koodi.

en: %s is not a valid username.
fi: Käyttäjänimi %s ei kelpaa.

en: %s is not available for this order—please choose a different payment method
fi: %s ei ole saatavilla tälle tilaukselle — valitse toinen maksutapa

en: %s is out of stock.
fi: %s on loppunut varastosta.

en: %s is required
fi: %s vaaditaan

en: %s is required to strip image meta.
fi: Kuvan metatietojen poistamiseen tarvitaan %s-metodi.

en: %s is required.
fi: %s vaaditaan.

en: %s is yours!
fi: %s on sinun.

en: %s item | %s items
fi[0]: %s kohde
fi[1]: %s kohdetta

en: %s item with no issues detected | %s items with no issues detected
fi[0]: %s kohde ilman ongelmia
fi[1]: %s kohdetta ilman ongelmia

en: %s items
fi: %s Tuote

en: %s items purchased
fi: %s tuotetta ostettu

en: %s link deleted. | %s links deleted.
fi[0]: %s linkki poistettu.
fi[1]: Poistettiin %s linkkiä.

en: %s matches more than one of the expected formats.
fi: Parametri %s täsmää useamman kuin yhden odotetun muodon kanssa.

en: %s media file attached. | %s media files attached.
fi[0]: %s tiedosto liitettiin.
fi[1]: %s tiedostoa liitettiin.

en: %s media file detached. | %s media files detached.
fi[0]: %s mediatiedosto irrotettu.
fi[1]: %s mediatiedostoa irrotettu.

en: %s media file moved to the Trash. | %s media files moved to the Trash.
fi[0]: %s tiedosto siirrettiin roskakoriin.
fi[1]: %s tiedostoa siirrettiin roskakoriin.

en: %s media file permanently deleted. | %s media files permanently deleted.
fi[0]: %s mediatiedosto poistettiin pysyvästi.
fi[1]: %s mediatiedostoa poistettiin pysyvästi.

en: %s media file restored from the Trash. | %s media files restored from the Trash.
fi[0]: %s tiedosto palautettu roskakorista.
fi[1]: %s tiedostoa palautettu roskakorista.

en: %s min | %s mins
fi[0]: %s minuutti
fi[1]: %s minuuttia

en: %s minute | %s minutes
fi[0]: %s minuutti
fi[1]: %s minuuttia

en: %s missed spam | %s missed spam
fi[0]: %s läpi päässyt roskaviesti
fi[1]: %s läpi päässyttä roskaviestiä

en: %s month | %s months
fi[0]: %s kuukausi
fi[1]: %s kuukautta

en: %s must be called after the current_screen action.
fi: %s on kutsuttava toiminnon current_screen jälkeen.

en: %s must contain 2 numbers.
fi: %s täytyy sisältää 2 numeroa.

en: %s must contain 2 valid dates.
fi: %s täytyy sisältää 2 kelpaavaa päivämäärää.

en: %s net sales in this period
fi: %s nettomyynti ajanjaksolla

en: %s net sales this month
fi: %s nettomyynti tässä kuussa

en: %s net subscription gain
fi: %s kestotilausten nettovoitto

en: %s net subscription loss
fi: %s kestotilausten nettotappio

en: %s notes
fi: %s Kommentti

en: %s on the last day of each month
fi: %s kunkin kuukauden viimeisenä päivänä

en: %s order moved to the Trash. | %s orders moved to the Trash.
fi[0]: %s tuote siirretty roskakoriin.
fi[1]: %s tuotteet siirretty roskakoriin.

en: %s order not updated, somebody is editing it. | %s orders not updated, somebody is editing them.
fi[0]: %s tilausta ei päivitetty, joku muokkaa sitä.
fi[1]: %s tilauksia ei päivitetty, joku muokkaa niitä.

en: %s order permanently deleted. | %s orders permanently deleted.
fi[0]: %s tuote pysyvästi poistettu.
fi[1]: %s tuotteet pysyvästi poistettu.

en: %s order restored from the Trash. | %s orders restored from the Trash.
fi[0]: %s tuote palautettu roskakorista.
fi[1]: %s tuotteet palautettu roskakorista.

en: %s order updated. | %s orders updated.
fi[0]: %s tilaus päivitetty.
fi[1]: %s tilaukset päivitetty.

en: %s orders placed
fi: %s tilausta

en: %s out of 5
fi: %s / 5

en: %s page
fi: %s sivu

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
fi[0]: %s sivu siirrettiin roskakoriin.
fi[1]: %s sivua siirrettiin roskakoriin.

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
fi[0]: %s sivua ei päivitetty, joku muokkaa sitä parhaillaan.
fi[1]: %s sivua ei päivitetty, joku muokkaa niitä parhaillaan.

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
fi[0]: %s sivu poistettiin pysyvästi.
fi[1]: %s sivua poistettiin pysyvästi.

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
fi[0]: %s sivu palautettiin roskakorista.
fi[1]: %s sivua palautettiin roskakorista.

en: %s page updated. | %s pages updated.
fi[0]: %s sivu päivitettiin.
fi[1]: %s sivua päivitettiin.

en: %s parameter is missing
fi: %s parametri puuttuu

en: %s parameter must be a valid JSON string.
fi: Parametrin %s on oltava kelvollinen JSON-merkkijono.

en: %s participant | %s participants
fi[0]: %s osallistuja
fi[1]: %s osallistujaa

en: %s pattern moved to the Trash. | %s patterns moved to the Trash.
fi[0]: %s lohkomalli siirretty roskakoriin.
fi[1]: %s lohkomallia siirretty roskakoriin.

en: %s pattern not updated, somebody is editing it. | %s patterns not updated, somebody is editing them.
fi[0]: %s lohkomallia ei voitu päivittää, sillä joku muu muokkaa sitä parhaillaan.
fi[1]: %s lohkomallia ei voitu päivittää, sillä joku muu muokkaa sitä parhaillaan.

en: %s pattern permanently deleted. | %s patterns permanently deleted.
fi[0]: %s lohkomalli poistettiin pysyvästi.
fi[1]: %s lohkomallia poistettu pysyvästi.

en: %s pattern restored from the Trash. | %s patterns restored from the Trash.
fi[0]: %s lohkomalli palautettiin roskakorista.
fi[1]: %s lohkomallia palautettiin roskakorista.

en: %s pattern updated. | %s patterns updated.
fi[0]: %s lohkomalli päivitetty.
fi[1]: %s lohkomallia päivitetty.

en: %s pending comment | %s pending comments
fi[0]: %s tarkastettava kommentti
fi[1]: %s tarkastettavaa kommenttia

en: %s person
fi: %s henkilö

en: %s plugin deactivated during WordPress upgrade.
fi: Lisäosa %s poistettiin käytöstä WordPressin päivityksen yhteydessä.

en: %s plugin successfully updated.
fi: Lisäosia päivitetty: %s.

en: %s plugins successfully updated.
fi: %s lisäosaa päivitetty onnistuneesti.

en: %s post by this author | %s posts by this author
fi[0]: %s artikkeli tältä käyttäjältä
fi[1]: %s artikkelia tältä käyttäjältä

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
fi[0]: %s artikkeli siirrettiin roskakoriin.
fi[1]: %s artikkelia siirrettiin roskakoriin.

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
fi[0]: %s artikkelia ei päivitetty, joku muokkaa sitä parhaillaan.
fi[1]: %s artikkelia ei päivitetty, joku muokkaa niitä parhaillaan.

en: %s post per minute | %s posts per minute
fi[0]: %s artikkeli minuutissa
fi[1]: %s artikkelia minuutissa

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
fi[0]: %s artikkeli poistetiin pysyvästi.
fi[1]: %s artikkelia poistettiin pysyvästi.

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
fi[0]: %s artikkeli palautettiin roskakorista.
fi[1]: %s artikkelia palautettiin roskakorista.

en: %s post updated. | %s posts updated.
fi[0]: %s artikkeli päivitetty.
fi[1]: %s artikkelia päivitetty.

en: %s previous order linked | %s previous orders linked
fi[0]: %s edellinen tilaus liitetty
fi[1]: %s edellistä tilausta liitetty

en: %s product | %s products
fi[0]: %s tuote
fi[1]: %s tuotteet

en: %s product imported | %s products imported
fi[0]: %s tuote tuotiin
fi[1]: %s tuotetta tuotiin

en: %s product moved to the Trash. | %s products moved to the Trash.
fi[0]: %s tuote siirretty roskakoriin.
fi[1]: %s tuotteet siirretty roskakoriin.

en: %s product not updated, somebody is editing it. | %s products not updated, somebody is editing them.
fi[0]: %s tuotetta ei päivitetty, joku muokkaa sitä.
fi[1]: %s tuotteita ei päivitetty, joku muokkaa niitä.

en: %s product permanently deleted. | %s products permanently deleted.
fi[0]: %s tuote pysyvästi poistettu.
fi[1]: %s tuotteet pysyvästi poistettu.

en: %s product restored from the Trash. | %s products restored from the Trash.
fi[0]: %s tuote palautettu roskakorista.
fi[1]: %s tuotteet palautettu roskakorista.

en: %s product updated | %s products updated
fi[0]: %s tuote päivitettiin
fi[1]: %s tuotetta päivitettiin

en: %s product updated. | %s products updated.
fi[0]: %s tuote päivitetty.
fi[1]: %s tuotetta päivitetty.

en: %s product was skipped | %s products were skipped
fi[0]: %s tuote ohitettiin
fi[1]: %s tuotetta ohitettiin

en: %s purchases for the selected items
fi: %s ostoja valituille tuotteille

en: %s px
fi: %s pikseliä

en: %s quantity
fi: %s määrä

en: %s rates
fi: %s veroprosentit

en: %s rating
fi: %s

en: %s recommended improvement | %s recommended improvements
fi[0]: %s suositeltu parannus
fi[1]: %s suositeltua parannusta

en: %s removed.
fi: %s poistettu.

en: %s renewal income in this period
fi: %s uusitujen tilausten tulot tällä kaudella

en: %s renewal orders
fi: %s uusitut tilaukset

en: %s renewal revenue in this period
fi: %s tilausten uusimisen tulot tällä kaudella

en: %s renewal revenue recovered
fi: %s Kestotilausten uusimisen tulot

en: %s renewal revenue this month
fi: %s uusimisten tuotto tässä kuussa

en: %s reported this comment as not spam.
fi: %s raportoi tämän kommentin olevan ei roskaviesti.

en: %s reported this comment as spam.
fi: %s raportoi kommentin roskaviestiksi.

en: %s requires a valid email address
fi: %s vaatii oikean sähköpostiosoitteen

en: %s response | %s responses
fi[0]: %s vastaus
fi[1]: %s vastausta

en: %s resubscribe revenue in this period
fi: %s uusitujen kestotilauksen tulot tänä aikana

en: %s retry attempts failed
fi: %s maksun uudelleen yritykset epäonnistuivat

en: %s retry attempts pending
fi: %s Uudelleenyritykset odottamassa

en: %s retry attempts succeeded
fi: %s onnistuneet uudelleenyritykset

en: %s sales for the selected items
fi: %s myyntiä valituille tuotteille

en: %s second | %s seconds
fi[0]: %s sekunti
fi[1]: %s sekuntia

en: %s signup revenue in this period
fi: %s Rekisteröintitulot tänä aikana

en: %s signup revenue this month
fi: %s rekisteröitymisen tuotto tässä kuussa

en: %s signups in this period
fi: %s rekisteröitymistä ajanjanksona

en: %s site | %s sites
fi[0]: %s sivusto
fi[1]: %s sivustoa

en: %s submenu
fi: %s alavalikko

en: %s subscription expired
fi: %s:n tilaus on umpeutunut.

en: %s subscription expiring soon
fi: %s:n tilaus umpeutuu piakkoin

en: %s subscription status changed. | %s subscription statuses changed.
fi[0]: %s kestotilauksen tila vaihdettu.
fi[1]: %s kestotilausten tila vaihdettu.

en: %s switch revenue in this period
fi: %s vaihtojen tuottoa tällä kaudella

en: %s theme successfully updated.
fi: Teemoja päivitetty: %s.

en: %s themes
fi: %s teemaa

en: %s themes successfully updated.
fi: %s teemaa pävitetty onnistuneesti.

en: %s total views
fi: %s näyttökertaa yhteensä

en: %s update available | %s updates available
fi[0]: %s päivitys saatavilla
fi[1]: %s päivitystä saatavilla

en: %s update failed.
fi: %s päivitys epäonnistui.

en: %s updated successfully.
fi: %s päivitetty onnistuneesti.

en: %s updates failed.
fi: %s päivitystä epäonnistui.

en: %s user | %s users
fi[0]: %s käyttäjä
fi[1]: %s käyttäjää

en: %s user deleted. | %s users deleted.
fi[0]: %s käyttäjä poistettu.
fi[1]: %s käyttäjää poistettu.

en: %s values must be non-empty strings.
fi: %s-arvot eivät saa olla tyhjiä merkkijonoja.

en: %s variations imported | %s variations imported
fi[0]: %s muunnelma tuotu
fi[1]: %s muunnelmaa tuotu

en: %s week | %s weeks
fi[0]: %s viikko
fi[1]: %s viikkoa

en: %s worth of coupons used
fi: %s arvosta kuponkeja

en: %s would like to connect to your store
fi: %s haluaisi liittyä kauppaan

en: %s year | %s years
fi[0]: %s vuosi
fi[1]: %s vuotta

en: %s() was called before the Action Scheduler data store was initialized
fi: %s() kutsuttiin ennen kuin toimintoajastimen tietovarasto oli alustettu

en: %s.mlblogs.com is not a valid blog address but %s available as a domain upgrade.
fi: Et voi rekisteröidä osoitetta %s.mlblogs.com, mutta voit ostaa verkkotunnuksen %s Oma verkkotunnus -päivityksellämme.

en: %s.wordpress.com is not a valid blog address but %s available as a domain upgrade.
fi: %s.wordpress.com ei ole toimiva blogiosoite, mutta %s on saatavilla Oma verkkotunnus -päivityksellä.

en: %sLearn more &raquo;%s
fi: %sLue lisää &raquo;%s

en: %sX-Large
fi: %sXL

en: %sX-Small
fi: %sXS

en: %snd
fi: %s

en: %srd
fi: %s

en: %sst
fi: %s

en: %sth
fi: %s

en: &#8220;%1$s&#8221; &#8212; %2$s
fi: &#8221;%1$s&#8221; &#8212; %2$s

en: &#8220;%s&#8221; (Edit)
fi: &#8221;%s&#8221; (Muokkaa)

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
fi: Tiedoston &#8221;%s&#8221; siirtäminen ei onnistunut.

en: &#8220;%s&#8221; is locked
fi: &#8220;%s&#8221; on lukittu

en: &#8592; Cancel audio playlist
fi: &#8592; Peru soittolista

en: &#8592; Cancel gallery
fi: &#8592; Peru galleria

en: &#8592; Cancel video playlist
fi: &#8592; Peruuta videosoittolista

en: &#8592; Go to library
fi: &#8592; Takaisin mediakirjastoon

en: &hellip; but wait, there&rsquo;s more!
fi: &hellip; mutta odota, lisää on tulossa!

en: &laquo; Back
fi: &laquo; Takaisin

en: &laquo; Older Comments
fi: &laquo; Vanhemmat kommentit

en: &laquo; Older Entries
fi: Vanhemmat artikkelit

en: &laquo; Previous
fi: &laquo; Edellinen

en: &laquo; Previous Entries
fi: &laquo; Edelliset artikkelit

en: &laquo; Previous Page
fi: &laquo; Edellinen sivu

en: &laquo; Return to Share Stats
fi: &laquo; Palaa jakotilastoihin

en: &laquo; Return to Stats
fi: &laquo; Palaa Tilastot-sivulle

en: &larr; Back to "%s" attributes
fi: &larr; Takaisin "%s" ominaisuuksiin

en: &larr; Back to %s
fi: &larr; Takaisin sivulle %s

en: &larr; Back to previous step
fi: &larr; Palaa aiempaan vaiheeseen

en: &larr; Go to Categories
fi: &larr; Siirry takaisin kategorioihin

en: &larr; Go to Link Categories
fi: &larr; Siirry takaisin linkkikategorioihin

en: &larr; Go to Pattern Categories
fi: &larr; Siirry lohkomallien kategorioihin

en: &larr; Go to Tags
fi: &larr; Takaisin avainsanoihin

en: &larr; Go to Users
fi: &larr; Takaisin käyttäjälistaan

en: &larr; Go to editor
fi: &larr; Takaisin muokkaustilaan

en: &larr; Previous
fi: &larr; Edellinen

en: &lt; Prev
fi: &laquo; Edellinen

en: &mdash; No Change &mdash;
fi: &mdash; Ei muutosta &mdash;

en: &mdash; No role for this site &mdash;
fi: &mdash; Ei roolia tällä sivustolla &mdash;

en: &mdash; Select &mdash;
fi: &mdash; Valitse &mdash;

en: &mdash; The WordPress.com Team
fi: &mdash; WordPress.comin tiimi

en: &nbsp;&ndash; Page %s
fi: &nbsp;&ndash; Sivu %s

en: &ndash;OR&ndash;
fi: &mdash; TAI &mdash;

en: &quot;%s&quot; is not available for purchase.
fi: &quot;%s&quot; ei ole saatavilla.

en: &quot;%s&quot; is out of stock and cannot be purchased.
fi: &quot;%s&quot; ei ole varastossa eikä sitä voi ostaa.

en: '%s' is not a valid country code.
fi: '%s' ei kelpaa maakoodiksi.

en: (%d votes)
fi: (%d ääntä)

en: (%s author archive, opens in a new tab)
fi: (kirjoittajan %s arkisto, aukeaa uuteen välilehteen)

en: (%s comment) | (%s comments)
fi[0]: (%s kommentti)
fi[1]: (%s kommenttai)

en: (%s customer review) | (%s customer reviews)
fi[0]: (%s arvostelu)
fi[1]: (%s arvostelua)

en: (%s ping) | (%s pings)
fi[0]: (%s päivitysilmoitus)
fi[1]: (%s päivitysilmoitusta)

en: (%s ratings)
fi: (%s arviota)

en: (%s website link, opens in a new tab)
fi: (Linkki käyttäjän %s verkkosivustolle, aukeaa uuteen välilehteen)

en: (Address never made public)
fi: (Osoitetta ei koskaan julkaista)

en: (Deleted)
fi: (Poistettu)

en: (Does not support 64bit values)
fi: (Ei tue 64-bittisiä arvoja)

en: (Edit)
fi: (Muokkaa)

en: (Home link, opens in a new tab)
fi: (Linkki etusivulle, aukeaa uuteen välilehteen)

en: (Latest version: %s)
fi: (Tuorein versio: %s)

en: (Leave at 0 for no rating.)
fi: (Nolla tarkoittaa luokittelematonta.)

en: (Private post)
fi: (Yksityinen artikkeli)

en: (Public)
fi: (Julkinen)

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
fi: Rekisteröityminen on suljettu. Vain jäsenet voivat kommentoida.)

en: (Supports 64bit values)
fi: (Tukee 64-bittisiä arvoja)

en: (Unattached)
fi: (ei liitetty)

en: (Untitled)
fi: (Ei otsikkoa)

en: (Your site is performing updates over FTP due to file ownership. Talk to your hosting company.)
fi: (Sivustosi tekee päivitykset FTP:n avulla tiedostojen oikeuksien vuoksi. Puhu tästä palveluntarjoajallesi.)

en: (at most 10)
fi: (korkeintaan 10)

en: (at most 15)
fi: (enintään 15)

en: (at most 50)
fi: (enintään 50)

en: (can be backordered)
fi: (voidaan jälkitoimittaa)

en: (estimated for %s)
fi: (arvio: %s)

en: (ex. VAT)
fi: (ei sis. alv.)

en: (ex. tax)
fi: (veroton)

en: (hidden)
fi: (piilotettu)

en: (incl. VAT)
fi: (sis. alv.)

en: (incl. tax)
fi: (verollinen)

en: (includes %1$s estimated for %2$s)
fi: (sis. %1$s arvio maalle %2$s)

en: (includes %s)
fi: (sisältää %s)

en: (more&hellip;)
fi: (lisää&hellip;)

en: (no author)
fi: (ei tekijää)

en: (no parent)
fi: (päätason sivu)

en: (no title)
fi: (ei otsikkoa)

en: (not found)
fi: (ei löytynyt)

en: (opens in a new tab)
fi: (avautuu uuteen välilehteen)

en: (optional)
fi: (valinnainen)

en: (required)
fi: (pakollinen)

en: (scroll to see more)
fi: (vieritä nähdäksesi lisää)

en: (undo)
fi: (peruuta)

en: * This category is also a tag. Converting it will add that tag to all posts that are currently in the category.
fi: * Tämä aihe on myös avainsana. Avainsana lisätään kaikkiin artikkeleihin, jotka on julkaisu aiheen alla.

en: * This category is also a tag. The converter has added that tag to all posts currently in the category. If you want to remove it, please confirm that all tags were added successfully, then delete it from the <a href="%s">Manage Categories</a> page.
fi: * Tämä kategoria on myös avainsana. Muunnin on lisännyt avainsanan kaikkiin kyseisen kategorian artikkeleihin. Mikäli haluat poistaa kategorian, varmista, että avainsanat lisättiin onnistuneesti ja poista se sitten <a href="%s">Kategoriat</a> sivulta.

en: * This tag is also a category. The converter has added all posts from it to the category. If you want to remove it, please confirm that all posts were added successfully, then delete it from the <a href="%s">Manage Tags</a> page.
fi: * Tämä avainsana on myös kategoria. Muunnin on lisännyt kaikki kyseiseen avainsanaan liitetyt artikkelit kategoriaan. Mikäli haluat poistaa avainsanan, varmista että kaikki artikkelit lisättiin onnistuneesti ja poista se sitten <a href="%s">Avainsanat</a>-sivulta.

en: * This tag is also a category. When converted, all posts associated with the tag will also be in the category.
fi: * Tämä avainsana on myös kategoria. Muutettaessa kaikki avainsanaan liittyvät artikkelit lisätään kategoriaan.

en: + Add New Category
fi: + Lisää uusi kategoria

en: + Add New WordPress
fi: + Lisää uusi WordPress

en: + Add account
fi: + Lisää tili

en: + Create New Menu
fi: + Luo uusi valikko

en: - %1$s (from version %2$s to %3$s)
fi: - %1$s (versiosta %2$s versioon %3$s)

en: - %1$s (from version %2$s to %3$s)%4$s
fi: - %1$s (versiosta %2$s versioon %3$s)%4$s

en: - %1$s version %2$s
fi: - %1$s versio %2$s

en: - %1$s version %2$s%3$s
fi: - %1$s versio %2$s%3$s

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: ...or something like this:
fi: ...tai jotain tällaista:

en: .blog Domain
fi: .blog-verkkotunnus

en: .htaccess rules
fi: .htaccess-säännöt

en: / year
fi: /vuosi

en: 1 Comment
fi: 1 kommentti

en: 1 Comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
fi: 1 kommentti<span class="screen-reader-text"> artikkeliin %s</span>

en: 1 comment
fi: 1 kommentti

en: 1 hour
fi: 1 tunti

en: 1 item | %s items
fi[0]: 1 kohde
fi[1]: %s kohdetta

en: 1 minute
fi: 1 minuutti

en: 1 minute per product
fi: 1 minuutti per tuote

en: 1 page not updated, somebody is editing it.
fi: Yhtä sivua ei päivitetty, joku muokkaa sitä parhaillaan.

en: 1 pattern not updated, somebody is editing it.
fi: Yhtä lohkomallia ei voitu päivittää, sillä joku muu muokkaa sitä parhaillaan.

en: 1 post | %s posts
fi[0]: 1 artikkeli

en: 1 post not updated, somebody is editing it.
fi: Yhtä artikkelia ei päivitetty, joku muokkaa sitä parhaillaan.

en: 1 variation
fi: 1 muunnelma

en: 1 variation added
fi: 1 muunnelma lisätty

en: 1GB Storage Space
fi: 1GB tallennustilaa

en: 1d
fi: 1 vrk

en: 1h
fi: 1 h

en: 1m
fi: 1 min.

en: 1mo
fi: 1 kk

en: 1s
fi: 1 s

en: 1y
fi: 1&nbsp;v

en: 2 character continent code.
fi: 2-merkin mannertunnus.

en: 24 hours
fi: 24 tuntia

en: 24/7 Support
fi: 24/7 tuki

en: 3 days
fi: 3 päivää

en: 30 Days
fi: 30 päivää

en: 30 days
fi: 30 päivää

en: 30 minutes
fi: 30 minuuttia

en: 30-days free trial
fi: 30 päivän ilmainen kokeilujakso.

en: 3GB Storage Space
fi: 3GB tallennustilaa

en: 404: Not Found
fi: 404 - Sivua ei löydy

en: 7 Days
fi: 7 päivää

en: 7 days
fi: 7 päivää

en: <a href="%1$s" %2$s>Learn how to describe the purpose of the image%3$s</a>. Leave empty if the image is purely decorative.
fi: <a href="%1$s" %2$s>Opi kuvailemaan kuvan tarkoitusta%3$s</a>. Jätä tyhjäksi, jos kuva on koristeellinen.

en: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a>
fi: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Päivitä %2$s</a> tai lue, miten voit <a href="%3$s" class="browse-happy-link">surffata iloisemmin</a>

en: <a href="%1$s" target="_blank">Great passwords</a> use upper and lower case characters, numbers, and symbols like <em>%2$s</em>.
fi: <a href="%1$s" target="_blank">Hyvissä salasanoissa</a> on isoja ja pieniä merkkejä, numeroita ja symboleita kuten<em>%2$s</em>.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
fi[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> on suojannut sivustoasi jo %2$s roskapostikommentilta.
fi[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> on suojannut sivustoasi jo %2$s roskapostikommentilta.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
fi[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> on suojannut sivustoasi <a href="%2$s">%3$s roskaviestiltä</a>.
fi[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> on suojannut sivustoasi <a href="%2$s">%3$s roskaviestiltä</a>.

en: <a href="%1$s">Edit</a> or <a href="%2$s">preview</a> your Privacy Policy page content.
fi: <a href="%1$s">Muokkaa</a> tai <a href="%2$s">esikatsele</a> tietosuojaselosteen sivun sisältöä.

en: <a href="%1$s">Edit</a> or <a href="%2$s">view</a> your Privacy Policy page content.
fi: <a href="%1$s">Muokkaa</a> tai <a href="%2$s">katso</a> tietosuojaselostetta.

en: <a href="%1$s">Please update WordPress</a>, and then <a href="%2$s">learn more about updating PHP</a>.
fi: <a href="%1$s">Ole hyvä ja päivitä WordPress</a>, ja sen jälkeen <a href="%2$s">lue lisää PHP-version päivittämisestä</a>.

en: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> is available! <a href="%3$s" aria-label="%4$s">Please update now</a>.
fi: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> on saatavilla! <a href="%3$s" aria-label="%4$s">Päivitä heti</a>.

en: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> is available! Please notify the site administrator.
fi: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> on saatavilla! Ota yhteyttä sivuston ylläpitäjään.

en: <a href="%s" id="resend-verifyemail" data-nonce="%s">Resend confirmation email</a> | <a target="_blank" href="%s">Send to another email address</a>
fi: <a href="%s" id="resend-verifyemail" data-nonce="%s">Lähetä vahvistus-sähköposti uudelleen</a> | <a target="_blank" href="%s">Lähetä toiseen sähköpostiosoitteeseen</a>

en: <a href="%s" target="_blank">DailyMotion instructions</a> %s
fi: <a href="%s" target="_blank">DailyMotion-ohjeet</a> %s

en: <a href="%s" target="_blank">Vimeo instructions</a> %s
fi: <a href="%s" target="_blank">Vimeo-ohjeet</a> %s

en: <a href="%s" target="_blank">YouTube instructions</a> %s
fi: <a href="%s" target="_blank">YouTube-ohjeet</a> %s

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
fi: <a href="%s">Akismet</a> estää roskaviestejä pääsemästä blogiisi.

en: <a href="%s">Create your about page</a> so your readers can learn a bit about you.
fi: <a href="%s">Luo sivu</a>, jotta lukijat voisivat oppia sinusta jotakin.

en: <a href="%s">Learn more about updating PHP</a>.
fi: <a href="%s">Lue lisää PHP-version päivittämisestä</a>.

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
fi: <a href="%s">Linkit</a> / Lisää linkki

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
fi: <a href="%s">Linkit</a> / Muokkaa linkkiä

en: <a href="%s">Manage plugins</a>.
fi: <a href="%s">Hallitse lisäosia</a>.

en: <a href="%s">Please update WordPress</a>.
fi: <a href="%s">Ole hyvä ja päivitä WordPress</a>.

en: <a href="%s">Renew now</a> to keep your plan features
fi: <a href="%s">Uusi nyt</a> säilyttääksesi pakettisi ominaisuudet

en: <a href="%s">Update your about page</a> so your readers can learn a bit about you.
fi: <a href="%s">Päivitä Tietoja minusta -sivusi</a>, jotta kävijäsi voisivat oppia lisää sinusta.

en: <a href="%s">You can change your profile picture on Gravatar</a>.
fi: <a href="%s">Voit vaihtaa profiilikuvasi Gravatarissa</a>.

en: <a href="https://github.com/automattic/wordpress-activitypub/issues">Report an issue</a>
fi: <a href="https://github.com/automattic/wordpress-activitypub/issues">Raportoi tapahtumasta</a>

en: <a href="https://github.com/pfefferle/wordpress-activitypub/issues/new" target="_blank">Let me know</a> if you miss a Template Tag.
fi: <a href="https://github.com/pfefferle/wordpress-activitypub/issues/new" target="_blank">Kerro minulle</a> mikäli kaipaa lisää mallitägejä.

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-menus-screen/">Documentation on Menus</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-menus-screen/">Dokumentaatio valikoista</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-themes-screen/">Documentation on Managing Themes</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-themes-screen/">Dokumentaatio teemojen hallinnasta</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-widgets-screen-classic-editor/">Documentation on Widgets</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-widgets-screen-classic-editor/">Dokumentaatio vimpaimista</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/comments-screen/">Documentation on Comments</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/comments-screen/">Dokumentaatio kommenteista</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/customize-date-and-time-format/">Documentation on date and time formatting</a>.
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/customize-date-and-time-format/">Dokumentaatio päiväyksen ja kellonajan muotoilusta</a>.

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/customizer/">Documentation on Customizer</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/customizer/">Dokumentaatio mukauttimesta</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/dashboard-screen/">Documentation on Dashboard</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/dashboard-screen/">Dokumentaatio ohjauspaneelista</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/edit-media/">Documentation on Edit Media</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/edit-media/">Dokumentaatio mediatiedostojen muokkauksesta</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/keyboard-shortcuts-classic-editor/#keyboard-shortcuts-for-comments">Documentation on Keyboard Shortcuts</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/keyboard-shortcuts-classic-editor/#keyboard-shortcuts-for-comments">Dokumentaatio näppäinoikoteistä</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/media-add-new-screen/">Documentation on Uploading Media Files</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/media-add-new-screen/">Dokumentaatio mediatiedostojen lisäämisestä</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/media-library-screen/">Documentation on Media Library</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/media-library-screen/">Dokumentaatio mediakirjastosta</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/network-admin-sites-screen/">Documentation on Site Management</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/network-admin-sites-screen/">Dokumentaatio sivustojen hallinnasta</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-add-new-screen/">Documentation on Adding New Pages</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-add-new-screen/">Dokumentaatio uusien sivujen lisäämisestä</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-screen/">Documentation on Editing Pages</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-screen/">Dokumentaatio sivujen muokkauksesta</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-screen/">Documentation on Managing Pages</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-screen/">Dokumentaatio sivujen hallinnasta</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/plugins-themes-auto-updates/">Documentation on Auto-updates</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/plugins-themes-auto-updates/">Dokumentaatio automaattisista päivityksistä</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-categories-screen/">Documentation on Categories</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-categories-screen/">Dokumentaatio kategorioista</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-screen/">Documentation on Managing Posts</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-screen/">Dokumentaatio artikkelien hallinnasta</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-tags-screen/">Documentation on Tags</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-tags-screen/">Dokumentaatio avainsanoista</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/revisions/">Revisions Management</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/revisions/">Versioiden hallinta</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/roles-and-capabilities/">Descriptions of Roles and Capabilities</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/roles-and-capabilities/">Roolien ja oikeuksien kuvaus</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-discussion-screen/">Documentation on Discussion Settings</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-discussion-screen/">Dokumentaatio keskustelun asetuksista</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-general-screen/">Documentation on General Settings</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-general-screen/">Dokumentaatio yleisistä asetuksista</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-media-screen/">Documentation on Media Settings</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-media-screen/">Dokumentaatio media-asetuksista</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-privacy-screen/">Documentation on Privacy Settings</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-privacy-screen/">Dokumentaatio tietosuoja-asetuksista</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-reading-screen/">Documentation on Reading Settings</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-reading-screen/">Dokumentaatio Lukeminen-asetuksista</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-writing-screen/">Documentation on Writing Settings</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-writing-screen/">Dokumentaatio Kirjoittaminen-asetuksista</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/site-health-screen/">Documentation on Site Health tool</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/site-health-screen/">Dokumentaatio sivuston eheystyökalusta</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-erase-personal-data-screen/">Documentation on Erase Personal Data</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-erase-personal-data-screen/">Henkilötietojen poistamisen ohjeet</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-export-personal-data-screen/">Documentation on Export Personal Data</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-export-personal-data-screen/">Henkilötietojen viennin ohjeet</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-export-screen/">Documentation on Export</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-export-screen/">Dokumentaatio viennistä</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-import-screen/">Documentation on Import</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-import-screen/">Dokumentaatio tuonnista</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-screen/">Documentation on Tools</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-screen/">Dokumentaatio työkaluista</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/understand-comment-spam/">Documentation on Comment Spam</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/understand-comment-spam/">Dokumentaatio roskakommenteista</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-add-new-screen/">Documentation on Adding New Users</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-add-new-screen/">Dokumentaatio uusien käyttäjien lisäämisestä</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-screen/">Documentation on Managing Users</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-screen/">Dokumentaatio käyttäjien hallinnasta</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-your-profile-screen/">Documentation on User Profiles</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-your-profile-screen/">Dokumentaatio käyttäjäprofiileista</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/work-with-themes/">Documentation on Using Themes</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/work-with-themes/">Dokumentaatio teemojen käytöstä</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/write-posts-classic-editor/">Documentation on Writing and Editing Posts</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/write-posts-classic-editor/">Dokumentaatio artikkelien kirjoittamiseen ja muokkaamiseen</a>

en: <a href="https://wordpress.org/support/forums">Support</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/support/forums">Tukifoorumi</a>

en: <a href="https://wordpress.org/support/forums/">Support forums</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/support/forums/">Tukifoorumit</a>

en: <a href="https://wordpress.org/support/plugin/activitypub/">Get support</a>
fi: <a href="https://wordpress.org/support/plugin/activitypub/">Hanki apua</a>

en: <a target="_blank" href="http://en.support.wordpress.com/stats/#search-engine-terms">Unknown search terms</a>
fi: <a target="_blank" href="http://en.support.wordpress.com/stats/#search-engine-terms">Tuntemattomat hakusanat</a>

en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is <code>%s</code>
fi: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr>-aika on <code>%s</code>

en: <b>%</b> Replies
fi: <b>%</b> Vastausta

en: <b>1</b> Reply
fi: <b>1</b> Vastaus

en: <br />Adding tags <i>%s</i>...
fi: <br />Lisätään avainsanoja <em>%s</em>...

en: <code>%s</code> HTML tag removed as it is not allowed
fi: <code>%s</code> HTML-tagit poistetaan, koska ne eivät ole sallittuja.

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
fi: <code>_blank</code> &mdash; uudessa ikkunassa tai välilehdessä.

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
fi: <code>_none</code> &mdash; samaan ikkunaan tai välilehteen.

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
fi: <code>_top</code> &mdash; nykyisessä ikkunassa tai välilehdessä, ei raameja.

en: <p class="lead-in">You can <a href="/">login at WordPress.com</a></p>
fi: <p class="lead-in">Voit <a href="/">kirjautua sisään WordPress.comiin</a></p>

en: <p>Continue reading &rarr; %s</p>
fi: <p>Jatka lukemista &rarr; %s</p>

en: <p>We need to make sure that your email is actually yours to be able to send you notifications or in case you forget your password. <a href="%3$s">Read more about this here</a>.</p>
fi: <p>Meidän täytyy varmistaa, että sähköpostiosoitteesi on oikeasti sinun, jotta voimme lähettää sinulle viestin salasanan palauttamiseksi. <a href="%3$s">Lue lisää täältä</a>.</p>

en: <p>You do not have permission to access this page.</p>
fi: <p> Sinulla ei ole lupaa mennä tälle sivulle. </p>

en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
fi: <span class="%1$s">Kategoriat:</span> %2$s

en: <span class="%1$s">Posted on</span> %2$s <span class="meta-sep">by</span> %3$s
fi: <span class="%1$s">Julkaistu:</span> %2$s  | <span class="meta-sep">Kirjoittanut:</span> %3$s

en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
fi: <span class="%1$s">Avainsanat:</span> %2$s

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
fi: <span class="meta-nav">&larr;</span> Vanhemmat kommentit

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
fi: <span class="meta-nav">&larr;</span> Vanhemmat artikkelit

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older testimonials
fi: <span class="meta-nav">&larr;</span> Vanhemmat suositukset

en: <span class="meta-nav">Next Post</span> %title
fi: <span class="meta-nav">Seuraava artikkeli</span>%title

en: <span class="meta-nav">Previous Post</span> %title
fi: <span class="meta-nav">Edellinen artikkeli</span>%title

en: <span>Active:</span> %s
fi: <span>Aktiivinen:</span> %s

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
fi[0]: <strong>Akismetin</strong> haaviin jäi <strong class="count">%1$s roskaviesti</strong>
fi[1]: <strong>Akismetin</strong> haaviin jäi <strong class="count">%1$s roskaviestiä</strong>

en: <strong class="error">All users</strong> on this blog are now authorized to post to your %s account.
fi: <strong class="error">Kaikki käyttäjien</strong> on nyt sallittu julkaista %s-tiliisi.

en: <strong>%s order</strong> awaiting processing | <strong>%s orders</strong> awaiting processing
fi[0]: <strong>%s tilaus</strong> odottaa käsittelyä
fi[1]: <strong>%s tilausta</strong> odottaa käsittelyä

en: <strong>%s order</strong> on-hold | <strong>%s orders</strong> on-hold
fi[0]: <strong>%s tilaus</strong> on pidossa -tilassa
fi[1]: <strong>%s tilausta</strong> on pidossa -tilassa

en: <strong>%s product</strong> low in stock | <strong>%s products</strong> low in stock
fi[0]: <strong>%s tuote</strong> vähän varastossa
fi[1]: <strong>%s tuotetta</strong> vähän varastossa

en: <strong>%s product</strong> out of stock | <strong>%s products</strong> out of stock
fi[0]: <strong>%s tuote</strong> loppunut
fi[1]: <strong>%s tuotetta</strong> loppunut

en: <strong>%s</strong> &mdash; This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
fi: <strong>%s</strong> &mdash; Tämä antaa sinun liittää artikkeliisi kuvan niin, ettei sinun tarvitse lisätä sitä tekstin sekaan. Tämä on hyödyllistä yleensä silloin, jos teemasi käyttää artikkelissa olevia kuvia artikkelin esikatselukuvana etusivulla tms.

en: <strong>%s</strong> (WordPress.com user) already has stats access.
fi: <strong>%s</strong> (WordPress.comin käyttäjä) omistaa jo oikeuden tilastoihin.

en: <strong>%s</strong> is already taken
fi: Valitettavasti <strong>%s</strong> on jo käytössä.

en: <strong>%s</strong> is available
fi: <strong>%s</strong> on saatavilla

en: <strong>%s</strong> upload space remaining.
fi: <strong>%s</strong> lataustilaa jäljellä.

en: <strong>%s</strong> used, <strong>%s</strong> (<strong>%0.1f%%</strong>) upload space remaining.
fi: <strong>%s</strong> käytetty, <strong>%s</strong> (<strong>%0.1f%%</strong>) talletustilasta jäljellä.

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
fi: <strong><em>Muista tämä salasana!</em></strong> Se on <em>satunnaisesti</em> generoitu salasana juuri sinulle.

en: <strong>Activity</strong> &mdash; Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.
fi: <strong>Aktiviteetti</strong> &mdash; Näyttää tulevat ajastetut artikkelit, hiljattain julkaistut artikkelit sekä uusimmat kommentit ja mahdollistaa niiden moderoinnin.

en: <strong>At a Glance</strong> &mdash; Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
fi: <strong>Sivustosi sisällöt lyhyesti</strong> &mdash; Näyttää tiivistelmän sivustosi sisällöstä ja kertoo mitä teemaa ja WordPressin versiota käytät.

en: <strong>Box Controls</strong> &mdash; Click the title bar of the box to expand or collapse it. Some boxes added by plugins may have configurable content, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar if you hover over it.
fi: <strong>Laatikoiden hallinta</strong> &mdash; Napsauta laatikon otsikkopalkkia sen laajentamiseksi tai pienentämiseksi. Joillakin laatikoilla voi olla mukautettavaa sisältöä. Pääset muokkaamaan näitä asetuksia laatikon otsikkopalkissa olevasta &#8221;Muokkaa&#8221;-linkistä.

en: <strong>Clicking the arrow to the right of any menu item</strong> in the editor will reveal a standard group of settings. Additional settings such as link target, CSS classes, link relationships, and link descriptions can be enabled and disabled via the Screen Options tab.
fi: <strong>Klikkaamalla valikkokohteen vieressä olevaa nuolta</strong> muokkaimessa aukeaa ryhmä asetuksia. Lisäasetuksia, kuten linkin kohteen, CSS-luokat, linkin suhteen ja linkin kuvauksen saa esiin ja piiloon Näyttöasetukset-välilehdeltä.

en: <strong>Comments</strong> &mdash; For user comments, Email Address, IP Address, User Agent (Browser/OS), Date/Time, Comment Content, and Content URL.
fi: <strong>Kommentit</strong> &ndash;  Kaikille käyttäjän tekemille kommenteille, sähköpostiosoite, IP-osoite, User Agent (selain/käytttöjärjestelmä), päivämäärä ja kellonaika, kommentin sisältö ja sisällön verkko-osoite.

en: <strong>Comments</strong> &mdash; WordPress does not delete comments. The software does anonymize (but, again, <em>never</em> publishes) the associated Email Address, IP Address, and User Agent (Browser/OS).
fi: <strong>Kommentit</strong> &mdash; WordPress ei poista kommentteja. Ohjelmisto anonymisoi (muttei <em>koskaan</em> julkaise) liittyvän sähköpostiosoitteen, IP-osoitteen ja User Agentin (selain/käyttöjärjestelmä).

en: <strong>Community Events Location</strong> &mdash; The IP Address of the user which is used for the Upcoming Community Events shown in the dashboard widget.
fi: <strong>Yhteisötapahtumien sijainti</strong> &ndash; Käyttäjän IP-osoite, jota käytetään tulevien yhteisötapahtumien esittämiseen hallintapaneelin vimpaimessa.

en: <strong>Community Events Location</strong> &mdash; The IP Address of the user, which populates the Upcoming Community Events dashboard widget with relevant information.
fi: <strong>Yhteisötapahtumien sijainti</strong> &mdash; Käyttäjän IP-osoite, jota käytetään tulevien yhteisötapahtumien esittämiseen hallintapaneelin vimpaimessa.

en: <strong>Conflicting values for the constants %1$s and %2$s.</strong> The value of %2$s will be assumed to be your subdomain configuration setting.
fi: <strong>Konflikti vakioiden arvoissa %1$s ja %2$s.</strong> Vakion %2$s arvoa käytetään alidomainin konfiguraation asetuksena.

en: <strong>Congratulations</strong>, you win the prize!  The chance to take our <a %s>5 second survey</a> <tt>:)</tt>
fi: <strong>Onneksi olkoon</strong>, voitit palkinnon! Osallistu myös <a %s>5 sekunnin kyselyymme</a> <tt>:)</tt>.

en: <strong>Connection lost.</strong> Saving has been disabled until you are reconnected.
fi: <strong>Yhteys katkesi.</strong> Tallentaminen on estetty kunnes yhteys on palautettu.

en: <strong>Contribute</strong> to the code, improve the UX, and test the WordPress app.
fi: <strong>Osallistu</strong> koodin kirjoittamiseen, käyttökokemuksen parantamiseen ja WordPress-sovelluksen testaamiseen.

en: <strong>Copy URL</strong> copies the URL for the media file to your clipboard.
fi: <strong>Kopioi verkko-osoite</strong> kopioi verkko-osoitteen mediatiedostoon leikepöydällesi.

en: <strong>Create</strong> and improve WordPress educational materials.
fi: <strong>Luo</strong> ja paranna WordPressin koulutusmateriaaleja.

en: <strong>Curate</strong> submissions or take photos for the Photo Directory.
fi: <strong>Kuratoi</strong> WordPressin valokuvahakemistoon lähetettyjä kuvia tai ota valokuvia itse.

en: <strong>Delete Permanently</strong> will delete the file from the media library (as well as from any posts to which it is currently attached).
fi: <strong>Poista pysyvästi</strong> poistaa tiedoston mediakirjastosta (sekä kaikista artikkeleista, joihin se on tällä hetkellä liitetty).

en: <strong>Delete</strong> brings you to the Delete Users screen for confirmation, where you can permanently remove a user from your site and delete their content. You can also delete multiple users at once by using bulk actions.
fi: <strong>"Poista"</strong> ohjaa sinut Poista käyttäjiä -vahvistusnäyttöön, jossa voit pysyvästi poistaa käyttäjän ja tämän tekemän sisällön sivuiltasi. Voit myös poistaa useita käyttäjiä kerralla massatoiminnot-valinnan kautta.

en: <strong>Description</strong> &mdash; The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
fi: <strong>Kuvaus</strong> &mdash; Kuvaus ei ole oletusarvoisesti näkyvissä; jotkut teemat saattavat näyttää sen.

en: <strong>Discussion</strong> &mdash; You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
fi: <strong>Keskustelu</strong> &mdash; Voit sallia ja estää kommentoinnin ja päivitysilmoitukset ja mikäli artikkelilla on kommentteja, voit nähdä ja hallita niitä täällä.

en: <strong>Download file</strong> downloads the original media file to your device.
fi: <strong>Lataa tiedosto</strong> lataa laitteellesi mediatiedoston alkuperäisen version.

en: <strong>Drag and Drop</strong> &mdash; To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.
fi: <strong>Vedä ja pudota</strong> &mdash; Järjestele laatikot uudelleen tarttumalla hiirellä kiinni niiden otsikkorivistä ja vapauttamalla hiiren nappi, kun näet harmaan katkoviivan paikassa, mihin haluat laatikon sijoittaa.

en: <strong>Drag and drop</strong> your files into the area below. Multiple files are allowed.
fi: <strong>Vedä ja pudota</strong> tiedostosi yllä olevaan alueeseen. Usean tiedoston siirto on sallittu.

en: <strong>ERROR</strong>
fi: <strong>VIRHE</strong>

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or e-mail.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Käyttäjänimi tai sähköpostiosoite ei kelpaa.

en: <strong>ERROR</strong>: That email address is already used by someone else.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Valitsemasi sähköpostiosoite on jo käytössä toisella käyttäjällä.

en: <strong>ERROR</strong>: The password you entered for the username <strong>%1$s</strong> is incorrect. <a href="%2$s" title="Password Lost and Found">Lost your password</a>?
fi: <strong>VIRHE</strong>: Käyttäjätunnukselle <strong>%1$s</strong> annettu salasana on virheellinen. <a href="%2$s" title="Palauta salasana">Unohditko salasanasi</a>?

en: <strong>Edit</strong> takes you to a simple screen to edit that individual file&#8217;s metadata. You can also reach that screen by clicking on the media file name or thumbnail.
fi: <strong>Muokkaa</strong> vie sinut yksinkertaiseen näkymään, jossa muokataan yksittäisen tiedoston metatietoja. Pääset tähän näkymään myös klikkaamalla meidatiedoston nimeä tai pienoiskuvaa.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editable profile screen for that user. You can also reach that screen by clicking on the username.
fi: <strong>Muokkaa</strong> vie sinut kyseisen käyttäjän muokattavalle profiilisivulle. Pääset sinne myös klikkaamalla käyttäjänimeä.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
fi: <strong>Muokkaa</strong> vie sinut kyseisen artikkelin muokkausnäkymään. Voit myös klikata artikkelin otsikkoa.

en: <strong>Edit</strong> videos and add captions to WordPress.tv.
fi: <strong>Muokkaa</strong> videoita ja lisää kuvatekstejä WordPress.tv-palveluun.

en: <strong>Error:</strong> %1$s requires %2$d plugin to be installed and activated: %3$s. | <strong>Error:</strong> %1$s requires %2$d plugins to be installed and activated: %3$s.
fi[0]: <strong>Virhe:</strong> %1$s vaatii, että %2$d lisäosa on asennettu ja otettu käyttöön: %3$s.
fi[1]: <strong>Virhe:</strong> %1$s vaatii, että %2$d lisäosaa on asennettu ja otettu käyttöön: %3$s.

en: <strong>Error:</strong> Cookies are blocked due to unexpected output. For help, please see <a href="%1$s">this documentation</a> or try the <a href="%2$s">support forums</a>.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Evästeet on estetty. Lue lisää <a href="%1$s">täältä</a> tai kokeile <a href="%2$s">tukifoorumia</a>.

en: <strong>Error:</strong> Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href="%s">enable cookies</a> to use WordPress.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Selaimesi on estänyt evästeet tai se ei tue niitä. Sinun on otettava <a href="%s">evästeet käyttöön</a> käyttääksesi WordPressiä.

en: <strong>Error:</strong> Invalid username, email address or incorrect password.
fi: <strong>VIRHE</strong>: väärä käyttäjätunnus, sähköpostiosoite tai salasana.

en: <strong>Error:</strong> Passwords do not match. Please enter the same password in both password fields.
fi: <strong>Virhe</strong>: Salasanat eivät täsmää. Ole hyvä ja anna identtinen salasana molempiin kenttiin.

en: <strong>Error:</strong> Passwords may not contain the character "\".
fi: <strong>VIRHE</strong>: Salasana ei voi sisältää merkkejä  "\".

en: <strong>Error:</strong> Please enter a nickname.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Anna lempinimi.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a password.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Syötä salasanasi.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a username or email address.
fi: <strong>Virhe:</strong> Syötä käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a username.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Anna käyttäjätunnus.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a valid email address.
fi: <strong>VIRHE</strong>: anna oikea sähköpostiosoite.

en: <strong>Error:</strong> Please enter an email address.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sähköpostiosoitetta ei annettu.

en: <strong>Error:</strong> Please fill the required fields.
fi: <strong>Virhe</strong>: täytä vaaditut kentät.

en: <strong>Error:</strong> Please type your comment text.
fi: <strong>VIRHE</strong>: lisää kommentti, ole hyvä.

en: <strong>Error:</strong> Please type your email address.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Syötä sähköpostiosoitteesi.

en: <strong>Error:</strong> Site URL you&#8217;ve entered is already taken.
fi: <strong>Virhe</strong>: Syöttämäsi sivuston URL-osoite on jo käytössä.

en: <strong>Error:</strong> Sorry, that username is not allowed.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Käyttäjätunnus ei kelpaa.

en: <strong>Error:</strong> The %s options page is not in the allowed options list.
fi: <strong>Virhe:</strong> asetussivu %s ei ole sallittujen asetusten listalla.

en: <strong>Error:</strong> The comment could not be saved. Please try again later.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Kommenttia ei voitu tallentaa

en: <strong>Error:</strong> The email address is already used.
fi: <strong>VIRHE</strong>: sähköpostiosoite on jo käytössä.

en: <strong>Error:</strong> The email address is not correct.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sähköpostiosoite ei ole oikein.

en: <strong>Error:</strong> The email could not be sent. Your site may not be correctly configured to send emails. <a href="%s">Get support for resetting your password</a>.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sähköpostia ei voitu lähettää. Sivustoa ei ole välttämättä konfiguroitu oikein lähettämään sähköpostia. <a href="%s">Apua salasanan palautukseen</a>.

en: <strong>Error:</strong> The email field is empty.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sähköpostikenttä on tyhjä.

en: <strong>Error:</strong> The password field is empty.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Salasanaa ei ole syötetty.

en: <strong>Error:</strong> The password you entered for the email address %s is incorrect.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sähköpostiosoitteelle %s syöttämäsi salasana on virheellinen.

en: <strong>Error:</strong> The password you entered for the username %s is incorrect.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Antamasi salasana käyttäjätunnukselle %s on virheellinen.

en: <strong>Error:</strong> The passwords do not match.
fi: <strong>Virhe</strong>: salasanat eivät täsmää.

en: <strong>Error:</strong> The username <strong>%s</strong> is not registered on this site. If you are unsure of your username, try your email address instead.
fi: <strong>Virhe</strong>: käyttäjätunnusta <strong>%s</strong> ei ole rekisteröity tälle sivustolle. Ellet ole varma tunnuksestasi, kokeile sähköpostiosoitettasi.

en: <strong>Error:</strong> The username field is empty.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Käyttäjätunnusta ei ole syötetty.

en: <strong>Error:</strong> There is no account with that username or email address.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tiliä ei löytynyt tällä käyttäjätunnuksella tai sähköpostiosoitteella.

en: <strong>Error:</strong> There was a problem creating site entry.
fi: <strong>Virhe</strong>: Uuden sivuston luonti epäonnistui.

en: <strong>Error:</strong> This email address is already registered. <a href="%s">Log in</a> with this address or choose another one.
fi: <strong>Virhe:</strong> Tämä sähköposti on jo rekisteröity. <a href="%s">Kirjaudu sisään</a> tällä osoitteella tai valitse toinen.

en: <strong>Error:</strong> This email is already registered. Please choose another one.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sähköpostiosoite on jo rekisteröity. Valitse toinen osoite.

en: <strong>Error:</strong> This is not a valid feed template.
fi: <strong>Virhe</strong>: Tämä ei ole validi syötteen pohja.

en: <strong>Error:</strong> This username is already registered. Please choose another one.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Käyttäjätunnus on jo varattu. Valitse toinen käyttäjätunnus.

en: <strong>Error:</strong> This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tämä käyttäjätunnus ei kelpaa, koska se sisältää kiellettyjä merkkejä. Anna voimassa oleva käyttäjätunnus.

en: <strong>Error:</strong> Unknown email address. Check again or try your username.
fi: <strong>Virhe</strong>: tuntematon sähköpostiosoite. Tarkista osoite tai kokeile käyttäjätunnustasi.

en: <strong>Error:</strong> Unknown username. Check again or try your email address.
fi: <strong>Virhe</strong>: tuntematon käyttäjätunnus. Tarkista tunnus tai kokeile sähköpostiosoitettasi.

en: <strong>Error:</strong> User registration is currently not allowed.
fi: <strong>Virhe</strong>: rekisteröitymistä ei sallita tällä hetkellä.

en: <strong>Error:</strong> Your URL is too long.
fi: <strong>VIRHE</strong>: URL on liian pitkä.

en: <strong>Error:</strong> Your account has been marked as a spammer.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Käyttäjätunnuksesi on merkitty roskapostittajien listalle.

en: <strong>Error:</strong> Your comment is too long.
fi: <strong>VIRHE</strong>: kommenttisi on liian pitkä.

en: <strong>Error:</strong> Your email address is too long.
fi: <strong>VIRHE</strong>: sähköpostiosoitteesi on liian pitkä.

en: <strong>Error:</strong> Your name is too long.
fi: <strong>VIRHE</strong>: nimesi on liian pitkä.

en: <strong>Error:</strong> Your password reset link appears to be invalid. Please request a new link below.
fi: <strong>Virhe</strong>: salasanan palauttamislinkki vaikuttaa vialliselta. Pyydä uutta linkkiä alla.

en: <strong>Error:</strong> Your password reset link has expired. Please request a new link below.
fi: <strong>Virhe</strong>: salasanan palauttamislinkki on vanhentunut. Pyydä uutta linkkiä alla.

en: <strong>Error</strong>: %s
fi: <strong>Virhe</strong>: %s

en: <strong>Error</strong>: Please enter a username or email address.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Syötä käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite.

en: <strong>Error</strong>: The email could not be sent. Your site may not be correctly configured to send emails. <a href="%s">Get support for resetting your password</a>.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sähköpostia ei voitu lähettää. Sivustoa ei ole välttämättä konfiguroitu oikein lähettämään sähköpostia. <a href="%s">Apua salasanan palautukseen</a>.

en: <strong>Error</strong>: There is no account with that username or email address.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tiliä ei löytynyt tällä käyttäjätunnuksella tai sähköpostiosoitteella.

en: <strong>Explore</strong> ways to reduce the environmental impact of websites.
fi: <strong>Tutki</strong> tapoja vähentää verkkosivustojen ympäristövaikutusta.

en: <strong>Find</strong> and report bugs in the WordPress core software.
fi: <strong>Löydä</strong> ja raportoi bugeja WordPressin ytimestä.

en: <strong>Format</strong> &mdash; Post Formats designate how your theme will display a specific post. For example, you could have a <em>standard</em> blog post with a title and paragraphs, or a short <em>aside</em> that omits the title and contains a short text blurb. Your theme could enable all or some of 10 possible formats. <a href="https://wordpress.org/documentation/article/post-formats/#supported-formats">Learn more about each post format</a>.
fi: <strong>Muoto</strong> &mdash; Tämä määrittelee miten teemasi näyttää tietyn artikkelin. Sinulla voisi olla esimerkiksi <em>normaali</em> blogiartikkeli jossa on otsikko ja tekstikappaleita, tai kommenttien tapaisia <em>sivuhuomautuksia</em>, jotka jättävät otsikon kokonaan pois. Teemasi voi käyttää osaa tai kaikkia saatavilla olevista kymmenestä eri muodosta. Lue lisää <a href="https://wordpress.org/documentation/article/post-formats/#supported-formats">eri muodoista</a>.

en: <strong>Heads up!</strong> The versions of the following plugins you're running haven't been tested with WooCommerce %s. Please update them or confirm compatibility before updating WooCommerce, or you may experience issues:
fi: <strong>Nyt tarkkana!</strong> Näiden käytössä olevien lisäosien versioita ei ole testattu WooCommercen %s version kanssa. Päivitä ne tai varmista yhteensopivuus ennen WooCommercen päivittämistä jotta vältyt ongelmilta:

en: <strong>Howdy %1$s</strong>
fi: <strong>Moikka %1$s</strong>

en: <strong>Info</strong> &mdash; The site URL is rarely edited as this can cause the site to not work properly. The Registered date and Last Updated date are displayed. Network admins can mark a site as archived, spam, deleted and mature, to remove from public listings or disable.
fi: <strong>Tietoa</strong> &mdash; Sivuston URLia ei yleensä muokata, koska se voi rikkoa sivuston. Rekisteröintipäivä ja päivityspäivä ovat näkyviä tietoja. Verkoston ylläpitäjät voivat merkitä sivustoja arkistoiduiksi, roskapostiksi, tuhotuksi tai aikuisille suunnatuiksi, poistaa sivuja listoilta tai kytkeä niitä pois päältä.

en: <strong>Lend</strong> your creative imagination to the WordPress UI design.
fi: <strong>Lainaa</strong> luovaa mielikuvitustasi WordPressin käyttöliittymän suunnitteluun.

en: <strong>Media</strong> &mdash; A list of URLs for all media file uploads made by the user.
fi: <strong>Media</strong> &ndash; Osoitelista kaikista mediatiedostoista, jotka käyttäjä on siirtänyt sivustolle.

en: <strong>Media</strong> &mdash; A list of URLs for media files the user uploads.
fi: <strong>Media</strong> &mdash; Lista käyttäjän siirtämien mediatiedostojen verkko-osoitteista.

en: <strong>NOTE:</strong> If the import process is interrupted for <em>any</em> reason, come back to this page and it will continue from where it stopped automatically.
fi: <strong>HUOM:</strong> Jos tuonti keskeytyy <em>mistä tahansa</em> syystä, tule takaisin tälle sivulle ja tuonti jatkuu automaattisesti siitä mihin se jäi.

en: <strong>NOTE:</strong> You appear to have JavaScript disabled, so you will need to manually click through each step of this importer. If you enable JavaScript, it will step through automatically.
fi: <strong>HUOM:</strong> JavaScript vaikuttaa olevan pois käytöstä, joten joudut manuaalisesti käymään läpi jokaisen tuontivaiheen. Jos otat selaimesi asetuksista JavaScriptin käyttöön, tuontitoiminto etenee automaattisesti.

en: <strong>Name</strong> &mdash; The name is how it appears on your site.
fi: <strong>Nimi</strong> &mdash; Nimi näkyy sivulla.

en: <strong>Order</strong> &mdash; Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
fi: <strong>Järjestys</strong> &mdash; Sivut järjestetään yleensä aakkosjärjestykseen, mutta voit valita oman järjestyksen syöttämällä numeron (1 ensimmäiselle jne.) tähän kenttään.

en: <strong>Organize</strong> or participate in local Meetups and WordCamps.
fi: <strong>Järjestä</strong> paikallisia WordPress-tapaamisia tai WordCamp-tapahtumia, tai osallistu niihin.

en: <strong>Parent</strong> &mdash; Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have child categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
fi: <strong>Yläkategoria</strong>  &mdash; Kategorioilla voi olla keskinäinen hierarkia, toisin kuin avainsanoilla. Voit luoda kategorian Jazz ja sen alle alakategorioita, esim. Bebop ja Big Band. Yläkategorian asettaminen on vapaaehtoista. Luodaksesi alakategorian, valitse kategorialle yläkategoria.

en: <strong>Parent</strong> &mdash; You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
fi: <strong>Yläsivu</strong> &mdash; Voit järjestää sivuja hierarkisesti. Esimerkiksi sinulla voi olla &#8221;Tietoja minusta&#8221;-sivu, jolla on &#8221;Elämäni&#8221;- ja &#8221;Koirani&#8221;-sivut alasivuina. Sivutasojen määrää ei ole rajoitettu.

en: <strong>Post editor</strong> &mdash; Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and Text. Choose the mode by clicking on the appropriate tab.
fi: <strong>Artikkelin muokkain</strong>  &mdash; Syötä artikkelin teksti. Muokkauksessa on kaksi tilaa: Graafinen ja teksti. Valitse tila painamalla haluamaasi välilehteä. Graafinen tila antaa WYSIWYG-editorin.

en: <strong>Preview</strong> will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
fi: <strong>Esikatsele</strong> näyttää miltä artikkeliluonnos näyttäisi julkaistuna. Näytä näyttää julkaistun artikkelin. Artikkelin tilasta riippuu, kumpi linkki on näkyvissä.

en: <strong>Profile Information</strong> &mdash; user email address, username, display name, nickname, first name, last name, description/bio, and registration date.
fi: <strong>Profiilitiedot</strong> &ndash; käyttäjän sähköpostiosoite, käyttäjänimi, näytettävä nimi, lempinimi, etunimi, sukunimi, kuvaus/bio, ja rekisteröitymispäivä.

en: <strong>Promote</strong> the WordPress project to your community.
fi: <strong>Edistä</strong> WordPress-projektin tunnettuutta yhteisössäsi.

en: <strong>Publish</strong> &mdash; You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). The Password protected option allows you to set an arbitrary password for each post. The Private option hides the post from everyone except editors and administrators. Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post.
fi: <strong>Julkaise</strong> &mdash; Voit asettaa ehdot artikkelisi julkaisemiselle Julkaise-laatikossa. Tila-, Näkyvyys- ja Julkaise (välittömästi) -toimintojen kohdalla napsauta Muokkaa-linkkiä nähdäksesi lisää valintoja. Näkyvyys sisältää valintoja artikkelin salasanasuojaukseen ja artikkelin pitämiseen blogin ylimmäisenä artikkelina (kiinnitetty). Julkaise (välittömästi) antaa mahdollisuuden ajastaa julkaisu tulevaisuuteen tai vastaavasti asettaa julkaisupäivä menneisyyteen jälkijättöisesti. Salasanasuojaus mahdollistaa halutun salasanan asettamisen artikkelikohtaisesti. Yksityinen-valinta piilottaa artikkelin kaikilta paitsi päätoimittajilta ja pääkäyttäjiltä.

en: <strong>Quick Draft</strong> &mdash; Allows you to create a new post and save it as a draft. Also displays links to the 3 most recent draft posts you've started.
fi: <strong>Nopea luonnos</strong>  &mdash; Voit luoda nopeasti uuden artikkelin ja tallentaa sen luonnoksena. Näyttää myös 3 viimeisintä luonnosta.

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
fi: <strong>Pikamuokkaus</strong> tarjoaa nopean pääsyn artikkelisi metadataan, joita voit muokata poistumatta tästä näkymästä.

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
fi: <strong>Satunnainen:</strong> Näytä jokaisella sivulla eri kuva.

en: <strong>Remove</strong> allows you to remove a user from your site. It does not delete their content. You can also remove multiple users at once by using bulk actions.
fi: <strong>Poista-toiminto</strong> mahdollistaa käyttäjän poistamisen sivustolta. Se ei poista kyseisen käyttäjän tekemiä sisältöjä. Voit poistaa useampia käyttäjiä kerralla massatoiminnot-valikon kautta.

en: <strong>Screen Options</strong> &mdash; Use the Screen Options tab to choose which Dashboard boxes to show.
fi: <strong>Näyttöasetukset</strong>  &mdash; Käytä Näyttöasetukset-välilehteä valitaksesi mitä ohjausnäkymän laatikoista haluat näkyviin.

en: <strong>Send Trackbacks</strong> &mdash; Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
fi: <strong>Lähetä paluuviitteet</strong> &mdash; Paluuviitteet ovat tapa ilmoittaa blogijärjestelmille siitä, että olet linkittänyt niihin. Syötä osoitteet, joihin haluat lähettää paluuviittaukset. Jos linkität toisiin WordPress-sivustoihin, niille ilmoitetaan automaattisesti käyttämällä päivitysilmoitusta, jolloin tämä kenttä on tarpeeton.

en: <strong>Send password reset</strong> sends the user an email with a link to set a new password.
fi: <strong>Lähetä salasanan palauttamislinkki</strong> lähettää käyttäjän sähköpostiin linkin, jonka kautta hän voi luoda uuden salasanan.

en: <strong>Session Tokens</strong> &mdash; User login information, IP Addresses, Expiration Date, User Agent (Browser/OS), and Last Login.
fi: <strong>Istuntoavaimet</strong> &ndash; Käyttäjän kirjautumistiedot, IP-osoitteet, vanhenemisajankohta, User Agent (selain/käyttöjärjestelmä) ja viimeisin kirjautuminen.

en: <strong>Settings</strong> &mdash; This page shows a list of all settings associated with this site. Some are created by WordPress and others are created by plugins you activate. Note that some fields are grayed out and say Serialized Data. You cannot modify these values due to the way the setting is stored in the database.
fi: <strong>Asetukset</strong> &mdash; Tällä sivulla on kaikki tämän sivuston asetukset. Jotkut näistä ovat WordPressin luomia, osa on peräisin lisäosista. Jotkut kentistä ovat harmaita ja niissä on sarjallistettua dataa. Näitä arvoja ei voi muokata tältä sivulta.

en: <strong>Share</strong> your knowledge in the WordPress support forums.
fi: <strong>Jaa</strong> tietämystäsi WordPressin tukifoorumeilla.

en: <strong>Site Health Status</strong> &mdash; Informs you of any potential issues that should be addressed to improve the performance or security of your website.
fi: <strong>Sivuston eheys</strong> &ndash; sisältää tietoa asioista, jotka tulisi tarkistaa suorituskyvyn tai tietoturvan parantamiseksi.

en: <strong>Slug</strong> &mdash; The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
fi: <strong>Polkutunnus</strong>  &mdash; Polkutunnus on URL-yhteensopiva versio otsikosta. Se koostuu yleensä pelkistä pienistä kirjaimista, ja sisältää vain kirjaimia (a-z), numeroita ja väliviivoja.

en: <strong>Template</strong> &mdash; Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
fi: <strong>Sivupohja</strong> &mdash; Joillain teemoilla on erillisiä sivupohjia, joita voit käyttää tietyillä sivuilla, joissa voi olla lisätoimintoja tai mukautettuja ulkoasuja. Jos sivupohjia on, ne näkyvät tässä pudotusvalikossa.

en: <strong>Test</strong> new releases and proposed features for the Block Editor.
fi: <strong>Testaa</strong> uusia julkaisuja ja lohkoeditoriin ehdotettuja ominaisuuksia.

en: <strong>Themes</strong> &mdash; This area shows themes that are not already enabled across the network. Enabling a theme in this menu makes it accessible to this site. It does not activate the theme, but allows it to show in the site&#8217;s Appearance menu. To enable a theme for the entire network, see the <a href="%s">Network Themes</a> screen.
fi: <strong>Teemat</strong> &mdash; Tällä alueella näet teemat, jotka eivät ole käytössä koko verkostossa. Jos kytket teeman päälle tässä valikossa, se tulee saataville tälle sivustolle. Teemaa ei aktivoida, mutta se näkyy sivuston ulkoasuvalikossa. Jos haluat kytkeä teeman päälle koko verkostolle, katso <a href="%s">verkoston teemat</a> -sivua.

en: <strong>Title</strong> &mdash; Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
fi: <strong>Otsikko</strong> &mdash; Syötä otsikko artikkelillesi. Kun olet syöttänyt otsikon, näet alla osoiterakenteen, jota voit muokata.

en: <strong>Translate</strong> WordPress into your local language.
fi: <strong>Käännä</strong> WordPress paikalliselle kielellesi.

en: <strong>Trash</strong> removes your post from this list and places it in the Trash, from which you can permanently delete it.
fi: <strong>Siirrä roskakoriin</strong> siirtää artikkelin tästä listasta roskakoriin, josta voit poistaa sen pysyvästi.

en: <strong>Users</strong> &mdash; This displays the users associated with this site. You can also change their role, reset their password, or remove them from the site. Removing the user from the site does not remove the user from the network.
fi: <strong>Käyttäjät</strong> &mdash; Tästä näet sivuston käyttäjät. Voit vaihtaa heidän roolejaan, resetoida salasanat tai poistaa käyttäjät sivustolta. Käyttäjän poistaminen sivustolta ei poista käyttäjää verkostosta.

en: <strong>View</strong> takes you to a public author archive which lists all the posts published by the user.
fi: <strong>Näytä</strong> vie julkiseen kirjoittaja-arkistoon, joka listaa kaikki käyttäjän julkaisemat artikkelit.

en: <strong>View</strong> will take you to a public display page for that file.
fi: <strong>Näytä</strong> vie sinut tiedoston julkiselle sivulle.

en: <strong>Views per Visitor:</strong> %s
fi: <strong>Näyttökertoja per vierailija:</strong> %s

en: <strong>Views:</strong> %s
fi: <strong>Näyttökertoja:</strong> %s

en: <strong>WARNING:</strong> This can take a really long time if you have a lot of entries in your LiveJournal, or a lot of comments. Ideally, you should only start this process if you can leave your computer alone while it finishes the import.
fi: <strong>HUOM:</strong> Tässä voi kestää todella kauan, jos sinulla on paljon artikkeleita LiveJournalissa tai suuri määrä kommentteja. Silloin tuonti kannattaa tehdä vain jos voit jättää tietokoneesi päälle siksi aikaa kun artikkeleita tuodaan.

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same as your Privacy Policy page!
fi: <strong>Varoitus:</strong> näiden sivujen ei pitäisi olla samoja kuin tietosuojaseloste!

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
fi: <strong>Varoitus:</strong> etusivu ja artikkeleiden sivu eivät voi olla samoja!

en: <strong>Welcome to WooCommerce</strong> &#8211; You&lsquo;re almost ready to start selling :)
fi: <strong>Tervetuloa WooCommerceen</strong> &#8211; Olet melkein valmis aloittamaan myynnin :)

en: <strong>Welcome</strong> &mdash; Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.
fi: <strong>Tervetuloa</strong> &mdash; Näyttää linkit yleisimpiin uuden sivuston perustamiseen liittyviin toimintoihin.

en: <strong>WordPress Events and News</strong> &mdash; Upcoming events near you as well as the latest news from the official WordPress project and the <a href="%s">WordPress Planet</a>.
fi: <strong>WordPress-tapahtumat ja uutiset</strong> &mdash; Tulossa olevat tapahtumat lähellä sinua, sekä uusimmat uutiset WordPress-projektista ja <a href="%s">WordPress Planetista</a>.

en: <strong>Write</strong> and submit patches to fix bugs or help build new features.
fi: <strong>Kirjoita</strong> ja lähetä bugeja korjaavia paikkauksia tai auta rakentamaan uusia ominaisuuksia.

en: <strong>Write</strong> or improve documentation for WordPress.
fi: <strong>Kirjoita</strong> tai paranna WordPressin dokumentaatiota.

en: <strong>Your theme (%s) contains outdated copies of some WooCommerce template files.</strong> These files may need updating to ensure they are compatible with the current version of WooCommerce. Suggestions to fix this:
fi: <strong>Käyttämäsi teema (%s) sisältää vanhentuneita kopioita joistakin WooCommerce malline tiedostoista.</strong> Nämä tiedostot voi joutua päivittämään jotta ne ovat yhteensopivia nykyisen WooCommerce version kanssa.  Suositukset asian korjaamiseksi:

en: A 2 digit country code, e.g. US. Leave blank to apply to all.
fi: Maan tunnus, 2 merkkiä, esim. FI. Kun tyhjä, käytetään kaikkiin.

en: A 2 digit state code, e.g. AL. Leave blank to apply to all.
fi: Alueen tunnus, 2 merkkiä, esim. AL. Kun tyhjä, käytetään kaikkiin.

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
fi: <a href="%s">Sivu</a> (valitse alta)

en: A Custom Site Address
fi: Oma verkkotunnus

en: A PHP session was created by a %1$s function call. This interferes with REST API and loopback requests. The session should be closed by %2$s before making any HTTP requests.
fi: PHP-istunto on luotu kutsulla funktioon %1$s. Tämä häiritsee REST API:n ja takaisinkytkennän tekemiä pyyntöjä. Istunto on syytä sulkea %2$s:n avulla ennen uusien HTTP-pyyntöjen tekemistä.

en: A Semantic Personal Publishing Platform
fi: Merkityksellinen henkilökohtainen julkaisualusta

en: A UUID provided by the application to uniquely identify it. It is recommended to use an UUID v5 with the URL or DNS namespace.
fi: Sovelluksen tarjoama yksilöllinen UUID sen tunnistamiseksi. UUID v5:n käyttö on suositeltavaa, joko URL- tai DNS-nimiavaruuden kanssa.

en: A WordPress Commenter
fi: WordPress-kommentoija

en: A calendar of your site’s posts.
fi: Kalenterinäkymä sivustosi artikkeleista

en: A city in the same timezone as you.
fi: Kaupunki samassa aikavyöhykkeessä kuin sinä.

en: A cloud of your most used product tags.
fi: Pilviesitys useimmin käytetyistä tuoteavainsanoista.

en: A cloud of your most used tags.
fi: Avainsanapilvi käytetyimmistä avainsanoista.

en: A collection of stats from around WordPress.com that we’ve decided to share with the world. Our mission is to democratize publishing one website at a time.
fi: Nämä WordPress.com-tilastot olemme päättäneet jakaa maailman kanssa. Missiomme on demokratisoida verkkosivun julkaisu sivusto kerrallaan.

en: A comment is held for moderation
fi: Kommentti odottaa arviointia

en: A content summary without markup (truncated if no excerpt is provided).
fi: Sisällön yhteenveto ilman merkintöjä (typistetty, jos ote puuttuu).

en: A creative and responsive theme designed to help you share videos, photos, and music. Each content type is displayed in its own unique handcrafted style. Perfect for those who use different post formats.
fi: Luova ja responsiivinen teema, jonka avulla jaat videosi, kuvasi ja musiikkisi. Täydellinen teema erilaisten artikkelin muotojen näyttämiseen.

en: A date format for all date strings.
fi: Muoto kaikille päivämäärän merkkijonoille.

en: A day number of the week that the week should start on.
fi: Viikonpäivän numero josta viikko alkaa.

en: A description of the pattern.
fi: Lohkomallin kuvaus.

en: A description of the theme.
fi: Teeman kuvaus.

en: A detailed variation description.
fi: Yksityiskohtainen muunnelman kuvaus.

en: A duplicate event already exists.
fi: Vastaava tapahtuma on jo olemassa.

en: A fatal error has occurred while processing a recent subscription payment with PayPal. Please %1$sopen a new ticket at WooCommerce Support%3$s immediately to get this resolved. %2$sLearn more &raquo;%3$s
fi: Vakava virhe käsiteltäessä viimeaikaista kestotilauksen maksua PayPalin kanssa. %1$sAvaa uusi tukipyyntö WooCommerce-tukeen %3$s, jotta saat tämän nopeasti ratkaistua. %2$sLue lisää &raquo;%3$s

en: A font face matching those settings already exists.
fi: Näitä asetuksia vastaava fontti on jo olemassa.

en: A font family with slug "%s" already exists.
fi: Fonttiperhe tunnisteella "%s" on jo olemassa.

en: A friendly name for the webhook.
fi: Helposti muistettava nimi verkkotoimintokutsulle.

en: A friendly summary of the response including the HTTP response code, message, and body.
fi: Helposti omaksuttava yhteenveto vastauksesta, mukaan lukien HTTP-vastauskoodi, viesti ja sisältö.

en: A human readable description for the setting used in interfaces.
fi: Asetuksen selkokielinen kuvaus jota käytetään käyttöliittymissä.

en: A human readable label for the setting used in interfaces.
fi: Asetuksen selkokielinen tunnus jota käytetään käyttöliittymissä.

en: A human-readable description of the post type.
fi: Kuvaus sisältötyypistä.

en: A human-readable description of the resource.
fi: Resurssin selväkielinen kuvaus.

en: A human-readable description of the taxonomy.
fi: Taksonomian ihmisen luettavaksi tarkoitettu kuvaus.

en: A human-readable variation title.
fi: Muunnelman otsikko ihmiselle luettavassa muodossa.

en: A label describing the test.
fi: Testiä kuvaava tunniste.

en: A link to a pattern category.
fi: Linkki lohkomoallien kategoriaan.

en: A link to a post format
fi: Linkki artikkelimuotoon

en: A link to a product category.
fi: Linkki tuote-osastoon.

en: A link to a product tag.
fi: Linkki tuotteen avainsanaan.

en: A link to a product.
fi: Linkki tuotteeseen.

en: A link to set a new password will be sent to your email address.
fi: Linkki uuden salasanan asettamiseen lähetetään sähköpostiosoitteeseesi.

en: A list of stats to query must be provided.
fi: Kyselyyn täytyy antaa luettelo tilastoista.

en: A list of taxonomy terms that can be used in regard to order/product statuses.
fi: Luettelo luokittelujen arvoista joita voidaan käyttää tilauksen tai tuotteen tilan yhteydessä.

en: A list of taxonomy terms used for product visibility.
fi: Lista tuotteen näkyvyys luokittelussa käytetyistä termeistä.

en: A list of the inner block's own inner blocks. This is a recursive definition following the parent innerBlocks schema.
fi: Sisälohkon omien sisälohkojen lista. Tämä on rekursiivinen määritelmä, joka seuraa isäntänä toimivan sisälohkon (innerBlocks) schemaa.

en: A list of your site&#8217;s Pages.
fi: Lista sivustosi sivuista.

en: A list of your store's products.
fi: Lista kauppasi tuotteista

en: A list of your store's top-rated products.
fi: Lista kaupan parhaimmiksi arvotetuista tuotteista.

en: A list of your top rated posts, pages or comments.
fi: Lista parhaiten arvioiduista artikkeleista, sivuista ja kommenteista.

en: A list or dropdown of categories.
fi: Lista tai pudotusvalikko sivustosi kategorioista.

en: A list or dropdown of product categories.
fi: Osastojen lista tai pudotusvalikko

en: A live rate is the exact cost to ship an order, quoted directly from the shipping carrier.
fi: Tosiaikainen hinta on tarkka tilauksen toimitushinta, jonka kuljetusyritys tarjoaa suoraan.

en: A media item.
fi: Mediatiedosto.

en: A minimum order amount
fi: Tilauksen minimimäärä

en: A minimum order amount AND a coupon
fi: Pienin hyväksyttävä tilaus JA kuponki

en: A minimum order amount AND coupon
fi: Pienin hyväksyttävä tilaus JA kuponki

en: A minimum order amount OR a coupon
fi: Pienin hyväksyttävä tilaus TAI kuponki

en: A minimum order amount OR coupon
fi: Pienin hyväksyttävä tilaus TAI kuponki

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
fi: Kuukausikohtainen arkisto sivustosi artikkeleista.

en: A more descriptive explanation of what the test looks for, and why it is important for the user.
fi: Kuvaavampi selitys siitä, miltä testi näyttää ja miksi se on tärkeä käyttäjälle.

en: A name is required for this term.
fi: Tämä termi vaatii nimen

en: A named status for the object.
fi: Kohteen nimetty tila.

en: A named status for the post.
fi: Artikkelin nimetty tila.

en: A named status for the theme.
fi: Teeman nimetty tila.

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
fi: Uusi kommentti artikkeliisi "%s" odottaa hyväksymistäsi

en: A new minor update is available for your site. Because minor updates often address security, it&#8217;s important to install them.
fi: Sivustollesi on tarjolla pieni päivitys. Koska pienet päivitykset usein parantavat turvallisuutta, on tärkeää asentaa ne.

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
fi: Uusi päivitysilmoitus artikkeliisi "%s" odottaa hyväksymistäsi

en: A new queue has begun processing. <a href="%s">View actions in-progress &raquo;</a>
fi: Uusi jono on aloittanut käsittelyn. <a href="%s">Katso tapahtumien etenemistä &raquo;</a>

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
fi: Uusi paluuviite artikkeliisi "%s" odottaa hyväksymistäsi

en: A new version of WordPress is available.
fi: WordPressista on saatavilla uusi versio.

en: A note has been added to your order
fi: Tilaukseesi on lisätty viesti

en: A page cache plugin was detected.
fi: Sivuvälimuistin lisäosa löydettiin.

en: A page cache plugin was not detected.
fi: Sivuvälimuistin lisäosaa ei löydetty.

en: A partial IP address can be passed and matching results will be returned.
fi: Osittainen IP-osoite voidaan hakea ja tulokset palautetaan.

en: A password protected post can not be set to sticky.
fi: Salasanalla suojattua artikkelia ei voi kiinnittää.

en: A password reset email has been sent to the email address on file for your account, but may take several minutes to show up in your inbox. Please wait at least 10 minutes before attempting another reset.
fi: Sähköposti salasanan palauttamisesta on lähetetty osoitteeseen, joka on tallennettu tiliisi. Sen saapuminen voi kestää muutamia minuutteja. Odota vähintään 10 minuuttia ennen kuin yrität uudelleen.

en: A password reset link was emailed to %s.
fi: Salasanan palautuslinkki on lähetetty sähköpostitse käyttäjälle %s.

en: A password to protect access to the content and excerpt.
fi: Salasana sisällön ja otteen suojaamiseksi.

en: A persistent object cache is being used
fi: Pysyvä oliovälimuisti on käytössä

en: A persistent object cache is not required
fi: Pysyvää oliovälimuistia ei vaadita

en: A persistent object cache makes your site&#8217;s database more efficient, resulting in faster load times because WordPress can retrieve your site&#8217;s content and settings much more quickly.
fi: Pysyvä oliovälimuisti tekee sivustosi tietokannasta tehokkaamman ja saa sivustosi latautumaan nopeammin, koska WordPress pystyy hakemaan sisältösi ja asetuksesi paljon nopeammin.

en: A plugin disallowed this event.
fi: Lisäosa esti tämän tapahtuman.

en: A plugin has prevented updates by disabling %s.
fi: Lisäosa on estänyt päivitykset kytkemällä %s-suotimen pois päältä.

en: A plugin prevented the event from being rescheduled.
fi: Lisäosa esti tapahtuman uudelleenajastamisen.

en: A plugin prevented the event from being scheduled.
fi: Lisäosa esti tapahtuman ajastamisen.

en: A plugin prevented the event from being unscheduled.
fi: Lisäosa esti tapahtuman ajastuksen poiston.

en: A plugin prevented the hook from being cleared.
fi: Lisäosa esti koukun pyyhkimisen.

en: A portfolio theme for designers and photographers. Great for showing off your image oriented projects to the world.
fi: Portfolio-teema valokuvaajille, joka korostaa kuviasi hienolla tavalla.

en: A post ID mismatch has been detected.
fi: Artikkelin tunniste (ID) ei täsmää.

en: A post can not be sticky and have a password.
fi: Artikkeli ei voi olla samaan aikaan sekä kiinnitetty että salasanasuojattu.

en: A post type mismatch has been detected.
fi: Sisältötyyppi ei täsmää.

en: A previous automatic background update could not occur.
fi: Aikaisempaa automaattista taustapäivitystä ei saatu tehtyä.

en: A previous automatic background update ended with a critical failure, so updates are now disabled.
fi: Aikaisempi automaattinen taustapäivitys päättyi kriittiseen virheeseen, joten päivitykset on kytketty pois päältä.

en: A product attribute term with the provided ID could not be found
fi: Annetulla tuotteen ominaisuuden arvon tunnuksella -ID- ei löytynyt ominaisuuden arvoa

en: A product attribute with the provided ID could not be found
fi: Annetulla tuotteen ominaisuuden tunnuksella -ID- ei löytynyt tuotteen ominaisuutta

en: A product category with the provided ID could not be found
fi: Annetulla osaston tunnuksella -ID- ei löytynyt osastoa

en: A product displays a button with the text "Add to cart". By default, a subscription changes this to "Sign up now". You can customise the button text for subscriptions here.
fi: Tuote näyttää painikkeen, jossa on teksti "Lisää ostoskoriin". Oletuksena tilaus muuttaa tämän tilaksi "Rekisteröidy nyt". Voit mukauttaa painikkeiden tekstin tässä.

en: A product shipping class with the provided ID could not be found
fi: Annetulla tuotteen toimitusluokan tunnuksella -ID- ei löytynyt toimitusluokkaa

en: A product tag with the provided ID could not be found
fi: Annetulla tuotteen avainsanan tunnuksella -ID- ei löytynyt tuotteen avainsanaa

en: A product with this ID already exists.
fi: Tuote on jo olemassa tällä ID:llä.

en: A product with this SKU already exists.
fi: Tuote on jo olemassa tällä tuotetunnuksella (SKU).

en: A professional business theme with flexible drag and drop layouts and stunning slideshows.
fi: Yrityksille suunnatta ammattimainen teema, jossa ulkoasua voi muokata pudota ja raahaa -tekniikalla.

en: A recovery link was already sent %1$s ago. Please wait another %2$s before requesting a new email.
fi: Palautuslinkki on jo lähetetty, %1$s sitten. Ole hyvä ja odota %2$s ennen kuin pyydät sitä uudelleen.

en: A red bar on the left means the comment is waiting for you to moderate it.
fi: Punainen palkki vasemmalla tarkoittaa, että kommentti odottaa moderointia.

en: A sampling of the many features WordPress.com offers
fi: Esite sitä, mitä ominaisuuksia WordPress.com tarjoaa.

en: A scheduled event has failed
fi: Ajastettu tapahtuma epäonnistui

en: A scheduled event is late
fi: Ajastettu tapahtuma on myöhässä

en: A search form for your site.
fi: Hakulomake sivustollesi.

en: A search form for your store.
fi: Sivuston hakulomake.

en: A set of high quality curated patterns.
fi: Sarja korkealaatuisia kuratoituja lohkomalleja.

en: A shipping zone consists of the region(s) you'd like to ship to and the shipping method(s) offered. A shopper can only be matched to one zone, and we'll use their shipping address to show them the methods available in their area.
fi: Toimitusvyöhykkeet koostuu alueista joihin haluat toimittaa ja tarjotuista toimitustavoista. Ostaja voidaan yhdistää vain yhteen alueeseen. Käytämme heidän toimitusosoitettaan näyttääksemme heidän alueellaan saatavilla olevat toimitustavat.

en: A shipping zone is a geographic region where a certain set of shipping methods and rates apply.
fi: Toimitusvyöhyke on maantieteellinen alue jolle voi käyttää tiettyjä toimitustapoja ja toimitusmaksuja.

en: A shipping zone is a geographic region where a certain set of shipping methods are offered.
fi: Toimitusvyöhyke on maantieteellinen alue, jolle voi käyttää tiettyjä toimitustapoja.

en: A short description of the block, in human readable format.
fi: Lyhyt kuvaus lohkosta, ihmiselle luettavassa muodossa.

en: A short introduction to your hosts
fi: Lyhyt esittely sinun palveluntarjoajistasi

en: A simple offline gateway that lets you accept BACS payment.
fi: Yksinkertainen maksukäytävä jolla voi hyväksyä Pankkisiirto maksun joka ei tarvitse verkkoyhteyttä.

en: A simple offline gateway that lets you accept a check as method of payment.
fi: Yksinkertainen maksukäytävä jolla voit hyväksyä shekin maksutavaksi.

en: A simple offline gateway that lets you accept cash on delivery.
fi: Yksinkertainen maksukäytävä jolla voi hyväksyä maksun toimituksen yhteydessä.

en: A static page
fi: Staattinen sivu

en: A sticky post can not be password protected.
fi: Kiinnitetty artikkeli ei voi olla salasanasuojattu.

en: A structure tag is required when using custom permalinks. <a href="%s">Learn more</a>
fi: Rakennetagi on pakollinen, kun käytetään mukautettua osoiterakennetta. <a href="%s">Lue lisää.</a>

en: A subscription belonging to %1$s has been cancelled. Their subscription's details are as follows:
fi: Asiakkaan %1$s kestotilaus on peruutettu. Kestotilauksen tiedot ovat seuraavat:

en: A subscription belonging to %1$s has been suspended by the user. Their subscription's details are as follows:
fi: Kestotilauksen %1$s kuulumisesta on keskeytetty käyttäjän toimesta. Heidän kestotilauksen tiedot ovat seuraavat:

en: A subscription belonging to %1$s has expired. Their subscription's details are as follows:
fi: Asiakkaan %1$s kestotilaus on peruutettu. Kestotilauksen tiedot ovat seuraavat:

en: A subscription has been removed from your cart. Due to payment gateway restrictions, different subscription products can not be purchased at the same time.
fi: Tilaus on poistettu ostoskorista. Maksuväylien rajoituksista johtuen, erilaisia tilaus tuotteita ei voi ostaa samalla kertaa.

en: A subscription has been removed from your cart. Products and subscriptions can not be purchased at the same time.
fi: Tilaus on poistettu ostoskorista. Tuotteita ja tilauksia ei voi ostaa samalla kertaa.

en: A subscription renewal has been removed from your cart. Multiple subscriptions can not be purchased at the same time.
fi: Uusittu tilaus on poistettu ostoskorista. Useita tilauksia ei voi hankia samalla kertaa.

en: A tax rate with the provided ID could not be found
fi: Annetulla veroprosentin tunnuksella -ID- ei löytynyt veroprosenttia

en: A term with the name provided already exists in this taxonomy.
fi: Termi tällä nimellä ja polkutunnuksella on jo olemassa tässä taksonomiassa.

en: A term with the name provided already exists with this parent.
fi: Samanniminen termi on jo olemassa.

en: A test is unavailable
fi: Testiä ei ole saatavilla.

en: A time format for all time strings.
fi: Muoto kaikille kellonajan merkkijonoille.

en: A title on that page cannot be found.
fi: Sivun otsikkoa ei löytynyt.

en: A unique identifier for the setting.
fi: Muista poikkeava tunniste asetukselle.

en: A unique identifier for the tool.
fi: Muista poikkeava työkalun tunniste.

en: A unique identifier that can be used to link settings together.
fi: Muista poikkeava tunniste jota voidaan käyttää asetusten yhteen liittämiseen.

en: A unique tumblelog style theme featuring a fluid and responsive design. Looks great on the iPad, iPhone, and other modern mobile devices.
fi: Ainutlaatuinen tumblelog-tyylinen teema, joka on rakenteeltaan sulavasti liikkuva ja reagoiva. Se näyttää hyvältä iPadissa, iPhonessa ja muissa uusissa mobiililaitteissa.

en: A valid URL was not provided.
fi: URL oli virheellinen.

en: A valid email address is required
fi: Syötä voimassa oleva sähköpostiosoite

en: A valid email address is required.
fi: Validi sähköpostiosoite vaaditaan.

en: A valid email address must be given.
fi: Sähköpostiosoite ei ole kelvollinen.

en: A valid free shipping coupon
fi: Kelvollinen 'Maksuton toimitus' -kuponki

en: A variable mismatch has been detected.
fi: Muuttujat eivät vastaa toisiaan.

en: A variety of designs to display your team members.
fi: Erilaisia ​​malleja tiimisi jäsenten esittelyyn.

en: A variety of footer designs displaying information and site navigation.
fi: Erilaisia ​​alatunnisteita, jotka näyttävät tietoja ja sivuston navigoinnin.

en: A variety of header designs displaying your site title and navigation.
fi: Erilaisia ​​ylätunnisteita, jotka näyttävät sivustosi otsikon ja navigoinnin.

en: A while ago
fi: Jokin aika sitten

en: A widget containing a block.
fi: Lohkon sisältävä vimpain.

en: A zip file of the theme to be uploaded.
fi: Palvelimelle siirrettävän teeman .zip tiedosto.

en: ABOUT US
fi: TIETOA MEISTÄ

en: AND
fi: JA

en: API Key
fi: API-avain

en: API Key generated successfully. Make sure to copy your new keys now as the secret key will be hidden once you leave this page.
fi: Rajapinta/API avain tehty. Kopioi uudet avaimet nyt koska salainen avain piilotetaan kun poistut tältä sivulta.

en: API Key updated successfully.
fi: API -avain päivitettiin.

en: API Version
fi: API-versio

en: API credentials
fi: API-valtuudet

en: API docs
fi: API-ohjeet

en: API enabled
fi: API /rajapinta käytössä

[ctx: API error message when editing the order failed]
en: Edit subscription failed with error: %s
fi: Jatkuvan tilauksen muokkaus epäonnistui virheen vuoksi: %s

en: API key
fi: API avain

en: API path.
fi: API-polku.

[ctx: API response confirming order note deleted from a subscription]
en: Permanently deleted subscription note
fi: Lopullisesti poistettu kestotilauksen viesti

en: API user is invalid
fi: API -käyttäjä ei ole kelvollinen.

en: ASC
fi: nouseva

en: Abort
fi: keskeytetään

en: Abort the product attributes lookup table regeneration
fi: Keskeytä tuoteominaisuuksien hakutaulun uudelleenluonti

en: About
fi: Tietoja

en: About Action Scheduler %s
fi: Tietoja Toiminto ajastimesta %s

en: About Pages
fi: Tietoa sivuista

en: About Us
fi: Meistä

en: About WooCommerce
fi: Tietoa WooCommercesta

en: About WooCommerce Subscriptions
fi: Tietoa WooCommerce Subscriptionsista

en: About WordPress
fi: Tietoa WordPressistä

en: About Yourself
fi: Tietoja itsestäsi

en: About me
fi: Tietoja minusta

en: About the math
fi: Tietoja laskumenetelmästä

en: About the user
fi: Tietoja käyttäjästä

en: About us
fi: Tietoa meistä

en: Above each blog post
fi: jokaisen artikkelin yläpuolella

en: Above each comment
fi: jokaisen kommentin yläpuolella

en: Accept
fi: Hyväksy

en: Accept COD if the order is virtual
fi: Hyväksy Maksu toimitettaessa -COD- jos tuote on palvelu

en: Accept Early Renewal Payments
fi: Hyväksy toistuvia maksuja ennen eräpäivää

en: Accept Early Renewal Payments via a Modal
fi: Hyväksyä varhaisen uusimisen maksut modaalissa

en: Accept Invitation
fi: Hyväksy kutsu

en: Accept Manual Renewals
fi: Hyväksy manuaaliset uusimiset

en: Accept credit and debit cards, offline (cash or bank transfer) and logged-in payments with money in Mercado Pago. Safe and secure payments with the leading payment processor in LATAM.
fi: Hyväksy luotto- ja pankkikortit, offline-maksut (käteinen tai pankkisiirto) ja kirjatut maksut Mercado Pagossa. Turvalliset ja suojatut maksut Latinalaisen Amerikan johtavalta maksuprosessorilta.

en: Accept credit cards and other popular payment methods with %1$sWooPayments%2$s
fi: Ota vastaan maksuja luottokorteilla ja muilla suosituilla maksutavoilla %1$sWooPayments%2$s-palvelun avulla

en: Accept debit and credit cards in 135+ currencies, methods such as Alipay, and one-touch checkout with Apple Pay.
fi: Hyväksy pankki- ja luottokortteja 135+ valuutassa, maksutapoja kuten Alipay ja yhden kosketuksen maksu ApplePay.

en: Accept debit and credit cards in 135+ currencies, methods such as Alipay, and one-touch checkout with Apple Pay. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
fi: Vastaanota maksu- ja luottokortteja yli 135 valuutalla, maksutavoilla kuten Alipay ja yhden kosketuksen kassatapahtuma Apple Pay:lla. <a href="%s" target="_blank">Lue lisää</a>.

en: Accept for virtual orders
fi: Hyväksy palvelutuotteille

en: Accept payments via PayPal using account balance or credit card.
fi: Hyväksy maksuja PayPalin kautta, joko luottokortilla tai käyttäen tilin saldoa.

en: Access Permissions
fi: Pääsyn oikeudet

en: Access competitive shipping prices
fi: Pääsy kilpailukykyisiin toimitushintoihin.

en: Access denied
fi: Pääsy estetty

en: Access discounted shipping rates with DHL and USPS.
fi: Alennetut DHL:n ja UPS:n toimituskulut.

en: Access expires
fi: Pääsy umpeutuu

en: Access granted
fi: Pääsy sallittu

en: Access restriction
fi: Rajoitettu pääsy

en: Access scope
fi: Käyttöoikeus

en: Access to Purchased Downloads
fi: Pääsy ostettuihin digitaalisiin latauksiin

en: Accessibility
fi: Saavutettavuus

en: Accessibility Ready
fi: Saavutettava

en: Account
fi: Tunnus

en: Account %s activated
fi: Käyttäjätili %s aktivoitu

en: Account Deleted!
fi: Tili poistettu!

en: Account Details
fi: Tilin tiedot

en: Account Information
fi: Tilin tiedot

en: Account Management
fi: Kirjautumisen hallinta

en: Account Recovery
fi: Tilin palauttaminen

en: Account Settings
fi: Tilin asetukset

en: Account Type
fi: Tilin tyyppi

en: Account could not be created.
fi: Tiliä ei voitu luoda.

en: Account creation
fi: Tilin luominen

en: Account details
fi: Tilin tiedot

en: Account details changed successfully.
fi: Tilin tietoja vaihdettiin.

en: Account details:
fi: Tilin tiedot

en: Account endpoints
fi: Tilin verkko-osoitteen loppuliitteet

en: Account erasure requests
fi: Tilinpoistopyynnöt

en: Account name
fi: Pankkitilin (haltijan) nimi

en: Account number
fi: Pankkitilin numero

en: Account settings
fi: Tilin asetukset

en: Account username
fi: Asiakastilin käyttäjätunnus

en: Accounts &amp; Privacy
fi: Tilit &amp; Yksityisyys

en: Accuracy
fi: Tarkkuus

en: Achievement
fi: Saavutus

en: Achievements
fi: Saavutukset

en: Acre
fi: Akko

en: Action
fi: Toiminto

en: Action Group
fi: Toiminto ryhmä

en: Action Scheduler
fi: Toimintojen aikataulutus

en: Action Scheduler has migrated data to custom tables; however, orphaned log entries exist in the WordPress Comments table. %1$s <a href="%2$s">Learn more &raquo;</a>
fi: Toimito ajastin on siirtänyt tiedot mukautettuihin tauluihin; kuitenkin, orpoja lokivientejä on WordPress Comments taulussa. %1$s <a href="%2$s">Lue lisää &raquo;</a>

en: Action Scheduler is a scalable, traceable job queue for background processing large sets of actions. Action Scheduler works by triggering an action hook to run at some time in the future. Scheduled actions can also be scheduled to run on a recurring schedule.
fi: Toiminto ajastin on skaalautuva, jäljitettävä tehtäväjono suurten toimintojoukkojen taustasuoritukseen.Toiminto ajastin käynnistää toimintokutsun tiettynä hetkenä tulevaisuudessa. Ajastetut toiminnot voidaan myös ajastaa tapahtuvaksi toistuvan aikataulun mukaan.

en: Action Scheduler migration in progress. The list of scheduled actions may be incomplete.
fi: Toiminto ajastimen siirtotapahtuma käynnissä. Ajastettujen toimintojen luettelo voi olla puutteellinen.

en: Action Scheduler package
fi: Toiminto ajastin -paketti

en: Action Scheduler package running on your site.
fi: Toiminto ajastin -paketti toimii sivustolla.

en: Action Scheduler was unable to delete action %1$d. Reason: %2$s
fi: Ajastintoiminto ei onnistunut poistamaan toimintoa %1$d. Syy: %2$s

en: Action Status
fi: Toiminnon tila

en: Action [%1$s] has an invalid schedule: %2$s
fi: Toiminnon [%1$s] ajastus ei kelpaa: %2$s

en: Action [%1$s] has invalid arguments. It cannot be JSON decoded to an array. $args = %2$s
fi: Toiminnolla [%1$s] on argumentteja jotka eivät kelpaa. Sitä ei voi JSON purkaa matriisiksi.  $args = %2$s

en: Action event
fi: Toiminta tapahtuma

en: Action failed
fi: Toiminto epäonnistui

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
fi: Toiminto ei onnistunut. Päivitä sivu ja yritä uudelleen.

en: Action has been confirmed.
fi: Toiminto on vahvistettu.

en: Action required!
fi: Toimenpiteitä tarvitaan!

[ctx: Action shown in stats to download data as csv.]
en: Download data as CSV
fi: Lataa tiedot csv:nä

en: Action statuses are Pending, Complete, Canceled, Failed
fi: Toiminnon tilat ovat: Odottaa, Valmis, Peruttu, Epäonnistunut

en: Action that should be completed to connect Jetpack.
fi: Toiminto jaka pitäisi saattaa loppuun kun kytketään Jetpackiin.

en: Action:
fi: Toiminto:

en: ActionScheduler_Action::$args too long. To ensure the args column can be indexed, action args should not be more than %d characters when encoded as JSON.
fi: ActionScheduler_Action::$args liian pitkä. Jotta varmistetaan että args sarake voidaan indeksoida, toiminto args ei pitäisi olla pidempiä kuin %d merkkiä kun koodataan JSON.

en: Actionable order statuses
fi: Reagointia edellyttävät tilauksen tilat

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Activate
fi: Ota käyttöön

en: Activate %1$s
fi: Aktivoi %1$s

en: Activate & Save
fi: Ota käyttöön ja tallenna

en: Activate &#8220;%s&#8221;
fi: Ota käyttöön &#8220;%s&#8221;

en: Activate &amp; Publish
fi: Aktivoi &amp; julkaise

en: Activate &raquo;
fi: Aktivoi &raquo;

en: Activate Jetpack
fi: Aktivoi Jetpack

en: Activate Plugin
fi: Ota lisäosa käyttöön

en: Activate Plugin &amp; Go to Press This
fi: Aktivoi lisäosa &amp; ja palaa Press This -toimintoon

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
fi: Ota lisäosa käyttöön &amp; käynnistä tuontityökalu

en: Activate Press This
fi: Ota Press This käyttöön

en: Activate Site
fi: Aktivoi sivu

en: Activate Your Subscription
fi: Aktivoi tilauksesi

en: Activate this plugin
fi: Ota tämä lisäosa käyttöön

en: Activate this webhook
fi: Ota käyttöön tämä webhook

en: Activate usage tracking
fi: Ota käyttöön käytön seuranta

en: Activate your Akismet.com account %s
fi: Aktivoi Akismet.com-tilisi %s

en: Activate:
fi: Ota käyttöön

en: Activated
fi: Aktivoitu?

en: Activating
fi: Otetaan käyttöön

en: Activating theme…
fi: Aktivoidaan teemaa...

en: Activation Key Required
fi: Aktivointiavain vaaditaan

en: Activation Key:
fi: Aktivointiavain:

en: Active
fi: Käytössä

en: Active Child Theme
fi: Aktivoi lapsiteema

en: Active Plugins
fi: Käytössä olevat lisäosat

en: Active Product Filters
fi: Käytössä olevat suotimet

en: Active Subscriptions
fi: Voimassa olevat kestotilaukset

en: Active Subscriptions %s
fi: Voimassa olevat Kestotilaukset %s

en: Active Theme
fi: Aktivoi teema

en: Active editor
fi: Aktiivinen muokkain

en: Active filters
fi: Käytössä suodattimet

en: Active for %d payment | Active for %d payments
fi[0]: Käytössä %d maksussa
fi[1]: Käytössä %d maksuissa

en: Active for unlimited payments
fi: Aktiivinen rajoittamattomille maksuille

en: Active for x payments
fi: Aktiivinen x-maksukerralle

[ctx: Active plugin installations]
en: %s+ Million | %s+ Million
fi[0]: Yli %s miljoona
fi[1]: Yli %s miljoonaa

[ctx: Active plugin installations]
en: Less Than 10
fi: Alle 10

en: Active plugins
fi: Käytössä olevat lisäosat

en: Active plugins.
fi: Käytössä lisäosat.

en: Active subscriber?
fi: Voimassa oleva kestotilaaja?

en: Active theme
fi: Aktiivinen teema

en: Active theme: %1$s (version %2$s)
fi: Nykyinen teema: %1$s (versio %2$s)

en: Activities
fi: Toiminta

en: Activity
fi: Aktiviteetti

en: Activity log for the action.
fi: Toiminnon toimintoloki.

en: ActivityPub is a decentralized social networking protocol based on the ActivityStreams 2.0 data format. ActivityPub is an official W3C recommended standard published by the W3C Social Web Working Group. It provides a client to server API for creating, updating and deleting content, as well as a federated server to server API for delivering notifications and subscribing to content.
fi: ActivityPub on hajautettu sosiaalisen verkostoitumisen protokolla, joka perustuu ActivityStreams 2.0 -tietomuotoon. ActivityPub on virallinen W3C:n suosittelema standardi, jonka on julkaissut W3C Social Web Working Group. Se tarjoaa asiakas-palvelin API:n sisällön luomista, päivittämistä ja poistamista varten sekä hajautetun palvelinten välisen API:n ilmoitusten toimittamista ja sisällön tilaamista varten.

en: ActivityPub works as is and there is no need for you to install additional plugins, nevertheless there are some plugins that extends the functionality of ActivityPub.
fi: AcrivityPub toimii sellaisenaan, eikä ole tarve asentaa muita lisäosia, tosin on eräitä lisäosia, jotka laajentavat sen toiminnallisuutta.

en: Add
fi: Lisää

en: Add %s
fi: Lisää %s

en: Add &ldquo;%s&rdquo; to your cart
fi: Lisää &ldquo;%s&rdquo; ostoskoriin

en: Add / Remove
fi: Lisää / Poista

en: Add Audio
fi: Lisää ääni

en: Add Comment
fi: Lisää kommentti

en: Add Contact Form
fi: Lisää yhteydenottolomake

en: Add Content
fi: Lisää sisältöä

en: Add Credit Card
fi: Lisää uusi luottokortti

en: Add Custom Field
fi: Lisää avainkenttä

en: Add Data Erasure Request
fi: Uusi tietojenpoistopyyntö

en: Add Data Export Request
fi: Uusi tarkastuspyyntö

en: Add Existing User
fi: Lisää olemassa oleva käyttäjä

en: Add File
fi: Lisää tiedosto

en: Add Google Analytics
fi: Lisää Google Analytics -palvelu

en: Add Items
fi: Lisää kohteita

en: Add Link
fi: Lisää linkki

en: Add Location
fi: Lisää sijainti

en: Add Media
fi: Lisää media

en: Add Menu Items
fi: Lisää valikkokohteita

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New Answer
fi: Lisää uusi vastaus

en: Add New Application Password
fi: Luo uusi ohjelmakohtainen salasana

en: Add New Approved Directory
fi: Lisää uusi hyväksytty hakemisto

en: Add New Category
fi: Lisää uusi kategoria

en: Add New Changeset
fi: Lisää uusi muutosjoukko

en: Add New Comment
fi: Lisää uusi kommentti

en: Add New Custom Field:
fi: Lisää uusi kenttä:

en: Add New Header Image
fi: Lisää uusi otsakekuva

en: Add New Image
fi: Lisää uusi kuva

en: Add New Link
fi: Lisää linkki

en: Add New Link Category
fi: Lisää uusi kategoria

en: Add New Media File
fi: Lisää uusi mediatiedosto

en: Add New Navigation Menu
fi: Lisää uusi navigaatiovalikko

en: Add New Page
fi: Lisää uusi sivu

en: Add New Pattern
fi: Lisää uusi lohkomalli

en: Add New Plugin
fi: Lisää uusi lisäosa

en: Add New Post
fi: Lisää uusi artikkeli

en: Add New Retry
fi: Lisää uusi yritys

en: Add New Scheduled Action
fi: Lisää uusi ajastettu toiminto

en: Add New Site
fi: Lisää uusi sivusto

en: Add New Tag
fi: Lisää uusi avainsana

en: Add New Template
fi: Lisää uusi sivupohja

en: Add New Template Part
fi: Lisää uusi sivupohjan osa

en: Add New Theme
fi: Lisää uusi teema

en: Add New Topic
fi: Lisää uusi aihe

en: Add New User
fi: Lisää uusi käyttäjä

en: Add Site
fi: Lisää sivusto

en: Add Trusted Site
fi: Lisää luotettu sivusto

en: Add URL
fi: Lisää osoite

en: Add Video
fi: Lisää video

en: Add Widget
fi: Lisää vimpain

en: Add WordPress Site
fi: Lisää WordPress-sivu

en: Add Your Content
fi: Lisää sisältösi

en: Add a Domain
fi: Oma verkkotunnus

en: Add a Subscription Product
fi: Lisää kestotilauksen tuote

en: Add a URL Shortener
fi: Lisää URL lyhennin

en: Add a Widget
fi: Lisää vimpain

en: Add a comment to this post
fi: Kommentoi artikkelia

en: Add a comment…
fi: Lisää kommentti

en: Add a custom domain
fi: Lisää mukautettu verkkotunnus

en: Add a menu
fi: Lisää valikko

en: Add a navigation menu to your sidebar.
fi: Lisää navigaatiovalikko sivupalkkiisi.

en: Add a new page
fi: Lisää uusi sivu

en: Add a new service
fi: Lisää uusi palvelu

en: Add a note for your reference, or add a customer note (the user will be notified).
fi: Lisää kommentti tai lisää kommentti asiakkaalle (josta hänelle ilmoitetaan).

en: Add a product
fi: Lisää tuote

en: Add a review
fi: Lisää arvio

en: Add a sharing button
fi: Lisää jakopainike

en: Add a tlk.io webchat.
fi: Lisää tlk.io-verkkochatti

en: Add additional piece of info about each category to the report.
fi: Lisää tieto jokaisesta osastosta raporttiin.

en: Add additional piece of info about each coupon to the report.
fi: Lisää tieto jokaisesta kupongista raporttiin.

en: Add additional piece of info about each product to the report.
fi: Lisää tieto jokaisesta tuotteesta raporttiin.

en: Add advertising to your site through our WordAds program and earn money from impressions.
fi: Lisää mainoksia sivustollesi WordAds-kampanjamme kautta ja ansaitse rahaa julkaisuillasi.

en: Add alternate sources for maximum HTML5 playback
fi: Lisää vaihtoehtoisia lähteitä maksimaalisen HTML5-yhteensopivuuden takaamiseksi:

en: Add an Image
fi: Lisää kuva

en: Add an email signup form to allow people to subscribe to your blog.
fi: Lisää tilauslomake blogisi sivupalkkiin salliaksesi lukijoidesi tilata blogisi artikkelit sähköpostiinsa

en: Add as many zones as you need &ndash; customers will only see the methods available for their address.
fi: Lisää tarvittava määrä vyöhykkeitä &ndash; asiakkaat näkevät vain tavat jotka ovat saatavilla heidän osoitteseensa.

en: Add attribute
fi: Lisää ominaisuus

en: Add audio source
fi: Lisää vaihtoehtoinen tiedosto

en: Add block
fi: Lisää lohko

en: Add coupon
fi: Lisää kuponki

en: Add descriptive pieces of information that customers can use to search for this product on your store, such as “Material” or “Brand”.
fi: Lisää kuvailevia tietoja, joita asiakkaat voivat käyttää etsiessään tätä tuotetta kaupastasi, kuten "Materiaali" tai "Brändi".

en: Add existing
fi: Lisää olemassa oleva

en: Add fee
fi: Lisää maksu

en: Add file
fi: Lisää tiedosto

en: Add hashtags in the content as native tags and replace the #tag with the tag-link
fi: Lisää aihetunnisteita sisältöön natiivitageina ja korvaa #tag tag-linkillä

en: Add hashtags in the content as native tags and replace the <code>#tag</code> with the tag link. <strong>This feature is experimental! Please disable it, if you find any HTML or CSS errors.</strong>
fi: Lisää aihetunnisteita sisältöön natiiveina tageina ja korvaa <code>#tag</code> tagilinkillä. <strong>Tämä on kokeellinen ominaisuus! Poista se käytöstä, mikäli saat HTML tai CSS virheitä.</strong>

en: Add images to product gallery
fi: Lisää kuvia tuotekuvastoon

en: Add item(s)
fi: Lisää tuote/tuotteita

en: Add key
fi: Lisää avain

en: Add logo
fi: Lisää logo

en: Add manually
fi: Lisää manuaalisesti

en: Add media
fi: Lisää media

en: Add media files from your computer
fi: Valitse tiedosto omalta tietokoneeltasi:

en: Add menu items
fi: Lisää valikkokohteet

en: Add menu items from the column on the left.
fi: Lisää valikkokohteita vasemmalla olevasta sarakkeesta.

en: Add my products
fi: Lisää tuotteet

en: Add new
fi: Lisää uusi

en: Add new %s
fi: Lisää uusi %s

en: Add new Comment
fi: Lisää uusi kommentti

en: Add new Pattern
fi: Lisää uusi lohkomalli

en: Add new application password
fi: Luo uusi ohjelmakohtainen salasana

en: Add new attribute
fi: Lisää uusi ominaisuus

en: Add new category
fi: Lisää uusi kategoria

en: Add new coupon
fi: Lisää uusi kuponki

en: Add new order
fi: Lisää uusi tilaus

en: Add new page
fi: Lisää uusi sivu

en: Add new post
fi: Lisää uusi artikkeli

en: Add new product
fi: Lisää uusi tuote

en: Add new shipping class
fi: Lisää uusi toimitusluokka

[ctx: Add new subset (greek, cyrillic, devanagari, vietnamese)]
en: no-subset
fi: latin

en: Add new tag
fi: Lisää uusi avainsana

en: Add new webhook
fi: Lisää uusi verkkokoukku

en: Add note
fi: Lisää kommentti

en: Add one or several items at once by <strong>selecting the checkbox next to each item and clicking Add to Menu</strong>
fi: Lisää yksi tai useampi valinta kerralla <strong>ruksaamalla kunkin kohteen vieressä oleva valintaruutu ja klikkaamalla Lisää valikkoon</strong>

en: Add or remove menu items
fi: Lisää tai poista valikkokohteita

en: Add or remove pattern categories
fi: Lisää tai poista lohkomallien kategorioita

en: Add or remove tags
fi: Lisää tai poista avainsanoja

en: Add order
fi: Lisää tilaus

en: Add payment method
fi: Lisää maksutapa

en: Add price
fi: Lisää hinta

en: Add prices
fi: Lisää hinnat

en: Add product gallery images
fi: Lisää tuotekuvasto kuvia

en: Add product(s)
fi: Lisää tuote(tuotteet)

en: Add products
fi: Lisää tuotteet

en: Add review
fi: Lisää arvostelu

en: Add sharing buttons to your blog and allow your visitors to share posts with their friends.
fi: Lisää jakopainikkeita blogiisi ja anna kävijöidesi jakaa artikkeleitasi kavereidensa kanssa.

en: Add shipping
fi: Lisää toimitus

en: Add shipping class
fi: Lisää toimitusluokka

en: Add shipping costs
fi: Lisää toimituskulu

en: Add shipping method
fi: Lisää toimitustapa

en: Add shipping methods &amp; zones
fi: Lisää toimitustapoja ja -vyöhykkeitä

en: Add shipping zone
fi: Lisää toimitusvyöhyke

en: Add store details
fi: Lisää kaupan tiedot

en: Add subtitles
fi: Lisää tekstitys

en: Add tags
fi: Lisää avainsanat

en: Add tax
fi: Lisää vero

en: Add tax rates
fi: Lisää verokanta

en: Add the following to your %1$s file in %2$s <strong>above</strong> the line reading %3$s:
fi: Lisää seuraava hakemistossa %2$s olevan tiedoston %1$s rivin %3$s <strong>yläpuolelle</strong>:

en: Add the following to your %1$s file in %2$s, <strong>replacing</strong> other WordPress rules:
fi: Lisää seuraava %1$s-tiedostoosi hakemistossa %2$s, <strong>korvaamalla</strong> muut WordPress-säännöt:

en: Add the shipping methods you'd like to make available to customers in this zone.
fi: Lisää ne toimitustavat jotka haluat olevan käytössä asiakkaille tässä toimitusvyöhykkeessä.

en: Add the user without sending an email that requires their confirmation
fi: Lisää käyttäjä lähettämättä vahvistuspyyntöä.

en: Add title
fi: Lisää otsikko

en: Add to Audio Playlist
fi: Lisää soittolistaan

en: Add to Cart
fi: Lisää ostoskoriin

en: Add to Cart Button Text
fi: ”Lisää ostoskoriin” -painikkeen teksti

en: Add to Dictionary
fi: Lisää sanakirjaan

en: Add to Menu
fi: Lisää valikkoon

en: Add to Widget
fi: Lisää vimpaimeen

en: Add to audio playlist
fi: Lisää soittolistaan

en: Add to cart
fi: Lisää ostoskoriin

en: Add to cart behaviour
fi: Lisää koriin -toimintatapa

en: Add to cart button parameters.
fi: Lisää ostoskoriin -painikkeen parametrit.

en: Add to cart: &ldquo;%s&rdquo;
fi: Lisää ostoskoriin: &ldquo;%s&rdquo;

en: Add to gallery
fi: Lisää galleriaan

en: Add to menu
fi: Lisää valikkoon

en: Add to menu: %1$s (%2$s)
fi: Lisää valikkoon: %1$s (%2$s)

en: Add to video Playlist
fi: Lisää videosoittolistaan

en: Add to video playlist
fi: Lisää videosoittolistaan

en: Add to: %s
fi: Lisää vimpainalueeseen: %s

en: Add video source
fi: Lisää vaihtoehtoinen videotiedosto

en: Add webhook
fi: Lisää verkkokoukku

en: Add widget: %s
fi: Lisää vimpain: %s

en: Add widgets here.
fi: Lisää vimpaimet tähän.

en: Add your first product
fi: Lisää ensimmäinen tuote

en: Add your own CSS code here to customize the appearance and layout of your site.
fi: Lisää oma CSS-koodisi tänne muokataksesi sivuston ulkoasua ja asettelua.

en: Add zone
fi: Lisää toimitusvyöhyke

en: Add&nbsp;meta
fi: Lisää&nbsp;lisätieto

en: Add, organize, and modify individual menu items
fi: Lisätä, järjestellä ja muokata yksittäisi valikkokohteita

en: Add/remove code tag
fi: Lisää/poista code-tagi

en: Added
fi: Lisätty

en: Added line items: %s
fi: Lisätty rivikohteet: %s

en: Added:
fi: Lisätty:

en: Adding Categories
fi: Kategorioiden lisääminen

en: Adding Tags
fi: Avainsanojen lisääminen

en: Adding Themes
fi: Teemojen lisäämisestä

en: Adding an RSS feed to this site’s homepage is not supported, as it could lead to a loop that slows down your site. Try using another block, like the <strong>Latest Posts</strong> block, to list posts from the site.
fi: RSS-syötteen lisääminen etusivulle ei ole tuettu, sillä se voi johtaa silmukkaan hidastaen sivustoa. Kokeile listata artikkeleita käyttäen toista lohkoa, kuten <strong>Viimeisimmät artikkelit</strong>.

en: Adding new attribute failed.
fi: Uuden ominaisuuden lisäys epäonnistui.

en: Additional CSS
fi: Oma CSS

en: Additional Capabilities
fi: Lisäoikeudet:

en: Additional Email Addresses
fi: Vaihtoehtoinen sähköpostiosoite

en: Additional content
fi: Lisäsisältö

en: Additional help text shown to the user about the setting.
fi: Asetuksesta käyttäjälle näytettävän lisäohjeen teksti.

en: Additional images added to this gallery: %s
fi: Tähän galleriaan lisättiin %s kappaletta kuvia.

en: Additional information
fi: Lisätiedot

en: Additional items found: %d
fi: Lisää tuloksia löydettiin: %d

[ctx: Additional link settings]
en: Advanced
fi: Edistyneet asetukset

en: Additional rates
fi: Muut toimitusvalinnat

en: Additional settings
fi: Lisäasetukset

en: Additional shortcuts,
fi: Lisänäppäinoikotiet,

en: Additional tax classes
fi: Lisää veroluokkia

en: Address | Addresses
fi[0]: Osoite

en: Address (optional)
fi: Osoite (valinnainen)

en: Address 1
fi: Osoite 1

en: Address 2
fi: Osoite 2

en: Address Line 2
fi: Osoiterivi 2

en: Address changed successfully.
fi: Osoite vaihdettiin.

en: Address line 1
fi: Osoiterivi 1

en: Address line 1.
fi: Osoiterivi 1.

en: Address line 2
fi: Osoiterivi 2

en: Address line 2.
fi: Osoiterivi 2.

en: Address override
fi: Osoitteen korvaaminen

en: Address:
fi: Osoite:

en: Addresses
fi: Osoite

en: Adds an option to the orders screen for removing personal data in bulk. Note that removing personal data cannot be undone.
fi: Lisää valinnan tilausnäytölle jotta henkilötiedot voidaan poistaa massana. Huomaa että henkilötietojen poistoa ei voi perua.

en: Adjusted stock: %s
fi: Muutettu varasto: %s

en: Admin
fi: Ylläpito

en: Admin Color Scheme
fi: Hallintapaneelin väri

[ctx: Admin menu name]
en: Categories
fi: Osastot

[ctx: Admin menu name]
en: Coupons
fi: Kupongit

[ctx: Admin menu name]
en: Orders
fi: Tilaukset

[ctx: Admin menu name]
en: Products
fi: Tuotteet

[ctx: Admin menu name]
en: Renewal Payment Retries
fi: Uusiminen maksu uudelleenyrityksiä

[ctx: Admin menu name]
en: Scheduled Actions
fi: Ajastetut toiminnot

[ctx: Admin menu name]
en: Shipping classes
fi: Toimitusluokat

[ctx: Admin menu name]
en: Tags
fi: Avainsanat

en: Administration Email Address
fi: Ylläpidon sähköpostiosoite

en: Administration email verification
fi: Ylläpitäjän sähköpostiosoitteen varmennus

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Administrators have access to all the administration features.
fi: Ylläpitäjillä on pääsy kaikkiin ylläpito-ominaisuuksiin.

en: Advance automated workflows
fi: Edistyneet automatisoidut työnkulut (workflows)

en: Advanced
fi: Edistyneet ominaisuudet

en: Advanced Options
fi: Lisäasetukset

en: Advanced Settings
fi: Lisäasetukset

en: Advanced Social Media
fi: Edistynyt sosiaalinen media

en: Advanced WebFinger Support
fi: Edistynyt WebFinger tuki

en: Advanced caching plugin.
fi: Edistynyt välimuistilisäosa.

en: Advanced customization
fi: Kehittynyt muokkaus

en: Advanced options
fi: Edistyneet valinnat

en: Advanced social media
fi: Edistynyt sosiaalinen media

en: Advanced.
fi: Edistyneet ominaisuudet

en: Advertisements
fi: Mainokset

en: Affected event: | Affected events:
fi[0]: Tapahtuma jota tämä koskee:
fi[1]: Tapahtumat joita tämä koskee:

en: Affects all users
fi: Vaikuttaa kaikkiin käyttäjiin

en: Afghan afghani
fi: Afganistanin afgaani AFN

en: Afghanistan
fi: Afganistan

en: Africa
fi: Afrikka

en: Afrikaans
fi: afrikaans

en: After pre-tax discounts.
fi: Verojen jälkeen alennukset.

en: After publishing your changes, new image sizes may not be shown until you <a href="%s" target="_blank">Regenerate Thumbnails</a>.
fi: Kun muutokset on julkaistu, uudet koot voivat näkyä vasta kun <a href="%s" target="_blank">pikkukuvat on uudelleenvalmistettu</a>.

en: After publishing your changes, new image sizes may not be shown until you regenerate thumbnails. You can do this from the <a href="%1$s" target="_blank">tools section in WooCommerce</a> or by using a plugin such as <a href="%2$s" target="_blank">Regenerate Thumbnails</a>.
fi: Kun muutokset on julkaistu, uudet koot voivat näkyä vasta kun pikkukuvat on uudelleenvalmistettu. Voit tehdä tämän <a href="%1$s" target="_blank">WooCommercen Työkalut osassa</a> tai käyttämällä jotain lisäosaa kuten <a href="%2$s" target="_blank">Regenerate Thumbnails</a>.

en: After publishing your changes, new image sizes will be generated automatically.
fi: Kun muutokset on julkaistu, uuden kokoiset kuvat valmistetaan automaattisesti.

en: After that they can be reassigned to the logged-in user by going to the <a href="%1$s">WooCommerce webhooks settings page</a> and re-saving them.
fi: Sen jälkeen ne voidaan määrittää uudelleen kirjautuneelle käyttäjälle siirtymällä <a href="%1$s">WooCommerce-verkkotoimintokutsujen asetussivulle</a> ja tallentamalla ne uudelleen.

en: After your Privacy Policy page is set, you should edit it.
fi: Kun Tietosuojaseloste-sivu on asetettu, suosittelemme muokkaamaan sitä.

en: Akismet %s requires WordPress %s or higher.
fi: Akismet %s vaatii WordPress %s:n tai uudemman.

en: Akismet API Key
fi: Akismetin API-avain

en: Akismet Anti-spam strictness
fi: Akismetin roskaviestien eston tehokkuus

en: Akismet Configuration
fi: Akismet-asetukset

en: Akismet FAQ
fi: Akismetin UKK

en: Akismet Setup
fi: Akismetin käyttöönotto

en: Akismet Stats
fi: Akismet-tilastot

en: Akismet Support
fi: Akismetin tuki

en: Akismet Widget
fi: Akismet-vimpain

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
fi: Akismet tulkitsi tämän kommentin roskapostiksi yritettyään uudelleen.

en: Akismet caught this comment as spam.
fi: Akismet totesi tämän kommentin roskaviestiksi.

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
fi[0]: Akismet tarkisti %s kommentin.
fi[1]: Akismet tarkisti %s kommenttia.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
fi: Akismet puhdisti tämän kommentin automaattisesti.

en: Akismet cleared this comment.
fi: Akismet siivosi tämän kommentin.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
fi: Akismet törmäsi ongelmaan aikaisemman SSL-pyynnön kanssa, ja on ottanut sen väliaikaisesti pois käytöstä. Akismet yrittää käyttää SSL:ää hetken kuluttua uudestaan.

en: Akismet error code: %s
fi: Akismet-virhekoodi: %s

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
fi: Akismet suodattaa roskaviestit, jotta voit keskittyä tärkeämpiin asioihin.

en: Akismet has detected a problem.
fi: Akismet on havainnut ongelman.

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
fi[0]: Akismet on säästänyt sinulta %d tuntia!

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
fi[0]: Akismet on säästänyt aikaasi %d minuutin!
fi[1]:  Akismet on säästänyt aikaasi %d minuuttia!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
fi[0]: Akismet on säästänyt sinulta %s päivän!
fi[1]: Akismet on säästänyt sinulta %s päivää!

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam
fi: Akismet tarkisti tämän kommentin uudelleen ja merkitsi sen roskaksi.

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
fi: Akismet tarkisti uudelleen ja tämä kommentti todettiin roskaviestiksi.

en: Akismet re-checked and cleared this comment
fi: Akismet tarkisti ja merkitsi tämän kommentin hyväksyntää odottavaksi.

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
fi: Akismet tarkisti uudelleen ja siivosi tämän kommentin.

en: Akismet stats
fi: Akismet-tilastot

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
fi: Akismet ei voinut tarkistaa tätä kommenttia (vastaus: %s), se yrittää tarkistusta automaattisesti myöhemmin.

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
fi: Akismet ei voinut tarkistaa tätä kommenttia uudelleen (vastaus: %s).

en: Albanian
fi: albania

en: Albanian lek
fi: Albanian lek ALL

en: Album
fi: Albumi

en: Alert
fi: Huomio

en: Algerian dinar
fi: Algerian dinaari DZD

en: Align
fi: Tasaus

en: Align Center
fi: Keskitys

en: Align Left
fi: Vasen tasaus

en: Align Right
fi: Oikea tasaus

en: Align Subscription Renewal Day
fi: Kohdista kestotilauksen uusimispäivä

en: Align center
fi: Keskitys

en: Align left
fi: Vasen tasaus

en: Align right
fi: Oikea tasaus

en: Align the payment date for all customers who purchase this subscription to a specific day of the week or month.
fi: Kohdista maksupäivä tiettyyn päivään viikossa tai kuukaudessa kaikille asiakkaille, jotka ostavat tämän kestotilauksen.

en: Alignment
fi: Asettelu

[ctx: Alignment option]
en: None
fi: Ei mitään

en: All
fi: Kaikki

en: All %s
fi: Kaikki %s

en: All About Domains
fi: Kaikki verkkotunnuksista

en: All Apps
fi: Kaikki sovellukset

en: All Categories
fi: Kaikki kategoriat

en: All Changesets
fi: Kaikki muutosjoukot

en: All Comments
fi: Kaikki kommentit

en: All Link Categories
fi: Kaikki kategoriat

en: All Links
fi: Kaikki linkit

en: All My Sites
fi: Kaikki sivustoni

en: All Pages
fi: Kaikki sivut

en: All Patterns
fi: Kaikki lohkomallit

en: All Polls
fi: Kaikki kyselyt

en: All Posts
fi: Kaikki artikkelit

en: All Products
fi: Kaikki tuotteet

en: All Projects
fi: Kaikki projektit

en: All Settings
fi: Kaikki asetukset

en: All Sites
fi: Kaikki sivustot

en: All Tabs:
fi: Kaikki tyypit

en: All Tags
fi: Kaikki avainsanat

en: All Themes
fi: Kaikki teemat

en: All Time
fi: Koko aika

en: All Types
fi: Kaikki tyypit

en: All Users
fi: Kaikki käyttäjät

en: All allowed countries
fi: Kaikkiin maihin

en: All apps
fi: Kaikki sovellukset

en: All automatic updates are disabled.
fi: Kaikki automaattiset päivitykset ovat pois päältä.

en: All capabilities assigned to the user.
fi: Kaikki käyttäjälle asetetut oikeudet.

en: All capabilities used by the post type.
fi: Kaikki oikeudet, joita sisältötyyppi käyttää.

en: All capabilities used by the taxonomy.
fi: Kaikki taksonomian käyttämät oikeudet.

en: All categories
fi: Kaikki kategoriat

en: All colors
fi: Kaikki värit

en: All columns
fi: Kaikki sarakkeet

en: All comment types
fi: Kaikki kommenttityypit

en: All content
fi: Kaikki sisältö

en: All coupons
fi: Kaikki kupongit

en: All dates
fi: Kaikki päivämäärät

en: All done!
fi: Valmista tuli!

en: All done.
fi: Valmista.

en: All done. <a href="%s">Have fun!</a>
fi: Valmista. <a href="%s">Pidä hauskaa!</a>

en: All features, supported by the post type.
fi: Kaikki ominaisuudet joita sisältötyyppi tukee.

en: All formats
fi: Kaikki muodot

en: All image sizes
fi: Kaikki kuvakoot

en: All languages
fi: Kaikki kielet

en: All levels
fi: Kaikki tasot

en: All linked subscription items have been removed from the cart.
fi: Kaikki liitetyt jatkuvat tilaukset ovat poistettu ostoskorista.

en: All media items
fi: Kaikki mediatiedostot

en: All missing WooCommerce pages successfully installed
fi: Kaikki WooCommerce lisäosasta puuttuneet sivut asennettu.

en: All notifications
fi: Kaikki ilmoitukset

en: All of your WordPress files are writable.
fi: Kaikki WordPress-tiedostosi ovat kirjoitettavissa.

en: All orders types
fi: Kaikki tilaustyypit

en: All pending and in-progress import actions have been cancelled.
fi: Kaikki odottavat ja käynnissä olleet tuonti toiminnot jotka on peruttu.

en: All posts were added to the category with the same name.
fi: Kaikki artikkelit lisättiin kategoriaan samalla nimellä.

en: All posts were imported with the current user as author. Use this form to move each Blogger user&#8217;s posts to a different WordPress user. You may <a href="users.php">add users</a> and then return to this page and complete the user mapping. This form may be used as many times as you like until you activate the &#8220;Restart&#8221; function below.
fi: Kaikki tuodut artikkelit on merkitty tämän käyttäjän kirjoittamiksi. Tällä lomakkeella voit siirtää kunkin Blogger-käyttäjän artikkelit eri WordPress-käyttäjien kirjoittamiksi. Voit <a href="users.php">lisätä käyttäjiä</a> ja palata takaisin tälle sivulle määrittämään kirjoittajat. Voit palata vaihtamaan näiden artikkeleiden kirjoittajia tälle lomakkeelle aina siihen asti kunnes käytät alla olevaa "Aloita alusta" -toimintoa.

en: All products
fi: Kaikki tuotteet

en: All required plugins are installed and activated.
fi: Kaikki tarvittavat lisäosat on asennettu ja otettu käyttöön.

en: All shipping classes
fi: Kaikki toimitusluokat

en: All sizes except thumbnail
fi: Kaikki kuvakoot paitsi pienoiskuva

en: All sources
fi: Kaikki lähteet

en: All systems functional.
fi: Kaikki järjestelmät toiminnassa.

en: All tags
fi: Kaikki avainsanat

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first.
fi: Kaikki siirtämäsi tiedostot näkyvät listattuina mediakirjastossa, jossa viimeisimmät lisäykset näkyvät ylimpänä.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the Screen Options tab to customize the display of this screen.
fi: Kaikki siirtämäsi tiedostot ovat listattuina mediakirjastossa, jossa uusimmat tiedostot näkyvät ylimpänä. Voit käyttää näyttöasetukset-välilehteä sivun näkymän mukauttamiseen.

en: All time
fi: Kaikki

en: All updates have been completed.
fi: Kaikki päivitykset on tehty.

en: All-in-one shipping tool:
fi: All-in-one toimitustyökalu:

en: Allow
fi: Salli

en: Allow $0 initial checkout without a payment method.
fi: Salli 0€ ensimmäinen maksu ilman maksutietoja.

en: Allow <a href="%s">trackbacks and pingbacks</a>
fi: Salli <a href="%s">paluuviitteet ja päivitysilmoitukset</a>

en: Allow Comments
fi: Salli kommentointi

en: Allow Pings
fi: Salli päivitysilmoitukset

en: Allow Switching
fi: Salli vaihtaminen

en: Allow a subscription product to be purchased with other products and subscriptions in the same transaction.
fi: Salli kestotilaustuotteen osto muiden tuotteiden ja kestotilausten kanssa samalla kerralla.

en: Allow a subscription product with a $0 initial payment to be purchased without providing a payment method. The customer will be required to provide a payment method at the end of the initial period to keep the subscription active.
fi: Salli kestotilaustuotteen, jolla on 0€ ensimmäinen maksu, osto ilman maksutietoja. Asiakkaan täytyy toimittaa maksutiedot ensimmäisen jakson lopussa pitääkseen kestotilauksen aktiivisena.

en: Allow backorders?
fi: Hyväksy jälkitoimitukset?

en: Allow comments
fi: Salli kommentointi

en: Allow comments on new posts
fi: Salli kommentointi uusiin artikkeleihin

en: Allow customer reviews?
fi: Salli asiakkaiden tuotearviot

en: Allow customers to bypass the checkout and renew their subscription early from their %1$sMy Account > View Subscription%2$s page. %3$sLearn more.%4$s
fi: Anna asiakkaiden ohittaa kassa ja uudistaa tilauksensa aikaisin %1$sOma tili > Näytä tilaus %2$s -sivulla. %3$sLue lisää. %4$s

en: Allow customers to choose a local pickup location during checkout.
fi: Salli asiakkaiden valita noutopaikka tilauksen yhteydessä.

en: Allow customers to create an account during checkout
fi: Salli asiakkaiden luoda tili kassalla

en: Allow customers to create an account on the "My account" page
fi: Salli asiakkaiden luoda tili "Oma tili" sivulla

en: Allow customers to log into an existing account during checkout
fi: Salli asiakkaiden kirjautua olemassa olevalle tilille kassalla.

en: Allow customers to pick up orders themselves. By default, when using local pickup store base taxes will apply regardless of customer address.
fi: Salli asiakkaiden noutaa itse tuotteet. Oletuksena tällöin kaupan sijainti määrää verot riippumatta asiakkaan osoitteesta.

en: Allow customers to place orders without an account
fi: Salli asiakkaiden tehdä tilaus ilman tilin perustamista

en: Allow customers to turn on and off automatic renewals from their View Subscription page.
fi: Salli asiakkaiden ottaa automaattiset uusimiset käyttöön ja poistaa ne käytöstä Näytä kestotilaukset -sivulla.

en: Allow embeds on specific websites. Comma-separated list of domain values.
fi: Sallii upotukset tietyille verkkosivustoille. Listassa verkkotunnusten hinnat eroteltuina pilkuilla.

en: Allow free shipping
fi: Salli Maksuton toimitus

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks)
fi: Salli linkki-ilmoitukset muista blogeista (päivitysilmoitukset ja paluuviitteet)

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new articles.
fi: Salli linkki-ilmoitukset muista blogeista (pingback ja trackback) uusiin artikkeleihin.

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new posts
fi: Salli linkki-ilmoitukset muista blogeista (pingback ja trackback) uusiin artikkeleihin

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new posts.
fi: Salli linkki-ilmoitukset muista blogeista (pingback ja trackback) uusiin artikkeleihin.

en: Allow multiple subscriptions and products to be purchased simultaneously.
fi: Salli useiden kestotilausten ja tuotteiden ostamisen samanaikaisesti.

en: Allow new users to sign up
fi: Salli uusien käyttäjien rekisteröityminen

en: Allow one item to be bought in a single order.
fi: Yksi tuote voidaan ostaa yhtä tilausta kohden.

en: Allow other answers
fi: Salli Muu-vastaukset

en: Allow people to post comments on new articles
fi: Salli uusien artikkelien kommentointi.

en: Allow people to submit comments on new posts
fi: Salli kommentointi uusille artikkeleille

en: Allow people to submit comments on new posts.
fi: Salli uusien artikkelien kommentointi.

en: Allow personal data to be removed in bulk from orders
fi: Salli henkilötietojen poisto tilauksista massana

en: Allow purchases
fi: Salli tilaukset

en: Allow readers to easily share your posts with others by adding sharing buttons throughout your site.
fi: Salli lukijoiden jakaa helposti artikkeleitasi muiden kanssa lisäämällä jakamisen painikkeet sivullesi.

en: Allow reviews.
fi: Salli tuotearviot.

en: Allow search engines to index this site
fi: Salli sivuston näkyminen hakukoneissa

en: Allow subscribers to switch (upgrade or downgrade) between different subscriptions. %1$sLearn more%2$s.
fi: Salli kestotilaajien vaihtaa (parantaa tai alentaa) eri kestotilaustyyppien välillä. %1$sLue lisää%2$s.

en: Allow usage of WooCommerce to be tracked
fi: Salli WooCommercen käytön seuranta

en: Allow your visitors to visit and read your website without seeing any WordPress.com advertising.
fi: Anna kävijöillesi mahdollisuus lukea verkkosivuasi ilman WordPress.com-mainoksia.

en: Allow, but notify customer
fi: Hyväksy ja ilmoita asiakkaalle

en: Allowed Files
fi: Sallitut tiedosto

en: Allowed ZIP/post codes
fi: Sallitut postinumerot

en: Allowed child block types.
fi: Sallitut alemman tason lohkotyypit.

en: Allowed emails
fi: Sallitut sähköpostit

en: Allowed file types: <strong>%s</strong>.
fi: Hyväksytyt tiedostotyypit: <strong>%s</strong>.

en: Allows use of HTML5 markup for search forms, comment forms, comment lists, gallery, and caption.
fi: Mahdollistaa HTML5-merkintöjen käyttämisen haku- ja kommenttilomakkeissa, kommenttilistoissa, gallerioissa ja kuvateksteissä.

en: Already Installed
fi: Asennettu

en: Already have a WordPress.com account?
fi: Omistat jo tilin WordPress.cominissa?

en: Already own a domain?
fi: Omistatko jo osoitteen?

en: Already pinged:
fi: Päivitysilmoitus on jo lähetetty:

en: Also available in
fi: Saatavilla myös

en: Alt Text
fi: Vaihtoehtoinen teksti

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
fi: Vaihtoehtoinen teksti kuvalle, esim. "Mona Lisa"

en: Alternate email address
fi: Vaihtoehtoinen sähköpostiosoite

en: Alternate text:
fi: Vaihtoehtoinen teksti:

en: Alternative Text
fi: Vaihtoehtoinen teksti

en: Alternative source
fi: Vaihtoehtoinen lähde

en: Alternative text to display when attachment is not displayed.
fi: Vaihtoehtoinen teksti näytettäväksi kun liitettä ei voida näyttää.

en: Alternatively you can reply to this email with "confirm" as the subject or first line of the body.
fi: Vaihtoehtoisesti voit vastata tähän viestiin laittamalla vastauksen aiheeksi tai ensimmäiselle riville sanan "confirm".

en: Alternatively, enter the path to a CSV file on your server:
fi: Vaihtoehoisesti anna tiedostopolku palvelimellasi olevaan CSV-tiedostoon:

en: Aluminum
fi: Alumiini

en: Aluminum Medium
fi: Alumiini (keskileveä)

en: Aluminum Narrow
fi: Alumiini (kapea)

en: Aluminum Wide
fi: Alumiini (leveä)

en: Always
fi: Aina

en: Always put spam in the Spam folder for review.
fi: Laita roskaviestit aina Roskaviestit-kansioon arviointia varten.

en: Always show quantity remaining in stock e.g. "12 in stock"
fi: Näytä aina varastossa olevien tuotteiden määrä, esimerkiksi "12 varastossa"

en: Always use https when visiting the admin
fi: Käytä aina https:ää käyttäessäsi hallintaa

en: America
fi: Amerikka

en: American English
fi: amerikanenglanti

en: American Samoa
fi: Amerikan Samoa

en: Amount
fi: Määrä

en: Amount already refunded
fi: Summa on jo hyvitetty

en: Amount discounted
fi: Alennuksen määrä

en: Amount discounted by coupons.
fi: Kuponkien alennusten määrä.

en: Amount of coupons.
fi: Kuponkien määrä.

en: Amount of customers.
fi: Asiakkaiden määrä.

en: Amount of items sold.
fi: Myytyjen tuotteiden määrä.

en: Amount of orders.
fi: Tilausten määrä.

en: Amount of products.
fi: Tuotteiden määrä.

en: Amount of reviews that the product has.
fi: Tuotteen arvioiden määrä.

en: Amount of reviews that the product have.
fi: Tuotteen tuotearvioiden lukumäärä.

en: Amount of reviews.
fi: Arviointien määrä.

en: Amount of sales.
fi: Myynnin määrä.

en: Amount of tax codes.
fi: Verokoodien määrä.

en: An HTTPS connection is a more secure way of browsing the web. Many services now have HTTPS as a requirement. HTTPS allows you to take advantage of new features that can increase site speed, improve search rankings, and gain the trust of your visitors by helping to protect their online privacy.
fi: HTTPS-yhteys on turvallisempi tapa selata verkkoa. Monilta palveluilta vaaditaan nykyään HTTPS-tukea. Käyttämällä HTTPS-yhteyttä hyödyt parannuksista latausnopeudessa, saat parempia sijoituksia hakukoneissa ja käyttäjät luottavat sivustoosi enemmän kun autat suojaaman heidän yksityisyyttään verkossa.

en: An RSS or Atom feed could not be found for that blog
fi: RSS- tai Atom-syötettä ei löytynyt kyseiselle blogille

en: An account is already registered with that username. Please choose another.
fi: Käyttäjätunnus on varattu. Ole hyvä, valitse toinen.

en: An account is already registered with your email address. <a href="#" class="showlogin">Please log in.</a>
fi: Tili on jo luotu antamallasi sähköpostiosoitteella. <a href="#" class="showlogin">Ole hyvä ja kirjaudu sisään.</a>

en: An account is already registered with your email address. Please log in before proceeding.
fi: Tili on jo luotu antamallasi sähköpostiosoitteella. Ole hyvä ja kirjaudu sisään ennen jatkamista.

en: An active PHP session was detected
fi: Aktiivinen PHP-istunto havainnoitiin.

en: An additional, optional address line for your business location.
fi: Valinnainen osoitteen lisärivi yrityksen sijainnissa.

en: An administrator for this blog must set up the Jetpack connection.
fi: Blogin pääkäyttäjän täytyy luoda Jetpack-yhteys.

en: An alphanumeric identifier for the menu location.
fi: Alfanumeerinen tunniste valikon sijainnille.

en: An alphanumeric identifier for the post type.
fi: Alfanumeerinen tunniste sisältötyypille.

en: An alphanumeric identifier for the post unique to its type.
fi: Artikkelin alfanumeerinen tunniste, joka on saman artikkelityypin sisällä yksilöivä.

en: An alphanumeric identifier for the resource unique to its type.
fi: Resurssin kirjaimista ja numeroista koostuva tunniste joka poikkeaa muista saman lajin resursseista.

en: An alphanumeric identifier for the resource.
fi: Resurssin kirjaimista ja numeroista koostuva tunniste.

en: An alphanumeric identifier for the revision unique to its type.
fi: Version alfanumeerinen tunniste, joka on saman lajin sisällä yksilöivä.

en: An alphanumeric identifier for the status.
fi: Alfanumeerinen tunniste tilalle.

en: An alphanumeric identifier for the taxonomy.
fi: Alfanumeerinen tunniste taksonomialle.

en: An alphanumeric identifier for the term unique to its type.
fi: Termin alfanumeerinen tunniste joka on saman lajin sisällä yksilöivä.

en: An alphanumeric identifier for the user.
fi: Käyttäjän alfanumeerinen tunniste.

en: An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.
fi: Kun vierailijat jättävät kommentin tälle sivustolle keräämme tiedon, joka on näkyvissä kommentointikentissä, IP-osoitteen sekä selaimen versioon liittyvät tiedot. Sähköpostiosoitteesta luotu anonymisoitu hajautustieto (hash) voidaan lähettää Gravatar-palveluun, jotta tiedetään onko kommentoija palvelun käyttäjä. Gravatar-palvelun tietosuojaseloste löytyy osoitteesta https://automattic.com/privacy/.

en: An application name is required to create an application password.
fi: Sovelluksen nimi vaaditaan sovellussalasanan luomiseksi.

en: An application would like to connect to your account.
fi: Sovellus haluaa yhdistää tiliisi.

en: An array of actions, if any, for the note.
fi: Huomioitavat toiminnot, jos niitä on.

en: An array of post types that the pattern is restricted to be used with.
fi: Taulukko sisältötyypeistä, joissa lohkomallia voidaan käyttää.

en: An array of template types where the pattern fits.
fi: Taulukko sivupohjien tyypeistä, joihin lohkomalli sopii.

en: An attempt was made, but your site could not be updated automatically.
fi: Sivustosi yritettiin päivittää automaattisesti, mutta tämä ei onnistunut.

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
fi: Automaattisen päivityksen viimeistely epäonnistui - <a href="%s">yritä päivittää uudelleen</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
fi: Automaattisen päivityksen viimeistely epäonnistui! Tiedosta asiasta pääkäyttäjää.

en: An avatar is an image that can be associated with a user across multiple websites. In this area, you can choose to display avatars of users who interact with the site.
fi: Avatar on kuva, joka voidaan yhdistää käyttäjään monella verkkosivustolla. Tässä osiossa voit valita avatarien näkyvyyden käyttäjillä, jotka toimivat sivustollasi.

en: An average is the sum of views divided by the number of days.
fi: Keskiarvo on näyttökertojen summa jaettuna päivien määrällä.

en: An elegant magazine theme for WordPress, with a responsive design, and support for widgets, post thumbnails, custom headers and custom backgrounds.
fi: Elegantti ja responsiivinen aikakauslehteä muistuttava teema WordPressiä varten. Tukee vimpaimia, artikkeleiden esikatselukuvia sekä otsake- ja taustakuvia.

en: An elegant, minimal theme designed for artists, photographers, and other creatives seeking a simple but beautiful way to showcase their talents online.
fi: Elegantti, minimaalinen teema, joka on suunniteltu artisteille, valokuvaajille ja muille tuotteliaille tahoille, jotka etsivät selkeää mutta samalla kaunista tapaa näyttää taitojaan internetissä.

en: An email has been sent to your address. Please click the enclosed link to confirm.
fi: Viesti on lähetetty osoitteeseesi. Ole hyvä ja klikkaa oheista linkkiä vahvistaaksesi.

en: An endpoint used for searching download logs for a specific IP address.
fi: Loppuliite jota käytetään etsittäessä tietyn IP-osoitteen ladattavia lokeja.

en: An error has occurred when activating %s. Please try again later.
fi: Tapahtui virhe kun %s yritettiin ottaa käyttöön. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: An error has occurred when deactivating the extension %1$s. Please proceed to the <a href="%2$s">Plugins screen</a> to deactivate it manually.
fi: Tapahtui virhe kun %1$s laajennusta yritettiin poistaa käytöstä. Siirry <a href="%2$s">Lisäosat näytölle</a> ja poista se käytöstä siellä.

en: An error has occurred when deactivating the subscription for %s. Please try again later.
fi: Tapahtui virhe kun %s tilausta yritettiin poistaa käytöstä. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: An error has occurred while processing a recent subscription related event. For steps on how to fix the affected subscription and to learn more about the possible causes of this error, please read our guide %1$shere%2$s. | An error has occurred while processing recent subscription related events. For steps on how to fix the affected subscriptions and to learn more about the possible causes of this error, please read our guide %1$shere%2$s.
fi[0]: Tapahtui virhe käsiteltäessä viimeaikaista kestotilaukseen liittyvää tapahtumaa. Ohjeita virhettä koskevan tilauksen korjaamiseen ja lisätietoja tämän virheen mahdollisista syistä on %1$soppaassamme%2$s.
fi[1]: Tapahtui virhe käsiteltäessä viimeaikaista kestotilaukseen liittyväiä tapahtumaia. Ohjeita virhettä koskevan tilauksien korjaamiseen ja lisätietoja tämän virheen mahdollisista syistä on %1$soppaassamme%2$s.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
fi: On tapahtunut virhe; syötteen palvelin ei luultavasti vastaa. Yritä myöhemmin uudestaan.

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
fi: Ilmeni virhe. Päivitä sivu ja yritä uudelleen.

en: An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
fi: On tapahtunut virhe; syötteen palvelin ei luultavasti vastaa. Yritä myöhemmin uudestaan.

en: An error occurred adding you to this site. Go to the <a href="%s">homepage</a>.
fi: Tapahtui virhe: emme onnistuneet lisäämään sinua sivustolle. Palaa <a href="%s">etusivulle</a>.

en: An error occurred authorizing your %s account.
fi: Ilmeni virhe tunnistaessa käyttäjätiliäsi %s.

en: An error occurred creating your new sharing service - please check you gave valid details.
fi: Virhe luodessa uutta jakopalvelua - tarkista antamasi tiedot.

en: An error occurred in the request and at the time were unable to send the consumer data
fi: Pyynnössä tapahtui virhe ja silloin ei voitu lähettää asiakkaan tietoja

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
fi: Virhe siirrettäessä tiedostoa. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: An error occurred while attempting to create the refund using the payment gateway API.
fi: Virhe kun yritettiin luoda hyvitystä käyttäen maksukäytävän rajapintaa/API.

en: An error occurred while saving. Please wait and try again in a minute.
fi: Tallennettaessa tapahtui virhe. Odota hetki ja yritä uudestaan.

en: An error occurred while updating %1$s: %2$s
fi: Kohdetta %1$s päivittäessä tapahtui virhe: %2$s

en: An error occurred, please try again or try an alternate form of payment.
fi: Tapahtui virhe, yritä uudelleen, tai vaihda maksutapa.

en: An error occurred.
fi: Tapahtui virhe.

en: An error occurred. Please try again later.
fi: Tapahtui virhe. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: An error occurred. Please try again.
fi: Tapahtui virhe. Yritä uudelleen.

en: An error of type %1$s was caused in line %2$s of the file %3$s. Error message: %4$s
fi: Tiedoston %3$s rivillä %2$s havaittiin virhe lajia %1$s. Virheviesti: %4$s

en: An exporter has improperly used the registration filter.
fi: Jokin vientityökalu on virheellisesti käyttäynyt rekisteröimissuodatinta.

en: An identifier for the group this setting belongs to.
fi: Tunniste ryhmälle jolle tämä asetus kuuluu.

en: An import is already in progress. Please allow the previous import to complete before beginning a new one.
fi: Tuonti on jo käynnissä. Anna aiemman tuonnin valmistua ennen kuin aloitat uuden.

en: An incomplete personal data request for this email address already exists.
fi: Keskeneräinen henkilötietopyyntö on jo olemassa tälle osoitteelle.

en: An integer was expected but "%1$s" (%2$s) was received.
fi: Kokonaislukua odotettiin, mutta "%1$s" (%2$s) vastaanotettiin.

en: An integration for utilizing MaxMind to do Geolocation lookups. Please note that this integration will only do country lookups.
fi: Liitos jotta voidaan käyttää MaxMind tekemään sijainninmääritys hakuja. Huomaa että tämä liitos tekee hakuja vain maista.

en: An invalid setting value was passed.
fi: Asetuksen arvo ei kelpaa.

en: An item which is no longer available was removed from your cart.
fi: Ostoskorista poistettiin tuote, jote ei ole enää saatavilla.

en: An optional zone you can use to set the shipping method(s) available to any regions that have not been listed above.
fi: Valinnainen alue, jota voit käyttää asettaaksesi toimitustapavaihtoehdot kaikkiin alueisiin, jotka eivät ole listattu yllä.

en: An order has been created for you on %1$s. Your invoice is below, with a link to make payment when you’re ready: %2$s
fi: Sinulle on luotu tilaus %1$s. Alla on lasku ja linkki maksamiseen - kun olet valmis: %2$s

en: An order note with the provided ID could not be found
fi: Annetulla tilauksen kommentin tunnuksella -ID- ei löytynyt kommenttia

en: An order refund with the provided ID could not be found.
fi: Annetulla tilauksen hyvityksen tunnuksella -ID- ei löytynyt hyvitystä

[ctx: An order type]
en: Non-subscription
fi: Ei-jatkuva tilaus

[ctx: An order type]
en: Original
fi: Alkuperäinen

[ctx: An order type]
en: Subscription Parent
fi: Alkuperäinen kestotilaus

[ctx: An order type]
en: Subscription Renewal
fi: Kestotilauksen uudistaminen

[ctx: An order type]
en: Subscription Resubscribe
fi: Uusittu kestotilaus

[ctx: An order type]
en: Subscription Switch
fi: Vaihda kestotilausta

en: An unexpected error happened while applying the Coupon %s.
fi: Kuponkia %s käytettäessä tapahtui odottamaton virhe.

en: An unexpected error occurred
fi: Ilmeni odottamaton virhe.

en: An unexpected error occurred.
fi: Odottamaton virhe.

en: An unknown error has occurred. Please try again.
fi: Tuntematon virhe ilmeni. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: An unknown error occurred
fi: Tapahtui tuntematon virhe

en: An unknown error occurred.
fi: Tapahtui tuntematon virhe.

en: An unknown error occurred. Please try again later.
fi: Tuntematon virhe tapahtui. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: Analytics
fi: Analytiikka

en: Ancestor blocks.
fi: Ylemmät lohkot.

en: And more...
fi: Ja lisää...

en: And much more...
fi: Ja paljon muuta…

en: Andaman and Nicobar Islands
fi: Andaman ja Nicobar Islands

en: Angle to rotate clockwise in degrees.
fi: Kiertokulma myötäpäivään asteissa.

en: Angolan kwanza
fi: Angolan kwanza AOA

en: Animation
fi: Animaatio

en: Annual
fi: Vuotuinen

en: Anonymous
fi: Nimetön

en: Another attempt will be made with the next release.
fi: Uusi yritys tehdään seuraavassa julkaisussa.

en: Another order milestone! Take a look at your Orders Report to review your orders to date.
fi: Jälleen uusi merkkipaalu! Katso Tilaukset raporttiasi jossa näet tilauksesi tähän mennessä.

en: Another update is currently in progress.
fi: Toinen päivitys on jo käynnissä.

en: Answer
fi: Vastaus

en: Answer Check
fi: Vastauksen tarkistus

en: Answer Group
fi: Vastausryhmä

en: Answers
fi: Vastaukset

en: Antarctica
fi: Etelämanner

en: Antigua and Barbuda
fi: Antigua ja Barbuda

en: Any %s
fi: Mikä tahansa %s

en: Any %s&hellip;
fi: Joku %s&hellip;

en: Any &quot;%1$s&quot; method
fi: Mikä tahansa &quot;%1$s&quot; menetelmä

en: Any Payment Method
fi: Mikä tahansa maksutapa

en: Any category
fi: Mikä tahansa osasto

en: Any extra capabilities assigned to the user.
fi: Käyttäjälle asetetut ylimääräiset oikeudet.

en: Anyone can register
fi: Kuka tahansa voi rekisteröityä

en: Anyone posts a comment
fi: Joku jättää kommentin

en: Apartment, suite, etc.
fi: Huoneisto, yksikkö, jne.

en: Apartment, suite, etc. (optional)
fi: Huoneisto, yksikkö jne. (valinnainen)

en: Apartment, suite, unit, etc.
fi: Huoneisto, yksikkö, jne.

en: Apartment, suite, unit, etc. (optional)
fi: Huoneisto, yksikkö jne. (valinnainen)

en: Apologies, but the page you requested could not be found.
fi: Valitettavasti etsimääsi sivua ei löytynyt.

en: Apologies, but the page you requested could not be found. Perhaps searching will help.
fi: Valitettavasti etsimääsi ei löytynyt. Ehkä hakutoiminnosta voisi olla apua.

en: App icon preview: Current image: %s
fi: Sovelluskuvakkeen esikatselu: Nykyinen kuva: %s

en: App icon preview: The current image has no alternative text. The file name is: %s
fi: Sovelluskuvakkeen esikatselu: Nykyisessä kuvassa ei ole vaihtoehtoista tekstiä. Tiedoston nimi on: %s

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Append a unique string to filename for security
fi: Lisää tiedostonimeen uniikki merkkijono lisäturvaksi

en: Application Passwords
fi: Sovellusten salasanat

en: Application authentication request
fi: Pyyntö sovelluksen oikeellisuuden tarkastamiseksi

en: Application password not found.
fi: Sovellussalasanaa ei löytynyt.

en: Application passwords
fi: Ohjelmakohtaiset salasanat

en: Application passwords allow authentication via non-interactive systems, such as XML-RPC or the REST API, without providing your actual password. Application passwords can be easily revoked. They cannot be used for traditional logins to your website.
fi: Sovellusten salasanoilla voit sallia pääsyn ulkoisille järjestelmille, kuten XML-RPC tai REST API, jakamatta omaa salasanaasi. Sovellusten salasanat voidaan helposti poistaa käytöstä ja niitä ei voi käyttää tavalliseen kirjautumiseen sivustollesi.

en: Application passwords are not available for your account. Please contact the site administrator for assistance.
fi: Sovellussalasanat eivät ole käytössä tililläsi. Ole hyvä ja ota yhteys sivuston ylläpitäjään.

en: Application passwords are not available.
fi: Sovellussalasanat eivät ole saatavilla.

en: Application passwords grant access to <a href="%1$s">the %2$s site in this installation that you have permissions on</a>. | Application passwords grant access to <a href="%1$s">all %2$s sites in this installation that you have permissions on</a>.
fi[0]: Sovellussalasanat sallivat pääsyn <a href="%1$s">yhteen (%2$s kpl) sivustoon tässä asennuksessa, johon sinulla on oikeudet</a>.
fi[1]: Sovellussalasanat sallivat pääsyn <a href="%1$s">kaikkiin sivustoihin (%2$s kpl) tässä asennuksessa, joihin sinulla on oikeudet</a>.

en: Application passwords grant access to <a href="%1$s">the %2$s site on the network as you have Super Admin rights</a>. | Application passwords grant access to <a href="%1$s">all %2$s sites on the network as you have Super Admin rights</a>.
fi[0]: Sovellussalasanat sallivat pääsyn <a href="%1$s">verkoston %2$s sivustoon, koska sinulla on järjestelmänvalvojan oikeudet</a>.
fi[1]: Sovellussalasanat sallivat pääsyn <a href="%1$s">kaikkiin verkoston %2$s sivustoon, koska sinulla on järjestelmänvalvojan oikeudet</a>.

en: Application website
fi: Ohjelman verkkosivu

en: Apply
fi: Hyväksy

en: Apply Changes
fi: Salli muutokset

en: Apply Crop
fi: Käytä rajausta

en: Apply changes to:
fi: Kohdista muutokset näihin:

en: Apply coupon
fi: Hyväksy kuponki

en: Apply minimum order rule before coupon discount
fi: Sovella sääntöä pienimmästä hyväksyttävästä tilauksesta (€) ennen kupongin alennusta

en: Apply to all qualifying items in cart
fi: Käytä kaikkiin ostoskorin soveltuviin tuotteisiin

en: Apply your skills or learn new ones.
fi: Käytä taitojasi tai opi uusia.

en: Approve
fi: Hyväksy

en: Approve and Reply
fi: Hyväksy ja vastaa

en: Approve comment
fi: Hyväksy kommentti

en: Approve it: %s
fi: Hyväksy: %s

en: Approve this comment
fi: Hyväksy tämä kommentti

en: Approve this review
fi: Hyväksy tämä arvostelu

en: Approved
fi: Hyväksytty

[ctx: Approved Directory URLs]
en: Search
fi: Hae

en: Approved Download Directories
fi: Hyväksytyt lataushakemistot

en: Approved Download Directories sync: scan has been cancelled.
fi: Hyväksyttyjen latauskansioiden synkronointi: skannaus peruutettu.

en: Approved directory URLs cannot be longer than 256 characters.
fi: Hyväksytyn hakemiston URL-osoite ei voi olla pidempi kuin 256 merkkiä.

[ctx: Approved product download directories]
en: Directory URL
fi: Hakemiston URL-osoite

[ctx: Approved product download directories]
en: Start Enforcing Rules
fi: Aloita sääntöjen noudattamisen valvonta

[ctx: Approved product download directories]
en: Stop Enforcing Rules
fi: Lopeta sääntöjen käyttämisen valvonta

[ctx: Approved product download directories]
en: The provided ID was invalid.
fi: Antamasi ID ei ole kelvollinen.

[ctx: Approved product download directories]
en: URL
fi: Verkko-osoite

en: Apr
fi: Huhti

en: April
fi: huhtikuu

[ctx: April abbreviation]
en: Apr
fi: Huh

en: Aquarium
fi: Akvaario

en: Arabic
fi: arabia

en: Araguaina
fi: Araguaína

en: Arbitrary HTML code.
fi: Vapaamuotoinen HTML-koodi.

en: Arbitrary text.
fi: Vapaamuotoinen teksti.

en: Archive
fi: Arkisto

en: Archive <span class="count">(%s)</span> | Archives <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Arkisto <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Arkistot <span class="count">(%s)</span>

en: Archive Title
fi: Arkiston otsikko

en: Archive for %s
fi: Arkisto kohteelle %s

en: Archive for the %s Tag
fi: Arkisto avainsanalle %s

en: Archive page
fi: Arkistosivu

en: Archive template
fi: Arkiston sivupohja

en: Archived
fi: Arkistoitu

en: Archives
fi: Arkistot

en: Arctic
fi: Arktis

en: Are WordPress cron jobs enabled?
fi: Onko WordPress ajastukset käytössä?

en: Are pretty permalinks supported?
fi: Tuetaanko kauniita kestolinkkejä?

en: Are you lost?
fi: Oletko eksyksissä?

en: Are you sure it exists?
fi: Oletko varma, että se on olemassa?

en: Are you sure the database server is not under particularly heavy load?
fi: Oletko varma, että tietokantapalvelimella ei ole poikkeuksellisen suurta kuormaa?

en: Are you sure the database server is running?
fi: Oletko varma, että tietokantapalvelin on käynnissä?

en: Are you sure you have the correct username and password?
fi: Oletko varma, että sinulla on oikea käyttäjätunnus ja salasana?

en: Are you sure you have typed the correct hostname?
fi: Onko palvelimen osoite varmasti kirjoitettu oikein?

en: Are you sure you want remove this item from your subscription?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän nimikkeen tilauksestasi?

en: Are you sure you want to cancel your subscription?
fi: Haluatko varmasti peruuttaa tilauksesi?

en: Are you sure you want to change the payment method from PayPal standard?
    
    This will suspend the subscription at PayPal.
fi: Oletko varma, että haluat muuttaa maksutavan PayPal standardista?
    
    Tämä keskeyttää kestotilauksen PayPal:ssa.

en: Are you sure you want to clear all logs from the database?
fi: Haluatko varmasti poistaa kaikki lokit tietokannasta?

en: Are you sure you want to delete "%s"?
fi: Haluatko varmasti poistaa kohteen "%s"?

en: Are you sure you want to delete all variations? This cannot be undone.
fi: Haluatko varmasti poistaa kaikki muunnelmat? Toimintoa ei voi peruuttaa.

en: Are you sure you want to delete the rating for "%s"?
fi: Haluatko varmasti poistaa arvostelun "%s"?

en: Are you sure you want to delete this answer?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän vastauksen?

en: Are you sure you want to delete this attribute?
fi: Haluatko poistaa tämän ominaisuuden?

en: Are you sure you want to delete this item?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän ?

en: Are you sure you want to delete this log?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän lokin?

en: Are you sure you want to delete this shipping method?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän toimitustavan?

en: Are you sure you want to delete this template file?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän pohjan?

en: Are you sure you want to delete this theme?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän teeman?

en: Are you sure you want to delete this zone? This action cannot be undone.
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän vyöhykkeen? Toimintoa ei voi perua.

en: Are you sure you want to discard your unpublished changes?
fi: Haluatko  varmasti hylätä tekemäsi julkaisemattomat muutokset?

en: Are you sure you want to do this?
fi: Oletko varma?

en: Are you sure you want to log out? <a href="%s">Confirm and log out</a>
fi: Oletko varma että haluat kirjautua ulos? <a href="%s">Vahvista uloskirjautuminen</a>

en: Are you sure you want to process a renewal?
    
    This will charge the customer and email them the renewal order (if emails are enabled).
fi: Oletko varma, että haluat käsitellä tilauksen uusinnan?
    
    Tämä veloittaa asiakkaita ja lähettää heille uusimistilauksen (jos sähköpostit ovat käytössä).

en: Are you sure you want to remove the selected items?
fi: Haluatko varmasti poistaa valitut kohteet?

en: Are you sure you want to remove the site icon?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa sivun kuvakkeen?

en: Are you sure you want to remove this item?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän tuotteen?

en: Are you sure you want to remove this variation?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän muunnelman?

en: Are you sure you want to retry payment for this renewal order?
    
    This will attempt to charge the customer and send renewal order emails (if emails are enabled).
fi: Oletko varma, että haluat yrittää maksua uudelleen tälle uusintatilaukselle?
    
    Tämä yrittää veloittaa asiakkaita ja lähettää heille uusimistilauksen (jos sähköpostit ovat käytössä).

en: Are you sure you want to revoke access to this download?
fi: Haluatko varmasti estää tämän lataamisen?

en: Are you sure you wish to delete this note? This action cannot be undone.
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän kommentin? Toimintoa ei voi perua.

en: Are you sure you wish to delete this refund? This action cannot be undone.
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän hyvityksen? Toimintoa ei voi perua.

en: Are you sure you wish to delete this tax column? This action cannot be undone.
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän vero sarakkeen? Toimintoa ei voi perua.

en: Are you sure you wish to process this refund? This action cannot be undone.
fi: Oletko varma, että haluat toteuttaa tämän hyvityksen? Toimintoa ei voi perua.

en: Are you sure you're ready?
fi: Oletko varma että olet valmis?

en: Are you sure?
fi: Oletko varma?

en: Argentina
fi: Argentiina

en: Argentine peso
fi: Argentiinan peso ARS

en: Argeș
fi: Arges

en: Arguments
fi: Argumentit

en: Armenian dram
fi: Armenian dram AMD

en: Array of column names to be searched.
fi: Taulukko sarakkeiden nimistä, joista etsitään.

en: Array of image edits.
fi: Kuvanmuokkausten taulukko.

en: Array of options (key value pairs) for inputs such as select, multiselect, and radio buttons.
fi: Valintojen matriisi (avain arvo parit) tiedoille kuten valitse, monivalinta ja radio painikkeet.

en: Array of options with associated values.
fi: Valintojen ruudukko jossa liittyvät arvot.

en: Array of the response headers from the receiving server.
fi: Matriisi jossa on vastaus headerit vastaanottavalta palvelimelta.

en: Art
fi: Taide

en: Art &amp; Design
fi: Taide &amp; design

en: Article
fi: Artikkeli

en: Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website.
fi: Tämän sivuston artikkelit voivat sisältää upotettua sisältöä (esimerkiksi videoita, kuvia, artikkeleita jne.). Toisilta sivustoilta tuodun upotetun sisällön avaaminen on verrattavissa siihen, että vierailija itse kävisi kolmannen osapuolen sivustolla.

en: Artist
fi: Esittäjä

en: Arts & Entertainment
fi: Kulttuuri & Viihde

en: Aruban florin
fi: Aruban floriini AWG

en: As a browser icon
fi: Selainkuvakkeena

en: As a new WordPress user, you should go to <a href="%s">your dashboard</a> to delete this page and create new pages for your content. Have fun!
fi: Uutena WordPress-käyttäjänä, sinun kannattaa mennä <a href="%s">ohjauspaneeliisi</a> poistaaksesi tämän sivun ja luodaksesi uusia sivuja sisällöllesi. Pidä hauskaa!

en: As a percentage of the image, the height to crop the image to. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
fi: Prosenttiosuutena kuvasta. Korkeus, johon kuva rajataan. VANHENTUNUT: Käytä "modifiers":ia sen sijasta.

en: As a percentage of the image, the width to crop the image to. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
fi: Prosenttiosuutena kuvasta. Leveys, johon kuva rajataan. VANHENTUNUT: Käytä "modifiers":ia sen sijasta.

en: As a percentage of the image, the x position to start the crop from. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
fi: Prosenttiosuutena kuvasta. X-asema, josta rajaus alkaa. VANHENTUNUT: Käytä "modifiers":ia sen sijasta.

en: As a percentage of the image, the y position to start the crop from. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
fi: Prosenttiosuutena kuvasta. Y-positio, josta rajaus alkaa. VANHENTUNUT: Käytä "modifiers":ia sen sijasta.

en: As a reminder, here are your order details:
fi: Tässä vielä tilauksesi tiedot:

en: As a single total
fi: Verot yhteensä

en: As a website owner, you may need to follow national or international privacy laws. For example, you may need to create and display a privacy policy.
fi: Sivuston omistajana saatat joutua noudattamaan kansallista tai kansainvälistä tietosuojalainsäädäntöä. Esimerkiksi, sinun on mahdollisesti luotava ja julkaistava sivustollasi tietosuojaseloste.

en: As an app icon
fi: Sovelluskuvakkeena

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Ascending.
fi: Nouseva

en: Ashkhabad
fi: Ašgabat

en: Asia
fi: Aasia

[ctx: Aspect ratio option for dimensions control]
en: Classic - 3:2
fi: Klassinen - 3:2

[ctx: Aspect ratio option for dimensions control]
en: Classic Portrait - 2:3
fi: Klassinen muotokuva - 2:3

[ctx: Aspect ratio option for dimensions control]
en: Custom
fi: Mukautettu

[ctx: Aspect ratio option for dimensions control]
en: Original
fi: Alkuperäinen

[ctx: Aspect ratio option for dimensions control]
en: Portrait - 3:4
fi: Muotokuva - 3:4

[ctx: Aspect ratio option for dimensions control]
en: Square - 1:1
fi: Neliö - 1:1

[ctx: Aspect ratio option for dimensions control]
en: Standard - 4:3
fi: Normaali - 4:3

[ctx: Aspect ratio option for dimensions control]
en: Tall - 9:16
fi: Korkea - 9:16

[ctx: Aspect ratio option for dimensions control]
en: Wide - 16:9
fi: Leveä - 16:9

en: Aspect ratio:
fi: Kuvasuhde:

en: Assign Authors
fi: Määritä kirjoittajat

en: Assign a parent term to create a hierarchy. The term Jazz, for example, would be the parent of Bebop and Big Band.
fi: Määritä ylemmän tason termi luodaksesi hierarkian. Esimerkiksi termien "Bepop" ja "Big Band" ylemmän tason termi voisi olla "Jazz".

en: Assigned Menu
fi: Valittu valikko

en: Astrakhan
fi: Astrahan

en: Asuncion
fi: Asunción

en: At WordPress.com, our mission is to democratize publishing one website at a time. Automattic, Inc, is passionate about making the web a better place.
fi: WordPress.comin tehtävä on demokratisoida verkkosivun julkaisu sivusto kerrallaan. Automatticin, Inc, intohimona on tehdä internetistä parempi.

en: At a Glance
fi: Sivustosi sisällöt lyhyesti

en: Athens
fi: Ateena

en: Atlantic
fi: Atlantti

en: Attach
fi: Liitä

en: Attach &#8220;%s&#8221; to existing content
fi: Liitä &#8221;%s&#8221; olemassa olevaan sisältöön

en: Attach to existing content
fi: Liitä olemassa olevaan sisältöön

en: Attaching Files
fi: Tiedostojen liittäminen

en: Attachment
fi: Kuvan asettelu

en: Attachment Attributes
fi: Liitetiedoston ominaisuudet

en: Attachment Details
fi: Liitteen tiedot

en: Attachment Display Settings
fi: Liitteen esitystapa

en: Attachment Page
fi: Liitteen sivu

en: Attachment Pages
fi: Liitteen sivut

en: Attachment Post URL
fi: Liitteen sivu

en: Attachment Preview
fi: Liitteen esikatselu

en: Attachment deleted
fi: Liite poistettu

en: Attachment details
fi: Liitteen tiedot

en: Attachment post ID
fi: Liitetyn artikkelin ID

en: Attachment type.
fi: Liitetiedoston tyyppi.

en: Attachment updated
fi: Liite päivitetty

en: Attachment uploaded
fi: Liite ladattu

en: Attachment viewed:
fi: Liite katsottu:

en: Attachments
fi: Liitteet

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article
fi: Yritä lähettää ilmoitus tässä artikkelissa linkitettyihin blogeihin.

en: Attempt to notify any blogs linked to from the post
fi: Yritä lähettää ilmoitus tässä artikkelissa linkitettyihin blogeihin.

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
fi: Kuvanlaadun asetuksen on oltava välillä 1&#151;100.

en: Attempting to parse a shortcode without a valid callback: %s
fi: Yritetään jäsentää lyhytkoodia ilman toimivaa takaisinkutsua: %s

en: Attempting to reduce used memory...
fi: Yritetään vähentää käytössä olevaa muistia...

en: Attempting to remigrate...
fi: Yritetään siirtää uudelleen...

en: Attempting to restore the previous version.
fi: Yritetään palauttaa edellinen versio.

en: Attend an upcoming event near %s.
fi: Osallistu tapahtumaan lähellä paikkaa %s.

en: Attribute
fi: Ominaisuus

en: Attribute %d default
fi: Ominaisuuden %d oletus

en: Attribute %d global
fi: Ominaisuus %d kaikkialla käytetty

en: Attribute %d name
fi: Ominaisuus %d nimi

en: Attribute %d value(s)
fi: Ominaisuus %d arvo(t)

en: Attribute %d visible
fi: Ominaisuus %d näkyy

en: Attribute ID.
fi: Ominaisuuden tunnus/ID.

en: Attribute all content to:
fi: Siirrä kaikki sisältö käyttäjälle:

en: Attribute does not exist.
fi: Ominaisuutta ei ole olemassa.

en: Attribute name
fi: Ominaisuuden nimi

en: Attribute name.
fi: Ominaisuuden nimi.

en: Attribute position.
fi: Ominaisuuden sijainti.

en: Attribute slug.
fi: Ominaisuuden polkutunnus.

en: Attribute taxonomy name.
fi: Ominaisuuden luokittelu nimi.

en: Attribute terms can be assigned to products and variations.<br/><br/><b>Note</b>: Deleting a term will remove it from all products and variations to which it has been assigned. Recreating a term will not automatically assign it back to products.
fi: Ominaisuuden arvot voidaan kohdistaa tuotteille ja muunnelmille.<br/><br/><b>Huom.</b>: Kun ominaisuuden arvo poistetaan, se poistuu kaikista tuotteista ja muunnelmista joihin se on liitetty. Arvon luonti uudelleen ei automaattisesti liitä sitä tuotteisiin.

en: Attribute type.
fi: Ominaisuuden laji.

en: Attribute updated successfully
fi: Ominaisuus päivitetty

en: Attribute value(s)
fi: Ominaisuuden arvo(t)

en: Attribute visibility
fi: Ominaisuuden näkyvyys

en: Attributes
fi: Attribuutit

en: Attributes for the block.
fi: Lohkon ominaisuudet.

en: Attributes let you define extra product data, such as size or color. You can use these attributes in the shop sidebar using the "layered nav" widgets.
fi: Ominaisuuksilla voit liittää tuotteisiin lisätietoja, kuten koko tai väri. Voit käyttää näitä ominaisuuksia kaupan sivupalkin "layered nav" vimpaimessa.

en: Attributes totals.
fi: Ominaisuuksia yhteensä.

en: Audio
fi: Musiikki

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Ääni <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Ääni <span class="count">(%s)</span>

en: Audio Codec:
fi: Äänikoodekki:

en: Audio File URL
fi: Äänitiedoston URL-osoite

en: Audio Format:
fi: Ääniformaatti:

en: Audio Player
fi: Äänitoistin

en: Audio Widget
fi: Äänivimpain

en: Audio Widget (%d) | Audio Widget (%d)
fi[0]: Äänivimpain (%d)
fi[1]: Äänivimpain (%d)

en: Audio details
fi: Äänitiedoston tiedot

en: Audio title
fi: Äänitiedoston otsikko

en: Audio title&hellip;
fi: Äänitiedoston otsikko&hellip;

en: Audio, Video, or Other File
fi: Ääni-, video- tai muu tiedosto

en: Aug
fi: Elo

en: August
fi: elokuu

[ctx: August abbreviation]
en: Aug
fi: Elo

en: Australian dollar
fi: Australian dollari AUD

en: Austria
fi: Itävalta

en: Authentication
fi: Tunnistus

en: Authentication and subscription caches refreshed successfully.
fi: Varmennus- ja tilausvälimuistit uusittu.

en: Author
fi: Kirjoittaja

en: Author Archive
fi: Kirjoittajan arkisto

en: Author Bio
fi: Kirjoittajan tiedot

en: Author Followers
fi: Kirjoittajan seuraajat

en: Author URL
fi: Kirjoittajan verkko-osoite

en: Author URL accessible
fi: Kirjoittajan URL saavutettavissa

en: Author URL is not accessible
fi: Kirjoittajan URL ei ole saavutettavissa

en: Author URL of the user.
fi: URL-osoite käyttäjän arkistoon.

en: Author URL test
fi: Kirjoittajan URL testi

en: Author mapping
fi: Kirjoittajien määritys

en: Author profile
fi: Kirjoittajan profiili

en: Author rich content with blocks and patterns
fi: Luo monipuolista sisältöä lohkojen ja lohkomallien avulla

en: Author website
fi: Tekijän sivusto

en: Author:
fi: Tekijä:

en: Author: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
fi: Kirjoittaja: %1$s (IP-osoite: %2$s, %3$s)

en: Author: %s
fi: Kirjoittaja: %s

en: Authorization failed
fi: Salliminen epäonnistui

en: Authorization header
fi: Authorization-otsake

en: Authorize
fi: Salli

en: Authorize Application
fi: Valtuuta sovellus

en: Authorize connection with %s
fi: Salli yhteys palveluun %s

en: Authorizing&hellip;
fi: Valtuutetaan&hellip;

en: Authors
fi: Kirjoittajat

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
fi: Kirjoittajat voivat julkaista ja hallita omia artikkeleitaan ja siirtämään tiedostoja.

en: Authors who can not access this settings page will find their username on the "Edit Profile" page.
fi: Käyttäjät, joilla ei ole pääsyä tämän asetussivulle, löytävät käyttäjänimensä "Käyttäjät - Profiili" -sivulta.

en: Authors:
fi: Kirjoittajat:

en: Auto
fi: Automaattinen

en: Auto Detect
fi: Automaattihaku

en: Auto Draft
fi: Automaattinen luonnos

en: Auto Renewal Toggle
fi: Valinta automaattiseen uusintaan

en: Auto add pages
fi: Lisää sivut automaattisesti

en: Auto renew
fi: Automaattinen uusiminen

en: Auto renews on:
fi: Uusitaan automaattisesti:

en: Auto-create a new account (recommended).
fi: Luo automaattisesti uusi tili (suositeltava).

en: Auto-update
fi: Automaattinen päivitys

en: Auto-updates
fi: Automaattiset päivitykset

en: Auto-updates Disabled <span class="count">(%s)</span> | Auto-updates Disabled <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Automaattiset päivitykset pois käytöstä <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Automaattiset päivitykset pois käytöstä <span class="count">(%s)</span>

en: Auto-updates Enabled <span class="count">(%s)</span> | Auto-updates Enabled <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Automaattiset päivitykset käytössä <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Automaattiset päivitykset käytössä <span class="count">(%s)</span>

en: Auto-updates can be enabled or disabled for each individual theme. Themes with auto-updates enabled will display the estimated date of the next auto-update. Auto-updates depends on the WP-Cron task scheduling system.
fi: Automaattiset päivitykset voidaan ottaa käyttöön tai poistaa käytöstä jokaiselle teemalle erikseen. Teemoille, joille automaattiset päivitykset on käytössä, näytetään seuraavan automaattisen päivityksen arvioitu päivämäärä. Automaattiset päivitykset toteutetaan WP-Cron -ajastusjärjestelmän avulla.

en: Auto-updates disabled
fi: Automaattiset päivitykset pois päältä

en: Auto-updates enabled
fi: Automaattiset päivitykset päällä

en: Auto-updates for plugins and themes appear to be disabled. This will prevent your site from receiving new versions automatically when available.
fi: Automaattiset päivitykset lisäosille ja teemoille vaikuttavat olevan pois päältä. Tämä estää sivustoasi saamaan uusia versioita automaattisesti kun sellaisia on tarjolla.

en: Auto-updates for plugins and/or themes appear to be disabled, but settings are still set to be displayed. This could cause auto-updates to not work as expected.
fi: Automaattiset päivitykset lisäosille ja/tai teemoille vaikuttavat olevan pois päältä. Tämä estää sivustoasi saamaan uusia versioita automaattisesti kun sellaisia on tarjolla.

en: Auto-updates for plugins appear to be disabled. This will prevent your site from receiving new versions automatically when available.
fi: Automaattiset päivitykset lisäosille vaikuttavat olevan pois päältä. Tämä estää sivustoasi saamaan uusia versioita automaattisesti kun sellaisia on tarjolla.

en: Auto-updates for themes appear to be disabled. This will prevent your site from receiving new versions automatically when available.
fi: Automaattiset päivitykset teemoille vaikuttavat olevan pois päältä. Tämä estää sivustoasi saamaan uusia versioita automaattisesti kun sellaisia on tarjolla.

en: Automated Taxes
fi: Automaattiset verot

en: Automated restores
fi: Automaattiset palautukset

en: Automated, real-time order import
fi: Automaattinen, reaaliaikainen tilausten tuonti.

en: Automatic Failed Payment Retries
fi: Epäonnistuneet maksuyritykset (automaattiset)

en: Automatic Failed Payment Retry
fi: Automaattinen epäonnistuneen maksun uudelleenyritys

en: Automatic Recurring Payments
fi: Automaattiset toistuvat maksut

en: Automatic Updates
fi: Automaattiset päivitykset

en: Automatic payment failed for order {order_number}
fi: Automaattinen maksu epäonnistui tilaukselle {order_number}

en: Automatic payment failed for {order_number}, we will retry {retry_time}
fi: Automaattinen maksu epäonnistui {order_number}, yritämme uudelleen {retry_time}

en: Automatic renewal payment failed
fi: Automaattinen uusintamaksu epäonnistui

en: Automatic update not scheduled. There may be a problem with WP-Cron.
fi: Automaattista päivitystä ei ole ajastettu. Kyseessä saattaa olla ongelma WP-Cronissa.

en: Automatic update overdue by %s. There may be a problem with WP-Cron.
fi: Automaattinen päivitys viivästynyt: %s. Kyseessä saattaa olla ongelma WP-Cronissa.

en: Automatic update scheduled in %s.
fi: Automaattinen päivitys ajastettu: %s.

en: Automatically add new top-level pages to this menu
fi: Lisää päätason sivut automaattisesti tähän valikkoon

en: Automatically add paragraphs
fi: Muodosta automaattisesti kappaleita.

en: Automatically calculate how much sales tax should be collected – by city, country, or state.
fi: Laske automaattisesti, kuinka paljon myyntiveroa pitäisi kerätä – kaupungeittain, maittain tai osavaltioittain.

en: Automatically close comments on articles older than {{numberOfDays /}} day | Automatically close comments on articles older than {{numberOfDays /}} days
fi[0]: Sulje automaattisesti kommentointi artikkeleista, jotka ovat yli {{numberOfDays /}} päivää vanhoja
fi[1]: Sulje automaattisesti kommentointi artikkeleista, jotka ovat yli {{numberOfDays /}} päivää vanhoja

en: Automatically close comments on posts older than %s days
fi: Sulje kommentointi automaattisesti yli %s päivää vanhoille artikkeleille.

en: Automatically expire the subscription after this length of time. This length is in addition to any free trial or amount of time provided before a synchronised first renewal date.
fi: Automaattisesti päätä kestotilaus tämän tilausajan jälkeen. Tämä tilausaika on ilmaisen kokeilujakson lisäksi tai aika ennen ensimmäistä synkronoitua uusintapäivää.

en: Automatically import order information to quickly print your labels.
fi: Tuo tilaustiedot automaattisesti tulostaaksesi etikettejä nopeasti.

en: Automatically linked when you make comments.
fi: Linkittää tähän osoitteeseen automaattisesti kommentoidessasi.

en: Autoplay
fi: Automaattinen toisto

en: Autosave by %s
fi: Automaattinen tallennus (%s)

en: Autoupdate
fi: Päivitä automaattisesti

en: Availability
fi: Saatavuus

en: Available Actions
fi: Toiminnot

en: Available Services
fi: Saatavilla olevat palvelut

en: Available Tools
fi: Saatavilla olevat työkalut

en: Available Widgets
fi: Asennetut vimpaimet

en: Available disk space
fi: Vapaa levytila

en: Available disk space is critically low, less than 20 MB available. Proceed with caution, updates may fail.
fi: Vapaata levytilaa kriittisen vähän; alle 20 Mt vapaana. Jatka varoen, päivitykset voivat epäonnistua.

en: Available disk space is low, less than 100 MB available.
fi: Käytettävissä oleva levytila vähissä; alle 100 Mt käytettävissä.

en: Available downloads
fi: Saatavilla olevat lataukset

en: Available on backorder
fi: Ei varastossa, vain jälkitoimituksena

en: Available placeholders: %s
fi: Saatavilla olevat paikanvaraimet: %s

en: Avatar
fi: Avatar-kuva

en: Avatar Display
fi: Avatarien näyttö

en: Avatar Size (px):
fi: Avatar-hahmon koko (px)

en: Avatar URL with image size of %d pixels.
fi: %d pikselin kokoisen avatarin URL.

en: Avatar URL.
fi: Avatar-kuvan verkko-osoite.

en: Avatar URLs for the comment author.
fi: Kommentin kirjoittajan avatar-kuvan URL.

en: Avatar URLs for the object reviewer.
fi: Kohteen arvioijalle avatar-kuvan verkko-osoitteet.

en: Avatar URLs for the user.
fi: Avatarien URL-osoitteet käyttäjälle.

en: Avatar background color:
fi: Avatar-hahmon taustaväri:

en: Avatars
fi: Avatar-kuvat

en: Average
fi: Keskiarvo

en: Average AOV per customer.
fi: Keskimäärin Keskimääräinen tilauksen arvo / asiakas.

en: Average Lifetime Value
fi: Keskimääräinen Elinkaariarvo

en: Average Lifetime Value %s
fi: Keskimääräinen Elinkaariarvo %s

en: Average Rating
fi: Arvostelu

en: Average Recurring Line Total %s
fi: Keskimääräinen toistuva kokonaismäärä %s

en: Average comments per month:
fi: Keskimäärin kommentteja per kuukausi:

en: Average gross sales amount
fi: Keskimääräinen bruttomyynnin arvo

en: Average items per order
fi: Keskimäärin kohteita / tilaus

en: Average net daily sales.
fi: Keskimääräinen nettopäivämyynti.

en: Average net sales amount
fi: Keskimääräinen nettomyynnin arvo

en: Average number of orders.
fi: Keskimäärin tilauksia.

en: Average order value
fi: keskimäärin tilauksen arvo

en: Average order value.
fi: Keskimäärin tilauksen arvo.

en: Average per Day
fi: Keskiarvo per päivä

en: Average per day
fi: Keskiarvo per päivä

en: Average rating
fi: Arvostelu, keskimääräinen

en: Average total spend per customer.
fi: Keskimäärin konaiskulutus / asiakas.

en: Averages are rounded to the nearest integer for display.
fi: Keskiarvot on pyöristetty lähimpään kokonaislukuun näyttöä varten.

en: Avg order value.
fi: Keskimäärä tilausarvo.

en: Awaiting BACS payment
fi: Odottaa tilisiirtoa

en: Awaiting product image
fi: Odottaa tuotekuvaa

en: Awaiting spam check
fi: Odottaa tarkistusta

en: Awesome blogs using %s
fi: Mahtavia blogeja, jotka käyttävät %s

en: Awesome! Your theme, <em>%s</em>, is already deemed to be mobile-friendly.
fi: Siistiä! Teemasi, <em>%s</em>, on jo todettu mobiili-ystävälliseksi.

en: Azerbaijan
fi: Azerbaidžan

en: Azerbaijani manat
fi: Azerbaidžanin manat AZN

en: Azores
fi: Azorit

en: BETA TESTING?
    =============
    
    This debugging email is sent when you are using a development version of WordPress.
    
    If you think these failures might be due to a bug in WordPress, could you report it?
     * Open a thread in the support forums: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Or, if you're comfortable writing a bug report: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Thanks! -- The WordPress Team
fi: BETA-TESTAAJA?
    =============
    
    Saat tämän sähköpostin silloin kun käytät WordPressin kehitysversiota.
    
    Jos arvelet että ongelmat johtuvat WordPressissä olevasta bugista, pyydämme raportoimaan sen:
     * Avaa ketju (englanniksi) foorumille: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Tai kirjoita bugiraportti: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Kiitos! -- WordPress-tiimi

en: BIC / Swift
fi: BIC (aiemmin SWIFT)

en: Back
fi: Takaisin

en: Back to %s
fi: Takaisin sivustolle %s

en: Back to Attributes
fi: Takaisin ominaisuuksiin

en: Back to My Site
fi: Takaisin sivustolleni

en: Back to blog options
fi: Palaa blogiasetuksiin

en: Back to post
fi: Takaisin artikkeliin

en: Back to post options
fi: Takaisin artikkelin valintoihin

en: Back to themes
fi: Takaisin teemoihin

en: Back to top
fi: Takaisin ylös

en: Background
fi: Tausta

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Background Image
fi: Taustakuva

[ctx: Background Preset]
en: Preset
fi: Oletusasetus

[ctx: Background Repeat]
en: Repeat
fi: Toisto

[ctx: Background Scroll]
en: Scroll
fi: Vieritys

en: Background color
fi: Taustan väri

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
fi: Tausta päivitetty. <a href="%s">Vieraile sivustolla</a> nähdäksesi, miltä se näyttää.

en: Background updates are not working as expected
fi: Taustapäivitykset eivät toimi odotetulla tavalla

en: Background updates are working
fi: Taustapäivitykset ovat toiminnassa

en: Background updates ensure that WordPress can auto-update if a security update is released for the version you are currently using.
fi: Taustapäivitykset varmistavat, että WordPress voi päivittää itsensä jos käytössäsi olevalle versiolle on saatavilla tietoturvapäivitys.

en: Background updates may not be working properly
fi: Taustapäivitykset eivät välttämättä toimi oikein

en: Backordered
fi: Jälkitoimitus

en: Backorders allowed?
fi: Salli jälkitoimitukset?

en: Backorders?
fi: Jälkitoimitukset?

en: Backup codes have been verified
fi: Vahvistuskoodit on vahvistettu

en: Bacău
fi: Bacau

en: Bad login/pass combination.
fi: Käyttäjätunnus tai salasana ei kelpaa.

en: Baghdad
fi: Bagdad

en: Bahamas
fi: Bahama

en: Bahamian dollar
fi: Bahaman dollari BSD

en: Bahraini dinar
fi: Bahrainin dinaari BHD

en: Band
fi: Bändi

en: Bandwidth:
fi: Kaistanleveys:

en: Bangka Belitung
fi: Bangka-Belitung

en: Bangladeshi taka
fi: Bangladeshin taka BDT

en: Bank
fi: Pankki

en: Bank code
fi: Pankin koodi

en: Bank name
fi: Pankin nimi

en: Bank transfer (BACS) payments
fi: Pankkisiirto (esim. SEPA-maksu) maksut

en: Bank transit number
fi: Pankkisiirto, SEPA-maksun numero

en: Banner
fi: Banneri

en: Banner text
fi: Bannerin teksti

en: Bar
fi: Baari

en: Barbadian dollar
fi: Barbadoksen dollari BBD

en: Barber Shop
fi: Parturi

en: Base color
fi: Otsakkeen väri

en: Base64 encoded representation of the instance settings.
fi: Instanssiasetusten Base64-koodattu vastine.

en: Basic Design Customization
fi: Ulkoasun perusmuokkaus

en: Basic details
fi: Perustiedot

en: Batch endpoint for getting specific performance indicators from `stats` endpoints.
fi: Erän loppuliite jolla saadaan tiettyjä tehokkuus ilmaisimia `stats` loppuliitteistä.

en: Bavaria
fi: Baijeri

en: Bay Islands
fi: Islas de la Bahía

en: Be part of a global open source community.
fi: Ole osa maailmanlaajuista avoimen lähdekoodin yhteisöä.

en: Be sure to save this in a safe location. You will not be able to retrieve it.
fi: Tallenna tämä varmaan paikkaan. Et voi hakea sitä myöhemmin.

en: Be the first to like this.
fi: Ole ensimmäinen, joka tykkää tästä.

en: Be the first to review &ldquo;%s&rdquo;
fi: Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle &ldquo;%s&rdquo;

en: Be the future of WordPress
fi: Ole WordPressin tulevaisuus

en: Beach
fi: Ranta

en: Because of this, it is not recommended as a payment method for Subscriptions unless it is the only available option for your country.
fi: Tämän vuoksi tätä ei suositella maksutavaksi, ellei se ole ainoa käytettävissä oleva vaihtoehto maassasi.

en: Because the %sWC_Subscription%s class extends %sWC_Order%s, you can use its familiar methods, like %s$subscription->update_status()%s or %s$subscription->get_total()%s.
fi: Koska %sWC_Subscription%s class ulottuu %sWC_Order%s, voit käyttää tuttuja menetelmiä kuten %s$subscription->update_status()%s tai %ssubscription-> get_total()%s.

en: Because you are using %1$s, the sites in your WordPress network must use sub-directories. Consider using %2$s if you wish to use sub-domains.
fi: Koska sivustosi osoite on %1$s, WordPress-verkkosi sivustojen on käytettävä alihakemistoja. Jos haluat käyttää alidomaineja, voit kokeilla muuttaa sivustosi osoitteeksi %2$s.

en: Before a comment appears
fi: Ennen kuin kommentti näytetään:

en: Before asking for help, we recommend checking the system status page to identify any problems with your configuration.
fi: Ennen avun pyytämistä, suosittelemme että tutustut ensin 'Järjestelmän tila' -sivuun. Se voi auttaa määritysten selvittämisessä.

en: Before discount
fi: Ennen alennusta

en: Before we send you on your way, we need to update your database to the newest version. If you do not have a recent backup of your site, %snow is the time to create one%s.
fi: Ennen kuin annamme sinun jatkaa, sinun täytyy päivittää tietokantasi uusimpaan versioon. Jos sinulla ei ole tuoretta varmuuskopiota sivustostasi, %snyt on hyvä aika luoda sellainen%s.

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
fi: Ennen kuin voit tuoda tiedoston, seuraava virhe on korjattava:

en: Before you can use the Crowdsignal plugin, you need to enter your <a href="%s">Crowdsignal.com</a> account details.
fi: Ennen, kuin voit käyttää Crowdsignal-lisäosaa, sinun täytyy antaa <a href="%s">Crowdsignal.com</a>-tilitietosi.

en: Belarus
fi: Valko-Venäjä

en: Belarusian
fi: valkovenäjä

en: Belarusian ruble
fi: Valko-Venäjän rupla BYR

en: Belarusian ruble (old)
fi: Valkovenäjän rupla (vanha) BYN

en: Belau
fi: Palau

en: Belgium
fi: Belgia

en: Belgrade
fi: Belgrad

en: Belize dollar
fi: Belizen dollari BZD

en: Below each blog post
fi: jokaisen artikkelin alapuolella

en: Below each comment
fi: jokaisen kommentin alapuolella

en: Below is a list of extensions available on your Woo.com account. To receive extension updates please make sure the extension is installed, and its subscription activated and connected to your Woo.com account. Extensions can be activated from the <a href="%s">Plugins</a> screen.
fi: Alla on lista laajennuksista jotka ovat saatavissa WooCommerce.com tilillä. Jotta saat päivityksiä laajennukseen, varmista että laajennus on asennettu, sen tilaus on käytössä ja se on yhdistetty Woo.com tiliin. Laajennukset voidaan ottaa käyttöön <a href="%s">Lisäosat</a> näytöllä.

en: Below is a list of extensions available on your WooCommerce.com account. To receive extension updates please make sure the extension is installed, and its subscription activated and connected to your WooCommerce.com account. Extensions can be activated from the <a href="%s">Plugins</a> screen.
fi: Alla on lista laajennuksista jotka ovat saatavissa WooCommerce.com tilillä. Jotta saat päivityksiä laajennukseen, varmista että laajennus on asennettu, sen tilaus on käytössä ja se on yhdistetty WooCommerce.com tiliin. Laajennukset voidaan ottaa käyttöön <a href="%s">Lisäosat</a> näytöllä.

en: Below, you can see the names of the authors of the MovableType posts in <i>italics</i>. For each of these names, select one of the blog's users as the author.
fi: Alla näet MovableType-blogin artikkelien kirjoittajien nimet <i>italic</i>-kirjasimella kirjoitettuna. Valitse alla olevalla lomakkeella  yksi tämän blogin käyttäjä, jonka kirjoittamiksi nämä artikkelit merkitään.

en: Berlin
fi: Berliini

en: Bermudian dollar
fi: Bermudan dollari BMD

en: Best Sellers
fi: Parhaiten myyneet

en: Best ever
fi: Kaikista parhain

en: Better security
fi: Parempi turvallisuus

en: Between %1$s and %2$s
fi: %1$s ja %2$s välillä

en: Bhutanese ngultrum
fi: Bhutanin ngultrum BTN

en: Big Important Warning!
fi: Lue tämä ennen siirtoa!

en: Big iPhone/iPad Update Now Available
fi: Merkittävä iPhone/iPad päivitys nyt saatavilla

en: Billing
fi: Laskutus

en: Billing &amp; Shipping
fi: Laskutus &amp; Toimitus

en: Billing Address
fi: Laskutusosoite

en: Billing Address 1
fi: Laskutusosoite 1

en: Billing Address 2
fi: Laskutusosoite 2

en: Billing City
fi: Laskutuskaupunki

en: Billing Company
fi: Laskutettava yritys

en: Billing Country / Region
fi: Laskutus maa / alue

en: Billing First Name
fi: Laskutus, etunimi

en: Billing History
fi: Maksuhistoria

en: Billing Last Name
fi: Laskutus, sukunimi

en: Billing Period
fi: Laskutusjakso

en: Billing Period:
fi: Laskutusjakso:

en: Billing Postal/Zip Code
fi: Laskutus postinumero/-koodi

en: Billing State
fi: Laskutusalue

en: Billing address
fi: Laskutusosoite

en: Billing address.
fi: Laskutusosoite.

en: Billing agreement cancelled at PayPal.
fi: Laskutussopimus peruutettu PayPalilla.

en: Billing details
fi: Laskutustiedot

en: Billing email
fi: Sähköposti laskutusta varten

en: Billing information
fi: Maksutiedot

en: Billing interval:
fi: Laskutuksen aikaväli:

en: Billing period for the subscription.
fi: Tilauksen laskutusväli.

en: Biographical Info
fi: Lisää hieman elämäkerrallista tietoa.

en: Biography
fi: Esittely - Bio

en: Bistrița-Năsăud
fi: Bistrita-Nasaud

en: Bitrate
fi: Tiedonsiirtonopeus

en: Bitrate Mode
fi: Tiedonsiirtomoodi

en: Black
fi: Musta

en: Blank
fi: Tyhjä

en: Block
fi: Lohko

en: Block "%1$s" does not contain a style named "%2$s".
fi: Lohkossa "%1$s" ei ole tyyliä nimeltä "%2$s.".

en: Block "%1$s" is declaring %2$s support in %3$s file under %4$s. %2$s support is now declared under %5$s.
fi: Lohko "%1$s" ilmoittaa %2$s-tuen tiedostossa %3$s avaimella %4$s. %2$s-tuki ilmoitetaan nyt avaimella %5$s.

en: Block Editor Patterns
fi: Lohkoeditorin mallit

en: Block Editor Styles
fi: Lohkoeditorin tyylit

en: Block Emails
fi: Estä sähköpostiviestit

en: Block HTML:
fi: Lohkon HTML:

en: Block Patterns
fi: Lohkomallit

en: Block all email updates from blogs you’re following on WordPress.com
fi: Estä kaikki sähköpostiviestit seuraamiltasi blogeilta Wordpress.comissa.

en: Block attributes.
fi: Lohkon attribuutit.

en: Block binding "%s" not found.
fi: Lohkosidosta "%s" ei löydy.

en: Block bindings source "%s" already registered.
fi: Lohkosidosten lähde "%s" on jo rekisteröity.

en: Block bindings source name must be a string.
fi: Lohkosidosten lähteen nimen on oltava merkkijono.

en: Block bindings source names must contain a namespace prefix. Example: my-plugin/my-custom-source
fi: Lohkosidosten lähteiden nimien tulee sisältää nimitilan (namespace) etuliite. Esimerkki: my-plugin/my-custom-source

en: Block bindings source names must not contain uppercase characters.
fi: Lohkosidosten lähteiden nimet eivät saa sisältää isoja merkkejä.

en: Block by cookie (recommended)
fi: Estä evästeen perusteella (suositeltu)

en: Block by cookie and by IP address
fi: Estä evästeen ja IP-osoitteen perusteella

en: Block category.
fi: Lohkokategoria.

en: Block emails
fi: Estä sähköpostiviestit

en: Block example.
fi: Lohkoesimerkki.

en: Block expiration limit
fi: Vanhentumissarjan raja

en: Block keywords.
fi: Lohkon avainsanat.

en: Block name is required.
fi: Lohkon nimi vaaditaan.

en: Block name must be a string.
fi: Lohkon nimen pitää olla merkkijono.

en: Block name.
fi: Lohkon nimi.

en: Block namespace.
fi: Lohkon nimiavaruus.

en: Block pattern categories
fi: Lohkomallien kategoriat

[ctx: Block pattern category]
en: About
fi: Tietoa

[ctx: Block pattern category]
en: Audio
fi: Ääni

[ctx: Block pattern category]
en: Banners
fi: Bannerit

[ctx: Block pattern category]
en: Buttons
fi: Painikkeet

[ctx: Block pattern category]
en: Call to Action
fi: Toimintakehotteet

[ctx: Block pattern category]
en: Columns
fi: Palstat

[ctx: Block pattern category]
en: Contact
fi: Yhteystiedot

[ctx: Block pattern category]
en: Featured
fi: Esittelyssä

[ctx: Block pattern category]
en: Footers
fi: Alatunnisteet

[ctx: Block pattern category]
en: Gallery
fi: Galleriat

[ctx: Block pattern category]
en: Headers
fi: Otsakkeet

[ctx: Block pattern category]
en: Posts
fi: Artikkelit

[ctx: Block pattern category]
en: Services
fi: Palvelut

[ctx: Block pattern category]
en: Team
fi: Tiimi

[ctx: Block pattern category]
en: Testimonials
fi: Suositukset

[ctx: Block pattern category]
en: Text
fi: Teksti

[ctx: Block pattern category]
en: Videos
fi: Videot

en: Block pattern category "%s" not found.
fi: Mallilohkokategoriaa "%s" ei löytynyt.

en: Block pattern category name must be a string.
fi: Mallilohkokategorian nimen pitää olla merkkijono.

[ctx: Block pattern title]
en: Grid
fi: Ruudukko

[ctx: Block pattern title]
en: Image at left
fi: Kuva vasemmalla

[ctx: Block pattern title]
en: Large title
fi: Suuri otsikko

[ctx: Block pattern title]
en: Offset
fi: Ohita alusta

[ctx: Block pattern title]
en: Small image and title
fi: Pieni kuva ja otsikko

[ctx: Block pattern title]
en: Social links with a shared background color
fi: Somelinkit jaetulla taustavärillä

[ctx: Block pattern title]
en: Standard
fi: Vakio

en: Block patterns
fi: Lohkomallit

en: Block patterns are pre-configured block layouts. Use them to get inspired or create new pages in a flash.
fi: Lohkomallit ovat valmiiksi määritettyjä asetteluja lohkoille. Hae niistä inspiraatiota tai luo niden avulla uusia sivuja nopeasti.

en: Block style name must be a string.
fi: Lohkon tyylin nimen pitää olla merkkijono.

en: Block style name must not contain any spaces.
fi: Lohkotyylin nimessä ei saa olla välilyöntejä.

en: Block style variations.
fi: Lohkon tyylimuunnelmat.

en: Block supports.
fi: Lohkon tukemat ominaisuudet.

en: Block type "%s" is already registered.
fi: Lohkotyyppi "%s" on jo rekisteröity.

en: Block type "%s" is not registered.
fi: Lohkotyyppiä "%s" ei ole rekisteröity.

en: Block type names must be strings.
fi: Lohkolajin nimen pitää olla merkkijono.

en: Block type names must contain a namespace prefix. Example: my-plugin/my-custom-block-type
fi: Lohkolajin nimessä tulee olla etuliiite. Esimerkiksi my-plugin/my-custom-block-type

en: Block type names must not contain uppercase characters.
fi: Lohkolajin nimessä ei saa käyttää isoja kirjaimia.

en: Block types that the pattern is intended to be used with.
fi: Lohkotyypit, joiden kanssa lohkomalli on tarkoitettu käytettäväksi.

en: Block variations.
fi: Lohkomuunnelmat.

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Align bottom
fi: Tasaa alas

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Align middle
fi: Tasaa keskelle

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Align top
fi: Tasaa ylös

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Space between
fi: Tasaa välit

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Stretch to fill
fi: Venytä täyttämään

[ctx: Block vertical alignment setting label]
en: Change vertical alignment
fi: Muuta asemointia korkeussuunnassa

en: Blocked
fi: Estetty

en: Blocked Sites
fi: Estetyt sivustot

en: Blocked sites will not appear in your Reader and will not be recommended to you.
fi: Estetyt sivut eivät näy lukijassasi eikä niitä suositella sinulle.

en: Blocklist
fi: Estolista

en: Blockquote
fi: Lainaus

en: Blocks
fi: Lohkot

en: Blog
fi: Blogi

en: Blog Archives
fi: Blogiarkistot

en: Blog Name
fi: Blogin nimi

en: Blog Name:
fi: Blogin nimi:

en: Blog Posts
fi: Artikkelit

en: Blog Shares
fi: Blogin jaot

en: Blog Stats
fi: Blogin tilastot

en: Blog Title
fi: Blogin otsikko

en: Blog URL
fi: Blogin URL

en: Blog URL:
fi: Blogin verkko-osoite:

en: Blog at WordPress.com
fi: Pidä blogia WordPress.comissa

en: Blog domain must be shorter than 64 characters
fi: Blogin verkkotunnus täytyy olla lyhyempi kuin 64 merkkiä

en: Blog id of the record on the multisite.
fi: Monisivustolla olevan tiedon blogitunnus/ID

en: Blog like an expert from day one
fi: Bloggaa alusta alkaen kuin ammattilainen

en: Blog pages show at most
fi: Näytä enintään

en: Blog pages show at most.
fi: Näytä enintään

en: Blog posts
fi: Blogiartikkelit

en: Blog profile
fi: Blogin profiili

en: Blog stats
fi: Blogitilastot

en: Blog suspended.
fi: Blogi poistettu käytöstä.

en: Blogger Blogs
fi: Blogger-blogit

en: Blogger username
fi: Blogger-käyttäjä

en: Bloggers
fi: lukijaa

en: Blogroll
fi: Linkit

en: Blogs
fi: Blogit

en: Blogs I Follow
fi: Seuraamani blogit

en: Blogs I Follow | WordPress.com
fi: Seuraamani blogit | WordPress.com

en: Blue
fi: Sininen

en: Body background color
fi: Tekstin alla olevan alueen väri

en: Body text color
fi: Leipätekstin väri

en: Bold
fi: Lihavointi

en: Bolivian boliviano
fi: Bolivian boliviano BOB

en: Bonus reasons you'll love Jetpack
fi: Lisää syitä miksi tulet rakastamaan Jetpackia.

en: Book
fi: Kirja

en: Bookings
fi: Varaukset

en: Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
fi: Lisää <a href="%3$s" title="Kestolinkki julkaisuun %4$s" rel="bookmark">kestolinkki</a> kirjanmerkkeihisi.

en: Bookmarklet
fi: Sovelluskirjanmerkki

en: Bookmarks
fi: Kirjanmerkit

en: Books
fi: Kirjat

en: Boost content creation with Jetpack AI Assistant
fi: Tehosta sisällöntuotantoa Jetpack AI avustajalla

en: Border
fi: Reuna

en: Border color
fi: Reunan väritys

en: Bosnia and Herzegovina
fi: Bosnia ja Hertsegovina

en: Bosnia and Herzegovina convertible mark
fi: Bosnian ja Hertsegovinan vaihdettava markka BAM

en: Both
fi: Molemmat

en: Both WordPress URL and site URL can start with either %1$s or %2$s. A URL starting with %2$s requires an SSL certificate, so be sure that you have one before changing to %2$s. With %2$s, a padlock will appear next to the address in the browser address bar. Both %2$s and the padlock signal that your site meets some basic security requirements, which can build trust with your visitors and with search engines.
fi: Sekä WordPressin että sivuston verkko-osoite voivat alkaa joko %1$s tai %2$s. Verkko-osoite, joka alkaa %2$s vaatii SSL-varmenteen, joten varmista, että sinulla on sellainen, ennen kuin vaihdat osoitteeseen %2$s. Kun käytössä on %2$s, osoitteen viereen ilmestyy lukkokuvake selaimen osoiteriville. Sekä %2$s että lukkokuvake osoittavat, että sivustosi täyttää joitakin perusturvavaatimuksia, mikä voi lisätä luottamusta vierailijoille ja hakukoneille.

en: Both registration and last updated dates must be provided.
fi: Rekisteröitymisen ja viimeisimmän päivityshetken ajankohtien tulee olla syötettynä.

en: Both registration and last updated dates must be valid dates.
fi: Rekisteröinnin ja viimeisimmän päivityshetken ajankohtien tulee olla kelvollisia päivämääriä.

en: Both the shipping address used for the subscription and your default shipping address for future purchases will be updated.
fi: Sekä jatkuvan tilauksen toimitusosoite että tilisi oletus-toimitusosoite päivitetään.

en: Botoșani
fi: Botosani

en: Botswana pula
fi: Botswanan pula BWP

en: Bottom
fi: Alas

en: Bottom Left
fi: Alavasemmalle

en: Bottom Right
fi: Alaoikealle

en: Bouvet Island
fi: Bouvet’nsaari

en: Branch code
fi: Sivukonttorin koodi

en: Branch sort
fi: Sivukonttori lajittelu

en: Brazil
fi: Brasilia

en: Brazilian real
fi: Brasilian real BRL

en: Brașov
fi: Brasov

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
fi: Jaa kommentit sivuiksi %1$s kommenttia per sivu ja näytä %2$s sivu oletuksena.

en: Break comments into pages with {{numComments /}} top level comments per page and the {{firstOrLast /}} page displayed by default
fi: Jaa kommentit sivuiksi: {{numComments /}} kommenttia per sivu ja näytä {{firstOrLast /}} sivu oletuksena.

en: Briefly describe what your business does and how you can help.
fi: Kuvaile lyhyesti, mitä yrityksesi tekee ja kuinka voit auttaa.

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
fi: Sivustoa huolletaan ja se on hetken poissa käytöstä. Kokeile uudestaan minuutin kuluttua.

en: British Columbia
fi: Brittiläinen Kolumbia

en: British English
fi: brittienglanti

en: British Indian Ocean Territory
fi: Brittiläinen Intian valtameren alue

en: Brown
fi: Ruskea

en: Browse
fi: Selaa

en: Browse All
fi: Selaa kaikkia

en: Browse Extensions
fi: Selaa laajennuksia

en: Browse Themes
fi: Selaa teemoja

en: Browse categories
fi: Selaa kategorioita

en: Browse our premium themes.
fi: Selaa premium-teemojamme.

en: Browse our themes from most popular to least.
fi: Selaa teemojamme suosituimmista vähiten suosittuihin.

en: Browse our themes from newest to oldest.
fi: Selaa teemojamme uusimmista vanhimpiin.

en: Browse our themes in alphabetical order.
fi: Selaa teemojamme aakkosjärjestyksessä.

en: Browse products
fi: Selaa tuotteita

en: Browse revisions
fi: Selaa versioita

en: Browse store
fi: Selaa kauppaa

en: Browse styles
fi: Selaa tyylejä

en: Browse the Marketplace
fi: Selaa Markkinapaikkaa

en: Browser User Agent
fi: Selain

en: Browser icon preview: Current image: %s
fi: Selainkuvakkeen esikatselu: Nykyinen kuva: %s

en: Browser icon preview: The current image has no alternative text. The file name is: %s
fi: Selainkuvakkeen esikatselu: Nykyisessä kuvassa ei ole vaihtoehtoista tekstiä. Tiedoston nimi on: %s

en: Browser notifications
fi: Selainilmoitukset

en: Brunei Darussalam
fi: Brunei

en: Brunei dollar
fi: Brunein dollari BND

en: Brussels
fi: Bryssel

en: Brăila
fi: Braila

en: Bucharest
fi: Bukarest

en: București
fi: Bucuresti

en: Build a website
fi: Rakenna verkkosivu

en: Built by WooCommerce
fi: Rakennettu WooCommercella

en: Built with %s
fi: Rakennettu %s-palvelulla

en: Bulgarian
fi: bulgaria

en: Bulgarian lev
fi: Bulgarian leva BGN

en: Bulk Actions
fi: Massatoiminnot

en: Bulk Edit
fi: Muokkaa useita

en: Bulk Select
fi: Valitse useita kerralla

en: Bulk actions
fi: Massatoiminnot

en: Bulk edit
fi: Muokkaa useita

en: Bulk select
fi: Valitse useita kerralla

en: Bulleted list
fi: Järjestämätön lista

en: Burgundy
fi: Viininpunainen

en: Burkina Faso
fi: Burkina

en: Burmese kyat
fi: Myanmarin/Burman kyat MMK

en: Burundian franc
fi: Burundin frangi BIF

en: Business
fi: Liiketoiminta

en: Business & Services
fi: Liikkeet & palvelut

en: Business Services
fi: Business & palvelut

en: Business Website
fi: Yrityssivusto

en: Busingen
fi: Büsingen

en: But wait, there's more!
fi: Mutta odota, on enemmänkin!

en: Button
fi: Painike

en: Button Text
fi: Painikkeen teksti

en: Button description.
fi: Painikkeen kuvaus.

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
fi: Seuraava

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
fi: Edellinen

[ctx: Button label to reveal side configuration options]
en: %s options
fi: %s-valinnat

[ctx: Button label to reveal tool panel options]
en: %s options
fi: Näytä %s-asetukset

en: Button style
fi: Painikkeen tyyli

en: Button text
fi: Painikkeen teksti

en: Button text.
fi: Painikkeen teksti.

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: Buy &ldquo;%s&rdquo;
fi: Osta &ldquo;%s&rdquo;

en: Buy a {{domainSearchLink}}custom domain{{/domainSearchLink}}, {{mapDomainLink}}map{{/mapDomainLink}} a domain you already own, or {{redirectLink}}redirect{{/redirectLink}} this site.
fi: Osta {{domainSearchLink}}kustomoitu verkkotunnus{{/domainSearchLink}}, {{mapDomainLink}}yhdistä{{/mapDomainLink}} sivustoon jo omistamasi verkkotunnus tai {{redirectLink}}uudelleenohjaa{{/redirectLink}} tälle sivulle.

en: Buy now
fi: Osta nyt

en: Buzău
fi: Buzau

en: By %(author)s
fi: Kirjoittanut %(author)s

en: By %s
fi: Tekijä %s

en: By %s.
fi: Tekijä: %s.

en: By connecting your site you agree to our fascinating <a href="%1$s" target="_blank">Terms of Service</a> and to <a href="%2$s" target="_blank">share details</a> with WordPress.com
fi: Kun yhdistät sivuston, hyväksyt ihastuttavat <a href="%1$s" target="_blank">Palveluehtomme</a> ja sallit <a href="%2$s" target="_blank">joidenkin tietojen jakamisen</a> WordPress.com sivuston kanssa.

en: By default WordPress does not collect any analytics data. However, many web hosting accounts collect some anonymous analytics data. You may also have installed a WordPress plugin that provides analytics services. In that case, add information from that plugin here.
fi: Oletuksena WordPress ei kerää analytiikkatietoa. Käyttöpalveluntarjoajat saattavat kuitenkin kerätätä anonyymia analytiikkatietoa. Sivustolle saattaa olla asennettu myös lisäosia, jotka tarjoavat analytiikkapalvelua. Mikäli analytiikkalisäosia on asennettu, niiden kuvaukset tulee lisätä tähän.

en: By default WordPress does not collect any personal data about visitors, and only collects the data shown on the User Profile screen from registered users. However some of your plugins may collect personal data. You should add the relevant information below.
fi: Oletuksena WordPress ei kerää mitään henkilötietoa vierailijoista. Rekisteröidyistä käyttäjistä kerätään se tieto, joka on näkyvissä profiili-näkymässä. Lisäosat saattavat kerätä henkilötietoa ja niihin liittyvä tieto tulee lisätä alle.

en: By default WordPress does not share any personal data with anyone.
fi: Oletuksena WordPress ei jaa henkilötietoa kenenkään kanssa.

en: By default, Subscriptions will retry the payment 5 times over 7 days. The rules that control the retry system can be modified to customise:
fi: Oletusarvon mukaan Subscriptions lisääosa yrittää maksua 5 kertaa 7 päivän aikana. Säännöt, joilla järjestelmä ohjataan voidaan muokata:

en: By default, WordPress does not include a contact form. If you use a contact form plugin, use this subsection to note what personal data is captured when someone submits a contact form, and how long you keep it. For example, you may note that you keep contact form submissions for a certain period for customer service purposes, but you do not use the information submitted through them for marketing purposes.
fi: Oletuksena WordPress ei sisällä yhteydenottolomaketta. Mikäli yhteydenottolomakkeita tuotetaan lisäosalla, tähän osioon tulee kirjata mitä henkilötietoa kerätään siinä vaiheessa, kun lomake lähetetään ja kuinka kauan tietoa säilytetään. Vierailijalle voi esimerkiksi kertoa, että kerättyä tietoa säilytetään tietyn ajan verran asiakaspalvelua varten, mutta tietoa ei käytetä markkinointitarkoituksiin.

en: By default, adding new files to an existing subscription product will automatically provide active subscribers with access to the new files. However, now you can enable a %snew content dripping setting%s to provide subscribers with access to new files only after the next renewal payment.
fi: Oletusarvoisesti uusien tiedostojen lisäys kestotilaus -tuotteeseen automaattisesti antaa aktiivisille tilaajille pääsyn uusiin tiedostoihin. Nyt voit ottaa käyttöön %suuden sisällön hallinnan asetuksen%s antaaksesi tilaajille pääsyn uusiin tiedostoihin vasta, kun seuraava uusiminen on maksettu.

en: By default, new users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain a password reset link. Uncheck the box if you do not want to send the new user a welcome email.
fi: Oletuksena uudet käyttäjät saavat tervetulosähköpostin, joka ilmoittaa että heidät on lisätty sivustolle. Sähköpostissa on myös mukana salasanan luomislinkki. Poista valinta jos et halua lähettää uudelle käyttäjälle tätä sähköpostia.

en: By making a subscription a Custom Order Type, a subscription is also now a custom post type. This makes it faster to query subscriptions and it uses a database schema that is as scalable as WordPress posts and pages.
fi: Tekemällä kestotilauksen mukautettuna tilaustyyppinä, kestotilaus on nyt myös mukautettu artikkelityyppi. Tämä nopeuttaa kestotilausten hakua, ja se käyttää tietokannan rakennetta, joka on yhtä skaalautuva kuin WordPressin artikkelit ja sivut.

en: By renewing your subscription early your next payment will be %s.
fi: Kun tilaus uusitaan ennenaikaisesti, seuraava maksu on %s.

en: By renewing your subscription early, your scheduled next payment on %s will be cancelled.
fi: Uudistamalla tilauksesi ennenaikaisesti, ajoitettu seuraava maksu kohteessa %s peruutetaan.

en: By using WooCommerce Subscriptions, you may be storing personal data and depending on which third-party payment processors you’re using to take subscription payments, you may be sharing personal data with external sources.
fi: Käyttämällä WooCommerce Subscriptons -lisäosaa, saatat säilyttää henkilötietoja ja riippuen siitä, mitkä kolmannen osapuolen maksuvälityslisäosia käytät ja jotka saattavat jakaa henkilötietoja ulkoisiin lähteisiin.

en: By: %s
fi: Kirjoittaja: %s

en: CBD and other hemp-derived products
fi: CBD ja muut hamppuperäiset tuotteet

en: CDN
fi: SHV  (CDN)

en: CFP franc
fi: CFP frangi XPF

en: CSS Classes
fi: CSS-luokat

en: CSS Classes (optional)
fi: CSS-luokat (vapaaehtoinen)

en: CSS Revisions
fi: CSS-versiohistoria

en: CSS Stylesheet Editor
fi: CSS-tyyliohjemuokkain

en: CSS ascent-override value.
fi: CSS "ascent-override"-arvo.

en: CSS code
fi: CSS-koodi

en: CSS descent-override value.
fi: CSS "descent-override"-arvo.

en: CSS font-display value.
fi: CSS "font-display"-arvo.

en: CSS font-family value.
fi: CSS "font-family"-arvo.

en: CSS font-feature-settings value.
fi: CSS "font-feature-settings"-arvo.

en: CSS font-stretch value.
fi: CSS "font-stretch"-arvo.

en: CSS font-style value.
fi: CSS "font-style"-arvo.

en: CSS font-variant value.
fi: CSS "font-variant"-arvo.

en: CSS font-variation-settings value.
fi: CSS "font-variation-settings"-arvo.

en: CSS line-gap-override value.
fi: CSS "line-gap-override"-arvo.

en: CSS size-adjust value.
fi: CSS "size-adjust"-arvo.

en: CSS unicode-range value.
fi: CSS "unicode-range"-arvo.

en: CSV Delimiter
fi: CSV-tiedoston kenttien erotin

en: Cache
fi: Välimuisti

en: Cache Update Failures
fi: Välimuistin päivitysvirheet

en: Cache key must be an integer or a non-empty string, %s given.
fi: Välimuistin avaimen täytyy olla kokonaisluku tai merkkijono, joka ei ole tyhjä. Syötetty arvo: %s.

en: Cache key must not be an empty string.
fi: Välimuistin avain ei voi olla tyhjä merkkijono.

en: Cafe
fi: Kahvila

en: Calculate coupon discounts sequentially
fi: Laske kuponkien alennukset peräkkäisesti

en: Calculate shipping
fi: Laske toimituskulut

en: Calculate tax based on
fi: Veron laskentaperuste

en: Calculation type
fi: Laskemisen tapa

en: Calculations
fi: Laskelmat

en: Calcutta
fi: Kalkutta

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: California
fi: Kalifornia

en: Call %s to create an HTML Processor instead of calling the constructor directly.
fi: Kutsu %s luodaksesi HTML-prosessorin sen sijaan, että kutsuisit constructor-metodia suoraan.

en: Cambodia
fi: Kambodža

en: Cambodian riel
fi: Kambodža riel KHR

en: Camera
fi: Kamera

en: Cameras & Photography
fi: Kamerat ja valokuvaus

en: Cameroon
fi: Kamerun

en: Campaign
fi: Kampanja

en: Campaigns
fi: Kampanjat

en: Can I install my own theme?
fi: Voinko asentaa oman teeman?

en: Can I install plugins?
fi: Voinko asentaa lisäosia?

en: Can I make money off my blog?
fi: Voinko ansaita rahaa blogillani?

en: Can anyone register on this site?
fi: Voiko kuka tahansa rekisteröityä sivustolle?

en: Can communicate with WordPress.org
fi: Voidaan viestiä WordPress.org:n kanssa

en: Can not find blog.
fi: Blogia ei löydy.

en: Can not get address type display name. Address type is not a string.
fi: Osoitten näyttönimi ei ole saatavilla. Osoitteen tyyppi ei ole merkkijono.

en: Can not get status name. Status is not a string.
fi: Tilan nimi ei ole saatavilla. Tila ei ole merkkijono.

en: Can not set resource parent, taxonomy is not hierarchical.
fi: Ylemmän tason resurssia ei voi asettaa, luokittelu ei ole hierarkkinen.

en: Can't find what you're looking for?
fi: Etkö löytänyt etsimääsi?

en: Canada
fi: Kanada

en: Canadian dollar
fi: Kanadan dollari CAD

en: Canary
fi: Kanariansaaret

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cancel &amp; start a new import
fi: Peruuta ja aloita uusi sisällön tuonti

en: Cancel Anyway
fi: Peru joka tapauksessa

en: Cancel Edit
fi: Peru muokkaus

en: Cancel Editing
fi: Peruuta muokkaaminen

en: Cancel Now
fi: Keskeytä heti

en: Cancel Subscription
fi: Peruuta tilaus

en: Cancel and Refund
fi: Peruuta ja palauta rahani

en: Cancel and go back
fi: Peru ja palaa takaisin

en: Cancel and remove personal data
fi: Peruuta ja poista henkilökohtaiset tiedot

en: Cancel changes
fi: Peru muutokset

en: Cancel edit
fi: Peru muokkaus

en: Cancel password change
fi: Peruuta salasananvaihdos.

en: Cancel reply
fi: Peruuta vastaus

en: Cancel schedule
fi: Peruuta ajastus

en: Cancel synchronization of approved directories
fi: Peruuta hyväksyttyjen hakemistojen synkronointi

en: Cancel the action now to avoid it being run in future
fi: Peru toiminto nyt jotta vältät sen suorittamisen tulevaisuudessa

en: Cancel thumbnail regeneration
fi: Peru pikkukuvien uudelleenvalmistus

en: Canceled
fi: Peruutettu

en: Cancellations
fi: Peruutukset

en: Cancelled
fi: Peruutettu

en: Cancelled <span class="count">(%s)</span> | Cancelled <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Peruttu <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Peruttu <span class="count">(%s)</span>

en: Cancelled Subscription
fi: Peruutettu tilaus

en: Cancelled Subscription emails are sent when a customer's subscription is cancelled (either by a store manager, or the customer).
fi: ”Peruutettu jatkuva tilaus” -sähköposti lähetetään, kun asiakkaan jatkuva tilaus peruutetaan (joko kauppiaan tai asiakkaan toimesta).

en: Cancelled order
fi: Peruttu tilaus

en: Cancelled order emails are sent to chosen recipient(s) when orders have been marked cancelled (if they were previously processing or on-hold).
fi: Tilaus peruttu -sähköpostit lähetetään valituille vastaanottajille kun tilaus on merkitty perutuksi (jos ne on sitä ennen merkitty odottaa maksua tai pidossa -tilaan).

en: Cancelled orders are unpaid and may have been cancelled by the store owner or customer. They will be trashed after the specified duration.
fi: Peruttuja tilauksia ei ole maksettu ja joko kauppias tai asiakas on voinut tehdä peruutuksen. Ne siirretään roskakoriin tietyn ajan kuluttua.

en: Cancelled product image regeneration job.
fi: Tuotekuvien uudelleenvalmistaminen peruttiin.

en: Cannot Authorize Application
fi: Sovellusta ei voitu valtuuttaa

en: Cannot create a comment with that type.
fi: Tämän tyyppistä kommenttia ei voida luoda.

en: Cannot create a revision of a revision
fi: Ei voida luoda revisiota revisiosta.

en: Cannot create a user with an empty login name.
fi: Et voi luoda käyttäjää tyhjällä käyttäjänimellä.

en: Cannot create an existing cart item.
fi: Olemassa olevaa ostoskorin kohdetta ei voi luoda.

en: Cannot create existing %s.
fi: Ei voi luoda olemassa olevaa %s.

en: Cannot create existing comment.
fi: Olemassa olevaa kommenttia ei voi luoda.

en: Cannot create existing post.
fi: Olemassa olevaa artikkelia ei voi luoda.

en: Cannot create existing product review.
fi: Ei voi luoda olemassa olevaa tuotearviota.

en: Cannot create existing resource.
fi: Olemassa olevaa resurssia ei voi luoda.

en: Cannot create existing user.
fi: Olemassa olevaa käyttäjää ei voi luoda.

en: Cannot create line item, try again.
fi: Tuoteriviä ei voi luoda, yritä uudelleen.

en: Cannot create order from empty cart.
fi: Tyhjästä ostoskorista ei voi luoda tilausta.

en: Cannot create order note, please try again.
fi: Tilauksen kommenttia ei voi luoda, yritä uudelleen ole hyvä.

en: Cannot create order refund, please try again.
fi: Ei voi luoda tilauksen hyvitystä, yritä uudelleen ole hyvä.

en: Cannot create order: %s
fi: Tilausta %s ei voi luoda

en: Cannot create subscription: %s.
fi: Ei voi luoda kestotilausta %s.

en: Cannot delete an active plugin. Please deactivate it first.
fi: Aktiivista lisäosaa ei voi poistaa. Poista lisäosa ensin käytöstä.

en: Cannot find user global styles revisions.
fi: Käyttäjän yleisten tyylimallien versioita ei löytynyt.

en: Cannot hook block to itself.
fi: Lohkoa ei voi koukuttaa (hook) itseensä.

en: Cannot introspect application password.
fi: Sovellussalasanaa ei voida tutkiskella.

en: Cannot load %s.
fi: Tiedostoa ei ole: %s.

en: Cannot load image metadata.
fi: Kuvan metadataa ei voitu ladata.

en: Cannot preview a widget that does not extend WP_Widget.
fi: Vimpainta, joka ei pohjaudu WP_Widget-luokkaan, ei voi esikatsella.

en: Cannot resize the image. Both width and height are not set.
fi: Kuvan kokoa ei voi muuttaa. Leveyttä ja korkeutta ei ole asetettu.

en: Cannot save image metadata.
fi: Kuvan metadataa ei voitu tallentaa.

en: Cannot select database
fi: Tietokantaa ei voi avata

en: Cannot send password reset, permission denied.
fi: Salasanan nollauksen lähettäminen ei onnistu, lupa on evätty.

en: Cannot set attributes due to invalid parent product.
fi: Ominaisuuksia ei voi asettaa koska ylemmän tason tuote ei kelpaa.

en: Cannot set instance on a widget that does not extend WP_Widget.
fi: Vimpaimen instanssia ei voida asettaa vimpaimelle, joka ei pohjaudu luokkaan WP_Widget.

en: Cannot set parent term, taxonomy is not hierarchical.
fi: Ylemmän tason termiä ei voida asettaa, taksonomia ei ole hierarkinen.

en: Cannot stabilize objects. Convert the object to an array first.
fi: Olioita ei voitu stabiloida. Muunna olio ensin taulukoksi (array).

en: Cannot supply a strategy `%1$s` for script `%2$s` because it is an alias (it lacks a `src` value).
fi: Strategiaa `%1$s` ei voitu tarjota skriptille `%2$s` koska se on alias (`src`-arvo puuttuu).

en: Cannot update coupon, try again.
fi: Kuponkia ei voi päivittää, yritä uudelleen.

en: Cannot update fee, try again.
fi: Maksua ei voi päivittää, yritä uudelleen.

en: Cannot update shipping method, try again.
fi: Toimitustapaa ei voi päivittää, yritä uudelleen.

en: Cannot view post type.
fi: Sisältötyyppiä ei voida tarkastella.

en: Cannot view status.
fi: Tilaa ei voida tarkastella.

en: Cannot visit tag closers in HTML Processor.
fi: HTML-prosessori ei voi vierailla sulkevissa tägeissä.

en: Canton
fi: Piirikunta

en: Capabilities
fi: Oikeudet

en: Cape Verde
fi: Kap Verde

en: Cape Verdean escudo
fi: Kap Verden escudo CVE

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Caption for the attachment, as it exists in the database.
fi: Liitteen kuvateksti, sellaisena kuin se on tietokannassa.

en: Caption&hellip;
fi: Kuvateksti&hellip;

en: Caption:
fi: Kuvateksti:

en: Captions
fi: Kuvatekstit

en: Captions/Subtitles
fi: Tekstitys

en: Capture
fi: Maksun saaminen

en: Caraș-Severin
fi: Caras-Severin

en: Card Number
fi: Kortin numero

en: Card code
fi: Kortin koodi

en: Card number
fi: Kortin numero

en: Cardholder Name
fi: Kortinhaltijan nimi

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Cart Page
fi: Ostoskori sivu

en: Cart item does not exist.
fi: Ostoskorin kohdetta ei ole.

en: Cart page
fi: Ostoskori-sivu

en: Cart totals
fi: Ostoskori yhteensä

en: Cart updated.
fi: Ostoskori päivitetty.

en: Cash on delivery
fi: Maksu toimitettaessa

en: Catalan
fi: katalaani

en: Catalog
fi: Luettelo

en: Catalog &amp; search
fi: Luettelo &amp; haku

en: Catalog visibility.
fi: Tuoteluettelon näkyvyys.

en: Catalog visibility:
fi: Luettelo näkyvyys:

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Categories (separated with commas: Cats, Dogs)
fi: Kategoriat (erota pilkulla, esim.: kissat, koirat)

en: Categories and Tags Converter
fi: Kategorioiden ja avainsanojen muunnin

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
fi: Kategoriat voidaan muuntaa valikoivasti avainsanoiksi käyttämällä <a href="%s">Kategoriat avainsanoiksi -muunninta</a>.

en: Categories deleted.
fi: Kategoriat poistettiin.

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
fi: Kategorioilla on hierarkia eli niillä voi olla alikategorioita. Avainsanoilla ei ole hierarkiaa, eikä niillä voi olla aliavainsanoja. Joskus käyttäjät alkavat käyttää jompaa kumpaa artikkeleissaan ja huomaavatkin myöhemmin, että toisen käyttö sopisikin paremmin sisällölle.

en: Categories list
fi: Kategorialista

en: Categories list navigation
fi: Kategorioiden selaus

en: Categories to Tags
fi: Kategoriat avainsanoiksi

en: Categories totals.
fi: Osastoja yhteensä.

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
fi: Kategorioilla voi olla keskinäinen hierarkia, toisin kuin avainsanoilla. Voit luoda kategorian Jazz ja sen alle alakategorioita, esim. Bebop ja Big Band.

en: Categories:
fi: Kategoriat:

en: Categories:
fi: Kategoriat:

en: Categories: %s
fi: Kategoria(t): %s

en: Category
fi: kategoria

en: Category %s
fi: Kategoria %s

en: Category %s doesn&#8217;t exist!
fi: Kategoriaa %s ei ole.

en: Category Cloud
fi:  kategoriapilvi

en: Category ID.
fi: Osaston tunnus/ID.

en: Category URL.
fi: Osaston verkko-osoite/URL.

en: Category added.
fi: Kategoria lisätty.

en: Category archive display type.
fi: Osastojen arkisto, näyttämisen laji.

en: Category deleted.
fi: Kategoria poistettu.

en: Category display
fi: Osastojen näyttö

en: Category image.
fi: Kategorian kuva.

en: Category name.
fi: kategorian nimi

en: Category not added.
fi: Kategoriaa ei lisätty.

en: Category not updated.
fi: Kategoriaa ei päivitetty.

en: Category order
fi: Osastojen järjestys

en: Category slug.
fi: Osaston polkutunnus.

en: Category updated.
fi: Kategoria päivitetty.

en: Category: | Categories:
fi[0]: Kategoria:

en: Category…
fi: Kategoria...

en: Caution:
fi: Varoitus:

en: Cayman Islands
fi: Caymansaaret

en: Cayman Islands dollar
fi: Caymansaarten dollari KYD

en: Cell padding
fi: Solujen reunukset

en: Cell spacing
fi: Solujen välit

en: Cell type
fi: Solun tyyppi

en: Center
fi: Keskelle

en: Centimeters
fi: Senttimetrejä

en: Central African CFA franc
fi: Keski-Afrikan CFA frangi XAF

en: Central African Republic
fi: Keski-Afrikan tasavalta

en: Cerauno is a polished, user-friendly magazine theme with plenty of customizable features. Add secondary content in up to five widget areas, brand your content with a Site Logo or Custom Header, and add Featured Images to grab your readers’ attention.
fi: Cerauno on viimeistelty, käyttäjäystävällinen aikakausilehtiteema, jossa on runsaasti mukautettavia ominaisuuksia. Voit lisätä toissijaista sisältöä jopa viiteen vimpainalueeseen, brändätä sisällön sivuston logolla tai mukautetulla otsakkeella, ja lisätä artikkelikuvan napataksesi lukijan huomion.

en: Chad
fi: Tšad

en: Change
fi: Muuta

en: Change Blog Address
fi: Muuta blogin osoite

en: Change Email Address
fi: Muuta s-postiosote

en: Change Frequency
fi: Muutostiheys

en: Change Password
fi: Vaihda salasana

en: Change Permalink Structure
fi: Muuta osoiterakennetta

en: Change Site Icon
fi: Vaihda sivuston kuvake

en: Change Theme
fi: Muuta sivuston ulkoasua

en: Change Trial and End Dates
fi: Muuta kokeilujaksoa ja päättymispäiviä

en: Change Username
fi: Vaihda käyttäjätunnus

en: Change address
fi: Vaihda osoite

en: Change audio
fi: Vaihda ääni

en: Change blog profile ID
fi: Vaihda blogin profiili ID

en: Change file
fi: Vaihda tiedostoa

en: Change footer credit
fi: Muokkaa alatunnisteen tietoja

en: Change image
fi: Vaihda kuva

en: Change in subscriptions between the start and end of the period.
fi: Muutoksia kestotilauksissa, tämän jakson alun ja lopun välillä.

en: Change logo
fi: Vaihda logo

en: Change order status to completed
fi: Vaihda tilauksen tila -> valmis

en: Change order status to on-hold
fi: Vaihda tilauksen tila -> pidossa

en: Change order status to processing
fi: Vaihda tilauksen tila -> käsittelyssä

en: Change payment features:
fi: Muuta maksun asetuksia:

en: Change role to&hellip;
fi: Vaihda rooli&hellip;

en: Change site address
fi: Vaihda sivuston osoite

en: Change status to completed
fi: Vaihda tila -> valmis

en: Change status to on-hold
fi: Vaihda tila -> pidossa

en: Change status to processing
fi: Vaihda tila -> käsittelyssä

en: Change status:
fi: Vaihda tila:

en: Change theme
fi: Vaihda teema

en: Change to:
fi: Vaihda:

en: Change type of %d block | Change type of %d blocks
fi[0]: Muuta %d lohkon tyyppiä
fi[1]: Muuta %d lohkon tyyppiä

en: Change video
fi: Vaihda video

en: Change your Gravatar
fi: Valitse itsellesi Gravatar

en: Change your Privacy Policy page
fi: Muuta tietosuojaselosteen sivua

en: Change your current username (%s) and discard the current account. (You will not be able to change your username back)
fi: Vaihda nykyinen käyttäjänimesi (%s) ja hylkää nykyinen tilisi (tämän jälkeen et voi palauttaa käyttäjänimesi enää takaisin).

en: Change your site address
fi: Vaihda sivustosi osoite

en: Changed roles.
fi: Roolit päivitetty.

en: Changes have already been trashed.
fi: Muutokset on tuhottu jo.

en: Changes saved.
fi: Muutokset tallennettu.

en: Changes trashed successfully.
fi: Muutokset tuhottu onnistuneesti.

en: Changeset is being edited by other user.
fi: Toinen käyttäjä muokkaa parhaillaan tätä muutosjoukkoa.

en: Change|difference between numbers over time
fi: Muutos|difference between numbers over time

en: Changing eCommerce platforms might seem like a big hurdle to overcome, but it is easier than you might think to move your products, customers, and orders to WooCommerce. This article will help you with going through this process.
fi: Verkkokaupan alustojen vaihtaminen saattaa tuntua ylivoimaiselta esteeltä, mutta tuotteiden, asiakkaiden ja tilausten siirto WooCommerceen on helpompaa kuin luulisi. Tämä artikkeli auttaa sinua tämän prosessin läpikäymisessä.

en: Changing platforms might seem like a big hurdle to overcome, but it is easier than you might think to move your products, customers, and orders to WooCommerce. This article will help you with going through this process.
fi: Alustan vaihtaminen voi tuntua valtavalta urakalta, mutta tuotteiden, asiakkaiden ja tilausten siirtäminen WooCommerceen on helpompaa kuin kuvittelet. Tässä artikelissa kerrotaan kuinka hoidat tietojen siirron.

en: Changing to %s
fi: Muutetaan %s

en: Channel:
fi: Kanava:

en: Chapters
fi: Siirry sekunti taaksepäin

en: Charge a flat rate per item, or enter a cost formula to charge a percentage based cost or a minimum fee. Learn more about
fi: Veloita kiinteä määrä tuotetta kohti tai kirjoita laskentakaava veloittaaksesi prosenttipohjaisen kustannuksen tai vähimmäismaksun. Lue lisää aiheesta

en: Charge sales tax on
fi: Myynnin verotus kohteessa:

en: Cheatin&#8217; uh?
fi: Yritätkö huijata?

en: Cheatin' huh?
fi: Taidat huijata, vai?

en: Check All
fi: Valitse kaikki

en: Check Out What's New
fi: Katso mitä uutta

en: Check Spelling
fi: Tarkista oikeinkirjoitus

en: Check for Spam
fi: Tarkista uudelleen

en: Check for updates manually
fi: Tarkista päivitykset käsin

[ctx: Check payment method]
en: Awaiting check payment
fi: Odotetaan maksua shekillä

[ctx: Check payment method]
en: Check payments
fi: Shekkimaksut

en: Check this box if the coupon cannot be used in conjunction with other coupons.
fi: Valitse ruutu, kun kuponkia ei voi käyttää toisen kupongin kanssa.

en: Check this box if the coupon grants free shipping. A <a href="%s" target="_blank">free shipping method</a> must be enabled in your shipping zone and be set to require "a valid free shipping coupon" (see the "Free Shipping Requires" setting).
fi: Valitse tämä ruutu jos kupongilla saa maksuttoman toimituksen. <a href="%s" target="_blank">Maksuton toimitus</a> on oltava käytössä toimitusvyöhykkeellä ja se on asetettava vaatimaan "kelvollinen kuponki maksuttomalle toimitukselle" (katso "Maksuton toimitus edellyttää" asetus).

en: Check this box if the coupon should not apply to items on sale. Per-item coupons will only work if the item is not on sale. Per-cart coupons will only work if there are items in the cart that are not on sale.
fi: Valitse ruutu, kun kuponki ei kelpaa tarjoustuotteille. Tuotekohtainen kuponki kelpaa vain silloin, kun tuote ei ole tarjouksessa. Ostoskorikuponki kelpaa vain, kun ostoskorissa ei ole yhtään tarjoustuotetta.

en: Check this box if you wish to update the polls that use this style.
fi: Ruksaa tämä laatikko, jos haluat päivittää ne kyselyt, jotka käyttävät tätä tyyliä.

en: Check your email
fi: Tarkista sähköpostisi

en: Check your email for the confirmation link.
fi: Ohjeet salasanan palautukseen lähetetään sähköpostiisi.

en: Check your email for your new password.
fi: Uusi salasana lähetetään sähköpostiisi.

en: Check your email!
fi: Tarkista sähköpostisi!

en: Checkbox
fi: Valintaruutu

en: Checking
fi: Tarkistetaan

en: Checking [%d] %s for images...
fi: Tarkistetaan [%d] %s kuvien varalta...

en: Checking...
fi: Tarkistetaan...

en: Checkout
fi: Kassa

en: Checkout Page
fi: Kassa sivu

en: Checkout endpoints
fi: Kassan verkko-osoitteen loppuliitteet

en: Checkout is not available whilst your cart is empty.
fi: Kassalle ei pääse kun ostoskori on tyhjä.

en: Checkout page
fi: Kassa-sivu

en: Checkout privacy policy
fi: Kassan yksityisyyden suoja

en: Child theme
fi: Alateema

en: Child theme of %s
fi: Teeman %s lapsiteema

en: Chilean peso
fi: Chilen peso CLP

en: China
fi: Kiina

en: Chinese
fi: kiina

en: Chinese (Simplified)
fi: kiina (yksinkertaistettu)

en: Chinese (Traditional)
fi: kiina (perinteinen)

en: Chinese yuan
fi: Kiinan renminbi CNY

en: Chisinau
fi: Chișinău

en: Chita
fi: Tšita

en: Choose
fi: Valitse

en: Choose Image
fi: Valitse kuva

en: Choose Images
fi: Valitse kuvat

en: Choose WordPress.com for the easiest way to create a website or blog.
fi: Valitse Wordpress.com helpoimmaksi tavaksi luoda verkkosivu tai blogi.

en: Choose a Background Image
fi: Valitse taustakuva

en: Choose a CSV file from your computer:
fi: Valitse CSV-tiedosto tietokoneelta:

en: Choose a Custom Header
fi: Valitse otsakekuva

en: Choose a Site Icon
fi: Valitse sivuston kuvake

en: Choose a WordPress WXR file to upload, then click Upload file and import.
fi: Valitse siirrettävä WordPressin WXR-tiedosto ja napsauta Tuo tiedosto.

en: Choose a category to view stats
fi: Valitse osasto ja sitten näet tilastot

en: Choose a city in the same timezone as you.
fi: Valitse kaupunki, joka on samalla aikavyöhykkeellä kuin sinäkin.

en: Choose a city in your timezone.
fi: Valitse kaupunki aikavyöhykkeeltäsi.

en: Choose a country / region&hellip;
fi: Valitse maa / alue&hellip;

en: Choose a currency&hellip;
fi: Valitse valuutta...

en: Choose a design
fi: Valitse muotoilu

en: Choose a file from your computer:
fi: Valitse tiedosto omalta tietokoneeltasi:

[ctx: Choose a help topic]
en: Choose a Category:
fi: Valitse kategoria:

en: Choose a new payment method.%s
fi: Valitse uusi maksutapa. %s

en: Choose a new subscription.
fi: Valitse uusi kestotilaus.

en: Choose a priority for this tax rate. Only 1 matching rate per priority will be used. To define multiple tax rates for a single area you need to specify a different priority per rate.
fi: Valitse veroprosentille tärkeysjärjestys (prioriteetti). Vain yhtä tilanteesen sopivaa veroprosenttia käytetään / tärkeysjärjestys. Kun yhdelle alueelle tarvitaan useita veroprosentteja, on jokaiselle niistä asetettava eri 'tärkeysjärjestys'.

en: Choose a product to view stats
fi: Valitse tuote ja sitten näet tilastot

en: Choose a state&hellip;
fi: Valitse tila&hellip;

en: Choose a tax class for this product. Tax classes are used to apply different tax rates specific to certain types of product.
fi: Valitse tälle tuotteelle veroluokka. Veroluokkia käytetään asettamaan eri veroprosentteja tietyille tuoteryhmille.

en: Choose a theme
fi: Valitse teema

en: Choose a theme.
fi: Valitse teema.

en: Choose an action...
fi: Valitse toiminto ...

en: Choose an amount
fi: Valitse määrä

en: Choose an image
fi: Valitse kuva

en: Choose an image from your computer:
fi: Lataa kuva omalta tietokoneeltasi:

en: Choose an option
fi: Valitse

en: Choose audio
fi: Valitse äänitiedosto

en: Choose countries / regions&hellip;
fi: Valitse maat / alueet&hellip;

en: Choose coupons&hellip;
fi: Valitse kupongit...

en: Choose either a city in the same timezone as you or a %s (Coordinated Universal Time) time offset.
fi: Valitse joko kaupunki samalta aikavyöhykkeeltä, kuin missä sinä olet tai %s (koordinoitu yleisaika) aikaero.

en: Choose file
fi: Valitse tiedosto

en: Choose from the most used pattern categories
fi: Valitse käytetyimmistä lohkomallien kategorioista

en: Choose from the most used tags
fi: Valitse eniten käytetyistä avainsanoista

en: Choose how long to retain personal data when it's no longer needed for processing. Leave the following options blank to retain this data indefinitely.
fi: Valitse kuinka kauan henkilökohtaisia tietoja säilytetään kun niitä ei enää tarvita käsittelyssä. Kun tyhjä, tiedot säilytetään ilman aikarajoitusta.

en: Choose image
fi: Valitse kuva

en: Choose logo
fi: Valitse logo

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
fi: Valitse se osa kuvasta, jota haluat käyttää otsikossa.

en: Choose the part of the image you want to use as your site icon.
fi: Valitse kuvastasi se osa, jota haluat käyttää sivusi kuvakkeena.

en: Choose the payment that you want, pay now, pay later or slice it. No credit card numbers, no passwords, no worries.
fi: Valitse maksu jonka haluat, maksa nyt, maksa myöhemmin tai pilko maksu. Ei korttien numeroita, ei salasanoja, ei huolia.

en: Choose the payment that you want, pay now, pay later or slice it. No credit card numbers, no passwords, no worries. <a href="%s" target="_blank">Learn more about Klarna</a>.
fi: Valitse maksu jonka haluat, maksa heti, maksa myöhemmin tai maksa osissa. Ei luottokorttien numeroita, ei salasanoja, ei huolia. <a href="%s" target="_blank">Lue lisää Klarna-palvelusta</a>.

en: Choose the shipping method you wish to add. Only shipping methods which support zones are listed.
fi: Valitse toimitustapa jonka haluat lisätä. Listassa on vain ne toimitustavat jotka tukevat vyöhykkeitä.

en: Choose the subscription price, billing interval and period.
fi: Valitse kestotilauksen hinta, laskutusväli ja jakso.

en: Choose the target frame for your link.
fi: Valitse kuva omalta tietokoneeltasi:

en: Choose theme
fi: Valitse teema

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
fi: Valitse joko hylätäksesi pahimmat roskaviestit automaattisesti tai siirtääksesi kaikki roskaviestit aina Roskaviestit-kansioon.

en: Choose video
fi: Valitse video

en: Choose what to display on product category pages.
fi: Valitse mitä näytetään tuoteosastojen sivuilla.

en: Choose what to display on the main shop page.
fi: Valitse mitä näytetään kaupan pääsivulla.

en: Choose what to export
fi: Valitse vietävä sisältö

en: Choose whether or not this is a compound rate. Compound tax rates are applied on top of other tax rates.
fi: Valitse onko vero yhdistetty (eli 'veroa veron päälle'). Yhdistetty vero lasketaan summasta: tuotteen hinta + hinnalle aiemmin laskettu vero.

en: Choose whether or not this tax rate also gets applied to shipping.
fi: Valitse, lasketaanko tällä veroprosentilla vero myös toimituskuluille.

en: Choose whether you wish to capture funds immediately or authorize payment only.
fi: Valitse haluatko maksun tapahtuvan heti vai teetkö vain katevarauksen.

en: Choose which countries you want to ship to, or choose to ship to all locations you sell to.
fi: Valitse maat joihin toimitetaan tai valitse kaikkiin maihin joihin myyt.

en: Choose which format of email to send.
fi: Valitse missä muodossa sähköposti lähetetään.

en: Choose your theme
fi: Valitse teema

en: Chosen attributes (for variations).
fi: Valitut ominaisuudet (muunnelmille).

en: Christmas
fi: Joulu

en: Christmas Island
fi: Joulusaari

en: Cincinnati
fi: Tampere

en: Cities for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all cities.
fi: Kaupungit, joita sääntö koskee. Erota puolipisteellä (;). Kun tyhjä, käytetään kaikkiin.

en: City
fi: Kaupunki

en: City name.
fi: Postitoimipaikan nimi.

en: City.
fi: Kaupunki.

en: City:
fi: Kaupunki:

en: Claim
fi: Lunasta

en: Claim ID
fi: Pyydä tunnus/ID

en: Class %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
fi: Luokkaa %1$s on <strong>kehotettu välttämään</strong> versiosta %2$s lähtien! Vaihtoehtoja ei saatavilla.

en: Class %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
fi: Luokkaa %1$s on <strong>kehotettu välttämään</strong> versiosta %2$s asti! Käytä sen sijaan luokkaa %3$s.

en: Class name
fi: Luokan nimi

en: Class names for the link element of this menu item.
fi: Tämän valikkokohteen linkin luokkien nimet.

en: Classes
fi: Toimitusluokat

en: Classic
fi: Klassinen

en: Classic Block Keyboard Shortcuts
fi: Klassisen lohkon näppäinoikotiet

en: Classic Editor
fi: Perinteinen muokkain

en: Clean up download permissions
fi: Tyhjennä latausten oikeudet

en: Cleaning up spam takes time.
fi: Roskaviestien puhdistaminen vie aikansa.

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Clear All
fi: Tyhjennä kaikki

en: Clear All Filters
fi: Tyhjennä rajaukset

en: Clear Crop
fi: Nollaa rajaus

en: Clear Form
fi: Tyhjennä lomake

en: Clear Inactive Widgets
fi: Tyhjennä käytöstä poistetut vimpaimet

en: Clear Results
fi: Tyhjennä tulokset

en: Clear Search
fi: Pyyhi haku

en: Clear all
fi: Tyhjennä kaikki

en: Clear all information
fi: Pyyhi kaikki tiedot

en: Clear customer sessions
fi: Pyyhi asiakkaiden istunnot

en: Clear formatting
fi: Poista muotoilut

en: Clear template cache
fi: Tyhjennä ulkoasun välimuisti

en: Clear transients
fi: Tyhjennä välimuisti

en: Cleared by Akismet
fi: Puhdistanut Akismet

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image that matches the size of your video &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
fi: Paina &#8221;Lisää uusi kuva&#8221; siirtääksesi kuvatiedoston tietokoneeltasi. Teemasi toimii parhaiten kuvan koon ollessa videosi kokoinen &#8212; voit rajata kuvasi täydellisen kokoiseksi siirron jälkeen.

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header height of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
fi: Paina &#8221;Lisää uusi kuva&#8221; siirtääksesi kuvatiedoston tietokoneeltasi. Teemasi toimii parhaiten otsakekuvan korkeuden ollessa %s pikseliä &#8212; voit rajata kuvasi täydellisen kokoiseksi siirron jälkeen.

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header size of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
fi: Paina &#8221;Lisää uusi kuva&#8221; siirtääksesi kuvatiedoston tietokoneeltasi. Teemasi toimii parhaiten otsakekuvan koon ollessa %s pikseliä &#8212; voit rajata kuvasi täydellisen kokoiseksi siirron jälkeen.

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header width of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
fi: Paina &#8221;Lisää uusi kuva&#8221; siirtääksesi kuvatiedoston tietokoneeltasi. Teemasi toimii parhaiten otsakekuvan leveyden ollessa %s pikseliä &#8212; voit rajata kuvasi täydellisen kokoiseksi siirron jälkeen.

en: Click &#8220;Next&#8221; to start adding links to your new menu.
fi: Napsauta &#8221;Seuraava&#8221; lisätäksesi linkkejä uuteen valikkoosi.

en: Click Customize for the active theme or Live Preview for any other theme to see a live preview
fi: Napsauta Mukauta (aktiiviselle teemalle) tai Välitön esikatselu muille asennetuille teemoille nähdäksesi välittömästi päivittyvän esikatselun.

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
fi: Napsauta Tallenna valikko tehdäksesi odottavat valikkokohteet julkiseksi.

en: Click here
fi: klikkaa tästä

en: Click here for more information
fi: Klikkaa tästä saadaksesi lisätietoja

en: Click here to cancel reply.
fi: Napsauta peruuttaaksesi vastauksen.

en: Click here to enter your code
fi: Paina tästä ja kirjoita kuponkikoodi

en: Click here to login
fi: Klikkaa tästä kirjautuaksesi sisään.

en: Click here to reset your password
fi: Kun haluat palauttaa salasanan, paina tästä.

en: Click here to set your new password.
fi: Napsauta tässä asettaaksesi uuden salasanan.

en: Click here to upload a new Gravatar
fi: Klikkaa tästä ja lataa uusi Gravatar

en: Click on the 'unsubscribe' link at the bottom of every email (including this one)
fi: Klikkaa 'Lopeta tilaus'  -linkkiä jokaisen viestin alaosassa (myös tämän viestin).

en: Click on the theme to see the theme name, version, author, description, tags, and the Delete link
fi: Napsauta teemaa nähdäksesi teeman nimen, version, tekijän, kuvauksen, avainsanat ja poista-linkin.

en: Click the Import button above to start importing that blog.
fi: Paina tuontinappia alapuolella ja aloita tämän blogi tuonti.

en: Click the Save Menu button to save your changes.
fi: Napsauta Tallenna valikko -painiketta tallentaaksesi muutokset.

en: Click the Use this Key button.
fi: Klikkaa "Käytä tätä avainta"-painiketta.

en: Click the following link or copy it into a browser. Note this link is only valid for %s
fi: Klikkaa seuraavaa linkkiä tai kopio se selaimeesi osoiteriville. Muista, että tämä linkki toimii vain sähköpostiosoitteen %s kanssa.

en: Click the image to edit or update
fi: Napsauta kuvaa, jos haluat muokata sitä tai päivittää sen

en: Click to Press This!
fi: Klikkaa julkaistaksesi tämän!

en: Click to change photo
fi: Klikkaa vaihtaaksesi kuvan

en: Click to close this message
fi: Klikkaa sulkeaksesi tämä viesti

en: Click to edit the site title.
fi: Muokkaa sivun otsikkoa.

en: Click to edit this element.
fi: Klikkaa muokataksesi tätä elementtiä.

en: Click to edit this menu.
fi: Muokkaa tätä valikkoa.

en: Click to edit this post
fi: Klikkaa muokataksesi tätä artikkelia

en: Click to edit this widget.
fi: Muokkaa vimpainta.

en: Click to print
fi: Tulosta

en: Click to receive future news by email.
fi: Klikkaa tästä saadaksesi uutisia sähköpostilla.

en: Click to send this to your Kindle device
fi: Klikkaa lähettääksesi tämä Kindle-laitteeseesi

en: Click to share on LinkedIn
fi: Jaa LinkedIn:ssä

en: Click to share on Reddit
fi: Jaa Redditissä

en: Click to share on Twitter
fi: Jaa Twitterissä

en: Click to toggle
fi: Klikkaa avataksesi

en: Click to view slideshow.
fi: Klikkaa nähdäksesi kuvaesityksen.

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
fi: <strong>Valitse tiedostot</strong> avaa käyttöjärjestelmäsi tiedostonselausikkunan. Kun napsautat <strong>Avaa</strong> valittuasi haluamasi tiedoston, näet tiedoston siirtymisen edistymisestä kertovan grafiikan.

en: Clicking an item will display an Attachment Details dialog, which allows you to preview media and make quick edits. Any changes you make to the attachment details will be automatically saved.
fi: Kohteen napsauttaminen tuo näkyviin liitteen tiedot -dialogin, jossa voit esikatsella mediatiedostoja ja tehdä nopeita muokkauksia. Kaikki tekemäsi muutokset tässä näkymässä tallentuvat automaattisesti.

en: Clicks
fi: Klikkaukset

en: Clicks for %s
fi: Klikkaukset kohteelle %s

en: Client version
fi: Ohjelmistoversio

en: Cloning is forbidden.
fi: Monistus on kielletty.

en: Close
fi: Sulje

en: Close (Esc)
fi: Sulje (Esc)

en: Close Menu
fi: Sulje valikko

en: Close Window
fi: Sulje ikkuna

en: Close all open tags
fi: Sulje kaikki avoimet tagit

en: Close blockquote tag
fi: Sulje lainaus-tagi

en: Close bold tag
fi: Sulje lihavointi-tagi

en: Close bulleted list tag
fi: Sulje järjestämätön lista -tagi

en: Close code tag
fi: Sulje koodi-tagi

en: Close deleted text tag
fi: Sulje poistettu teksti -tagi

en: Close details dialog
fi: Sulje lisätiedot

en: Close dialog
fi: Sulje dialogi

en: Close inserted text tag
fi: Sulje lisätty teksti -tagi

en: Close italic tag
fi: Sulje kursivointi-tagi

en: Close list item tag
fi: Sulje listakohde-tagi

en: Close media attachment panel
fi: Sulje medialiitteen osio

en: Close menu
fi: Sulje valikko

en: Close modal panel
fi: Sulje käyttäjää odottava paneeli

en: Close numbered list tag
fi: Sulje numeroitu lista -tagi

en: Close overlay
fi: Sulje ikkuna

en: Close reorder mode
fi: Sulje järjestystila

en: Close sharing dialog
fi: Sulje jakodialogi

en: Close the Customizer and go back to the previous page
fi: Sulje mukautin ja palaa edelliselle sivulle

en: Close uploader
fi: Sulje tiedostolataaja

en: Close your account
fi: Sulje tilsi

en: Close your account permanently
fi: Sulje tilisi pysyvästi

en: Closed
fi: Suljettu

en: Clothing and accessories
fi: Vaatteet ja asusteet

en: Cmd + letter:
fi: Cmd + kirjain:

en: Cocos
fi: Kookos

en: Cocos (Keeling) Islands
fi: Kookossaaret

en: Code
fi: Koodi

en: Code editor
fi: Koodieditori

en: Code is Poetry
fi: Koodi on runoutta

en: Code-based contribution
fi: Koodipohjainen osallistuminen

en: Coffee
fi: Kahvi

en: Collapse Main menu
fi: Piilota päävalikko

en: Collapse child menu
fi: Pienennä alavalikko

en: Collapse menu
fi: Piilota valikko

en: Collapse this bar
fi: Pienennä tämä palkki

en: Collect and validate EU VAT numbers at checkout
fi: Kerää ja vahvista EU:n ALV-numerot kassalla.

en: Collect payments from customers offline.
fi: Ota vastaan asiakkaiden maksuja perinteisillä tavoilla.

en: Collection from <strong>%s</strong>:
fi: Kokoelma kohteesta <strong>%s</strong>:

en: Colombia
fi: Kolumbia

en: Colombian peso
fi: Columbian peso COP

en: Color
fi: Väri

en: Color Scheme
fi: Värikaava

en: Color Settings
fi: Väriasetukset

en: Color scheme
fi: Värikaava

en: Color: %s
fi: Väri: %s

en: Colors
fi: Värit

en: Column
fi: Sarake

en: Column group
fi: Sarakeryhmä

en: Column mapping
fi: Sarakkeen kohdistus

en: Column name
fi: Sarakkeen nimi

en: Columns
fi: Sarakkeet

en: Come check out my blog!
fi: Tule tutustumaan blogiini!

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
fi: a, aina, ainakin, aivan, alla, alle, amp, an, asti, auki, author, com, ehkä, ei, eikä, eivät, emme, en, eri, et, ette, että, fax, fi, he, heidän, heidät, heihin, heille, heillä, heiltä, heissä, heistä, heitä, hieman, html, http, hyvin, hän, häneen, hänelle, hänellä, häneltä, hänen, hänessä, hänestä, hänet, häntä, ihan, ilman, itse, ja, jo, johon, joiden, joihin, joiksi, joilla, joille, joilta, joina, joissa, joista, joita, joka, joko, joksi, jolla, jolle, jolta, jona, jonka, jopa, jos, joskus, jossa, josta, jota, jotain, jotka, juuri, kai, kaikki, kanssa, keiden, keihin, keiksi, keille, keillä, keiltä, keinä, keissä, keistä, keitä, keneen, keneksi, kenelle, kenellä, keneltä, kenen, kenenä, kenessä, kenestä, kenet, kenties, keskellä, kesken, ketkä, ketä, klo, koko, koska, koskaan, kuin, kuinka, kuitenkaan, kuitenkin, kuka, kun, kuten, kyllä, li, liian, lisäksi, lisää, lla, lopulta, lue, luona, lähellä, läpi, me, meidän, meidät, meihin, meille, meillä, meiltä, meissä, meistä, meitä, mihin, miksi, mikä, mille, milloin, milloinkaan, millä, miltä, minkä, minua, minulla, minulle, minulta, minun, minussa, minusta, minut, minuun, minä, missä, mistä, miten, mitkä, mitä, mitään, mukaan, mutta, muut, muuta, myäs, myös, ne, net, niiden, niihin, niiksi, niille, niillä, niiltä, niin, niinä, niissä, niistä, niitä, noiden, noihin, noiksi, noilla, noille, noilta, noin, noina, noissa, noista, noita, nuo, nyt, näiden, näihin, näiksi, näille, näillä, näiltä, näin, näinä, näissä, näistä, näitä, nämä, ole, olemme, olen, olet, olette, oli, olimme, olin, olisi, olisimme, olisin, olisit, olisitte, olisivat, olit, olitte, olivat, olla, olleet, ollut, on, onkin, org, ovat, puh, saa, saada, saat, se, sekä, sen, siellä, siihen, siinä, siis, siitä, siksi, sille, sillä, silti, siltä, sinua, sinulla, sinulle, sinulta, sinun, sinussa, sinusta, sinut, sinuun, sinä, sis, sitten, sitä, sivu, span, ssa, sta, taas, tai, te, teidän, teidät, teihin, teille, teillä, teiltä, teissä, teistä, teitä, tms, tuo, tuoda, tuohon, tuoksi, tuolla, tuolle, tuolta, tuon, tuona, tuossa, tuosta, tuota, tähän, täksi, tälle, tällä, tältä, tämä, tämän, tänä, tässä, tästä, tätä, ul, vaan, vai, vaikka, vain, varsin, vielä, viim, voi, voida, voisi, voit, wp, www, yhtä, yksi, yli, yms

en: Command palette
fi: Komentopaletti

en: Comment
fi: kommentti

en: Comment #%d could not be checked.
fi: Kommenttia #%d ei voitu tarkistaa.

en: Comment #%d is not spam.
fi: Kommentti #%d ei ole roskaviesti.

en: Comment #%d is spam.
fi: Kommentti #%d on roskaviesti.

en: Comment %d contains personal data but could not be anonymized.
fi: Kommentti %d sisältää henkilötietoa mutta sitä ei voitu anonymisoida.

en: Comment %d does not exist
fi: Kommenttia %d ei ole olemassa.

en: Comment Author
fi: Kommentin kirjoittaja

en: Comment Author Email
fi: Kommentoijan sähköposti

en: Comment Author IP
fi: Kommentoijan IP

en: Comment Author URL
fi: Kommentoijan URL

en: Comment Author User Agent
fi: Kommentoijan selaimen tiedot

en: Comment Content
fi: Kommentin sisältö

en: Comment Date
fi: Kommentin päivämäärä

en: Comment Form
fi: Kommentointilomake

en: Comment History
fi: Kommenttihistoria

en: Comment Moderation
fi: Kommenttien arviointi

en: Comment Reply via Email
fi: Kommentteihin vastaaminen sähköpostilla

en: Comment Submission Failure
fi: Kommentin lähettäminen epäonnistui

en: Comment URL
fi: Kommentin URL

en: Comment and share to your profile.
fi: Kommentoi ja jaa profiiliisi.

en: Comment author must fill out name and e-mail
fi: Nimi ja sähköposti tulee ilmoittaa.

en: Comment author must fill out name and email
fi: Nimi ja sähköposti tulee ilmoittaa

en: Comment author must have a previously approved comment
fi: Kirjoittajan aikaisemmista kommenteista ainakin yhden tulee olla hyväksytty

en: Comment author name and email are required
fi: Nimi ja sähköposti tulee ilmoittaa.

en: Comment author name and email are required.
fi: Kommentin kirjoittajan nimi ja sähköposti ovat pakollisia.

en: Comment by %s marked as spam.
fi: Kirjoittajan %s kommentti merkittiin roskaviestiksi.

en: Comment by %s moved to the Trash.
fi: Kirjoittajan %s kommentti siirrettiin roskakoriin.

en: Comment by %s moved to the trash.
fi: Kirjoittajan %s kommentti siirrettiin roskakoriin.

en: Comment field exceeds maximum length allowed.
fi: Kommenttikenttä ylittää sallitun maksimipituuden.

en: Comment is required.
fi: Kommentti vaaditaan.

en: Comment marked as spam
fi: Kommentti on merkitty roskaksi

en: Comment metadata downloaded successfully, proceeding with comment bodies...
fi: Kommenttien metatiedot ladattu onnistuneesti, jatketaan kommenttien teksteillä...

en: Comment moderation
fi: Kommenttien arviointi

en: Comment must be manually approved
fi: Kommentti on hyväksyttävä käsin.

en: Comment navigation
fi: Kommenttien selaus

en: Comment not found
fi: Kommenttia ei löytynyt

en: Comment not found.
fi: Kommenttia ei löytynyt.

en: Comment on %1$s by %2$s
fi: %2$s on kommentoinut artikkelia %1$s

en: Comment status
fi: Kommentin tila

en: Comment status was changed to %s
fi: Kommentin tila vaihdettiin tilaksi %s

en: Comment:
fi: Kommentti:

en: Comment: %s
fi: Kommentti: %s

en: Commenting as %s
fi: Kirjoita nimellä %s

en: Comments
fi: Kommentit

en: Comments %s
fi: Kommentit %s

en: Comments (%1$s) on &#8220;%2$s&#8221;
fi: Kommentit (%1$s) artikkeliin &#8220;%2$s&#8221;

en: Comments (%s)
fi: Kommentit (%s)

en: Comments <span class="count">(%d)</span>
fi: Kommentit <span class="count">(%d)</span>

en: Comments Feed
fi: Kommenttien syöte

en: Comments I've Made
fi: Omat kommentit

en: Comments Off<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
fi: Kommentit pois päältä<span class="screen-reader-text"> artikkelissa %s</span>

en: Comments are closed.
fi: Kommentointi on suljettu.

en: Comments closed.
fi: Kommentointi suljettu.

en: Comments feed
fi: Kommenttisyöte

en: Comments for %1$s searching on %2$s
fi: Sivuston %1$s kommentit, hakutermi: %2$s

en: Comments for %s
fi: Sivuston %s kommentit

en: Comments list
fi: Kommenttilista

en: Comments list navigation
fi: Kommenttilistan navigaatio

en: Comments navigation
fi: Kommenttien navigaatio

en: Comments off
fi: Kommentointi poissa käytöstä

en: Comments on %s
fi: Kommentit artikkeliin %s

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
fi: Kommentit artikkelille &#8220;%s&#8221;

en: Comments on my site
fi: Kommentit sivustollani

en: Comments on other sites
fi: Kommentit muilla sivuilla

en: Comments on: %s
fi: Artikkelin %s kommentit

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
fi: Näytä %s kommentit kunkin sivun ylälaidassa.

en: Comments should be displayed with the older comments at the top of each page
fi: Kommentit näytetään siten, että vanhimmat kommentit näkyvät ylimpänä

en: Communicate with your fellow WordPress.com bloggers
fi: Keskustele WordPress.comin toveribloggaajiesi kanssa

en: Communicating with the WordPress servers is used to check for new versions, and to both install and update WordPress core, themes or plugins.
fi: WordPressin palvelimiin pidetään yhteyttä, jotta voidaan tarkistaa uusien versioiden saatavuus ja asentaa ja päivittää WordPressin ydintä, teemoja tai lisäosia.

en: Communication with WordPress.org
fi: Yhteydet WordPress.orgiin

en: Community
fi: Yhteisö

en: Community Events Location
fi: Yhteisötapahtuminen sijainti

en: Community Translator
fi: Yhteisökääntäjä

en: Community forum
fi: Yhteisön keskustelupalsta

en: Community support
fi: Yhteisötuki

en: Comorian franc
fi: Komorien frangi KMF

en: Comoro
fi: Komori

en: Comoros
fi: Komorit

en: Compact view
fi: Tiivis näkymä

en: Company
fi: Yritys

en: Company (optional)
fi: Yritys (valinnainen)

en: Company name
fi: Yrityksen nimi

en: Company name.
fi: Yrityksen nimi.

en: Compare Revisions of &#8220;%s&#8221;
fi: Vertaile sivun/artikkelin &#8221;%s&#8221; versioita

en: Compare any two revisions
fi: Vertaile mitä tahansa kahta versiota

en: Compare two different revisions by <strong>selecting the &#8220;Compare any two revisions&#8221; box</strong> to the side.
fi: Vertaile kahta eri versiota valitsemalla sivulla oleva <strong>Vertaile mitä tahansa kahta versiota</strong> -laatikko.

en: Complete
fi: Valmis

en: Complete Checkout
fi: Siirry kassalle

en: Complete checkout to renew now.
fi: Uusi tilaus nyt viimeistelemällä tilaus.

en: Complete checkout to renew your subscription.
fi: Uudista kestotilauksesi kassalla.

en: Complete checkout to resubscribe.
fi: Suorita maksutapahtuma aloittaaksesi kestotilauksen uudelleen.

en: Complete request
fi: Suorita pyyntö loppuun

en: Completed
fi: Valmis

en: Completed <span class="count">(%s)</span> | Completed <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Valmis <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Valmis <span class="count">(%s)</span>

en: Completed Renewal Order
fi: Tilauksen uusiminen on valmis

en: Completed order
fi: Tilaus valmis

en: Completed processing action %1$s with hook: %2$s
fi: Suoritettiin toiminto %1$s jossa toimintokutsu %2$s

en: Completed product image regeneration job.
fi: Tuotekuvien uudelleenvalmistustyö on valmis.

en: Comply with any legal obligations we have, such as calculating taxes
fi: Noudattaa kaikkia lain velvotteita, kuten verojen maksaminen

en: Composing
fi: Kirjoittaminen

en: Compound
fi: Yhdistelmä

en: Configuration
fi: Säädöt

en: Configure
fi: Muokkaa

en: Configure terms
fi: Muokkaa&nbsp;arvoja

en: Configure your site&#8217;s logo, header, menus, and more in the Customizer.
fi: Määritä sivustosi logo, otsake, valikot ja paljon muuta Mukauttimessa.

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
fi: Tämä asetus on valinnainen. Oletuksena sen tulisi olla tyhjä.

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Confirm Copy
fi: Varmista kopiointi

en: Confirm Deletion
fi: Vahvista poistaminen

en: Confirm Email Address
fi: Vahvista sähköpostiosoite

en: Confirm Follow
fi: Vahvista tilaus

en: Confirm Now
fi: Vahvista nyt

en: Confirm Password
fi: Vahvista salasana

en: Confirm Removal
fi: Vahvista poistaminen

en: Confirm Subscription
fi: Varmista tilaus

en: Confirm Your Subscription
fi: Varmista tilauksesi

en: Confirm delete site
fi: Varmista sivuston poisto

en: Confirm deletion of site redirect
fi: Varmista sivusto-ohjauksen poisto

en: Confirm navigation
fi: Vahvista navigaatio

en: Confirm new password
fi: Varmista uusi salasana

en: Confirm the "%s" action
fi: Vahvista toiminto ”%s”

en: Confirm use of weak password
fi: Vahvista heikon salasanan käyttö.

en: Confirm your administration email
fi: Varmenna ylläpitäjän sähköpostiosoite

en: Confirmation
fi: Vahvistus

en: Confirmation email
fi: Vahvistusviesti

en: Confirmation request initiated successfully.
fi: Vahvistuspyyntö käynnistetty onnistuneesti.

en: Confirmation request sent again successfully.
fi: Vahvistuspyyntö lähetettiin uudelleen onnistuneesti.

en: Confirmed <span class="count">(%s)</span> | Confirmed <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Vahvistettu <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Vahvistettu <span class="count">(%s)</span>

en: Congo
fi: Kongo

en: Congo (Brazzaville)
fi: Kongo (Brazzaville)

en: Congo (Kinshasa)
fi: Kongo (Kinshasa)

en: Congo, the Democratic Republic of the
fi: Kongon tasavalta

en: Congolese franc
fi: Kongon frangi CDF

en: Congrats! You have been added to this blog.
fi: Onneksi olkoon! Sinut on lisätty tähän blogiin.

en: Congratulations on getting your first order! Now is a great time to learn how to manage your orders.
fi: Onnittelut! Sait ensimmäisen tilauksesi. Nyt on loistava aika opetella tilausten käsittelyä.

en: Congratulations on processing %s orders!
fi: Onnittelut kun käsittelit %s tilausta!

en: Congratulations on the sale.
fi: Onnittelut myynnistä.

[ctx: Congratulations on writing $number total posts on $blog_title]
en: Congratulations on writing your first post on %1$s. | Congratulations on writing %2$s total posts on %1$s.
fi[0]: Onneksi olkoon, kirjotit juuri ensimmäisen artikkelisi blogiin %1$s.
fi[1]: Onneksi olkoon kirjoittamastasi %2$s artikkelista blogissa %1$s.

en: Congratulations!
fi: Onneksi olkoon!

en: Connect
fi: Verkostoidu

en: Connect Instagram Account
fi: Valtuuta Instagram-yhteys

en: Connect Jetpack
fi: Yhdistä JetPack:iin

en: Connect an existing account:
fi: Yhdistä olemassa olevaan tiliin:

en: Connect selling channels easily
fi: Yhdistä myyntikanavat helposti.

en: Connect social media services to automatically share new posts.
fi: Yhdistä sosiaalisen media palveluita jakaaksesi uudet artikkelit automaattisesti.

en: Connect to %s
fi: Yhdistä: %s

en: Connect to LiveJournal and Import
fi: Yhdistä LiveJournal-palveluun ja tuo artikkelit

en: Connect to WooCommerce.com
fi: Yhdistä WooCommerce.com -palveluun.

en: Connect to WordPress.com
fi: Yhdistä WordPress.com:iin

en: Connect to get important product notifications and updates.
fi: Yhdistä jotta saat tärkeitä tuoteilmoituksia ja päivityksiä.

en: Connect with %s
fi: Yhdistä %s

en: Connect with WordPress.com
fi: Yhdistä WordPress.comiin

en: Connect with your WordPress.com account:
fi: Kirjaudu sisään WordPress.com-tililläsi

en: Connect your accounts so that when you publish a post it will be automatically shared on Facebook or Twitter. <strong>Blog posts that are shared get 50% more likes, comments and views.</strong>
fi: Yhdistä tilisi, jotta voit automaattisesti jakaa artikkelin sen julkaisun yhteydessä Facebookiin tai Twitteriin. <strong>Jaetut blogiartikkelit saavat 50% enemmän tykkäyksiä, kommentteja ja katselukertoja.</strong>

en: Connect your blog to popular social networking sites and automatically share new posts with your friends.
fi: Yhdistä blogisi suosittuihin sosiaalisiin verkostosivustoihin ja jaa automaattisesti blogisi uusimmat artikkelit kavereidesi kanssa.

en: Connect your store to Jetpack
fi: Yhdistä kauppa Jetpackiin

en: Connect your store to Jetpack to enable extra features
fi: Yhdistä kauppa Jetpackiin jotta saat käyttöön lisätoimintoja.

en: Connect your store to activate WooCommerce Services
fi: Ota käyttöön WooCommerce Services (-palvelut) yhdistämällä kauppa

en: Connected
fi: Yhdistetty

en: Connected Applications
fi: Yhdistetyt sovellukset

en: Connected Apps
fi: Yhdistetyt sovellukset

en: Connected to WooCommerce.com
fi: Yhdistetty WooCommerce.com sivustoon

en: Connecting
fi: Yhdistetään

en: Connecting as: %s
fi: Yhdistetään: %s

en: Connecting to %s
fi: Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

en: Connecting…
fi: Yhdistetään...

en: Connection lost or the server is busy. Please try again later.
fi: Yhteys katkesi tai palvelimella on ruuhkaa. Kokeile uudelleen myöhemmin.

en: Connections
fi: Yhteydet

en: Constanța
fi: Constanta

en: Constrain proportions
fi: Säilytä mittasuhteet

en: Consumer Secret is invalid.
fi: Asiakkaan salasana ei kelpaa.

en: Consumer key
fi: Asiakkaan avain

en: Consumer key ending in
fi: Asiakkaan avain loppuu

en: Consumer key is invalid.
fi: Asiakkaan avain ei kelpaa.

en: Consumer key is missing.
fi: Asiakkaan avain puuttuu.

en: Consumer secret
fi: Asiakkaan salasana

en: Consumer secret is invalid.
fi: Asiakkaan salasana ei ole kelvollinen

en: Consumer secret is missing.
fi: Asiakkaan salasana puuttuu.

en: Contact
fi: yhteyshenkilö

en: Contact Form
fi: Yhteydenottolomake

en: Contact Info
fi: Yhteystiedot

en: Contact Support
fi: Ota yhteyttä tukeen

en: Contact Us
fi: Ota yhteyttä

en: Contact form
fi: Yhteydenottolomake

en: Contact forms
fi: Yhteydenottolomakkeet

en: Contact information
fi: Yhteystiedot

en: Contact our Happiness Engineers
fi: Ota yhteyttä tyytyväisyysinsinööreihimme

en: Contact our happiness engineers
fi: Ota yhteyttä tyytyväisyysinsinööreihimme

en: Contact support
fi: Ota yhteys tukeen

en: Contact us
fi: Ota yhteyttä

en: Contains the handle that defines the block style.
fi: Sisältää lohkon tyylin määrittävän tunnisteen.

en: Content
fi: Sisältö

en: Content (default)
fi: Sisältö (oletus)

en: Content data for the note. JSON string. Available for re-localization.
fi: Kommentin sisältö. JSON-merkkijono. Mahdollista paikallistaa uudelleen.

en: Content for the comment, as it exists in the database.
fi: Kommentin sisältö siinä muodossa kuin se on tietokannassa.

en: Content for the post, as it exists in the database.
fi: Artikkelin sisältö siinä muodossa kuin se on tietokannassa.

en: Content for the template, as it exists in the database.
fi: Sivupohjan sisältö sellaisena kuin se on tietokannassa.

en: Content hash did not match expected.
fi: Sisällön tiivistesumma ei vastannut odotettua.

en: Content of template.
fi: Sivupohjan sisältö.

en: Content of the note.
fi: Kommentin sisältö.

en: Content to export
fi: Vietävä sisältö

en: Content type
fi: Sisällön laji

en: Content, title, and excerpt are empty.
fi: Sisältö, otsikko ja ote ovat tyhjiä.

en: Content:
fi: Sisältö:

en: Content…
fi: Sisältö...

en: Context provided by blocks of this type.
fi: Tämän tyyppisten lohkojen konteksti.

en: Context values inherited by blocks of this type.
fi: Tämän tyyppisten lohkojen perimät kontekstiarvot.

en: Contextual Help Tab
fi: Ohje-välilehti

en: Continue
fi: Jatka

en: Continue &raquo;
fi: Jatka &raquo;

en: Continue Reading &raquo;
fi: Lue lisää &raquo;

en: Continue previous import
fi: Jatka edellistä tuontioperaatiota

en: Continue reading
fi: Lue lisää

en: Continue reading %s
fi: Jatka lukemista %s

en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Jatka lukemista %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Lue loppuun <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Continue reading <span class="screen-reader-text">%1$s</span>
fi: Jatka lukemista <span class="screen-reader-text">%1s</span>

en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
fi: Jatka lukemista <span class="screen-reader-text">%s</span>

en: Continue setup
fi: Jatka asetusten tekemistä

en: Continue shopping
fi: Takaisin kauppaan

en: Continue to checkout
fi: Jatka kassalle

en: Continue with Jetpack
fi: Jatka Jetpackin kanssa

en: Continue with WooCommerce Services
fi: Jatka WooCommerce Services (-palveluilla)

en: Continuing in %d&#8230;
fi: Jatketaan %d&#8230;

en: Continuing&#8230;
fi: Jatkuu&#8230;

en: Contrast
fi: Kontrasti

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
fi: Avustajat voivat kirjoittaa ja hallinnoida artikkeleitaan mutta eivät julkaista niitä tai siirtää mediatiedostoja.

en: Control your notification settings when you comment on other blogs.
fi: Hallitse ilmoituksien asetuksia kommentoidessasi muiden blogeihin.

en: Controls the stock status of the product.
fi: Hallitsee tuotteen varastotilannetta.

en: Controls whether or not the product is listed as "in stock" or "out of stock" on the frontend.
fi: Tässä asetetaan kuinka varastotilanne näkyy julkisella puolella. Joko 'Varastossa' tai 'Varasto loppu'.

en: Controls whether or not the variation is listed as "in stock" or "out of stock" on the frontend.
fi: Asettaa kuinka muunnelma esitetään julkisella puolella; joko "varastossa" tai "loppu varastosta".

en: Conversations
fi: Keskustelut

en: Convert Categories to Tags
fi: Muuntaa kategoriat avainsanoiksi

en: Convert Category to Tag. | Convert Categories (%d) to Tags.
fi[0]: Muunna kateogria avainsanaksi.
fi[1]: Muunna kategoriat (%d) avainsanoiksi.

en: Convert Tag to Category. | Convert Tags (%d) to Categories.
fi[0]: Muunna avainsana kategoriaksi.
fi[1]: Muunna avainsanat (%d) kategorioiksi.

en: Convert Tags to Categories
fi: Muuntaa kategoriat avainsanoiksi

en: Convert emoticons like :-) and :-P to graphics on display.
fi: Muunna hymiöt kuviksi.

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
fi: Muuta hymiöt esim. <code>:-)</code> ja <code>:-P</code> kuvakkeiksi näytettäessä.

en: Convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
fi: Muunna kategoriat avainsanoiksi tai avainsanat kategorioiksi.

en: Converted successfully.
fi: Muuntaminen onnistui

en: Converting category <strong>%s</strong> ...
fi: Muunnetaan kategoriaa <strong>%s</strong>...

en: Converting tag <strong>%s</strong> ...
fi: Muunnetaan avainsanaa <strong>%s</strong>...

en: Cook Islands
fi: Cookinsaaret

en: Cookie
fi: Eväste

en: Cookie & IP address
fi: Eväste & IP-osoite

en: Cookie check failed
fi: Evästeen tarkistus epäonnistui

en: Cookie expired.
fi: Eväste on rauennut.

en: Cookies
fi: Evästeet

en: Copenhagen
fi: Kööpenhamina

en: Copied
fi: Kopioitu

en: Copied %d block to clipboard. | Copied %d blocks to clipboard.
fi[0]: %d lohkoa kopioitu leikepöydälle.

en: Copied!
fi: Kopioitu!

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy &#8220;%s&#8221; URL to clipboard
fi: Kopioi liitteen &#8220;%s&#8221; verkko-osoite leikepöydälle

en: Copy &#8220;Press This&#8221; bookmarklet code
fi: Kopioi &#8220;Press This&#8221; -sovelluskirjanmerkki

en: Copy HTML
fi: Kopioi HTML

en: Copy Link
fi: Kopioi linkki

en: Copy URL
fi: Kopioi verkko-osoite

en: Copy URL to clipboard
fi: Kopioi verkko-osoite leikepöydälle

en: Copy a Page
fi: Kopioi sivu

en: Copy a Post
fi: Kopioi artikkeli

en: Copy and paste the API key into the text field.
fi: Kopioi ja liitä API-avain tekstikenttään.

en: Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
fi: Kopioi ja liitä tämä koodi WordPress-sivustollesi luodaksesi upotteen

en: Copy and paste this code into your site to embed
fi: Kopioi ja liitä tämä koodi sivustollesi luodaksesi upotteen

en: Copy billing address
fi: Kopioi laskutusosoite

en: Copy billing information to shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
fi: Kopioi laskutusosoite toimitusosoitteeksi? Tämä korvaa jo syötetyn toimitusosoitteen.

en: Copy file to theme
fi: Kopioi tiedostio teeman hakemistoon

en: Copy for support
fi: Kopio tuelle

en: Copy from billing address
fi: Kopioi laskutusosoitteesta

en: Copy link
fi: Kopioi linkki

en: Copy shortlink
fi: Kopioi lyhytlinkki

en: Copy site info to clipboard
fi: Kopioi sivuston tiedot leikepöydälle

en: Copy suggested policy text from %s.
fi: Kopioi suositeltu teksti lisäosasta %s.

en: Copy suggested policy text to clipboard
fi: Kopioi ehdotettu käytäntöteksti leikepöydälle

en: Copy table row
fi: Kopioi taulukon rivi

en: Copy to a new draft
fi: Kopioi ja tee uusi luonnos

en: Copy to clipboard
fi: Kopioi leikepöydälle

en: Copying to clipboard failed. Please press Ctrl/Cmd+C to copy.
fi: Kopiointi leikepöydälle ei onnistunut. Kun haluat kopioida, paina Ctrl/Cmd+C -näppäimiä.

en: Copying to clipboard failed. You should be able to right-click the button and copy.
fi: Leikekirjaan kopiointi ei onnistunut. Osoittamalla painiketta ja painamalla hiiren oikeaa painiketta kopioinnin pitäisi onnistua.

en: Copyright
fi: Kaikki oikeudet pidätetään

en: Cost
fi: Hinta

en: Cost of the marketing campaign.
fi: Markkinointikampanjan hinta

en: Costa Rican col&oacute;n
fi: Costa Rican colón CRC

en: Could not access filesystem
fi: Pääsy tiedostonhallintaan on estetty.

en: Could not access filesystem.
fi: Pääsy tiedostonhallintaan on estetty.

en: Could not calculate resized image dimensions
fi: Skaalatun kuvan kokoa ei voitu laskea

en: Could not connect to %s
fi: Yhteys osoitteeseen %s ei onnistu

en: Could not connect to https://www.google.com
fi: Yhteys osoitteeseen https://www.google.com ei onnistunut

en: Could not copy file.
fi: Tiedoston kopiointi epäonnistui

en: Could not copy files.
fi: Tiedostojen kopiointi epäonnistui.

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
fi: Tiedostojen kopiointi ei onnistunut. Palvelimen levytila saattaa olla lopussa.

en: Could not create directory.
fi: Hakemistoa ei voi luoda.

en: Could not create image
fi: Kuvan luonti ei onnistu

en: Could not create user
fi: Käyttäjää ei voida luoda.

en: Could not delete application password.
fi: Sovellussalasanaa ei voitu poistaa.

en: Could not delete application passwords.
fi: Sovellussalasanoja ei voitu poistaa.

en: Could not delete meta value from database.
fi: Metatietoja ei voitu poistaa tietokannasta.

en: Could not delete site from the database.
fi: Sivustoa ei voitu poistaa tietokannasta.

en: Could not delete the attribute
fi: Ominaisuutta ei voitu poistaa

en: Could not delete the category
fi: Osastoa ei voitu poistaa

en: Could not delete the shipping class
fi: Toimitusluokkaa ei voitu poistaa

en: Could not delete the tag
fi: Avainsanaa ei voitu poistaa

en: Could not delete the tax class
fi: Veroluokkaa ei voitu poistaa

en: Could not delete the tax rate
fi: Veroprosenttia ei voitu poistaa

en: Could not determine available disk space for updates.
fi: Päivityksille käytettävissä olevaa vapaata levytilaa ei voitu määrittää.

en: Could not edit the attribute
fi: Ominaisuutta ei voitu muokata

en: Could not edit the category
fi: Osastoa ei voitu muokata

en: Could not edit the shipping class
fi: Toimitusluokkaa ei voitu muokata

en: Could not edit the tag
fi: Avainsanaa ei voitu muokata

en: Could not find an application password with that id.
fi: Sovellussalasanaa ei löytynyt kyseisellä tunnisteella.

en: Could not find any subscriptions on your Woo.com account
fi: Emme löytäneet yhtään tilauksia Woo.com-tililläsi

en: Could not find any subscriptions on your WooCommerce.com account
fi: WooCommerce.com tililtä ei löytynyt tilauksia

en: Could not find download path.
fi: Ei löytynyt latauksen polkua.

en: Could not find download url for the product.
fi: Ei löytynyt verkko-osoitetta/URL tuotteen lataamiselle.

en: Could not find product package.
fi: Tuotteen pakettia ei löytynyt.

en: Could not find the specified string.
fi: Haettua merkkijonoa ei löytynyt.

en: Could not find unpacked path.
fi: Ei löytynyt pakkaamatonta polkua.

en: Could not fully remove the plugin %s.
fi: Lisäosaa %s ei voitu poistaa kokonaan.

en: Could not fully remove the plugins %s.
fi: Seuraavia lisäosia ei voitu poistaa kokonaan: %s

en: Could not fully remove the theme %s.
fi: Seuraavaa teemaa ei voitu poistaa kokonaan: %s

en: Could not generate XML sitemap due to missing %s extension
fi: XML-sivukarttaa ei voitu luoda, koska laajennus %s puuttuu.

en: Could not get a cookie from LiveJournal. Please try again soon.
fi: Evästettä ei voitu lukea LiveJournalista. Kokeile vähän ajan päästä uudelleen.

en: Could not get subscription. Most likely the subscription key does not refer to a subscription. The key was: "%s".
fi: Kestotilausta ei voitu hakea. Todennäköisesti kestotilauksen koodi ei viittaa kestotilaukseen. Avain oli: "%s".

en: Could not grant access - the user may already have permission for this file or billing email is not set. Ensure the billing email is set, and the order has been saved.
fi: Pääsyä ei voitu asettaa – käyttäjällä on ehkä jo pääsy tähän tiedostoon tai laskutus sähköpostia ei ole asetettu. Varmista että tuo s-posti on asetettu ja tilaus on tallennettu.

en: Could not insert attachment into the database.
fi: Liitettä ei voitu lisätä tietokantaan.

en: Could not insert term relationship into the database.
fi: Termin suhteen lisäys tietokantaan epäonnistui

en: Could not log out user sessions. Please try again.
fi: Kirjautuminen ulos käyttäjän istunnoista ei onnistunut. Kokeile uudelleen.

en: Could not open file handle.
fi: Tiedostoa ei voitu avata.

en: Could not parse the path.
fi: Polkua ei voitu jäsentää.

en: Could not process change for action: "%1$s" (ID: %2$d). Error: %3$s
fi: Toiminnon muutosta ei voitu käsitellä: "%1$s" (tunnus/ID: %2$d). Virhe: %3$s

en: Could not reach WordPress.org
fi: Ei voitu tavoittaa WordPress.org:ia

en: Could not read image size.
fi: Kuvan kokoa ei voitu lukea.

en: Could not register file "%1$s" as a block pattern (invalid slug "%2$s")
fi: Ei voitu rekisteröidä lohkomallia tiedostosta "%1$s" (polkutunnus "%2$s" ei kelpaa)

en: Could not register file "%s" as a block pattern ("Slug" field missing)
fi: Ei voitu rekisteröidä lohkomallia tiedostosta "%s" ("Polkutunnus"-kenttä puuttuu)

en: Could not register file "%s" as a block pattern ("Title" field missing)
fi: Ei voitu rekisteröidä lohkomallia tiedostosta "%s" ("Otsikko"-kenttä puuttuu)

en: Could not register file "%s" as a block pattern as the file does not exist.
fi: Ei voitu rekisteröidä lohkomallia tiedostosta "%s", koska tiedostoa ei ole olemassa.

en: Could not remove the current plugin.
fi: Nykyisen lisäosan poistaminen ei onnistunut.

en: Could not remove the old plugin.
fi: Vanhaa lisäosaa ei voida poistaa.

en: Could not remove the old theme.
fi: Vanhaa teemaa ei voida poistaa.

en: Could not remove the old translation.
fi: Käännöksen vanhaa versiota ei voitu poistaa.

en: Could not resume the plugin.
fi: Lisäosaa ei voitu palauttaa.

en: Could not resume the theme.
fi: Teeman jatkaminen ei onnistunut.

en: Could not retrieve site data.
fi: Sivuston tietojen hakeminen ei onnistunut.

en: Could not sanitize the %1$s option. Error code: %2$s
fi: Asetusta %1$s ei voitu siivota. Virhekoodi: %2$s

en: Could not save application password.
fi: Sovellussalasanaa ei voitu tallentaa.

en: Could not split shared term.
fi: Jaettua termiä ei voitu jakaa.

en: Could not update attachment in the database.
fi: Liitettä ei voitu päivittää tietokantaan.

en: Could not update comment in the database.
fi: Kommenttia ei voitu päivittää tietokantaan.

en: Could not update comment status.
fi: Kommenttia ei voitu päivittää

en: Could not update site in the database.
fi: Sivuston päivitys tietokantaan epäonnistui.

en: Could not update the attribute.
fi: Ominaisuutta ei voitu päivittää.

en: Could not update the email last sent time.
fi: Sähköpostin edellisen lähetysajan päivitys epäonnistui.

en: Could not update the meta value of %s in database.
fi: Metatietoa %s ei voitu päivittää tietokantaan.

en: Could not write file %1$s (%2$s).
fi: Tiedoston %1$s tallennus ei onnistu (%2$s).

en: Could not write file %s
fi: Tiedoston %s tallennus ei onnistu

en: Could not write to template file.
fi: Sähköpostin pohja (malline) -tiedostoon ei voi kirjoittaa.

en: Couldn&#8217;t get post ID
fi: Artikkelinumero puuttuu

en: Couldn&#8217;t get post ID (creating post failed!)
fi: Artikkelin ID-numeroa ei onnistuttu hakemaan (artikkelin luonti epäonnistui)

en: Couldn't retrieve a list of the checksums for WordPress %s.
fi: Tarkistussummalistan noutaminen WordPressin versiolle %s epäonnistui.

en: Count
fi: Laske

en: Countries
fi: Maat

en: Country
fi: Maa

en: Country / Region
fi: Maa / Alue

en: Country / Region.
fi: Maa / Alue.

en: Country / State
fi: Maa / alue

en: Country / region:
fi: Maa / alue:

en: Country ISO 3166 code.
fi: ISO 3166 -muotoinen maatunnus.

en: Country code
fi: Maatunnus

en: Country code in ISO 3166-1 alpha-2 format.
fi: Maakoodi ISO 3166-1 alpha-2 -muodossa.

en: Country&nbsp;code
fi: Maatunnus

en: Country/Region
fi: Maa / Alue

en: County
fi: Kunta

en: Coupon
fi: Kuponki

en: Coupon "%s" does not exist!
fi: "%s" kuponkia ei ole!

en: Coupon %s was used in another transaction during this checkout, and coupon usage limit is reached. Please remove the coupon and try again.
fi: Kuponki %s käytettiin toisaalla tämän kassatapahtuman aikana, ja kupongin käyttöraja on saavutettu. Poista kuponki ja yritä uudelleen.

en: Coupon ID.
fi: Kupongin tunnus/ID.

en: Coupon amount
fi: Kupongin tarjoama alennus

en: Coupon cannot be removed because it is not already applied to the cart.
fi: Kuponkia ei voi poistaa koska se on jo käytetty ostoskoriin.

en: Coupon code
fi: Kupongin koodi

en: Coupon code "%s" has already been applied.
fi: Kuponkikoodi "%s" on jo käytössä.

en: Coupon code already applied!
fi: Alennuskoodi on jo käytetty!

en: Coupon code already exists - customers will use the latest coupon with this code.
fi: Sama kupongin koodi on jo – asiakkaat voivat käyttää kuponkia jossa on tämä koodi.

en: Coupon code applied successfully.
fi: Alennuskoodi otettiin käyttöön.

en: Coupon code is required.
fi: Kupongin koodi tarvitaan.

en: Coupon code removed successfully.
fi: Alennuskoodi on poistettu.

en: Coupon code.
fi: Kupongin koodi

en: Coupon created
fi: Kuponki luotu

en: Coupon creation date in GMT.
fi: Kupongin luomispäiväys, GMT.

en: Coupon creation date.
fi: Kupongin luomispäiväys.

en: Coupon data
fi: Kupongin tiedot

en: Coupon deleted
fi: Kuponki poistettu

en: Coupon description.
fi: Kupongin kuvaus.

en: Coupon discount total must be a positive amount.
fi: Kuponkien alennusten summa on oltava positiivinen.

en: Coupon discount type.
fi: Kupongin alennustapa.

en: Coupon does not exist!
fi: Kuponkia ei ole olemassa!

en: Coupon draft updated.
fi: Kupongin luonnos päivitetty.

en: Coupon expiration date in GMT.
fi: Kupongin umpeutumisaika, GMT.

en: Coupon expiration date.
fi: Kupongin umpeutumisaika.

en: Coupon expiry date
fi: Kupongin viimeinen käyttöpäivä

en: Coupon has been removed.
fi: Kuponki on poistettu.

en: Coupon is not valid.
fi: Kuponki ei ole kelvollinen.

en: Coupon management has moved!
fi: Kuponkien hallinta on muuttanut!

en: Coupon restored
fi: Kuponki palautettu

en: Coupon saved.
fi: Kuponki tallennettu.

en: Coupon scheduled for: %s.
fi: Kuponki ajastettu: %s.

en: Coupon submitted.
fi: Kuponki lähetetty.

en: Coupon type
fi: Kupongin laji

en: Coupon type name.
fi: Kuponkilajin nimi.

en: Coupon updated
fi: Kuponki päivitetty

en: Coupon updated.
fi: Kuponki päivitetty.

en: Coupon usage limit has been reached.
fi: Kupongin käyttöraja on saavutettu.

en: Coupon usage limit has been reached. If you were using this coupon just now but order was not complete, you can retry or cancel the order by going to the <a href="%s">my account page</a>.
fi: Kupongin käyttöraja on saavutettu. Jos käytit kuponkia äskettäin, mutta tilausta ei viety loppuun, voit yrittää uudelleen tai peruuttaa tilauksen menemällä <a href="%s">Oma tili -sivulle</a>.

en: Coupon usage limit has been reached. If you were using this coupon just now but your order was not complete, you can retry or cancel the order by going to the <a href="%s">my account page</a>.
fi: Kupongin käyttöraja on saavutettu. Jos käytit kuponkia äskettäin, mutta tilausta ei viety loppuun, voit yrittää uudelleen tai peruuttaa tilauksen menemällä <a href="%s">Oma tili -sivulle</a>.

en: Coupon usage limit has been reached. Please try again after some time, or contact us for help.
fi: Kupongin käyttöraja on saavutettu. Yritä uudelleen jonkin ajan kuluttua, tai ota meihin yhteyttä saadaksesi apua.

en: Coupon will be limited to the given number of payments. It will then be automatically removed from the subscription. "Payments" also includes the initial subscription payment.
fi: Kuponki rajoittuu tiettyyn määrään maksuja. Sen jälkeen se poistetaan automaattisesti kestotilauksesta. "Maksut" sisältää myös ensimmäisen tilausmaksun.

en: Coupon(s)
fi: Kuponkikoodi(t)

en: Coupon(s):
fi: Kuponki(-t):

en: Coupon:
fi: Kuponki:

en: Coupon: %s
fi: Kuponki: %s

en: Coupons
fi: Kupongit

en: Coupons are a great way to offer discounts and rewards to your customers. They will appear here once created.
fi: Kupongit ovat hyvä tapa tarjota alennuksia ja palkita asiakkaita. Kun ne on luotu, ne näkyvät tässä.

en: Coupons are disabled.
fi: Kupongit on poistettu käytöstä.

en: Coupons by date
fi: Kupongit/päivä

en: Coupons can be applied from the cart and checkout pages.
fi: Kuponkeja voi käyttää ostoskori- ja kassasivuilla.

en: Coupons can now be managed from Marketing > Coupons. Click the button below to remove the legacy WooCommerce > Coupons menu item.
fi: Kuponkeja voidaan nyt hallita kohdasta Markkinointi > Kupongit. Napsauta alla olevaa painiketta poistaaksesi vanhan WooCommerce > Kupongit-valikon.

en: Coupons detailed reports.
fi: Yksityiskohtaiset raportit kupongeista.

en: Coupons discounts
fi: Kuponkialennukset

en: Coupons line data.
fi: Kuponkirivin tiedot.

en: Coupons list
fi: Kuponkien lista

en: Coupons navigation
fi: Kupongeissa siirtyminen

en: Coupons totals.
fi: Kuponkeja yhteensä.

en: Create
fi: Luo

en: Create Another Blog
fi: Luo uusi blogi

en: Create Blog
fi: Luo blogi

en: Create Menu
fi: Luo valikko

en: Create New Menu
fi: Luo uusi valikko

en: Create Product
fi: Luo tuote

en: Create Site
fi: Luo sivusto

en: Create WordPress.com account
fi: Luo WordPress.com-tili

en: Create a Configuration File
fi: Luo asetustiedosto

en: Create a Custom Style Now
fi: Luo mukautettu tyyli nyt

en: Create a New Post
fi: Luo uusi artikkeli

en: Create a New Site
fi: Luo uusi sivusto

en: Create a New User
fi: Luo uusi käyttäjä

en: Create a Page
fi: Luo sivu

en: Create a WordPress.com Account
fi: Luo WordPress.com-tili

en: Create a blog with WordPress.com
fi: Luo blogi WordPress.com:ssa

en: Create a brand new user and add them to this site.
fi: Luo uusi käyttäjä ja lisää se tälle sivustolle.

en: Create a free website at WordPress.com
fi: Luo ilmainen verkkosivu WordPress.comissa

en: Create a free website or blog at WordPress.com
fi: Luo ilmainen kotisivu tai blogi osoitteessa WordPress.com

en: Create a menu for this location
fi: Luo valikko tälle sijainnille

en: Create a new Privacy Policy page
fi: Luo uusi sivu tietosuojaselosteelle

en: Create a new gallery
fi: Luo uusi galleria

en: Create a new playlist
fi: Luo uusi soittolista

en: Create a new video playlist
fi: Luo uusi videosoittolista

en: Create a new webhook
fi: Luo uusi verkkotoimintokutsu

en: Create a product
fi: Luo tuote

en: Create account password
fi: Luo tilin salasana

en: Create ad campaigns with TikTok
fi: Luo mainoskampanjoita TikTokin avulla

en: Create advertising campaigns and reach one billion global users.
fi: Luo mainoskampanjoita ja tavoita miljardi käyttäjää maailmanlaajuisesti.

en: Create an API key
fi: Luo rajapinta/API avain

en: Create an Account
fi: Luo tili

en: Create an account?
fi: Rekisteröidy?

en: Create an outstanding website
fi: Luo upea verkkosivu

en: Create and send purchase follow-up emails, newsletters, and promotional campaigns straight from your dashboard.
fi: Luo ja lähetä ostojen jälkeisiä sähköposteja, uutiskirjeitä ja markkinointikampanjoita suoraan hallintapaneelistasi.

en: Create audio playlist
fi: Luo audiosoittolista

en: Create coupons
fi: Luo kuponkeja

en: Create customers
fi: Luo asiakkaita

en: Create default WooCommerce pages
fi: Luo WooCommercen oletus-/aloitussivut.

en: Create gallery
fi: Luo galleria

en: Create new
fi: Luo uusi

en: Create orders
fi: Luo tilauksia

en: Create pages
fi: Luo sivut

en: Create pending parent order
fi: Luo odottava ylätason tilaus

en: Create pending parent order requested by admin action.
fi: Luo odottava ylätason tilaus, jota järjestelmänvalvojan toiminto vaatii.

en: Create pending renewal order
fi: Luo odottava uusintatilaus

en: Create pending renewal order requested by admin action.
fi: Luo adminin pyytämä odottava uusintatilaus.

en: Create products
fi: Luo tuotteita

en: Create shipping method
fi: Lisää toimitustapa

en: Create some products
fi: Luo joitakin tuotteita

en: Create subscriptions
fi: Luo kestotilaukset

en: Create user %1$s or map to existing
fi: Luo käyttäjä %1$s tai liitä olemassa olevaan.

en: Create value
fi: Luo arvo

en: Create video playlist
fi: Luo videosoittolista

en: Create webhooks
fi: Luo verkkotoimintokutsuja

en: Create your first coupon
fi: Luo ensimmäinen kuponki

en: Create your first menu below.
fi: Luo ensimmäinen valikko alta.

en: Create, edit, and delete menus
fi: Luoda, muokata ja poistaa valikoita

en: Create, edit, and manage the posts on your site. {{learnMoreLink}}Learn more{{/learnMoreLink}}. | Create, edit, and manage the posts on your sites. {{learnMoreLink}}Learn more{{/learnMoreLink}}.
fi[0]: Luo, muokkaa ja hallitse sivustollasi olevia artikkeleita. {{learnMoreLink}}Lue lisää{{/learnMoreLink}}.
fi[1]: Luo, muokkaa ja hallitse sivustoillasi olevia artikkeleita. {{learnMoreLink}}Lue lisää{{/learnMoreLink}}.

en: Created
fi: Luotu

en: Created Date
fi: Luontipäivämäärä

en: Created at
fi: Luotu

en: Creating
fi: Luodaan

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. This screen also has the distraction-free writing space, available in both the Visual and Text modes via the Fullscreen buttons. The Page editor mostly works the same as the Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box.
fi: Sivun luominen muistuttaa artikkelin luomista. Näkymiä voi mukauttaa samalla tavalla raahamalla ja pudottamalla, näyttöasetukset-välilehdellä ja näyttämällä tai piilottamalla laatikoita. Tässä näkymässä on myös häiriötön kirjoitustila, ja sivun muokkausnäkymä toimii pitkälti samalla tavalla kuin artikkelien vastaava. Sivun asetukset -laatikossa on joitakin sivukohtaisia toimintoja:

en: Creating a comment requires valid author name and email values.
fi: Kommentointi edellyttää kelvollista tekijän nimeä ja sähköpostiosoitetta.

en: Creating comment failed.
fi: Kommentointi epäonnistui.

en: Creating product review failed.
fi: Tuotearvion luonti ei onnistunut.

en: Credit Card
fi: Luottokortti

en: Credit card
fi: Luottokortti

en: Credits
fi: Krediitit

en: Critical
fi: Kriittinen

en: Critical issues are items that may have a high impact on your sites performance or security, and resolving these issues should be prioritized.
fi: Kriittiset ongelmat ovat asioita, joilla voi olla suuri vaikutus sivustosi suorituskykyyn tai tietoturvaan, jolloin näiden ratkaisua pitäisi priorisoida.

en: Croatia
fi: Kroatia

en: Croatian
fi: kroatia

en: Croatian kuna
fi: Kroatian kuna HRK

en: Crop
fi: Rajaa

en: Crop Aspect Ratio
fi: Rajauksen kuvasuhde

en: Crop Header Image
fi: Rajaa otsakekuvaa

en: Crop Image
fi: Rajaa kuvaa

en: Crop Selection
fi: Rajaa valittu alue

en: Crop and Publish
fi: Rajaa ja julkaise

en: Crop arguments.
fi: Rajausargumentit.

en: Crop image
fi: Rajaa kuva

en: Crop thumbnail to exact dimensions
fi: Rajaa haluamasi kokoiseksi

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
fi: Rajaa kuva annettuihin mittoihin (oletuksena kuvan koko on suhteellinen)

en: Crop type.
fi: Rajaustapa.

en: Crop uploaded image
fi: Rajaa siirrettyä kuvaa

en: Crop your image
fi: Rajaa kuvasi

en: Cropping&hellip;
fi: Rajataan&hellip;

en: Cross-sells
fi: Lisätuote (Cross-Sell)

en: Cross-sells are products which you promote in the cart, based on the current product.
fi: Lisätuote-tuotteet esitetään asiakkaalle ostoskorissa, jo valittujen tuotteiden alla (ja niihin liittyen).

en: Crunching&hellip;
fi: Raksuttaa&hellip;

en: Cryptographic hash of the instance settings.
fi: Instanssiasetusten kryptograafinen tiiviste.

en: Ctrl + Alt + letter:
fi: Ctrl + Alt + kirjain:

en: Ctrl + letter:
fi: Ctrl + kirjain:

en: Cuba
fi: Kuuba

en: Cuban convertible peso
fi: Kuuban vaihdettava peso CUC

en: Cuban peso
fi: Kuuban peso CUP

en: Cupcakes
fi: Kuppikakkuja

en: Cura&ccedil;ao
fi: Cura&Ccedil;ao

en: Currency
fi: Valuutta

en: Currency options
fi: Valuutta-asetukset

en: Currency position
fi: Valuuttamerkin paikka

en: Currency position.
fi: Valuuttamerkin paikka.

en: Currency symbol position for this country.
fi: Valuuttamerkin paikka tälle maalle.

en: Currency symbol.
fi: Valuuttamerkki.

en: Currency the order was created with, in ISO format.
fi: ISO muodossa valuutta jolla tilaus on tehty.

en: Currency.
fi: Valuutta.

en: Current
fi: Nykyinen

en: Current Address:
fi: Nykyinen osoite:

en: Current Background Image
fi: Nykyinen taustakuva

en: Current Gravatar
fi: Nykyinen avatar

en: Current Header Image
fi: Nykyinen otsakekuva

en: Current Header Video
fi: Nykyinen otsakkeen taustavideo

en: Current Location
fi: Nykyinen paikka

en: Current Page
fi: Nykyinen sivu

en: Current Revision by %s
fi: Nykyinen versio (%s)

en: Current Server time
fi: Tämänhetkinen palvelimen aika

en: Current Theme
fi: Nykyinen teema

en: Current UTC time
fi: Tämänhetkinen UTC-aika

en: Current administration email: %s
fi: Nykyinen ylläpitäjän sähköpostiosoite: %s

en: Current annual revenue of the store.
fi: Nykyinen kaupan liikevaihto vuodessa.

en: Current header
fi: Nykyinen otsakekuva

en: Current instance settings of the widget.
fi: Nykyisen instanssin vimpainasetukset.

en: Current page
fi: Nykyinen sivu

en: Current page of the collection.
fi: Kokoelman nykyinen sivu.

en: Current page retrieval should be called on or after the `current_screen` hook.
fi: Nykyisen sivun nouto pitäisi kutsua joko `current_screen` -toimintokutsussa tai sen jälkeen.

en: Current password (leave blank to leave unchanged)
fi: Nykyinen salasana (jätä tyhjäksi jos ei muutosta)

en: Current plugin: %1$s (version %2$s)
fi: Lisäosa: %1$s (versio %2$s)

en: Current product price.
fi: Tuotteen hinta nyt.

en: Current site avatar
fi: Nykyinen sivuston avatar

en: Current thumbnail
fi: Nykyinen pienoiskuva

en: Current time
fi: Tämänhetkinen aika

en: Current variation price.
fi: Nykyinen muunnelman hinta.

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
fi[0]: Tällä hetkellä %s kommentti odottaa hyväksyntää. Siirry kommenttien hallintaan:
fi[1]: Tällä hetkellä %s kommenttia odottaa hyväksyntää. Siirry kommenttien hallintaan:

en: Currently syncing orders... %d pending
fi: Synkronoidaan parhaillaan tilauksia... %d odottamassa

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Custom Background
fi: Mukautettu taustakuva

en: Custom CSS
fi: Oma CSS

en: Custom CSS selectors.
fi: Mukautetut CSS-valitsimet.

en: Custom Colors
fi: Omat värit

en: Custom Design
fi: Mukautettu ulkoasu

en: Custom Domain Name
fi: Oma verkkotunnus

en: Custom Email Address:
fi: Mukautettu sähköpostiosoite:

en: Custom Fields
fi: Lisäkentät

en: Custom Fonts
fi: Omat kirjasimet

en: Custom HTML
fi: HTML

en: Custom HTML Widget
fi: Mukautettu HTML-vimpain

en: Custom Header
fi: Mukauta otsake

en: Custom Image
fi: Muu kuva

en: Custom Link
fi: Oma linkki

en: Custom Links
fi: Mukautetut linkit

en: Custom Logo
fi: Mukautettu logo

en: Custom Menu
fi: Mukautettu valikko

en: Custom PHP error message.
fi: Mukautettu PHP-virheviesti

en: Custom PHP fatal error handler.
fi: Oma vakavien PHP-virheiden käsittelijä.

[ctx: Custom Preset]
en: Custom
fi: Mukautettu

en: Custom Size
fi: Mukautettu koko

en: Custom Structure
fi: Mukautettu rakenne

en: Custom Style
fi: Mukautettu tyyli

en: Custom Style created.
fi: Mukautettu tyyli luotu.

en: Custom Style deleted.
fi: Mukautettu tyyli poistettu.

en: Custom Style updated.
fi: Mukautettu tyyli päivitetty.

en: Custom Styles
fi: Mukautetut tyylit

en: Custom URL
fi: Muu URL

en: Custom background if defined by the theme.
fi: Mukautettu tausta, mikäli teemassa määritetty.

en: Custom base
fi: Mukautettu polkutunnus

en: Custom color
fi: Mukautettu väri

en: Custom color palette if defined by the theme.
fi: Mukautettu väripaletti, mikäli teemassa määritetty.

en: Custom date format:
fi: Mukautettu päivämäärämuoto:

en: Custom field deleted.
fi: Lisäkenttä poistettu

en: Custom field updated.
fi: Lisäkenttä päivitetty

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="%s">use in your theme</a>.
fi: Lisäkenttiä voidaan käyttää lisätietojen liittämiseksi artikkeliin, ja <a href="%s">voit käyttää niitä teemassasi</a>.

en: Custom font sizes if defined by the theme.
fi: Muokatut kirjasinkoot, mikäli teemassa määritetty.

en: Custom gradient presets if defined by the theme.
fi: Mukautetut liukuvärityylit, mikäli teemassa määritetty.

en: Custom header if defined by the theme.
fi: Mukautettu otsake, mikäli teemassa määritetty.

en: Custom installation script.
fi: Mukautettu komentosarja asennukselle.

en: Custom logo if defined by the theme.
fi: Mukautettu logo, mikäli teemassa määritetty.

en: Custom maintenance message.
fi: Mukautettu ylläpitotilaviesti.

en: Custom ordering
fi: Mukautettu järjestys

en: Custom ordering position.
fi: Mukautettu järjestys (paikka numerona)

en: Custom orders tables have been deleted.
fi: Mukautetut tilausten tietokantataulut poistettu.

en: Custom rules have been added to your %s file.
fi: %s-tiedostoosi on lisätty omia sääntöjä.

en: Custom site deleted message.
fi: Mukautettu sivusto poistettu -viesti.

en: Custom site inactive message.
fi: Mukautettu sivusto pois käytöstä -viesti.

en: Custom site suspended message.
fi: Mukautettu sivusto hyllytetty -viesti.

en: Custom time format:
fi: Mukautettu aikamuoto:

en: Custom:
fi: Muokattu:

en: Customer
fi: Asiakas

en: Customer "new account" emails are sent to the customer when a customer signs up via checkout or account pages.
fi: Asiakkaalle lähetetään "uusi tili" -sähköpostiviesti kun hän rekisteröityy kassasivun tai tilit sivujen kautta.

en: Customer "reset password" emails are sent when customers reset their passwords.
fi: Asiakkaalle lähetetään "salasana palautettu" -sähköposti kun hän on asettanut salasanan perustilaan.

en: Customer Data
fi: Asiakkaan tiedot

en: Customer Email
fi: Asiakkaan sähköposti

en: Customer ID is invalid.
fi: Asiakkaan tunnus/ID ei kelpaa.

en: Customer ID.
fi: Asiakkaan tunnus/ID.

en: Customer IP: %s
fi: Asiakkaan IP: %s

en: Customer Name
fi: Asiakkaan nimi

en: Customer Payment Retry
fi: Asiakkaan maksun uudelleenyritys

en: Customer Provided Note
fi: Asiakkaan huomautus

en: Customer Renewal Invoice
fi: Asiakkaan uusitun tilauksen lasku

en: Customer Suspensions
fi: Asiakkaiden keskeyttämiset

en: Customer Totals
fi: Asiakkaita yhteensä

en: Customer add payment method page &rarr;
fi: Sivu asiakkaan maksutavan lisäämiselle &rarr;

en: Customer billing address
fi: Laskutusosoite

en: Customer change payment method page &rarr;
fi: Sivu asiakkaan maksutavan muuttamiselle &rarr;

en: Customer created
fi: Asiakas luotu

en: Customer deleted
fi: Asiakas poistettu

en: Customer details
fi: Asiakkaan tiedot

en: Customer download link
fi: Latauslinkki asiakkaalle

en: Customer download log
fi: Asiakas latausten loki

en: Customer download permissions have been retained.
fi: Asiakkaan latausoikeudet säilytettiin.

en: Customer downloads
fi: Asiakaslataukset

en: Customer first name.
fi: Asiakkaan etunimi.

en: Customer information like your name, email address, and billing and shipping information.
fi: Asiakkaan tiedot kuten nimi, sähköpostiosoite ja laskutus- ja toimitus tiedot.

en: Customer invoice / Order details
fi: Asiakkaan lasku / Tilauksen tiedot

en: Customer invoice emails can be sent to customers containing their order information and payment links.
fi: Asiakkaalle voidaan lähettää sähköpostilla lasku jossa on tilauksen tiedot ja linkki tilauksen maksamiseen.

en: Customer last name.
fi: Asiakkaan sukunimi.

en: Customer list
fi: Asiakaslista

en: Customer login name.
fi: Asiakkaan kirjautumistunnus.

en: Customer matched zone "%s"
fi: Asiakas vastaa vyöhykettä "%s"

en: Customer note
fi: Viesti asiakkaalle

en: Customer note emails are sent when you add a note to an order.
fi: Asiakkaalle lähetetään ilmoitus, jos kauppias lisää kommentin tilauksen tietoihin

en: Customer notes about the order
fi: Asiakkaan kommentti tilauksesta

en: Customer orders
fi: Asiakkaan tilaukset

en: Customer password.
fi: Asiakkaan salasana.

en: Customer payment page &rarr;
fi: Asiakkaan maksusivu &rarr;

en: Customer provided note
fi: Asiakkaan lähettämä kommentti

en: Customer provided note:
fi: Asiakkaan kommentti:

en: Customer resubscribed in order #%s
fi: Asiakas on uusinut kestotilauksen järjestyksessä #%s

en: Customer role.
fi: Asiakkaan rooli.

en: Customer sales
fi: Myynti asiakkaille

en: Customer shipping address
fi: Toimitusosoite

en: Customer subscription caching is now handled by %1$s and %2$s.
fi: %1$s ja %2$s käsittelevät nyt asiakkaan kestotilauksen välimuistin.

en: Customer subscription caching is now handled by %1$s.
fi: %1$s käsittelee nyt asiakkaan kestotilausten välimuistin.

en: Customer successfully renewed early with order %s.
fi: Asiakas teki onnistuneesti aikaisen kestotilauksen uusimisen %s.

en: Customer type
fi: Asiakkaan tyyppi

en: Customer type name.
fi: Asiakaslajin nimi.

en: Customer updated
fi: Asiakas päivitetty

en: Customer's IP address.
fi: Asiakkaan IP-osoite.

en: Customer's notes about the order
fi: Asiakkaan huomautukset tilaukseen

en: Customer:
fi: Asiakas:

en: Customers
fi: Asiakkaat

en: Customers and other non-administrative users can browse and purchase from your store without interruption while the update is in progress.
fi: Asiakkaat ja muut ei-hallinnolliset käyttäjät voivat selata ja ostaa verkkokaupasta keskeytyksettä päivityksen ollessa käynnissä.

en: Customers can now purchase different subscription products in one transaction. The products can bill on any schedule and have any combination of sign-up fees and/or free trials.
fi: Asiakkaat voivat nyt ostaa eri tilaustuotteita yhtenä suorituksena. Tuotteet voi laskuttaa millä tahansa aikataululla ja niissä voi olla mikä tahansa yhdistelmä liittymismaksuja ja/tai koekäyttöä.

en: Customers detailed reports.
fi: Yksityiskohtainen raportti asiakkaista.

en: Customers do not support trashing.
fi: Asiakkaita ei voi siirtää roskakoriin.

en: Customers totals.
fi: Asiakkaita yhteensä.

en: Customers vs. guests
fi: Asiakkaat vs. vierailijat

en: Customers will need to spend this amount to get free shipping.
fi: Asiakkaiden tulee käyttää tämä summa saadakseen ilmaisen toimituksen.

en: Customers will not be able to purchase physical goods from your store until a shipping method is available.
fi: Asiakkaat eivät voi ostaa tavaroita kaupasta ennen kuin toimitustapa on saatavilla.

en: Customers with a subscription are excluded from this setting.
fi: Tämä asetus ei koske niitä asiakkaita, joilla on kestotilaus.

en: Customise Retry Rules
fi: Räätälöi uudelleenyrittämisen sääntöjä

en: Customise the text displayed on the button next to the subscription on the subscriber's account page. The default is "Switch Subscription", but you may wish to change this to "Upgrade" or "Change Subscription".
fi: Muokkaa painikkeen tekstiä, joka näytetään kestotilaajan käyttäjätili-sivulla. Oletus on ”Vaihda kestotilausta”, mutta voit muuttaa tämän esim. ”Päivitä” tai ”Muuta kestotilausta”.

en: Customization Draft
fi: Mukautusluonnos

en: Customize
fi: Mukauta

en: Customize %s
fi: Mukauta %s

en: Customize &#8220;%s&#8221;
fi: Mukauta &#8221;%s&#8221;

en: Customize It!
fi: Tee siitä omanlaisesi!

en: Customize Labels
fi: Mukautettavat kentät

en: Customize New Changes
fi: Mukauta uudet muutokset

en: Customize Your Site
fi: Tee sivustostasi yksilöllinen

en: Customize checkout options
fi: Mukauta kassan vaihtoehtoja.

en: Customize site icon
fi: Kustomoi sivun kuvaketta

en: Customize the blog profile
fi: Muokkaa blogin profiilia

en: Customize the message
fi: Mukauta viestiä

en: Customize theme
fi: Muokkaa teema

en: Customize theme: %s
fi: Muokkaa teemaa: %s

en: Customize this theme
fi: Muokkaa teemaa

[ctx: Customize this theme]
en: Customize
fi: Kustomoi

en: Customize username on "Edit Profile" page.
fi: Muokkaa käyttäjänimeä "Käyttäjät - Profiili" -sivulla.

en: Customize your entire site with block themes
fi: Mukauta koko sivustoasi lohkoteemojen avulla

en: Customize your store
fi: Tee sivustostasi yksilöllinen

en: Customize: %s
fi: Mukauta: %s

en: Customizer
fi: Mukautin

en: Customizing
fi: Muokataan

en: Customizing &#9656; %s
fi: Mukautetaan &#9656; %s

en: Customizing This Display
fi: Tämän näytön muokkaaminen

en: Cut
fi: Leikkaa

en: Cut table row
fi: Leikkaa taulukon rivi

en: Cyprus
fi: Kypros

en: Czech
fi: tšekki

en: Czech Republic
fi: Tsekin tasavalta

en: Czech koruna
fi: Tsekin koruna CZK

en: Côte d'Ivoire
fi: Norsunluurannikko

en: D, M j, Y
fi: l, M j, Y

en: DESC
fi: laskeva

en: DKI Jakarta
fi: Jakarta

en: Dadra and Nagar Haveli
fi: Dadra ja Nagar Haveli

en: Daerah Istimewa Yogyakarta
fi: Yogyakarta

en: Daily Archives:
fi: Päiväarkisto:

en: Daily Malware Scanning
fi: Jokapäiväinen haittaohjelmaskannaus

en: Daily Views
fi: Päivittäiset näyttökerrat

en: Daily and on-demand malware scanning
fi: Päivittäinen ja tarvittaessa tehtävä haittaohjelmaskannaus

en: Daman and Diu
fi: Daman ja Diu

en: Damascus
fi: Damaskos

en: Danish
fi: tanska

en: Danish krone
fi: Tanskan kruunu DKK

en: Dark
fi: Tumma

en: Dashboard
fi: Ohjauspaneeli

en: Data erasure has failed.
fi: Tietojen poistaminen ei onnistunut.

en: Data resource ID.
fi: Data resurssin tunnus/ID.

en: Data resource description.
fi: Data resurssin kuvaus.

en: Data: %1$.2fMB + Index: %2$.2fMB + Engine %3$s
fi: Tiedot: %1$.2fMB + Indeksi: %2$.2fMB + Moottori %3$s

en: Database
fi: Tietokanta

en: Database Data Size
fi: Tietokannan tietojen koko

en: Database Error
fi: Tietokantavirhe

en: Database File Path
fi: Tietokannan tiedostopolku

en: Database Index Size
fi: Tietokannan hakemiston koko

en: Database Server version
fi: Tietokantapalvelimen versio

en: Database charset
fi: Tietokannan merkistö

en: Database collation
fi: Tietokannan kollaatio

en: Database date field considered for Revenue and Orders reports
fi: Tietokannan päivämääräkenttää mitä käytetään liikevaihto- ja tilausraportteissa.

en: Database error.
fi: Tietokanta virhe.

en: Database information:
fi: Tietokannan tiedot:

en: Database prefix
fi: Tietokannan etuliite

en: Database prefix.
fi: Tietokannan etuliite

en: Database size
fi: Tietokannan koko

en: Database tables.
fi: Tietokannan taulut.

en: Database updated to version %s
fi: Tietokanta päivitetty versioon %s

en: Database upgrade routine has been scheduled to run in the background.
fi: Tietokannan päivitysrutiini on ajastettu tapahtumaan taustalla.

en: Database verified successfully.
fi: Tietokanta tarkistettu.

en: Database.
fi: Tietokanta

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date Changed
fi: Päivämäärä muutettu

en: Date Format
fi: Päivämäärän oletusmuoto

en: Date Range
fi: Päiväysten ajanjakso

en: Date Suspended: %s
fi: Keskeytyspäivä: %s

en: Date Type
fi: Päivämäärätyyppi

en: Date after which the user should be reminded of the note, if any (GMT).
fi: Päivä jonka jälkeen käyttäjää pitäisi huomauttaa kommentista, jos tarpeen (GMT).

en: Date after which the user should be reminded of the note, if any.
fi: Päivä jonka jälkeen käyttäjää pitäisi huomauttaa kommentista, jos tarpeen.

en: Date and time
fi: Päivämäärä ja aika

en: Date and time format
fi: Päivä- ja aikamuoto:

en: Date created
fi: Luontipäivämäärä

en: Date created:
fi: Luotu pvm:

en: Date last active GMT.
fi: Pvm. viimeksi aktiivinen GMT.

en: Date last active.
fi: Pvm. viimeksi aktiivinen.

en: Date range
fi: Päivämäärät

[ctx: Date range for which stats are being displayed]
en: %(number)s days ending %(endDate)s (Summarized)
fi: %(number)s vuorokautta päättyen %(endDate)s (Yhteenveto)

en: Date range:
fi: Päivämäärät:

en: Date registered GMT.
fi: Pvm. rekisteröitynyt GMT.

en: Date registered.
fi: Pvm. rekisteröitynyt.

en: Date sale price ends
fi: Alennuksen päättymispäivä

en: Date sale price starts
fi: Alennuksen aloituspäivä

en: Date the note was created (GMT).
fi: Päiväys kun muistio luotiin (GMT).

en: Date the note was created.
fi: Päiväys kun muistio luotiin.

en: Date the order was created, as GMT.
fi: Päiväys kun tilaus luotiin, GMT.

en: Date the order was created, in the site's timezone.
fi: Päiväys kun tilaus luotiin, sivuston aikavyöhyke aika.

en: Date type can not be an empty string.
fi: Päivän tyyppi ei voi olla tyhjä merkkijono.

en: Date type is not a string.
fi: Päivän tyyppi ei ole merkkijono.

en: Date/Time
fi: Päivämäärä/Aika

en: Date/time
fi: Päivämäärä/aika

en: Date:
fi: Päiväys:

en: Day
fi: Päivä

en: Day Summary
fi: Päivän yhteenveto

en: Day and name
fi: Päivämäärän ja nimen mukainen

en: Day(s)
fi: Päivä

en: Daylight saving time begins on: %s.
fi: Kesäaika alkaa %s.

en: Daylight saving time begins on: <code>%s</code>.
fi: Kesäaika alkaa: <code>%s</code>.

en: Days
fi: Päivät

en: Deactivate
fi: Poista käytöstä

en: Deactivate this plugin
fi: Poista tämä lisäosa käytöstä

en: Deactivate this webhook
fi: Poista käytöstä tämä webhook

en: Debug log
fi: Testaustilan loki

en: Debug mode
fi: Testaustila

en: Debug mode is often enabled to gather more details about an error or site failure, but may contain sensitive information which should not be available on a publicly available website.
fi: Debug-tila on usein päällä,  jotta saadaan lisätietoja virheistä tai sivuston ongelmista, mutta se voi sisältää hienotunteista informaatiota, jonka ei pitäisi olla saatavilla julkisesti.

en: Debugging enabled
fi: Debuggaus käytössä

en: Dec
fi: Joulu

en: December
fi: joulukuu

[ctx: December abbreviation]
en: Dec
fi: Jou

en: Decimal separator
fi: Desimaalierotin

en: Decimal separator for displayed prices for this country.
fi: Näytettävien hintojen desimaalierotin tälle maalle.

en: Decimal separator.
fi: Desimaalierotin.

en: Decrease existing price by (fixed amount or %):
fi: Pienennä normaalihintaa (kiinteä määrä tai %):

en: Decrease existing sale price by (fixed amount or %):
fi: Alenna nykyistä ale-hintaa näin (kiinteä määrä tai %):

en: Decrease existing stock by:
fi: Pienennä nykyistä varastoa määrällä:

en: Decrease indent
fi: Poista sisennys

en: Decrease regular prices (fixed amount or percentage)
fi: Pienennä normaalihintoja (kiinteä määrä tai %):

en: Decrease sale prices (fixed amount or percentage)
fi: Pienennä alehintoja (kiinteä määrä tai %):

en: Default
fi: Oletus

en: Default Avatar
fi: Oletuskuva

en: Default Data
fi: Oletustiedot

en: Default Date Range
fi: Päiväys alue, oletus

en: Default Form Values
fi: Lomakkeen oletusarvot

en: Default ISO4127 alpha-3 currency code for the country.
fi: Oletus ISO4127 alpha-3 valuuttatunnus tälle maalle.

en: Default Images
fi: Oletuskuvat

en: Default Link Category
fi: Linkkien oletuskategoria

en: Default Mail Category
fi: Artikkeleiden oletuskategoria sähköpostitse

en: Default Post Category
fi: Artikkeleiden oletuskategoria

en: Default Post Format
fi: Oletusartikkelimuoto

[ctx: Default Preset]
en: Default
fi: Oletusasetus

en: Default Style
fi: Oletustyyli

en: Default article settings
fi: Tavalliset artikkelin asetukset

en: Default attribute
fi: Oletusominaisuus

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
fi: Yleinen

en: Default comment status
fi: Kommenttien oletustila

en: Default customer location
fi: Asiakkaan oletussijainti

en: Default delivery via Jabber instant message
fi: Oletuksena toimitetaan Jabber-pikaviestinä

en: Default email delivery
fi: Oletussähköposti tilauksille

[ctx: Default email heading for email to customer on completed renewal order]
en: Your renewal order is complete
fi: Kestotilauksesi on uusittu

[ctx: Default email heading for email with downloadable files in it]
en: Your subscription renewal order is complete - download your files
fi: Kestotilauksesi on uusittu – voit ladata tiedostosi

[ctx: Default email subject for email to customer on completed renewal order]
en: Your %1$s renewal order from %2$s is complete
fi: Uusintatilauksesi %1$s päivämäärältä %2$s on valmis

[ctx: Default email subject for email with downloadable files in it]
en: Your %1$s subscription renewal order from %2$s is complete - download your files
fi: Uusittu kestotilauksesi %1$s päivämäärältä %2$s on valmis - voit ladata tiedostosi

en: Default is %s
fi: Oletus on %s

[ctx: Default link category slug]
en: Blogroll
fi: Linkit

[ctx: Default page slug]
en: about
fi: tietoja

[ctx: Default page title]
en: About
fi: Tietoja

en: Default poll settings
fi: Kyselyjen oletusasetukset

en: Default post category.
fi: Oletuskategoria artikkeleille.

en: Default post format
fi: Oletusartikkelimuoto

en: Default post format.
fi: Artikkelisivujen oletusmuoto.

en: Default post settings
fi: Artikkelin oletusasetukset

[ctx: Default post slug]
en: hello-world
fi: moikka-maailma

en: Default product category cannot be deleted.
fi: Tuotteen oletusosastoa ei voi poistaa.

en: Default product sorting
fi: Tuotteiden lajittelu, oletus

en: Default shortcuts,
fi: Oletusnäppäinoikotiet,

en: Default sort order
fi: Lajittelujärjestys, oletus

en: Default sort order.
fi: Oletuksena käytettävä lajittelutapa.

en: Default sorting
fi: Lajittelu, oletustapa

en: Default sorting (custom ordering + name)
fi: Lajittelu, oletus: mukautettu + nimi

en: Default template
fi: Oletuspohja:

en: Default timezone is %s - it should be UTC
fi: Oletus aikavyöhyke on %s – sen pitäisi olla UTC

en: Default timezone is UTC
fi: Oletus aikavyöhyke on UTC

en: Default timezone.
fi: Oletus aikavyöhyke.

en: Default to customer billing address
fi: Käytä oletuksena asiakkaan laskutusosoitetta

en: Default to customer shipping address
fi: Käytä oletuksena asiakkaan toimitusosoitetta

en: Default value for the setting.
fi: Asetuksen oletusarvo.

en: Defaults variation attributes.
fi: Muunnelman oletusominaisuudet.

en: Define if the attribute can be used as variation.
fi: Määritä, voidaanko ominaisuutta käyttää muunnelmana.

en: Define if the attribute is visible on the "Additional information" tab in the product's page.
fi: Määritä näkyykö ominaisuus "Lisätiedot" välilehdellä tuotteen sivulla.

en: Define if the order is paid. It will set the status to processing and reduce stock items.
fi: Määritä onko tilaus maksettu. Kun se tehdään, tila asetetaan Käsittelyssä tilaksi ja varaston määrää pienennetään.

en: Define if the variation is visible on the product's page.
fi: Määritä onko muunnelma näkyvissä tuotesivulla.

en: Define text to show after your product prices. This could be, for example, "inc. Vat" to explain your pricing. You can also have prices substituted here using one of the following: {price_including_tax}, {price_excluding_tax}.
fi: Hintojen perään liitettävä teksti. Se voi olla esim. 'sis alv 24%.'.  Kenttään voi sijoittaa myös koodin:  {price_including_tax}, {price_excluding_tax}.

en: Define whether or not the entire product is taxable, or just the cost of shipping it.
fi: Valitse, lasketaanko tällä veroprosentilla vero koko tilaukselle vai lasketaanko vero vain toimituskuluille.

en: Define your own custom post template
fi: Määritä oma räätälöity artikkelimalli

en: Delete
fi: Poista

en: Delete "%s" permanently
fi: Poista "%s" pysyvästi

en: Delete &#8220;%s&#8221;
fi: Poista &#8221;%s&#8221;

en: Delete &#8220;%s&#8221; permanently
fi: Poista &#8221;%s&#8221; pysyvästi

en: Delete Customer Subscription Cache
fi: Poista asiakkaan kestotilausten välimuisti

en: Delete Menu
fi: Poista valikko

en: Delete My Site Permanently
fi: Poista sivusto pysyvästi

en: Delete Permanently
fi: Poista pysyvästi

en: Delete Related Order Cache
fi: Poista liittyvien tilausten välimuisti

en: Delete Site
fi: Poista sivusto

en: Delete Site Redirect
fi: Poista sivusto-ohjaus

en: Delete User
fi: Poista käyttäjä

en: Delete Users
fi: Poista käyttäjä

en: Delete WooCommerce tax rates
fi: Poista WooCommerce veroprosentit

en: Delete Your Subscription
fi: Poista tilauksesi

en: Delete a menu item by <strong>expanding it and clicking the Remove link</strong>
fi: Valikkokohteen voi <strong>poistaa avaamalla sen ja painamalla Poista</strong>

en: Delete all content.
fi: Poista kaikki sisältö.

en: Delete all of your sites, and close your account completely.
fi: Poista kaikki sivustosi ja sulje tilisi kokonaan.

en: Delete all variations
fi: Poista kaikki muunnelmat

en: Delete all variations without a subscription
fi: Poista kaikki muunnelmat ilman tilausta

en: Delete all your posts, pages, media, and data, and give up your site's address.
fi: Poista kaikki artikkelit, sivut, media ja tiedostot sekä luovu sivustosi osoitteesta.

en: Delete column
fi: Poista sarake

en: Delete image
fi: Poista kuva

en: Delete it: %s
fi: Poista: %s

en: Delete item
fi: Poista kohde

en: Delete log
fi: Poista lokitiedosto

en: Delete note
fi: Poista kommentti

en: Delete orphaned variations
fi: Poista orvot muunnelmat

en: Delete payment method
fi: Poista maksutapa

en: Delete permanently
fi: Poista pysyvästi

en: Delete requests
fi: Poistopyynnöt

en: Delete row
fi: Poista rivi

en: Delete table
fi: Poista taulukko

en: Delete tax rates
fi: Poista veroprosentit

en: Delete template file
fi: Poista pohja (malline) tiedosto

en: Delete the custom orders tables
fi: Poista mukautetut tilausten tietokantataulut

en: Delete this comment permanently
fi: Poista tämä kommentti pysyvästi

en: Delete this item permanently
fi: Poista tämä kohde pysyvästi

en: Delete this link from your profile?
fi: Poistetaanko tämä linkki profiilistasi?

en: Delete this page permanently?
fi: Poista tämä sivu pysyvästi?

en: Delete this review permanently
fi: Poista tämä arvostelu pysyvästi

en: Delete this site
fi: Poista tämä sivu

en: Delete this webhook
fi: Poista tämä webhook

en: Delete your site permanently
fi: Poista sivustosi pysyvästi

en: Deleted
fi: Poistettu

en: Deleted %1$s and adjusted stock (%2$s)
fi: Poistettu %1$s ja muutettu varasto (%2$s)

en: Deleted %s
fi: Poistettu %s

en: Deleted all active sessions, and %d saved carts.
fi: Poisti kaikki käytössä olleet istunnot ja %d tallennettua ostoskoria.

en: Deleted author: %s
fi: Poistettu kirjoittaja: %s

en: Deleted menu item: %s.
fi: Poistettiin valikon rivi: %s.

en: Deleted text (strikethrough)
fi: Poistettu teksti (yliviivaus)

en: Deleted:
fi: Poistettu:

en: Deletes unused variations.
fi: Poistaa käyttämättömät muunnelmat.

en: Deleting Links
fi: Linkkien poistaminen

en: Deleting a category does not delete the posts in that category. Instead, posts that were only assigned to the deleted category are set to the default category %s. The default category cannot be deleted.
fi: Kategorian poistaminen ei poista siihen liitettyjä artikkeleita. Artikkelit jotka oli liitetty vain poistettuun kategoriaan asetetaan oletuskategoriaan %s. Oletuskategoriaa ei voi poistaa.

en: Deleting a category does not delete the products in that category. Instead, products that were only assigned to the deleted category are set to the category %s.
fi: Osaston poistaminen ei poista siinä olevia tuotteita. Tuotteet jotka oli sijoitettu vain poistettuun osastoon siirretään %s osastoon.

en: Deleting comments is not supported yet
fi: Kommenttien poistoa ei vielä tueta

en: Delimiter
fi: Kentän erotin

en: Delivery URL
fi: Toimitus verkko-osoite

en: Delivery fee
fi: Toimitusmaksu

en: Delivery window
fi: Lähetyksen ajankohta

[ctx: Demo content for related posts]
en: Big iPhone/iPad Update Now Available
fi: Merkittävä päivitys iPhoneille ja iPadeille nyt saatavilla

[ctx: Demo content for related posts]
en: The WordPress for Android App Gets a Big Facelift
fi: WordPressin Android-sovellus saa merkittävän kasvojenkohotuksen

[ctx: Demo content for related posts]
en: Upgrade Focus: VideoPress For Weddings
fi: Päivityksen painopiste: VideoPress häitä varten

en: Denied: %s
fi: Estetty: %s

en: Denmark
fi: Tanska

en: Dentist
fi: Hammaslääkäri

en: Deny
fi: Kiellä

en: Department
fi: Osasto

en: Descending
fi: Laskeva

en: Descending.
fi: Laskeva

en: Description
fi: Kuvaus

en: Description (optional)
fi: Kuvaus (valinnainen)

en: Description for the attachment, as it exists in the database.
fi: Liitteen kuvaus sellaisena kuin se on tietokannassa.

en: Description for your reference
fi: Kuvaus tiedoksi itsellesi.

en: Description is missing.
fi: Kuvaus puuttuu.

en: Description of block type.
fi: Lohkotyypin kuvaus.

en: Description of sidebar.
fi: Sivupalkin kuvaus.

en: Description of template.
fi: Sivupohjan kuvaus.

en: Description of the marketing channel.
fi: Markkinointikanavan kuvaus.

en: Description of the user.
fi: Käyttäjän kuvaus.

en: Description of the widget.
fi: Vimpaimen kuvaus.

en: Descriptions
fi: Kuvaukset

en: Descripton
fi: Kuvaus

en: Deselect
fi: Poista valinta

en: Design
fi: Ulkoasu

en: Design everything on your site &#8212; from the header down to the footer, all using blocks and patterns.
fi: Suunnittele kaikkea sivustollasi otsakkeesta aina alatunnisteeseen asti hyödyntäen lohkoja ja lohkomalleja.

en: Design your store with deep WooCommerce integration. If toggled on, we’ll install <a href="https://woo.com/storefront/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Storefront</a>, and your current theme <em>%s</em> will be deactivated.
fi: Suunnittele kauppa käyttäen syvää WooCommerce liitosta. Kun käytössä, asennamme <a href="https://woo.com/storefront/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Storefront</a>-teeman, ja nykyinen teema  <em>%s</em> poistetaan käytöstä.

en: Design your store with deep WooCommerce integration. If toggled on, we’ll install <a href="https://woocommerce.com/storefront/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Storefront</a>, and your current theme <em>%s</em> will be deactivated.
fi: Suunnittele kauppa käyttäen syvää WooCommerce liitosta. Kun käytössä, asennamme <a href="https://woocommerce.com/storefront/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Storefront</a>-teeman, ja nykyinen teema  <em>%s</em> poistetaan käytöstä.

en: Designer
fi: Suunnittelija

en: Desktop
fi: Työpöytä

en: Destination folder already exists.
fi: Kansio on jo olemassa.

en: Destination logger must be configured before running a migration
fi: Vastaanottopuolen loki on määritettävä ennen kuin siirtäminen suoritetaan.

en: Destination store must be configured before running a migration
fi: Vastaanottava kauppa on määritettävä ennen kuin siirtäminen suoritetaan.

en: Detach
fi: Irrota

en: Detach blocks from template part
fi: Irrota lohkoja sivupohjan osasta

en: Detach from &#8220;%s&#8221;
fi: Poista kytkös artikkelista &#8221;%s&#8221;

en: Details
fi: Tiedot

en: Details about the media file, specific to its type.
fi: Mediatiedoston tyyppikohtaiset tiedot.

en: Details for theme: %s
fi: Tiedot teemasta: %s

en: Determines how this attribute's values are displayed.
fi: Määrää kuinka tämän ominaisuuden arvot näytetään.

en: Determines if hidden or visible catalog products are shown.
fi: Määrää näytetäänkö tuoteluettelon piilotetut vai näkyvillä olevat tuoteet.

en: Determines the sort order of the terms on the frontend shop product pages. If using custom ordering, you can drag and drop the terms in this attribute.
fi: Asettaa ominaisuuksille esitysjärjestyksen julkisen puolen tuotesivuilla. Kun mukautettu järjestys, ominaisuuden arvoja voi järjestää Vedä ja pudota -menetelmällä.

en: Determines the type of discount that will be applied.
fi: Määrää millaista alennusta käytetään.

en: Determines whether the pattern is visible in inserter.
fi: Määrittää onko lohkomalli valittavissa editorissa.

en: Developed by %s
fi: Kehittänyt: %s

en: Developer
fi: Kehittäjä

en: Developer Resources
fi: Kehittäjäresurssit

en: Developers
fi: Kehittäjät

en: Developers can also now use all the familiar WordPress functions, like %sget_posts()%s, to query or modify subscription data.
fi: Kehittäjät voivat nyt käyttää kaikkia tuttuja WordPress toimintoja, %sget_posts()%s hakeakseen tai muokatakseen kestotilauksen tietoja.

en: Did not receive array from %1$s eraser (index %2$d).
fi: En saanut arrayta poistotyökalulta %1$s (indeksi %2$d).

en: Did the tool run successfully?
fi: Suorittiko työkalu tehtävän?

en: Did you copy the URL exactly as shown in your subscription email?
fi: Kopioithan annetun URL-osoitteen tarkalleen tilausviestistäsi?

en: Did you just paste HTML?
fi: Liititkö juuri HTML-koodia?

en: Did you know that Woo powers almost 4 million stores worldwide? You’re in good company.
fi: Tiesitkö, että maailmanlaajuisesti yli neljä miljoonaa verkkokauppaa käyttää WooCommercea? Olet hyvässä seurassa.

en: Did you know there is a &#8220;Custom HTML&#8221; widget now? You can find it by pressing the &#8220;<a class="add-widget" href="#">Add a Widget</a>&#8221; button and searching for &#8220;HTML&#8221;. Check it out to add some custom code to your site!
fi: Oletko huomannut, että käytössäsi on uusi &#8221;HTML&#8221;-vimpain? Löydät sen painamalla &#8221;<a class="add-widget" href="#">Lisää vimpain</a>&#8221; -nappulaa ja etsimällä &#8221;HTML&#8221;-vimpaimen. Voit lisätä sillä vapaamuotoista HTML-koodia sivustollesi.

en: Did you know there is a &#8220;Custom HTML&#8221; widget now? You can find it by scanning the list of available widgets on this screen. Check it out to add some custom code to your site!
fi: Oletko testannut jo uutta &#8221;HTML&#8221;-vimpainta? Löydät sen tästä näkymästä Asennetut vimpaimet -osiosta. Voit lisätä sillä vapaamuotoista HTML-koodia sivustollesi.

en: Did you know we have a new editor for building your own custom poll styles? Find out more <a href="%s" target="_blank">here</a>.
fi: Tiesitkö, että meillä on uusi muokkain omien kyselytyyliesi luontiin? Lue lisää  <a href="%s" target="_blank">täällä</a>.

en: Did you know you can print shipping labels at home?
fi: Tiesitkö, että voit tulostaa postitustarroja kotona?

en: Did you know you can view enhanced stats on WordPress.com?
fi: Tiesitkö, että voit katsella parannettuja Wordpress.com-tilastoja?

en: Did you know?
fi: Tiesitkö?

en: Did you lose your phone or leave your account logged in at a public computer? You can log out everywhere else, and stay logged in here.
fi: Hukkasitko puhelimesi tai jätitkö itsesi kirjautuneeksi julkisella tietokoneella? Voit kirjautua ulos kaikkialla muualla ja pysyä kirjautuneena täällä.

en: Different layouts containing audio.
fi: Erilaiset asettelut, jotka sisältävät ääntä.

en: Different layouts containing video or audio.
fi: Erilaiset asettelut, jotka sisältävät videota tai ääntä.

en: Different layouts containing videos.
fi: Erilaiset ​​asettelut, jotka sisältävät videoita.

en: Different layouts for displaying images.
fi: Erilaisia ​​asetteluja kuvien näyttämiseen.

en: Digests
fi: Yhteenveto

en: Digital Marketing
fi: Digitaalinen markkinointi

en: Dimensions
fi: Mitat

en: Dimensions (%s)
fi: Mitat (%s)

en: Dimensions (L&times;W&times;H) (%s)
fi: Mitat (P&times;L&times;K) (%s)

en: Dimensions unit
fi: Mittojen yksikkö

en: Dimensions:
fi: Koko:

en: Direct access to leading carriers
fi: Suora yhteys johtaviin kuljetusyrityksiin.

en: Direct bank transfer
fi: Pankkisiirto, SEPA-maksu

en: Direct link (best for mobile)
fi: Suora linkki (paras mobiililaitteille)

en: Direct payments to email address:
fi: Suorat maksut tähän sähköpostiosoitteeseen:

en: Director
fi: Ohjaaja

en: Directories and Sizes
fi: Hakemistot ja koot

en: Directory sizes could not be returned.
fi: Hakemistokokoja ei voitu palauttaa.

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Disable %s
fi: Poista teema %s käytöstä

en: Disable Auto-updates
fi: Poista automaattiset päivitykset käytöstä

en: Disable CSS and JS
fi: Poista CSS ja JS käytöstä

en: Disable Post By Email
fi: Estä artikkelien julkaisu sähköpostilla

en: Disable Post by Email
fi: Estä artikkelien julkaisu sähköpostilla

en: Disable Post by Voice
fi: Estä artikkelien julkaisu äänellä

en: Disable Translator
fi: Poista kääntäjä käytöstä

en: Disable accessibility mode
fi: Poista saavutettavuusmoodi käytöstä

en: Disable auto renew
fi: Poista käytöstä automaattinen uusiminen

en: Disable auto-updates
fi: Poista automaattiset päivitykset käytöstä

en: Disable shipping &amp; shipping calculations
fi: Poista käytöstä toimitus &amp; toimitusten laskeminen

en: Disable syntax highlighting when editing code
fi: Ota koodin korostus pois käytöstä koodia muokatessa

en: Disable the visual editor when writing
fi: Ota graafinen muokkain pois käytöstä

en: Disable two-step authentication
fi: Poista kaksivaiheinen vahvistus käytöstä

en: Disabled
fi: Kopioi alkuperäisestä

en: Disabled.
fi: Poistettu käytöstä.

en: Disallowed Comment Keys
fi: Ei-sallitut avaimet kommenteissa

en: Discard any changes and restore the original image.
fi: Kumoa kaikki muutokset ja palauta alkuperäinen kuva.

en: Discard changes
fi: Hylkää muutokset

en: Disconnect
fi: Katkaise

en: Disconnect from %s
fi: Katkaise yhteys palveluun %s

en: Disconnect from WordPress.com
fi: Katkaise yhteys WordPress.comiin

en: Disconnect this account
fi: Katkaise yhteys tähän tunnukseen

en: Disconnected
fi: Ei yhdistetty

en: Disconnecting
fi: Katkaistaan yhteys

en: Discount
fi: Alennus

en: Discount amount
fi: Alennuksen määrä

en: Discount total tax.
fi: Alennuksen vero yhteensä.

en: Discount total.
fi: Alennukset yhteensä.

en: Discount type
fi: Alennuksen tapa

en: Discount:
fi: Alennus:

en: Discounted orders
fi: Alennetut tilaukset

en: Discounted rates
fi: Alennetut toimitushinnat

en: Discourage search engines from indexing this site
fi: Kiellä sivuston näkyminen hakukoneissa

en: Discover a new way to build your site.
fi: Tutustu uuteen tapaan rakentaa verkkosivustosi.

en: Discussion
fi: Keskustelu

en: Discussion Settings
fi: Keskustelun asetukset

en: Disk space available to safely perform updates
fi: Käytettävissä oleva levytila ​​päivitysten suorittamiseen turvallisesti

en: Dismiss
fi: Piilota tämä huomautus.

en: Dismiss all
fi: Poista kaikki

en: Dismiss errors
fi: Hylkää virheet

en: Dismiss message
fi: Hylkää viesti

en: Dismiss the browser warning panel
fi: Sulje selaimen varoitusruutu

en: Dismiss the gateway
fi: Poista maksunvälittäjä

en: Dismiss the welcome panel
fi: Sulje Tervetuloa-ruutu

en: Dismiss this notice.
fi: Sulje tämä ilmoitus.

en: Dismiss this suggestion
fi: Piilota tämä ehdotus

en: Display Header Text
fi: Näytä otsakkeen teksti

en: Display Options
fi: Näyttöasetukset

en: Display Settings
fi: Näyttöasetukset

en: Display Site Title and Tagline
fi: Näytä sivuston otsikko tai kuvaus

en: Display a list of a customer's recently viewed products.
fi: Näytä lista asiakkaan äskettäin katsomista tuotteista.

en: Display a list of active product filters.
fi: Näytä lista käytössä olevista tuotteiden suodattimista.

en: Display a list of assigned terms from the taxonomy: %s
fi: Näytä luettelo liitetyistä termeistä luokittelussa: %s

en: Display a list of attributes to filter products in your store.
fi: Näytä lista ominaisuuksista jolla kaupan tuotteet voidaan suodattaa.

en: Display a list of recent reviews from your store.
fi: Näytä lista sivuston tuoreista tuotearvioista.

en: Display a list of star ratings to filter products in your store.
fi: Näytä lista sivustolla olevien tuotteiden tähti-arvosteluista.

en: Display a mini version of your Gravatar Profile
fi: Näytä pieni versio Gravatar-profiilistasi

en: Display a slider to filter products in your store by price.
fi: Näytä liukusäädin jolla kaupan tuotteet voidaan suodattaa hinnan mukaan.

en: Display all static pages unless a custom template has been applied or a dedicated template exists.
fi: Näyttää kaikki staattiset sivut, ellei mukautettua sivupohjaa ole käytetty tai erillistä sivupohjaa ole olemassa.

en: Display all your gallery pictures in a cool mosaic.
fi: Näytä kaikki kuvasi upeassa mosaiikissa.

en: Display an image in your sidebar
fi: Näyttää kuvan sivupalkissasi

en: Display as dropdown
fi: Näytä alasvetolaatikkona

en: Display author
fi: Näytä kirjoittaja

en: Display categories
fi: Näytä kategoriat

en: Display date
fi: Näytä päivämäärä

en: Display higher quality video by default.
fi: Näytä oletuksena parempilaatuinen video.

en: Display images in full-size carousel slideshow.
fi: Näytä kuvat täysikokoisessa karusellidiaesityksessä.

en: Display item author if available?
fi: Näytä artikkelin kirjoittaja?

en: Display item content?
fi: Näytä artikkelin sisältö?

en: Display item date?
fi: Näytä artikkelipäivämäärä?

en: Display length:
fi: Näytön leveys:

en: Display location
fi: Näytä sijainti

en: Display name
fi: Näyttönimi

en: Display name cannot be changed to email address due to privacy concern.
fi: Näyttönimeä ei voi vaihtaa sähköpostiosoitteeksi koska yksityisyyden suoja vaarantuisi.

en: Display name for the comment author.
fi: Kommentin kirjoittajan näyttönimi.

en: Display name for the user.
fi: Käyttäjän näyttönimi.

en: Display name publicly as
fi: Näytä nimi julkisilla sivuilla tässä muodossa:

en: Display post date?
fi: Näytä artikkelin päivämäärä?

en: Display prices during cart and checkout
fi: Näytä hinnat ostoskorissa ja kassalla

en: Display prices in the shop
fi: Näytä hinnat kaupassa

en: Display suggestions within WooCommerce
fi: Näytä ehdotuksia WooCommercessa

en: Display tax totals
fi: Näytä verot yhteensä

en: Display the auto renewal toggle
fi: Näytä valinta automaattiseen uusintaan

en: Display the customer shopping cart.
fi: Näytä asiakkaan ostoskori.

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
fi: Näytä Akismetin kiinni saamien roskaviestien määrä.

en: Display type
fi: Esitystapa

en: Display your Tweets from Twitter
fi: Näytä twiittisi Twitteristä

en: Display your contact information.
fi: Näytä yhteystiedot.

en: Display your latest Instagram photos.
fi: Näytä uusimmat Instagram-kuvasi.

en: Display your latest posts in lists, grids or other layouts.
fi: Näytä uusimmat artikkelit luetteloissa, ruudukoissa tai muissa asetteluissa.

en: Display your recent Flickr photos.
fi: Näytä viimeaikaiset Flickr-kuvasi.

en: Display {{field /}} per page
fi: Näytä {{field /}} sivua kohden

en: Displayed on attachment pages.
fi: Näytetään liitteen sivulla.

en: Displayed title for the leaderboard.
fi: Tulostaululle näytettävä otsikko.

en: Displaying %1$s&#8211;%2$s of %3$s
fi: Näytetään %1$s&#8211;%2$s kokonaismäärästä %3$s

en: Displaying %d themes
fi: Näytetään %d teemaa

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
fi: Näytetään %s&#8211;%s yhteensä %s

en: Displays a custom taxonomy archive. Like categories and tags, taxonomies have terms which you use to classify things. For example: a taxonomy named "Art" can have multiple terms, such as "Modern" and "18th Century." This template will serve as a fallback when a more specific template (e.g. Taxonomy: Art) cannot be found.
fi: Näyttää mukautetun luokitteluiden arkiston. Luokitteluiden, kuten kategoriat ja avainsanat, avulla ryhmitellään sisältöä. Esimerkiksi "Taide"-nimisessä luokittelussa voi olla useita termejä, kuten "moderni" ja "1700-luku". Tämä sivupohja toimii varavaihtoehtona, kun tarkempaa sivupohjaa (esim. Luokittelu: Taide) ei löydy.

en: Displays a post archive when a specific date is visited (e.g., example.com/2023/).
fi: Näyttää artikkelien arkiston tietyltä ajanjaksolta (esim. example.com/2023/).

en: Displays a post category archive. This template will serve as a fallback when a more specific template (e.g. Category: Recipes) cannot be found.
fi: Näyttää artikkelien arkiston kategorioille. Tämä sivupohja toimii varavaihtoehtona, kun tarkempaa sivupohjaa (esim. Kategoria: Reseptit) ei löydy.

en: Displays a post tag archive. This template will serve as a fallback when a more specific template (e.g. Tag: Pizza) cannot be found.
fi: Näyttää arkiston avainsanoille. Tämä sivupohja toimii varavaihtoehtona, kun tarkempaa sivupohjaa (esim. Avainsana: Pizza) ei löydy.

en: Displays a single author's post archive. This template will serve as a fallback when a more specific template (e.g. Author: Admin) cannot be found.
fi: Näyttää artikkelien arkiston yksittäiselle kirjoittajalle. Tämä sivupohja toimii varavaihtoehtona, kun tarkempaa sivupohjaa (esim. Kirjoittaja: Admin) ei löydy.

en: Displays a single post on your website unless a custom template has been applied to that post or a dedicated template exists.
fi: Näyttää yksittäisen artikkelin sivustollasi, ellei kyseiseen artikkeliin ole käytetty mukautettua sivupohjaa tai ellei ole olemassa erillistä sivupohjaa.

en: Displays a single product.
fi: Näyttää yksittäisen tuotteen.

en: Displays a static page unless a custom template has been applied to that page or a dedicated template exists.
fi: Näyttää staattisen sivun, ellei mukautettua sivupohjaa ole käytetty tai erillistä sivupohjaa ole olemassa.

en: Displays a video from the media library or from YouTube, Vimeo, or another provider.
fi: Näytä video mediakirjastosta tai suoratoista YouTubesta, Vimeosta tai muusta lähteestä.

en: Displays an audio player.
fi: Näyttää äänisoittimen.

en: Displays an image gallery.
fi: Näyttää kuvagallerian.

en: Displays an image.
fi: Näyttää kuvan.

en: Displays any archive, including posts by a single author, category, tag, taxonomy, custom post type, and date. This template will serve as a fallback when more specific templates (e.g. Category or Tag) cannot be found.
fi: Näyttää minkä tahansa arkiston, mukaan lukien kirjoittajan, kategorian, avainsanojen, mukautettujen luokitteluiden tai sisältötyyppien ja aikarajoitteiset sisältölistaukset. Tämä sivupohja toimii varavaihtoehtona, kun tarkempia sivupohjia (esim. Kategoria tai Avainsana) ei löydy.

en: Displays any single entry, such as a post or a page. This template will serve as a fallback when a more specific template (e.g. Single Post, Page, or Attachment) cannot be found.
fi: Näyttää minkä tahansa sisältötyypin yksittäisen kohteen, kuten artikkelin tai sivun. Tämä sivupohja toimii varavaihtoehtona, kun tarkempaa sivupohjaa (esim. Artikkeli, Sivu tai Liitetiedosto) ei löydy.

en: Displays single posts on your website unless a custom template has been applied to that post or a dedicated template exists.
fi: Näyttää yksittäisen artikkelin sivustollasi, ellei kyseiseen artikkeliin ole käytetty mukautettua sivupohjaa tai ellei ole olemassa erillistä sivupohjaa.

en: Displays the latest posts as either the site homepage or as the "Posts page" as defined under reading settings. If it exists, the Front Page template overrides this template when posts are shown on the homepage.
fi: Näyttää uusimmat artikkelit joko sivuston etusivuna tai Lukeminen-asetuksissa määritettynä "artikkeleiden sivu"-sivuna. Jos Etusivu-sivupohja on olemassa, se ohittaa tämän sivupohjan, kun artikkelit näkyvät etusivulla.

en: Displays when a visitor performs a search on your website.
fi: Näkyy, kun vierailija tekee haun verkkosivustollasi.

en: Displays when a visitor views a non-existent page, such as a dead link or a mistyped URL.
fi: Näkyy, kun vierailija on sivulla, jota ei ole olemassa, kuten poistunut linkki tai väärin kirjoitettu verkko-osoite.

en: Displays when a visitor views the dedicated page that exists for any media attachment.
fi: Näkyy, kun vierailija tarkastelee mille tahansa medialiitteelle omistettua sivua.

en: Displays whether or not WP Cron Jobs are enabled.
fi: Näyttää onko WP-ajastettuja toimia käytössä.

en: Displays whether or not WordPress is in Debug Mode.
fi: Näyttää onko WordPress testaustilassa.

en: Displays whether or not WordPress is using an external object cache.
fi: Näyttää käyttääkö WordPress ulkopuolista välimuistia.

en: Displays whether or not the current active theme declares WooCommerce support.
fi: Näyttää nyt käytössä olevasta teemasta, ilmaiseeko se tukevan WooCommercea.

en: Displays whether or not the current theme is a child theme.
fi: Näyttää onko nyt käytössä oleva teema lapsiteema vai ei.

en: Displays your products.
fi: Näyttää tuotteesi.

en: Displays your site's Privacy Policy page.
fi: Näyttää sivustosi tietosuojaselosteen sivun.

en: Displays your site's homepage, whether it is set to display latest posts or a static page. The Front Page template takes precedence over all templates.
fi: Näyttää sivustosi etusivun riippumatta siitä, onko siinä asetettu näkymään uusimmat artikkelit vai staattinen sivu. Etusivu-sivupohja on etusijalla kaikkiin sivupohjiin nähden.

en: Distraction-free writing mode
fi: Häiriötön kirjoitustila

en: District
fi: Alue

en: District Of Columbia
fi: District of Columbia

en: Djiboutian franc
fi: Djiboutin frangi DJF

en: Do I Need a Website, a Blog, or a Website with a Blog?
fi: Tarvitsenko verkkosivun, blogin vai verkkosivun blogilla?

en: Do More
fi: Tee enemmän

en: Do any of these answer your question?
fi: Vastaako jokin näistä kysymykseesi?

en: Do it: I want some polls!
fi: Tee se: Haluan kyselyitä!

en: Do not allow
fi: Älä salli

en: Do not deregister the %1$s script in the administration area. To target the front-end theme, use the %2$s hook.
fi: Älä poista käytöstä skriptiä %1$s ylläpidossa. Kohdista muutos julkiseen teemaan käyttämällä  %2$s -koukkua (hook).

en: Do not forget to click &#8220;Save Changes&#8221; when you are done!
fi: Älä unohda napsauttaa Tallenna Muutokset -painiketta kun olet valmis.

en: Do not forget to click on the Save Changes button when you are finished.
fi: Älä unohda napsauttaa Tallenna Muutokset -painiketta kun olet valmis.

en: Do not import
fi: Älä tuo

en: Do not limit
fi: Älä rajoita

en: Do not pass %1$s tags to %2$s.
fi: Älä syötä %1$s-tageja %2$s-funktiolle.

en: Do not synchronise
fi: Älä synkronoi

en: Do you mostly use the internet at work, in school or at home?
fi: Käytätkö internetiä eniten työssä, koulussa vai kotona?

en: Do you need help with adding your first product?
fi: Tarvitsetko apua ensimmäisen tuotteen lisäämisessä?

en: Do you need more info about WooCommerce Subscriptions?
fi: Tarvitsetko lisätietoja WooCommerce Subscriptions -toiminnosta?

en: Do you really want to <a href="%s">log out</a>?
fi: Haluatko varmasti <a href="%s">kirjautua ulos</a>?

en: Do you really want to reset your configuration?
fi: Haluatko palauttaa alkuperäiset asetukset?

en: Do you use WordPress for work, for personal projects, or even just for fun? You can help shape the long-term success of the open source project that powers millions of websites around the world.
fi: Käytätkö WordPressiä työssä, henkilökohtaisissa projekteissa tai vaan huvin vuoksi? Voit auttaa avoimen lähdekoodin projektin onnistumisessa; projektin, joka toimii voimanlähteenä miljoonille sivustoille ympäri maailman.

en: Do you want to continue?
fi: Haluatko jatkaa?

en: Do you want to generate all variations? This will create a new variation for each and every possible combination of variation attributes (max %d per run).
fi: Haluatko varmasti linkittää kaikki muunnelmat? Jokainen mahdollinen ominaisuuksien yhdistelmä käydään läpi ja kullekin yhdistelmälle luodaan uusi muunnelma (max %d kerrallaan).

en: Do you want to migrate from Shopify to WooCommerce?
fi: Haluatko siirtyä Shopifysta WooCommerceen?

en: Do you want to register %s?
fi: Haluatko rekisteröidä kohteen %s?

en: Do you wish to save your changes first? Your changed data will be discarded if you choose to cancel.
fi: Haluatko tallentaa muutokset ensin? Muutetut tiedot tuhoutuvat jos valitset peru vaihtoehdon.

en: Docs
fi: Ohjeet

en: Document <span class="count">(%s)</span> | Documents <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Tiedosto <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Tiedostot <span class="count">(%s)</span>

en: Document Preview
fi: Dokumentin esikatselu

en: Document properties
fi: Asiakirjan ominaisuudet

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Documents
fi: Dokumentit

en: Does the theme declare WooCommerce support?
fi: Ilmoittaako teema että se tukee WooCommercea?

en: Does the theme have a woocommerce.php file?
fi: Onko tässä teemassa woocommerce.php tiedosto?

en: Does the user %1$s have permission to use the %2$s database?
fi: Onko käyttäjällä %1$s oikeudet käyttää %2$s -tietokantaa?

en: Does this theme have outdated templates?
fi: Onko tässä teemassa vanhentuneita pohjia(malline)?

en: Does your site force a SSL Certificate for transactions?
fi: Pakottaako sivustosi käyttämään SSL sertifikaattia maksutapahtumissa?

en: Does your site have REST API enabled?
fi: Onko sivustolla käytössä REST-rajapinta?

en: Domain
fi: Verkkotunnus

en: Domain Contacts
fi: Verkkotunnuksen yhteystiedot

en: Domain Settings
fi: Verkko-osoitteen asetukset

[ctx: Domain mapping suggestion button]
en: Select
fi: Valitse

[ctx: Domain mapping suggestion button with plan upgrade]
en: Upgrade
fi: Päivitä

en: Domains
fi: Verkkotunnukset

en: Domains can only contain letters, numbers or hyphens.
fi: Verkkotunnukset voivat sisältää vain kirjaimia. numeroita tai väliviivoja.

en: Dominican Republic
fi: Dominikaaninen tasavalta

en: Dominican peso
fi: Dominikaanien peso DOP

en: Don't block repeat voters
fi: Älä estä useita kertoja äänestäviä

en: Don't charge for shipping.
fi: Toimituksesta ei peritä maksua.

en: Don't charge tax
fi: Älä veloita veroa.

en: Don't show again
fi: Älä näytä enää

en: Don't want these anymore?
fi: Etkö halua näitä enää?

en: Don't want these emails?
fi: Etkö halua vastaanottaa näitä viestejä?

en: Donate
fi: Lahjoita

en: Done
fi: Valmis

en: Done!
fi: Valmis!

en: Down
fi: Alas

en: Down one
fi: Yksi alaspäin

en: Downgrading the plugin&#8230;
fi: Asennetaan aiempaa versiota lisäosasta &#8230;

en: Downgrading the theme&#8230;
fi: Asennetaan aiempaa versiota teemasta &#8230;

en: Download
fi: Lataa

en: Download %d
fi: Lataus %d

en: Download %d URL
fi: Latauksen %d verkko-osoite

en: Download %d name
fi: Latauksen %d nimi

en: Download &#8220;%s&#8221;
fi: Lataa &#8220;%s&#8221;

en: Download &amp; install
fi: Lataa & asenna

en: Download Export File
fi: Lataa vientitiedosto

en: Download File
fi: Lataa tiedosto

en: Download ID
fi: Latauksen tunnus/ID

en: Download ID (MD5).
fi: Latauksen tunnus/ID (MD5-tarkiste).

en: Download ID.
fi: Lataa tunnus/ID.

en: Download URL
fi: Latauksen verkko-osoite

en: Download and import file attachments
fi: Lataa ja tuo liitetiedostot

en: Download count
fi: Latausten lukumäärä

en: Download expiry
fi: Lataus umpeutuu

en: Download expiry days
fi: Latauksen vanhenemisaika päivissä

en: Download failed.
fi: Lataus epäonnistui.

en: Download file
fi: Lataa tiedosto

en: Download file URL.
fi: Lataustiedoston verkko-osoite.

en: Download limit
fi: Latausraja

en: Download my comments &raquo;
fi: Tuo kommentit &raquo;

en: Download name
fi: Latauksen nimi

en: Download our free mobile app today.
fi: Lataa ilmainen mobiilisovelluksemme jo tänään.

en: Download personal data
fi: Lataa henkilötiedot

en: Download personal data again
fi: Lataa henkilötiedot uudelleen

en: Download type, this controls the schema on the front-end.
fi: Latauksen laji, tällä määritetään malli julkisella puolella.

en: Download your %1$s Report: %2$s
fi: Lataa%1$s Raportti: %2$s

en: Download your %s Report
fi: Lataa %s raportti

en: Downloadable
fi: Ladattava

en: Downloadable file name.
fi: Ladattavan tiedoston nimi.

en: Downloadable files
fi: Ladattavat tiedostot

en: Downloadable product ID.
fi: Ladattavan tuotteen tunnus/ID.

en: Downloadable product permissions
fi: Oikeudet ladattavalle tiedostolle

en: Downloadable products
fi: Ladattavat tuotteet

en: Downloadable products give access to a file upon purchase.
fi: Kun ladattava tuote on ostettu, asiakas voi ladata tiedoston.

en: Downloaded %s time | Downloaded %s times
fi[0]: Ladattu %s kerran
fi[1]: Ladattu %s kertaa

en: Downloading Comments&#8230;
fi: Ladataan kommentteja&#8230;

en: Downloading data...
fi: Ladataan tietoa...

en: Downloading installation package from %s&#8230;
fi: Ladataan asennuspakettia osoitteesta %s&#8230;

en: Downloading translation from %s&#8230;
fi: Ladataan käännöstä osoitteesta %s&#8230;

en: Downloading update from %s&#8230;
fi: Ladataan päivitystä osoitteesta %s&#8230;

en: Downloading your new theme&hellip;
fi: Ladataan uusi teemasi&hellip;

en: Downloads
fi: Lataukset

en: Downloads remaining
fi: Latauksia jäljellä

en: Downloads require login
fi: Lataaminen edellyttää kirjautumista sisään

en: Draft
fi: Luonnos

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Luonnos <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Luonnokset <span class="count">(%s)</span>

en: Draft Saved
fi: Luonnos tallennettu

en: Draft created on %1$s at %2$s
fi: Luonnos luotu %1$s klo %2$s

en: Draft saved at %s.
fi: Luonnos on tallennettu %s.

en: Draft saved.
fi: Luonnos tallennettu.

en: Drafts
fi: Luonnoksia

en: Drafts <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Luonnos <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Luonnos <span class="count">(%s)</span>

en: Drag and drop available services here.
fi: Raahaa ja tiputa palveluita tähän.

en: Drag and drop the services you'd like to enable into the box below.
fi: Raahaa alla olevaan laatikkoon ne palvelut, jotka haluat ottaa käyttöön.

en: Drag and drop to re-order your custom zones. This is the order in which they will be matched against the customer address.
fi: Muuta toimitusvyöhykkeiden järjestystä Vedä ja pudota -menetelmällä. Tässä järjestyksessä niitä verrataan asiakkaan osoitteeseen.

en: Drag and drop to reorder media files.
fi: Järjestä mediatiedostot raahamalla ja pudottamalla.

en: Drag and drop to reorder tracks.
fi: Järjestä raidat raahaamalla ja pudottamalla.

en: Drag and drop to reorder videos.
fi: Järjestä videot raahaamalla ja pudottamalla.

en: Drag and drop to set admin attribute order
fi: Käytä vedä ja pudota -menetelmää kun asetat admin ominaisuuksien järjestyksen

en: Drag and drop, or click to set admin variation order
fi: Vedä ja pudota tai napsauta kun asetat muunnelmien järjestyksen

en: Drag the bookmarklet below to your bookmarks bar. Then, when you&#8217;re on a page you want to share, simply &#8220;press&#8221; it.
fi: Vedä sovelluskirjanmerkki kirjanmerkkipalkkiisi. Kun seuraavan kerran olet sivulla, jonka haluat jakaa, &#8220;napsautat&#8221; vain lisäämääsi kirjanmerkkiä.

en: Drag the items into the order you prefer. Click the arrow on the right of the item to reveal additional configuration options.
fi: Raahaa valikkolinkit haluamaasi järjestykseen. Napsauta kohteen vieressä olevaa nuolta nähdäksesi lisää asetuksia.

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
fi: Raahaa vimpaimet tähän, jos haluat poistaa ne sivupalkista mutta säilyttää niiden asetukset.

en: Drip Downloadable Content
fi: Jaksota ladattavat sisällöt

en: Drive sales with %1$sGoogle Listings and Ads%2$s
fi: Kasvata myyntiä %1$sGoogle-listausten ja -mainosten%2$s avulla

en: Drive sales with Google Listings & Ads
fi: Kasvata myyntiä Google-listausten ja -mainosten avulla

en: Drop files to upload
fi: Pudota siirrettävät tiedostot tähän

en: Drop shadow
fi: Varjo

en: Drop-ins
fi: Drop-init

en: Drop-ins are single files, found in the %s directory, that replace or enhance WordPress features in ways that are not possible for traditional plugins.
fi: Drop-init ovat tiedostoja, jotka löytyvät %s hakemistosta ja korvaavat tai parantavat WordPressin ominaisuuksia tavalla, joka ei ole mahdollista tavallisille lisäosille.

en: Dropdown
fi: Pudotusvalikko

en: Dropin Plugins
fi: Pudotettavat lisäosat

en: Dropins & MU plugins.
fi: Pudotus & MU lisäosat.

en: Duotone
fi: Kaksisävyinen

en: Duplicate
fi: Monista

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
fi: Identtinen kommentti on jo olemassa; taisit sanoa samat sanat jo aiemmin!

en: Durable Fabric
fi: Kestävää kangasta

en: Dutch
fi: hollanti

en: E-Commerce
fi: Verkkokauppa

en: E-Mail
fi: Sähköpostiosoite

en: E-mail
fi: Sähköposti

en: E-mail me whenever
fi: Lähetä minulle sähköposti aina, kun:

en: E-mail:
fi: Sähköposti:

en: E-mail: %s
fi: Email: %s

en: ERROR: please type a comment.
fi: VIRHE: kirjoita kommentti.

en: ERROR: you are replying to a comment on a draft post.
fi: VIRHE: olet vastaamassa artikkeliin, joka on luonnos-tilassa.

en: Each application name should be unique.
fi: Jokaisen sovelluksen nimen tulisi olla yksilöllinen.

en: Each font src must be a non-empty string.
fi: Jokaisen kirjasimen src-arvo täytyy olla merkkijono, joka ei saa olla tyhjä.

en: Each navigation menu may contain a mix of links to pages, categories, custom URLs or other content types. Menu links are added by selecting items from the expanding boxes in the left-hand column below.
fi: Jokaisessa mukautetussa valikossa voi olla ryhmä linkkejä sivuihin, kategorioihin, vapaasti määritettyihin osoitteisiin tai muihin sisältötyyppeihin. Valikon linkkejä voi lisätä avaamalla vasemman sarakkeen eri osioita.

en: Each webfont src must be a non-empty string.
fi: Jokaisen fontin src-arvo täytyy olla merkkijono, joka ei saa olla tyhjä.

en: Early Renewal
fi: Varhainen uusiminen

en: East Azarbaijan (آذربایجان شرقی)
fi: Itä-Azarbaizan (آذربایجان شرقی)

en: East Caribbean dollar
fi: Itä-Karibian dollari XCD

en: Easter
fi: Pääsiäissaari

en: Edin is a modern responsive business and corporate theme that helps you to create a strong--yet beautiful--online presence for your business.
fi: Edin on moderni responsiivinen yrityskäyttöön tarkoitettu teema, joka auttaa sinua luomaan vahvan ja kauniin verkkoläsnäolon yrityksellesi.

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit %(title)s
fi: Muokkaa %(title)s

en: Edit %s
fi: Muokkaa %s

en: Edit %s page
fi: Muokkaa %s sivua

en: Edit &#8220;%s&#8221;
fi: Muokkaa &#8220;%s&#8221;

en: Edit <span class="screen-reader-text">%s</span>
fi: Muokkaa <span class="screen-reader-text">%s</span>

en: Edit Approved Directory
fi: Muokkaa hyväksyttyä hakemistoa

en: Edit Block Pattern
fi: Muokkaa lohkomallia

en: Edit CSS
fi: CSS-muokkain

en: Edit Category
fi: Muokkaa kategoriaa

en: Edit Changeset
fi: Muokkaa muutosjoukkoa

en: Edit Comment
fi: Muokkaa kommenttia

en: Edit Coupon
fi: Muokkaa kuponkia

en: Edit DNS
fi: Muokkaa DNS-tietoja

en: Edit Image
fi: Muokkaa kuvaa

en: Edit Link
fi: Muokkaa linkkiä

en: Edit Link Category
fi: Muokkaa kategoriaa

en: Edit Media
fi: Muokkaa mediatiedostoja

en: Edit Menu
fi: Muokkaa valikkoa

en: Edit Menu Item
fi: Muokkaa valikon kohtaa

en: Edit Menus
fi: Muokkaa valikoita

en: Edit Navigation Menu
fi: Muokkaa navigaatiovalikkoa

en: Edit Order
fi: Muokkaa tilausta

en: Edit Original
fi: Muokkaa alkuperäistä

en: Edit Page
fi: Muokkaa sivua

en: Edit Pattern Category
fi: Muokkaa lohkomallien kategoriaa

en: Edit Post
fi: Muokkaa artikkelia

en: Edit Product
fi: Muokkaa tuotetta

en: Edit Profile
fi: Muokkaa profiilia

en: Edit Project
fi: Muokkaa projektia

en: Edit Retry
fi: Muokkaa uudelleen

en: Edit Review
fi: Muokkaa arvostelua

en: Edit Review Reply
fi: Muokkaa arvostelun vastausta

en: Edit Scheduled Action
fi: Muokkaa ajastettu toimintoa

en: Edit Site
fi: Muokkaa sivustoa

en: Edit Subscription
fi: Muokkaa kestotilausta

en: Edit Tag
fi: Muokkaa avainsanaa

en: Edit Template
fi: Muokkaa sivupohjaa

en: Edit Template Part
fi: Muokkaa sivupohjan osaa

en: Edit This
fi: Muokkaa

en: Edit User
fi: Muokkaa käyttäjää

en: Edit User %s
fi: Muokkaa käyttäjää %s

en: Edit Your Profile
fi: Muokkaa profiilia

en: Edit account
fi: Muokkaa tiliä

en: Edit attachment
fi: Muokkaa liitettä

en: Edit attribute
fi: Muokkaa ominaisuutta

en: Edit audio playlist
fi: Muokkaa audiosoittolistaa

en: Edit category
fi: Muokkaa osastoa

en: Edit comment
fi: Muokkaa kommenttia

en: Edit coupon
fi: Muokkaa kuponkia

en: Edit date and time
fi: Muokkaa päivämäärää ja aikaa

en: Edit failed. Please try again.
fi: Muokkaus epäonnistui. Yritä uudelleen, ole hyvä.

en: Edit gallery
fi: Muokkaa galleriaa

en: Edit image
fi: Muokkaa kuvaa

en: Edit item
fi: Muokkaa tuotetta

en: Edit menu item
fi: Muokkaa valikon kohtaa

en: Edit menu item: %1$s (%2$s)
fi: Muokkaa valikon kohtaa: %1$s (%2$s)

en: Edit more details
fi: Muokkaa lisätietoja

en: Edit next media item
fi: Muokkaa seuraavaa mediatiedostoa

en: Edit order
fi: Muokkaa tilausta

en: Edit page
fi: Muokkaa sivua

en: Edit permalink
fi: Muokkaa kestolinkkiä

en: Edit post
fi: Muokkaa artikkelia

en: Edit previous media item
fi: Muokkaa edellistä mediatiedostoa

en: Edit product
fi: Muokkaa tuotetta

[ctx: Edit product screen, between the Billing Period and Subscription Length dropdowns]
en: for
fi: varten

en: Edit selected menu
fi: Muokkaa valittua valikkoa

en: Edit shipping class
fi: Muokkaa toimitusluokkaa

en: Edit site
fi: Muokkaa sivustoa

en: Edit status
fi: Muokkaa tilaa

en: Edit styles
fi: Muokkaa tyylejä

en: Edit tag
fi: Muokkaa avainsanaa

en: Edit this comment
fi: Muokkaa tätä kommenttia

en: Edit this entry.
fi: Muokkaa

en: Edit this item
fi: Muokkaa tätä kohdetta

en: Edit this order
fi: Muokkaa tilausta

en: Edit this page
fi: Muokkaa sivua

en: Edit this review
fi: Muokkaa tätä arvostelua

en: Edit this webhook
fi: Muokkaa webhook:ia

en: Edit user
fi: Muokkaa käyttäjää

en: Edit video playlist
fi: Muokkaa videosoittolistaa

en: Edit visibility
fi: Muokkaa näkyvyyttä

en: Edit widget: %s
fi: Muokkaa vimpainta: %s

en: Edit your default menu by adding or removing items. Drag the items into the order you prefer. Click Create Menu to save your changes.
fi: Muokkaa oletusvalikkoasi lisäämällä tai poistamalla valintoja. Raahaa kukin valinta haluamaasi järjestykseen. Tallenna muutokset klikkaamalla "Luo valikko".

en: Edit your menu below, or <a href="%s">create a new menu</a>. Do not forget to save your changes!
fi: Muokkaa valikkoa alta, tai <a href="%s">luo uusi valikko</a>. Älä unohda tallentaa muutoksesi!

en: Edit your profile
fi: Muokkaa profiiliasi

en: Edit your site
fi: Muokkaa sivustoasi

en: Edit: %s
fi: Muokkaa: %s

en: Edit<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
fi: Muokkaa<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Editing CSS
fi: Muokkaa CSS

en: Editing Menus
fi: Valikkojen muokkaus

en: Editor
fi: Muokkain

en: Editor Style
fi: Tyylimuokkain

en: Editor menu (when enabled)
fi: Muokkaimen valikko (silloin kun se on näkyvissä)

en: Editor script handle. DEPRECATED: Use `editor_script_handles` instead.
fi: Editorin skriptitunniste. VANHENTUNUT: Käytä sen sijaan `editor_script_handles`.

en: Editor script handles.
fi: Editorissa näkyvät skriptitunnisteet.

en: Editor style handle. DEPRECATED: Use `editor_style_handles` instead.
fi: Editorin tyylitunniste. VANHENTUNUT: Käytä sen sijaan `editor_style_handles`.

en: Editor style handles.
fi: Editorissa näkyvät tyylitunnisteet.

en: Editor toolbar
fi: Muokkaimen työkalurivi

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
fi: Päätoimittajat voivat julkaista artikkeleita, hallinnoida niitä sekä hallinnoida myös muiden artikkeleita jne.

en: Education
fi: Koulutus

en: Effortless payments by Mollie: Offer global and local payment methods, get onboarded in minutes, and supported in your language.
fi: Mollie tarjoaa helpot maksut: maailmanlaajuiset ja paikalliset maksutavat, alkuun pääseminen minuuteissa ja tuki omalla kielelläsi.

en: Egypt
fi: Egypti

en: Egyptian pound
fi: Egyptin punta EGP

en: Eircode
fi: Eircode (Irlanti)

en: Either there are no posts, or something went wrong.
fi: Artikkeleita ei ole tai jotain meni pieleen.

en: El Aaiun
fi: El Aaiún

en: Electronics and computers
fi: Elektroniikka ja tietokoneet

en: Elements path
fi: Elementtipolku

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Email & Live Chat Support
fi: Sähköposti- & Live Chat -tuki

en: Email (%s)
fi: Email: %s

en: Email (required)
fi: Sähköpostiosoite (vaaditaan)

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Email Address:
fi: Sähköpostiosoite:

en: Email Forwarding
fi: Sähköpostin uudelleenohjaus

en: Email Newsletter
fi: Uutiskirje

en: Email Post Changes
fi: Muutosilmoitukset

en: Email Subscriptions
fi: Sähköpostitilaukset

en: Email Subscriptions | WordPress.com
fi: Sähköpostitilaukset | WordPress.com

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Email address changed.
fi: Sähköpostiosoite on muutettu.

en: Email address for the comment author.
fi: Kommentin kirjoittajan sähköpostiosoite.

en: Email address is invalid.
fi: Sähköpostiosoite ei kelpaa.

en: Email address not changed; please try again.
fi: Sähköpostiosoitetta ei muutettu; ole hyvä ja yritä uudestaan.

en: Email address required
fi: Sähköpostiosoite vaaditaan.

en: Email address to receive payments
fi: Maksujen vastaanottamisen sähköpostiosoite

en: Email address.
fi: Sähköpostiosoite:

en: Email changes to drafts, not just published items.
fi: Lähetä muutosilmoituksia myös luonnoksista.

en: Email could not be sent.
fi: Sähköpostia ei voitu lähettää.

en: Email delivery format
fi: Sähköpostiviestien muoto

en: Email delivery window
fi: Sähköpostin lähetysikkuna

en: Email format
fi: Viestin formaatti

en: Email from WordPress.com
fi: Sähköposti WordPress.comilta

en: Email heading
fi: Sähköpostin otsikko

en: Email heading (paid)
fi: Sähköpostin otsikko (maksettu)

en: Email invoice / order details to customer
fi: Lähetä lasku / tilauksen tiedot asiakkaalle

en: Email me whenever
fi: Lähetä minulle sähköposti aina, kun

en: Email me whenever&hellip;
fi: Lähetä minulle viesti, kun&hellip;

en: Email notifications
fi: Sähköposti-ilmoitukset

en: Email of the reviewer.
fi: Arvioijan sähköpostiosoite.

en: Email options
fi: Sähköposti asetukset

en: Email or Username
fi: Sähköpostiosoite tai käyttäjätunnus

en: Email sender options
fi: Sähköpostin lähettäjä asetukset

en: Email sent.
fi: Sähköpostiviesti lähetetty.

en: Email template
fi: Sähköpostin pohja (malline)

en: Email type
fi: Sähköpostin muoto

en: Email verified! Now that you've confirmed your email address you can publish posts on your blog.
fi: Sähköpostiosoite on vahvistettu! Nyt kun olet vahvistanut sähköpostiosoitteesi, voit alkaa julkaista artikkeleita blogissasi.

en: Email you used during checkout.
fi: Sähköposti, jota käytettiin maksaessa

en: Email:
fi: Sähköposti:

en: Email: %s
fi: Sähköposti: %s

en: Emails
fi: S-posti

en: Embed
fi: Upota

en: Embed Handler
fi: Upotuksen käsittelijä

en: Embed Media Player
fi: Upota mediasoitin

en: Embed Poll in New Post
fi: Upota kysely uuteen artikkeliin

en: Embed in Post
fi: Liitä artikkeliin

en: Embed of %s.
fi: Tiedoston %s upotus.

en: Embed or Link
fi: Upotuskoodi tai linkki

en: Embedded content from other websites
fi: Muilta sivustoilta upotettu sisältö

en: Embeds
fi: Upotetut kohteet

en: Emergency
fi: Hälytystila

en: Emoticons
fi: Hymiöt

en: Empty Spam
fi: Poista roskaviestit

en: Empty Term.
fi: Tyhjä termi

en: Empty Trash
fi: Tyhjennä roskakori

en: Empty archive.
fi: Arkisto on tyhjä

en: Empty filename
fi: Tyhjä tiedostonimi

en: Empty template: %s
fi: Tyhjä sivupohja: %s

en: Empty the approved download directories list
fi: Tyhjennä hyväksyttyjen lataushakemistojen lista

en: Empty title.
fi: Otsikko puuttuu

en: Enable
fi: Käytä

en: Enable "address_override" to prevent address information from being changed.
fi: Ota käyttöön 'Osoitteen korvaamattomuus' (address_override) jolla estetään osoitetietojen muuttaminen.

en: Enable %s
fi: Salli teeman %s käyttö

en: Enable AJAX add to cart buttons on archives
fi: Ota käyttöön AJAX-menetelmän 'lisää ostoskoriin' painikkeet arkisto sivuilla

en: Enable ActivityPub support for post types
fi: Aktivoi ActivityPub -tuki sisältötyypeille

en: Enable ActivityPub support for the following post types:
fi: Aktivoi ActivityPub -tuki seuraaville sisältötyypeille

en: Enable Archives?
fi: Ota käyttöön arkistot?

en: Enable Auto-updates
fi: Ota automaattiset päivitykset käyttöön

en: Enable Automatic Retry
fi: Ota automaattiset uudelleenyritykset käyttöön

en: Enable Autorenew
fi: Ota käyttöön automaattinen uusinta

en: Enable Geotagging
fi: Salli geomerkintä

en: Enable IPN email notifications
fi: Ota käyttöön IPN-viesteille sähköposti-ilmoitukset

en: Enable PayPal Standard
fi: Ota käyttöön PayPal Standard -maksutapa

en: Enable PayPal Standard for Subscriptions
fi: Ota käyttöön PayPal Standard kestotilauksille

en: Enable PayPal sandbox
fi: Ota käyttöön PayPal sandbox (hiekkalaatikko)

en: Enable PayU’s exclusive plugin for WooCommerce to start accepting payments in 100+ payment methods available in India including credit cards, debit cards, UPI, & more!
fi: Ota käyttöön PayU:n yksinoikeudellinen lisäosa WooCommercelle aloittaaksesi maksujen vastaanottamisen yli sadalla Intiassa saatavilla olevilla maksutavoilla, sisältäen luotto- ja pankkikortit, UPI ja monia muita!

en: Enable Post By Email
fi: Salli artikkelien julkaisu sähköpostilla

en: Enable Post by Email
fi: Salli artikkelien julkaisu sähköpostilla

en: Enable Post by Voice
fi: Salli artikkelien julkaisu äänellä

en: Enable accessibility mode
fi: Ota saavutettavuusmoodi käyttöön

en: Enable archives?
fi: Ota käyttöön arkistot?

en: Enable authors
fi: Aktivoi kirjoittajat

en: Enable auto renew
fi: Aktivoi automaattinen uusiminen

en: Enable auto-renew
fi: Ota käyttöön automaattinen uusinta

en: Enable auto-updates
fi: Ota automaattiset päivitykset käyttöön

en: Enable automatic payments
fi: Ota automaattiset maksut käyttöön

en: Enable automatic retry of failed recurring payments
fi: Mahdollistetaan automaattinen uudelleenyritys toistuvasti epäonnistuneisiin maksuyrityksiin

en: Enable bank transfer
fi: Ota käyttöön tilisiirto

en: Enable blog
fi: Ota blogi käyttöön

en: Enable carousel
fi: Ota karuselli käyttöön

en: Enable cash on delivery
fi: Ota käyttöön Maksu toimitettaessa -maksutapa.

en: Enable check payments
fi: Ota käyttöön shekillä (sekki) maksaminen

en: Enable coupons
fi: Ota käyttöön kupongit

en: Enable debug mode
fi: Ota käyttöön testaustila

en: Enable dripping for downloadable content on subscription products.
fi: Salli ladattavan sisällön jaksotettu julkaisu kestotilauksen tuotteille.

en: Enable for shipping methods
fi: Ota käyttöön toimitustavoille

en: Enable full-height editor and distraction-free functionality.
fi: Ota käyttöön täyskorkea muokkain ja häiriötön kirjoitustila.

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
fi: Ota pikanäppäimet käyttöön kommenttien hallintaa varten.

en: Enable logging
fi: Ota käyttöön loki

en: Enable low stock notifications
fi: Ota käyttöön 'Varasto vähissä' -ilmoitukset

en: Enable mobile theme
fi: Ota mobiiliteema käyttöön

en: Enable out of stock notifications
fi: Ota käyttöön 'Varasto loppu' -ilmoitukset

en: Enable product reviews
fi: Ota käyttöön tuotearvioinnit

en: Enable profiles by type
fi: Aktivoi profiilit tyypittäin

en: Enable reviews
fi: Ota käyttöön tuotearviot

en: Enable shipping debug mode to show matching shipping zones and to bypass shipping rate cache.
fi: Kun haluat nähdä mitkä toimitusvyöhykkeet on valittavissa, ota käyttöön toimituksen testaustila. Samalla ohitetaan toimituksen hinta välimuisti.

en: Enable star rating on reviews
fi: Ota käyttöön tuotearviointien tähtiarvostelut.

en: Enable stock management
fi: Ota käyttöön varastokirjanpito (myynnin seurauksena tuotteiden määrä varastokirjanpidossa muuttuu)

en: Enable store notice
fi: Ota käyttöön kaupan huomautus

en: Enable tax rates and calculations
fi: Ota käyttöön veroprosentit ja laskeminen

en: Enable taxes
fi: Ota käyttöön verot

en: Enable the in-page translator where available. {{a}}Learn more{{/a}}
fi: Ota käyttöön sivun kääntäjä silloin, kun se on käytettävissä. {{a}}Lue lisää{{/a}}

en: Enable the legacy REST API
fi: Ota käyttöön vanha REST-rajapinta

en: Enable the shipping calculator on the cart page
fi: Ota käyttöön ostoskorissa toimituskulujen laskuri

en: Enable the use of coupon codes
fi: Ota käyttöön kupongit

en: Enable this email notification
fi: Ota käyttöön tämä sähköposti-ilmoitus

en: Enable this if you want this attribute to have product archives in your store.
fi: Valitse tämä jos haluat kaupassa tälle ominaisuudelle tuote arkistoinnin.

en: Enable this option if a product is not shipped or there is no shipping cost
fi: Käytä tätä vaihtoehtoa, kun tuotetta ei kuljeteta tai kuljetus on maksuton.

en: Enable this option if access is given to a downloadable file upon purchase of a product
fi: Käytä tätä vaihtoehtoa kun ostaja päästetään lataamaan tiedosto oston jälkeen.

en: Enable this option to enable stock management at variation level
fi: Valitse tämä, kun otat käyttöön varaston hallinnan muunnelmien tasolla

en: Enable this option to grant access to downloads when orders are "processing", rather than "completed".
fi: Kun tämä asetus on käytössä, sallitaan pääsy lataamiseen jo tilauksen 'Käsittelyssä'-vaiheessa – 'Valmis'-vaihetta ei edellytetä.

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
fi: Ota käyttöön sisäkkäiset kommentit. Tasojen määrä %s

en: Enable threaded (nested) comments up to {{number /}} levels deep
fi: Ota käyttöön sisäkkäiset kommentit, enimmillään {{number /}} tasoon asti

en: Enable tracking
fi: Ota seuranta käyttöön

en: Enable usage tracking and help improve WooCommerce
fi: Ota käyttöön käytön seuranta ja autat parantamaan WooCommercea

en: Enable/Disable
fi: Ota käyttöön/poista käytöstä

en: Enable/Disable attribute archives.
fi: Ota käyttöön/poista käytöstä ominaisuuksien arkisto.

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Enabled Services
fi: Sallitut palvelut

en: Enabled.
fi: Käytössä.

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
fi: Saavutettavuusmoodin käyttöönotto Näyttöasetuksissa antaa sinun käyttää Lisää- ja Muokkaa-painikkeita raahaamisen ja pudottamisen sijaan.

en: Enabling this grants access to new downloadable files added to a product only after the next renewal is processed.%sBy default, access to new downloadable files added to a product is granted immediately to any customer that has an active subscription with that product.
fi: Tämä valinta mahdollistaa pääsyn uusiin ladattaviin tiedostoihin vasta, kun seuraava tilauksen uusiminen on käsitelty. %sOletusarvoisesti pääsy uusiin tiedostoihin annetaan välittömästi jokaiselle asiakkaalle, jolla on aktiivinen kestotilaus kyseiselle tuotteelle.

en: Encoding
fi: Koodaus

en: Encoding for pages and feeds
fi: Merkistö

en: End Date
fi: Loppupäivämäärä

en: End Date: %s
fi: Päättymispäivä: %s

en: End date of sale price, as GMT.
fi: Alennushinnan päättymispäivä (GMT aikavyöhyke).

en: End date of sale price, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin ale-hinnan voimassaolo päättyy, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: End date of sale price.
fi: Alennettu hinta loppuu (pvm).

en: End date:
fi: Loppupäivämäärä:

en: End of Prepaid Term: %s
fi: Ennalta maksetun jakson päättymispäivä: %s

en: Endless Tee's
fi: Endless T-paidat

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Add payment method" page.
fi: Verkko-osoitteen loppuliite "Siirry kassalle &rarr; Lisää maksutapa" sivulla.

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Order received" page.
fi: Verkko-osoitteen loppuliite "Kassa &rarr; Tilaus vastaanotettu" sivulla.

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Pay" page.
fi: Verkko-osoitteen loppuliite "Siirry kassalle &rarr; Maksa" sivulla

en: Endpoint for the "My account &rarr; Addresses" page.
fi: Verkko-osoitteen loppuliite "Oma tili &rarr; Osoitteet" sivulla.

en: Endpoint for the "My account &rarr; Downloads" page.
fi: Verkko-osoitteen loppuliite "Oma tili &rarr; Lataukset" sivulla.

en: Endpoint for the "My account &rarr; Edit account" page.
fi: Verkko-osoitteen loppuliite "Oma tili &rarr; Muokkaa tiliä" sivulla.

en: Endpoint for the "My account &rarr; Lost password" page.
fi: Verkko-osoitteen loppuliite "Oma tili &rarr; Salasana unohtunut" sivulla.

en: Endpoint for the "My account &rarr; Orders" page.
fi: Verkko-osoitteen loppuliite "Oma tili &rarr; Tilaukset" sivulla.

en: Endpoint for the "My account &rarr; Payment methods" page.
fi: Verkko-osoitteen loppuliite "Oma tili &rarr; Maksutavat" sivulla.

en: Endpoint for the "My account &rarr; View order" page.
fi: Verkko-osoitteen loppuliite "Oma tili &rarr; Näytä tilaussivu" sivulla.

en: Endpoint for the My Account &rarr; Change Subscription Payment Method page
fi: Päätepiste sivuille Oman tili &rarr; Muuta kestotilausten maksutapoja

en: Endpoint for the My Account &rarr; Subscriptions page
fi: Oma tili tilaukset-sivun pääte piste

en: Endpoint for the My Account &rarr; View Subscription page
fi: Oma tili Näytä tilaus-sivun pääte piste

en: Endpoint for the delete payment method page.
fi: Verkko-osoitteen loppuliite poista maksutapa -sivulla

en: Endpoint for the setting a default payment method page.
fi: Verkko-osoitteen loppuliite jolla asetetaan oletusmaksutapa -sivu.

en: Endpoint for the triggering logout. You can add this to your menus via a custom link: yoursite.com/?customer-logout=true
fi: Verkko-osoitteen loppuliite, jolla suoritetaan uloskirjautuminen. Voit tehdä tästä menuun linkin:  sivustosi.fi/?customer-logout=true

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions during the checkout process. They should be unique.
fi: Verkko-osoitteen loppuliitteet ovat [nimensä mukaisessa paikassa] ohjaamassa tiettyjä kassaan liittyviä toimintoja. Oltava muista poikkevia.

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions on the accounts pages. They should be unique and can be left blank to disable the endpoint.
fi: Verkko-osoitteen loppuliitteet lisätään tilin sivujen verkko-osoitteisiin erityisten toimintojen suorittamista varten. Oltava muista poikkevia ja kun jätetty tyhjäksi silloin loppuliite ei ole käytössä.

en: Engineering
fi: Tekniikan ala

en: English
fi: englanti

en: Enhance your WordPress site’s performance and mitigate potential heavy loads caused by plugins like ActivityPub by setting up a system cron job to run WP Cron. This ensures scheduled tasks are executed consistently and reduces the reliance on website traffic for trigger events.
fi: Paranna WordPress-sivustosi suorituskykyä ja vähennä laajennuksien, kuten ActivityPub, aiheuttamaa mahdollista raskasta kuormitusta määrittämällä järjestelmä cron -työ WP Cronin suorittamista varten. Tämä varmistaa, että ajoitetut tehtävät suoritetaan johdonmukaisesti ja vähentää trigger-tapahtumien riippuvuutta verkkosivuston liikenteestä.

en: Enhance your products
fi: Edistä tuotteitasi

en: Enhance your store with these recommended free features.
fi: Paranna kauppaasi näillä suositelluilla ilmaistoiminnoilla.

en: Enjoy all Facebook products combined in one extension: pixel tracking, catalog sync, messenger chat, shop functionality and Instagram shopping (coming soon)!
fi: Nauti kaikki Facebook tuotteet yhdessä laajennuksessa: pikseli seuranta, luettelon synkronointi, messenger keskustelu, kaupan toiminnot ja Instagram ostaminen (tulossa pian)!

en: Enlarge image
fi: Suurenna kuva

en: Enlarge image: %s
fi: Suurenna kuva: %s

en: Enlarged image
fi: Suurennettu kuva

en: Ensure result set excludes comments assigned to specific user IDs. Requires authorization.
fi: Varmistaa ettei kommentteja ole liitetty tiettyihin käyttäjä-ID:isiin. Vaatii tunnistautumisen.

en: Ensure result set excludes posts assigned to specific authors.
fi: Varmistaa ettei tuloksissa ole artikkeleita, jotka on liitetty tiettyihin kirjoittajiin.

en: Ensure result set excludes reviews assigned to specific user IDs.
fi: Varmista että tulosjoukosta rajattu pois arvioinnit tietyn käyttäjätunnuksen/ID mukaan.

en: Ensure result set excludes specific IDs.
fi: Varmista, etteivät tulokset sisällä tiettyjä ID:itä.

en: Ensure result set excludes specific parent IDs.
fi: Varmistaa ettei tuloksilla ole tiettyä vanhemman ID:tä.

en: Enter Question Here
fi: Kirjoita kysymys tähän

en: Enter a URL to scan
fi: Anna skannattava URL-osoite

en: Enter a cost (excl. tax) or sum, e.g. <code>10.00 * [qty]</code>.
fi: Aseta hinta (ilman veroa) tai summa, esim. <code>10,00 * [qty]</code>.

en: Enter a coupon code to apply. Discounts are applied to line totals, before taxes.
fi: Kirjoita alennuskoodi jota käytetään. Alennukset tehdään rivisummiin, ennen veroja.

en: Enter a custom base to use. A base must be set or WordPress will use default instead.
fi: Kirjoita mukautettu perusta. Perusta on asetettava tai käytetään WordPress-oletusta.

en: Enter a description of the image
fi: Syötä kuvan kuvaus

en: Enter a different address
fi: Syötä toinen osoite

en: Enter a fixed amount or percentage to apply as a fee.
fi: Kirjoita kiinteä määrä tai prosenttiluku jota käytetään maksuna.

en: Enter a link URL or click above for presets.
fi: Syötä linkin URL tai käytä alla olevia asetuksia.

en: Enter a name for the new attribute term:
fi: Kirjoita nimi uudelle ominaisuuden arvolle:

en: Enter a name for this tax rate.
fi: Kirjoita nimi veroprosentille

en: Enter a new interval as a single number (e.g. to charge every 2nd month, enter 2):
fi: Syötä lukuna haluamasi laskutusväli. Esim. jos haluat laskuttaa joka toinen kuukausi, syötä 2:

en: Enter a new length (e.g. 5):
fi: Syötä uusi kesto (esim. 5):

en: Enter a new password below.
fi: Kirjoita uusi salasana alle.

en: Enter a number to set stock quantity at the variation level. Use a variation's 'Manage stock?' check box above to enable/disable stock management at the variation level.
fi: Kirjoita luku jolla asetetaan varaston määrä muunnelman tasolla. Käytä muunnelman 'Aseta määrä varastossa?' -valintaruutua jolla otat käyttöön/ poistat käytöstä varaston hallinnoinnin muunnelmien tasolla.

en: Enter a tag
fi: Kirjoita avainsana

en: Enter a tax rate (percentage) to 4 decimal places.
fi: kirjoita veroprosentti (%) neljällä -4- desimaalilla.

en: Enter a username or email address.
fi: Anna käyttäjänimi tai salasana.

en: Enter a value
fi: Kirjoita arvo

en: Enter a value (fixed or %)
fi: Kirjoita arvo (kiinteä määrä tai %)

en: Enter address:
fi: Anna osoitteesi:

en: Enter an API Key
fi: Syötä API-avain

en: Enter an answer here
fi: Kirjoita vastaus tähän

en: Enter an optional description for this variation.
fi: Kirjoita valinnainen kuvaus tälle muunnelmalle.

en: Enter an optional note to send the customer after purchase.
fi: Valinnainen: tieto joka lähetetään tuotteen ostaneelle.

en: Enter attachment ID or URL to an image
fi: Kirjoita liitteen tunnus/ID tai kuvan verkko-osoite

en: Enter desktop preview mode
fi: Siirry työpöytänäkymän esikatseluun

en: Enter email addresses of people you would like to get feedback from:
fi: Syötä niiden henkilöiden sähköpostiosoitteet, joilta haluat palautetta artikkelistasi:

en: Enter mobile preview mode
fi: Siirry mobiilinäkymän esikatseluun

en: Enter new
fi: Syötä uusi

en: Enter price (%s)
fi: Kirjoita hinta (%s)

en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to %s.
fi: Kirjoita tämän viestin vastaanottajat. Erota pilkulla. Oletus on %s.

en: Enter recipients (comma separated) that will receive this notification.
fi: Kirjoita tämän ilmoituksen vastaanottajat (erota pilkulla).

en: Enter sale price (%s)
fi: Kirjoita alehinta (%s)

en: Enter some text, or some attributes by pipe (|) separating values.
fi: Kirjoita tekstiä tai lisää ominaisuuksia. Erota pystyviivalla (|).

en: Enter tablet preview mode
fi: Siirry tablettinäkymän esikatseluun

en: Enter the Page IDs where you want to exclude ratings from. Please use a comma-delimited list, eg. 1,2,3
fi: Anna niiden sivujen ID-tunnukset, joilla et halua arvostelulomakkeen näkyvän. Ole hyvä ja käytä pilkkuerottelua listassasi esim. 1,2,3.

en: Enter the Post IDs where you want to exclude ratings from. Please use a comma-delimited list, eg. 1,2,3
fi: Anna niiden artikkelien ID-tunnukset, joilla et halua arvostelulomakkeen näkyvän. Ole hyvä ja käytä pilkkuerottelua listassasi esim. 1,2,3.

en: Enter the RSS feed URL here:
fi: Syötä RSS-syötteen osoite (URL):

en: Enter the URL
fi: Syötä osoite (URL)

en: Enter the URL of a 16x16px icon you want to use for this service.
fi: Syötä URL-osoite 16x16px kokoiseen kuvaan, jota haluat käyttää tämän palvelun kuvakkeena.

en: Enter the URL of the image
fi: Syötä kuvan osoite (URL)

en: Enter the action that will trigger this webhook.
fi: Kirjoita aihe joka laukaisee tämän verkkotoimintokutsun.

en: Enter the destination URL
fi: Kirjoita kohteen URL

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
fi: Syötä olemassa olevan käyttäjän sähköpostiosoite, jonka haluat kutsua tälle sivustolle. Henkilölle lähetetään sähköposti, jossa pyydetään vahvistamaan kutsu.

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
fi: Syötä olemassa olevan käyttäjän sähköpostiosoite tai käyttäjätunnus, jonka haluat kutsua tälle sivustolle. Henkilölle lähetetään sähköposti, jossa pyydetään vahvistamaan kutsu.

en: Enter the external URL to the product.
fi: Kirjoita tuotteelle (ulkoinen) verkko-osoite (URL)

en: Enter the fediverse with <strong>ActivityPub</strong>, broadcasting your blog to a wider audience. Attract followers, deliver updates, and receive comments from a diverse user base on <strong>Mastodon</strong>, <strong>Friendica</strong>, <strong>Pleroma</strong>, <strong>Pixelfed</strong>, and all <strong>ActivityPub</strong>-compliant platforms.
fi: Siirry fediversumiin käyttäen <strong>ActivityPub</strong> -tekniikkaa. Sen avulla blogisi sisältö julkaistaan laajemmalle yleisölle. Hanki seuraajia, tee päivityksiä ja vastaanota kommentteja laajalta käyttäjökunnalta <strong>Mastodon</strong>, <strong>Friendica</strong>, <strong>Pleroma</strong>, <strong>Pixelfed</strong>, ja kaikista muista<strong>ActivityPub</strong>- -yhteensopivista palveluista.

en: Enter the new period, either day, week, month or year:
fi: Syötä uusi jakso, joko päivä, viikko, kuukausi tai vuosi:

en: Enter the number of days before a download link expires, or leave blank.
fi: Aseta kuinka monta päivää latauslinkki toimii. Kun tyhjä, ei käytetä.

en: Enter the password you would like to use for all protected entries here:
fi: Anna haluamasi salasana suojatuille artikkeleille:

en: Enter the same address here unless you <a href="%s">want your site home page to be different from your WordPress installation directory</a>.
fi: Syötä tähän osoite, jos haluat <a href="%s">sivustosi kotisivun olevan muualla kuin WordPressin asennushakemistossa</a>.

en: Enter title here
fi: Kirjoita otsikko tähän

en: Enter your LiveJournal username and password below so we can connect to your account:
fi: Anna LiveJournal-käyttäjätunnuksesi ja salasanasi alla oleviin kenttiin:

en: Enter your PayPal API credentials to process refunds via PayPal. Learn how to access your <a href="%s">PayPal API Credentials</a>.
fi: Kun haluat tehdä PayPalin kautta hyvityksiä, kirjoita PayPal API valtuutesi. <a href="%s">Täältä</a> löydät tietoa PayPal API valtuuksistasi.

en: Enter your address to receive news by email.
fi: Anna sähköpostiosoitteesi, johon haluat uutiskirjeen lähetettävän.

en: Enter your address to view shipping options.
fi: Anna osoite jotta näet toimitustavat.

en: Enter your comment here...
fi: Kirjoita kommenttisi tähän...

en: Enter your email address
fi: Syötä sähköpostiosoitteesi

en: Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.
fi: Anna sähköpostiosoitteesi tilataksesi tämän blogin ja vastaanottaaksesi ilmoituksia uusista artikkeleista tässä blogissa sähköpostin välityksellä.

en: Enter your new password below or generate one.
fi: Syötä uusi salasanasi alapuolelle tai luo uusi salasana.

en: Enter your new password below.
fi: Kirjoita uusi salasanasi alle.

en: Enter your password to view comments.
fi: Syötä salasanasi lukeaksesi kommentteja.

en: Enter/remove an API key.
fi: Lisää tai poista API-avain.

en: Entertainment
fi: Viihde

en: Entries feed
fi: Sisältösyöte

en: Entries from any RSS or Atom feed
fi: Näyttää kaikki syötteet

en: Entries from any RSS or Atom feed.
fi: Merkinnät mistä tahansa RSS- tai Atom-syötteestä.

en: Entries in dependencies array must be either strings or arrays with an id key.
fi: Riippuvuustaulukon merkintöjen on oltava joko merkkijonoja tai taulukoita, joissa on id-avain.

en: Environment type
fi: Ympäristön laji

en: Environment.
fi: Ympäristö.

en: Equatorial Guinea
fi: Päiväntasaajan Guinea

en: Erase Personal Data
fi: Poista henkilötiedot

en: Erase personal data
fi: Poista henkilötiedot

en: Erase personal data list
fi: Poista henkilökohtaista tietoa -lista

en: Erase personal data list navigation
fi: Poista henkilökohtaista tietoa -listan navigointi

en: Eraser array at index %d does not include a friendly name.
fi: Poistotyökalulta indeksissä %d puuttuu käyttäjäystävällinen nimi.

en: Eraser callback is not valid: %s.
fi: Poistotoiminnon takaisinkutsufunktio on virheellinen: %s.

en: Eraser does not include a callback: %s.
fi: Poistotoiminnossa ei ole takaisinkutsufunktiota: %s.

en: Eraser index cannot be less than one.
fi: Indeksi ei voi olla vähemmän kuin yksi.

en: Eraser index is out of range.
fi: Indeksi on lukualueen ulkopuolella.

en: Erasing data...
fi: Poistetaan tietoja...

en: Erasure completed.
fi: Tietojen poistaminen valmis.

en: Eritrean nakfa
fi: Eritrean nakfa ERN

en: Error
fi: Virhe

en: Error %d: Unable to add tax to subscription. Please try again.
fi: Virhe %d: Ei voi lisätä veroa kestotilaukseesi. Yritä uudelleen.

en: Error %d: Unable to create order. Please try again.
fi: Virhe %d: Ei voi luoda tilausta. Yritä uudelleen.

en: Error %d: Unable to create subscription. Please try again.
fi: Virhe %d: Ei voi luoda kestotilausta. Yritä uudelleen.

en: Error 404
fi: Virhe 404

en: Error Details
fi: Virheen lisätiedot

en: Error Details: %s
fi: Virhetiedot: %s

en: Error code
fi: Virhekoodi

en: Error creating new user.
fi: Virhe luodessa uutta käyttäjää.

en: Error decoding the font collection JSON file contents.
fi: Virhe purettaessa fonttikokoelman JSON-tiedoston sisältöä.

en: Error decoding the font collection data from the HTTP response JSON.
fi: Virhe purettaessa fonttikokoelmatietoja HTTP-vastauksen JSON-tiedoista.

en: Error during status transition.
fi: Tilan vaihtamisessa tapahtui virhe.

en: Error during subscription status transition.
fi: Virhe kestotilauksen tilan vaihtumisen aikana.

en: Error fetching the font collection data from "%s".
fi: Virhe noudettaessa fonttikokoelmatietoja kohteesta "%s".

en: Error getting remote image %s.
fi: Virhe ulkopuolisen %s kuvan noudossa.

en: Error in RSS %1$d
fi: RSS-virhe %1$d

en: Error in deleting the attachment.
fi: Virhe liitteen poistamisessa.

en: Error in deleting the item.
fi: Virhe kohteen poistamisessa.

en: Error in displaying the widget settings form.
fi: Virhe vimpainasetusten näyttämisessä.

en: Error in moving the item to Trash.
fi: Kohteen siirtäminen roskakoriin ei onnistunut.

en: Error in moving to Trash.
fi: Roskakoriin siirto ei onnistunut.

en: Error in restoring from Trash.
fi: Roskakorista palauttaminen ei onnistunut.

en: Error in restoring the item from Trash.
fi: Kohteen palauttaminen roskakorista ei onnistunut.

[ctx: Error message that gets sent to front end when upgrading Subscriptions]
en: Unable to repair subscriptions.%4$sError: %1$s%4$sPlease refresh the page and try again. If problem persists, %2$scontact support%3$s.
fi: Tilausten korjaaminen ei onnistu. %4$sVirhe: %1$s %4$sPäivitä sivu ja yritä uudelleen. Jos ongelma toistuu, %2$sota yhteyttä tukeen %3$s.

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid created date. The date must be a string and of the format: "Y-m-d H:i:s".
fi: Päivämäärä ei kelpaa. Päivämäärän on oltava merkkijono ja muodossa: "Y-m-d H:i:s".

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid date. The date must be a string and of the format: "Y-m-d H:i:s".
fi: Päivämäärä ei kelpaa. Päivämäärän on oltava merkkijono ja muodossa: "Y-m-d H:i:s".

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Invalid subscription customer_id.
fi: Virheellinen jatkuvan tilauksen asiakastunnus.

[ctx: Error message while creating a subscription]
en: Subscription created date must be before current day.
fi: Tilauksen luontipäivämäärä on oltava ennen nykyistä päivää.

en: Error messages can contain sensitive information about your store environment. These should be hidden from untrusted visitors.
fi: Virheilmoitukset voivat sisältää arkaluontoisia tietoja kaupan toimintaympäristöstä. Nämä tulisi piilottaa vierailijoilta joihin ei voi luottaa.

en: Error messages should not be shown to visitors.
fi: Virheilmoituksia ei pitäisi näyttää vierailijoille.

en: Error not caused by a plugin or theme.
fi: Lisäosa tai teema ei aiheuttanut virhettä.

en: Error occurred on a non-protected endpoint.
fi: Tapahtui virhe suojaamattomassa päätepisteessä.

en: Error processing action %1$s: %2$s
fi: Virhe toiminnon %1$s käsittelyssä: %2$s

en: Error processing checkout. Please try again.
fi: Virhe kassan toiminnassa, yritä uudelleen.

en: Error processing refund. Please try again.
fi: Virhe hyvityksen käsittelyssä. Yritä uudelleen.

en: Error reconnecting to the database
fi: Virhe tietokantayhteyden uudelleen muodostamisessa

en: Error saving action: %s
fi: Virhe %s toiminnon tallentamisessa

en: Error saving media file.
fi: Virhe tiedoston tallennuksessa.

en: Error updating some information: %s
fi: Virhe päivitettäessä joitakin tietoja: %s

en: Error when decoding a JSON file at path %1$s: %2$s
fi: Virhe JSON-tiedoston tulkitsemisessa kohteessa %1$s: %2$s

en: Error when setting property '%1$s' for order %2$d: %3$s
fi: Virhe määritettäessä ominaisuutta '%1$s' tilaukselle %2$d: %3$s

en: Error while adding the category. Please try again later.
fi: Virhe lisättäessä kategoriaa. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: Error while saving the new email address. Please try again.
fi: Uuden sähköpostiosoitteen tallennuksessa tapahtui virhe. Kokeile uudelleen.

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
fi: Skaalatun kuvan tallentaminen ei onnistunut. Lataa sivu uudelleen ja kokeile uudelleen.

en: Error while saving.
fi: Virhe tallennettaessa muutoksia

en: Error!
fi: Virhe!

en: Error:
fi: Virhe:

en: Error: %1$s (%2$s)
fi: Virhe: %1$s (%2$s)

en: Error: %s
fi: Virhe: %s

en: Error: %s.
fi: Virhe: %s

en: Error: An error has occurred;  Account could not be created.
fi: Virhe: Ilmeni virhe; tiliä ei voitu luoda.

en: Error: An error has occurred;  Poll not created.
fi: Virhe: Ilmeni virhe; kyselyä ei luotu.

en: Error: An error has occurred;  Poll not updated.
fi: Virhe: Ilmeni virhe; Kyselyä ei päivitetty.

en: Error: Delivery URL cannot be reached: %s
fi: Virhe: Toimituksen verkko-osoite ei vastaa: %s

en: Error: Delivery URL returned response code: %s
fi: Virhe: Toimituksen verkko-osoitteesta tuli vastauskoodi: %s

en: Error: Unable to add product to created subscription. Please try again.
fi: Virhe: Ei voi lisätä tuotetta luotuun jatkuvaan tilaukseen. Yritä uudelleen.

en: Error: Unable to create renewal order with note "%s"
fi: Virhe: Ei voi luoda tilauksen uusintaa "%s"

en: Error: Unable to create subscription. Please try again.
fi: Virhe: Ei voi luoda jatkuvaa tilausta. Yritä uudelleen.

en: Error: [%1$s] %2$s
fi: Virhe: [%1$s] %2$s

en: Error: could not find an RSS or ATOM feed at that URL.
fi: Virhe: tästä URL-osoitteesta ei löytynyt RSS- tai ATOM-syötettä.

en: Error: non-existing attribute ID.
fi: Virhe: ominaisuuden ID puuttuu.

en: Error: please enter a valid email address.
fi: Virhe: syötä kelvollinen sähköpostiosoite

en: Error: please fill in the required fields
fi: Virhe: syötä tiedot vaadittuihin kenttiin.

en: Error: please fill the required fields (name, email).
fi: Virhe: syötä tiedot vaadittuihin kenttiin (nimi, sähköposti).

en: Error: unable to find timezone of your browser.
fi: Virhe: ei löydy selaimen aikavyöhykettä.

en: Error: your Facebook login has expired.
fi: Virhe: Facebook-kirjautuminen vanhentunut.

en: Error: your Twitter login has expired.
fi: Virhe: Twitter-kirjautuminen vanhentunut.

en: Estonia
fi: Viro

en: Estonian
fi: viro

en: Etc
fi: Jne

en: Ethiopia
fi: Etiopia

en: Ethiopian birr
fi: Ethiopian birr ETB

en: Europe
fi: Eurooppa

en: Europe zone = Any country in Europe = Flat rate shipping
fi: Euroopan vyöhyke = Kaikki Euroopan maat = Kiinteä toimitusmaksu

en: European data protection law requires data about European residents which is transferred outside the European Union to be safeguarded to the same standards as if the data was in Europe. So in addition to listing where data goes, you should describe how you ensure that these standards are met either by yourself or by your third party providers, whether that is through an agreement such as Privacy Shield, model clauses in your contracts, or binding corporate rules.
fi: Lainsäädäntö vaatii Euroopan kansalaisten Euroopan talousalueen ulkopuolelle siirretyn henkilötiedon suojaamista samalla tasolla, kuin jos tieto olisi Euroopassa. Sen lisäksi, että listataan minne henkilötietoa siirretään, tulee myös kertoa miten eurooppalainen tiedon suojaamisen taso saavutetaan sinun tai kolmannen osapuolen toimesta. Tämä voi tapahtua esimerkiksi sopimuksen, kuten Privacy Shield, mallilausekkeiden tai sitovien yrityssääntöjen pohjalta.

en: Event schedule does not exist.
fi: Tapahtuman aikataulua ei ole olemassa.

en: Event timestamp must be a valid Unix timestamp.
fi: Tapahtuman aikaleiman pitää olla kelvollinen Unix-aikaleima.

[ctx: Events and News dashboard widget]
en: https://wordpress.org/news/
fi: https://fi.wordpress.org/news/

en: Every %d minutes
fi: %d minuutin välein

en: Every %s
fi: Joka %s

en: Every 15 Days
fi: Joka 15. päivä

en: Every Author on this Blog (with the publish_posts capability) gets his own ActivityPub enabled Profile.
fi: Jokainen tämän blogin kirjoittaja (jolla on publish_posts -oikeus) saa oman ActivityPub profiilin.

en: Every author on this blog (with the <code>publish_posts</code> capability) gets their own ActivityPub profile.
fi: Jokainen tämän blogin kirjoittaja  (jolla on <code>publish_posts</code> -oikeus) saa oman ActivityPub -profiilin.

en: Every minute
fi: Joka minuutti

en: Everything is running smoothly here.
fi: Kaikki näyttää täällä rullaavan mainiosti.

en: Everything you write is solid gold.
fi: Kaikki, mitä kirjoitat, on täyttä tavaraa.

en: Everywhere
fi: Kaikkialla

en: Example
fi: Esimerkki

en: Example:
fi: Esimerkki:

en: Example: <code>https://wordpress.org/</code> &#8212; do not forget the <code>https://</code>
fi: Esimerkki: <code>https://wordpress.org/</code> &#8212; Älä unohda etuliitettä <code>https://</code>

en: Example: Nifty blogging software
fi: Esimerkki: Loistava blogialusta

[ctx: Example: The user is looking at a page, not a post.]
en: Page
fi: Sivu

en: Excerpt
fi: Ote

en: Excerpt for the post, as it exists in the database.
fi: Artikkelin ote siinä muodossa kuin se on tietokannassa.

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="%s">Learn more about manual excerpts</a>.
fi: Otteet ovat vapaavalintaisia, käsin laadittuja lyhyitä tiivistelmiä artikkelisi sisällöstä, joita voidaan käyttää teemassasi. Lue <a href="%s">lisää otteiden käytöstä</a>.

en: Exclude Pages
fi: Poissuljetut sivut

en: Exclude Posts
fi: Poissuljetut artikkelit

en: Exclude categories
fi: Rajaa pois osastot

en: Exclude products
fi: Rajaa pois tuotteet

en: Exclude sale items
fi: Rajaa pois tarjoustuotteet

en: Exclude:
fi: Jätä pois:

en: Excluded report order statuses
fi: Raporteissa rajattu pois tilausten tilat

en: Excluding selected countries
fi: Muihin paitsi valittuihin maihin

en: Excluding tax
fi: Ei sisällä veroa

en: Executed before Multisite is loaded.
fi: Suoritetaan ennen kuin monen sivuston tuki ladataan.

en: Existing products that match by ID or SKU will be updated. Products that do not exist will be skipped.
fi: Tuotteet joilla on sama tunnus/ID tai SKU päivitetään. Jos tuotetta ei ole, se ohitetaan.

en: Exit Fullscreen
fi: Poistu koko ruudun tilasta

en: Exit Recovery Mode
fi: Poistu palautustilasta

en: Exit recovery mode link expired.
fi: Linkki palautustilasta poistumiseen on vanhentunut.

en: Expand
fi: Laajenna

en: Expand or collapse the elements by clicking on their headings, and arrange them by dragging their headings or by clicking on the up and down arrows.
fi: Laajenna tai pienennä elementtejä klikkaamalla niiden otsakkeita sekä järjestä niitä joko raahaamalla niitä otsakkeista tai klikkaamalla nuolia ylös tai alas.

en: Expand search field
fi: Laajenna hakukenttä

en: Expand this bar
fi: Suurenna

en: Expected an array describing the eraser at index %d.
fi: Odotin array-muotoista poistotyökalun kuvausta indeksissä %d.

en: Expected an array describing the exporter at index %s.
fi: Odotetaan vientityökalua kuvaavaa taulukkoa indeksissä %s.

en: Expected data array in response array from exporter: %s.
fi: Odotetaan taulukkoa vastaukseksi vientityökalulta: %s.

en: Expected data in response array from exporter: %s.
fi: Odotetaan tietoa vastaukseksi vientityökalulta: %s.

en: Expected done (boolean) in response array from exporter: %s.
fi: Odotetaan valmis-tilaa (boolean) vastaukseksi vientityökalulta: %s.

en: Expected response as an array from exporter: %s.
fi: Odotetaan taulukkoa vastaukseksi vientityökalulta: %s.

en: Expected string to start with script tag (without attributes) and end with script tag, with optional whitespace.
fi: Odotettu merkkijono, joka alkaa script-tagilla (ilman attribuutteja) ja päättyy script-tagiin, valinnaisen välilyönnin kanssa.

en: Expert Craftsmanship
fi: Asiantuntevaa käsityötä

en: Expiration
fi: Umpeutuminen

en: Expire after
fi: Vanhenee

en: Expired
fi: Umpeutunut

en: Expired :(
fi: Umpeutunut :(

en: Expired Subscription
fi: Vanhentunut kestotilaus

en: Expired Subscription emails are sent when a customer's subscription expires.
fi: Kestotilaus päättynyt -sähköpostit lähetetään, kun asiakkaan kestotilaus on päättynyt.

en: Expired on %s
fi: Vanheni %s

en: Expired transients
fi: Vanhentuneet välimuistissa

en: Expires
fi: Vanhenee

en: Expires on:
fi: Umpeutuu:

en: Expires:
fi: Vanhentumisaika:

en: Expiring Soon
fi: Umpeutuu piakkoin

en: Expiring soon!
fi: Umpeutuu pian!

en: Expiry (MM/YY)
fi: Voimassa (KK/VV)

en: Expiry date
fi: Käytettävä ennen

en: Export
fi: Vie

en: Export &#8220;%s&#8221; as JSON
fi: Vie &#8220;%s&#8221; JSON-formaatissa

en: Export CSV
fi: Vie CSV-tiedosto

en: Export Personal Data
fi: Vie henkilötietoa

en: Export Products
fi: Vie tuotteet

en: Export all categories
fi: Vie kaikki osastot

en: Export all columns
fi: Vie kaikki sarakkeet

en: Export all products
fi: Vie kaikki tuotteet

en: Export as JSON
fi: Vie JSON-formaatissa

en: Export content
fi: Vie sisältö

en: Export content first
fi: Vie sisältö ensin

en: Export custom meta?
fi: Viedäänkö mukautettu metatieto?

en: Export download URL.
fi: Viennin latausverkko-osoite/URL.

en: Export personal data list
fi: Vie henkilökohtaiset tiedot -lista

en: Export personal data list navigation
fi: Vie henkilökohtaiset tiedot -listan navigointi

en: Export products to a CSV file
fi: Vie tuotteet CSV-tiedostona

en: Exporter array at index %s does not include a friendly name.
fi: Vientityökalulta indeksissä %s puuttuu käyttäjäystävällinen nimi.

en: Exporter callback is not a valid callback: %s.
fi: Takaisinkutsu ei ole hyväksytty vientityökalulta: %s.

en: Exporter does not include a callback: %s.
fi: Takaisinkutsu ei ole osa vientityökalua: %s.

en: Exporter index cannot be negative.
fi: Vientityökalun indeksi ei voi olla negatiivinen.

en: Exporter index is out of range.
fi: Vientityökalun indeksi on lukualueen ulkopuolella.

en: Express yourself. Start a blog.
fi: Ilmaise itseäsi. Aloita blogi.

en: Extended task List
fi: Laajennettu tehtäväluettelo

en: Extended view
fi: Laajennettu näkymä

en: Extension
fi: Laajennus

en: Extensions
fi: Laajennukset

en: Extensions %s
fi: Laajennukset %s

en: Extensions can add new functionality to your product pages that make your store stand out
fi: Laajennukset voivat lisätä uusia toimintoja tuotesivuille jotta kauppasi erottuu

en: External URL
fi: Ulkoinen verkko-osoite

en: External object cache
fi: Ulkopuolinen kohteiden välimuisti

en: External object cache.
fi: Ulkopuolinen oliovälimuisti.

en: External product
fi: Ulkopuolinen tuote

en: External products cannot be backordered.
fi: Ulkopuolisia tuotteita ei voi jälkitoimittaa.

en: External products cannot be stock managed.
fi: Ulkopuolisten tuotteiden varastotilannetta ei voi hallita.

en: External services
fi: Ulkoiset palvelut

en: External/Affiliate product
fi: Yhteistyökumppanin tuote

en: Extra CSS class to assign to the sidebar in the Widgets interface.
fi: CSS-lisäluokka, joka annetaan sivupalkille Vimpaimet-näkymässä.

en: Extra Large (256 pixels)
fi: Erittäin suuri (256 pikseliä)

en: Extra Settings
fi: Lisäasetukset

en: Extra business extensions to install.
fi: Lisää asennettavia laajennuksia liiketoimintaa varten.

en: F j, Y
fi: j.n.Y

en: F j, Y g:i a
fi: j. F\t\a Y \k\l\o H:i

en: F, Y
fi: F Y

en: FAILED: %s
fi: VIRHE: %s

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
fi: VIRHE: WordPressin päivitys versioon %s epäonnistui

en: FAQ
fi: UKK

en: FREE
fi: ILMAINEN

en: Facebook Page URL
fi: Facebook-sivun osoite

en: Facebook icon
fi: Facebook kuvake

en: Facebook photo
fi: Facebook-kuva

en: Facebook:
fi: Facebook

en: Faeroe
fi: Färsaaret

en: Failed
fi: Epäonnistui

en: Failed <span class="count">(%s)</span> | Failed <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Epäonnistuneita <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Epäonnistuneita <span class="count">(%s)</span>

en: Failed HTTP Request
fi: Epäonnistunut HTTP pyyntö

en: Failed Payment Retries
fi: Epäonnistuneet maksuyritykset

en: Failed order
fi: Epäonnistunut tilaus

en: Failed order emails are sent to chosen recipient(s) when orders have been marked failed (if they were previously pending or on-hold).
fi: Epäonnistunut tilaus -sähköpostit lähetetään valituille vastaanottajille kun tilaus on merkitty epäonnistuneeksi (jos ne on sitä ennen merkitty pidossa- tai odottaa maksua -tilaan).

en: Failed orders are unpaid and may have been abandoned by the customer. They will be trashed after the specified duration.
fi: Epäonnistuneita tilauksia ei ole maksettu ja joko kauppias tai asiakas on voinut tehdä peruutuksen. Ne siirretään roskakoriin tietyn ajan kuluttua.

en: Failed recurring payments can now be retried automatically. This helps recover revenue that would otherwise be lost due to payment methods being declined only temporarily.
fi: Epäonnistuneitä toistuvia maksuja voi nyt yrittää uudelleen automaattisesti. Tämä auttaa saada tulot takaisin, jotka olisi muuten menetetty kun maksutavat ovat vain väliaikaisesti poispäältä.

en: Failed retries
fi: Epäonnistuneet uudelleenyritykset

en: Failed sign-up for subscription %s.
fi: Kestotilaukseen ”%s” rekisteröiminen ei onnistunut.

en: Failed to activate subscription status for order #%1$s: %2$s
fi: Ei voitu aktivoida jatkuvan tilauksen tilaa tilaukselle  #%1$s %2$s

en: Failed to cancel subscription after order #%1$s was cancelled: %2$s
fi: Ei voitu peruuttaa kestotilausta sen jälkeen, kun tilaus #%1$s on peruutettu: %2$s

en: Failed to confirm unsubscription
fi: Tilauksen peruutuksen vahvistaminen epäonnistui

en: Failed to connect to Akismet.
fi: Akismetiin ei saatu yhteyttä.

en: Failed to create post.
fi: Tiedoston tallennus levylle epäonnistui.

en: Failed to delete the page.
fi: Sivun poistaminen epäonnistui.

en: Failed to download the MaxMind database.
fi: MaxMind-tietokannan lataus epäonnistui.

en: Failed to exit recovery mode. Please try again later.
fi: Palautustilasta poistuminen epäonnistui. Ole hyvä ja yritä myöhemmin uudelleen.

en: Failed to import %s product | Failed to import %s products
fi[0]: %s:n tuotteen tuonti epäonnistui
fi[1]: %s:n tuotteen tuonti epäonnistui

en: Failed to post comment on post ID %s. %s
fi: Artikkelin ID %s. %s kommentointi epäonnistui.

en: Failed to post comment.
fi: Kommentin lähettäminen epäonnistui.

en: Failed to process failed payment on subscription for order #%1$s: %2$s
fi: Ei voinut käsitellä epäonnistunutta jatkuvan tilauksen maksua tilaukselle #%1$s %2$s

en: Failed to retrieve comment bodies from LiveJournal. Please try again soon.
fi: Kommenttien sisällön lukeminen LiveJournalista ei onnistunut. Kokeile vähän ajan päästä uudelleen.

en: Failed to retrieve comment meta information from LiveJournal. Please try again soon.
fi: Kommenttien metatietojen lukeminen LiveJournalista ei onnistunut. Kokeile vähän ajan päästä uudelleen.

en: Failed to retrieve product info from woocommerce.com
fi: Tuotteen tietojen nouto ei onnistunut woocommerce.com:sta

en: Failed to set subscription as expired for order #%1$s: %2$s
fi: Ei voitu asettaa jatkuvan tilauksen tilaa päättyneeksi tilaukselle  #%1$s %2$s

en: Failed to store the error.
fi: Virheen tallentaminen epäonnistui.

en: Failed to subscribe
fi: Tilaus epäonnistui.

en: Failed to unsubscribe
fi: Tilauksen lopettaminen epäonnistui.

en: Failed to update coupon
fi: Alennuskoodin päivittäminen ei onnistunut.

en: Failed to update subscription dates after customer renewed early with order %s.
fi: Tilauksen päivämääriä ei voitu päivittää sen jälkeen, kun asiakas teki aikaisen kestotilauksen uusimisen tilaukseen %s.

en: Failed to update subscription status after order #%1$s was put on-hold: %2$s
fi: Ei voitu päivittää kestotilauksen tilaa sen jälkeen, kun tilaus #%1$s on laitettu odotustilaan: %2$s

en: Failed to write file to disk.
fi: Tiedoston tallennus levylle epäonnistui.

en: Failed to write request to temporary file.
fi: Pyynnön kirjoittaminen väliaikaistiedostoon epäonnistui

en: Falkland Islands
fi: Falklandinsaaret

en: Falkland Islands (Malvinas)
fi: Falklandinsaaret

en: Falkland Islands pound
fi: Falklandin punta FKP

en: Fan Favorites
fi: Fanien suosikit

en: Faroe
fi: Färsaaret

en: Faroe Islands
fi: Färsaaret

en: Fashion Designer
fi: Muotisuunnittelija

en: Fashion, apparel, and accessories
fi: Muoti, pukeutuminen ja tarvikkeet

en: Favorites
fi: Suosikit

en: Feature
fi: Kuva

en: Featured
fi: Nostot

en: Featured Content
fi: Etusivun nostetut artikkelit

en: Featured Image
fi: Artikkelikuva

en: Featured Image Header
fi: Artikkelikuva otsakekuvana

en: Featured Images
fi: Artikkelikuvat

en: Featured image
fi: Artikkelikuva

en: Featured product.
fi: Esittelyssä oleva tuote.

en: Featured products
fi: Esittelyssä olevat tuotteet

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Features supported by this theme.
fi: Tämä teema tukee nostoja.

en: Feb
fi: Helmi

en: February
fi: helmikuu

[ctx: February abbreviation]
en: Feb
fi: Hel

en: Fediverse Followers
fi: Seuraajat Fediversestä

en: Fee
fi: Maksu

en: Fee has already been added.
fi: Maksu on jo lisätty.

en: Fee lines data.
fi: Maksurivien tiedot.

en: Fee name
fi: Maksun nimi

en: Fee name is required.
fi: Tiedoston nimi tarvitaan.

en: Fee name.
fi: Maksun nimi.

en: Fee tax class is required when fee is taxable.
fi: Maksun veroluokka tarvitaan kun maksu on verollinen.

en: Fee title is required
fi: Maksun otsikko tarvitaan

en: Fee type
fi: Maksun laji

en: Feed for all posts filed under %s
fi: Syöte kaikille kategorian %s artikkeleille

en: Feed(s) to Display:
fi: Näytettävät syötteet:

en: Feedback
fi: Palaute

en: Feedback discarded.
fi: Palaute hylätty.

en: Feedback received from %1$s for "%2$s"
fi: Palaute käyttäjältä %1$s artikkeliin "%2$s"

en: Feedback(s) marked as spam
fi: Palaute merkitty roskapostiksi

en: Feel free to reconnect again using the button below.
fi: Voit vapaasti liittyä uudelleen alla olevalla painikkeella.

en: Fees:
fi: Maksut:

en: Fields
fi: Kentät

en: Fields other than %s are not currently supported for sitemaps.
fi: Muut kentät kuin %s eivät ole tällä hetkellä tuettuna sivukartoissa.

en: Fields other than %s are not currently supported for the sitemap index.
fi: Muut kentät kuin %s eivät ole tällä hetkellä tuettuna sivukartan hakemistossa.

en: Fiji
fi: Fidži

en: Fijian dollar
fi: Fijin dollari FJD

en: File
fi: Tiedosto

en: File %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
fi: Tiedostoa %1$s on <strong>kehotettu välttämään</strong> versiosta %2$s lähtien eikä vaihtoehtoja ole saatavilla.

en: File %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
fi: Tiedostoa %1$s on <strong>kehotettu välttämään</strong> versiosta %2$s asti! Käytä sen sijaan tiedostoa %3$s.

en: File %1$s must be used in %2$s.
fi: Tiedostoa %1$s on käytettävä kohteessa %2$s.

en: File %d
fi: Tiedosto %d

en: File %s doesn't exist!
fi: Tiedostoa %s ei ole olemassa!

en: File &#8220;%s&#8221; does not exist?
fi: Tiedostoa '%s' ei ole olemassa?

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
fi: Tiedosto '%s' ei ole kuva.

en: File ID
fi: Tiedoston tunnus/ID

en: File ID.
fi: Tiedoston tunnus/ID.

en: File Name
fi: Tiedostonimi

en: File Type
fi: Tiedostotyyppi

en: File URL
fi: Tiedoston URL

en: File URL.
fi: Tiedoston URL

en: File URL:
fi: Tiedoston URL:

en: File canceled.
fi: Tiedosto peruttu.

en: File details.
fi: Tiedoston tiedot.

en: File does not exist
fi: Tiedostoa ei ole olemassa

en: File does not exist?
fi: Tiedostoa ei ole olemassa?

en: File download method
fi: Tiedostojen lataustapa

en: File edited successfully.
fi: Tiedoston muokkaus onnistui.

en: File is empty. Please upload something more substantial.
fi: Tiedosto on tyhjä. Lataa jotain konkreettisempaa.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your %1$s file or by %2$s being defined as smaller than %3$s in %1$s.
fi: Tiedosto on tyhjä. Ole hyvä ja yritä siirtää jotain vähän runsaampaa. Virhe voi myös johtua %1$s -tiedoston siirtoasetuksista, tai siitä että %2$s on määritelty pienemmäksi kuin %3$s %1$s:ssä.

en: File is not an image.
fi: Tiedosto ei ole kuva.

en: File name
fi: Tiedoston nimi

en: File name.
fi: Tiedoston nimi.

en: File name:
fi: Tiedoston nimi:

en: File not found
fi: Tiedostoa ei löytynyt

en: File size:
fi: Tiedostokoko:

en: File type does not meet security guidelines. Try another.
fi: Turvamääritykset estävät tämän tiedostotyypin. Käytä eri tyyppiä.

en: File type:
fi: Tiedostomuoto:

en: File upload settings
fi: Tiedostonsiirron asetukset

en: File uploads
fi: Tiedostonsiirrot

en: File was not found.
fi: Tiedostoa ei löytynyt

en: Filed under
fi: Kategoria(t):

en: Filename
fi: Tiedoston nimi

en: Files can be uploaded
fi: Tiedostojen siirto on mahdollista

en: Filesystem Permissions
fi: Tiedostojärjestelmän oikeudet

en: Filesystem error.
fi: Virhe tiedostojärjestelmässä.

en: Filipino
fi: filipino

en: Fill Screen
fi: Täytä ruutu

en: Fill in the Menu Name and click the Create Menu button to create your first menu.
fi: Anna valikolle nimi ja napsauta Luo valikko -painikette luodaksesi ensimmäisen valikkosi.

en: Fill in your details below or click an icon to log in:
fi: Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

en: Filter
fi: Suodata

en: Filter %s returned items with reserved names.
fi: Suodatin %s palautti kohteita, joilla on varattu nimi.

en: Filter &#187;
fi: Suodata &#187;

en: Filter Navigation Menu list
fi: Suodata navigaatiovalikoita

en: Filter Products by Attribute
fi: Suodata ominaisuuden mukaan

en: Filter Products by Price
fi: Suodata hinnan mukaan

en: Filter Products by Rating
fi: Suodata tuotteet arvioinnin mukaan

en: Filter by
fi: Suodata käyttäen

en: Filter by IP address
fi: Suodata IP-numeron mukaan

en: Filter by attribute
fi: Suodata ominaisuuden mukaan

en: Filter by category
fi: Suodata kategorian mukaan

en: Filter by comment type
fi: Suodata kommenttityypin mukaan

en: Filter by coupon
fi: Lajittele kupongin mukaan

en: Filter by date
fi: Suodata päivämäärän mukaan

en: Filter by file
fi: Suodata tiedoston mukaan

en: Filter by level
fi: Suodata tason mukaan

en: Filter by order
fi: Suodata järjestyksen mukaan

en: Filter by post format
fi: Suodata artikkelimuodon mukaan

en: Filter by price
fi: Etsi hinnan mukaan

en: Filter by product
fi: Suodata tuotteen mukaan

en: Filter by product type
fi: Suodata tuotelajin mukaan

en: Filter by rating
fi: Suodata arvostelun mukaan

en: Filter by registered customer
fi: Suodata rekisteröityneiden asiakkaiden mukaan.

en: Filter by source
fi: Suodata lähteen mukaan

en: Filter by stock status
fi: Suodata varastotilanteen mukaan.

en: Filter by type
fi: Suodata tyypin mukaan

en: Filter by user
fi: Suodata käyttäjän mukaan

en: Filter comments list
fi: Suodata kommenttilistaa

en: Filter condition	 being performed which may affect counts. Valid values include "and" and "or".
fi: Suoritettavan kyselyn laji joka voi vaikuttaa lukumääriin. Arvot "and" ja"or" kelpaavat.

en: Filter coupons
fi: Suodata kuponkeja

en: Filter erase personal data list
fi: Suodata poista henkilökohtaista tietoa -listaa

en: Filter export personal data list
fi: Suodata vie henkilökohtaiset tiedot -listaa

en: Filter items list
fi: Kohdelistan suodatus

[ctx: Filter label for people list]
en: Email Followers
fi: Sähköpostitse seuraajat

[ctx: Filter label for people list]
en: Followers
fi: Seuraajat

[ctx: Filter label for people list]
en: Team
fi: Tiimi

[ctx: Filter label for plugins list]
en: Active
fi: Käytössä

[ctx: Filter label for plugins list]
en: All
fi: Kaikki

[ctx: Filter label for plugins list]
en: Inactive
fi: Epäaktiiviset

[ctx: Filter label for plugins list]
en: Updates
fi: Päivitykset

[ctx: Filter label for posts list]
en: Drafts
fi: Luonnokset

[ctx: Filter label for posts list]
en: Everyone
fi: Kaikki

[ctx: Filter label for posts list]
en: Me
fi: Minä

[ctx: Filter label for posts list]
en: Published
fi: Julkaistu

[ctx: Filter label for posts list]
en: Scheduled
fi: Ajastettu

[ctx: Filter label for posts list]
en: Trashed
fi: Siirretty roskakoriin

en: Filter media
fi: Suodata medioita

en: Filter media items list
fi: Suodata medialistausta

en: Filter orders
fi: Suodata tilauksia

en: Filter out results where any of the passed fields are empty
fi: Suodata tulokset, joissa mikä tahansa lähetetyistä kentistä on tyhjä

en: Filter pages list
fi: Suodata sivuja

en: Filter patterns list
fi: Suodata lohkomalleja

en: Filter posts list
fi: Suodata artikkeleita

en: Filter products
fi: Suodata tuotteita

en: Filter template parts list
fi: Suodata sivupohjan osien listausta

en: Filter templates list
fi: Suodata sivupohjien listausta

en: Filter themes
fi: Suodata teemoja

en: Filter themes (%s)
fi: Suodata teemoja (%s)

en: Filter users list
fi: Suodata käyttäjälistaa

en: Filter:
fi: Suodatin:

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Final Step: Author Mapping
fi: Viimeinen vaihe: kirjoittajien määritys

en: Find Address
fi: Hae osoite

en: Find Posts or Pages
fi: Etsi artikkeleita tai sivuja

en: Find and replace
fi: Etsi ja korvaa

en: Find new gateways that %1$ssupport automatic subscription payments%2$s in the official %3$sWooCommerce Marketplace%4$s.
fi: Löydä uusia maksuväyliä, jotka %1$stukevat automaattisia kestotilausmaksuja%2$s virallisesta %3$sWooCommerce Marketplace-alustalta%4$s.

en: Find out how to <a href="%1$s">add and manage applications</a>.
fi: Lisätietoa <a href="%1$s">sovellusten lisäämisestä ja hallinnasta</a>.

en: Find the Perfect Theme
fi: Löydä täydellinen teema

en: Find your team &rarr;
fi: Löydä tiimisi &rarr;

en: Finding the area that aligns with your skills and interests is the first step toward meaningful contribution. With more than 20 Make WordPress teams working on different parts of the open source WordPress project, there&#8217;s a place for everyone, no matter what your skill set is.
fi: Taitojasi ja kiinnostuksen kohteitasi vastaavan alueen löytäminen on ensimmäinen askel kohti merkityksellistä osallistumista. Yli 20 Make WordPress -tiimiä työskentelee avoimen lähdekoodin WordPress-projektin eri osien parissa, joten jokaiselle on paikkansa, olipa osaamisesi mikä tahansa.

en: Finish
fi: Valmis

en: Finish set up
fi: Viimeistele asennus

en: Finish setting up your store
fi: Viimeistele kaupan asetukset

en: Finish setup
fi: Viimeistele asennus

en: Finland
fi: Suomi

en: Finnish
fi: suomi

en: First Name
fi: Etunimi

en: First Post | %s Posts
fi[0]: Ensimmäinen artikkeli

en: First name
fi: Etunimi

en: First name (optional)
fi: Etunimi (valinnainen)

en: First name for the user.
fi: Käyttäjän etunimi.

en: First name.
fi: Etunimi:

en: First order received
fi: Ensimmäinen tilaus vastaanotettu

en: First page
fi: Ensimmäinen sivu

en: First payment prorated. Next payment: %s
fi: Ensimmäinen maksu jaettu suhteellisesti. Seuraava maksu: %s

en: First payment: %s
fi: Ensimmäinen maksu: %s

en: First renewal: %s
fi: Ensimmäinen uusiminen: %s

en: Fit to Screen
fi: Sovita ruudulle

en: Fix
fi: Korjaa

en: Fixed
fi: Kuva pysyy paikallaan

en: Fixed Layout
fi: Kiinteä leveys

en: Fixed amount
fi: Kiinteä maksu

en: Fixed amount per product
fi: Kiinteä maksu jokaisesta tuotteesta

en: Fixed cart discount
fi: Kiinteä ostoskorin alennus

en: Fixed product discount
fi: Kiinteä tuotteen alennus

en: Flagged as spam by %s
fi: Roskaksi merkitsi %s

en: Flagged as spam by Akismet
fi: Merkitty roskaviestiksi Akismetilla

en: Flat Rate
fi: Kiinteä hinta

en: Flat rate
fi: Kiinteä toimituskulu

en: Flat rate (legacy)
fi: Kiinteä maksu (vanha tapa)

en: Flickr Photos
fi: Flickr-kuvat

en: Flickr RSS URL:
fi: Flickr-kuvapalvelun RSS-syötteen URL-osoite:

en: Flip horizontal
fi: Käännä vaakasuunnassa

en: Flip vertical
fi: Käännä pystysuunnassa

en: Fluid Layout
fi: Joustava leveys

en: Flush all logs
fi: Poista kaikki lokit

en: Flush permalinks
fi: Lataa osoiterakenteen asetukset uudelleen

en: Focus shortcuts:
fi: Näppäinyhdistelmät fokuksen muuttamiseen:

en: Follow
fi: Seuraa

en: Follow "@%s" by searching for it on Mastodon, Friendica, etc.
fi: Seuraa "@%s" -tiliä etsimällä sitä Mastodon, Friendica, ym. -palveluista

en: Follow %s
fi: Seuraa %s

en: Follow Blog
fi: Seuraa blogia

en: Follow Comments
fi: Seuraa kommentteja

en: Follow comments
fi: Seuraa kommentteja

en: Follow me on Twitter
fi: Seuraa minua Twitterissä

en: Follow me on the Fediverse
fi: Seuraa minua Fediversessä

en: Follow these simple steps to reset your account:
fi: Seuraa seuraavia yksinkertaisia askeleita palauttaaksesi käyttäjätilisi:

en: Follow this Blog?
fi: Haluatko seurata tätä blogia?

en: Follow this search via JSON
fi: Seuraa tätä hakua JSON:in kautta

en: Follow this search via RSS
fi: Seuraa tätä hakua RSS-syötteen avulla.

en: Followed
fi: Seuratut

en: Followed Sites
fi: Seuratut sivustot

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
fi: Edellinen versio:

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
fi: Uusi versio:

en: Follower
fi: Seuraaja

en: Followers
fi: Seuraajat

en: Following
fi: Seurataan

en: Following Others
fi: Seuraten muita

en: Follows
fi: Seuraajat

en: Font
fi: Kirjasin

en: Font Face
fi: Fontti

en: Font Faces
fi: Fontit

en: Font Families
fi: Fonttiperheet

en: Font Family
fi: Fontin tyyli

en: Font Size
fi: Kirjasimen koko

en: Font Sizes
fi: Tekstin koko

en: Font collection "%1$s" has missing or empty property: "%2$s".
fi: Fonttikokoelmassa "%1$s" puuttuu tai tyhjä ominaisuus: "%2$s".

en: Font collection "%s" not found.
fi: Fonttikokoelmaa "%s" ei löydy.

en: Font collection JSON file is invalid or does not exist.
fi: Fonttikokoelman JSON-tiedosto on virheellinen tai sitä ei ole olemassa.

en: Font collection not found.
fi: Fonttikokoelmaa ei löydy.

en: Font collection slug "%s" is not valid. Slugs must use only alphanumeric characters, dashes, and underscores.
fi: Fonttikokoelman tunniste "%s" ei ole kelvollinen. Tunnisteessa tulee käyttää vain alfanumeerisia merkkejä, väliviivoja ja alaviivoja.

en: Font collection with slug: "%s" is already registered.
fi: Fonttikokoelma tunnisteella "%s" on jo rekisteröity.

en: Font faces do not support trashing. Set "%s" to delete.
fi: Fontit eivät tue roskakoriin siirtämistä. Aseta "%s" poistettavaksi.

en: Font font-family must be a non-empty string.
fi: Kirjasimen "font-family"-arvon pitää olla merkkijono, joka ei saa olla tyhjä.

en: Font font-weight must be a properly formatted string or integer.
fi: Kirjasimen vahvuus tulee olla oikein muotoiltuna merkkijonona tai kokonaislukuna.

en: Font src must be a non-empty string or an array of strings.
fi: Kirjasimen src-arvon täytyy olla merkkjono, joka ei saa olla tyhjä tai taulukko (array) tällaisia merkkijonoja.

en: Fonts
fi: Kirjasimet

en: Food
fi: Ruoka

en: Food & Drink
fi: Ruoka ja juoma

en: Food and drink
fi: Ruoka ja juomat

en: Footer
fi: Alapalkki

en: Footer Credit
fi: Alatunnistekrediitti

en: Footer Widgets
fi: Alapalkin vimpaimet

en: Footer credit
fi: Alatunnistekrediitti

en: Footer text
fi: Alapalkin teksti

en: Footnotes
fi: Alaviitteet

en: For a person, the type of information that might be discoverable via WebFinger includes a personal profile address, identity service, telephone number, or preferred avatar. For other entities on the Internet, a WebFinger resource might return JRDs containing link relations that enable a client to discover, for example, that a printer can print in color on A4 paper, the physical location of a server, or other static information.
fi: Henkilölle WebFingerin kautta mahdollisesti löydettäviä tietoja ovat henkilökohtaisen profiilin osoite, henkilöllisyyspalvelu, puhelinnumero tai ensisijainen avatar. Muille Internetin entiteeteille WebFinger-resurssi saattaa palauttaa JRD:t, jotka sisältävät linkkisuhteita, joiden avulla asiakas havaitsee esimerkiksi, että tulostin voi tulostaa värillisenä A4-paperille, palvelimen fyysisen sijainnin tai muita staattisia tietoja.

en: For a store manager to change a subscription from automatic to manual renewal payments (or manual to automatic) with Subscriptions v1.5, the database needed to be modified directly. Subscriptions now provides a way for payment gateways to allow you to change that from the new %sEdit Subscription%s interface.
fi: Subscriptions v1.5 lisäosalla kauppias voi muuttaa kestotilauksen automaattisesta manuaaliseen maksun uusimiseen (tai manuaalisesta automaattiseksi), tietokantaa voidaan muuttaa suoraan. Nyt Subscriptions lisäosa sisältää tavan, jolla maksuyhdyskäytävät voivat sallia sinun muuttaa tätä uudella %sMuokkaa kestotilausta%s -käyttöliittymällä.

en: For each post in a feed, include
fi: Jokaisessa syötteen artikkelissa, näytä

en: For example:
fi: Esimerkiksi:

en: For further assistance with WooCommerce core, use the <a href="%1$s">community forum</a>. For help with premium extensions sold on Woo.com, <a href="%2$s">open a support request at Woo.com</a>.
fi: Löydät lisää tukea WooCommerce-ydintoiminnoille <a href="%1$s">yhteisön keskustelupalstalta</a>. Maksullisten lisäosien kohdalla joita myydään WooCommerce.com -sivustolla, <a href="%2$s">avaa tukipyyntö osoitteessa WooCommerce.com</a>.

en: For further assistance with WooCommerce core, use the <a href="%1$s">community forum</a>. For help with premium extensions sold on WooCommerce.com, <a href="%2$s">open a support request at WooCommerce.com</a>.
fi: Löydät lisää tukea WooCommerce-ydintoiminnoille <a href="%1$s">yhteisön keskustelupalstalta</a>. Maksullisten lisäosien kohdalla joita myydään WooCommerce.com -sivustolla, <a href="%2$s">avaa tukipyyntö osoitteessa WooCommerce.com</a>.

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
fi: Vain kuville: voit muokata kuvaa (rajaus, kierto ja kuvan kääntö) suoraan sivulla napsauttamalla Muokkaa kuvaa -painiketta.

en: For more information:
fi: Lisätietoja:

en: For more information: %s
fi: Lisää tietoa osoitteesta: %s

en: For more informations please visit <a href="http://nodeinfo.diaspora.software/" target="_blank">nodeinfo.diaspora.software</a>
fi: Lisätietoa saa täältä <a href="http://nodeinfo.diaspora.software/" target="_blank">nodeinfo.diaspora.software</a>

en: For more informations please visit <a href="https://fediverse.party/" target="_blank">fediverse.party</a>
fi: Lisätietoa saa vierailemalla osoitteessa <a href="https://fediverse.party/" target="_blank">fediverse.party</a>

en: For more informations please visit <a href="https://webfinger.net/" target="_blank">webfinger.net</a>
fi: Saadaksesi lisätietoa, vieraile osoitteessa <a href="https://webfinger.net/" target="_blank">webfinger.net</a>

en: For most themes, the header text is your Site Title and Tagline, as defined in the <a href="%s">General Settings</a> section.
fi: Useimmilla teemoilla otsaketeksti on sivuston otsikko ja kuvaus, kuten ne on määritetty <a href="%s">Yleisissä asetuksissa</a>.

en: For optimal performance and security reasons, you should consider running %1$s version %2$s or higher. Contact your web hosting company to correct this.
fi: Suorituskyky- ja turvallisuussyistä suosittelemme käyttämään %1$s-versiota %2$s tai uudempaa. Korjataksesi asian, ota yhteyttä palveluntarjoajaasi.

en: For security, click the link below to reset this importer.
fi: Tietoturvasyistä napsauta alla olevaa linkkiä aloittaaksesi tämän tuontiohjelman alusta.

en: For the purposes of processing recurring subscription payments, we store the customer's name, billing address, shipping address, email address, phone number and credit card/payment details.
fi: Toistuvien tilausten maksujen käsittelyä varten tallennamme asiakkaan nimen, laskutusosoitteen, toimitusosoitteen, sähköpostiosoitteen, puhelinnumeron ja maksun tiedot.

en: For those times when you can't find an answer on our Support site
fi: Silloin kun et löydä vastausta tukisivustoltamme

en: For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.
fi: Tallennamme rekisteröityneiden käyttäjien (jos sellaisia on) käyttäjäprofiilien tiedot. Kaikilla käyttäjillä on mahdollisuus nähdä, muokata ja poistaa omia henkilötietojaan milloin vain. Ainoastaan käyttäjänimeä ei voi muuttaa. Verkkosivuston ylläpitäjät voivat nähdä ja muokata käyttäjäprofiilien tietoja.

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their email address.
fi: Valitse avatar, joka näytetään, mikäli kommentoijalla ei ole omaa avatar-kuvaa.

en: Force HTTP when leaving the checkout
fi: Pakota HTTP (ei suojattu yhteys) kun poistutaan kassalta.

en: Force LTR
fi: Pakota vasemmalta oikealle

en: Force RTL
fi: Pakota oikealta vasemmalle

en: Force SSL
fi: Pakota SSL

en: Force SSL (HTTPS) on the checkout pages (<a href="%s" target="_blank">an SSL Certificate is required</a>).
fi: Pakota SSL (HTTPS) suojaustila kassasivuilla (<a href="%s" target="_blank">SSL sertifikaatti tarvitaan</a>).

en: Force downloads
fi: Pakota lataukset

en: Force erase personal data
fi: Pakota tietojen poisto

en: Force erasure has failed.
fi: Tietojen poistaminen pakotetusti ei onnistunut.

en: Force secure checkout
fi: Pakota suojattu kassa sivu

en: Force shipping to the customer billing address
fi: Pakota toimitus asiakkaan laskutusosoitteeseen

en: Forcing downloads will keep URLs hidden, but some servers may serve large files unreliably. If supported, %1$s / %2$s can be used to serve downloads instead (server requires %3$s).
fi: Pakotettu lataus piilottaa verkko-osoitteet mutta jotkut palvelimet voivat lähettää isoja tiedostoja epäluotettavasti. Jos tuettuna, %1$s / %2$s voidaan käyttää latausten toimittamiseen sen sijaan (palvelin edellyttää %3$s).

en: Forgot password?
fi: Unohditko salasanasi?

en: Forgot your password?
fi: Salasana unohtunut?

en: Format of the stat.
fi: Tilaston formaatti.

en: Format:
fi: Muoto:

en: Formatting
fi: Muotoilu

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Forum
fi: Foorumi

en: Forums
fi: Foorumit

en: Found %1$d updates (%2$s)
fi: Löytyi %1$d päivitystä (%2$s)

en: Found %d scheduled task | Found %d scheduled tasks
fi[0]: Löytyi %d ajastettu tehtävä
fi[1]: Löytyi %d ajastettua tehtävää

en: Found %s
fi: Löydettiin %s

en: Found a bug?
fi: Löysitkö 'bugin'?

en: Found in your order confirmation email.
fi: löytyy tilausvahvistuksesta joka lähetettiin sähköpostiin.

en: Founder of Automattic, example of what WordPress can do
fi: Automattic-yrityksen perustaja, esimerkki siitä, mitä WordPress voi tehdä.

en: Four Columns
fi: 4 saraketta

en: France
fi: Ranska

en: Free
fi: Ilmainen

en: Free - Install now
fi: Maksuton - Asenna nyt

en: Free Shipping
fi: Maksuton toimitus

en: Free Site
fi: Ilmainen sivusto

en: Free Trial
fi: Ilmainen kokeilu

en: Free domain available
fi: Ilmainen verkko-osoite saatavilla

en: Free shipping
fi: Maksuton toimitus

en: Free shipping (legacy)
fi: Maksuton toimitus (vanha tapa)

en: Free shipping coupon
fi: 'Maksuton toimitus' -kuponki

en: Free shipping is a special method which can be triggered with coupons and minimum spends.
fi: Maksuton toimitus on erikoinen toimitustapa joka voi tulla käyttöön kuponkien ja minimiostosmäärän kautta.

en: Free shipping platform
fi: Ilmainen toimitusalusta

en: Free shipping requires
fi: Maksuton toimitus edellyttää...

en: Free shipping requires...
fi: Maksuton toimitus edellyttää...

en: Free trial
fi: Ilmainen kokeilu

en: Free trial length
fi: Ilmaisen kokeilujakson pituus

en: Free trial period
fi: Ilmainen kokeilujakso

en: Free with your plan
fi: Ilmaista tilauksellasi

en: Free!
fi: Maksuton!

en: Freedoms
fi: Vapaudet

en: French
fi: ranska

en: French Guiana
fi: Ranskan Guayana

en: French Polynesia
fi: Ranskan Polynesia

en: French Southern Territories
fi: Ranskan eteläiset ja antarktiset alueet

en: Frequently Asked Questions
fi: Usein kysytyt kysymykset

en: Fresh &amp; tasty goods
fi: Tuoreet &amp; maukkaat tavarat

en: Fresh Lettuce (Washed)
fi: Tuore salaatti (pesty)

en: Fresh Organic Tomatoes
fi: Tuoreet luomutomaatit

en: Freshly Pressed
fi: Äskettäin julkaistut

en: Fri
fi: pe

en: Friday
fi: perjantai

[ctx: Friday initial]
en: F
fi: pe

en: Friendly name for identifying this key.
fi: Helposti muistettava nimi tälle avaimelle.

en: Friendly name for identifying this webhook, defaults to Webhook created on %s.
fi: Helposti muistettava nimi verkkotoimintokutsulle. Oletus: Verkkotoimintokutsu luotu %s.

en: Friends of WP.com
fi: WP.comin kaverit

en: From
fi: Lähettäjä

en: From %1$s %2$s
fi: Kommentoijalta %1$s %2$s

en: From %1$s on %2$s %3$s
fi: Käyttäjältä %1$s artikkeliin %2$s %3$s

en: From %1$s to %2$s
fi: Alkaen %1$s päättyen %2$s

en: From %s
fi: Alkaen %s

en: From Computer
fi: Tietokoneelta

en: From URL
fi: Lisää tiedosto URL-osoitteesta

en: From bold prints and colors to intricate details and textures, our products are a perfect combination of style and function.
fi: Tuotteemme ovat täydellinen yhdistelmä tyyliä ja toimivuutta rohkeista printeistä ja väreistä monimutkaisiin yksityiskohtiin ja pintakuvioihin.

en: From this screen you can review, compare, and restore revisions:
fi: Tällä sivulla voit tarkistaa, vertailla ja palauttaa versioita:

en: From this screen you can:
fi: Tällä sivulla voit:

en: From time to time, your WordPress site may send data to WordPress.org &#8212; including, but not limited to &#8212; the version you are using, and a list of installed plugins and themes.
fi: WordPress-sivustosi saattaa lähetttää ajoittain tietoa WordPress.org:iin. Tieto saattaa sisältää esimerkiksi käyttämäsi version ja listan käytössä olevista lisäosista ja teemoista.

en: From your account dashboard you can view your <a href="%1$s">recent orders</a>, manage your <a href="%2$s">billing address</a>, and <a href="%3$s">edit your password and account details</a>.
fi: Tilin hallintapaneelista näet <a href="%1$s">tuoreimmat tilaukset</a>, hallinnoit <a href="%2$s">laskutusosoitteita</a> ja <a href="%3$s">muokkaat salasanaa ja tilin tietoja</a>.

en: From your account dashboard you can view your <a href="%1$s">recent orders</a>, manage your <a href="%2$s">shipping and billing addresses</a>, and <a href="%3$s">edit your password and account details</a>.
fi: Tilin hallintapaneelissa näet  <a href="%1$s">tuoreimmat tilaukset</a>, hallinnoit <a href="%2$s">toimitus- ja laskutusosoitteita</a> ja <a href="%3$s">muokkaat salasanaa ja tilin tietoja</a>.

en: Front Page
fi: Etusivu

en: Front Page, Archive Pages, and Search Results
fi: Etusivu, arkistosivut ja hakutulokset

en: Front page
fi: Etusivu

en: Full Name: %s
fi: Koko nimi: %s

en: Full Size
fi: Täysikokoinen

en: Full URL path to files
fi: Täysi URL-osoite tiedostoihin

en: Full Width Template
fi: Täysi leveys

en: Full checkout experience with pay now, pay later and slice it. No credit card numbers, no passwords, no worries. <a href="%s" target="_blank">Learn more about Klarna</a>.
fi: Täysi kassakokemus jossa maksu nyt, maksu myöhemmin tai osamaksu. Full checkout experience with pay now, pay later and slice it. Ei luottokorttien numeroita, ei salasanoja, ei huolia. <a href="%s" target="_blank">Lue lisää Klarna-palvelusta</a>.

en: Full name
fi: Koko nimi

en: Full name of continent.
fi: Mantereen koko nimi.

en: Full name of country.
fi: Maan koko nimi.

en: Full name of currency.
fi: Valuutan koko nimi.

en: Full name of state.
fi: Osa-alueen koko nimi.

en: Full post
fi: Koko artikkeli

en: Full refund email heading
fi: Sähköpostin otsikko kokonaan hyvitetylle tilaukselle

en: Full refund subject
fi: Sähköpostin aihe kokonaan hyvitetylle tilaukselle

en: Full size image URL.
fi: Täysikokoisen kuvan verkko-osoite/URL.

en: Full text
fi: Koko teksti

en: Fullscreen
fi: Kokonäytön tila

en: Function %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
fi: Funktiota %1$s on <strong>kehotettu välttämään</strong> versiosta %2$s asti! Käytä sen sijaan funktiota %3$s.

en: Function %1$s was called <strong>incorrectly</strong>. %2$s %3$s
fi: Funktiota %1$s kutsuttiin <strong>väärin</strong>. %2$s %3$s

en: Function %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
fi: %1$s kutsuttiin argumentilla, jota on <strong>kehotettu välttämään</strong> versiosta %2$s lähtien. Uudempaa vaihtoehtoa ei ole saatavilla.

en: Function %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! %3$s
fi: %1$s kutsuttiin argumentilla, jota on <strong>kehotettu välttämään</strong> versiosta %2$s lähtien! %3$s

en: Function %s used incorrectly in PHP.
fi: Funktiota %s käytettiin väärin PHP:ssa.

en: G &#8212; Suitable for all audiences
fi: G &#8212; Sopiva kaikille kävijöille

en: GD supported file formats
fi: GD-kirjaston tukemat tiedostotyypit

en: GD version
fi: GD-versio

en: GUID for the post, as it exists in the database.
fi: Artikkelin GUID sellaisena kuin se on tietokannassa.

en: GUID for the post, transformed for display.
fi: Artikkelin GUID sellaisena kuin se näytetään selaimessa.

en: GUID for the revision, as it exists in the database.
fi: Version GUID sellaisena kuin se on tietokannassa.

en: GZip (gzopen) is used to open the GEOIP database from MaxMind.
fi: MaxMind käyttää GZip (gzopen) kun se avaa GEOIP tietokannan.

en: Galați
fi: Galati

en: Galician
fi: galicia

en: Galleries
fi: Galleriat

en: Gallery
fi: Galleria

en: Gallery (%s)
fi: Galleria (%s)

en: Gallery Settings
fi: Gallerian asetukset

en: Gallery columns:
fi: Gallerian sarakkeet:

en: Galápagos
fi: Galápagossaaret

en: Gambian dalasi
fi: Gambian dalasi GMD

en: Gateway disabled
fi: Maksukäytävä ei ole käytössä

en: Gateway does not support admin changing the payment method on a Subscription.
fi: Maksuvälittäjä ei tue verkkokaupan hallinnoijan muuttavan kestotilauksen maksutapaa.

en: Gathering usage data allows us to improve WooCommerce. Your store will be considered as we evaluate new features, judge the quality of an update, or determine if an improvement makes sense. You can always visit the %1$sSettings%3$s and choose to stop sharing data. %2$sRead more%3$s about what data we collect.
fi: Käyttötietojen kerääminen auttaa meitä kehittämään WooCommercea. Kauppasi huomioidaan kun arvotamme uusia ominaisuuksia, päivityksen laatua tai kun arvioimme pitäisikö jotain parantaa. Voit aina käydä %1$sAsetukset%3$s ja lopettaa tietojen jakamisen. %2$sLue lisää%3$s mitä tietoja keräämme.

en: Gathering usage data allows us to make WooCommerce better — your store will be considered as we evaluate new features, judge the quality of an update, or determine if an improvement makes sense.
fi: Käyttötietojen kerääminen auttaa meitä tekemään WooCommerce paremmaksi — kauppasi huomioidaan kun arvioimme uusia ominaisuuksia, päätämme päivityksen laadusta tai kun päätämme olisiko aiheellista tehdä joku parannus.

en: General
fi: Yleiset

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: General options
fi: Yleiset asetukset

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: General templates often perform a specific role like displaying post content, and are not tied to any particular area.
fi: Yleisillä sipupohjilla on usein tiettyjä rooleja kuten artikkelin sisällön esitys eivätkä ole sidottuja tiettyyn alueeseen.

en: Generate API key
fi: Luo API-avain

en: Generate CSV
fi: Luo pilkulla erotettu tiedosto, CSV

en: Generate Customer Subscription Cache
fi: Luo asiakkaiden kestotilausten välimuisti

en: Generate Password
fi: Luo salasana

en: Generate Related Order Cache
fi: Luo liittyvien tilausten välimuisti

en: Generate coupon code
fi: Luo kuponkikoodi

en: Generate new backup codes
fi: Luo uudet palautuskoodit

en: Generate password
fi: Luo salasana

en: Generate strong password
fi: Luo vahva salasana

en: Generate variations
fi: Luo muunnelmat

en: Generated at
fi: Luotu

en: Generated on %s
fi: Luotu %s

en: Generating preview…
fi: Luodaan esikatselunäkymää...

en: Generic add/update/get meta methods should not be used for internal meta data, including "%s". Use getters and setters.
fi: Yleisiä lisää/päivitä/hae meta menetelmiä ei pitäisi käyttää sisäisiin metea tietoihin, mukaan lukien "%s". Käytä 'getters' ja 'setters'.

[ctx: Generic label for block inserter button]
en: Add block
fi: Lisää lohko

en: Geneva
fi: Geneve

en: Genre
fi: Tyylilaji

en: Genre: %s.
fi: Musiikkilaji: %s.

en: Geolocate
fi: Paikanna sijainti

en: Geolocate (with page caching support)
fi: Paikanna sijainti (tuki sivun välimuistitukselle)

en: Geolocation enabled?
fi: Sijainnin määrittäminen käytössä?

en: Geolocation has not been configured.
fi: Maantieteellistä sijaintia ei ole määritetty.

en: Georgian lari
fi: Georgian lari GEL

en: German
fi: saksa

en: Germany
fi: Saksa

en: Get Apps
fi: Hanki sovellus

en: Get Involved
fi: Osallistu

en: Get New Password
fi: Pyydä uusi salasana &raquo;

en: Get Personalized Help
fi: Henkilökohtainen tuki

en: Get Premium
fi: Hanki premium

en: Get Shortlink
fi: Hae pikalinkki

en: Get Started
fi: Aloita tästä

en: Get Version %s
fi: Lataa versio %s

en: Get a Free Blog Here
fi: Hanki ilmainen blogi täältä

en: Get a free website and be on your way to publishing your first post in less than five minutes.
fi: Saat ilmaisen verkkosivun ja olet valmis julkaisemaan alle viidessä minuutissa.

en: Get a login link on your email
fi: Hanki kirjautumislinkki sähköpostiisi

en: Get an alert if your store is down for even a few minutes.
fi: Saat ilmoituksen jos kauppa on poissa käytöstä vain muutamia minuutteja.

en: Get automated tax rates with WooCommerce Tax
fi: Hanki automaattiset veroprosentit WooCommerce Taxilla

en: Get cart should not be called before the wp_loaded action.
fi: Hae ostoskori -Get cart- ei pitäisi kutsua ennen wp_loaded toimintoa.

en: Get feedback on this draft before publishing
fi: Anna valitsemiesi henkilöiden arvioida artikkelisi ennen julkaisua.

en: Get feedback on this draft before publishing.
fi: Pyydä palautetta luonnoksesta ennen julkaisua.

en: Get help from volunteers and staff
fi: Kysy apua vapaaehtoisilta ja henkilökunnalta

en: Get help resolving this issue.
fi: Hanki apua tämän ongelman korjaamiseksi.

en: Get in Touch
fi: Pidä yhteyttä

en: Get in touch
fi: Pidä yhteyttä

en: Get insights on how your store is doing, including total sales, top products, and more.
fi: Ymmärrät syvemmin kaupan tilanteen, kuten kokonaismyynnin, suosituimmat tuotteet ja muuta.

en: Get instant notifications for new comments and likes, even when you are not actively using WordPress.com.
fi: Vastaanota pikailmoituksia uusista kommenteista ja tykkäyksistä silloinkin kun WordPress.com ei ole aktiivisesti käytössäsi.

en: Get linked object.
fi: Hae linkin kohde.

en: Get more sales
fi: Kasvata myyntiä

en: Get notifications about store activity, including new orders and product reviews directly on your mobile devices with the Woo app.
fi: Saat ilmoituksia kaupan toiminnasta, mukaan lukien uudet tilaukset ja tuotearvostelut, suoraan mobiililaitteeseesi Woo-sovelluksen avulla.

en: Get paid with WooPayments
fi: Saa maksuja WooPaymentsilla

en: Get ready to start selling
fi: Valmistaudu aloittamaan myynti

en: Get real-time order alerts anywhere
fi: Hanki reaaliaikaisia ​​tilausilmoituksia missä tahansa

en: Get started
fi: Aloitus

en: Get started here
fi: Aloita täältä

en: Get started now
fi: Aloita nyt

en: Get started.
fi: Aloittaaksesi:

en: Get system report
fi: Lataa järjestelmän tila -raportti

en: Get the basics
fi: Perusasiat haltuun

en: Get the free WooCommerce mobile app
fi: Hanki ilmainen WooCommerce-mobiilisovellus

en: Get the value of an individual field.
fi: Hae yksittäisen kentän arvo.

en: Get your API credentials from PayPal.
fi: Hanki API valtuutus PayPal:ilta

en: Get your own domain
fi: Hanki oma domain

en: Get your products in front of Pinterest users searching for ideas and things to buy. Get started with Pinterest and make your entire product catalog browsable.
fi: Tuo tuotteesi esille Pinterest-käyttäjille, jotka etsivät ideoita ja ostettavia tuotteita. Aloita Pinterestin käyttö ja tuo koko tuoteluettelosi Pintrest käyttäjien saataville.

en: Get your products in front of a highly engaged audience.
fi: Tuo tuotteesi erittäin sitoutuneen yleisön eteen.

en: Get your store up and running more quickly with our new and improved setup experience
fi: Pystytä myymäläsi nopeammin uuden ja parannetun asennuskokemuksen avulla

en: Getting a link...
fi: Haetaan linkkiä...

en: Ghana cedi
fi: Ghanan cedi GHS

en: Ghostscript version
fi: Ghostscriptin versio

en: Gibraltar pound
fi: Gibraltarin punta GIP

en: GitHub project
fi: Github projekti

en: Give Back Access
fi: Palauta lukuoikeus

en: Give the feed a title (optional):
fi: Anna syötteelle otsikko (valinnainen):

en: Give your menu a name, then click Create Menu.
fi: Nimeä valikkosi, klikkaa sitten Luo valikko.

en: Give your shipping class a name for easy identification
fi: Anna toimitusluokallesi nimi helpottamaan tunnistamista

en: Give your zone a name! E.g. Local, or Worldwide.
fi: Anna toimitusvyöhykkeellesi nimi! Esim. Paikallinen tai maailmanlaajuinen.

en: Global Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Global Styles
fi: Yleiset tyylit

en: Global settings.
fi: Yleiset asetukset.

en: Global styles to include in themes.
fi: Yleiset tyylit, joita teema käyttää.

en: Global styles.
fi: Yleiset tyylit.

en: Glossary
fi: Sanasto

en: Go
fi: Hae

en: Go Back
fi: Palaa takaisin

en: Go back
fi: Takaisin

en: Go back to the theme showcase
fi: Palaa teemojen esittelyyn

en: Go shopping
fi: Lähde ostoksille

en: Go to %s
fi: Siirry lohkoon %s

en: Go to Dashboard
fi: Palaa Ohjausnäkymä-sivulle

en: Go to Importers
fi: Takaisin tuontityökalujen sivulle

en: Go to Plugin Installer
fi: Takaisin lisäosien asennussivulle

en: Go to Theme Installer
fi: Takaisin teemojen asennussivulle

en: Go to Themes page
fi: Siirry Teemat-sivulle

en: Go to Variations
fi: Siirry muunnelmiin

en: Go to WooCommerce Subscriptions Settings
fi: Siirry WooCommerce Subscriptions -lisäosan asetuksiin

en: Go to WooCommerce Subscriptions Settings &raquo;
fi: Siirry WooCommerce Subscriptions -lisäosan asetuksiin &raquo;

en: Go to WordPress Updates page
fi: Siirry WordPressin Päivitykset -sivulle

en: Go to category
fi: Siirry osastoon

en: Go to checkout
fi: Siirry kassalle

en: Go to shop
fi: Siirry kauppaan

en: Go to the Plugins screen
fi: Siirry Lisäosiin

en: Go to the Themes screen
fi: Siirry Teemoihin

en: Go to the first page
fi: Siirry ensimmäiselle sivulle

en: Go to the last page
fi: Siirry viimeiselle sivulle

en: Go to the next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Go to the previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: Go to theme sources
fi: Siirry takaisin teeman lähdekoodiin

en: Go to top
fi: Palaa alkuun

en: Go!
fi: Hae!

en: Goal!
fi: Valmis!

en: Good
fi: Huono

en: Good news!
fi: Hyviä uutisia!

en: Google Analytics Integration
fi: Google Analytics integraatio

en: Google Maps API Key
fi: Google Maps API avain

en: Google Translate
fi: Google Kääntäjä

en: Google analytics integration
fi: Google Analytics integraatio

en: Google responded with the following error code: %s
fi: Google antoi seuraavanlaisen virhekoodin: %s

en: Google search
fi: Google-haku

en: Goran is a functional and responsive multi-purpose theme that is the perfect solution for your business’s online presence.
fi: Goran on toiminnallinen ja responsiivinen monikäyttöteema, joka on täydellinen ratkaisu yrityksesi verkkoläsnäoloon.

en: Got it
fi: Selvä

en: Government
fi: Hallitus

en: Grams
fi: Grammoja

en: Grand total.
fi: Kokonaissumma.

en: Grant access
fi: Aseta pääsy

en: Grant access to downloadable products after payment
fi: Kun maksettu, sallitaan pääsy tiedoston lataamiseen

en: Granted stats access to <strong>%s</strong> (WordPress.com user).
fi: Pääsyoikeus myönnetty WordPress.com-käyttäjälle <strong>%s</strong>.

en: Gravatar Hovercards
fi: Gravatar-käyntikortit

en: Gravatar Logo
fi: Gravatar-logo

en: Gravatar Profile
fi: Gravatar-profiili

en: Gray
fi: Harmaa

en: Gray zeroes are exactly zero. Black zeroes have been rounded down.
fi: Harmaat nollat ovat täsmälleen nollia. Mustat on pyöristetty alaspäin nollaan.

en: Great News!
fi: Hyviä uutisia!

en: Great job!
fi: Hyvin tehty!

en: Great job! Your site currently passes all site health checks.
fi: Hyvää työtä! Sivustosi läpäisee tällä hetkellä kaikki eheystarkistukset.

en: Great, we hope you enjoy your subscription! To confirm please click the button below and we will activate your subscription straight away.
fi: Hienoa, toivottavasti nautit tilauksestasi! Varmistaaksesi tämän, ole hyvä ja klikkaa alla olevaa painiketta ja me aktivoimme tilauksesi.

en: Greece
fi: Kreikka

en: Greek
fi: kreikka

en: Green
fi: Vihreä

en: Greenland
fi: Grönlanti

en: Grey
fi: Harmaa

en: Grid
fi: Ruudukko

en: Grid Layout
fi: Ruudukkoasettelu

en: Grid view
fi: Ruudukkonäkymä

en: Gross sales
fi: Bruttomyynti

en: Gross sales amount
fi: Bruttomyynnin määrä

en: Gross sales in the period.
fi: Ajanjakson bruttomyynti.

en: Gross sales.
fi: Bruttomyynti.

en: Group
fi: Ryhmä

en: Group type.
fi: Joukon laji.

en: Grouped product
fi: Joukkotuote

en: Grouped products
fi: Joukkotuotteet

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Grow and retain customers with intelligent, impactful email and SMS marketing automation and a consolidated view of customer interactions.
fi: Kasvata ja pidä asiakkaita älykkäällä, vaikuttavalla sähköposti- ja tekstiviestimarkkinoinnin automaatiolla ja yhtenäisellä näkemyksellä asiakasvuorovaikutuksista.

en: Grow your network and make friends.
fi: Kasvata verkostoasi ja luo ystävyyssuhteita.

en: Grow your online sales by promoting your products on TikTok to over one billion monthly active users around the world.
fi: Kasvata verkkomyyntiäsi edistämällä tuotteitasi TikTokissa yli miljardille kuukausittain aktiiviselle käyttäjälle ympäri maailmaa.

en: Grow your store
fi: Kasvata kauppaasi

en: Guatemalan quetzal
fi: Guatemalan quetzal GTO

en: Guernsey pound
fi: Guernseyn punta GGP

en: Guest
fi: Vieras

en: Guest checkout
fi: Kassa vierailijoille

en: Guest orders
fi: Vierailijatilaukset

en: Guest sales
fi: Myynti vierailijoille

en: Guided Transfer
fi: Ohjattu siirto

en: Guinean franc
fi: Guinean frangi GNF

en: Guyanese dollar
fi: Guyanan dollari GYD

en: HH
fi: TT

en: HTML Embed
fi: HTML-upotteet

en: HTML caption for the attachment, transformed for display.
fi: Liitteen HTML-muotoinen kuvaus, sellaisena kuin se tulostetaan selaimelle.

en: HTML containing an action to direct the user to where they can resolve the issue.
fi: HTML-muotoiltu teksti, joka sisältää toiminnon, jonka avulla käyttäjän on mahdollista ratkaista ongelma.

en: HTML content for the comment, transformed for display.
fi: Kommentin HTML-sisältö, joka on muunnettu näytettäväksi.

en: HTML content for the post, transformed for display.
fi: Artikkelin HTML-sisältö sellaisena kuin se näytetään selaimessa.

en: HTML content to append to each widget's HTML output when assigned to this sidebar. Default is a closing list item element.
fi: HTML-sisältö, joka liitetään jokaisen vimpainen HTML-muotoilun loppuun kun se on lisätty tähän sivupalkkiin. Oletuksena se on sulkeva listaelementti.

en: HTML content to append to the sidebar title when displayed. Default is a closing h2 element.
fi: HTML-sisältö, joka lisätään sivupalkin otsikon loppuun kun se on esillä. Oletuksena se on h2-elementin sulkeminen.

en: HTML content to prepend to each widget's HTML output when assigned to this sidebar. Default is an opening list item element.
fi: HTML-sisältö, joka liitetään jokaisen vimpainen HTML-muotoilun alkuun kun se on lisätty tähän sivupalkkiin. Oletuksena se on aukeava listaelementti.

en: HTML content to prepend to the sidebar title when displayed. Default is an opening h2 element.
fi: HTML-sisältö, joka lisätään sivupalkin otsikon alkuun kun se on esillä. Oletuksena se on h2-elementin avaaminen.

en: HTML description for the attachment, transformed for display.
fi: Liitteen HTML-muotoinen kuvaus sellaisena kuin se näytetään selaimessa.

en: HTML description of the resource.
fi: Resurssin HTML-muotoiltu kuvaus.

en: HTML description of the term.
fi: Termin kuvaus HTML-muodossa.

[ctx: HTML elements]
en: Inline
fi: Tekstielementit

en: HTML email template
fi: Sähköpostin HTML pohja (malline)

en: HTML excerpt for the post, transformed for display.
fi: Artikkelin HTML-muotoinen ote sellaisena kuin se näytetään selaimessa.

en: HTML for the theme author, transformed for display.
fi: Teeman tekijän HTML-muotoinen tieto, muotoiltuna näyttämistä varten.

en: HTML representation of the widget admin form.
fi: Vimpaimen ohjausnäkymän HTML-muotoinen vastine.

en: HTML representation of the widget.
fi: Vimpaimen HTML-muotoinen vastine.

[ctx: HTML tag]
en: Address
fi: Osoite

[ctx: HTML tag]
en: Preformatted
fi: Valmiiksi muotoiltu

en: HTML template
fi: HTML-viestin pohja (malline)

en: HTML title for the object, transformed for display.
fi: Kohteen HTML-muotoinen otsikko, sellaisena kuin se tulostetaan selaimelle.

en: HTML title for the post, transformed for display.
fi: Artikkelin HTML-muotoinen otsikko sellaisena kuin se näytetään selaimessa.

en: HTML title for the template, transformed for display.
fi: Sivupohjan HTML-muotoinen otsikko sellaisena kuin se näytetään selaimessa.

en: HTML title for the term.
fi: HTML-muotoiltu otsikko termille.

en: HTML/Multipart emails use DOMDocument to generate inline CSS in templates.
fi: HTML/Multipart sähköpostien pohjissa -malline- käytetään  DOMDocument luokkaa, jolla luodaan sähköpostin sisälle sijoittuvat CSS muotoilut sähköposteihin.

en: HTTP Requests
fi: HTTP-pyynnöt

en: HTTP redirect status code must be a redirection code, 3xx.
fi: HTTP-uudelleenohjauksen tilakoodin tulee olla uudelleenohjauskoodi, 3xx.

en: HTTP requests are blocked
fi: HTTP-pyynnöt on estetty

en: HTTP requests are partially blocked
fi: HTTP-pyynnöt on osittain estetty

en: HTTP requests have been blocked by the %1$s constant, with some allowed hosts: %2$s.
fi: HTTP-pyynnöt on estetty %1$s-vakion avulla. Nämä osoitteet on sallittu: %2$s.

en: HTTP requests have been blocked by the %s constant, with no allowed hosts.
fi: HTTP-pyynnöt on estetty kokonaan %s-vakion avulla.

en: HTTP requests seem to be working as expected
fi: HTTP-pyynnöt näyttävät toimivan oikein

en: HTTPS is already supported for your website.
fi: HTTPS-tuki on jo käytössä verkkosivustollesi.

en: HTTPS request failed.
fi: HTTPS-pyyntö epäonnistui.

en: Haitian Creole
fi: haitin kreoli

en: Haitian gourde
fi: Haitin gourde HTG

en: Hamburg
fi: Hampuri

en: Hand
fi: Käsi

en: Happy blogging,
fi: Nautinnollista blogin pitoa!

en: Hard crop?
fi: Pakota koko?

en: Harmonic makes your content sing. No matter if you are a band looking to get a record deal, a travel blogger wanting to document your trip around the world or just someone that wants to make their home on WordPress.
fi: Harmonic-teemalla sisältösi puhkeaa lauluun, olitpa sitten yhtye etsimässä levytyssopimusta, matkaileva bloggaaja dokumentoimassa maailmanympärimatkaa tai vain haluat perustaa kotisivusi wordpressiin.

en: Has the subscription already been activated?
fi: Onko tilaus jo aktivoitu?

en: Hashtags (beta)
fi: Avaintunnisteet (beta)

en: Havana
fi: Havanna

en: Have a coupon?
fi: Onko sinulla kuponki?

en: Have a default theme available
fi: Pidä oletusteema saatavilla

en: Have a question about this theme?
fi: Onko sinulla kysyttävää tästä teemasta?

en: Have an existing store?
fi: Onko aiempi kauppa?

en: Have fun!
fi: Pidä hauskaa!

en: Have more questions?
fi: Lisää kysymyksiä?

en: Have questions?
fi: Onko sinulla kysymyksiä?

en: Have questions? Stop by our {{a}}support forums{{/a}}.
fi: Kysyttävää? Vieraile {{a}}tukifoorumilla{{/a}}.

en: Have you blocked subscription emails?
fi: Oletko estänyt tilausviestit?

en: Have your customers pay with cash (or by other means) upon delivery.
fi: Maksu suoritetaan käteisellä (tai muilla tavoilla) kun tuote toimitetaan.

en: Hawaii
fi: Havaiji

en: Header
fi: Otsake

en: Header Image
fi: Otsakekuva

en: Header Media
fi: Otsakkeen media

en: Header Menu
fi: Yläreunan valikko

en: Header Text
fi: Otsakkeen teksti

en: Header Text Color
fi: Otsakkeen tekstin väri

en: Header Video
fi: Otsakkeen video

en: Header cell
fi: Otsikkosolu

en: Header image
fi: Otsake-kuva

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
fi: Otsake päivitetty. <a href="%s">Vieraile sivustollasi</a> nähdäksesi, miltä se näyttää.

en: Heading 1
fi: Otsikko 1

en: Heading 2
fi: Otsikko 2

en: Heading 3
fi: Otsikko 3

en: Heading 4
fi: Otsikko 4

en: Heading 5
fi: Otsikko 5

en: Heading 6
fi: Otsikko 6

en: Headings
fi: Otsikot

en: Health & Wellness
fi: Hyvinvointi & terveys

en: Health and beauty
fi: Terveys ja kauneus

en: Heard Island and McDonald Islands
fi: Heard ja McDonaldinsaaret

en: Hebrew
fi: heprea

en: Height
fi: Korkeus

en: Height (%s)
fi: Korkeus (%s)

en: Height (in pixel):
fi: Korkeus (pikseleinä)

en: Height in pixels
fi: Korkeus pikseleinä

en: Height of the crop as a percentage of the image height.
fi: Rajauksen korkeus prosenttiosuutena kuvan korkeudesta.

en: Height:
fi: Korkeus:

en: Hello %1$s (not %1$s? <a href="%2$s">Log out</a>)
fi: Hei %1$s (etkö ole %1$s? <a href="%2$s">Kirjaudu ulos</a>)

en: Hello %s,
fi: Hei %s,

en: Hello world!
fi: Moikka maailma!

en: Hello,
fi: Hei,

en: Help
fi: Ohje

en: Help & Support
fi: Ohjeet & tuki

en: Help &amp; Support
fi: Ohje &amp; tuki

en: Help WooCommerce improve with usage tracking
fi: Auta WooCommerce lisäosaa kehittymään, käytön seurannalla.

en: Help improve WooCommerce with usage tracking
fi: Auta parantamaan WooCommercea käyttöseurannan avulla

[ctx: Help topic]
en: Appearance
fi: Ulkoasu

[ctx: Help topic]
en: Comments
fi: Kommentit

[ctx: Help topic]
en: Configuration
fi: Säädöt

[ctx: Help topic]
en: General
fi: Yleinen

[ctx: Help topic]
en: Languages
fi: Kielet

[ctx: Help topic]
en: Links
fi: Linkit

[ctx: Help topic]
en: Media
fi: Mediatiedostot

[ctx: Help topic]
en: Tools
fi: Työkalut

[ctx: Help topic]
en: Traffic
fi: Liikenne

[ctx: Help topic]
en: Upgrades
fi: Päivitykset

[ctx: Help topic]
en: Users
fi: Käyttäjät

[ctx: Help topic]
en: Widgets & Sidebars
fi: Vimpaimet & sivupalkit

[ctx: Help topic]
en: Writing & Editing
fi: Kirjoittaminen & Muokkaaminen

en: Here are the details of your order placed on %s:
fi: Tässä on %s tekemäsi tilauksen tiedot:

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
fi: Tässä on yleiskatsaus eri käyttäjärooleihin ja niiden käyttöoikeuksiin:

en: Here you can choose how you want your rating to display. The 5 star rating is the most commonly used. The Nero rating is useful for keeping it simple.
fi: Täällä voit määrittää, kuinka haluat arvostelusi näkyvän. 5-tähtinen arvostelu yleisesti käytetyin. Nero-arvostelu on kätevä, mikäli haluat mahdollisimman yksinkertaisen tyylin.

en: Here you can selectively convert existing tags to categories. To get started, check the tags you wish to be converted, then click the Convert button.
fi: Täällä voit valikoivasti muuttaa olemassa olevat avainsanat kategorioiksi. Aloittaaksesi, merkitse avainsanat, jotka haluat muuntaa ja napsauta Muunna-näppäintä.

en: Hey there, looks like you just pasted HTML into the &#8220;Visual&#8221; tab of the Text widget. You may want to paste your code into the &#8220;Text&#8221; tab instead. Alternately, try out the new &#8220;Custom HTML&#8221; widget!
fi: Näyttäisi siltä, että liitit juuri HTML-koodia &#8220;Graafinen&#8221;-välilehdellä Teksti-vimpaimessa. Haluat ehkä mielummin liittää koodisi &#8220;Teksti&#8221;-välilehdellä. Voit kokeilla myös uutta &#8220;HTML&#8221;-vimpainta!

en: Hey there. Here you can selectively convert existing categories to tags. To get started, check the categories you wish to be converted, then click the Convert button.
fi: Täällä voit muuttaa haluamasi kategoriat avainsanoiksi. Valitse muunnettavat kategoriat ja napsauta Muunna-näppäintä.

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your email address on ###SITENAME### was changed to ###NEW_EMAIL###.
    
    If you did not change your email, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
fi: Hei ###USERNAME###,
    
    Tämä ilmoitus vahvistaa, että sähköpostiosoitteesi vaihdettiin sivustolla ###SITENAME###. Uusi sähköpostiosoitteesi on ###NEW_EMAIL###.
    
    Jos et vaihtanut sähköpostiosoitettasi, ota yhteyttä sivuston ylläpitäjään osoitteessa
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Tämä sähköposti on lähetetty osoitteeseen ###EMAIL###
    
    Terveisin,
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your password was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your password, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
fi: Hei ###USERNAME###,
    
    Tämä ilmoitus vahvistaa, että salasanasi vaihdettiin sivustolla ###SITENAME###.
    
    Jos et vaihtanut salasanaasi, ota yhteyttä sivuston ylläpitäjään osoitteessa
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Tämä sähköposti on lähetetty osoitteeseen ###EMAIL###
    
    Terveisin,
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi %s,
fi: Hei %s,

en: Hi there!
fi: Hei siellä!

en: Hi there! I'm a bike messenger by day, aspiring actor by night, and this is my website. I live in Los Angeles, have a great dog named Jack, and I like pi&#241;a coladas. (And gettin' caught in the rain.)
fi: Tervehdys! Päivätyökseni teen pyörälähetin hommia ja iltaisin toimin harrastelijateatterin parissa. Nämä ovat minun ikiomat sivuni. Asun Paraisilla ja minulla on mahtava koira, jonka nimi on Jaakko. Pidän pi&#241;a colada -drinkeistä ja sateen ropinasta peltikatolla.

en: Hi there! Upload a CSV file containing tax rates to import the contents into your shop. Choose a .csv file to upload, then click "Upload file and import".
fi: Hei! Voit asettaa kaupan tarvitsemat veroprosentit CSV-tiedoston (Comma Separated File) avulla. Valitse palvelimelle siirrettävä .csv tiedosto ja paina 'Siirrä tiedosto, tuo tiedot'

en: Hi there,
fi: Hei siellä,

en: Hi!
    
    Thank you for creating a WordPress.com account. To activate your account, please click on the following link:
    
    %s
    
    --The WordPress.com Team
fi: Hei!
    
    Kiitos että loit Wordpress.com-tilin. Aktivoi tilisi klikkaamalla alla olevaa linkkiä:
    
    %s
    
    --WordPress.com-tiimi

en: Hi,
fi: Hei,

en: Hi,
    
    I started writing a new draft titled "%1$s" and would love to get your feedback. I plan on publishing it shortly.
    
    Please leave your feedback here:
    %2$s
    
    Title: %3$s
    Beginning: %4$s
    Read more: %5$s
    Thanks,
    %6$s
fi: Hei,
    
    Kirjoitan luonnosta "%1$s" ja haluaisin kuulla mielipiteesi. Julkaisen sen pian.
    
    Jätä kommenttisi täällä:
    %2$s
    
    Otsikko: %3$s
    Alku: %4$s
    Lue lisää: %5$s
    Kiittäen,
    %6$s

en: Hi,
    
    This notice confirms that the admin email address was changed on ###SITENAME###.
    
    The new admin email address is ###NEW_EMAIL###.
    
    This email has been sent to ###OLD_EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
fi: Hei,
    
    Tämä viesti vahvistaa, että ylläpitäjän sähköpostiosoite sivustolla ###SITENAME### on muutettu.
    
    Ylläpitäjän uusi sähköpostiosoite on ###NEW_EMAIL###.
    
    Tämä sähköposti on lähetetty osoitteeseen ###OLD_EMAIL###
    
    Terveisin,
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi,
    
    This notice confirms that the network admin email address was changed on ###SITENAME###.
    
    The new network admin email address is ###NEW_EMAIL###.
    
    This email has been sent to ###OLD_EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
fi: Hei,
    
    tiedoksesi, että verkkoylläpitäjän osoite muutettiin sivustolla ###SITENAME###.
    
    Verkkoylläpitäjän uusi osoite on ###NEW_EMAIL###.
    
    Tämä sähköposti on lähetetty osoitteeseen ###OLD_EMAIL###
    
    Terveisin,
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
fi: Hei,
    
    sinut on kutsuttu liittymään sivustolle '%1$s' osoitteessa
    %2$s. Käyttäjätasosi on %3$s.
    
    Hyväksy kutsu napsauttamalla seuraavaa linkkiä:
    %4$s

en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
fi: Hei,
    sinut on kutsuttu liittymään sivustolle '%1$s' osoitteessa
    %2$s. Käyttäjätasosi on %3$s.
    
    Jos et halua liittyä tälle sivustolle, voit jättää tämän sähköpostin huomiotta. Kutsu vanhenee muutaman päivän kuluessa.
    
    Hyväksy kutsu napsauttamalla seuraavaa linkkiä:
    %%s

en: Hi, this is a comment.
    To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
    Commenter avatars come from <a href="%s">Gravatar</a>.
fi: Hei, tämä on kommentti.
    Poistaaksesi kommentin, kirjaudu sisään ja lue artikkelin kommentit. Jokaisen kommentin kohdalla on linkki, josta voit halutessasi muokata tai poistaa kommentin.
    Kommentoijien avatarit tulevat <a href="%s">Gravatarista</a>.

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Hide
fi: Piilota

en: Hide Blog on Dashboard
fi: Piilota blogi Ohjausnäkymästä

en: Hide Comments
fi: Piilota kommentit

en: Hide Details
fi: Piilota tiedot

en: Hide advanced options
fi: Piilota edistyneet asetukset

en: Hide all results
fi: Kätke kaikki tulokset

en: Hide background image
fi: Piilota taustakuva

en: Hide comments
fi: Piilota kommentit

en: Hide empty categories
fi: Piilota tyhjät osastot

en: Hide errors from visitors
fi: Piilota virheet vierailijoilta

en: Hide errors from visitors?
fi: Piilota virheet vierailijoilta?

en: Hide free products
fi: Piilota maksuttomat tuotteet

en: Hide from search results
fi: Älä näytä hakutuloksissa

en: Hide header image
fi: Piilota otsakkeen kuva

en: Hide if cart is empty
fi: Piilota ostoskori jos tyhjä

en: Hide image
fi: Piilota kuva

en: Hide in product catalog
fi: Älä näytä tuoteluettelossa

en: Hide out of stock items from the catalog
fi: Piilota varastosta loppuneet tuotteet tuoteluettelosta

en: Hide password
fi: Piilota salasana

en: Hide post options
fi: Piilota artikkelin valinnat

en: Hide related content after posts
fi: Piilota aiheeseen liittyvä sisältö julkaisun jälkeen

en: Hide shipping costs until an address is entered
fi: Toimituskuluja ei näytetä ennen kuin osoite on kirjoitettu.

en: Hide template
fi: Piilota pohja (malline)

en: Hide this
fi: Piilota tämä

en: High-Performance order storage
fi: Suorituskykyinen tilausvarasto

en: Highlight required fields with an asterisk
fi: Korosta vaaditut kentät tähtimerkillä

en: Highlights
fi: Kohokohdat

en: Hindi
fi: hindi

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
fi: Vihje: Salasanan kannattaa olla vähintään seitsemän merkkiä pitkä. Jos haluat tehdä salasanasta mahdollisimman turvallisen, käytä isoja ja pieniä kirjaimia, numeroita ja symboleja kuten ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: Hint: The password should be at least twelve characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers, and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
fi: Vihje: Salasanassa pitäisi olla vähintään kaksitoista merkkiä. Vahvista salasanaasi käyttämällä sekä isoja että pieniä kirjaimia, numeroita ja erikoismerkkejä kuten ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: History
fi: Historia

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
fi: Siirrä kommentti arviointijonoon, jos se sisältää yli %s linkkiä. (Suuri linkkien määrä on yleinen roskakommenttien piirre.)

en: Hold a comment in the queue if it contains {{numberOfLinks /}} or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
fi: Laita kommentti arviointijonoon, jos se sisältää {{numberOfLinks /}} tai useamman linkin. (Useat linkit ovat tyypillisiä roskapostikommenteille.)

en: Hold stock (for unpaid orders) for x minutes. When this limit is reached, the pending order will be cancelled. Leave blank to disable.
fi: Varaa vireillä olevan (=maksamaton) tilauksen tuotteet x minuutin ajaksi. Odottava tilaus perutaan, kun aikaraja on saavutettu. Kun tyhjä, ei käytetä.

en: Hold stock (minutes)
fi: Varaa tuotteet (minuuttia)

en: Holiday
fi: Loma

en: Holy See (Vatican City State)
fi: Pyhä istuin (Vatikaanin kaupunkivaltio)

en: Home
fi: Etusivu

en: Home URL
fi: WordPressin URL

en: Home URL.
fi: Etusivun verkko-osoite.

en: Home page
fi: Etusivu

en: Home page / Archives
fi: Etusivu / Arkistot

en: Home, furniture, and garden
fi: Koti, huonekalut ja puutarha

en: Homepage
fi: Etusivu

en: Homepage Settings
fi: Etusivun asetukset

en: Homepage and posts page must be different.
fi: Etusivu ja artikkeleiden sivu eivät voi olla samat.

en: Homepage created
fi: Etusivu luotu.

en: Homepage: %s
fi: Kotisivu: %s

en: Honduran lempira
fi: Hondurasin lempira HNL

en: Hong Kong Island
fi: Hong Kong saari

en: Hong Kong dollar
fi: Hong Kongin dollari HKD

en: Honour Renewal Order Data
fi: Hyväksy uusitun tilauksen tiedot

en: Hook
fi: Toimintokutsu

en: Hopefully they’ll be back. Read more about <a href="https://docs.woocommerce.com/document/managing-orders/">troubleshooting failed payments</a>.
fi: Toivottavasti he tulevat takaisin. Lue lisää <a href="https://docs.woocommerce.com/document/managing-orders/">virheiden etsimisestä epäonnistuneiden maksujen tapauksessa</a>.

en: Hopefully they’ll be back. Read more about <a href="https://woo.com/document/managing-orders/">troubleshooting failed payments</a>.
fi: Toivottavasti he tulevat takaisin. Lue lisää <a href="https://woo.com/document/managing-orders/">virheiden etsimisestä epäonnistuneiden maksujen tapauksessa</a>.

en: Horizontal
fi: Vaakasuuntainen

en: Horizontal line
fi: Vaakaviiva

en: Horizontal position from the left to begin the crop as a percentage of the image width.
fi: Horisontaalinen vasemmanpuoleinen positio, josta kuvan rajaus alkaa prosenttiosuutena kuvan leveydestä.

en: Horizontal space
fi: Rivipituus

en: Horizontally
fi: Vaakasuorasti

en: Host
fi: Isäntä

en: Hour
fi: Tunti

en: Hours
fi: Tuntia

en: House number and street name
fi: Kadunnimi ja talon numero

en: Hover or tap to see Activate and Live Preview buttons
fi: Ota käyttöön -ja Välitön esikatselu-painikkeet saat näkyviin viemällä hiiren kursorin teeman kuvan päälle.

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
fi: Siirtämällä osoittimen artikkelin rivin päälle, ilmestyy esiin artikkelin hallintaan liittyvät linkit.
    Voit suorittaa seuraavia tehtäviä:

en: Hovering over a row in the users list will display action links that allow you to manage users. You can perform the following actions:
fi: Osoittimen vieminen käyttäjälistan rivin päälle paljastaa toimintoja käyttäjien hallinnoimiseksi. Voit suorittaa seuraavat toiminnot:

en: Hovering over a row reveals action links that allow you to manage media items. You can perform the following actions:
fi: Osoittamalla riviä paljastuu toimintojen linkit, joiden avulla voit hallita mediakohteita. Voit tehdä seuraavat toiminnot:

en: How do I cancel my subscription?
fi: Kuinka voin perua tilaukseni?

en: How do I confirm this subscription?
fi: Kuinka varmistan tilauksen?

en: How do I upload a video to a WordPress site?
fi: Miten lataan videon WordPress-sivulle?

en: How easy was it to add a product attribute?
fi: Kuinka helposti sait lisättyä tuotteen ominaisuuden?

en: How easy was it to add product category?
fi: Kuinka helposti sait lisättyä tuotteen osaston?

en: How easy was it to use search?
fi: Kuinka helppoa oli käyttää hakua?

en: How it works.
fi: Kuinka se toimii:

en: How likely is it that you would recommend WordPress.com to your friends, family, or colleagues? (0: Not a chance, 10: Absolutely)
fi: Kuinka todennäköisesti suosittelet WordPress.comia ystävillesi, perheenjäsenillesi tai työtovereillesi? (0: Ei mitään mahdollisuutta, 10: Aivan varmasti)

en: How long we retain your data
fi: Kuinka kauan säilytämme tietoa

en: How many customers stay subscribed for more than 6 months? What is the average lifetime value of your subscribers? How much renewal revenue will your store earn next month?
fi: Kuinka moni asiakas tilasi 6kk kestotilauksen? Mikä on tilaajiesi keston keskiarvo? Kuinka paljon tilausten uusimisesta saat tuloja ensi kuussa?

en: How many items would you like to display?
fi: Montako syötteen elementeistä näytetään?

en: How many photos would you like to display?
fi: Kuinka monta kuvaa haluat näyttää?

en: How many products should be shown per row?
fi: Montako tuotetta rivillä näytetään?

en: How many rows of products should be shown per page?
fi: Kuinka monta tuoteriviä sivulla näytetään?

en: How many times the coupon can be used in total.
fi: Kuinka monta kertaa yhteensä kuponkia voi käyttää.

en: How many times the coupon can be used per customer.
fi: Kuinka monta kertaa sama asiakas voi käyttää kuponkia.

en: How many times this coupon can be used before it is void.
fi: Aseta kuinka monta kertaa kuponkia voi käyttää.

en: How many times this coupon can be used by an individual user. Uses billing email for guests, and user ID for logged in users.
fi: Käyttäjä voi käyttää alennuskoodia korkeintaan näin monta kertaa. Käyttää laskutus s-postia vierailijoille, käyttäjän tunnusta/ ID:tä kirjautuneille.

en: How should products be sorted in the catalog by default?
fi: Kuinka tuotteet oletuksena lajitellaan tuoteluettelossa?

en: How terms in this attribute are sorted by default.
fi: Kuinka tämän ominaisuuden termit lajitellaan oletuksena.

en: How the quantity of this item should be controlled, for example, any limits in place.
fi: Miten tuotteen kappalemäärää tulisi hallinnoida. Esimerkiksi voimassa olevat rajoitukset.

en: How the sender email appears in outgoing WooCommerce emails.
fi: Kuinka lähettäjän sähköpostiosoite näytetään WooCommercesta lähtevissä sähköposteissa.

en: How the sender name appears in outgoing WooCommerce emails.
fi: Kuinka lähettäjän nimi näytetään WooCommercesta lähtevissä sähköposteissa.

en: How to Migrate from Magento to WooCommerce
fi: Kuinka siirtyä Magentosta WooCommerceen

en: How to calculate delivery charges
fi: Kuinka toimitusmaksu lasketaan

en: How to customize your product catalog
fi: Tuoteluettelon mukauttaminen

en: How to update your PHP version
fi: Kuinka PHP päivitetään uudempaan versioon

en: How to update your database table prefix
fi: Kuinka tietokannan taulujen etuliite päivitetään

en: How we protect your data
fi: Kuinka suojelemme henkilötietojasi

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    Someone with administrator capabilities recently requested to have the
    administration email address changed on this site:
    ###SITEURL###
    
    To confirm this change, please click on the following link:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
fi: Terve ###USERNAME###,
    
    Joku pyysi äskettäin ylläpitäjän käyttöoikeuksilla, että ylläpitäjän sähköpostiosoite
    vaihdetaan seuraavalla sivustolla:
    ###SITEURL###
    
    Hyväksy tämä muutos klikkaamalla seuraavaa linkkiä:
    ###ADMIN_URL###
    
    Voit turvallisesti ohittaa tämän ja poistaa tämän viestin jos et halua tehdä muutosta.
    
    Tämä sähköposti on lähetetty osoitteeseen ###EMAIL###
    
    Terveisin,
    Sivuston ###SITENAME### ylläpito
    ###SITEURL###

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently clicked the 'Delete Site' link on your site and filled in a
    form on that page.
    
    If you really want to delete your site, click the link below. You will not
    be asked to confirm again so only click this link if you are absolutely certain:
    ###URL_DELETE###
    
    If you delete your site, please consider opening a new site here some time in
    the future! (But remember that your current site and username are gone forever.)
    
    Thank you for using the site,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
fi: Tervehdys ###USERNAME###,
    
    Napsautit hiljattain sivustollasi 'Poista sivusto'-linkkiä ja täytit sivulta
    löytyneen lomakkeen.
    
    Jos todella haluat poistaa sivustosi, napsauta allaolevaa linkkiä. Sinulta ei pyydetä
    enää erillistä vahvistusta, joten napsauta linkkiä ainoastaan jos olet asiasta aivan varma:
    ###URL_DELETE###
    
    Jos päädyt poistamaan sivustosi, harkitse toki sivuston avaamista tänne uudelleen
    joskus tulevaisuudessa! (Mutta muista, että nykyinen sivustosi ja käyttäjätunnuksesi
    on poistettu iäksi.)
    
    Kiitos sivuston käytöstä,
    Me kaikki sivustolla ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
fi: Moi ###USERNAME###,
    
    Pyysit hiljattain käyttäjätilisi sähköpostiosoitteen muuttamista.
    
    Jos niin oli tarkoituskin, vaihda osoite allaolevasta linkistä:
    ###ADMIN_URL###
    
    Voit huoletta jättää tämän viestin huomiotta ja poistaa sen jos
    et halua tehdä mitään.
    
    Tämä sähköposti on lähetetty osoitteeseen ###EMAIL###
    
    Terveisin,
    Sivuston ###SITENAME### tiimi
    ###SITEURL###

en: Howdy %1$s,
    
    Thank you for signing up with WordPress.com. Use this URL to confirm your email address and start publishing posts: %2$s
fi: Moikka %1$s,
    
    Kiitos kun rekisteröidyit WordPress.com:iin. Käytä tätä URL-osoitetta vahvistaaksesi sähköpostiosoitteesi, ja aloita artikkeleiden julkaiseminen: %2$s

en: Howdy %1$s, Thank you for signing up with WordPress.com. Click the button below to activate your account.
fi: Hei %1$s, Kiitos rekisteröitymisestäsi WordPress.comiin. Klikkaa painiketta alapuolella aktivoidaksesi tunnuksesi.

en: Howdy USERNAME,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
fi: Hei USERNAME,
    
    Uusi tilisi on nyt luotu.
    
    Voit kirjautua seuraavilla tiedoilla:
    Käyttäjätunnus: USERNAME
    Salasana: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Kiitos!
    
    --Sivuston SITE_NAME ylläpito

en: Howdy!
fi: Moikka!

en: Howdy!
    
    WordPress has a built-in feature that detects when a plugin or theme causes a fatal error on your site, and notifies you with this automated email.
    ###CAUSE###
    First, visit your website (###SITEURL###) and check for any visible issues. Next, visit the page where the error was caught (###PAGEURL###) and check for any visible issues.
    
    ###SUPPORT###
    
    If your site appears broken and you can't access your dashboard normally, WordPress now has a special "recovery mode". This lets you safely login to your dashboard and investigate further.
    
    ###LINK###
    
    To keep your site safe, this link will expire in ###EXPIRES###. Don't worry about that, though: a new link will be emailed to you if the error occurs again after it expires.
    
    When seeking help with this issue, you may be asked for some of the following information:
    ###DEBUG###
    
    ###DETAILS###
fi: Tervehdys!
    
    WordPressissä on sisäänrakennettu ominaisuus, joka havaitsee lisäosan tai teeman aiheuttaman kriittisen virheen sivustollasi ja ilmoittaa siitä automaattisesti tällaisella sähköpostilla.
    ###CAUSE###
    Käy ensin tarkistamassa onko sivustollasi (###SITEURL###) havaittavissa mitään näkyviä ongelmia. Tarkista sen jälkeen vielä erikseen sivu (###PAGEURL###), jolla virhe varsinaisesti havaittiin.
    
    ###SUPPORT###
    
    Jos sivustosi vaikuttaa olevan rikki etkä pääse kirjautumaan normaalisti sen hallintapaneeliin, voit käyttää WordPressin uutta palautustilaa. Sen avulla voit turvallisesti kirjautua hallintapaneeliisi ja tutkia ongelmaa lähemmin.
    
    ###LINK###
    
    Jotta sivustosi pysyy turvallisena, raukeaa tämä linkki ajankohtana: ###EXPIRES###. Ei ole kuitenkaan syytä hätäillä. Mikäli ongelmatilanne jatkuu vielä linkin raukeamisen jälkeen, saat sähköpostitse uuden linkin.
    
    Kun etsit apua ongelmaasi, sinulta saatetaan kysyä jotain seuraavista tiedoista:
    ###DEBUG###
    
    ###DETAILS###

en: Howdy! Plugins and themes failed to update on your site at %s.
fi: Tervehdys! Lisäosien ja teemojen päivitys sivustolla %s epäonnistui.

en: Howdy! Plugins failed to update on your site at %s.
fi: Tervehdys! Lisäosien päivitys sivustolla %s epäonnistui.

en: Howdy! Some plugins and themes have automatically updated to their latest versions on your site at %s. No further action is needed on your part.
fi: Tervehdys! Osa lisäosista ja teemoista sivustollasi osoitteessa %s on päivitetty automaattisesti. Sinun ei tarvitse tehdä mitään.

en: Howdy! Some plugins have automatically updated to their latest versions on your site at %s. No further action is needed on your part.
fi: Tervehdys! Osa lisäosista sivustollasi osoitteessa %s on päivitetty automaattisesti. Sinun ei tarvitse tehdä mitään.

en: Howdy! Some themes have automatically updated to their latest versions on your site at %s. No further action is needed on your part.
fi: Tervehdys! Osa teemoista sivustollasi osoitteessa %s on päivitetty automaattisesti. Sinun ei tarvitse tehdä mitään.

en: Howdy! Themes failed to update on your site at %s.
fi: Tervehdys! Teemojen päivitys sivustolla %s epäonnistui.

en: Howdy! This importer allows you to connect directly to LiveJournal and download all your entries and comments
fi: Terve! Tällä tuontityökalulla voit tuoda suoraan LiveJournalista kaikki artikkelisi ja niiden tulleet kommentit

en: Howdy! This importer allows you to import posts and comments from your Blogger account into your WordPress blog.
fi: Moikka! Tämä tuontiohjelma siirtää artikkelit ja kommentit Blogger-tililtäsi tähän WordPress-blogiin.

en: Howdy! Upload your WordPress eXtended RSS (WXR) file and we&#8217;ll import the posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags into this site.
fi: Moikka! Lataa WordPressin eXtended RSS (WXR)-tiedostosi ja tuontiohjelma tuo WordPress-blogistasi kaikki artikkelit, sivut, kommentit, mukautetut kentät, kategoriat ja avainsanat tälle sivustolle.

en: Howdy! We&#8217;re about to begin importing all of your Movable Type or TypePad entries into WordPress. To begin, choose a file to upload and click Upload file and import.
fi: Moikka! Olemme aloittamassa Movable Type- tai TypePad-blogisi kaikkien artikkelien tuontia WordPress-blogiisi. Sitä ennen valitse tietokoneeltasi tuotava tuontitiedosto ja paina Siirrä tiedosto ja tuo-nappia.

en: Howdy,
    
    A request has been made to perform the following action on your account:
    
         ###DESCRIPTION###
    
    To confirm this, please click on the following link:
    ###CONFIRM_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
fi: Hei,
    
    Seuraava pyyntö on esitetty käyttäjätilillesi:
    
         ###DESCRIPTION###
    
    Vahvistaaksesi pyynnön, klikkaa alla olevaa linkkiä:
    ###CONFIRM_URL###
    
    Voit turvallisesti jättää huomioimatta ja poistaa tämän viestin, mikäli et halua toteuttaa ylläolevaa pyyntöä.
    
    Tämä viesti on lähetetty osoitteeseen ###EMAIL###.
    
    Terveisin,
    Sivuston ###SITENAME### ylläpito
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    A user data privacy request has been confirmed on ###SITENAME###:
    
    User: ###USER_EMAIL###
    Request: ###DESCRIPTION###
    
    You can view and manage these data privacy requests here:
    
    ###MANAGE_URL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
fi: Hei,
    
    Tietojen tarkistuspyyntö on vahvistettu sivustolla ###SITENAME###:
    
    Käyttäjä: ###USER_EMAIL###
    Pyyntö: ###DESCRIPTION###
    
    Voit nähdä ja hallinnoida näitä pyyntöjä täällä:
    
    ###MANAGE_URL###
    
    Terveisin,
    Sivuston ###SITENAME### ylläpito
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    Thank you for signing up with Akismet.com. To activate your newly created account, please click on the following link:
    
    %s
    
    --The Akismet Team
fi: Moikka,
    
    Kiitos rekisteröitymisestäsi Akismet.comiin. Aktivoidaksesi uuden käyttäjätunnuksesi ole hyvä ja paina seuraavaa linkkiä:
    
    %s
    
    --Akismet-tiimi

en: Howdy,
    
    Thank you for signing up with WordPress.com. To activate your newly created account, please click on the following link:
    
    %s
    
    --The WordPress.com Team
fi: Moikka!
    
    Kiitos sinulle rekisteröitymisestä WordPress.com-palveluun. Ota käyttöön juuri luomasi tunnus napsauttamalla seuraavaa linkkiä:
    
    %s
    
    -- 
    WordPress.com-tiimi

en: Howdy,
    
    Your request for an export of personal data has been completed. You may
    download your personal data by clicking on the link below. For privacy
    and security, we will automatically delete the file on ###EXPIRATION###,
    so please download it before then.
    
    ###LINK###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
fi: Hei,
    
    Pyyntösi viedä omat henkilötietosi on valmis. Voit ladata henkilötietosi klikkaamalla alla olevaa linkkiä. Tietosuojaan ja -turvaan liittyvistä syistä poistamme tiedoston automaattisesti ###EXPIRATION###, joten lataa tiedosto ennen sitä.
    
    ###LINK###
    
    Tämä viesti on lähetetty sähköpostiosoitteeseen ###EMAIL###.
    
    Terveisin,
    Sivuston ###SITENAME### ylläpito
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    Your request to erase your personal data on ###SITENAME### has been completed.
    
    If you have any follow-up questions or concerns, please contact the site administrator.
    
    For more information, you can also read our privacy policy: ###PRIVACY_POLICY_URL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
fi: Hei,
    
    Henkilötietosi sivustolla ###SITENAME### on poistettu pyyntösi mukaisesti.
    
    Mikäli sinulla on lisäkysymyksiä tai huolenaiheita ota yhteyttä sivuston ylläpitoon.
    
    Lisätietoa saat tietosuojaselosteestamme: ###PRIVACY_POLICY_URL###
    
    Terveisin,
    Sivuston ###SITENAME### ylläpito
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    Your request to erase your personal data on ###SITENAME### has been completed.
    
    If you have any follow-up questions or concerns, please contact the site administrator.
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
fi: Hei,
    
    Pyyntösi koskien tietojesi poistoa sivustolta ###SITENAME### on täytetty.
    
    Jos sinulla on kysyttävää aiheesta, ole yhteydessä sivuston ylläpitäjään.
    
    Terveisin,
    Sivuston ###SITENAME### ylläpito
    ###SITEURL###

en: Howdy, %s
fi: Tervehdys, %s

en: However, it is your responsibility to use those resources correctly, to provide the information that your privacy policy requires, and to keep that information current and accurate.
fi: On sinun vastuullasi tarjota riittävästi tietoa tietosuojaselosteessa ja pitää se oikeellisena ja ajantasaisena.

en: However, you can still <a href="%s">activate this theme</a>, and use the Site Editor to customize it.
fi: Voit silti <a href="%s">aktivoida tämän teeman</a> ja käyttää sivustoeditoria sen mukauttamiseen.

en: However, your WordPress Address is currently controlled by a PHP constant and therefore cannot be updated. You need to edit your %1$s and remove or update the definitions of %2$s and %3$s.
fi: Yhtäkaikki, WordPress osoitteesi on tällä hetkellä PHP-vakion hallinnassa, eikä sitä siitä syystä voida päivittää. Sinun pitää muokata %1$s-tiedostoasi ja joko poistaa tai päivittää määritykset kohteille %2$s ja %3$s.

en: Huge
fi: Valtava

en: Hum is a personal URL shortener for WordPress, designed to provide short URLs to your personal content, both hosted on WordPress and elsewhere.
fi: Hum on henkilökohtainen URL lyhennin WordPressille ja se on suunniteltu tarjoamaan lyhyitä URLeja sisältöösi sekä WordPressissä että muualla.

en: Human readable label for the stat.
fi: Tilaston selkokielinen tunnus.

en: Human readable segment label, either product or variation name.
fi: Selkokielinen segmentin tunnus, joko tuotteen tai muunnelman nimi.

en: Human readable text for the author.
fi: Kirjoittajan selkokielinen teksti.

en: Human-readable labels for the post type for various contexts.
fi: Ihmisluettavat selitteet sisältötyypille eri asiayhteyksissä.

en: Human-readable labels for the taxonomy for various contexts.
fi: Taksonomian ihmisen luettavaksi tarkoitetut selitteet eri konteksteissa.

en: Human-readable name identifying the widget type.
fi: Vimpaimen tyypin yksilöivä nimi ihmiselle luettavassa muodossa.

en: Hungarian
fi: unkari

en: Hungarian forint
fi: Unkarin forintti HUF

en: Hungary
fi: Unkari

en: Hurray! Your theme supports site editing with blocks. <a href="%1$s">Tell me more</a>. %2$s
fi: Hurraa! Käyttämäsi teema tukee sivuston editointia lohkoilla. <a href="%1$s">Lue lisää sivustoeditorista</a>. %2$s

en: I already have an account
fi: Minulla on jo käyttäjätili

en: I do not have an account yet
fi: Minulla ei ole vielä käyttäjätiliä

en: I don't have any products yet.
fi: Minulla ei ole vielä tuotteita.

en: I have read and agree to the website %s
fi: Olen lukenut ja hyväksyn sivuston %s

en: I need help
fi: Tarvitsen apua

en: I plan to sell both physical and digital products
fi: Aion myydä kaupassa sekä fyysisiä että digitaalisia tuotteita

en: I plan to sell digital products
fi: Aion myydä digitaalisia tuotteita (palveluita)

en: I plan to sell physical products
fi: Aion myydä fyysistä tuotteita (tavaroita)

en: I really need an ID for this to work.
fi: Tämä toiminto vaatii kohteen tunnisteen.

en: I understand, now let me continue
fi: Ymmärrän seuraukset ja haluan jatkaa.

en: I use it at home.
fi: Käytän sitä kotona.

en: I use it every where I go, at work and home and anywhere else that I can!
fi: Käytän sitä siellä, missä olen. Työssä, kotona ja kaikkialla, missä se on mahdollista!

en: I use it in school!
fi: Käytän sitä koulussa!

en: I use it in school.
fi: Käytän sitä koulussa.

en: I will also be selling products or services in person.
fi: Myyn tuotteita tai palveluita myös henkilökohtaisesti.

en: I would like my site to be private, visible only to myself and users I choose
fi: Haluaisin sivustoni olevan yksityinen ja näkyvän vain itse valitsemilleni käyttäjille

en: I'm Sure &raquo;
fi: Olen varma &raquo;

en: I'm sure I want to permanently delete my site, and I am aware I can never get it back or use %s again.
fi: Haluan varmasti poistaa sivustoni pysyvästi käytöstä. Ymmärrän, että etten saa sivustoa palautettua, enkä osoitetta %s uudestaan käyttööni.

en: ID #%1$s: %2$s <strong>Sorry, you are not allowed to remove this user.</strong>
fi: ID #%1$s: %2$s <strong>Sinulla ei ole oikeutta poistaa tätä käyttäjää.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
fi: ID #%1$s: %2$s <strong>Nykyistä käyttäjää ei poisteta.</strong>

en: ID %d
fi: Tunnus/ID %d

en: ID is invalid.
fi: Tunnus/ID ei kelpaa.

en: ID of global styles config.
fi: Yleisten tyylien määrityksen ID.

en: ID of parent grouping.
fi: Ylemmän tason ryhmän tunnus/ID..

en: ID of sidebar.
fi: Sivupalkin ID.

en: ID of template.
fi: Sivupohjan ID.

en: ID of the note record.
fi: Muistion tietojen tunnus/ID.

en: ID of the post context.
fi: Artikkelin kontekstin ID.

en: ID to reassign posts to.
fi: Tunnus/ID johon artikkeli kohdistetaan.

en: ID.
fi: Tunniste (ID).

en: IDs for settings sub groups.
fi: Tunnukset/ID asetusten alaryhmille.

en: IFSC
fi: IFSC pankkinumero

en: IO error.
fi: IO-virhe.

en: IP
fi: IP-osoite

en: IP Address
fi: IP osoite

en: IP address
fi: IP osoite

en: IP address for the comment author.
fi: Kommentin kirjoittajan IP-osoite.

en: IP address for the downloader.
fi: Lataajan IP-osoite.

en: IP address.
fi: IP-osoite.

en: IP:
fi: IP-osoite:

en: IPN email notifications
fi: IPN-viestien sähköposti-ilmoitukset

en: IPN payment completed
fi: IPN-viesti: maksu suoritettu

en: IPN subscription cancelled.
fi: Jatkuva tilaus peruutettu.

en: IPN subscription failing payment method changed.
fi: IPN kestotilauksen virheellinen maksutapa vaihdettu.

en: IPN subscription payment completed.
fi: IPN kestotilausmaksu suoritettu.

en: IPN subscription payment failure.
fi: IPN kestotilauksen maksuvirhe.

en: IPN subscription sign up completed.
fi: IPN kestotilaukseen liittyminen suoritettu.

en: IPN subscription suspended.
fi: IPN kestotilaus keskeytetty.

en: ISO code of the country.
fi: Maan ISO-koodi.

en: ISO code or name of the state, province or district.
fi: Läänin, maakunnan, osavaltion, provinssin tai alueen ISO-koodi tai nimi.

en: ISO3166 alpha-2 country code.
fi: ISO3166 alpha-2 maatunnus.

en: ISO4217 currency code.
fi: ISO4217 mukainen valuutan tunnus.

en: Ialomița
fi: Ialomita

en: Iceland
fi: Islanti

en: Icelandic
fi: islanti

en: Icelandic kr&oacute;na
fi: Islannin kruunu ISK

en: Icon
fi: Kuvake

en: Icon + text
fi: Kuvake ja teksti

en: Icon URL
fi: Kuvakkeen URL-osoite

en: Icon of block type.
fi: Lohkotyypin kuvake.

en: Icon only
fi: Vain kuvake

[ctx: Id for link anchor (TinyMCE)]
en: Id
fi: ID

en: Id should start with a letter, followed only by letters, numbers, dashes, dots, colons or underscores.
fi: ID:n tulisi alkaa kirjaimella ja jatkua vain kirjaimilla, numeroilla, yhdysmerkeillä, pisteillä, kaksoispisteillä tai alaviivoilla.

en: Identicon (Generated)
fi: Identicon (Luodaan sähköpostiosoitteen perusteella)

en: If %1$s is disabled, ask your administrator to enable that module, or look at the <a href="%2$s">Apache documentation</a> or <a href="%3$s">elsewhere</a> for help setting it up.
fi: Jos %1$s on poissa käytöstä, pyydä ylläpitäjää ottamaan kyseinen moduuli käyttöön, tai etsi <a href="%2$s">Apachen dokumentaatiosta</a> tai <a href="%3$s">muualta</a> ohjeet sen tekemiseen.

en: If COD is only available for certain methods, set it up here. Leave blank to enable for all methods.
fi: Tässä kohdistetaan 'Maksu toimitettaessa' -toimitustapa vain tietyille toimitustavoille. Kun tyhjä, käytössä kaikille tavoille.

en: If a cost is defined, this controls if taxes are applied to that cost.
fi: Jos kustannus on määritelty, tämä ohjaa sitä, sovelletaanko kustannuksiin veroja vai ei.

en: If a media file has not been attached to any content, you will see that in the Uploaded To column, and can click on Attach to launch a small popup that will allow you to search for existing content and attach the file.
fi: Jos mediatiedostoa ei ole liitetty mihinkään artikkeliin, näet sen Liitetty-sarakkeesta. Voit napsauttaa Liitä-linkkiä mediatiedoston liittämiseksi haluamaasi artikkeliin.

en: If a new user is created by WordPress, a password will be randomly generated. Manually change the user&#8217;s details if necessary.
fi: Jos WordPress luo uuden käyttäjän, sille määritellään satunnainen salasana. Jos haluat, muuta salasana käsin profiilitiedoista.

en: If a program or website you use allows you to export your links or subscriptions as OPML you may import them here.
fi: Jos voit tallettaa linkit ohjelmista tai web-sivustoilta OPML-muodossa, voit tuoda ne WordPressiin.

en: If a subscriber's subscription is manually cancelled or expires, she will be assigned this role.
fi: Jos kestotilaajan kestotilaus peruutetaan manuaalisesti tai se vanhentuu, kestotilaajalle annetaan tämä rooli.

en: If a subscription is synchronised to a specific day of the week, month or year, charge a prorated amount for the subscription at the time of sign up.
fi: Jos kestotilaus synkronoidaan tiettynä päivänä viikossa, kuukaudessa tai vuodessa, voit laskuttaa vain laskutusjakson jäljellä olevista päivistä.

en: If checked, free shipping would be available based on pre-discount order amount.
fi: Jos valittu, ilmainen toimitus on saatavilla perustuen tilauksen loppusummaan ennen alennuksia.

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
fi: WordPress voi ilmoittaa useille palveluille uusista artikkeleista, jos niin halutaan.

en: If empty, we will attempt to determine the image size.
fi: Tyhjänä kuvankoko määritetään automaattisesti.

en: If enabled, this method will appear on the block based checkout.
fi: Jos tämä on käytössä, tämä tapa näkyy lohkopohjaisessa kassassa.

en: If enabled, this text will be shown site-wide. You can use it to show events or promotions to visitors!
fi: Kun käytössä, tämä näytetään koko kaupassa. Voit käyttää sitä kertomaan asiakkaille tapahtumista tai tarjouksista.

en: If managing stock, this controls if backorders are allowed.
fi: Jos hallitaan varastoa, tässä asetetaan sallitaanko jälkitoimitukset.

en: If managing stock, this controls whether or not backorders are allowed. If enabled, stock quantity can go below 0.
fi: Jos käytät varaston hallintaa, tällä asetetaan sallitko jälkitoimitukset vai et. Jos käytössä, varaston määrä voi mennä alle 0, negatiiviseksi.

en: If requested, calculates attribute term counts for products in the collection.
fi: Jos pyydetään, laskee ominaisuuden termien lukumäärän kokoelmassa.

en: If the "Delete all content" option is selected, the affected WooCommerce webhooks will <b>not</b> be deleted and will be attributed to user id 0.<br/>
fi: Jos "Poista kaikki sisältö" -vaihtoehto on valittuna, WooCommerce-verkkotoimintokutsuja, joihin tämä vaikuttaa, <b>ei</b> poisteta, vaan ne liitetään käyttäjätunnukseen 0.<br/>

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
fi: Jos tarvitsemaasi tuontityökalua ei ole listattuna, voit koittaa onneasi etsimällä sopivaa laajennusta <a href="%s">lisäosahakemistosta</a>.

en: If the link is to a person, you can specify your relationship with them using the above form. If you would like to learn more about the idea check out <a href="https://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.
fi: Mikäli linkki osoittaa jonkun henkilön kotisivuille, voit määritellä suhteesi häneen yllä olevalla lomakkeella. Mikäli haluat oppia mistä on kysymys, vieraile <a href="https://gmpg.org/xfn/">XFN:n kotisivuilla</a>.

en: If the payment was refunded via the API.
fi: Jos maksu oli hyvitetty rajapinnan kautta.

en: If the product is downloadable.
fi: Jos tuote on ladattava tuote.

en: If the product is virtual.
fi: Jos tuote on palvelu.

en: If the quantity is editable or fixed.
fi: Jos määrä on muokattavissa tai kiinteä.

en: If the value is a string, the value will be used as the archive slug. If the value is false the post type has no archive.
fi: Jos arvo on merkkjono, sitä käytetään arkiston polkutunnuksena. Jos arvo on false, sisältötyypillä ei ole arkistoa.

en: If the variation is downloadable.
fi: Jos muunnelma on ladattava.

en: If the variation is virtual.
fi: Jos muunnelma on palvelu.

en: If the variation is visible.
fi: Jos muunnelma näytetään.

en: If this attribute has term archive pages.
fi: Jos tällä ominaisuudella on termin arkistosivuja.

en: If this is a default attribute
fi: Jos tämä on oletusattribuutti

en: If this is a development website you can <a href="%s" target="_blank">set the environment type accordingly</a> to enable application passwords.
fi: Jos tämä on kehityssivusto, <a href="%s" target="_blank">voit asettaa ympäristön tyypin sen mukaiseksi</a>, jotta voit ottaa sovellussalasanat käyttöön.

en: If this was a mistake, ignore this email and nothing will happen.
fi: Mikäli tämä oli virhe, voit jättää tämän viestin huomiotta eikä mitään tule tapahtumaan.

en: If true and if the free shipping method requires a coupon, this coupon will enable free shipping.
fi: Kun tosi ja kun maksuton toimitustapa edellyttää kupongin, tämä kuponki mahdollistaa maksuttoman toimituksen.

en: If true, calculates rating counts for products in the collection.
fi: Jos tosi, laskee tuotteiden arvostelujen lukumäärän kokoelmassa.

en: If true, calculates stock counts for products in the collection.
fi: Jos tosi, laskee tuotteiden varastotilanteen kokoelmassa.

en: If true, calculates the minimum and maximum product prices for the collection.
fi: Jos tosi, laskee kokoelmalle minimi ja maksimi hinnat.

en: If true, the coupon can only be used individually. Other applied coupons will be removed from the cart.
fi: Kun tosi, kuponkia voi käyttää vain yksinään. Muut käytetyt kupongit poistetaan ostoskorista.

en: If true, the note will be shown to customers and they will be notified. If false, the note will be for admin reference only.
fi: Kun tosi, kommentti näytetään asiakkaille ja heille ilmoitetaan. Jos epätosi, kommentti on vain hallinnon käytettävissä.

en: If true, this coupon will not be applied to items that have sale prices.
fi: Kun tosi, tätä kuponkia ei käytetä tuotteisiin joissa alennettu hinta.

en: If true, this note will be attributed to the current user. If false, the note will be attributed to the system.
fi: Kun tosi, tämä kommentti liitetään nykyiseen käyttäjään. Kun epätosi, kommentti liitetään järjestelmään.

en: If you add a video, the image will be used as a fallback while the video loads.
fi: Jos lisäät videon, kuvaa näytetään kunnes video on latautunut.

en: If you already have a Privacy Policy page, please select it below. If not, please create one.
fi: Jos sinulla on jo sivu tietosuojaselostetta varten, valitse se alta. Jos ei, voit luoda uuden.

en: If you already have an API key
fi: Jos sinulla on jo API-avain

en: If you are a member of a regulated industry, or if you are subject to additional privacy laws, you may be required to disclose that information here.
fi: Mikäli toimialaan liittyy muuta lainsäädäntöä, on mahdollista, että tietosuojaselosteeseen tulee soveltaa erillistä lainsäädäntöä, johon liittyvät tarkentavat tiedot tulee kertoa.

en: If you are a plugin author, you can <a href="https://developer.wordpress.org/plugins/privacy/adding-the-personal-data-eraser-to-your-plugin/" target="_blank">learn more about how to add support for the Personal Data Eraser to a plugin here</a>.
fi: Lisätietoa lisäosien tekijöille <a href="https://developer.wordpress.org/plugins/privacy/adding-the-personal-data-eraser-to-your-plugin/" target="_blank">kuinka ottaa henkilötietojen poistotyökalu käyttöön lisäosassaan</a>.

en: If you are looking to paste rich content from Microsoft Word, try turning this option off. The editor will clean up text pasted from Word automatically.
fi: Jos haluat liittää sisältöä Microsoft Wordistä, koeta ottaa tämä asetus pois päältä. Graafinen editori siivoaa Wordista liitetyn tekstin automaattisesti.

en: If you are modifying WooCommerce on a parent theme that you did not build personally we recommend using a child theme. See: <a href="%s" target="_blank">How to create a child theme</a>
fi: Suositus: jos muokkaat WooCommercen isäntäteemaa jota et itse ole tehnyt, suosittelemme käyttämään lapsiteemaa. Katso: <a href="%s" target="_blank">Kuinka luodaan lapsiteema</a>

en: If you are not automatically redirected, use this link:
fi: Käytä tätä linkkiä jos automaattinen siirtyminen ei onnistunut

en: If you are not sure, check the plugin documentation or contact the plugin author to see if the plugin collects data and if it supports the Data Eraser tool. This information may be available in the <a href="%s">Privacy Policy Guide</a>.
fi: Jos et ole varma kerääkö lisäosa henkilötietoja ja tukeeko se poistotyökalua, tarkista asia lisäosan dokumentaatiosta tai ota yhteyttä lisäosan tekijään. Tämä tieto saattaa myös olla saatavilla <a href="%s">tietosuojaselosteoppaassa</a>.

en: If you are not sure, check the plugin documentation or contact the plugin author to see if the plugin collects data and if it supports the Data Exporter tool. This information may be available in the <a href="%s">Privacy Policy Guide</a>.
fi: Jos et ole varma kerääkö lisäosa henkilötietoja ja tukeeko se vientityökalua, tarkista asia lisäosan dokumentaatiosta tai ota yhteyttä lisäosan tekijään. Tämä tieto saattaa myös olla saatavilla <a href="%s">tietosuojaselosteoppaassa</a>.

en: If you are still seeing this warning after having tried the actions below, you may need to contact your hosting provider for further assistance.
fi: Jos näet tämän varoituksen yhä kokeiltuasi alla olevia toimintoja, voi olla tarpeen ottaa yhteyttä hosting-tarjoajaasi, joka voi auttaa näissä asioissa.

en: If you are the owner of this network please check that your host&#8217;s database server is running properly and all tables are error free.
fi: Jos olet tämän verkoston ylläpitäjä, tarkista että tietokantapalvelimesi toimii oikein ja tietokantatauluissa ei ole virheitä.

en: If you are unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href="%s">WordPress support forums</a>.
fi: Jos olet epävarma siitä, mitä nämä termit tarkoittavat, kannattaa sinun olla yhteydessä palveluntarjoajaasi. Jos mikään muu ei tuota tulosta, voit koittaa myös hakea neuvoa <a href="%s">WordPress-tukifoorumilta</a>.

en: If you are using PayPal Standard or PayPal Reference transactions please see the %1$sPayPal Privacy Policy%2$s for more details.
fi: Jos käytät PayPal Standard tai PayPal Reference -transaktioita, katso lisätietoja %1$sPayPalin tietosuojasta%2$s.

en: If you are using X-Accel-Redirect download method along with NGINX server, make sure that you have applied settings as described in <a href='%s'>Digital/Downloadable Product Handling</a> guide.
fi: Jos käytät X-Accel-Redirect lataustapaa NGINX-palvelimella, varmista että olet tehnyt asetukset kuten esitetty <a href='%s'>Digital/Downloadable Product Handling</a> oppaassa.

en: If you can&#8217;t drag the bookmarklet to your bookmarks, copy the following code and create a new bookmark. Paste the code into the new bookmark&#8217;s URL field.
fi: Mikäli et voi vetää sovelluskirjanmerkkiä kirjanmerkkeihisi, kopioi oheiden koodi ja luo uusi kirjanmerkki. Liitä kopioimasi koodi uuden kirjanmerkin URL-kenttään.

en: If you can't think of a good password use the button below to generate one.
fi: Jos et keksi hyvää salasanaa, käytä viereistä painiketta luodaksesi yhden

en: If you change this, an email will be sent at your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
fi: Jos muutat tätä, lähetämme vahvistusviestin uuteen sähköpostiosoitteeseesi. <strong>Uusi osoite ei tule käyttöön ennen vahvistusta.</strong>

en: If you copied over a template file to change something, then you will need to copy the new version of the template and apply your changes again.
fi: Jos yritit muuttaa jotain sivupohjassa ja kopioit sen päälle, joudut kopioimaan sivupohjan uuden version ja tekemään muutokset uudelleen.

en: If you create an account, we will store your name, address, email and phone number, which will be used to populate the checkout for future orders.
fi: Jos luot tilin, tallennamme nimen, osoitteen, sähköpostiosoitteen ja puhelinnumeron joita käytetään kassalla täyttämään kenttiä tulevissa tilauksissa.

en: If you define a "Terms" page the customer will be asked if they accept them when checking out.
fi: Jos asetat 'Tilaus-/sopimusehdot' -sivun, asiakasta pyydetään hyväksymään kaupan ehdot kassalla.

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
fi: Linkin poistamista ei voi perua, sillä linkeillä ei ole vielä roskakori-toimintoa.

en: If you did not request this action please disregard this message. You can block further messages by clicking on 'Manage Subscriptions' and changing your settings.
fi: Jos et pyytänyt tätä toimintoa, voit jättää tämän viestin huomiotta. Voit estää tämänkaltaisten viestien lähetyksen s-postiosoitteeseesi vastaisuudessa klikkaamalla 'Hallitse tilauksia' ja muuttamalla asetuksiasi.

en: If you didn't make this request, just ignore this email. If you'd like to proceed:
fi: Jos et tehnyt tätä pyyntöä, voit jättää tämän sähköpostin huomioimatta. Jos haluat edetä:

en: If you do code, or want to learn how, you can contribute technically in numerous ways:
fi: Jos koodaat tai haluat oppia koodaamaan, voit osallistua teknisesti usealla tavalla:

en: If you do not know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="%s">WordPress support forums</a>.
fi: Jos et tiedä miten tietokanta otetaan käyttöön, <strong>ota yhteys palveluntarjoajaasi</strong>. Jos mikään muu ei tuota tulosta, voit koittaa hakea neuvoa <a href="%s">WordPress-tukifoorumilta</a>.

en: If you do not want a header image to be displayed on your site at all, click the &#8220;Remove Header Image&#8221; button at the bottom of the Header Image section of this page. If you want to re-enable the header image later, you just have to select one of the other image options and click &#8220;Save Changes&#8221;.
fi: Jos et halua otsakekuvaa sivustolle ollenkaan, paina &#8220;Poista otsakekuva&#8221; -nappia otsakekuva-osion alaosassa. Jos haluat ottaa otsakekuvan myöhemmin käyttöön, voit vain valita yhden kuvavaihtoehdon ja painaa &#8220;Tallenna muutokset&#8221;.

en: If you do not want to upload your own image, you can use one of these cool headers, or show a random one.
fi: Jos et halua siirtää omaa kuvaasi, voit käyttää yhtä näistä hienoista kuvista tai näyttää satunnaisen kuvan.

en: If you do not want to use your %s site any more, you can delete it using the form below. When you click <strong>Delete My Site Permanently</strong> you will be sent an email with a link in it. Click on this link to delete your site.
fi: Jos et halua enää käyttää %s -sivustoasi, voit poistaa sen alla olevalla lomakkeella. Napsautettuasi <strong>Poista sivustoni pysyvästi</strong> -linkkiä sinulle lähetetään vahvistusviesti sähköpostiisi, jossa olevaa linkkiä napsauttamalla saat poistettua sivustosi.

en: If you don&#8217;t enter a password, ALL ENTRIES from your LiveJournal will be imported as public posts in WordPress.
fi: Jos et anna tässä salasanaa, KAIKKI LiveJournalista tuodut artikkelit muutetaan julkisiksi WordPressissä.

en: If you don't add anyone to your site, only you will have access.
fi: Jos et lisää ketään sivustollesi, olet ainoa, jolla on pääsy sivustolle.

en: If you don't want new subscription purchases to automatically charge renewal payments, you can turn off automatic payments. Existing automatic subscriptions will continue to charge customers automatically. %1$sLearn more%2$s.
fi: Jos et halua, että asiakkaalta automaattisesti laskutetaan kestotilauksen uusimismaksua, voit ottaa automaattiset maksut kokonaan pois päältä. Olemassaolevat automaattiset kestotilaukset jatkavat asiakkaiden automaatista laskutamista. %1$sLue lisää%2$s.

en: If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.
fi: Mikäli julkaiset artikkelin tai muokkaat olemassa olevaa tallennamme selaimeen evästeen, joka sisältää muokattavan artikkelin ID:n. Eväste vanhenee yhdessä vuorokaudessa.

en: If you find a bug within WooCommerce core you can create a ticket via <a href="%1$s">GitHub issues</a>. Ensure you read the <a href="%2$s">contribution guide</a> prior to submitting your report. To help us solve your issue, please be as descriptive as possible and include your <a href="%3$s">system status report</a>.
fi: Jos löydät 'bugin'/virheen WooCommercen ydinkoodista, voit ilmoittaa asian tänne <a href="%1$s">Github issues</a>. Varmista, että olet lukenut <a href="%2$s">contribution guide</a> ennen ilmoituksen tekemistä. Auta meitä kuvailemalla tilanne mahdollisimman tarkasti ja liitä ilmoitukseen <a href="%3$s">järjestelmän tila -raportti</a>.

en: If you have a coupon code, please apply it below.
fi: Jos sinulla on kuponkikoodi, kirjoita se nyt alle.

en: If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.
fi: Mikäli sinulla on käyttäjätili tälle sivustolle tai olet jättänyt kommentteja, voit pyytää koostetiedostoa omista henkilötiedoistasi, sisältäen kaiken henkilötiedon, jonka olet meille antanut. Voit myös pyytää henkilötietojesi poistoa. Oikeus omien tietojen poistoon ei koske sellaista henkilötietoa, joka meidän on säilytettävä ylläpidollisista, juridisista tai tietoturvaan liittyvistä syistä.

en: If you have any entries on LiveJournal which are marked as private, they will be password-protected when they are imported so that only people who know the password can see them.
fi: LiveJournalissa yksityiseksi merkityt artikkelit muutetaan tuonnin yhteydessä salasanasuojatuiksi, jotta vain salasanan tietävät lukijat pääsevät niihin käsiksi.

en: If you have just installed the WordPress.com Stats plugin, this error probably appeared because the API key entered in the plugin belongs to a different WordPress.com user account.
fi: Jos olet juuri asentanut WordPress.comin tilastot -lisäosan, tämä virhe ilmestyi luultavasti, koska API-avain, jonka syötit lisäosalle, kuuluu eri WordPress.com-tilille.

en: If you have not yet created any menus, <strong>click the &#8217;create a new menu&#8217; link</strong> to get started
fi: Jos et ole vielä luonut yhtään valikkoa, aloita <strong>napsauttamalla &#8217;luo uusi valikko&#8217; -linkkiä</strong>

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
fi: Jos sinulla on artikkeleita tai kommentteja toisessa järjestelmässä, WordPress voi tuoda ne tälle sivustolle. Aloita valitsemalla järjestelmä alta:

en: If you have problems using this plugin, please check the <a href="%s">Site Health</a> page to ensure that your site is compatible and/or use the "Help" tab (in the top right of the settings pages).
fi: Jos sinulla on ongelmia lisäosan kanssa, ole hyvä ja tarkista <a href="%s">Sivuston eheys</a> -sivu, josta selviää yhteensopivuus ja/tai "Apua" t-välilehti (asetussivun oikea yläkulma).

en: If you have shopped with us before, please enter your details below. If you are a new customer, please proceed to the Billing section.
fi: Jos olet ostanut tästä kaupasta aiemmin, kirjoita tietosi alla oleviin kenttiin. Jos olet uusi asiakas, jatka Maksaminen &amp; toimitus -näyttöön.

en: If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.
fi: Jos jätät kommentin sivustolle, voit valita nimen, sähköpostiosoitteen ja url-osoitteen tallennuksen evästeeseen. Tämä toiminto lisää käyttömukavuutta, koska lomaketta ei tarvitse täyttää jokaisella kerralla uudelleen kommenttia lisätessä. Evästetieto poistetaan selaimesta vuoden kuluttua.

en: If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.
fi: Mikäli jätät kommentin, kommenttia ja sen metatietoa säilytetään toistaiseksi. Tämä tehdään siksi, että voimme tunnistaa ja hyväksyä seuraavat kommentit automaattisesti sen sijaan, että säilyttäisimme ne moderointijonossa.

en: If you like %1$s please leave us a %2$s rating. A huge thanks in advance!
fi: Jos pidät %1$s anna silloin %2$s arvostelu. Suurkiitos etukäteen!

en: If you like, you may enter custom structures for your product URLs here. For example, using <code>shop</code> would make your product links like <code>%sshop/sample-product/</code>. This setting affects product URLs only, not things such as product categories.
fi: Jos haluat, voit kirjoittaa mukautettuja verkko-osoitteiden rakenteita tuotteille. Esimerkiksi, jos käytät <code>shop</code> niin silloin tuoteteiden linkit ovat tässä muodossa <code>%sshop/sample-product/</code>. Tämä asetus vaikuttaa vain tuotteiden verkko-osoitteisiin, ei muihin kuten osastoihin.

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below.
fi: Jos haluat käyttää aloitusvelhoa uudelleen, paina alla olevaa painiketta.

en: If you need to enable or disable the extended task lists, please click on the button below.
fi: Jos haluat ottaa käyttöön tehtävälistan tai poistaa sen käytöstä, napsauta alla olevaa painiketta.

en: If you need to enable or disable the task lists, please click on the button below.
fi: Jos haluat ottaa käyttöön tehtävälistan tai poistaa sen käytöstä, napsauta alla olevaa painiketta.

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
fi: Jos päädyit tälle sivulle vahingossa ja tarkoituksesi oli mennä jollekin omille sivustoistasi, näistä linkeistä on ehkä apua.

en: If you received a server error and reloaded the page to find this notice, please refresh the page in %s seconds and the upgrade routine will recommence without issues.
fi: Jos olet saanut palvelimelta virheilmoituksen ja latasit sivun löytääksesi tämän ilmoituksen, päivitä sivu %s sekunnissa ja päivitysrutiini alkaa uudelleen.

en: If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.
fi: Jos pyydät salasanan palauttamista, IP-osoitteesi liitetään mukaan palautussähköpostiisi.

en: If you speak English, <a href="http://translate.wordpress.com/">you can help us translate WordPress into your language.</a>
fi: Jos puhut englantia, <a href="http://translate.wordpress.com/">voit auttaa meitä kääntämään WordPressin omalle kielellesi.</a>

en: If you try to verify our computations using the numbers in these tables you might get different results. The logic is explained here.
fi: Jos yrität tarkistaa laskelmamme käyttäen näiden taulukoiden numeroita, voit saada eri tuloksia. Logiikka selitetään tässä.

en: If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.
fi: Mikäli lataat kuvia tälle sivustolle, sinun tulee välttää sellaisten kuvien lataamista, joissa on tallennettu paikkatieto (EXIF GPS). Sivuston vierailijat voivat ladata ja katsoa paikkatietoa kuvista, joita sivustolla on.

en: If you use your site for commercial purposes and you engage in more complex collection or processing of personal data, you should note the following information in your privacy policy in addition to the information we have already discussed.
fi: Mikäli käytät sivustoa kaupallisiin tarkoituksiin ja keräät tai käsittelet henkilötietoa monimutkaisemmilla tavoilla, kuin tässä dokumentissa on aikaisemmin kuvattu, sinun tulee lisäksi  kuvata seuraavat tiedot tietosuojaselosteeseen.

en: If you visit our login page, we will set a temporary cookie to determine if your browser accepts cookies. This cookie contains no personal data and is discarded when you close your browser.
fi: Mikäli sinulla on tili ja kirjaudut sivustolle, asetamme väliaikaisen evästeen, joka päättelee tukeeko selaimesi evästeitä vai ei. Tämä eväste ei sisällä henkilötietoa ja se poistetaan kun selainikkuna suljetaan.

en: If you want site visitors to be able to register themselves, check the membership box. If you want the site administrator to register every new user, leave the box unchecked. In either case, you can set a default user role for all new users.
fi: Jos haluat, että sivuston vierailijat voivat rekisteröityä itse, valitse jäsenyysruutu. Jos haluat, että sivuston ylläpitäjä rekisteröi jokaisen uuden käyttäjän, jätä valintaruutu valitsematta. Kummassakin tapauksessa voit määrittää oletuskäyttäjäroolin kaikille uusille käyttäjille.

en: If you want to change the title of this blog (currently "%1$s") you can do so under <a href="%2$s">Settings</a>.
fi: Jos haluat vaihtaa blogisi otsikon, joka on tällä hetkellä "%1$s", voit tehdä sen <a href="%2$s">Asetukset</a>-sivulla.

en: If you want to change your <a href="%1$s" target="_blank">display name</a> (currently %3$s), you can do so under <a href="%2$s">My Profile</a>.
fi: Jos haluat muuttaa <a href="%1$s" target="_blank">julkisesti näytettävää nimeäsi</a>, joka on %3$s, se onnistuu <a href="%2$s">Oma profiili</a> -sivulla.

en: If you want to change your WordPress.com Blog/Site Address please fill out the field below to continue the process.
fi: Jos haluat vaihtaa WordPress.com blogisi tai sivustosi osoitetta, täytä alla oleva kenttä jatkaaksesi prosessia.

en: If you want to change your username please fill out the fields below to continue the process.
fi: Jos haluat vaihtaa käyttäjänimeäsi, ole hyvä ja täytä alla olevat kentät jatkaaksesi prosessia.

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
fi: Jos haluat muuntaa kategoriat avainsanoiksi (tai päinvastoin), käytä <a href="%s">Kategoriat avainsanoiksi -muunninta</a>, joka löytyy Tuo-näytöltä.

en: If you want to export a handy list of all the information on this page, you can use the button below to copy it to the clipboard. You can then paste it in a text file and save it to your device, or paste it in an email exchange with a support engineer or theme/plugin developer for example.
fi: Jos haluat kätevän koosteen kaikesta tällä sivulla olevasta tiedosta, voit käyttää alhaalta löytyvää painiketta kopioidaksesi tiedot leikepöydälle. Tuon koosteen voit näppärästi kopioida esimerkiksi tekstitiedostoon ja tallentaa kovalevyllesi, tai vaikkapa lähettää eteenpäin sähköpostitse ylläpitosi tukeen tai teeman/lisäosan kehittäjälle.

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
fi: Jos haluat poistaa vimpaimen, mutta säilyttää sen asetukset mahdollista myöhempää käyttöä varten, raahaa se poissa käytössä olevien vimpaimien alueelle. Voit lisätä ne takaisin sieltä milloin tahansa. Tämä on hyödyllistä, kun esimerkiksi vaihdat teemaan jossa on eri määrä tai erilaiset vimpainalueita.

en: If you want to see all of the blogs you follow on the web in one easy place, <a href="%s">sign up for a WordPress.com account</a>.
fi: <a href="%s">Rekisteröidy WordPress.comiin</a>, jos haluat nähdä kaikki seuraamasi blogit helposti yhdessä paikassa.

en: If you wish to keep this subscription, please update your card details or arrange another payment method.
fi: jos haluat pitää tämän tilauksen, ole hyvä ja päivitä korttisi tiedot tai hanki jokin muu maksutapa.

en: If you wish to use different biographical info for the fediverse, enter your alternate bio here.
fi: Mikäli haluat, voit käyttää erillistä taustatietoa (bio) itsestäsi fediversumille, kerro tässä vaihtoehtoinen biosi.

en: If you'd like to offer <span class="help_tip" data-tip="%1$s">live rates</span> from a specific carrier (e.g. UPS) you can find a variety of extensions available for WooCommerce <a href="%2$s" target="_blank">here</a>.
fi: Kun haluat tarjota <span class="help_tip" data-tip="%1$s">tosiaikaiset hinnat</span> tietyltä kuljetusliikkeeltä (esim. UPS) WooCommerceen on saatavilla useita laajennuksia <a href="%2$s" target="_blank">täältä</a>.

en: If your main PayPal email differs from the PayPal email entered above, input your main receiver email for your PayPal account here. This is used to validate IPN requests.
fi: Jos PayPal sähköpostiosoitteesi on muu kuin ylle kirjoitamasi osoite, niin kirjoita pääasiallinen vastaanottava osoite tähän. Tätä käytetään IPN viestien todentamiseen.

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
fi: Jos sivustosi ei näy, ole yhteydessä verkon ylläpitäjään.

en: If your store is based in the EU, we recommend using the EU VAT Number extension in addition to automated taxes. It provides your checkout with a field to collect and validate a customer's EU VAT number, if they have one.
fi: Jos kauppasi sijaitsee EU:n alueella, niin suosittelemme käyttämään EU alv-tunnus -laajennosta automaattisten verojen lisäksi. Se lisää kassalle kentän, johon asiakkaasi voivat syöttää EU alv-tunnuksensa ja tarkistaa sen oikeellisuuden, jos heillä sellainen on.

en: If your theme has more than one default header image, or you have uploaded more than one custom header image, you have the option of having WordPress display a randomly different image on each page of your site. Click the &#8220;Random&#8221; radio button next to the Uploaded Images or Default Images section to enable this feature.
fi: Jos teemassasi on enemmän kuin yksi otsakekuva, tai olet siirtänyt useamman kuvan palvelimelle, WordPress voi esittää satunnaisen kuvan kullakin sivulatauksella. Valitse &#8221;Satunnainen&#8221;-radiopainike kohdasta Palvelimelle siirretyt kuvat.

en: If your theme has multiple menus, giving them clear names will help you manage them.
fi: Jos teemassasi on monta valikkoa, selkeä nimeäminen auttaa niiden hallitsemisessa.

en: If your theme has widget areas, you can also add menus there. Visit the <a href="%s">Widgets panel</a> and add a &#8220;Navigation Menu widget&#8221; to display a menu in a sidebar or footer.
fi: Jos teemassasi on vimpainalueita, voit lisätä valikoita myös sinne. Käy <a href="%s">vimpainpaneelissa</a> ja lisää &#8221;Custom Menu -vimpain&#8221; näyttääksesi valikon sivupalkissa tai alapalkissa.

en: If your website provides a service which includes automated decision making - for example, allowing customers to apply for credit, or aggregating their data into an advertising profile - you must note that this is taking place, and include information about how that information is used, what decisions are made with that aggregated data, and what rights users have over decisions made without human intervention.
fi: Mikäli verkkosivustosi tarjoaa palvelua johon sisältyy automaattinen päätöksenteko - esimerkiksi luoton hakeminen tai henkilötietojen yhdistäminen markkinointiprofiiliksi - sinun täytyy kertoa, että näin tapahtuu ja kuvata miten tietoa käytetään, mitä päätöksiä tehdään ja mitä oikeuksia käyttäjillä on liittyen päätöksiin, jotka tehdään koneellisesti, ilman ihmisen vaikuttamista.

en: If your website receives data about users from third parties, including advertisers, this information must be included within the section of your privacy policy dealing with third party data.
fi: Mikäli verkkosivustosi vastaanottaa henkilötietoa kolmansilta osapuolilta, mukaan lukien mainostajilta, kolmannet osapuolet tulee kuvata tietosuojaselosteeseessa.

en: Ignore this error
fi: Ohita tämä virhe

en: Ignore this error (not recommended)
fi: Ohita tämä virhe (ei suositella)

en: Image
fi: Kuva

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Kuva <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Kuvat <span class="count">(%s)</span>

en: Image Address
fi: Kuvan osoite:

en: Image Alignment:
fi: Kuvan tasaus:

en: Image CSS Class
fi: Kuvan CSS-luokka

en: Image Caption
fi: Ote kuvasta

en: Image Color:
fi: Kuvan väri:

en: Image Crop Help
fi: Ohje: kuvan rajaaminen

en: Image Editor Save Failed
fi: Kuvan tallennus epäonnistui

en: Image File
fi: Kuvatiedosto

en: Image Gallery Carousel
fi: Kuvakaruselli

en: Image ID.
fi: Kuvan tunnus/ID.

en: Image Link
fi: Kuvalinkki

en: Image Position
fi: Kuvan sijainti

en: Image Post
fi: Kuva-artikkeli

en: Image Processing Error
fi: Kuvan prosessointivirhe

en: Image Repeat
fi: Kuvan toisto

en: Image Rotation
fi: Kuvan kierto

en: Image Settings:
fi: Kuva-asetukset:

en: Image Size
fi: Kuvan koko

en: Image Size:
fi: Kuvan koko:

en: Image Title
fi: Kuvan otsikko

en: Image Title Attribute
fi: Kuvan title-attribuutti

en: Image URL
fi: Kuvan URL

en: Image URL.
fi: Kuvan URL-osoite:

en: Image Upload Error
fi: Virhe kuvan siirrossa

en: Image Widget
fi: Kuvavimpain

en: Image Widget (%d) | Image Widget (%d)
fi[0]: Kuvavimpain (%d)
fi[1]: Kuvavimpain (%d)

en: Image alternative text.
fi: Kuvan vaihtoehtoinen (alt) teksti.

en: Image could not be processed.
fi: Kuvaa ei voitu käsitellä.

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
fi: Kuvaa ei voitu prosessoida. Palaa takaisin ja yritä uudelleen.

en: Image crop area preview. Requires mouse interaction.
fi: Kuvan rajaamisen esikatselu. Tämä vaatii hiiren käyttöä.

en: Image crop failed.
fi: Kuvan rajaus epäonnistui.

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
fi: Kuvan tietoja ei ole olemassa. Lataa kuva uudelleen.

en: Image data.
fi: Kuvan tiedot.

en: Image default align
fi: Kuvan oletusasemointi

en: Image default link type
fi: Kuvan oletuslinkkityyppi

en: Image default size
fi: Kuvan oletuskoko

en: Image description
fi: Kuvaus

en: Image details
fi: Kuvan tiedot

en: Image edit.
fi: Kuvan muokkaus.

en: Image flip failed.
fi: Kuvan peilaus epäonnistui.

en: Image metadata is inconsistent.
fi: Kuvan metadatassa on ristiriitaisuuksia.

en: Image name.
fi: Kuvan nimi.

en: Image of the product that the review belongs to.
fi: Kuva tuotteelle jolle arvio on tehty.

en: Image position. 0 means that the image is featured.
fi: Kuvan sijainti. 0 tarkoittaa, että kuva on artikkelikuva.

en: Image resize failed.
fi: Kuvan skaalaus epäonnistui.

en: Image restored successfully.
fi: Kuva palautettiin onnistuneesti.

en: Image rotate failed.
fi: Kuvan kääntö epäonnistui.

en: Image saved
fi: Kuva tallennettu

[ctx: Image settings]
en: Settings
fi: Asetukset

en: Image size in pixels
fi: Kuvan koko pikseleinä

[ctx: Image size option for resolution control]
en: Full Size
fi: Täysikokoinen

[ctx: Image size option for resolution control]
en: Large
fi: Suuri

[ctx: Image size option for resolution control]
en: Medium
fi: Keskikokoinen

[ctx: Image size option for resolution control]
en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Image size used for products in the catalog.
fi: Tuoteluettelossa käytettävien tuotekuvien koko.

en: Image size used for the main image on single product pages. These images will remain uncropped.
fi: Yksittäisellä tuotesivulla käytettävän kuvan koko. Näitä kuvia ei rajata.

en: Image sizes
fi: Kuvien koot

en: Image title:
fi: Kuvan otsikko:

en: Image toolbar (when an image is selected)
fi: Kuvanmuokkaustyökalut (kun kuva on valittuna)

en: Image url
fi: Kuvan verkko-osoite

en: Image viewed:
fi: Kuva katsottu:

en: ImageMagick supported file formats
fi: ImageMagick-kirjaston tukemat tiedostotyypit

en: ImageMagick version number
fi: ImageMagickin versionumero

en: ImageMagick version string
fi: ImageMagickin versiomerkkijono

en: Images
fi: Kuvat

en: Images cannot be scaled to a size larger than the original.
fi: Kuvaa ei voi skaalata suuremmaksi kuin alkuperäinen.

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
fi: Tarkalleen <strong>%1$d &times; %2$d pikseliä</strong> kokoiset kuvat käytetään sellaisenaan.

en: Images should be at least %s tall.
fi: Kuvien korkeuden pitäisi olla ainakin %s.

en: Images should be at least %s wide.
fi: Kuvien leveyden pitäisi olla ainakin %s.

en: Images will be cropped into a square
fi: Kuvat rajataan neliön muotoisiksi

en: Images will be cropped to a custom aspect ratio
fi: Kuvat rajataan mukautettua kuvasuhdetta noudattaen

en: Images will display using the aspect ratio in which they were uploaded
fi: Kuvat näytetään sillä kuvasuhteella kuin ne olivat palvelimelle siirrettäessä

en: Images:
fi: Kuvat:

en: Imagick Resource Limits
fi: Imagickin resurssirajat

en: Imagick version
fi: Imagick-versio

en: Immediate
fi: Välittömästi

en: Import
fi: Tuo

en: Import / Export
fi: Tuo/Vie

en: Import <strong>posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags</strong> from a WordPress export file.
fi: Tuo <strong>artikkelit, sivut, kommentit, avainkentät, kategoriat ja avainsanat</strong> WordPress-vientitiedostosta.

en: Import <strong>products</strong> to your store via a csv file.
fi: Tuo <strong>tuotteet</strong> kauppaan CSV-tiedostolla.

en: Import <strong>tax rates</strong> to your store via a csv file.
fi: Tuo <strong>veroprosentit</strong> CSV-tiedoston avulla.

en: Import Attachments
fi: Tuo liitteet

en: Import Blogger
fi: Blogger-tuonti

en: Import Blogroll
fi: Tuo linkit

en: Import CSV
fi: Tuo CSV-tiedosto

en: Import Information
fi: Tuo tiedot

en: Import LiveJournal
fi: LiveJournal-tuonti

en: Import Movable Type or TypePad
fi: Movable Type ja TypePad-tuonti

en: Import OPML File
fi: Tuo OPML-tiedosto

en: Import Products
fi: Tuo tuotteita

en: Import RSS
fi: RSS-tuonti

en: Import WordPress
fi: WordPress-tuonti

en: Import as meta data
fi: Tuo metatietona

en: Import author:
fi: Tuo kirjoittaja:

en: Import complete
fi: Tuonti tehty

en: Import complete - imported %s tax rates.
fi: Tuonti valmis - tuotu %s veroprosenttia.

en: Import complete!
fi: Tuonti onnistui!

en: Import links in OPML format.
fi: Tuo linkit OPML-muodossa

en: Import posts &amp; media from Tumblr using their API.
fi: Tuo artikkelit ja mediatiedostot Tumblrista käyttäen heidän API:aan.

en: Import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog
fi: Tuo artikkelit ja kommentit Movable Type- tai TypePad-blogista.

en: Import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
fi: Tuo artikkelit ja kommentit Movable Type- tai TypePad -blogista.

en: Import posts from LiveJournal using their API.
fi: Tuo artikkelit LiveJournalin XML-vientitiedostosta

en: Import posts from an RSS feed.
fi: Tuo artikkelit RSS-syötteestä.

en: Import posts, comments, and users from a Blogger blog.
fi: Tuo artikkelit, kommentit ja käyttäjät Blogger-blogista

en: Import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
fi: Tuo artikkelit, sivut, kommentit, mukautetut kentät, kategoriat ja avainsanat WordPress-tuontitiedostosta.

en: Import products
fi: Tuo tuotteet

en: Import products from a CSV file
fi: Tuo tuotteet CSV-tiedostosta

en: Import subscriptions to WooCommerce via CSV, or export your subscriptions from WooCommerce to a CSV with the WooCommerce Subscriptions Importer/Exporter extension.
fi: Tuo kestotilaukset WooCommerceen CSV:n kautta tai vie kestotilauksesi WooCommercesta CSV:een WooCommerce Subscriptions Importer/Exporter -lisäosalla.

en: Import tax rates
fi: Tuo veroprosentit

en: Import the next batch
fi: Tuo seuraava joukko posteja

en: Import your blogroll from another system
fi: Tuo linkit toisesta järjestelmästä

en: Important! Your action is required.
fi: Tärkeää! Toimenpidettäsi vaaditaan.

en: Important:
fi: Tärkeää:

en: Imported comment batch %d of <strong>approximately</strong> %d
fi: Tuotiin kommentit %d, <strong>noin</strong> %d

en: Imported post <strong>%s</strong>...
fi: Lisätty <strong>%s</strong>

en: Imported post batch %d of <strong>approximately</strong> %d
fi: Tuotiin artikkelit %d, <strong>noin</strong> %d

en: Importing
fi: Tuodaan

en: Importing <em>%s</em>&#8230;
fi: Tuodaan <em>%s</em>&#8230;

en: Importing Posts
fi: Tuodaan artikkelit...

en: Importing attachment
fi: Tuodaan liitettä

en: Importing attachment %s...
fi: Tuodaan %s-ilmoitusta...

en: Importing category <em>%s</em>&#8230;
fi: Tuodaan kategoriaa <em>%s</em>&#8230;

en: Importing post <em>%s</em>...
fi: Tuodaan artikkeli <em>%s</em>...

en: Importing post...
fi: Tuodaan artikkeli...

en: Importing tag <em>%s</em>&#8230;
fi: Tuodaan avainsana <em>%s</em>&#8230;

en: Importing...
fi: Tuodaan...

en: Importing…
fi: Tuon...

en: Impressions
fi: Näyttökerrat:

en: Impressions:
fi: Näyttökerrat:

en: Improve our store offerings
fi: Parantaa kaupan tarjontaa

en: In %1$s, use the %2$s method, not the %3$s function. See %4$s.
fi: Käytä %1$s:issa %2$s-metodia, älä %3$s-funktiota. Lisätietoa: %4$s.

en: In %s
fi: %s kuluttua

en: In 2014, our default theme lets you create a responsive magazine website with a sleek, modern design. Feature your favorite homepage content in either a grid or a slider. Use the three widget areas to customize your website, and change your content's layout with a full-width page template and a contributor page to show off your authors. Creating a magazine website with WordPress has never been easier.
fi: Vuoden 2014 oletusteema on mukautuva, moderni ja huoliteltu verkkolehden toteuttamiseen tarkoitettu teema. Voit nostaa etusivulle halutut artikkelit joko ruudukkona (grid) tai kuvasliderinä (slider). Teemassa on kolme vimpainaluetta ja kaksi sivupohjaa. Toinen sivupohja mahdollistaa täyslevyisen sivun ilman vimpaimia ja toinen sivupohja esittelee kirjoittajat. Verkkolehden luominen ei ole koskaan ollut helpompaa.

en: In a few words, explain what this site is about.
fi: Pari sanaa kuvaamaan sivuston aihealuetta.

en: In a few words, explain what this site is about. Example: &#8220;%s.&#8221;
fi: Kerro muutamalla sanalla, mistä tämä sivusto kertoo. Esimerkki: &#8220;%s.&#8221;

en: In a few words, explain what your blog is about.
fi: Kuvaile blogiasi muutamalla sanalla.

en: In addition to listing what personal data you collect, you need to note why you collect it. These explanations must note either the legal basis for your data collection and retention or the active consent the user has given.
fi: Kerättävän henkilötiedon lisäksi täytyy kirjata miksi sitä kerätään. Tämän selosteen tulee kuvata lakiperuste tai henkilön antama suostumus, jonka pohjalta tietoa kerätään ja säilytetään.

en: In case you haven&#8217;t done it already, you can import the posts from your other blogs:
fi: Ellet ole jo tehnyt niin, voit tuoda artikkeleita muista blogeistasi:

[ctx: In customer renewal invoice email]
en: An order has been created for you to renew your subscription on %1$s. To pay for this invoice please use the following link: %2$s
fi: Tilaus on luotu, jotta voit uudistaa tilauksesi %1$s. Jos haluat maksaa tämän laskun, käytä seuraavaa linkkiä: %2$s

[ctx: In customer renewal invoice email]
en: The automatic payment to renew your subscription has failed. We will retry the payment %s.
fi: Tilauksen uusimisen automaattinen maksu on epäonnistunut. Yritämme uudestaan %s.

[ctx: In customer renewal invoice email]
en: The automatic payment to renew your subscription with %1$s has failed. To reactivate the subscription, please log in and pay for the renewal from your account page: %2$s
fi: Automaattinen maksu tilauksen uusimisesta %1$s epäonnistui. Jos haluat aktivoida tilauksen uudelleen, kirjaudu sisään ja maksa uusimisesta jäsensivullasi: %2$s

[ctx: In customer renewal invoice email]
en: The automatic recurring payment for order #%1$s from %2$s has failed. The payment will be retried %3$s.
fi: Automaattinen toistuva maksu järjestyksessä #%1$s kohteesta %2$s on epäonnistunut. Maksaminen yritetään uudelleen %3$s.

[ctx: In customer renewal invoice email]
en: To reactivate the subscription now, you can also log in and pay for the renewal from your account page: %1$s
fi: Jos haluat aktivoida tilauksen nyt uudelleen, voit myös kirjautua sisään ja maksaa uusimisen jäsensivullasi: %1$s

[ctx: In customer renewal invoice email]
en: To reactivate the subscription now, you can also log in and pay for the renewal from your account page: %1$sPay Now &raquo;%2$s
fi: Jos haluat uusia tilauksen voit myös kirjautua sisään ja maksaa uusimisen jäsensivullasi: %1$sPay nyt &raquo; %2$s

en: In order for <strong>database caching</strong> to work with WooCommerce you must add %1$s to the "Ignored Query Strings" option in <a href="%2$s">W3 Total Cache settings</a>.
fi: Jotta <strong>tietokannan välimuisti</strong> toimii WooCommercen kanssa, sinun on lisättävä %1$s kohtaan "Ignored Query Strings" täällä <a href="%2$s">W3 Total Cache asetukset</a>.

en: In order to use this Instagram widget, you must <a href="%s">configure it</a> first.
fi: Käyttääksesi tätä Instagram-vimpainta, sinun täytyy ensin <a href="%s">määrittää se</a>.

en: In previous versions of Subscriptions, the subscription total was passed to payment gateways as the amount to charge for automatic renewal payments. This made it unnecessarily complicated to add one-time fees or discounts to a renewal.
fi: Subscriptions-lisäosan aiemmissa versioissa kestotilausten summa siirrettiin maksuyhdyskäytään automaatisten tilaus uusimisen maksut. Tämä oli turhan monimutkainen.

en: In reply to %s.
fi: Vastauksena kommenttiin %s.

en: In reply to: %s
fi: Vastauksena kommenttiin: %s

en: In response to
fi: Vastauksena artikkeliin

en: In response to: %s
fi: Vastauksena artikkeliin: %s

en: In stock
fi: Varastossa

en: In stock?
fi: Varasto?

en: In the <strong>Author</strong> column, in addition to the author&#8217;s name, email address, and site URL, the commenter&#8217;s IP address is shown. Clicking on this link will show you all the comments made from this IP address.
fi: <strong>Kirjoittaja</strong>-sarakkeessa näkyy nimen, sähköpostin ja sivuston verkko-osoitteen lisäksi kommentoijan IP-osoite. Linkin klikkaaminen näyttää kaikki samasta IP-osoitteesta lähetetyt kommentit.

en: In the <strong>Comment</strong> column, hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
fi: <strong>Kommentti</strong>-sarakkeessa viemällä kursorin kommentin ylle tuo näkyviin valinnat hyväksy, vastaa (ja hyväksy), pikamuokkaa, muokkaa, merkitse roskaviestiksi tai vie roskakoriin kyseiselle kommentille.

en: In the <strong>In response to</strong> column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The View Post link leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows the number of approved comments that post has received. If there are pending comments, a red notification circle with the number of pending comments is displayed. Clicking the notification circle will filter the comments screen to show only pending comments on that post.
fi: <strong>Vastauksena</strong>-sarakkeessa on kolme elementtiä. Teksti on artikkelin nimi, johon kommentti on annettu ja se toimii myös linkkinä artikkelin muokkaukseen. Näytä artikkeli linkki johtaa artikkelin julkaistuun versioon tuotantosivustolla. Pieni puhekupla näyttää artikkelin hyväksyttyjen kommenttien määrän. Jos puhekupla on harmaa, olet moderoinut kaikki artikkelin kommentit. Jos se on sininen, silloin artikkelilla on odottavia kommentteja. Kuplan painaminen suodattaa näkymään vain kyseisen artikkelin kommentit.

en: In the <strong>Submitted on</strong> column, the date and time the comment was left on your site appears. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site.
fi: <strong>Lähetetty</strong>-sarakkeessa näkyy päivämäärä ja aika jolloin kommentti on jätetty sivustolle. Napsauttamalla ajankohtaa linkki vie sinut sivustolle tuon kommentin kohdalle.

en: In the Header Text section of this page, you can choose whether to display this text or hide it. You can also choose a color for the text by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
fi: Otsakkeen teksti -osiossa voit määrittää näytetäänkö kyseinen teksti vai ei. Voit myös määrittää tekstin värin painamalla Valitse väri -nappia ja syöttämällä joko oikean hex-väriarvon (esim. &#8220;#ff0000&#8221; on punainen) tai valitsemalla värin värivalitsimella.

en: In the Info tab, you will find all the details about the configuration of your WordPress site, server, and database. There is also an export feature that allows you to copy all of the information about your site to the clipboard, to help solve problems on your site when obtaining support.
fi: Tietoa-välilehdellä löydät yksityiskohdat WordPress-sivustosi, palvelimesi ja tietokantasi asetuksista. Siellä on myös vientitoiminto, jonka avulla voit kopioida kaikki sivustosi tiedot leikepöydälle, mikä auttaa ongelmien ratkaisua viestiessäsi tukikanavissa.

en: In the Status tab, you can see critical information about your WordPress configuration, along with anything else that requires your attention.
fi: Tila-välilehdellä näet kriittiset tiedot WordPress-asetuksistasi sekä kaikki asiat, jotka vaativat huomiotasi.

en: In the editing area, the Tab key enters a tab character.
fi: Muokkausalueella tabulaattorinäppäin syöttää tabulaattorimerkin.

en: In this case, WordPress caught an error with one of your plugins, %s.
fi: Tässä tapauksessa WordPress löysi virheen käyttämästäsi lisäosasta %s.

en: In this case, WordPress caught an error with your theme, %s.
fi: Tässä tapauksessa WordPress löysi virheen käyttämästäsi teemasta %s.

en: In this section you should explain how long you retain personal data collected or processed by the website. While it is your responsibility to come up with the schedule of how long you keep each dataset for and why you keep it, that information does need to be listed here. For example, you may want to say that you keep contact form entries for six months, analytics records for a year, and customer purchase records for ten years.
fi: Tässä osiossa tulee kertoa kuinka kauan kerättyä henkilötietoa säilytetään tai käsitellään. Vastuisiin kuuluu laatia aikataulu sille, kuinka kauan tietoa säilytetään ja miksi, ja kuvata se tässä. Voit esimerkiksi kertoa, että lomakelähetyksiä säilytetään kuusi kuukautta, analytiikkatietoa vuoden ja ostotapahtumiin liittyvää tietoa kymmenen vuotta.

en: In this section you should explain what measures you have taken to protect your users&#8217; data. This could include technical measures such as encryption; security measures such as two factor authentication; and measures such as staff training in data protection. If you have carried out a Privacy Impact Assessment, you can mention it here too.
fi: Tässä osiossa sinun tulee kertoa millä toimenpiteitä henkilötietojen suojaamiseksi on tehty. Tähän voi sisältyä teknisiä toimenpiteitä, kuten tiedon salaamista; turvallisuuteen liittyviä toimenpiteitä, kuten kaksivaiheinen kirjautuminen; ja henkilöstöön liittyvät toimenpiteet, kuten kouluttaminen. Mikäli olen tehnyt tietosuojaan liittyvän vaikutustenarvioinnin, voit mainita sen tässä.

en: In this section you should explain what procedures you have in place to deal with data breaches, either potential or real, such as internal reporting systems, contact mechanisms, or bug bounties.
fi: Tässä osiossa tulee kuvata mitä menettelyjä mahdollisen tai toteutuneen tietomurron varalle on tehty. Tähän voi kuulua sisäiset raportointijärjestelmät, yhteydenottomekanismit tai bug-palkkiot.

en: In this section you should explain what rights your users have over their data and how they can invoke those rights.
fi: Tässä osiossa tulee kertoa mitä oikeuksia rekisteröityneellä käyttäjällä tai vierailijalla on omaan henkilötietoonsa ja kuinka oikeuksien toteutuminen tapahtuu.

en: In this section you should list all transfers of your site data outside the European Union and describe the means by which that data is safeguarded to European data protection standards. This could include your web hosting, cloud storage, or other third party services.
fi: Tässä osiossa listataan Euroopan Unionin ulkopuolelle tapahtuvat tiedonsiirrot ja kuvataan millä tavoin henkilötieto on suojattu, jotta se vastaa eurooppalaisia standardeja. Tähän voi kuulua käyttöpalveluntarjoaja (hosting), pilvipalvelut sekä muut kolmannen osapuolen palvelut.

en: In this section you should list who you’re sharing data with, and for what purpose. This could include, but may not be limited to, analytics, marketing, payment gateways, shipping providers, and third party embeds.
fi: Tässä osassa sinun tulisi listata kenen kanssa jaat tietoja ja mitä tarkoitusta varten. Tämä voi sisältää, mutta ei rajoitu, sivuston analytiikkaan, markkinointiin, maksukäytäviin, toimittajiin ja kolmannen osapuolen upotuksiin sivustolla.

en: In this section you should name and list all third party providers with whom you share site data, including partners, cloud-based services, payment processors, and third party service providers, and note what data you share with them and why. Link to their own privacy policies if possible.
fi: Tässä osiossa tulee nimetä ja listata kolmannet osapuolet, joille tietoa jaetaan, mukaan lukien yhteistyökumppanit, pilvipalveluntarjoajat, maksutapahtumien käsittelijät ja kolmannen osapuolen palveluntarjoajat, ja kirjata mitä tietoa osapuolen kanssa jaetaan ja miksi. Lisää linkki osapuolen tietosuojaselosteeseen, mikäli se on saatavilla.

en: In this section you should note what personal data you collect from users and site visitors. This may include personal data, such as name, email address, personal account preferences; transactional data, such as purchase information; and technical data, such as information about cookies.
fi: Tässä osiossa tulee kiinnittää huomioita siihen, mitä henkilötietoa käyttäjiltä ja vierailijoilta kerätään. Tähän voi kuulua henkilötietoa, kuten nimi, sähköpostiosoite ja tiliasetukset; tapahtumiin liittyvää dataa, kuten tilaustietoja; ja teknistä dataa, kuten tietoa evästeistä.

en: In this section you should note your site URL, as well as the name of the company, organization, or individual behind it, and some accurate contact information.
fi: Tässä osiossa tulee kertoa sivuston URL-osoite ja yrityksen, organisaation tai yksityisen henkilön nimi sekä tarkat ajantasaiset yhteystiedot.

en: In this section you should provide a contact method for privacy-specific concerns. If you are required to have a Data Protection Officer, list their name and full contact details here as well.
fi: Tässä osiossa kuvataan yhteydenottotapa yksityisyyteen liittyville asioille. Mikäli sinulla tulee olla tietosuojavastaava, kerro tässä vastaavan nimi ja yhteystiedot.

en: In this subsection you should list the cookies your website uses, including those set by your plugins, social media, and analytics. We have provided the cookies which WordPress installs by default.
fi: Tähän osioon listataan sivuston evästeet, mukaan lukien ne, joita lisäosat, sosiaalinen media ja analytiikka käyttävät. Olemme kuvanneet WordPressin käyttämät evästeet valmiiksi.

en: In this subsection you should list which third party payment processors you’re using to take payments on your store since these may handle customer data. We’ve included PayPal as an example, but you should remove this if you’re not using PayPal.
fi: Tässä osassa sinun tulisi listata ne kolmannen osapuolen maksukäytävät joita käytät sivustolla maksujen vastaanottamisessa koska ne voivat käsitellä asiakkaan tietoja. Olemme sisällyttäneet PayPal:in esimerkkinä, mutta poista se jos et käytä PayPal-maksupalvelua.

en: In this subsection you should note what analytics package you use, how users can opt out of analytics tracking, and a link to your analytics provider&#8217;s privacy policy, if any.
fi: Tässä osiossa tulee kirjata mitä analytiikkapalvelua käytät, kuinka käyttäjät voivat estää seurannan sekä linkki analytiikkapalvelun tietosuojaselosteen, mikäli sellainen on saatavilla.

en: In this subsection you should note what information is captured through comments. We have noted the data which WordPress collects by default.
fi: Tässä osiossa tulee kiinnittää huomiota siihen, mitä tietoa kerätään kommenttien välityksellä. Olemme huomioineet valmiiksi tiedon, jota WordPress kerää oletuksena.

en: In this subsection you should note what information may be disclosed by users who can upload media files. All uploaded files are usually publicly accessible.
fi: Tähän osioon tulee kirjata mitä tietoa käyttäjistä paljastetaan, jotka voivat lisätä mediatiedostoja. Kaikki ladatut tiedostot ovat yleensä julkisesti saatavilla.

en: In total <strong>%1$s words</strong> were written. That's almost %2$s times larger than the entire Encyclopedia Britannica, which has about 40 million words!
fi: Kaikkiaan <strong>%1$s sanaa</strong> kirjoitettu. Se on melkein yhtä paljon kuin %2$s kertaa koko Encyclopedia Britannica, jossa on noin 40 miljoonaa sanaa!

en: In total <strong>%1$s words</strong> were written. That's more than %2$s times larger than the entire Encyclopedia Britannica, which has about 40 million words!
fi: Kaikkiaan <strong>%1$s sanaa</strong> kirjoitettu. Se on enemmän kuin %2$s kertaa koko Encyclopedia Britannica, jossa on noin 40 miljoonaa sanaa!

en: In total <strong>%s words</strong> were written.
fi: <strong>%s sanaa</strong> kirjoitettiin.

[ctx: In wcs_copy_order_meta error message. Refers to origin and target order objects.]
en: Invalid data. Orders expected aren't orders.
fi: Virheellisiä tietoja. Odotetut tilaukset eivät ole tilauksia.

en: In-Progress <span class="count">(%s)</span> | In-Progress <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Käsittelyssä <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Käsittelyssä <span class="count">(%s)</span>

en: In-progress
fi: Käsittelyssä

en: Inactive
fi: Ei-aktiivinen

en: Inactive Plugins
fi: Käytöstä poistetut lisäosat

en: Inactive Sidebar (not used)
fi: Käytöstä poistettu vimpainalue

en: Inactive Subscriber Role
fi: Ei-aktiivisen kestotilaajan rooli

en: Inactive Themes
fi: Käytöstä poistetut teemat

en: Inactive Widgets
fi: Poissa käytöstä olevat vimpaimet

en: Inactive accounts are those which have not logged in, or placed an order, for the specified duration. They will be deleted. Any orders will be converted into guest orders.
fi: Ei-käytetyt tilit ovat tilejä joihin ei ole kirjauduttu, tai ei ole tehty tilausta tietyn ajan kuluessa. Ne poistetaan. Tehdyt tilalukset muutetaan vierailijoiden tilauksiksi.

en: Inactive plugins
fi: Käyttämättömät lisäosat

en: Inactive plugins are tempting targets for attackers. If you are not going to use a plugin, you should consider removing it.
fi: Käyttämättömät lisäosat ovat houkuttelevia hyökkäyskohteita. Jos et suunnittele käyttäväsi jotain lisäosaa, suosittelemme sen poistamista.

en: Inactive plugins.
fi: Käyttämättömät lisäosat.

en: Inactive widgets
fi: Poissa käytöstä olevat vimpaimet

en: Inbox
fi: Saapuneet

en: Inches
fi: Tuumaa

en: Included in WordPress.com Premium
fi: Sisältyy Wordpress Premiumiin

en: Included in annual plans
fi: Sisältyy vuosisopimuksiin

en: Included with Plan
fi: Sisältyy tilaukseen

en: Including tax
fi: Sisältää veron

en: Incompatible Archive.
fi: Yhteensopimaton arkisto.

en: Incompatible request signature. keyId and signature are required
fi: Yhteensopimaton pyynnön allekirjoitus. avaintunnus ja allekirjoitus vaaditaan

en: Incorrect post password.
fi: Väärä artikkelin salasana.

en: Incorrect username or password.
fi: Virheellinen käyttäjätunnus tai salasana.

en: Increase existing price by (fixed amount or %):
fi: Nosta nykyistä hintaa (kiinteä määrä tai %):

en: Increase existing sale price by (fixed amount or %):
fi: Nosta nykyistä ale-hintaa näin (kiinteä määrä tai %):

en: Increase existing stock by:
fi: Lisää nykyistä varastoa määrällä:

en: Increase indent
fi: Sisennä

en: Increase regular prices (fixed amount or percentage)
fi: Suurenna normaalihintoja (kiinteä määrä tai %):

en: Increase sale prices (fixed amount or percentage)
fi: Suurenna alehintoja (kiinteä määrä tai %):

en: Increasing memory allocated to PHP
fi: Kuinka kasvatetaan PHP:lle osoitettua muistivarausta

en: India
fi: Intia

en: Indian
fi: Intia

en: Indian rupee
fi: Intian rupia INR

en: Indicates if a template is custom or part of the template hierarchy
fi: Osoittaa onko sivupohja mukautettu vai osa sivupohjien hierarkiaa

en: Indicates the order that will appear in queries.
fi: Ilmaisee kutsuissa ilmenevän järjestyksen.

[ctx: Indicates this palette comes from WordPress.]
en: Default
fi: Oletus

[ctx: Indicates this palette comes from the theme.]
en: Custom
fi: Mukautettu

[ctx: Indicates this palette comes from the theme.]
en: Theme
fi: Teema

[ctx: Indicates this palette is created by the user.]
en: Custom
fi: Oma

en: Indicates whether all the conditions should be true for the resulting set, or if any one of them is sufficient. Match affects the following parameters: products, orders, username, ip_address.
fi: Ilmaisee pitäisikö kaikkien olla tosi vastausjoukossa tai jos joku niistä on riittävä. Etsintä vaikuttaa seuraaviin parametreihin: products, orders, username, ip_address.

en: Indicates whether all the conditions should be true for the resulting set, or if any one of them is sufficient. Match affects the following parameters: status_is, status_is_not, product_includes, product_excludes, coupon_includes, coupon_excludes, customer, categories
fi: Ilmaisee pitäisikö kaikkien olla tosi vastausjoukossa tai jos joku niistä on riittävä. Etsintä vaikuttaa seuraaviin parametreihin: status_is, status_is_not, product_includes, product_excludes, coupon_includes, coupon_excludes, customer, categories

en: Indicates whether the current variation is the default one.
fi: Osoittaa, onko nykyinen variaatio oletus.

en: Individual posts may override these settings. Changes here will only be applied to new posts.
fi: Jotkin artikkelit saattavat yliajaa nämä asetukset. Täällä tehdyt muutokset vaikuttavat vain uusiin artikkeleihin.

en: Individual use only
fi: Vain kertakäyttö

en: Indonesian
fi: indonesia

en: Indonesian rupiah
fi: Indonesian rupia IDR

en: Industry regulatory disclosure requirements
fi: Toimialaan liittyvä lainsäädäntö

en: Industry.
fi: Toimiala.

en: Inexistent terms.
fi: Kaikkia termejä ei löytynyt.

en: Infinite Scroll
fi: Jatkuva vieritys

en: Info
fi: Tiedot

en: Information about the web server that is currently hosting your site.
fi: Tietoja palvelimesta jolla sivustosi sijaitsee.

en: Information entered below will be displayed <strong>publicly</strong> on <a href="%1$s">your profile</a> and in <a href="%2$s">Gravatar Hovercards</a>. You may also edit your profile <a href="%3$s">at %4$s</a>.
fi: Alle antamasi tiedot näkyvät <strong>julkisesti</strong> <a href="%1$s">profiilissasi</a> ja <a href="%2$s">Gravatar-käyntikortissasi</a>. Haluat ehkä muokata profiiliasi myös <a href="%3$s">%4$sissa</a>.

en: Inherit
fi: Oletus

en: Initial %d result loaded. Type to filter all available results. Use up and down arrow keys to navigate. | Initial %d results loaded. Type to filter all available results. Use up and down arrow keys to navigate.
fi[0]: Alustava %d tulos ladattu. Kirjoita suodattaaksesi kaikkia saatavilla olevia tuloksia. Käytä nuolinäppäimiä ylös/alas navigoidaksesi.
fi[1]: Alustavat %d tulosta ladattu. Kirjoita suodattaaksesi kaikkia saatavilla olevia tuloksia. Käytä nuolinäppäimiä ylös/alas navigoidaksesi.

en: Initial payment discount
fi: Ensimmäisen maksun alennus

en: Inline CSS code that registers the CSS class required for the style.
fi: Inline CSS -koodi, joka rekisteröi tyylin tarvitseman CSS-luokan.

en: Inline toolbar (when an image, link or preview is selected)
fi: Ponnahdustyökalupalkki (kun kuva, linkki tai esikatselu on valittu)

en: Insert
fi: Lisää

en: Insert Image
fi: Lisää kuva

en: Insert More Tag
fi: Erota ote

en: Insert Page Break tag
fi: Lisää sivunvaihtoelementti

en: Insert Read More tag
fi: Lue lisää -tagi

en: Insert a Gravatar image
fi: Näyttää gravatar-kuvan

en: Insert an image from another web site
fi: Lisää kuva toiselta www-sivustolta

en: Insert audio playlist
fi: Lisää audiosoittolista

en: Insert column after
fi: Lisää sarake jälkeen

en: Insert column before
fi: Lisää sarake ennen

en: Insert date/time
fi: Lisää päivämäärä/aika

en: Insert file URL
fi: Lisää tiedoston verkko-osoite (URL)

en: Insert from URL
fi: URL-osoitteesta

en: Insert gallery
fi: Lisää galleria

en: Insert image
fi: Lisää kuva

en: Insert into Navigation Menu
fi: Lisää navigaatiovalikkoon

en: Insert into Poll
fi: Liitä kyselyyn

en: Insert into Post
fi: Lisää tekstiin

en: Insert into page
fi: Lisää sivulle

en: Insert into post
fi: Lisää tekstiin

en: Insert into product
fi: Lisää tuotteeseen

en: Insert into template
fi: Lisää sivupohjaan

en: Insert into template part
fi: Lisää sivupohjan osaan

en: Insert link
fi: Lisää linkki

en: Insert media from another website
fi: Liitä mediaa toiselta sivustolta

en: Insert row
fi: Lisää rivi

en: Insert row after
fi: Lisää rivi jälkeen

en: Insert row before
fi: Lisää rivi ennen

en: Insert table
fi: Lisää taulukko

en: Insert video
fi: Lisää video

en: Insert video playlist
fi: Upota videosoittolista

en: Insert/edit code sample
fi: Lisää/muokkaa koodiesimerkkiä

en: Insert/edit image
fi: Lisää kuva / Kuvan ominaisuudet

en: Insert/edit link
fi: Lisää tai muokkaa linkkiä

en: Insert/edit media
fi: Lisää media/muokkaa mediaa

en: Inserted %1$d links into category %2$s. All done! Go <a href="%3$s">manage those links</a>.
fi: Liitettiin %1$d linkkiä kategoriaan  %2$s. Valmis! <a href="%3$s">Hallitse linkkejä.</a>

en: Inserted <strong>%s</strong>
fi: Lisätty <strong>%s</strong>

en: Inserted text
fi: Lisätty teksti

en: Inserting Media
fi: Median lisääminen

en: Insights
fi: Katsaukset

en: Install
fi: Asenna

en: Install %s now
fi: Asenna %s nyt

en: Install &amp; Preview
fi: Asenna &amp; Esikatsele

en: Install Jetpack
fi: Asenna Jetpack

en: Install Now
fi: Asenna nyt

en: Install Parent Theme
fi: Asenna isäntäteema

en: Install Plugins
fi: Asenna lisäosia

en: Install Press This
fi: Asenna Press This

en: Install Themes
fi: Asenna teemoja

en: Install Woo mobile app
fi: Asenna Woo-mobiili appi.

en: Install and preview theme: %s
fi: Asenna ja esikatsele teema: %s

en: Install custom plugins on your site.
fi: Asenna mukautettuja lisäosia sivustollesi.

en: Install from Google Fonts. Fonts are copied to and served from your site.
fi: Asenna Google Font -palvelusta. Fontit kopioidaan sivustollesi ja tarjotaan sieltä.

en: Install plugin
fi: Asenna lisäosa

en: Install plugins
fi: Asenna lisäosat

en: Install the Friends Plugin
fi: Asenna Friends -lisäosa

en: Install the Hum Plugin
fi: Asenna Hum -lisäosa

en: Install the NodeInfo Plugin
fi: Asenna NodeInfo -lisäosa

en: Install the WebFinger Plugin
fi: Asenna WebFinger -lisäosa

en: Install the WooCommerce mobile app to manage orders, receive sales notifications, and view key metrics — wherever you are.
fi: Asenna WooCommerce mobiiili appi jolla hallinnoit tilauksia, vastaanotat myynti-ilmoituksia ja näet keskeisiä mittalukuja - missä tahansa olet.

en: Install the latest version of WordPress
fi: Asenna WordPressin uusin versio

en: Installation Required
fi: Asennus vaaditaan

en: Installation date of the WooCommerce mobile app.
fi: WooCommerce-mobiilisovelluksen asennuspäivämäärä.

en: Installation failed.
fi: Asennus epäonnistui.

en: Installed
fi: Asennetut

en: Installed Extensions without a Subscription
fi: Asennetut laajennukset joissa ei ole tilausta

en: Installed Plugins
fi: Asennetut lisäosat

en: Installed themes
fi: Installed Themes

en: Installed version not tested with active version of WooCommerce %s
fi: Asennettua versiota ei olla testattu käytössä olevalla WooCommerce-versiolla %s

en: Installing…
fi: Asennetaan…

en: Instance settings of the widget, if supported.
fi: Vimpaimen instanssiasetukset, jos tuettu.

en: Instructions
fi: Ohjeet

en: Instructions that will be added to the thank you page and emails.
fi: Ohjeet jotka lisätään Kiitos-sivulle ja sähköposteihin.

en: Instructions that will be added to the thank you page.
fi: Ohjeet jotka lisätään Kiitos-sivulle.

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
fi: Tälle XML-RPC-metodille ei annettu tarpeeksi argumentteja.

en: Insufficient privileges to export products.
fi: Oikeudet eivät riitä tuotteiden viemiseen.

en: Insufficient privileges to import products.
fi: Oikeudet eivät riitä tuotteiden tuomiseen.

en: Integration
fi: Palvelusidos

en: Integration "%s" is not registered.
fi: Integraatiota "%s" ei ole rekisteröity.

en: Interests
fi: Harrastukset

en: Interface language
fi: Käyttöliittymän kieli

en: Interface settings
fi: Käyttöliittymän asetukset

en: Internal search handler error.
fi: Sisäinen virhe haun käsittelijässä (search handler).

en: International
fi: Kansainvälinen

en: International flat rate (legacy)
fi: Kansainvälinen toimitus, kiinteä hinta (vanha tapa)

en: Internet Explorer does not give you the best WordPress experience. Switch to Microsoft Edge, or another more modern browser to get the most from your site.
fi: Internet Explorer ei tarjoa parasta WordPress-kokemusta. Vaihda Microsoft Edgeen tai muuhun modernimpaan selaimeen saadaksesi kaiken irti sivustostasi.

en: Interval subtotals.
fi: Aikaväli välisummat.

en: Introduce yourself.
fi: Esittele itsesi.

en: Introduction
fi: Esittely

en: Invalid
fi: Ei voimassa

en: Invalid %s
fi: Kelpaamaton %s

en: Invalid %s ID
fi: Kelpaamaton %s ID

en: Invalid API response code (%d).
fi: Viallinen API:n vastauskoodi (%d)

en: Invalid Account
fi: Virheellinen tili

en: Invalid Content-Disposition supplied. Content-Disposition needs to be formatted as `attachment; filename="image.png"` or similar.
fi: Virheellinen Content-Disposition -määritys. Sen tulee olla muotoa `attachment; filename="image.png"` tai vastaava.

en: Invalid Data provided.
fi: Virheellinen tieto

en: Invalid Digest header
fi: Virheellinen Digest -header

en: Invalid Email: %s | Invalid Emails: %s
fi[0]: Virheellinen sähköpostiosoite: %s
fi[1]: Virheellisiä sähköpostiosoitteita: %s

en: Invalid Follower
fi: Kelvoton seuraaja

en: Invalid ID.
fi: Tunnus/ID ei kelpaa.

en: Invalid Identifier
fi: Kelvoton tunniste

en: Invalid JSON body passed.
fi: Virheellisesti muotoiltu JSON-pyyntö.

en: Invalid JSONP callback function.
fi: JSONP callback-funktio ei kelpaa.

en: Invalid PayPal IPN Payload: unable to find matching subscription.
fi: Virheellinen PayPal IPN-pyyntö: vastaavaa tilausta ei löydy.

en: Invalid Poll Author
fi: Virheellinen kyselyn luoja

en: Invalid Subscription
fi: Virheellinen tilaus

en: Invalid Subscription.
fi: Virheellinen kestotilaus.

en: Invalid URL
fi: Verkko-osoite (URL) ei kelpaa.

en: Invalid URL %s.
fi: %s verkko-osoite ei kelpaa.

en: Invalid URL format.
fi: Virheellinen verkko-osoitteen muoto.

en: Invalid URL.
fi: Verkko-osoite (URL) ei kelpaa.

en: Invalid action - must be a recurring action.
fi: Toiminto ei kelpaa - täytyy olla toistuva toiminto.

en: Invalid action ID. No status found.
fi: Toiminnon tunnus/ID ei kelpaa. Tila ei löytynyt.

en: Invalid action name.
fi: Virheellinen toiminnon nimi.

en: Invalid activation key.
fi: Aktivointiavain ei kelpaa.

en: Invalid answers
fi: Virheelliset vastaukset

en: Invalid array
fi: Virheellinen matriisi

en: Invalid attachment ID.
fi: Virheellinen liitteen tunnus.

en: Invalid attribute ID.
fi: Ominaisuuden tunnus/ID ei kelpaa.

en: Invalid attribute name.
fi: Ominaisuuden nimi ei kelpaa.

en: Invalid authentication method
fi: Oikeuksien tarkastusmenetelmä ei kelpaa

en: Invalid author ID.
fi: Väärä kirjoittajan ID.

en: Invalid billing email address
fi: Laskutuksen sähköpostiosoite ei kelpaa

en: Invalid billing email provided.
fi: Virheellinen laskutussähköpostiosoite.

en: Invalid block type.
fi: Epäkelpo lohkotyyppi.

en: Invalid block.
fi: Virheellinen lohko.

en: Invalid catalog visibility option.
fi: Tuoteluettelon näytä-valinta ei kelpaa.

en: Invalid category ID.
fi: Tuoteosaston ID ei kelpaa.

en: Invalid changeset UUID
fi: Virheellinen muutosjoukon UUID

en: Invalid comment ID.
fi: Kommentin ID ei kelpaa.

en: Invalid comment author ID.
fi: Virheellinen kommentin kirjoittajan ID.

en: Invalid comment content.
fi: Kommentin sisältö ei kelpaa.

en: Invalid comment status.
fi: Kommentin tila ei kelpaa.

en: Invalid cookie format.
fi: Evästeen muoto ei kelpaa.

en: Invalid cookie.
fi: Eväste ei kelpaa.

en: Invalid country code provided. Must be one of: %s
fi: Virheellinen maakoodi. Sen täytyy olla yksi seuraavista: %s

en: Invalid coupon
fi: Kuponki ei kelpaa

en: Invalid coupon ID
fi: Kupongin ID ei kelpaa

en: Invalid coupon code
fi: Kupongin koodi ei kelpaa

en: Invalid coupon code.
fi: Viallinen kuponkikoodi.

en: Invalid coupon type - the coupon type must be any of these: %s
fi: Alennnuskoodin laji ei kelpaa - laji on oltava joku näistä:  %s

en: Invalid coupon.
fi: Kuponki ei kelpaa.

en: Invalid coupons were removed from the cart: "%s"
fi: Viallisia kuponkikoodeja poistettiin ostoskorista: "%s"

en: Invalid currency code
fi: Valuuta koodi ei kelpaa

en: Invalid customer
fi: Asiakas ei kelpaa

en: Invalid customer ID
fi: Asiakkaan ID ei kelpaa

en: Invalid customer email
fi: Asiakkaan sähköposti ei kelpaa

en: Invalid customer query.
fi: Asiakkaan kysely ei kelpaa.

en: Invalid customer.
fi: Asiakas ei kelpaa.

en: Invalid data provided.
fi: Virheellinen data.

en: Invalid data store.
fi: 'data store' ei kelpaa.

en: Invalid data. First parameter has a date that is not in the registered date types.
fi: Virheellisiä tietoja. Ensimmäinen parametri on päivämäärä, joka ei ole rekisteröityä päivämäärätyyppiä.

en: Invalid data. First parameter was empty when passed to update_dates().
fi: Virheellisiä tietoja. Ensimmäinen parametri oli tyhjä, kun se välitettiin funktiolle update_dates().

en: Invalid data. No selected item.
fi: Data ei ole kelvollista. Yhtään kohdetta ei ole valittuna.

en: Invalid data. No valid item id was passed in.
fi: Virheellisiä tietoja. Ei kelvollinen nimikkeen tunnus.

en: Invalid data. No valid subscription / order was passed in.
fi: Virheellisiä tietoja. Ei kelvollinen kestotilaus / tilaus.

en: Invalid data. The item does not exist.
fi: Data ei kelpaa. Kohdetta ei ole olemassa.

en: Invalid data. Unknown state.
fi: Data ei kelpaa. Tila on tuntematon.

en: Invalid data. Unknown type.
fi: Data ei kelpaa. Laji on tuntematon.

en: Invalid date.
fi: Päivämäärä ei kelpaa.

en: Invalid device token.
fi: Valittu väärä laite.

en: Invalid discount amount
fi: Alennuksen määrä ei kelpaa

en: Invalid discount type
fi: Alennuksen laji ei kelpaa

en: Invalid domain name
fi: Virheellinen verkkotunnus

en: Invalid download link.
fi: Latauslinkki ei ole kelvollinen.

en: Invalid download log: no ID.
fi: Latausten loki ei kelpaa: ei tunnusta/ID.

en: Invalid download log: not found.
fi: Latausten loki ei kelpaa: ei löytynyt.

en: Invalid download.
fi: Lataus ei kelpaa.

en: Invalid email address
fi: Virheellinen sähköpostiosoite.

en: Invalid email address in request.
fi: Pyynnössä on väärä sähköpostiosoite.

en: Invalid email address restriction
fi: Sähköpostiosoitteen rajoite ei kelpaa

en: Invalid email address when generating personal data export file.
fi: Virheellinen sähköpostiosoite luotaessa käyttäjätietojen vientitiedostoa.

en: Invalid email address.
fi: Virheellinen sähköpostiosoite.

en: Invalid featured media ID.
fi: Median ID ei kelpaa.

en: Invalid field
fi: Kenttä ei kelpaa

en: Invalid file
fi: Tiedosto ei kelpaa.

en: Invalid file type
fi: Tiedoston tyyppi ei kelpaa

en: Invalid file type. The importer supports CSV and TXT file formats.
fi: Tiedoston laji ei kelpaa. Tuontityökalu tukee pilkulla erotettua tiedostoa/CSV ja tekstitiedostoa/TXT.

en: Invalid form submission.
fi: Lomake ei kelpaa.

en: Invalid format. First parameter needs to be an array.
fi: Virheellinen muoto. Ensimmäisen parametrin tulee olla rivissä.

en: Invalid global styles revision ID.
fi: Virheellinen yleisten tyylien versiotunnus (ID).

en: Invalid hex color.
fi: Värin hex-arvo ei kelpaa.

en: Invalid image URL.
fi: Viallinen kuvan URL

en: Invalid image: %s
fi: Kuva ei kelpaa: %s

en: Invalid item ID.
fi: Kohteen ID on virheellinen.

en: Invalid items
fi: Kohde ei kelpaa

en: Invalid key
fi: Virheellinen avain

en: Invalid key.
fi: Avain ei kelpaa

en: Invalid menu ID.
fi: Virheellinen valikon ID.

en: Invalid menu location.
fi: Valikon sijainti ei ole kelvollinen.

en: Invalid meta_query clause key: %s.
fi: Virheellinen meta_query tapaus avain %s.

en: Invalid nonce - nonce has already been used.
fi: Kertakäyttöavain ei kelpaa - kertakäyttöavain on jo käytetty.

en: Invalid nonce verification
fi: Kertakäyttöavaimen -nonce- varmistuksen tulos ei kelpaa

en: Invalid object type.
fi: Väärä oliotyyppi

en: Invalid or duplicated SKU.
fi: Toisteinen tuotetunnus/SKU tai se ei kelpaa.

en: Invalid or missing payment token fields.
fi: Maksun (valtuutus)merkkikentät puuttuvat tai eivät kelpaa.

en: Invalid order
fi: Tilaus ei kelpaa

en: Invalid order ID or key provided.
fi: Epäkelpo tuotteen ID tai avain.

en: Invalid order ID.
fi: Tilauksen tilausnumero ei kelpaa.

en: Invalid order item.
fi: Tilauksen tuote ei kelpaa.

en: Invalid order note ID
fi: Tilauksen kommentin tunnus -ID- ei kelpaa

en: Invalid order refund ID.
fi: Tilauksen hyvityksen tunnus/ID ei kelpaa.

en: Invalid order.
fi: Tilaus ei kelpaa.

en: Invalid page template.
fi: Sivupohja ei kelpaa.

en: Invalid parameter(s): %s
fi: Väärä(t) parametri(t): %s

en: Invalid parameter.
fi: Virheellinen parametri.

en: Invalid parameters.
fi: Virheelliset parametrit.

en: Invalid parent ID
fi: Ylemmän tason tunnus/ID ei kelpaa

en: Invalid payment gateway.
fi: Maksukäytävä ei kelpaa.

en: Invalid payment method.
fi: Virheellinen maksutapa.

en: Invalid payment token.
fi: Maksutietojen poletti ei kelpaa.

en: Invalid permission ID.
fi: Oikeuksien tunnus/ID ei kelpaa.

en: Invalid personal data action.
fi: Virheellinen henkilötietotoiminto.

en: Invalid personal data request.
fi: Virheellinen henkilötietopyyntö.

en: Invalid plugin page.
fi: Lisäosa ei kelpaa

en: Invalid plugin path.
fi: Polku ei kelpaa.

en: Invalid plugin.
fi: Lisäosa ei kelpaa.

en: Invalid post
fi: Virheellinen artikkeli

en: Invalid post ID.
fi: Artikkelin tunnus ei kelpaa.

en: Invalid post format.
fi: Virheellinen artikkelimuoto.

en: Invalid post parent ID.
fi: Virheellinen ylätason artikkelin tunniste.

en: Invalid post type.
fi: Artikkelin tyyppi ei kelpaa.

en: Invalid post.
fi: Virheellinen artikkeli

en: Invalid product
fi: Tuote ei kelpaa

en: Invalid product ID
fi: Tuotteen tunnus/ID ei kelpaa

en: Invalid product ID %d.
fi: Tuotteen tunnus/ID %d ei kelpaa.

en: Invalid product ID.
fi: Tuotetunnus/ID ei kelpaa.

en: Invalid product SKU
fi: Tuotetunnus -SKU- ei ole kelvollinen

en: Invalid product attribute ID
fi: Tuotteen ominaisuuden ID ei kelpaa

en: Invalid product attribute order_by type - the product attribute order_by type must be any of these: %s
fi: Tuotteen ominaisuuden order_by laji ei kelpaa - tuotteen ominaisuuden lajittelutapa on oltava joku näistä: %s

en: Invalid product attribute type - the product attribute type must be any of these: %s
fi: Tuotteen ominaisuuden laji ei kelpaa - tuotteen ominaisuuden laji on oltava joku näistä: %s

en: Invalid product category ID
fi: Osaston tunnus -ID- ei kelpaa

en: Invalid product review ID.
fi: Tuotearvion tunnus/ID ei kelpaa.

en: Invalid product shipping class ID
fi: Tuotteen toimitusluokan tunnus -ID- ei kelpaa

en: Invalid product slug.
fi: Virheellinen tuotteen polkutunnus.

en: Invalid product tag ID
fi: Tuotteen avainsanan tunnus -ID- ei kelpaa

en: Invalid product tax status.
fi: Tuotteen verotila ei kelpaa.

en: Invalid product type - the product type must be any of these: %s
fi: Tuotteen laji ei kelpaa - tuotteen laji on oltava joku näistä: %s

en: Invalid product type.
fi: Tuotteen laji ei kelpaa.

en: Invalid product type: passed ID does not correspond to a product variation.
fi: Tuotteen laji ei kelpaa: annettu tunnus/ID ei vastaa tuotemuunnelmaa.

en: Invalid product.
fi: Tuote ei kelpaa.

en: Invalid products in request body.
fi: Kutsussa olevat tuotteet eivät kelpaa.

en: Invalid rate
fi: Määrä ei kelpaa

en: Invalid recovery key format.
fi: Palautusavaimen muoto on virheellinen.

en: Invalid recovery key.
fi: Palautusavain ei kelpaa.

en: Invalid recurring shipping method.
fi: Virheellinen toistuva lähetystapa.

en: Invalid refund amount
fi: Tilauksen hyvityksen määrä ei kelpaa

en: Invalid refund amount.
fi: Hyvityksen määrä ei kelpaa.

en: Invalid request
fi: Virheellinen pyyntö

en: Invalid request ID when generating personal data export file.
fi: Virheellinen pyynnön ID luotaessa käyttäjätietojen vientitiedostoa.

en: Invalid request ID when merging personal data to export.
fi: Pyynnön tunnus henkilötietojen viennille ei ole kelvollinen.

en: Invalid request ID when processing personal data to erase.
fi: Pyynnön tunnus henkilötietojen poistolle ei ole kelvollinen.

en: Invalid request ID when sending personal data export email.
fi: Virheellinen pyyntö ID lähetettäessä henkilötietojen vientisähköpostia.

en: Invalid request ID.
fi: Virheellinen pyynnön ID.

en: Invalid request parameters
fi: Virheellinen kyselyparametri

en: Invalid request status.
fi: Pyynnön tila ei kelpaa.

en: Invalid request type.
fi: Pyynnön tyyppi ei ole kelvollinen.

en: Invalid request. Please pass the match parameter.
fi: Kutsu ei kelpaa. Käytä etsittävä parametri.

en: Invalid resource ID.
fi: Resurssin tunnus/ID ei kelpaa.

en: Invalid resource id for reassignment.
fi: Uudelleenkohdistamiselle resurssin tunnus/ID ei kelpaa.

en: Invalid resource id.
fi: Resurssin tunnus/ID ei kelpaa.

en: Invalid response from data store.
fi: Tietovarastosta tullut vastaus ei kelpaa.

en: Invalid review ID.
fi: Arvioinnin tunnus/ID ei kelpaa.

en: Invalid review content.
fi: Arvioinnin sisältö ei kelpaa.

en: Invalid revision ID.
fi: Version tunniste ei kelpaa.

en: Invalid role
fi: Virheellinen rooli.

en: Invalid role.
fi: Virheellinen rooli.

en: Invalid schedule. Cannot save action.
fi: Ajastus ei kelpaa. Toimintoa ei voi tallentaa.

en: Invalid scope %s
fi: %s ei kelpaa

en: Invalid security token, please reload the page and try again.
fi: Virheellinen turvatunniste, päivitä sivu ja yritä uudelleen.

en: Invalid setting group.
fi: Asetusryhmä ei kelpaa.

en: Invalid setting.
fi: Asetus ei kelpaa.

en: Invalid shipping method!
fi: Toimitustapa ei kelpaa!

en: Invalid shortcode name: %1$s. Do not use spaces or reserved characters: %2$s
fi: Virheellinen lyhytkoodin nimi: %1$s. Älä käytä välilyöntejä tai näitä varattuja merkkejä: %2$s

en: Invalid shortcode name: Empty name given.
fi: Virheellinen lyhytkoodin nimi: Tyhjä nimi.

en: Invalid signature
fi: Virheellinen allekirjoitus

en: Invalid signature - failed to sort parameters.
fi: Allekirjoitus ei kelpaa - parametrejä ei lajiteltu.

en: Invalid signature - provided signature does not match.
fi: Allekirjoitus ei kelpaa - annettu allekirjoitus ei täsmää.

en: Invalid signature - signature method is invalid.
fi: Allekirjoitus ei kelpaa - allekirjoitustapa ei kelpaa.

en: Invalid slug.
fi: Virheellinen polkutunnus.

en: Invalid sort order type: %1$s. The $sort_order argument must be %2$s or %3$s.
fi: Virheellinen tilauksen tyyppi: %1$s. Argumentin $sort_order on oltava %2$s tai %3$s.

en: Invalid status.
fi: Kelpaamaton tila.

en: Invalid strategy `%1$s` defined for `%2$s` during script registration.
fi: Strategia `%1$s` ei ole kelvollinen määritys skriptille `%2$s` skriptin rekisteröinnissä.

en: Invalid subscription billing interval given. Must be an integer greater than 0.
fi: Virheellinen kestotilauksen laskutusväli. Sen on oltava suurempi kuin 0.

en: Invalid subscription billing period given.
fi: Virheellinen kestotilauksen laskutusjakso annettu.

en: Invalid subscription id.
fi: Virheellinen kestotilauksen id.

en: Invalid subscription status given.
fi: Virheellinen kestotilauksen tila ilmoitettu.

en: Invalid switch type "%s". Switch must be one of: "upgrade", "downgrade" or "crossgrade".
fi: Vaihtotyyppi %s ei kelpaa. Vaihdon on oltava jokin: "upgrade", "downgrade" tai "crossgrade".

en: Invalid tax class
fi: Veroluokka ei kelpaa

en: Invalid taxonomy.
fi: Väärä taksonomia.

en: Invalid taxonomy: %s.
fi: Taksonomia ei kelpaa: %s

en: Invalid template parent ID.
fi: Virheellinen ylätason sivupohjan ID.

en: Invalid term ID.
fi: Termin ID ei kelpaa.

en: Invalid term name.
fi: Väärä termin nimi.

en: Invalid theme %s.
fi: Teeman %s ei kelpaa.

en: Invalid theme.
fi: Teema ei kelpaa.

en: Invalid timestamp.
fi: Aikaleima ei kelpaa.

en: Invalid tool ID.
fi: Työkalun tunnus/ID ei kelpaa.

en: Invalid translation type.
fi: Virheellinen käännöstyyppi.

en: Invalid type parameter.
fi: Virheellinen tyyppiparametri.

en: Invalid update type: %s. Post update types supported are "add" or "delete". Updates are done on post meta directly.
fi: Virheellinen päivitystyyppi: %s. Tuetut päivitystyypit ovat "add" tai "delete". Päivitykset tehdään suoraan post meta -tietoihin.

en: Invalid user ID for reassignment.
fi: Käyttäjän tunniste ei kelpaa uudelleenmäärittelyyn.

en: Invalid user ID.
fi: Virheellinen käyttäjän ID.

en: Invalid user data.
fi: Virheelliset käyttäjätiedot.

en: Invalid user parameter(s).
fi: Virheelliset käyttäjäparametrit.

en: Invalid username or email.
fi: Käyttäjätunnus tai sähköposti ei kelpaa.

en: Invalid value %1$s for %2$s. Expected value should be between %3$s and %4$s.
fi:  %2$s:lla on väärä arvo %1$s. Arvon tulisi olla välillä %3$s ja %4$s.

en: Invalid value for background attachment.
fi: Virheellinen CSS background-attachment -arvo.

en: Invalid value for background position X.
fi: Virheellinen arvo taustakuvan X-sijainnille.

en: Invalid value for background position Y.
fi: Virheellinen arvo taustakuvan Y-sijainnille.

en: Invalid value for background repeat.
fi: Virheellinen CSS background-repeat -arvo.

en: Invalid value for background size.
fi: Taustan koko ei kelpaa.

en: Invalid value for select or count parameter. Cannot query actions.
fi: Valitse- tai laske ominaisuuden arvo ei kelpaa. Ei voi noutaa toimintoja.

en: Invalid value posted for %1$s. Allowed values: %2$s
fi: %1$s :lle annettu arvo ei kelpaa. Sallitut arvot: %2$s

en: Invalid value posted for %s
fi: %s:lle asetettu arvo ei kelpaa

en: Invalid value.
fi: Arvo ei kelpaa.

en: Invalid variation ID
fi: Muunnelman tunnus/ID ei kelpaa

en: Invalid webhook ID.
fi: Verkkotoimintokutsun tunnus/ID ei kelpaa.

en: Invalid webhook delivery ID.
fi: Verkkotoimintokutsun kohteen tunnus -ID- ei kelpaa.

en: Invalid webhook delivery.
fi: Verkkotoimintokutsun kohde ei kelpaa.

en: Invalid webhook.
fi: Verkkotoimintokutsu ei kelpaa.

en: Invalid widget type.
fi: Vimpaimen tyyppi ei ole kelvollinen.

en: Inventory
fi: Varasto

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
fi: Kutsu on lähetetty uudelle käyttäjälle. Käyttäjän pitää napsauttaa vahvistuslinkkiä ennen kuin käyttäjätunnus luodaan.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
fi: Kutsuviesti lähetettiin käyttäjälle. Varmistuslinkkiä pitää napsauttaa tullakseen lisätyksi sivustollesi.

en: Invitation was not sent.
fi: Kutsua ei lähetetty.

en: Invitation(s) sent.
fi: Kutsu(t) lähetetty.

en: Invite New
fi: Kutsu uusi

en: Invite New Users to Your Private Blog
fi: Kutsu uusia käyttäjiä yksityiseen blogiisi

en: Invite Sent!
fi: Kutsu lähetetty.

en: Invite up to 10 email addresses and/or WordPress.com usernames, separated by commas. Those needing a username will be sent instructions on how to create one.
fi: Kutsu enintään 10 sähköpostiosoitetta ja/tai Wordpress.com-käyttäjätunnusta, erotettuna pilkuilla. Käyttäjätunnusta tarvitseville lähetetään ohjeet sellaisen luomiseen.

en: Invite viewers to your blog
fi: Kutsu vierailijoita blogiisi

en: Invites
fi: Kutsut

en: Invoice for order #{order_number}
fi: Lasku tilaukselle nro. {order_number}

en: Invoice for order #{order_number} on {site_title}
fi: Tilauksen nro. {order_number} lasku {site_title} verkkokaupassa

en: Invoice for renewal order {order_number}
fi: Lasku tilauksen {order_number} uusimisesta

en: Invoice for renewal order {order_number} from {order_date}
fi: Lasku kestotilauksen {order_number} uusimisesta. Tilauspäivä: {order_date}

en: Invoice prefix
fi: Maksun etuliite

en: Iran, Islamic Republic of
fi: Iran, islamilainen tasavalta

en: Iranian rial
fi: Iranin rial IRR

en: Iraq
fi: Irak

en: Iraqi dinar
fi: Irakin dinaari IQD

en: Ireland
fi: Irlanti

en: Irish
fi: iiri

en: Is DomDocument class enabled?
fi: Onko DomDocument luokka käytössä?

en: Is GZip enabled?
fi: Onko GZip käytössä?

en: Is Jetpack VideoPress free?
fi: Onko JetPack VideoPress ilmainen?

en: Is SUHOSIN installed?
fi: Onko SUHOSIN asennettu?

en: Is SoapClient class enabled?
fi: Onko SoapClient luokka käytössä?

en: Is WordPress debug mode active?
fi: Onko  WordPress testaustila käytössä?

en: Is WordPress multisite?
fi: Onko WordPress monisivusto (multisite)?

en: Is a global attribute?
fi: Onko kaikkialla käytetty ominaisuus?

en: Is featured?
fi: On esittelyssä?

en: Is fsockopen/cURL enabled?
fi: Onko fsockopen/cURL käytössä?

en: Is log directory writable?
fi: Voidaanko lokin hakemistoon kirjoittaa?

en: Is mbstring enabled?
fi: Onko mbstring käytössä?

en: Is the Imagick library available?
fi: Onko Imagick-kirjasto käytettävissä?

en: Is the block dynamically rendered.
fi: Onko lohko dynaamisesti renderöity.

en: Is the connection to your store secure?
fi: Onko yhteys kauppaan turvattu?

en: Is the customer a paying customer?
fi: Onko asiakas maksava asiakas?

en: Is the product in stock?
fi: Onko tuotetta varastossa?

en: Is the product on sale?
fi: Onko tuote alennuksessa?

en: Is the product purchasable?
fi: Onko tuote ostettavissa?

en: Is there a storage limit?
fi: Onko olemassa tilarajoituksia?

en: Is there no link to us?
fi: Eikö tänne ole linkkejä?

en: Is this a multisite?
fi: Onko tämä multisite?

en: Is this site discouraging search engines?
fi: Pyytääkö sivusto hakukoneita olemaan indeksoimatta itseään?

en: Is this site using HTTPS?
fi: Käyttääkö sivusto HTTPS:ää?

en: Is this theme a child theme?
fi: Onko tämä teema alateema?

en: Is your site connected to WooCommerce.com?
fi: Onko sivustosi kytketty WooCommerce.com-sivustoon?

en: Isle of Man
fi: Mansaari

en: Israeli new shekel
fi: Israelin uusi sekeli ILS

en: It appears one or more database tables were missing. Attempting to re-create the missing table(s).
fi: Vaikuttaa siltä että yksi tai useampi tietokannan taulukko puuttuu. Yritetään luoda uudestaan puuttavat taulukot.

en: It does not look like your site has any menus yet. Want to build one? Click the button to start.
fi: Näyttää siltä, ettei sivustollasi ole vielä yhtään valikkoa. Haluatko rakentaa sellaisen? Paina painiketta aloittaaksesi.

en: It is %1$sstrongly recommended you do not change the Receiver Email address%2$s if you have active subscriptions with PayPal. Doing so can break existing subscriptions.
fi: On %1$svahvasti suositeltavaa, ettet vaihda vastaanottajan sähköpostiosoitetta%2$s, jos sinulla on aktiivisia kestotilauksia PayPalin kanssa. Tämä voi rikkoa olemassaolevia kestotilauksia.

en: It is a federated social network running on free open software on a myriad of computers across the globe. Many independent servers are interconnected and allow people to interact with one another. There's no one central site: you choose a server to register. This ensures some decentralization and sovereignty of data. Fediverse (also called Fedi) has no built-in advertisements, no tricky algorithms, no one big corporation dictating the rules. Instead we have small cozy communities of like-minded people. Welcome!
fi: Se on hajautettu sosiaalinen verkosto, joka toimii ilmaisilla avoimilla ohjelmistoilla lukemattomilla tietokoneilla ympäri maailmaa. Monet itsenäiset palvelimet ovat yhteydessä toisiinsa ja antavat ihmisten olla vuorovaikutuksessa toistensa kanssa. Ei ole yhtä keskitettyä sivustoa: valitset rekisteröitävän palvelimen. Tämä varmistaa jonkin verran tietojen hajauttamista ja suvereniteetin. Fediverse (kutsutaan myös Fediksi) ei sisällä sisäänrakennettuja mainoksia, ei hankalia algoritmeja, ei kukaan suuryritys sanele sääntöjä. Sen sijaan meillä on pieniä kodikkaita samanhenkisten ihmisten yhteisöjä. Tervetuloa!

en: It is possible for site maintainers to block all, or some, communication to other sites and services. If set up incorrectly, this may prevent plugins and themes from working as intended.
fi: Sivuston ylläpitäjät voivat estää kaikki tai osan yhteyksistä muihin palveluihin. Jos tämä tehdään väärin, se voi estää lisäosia tai teemoja toimimasta odotetulla tavalla.

en: It is up to search engines to honor this request.
fi: On hakukoneista kiinni, noudattavatko ne tätä kieltoa.

en: It is your own responsibility to ensure that your site complies with the relevant laws.
fi: On omalla vastuullasi varmistaa, että sivustosi noudattaa lakeja ja asetuksia.

en: It is your responsibility to write a comprehensive privacy policy, to make sure it reflects all national and international legal requirements on privacy, and to keep your policy current and accurate.
fi: Sinun vastuullasi on laatia kattava tietosuojaseloste, pitää se ajantasalla ja paikkansapitävänä sekä varmistaa, että se täyttää kaikki kansallisen ja kansainvälisen lainsäädännön tietosuojavaatimukset.

en: It looks like HTTPS is not supported for your website at this point.
fi: Näyttää siltä, että sivustosi ei tue HTTPS:ää tällä hetkellä.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
fi: Näyttää siltä että täällä ei ole mitään. Kokeilepa hakua?

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try one of the links below or a search?
fi: Näyttää siltä, että mitään ei löytynyt tästä osoitteesta. Koita navigoida alla olevista linkeistä tai etsiä haluamaasi.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try visiting %s directly?
fi: Näyttää siltä, että tästä osoitteesta ei löytynyt mitään. Voinet kokeilla alkuperäisen sivun %s osoitetta?

en: It looks like the Apache %s module is not installed.
fi: Näyttää siltä, että Apachen %s-moduulia ei ole asennettu.

en: It looks like the response did not come from this site.
fi: Näyttää siltä, että vastaus ei tullut tältä sivustolta.

en: It looks like this site has moved or is a duplicate site. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s has disabled automatic payments and subscription related emails on this site to prevent duplicate payments from a staging or test environment. %1$sWooCommerce Subscriptions%2$s considers %5$s%7$s%6$s to be the site's URL. %3$sLearn more &raquo;%4$s.
fi: Näyttää siltä, että tämä sivusto on siirretty tai on päällekkäinen sivusto. %1$sWooCommerce Tilaukset %2$s on poistanut käytöstä automaattiset maksut ja tähän sivustoon liittyvät tilaukseen liittyvät sähköpostit, joilla estetään vaiheiden tai testiympäristön päällekkäiset maksut. %1$sWooCommerce Tilaukset %2$s katsoo, että %5$s %7$s %6$s on sivuston URL-osoite. %3$slue lisää &raquo; %4$s.

en: It looks like you attempted to import your LiveJournal posts previously and got interrupted.
fi: Näyttää siltä, että yritit tuoda LiveJournalista sisältöä aiemmin, mutta toiminto keskeytyi.

en: It looks like you're using an insecure version of %s. Using an outdated browser makes your computer unsafe. For the best WordPress experience, please update your browser.
fi: Vaikuttaa siltä, että käytät turvatonta versiota selaimesta %s. Tämän selaimen käyttäminen altistaa tietokoneesi tietoturvauhille. Paremman käyttökokemuksen saamiseksi suosittelemme selaimen päivittämistä.

en: It looks like you're using an old version of %s. For the best WordPress experience, please update your browser.
fi: Vaikuttaa siltä, että käytät vanhaa versiota selaimesta %s. Paremman käyttökokemuksen saamiseksi suosittelemme selaimen päivittämistä.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
fi: Emme valitettavasti löytäneet etsimääsi. Ehkä hakutoiminnosta on apua.

en: It seems your network is running with Nginx web server. <a href="%s">Learn more about further configuration</a>.
fi: Näyttää siltä, että verkkosi käyttää Nginx-palvelinohjelmistoa. <a href="%s">Lue lisää asetuksista</a>.

en: It was already possible to change a subscription's next payment date, but some store managers wanted to provide a customer with an extended free trial or add an extra month to the expiration date. Now you can change all of these dates from the %sEdit Subscription%s screen.
fi: Aiemminkin oli mahdollista muuttaa seuraavan maksun päivää, mutta jotkut kauppiaat halusivat antaa asiakkaalle laajennetun ilmaisen kokeilujakson tai lisätä ylimääräinen kuukausi vanhentumispäivään. Nyt voit muuttaa kaikki nämä päivät %sMuokkaa kestotilaus%s -näytössä.

en: It was not possible to check your scheduled events
fi: Emme pystyneet tarkistamaan ajastettuja toimintoja

en: It was not possible to determine a valid cut-off time: %s.
fi: Ei voitu määrittää kelvollista katkaisuaikaa: %s.

en: It was not possible to synchronize download directories following the most recent update.
fi: Lataushakemistoja ei voitu synkronoida viimeisimmän päivityksen jälkeen.

en: It's now easier for your customers to buy more subscriptions!
fi: Asiakkaidesi on nyt helpompaa ostaa lisää tilauksia!

en: Italian
fi: italia

en: Italic
fi: Kursivointi

en: Italy
fi: Italia

en: Item
fi: Tuote

en: Item #%1$s stock increased from %2$s to %3$s.
fi: Tuotteen #%1$s varastoa lisätty määrästä %2$s määrään %3$s.

en: Item ID.
fi: Tuotteen tunnus/ID.

en: Item added.
fi: Kohde lisätty.

en: Item deleted.
fi: Kohde poistettu.

en: Item moved down
fi: Kohde siirretty alas

en: Item moved up
fi: Kohde siirretty ylös

en: Item not added.
fi: Kohdetta ei lisätty.

en: Item not updated.
fi: Kohdetta ei päivitetty.

en: Item updated.
fi: Kohde päivitetty.

en: Itemized
fi: Eriteltynä

en: Items
fi: Tuotteet

en: Items Purchased
fi: Ostetut tuotteet

en: Items Subtotal:
fi: Kohteiden välisumma:

en: Items deleted.
fi: Kohteet poistettu.

en: Items list
fi: Kohdelista

en: Items list navigation
fi: Kohdelistavalikko

en: Items sold
fi: Myydyt kohteet

en: Items sold.
fi: Kohteet myyty.

en: Ivory Coast
fi: Norsunluurannikko

en: JSON partial matching not supported in your environment. Please check your MySQL/MariaDB version.
fi: JSON-osittaissovitus ei ole tuettu ympäristössäsi. Tarkista MySQL/MariaDB -versiosi.

en: JSONP support is disabled on this site
fi: JSONP tuki ei ole käytössä tällä sivustolla

en: JSONP support is disabled on this site.
fi: JSONP-tuki ei ole käytössä tällä sivustolla.

en: Jamaica
fi: Jamaika

en: Jamaican dollar
fi: Jamaikan dollari JMD

en: Jammu and Kashmir
fi: Jammu ja Kashmir

en: Jan
fi: Tammi

en: January
fi: tammikuu

[ctx: January abbreviation]
en: Jan
fi: Tam

en: Japan
fi: Japani

en: Japanese
fi: japani

en: Japanese yen
fi: Japanin jeni JPY

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
fi: JavaScript on otettava käyttöön tämän toiminnon käyttämiseksi.

en: Jawa Barat
fi: Länsi-Jaava

en: Jawa Tengah
fi: Keski-Jaava

en: Jawa Timur
fi: Itä-Jaava

en: Jersey pound
fi: Jerseyn punta JEP

en: Jetpack Essential Features
fi: Jetpack Peruspaketti

en: Jetpack Logo
fi: Jetpack logo

en: Jetpack Monitor
fi: Jetpack-monitori

en: Jetpack Protect
fi: Jetpack Suojaus

en: Jetpack Settings
fi: Jetpack asetukset

en: Jetpack by WordPress.com
fi: Jetpackin on luonut WordPress.com

en: Jetpack essential features
fi: Jetpack Peruspaketti

en: Jetpack is not connected.
fi: Jetpack ei ole yhdistetty.

en: Jetpack is not installed or active.
fi: Jetpack-palvelua ei ole asennettu tai se ei ole käytössä.

en: Jetpack requires WordPress version %s or later.
fi: Jetpack vaatii WordPressin version %s tai uudemman.

[ctx: Jetpack: Action user takes to disconnect Jetpack site from .com]
en: Disconnect
fi: Katkaise

en: Job Listings
fi: Ilmoitukset

en: Join
fi: Liity

en: Join %s other subscriber | Join %s other subscribers
fi[0]: Liity %s tilaajan joukkoon
fi[1]: Liity %s tilaajien joukkoon

en: Join the 16 million customers who use Mailchimp. Sync list and store data to send automated emails, and targeted campaigns.
fi: Liity 16 miljoonan MailChimp-palvelun käyttäjän joukkoon. Synkronoi listat ja kaupan tiedot jotta voit lähettää automaattisia sähköposteja ja kohdistettuja kampanjoita.

en: Join the diverse WordPress contributor community and connect with other people who are passionate about maintaining a free and open web.
fi: Liity WordPress-avustajien yhteisöön ja verkostoidu ihmisten kanssa, jotka suhtautuvat intohimoisesti vapaan ja avoimen internetin ylläpitämiseen.

en: Joined %(month)s %(year)s
fi: Liittynyt %(month)s %(year)s

en: Jordan
fi: Jordania

en: Jordanian dinar
fi: Jordanian dinaari JOD

en: Jul
fi: Heinä

en: July
fi: heinäkuu

[ctx: July abbreviation]
en: Jul
fi: Hei

en: Jump to footnote reference %1$d
fi: Siirry alaviitteeseen %1$d

en: Jun
fi: Kesä

en: June
fi: kesäkuu

[ctx: June abbreviation]
en: Jun
fi: Kes

en: Just another %s site
fi: Uusi %s -sivusto

en: Just another WordPress site
fi: Ihan uusi WordPress-sivusto

en: Just another WordPress.com weblog
fi: Ihan uusi WordPress.com-blogi

en: Just now
fi: juuri nyt

en: Just to let you know &mdash; we've received your order #%s, and it is now being processed:
fi: Tiedoksi: &mdash; olemme vastaanottaneet #%s- tilauksen, ja se on nyt käsittelyssä:

en: Just to let you know &mdash; we've received your subscription renewal order #%s, and it is now being processed:
fi: Olemme vastaanottaneet tilauksesi uusimisen # %s ja sitä käsitellään nyt:

en: Justify
fi: Tasaa teksti molempiin reunoihin

en: Justify Text
fi: Tasaa teksti

en: Kalimantan Barat
fi: Länsi-Kalimantan

en: Kalimantan Selatan
fi: Etelä-Kalimantan

en: Kalimantan Tengah
fi: Keski-Kalimantan

en: Kalimantan Timur
fi: Itä-Kalimantan

en: Kalimantan Utara
fi: Pohjois-Kalimantan

en: Kazakhstan
fi: Kazakstan

en: Kazakhstani tenge
fi: Kazakstanin tenge KZT

en: Kebab-case unique identifier for the font family preset.
fi: Viivoilla eroteltu yksilöllinen tunniste fonttiperheen pohja-asetuksille.

en: Keep in mind that if you convert a category with child categories, the children become top-level orphans.
fi: Huomaathan, että avainsanoilla ei voi olla hierarkiaa. Ala-kategoriat muutetaan automaattisesti ylemmän tason avainsanoiksi.

en: Keep the focus on your site's brand by removing the WordPress.com footer branding.
fi: Säilytä huomio sivustosi brändissä poistamalla Wordpress-tavaramerkki sivuston alaosasta.

en: Keep this link private
fi: Pidä linkki yksityisenä

en: Keep widget settings and move it to the inactive widgets
fi: Säilytä vimpaimen asetukset ja siirrä se käytöstä poistettujen vimpaimien joukkoon.

en: Keep your account safe by adding a backup email address and phone number. If you ever have problems accessing your account, WordPress.com will use what you enter here to verify your identity.
fi: Pidä tilisi turvassa lisäämällä palautussähköpostiosoite ja puhelinnumero. Jos sinulla joskus ilmenee ongelmia kirjautua tilillesi, Wordpress.com käyttää syöttämiäsi tietoja varmistamaan identiteettisi.

en: Keep your customers informed with tracking notifications.
fi: Pidä asiakkaasi ajan tasalla seurantailmoituksilla.

en: Kenya
fi: Kenia

en: Kenyan shilling
fi: Kenian šillinki KES

en: Kepulauan Riau
fi: Riausaaret

en: Key
fi: Avain

en: Key details
fi: Avaimen tiedot

en: Keyboard Shortcuts
fi: Näppäinoikotiet

en: Keyboard users: When you are working in the visual editor, you can use %s to access the toolbar.
fi: Näppäimistön käyttäjät: Graafisessa editorissa voit siirtyä työkalupalkkiin näppäinyhdistelmällä %s.

en: Keywords
fi: Avainsanat

en: Khandyga
fi: Handyga

en: Khartoum
fi: Khartum

en: Khuzestan (خوزستان)
fi: Khuzestan  (خوزستان)

en: Kiev
fi: Kiova

en: Kilograms
fi: Kilogrammoja

en: Kind
fi: Laji

en: Klarna Checkout
fi: Klarna kassa

en: Klarna Checkout for WooCommerce
fi: Klarna Checkout WooCommercelle

en: Klarna Payments
fi: Klarna maksut

en: Klarna Payments for WooCommerce
fi: Klarna Payments WooCommercelle

en: Korea, Democratic People's Republic of
fi: Pohjois-Korea

en: Korea, Republic of
fi: Etelä-Korea

en: Korean
fi: korea

en: Krasnoyarsk
fi: Krasnojarsk

en: Kuwaiti dinar
fi: Kuwaitin dinaari KWD

en: Kyiv
fi: Kiova

en: Kyrgyzstan
fi: Kirgisia

en: Kyrgyzstani som
fi: Kirgisian som KGS

en: L/W/H
fi: p/l/k

en: Label
fi: Teksti

[ctx: Label for the button on the Masterbar to add a new domain]
en: Add
fi: Lisää

[ctx: Label to drag HTML form fields around to change their order in contact form builder]
en: move
fi: siirrä

en: Lakshadeep
fi: Lakshadweep

en: Landmark
fi: Maamerkki

en: Language
fi: Kieli

en: Language this blog is primarily written in.
fi: Tämän blogin sisällön pääasiallinen kieli.

en: Language:
fi: Kieli:

en: Languages
fi: Kielet

en: Lao People's Democratic Republic
fi: Laosin demokraattinen kansantasavalta

en: Lao kip
fi: Laosin kip LAK

en: Large
fi: Iso

en: Large (128 pixels)
fi: Suuri (128 pikseliä)

en: Large size
fi: Suuri

en: Large size image height
fi: Suuren kuvan korkeus

en: Large size image width
fi: Suuren kuvan leveys

en: Last 12 months
fi: Viimeisimmät 12 kuukautta

en: Last 24 hours
fi: Viimeisimmät 24 tuntia

en: Last 3 months
fi: Viimeisimmät 3 kuukautta

en: Last 31 days
fi: Viimeisimmät 31 päivää

en: Last 7 Days
fi: Viimeiset 7 päivää

en: Last 7 days
fi: Viimeisimmät 7 päivää

en: Last Active
fi: Viimeksi käyty

en: Last IP
fi: Viimeisin IP-osoite

en: Last Login
fi: Edellinen kirjautuminen

en: Last Modified
fi: Viimeksi muokattu

en: Last Month
fi: Viime kuukausi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Last Order Date
fi: Viimeisin tilauspäivä

en: Last Order Date: %s
fi: Viimeisin tilauspäivä: %s

en: Last Order: %s
fi: Viimeinen tilaus: %s

en: Last Post
fi: Viimeinen artikkeli

en: Last Updated
fi: Viimeksi päivitetty

en: Last Used
fi: Viimeksi käytetty

en: Last access
fi: Edellinen käynti

en: Last day of the month
fi: Kuun viimeinen päivä

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
fi: Viimeksi muokannut %1$s. %2$s %3$s.

en: Last edited on %1$s at %2$s
fi: Viimeksi muokattu  %1$s kello %2$s.

en: Last modified:
fi: Viimeksi muokattu:

en: Last month
fi: Edell. kuukausi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Last name (optional)
fi: Sukunimi (valinnainen)

en: Last name for the user.
fi: Käyttäjän sukunimi.

en: Last name.
fi: Sukunimi:

en: Last order
fi: Viimeisin tilaus

en: Last order ID.
fi: Tuoreimman tilauksen tilausnumero.

en: Last order data.
fi: Tuoreimman tilauksen tiedot.

en: Last page
fi: Viimeinen sivu

en: Last recorded error:
fi: Viimeisin kirjattu virhe:

en: Last updated
fi: Päivitetty

en: Last updated %(ago)s
fi: Viimeksi päivitetty %(ago)s

en: Last updated: %s
fi: Päivitetty: %s

en: Last warning, are you sure?
fi: Viimeinen varoitus, oletko varma?

en: Last week
fi: Edellinen viikko

en: Latest
fi: Viimeisimmät

en: Latest Drafts
fi: Viimeisimmät luonnokset

en: Latest Post
fi: Viimeisin artikkeli

en: Latest Posts
fi: Viimeisimmät artikkelit

en: Latest activity
fi: Tuoreimmat tapahtumat

en: Latest version of theme.
fi: Teeman uusin versio.

en: Latitude
fi: Leveysaste

en: Latvian
fi: latvia

en: Layout
fi: Asettelu

en: Leaderboard ID.
fi: Tulostaulun tunnus/ID.

en: Learn More
fi: Lue lisää

en: Learn WordPress
fi: Opi WordPressiä

en: Learn about block themes
fi: Lue lisää lohkoteemoista

en: Learn how to <a href="%s" class="update-browser-link">browse happy</a>
fi: Opi kuinka voit <a href="%s" class="update-browser-link">selata iloisesti ja huolettomasti</a> internetissä

en: Learn how to configure the Authorization header.
fi: Opi kuinka Authorization-otsake määritetään.

en: Learn how to hook the WP-Cron into the System Task Scheduler.
fi: Opi liittämään WP-Cron System Task Scheduleriin.

en: Learn how to update
fi: Opi kuinka päivitetään

en: Learn how to upgrade
fi: Opi kuinka päivitetään

en: Learn more
fi: Lue lisää

en: Learn more about CSS
fi: Lue lisää CSS:stä

en: Learn more about XML sitemaps.
fi: Lue lisää XML-sivukartoista.

en: Learn more about coupons
fi: Lue lisää kupongeista

en: Learn more about debugging in WordPress.
fi: Lue lisää virheiden löytämisestä WordPressissä.

en: Learn more about how usage tracking works, and how you'll be helping in our <a href="%1$s" target="_blank">usage tracking documentation</a>.
fi: Opi lisää kuinka käytön seuranta toimii, ja kuinka autat meidän<a href="%1$s" target="_blank">käytön seuranta ohjeistusta</a>.

en: Learn more about orders
fi: Lue lisää tilauksista

en: Learn more about page cache
fi: Lue lisää sivuvälimuistista

en: Learn more about persistent object caching.
fi: Lue lisää pysyvästä oliovälimuistista.

en: Learn more about roles
fi: Opi lisää rooleista

en: Learn more about shipping zones
fi: Lue lisää toimitusvyöhykkeistä

en: Learn more about templates
fi: Lue lisää pohjista/mallineista

en: Learn more about the %s version.
fi: Lue lisää versiosta %s.

en: Learn more about the new %sView Subscription page%s.
fi: Lue lisää uudesta %sNäytä kestotilausten sivusta%s.

en: Learn more about the new %smultiple subscriptions%s feature.
fi: %sLue lisää jatkuvien tilausten hallinnasta%s.

en: Learn more about troubleshooting WordPress.
fi: Lue lisää ongelmatilanteiden ratkaisemisesta WordPressissä.

en: Learn more about updates
fi: Lue lisää päivityksistä

en: Learn more about updating PHP
fi: Lue lisää PHP:n version päivittämisestä

en: Learn more about using {{a}}Google Analytics with WordPress.com{{/a}}.
fi: Lisätietoja {{a}}Google Analyticsin käyttämisestä WordPress.comin kanssa{{/a}}.

en: Learn more about verifying your domain
fi: Lue lisää verkkotunnuksen vahvistamisesta

en: Learn more about what WordPress requires to run.
fi: Lue lisää mitä WordPress vaatii toimiakseen.

en: Learn more about why you should use HTTPS
fi: Lue miksi on syytä käyttää HTTPS:ää

en: Learn more about your domain
fi: Lue lisää verkkotunnuksestasi

en: Learn more here
fi: Lue lisää täältä

en: Learn more.
fi: Lue lisää

en: Leave Blog
fi: Jätä blogi

en: Leave a Comment
fi: Jätä kommentti

en: Leave a Comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
fi: Jätä kommentti<span class="screen-reader-text"> artikkeliin %s</span>

en: Leave a Reply
fi: Vastaa

en: Leave a Reply to %s
fi: Vastaa käyttäjälle %s

en: Leave a comment
fi: Jätä kommentti

en: Leave a reply
fi: Vastaa

en: Leave a reply to %s
fi: Jätä kommentti %s

en: Leave blank for unlimited re-downloads.
fi: Jätä tyhjäksi, jos et halua rajoitta latausten määrää.

en: Leave blog
fi: Jätä blogi

en: Leave this box unchecked if you do not want to see suggested extensions.
fi: Kun et halua nähdä ehdotuksia laajennuksista, jätä tämä valintaruutu tyhjäksi.

en: Lebanese pound
fi: Libanonin punta LBP

en: Lebanon
fi: Libanon

en: Left
fi: Vasemmalle

en: Left Sidebar
fi: Vasen sivupalkki

en: Left with space
fi: Vasemmalla, välilyönti välissä

en: Legacy API
fi: Vanha API-rajapinta

en: Legacy API v3 (deprecated)
fi: Vanha rajapinta/API v3 (vanhentunut)

en: Legacy shipping methods (flat rate, international flat rate, local pickup and delivery, and free shipping) are deprecated but will continue to work as normal for now. <b><em>They will be removed in future versions of WooCommerce</em></b>. We recommend disabling these and setting up new rates within shipping zones as soon as possible.
fi: Vanhoja toimitustapoja (kiinteä toimitusmaksu, kansainvälinen toimitus - kiinteä hinta, paikallinen nouto ja toimitus ja maksuton toimitus) ei suositella käytettäväksi mutta ne toimivat toistaiseksi. <b><em>Ne tullaan poistamaan tulevista WooCommerce-versioista</em></b>. Suosittelemme että ne poistetaan käytöstä ja toimitusvyöhykkeitä käyttäen tehdään uudet mahdollisimman nopeasti.

[ctx: Legend label in stats post trends visualization]
en: Fewer Posts
fi: Vähemmän artikkeleita

[ctx: Legend label in stats post trends visualization]
en: More Posts
fi: Enemmän artikkeleita

en: Length
fi: Pituus

en: Length (%s)
fi: Pituus (%s)

en: Length x width x height in decimal form
fi: Pituus x leveys x korkeus desimaali muodossa

en: Length:
fi: Pituus:

en: Lesotho loti
fi: Lesothon Loti LSL

en: Let's go!
fi: Aloitetaan!

en: Lets you charge a fixed rate for shipping.
fi: Voit veloittaa toimituksesta kiinteän maksun.

en: Letter
fi: Kirjain

en: Level
fi: Taso

en: Liberian dollar
fi: Liberian dollari LRD

en: Library
fi: Mediakirjasto

en: Libyan dinar
fi: Libyan dinaari LYD

en: Lifetime Subscription
fi: Elinikäinen tilaus

en: Lifetime Value from Subscriptions %s
fi: Kestotilausten Elinkaariarvo %s

en: Light
fi: Vaalea

en: Like
fi: Tykkää

en: Like this:
fi: Tykkää tästä:

en: Liked
fi: tykätty

en: Likely direct inclusion of %1$s in order to use %2$s. This is very wrong. Hook the %2$s call into the %3$s action instead.
fi: Tämä näyttäisi suoralta %1$s:n sisällyttämiseltä funktion %2$s käyttämiseksi. Tämä on kamalalla tavalla väärin. Koukuta sen sijaan %2$s toimintoon %3$s.

en: Likely direct inclusion of wp-admin/includes/template.php in order to use add_meta_box(). This is very wrong. Hook the add_meta_box() call into the add_meta_boxes action instead.
fi: Tiedostoon wp-admin/includes/template.php on viitattu suoraan luultavasti add_meta_box() -kutsun käyttämiseksi. Tämä on väärin! Lisää sen sijaan add_meta_box() -kutsu add_meta_boxes-koukkuun.

en: Likes
fi: Tykkäykset

en: Likes Notifications
fi: Tykkäysilmoitukset

en: Likes and Shares
fi: Tykkäykset ja jaot

en: Likes on my comments
fi: Tykkäykset kommenteilleni

en: Likes on my posts
fi: Tykkäykset artikkeleihini

en: Limit response to comments published after a given ISO8601 compliant date.
fi: Rajoita tulokset artikkeleihin, jotka on julkaistu annetun ISO8601-yhteensopivan päivämäärän jälkeen.

en: Limit response to comments published before a given ISO8601 compliant date.
fi: Rajoita tulokset kommentteihin, jotka on julkaistu annettua ISO8601-yhteensopivaa päivämäärää ennen.

en: Limit response to objects excluding emails.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa sivuutetaan sähköposteja.

en: Limit response to objects excluding specific countries.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa sivuutetaan tietyt maat.

en: Limit response to objects excluding specific names.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa sivuutetaan tiettyjä nimiä.

en: Limit response to objects excluding specific usernames.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa sivuutetaan tiettyjä käyttäjätunnuksia.

en: Limit response to objects including emails.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa sisällytetään sähköposteja.

en: Limit response to objects last active after (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin jotka viimeksi aktiivisia myöhemmin tai sama kuin päiväys annettuna ISO8601 muodossa.

en: Limit response to objects last active before (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin jotka viimeksi aktiivisia aiemmin tai sama kuin päiväys annettuna ISO8601 muodossa.

en: Limit response to objects last active between two given ISO8601 compliant datetime.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin jotka viimeksi aktiivisia kahden ISO8601 muodossa annetun päiväyksen välisenä aikana.

en: Limit response to objects registered after (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
fi: Rajoita tulokset kohteisiin jotka rekisteröity myöhemmin tai sama kuin päiväys annettuna ISO8601 muodossa.

en: Limit response to objects registered before (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
fi: Rajoita tulokset kohteisiin jotka rekisteröity aiemmin tai sama kuin päiväys annettuna ISO8601 muodossa.

en: Limit response to objects that don't have a specified ip address.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joilla ei ole tiettyä IP-osoitetta.

en: Limit response to objects that don't have the specified customer ids.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joilla ei ole tiettyä asiakkaan tunnusta/ID.

en: Limit response to objects that don't have the specified user ids.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joilla ei ole tiettyä käyttäjän tunnusta/ID.

en: Limit response to objects that have a specified ip address.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joilla on tietty IP-osoite.

en: Limit response to objects that have the specified customer ids.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joilla on tietty asiakkaan tunnus/ID.

en: Limit response to objects that have the specified user ids.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joilla on tietty käyttäjän tunnus/ID.

en: Limit response to objects with a customer field containing the search term. Searches the field provided by `searchby`.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa asiakas kenttä sisältää etsityn sanan. Etsii kentästä joka annettu kohdassa `searchby` (etsi täältä).

en: Limit response to objects with a total order spend between two given numbers.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa tilauksen kokonaiskulutus on kahden annetun luvun välissä.

en: Limit response to objects with a total order spend greater than or equal to given number.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa tilauksen kokonaiskulutus on enemmän kuin tai sama kuin annettu luku.

en: Limit response to objects with a total order spend less than or equal to given number.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa tilauksen kokonaiskulutus on vähemmän kuin tai sama kuin annettu luku.

en: Limit response to objects with an average order spend between two given numbers.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa tilauksen keskimääräinen arvo on kahden annetun luvun välissä.

en: Limit response to objects with an average order spend greater than or equal to given number.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa tilauksen keskimääräinen arvo on enemmän kuin tai sama kuin annettu luku.

en: Limit response to objects with an average order spend less than or equal to given number.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa tilauksen keskimääräinen arvo on vähemmän kuin tai sama kuin annettu luku.

en: Limit response to objects with an order count between two given integers.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa tilausten lukumäärä on kahden annetun luvun välissä.

en: Limit response to objects with an order count greater than or equal to given integer.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa tilausten lukumäärä on enemmän kuin tai sama kuin annettu luku.

en: Limit response to objects with an order count less than or equal to given integer.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa tilausten lukumäärä on vähemmän kuin tai sama kuin annettu luku.

en: Limit response to objects with last order after (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joiden viimeisin tilaus on joko myöhemmin tai sama kuin päiväys annettuna ISO8601 muodossa.

en: Limit response to objects with last order before (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joiden viimeisin tilaus on ennen tai sama kuin päiväys annettuna ISO8601 muodossa.

en: Limit response to objects with specific countries.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa tietyt maat.

en: Limit response to objects with specific names.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa tiettyjä nimiä.

en: Limit response to objects with specific usernames.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa tiettyjä käyttäjätunnuksia.

en: Limit response to posts modified after a given ISO8601 compliant date.
fi: Rajoita vastaus julkaisuihin, joita on muokattu annetun ISO8601-yhteensopivan päiväyksen jälkeen.

en: Limit response to posts modified before a given ISO8601 compliant date.
fi: Rajoita vastaus julkaisuihin, joita on muokattu ennen annettua ISO8601-yhteensopivaa päiväystä.

en: Limit response to posts published after a given ISO8601 compliant date.
fi: Rajoita tulokset artikkeleihin, jotka on julkaistu annetun ISO8601-yhteensopivan päivämäärän jälkeen.

en: Limit response to posts published before a given ISO8601 compliant date.
fi: Rajoita tulokset artikkeleihin, jotka on julkaistu annettua ISO8601-yhteensopivaa päivämäärää ennen.

en: Limit response to resources created after a given ISO8601 compliant date.
fi: Rajoita vastaus resursseihin, jotka julkaistiin annetun ISO8601-yhteensopivan päiväyksen jälkeen.

en: Limit response to resources created before a given ISO8601 compliant date.
fi: Rajoita vastaus resursseihin jotka luotu aiemmin kuin päiväys annettuna ISO8601 muodossa.

en: Limit response to resources published after a given ISO8601 compliant date.
fi: Rajoita tulokset resursseihin jotka on julkaistu ISO8601-muotoa noudattavan päiväksen jälkeen.

en: Limit response to resources published before a given ISO8601 compliant date.
fi: Rajoita tulokset resursseihin jotka on julkaistu ennen ISO8601-muotoilua noudattavaa päiväystä.

en: Limit response to resources with orders published after a given ISO8601 compliant date.
fi: Rajoita vastaus resursseihin jotka liittyvät tilauksiin jotka julkaistu myöhemmin kuin päiväys annettuna ISO8601 muodossa.

en: Limit response to resources with orders published before a given ISO8601 compliant date.
fi: Rajoita vastaus resursseihin jotka liittyvät tilauksiin jotka julkaistu aiemmin tai sama kuin päiväys annettuna ISO8601 muodossa.

en: Limit response to reviews published before a given ISO8601 compliant date.
fi: Rajoita vastaus arviointeihin jotka julkaistu ennen annettua päiväystä ISO8601 muodossa.

en: Limit response to specific fields. Defaults to all fields.
fi: Rajoita vastaus tiettyihin kenttiin. Oletuksena kaikki kentät.

en: Limit response to specific report stats. Allowed values: %s.
fi: Rajoita vastaus tiettyihin raporttitilastoihin. Sallitut arvot: %s.

en: Limit result set based on relationship between multiple taxonomies.
fi: Rajoita tuloksia useampien luokittelujen välisten suhteiden perusteella.

en: Limit result set to all items except those of a particular parent ID.
fi: Rajaa tulokset kohteisiin, joiden vanhemmalla ei ole tiettyä id:tä.

en: Limit result set to all items that have the specified term assigned in the categories taxonomy.
fi: Rajoita vastaus kaikkiin kohteisiin joihin on kohdistettu tietty termi osastojen luokittelussa.

en: Limit result set to all items that have the specified term assigned in the taxes taxonomy.
fi: Rajoita vastaus kaikkiin kohteisiin joihin on kohdistettu tietty termi verojen luokittelussa.

en: Limit result set to attachments of a particular MIME type.
fi: Rajaa tulokset tietyn MIME-tyypin liitetiedostoihin.

en: Limit result set to attachments of a particular media type.
fi: Rajaa tulokset tietyn mediatyypin liitetiedostoihin.

en: Limit result set to blocks matching the search term.
fi: Rajoita hakusanalla löytyvien lohkojen määrää.

en: Limit result set to comments assigned a specific status. Requires authorization.
fi: Rajaa tulokset kommentteihin, joille on asetettu tietty tila. Vaatii tunnistautumisen.

en: Limit result set to comments assigned a specific type. Requires authorization.
fi: Rajaa tulokset kommentteihin, joille on asetettu tietty tyyppi. Vaatii tunnistautumisen.

en: Limit result set to comments assigned to specific post IDs.
fi: Rajaa tulokset kommentteihin, joille on asetettu tietty artikkeli-ID.

en: Limit result set to comments assigned to specific user IDs. Requires authorization.
fi: Rajaa tulokset kommentteihin, jotka on liitetty tiettyihin käyttäjä-ID:isiin. Vaatii tunnistautumisen.

en: Limit result set to comments of specific parent IDs.
fi: Rajaa tulokset kommentteihin, joilla on tiettyjen vanhempien ID.

en: Limit result set to coupons assigned specific coupon IDs.
fi: Rajoita vastaus kuponkeihin jotka on kohdistettu tiettyjen kuponkien tunnukseen/ID.

en: Limit result set to featured products.
fi: Rajoita tuotteiden tulosjoukko esittelyssä olevien mukaan.

en: Limit result set to items assigned a stock report type.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joihin on kohdistettu varastoraportin laji.

en: Limit result set to items assigned one or more tax rates.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joihin on kohdistettu yksi tai useampi vero.

en: Limit result set to items except those with specific terms assigned in the %s taxonomy.
fi: Rajaa tulos sisältämään kaikki kohteet lukuun ottamatta niitä, joilla on nimetty termi taksonomiassa %s.

en: Limit result set to items that are sticky.
fi: Rajaa tulokset kiinnitettyihin kohteisiin.

en: Limit result set to items that don't have the specified coupon(s) assigned.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joille ei ole kohdistettu tiettyä kuponkia.

en: Limit result set to items that don't have the specified order ids.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joilla ei ole tiettyä tilauksen tunnusta/ID.

en: Limit result set to items that don't have the specified order status.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joilla ei ole tiettyä tilauksen tilaa.

en: Limit result set to items that don't have the specified product(s) assigned.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joihin ei ole kohdistettu tiettyä tuotetta(tuotteita).

en: Limit result set to items that don't have the specified tax rate(s) assigned.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joille ei ole kohdistettu tiettyä veron määrää.

en: Limit result set to items that have the specified coupon(s) assigned.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joille on kohdistettu tietty kuponki.

en: Limit result set to items that have the specified order ids.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joilla on tietty tilauksen tunnus/ID.

en: Limit result set to items that have the specified order status.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joilla on tietty tilauksen tila.

en: Limit result set to items that have the specified product(s) assigned.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joihin on kohdistettu tietty tuote(tuotteita).

en: Limit result set to items that have the specified rate ID(s) assigned.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joihin on kohdistettu tietty veron määrän tunnus/ID.

en: Limit result set to items that have the specified tax rate(s) assigned.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joille on kohdistettu tietty veron määrä.

en: Limit result set to items with particular parent IDs.
fi: Rajaa tulokset kohteisiin, joiden vanhemmalla on jokin määritellyistä id:istä.

en: Limit result set to items with specific terms assigned in the %s taxonomy.
fi: Rajoita tulos kohteisiin, joilla on tiettyjä termejä asetettuna taksonomiaan %s.

en: Limit result set to orders assigned a specific customer.
fi: Rajoita tulosjoukko tilauksiin joissa on tietty asiakas.

en: Limit result set to orders assigned a specific product.
fi: Rajoita tulosjoukko tilauksiin joissa on tietty tuote.

en: Limit result set to orders assigned a specific status.
fi: Rajoita tulosjoukko tilauksiin joilla on tietty tila.

en: Limit result set to orders matching part of an order number.
fi: Rajoita vastaus tilauksiin jotka vastaavat osaa tilausnumerosta.

en: Limit result set to orders which have specific statuses.
fi: Rajoita tulosjoukko tilauksiin joilla on tietty tila.

en: Limit result set to posts assigned one or more statuses.
fi: Rajaa tulokset artikkeleihin, joilla yksi tai useampi tila.

en: Limit result set to posts assigned to specific authors.
fi: Rajaa tulokset tiettyjen kirjoittajien artikkeleihin.

en: Limit result set to posts with a specific menu_order value.
fi: Rajaa tulokset tiettyyn menu_order-arvoon.

en: Limit result set to posts with one or more specific slugs.
fi: Rajaa tulokset artikkeleihin joilla on yksi tai useampi polkutunnus.

en: Limit result set to products assigned a specific category ID.
fi: Rajoita tulosjoukko tietyn osaston/ID tuotteisiin.

en: Limit result set to products assigned a specific shipping class ID.
fi: Rajoita tulosjoukko tuotteisiin joilla on tietty toimitusluokka/ID.

en: Limit result set to products assigned a specific status.
fi: Rajoita tulosjoukko tuotteisiin joilla on tietty tila.

en: Limit result set to products assigned a specific tag ID.
fi: Rajoita tulosjoukko tuotteisiin joilla on tietty avainsana/ID.

en: Limit result set to products assigned a specific type.
fi: Rajoita tulosjoukko tietyn lajisiin tuotteisiin.

en: Limit result set to products based on a maximum price.
fi: Rajoita tuotteiden tulosjoukko korkeimman hinnan mukaan.

en: Limit result set to products based on a minimum price.
fi: Rajoita tuotteiden tulosjoukko alimman hinnan mukaan.

en: Limit result set to products in stock or out of stock.
fi: Rajoita tuotteiden tulosjoukko varastossa tai loppu varastosta mukaan.

en: Limit result set to products on sale.
fi: Rajoita tuotteiden tulosjoukko alennuksessa olevien mukaan.

en: Limit result set to products with a certain average rating.
fi: Rajoita vastaus tuotteisiin joilla tietty keskimääräinen arvostelu.

en: Limit result set to products with a specific SKU.
fi: Rajoita tulosjoukko tuotteisiin joilla on tietty tuotetunnus/SKU.

en: Limit result set to products with a specific attribute term ID (required an assigned attribute).
fi: Rajoita tulosjoukkot tuotteisiin joilla on tietty ominaisuuden arvo (edellyttää asetettua ominaisuutta).

en: Limit result set to products with a specific attribute.
fi: Rajoita tulosjoukko tuotteisiin joilla on tietty ominaisuus.

en: Limit result set to products with a specific attribute. Use the taxonomy name/attribute slug.
fi: Rajoita tulokset tuotteisiin joilla tietty ominaisuus. Käytä luokittelunimeä tai ominaisuuden polkutunnusta.

en: Limit result set to products with a specific slug.
fi: Rajoita tulosjoukko niihin tuotteisiin joilla on tietty polkutunnus.

en: Limit result set to products with a specific tax class.
fi: Rajoita tuotteiden tulosjoukko tietyn veroluokan mukaan.

en: Limit result set to products with selected global attributes.
fi: Rajoita vastaus tuotteisiin joilla valitut globaalit ominaisuudet.

en: Limit result set to products with specific SKU(s). Use commas to separate.
fi: Rajaa tulosjoukko tuotteisiin joilla tietty tuotetunnus (SKU). Jos useita, erota pilkulla.

en: Limit result set to products with specific slug(s). Use commas to separate.
fi: Rajoita tulosjoukko tuotteisiin, joissa on tiettyjä polkutunnuksia. Käytä pilkkuja erottaaksesi.

en: Limit result set to products with specified stock status.
fi: Rajoita tuotteiden tulosjoukko tietyn varastotilanteen mukaan.

en: Limit result set to resources assigned to a specific product.
fi: Rajoita tulosjoukko niihin resursseihin jotka on liitetty tiettyyn tuotteeseen.

en: Limit result set to resources with a specific code.
fi: Rajoita tulosjoukko resursseihin joilla on tietty koodi.

en: Limit result set to resources with a specific email.
fi: Rajoita tulosjoukko resursseihin joissa on tietty sähköpostiosoite.

en: Limit result set to resources with a specific role.
fi: Rajoita tulosjoukko resursseihin joilla on tietty rooli.

en: Limit result set to resources with a specific slug.
fi: Rajoita tulosjoukko niihin resursseihin joilla on tietty polkutunnus.

en: Limit result set to returning or new customers.
fi: Rajoita vastaus joko toistuviin tai uusiin asiakkaisiin.

en: Limit result set to reviews assigned a specific status.
fi: Rajoita arviointien tulosjoukko tietyn tilan mukaan.

en: Limit result set to reviews assigned to specific product IDs.
fi: Rajoita arviointien tulosjoukko tietyn tuotetunnuksen/ID mukaan.

en: Limit result set to reviews assigned to specific user IDs.
fi: Rajoita arviointien tulosjoukko tietyn käyttäjätunnuksen/ID mukaan.

en: Limit result set to specific IDs.
fi: Rajaa tulokset tiettyihin ID:ihin.

en: Limit result set to specific ids.
fi: Rajoita tulosjoukko tiettyihin tunnuksiin/ID.

en: Limit result set to specific types of refunds.
fi: Rajoita vastaus tietynlaisiin hyvityksiin.

en: Limit result set to terms assigned to a specific parent.
fi: Rajaa tulokset tiettyyn ylätasoon liittymisen mukaan.

en: Limit result set to terms assigned to a specific post.
fi: Rajaa tulokset termeihin, jotka liittyvät tiettyyn artikkeliin.

en: Limit result set to terms with one or more specific slugs.
fi: Rajaa tulokset termeihin yhdellä tai useammalla polkutunnuksella.

en: Limit result set to that from a specific author email.
fi: Rajoita tulosjoukko tietyn kirjoittajan sähköpostin mukaan.

en: Limit result set to that from a specific author email. Requires authorization.
fi: Rajaa tulokset tietyllä kirjoittajan sähköpostiosoitteella. Vaatii tunnistautumisen.

en: Limit result set to themes assigned one or more statuses.
fi: Rajaa tuloksia teeman tilan perusteella.

en: Limit result set to those of particular parent IDs.
fi: Rajoita tulosjoukko niihin joilla on tietty ylemmän tason tunnus/ID.

en: Limit result set to users matching at least one specific capability provided. Accepts csv list or single capability.
fi: Rajaa tulokset koskemaan vähintään yhtä annettua käyttöoikeutta. Hyväksyy csv-luettelon tai yksittäisen käyttöoikeuden.

en: Limit result set to users matching at least one specific role provided. Accepts csv list or single role.
fi: Rajaa tulokset koskemaan vähintään yhtä annettua roolia. Hyväksyy csv-luettelon tai yksittäisen roolin.

en: Limit result set to users who are considered authors.
fi: Rajoita tulokset niihin, jotka ovat sivuston kirjoittajia.

en: Limit result set to users who have published posts.
fi: Rajoita tulokset niihin, jotka ovat julkaisseet artikkeleita.

en: Limit result set to users with one or more specific slugs.
fi: Rajaa tulokset käyttäjiin yhdellä tai useammalla tietyllä polkutunnuksella.

en: Limit result set to webhooks assigned a specific status.
fi: Rajoita tulosjoukko verkkotoimintokutsuihin joilla on tietty tila.

en: Limit result to customers or internal notes.
fi: Rajoita tulokset asiakkaisiin tai sisäisiin muistiinpanoihin.

en: Limit result to items from the specified categories.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin tietyistä osastoista.

en: Limit result to items with specified customer ids.
fi: Rajoita tulokset kohteisiin joissa tietty asiakastunnus/ID.

en: Limit result to items with specified product ids.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joilla on tiettyjä tuotetunnus/ID.

en: Limit result to items with specified variation ids.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joilla on tiettyjä muunnelman tunnus/ID.

en: Limit results to coupons with codes matching a given string.
fi: Rajoita vastaus kuponkeihin joiden koodi vastaa tiettyä merkkijonoa.

en: Limit results to items of an object type.
fi: Rajaa tuloksia yhden oliotyypin kohteisiin.

en: Limit results to items of one or more object subtypes.
fi: Rajaa tuloksia yhteen tai useampaan olion alatyyppiin.

en: Limit results to taxonomies associated with a specific post type.
fi: Rajaa tuloksiin taksonomioihin, jotka liittyvät tiettyyn sisältötyyppiin.

en: Limit results to those matching a category ID.
fi: Rajaa tulokset niihin, jotka täsmäävät kategorian ID:hen.

en: Limit results to those matching a keyword ID.
fi: Rajaa tulokset niihin, jotka täsmäävät avainsanan ID:hen.

en: Limit results to those matching a pattern (slug).
fi: Rajaa tulokset niihin, jotka täsmäävät lohkomalliin (polkutunnus).

en: Limit results to those matching a string.
fi: Rajaa tulokset niihin, jotka täsmäävät merkkijonoon.

en: Limit stats fields to the specified items.
fi: Rajaa tilastojen kentät määriteltyihin nimikkeisiin

en: Limit subscription
fi: Rajoita kestotilausta

en: Limit to one active subscription
fi: Rajoita yhteen aktiiviseen kestotilaukseen

en: Limit to one of any status
fi: Rajoita yhteen kestotilaukseen (millä tahansa tilalla)

en: Limit to specific ZIP/postcodes
fi: Rajoita tiettyihin postinumeroihin

en: Limit to the specified post id.
fi: Rajaa tiettyyn artikkelin tunnisteeseen (ID).

en: Limit to the specified template part area.
fi: Rajoita tiettyyn sivupohjan osien alueeseen.

en: Limit usage to X items
fi: Rajoita käyttö X tuotteeseen

en: Limited use coupon "%1$s" removed from subscription. It has been used %2$d time. | Limited use coupon "%1$s" removed from subscription. It has been used %2$d times.
fi[0]: Kupongin "%1$s" käyttöä on rajattu. Sitä on käytetty %2$d kerran.
fi[1]: Kupongin "%1$s" käyttöä on rajattu. Sitä on käytetty %2$d kertaa.

en: Limits results to plugins with the given status.
fi: Rajoita tulokset määrätyn tilan omaaviin lisäosiin.

en: Line Height
fi: Rivin korkeus

en: Line item meta data.
fi: Tuoterivien meta-tiedot.

en: Line items data.
fi: Tuoterivien tiedot.

en: Line subtotal (before discounts).
fi: Rivien välisumma (ennen alennuksia).

en: Line subtotal tax (before discounts).
fi: Rivien verojen välisumma (ennen alennuksia).

en: Line subtotal tax.
fi: Rivien verot yhteensä.

en: Line taxes.
fi: Rivin verot.

en: Line total (after discounts).
fi: Rivit yhteensä (alennusten jälkeen).

en: Line total tax (after discounts).
fi: Rivien verot yhteensä (alennusten jälkeen).

en: Link
fi: Linkki

en: Link CSS Class
fi: Linkin CSS-luokka

en: Link Categories
fi: Linkkien kategoriat

en: Link Category
fi: Kategoria

en: Link ID
fi: Linkin ID

en: Link Image To:
fi: Linkitä kuva:

en: Link Rel
fi: Linkin rel

en: Link Relationship (XFN)
fi: Linkkisuhde (XFN)

en: Link Target
fi: Linkin kohde

en: Link Text
fi: Linkkiteksti

en: Link To
fi: Linkin kohde

en: Link URL
fi: Linkin URL

en: Link URL:
fi: Linkin URL:

en: Link Visibility
fi: Linkkien näkyvyys

en: Link added.
fi: Linkki lisätty.

[ctx: Link anchor (TinyMCE)]
en: Anchor
fi: Ankkuri

[ctx: Link anchors (TinyMCE)]
en: Anchors
fi: Ankkurit

en: Link color
fi: Linkin väri

en: Link copied to clipboard.
fi: Linkki kopioitu leikepöidälle.

en: Link inserted.
fi: Linkki lisätty

en: Link not found.
fi: Linkkiä ei löydy.

en: Link options
fi: Linkkivaihtoehdot

en: Link previous orders
fi: Liitä edelliset tilaukset

en: Link rating
fi: Luokittelu

en: Link selected.
fi: Linkki valittu

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
fi: Linkin teksti, esim. "Talvihinnasto (PDF)"

en: Link thumbnails to:
fi: Linkitä pikkukuvat:

en: Link title
fi: Linkkiotsikko

en: Link to Attachment Page
fi: Linkki liitesivulle

en: Link to Media File
fi: Linkki mediatiedostoon

en: Link to image
fi: Linkki kuvaan

en: Link to:
fi: Linkitä:

en: Linked Blogs
fi: Linkitetyt blogit

en: Linked Products
fi: Liitetyt tuotteet

en: Linked products
fi: Liitetyt tuotteet

en: Links
fi: Linkit

en: Links for %s
fi: Linkit kohteelle %s

en: Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.
fi: Ruudun yläreunan työkalurivin linkit yhdistävät ohjausnäkymän ja sivustosi julkisen puolen sekä tarjoavat pääsyn profiiliisi sekä hyödylliseen tietoon WordPressistä.

en: Links list
fi: Linkkilista

en: Links may be separated into Link Categories; these are different than the categories used on your posts.
fi: Linkit voidaan erottaa linkkikategorioihin; nämä ovat eri asia kuin kategoriat, joita käytetään artikkeleissasi.

en: Links to your blog's RSS feeds
fi: Linkit blogisi RSS-syötteisiin

en: Links to your websites, blogs, or any other sites that help describe who you are.
fi: Linkit nettisivuihin, blogeihin ja muihin sivustoihin, jotka auttavat kuvailemaan, millainen olet.

[ctx: Links widget]
en: Random
fi: Satunnainen

en: Lisbon
fi: Lissabon

en: List
fi: Lista

en: List 1 postcode per line
fi: Kirjoita 1 postinumero kullekin riville

en: List additional tax classes you need below (1 per line, e.g. Reduced Rates). These are in addition to "Standard rate" which exists by default.
fi: Luettele alle lisää veroluokkia joitatarvitset (1 / rivi, esim. Vähennetty vero). Nämä ovat "Perusvero %":n lisäksi joka on oletuksena.

en: List created successfully.
fi: Listan luominen onnistui.

en: List item
fi: Listakohde

en: List of allowed billing emails to check against when an order is placed. Separate email addresses with commas. You can also use an asterisk (*) to match parts of an email. For example "*@gmail.com" would match all gmail addresses.
fi: Luettelo sallitusta sähköpostiosoitteista johon verrataan asiakkaan laskutus sähköpostiosoitetta kun tilaus tehdään. Erota sähköpostiosoitteet pilkulla. Voit myös käyttää tähtimerkkiä (*) joka kattaa osan sähköpostiosoitetta. Esimerkiksi "*@gmail.com" sallii kaikki Gmail sähköpostiosoitteet.

en: List of attribute slug(s). If a term ID is provided, this will be ignored.
fi: Luettelo ominaisuuden polkutunnuksista. Jos termin tunnus/ID annettu, se sivuutetaan.

en: List of attribute term IDs.
fi: Luettelo ominaisuuden termien tunnuksista/ID.

en: List of attributes.
fi: Ominisuuksien lista.

en: List of available font weights, separated by a space.
fi: Luettelo käytettävissä olevista fonttien painoista välilyönnillä erotettuna.

en: List of available term names of the attribute.
fi: Ominaisuuden saatavilla olevien (termi)nimien lista.

en: List of billing address data.
fi: Laskutusosoitteen tietojen lista.

en: List of cart fees.
fi: Luettelo ostoskorimaksuista.

en: List of cart items.
fi: Luettelo ostoskorin tuotteista.

en: List of categories
fi: Osastojen luettelo

en: List of categories with their product counts
fi: Osastojen luettelo ja niiden tuotteiden lukumäärä

en: List of categories.
fi: Osatojen lista.

en: List of category IDs the coupon applies to.
fi: Lista osastojen tunnuksista/ID joihin kuponkia voi käyttää.

en: List of category IDs the coupon does not apply to.
fi: Lista osastojen tunnuksista/ID joihin kuponkia ei voi käyttää.

en: List of countries on this continent.
fi: Luettelo tällä mantereella olevista maista.

en: List of created resources.
fi: Luotujen resurssien lista.

en: List of cross-sell products IDs.
fi: Lista Lisätuote (Cross-Sell) tuotteiden tunnuksista/ID.

en: List of delete resources.
fi: Poistettujen resurssien lista.

en: List of downloadable files.
fi: Ladattavien tiedostojen lista.

en: List of email addresses that can use this coupon.
fi: Lista sähköpostiosoitteista jotka voivat käyttää tätä kuponkia.

en: List of extended deprecated tasks from the client side filter.
fi: Luettelo asiakaspuolen suodattimen laajennetuista vanhentuneista tehtävistä.

en: List of grouped products ID.
fi: Joukkotuotteiden tunnusten/ID lista.

en: List of images.
fi: Kuvien lista.

en: List of menu items selected for deletion:
fi: Poistettavaksi merkittyjen valikon rivien lista:

en: List of order coupons.
fi: Luettelo tilauksen kupongeista.

en: List of order product IDs, names, quantities.
fi: Luettelo tilauksen tuotetunnus/ID, nimi, määrä.

en: List of product IDs the coupon can be used on.
fi: Lista tuotteiden tunnuksista/ID joihin kuponkia voi käyttää.

en: List of product IDs the coupon cannot be used on.
fi: Lista tuotteiden tunnuksista/ID joihin kuponkia ei voi käyttää.

en: List of refunds.
fi: Lista hyvityksistä.

en: List of related products IDs.
fi: Lista liittyvien tuotteiden tunnuksista/ID.

en: List of sales reports.
fi: Myyntiraporttien lista.

en: List of shipping address data.
fi: Toimitusosoitteen tietojen lista.

en: List of states in this country.
fi: Luettelo tämän maan osa-alueista.

en: List of supported continents, countries, and states.
fi: Luettelo tuetuista mantereista, maista ja niiden osa-alueista.

en: List of supported currencies.
fi: Luettelo tuetuista valuutoista.

en: List of supported states in a given country.
fi: Luettelo tietyn maan tuetuista osa-alueista.

en: List of tags.
fi: Avainsanojen lista.

en: List of the missing image sizes of the attachment.
fi: Lista liitetiedoston puuttuvista kuvien ko'oista.

en: List of top sellers products.
fi: Parhaiten myytyjen lista.

en: List of up-sell products IDs.
fi: Lista Parempi tuote (Up-Sell) tuotteiden tunnuksista/ID.

en: List of updated resources.
fi: Päivitettyjen resurssien lista.

en: List of upsell products IDs.
fi: Lista 'parempi tuote' tuotteiden tunnuksista/ID.

en: List of user IDs (or guest email addresses) that have used the coupon.
fi: Lista kupongin käyttäneiden asiakkaiden tunnuksista/ID (tai vierailijoiden sähköpostiosoitteista).

en: List of variations IDs.
fi: Lista muunnelmien tunnuksista/ID.

en: List of variations.
fi: Muunnelmien lista.

en: List price
fi: Listahinta

en: List the regions you'd like to include in your shipping zone. Customers will be matched against these regions.
fi: Listaa ne alueet jotka haluat sisällyttää toimitusalueeseesi. Asiakkaat tarkistetaan näitä alueita vasten.

en: List view
fi: Listanäkymä

en: Lists
fi: Listat

en: Lithuania
fi: Liettua

en: Lithuanian
fi: liettua

en: Live API password
fi: Tosiaikainen API-rajapinnan salasana

en: Live API signature
fi: Tosiaikainen API-rajapinnan allekirjoitus

en: Live API username
fi: Tosiaikainen API-rajapinnan käyttäjätunnus

en: Live Broadcast
fi: Live-lähetys

en: Live Preview
fi: Esikatselu

en: Live Preview &#8220;%s&#8221;
fi: Välitön esikatselu &#8220;%s&#8221;

en: Live Preview: %s
fi: Esikatselu: %s

[ctx: Live URL, Label on WooCommerce -> System Status page]
en: Subscriptions Live URL
fi: Tilaukset-reaaliaikainen URL-osoite

[ctx: Live or Staging, Label on WooCommerce -> System Status page]
en: Subscriptions Mode
fi: Kestotilausten tila

en: Live preview theme: %s
fi: Esikatsele heti teema: %s

en: LiveJournal Password
fi: LiveJournal-salasanasi

en: LiveJournal Username
fi: LiveJournal-käyttäjänimesi

en: LiveJournal is not responding to authentication requests. Please wait a while and then try again.
fi: LiveJournal ei vastaa kirjautumispyyntöön. Odota vähän aikaa ja yritä sitten uudelleen.

en: Load More
fi: Lataa lisää

en: Load Style
fi: Lataa tyyli

en: Load billing address
fi: Tuo laskutusosoite

en: Load more
fi: lataa lisää

en: Load more sites
fi: Lataa lisää sivuja

en: Load shipping address
fi: Tuo toimitusosoite

en: Load the customer's billing information? This will remove any currently entered billing information.
fi: Ladataanko asiakkaan laskutustiedot? Tämä poistaa jo syötetyt laskutustiedot.

en: Load the customer's shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
fi: Ladataanko asiakkaan toimitustustiedot? Tämä poistaa jo syötetyt toimitustiedot.

en: Loading
fi: Ladataan

en: Loading Comments...
fi: Ladataan kommentteja...

en: Loading Connected Applications
fi: Ladataan yhdistettyjä sovelluksia

en: Loading more results... please wait.
fi: Ladataan lisää tuloksia… odota hetki.

en: Loading network orders
fi: Ladataan verkkotilauksia

en: Loading page, please wait.
fi: Ladataan sivua, ole hyvä ja odota.

en: Loading the Customizer…
fi: Ladataan mukautinta..

en: Loading video...
fi: Videota ladataan...

en: Loading&#8230;
fi: Lataa&#8230;

en: Loading&hellip;
fi: Ladataan&hellip;

en: Loading..
fi: Ladataan..

en: Loading...
fi: Lataa...

en: Loading…
fi: Ladataan...

en: Local Pickup
fi: Nouto

en: Local delivery
fi: Toimitus lähialueelle

en: Local delivery (legacy)
fi: Paikallinen toimitus (vanha tapa)

en: Local pickup
fi: Nouto

en: Local pickup (legacy)
fi: Nouto (vanha tapa)

en: Local time is %s.
fi: Paikallinen aika on %s.

en: Local time is <code>%1$s</code>
fi: Paikallinen aika on <code>%1$s</code>

en: Local zone = California ZIP 90210 = Local pickup
fi: Paikallinen vyöhyke = Kalifornia postinumero 90210 = Nouto

en: Locale for the user.
fi: Käyttäjän kieli.

en: Locale used for the note title and content.
fi: Muistion otsikolle ja sisällölle käytetty sijainti.

en: Locating
fi: Paikannetaan

en: Location
fi: Sijainti

en: Location of the Ogg video file.
fi: Ogg-videotiedoston sijainti.

en: Location of the uploaded file.
fi: Ladatun tiedoston sijainti.

en: Location, IP address and browser type: we’ll use this for purposes like estimating taxes and shipping
fi: Sijainti, IP-osoite ja selaimen tyyppi: Näiden avulla arvioimme verojen ja toimituskulujen määrän

en: Location: %s
fi: Sijainti: %s

en: Locations not covered by your other zones
fi: Sijainnit jotka eivät sisälly muihin vyöhykkeisiin

en: Lock manual price increases
fi: Lukitse manuaaliset hinnankorotukset

en: Locked
fi: Lukittu

en: Log
fi: Loki

en: Log %s out of all locations.
fi: Kirjaudu %s ulos kaikkialla.

en: Log In
fi: Kirjaudu sisään

en: Log Out
fi: Kirjaudu ulos

en: Log Out Everywhere
fi: Kirjaudu ulos kaikkialla

en: Log Out Everywhere Else
fi: Kirjaudu ulos kaikkialla muualla.

en: Log PayPal events, such as IPN requests, inside %s Note: this may log personal information. We recommend using this for debugging purposes only and deleting the logs when finished.
fi: Kirjaa lokiin PayPal tapahtumat, kuten IPN-pyynnöt, tänne: %s Huom. Tämä voi kirjata henkilökohtaisia tietoja. Suosittelemme että käytät tätä vain testaukseen ja poistat lokin kun valmista.

en: Log directory writable
fi: Lokihakemisto kirjoituskelpoinen

en: Log directory.
fi: Lokin hakemisto.

en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

en: Log in to Download Files
fi: Kirjaudu jotta voit ladata tiedostoja

en: Log in to Reply
fi: Kirjaudu sisään vastataksesi

en: Log in to leave a Comment
fi: Kirjaudu sisään kommentoidaksesi

en: Log in to your WordPress.com account
fi: Kirjaudu sisään WordPress.com-tilillesi

en: Log out
fi: Kirjaudu ulos

en: Log out of WordPress.com
fi: Kirjaudu ulos WordPress.comista

en: Log out of this account
fi: Kirjaudu ulos

en: Logged In
fi: Kirjautunut sisään

en: Logged Out
fi: Kirjautui ulos

en: Logged in as %1$s. <a href="%2$s">Edit your profile</a>. <a href="%3$s">Log out?</a>
fi: Kirjautuneena sisään nimellä %1$s. <a href="%2$s">Muokkaa profiiliasi</a>. <a href="%3$s">Kirjaudu ulos?</a>

en: Logged in as %s
fi: Nykyinen käyttäjä: %s.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>.
fi: Kirjautunut nimellä <a href="%1$s">%2$s</a>.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out?</a>
fi: Kirjauduttu sisään käyttäjänä <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Kirjaudu ulos tästä tilistä">Kirjaudu ulos?</a>

en: Logged in as:
fi: Kirjautuneena käyttäjänä:

en: Logging
fi: Lokitus

en: Logging In&hellip;
fi: Kirjataan sisään&hellip;

en: Logging In…
fi: Kirjaudutaan sisään...

en: Logging in to LiveJournal failed. Check your username and password and try again.
fi: Sisäänkirjautuminen LiveJournal-palveluun epäonnistui. Tarkista että kirjoitit käyttäjätunnuksesi ja salasanasi oikein ja kokeile sitten uudelleen.

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Login &raquo;
fi: Kirjaudu sisään &raquo;

en: Login Address (URL)
fi: Kirjautumisosoite (URL)

en: Login Name
fi: Käyttäjätunnus

en: Login failed
fi: Sisäänkirjautuminen epäonnistui.

en: Login name for the user.
fi: Käyttäjän käyttäjätunnus.

en: Login to leave a comment.
fi: Kirjaudu sisään jättääksesi kommentin.

en: Logo URL
fi: Logon URL-osoite.

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Logout &raquo;
fi: Kirjaudu ulos &raquo;

en: Logs
fi: Lokit

en: Lome
fi: Lomé

en: London
fi: Lontoo

en: Longitude
fi: Pituusaste

en: Looking for %1$s in %2$s
fi: Looking hakemistoa %1$s sijainnista %2$s

en: Looking for a WooCommerce theme?
fi: Etsitkö WooCommerce teemaa?

en: Looking for a theme? You can search or browse the WordPress.org theme directory, install and preview themes, then activate them right here.
fi: Etsitkö teemaa? Voit hakea tai selata WordPress.orgin teemavalikoimaa, asentaa ja esikatsella teemoja sekä ottaa teeman käyttöön juuri täällä.

en: Looking for inspiration?
fi: Etsitkö inspiraatiota?

en: Looking for the WooCommerce Helper?
fi: Etsitkö WooCommerce avustajaa?

en: Looking to upgrade?
fi: Etsitkö päivitystä?

en: Looks like something&#8217;s gone wrong. Wait a couple seconds, and then try again.
fi: Jokin näyttäisi menneen vikaan. Odota muutama sekunti ja yritä uudelleen.

en: Looks like this is not the correct kind of file. Please link to an appropriate file instead.
fi: Näyttää siltä että valitsemasi tiedoston tyyppi ei ole tuettu. Ole hyvä ja valitse sopiva tiedosto.

en: Looks like this is not the correct kind of file. Please link to an audio file instead.
fi: Näyttää siltä että tiedostotyyppi ei ole tuettu. Ole hyvä ja valitse sopiva äänitiedosto.

en: Lookup tables are regenerating
fi: Muunnostauluja (lookup-) luodaan uudelleen

en: Loop
fi: Silmukka

en: Loopback request
fi: Takaisinkytkentäpyyntö

en: Loopback requests are used to run scheduled events, and are also used by the built-in editors for themes and plugins to verify code stability.
fi: Loopback-pyyntöjä käytetään ajastettujen tapahtumien ajamiseen ja niillä varmistetaan myös teema- ja lisäosamuokkaimissa koodin vakaus.

en: Lost Password
fi: Salasana hukassa?

en: Lost password
fi: Salasana unohtunut

en: Lost your password?
fi: Salasana hukassa?

en: Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
fi: Etkö voi käyttää tiliäsi? Kirjoita käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite. Sinulle lähetetään sähköpostilla linkki, jota painamalla pääset asettamaan uuden salasanan.

en: Low
fi: Matala

en: Low in stock
fi: Varasto vähissä

en: Low stock amount
fi: Varasto vähissä määrä

en: Low stock threshold
fi: Varasto vähissä -raja-arvo

en: Lower Saxony
fi: Ala-Saksi

en: Luxembourg
fi: Luxemburg

en: LxWxH in decimal form
fi: p x l x k - pituus, leveys ja korkeus (desimaali muodossa)

en: M d, Y
fi: d.m.y

en: M j, Y
fi: j.n.Y

en: M j, Y @ G:i
fi: j.n.Y \k\l\o G.i

en: M j, Y @ H:i
fi: d.m.Y \k\l\o H:i

en: M j, Y g:i a
fi: j.n.Y H:i

en: M jS
fi: j.n.Y

en: M jS Y
fi: j.n.Y

en: MB (Leave blank for network default)
fi: MB (jätä tyhjäksi käyttääksesi verkon oletusarvoa)

en: MD5 hash of cart items to ensure orders are not modified.
fi: Ostoskorin sisällöstä laskettu MD5-tarkiste jolla varmistetaan että tilauksia ei ole muutettu.

en: MM / YY
fi: KK / VV

en: Macanese pataca
fi: Macaun pataca MOP

en: Macedonia, the former Yugoslav Republic of
fi: Makedonia, entinen Jugoslavian tasavalta

en: Macedonian
fi: makedonia

en: Macedonian denar
fi: Makedonian denaari MKD

en: Madagascar
fi: Madagaskar

en: Mail (will not be published)
fi: Sähköpostiosoite (ei julkaista)

en: Mail Server
fi: Palvelin

en: Mailchimp
fi: MailChimp

en: Mailchimp for WooCommerce
fi: MailChimp WooCommercelle

en: Mailchimp icon
fi: MailChimp kuvake

en: Main
fi: Pääsivusto

en: Main Page (no parent)
fi: Pääsivu

en: Main image width
fi: Pääkuvan leveys

en: Main menu
fi: Päävalikko

en: Maintenance
fi: Ylläpitotila

en: Make &#8220;%s&#8221; the default category
fi: Tee &#8220;%s&#8221; oletusosastoksi

en: Make Visible
fi: Muuta näkyväksi

en: Make a duplicate from this product
fi: Monista tämä tuote

en: Make default
fi: Tee oletus

en: Make sure all words are spelled correctly.
fi: Varmista että kaikki sanat on kirjoitettu oikein.

en: Make sure to include the --user flag with an account that has permissions for this action.
fi: Varmista, että liität siihen tiliin mukaan 'käyttäjälipun' (--user flag) jolla on oikeudet tähän toimenpiteeseen.

en: Make this post sticky
fi: Kiinnitä tämä artikkeli

en: Make your blog feel like home
fi: Tee blogistasi kotoisa

en: Make your payment directly into our bank account. Please use your Order ID as the payment reference. Your order will not be shipped until the funds have cleared in our account.
fi: Maksa suoraan kaupan pankkitilille. Kirjoita viestikenttään tilauksen numero. Tuotteita ei lähetetä ennen kuin suoritus näkyy tilillämme.

en: Malagasy ariary
fi: Madagaskarin ariary MGA

en: Malawian kwacha
fi: Malawin kwacha MWK

en: Malay
fi: malaiji

en: Malaysia
fi: Malesia

en: Malaysian ringgit
fi: Malesian ringgits MYR

en: Maldives
fi: Malediivit

en: Maldivian rufiyaa
fi: Malediivien rufiyaa MVR

en: Mall
fi: Ostoskeskus

en: Maltese
fi: malta

en: Maluku
fi: Molukit

en: Maluku Utara
fi: Pohjois-Molukit

en: Manage
fi: Hallitse

en: Manage Account
fi: Hallitse tunnusta

en: Manage Archives
fi: Hallinnoi arkistoja

en: Manage Audio
fi: Hallinnoi äänitiedostoja

en: Manage Blogs
fi: Hallitse blogeja

en: Manage Comments
fi: Hallinnoi kommentteja

en: Manage Documents
fi: Hallinnoi dokumentteja

en: Manage Images
fi: Hallinnoi kuvia

en: Manage Locations
fi: Valikoiden sijainnit

en: Manage Purchases
fi: Hallitse ostoja

en: Manage Settings
fi: Hallitse asetuksia

en: Manage Spreadsheets
fi: Hallinnoi taulukkoja

en: Manage Subscriptions
fi: Hallitse tilauksia

en: Manage Uploads
fi: Hallinnoi tiedostonsiirtoja

en: Manage Video
fi: Hallinnoi videoita

en: Manage Your Subscriptions
fi: Hallitse tilauksiasi

en: Manage all my sites
fi: Hallitse kaikkia sivustojani

en: Manage inactive plugins
fi: Hallinnoi käytöstä poistettuja lisäosia

en: Manage more settings in <PricingTab>Pricing.</PricingTab>
fi: Hallinnoi lisää asetuksia kohdassa <PricingTab>Hinnoittelu.</PricingTab>

en: Manage my subscriptions
fi: Hallitse tilauksia

en: Manage pages
fi: Hallinnoi sivuja

en: Manage shipping methods
fi: Hallinnoi toimitustapoja

en: Manage stock
fi: Varaston hallinta

en: Manage stock.
fi: Hallinnoi varastoa.

en: Manage stock?
fi: Aseta määrä varastossa?

en: Manage subscribers
fi: Hallinnoi tilaajia

en: Manage subscription
fi: Hallinnoi tilausta

en: Manage subscriptions
fi: Hallitse tilauksia

en: Manage suggestions
fi: Hallinnoi ehdotuksia

en: Manage the "%s" payment method
fi: Hallinnoi "%s" maksutapaa

en: Manage themes
fi: Asennetut teemat

en: Manage which sites appear in your profile.
fi: Hallinnoi, mitkä sivut näkyvät profiilissasi.

en: Manage with Live Preview
fi: Käytä välitöntä esikatselua

en: Manage your WordPress.com subscriptions by clicking this link or copying it into a browser:
fi: Hallitse WordPress.com-tilauksiasi klikkaamalla tätä linkkiä tai kopioimalla sen selaimesi osoitepalkkiin:

en: Manage your WordPress.com subscriptions:
fi: Hallitse WordPress.comin tilauksiasi:

en: Manage your domains
fi: Hallitse verkkotunnuksiasi

en: Manage your notifications
fi: Hallitse ilmoituksiasi

en: Manage your plugins
fi: Hallinnoi lisäosia

en: Manage your store's reports and monitor key metrics with a new and improved interface and dashboard.
fi: Hallitse kaupan raportteja ja seuraa tärkeimpiä tietoja uuden ja parannetun käyttöliittymän ja hallintapaneelin avulla.

en: Manage your subscriptions
fi: Hallitse tilauksiasi:

en: Manage your subscriptions, get important product notifications, and updates, all from the convenience of your WooCommerce dashboard
fi: Hallitse tilauksia, saat tärkeitä tuoteilmoituksia ja päivityksiä - kaikki mukavasti WooCommerce hallintapaneelissa

en: Manage your themes
fi: Hallinnoi teemojasi

en: Managing Pages
fi: Sivujen hallinta

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
fi: Sivujen hallinta on hyvin samanlaista kuin artikkeleiden hallinta, ja näkymiä voidaan muokata samalla tavalla.

en: Manga Medium
fi: Manga (keskileveä)

en: Manga Narrow
fi: Manga (kapea)

en: Manga Wide
fi: Manga (leveä

en: Manual
fi: Manuaalinen

en: Manual Offsets
fi: Manuaaliset siirtymät

en: Manual Renewal
fi: Manuaalinen uusiminen

en: Manual Renewal Payments
fi: Manuaalinen uusimismaksu

en: Manual renewal order awaiting customer payment.
fi: Manuaalinen uusintatilaus, joka odottaa asiakkaan maksua.

en: Manually sent
fi: Manuaalisesti lähetetty

en: Manx pound
fi: Mansaaren punta IMP

en: Many columns
fi: Monisarakkeinen

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
fi: Monet ihmiset hyödyntävät näppäinoikoteitä kommenttien jouhevampaan moderointiin. Lue lisää sivulla olevasta linkistä.

en: Many plugins may collect or store personal data either in the WordPress database or remotely. Any Erase Personal Data request should delete data from plugins as well.
fi: Monet lisäosat saattavat kerätä ja taltioida henkilötietoja joko WordPressin tietokantaan tai sen ulkopuolella. Kaikkien henkilötietojen poistopyyntöjen tulee poistaa tiedot myös lisäosien osalta.

en: Many plugins may collect or store personal data either in the WordPress database or remotely. Any Export Personal Data request should include data from plugins as well.
fi: Monet lisäosat saattavat kerätä ja taltioida henkilötietoja joko WordPressin tietokantaan tai sen ulkopuolella. Kaikkien henkilötietopyyntöjen tulee sisältää tiedot myös lisäosien osalta.

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
fi: Monet teemat näyttävät oletuksena joitain sivupalkin vimpaimia, kunnes muokkaat sivupalkkia, mutta niitä ei näytetä sivupalkin hallintatyökalussa automaattisesti. Kun teet ensimmäisen vimpainmuutoksen, voit lisätä loput vimpaimet takaisin lisäämällä ne saatavilla olevien vimpaimien alueelta.

en: Map CSV fields to products
fi: Määritä CSV-kenttiä vastaavat tuotekentät

en: Map to existing
fi: liitä olemassa olevaan

en: Map to field
fi: Kohdista kenttään

en: Maps the WordPress Post-Format to the ActivityPub Object Type.
fi: Linkittää WordPressin Post-Format:in ActivityPubin Object Typeen.

en: Mar
fi: Maalis

en: Maramureș
fi: Maramures

en: March
fi: maaliskuu

[ctx: March abbreviation]
en: Mar
fi: Maa

en: Margin
fi: Marginaali

en: Mariehamn
fi: Maarianhamina

en: Mark as Not Spam
fi: Hyväksy

en: Mark as Spam
fi: Merkitse roskakommentiksi

en: Mark as spam
fi: Merkitse roskaviestiksi

en: Mark export request for &#8220;%s&#8221; as completed.
fi: Merkitse vientipyyntö &#8220;%s&#8221; valmiiksi.

en: Mark requests as completed
fi: Merkitse pyynnöt valmiiksi

en: Mark this comment as spam
fi: Merkitse tämä kommentti roskaksi

en: Mark this message as NOT spam
fi: Palauta tämä viesti roskaviesteistä

en: Mark this message as spam
fi: Merkitse tämä viesti roskaksi

en: Mark this review as spam
fi: Merkitse tämä arvostelu roskapostiksi

en: Markdown
fi: Markdown-tekstimuotoilu

en: Marketing
fi: Markkinointi

en: Marketing channel cannot be registered because there is already a channel registered with the same slug!
fi: Markkinointikanavaa ei voida rekisteröidä, koska samalla slugilla on jo rekisteröity kanava!

en: Marketplace
fi: Markkinapaikka

en: Marketplace suggestions
fi: Markkinapaikan ehdotukset

[ctx: Marketplace suggestions]
en: Get more options
fi: Hanki enemmän vaihtoehtoja

en: Markup is not allowed in CSS.
fi: HTML-kuvauskielen käyttö ei ole sallittua CSS-koodissa.

en: Marshall Islands
fi: Marshallinsaaret

en: Massage
fi: Hieronta

en: Mastercard
fi: MasterCard

en: Match case
fi: Huomioi isot ja pienet kirjaimet

en: Match terms with the listed IDs.
fi: Sovita termit yhteen listattujen tunnisteiden kanssa.

en: Matching Username?
fi: Vastaava käyttäjänimi?

en: Mature
fi: K-18

en: Mauritanian ouguiya
fi: Mauritanian ouguiya MRO

en: Mauritian rupee
fi: Mauritian rupia MUR

en: Max Height
fi: Korkeus maks.:

en: Max Width
fi: Leveys maks.:

en: Max allowed packet size
fi: Suurin sallittu paketin koko

en: Max connections number
fi: Suurin yhteyksien määrä

en: Max effective file size
fi: Tiedostojen todellinen maksimikoko

en: Max input time
fi: Sisääntulevan datan käsittelyn enimmäisaika

en: Max number of files allowed
fi: Tiedostojen sallittu maksimimäärä

en: Max number of items in the cart the coupon can be applied to.
fi: Ostoskorissa oleva suurin määrä tuotteita joihin kuponkia voi käyttää.

en: Max price
fi: Maksimihinta

en: Max price found in collection of products.
fi: Korkein hinta joka löydettiin tuotteiden kokoelmasta.

en: Max size of an uploaded file
fi: Siirretyn tiedoston maksimikoko

en: Max size of post data allowed
fi: Sallitu maksimikoko artikkelin datalle

en: Max upload size
fi: Suurin palvelimelle siirrettävä tiedosto

en: Max upload size.
fi: Suurin palvelimelle siirrettävä tiedosto.

en: MaxMind GeoIP database.
fi: MaxMind GeoIP -tietokanta.

en: MaxMind License Key
fi: MaxMind-lisenssiavain

en: Maximum Rating
fi: Luokittelu

en: Maximum depth
fi: Suurin syvyys

en: Maximum number of items to be returned in result set.
fi: Enimmäismäärä haun palauttamia tuloksia.

en: Maximum number of items to be returned in result set. Defaults to no limit if left blank.
fi: Palautetun tuotejoukon enimmäismäärä. Oletusarvona on rajaton, jos tämä jätetään tyhjäksi.

en: Maximum order amount allowed when using the coupon.
fi: Ostoskorin suurin tilausmäärä jolloin kuponkia voi käyttää.

en: Maximum posts per page
fi: Enimmäismäärä artikkeleita sivulla

en: Maximum simultaneous queues already in progress (%s queue). No additional queues will begin processing until the current queues are complete. | Maximum simultaneous queues already in progress (%s queues). No additional queues will begin processing until the current queues are complete.
fi[0]: Maksimimäärä samanaikaisia massatoimintoja on jo käynnissä (%s jono). Mitään muuta jonoa ei käsitellä ennen kuin nykyinen jono on valmis.
fi[1]: Maksimimäärä samanaikaisia massatoimintoja on jo käynnissä (%s jonoa). Mitään muuta jonoa ei käsitellä ennen kuin nykyiset jonot ovat valmiit.

en: Maximum size: %s
fi: Suurin sallittu koko: %s

en: Maximum spend
fi: Suurin käytettävä summa

en: Maximum upload file size: %s.
fi: Suurin sallittu tiedostokoko: %s.

en: May
fi: toukokuu

[ctx: May abbreviation]
en: May
fi: Tou

en: Me
fi: Minä

en: Measurements
fi: Mitat

en: Mecklenburg-Vorpommern
fi: Mecklenburg-Etu-Pommeri

en: Media File
fi: Mediatiedosto

en: Media Handling
fi: Mediahallinta

en: Media Library
fi: Mediakirjasto

en: Media Settings
fi: Mediakirjaston asetukset

en: Media Widget
fi: Mediavimpain

en: Media Widget (%d) | Media Widget (%d)
fi[0]: Mediavimpain (%d)
fi[1]: Mediavimpain (%d)

en: Media attachments
fi: Medialiitteet

en: Media file attached.
fi: Mediatiedosto liitetty.

en: Media file detached.
fi: Mediatiedoston liitos poistettiin.

en: Media file moved to the Trash.
fi: Media siirrettiin roskakoriin.

en: Media file permanently deleted.
fi: Media pysyvästi poistettu.

en: Media file restored from the Trash.
fi: Media palautettiin roskakorista.

en: Media file updated.
fi: Mediatiedosto päivitetty.

en: Media items list
fi: Medialista

en: Media items list navigation
fi: Medialistan navigointi

en: Media library
fi: Mediakirjasto

en: Media list
fi: Medialista

en: Media title
fi: Median otsikko

en: Media title&hellip;
fi: Median otsikko&hellip;

[ctx: Media upgrade promo]
en: To upload audio files to your site, upgrade your plan.
fi: Ladataksesi äänitiedostoja sivustollesi, päivitä tilauksesi.

[ctx: Media upgrade promo]
en: To upload video files to your site, upgrade your plan.
fi: Ladataksesi videotiedostoja sivustollesi, päivitä tilauksesi.

[ctx: Media upload]
en: Add via URL
fi: Lisää nettiosoitteesta

[ctx: Media upload plan needed]
en: Upload Audio
fi: Lataa äänitiedostoja

[ctx: Media upload plan needed]
en: Upload Videos
fi: Lataa videoita

en: Median server response time was %1$s milliseconds. It should be less than the recommended %2$s milliseconds threshold.
fi: Palvelimen vastausajan mediaani oli %1$s millisekuntia. Sen pitäisi olla vähemmän kuin suositeltu %2$s millisekuntin raja-arvo.

en: Median server response time was %1$s milliseconds. This is less than the recommended %2$s milliseconds threshold.
fi: Palvelimen vastausajan mediaani oli %1$s millisekuntia. Tämä on vähemmän eli nopeampi kuin suositeltu %2$s millisekuntin raja-arvo.

en: Medium
fi: Keskikokoinen

en: Medium (96 pixels)
fi: Keskikokoinen (96 pikseliä)

en: Medium size
fi: Keskikokoinen

en: Medium size image height
fi: Keskikokoisen kuvan korkeus

en: Medium size image width
fi: Keskikokoisen kuvan leveys

en: Medium-Large size image height
fi: Keskisuuren kuvan korkeus

en: Medium-Large size image width
fi: Keskisuuren kuvan leveys

en: Meetups
fi: Tapaamiset

en: Mehedinți
fi: Mehedinti

en: Member
fi: Jäsen

en: Members of our team have access to the information you provide us. For example, both Administrators and Shop Managers can access:
fi: Tiimimme jäsenet pääsevät tietoihin joita annat meille. Esimerksi, sekä Ylläpitäjät että Kauppiaat pääsevät näihin:

en: Membership
fi: Jäsenyys

en: Memberships
fi: Jäsenyydet

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
fi: Muisti loppui. Kokeile pienempää tiedostoa.

en: Menu
fi: Valikko

en: Menu Item
fi: Valikon kohta

en: Menu Location
fi: Valikkosijainnit

en: Menu Locations
fi: Valikkosijainnit

en: Menu Management
fi: Valikoiden hallinta

en: Menu Name
fi: Valikon nimi

en: Menu Options
fi: Valikon ominaisuudet

en: Menu Settings
fi: Valikon asetukset

en: Menu created
fi: Valikko luotu

en: Menu deleted
fi: Valikko poistettu

en: Menu item added
fi: Valikkokohde lisätty

en: Menu item deleted
fi: Valikkokohde poistettu

en: Menu item is now a sub-item
fi: Valikkokohde on nyt alikohde

en: Menu item moved down
fi: Valikkokohde siirretty alaspäin

en: Menu item moved out of submenu
fi: Valikkokohde siirretty pois alavalikosta

en: Menu item moved to the top
fi: Valikkokohde siirretty ylimmäksi

en: Menu item moved up
fi: Valikkokohde siirretty ylöspäin

en: Menu item removed
fi: Valikkokohde poistettu

en: Menu items do not support trashing. Set '%s' to delete.
fi: Valikkokohteita ei voi laittaa roskakoriin. Aseta '%s' poistaaksesi.

en: Menu locations updated.
fi: Valikkojen paikat päivitetty.

en: Menu order
fi: Valikkojärjestys

en: Menu order, used to custom sort products.
fi: Valikkojen järjestys, käytetään tuotteiden mukautettuun järjestämiseen.

en: Menu order, used to custom sort the resource.
fi: Valikkojen järjestys jota käytetään mukautetussa resurssien järjestämisessä.

en: Menu structure
fi: Valikon rakenne

en: Menus
fi: Valikot

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme or in <a href="%s">widget areas</a> by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget.
fi: Valikot voidaan näyttää teeman määrittämissä paikoissa tai <a href="%s">vimpainalueilla</a> lisäämällä &#8221;Mukautettu valikko&#8221; -vimpaimen.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme, even used in sidebars by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget on the <a href="%1$s">Widgets</a> screen. If your theme does not support the navigation menus feature (the default themes, %2$s and %3$s, do), you can learn about adding this support by following the documentation link to the side.
fi: Valikkoja voidaan näyttää teemassa määritellyissä paikoissa, jopa sivupalkissa käyttämällä &#8221;Mukautettu valikko&#8221;-vimpainta <a href="%1$s">Vimpaimet</a>-sivulla. Jos teema ei tue mukautettuja valikoita, voit lukea sivulla olevasta dokumentaatio-linkistä, miten tuen saa lisättyä. Oletusteemat %2$s ja %3$s tukevat valikoita suoraan.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme.
fi: Valikot voidaan näyttää teeman määrittämissä paikoissa.

en: Menus do not support trashing. Set '%s' to delete.
fi: Valikkoja ei voi laittaa roskakoriin. Aseta '%s' poistaaksesi.

en: Merge table cells
fi: Yhdistä taulukon solut

en: Meridian
fi: Pituuspiiri

en: Message
fi: Viesti

[ctx: Message on empty bar chart in Stats]
en: No activity this period
fi: Ei aktiivisuutta tällä ajanjaksolla

[ctx: Message that gets sent to front end.]
en: Estimated time left (minutes:seconds): %s
fi: Aikaa jäljellä arviolta (minuutit:sekunnit): %s

en: Messages
fi: Viestit

en: Meta ID.
fi: Meta tunnus/ID.

en: Meta data.
fi: Meta tiedot.

en: Meta fields.
fi: Metakentät.

en: Meta key.
fi: Meta-avain.

en: Meta keys cannot enable revisions support unless the object subtype supports revisions.
fi: Meta-avaimille ei voi ottaa käyttöön versiotukea, ellei objektin alatyyppi tue versioita.

en: Meta keys cannot enable revisions support unless the object type supports revisions.
fi: Meta-avaimille ei voi ottaa käyttöön versiotukea, ellei objektityyppi tue versioita.

en: Meta label.
fi: Meta-tunnus/nimi.

en: Meta value.
fi: Meta-arvo.

en: Meta: %s
fi: Metatieto: %s

en: Metadata related to the item
fi: Kohteeseen liittyvä metatieto

en: Meters
fi: Metrejä

en: Method
fi: Menetelmä

en: Method '%s' not implemented. Must be overridden in subclass.
fi: Metodia '%s' ei ole implementoitu. Se tulee määritellä perivässä luokassa.

en: Method ID.
fi: Menetelmän tunnus/ID.

en: Method availability
fi: Toimitustapa käytettävissä

en: Method not implemented
fi: Tapaa ei käytetä

en: Method title
fi: Toimitustavan otsikko

en: Mexican peso
fi: Meksikon peso MXN

en: Mexico
fi: Meksiko

en: Mexico City
fi: México

en: Micro
fi: Mikro

en: Microformats
fi: Mikroformaatit

en: Micronesia
fi: Mikronesia

en: Middle
fi: Keskelle

en: Midnight
fi: Keskiyö

en: Migrated %1$s subscription related hooks to the new scheduler (in %2$s seconds).
fi: %1$s kestotilaukseen liittyvät koukut siirretty uusiin aikatauluihin (%2$s sekuntia).

en: Migrated %1$s subscriptions to the new structure (in %2$s seconds).
fi: %1$s kestotilaukset siirretty uuteen rakenteeseen (%2$s sekunnissa).

en: Migrated action with ID %1$d in %2$s to ID %3$d in %4$s
fi: Siirrettiin toiminto jonka tunnus/ID %1$d in %2$s to ID %3$d in %4$s

en: Migrating %d action | Migrating %d actions
fi[0]: Siirretään %d toiminto
fi[1]: Siirretään %d toimintoa

en: Millimeters
fi: Millimetrejä

en: Min %s
fi: Minimi %s

en: Min price
fi: Minimihinta

en: Min price found in collection of products.
fi: Matalin hinta joka löydettiin tuotteiden kokoelmasta.

en: Minimalistic, mobile-optimized theme with responsive layout.
fi: Minimalistinen ja responsiivinen teema.

en: Minimum order amount
fi: Pienin hyväksyttävä tilaus (€)

en: Minimum order amount that needs to be in the cart before coupon applies.
fi: Ostoskorin pienin tilausmäärä jolloin kuponkia voi käyttää.

en: Minimum required version of PHP.
fi: Vaadittava PHP:n vähimmäisversio.

en: Minimum required version of WordPress.
fi: Vaadittava WordPressin vähimmäisversio.

en: Minimum spend
fi: Ostos vähintään

en: Minnow is designed to put your social presence front and center by displaying your social links menu prominently below the site title and logo, so readers can easily find you on your favorite social networks.
fi: Minnow on suunniteltu tuomaan sosiaalinen media näkyvästi esille. Some-linkit ovat heti sivuston otsikon ja logon alapuolella, joten lukijat löytävät sinut sosiaalisessa mediassa helposti.

en: Minute
fi: Minuutti

en: Minutes
fi: Minuutit

en: Minutes:
fi: Minuutit:

en: Miscellaneous
fi: Muut

en: Missed schedule
fi: Aikataulusta myöhässä

en: Missing
fi: Puuttuu

en: Missing Attachment
fi: Liite puuttuu

en: Missing MaxMind Reader library!
fi: Puuttuu MaxMind Reader -kirjasto!

en: Missing OAuth parameter %s | Missing OAuth parameters %s
fi[0]: Puuttuu OAuth parametri %s
fi[1]: Puuttuu OAuth parametrit %s

en: Missing Widgets
fi: Puuttuvat vimpaimet

en: Missing a temporary folder.
fi: Väliaikainen kansio puuttuu.

en: Missing base tables: %s. Some WooCommerce functionality may not work as expected.
fi: Puuttuvat taulut: %s. Jotkin WooCommercen toiminnot eivät välttämättä toimi oletetusti.

en: Missing email address.
fi: Sähköpostiosoite puuttuu.

en: Missing eraser index.
fi: Henkilötiedon poistajan indeksi puuttuu.

en: Missing exporter index.
fi: Vientityökalun indeksi puuttuu.

en: Missing features
fi: Puuttuvia ominaisuuksia

[ctx: Missing menu name.]
en: (unnamed)
fi: (nimeämätön)

en: Missing page index.
fi: Sivun indeksi puuttuu.

en: Missing parameter %s
fi: Parametri %s puuttuu

en: Missing parameter(s): %s
fi: Parametri tai parametrejä puuttuu: %s

en: Missing post ID.
fi: Puuttuva artikkelin ID.

en: Missing product subscription
fi: Puuttuu tuotteen tilaus

en: Missing products in request body.
fi: Kutsusta puuttuu tuotteet.

en: Missing request ID.
fi: Pyynnön ID puuttuu.

en: Missing required id key in entry among dependencies array.
fi: Riippuvuustaulukon alakohdasta puuttuu vaadittu id-avain.

en: Missing the Nonce header. This endpoint requires a valid nonce.
fi: Kertakäyttöavaimen (nonce) otsake puuttuu. Tämä endpoint vaatii kelvollisen kertakäyttöavaimen.

en: Missing the WooCommerce %s package
fi: WooCommerce-paketti %s puuttuu

en: Missing variation data for variable product.
fi: Muunnelmatuotteesta puuttuu muunnelman tiedot.

en: Mission complete. Message %s deleted.
fi: Tehtävä suoritettu. Viesti %s on poistettu.

en: Mixed Checkout
fi: Sekalainen kassa

en: Mobile
fi: Mobiili

en: Mobile Apps
fi: Mobiilisovellukset

en: Mobile Options
fi: Mobiiliasetukset

en: Mobile Theme
fi: Mobiiliteema

en: Moderate Comment
fi: Moderoi kommenttia

en: Moderate Review
fi: Moderoi arvostelua

en: Moderate Review Reply
fi: Moderoi arvostelun vastausta

en: Moderate comments
fi: Hallitse kommentteja

en: Moderate first
fi: Arvioi ensin

en: Moderating Comments
fi: Kommenttien moderointi

en: Moderator
fi: Valvoja

en: Modern
fi: Moderni

en: Modify your <a href="%1$s">%2$s</a>.
fi: Muuta <a href="%1$s">%2$s</a>.

en: Modify your email settings at <a href="%s">Settings &gt; Discussion</a>.
fi: Muokkaa sähköpostiasetuksiasi kohdasta <a href="%s">Asetukset &gt; Keskustelu</a>.

[ctx: Module Name]
en: Likes
fi: Tykkäykset

en: Moldova, Republic of
fi: Moldovan tasavalta

en: Moldovan leu
fi: Moldovan leu MDL

en: Mon
fi: ma

en: Monday
fi: maanantai

[ctx: Monday initial]
en: M
fi: ma

en: Monetize Your Site
fi: Hyödynnä sivustoasi kaupallisesti

en: Money spent
fi: Rahaa käytetty

en: Mongolian t&ouml;gr&ouml;g
fi: Mongolian tugrik MNT

en: MonsterID (Generated)
fi: MonsterID (Luodaan sähköpostiosoitteen perusteella)

en: Month
fi: Kuukausi

en: Month and name
fi: Kuukauden ja nimen mukainen

en: Month for Synchronisation
fi: Synkronointi-kuukausi

en: Month(s)
fi: Kuukausi

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: Monthly Archives:
fi: Kuukausittainen arkisto

en: Monthly Totals
fi: Kuukausittaiset yhteenvedot

en: Monthly Views
fi: Kuukausittaiset näyttökerrat

en: Monthly archives
fi: Kuukausittaiset arkistot

en: Months
fi: Kuukaudet

en: Months and Years
fi: Kuukaudet ja vuodet

en: Months and years
fi: Kuukaudet ja vuodet

en: More
fi: Lisää

en: More Details
fi: Lisää tietoja

en: More Info
fi: Lisätietoja

en: More Languages
fi: Muut kielet

en: More Options
fi: Lisää vaihtoehtoja

en: More Stats for %s
fi: Lisää tilastoja kohteelle %s

en: More actions
fi: Lisää toimintoja

en: More details
fi: Lisää tietoja

en: More details.
fi: Lisää tietoja.

en: More from this author
fi: Lisää tältä kirjoittajalta

en: More information
fi: Lisätietoja

en: More information about %s
fi: Tietoja lisäosasta %s

en: More information:
fi: Lisätietoja:

en: More new products
fi: Lisää uusia tuotteita

en: More than %s
fi: Enemmän kuin %s

en: More than <strong>5&nbsp;million WordPress sites</strong> trust Jetpack for their website security, performance, and growth
fi: Yli <strong>5&nbsp;miljoonaa WordPress-sivustoa</strong> luottavat Jetpackiin nettisivujensa turvallisuuden, suorituskyvyn ja kasvun osalta

en: Moroccan dirham
fi: Marokon dirham MAD

en: Morocco
fi: Marokko

en: Moscow
fi: Moskova

en: Most Active (%s)
fi: Aktiivisimmat (%s)

en: Most Commented
fi: Eniten kommentoidut

en: Most Popular
fi: Suosituimmat

en: Most Popular Content
fi: Suosituin sisältö

en: Most Recent
fi: Viimeisin

en: Most Used Categories
fi: Käytetyimmät kategoriat

en: Most discount
fi: Suurin alennus

en: Most popular
fi: Suosituimmat

en: Most popular day
fi: Suosituin päivä

en: Most popular hour
fi: Suosituin tunti

en: Most popular topics you've written about
fi: Suosituimmat aiheet, joista olet kirjoittanut

en: Most stocked
fi: Eniten varastossa

en: Most themes show the site title at the top of every page, in the title bar of the browser, and as the identifying name for syndicated feeds. Many themes also show the tagline.
fi: Useimmat teemat näyttävät sivuston otsikon jokaisen sivun ylälaidassa, selaimen otsikkopalkissa ja syötteiden nimenä. Kuvaus näkyy myös useissa teemoissa.

en: Movable Type and TypePad
fi: Movable Type ja TypePad

en: Move
fi: Siirrä

en: Move %s box down
fi: Siirrä laatikko %s alemmas

en: Move %s box up
fi: Siirrä laatikko %s ylemmäs

en: Move &#8220;%s&#8221; to the Trash
fi: Siirrä &#8221;%s&#8221; roskakoriin

en: Move down
fi: Siirrä alaspäin

en: Move down one
fi: Siirrä alaspäin

en: Move next
fi: Siirrä seuraavaa

en: Move one level down
fi: Siirrä yksi taso alaspäin

en: Move one level up
fi: Siirrä yksi taso ylöspäin

en: Move out from under %s
fi: Siirrä pois kohteen %s alta

en: Move previous
fi: Siirrä edellistä

en: Move the "%s" payment method down
fi: Siirrä "%s" maksutapa alas

en: Move the "%s" payment method up
fi: Siirrä "%s" maksutapa ylös

en: Move this comment to the Trash
fi: Siirrä tämä kommentti roskakoriin

en: Move this item to the Trash
fi: Siirrä tämä kohde roskakoriin

en: Move this review to the Trash
fi: Siirrä tämä arvostelu roskakoriin

en: Move to Trash
fi: Siirrä roskakoriin

en: Move to another area&hellip;
fi: Siirrä toiseen alueeseen&hellip;

en: Move to the top
fi: Siirrä ylimmäksi

en: Move to trash
fi: Siirrä roskakoriin

en: Move under %s
fi: Siirrä kohteen %s alle

en: Move up
fi: Siirrä ylöspäin

en: Move up one
fi: Siirrä ylöspäin

[ctx: Move widget]
en: Move
fi: Siirrä

en: Moved %d block to clipboard. | Moved %d blocks to clipboard.
fi[0]: %d lohkoa siirretty leikepöydälle.

en: Mozambican metical
fi: Mosambikin metical MZN

en: Mozambique
fi: Mosambik

en: Multi-column patterns with more complex layouts.
fi: Monisarakkeiset lohkomallit monimutkaisemmille asetteluille.

en: Multibyte String (mbstring) is used to convert character encoding, like for emails or converting characters to lowercase.
fi: Usean tavun merkkijonoja (mbstring) käytetään merkistön muuntamisessa, kuten sähköposteissa tai merkkien muuntamisessa pikkukirjaimiksi.

en: Multibyte string
fi: Monitavuinen merkkijono

en: Multipart
fi: Kumpikin samassa (Multipart)

en: Multiple Subscriptions
fi: Useat jatkuvat tilaukset

en: Multiple choice
fi: Monivalinta

en: Multisite support is not enabled.
fi: Tukea monelle sivustolle ei ole otettu käyttöön.

en: Municipality
fi: Kunta

en: Municipality / District
fi: Kunta / Kuntaryhmä

en: Mureș
fi: Mures

en: Music
fi: Musiikki

en: Music Medium
fi: Musiikki (keskileveä)

en: Music Wide
fi: Musiikki (leveä)

en: Musician
fi: Muusikko

en: Must Use Plugins
fi: Pakko käyttää -lisäosat

en: Mute
fi: Hiljennä

en: My Account
fi: Tili:

en: My Account Page
fi: Oma tili sivu

en: My Blogs
fi: Omat blogit

en: My Domains
fi: Omat verkkotunnukset

en: My Gravatar
fi: Gravatarini

en: My Likes
fi: Omat tykkäykset

en: My Location
fi: Sijaintini

en: My Network
fi: Minun verkkoni

en: My Plan
fi: Oma tilaukseni

en: My Profile
fi: Oma profiili

en: My Public Profile
fi: Oma julkinen profiili

en: My Site | My Sites
fi[0]: Oma sivusto

en: My Sites
fi: Omat sivustoni

en: My Subscription
fi: Omat kestotilaukseni

en: My Subscriptions
fi: Omat tilaukset

en: My Tweets
fi: Minun twiitit

en: My account
fi: Oma käyttäjätili

en: My account page
fi: Oma tili -sivu

en: My location is public.
fi: Sijaintini on julkinen.

en: My posts' locations are public.
fi: Artikkelieni sijainnit ovat julkisia.

en: My shopping cart
fi: Ostoskori

en: MySQL utf8mb4 support
fi: MySQL utf8mb4 -tuki

en: MySQL version
fi: MySQL-versio

en: MySQL version string.
fi: MySQL version merkkijono.

en: MySQL version.
fi: MySQL-versio.

en: Mystery Person
fi: Tuntematon henkilö

en: N. Revenue
fi: N. liikevaihto

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: NEW
fi: UUSI

en: Name
fi: Nimi

en: Name (Last, First)
fi: Nimi (Sukunimi, Etunimi)

en: Name (numeric)
fi: Nimi (numeerinen)

en: Name (required)
fi: Nimi (vaaditaan)

[ctx: Name for applying graphical effects]
en: Filters
fi: Suodattimet

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
fi: Teksti

[ctx: Name for the Visual editor tab]
en: Visual
fi: Graafinen

en: Name for the attribute (shown on the front-end).
fi: Ominaisuuden nimi (näkyy julkisella puolella).

en: Name for the resource.
fi: Resurssin nimi.

[ctx: Name for the value of the CSS position property]
en: Fixed
fi: Kiinteä

[ctx: Name for the value of the CSS position property]
en: Sticky
fi: Kiinnitetty

[ctx: Name of link anchor (TinyMCE)]
en: Name
fi: Nimi

en: Name of other platform used to sell (not listed).
fi: Muun myyntialustan nimi (ei listattuna).

en: Name of other platform used to sell.
fi: Muun alustan nimi jolla tuotteita myytiin.

en: Name of the action hook that will be triggered.
fi: Käynnistettävän toimintokutsun nimi.

en: Name of the customer for the order
fi: Tilauksen asiakkaan nimi

en: Name of the font family preset, translatable.
fi: Fonttiperheen pohja-asetuksen nimi, käännettävissä.

en: Name of the marketing campaign type.
fi: Markkinointikampanjan tyypin nimi

en: Name of the marketing channel.
fi: Markkinointikanavan nimi.

en: Name of the metadata.
fi: Metatiedon nimi.

en: Name of the note.
fi: Kommentin nimi.

en: Name of the package.
fi: Paketin nimi.

en: Name of the product that the review belongs to.
fi: Nimi tuotteelle jolle arvio on tehty.

en: Name of the reviewer.
fi: Arvioijan nimi.

en: Name on Card
fi: Nimi (kortissa)

en: Name required
fi: Nimi vaaditaan

[ctx: Name the setting that controls the main heading contained within the email notification]
en: Email Heading
fi: Sähköpostin otsikko

en: Name your blog
fi: Nimeä blogisi

en: Name your site
fi: Nimeä sivustosi

en: Name.
fi: Nimi.

en: Name:
fi: Nimi:

en: Namespace must not start or end with a slash.
fi: Nimiavaruutta ei saa aloittaa tai päättää vinoviivalla.

en: Namibian dollar
fi: Namibian dollari NAD

en: Narrow
fi: Kapea

en: Nav menu locations must be strings.
fi: Valikoiden sijaintien tulee olla merkkijonoja.

en: Navigate to the previous view
fi: Siirry edelliseen näkymään

en: Navigation
fi: Navigointi

en: Navigation Label
fi: Valikkoteksti

en: Navigation Menu
fi: Navigaatiovalikko

en: Navigation Menu Item
fi: Navigaatiovalikon kohta

en: Navigation Menu Items
fi: Navigaatiovalikon kohdat

en: Navigation Menu archives
fi: Navigaatiovalikoiden arkisto

en: Navigation Menus
fi: Navigaatiovalikot

en: Navigation Menus list
fi: Navigaatiovalikoiden listaus

en: Navigation Menus list navigation
fi: Navigaatiovalikoiden listauksen navigaatio

[ctx: Navigation item]
en: Changelog
fi: Muutosloki

[ctx: Navigation item]
en: Description
fi: Kuvaus

[ctx: Navigation item]
en: FAQs
fi: UKK

[ctx: Navigation item]
en: Installation
fi: Asennus

en: Navigation menus that can be inserted into your site.
fi: Navigaatiovalikot, joita voidaan esittää sivustollasi.

en: Ndjamena
fi: N’Djamena

en: Neamț
fi: Neamt

en: Need Help?
fi: Tarvitsetko apua?

en: Need a fresh look? Try Storefront child themes
fi: Tarvitsetko uuden ulkoasun? Kokeile Storefront lapsiteemoja

en: Need a theme? Try Storefront
fi: Tarvitsetko teeman? Kokeile Storefront

en: Need an account?
fi: Ei tiliä?

en: Need help putting together your new Privacy Policy page? <a href="%1$s" %2$s>Check out our privacy policy guide%3$s</a> for recommendations on what content to include, along with policies suggested by your plugins and theme.
fi: Tarvitsetko apua uuden tietosuojaselosteesi kirjoittamiseen? <a href="%1$s" %2$s>Lue ohjeemme%3$s</a>, josta löydät suosituksia siitä mitä selosteessa kannattaa olla, sekä lisäosa- ja teema-kohtaisia suosituksia.

en: Need help putting together your new Privacy Policy page? Check out our guide for recommendations on what content to include, along with policies suggested by your plugins and theme.
fi: Tarvitsetko apua tietosuojaselosteen luomisessa? Tutustu suosituksiimme siitä mitä sisältöä sivulle kannattaa sisällyttää, mukaan lukien käyttämiesi lisäosien ja teeman suositukset.

en: Need help?
fi: Tarvitsetko apua?

en: Need help? Use the Help tab above the screen title.
fi: Kaipaatko apua? Kokeile "Ohje"-nappia näkymän otsikon yläpuolella.

en: Need more help?
fi: Kaipaatko lisää apua?

en: Need more help? <a href="%1$s">Read the support article on %2$s</a>.
fi: Tarvitsetko lisää apua? <a href="%1$s">Lue tukiartikkeli aiheesta %2$s</a>.

en: Need more info?
fi: Tarvitsetko lisää tietoa?

en: Nepalese rupee
fi: Nepalin rupia NPR

en: Nero Rating
fi: Nero-arvostelu

en: Nero Size
fi: Nero-nappien koko

en: Nero Type
fi: Nero-nappien tyyppi

en: Nested widgets.
fi: Sisäkkäiset vimpaimet.

en: Net Revenue
fi: Netto liikevaihto

en: Net Sales
fi: Nettomyynti

en: Net discount amount.
fi: Alennuksen nettomäärä.

en: Net profit
fi: Tulos

en: Net sales
fi: Nettomyynti

en: Net sales amount
fi: Nettomyynnin määrä

en: Net sales in the period.
fi: Ajanjakson nettomyynti.

en: Net sales.
fi: Nettomyynti.

en: Net total revenue.
fi: Netto kokonaisliikevaihto.

en: Netherlands
fi: Alankomaat

en: Netherlands Antillean guilder
fi: Alankomaiden Antillien guldeni ANG

en: Netherlands Antilles
fi: Alankomaiden Antillit

en: Network Admin
fi: Verkon hallinta

en: Network Admin Email
fi: Verkon ylläpitäjän sähköpostiosoite

en: Network Admin: %s
fi: Verkon hallinta: %s

en: Network Enable %s
fi: Salli teeman %s käyttö kaikilla sivustoilla

en: Network configuration authentication keys
fi: Verkkomääritysten autentikointiavaimet

en: Network configuration rules for %s
fi: Verkkomäärityssäännöt kohteelle %s

en: Network count
fi: Verkostojen lukumäärä

en: Network enabled
fi: Verkko käytössä

en: Network functions are disabled.
fi: Verkko-ominaisuudet ovat poissa käytöstä.

en: Network only plugin must be network activated.
fi: Vain verkkokäyttöön tarkoitettu lisäosa täytyy verkkoaktivoida.

en: Neutral
fi: Neutraali

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Never expires
fi: Ei vanhene koskaan

en: Never send email
fi: Älä lähetä sähköpostia

en: Never show quantity remaining in stock
fi: Älä näytä varastossa olevien tuotteiden määrää

en: Never worry about the weather again. Keep yourself dry, warm, and looking stylish.
fi: Älä koskaan enää murehdi säästä. Pidä itsesi kuivana, lämpimänä ja tyylikkään näköisenä.

en: New
fi: Uusi

en: New %1$s Site: %2$s
fi: Uusi %1$s-sivusto: %2$s

en: New %1$s User: %2$s
fi: Uusi %1$s käyttäjä: %2$s

en: New %s
fi: Uusi %s

en: New %sWC_Subscription%s Object
fi: Uusi %sWC_Subscription %s objekti

en: New %sshop_subscription%s Post Type
fi: Uusi %sshop_subscription%s tyyppi

en: New Add/Edit Subscription Screen
fi: Uusi Lisää tai Muokkaa tilausta -näyttö

en: New Application Password Name
fi: Uuden sovellussalasanan nimi

en: New Caledonia
fi: Uusi-Kaledonia

en: New Category Name
fi: Uusi kategorian nimi

en: New Changeset
fi: Uusi muutosjoukko

en: New Custom HTML Widget
fi: Uusi HTML-vimpain

en: New Draft
fi: Uusi luonnos

en: New E-mail: %s
fi: Uusi sähköpostiosoite: %s

en: New In
fi: Uutta

en: New Link Category Name
fi: Uuden kategorian nimi

en: New Media
fi: Uusi mediatiedosto

en: New Menu
fi: Uusi valikko

en: New Navigation Menu
fi: Uusi navigaatiovalikko

en: New Order: #{order_number}
fi: Uusi tilaus: nro. {order_number}

en: New Page
fi: Uusi sivu

en: New Password
fi: Uusi salasana

en: New Pattern
fi: Uusi lohkomalli

en: New Pattern Category Name
fi: Uuden lohkomallien kategorian nimi

en: New Post
fi: Uusi artikkeli

en: New Products
fi: Uudet tuotteet

en: New Renewal Order
fi: Uusi uusimisen tilaus

en: New Retry
fi: Uusi uudelleenyritys

en: New Scheduled Action
fi: Uusi ajastettu toiminto

en: New Site Registration: %s
fi: Uusi sivusto rekisteröity: %s

en: New Site: %1$s
    URL: %2$s
    Remote IP address: %3$s
    
    Disable these notifications: %4$s
fi: Uusi sivusto: %1$s
    URL: %2$s
    Käyttäjän IP: %3$s
    
    Ota nämä ilmoitukset pois käytöstä: %4$s

en: New Subscription Emails
fi: Uusi kestotilauksen sähköpostit

en: New Subscriptions
fi: Uudet kestotilaukset

en: New Tag Name
fi: Uusi avainsanan nimi

en: New Taiwan dollar
fi: Taiwanin uusi dollari TWD

en: New Template
fi: Uusi sivupohja

en: New Template Part
fi: Uusi sivupohjan osa

en: New Territories
fi: Uudet territoriot

en: New User Default Role
fi: Uusien käyttäjien oletusrooli

en: New User Registration: %s
fi: Uusi käyttäjä: %s

en: New User: %1$s
    Remote IP address: %2$s
    
    Disable these notifications: %3$s
fi: Uusi käyttäjä: %1$s
    Käyttäjän IP-osoite: %2$s
    
    Ota nämä ilmoitukset pois käytöstä: %3$s

en: New Username
fi: Uusi käyttäjänimi

en: New Username: %s
fi: Uusi käyttäjänimi: %s

en: New View Subscription Page
fi: Uusi Näytä jatkuva tilaus -sivu

en: New WordPress Site
fi: Uusi WordPress-sivusto

en: New Zealand
fi: Uusi-Seelanti

en: New Zealand dollar
fi: Uuden-Seelannin dollari NZD

en: New account
fi: Uusi tili

en: New attribute
fi: Uusi ominaisuus

en: New category name
fi: Uusi kategorian nimi

en: New comment
fi: Uusi kommentti

en: New comment on your post "%s"
fi: Uusi kommentti artikkeliisi "%s"

en: New comments
fi: Uudet kommentit

en: New coupon
fi: Uusi kuponki

en: New credit card
fi: Uusi luottokortti

en: New custom field name
fi: Uusi mukautetun kentän nimi

en: New dimensions:
fi: Uusi koko:

en: New document
fi: Uusi tiedosto

en: New follower
fi: Uusi seuraaja

en: New in store
fi: Uutta kaupassa

en: New order
fi: Uusi tilaus

en: New order emails are sent to chosen recipient(s) when a new order is received.
fi: Uusi tilaus -sähköpostit lähetetään valituille vastaanottajille kun tilaus on vastaanotettu.

en: New page title
fi: Uusi sivun otsikko

en: New page title&hellip;
fi: Uuden sivun otsikko&hellip;

en: New password
fi: Uusi salasana

en: New password (leave blank to leave unchanged)
fi: Uusi salasana (jätä tyhjäksi jos ei muutosta)

en: New passwords do not match.
fi: Uudet salasanat poikkeavat toisistaan.

en: New payment methods can only be added during checkout. Please contact us if you require assistance.
fi: Uusia maksutapoja voi lisätä ainoastaan kassalla. Ole meihin yhteydessä mikäli tarvitset apua.

en: New pingback on your post "%s"
fi: Uusi päivitysilmoitus artikkeliisi "%s"

en: New post
fi: Uusi artikkeli

en: New posts you publish will appear in the Reader stream below. You’ll also see new posts from other blogs that you are following. You can visit your blog by using the 'My Blogs' menu above.
fi: Julkaisemasi uudet artikkelit ilmestyvät alapuolella olevaan lukijaan. Voit myös nähdä uusia artikkeleita muista seuraamistasi blogeistasi. Voit vierailla omassa blogissasi käyttämällä "Omat blogit" -valikkoa yläpuolella.

en: New product
fi: Uusi tuote

en: New product editor
fi: Uusi tuote-editori

en: New renewal order emails are sent when a subscription renewal payment is processed.
fi: Kestotilaus uusittu -sähköposti lähetetään, kun tilauksen uusimismaksu on suoritettu.

en: New sales record!
fi: Uusi myyntitapahtuma!

en: New shipping class Name
fi: Uuden toimitusluokan nimi

en: New site created by %1$s
    
    Address: %2$s
    Name: %3$s
fi: Käyttäjän "%1$s" luoma uusi sivusto
    
    Osoite: %2$s
    Nimi: %3$s

[ctx: New site notification email subject]
en: [%1$s] Activate %2$s
fi: [%1$s] Aktivoi %2$s

en: New subscription details
fi: Uuden tilauksen tiedot

en: New subscription renewal order
fi: Uusi jatkuvan tilauksen uusimisen tilaus

en: New tag name
fi: Uusi avainsanan nimi

en: New theme activated.
fi: Uusi teema otettu käyttöön.

en: New to Akismet
fi: Ensimmäinen kerta Akismetin parissa

en: New to WordPress.com?
fi: Uusi WordPress.comissa?

en: New trackback on your post "%s"
fi: Uusi paluuviite artikkeliisi "%s"

en: New user created.
fi: Uusi käyttäjä luotu.

en: New user email address.
fi: Uusi käyttäjän sähköpostiosoite.

[ctx: New user notification email subject]
en: [%1$s] Activate %2$s
fi: [%1$s] Aktivoi %2$s

en: New user password.
fi: Uusi salasana.

en: New user registration on the blog %s:
fi: Uusi rekisteröinti blogissa %s:

en: New user registration on your site %s:
fi: Uusi käyttäjärekisteröinti sivustollasi %s:

en: New user username.
fi: Uusi käyttäjänimi.

en: New users are automatically assigned a password, which they can change after logging in. You can view or edit the assigned password by clicking the Show Password button. The username cannot be changed once the user has been added.
fi: Uusille käyttäjille luodaan automaattisesti salasana, joka voidaan vaihtaa kirjautumisen jälkeen. Voit katsoa tai muokata tätä salasanaa klikkaamalla Näytä Salasana -nappia. Käyttäjänimeä ei voi vaihtaa lisäämisen jälkeen.

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain their password. Check the box if you do not want the user to receive a welcome email.
fi: Uudet käyttäjät vastaanottavat sähköpostin, jotta he tietävät, että heidät on lisätty sivuston käyttäjiksi. Sähköpostissa on myös heidän salasanansa. Ruksita vaihtoehto, jos et halua käyttäjien vastaanottavan vahvistusviestiä.

en: New version available.
fi: Uusi versio saatavilla.

en: New version available. %s
fi: Uusi versio saatavilla. %s

en: New version available. <button class="button-link" type="button">Update now</button>
fi: Uusi versio saatavilla. <button class="button-link" type="button">Päivitä nyt</button>

en: New window
fi: uudessa ikkunassa

en: New:
fi: Uusi:

[ctx: NewDash Page Title]
en: Create Group
fi: Luo ryhmä

[ctx: NewDash Page Title]
en: Edit Draft
fi: Muokkaa luonnosta

[ctx: NewDash Page Title]
en: Edit Group
fi: Muokkaa ryhmää

[ctx: NewDash Page Title]
en: My Groups
fi: Omat ryhmät

en: Newer
fi: Uudemmat

en: Newer Comments
fi: Uudemmat kommentit

en: Newer Comments &raquo;
fi: Uudemmat kommentit &raquo;

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Uudemmat kommentit <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Newer Entries &raquo;
fi: Viimeisimmät artikkelit

en: Newer comments
fi: Uudemmat kommentit

en: Newer posts
fi: Uudemmat artikkelit

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Uudemmat artikkelit <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Newer testimonials <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Uudemmat suositukset <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Newest
fi: Uusimmat

en: Newest Scheduled Date
fi: Uusin aikataulutettu päiväys

en: Newfoundland and Labrador
fi: Newfoundland ja Labrador

en: News
fi: Uutiset

en: Newsletter
fi: Uutiskirje

en: Newsletters
fi: Kirjeet

en: Next
fi: Seuraava

en: Next &gt;
fi: Seuraava &raquo;

en: Next &raquo;
fi: Seuraava &raquo;

en: Next &rarr;
fi: Seuraava &rarr;

en: Next (arrow right)
fi: Seuraava (nuoli oikealle)

en: Next 12 Months
fi: Seuraavat 12 kuukautta

en: Next 30 Days
fi: Seuraavat 30 päivää

en: Next 7 Days
fi: Seuraavat 7 päivää

en: Next Entries &raquo;
fi: Seuraavat artikkelit &raquo;

en: Next Entry
fi: Seuraava kohta

en: Next Month
fi: Seuraava kuukausi

en: Next Page
fi: Seuraava sivu

en: Next Page &raquo;
fi: Seuraava sivu &raquo;

en: Next Payment
fi: Seuraava maksu

en: Next Payment Date: %s
fi: Seuraava maksupäivä: %s

en: Next Post
fi: Seuraava artikkeli

en: Next Step &rarr;
fi: Seuraava vaihe &rarr;

en: Next Steps
fi: Seuraavaksi

en: Next billing date
fi: Seuraava laskutuspäivämäärä

en: Next page
fi: Seuraava sivu

en: Next payment: %s
fi: Seuraava maksu: %s

[ctx: Next post link]
en: Next
fi: Seuraava

en: Next post:
fi: Seuraava artikkeli:

en: Next step
fi: Seuraava askel

en: Next steps
fi: Seuraavaksi

en: Next theme
fi: Seuraava teema

en: Nicaraguan c&oacute;rdoba
fi: Nicaraguan córdoba NIO

en: Nice one; you've created a WooCommerce store! Now it's time to add your first product and get ready to start selling.%s
fi: Hienoa; olet luonut WooCommerce-kaupan! Nyt on aika lisätä ensimmäinen tuotteesi ja valmistautua myynnin aloittamiseen.%s

en: Nicename may not be longer than 50 characters.
fi: Kivanimi (nicename) ei voi olla pidempi kuin 50 merkkiä.

en: Nickname
fi: Lempinimi

en: Nicosia
fi: Nikosia

en: Nigerian naira
fi: Nigerian naira NGN

en: No
fi: Ei

en: No "Inbox" found
fi: "Inbox" ei löytynyt

en: No %1$s data specified to create %1$s
fi: Puuttuu %1$s tiedot jotta voidaan luoda %1$s

en: No %1$s data specified to create/edit %1$s
fi: Puuttuu %1$s tiedot jotta voidaan luoda/muokata %1$s

en: No %1$s data specified to edit %1$s
fi: Puuttuu %1$s tiedot jotta voidaan muokata %1$s

en: No %1$s found with the ID equal to %2$s
fi: Ei löydy %1$s tunnuksella -ID- %2$s

en: No %1$s was set in the arguments array for the "%2$s" sidebar. Defaulting to "%3$s". Manually set the %1$s to "%3$s" to silence this notice and keep existing sidebar content.
fi: %1$s ei asetettu vimpainalueelle "%2$s". Käytetään oletusta "%3$s". Muuta %1$s manuaalisesti arvoon "%3$s" niin pääset eroon tästä ilmoituksesta ja säilytät vimpainalueen sisällön.

en: No &quot;%s&quot; found
fi: &quot;%s&quot; ei löytynyt

en: No Ads
fi: Ei mainoksia

en: No Advertisements
fi: Ei mainoksia

en: No Avatars
fi: Ei avatar-kuvia

en: No Classic Menus found.
fi: Perinteisiä valikkoja ei löytynyt.

en: No Comments
fi: Ei kommentteja

en: No Comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
fi: Ei kommentteja<span class="screen-reader-text"> artikkeliin %s</span>

en: No Content-Disposition supplied.
fi: Content-Disposition -määritys puuttuu.

en: No IP address
fi: Ei IP-osoitetta

en: No Instagram images were found.
fi: Instagram-kuvia ei löytynyt.

en: No Limit
fi: Rajaton

en: No Navigation Menu found in Trash.
fi: Navigaatiovalikoita ei löytynyt roskakorista.

en: No Navigation Menu found.
fi: Navigaatiovalikkoa ei löytynyt.

en: No PHP sessions detected
fi: PHP-istuntoja ei havaittavissa

en: No Profile found or Profile not accessible
fi: Profiilia ei löydy tai profiilia ei voi käyttää

en: No Projects found in Trash
fi: Roskakorista ei löytynyt projekteja

en: No Public-Key found
fi: Julkista avainta ei löytynyt

en: No Responses
fi: Ei vastauksia

en: No Subscriptions found
fi: Kestotilauksia ei löytynyt

en: No Thanks
fi: Ei kiitos

en: No Title
fi: Ei otsikkoa

en: No actions found
fi: Toimintoja ei löytynyt

en: No actions found in trash
fi: Toimintoja ei ollut roskakorissa

en: No activity yet!
fi: Ei mitään vielä!

en: No ads
fi: Ei mainoksia

en: No alignment
fi: Ei tasausta

en: No approved comments
fi: Ei hyväksyttyjä kommentteja

en: No approved comments.
fi: Ei hyväksyttyjä kommentteja.

en: No archives to show.
fi: Ei arkistoja.

en: No attributes currently exist.
fi: Yhtään ominaisuutta ei ole asetettu.

en: No audio selected
fi: Ei ääntä valittuna

en: No authorized applications were found.
fi: Ei valtuutettuja sovelluksia.

en: No billing address set.
fi: Laskutusosoitetta ei ole asetettu.

en: No blogs found
fi: Ei blogeja

en: No blogs... yet.
fi: Ei blogeja... juuri nyt.

en: No categories
fi: Ei kategorioita

en: No categories found
fi: Osastoja ei löytynyt

en: No categories found.
fi: Kategorioita ei löytynyt.

en: No changes saved yet, so there is nothing to trash.
fi: Muutoksia ei tallennettu vielä, joten ei ole mitään tuhottavaa.

en: No changeset found to take over
fi: Muutosjoukkoa ei löytynyt

en: No changesets found in Trash.
fi: Muutosjoukkoja ei löytynyt roskakorista.

en: No changesets found.
fi: Muutosjoukkoja ei löytynyt.

en: No clicks have been recorded on your site yet.
fi: Ei klikkauksia sivustollasi toistaiseksi.

en: No clicks recorded.
fi: Ei tallennettuja klikkauksia.

en: No client caching response headers were detected.
fi: Välimuistin vastausotsakkeita ei löytynyt.

en: No color
fi: Ei väriä

en: No comments
fi: Ei kommentteja

en: No comments awaiting moderation.
fi: Ei arvioitavia kommentteja.

en: No comments found in Trash.
fi: Roskakorista ei löytynyt kommentteja.

en: No comments found.
fi: Ei kommentteja.

en: No comments posted
fi: Ei kommentteja

en: No comments to show.
fi: Ei kommentteja.

en: No comments were caught as spam.
fi: Yhtään kommenttia ei tunnistettu roskaviestiksi.

en: No comments yet.
fi: Ei kommentteja.

en: No content
fi: Ei sisältöä

en: No cookie present.
fi: Evästettä ei ole olemassa.

en: No coupons found
fi: Kuponkeja ei löytynyt.

en: No coupons found in range
fi: Etsittyjä kuponkeja ei löytynyt

en: No coupons found in trash
fi: Roskakorissa ei ole kuponkeja

en: No customer downloads found.
fi: Asiakkaan latauksia ei löytynyt.

en: No customer selected
fi: Asiakasta ei valittu

en: No customers found.
fi: Asiakkaita ei löytynyt.

en: No data supplied.
fi: Sisältö puuttuu.

en: No default %s&hellip;
fi: Ei oletus %s&hellip;

en: No deleted comments.
fi: Ei poistettuja kommentteja.

en: No description
fi: Ei kuvausta

en: No downloads available yet.
fi: Ei ole vielä ladattavia.

en: No editor could be selected.
fi: Muokkainta ei voitu ottaa käyttöön.

en: No fallback menu found.
fi: Varavaihtoehtoista valikkoa ei löytynyt.

en: No file defined
fi: Tiedostoa ei ole asetettu

en: No file selected
fi: Tiedostoa ei ole valittu

en: No file was uploaded.
fi: Yhtään tiedostoa ei siirretty.

en: No global styles config exist with that id.
fi: Yleisten tyylien määritystä ei löydy tällä ID:llä.

en: No image
fi: Ei kuvaa

en: No image selected
fi: Kuvaa ei ole valittu

en: No image set
fi: Kuvaa ei ole asetettu

en: No images selected
fi: Kuvia ei ole valittu

en: No importers are available.
fi: Tuontiohjelmia ei ole.

en: No incoming links have been found.
fi: Ei sivustollesi johtavia linkkejä.

en: No information yet&hellip;
fi: Ei tietoja toistaiseksi &hellip;

en: No items
fi: Ei kohteita

en: No items found.
fi: Kohteita ei löytynyt.

en: No items.
fi: Ei kohteita.

en: No keys found.
fi: Avaimia ei löytynyt.

en: No links found.
fi: Ei linkkejä.

en: No location by default
fi: Ei oletussijaintia.

en: No logo selected
fi: Logoa ei ole valittuna

en: No low in stock products found.
fi: Ei löytynyt 'varasto vähissä' -tuotteita

en: No matches found
fi: Ei vastaavia.

en: No matching product exists to update.
fi: Päivitettävää tuotetta ei ole.

en: No matching tax rates found.
fi: Sopivaa veroprosenttia ei löytynyt.

en: No matching template found
fi: Sivupohjaa ei löytynyt

en: No matching template found.
fi: Sivupohjaa ei löytynyt.

en: No matching users found.
fi: Vastaavia käyttäjiä ei löytynyt.

en: No matching variation found.
fi: Vastaavaa muunnelmaa ei löytynyt.

en: No maximum
fi: Rajoittamaton

en: No media files found in Trash.
fi: Roskakorista ei löytynyt mediatiedostoja.

en: No media files found.
fi: Tiedostoja ei löytynyt.

en: No media items found.
fi: Mediakohteita ei löytynyt.

en: No media items found. Try a different search.
fi: Mediatiedostoja ei löytynyt. Yritä hakea eri sanoilla.

en: No media selected
fi: Ei mediaa valittuna

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
fi: Yhtään valikoita ei ole vielä luotu. <a href="%s">Luo valikoita</a>.

en: No minimum
fi: Ei minimiostos-vaatimusta

en: No notifications
fi: ei ilmoituksia

en: No notifications yet.
fi: Ei vielä ilmoituksia.

en: No notifications. Time to go bowling.
fi: Ei ilmoituksia. Aika lähteä keilaamaan.

en: No order has been made yet.
fi: Yhtään tilausta ei ole vielä tehty.

en: No orders found
fi: Tilauksia ei löytynyt

en: No orders found in trash
fi: Roskakorissa ei ole tilauksia

en: No other sites have sent you traffic yet.
fi: Ei viittauksia sivustoosi muilta sivustoilta.

en: No out of stock products found.
fi: Ei löytynyt 'varasto loppu' -tuotteita

en: No page set
fi: Sivua ei ole asetettu

en: No pages found in Trash.
fi: Roskakori on tyhjä.

en: No pages found.
fi: Ei sivuja.

en: No pattern categories
fi: Ei lohkomallien kategorioita

en: No pattern categories found.
fi: Lohkomallien kategorioita ei löytynyt.

en: No patterns found in Trash.
fi: Lohkomalleja ei löytynyt roskakorista.

en: No patterns found.
fi: Lohkomalleja ei löytynyt.

en: No pending comments
fi: Ei julkaisua odottavia kommentteja

en: No pending comments.
fi: Ei vireillä olevia kommentteja.

en: No permalink structure set
fi: Osoiterakennetta ei ole määritelty

en: No plugin specified.
fi: Ei valittua lisäosaa.

en: No plugins found.
fi: Lisäosia ei löytynyt.

en: No post?
fi: Ei artikkeleita?

en: No posts
fi: Ei artikkeleita

en: No posts found
fi: Artikkeleita ei löytynyt

en: No posts found in Trash.
fi: Roskakori on tyhjä.

en: No posts found.
fi: Artikkeleita ei löytynyt.

en: No posts found. Try a different search?
fi: Artikkeleita ei löytynyt. Kokeile toista hakua?

en: No posts have been viewed yet.
fi: Ei näytettyjä artikkeleita vielä.

en: No problem
fi: Ei ongelmia!

en: No problem! Feel free to {{helpLink}}get in touch{{/helpLink}} with our Happiness Engineers.
fi: Ei ongelmaa! Voit vapaasti {{helpLink}}ottaa yhteyttä{{/helpLink}} tyytyväisyysinsinööreihimme.

en: No product categories exist.
fi: Osastoja ei ole asetettu

en: No product to duplicate has been supplied!
fi: Monistettavaa tuotetta ei ole valittu!

en: No products found
fi: Etsittyä tuotetta ei löytynyt

en: No products found in range
fi: Etsittyjä tuotteita ei löytynyt

en: No products found in trash
fi: Roskakorissa ei ole tuotteita

en: No products found.
fi: Etsittyä tuotetta ei löytynyt

en: No products in the cart.
fi: Ostoskori on tyhjä.

en: No products were found matching your selection.
fi: Valitun kaltaisia tuotteita ei löytynyt.

en: No ratings have been collected for your %s yet.
fi: Yhtään arvostelua ei ole kerätty %s-kokoelmaasi.

en: No receipts found.
fi: Ei suoritettuja maksuja.

en: No recipients found
fi: Vastaanottajaa ei löydy

en: No reply from Jetpack servers
fi: Jetpackin palvelimet eivät vastaa

en: No restrictions
fi: Ei rajoituksia

en: No results
fi: Ei tuloksia.

en: No results found
fi: Ei tuloksia.

en: No results found for “%s”.
fi: Ei tuloksia haulle '%s'

en: No results found.
fi: Ei tuloksia.

en: No results.
fi: Ei tuloksia.

en: No retries found
fi: Ei löytynyt uudelleenyrityksiä

en: No retries found in trash
fi: Ei löytynyt uudelleenyrityksiä roskakorista

en: No reviews
fi: Ei arvioita

en: No role
fi: Ei roolia

en: No route was found matching the URL and request method
fi: Pyyntötapaa ja URLia koskevaa polkua ei löytynyt

en: No route was found matching the URL and request method.
fi: Pyyntötapaa ja URLia koskevaa polkua ei löytynyt

en: No row(s) selected
fi: Riviä/rivejä ei valittuna

en: No saved methods found.
fi: Tallennettuja tapoja ei löytynyt.

en: No scheduled events exist on this site.
fi: Tällä sivustolla ei ole ajastettuja tapahtumia.

en: No schema title found for %s, skipping REST command registration.
fi: %s:lle ei löydy skeeman otsikkoa, ohitetaan REST käskyn rekisteröinti.

en: No search engines have sent you traffic yet.
fi: Yksikään hakukone ei vielä ole tuonut liikennettä sivustollesi.

en: No search term specified. Showing recent items.
fi: Et syöttänyt hakusanaa. Näytetään uusimmat kohteet.

en: No setting groups have been registered.
fi: Asetusryhmiä ei ole rekisteröity.

en: No shipping address set.
fi: Toimitusosoitetta ei ole asetettu.

en: No shipping class
fi: Ei toimitusluokkaa

en: No shipping class cost
fi: Ei toimitusluokan hintaa

en: No shipping classes have been created.
fi: Toimitusluokkia ei ole luotu.

en: No shipping method has been selected. Please double check your address, or contact us if you need any help.
fi: Toimitustapaa ei ole valittu. Tarkasta vielä kerran osoite tai ota yhteyttä meihin jos tarvitset apua.

en: No shipping methods offered to this zone.
fi: Tälle toimitusvyöhykkeelle ei ole toimitustapoja.

en: No shipping options were found for %s.
fi: Toimitusvalintoja ei löytynyt %s.

en: No sidebar exists with that id.
fi: Sivupalkkia ei löytnyt annetulla ID:llä.

en: No sites found
fi: Sivuja ei löytynyt

en: No sites found.
fi: Sivustoja ei löytynyt.

en: No spam comments.
fi: Ei roskapostiksi luokiteltuja kommentteja.

en: No stats are available for this time period.
fi: Ei tilastoja näytettäväksi tältä ajalta.

en: No subscriptions were found.
fi: Ei tilauksia.

en: No tags
fi: Ei avainsanoja

en: No tags found
fi: Ei avainsanoja.

en: No tags found.
fi: Avainsanoja ei löytynyt

en: No taxes found in this period
fi: Veroja ei löytynyt tällä ajanjaksolla

en: No template parts found in Trash.
fi: Sivupohjan osia ei löytynyt roskakorista.

en: No template parts found.
fi: Sivupohjan osia ei löytynyt.

en: No templates exist with that id.
fi: Sivupohjia ei löytynyt annetulla ID:llä.

en: No templates found.
fi: Sivupohjia ei löytynyt.

en: No thanks
fi: Ei kiitos

en: No thanks, do not remind me again
fi: Ei kiitos, älä muistuta minua uudestaan

en: No theme is defined for this template.
fi: Tälle sivupohjalle ei ole määritetty teemaa.

en: No theme specified.
fi: Ei valittua teemaa.

en: No themes are currently available.
fi: Teemoja ei ole juuri nyt saatavilla.

en: No themes found.
fi: Teemoja ei löytynyt.

en: No themes found. Try a different search, or %s.
fi: Teemoja ei löytynyt. Yritä eri hakuehtoja tai %s.

en: No themes found. Try a different search.
fi: Teemoja ei löytynyt. Kokeile eri hakukriteerejä.

en: No topic tags found.
fi: Ei aiheiden avainsanoja.

en: No updates are available.
fi: Päivityksiä ei ole saatavilla.

en: No updates required. Database version is %s
fi: Päivityksiä ei tarvita. Tietokannan versio %s

en: No used coupons found
fi: Käytettyjä kuponkeja ei löytynyt

en: No user found.
fi: Käyttäjää ei löydetty.

en: No users found
fi: Käyttäjiä ei löytynyt

en: No valid JSON data
fi: Ei kelvollista JSON dataa

en: No valid blog found
fi: Blogia ei löytynyt.

en: No valid plugins were found.
fi: Yhtään lisäosaa ei löytynyt.

en: No version control systems were detected.
fi: Versionhallintajärjestelmiä ei havaittu.

en: No version or author information is available.
fi: Versio- tai tekijätietoa ei ole saatavilla.

en: No video selected
fi: Ei valittua videota

en: No videos have been played yet.
fi: Ei toistettuja videoita.

en: No webhooks found.
fi: Verkkotoimintokutsuja ei löytynyt.

en: No widget was found with that id.
fi: Annettua ID:tä vastaavaa vimpainta ei löytynyt.

en: No widgets found.
fi: Vimpaimia ei löytynyt.

en: No, I do not approve of this connection
fi: En hyväksy tätä yhteyttä.

en: No, I will enter prices exclusive of tax
fi: Hinnat ilmoitettu/ syötetään verottomina (ei sisällä veroa).

en: No-code contribution
fi: Osallistuminen ilman koodaamista

en: NodeInfo is an effort to create a standardized way of exposing metadata about a server running one of the distributed social networks. The two key goals are being able to get better insights into the user base of distributed social networking and the ability to build tools that allow users to choose the best fitting software and server for their needs.
fi: NodeInfon kehittäminen on yritys luoda standardoitu tapa metadatan näyttämiseksi serveriltä, jossa ajetaan jotain hajautettua some-alustan ohjelmistoa. Kaksi avaintavoitetta, ensinnäkin on yritys saada parempi käsitys hajautetun some-verkoston käyttäjäkunnasta sekä kyky rakentaa työkaluja, jotka sallivat käyttäjien valita itselleen parhaiten sopiva ohjelmisto ja palvelin.

en: Non-existent changeset UUID.
fi: Muutosjoukon UUID puuttuu

en: Non-paying customer
fi: Ei maksava asiakas

en: Non-repeating
fi: Ei toistuva

en: Nonbreaking space
fi: Sitova välilyönti

en: Nonce is invalid.
fi: Kertakäyttöavain ei kelpaa.

en: None
fi: Ei mitään

en: None, this is a topic about using WordPress.com
fi: Aihe käsittelee WordPress.comin käyttöä

en: None, this is an announcement (moderators only)
fi: Ei blogi, tämä on ilmoitus (vain valvojille)

en: Norfolk Island
fi: Norfolkinsaari

en: Normal
fi: Normaali

en: North
fi: Pohjois

en: North America
fi: Pohjois-Amerikka

en: North Khorasan (خراسان شمالی)
fi: Pohjois-Khorasan (خراسان جنوبی)

en: North Korea
fi: Pohjois-Korea

en: North Korean won
fi: Pohjois-Korean won KPW

en: North Macedonia
fi: Pohjois-Makedonia

en: North Rhine-Westphalia
fi: Nordrhein-Westfalen

en: Northern Mariana Islands
fi: Pohjois-Mariaanit

en: Northwest Territories
fi: Luoteisterritoriot

en: Norway
fi: Norja

en: Norwegian
fi: Norja

en: Norwegian krone
fi: Norjan kruunu NOK

en: Not Available
fi: Ei saatavilla

en: Not Found
fi: Mitään ei löytynyt

en: Not Found.
fi: Ei löytynyt.

en: Not Spam
fi: Ei roskaa

en: Not Sticky
fi: Ei kiinnitetty

en: Not able to attach "%s".
fi: Ei voitu kiinnittää "%s".

en: Not active
fi: Ei käytössä

en: Not available
fi: Ei ole saatavilla

en: Not available when using WooCommerce Blocks Local Pickup
fi: Ei käytettävissä WooCommerce Blocks Local Pickup -lisäosaa käytettäessä

en: Not cancelled
fi: Ei peruutettu

en: Not declared
fi: Ei ilmoitettu

en: Not enough data to create this user.
fi: Tiedot eivät riitä käyttäjän luomiseen.

en: Not enough space to upload. %s KB needed.
fi: Levytila ei riitä. Toimenpide tarvitsee vähintään %s KB.

en: Not enough units of %s are available in stock to fulfil this order.
fi: Tämän tilauksen täyttämiseksi varastossa ei ole riittävästi tuotteita %s.

en: Not found
fi: Ei löytynyt

en: Not found: %1$s (%2$s)
fi: Ei löytynyt: %1$s (%2$s)

en: Not required if your download directory is protected. <a href='%s'>See this guide</a> for more details. Files already uploaded will not be affected.
fi: Ei tarvita jos latausten hakemisto on suojattu. <a href='%s'>Katso tämä opas</a> jossa lisätietoja. Ei vaikuta palvelimelle jo siirrettyihin tiedostoihin.

en: Not right now
fi: Ei nyt

en: Not set
fi: Ei asetettu

en: Not supported in Internet Explorer.
fi: Internet Explorer ei tue tätä.

en: Not that bad
fi: Välttävä

en: Not to worry, there's probably a simple reason why you are seeing this message.
fi: Ei syytä huoleen, tähän on varmaan yksinkertainen syy.

en: Not writable
fi: Ei voida kirjoittaa

en: Not yet ended
fi: Ei vielä päättynyt

en: Not you? Log out
fi: Et sinä? Kirjaudu ulos

en: Note
fi: muistiinpano

en: Note (default)
fi: Huomautus (oletus)

en: Note added to your {site_title} order from {order_date}
fi: Viesti koskien tilaustasi verkkokaupassa {site_title} päivämäärällä {order_date}

en: Note any typos you find, suggestions you have, or links to recommend.
fi: Voit kertoa löytämistäsi kirjoitusvirheistä, antaa ehdotuksia tai ehdottaa linkkejä.

en: Note left by customer during checkout.
fi: Asiakkaan kassalla jättämä kommentti.

en: Note that even when set to discourage search engines, your site is still visible on the web and not all search engines adhere to this directive.
fi: Huomioi, että vaikka kieltäisit näkymisen hakukoneissa, sivustosi on silti näkyvillä verkossa ja kaikki hakukoneet eivät välttämättä noudata kieltoa.

en: Note that only the most recent pending subscriptions are shown.
fi: Huomaa, että vain viimeisimmät vireellä olevat tilaukset näkyvät.

en: Note that purchasing a subscription still requires an account.
fi: Huomaa, että tilauksen tekeminen edellyttää edelleen tiliä.

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
fi: Rajaa ensin kuvasta haluamasi alue. Paina sitten tallenna säilyttääksesi rajauksen.

en: Note to customer
fi: Kommentti asiakkaalle

en: Note type
fi: Kommentin laji

en: Note:
fi: Huom:

en: Note: As this tool only gathers data from WordPress and participating plugins, you may need to do more to comply with erasure requests. For example, you are also responsible for ensuring that data collected by or stored with the 3rd party services your organization uses gets deleted.
fi: Huomautus: Koska tämä työkalu kerää tietoja ainoastaan WordPressistä ja yhteistyötä tekevistä lisäosista, saattaa olla että sinun tulee nähdä ylimääräistä vaivaa täyttääksesi poistopyynnöt. Sinun tulee esimerkiksi varmistaa myös kaikkien niiden tietojen poisto, jotka on kerätty tai taltioitu organisaatiosi käyttämän kolmannen osapuolen palveluiden toimesta.

en: Note: Blocking by cookie and IP address can be problematic for some voters.
fi: Muista: Estä evästeen ja IP-osoitteen perusteella -vaihtoehto voi olla ongelmallinen joillekin kyselyyn vastanneille.

en: Note: Neither of these options blocks access to your site &mdash; it is up to search engines to honor your request.
fi: Huom: kumpikaan näistä vaihtoehdoista ei estä pääsyä sivustollesi &mdash; on hakukoneista kiinni, noudattavatko ne kieltoa.

en: Note: Permissions for order items will automatically be granted when the order status changes to processing/completed.
fi: Huomaa: kun tilauksen vaihe muuttuu 'käsittelyssä/valmis' -vaiheeksi, myönnetään automaattisesti pääsy tilauksen tiedostojen lataamiseen.

en: Note: Since this tool only gathers data from WordPress and participating plugins, you may need to do more to comply with export requests. For example, you should also send the requester some of the data collected from or stored with the 3rd party services your organization uses.
fi: Huomautus: Koska tämä työkalu kerää tietoja ainoastaan WordPressistä ja yhteistyötä tekevistä lisäosista, saattaa olla että sinun tulee nähdä ylimääräistä vaivaa täyttääksesi vientipyynnöt. Sinun tulee lähettää pyynnön tekijälle myös kaikki ne tiedot, jotka on kerätty tai taltioitu organisaatiosi käyttämän kolmannen osapuolen palvelun toimesta.

en: Note: WP CRON has been disabled on your install which may prevent this update from completing.
fi: Huomautus: tässä asennuksessa WP CRON (ajastus) on poistettu käytöstä ja se voi estää tämän päivityksen loppuunsaattamisen.

en: Note: You currently have <a href="%1$s">%2$d paid extension</a> which should be updated first before updating WooCommerce. | Note: You currently have <a href="%1$s">%2$d paid extensions</a> which should be updated first before updating WooCommerce.
fi[0]: Huomaa: Sinulla on nyt <a href="%1$s">%2$d maksettu laajennus</a> joka pitäisi päivittää ennen WooCommercen päivittämistä.
fi[1]: Huomaa: Sinulla on nyt <a href="%1$s">%2$d maksettua laajennusta</a> jotka pitäisi päivittää ennen WooCommercen päivittämistä.

en: Note: audio and video attachments are only supported from Block Editor.
fi: Huomautus: vain Block Editor tukee ääni- ja videoliitteitä.

en: Note: the old Template Tags are now deprecated and automatically converted to the new ones.
fi: Huomaa: Vanhat mallitagit on nyt vanhennettu ja ne konvertoidaan uusiksi automaattisetsi.

en: Note: the refund reason will be visible by the customer.
fi: Huom: hyvityksen syy näkyy asiakkaalle.

en: Note: you may want to further detail your cookie policy, and link to that section from here.
fi: Huom.: Voit halutessasi kuvailla tarkemmin evästeiden käytön ja linkittää täältä evästeiden selostukseen.

en: Notes
fi: Muistiinpanoja:

en: Notes about your order, e.g. special notes for delivery.
fi: Kommentti koskien tilausta, esim. koskien toimitusta.

en: Nothing Found
fi: Mitään ei löytynyt

en: Nothing found
fi: Mitään ei löytynyt

en: Nothing to do here…
fi: Ei mitään nähtävää täällä...

en: Nothing to save, the image has not changed.
fi: Ei mitään tallennettavaa, kuva ei ole muuttunut.

en: Nothing was imported. Have you already imported this blog?
fi: Mitään ei tuotu. Oletko jo tuonut tämän blogin sisällön?

en: Notice
fi: Ilmoitus

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been cancelled.
fi: Kestotilauksesi on peruutettu.

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been put on hold.
fi: Kestotilauksesi on laitettu odottamaan.

[ctx: Notice displayed to user confirming their action.]
en: Your subscription has been reactivated.
fi: Kestotilauksesi on aktivoitu uudelleen.

en: Notice:
fi: Huomio:

en: Notification Settings
fi: Ilmoitusasetukset

en: Notification recipient(s)
fi: Ilmoituksen vastaanottaja(t)

en: Notification to let you know &mdash; order #%1$s belonging to %2$s has been cancelled:
fi: Tiedoksesi että &mdash; tilaus #%1$s joka kuuluu tähän %2$s on peruttu:

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Notify me of follow-up comments by email.
fi: Ilmoita sähköpostilla tulevista kommenteista.

en: Notify me of new comments via email.
fi: Ilmoita uusista kommenteista sähköpostilla.

en: Notify me of new posts by email.
fi: Ilmoita sähköpostilla uusista postauksista.

en: Notify me of new posts via email.
fi: Ilmoita uusista artikkeleista sähköpostilla.

[ctx: Noun]
en: User
fi: Käyttäjä

[ctx: Noun, as in: "The author of this post is..."]
en: Author
fi: Kirjoittaja

[ctx: Noun, as in: "This page is a date archive."]
en: Date
fi: Päiväys

[ctx: Noun, as in: "This post has one tag."]
en: Tag
fi: Avainsana

en: Nov
fi: Marras

en: November
fi: marraskuu

[ctx: November abbreviation]
en: Nov
fi: Mar

en: Now
fi: Nyt

en: Now select a category you want to put these links in.
fi: Valitse aihe, mihin linkit sijoitetaan.

en: Now that you’ve chosen us as a partner, our goal is to make sure we're providing the right tools to meet your needs. We're looking forward to having your feedback on the store setup experience so we can improve it in the future.
fi: Nyt, kun olet valinnut meidät kumppaniksesi, tavoitteeanmme on varmistaa, että tarjoamme oikeat työkalut tarpeisiisi. Odotamme innolla palautettasi kaupan perustamisen kokemuksesta, jotta voimme kehittää sitä tulevaisuudessa.

en: Now we will download your comments so we can import them (this could take a <strong>long</strong> time if you have lots of comments)...
fi: Aloitetaan artikkeleiden tuontia (tähän voi mennä <strong>kauan</strong> jos sinulle on tullut paljon kommentteja)...

en: Now!
fi: Nyt!

en: Number of %s products.
fi: %s tuotteiden lukumäärä.

en: Number of Themes found: %d
fi: Löydettyjä teemoja: %d

en: Number of URLs in this XML Sitemap: %s.
fi: URL-osoitteiden määrä XML-sivukartassa: %s.

en: Number of blogs to show:
fi: Näytettävien blogien määrä:

en: Number of channel issues/errors (e.g. account-related errors, product synchronization issues, etc.).
fi: Määrä kanavaongelmista/virheistä (esim. tilisiirtoon liittyviä virheitä, tuotteen synkronointiongelmia jne.).

en: Number of choices
fi: Valintojen määrä

en: Number of columns:
fi: Sarakkeiden määrä:

en: Number of comments to show:
fi: Näytettävät kommentit:

en: Number of coupons used
fi: Kuponkeja käytetty

en: Number of coupons.
fi: Kuponkien lukumäärä.

en: Number of customers.
fi: Asiakkaiden lukumäärä.

en: Number of days to import.
fi: Tuotavien päivien lukumäärä.

en: Number of days until access to downloadable files expires.
fi: Kuinka monen päivän kuluttua pääsy ladattaviin tiedostoihin umpeutuu.

en: Number of decimal points shown in displayed prices for this country.
fi: Tälle maalle näytetävissä hinnoissa olevien desimaalien lukumäärä.

en: Number of decimal points to use in each resource.
fi: Desimaalien määrä jota käytetään resursseissa.

en: Number of decimals
fi: Desimaalien lukumäärä

en: Number of decimals.
fi: Desimaalien lukumäärä.

en: Number of discounted orders.
fi: Alennettujen tilausten lukumäärä.

en: Number of distinct products sold.
fi: Erilaisten myytyjen tuotteiden lukumäärä.

en: Number of downloads remaining.
fi: Montako latausta on jäljellä.

en: Number of downloads.
fi: Latausten lukumäärä.

en: Number of employees of the store.
fi: Kaupan työntekijöiden lukumäärä.

en: Number of images to attach to posts.
fi: Artikkeliin liitettävien kuvien lukumäärä.

en: Number of items found: %d
fi: Hakutuloksia: %d

en: Number of items in the cart.
fi: Tuotteiden määrä ostoskorissa.

en: Number of items per page:
fi: Kohteiden määrä per sivu:

en: Number of items sold
fi: Myytyjä tuotteita kpl

en: Number of items sold.
fi: Myytyjen kohteiden lukumäärä.

en: Number of links to show:
fi: Näytettävien linkkien määrä:

en: Number of low stock products.
fi: Varasto vähissä tuotteiden lukumäärä.

en: Number of media items found: %d
fi: Mediatiedostoja löytyi: %d

en: Number of objects (posts of any type) assigned to the term.
fi: Termiin kohdistettujen kohteiden (millainen tahansa artikkeli) lukumäärä.

en: Number of orders
fi: Tilauksia kpl

en: Number of orders product appeared in.
fi: Tilausten lukumäärä jossa tuote esiintyi.

en: Number of orders.
fi: Tilauksia kpl.

en: Number of posts
fi: Artikkeleiden määrä:

en: Number of posts to show
fi: Näytettävien artikkeleiden lukumäärä

en: Number of posts to show for each author:
fi: Kirjoittajalta näytettävien artikkeleiden määrä:

en: Number of posts to show:
fi: Näytettävien artikkeleiden lukumäärä:

en: Number of products to be added.
fi: Lisättävien tuotteiden lukumäärä.

en: Number of products to show
fi: Näytetään tuotteita kpl

en: Number of products.
fi: Tuotteiden lukumäärä.

en: Number of published posts for the term.
fi: Termin julkaistujen artikkeleiden lukumäärä.

en: Number of published products for the resource.
fi: Resurssin julkaistujen tuotteiden lukumäärä.

en: Number of renewals
fi: Uusittujen kestotilausten lukumäärä

en: Number of resubscribes
fi: Uusittujen kestotilausten lukumäärä

en: Number of reviews for products in this category.
fi: Arvostelujen määrä tuotteille tässä kategoriassa.

en: Number of reviews to show
fi: Näytetään tuotearvioita kpl

en: Number of terms in the attribute taxonomy.
fi: Termien lukumäärä ominaisuuksien luokittelussa.

en: Number of times downloadable files can be downloaded after purchase.
fi: Kuinka monta kertaa ladattavan tiedoston voi ladata ostamisen jälkeen.

en: Number of times the coupon has been used already.
fi: Kuinka monta kertaa kuponkia on jo käytetty.

en: Number of widgets found: %d
fi: Vimpaimia löytyi: %d

en: Number to display:
fi: Näytettävä määrä:

[ctx: Number/count of items]
en: Count
fi: Lukumäärä

en: Numbered list
fi: Numeroitu lista

en: Numeric
fi: Numeron mukainen

en: Nusa Tenggara Barat
fi: Läntinen Nusa Tenggara

en: Nusa Tenggara Timur
fi: Itäinen Nusa Tenggara

en: OR
fi: TAI

en: OR enter path to file:
fi: TAI kirjoita tiedostopolku:

en: Object ID must be an integer, %s given.
fi: Objektin ID tulee olla kokonaisluku, annettu arvo: %s.

en: Object subtype.
fi: Olion alatyyppi.

en: Object type.
fi: Olion tyyppi.

en: Occasionally, some of your visitors may see an advertisement here, <br />as well as a <a href="%s" target="_blank">Privacy & Cookies banner</a> at the bottom of the page.
fi: Jotkut vierailijoistasi voivat satunnaisesti nähdä mainoksen täällä, <br /> kuten myös <a href="%s" target="_blank">Yksityisyys & Evästeet -bannerin</a> sivun alaosassa.

en: Oceania
fi: Oseania

en: Oct
fi: Loka

en: October
fi: lokakuu

[ctx: October abbreviation]
en: Oct
fi: Lok

en: Off
fi: Pois

en: Official buttons
fi: Viralliset painikkeet

en: Official extensions
fi: Viralliset (valmistajan) lisäosat

en: Official theme
fi: Virallinen (valmistajan) teema

en: Official themes
fi: Viralliset teemat

en: Offline Payments
fi: Osittain manuaaliset maksut

en: Offset the result set by a specific number of items.
fi: Ohita määritelty määrä kohteita alusta.

en: Ogg File URL
fi: Ogg-tiedoston URL-osoite

en: Oh no! We're having trouble connecting to the extensions catalog right now.
fi: Voi ei! Meillä on tilapäisiä onglemia yhteyden muodostamisessa laajennosluetteloon.

en: Older
fi: Vanhemmat

en: Older Comments
fi: Vanhemmat kommentit

en: Older comments
fi: Vanhemmat kommentit

en: Older posts
fi: Vanhemmat artikkelit

en: Oldest Scheduled Date
fi: Vanhin aikataulutettu päiväys

en: Omani rial
fi: Omanin rial OMR

en: On
fi: Käytössä

en: On Mastodon [and other Plattforms], user profiles can be hosted either locally on the same website as yours, or remotely on a completely different website. The same username may be used on a different domain. Therefore, a Mastodon user's full mention consists of both the username and the domain, in the form <code>@username@domain</code>. In practical terms, <code>@user@example.com</code> is not the same as <code>@user@example.org</code>. If the domain is not included, Mastodon will try to find a local user named <code>@username</code>. However, in order to deliver to someone over ActivityPub, the <code>@username@domain</code> mention is not enough – mentions must be translated to an HTTPS URI first, so that the remote actor's inbox and outbox can be found. (This paragraph is copied from the <a href="https://docs.joinmastodon.org/spec/webfinger/" target="_blank">Mastodon Documentation</a>)
fi: Mastodonissa [ja muilla alustoilla] käyttäjäprofiileja voidaan isännöidä joko paikallisesti samalla verkkosivustolla kuin sinun tai etänä täysin eri verkkosivustolla. Samaa käyttäjätunnusta voidaan käyttää eri verkkotunnuksessa. Siksi Mastodon-käyttäjän täydellinen maininta sisältää sekä käyttäjänimen että verkkotunnuksen muodossa <code>@käyttäjänimi@domain</code>. Käytännössä <code>@user@example.com</code> ei ole sama kuin <code>@user@example.org</code>. Jos verkkotunnusta ei ole sisällytetty, Mastodon yrittää löytää paikallisen käyttäjän nimeltä <code>@käyttäjänimi</code>. Toimitettaessa jollekin ActivityPubin kautta <code>@username@domain</code> maininta ei kuitenkaan riitä – maininnat on ensin käännettävä HTTPS URI:ksi, jotta etätoimijan saapuneet ja lähtevät viestit löytyvät. (Tämä kappale on kopioitu <a href="https://docs.joinmastodon.org/spec/webfinger/" target="_blank">Mastodonin dokumentaatiosta</a>)

en: On Sale
fi: Alennuksessa

en: On Sale Products
fi: Alennetut tuotteet

en: On backorder
fi: Jälkitoimituksessa

en: On for all posts
fi: Kaikkiin artikkeleihin

en: On hold <span class="count">(%s)</span> | On hold <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Jonossa <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Jonossa <span class="count">(%s)</span>

en: On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?
fi: Joissakin järjestelmissä tietokannan nimessä on etuliitteenä käyttäjätunnus, esimerkiksi <code>username_%1$s</code>. Voisiko siitä olla kyse?

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
fi: Tällä sivulla voit ottaa Akismetin käyttöön.

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
fi: Tällä sivulla voit seurata tilastoja roskaviestien suodatuksesta sivustollasi.

en: On-hold
fi: Pidossa

en: On-hold Renewal Order
fi: Odottava kestotilauksen uusiminen

en: On-sale products
fi: Ale-tuotteet

en: On-site views
fi: Sivuston näyttökerrat

en: Onboarding profile data has been updated.
fi: Esittelykierroksen profiilitietoja on päivitetty.

en: Once Daily
fi: Kerran  päivässä

en: Once Hourly
fi: Kerran tunnissa

en: Once Weekly
fi: Kerran viikossa

en: Once connected, your Woo.com purchases will be listed here.
fi: Kun olet yhdistänyt tilisi, Woo.com-ostoksesi näkyvät tässä listassa.

en: Once connected, your WooCommerce.com purchases will be listed here.
fi: Kun yhdistetty, WooCommerce.com ostosten lista näkyy tässä.

en: Once disabled, this legacy method will no longer be available.
fi: Kun poistettu käytöstä, tämä vanha tapa ei ole enää saatavilla.

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
fi: Luomasi WXR-tiedosto voidaan tuoda toiseen WordPress-sivustoon tai muuhun tätä tiedostomuotoa tukevaan järjestelmään.

en: Once you have made your selection, you can adjust it by entering the size in pixels. The minimum selection size is the thumbnail size as set in the Media settings.
fi: Kun olet tehnyt valinnan, voit muokata sitä syöttämällä koon pikseleinä. Minimikoko on media-asetuksissa määritelty pikkukuvan koko.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, the user will be permanently removed.
fi: Kun painat &#8221;Vahvista poistaminen&#8221;-painiketta, käyttäjä poistetaan pysyvästi.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, these users will be permanently removed.
fi: Kun painat &#8221;Vahvista poistaminen&#8221;-painiketta, nämä käyttäjät poistetaan pysyvästi.

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
fi: Kun olet tallentanut ladatun tiedoston, voit käyttää Tuontityökalua toisessa WordPress-asennuksessa sisällön siirtämiseen.

en: One Column
fi: 1 sarake

en: One Response
fi: Yksi vastaus

en: One blogger likes this
fi: Yksi bloggaaja tykkää tästä

en: One blogger likes this.
fi: Yksi bloggaaja tykkää tästä.

en: One column
fi: Yksisarakkeinen

en: One comment
fi: Yksi kommentti

en: One comment on this blog. Most recently on: &#8220;%3$s&#8221; | %1$s comments on this blog. Most recently on: &#8220;%3$s&#8221;
fi[0]: Tässä blogissa on 1 kommentti. Viimeisin kommentti: &#8220;%3$s&#8221;
fi[1]: Tässä blogissa on %1$s kommenttia. Viimeisin kommentti: &#8220;%3$s&#8221;

en: One email address per line.
fi: Yksi s-postiosoite per rivi.

en: One like on this blog. Most recently for: &#8220;%3$s&#8221; | %1$s likes on this blog. Most recently for: &#8220;%3$s&#8221;
fi[0]: Tässä blogissa on 1 tykkäys. Viimeksi tykätty: &#8220;%3$s&#8221;
fi[1]: Tässä blogissa on %1$s tykkäystä. Viimeksi tykätty: &#8220;%3$s&#8221;

en: One of the plugins is invalid.
fi: Yksi lisäosista ei kelpaa

en: One of the selected users is not a member of this site.
fi: Yksi valituista käyttäjistä ei ole käyttäjänä tällä sivustolla.

en: One or more plugins failed to load properly.
fi: Yhtä tai useampaa lisäosaa ei saatu ladattua kunnolla.

en: One or more recommended modules are missing
fi: Yksi tai useampi suositeltu moduuli puuttuu

en: One or more required modules are missing
fi: Yksi tai useampi vaadittu moduuli puuttuu

en: One or more tables required for WooCommerce to function are missing, some features may not work as expected. Missing tables: %1$s.
fi: Yksi tai useampi WooCommercen tarvitsema taulu puuttuu, jotkut toiminnot eivät välttämättä toimi odotetusti. Puuttuvia tauluja: %1$s.

en: One or more tables required for WooCommerce to function are missing, some features may not work as expected. Missing tables: %1$s. <a href="%2$s">Check again.</a>
fi: Yksi tai useampi WooCommercen tarvitsema taulu puuttuu, jotkut toiminnot eivät välttämättä toimi odotetusti. Puuttuvia tauluja: %1$s. <a href="%2$s">Tarkasta uudestaan.</a>

en: One or more themes failed to load properly.
fi: Yhden tai useamman teeman lataaminen epäonnistui.

en: One per line: Option name | Additional cost [+- Percents] | Per cost type (order, class, or item) Example: <code>Priority mail | 6.95 [+ 0.2%] | order</code>.
fi: Jokainen omalle riville: Valinnan nimi | Lisähinta [+- prosenttia] | Hinnan kohdistus (tilaus, luokka tai tuote). Esimerkki:  <code>Priority Mail | 6.95 [+ 0.2%] | tilaus</code>. Suom. huom. ei ole kokeiltu onko suomi korvattava englannilla: tilaus=>order; luokka=>class; tuote=>item

en: One response
fi: Yksi vastaus

en: One response to %s
fi: Yksi vastaus artikkeliin %s

en: One time shipping
fi: Kertalähetys

en: One-time payment
fi: Kertamaksu

en: Only %1$s or %2$s files may be used for header video. Please convert your video file and try again, or, upload your video to YouTube and link it with the option below.
fi: Vain %1$s tai %2$s-muotoisia tiedostoja voidaan käyttää otsakevideoina. Muunna videon muoto ja yritä uudelleen. Voit myös ladata videon YouTubeen ja linkittää sen käytettäväksi.

en: Only %s left in stock
fi: Vain %s varastossa

en: Only UUID V4 is supported at this time.
fi: Vain UUID V4 on tuettu tällä hetkellä.

en: Only allow a customer to have one subscription to this product. %1$sLearn more%2$s.
fi: Salli asiakkaalle vain yksi kestotilaus tähän tuotteeseen. %1$sLue lisää%2$s

en: Only display videos in free software formats
fi: Näyttää vain vapaissa formaateissa olevat videot.

en: Only jpeg and png can be used for blavatars.
fi: Blavatareihin voi käyttää ainoastaan jpeg ja png -tallennusmuotoja.

en: Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
fi: Vain kirjautuneet asiakkaat -jotka ovat ostaneet tuotteen- voivat kirjoittaa tuotearvion.

en: Only shipping
fi: Vain toimitus

en: Only show children of the current category
fi: Näytä vain valitun osaston alemmat tasot

en: Only show percentages
fi: Näytä vain prosentteina

en: Only show quantity remaining in stock when low e.g. "Only 2 left in stock"
fi: Näytä varastossa olevien tuotteiden määrä vain tuotteille joita on vähän varastossa, esimerkiksi "Vain 2 jäljellä varastossa"

en: Only store managers can edit payment dates.
fi: Vain kauppias voi muokata maksupäiviä.

en: Only the letters a-z and numbers allowed
fi: Sallittuja ovat vain kirjaimet a-z ja numerot.

en: Only the title and a link.
fi: Vain otsikko ja linkki.

en: Only these characters are allowed: "%s".
fi: Vain nämä merkit sallitaan: "%s"

en: Oops!
fi: Oho!

en: Oops! That embed cannot be found.
fi: Hups! Upotettavaa sisältöä ei löytynyt.

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
fi: Ups! Tätä sivua ei löydy.

en: Oops: %s
fi: Oho: %s

en: Open
fi: Avaa

en: Open Press This
fi: Avaa Press This

en: Open a ticket
fi: Tee uusi tukipyyntö

en: Open in browser
fi: Avaa selaimessa

en: Open link in a new tab
fi: Avaa linkki uuteen välilehteen

en: Open link in a new window/tab
fi: Avaa linkki uuteen ikkunaan tai välilehteen

en: Open menu
fi: Avaa valikko

en: Open sharing dialog
fi: Avaa jakodialogi

en: Open site editor
fi: Avaa sivustoeditorissa

en: Open the Customizer
fi: Avaa mukautin

en: OpenID Trusted Sites
fi: OpenID luotetut sivut

en: OpenID allows you to log in to other sites that support the OpenID standard.
fi: OpenID antaa sinun kirjautua sisään muihin sivustoihin, jotka tukevat OpenID-standardia.

en: Opening the doors
fi: Ovien avaaminen

en: Opens in new window
fi: Avautuu uuteen ikkunaan

en: Operator to compare product attribute terms.
fi: Toiminto jolla voidaan verrata tuoteominaisuuksien termejä.

en: Operator to compare product category terms.
fi: Toiminto jolla voidaan verrata tuoteosastojen termejä.

en: Operator to compare product tags.
fi: Operaattori tuotteen avainsanojen vertailuun.

en: Opportunities to participate in WordPress.com research and surveys.
fi: Mahdollisuuksia osallistua WordPress.comin tutkimuksiin & kyselyihin.

en: Optimize store performance with Jetpack Boost
fi: Optimoi kaupan suorituskyky Jetpack Boostilla

en: Optimize your full shipping process:
fi: Optimoi koko toimitusprosessisi:

en: Option name | Additional cost [+- Percents%] | Per cost type (order, class, or item)
fi: Valinnan nimi | Lisähinta [+- prosenttia%] | Hinnan kohdistus (tilaus, luokka tai tuote).

en: Optional
fi: Valinnaiset

en: Optional action group.
fi: Valinnainen toimintoryhmä.

en: Optional cost for local pickup.
fi: Valinnainen hinta noudolle.

en: Optional data array passed to the action hook.
fi: Valinnainen tietomatriisi toimintokutsulle.

en: Optional note to send the customer after purchase.
fi: Valinnainen kommentti joka lähetetään asiakkaalle oston jälkeen.

en: Optional parameter to get only specific task lists by id.
fi: Valinnainen muuttuja, jolla voi hakea valitun tehtävälistan id:llä.

en: Optional text to display to logged in WordPress.com users:
fi: Vaihtoehtoinen teksti näytettäväksi kirjautuneille WordPress.comin käyttäjille:

en: Optional text to display to non-WordPress.com users:
fi: Vaihtoehtoinen teksti näytettäväksi kirjautumattomille WordPress.comin käyttäjille:

en: Optionally add some text about your store privacy policy to show during checkout.
fi: Vaihtoehtona kirjoita teksti jota käytetään kassalla yksityisyyden suoja -kohdassa.

en: Optionally add some text about your store privacy policy to show on account registration forms.
fi: Vaihtoehtona kirjoita teksti jota käytetään tilin rekisteröinti sivulla, yksityisyyden suoja -kohdassa.

en: Optionally add some text for the terms checkbox that customers must accept.
fi: Valinnaisesti kirjoita joku teksti Toimitus- ja sopimusehtojen valintaruutuun joka asiakkaiden on hyväksyttävä.

en: Optionally control which tax class shipping gets, or leave it so shipping tax is based on the cart items themselves.
fi: Valinnainen: aseta toimituskuluille oma veroluokka. Oletus: käytetään samaa veroluokkaa kuin ostoskorissa olevilla tuotteilla eli kun korissa on 10% verotettavia tuotteita, toimituskulujen vero on 10%.

en: Optionally enable "Payment Data Transfer" (Profile > Profile and Settings > My Selling Tools > Website Preferences) and then copy your identity token here. This will allow payments to be verified without the need for PayPal IPN.
fi: Valinnaisesti ota käyttöön 'Payment Data Transfer' (Profile > Profile and Settings > My Selling Tools > Website Preferences) ja kopioi maksutietojen poletti tähän. Tällöin maksut voidaan varmistaa ilman PayPal IPN menetelmää.

en: Optionally enter the URL to a 150x50px image displayed as your logo in the upper left corner of the PayPal checkout pages.
fi: Vaihtoehtoisesti kirjoita verkko-osoite 150x150 pikselin logokuvasta joka näytetään PayPal kassasivujen vasemmassa yläkulmassa.

en: Optionally include an amount to be charged at the outset of the subscription. The sign-up fee will be charged immediately, even if the product has a free trial or the payment dates are synced.
fi: Vaihtoehtoisesti lisätään summa, joka veloitetaan kestotilauksen alkamisajankohdasta. Aloitusmaksu veloitetaan välittömästi, vaikka tuotteessa on ilmainen kokeilu tai maksupäivät synkronoidaan.

en: Options
fi: Asetukset

en: Options Updated.
fi: Asetukset tallennettu.

en: Options have been updated
fi: Asetukset päivitettiin.

en: Options saved.
fi: Asetukset on tallennettu.

en: Or
fi: Tai

en: Or choose an image from your media library:
fi: Tai valitse kuva mediakirjastosta:

en: Or choose from your local disk:
fi: Tai valitse paikallinen tiedosto:

en: Or link to existing content
fi: tai linkitä olemassa olevaan sisältöön

en: Or you can download a pre-built version of the plugin from the <a href="%1$s">WordPress.org repository</a> or by visiting <a href="%2$s">the releases page in the GitHub repository</a>.
fi: Tai voit ladata lisäosan ennalta valmistellun version täältä <a href="%1$s">WordPress.org repository</a> tai käymällä <a href="%2$s">GitHub julkaistut sivulla</a>.

en: Or, enter a YouTube URL:
fi: Tai, syötä Youtube URL:

en: Or, enter tax rate ID:
fi: Tai, kirjoita veroprosentin tunnus ID:

en: Orange
fi: Oranssi

en: Order
fi: Järjestys

en: Order #
fi: Tilaus nro.

en: Order #%1$s has been marked as refunded - PayPal reason code: %2$s
fi: Tilaus #%1$s on merkitty hyvitetyksi - PayPal selityskoodi: %2$s

en: Order #%1$s has been marked on-hold due to a reversal - PayPal reason code: %2$s
fi: Tilaus #%1$s on merkitty pidossa -tilaan perumisen takia – PayPal-selityskoodi: %2$s

en: Order #%1$s has had a reversal cancelled. Please check the status of payment and update the order status accordingly here: %2$s
fi: Tilausta #%1$s koskeva peruutus on peruutettu. Tarkasta maksun tila ja päivitä tilauksen tila täällä: %2$s

en: Order #%1$s was placed on %2$s and is currently %3$s.
fi: #%1$s tilaus on tehty %2$s ja tällä hetkellä se on %3$s.

en: Order #%s
fi: Tilaus #%s

en: Order #%s has been marked paid by PayPal IPN, but was previously cancelled. Admin handling required.
fi: PayPal IPN on merkinnyt #%s tilauksen maksetuksi, mutta se oli aiemmin peruttu. Hallinnan on käsitteltävä asia.

en: Order #%s has not been added to the cart.
fi: Tilausta# %s ei lisätty ostoskoriin.

en: Order %s created to record early renewal.
fi: Tilaus %s luotiin varhaisen uusimisen tallentamiseen.

en: Order %s created to record renewal.
fi: Tilaus %s luotu uusimisen tallentamiseksi.

en: Order %s is locked.
fi: Tilaus %s on lukittu.

en: Order &ndash; %s
fi: Tilaus &ndash; %s

en: Order Cancelled: #{order_number}
fi: Tilaus peruttu: nro. {order_number}

en: Order Confirmation
fi: Tilausvahvistus

en: Order Date
fi: Tilauksen päiväys:

en: Order Details
fi: Tilauksen tiedot

en: Order Failed: #{order_number}
fi: Tilaus nro. {order_number} ei onnistunut

en: Order ID
fi: Tilausnumero (ID)

en: Order ID is invalid
fi: Tilauksen tilausnumero ei kelpaa

en: Order ID.
fi: Tilausnumero.

en: Order Number
fi: Tilauksen numero

en: Order Number.
fi: Tilausnumero.

en: Order Refunded: {order_number}
fi: Tilaus hyvitetty: {order_number}

en: Order Status
fi: Tilauksen vaihe:

en: Order Summary
fi: Tilauksen yhteenveto

en: Order Total
fi: Tilaus yhteensä

en: Order again
fi: Tilaus uudelleen

en: Order by
fi: Järjestä

en: Order cancelled by customer.
fi: Asiakas perui tilauksen.

en: Order complete emails are sent to customers when their orders are marked completed and usually indicate that their orders have been shipped.
fi: Tilaus valmis -sähköpostit lähetetään asiakkaille kun tilaukset on merkitty valmiiksi. Yleensä se tarkoittaa että tilaus on toimitettu - tai luovutettu kuljetukseen.

en: Order confirmation
fi: Tilausvahvistus

en: Order count.
fi: Tilauksia kpl.

en: Order created
fi: Tilaus luotu

en: Order customer information.
fi: Tilauksen asiakkaan tiedot.

en: Order date: %s
fi: Tilauspäivämäärä: %s

en: Order deleted
fi: Tilaus poistettu

en: Order details
fi: Tilauksen tiedot

en: Order details manually sent to customer.
fi: Tilauksen tiedot lähetetty manuaalisesti asiakkaalle.

en: Order draft updated.
fi: Tilauksen luonnos päivitetty.

en: Order fully refunded
fi: Tilaus on kokonaan hyvitetty

en: Order fully refunded.
fi: Tilaus hyvitetty kokonaisuudessaan.

en: Order images by:
fi: Järjestele kuvat:

en: Order information like what was purchased, when it was purchased and where it should be sent, and
fi: Tilaustiedot kuten mitä ja milloin ostettiin ja minne tilaus lähetettiin sekä

en: Order is invalid
fi: Tilaus ei kelpaa

en: Order item ID provided is not associated with order.
fi: Annettu tuotteen tunnus/ID ei liity tilaukseen.

en: Order key.
fi: Tilauksen avain.

en: Order not editable
fi: Tilaus ei muokattavissa

en: Order note author.
fi: Tilauskommentin kirjoittaja.

en: Order note content.
fi: Tilauksen kommentin sisältö.

en: Order note is required
fi: Tilaukselle tarvitaan kommentti

en: Order note.
fi: Tilauksen kommentti.

en: Order notes
fi: Tilauksen kommentit

en: Order number used for display.
fi: Tilausnumero, joka näytetään.

en: Order number.
fi: Tilausnumero.

en: Order number:
fi: Tilausnumero:

en: Order number: %s
fi: Tilausnumero: %s

en: Order on-hold
fi: Tilaus pidossa -tilassa.

en: Order payment URL.
fi: Tilauksen maksuosoite.

en: Order received
fi: Tilaus vastaanotettu

en: Order refunded emails are sent to customers when their orders are refunded.
fi: Tilaus hyvitetty -sähköpostit lähetetään asiakkaille kun tilaus on hyvitetty.

en: Order restored
fi: Tilaus palautettu

en: Order saved.
fi: Tilaus tallennettu.

en: Order scheduled for: %s.
fi: Tilaus ajastettu: %s.

en: Order sort attribute ascending or descending.
fi: Järjestää tulokset nousevaan tai laskevaan järjestykseen.

[ctx: Order status]
en: Cancelled
fi: Peruttu

[ctx: Order status]
en: Completed
fi: Valmistunut

[ctx: Order status]
en: Draft
fi: Luonnos

[ctx: Order status]
en: Failed
fi: Epäonnistui

[ctx: Order status]
en: On hold
fi: Jonossa

[ctx: Order status]
en: Pending payment
fi: Odottaa maksua

[ctx: Order status]
en: Processing
fi: Käsittelyssä

[ctx: Order status]
en: Refunded
fi: Hyvitetty

en: Order status changed by bulk edit:
fi: Tilauksen vaihe vaihdettu massamuokkauksella:

en: Order status changed from %1$s to %2$s.
fi: Tilaus vaihdettu %1$s -tilasta %2$s -tilaan.

en: Order status is missing.
fi: Tilauksen tila puuttuu.

en: Order status name.
fi: Tilauksen tilan nimi.

en: Order status set to %s.
fi: Tilauksen tila asetettu: %s.

en: Order status set to refunded. To return funds to the customer you will need to issue a refund through your payment gateway.
fi: Tilauksen tila asetettu tilaan: hyvitetty. Jotta saat rahan takaisin asiakkaalle, tee hyvitys maksukäytävän kautta.

en: Order status.
fi: Tilauksen tila.

en: Order submitted.
fi: Tilaus lähetetty.

en: Order summary
fi: Tilauksen yhteenveto

en: Order tax
fi: Tilauksen vero

en: Order tax.
fi: Tilauksen vero.

en: Order total formatted for locale
fi: Tilauksen summa muotoiltu paikalliseksi

en: Order totals.
fi: Tilausten summa.

en: Order updated
fi: Tilaus päivitetty

en: Order updated and sent.
fi: Tilaus päivitetty ja lähetetty.

en: Order updated.
fi: Tilaus päivitetty.

en: Order updates
fi: Tilauksen päivitykset

en: Order:
fi: Järjestys:

en: Ordered by Comment Date, descending.
fi: Järjestetty kommentin päiväyksen mukaan laskevasti.

en: Orders
fi: Tilaukset

en: Orders (page %d)
fi: Tilaukset (sivu %d)

en: Orders list
fi: Tilausten lista

en: Orders navigation
fi: Tilauksissa siirtyminen

en: Orders totals.
fi: Tilauksia yhteensä.

en: Organization
fi: Organisaatio

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
fi: Järjestä siirtämäni tiedostot kuukauden ja vuoden mukaan nimettyihin kansioihin

en: Original
fi: Alkuperäinen

en: Original Site
fi: Alkuperäinen sivu

[ctx: Original Size]
en: Original
fi: Alkuperäinen

en: Original dimensions %s
fi: Alkuperäinen koko %s

en: Original image:
fi: Alkuperäinen kuva:

en: Original: %s
fi: Alkuperäinen: %s

en: Orphaned variations
fi: Orvot muunnelmat

en: Oslo is a stunning two-column, grid-layout theme fit for photoblogging or general blog use, built around a customizable sidebar and beautiful typography.
fi: Oslo on upea kahden sarakkeen teema, joka sopii hyvin portfolio- tai blogisivuille. Kustomoi sivupalkkia ja nauti kauniista typografiasta.

en: Other
fi: Muu

en: Other (<a href="%s">see below</a>)
fi: Muu (<a href="%s">katso alle</a>)

en: Other Answer
fi: Muu vastaus

en: Other Input
fi: Muu-vaihtoehto

en: Other WordPress News
fi: Muita WordPress-uutisia

en: Other comment settings
fi: Muut kommentointiasetukset

en: Other languages:
fi: Muut kielet:

en: Other links
fi: Muut linkit

en: Other locations
fi: Muut sijainnit

en: Other places the store is selling products.
fi: Muut paikat joissa kauppa myy tuotteita.

en: Other posts
fi: Muut artikkelit

en: Other search terms
fi: Muut hakusanat

en: Other sources
fi: Muut lähteet

en: Other user roles have been changed.
fi: Muut käyttäjäroolit on päivitetty.

en: Other users have been deleted.
fi: Muut käyttäjät on poistettu.

en: Other users have been removed.
fi: Muut käyttäjät on poistettu.

en: Other:
fi: Muu:

en: Ounces
fi: Unsseja

en: Our 2015 default theme is clean, blog-focused, and designed for clarity. Twenty Fifteen's simple, straightforward typography is readable on a wide variety of screen sizes, and suitable for multiple languages. We designed it using a mobile-first approach, meaning your content takes center-stage, regardless of whether your visitors arrive by smartphone, tablet, laptop, or desktop computer.
fi: Vuoden 2015 oletusteemamme on siisti ja suunniteltu blogeille. Twenty Fifteenin yksinkertainen ja suoraviivainen typografia on luettavaa monilla eri näyttökoolla, ja soveltuu useille eri kielille. Suunnittelussa on huomioitu ensin mobiililaitteet (mobile-first), eli sisältösi on pääosassa riippumatta siitä, katsellaanko sivustoasi kännykällä, tabletilla, kannettavalla tai pöytäkoneella.

en: Our Story
fi: Tarinamme

en: Our bank details
fi: Pankin tiedot

en: Our catalog of WooCommerce Extensions can be found on Woo.com here: <a href="%s">WooCommerce Extensions Catalog</a>
fi: Luettelo WooThemesin WooCommerce lisäosista ja laajennuksista on WooCommerce.com sivustolla täällä: <a href="%s">Luettelo WooCommerce laajennuksista</a>

en: Our catalog of WooCommerce Extensions can be found on WooCommerce.com here: <a href="%s">WooCommerce Extensions Catalog</a>
fi: Luettelo WooThemesin WooCommerce lisäosista ja laajennuksista on WooCommerce.com sivustolla täällä: <a href="%s">Luettelo WooCommerce laajennuksista</a>

en: Our default theme for 2020 is designed to take full advantage of the flexibility of the block editor. Organizations and businesses have the ability to create dynamic landing pages with endless layouts using the group and column blocks. The centered content column and fine-tuned typography also makes it perfect for traditional blogs. Complete editor styles give you a good idea of what your content will look like, even before you publish. You can give your site a personal touch by changing the background colors and the accent color in the Customizer. The colors of all elements on your site are automatically calculated based on the colors you pick, ensuring a high, accessible color contrast for your visitors.
fi: Vuoden 2020 oletusteemamme on suunniteltu ottamaan kaikki tehot irti lohkomuokkaimesta. Yrityksillä  ja järjestöillä on paremmat mahdollisuudet luoda dynaamisia laskeutumissivuja loputtomilla erilaisilla asetteluilla käyttäen ryhmä- ja palstalohkoja. Keskitetty sisältöpalsta ja hiottu typografia tekevät teemasta täydellisen myös perinteisille blogeille. Täydelliset muokkaintyylit antavat sinulle hyvän kuvan siitä, miltä sisältösi näyttää jo ennen kuin julkaiset sen. Voit antaa sivustollesi henkilökohtaisen kosketuksen vaihtamalla teeman värejä Muokkaimessa. Kaikkien sivuston elementtien värit lasketaan automaattisesti valitsemistasi tausta- ja korostusväreistä, mikä takaa kävijöillesi korkean ja saavutettavan värikontrastin.

en: Our favorite color is purple
fi: Meidän lempiväri on violetti

en: Our newest arrivals
fi: Uusimmat tuotteemme

en: Our plans give your site the power to thrive. Find the plan that works for you.
fi: Kasvata sivustosi tehokkuutta. Etsi sinulle sopivin päivitys.

en: Our products are made with expert craftsmanship and attention to detail, ensuring that every stitch and seam is perfect.
fi: Tuotteemme on valmistettu ammattitaidolla ja kiinnittämällä huomiota yksityiskohtiin, mikä varmistaa, että jokainen ommel ja sauma on täydellinen.

en: Our request to the featured API got a malformed response.
fi: Pyyntömme suosittelu-rajapintaan sai vastauksen väärässä muodossa.

en: Our request to the featured API got error code %d.
fi: Pyyntömme suosittelu-rajapintaan sai virhekoodin %d.

en: Our request to the search API got a malformed response.
fi: Pyyntömme haku-rajapintaan sai vastauksen väärässä muodossa.

en: Our team members have access to this information to help fulfill orders, process refunds and support you.
fi: Tiimimme jäsenet pääsevät näihin tietoihin jotta voivat täyttää tilaukset, käsitellä hyvitykset ja voivat tarjota tukea.

en: Our website address is: %s.
fi: Verkkosivustomme osoite on: %s.

en: Out from under %s
fi: Pois kohteen %s alta

en: Out of stock
fi: Varasto loppu

en: Out of stock threshold
fi: Varasto loppu -raja-arvo

en: Out of stock visibility
fi: Varasto loppu -tilanteen näkyvyys

en: Outdated SQL server
fi: Vanhentunut SQL-palvelin

en: Outdated templates
fi: Vanhentuneet pohjat(malline)

en: Output just the id when the operation is successful.
fi: Näytä vain tunnus/ID kun toiminto on onnistunut.

en: Overall
fi: Yhteensä

en: Overrides
fi: Ohittavat toiminnot

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: Owner
fi: Omistaja

en: Owner of these keys.
fi: Näiden avainten omistaja.

en: PDF embed
fi: PDF-upotus

en: PDT payment completed
fi: PDT maksu suoritettu

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
fi: PG luokitellut gravatarit voivat sisältää provosoivasti pukeutuneita ihmisiä, rumia sanoja tai lievää väkivaltaa.

en: PHP Default Timezone
fi: PHP:n oletusaikavyöhyke

en: PHP Extensions
fi: PHP-laajennukset

en: PHP Sessions
fi: PHP-istunnot

en: PHP Update Recommended
fi: PHP-päivitystä suositellaan

en: PHP Version
fi: PHP:n versio

en: PHP default timezone is invalid
fi: PHP:n oletusaikavyöhyke ei ole kelvollinen

en: PHP default timezone is valid
fi: PHP:n oletusaikavyöhyke on kelvollinen

en: PHP default timezone was changed after WordPress loading by a %s function call. This interferes with correct calculations of dates and times.
fi: PHP:n oletusaikavyöhykettä on muutettu WordPressin käynnistämisen jälkeen funktiolla %s. Tämä häiritsee aikamääreiden laskemista.

en: PHP default timezone was configured by WordPress on loading. This is necessary for correct calculations of dates and times.
fi: PHP:n oletusaikavyöhyke määriteltiin WordPressin käynnistymisen yhteydessä. Tämä on välttämätöntä, jotta aikamääreet voidaan laskea oikein.

en: PHP is one of the programming languages used to build WordPress. Newer versions of PHP receive regular security updates and may increase your site&#8217;s performance.
fi: PHP on yksi ohjelmointikielistä, jolla WordPress on rakennettu. Uudemmat PHP-versiot saavat säännöllisiä tietoturvapäivityksiä ja voivat parantaa sivustosi suorituskykyä.

en: PHP is one of the programming languages used to build WordPress. Newer versions of PHP receive regular security updates and may increase your site&#8217;s performance. The minimum recommended version of PHP is %s.
fi: PHP on yksi ohjelmointikielistä, jolla WordPress on rakennettu. Uudemmat PHP-versiot saavat säännöllisiä tietoturvapäivityksiä ja voivat parantaa sivustosi suorituskykyä. Vanhin suositeltu PHP-versio on %s.

en: PHP max execution time.
fi: PHP max suoritusaika.

en: PHP max input variables
fi: PHP:n syötemuuttujien enimmäismäärä

en: PHP max input vars
fi: PHP Max Input -muuttujat

en: PHP max input vars.
fi: PHP Max Input -muuttujat.

en: PHP memory limit
fi: PHP:n muistin määrä

en: PHP memory limit (only for admin screens)
fi: Muistirajat PHP:lle (ainoastaan hallintanäkymät)

en: PHP modules perform most of the tasks on the server that make your site run. Any changes to these must be made by your server administrator.
fi: PHP-moduulien vastuulla on useimmat niistä tehtävistä palvelimella, joiden varassa sivustosi toiminnallisuus on. Niihin tehtävät muutokset vaativat palvelimen ylläpitäjää.

en: PHP post max size
fi: PHP-lähetysten enimmäiskoko

en: PHP post max size.
fi: PHP-lähetysten enimmäiskoko

en: PHP sessions created by a %1$s function call may interfere with REST API and loopback requests. An active session should be closed by %2$s before making any HTTP requests.
fi: Funktiota %1$s kutsumalla luodut PHP-istunnot saattavat häiritö REST API:n ja takaisinkytkennän tekemiä pyyntöjä. Aktiivinen istunto on syytä sulkea %2$s:n avulla ennen uusien HTTP-pyyntöjen tekemistä.

en: PHP time limit
fi: PHP:n aikaraja

en: PHP version
fi: PHP-versio

en: PHP version %s
fi: PHP versio %s

en: PHP version.
fi: PHP-versio

en: PHP's XML extension is not available. Please contact your hosting provider to enable PHP's XML extension.
fi: PHP:n XML-laajennus ei ole käytettävissä. Ota yhteyttä hosting-kumppaniisi saadaksesi tämän ominaisuuden käyttöösi.

en: Pacific
fi: Tyyni valtameri

en: Padding
fi: Mitat

en: Page
fi: sivu

en: Page %1$d of %2$d
fi: Sivu %1$d / %2$d

en: Page %d
fi: Sivu %d

en: Page %s
fi: Sivu %s

en: Page Archives
fi: Sivujen arkisto

en: Page Attributes
fi: Sivun ominaisuudet

en: Page ID
fi: Sivun ID

en: Page ID is set, but the page does not exist
fi: Sivun tunnus/ID on asetettu, mutta sivua ei ole

en: Page IDs, separated by commas.
fi: Sivujen tunnukset pilkuilla erotettuna.

en: Page Loaded.
fi: Sivu ladattu.

en: Page Not Found
fi: Sivua ei löytynyt

en: Page break
fi: Sivunvaihto

en: Page cache
fi: Sivuvälimuisti

en: Page cache enhances the speed and performance of your site by saving and serving static pages instead of calling for a page every time a user visits.
fi: Sivuvälimuisti parantaa nopeutta ja sivustosi suorituskykyä tarjoamalla staattisia sivuja sen sijaan, että sivu muodostettaisiin joka kerta uudestaan kun siellä vieraillaan.

en: Page cache is detected and the server response time is good
fi: Sivuvälimuisti löydettiin ja palvelimen vastausaika on hyvä

en: Page cache is detected but the server response time is still slow
fi: Sivuvälimuisti löydettiin, mutta palvelimen vastausaika on silti hidas

en: Page cache is detected by looking for an active page cache plugin as well as making three requests to the homepage and looking for one or more of the following HTTP client caching response headers:
fi: Sivuvälimuisti tunnistetaan etsimällä aktiivisia sivuvälimuistin lisäosia sekä tekemällä kolme pyyntöä etusivulle ja tutkimalla yhtä tai useampaa seuraavista HTTP-sovelluksen vastauksen välimuistiotsakkeista:

en: Page cache is not detected and the server response time is slow
fi: Sivuvälimuistia ei löydetty ja palvelimen vastausaika on hidas

en: Page cache is not detected but the server response time is OK
fi: Sivuvälimuistia ei löydetty, mutta palvelimen vastausaika on OK

en: Page contents: [%s]
fi: Sivun sisältö: [%s]

en: Page deleted.
fi: Sivu poistettu

en: Page draft updated.
fi: Sivun luonnos päivitetty.

en: Page index cannot be less than one.
fi: Sivun indeksi ei voi olla vähemmän kuin yksi.

en: Page not found
fi: Sivua ei löydy

en: Page not set
fi: Sivua ei ole asetettu

en: Page on front
fi: Kotisivu

en: Page order
fi: Sivujärjestys

en: Page published privately.
fi: Sivu julkaistu yksityisenä.

en: Page published.
fi: Sivu julkaistu.

en: Page restored to revision from %s.
fi: Sivu palautettu revisiosta %s

en: Page reverted to draft.
fi: Sivu muunnettu luonnokseksi.

en: Page saved.
fi: Sivu tallennettu.

en: Page scheduled for: %s.
fi: Sivu ajastettu: %s.

en: Page scheduled.
fi: Sivu ajastettu.

[ctx: Page setting]
en: Cart
fi: Ostoskori

[ctx: Page setting]
en: Checkout
fi: Kassa

[ctx: Page setting]
en: My account
fi: Oma tili

[ctx: Page setting]
en: Shop base
fi: Kaupan polkutunnus

[ctx: Page setting]
en: Terms and conditions
fi: Tilaus- ja sopimusehdot

en: Page setup
fi: Sivun asetukset

[ctx: Page slug]
en: cart
fi: ostoskori

[ctx: Page slug]
en: checkout
fi: kassa

[ctx: Page slug]
en: my-account
fi: oma-tili

[ctx: Page slug]
en: shop
fi: kauppa

en: Page submitted.
fi: Sivu lähetetty.

en: Page title
fi: Sivun otsikko

[ctx: Page title]
en: Cart
fi: Ostoskori

[ctx: Page title]
en: Checkout
fi: Kassa

[ctx: Page title]
en: My account
fi: Oma tili

[ctx: Page title]
en: Shop
fi: Kauppa

en: Page trashed.
fi: Sivu siiretty roskakoriin.

en: Page updated.
fi: Sivu päivitetty.

en: Page visibility should be <a href="%s" target="_blank">public</a>
fi: Sivun näkyvyys tulisi olla <a href="%s" target="_blank">julkinen</a>

en: Pages
fi: Sivut

en: Pages are similar to posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest pages under other pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of pages.
fi: Sivut ovat samankaltaisia kuin artikkelit. Niilläkin on otsikko, sisältö ja niihin liittyvää metadataa. Ne eroavat artikkeleista kuitenkin siten, etteivät ne ole osa kronologista blogivirtaa. Sivuja ei voi kategorisoida eikä merkitä avainsanoilla, mutta ne voidaan järjestää hierarkiaan. Hierarkian luominen tapahtuu tekemällä yhdestä sivusta toisen &#8221;yläsivu&#8221;.

en: Pages list
fi: Sivujen listaus

en: Pages list navigation
fi: Sivujen selaus

en: Pages:
fi: Sivut:

en: Pageviews across blogs we host here on WordPress.com, both on subdomains and their own domains, or externally-hosted blogs that use our Jetpack plugin.
fi: Katselukerrat eri blogeille, jotka ovat täällä WordPress.com palvelussa, sekä alidomainien että omien verkkotunnuksien osalta, tai muualla olevia blogeja, jotka käyttävät meidän Jetpack-lisäosaa.

en: Pagination
fi: Sivutus

[ctx: Pagination]
en: %1$s of %2$s
fi: %1$s / %2$s

en: Paid
fi: Maksettu

en: Paid Upgrades
fi: Maksetut päivitykset

en: Paid on %1$s @ %2$s
fi: Maksettu %1$s @ %2$s

en: Pakistani rupee
fi: Pakistanin rupia PKR

en: Palestinian Territory
fi: Palestiinalaisalue

en: Palestinian Territory, Occupied
fi: Palestiinan alue, miehitetty

en: Panamanian balboa
fi: Panaman balboa PAB

en: Paper
fi: Paperi

en: Paper Medium
fi: Paperi (keskileveä)

en: Paper Narrow
fi: Paperi (kapea)

en: Paper Wide
fi: Paperi (leveä)

en: Papua Barat
fi: Länsi-Papua

en: Papua New Guinea
fi: Papua-Uusi-Guinea

en: Papua New Guinean kina
fi: Papua-Uuden-Guinean kina PGK

en: Paragraph
fi: Kappale

en: Paraguayan guaran&iacute;
fi: Paraguayn guaraní PYG

en: Parameters to pass on to the exported report.
fi: Vietävään raporttiin sisällytetään parametrit.

en: Parent
fi: Yläsivu

en: Parent %s
fi: Pää%s

en: Parent %s:
fi: Pää%s

en: Parent Category
fi: Yläkategoria

en: Parent Category:
fi: Yläkategoria:

en: Parent Navigation Menu:
fi: Ylempi navigaatiovalikko:

en: Parent Order
fi: Alkuperäinen tilaus

en: Parent Page:
fi: Yläsivu:

en: Parent SKU
fi: Ylätason tuotetunnus (SKU)

en: Parent Template Part:
fi: Ylempi sivupohjan osa:

en: Parent Template:
fi: Ylempi sivupohja:

en: Parent Theme
fi: Yläteema

en: Parent blocks.
fi: Isäntälohkot.

en: Parent category
fi: Yläkategoria:

en: Parent category:
fi: Yläkategoria:

en: Parent coupon
fi: Ylemmän tason kuponki

en: Parent order ID.
fi: Ylemmän tason tilauksen numero.

en: Parent order:
fi: Ylätason tilaus:

en: Parent order:
fi: Ylätason tilaus:

en: Parent orders
fi: Ylemmän tason tilaukset

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%title</span>
fi: <span class="meta-nav">Julkaistu artikkelissa</span><span class="post-title">%title</span>

en: Parent product
fi: Ylemmän tason tuote

en: Parent product does not match current variation.
fi: Ylemmän tason tuote ei ole yhdistetty nykyiseen muunnelmaan.

en: Parent shipping class
fi: Ylempi toimitusluokka

en: Parent shipping class:
fi: Ylempi toimitusluokka:

en: Parent term does not exist.
fi: Yläkäsitettä ei ole olemassa.

en: Parent theme
fi: Yläteema

en: Parent theme author URL
fi: Ylemmän tason teeman tekijän verkko-osoite

en: Parent theme author URL.
fi: Ylemmän tason teeman tekijän verkko-osoite.

en: Parent theme name
fi: Ylemmän tason teeman nimi

en: Parent theme name.
fi: Ylemmän tason teeman nimi.

en: Parent theme version
fi: Ylemmän tason teeman versio

en: Parent theme version.
fi: Ylemmän tason teeman versio.

en: Paris
fi: Pariisi

en: Park
fi: Puisto

en: Partial Refund: Order {order_number}
fi: Osittain hyvitetty: Tilaus {order_number}

en: Partial refund email heading
fi: Sähköpostin otsikko osittain hyvitetylle tilaukselle

en: Partial refund subject
fi: Sähköpostin aihe osittain hyvitetylle tilaukselle

en: Partial render must echo the content or return the content string (or array), but not both.
fi: Osan renderöinnissä on joko tulostettava sisältö (echo) tai palautettava sisältö merkkijonona tai taulukkona, mutta ei molempia.

en: Passed
fi: Kunnossa

en: Passed order type does not match any registered order types. Following order types are registered: %s
fi: Hyväksytty tilaustyyppi ei vastaa rekisteröityjä tilaustyyppejä. Seuraavat tilaustyypit on rekisteröity: %s

en: Passed tests
fi: Läpäistyt testit

en: Password
fi: Salasana

en: Password Reset
fi: Salasanan vaihto

en: Password Reset Request
fi: Pyyntö salasanan palauttamisesta perustilaan

en: Password Reset Request for {site_title}
fi: Salasanan palautuspyyntö sivustolle {site_title}

en: Password change
fi: Salasanan vaihto

en: Password changed for user: %s
fi: Käyttäjän %s salasana vaihdettu.

en: Password for the user (never included).
fi: Käyttäjän salasana (ei koskaan sisälly).

en: Password must be at least %d characters.
fi: Salasanassa pitää olla vähintään %d merkkiä.

en: Password protected
fi: Salasanasuojattu

en: Password required
fi: Salasana vaaditaan

en: Password reset email has been sent.
fi: Sähköposti salasanan perustilaan palauttamisesta on lähetetty.

en: Password reset is not allowed for this user
fi: Sinulla ei ole oikeutta vaihtaa salasanaasi

en: Password reset link sent.
fi: Salasanan palautuslinkki lähetetty.

en: Password reset links sent to %s user. | Password reset links sent to %s users.
fi[0]: Salasanan palautuslinkki lähetetty %s käyttäjälle.
fi[1]: Salasanan palautuslinkki lähetetty %s käyttäjälle.

en: Password:
fi: Salasana:

en: Password: %s
fi: Salasana: %s

en: Passwords cannot be empty.
fi: Salasanat eivät voi olla tyhjiä.

en: Passwords cannot contain the "%s" character.
fi: Salasanat eivät voi sisältää merkkiä "%s".

en: Passwords do not match.
fi: Salasanat poikkeavat toisistaan.

en: Past six months
fi: Viimeiseltä kuudelta kuukaudelta

en: Paste
fi: Liitä

en: Paste URL or type to search
fi: Lisää URL tai aloita haku kirjoittamalla kenttään.

en: Paste as text
fi: Liitä tekstinä

en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
fi: Teksti liitetään nyt muotoilemattomana, kunnes poistat tämän asetuksen käytöstä.

en: Paste table row after
fi: Liitä taulukon rivi jälkeen

en: Paste table row before
fi: Liitä taulukon rivi ennen

en: Paste the URL of an image you want to show in the email header. Upload images using the media uploader (Media > Add New).
fi: Kirjoita sen kuvan verkko-osoite -=URL- joka sijoitetaan sähköpostiviestin otsakkeeseen. Siirrä kuva käyttäen median palvelimelle siirtäjää (Media > Lisää uusi).

en: Paste your YouTube or Google Video URL above, or use the examples below.
fi: Liitä YouTube- tai Google- videosi URL-osoite yläpuolelle, tai käytä alla olevia esimerkkejä.

en: Paste your embed code below:
fi: Upota koodi tähän:

en: Path
fi: Polku

en: Path to the channel icon.
fi: Polku kanavan kuvakkeeseen.

en: Paths or URLs to the font files.
fi: Polut tai verkko-osoitteet fonttien tiedostoihin.

en: Pattern "%s" not found.
fi: Mallia "%s" ei löydy.

en: Pattern Categories list
fi: Lohkomallien kategorioiden luettelo

en: Pattern Categories list navigation
fi: Lohkomallien kategorioiden selaus

en: Pattern Category Link
fi: Lohkomallien kategorian linkki

en: Pattern content must be a string.
fi: Mallin sisällön täytyy olla merkkijono.

en: Pattern name must be a string.
fi: Mallin nimen täytyy olla merkkijono.

en: Pattern published privately.
fi: Lohkomalli julkaistu yksityisesti.

en: Pattern published.
fi: Lohkomalli julkaistu.

en: Pattern reverted to draft.
fi: Lohkomalli palautettu luonnokseksi.

en: Pattern scheduled.
fi: Lohkomalli ajastettu.

en: Pattern title must be a string.
fi: Mallin otsikon täytyy olla merkkijono.

en: Pattern updated.
fi: Lohkomalli päivitetty.

en: Patterns
fi: Mallit

en: Patterns containing mostly text.
fi: Lohkomallit, joissa on pääasiassa tekstiä.

en: Patterns list
fi: Lista lohkomalleista

en: Patterns list navigation
fi: Lohkomallien selaus

en: Patterns that contain buttons and call to actions.
fi: Lohkomalleja, jotka sisältävät painikkeita ja toimintakehotteita.

en: Pause
fi: Pysäytä

en: Paused
fi: Pysäytetty

en: Pay
fi: Maksa

en: Pay Annually
fi: Maksa vuosittain

en: Pay Monthly
fi: Maksa kuukausittain

en: Pay Now &raquo;
fi: Maksa nyt &raquo;

en: Pay annually
fi: Maksa vuosittain

en: Pay for order
fi: Maksa tilaus

en: Pay for this order
fi: Maksa tämä tilaus

en: Pay monthly
fi: Maksa kuukausittain

en: Pay now
fi: Maksa nyt

en: Pay via PayPal; you can pay with your credit card if you don't have a PayPal account.
fi: Maksa PayPal' in kautta; voit maksaa PayPal' in kautta luottokortilla. PayPal tiliä ei edellytetä.

en: Pay with cash upon delivery.
fi: Maksu toimituksen yhteydessä.

en: PayPal API error - credentials are incorrect.
fi: PayPal API-virhe - tunnuksesi ta salasanatietosi ovat virheelliset.

en: PayPal API error: (%1$d) %2$s
fi: PayPal-rajapinnan virhe: (%1$d) %2$s

en: PayPal Payments
fi: PayPal-maksut

en: PayPal Standard does not support your store currency.
fi: PayPal ei tue verkkokauppasi käyttämää valuuttaa.

en: PayPal Standard has a number of limitations and does not support all subscription features.
fi: PayPal-standardilla on useita rajoituksia, eikä se tue kaikkia tilausominaisuuksia.

en: PayPal Standard redirects customers to PayPal to enter their payment information.
fi: PayPal Standard ohjaa asiakkaat PayPal-palveluun jossa he voivat kirjoittaa maksamisen tiedot.

en: PayPal Subscription ID:
fi: PayPal Tunnus:

en: PayPal Transaction Held: %s
fi: PayPal tapahtuma odottaa: %s

en: PayPal acceptance mark
fi: PayPal hyväksyntämerkki -Acceptance Mark

en: PayPal allows us to send one address. If you are using PayPal for shipping labels you may prefer to send the shipping address rather than billing. Turning this option off may prevent PayPal Seller protection from applying.
fi: PayPal:ille voi lähettää yhden osoitteen. Jos käytät PayPal-palvelua osoitelappujen tekemiseen, on ehkä parempi lähettää toimitusosoite eikä laskutusosoitetta. Kun tämä otetaan pois käytöstä, se voi estää PayPal:in myyjänsuojelu ominaisuuden toiminnan.

en: PayPal email
fi: PayPal-sähköposti

en: PayPal email address
fi: PayPal sähköpostiosoite

en: PayPal email address:
fi: PayPal sähköpostiosoite:

en: PayPal identity token
fi: PayPal maksutietojen poletti

en: PayPal is inactive for subscription transactions. Please %1$sset up the PayPal IPN%2$s and %3$senter your API credentials%4$s to enable PayPal for Subscriptions.
fi: PayPal ei ole aktiivinen tilauksen transaktiota varten. %1$sSyötä PayPalin IPN%2$s ja %3$sAPI tunnistetiedot%4$s, jotta voit käyttää PayPalia tilauksiin.

en: PayPal payment approved (ID: %s)
fi: PayPal maksu hyväksytty (tunnus: %s)

en: PayPal payment declined: %s
fi: PayPal-maksu hylätty: %s

en: PayPal sandbox
fi: PayPal-hiekkalaatikko

en: PayPal sandbox can be used to test payments. Sign up for a <a href="%s">developer account</a>.
fi: PayPal hiekkalaatikkoa voi käyttää maksujen testaamiseen. Kirjaudu <a href="%s">kehittäjän tiliin</a>.

en: PayPal uses this method of communicating when sending back transaction information.
fi: PayPal käyttää tätä viestintämenetelmää kun se lähettää takaisin tiedot maksutapahtumasta.

en: PayPal verifies addresses therefore this setting can cause errors (we recommend keeping it disabled).
fi: PayPal tarkastaa osoitteet ja siksi tämä asetus voi tuottaa virheitä. Suositus: ei oteta käyttöön.

en: Payer PayPal address
fi: Maksajan PayPal-osoite

en: Payer first name
fi: Maksajan etunimi

en: Payer last name
fi: Maksajan sukunimi

en: Payfast
fi: PayFast

en: Paying customer
fi: Maksava asiakas

en: Payment
fi: Maksu

en: Payment %s via IPN.
fi: Maksu %s PayPalin IPN-viesti

en: Payment Gateway Support
fi: Maksuvälittäjien tuki

en: Payment Method
fi: Maksutapa

en: Payment Method: %s
fi: Maksutapa: %s

en: Payment Methods
fi: Maksutavat

en: Payment Retry
fi: Maksun uudelleenyritys

en: Payment Settings
fi: Maksuasetukset

en: Payment Tokens
fi: Maksutietojen poletit

en: Payment action
fi: Maksun toteutus

en: Payment authorized. Change payment status to processing or complete to capture funds.
fi: Maksu varmistettu. Muuta maksun tila arvoon käsittelyssä tai valmis jotta saat rahat.

en: Payment cancelled.
fi: Maksu peruutettiin.

en: Payment complete event failed.
fi: Maksun loppuunsaattaminen ei onnistunut.

en: Payment completed on order after subscription was cancelled.
fi: Maksu suoritettu sen jälkeen kun kestotilaus on peruttu.

en: Payment could not be captured - Auth ID: %1$s, Status: %2$s
fi: Maksua ei saatu talteen - varmistetunniste: %1$s, Tila: %2$s

en: Payment could not be captured: %s
fi: Maksua ei saatu talteen: %s

en: Payment failed.
fi: Maksu epäonnistui.

en: Payment for cancelled order %s received
fi: Maksu vastaanotettu perutulle tilaukselle %s

en: Payment for order #%1$s from %2$s has failed. The order was as follows:
fi: Tilauksen #%1$s maksu asiakkaalta %2$s on epäonnistunut. Tilaus oli tämä:

en: Payment for order %s refunded
fi: Tilauksen %s maksu on hyvitetty

en: Payment for order %s reversed
fi: Tilauksen %s maksu on palautettu

en: Payment for the renewal order was unsuccessful with your payment method on file, please try again.
fi: Kestotilauksen maksu ei onnistunut tallennetuilla maksutiedoillasi. Yritä uudelleen.

en: Payment gateway
fi: Maksukäytävä

en: Payment gateway ID.
fi: Maksukäytävä tunnus/ID.

en: Payment gateway description on checkout.
fi: Maksukäytävä kuvaus kassalla.

en: Payment gateway enabled status.
fi: Maksukäytävä käytössä tila.

en: Payment gateway method description.
fi: Maksukäytävä menetelmän kuvaus.

en: Payment gateway method title.
fi: Maksukäytävä menetelmän otsikko.

en: Payment gateway settings.
fi: Maksukäytävän asetukset.

en: Payment gateway sort order.
fi: Maksukäytävä lajittelujärjestys.

en: Payment gateway title on checkout.
fi: Maksukäytävä otsikko kassalla.

en: Payment gateways can use cURL to communicate with remote servers to authorize payments, other plugins may also use it when communicating with remote services.
fi: Maksukäytävät voivat käyttää cURL menetelmää kun ne hakevat valtuutusta maksulle toiselta palvelimelta. Toiset lisäosat voivat käyttää sitä kun ne viestivät eri palveluiden kanssa.

en: Payment gateways which don't support automatic recurring payments can be used to process %1$smanual subscription renewal payments%2$s.
fi: Maksuväyliä, jotka eivät tue automaattisia toistuvia maksuja, voidaan käyttää vain %1$skestotilauksen manuaalisissa uusintamaksuissa%2$s.

en: Payment method
fi: Maksutapa

en: Payment method ID and title are required
fi: Maksutavan tunnus -ID- ja otsikko tarvitaan

en: Payment method ID.
fi: Maksutavan tunnus/ID

en: Payment method added.
fi: Maksutapa lisätty.

en: Payment method deleted.
fi: Maksutapa poistettu.

en: Payment method description that the customer will see on your checkout.
fi: Maksutavan kuvaus jonka asiakas näkee kassalla.

en: Payment method description that the customer will see on your website.
fi: Maksutavan kuvaus jonka asiakas näkee kassalla.

en: Payment method is missing.
fi: Maksutapa puuttuu.

en: Payment method meta must be an array.
fi: Maksumenetelmämetan on oltava rivissä.

en: Payment method successfully added.
fi: Maksutapa lisätty.

en: Payment method title.
fi: Maksutavan otsikko.

en: Payment method updated for all your current subscriptions.
fi: Maksutapa päivitetty kaikkiin aktiivisiin kestotilauksiin.

en: Payment method updated.
fi: Maksutapa päivitettiin.

en: Payment method:
fi: Maksutapa:

en: Payment methods
fi: Maksutavat

en: Payment of %1$s was captured - Auth ID: %2$s, Transaction ID: %3$s
fi: %1$s maksu saatiin - varmistustunnus (Auth ID): %2$s, Tila: %3$s

en: Payment pending (%s).
fi: Maksua odotetaan (%s).

en: Payment processing skipped - renewal order created on %1$sstaging site%2$s under staging site lock. Live site is at %3$s
fi: Maksun käsittely ohitettiin - uusintatilaus luotiin %1$stestisivustolle%2$s. Tuotantosivusto on osoitteessa %3$s

en: Payment retry attempted on renewal order with multiple related subscriptions with no payment method in common.
fi: Maksun uudelleenyritystä yritettiin jatkotilauksessa, jossa oli useita toisiinsa liittyviä kestotilauksia eikä yhteistä maksutapaa.

en: Payment retry emails are sent to chosen recipient(s) when an attempt to automatically process a subscription renewal payment has failed and a retry rule has been applied to retry the payment in the future.
fi: Maksun uudelleenyritys -sähköpostit lähetetään haluamillesi vastaanottajille, kun yritys käsitellä automaattisesti kestotilauksen uusimismaksua epäonnistui ja uutta sääntöä on sovellettu maksun uudelleenyrittämiseksi tulevaisuudessa.

en: Payment retry posts store details about the automatic retry of failed renewal payments.
fi: Maksun uudelleenyritysdataan tallennetaan tiedot automaattisista epäonnistuneista maksuyrityksistä.

en: Payment status marked complete.
fi: Maksun tila on merkitty valmiiksi.

en: Payment to be made upon delivery.
fi: Maksu toimituksen yhteydessä. Hyväksytään käteinen, mielellään tasaraha, maksukortit: aa, bb, cc, jne.

en: Payment via
fi: Maksettu:

en: Payment via %s
fi: Maksu käyttäen %s

en: Payment:
fi: Maksu

en: Payments
fi: Maksut

en: Payments made simple with WooCommerce Payments
fi: Maksaminen tehty helpoksi WooCommerce Paymentsin avulla

en: Payments made simple with WooPayments
fi: Maksaminen on helppoa WooPaymentsin avulla

en: Paystack helps African merchants accept one-time and recurring payments online with a modern, safe, and secure payment gateway.
fi: Paystack auttaa afrikkalaisia myyjiä hyväksymään kertaluontoisia tai toistuvia maksuja verkossa modernilla, turvallisella ja suojatulla maksupalvelulla.

en: Peek Under the Hood for Developers
fi: Katso kehittäjädokumentaatio

en: Pending
fi: vireillä

en: Pending <span class="count">(%d)</span>
fi: Vireellä <span class="count">(%d)</span>

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Tarkastettavana <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Tarkastettavana <span class="count">(%s)</span>

en: Pending Review
fi: Tarkastettavana

en: Pending comments
fi: Vireellä olevat kommentit

en: Pending orders are unpaid and may have been abandoned by the customer. They will be trashed after the specified duration.
fi: Odottavia tilauksia ei ole maksettu ja joko kauppias tai asiakas on voinut tehdä peruutuksen. Ne siirretään roskakoriin tietyn ajan kuluttua.

en: Pending payment <span class="count">(%s)</span> | Pending payment <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Odotetaan maksua <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Odotetaan maksuja <span class="count">(%s)</span>

en: Pending retries
fi: Tulevat uudelleenyritykset

en: Pending subscription created.
fi: Odottava jatkuva tilaus luotu.

en: People
fi: Ihmiset

en: People can follow you by using your author name:
fi: Toiset voivat seurata sinua tekijänimesi avulla:

en: People can follow your blog by using:
fi: Toiset voivat seurata sinun blogiasi käyttäen:

en: People clicked links from these pages to get to your site.
fi: Näillä sivuilla ihmiset klikkasivat linkkejä päästäkseen sivustollesi.

en: People who follow your blog
fi: Henkilöt, jotka seuraavat blogiasi

en: Per class: Charge shipping for each shipping class individually
fi: Luokan mukaan: veloitetaan kulu jokaiselle toimitusluokalle erikseen

en: Per order: Charge shipping for the most expensive shipping class
fi: Tilauksen mukaan: veloitetaan kulu kalleimman tilausluokan mukaan

en: Percent
fi: Prosentti

en: Percent change is computed from weekly averages before they are rounded.
fi: Prosentuaaliset muutokset on laskettu viikkokeskiarvoista ennen niiden pyöristystä.

en: Percentage
fi: Prosentti

en: Percentage complete.
fi: Valmis prosenttia.

en: Percentage discount
fi: Prosenttialennus

en: Percentage of cart total
fi: Prosenttiosuus ostoskorin kokonaismäärästä

en: Percentages
fi: Prosentteina

en: Perfect
fi: Täydellinen

en: Perform an advanced term query.
fi: Suorita edistynyt termikysely.

en: Performance
fi: Suorituskyky

en: Period
fi: Piste

en: Permalink
fi: kestolinkki

en: Permalink Settings
fi: Osoiterakenteen asetukset

en: Permalink of the product that the review belongs to.
fi: Kestolinkki tuotteelle jolle arvio on tehty.

en: Permalink structure
fi: Osoiterakenne

en: Permalink template for the post.
fi: Objektin malli kestolinkille

en: Permalink template for the product.
fi: Osoiterakenne-malli tuotteelle.

en: Permalink to %s
fi: Kestolinkki: %s

en: Permalink:
fi: Kestolinkki:

en: Permalink: %s
fi: Kestolinkki: %s

en: Permalinks
fi: Osoiterakenne

en: Permanent Link to %s
fi: Pysyvä linkki %s

en: Permanently delete comment
fi: Poista kommentti pysyvästi

en: Permanently deleted %s
fi: %s poistettu pysyvästi

en: Permanently deleted customer
fi: Asiakas poistettu pysyvästi.

en: Permanently deleted order note
fi: Pysyvästi poistettu tilauksen kommennti

en: Permission #%d not found.
fi: #%d oikeutta ei löytynyt.

en: Permission ID
fi: Oikeuksien tunnus/ID

en: Permissions
fi: Oikeudet

en: Permissions is missing.
fi: Oikeudet puuttuvat.

en: Persian
fi: persia

en: Persistent object cache
fi: Pysyvä oliovälimuisti (persistent object cache)

en: Personal
fi: Henkilökohtainen

en: Personal Data Export
fi: Henkilötietojen vienti

en: Personal Data Export for %s
fi: Henkilötietojen vienti sähköpostiosoitteella %s

en: Personal Links
fi: Omat linkit

en: Personal Options
fi: Henkilökohtaiset asetukset

en: Personal Settings
fi: Henkilökohtaiset asetukset

en: Personal data is not just created by a user&#8217;s interactions with your site. Personal data is also generated from technical processes such as contact forms, comments, cookies, analytics, and third party embeds.
fi: Henkilötietoa ei luoda pelkästään käyttäjän ja sivuston välisen vuorovaikutuksen pohjalta. Henkilötietoa muodostuu myös teknisistä prosesseista, kuten yhteydenottolomakkeista, kommenteista, evästeistä, analytiikasta ja kolmannen osapuolen upokkeista.

en: Personal data removal
fi: Henkilötietojen poistaminen

en: Personal data removed.
fi: Henkilökohtaiset tiedot poistettu.

en: Personal data retention
fi: Henkilökohtaisten tietojen säilyttäminen

en: Personal data within order %s has been retained.
fi: Tilauksen %s sisältämät henkilökohtaiset tiedot säilytettiin.

en: Personal data within subscription %s has been retained.
fi: Henkiötietoja kestotilauksesta %s ei ole poistettu.

en: Personalize homepage
fi: Yksilöi etusivusi

en: Personalize my store
fi: Muokkaa kauppa yksilölliseksi

en: Personalize your store
fi: Personoi kauppaasi

en: Personalize your store's homepage
fi: Yksilöi kauppasi etusivu

en: Petersburg
fi: Pietari

en: Philippine peso
fi: Filippiinien peso PHP

en: Philippines
fi: Filippiinit

en: Phnom Penh
fi: Phnum Pénh

en: Phone
fi: Matkapuhelin

en: Phone (optional)
fi: Puhelinnumero (vapaaehtoinen)

en: Phone Number
fi: Puhelinnumero

en: Phone number
fi: Puhelinnumero

en: Phone number.
fi: Puhelinnumero.

en: Photo
fi: Valokuva

en: Photoblogging
fi: Kuvabloggaus

en: Photography
fi: Valokuvaus

en: Photos
fi: Valokuvat

en: Physical products
fi: Fyysiset tuotteet

en: Pick
fi: Valitse

en: Pick a plan that's right for you.
fi: Valitse sinulle sopiva tilaus.

en: Pick this design
fi: Valitse tämä malli

en: Pick up an order, then just pay, print, package and post.
fi: Nouda tilaus, maksa, tulosta, pakkaa ja postita.

en: Pickup address
fi: Noutopaikan osoite

en: Pickup location
fi: Noutopaikka

en: Pingback
fi: Päivitysilmoitus

en: Pingback excerpt:
fi: Ote päivitysilmoituksesta:

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
fi: Päivitysilmoitus %1$s artikkeliin %2$s havaittu.

en: Pingback:
fi: Päivitysilmoitus:

en: Pings
fi: Päivitysilmoitukset

en: Pink
fi: Vaaleanpunainen

en: Place Order Button Text
fi: ”Lähetä tilaus” -painikkeen teksti

en: Place order
fi: Lähetä tilaus

en: Placeholder
fi: Paikanvaraus

en: Placeholder image
fi: Kuvan paikanvaraaja

en: Placeholder image used to represent a person making a clay pot.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan saviruukkua tekevää henkilöä.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased as Fresh Lettuce Washed.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotetta, joka esittelee tuoretta salaattia pestynä.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased as Fresh Organic Tomatoes.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotetta, joka on esitelty tuoreina luomutomaatteina.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased as Russet Organic Potatoes.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotetta, jota esitellään Russetin luomuperunat -perunana.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased as Sweet organic Lemons.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotetta, jota esitellään makeana luomusitruunana.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a hero section.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan hero-osiossa esiteltyä tuotetta.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a hero section. 1 out of 2.
fi: Paikkamerkkikuva, jota käytetään edustamaan hero-osiossa esiteltyä tuotetta. 1/2.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a hero section. 2 out of 2.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan hero-osiossa esiteltyä tuotetta. 2/2.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product details banner. 1 out of 3.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotetta, joka on esitelty tuotetietobannerissa. 1/3.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product details banner. 2 out of 3.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotetta, joka on esitelty tuotetietobannerissa. 2/3.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product details banner. 3 out of 3.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotetta, joka on esitelty tuotetietobannerissa. 3/3.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product gallery as a main image
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotetta, joka on esitelty tuotegalleriassa pääkuvana

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product gallery. Secondary image - 1 out of 3.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotegalleriassa esiteltyä tuotetta. Toissijainen kuva - 1/3.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product gallery. Secondary image - 2 out of 3.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotegalleriassa esiteltyä tuotetta. Toissijainen kuva - 2/3.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product gallery. Secondary image - 3 out of 3.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotegalleriassa esiteltyä tuotetta. Toissijainen kuva - 3/3.

en: Placeholder image used to represent clay pots.
fi: Paikanvarauskuva edustamaan saviruukkuja.

en: Placeholder image used to represent products being showcased as furniture in a dining room.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotteita, jotka on esitelty ruokasalin huonekaluina.

en: Placeholder image used to represent products being showcased as furniture in a living room with gray sofa.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotteita, jotka on esitelty huonekaluina olohuoneessa, jossa on harmaa sohva.

en: Placeholder image used to represent products being showcased as furniture in a living room.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotteita, jotka on esitelty olohuoneen huonekaluina.

en: Placeholder image used to represent products being showcased as furniture in an office.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotteita, jotka on esitelty toimiston huonekaluina.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a banner.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan bannerissa esiteltäviä tuotteita.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a featured category section.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään esittelemään tuotteita, jotka esitellään suositeltujen kategorioiden osiossa.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a left side of a banner. 1 out of 2.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotteita, jotka on esitelty bannerin vasemmalla puolella. 1/2.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a left side of a banner. 2 out of 2.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotteita, jotka on esitelty bannerin vasemmalla puolella. 2/2.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a right side of a banner. 1 out of 2.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotteita, jotka on esitelty bannerin oikealla puolella. 1/2.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a right side of a banner. 2 out of 2.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotteita, jotka on esitelty bannerin oikealla puolella. 2/2.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in featured categories banner. 1 out of 3.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan suositeltujen kategorioiden bannerissa esiteltäviä tuotteita. 1/3.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in featured categories banner. 2 out of 3.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan suositeltujen kategorioiden bannerissa esiteltäviä tuotteita. 2/3.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in featured categories banner. 3 out of 3
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan suositeltujen kategorioiden bannerissa esiteltäviä tuotteita. 3/3

en: Placeholder text to be displayed in text inputs.
fi: Paikanvaraus teksti joka näytetään tekstilaatikoissa.

en: Plain Black
fi: Musta

en: Plain Black Medium
fi: Musta (keskileveä)

en: Plain Black Narrow
fi: Musta (kapea)

en: Plain Black Wide
fi: Musta (leveä)

en: Plain White
fi: Valkoinen

en: Plain White Medium
fi: Valkoinen (keskileveä)

en: Plain White Narrow
fi: Valkoinen (kapea)

en: Plain White Wide
fi: Valkoinen (leveä)

en: Plain text
fi: Pelkkä teksti

en: Plain text template
fi: Pelkkä teksti -viestin pohja (malline)

en: Plan
fi: Tilaus

en: Plans
fi: Tilausvaihtoehdot

en: Plans & Pricing
fi: Hinnoittelu

en: Plastic Black
fi: Musta muovi

en: Plastic Black Medium
fi: Musta muovi (keskileveä)

en: Plastic Black Narrow
fi: Musta muovi (kapea)

en: Plastic Black Wide
fi: Musta muovi (leveä)

en: Plastic Grey
fi: Harmaa muovi

en: Plastic Grey Medium
fi: Harmaa muovi (keskileveä)

en: Plastic Grey Narrow
fi: Harmaa muovi (kapea)

en: Plastic Grey Wide
fi: Harmaa muovi (leveä)

en: Plastic White
fi: Valkoinen muovi

en: Plastic White Medium
fi: Valkoinen muovi (keskileveä)

en: Plastic White Narrow
fi: Valkoinen muovi (kapea)

en: Plastic White Wide
fi: Valkoinen muovi (leveä)

en: Play
fi: Toista

en: Play Video
fi: Toista video

en: Playlist Settings
fi: Soittolistan asetukset

en: Plays
fi: Esittää

en: Plays:
fi: Toistokerrat:

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
fi: Ole hyvä ja <a href="%1$s">päivitä WordPress</a> uusimpaan versioon, tai <a href="%2$s">hae Akismetista versio 2.4</a>.

en: Please <a href="http://support.wordpress.com/contact/">contact support</a> if you wish to delete a registered domain.
fi: Jos haluat poistaa rekisteröidyn verkkotunnuksen, ota yhteyttä <a href="http://support.wordpress.com/contact/">tukeen</a> (englanniksi).

en: Please <a href='%s'>contact support</a>, and we'll get everything fixed.
fi: Ole hyvä ja ota yhteyttä <a href='%s'>tukeen</a> (englanniksi) ja niin he korjaavat sen.

en: Please Confirm
fi: Varmistathan

en: Please activate the <a href="%s">Classic Editor plugin</a> to use this meta box.
fi: Ole hyvä ja aktivoi <a href="%s">Classic Editor -lisäosa</a> käyttääksesi tätä metalaatikkoa.

en: Please activate the <a href="%s">Link Manager plugin</a> to use the link manager.
fi: Ole hyvä ja ota käyttöön <a href="%s">Link Manager -lisäosa</a> käyttääksesi linkkienhallintaa.

en: Please avoid using an existing author’s name as the blog profile ID. Fediverse platforms might use caching and this could break the functionality completely.
fi: Vältä olemassa olevan kirjoittajan nimen käyttämistä blogiprofiilin tunnuksena. Fediverse-alustat saattavat käyttää välimuistia, mikä voi rikkoa toiminnallisuuden kokonaan.

en: Please check that the %s PHP extension is installed and enabled.
fi: Tarkista, että %s PHP-laajennus on asennettu ja otettu käyttöön.

en: Please check the URL for mistakes. An example subscribe command should look like:
fi: Ole hyvä ja tarkista URL-osoite virheiden varalta. Esimerkiksi tilaa-käskyn tulisi näyttää tältä:

en: Please check the URL for mistakes. An example unsubscribe command should look like:
fi: Ole hyvä ja tarkista URL-osoite virheiden varalta. Esimerkiksi lopeta tilaus -käskyn tulisi näyttää tältä:

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
fi: Ole hyvä ja tarkista <a href="%s">Akismet-asetuksesi</a> ja ota yhteyttä palveluntarjoajaasi jos ongelma toistuu.

en: Please check your site now. It’s possible that everything is working. If there are updates available, you should update.
fi: Ole hyvä ja tarkista sivustosi nyt. On mahdollista, että kaikki toimii. Jos tarjolla on päivityksiä, sinun kannattaa tehdä ne.

en: Please check/validate "audience" field
fi: Ole hyvä ja tarkista "audience" kenttä

en: Please check/validate "bcc" field
fi: Ole hyvä ja tarkista "bcc" kenttä

en: Please check/validate "bto" field
fi: Ole hyvä ja tarkista "bto" kenttä

en: Please check/validate "cc" field
fi: Ole hyvä ja tarkista "cc" kenttä

en: Please check/validate "to" field
fi: Ole hyvä ja tarkista "to" kenttä

en: Please choose a poll style
fi: Valitse kyselyn tyyli.

en: Please choose a product to add to your cart&hellip;
fi: Ole hyvä, valitse tuote joka lisätään ostoskoriin...

en: Please choose a style.
fi: Valitse tyyli.

en: Please choose a valid payment gateway to change to.
fi: Valitse kelvollinen maksuväylä.

en: Please choose product options&hellip;
fi: Valitse tuotteen vaihtoehdoista...

en: Please choose the quantity of items you wish to add to your cart&hellip;
fi: Ole hyvä, valitse kuinka monta tuotetta lisätään ostoskoriin...

en: Please choose whether you would like sites in your WordPress network to use sub-domains or sub-directories.
fi: Valitse, haluatko käyttää alidomaineja vai alihakemistoja WordPress-verkkosi sivustoille.

en: Please complete the configuration steps. To create a new network, you will need to empty or remove the network database tables.
fi: Täydennä asetukset. Uuden Verkon luomiseksi sinun pitää tyhjentää tai poistaa siihen liittyvät tietokantataulut.

en: Please confirm your email address
fi: Ole hyvä ja vahvista sähköpostiosoitteesi.

en: Please consider writing more inclusive code.
fi: Harkitse kirjoittavasi osallistavampaa koodia.

en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
fi: Ole hyvä ja ota yhteyttä <a href="%s" target="_blank">Akismetin tukeen</a> apua varten.

en: Please contact the plugin authors for more information.
fi: Ota yhteyttä lisäosan tekijöihin saadaksesi lisätietoa.

en: Please contact your host for assistance with investigating this issue further.
fi: Ole hyvä ja ota yhteys ylläpitäjääsi tämän ongelman selvittämiseksi.

en: Please contact your network administrator.
fi: Ota yhteyttä verkoston ylläpitäjään.

en: Please copy and paste this information in your ticket when contacting support:
fi: Kopioi ja liitä tämä tieto viestiisi jonka lähetät tukeen:

en: Please define an SVG icon filename.
fi: Määrittele SVG-ikonin tiedostonimi.

en: Please define default parameters in the form of an array.
fi: Määrittele oletusparametrit array-muodossa.

en: Please describe the problem.
fi: Kuvaa ongelmaa.

en: Please do not use these comments for asking questions, support, or bug reporting, use the <a href="%s">forums</a> or <a href="%s">feedback form</a> for that.
fi: Ethän käytä kommentointilomaketta kysymysten esittämiseen, pyytääksesi tukea tai ilmoittaaksesi vioista. Käytä <a href="%s">foorumeita</a> tai <a href="%s">palautelomaketta</a> näihin tarkoituksiin.

en: Please edit your privacy policy content, making sure to delete the summaries, and adding any information from your theme and plugins. Once you publish your policy page, remember to add it to your navigation menu.
fi: Muokkaa sopiva sisältö paikoilleen ja poista ylimääräiset yhteenvedot ja mallisisällöt. Kun julkaiset tietosuojaselosteen, muista lisätä se myös sivun navigointivalikkoon.

en: Please enter a blog URL
fi: Syötä blogin URL-osoite

en: Please enter a comment
fi: Kirjoita kommentti

en: Please enter a coupon code.
fi: Kirjoita kupongin koodi, ole hyvä

en: Please enter a date after the next payment.
fi: Syötä päivämäärä joka alkaa seuraavan maksun jälkeen.

en: Please enter a date after the start date.
fi: Syötä päivämäärä joka on aloituspäivämäärän jälkeen.

en: Please enter a date after the trial end.
fi: Syötä päivämäärä joka on kokeilujakson päättymisen jälkeen.

en: Please enter a date at least 2 minutes into the future.
fi: Syötä päivämäärä vähintään 2 minuuttia tulevaisuuteen.

en: Please enter a date at least one hour into the future.
fi: Syötä päivämäärä vähintään tunnin tulevaisuuteen.

en: Please enter a date before the next payment.
fi: Syötä päivämäärä ennen seuraavaa maksua.

en: Please enter a domain name (e.g. example.com or blog.example.com)
fi: Ole hyvä ja syötä verkkotunnuksen nimi (esim. example.com tai blogi.example.com)

en: Please enter a new blog address
fi: Syötä uusi blogiosoite

en: Please enter a prefix for your invoice numbers. If you use your PayPal account for multiple stores ensure this prefix is unique as PayPal will not allow orders with the same invoice number.
fi: Aseta etuliite laskuille. Jos myyt usean verkkokaupan kautta ja maksut ohjataan samalle PayPal-tilille niin varmista että etuliite on toisista poikkeava. PayPal ei salli laskuja joilla on sama numero.

en: Please enter a security code (CVV).
fi: Ilmoita turvakoodi (CVV).

en: Please enter a site name.
fi: Kirjoita sivuston nimi.

en: Please enter a site title.
fi: Kirjoita sivuston otsikko.

en: Please enter a start date in the past.
fi: Syötä aloituspäivämäärä (mennyt).

en: Please enter a stronger password.
fi: Kirjoita turvallisempi salasana.

en: Please enter a username
fi: Anna käyttäjänimi

en: Please enter a username.
fi: Kirjoita käyttäjätunnus.

en: Please enter a valid Eircode.
fi: Kirjoita kelvollinen Irlannin postinumero.

en: Please enter a valid URL
fi: Anna URL-osoite

en: Please enter a valid URL.
fi: Ole hyvä ja anna toimiva URL-osoite.

en: Please enter a valid YouTube URL.
fi: Anna kelvollinen YouTube-verkko-osoite

en: Please enter a valid account username.
fi: Kirjoita kelvollinen tilin käyttäjätunnus.

en: Please enter a valid blog URL
fi: Ole hyvä ja anna toimiva blogin URL-osoite.

en: Please enter a valid domain or URL (e.g. example.com, blog.example.com, example.com/blog)
fi: Lisää toimiva osoite (esim. example.com, blog.example.com, example.com/blog)

en: Please enter a valid email address
fi: Kirjoita kelvollinen sähköpostiosoite

en: Please enter a valid email address.
fi: Syötä kelvollinen sähköpostiosoite.

en: Please enter a valid menu name.
fi: Anna valikolle kelvollinen nimi.

en: Please enter a valid number
fi: Anna kelvollinen numero

en: Please enter a valid order ID
fi: Kirjoita kelvollinen tilausnumero (ID)

en: Please enter a valid postcode / ZIP.
fi: Kirjoita kelvollinen postinumero.

en: Please enter a valid postcode/ZIP.
fi: Syötä kelvollinen postinumero.

en: Please enter a value with one decimal point (%s) without thousand separators.
fi: Ole hyvä ja kirjoita yhdellä desimaalilla (%s) ilman tuhaterotinta.

en: Please enter a value with one monetary decimal point (%s) without thousand separators and currency symbols.
fi: Ole hyvä ja syötä desimaalimuodossa (%s), ilman tuhaterotinta ja valuuttamerkkiä.

en: Please enter all date fields.
fi: Täytä kaikki päivämääräkentät.

en: Please enter an account password.
fi: Anna salasana

en: Please enter an address to continue.
fi: Kirjoita osoite, jotta voit jatkaa.

en: Please enter in a value less than the regular price.
fi: Kirjoita arvo joka on pienempi kuin normaali hinta.

en: Please enter in country code with two capital letters.
fi: Kirjoita kaksikirjaiminen maakoodi isoilla aakkosilla.

en: Please enter your LiveJournal username <em>and</em> password so we can download your posts and comments.
fi: Anna LiveJournal-käyttäjätunnuksesi <em>ja</em> salasanasi, jotta voimme ladata LiveJournalista artikkelisi ja kommenttisi.

en: Please enter your PayPal email address; this is needed in order to take payment.
fi: Kirjoita PayPal-tilisi sähköpostiosoite; tämä tarvitaan maksun vastaanottamiseen.

en: Please enter your current password.
fi: Kirjoita nykyinen salasanasi.

en: Please enter your email address here
fi: Syötä sähköpostiosoitteesi tähän

en: Please enter your password.
fi: Anna salasana, ole hyvä.

en: Please enter your username or email address. You will receive an email message with instructions on how to reset your password.
fi: Ole hyvä ja syötä käyttäjätunnuksesi tai sähköpostiosoitteesi. Saat sähköpostitse ohjeet salasanasi palauttamiseen.

en: Please fill in your details above to see available payment methods.
fi: Kirjoita vähintään toimitusosoite. Sen jälkeen voit valita maksutavan.

en: Please fill out all password fields.
fi: Täytä kaikki salasanan kentät.

en: Please include a %s template in your theme.
fi: Sisällytä sivupohja %s teemaasi.

en: Please install the <a href="%s">Classic Editor plugin</a> to use this meta box.
fi: Ole hyvä ja asenna <a href="%s">Classic Editor -lisäosa</a> käyttääksesi tätä metalaatikkoa.

en: Please keep this page open until the update process completes. No need to refresh or restart the process.
fi: Pidäthän tätä sivua auki, kunnes päivitys on valmis. Ei vaadita muita toimintoja.

en: Please let us know why you wish to cancel.
fi: Kerro meille, miksi haluat peruuttaa.

en: Please limit the value to %d characters.
fi: Käytä arvossa %d vain kirjaimia.

en: Please log in again.
fi: Kirjaudu sisään uudelleen.

en: Please log in to a WordPress.com account
fi: Kirjaudu sisään WordPress.com-tilillesi

en: Please log in to your account below to choose a new payment method for your subscription.
fi: Kirjaudu sisään tilillesi valitaksesi uuden maksutavan tilauksellesi.

en: Please log in to your account below to continue to the payment form.
fi: Ole hyvä ja kirjaudu tilillesi jatkaaksesi maksuvaiheeseen.

en: Please log in to your account to view this order.
fi: Ole hyvä ja kirjaudu tilillesi tarkastellaksesi tätä tilausta.

en: Please make sure the Apache %s module is installed as it will be used at the end of this installation.
fi: Varmista että Apachen %s-moduuli on käytössä, koska sitä tullaan käyttämään tämä asennuksen loppuvaiheessa.

en: Please note that the following "Activity-Object-Type" options may cause your texts to be displayed differently on each platform and/or parts may be completely ignored. Mastodon, for example, displays all content that is not of the "Note" type as links only.
fi: Huomaa, että seuraavat "Activity-Object-Type" -vaihtoehdot voivat aiheuttaa sen, että tekstisi näytetään eri tavalla jokaisella alustalla ja/tai osat voidaan jättää kokonaan huomiotta. Esimerkiksi Mastodon näyttää kaiken sisällön, joka ei ole "Note"-tyyppistä, vain linkkeinä.

en: Please note that your services have been restricted because your site is private.
fi: Huomaathan, että palveluitasi on rajoitettu, koska sivustosi on yksityinen.

en: Please note: Third-party themes and plugins, or custom code, may override WordPress scheduling.
fi: Huom: kolmansien osapuolien teemat ja lisäosat tai räätälöity koodi saattaa ohittaa WordPressin ajastukset.

en: Please note: data for this report is cached. The data displayed may be out of date by up to 24 hours. The cache is updated each morning at 4am in your site's timezone.
fi: Huomaa: Tämän raportin tiedot tallennetaan selaimesi välimuistiin. Tiedot voivat olla jopa 24 tuntia vanhoja. Välimuisti päivitetään aamuisin klo 4 sivustosi aikavyöhykkeen mukaan.

en: Please open the <a href="%s">classic editor</a> to use this meta box.
fi: Ole hyvä ja avaa <a href="%s">perinteinen muokkain</a> käyttääksesi tätä metalaatikkoa.

en: Please pass a query array to this function.
fi: Ole hyvä ja syötä kyselytaulukko (query array) tälle funktiolle.

en: Please provide a custom field name.
fi: Anna lisäkentän nimi.

en: Please provide a custom field value.
fi: Anna lisäkentälle arvo.

en: Please provide a valid email address.
fi: Kirjoita kelvollinen sähköpostiosoite, ole hyvä.

en: Please provide a valid promo note name.
fi: Ole hyvä ja anna kelvollinen kampanjatunnus.

en: Please rate the product.
fi: Arvostele tuote, ole hyvä.

en: Please re-enter your password.
fi: Kirjoita salasana uudelleen, ole hyvä.

en: Please read and accept the terms and conditions to proceed with your order.
fi: Ole hyvä, lue ja hyväksy tilaus- ja toimitusehdot jotta voit edetä tilauksen tekemisessä.

en: Please read carefully. This will change your site's address (currently %s). This process cannot be reversed.
fi: Ole hyvä ja lue huolellisesti. Tämä toiminto muuttaa sivustosi osoitteen (joka on tällä hetkellä %s). Tätä toimintoa ei voi peruuttaa.

en: Please save this email. If you get locked out of your account in the future, this email will help us restore access to your account.
fi: Ole hyvä ja säilytä tämä sähköposti. Jos tilisi kanssa tulee joskus ongelmia, niin tämän sähköpostin avulla voimme palauttaa tilisi.

en: Please save your changes in order to share the preview.
fi: Tallenna muutokset jakaaksesi esikatselunäkymän muillekin.

en: Please see <a href="%s">Debugging in WordPress</a> for more information.
fi: Lisätietoja: <a href="%s">Debugging in WordPress</a>.

en: Please see the <a href="https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/ua/privacy-full">PayPal Privacy Policy</a> for more details.
fi: Katso <a href="https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/ua/privacy-full">täältä lisää PayPal yksityisyydensuojasta</a>.

en: Please select a country / region
fi: Valitse maa / alue, ole hyvä

en: Please select a file
fi: Valitse tiedosto

en: Please select a rating
fi: Valitse arvostelu, ole hyvä.

en: Please select an option.
fi: Tee valinta.

en: Please select some items.
fi: Valitse joitakin tuotteita, ole hyvä.

en: Please select some product options before adding this product to your cart.
fi: Valitse jotain tuotteen vaihtoehdoista ennen kuin lisäät tuotteen ostoskoriin.

en: Please send a check to Store Name, Store Street, Store Town, Store State / County, Store Postcode.
fi: Ole hyvä ja lähetä shekki osoitteella: Kaupan nimi, kaupan katu, kaupan kaupunki, kaupan lääni/alue/osavaltio/provinssi, kaupan postinumero.

en: Please solve this math problem to prove that you are not a bot. Once you solve it, you will need to log in again.
fi: Ole hyvä ja ratkaise tämä laskutehtävä osoittaaksesi, että et ole botti. Ratkaistuasi tehtävän sinun täytyy kirjautua sisään uudelleen.

en: Please try again.
fi: Yritä uudelleen.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
fi: Kokeile tämän tiedoston siirtämistä %1$sselaimen tiedostolataajalla%2$s

en: Please type in {{warn}}%(siteAddress)s{{/warn}} in the field below to confirm. Your site will then be gone forever.
fi: Kirjoita  {{warn}}%(siteAddress)s{{/warn}} tyhjään kenttään poistaaksesi sivuston. Sivustosi poistetaan lopullisesti.

en: Please type your comment text.
fi: Ole hyvä ja kirjoita kommenttisi.

en: Please update WordPress now
fi: Ole hyvä ja päivitä WordPress

en: Please update your payment information.
fi: Päivitä maksutietosi.

en: Please upgrade the WooCommerce Subscriptions plugin to version 2.0 or newer immediately. If you need assistance, after upgrading to Subscriptions v2.0, please %1$sopen a support ticket%2$s.
fi: Päivitä WooCommerce Subscriptions lisäosa versioon 2.0 tai uudempaan välittömästi. Jos tarvitset apua päivityksen jälkeen, %1$savaa tukipyyntö%2$s.

en: Please upload a valid Blogger export file.
fi: Ole hyvä ja lähetä kelvollinen Blogger-tuontitiedosto.

en: Please upload a valid OPML file.
fi: Ole hyvä ja lataa toimiva OPML-tiedosto.

en: Please upload a valid WXR (WordPress eXtended RSS) export file.
fi: Siirrä ehjä WXR(WordPress eXtended RSS)  vientitiedosto.

en: Please upload or provide the link to a valid CSV file.
fi: Siirrä palvelimelle tai anna linkki kelvolliseen CSV tiedostoon.

en: Please use %s to add new schema properties.
fi: Käytä funktiokutsua %s lisätäksesi uusia ominaisuuksia schemaan.

en: Please verify that the <strong>administration email</strong> for this website is still correct.
fi: Ole hyvä ja vahvista, että <strong>ylläpitäjän sähköpostiosoite</strong> tälle sivustolle on vielä oikea.

en: Please verify your birthday.
fi: Varmista syntymäpäiväsi.

en: Please visit the <a href="%s" target="_blank">subscriptions page</a> and renew to continue receiving updates.
fi: Ole hyvä ja vieraile <a href="%s" target="_blank">tilaukset-sivulla</a> tilauksen uusimiseksi, saadakseni päivityksiä jatkossa.

en: Please visit your <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
fi: Ole hyvä ja vieraile <a href="%s" target="_blank">Akismetin tunnus-sivulla</a> aktivoidaksesi tilauksesi uudelleen.

en: Please, provide an attribute name.
fi: Anna ominaisuuden nimi, ole hyvä.

en: Plugin
fi: Lisäosa

en: Plugin Data
fi: Lisäosan tiedot

en: Plugin File Editor
fi: Lisäosien tiedostoeditori

en: Plugin Version
fi: Lisäosan versio

en: Plugin Versions
fi: Lisäosien versiot

en: Plugin activated.
fi: Lisäosa aktivoitu.

en: Plugin activation has been scheduled.
fi: Lisäosan aktivointi ajastettu.

en: Plugin and theme auto-updates
fi: Lisäosien ja teemojen automaattiset päivitykset

en: Plugin and theme auto-updates appear to be configured correctly
fi: Lisäosien ja teemojen automaattiset päivitykset vaikuttavat olevan oikein aseteltuna

en: Plugin and theme auto-updates ensure that the latest versions are always installed.
fi: Lisäosien ja teemojen automaattiset päivitykset varmistavat, että viimeisimmät versiot ovat aina asennettuina.

en: Plugin and theme temporary backup directories exist but are not writable
fi: Lisäosien ja teemojen tilapäiset varmuuskopiohakemistot ovat olemassa, mutta niihin ei voida kirjoittaa

en: Plugin and theme temporary backup directory access
fi: Pääsy lisäosien ja teemojen tilapäisen varmuuskopion hakemistoon

en: Plugin and theme temporary backup directory is writable
fi: Lisäosien ja teemojen tilapäiseen varmuuskopiohakemistoon voidaan kirjoittaa

en: Plugin author's website address.
fi: Lisäosan tekijän verkkosivuston osoite.

en: Plugin authors can <a href="https://developer.wordpress.org/plugins/privacy/adding-the-personal-data-exporter-to-your-plugin/" target="_blank">learn more about how to add the Personal Data Exporter to a plugin here</a>.
fi: Lisätietoa lisäosien tekijöille <a href="https://developer.wordpress.org/plugins/privacy/adding-the-personal-data-exporter-to-your-plugin/" target="_blank">kuinka ottaa henkilötietojen vientityökalu käyttöön lisäosassaan</a>.

en: Plugin could not be deleted.
fi: Lisäosan poistaminen ei onnistunut.

en: Plugin deactivated.
fi: Lisäosa poistettu käytöstä.

en: Plugin downgrade failed.
fi: Lisäosan version alentaminen epäonnistui.

en: Plugin downgraded successfully.
fi: Lisäosan version alentaminen onnistui.

en: Plugin file does not exist.
fi: Lisäosan tiedostoa ei ole olemassa.

en: Plugin installation failed.
fi: Lisäosan asennus epäonnistui.

en: Plugin installation has been scheduled.
fi: Lisäosan asentaminen ajastettu.

en: Plugin name
fi: Lisäosan nimi

en: Plugin name.
fi: Lisäosan nimi.

en: Plugin not found.
fi: Lisäosaa ei löytynyt.

en: Plugin slug.
fi: Lisäosan polkutunnus.

en: Plugin status.
fi: Lisäosan tila.

en: Plugin temporary backup directory exists but is not writable
fi: Lisäosien tilapäinen varmuuskopiohakemisto on olemassa, mutta sinne ei voida kirjoittaa

en: Plugin update failed
fi: Lisäosan päivitys epäonnistui.

en: Plugin updated successfully.
fi: Lisäosa päivitetty onnistuneesti.

en: Plugins
fi: Lisäosat

en: Plugins %s
fi: Lisäosat %s

en: Plugins directory location
fi: Lisäosahakemiston sijainti

en: Plugins directory size
fi: Lisäosahakemiston koko

en: Plugins extend your site&#8217;s functionality with things like contact forms, ecommerce and much more. That means they have deep access to your site, so it&#8217;s vital to keep them up to date.
fi: Lisäosat laajentavat sivustosi toiminnallisuutta ja tuovat uusia ominaisuuksia kuten palautelomakkeita ja verkkokauppoja. Niillä on siksi pääsy syvälle sivustollesi, joten on tärkeää pitää ne ajan tasalla, jotta sivustosi pysyy turvallisena.

en: Plugins must be a non-empty array.
fi: Lisäosien on oltava ei-tyhjä taulukko.

en: Plugins were successfully activated.
fi: Lisäosien aktivointi onnistui.

en: Plugins were successfully installed.
fi: Lisäosien asennus onnistui.

en: Plus %d other note | Plus %d other notes
fi[0]: Lisäksi %d muu kommentti
fi[1]: Lisäksi %d muuta kommenttia

en: Poland
fi: Puola

en: Policies
fi: Käytänteet

en: Polish
fi: puola

en: Polish z&#x142;oty
fi: Puolan złoty PLN

en: Poll
fi: Kysely

en: Poll Box
fi: Kyselylaatikko

en: Poll Style
fi: Kyselyn tyyli

en: Poll closed.
fi: Kysely suljettu.

en: Poll could not be created
fi: Kyselyä ei luotu.

en: Poll could not be updated
fi: Kyselyä ei voitu päivittää.

en: Poll created.
fi: Kysely luotu.

en: Poll deleted.
fi: Kysely poistettu.

en: Poll not found
fi: Kyselyä ei löytynyt

en: Poll opened.
fi: Kysely avattu.

en: Poll style
fi: Kyselyn tyyli

en: Poll updated.
fi: Kysely päivitetty.

en: Polls
fi: Kyselyt

en: Polls in WordPress
fi: Kyselyt WordPressissä

en: Pondicherry (Puducherry)
fi: Pondicherry

en: Popular
fi: Suosittu

en: Popular Culture &amp; Entertainment
fi: Kulttuuri &amp; viihde

en: Popular Pattern Categories
fi: Suositut lohkomallien kategoriat

en: Popular Plugin
fi: Suosittu lisäosa

en: Popular Tags
fi: Suositut avainsanat

en: Popular choices
fi: Suositut valinnat

en: Popular tags
fi: Suositut avainsanat

en: Popularity (sales)
fi: Suosittu (myynnin mukaan)

en: Port
fi: Portti

en: Portfolios
fi: Portfoliot

en: Portugal
fi: Portugali

en: Portuguese
fi: portugali

en: Position
fi: Sijainti

en: Possible Reasons
fi: Mahdolliset syyt

en: Post
fi: Viesti

en: Post #%d [deleted]
fi: Artikkeli #%d [poistettu]

en: Post #%s
fi: Artikkeli nro %s

en: Post <em>%s</em> already exists.
fi: Artikkeli <em>%s</em> on jo olemassa.

en: Post <strong>%s</strong> already exists.
fi: Artikkeli <strong>%s</strong> on jo olemassa.

en: Post Archives
fi: Artikkeleiden arkisto

en: Post Attributes
fi: Artikkelin ominaisuudet

en: Post Comment
fi: Lähetä kommentti

en: Post Format Link
fi: Artikkelimuotolinkki

en: Post Formats
fi: Artikkelimuodot

en: Post ID.
fi: Artikkelin tunnus:

en: Post Published | Posts Published
fi[0]: Artikkeli julkaistu
fi[1]: Artikkelit julkaistu

en: Post Shares : %s
fi: Artikkelien jaot : %s

en: Post Thumbnail
fi: Artikkelikuva

en: Post Title
fi: Artikkelin otsikko

en: Post Type
fi: Sisältötyyppi

en: Post Type Archive
fi: Sisältötyypin arkisto

en: Post Type Counts
fi: Artikkelilajien määrä

en: Post Types
fi: Sisältötyypit

en: Post Via Email
fi: Julkaise sähköpostilla

en: Post a Comment
fi: Lähetä

en: Post already imported
fi: Artikkeli on jo tuotu

en: Post by %s.
fi: Käyttäjän %s artikkelit.

en: Post by Email
fi: Artikkelien julkaisu sähköpostilla

en: Post by Email was disabled
fi: Artikkelien julkaisu sähköpostitse estetty

en: Post by Email was enabled
fi: Artikkelien julkaisu sähköpostitse sallittu

en: Post by Voice
fi: Artikkelien julkaisu äänellä

en: Post by Voice was disabled
fi: Artikkelien julkaisu äänellä poistettiin käytöstä.

en: Post by Voice was enabled
fi: Artikkelien julkaisu äänellä otettiin käyttöön.

en: Post by email
fi: Artikkelien julkaisu sähköpostilla

en: Post content
fi: Artikkelin sisältö

en: Post draft updated.
fi: Artikkelin luonnos päivitetty.

[ctx: Post format]
en: Aside
fi: Sivuhuomautus

[ctx: Post format]
en: Audio
fi: Ääni

[ctx: Post format]
en: Chat
fi: Keskustelu

[ctx: Post format]
en: Gallery
fi: Galleria

[ctx: Post format]
en: Image
fi: Kuva

[ctx: Post format]
en: Link
fi: Linkki

[ctx: Post format]
en: Quote
fi: Lainaus

[ctx: Post format]
en: Standard
fi: Normaali

[ctx: Post format]
en: Status
fi: Tilapäivitys

en: Post formats supported.
fi: Tukeeko teema artikkelimuotoja.

en: Post metadata has been downloaded, proceeding with posts...
fi: Artikkeleiden metadata luettiin onnistuneesti, jatketaan artikkeleiden lataukseen...

en: Post name
fi: Artikkelin nimi

en: Post navigation
fi: Artikkelien selaus

en: Post password.
fi: Artikkelin salasana.

en: Post published privately.
fi: Artikkeli on julkaistu yksityisesti.

en: Post published.
fi: Artikkeli julkaistu.

en: Post restored successfully.
fi: Artikkeli on onnistuneesti palautettu.

en: Post restored to revision from %s.
fi: Artikkeli palautettu revisiosta %s.

en: Post reverted to draft.
fi: Artikkeli muunnettu luonnokseksi.

en: Post saved.
fi: Artikkeli tallennettu.

en: Post scheduled for: %s.
fi: Artikkeli ajastettu: %s.

en: Post scheduled.
fi: Artikkeli on ajastettu.

en: Post submitted.
fi: Artikkeli lähetetty.

en: Post successfully deleted
fi: Artikkeli poistettiin onnistuneesti

en: Post title
fi: Artikkelin otsikko

en: Post trashed.
fi: Artikkeli siirretty roskakoriin.

[ctx: Post type name]
en: Renewal Payment Retries
fi: Uusiminen maksu uudelleenyrityksiä

en: Post type names must be between 1 and 20 characters in length.
fi: Sisältötyypin (post type) nimen on oltava 1-20 merkkiä pitkä.

en: Post type to get the templates for.
fi: Sisältötyyppi, jolle haetaan sivupohjia.

en: Post updated.
fi: Artikkeli päivitetty

en: Post via email
fi: Kirjoita artikkeleita sähköpostitse

en: Postal Code
fi: Postinumero

en: Postal code
fi: Postinumero

en: Postal code (optional)
fi: Postinumero (valinnainen)

en: Postal code.
fi: Postinumero tai -koodi.

en: Postcode
fi: Postinumero

en: Postcode / ZIP
fi: Postinumero

en: Postcode / ZIP.
fi: Postinumero.

en: Postcode / ZIP:
fi: Postinumero:

en: Postcode for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all areas. Wildcards (*) and ranges for numeric postcodes (e.g. 12345...12350) can also be used.
fi: Postinumero tälle säännölle. Erota puolipisteellä (;) yksittäiset arvot. Kun tyhjä, käytetään kaikkialla. Jokerimerkkejä (*) ja numeeristen postinumeroiden lukualueita (e.g. 12345...12350) voi myös käyttää.

en: Postcodes containing wildcards (e.g. CB23*) or fully numeric ranges (e.g. <code>90210...99000</code>) are also supported. Please see the shipping zones <a href="%s" target="_blank">documentation</a> for more information.
fi: Jokerimerkkejä sisältävät postikoodit (esim. CB23*) tai numerovälit (esim. <code>90210...99000</code>) ovat tuettuina. Katso toimitusvyöhykkeiden <a href="%s" target="_blank">ohjeista</a>) lisätietoja.

en: Posted
fi: Päiväys:

en: Posted by %s
fi: Kirjoittaja: %s

en: Posted by: %s
fi: Kirjoittanut %s

en: Posted in %s
fi: Kategoria(t): %s

en: Posted title:
fi: Otsikko:

en: Posted:
fi: Julkaistu:

en: Poster
fi: Esikatselukuva

en: Poster Image
fi: Ruutukaappaus

en: Posting Comment&hellip;
fi: Kommenttia lähetetään&hellip;

en: Posting activity
fi: Julkaisuaktiivisuus

en: Posts
fi: Artikkelit

en: Posts & Comments
fi: Artikkelit & Kommentit

en: Posts & pages
fi: Artikkelit ja sivut

en: Posts I Like
fi: Tykkäämäni artikkelit

en: Posts Page
fi: Artikkeleiden sivu

en: Posts and Pages
fi: Artikkelit ja sivut

en: Posts by %1$s (%2$s)
fi: %1$s kirjoittamat artikkelit (%2$s)

en: Posts by %s
fi: Kirjoittanut: %s

en: Posts list
fi: Artikkelien listaus

en: Posts list navigation
fi: Artikkeleiden selaus

en: Posts navigation
fi: Artikkelien selaus

en: Posts page
fi: Artikkeleiden sivu

en: Posts page: %s
fi: Artikkeleiden sivu: %s

en: Posts published from blogs we host here on WordPress.com, both on subdomains and their own domains, or externally-hosted blogs that use our Jetpack plugin.
fi: WordPress.com palveluun julkaistut artikkelit, sekä alidomainien että oman domainin, tai muualla olevia blogeja, jotka käyttävät meidän Jetpack-lisäosaa.

en: Posts published on %s
fi: Artikkelit julkaistu %s

en: Posts tagged &ldquo;%s&rdquo;
fi: Kirjoitukset avainsanalla &ldquo;%s&rdquo;

en: Potentially unsecured files were found in your uploads directory
fi: Mahdollisesti suojaamattomia tiedostoja löydetty uploads kansiosta

en: Pound sterling
fi: Punta GBP

en: Pounds
fi: Paunaa

en: Powered by %1$s with %2$s
fi: Palvelun tarjoaa %1$s ja %2$s

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
fi: Voimanlähteenä on WordPress, moderni ja semanttinen henkilökohtainen julkaisujärjestelmä.

en: Powered by WordPress.com
fi: Voimanlähteenä WordPress.com

en: Powered by {{jetpackLogo /}}
fi: Voimanlähteenä {{jetpackLogo /}}

en: Powerful yet easy-to-use solution:
fi: Tehokas mutta helppokäyttöinen ratkaisu:

en: Prague
fi: Praha

en: Prefecture
fi: Prefektuuri

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Preload
fi: Esilataus

en: Preload Basic Style
fi: Lataa perusteema

en: Premium Theme
fi: Premium-teema

en: Premium Theme: %s
fi: Premium-teema: %s

en: Premium Themes
fi: Premium-teemat

en: Premium support
fi: Korkealuokkainen tukipalvelu

en: Preparing author mapping form...
fi: Valmistellaan kirjoittajien määrityslomaketta...

en: Press This is a little tool that lets you grab bits of the web and create new posts with ease.
fi: Press This on pieni työkalu jonka avulla voit luoda uusia artikkeleita helposti webin sisällöistä.

en: Press This is not available. Please contact your site administrator.
fi: Press This ei ole saatavilla. Ota yhteys sivustosi ylläpitäjään.

en: Press This is not installed. Please install Press This from <a href="%s">the main site</a>.
fi: Press This ei ole asennettu. Asenna Press This <a href="%s">pääsivustolta</a>.

en: Press return or enter to open this panel
fi: Avaa tämä paneeli painamalla enteriä.

en: Press return or enter to open this section
fi: Avaa osio painamalla enter

en: Prevent ads from showing on your site.
fi: Estä mainoksia näkymästä sivullasi.

en: Preview
fi: Esikatsele

en: Preview %s
fi: Esikatsele teemaa %s

en: Preview &#8220;%s&#8221;
fi: Esikatsele &#8220;%s&#8221;

en: Preview Changes
fi: Esikatsele muutokset

en: Preview Link
fi: Esikatselulinkki

en: Preview and Insert
fi: Esikatsele ja lisää

en: Preview as a browser icon
fi: Esikatsele selainkuvakkeena

en: Preview as an app icon
fi: Esikatsele sovelluskuvakkeena

en: Preview link for the post.
fi: Esikatsele artikkelin linkki

en: Preview page
fi: Esikatsele

en: Preview post
fi: Esikatsele artikkelia

en: Preview:
fi: Esikatsele:

en: Preview: changes must be saved or they will be lost
fi: Esikatselu: muutokset täytyy tallentaa tai ne katoavat

en: Preview: you must purchase the %sPremium Plan%s to save your changes
fi: Esikatselu: sinun täytyy ostaa %sPremium Plan%s tallentaaksesi tekemäsi muutokset

en: Previewing and Customizing
fi: Esikatselu ja mukauttaminen

en: Previewing theme
fi: Esikatsellaan teemaa

en: Previous
fi: Edellinen

en: Previous (arrow left)
fi: Edellinen (nuoli vasemmalle)

en: Previous Entry
fi: Edellinen artikkeli

en: Previous Page
fi: Edellinen sivu

en: Previous Post
fi: Edellinen artikkeli

en: Previous and next months
fi: Edelliset ja seuraavat kuukaudet

en: Previous page
fi: Edellinen sivu

[ctx: Previous post link]
en: Previous
fi: Edellinen

en: Previous post:
fi: Edellinen artikkeli:

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
fi: Aiemmin muokattuja kopiota kuvasta ei poisteta.

en: Price
fi: Hinta

en: Price amount.
fi: Hinta.

en: Price display suffix
fi: Loppuliite hintoihin

en: Price formatted in HTML.
fi: HTML-muotoiltu hinta.

en: Price range, if applicable.
fi: Hinta-alue, jos sellainen on.

en: Price:
fi: Hinta

en: Price: high to low
fi: Hinta: kalliimmat ensin

en: Price: low to high
fi: Hinta: halvimmat ensin

en: Prices entered with tax
fi: Hinnat kirjoitettu verollisina

en: Pricing
fi: Hinnoittelu

en: Primary
fi: Ensisijainen

en: Primary Blog
fi: Oletusblogi

en: Primary Menu
fi: Ensisijainen valikko

en: Primary Navigation
fi: Ensisijainen navigointi

en: Primary Site
fi: Ensisijainen sivusto

en: Primary blog was changed
fi: Ensisijaista blogia on muutettu

en: Primary site
fi: Ensisijainen sivusto

en: Print
fi: Tulosta

en: Print Receipt
fi: Tulosta kuitti

en: Print USPS and DHL labels directly from your dashboard and save on shipping.
fi: Tulosta USPS- ja DHL-tarrat suoraan ohjausnäkymästä ja säästä toimituskuluissa.

en: Print labels from 80+ carriers
fi: Tulosta etikettejä yli 80 kuljetusyritykseltä.

en: Print labels from Royal Mail, Parcel Force, DPD, and many more
fi: Tulosta etikettejä Royal Maililta, Parcel Forcelta, DPD:ltä ja monilta muilta.

en: Print shipping labels with WooCommerce Shipping
fi: Tulosta lähetystarrat WooCommerce Shippingin avulla

en: Prior to Subscriptions 2.1, they were not easy to answer. Subscriptions 2.1 introduces new reports to answer these questions, and many more.
fi: Ennen Subscriptions 2.1 he eivät olleet helppo vastata. Subscriptions 2.1 esittelee uusia raportteja vastaamaan näihin kysymyksiin ja paljon muuta.

en: Priority
fi: Tärkeysjärjestys

en: Priority Support
fi: Ensisijainen tuki

en: Priority.
fi: Tärkeysjärjestys.

en: Privacy
fi: Tietosuoja

en: Privacy Laws around the world require businesses and online services to delete, anonymize, or forget the data they collect about an individual. The rights those laws enshrine are sometimes called the "Right to be Forgotten".
fi: Tietosuojalait ympäri maailman velvoittavat yrityksiä ja verkkopalveluita poistamaan, anonymisoimaan tai unohtamaan tiedot, joita he keräävät yksilöistä. Näitä oikeuksia kutsutaan joskus nimellä ”oikeus tulla unohdetuksi”.

en: Privacy Laws around the world require businesses and online services to provide an export of some of the data they collect about an individual, and to deliver that export on request. The rights those laws enshrine are sometimes called the "Right of Data Portability". It allows individuals to obtain and reuse their personal data for their own purposes across different services. It allows them to move, copy or transfer personal data easily from one IT environment to another.
fi: Tietosuojalainsäädäntö ympäri maailmaa vaatii yrityksiä ja verkkopalveluita tarjoamaan vientitiedoston joistain tiedoista, jotka ne keräävät yksilöistä ja toimittamaan sen pyynnöstä. Lain tuomia oikeuksia kutsutaan toisinaan "Oikeus siirtää tiedot järjestelmästä toiseen". Se antaa yksiöille mahdollisuudet hankkia ja uudelleenkäyttää heidän omia tietojaan omiin tarkoituksiinsa eri palveluissa. Se mahdollistaa heille siirtää, kopioida ja muuntaa henkilötietoa helposti yhdestä IT-ympäristöstä toiseen.

en: Privacy Policy
fi: Tietosuoja

en: Privacy Policy Guide
fi: Opas tietosuojaselosteen luomiseen

en: Privacy Policy page setting updated successfully. Remember to <a href="%s">update your menus</a>!
fi: Tietosuojaselosteen sivu on päivitetty. Muista päivittää myös <a href="%s">valikot</a>!

en: Privacy Policy page updated successfully.
fi: Tietosuojaselosteen sivu päivitetty onnistuneesti.

en: Privacy Settings
fi: Tietosuoja-asetukset

[ctx: Privacy Settings]
en: Policy Guide
fi: Käytänneopas

[ctx: Privacy Settings]
en: Settings
fi: Asetukset

en: Privacy policy
fi: Yksityisyyden suoja

en: Private
fi: Yksityinen

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Yksityinen <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Yksityiset <span class="count">(%s)</span>

en: Private Blog
fi: Yksityinen blogi

en: Private key
fi: Yksityinen avain:

en: Private note
fi: Yksityinen viesti

en: Private post
fi: Yksityinen artikkeli

en: Private whois upgrade deleted.
fi: Yksityiset whois-tiedot -päivitys poistettu.

en: Private: %s
fi: Yksityinen: %s

en: Privately Published
fi: Yksityisesti julkaistu

en: Pro Tip:
fi: Vinkki:

en: Proceed
fi: Jatka

en: Proceed to Checkout
fi: Siirry maksamaan

en: Proceed to PayPal
fi: Siirry PayPal-maksuun

en: Proceed to checkout
fi: Siirry kassalle

en: Process orders in just a few clicks
fi: Käsittele tilauksia muutamalla napsautuksella.

en: Process payments and prevent fraud
fi: Käsitellä maksuja ja estää petollista toimintaa

en: Process renewal
fi: Käsittele tilauksen uusiminen

en: Process renewal order action requested by admin.
fi: Käsittele adminin pyytämä uusintatilaus.

en: Process the action now as if it were run as part of a queue
fi: Käsittele toiminto nyt kuten se olisi suoritettu jonon osana

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
fi[0]: Prosessoitiin %d kommentti.
fi[1]: Prosessoitiin %d kommenttia.

en: Processing
fi: Prosessoidaan

en: Processing <span class="count">(%s)</span> | Processing <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Käsittelyssä <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Käsittelyssä <span class="count">(%s)</span>

en: Processing Renewal order
fi: Tilauksen uusimista käsitellään

en: Processing next batch.
fi: Käsitellään seuraava kommenttirypäs.

en: Processing order
fi: Tilausta käsitellään

en: Processing&hellip;
fi: Käsitellään&hellip;

en: Product
fi: Tuote

en: Product / Variation
fi: Tuote / muunnelma

en: Product / Variation title
fi: Tuote / muunnelman otsikko

[ctx: Product Attribute]
en: Product %s
fi: Tuote %s

en: Product Catalog
fi: Tuoteluettelo

en: Product Categories
fi: Osastot

en: Product Category Link
fi: Linkki tuote-osastoon

en: Product Export
fi: Tuotteen vienti

en: Product ID or SKU is required
fi: Tuotteen ID tai tuotetunnus -SKU- tarvitaan

en: Product ID or SKU is required.
fi: Tuotteen tunnus/ID tai tuotetunnus/SKU tarvitaan.

en: Product ID provided does not match this line item
fi: Tuotteelle annettu tunnus -ID- on sopimaton tämän rivin tuotteelle

en: Product ID.
fi: Tuotteen ID.

en: Product IDs
fi: Tuotetunnukset

en: Product Images
fi: Tuotekuvat

en: Product Import
fi: Tuotteen tuonti

en: Product Link
fi: Linkki tuotteeseen

en: Product Price
fi: Tuotteen hinta

en: Product Reviews
fi: Tuotearvostelut

en: Product SKU
fi: Tuotteen SKU

en: Product SKU.
fi: Tuotetunnus.

en: Product Search
fi: Tuotehaku

en: Product Tag Cloud
fi: Tuotteiden avainsanapilvi

en: Product Tag Link
fi: Linkki tuotteen avainsanaan

en: Product Title
fi: Tuotteen nimi

en: Product Type
fi: Tuotteen laji

en: Product URL
fi: Tuotteen verkko-osoite

en: Product URL.
fi: Tuotteen verkko-osoite.

en: Product and shipping
fi: Tuote ja toimitus

en: Product attribute base
fi: Ominaisuuksien polkutunnus

en: Product attributes lookup table regeneration process has been aborted.
fi: Tuoteominaisuuksien hakutaulun uudelleenluonti keskeytetty.

en: Product attributes lookup table regeneration process has been resumed.
fi: Tuoteominaisuuksien hakutaulun uudelleenluontiprosessia jatketaan.

en: Product attributes.
fi: Tuotteen ominaisuudet.

en: Product backorder
fi: Tuotteen jälkitoimitus

en: Product catalog
fi: Tuoteluettelo

en: Product categories
fi: Osastot

en: Product categories detailed reports.
fi: Yksityiskohtaiset raportit tuoteosastoista.

en: Product categories for your store can be managed here. To change the order of categories on the front-end you can drag and drop to sort them. To see more categories listed click the "screen options" link at the top-right of this page.
fi: Kaupan osastoja hallitaan tässä. Osastojen järjestystä voi muuttaa Vedä ja pudota -menetelmällä. Esitysjärjestys muuttuu myös julkisella puolella. Tällä sivulla näytettävien osastojen määrän asetat painamalla sivun oikeassa yläkulmassa olevaa "näyttöasetukset" painiketta.

en: Product categories that the coupon will be applied to, or that need to be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
fi: Tuoteosatot, joihin kuponkia sovelletaan, tai joiden on oltava ostoskorissa kun "Kiinteä ostoskori- alennusta" käytetään.

en: Product categories that the coupon will not be applied to, or that cannot be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
fi: Tuoteosatot, joihin kuponkia ei sovelleta, tai jotka eivät voi olla ostoskorissa kun "Kiinteä ostoskori- alennusta" käytetään.

en: Product category IDs.
fi: Tuoteosastojen tunnukset/ID.

en: Product category base
fi: Osastojen polkutunnus

en: Product category parent is invalid
fi: Tuoteosaston ylempi taso ei kelpaa

en: Product count
fi: Tuotteiden lukumäärä

en: Product created
fi: Tuote luotu

en: Product creation failed, could not find original product: %s
fi: Tuotteen luonti epäonnistui koska alkuperäistä tuotetta ei löytynyt: %s

en: Product data
fi: Tuotetiedot

en: Product deleted
fi: Tuote poistettu

en: Product description
fi: Tuotekuvaus

en: Product description.
fi: Tuotteen kuvaus.

en: Product dimensions.
fi: Tuotteen mitat.

en: Product display, sorting, and reports may not be accurate until this finishes. It will take a few minutes and this notice will disappear when complete.
fi: Tuotteiden näyttö, lajittelu ja raportit voivat olla epätarkkoja siihen asti kun tämä saadaan päätökseen. Tässä kestää muutamia minuutteja ja tämä huomautus poistuu kun valmis.

en: Product download files detailed reports.
fi: Yksityiskohtainen raportti ladattavista tuotetiedostoista.

en: Product downloads detailed reports.
fi: Tuotelatausten yksityiskohtaiset raportit.

en: Product draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
fi: Tuotteen luonnos päivitetty. <a target="_blank" href="%s">Esikatsele tuote</a>

en: Product external URL. Only for external products.
fi: Tuotteen ulkopuolinen verkko-osoite. Vain ulkopuolisille tuotteille.

en: Product external button text. Only for external products.
fi: Tuotteen ulkopuolisen painikkeen teksti. Vain ulkopuolisille tuotteille.

en: Product gallery
fi: Tuotekuvasto

en: Product height (%s).
fi: Tuotteen korkeus (%s).

en: Product image
fi: Tuotekuva

en: Product image.
fi: Tuotekuva.

en: Product inventory quantity.
fi: Tuotevarasto määrä.

en: Product inventory status.
fi: Tuotevarasto tila.

en: Product inventory threshold for low stock.
fi: Tuotevarasto raja-arvo Tuote vähissä -tilalle.

en: Product is invalid.
fi: Tuote ei kelpaa.

en: Product length (%s).
fi: Tuotteen pituus (%s).

en: Product link.
fi: Tuotteen linkki.

en: Product lookup tables
fi: Tuotteiden muunnostaulut (lookup-)

en: Product low in stock
fi: Tuotetta on vain vähän varastossa.

en: Product name
fi: Tuotenimi

en: Product name.
fi: Tuotteen nimi.

en: Product on sale
fi: Tuote alennuksessa

en: Product out of stock
fi: Tuote on loppunut varastosta

en: Product parent ID.
fi: Ylemmän tason tuotteen tunnus/ID.

en: Product parent name.
fi: Tuotteen ylemmän tason nimi.

en: Product permalinks
fi: Tuotteiden kestolinkit

en: Product price.
fi: Tuotteen hinta.

en: Product promotion
fi: Tuotteen myynninedistäminen

en: Product properties should not be accessed directly.
fi: Tuotteen ominaisuuksiin ei tulisi mennä suoraan.

en: Product published. %1$sView Product%2$s
fi: Tuote julkaistu. %1$sNäytä tuote%2$s

en: Product purchased. | %s Products purchased
fi[0]: Tuote ostettu.
fi[1]: %s tuotetta ostettu.

en: Product quantity
fi: Tuotemäärä

en: Product quantity is required.
fi: Tuotteen määrä tarvitaan.

en: Product quantity must be a positive float.
fi: Tuotteen määrä on oltava positiivinen liukuluku.

en: Product rating
fi: Tuotearvostelu

en: Product ratings
fi: Tuotearvostelut

en: Product regular price.
fi: Tuotteen normaali hinta.

en: Product restored
fi: Tuote palautettu

en: Product review field exceeds maximum length allowed.
fi: Tuotearvion kenttä ylittää suurimman sallitun pituuden.

en: Product sale price.
fi: Tuotteen alennettu hinta.

en: Product saved.
fi: Tuote tallennettu.

en: Product scheduled for: %1$s. <a target="_blank" href="%2$s">Preview product</a>
fi: Tuote on ajastettu: %1$s. <a target="_blank" href="%2$s">Esikatsele tuote</a>

en: Product search
fi: Etsi tuotteet

en: Product shipping class parent is invalid
fi: Tuotteen toimitusluokan ylempi taso ei kelpaa

en: Product shipping classes
fi: Tuotteen toimitusluokat

en: Product short description
fi: Lyhyt tuotekuvaus

en: Product short description.
fi: Tuotteen lyhyt kuvaus.

en: Product slug.
fi: Tuotteen polkutunnus.

en: Product status (post status).
fi: Tuotteen tila (julkaisun tila).

en: Product submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
fi: Tuote lisätty. <a target="_blank" href="%s">Esikatsele tuote</a>

en: Product tag base
fi: Avainsanojen polkutunnus

en: Product tags
fi: Avainsanat tuotteelle

en: Product template name.
fi: Tuotepohjan nimi.

en: Product title
fi: Tuotteen nimi

en: Product transients cleared
fi: 'Väliaikaisesti tarvitut tiedot' tyhjennetty

en: Product type name.
fi: Tuotelajin nimi.

en: Product type.
fi: Tuotteen laji.

en: Product updated
fi: Tuote päivitetty

en: Product updated.
fi: Tuote päivitetty.

en: Product variation attributes, if applicable.
fi: Tuotteen muunnelman ominaisuudet, jos sellaisia ​​on.

en: Product variations
fi: Tuotemuunnelmat

en: Product variations IDs.
fi: Tuotemuunnelmien tunnus/ID.

en: Product weight (%s).
fi: Tuotteen paino (%s).

en: Product width (%s).
fi: Tuotteen leveys (%s).

en: Product(s)
fi: Tuote(-et)

en: Product:
fi: Tuote:

en: Products
fi: Tuotteet

en: Products detailed reports.
fi: Yksityiskohtaiset raportit tuotteista.

en: Products list
fi: Tuotteiden lista

en: Products navigation
fi: Tuotteissa siirtyminen

en: Products per row
fi: Tuotteita rivillä

en: Products sold
fi: Tuotteita myyty

en: Products sold.
fi: Myyty tuotteet.

en: Products tagged &ldquo;%s&rdquo;
fi: Tuotteet avainsanalla &ldquo;%s&rdquo;

en: Products that the coupon will be applied to, or that need to be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
fi: Tuotteet, joihin kuponkia sovelletaan, tai joiden on oltava ostoskorissa, kun alennuksen muoto on "Kiinteä ostoskorin alennus".

en: Products that the coupon will not be applied to, or that cannot be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
fi: Tuotteet, joihin kuponkia ei sovelleta, tai jotka eivät voi olla ostoskorissa kun "Kiinteä ostoskori- alennusta" käytetään.

en: Products totals.
fi: Tuotteita yhteensä.

en: Products you’ve viewed: we’ll use this to, for example, show you products you’ve recently viewed
fi: Tuotteet joita olet katsonut: Käytämme tätä, esimerkiksi, kun näytämme tuotteita joita olet äskettäin katsonut.

en: Professional
fi: Ammattilainen

en: Profile
fi: Profiili

en: Profile &rarr;
fi: Profiili &rarr;

en: Profile Picture
fi: Profiilikuva

en: Profile Setup Wizard
fi: Profiilin asetusvelho

en: Profile URL
fi: Profiilin URL

en: Profile links
fi: Profiilin linkit

en: Profile updated.
fi: Profiili päivitetty.

en: Profiles
fi: Profiilit

en: Project Settings
fi: Projektin asetukset

en: Project Tag
fi: Projektin avainsana

en: Project Type
fi: Projektin tyyppi

en: Project saved.
fi: Projekti tallennettu.

en: Project updated.
fi: Projekti päivitetty.

en: Projects
fi: Projektit

en: Promote
fi: Markkinoida

en: Promoted
fi: Mainostettu

en: Promotions
fi: Tarjoukset

en: Prorate First Renewal
fi: Ensimmäisen uusimisen jaksottaminen

en: Prorate Recurring Payment
fi: Jaa toistuva maksu

en: Prorate Sign up Fee
fi: Jaa liittymismaksu

en: Prorate Subscription Length
fi: Jaa kestotilauksen pituus

en: Prosperity is modern theme with a clean and professional design, built to boost your business and take it to the next level. It is suited for small to mid-sized businesses, and non-profit organizations.
fi: Prosperity on moderni teema, jossa on raikas ja ammattimainen design. Se on rakennettu edistämään liiketoimintaasi ja nostamaan sen seuraavalle tasolle. Tämä teema soveltu pienille ja keskisuurille yrityksille sekä voittoa tavoittelemattomille järjestöille.

en: Protect your store from unauthorized access.
fi: Turvaa kauppa luvattomalta pääsyltä.

en: Protected Blog
fi: Suojattu blogi

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
fi: Suojattuja kommentteja: syötä salasanasi lukeaksesi niitä.

en: Protected Post Password
fi: Artikkelin salasana

en: Protected: %s
fi: Suojattu: %s

en: Proudly powered by WordPress
fi: Palvelua pyörittää WordPress

en: Provide Enhanced Information about Your Blog
fi: Kerro enemmän tietoja blogistasi.

en: Provided order currency is invalid.
fi: Tilaukselle valittu valuutta ei kelpaa.

en: Province
fi: Provinssi

en: Public
fi: Julkinen

en: Public <span class="count">(%s)</span> | Public <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Kaikki <span class="count">(%d)</span>

en: Public display name
fi: Julkisesti näkyvä käyttäjänimi

en: Public facing and editor script handle. DEPRECATED: Use `script_handles` instead.
fi: Julkinen ja editorin skriptitunniste. VANHENTUNUT: Käytä sen sijaan `script_handles`.

en: Public facing and editor script handles.
fi: Julkiset ja editorin skriptien tunnisteet.

en: Public facing and editor style handle. DEPRECATED: Use `style_handles` instead.
fi: Julkinen ja editorin tyylitunniste. VANHENTUNUT: Käytä sen sijaan `style_handles`.

en: Public facing and editor style handles.
fi: Julkiset ja editorin tyylien tunnisteet.

en: Public facing script handle. DEPRECATED: Use `view_script_handles` instead.
fi: Julkinen skriptitunniste. VANHENTUNUT: Käytä sen sijaan `view_script_handles`.

en: Public facing script handles.
fi: Julkiset skriptitunnisteet.

en: Public facing script module IDs.
fi: Julkiset skriptimodulien ID:t.

en: Public facing style handles.
fi: Julkiset tyylitunnisteet.

en: Public text domain.
fi: Julkinen tekstin toimialue (text domain).

en: Public, Sticky
fi: Julkinen, kiinnitetty

en: Publication is an elegant blog and magazine theme that features full-screen Featured Images. It’s perfect for sites about fashion, food, travel, or design. With balanced typography, colors, and attention to detail, Publication helps you create visually stunning posts.
fi: Publication on tyylikäs blogi- ja lehtiteema, joka sisältää koko näytön kokoiset artikkelikuvat. Teema sopii hyvin muoti-, ruoka-, matka- ja tyyliblogeihin. Tasapainoinen typografia ja värit sekä harkitut yksityiskohdat helpottavat vaikuttavien postausten tekemistä.

en: Publicize
fi: Julkaise

en: Publish
fi: Julkaise

en: Publish &raquo;
fi: Julkaise

en: Publish <b>immediately</b>
fi: Julkaise <b>heti</b>

en: Publish Settings
fi: Julkaisuasetukset

en: Publish geolocation data with status updates.
fi: Julkaise maantieteellisen sijaintisi tiedot tilapäivityksien mukana.

en: Publish on: %s
fi: Julkaistaan: %s

en: Publish your first blog post
fi: Julkaise ensimmäinen artikkelisi

en: Publish your posts on LinkedIn.
fi: Julkaiset artikkelit LinkedIn:ssä.

en: Publish your posts on Twitter
fi: Julkaiset artikkelit Twitterissä.

en: Publish your posts to your Facebook wall or page.
fi: Julkaise artikkelit Facebook-seinällesi tai -sivullesi.

en: Published
fi: Julkaistu

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Julkaistu <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Julkaistut <span class="count">(%s)</span>

en: Published by %s
fi: Julkaissut %s

en: Published on: %s
fi: Julkaistu: %s

en: Published:
fi: Julkaistu

en: Publishing
fi: Julkaiseminen

en: Publishing Post
fi: Julkaise

en: Publishing Soon
fi: Julkaistaan pian

en: Publishing…
fi: Julkaistaan

en: Purchase
fi: Osta

en: Purchase & install now
fi: Osta & asenna nyt

en: Purchase note
fi: Viesti ostajalle

en: Purchased Downloads
fi: Ostetut lataukset

en: Purchased Upgrades
fi: Ostetut päivitykset

en: Purchases
fi: Ostot

en: Purple
fi: Lila

en: Put your mouse over your Gravatar to check out your profile.
fi: Siirrä hiiresi Gravatarisi päälle katsoaksesi, miltä profiilisi näyttää.

en: Pyongyang
fi: Pjongjang

en: QRCode
fi: QR-koodi

en: Qatari riyal
fi: Qatarin rial QAR

en: Qty
fi: Määrä

en: Quality
fi: Laatu

en: Quantity
fi: Määrä

[ctx: Quantity in stock]
en: Stock
fi: Varastossa

en: Quantity of orders made by the customer.
fi: Asiakkaan tekemien tilausten määrä.

en: Quantity of this item in the cart.
fi: Tämän tuotteen määrä ostoskorissa.

en: Quantity of this item to add to the cart.
fi: Ostoskoriin lisättävä tuotteiden lukumäärä.

en: Quantity of this item.
fi: Tämän tuotteen määrä.

en: Quantity ordered.
fi: Tilattu määrä.

en: Quarter
fi: Vuosineljännes

en: Query parameter not permitted: %s
fi: Hakuparametri ei ole sallittu: %s

en: Query type
fi: Kyselyn tapa

en: Question
fi: Kysymys

en: Questions
fi: Kysymykset

en: Questions?
fi: Kysymykset

en: Quick Draft
fi: Nopea luonnos

en: Quick Edit
fi: Pikamuokkaus

en: Quick edit &#8220;%s&#8221; inline
fi: Pikamuokkaus: &#8221;%s&#8221;

en: Quick edit this comment inline
fi: Kommentin pikamuokkaus

en: Quick&nbsp;Edit
fi: Pikamuokkaus

en: Quickly bulk print labels
fi: Tulosta nopeasti suuria määriä etikettejä.

en: Quit nagging me (but don't enable automatic payments)
fi: Älä valita minulle enää (mutta älä myöskään ota automaattisia maksuja käyttöön)

en: Quiz
fi: Visailu

en: Quote
fi: Lainaus

en: Quotes
fi: Lainaukset

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
fi: R luokitellut gravatarit voivat sisältää esimerkiksi kirosanoja, väkivaltaa, alastomuutta tai kuvia huumeiden käytöstä.

en: REST API
fi: REST-rajapinta

en: REST API %1$s should be an array of arrays. Non-array value detected for %2$s.
fi: REST API %1$s pitäisi olla muodoltaan taulukko, jonka sisällä on taulukoita. Arvo, joka ei ole taulukko löydettiin kohteesta %2$s.

en: REST API Endpoint: %s
fi: REST-rajapinta: %s

en: REST API Endpoints
fi: REST-rajapinnat

en: REST API Response: (%1$s) %2$s
fi: REST-rajapinnan vastaus: (%1$s) %2$s

en: REST API availability
fi: REST API:n saatavuus

en: REST API enabled?
fi: REST-rajapinta käytössä?

en: REST API routes must be registered on the %s action.
fi: REST-rajapinnan reitit on rekisteröitävä toiminnolle %s.

en: REST API version used in the webhook deliveries.
fi: REST-rajapinnan versio jota käytetty verkkotoimintokutsun toimituksissa.

en: REST base route for the post type.
fi: REST-juurireitti sisältötyypille.

en: REST base route for the taxonomy.
fi: REST-rajapinnan juurireitti taksonomialle.

en: REST namespace route for the taxonomy.
fi: REST-nimiavaruuden reitti taksonomialle.

en: REST route's namespace for the post type.
fi: REST-nimiavaruuden reitti sisältötyypille.

en: REST search handlers must extend the %s class.
fi: REST-hakukäsittelijöiden (search handler) on perittävä %s-luokka.

en: RSS - Posts
fi: RSS - Artikkelit

en: RSS Address
fi: RSS-osoite:

en: RSS Error:
fi: RSS-virhe:

en: RSS Feed
fi: RSS-syöte

en: RSS Links
fi: RSS-linkit

en: RSS feed
fi: RSS-syöte

en: RTL Language Support
fi: RTL-kielituki

en: Random
fi: Satunnainen

en: Random Order
fi: Satunnainen järjestys

en: Randomize answer order
fi: Sekoita vastausjärjestys

en: Randomize suggested headers
fi: Järjestä ehdotetut otsakekuvat satunnaisesti

en: Randomize uploaded headers
fi: Järjestä otsakekuvat satunnaisesti

en: Randomizing suggested headers
fi: Satunnaistetaan

en: Randomizing uploaded headers
fi: Satunnaistetaan

en: Rate
fi: Current position

en: Rate %
fi: Veroprosentti

en: Rate Down
fi: Tiputa

en: Rate This
fi: Arvioi tämä

en: Rate Up
fi: Korota

en: Rate code
fi: Veroprosentin koodi

en: Rate name
fi: Veroprosentin nimi

en: Rate this:
fi: Arvioi tämä:

en: Rate&hellip;
fi: Arvostele...

en: Rate&nbsp;%
fi: Vero&nbsp;%

en: Rated
fi: arvioitu

en: Rated %1$s out of 5 based on %2$s customer rating | Rated %1$s out of 5 based on %2$s customer ratings
fi[0]: Arvio %1$s 5:stä perustuen %2$s asiakkaan arvotukseen.
fi[1]: Arvio %1$s 5:stä perustuen %2$s asiakkaan arvotukseen.

en: Rated %s out of 5
fi: Arvostelu tuotteesta: %s / 5

en: Rates will be configurable and taxes will be calculated during checkout.
fi: Veroprosentteja voi muuttaa ja verot lasketaan kassalla.

en: Rather than reaching for your mouse to click on the toolbar, use these access keys. Windows and Linux use Ctrl + letter. Macintosh uses Command + letter.
fi: Sen sijaan, että kurottaisit hiirtä kohti napsauttaaksesi työkalupalkkia, voit käyttää näitä oikonäppäimiä. Windows- ja Linux-järjestelmissä käytetään näppäimiä Alt+&lt;kirjain>. Macintosh-järjestelmissä käytetään Ctrl+&lt;kirjain>.

en: Rating
fi: Luokittelu:

en: Rating ID
fi: Arvostelun ID-tunnus

en: Rating Results <a href="%s" class="add-new-h2">Settings</a>
fi: Arvosteluiden tulokset <a href="%s" class="add-new-h2">Asetukset</a>

en: Rating Settings
fi: Arvostelun asetukset

en: Rating Style
fi: Arvostelun tyyli

en: Rating Type
fi: Arvostelun tyyppi

en: Rating deleted.
fi: Arvostelu poistettu.

en: Rating updated
fi: Arvostelun asetukset on päivitetty.

en: Ratings
fi: Arvostelut

en: Raw size value must be a string, integer, or float.
fi: Käsittelemätön arvo täytyy olla muodoltaan merkkijono, kokonaisluku tai liukuluku.

en: Re-adding...
fi: Lisätään uudelleen...

en: Re-enter new password
fi: Uusi salasana uudelleen

en: Reach millions of active shoppers across Google with free product listings and ads.
fi: Tavoita miljoonia aktiivisia ostajia Googlessa ilmaisilla tuotelistauksilla ja mainoksilla.

en: Reach more shoppers and drive sales for your store. Integrate with Google to list your products for free and launch paid ad campaigns.
fi: Tavoita enemmän ostajia ja lisää myyntiä kaupallesi. Integroi kauppasi Googleen ja listaa tuotteesi maksutta. Voit myös käynnistää maksetut mainoskampanjat tämän lisäosan avulla.

en: Reach out to WordPress Core developers to ensure you'll never have this problem again.
fi: Ota yhteyttä WordPressin ytimen kehittäjiin varmistaaksesi, ettet kohtaa enää tätä ongelmaa.

en: Reach out to customers
fi: Tavoita asiakkaasi

en: Reach out to your own subscribers with WordPress.com.
fi: Hanki omia tilaajia itsellesi WordPress.comin avulla.

en: Reach your customers with MailPoet
fi: Tavoita asiakkaasi MailPoetin avulla

en: Reactivate
fi: Uudelleenaktivoi

en: Read
fi: Lue

en: Read %s
fi: Lue %s

en: Read Blog
fi: Lue blogia

en: Read Blogs
fi: Lue blogeja

en: Read More
fi: Lue lisää

en: Read More %s
fi: [Lue lisää %s]

en: Read More...
fi: Lue lisää...

en: Read all about it
fi: Lue siitä kaikki

en: Read more
fi: Lue lisää

en: Read more <span class="screen-reader-text">%1$s</span>
fi: Lue lisää <span class="screen-reader-text">%1$s</span>

en: Read more about &ldquo;%s&rdquo;
fi: Lue lisää &ldquo;%s&rdquo; asiasta

en: Read more of this post
fi: Lue lisää

en: Read more&hellip;
fi: Lue lisää&hellip;

en: Read more.
fi: Lue lisää.

en: Read more...
fi: Lue lisää...

en: Read more:
fi: Lue lisää:

en: Read original post
fi: Lue alkuperäinen artikkeli

en: Read the <a href="%s" target="_blank">Debugging a WordPress Network</a> article. Some of the suggestions there may help you figure out what went wrong.
fi: Lue artikkeli <a href="%s" target="_blank">Debugging a WordPress Network</a>. Voit löytää sieltä neuvoja selvittääksesi mikä meni vikaan.

en: Read the rest of this entry &raquo;
fi: Lue lisää...

en: Read the rest of this entry &rarr;
fi: Lue lisää &rarr;

en: Read the rest of this page &raquo;
fi: Lue loppu tästä sivusta...

en: Read the rest of this page &rarr;
fi: Lue lisää &rarr;

en: Read/Write
fi: Lue/kirjoita

en: Reader
fi: Lukija

en: Reader Subscriptions
fi: Tilaukset

en: Reading
fi: Lukeminen

en: Reading Settings
fi: Lukemisen asetukset

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
fi: Oletko valmis julkaisemaan ensimmäisen kirjoituksesi? <a href="%1$s">Aloita tästä</a>.

en: Ready to start selling something awesome?
fi: Oletko valmis aloittamaan jonkun mahtavan myynnin?

en: Ready!
fi: Valmiina?

en: Real Estate
fi: Kiinteistövälitys

en: Real Estate Agent
fi: Kiinteistövälittäjä

en: Real-time cloud backups
fi: Reaaliaikainen varmuuskopiointi pilveen

en: Reason for failure
fi: Epäonnistumisen syy

en: Reason for refund (optional):
fi: Hyvityksen syy (valinnainen)

en: Reason for refund.
fi: Hyvityksen syy.

en: Reasons you'll love Jetpack
fi: Syyt joiden takia rakastat Jetpackia

en: Reassign the deleted user's posts and links to this user ID.
fi: Merkitse poistetun käyttäjän artikkelit ja linkit tälle käyttäjä-ID:lle.

en: Reblog
fi: Bloggaa uudelleen

en: Reblog Post
fi: Kirjoita tästä

en: Reblogs
fi: Uudelleenbloggaukset

[ctx: Reblogs notifications]
en: Reblogs
fi: Uudelleenblogatut

en: Rebuild my comment threads &raquo;
fi: Rakenna kommenttihierarkia uudelleen &raquo;

en: Recalculate
fi: Laske uudelleen

en: Recalculate totals? This will calculate taxes based on the customers country (or the store base country) and update totals.
fi: Laske kokonaissumma uudelleen? Tämä laskee verot perustuen asiakkaan maahan (tai kaupan maahan) ja päivittää kokonaissumman.

en: Receipt
fi: Kuitti

en: Receipt ID
fi: Kuitin ID

en: Receipts
fi: Kuitit

en: Receiver email
fi: Vastaanotto s-postiosoite

en: Recent
fi: Viimeisimmät

en: Recent Articles
fi: Viimeisimmät artikkelit

en: Recent Comments
fi: Viimeisimmät kommentit

en: Recent Drafts
fi: Viimeisimmät luonnokset

en: Recent Posts
fi: Viimeisimmät artikkelit

en: Recent Product Reviews
fi: Tuoreet tuotearviot

en: Recent Updates
fi: Viimeisimmät päivitykset

en: Recent Weeks
fi: Viime viikot

en: Recent orders
fi: Tuoreimmat tilaukset

en: Recent posts
fi: Viimeisimmät artikkelit

en: Recent posts from sites you follow will appear here.
fi: Viimeisimmät artikkelit seuraamistasi sivustoista ilmestyvät tähän.

en: Recent reviews
fi: Tuoreimmat tuotearviot

en: Recent weeks
fi: Viime viikot

en: Recently
fi: Äskettäin

en: Recently Published
fi: Hiljattain julkaistu

en: Recently Viewed Products
fi: Äskettäin katsotut tuotteet

en: Recently updated
fi: Päivitetty hiljattain

en: Recipient(s)
fi: Vastaanottaja(t)

en: Recommended
fi: Suositeltu

en: Recommended Blogs
fi: Suositellut blogit

en: Recommended Plugins
fi: Suositellut lisäosat

en: Recommended for All WooCommerce Stores
fi: Suositeltu kaikille WooCommerce kaupoille

en: Recommended items are considered beneficial to your site, although not as important to prioritize as a critical issue, they may include improvements to things such as; Performance, user experience, and more.
fi: Suositeltuja kohteita pidetään hyödyllisinä sivustollesi vaikka ne eivät ole yhtä tärkeitä kuin kriittiset ongelmat. Ne voivat sisältää parannuksia esimerkiksi suorituskykyyn, käyttäjäkokemukseen ja paljon muuhun.

en: Reconnecting…
fi: Yhdistetään...

en: Recount terms
fi: Laske uudelleen

en: Recovered Renewal Revenue
fi: Takaisin saadut uusintatilausten tulot

en: Recovery Mode &#8212; %s
fi: Palautustila &#8212; %s

en: Recovery Mode not initialized.
fi: Palautustila ei ole käytössä.

en: Recovery SMS number
fi: Palauttamisen puhelinnumero

en: Recovery email address
fi: Palauttamisen sähköpostiosoite

en: Recovery key expired.
fi: Palautusavain on vanhentunut.

en: Recurrence
fi: Toistuminen

en: Recurring Payments
fi: Toistuvat maksut

en: Recurring Product % Discount
fi: Toistuva tuotteen %-alennus

en: Recurring Product Discount
fi: Toistuvan tuotteen alennus

en: Recurring Sales Tax:
fi: Toistuvat myyntiverot:

en: Recurring Total
fi: Toistuvat maksut yhteensä

en: Recurring total
fi: Toistuvia yhteensä

en: Recurring totals
fi: Toistuvat yhteensä

en: Recurring:
fi: Toistuva:

en: Red
fi: Punainen

en: Redirect only
fi: Vain edelleenohjaus

en: Redirect only (Insecure)
fi: Edelleenohjaus vain (ei turvallinen)

en: Redirect to the cart page after successful addition
fi: Ohjaa Ostoskori-sivulle kun tuote on onnistuneesti lisätty

en: Redo
fi: Tee uudelleen

en: Reduced rate
fi: Vähennetty vero

en: Referrer
fi: Viittaus

en: Referrers
fi: Viittaukset

en: Referrers for %1$s days ending %2$s
fi: Viittaukset %1$s päivän sisällä päättyen %2$s

en: Referrers for %1$s days ending %2$s (Summarized)
fi: Viittaukset %1$s päivän sisällä päättyen %2$s (tiivistelmä)

en: Referrers for %s
fi: Viittaukset kohteelle %s

[ctx: Refers to the type of the copy being performed: "copy_order", "subscription", "renewal_order", "resubscribe_order"]
en: Invalid data. Type of copy is not a string.
fi: Virheellistä tietoja. Kopioidun tiedon tyypi ei ole merkkijono.

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Refresh stats
fi: Päivitä tilastot

en: Refreshed stats for %s
fi: Päivitä tilastot %s

en: Refreshing, please wait one moment...
fi: Päivitetään, odota hetki...

en: Refund
fi: Hyvitys

en: Refund #%1$s - %2$s
fi: Hyvitys #%1$s - %2$s

en: Refund #%1$s - %2$s by %3$s
fi: Hyvitä #%1$s - %2$s --- %3$s

en: Refund %1$s via %2$s
fi: Hyvitä %1$s käyttäen %2$s

en: Refund %s manually
fi: Hyvitä %s manuaalisesti

en: Refund &ndash; %s
fi: Hyvitys &ndash; %s

en: Refund ID.
fi: Hyvityksen tunnus/ID.

en: Refund amount
fi: Hyvitä summa

en: Refund amount is required.
fi: Hyvityksen määrä tarvitaan.

en: Refund amount must be greater than zero.
fi: Hyvityksen määrän on oltava suurempi kuin nolla.

en: Refund amount must be positive.
fi: Hyvityksen määrän on oltava positiivinen.

en: Refund amount.
fi: Hyvityksen määrä.

en: Refund failed.
fi: Hyvitys ei onnistunut.

en: Refund reason.
fi: Hyvityksen syy.

en: Refund the line items above. This will show the total amount to be refunded
fi: Hyvitä yllä olevat rivit. Tämä näyttää hyvitysten kokonaismäärän.

en: Refund total.
fi: Hyvitys yhteensä.

en: Refunded
fi: Hyvitetty

en: Refunded %1$s - Refund ID: %2$s
fi: Hyvitetty %1$s - Hyvityksen tunnus/ID: %2$s

en: Refunded <span class="count">(%s)</span> | Refunded <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Hyvitetty <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Hyvitetty <span class="count">(%s)</span>

en: Refunded order
fi: Hyvitetty tilaus

en: Refunds
fi: Hyvitykset

en: Regenerate
fi: Luo uusi

en: Regenerate data message.
fi: Valmistele uudelleen tietoviesti.

en: Regenerate download permissions
fi: Luo uudelleen oikeudet latauksille

en: Regenerate shop thumbnails
fi: Valmista kaupan pikkukuvat uudelleen

en: Regenerating images for attachment ID: %s
fi: Liitteen (tunnus/ID %s) kuvia uudelleenvalmistetaan.

en: Regeneration status.
fi: Uudelleenvalmistamisen tila.

en: Region
fi: Alue

en: Region(s)
fi: Alue/alueet

en: Region.
fi: Alue.

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Register A WordPress.com Blog &raquo;
fi: Rekisteröi WordPress.com-blogi &raquo;

en: Register Another Blog &raquo;
fi: Rekisteröi uusi blogi &raquo;

en: Register Now
fi: Rekisteröidy nyt

en: Register a new domain or change your site's address.
fi: Rekisteröi uusi verkkotunnus tai vaihda sivustosi osoite.

en: Register domain
fi: Rekisteröi verkkotunnus

en: Registered Domain
fi: Rekisteröity verkko-osoite

en: Registered domain
fi: Rekisteröity verkko-osoite

en: Registered on
fi: Rekisteröimispäivä

en: Registers whether the note is deleted or not
fi: Rekisteröi, poistetaanko muistiinpano vai ei

en: Registration complete. Please check your email.
fi: Rekisteröinti suoritettu. Tarkista sähköpostisi.

en: Registration confirmation will be emailed to you.
fi: Rekisteröinnin vahvistus lähetetään sinulle sähköpostitse.

en: Registration date for the user.
fi: Käyttäjän rekisteröitymispäivämäärä.

en: Registration privacy policy
fi: Rekisteröitymisen yksityisyyden suoja

en: Regular price
fi: Normaali hinta

en: Regular price (%s)
fi: Normaali hinta (%s)

en: Regular product price.
fi: Normaalihinta.

en: Rejected
fi: Hylätty

en: Related
fi: Suositellut

en: Related Articles
fi: Aiheeseen liittyvät artikkelit

en: Related Orders
fi: Liittyvät tilaukset

en: Related Posts
fi: Aiheeseen liittyvät artikkelit

en: Related Tags
fi: Aiheeseen liittyvät avainsanat

en: Related order caching is now handled by %1$s.
fi: %1$s käsittelee nyt liittyvän tilauksen välimuistin.

en: Related orders
fi: Liittyvät tilaukset

en: Related posts
fi: Aiheeseen liittyvät artikkelit

en: Related products
fi: Tutustu myös

en: Related subscriptions
fi: Liittyvät kestotilaukset

en: Relationship
fi: Linkkisuhde (XFN)

[ctx: Relative to root font size (rem)]
en: rems
fi: rem

en: Released: %d.
fi: Julkaistu: %d.

en: Relevance
fi: Asiaankuuluvuus

en: Remember Me
fi: Muista minut

en: Remember for 30 days
fi: Muista 30 päiväksi

en: Remember me
fi: Muista minut

en: Remember to click Update to save metadata entered or changed.
fi: Muista napsauttaa Päivitä tallentaaksesi uuden tai muuttuneen metadatan.

en: Remember to click the Add New User button at the bottom of this screen when you are finished.
fi: Muista napsauttaa Lisää uusi käyttäjä -painiketta sivun alareunassa, kun olet valmis.

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
fi: Muista napsauttaa Päivitä käyttäjätiedot -painiketta kun olet valmis.

en: Remember to vote.
fi: Muista äänestää.

en: Remember, although the update process may take a while, customers and other non-administrative users can browse and purchase from your store without interruption while the update is in progress.
fi: Muista, että vaikka päivitys prosessi saattaa kestää jonkin aikaa, asiakkaat ja muut ei-hallinnolliset käyttäjät voivat selata ja ostaa verkkokaupasta keskeytyksettä päivityksen ollessa käynnissä.

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
fi: Muista, kerran poistettua sivustoa ei saa enää takaisin käyttöön.

en: Remind Me Later
fi: Muistuta myöhemmin

en: Remind me later
fi: Muistuta minua myöhemmin

en: Remote GET response.
fi: Etä GET vastaus.

en: Remote GET successful?
fi: Etä GET onnistui?

en: Remote POST response.
fi: Etä POST vastaus.

en: Remote POST successful?
fi: Etä POST onnistui?

en: Remote file error: %s
fi: Virhe tiedostossa: %s

en: Remote file is incorrect size
fi: Tiedosto on väärän kokoinen.

en: Remote file is too large, limit is %s
fi: Tiedosto on liian suuri, raja on %s.

en: Remote file returned error response %1$d %2$s
fi: Tiedosto lähetti virheilmoituksen %1$d %2$s.

en: Remote file returned error response %d
fi: Etätiedosto lähetti virheilmoituksen %d

en: Remote get
fi: Etänouto/ Remote Get -toiminto

en: Remote post
fi: Etälähetys/ Remote Post -toiminto

en: Remote server did not respond
fi: Etäpalvelin ei vastaa

en: Remove
fi: Poista

en: Remove %s from cart
fi: Poista %s ostoskorista

en: Remove Background Image
fi: Poista taustakuva

en: Remove Follower
fi: Poista seuraaja

en: Remove Header Image
fi: Poista otsakekuva

en: Remove Image
fi: Poista kuva

en: Remove Menu Item: %1$s (%2$s)
fi: Poista valikon kohta: %1$s (%2$s)

en: Remove Selected Items
fi: Poista valitut kohteet

en: Remove Service
fi: Poista palvelu

en: Remove Site Icon
fi: Poista sivuston kuvake

en: Remove User
fi: Poista käyttäjä

en: Remove Users from Site
fi: Poista käyttäjät sivustolta

en: Remove WordPress.com Ads
fi: Poista WordPress.com-mainokset

en: Remove WordPress.com Branding
fi: Poista WordPress.com-viittaukset

en: Remove access to downloads on request
fi: Poista pääsy latauksiin pyydettäessä

en: Remove audio source
fi: Poista äänilähde

en: Remove filter
fi: Poista suodatin

en: Remove from cart
fi: Poista ostoskorista

en: Remove image
fi: Poista kuva

en: Remove item
fi: Poista kohde

en: Remove legacy coupon menu
fi: Poista vanha kuponkivalikko

en: Remove link
fi: Poista linkki

en: Remove logo
fi: Poista logo

en: Remove personal data
fi: Poista henkilökohtaiset tiedot

en: Remove personal data from orders on request
fi: Poista henkilötiedot tilauksista pyydettäessä

en: Remove personal data from subscriptions
fi: Poista henkilökohtaiset tiedot kestotilauksista

en: Remove poster image
fi: Poista ruutukaappaus

en: Remove product
fi: Poista tuote

en: Remove product image
fi: Poista tuotekuva

en: Remove selected account(s)
fi: Poista valitut tilit

en: Remove selected row(s)
fi: Poista valitut rivit

en: Remove subscriber
fi: Poista tilaaja

en: Remove this URL
fi: Poista tämä osoite

en: Remove this attribute?
fi: Poistetaanko tämä ominaisuus?

en: Remove this image
fi: Poista tämä kuva

en: Remove this item meta?
fi: Poista kohteen lisätieto?

en: Remove this service from your profile?
fi: Poista tämä palvelu profiilistasi?

en: Remove video source
fi: Poista videolähde

en: Removed
fi: Poistettu

en: Removed %s.
fi: Poistettu %s.

en: Removed <strong>%s</strong> (WordPress.com user) from this site.
fi: Käyttäjä <strong>%s</strong> on poistettu sivustoltasi.

en: Removed access to downloadable files.
fi: Poistettiin pääsy ladattaviin tiedostoihin.

en: Removed customer "%s"
fi: Käyttäjä "%s" poistettu

en: Removed line item meta data.
fi: Poistettu rivin meta-tiedot.

en: Removed line items data.
fi: Poistettu rivien tiedot.

en: Removed payment token "%d"
fi: Maksutietojen poletti "%d" poistettiin

en: Removed personal data from %d subscription. | Removed personal data from %d subscriptions.
fi[0]: Poistettu henkilötiedot kestotilauksesta %d.
fi[1]: Poistettu henkilötiedot kestotilauksista %d.

en: Removed personal data from %s order. | Removed personal data from %s orders.
fi[0]: Henkilötiedot poistettu %s tilauksesta.
fi[1]: Henkilötiedot poistettu %s tilauksista.

en: Removed personal data from order %s.
fi: Tilauksesta %s poistettiin henkilökohtaiset tiedot.

en: Removed personal data from subscription %s.
fi: Poistettu henkilötiedot kestotilauksesta %s.

en: Removes all existing entries from the Approved Product Download Directories list.
fi: Poistaa kaikki nykyiset tietueet hyväksyttyjen tuotelatausten hakemistojen listalta.

en: Removing %1$s manually will cause PHP warnings. Use the %2$s filter instead.
fi: %1$s:n poistaminen manuaalisesti aiheuttaa PHP-varoituksen. Käytä sen sijaan %2$s-suodinta (filter).

en: Removing and Reusing
fi: Poistaminen ja uudelleenkäyttäminen

en: Removing the current plugin&#8230;
fi: Poistetaan nykyinen lisäosa &#8230;

en: Removing the old version of the translation&#8230;
fi: Poistetaan käännöksen vanhaa versiota.

en: Removing...
fi: Poistetaan...

en: Render response in a particular format.
fi: Muotoile vastaus tietyllä tavalla.

en: Renew
fi: Uudista

en: Renew Now
fi: Uusi nyt

en: Renew Subscription
fi: Tilauksen uusiminen

en: Renew early
fi: Uusi etuajassa

en: Renew now
fi: Uusi nyt

en: Renewal % discount
fi: Uusimisen % alennus

en: Renewal Discount
fi: Uusimisen alennus

en: Renewal Order
fi: Uusintatilaus

en: Renewal Payment Retry
fi: Uusintamaksun uudelleenyritys

en: Renewal Totals
fi: Kestotilausten Uusimiset Yhteensä

en: Renewal cart discount
fi: Uusimisen ostoskorialennus

en: Renewal order complete emails are sent to the customer when a subscription renewal order is marked complete and usually indicates that the item for that renewal period has been shipped.
fi: ”Kestotilauksen uusiminen on valmis” -sähköposti lähetetään asiakkaalle, kun kestotilauksen uusiminen on merkitty valmiiksi. Tämä yleensä tarkoittaa sitä, että tilaus on toimitettu.

en: Renewal product discount
fi: Tuotteen uusimisen alennus

en: Renewals amount
fi: Uusitujen tilausten lukumäärä

en: Renewals count
fi: Uusitujen tilausten lukumäärä

en: Renews on
fi: Uusimispäivä

en: Renews on %s
fi: Uusitaan %s

en: Reorder
fi: Vaihda järjestystä

en: Reorder menu items
fi: Järjestä valikkokohteet

en: Reorder mode closed
fi: Järjestystila suljettu

en: Reorder mode enabled
fi: Järjestystila käytössä

en: Reorder widgets
fi: Vaihda vimpaimien järjestystä

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
en:  %d other subscription was checked and did not need any repairs. | %d other subscriptions were checked and did not need any repairs.
fi[0]:  %d toinen tilaus tarkistettiin, eikä se vaatinut korjauksia.
fi[1]: %d muuta tilausta tarkistettiin, eivätkä ne vaatineet korjauksia.

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
en: (in %s seconds)
fi: (%s sekunnissa)

[ctx: Repair message that gets sent to front end.]
en: Repaired %d subscriptions with incorrect dates, line tax data or missing customer notes.
fi: Korjattu %d kestotilauksia, joissa vääriä päivämääriä, rivin ALV-tietoja tai puuttuvia asiakkaan merkintöjä.

en: Repeat
fi: Toisto

en: Repeat Background Image
fi: Toista taustakuva

[ctx: Repeat Image]
en: Repeat
fi: Toisto

en: Repeat New Password
fi: Toista uusi salasana

en: Repeat Password
fi: Toista salasana

en: Repeat Voting
fi: Uudelleen äänestäminen

en: Replace
fi: Korvaa

en: Replace audio
fi: Vaihda äänitiedosto

en: Replace image
fi: Korvaa kuva

en: Replace the current post with the selected post?
fi: Korvataanko nykyinen artikkeli valitulla?

en: Replace video
fi: Vaihda video

en: Replies to my comments
fi: Vastaukset kommentteihini

en: Reply
fi: Vastaus

en: Reply to %s
fi: Vastaa kommenttiin %s

en: Reply to Comment
fi: Vastaa kommenttiin

en: Reply to this comment
fi: Vastaa tähän kommenttiin

en: Reply to this review
fi: Vastaa tähän arvosteluun

en: Reply to thread &raquo;
fi: Vastaa aiheeseen &raquo;

en: Report Blog &raquo;
fi: Ilmoita blogi &raquo;

en: Report a bug
fi: Raportoi 'bugi'

en: Report period.
fi: Raportin ajanjakso.

en: Report sync schedulers should be derived from the Automattic\WooCommerce\Internal\Admin\Schedulers\ImportScheduler class.
fi: Raporttien synkronointi ajastimet tulisi johtaa täältä: Automattic\WooCommerce\Admin\Schedulers\ImportScheduler class.

en: Report table data is being deleted.
fi: Raporttitaulukon tietoja poistetaan.

en: Report table data is being rebuilt. Please allow some time for data to fully populate.
fi: Raporttitaulukon tietoja kootaan uudelleen. Anna toiminnolle aikaa täyttää tiedot.

en: Report this content
fi: Ilmoita sisällöstä

en: Reports
fi: Raportit

en: Reports data grouped by intervals.
fi: Raporttien tiedot ryhmitetty aikavälien mukaan.

en: Reports data grouped by segment condition.
fi: Raporttien tiedot ryhmitelty segmentin mukaan.

en: Request Details
fi: Pyynnön tiedot

en: Request Feedback
fi: Pyydä palautetta

en: Request added successfully.
fi: Pyyntö lisätty onnistuneesti.

en: Request body.
fi: Pyydä sisältö (body).

en: Request headers.
fi: Pyydä headerit.

en: Request not signed
fi: Pyyntöä ei allekirjoitettu

en: Requested
fi: Pyydetty

en: Requester
fi: Pyynnön lähettäjä

en: Requests sent.
fi: Pyynnöt lähetetty.

en: Require a password
fi: Vaadi salasana

en: Required
fi: Vaaditaan

en: Required PHP version
fi: Vaadittu PHP-versio

en: Required WordPress version
fi: Vaadittu WordPress-versio

en: Required and recommended modules are installed
fi: Vaaditut ja suositellut moduulit ovat asennettuna

en: Required class not found or not readable: %s
fi: Tarvittavaa luokkaa ei löydy tai sitä ei voida lukea: %s

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
fi: Vaaditut kentät on merkitty; muut ovat vapaaehtoisia. Profiilitiedot näkyvät teemassasi vain jos se on varta vasten niin suunniteltu.

en: Required fields are marked %s
fi: Pakolliset kentät on merkitty %s

en: Required to be true, as resource does not support trashing.
fi: On oltava tosi, koska resurssi ei tue roskakoria.

en: Required to be true, as revisions do not support trashing.
fi: Arvon tulee olla true, koska versiot eivät tue roskakoria.

en: Required to be true, as terms do not support trashing.
fi: Arvon tulee olla true, koska termit eivät tue roskakoria.

en: Required to be true, as users do not support trashing.
fi: Arvon on oltava tosi, koska käyttäjät eivät tue roskakori-toimintoa.

en: Required to create an Application Password, but not to update the user.
fi: Vaaditaan sovellussalasanan luomiseksi, muttei käyttäjän päivittämiseksi.

en: Required?
fi: Vaaditaanko?

en: Requirements
fi: Vaatimukset

en: Requirements Not Met
fi: Vaatimukset eivät täyty

en: Research
fi: Tutkimus

en: Resend Email
fi: Lähetä sähköposti uudelleen

en: Resend confirmation requests
fi: Lähetä varmistuspyynnöt uudelleen

en: Resend email
fi: Lähetä sähköposti uudelleen.

en: Resend new order notification
fi: Lähetä uudelleen ilmoitus tilauksesta

en: Reset
fi: Kumoa

en: Reset Image
fi: Nollaa kuva

en: Reset Password
fi: Vaihda salasana

en: Reset filter
fi: Nollaa suodatin

en: Reset filters
fi: Nollaa suodattimet

en: Reset importer
fi: Palauta tuontiohjelma oletuksilleen

en: Reset options
fi: Oletusasetukset

en: Reset password
fi: Salasanan palautus

en: Reset to Defaults
fi: Palauta oletukset

en: Reset to defaults
fi: Palauta oletukset

en: Resource cannot be created.
fi: Resurssia ei voi luoda.

en: Resource cannot be created. Check to make sure 'order' and 'name' are present.
fi: Resurssia ei voi luoda. Varmista että  'tilaus' ja 'nimi' on annettu.

en: Resource does not exist.
fi: Resurssia ei ole.

en: Resource does not support trashing.
fi: Resursseja ei voi siirtää roskakoriin.

en: Resource host does not match blog host
fi: Resurssi-isäntä ei vastaa blogi-isäntää (host)

en: Resource is invalid
fi: Resurssi on kelvoton

en: Respond to this post by replying above this line
fi: Vastaa tähän artikkeliin kirjoittamalla tämän viivan yläpuolelle

en: Respond to your requests, including refunds and complaints
fi: Vastata pyyntöihisi, mukaan lukien hyvitykset ja valitukset

en: Response
fi: Vastaa

en: Response to %s
fi: Vastaus kohteeseen %s

en: Responses
fi: Kommentit

en: Responses to %s
fi: Vastaukset kohteeseen %s

en: Responsive Layout
fi: Mukautuva ulkoasu

en: Rest assured, although the update process may take a little while, it is coded to prevent defects, your site is safe and will be up and running again, faster than ever, shortly.
fi: Vaikka päivitysprosessi voi viedä jonkun aikaa, se on ohjelmoitu välttämään virheitä. Näin ollen sivustosi on turvassa ja on taas pian kunnossa – parempana kuin koskaan.

en: Rest of the world
fi: Muu maailma

en: Restart
fi: Aloita alusta

en: Restaurants
fi: Ravintolat

en: Restock refunded items
fi: Palauta hyvitetyt tuotteet varastoon

en: Restore
fi: Palauta

en: Restore &#8220;%s&#8221; from the Trash
fi: Palauta &#8221;%s&#8221; roskakorista

en: Restore Original
fi: Palauta alkuperäinen

en: Restore Original Header Image
fi: Palauta alkuperäinen otsakekuva

en: Restore Original Image
fi: Palauta alkuperäinen kuva

en: Restore This Autosave
fi: Palauta tämä automaattisesti tallennettu versio

en: Restore This Revision
fi: Palauta tämä versio

en: Restore from Trash
fi: Palauta roskakorista

en: Restore image
fi: Palauta kuva

en: Restore last draft
fi: Palauta edellinen luonnos

en: Restore original image
fi: Palauta alkuperäinen kuva

en: Restore the backup
fi: Palauta varmuuskopio.

en: Restore the backup.
fi: Palauta varmuuskopio.

en: Restore this comment from the Trash
fi: Palauta tämä kommentti roskakorista

en: Restore this comment from the spam
fi: Kommentti ei ole roskaviesti

en: Restore this item from the Trash
fi: Palauta tämä kohde roskakorista

en: Restore this review from the Trash
fi: Palauta tämä arvostelu roskakorista

en: Restore this review from the spam
fi: Palauta tämä arvostelu roskapostista

en: Restrict video playback to a specified set of domains.
fi: Rajoitettu upotettu toisto setille tiettyjä verkkotunnuksia.

en: Restrictions
fi: Rajoitukset

en: Resubscribe
fi: Tilaa uudelleen

en: Resubscribe Order
fi: Uusintatilaus

en: Resubscribe Order &ndash; %s
fi: Uusitu kestotilaus &ndash; %s

en: Resubscribe Totals
fi: Kestotilausten uusimiset Yhteensä

en: Results
fi: Tulokset

en: Results Display
fi: Tulosten näyttö

en: Results Popup
fi: Tulosikkuna

en: Results are still loading&hellip;
fi: Tuloksia ladataan vielä&hellip;

en: Results for
fi: Tulokset:

en: Resume
fi: Jatka

en: Resume the product attributes lookup table regeneration
fi: Jatka tuoteominaisuuksien hakutaulun uudelleenluontia

en: Retain cancelled orders
fi: Säilytä perutut tilaukset

en: Retain completed orders
fi: Säilytä valmiit tilaukset

en: Retain completed orders for a specified duration before anonymizing the personal data within them.
fi: Säilytä valmiit tilaukset tietty aika jonka jälkeen henkilökohtaiset tiedot muutetaan tunnistamattomaan muotoon.

en: Retain ended subscriptions
fi: Säilytä päättyneet kestotilaukset

en: Retain ended subscriptions and their related orders for a specified duration before anonymizing the personal data within them.
fi: Säilytä päättyneet kestotilaukset ja niihin liittyvät tilaukset määrätyn ajan, ennen kuin niiden sisältämät henkilötiedot anonymisoidaan.

en: Retain failed orders
fi: Säilytä epäonnistuneet tilaukset

en: Retain inactive accounts
fi: Säilytä ei-käytetyt käyttäjätilit

en: Retain pending orders
fi: Säilytä odottavat tilaukset

en: Retention Rate
fi: Pidättämisen määrä

en: Retro (Generated)
fi: Retro (Luodaan sähköpostiosoitteen perusteella)

en: Retry
fi: Yritä uudelleen

en: Retry Date
fi: Uusintayrityksen päivämäärä

en: Retry Failed Payments
fi: Yritä maksaa uudelleen

en: Retry Renewal Payment
fi: Yritä maksaa uusimistilausta uudelleen

en: Retry Status
fi: Uusintayrityksen tila

en: Retry renewal payment action requested by admin.
fi: Uudelleenyritys kestotilauksen uusintamaksusta, jota järjestelmänvalvojan toiminto vaatii.

en: Return To Poll
fi: Palaa kyselyyn

en: Return a %1$s or %2$s object from your callback when using the REST API.
fi: Palauta %1$s tai %2$s -objekti takaisinkutsusta kun käytät REST API:a.

en: Return sales for a specific end date, the date need to be in the %s format.
fi: Palauttaa myynnit tietylle lopetus päivälle, päiväyksen on oltava %s muodossa.

en: Return sales for a specific start date, the date need to be in the %s format.
fi: Palauttaa myynnit tietylle aloitus päivälle, päiväyksen on oltava %s muodossa.

en: Return to %s
fi: Palaa kohteeseen %s

en: Return to cart
fi: Takaisin ostoskoriin

en: Return to emails
fi: Palaa sähköposteihin

en: Return to payments
fi: Takaisin maksuihin

en: Return to shop
fi: Takaisin kauppaan

en: Returning customer?
fi: Palaava asiakas?

en: Returning or new customer.
fi: Toistuva tai uusi asiakas.

en: Returns
fi: Palautukset

en: Returns number of products with each average rating.
fi: Palauttaa tuotteiden lukumäärän jokaista arvostelun arvoa kohti.

en: Returns number of products with each stock status.
fi: Palauttaa tuotteiden lukumäärän jokaista varastotilannetta kohti.

en: Revenue
fi: Tulot

en: Reversal cancelled for order #%s
fi: Tilauksen #%s peruutus on peruutettu

en: Reverse order
fi: Käänteinen järjestys

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
fi: Vaihda <strong>selaimen omaan tiedostonsiirtoon</strong> napsauttamalla alla olevaa linkkiä.

en: Reverting unpublished changes&hellip;
fi: Palautetaan julkaisemattomat muutokset &hellip;

en: Review
fi: Arviointi

en: Review Settings
fi: Tarkasta asetukset

en: Review content.
fi: Arvion sisältö.

en: Review rating (0 to 5).
fi: Arvostelu tuotearviosta (0 - 5).

en: Review shipping options
fi: Tarkista toimitustavat

en: Review type name.
fi: Arviolajin nimi.

en: Review your orders
fi: Tarkastele tilauksiasi

en: Reviewer email.
fi: Arvioijan sähköpostiosoite.

en: Reviewer name.
fi: Arvioijan nimi.

en: Reviews
fi: Arviot

en: Reviews (%d)
fi: Arviot (%d)

en: Reviews average rating.
fi: Keskimääräinen arvostelu arvioista.

en: Reviews can only be left by "verified owners"
fi: Tuotearviointeja voi jättää vain "varmistetut omistajat"

en: Reviews totals.
fi: Arviointeja yhteensä.

en: Revision
fi: Versio

en: Revision by %s
fi: Versio: %s

en: Revision restored.
fi: Versio palautettu.

en: Revisions
fi: Versiot

en: Revisions are saved copies of your post or page, which are periodically created as you update your content. The red text on the left shows the content that was removed. The green text on the right shows the content that was added.
fi: Versiot ovat artikkelista tai sivusta tallennettuja kopioita, joita luodaan säännöllisesti sitä mukaa kuin päivität sisältöä. Poistettu sisältö näkyy vasemmalla punaisella merkittynä. Lisätty teksti näkyy oikealla vihreällä merkittynä.

en: Revisions do not support trashing. Set '%s' to delete.
fi: Versioita ei voi laittaa roskakoriin. Aseta '%s' poistaaksesi.

en: Revisions not enabled.
fi: Versiot eivät ole käytössä.

en: Revisions: %s
fi: Versioita: %s

en: Revoke
fi: Kumoa

en: Revoke "%s"
fi: Mitätöi "%s"

en: Revoke API key
fi: Kumoa API-avain

en: Revoke Access
fi: Kiellä lukuoikeus

en: Revoke access
fi: Estä pääsy

en: Revoke all application passwords
fi: Mitätöi kaikki sovellussalasanat

en: Revoke key
fi: Kumoa avain

en: Rhineland-Palatinate
fi: Rheinland-Pfalz

en: Rich Text Area. Press Alt-Shift-H for help.
fi: Graafinen muokkain. Näytä aputoiminto painamalla Alt-Shift-H.

en: Rich Text Area. Press Control-Option-H for help.
fi: Muotoiltu teksti. Avaa ohje Control-Option-H-näppäinyhdistelmällä.

en: Riga
fi: Riika

en: Right
fi: Oikealle

en: Right Now
fi: Sivuillasi nyt

en: Right Sidebar
fi: Oikea sivupalkki

en: Right with space
fi: Oikealla, välilyönti välissä

en: Riyadh
fi: Riad

en: RoboHash (Generated)
fi: RoboHash (Luodaan sähköpostiosoitteen perusteella)

en: Robots
fi: Robotit

en: Role
fi: Rooli

en: Roles
fi: Roolit

en: Roles assigned to the user.
fi: Käyttäjälle asetetut roolit.

en: Roles successfully reset
fi: Roolien pääsyoikeudet asetettu perustilaan

en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
fi: Virhe päivityksen palauttamisessa: [%1$s] %2$s

en: Roma
fi: Rooma

en: Romanian
fi: Romania

en: Romanian leu
fi: Romanian lei RON

en: Rome
fi: Rooma

en: Rotate
fi: Käännä

en: Rotate 180&deg;
fi: Kierrä 180&deg;

en: Rotate 90&deg; left
fi: Kierrä 90&deg; vasemmalle

en: Rotate 90&deg; right
fi: Kierrä 90&deg; oikealle

en: Rotation
fi: Kierto

en: Rotation arguments.
fi: Kierron argumentit.

en: Rotation type.
fi: Kiertotapa.

en: Round tax at subtotal level, instead of rounding per line
fi: Pyöristä kaikkien tuotteiden vero yhdellä kertaa (USA), eikä kuten oletuksena jokaisella rivillä/ -tuotteelle erikseen (EU).

en: Rounded Corners
fi: Pyöristetyt kulmat

en: Rounding
fi: Pyöristys

en: Route must be specified.
fi: Reitti on määritettävä.

en: Routes must be namespaced with plugin or theme name and version.
fi: Reittien nimiavaruus on rajoitettava lisäosan tai teeman nimellä ja versiolla.

en: Routing number
fi: Reititys numero

en: Row
fi: Rivi

en: Row group
fi: Riviryhmä

en: Row type
fi: Rivin tyyppi

en: Rows
fi: Rivit

en: Rows per page
fi: Rivejä sivulla

en: Run
fi: Suorita

en: Run %s
fi: Käynnistä %s

en: Run Importer
fi: Käynnistä tuontityökalu

en: Run the Setup Wizard
fi: Suorita asetusvelho

en: Run the importer
fi: Käynnistä tuontityökalu

en: Running %d action | Running %d actions
fi[0]: Suoritetaan %d toiminto
fi[1]: Suoritetaan %d toimintoa

en: Russet Organic Potatoes
fi: Russet luomuperunat

en: Russia
fi: Venäjä

en: Russian
fi: venäjä

en: Russian Federation
fi: Venäjän federaatio

en: Russian ruble
fi: Venäjän rupla RUB

en: Rwanda
fi: Ruanda

en: Rwandan franc
fi: Rwandan frangi RWF

en: Ryu is a clutter-free theme for personal bloggers. It has great readability with a large font size, and the one-column layout is perfect for displaying large images. Optional widgets are located at the top panel with social media links and a search field. Background color for an image post will automatically match the uploaded image in the post.
fi: Ryu on yksinkertainen ja selkeä teema bloggaajille. Siinä on erittäin luettava typografia ja vain yksi saraka, joka on täydellinen isojen kuvien esittämiseen. Vimpaimet sijaitsevat sivun yläosassa, johon voi myös laittaa some-linkit ja hakukentän. Jos artikkelin muoto on kuva, niin artikkelin taustaväriksi tulee automaattisesti ladatun kuvan värisävy.

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
fi: Sao Tome ja Principe

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe dobra
fi: São Tomé ja Príncipen dobra STD

en: SANDBOX ENABLED. You can use sandbox testing accounts only. See the <a href="%s">PayPal Sandbox Testing Guide</a> for more details.
fi: HIEKKALAATIKKO KÄYTÖSSÄ. Voit käyttää vain hiekkalaatikon testaustilejä. Katso <a href="%s">PayPal Sandbox Testing Guide</a> jossa on lisätietoja.

en: SEO Tools
fi: Hakukoneoptimointityökalut

en: SKU %s
fi: Tuotetunnus (SKU) %s

en: SKU refers to a Stock-keeping unit, a unique identifier for each distinct product and service that can be purchased.
fi: Tuotetunnus (SKU-varastointitunnus) on jokaisella tuotteella ja sen on oltava muista poikkeava. Tämä koskee myös palveluita.

en: SKU:
fi: tuotetunnus (SKU)

en: SQL server is up to date
fi: SQL-palvelin on ajan tasalla

en: SSL forced?
fi: SSL (HTTPS) suojaustila pakotettu?

en: SSL verification failed.
fi: SSL-varmenteen tarkistaminen epäonnistui.

en: SUCCESS: %s
fi: OK: %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
fi: OK: WordPress päivitettiin onnistuneesti versioon %s

en: SUHOSIN installed
fi: SUHOSIN asennettu

en: Safe and secure payments using credit cards or your customer's PayPal account.
fi: Turvalliset ja varmistetut maksut luottokortilla tai asiakkaan PayPal-tililtä.

en: Safe and secure payments using credit cards or your customer's PayPal account. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
fi: Turvalliset ja turvatut luottokorttimaksut tai maksu asiakkaan PayPal tililtä. <a href="%s" target="_blank">Lue lisää</a> maksutavoista.

en: Safe: always put spam in the Spam folder for review.
fi: Turvallinen: laita roskaviestit aina Roskaviestit-kansioon arviointia varten.

en: Saint Barth&eacute;lemy
fi: Saint Barthélemy

en: Saint Barthélemy
fi: Saint-Barthélemy

en: Saint Helena pound
fi: Saint Helenaa punta SHP

en: Saint Kitts and Nevis
fi: Saint Kitts ja Nevis

en: Saint Martin
fi: Saint-Martin

en: Saint Martin (Dutch part)
fi: Saint Martin (Hollannin osa)

en: Saint Martin (French part)
fi: Saint-Martin (ranskalainen osa)

en: Saint Pierre and Miquelon
fi: Saint-Pierre ja Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
fi: Saint Vincent ja Grenadiinit

en: Sakhalin
fi: Sahalin

en: Salamanca
fi: Palencia

en: Sale
fi: Alennus

en: Sale end date
fi: Alennus loppuu (pvm)

en: Sale end date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
fi: Alennusmyynti loppuu (VVVV-KK-PP muotoilu tai jätä tyhjäksi)

en: Sale ends %s.
fi: Tarjous päättyy %s.

en: Sale price
fi: Alennettu hinta

en: Sale price (%s)
fi: Ale-hinta (%s)

en: Sale price dates
fi: Tarjous voimassa, pvm

en: Sale product price, if applicable.
fi: Tarjoushinta, jos sellainen on.

en: Sale start date
fi: Alennus alkaa (pvm)

en: Sale start date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
fi: Alennusmyynti alkaa (VVVV-KK-PP muotoilu tai jätä tyhjäksi)

en: Sale!
fi: Ale!

en: Sales
fi: Myynti

en: Sales amount
fi: Myynnin määrä €

en: Sales by category
fi: Myynti/osasto

en: Sales by date
fi: Myynti/päivä

en: Sales by product
fi: Myynti/tuote

en: Sales reports
fi: Myyntiraportit

en: Sales tax
fi: Arvonlisävero

en: Same as parent
fi: Sama kuin ylemmällä tasolla

en: Samoan t&#x101;l&#x101;
fi: Samoan tala WST

en: Sample Page
fi: Esimerkkisivu

en: Sample:
fi: Näyte:

en: Sandbox
fi: Hiekkalaatikko

en: Sandbox API password
fi: Hiekkalaatikon API-rajapinnan salasana

en: Sandbox API signature
fi: Hiekkalaatikon API-rajapinnan allekirjoitus

en: Sandbox API username
fi: Hiekkalaatikon API-rajapinnan käyttäjätunnus

en: Santa Catarina
fi: Santa Catarin

en: Santarem
fi: Santarém

en: Sao Tome and Principe
fi: São Tomé ja Príncipe

en: Sapor is a two column blogging theme with a lot of possibilities
fi: Sapor on kaksipalstainen blogiteema monilla mahdollisuuksilla

en: Sat
fi: la

en: Saturday
fi: lauantai

[ctx: Saturday initial]
en: S
fi: la

en: Saudi Arabia
fi: Saudi-Arabia

en: Saudi riyal
fi: Saudi-Arabian rial SAR

en: Save
fi: Tallenna

en: Save %s
fi: Tallenna %s

en: Save &amp; Publish
fi: Tallenna &amp; julkaise

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Save Draft
fi: Tallenna luonnos

en: Save Edits
fi: Tallenna muokkaukset

en: Save Email
fi: Tallenna sähköpostiosoite

en: Save Menu
fi: Tallenna valikko

en: Save Options
fi: Tallenna asetukset

en: Save Password
fi: Tallenna salasana

en: Save Poll
fi: Tallenna kysely

en: Save Settings
fi: Tallenna asetukset

en: Save Style
fi: Tallenna tyyli

en: Save Stylesheet
fi: Tallenna tyyliohje

en: Save Widget
fi: Tallenna vimpain

en: Save account settings
fi: Tallenna tilin asetukset

en: Save address
fi: Tallenna osoite

en: Save all changes
fi: Tallenna kaikki muutokset

en: Save and preview changes before publishing them.
fi: Tallenna ja esikatsele muutoksia ennen niiden julkaisemista.

en: Save as Draft
fi: Tallenna luonnoksena

en: Save as Pending
fi: Tallenna arvioitavaksi

en: Save attributes
fi: Tallenna ominaisuudet

en: Save big with WooPayments
fi: Säästä paljon WooPaymentsillä

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: Save changes before changing page?
fi: Tallennetaanko muutokset ennen sivun vaihtoa?

en: Save fonts
fi: Tallenna kirjasimet

en: Save money
fi: Säästä rahaa

en: Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.
fi: Tallenna nimeni, sähköpostiosoitteeni ja kotisivuni tähän selaimeen seuraavaa kommentointikertaa varten.

en: Save notification settings
fi: Tallenna ilmoitusasetukset

en: Save password
fi: Tallenna salasana

en: Save payment information to my account for future purchases.
fi: Talleta maksutiedot tililleni tulevia ostoja varten.

en: Save privacy settings
fi: Tallenna tietosuoja-asetukset

en: Save profile details
fi: Tallenna profiilin tiedot

en: Save settings
fi: Tallenna asetukset

en: Save shipping classes
fi: Tallenna toimitusluokat

en: Save time
fi: Säästä aikaa

en: Save time and errors with automated tax calculation and collection at checkout. Powered by WooCommerce Services and Jetpack.
fi: Säästä kassalla aikaa ja vältä virheitä automaattisella verojen laskennalla ja perinnällä. Palvelun tarjoaa WooCommerce Services (-palvelut) ja Jetpack.

en: Save time on content creation — unlock high-quality blog posts and pages using AI.
fi: Säästä aikaa sisällön luomisessa — luo korkealaatuisia blogiartikkeleita ja sivuja tekoälyn avulla.

en: Save to account
fi: Tallenna tiliin

en: Save to all sites
fi: Tallenna kaikille sivustoille

en: Save up to $800 in fees by managing transactions with WooPayments. With WooPayments, you can securely accept major cards, Apple Pay, and payments in over 100 currencies.
fi: Säästä satasia maksunvälittäjäkuluissa käyttämällä WooPayments-palvelua. WooPaymentsin avulla vastaanotat turvallisesti maksuja suosituimmilla luottokorteilla tai Apple Pay:lla yli 100 eri valuutassa.

en: Save webhook
fi: Tallenna verkkokoukku

en: Saved
fi: Tallennettu

en: Saved successfully
fi: Tallennettu onnistuneesti

en: Saved.
fi: Tallennettu.

en: Saving
fi: Tallentaa

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
fi: Sivun tallennus estettiin: %s muokkaa sivua parhaillaan.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
fi: Artikkelin tallennus estettiin: %s muokkaa artikkelia parhaillaan.

en: Saving revision&hellip;
fi: Tallennetaan versiota&hellip;

en: Saving&hellip;
fi: Tallennetaan&hellip;

en: Saving...
fi: Tallentaa...

en: Saving…
fi: Tallentaa...

en: Saxony
fi: Saksi

en: Saxony-Anhalt
fi: Saksi-Anhalt

en: Scale
fi: Skaalaa

en: Scale Image
fi: Skaalaa kuvaa

en: Scale Image Help
fi: Ohje: Kuvan skaalaus

en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
fi: Skaalaa kuvat isoimpaan %1$skuva-asetuksissa%2$s määriteltyyn kokoon (%3$d &times; %4$d).

[ctx: Scale option for dimensions control]
en: Contain
fi: Mahduta

[ctx: Scale option for dimensions control]
en: Cover
fi: Peitä

[ctx: Scale option for dimensions control]
en: Fill
fi: Täytä

[ctx: Scale option for dimensions control]
en: None
fi: Ei mitään

[ctx: Scale option for dimensions control]
en: Scale down
fi: Skaalaa alaspäin

en: Scan
fi: Skannaa

en: Scan site for content
fi: Skannaa sivu

en: Schedule
fi: Ajasta

en: Schedule for: %s
fi: Ajastettu: %s

en: Schedule your customization changes to publish ("go live") at a future date.
fi: Ajasta muutostesi julkaisu tulevalle päivämäärälle.

en: Schedule your social media updates in advance and promote your posts when it's best for you.
fi: Ajasta sosiaalisen median julkaisusi etukäteen ja mainosta postaustasi, kun se sinulle parhaiten sopii.

en: Scheduled
fi: Odottaa julkaisua

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Ajastettu <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Ajastetut <span class="count">(%s)</span>

en: Scheduled Action
fi: Ajastettu toiminto

en: Scheduled Action Columns
fi: Ajastetut toiminto sarakkeet

en: Scheduled Actions
fi: Ajastetut toiminnot

en: Scheduled Date
fi: Ajastettu päiväys

en: Scheduled Post
fi: Ajastettu artikkeli

en: Scheduled action for %1$s will not be executed as no callbacks are registered.
fi: Ajastettua toimintoa kohteelle %1$s ei suoriteta, koska mitään takaisinkutsufunktioita ei ole rekisteröity.

en: Scheduled actions are hooks triggered on a cetain date and time.
fi: Ajasteut toiminnot ovat toimintokutsuja jotka toteutetaan tiettynä päivänä ja aikana.

en: Scheduled events
fi: Ajastetut tapahtumat

en: Scheduled events are running
fi: Ajastetut tapahtumat toimivat

en: Scheduled events are what periodically looks for updates to plugins, themes and WordPress itself. It is also what makes sure scheduled posts are published on time. It may also be used by various plugins to make sure that planned actions are executed.
fi: Ajastetuilla tapahtumilla tarkistetaan säännöllisesti päivitykset lisäosiin, teemoihin ja WordPressiin itseensä. Niiden avulla myös varmistetaan että ajastetut artikkelit julkaistaan ajallaan. Niitä saattavat hyödyntää myös jotkin lisäosat.

en: Scheduled for: %s
fi: Ajastettu: %s

en: School
fi: Koulu

en: Scope under which the request is made; determines fields present in response.
fi: Pyynnön konteksti määrää mitä kenttiä vastauksessa on mukana.

en: Scrape key check failed. Please try again.
fi: Kertakäyttöavaimen tarkistus epäonnistui. Yritä uudelleen.

en: Screen Content
fi: Näytön sisältö

en: Screen Options
fi: Näyttöasetukset

en: Screen Options Tab
fi: Näyttöasetukset-välilehti

en: Screen elements
fi: Näkymän elementit

en: Screen reader users: when in forms mode, you may need to press the Esc key twice.
fi: Ruudunlukijan käyttäjä: saatat joutua painamaan Esc-näppäintä kaksi kertaa lomakemoodissa.

en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
fi: Skriptejä ja tyylitiedostoja ei tulisi rekisteröidä tai ottaa käyttöön ennen %1$s, %2$s, tai %3$s kutsuja.

en: Scroll
fi: Kuva vierii sivun mukana

en: Scroll to top
fi: Vieritä ylös

en: Scroll with Page
fi: Vieritä sivun mukana

en: Search
fi: Etsi

en: Search %s
fi: Etsi %s

en: Search %s - %s
fi: Haku %s - %s

en: Search & Social
fi: Haku & sosiaaliset toiminnot

en: Search Categories
fi: Etsi kategorioita

en: Search Changesets
fi: Etsi muutosjoukkoja

en: Search Comments
fi: Etsi kommentteja

en: Search Engine Terms
fi: Hakusanat

en: Search Installed Themes
fi: Hae asennettuja teemoja

en: Search Link Categories
fi: Etsi kategorioita

en: Search Links
fi: Etsi linkkejä

en: Search Media
fi: Hae mediaa

en: Search Media:
fi: Hae mediaa

en: Search Menu Items
fi: Etsi valikkokohteita

en: Search Navigation Menus
fi: Etsi navigaatiovalikkoja

en: Search Pages
fi: Etsi sivuja

en: Search Pattern Categories
fi: Etsi lohkomallien kategorioita

en: Search Patterns
fi: Etsi lohkomalleista

en: Search Posts
fi: Etsi artikkeleita

en: Search Project Tags
fi: Etsi projektin avainsanoja

en: Search Renewal Payment Retries
fi: Etsi uusintamaksujen uudelleenyrityksiä

en: Search Requests
fi: Hae tarkastuspyyntöjä

en: Search Results
fi: Hakutulokset

en: Search Results %1$s %2$s
fi: Hakutulokset  %1$s %2$s

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
fi: Hakutulokset haulle &#8221;%s&#8221;

en: Search Results for: %s
fi: Hakutulokset kohteelle: %s

en: Search Reviews
fi: Hae arvosteluja

en: Search Scheduled Actions
fi: Etsi ajastettuja toimintoja

en: Search Sites
fi: Etsi sivustoja

en: Search Subscriptions
fi: Hae kestotilauksia

en: Search Tags
fi: Etsi avainsanoista

en: Search Template Parts
fi: Etsi sivupohjan osia

en: Search Templates
fi: Etsi sivupohjia

en: Search Terms
fi: Hakusanat

en: Search Terms for %s
fi: Halusanat kohteelle %s

en: Search Users
fi: Etsi käyttäjiä

en: Search Widgets
fi: Hae vimpaimia

en: Search WordPress.com
fi: Hae WordPress.comista

en: Search WordPress.com Blogs
fi: Hae WordPress.comin blogeista

en: Search WordPress.org themes
fi: Etsi WordPress.orgin teemoja

en: Search by similar product name or sku.
fi: Etsi samanlaisen tuoteninen tai tuotetunnuksen/SKU mukaan.

en: Search by similar tax code.
fi: Etsi saman verokoodin perusteella.

en: Search categories
fi: Etsi kategorioista

en: Search categories by name
fi: Etsi kategorioita nimen perusteella

en: Search coupons
fi: Etsi kuponkeja

en: Search customers
fi: Etsi asiakkaita

en: Search engine optimization
fi: Hakukoneoptimointi

en: Search engine visibility
fi: Hakukonenäkyvyys

en: Search engines discouraged
fi: Hakukoneet kielletty

en: Search for a customer&hellip;
fi: Etsi asiakasta&hellip;

en: Search for a downloadable product&hellip;
fi: Etsi ladattavaa tuotetta...

en: Search for a product&hellip;
fi: Etsi tuotetta...

en: Search for a user&hellip;
fi: Etsi käyttäjää&hellip;

en: Search for commands
fi: Hae komentoja

en: Search for:
fi: Etsi

en: Search hook, args and claim ID
fi: Etsi toimintopyyntö, argumentit ja tee pyyntö tunnukselle/ID

en: Search images
fi: Etsi kuvia

en: Search key
fi: Etsi avainta

en: Search logs
fi: Etsi lokista.

en: Search media
fi: Hae mediaa

en: Search media items...
fi: Etsi mediakirjastosta...

en: Search menu items&hellip;
fi: Etsi valikkokohteita&hellip;

en: Search or use up and down arrow keys to select an item.
fi: Hae tai käytä näppäimistösi nuolinäppäimiä kohteen valitsemiseen.

en: Search orders
fi: Etsi tilauksia

en: Search our store
fi: Hae myymälästämme

en: Search plugins
fi: Etsi lisäosia

en: Search products
fi: Etsi tuotteita

en: Search products&hellip;
fi: Etsi tuotteita&hellip;

en: Search products…
fi: Etsi tuotteita...

en: Search results
fi: Hakutulokset

en: Search results for "%s"
fi: Hakutulokset haulle "%s"

en: Search results for %s
fi: Hakutulokset: %s

en: Search results for &ldquo;%s&rdquo;
fi: Etsinnän tulokset &ldquo;%s&rdquo;

en: Search results for: "%s"
fi: Hakutulokset haulle: %s

en: Search results for: %s
fi: Hakutulokset: %s

en: Search results only
fi: Vain hakutuloksissa

en: Search results: &ldquo;%s&rdquo;
fi: Etsinnän tulos: &ldquo;%s&rdquo;

en: Search shipping classes
fi: Etsi toimitusluokista

en: Search tags
fi: Etsi avainsanaa

en: Search terms
fi: Hakutermit

en: Search themes&hellip;
fi: Etsi teemoja&hellip;

en: Search themes...
fi: Etsi teemoja

en: Search themes…
fi: Etsi teemoja...

en: Search webhooks
fi: Etsi verkkotoimintokutsuja

[ctx: Search widget]
en: Search
fi: Hae

en: Search widgets&hellip;
fi: Etsi vimpaimia&hellip;

en: Search&hellip;
fi: Etsi&hellip;

en: Search...
fi: Hae...

en: Searching...
fi: Haetaan...

en: Search…
fi: Etsi...

en: Seasonal
fi: Kausittainen

en: Secondary menu
fi: Toissijainen valikko

en: Secret
fi: Salainen

en: Secret key used to generate a hash of the delivered webhook and provided in the request headers. This will default to a MD5 hash from the current user's ID|username if not provided.
fi: Salainen avain jota käytetty toimitetun verkkotoimintokutsun salausavaimen luomisessa ja joka on pyynnön headereissa. Oletuksena on MD5-salausavain joka on tehty käyttäjän tunnuksesta (ID) | käyttäjätunnus jos muuten ei ole asetettu.

en: Section
fi: Osasto

en: Sections whose purpose is to trigger a specific action.
fi: Osat, joiden tarkoituksena on saada aikaan tietty toiminto.

en: Secure checkout
fi: Turvallinen kassasivu

en: Secure communication
fi: Salatut yhteydet

en: Secure connection (HTTPS)
fi: Turvallinen yhteys (HTTPS)

en: Securely accept credit and debit cards on your site. Manage transactions without leaving your WordPress dashboard. Only with <strong>WooCommerce Payments</strong>.
fi: Vastaanota korttimaksuja turvallisesti sivustollasi. Hallinnoi tapahtumia suoraan WordPress-hallintapaneelista. Vain <strong>WooCommerce Payments</strong> -laajennuksella.

en: Securely accept credit and debit cards on your site. Manage transactions without leaving your WordPress dashboard. Only with <strong>WooPayments</strong>.
fi: Vastaanota korttimaksuja turvallisesti sivustollasi. Hallinnoi tapahtumia suoraan WordPress-hallintapaneelista. Vain <strong>WooCommerce Payments</strong> -laajennuksella.

en: Securely accept credit and debit cards with one low rate, no surprise fees (custom rates available). Sell online and in store and track sales and inventory in one place.
fi: Hyväksy turvallisesti luotto- ja pankkikortit joissa pieni provisio, ei yllätysmaksuja (mukautettuja hintoja saatavissa). Myy verkossa ja kaupassa ja seuraa myyntejä ja varastoa yhdessä paikassa.

en: Securely accept credit and debit cards with one low rate, no surprise fees (custom rates available). Sell online and in store and track sales and inventory in one place. <a href="%s" target="_blank">Learn more about Square</a>.
fi: Vastaanota turvallisesti luotto- ja maksukortteja - yksi matala hinta eikä yllätysmaksuja (mukautettuja hintoja saatavilla). Myy verkossa ja kaupassa ja seuraa myyntejä ja varastoa yhdessä ja samassa paikassa. <a href="%s" target="_blank">Lue lisää Square-palvelusta</a>.

en: Securely accept payments and manage payment activity straight from your store's dashboard
fi: Hyväksy maksut turvallisesti ja hallinnoi maksutoimintaa suoraan myymäläsi hallintapaneelista

en: Securely communicating between servers are needed for transactions such as fetching files, conducting sales on store sites, and much more.
fi: Turvallisia yhteyksiä palvelinten välille tarvitaan transaktioihin kuten tiedostojen noutamiseen, maksujen suorittamiseen ja moneen muuhun.

en: Security
fi: Suojaus

en: Security check failed.
fi: Turvallisuustarkistus epäonnistui.

en: Security code
fi: Turvakoodi

en: Security error.
fi: Tietoturvavirhe.

en: Security error. Please contact us if you need assistance.
fi: Turvallisuusvirhe. Ota yhteyttä meihin, jos tarvitset apua.

en: Security.
fi: Suojaus

en: See All
fi: Näytä kaikki

en: See Features
fi: Katso ominaisuudet

en: See a list of ActivityPub Template Tags.
fi: Katso luettelo ActivityPub:in mallitageista.

en: See how changes would look live on your website, and share the preview with people who can't access the Customizer.
fi: Esikatsele muutokset ja jaa esikatselu henkilöille, jotka eivät voi käyttää mukautinta.

en: See more
fi: Näytä lisää

en: See the full guide to What's New in Subscriptions version 2.1 &raquo;
fi: Katso täydellinen opas uutuuksiin Subscriptions versiossa 2.1 &raquo;

en: Segment identificator.
fi: Segmentin tunnistin.

en: Segment the response by additional constraint.
fi: Jaa vastaus osiin lisärajoitteella.

en: Sela is not your typical business theme. Vibrant, bold, and clean, with lots of space for large images, this theme will look great on all devices, from desktop to mobile.
fi: Sela ei ole tyypillinen yritysteema. Se on eloisa, rohkea ja siisti. Suurille kuville on runsaasti tilaa. Tämä teema näyttää hyvältä kaikilla laitteilla pöytäkoneista älypuhelimiin.

en: Select
fi: Valitse

en: Select %s
fi: Valitse %s

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Select Category
fi: Valitse kategoria

en: Select Country
fi: Valitse maa

en: Select Day
fi: Valitse päivä

en: Select Files
fi: Valitse tiedostot

en: Select Image
fi: Valitse kuva

en: Select Link Category:
fi: Valitse linkin kategoria.

en: Select Menu:
fi: Valitse valikko:

en: Select Month
fi: Valitse kuukausi

en: Select Page
fi: Valitse sivu

en: Select Post
fi: Valitse artikkeli

en: Select Site Icon
fi: Valitse sivuston kuvake

en: Select Week
fi: Valitse viikko

en: Select Year
fi: Valitse vuosi

en: Select a Menu
fi: Valitse valikko

en: Select a Privacy Policy page
fi: Valitse tietosuojaselosteen sivu

en: Select a category
fi: Valitse osasto

en: Select a city
fi: Valitse kaupunki

en: Select a country / region&hellip;
fi: Valitse maa / alue&hellip;

en: Select a language below
fi: Valitse kieli alta

en: Select a menu to edit:
fi: Valitse muokattava valikko:

en: Select a page&hellip;
fi: Valitse sivu...

en: Select a product
fi: Valitse tuote

en: Select a template part to edit:
fi: Valitse malli muokattavaksi:

en: Select a user
fi: Valitse käyttäjä

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: Select an account to connect:
fi: Valitse yhdistettävä tili:

en: Select an area to move this widget into:
fi: Valitse alue, johon tämä vimpain siirretään:

en: Select an option&hellip;
fi: Valitse joku vaihtoehto...

en: Select an order&hellip;
fi: Valitse tilaus&hellip;

en: Select and crop
fi: Valitse ja rajaa

en: Select audio
fi: Valitse ääni

en: Select background image
fi: Valitse taustakuva

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
fi: Valitse tälle vimpaimelle sivupalkki ja vimpaimen sijainti palkin sisällä.

en: Select bulk action
fi: Valitse massatoiminto

en: Select categories&hellip;
fi: Valitse osastot...

en: Select comment
fi: Valitse kommentti

en: Select fields from your CSV file to map against products fields, or to ignore during import.
fi: Määritä mitkä kentät CSV-tiedostosta tuodaan tuotekenttiin ja mitkä kentät jätetään tuomatta.

en: Select file
fi: Valitse tiedosto

en: Select image
fi: Valitse kuva

en: Select location
fi: Valitse sijainti

en: Select logo
fi: Valitse logo

en: Select none
fi: Valitse yksi

en: Select options
fi: Valitse vaihtoehdoista

en: Select options for &ldquo;%s&rdquo;
fi: Valitse valinnat &ldquo;%s&rdquo;

en: Select poster image
fi: Valitse ruutukaappaus

en: Select regions within this zone
fi: Valitse tämän vyöhykkeen sisällä olevat alueet

en: Select shipping methods
fi: Valitse toimitustapa

en: Select some countries
fi: Valitse maat

en: Select terms
fi: Valitse arvot

en: Select the access type of these keys.
fi: Valitse näiden avainten pääsyn tapa.

en: Select the roles that will be able to view stats reports.
fi: Valitse rooli, jolla on oikeus nähdä tilastoraportit.

en: Select video
fi: Valitse video

en: Select when the webhook will fire.
fi: Aseta milloin verkkotoimintokutsu laukeaa.

en: Select your theme
fi: Valitse teemasi

en: Selected
fi: Valittu

en: Selected attribute term name.
fi: Valittu ominaisuus termin nimi.

en: Selected countries
fi: Kaikkiin valittuihin maihin

en: Selected media actions
fi: Valitut mediatoiminnot

en: Selected menus have been successfully deleted.
fi: Valitut valikot on poistettu onnistuneesti.

en: Selected store theme.
fi: Valittu kaupan teema.

en: Selecting no country / region to sell to prevents from completing the checkout. Continue anyway?
fi: Jos et valitse maata tai aluetta johon myydä niin se estää kassatapahtuman. Haluatko silti jatkaa?

en: Selection:
fi: Valinta:

en: Self-hosted, non-profit version
fi: itse isännöity ja maksuton versio

en: Self-service tracking & returns
fi: Itsepalvelu seuranta ja palautukset.

en: Sell anything with a simple PayPal button.
fi: Myy mitä tahansa yksinkertaisella PayPal-maksupainikkeella.

en: Sell to all countries
fi: Myydään kaikkiin maihin

en: Sell to all countries, except for&hellip;
fi: Myy kaikkiin maihin, paitsi&hellip;

en: Sell to specific countries
fi: Myy tiettyihin maihin

en: Selling location(s)
fi: Myyntialue(et)

en: Send
fi: Lähetä

en: Send %s a link to reset their password. This will not change their password, nor will it force a change.
fi: Lähetä käyttäjälle %s linkki, jolla hän voi nollata salasanansa. Tämä ei vielä muuta salasanaa, eikä pakota tekemään muutosta.

en: Send Request
fi: Lähetä vahvistusviesti

en: Send Requests
fi: Lähetä pyynnöt

en: Send Reset Link
fi: Lähetä palautuslinkki

en: Send Trackbacks
fi: Lähetä paluuviitteet

en: Send User Notification
fi: Lähetä käyttäjälle ilmoitus

en: Send an email when a post or page changes.
fi: Lähetä minulle ilmoitus sähköpostitse, kun sivua tai artikkelia on muutettu.

en: Send email
fi: Lähetä sähköposti

en: Send export link
fi: Lähteä vientilinkki

en: Send invite
fi: Lähetä kutsu

en: Send more requests.
fi: Lähetä lisää pyyntöjä.

en: Send notifications to your {{a}}WordPress.com email address{{/a}}
fi: Lähetä ilmoitukset {{a}}WordPress.com-sähköpostiosoitteeseen{{/a}}.

en: Send notifications when an IPN is received from PayPal indicating refunds, chargebacks and cancellations.
fi: Lähetä ilmoitus kun hyvitys-, takaisinperintä- tai perumis IPN-viesti on tullut PayPal:ilta.

en: Send password reset
fi: Lähetä salasanan nollaus

en: Send personal data erasure confirmation email.
fi: Lähetä henkilötietojen poiston vahvistusviesti.

en: Send personal data export confirmation email.
fi: Lähetä henkilötietojen viennin vahvistusviesti.

en: Send purchase follow-up emails, newsletters, and promotional campaigns.
fi: Lähetä ostoseurantasähköpostiviestejä, uutiskirjeitä ja myynninedistämiskampanjoita.

en: Send recovery code via text
fi: Lähetä palautuskoodi tekstiviestinä

en: Send shipping details to PayPal instead of billing.
fi: Lähetä toimitustiedot PayPal-palveluun, ei laskutustietoja.

en: Send targeted campaigns, recover abandoned carts and much more with Mailchimp.
fi: Lähetä kohdistettuja kampanjoita, palauta hylättyjä ostoskoreja ja muuta MailChimp-palvelun avulla.

en: Send the new user an email about their account
fi: Lähetä uudelle käyttäjälle sähköpostilla tietoa hänen tilistään.

en: Send trackbacks to:
fi: Lähetä paluuviitteet:

en: Send you information about your account and order
fi: Lähettää tietoja tilistäsi ja tilauksesta

en: Send you marketing messages, if you choose to receive them
fi: Lähettää markkinointiviestejä, jos valitset että haluat vastaanottaa niitä.

en: Sending email...
fi: Viestiä lähetetään...

en: Sending…
fi: Lähetetään

en: Sent By
fi: Lähettänyt

en: Sent by a verified %s user.
fi: Lähetetty varmistetulta  %s-käyttäjältä.

en: Sent to a customer when an attempt to automatically process a subscription renewal payment has failed and a retry rule has been applied to retry the payment in the future. The email contains the renewal order information, date of the scheduled retry and payment links to allow the customer to pay for the renewal order manually instead of waiting for the automatic retry.
fi: Lähetetään asiakkaalle, kun yritys käsitellä automaattisesti uusittu kestotilauksen maksu epäonnistui ja uusi sääntö on sovellettu maksun uudelleenyrittämiseksi tulevaisuudessa. Sähköpostiviesti sisältää uusittu kestotilauksen tiedot, päivämäärä uudelle ajoitetulle maksulle ja maksulinkkejä, joiden kautta asiakas voi maksaa uusimisen manuaalisesti sen sijaan, että odotetaan automaattista uudelleenyritystä.

en: Sent to a customer when the subscription is due for renewal and the renewal requires a manual payment, either because it uses manual renewals or the automatic recurring payment failed for the initial attempt and all automatic retries (if any). The email contains renewal order information and payment links.
fi: Lähetetään asiakkaalle, kun kestotilaus vaatii uusimista ja tilausmaksu pitää maksaa manuaalisesti, koska käytössä on manuaalinen uusiminen tai automaattinen toistuvaismaksu epäonnistui. Sähköposti sisältää tilauksen uusimiseen tarvittavat tiedot ja maksulinkit.

en: Seoul
fi: Soul

en: Sep
fi: Syys

en: Separate codes with a comma. Accepts wildcards, e.g. <code>P*</code> will match a postcode of PE30. Also accepts a pattern, e.g. <code>NG1___</code> would match NG1 1AA but not NG10 1AA
fi: Erota postinumerot pilkulla.  Jokerimerkit hyväksytään, esim. <code>P*</code> hyväksyy postinumeron PE30. Hyväksyy myös kaavan, esim. <code>NG1___</code> hyväksyy NG1 1AA mutta ei NG10 1AA

en: Separate multiple URLs with spaces
fi: Erota URL-osoitteet välilyönneillä

en: Separate pattern categories with commas
fi: Erota kategoriat pilkuilla

en: Separate tags with commas
fi: Erottele avainsanat pilkulla

en: September
fi: syyskuu

[ctx: September abbreviation]
en: Sep
fi: syys

en: Serbian
fi: serbia

en: Serbian dinar
fi: Serbian dinaari RSD

en: Serialized widget form data to encode into instance settings.
fi: Serialisoitu vimpainen lomakedata koodattavaksi instanssin asetuksiin.

en: Server
fi: Palvelin

en: Server address
fi: Palvelimen osoite

en: Server architecture
fi: Palvelinarkkitehtuuri

en: Server environment
fi: Palvelinympäristö

en: Server info
fi: Palvelimen tiedot

en: Server info.
fi: Palvelimen tiedot.

en: Server requirements not met, missing requirement(s): %s.
fi: Palvelimen vaatimukset eivät täyty, puuttuu vaaditut: %s.

en: Server response time could not be determined. Verify that loopback requests are working.
fi: Palvelimen vastausaikaa ei voitu määrittää. Tarkista, että takaisinkytkentäpyynnöt (loopback requests) toimivat.

en: Server settings
fi: Palvelimen asetukset

en: Server version
fi: Palvelimen versio

en: Service
fi: Palvelu

en: Service name
fi: Palvelun nimi

en: Services dragged here will appear individually.
fi: Tähän raahatut palvelut näkyvät yksittäisinä kuvakkeina.

en: Services dragged here will be hidden behind a share button.
fi: Tähän raahatut palvelut piilotetaan Jaa-alasvetolaatikon alle.

en: Session Tokens
fi: Istuntoavaimet

en: Session expired
fi: Istunto on vanhentunut

en: Sessions
fi: Istunnot

en: Set Authors
fi: Aseta kirjoittajat

en: Set New Password
fi: Aseta uusi salasana

en: Set Status - In stock
fi: Aseta tila - Varastossa

en: Set Status - On backorder
fi: Aseta tila - Jälkitoimitus

en: Set Status - Out of stock
fi: Aseta tila - Loppu varastosta

en: Set a different content width for full size images.
fi: Aseta eri sisällön leveys täysikokoisille kuville.

en: Set a fixed price to cover shipping costs.
fi: Aseta kiinteä hinta joka kattaa toimituskulut.

en: Set a maximum number of times a customer can suspend their account for each billing period. For example, for a value of 3 and a subscription billed yearly, if the customer has suspended their account 3 times, they will not be presented with the option to suspend their account until the next year. Store managers will always be able to suspend an active subscription. Set this to 0 to turn off the customer suspension feature completely.
fi: Kuinka monta kertaa asiakas voi keskeyttää tilinsä jokaisella laskutusjaksolla? Esimerkiksi arvolla 3 ja vuoden laskutusjaksolla, asiakas voi keskeyttää 3 kertaa vuoden aikana. Kauppias pystyy aina keskeyttämään aktiivisen kestotilauksen. Aseta tämä arvo nollaan, jos et salli asiakaskeskeytyksiä.

en: Set as Site Icon
fi: Aseta sivuston kuvakkeeksi

en: Set as background
fi: Käytä taustakuvana

en: Set as header
fi: Käytä otsakekuvana

en: Set default payment method
fi: Aseta oletusmaksutapa

en: Set image
fi: Aseta kuva

en: Set password
fi: Aseta salasana

en: Set product image
fi: Aseta tuotekuva

en: Set regular prices
fi: Aseta normaalihinnat

en: Set sale prices
fi: Aseta alehinnat

en: Set scheduled sale dates
fi: Aseta alennusmyyntien päivämäärät

en: Set status
fi: Aseta tila

en: Set to regular price decreased by (fixed amount or %):
fi: Aseta normaalihinnaksi jota alennettu näin (kiinteä määrä tai %):

en: Set up %s
fi: Määritä %s

en: Set up PayPal for me using this email:
fi: Valmistele minulle PayPal käyttäen tätä sähköpostiosoitetta:

en: Set up Stripe for me using this email:
fi: Valmistele minulle Stripe käyttäen tätä sähköpostiosoitetta:

en: Set up WooPayments
fi: WooPaymentsin määrittäminen

en: Set up payments
fi: Maksutapojen käyttöönotto

en: Set up shipping
fi: Toimitustapojen käyttöönotto

en: Set up tax rates
fi: Aseta veroprosentit

en: Set up the "%s" payment method
fi: Tee asetukset "%s" maksutavalle

en: Set up your account for our store
fi: Luoda käyttäjätilisi kauppaamme

en: Set up your blog
fi: Perusta blogisi

en: Set variation image
fi: Aseta muunnelman kuva

en: Set your store location and where you'll ship to.
fi: Aseta kaupan sijainti ja mihin toimitat.

en: Setting does not exist or is unrecognized.
fi: Asetusta ei ole olemassa tai sitä ei tunnistettu.

en: Setting up your live preview. This may take a bit.
fi: Käynnistetään välitön esikatselu. Odota hetki.

en: Setting value.
fi: Asetuksen arvo.

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings Update
fi: Asetukset päivitetty

en: Settings for WooCommerce admin reporting.
fi: WooCommerce ylläpitäjä raportoinnin asetukset.

en: Settings group ID.
fi: Asetusten ryhmätunnus/ID.

en: Settings have been saved
fi: Asetukset tallennettu.

en: Settings save failed.
fi: Asetusten tallennus epäonnistui.

en: Settings saved
fi: Asetukset tallennettu.

en: Settings saved and theme activated.
fi: Asetukset on tallennettu ja teema on otettu käyttöön.

en: Settings saved.
fi: Asetukset tallennettu.

[ctx: Settings tab label]
en: Payments
fi: Maksut

en: Settings updated.
fi: Asetukset päivitettiin.

en: Settings.
fi: Asetukset

en: Setup Wizard
fi: Aloitusvelho

en: Setup shipping zones
fi: Aseta toimitusvyöhykkeet

en: Setup wizard
fi: Aloitusvelho

en: Several WooCommerce extensions can write logs which makes debugging problems easier. The directory must be writable for this to happen.
fi: Useat WooCommercen laajennuksista voivat kirjoittaa lokitietoja ja tämä tekee vian etsinnän helpommaksi. Hakemistoon on voitava kirjoittaa jotta tämä toimii.

en: Several boxes on this screen contain settings for how your content will be published, including:
fi: Monet osiot tässä näkymässä sisältävät asetuksia siihen, miten sisältö julkaistaan. Näihin kuuluvat:

en: Severely outdated SQL server
fi: Pahasti vanhentunut SQL-palvelin

en: Seychelles
fi: Seychellit

en: Seychellois rupee
fi: Seychellien rupia SCR

en: Shape the future of the web with WordPress
fi: Auta muotoilemaan webin tulevaisuus WordPressin avulla

en: Share
fi: Jaa

en: Share Button
fi: Jaa-painike

en: Share Preview Link
fi: Jaa esikatselulinkki

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
fi: Kerro muutamalla sanalla itsestäsi. (Näkyy mahdollisesti muille)

en: Share embed codes and download links
fi: Jaa upotetut koodit ja latauslinkit

en: Share feedback
fi: Anna palautetta

en: Share new items on social media the moment they're live in your store.
fi: Jaa tieto uusista tuotteista sosiaalisessa mediassa heti kun ne ovat kaupassa.

en: Share on Facebook
fi: Jaa Facebookissa

en: Share posts to your Facebook page
fi: Jaa artikkelit Facebook-sivullasi

en: Share reviews and feedback about your brand/business.
fi: Jaa arvosteluja ja palautetta brändistäsi tai yrityksestäsi.

en: Share this:
fi: Jaa:

en: Share your blog posts with family, friends, or followers
fi: Jaa blogiartikkelit perheen, kavereiden tai seuraajien kanssa

en: Share your ideas with the world
fi: Jaa ideasi maailman kanssa

en: Shared Post
fi: Jaetut artikkelit

en: Shared by %s
fi: Jakanut %s

en: Shares
fi: Jaot

en: Sharing
fi: Jaa

en: Sharing Buttons
fi: Jakopainikkeet

en: Sharing Service : %s
fi: Jakopalvelu: %s

en: Sharing Settings
fi: Jakamisen asetukset

en: Sharing URL
fi: Jaon URL-osoite

en: Sharing label
fi: Jakolause

en: Sharing options
fi: Jakamisen asetukset

[ctx: Sharing options: Checkbox label]
en: Show like button
fi: Näytä tykkää-painike

[ctx: Sharing options: Checkbox label]
en: Show reblog button
fi: Näytä uudelleenbloggaus-painike

[ctx: Sharing: Buttons edit label]
en: Add “More” button
fi: Lisää "enemmän"-painike

[ctx: Sharing: Buttons edit label]
en: Edit sharing buttons
fi: Muokkaa jakamisen painikkeita

[ctx: Sharing: Publicize connect pending button label]
en: Connect
fi: Yhdistä

[ctx: Sharing: Sharing button option heading]
en: Button style
fi: Painikkeen tyyli

[ctx: Sharing: Sharing button option label]
en: Icon & Text
fi: Kuva ja teksti

[ctx: Sharing: Sharing button option label]
en: Icon Only
fi: Vain kuvake

[ctx: Sharing: Sharing button option label]
en: Official Buttons
fi: Viralliset painikkeet

[ctx: Sharing: Sharing button option label]
en: Text Only
fi: Vain teksti

en: Shift + Alt + letter:
fi: Shift + Alt + kirjain:

en: Shift-click to edit this element.
fi: Muokkaa tätä elementtia klikkaamalla shift-painike pohjassa.

en: Shift-click to edit this widget.
fi: Klikkaa shift-nappi pohjassa tämän vimpaimen muokkaamiseksi.

en: Ship to
fi: Toimitusosoite

en: Ship to a different address?
fi: Toimitus eri osoitteeseen?

en: Ship to all countries
fi: Toimitetaan kaikkiin maihin

en: Ship to all countries you sell to
fi: Toimitetaan kaikkiin maihin joihin myydään

en: Ship to specific countries
fi: Toimita tiettyihin maihin

en: Ship to specific countries only
fi: Toimitetaan vain määriteltyihin maihin

en: ShipStation icon
fi: ShipStation kuvake

en: Shipment Tracking
fi: Toimituksen seuranta

en: Shipping | Shipping %d
fi[0]: Toimitus

en: Shipping Address
fi: Toimitusosoite

en: Shipping Address 1
fi: Toimitusosoite 1

en: Shipping Address 2
fi: Toimitusosoite 2

en: Shipping City
fi: Toimituskaupunki

en: Shipping Company
fi: Toimittava yritys

en: Shipping Country / Region
fi: Toimitus maa / alue

en: Shipping First Name
fi: Toimitus, etunimi

en: Shipping Label
fi: Toimituksen osoitelappu

en: Shipping Last Name
fi: Toimitus, sukunimi

en: Shipping Method
fi: Toimitustapa

en: Shipping Postal/Zip Code
fi: Postinumero/-koodi

en: Shipping State
fi: Toimitusalue

en: Shipping Tax:
fi: Toimitusvero:

en: Shipping Zone
fi: Toimitysvyöhyke

en: Shipping address
fi: Toimitusosoite

en: Shipping address.
fi: Toimitusosoite.

en: Shipping address: we’ll ask you to enter this so we can, for instance, estimate shipping before you place an order, and send you the order!
fi: Toimitusosoite: Kysymme tätä, jotta voimme -esimerkiksi-  arvioida toimituskulut ennen kuin teet tilauksen ja lopuksi lähettää tilauksen.

en: Shipping amount
fi: Toimitusmäärä

en: Shipping class
fi: Toimitusluokka

en: Shipping class ID.
fi: Toimitusluokan tunnus/ID.

en: Shipping class costs
fi: Toimitusluokka hinnat

en: Shipping class name
fi: Toimitusluokan nimi

en: Shipping class name.
fi: Toimitusluokan nimi.

en: Shipping class slug.
fi: Toimitusluokan polkutunnus.

en: Shipping classes
fi: Toimitusluokat

en: Shipping classes are used by certain shipping methods to group similar products.
fi: Toimitusluokka ryhmittää tuotteita, jotka tarvitsevat samankaltaisen kuljetuksen.

en: Shipping classes can be used to group products of similar type and can be used by some Shipping Methods (such as "Flat rate shipping") to provide different rates to different classes of product.
fi: Toimitusluokilla voidaan ryhmittää samankaltaiset tuotteet ja jotkut toimitustavat (kuten Kiinteä toimitusmaksu) voivat käyttää niitä eri maksujen asettamisessa eri toimitusluokille.

en: Shipping costs are calculated during checkout.
fi: Toimituskulut lasketaan kassalla.

en: Shipping costs updated.
fi: Toimituskulut päivitetty.

en: Shipping costs will be calculated once you have provided your address.
fi: Rahdin maksu lasketaan kun olette antaneet osoitteenne.

en: Shipping destination
fi: Toimitusosoite

en: Shipping destination address.
fi: Toimitusosoite

en: Shipping details
fi: Toimitustiedot

en: Shipping for subscription products is normally charged on the initial order and all renewal orders. Enable this to only charge shipping once on the initial order. Note: for this setting to be enabled the subscription must not have a free trial or a synced renewal date.
fi: Toimituskuluja kestotilaustuotteista normaalisti veloitetaan alkuperäisen tilauksen ja kaikkien tilausten uusintojen yhteydessä. Ota tämä käyttöön veloittaaksesi toimituksesta vain kerran alkuperäisen tilauksen yhteydessä. Huomautus: jotta toimitus voidaan veloittaa alkuperäisen kestotilauksen yhteydessä, kestotilauksessa ei saa olla ilmaista kokeilujaksoa.

en: Shipping instance ID.
fi: Toimitustapahtuman tunnus/ID.

en: Shipping is currently enabled, but you have not added any shipping methods to your shipping zones.
fi: Toimitukset on käytössä, mutta et ole lisännyt yhtään toimitustapaa toimitusvyöhykkeisiin.

en: Shipping is disabled.
fi: Toimitus ei ole käytössä.

en: Shipping lines data.
fi: Toimitusrivien tiedot.

en: Shipping location(s)
fi: Toimituskohteet

en: Shipping method
fi: Toimitustapa

en: Shipping method ID is required.
fi: Toimitustavan tunnus/ID tarvitaan.

en: Shipping method ID.
fi: Toimitustavan tunnus/ID.

en: Shipping method could not be added. Please retry.
fi: Toimitustapaa ei voitu lisätä. Yritä uudelleen, ole hyvä.

en: Shipping method could not be removed. Please retry.
fi: Toimitustapaa ei voitu poistaa. Yritä uudelleen.

en: Shipping method customer facing title.
fi: Toimitustavan otsikko jonka asiakas näkee.

en: Shipping method description.
fi: Toimitustavan kuvaus.

en: Shipping method enabled status.
fi: Toimitustavan tila, onko käytössä.

en: Shipping method instance ID.
fi: Toimitustapa tapahtuman tunnus/ID.

en: Shipping method name.
fi: Toimitustavan nimi.

en: Shipping method settings.
fi: Toimitustavan asetukset.

en: Shipping method sort order.
fi: Toimitustavan lajittelujärjestys.

en: Shipping method title.
fi: Toimitustavan otsikko.

en: Shipping method(s)
fi: Toimitustavat

en: Shipping methods
fi: Toimitustavat

en: Shipping methods do not support trashing.
fi: Toimitustapoja ei voi siirtää roskakoriin.

en: Shipping name
fi: Toimitustavan nimi

en: Shipping only
fi: Toimitus vain

en: Shipping options
fi: Toimituksen asetukset

en: Shipping options will be updated during checkout.
fi: Toimitusvalinnat päivitetään kassalla.

en: Shipping settings
fi: Toimituksen asetukset

en: Shipping tax
fi: Vero toimituksista.

en: Shipping tax amount
fi: Toimituskulujen vero

en: Shipping tax class
fi: Toimituskulujen veroluokka

en: Shipping tax class based on cart items
fi: Vero sama kuin ostoskorissa olevilla tuotteilla

en: Shipping tax total.
fi: Toimituskulujen verot yhteensä.

en: Shipping tax.
fi: Vero toimituksesta.

en: Shipping to %s
fi: Toimitus paikkaan %s

en: Shipping to %s.
fi: Toimitus %s.

en: Shipping total must be a positive amount.
fi: Toimituskulut yhteensä on oltava positiivinen luku.

en: Shipping via %s
fi: Toimitustapa %s

en: Shipping zone location code.
fi: Toimitusvyöhyke sijainnin koodi.

en: Shipping zone location type.
fi: Toimitusvyöhyke sijainnin laji.

en: Shipping zone name.
fi: Toimitusvyöhykkeen nimi.

en: Shipping zone order.
fi: Toimitusvyöhykkeiden järjestys.

en: Shipping zones
fi: Toimitusvyöhykkeet

en: Shipping zones do not support trashing.
fi: Toimitusvyöhykkeitä ei voi siirtää roskakoriin.

en: Shipping:
fi: Toimitus:

en: Shop
fi: Kauppa

en: Shop All
fi: Näytä kaikki

en: Shop Now
fi: Osta nyt

en: Shop Page
fi: Kauppa sivu

en: Shop and search results
fi: Kaupassa ja hakutuloksissa

en: Shop base
fi: Kaupan polkutunnus

en: Shop base address
fi: Kaupan osoite

en: Shop base with category
fi: Kaupan polkutunnus ja osasto

en: Shop by Category
fi: Osta osastojen mukaan

en: Shop country/region
fi: Kaupan sijainti

en: Shop for the best rates, in real-time
fi: Etsi parhaat hinnat reaaliajassa.

en: Shop for the best shipping rates, and access pre-negotiated discounted rates.
fi: Etsi parhaita toimitushintoja, pääset myös käsiksi etukäteen neuvoteltuihin alennettuihin hintoihin.

en: Shop new arrivals
fi: Uudet tuotteet

en: Shop now
fi: Osta nyt

en: Shop only
fi: Vain kaupassa

en: Shop order
fi: Järjestys kaupassa

en: Shop page
fi: Kauppasivu

en: Shop page display
fi: Kauppasivulla esitys

en: Shop pages
fi: Kaupan sivut

en: Short description
fi: Lyhyt kuvaus

en: Shortlink
fi: Pikalinkki

en: Should work with most platforms.
fi: Pitäisi toimia useimmilla alustoilla.

en: Should you need help understanding, using, or extending WooCommerce, <a href="%s">please read our documentation</a>. You will find all kinds of resources including snippets, tutorials and much more.
fi: Jos tarvitset apua WooCommercen ymmärtämiseen, käyttämiseen tai sen laajentamiseen  - <a href="%s">slue ohjeet</a>, ole hyvä. Saatavilla on monenlaista tukiaineistoa, mukaan lukien pikkutietoja sekä laajoja opastuksia ja paljon muuta.

en: Show
fi: Näytä

en: Show "verified owner" label on customer reviews
fi: Näytä 'Varmistettu kirjoittaja' -nimike kun arvion on kirjoittanut asiakas

en: Show Artist Name in Tracklist
fi: Näytä artistin nimi soittolistassa

en: Show Avatars
fi: Näytä Avatar-kuvat

en: Show Blog on Dashboard
fi: Näytä blogi Ohjausnäkymässä

en: Show Comments
fi: Näytä kommentit

en: Show Details
fi: Näytä tiedot

en: Show Faces
fi: Näytä kasvot

en: Show Images
fi: Näytä kuvat

en: Show Link Description
fi: Linkin kuvaus

en: Show Link Image
fi: Linkki kuvaan

en: Show Link Name
fi: Linkin nimi

en: Show Link Rating
fi: Näytä linkin arvio

en: Show Me
fi: Näytä minulle

en: Show Personal Links
fi: Näytä henkilökohtaiset linkit

en: Show Suggestions
fi: Näytä ehdotukset

en: Show Toolbar when viewing site
fi: Näytä työkalupalkki kun tarkastelet sivustoa

en: Show Tracklist
fi: Näytä soittolista

en: Show Video List
fi: Näytä lista videoista

en: Show advanced menu properties
fi: Näytä edistyneet valikko-ominaisuudet

en: Show advanced options
fi: Näytä edistyneet asetukset

en: Show all types
fi: Näytä kaikki lajit

en: Show as dropdown
fi: Näytä alasvetovalikkona

en: Show buttons on
fi: Näytä painikkeet:

en: Show categories
fi: Näytä kategoriat

en: Show categories &amp; products
fi: Näytä osastot &amp; tuotteet

en: Show comments
fi: Näytä kommentit

en: Show details
fi: Näytä tiedot

en: Show for comments
fi: Näytä kommenteissa

en: Show for pages
fi: Näytä sivuilla

en: Show for posts
fi: Näytä artikkeleissa

en: Show header text with your image.
fi: Näytä otsikkoteksti.

en: Show hidden products
fi: Näytä piilotetut tuotteet

en: Show hierarchy
fi: Näytä hierarkia

en: Show if is a compound tax rate.
fi: Näytä jos on yhdistetty veroprosentti (eli 'veroa veron päälle').

en: Show invisible characters
fi: Näytä piilotetut merkit

en: Show less
fi: Näytä vähemmän

en: Show less features
fi: Näytä vähemmän ominaisuuksia

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Front Page, Archive Pages, and Search Results
fi: Etusivu, arkistosivut ja hakutulokset

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Pages
fi: Sivut

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Posts
fi: Artikkelit

en: Show likes.
fi: Näytä tykkäykset.

en: Show more
fi: Näytä enemmän

en: Show more comments
fi: Näytä enemmän kommentteja

en: Show more details
fi: Näytä lisätietoja

en: Show next theme
fi: Näytä seuraava teema

en: Show on front
fi: Näytä etusivulla

en: Show on screen
fi: Näytä

en: Show password
fi: Näytä salasana

en: Show post counts
fi: Näytä artikkeleiden lukumäärä

en: Show post options
fi: Näytä artikkelin valinnat

en: Show previous theme
fi: Näytä edellinen teema

en: Show product counts
fi: Näytä tuotteiden lukumäärät

en: Show products
fi: Näytä tuotteet

en: Show related content after posts
fi: Näytä aiheeseen liittyvä sisältö julkaisun jälkeen

en: Show results to voters
fi: Näytä tulokset kyselyyn vastanneille

en: Show sharing buttons.
fi: Näytä jakopainikkeet.

en: Show subcategories
fi: Näytä osastojen alemmat tasot

en: Show subcategories &amp; products
fi: Näytä alaosastot &amp; tuotteet

en: Show tag counts
fi: Näytä avainsanojen lukumäärä

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
fi: Näytä hyväksyttyjen kommenttien määrä jokaisen kommentoijan kohdalla Kommentit-sivulla.

en: Show the number of approved comments beside each comment author.
fi: Näytä hyväksyttyjen kommenttien määrä jokaisen kommentoijan kohdalla.

en: Show top posts over
fi: Näytä luetuimmat artikkelit päällimmäisinä

en: Show top search terms over
fi: Näytä käytetyimmät hakusanat päälimmäisinä

en: Show:
fi: Näytä:

en: Showcase
fi: Näyteikkuna

en: Showcase your latest work.
fi: Esittele viimeisimpiä töitäsi.

en: Showcase your products with Pinterest
fi: Esittele tuotteitasi Pinterestissä

en: Showing all %d result | Showing all %d results
fi[0]: Näytetään kaikki %d tulosta
fi[1]: Näytetään kaikki %d tulosta

en: Showing details for theme: %s
fi: Näytetään tiedot teemasta: %s

en: Showing orders for %1$sSubscription %2$s%3$s
fi: Näytetään tilaukset %1$skestotilaukselle %2$s%3$s

en: Showing reports for:
fi: Raportti aiheelle:

en: Showing the single result
fi: Näytetään ainoa tulos

[ctx: Shown between widget visibility conditions.]
en: or
fi: tai

en: Shown publicly when you comment on blogs.
fi: Näkyy julkisesti, kun kommentoit blogeja.

en: Shows if backorders are allowed.
fi: Näyttää sallitaanko jälkitoimitukset.

en: Shows if the product can be bought.
fi: Näyttää voidaanko tuote ostaa.

en: Shows if the product is on backordered.
fi: Näyttää onko tuote jälkitoimituksessa.

en: Shows if the product is on sale.
fi: Näyttää onko tuote alennuksessa.

en: Shows if the product need to be shipped.
fi: Näyttää tarvitseeko tuote toimittaa.

en: Shows if the product needs to be configured before it can be bought.
fi: Osoittaa, pitääkö tuotteelle tehdä valintoja ennen kuin sen voi ostaa.

en: Shows if the reviewer bought the product or not.
fi: Näyttää ostiko arvioija tuotteen vai ei.

en: Shows if the variation can be bought.
fi: Näyttää jos muunnelman voi ostaa.

en: Shows if the variation is on backordered.
fi: Näyttää jos muunnelma on jälkitoimituksessa.

en: Shows if the variation is on sale.
fi: Näyttää jos muunnelma on alennuksessa.

en: Shows where the order was created.
fi: Näyttää missä tilaus tehtiin.

en: Shows whether WordPress is able to write to the directories it needs access to.
fi: Näyttää, voiko WordPress kirjoittaa niihin hakemistoihin, joihin sen tarvitsee pystyä kirjoittamaan.

en: Shows whether or not the product shipping is taxable.
fi: Näyttää onko tuotteen toimitus verotettava.

en: Shows/define if the note is only for reference or for the customer (the user will be notified).
fi: Näyttää/määritä jos kommentti on vain tiedoksi tai asiakasta varten (ilmoitetaan asiakkaalle).

en: Shuffle
fi: Maintain aspect

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Sidebar %d
fi: Sivupalkki %d

en: Sierra Leonean leone
fi: Sierra Leonen leone SLL

en: Sign In
fi: Kirjaudu sisään

en: Sign Out
fi: Kirjaudu ulos

en: Sign Up
fi: Rekisteröidy

en: Sign Up Fee % Discount
fi: Alennus (%) liittymismaksusta

en: Sign Up Fee Discount
fi: Alennus liittymismaksusta

en: Sign me up
fi: kirjaudu

en: Sign up
fi: Kirjaudu

en: Sign up for Crowdsignal
fi: Rekisteröidy Crowdsignaliin

en: Sign up for WordPress.com
fi: Rekisteröidy WordPress.comiin

en: Sign up for a free account on WordPress.com where you can create a free website or easily build a blog.
fi: Tee ilmainen WordPress.com tili, jonka jälkeen voit luoda ilmaisen www-sivuston tai perustaa blogin.

en: Sign up for a free blog
fi: Rekisteröi itsellesi ilmainen blogi

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
fi: Rekisteröidy osoitteessa %s saadaksesi API-avaimen.

en: Sign up now
fi: Rekisteröidy nyt

en: Sign up to WordPress.com
fi: Rekisteröidy WordPress.comiin.

en: Sign&nbsp;In
fi: Kirjaudu&nbsp;sisään

en: Sign-up Fee (%s)
fi: Liittymismaksu (%s)

en: Sign-up fee (%s)
fi: Liittymismaksu (%s)

en: Sign-up grace period
fi: Rekisteröitymisen väliaika

en: Signed request date outside acceptable time window
fi: Allekirjoitetun pyynnön päivämäärä hyväksyttävän aikaikkunan ulkopuolella

en: Signup Totals
fi: Rekisteröinnit Yhteensä

en: Signups
fi: Rekisteröinnit

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
fi: Hylkää pahimmat roskaviestit automaattisesti, jotta en näe niitä.

en: Silver
fi: Hopea

en: Similar post
fi: Samankaltaiset artikkelit

en: Simple Payments
fi: Yksinkertaiset maksut

en: Simple product
fi: Perustuote

en: Simple subscription
fi: Yksinkertainen kestotilaus

en: Since
fi: Lähtien

en: Since your browser does not support JavaScript, or it is disabled, please ensure you click the %1$sUpdate Totals%2$s button before placing your order. You may be charged more than the amount stated above if you fail to do so.
fi: Selaimesi ei tue JavaScriptiä tai sen käyttö on estetty. Paina %1$sLaske uudelleen%2$s painiketta ennen tilauksen jatkamista. Muuten veloitettu rahamäärä voi olla virheellinen, jopa liian suuri.

en: Singapore dollar
fi: Singaporen dollari SGD

en: Site
fi: Sivusto

en: Site %d
fi: Sivusto %d

en: Site Address
fi: Sivuston osoite

en: Site Address (URL)
fi: Sivuston osoite (URL)

en: Site Admin
fi: Sivuston hallinta

en: Site Database (SQL)
fi: Sivustotietokanta (SQL)

en: Site Editor
fi: Sivustoeditori

en: Site Health
fi: Sivuston eheys

[ctx: Site Health]
en: Info
fi: Tietoa

[ctx: Site Health]
en: Status
fi: Tila

en: Site Health %s
fi: Sivuston eheys %s

en: Site Health - %s
fi: Sivuston eheystiedot - %s

en: Site Health Info
fi: Sivuston eheystiedot

en: Site Health Status
fi: Sivuston eheyden tila

en: Site ID
fi: Sivuston ID

en: Site ID must not be empty.
fi: Sivuston tunniste ei voi olla tyhjä.

en: Site Icon
fi: Sivun kuvake

en: Site Identity
fi: Sivuston identiteetti

en: Site Language
fi: Sivuston kieli

en: Site Name
fi: Sivuston nimi

en: Site Name: %s
fi: Sivuston nimi: %s

en: Site Pages
fi: Sivuston sivut

en: Site Preview
fi: Sivuston esikatselu

en: Site Redirect
fi: Sivusto-ohjaus

en: Site Redirect upgrade deleted.
fi: Sivusto-ohjaus -päivitys poistettu.

en: Site Search
fi: Haku sivulta

en: Site Settings
fi: Sivuston asetukset

en: Site Stats
fi: Sivuston tilastot

en: Site Suspended
fi: Sivusto on hyllytetty.

en: Site Tagline
fi: Sivuston kuvaus

en: Site Title
fi: Sivuston otsikko

en: Site Tools
fi: Sivuston asetukset

en: Site URL
fi: Sivuston URL

en: Site URL.
fi: Sivuston URL.

en: Site URLs could not be switched to HTTPS.
fi: Sivuston osoitteita ei voitu vaihtaa käyttämään HTTPS:ää.

en: Site URLs switched to HTTPS.
fi: Sivuston osoitteet on vaihdettu käyttämään HTTPS:ää.

en: Site Upload Space Quota
fi: Sivuston latauskiintiö

en: Site achievements
fi: Sivuston saavutukset

en: Site address
fi: Sivuston osoite

en: Site address (URL)
fi: Sivuston osoite (URL):

[ctx: Site address, domain]
en: Add custom address
fi: Lisää kustomoitu osoite

en: Site count
fi: Sivustojen lukumäärä

en: Site deleted
fi: Sivusto poistettu.

en: Site does not exist.
fi: Etsimääsi sivustoa ei ole olemassa.

en: Site domain must not be empty.
fi: Sivuston verkkotunnus ei voi olla tyhjä.

en: Site health checks will automatically run periodically to gather information about your site. You can also <a href="%s">visit the Site Health screen</a> to gather information about your site now.
fi: Sivuston eheystarkistus ajetaan ajoittain automaattisesti sivustosi tilan määrittämiseksi. Voit myös siirtyä <a href="%s">Sivuston eheys -näytölle</a> tarkistaaksesi sivustosi tilan tässä ja nyt.

en: Site icon
fi: Sivun kuvake

en: Site icon.
fi: Sivuston kuvake.

en: Site logo.
fi: Sivuston logo.

en: Site name
fi: Sivuston nimi:

en: Site name must be at least %s character. | Site name must be at least %s characters.
fi[0]: Sivuston nimessä on oltava ainakin %s merkki.
fi[1]: Sivuston nimessä on oltava ainakin %s merkkiä.

en: Site name must be at least 4 characters.
fi: Sivuston nimessä on oltava ainakin 4 merkkiä.

en: Site names can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
fi: Sivuston nimessä vain pienet kirjaimet (a-z) ja numerot ovat sallittuja.

en: Site network ID must be provided.
fi: Verkon tunniste vaaditaan.

en: Site path must not be empty.
fi: Sivuston osoite ei voi olla tyhjä.

en: Site profile
fi: Sivun profiili

en: Site redirect
fi: Sivusto-ohjaus

en: Site redirect purchased.
fi: Sivusto-ohjaus ostettu.

en: Site tagline.
fi: Sivun kuvaus.

en: Site timezone
fi: Sivuston aikavyöhyke

en: Site title.
fi: Sivuston otsikko.

en: Site tools
fi: Sivuston asetukset

en: Site verification services
fi: Sivuston vahvistuspalvelut

en: Site visibility
fi: Sivuston näkyvyys

en: Site with the ID does not exist.
fi: Tällä ID:llä ei löydy sivustoa.

en: Site: %s
fi: Sivusto: %s

en: Sites
fi: Sivustot

en: Sites <span class="count">(%d)</span>
fi: Sivustot <span class="count">(%d)</span>

en: Size
fi: Koko

en: Size in megabytes
fi: Koko megatavuina

en: Size:
fi: Koko:

en: Skip
fi: Ohita

en: Skip Confirmation Email
fi: Ohita vahvistusviesti

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
fi: Älä rajaa, julkaise kuva sellaisenaan

en: Skip Setup
fi: Ohita asetukset

en: Skip cropping
fi: Ohita rajaus

en: Skip for now
fi: Ohita

en: Skip importing existing order data.
fi: Ohita olemassa olevien tilausten tietojen tuonti.

en: Skip navigation
fi: Ohita navigointi

en: Skip setup
fi: Ohita asetusten teko

en: Skip this step
fi: Ohita tämä askel

en: Skip to content
fi: Siirry sisältöön

en: Skip to main content
fi: Siirry pääsisältöön

en: Skip to toolbar
fi: Siirry työkalupalkkiin

en: Skipping attachment <em>%s</em>
fi: Ohitetaan liite <em>%s</em>

en: Skull Dark
fi: Tumma pääkallo

en: Skull Dark Medium
fi: Tumma pääkallo (keskileveä)

en: Skull Dark Narrow
fi: Tumma pääkallo (kapea)

en: Skull Dark Wide
fi: Tumma pääkallo (leveä)

en: Skull Light
fi: Vaalea pääkallo

en: Skull Light Medium
fi: Vaalea pääkallo (keskileveä)

en: Skull Light Narrow
fi: Vaalea pääkallo (kapea)

en: Skull Light Wide
fi: Vaalea pääkallo (leveä)

en: Slideshow
fi: Kuvaesitys

en: Slovak
fi: slovakki

en: Slovenian
fi: slovenia

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
fi: Hidasta vähän, ei sinun noin usein tarvitse tarkistaa sähköpostiasi!

en: Slug
fi: Polkutunnus

en: Slug "%s" is already in use. Change it, please.
fi: Polkutunnus "%s" on käytössä. Vaihda, ole hyvä.

en: Slug "%s" is not allowed because it is a reserved term. Change it, please.
fi: Polkutunnus "%s" on varattu järjestelmälle. Vaihda, ole hyvä.

en: Slug "%s" is too long (28 characters max). Shorten it, please.
fi: Polkutunnus "%s" ylittää max. pituuden (28 merkkiä). Lyhennä, ole hyvä.

en: Slug (unique identifier) can be left blank and auto-generated, or you can enter one
fi: Polkutunnus (yksilöllinen tunniste) voidaan jättää tyhjäksi. Polkutunnus generoidaan automaattisesti jos et itse aseta sitä.

en: Slug automatically generated from the post title.
fi: Polkutunnus luotiin automaattisesti artikkelin otsikosta.

en: Slug automatically generated from the product name.
fi: Polkutunnus luotiin automaattisesti tuotteen nimestä.

en: Slug of the resource.
fi: Resurssin polkutunnus.

en: Small
fi: Pieni

en: Small (64 pixels)
fi: Pieni (64 pikseliä)

en: SoapClient
fi: Soap-asiakas

en: Social
fi: Sosiaalinen

en: Social Icons
fi: Sosiaalisten palveluiden kuvakkeet

en: Social Links Menu
fi: Somevalikko

en: Social Login
fi: Yhteisökirjautuminen

en: Social Media
fi: Sosiaalinen media

en: Social Menu
fi: Some-valikko

en: Social Notifications
fi: Sosiaaliset ilmoitukset

en: Software
fi: Ohjelmisto

en: Software Name
fi: Ohjelmiston nimi

en: Sold %1$d item in the last %2$d days | Sold %1$d items in the last %2$d days
fi[0]: Myyty %1$d tuote %2$d viime päivän aikana
fi[1]: Myyty %1$d tuotetta %2$d viime päivän aikana

en: Sold %1$s worth in the last %2$d days
fi: Myyty %1$s arvosta %2$d viime päivän aikana

en: Sold individually
fi: Myydään yksittäin

en: Sold individually?
fi: Myydäänkö yksittäin?

en: Solomon Islands
fi: Salomonsaaret

en: Solomon Islands dollar
fi: Salomonsaarten dollari dollari SBD

en: Somali shilling
fi: Somalian šillinki SOS

en: Some HTML tags are not permitted, including:
fi: Jotkin HTML-tagit eivät ole sallittuja, kuten:

en: Some attachments were rejected:
fi: Joitakin liitteitä hylättiin:

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
fi: Akismet ei ole vielä tarkastanut kaikkia kommentteja roskaviestien varalta. Nämä viestit on väliaikaisesti laitettu Vireillä-tilaan, ja ne tarkastetaan automaattisesti uudelleen myöhemmin.

en: Some data that describes the error your site encountered has been put together.
fi: Lisätietoa sivustosi virhetilanteesta on koottu.

en: Some files are not writable by WordPress:
fi: WordPress ei voi kirjoittaa kaikkiin tiedostoihin:

en: Some legalese
fi: Muutama lakiasia

en: Some of the %1$s %2$s values are invalid
fi: Jotkin %1$s %2$s -arvoista ovat virheellisiä

en: Some of the theme.json settings.spacing.spacingScale values are invalid
fi: Jotkin theme.json-tiedoston settings.spacing.spacingScale-arvoista eivät ole kelvollisia

en: Some required plugins are missing or inactive.
fi: Joitain vaadittuja lisäosia ei löydy tai ne eivät ole käytössä.

en: Some screen elements can be shown or hidden by using the checkboxes.
fi: Joitain näkymän elementeistä voidaan näyttää tai piilottaa käyttämällä valintaruutuja.

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you would like and click the &#8220;Save Changes&#8221; button.
fi: Jotkin teemat tuovat mukanaan ylimääräisiä otsakekuvia. Jos näet useamman kuvan, voit valita yhden mistä pidät ja painaa &#8220;Tallenna muutokset&#8221; -nappia.

en: Some webservices like shipping use SOAP to get information from remote servers, for example, live shipping quotes from FedEx require SOAP to be installed.
fi: Jotkut verkkopalvelut, kuten toimitus käyttää SOAP menetelmää kun se hakee tietoja toisilta palvelimilta. Esimerkiksi tosiaikaiset hintatarjoukset FedEx kuljetusliikkeeltä edellyttävät että SOAP on asennettu.

en: Someone
fi: Joku

en: Someone follows my blog
fi: Joku seuraa blogiani

en: Someone has requested a new password for the following account on %s:
fi: Joku on pyytänyt uuden salasanan sivustolla %s rekisteröidylle käyttäjälle:

en: Someone has requested a password reset for the following account:
fi: Joku pyysi, että seuraavan tilin salasana vaihdettaisiin:

en: Someone likes one of my posts
fi: Joku tykkää artikkelistani

en: Someone reblogs one of my posts
fi: Joku uudelleenbloggaa artikkelini

en: Someone subscribes to my blog
fi: Joku tilaa blogini.

en: Something went wrong.
fi: Jotain meni vikaan.

en: Something went wrong.  The redirect URL is empty.
fi: Jokin meni vikaan. Ohjauksen URL-osoite on tyhjä.

en: Something went wrong. If the problem persists, send this info to support:
fi: Jokin meni pieleen. Jos ongelma toistuu, liitä nämä tiedot tukipyyntöön:

en: Something went wrong. Please contact us to get assistance.
fi: Jokin meni pieleen. Ole hyvä ja ota meihin yhteyttä.

en: Something went wrong. Please try again.
fi: Jotain meni pieleen. Yritä uudelleen.

en: Sonsa is a modern and clean photo centric blog theme. It's perfect for sharing your stories with images, video and audio.
fi: Sonsa on moderni ja kevyt teema, jossa kuvat ovat pääasemassa. Se on täydellinen teema, jos haluat kertoa tarinoita kuvin, videoin ja äänin.

en: Sorry there was a problem removing this coupon.
fi: Pahoittelemme, kupongin poisto epäonnistui.

en: Sorry to see you go.
fi: Ikävä että lähdet pois.

en: Sorry! There was an error creating your rating widget. Please contact <a href="%1$s" %2$s>Crowdsignal support</a> to fix this.
fi: Valitettavasti luodessa arvosteluvimpainta ilmeni virhe. Ota yhteyttä <a href="%1$s" %2$s>Crowdsignaln tukeen</a> (englanniksi) korjataksesi tämän.

en: Sorry! We couldn't contact Jetpack just now 😭. Please make sure that your site is visible over the internet, and that it accepts incoming and outgoing requests via curl. You can also try to connect to Jetpack again, and if you run into any more issues, please contact support.
fi: Pahoittelemme! Emme voineet yhdistää nyt Jetpackiin 😭. Varmista, että sivusto näkyy internetissä ja että se hyväksyy curl lähetys- ja vastaanottopyyntöjä. Voit myös yrittää yhdistää uudelleen Jetpackiin ja jos tilanne ei selviä, ota yhteyttä tukeen.

en: Sorry! We tried, but we couldn't connect Jetpack just now 😭. Please go to the Plugins tab to connect Jetpack, so that you can finish setting up your store.
fi: Pahoittelemme! Emme kyenneet yhdistämään Jetpackiin nyt 😭. Siirry Lisäosat välilehdelle ja yhdistä Jetpack siellä jotta saat kaupan asetukset valmiiksi.

en: Sorry! We tried, but we couldn't install Jetpack for you 😭. Please go to the Plugins tab to install it, and finish setting up your store.
fi: Pahoittelemme! Yritimme, mutta emme kyenneet asentamaan Jetpackia sinulle 😭. Siirry Lisäosat välilehdelle ja asenna siellä jotta saat kaupan asetukset valmiiksi.

en: Sorry, "%s" can only be applied to subscription parent orders which contain a product with signup fees.
fi: Anteeksi, "%s" voidaan käyttää vain kestotilauksiin, jotka sisältävät rekisteröintimaksun sisältävän tuotteen.

en: Sorry, "%s" is no longer in stock so this order cannot be paid for. We apologize for any inconvenience caused.
fi: Pahoittelemme, "%s" ei ole enää varastossa joten tätä tilausta ei voi maksaa. Pahoittelemme mahdollisesti aiheutunutta haittaa.

en: Sorry, "%s" is not in stock. Please edit your cart and try again. We apologize for any inconvenience caused.
fi: Pahoittelemme, "%s" ei ole varastossa. Muokkaa tilausta ja yritä uudelleen, ole hyvä. Pahoittelemme aiheutunutta haittaa.

en: Sorry, but %s is already registered as a %s.
fi: Valitettavasti käyttäjä %s on luonut tämän %s.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
fi: Pahoittelut mutta mitään ei löytynyt hakuehdoillasi. Kokeile uudelleen joillakin toisilla hakusanoilla.

en: Sorry, but the activation key you provided is not valid.
fi: Valitettavasti antamasi aktivointiavain on virheellinen.

en: Sorry, but we were not able to find that coupon.
fi: Valitettavasti emme löytäneet kyseistä kuponkia.

en: Sorry, but you are looking for something that isn't here.
fi: Etsimääsi ei valitettavasti löydy.

en: Sorry, comments are closed for this item.
fi: Tätä ei voi kommentoida.

en: Sorry, comments are not allowed for this item.
fi: Pahoittelemme, kohteen kommentointi ei ole sallittu.

en: Sorry, could not find anything. Try searching again using a different term.
fi: Pahoittelemme, emme löytäneet etsimääsi. Yritä uudelleen käyttäen eri termiä.

en: Sorry, coupon "%s" has already been applied and cannot be used in conjunction with other coupons.
fi: Pahoittelemme, "%s" kuponki on jo asetettu ja sitä ei voi käyttää muun kupongin kanssa.

en: Sorry, creating the product with template failed.
fi: Tuotteen luominen pohjasta epäonnistui.

en: Sorry, deleting the term failed.
fi: Termin poistaminen ei onnistunut.

en: Sorry, editing the term failed.
fi: Käsitteen muokkaaminen ei onnistunut.

en: Sorry, fetching downloads data failed.
fi: Pahoittelemme, virhe lataustietojen tuonnissa.

en: Sorry, fetching performance indicators failed.
fi: Pahoittelemme, virhe tehokkuus ilmaisinten noutamisessa.

en: Sorry, fetching revenue data failed.
fi: Pahoittelemme, virhe noudettaessa liikevaihto tietoja.

en: Sorry, fetching tax data failed.
fi: Pahoittelemme, virhe noudettaessa verotietoja.

en: Sorry, it seems no payment gateways support changing the recurring payment method. Please contact us if you require assistance or to make alternate arrangements.
fi: Pahoittelut, mutta näyttäisi siltä, että maksuväylä ei tue toistuvan maksun maksutavan muuttamista. Ota yhteyttä meihin, jos kaipaat apua.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your location. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
fi: Pahoittelemme, (ennalta asetetut) maksutavat eivät ole käytettävissä tässä sijainnissa. Ole hyvä ja ota yhteyttä, jos tarvitset ohjeita tai haluat keskustella mitä voisi olla tehtävissä.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your state. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
fi: Pahoittelemme, (ennalta asetetut) maksutavat eivät ole käytettävissä tällä alueella. Ole hyvä ja ota yhteyttä, jos tarvitset ohjeita tai haluat keskustella mitä voisi olla tehtävissä.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
fi: Pahoittelemme, maksutapoja ei ole käytettävissä. Ole hyvä ja ota yhteyttä, jos tarvitset ohjeita tai haluat keskustella mitä voisi olla tehtävissä.

en: Sorry, it seems the coupon "%s" is invalid - it has now been removed from your order.
fi: Pahoittelemme, kuponki '%s' ei kelpaa – se on nyt irrotettu tilauksesta.

en: Sorry, it seems the coupon "%s" is not yours - it has now been removed from your order.
fi: Pahoittelemme, kuponki '%s' ei liity tiliisi – se on nyt irrotettu tilauksesta.

en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support subscriptions. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
fi: Pahoittelut! Näyttää siltä, ettei saatavilla ole maksutapoja, jotka tukisivat jatkuvia tilauksia. Ota yhteyttä, jos tarvitset apua tai haluat ehdottaa toista maksutapaa.

en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support subscriptions. Please see %1$sEnabling Payment Gateways for Subscriptions%2$s if you require assistance.
fi: Valitettavasti näyttää siltä, että saatavilla ei ole maksutapoja, jotka tukevat kestotilauksia. Katso ohjesivu %1$sEnabling Payment Gateways for Subscriptions%2$s, jos tarvitset apua.

en: Sorry, it seems there are no available payment methods which support the recurring coupon you are using. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
fi: Valitettavasti näyttää siltä, että käytettävissä ei ole maksutapoja, jotka tukevat toistuvaa kuponkia, jota käytät. Ota meihin yhteyttä, jos tarvitset apua tai haluat tehdä vaihtoehtoisia järjestelyjä.

en: Sorry, marking a user as spam is only supported on Multisite.
fi: Käyttäjän voi asettaa haitalliseksi vain monisivustoasennuksissa.

en: Sorry, no posts matched your criteria.
fi: Pahoittelut, yhtään ehtoja vastaavia artikkeleita ei löytynyt.

en: Sorry, no products matched your selection. Please choose a different combination.
fi: Pahoittelemme, valitun kaltaisia tuotteita ei löytynyt. Ole hyvä, valitse eri tavalla.

en: Sorry, no such page.
fi: Sivua ei ole.

en: Sorry, no such post.
fi: Artikkelia ei ole.

en: Sorry, nothing to report.
fi: Ei raportoitavaa.

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
fi: Valitettavasti yhtä näistä luokitteluista ei voi käyttää tässä sisältötyypistä.

en: Sorry, only recurring coupons can be applied to subscriptions.
fi: Pahoittelut, vain toistuvia kuponkeja voidaan käyttää kestotilauksiin.

en: Sorry, recurring coupons can only be applied to subscriptions or subscription orders.
fi: Anteeksi, toistuvat alekupongit voidaan käyttää vain kestotilauksiin.

en: Sorry, replies to unapproved comments are not allowed.
fi: Kommenttiin, jota ei ole hyväksytty, ei voi vastata.

en: Sorry, revisions are disabled.
fi: Versiointi on poissa käytöstä.

en: Sorry, site names may not contain the character &#8220;_&#8221;!
fi: Pahoittelemme, mutta sivustojen nimet eivät voi sisältää merkkiä &#8220;_&#8221;!

en: Sorry, site names must have letters too!
fi: Sivuston nimessä on oltava kirjaimia!

en: Sorry, something went wrong. The requested comparison could not be loaded.
fi: Jokin meni pieleen. Pyytämääsi vertailua ei voitu tehdä.

en: Sorry, that email address is already used!
fi: Valitettavasti tämä sähköpostiosoite on jo käytössä!

en: Sorry, that email address is not allowed!
fi: Valitettavasti tämä sähköpostiosoite ei ole sallittu!

en: Sorry, that key does not appear to be valid.
fi: Valitettavasti avain ei näytä kelpaavan.

en: Sorry, that key has expired. Please try again.
fi: Avain on vanhentunut. Yritä uudelleen.

en: Sorry, that site already exists!
fi: Pahoittelut, tuo sivusto on jo olemassa!

en: Sorry, that site is reserved!
fi: Tuo sivusto on valitettavasti varattu!

en: Sorry, that username already exists!
fi: Valitettavasti tämä käyttäjätunnus on jo käytössä!

en: Sorry, that username is not allowed.
fi: Pahoittelut mutta tämä käyttäjänimi ei ole sallittu.

en: Sorry, the "%1$s" coupon is only valid for renewals.
fi: Pahoittelut, “%1$s” alekoodi on voimassa vain tilausten uusinnoille.

en: Sorry, the category could not be created.
fi: Kategoriaa ei voitu luoda.

en: Sorry, the comment could not be updated.
fi: Pahoittelut, kommenttia ei voitu muokata.

en: Sorry, the link you clicked is stale. Please select another option.
fi: Klikkaamasi linkki oli vanhentunut. Kokeile toista vaihtoehtoa.

en: Sorry, the order could not be found. Please contact us if you are having difficulty finding your order details.
fi: Pahoittelemme, mutta tilausta ei löytynyt. Ota yhteyttä, jos sinulla on vaikeuksia löytää tilauksen tiedot.

en: Sorry, the post could not be created.
fi: Pahoittelemme, mutta artikkelia ei voitu luoda.

en: Sorry, the post could not be deleted.
fi: Artikkelia ei voitu poistaa.

en: Sorry, the post could not be updated.
fi: Artikkelia ei voitu päivittää.

en: Sorry, the sample products data file was not found.
fi: Pahoittelemme, näytetuotteiden tiedostoa ei löytynyt.

en: Sorry, the term could not be created.
fi: Termiä ei voitu luoda.

en: Sorry, the user could not be updated.
fi: Käyttäjää ei voida päivittää.

en: Sorry, the video at the supplied URL cannot be loaded. Please check that the URL is for a supported video file (%s) or stream (e.g. YouTube and Vimeo).
fi: Emme voineet ladata videota syötetystä verkko-osoitteesta. Tarkista, että verkko-osoitteessa on tuettu videotiedosto (%s) tai -lähde (esim. YouTube tai Vimeo).

en: Sorry, there has been an error
fi: Valitettavasti on tapahtunut virhe

en: Sorry, there has been an error.
fi: Valitettavasti on tapahtunut virhe.

en: Sorry, there is no export with that ID.
fi: Pahoittelemme, ei ole vientiä jolla on tunnus/ID.

en: Sorry, there is no note with that ID.
fi: Valitettavasti tällä tunnisteella ei ole kommenttia.

en: Sorry, there is no resource with that ID.
fi: Pahoittelemme, ei ole resurssia jolla on tuo tunnus/ID.

en: Sorry, this coupon is not applicable to selected products.
fi: Pahoittelemme, tätä kuponkia ei voi käyttää valittuihin tuotteisiin.

en: Sorry, this coupon is not applicable to the categories: %s.
fi: Pahoittelemme, kuponkia ei voi käyttää osaston %s tuotteille.

en: Sorry, this coupon is not applicable to the products: %s.
fi: Pahoittelemme, kuponkia ei voi käyttää tuotteille: %s.

en: Sorry, this coupon is not applicable to your cart contents.
fi: Pahoittelemme, kuponkia ei voi käyttää ostoskorissa oleville tuotteille.

en: Sorry, this coupon is not valid for sale items.
fi: Pahoittelemme, kuponkia ei voi käyttää tarjoustuotteille.

en: Sorry, this coupon is only valid for an initial payment and the cart does not require an initial payment.
fi: Pahoittelut, tämä alekoodi on voimassa vain uusissa jatkuvissa tilauksissa.

en: Sorry, this coupon is only valid for new subscriptions.
fi: Pahoittelut, tämä alekoodi on voimassa vain uusille kestotilauksille.

en: Sorry, this coupon is only valid for subscription products with a sign-up fee.
fi: Pahoittelut, tämä alekoodi on voimassa vain jatkuvan tilauksen tuotteille, joissa on liittymismaksu.

en: Sorry, this coupon is only valid for subscription products.
fi: Pahoittelut, tämä alekoodi on voimassa vain kestotilausten tuotteille.

en: Sorry, this download has expired
fi: Pahoittelemme, pääsy lataukseen on umpeutunut.

en: Sorry, this method is not supported.
fi: Valitettavasti tämä menetelmä ei ole tuettu.

en: Sorry, this order is invalid and cannot be paid for.
fi: Pahoittelemme, tilaus ei ole kelvollinen ja sitä ei voi maksaa.

en: Sorry, this order requires a shipping option.
fi: Pahoittelemme, tilaus vaatii toimitustavan.

en: Sorry, this product cannot be purchased.
fi: Pahoittelemme, tätä tuotetta ei voi ostaa.

en: Sorry, this product is unavailable. Please choose a different combination.
fi: Pahoittelemme, tämä tuote ei ole saatavilla. Ole hyvä, valitse eri tavalla.

en: Sorry, this subscription change payment method request is invalid and cannot be processed.
fi: Valitettavasti, tämä tilauksen maksutavan muutospyyntö on virheellinen eikä sitä voida käsitellä.

en: Sorry, trackbacks are closed for this item.
fi: Valitettavasti paluuviittaukset tälle kohteelle on suljettu.

en: Sorry, uploads are disabled while we are working on the files servers. Have a cup of tea and then try again.
fi: Anteeksi, mutta lataukset ovat keskeytettynä, teemme parhaillaan korjauksia tiedostoservereille. Ota kupillisen teetä ja kokeile tämän jälkeen uudestaan.

en: Sorry, usernames may not contain the character &#8220;_&#8221;!
fi: Pahoittelut, käyttäjätunnukset eivät voi sisältää merkkiä &#8221;_&#8221;!

en: Sorry, usernames must have letters too!
fi: Käyttäjätunnuksessa pitää olla myös kirjaimia!

en: Sorry, we couldn't connect your store to Jetpack
fi: Pahoittelemme! Emme kyenneet yhdistämään kauppaa Jetpackiin

en: Sorry, we do not allow orders from the provided country (%s)
fi: Emme valitettavasti ota tilauksia vastaan tilausmaasta (%s)

en: Sorry, we do not have enough "%1$s" in stock to fulfill your order (%2$s available). We apologize for any inconvenience caused.
fi: Pahoittelemme, meillä ei ole tarpeeksi tuotetta "%1$s" varastossa jotta voisimme täyttää tilauksen (%2$s on saatavilla). Pahoittelemme aiheutunutta haittaa.

en: Sorry, you are not allowed to access details about this site.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia nähdä tietoja tästä sivustosta.

en: Sorry, you are not allowed to access details of this post.
fi: Pahoittelut, sinulla ei ole artikkelin lisätietojen selaamiseen tarvittavaa oikeutta.

en: Sorry, you are not allowed to access font collections.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta käyttää fonttikokoelmia.

en: Sorry, you are not allowed to access font faces.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeuksia fontteihin.

en: Sorry, you are not allowed to access font families.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta käyttää fonttiperheitä.

en: Sorry, you are not allowed to access site health information.
fi: Pahoittelemme, mutta sinulle ei ole oikeuksia tarkastella sivuston eheyteen liittyviä tietoja.

en: Sorry, you are not allowed to access the global styles on this site.
fi: Pahoittelemme, sinulla ei ole pääsyä tämän sivuston yleisiin tyyleihin.

en: Sorry, you are not allowed to access the templates on this site.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole pääsyä tämän sivuston sivupohjiin.

en: Sorry, you are not allowed to access this font face.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta käyttää tätä fonttia.

en: Sorry, you are not allowed to access this font family.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta käyttää tätä fonttiperhettä.

en: Sorry, you are not allowed to access this page.
fi: Sinulla ei ole oikeutta tähän sivuun.

en: Sorry, you are not allowed to access user data on this site.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta nähdä tämän käyttäjän tietoja.

en: Sorry, you are not allowed to activate plugins on this site.
fi: Sinulla ei ole oikeutta ottaa käyttöön lisäosia tällä sivustolla.

en: Sorry, you are not allowed to activate plugins.
fi: Sinulla ei ole oikeutta aktivoida lisäosia.

en: Sorry, you are not allowed to activate this plugin.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia aktivoida tätä lisäosaa.

en: Sorry, you are not allowed to add a category.
fi: Sinulla ei ole oikeutta lisätä kategoriaa.

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
fi: Sinulla ei valitettavasti ole oikeutta lisätä uutta käsitettä yhteen annetuista luokitteluista.

en: Sorry, you are not allowed to add links to this site.
fi: Sinulla ei ole oikeutta lisätä linkkejä tälle sivustolla.

en: Sorry, you are not allowed to add users to this network.
fi: Sinulla ei ole oikeutta lisätä käyttäjiä tähän verkkoon.

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta lisätä käsitteitä yhteen näistä luokitteluista.

en: Sorry, you are not allowed to assign terms in this taxonomy.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia uusien termien lisäämiseen tässä taksonomiassa.

en: Sorry, you are not allowed to assign the provided terms.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta liittää näitä termejä.

en: Sorry, you are not allowed to assign this term.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia asettaa tätä termiä.

en: Sorry, you are not allowed to attach files to this post.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeuksia liittää tiedostoja tähän artikkeliin.

en: Sorry, you are not allowed to batch manipulate this resource.
fi: Et voi massakäsitellä tätä resurssia. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: Sorry, you are not allowed to browse the block directory.
fi: Pahoittelemme, sinulla ei ole oikeuksia selata lohkohakemistoa.

en: Sorry, you are not allowed to browse the local block pattern directory.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeuksia selata lohkomallien hakemistoa.

en: Sorry, you are not allowed to change the comment type.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta muuttaa kommentin tyyppiä.

en: Sorry, you are not allowed to change the page author as this user.
fi: Pahoittelut, sinulla ei ole sivun kirjoittajan muuttamiseen tarvittavaa oikeutta tällä käyttäjätunnuksella.

en: Sorry, you are not allowed to change the post author as this user.
fi: Pahoittelut, sinulla ei ole kirjoittajan muuttamiseen tarvittavaa oikeutta tällä käyttäjätunnuksella.

en: Sorry, you are not allowed to comment on this post.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta kommentoida tätä artikkelia.

en: Sorry, you are not allowed to create Navigation Menus as this user.
fi: Sinulla ei ole oikeutta luoda navigaatiovalikoita tällä käyttäjätunnuksella.

en: Sorry, you are not allowed to create a comment on this post.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta lisätä kommenttia tähän artikkeliin.

en: Sorry, you are not allowed to create application passwords for this user.
fi: Valitettavasti et voi luoda sovellussalasanaa tälle käyttäjälle.

en: Sorry, you are not allowed to create new pages.
fi: Pahoittelemme, sinulla ei ole oikeuksia luoda uusia sivuja.

en: Sorry, you are not allowed to create new users.
fi: Pahoittelemme, sinulla ei ole oikeuksia luoda uusia käyttäjiä.

en: Sorry, you are not allowed to create pages as this user.
fi: Sinulla ei ole oikeutta luoda sivuja tällä käyttäjätunnuksella.

en: Sorry, you are not allowed to create pages on this site.
fi: Et voi luoda sivuja tällä sivustolla.

en: Sorry, you are not allowed to create password protected posts in this post type.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta suojata tämän tyyppisiä artikkeleita salasanalla.

en: Sorry, you are not allowed to create posts as this user.
fi: Sinulla ei ole oikeutta luoda artikkeleita tämän käyttäjän nimissä.

en: Sorry, you are not allowed to create posts or drafts on this site.
fi: Pahoittelut, sinulla ei ole oikeuksia luoda artikkeleita tai luonnoksia tällä sivustolla.

en: Sorry, you are not allowed to create private posts in this post type.
fi: Sinulla ei ole oikeutta merkitä tämän tyyppisiä sisältöjä yksityiseksi.

en: Sorry, you are not allowed to create resources.
fi: Pahoittelemme, et voi luoda resursseja.

en: Sorry, you are not allowed to create terms in this taxonomy.
fi: Et voi lisätä termejä tähän taksonomiaan.

en: Sorry, you are not allowed to create this comment without a post.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta luoda tätä kommenttia ilman artikkelia.

en: Sorry, you are not allowed to create users.
fi: Sinulla ei ole oikeutta luoda uusia käyttäjiä.

en: Sorry, you are not allowed to customize headers.
fi: Sinulla ei ole oikeutta mukauttaa otsakkeita.

en: Sorry, you are not allowed to customize this site.
fi: Sinulla ei ole oikeutta mukauttaa tätä sivustoa.

en: Sorry, you are not allowed to deactivate this plugin.
fi: Sinulla ei ole oikeutta poistaa tätä lisäosaa käytöstä.

en: Sorry, you are not allowed to delete %s.
fi: Pahoittelemme, et voi poistaa %s.

en: Sorry, you are not allowed to delete application passwords for this user.
fi: Valitettavasti et voi poistaa sovellussalasanaa tältä käyttäjältä.

en: Sorry, you are not allowed to delete plugins for this site.
fi: Sinulla ei ole oikeutta poistaa lisäosia tältä sivustolta.

en: Sorry, you are not allowed to delete revisions of this post.
fi: Et voi poistaa tämän sisällön eri versioita.

en: Sorry, you are not allowed to delete that user.
fi: Sinulla ei ole oikeutta poistaa tätä käyttäjää.

en: Sorry, you are not allowed to delete these items.
fi: Sinulla ei ole näiden kohteiden poistamiseen tarvittavaa oikeutta.

en: Sorry, you are not allowed to delete this application password.
fi: Valitettavasti et voi poistaa tätä sovellussalasanaa.

en: Sorry, you are not allowed to delete this category.
fi: Et voi poistaa tätä artikkelia.

en: Sorry, you are not allowed to delete this comment.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta poistaa tätä kommenttia.

en: Sorry, you are not allowed to delete this item.
fi: Et voi poistaa tätä kohdetta.

en: Sorry, you are not allowed to delete this page.
fi: Et voi poistaa tätä sivua.

en: Sorry, you are not allowed to delete this post.
fi: Sinulla ei ole tämän artikkelin poistamiseen tarvittavaa oikeutta.

en: Sorry, you are not allowed to delete this resource.
fi: Pahoittelemme, et voi poistaa tätä resurssia.

en: Sorry, you are not allowed to delete this revision.
fi: Pahoittelut, sinulla ei ole oikeuksia poistaa tätä versiota.

en: Sorry, you are not allowed to delete this site.
fi: Sinulla ei ole oikeutta poistaa tätä sivustoa.

en: Sorry, you are not allowed to delete this term.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa tätä termiä.

en: Sorry, you are not allowed to delete this user.
fi: Pahoittelut, sinulla ei ole oikeuksia poistaa tätä käyttäjä.

en: Sorry, you are not allowed to delete users.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa käyttäjiä.

en: Sorry, you are not allowed to disable themes automatic updates.
fi: Pahoittelemme, sinulla ei ole oikeuksia muuttaa teemojen automaatisen päivityksen asetuksia.

en: Sorry, you are not allowed to do that.
fi: Sinulla ei ole oikeutta tehdä tuota.

en: Sorry, you are not allowed to edit '%s' for comments.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta muokata kommenttien parametria '%s'.

en: Sorry, you are not allowed to edit Navigation Menus as this user.
fi: Sinulla ei ole oikeutta muokata navigaatiovalikoita tällä käyttäjätunnuksella.

en: Sorry, you are not allowed to edit comments on this post.
fi: Sinulla ei ole tämän artikkelin kommenttien muokkaukseen tarvittavaa oikeutta.

en: Sorry, you are not allowed to edit comments.
fi: Pahoittelemme, sinulla ei ole oikeuksia muokata kommentteja.

en: Sorry, you are not allowed to edit pages as this user.
fi: Et voi muokata sivuja tämän käyttäjän nimissä.

en: Sorry, you are not allowed to edit pages.
fi: Sinulla ei ole oikeutta muokata sivuja.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts as this user.
fi: Sinulla ei ole toisten käyttäjien artikkeleiden muokkaukseen tarvittavaa oikeutta.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata tämän sisältötyypin artikkeleita

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
fi: Sinulla ei ole artikkelien muokkaamiseen tarvittavia oikeuksia.

en: Sorry, you are not allowed to edit roles of this user.
fi: Pahoittelut, sinulla ei ole oikeuksia muuttaa tämän käyttäjän rooleja.

en: Sorry, you are not allowed to edit terms in this taxonomy.
fi: Et voi muokata tämän taksonomian termejä.

en: Sorry, you are not allowed to edit the %s custom field.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta lisäkenttää %s.

en: Sorry, you are not allowed to edit the links for this site.
fi: Sinulla ei ole oikeutta muokata linkkejä tällä sivustolla.

en: Sorry, you are not allowed to edit theme options on this site.
fi: Et voi muokata teeman asetuksia tällä sivustolla.

en: Sorry, you are not allowed to edit this application password.
fi: Valitettavasti et voi muokata tätä sovellussalasanaa.

en: Sorry, you are not allowed to edit this changeset.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata tätä muutoskokoelmaa.

en: Sorry, you are not allowed to edit this comment.
fi: Valitettavasti et voi muokata tätä kommenttia.

en: Sorry, you are not allowed to edit this global style.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta muokata näitä yleisiä tyylejä.

en: Sorry, you are not allowed to edit this item.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata tätä kohdetta.

en: Sorry, you are not allowed to edit this page.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata tätä sivua.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
fi: Et voi muokata tätä artikkelia.

en: Sorry, you are not allowed to edit this resource.
fi: Pahoittelemme, et saa muokata tätä resurssia.

en: Sorry, you are not allowed to edit this term.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata tätä termiä.

en: Sorry, you are not allowed to edit this user.
fi: Sinulla ei ole oikeutta muokata tämän käyttäjän tietoja.

en: Sorry, you are not allowed to edit users.
fi: Pahoittelemme, sinulla ei ole oikeuksia muokata käyttäjiä.

en: Sorry, you are not allowed to edit your profile.
fi: Sinulla ei ole oikeutta muokata profiiliasi.

en: Sorry, you are not allowed to enable themes automatic updates.
fi: Pahoittelemme, sinulla ei ole oikeuksia muuttaa teemojen automaatisen päivityksen asetuksia.

en: Sorry, you are not allowed to erase personal data on this site.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta poistaa tietoja tältä sivustolta.

en: Sorry, you are not allowed to export personal data on this site.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta viedä tietoja tältä sivustolta.

en: Sorry, you are not allowed to export templates and template parts.
fi: Sinulla ei ole oikeutta viedä sivupohjia tai sivupohjan osia.

en: Sorry, you are not allowed to export the content of this site.
fi: Sinulla ei ole oikeutta viedä tämän sivuston sisältöä.

en: Sorry, you are not allowed to filter users by capability.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta suodattaa käyttäjiä tällä käyttöoikeudella.

en: Sorry, you are not allowed to filter users by role.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta suodattaa käyttäjiä tällä roolilla.

en: Sorry, you are not allowed to give users that role.
fi: Valitettavasti et voi antaa käyttäjille tuota roolia.

en: Sorry, you are not allowed to import content into this site.
fi: Sinulla ei ole oikeutta tuoda sisältöä tälle sivustolle.

en: Sorry, you are not allowed to install plugins on this site.
fi: Sinulla ei ole oikeutta asentaa lisäosia tälle sivustolle.

en: Sorry, you are not allowed to install themes on this site.
fi: Sinulla ei ole oikeutta asentaa teemoja tälle sivustolle.

en: Sorry, you are not allowed to list application passwords for this user.
fi: Valitettavasti et voi listata tämän käyttäjän sovellussalasanoja.

en: Sorry, you are not allowed to list users.
fi: Sinulla ei ole oikeutta selata käyttäjiä.

en: Sorry, you are not allowed to make posts sticky.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta kiinnittää artikkeleita.

en: Sorry, you are not allowed to make proxied oEmbed requests.
fi: Välityspalvelimen kautta tehtyjä oEmbed-kutsuja ei sallita.

en: Sorry, you are not allowed to manage application passwords for this user.
fi: Pahoittelemme, sinulla ei ole oikeutta hallita tämän käyttäjän sovellussalasanoja.

en: Sorry, you are not allowed to manage block types.
fi: Sinulla ei ole oikeutta hallinnoida lohkotyyppejä.

en: Sorry, you are not allowed to manage network plugins.
fi: Sinulla ei ole oikeutta hallinnoida verkon lisäosia.

en: Sorry, you are not allowed to manage options for this site.
fi: Sinulla ei ole oikeutta muokata tämän sivuston asetuksia.

en: Sorry, you are not allowed to manage plugins for this site.
fi: Sinulla ei ole oikeutta hallinnoida lisäosia tällä sivustolla.

en: Sorry, you are not allowed to manage post statuses.
fi: Pahoittelemme, sinulla ei ole oikeuksia hallinnoida artikkelin tilaa.

en: Sorry, you are not allowed to manage privacy options on this site.
fi: Pahoittelemme, mutta sinulla ei ole oikeutta muokata tämän sivuston tietosuoja-asetuksia.

en: Sorry, you are not allowed to manage terms in this taxonomy.
fi: Valitettavasti et voi hallinnoida tämän taksonomian termejä.

en: Sorry, you are not allowed to manage this plugin.
fi: Pahoittelemme, sinulla ei ole oikeuksia hallinnoida tätä lisäosaa.

en: Sorry, you are not allowed to manage widgets on this site.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta hallita vimpaimia tällä sivustolla.

en: Sorry, you are not allowed to moderate or edit this comment.
fi: Sinulla ei ole oikeutta moderoida tai muokata tätä kommenttia.

en: Sorry, you are not allowed to modify plugins.
fi: Pahoittelemme, sinulla ei ole oikeutta muokata lisäosia.

en: Sorry, you are not allowed to modify themes.
fi: Pahoittelemme, sinulla ei ole oikeutta muokata teemoja.

en: Sorry, you are not allowed to modify unregistered settings for this site.
fi: Sinulla ei ole oikeutta muokata rekisteröimättömiä asetuksia tällä sivustolla.

en: Sorry, you are not allowed to move this item to the Trash.
fi: Sinulla ei ole oikeutta siirtää tätä kohdetta roskakoriin.

en: Sorry, you are not allowed to order users by this parameter.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta järjestää käyttäjiä tällä parametrilla.

en: Sorry, you are not allowed to perform this action.
fi: Pahoittelemme, sinulla ei ole oikeuksia tämän toiminnon suorittamiseen.

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta julkaista artikkeleita tällä sivustolla.

en: Sorry, you are not allowed to preview drafts.
fi: Sinulla ei ole oikeutta esikatsella luonnoksia.

en: Sorry, you are not allowed to process remote URLs.
fi: Valitettavasti et voi käsitellä ulkoisia osoitteita.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta julkaista sivuja tällä sivustolla.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts in this post type.
fi: Sinulla ei ole oikeutta julkaista tämän sisältötyypin sisältöjä.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta julkaista artikkeleita tällä sivustolla.

en: Sorry, you are not allowed to publish this page.
fi: Sinulla ei ole oikeutta julkaista tätä sivua.

en: Sorry, you are not allowed to publish this post.
fi: Sinulla ei ole artikkeleiden kirjoittamiseen tarvittavaa oikeutta.

en: Sorry, you are not allowed to query users by this parameter.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta hakea käyttäjiä tällä parametrilla.

en: Sorry, you are not allowed to read blocks as this user.
fi: Tällä käyttäjällä ei valitettavasti ole oikeuksia lukea lohkoja.

en: Sorry, you are not allowed to read blocks of this post.
fi: Tällä käyttäjällä ei valitettavasti ole oikeuksia lukea tämän artikkelin lohkoja.

en: Sorry, you are not allowed to read comments without a post.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta lukea kommentteja, joilla ei ole artikkelia.

en: Sorry, you are not allowed to read the post for this comment.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta lukea artikkelia, johon tämä kommentti liittyy.

en: Sorry, you are not allowed to read this application password.
fi: Valitettavasti et voi lukea tätä sovellussalasanaa.

en: Sorry, you are not allowed to read this comment.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta lukea tätä kommenttia.

en: Sorry, you are not allowed to remove users.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa käyttäjiä.

en: Sorry, you are not allowed to restore this item from the Trash.
fi: Et voi palauttaa tätä kohdetta roskakorista, koska oikeutesi eivät riitä.

en: Sorry, you are not allowed to resume this theme.
fi: Et voi käyttää tätä kohdetta.

en: Sorry, you are not allowed to retrieve product form data.
fi: Pahoittelut, sinulla ei ole oikeuksia noutaa tuotteen lomaketietoja.

en: Sorry, you are not allowed to take over.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeuksia ottaa mukautinta hallintaasi.

en: Sorry, you are not allowed to update options.
fi: Pahoittelut, sinulla ei ole asetusten päivittämiseen tarvittavaa oikeutta.

en: Sorry, you are not allowed to update plugins for this site.
fi: Sinulla ei ole oikeutta päivittää lisäosia tällä sivustolla.

en: Sorry, you are not allowed to update posts as this user.
fi: Pahoittelut, sinulla ei ole artikkelien päivittämiseen tarvittavaa oikeutta tällä käyttäjätunnuksella.

en: Sorry, you are not allowed to update this site to HTTPS.
fi: Pahoittelemme, sinulla ei ole oikeutta päivittää tätä sivustoa käyttämään HTTPS:ää.

en: Sorry, you are not allowed to upload files.
fi: Sinulla ei ole oikeutta siirtää tiedostoja.

en: Sorry, you are not allowed to upload media on this site.
fi: Pahoittelemme, sinulla ei ole oikeuksia ladata tiedostoja tälle sivustolle.

en: Sorry, you are not allowed to upload media to this post.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia liittää mediatiedostoja tähän artikkeliin.

en: Sorry, you are not allowed to upload this file type.
fi: Valitettavasti et voi ladata tätä tiedostomuotoa.

en: Sorry, you are not allowed to view autosaves of this post.
fi: Pahoittelemme, et voi katsoa tämän artikkelin automaattisia tallennuksia.

en: Sorry, you are not allowed to view menu items.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta tarkastella valikon kohteita.

en: Sorry, you are not allowed to view menu locations.
fi: Pahoittelemme, mutta sinulla ei ole oikeuksia tarkastella valikoiden sijainteja.

en: Sorry, you are not allowed to view menus.
fi: Pahoittelemme, mutta sinulla ei ole oikeuksia tarkastella valikoita.

en: Sorry, you are not allowed to view revisions for this global style.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta näyttää tämän yleisen tyylimallin versioita.

en: Sorry, you are not allowed to view revisions of this post.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta näyttää tämän artikkelin versioita.

en: Sorry, you are not allowed to view terms for this post.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta nähdä tämän artikkelin termejä.

en: Sorry, you are not allowed to view the active theme.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta tarkastella aktiivista teemaa.

en: Sorry, you are not allowed to view the registered block pattern categories.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta tarkastella rekisteröityjä lohkomallikategorioita.

en: Sorry, you are not allowed to view the registered block patterns.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta tarkastella rekisteröityjä lohkomalleja.

en: Sorry, you are not allowed to view themes.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia nähdä teemoja.

en: Sorry, you are not allowed to view this global style.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta tarkastella näitä yleisiä tyylejä.

en: Sorry, you are not allowed to view this item.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta nähdä tätä sisältöä.

en: Sorry, you can't post feedbacks here.
fi: Valitettavasti et voi lähettää palautetta tänne.

en: Sorry, you cannot create new resource.
fi: Pahoittelemme, et voi luoda uutta resurssia.

en: Sorry, you cannot delete this resource.
fi: Pahoittelemme, et voi poistaa tätä resurssia.

en: Sorry, you cannot edit this resource.
fi: Pahoittelemme, et voi muokata tätä resurssia.

en: Sorry, you cannot list resources.
fi: Pahoittelemme, et voi listata resursseja.

en: Sorry, you cannot manage plugins.
fi: Pahoittelemme, et voi hallinnoida lisäosia.

en: Sorry, you cannot manage themes.
fi: Pahoittelemme, et voi hallinnoida teemoja.

en: Sorry, you cannot manage these options.
fi: Pahoittelemme, et voi hallinnoida näitä valintoja.

en: Sorry, you cannot preview new themes when you have changes scheduled or saved as a draft. Please publish your changes, or wait until they publish to preview new themes.
fi: Et voi esikatsella uusia teemoja, koska olet aikatauluttanut muutosten julkaisun tai tallentanut luonnoksen. Julkaise muutoksesi tai odota niiden julkaisua esikatsellaksesi uusia teemoja.

en: Sorry, you cannot stick a private post.
fi: Yksityistä artikkelia ei voi kiinnittää etusivulle.

en: Sorry, you cannot update resource.
fi: Pahoittelemme, et voi päivittää resurssia.

en: Sorry, you cannot view marketing channels.
fi: Pahoittelut, et voi tarkastella markkinointikanavia.

en: Sorry, you cannot view these options, please remember to update the option permissions in Options API to allow viewing these options in non-production environments.
fi: Valitettavasti et voi tarkastella näitä vaihtoehtoja. Muista päivittää vaihtoehtojen käyttöoikeudet Options API:ssa, jotta voit tarkastella näitä vaihtoehtoja muissa kuin tuotantoympäristöissä.

en: Sorry, you cannot view these options.
fi: Pahoittelemme, et voi katsella näitä valintoja.

en: Sorry, you cannot view this resource.
fi: Pahoittelemma, et voi katsoa tätä resurssia.

en: Sorry, you have reached your download limit for this file
fi: Pahoittelemme, tiedoston latausten määrä on ylittänyt maksimimäärän.

en: Sorry, you have used your space allocation of %s. Please delete some files to upload more files.
fi: Valitettavasti olet käyttänyt kaiken levytilasi (%s). Poista joitain tiedostoja ennen uusien tiedostojen lisäämistä.

en: Sorry, you may not use that site name.
fi: Et voi valitettavasti käyttää tuota sivuston nimeä.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
fi: Pahoittelut, tarvitset artikkelien muokkausoikeudet jotta voit nähdä kategorialuettelon.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
fi: Pahoittelut, tarvitset artikkelien muokkausoikeudet jotta voit nähdä avainsanaluettelon.

en: Sorry, you must be logged in to comment.
fi: Pahoittelemme, sinun täytyy olla kirjautunut sisään voidaksesi kommentoida.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
fi: Kommentointi on sallittu vain sisäänkirjautumisen jälkeen.

en: Sorry, your session has expired.
fi: Pahoittelemme, istunto on vanhentunut.

en: Sorry, your session has expired. <a href="%s" class="wc-backward">Return to shop</a>
fi: Pahoittelemme. Istunto on umpeutunut.  <a href="%s" class="wc-backward">Palaa kauppaan</a>

en: Sort Order:
fi: Järjestys:

en: Sort ascending.
fi: Järjestä nousevasti.

en: Sort by
fi: Lajittelu

en: Sort by average rating
fi: Lajittelu: arvostetuin ensin

en: Sort by latest
fi: Järjestä uusimman mukaan

en: Sort by most recent
fi: Uusimmat ensin

en: Sort by popularity
fi: Lajittelu: ostetuin ensin

en: Sort by price (asc)
fi: Hinta: halvin ensin

en: Sort by price (desc)
fi: Hinta: kallein ensin

en: Sort by price: high to low
fi: Lajittelu: kallein ensin

en: Sort by price: low to high
fi: Lajittelu: halvin ensin

en: Sort by tax class.
fi: Järjestä veroluokan mukaan.

en: Sort by:
fi: Lajittele:

en: Sort code
fi: Lajittelukoodi (Sort Code)

en: Sort collection by comment attribute.
fi: Järjestä kokoelma kommentin ominaisuuden mukaan.

en: Sort collection by object attribute.
fi: Järjestä kokoelma kohteen ominaisuuden mukaan.

en: Sort collection by post attribute.
fi: Lajittele kokoelma artikkelin ominaisuuden mukaan.

en: Sort collection by resource attribute.
fi: Järjestä kokoelma resurssin ominaisuuden perusteella.

en: Sort collection by term attribute.
fi: Lajittele kokoelma termin ominaisuuden mukaan.

en: Sort collection by user attribute.
fi: Lajittele kokoelma käyttäjän ominaisuuden mukaan.

en: Sort descending.
fi: Järjestä laskevasti.

en: Sorting
fi: Lajittelu

[ctx: Sorting order]
en: Order
fi: Järjestys

en: Source
fi: Lähde

en: Source code
fi: Lähdekoodi

en: Source logger must be configured before running a migration
fi: Lähettävän loki on määritettävä ennen kuin siirtäminen suoritetaan.

en: Source of a customized template
fi: Mukautetun sivupohjan lähde

en: Source of template
fi: Sivupohjan lähde

en: Source of the note.
fi: Kommentin lähde.

en: Source store must be configured before running a migration
fi: Lähettävä kauppa on määritettävä ennen kuin siirtäminen suoritetaan.

en: Source:
fi: Lähde

en: Source: %s
fi: Lähde: %s

en: South
fi: Etelä

en: South Africa
fi: Etelä-Afrikka

en: South African rand
fi: Etelä-Afrikan randi ZAR

en: South America
fi: Etelä-Amerikka

en: South Australia
fi: Etelä-Australia

en: South Carolina
fi: Etelä-Carolina

en: South Dakota
fi: Etelä-Dakota

en: South Georgia
fi: Etelä-Georgia

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
fi: Etelä-Georgia ja Eteläiset Sandwichsaaret

en: South Georgia/Sandwich Islands
fi: Etelä-Georgia ja Sandwichsaaret

en: South Khorasan (خراسان جنوبی)
fi: Etelä Khorasan (خراسان جنوبی)

en: South Korea
fi: Etelä-Korea

en: South Korean won
fi: Etelä-Korean won KRW

en: South Pole
fi: Etelänapa

en: South Sudan
fi: Etelä-Sudan

en: South Sudanese pound
fi: Etelä-Sudanin punta SSP

en: Space Upgrade
fi: Tallennustilan laajennus

en: Spain
fi: Espanja

en: Spam
fi: Roskaviestit

en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Roskaviesti <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Roskaviestit <span class="count">(%s)</span>

en: Spam Blocked
fi: Roskaviesti estetty

en: Spam Protection
fi: Roskapostisuoja

en: Spam blocked | Spam blocked
fi[0]: Roskaviestiä estetty

en: Spam it: %s
fi: Merkitse roskaviestiksi: %s

en: Spanish
fi: espanja

en: Special
fi: Erityiset

en: Special character
fi: Erikoismerkki

en: Specific Countries
fi: Määritellyt maat

en: Specific countries
fi: Valitut maat

en: Specified file failed upload test.
fi: Annettu tiedosto ei ole siirretty tiedosto.

en: Specify an OPML URL:
fi: Anna OPML-virran osoite:

en: Speed up your site with AMP.
fi: Nopeuta sivuasi AMP:llä

en: Speed up your store and improve your SEO with performance-boosting tools from Jetpack. Learn more
fi: Nopeuta kauppaasi ja paranna hakukoneoptimointiasi Jetpackin suorituskykyä parantavilla työkaluilla. Lue lisää

en: Spelling - did you enter the right address?
fi: Oikeinkirjoitus - syötitkö oikean osoitteen?

en: Split table cell
fi: Jaa solu

en: Sport
fi: Urheilu

en: Spreadsheet <span class="count">(%s)</span> | Spreadsheets <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Taulukkoja <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Taulukkoja <span class="count">(%s)</span>

en: Spreadsheets
fi: Taulukot

en: Square
fi: neliö

en: Sri Lankan rupee
fi: Sri Lankan rupia LKR

en: Staff
fi: Henkilökunta

en: Standard
fi: Normaali

en: Standard Editor
fi: Oletusmuokkain

en: Standard Styles
fi: Perustyylit

en: Standard product
fi: Perustuote

en: Standard rate
fi: Perusvero %

en: Standard rates
fi: Perusvero %

en: Standard time begins on: %s.
fi: Talviaika alkaa %s.

en: Standard time begins on: <code>%s</code>.
fi: Talviaika alkaa: <code>%s</code>.

en: Star Color
fi: Tähtien väri

en: Star Colors
fi: Nero-nappien värit

en: Star Size
fi: Tähtien koko

en: Star ratings should be required, not optional
fi: Tähtiarvostelut pitäisi olla vaadittuna, ei valinnaisena.

en: Start
fi: Aloita

en: Start Customizing
fi: Aloita mukauttaminen

en: Start Date
fi: Alkupäivämäärä

en: Start Import
fi: Aloita tuonti

en: Start Over
fi: Aloita alusta

en: Start a Blog
fi: Aloita blogi

en: Start a New Post
fi: Aloita uusi artikkeli

en: Start a blog
fi: Aloita blogi

en: Start a page
fi: Luo sivu

en: Start accepting payments on your store!
fi: Aloita maksujen vastaanottaminen kaupassasi!

en: Start again
fi: Aloitussivu

en: Start customizing
fi: Aloita mukauttaminen

en: Start date of sale price, as GMT.
fi: Päiväys jolloin ale-hinnan voimassaolo alkaa, GMT aika.

en: Start date of sale price, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin ale-hinnan voimassaolo alkaa, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: Start date of sale price.
fi: Alennettu hinta alkaa (pvm).

en: Start date:
fi: Alkupäivämäärä:

en: Start for Free
fi: Aloita ilmaiseksi

en: Start for free
fi: Aloita ilmaiseksi

en: Start import
fi: Aloita tuonti

en: Start learning
fi: Aloita oppiminen

en: Start selling
fi: Aloita myynti

en: Start sharing on "%s" now
fi: Aloita jakaminen "%s":ssa nyt.

en: Start using new features that are being progressively rolled out to improve the store management experience.
fi: Aloita käyttämään uusia toimintoja, jotka otetaan asteittain käyttöön kaupan hallintakokemuksen parantamiseksi.

en: Start with a free plan
fi: Aloita ilmaisella tilauksella

en: Start writing and build an audience
fi: Aloita kirjoittaminen ja rakenna yleisö

en: Start writing or type / to choose a block
fi: Aloita kirjoittaminen tai kirjoita / valitaksesi lohkon

en: Start your online clothing store
fi: Aloita verkkovaatekauppasi

en: Started processing action %s
fi: Toiminnon %s käsittely aloitettu

en: Starting Coordinates:
fi: Aloituskoordinaatit:

en: Starting a fashion website is exciting but it may seem overwhelming as well. In this article, we'll walk you through the setup process, teach you to create successful product listings, and show you how to market to your ideal audience.
fi: Vaatekaupan aloittaminen on jännittävää, mutta se saattaa vaikuttaa myös ylivoimaiselta. Tässä artikkelissa käymme läpi perustamisprosessin, opetamme onnistuneiden tuoteluetteloiden luomisen ja näytämme, kuinka voit markkinoida oikealle yleisölle.

en: State
fi: Osavaltio

en: State / County
fi: Lääni / alue ym.

en: State / County or state code
fi: Alue/kunta tai aluekoodi

en: State / County:
fi: Lääni / alue ym.

en: State / Zone
fi: Alue / vyöhyke

en: State code
fi: Alueen tunnus

en: State code.
fi: Läänin/maakunnan koodi.

en: State of the comment.
fi: Kommentin tila.

en: State.
fi: Maakunta.

en: State/County
fi: Lääni / alue ym.

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Stats
fi: Tilastot

en: Stats about coupons.
fi: Tilastot kupongeista.

en: Stats about orders.
fi: Tilastot tilauksista.

en: Stats about product categories.
fi: Tilastot tuoteosastoista.

en: Stats about product downloads.
fi: Tilastot tuotteiden latauksista.

en: Stats about products.
fi: Tilastot tuotteista.

en: Stats about revenue.
fi: Tilastot liikevaihdosta.

en: Stats about taxes.
fi: Tilastot veroista.

en: Stats for:
fi: Tilastot:

en: Stats on how many unique posts use “shortcodes” that make it easy for people to embed partner services on WordPress.com
fi: Tilastot kuinka moni artikkeli käyttää “lyhytkoodeja”, jotta vomme helposti linkittää palveluita WordPress.com palveluun.

en: Stats on support requests WordPress.com receives every month. We make it as easy as possible to contact our support team and we respond to every request.
fi: Saamme tilaston tukipyynnöistä kuukausittain. Teemme niin helpoksi kuin mahdollista tukipyyntöjen tekemisen ja vastaamme jokaiseen tukipyyntöön.

[ctx: Stats: Button label to expand a panel]
en: View all
fi: Katso kaikki

[ctx: Stats: Main stats page heading]
en: Stats for {{period/}}
fi: Tilastot {{period/}}

[ctx: Stats: No change in stats value from prior period]
en: No change
fi: Ei muutosta

[ctx: Stats: Percentage of views]
en: %(percent)d%% of views
fi: %(percent)d%% näyttökerroista

[ctx: Stats: module row header for authors.]
en: Author
fi: Kirjoittaja

[ctx: Stats: module row header for links in posts.]
en: Link
fi: Linkki

[ctx: Stats: module row header for number of clicks on a given link in a post.]
en: Clicks
fi: Klikkaukset

[ctx: Stats: module row header for number of post views by referrer.]
en: Views
fi: Näyttökerrat

[ctx: Stats: module row header for number of post views.]
en: Views
fi: Näyttökerrat

[ctx: Stats: module row header for number of views from a country.]
en: Views
fi: Näyttökerrat

[ctx: Stats: module row header for number of views per author.]
en: Views
fi: Näyttökerrat

[ctx: Stats: module row header for number of views per tag or category.]
en: Views
fi: Näyttökerrat

[ctx: Stats: module row header for post referrer.]
en: Referrer
fi: Viittaaja

[ctx: Stats: module row header for post title.]
en: Title
fi: Otsikko

[ctx: Stats: module row header for publicize service.]
en: Service
fi: Palvelu

[ctx: Stats: module row header for search in search terms.]
en: Search term
fi: Hakusana

[ctx: Stats: module row header for tags and categories.]
en: Topic
fi: Aihe

[ctx: Stats: module row header for views by country.]
en: Country
fi: Maa

[ctx: Stats: module row header for views of a given search in search terms.]
en: Views
fi: Näyttökerrat

[ctx: Stats: title of module]
en: Authors
fi: Kirjoittajat

[ctx: Stats: title of module]
en: Clicks
fi: Klikkaukset

[ctx: Stats: title of module]
en: Countries
fi: Maat

[ctx: Stats: title of module]
en: Posts & pages
fi: Artikkelit & sivut

[ctx: Stats: title of module]
en: Referrers
fi: Viittaukset

[ctx: Stats: title of module]
en: Search terms
fi: Hakutermit

[ctx: Stats: title of module]
en: Tags & categories
fi: Avainsanat & kategoriat

[ctx: Stats: title of module]
en: Videos
fi: Videot

en: Status
fi: Tila

en: Status changed from %1$s to %2$s.
fi: Tilaus vaihdettu %1$s -tilasta %2$s -tilaan.

en: Status is forbidden.
fi: Tila on kielletty.

en: Status of Order
fi: Tilauksen tila

en: Status of Subscription
fi: Kestotilauksen tila

en: Status of note.
fi: Kommentin tila.

en: Status of sidebar.
fi: Sivupalkin tila.

en: Status of template.
fi: Sivupohjan tila.

en: Status of the marketing channel's product listings.
fi: Markkinointikanavan tuoteluettelon tila.

en: Status of the order.
fi: Tilauksen tila.

en: Status of the review.
fi: Arvioinnin tila.

en: Status set to %s.
fi: Tilauksen tila asetettu: %s.

en: Status updates will be posted on this blog:
fi: Tilapäivitykset lähetetään seuraavaan blogiin:

en: Status:
fi: Tila:

en: Statuses that require extra action on behalf of the store admin.
fi: Tilat jotka edellyttävät kaupan ylläpitäjältä lisätoimia.

en: Statuses that should not be included when calculating report totals.
fi: Tilat joita ei tulisi sisällyttää kun raporteissa lasketaan kokonaissummia.

en: Stay signed in
fi: Pysy sisäänkirjautuneena

en: Step
fi: Vaihe

en: Step %(stepNumber)d of %(stepTotal)d
fi: Vaihe %(stepNumber)d / %(stepTotal)d

en: Step %1$d of %2$d
fi: Vaihe %1$d / %2$d

en: Step %d
fi: Vaihe %d

en: Step 1:
fi: Vaihe 1

en: Step 2:
fi: Vaihe 2

en: Stick this post to the front page
fi: Kiinnitä tämä artikkeli etusivulle

en: Stick to Top
fi: Kiinnitä yläpalkkiin

en: Sticky
fi: Kiinnitetty

en: Sticky Post
fi: Kiinnitetty

en: Stock Keeping Unit
fi: Tuotetunnus (SKU)

en: Stock Status
fi: Varastotilanne

en: Stock display format
fi: Varaston esitystapa

en: Stock keeping unit, if applicable.
fi: Varastointi yksikkö, jos soveltuu.

en: Stock levels increased:
fi: Varaston määrää lisätty:

en: Stock levels reduced:
fi: Varaston määrää vähennetty:

en: Stock management at product level.
fi: Varaston hallinta tuotetasolla.

en: Stock management at variation level.
fi: Varaston hallinta muunnelmien tasolla.

en: Stock qty
fi: Varastossa kpl

en: Stock quantity
fi: Varaston määrä

en: Stock quantity.
fi: Varaston määrä.

en: Stock quantity. If this is a variable product this value will be used to control stock for all variations, unless you define stock at variation level.
fi: Varastossa on kpl. Jos tähän tuotteeseen on liitetty muunnelmia, tämä 'varastossa on kpl' luku koskee kaikkia muunnelmia, ellei muunnelmalle ole erikseen asetettu omaa 'varastossa on kpl' lukua.

en: Stock status
fi: Varastotilanne

en: Stock status.
fi: Varaston tila.

en: Stock: %d
fi: Varasto: %d

en: Stockholm
fi: Tukholma

en: Stop Importing!
fi: Lopeta tuonti!

en: Stop Subscription
fi: Lopeta tilaus

en: Stop following
fi: Lopeta seuraaminen

en: Stopped the insanity for %d second | Stopped the insanity for %d seconds
fi[0]: Järjettömyys pysäytettiin %d sekuntia
fi[1]: Järjettömyys pysäytettiin %d sekunniksi

en: Stopping
fi: Pysäytetään

en: Storage Space
fi: Tallennustila

en: Store
fi: Kauppa

en: Store Address
fi: Kaupan osoite

en: Store Notice
fi: Kaupan huomautus

en: Store Setup
fi: Myymälän asetukset

en: Store connected successfully.
fi: Kauppa yhdistetty.

en: Store email address.
fi: Kaupan sähköpostiosoite.

en: Store management insights
fi: Kaupan hallinnan oivalluksia

en: Store monitoring
fi: Kaupan valvonta

en: Store notice
fi: Kaupan huomautus

en: Store setup
fi: Kaupan asetukset

en: Store stats
fi: Kaupan tilastot

en: Store uploads in this folder
fi: Tallenna siirretyt tiedostot tähän kansioon:

en: Storefront Theme
fi: Storefront teema

en: Storefront icon
fi: Storefront kuvake

en: Storefront is an intuitive, flexible and <strong>free</strong> WordPress theme offering deep integration with WooCommerce and many of the most popular customer-facing extensions.
fi: Storefront on helposti ymmärrettävä, joustava, <strong>maksuton</strong> WordPress teema joka tarjoaa syvän liitoksen WooCommerce lisäosaan ja useaan suosittuun julkisen puolen lisäosaan.

en: Streams
fi: Uutisvirrat

en: Street address
fi: Katuosoite

en: Strength indicator
fi: Salasanan vahvuus

en: Strict: silently discard the worst and most pervasive spam.
fi: Tehokas: hylkää pahimmat roskaviestit automaattisesti.

en: Strictness
fi: Tehokkuus

en: Strikethrough
fi: Yliviivaus

en: String based identifier for the term.
fi: Merkkijono pohjainen tunniste termille.

en: Stripe email address
fi: Stripe sähköpostiosoite

en: Stripe email address:
fi: Stripe sähköpostiosoite:

en: Style
fi: Tyyli

en: Style Editor
fi: Tyylimuokkain

en: Style Name
fi: Tyylin nimi

en: Style Variations
fi: Tyylimuunnelmat

en: Style could not be created
fi: Tyyliä ei voitu luoda.

en: Style could not be updated
fi: Tyyliä ei voitu päivittää.

en: Styles
fi: Tyylit

en: Stylesheet is missing.
fi: Tyylitiedosto puuttuu.

en: Stylesheet is not readable.
fi: Tyylitiedostoa ei voida lukea.

en: Stylesheet saved.
fi: Tyyliohje tallennettu.

en: Sub-directory Installation
fi: Alihakemistoihin asennus

en: Sub-domain Installation
fi: Alidomaineihin asennus

en: Subcategories
fi: Osaston alemmat tasot

en: Subdirectories are not allowed. No slashes, please.
fi: Alikansiot on kielletty. Ole hyvä ja älä käytä kenoviivoja.

en: Subject
fi: Aihe

en: Subject (paid)
fi: Aihe (maksettu)

en: Submit
fi: Lähetä

en: Submit Comment
fi: Lähetä kommentti

en: Submit Reply
fi: Lähetä vastaus

en: Submit Search
fi: Lähetä haku

en: Submit for Review
fi: Lähetä tarkastettavaksi

en: Submitted on
fi: Lähetetty

en: Submitted on: %s
fi: Lähetetty: %s

en: Submitting Comment%s
fi: Lähetetään kommenttia%s

en: Subscribe
fi: Tilaa

en: Subscribe All Users
fi: Tilaa kaikki käyttäjät

en: Subscribe Users
fi: Tilaa käyttäjät

en: Subscribe now!
fi: Tilaa nyt

en: Subscribe to Blog via Email
fi: Tilaa blogin artikkelit sähköpostiisi

en: Subscribe to comments
fi: Tilaa kommentit

en: Subscribe to posts
fi: Tilaa artikkelit

en: Subscribe to topic
fi: Tilaa aihe

en: Subscribed
fi: Tilattu

en: Subscribed On
fi: Tilattu

en: Subscribed email address:
fi: Tilatut sähköpostiosoitteet:

en: Subscribed!
fi: Tilattu!

en: Subscriber
fi: Tilaaja

en: Subscriber Default Role
fi: Kestotilaajan oletusrooli

en: Subscribers
fi: Tilaajat

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
fi: Tilaajat voivat lukea kommentteja/kommentoida/tilata uutiskirjeitä jne, mutta eivät voi tuottaa varsinaista sisältöä sivustolle.

en: Subscript
fi: Alaviite

en: Subscription
fi: Tilaus

en: Subscription #%d:
fi: Kestotilaus #%d:

en: Subscription #%s has not been added to the cart.
fi: Kestotilausta #%s ei ole lisätty ostoskoriin.

en: Subscription Cancelled
fi: Kestotilauksesi on peruutettu

en: Subscription Cancelled: maximum number of failed payments reached.
fi: Tilaus peruutettu: enimmäismäärä epäonnistuneita tilausmaksuja on saavutettu.

en: Subscription Count %s
fi: Kestotilausten määrä %s

en: Subscription Details
fi: Tilaustiedot

en: Subscription Emails
fi: Tilausviestit

en: Subscription Events by Date
fi: Kestotilauksen tapahtumat päivämäärän mukaan

en: Subscription Expired
fi: Kestotilaus päättynyt

en: Subscription Gifting
fi: Kestotilausten lahjoittaminen

en: Subscription Help
fi: Tilaustuki

en: Subscription Items
fi: Kestotilauksen tuotteet

en: Subscription Length
fi: Tilauksen pituus

[ctx: Subscription Length dropdown's description in pricing fields]
en: Automatically expire the subscription after this length of time. This length is in addition to any free trial or amount of time provided before a synchronised first renewal date.
fi: Automaattisesti päätä kestotilaus tämän tilausajan jälkeen. Tämä tilausaika on ilmaisen kokeilujakson lisäksi tai aika ennen ensimmäistä synkronoitua uusintapäivää.

en: Subscription Management
fi: Tilaushallinta

en: Subscription Number
fi: Kestotilauksen nro

en: Subscription Number: %s
fi: Kestotilauksen nro: %s

en: Subscription Options
fi: Tilausasetukset

en: Subscription Periods
fi: Tilauksen tilausjaksot

en: Subscription Price (%s)
fi: Tilauksen Hinta (%s)

en: Subscription Product
fi: Kestotilauksen tuote

en: Subscription Relationship
fi: Kestotilauksen tila

en: Subscription Renewal Order &ndash; %s
fi: Kestotilauksen uusiminen &ndash; %s

en: Subscription Reports
fi: Kestotilausten raportit

en: Subscription Suspended
fi: Kestotilaus keskeytetty

en: Subscription Switch Complete
fi: Kestotilauksen vaihto on valmis

en: Subscription Switched
fi: Kestotilaus vaihdettu

en: Subscription Trial Period
fi: Kestotilauksen kokeilujakso

en: Subscription Type
fi: Tilauksen tyyppi

en: Subscription argument passed in is not an object.
fi: Kestotilauksesta välitetty argumentti ei ole objekti.

en: Subscription billing interval
fi: Kestotilauksen laskutusväli

[ctx: Subscription billing period.]
en: day | %s days
fi[0]: päivä
fi[1]: %s päivää

[ctx: Subscription billing period.]
en: month | %s months
fi[0]: kuukausi
fi[1]: %s kuukautta

[ctx: Subscription billing period.]
en: week | %s weeks
fi[0]: viikko
fi[1]: %s viikkoa

[ctx: Subscription billing period.]
en: year | %s years
fi[0]: vuosi
fi[1]: %s vuotta

en: Subscription cancelled for refunded order %1$s#%2$s%3$s.
fi: Jatkuva tilaus peruutettiin hyvitetylle tilaukselle %1$s %2$s %3$s.

en: Subscription doesn't exist in scheduled action: %d
fi: Tilausta ei ole ajoitetussa toiminnossa: %d

en: Subscription draft updated.
fi: Kestotilauksen luonnos päivitetty.

en: Subscription end date in the past
fi: Tilauksen päättymispäivä (mennyt)

en: Subscription features:
fi: Kestotilauksen ominaisuudet:

en: Subscription for %1$s deactivated successfully. You will no longer receive updates for this product. <a href="%2$s">Click here</a> if you wish to deactivate the plugin as well.
fi: %1$s tilaus otettiin pois käytöstä. Et saa enää päivityksiä tälle tuotteelle. <a href="%2$s">Napsauta tähän</a> jos haluat ottaa pois käytöstä myös lisäosan.

en: Subscription for %s deactivated successfully. You will no longer receive updates for this product.
fi: %s tilaus otettiin pois käytöstä. Et saa enää päivityksiä tälle tuotteelle.

en: Subscription information
fi: Tilauksen tiedot

en: Subscription interval
fi: Kestotilauksen laskutusväli

en: Subscription is <strong>expiring</strong> soon.
fi: Tilaus <strong>umpeutuu</strong> piakkoin.

en: Subscription items can no longer be edited.
fi: Kestotilauskohteita ei voi enää muokata.

[ctx: Subscription length]
en: Never expire
fi: Ilman määräaikaa

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 day..."]
en: 1 day
fi: 1 päivä

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 month..."]
en: 1 month
fi: 1 kuukausi

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 week..."]
en: 1 week
fi: 1 viikko

[ctx: Subscription lengths. e.g. "For 1 year..."]
en: 1 year
fi: 1 vuosi

en: Subscription locked to Manual Renewal while the store is in staging mode. Live payment method: %s
fi: Kestotilaukset lukitaan manuaalinen uusiminen, kun myymälä on testitilassa. Live-tilan maksutapa: %s

en: Subscription locked to Manual Renewal while the store is in staging mode. Payment method changes will take effect in live mode.
fi: Kestotilaus lukitaan manuaalinen uusiminen, kun myymälä on testitilassa. Maksutavan muutokset tulevat voimaan live-tilassa.

en: Subscription management
fi: Tilaushallinta

en: Subscription payment details.
fi: Kestotilauksen maksutiedot.

en: Subscription payment method
fi: Kestotilauksen maksutapa

en: Subscription payment method could not be set to %1$s and has been set to manual with error message: %2$s
fi: Kestotilauksen maksutapaa ei voida määritellä arvoon %1$s ja on manuaaliseksi määritetty, virhesanomalla: %2$s

en: Subscription payment method could not be set to %1$s with error message: %2$s
fi: Kestotilauksen maksutapa ei ole määritetty arvoon %1$s virhesanoma: %2$s

en: Subscription period
fi: Kestotilauksen jakso

en: Subscription price (%s)
fi: Kestotilauksen hinta (%s)

en: Subscription pricing
fi: Kestotilauksen hinnoittelu

en: Subscription renewal orders cannot be cancelled.
fi: Jatkuvan tilauksen uusimisen tilausta ei voi keskeyttää.

en: Subscription renews on
fi: Tilaus uudistetaan

en: Subscription saved.
fi: Kestotilaus tallennettu.

en: Subscription scheduled for: %1$s.
fi: Kestotilaus aikataulutettu: %1$s.

en: Subscription sign up failed.
fi: Kestotilaukseen rekisteröinti epäonnistui.

en: Subscription sign-up fee
fi: Kestotilauksen liittymismaksu

[ctx: Subscription status]
en: Active
fi: Aktiivinen

[ctx: Subscription status]
en: Cancelled
fi: Peruutettu

[ctx: Subscription status]
en: Expired
fi: Vanhentunut

[ctx: Subscription status]
en: Failed
fi: Epäonnistui

[ctx: Subscription status]
en: On hold
fi: Jonossa

[ctx: Subscription status]
en: On-hold
fi: Jonossa

[ctx: Subscription status]
en: Pending
fi: Odottaa

[ctx: Subscription status]
en: Pending Cancellation
fi: Odottaa peruuttamista

[ctx: Subscription status]
en: Switched
fi: Vaihdettu

en: Subscription status:
fi: Kestotilauksen tila:

en: Subscription submitted.
fi: Tilaus toimitettu.

en: Subscription suspended by Database repair script. This subscription was suspended via PayPal.
fi: Tilaus keskeytettiin tietokannan korjaustoiminnon avulla. Tämä tilaus keskeytettiin PayPalin kautta.

en: Subscription switch complete emails are sent to the customer when a subscription is switched successfully.
fi: ”Kestotilauksen vaihto on valmis” -sähköposti lähetetään asiakkaalle, kun kestotilaus on vaihdettu onnistuneesti.

en: Subscription switched emails are sent when a customer switches a subscription.
fi: Kestotilaus vaihdettu -sähköpostit lähetetään, kun asiakas vaihtaa kestotilausta.

[ctx: Subscription title on admin table. (e.g.: #211 for John Doe)]
en: %1$s#%2$s%3$s for %4$s
fi: %1$s#%2$s%3$s asiakkaalle %4$s

en: Subscription totals
fi: Tilausten yhteissummat

en: Subscription trial period:
fi: Kestoilauksen kokeilujakso:

en: Subscription type
fi: Tilauksen tyyppi

en: Subscription updated.
fi: Kestotilaus päivitetty.

en: Subscription updates
fi: Kestotilauksien päivitykset

en: Subscription variations
fi: Kestotilauksen muunnelmat

en: Subscription: Not available - %1$d of %2$d already in use
fi: Tilaus: Ei saatavilla - %1$d --- %2$d jo käytössä

en: Subscription: Unlimited
fi: Tilaus: rajoittamaton

en: Subscription: Using %1$d of %2$d sites available
fi: Tilaus: Käytössä %1$d sivustolla, %2$d mahdollisesta

en: Subscriptions
fi: Tilaukset

en: Subscriptions (page %d)
fi: Tilaukset (sivu %d)

en: Subscriptions 2.0 introduces a new architecture built on the WooCommerce Custom Order Types API.
fi: Subscriptions 2.0 esittelee uuden arkkitehtuurin, joka on rakennettu käyttäen WooCommerce Custom Order Types APIa.

en: Subscriptions 2.0 introduces a new object for working with a subscription at the application level. The cumbersome APIs for retrieving or modifying a subscription's data are gone!
fi: Subscriptions 2.0 esittelee uuden objektin tilauksen työstämiseen sovellustasolla. Hankalat APIt jatkuvien tilausten hakuun ja muokkaukseen ovat poissa!

en: Subscriptions 2.1 adds support for subscription data to this infrastructure.
fi: Subscriptions 2.1 lisää tuen kestotilaustietojen infrastruktuurin.

en: Subscriptions 2.1 also introduces a number of new emails to notify you when:
fi: Subscriptions 2.1 esittelee myös useita uusia sähköposti-ilmoituksia, jotka tiedottavat sinulle kun:

en: Subscriptions 2.1 now passes the renewal order's total, making it possible to add a fee or discount to the renewal order with simple one-liners like %s$order->add_fee()%s or %s$order->add_coupon()%s.
fi: Sunscriptions 2.1 siirtää nyt uusiminen tilauksen summan, voidaan lisätä maksun tai alennus uusiminen tilauksen yksinkertainen yksi-alukset kuin %s$order->add_fee()%s tai %s$order->add_coupon()%s.

en: Subscriptions Data
fi: Kestotilausten tiedot

en: Subscriptions Details Sent
fi: Tilauksien tiedot lähetetty

en: Subscriptions Ended
fi: Päättyneet kestotilaukset

en: Subscriptions also now uses the renewal order to setup the cart for %smanual renewals%s, making it easier to add products or discounts to a single renewal paid manually.
fi: Tilaukset myös käyttää uusiminen järjestystä setup cart %smanual uusimista%s helpompi lisätä tuotteita tai alennuksia yhden uusiminen maksaa manuaalisesti.

en: Subscriptions by Customer
fi: Kestotilaukset asiakkaittain

en: Subscriptions by Payment Gateway
fi: Tilaukset maksuvälittäjän mukaan

en: Subscriptions by Product
fi: Kestotilaukset tuotteittain

en: Subscriptions created within this many days prior to the Renewal Day will not be charged at sign-up. Set to zero for all new Subscriptions to be charged the full recurring amount. Must be a positive number.
fi: Kestotilauksia, jotka on luotu näin monta päivää ennen uusimispäivää, ei veloiteta rekisteröitymisvaiheessa. Määritä arvoksi nolla, jotta kaikista uusista kestotilauksista voidaan veloittaa täysi summa. On oltava positiivinen luku.

en: Subscriptions delivery
fi: Tilausten hallinta

en: Subscriptions signups
fi: Kestotilauksien rekisteröinnit

en: Subscriptions v2.0 introduces a new administration interface to add or edit a subscription. You can make all the familiar changes, like modifying recurring totals or subscription status. You can also make some new modifications, like changing the expiration date, adding a shipping cost or adding a product line item.
fi: Subscriptions v2.0 tuo uuden järjestelmävalvojan käyttöliittymän, jolla voit lisätä tai muokata jatkuvia tilauksia. Voit tehdä kaikki tutut muutokset, kuten muuttaa toistuvia summia tai jatkuvan tilauksen tilaa, Voit myös tehdä joitakin uusia muutoksia, kuten muuttaa vanhentumispäivämäärää, lisätä toimituskulut tai lisätä tuotenimikkeen.

en: Subscriptions will appear here for you to view and manage once purchased by a customer.
fi: Voit hallinnoida kestotilauksiasi tästä. Jos listassa ei näy yhtään kestotilausta, kukaan ei ole vielä ostanut sellaista.

en: Subscriptions.
fi: Tilaukset

en: Subtitles
fi: Tekstitykset

en: Subtotal
fi: Välisumma

en: Subtotal of the order.
fi: Tilauksen välisumma.

en: Subtotal:
fi: Välisumma:

en: Suburb
fi: Lähiö

en: Success
fi: Onnistui!

en: Success!
fi: Onnistui!

en: Success! An email was just sent to confirm your subscription. Please find the email now and click 'Confirm Follow' to start subscribing.
fi: Sähköpostiisi lähetettiin juuri tilausvahvistus. Kävisitkö ystävällisesti aktivoimassa tilauksesi sähköpostistasi.

en: Successful retries
fi: Onnistuneet uudelleenyritykset

en: Successfully canceled action: %s
fi: %s toiminto peruutettu

en: Successfully executed action: %s
fi: %s toiminto suoritettu

en: Successfully processed change for action: %s
fi: %s toiminnon muutos käsitelty

en: Successfully re-threaded %s comments.
fi: %s kommenttia järjestetty onnistuneesti.

en: Sudanese pound
fi: Sudanin punta SDG

en: Suggested embed #%d
fi: Suositeltu upote #%d

en: Suggested height is %s.
fi: Suositeltu korkeus on %s.

en: Suggested image #%d
fi: Suositeltu kuva #%d

en: Suggested image dimensions: %1$s by %2$s pixels.
fi: Suositeltu kuvakoko: %1$s x %2$s pikseliä (leveys x korkeus).

en: Suggested media
fi: Ehdotetut mediatiedostot

en: Suggested text:
fi: Suositeltu teksti:

en: Suggested width is %s.
fi: Suositeltu leveys on %s.

en: Suggestions
fi: Ehdotukset

en: Suhosin is an advanced protection system for PHP installations. It was designed to protect your servers on the one hand against a number of well known problems in PHP applications and on the other hand against potential unknown vulnerabilities within these applications or the PHP core itself. If enabled on your server, Suhosin may need to be configured to increase its data submission limits.
fi: Suhosin on PHP asennuksia varten tehty, kehittynyt suojausjärjestelmä. Se suunniteltiin suojaamaan palvelimia tunnetuilta PHP sovellusten ongelmakohdilta ja myös vielä tuntemattomilta mutta mahdollisilta heikkouksilta PHP sovelluksissa tai PHP ytimessä itsessään. Jos Suhosin on käytössä palvelimellasi, niin sen data lähetys rajoja voidaan joutua kasvattamaan.

en: Sulawesi Barat
fi: Länsi-Sulawesi

en: Sulawesi Selatan
fi: Etelä-Sulawesi

en: Sulawesi Tengah
fi: Keski-Sulawesi

en: Sulawesi Tenggara
fi: Kaakkois-Sulawesi

en: Sulawesi Utara
fi: Pohjois-Sulawesi

en: Sum of all taxes.
fi: Kaikki verot yhteensä.

en: Sum of line item taxes only.
fi: Vain tuoterivien verot yhteenlaskettuna.

en: Sumatera Barat
fi: Länsi-Sumatra

en: Sumatera Selatan
fi: Etelä-Sumatra

en: Sumatera Utara
fi: Länsi-Sumatra

en: Summaries
fi: Yhteenvedot

en: Summary
fi: Poiminta

en: Sun
fi: su

en: Sunday
fi: sunnuntai

[ctx: Sunday initial]
en: S
fi: su

en: Sunset
fi: Auringonlasku

en: Sunset Medium
fi: Auringon lasku (keskileveä)

en: Sunset Narrow
fi: Auringon lasku (kapea)

en: Sunset Wide
fi: Auringon lasku leveä

en: Superscript
fi: Yläviite

en: Support
fi: Tuki

en: Support forum
fi: Tukifoorumi

en: Supported features for this payment gateway.
fi: Tämän maksukäytävän tuetut ominaisuudet.

en: Supported features:
fi: Tuetut ominaisuudet:

en: Supported post types
fi: Tuetut sisältötyypit

en: Supports the following placeholders: <code>[qty]</code> = number of items, <code>[cost]</code> = cost of items, <code>[fee percent="10" min_fee="20"]</code> = Percentage based fee.
fi: Tukee seuraavia paikanvaraus -merkkejä: <code>[qty]</code> = tuotteiden lukumäärä, <code>[cost]</code> = tuotteiden hinta, <code>[fee percent="10" min_fee="20"]</code> = prosentti perusteinen hinta.

en: Surinamese dollar
fi: Surinamen dollari SRD

en: Survey
fi: Tutkimus

en: Suspend
fi: Keskeytä

en: Suspended
fi: Jäädytetty

en: Suspended Subscription
fi: Keskeytetty kestotilaus

en: Suspended Subscription emails are sent when a customer manually suspends their subscription.
fi: Keskeytetty kestotilaus sähköposteja lähetetään, kun asiakas manuaalisesti keskeyttää kestotilauksensa.

en: Sustainable Dyes
fi: Kestävät väriaineet

en: Svalbard and Jan Mayen
fi: Svalbard ja Jan Mayen

en: Swahili
fi: swahili

en: Swazi lilangeni
fi: Swazimaan lilangeni SZL

en: Swaziland
fi: Swazimaa

en: Sweden
fi: Ruotsi

en: Swedish
fi: ruotsi

en: Swedish krona
fi: Ruotsin kruunu SEK

en: Sweet Danish
fi: Makea tanskalainen

en: Sweet Organic Lemons
fi: Makeat luomusitruunat

en: Swift Current
fi: Vaihda valuuttaa

en: Swiss franc
fi: Sveitsin frangi CHF

en: Switch Button Text
fi: Vaihda painikkeen teksti

en: Switch Order
fi: Vaihda tilaus

en: Switch Order Details
fi: Vaihdetun tilauksen tiedot

en: Switch Site
fi: Vaihda sivustoa

en: Switch Totals
fi: Vaihtojen summat

en: Switch account
fi: Vaihda käyttäjätiliä

en: Switch order cancelled due to a new switch order being created #%s.
fi: Vaihtotilaus on peruutettu, koska olet tehnyt uuden vaihtotilauksen #%s.

en: Switch up your site&#8217;s look & feel with Styles
fi: Tuo vaihtelua sivustosi ilmeeseen tyyleillä

en: Switched Subscription
fi: Vaihdettu Tilaus

en: Switched subscriptions
fi: Vaihdetut kestotilaukset

en: Switching
fi: Vaihdetaan

en: Switzerland
fi: Sveitsi

en: Synchronisation
fi: Synkronointi

en: Synchronise Renewals
fi: Synkronoi tilauksen uusimiset

en: Synchronise renewals
fi: Synkronoi uusinnat

en: Synchronization of approved product download directories is already in progress.
fi: Hyväksyttyjen lataushakemistojen synkronointi on jo käynnissä.

en: Synchronize approved download directories
fi: Synkronoi hyväksytyt lataushakemistot

en: Syndicate this content
fi: Seuraa syötteen avulla

en: Syndicated views
fi: Yhdistetyt näyttökerrat

en: Syndication feeds show the most recent
fi: Uutissyötteet näyttävät enintään uusimmat

en: Syntax Highlighting
fi: Koodin korostus

en: Syria
fi: Syyria

en: Syrian Arab Republic
fi: Syyrian arabitasavalta

en: Syrian pound
fi: Syyrian punta SYP

en: System Cron Test
fi: System Cron -testi

en: System Task Scheduler configured
fi: System Task Scheduler määritetty

en: System Task Scheduler not configured
fi: System Task Scheduler ei ole määritetty

en: System status
fi: Järjestelmän tila

en: Sălaj
fi: Salaj

en: THE GOODS
fi: TAVARAT

en: Table cell display.
fi: Taulukon kenttä näyttää.

en: Table cell properties
fi: Solun ominaisuudet

en: Table cell value.
fi: Taulukon kentän arvo.

en: Table column header.
fi: Taulukon sarakkeen otsake.

en: Table does not exist
fi: Taulua ei ole

en: Table headers.
fi: Taulukon otsakkeet.

en: Table of Contents
fi: Sisällysluettelo

en: Table ordered by Author.
fi: Taulukko järjestetty kirjoittajan mukaan.

en: Table ordered by Comment Author.
fi: Taulukko järjestetty kommentin kirjoittajan mukaan.

en: Table ordered by Comments.
fi: Taulukko järjestetty kommenttien mukaan.

en: Table ordered by Date.
fi: Taulukko järjestetty päiväyksen mukaan.

en: Table ordered by Description.
fi: Taulukko järjestetty kuvauksen mukaan.

en: Table ordered by E-mail.
fi: Taulukko järjestetty sähköpostiosoitteen mukaan.

en: Table ordered by File Name.
fi: Taulukko järjestetty tiedoston nimen mukaan.

en: Table ordered by Hierarchical Menu Order and Title.
fi: Taulukko järjestetty hierarkisen valikkojärjestyksen ja otsikon mukaan.

en: Table ordered by Last Updated.
fi: Taulukko järjestetty viimeksi päivitetyn mukaan.

en: Table ordered by Links.
fi: Taulukko järjestetty linkkien mukaan.

en: Table ordered by Name.
fi: Taulukko järjestetty nimen mukaan.

en: Table ordered by Post Replied To.
fi: Taulukko järjestetty vastatun artikkelin mukaan.

en: Table ordered by Posts Count.
fi: Taulukko järjestetty artikkelien lukumäärän mukaan.

en: Table ordered by Rating.
fi: Taulukko järjestetty arvion mukaan.

en: Table ordered by Site Domain Name.
fi: Taulukko järjestetty sivuston verkko-osoitteen mukaan.

en: Table ordered by Site Path.
fi: Taulukko järjestetty sivuston polun mukaan.

en: Table ordered by Site Registered Date.
fi: Taulukko järjestetty sivuston rekisteröintipäivän mukaan.

en: Table ordered by Slug.
fi: Taulukko järjestetty polkutunnuksen mukaan.

en: Table ordered by Theme Name.
fi: Taulukko järjestetty teeman nimen mukaan.

en: Table ordered by Title.
fi: Taulukko järjestetty otsikon mukaan.

en: Table ordered by URL.
fi: Taulukko järjestetty verkko-osoitteen mukaan.

en: Table ordered by Uploaded To.
fi: Taulukko järjestetty "Liitetty" mukaan.

en: Table ordered by User Registered Date.
fi: Taulukko järjestetty käyttäjän rekisteröintipäivän mukaan.

en: Table ordered by Username.
fi: Taulukko järjestetty käyttäjätunnuksen mukaan.

en: Table ordered by Visibility.
fi: Taulukko järjestetty näkyvyyden mukaan.

en: Table ordered hierarchically.
fi: Taulukko järjestetty hierarkisesti.

en: Table properties
fi: Taulukon ominaisuudet

en: Table row properties
fi: Rivin ominaisuudet

en: Table rows.
fi: Taulukon rivit.

en: Tablet
fi: Tabletti

en: Tag
fi: avainsana

en: Tag #%s doesn&#8217;t exist!
fi: Avainsana #%s ei ole olemassa!

en: Tag Cloud
fi: Avainsanapilvi

en: Tag ID.
fi: Avainsanan tunnus/ID.

en: Tag added to all posts in this category.
fi: Avainsana lisätty kategorian kaikkiin artikkeleihin

en: Tag added.
fi: Avainsana lisätty.

en: Tag deleted.
fi: Avainsana poistettu.

en: Tag name
fi: Avainsana

en: Tag name.
fi: Avainsanan nimi.

en: Tag not added.
fi: Avainsanaa ei lisätty.

en: Tag not found
fi: Avainsanaa ei löytynyt.

en: Tag not updated.
fi: Avainsanaa ei päivitetty.

en: Tag slug.
fi: Avainsanan polkutunnus.

en: Tag updated.
fi: Avainsana päivitetty.

en: Tag: | Tags:
fi[0]: Avainsana:

en: Tag: %s
fi: Avainsana: %s

en: Tagalog
fi: tagalog

en: Tagged
fi: Avainsanat:

en: Tagged:
fi: Avainsanat:

en: Tagline
fi: Kuvaus

en: Tagline (optional)
fi: Avainsanat (vapaaehtoinen)

en: Tags
fi: Avainsanat

en: Tags & Categories
fi: Avainsanat ja kategoriat

en: Tags (comma separated)
fi: Avainsanat (pilkuilla eroteltuna)

en: Tags (space separated)
fi: Avainsanat (välilyönnillä eroteltuna)

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
fi: Avainsanat voidaan muuntaa valikoivasti kategorioiksi käyttämällä <a href="%s">Avainsanat kategorioiksi -muunninta</a>.

en: Tags deleted.
fi: Avainsanat poistettiin.

en: Tags indicating styles and features of the theme.
fi: Avainsanat, jotka kuvaavat teeman tyyliä ja ominaisuuksia.

en: Tags list
fi: Avainsanojen listaus

en: Tags list navigation
fi: Avainsanojen selaus

en: Tags to Categories
fi: Avainsanat kategorioiksi

en: Tags totals.
fi: Avainsanoja yhteensä.

en: Tags:
fi: Avainsanat:

en: Tags:
fi: Avainsanat:

en: Tags: %1$s
fi: Avainsanat: %1$s

en: Tags: %s
fi: Avainsanat: %s

en: Tajikistan
fi: Tadžikistan

en: Tajikistani somoni
fi: Tajikistanin somoni TJS

en: Take WordPress with you.
fi: Ota WordPress mukaasi.

en: Take our Survey!
fi: Vastaa kyselyymme!

en: Take over
fi: Ota ohjat

en: Take payments in cash upon delivery.
fi: Vastaanota maksuja toimituksen yhteydessä.

en: Take payments in person via BACS. More commonly known as direct bank/wire transfer.
fi: Vastaanota maksuja henkilökohtaisesti pankkisiirrolla (esim. SEPA-maksu). Tunnetaan myös nimillä direct bank - tai wire transfer.

en: Take payments in person via checks. This offline gateway can also be useful to test purchases.
fi: Vastaanota sekkimaksuja henkilökohtaisesti. Tämä maksutapa ei käytä nettiä ja se on myös hyödyllinen maksamisen testaamisessa.

en: Take payments via bank transfer.
fi: Vastaanota maksuja pankkisiirrolla.

en: Take payments with the provider that’s right for you - choose from 100+ payment gateways for WooCommerce.
fi: Vastaanota maksuja itsellesi sopivalla palvelutarjoajalla - valitse yli sadasta eri WooCommerce-maksukäytävästä.

en: Talk to your web host about OpenSSL support for PHP.
fi: Puhu palveluntarjoajasi kanssa PHP:n OpenSSL-tuesta.

en: Talk to your web host about supporting HTTPS for your website.
fi: Ota yhteys palveluntarjoajaasi keskustellaksesi HTTPS-tuesta sivustollesi.

en: Tallinn
fi: Tallinna

en: Tan
fi: Vaaleanruskea

en: Tanzania
fi: Tansania

en: Tanzania, United Republic of
fi: Tansanian yhdistynyt tasavalta

en: Tanzanian shilling
fi: Tanzanian šillinki TZS

en: Tap or hover on any theme then click the Live Preview button to see a live preview of that theme and change theme options in a separate, full-screen view. You can also find a Live Preview button at the bottom of the theme details screen. Any installed theme can be previewed and customized in this way.
fi: Vie hiiren kursori minkä tahansa teeman päälle ja napsauta Esikatsele-painiketta nähdäksesi kyseisen teeman välittömässä esikatselutilassa, jossa voit myös muokata sen asetuksia. Löydät välitön esikatselu -linkin myös teeman tietojen alaosasta. Mitä tahansa asennettua teemaa voidaan esikatsella ja muokata tällä tavoin.

en: Target
fi: Kohde

en: Tashkent
fi: Taškent

en: Task List
fi: Tehtävälista

en: Tax
fi: Verot

en: Tax amount
fi: Verojen määrä

en: Tax class
fi: Veroluokka

en: Tax class already exists
fi: Veroluokka on jo olemassa

en: Tax class name.
fi: Veroluokan nimi.

en: Tax class of fee.
fi: Maksun veroluokka.

en: Tax class of product.
fi: Tuotteen veroluokka.

en: Tax class requires a valid name
fi: Veroluokka vaatii kelvollisen nimen

en: Tax class slug already exists
fi: Veroluokan polkutunnus on jo olemassa

en: Tax class.
fi: Veroluokka.

en: Tax code
fi: Verokoodi

en: Tax lines data.
fi: Verorivien tiedot.

en: Tax name
fi: Veron nimi

en: Tax options
fi: Vero asetukset

en: Tax priority.
fi: Veron järjestys/sijoitus..

en: Tax rate ID.
fi: Veroprosentin tunnus/ID

en: Tax rate ID: %s
fi: Veroprosentin tunnus/ID: %s

en: Tax rate code.
fi: Veroprosentin koodi.

en: Tax rate label.
fi: Veroprosentin tunnus/nimi.

en: Tax rate name.
fi: Veroprosentin nimi.

en: Tax rate.
fi: Veroprosentti.

en: Tax rates successfully deleted
fi: Veroluokat poistettu

en: Tax status
fi: Veron tila

[ctx: Tax status]
en: None
fi: Ei mitään

en: Tax status of fee.
fi: Maksun veron tila.

en: Tax status.
fi: Veron tila.

en: Tax subtotal.
fi: Verojen välisumma.

en: Tax total (not including shipping taxes).
fi: Verot yhteensä (poislukien verot toimituskuluista).

en: Tax total.
fi: Verot yhteensä.

en: Taxable
fi: Verotettava

en: Taxes
fi: Verot

en: Taxes by code
fi: Verot/veroluokka

en: Taxes by date
fi: Verot/päivä

en: Taxes detailed reports.
fi: Yksityiskohtaiset raportit veroista.

en: Taxes do not support trashing.
fi: Veroja ei voi siirtää roskakoriin.

en: Taxonomies associated with post type.
fi: Sisältötyyppiin liittyvät taksonomiat.

en: Taxonomies: Product types
fi: Luokittelut: Tuotelajit

en: Taxonomies: Product visibility
fi: Luokittelu: Tuotteen näkyvyys

en: Taxonomy
fi: Taksonomia

en: Taxonomy does not exist.
fi: Luokittelua ei ole.

en: Taxonomy name.
fi: Luokittelun nimi.

en: Taxonomy names must be between 1 and 32 characters in length.
fi: Taksonomian nimen on oltava 1-32 merkkiä pitkä.

en: Taxonomy terms for product/order statuses.
fi: Luokittelutermit tuotteiden/toimitusten tiloille.

en: Taxonomy:
fi: Luokittelu:

en: Tech Dark Medium
fi: Tech Dark (keskileveä)

en: Tech Dark Narrow
fi: Tech Dark (kapea)

en: Tech Dark Wide
fi: Tech Dark (leveä)

en: Tech Grey Medium
fi: Tech Grey (keskileveä)

en: Tech Grey Narrow
fi: Tech Grey (kapea)

en: Tech Grey Wide
fi: Tech Grey (leveä)

en: Tech Light Medium
fi: Tech Light (keskileveä)

en: Tech Light Narrow
fi: Tech Light (kapea)

en: Tech Light Wide
fi: Tech Light (leveä)

en: Technology
fi: Teknologia

en: Tehran
fi: Teheran

en: Tehran (تهران)
fi: Teheran  (تهران)

en: Tel: %s
fi: Puh: %s

en: Tell us a bit about your store
fi: Kerro meille hieman verkkokaupastasi

en: Template
fi: Sivupohja

en: Template Editing
fi: Sivupohjien muokkaus

en: Template Part Area
fi: Alue sivupohjan osille

en: Template Part Areas
fi: Alueet sivupohjien osille

en: Template Parts
fi: Sivupohjan osat

en: Template Tags
fi: Mallitagit

en: Template archives
fi: Sivupohjien arkisto

en: Template cache cleared.
fi: SIvupohjan välimuisti on tyhjennetty.

en: Template file copied to theme.
fi: Pohja (malline) tiedosto kopioitu teeman hakemistoon.

en: Template file deleted from theme.
fi: Pohja (malline) tiedosto poistettu teeman hakemistosta.

en: Template for %s
fi: Sivupohja: %s

en: Template is missing. Standalone themes need to have a %1$s or %2$s template file. <a href="%3$s">Child themes</a> need to have a %4$s header in the %5$s stylesheet.
fi: Sivupohja puuttuu. Itsenäisillä teemoilla on oltava sivupohjana %1$s tai %2$s. <a href="%3$s">Lapsiteemoilla</a> on oltava %4$s-määritys %5$s-tyylitiedostossaan.

[ctx: Template name]
en: All Archives
fi: Kaikki arkistot

[ctx: Template name]
en: Author Archives
fi: Kirjoittajan arkistot

[ctx: Template name]
en: Blog Home
fi: Blogin etusivu

[ctx: Template name]
en: Cart
fi: Ostoskori

[ctx: Template name]
en: Category Archives
fi: Kategoria-arkistot

[ctx: Template name]
en: Checkout
fi: Kassa

[ctx: Template name]
en: Checkout Header
fi: Kassan ylätunniste

[ctx: Template name]
en: Date Archives
fi: Päivämääräarkistot

[ctx: Template name]
en: Front Page
fi: Etusivu

[ctx: Template name]
en: Index
fi: Hakemisto

[ctx: Template name]
en: Order Confirmation
fi: Tilausvahvistus

[ctx: Template name]
en: Page: 404
fi: Sivu: 404

[ctx: Template name]
en: Pages
fi: Sivut

[ctx: Template name]
en: Product Catalog
fi: Tuoteluettelo

[ctx: Template name]
en: Products by Category
fi: Tuotteet osaston mukaan

[ctx: Template name]
en: Products by Tag
fi: Tuotteet avainsanan mukaan

[ctx: Template name]
en: Search Results
fi: Hakutulokset

[ctx: Template name]
en: Single Entries
fi: Yksittäiset merkinnät

[ctx: Template name]
en: Single Posts
fi: Yksittäiset artikkelit

[ctx: Template name]
en: Single Product
fi: Yksittäinen tuote

[ctx: Template name]
en: Tag Archives
fi: Avainsana-arkistot

[ctx: Template name]
en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Template overrides.
fi: Pohjan(malline) ohitus?

en: Template part archives
fi: Sivupohjan osien arkisto

en: Template part has been deleted or is unavailable: %s
fi: Sivupohjan osa on poistettu tai se ei ole saatavilla: %s

en: Template parts list
fi: Sivupohjan osien lista

en: Template parts list navigation
fi: Sivupohjien osien selaus

en: Template parts to include in your templates.
fi: Sivupohjan osia, joita voi käytää sivupohjissa.

en: Template used to display the simplified Checkout header.
fi: Sivupohja, jota käytetään näyttämään yksinkertaistettu kassa-otsikko.

en: Templates
fi: Sivupohjat

en: Templates based on theme files can't be removed.
fi: Teeman tiedostoihin perustuvia sivupohjia ei voi poistaa.

en: Templates list
fi: Sivupohjien listaus

en: Templates list navigation
fi: Sivupohjien selaus

en: Templates to include in your theme.
fi: Sivupohjat, jotka sisältyvät teemaasi.

en: Temporarily disabled.
fi: Väliaikaisesti poissa käytöstä.

en: Term ID
fi: Arvon ID

en: Term ID List
fi: Termitunnistelistaus

en: Term ID Taxonomy Query
fi: Termin tunnisteen taksonomiakysely

en: Term ID is shared between multiple taxonomies
fi: Termin ID on jaettu useamman taksonomian kesken

en: Term IDs.
fi: Termitunnisteet.

en: Term counts
fi: Luokittelut, avaisanat määrä

en: Term description.
fi: Termin kuvaus.

en: Term does not exist.
fi: Termiä ei ole olemassa.

en: Term meta cannot be added to terms that are shared between taxonomies.
fi: Metatietoa ei voi lisätä termille, joka kuuluu useampaan taksonomiaan.

en: Term name.
fi: Termin nimi.

en: Terms
fi: Termit

en: Terms and Conditions Page
fi: Tilaus- ja sopimusehdot sivu

en: Terms and conditions
fi: Tilaus- ja sopimusehdot

en: Terms do not support trashing. Set '%s' to delete.
fi: Termejä ei voi laittaa roskakoriin. Aseta '%s' poistaaksesi.

en: Terms in the product visibility taxonomy.
fi: Tuotteen näkyvyys luokittelun termit.

en: Terms of Service
fi: Käyttöehdot

en: Terms successfully recounted
fi: Arvot laskettiin uudelleen.

en: Tested up to WooCommerce version
fi: Testattu WooCommerce versioon saakka

en: Testimonials
fi: Suositukset

en: Text
fi: Teksti

en: Text & Image Links
fi: Teksti- ja kuvalinkit

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Text Direction
fi: Tekstin suunta

en: Text Layout & Font
fi: Tekstin asettelu & kirjasin

en: Text Link
fi: Tekstilinkki

en: Text background color:
fi: Tekstin taustaväri:

en: Text color
fi: Tekstin väri

en: Text displayed after Gravatar. This is optional and can be used to describe yourself or what your blog is about.
fi: Teksti näytetään Gravatarin perässä. Teksti on vapaaehtoinen, ja voit käyttää sitä vaikkapa kuvaamaan itseäsi tai blogisi aihetta.

en: Text for the title attribute of the link element for this menu item.
fi: Tämän valikkokohteen title-attribuutin teksti.

en: Text only
fi: Vain teksti

en: Text to appear below the main email content.
fi: Teksti, joka näkyy sähköpostin pääsisällön alla.

en: Text to display
fi: Linkkiteksti

en: Thai
fi: thai

en: Thai baht
fi: Thaimaan baht THB

en: Thailand
fi: Thaimaa

en: Thank You
fi: Kiitos paljon

en: Thank you for creating with <a href="%s">WordPress</a>.
fi: Kiitos <a href="%s">WordPressin</a> käytöstä.

en: Thank you for creating with <a href="https://wordpress.com/">WordPress</a>
fi: Kiitos, että luot <a href="https://wordpress.com/">WordPressillä</a>.

en: Thank you for selling with WooCommerce.
fi: Kiitos kun myyt WooCommercen avulla.

en: Thank you for updating to the latest version of WooCommerce Subscriptions.
fi: Kiitos päivittämisestä uusimmaksi versioksi WooCommerce Subscriptions.

en: Thank you for using %s, your site has been deleted. Happy trails to you until we meet again.
fi: Kiitos %s käytöstä, sivustosi on poistettu. Hyvää onnea kunnes tapaamme taas.

en: Thank you for voting!
fi: Kiitos äänestäsi!

en: Thank you for your feedback!
fi: Kiitos palautteestasi!

en: Thank you for your order
fi: Kiitos tilauksesta

en: Thank you for your payment. Your transaction has been completed, and a receipt for your purchase has been emailed to you. Log into your PayPal account to view transaction details.
fi: Kiitos maksusta. Tapahtuma on suoritettu loppuun, ja kuitti ostoksista on lähetetty sinulle sähköpostitse. Kirjaudu sisään PayPal-tilillesi jos haluat nähdä tapahtuman tiedot.

en: Thank you for your purchase!
fi: Kiitos ostoksestasi!

en: Thank you for your renewal order
fi: Kiitos kestotilauksestasi

en: Thank you!
fi: Kiitos!

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
fi: Kiitos. Tarkista vahvistusviesti sähköpostistasi. Sivustoasi ei poisteta ennen kuin olet napsauttanut viestissä olevaa vahvistuslinkkiä.

en: Thank you. Your order has been received.
fi: Kiitos. Tilaus on otettu vastaan.

en: Thanks :)
fi: Kiitos :)

en: Thanks for confirming your erasure request.
fi: Kiitos poistopyynnön hyväksymisestä.

en: Thanks for confirming your export request.
fi: Kiitos vahvistuksesta.

en: Thanks for creating an account on %1$s. Your username is %2$s. You can access your account area to view orders, change your password, and more at: %3$s
fi: Kiitos kun loit tilin sivustolle %1$s. Valitsemasi käyttäjätunnus on: %2$s. Pääset tiliisi jossa voit tarkastella tilauksia, vaihtaa salasanan,  jne.: %3$s

en: Thanks for reading.
fi: Kiitos että luit.

en: Thanks for shopping with us
fi: Kiitos kun asioit kaupassamme

en: Thanks for shopping with us.
fi: Kiitos ostoksesta.

en: Thanks for using Jetpack! Your store is almost ready: to activate services like %s, just connect your store.
fi: Kiitos Jetpackin käyttämisestä! Kauppa on melkein valmis: kun haluat ottaa palvelun käyttöön, esimerkiksi %s, kytke sivustosi.

en: Thanks for using {site_url}!
fi: Kiitos, että käytit {site_address}!

en: Thanks for your order. It’s on-hold until we confirm that payment has been received.
fi: Kiitos tilauksestasi. Tilaus on pidossa kunnes vahvistamme että maksu on vastaanotettu.

en: Thanks for your renewal order. It’s on-hold until we confirm that payment has been received. In the meantime, here’s a reminder of your order:
fi: Kiitos tilauksen uusimisesta. Se odottaa, että voimme varmistaa, että maksu tuli perille. Tässä muistutuksena tilauksesi:

en: Thanks to {{a}}all our community members who helped translate to {{language/}}{{/a}}!
fi: Kiitos {{a}}kaikille yhteisömme jäsenille, jotka auttoivat kääntämään kielelle {{language/}}{{/a}}!

en: Thanks!
fi: Kiitos!

en: Thanks,
fi: Kiittäen,

en: That audio file cannot be found. Check your <a href="%s">media library</a> and make sure it was not deleted.
fi: Äänitiedostoa ei löytynyt. Tarkista <a href="%s">mediakirjastosta</a> ettei tiedostoa ole poistettu.

en: That doesn't appear to be one of your subscriptions.
fi: Tämä ei näytä olevan sinun jatkuva tilauksesi.

en: That doesn't appear to be your order.
fi: Tämä ei näytä olevan sinun tilauksesi.

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
fi: Tätä sähköpostiosoitetta on jo käytetty. Tarkista sähköpostisi saapuneet kansio aktivointiviestin varalta. Mikäli et tee mitään, voit käyttää sähköpostiosoitetta uudelleen muutaman päivän kuluttua.

en: That file cannot be found. Check your <a href="%s">media library</a> and make sure it was not deleted.
fi: Tiedostoa ei löytynyt. Tarkista <a href="%s">mediakirjastosta</a> ettei tiedostoa ole poistettu.

en: That image cannot be found. Check your <a href="%s">media library</a> and make sure it was not deleted.
fi: Kuvaa ei löytynyt. Tarkista <a href="%s">mediakirjastosta</a> ettei tiedostoa ole poistettu.

en: That name is not allowed.
fi: Nimi ei kelpaa.

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
fi: Sivusto on tällä hetkellä varattu mutta se saattaa vapautua muutaman päivän kuluttua.

en: That subscription can not be changed to %s. Please contact us if you need assistance.
fi: Tätä kestotilausta ei voi muuttaa %s. Ota yhteyttä meihin, jos tarvitset apua.

en: That subscription does not exist. Has it been deleted?
fi: Kestotilausta ei löydy. Onko se poistettu?

en: That subscription does not exist. Please contact us if you need assistance.
fi: Tätä kestotilausta ei ole olemassa. Ota yhteyttä, jos tarvitset apua.

en: That subscription product can not be added to your cart as it already contains a subscription renewal.
fi: Kestotilaustuotetta ei voi lisätä koriin, koska se sisältää jo kestotilauksen tuoteen uusimisen.

en: That user could not be added to this site.
fi: Käyttäjää ei voitu lisätä tälle sivustolle.

en: That user does not exist.
fi: Käyttäjää ei ole olemassa

en: That user is already a member of this site.
fi: Tämä käyttäjä on jo tämän sivuston jäsen.

en: That username is already activated.
fi: Tämä käyttäjätunnus on jo käytössä.

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
fi: Tämä käyttäjätunnus on tällä hetkellä varattu, mutta saattaa vapautua muutaman päivän sisällä.

en: That username is not allowed.
fi: Käyttäjänimi ei kelpaa.

en: That video cannot be found. Check your <a href="%s">media library</a> and make sure it was not deleted.
fi: Videota ei löytynyt. Tarkista <a href="%s">mediakirjastosta</a> ettei tiedostoa ole poistettu.

en: That was hard work! Take a break.
fi: Olipa siinä hommaa! Levätään hieman.

en: That&#8217;s all, stop editing! Happy publishing.
fi: Siinä kaikki, lopeta muokkaaminen! Julkaisemisen iloa!

en: That's it. Thanks!
fi: Se siitä. Kiitos!

en: That's not all we've working on for the last 12 months when it comes to Subscriptions. We've also released mini-extensions to help you get the most from your subscription store.
fi: Se ei ole kaikki, mitä olemme työstäneet viimeisten 12 kuukauden aikana, kun kyse on Subscriptions-lisäosasta. Olemme myös julkaisseet minilaajennuksia, jotka auttavat sinua saamaan kaiken irti kestotilauksista.

en: The "%1$s" coupon has been removed from your cart: %2$s
fi: Kuponki "%1$s" on poistettu ostoskoristasi: %2$s

en: The "%1$s" taxonomy "%2$s" property (%3$s) conflicts with an existing property on the REST API Posts Controller. Specify a custom "rest_base" when registering the taxonomy to avoid this error.
fi: Ominaisuus ”%2$s” luokittelussa ”%1$s” (%3$s) on konfliktissa REST API Posts -kontrollissa olemassa olevan ominausuuden kanssa. Vältät tämän ongelman määrittelemällä muokatun ”rest_base”:n kun rekisteröit luokitteluja.

en: The "%1$s" value is smaller than "%2$s"
fi: "%1$s":lla on pienempi arvo kuin "%2$s":lla

en: The "%s" must be a callable function.
fi: "%s" pitää olla kutsuttavissa oleva funktio.

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
fi: Asetusryhmä "%s" on poistettu. Käytä toista asetusryhmää.

en: The "%s" payment method is currently disabled
fi: "%s" maksutapa ei ole nyt käytettävissä

en: The "%s" payment method is currently enabled
fi: "%s" maksutapa on käytettävissä

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
fi: "%s"-teema ei ole kelvollinen isäntäteema (parent theme).

en: The "WooCommerce Admin" plugin will be installed and activated
fi: "WooCommerce Admin" -lisäosa asennetaan ja otetaan käyttöön

en: The "actor" identifier is not valid
fi: "actor" tunniste on kelvoton

en: The "actor" is no valid URL
fi: "actor" ei ole kelvollinen URL

en: The "all" value for $order_type parameter is deprecated. It was a misnomer, as it did not return resubscribe orders. It was also inconsistent with order type values accepted by wcs_get_subscription_orders(). Use array( "parent", "renewal", "switch" ) to maintain previous behaviour, or "any" to receive all order types, including switch and resubscribe.
fi: Parametrin $order_type "all"-arvo on vanhentunut. Se oli harhaanjohtava, koska se ei palauttanut uudelleenaktivoituja tilauksia. Se oli myös ristiriidassa funktion wcs_get_subscription_orders() hyväksymien tilaustyypin arvojen kanssa. Käytä array( "parent", "renewal", "switch" ) jatkaaksesi samaa logiikkaa, tai "any" vastaanottaa kaikki tilaustyypit, mukaan lukien switch ja resubscribe.

en: The "get_value_callback" parameter must be a valid callback.
fi: Parametrin "get_value_callback" on oltava kelvollinen funktio (callback).

en: The "locations not covered by your other zones" zone cannot be updated.
fi: "Sijainnit jotka eivät kuulu muihin toimitusvyöhykkeissin" -vyöhykettä ei voitu päivittää.

en: The "type" schema keyword for %1$s can only be one of the built-in types: %2$l.
fi: Avainsana "type" schema-parametrille %1$s voi sisältää vain jonkin sisäänrakennetuista tyypeistä: %2$l.

en: The "type" schema keyword for %1$s can only contain the built-in types: %2$l.
fi: Avainsana "type" schema-parametrille %1$s voi sisältää vain jonkin sisäänrakennetuista tyypeistä: %2$l.

en: The "type" schema keyword for %s is required.
fi: Avainsa "type" parametrille %s vaaditaan.

en: The "uses_context" parameter must be an array.
fi: "uses_context"-parametrin on oltava taulukko.

en: The $source_properties array contains invalid properties.
fi: $source_properties-taulukko sisältää virheellisiä ominaisuuksia.

en: The $source_properties must contain a "get_value_callback".
fi: Kohteen $source_properties on sisällettävä "get_value_callback".

en: The $source_properties must contain a "label".
fi: Kohteen $source_properties tulee sisältää "label".

en: The %1$s and %2$s directories exist but are not writable. These directories are used to improve the stability of plugin updates. Please make sure the server has write permissions to these directories.
fi: Hakemistot %1$s ja %2$s ovat olemassa, mutta niihin ei voida kirjoittaa. Näitä hakemistoja käytetään lisäosapäivitysten luotettavuuden parantamiseksi. Varmista, että palvelimella on kirjoitusoikeus hakemistoihin.

en: The %1$s argument must be a non-empty string for %2$s.
fi: Argumentti %1$s ei voi olla tyhjä merkkijono näkymälle %2$s.

en: The %1$s constant is defined as %2$s
fi: %1$s-vakion arvoksi on määritelty %2$s

en: The %1$s directive in %2$s determines if uploading files is allowed on your site.
fi: Määritelmä %1$s tiedostossa %2$s kertoo onko tiedostojen tuonti sivustollesi sallittua.

en: The %1$s directory does not exist, and the server does not have write permissions in %2$s to create it. This directory is used for plugin and theme updates. Please make sure the server has write permissions in %2$s.
fi: Hakemistoa %1$s ei ole, eikä palvelimella ole kirjoitusoikeutta hakemistoon %2$s sen luomiseksi. Tätä hakemistoa käytetään lisäosien ja teemojen päivityksiin. Varmista, että palvelimella on kirjoitusoikeus hakemistoon %2$s.

en: The %1$s parameter must be an array. To pass arbitrary data to scripts, use the %2$s function instead.
fi: %1$s-parametrin täytyy olla tyypiltään taulukko. Välittääksesi haluamiasi tietoja skripteille, käytä sen sijaan funktiota %2$s.

en: The %1$s plugin header is deprecated. Use %2$s instead.
fi: Lisäosan otsaketta %1$s ei enää tueta. Käytä otsaketta %2$s.

en: The %1$s, %2$s, and %3$s values can be edited to set the video track language and kind.
fi: HTML-attribuutteja %1$s, %2$s ja %3$s voi muokata kertomaan videon kielen ja tyypin.

en: The %s argument must be a string or a string array.
fi: %s-argumentin täytyy olla muodoltaan merkkijono tai tai taulukko (array) merkkijonoja.

en: The %s argument must be an array.
fi: Argumentin %s täytyy olla taulumuodossa (array).

en: The %s cannot be deleted.
fi: %s ei voi poistaa.

en: The %s class can only be run within WP CLI.
fi: %s luokka voidaan ajaa ainoastaan WP CLI:n sisällä.

en: The %s constant is no longer supported.
fi: Vakiota %s ei tueta enää.

en: The %s date must occur after the cancellation date.
fi: %s-päivämäärän on oltava lopetuspäivän jälkeen.

en: The %s date must occur after the last payment date.
fi: %s-päivämäärän on oltava viimeisen maksupäivän jälkeen.

en: The %s date must occur after the next payment date.
fi: %s päivämäärä on oltava seuraavan maksupäivän jälkeen.

en: The %s date must occur after the start date.
fi: %s-päivämäärän on oltava aloituspäivän jälkeen.

en: The %s date must occur after the trial end date.
fi: %s-päivämäärän on oltava kokeilujakson päättymispäivämäärän jälkeen.

en: The %s date of a subscription can not be deleted. You must delete the order.
fi: %s kestotilauksen päivämäärää ei voi poistaa. Poista tilaus.

en: The %s directory cannot be located.
fi: Hakemistoa %s ei löydy.

en: The %s directory exists but is not writable. This directory is used for plugin and theme updates. Please make sure the server has write permissions to this directory.
fi: Hakemisto %s on olemassa, mutta sinne ei voida kirjoittaa. Tätä hakemistoa käytetään lisäosa- ja teemapäivityksiin. Varmista, että palvelimella on kirjoitusoikeudet tähän hakemistoon.

en: The %s directory exists but is not writable. This directory is used to improve the stability of plugin and theme updates. Please make sure the server has write permissions to this directory.
fi: Hakemisto %s on olemassa, mutta sinne ei voida kirjoittaa. Tätä hakemistoa käytetään lisäosa- ja teemapäivitysten vakauden parantamiseen. Varmista, että palvelimella on kirjoitusoikeudet tähän hakemistoon.

en: The %s directory exists but is not writable. This directory is used to improve the stability of plugin updates. Please make sure the server has write permissions to this directory.
fi: Hakemisto %s on olemassa, mutta sinne ei voida kirjoittaa. Tätä hakemistoa käytetään lisäosapäivitysten luotettavuuden parantamiseksi. Varmista, että palvelimella on kirjoitusoikeus hakemistoon.

en: The %s directory exists but is not writable. This directory is used to improve the stability of theme updates. Please make sure the server has write permissions to this directory.
fi: Hakemisto %s on olemassa, mutta sinne ei voida kirjoittaa. Tätä hakemistoa käytetään teemapäivitysten luotettavuuden parantamiseksi. Varmista, että palvelimella on kirjoitusoikeus hakemistoon.

en: The %s directory used to improve the stability of plugin and theme updates is writable.
fi: Hakemistoon %s, jota käytetää lisäosa- ja teemapäivitysten luotettavuuden parantamiseen, voidaan kirjoittaa.

en: The %s does not support trashing.
fi: %s ei voi siirtää roskakoriin.

en: The %s filter is enabled.
fi: %s-suodin on kytketty päälle.

en: The %s function has been disabled, some media settings are unavailable because of this.
fi: Funktio %s on pois käytöstä. Tästä syystä osa media-asetuksista ei ole saatavilla.

en: The %s has already been deleted.
fi: %s on jo poistettu.

en: The %s importer is invalid or is not installed.
fi: Tuontityökalu %s on virheellinen tai sitä ei ole asennettu.

en: The %s is not a valid URL
fi: %s ei ole kelvollinen verkko-osoite URL

en: The %s key must be a string without spaces.
fi: Avaimen %s on oltava merkkijono ilman välilyöntejä.

en: The %s post meta must be an array.
fi: Artikkelin metatieto %s täytyy olla taulumuodossa (array).

en: The %s product has been deleted and can no longer be renewed. Please choose a new product or contact us for assistance.
fi: Tämä %s tuote on poistettu eikä sitä voida enää uusia. Valitse uusi tuote tai ota meihin yhteyttä, jos haluat apua.

en: The %s property has an invalid stored value, and cannot be updated to null.
fi: Ominaisuuden %s tallennettu arvo on virheellinen, sitä ei voida muuttaa arvoon null.

en: The %s setting is unregistered. Unregistered settings are deprecated. See https://developer.wordpress.org/plugins/settings/settings-api/
fi: Asetus %s on rekisteröimätön. Rekisteröimättömiä asetuksia ei tueta. Lue https://developer.wordpress.org/plugins/settings/settings-api/

en: The %s stylesheet does not contain a valid theme header.
fi: Teeman %s-tyylitiedosto ei sisällä oikeanlaista teemaotsaketta.

en: The %s table is not installed. Please run the network database upgrade.
fi: Taulua %s ei ole asennettu. Ole hyvä ja päivitä multisiten tietokanta.

en: The &#8220;%s&#8221; field is required.
fi: Kentät &#8220;%s&#8221; vaaditaan.

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
fi: &#8220;Polkutunnus&#8221; on URL-ystävällinen versio avainsanan tai kategorian nimestä. Se koostuu tavallisesti pienistä kirjaimista, numeroista ja väliviivoista.

en: The 2010 theme for WordPress is stylish, customizable, simple, and readable -- make it yours with a custom menu, header image, and background. Twenty Ten supports six widgetized areas (two in the sidebar, four in the footer) and featured images (thumbnails for gallery posts and custom header images for posts and pages). It includes stylesheets for print and the admin Visual Editor, special styles for posts in the "Asides" and "Gallery" categories, and has an optional one-column page template that removes the sidebar.
fi: 2010-teema WordPressille on tyylikäs, muokattavissa, yksinkertainen ja luettava - tee siitä omasi kustomoitavalla valikolla, otsakekuvalla ja taustalla. 2010 tukee kuutta vimpainaluetta (kaksi sivupalstassa, neljä alatunnisteessa) and kuvanostoja (pikkukuvia galleria-julkaisuissa ja kustomoitavia yläkuvia julkaisuissa ja sivuilla). Se sisältää tyylitiedostot tulostusta ja muokkaustilan editoria varten, erikoistyylit julkaisuihin Sivuhuomautus ja Galleria -kategorioissa, ja siinä on vaihtoehtoinen yksipalstainen sivupohja, joka poistaa sivupalkin.

en: The 2011 theme for WordPress is sophisticated, lightweight, and adaptable. Make it yours with a custom menu, header image, and background -- then go further with available theme options for light or dark color scheme, custom link colors, and three layout choices. Twenty Eleven comes equipped with a Showcase page template that transforms your front page into a showcase to show off your best content, widget support galore (sidebar, three footer areas, and a Showcase page widget area), and a custom "Ephemera" widget to display your Aside, Link, Quote, or Status posts. Included are styles for print and for the admin editor, support for featured images (as custom header images on posts and pages and as large images on featured "sticky" posts), and special styles for six different post formats.
fi: WordPressin 2011-teema on kehittynyt, kevyt ja mukautuva. Voit muokata valikkoa, vaihtaa otsakekuvan ja taustakuvan, sekä valita vaalean tai tumman tyylin, oman linkkivärin ja kolmesta eri asetteluvaihtoehdosta. Halutetessasi voit käyttää Näyteikkuna-sivupohjaa, jonka avulla voit esitellä parhaat sisältösi etusivulla. Teemaan sisältyvällä "Lyhyet"-vimpaimella voit listata sivupalkissa artikkelit, joiden muoto on jokin näistä: sivuhuomautus, linkki, lainaus tai tilapäivitys. Teemaan sisältyy erilliset tulostustyylit, ja myös artikkelimuokkain on tyylitelty. Tuki artikkelikuville ja erityiset tyylit kuudelle eri artikkelimuodolle.

en: The 2012 theme for WordPress is a fully responsive theme that looks great on any device. Features include a front page template with its own widgets, an optional display font, styling for post formats on both index and single views, and an optional no-sidebar page template. Make it yours with a custom menu, header image, and background.
fi: 2012-teema on täysin mukautuva ja näyttää hyvältä joka päätelaitteella. Joitakin ominaisuuksia: erillinen etusivupohja omine vimpaimineen, valinnainen otsikkofontti, omat tyylit eri artikkelimuodoille ja valinnainen sivupalkiton sivupohja. Valikkoa, taustakuvaa ja otsakekuvaa voi muokata.

en: The 2013 theme for WordPress takes us back to the blog, featuring a full range of post formats, each displayed beautifully in their own unique way. Design details abound, starting with a vibrant color scheme and matching header images, beautiful typography and icons, and a flexible layout that looks great on any device, big or small.
fi: 2013-teema palaa bloggaamisen ytimeen, tarjoten täyden kokoelman erilaisia artikkelimuotoja, joista jokaisella on oma yksilöllinen esitystapansa. Teemassa on useita tyylikkäitä yksityiskohtia: pirteä väriskaala, yhteensopivat otsakekuvat, upea typografia ja ikonit, sekä ulkoasu joka mukautuu kaiken kokoisiin laitteisiin.

en: The API key provided does not have read permissions.
fi: Annetulla rajapinnan/API avaimella ei ole lukuoikeutta.

en: The API key provided does not have write permissions.
fi: Annetulla rajapinnan/API avaimella ei ole kirjoitusoikeutta.

en: The API key you entered could not be verified.
fi: Antamaasi API-avainta ei voitu varmistaa.

en: The ActivityPub plugin comes with a simple NodeInfo endpoint. If you need more configuration options and compatibility with other Fediverse plugins, please install the NodeInfo plugin.
fi: ActivityPub lisäosassa on yksinkertainen NodeInfo endpoint. Mikäli tarvitset lisää asetusvaihtoehtoja ja yhteensopivuutta muihin Fediverse -lisäosiin, ole hyvä ja asenna NodeInfo lisäosa.

en: The ActivityPub plugin comes with basic WebFinger support, if you need more configuration options and compatibility with other Fediverse/IndieWeb plugins, please install the WebFinger plugin.
fi: ActivityPub lisäosassa on perustuki WebFinger -lisäosalle, mutta jos tarvitset lisää asetusvaihtoehtoja ja yhteensopivuutta Fediverse/IndieWeb -lisäosiin, ole hyvä ja asenna WebFinger -lisäosa.

en: The Akismet subscription plan
fi: Akismet-tilaus

en: The Approved Product Download Directories list is currently being synchronized with the product catalog (%d%% complete). If you need to, you can cancel it.
fi: Hyväksyttyjen tuotelatausten hakemistojen listausta synkronoidaan parhaillaan tuoteluettelon (%d%% valmis) kanssa. Tarvittaessa voit keskeyttää toiminnon.

en: The Authorization header is used by third-party applications you have approved for this site. Without this header, those apps cannot connect to your site.
fi: Sivustollesi hyväksymäsi kolmannen osapuolen sovellukset käyttävät Authorization-otsaketta. Ilman tätä otsaketta, sovellukset eivät voi ottaa yhteyttä sivustollesi.

en: The Authorization header is working as expected
fi: Authorization-otsake toimii odotetusti

en: The Authorize Application request is not allowed.
fi: Sovelluksen valtuutuspyyntö ei ole sallittu.

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
fi: Saatavilla olevat vimpaimet sisältävät kaikki vimpaimet jotka ovat käytettävissäsi. Kun raahaat vimpaimen sivupalkkiin, se avautuu ja antaa sinun muokata sen asetuksia. Kun olet tyytyväinen asetuksiin, klikkaa Tallenna-painiketta ja vimpain näkyy sivustollasi. Klikkaamalla Poista-painiketta voit poistaa vimpaimen.

en: The CSV is invalid.
fi: CSV-tiedosto ei ole kelvollinen.

en: The Cart template displays the items selected by the user for purchase, including quantities, prices, and discounts. It allows users to review their choices before proceeding to checkout.
fi: Ostoskori-sivupohja näyttää käyttäjän ostettavaksi valitsemat tuotteet, mukaan lukien määrät, hinnat ja alennukset. Sen avulla käyttäjät voivat tarkistaa valintansa ennen kassalle siirtymistä.

en: The Checkout template guides users through the final steps of the purchase process. It enables users to enter shipping and billing information, select a payment method, and review order details.
fi: Kassa-sivupohja opastaa käyttäjiä ostoprosessin viimeisten vaiheiden läpi. Sen avulla käyttäjät voivat syöttää toimitus- ja laskutustiedot, valita maksutavan ja tarkastella tilaustietoja.

en: The Customizer allows you to preview changes to your site before publishing them. You can navigate to different pages on your site within the preview. Edit shortcuts are shown for some editable elements. The Customizer is intended for use with non-block themes.
fi: Mukautin antaa sinulle mahdollisuuden esikatsella sivustosi muutoksia ennen niiden julkaisua. Voit navigoida sivustosi eri sivuille esikatselussa. Muokkauksen pikakuvakkeet näytetään joillekin muokattaville elementeille; napsauta mistä tahansa esikatselun aikana ottaaksesi ne käyttöön tai pois käytöstä. Mukautin on tarkoitettu perinteisille teemoille, ei lohkoteemoille.

en: The DB ID of the nav_menu_item that is this item's menu parent, if any, otherwise 0.
fi: Tietokannan ID nav_menu_item-kohteelle, joka on tämän ylempi valikkokohde, jos sellainen on löytyy. Muussa tapauksessa 0.

en: The Dashboard is the first place you will come to every time you log into your site. It is where you will find all your WordPress tools. If you need help, just click the &#8220;Help&#8221; tab above the screen title.
fi: Ohjauspaneeli on ensimmäinen paikka, johon saavut aina kirjauduttua sivustollesi. Löydät sieltä kaikki WordPress-työkalusi. Jos kaipaat apua, napsauta Ohje-välilehteä näkymän otsikon yläpuolelta.

en: The Edit Media screen is deprecated as of WordPress 6.3. Please use the Media Library instead.
fi: Muokkaa mediaa -näkymää on kehotettu välttämään WordPressin versiosta 6.3 lähtien. Käytä sen sijaan mediakirjastoa.

en: The Eway extension for WooCommerce allows you to take credit card payments directly on your store without redirecting your customers to a third party site to make payment.
fi: eWAY laajennus WooCommercelle antaa kaupalle mahdollisuuden hyväksyä luottokorttimaksuja ilman että asiakkaat ohjataan maksamaan kolmannen osapuolen sivustolle.

en: The Fediverse is a new word made of two words: "federation" + "universe"
fi: Fediverse muodostuu sanoista: "federation" + "universe" (Suom. Fediversumi)

en: The Footer template defines a page area that typically contains site credits, social links, or any other combination of blocks.
fi: Alatunniste on sivun alue, joka tyypillisesti sisältää tietoa sivuston tekijästä, somelinkkejä tai mitä tahansa muita lohkoja.

en: The GMT date the application password was created.
fi: Sovellussalasanan luontipäiväys (GMT).

en: The GMT date the application password was last used.
fi: Sovellussalasanan viimeisimmän käyttökerran päiväys (GMT).

en: The Gifting extension makes it possible for one person to purchase a subscription product for someone else. It then shares control of the subscription between the purchaser and recipient, allowing both to manage the subscription over its lifecycle.
fi: Gifting-laajennuksen avulla asiakas voi ostaa kestotilauksen jollekulle toiselle. Sen jälkeen laajennus jakaa oikeuden hallita tilausta ostajan ja vastaanottajan välillä sen elinkaaren aikana.

en: The HTTP response code from the receiving server.
fi: HTTP-vastauskoodi vastaanottavalta palvelimelta.

en: The HTTP response message from the receiving server.
fi: HTTP-vastaus vastaanottavalta palvelimelta.

en: The Header template defines a page area that typically contains a title, logo, and main navigation.
fi: Otsake on sivun alue, joka tyypillisesti sisältää otsikon, logon ja tärkeimmän navigaatiovalikon.

en: The ID for the associated post of the attachment.
fi: Mediaan liittyvän artikkelin ID.

en: The ID for the author of the post.
fi: Artikkelin kirjoittajan ID.

en: The ID for the author of the revision.
fi: Version kirjoittajan ID-tunnus.

en: The ID for the author of the template.
fi: Sivupohjan tekijän tunniste.

en: The ID for the autosave.
fi: Automaattisesti tallennetun version ID.

en: The ID for the parent font family of the font face.
fi: Fontin oman fonttiperheen tunnus (ID).

en: The ID for the parent of the autosave.
fi: Ylemmän automaattitallennuksen ID.

en: The ID for the parent of the comment.
fi: Ylemmän kommentin ID.

en: The ID for the parent of the global styles revision.
fi: Yleisten tyylien version ylätason ID.

en: The ID for the parent of the object.
fi: Kohteen vanhemman ID.

en: The ID for the parent of the post.
fi: Ylemmän kohteen ID.

en: The ID for the parent of the resource.
fi: Ylemmän tason resurssin tunnus/ID.

en: The ID for the parent of the revision.
fi: Ylemmän version ID.

en: The ID of the assigned menu.
fi: Valitun valikon tunniste.

en: The ID of the associated post object.
fi: Liittyvän artikkelin ID.

en: The ID of the featured media for the post.
fi: Kohteen artikkelikuvan ID.

en: The ID of the page that should be displayed on the front page
fi: Tunniste sivusta, joka näytetään etusivulla

en: The ID of the page that should display the latest posts
fi: Tunniste sivusta, joka näyttää uusimmat artikkelit

en: The ID of the user object, if author was a user.
fi: Käyttäjän ID, jos kirjoittaja on tiedossa.

en: The IDs of the child font faces in the font family.
fi: Fonttiperheen alatason fonttien tunnisteet (ID).

en: The IP address the application password was last used by.
fi: Sovellussalasanan viime käyttökerran IP-osoite.

en: The Identifier of the Blog-User
fi: Blogin käyttäjän tunniste

en: The JSONP callback function is invalid
fi: JSONP 'callback' toiminto ei kelpaa

en: The MaxMind license key is invalid. If you have recently created this key, you may need to wait for it to become active.
fi: MaxMind-lisenssiavain ei kelpaa. Jos olet hiljattain luonut tämän avaimen, joudut ehkä odottamaan että se tulee aktiiviseksi.

en: The Mini-Cart template allows shoppers to see their cart items and provides access to the Cart and Checkout pages.
fi: Mini-Cart -mallipohja mahdollistaa ostajille heidän ostoskorinsa kohteiden näkemisen ja tarjoaa pääsyn Ostoskori- ja Kassalle-sivuille.

en: The Open Graph image link of the %1$s or %2$s element from the URL.
fi: Open Graph -kuvalinkki %1$s- tai %2$s-elementistä URL-osoitteesta.

en: The Order Confirmation template provides customers with a summary of their completed purchase, including ordered items, shipping details, and order total. It serves as a receipt and confirmation of the successful transaction.
fi: Tilausvahvistus-sivupohja tarjoaa asiakkaille yhteenvedon tehdystä ostoksestaan, mukaan lukien tilatut tuotteet, toimitustiedot ja tilauksen kokonaissumma. Se toimii kuittina ja vahvistuksena onnistuneesta tapahtumasta.

en: The PHP version on your server is %1$s, however the new plugin version requires %2$s.
fi: Palvelimellasi on käytössä PHP:n versio %1$s. Uusi versio lisäosasta vaatii kuitenkin version %2$s.

en: The PHP version on your server is %1$s, however the new theme version requires %2$s.
fi: Palvelimellasi on käytössä PHP:n versio %1$s. Uusi versio teemasta vaatii kuitenkin version %2$s.

en: The PHP version on your server is %1$s, however the uploaded plugin requires %2$s.
fi: Palvelimellasi on käytössä PHP:n versio %1$s. Siirtämäsi lisäosa vaatii kuitenkin version %2$s.

en: The PHP version on your server is %1$s, however the uploaded theme requires %2$s.
fi: Palvelimellasi on käytössä PHP:n versio %1$s. Siirtämäsi teema vaatii kuitenkin version %2$s.

en: The PayFast extension for WooCommerce enables you to accept payments by Credit Card and EFT via one of South Africa’s most popular payment gateways. No setup fees or monthly subscription costs.
fi: PayFast laajennus WooCommercelle antaa mahdollisuuden hyväksyä maksuja luottokortilla ja EFT yhdellä Etelä-Afrikan suosituimmalla maksukäytävällä. Ei perustamiskustannuksia eikä kuukausittaisia tilausmaksuja.

en: The Press This plugin is required.
fi: Press This -lisäosa vaaditaan.

en: The Privacy Settings require JavaScript.
fi: Tietosuoja-asetukset vaativat JavaScriptiä toimiakseen.

en: The Privacy screen lets you either build a new privacy-policy page or choose one you already have to show.
fi: Tietosuoja-näkymässä voit joko luoda uuden tietosuojaselosteen tai valita näkyville jo olemassaolevan selosteen.

en: The REST API did not behave correctly
fi: REST API ei käyttäytynyt oikein

en: The REST API did not process the %s query parameter correctly.
fi: REST API ei käsitellyt %s -parametria oikein.

en: The REST API encountered an error
fi: REST API kohtasi virheen

en: The REST API encountered an unexpected result
fi: REST API kohtasi odottamattoman tuloksen

en: The REST API is available
fi: REST API on käytettävissä

en: The REST API is one way that WordPress and other applications communicate with the server. For example, the block editor screen relies on the REST API to display and save your posts and pages.
fi: REST API on yksi tapa, jolla WordPress ja muut sovellukset viestivät palvelimen kanssa. Esimerkiksi lohkoeditori tukeutuu REST API:in näyttääkseen ja tallentaakseen sivuja ja artikkeleita.

en: The Rest API is unavailable.
fi: Rest API ei ole käytettävissä.

en: The SKU already exists on another product.
fi: Tuotetunnus/SKU on jo toisella tuotteella.

en: The SQL server is a required piece of software for the database WordPress uses to store all your site&#8217;s content and settings.
fi: SQL-palvelin on välttämätön ohjelmisto WordPressin käyttämän tietokannan tallentamista varten. Tietokantaan tallennetaan kaikki sivustosi sisältö ja asetukset.

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
fi: Palvelimen SSL-sertifikaattia ei voitu vahvistaa.

en: The Site Health check for %1$s has been replaced with %2$s.
fi: Sivuston eheystarkistus %1$s on korvattu uudella funktiolla %2$s.

en: The Site Health check requires JavaScript.
fi: Sivuston eheyden tarkistus vaatii JavaScriptiä toimiakseen.

en: The Site Icon is used as a browser and app icon for your site. Icons must be square, and at least %s pixels wide and tall.
fi: Sivuston kuvaketta käytetään selain- ja sovelluskuvakkeena. Kuvakkeiden on oltava neliön muotoisia ja vähintään %s pikseliä leveitä ja korkeita.

en: The Site Icon is what you see in browser tabs, bookmark bars, and within the WordPress mobile apps. It should be square and at least %s pixels.
fi: Sivustokuvake on se, mitä näet selaimen välilehdissä, kirjanmerkkipalkeissa ja WordPress-mobiilisovelluksissa. Sen tulee olla neliö ja vähintään %s pikseliä.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
fi: Sivuston osoite jonka annoit ei ollut kelvollinen URL-osoite. Anna kelvollinen URL-osoite.

en: The Text mode allows you to enter HTML along with your post text. Note that &lt;p&gt; and &lt;br&gt; tags are converted to line breaks when switching to the Text editor to make it less cluttered. When you type, a single line break can be used instead of typing &lt;br&gt;, and two line breaks instead of paragraph tags. The line breaks are converted back to tags automatically.
fi: Tekstimoodi tukee HTML-tageja. Peräkkäiset rivinvaihdot muutetaan tekstikappaleiksi automaattisesti.

en: The Twitter API lets you send status updates to your blog from a Twitter client. (<a href="http://en.support.wordpress.com/twitter-api/">Learn More</a>)
fi: Twitter-APIn ansiosta voit lähettää tilapäivityksiä blogiisi Twitter-asiakasohjelman avulla. (<a href="http://en.support.wordpress.com/twitter-api/">Lue lisää</a>)

en: The URI of the theme's webpage, as found in the theme header.
fi: Teeman sivuston URI, kuten määritetty teeman otsaketiedoissa.

en: The URI of the theme's webpage, transformed for display.
fi: Teeman sivuston URI, muotoiltu näyttämistä varten.

en: The URI of the theme's webpage.
fi: Teeman sivuston URI.

en: The URL for the post's featured image, defaults to full size. The type attribute can be any of the following: <code>thumbnail</code>, <code>medium</code>, <code>large</code>, <code>full</code>. <code>type</code> attribute is optional.
fi: URL-osoite artikkelikuvaan on oletuksena täysikokoinen kuva. Type -attribuutti voi olla jokin seuraaavista: <code>thumbnail</code>, <code>medium</code>, <code>large</code>, <code>full</code>. <code>type</code> attribuutti on valinnainen.

en: The URL is blocking requests from WordPress.com servers.
fi: URL-osoite estää pyynnöt WordPress.comin palvelimilta.

en: The URL must be served over a secure connection.
fi: URL-osoitteen tulee käyttää suojattua yhteyttä.

en: The URL of the resource for which to fetch oEmbed data.
fi: Sen resurssin URL jonka oEmbed-tiedot noudetaan.

en: The URL of your %s page (along with the Page ID).
fi: %s sivun verkko-osoite (ja sivun tunnus/ID).

en: The URL to process.
fi: Verkko-osoite (URL) käsiteltäväksi.

en: The URL to the admin area
fi: Ohjausnäkymän URL

en: The URL to the author's profile page.
fi: Kirjoittajan profiilisivun URL.

en: The URL to the site.
fi: Sivuston URL.

en: The URL to which this menu item points.
fi: URL, johon valikkokohde viittaa.

en: The URL where the webhook payload is delivered.
fi: Verkko-osoite jonne webhookin 'kuorma' toimitetaan.

en: The URL where the webhook was delivered.
fi: Verkko-osoite missä verkkotoimintokutsu toimitettiin.

en: The URL you entered seems to be an email address. Do you want to add the required mailto: prefix?
fi: Antamasi osoite näyttää olevan sähköpostiosoite. Haluatko lisätä osoitteeseen vaaditun mailto:-etuliitteen?

en: The URL you entered seems to be an external link. Do you want to add the required http:// prefix?
fi: Syöttämäsi URL-osoite näyttäisi olevan linkki. Haluatko lisätä tarvittavan http://-etuliitteen?

en: The Upgrade is in Progress
fi: Päivitys on käynnissä

en: The Walker class named %s does not exist.
fi: Walker-luokkaa %s ei ole olemassa.

en: The Woo team is made up of over 350 talented individuals, distributed across 30+ countries.
fi: Woo-tiimiin kuuluu yli 350 lahjakasta henkilöä yli 30 maassa.

en: The WooCommerce Blocks feature plugin requires a more recent version of WordPress and has been paused. Please update WordPress to continue enjoying WooCommerce Blocks.
fi: WooCommerce Blocks vaatii uudemman version WordPressistä joten se on otettu pois käytöstä. Päivitä WordPress jotta voit nauttia jatkossa WooCommerce Blocks käytöstä.

en: The WooCommerce Blocks package running on your site.
fi: Lohkot -paketti toimii sivustolla

en: The WooCommerce Helper plugin is no longer needed. <a href="%s">Manage subscriptions</a> from the extensions tab instead.
fi: The WooCommerce Helper (-avustaja) lisäosaa ei enää tarvita. <a href="%s">Hallinnoi tilauksia</a> laajennusten välilehdellä.

en: The WooCommerce REST API allows external apps to view and manage store data. Access is granted only to those with valid API keys.
fi: WooCommerce REST-rajapinnan kautta ulkopuoliset sovellukset voivat katsoa ja käyttää kaupan tietoja. Pääsy sallitaan vain niille joilla on kelvollinen rajapinnan avain.

en: The WooCommerce REST API package running on your site.
fi: WooCommerce REST API -paketti on käytössä sivustolla.

en: The WooCommerce Subscriptions plugin has been updated!
fi: WooCommerce Subscriptions -lisäosa on päivitetty!

en: The WooCommerce Subscriptions plugin is currently running its database upgrade routine.
fi: WooCommerce Subscriptions -lisäosa ajaa parhaillaan sen tietokannan päivityksen rutiinia.

en: The WordPress Hosting Team maintains a list of those modules, both recommended and required, in <a href="%1$s" %2$s>the team handbook%3$s</a>.
fi: WordPressin Hosting-tiimi ylläpitää listaa suositelluista ja vaadituista moduuleista <a href="%1$s" %2$s>käsikirjassaan%3$s</a>.

en: The WordPress Team
fi: WordPress-tiimi

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
fi: Antamasi WordPress-osoite ei ollut kelvollinen URL-osoite. Syötä kelvollinen URL-osoite.

en: The WordPress for Android App Gets a Big Facelift
fi: WordPress Androidille saa näyttävän kasvojenkohotuksen

en: The WordPress team is willing to help you. Forward this email to %s and the team will work with you to make sure your site is working.
fi: WordPress-tiimi on valmis auttamaan sinua. Lähetä tämä sähköposti osoitteeseen %s, ja tiimi auttaa sinua varmistamaan, että sivustosi toimii.

en: The WordPress.com Blog
fi: WordPress.com blogi

en: The WordPress.org username of the block author.
fi: Lohkon tekijän WordPress.org-käyttäjänimi.

en: The XFN relationship expressed in the link of this menu item.
fi: Tässä valikkokohteen linkissä esitetty XFN-suhde.

en: The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.
fi: Hilavitkuttimet Oy perustettiin vuonna 1971 ja se on siitä lähtien tuottanut asiakkailleen laadukkaita hilavitkuttimia. Yli 200 henkilöä työllistävä Hilavitkuttimet Oy sijaitsee Salossa ja järjestää kaikenlaisia tempauksia paikallisen yhteisön iloksi.

en: The action's schedule frequency.
fi: Toiminnon ajastuksen tiheys.

en: The active theme does not support a flexible sized header image.
fi: Nykyinen teema ei tue joustavankokoista otsakekuvaa.

en: The active theme does not support uploading a custom header image.
fi: Nykyinen teema ei tue räätälöidyn otsakekuvan lataamista.

en: The active theme has the following error: "%s".
fi: Nykyisessä teemassa on seuraava virhe: "%s".

en: The active theme is displayed highlighted as the first theme.
fi: Käytössä oleva teema on korostettu ja näytetään ensimmäisenä.

en: The active version of WooCommerce does not support template cache clearing.
fi: Käytössä oleva WooCommercen versio ei tue sivupohjan välimuistin tyhjentämistä.

en: The admin email verification page will reappear after %s.
fi: Vahvistussivu pääkäyttäjän sähköpostiosoitteelle näytetään uudelleen seuraavan ajan kuluttua: %s

en: The admin note action label prop cannot be empty.
fi: Admin muistion reagoinnin tunnus ominaisuus ei voi olla tyhjä.

en: The admin note action name prop cannot be empty.
fi: Admin muistion reagoinnin nimi ominaisuus ei voi olla tyhjä.

en: The admin note content prop cannot be empty.
fi: Admin muistion sisältö ominaisuus ei voi olla tyhjä.

en: The admin note content_data prop must be an instance of stdClass.
fi: Admin muistion content_data ominaisuus on oltava stdClass instanssi.

en: The admin note date prop cannot be empty.
fi: Admin muistion päiväys ominaisuus ei voi olla tyhjä.

en: The admin note layout has a wrong prop value.
fi: Ylläpitäjän kommentin asettelun ominaisuudella on väärä arvo.

en: The admin note locale prop cannot be empty.
fi: Admin muistion sijainti ominaisuus ei voi olla tyhjä.

en: The admin note name prop cannot be empty.
fi: Admin muistion nimi ominaisuus ei voi olla tyhjä.

en: The admin note source prop cannot be empty.
fi: Admin muistion lähde ominaisuus ei voi olla tyhjä.

en: The admin note status prop (%s) is not one of the supported statuses.
fi: Admin muistion tila ominaisuus (%s) ei kuulu tuettuihin tiloihin.

en: The admin note status prop cannot be empty.
fi: Admin muistion tila ominaisuus ei voi olla tyhjä.

en: The admin note title prop cannot be empty.
fi: Admin muistion otsikko ominaisuus ei voi olla tyhjä.

en: The admin note type prop (%s) is not one of the supported types.
fi: Admin muistion laji ominaisuus (%s) ei kuulu tuettuihin lajeihin.

en: The admin note type prop cannot be empty.
fi: Admin muistion laji ominaisuus ei voi olla tyhjä.

en: The affected WooCommerce webhooks will <b>not</b> be deleted and will be attributed to user id 0.<br/>
fi: Asianomaisia WooCommerce-verkkotoimintokutsuja <b>ei</b> poisteta, ja ne liitetään käyttäjätunnukseen 0.<br/>

en: The amount of discount. Should always be numeric, even if setting a percentage.
fi: Alennuksen määrä. Pitää aina olla luku, myös kun asetetaan prosentti.

en: The amount of information you may be required to show will vary depending on your local or national business regulations. You may, for example, be required to display a physical address, a registered address, or your company registration number.
fi: Jaettavan tiedon määrä riippuu kansallisesta lainsäädännöstä. Voi olla tarpeellista kertoa esimerkiksi yrityksen osoitetiedot tai y-tunnus.

en: The amount of time (in seconds) that your site will spend on a single operation before timing out (to avoid server lockups)
fi: Pisin aika (sekunteina) jonka sivustosi voi viettää yhtä tehtävää suorittamassa ennen kuin toiminnolle varattu aika katkaistaan (välttää palvelimen jumittumisen).

en: The amount that quantities increment by. Quantity must be an multiple of this value.
fi: Lukumäärä, jolla kappalemääriä kasvatetaan. Kappalemäärän tulee olla tämän arvon kerrannainen.

en: The amount to rotate the image clockwise in degrees. DEPRECATED: Use `modifiers` instead.
fi: Asteiden määrä, jolla kuvaa käännetään myötäpäivään. VANHENTUNUT: Käytä "modifiers":ia sen sijasta.

en: The application ID must be a UUID.
fi: Sovelluksen tunnisteen tulee olla UUID.

en: The application password feature requires HTTPS, which is not enabled on this site.
fi: Sovellussalasana vaatii HTTPS-yhteyttä, jota ei ole käytössä tällä sivustolla.

en: The aspect ratio is the relationship between the width and height. You can preserve the aspect ratio by holding down the shift key while resizing your selection. Use the input box to specify the aspect ratio, e.g. 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc.
fi: Kuvasuhde on kuvan leveyden ja korkeuden suhde. Voit säilyttää kuvasuhteen pitämällä Shift-painiketta pohjassa samalla kun muutat kuvan kokoa. Voit myös syöttää haluamasi kuvasuhteen, esim. 1:1 (neliö), 4:3, 16:9 jne.

[ctx: The assembled repair message that gets sent to front end.]
en: %1$s%2$s %3$s
fi: %1$s%2$s%3$s

en: The attached file cannot be found.
fi: Liitetiedostoa ei löytynyt.

en: The attachment MIME type.
fi: Liitetiedoston MIME-tyyppi.

en: The attachment caption.
fi: Liitetiedoston kuvateksti.

en: The attachment description.
fi: Liitetiedoston kuvaus.

en: The attributes of the inner block.
fi: Sisälohkon attribuutit.

en: The attributes used in the example.
fi: Esimerkissä käytetyt attribuutit.

en: The authenticated application password can only be introspected for the current user.
fi: Ainoastaan tämänhetkisen käyttäjän todennettua sovellussalasanaa voi tutkiskella.

en: The author's name.
fi: Kirjoittajan nimi

en: The authorization header is invalid
fi: Authorization-otsake ei ole kelvollinen

en: The authorization header is missing
fi: Authorization-otsake puuttuu

en: The average line total for this product on each subscription.
fi: Tämän tuotteen keskimääräinen rivikohtainen summa kustakin kestotilauksesta.

en: The average line total on all orders for this product line item.
fi: Tämän tuotelinjan tilausten keskimääräinen rivikohta.

en: The average rating of blocks published by the same author.
fi: Keskimääräinen arvosana saman tekijän lohkoille.

en: The average value of all customers' sign-up, switch and renewal orders.
fi: Kaikkien asiakkaiden rekisteröitymisen, vaihtojen ja uusimisten keskimääräinen arvo.

en: The background color for WooCommerce email templates. Default %s.
fi: WooCommerce sähköpostipohjien taustan väri. Oletus on %s.

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
fi: Selaimeesi tallennettu varmuuskopio poikkeaa alla olevasta versiosta.

en: The base color for WooCommerce email templates. Default %s.
fi: WooCommerce sähköpostipohjien perusväri. Oletus on %s.

en: The base page can also be used in your <a href="%s">product permalinks</a>.
fi: Kaupan (perus)sivua voidaan käyttää myös <a href="%s">tuotteiden kestolinkeissä</a>.

en: The best part about the new automatic retry system is that the retry rules are completely customisable.
fi: Parasta uudessa automaattisessa uudelleenyritysjärjestelmässä on, että sen säännöt ovat täysin muokattavissa.

en: The best place to ask a question related to WordPress.com.
fi: Paras paikka kysyä kysymyksiä, jotka liittyvät WordPress.comiin.

en: The block editor requires JavaScript. Please enable JavaScript in your browser settings, or activate the <a href="%s">Classic Editor plugin</a>.
fi: Lohkoeditori vaatii toimiakseen JavaScriptin. Ole hyvä ja ota se käyttöön selaimesi asetuksista, tai aktivoi <a href="%s">Classic Editor -lisäosa</a>.

en: The block editor requires JavaScript. Please enable JavaScript in your browser settings, or install the <a href="%s">Classic Editor plugin</a>.
fi: Lohkoeditori vaatii toimiakseen JavaScriptin. Ole hyvä ja ota se käyttöön selaimesi asetuksista, tai asenna <a href="%s">Classic Editor -lisäosa</a>.

en: The block icon.
fi: Lohkon kuvake.

en: The block name, in namespace/block-name format.
fi: Lohkon nimi, muodossa namespace/lohkon-nimi.

en: The block slug.
fi: Lohkon polkutunnus.

en: The block title, in human readable format.
fi: Lohkon otsikko, ihmiselle luettavassa muodossa.

en: The block types which can use this pattern.
fi: Lohkotyypit, jotka voivat käyttää tätä lohkomallia.

en: The block widgets require JavaScript. Please enable JavaScript in your browser settings, or activate the <a href="%s">Classic Widgets plugin</a>.
fi: Lohkovimpaimet vaatiivat JavaScriptiä. Ole hyvä ja ota se käyttöön selaimesi asetuksista, tai aktivoi <a href="%s">Classic Widgets -lisäosa</a>.

en: The block widgets require JavaScript. Please enable JavaScript in your browser settings, or install the <a href="%s">Classic Widgets plugin</a>.
fi: Lohkovimpaimet vaativat toimiakseen JavaScriptin. Ole hyvä ja ota se käyttöön selaimesi asetuksista, tai kokeile <a href="%s">Classic Widgets -lisäosaa</a>.

en: The blog I need help with is: %s
fi: Blogini: %s.

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you do not use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
fi: Linkin nimen, osoitteen ja kuvauksen laatikkoja ei voi liikuttaa. Muita laatikoita voidaan siirtää raahaamalla ja pudottamalla. Voit myös piilottaa laatikoita, joita et käytä Näyttöasetukset-välilehdessä tai pienentää laatikoita klikkaamalla sen otsikkopalkkia.

en: The boxes on your Dashboard screen are:
fi: Ohjausnäkymässäsi olevat laatikot ovat:

en: The calendar block is hidden because there are no published posts.
fi: Kalenteri-lohko on piilotettu koska julkaistuja artikkeleita ei ole.

en: The callback_url needs to be over SSL
fi: callback_url -on tapahduttava suojatussa tilassa SSL

en: The called constructor method for %1$s class in %2$s is <strong>deprecated</strong> since version %3$s! Use %4$s instead.
fi: Kutsuttu luokan %1$s metodi kantaluokassa %2$s, mitä on <strong>kehotettu välttämään</strong> versiosta %3$s lähtien! Käytä sen sijaan metodia %4$s.

en: The cart has been filled with the items from your previous order.
fi: Ostoskorissa on nyt aiemman tilauksen tuotteet.

en: The cart item product or variation ID.
fi: Ostoskorin kohteen tuote- tai muunnelma tunnus/ID.

en: The cart template can be %1$s edited here%2$s.
fi: Ostoskori-sivupohjaa voi %1$s muokata täällä%2$s.

en: The categories for the font collection.
fi: Fonttikokoelman kategoriat.

en: The category description, in human readable format.
fi: Kategorian kuvaus, ihmiselle luettavassa muodossa.

en: The category label, in human readable format.
fi: Kategorian tunnus, ihmiselle luettavassa muodossa.

en: The category name.
fi: Kategorian nimi.

en: The category this test is grouped in.
fi: Kategoria, johon testi on ryhmitelty.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
fi: Muutokset häviävät mikäli poistut tältä sivulta.

en: The checkout template can be %1$s edited here%2$s.
fi: Kassa-sivupohjaa voi %1$s muokata täällä%2$s.

en: The city in which your business is located.
fi: Kaupunki jossa yritys sijaitsee.

en: The claim has been lost. Aborting current batch.
fi: Pyyntö on hävinnyt. Keskeytetään nykyinen massatoiminto.

en: The class %1$s provided by %2$s filter must implement %3$s.
fi: %2$s suodattimen tarjoama luokan %1$s täytyy käyttää %3$s.

en: The class attached to the "woocommerce_queue_class" does not implement the WC_Queue_Interface interface. The default %s class will be used instead.
fi: Luokka joka on liitetty "woocommerce_queue_class" ei käytä WC_Queue_Interface käyttöliittymää. Oletusluokkaa %s käytetään sen sijaan.

en: The code is in your clipboard now
fi: Koodi on nyt leikepöydälläsi

en: The comment cannot be deleted.
fi: Kommenttia ei voida poistaa.

en: The comment does not support trashing. Set '%s' to delete.
fi: Tätä kommenttia ei voi laittaa roskakoriin. Aseta '%s' poistaaksesi.

en: The comment has already been trashed.
fi: Kommentti on jo siirretty roskakoriin.

en: The confirmation field does not match what you entered. Please try again.
fi: Varmistuskenttä ei vastaa antamiasi tietoja. Yritä uudelleen.

en: The confirmation key has expired for this personal data request.
fi: Vahvistusavain tälle henkilötietopyynnölle on vanhentunut.

en: The confirmation key is invalid for this personal data request.
fi: Vahvistusavain on virheellinen tälle henkilötietopyynnölle.

en: The confirmation key is missing from this personal data request.
fi: Tästä henkilötietopyynnöstä puuttuu vahvistusavain.

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
fi: Yhteyttä akismet.com:iin ei voitu muodostaa. Katso <a href="%s" target="_blank">oppaamme palomuureista</a> sekä tarkista palvelimesi asetukset.

en: The constant %1$s <strong>is deprecated</strong>. Use the boolean constant %2$s in %3$s to enable a subdomain configuration. Use %4$s to check whether a subdomain configuration is enabled.
fi: Vakio %1$s on <strong>vanhentunut</strong>. Käytä boolean-vakiota %2$s %3$s-tiedostossa alidomainasennuksen käyttöönottamiseksi. Käytä funktiota %4$s tarkistaaksesi, onko alidomainasennus käytössä.

en: The constant %s cannot be defined when creating a network.
fi: Vakio (constant) %s ei voi olla määritetty kun luodaan verkostoa.

en: The content for the comment.
fi: Kommentin sisältö.

en: The content for the post.
fi: Artikkelin sisältö.

en: The content of the %s element from the URL.
fi: Elementin %s sisältö URL-osoitteesta.

en: The content of the review.
fi: Arvion sisältö.

en: The contents of the %s element from the URL.
fi: Elementin %s sisältö URL-osoitteesta.

en: The country and state or province, if any, in which your business is located.
fi: Maa ja alue (jos sellainen on) jossa yritys sijaitsee.

en: The coupon code already exists
fi: Sama alennuskoodi on jo olemassa

en: The coupon code cannot be empty.
fi: Kupongin koodi ei voi olla tyhjä.

en: The coupon will expire at 00:00:00 of this date.
fi: Kuponki vanhenee klo 0.00 valittuna päivänä, eli viimeinen voimassaolopäivä on valittua päivää edeltävä päivä.

en: The creation date of a subscription can not be deleted, only updated.
fi: Tilauksen luontipäivämäärää ei voi poistaa, vaan se voidaan vain päivittää.

en: The credit card entered is invalid.
fi: Annettu luottokortti on virheellinen.

en: The cron event list could not be saved.
fi: Ajastettujen tehtävien listaa ei voitu tallentaa.

en: The current image has no alternative text. The file name is: %s
fi: Tälle kuvalle ei ole vaihtoehtoista kuvatekstiä. Tiedoston nimi on %s

en: The current language used by WordPress. Default = English
fi: WordPress ohjelmassa käytössä oleva kieli. Oletus = englanti

en: The current user can assign terms in the %s taxonomy.
fi: Tämänhetkisellä käyttäjällä on oikeus valita termejä luokitteluun %s.

en: The current user can change the author on this post.
fi: Tämänhetkisellä käyttäjällä on oikeus vaihtaa tämän artikkelin kirjoittajaa.

en: The current user can create terms in the %s taxonomy.
fi: Tämänhetkisellä käyttäjällä on oikeus luoda termejä luokitteluun %s.

en: The current user can post unfiltered HTML markup and JavaScript.
fi: Nykyinen käyttäjä voi julkaista suodattamatonta HTML:ää ja JavaScriptiä.

en: The current user can publish this post.
fi: Nykyisellä käyttäjällä on oikeus julkaista tämä artikkeli.

en: The current user can sticky this post.
fi: Tämänhetkisellä käyttäjällä on oikeus kiinnittää tämä artikkeli.

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
fi: Käyttämälläsi tunnuksella on oltava käyttäjien muokkausoikeus.

en: The currently selected Privacy Policy page does not exist. Please create or select a new page.
fi: Tällä hetkellä valittuna oleva tietosuojaselosteen sivu ei ole olemassa. Luo tai valitse uusi sivu.

en: The currently selected Privacy Policy page is in the Trash. Please create or select a new Privacy Policy page or <a href="%s">restore the current page</a>.
fi: Nykyinen tietosuojaselosteen sivu on roskakorissa. Luo tai valitse uusi tietosuojaselosteen sivu tai <a href="%s">palauta nykyinen sivu roskakorista</a>.

en: The customer cannot be deleted
fi: Asiakasta ei voi poistaa

en: The database ID of the original object this menu item represents, for example the ID for posts or the term_id for categories.
fi: Tietokannan ID alkuperäiseen kohteeseen, jota tämä valikkokohde esittää kuten ID artikkeleille tai term_id kategorioille.

en: The database server could be connected to (which means your username and password is okay) but the %s database could not be selected.
fi: Tietokantayhteys toimii (mikä tarkoittaa käyttäjätunnuksen ja salasanan olevan oikein), mutta tietokantaa %s ei voitu valita.

en: The database update process runs in the background and may take a little while, so please be patient. Advanced users can alternatively update via %1$sWP CLI%2$s.
fi: Tietokannan päivitysprosessi toimii taustalla ja voi kestää hetken, ole kärsivällinen. Edistyneet käyttäjät voivat vaihtoehtoisesti päivittää täällä: %1$sWP CLI%2$s.

en: The database version for WooCommerce. This should be the same as your WooCommerce version.
fi: WooCommercen tietokannan versio. Tämän tulisi olla sama kuin WooCommercen versio.

en: The date and time the preferences were updated.
fi: Päivämäätä ja aika, jolloin valintoja päivitettiin.

en: The date of the customer last order, as GMT.
fi: Päiväys jolloin asiakas teki viimeisimmän tilauksen, GMT aika.

en: The date of the download, as GMT.
fi: Latauksen päivämäärä, GMT.

en: The date of the download, in the site's timezone.
fi: Latauksen päivämäärä, sivuston aikavyöhyke aika.

en: The date the comment was published, as GMT.
fi: Kommentin julkaisupäivämäärä GMT-ajassa.

en: The date the comment was published, in the site's timezone.
fi: Kommentin julkaisupäivämäärä sivuston aikavyöhykkeen ajassa.

en: The date the coupon expires, as GMT.
fi: Päiväys jolloin kuponki umpeutuu, GMT aika.

en: The date the coupon expires, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin kuponki umpeutuu, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the coupon was created, as GMT.
fi: Päiväys jolloin kuponki luotiin, GMT aika.

en: The date the coupon was created, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin kuponki luotiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the coupon was last modified, as GMT.
fi: Päiväys jolloin kuponkia viimeksi muutettiin, GMT aika.

en: The date the coupon was last modified, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin kuponkia viimeksi muokattiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the customer was created, as GMT.
fi: Päiväys kun asiakas luotiin, sen GMT-aika.

en: The date the customer was created, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin asiakas luotiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the customer was last modified, as GMT.
fi: Päiväys jolloin asiakastietoja viimeksi muokattiin, GMT aika.

en: The date the customer was last modified, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin asiakasta viimeksi muokattiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the image was created, as GMT.
fi: Päiväys jolloin kuva luotiin, GMT aika.

en: The date the image was created, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin kuva luotiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the image was last modified, as GMT.
fi: Päiväys jolloin kuvaa viimeksi muokattiin, GMT aika.

en: The date the image was last modified, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin kuvaa viimeksi muokattiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the order note was created, as GMT.
fi: Päiväys jolloin tilauksen kommentti luotiin, GMT aika.

en: The date the order note was created, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin tilauksen kommentti luotiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the order refund was created, as GMT.
fi: Päiväys jolloin tilauksen hyvitys luotiin, GMT aika.

en: The date the order refund was created, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin tilauksen hyvitys luotiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the order was completed, as GMT.
fi: Päiväys jolloin tilaus oli valmis, GMT aika.

en: The date the order was completed, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin tilaus valmistui, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the order was created, as GMT.
fi: Päiväys jolloin tilaus luotiin, GMT aika.

en: The date the order was created, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin tilaus tehtiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the order was last modified, as GMT.
fi: Päiväys jolloin tilausta viimeksi muutettiin, GMT aika.

en: The date the order was last modified, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin tilausta viimeksi muokattiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the order was paid, as GMT.
fi: Päiväys jolloin tilaus maksettiin, GMT aika.

en: The date the order was paid, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin tilaus maksettiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the post was last modified, as GMT.
fi: Artikkelin viimeinen muokkauspäivämäärä GMT-ajassa.

en: The date the post was last modified, in the site's timezone.
fi: Artikkelin viimeinen muokkauspäivämäärä sivuston aikavyöhykkeen ajassa.

en: The date the post was published, as GMT.
fi: Artikkelin julkaisupäivä GMT-ajassa.

en: The date the post was published, in the site's timezone.
fi: Artikkelin julkaisupäivämäärä sivuston aikavyöhykkeen ajassa.

en: The date the product was created, as GMT.
fi: Päiväys jolloin tuote luotiin, GMT aika.

en: The date the product was created, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin tuote luotiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the product was last modified, as GMT.
fi: Päiväys jolloin tuotetta viimeksi muokattiin, GMT aika.

en: The date the product was last modified, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin tuotetta viimeksi muokattiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the report end, as GMT.
fi: Raportin loppumisen päiväys, GMT.

en: The date the report end, in the site's timezone.
fi: Raportin loppumisen päiväys, sivuston aikavyöhyke aika.

en: The date the report start, as GMT.
fi: Raportin aloituksen päiväys, GMT.

en: The date the report start, in the site's timezone.
fi: Raportin aloituksen päiväys, sivuston aikavyöhyke aika.

en: The date the review was created, as GMT.
fi: Päiväys jolloin arviointi luotiin, GMT aika.

en: The date the review was created, in the site's timezone in human-readable format.
fi: Päiväys jolloin arvio tehty, esitetty helppolukuisesti sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the review was created, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin tuotearvio luotiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the revision was last modified, as GMT.
fi: Version viimeinen muokkauspäivämäärä GMT-ajassa.

en: The date the revision was last modified, in the site's timezone.
fi: Version viimeinen muokkauspäivämäärä sivuston aikavyöhykkeen ajassa.

en: The date the revision was published, as GMT.
fi: Version julkaisupäivämäärä GMT-ajassa.

en: The date the revision was published, in the site's timezone.
fi: Version julkaisupäivämäärä sivuston aikavyöhykkeen ajassa.

en: The date the subscription's latest order was completed, in GMT.
fi: Kestotilauksen päivämäärä, jolloin uusin tilaus valmistui, GMT-muodossa.

en: The date the subscription's latest order was paid, in GMT.
fi: Kestotilauksen päivämäärä, jolloin uusin tilaus maksettiin, GMT-muodossa.

en: The date the template was last modified, in the site's timezone.
fi: Sivupohjan viimeisin muokkauspäivämäärä, sivuston aikavyöhykkeen mukaisesti.

en: The date the variation was created, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin muunnelma luotiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the variation was last modified, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin muunnelmaa viimeksi muokattiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the webhook delivery was logged, as GMT.
fi: Päiväys jolloin verkkotoimintokutsun toimitus kirjoitettu lokiin, GMT aika.

en: The date the webhook delivery was logged, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin verkkotoimintokutsun toimitus kirjoitettiin lokiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the webhook was created, as GMT.
fi: Päiväys jolloin verkkotoimintokutsu luotiin, GMT aika.

en: The date the webhook was created, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin verkkotoimintokutsu luotiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the webhook was last modified, as GMT.
fi: Päiväys jolloin verkkotoimintokutsu viimeksi päivitettiin, GMT aika.

en: The date the webhook was last modified, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin verkkotoimintokutsua viimeksi muokattiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date when download access expires, as GMT.
fi: Päiväys jolloin pääsy lataukseen umpeutuu, GMT aika.

en: The date when download access expires, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin pääsy lataukseen umpeutuu, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date when the block was last updated, in fuzzy human readable format.
fi: Lohkon viimeisin muokkauspäivämäärä, ihmisen luettavassa muodossa.

en: The date when the block was last updated.
fi: Päivämäärä, jolloin lohkoa on viimeksi päivitetty.

en: The date you provided is invalid.
fi: Annettu päiväys ei kelpaa.

en: The date/time the action is/was scheduled to run.
fi: Päiväys/aika jolloin toiminto on/oli ajastettu suoritettavaksi.

en: The decimal separator of displayed prices.
fi: Hinnoissa näytettävä desimaalien erotusmerkki.

en: The default timezone for your server.
fi: Palvelimen aikavyöhyke, oletus.

en: The deleted payment method was used for automatic subscription payments, we couldn't find an alternative token payment method token to change your subscriptions to.
fi: Poistettua maksutapaa käytettiin automaattisten kestotilausten uusimisten maksamiseen, emme löytäneet vaihtoehtoista maksutapaa kestotilauksellesi.

en: The deleted payment method was used for automatic subscription payments. To avoid failed renewal payments in future the subscriptions using this payment method have been updated to use your %1$s. To change the payment method of individual subscriptions go to your %2$sMy Account > Subscriptions%3$s page.
fi: Poistettua maksutapaa käytettiin automaattisiin tilausuusintoihin. Välttääksesi jatkossa hylättyjä automaattisia uusintamaksuja, tätä maksutapaa käyttävät kestotilaukset päivitettiin käyttämään %1$s. Muuttaaksesi maksutapaa tilauskohtaisesti mene %2$sOma käyttäjätili > Kestotilaukset%3$s sivulle.

en: The delivery duration, in seconds.
fi: Toimituksen kesto, sekunteina.

en: The description for the font collection.
fi: Fonttikokoelman kuvaus.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
fi: Tämä kuvaus ei ole oletusarvoisesti näkyvissä; jotkut teemat saattavat silti näyttää sen.

en: The description of the menu location.
fi: Valikon sijainnin kuvaus.

en: The description of the site.
fi: Sivuston selite.

en: The description of this menu item.
fi: Tämän valikkokohteen kuvaus.

en: The description will be displayed in the menu if the active theme supports it.
fi: Kuvaus näytetään valikossa, jos aktiivinen teema tukee sitä.

en: The directives (lines) between "BEGIN %1$s" and "END %1$s" are
    dynamically generated, and should only be modified via WordPress filters.
    Any changes to the directives between these markers will be overwritten.
fi: Rivit, jotka ovat `BEGIN %1$s` ja `END %1$s` välissä on luotu dynaamisesti ja niitä tulee muokata vain WordPressin filttereillä. Kaikki manuaaliset muutokset riveihin tullaan yliajamaan.

en: The directory size calculation has timed out. Usually caused by a very large number of sub-directories and files.
fi: Hakemiston koon laskeminen kesti liian kauan ja keskeytyi. Tämä johtuu tavallisesti alihakemistojen ja tiedostojen suuresta määrästä.

en: The downloadable file %1$s cannot be used as it does not have an allowed file type. Allowed types include: %2$s
fi: Ladattavaa tiedostoa %1$s ei voi käyttää koska tiedoston muotoa ei hyväksytä. Hyväksyttyjä tiedostomuotoja ovat: %2$s

en: The downloadable file %s cannot be used as it does not exist on the server.
fi: Ladattavaa tiedostoa %s ei voi käyttää koska sitä ei ole palvelimella.

en: The duotone id "%1$s" is not registered in %2$s settings
fi: Kaksisävyistä tunnistetta "%1$s" ei ole rekisteröity %2$s-asetuksissa

en: The duotone id "%s" is not registered in theme.json settings
fi: Kaksisävyistä tunnistetta "%s" ei ole rekisteröity theme.json-asetuksissa

en: The e-mail could not be sent.
fi: Sähköpostiviestiä ei voitu lähettää.

en: The eWAY extension for WooCommerce allows you to take credit card payments directly on your store without redirecting your customers to a third party site to make payment.
fi: eWAY laajennus WooCommercelle antaa kaupalle mahdollisuuden hyväksyä luottokorttimaksuja ilman että asiakkaat ohjataan maksamaan kolmannen osapuolen sivustolle.

en: The easiest way to upload videos to your website and display them using a fast, unbranded, customizable player with rich stats.
fi: Helpoin tapa ladata verkkosivullesi videoita sekä näyttää niitä käyttäen nopeaa, brändäämätöntä ja muokattavaa videosoitinta, joka näyttää todelliset tilastot.

en: The edit field automatically highlights code syntax. You can disable this in your <a href="%1$s" %2$s>user profile%3$s</a> to work in plain text mode.
fi: Kentän muokkaus korostaa automaattisesti koodisyntaksia. Voit poistaa tämän ominaisuuden käytöstä <a href="%1$s" %2$s>käyttäjäprofiilissa%3$s</a> työskennelläksesi pelkällä paljaalla tekstieditorilla.

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
fi: Antamasi sähköpostiosoite ei ollut kelvollinen. Kirjoita kelvollinen osoite

en: The email address for the customer.
fi: Asiakkaan sähköpostiosoite.

en: The email address for the user.
fi: Käyttäjän sähköpostiosoite.

en: The email address you provided is invalid.
fi: Annettu osoite on virheellinen.

en: The email could not be sent.
fi: Sähköpostiviestiä ei voitu lähettää.

en: The email could not be sent. Possible reason: your host may have disabled the %s function.
fi: Sähköpostia ei voitu lähettää. Mahdollinen syy on se, että palveluntarjoajasi on estänyt %s -toiminnallisuuden käytön.

en: The email is correct
fi: Sähköpostiosoite on oikein

en: The email sent to the customer when the renewal payment or payment retry failed to notify them that the payment would be retried.
fi: Sähköpostiviesti jolla asiakkaalle ilmoitetaan että maksu epäonnistui ja sitä yritetään uudelleen.

en: The error code was %s.
fi: Virhekoodi oli %s.

en: The excerpt for the post.
fi: Artikkelin ote.

en: The extension %s has been deactivated successfully.
fi: %s laajennus on poistettu käytöstä.

en: The family of objects originally represented, such as "post_type" or "taxonomy".
fi: Alkuperäisen kohteen tyyppi kuten "post_type" tai "taxonomy".

en: The favicon image link of the %s element from the URL.
fi: Favicon-kuvakkeen linkki %s-elementistä URL-osoitteesta.

en: The feature "type" is not valid JSON Schema type.
fi: Ominaisuuden "tyyppi" ei ole kelvollinen JSON-schematyyppi.

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
fi: Tämän ruudun kentät määrittelevät joitain perusasioita sivustosi asennuksesta.

en: The file URL has been copied to your clipboard
fi: Tiedoston URL-osoite on kopioitu leikepöydälle

en: The file does not exist, please try again.
fi: Tiedostoa ei ole, ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: The file is empty or using a different encoding than UTF-8, please try again with a new file.
fi: Tiedosto on tyhjä tai siinä on muu merkistö kuin UTF-8. Yritä uudelleen uudella tiedostolla.

en: The filesystem is currently unavailable for managing plugins.
fi: Tiedostojärjestelmä ei ole saatavissa lisäosien hallinnoimista varten.

[ctx: The first plugin requires the second plugin.]
en: %1$s requires %2$s
fi: %1$s vaatii toimiakseen %2$s

en: The first thing you need to do is tell Blogger to let WordPress access your account. You will be sent back here after providing authorization.
fi: Ensimmäiseksi sinun on kerrottava Bloggerille, että WordPress saa käyttää tiliäsi. Sallittuasi yhteyden selaimesi palaa tälle sivulle.

en: The folder %1$s was detected as being under version control (%2$s), but the %3$s filter is allowing updates.
fi: Hakemisto %1$s on versionhallinnan alla (%2$s), mutta suodin %3$s sallii päivitykset.

en: The folder %1$s was detected as being under version control (%2$s).
fi: Hakemisto %1$s on versionhallinnan alla (%2$s).

en: The followers have been removed
fi: Seuraajat poistettiin

en: The following Template Tags are available:
fi: Seuraavat mallitagit on käytettävissä:

en: The following active plugin(s) have not declared compatibility with WooCommerce %s yet and should be updated and examined further before you proceed:
fi: Nämä käytössä olevat lisäosat eivät ole ilmoittaneet yhteensopivuutta WooCommerce %s kanssa. Ne on päivitettävä ja tarkastettava ennen etenemistä:

en: The following addresses will be used on the checkout page by default.
fi: Kassalla käytetään näitä osoitteita oletuksena.

en: The following formatting shortcuts are replaced when pressing Enter. Press Escape or the Undo button to undo.
fi: Seuraavat lyhenteet korvataan kun painat Enteriä. Paina ESC-nappia tai Peruuta-painiketta peruaksesi.

en: The following note has been added to your order:
fi: Tilaukseesi on lisätty uusi viesti:

en: The following options affect how prices are displayed on the frontend.
fi: Tässä asetetaan, kuinka hinnat esitetään julkisella puolella.

en: The following plugins failed to update:
fi: Seuraavien lisäosien päivitys ei onnistunut:

en: The following plugins must be activated first: %s.
fi: Seuraavat lisäosat on otettava käyttöön ensin: %s.

en: The following plugins were successfully updated:
fi: Seuraavat lisäosat päivitettiin onnistuneesti:

en: The following plugins will be installed and activated for you:
fi: Seuraavat lisäosat asennetaan ja otetaan käyttöön:

en: The following shipping methods apply to customers with shipping addresses within this zone.
fi: Seuraavat toimitustavat koskevat asiakkaita joiden toimitusosoitteet ovat tällä vyöhykkeellä.

en: The following shortcuts use different access keys: Alt + Shift + letter.
fi: Seuraavat oikonäppäimet käyttävät näppäinyhdistelmää: Alt + Shift +kirjain.

en: The following themes are installed but incomplete.
fi: Seuraavat teemat on asennettu mutta ovat puutteellisia.

en: The following themes failed to update:
fi: Seuraavien teemojen päivitys ei onnistunut:

en: The following themes were successfully updated:
fi: Seuraavat teemat päivitettiin onnistuneesti:

en: The following translations failed to update:
fi: Seuraavien käännösten päivitys ei onnistunut:

en: The following translations were successfully updated:
fi: Seuraavat käännökset päivitettiin onnistuneesti:

en: The following values do not describe a valid date: month %1$s, day %2$s.
fi: Tämä ei kuvaa todellista päivämäärää: kuukausi %1$s, päivä %2$s.

en: The following values do not describe a valid date: year %1$s, month %2$s, day %3$s.
fi: Tämä ei kuvaa todellista päivämäärää: vuosi %1$s, kuukausi %2$s, päivä %3$s.

en: The following wizard will help you configure your store and get you started quickly.
fi: Tämä velho auttaa määrittämään kaupan asetukset ja pääset aloittamaan nopeasti.

en: The font face does not belong to the specified font family with id of "%d".
fi: Fontti ei kuulu määritettyyn fonttiperheeseen, jonka id on "%d".

en: The font families for the font collection.
fi: Fonttikokoelman fonttiperheet.

en: The format for the post.
fi: Artikkelin muoto.

en: The full content.
fi: Täysi sisältö

en: The full update process for the %1$d subscriptions on your site will take between %2$d and %3$d minutes.
fi: Täydellinen päivitysprosessi %1$d sivustosi kestotilauksesta kestää %2$d – %3$d minuuttia.

[ctx: The gateway ID displayed on the Edit Subscriptions screen when editing payment method.]
en: Gateway ID: [%s]
fi: Maksuyhdyskäytävän tunnus: [%s]

en: The generated password. Only available after adding an application.
fi: Luotu salasana. Käytössä vasta sovelluksen lisäämisen jälkeen.

en: The given object ID is not that of a menu item.
fi: Annettu ID ei vastaa mitään valikkokohdetta.

en: The globally unique identifier for the post.
fi: Artikkelin ainutkertainen tunniste.

en: The goods
fi: Tavarat

en: The grid view for the Media Library requires JavaScript. <a href="%s">Switch to the list view</a>.
fi: Ruudukkonäkymä edellyttää JavaScriptiä. <a href="%s">Vaihda listanäkymään</a>.

en: The group "%s" does not exist. | The groups "%s" do not exist.
fi[0]: Ryhmää "%s" ei ole.

en: The handler for the route is invalid
fi: Polun käsittelijä (handler) ei kelpaa

en: The handler for the route is invalid.
fi: Polun käsittelijä (handler) ei kelpaa

en: The homepage URL of your site.
fi: Sivuston etusivun verkko-osoite.

en: The homepage is one of the most important entry points in your store. When done right it can lead to higher conversions and engagement. Don't forget to personalize the homepage that we created for your store during the onboarding.
fi: Etusivu on yksi tärkeimmistä sisääntuloista kauppaasi. Oikein tehtynä se johtaa parempiin konversioihin ja korkeampaan sitoutumiseen. Älä unohda yksilöidä etusivua jonka loimme sinulle käyttöönoton aikana.

en: The homepage poll has been set.
fi: Etusivukysely lähetettiin onnistuneesti.

en: The human-readable label for the style.
fi: Ihmisen luettavaksi tarkoitettu tyylin selite.

en: The icon for the post type.
fi: Sisältötyypin ikoni.

en: The id for the resource.
fi: Resurssin tunnus/ID.

en: The id of a registered sidebar
fi: Rekisteröidyn sivupalkin ID

en: The id of a template
fi: Sivupohjan ID

en: The image already has the requested size.
fi: Kuvalla on jo pyydetty koko.

en: The image cannot be rotated because the embedded meta data cannot be updated.
fi: Kuvaa ei voi kääntää, koska sen metatietoja ei voida päivittää.

en: The image of the note, if any.
fi: Muistiinpanon kuva.

en: The image was not edited. Edit the image before applying the changes.
fi: Kuvaa ei ole muokattu. Muokkaa kuvaa ennen muutosten tallentamista.

en: The importer is smart enough not to import duplicates, so you can run this multiple times without worry if&#8212;for whatever reason&#8212;it doesn't finish.
fi: Tuontiohjelma on niin älykäs, ettei se tuo samaa artikkelia tai sivua useampaan kertaan, joten voit huoleti suorittaa tämän toiminnon moneen kertaan, jolloin ei tarvitse pelätä jos&#8212;mistä tahansa syystä&#8212;tuonti epäonnistuu.

en: The initial values for attributes.
fi: Ominaisuuksien oletusarvot.

en: The installed version of the current active theme.
fi: Nyt käytössä olevan teeman asennettu versio.

en: The installed version of the parent theme.
fi: Asennetun isäntäteeman versio.

en: The internet address of your network will be %s.
fi: Verkkosi internet-osoite tulee olemaan %s.

en: The item on the switch order cannot be found.
fi: Virhe: Kohdetta ei löydy tai se on poistettu.

en: The item product or variation ID.
fi: Muunnelman tai tuotteen tunniste.

en: The item was not removed because this Subscription's payment method does not support removing an item.
fi: Kohdetta ei poistettu, koska tämän kestotilauksen maksutapa ei tue kohteen poistamista.

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
fi: Kohdetta, jota yrität siirtää roskakoriin ei ole enää olemassa.

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
fi: Kohdetta, jota yrität palauttaa roskakorista ei ole enää olemassa.

en: The key that will be used when dealing with MaxMind Geolocation services. You can read how to generate one in <a href="%1$s">MaxMind Geolocation Integration documentation</a>.
fi: Avain jota käytetään kun käytetään MaxMind -sijaintipalvelua. Voit lukea kuinka avain luodaan <a href="%1$s">MaxMind Geolocation Integration ohjeet</a>.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
fi: Antamasi avain ei kelpaa. Ole hyvä ja tarkista se.

en: The language pack is missing either the %1$s or %2$s files.
fi: Kielipaketista puuttuvat joko %1$s- tai %2$s-tiedostot.

en: The largest filesize that can be contained in one post.
fi: Suurin tiedostokoko joka voi olla lähetyksessä/ post.

en: The largest filesize that can be uploaded to your WordPress installation.
fi: Suurin tiedostokoko joka voidaan siirtää palvelimelle WordPress ohjelmaasi.

en: The layout of the note (e.g. banner, thumbnail, plain).
fi: Kommentin asettelu (esim. banneri, pikkukuva, tavallinen).

en: The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.
fi: Vasemmalla oleva navigointipalsta tarjoaa linkit kaikkiin WordPressin hallintanäyttöihin, joiden alasivut tulevat näkyviin, kun viet hiiren linkkien päälle. Voit pienentää valikon napsauttamalla alimmaista Piilota valikko -linkkiä.

en: The link you followed has expired.
fi: Seuraamasi linkki on vanhentunut.

en: The list of inner blocks used in the example.
fi: Esimerkissä käytettyjen sisälohkojen lista.

en: The list of scopes where the variation is applicable. When not provided, it assumes all available scopes.
fi: Listaus muunnelman mahdollisista käyttötavoista. Jos ei ole asetettu, oletetaan kaikki saatavilla olevat käyttötavat.

en: The location that the MaxMind database should be stored. By default, the integration will automatically save the database here.
fi: Paikka jonne MaxMind tietokanta pitäisi tallentaa. Oletuksena, liitos tallentaa tietokannan automaattisesti tänne.

en: The locations assigned to the menu.
fi: Sijainnit, jotka on asetettu tälle valikolle.

en: The logical relationship between attributes when filtering across multiple at once.
fi: Ominaisuuksien välinen looginen suhde kun suodatetaan usean yli kerralla.

en: The login page will open in a new tab. After logging in you can close it and return to this page.
fi: Kirjautumissivu aukeaa uuteen ikkunaan. Sisäänkirjautumisen jälkeen voit sulkea sen ja palata tälle sivulle.

en: The loopback request returned an unexpected http status code, %d, it was not possible to determine if this will prevent features from working as expected.
fi: Loopback-pyyntö palautti odottamattoman http-tilakoodin, %d, eikä ollut mahdollista ratkaista, estääkö se ominaisuuksien toimimista odotusten mukaisesti.

en: The loopback request to your site completed successfully.
fi: Takaisinkytkentäpyyntö (loopback request) sivustollesi tehtiin onnistuneesti.

en: The loopback request to your site failed, this means features relying on them are not currently working as expected.
fi: Loopback-pyyntö sivustollesi epäonnistui, mikä tarkoittaa että siitä riippuvat toiminnot eivät tällä hetkellä toimi odotusten mukaisesti.

en: The main WordPress directory
fi: WordPressin päähakemisto

en: The main body background color. Default %s.
fi: Pääasiallinen kuvailu taustan väri. Oletus on %s.

en: The main body text color. Default %s.
fi: Pääasiallinen kuvailu tekstin väri. Oletus on %s.

en: The main part of your blog URL is its domain. An example of a domain is "wordpress.com". You can have your blog at any domain you control, such as example.com, or set up a domain to automatically redirect visitors to your blog URL. <a href="http://support.wordpress.com/domain-mapping/">Read more about it</a> or enter a domain name below and follow the prompts.
fi: Blogin URL-osoitteen tärkein osa on verkkotunnus. Esimerkiksi "wordpress.com" on verkkotunnus. Voit pitää blogia missä tahansa osoitteessa, jonka omistat, kuten example.com tai asettaa automaattisen uudelleenohjauksen vierailijoillesi, jotka menevät blogiosoitteeseesi. Saadaksesi lisätietoja <a href="http://support.wordpress.com/domain-mapping/">lue tämä tukidokumentaatio</a> (englanniksi) tai syötä verkkotunnus alle ja seuraa ohjeita.

en: The maximum allowed setting is %d
fi: Suurin sallittu asetus on %d

en: The maximum amount of memory (RAM) that your site can use at one time.
fi: Suurin muistin (RAM) määrä, jota sivustosi voi käyttää kerrallaan.

en: The maximum height of the embed frame in pixels.
fi: Upotettavan kehyksen maksimikorkeus pikseleinä.

en: The maximum number of individual items this coupon can apply to when using product discounts. Leave blank to apply to all qualifying items in cart.
fi: Alennuskoodia voi käyttää korkeintaan näin moneen tuotteeseen, kun tuotekohtainen alennustapa käytössä. Kun tyhjä: käytä kaikkiin kelvollisiin ostoskorin tuotteisiin.

en: The maximum number of variables your server can use for a single function to avoid overloads.
fi: Suurin muuttujien lukumäärä jota palvelimesi voi käsitellä yhdessä funktiossa ilman että se ylikuormittuu.

en: The maximum quantity allowed for this line item.
fi: Sallittu enimmäismäärä tälle tuoteriville.

en: The maximum quantity that can be added to the cart.
fi: Enimmäismäärä, joka voidaan lisätä ostoskoriin.

en: The maximum spend for this coupon is %s.
fi: Kupongilla kulutettava maksimi on %s.

en: The maximum width of the embed frame in pixels.
fi: Upotettavan kehyksen maksimileveys pikseleinä.

en: The menu ID should not be empty.
fi: Valikon ID ei voi olla tyhjä.

en: The menu cannot be deleted.
fi: Valikkoa ei voida poistaa.

en: The menu has been successfully deleted.
fi: Valikko poistettiin onnistuneesti.

en: The menu is for editing information specific to individual sites, particularly if the admin area of a site is unavailable.
fi: Valikko on sivustojen tietojen muokkaamista varten, etenkin jos sivuston ylläpitoon ei pääse muuten.

en: The menu item has been successfully deleted.
fi: Valikkokohde on poistettu onnistuneesti.

en: The menu management box at the top of the screen is used to control which menu is opened in the editor below.
fi: Näytön yläosassa olevasta valikkojen hallintalaatikosta valitaan mikä valikko avataan alla olevaan muokkaimeen.

en: The menu name %s conflicts with another menu name. Please try another.
fi: Valikko nimeltä %s on jo olemassa. Koita toista nimeä.

en: The menu provided is not a valid menu.
fi: Annettu valikko ei ole kelvollinen valikko.

en: The minimum PHP version required for the theme to work.
fi: Vaadittava PHP:n vähimmäisversio, jotta teema toimii.

en: The minimum WordPress version required for the theme to work.
fi: Vaadittava WordPressin vähimmäisversio, jotta teema toimii.

en: The minimum allowed setting is %d
fi: Pienin sallittu asetus on %d

en: The minimum quantity allowed for this line item.
fi: Sallittu minimimäärä tälle tuoteriville.

en: The minimum quantity that can be added to the cart is %s
fi: Vähimmäismäärä, joka voidaan lisätä ostoskoriin, on %s

en: The minimum quantity that can be added to the cart.
fi: Vähimmäismäärä, joka voidaan lisätä ostoskoriin.

en: The minimum recommended version of PHP is %s.
fi: Vanhin suositeltu PHP-versio on %s.

en: The minimum spend for this coupon is %s.
fi: Kupongin (hyväksymisen) minimiostos on %s.

en: The miscellaneous options group has been removed. Use another settings group.
fi: 'Muut' -asetusryhmä on poistettu. Käytä jotain muuta ryhmää.

en: The must use plugins directory
fi: Pakko käyttää -lisäosien hakemisto

en: The name for the font collection.
fi: Fonttikokoelman nimi.

en: The name is how it appears on your site.
fi: Kirjoitusmuoto sivustolla.

en: The name of the application password.
fi: Sovellussalasanan nimi.

en: The name of the current active theme.
fi: Käytössä olevan teeman nimi.

en: The name of the inner block.
fi: Sisälohkon nimi.

en: The name of the menu location.
fi: Valikon sijainnin nimi.

en: The name of the parent theme.
fi: Isäntäteeman nimi.

en: The name of the site.
fi: Sivuston nimi.

en: The name of the test being run.
fi: Ajettavan testin nimi.

en: The name of the theme.
fi: Teeman nimi.

en: The new interface is also built on the existing %sEdit Order%s screen. If you've ever modified an order, you already know how to modify a subscription.
fi: Uusi käyttöliittymä on myös rakennettu hyödyntämään olemassa olevaa %sMuokkaa tilausta%s näkymää Jos olet koskaan muokannut tilausta, tiedät jo kuinka muokata kestotilausta.

en: The new page will include help and suggestions for your privacy policy.
fi: Uusi sivu sisältää ohjeita ja ehdotuksia tietosuojaselosteen laatimiseen.

en: The newly created categories will still be associated with the same posts.
fi: Äskettäin luodut kategoriat tulevat säilymään niihin liitetyissä artikkeleissa.

en: The next group of formatting shortcuts are applied as you type or when you insert them around plain text in the same paragraph. Press Escape or the Undo button to undo.
fi: Seuraava muotoiluoikoteiden ryhmä toimii kun kirjoitat tai sijoitat ne tekstin ympärille samalla rivillä. Paina escape-näppäintä tai peruuta-painiketta peruaksesi toiminnon.

en: The next queue will begin processing in approximately %d seconds.
fi: Seuraavan jonon käsittely alkaa suunnilleen %d sekunnin kuluttua.

en: The nickname for the user.
fi: Käyttäjän lempinimi.

en: The number of billing periods between subscription renewals.
fi: Laskutuskausienmäärät kestotilausten uusimisten välillä.

en: The number of blocks published by the same author.
fi: Julkaistujen lohkojen määrä samalta tekijältä.

en: The number of decimal points shown in displayed prices.
fi: Hinnoissa näytettävien desimaalien lukumäärä.

en: The number of media (images, audio, video) to attach to posts. Default: <code>%s</code>
fi: Viesteihin liitettävän median (kuvat, ääni, video) lukumäärä. Oletus: <code>%s</code>

en: The number of ratings.
fi: Arvostelujen määrä.

en: The number of renewal orders processed during this period.
fi: Tänä aikana käsiteltyjen uusitujen tilausten määrä.

en: The number of renewal orders which had a failed payment use the retry system.
fi: Uusittujen tilausten lukumäärä, joiden maksut epäonnistuivat.

en: The number of renewal payment retries for this period which did not result in a successful payment.
fi: Maksun uudelleenyritykset tälle kaudelle, jotka epäonnistuivat lopullisesti.

en: The number of renewal payment retries for this period which were able to process the payment which had previously failed one or more times.
fi: Uusimismaksujen uudelleenyritysten määrä tälle kaudelle, jotka käsitteltin onnistuneisesti, jotka aiemmin epäonnistunut.

en: The number of renewal payment retries not yet processed.
fi: Uusittujen tilausten lukumäärä, joiden maksut vielä prosessoimatta.

en: The number of resubscribe orders processed during this period.
fi: Tänä aikana käsiteltyjen uusitujen kestotilausten määrä.

en: The number of sign-up, switch and renewal orders this customer has placed with your store with a paid status (i.e. processing or complete).
fi: Asiakkaan rekisteröitymis-, vaihto- ja uusintatoimeksiantojen määrä, jonka asiakas on tallentanut kauppaan maksetulla tilalla (siis käsittely tai loppu).

en: The number of subscriptions cancelled by the customer or store manager during this period.  The pre-paid term may not yet have ended during this period.
fi: Peruutettujen kestotilausten lukumäärä aikavälillä.  Ennalta maksettujen tilausten aika ei ehkä vielä ole loppunut.

en: The number of subscriptions created during this period, either by being manually created, imported or a customer placing an order. This includes orders pending payment.
fi: Tämän ajan jakson aikana luotujen kestotilausten määrä joko manuaalisesti luodulla, tuodun tai tilauksen tekevän asiakkaan toimesta. Tähän sisältyvät tilaukset, jotka odottavat maksua.

en: The number of subscriptions during this period with an end date in the future and a status other than pending.
fi: Kestotilausten lukumäärä tänä aikana.

en: The number of subscriptions purchased in parent orders created during this period. This represents the new subscriptions created by customers placing an order via checkout.
fi: Tämän kauden aikana luoduissa ylätason tilauksissa ostettujen kestotilausten määrä. Tämä edustaa uusia kestotilauksia, jotka on luotu asiakkaiden tilauksen kautta kassalla.

en: The number of subscriptions that include this product as a line item and have a status other than pending or trashed.
fi: Kestotilausten määrä, jotka sisältävät tämän tuotteen rivikohdaksi ja joiden tila on muu kuin vireillä tai peruttu.

en: The number of subscriptions this customer has with a status of active or pending cancellation.
fi: Kestotilausten määrä asiakkaalla, jotka ovat aktiivisiä tai odottmassa peruutuksen.

en: The number of subscriptions this customer has with a status other than pending or trashed.
fi: Asiakkaan Kestotilausten määrä, joiden tila on muu kuin vireillä tai purettu.

en: The number of subscriptions upgraded, downgraded or cross-graded during this period.
fi: Kestotilauksien määrä tänä aikana (päivitetyt, alennetut tai vaihdetut).

en: The number of subscriptions which have either expired or reached the end of the prepaid term if it was previously cancelled.
fi: Kestotilaukset, joka on joko vanhentunut tai vanhentui maksetun ajan päättyessä, jos se oli aikaisemmin peruutettu.

en: The number of unique customers with a subscription of any status other than pending or trashed.
fi: Niiden yksilöllisten asiakkaiden määrä, joiden kestotilauksen tila on jokin muu kuin odottava tai poistettu.

en: The number of upcoming renewal orders, for currently active subscriptions.
fi: Tulevien tilausten uusimisten määrä tällä hetkellä aktiivisille kestotilauksille.

en: The number sites that have activated this block.
fi: Sivustojen määrä, jossa tämä lohko on aktiivisena.

en: The oEmbed format to use.
fi: Käytettävä oEmbed-muoto.

en: The object cannot be deleted.
fi: Kohdetta ei voi poistaa.

en: The object does not support trashing. Set '%s' to delete.
fi: Kohde ei tue roskakoriin siirtämistä. Aseta '%s' kun haluat poistaa.

en: The object has already been trashed.
fi: Kohde on jo siirretty roskakoriin.

en: The offset number requested is larger than or equal to the number of available revisions.
fi: Pyydetty muutosnumero on suurempi kuin käytettävissä olevien muutosten määrä.

en: The optional module, %s, is not installed, or has been disabled.
fi: Valinnainen moduuli, %s, puuttuu tai on kytketty pois päältä.

en: The options are &quot;Active&quot; (delivers payload), &quot;Paused&quot; (does not deliver), or &quot;Disabled&quot; (does not deliver due delivery failures).
fi: Vaihtoehdot ovat &quot;Käytössä&quot; (toimittaa 'kuorman'), &quot;Pysäytetty&quot; (ei toimita), tai &quot;Ei käytössä&quot; (ei toimita koska toimitus epäonnistunut). Engl. Active/Paused/Disabled

en: The options shown below relate to your server setup. If changes are required, you may need your web host&#8217;s assistance.
fi: Alla olevat asetukset liittyvät palvelimesi asetuksiin. Jos niihin tarvitsee tehdä muutoksia, saatat tarvita palveluntarjoajasi apua.

en: The order ID.
fi: Tilauksen tunniste/ID.

en: The order note ID provided is not associated with the order
fi: Tilauksen kommentille annettu tunnus -ID- ei ole liitetty tilaukseen

en: The order of the post in relation to other posts.
fi: Artikkelin järjestys suhteessa muihin artikkeleihin.

en: The order refund ID provided is not associated with the order.
fi: Tilauksen hyvitykselle annettu tunnus -ID- ei ole liitetty tilaukseen.

en: The order totals have been updated. Please confirm your order by pressing the "Place order" button at the bottom of the page.
fi: Tilauksen loppusummat päivitetty. Tee tilaus painamalla "Lähetä tilaus" -painiketta sivun alaosassa.

en: The original subscription item being switched cannot be found.
fi: Alkuperäisen kestotilauksen tietoja ei löydy.

en: The package contains no files.
fi: Paketti ei sisällä tiedostoja.

en: The page number requested is larger than the number of pages available.
fi: Pyydetty sivunumero on suurempi kuin käytettävissä olevien sivujen määrä.

en: The page you were looking for could not be found. It might have been removed, renamed, or did not exist in the first place.
fi: Sivua, jota etsit, ei löytynyt. Se on voitu poistaa, nimetä uudelleen tai ehkä sitä ei koskaan ollutkaan.

en: The parent term ID.
fi: Ylemmän tason termin ID.

en: The parent theme developers URL.
fi: Isäntäteeman tekijän verkko-osoite URL

en: The password cannot be a space or all spaces.
fi: Salasana ei voi olla yksittäinen välilyönti tai pelkkiä välilyöntejä.

en: The password for the parent post of the comment (if the post is password protected).
fi: Kommentin artikkelin salasana (jos artikkeli on salasanasuojattu).

en: The password for the post if it is password protected.
fi: Artikkelin salasana, jos se on salasanasuojattu.

en: The password reset key you have specified is invalid.
fi: Salasanan vaihtamiseen tarvittava avain ei kelpaa.

en: The passwords you entered do not match. Please try again.
fi: Antamasi salasana ei täsmää. Kokeile uudelleen.

en: The pattern ID.
fi: Lohkomallin ID.

en: The pattern category slugs.
fi: Lohkomallikategorioiden polkutunnukset.

en: The pattern content.
fi: Lohkomallin sisältö.

en: The pattern detailed description.
fi: Lohkomallin laaja kuvaus.

en: The pattern keywords.
fi: Lohkomallin avainsanat.

en: The pattern name.
fi: Lohkomallin nimi.

en: The pattern title, in human readable format.
fi: Lohkomallin otsikko, ihmiselle luettavassa muodossa.

en: The pattern viewport width for inserter preview.
fi: Lohkomallin esikatselun leveys.

en: The pattern's category slugs.
fi: Lohkomallin kategorioiden polkutunnukset.

en: The pattern's keywords.
fi: Lohkomallin avainsanat.

en: The payment gateway for this order does not exist.
fi: Tämän tilauksen maksukäytävää ei ole.

en: The payment gateway for this order does not support automatic refunds.
fi: Tämän tilauksen maksukäytävä ei tue automaattista hyvitystä.

en: The payment method can not be changed for that subscription.
fi: Tämän kestotilauksen maksutapaa ei voi muuttaa.

en: The pingback has already been registered.
fi: Päivitysilmoitus on jo rekisteröity.

en: The plugin activation status.
fi: Lisäosan tila.

en: The plugin author.
fi: Lisäosan tekijä.

en: The plugin cannot be updated due to the following:
fi: Lisäosan päivittäminen ei ole mahdollista seuraavista syistä:

en: The plugin contains no files.
fi: Lisäosassa ei ole tiedostoja.

en: The plugin could not be activated.
fi: Lisäosaa ei voitu ottaa käyttöön.

en: The plugin description formatted for display.
fi: Näyttämistä varten muotoiltu lisäosan kuvaus.

en: The plugin description.
fi: Lisäosan kuvaus.

en: The plugin does not have a valid header.
fi: Lisäosan otsaketiedot ovat virheelliset.

en: The plugin file.
fi: Lisäosan päätiedosto.

en: The plugin generated unexpected output.
fi: Lisäosa tulosti jotain odottamatonta.

en: The plugin has no required plugins.
fi: Lisäosan käyttö ei vaadi muita lisäosia.

en: The plugin is not installed.
fi: Lisäosaa ei ole asennettu.

en: The plugin name.
fi: Lisäosan nimi.

en: The plugin version number.
fi: Lisäosan versionumero.

en: The plugin you are looking for doesn't exist.
fi: Valitettavasti etsimääsi lisäosaa ei ole olemassa.

en: The plugin's text domain.
fi: Lisäosan tekstien toimialue.

en: The plugin's website address.
fi: Lisäosan verkkosivuston osoite.

en: The plugins directory
fi: Lisäosahakemisto

en: The position of the currency symbol.
fi: Valuuttamerkin paikka.

en: The post cannot be deleted.
fi: Artikkelia ei voida poistaa.

en: The post does not support trashing. Set '%s' to delete.
fi: Tätä artikkelia ei voi laittaa roskakoriin. Aseta '%s' poistaaksesi.

en: The post has already been deleted.
fi: Artikkeli on jo poistettu.

en: The post status %1$s is not registered, so it may not be reliable to check the capability %2$s against a post with that status.
fi: Artikkelin tilaa %1$s ei ole rekisteröity, joten ei välttämättä ole luotettavaa tarkastaa oikeutta "%2$s" tälle tilalle.

en: The post type %1$s is not registered, so it may not be reliable to check the capability %2$s against a post of that type.
fi: Sisältötyyppiä %1$s ei ole rekisteröity, joten ei välttämättä ole luotettavaa tarkastaa oikeutta "%2$s" tälle sisältötyypille.

en: The post type may not be changed.
fi: Artikkelityyppiä ei voi muuttaa.

en: The post types that support thumbnails or true if all post types are supported.
fi: Pienoiskuvaa tukevat sisältötyypit tai "true" mikäli kaikkia sisältötyyppejä tuetaan.

en: The post's categories as hashtags.
fi: Artikkelin kategoriat aihetunnisteina.

en: The post's content.
fi: Artikkelin sisältö.

en: The post's content. With <code>apply_filters</code> you can decide if filters (<code>apply_filters( 'the_content', $content )</code>) should be applied or not (default is <code>yes</code>). The values can be <code>yes</code> or <code>no</code>. <code>apply_filters</code> attribute is optional.
fi: Viestin sisältö. <code>apply_filters</code>-toiminnolla voit päättää, käytetäänkö suodattimia (<code>apply_filters('the_content', $content )</code>) vai ei (oletus on <code>yes</code>). Arvot voivat olla <code>yes</code> tai <code>no</code>. Määrite <code>apply_filters</code> on valinnainen.

en: The post's date.
fi: Artikkelin päivämäärä.

en: The post's date/time formated as "date @ time".
fi: Artikkelin päivämäärä/aika muotoiltiin "päivämäärä & taika".

en: The post's excerpt (may be truncated).
fi: Viestin ote (voi olla lyhennettynä).

en: The post's excerpt (uses <code>the_excerpt</code> if that is set). If no excerpt is provided, will truncate at <code>length</code> (optional, default = 400).
fi: Viestin ote (käyttää <code>the_excerpt</code>-toimintoa, jos se on asetettu). Jos otetta ei ole tehty, lyhennetään kohdassa <code>length</code> (valinnainen, oletus = 400).

en: The post's permalink.
fi: Artikkelin kestolinkki.

en: The post's permalink. <code>type</code> can be either: <code>url</code> or <code>html</code> (an &lt;a /&gt; tag). <code>type</code> attribute is optional.
fi: Artikkelin kestolinkki. <code>type</code> voi olla: <code>url</code> tai <code>html</code> ( &lt;a /&gt; tagi). <code>type</code> attribuutti on valinnainen.

en: The post's shortlink. <code>type</code> can be either <code>url</code> or <code>html</code> (an &lt;a /&gt; tag). I can recommend <a href="https://wordpress.org/plugins/hum/" target="_blank">Hum</a>, to prettify the Shortlinks. <code>type</code> attribute is optional.
fi: Artikkelin pikalinkki. <code>type</code> voi olla joko <code>url</code> tai <code>html</code> ( &lt;a /&gt; tagi). Voin suositella <a href="https://wordpress.org/plugins/hum/" target="_blank">Hum</a>, pikalinkkien kaunistamiseksi. <code>type</code> attribuutti on valinnainen.

en: The post's shortlink. I can recommend <a href="https://wordpress.org/plugins/hum/" target="_blank">Hum</a>.
fi: Artikkelin lyhytlinkki. Voin suositella <a href="https://wordpress.org/plugins/hum/" target="_blank">Hum</a>.

en: The post's tags as hashtags.
fi: Artikkelin tagit aihetunnisteina.

en: The post's time.
fi: Artikkelin aika.

en: The post's title.
fi: Artikkelin otsikko.

en: The postal code, if any, in which your business is located.
fi: Postinumero (jos sellainen on) jossa yritys toimii.

en: The preferred width of the viewport when previewing a pattern, in pixels.
fi: Suositeltu ikkunan leveys pikseleinä esikatseltaessa lohkomallia.

en: The presentation of the "Article" might change on different platforms.
fi: Artikkelin ulkoasu saattaa näyttää erilaiselta eri alustoilla.

en: The previous set of changes has already been published. Please try saving your current set of changes again.
fi: Edelliset muutokset on jo julkaistu. Tallenna nykyiset muutokset uudestaan.

en: The primary connection is owned by <strong>%s</strong>'s WordPress.com account.
fi: Ensisijaisen yhteyden omistaa WordPress.com tunnus <strong>%s</strong>.

en: The primary site you chose does not exist.
fi: Valitsemaasi ensisijaista sivustoa ei ole olemassa.

en: The privacy options group has been removed. Use another settings group.
fi: Tietosuoja-asetusryhmä on poistettu. Käytä toista asetusryhmää.

en: The product review cannot be deleted.
fi: Tuotearviota ei voi poistaa.

en: The product review does not support trashing.
fi: Tuotearvioita ei voi siirtää roskakoriin.

en: The product type can not be changed because this product is associated with subscriptions.
fi: Tuotetyyppiä ei voi muuttaa, koska tämä tuote liittyy kestotilauksiin.

en: The product variation is invalid
fi: Tuotteen muunnelma ei kelpaa

en: The provided email address is not valid
fi: Antamasi sähköpostiosoite ei ole kelvollinen

en: The provided handler %1$s does not implement %2$s.
fi: Annettu käsittelijä %1$s ei toteuta %2$s.

en: The provided instance is invalid. Must contain raw OR encoded and hash.
fi: Välitetty instanssi on epävalidi. Sen täytyy sisältää joko raakadataa TAI enkoodatun datan ja tiivisteen (hash).

en: The provided instance is malformed.
fi: Annettu instanssi on epävalidi.

en: The provided password is an invalid application password.
fi: Annettu salasana ei ole kelvollinen sovellussalasana.

en: The provided phone number is not valid
fi: Antamasi puhelinnumero ei ole kelvollinen

en: The provided postcode / ZIP is not valid
fi: Postinumero ei ole kelvollinen

en: The provided state (%1$s) is not valid. Must be one of: %2$s
fi: Virheellinen osavaltio (%1$s). Sen täytyy olla yksi seuraavista: %2$s

en: The provided widget type (id_base) cannot be updated.
fi: Annettua vimpaintyyppiä (id_base) ei voi päivittää.

en: The query argument must be an array or a tag name.
fi: Kyselyargumentin on oltava taulukko tai tagin nimi.

en: The raw plugin description.
fi: Muotoilematon lisäosan kuvaus.

en: The related subscription #%1$s has been deleted after the customer was deleted by %2$s.
fi: Liittyvä kestotilaus #%1$s on poistettu sen jälkeen kun asiakkaan poisti %2$s.

en: The related subscription #%s has been deleted after the customer was deleted.
fi: Liittyvä kestotilaus #%s on poistettu, koska asiakas on poistettu.

en: The rendered block.
fi: Valmis (renderöity) lohko.

en: The renewal order is as follows:
fi: Uusintatilaus on seuraava:

en: The requested plugin `%s` could not be activated.
fi: Haluttua lisäosaa '%s' ei voitu ottaa käyttöön.

en: The requested plugin `%s` could not be installed.
fi: Halutun lisäosan `%s` ei voitu asentaa.

en: The requested plugin `%s` could not be installed. Plugin API call failed.
fi: Halutun lisäosan `%s` ei voitu asentaa. Lisäosan API-kutsu ei onnistunut.

en: The requested plugin `%s` could not be installed. Upgrader install failed.
fi: Vaadittua lisäosaa `%s` ei voitu asentaa. Päivitysohjelman asennus epäonnistui.

en: The requested plugin `%s`. is not yet installed.
fi: Lisäosaa `%s` ei ole vielä asennettu.

en: The requested route does not support batch requests.
fi: Pyydetty reitti ei tue massapyyntöjä.

en: The requested subscription cannot be edited.
fi: Pyydettyä tilausta ei voi muokata.

en: The requested theme `%s` could not be installed.
fi: Halutun teeman `%s` ei voitu asentaa.

en: The requested theme `%s` could not be installed. Theme API call failed.
fi: Halutun teeman `%s` ei voitu asentaa. Teeman API kutsu ei onnistunut.

en: The requested theme could not be activated.
fi: Haluttua teemaa ei voitu ottaa käyttöön.

en: The requested theme does not exist.
fi: Pyydettyä teemaa ei ole olemassa.

en: The requested user does not exist.
fi: Pyydettyä käyttäjää ei ole olemassa.

en: The requested widget is invalid.
fi: Pyydetty vimpain ei ole kelvollinen.

en: The required module, %s, is not installed, or has been disabled.
fi: Vaadittu moduuli, %s, puuttuu tai on kytketty pois päältä.

en: The resource cannot be deleted.
fi: Resurssia ei voi poistaa.

en: The response body from the receiving server.
fi: Vastauksen sisältö vastaanottavalta palvelimelta.

en: The response is not a valid JSON response.
fi: Vastaus ei ole kelvollista JSONia

en: The retry system is disabled by default. To enable it, visit the Subscriptions settings administration screen.
fi: Uudelleenyritysjärjestelmä on oletuksena pois päältä. Voit laittaa sen päälle Kestotilausten hallinta asetuksista.

en: The revision does not belong to the specified parent with id of "%d"
fi: Versio ei kuulu määritettyyn ylempään tasoon, jolla on ID "%d"

en: The role %s does not exist.
fi: Roolia %s ei ole olemassa.

en: The root URL of your site.
fi: Sivuston juuri verkko-osoite.

en: The sale will start at 00:00:00 of "From" date and end at 23:59:59 of "To" date.
fi: Alennusmyynti alkaa klo 00:00:00 "Alkaa"-päivästä ja päättyy klo 23:59:59 "Loppuu"-päivänä.

en: The scheduled event, %s, failed to run. Your site still works, but this may indicate that scheduling posts or automated updates may not work as intended.
fi: Ajastettua tapahtumaa %s ei ajettu. Sivustosi toimii, mutta tämä voi tarkoittaa että artikkeleiden ajastus ja automaattiset päivitykset eivät toimi oikein.

en: The scheduled event, %s, is late to run. Your site still works, but this may indicate that scheduling posts or automated updates may not work as intended.
fi: Ajastetun tapahtuman %s ajo on myöhässä. Sivustosi toimii, mutta tämä voi tarkoittaa että artikkeleiden ajastus ja automaattiset päivitykset eivät toimi oikein.

en: The school bell has rung!
    
    Your classroom's new home on the web is ready to go. Get started by setting your <a href="BLOG_URLwp-admin/customize.php#title">setting your site title and tagline</a> so your students know what it's all about.
    
    Looking for help with setting up your classroom's website? Check out the WordPress.com <a href="http://learn.wordpress.com/">beginner's tutorial</a>.
    
    Let the lesson begin,
    The WordPress.com Team
fi: Koulun kello on soinut!
    
    Luokkasi uusi koti verkossa on nyt valmis. Aloita määrittämällä <a href="BLOG_URLwp-admin/customize.php#title">sivustosi nimi ja iskulause</a>, jotta oppilaasi tietävät, mistä se kertoo. 
    
    Tarvitsetko lisää apua luokkasi verkkosivuston rakentamisessa? Katso WordPress.comin <a href="http://learn.wordpress.com/">aloittajan opas</a>.
    
    Oppitunti alkakoon,
     
    WordPress.comin Tiimi

en: The search for installed themes will search for terms in their name, description, author, or tag.
fi: Asennettujen teemojen haku hakee termejä nimen, kuvauksen, tekijän tai avainsanan perusteella.

en: The search results will be updated as you type.
fi: Hakutulokset päivittyvät samalla kun kirjoitat.

en: The secret key is used to generate a hash of the delivered webhook and provided in the request headers.
fi: Salaista avainta käytetään toimitetun verkkotoimintokutsun salausavaimen luomisessa ja joka on pyynnön headereissa.

en: The security code CVV provided is invalid. The CVV is between 3-4 digits long.
fi: Annettu turvakoodi (CVV) on virheellinen. CVV on 3-4 merkkiä pitkä.

en: The server cannot process the image. This can happen if the server is busy or does not have enough resources to complete the task. Uploading a smaller image may help. Suggested maximum size is 2560 pixels.
fi: Palvelin ei kyennyt käsittelemään kuvaa. Näin voi käydä, jos palvelin on kiireinen tai jos sen resurssit eivät riitä tehtävän suorittamiseen. Pienikokoisemman kuvan lähettäminen voi auttaa. Suositeltu maksimikoko on 2560 pikseliä.

en: The service isn’t what I expected
fi: Palvelu ei ole sitä mitä odotin

en: The setting for %1$s is currently configured as 0, this could cause some problems when trying to upload files through plugin or theme features that rely on various upload methods. It is recommended to configure this setting to a fixed value, ideally matching the value of %2$s, as some upload methods read the value 0 as either unlimited, or disabled.
fi: Arvo asetukselle %1$s on tällä hetkellä 0, joka saattaa aiheuttaa ongelmia yritettäessä siirtää tiedostoja lisäosien tai teeman erilaisten lataustapojen kautta. On suositeltavaa antaa tälle asetukselle kiinteä arvo, joka mielellään on sama kuin asetuksen %2$s arvo. Jotkin lataustavat tulkitsevat arvon 0 joko rajattomuudeksi tai toiminnallisuuden poistamiseksi käytöstä.

en: The setting for %1$s is smaller than %2$s, this could cause some problems when trying to upload files.
fi: Asetus %1$s:lle on pienempi kuin %2$s:n asetus. Tästä saattaa aiheutua ongelmia tiedostoja siirrettäessä.

en: The settings of this image size have been disabled because its values are being overwritten by a filter.
fi: Suodin korvaa tämän kuvakoon arvojen asetukset joten asetukset on poistettu käytöstä.

en: The seventh parameter passed to %s should be numeric representing menu position.
fi: Seitsemäs parametri %s -funktiolle tulisi olla numero, joka määrittää valikon sijainnin.

en: The sidebar the widget belongs to.
fi: Sivupalkki, johon vimpain kuuluu.

en: The sidebar to return widgets for.
fi: Sivupalkki, jonka vimpaimet näytetään.

en: The singular label used to describe this type of menu item.
fi: Yksittäinen selite kuvaamaan tämän valikkokohteen tyyppiä.

en: The site administrator has been notified and will fulfill your request as soon as possible.
fi: Sivuston ylläpitäjää on informoitu ja pyyntösi käsitellään mahdollisimman pian.

en: The site administrator has been notified. You will receive a link to download your export via email when they fulfill your request.
fi: Sivuston ylläpitäjää on informoitu. Kun hän vastaa pyyntöön, saat sähköpostiisi linkin josta voit ladata koostetiedoston henkilötiedoistasi.

en: The site administrator has been notified. You will receive an email confirmation when they erase your data.
fi: Sivuston ylläpitäjää on informoitu. Saat sähköpostiisi vahvistuksen kun tietosi on poistettu.

en: The site appears to be already initialized.
fi: Sivusto näyttäisi jo olevan alustettu.

en: The site appears to be already uninitialized.
fi: Sivusto näyttäisi jo olevan alustamaton.

en: The site editor requires JavaScript. Please enable JavaScript in your browser settings.
fi: Sivustoeditori vaatii JavaScript-tuen. Ota se käyttöön selaimesi asetuksista.

en: The site health check shows information about your WordPress configuration and items that may need your attention.
fi: Sivuston eheystarkistus esittää tietoa WordPress-asennuksistasi ja nostaa esiin seikkoja, jotka saattavat kaivata huomiotasi.

en: The site is already active.
fi: Sivusto on jo aktiivinen.

en: The size cannot be calculated. The directory is not accessible. Usually caused by invalid permissions.
fi: Kokoa ei voitu laskea, koska hakemisto ei ollut saatavilla. Tämä johtuu tavallisesti rajoitetuista tiedosto-oikeuksista.

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when adding an image to the Media Library.
fi: Alla listatut koot määrittävät kuvien maksimikoot pikseleinä, kun kuvia lisätään mediakirjastoon.

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term.
fi: Polkutunnus "%s" on jo käytössä.

en: The slug of the template to get the fallback for
fi: Sivupohjan tunnus, jota käytetään varavaihtoehtona

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
fi: Lähde- ja kohdeosoite eivät saa viitata samaan resurssiin.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
fi: Lähdeosoitteesta ei löydy linkkiä kohdeosoitteeseen, joten se ei kelpaa lähteeksi.

en: The source URL does not exist.
fi: Lähdeosoitetta (URL) ei ole olemassa.

en: The specific chart this stat referrers to.
fi: Tietty kaavio johon tämä tilasto viittaa.

en: The specified category for recommendations is invalid. Allowed values: "channels", "extensions".
fi: Määritetty kategoria suosituksille on virheellinen. Sallitut arvot: "kanavat", "laajennukset".

en: The specified namespace could not be found.
fi: Määriteltyä nimiavaruutta ei löytynyt.

en: The specified target URL cannot be used as a target. It either does not exist, or it is not a pingback-enabled resource.
fi: Antamaasi URL-osoitteeseen ei voida lähettää päivitysilmoitusta. Kirjoitit osoitteen väärin tai kyseinen osoite ei voi vastaanottaa päivitysilmoituksia.

en: The specified target URL does not exist.
fi: Kohdeosoitetta (URL) ei ole olemassa.

en: The star rating of the block.
fi: Lohkon tähtiarvio.

en: The start date of a subscription can not be deleted, only updated.
fi: Kestotilauksen alkamispäivämäärää ei voi poistaa, ainoastaan päivittää.

en: The status applied to the order for the time between when the renewal payment failed or last retry occurred and when this retry was processed.
fi: Tilauksen tila kun maksun uudelleenyritys epäonnistui tai maksua viimeksi yritettiin prosessoida.

en: The status applied to the subscription for the time between when the renewal payment failed or last retry occurred and when this retry was processed.
fi: Kestotilauksen tila kun maksun uudelleenyritys epäonnistui tai maksua viimeksi yritettiin prosessoida.

en: The status of the automatic payment retry: pending means the retry will be processed in the future, failed means the payment was not successful when retried and completed means the payment succeeded when retried.
fi: Automaattisen maksamisen uudelleenyrityksen tila:
    Vireillä tarkoittaa että maksua yritetään uudelleen tulevaisuudessa.
    Epäonnistunut tarkoittaa että maksun uudelleenyritys epäonnistunut.
    Onnistunut tarkoittaa että maksun uudelleenyritys onnistui.

en: The status of the coupon. Should always be draft, published, or pending review
fi: Alennuskoodin tila. Tämän tulisi olla joko luonnons, julkaistu tai odottaa tarkistusta

en: The status of the note (e.g. unactioned, actioned).
fi: Muistion tila (esim. ei reagoitu, toiminto tehty).

en: The status of the test.
fi: Testin tila.

en: The status to transition the subscription to. Unlike the "status" param, this will calculate and update the subscription dates.
fi: Tila, johon kestotilaus asetetaan. Toisin kuin "status"-parametri, tämä laskee ja päivittää kestotilauksen päivämäärät.

en: The stock has not been updated because the value has changed since editing. Product %1$d has %2$d units in stock.
fi: Varastoa ei ole päivitetty koska arvo on muuttunut muokkauksen jälkeen. %1$d tuotetta on %2$d yksikköä varastossa.

en: The street address for your business location.
fi: Katuosoite yrityksen sijainnissa.

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
fi: Tilauksen tila - aktiivinen, peruutettu tai jäädytetty

en: The subscription's end date.
fi: Kestotilauksen päättymispäivä.

en: The subscription's next payment date.
fi: Kestotilausjakson seuraava maksupäivä.

en: The subscription's original subscription ID if this is a resubscribed subscription.
fi: Kestotilauksen alkuperäinen tilaustunnus, jos tämä on uudelleenaktivoitu tilaus.

en: The subscription's resubscribed subscription ID.
fi: Kestotilauksen uudelleenaktivoidun tilauksen ID.

en: The subscription's start date.
fi: Kestotilauksen alkamisajankohta.

en: The subscription's trial date
fi: Kestotilauksen kokeilujakso

en: The suggested privacy policy content should be added by using the %s (or later) action. Please see the inline documentation.
fi: Suositeltu tietosuojaselosteen sisältö tulisi lisätä käyttämällä %s (tai myöhempää) toimintoa. Ole hyvä ja katso rivin sisäinen dokumentaatio.

en: The suggested privacy policy content should be added only in wp-admin by using the %s (or later) action.
fi: Suositeltu tietosuojaselosteen sisältö tulisi lisätä vain wp-admin puolella käyttämällä %s (tai myöhempää) toimintoa.

en: The suggested privacy policy text has changed. Please <a href="%s">review the guide</a> and update your privacy policy.
fi: Tietosuojaselosteen luonnos on päivittynyt. <a href="%s">Lue ohjeet</a> ja päivitä tietosuojaselosteesi.

en: The sum of all renewal orders including tax and shipping.
fi: Kaikkien tilausten uusimisen summa, mukaan lukien verotus ja lähetyskulut.

en: The sum of all resubscribe orders including tax and shipping.
fi: Kaikkien uusitujen kestotilausten summa, mukaan lukien verotus ja lähetys.

en: The sum of all subscription parent orders, including other items, fees, tax and shipping.
fi: Kaikkien kestotilausluokkien summa, mukaan lukien muut erät, maksut, verotus ja lähetys.

en: The sum of all switch orders including tax and shipping.
fi: Kaikkien muutostilausten summa, mukaan lukien verot ja toimituskulut.

en: The sum of all the upcoming renewal orders, including items, fees, tax and shipping, for currently active subscriptions.
fi: Tulevien tilausten uusimisten määrä tällä hetkellä aktiivisille kestotilauksille sisältäen maksut, verot ja toimitukset.

en: The tag cloud will not be displayed since there are no taxonomies that support the tag cloud widget.
fi: Avainsanapilveä ei näytetä, koska yhtäkään taksonomiaa ei ole rekisteröity, joka tukisi avainsanapilvi-vimpainta.

en: The target attribute of the link element for this menu item.
fi: Tämän valikkokohteen linkin kohde.

en: The template cannot be deleted.
fi: Sivupohjaa ei ole mahdollista poistaa.

en: The template contains a suggestion of sections you most likely will need. Under each section heading, you will find a short summary of what information you should provide, which will help you to get started. Some sections include suggested policy content, others will have to be completed with information from your theme and plugins.
fi: Jotta pääset alkuun, olemme ehdottaneet jokaisen osion otsikon alle yhteenvetoa sisällöstä, joka selosteessa tulisi olla. Jotkin osiot sisältävät valmiin ehdotuksen sisällöstä, toiset täytyy täydentää teemaan ja lisäosiin liittyvällä tiedolla.

en: The template has already been deleted.
fi: Sivupohja on jo poistettu.

en: The template prefix for the created template. This is used to extract the main template type, e.g. in `taxonomy-books` extracts the `taxonomy`
fi: Sivupohjan etuliite luodulle sivupohjalle. Tätä käytetään sivupohjan päätyypin erottamiseen kuten `taxonomy-books` erottaa tyypin `taxonomy`

en: The temporary backup directory exists but is not writable
fi: Tilapäinen hakemisto varmuuskopiointia varten on olemassa, mutta sinne ei voida kirjoittaa

en: The term cannot be deleted.
fi: Tätä termiä ei voida poistaa.

en: The term name cannot be empty.
fi: Käsitteen nimi ei voi olla tyhjä.

en: The terms assigned to the object in the %s taxonomy.
fi: Kohteeseen liitetyt termit taksonomiassa %s.

en: The terms assigned to the post in the %s taxonomy.
fi: Artikkeliin liitetyt termit luokittelussa %s.

en: The text to appear in the footer of all WooCommerce emails.
fi: Teksti, jonka haluat näkyvän WooCommercen lähettämien viestien alatunnisteessa.

en: The theme author's name, as found in the theme header.
fi: Teeman tekijän nimi, kuten määritetty teeman otsaketiedoissa.

en: The theme author.
fi: Teeman tekijä.

en: The theme being previewed is fully interactive &mdash; navigate to different pages to see how the theme handles posts, archives, and other page templates. The settings may differ depending on what theme features the theme being previewed supports. To accept the new settings and activate the theme all in one step, click the Activate &amp; Publish button above the menu.
fi: Esikatseltava teema on täysin vuorovaikutteinen: voit selata sivustollasi olevia sivuja nähdäksesi miten teema näyttää artikkelit, arkistot ja muut sivupohjat. Saatavilla olevat asetukset saattavat vaihdella teemasta toiseen. Hyväksy uudet asetukset ja ota teema käyttöön kerralla napsauttamalla Tallenna ja ota käyttöön -painiketta valikon yläpuolella.

en: The theme cannot be updated due to the following:
fi: Teeman päivittäminen ei ole mahdollista seuraavista syistä:

en: The theme defines itself as its parent theme. Please check the %s header.
fi: Tämä teema määrittää itsensä isäntäteemakseen. Tarkista mallin %s otsake.

en: The theme description, as found in the theme header.
fi: Teeman kuvaus muotoiltuna näyttämistä varten.

en: The theme description, transformed for display.
fi: Teeman kuvaus muotoiltuna näyttämistä varten.

en: The theme developers URL.
fi: Teeman kehittäjän verkko-osoite.

en: The theme file to use to display the post.
fi: Teeman tiedosto joka näyttää artikkelin.

en: The theme identifier
fi: Teeman tunniste

en: The theme is missing the %s stylesheet.
fi: Teemasta puuttuu %s-tyylitiedosto.

en: The theme name, as found in the theme header.
fi: Teeman nimi, kuten määritetty teeman otsaketiedoissa.

en: The theme name, transformed for display.
fi: Teeman nimi muotoiltuna näyttämistä varten.

en: The theme tags, as found in the theme header.
fi: Teeman avainsanat, kuten määritetty teeman otsaketiedoissa.

en: The theme tags, transformed for display.
fi: Teeman avainsanat, muotoiltuna näyttämistä varten.

en: The theme you are currently using is not compatible with the Site Editor.
fi: Käyttämäsi teema ei ole yhteensopiva sivustoeditorin kanssa.

en: The theme's current version.
fi: Teeman nykyinen versio.

en: The theme's screenshot URL.
fi: Teeman ruutukaappauksen URL-osoite.

en: The theme's stylesheet. This uniquely identifies the theme.
fi: Teeman tyylitiedosto. Määrittelee teeman yksilöllisesti.

en: The theme's template. If this is a child theme, this refers to the parent theme, otherwise this is the same as the theme's stylesheet.
fi: Teeman pohja. Jos kyseessä on lapsiteema, tämä viittaa isäntäteemaan, muutoin sama kuin teeman tyylitiedosto.

en: The theme's text domain.
fi: Teeman tekstien toimialue (text domain).

en: The themes directory
fi: Teemahakemisto

en: The thousand separator of displayed prices.
fi: Hinnoissa näytettävä tuhatlukujen erotusmerkki.

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
fi: Syöttämäsi aikavyöhyke on virheellinen.

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop. You can also minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
fi: Otsikon ja ison tekstikentän sijainnit ovat kiinteät, mutta kaikkia muita osioita voi siirrellä raahaamalla niitä. Osiot voi myös pienentää ja suurentaa painamalla osion otsikkokenttää. Näyttöasetukset-välilehdeltä voi piilottaa osioita (ote, lähetä paluuviitteet, avainkentät, keskustelu, polkutunnus, kirjoittaja) tai valita yksi tai kaksi sarakkeisen ulkoasun.

en: The title for the object.
fi: Kohteen otsikko.

en: The title for the post type.
fi: Sisältötyypin otsikko.

en: The title for the post.
fi: Artikkelin otsikko.

en: The title for the status.
fi: Tilan otsikko.

en: The title for the taxonomy.
fi: Taksonomian otsikko.

en: The title is required when using a custom menu item type.
fi: Otsikko vaaditaan kun käytetään mukautettua valikkokohdetta.

en: The tool associates data stored in WordPress with a supplied email address, including profile data and comments.
fi: Työkalu yhdistää WordPressin taltioituja tietoja käytettyyn sähköpostiosoitteeseen, mukaanlukien profiilitiedot ja kommentit.

en: The total amount of revenue, including tax and shipping, recovered with the failed payment retry system for renewal orders with a failed payment.
fi: Tuoton kokonaissumma, mukaan luettuna verotus ja postikulut. Takaisin saadut maksut mukaan lukien.

en: The total number of sign-up, switch and renewal orders placed with your store with a paid status (i.e. processing or complete).
fi: Kokonaismäärä rekisteröitymisiä, vaihtoja ja uusimisia verkkokaupassasi maksettu-tilassa (eli käsittelyssä tai valmiina).

en: The total number of subscriptions with a status of active or pending cancellation.
fi: Niiden kestotilausten kokonaismäärä, joiden tila on aktiivinen tai odottaa peruuttamista.

en: The total number of subscriptions with a status other than pending or trashed.
fi: Niiden tilausten kokonaismäärä, joiden tila on muu kuin odottava tai poistettu.

en: The total value of this customer's sign-up, switch and renewal orders.
fi: Tämän asiakkaan rekisteröitymis-, vaihto- ja uusintatilausten kokonaisarvo.

en: The trial period can not exceed %s.
fi: Kokeilujakso ei voi ylittää %s.

en: The trial period can not exceed: %1$s, %2$s, %3$s or %4$s.
fi: Kokeilujakso voi olla enintään: %1$s, %2$s, %3$s tai %4$s.

en: The type of object originally represented, such as "category", "post", or "attachment".
fi: Alkuperäisen esitetyn kohteen tyyppi kuten "category", "post", tai "attachment".

en: The type of the note (e.g. error, warning, etc.).
fi: Muistion laji (esim. virhe, varoitus, jne.)

en: The type of the widget. Corresponds to ID in widget-types endpoint.
fi: Vimpaimen tyyppi. Vastaa ID:tä "widget-types"-päätepisteessä.

en: The unique and machine-readable name.
fi: Uniikki ja koneluettava nimi.

en: The unique identifier for the Navigation Menu.
fi: Navigaatiovalikon yksilöllinen tunniste.

en: The unique identifier for the application password.
fi: Sovellussalasanan yksilöllinen tunniste.

en: The unit lengths are defined in for this country.
fi: Pituusyksiköt on määritetty tälle maalle.

en: The unit weights are defined in for this country.
fi: Painoyksiköt on määritetty tälle maalle.

en: The update cannot be installed because some files could not be copied. This is usually due to inconsistent file permissions.
fi: Päivitystä ei voitu asenta koska joitain tiedostoja ei voitu kopioida. Tämä johtuu yleensä virheellisistä tiedosto-oikeuksista.

en: The update of %s failed.
fi: Kohteen %s päivittäminen epäonnistui.

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
fi: Päivitys aloitettu. Tämä prosessi voi viedä jonkin aikaa joidenkin palvelinten kanssa, joten olethan kärsivällinen.

en: The upgrade directory cannot be created
fi: Päivityshakemistoa ei voi luoda

en: The upgrade directory exists but is not writable
fi: Päivityshakemisto on olemassa, mutta sinne ei voida kirjoittaa.

en: The uploaded file has expired. Please go back and upload it again.
fi: Siirretty tiedosto on vanhentunut. Palaa ja siirrä se uudelleen, ole hyvä.

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
fi: Siirretty tiedosto ei ole kelvollinen kuva. Kokeile uudelleen.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
fi: Tiedoston siirtäminen onnistui vain osittain.

en: The uploads directory
fi: Lähetettyjen tiedostojen hakemisto

en: The url is required when using a custom menu item type.
fi: URL vaadiaan kun käytetään mukautettua valikkokohdetta.

en: The user cannot be deleted.
fi: Tätä käyttäjää ei voida poistaa.

en: The user is already active.
fi: Käyttäjä on jo aktiivinen.

en: The value type for the JSON partial matching is not supported. Must be either integer, boolean, double or string. %s type provided.
fi: Annettua JSON-osittaisarvon tyyppiä ei tueta. Tuen piiriin kuuluvat ainoastaan kokonaisluvut (integer), totuusarvot (boolean), liukuluvut (double) ja merkkijonot (string). Antamasi tyyppi on %s.

en: The value, %1$s, has either been enabled by %2$s or added to your configuration file. This will make errors display on the front end of your site.
fi: Arvon %1$s on asettanut joko %2$s tai se on määritelty asetuksissasi. Tämä ottaa julkiset virheilmoitukset käyttöön sivustollasi.

en: The value, %s, has been added to this website&#8217;s configuration file. This means any errors on the site will be written to a file which is potentially available to all users.
fi: Arvo %s on lisätty sivustosi asetustiedostoon. Tämä tarkoittaa sitä, että virheet sivustolla kirjoitetaan tiedostoon, joka saattaa olla näkyvillä kenelle tahansa.

en: The version of MySQL installed on your hosting server.
fi: Palvelimellasi olevan MySQL tietokannan versio.

en: The version of PHP installed on your hosting server.
fi: Palvelimelle asennetun PHP:n versio.

en: The version of WooCommerce installed on your site.
fi: Sivustollesi asennetun WooCommercen versio.

en: The version of WordPress installed on your site.
fi: Sivuston WordPress ohjelman versio.

en: The version of cURL installed on your server.
fi: Palvelimellesi asennetun cURL-toiminnon versio.

en: The visibility settings for the post type.
fi: Sisältötyypin näkyvyysasetukset.

en: The visibility settings for the taxonomy.
fi: Taksonomian näkyvyysasetukset.

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
fi: Web-selaintasi ei voida käyttää tiedostojen siirtoon. Voit ehkä käyttää laitteellesi tehtyä <a href="%s">mobiilisovellusta</a>.

en: The website of the theme author, as found in the theme header.
fi: Teeman tekijän verkkosivusto, kuten määritetty teeman otsaketiedoissa.

en: The website of the theme author, transformed for display.
fi: Teeman tekijän verkkosivusto, muotoiltuna näyttämistä varten.

en: The website of the theme author.
fi: Teeman tekijän verkkosivusto.

en: The widget type id.
fi: Vimpaintyypin ID.

en: The wp-content directory
fi: Wp-content-hakemisto

en: Theme
fi: Teema

en: Theme Details
fi: Teeman tiedot

en: Theme File Editor
fi: Teeman tiedostoeditori

en: Theme Location
fi: Sijainti teemassa

en: Theme Options
fi: Teeman asetukset

en: Theme Showcase
fi: Teemanäyteikkuna

en: Theme Versions
fi: Teemojen versiot

en: Theme author URL.
fi: Teeman tekijän verkko-osoite.

en: Theme could not be resumed because it triggered a <strong>fatal error</strong>.
fi: Teemaa ei voitu palauttaa käyttöön, koska se aiheutti <strong>kohtalokkaan virheen</strong>.

en: Theme deleted.
fi: Teema poistettu.

en: Theme directory location
fi: Teemahakemiston sijainti

en: Theme downgrade failed.
fi: Teeman version alentaminen epäonnistui.

en: Theme downgraded successfully.
fi: Teeman version alentaminen onnistui.

en: Theme features
fi: Teeman ominaisuudet

en: Theme file exists.
fi: Teeman tiedosto on olemassa.

en: Theme identifier for the template.
fi: Teeman tunniste sivupohjalle.

en: Theme installation failed.
fi: Teeman asennus epäonnistui.

en: Theme installation status.
fi: Teeman asennuksen tila.

en: Theme installed successfully.
fi: Teema päivitettiin onnistuneesti.

en: Theme name
fi: Teeman nimi

en: Theme name.
fi: Teeman nimi.

en: Theme not activated because it was not found.
fi: Teemaa ei aktivoitu koska sitä ei löytynyt.

en: Theme not found.
fi: Teemaa ei löytynyt.

en: Theme resumed.
fi: Teema palautettu.

en: Theme slug.
fi: Teeman polkutunnus.

[ctx: Theme starter content]
en: 123 Main Street
fi: Valtionkatu 123

[ctx: Theme starter content]
en: A homepage section
fi: Etusivuosio

[ctx: Theme starter content]
en: About
fi: Tietoja

[ctx: Theme starter content]
en: About This Site
fi: Tietoa tästä sivustosta

[ctx: Theme starter content]
en: Address
fi: Osoite

[ctx: Theme starter content]
en: Archives
fi: Arkistot

[ctx: Theme starter content]
en: Blog
fi: Blogi

[ctx: Theme starter content]
en: Calendar
fi: Kalenteri

[ctx: Theme starter content]
en: Categories
fi: Kategoriat

[ctx: Theme starter content]
en: Contact
fi: Ota yhteyttä

[ctx: Theme starter content]
en: Email
fi: Sähköposti

[ctx: Theme starter content]
en: Find Us
fi: Löydä meidät

[ctx: Theme starter content]
en: Home
fi: Etusivu

[ctx: Theme starter content]
en: Hours
fi: Aukioloajat

[ctx: Theme starter content]
en: Monday&ndash;Friday: 9:00AM&ndash;5:00PM
fi: Maanantaista perjantaihin: 9:00&ndash;17:00

[ctx: Theme starter content]
en: New York, NY 10001
fi: 00100 Helsinki

[ctx: Theme starter content]
en: News
fi: Uutiset

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Comments
fi: Viimeisimmät kommentit

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Posts
fi: Viimeisimmät artikkelit

[ctx: Theme starter content]
en: Saturday &amp; Sunday: 11:00AM&ndash;3:00PM
fi: Lauantaisin ja sunnuntaisin: 11:00&ndash;15:00

[ctx: Theme starter content]
en: Search
fi: Haku

[ctx: Theme starter content]
en: This is a page with some basic contact information, such as an address and phone number. You might also try a plugin to add a contact form.
fi: Tällä sivulla on joitakin perusyhteystietoja, kuten osoite ja puhelinnumero. Saatat myös haluta kokeilla lisäosaa, jolla voit lisätä yhteydenottolomakkeen.

[ctx: Theme starter content]
en: This is an example of a homepage section. Homepage sections can be any page other than the homepage itself, including the page that shows your latest blog posts.
fi: Tämä on esimerkki etusivuosiosta. Mikä tahansa sivu voidaan näyttää etusivuosiossa, lukuunottamatta etusivua itseään.

[ctx: Theme starter content]
en: This may be a good place to introduce yourself and your site or include some credits.
fi: Tämä on hyvä paikka itsesi tai sivustosi esittelyyn.

[ctx: Theme starter content]
en: Welcome to your site! This is your homepage, which is what most visitors will see when they come to your site for the first time.
fi: Tervetuloa sivustollesi! Tämä on etusivusi, jonka suurin osa sivustosi vierailijoista näkee saapuessaan sivustollesi ensimmäistä kertaa.

[ctx: Theme starter content]
en: You might be an artist who would like to introduce yourself and your work here or maybe you are a business with a mission to describe.
fi: Saatat olla taitelija, joka haluaisi esitellä itsensä ja töitänsä täällä. Tai ehkä sinulla on yritys, jonka tehtävän haluat jakaa.

en: Theme status.
fi: Teeman tila.

en: Theme temporary backup directory exists but is not writable
fi: Teemojen tilapäinen varmuuskopiohakemisto on olemassa, mutta sinne ei voida kirjoittaa

en: Theme version.
fi: Teeman versio.

en: Theme will be auto-updated.
fi: Teema päivitetään automaattisesti.

en: Theme will no longer be auto-updated.
fi: Teemaa ei enää päivitetä automaattisesti.

en: Theme without %s
fi: Teema ilman sivupohjaa %s

en: Theme.
fi: Teema.

en: Theme:
fi: Teema:

en: Theme: %1$s.
fi: Teema: %1$s.

en: Themes
fi: Teemat

en: Themes %s
fi: Teemat %s

en: Themes add your site&#8217;s look and feel. It&#8217;s important to keep them up to date, to stay consistent with your brand and keep your site secure.
fi: Teemat vaikuttavat sivustosi ulkoasuun. On tärkeää pitää ne ajan tasalla, jotta sivustosi pysyy turvallisena.

en: Themes directory location
fi: Teema-hakemiston sijainti

en: Themes directory size
fi: Teemahakemiston koko

[ctx: Themes step subheader in Signup]
en: Pick one of our popular themes to get started or choose from hundreds more after you sign up.
fi: Valitse yksi meidän suosituista teemoistamme päästäksesi alkuun tai valitse sadoista muista rekisteröitymisen jälkeen.

en: There appear to be no issues with plugin and theme auto-updates.
fi: Lisäosien ja teemojen automaattisten päivitysten suhteen ei vaikuta olevan ongelmia.

en: There are currently no logs to view.
fi: Lokeja ei ole katsottavaksi.

en: There are no associated subtitles.
fi: Mediaan ei liity kuvatekstejä

en: There are no currencies matching these parameters.
fi: Näitä parametrejä ei vastaa mikään valuutta.

en: There are no events scheduled near %1$s at the moment. Would you like to <a href="%2$s">organize a WordPress event</a>?
fi: Tällä hetkellä ei ole yhtään tulevaa tapahtumaa paikan %1$s lähistöllä. Haluaisitko itse <a href="%2$s">järjestää WordPress-tapahtuman</a>?

en: There are no events scheduled near you at the moment. Would you like to <a href="%s">organize a WordPress event</a>?
fi: Lähistölläsi ei ole yhtään tulevaa tapahtumaa. Haluaisitko itse <a href="%s">järjestää WordPress-tapahtuman</a>?

en: There are no locations matching these parameters.
fi: Näitä parametrejä ei vastaa mikään sijainti.

en: There are no notes yet.
fi: Kommentteja ei ole vielä.

en: There are no options for this widget.
fi: Tälle vimpaimelle ei ole asetuksia.

en: There are no pages.
fi: Sivuja ei ole.

en: There are no product reviews yet.
fi: Yhtään tuotearviota ei ole tehty.

en: There are no rated items for this period
fi: Ei arviointeja.

en: There are no reviews yet.
fi: Tuotearvioita ei vielä ole.

en: There are no shipping methods available. Please double check your address, or contact us if you need any help.
fi: Toimitustapoja ei ole käytettävissä. Ole hyvä ja tarkista osoite tai tarpeen vaatiessa ota yhteyttä meihin.

en: There are no shipping options available. Please ensure that your address has been entered correctly, or contact us if you need any help.
fi: Toimitustapoja ei ole. Varmista että osoite on kirjoitettu oikein, tai ota yhteyttä jos tarvitset apua.

en: There are no valid users selected for deletion.
fi: Valittuja käyttäjiä ei voi poistaa.

en: There are no valid users selected for removal.
fi: Yhtään kelvollista käyttäjää ei ole valittu poistettavaksi.

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
fi: Osa valikkokohteista on virheellisiä. Tarkista tai poista ne.

en: There are some issues with the items in your cart. Please go back to the cart page and resolve these issues before checking out.
fi: Ostoskorissa olevissa tuotteissa on jotain selvitettävää. Ole hyvä ja palaa ostoskoriin ja pyri selvittämään asiat ennen kassalle siirtymistä.

en: There are too many concurrent batches, but the run is forced to continue.
fi: Liian monta massatoimintoa samaan aikaan, mutta suoritus on pakotettu jatkamaan.

en: There are too many concurrent batches.
fi: Liian monta massatoimintoa samaan aikaan.

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
fi: Sivulla on tallentamattomia muutoksia. Poistutaanko silti?

en: There does not seem to be any new mail.
fi: Ei uusia viestejä.

en: There doesn't seem to be a %s file. It is needed before the installation can continue.
fi: Tiedostoa %s ei löytynyt. Tämä tiedosto tarvitaan ennen kuin asennus voi jatkua.

en: There has been a critical error on this website, putting it in recovery mode. Please check the Themes and Plugins screens for more details. If you just installed or updated a theme or plugin, check the relevant page for that first.
fi: Sivustolla on ollut kriittinen virhe, joka on asettanut sivuston palautustilaan. Katso lisää tietoa Teemat- ja Lisäosat-näkymissä. Jos asensit tai päivitit juuri teeman tai lisäosan, katso siihen liittyvä sivu ensin.

en: There has been a critical error on this website.
fi: Sivustolla on ollut kriittinen virhe.

en: There has been a critical error on this website. Please check your site admin email inbox for instructions.
fi: Sivustolla on ollut kriittinen virhe. Sivuston ylläpitäjän sähköpostissa on lisää tietoa.

en: There has been a critical error on this website. Please reach out to your site administrator, and inform them of this error for further assistance.
fi: Sivustolla on tapahtunut kriittinen virhe. Ota yhteyttä sivuston ylläpitäjään ja kerro heille tästä virheestä.

en: There has been an error cropping your image.
fi: Kuvan rajaamisessa tapahtui virhe

en: There is %d error which must be fixed before you can save. | There are %d errors which must be fixed before you can save.
fi[0]: Korjaa %d virhe tallentaaksesi.
fi[1]: Korjaa %d virhettä tallentaaksesi.

en: There is a more recent autosave of your changes than the one you are previewing. <a href="%s">Restore the autosave</a>
fi: WordPress on tallentanut automaattisesti uudempia muutoksia, jotka eivät näy vielä esikatselunäkymässäsi. <a href="%s">Palauta automaattisesti tallennettu versio</a>

en: There is a new kind of WordPress theme, called a block theme, that lets you build the site you&#8217;ve always wanted &#8212; with blocks and styles.
fi: Tarjolla on uudenlaisia WordPress-teemoja, joita kutsutaan lohkoteemoiksi. Niiden avulla voit rakentaa sivustosi juuri kuten haluat lohkojen ja tyylien avulla.

en: There is a new version of %1$s available, but it does not work with your version of PHP. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a> or <a href="%5$s">learn more about updating PHP</a>.
fi: Uusi versio lisäosasta %1$s on saatavilla, mutta se ei toimi nykyisen PHP-versiosi kanssa. <a href="%2$s" %3$s>Tutustu version %4$s tietoihin</a> tai <a href="%5$s">lue kuinka voit päivittää PHP-versiosi</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a> or <a href="%5$s" %6$s>update now</a>.
fi: Uusi versio: %1$s. <a href="%2$s" %3$s>Näytä version %4$s tiedot</a> tai <a href="%5$s" %6$s>päivitä nyt</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a>.
fi: Teemasta %1$s on uusi versio saatavilla. <a href="%2$s" %3$s>Näytä version %4$s tiedot</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
fi: Lisäosasta %1$s on uusi versio saatavilla. <a href="%2$s" %3$s>Katso version %4$s tiedot</a>. <em>Automaattinen päivitys tälle lisäosalle ei ole mahdollinen.</em>

en: There is a new version of %s available, but it does not work with your version of PHP.
fi: Uusi %s -versio saatavilla, mutta se ei valitettavasti toimi nykyisellä PHP-versiollasi.

en: There is a new version of %s available, but it does not work with your version of WordPress.
fi: Uusi %s -versio saatavilla, mutta se ei valitettavasti toimi nykyisellä WordPress-versiollasi.

en: There is a new version of %s available, but it does not work with your versions of WordPress and PHP.
fi: Uusi %s -versio saatavilla, mutta se ei valitettavasti toimi nykyisellä WordPress- ja PHP- versioillasi.

en: There is a pending change of the admin email to %s.
fi: Ylläpitäjän sähköpostiosoitteesta on muutospyyntö vireillä, pyydetty osoite on %s.

en: There is a pending change of your e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
fi: Odottava sähköpostiosoitteesi muutospyyntö: <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Peruuta</a>

en: There is a pending change of your email to %s.
fi: Odottava sähköpostiosoitteesi muutospyyntö: %s.

en: There is a problem with PayPal. Your API credentials may be incorrect. Please update your %1$sAPI credentials%2$s. %3$sLearn more%4$s.
fi: PayPalin kanssa on ongelma. API-tunnuksesi saattavat olla virheellisiä. Päivitä %1$sAPI-valtuutus %2$s. %3$sLue lisää%4$s.

en: There is a problem with your API key.
fi: Avaimessasi on havaittu ongelma.

en: There is a revision of this post that is more recent.
fi: Tästä artikkelista löytyy uudempi versio.

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
fi: Tästä artikkelista on automaattinen tallenne, joka on alla olevaa versiota uudempi. <a href="%s">Näytä automaattinen tallenne</a>

en: There is no autosave revision for this post.
fi: Tälle artikkelille ei ole automaattisesti tallennettua versiota.

en: There is no autosave revision for this template.
fi: Tälle sivupohjalle ei ole automaattisesti tallennettua versiota.

en: There is no data to export for the given request.
fi: Ei ole tietoja vietäväksi annetulla kyselyllä.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
fi: Otetta ei näytetä, koska artikkeli on suojattu.

en: There was %d client caching response header detected: | There were %d client caching response headers detected:
fi[0]: Löydettiin %d välimuistin vastausotsake:
fi[1]: Löydettiin %d välimuistin vastausotsaketta:

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
fi: Tapahtui konfigurointivirhe. Ota yhteyttä henkilöön, joka hallinnoi palvelinta.

en: There was a failure fetching this action
fi: Tämän toiminnon hakeminen ei onnistunut

en: There was a failure fetching this action: %s
fi: Virhe noudettaessa tätä toimintoa: %s

en: There was a failure scheduling the next instance of this action: %s
fi: Toiminnon %s seuraavan vaiheen ajastamisessa tapahtui virhe.

en: There was a problem activating some of the requested plugins.
fi: Joidenkin vaadittujen lisöosien aktivoinnissa oli ongelma.

en: There was a problem installing some of the requested plugins.
fi: Joidenkin lisäosien asentaminen ei onnistunut.

en: There was a problem opening a connection to Blogger. This is what went wrong:
fi: Yhteyden muodostaminen Bloggeriin ei onnistunut:

en: There was a problem opening a secure connection to Google. This is what went wrong:
fi: Suojatun yhteyden muodostaminen Googleen ei onnistunut:

en: There was a problem renewing this domain.
fi: Ilmeni ongelmia uusiessa verkkotunnusta.

en: There was a problem saving your password. Please, try again.
fi: Ilmeni virhe salasanasi tallentamisessa. Yritä uudelleen.

en: There was an authentication problem. Please reload and try again.
fi: Ongelma tunnistautumisessa. Lataa sivu uudelleen.

en: There was an error calling %1$s: %2$s
fi: Tapahtui virhe kutsuttaessa %1$s: %2$s

en: There was an error calling %s
fi: Tapahtui virhe kutsuttaessa %s

en: There was an error calling this tool. There is no callback present.
fi: Työkalun kutsumisessa tapahtui virhe. Ei ole palautetta.

en: There was an error communicating with the WooCommerce Payments plugin.
fi: Virhe yhteydessä WooCommerce Payments -lisäosan kanssa.

en: There was an error communicating with the WooPayments plugin.
fi: Virhe yhteydessä WooCommerce Payments -lisäosan kanssa.

en: There was an error connecting to Square.
fi: Virhe yhdistettäessä Square-palveluun.

en: There was an error connecting to Woo.com. Please try again.
fi: Virhe yhdistettäessä Woo.com. Yritä uudelleen, ole hyvä.

en: There was an error connecting to WooCommerce.com. Please try again.
fi: Virhe yhdistettäessä WooCommerce.com -palveluun. Yritä uudelleen, ole hyvä.

en: There was an error deactivating your plugin
fi: Lisäosan käytöstäpoistamisessa tapahtui virhe.

en: There was an error deleting an action: %s
fi: Toiminnon poistamisessa tapahtui virhe: %s

en: There was an error generating your API Key.
fi: API-avaimen luonnissa oli ongelma.

en: There was an error loading the Woo.com Helper API.
fi: Virhe ladattaessa Woo.com Helper APIa.

en: There was an error loading the WooCommerce.com Helper API.
fi: Virhe ladattaessa WooCommerce.com Helper APIa.

en: There was an error locating the switch details.
fi: Virhe: Vaihdon tietoja ei löydetty.

en: There was an error retrieving images from Instagram. An attempt will be remade in a few minutes.
fi: Kuvien haussa Instagramista tapahtui virhe. Yritetään uudelleen muutaman minuutin kuluttua.

en: There was an error running the action scheduler: %s
fi: Ajastetun toiminnon käytössä tapahtui virhe: %s

en: There was an error updating your plugin
fi: Lisäosan päivittämisessä tapahtui virhe.

en: There was an error updating your theme
fi: Teeman päivittämisessä tapahtui virhe.

en: There was an error with the update. Please refresh the page and try again.
fi: Päivityksessä tapahtui virhe. Päivitä sivu ja yritä uudelleen.

en: There was an error with your request to resubscribe. Please try again.
fi: Kestotilauksen uudelleen aloittamisen kanssa tapahtui virhe. Ole hyvä ja yritä uudestaan.

en: There was an error with your request. Please try again.
fi: Pyynnössäsi tapahtui virhe. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: There was an issue loading the report endpoints
fi: Virhe ladattaessa raporttien loppuliitteitä

en: There was an unknown error.
fi: Tuntematon virhe.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
fi[0]: Tällä hetkellä roskaviestijonossa on <a href="%2$s">%1$s kommentti</a>.
fi[1]: Tällä hetkellä roskaviestijonossa on <a href="%2$s">%1$s kommenttia</a>.

en: There&#8217;s no content to show here yet.
fi: Täällä ei ole vielä näytettävää sisältöä.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
fi: Tällä hetkellä <a href='%s'>roskaviestijonossa</a> ei ole mitään.

en: These are important questions for any subscription commerce business.
fi: Nämä ovat tärkeitä kysymyksiä kaikille kestotilauksia vastaanottaville yrityksille.

en: These are regions inside this zone. Customers will be matched against these regions.
fi: Nämä ovat alueita vyöhykkeen sisällä. Asiakas sijoitetaan jollekin näistä alueista.

en: These are terms people used to find your site.
fi: Näitä hakusanoja ihmiset käyttivät sivustosi löytämiseen.

en: These costs can optionally be added based on the <a href="%s">product shipping class</a>.
fi: Valinnaisesti voidaan nämä hinnat lisätä, perustuen <a href="%s">tuotteen toimitusluokkaan</a>.

en: These costs can optionally be added based on the <a target="_blank" href="%s">product shipping class</a>. Learn more about <a target="_blank" href="https://woo.com/document/flat-rate-shipping/#shipping-classes">setting shipping class costs</a>.
fi: Nämä kustannukset voidaan valinnaisesti lisätä perustuen <a target="_blank" href="%s">tuotteen toimitusluokkaan</a>. Lue lisää <a target="_blank" href="https://woo.com/document/flat-rate-shipping/#shipping-classes">toimitusluokkien kustannusten asettamisesta</a>.

en: These emails can be enabled, disabled and customised under the %sWooCommerce > Settings > Emails%s administration screen.
fi: Nämä sähköpostit voi ottaa käyttöön, poistaa käytöstä ja räätälöidä %sWooCommerce > Asetukset > Sähköpostit%s -osiosta hallinnassa.

en: These items could not be added:
fi: Näitä kohteita ei ole mahdollista lisätä:

en: These items will be deleted
fi: Nämä kohteet poistetaan

en: These options let you change the appearance of the WooCommerce checkout.
fi: Näillä valinnoilla voit muuttaa WooCommerce kassan ilmettä.

en: These pages need to be set so that WooCommerce knows where to send users to checkout.
fi: WooCommerce ohjaa käyttäjän näiden asetusten perusteella kassalle.

en: These plugins are now up to date:
fi: Nämä lisäosat ovat nyt ajan tasalla:

en: These plugins cannot be activated because their requirements are invalid.
fi: Näitä lisäosia ei voi aktivoida, koska niiden vaatimukset ovat virheelliset.

en: These plugins failed to update:
fi: Näiden lisäosien päivitys ei onnistunut:

en: These posts on your site got the most traffic.
fi: Näitä artikkeleita on katsottu eniten sivustollasi.

en: These rates are extra shipping options with additional costs (based on the flat rate).
fi: Nämä lisähinnat koskevat maksullisia lisäpalveluita (kiinteän toimituskulun päälle).

en: These settings alter where and how parts of WordPress are loaded.
fi: Nämä asetukset muuttavat missä ja miten jotkin WordPressin osat latautuvat.

en: These settings may be overridden for individual articles.
fi: Nämä asetukset voi ohittaa kunkin artikkelin tiedoissa

en: These themes are now up to date:
fi: Nämä teemat ovat nyt ajan tasalla:

en: These themes failed to update:
fi: Näiden teemojen päivitys ei onnistunut:

en: These unique authentication keys are also missing from your %s file.
fi: Nämä uniikit autentikointiavaimet puuttuvat myös %s-tiedostostasi.

en: These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.
fi: Nämä sivustot voivat kerätä tietoa sinusta, käyttää evästeitä, upottaa kolmannen osapuolen seurantaevästeitä ja monitoroida vuorovaikutustasi upotetun sisällön kanssa, mukaan lukien vuorovaikutuksen seuranta jos ja kun olet kirjautunut käyttäjänä sivustolle.

en: Things to do next
fi: Seuraavat asiat tehtäväksi

en: Thinking Female
fi: Nainen miettii

en: Thinking Female Medium
fi: Nainen miettii (keskileveä)

en: Thinking Female Narrow
fi: Nainen miettii (kapea)

en: Thinking Female Wide
fi: Nainen miettii (leveä)

en: Thinking Male
fi: Mies miettii

en: Thinking Male Medium
fi: Mies miettii (keskileveä)

en: Thinking Male Narrow
fi: Mies miettii (kapea)

en: Thinking Male Wide
fi: Mies miettii (leveä)

en: Third party cookies appear to be disabled. Please follow the instructions on this page to turn them on.
fi: Näyttää siltä, että kolmannen osapuolen evästeet on poistettu käytöstä. Ota ne käyttöön seuraamalla tämän sivun ohjeita.

en: This %s cannot be deleted
fi: Tätä %s ei voi poistaa

[ctx: This HTML form field is marked as required by the user in contact form builder]
en: (required)
fi: (Vaaditaan)

en: This Month
fi: Tämä kuukausi

en: This Site
fi: Tältä sivustolta

en: This Week
fi: Tämä viikko

en: This XML Sitemap is generated by WordPress to make your content more visible for search engines.
fi: WordPress luo XML-sivukartan, jotta sivustosi sisältö on paremmin hakukoneiden löydettävissä.

en: This action appears to be consistently failing. A new instance will not be scheduled.
fi: Tämä toiminto näyttää epäonnistuvan jatkuvasti. Uutta instanssia ei aikatauluteta.

en: This action cannot be reversed. Are you sure you wish to erase personal data from the selected orders?
fi: Tätä toimintoa ei voi perua. Haluatko varmasti poistaa henkilökohtaiset tiedot valituista tilauksista?

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
fi: Tätä osoitetta käytetään vain ylläpidollisiin viesteihin.

en: This address is used for admin purposes. If you change this, an email will be sent to your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
fi: Tätä osoitetta käytetään ylläpitotarkoituksiin. Jos vaihdat sen, lähetetään uuteen osoitteeseesi viesti muutoksen vahvistamiseksi. <strong>Osoitteenvaihdos ei astu voimaan ennen kuin se on vahvistettu.</strong>

en: This block is automatically inserted near any occurrence of the block types used as keys of this map, into a relative position given by the corresponding value.
fi: Tämä lohko lisätään automaattisesti map-tietorakenteen avaimina käytettyjen lohkotyyppien lähelle suhteelliseen sijaintiin annetun arvon mukaisesti.

en: This blog is hidden from search engines
fi: Tämä blogi on piilotettu hakukoneilta

en: This blog is private
fi: Tämä blogi on yksityinen

en: This blog profile will federate all posts written on your blog, regardless of the author who posted it.
fi: Tämän blogiprofiilin nimellä federoidaan kaikki tämän sivuston artikkelit huolimatta siitä, kuka oikeasti on kirjoittaja.

en: This category already exists.
fi: Kategoria on jo olemassa

en: This category cannot be added. Please change the name and try again.
fi: Kategoriaa ei voida lisätä. Vaihda kategorian nimi ja yritä uudelleen.

en: This changeset cannot be further modified.
fi: Näitä muutoksia ei voi enää muokata.

en: This comment is already approved.
fi: Tämä kommentti on jo hyväksytty.

en: This comment is already in the Trash.
fi: Tämä kommentti on jo roskakorissa.

en: This comment is already marked as spam.
fi: Tämä kommentti on jo merkitty roskaviestiksi.

en: This comment is awaiting approval.
fi: Tämä kommentti odottaa hyväksymistä.

en: This comment is currently approved.
fi: Kommentti on hyväksytty.

en: This comment is currently in the Trash.
fi: Kommentti on roskakorissa.

en: This comment is currently marked as spam.
fi: Kommentti on merkitty roskaviestiksi.

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
fi: Tämä kommentti on roskakorissa. Siirrä se pois roskakorista jos haluat muokata sitä.

en: This comment was reported as not spam.
fi: Tämä kommentti raportoitiin olevan ei roskaviesti.

en: This comment was reported as spam.
fi: Tämä kommentti raportoitiin roskaviestiksi.

en: This connection is not allowed to manage any of your blogs.
fi: Tällä yhteydellä ei ole oikeuksia hallita mitään blogeistasi.

en: This content is password protected.
fi: Tämä sisältö on suojattu salasanalla.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
fi: Tämä sisältö on suojattu salasanalla. Syötä salasanasi näyttääksesi sisällön:

en: This content was deleted by the author.
fi: Sisältö on poistettu sen kirjoittajan toimesta.

en: This controls how stock quantities are displayed on the frontend.
fi: Tässä asetetaan kuinka varastossa olevien tuotteiden määrä esitetään julkisella puolella.

en: This controls the description which the user sees during checkout.
fi: Maksutavan kuvaus jonka asiakas näkee kassalla.

en: This controls the email subject line. Leave blank to use the default subject: %s.
fi: Tämä muuttaa sähköpostin otsikkoa. Jätä tyhjäksi, jos haluat käyttää oletusotsikkoa: %s.

en: This controls the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: <code>%s</code>.
fi: Tämä määrittelee sähköposti-ilmoitusten otsikkoa. Jättäessäsi tyhjäksi käytetään oletusta: <code>%s</code>.

en: This controls the position of the currency symbol.
fi: Tässä asetetaan valuuttamerkin paikka.

en: This controls the title which the user sees during checkout.
fi: Kirjoita tähän tieto josta käyttäjä tunnistaa maksutavan.

en: This controls what currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
fi: Tuotteiden hinnat esitetään tuoteluettelossa tällä valuutalla ja valuuttaa käytetään maksukäytävän kautta tehdyissä maksuissa.

en: This controls what unit you will define lengths in.
fi: Pituus, leveys ja korkeus syötetään ja esitetään käyttäen tätä yksikköä.

en: This controls what unit you will define weights in.
fi: Paino syötetään ja esitetään käyttäen tätä (paino)yksikköä.

en: This controls which shipping address is used by default.
fi: Tässä asetetaan osoite, jota käytetään oletuksena.

en: This could mean that connections are failing to WordPress.org.
fi: Yhteydet WordPress.orgiin eivät välttämättä toimi.

en: This coupon has expired.
fi: Kupongin voimassaolo on päättynyt.

en: This data is used to provide general enhancements to WordPress, which includes helping to protect your site by finding and automatically installing new updates. It is also used to calculate statistics, such as those shown on the <a href="%s">WordPress.org stats page</a>.
fi: Tätä tietoa käytetään WordPressin yleisiin parannuksiin, esimerkiksi sivustosi suojaamiseen asentamalla automaattisesti päivityksiä. Siitä myös lasketaan tilastoja, joita näytetään esimerkiksi <a href="%s">WordPress.org:n tilastosivulla</a>.

en: This data will be deleted in %s.
fi: Nämä tietot poistetaan %s

en: This domain already exists and cannot be registered.
fi: Tämä osoite on jo olemassa ja sitä ei pystytä rekisteröimään.

en: This domain does not exist.
fi: Verkko-osoitetta ei ole olemassa.

en: This draft comes from your <a href="%s">unpublished customization changes</a>. You can edit, but there is no need to publish now. It will be published automatically with those changes.
fi: Tämä luonnos tulee <a href="%s">julkaisemattomista mukautuksistasi</a>. Voit muokata sitä, mutta sitä ei tarvitse julkaista nyt. Se julkaistaan automaattisesti mukautusten mukana.

en: This either means that the username and password information in your %1$s file is incorrect or that contact with the database server at %2$s could not be established. This could mean your host&#8217;s database server is down.
fi: Tämä tarkoittaa joko että tietokannan tunnus ja salasana ovat väärin %1$s-tiedostossa, tai emme saa yhteyttä tietokantaan osoitteessa %2$s. Tietokantapalvelin saattaa olla alhaalla (poissa toiminnasta).

en: This email address is already registered.
fi: Tällä sähköpostiosoitteella on jo rekisteröidytty.

en: This email may be different from your personal email address.
fi: Tämä sähköpostiosoite voi olla eri kuin henkilökohtainen sähköpostiosoitteesi.

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
fi: Kategoria(t): %1$s Avainsana(t): %2$s. Lisää <a href="%3$s" title="Kestolinkki artikkeliin %4$s" rel="bookmark">kestolinkki</a> kirjanmerkkeihisi.

en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
fi: Kategoria(t): %1$s. Lisää <a href="%3$s" title="Kestolinkki artikkeliin %4$s" rel="bookmark">kestolinkki</a> kirjanmerkkeihisi.

en: This feature requires Javascript but it seems to be disabled. Please enable Javascript and then reload this page. Don&#8217;t worry, you can turn it back off when you&#8217;re done.
fi: Tämä ominaisuus ei toimi ilman JavaScriptiä. Kytke JavaScript käyttöön selaimessasi ja lataa tämä sivu uudestaan. Voit kytkeä sen jälleen pois päältä, kun tuonti on valmis.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
fi: Tämä toiminto edellyttää kehyksiä. Sinulla on kehykset estetty tai selaimesi ei tue niitä.

en: This field allows you to set the maximum spend (subtotal) allowed when using the coupon.
fi: Tällä kentällä voi asettaa suurimman ostoksen (välisumma) johon kuponkia voi käyttää.

en: This field allows you to set the minimum spend (subtotal) allowed to use the coupon.
fi: Tässä asetetaan pienin ostos (välisumma), jolla kuponki hyväksytään.

en: This field is required
fi: Tämä kenttä on pakollinen

en: This field is required.
fi: Tämä kenttä on pakollinen.

en: This file is empty. Please try another.
fi: Tiedosto on tyhjä.

en: This file is not an image. Please try another.
fi: Tämä ei ole kuvatiedosto. Kokeilethan jotain muuta.

en: This file is only loaded for backward compatibility with SimplePie 1.2.x. Please consider switching to a recent SimplePie version.
fi: Tiedosto ladataan vain, jotta taataan taaksepäin yhteensopivuus SimplePie 1.2.x:n kanssa. Harkitse siirtymistä tuoreempaan SimplePien versioon.

en: This file is too big. Files must be less than %s KB in size.
fi: Tiedosto on liian suuri. Tiedostojen tulee olla kooltaan alle %s KB.

en: This file no longer needs to be included.
fi: Tätä tiedostoa ei enää tarvita.

en: This form is not live-previewable.
fi: Tämän lomakkeen sisältö ei ole esikatseltavissa.

en: This format, which is called WordPress eXtended RSS or WXR, will contain your posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags.
fi: Tämä muoto (WordPress eXtended RSS tai WXR) sisältää artikkelit, kommentit, lisäkentät, kategoriat ja avainsanat.

en: This free extension makes it possible to migrate subscribers from 3rd party systems to WooCommerce. It also makes it possible to export your subscription data for analysis in spreadsheet tools or 3rd party apps.
fi: Tämä ilmainen lisäosa mahdollistaa siirtää tilaajat 3rd party järjestelmien WooCommerce. Siinä on myös viedä tilauksen tietoja laskentataulukoiden työkaluista tai 3rd party sovellukset-analyysin.

en: This function should not be called before plugins_loaded.
fi: Tätä toimintoa ei pidä kutsua ennen plugins_loaded.

en: This function should not be called before woocommerce_init.
fi: Tätä toimintoa ei pitäisi kutsua ennen woocommerce_init.

en: This image cannot be displayed in a web browser. For best results convert it to JPEG before uploading.
fi: Tätä kuvaa ei voida näyttää selaimessa. Muunna kuva JPEG-muotoon ennen lataamista.

en: This image cannot be processed by the web server. Convert it to JPEG or PNG before uploading.
fi: Palvelin ei pystynyt käsittelemään kuvaa. Muunna se JPEG- tai PNG-muotoon ennen siirtoa.

en: This is a demo of what your rating widget will look like
fi: Tämä demo näyttää, miltä arvostelu-vimpaimesi tulee näyttämään näillä asetuksilla.

en: This is a demo store for testing purposes &mdash; no orders shall be fulfilled.
fi: Tämä verkkokauppa on vain esittelyä varten &mdash; tilauksia ei käsitellä.

en: This is a featured product
fi: Tämä on esittelyssä oleva tuote

en: This is a private, unpublished draft. Please review it and leave your feedback in the box below.
fi: Tämä on yksityinen, julkaisematon luonnos. Arvioi se ja kerro mielipiteesi alla olevaan laatikkoon.

en: This is a very common password. Choose something that will be harder for others to guess.
fi: Tämä on hyvin yleinen salasana. Kokeile jotakin vaikeammin arvattavaa.

en: This is a wordpress.com blog
fi: Tämä on wordpress.com-blogi

en: This is an example of a page. Unlike posts, which are displayed on your blog’s front page in the order they’re published, pages are better suited for more timeless content that you want to be easily accessible, like your About or Contact information. Click the Edit link to make changes to this page or <a title="Direct link to Add New Page in your Dashboard" href="%s">add another page</a>.
fi: Tämä on esimerkki sivusta. Toisin kuin artikkelit, jotka näytetään blogisi etusivulla julkaisujärjestyksessä, sivut ovat sopivampia sisältöön, jonka haluat olevan helposti saavutettavissa (esim. tietoja sinusta tai yhteystiedot). Klikkaa "muokkaa"-linkkiä tehdäksesi muutoksia tähän sivuun tai <a title="Direct link to Add New Page in your Dashboard" href="%s">johonkin toiseen sivuun</a>.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
fi: Tämä on esimerkkisivu. Se eroaa artikkelista, sillä se pysyy omalla paikallaan ja näkyy sivustosi navigaatiossa (useimmissa teemoissa). Monet tekevät ensimmäisenä Tietoja-sivun, joka esittelee heidät sivuston vierailijoille. Siihen voi kirjoittaa esimerkiksi jotain tämänkaltaista sisältöä:

en: This is an order notification sent to customers containing order details after a renewal order is placed on-hold.
fi: Tämä sähköposti-ilmoitus lähetetään asiakkaalle, kun uusimismaksu on suoritettu ja odottaa hyväksyntää.

en: This is an order notification sent to customers containing order details after an order is placed on-hold from Pending, Cancelled or Failed order status.
fi: Tämä on asiakkaalle lähetettävä ilmoitus tilauksesta, joka sisältää tilauksen tarkemmat tiedot, kun tilaus on siirretty pitoon odottavan, perutun tai epäonnistuneen tilauksen tilasta.

en: This is an order notification sent to customers containing order details after payment.
fi: Tämä on tilausvahvistus, joka lähetetään asiakkaalle kun tilaus on maksettu. Viestissä on tilauksen tiedot.

en: This is an order notification sent to the customer after payment for a subscription renewal order is completed. It contains the renewal order details.
fi: Tämä sähköposti-ilmoitus lähetetään asiakkaalle, kun uusimismaksu on suoritettu. Ilmoitus sisältää uusitun tilauksen tarkemmat tiedot.

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
fi: Tämä on maksimikokoa suurempi. Yritä pienemmällä uudestaan.

en: This is not your download link.
fi: Tämä ei ole (sinulle tarkoitettu) latauslinkki.

en: This is the URL or absolute path to the file which customers will get access to. URLs entered here should already be encoded.
fi: Tämä on verkko-osoite/URL- tai absoluuttinen polku jonka kautta asiakkaat saavat pääsyn tiedostoon. Tähän kirjoitetut verkko-osoitteet tulisi olla koodattuja.

en: This is the URL to the cart page.
fi: Tämä on ostoskorisivun URL-osoite.

en: This is the URL to the checkout page.
fi: Tämä on kassasivun URL-osoite.

en: This is the WooCommerce shop page. The shop page is a special archive that lists your products. <a href="%s">You can read more about this here</a>.
fi: Tämä on WooCommerce kauppasivu. Kauppasivu on erikoinen arkisto/luettelo jossa tuotteet listataan. <a href="%s">Lisätietoja täällä</a>.

en: This is the attachment ID, or image URL, used for placeholder images in the product catalog. Products with no image will use this.
fi: Tämä on liitteen tunnus/ID tai sen kuvan verkko-osoite jota käytetään kuvan paikanvaraajana tuoteluettelossa. Tätä käyttävät ne tuotteet joille ei ole kuvaa.

en: This is the default category and it cannot be deleted. It will be automatically assigned to products with no category.
fi: Tämä on oletusosasto/-kategoria eikä sitä voi poistaa. Siihen sijoitetaan automaattisesti kaikki tuotteet joille ei ole osoitettu osastoa.

en: This is the language of the interface you see across WordPress.com as a whole.
fi: Tämä on käyttöliittymän kieli, jonka näet kaikkialla Wordpress.com:ssa.

en: This is the name of the download shown to the customer.
fi: Ladattavalle tiedostolle annettu nimi. Näkyy asiakkaalle.

en: This is the name of the zone for your reference.
fi: Tämä on vyöhykkeen nimi, jotta tunnistat sen.

en: This is the rating ID used in comments
fi: Tämä on arvostelun ID-tunnus, jota käytetään kommenteissa.

en: This is the rating ID used in pages
fi: Tämä on arvostelun ID-tunnus, jota käytetään sivuilla.

en: This is the rating ID used in posts
fi: Tämä on arvostelun ID-tunnus, jota käytetään artikkeleissa.

en: This is the short link.
fi: Tämä on pikalinkki.

en: This is the sum of the "Tax rows" shipping tax amount within your orders.
fi: Tässä on kaikki tilauksessa olevat toimituskulujen "Verorivit" yhteenlaskettuna.

en: This is the sum of the "Tax rows" tax amount within your orders.
fi: Tässä on kaikki tilauksessa olevat "Verorivit" yhteenlaskettuna.

en: This is the sum of the 'Order total' field within your orders.
fi: Tilausten kenttä 'Tilaus yhteensä' -arvot laskettu yhteen.

en: This is the sum of the 'Shipping total' field within your orders.
fi: Tilausten kenttä 'Toimituskulut yhteensä' -arvot laskettu yhteen.

en: This is the sum of the order totals after any refunds and excluding shipping and taxes.
fi: Tämä on tilausten yhteenlaskettu määrä hyvitysten jälkeen joka ei sisällä toimituskulut ja veroja.

en: This is the sum of the order totals after any refunds and including shipping and taxes.
fi: Tämä on tilausten yhteenlaskettu määrä joka sisältää toimituskulut ja verot mutta ei sisällä hyvityksiä.

en: This is the total tax for the rate (shipping tax + product tax).
fi: Tämä on kaikki verot yhteensä (toimituskulun vero + tuotteiden verot)

en: This is where store orders are stored.
fi: Täällä säilytetään kaupan tilaukset.

en: This is where subscriptions are stored.
fi: Kestotilaukset tallennetaan tähän sisältötyyppiin.

en: This is where you can add new coupons that customers can use in your store.
fi: Tässä tehdään uusia kuponkeja. Asiakkaat saavat niillä alennuksia/etuja tuotteista ja palveluista.

en: This is where your business is located. Tax rates and shipping rates will use this address.
fi: Tässä asetetaan yrityksen sijainti. Veroprosentit ja toimitusmaksut käyttävät tätä osoitetta.

en: This item has already been deleted.
fi: Tämä kohde on jo poistettu.

en: This item is already in the cart and its quantity cannot be edited
fi: Tämä tuote on jo ostoskorissa, eikä sen kappalemäärä voi muuttaa

en: This key is invalid or has already been used. Please reset your password again if needed.
fi: Tämä avain on virheellinen tai se on jo käytetty. Palauta salasana uudelleen perustilaan jos se on tarpeellista.

en: This lets you choose which products are part of this group.
fi: Tässä voit valita mitkä tuotteet kuuluvat tähän joukkoon.

en: This link is not live-previewable.
fi: Tästä linkistä ei voida esittää esikatselua.

en: This location will be used as the default location for your posts.
fi: Tätä sijaintia käytetään artikkeliesi oletussijaintina.

en: This means that the contact with the database server at %s was lost. This could mean your host&#8217;s database server is down.
fi: Tämä tarkoittaa että emme saa yhteyttä tietokantaan osoitteessa %s. Tietokantapalvelin saattaa olla alhaalla (poissa toiminnasta).

en: This means that the table is probably in an inconsistent state. It's recommended to run a new regeneration process or to resume the aborted process (Status - Tools - Regenerate the product attributes lookup table/Resume the product attributes lookup table regeneration) before enabling the table usage.
fi: Tämä tarkoittaa, että tietokantataulu on todennäköisesti epäjohdonmukaisessa tilassa. On suositeltavaa käynnistää uusi uudelleenluontiprosessi tai jatkaa keskeytettyä prosessia (Tila - Työkalut - Luo uudelleen tuoteominaisuuksien hakutaulu/Jatka tuoteominaisuuksien hakutaulun uudelleenluontia) ennen kuin otat tietokantataulun käyttöön.

en: This meta box is not compatible with the block editor.
fi: Tämä metalaatikko ei ole yhteensopiva lohkomuokkaimen kanssa.

en: This meta box, from the %s plugin, is not compatible with the block editor.
fi: Tämä lisäosan %s luoma metalaatikko ei ole yhteensopiva lohkomuokkaimen kanssa.

en: This method is deprecated in 2.6.0 and will be removed in future versions - we recommend disabling it and instead setting up a new rate within your <a href="%s">Shipping zones</a>.
fi: Tämä tapa vanhenee versiossa 2.6.0 ja poistuu tulevissa versioissa - suosittelemme sen poistamista ja uuden maksun asettamista <a href="%s">Toimitusvyöhykkeet</a> kohdassa.

en: This method should not be called before plugins_loaded.
fi: Tätä menetelmää ei pidä kutsua ennen plugins_loaded.

en: This month
fi: Tämä kuukausi

en: This new page is also where the customer can suspend or cancel their subscription, change payment method, change shipping address or upgrade/downgrade an item.
fi: Tämä uusi sivu on myös paikka, jossa asiakas voi keskeyttää tai peruuttaa kestotilauksensa, muuttaa maksutapaa, muuttaa toimitusosoitetta tai korottaa/alentaa nimikettä.

en: This notice was triggered by the %s handle.
fi: Huomautuksen aiheutti yhteys (handle) %s.

en: This option determines a customers default location. The MaxMind GeoLite Database will be periodically downloaded to your wp-content directory if using geolocation.
fi: Tässä asetetaan asiakkaan oletussijainti. MaxMind GeoLite -tietokanta ladataan ajoittain wp-content hakemistoon jos käytetään sijainnin määrittämistä.

en: This option determines which address is used to calculate tax.
fi: Tässä asetetaan osoite, jonka perusteella lasketaan verot.

en: This option does not block access to your site — it is up to search engines to honor your request.
fi: Huom: Tämä valinta ei estä pääsyä sivustollesi - pyyntösi kunnioittaminen on hakukoneesta riippuvainen

en: This option has moved. You can now manage your site icon from the Customizer.
fi: Tämän asetuksen sijaintia ollaan muutettu. Voit nyt muuttaa sivun kuvaketta mukauttimessa.

en: This option is important as it will affect how you input prices. Changing it will not update existing products.
fi: Tässä asetetaan hintojen syöttämisen tapa. Kun valinta vaihdetaan, [aiemmin syötetyt] hinnat eivät muutu.

en: This option lets you limit which countries you are willing to sell to.
fi: Tästä voit rajoittaa, mille alueille/ maihin toimitat tuotteita.

en: This option will delete ALL of your tax rates, use with caution. This action cannot be reversed.
fi: Tämä valinta poistaa KAIKKI veroprosentit, käytä varoen. Toimintoa ei voi perua.

en: This order belongs to a different customer.
fi: Tämä tilaus kuuluu toiselle asiakkaalle.

en: This order can no longer be paid because the corresponding subscription does not require payment at this time.
fi: Tätä tilausta ei voi enää maksaa, koska vastaava tilaus ei vaadi maksua tällä hetkellä.

en: This order cannot be paid for.
fi: Tätä tilausta ei voi maksaa.

en: This order cannot be paid for. Please contact us if you need assistance.
fi: Tilauksen maksaminen epäonnistui. Mikäli tarvitset apua, ota yhteyttä meihin.

en: This order contains line items with prices above the current product price. To override the product's live price when the customer pays for this order, lock in the manual price increases.
fi: Tilauksessa on rivejä, joiden hinta ylittää tuotteen hinnan. Jos haluat yliajaa tuotteen näkyvän hinnan kun asiakas maksaa tilausta, lukitse manuaaliset hinnankorotukset.

en: This order is no longer editable.
fi: Tätä tilausta ei voi enää muokata.

en: This order note cannot be deleted
fi: Tätä tilauksen kommenntia ei voi poistaa

en: This order&rsquo;s status is &ldquo;%s&rdquo;&mdash;it cannot be paid for. Please contact us if you need assistance.
fi: Tilauksen tila on &ldquo;%s&rdquo;&mdash; sitä ei voi maksaa. Epäselvässä tapauksessa ota meihin yhteyttä, selvitämme asian.

en: This page allows direct access to your site settings. You can break things here. Please be cautious!
fi: Tällä sivulla pääset suoraan käsiksi sivustosi asetuksiin. On mahdollista, että jotain hajoaa. Olethan varovainen!

en: This page can show you every detail about the configuration of your WordPress website. For any improvements that could be made, see the <a href="%s">Site Health Status</a> page.
fi: Tällä sivulla näytämme kaikki WordPress-sivustosi asetuksiin liittyvät yksityiskohdat. Jos havaitsemme jotain korjattavaa, kerromme sinulle siitä <a href="%s">Sivuston eheys</a> -sivulla.

en: This page has been translated from %1$s. Read <a href="%2$s" title="%3$s">the original page</a>.
fi: Tämä sivu on käännetty kielestä %1$s. Lue <a href="%2$s" title="%3$s">alkuperäinen sivu</a>.

en: This page will display the results of the process as each batch of subscriptions is updated.
fi: Tämä sivu näyttää päivityksen tulokset jokaisen tilauksen kohdalla.

en: This panel is used for managing navigation menus for content you have already published on your site. You can create menus and add items for existing content such as pages, posts, categories, tags, formats, or custom links.
fi: Tätä paneelia käytetään navigaatiovalikoiden hallintaan jo julkaisemiesi sisältöjen osalta. Voit luoda valikoita ja lisätä kohteita olemassa olevaan sisältöön, kuten sivuihin, artikkeleihin, kategorioihin, avainsanoihin, artikkelimuotoihin tai mukautettuihin linkkeihin.

en: This password reset request originated from the IP address %s.
fi: Salasanan palauttamispyyntö on peräisin IP-osoitteesta "%s".

en: This payment method was successfully set as your default.
fi: Tämä maksutapa on asetettu oletuksesksi.

en: This person is following <a %s>your blog</a>: | These people are following <a %s>your blog</a>:
fi[0]: Tämä henkilö seuraa <a %s>blogiasi</a>:
fi[1]: Nämä henkilöt seuraavat <a %s>blogiasi</a>:

en: This personal data request has expired.
fi: Tämä tietopyyntö on vanhentunut.

en: This picture will show whenever you leave a comment. Click to customize it.
fi: Tämä kuva näkyy kommenteissasi. Voit muuttaa kuvaa klikkaamalla sitä.

en: This plugin is already installed.
fi: Tämä lisäosa on jo asennettu.

en: This post could not be reblogged.
fi: Et voi kirjoittaa tästä artikkelista.

en: This post has been translated from %1$s. Read <a href="%2$s" title="%3$s">the original post</a>.
fi: Tämä artikkeli on käännetty kielestä %1$s. Lue <a href="%2$s" title="%3$s">alkuperäinen artikkeli</a>.

en: This post is being backed up in your browser, just in case.
fi: Tämä artikkeli varmuuskopioidaan selaimeesi, ihan varmuuden vuoksi.

en: This post is password protected.
fi: Tämä kirjoitus on suojattu salasanalla.

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
fi: Tämä kommentti on salasanasuojattu. Syötä salasana nähdäksesi kommentit.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
fi: Artikkeli on salasanasuojattu. Syötä salasana katsoaksesi kommentteja.

en: This post is password protected. You must visit the website and enter the password to continue reading.
fi: Tämä artikkeli on salasanasuojattu. Sinun tulee käydä kotisivulla ja antaa salasana jatkaaksesi lukemista.

en: This preview is unavailable in the editor.
fi: Tämä esikatselu ei ole saatavilla.

en: This product cannot be added to the cart.
fi: Tätä tuotetta ei voi lisätä ostoskoriin.

en: This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
fi: Tällä tuotteella on useampi muunnelma. Voit tehdä valinnat tuotteen sivulla.

en: This product has options, such as size or color. You can now manage each variation's price and other details individually.
fi: Tässä tuotteessa on valintoja, kuten koko tai väri. Voit nyt hallita kunkin muunnelman hintaa ja muita tietoja erikseen.

en: This product has produced sales and may be linked to existing orders. Are you sure you want to delete it?
fi: Tätä tuotetta on myyty ja se voi liittyä tilauksiin. Haluatko varmasti poistaa sen?

en: This product is currently out of stock and unavailable.
fi: Tuotetta ei ole varastossa eikä myytävänä.

en: This product is protected and cannot be purchased.
fi: Tuote on suojattu ja sitä ei voi ostaa.

en: This profile name will federate all posts written on your blog, regardless of the author who posted it.
fi: Tämän profiilin nimissä federoidaan kaikki blogisi julkaisut riippumatta siitä kuka on alkuperäinen kirjoittaja.

en: This report link has expired. %1$sClick here to view the filtered report%2$s.
fi: Raportin linkki ei ole enää voimassa. %1$sNapsauta tähän kun haluat katsoa suodatetun raportin%2$s.

en: This resource cannot be created.
fi: Tätä resurssia ei voi luoda.

en: This resource is provided by your web host, and is specific to your site. For more information, <a href="%s" target="_blank">see the official WordPress documentation</a>.
fi: Sivuston ylläpitäjä tarjoaa tämän sivustokohtaisen resurssin. Voit lukea aiheesta lisää <a href="%s" target="_blank">virallisesta WordPress-dokumentaatiosta.</a>

en: This resulted in an error message: %s
fi: Tästä seurasi virheilmoitus: %s

en: This sample language includes the basics around what personal data your store may be collecting, storing and sharing, as well as who may have access to that data. Depending on what settings are enabled and which additional plugins are used, the specific information shared by your store will vary. We recommend consulting with a lawyer when deciding what information to disclose on your privacy policy.
fi: Tämä esimerkkiteksti sisältää perusasiat tiedoista joita kauppasi voi mahdollisesti kerätä, tallentaa ja jakaa ja lisäksi kenellä on pääsy tietoihin. Riippuen asetuksista ja käytössä olevista lisäosista, eri kauppojen jakamat tiedot voivat vaihdella. Suosittelemme kysymään lakihenkilöltä mitä tietoja voit paljastaa yksityisyydensuojassa.

en: This screen allows you to edit fields for metadata in a file within the media library.
fi: Tällä sivulla voit muokata mediakirjastossa olevan tiedoston metadata-kenttiä.

en: This screen allows you to obtain a health diagnosis of your site, and displays an overall rating of the status of your installation.
fi: Tämä näkymä kertoo sivustosi eheysdiagnoosin ja näyttää kokonaisarvion asennuksesi tilasta.

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
fi: Tämä näkymä sisältää asetukset, jotka vaikuttavat sisältösi näyttämiseen.

en: This screen includes suggestions to help you write your own privacy policy. However, it is your responsibility to use these resources correctly, to provide the information required by your privacy policy, and to keep this information current and accurate.
fi: Tämä näkymä sisältää ehdotuksia, jotka auttavat tietosuojaselosteen kirjoittamisessa. Muista, että on sinun vastuullasi käyttää näitä resursseja oikein, sisällyttää tietosuojaselosteen vaatimat tiedot sekä pitää seloste ajan tasalla.

en: This screen is used for globally assigning menus to locations defined by your theme.
fi: Tässä näkymässä voi asettaa kaikki teeman valikot.

en: This screen is used for managing your content revisions.
fi: Tämä sivu on tarkoitettu sisältöversioiden hallinnointiin.

en: This screen is used for managing your installed themes. Aside from the default theme(s) included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
fi: Tätä näkymää käytetään asennettujen teemojen hallintaan. WordPress-asennukseen kuuluvien oletusteemojen lisäksi teemoja suunnittelevat ja kehittävät kolmannet osapuolet.

en: This screen is used for managing your navigation menus.
fi: Tämä sivu on tarkoitettu mukautettujen valikoiden hallinnointiin.

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
fi: Tällä sivulla voit mukauttaa teemasi otsakkeen.

en: This screen is where you manage requests for an export of personal data.
fi: Tässä näkymässä voit hallinnoida henkilötietojen vientipyyntöjä.

en: This screen is where you manage requests to erase personal data.
fi: Tässä näkymässä voit hallinnoida henkilötietojen poistopyyntöjä.

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
fi: Tämä ruutu listaa kaikki sivustosi olemassaolevat käyttäjät. Jokaisella käyttäjällä on yksi viidestä määritellystä roolista: Sivuston pääkäyttäjä, Päätoimittaja, Kirjoittaja, Avustaja tai Tilaaja. Muut kuin pääkäyttäjä näkevät rajoitetun määrän vaihtoehtoja hallintanäkymässään, roolistaan riippuen.

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
fi: Tässä näkymässä pääset käsiksi kaikkiin artikkeleihin. Voit muokata näkymää omien tarpeidesi mukaan.

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they will not all fit here! :) Use the documentation links to get information on what each discussion setting does.
fi: Tämä näkymä tarjoaa monia vaihtoehtoja kommenttien ja linkkien hallinnointiin ja näyttämiseen. Vaihtoehtoja on niin paljon, etteivät niiden ohjeet mahdu tähän. :) Käytä dokumentaatiolinkkiä nähdäksesi mitä kaikkea mikäkin asetus tekee.

en: This screen shows an individual user all of their sites in this network, and also allows that user to set a primary site. They can use the links under each site to visit either the front end or the dashboard for that site.
fi: Tämä näkymä näyttää yksittäiselle käyttäjälle kaikki verkkoon kuuluvat sivustot, joissa hän on käyttäjänä. Hän voi myös valita mikä sivustoista on hänen ensisijainen sivustonsa. Kunkin sivuston kohdalla on linkit sekä kyseisen sivuston ohjauspaneeliin että julkiseen näkymään.

en: This section lets you customize the WooCommerce emails. <a href="%s" target="_blank">Click here to preview your email template</a>.
fi: Tässä voit muokata WooCommerce-sähköpostiviestien ilmettä ja sisältöä. <a href="%s" target="_blank">Sähköposti on nyt tällainen (napsauta)</a>.

en: This section shows any files that are overriding the default WooCommerce template pages.
fi: Tässä näytetään ne tiedostot jotka ohittavat WooCommercessa oletuksena olevat pohjat/ mallinet.

en: This section shows any information about Subscriptions.
fi: Tässä osassa näkyvät kaikki tiedot kestotilauksista.

en: This section shows general information about the store.
fi: Tässä osassa on näytetään yleisiä tietoja verkkokaupasta.

en: This section shows information about Subscription payment methods.
fi: Tässä osassa on tietoja kestotilausten maksutavoista.

en: This section shows information about payment gateway feature support.
fi: Tässä osassa näkyy tietoja maksuvälittäjien tuesta.

en: This section shows information about this status report.
fi: Tässä osiossa on tietoja tästä raportista.

en: This sets the base page of your shop - this is where your product archive will be.
fi: Tämä on kaupan (perus)sivu. Tällä sivulla näkyvät myynnissä olevat tuotteet – pilkottuna yleensä usealle sivulle.

en: This sets the decimal separator of displayed prices.
fi: Tässä asetetaan desimaalierottimena käytettävä merkki – yleensä Suomessa pilkku.

en: This sets the number of decimal points shown in displayed prices.
fi: Tässä asetetaan desimaalien määrä hintojen luvuille.

en: This sets the thousand separator of displayed prices.
fi: Tässä asetetaan tuhaterotin hintojen luvuille – yleensä Suomessa ei mitään, välilyönti tai &nbsp;.

en: This setting determines which shop pages products will be listed on.
fi: Tässä määritetään millä kaupan sivulla tuotteet listataan.

en: This setting does not apply to guest purchases.
fi: Tämä asetus ei koske vierailijoiden [ei rekisteröityneiden] ostoksia

en: This shipping method does not have any settings to configure.
fi: Tälle toimitustavalle ei ole mitään määritettävää asetusta.

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
fi: Tämä vimpainalue ei ole enää käytössä, eikä se näy missään sivustollasi. Poista alla olevat vimpaimet yksitellen poistaaksesi tämän vimpainalueen kokonaan.

en: This site does not support post thumbnails on attachments with MIME type %s.
fi: Tämä sivusto ei tue pienoiskuvia liitetiedostoista, joiden MIME-tyyppi on %s.

en: This site has been archived or suspended.
fi: Sivusto on arkistoitu tai hyllytetty.

en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact %s.
fi: Sivustoa ei vielä olla aktivoitu. Jos sinulla on vaikeuksia sivun aktivoinnissa, ota yhteyttä sähköpostitse %s.

en: This site is no longer available.
fi: Tämä sivusto ei ole enää saatavilla.

en: This slideshow requires JavaScript.
fi: Kuvaesitys vaatii JavaScriptin.

en: This subscription has expired. Contact the owner to <strong>renew</strong> the subscription to receive updates and support.
fi: Tämä tilaus on umpeutunut. Ota yhteys omistajaan jotta voit <strong>uusia</strong> tilauksen jotta saat päivityksiä ja tukea.

en: This subscription has expired. Please <strong>renew</strong> to receive updates and support.
fi: Tämä tilaus on umpeutunut. Ole hyvä ja <strong>uudista</strong> tilaus jotta saat yhä päivityksiä ja tukea.

en: This subscription is expiring soon. Please <strong>renew</strong> to continue receiving updates and support.
fi: Tämä tilaus umpeutuu pian. Ole hyvä ja <strong>uudista</strong> tilaus jotta saat yhä päivityksiä ja tukea.

en: This subscription is no longer editable because the payment gateway does not allow modification of recurring amounts.
fi: Tätä kestotilausta ei voi enää muokata, koska maksuväylä ei salli toistuvien maksujen muuttamista.

en: This subscription is set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel this subscription from your %smy account page%s. | These subscriptions are set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel your subscriptions from your %smy account page%s.
fi[0]: Tämä kestotilaus on asetettu uusiutumaan automaattisesti käyttämällä maksutietojasi. Voit hallita tai peruuttaa tilauksen %somasta tilistäsi%s.
fi[1]: Nämä kestotilaukset on asetettu uusiutumaan automaattisesti käyttämällä maksutietojasi. Voit hallita tai peruuttaa tilaukset %somasta tilistäsi%s.

en: This subscription is set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel this subscription from your my account page. %s | These subscriptions are set to renew automatically using your payment method on file. You can manage or cancel your subscriptions from your my account page. %s
fi[0]: Tämä kestotilaus on asetettu uusiutumaan automaattisesti käyttämällä maksutietojasi. Voit hallita tai peruuttaa tilauksen tilisi sivulta. %s
fi[1]: Nämä kestotilaukset on asetettu uusiutumaan automaattisesti käyttämällä maksutietojasi. Voit hallita tai peruuttaa tilaukset tilisi sivulta. %s

en: This taxonomy is not hierarchical.
fi: Tämä taksonomia ei ole hierarkkinen.

en: This template has been overridden by your theme and can be found in: %s.
fi: Tämä pohja(malline) on korvattu teemallasi. Se on täällä: %s.

en: This text template will help you to create your website&#8217;s privacy policy.
fi: Tämä malli auttaa sinua laatimaan verkkosivustollesi oman tietosuojaselosteen.

en: This text will be shown on the button linking to the external product.
fi: Teksti näkyy painikkeessa, jota painamalla voi tutustua yhteistyökumppanin tuotteeseen.

en: This theme does not support video headers on this page. Navigate to the front page or another page that supports video headers.
fi: Tämä teema ei tue video-otsakkeita tällä sivulla. Navigoi etusivulle tai toiselle sivulle tai toiselle sivulle joka tukee video-otsakkeita.

en: This theme does not work with your version of PHP.
fi: Tämä teema ei toimi nykyisen PHP-versiosi kanssa.

en: This theme does not work with your version of WordPress.
fi: Tämä teema ei toimi käytössä olevan WordPress-version kanssa.

en: This theme does not work with your versions of WordPress and PHP.
fi: Tämä teema ei toimi käytössä olevien WordPress- ja PHP- versioiden kanssa.

en: This theme doesn't support Customizer.
fi: Tämä teema ei tue Mukautinta.

en: This theme failed to load properly and was paused within the admin backend.
fi: Teema ei latautunut oikein ja pysäytettiin hallinnasta.

en: This theme is already installed.
fi: Tämä teema on jo asennettu.

en: This timezone does not observe daylight saving time.
fi: Tällä aikavyöhykkeellä ei käytetä kesäaikaa.

en: This timezone is currently in daylight saving time.
fi: Tämä aikavyöhyke noudattaa tällä hetkellä kesäaikaa.

en: This timezone is currently in standard time.
fi: Tämä aikavyöhyke noudattaa tällä hetkellä talviaikaa.

en: This tool allows you to generate and download a CSV file containing a list of all products.
fi: Tällä työkalulla voit luoda ja ladata pilkulla erotetun tiedoston/CSV jossa on listattu kaikki tuotteet.

en: This tool allows you to import (or merge) product data to your store from a CSV or TXT file.
fi: Tämä työkalu mahdollistaa tuotetietojen tuonnin ja yhdistämisen CSV-tiedostosta.

en: This tool helps site owners comply with local laws and regulations by deleting or anonymizing known data for a given user.
fi: Tämä työkalu auttaa sivustojen omistajia seuraamaan paikallisia lakeja ja asetuksia poistamalla tai anonymisoimalla tietyn käyttäjän tiedot.

en: This tool helps site owners comply with local laws and regulations by exporting known data for a given user in a .zip file.
fi: Tämä työkalu auttaa sivustojen omistajia seuraamaan paikallisia lakeja ja asetuksia tarjoamalla mahdollisuuden ladata tietyn käyttäjän tiedot .zip-tiedostomuodossa.

en: This tool will abort the regenerate product attributes lookup table regeneration. After this is done the process can be either started over, or resumed to continue where it stopped.
fi: Tämä työkalu keskeyttää tuoteominaisuuksien hakutaulun uudelleenluonnin. Tämän jälkeen prosessi voidaan joko aloittaa alusta tai jatkaa siitä, mihin se jäi.

en: This tool will clear ALL expired transients from WordPress.
fi: Työkalu tyhjentää KAIKKI 'väliaikaisesti tarvitut tiedot' WordPress'istä.

en: This tool will clear the product/shop transients cache.
fi: Työkalu tyhjentää välimuistin: 'väliaikaisesti tarvitut tiedot'

en: This tool will delete all customer session data from the database, including current carts and saved carts in the database.
fi: Tämä työkalu poistaa tietokannasta kaikki asiakkaiden istunnot, mukaan lukien käytössä olevat ostoskorit ja tallennetut ostoskorit.

en: This tool will delete all variations which have no parent.
fi: Tämä työkalu poistaa kaikki muunnelmat joilla ei ole ylemmän tason tuotetta.

en: This tool will delete expired download permissions and permissions with 0 remaining downloads.
fi: Tämä työkalu poistaa umpeutuneet latausoikeudet ja oikeudet joissa on jäljellä 0 latauskertaa.

en: This tool will empty the template cache.
fi: Tämä työkalu tyhjentää ulkoasun välimuistin.

en: This tool will install all the missing WooCommerce pages. Pages already defined and set up will not be replaced.
fi: Tämä työkalu asentaa kaikki puuttuvat WooCommerce sivut. Jo asetettuja ja määritettyjä sivuja ei korvata.

en: This tool will recount product terms - useful when changing your settings in a way which hides products from the catalog.
fi: Työkalu laske tuotteisiin liitetyt arvot. Käytetään esim. sellaisten -asetusten- muutosten jälkeen, jotka piilottavat luettelon tuotteita.

en: This tool will regenerate product lookup table data. This process may take a while.
fi: Tämä työkalu luo uudelleen tuotteiden muunnostaulujen tiedot. Tämä prosessi voi kestää hetken.

en: This tool will reset the admin, customer and shop_manager roles to default. Use this if your users cannot access all of the WooCommerce admin pages.
fi: Työkalu asettaa ylläpitäjän, asiakkaan ja kauppiaan roolit perustilaan. Käytetään jos käyttäjät eivät pääse kaikille WooCommerce hallintasivuille.

en: This tool will resume the product attributes lookup table regeneration at the point in which it was aborted (%1$s products were already processed).
fi: Tämä työkalu jatkaa tuoteominaisuuksien hakutaulun uudelleenluontiprosessia siitä kohtaa, jossa se keskeytettiin (%1$s tuotetta käsitelty).

en: This tool will update your WooCommerce database to the latest version. Please ensure you make sufficient backups before proceeding.
fi: Tämä työkalu päivittää WooCommerce tietokannan uusimpaan versioon. Varmista että teet riittävästi varmuuskopioita ennen jatkamista.

en: This type of file cannot be edited.
fi: Tämän tyyppistä tiedostoa ei voi muokata.

en: This unique authentication key is also missing from your %s file.
fi: Uniikki autentikointiavain puuttuu myös %s-tiedostosta.

en: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
fi: Käyttäjänimessä on virheellisiä merkkejä. Syötä kelvollinen käyttäjänimi.

en: This video doesn&#8217;t exist
fi: Videota ei löydy.

en: This video file is too large to use as a header video. Try a shorter video or optimize the compression settings and re-upload a file that is less than 8MB. Or, upload your video to YouTube and link it with the option below.
fi: Videon tiedostokoko on liian suuri käytettäväksi otsakkeen videona. Yritä uudelleen pienemmällä tiedostolla, tiedoston maksimikoko on 8 megatavua. Voit myös ladata tiedoston YouTubeen ja linkittää sen käytettäväksi.

en: This video is intended for mature audiences.
fi: Tämä video on tarkoitettu täysi-ikäisille.

en: This video is suspended due to terms of service violation
fi: Video on poistettu, koska se rikkoi käyttöehtoja.

en: This video tutorial will help you go through the process of adding your first product in WooCommerce.
fi: Tämä ohjevideo näyttää kuinka lisäät ensimmäisen tuotteesi WooCommerceen.

en: This week
fi: Tämä viikko

en: This widget may contain code that may work better in the &#8220;Custom HTML&#8221; widget. How about trying that widget instead?
fi: Tähän vimpaimeen on saatettu syöttää koodia, joka voisi toimia paremmin uudessa &#8221;HTML&#8221;-vimpaimessa. Kokeilisitko vaihtaa uuteen vimpaimeen?

en: This widget may have contained code that may work better in the &#8220;Custom HTML&#8221; widget. If you have not yet, how about trying that widget instead?
fi: Tähän vimpaimeen on saatettu syöttää koodia, joka voisi toimia paremmin uudessa &#8221;HTML&#8221;-vimpaimessa. Kokeilisitko sitä, ellet ole vielä ehtinyt?

en: This widget requires JavaScript.
fi: Tämä vimpain vaatii JavaScript-tuen toimiakseen.

en: This will be how your name will be displayed in the account section and in reviews
fi: Nimesi näytetään tällä tavalla tilinäytöllä ja arvioissa

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
fi: Tämä näytetään, kun hiiren osoitin on linkin päällä. Teemasta riippuen kuvaus saattaa näkyä myös linkin alapuolella.

en: This will clear all items from the inactive widgets list. You will not be able to restore any customizations.
fi: Tämä poistaa kaikki kohteet poissa käytöstä olevien vimpainten listasta. Vimpaimiin tehtyjä muokkauksia ei voi sen jälkeen enää palauttaa.

en: This will clear the persistent cache of all of subscriptions stored against users in your store. Expect slower performance of checkout, renewal and other subscription related functions after taking this action. The caches will be regenerated overtime as queries to find a given user's subscriptions are run.
fi: Tämä tyhjentää kaikkien verkkokaupassa oleville käyttäjille tallennettujen tilausten pysyvän välimuistin. Suorituskyky heikkenee ja toiminnot kestävät kauemmin tämän jälkeen. Välimuistit luodaan ajan myötä uudelleen kun tehdään hakuja käyttäjien kestotilauksiin.

en: This will clear the persistent cache of all renewal, switch, resubscribe and other order types for all subscriptions in your store. Expect slower performance of checkout, renewal and other subscription related functions after taking this action. The caches will be regenerated overtime as related order queries are run.
fi: Tämä poistaa pysyvän välimuistin kaikista uusimisista, vaihdoista, uudelleentilauksista ja muista tilaustyypeistä verkkokaupan kaikille kestotilauksille. Tämä todennäköisesti tekee suorituskyvystä huonomman ja toimintojen suorittamisesta hitaampaa. Välimuistit luodaan taustalla, kun liittyviä tilauksia haetaan.

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus, and custom posts.
fi: Tähän kuuluvat kaikki tekemäsi artikkelit, sivut, kommentit, lisäkentät, termit, valikot ja mukautetut artikkelit.

en: This will generate the persistent cache for linking users with subscriptions. The caches will be generated overtime in the background (via Action Scheduler).
fi: Tämä luo pysyvän välimuistin, joka yhdistää käyttäjät kestotilauksiin. Välimuistit luodaan taustalla (hyödyntäen Action Scheduler -toimintoa).

en: This will generate the persistent cache of all renewal, switch, resubscribe and other order types for all subscriptions in your store. The caches will be generated overtime in the background (via Action Scheduler).
fi: Tämä luo pysyvän välimuistin kaikista uusimisista, vaihdoista, uudelleenaktivoimisista ja muista tilaustyypeistä verkkokauppasi kaikille kestotilauksille. Välimuistit luodaan ylitöitä taustalla (Action Scheduler -toiminnolla).

en: This will give "%1$s" %2$s access which will allow it to:
fi: Tämä avaa "%1$s":lle %2$s pääsyn joka sallii sen:

en: This will grant access to <a href="%1$s">the %2$s site in this installation that you have permissions on</a>. | This will grant access to <a href="%1$s">all %2$s sites in this installation that you have permissions on</a>.
fi[0]: Tämä sallii pääsyn <a href="%1$s">yhteen (%2$s kpl) sivustoon tässä asennuksessa, johon sinulla on oikeudet</a>.
fi[1]: Tämä sallii pääsyn <a href="%1$s">kaikkiin (%2$s kpl) sivustoihin tässä asennuksessa, joihin sinulla on oikeudet</a>.

en: This will grant access to <a href="%1$s">the %2$s site on the network as you have Super Admin rights</a>. | This will grant access to <a href="%1$s">all %2$s sites on the network as you have Super Admin rights</a>.
fi[0]: Tämä sallii pääsyn <a href="%1$s">verkoston %2$s sivustoon, koska sinulla on järjestelmänvalvojan oikeudet</a>.
fi[1]: Tämä sallii pääsyn <a href="%1$s">kaikkiin verkoston %2$s sivustoon, koska sinulla on järjestelmänvalvojan oikeudet</a>.

en: This will regenerate all shop thumbnails to match your theme and/or image settings.
fi: Tällä valmistetaan uudelleen kaikki kaupan pikkukuvat jotta ne noudattavat teeman ja/tai kuvien asetuksia.

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
fi: Tämä poistaa taustakuvan. Et pysty palauttamaan tekemiäsi mahdollisia muutoksia.

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
fi: Tämä poistaa otsakekuvan. Et pysty palauttamaan mitään tekemiäsi muokkauksia.

en: This will replace the current editor content with the last backup version. You can use undo and redo in the editor to get the old content back or to return to the restored version.
fi: Tämä korvaa tekstieditorin sisällön viimeisimmän varmuuskopion sisällöllä. Voit käyttää peruuta ja tee uudelleen -toimintoja tekstieditorissa palauttaaksesi vanhan sisällön tai palaamaan palautettuun sisältöön.

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
fi: Tämä palauttaa alkuperäisen taustakuvan. Et pysty palauttamaan tekemiäsi muokkauksia.

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
fi: Tämä palauttaa alkuperäisen otsakekuvan. Et tämän jälkeen voi palauttaa tekemiäsi muutoksia.

en: This zone is <b>optionally</b> used for regions that are not included in any other shipping zone.
fi: Tätä vyöhykettä voidaan <b>valinnaisesti</b> hyödyntää alueille, jotka eivät sisälly mihinkään muuhun toimitusvyöhykkeeseen.

en: Though the terms refer to two different concepts, in practice, they can be the same address or different. For example, you can have the core WordPress installation files in the root directory (<code>https://example.com</code>), in which case the two URLs would be the same. Or the <a href="%s">WordPress files can be in a subdirectory</a> (<code>https://example.com/wordpress</code>). In that case, the WordPress URL and the site URL would be different.
fi: Vaikka termit viittaavat kahteen eri käsitteeseen, ne voivat käytännössä olla sama osoite tai erilaisia. Sinulla voi esimerkiksi olla WordPressin ydinasennustiedostot juurihakemistossa (<code>https://example.com</code>), jolloin molemmat verkko-osoitteet ovat samat. Tai <a href="%s">WordPress-tiedostot voivat olla alihakemistossa</a> (<code>https://example.com/wordpress</code>). Siinä tapauksessa WordPressin ja sivuston verkko-osoitteet olisivat erilaiset.

en: Thousand separator
fi: Tuhaterotin

en: Thousand separator.
fi: Tuhaterotin.

en: Thousands separator for displayed prices in this country.
fi: Tuhaterotin hintojen näyttämiselle tälle maalle.

en: Threading Comments&#8230;
fi: Ketjutetaan kommentteja&#8230;

en: Three Columns
fi: 3 saraketta

en: Thu
fi: to

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Thumbnail Height
fi: Pikkukuvan korkeus

en: Thumbnail Settings
fi: Pienoiskuvan asetukset

en: Thumbnail Settings Help
fi: Ohje: pienoiskuvan asetukset

en: Thumbnail URL.
fi: Pienoiskuvan verkko-osoite/URL.

en: Thumbnail Width
fi: Pikkukuvan leveys

en: Thumbnail cropping
fi: Pikkukuvien rajaaminen

en: Thumbnail image
fi: Pikkukuva

en: Thumbnail regeneration has been scheduled to run in the background.
fi: Pikkukuvien uudelleenvalmistaminen on ajastettu toimimaan taustalla.

en: Thumbnail regeneration is running in the background. Depending on the amount of images in your store this may take a while.
fi: Pikkukuvien uudelleenvalmistus toimii taustalla. Tämä voi kestää jonkun aikaa, riippuen kaupassa olevien kuvien määrästä.

en: Thumbnail size
fi: Koko

en: Thumbnail sizes for responsive images.
fi: Pienoiskuvan koot mukautuville kuville.

en: Thumbnail srcset for responsive images.
fi: Pikkukuvien srcset mukautuville kuville.

en: Thumbnail width
fi: Pikkuvan leveys

en: Thuringia
fi: Thüringen

en: Thursday
fi: torstai

[ctx: Thursday initial]
en: T
fi: to

en: Tile
fi: Toista vaaka- ja pystysuunnassa

en: Tiled Mosaic
fi: Kaakeloitu mosaiikki

en: Time
fi: Aika

en: Time Format
fi: Kellonajan oletusmuoto:

en: Time Slider
fi: Ajan liukusäädin

en: Time Zone
fi: Aikavyöhyke

en: Time interval to use for buckets in the returned data.
fi: Aikaväli jota käytetään vastaustietojoukkojen (saapumisen) välillä.

en: Time to add some links! Click &#8220;%s&#8221; to start putting pages, categories, and custom links in your menu. Add as many things as you would like.
fi: Lisää linkkejä! Napsauta &#8220;%s&#8220; lisätäksesi sivuja, kategorioita ja mukautettuja linkkejä valikkoosi. Määrää ei ole rajoitettu.

en: Timestamp
fi: Aikaleima

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: Timezone:
fi: Aikavyöhyke:

en: Timiș
fi: Timis

en: Timor-Leste
fi: Itä-Timor

[ctx: TinyMCE]
en: Blocks
fi: Lohkot

[ctx: TinyMCE]
en: Formats
fi: Muodot

[ctx: TinyMCE]
en: Headings
fi: Otsikot

[ctx: TinyMCE]
en: Insert template
fi: Lisää malli

[ctx: TinyMCE]
en: Templates
fi: Mallit

[ctx: TinyMCE menu]
en: Edit
fi: Muokkaa

[ctx: TinyMCE menu]
en: File
fi: Tiedosto

[ctx: TinyMCE menu]
en: Format
fi: Oma tyyli

[ctx: TinyMCE menu]
en: Insert
fi: Lisää

[ctx: TinyMCE menu]
en: Table
fi: Taulukko

[ctx: TinyMCE menu]
en: Tools
fi: Työkalut

[ctx: TinyMCE menu]
en: View
fi: Näytä

en: Tips for getting the most out of WordPress.com.
fi: Vinkkejä saadaksesi kaiken irti WordPress.comista.

en: Tirane
fi: Tirana

en: Title
fi: Otsikko

en: Title (optional):
fi: Otsikko (valinnainen):

en: Title Attribute
fi: Title-attribuutti

en: Title and Post Editor
fi: Otsikon ja artikkelin muokkain

en: Title and link
fi: Otsikko ja linkki

en: Title for the global styles variation, as it exists in the database.
fi: Yleisten tyylien variaation otsikko, kuten se on tietokannassa.

en: Title for the object, as it exists in the database.
fi: Kohteen otsikko siten, kuin se esiintyy tietokannassa.

en: Title for the post, as it exists in the database.
fi: Artikkelin otsikko siten kuin se esiintyy tietokannassa.

en: Title for the template, as it exists in the database.
fi: Sivupohjan otsikko sellaisena kuin se on tietokannassa.

en: Title for the widget
fi: Vimpaimen otsikko

[ctx: Title of a Navigation menu]
en: Navigation
fi: Navigaatio

en: Title of block type.
fi: Lohkotyypin otsikko.

en: Title of template.
fi: Sivupohjan otsikko.

en: Title of the global styles variation.
fi: Yleisten tyylien variaation otsikko.

en: Title of the marketing campaign.
fi: Markkinointikampanjan nimi

en: Title of the note.
fi: Kommentin otsikko.

en: Title:
fi: Otsikko:

en: Title:
fi: Otsikko

en: To
fi: Vastaanottaja

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
fi: Aktivoi vimpain raahaamalla se vimpainalueeseen tai napsauta sitä. Poista se käytöstä raahaamalla se pois vimpainalueesta.

en: To activate your site, please click the following link:
    
    %1$s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
    
    After you activate, you can visit your site here:
    
    %2$s
fi: Aktivoi sivustosi klikkaamalla seuraavaa linkkiä:
    
    %1$s
    
    Aktivoinnin jälkeen saat vielä *toisen sähköpostiviestin* jossa on kirjautumistietosi.
    
    Aktivoinnin jälkeen voit vierailla sivustollasi tässä osoitteessa:
    
    %2$s

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
fi: Käyttäjätunnuksen aktivoimiseksi, napsauta seuraavaa linkkiä:
    
    %s
    
    Aktivoinnin jälkeen saat vielä *toisen sähköpostiviestin*, jossa on tunnus ja salasana.

en: To add a custom link, <strong>expand the Custom Links section, enter a URL and link text, and click Add to Menu</strong>
fi: Lisätäksesi linkin, <strong>avaa linkit-osio, anna URL-osoite ja linkkiteksti ja napsauta Lisää valikkoon -painiketta</strong>

en: To add a new menu instead of assigning an existing one, <strong>click the &#8217;Use new menu&#8217; link</strong>. Your new menu will be automatically assigned to that theme location
fi: Uuden valikon lisääminen olemassa olevan sijaan onnistuu klikkaamalla &#8217;Käytä uutta valikkoa&#8217; linkkiä. Uusi valikko asetetaan valittuun kohtaan.

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
fi: Lisätäksesi uuden käyttäjän sivustollesi, klikkaa Lisää uusi -painiketta sivun ylälaidassa tai valitse Lisää uusi Käyttäjät-osiossa.

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
fi: Täytä lomake ja paina Lisää uusi käyttäjä -nappia lisätäksesi uusi käyttäjä sivustolle.

en: To allow logging, make %1$s writable or define a custom %2$s.
fi: Jotta loki toimii, aseta %1$s kirjoituskelpoiseksi tai määritä mukautettu %2$s.

en: To apply a specific rule based on certain conditions, like high value orders or an infrequent renewal schedule, you can use the retry specific %s'wcs_get_retry_rule'%s filter. This provides the ID of the renewal order for the failed payment, which can be used to find information about the products, subscription and totals to which the failed payment relates.
fi: Jos haluat soveltaa tiettyä sääntöä tiettyjen ehtojen, kuten korkean arvoisen tilauksen tai harvinaisen uudistamisaikataulun perusteella, voit käyttää ‘uudelleenyritys’ %s’wcs_get_retry_rule'%s -suodatinta. Tämä antaa epäonnistuneen maksun uudistamistilauksen tunnuksen, jota voidaan käyttää tuotteiden, merkintöjen ja kokonaissummien löytämiseen, joihin epäonnistunut maksu liittyy.

en: To assign menus to one or more theme locations, <strong>select a menu from each location&#8217;s dropdown</strong>. When you are finished, <strong>click Save Changes</strong>
fi: Valikkojen asetus tapahtuu <strong>valitsemalla valikko jokaiseen kohtaa pudotusvalikosta.</strong> Kun olet valmis <strong>paina Tallenna muutokset.</strong>

en: To block servers, add the host of the server to the "<a href="%s">Disallowed Comment Keys</a>" list.
fi: Estääksesi palvelimia, lisää palvelimen isäntä "<a href="%s">Disallowed Comment Keys</a>" listaan.

en: To connect to %1$s you need to be logged in. Log in to your store below, or <a href="%2$s">cancel and return to %1$s</a>
fi: Jotta voit liittyä %1$s on oltava kirjautuneena. Kirjaudu sisään kauppaan tai <a href="%2$s">peru ja palaa %1$s</a>

en: To crop the image, click on it and drag to make your selection.
fi: Rajaa kuva napsauttamalla sitä ja valitsemalla haluamasi alue raahaamalla.

en: To delete media items, click the Bulk Select button at the top of the screen. Select any items you wish to delete, then click the Delete Selected button. Clicking the Cancel Selection button takes you back to viewing your media.
fi: Voit poista mediatiedostoja klikkaamalla massatoiminnot-painiketta ruudun yläosassa. Valitse poistettavat kohteet ja napsauta poista valitut -painiketta. Peruuta valinnat -painike vie takaisin median selausnäkymään.

en: To edit a menu currently assigned to a theme location, <strong>click the adjacent &#8217;Edit&#8217; link</strong>
fi: Tiettyyn paikkaan asetettua valikkoa pääsee muokkaamaan <strong>klikkaamalla vieressä olevaa muokkaa linkkiä</strong>

en: To edit an existing menu, <strong>choose a menu from the dropdown and click Select</strong>
fi: Olemassa olevan valikon muokkaamiseksi, <strong>valitse pudotusvalikosta yksi ja napsauta Valitse</strong>

en: To edit this order change the status back to "Pending payment"
fi: Vaihda tilauksen tila "Odottaa maksua" tilaksi jotta voit muokata tilausta.

en: To enable automatic renewals for this subscription, you will first need to add a payment method.
fi: Jos haluat ottaa käyttöön tämän tilauksen automaattiset uusimiset, sinun on ensin lisättävä maksutapa.

en: To enable this update you need to <strong>activate</strong> this subscription.
fi: Jotta voit ottaa käyttöön tämän päivityksen, sinun on <strong>otettava käyttöön</strong> tämä tilaus.

en: To enable this update you need to <strong>purchase</strong> a new subscription.
fi: Jotta voit ottaa käyttöön tämän päivityksen, sinun on <strong>ostettava</strong> uusi tilaus.

en: To enhance your site&#8217;s security, you should consider removing any themes you are not using. You should keep %1$s, the default WordPress theme, %2$s, your active theme, and %3$s, its parent theme.
fi: Sivustosi turvallisuutta lisää, jos poistat tarpeettomat teemat. Säilytä WordPressin oletusteema %1$s, nykyinen teemasi %2$s ja sen yläteema %3$s.

en: To enhance your site&#8217;s security, you should consider removing any themes you are not using. You should keep your active theme, %1$s, and %2$s, its parent theme.
fi: Sivustosi turvallisuutta lisää, jos poistat tarpeettomat teemat. Säilytä nykyinen teemasi %1$s ja sen yläteema %2$s.

en: To follow people on Mastodon or similar platforms using your own WordPress, you can use the Friends Plugin for WordPress which uses this plugin to receive posts and display them on your own WordPress, thus making your own WordPress a Fediverse instance of its own.
fi: Seurataksesi henkilöitä Mastodonissa ja sen kaltaisissa palveluissa käyttäen omaa WordPressiäsi, voit hyödyntää Friends -lisäosaa WordPressille. WordPress käyttää tätä lisäosaa vastaanottaen ja näyttäen artikkeleita sivustollasi ja näin tehden omasta WordPressistäsi ikioman Fediverse instanssin.

en: To make it easier for you to edit and save the imported posts and drafts, you may want to change the name of the author of the posts. For example, you may want to import all the entries as <code>admin</code>s entries.
fi: Helpottaaksesi tuotujen artikkeleiden ja vedosten muokkausta ja tallennusta voit muuttaa artikkeleiden kirjoittajan nimen. Käytä esimerkiksi <code>admin</code>-tunnusta.

en: To manage plugins on your site, visit the Plugins page: %s
fi: Sivustosi lisäosia voit hallinnoida Lisäosat-sivulla: %s

en: To manage themes on your site, visit the Themes page: %s
fi: Sivustosi teemoja voit hallinnoida Teemat-sivulla: %s

en: To manipulate product variations you should use the /products/&lt;product_id&gt;/variations/&lt;id&gt; endpoint.
fi: Kun haluat muokata tuotemuunnelmia, käytä  /products/&lt;product_id&gt;/variations/&lt;id&gt; verkko-osoitteen loppuliitettä.

en: To move away from this area, press the Esc key followed by the Tab key.
fi: Siirtyäksesi pois tältä alueelta paina ensin Esc-näppäintä ja sitten tabulaattoria.

en: To move focus to other buttons use Tab or the arrow keys. To return focus to the editor press Escape or use one of the buttons.
fi: Vaihda fokus toiseen painikkeisiin käyttämällä sarkain-näppäintä (tab) tai nuolinäppäimiä. Palauta fokus muokkaimeen painamalla Esc-näppäintä tai käytä jotain painikkeista.

en: To navigate between revisions, <strong>drag the slider handle left or right</strong> or <strong>use the Previous or Next buttons</strong>.
fi: Siirry versioiden välillä <strong>raahaamalla liukusäädintä vasemmalle tai oikealle</strong> tai <strong>käytä edellinen- tai seuraava-painikkeita</strong>.

en: To opt out, leave this box unticked. Your store remains untracked, and no data will be collected. Read about what usage data is tracked at: %s.
fi: Jätä tämä valintaruutu tyhjäksi kun et halua osallistua. Kauppaa ei seurata eikä mitään tietoja kerätä. Lue mitä tietoja seurataan: %s.

en: To override and edit this email template copy %1$s to your theme folder: %2$s.
fi: Kun haluat ohittaa ja muokata tätä sähköpostin pohjaa, kopioi %1$s teeman hakemistoon: %2$s.

en: To post and keep using WordPress.com you need to confirm your email address. Please click the link in the email we sent to %(email)s.
fi: Sinun on vahvistettava sähköpostisi, jos haluat julkaista ja jatkaa WordPress.comin käyttöä. Napauta sähköpostissa näkyvää linkkiä, jonka lähetimme osoitteeseen %(email)s.

en: To receive updates and support for this extension, you need to <strong>purchase</strong> a new subscription or consolidate your extensions to one connected account by <strong><a href="%1$s" title="Sharing Docs">sharing</a> or <a href="%2$s" title="Transferring Docs">transferring</a></strong> this extension to this connected account.
fi: Jotta vastaanottaisit päivityksiä ja tukea tälle laajennukselle, on <strong>ostettava</strong> uusi tilaus tai niputettava kaikki laajennukset yhteen tiliin joka on liitetty, joko<strong><a href="%1$s" title="Docs jakaminen">jakamalla</a> tai <a href="%2$s" title="Docs siirtäminen">siirtämällä</a></strong> tämä laajennus liitettyyn tiliin.

en: To record the progress of the update a new log file was created. This file will be automatically deleted in %1$d weeks. If you would like to delete it sooner, you can find it here: %2$s
fi: Uusi lokitiedosto luotiin päivityksen edistymisen tallentamiseksi. Tämä tiedosto poistetaan automaattisesti %1$d viikon kuluttua. Jos haluat poistaa sen aikaisemmin, löydät sen täältä: %2$s

en: To reorganize menu items, <strong>drag and drop items with your mouse or use your keyboard</strong>. Drag or move a menu item a little to the right to make it a submenu
fi: Valikkokohteita voi uudelleenjärjestää <strong>raahaamalla niitä hiirellä tai käyttämällä näppäimmistöä</strong>. Alavalikon voi luoda raahaamalla valikkokohdetta hieman oikealle.

en: To reset your password, visit the following address:
fi: Aseta uusi salasana seuraavassa osoitteessa:

en: To resolve this as quickly as possible, please create a %1$stemporary administrator account%3$s with the user email woologin@woocommerce.com and share the credentials with us via %2$sQuickForget.com%3$s.
fi: Jos haluat ratkaista tämän ongelman mahdollisimman nopeasti, luo %1$sväliaikainen järjestelmänvalvojan tili%3$s sähköpostille woologin@woocommerce.com ja jaa ne meille palvelussa %2$sQuickForget.com%3$s.

en: To restore a revision, <strong>click Restore This Revision</strong>.
fi: Palauta versio napsauttamalla <strong>Palauta tämä versio</strong>.

en: To see further details about these errors, view the %1$s log file from the %2$sWooCommerce logs screen.%2$s
fi: Jos haluat lisätietoja näistä virheistä, katso %1$s-lokitiedosto %2$sWooCommerce Lokit-näkymästä. %2$s

en: To see the full error, view the %1$s log file from the %2$sWooCommerce logs screen.%3$s.
fi: Jos haluat nähdä koko virheen, tarkastele %1$s-lokitiedostoa %2$sWooCommercen Lokit-näkymästä.%3$s.

en: To set your password, visit the following address:
fi: Aseta salasana vierailemalla osoitteessa:

en: To set your password, visit the following address:
fi: Kun haluat palauttaa salasanan, mene seuraavaan osoitteeseen:

en: To start growing your business, head over to <a href="%s">Woo.com</a>, where you'll find the most popular WooCommerce extensions.
fi: Kasvattaaksesi liiketoimintaasi, suuntaa osoitteeseen <a href="%s">WooCommerce.com</a>, josta löydät suosituimmat WooCommerce-laajennokset.

en: To start growing your business, head over to <a href="%s">WooCommerce.com</a>, where you'll find the most popular WooCommerce extensions.
fi: Kasvattaaksesi liiketoimintaasi, suuntaa osoitteeseen <a href="%s">WooCommerce.com</a>, josta löydät suosituimmat WooCommerce-laajennokset.

en: To the top
fi: Ylimmäksi

en: To track your order please enter your Order ID in the box below and press the "Track" button. This was given to you on your receipt and in the confirmation email you should have received.
fi: Kun haluat seurata tilauksen etenemistä, kirjoita tilausnumero alla olevaan kenttään ja paina "Seuraa" painiketta. Tilausnumero on kuitissa ja tilausvahvistuksessa jonka olisi pitänyt saapua sinulle.

en: To use a background image, simply upload it or choose an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
fi: Käyttääksesi taustakuvaa, tallenna se, tai valitse kuva Mediakirjastosta painamalla &#8220;Valitse kuva&#8221; nappia. Kuva voidaan näyttää kertaalleen tai sitten se voidaan monistaa, jotta se täyttää koko ruudun. Taustakuva voi olla kiinnitetty paikalleen niin, että sisältö liikkuu sen päällä, tai sitten kuva voi vieriä sivun mukana alaspäin.

en: To use this importer, you must have a Google account and an upgraded (New, was Beta) blog hosted on blogspot.com or a custom domain (not FTP).
fi: Käyttääksesi tätä tuontiohjelmaa sinulla on oltava Google-tili, päivitetty ("uusi", entinen "beta") blogi. Blogin on käytettävä blogspot-verkkotunnusta tai omaa verkkotunnustasi (ilman FTP:tä).

en: To view this page, you must either %1$slogin%2$s or verify the email address associated with the order.
fi: Päästäksesi maksamaan tilauksesi, sinun pitää joko %1$skirjautua%2$s tai vahvistaa sähköpostiosoite, jonka syötit tilaukselle kassalla.

en: Today
fi: Tänään

en: Today (%s) is excluded from averages because it isn't over yet.
fi: Tämä päivä (%s) ei ole mukana keskiarvossa, koska se ei ole vielä päättynyt.

en: Today!
fi: Tänään!

en: Toggle &quot;Downloadable&quot;
fi: Vaihda 'Ladattavan' tila

en: Toggle &quot;Enabled&quot;
fi: Vaihda 'Ota käyttöön' tila

en: Toggle &quot;Manage stock&quot;
fi: Vaihda &quot;Varaston hallinta&quot; tila

en: Toggle &quot;Virtual&quot;
fi: Vaihda 'Palvelun' tila

en: Toggle Editor Text Direction
fi: Vaihda tekstin suunta

en: Toggle add category
fi: Näytä tai piilota kategoriavalinta

en: Toggle extra menu items
fi: Näytä/piilota valikon lisärivit

en: Toggle featured
fi: Esittelyssä

en: Toggle fullscreen
fi: Näytä/piilota kokoruutu

en: Toggle panel: %s
fi: Avaa/sulje paneeli: %s

en: Toggle section: %s
fi: Näytä/piilota osio: %s

en: Toggle section: Custom Links
fi: Näytä/piilota osio: Omat linkit

en: Token
fi: Poletti

en: Tokyo
fi: Tokio

en: Tomorrow
fi: Huomenna

en: Tongan pa&#x2bb;anga
fi: Tongan pa&#x2bb;anga TOP

en: Too many bookmarks: cannot create any more.
fi: Liian monta kirjanmerkkiä: et voi luoda enempää.

en: Too many calls to seek() - this can lead to performance issues.
fi: Liian monta kutsua seek() - tämä voi johtaa suorituskykyongelmiin.

en: Too many redirects.
fi: Liian monta uudelleenohjausta.

en: Tool description.
fi: Työkalun kuvaus.

en: Tool does not exist.
fi: Työkalua ei ole.

en: Tool name.
fi: Työkalun nimi.

en: Tool ran.
fi: Työkalu toimii.

en: Tool return message.
fi: Työkalun palauttama viesti.

en: Toolbar
fi: työkalupalkki

en: Toolbar Toggle
fi: Näytä/piilota työkalupalkki

en: Tools
fi: Työkalut

en: Top
fi: Ylös

en: Top Authors
fi: Suosituimmat kirjoittajat

en: Top Authors for %s
fi: Tuotteliaimmat kirjoittajat: %s

en: Top Clicks
fi: Klikatuimmat

en: Top Coupons - Number of Orders
fi: Huippu kupongit - tilausten lukumäärä

en: Top Customers - Total Spend
fi: Huippu asiakkaat - yhteensä kulutus

en: Top Left
fi: Ylävasen

en: Top Posts
fi: Suosituimmat artikkelit

en: Top Posts & Pages
fi: Suosituimmat artikkelit ja sivut

en: Top Posts &amp; Pages
fi: Suosituimmat artikkelit &amp; sivut

en: Top Posts (%s)
fi: Suosituimmat artikkelit (%s)

en: Top Posts for %s
fi: Luetuimmat artikkelit %s

en: Top Rated
fi: Parhaiten arvioidut

en: Top Recent Commenters
fi: Lähiaikoina eniten kommentoineet

en: Top Right
fi: Yläoikea

en: Top Searches
fi: Haetuimmat

en: Top Sharing Services
fi: Käytetyimmät jakopalvelut

en: Top Tags
fi: Käytetyimmät avainsanat

en: Top categories - Items sold
fi: Huippu osastot - myydyt kohteet

en: Top earners
fi: Tuottavimmat

en: Top freebies
fi: Suosituimmat ilmaistuotteet

en: Top products - Items sold
fi: Huippu tuotteet - myydyt kohteet

en: Top rated products
fi: Parhaaksi arvotetut tuotteet

en: Top sellers
fi: Myydyimmät

en: Topic
fi: Aihe

en: Topic Status
fi: Aiheen tila

en: Topic: %s
fi: Aihe: %s

en: Topics
fi: Aiheet

en: Topics started
fi: Aloitetut aiheet

en: Total
fi: Yhteensä

en: Total Database Size
fi: Tietokannan kokonaiskoko

en: Total Discount
fi: Alennus yhteensä

en: Total Net sales of all items sold.
fi: Kokonaisnettomyynti kaikista myydyistä kohteista.

en: Total Spend
fi: Kulutus yhteensä

en: Total Subscribers
fi: Kestotilaajien kokonaismäärä

en: Total Subscription Orders
fi: Kestotilausten kokonaismäärä

en: Total Subscription Orders %s
fi: Kestotilausten kokonaismäärä %s

en: Total Subscriptions
fi: Kestotilausten kokonaismäärä

en: Total Subscriptions %s
fi: Kestotilausten kokonaismäärä %s

en: Total Votes
fi: Kaikki äänet

en: Total amount for this fee.
fi: Kokonaissumma tälle maksulle.

en: Total amount spent.
fi: Kulutettu yhteensä.

en: Total available to refund
fi: Hyvitykseen käytettävissä oleva max määrä

en: Total charged for shipping.
fi: Veloitettu yhteensä toimituskuluja.

en: Total charged for taxes.
fi: Peritty veroja yhteensä.

en: Total clicks on links on your blog
fi: Linkkien klikkauksia blogissasi yhteensä

en: Total discount amount for the order.
fi: Tilauksen alennusten kokonaismäärä.

en: Total discount tax amount for the order.
fi: Tilauksen alennusten verojen kokonaismäärä.

en: Total installation size
fi: Asennuksen kokonaiskoko

en: Total number of purchases.
fi: Ostojen kokonaislukumäärä.

en: Total of coupons used.
fi: Kuponkeja käytetty yhteensä.

en: Total of items purchased.
fi: Tuotteita ostettu yhteensä.

en: Total of orders placed.
fi: Tilauksia tehty yhteensä.

en: Total of refunded orders.
fi: Hyvitetty tilauksia yhteensä.

en: Total of returns.
fi: Palautukset yhteensä.

en: Total of shipping.
fi: Toimitukset yhteensä.

en: Total of taxes.
fi: Verot yhteensä.

en: Total post count.
fi: Artikkeleita yhteensä.

en: Total price of items in the order.
fi: Tilauksen tuotteiden hinta yhteensä.

en: Total refund applied to the order.
fi: Tilauksessa huomioitu hyvitys.

en: Total sales minus shipping and tax.
fi: Myynti yhteensä josta vähennetty toimituskulut ja verot.

en: Total sales.
fi: Myynti yhteensä.

en: Total search terms
fi: Yhteensä hakusanoja

en: Total shipping
fi: Toimituskulut yht.

en: Total shipping amount for the order.
fi: Tilausen toimituskulujen kokonaismäärä.

en: Total shipping tax amount for the order.
fi: Tilauksen toimituskujen verojen kokonaismäärä.

en: Total size is not available. Some errors were encountered when determining the size of your installation.
fi: Koko ei ole saatavilla. Asennuksesi koon määrittelyssä tapahtui virhe.

en: Total spend.
fi: Kokonaiskulutus.

en: Total tax
fi: Verot yhteensä

en: Total tax amount for this fee.
fi: Verot yhteensä tälle maksulle.

en: Total tax applied to the order.
fi: Tilaukseen sisältyvä vero yhteensä

en: Total tax on items in the order.
fi: Tilauksen tuotteiden verot yhteensä.

en: Total tax.
fi: Verot yhteensä.

en: Total views of posts on your blog
fi: Näyttökertoja yhteensä blogissasi

en: Total views referred by links to your blog
fi: Viittauksia yhteensä

en: Total weight (in grams) of all products in the cart.
fi: Kaikkien ostoskorin tuotteiden yhteispaino (grammoina).

en: Total:
fi: Yhteensä:

en: Total: %s
fi: Yhteensä: %s

en: Totals
fi: Yhteenveto

en: Totals data.
fi: Yhteensä tiedot.

en: Totals, Followers & Shares
fi: Yhteenveto, seuraajat & jaot

en: Totals.
fi: Yhteenveto

en: Town / City
fi: Postitoimipaikka

en: Town / District
fi: Kaupunki / alue

en: Town / Village
fi: Kaupunki / kylä

en: Track
fi: Seuraa

en: Track %1$s of %2$s.
fi: Kappale %1$s / %2$s.

en: Track %s.
fi: Raita %s.

en: Trackback
fi: Paluuviite

en: Trackback excerpt:
fi: Ote paluuviitteestä:

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites, they&#8217;ll be notified automatically using <a href="%s">pingbacks</a>, no other action necessary.
fi: Paluuviitteet (trackbacks) ovat tapa ilmoittaa vanhemmille blogijärjestelmille että olet linkittänyt niihin. Jos linkität muihin WordPress-sivustoihin, ne saavat automaattisesti <a href="%s">päivitysilmoituksen</a>, eikä muita toimenpiteitä tarvita.

en: Tracks (subtitles, captions, descriptions, chapters, or metadata)
fi: Raidat (tekstitys, kuvatekstit, kuvaukset, kappaleet tai metadata)

en: Traffic
fi: Liikenne

en: Transaction ID
fi: Tapahtuman tunnus ID

en: Transfer %s to Another User
fi: Siirrä %s toisen käyttäjän omistukseen

en: Transfer Blog
fi: Siirrä blogi

en: Transfer Domain
fi: Siirrä verkko-osoite

en: Transfer blog
fi: Siirrä blogi

en: Transfer existing products to your new store — just import a CSV file.
fi: Siirrä olemassa olevat tuotteet uuteen kauppaan — tuo pilkuilla erotettu tiedosto/CSV.

en: Transferring a blog <em>cannot</em> be undone. Please read the following actions that will take place when you transfer this blog:
fi: Blogin siirtoa <em>ei</em> voi perua. Ole hyvä ja lue seuraavat toimenpiteet, jotka tulevat tapahtumaan, kun siirrät blogiasi:

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
fi: Kääntäjät

en: Translation Ready
fi: Käännösvalmius

en: Translation Updates
fi: Käännöspäivitykset

en: Transnistrian ruble
fi: Transnistrian rupla

en: Transparent background
fi: Läpinäkyvä tausta

en: Trash
fi: Poista

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Roskakori <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Roskakori <span class="count">(%s)</span>

en: Trash it: %s
fi: Siirrä roskakoriin: %s

en: Trashed
fi: Roskakorissa

en: Trashing this order will also trash the subscriptions purchased with the order.
fi: Tämän tilauksen siirtäminen roskakoriin siirtää roskakoriin myös kaikki kestotilaukset, jotka on ostettu tämän tilauksen yhteydessä.

en: Travel
fi: Matkustaminen

en: Travel Agency
fi: Matkatoimisto

en: Trial End
fi: Kokeilujakso päättyy

[ctx: Trial period dropdown's description in pricing fields]
en: An optional period of time to wait before charging the first recurring payment. Any sign up fee will still be charged at the outset of the subscription. %s
fi: Valinnainen odotusaika ennen ensimmäisen toistuvan maksun laskuttamista. Liittymismaksu laskutetaan aina kestotilauksen alussa. %s

[ctx: Trial period field tooltip on Edit Product administration screen]
en: An optional period of time to wait before charging the first recurring payment. Any sign up fee will still be charged at the outset of the subscription. %s
fi: Valinnainen odotusaika ennen ensimmäisen toistuvan maksun laskuttamista. Liittymismaksu laskutetaan aina kestotilauksen alussa. %s

en: Trinidad and Tobago
fi: Trinidad ja Tobago

en: Trinidad and Tobago dollar
fi: Trinidad ja Tobago dollari TTD

en: Trouble signing in
fi: Ongelmia sisäänkirjautumisessa

en: Trouble with Jetpack?
fi: Ongelmia Jetpackin kanssa?

en: Troubleshooting
fi: Ongelmatilanteiden ratkaiseminen

en: True if the cart needs shipping. False for carts with only digital goods or stores with no shipping methods set-up.
fi: Tosi jos ostoskori tarvitsee toimituksen. Epätosi ostoskoreille joissa ainoastaan digitaalisia tuotteita tai kaupoille joissa ei ole toimitustapoja asetettu.

en: True the prices included tax during checkout.
fi: Kyllä/tosi kun kassalla näytetettävät hinnat sisältävät veron.

en: Try & Customize
fi: Kokeile & kustomoi

en: Try Again
fi: Yritä uudelleen.

en: Try again
fi: Yritä uudelleen

en: Try different keywords.
fi: Kokeile eri hakusanoja.

en: Try looking in the monthly archives. %1$s
fi: Yritä etsiä kuukausittaisista arkistoista. %1$s

en: Try more general keywords.
fi: Kokeile monia hakusanoja.

en: Try the new product editor (Beta)
fi: Kokeile uutta tuotemuokkainta (Beta)

en: Try the new way to get paid
fi: Kokeila uutta tapaa vastaanottaa maksuja

en: Tue
fi: ti

en: Tuesday
fi: tiistai

[ctx: Tuesday initial]
en: T
fi: ti

en: Tunis
fi: Tunisia

en: Tunisian dinar
fi: Tunisian dinaari TND

en: Turkey
fi: Turkki

en: Turkish
fi: turkki

en: Turkish lira
fi: Turkin liira TRY

en: Turkmenistan manat
fi: Turkmenistanin manat TMT

en: Turks and Caicos Islands
fi: Turks- ja Caicossaaret

en: Turn comments on or off
fi: Ota kommentointi käyttöön tai pois käytöstä

en: Turn off Automatic Payments
fi: Poista automaattiset maksut käytöstä

en: Turned on per post
fi: säädä artikkelikohtaisesti

en: Turning on the lights
fi: Valojen sytyttäminen

en: Tutorials and How-To Videos
fi: Oppaat ja kuinka tehdä -videot

en: Tweak your site, or give it a whole new look! Get creative &#8212; how about a new color palette or font?
fi: Hienosäädä sivustoasi tai anna sille täysin uusi ilme! Käytä luovuuttasi &#8212; miltä kuulostaisi uusi väripaletti tai fontti?

en: Twenty Sixteen is a modernized take on an ever-popular WordPress layout — the horizontal masthead with an optional right sidebar that works perfectly for blogs and websites. It has custom color options with beautiful default color schemes, a harmonious fluid grid using a mobile-first approach, and impeccable polish in every detail. Twenty Sixteen will make your WordPress look beautiful everywhere.
fi: Twenty Sixteen on moderni näkemys ikivihreästä WordPress-asettelusta – vaakasuuntainen ylätunniste valinnaisen oikean sivupalkin kanssa toimii täydellisesti blogeissa ja verkkosivuilla. Sillä on räätälöitävät värivalinnat kauniilla oletusväriyhdistelmillä, harmoninen joustava rakenne käyttäen mobiili ensin -lähestymistapaa ja huoliteltu jokaisen yksityiskohdan viimeistely. Twenty Sixteen saa WordPressisi näyttämään kauniilta kaikkialla.

en: Twice Daily
fi: Kahdesti päivässä

en: Twitter Updates
fi: Twitter-päivitykset

en: Twitter username:
fi: Twitter-käyttäjätunnus:

en: Two Columns
fi: 2 saraketta

en: Two columns
fi: Kaksisarakkeinen

en: Two terms you will want to know are the WordPress URL and the site URL. The WordPress URL is where the core WordPress installation files are, and the site URL is the address a visitor uses in the browser to go to your site.
fi: Kaksi termiä, jotka haluat tietää, ovat WordPressin ja sivuston verkko-osoitteet. WordPressin verkko-osoite kertoo missä WordPress-asennustiedostot sijaitsevat, ja sivuston verkko-osoite on se osoite, jota vierailija käyttää selaimessa siirtyäkseen sivustollesi.

en: Two year subscription
fi: 2 vuoden tilaus

en: Two-Step Authentication
fi: Kaksivaiheinen vahvistus

en: Type
fi: Tyyppi

en: Type / to choose a block
fi: Kirjoita / valitaksesi lohkon

en: Type attribution for the term.
fi: Termin kuvailulaji.

en: Type of attribute.
fi: Ominaisuuden laji.

en: Type of interval.
fi: Aikavälin laji.

en: Type of note.
fi: Kommentin laji.

en: Type of post.
fi: Artikkelin tyyppi.

en: Type of setting.
fi: Asetuksen laji.

en: Type of template.
fi: Sivupohjan tyyppi.

en: Type of the comment.
fi: Kommentin tyyppi.

[ctx: Type of themes to display]
en: All
fi: Kaikki

[ctx: Type of themes to display]
en: Newest
fi: Uusimmat

[ctx: Type of themes to display]
en: Popular
fi: Suositut

en: Type the new password again.
fi: Syötä uusi salasana uudelleen.

en: Type the password again.
fi: Syötä salasana uudelleen.

en: Type your new password again.
fi: Kirjoita se vielä uudestaan.

en: Type:
fi: Tyyppi:

en: Types
fi: tyypit

en: Types associated with the taxonomy.
fi: Taksonomiaan liitetyt tyypit.

en: Types of products sold.
fi: Myytävien tuotteiden laji.

en: Types:
fi: tyypit

en: Typography
fi: Teksin muotoilu

en: URL could not be added (probable database error).
fi: Verkko-osoitetta ei voida lisätä (luultavasti tietokantavirhe).

en: URL could not be updated (probable database error).
fi: Verkko-osoitetta ei voida päivittää (luultavasti tietokantavirhe).

en: URL not found. Response returned a non-200 status code for this URL.
fi: Verkko-osoitetta ei löytynyt. Tällä osoitteella vastauksessa tuli muu statuskoodi kuin 200.

en: URL of the term.
fi: Termin URL-osoite.

en: URL of the user.
fi: Käyttäjän URL-osoite.

en: URL query to persist across links.
fi: Verkko-osoite/URL kysely joka säilyy linkeissä.

en: URL removed
fi: URL poistettu

en: URL to a preview image of the font face.
fi: Verkko-osoite fontin esikatselukuvaan.

en: URL to a preview image of the font family.
fi: URL-osoite fonttiperheen esikatselukuvaan.

en: URL to an image/icon for the campaign type.
fi: URL kampanjatyypin kuvaa tai kuvaketta varten.

en: URL to edit the order
fi: Verkko-osoite tilauksen muokkaamiseksi

en: URL to the %s audio source file
fi: Äänileikkeen %s lähdetiedoston URL-osoite

en: URL to the %s video source file
fi: Videon %s lähdetiedoston URL-osoite

en: URL to the comment.
fi: Kommentin URL.

en: URL to the create campaign page for this campaign type.
fi: URL kampanjan luontisivulle tälle kampanjatyypille.

en: URL to the edited image file.
fi: Muokatun kuvan URL-osoite.

en: URL to the media file
fi: Mediatiedoston verkko-osoite

en: URL to the object.
fi: Kohteen URL.

en: URL to the original attachment file.
fi: URL-osoite alkuperäiseen liitetiedostoon.

en: URL to the post.
fi: Artikkelin URL.

en: URL to the settings page, or the link to complete the setup/onboarding if the channel has not been set up yet.
fi: Kanavan asetussivun URL-osoite tai linkki asennuksen tai käyttöönoton viimeistelyyn, jos kanavaa ei ole vielä asennettu.

en: URL was successfully added.
fi: Verkko-osoite onnistuneesti lisätty.

en: URL was successfully updated.
fi: Verkko-osoite onnistuneesti päivitetty.

en: URL where the webhook payload is delivered.
fi: Verkko-osoite jonne verkkotoimintokutsun 'kuorma' toimitetaan.

en: URL-encoded form data from the widget admin form. Used to update a widget that does not support instance. Write only.
fi: URL-enkoodattu lomakedata vimpaimen hallintalomakkeesta. Käytetään sellaisen vimpaimen päivittämiseen, joka ei tue instansseja. Vain kirjoitettavissa.

en: URL: %s
fi: URL-osoite: %s

en: URL: <a href="%1$s">%2$s</a>
fi: URL-osoite: <a href="%1$s">%2$s</a>

en: URLs to show:
fi: Näytettävät nettiosoitteet:

en: US domestic zone = All US states = Flat rate shipping
fi: USA paikallinen vyöhyke = Kaikki USAn osavaltiot = Kiinteä toimitusmaksu

en: UTC DateTime when the coupon expires.
fi: UTC DateTime -muodossa aika jolloin kupongin käyttöaika umpeutuu..

en: UTC means Coordinated Universal Time.
fi: UTC eli Coordinated Universal Time.

en: UTC%s
fi: UTC-aika: %s

en: UTF8MB4 is supported
fi: UTF8MB4:ää tuetaan

en: UTF8MB4 is the character set WordPress prefers for database storage because it safely supports the widest set of characters and encodings, including Emoji, enabling better support for non-English languages.
fi: UTF8MB4 on WordPressin suosittelema merkistö, se tukee mahdollisimman laajaa valikoimaa erilaisia merkkejä, mukaan lukien Emojit, sekä kaikkia maailman kieliä.

en: Ugandan shilling
fi: Ugandan šillinki UGX

en: Uh oh &ndash; LiveJournal has disconnected us because we made too many requests to their servers too quickly.
fi: Hups! Yhteys LiveJournaliin katkesi, koska suoritimme liian monta kyselyä heidän palvelimilleen lyhyessä ajassa.

en: Uh oh!
fi: Oh-hoh.

en: Uh oh... There was a problem during the Jetpack and WooCommerce Shipping & Tax install. Please try again.
fi: Hups... Virhe Jetpack- ja WooCommerce Shipping & Tax -lisäosien asennuksen aikana. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: Uh, oh. Something didn&#8217;t work. Please <a href="%s">try again</a>.
fi: Oho. Jokin meni pieleen. <a href="%s">Yritä uudestaan</a>.

en: Ujung Pandang
fi: Makassar (Ujung Pandang)

en: Ukraine
fi: Ukraina

en: Ukrainian
fi: ukraina

en: Ukrainian hryvnia
fi: Ukrainan hryvnia UAH

en: Ulyanovsk
fi: Uljanovsk

en: Un-spammed by %s
fi: Ei-roskaksi merkitsi %s

en: Unable to accept more than %s items for this request.
fi: Tälle kutsulle voidaan hyväksyä vain %s tuotetta.

en: Unable to add payment method to your account.
fi: Maksutapaa ei voitu liittää tiliin.

en: Unable to add this request. A valid email address or username must be supplied.
fi: Tämän pyynnön lisääminen ei onnistunut. Tarvitaan toimiva sähköpostiosoite ja käyttäjätunnus.

en: Unable to archive the personal data export file (HTML format).
fi: Henkilötietojen vientitiedoston arkistointi ei onnistunut (HTML-muoto).

en: Unable to archive the personal data export file (JSON format).
fi: Henkilötietojen vientitiedoston arkistointi ei onnistunut (JSON-muoto).

en: Unable to change subscription status to "%1$s". Exception: %2$s
fi: Kestotilausta ei voida muuttaa tilaan ”%1$s”. Virhe: %2$s

en: Unable to change subscription status to "%s".
fi: Ei voi muuttaa tilauksen tilaa "%s".

en: Unable to change subscription status to "%s". Please assign a customer to the subscription to activate it.
fi: Ei voi muuttaa kestotilauksen tilaa "%s". Ole hyvä ja lisää tilaaja aktivoidaksesi kestotilauksen.

en: Unable to check if any new versions of WordPress are available.
fi: Emme kyenneet tarkistamaan, onko WordPressista saatavilla uusia versioita.

en: Unable to claim actions. Database error.
fi: Toiminnoille ei voi asettaa pyyntöjä. Tietokantavirhe.

en: Unable to claim actions. Database error: %s.
fi: Toimintoja ei voi vaatia. Tietokantavirhe: %s.

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
fi: Tiedostojärjestelmään yhdistäminen epäonnistui. Tarkista kirjautumistiedot.

en: Unable to convert Classic Menu to blocks.
fi: Perinteistä valikkoa ei voitu muuntaa lohkoiksi.

en: Unable to create a Privacy Policy page.
fi: Tietosuojaselosteen luominen ei onnistunut.

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
fi: Kansion %s luominen ei onnistu. Onko ylemmän tason kansio kirjoitussuojattu?

en: Unable to create new image.
fi: Uuden kuvan luominen ei onnistunut.

en: Unable to create or write to %s during CSV export. Please check file permissions.
fi: Tiedoston %s luominen tai kirjoittaminen ei onnistu CSV-tuonnin aikana. Tarkista tiedostoihin liittyvät käyttöoikeudet.

en: Unable to create order
fi: Tilausta ei voitu luoda.

en: Unable to create order.
fi: Tilausta ei voitu luoda.

en: Unable to create personal data export folder.
fi: Henkilötietojen vientihakemiston luonti ei onnistunut.

en: Unable to crop this image.
fi: Kuvan rajaaminen ei onnistunut.

en: Unable to detect page cache due to possible loopback request problem. Please verify that the loopback request test is passing. Error: %1$s (Code: %2$s)
fi: Palvelimen vastausaikaa ei voitu määrittää, koska takaisinkytkentäpyynnöissä (loopback requests) on mahdollisesti ongelmia. Tarkista, että takaisinkytkentäpyyntöjen testi suoritetaan onnistuneesti. Virhe: %1$s (Virhekoodi: %2$s)

en: Unable to detect the Action Scheduler package.
fi: Toiminto ajastin -pakettia ei havaittu.

en: Unable to detect the Blocks package.
fi: Lohkot -pakettia ei havaittu.

en: Unable to detect the REST API package.
fi: REST API -pakettia ei havaittu.

en: Unable to detect the presence of page cache
fi: Sivuvälimuistia ei löydetty

en: Unable to determine
fi: Ei voitu päätellä

en: Unable to determine if Ghostscript is installed
fi: Ghostscriptin versiota ei saatu selville

en: Unable to determine server architecture
fi: Palvelinarkkitehtuuria ei saatu selville

en: Unable to determine some settings, as the %s function has been disabled.
fi: Joitain asetuksia ei saatu selville, koska %s-funktio on pois päältä.

en: Unable to determine what plugin was installed.
fi: Asennettua lisäosaa ei pystytty määrittämään.

en: Unable to determine what web server software is used
fi: Webbipalvelimen ohjelmistoa ei saatu selville

en: Unable to edit this image.
fi: Kuvan muokkaaminen ei onnistunut.

en: Unable to encode the personal data for export. Error: %s
fi: Henkilökohtaisten tietojen koodaaminen vientiä varten ei onnistunut. Virhe: %s

en: Unable to find order for PayPal billing agreement.
fi: Ei löydy tilausta PayPal laskutussopimukseen.

en: Unable to generate personal data export file. ZipArchive not available.
fi: Käyttäjätietojen vientitiedostoa ei voitu luoda. Palvelimelta ei löydy ZipArchive-laajennusta.

en: Unable to get meta information for file.
fi: Metatiedon lataaminen tiedostosta epäonnistui.

en: Unable to initiate confirmation for personal data request.
fi: Vahvistuksen luominen henkilötietojen pyynnille ei onnistunut.

en: Unable to initiate confirmation request.
fi: Vahvistuspyyntöä ei voitu käynnistää.

en: Unable to insert download log entry in database.
fi: Tietokantaan ei kyetty lisäämään latauslokin merkintää.

en: Unable to load child product %1$d while adjusting download permissions for product %2$d.
fi: Alemman tason tuotteen lataaminen epäonnistui %1$d samanaikaisesti kun lataus lupia säädettiin tuotteelle %2$d.

en: Unable to locate WordPress Content directory (wp-content).
fi: WordPressin sisältöhakemistoa (wp-content) ei löydy.

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
fi: WordPressin lisäosahakemistoa ei löydy.

en: Unable to locate WordPress Root directory.
fi: WordPressin asennushakemistoa ei löydy.

en: Unable to locate WordPress content directory
fi: WordPressin sisältöhakemistoa ei löydy.

en: Unable to locate WordPress content directory (%s).
fi: WordPressin sisältöhakemistoa (%s) ei löydy.

en: Unable to locate WordPress theme directory.
fi: WordPressin teemahakemistoa (wp-content/themes) ei löydy.

en: Unable to mark failure on action %s. Database error.
fi: Toimintoa %s ei voitu merkitä epäonnistuneeksi. Tietokantavirhe.

en: Unable to open export file (archive) for writing.
fi: Vientitiedostoa (arkisto) ei voi avata kirjoittamista varten.

en: Unable to open personal data export (HTML report) for writing.
fi: Henkilötietojen vientitiedostoa (HTML-raportti) ei pystytty avaamaan, jotta siihen voitaisiin kirjoittaa.

en: Unable to open personal data export file (JSON report) for writing.
fi: Käyttäjätietojen vientitiedostoa (JSON-raportti) ei pystytty avaamaan, jotta siihen voitaisiin kirjoittaa.

en: Unable to open personal data export file (archive) for writing.
fi: Käyttäjätietojen vientitiedostoa ei pystytty avaamaan, jotta siihen voitaisiin kirjoittaa.

en: Unable to pass %s if not using multisite.
fi: Sivuston ID:tä %s ei voida välittää, jos multisite ei ole käytössä.

en: Unable to preview media due to an unknown error.
fi: Median esikatselu epäonnistui tuntemattoman virheen takia.

en: Unable to protect personal data export folder from browsing.
fi: Käyttäjätietojen vientihakemistoa ei pystytä suojaamaan selaamiselta.

en: Unable to reach WordPress.org at %1$s: %2$s
fi: WordPress.org:iin ei saatu yhteyttä osoitteessa %1$s: %2$s

en: Unable to reduce stock for item %s.
fi: Tuotteen %s varastoa ei voi vähentää.

en: Unable to release actions from claim id %d.
fi: Toimintojen vapauttaminen vaateen tunnisteesta %d ei onnistu.

en: Unable to remove source migrated action %s
fi: Siirtotapahtumassa %s ei voitu poistaa lähdettä

en: Unable to restore stock for item %s.
fi: Tuotteen %s varastoa ei voi palauttaa/nostaa.

en: Unable to retrieve body from response at this URL.
fi: Vastauksen sisältöä (body) ei voitu hakea tästä URL-osoitteesta.

en: Unable to retrieve cart.
fi: Ostoskoria ei voida palauttaa.

en: Unable to retrieve database information. Usually, this is not a problem, and it only means that your install is using a class that replaces the WordPress database class (e.g., HyperDB) and WooCommerce is unable to get database information.
fi: Tietokannan tietoja ei voitu noutaa. Yleensä tämä ei ole ongelma ja se merkitsee vain että tämä asennus käyttää luokkaa joka korvaa WordPress tietokannan luokan (esim. HyperDB) ja WooCommerce ei saa tietokannan tietoja.

en: Unable to retrieve the error message from MySQL
fi: Virheviestin haku epäonnistui MySQL-tietokannasta

en: Unable to rotate this image.
fi: Kuvan kääntäminen ei onnistunut.

en: Unable to save action.
fi: Toimintoa ei voi tallentaa.

en: Unable to save due to %s invalid setting. | Unable to save due to %s invalid settings.
fi[0]: Tallentaminen epäonnistui %s väärän asetuksen vuoksi.
fi[1]: Tallentaminen epäonnistui %s väärän asetuksen vuoksi.

en: Unable to save the image.
fi: Kuvan tallentaminen ei onnistunut.

en: Unable to send personal data export confirmation email.
fi: Henkilötietojen viennin varmistusviestin lähettäminen epäonnistui.

en: Unable to send personal data export email.
fi: Henkilötietojen vientisähköpostin lähettäminen ei onnistunut.

en: Unable to submit this form, please refresh and try again.
fi: Lomakkeen lähettäminen ei onnistunut, päivitä sivu ja kokeile uudelleen.

en: Unable to submit this form, please try again.
fi: Lomakkeen lähettäminen epäonnistui. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: Unable to trash changes.
fi: Muutosten tuhoaminen epäonnistui.

en: Unable to unlock claim %s. Database error.
fi: %s pyyntöä ei voitu avata/vapauttaa. Tietokantavirhe.

en: Unable to unlock claim on action %s. Database error.
fi: Toiminnon %s pyyntöä ei voitu avata/vapauttaa. Tietokantavirhe.

en: Unable to update the status of action %1$d to %2$s.
fi: Toiminnon %1$d tilaa ei voi päivittää %2$s:ksi.

en: Unable to use image "%s".
fi: Kuvaa "%s" ei voi käyttää.

en: Unapprove
fi: Hylkää

en: Unapprove this comment
fi: Hylkää tämä kommentti

en: Unapprove this review
fi: Peruuta tämän arvostelun hyväksyntä

en: Unapproved
fi: Hylätyt

en: Unarchive
fi: Palauta

en: Unassigned
fi: Määrittämätön

en: Unauthorized to modify setting due to capability.
fi: Ei oikeutta muokata asetusta käyttäjäoikeuksien takia.

en: Unauthorized. You may remove the %s param to preview as frontend.
fi: Ei sallittu. Voit poistaa %s -parametrin katsellaksesi julkisen puolen esikatselunäkymässä.

en: Unavailable
fi: Ei käytettävissä

en: Unblock
fi: Avaa

en: Uncategorized
fi: Yleinen

en: Unchanged:
fi: Muuttumaton:

en: Uncheck All
fi: Poista valinta kaikista

en: Uncheck this box to disable the results popup
fi: Poista laatikon valinta, jos haluat poistaa tulosponnahdusikkunan käytöstä.

en: Uncropped
fi: Ei rajattu

en: Undefined
fi: Määrittelemätön

en: Under %s
fi: Kohteen %s alla

en: Underline
fi: Alleviivaus

en: Understanding the status report
fi: Järjestelmän tila -raportin ymmärtäminen

en: Undo
fi: Kumoa

en: Undo.
fi: Peruuta.

en: Undo?
fi: Perutaanko?

en: Unencoded instance settings, if supported.
fi: Ei-koodatut instanssiasetukset, jos tuettu.

en: Unended Subscription Count
fi: Kestotilausten määrä

en: Unexpected response from the server. The file may have been uploaded successfully. Check in the Media Library or reload the page.
fi: Palvelin vastasi odottamattomalla tavalla. Tiedosto saattoi siirtyä onnistuneesti. Tarkista mediakirjasto tai lataa tämä sivu uudestaan.

en: Unfollow
fi: Älä seuraa

en: Unfollow comments
fi: Lopeta kommenttien seuraaminen

en: Unfollowing...
fi: Lopetetaan seurantaa...

en: Unfortunately <strong>we do not ship %s</strong>. Please enter an alternative shipping address.
fi: Valitettavasti <strong>emme toimita osoitteeseen %s</strong>. Kirjoita muu toimitusosoite, ole hyvä.

en: Unfortunately your order cannot be processed as the originating bank/merchant has declined your transaction. Please attempt your purchase again.
fi: Valitettavasti tilausta ei voi käsitellä, koska pankkisi on estänyt tapahtuman. Yritä ostosta uudelleen, ole hyvä.

[ctx: Ungrouping blocks from within a grouping block back into individual blocks within the Editor]
en: Ungroup
fi: Pura ryhmä

en: Unidentified action %s
fi: Tunnistamaton toiminto %s

en: Unique ID
fi: Yksilöllinen ID-tunnus

en: Unique ID for the Note Action.
fi: Muista poikkava tunnus/ID muistioon reagoinnille.

en: Unique ID for the Note.
fi: Muista poikkava tunnus/ID kommentille.

en: Unique ID for the instance.
fi: Muista poikkeava tunnus/ID tapaukselle.

en: Unique ID for the resource.
fi: Muista poikkeava tunnus/ID resurssille.

en: Unique ID for the zone.
fi: Muista poikkeava tunnus/ID vyöhykkeelle.

en: Unique coupons count.
fi: Eri kuponkien lukumäärä.

en: Unique identifier for the attachment.
fi: Liitteen uniikki tunniste.

en: Unique identifier for the attribute of the terms.
fi: Muista poikkeava tunnus termien ominaisuudelle.

en: Unique identifier for the attribute.
fi: Muista poikkeava tunniste ominaisuudelle.

en: Unique identifier for the comment.
fi: Kommentin uniikki tunniste.

en: Unique identifier for the fee within the cart
fi: Maksun yksilöllinen tunniste ostoskorissa

en: Unique identifier for the fee within the cart.
fi: Muista poikkeava tunniste ostoskorin tälle tuotteelle.

en: Unique identifier for the font collection.
fi: Fonttikokoelman uniikki tunniste.

en: Unique identifier for the font face.
fi: Fonttien uniikki tunniste.

en: Unique identifier for the global styles revision.
fi: Yksilöllinen tunniste yleisten tyylien versiolle.

en: Unique identifier for the item within the cart.
fi: Muista poikkeava tunniste ostoskorissa olevalle kohteelle.

en: Unique identifier for the item.
fi: Tuotteen yksilöllinen tunniste.

en: Unique identifier for the object.
fi: Kohteen uniikki tunniste.

en: Unique identifier for the post.
fi: Artikkelin uniikki tunniste.

en: Unique identifier for the product that the review belongs to.
fi: Tuotteen muista poikkeava tunnus jota arviointi koskee.

en: Unique identifier for the product.
fi: Muista poikkeava tunniste tuotteelle.

en: Unique identifier for the resource.
fi: Muista poikkeava resurssin tunniste.

en: Unique identifier for the revision.
fi: Version uniikki tunniste.

en: Unique identifier for the term.
fi: Yksilöivä tunniste termille.

en: Unique identifier for the user.
fi: Käyttäjän uniikki tunniste.

en: Unique identifier for the variable product.
fi: Muista poikkeava tunniste muunnelmatuotteelle.

en: Unique identifier for the variation.
fi: Muista poikkeava tunniste muunnelmalle.

en: Unique identifier for the webhook.
fi: Muista poikkeava verkkotoimintokutsun tunniste.

en: Unique identifier for the widget.
fi: Vimpaimen uniikki tunniste.

en: Unique identifier string for the marketing channel extension, also known as the plugin slug.
fi: Markkinointikanavan laajennuksen (extension) yksilöllinen tunniste, tunnetaan myös nimellä "plugin slug".

en: Unique identifier.
fi: Muista poikkeava tunniste.

en: Unique name identifying the block type.
fi: Lohkotyypin yksilöllinen nimi.

en: Unique name identifying the sidebar.
fi: Sivupalkin yksilöllinen nimi.

en: Unique name identifying the style.
fi: Yksilöllinen nimi, joka määrittää tyylin.

en: Unique registered name for the block.
fi: Lohkolle rekisteröity yksilöllinen nimi

en: Unique slug for the resource.
fi: Resurssin muista poikkeava polkutunnus.

en: Unique slug identifying the template.
fi: Uniikki tunnus sivupohjalle.

en: Unique slug identifying the widget type.
fi: Uniikki tunnus vimpaintyypille.

en: Unique slug/reference for the attribute; must be no more than 28 characters.
fi: Ominaisuuden polkutunnus/viite. Pituus korkeintaan 28 merkkiä.

en: Unique transaction ID.
fi: Muista poikkeava tapahtuman tunnus/ID.

en: United Arab Emirates
fi: Arabiemiirikunnat

en: United Arab Emirates dirham
fi: Yhdistyneet Arabiemiirikunnat dirhami AED

en: United Kingdom
fi: Yhdistynyt kuningaskunta

en: United Kingdom (UK)
fi: Yhdistynyt kuningaskunta (UK)

en: United States (US)
fi: Yhdysvallat (USA)

en: United States (US) Minor Outlying Islands
fi: Yhdysvallat (USA) pienet kaukaiset saaret

en: United States (US) dollar
fi: USA:n dollari USD

en: Units in stock
fi: Tuotetta varastossa

en: Universal
fi: Yleiskäyttöinen

en: Universal time is %s.
fi: Yleisaika on %s.

en: University
fi: Yliopisto

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Unknown API error.
fi: Tuntematon API-virhe.

en: Unknown Error or misconfigured Error-Message
fi: Tuntematon virhe tai väärin määritelty virheilmoitus

en: Unknown Feed
fi: Tuntematon syöte

en: Unknown action
fi: Tuntematon toiminto

en: Unknown action.
fi: Tuntematon toiminto.

en: Unknown author
fi: Tuntematon kirjoittaja

en: Unknown blog
fi: Tuntematon blogi

en: Unknown bookmark name.
fi: Tuntematon kirjanmerkin nimi.

en: Unknown email address. Check again or try your username.
fi: Tuntematon sähköpostiosoite. Yritä uudelleen tai kokeile käyttäjätunnustasi.

en: Unknown error
fi: Tuntematon virhe

en: Unknown error.
fi: Tuntematon virhe.

en: Unknown partial args matching value.
fi: Tuntemattomat osittaisargumentit vastaavat arvoa.

en: Unknown product filename.
fi: Tuntematon tuotteen tiedostonimi.

en: Unknown request method.
fi: Tuntematon kutsutapa.

en: Unknown service
fi: Tuntematon palvelu

en: Unknown status found for action.
fi: Tuntematon tila löytyi toiminnosta.

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Unlimited Private Users
fi: Rajoittamaton määrä yksityiskäyttäjiä

en: Unlimited Storage
fi: Rajoittamattomasti tilaa

en: Unlimited access to all of our advanced premium theme templates, including templates specifically tailored for businesses.
fi: Rajoittamaton oikeus edistyneisiin premium-teemoihin sisältäen myös erityisesti yrityksille räätälöidyt teemat.

en: Unlimited backup storage space
fi: Rajoittamaton tila varmuuskopioille

en: Unlimited payments
fi: Rajoittamattomat maksut

en: Unlimited usage
fi: Rajaton käyttö

en: Unlock
fi: Avaa

en: Unmute
fi: Ääni päälle

en: Unpacking the package&#8230;
fi: Puretaan pakettia&#8230;

en: Unpaid order cancelled - time limit reached.
fi: Maksamaton tilaus peruutettu – aikaraja ylittyi.

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Unread
fi: Lukemattomat

en: Unrecognized background setting.
fi: Taustakuvan asetusta ei tunnistettu.

en: Unregistering a built-in post type is not allowed
fi: Et voi poistaa sisäänrakennettuja sisältötyyppejä käytöstä

en: Unregistering a built-in taxonomy is not allowed.
fi: Et voi poistaa sisäänrakennettuja taksonomioita käytöstä

en: Unserializing instances of this class is forbidden.
fi: Tämän luokan kohteista ei saa poistaa sarjanumerointia.

en: Unsubscribe
fi: Lopeta tilaus

en: Unsubscribe from %s
fi: Kohteen %s tilaus lopetettu.

en: Unsubscribe:
fi: Lopeta tilaus:

en: Unsubscribed from subscriptions.
fi: Tilaus on poistettu tilauslistasta.

en: Unsupported request method
fi: Ei tuettu pyynnön tapa

en: Unsupported signature algorithm (only rsa-sha256 and hs2019 are supported)
fi: Allekirjoitusalgoritmia ei tueta (vain rsa-sha256 ja hs2019 ovat tuettuja)

en: Untested with your version of WordPress
fi: Tätä lisäosaa ei ole testattu WordPress-versiosi kanssa

en: Untitled
fi: Nimetön

en: Untitled Post
fi: Nimetön artikkeli

en: Untitled post %d
fi: Nimetön artikkeli %d

en: Untrash
fi: Palauta roskakorista

en: Up
fi: Ylös

en: Up one
fi: Yksi ylöspäin

en: Up to %s
fi: %s asti

en: Upcoming Recurring Revenue
fi: Tuleva jatkuva tuotto

en: Update
fi: Päivitä

en: Update %s
fi: Päivitä %s

en: Update %s now
fi: Päivitä %s nyt

en: Update Available
fi: Päivitys saatavilla

en: Update Category
fi: Päivitä kategoria

en: Update Comment
fi: Päivitä kommentti

en: Update Complete
fi: Päivitys valmis

en: Update Error
fi: Virhe päivityksessä

en: Update Incompatible
fi: Ei-yhteensopiva päivitys

en: Update Jetpack Now
fi: Päivitä Jetpack nyt

en: Update Link
fi: Päivitä linkki

en: Update Link Category
fi: Päivitä kategoria

en: Update Now
fi: Päivitä nyt

en: Update PHP
fi: Päivitä PHP

en: Update Pattern Category
fi: Päivitä lohkomallien kategoria

en: Update Plugins
fi: Päivitä lisäosat

en: Update Primary Domain
fi: Päivitä ensisijainen verkkotunnus

en: Update Profile
fi: Päivitä käyttäjätiedot

en: Update Project Tag
fi: Päivitä projektin avainsana

en: Update Services
fi: Päivityspalvelut

en: Update Tag
fi: Päivitä avainsana

en: Update User
fi: Päivitä käyttäjä

en: Update WooCommerce Database
fi: Päivitä WooCommercen tietokanta

en: Update WordPress
fi: Päivitä WordPress

en: Update anyway, even though it might break your site?
fi: Päivitä siitä huolimatta, että se saattaa rikkoa sivustosi?

en: Update audio playlist
fi: Päivitä audiosoittolista

en: Update available
fi: Päivitys saatavilla

en: Update cart
fi: Päivitä ostoskori

en: Update category
fi: Päivitä osasto

en: Update country / region
fi: Päivitä maa / alue

en: Update database
fi: Päivitä tietokanta

en: Update existing products
fi: Päivitä olemassaolevat tuotteet

en: Update gallery
fi: Päivitä galleria

en: Update gallery settings
fi: Päivitä gallerian asetukset

en: Update in Progress
fi: Päivitys käynnissä

en: Update now
fi: Päivitä nyt

en: Update options
fi: Päivitä vaihtoehdot

en: Update progress
fi: Päivityksen tila

en: Update required: WooCommerce will soon require PHP version %1$s and WordPress version %2$s or newer.
fi: Päivitys vaaditaan: WooCommerce vaatii pian PHP-version %1$s ja WordPress-version %2$s tai uudemman.

en: Update required: WooCommerce will soon require PHP version %s or newer.
fi: Päivitys vaaditaan: WooCommercer vaatii pian PHP-version %s tai uudemman.

en: Update required: WooCommerce will soon require WordPress version %s or newer.
fi: Päivitys vaaditaan: WooCommerce vaatii pian WordPress-version %s tai uudemman.

en: Update settings
fi: Päivitä asetukset

en: Update shipping class
fi: Päivitä toimitusluokka

en: Update status event failed.
fi: Tilan päivitystapahtuma ei onnistunut.

en: Update tag
fi: Päivitä avainsana

en: Update the payment method used for %1$sall%2$s of my current subscriptions
fi: Päivitä maksutapa %1$skaikille%2$s kestotilauksilleni

en: Update to %s
fi: Päivitä versioon %s

en: Update totals
fi: Laske uudelleen

en: Update video playlist
fi: Päivitä videosoittolista

en: Update your plugins
fi: Päivitä lisäosia

en: Update your site to use HTTPS
fi: Päivitä sivustosi käyttämään HTTPS:ää

en: Update your theme to the latest version. If no update is available contact your theme author asking about compatibility with the current WooCommerce version.
fi: Päivitä teema uusimpaan versioon. Jos päivitystä ei ole saatavilla, ota yhteyttä teeman tekijään ja kysy yhteensopivuutta nykyisen WooCommerce version kanssa.

en: Updated
fi: Päivitetty.

en: Updated %s.
fi: Päivitetty %s.

en: Updated Primary Blog.
fi: Ensisijainen blogi päivitetty.

en: Updated at
fi: Päivitetty

en: Updated:
fi: Päivitetty:

en: Updates
fi: Päivitykset

en: Updates %s
fi: Päivitykset %s

en: Updates the list of Approved Product Download Directories. Note that triggering this tool does not impact whether the Approved Download Directories list is enabled or not.
fi: Päivittää hyväksyttyjen tuotelatausten hakemistojen listan. Huomaa, että tämä työkalu ei vaikuta siihen onko hyväksyttyjen tuotelatausten hakemistojen listaus käytössä vai ei.

en: Updating
fi: Päivittää

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
fi: Päivitetään lisäosaa %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
fi: Päivitetään teemaa %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating comment failed.
fi: Kommentin päivittäminen epäonnistui.

en: Updating comment status failed.
fi: Kommentin tilan päivittäminen epäonnistui.

en: Updating database
fi: Tietokantaa päivitetään

en: Updating product review failed.
fi: Tuotearvion päivitys ei onnistunut.

en: Updating review failed.
fi: Arvioinnin päivitys ei onnistunut.

en: Updating review status failed.
fi: Arvioinnin tilan päivitys ei onnistunut.

en: Updating subscription dates errored with message: %s
fi: Kestotilausten päivämäärien päivittäminen epäonnistui virheviestillä: %s

en: Updating the plugin&#8230;
fi: Päivitetään lisäosaa &#8230;

en: Updating the theme&#8230;
fi: Päivitetään teemaa &#8230;

en: Upgrade
fi: Päivitä

en: Upgrade Now
fi: Päivitä nyt

en: Upgrade and save
fi: Päivitä ja tallenna

en: Upgrade cancelled and refunded
fi: Päivitys peruutettu ja rahat palautettu.

en: Upgrade now
fi: Päivitä nyt

en: Upgrade or Downgrade
fi: Korota tai alenna

en: Upgrade your plan to register a custom domain.
fi: Päivitä tilauksesi rekisteröidäksesi domain-nimen.

en: Upgrades
fi: Päivitykset

en: Upload
fi: Siirrä

en: Upload CSV file
fi: Siirrä palvelimelle CSV-tiedosto

en: Upload Image
fi: Siirrä kuva

en: Upload Limit Exceeded
fi: Tiedostokoon raja ylitetty

en: Upload New Media
fi: Lisää mediatiedosto

en: Upload Themes
fi: Lataa teemoja

en: Upload a new file
fi: Siirrä palvelimelle uusi tiedosto

en: Upload a theme
fi: Siirrä teema palvelimelle

en: Upload a video
fi: Lataa video

en: Upload an image
fi: Siirrä uusi kuva

en: Upload custom themes on your site.
fi: Lataa muokattuja teemoja sivustollesi.

en: Upload date:
fi: Ladattu:

en: Upload failed.
fi: Siirto epäonnistui.

en: Upload failed. Please reload and try again.
fi: Lähetys epäonnistui. Lataa sivu uudelleen ja yritä uudelleen.

en: Upload file and import
fi: Tuo tiedosto

en: Upload files
fi: Siirrä tiedostoja

en: Upload images
fi: Siirrä kuvia

en: Upload max filesize
fi: Lähetettävien tiedostojen enimmäiskoko

en: Upload new media
fi: Lataa uusi mediatiedosto

en: Upload stopped.
fi: Siirto keskeytetty.

en: Upload theme
fi: Tuo teema

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends a height of %2$s pixels.
fi: Lataa video %1$s-muodossa ja pyri minimoimaan sen tiedostokoko. Käyttämäsi teema suosittelee videolle %2$s pikselin korkeutta.

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends a width of %2$s pixels.
fi: Lataa video %1$s-muodossa ja pyri minimoimaan sen tiedostokoko. Käyttämäsi teema suosittelee videolle %2$s pikselin leveyttä.

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends dimensions of %2$s pixels.
fi: Lataa video %1$s-muodossa ja pyri minimoimaan sen tiedostokoko. Käyttämäsi teema suosittelee videolle %2$s pikselin kokoa.

en: Upload/Add image
fi: Siirrä palvelimelle/Lisää kuva

en: Uploaded Images
fi: Palvelimelle siirretyt kuvat

en: Uploaded by:
fi: Siirtänyt:

en: Uploaded on:
fi: Siirretty:

en: Uploaded on: %s
fi: Siirretty: %s

en: Uploaded theme.
fi: Palvelimelle siirretty teema.

en: Uploaded to this Navigation Menu
fi: Liitetty tähän navigaatiovalikkoon

en: Uploaded to this page
fi: Liitetty tähän sivuun

en: Uploaded to this post
fi: Liitetty tähän artikkeliin

en: Uploaded to this product
fi: Siirrä palvelimelle tähän tuotteeseen

en: Uploaded to this template
fi: Liitetty tähän sivupohjaan

en: Uploaded to this template part
fi: Liitetty tähän sivupohjan osaan

en: Uploaded to:
fi: Liitetty kohteeseen:

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
fi: tai

en: Uploading
fi: Siirretään

en: Uploading Files
fi: Tiedostojen sijainti

en: Uploading Files allows you to choose the folder and path for storing your uploaded files.
fi: Tiedostojen sijainti -kohdassa voi määrittää hakemistopolun tallennetuille tiedostoille.

en: Uploading...
fi: Ladataan...

en: Uploads
fi: Lataukset

en: Uploads directory location
fi: Lähetettyjen tiedostojen hakemiston sijainti

en: Uploads directory size
fi: Lähetettyjen tiedostojen hakemiston koko

en: Upsells
fi: Parempi tuote (Up-Sell)

en: Upsells are products which you recommend instead of the currently viewed product, for example, products that are more profitable or better quality or more expensive.
fi: Parempi tuote -tuotteet ovat vaihtoehto näkyvissä olevalle tuotteelle. Tuoteen kate voi olla suurempi, se voi olla kalliimpi ja/tai se on ominaisuuksiltaan parempi tuote.

en: Uruguayan peso
fi: Uruguan peso UYU

en: Usage / Limit
fi: Käyttö / Raja

en: Usage Tracking
fi: Käytön seuranta

en: Usage limit per coupon
fi: Käyttöraja/ kuponki

en: Usage limit per user
fi: Käyttöraja/ käyttäjä

en: Usage limits
fi: Käyttörajat

en: Usage of the title attribute on the login logo is not recommended for accessibility reasons. Use the link text instead.
fi: Title-attribuutin käyttöä sisäänkirjatumiskuvakkeessa ei suositella saavutettavuussyistä. Käytä mieluummin linkkitekstiä.

en: Usage of user levels is deprecated. Use capabilities instead.
fi: Käyttäjätasot ovat vanhentuneita eikä niitä pitäisi enää käyttää. Käytä sen sijaan käyttöoikeuksia.

en: Usage restriction
fi: Käytön rajoitus

en: Use %s instead if you do not want the value echoed.
fi: Käytä %s -funktiokutsua jos et halua tulostaa arvoa näkyviin.

en: Use %s instead.
fi: Käytä sen sijaan: %s

en: Use <code>[qty]</code> for the number of items, <br/><code>[cost]</code> for the total cost of items, and <code>[fee percent="10" min_fee="20" max_fee=""]</code> for percentage based fees.
fi: Käytä <code>[qty]</code> tuotteiden lukumäärälle, <br/><code>[cost]</code> tuotteiden kokonaishinnalle, ja <code>[fee percent="10" min_fee="20" max_fee=""]</code> prosentti perusteisille maksuille.

en: Use Left/Right Arrow keys to advance one second, Up/Down arrows to advance ten seconds.
fi: Nuolinäppäimillä vasemmalle ja oikealle siirryt yhden sekunnin, nuolinäppäimillä ylös ja alas kymmenen sekuntia.

en: Use Site Editor
fi: Käytä sivustoeditoria

en: Use This Page
fi: Käytä tätä sivua

en: Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.
fi: Nuolinäppäimillä ylös ja alas säädät äänenvoimakkuutta suuremmaksi ja pienemmäksi.

en: Use WP Query arguments to modify the response; private query vars require appropriate authorization.
fi: Käytä WP Query -argumentteja vastauksen muuttamiseen; yksityiset kutsumuuttujat edellyttävät tarvittavaa valtuutusta.

en: Use WooCommerce Shipping (powered by WooCommerce Services & Jetpack) to save time at the post office by printing your shipping labels at home.
fi: Käytä WooCommerce Shipping (tarjoaa WooCommerce Services & Jetpack) ja säästä aikaa postissa tulostamalla (USPS) postin osoitelaput kotona.

en: Use a new payment method
fi: Käytä uutta maksutapaa

en: Use an existing post as a template.
fi: Käytä olemassa olevaa artikkelia pohjana.

en: Use as product image
fi: Käytä tuotekuvana

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
fi: Käytä "%s":n sijaan pilkkuja termien erottamiseen.

en: Use https
fi: Käytä https

en: Use image
fi: Käytä kuvaa

en: Use previous column mapping preferences?
fi: Käytetäänkö edellisen sarakkeen kohdistusvalintoja?

en: Use shipping classes to customize the shipping rates for different groups of products, such as heavy items that require higher postage fees.
fi: Käytä toimitusluokkia mukauttaaksesi toimitushintoja eri tuoteryhmille, kuten raskaille tuotteille jotka tarvitsevat korkeampia postikuluja.

en: Use the %s filter instead.
fi: Käytä filtteriä %s sen sijaan.

en: Use the Custom HTML widget to add arbitrary HTML code to your widget areas.
fi: Käytä mukautettua HTML-vimpainta lisätäksesi omaa HTML-koodiasi vimpainalueille.

en: Use the arrow buttons at the top of the dialog, or the left and right arrow keys on your keyboard, to navigate between media items quickly.
fi: Käytä dialogin yläosassa olevia nuolipainikkeita tai näppäimistösi nuolinäppäimiä mediatiedostojen selaamiseen.

en: Use the text area below, to customize your activities.
fi: Käytä alla olevaa tekstikenttää muokataksesi tapahtumasi.

en: Use this field to customise the text displayed on the checkout button when an order contains a subscription. Normally the checkout submission button displays "Place order". When the cart contains a subscription, this is changed to "Sign up now".
fi: Tämän kentän avulla voit mukauttaa tilauspainikkeessa näkyvää tekstiä, kun tilaus sisältää kestotilauksen. Normaalisti kassan painike näyttää "Lähetä tilaus". Kun ostoskori sisältää kestotilauksen, tämä muuttuu "Rekisteröidy nyt".

en: Use title and link, summary, full or custom content
fi: Käytä otsikko, linkki, lyhennelmä, täysi tai räätälöity sisältö

en: Used as a fallback template for all pages when a more specific template is not defined.
fi: Käytetään perussivupohjana kaikille sivuille, kun tarkempaa sivupohjaa ei ole määritetty.

[ctx: Used as end date for an indefinite subscription]
en: When Cancelled
fi: Peruutettaessa

[ctx: Used as end date for an indefinite subscription]
en: When cancelled
fi: Peruutettaessa

[ctx: Used as the default option in a dropdown list]
en: -- Select --
fi: -- Valitse --

en: Used as:
fi: Käytetään:

[ctx: Used before category names.]
en: Categories
fi: Kategoriat

[ctx: Used before post author name.]
en: Author
fi: Kirjoittaja

[ctx: Used before publish date.]
en: Posted on
fi: Kirjoitettu

[ctx: Used before tag names.]
en: Tags
fi: Avainsanat

en: Used for notifications, not published.
fi: Käytetään ilmoituksiin, ei julkaista.

en: Used for variations
fi: Käytetään muunnelmissa

[ctx: Used in Press This to indicate where the content comes from.]
en: Source:
fi: Lähde:

[ctx: Used in WooCommerce by removed item notification: "_All linked subscription items were_ removed. Undo?" Filter for item title.]
en: All linked subscription items were
fi: Kaikki liittyvät jatkuvan tilauksen nimikkeet

[ctx: Used in admin email: new renewal order]
en: You have received a subscription renewal order from %1$s. Their order is as follows:
fi: Olet saanut tilauksen uusimisen %1$s:lta. Heidän tilauksensa on seuraavanlainen:

[ctx: Used in data attribute. Escaped]
en: Total
fi: Yhteensä

[ctx: Used in email notification]
en: %1$sOrder #%3$s%2$s (%4$s)
fi: %1$sTilaus #%3$s%2$s (%4$s)

[ctx: Used in email notification]
en: Subscription %1$s#%2$s%3$s
fi: Kestotilaus %1$s#%2$s%3$s

[ctx: Used in order note. Reason why status changed.]
en: Subscription status changed by bulk edit:
fi: Kestotilauksen tila muuttunut:

[ctx: Used in switch notification admin email]
en: Customer %1$s has switched their subscription. The details of their new subscription are as follows: | Customer %1$s has switched %2$d of their subscriptions. The details of their new subscriptions are as follows:
fi[0]: Asiakas %1$s on vaihtanut kestotilauksensa. Uuden tilauksen tiedot ovat seuraavat:
fi[1]: Asiakas %1$s on vaihtanut %2$d kestotilaustaan. Uudet tilausten tiedot ovat seuraavat:

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Hide
fi: Piilota

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Show
fi: Näytä

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: day | days
fi[0]: päivä
fi[1]: päivää

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: month | months
fi[0]: kuukausi
fi[1]: kuukautta

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: week | weeks
fi[0]: viikko
fi[1]: viikkoa

[ctx: Used in the trial period dropdown. Number is in text field. 0, 2+ will need plural, 1 will need singular.]
en: year | years
fi[0]: vuosi
fi[1]: vuotta

en: Used-up download permissions
fi: "Kaikki käytetty" -latausoikeudet

en: Used: %1$s%% of %2$s
fi: Käytössä: %1$s%% / %2$s

en: User
fi: Käyttäjä

en: User #%d was deleted by WooCommerce in accordance with the site's personal data retention settings. Any content belonging to that user has been retained but unassigned.
fi: WooCommerce poisti käyttäjän #%d sivuston henkilötietojen säilytysasetusten mukaisesti. Kaikki tälle käyttäjälle kuuluva sisältö on säilytetty, mutta sitä ei ole kohdistettu.

en: User %s added
fi: Käyttäjä %s lisätty

en: User Agent
fi: Selain

en: User Dashboard: %s
fi: Käyttäjän ohjausnäkymä: %s

en: User Description
fi: Käyttäjän kuvaus

en: User Display Name
fi: Käyttäjän näyttönimi

en: User Email
fi: Käyttäjän sähköposti

en: User First Name
fi: Käyttäjän etunimi

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: User ID for the downloader.
fi: Lataajan käyttäjätunnus/ID.

en: User ID of user who created the refund.
fi: Hyvityksen luoneen käyttäjän tunnus/ID.

en: User ID who owns the order. 0 for guests.
fi: Tilauksen omistajan tunnus/ID. Vierailijoille 0.

en: User ID.
fi: Käyttäjän tunnus/ID.

en: User Language
fi: Käyttäjän kieli

en: User Last Name
fi: Käyttäjän sukunimi

en: User Login Name
fi: Käyttäjän kirjautumistunnus

en: User Name
fi: Käyttäjänimi

en: User Nice Name
fi: Käyttäjän URL-yhteensopiva nimi

en: User Nickname
fi: Käyttäjän lempinimi

en: User Registration Date
fi: Käyttäjän rekisteröitymisen päivämäärä

en: User Request
fi: Käyttäjän pyyntö

en: User Requests
fi: Käyttäjien pyynnöt

en: User Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: User URL
fi: Käyttäjän www-sivujen osoite

en: User URL may not be longer than 100 characters.
fi: Käyttäjän verkko-osoite ei voi olla pidempi kuin 100 merkkiä.

en: User added.
fi: Käyttäjä lisätty.

en: User agent for the comment author.
fi: Kommentin kirjoittajan user agent -tieto.

en: User agent of the customer.
fi: Asiakkaan käyttämä selain.

en: User already exists. Password inherited.
fi: Käyttäjä on jo olemassa. Salasana periytyy.

en: User cannot be added to this site.
fi: Käyttäjää ei voida lisätä tälle sivustolle.

en: User count
fi: Käyttäjien lukumäärä

en: User deleted.
fi: Käyttäjä poistettu.

en: User deletion is not allowed from this screen.
fi: Käyttäjän poistaminen ei ole sallittu tästä näkymästä.

en: User email
fi: Käyttäjän sähköpostiosoite

en: User has been added to your site.
fi: Käyttäjä on lisätty sivustolle.

en: User has been created, but could not be added to this site.
fi: Käyttäjä on luotu, mutta sitä ei voitu lisätä tälle sivustolle.

en: User has blocked requests through HTTP.
fi: Käyttäjä on estänyt HTTP-pyynnöt.

en: User has no sites or content and will be deleted.
fi: Käyttäjällä ei ole sivustoja tai sisältöä ja se poistetaan.

[ctx: User is being prompted to re-enter a string for verification.]
en: Confirm Username
fi: Vahvista käyttäjätunnus

en: User is missing.
fi: Käyttäjä puuttuu.

en: User name of the downloader.
fi: Lataajan käyttäjänimi.

en: User not found
fi: Käyttäjää ei löytynyt

en: User not found.
fi: Käyttäjää ei löydy.

en: User queries should not be run before the %s hook.
fi: Käyttäjäkyselyitä ei tulisi ajaa ennen %s koukkua.

en: User removed from this site.
fi: Käyttäjä poistettu tältä sivustolta.

en: User removed from your site
fi: Käyttäjä poistettiin sivustoltasi

[ctx: User role]
en: Administrator
fi: Pääkäyttäjä

[ctx: User role]
en: Author
fi: Kirjoittaja

[ctx: User role]
en: Contributor
fi: Avustaja

[ctx: User role]
en: Customer
fi: Asiakas

[ctx: User role]
en: Editor
fi: Päätoimittaja

[ctx: User role]
en: Shop manager
fi: Kauppias

[ctx: User role]
en: Subscriber
fi: Tilaaja

en: User updated.
fi: Käyttäjätiedot päivitetty.

en: User&#8217;s Session Tokens data.
fi: Käyttäjän istuntoavaimen tiedot.

en: User&#8217;s WooCommerce access to purchased downloads data.
fi: Käyttäjän ostettujen WooCommerce-latauksien käyttötiedot.

en: User&#8217;s WooCommerce customer data.
fi: Käyttäjän WooCommerce-asiakastiedot.

en: User&#8217;s WooCommerce orders data.
fi: Käyttäjän WooCommerce-tilauksien tiedot.

en: User&#8217;s WooCommerce payment tokens data.
fi: Käyttäjän WooCommerce-maksuavaimien tiedot.

en: User&#8217;s WooCommerce purchased downloads data.
fi: Käyttäjän ostettujen WooCommerce-latauksien tiedot.

en: User&#8217;s comment data.
fi: Käyttäjän kommenttitiedot.

en: User&#8217;s location data used for the Community Events in the WordPress Events and News dashboard widget.
fi: Käyttäjän sijaintitieto, jota käytetään yhteisötapahtumien näyttämiseen ohjausnäkymän "WordPress-tapahtumat ja -uutiset" -vimpaimessa.

en: User&#8217;s media data.
fi: Käyttäjän mediatiedot.

en: User&#8217;s profile data.
fi: Käyttäjän profiilitiedot.

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Username does not exist.
fi: Käyttäjänimeä ei ole olemassa.

en: Username is not editable.
fi: Käyttäjätunnus ei ole muokattavissa.

en: Username is required.
fi: Käyttäjätunnus vaaditaan.

en: Username isn't editable.
fi: Käyttäjätunnus ei ole muokattavissa.

en: Username may not be longer than 60 characters.
fi: Käyttäjätunnus ei voi olla 60 merkkiä pidempi.

en: Username mentions
fi: Käyttäjänimen maininnat

en: Username must be at least 4 characters.
fi: Käyttäjätunnuksessa on oltava ainakin 4 merkkiä.

en: Username or Email
fi: Käyttäjätunnus tai sähköposti

en: Username or Email Address
fi: Käyttäjänimi tai sähköpostiosoite

en: Username or email
fi: Käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite

en: Username or email address
fi: Käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite

en: Username or email address of user to receive the blog
fi: Sen henkilön käyttäjänimi tai sähköpostiosoite, jolle haluat blogisi luovuttaa

en: Username.
fi: Käyttäjätunnus

en: Username/Password incorrect for %s
fi: Käyttäjänimi tai salasana virheellinen:  %s

en: Username:
fi: Käyttäjätunnus:

en: Username: %s
fi: Käyttäjätunnus: %s

en: Usernames can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
fi: Käyttäjänimessä vain pienet kirjaimet (a-z) ja numerot ovat sallittuja.

en: Usernames cannot be changed.
fi: Käyttäjänimiä ei voi vaihtaa.

en: Usernames must be at least 4 characters.
fi: Käyttäjänimen tulee olla vähintään 4 merkkiä pitkä

en: Usernames or Email Addresses
fi: Käyttäjätunnukset tai sähköpostiosoitteet

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Users & Authors
fi: Käyttäjät & kirjoittajat

en: Users allowed to access site:
fi: Käyttäjät, joilla on oikeus päästä sivustolle:

en: Users do not support trashing. Set '%s' to delete.
fi: Käyttäjiä ei voi siirtää roskakoriin. Aseta '%s' poistaaksesi.

en: Users list
fi: Käyttäjälista

en: Users list navigation
fi: Käyttäjälistan navigointi

en: Users must be registered and logged in to comment
fi: Vain rekisteröityneet ja sisäänkirjautuneet käyttäjät voivat kommentoida.

en: Users to Email
fi: Ilmoita käyttäjille

en: Users will need to spend this amount to get free shipping (if enabled above).
fi: Maksuton toimitus vain silloin kun asiakkaan tilaus on vähintään näin suuri (jos otettu käyttöön yllä).

en: Using the auto-renewal toggle is disabled while in staging mode.
fi: Automaattisen uusimisen päällekytkeminen ei ole käytössä testisivustolla.

en: Utilities
fi: Apuvälineet

en: Uzbekistani som
fi: Uzbekistanin som UZS

en: VAT
fi: alv./VAT

en: Valid
fi: Voimassa

en: Validation error: PayPal IPN response from a different email address (%s).
fi: Tarkastusvirhe: PayPal-IPN-vastausviesti eri sähköpostiosoitteesta (%s).

en: Validation error: PayPal amounts do not match (amt %s).
fi: Tarkastusvirhe: PayPal-summat eivät täsmää (määrä %s).

en: Validation error: PayPal amounts do not match (gross %s).
fi: Tarkastusvirhe: PayPal-summat eivät täsmää (brutto %s)

en: Validation error: PayPal currencies do not match (code %s).
fi: Tarkastusvirhe: PayPal-valuutat eivät täsmää (koodi %s).

en: Value
fi: Arvo

en: Value (required)
fi: Arvo (pakollinen)

en: Value of the coupon.
fi: Kupongin arvo.

en: Value of the metadata.
fi: Metatiedon arvo.

en: Value of the stat. Returns null if the stat does not exist or cannot be loaded.
fi: Tilaston arvo. Palauttaa nollan jos tilastoa ei ole tai sitä ei voi ladata.

en: Value(s)
fi: Arvo(t)

en: Values for the input array must be either objects or arrays.
fi: Syöttötaulukon arvojen on oltava joko objekteja tai taulukoita.

en: Vanuatu vatu
fi: Vanuatun vatu VUV

en: Variable Subscription
fi: Muunneltava kestotilaus

en: Variable product
fi: Muunnelmatuote

en: Variable subscription
fi: Muunneltava kestotilaus

en: Variation #%1$s of %2$s
fi: Muunnelma nro.%1$s / %2$s

en: Variation ID, if applicable.
fi: Muunnelman tunnus/ID, jos tarvitaan.

en: Variation ID.
fi: Muunnelman tunnus/ID.

en: Variation ID:
fi: Muunnelman ID:

en: Variation URL.
fi: Muunnelman verkko-osoite.

en: Variation attribute name.
fi: Muunnelman ominaisuuden nimi.

en: Variation attribute value.
fi: Muunnelman ominaisuuden arvo.

en: Variation cannot be imported: Missing parent ID or parent does not exist yet.
fi: Muunnelmaa ei voi tuoda: Ylemmän tason tunnus/ID puuttuu tai ylempää tasoa ei vielä ole.

en: Variation cannot be imported: Parent product cannot be a product variation
fi: Muunnelmaa ei voi tuoda: Ylemmän tason tuote ei voi olla tuotteen muunnelma.

en: Variation description.
fi: Muunnelman kuvaus

en: Variation dimensions.
fi: Muunnelman mitat.

en: Variation height (%s).
fi: Muunnelman korkeus (%s).

en: Variation image data.
fi: Muunnelman kuvan tiedot.

en: Variation length (%s).
fi: 	Muunnelman pituus (%s).

en: Variation menu order (determines position in the list of variations)
fi: Muunnelmien järjestys (asettaa paikan muunnelmien listassa)

en: Variation price (required)
fi: Muunnelman hinta (vaaditaan)

en: Variation regular price.
fi: Muunnelman tavallinen hinta.

en: Variation sale price.
fi: Muunnelman alennettu hinta.

en: Variation status.
fi: Muunnelman tila.

en: Variation weight (%s).
fi: Muunnelman paino (%s).

en: Variation width (%s).
fi: Muunnelman leveys (%s).

en: Variations
fi: Muunnelmat

en: Variations (and their attributes) that do not have prices will not be shown in your store.
fi: Muunnelmat (ja niiden ominaisuudet) joilla ei ole hintaa eivät näy kaupassa.

en: Variations Sold
fi: Muunnelmia myyty

en: Vatican
fi: Vatikaani

en: Venezia
fi: Venetsia

en: Venezuelan bol&iacute;var
fi: Venezuelan bolivar VEF

[ctx: Verb. Presented to user as a label for a button.]
en: Remove
fi: Poista

[ctx: Verb: Remove a user or follower from the blog.]
en: Remove
fi: Poista

en: Verified Services
fi: Varmennetut palvelut

en: Verify
fi: Varmista

en: Verify base database tables
fi: Tarkista perustietokannan taulut

en: Verify database
fi: Vahvista tietokanta

en: Verify if all base database tables are present.
fi: Tarkista, ovatko kaikki perustietokantataulut olemassa.

en: Verify your email
fi: Vahvista sähköpostiosoitteesi

en: Verify your email address
fi: Vahvista sähköpostiosoite

en: Verifying database... One or more tables are still missing:
fi: Tarkistetaan tietokantaa... yksi tai useampi tietokantataulu puuttuu edelleen:

en: Version
fi: Versio

en: Version %1$s brings some new improvements requested by store managers just like you (and possibly even by %2$syou%3$s).
fi: Versio %1$s tuo hienoja uusia ominaisuuksia, joita verkkokauppojen hallinnoijat, aivan kuten sinä (ja mahdollisesti jopa %2$ssinä%3$s), ovat pyytäneet.

en: Version %1$s by %2$s
fi: Versio %1$s (%2$s)

en: Version %s
fi: Versio %s

en: Version %s is <strong>available</strong>.
fi: Versio %s is <strong>saatavilla</strong>.

en: Version %s is <strong>available</strong>. To enable this update you need to <strong>purchase</strong> a new subscription.
fi: Versio %s on <strong>saatavilla</strong>. Jotta voit käyttää tätä päivitystä, sinun on <strong>ostettava</strong> uusi tilaus.

en: Version 2.0 has been in development for more than a year. We've reinvented the extension to take into account 3 years of feedback from store managers.
fi: Versio 2.0 on ollut kehitteillä jo yli vuoden. Meidän uusittu laajennus ottaa huomioon kauppiaiden palautteet 3 vuoden ajalta.

en: Version 2.1 introduces some great new features requested by store managers just like you (and possibly even by %syou%s).
fi: Versio 2.1 tuo paljon uusia ominaisuuksia kauppiaiden, kuten sinun (ja mahdollisesti jopa %ssinun%s) pyynnöistä.

en: Version of WooCommerce which last updated the order.
fi: WooCommercen versio joka viimeksi päivitti tilausta.

en: Version of block API.
fi: Lohkorajapinnan versio.

en: Version of the content block format used by the post.
fi: Artikkelin käyttämän sisältölohkoformaatin versio.

en: Version of the content block format used by the template.
fi: Sivupohjan käyttämän sisältölohkomuodon versio.

en: Version of the theme.json schema used for the typography settings.
fi: Typografia-asetuksissa käytetyn theme.json-skeeman versio.

en: Version:
fi: Versio

en: Version: %s
fi: Versio %s

en: Vertical
fi: Pystysuuntainen

en: Vertical position from the top to begin the crop as a percentage of the image height.
fi: Vertikaalinen yläpositio, josta kuvan rajaus alkaa prosenttiosuutena kuvan korkeudesta.

en: Vertical space
fi: Välistys

en: Vertically
fi: Pystysuorasti

en: Very poor
fi: Huono

en: Via %s
fi: %s

en: Video %s not found
fi: Videota %s ei löydy

en: Video <span class="count">(%s)</span> | Video <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Video <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Videot <span class="count">(%s)</span>

en: Video Details
fi: Videon tiedot

en: Video Name
fi: Videon nimi

en: Video Player
fi: Videotoistin

en: Video Plays
fi: Videon toistokerrat

en: Video URL
fi: Videon URL

en: Video Widget
fi: Videovimpain

en: Video Widget (%d) | Video Widget (%d)
fi[0]: Videovimpain (%d)
fi[1]: Videovimpain (%d)

en: Video details
fi: Videon tiedot

en: Video is paused.
fi: Video on tauotettu.

en: Video is playing.
fi: Videota toistetaan.

en: Video played:
fi: Videota toistettu:

en: Video player
fi: Videosoitin

en: Video plays for %s
fi: Toistot kohteelle %s

en: Video title
fi: Videon otsikko

en: Video title&hellip;
fi: Videon otsikko&hellip;

en: VideoPress Support
fi: VideoPress-tuki

en: Videos
fi: Videot

en: Vienna
fi: Wien

en: Viet Nam
fi: Vietnam

en: Vietnamese
fi: vietnam

en: Vietnamese &#x111;&#x1ed3;ng
fi: Vietnamin &#x111;&#x1ed3;ng VND

en: View
fi: Näytä

en: View %(title)s
fi: Esikatsele %(title)s

en: View %1$s version %2$s details
fi: Näytä teeman %1$s version %2$s tiedot

en: View %s
fi: Näytä %s

en: View &#8220;%s&#8221;
fi: Näytä &#8220;%s&#8221;

en: View &#8220;%s&#8221; archive
fi: Näytä termin &#8221;%s&#8221; arkistosivu

en: View &amp; Customize
fi: Näytä &amp; Mukauta

en: View Action
fi: Näytä toiminto

en: View All
fi: Näytä kaikki

en: View Archive
fi: Katso arkistoa

en: View Attachment Page
fi: Näytä liitteen sivu

en: View Category
fi: Näytä kategoria

en: View Changeset
fi: Näytä muutosjoukko

en: View Comment
fi: Näytä kommentti

en: View Email Settings
fi: Sähköposti asetusten tarkasteleminen

en: View Full Profile &rarr;
fi: Katso koko profiili &rarr;

en: View Gallery <span class="gallery-image-count">%d Images &rarr;</span>
fi: Katso gallerian <span class="gallery-image-count">%d kuvia &rarr;</span>

en: View Navigation Menu
fi: Näytä navigaatiovalikko

en: View Page
fi: Näytä sivu

en: View Pages
fi: Näytä sivut

en: View Pattern
fi: Näytä lohkomalli

en: View Pattern Category
fi: Näytä lohkomallien kategoria

en: View Patterns
fi: Näytä lohkomallit

en: View Poll
fi: Näytä kysely

en: View Post
fi: Näytä artikkeli

en: View Posts
fi: Näytä artikkelit

en: View Privacy Policy Guide.
fi: Tutki tietosuojaselostetta

en: View Profile
fi: Näytä profiili

en: View Reports
fi: Tarkastele raportteja

en: View Results
fi: Näytä tulokset

en: View Retry
fi: Katso uudelleenyritystä

en: View Site
fi: Näytä sivusto

en: View Tag
fi: Näytä avainsana

en: View Template
fi: Näytä sivupohja

en: View Template Part
fi: Näytä sivupohjan osa

en: View Trash
fi: Näytä roskakori

en: View User
fi: Näytä käyttäjä

en: View WooCommerce API docs
fi: Tarkastele WooCommerce API-ohjeita

en: View WooCommerce documentation
fi: Tarkastele WooCommerce seloste asiakirjoja

en: View WooCommerce settings
fi: Tarkastele WooCommerce asetuksia

en: View affected templates
fi: Näytä sivupohjat joihin vaikuttaa

en: View all
fi: Näytä kaikki

en: View all drafts
fi: Näytä kaikki luonnokset

en: View all posts by %s
fi: Näytä kaikki artikkelit kirjoittajalta %s

en: View all posts in %s
fi: Näytä kaikki kategorian %s artikkelit

en: View and manage coupons
fi: Katso ja hallinnoi kuponkeja

en: View and manage customers
fi: Katso ja hallinnoi asiakkaita

en: View and manage orders and sales reports
fi: Katso ja hallinnoi tilauksia ja myyntiraportteja

en: View and manage products
fi: Katso ja hallinnoi tuotteita

en: View and manage subscriptions
fi: Jatkuvien tilausten tarkastelu ja hallitseminen

en: View attachment page
fi: Näytä liitteen sivu

en: View cart
fi: Näytä ostoskori

en: View comment history
fi: Näytä komentohistoria

en: View coupon
fi: Näytä kuponki

en: View coupons
fi: Näytä kupongit

en: View customers
fi: Näytä asiakkaat

en: View details
fi: Katso tiedot

en: View full size <span class="photo-size">%1$s<span class="photo-size-times">&times;</span>%2$s</span>
fi: Katso täysikokoisena <span class="photo-size">%1$s<span class="photo-size-times">&times;</span>%2$s</span>

en: View import log
fi: Näytä tuontiloki

en: View mode
fi: Katselutila

en: View more Storefront child themes
fi: Tutustu Storefront lapsiteemoihin

en: View more comments
fi: Näytä lisää kommentteja

en: View order
fi: Tarkastele tilausta

en: View order: %s
fi: Tarkastele tilausta: %s

en: View orders
fi: Tarkastele tilauksia

en: View orders and sales reports
fi: Katso tilaukset ja myyntiraportit

en: View other orders &rarr;
fi: Näytä muita tilauksia &rarr;

en: View other subscriptions &rarr;
fi: Näytä muut kestotilaukset &rarr;

en: View page
fi: Katso sivu

en: View people's profiles when you mouse over their Gravatars
fi: Näytä ihmisten profiilit, kun siirrät hiiresi heidän Gravatariensa päälle.

en: View post
fi: Näytä artikkeli

en: View posts by %s
fi: Katso käyttäjän %s artikkelit

en: View product
fi: Tarkastele tuotetta

en: View products
fi: Näytä tuotteet

en: View products in the &ldquo;%s&rdquo; group
fi: Katso &ldquo;%s&rdquo; ryhmän tuotteita

en: View progress &rarr;
fi: Näytä eteneminen &rarr;

en: View progress →
fi: Näytä eteneminen

en: View report
fi: Näytä raportti

en: View settings
fi: Näytä asetukset

en: View site
fi: Näytä sivusto

en: View site in Reader
fi: Näytä sivu lukijassa

en: View subscription
fi: Näytä kestotilaus

en: View subscriptions
fi: Näytä kestotilaukset

en: View tax rates
fi: Näytä veroprosentit

en: View template
fi: Näytä pohja (malline)

en: View this comment
fi: Näytä tämä kommentti

en: View your cart:
fi: Näytä ostoskori

en: View your order: %s
fi: Katso tilauksesi: %s

en: View your site
fi: Näytä sivustosi

en: View your subscription: %s
fi: Katso kestotilauksesi: %s

en: View/Edit
fi: Katso/Muokkaa

en: Views
fi: Näyttökerrat

en: Views by Country
fi: Katselut maittain

en: Views per Visitor: %s
fi: Näyttökertoja per vierailija: %s

en: Views per day
fi: Päivän näyttökerrat

en: Views per month
fi: Kuukauden näyttökerrat

en: Views per post
fi: Näyttökertoja per artikkeli

en: Views per week
fi: Viikon näyttökerrat

en: Views/Post
fi: Näyttökerrat/artikkeli

en: Vilnius
fi: Vilna

en: Virgin Islands
fi: Neitsytsaaret

en: Virgin Islands (British)
fi: Neitsytsaaret (UK)

en: Virgin Islands (US)
fi: Neitsytsaaret (USA)

en: Virgin Islands, British
fi: Neitsytsaaret, Britannian

en: Virgin Islands, U.S.
fi: Neitsytsaaret, Yhdysvaltain

en: Virtual
fi: Palvelu(tuote)

en: Virtual products are intangible and are not shipped.
fi: Palvelut ovat virtuaalisia tuotteita eikä niiden toimitukseen kuulu kuljetusta.

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Visibility in catalog
fi: Näkyvyys tuoteluettelossa

en: Visibility:
fi: Näkyvyys:

en: Visible
fi: Näkyvä

en: Visible on the product page
fi: Näkyy tuotesivulla

en: Visit
fi: Näytä

en: Visit %s
fi: Seuraa linkkiä: %s

en: Visit %s admin area:
fi: Siirry %s hallintoon:

en: Visit %s&#8217;s website
fi: Siirry kirjoittajan %s kotisivulle

en: Visit Dashboard
fi: Näytä ohjauspaneeli

en: Visit Link
fi: Seuraa linkkiä

en: Visit Site
fi: Vieraile sivustolla

en: Visit Store
fi: Käy kaupassa

en: Visit Theme Site
fi: Näytä teeman kotisivu

en: Visit Woo.com to learn more about <a href="%1$s" target="_blank">getting started</a>.
fi: Vieraile Woo.com -sivustolla oppiaksesi lisää <a href="%1$s" target="_blank">kuinka pääset alkuun</a>.

en: Visit WooCommerce.com to learn more about <a href="%1$s" target="_blank">getting started</a>.
fi: Vieraile WooCommerce.com -sivustolla oppiaksesi lisää <a href="%1$s" target="_blank">kuinka pääset alkuun</a>.

en: Visit forum
fi: Vieraile foorumilla

en: Visit plugin homepage
fi: Lisäosan kotisivu

en: Visit premium customer support
fi: Siirry korkealuokkaiseen tukipalveluun (maksullinen)

en: Visit site
fi: Vieraile sivustolla

en: Visit theme site for %s
fi: Vieraile %s-teeman sivustolla

en: Visit your site
fi: Käy sivustollasi

en: Visit your subscription dashboard and unsubscribe from there
fi: Vieraile tilaushallinnassasi ja lopeta tilaus siellä.

en: Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
fi: Vierailijoiden kommentteja saatetaan tarkistaa automatisoidun roskapostiestopalvelun kautta.

en: Visitors
fi: Kävijät

en: Visual Editor
fi: Graafinen muokkain

en: Visual aids
fi: Visuaalinen apu

en: Visual mode gives you an editor that is similar to a word processor. Click the Toolbar Toggle button to get a second row of controls.
fi: Graafinen muokkain muistuttaa tekstinkäsittelyohjelmaa. Klikkaa ensimmäisen rivin viimeistä painiketta nähdäksesi toisen painikerivin.

en: Volume Slider
fi: Äänenvoimakkuuden liukusäädin

en: Vote
fi: ääni

en: Vote Button
fi: Äänestä-nappi

en: Votes
fi: ääntä

en: Vâlcea
fi: Valcea

en: WARNING: Bad things are about to happen!
    
    The payment gateway used to purchase this subscription does not support modifying a subscription's details.
    
    Changes to the billing period, recurring discount, recurring tax or recurring total may not be reflected in the amount charged by the payment gateway.
fi: VAROITUS: Pahoja asioita on tapahtumassa!
    
    Tämän kestotilauksen maksussa käytetty maksuväylä ei tue kestotilauksen yksityiskohtien muokkaamista.
    
    Muutokset laskutusjaksoon, toistuviin alennuksiin, veroihin tai loppusummaan ei välttämättä vaikuta maksuväylän veloittamaan summaan.

en: WARNING: The product attributes lookup table regeneration process was aborted.
fi: VAROITUS: Tuoteominaisuuksien hakutaulun uudelleenluontiprosessi keskeytettiin.

en: WC database version.
fi: WC-tietokanta-versio.

en: WP Admin
fi: WP Ohjauspaneeli

en: WP Admin Dashboard
fi: WP Admin Ohjauspaneeli

en: WP REST API Endpoints
fi: WP REST-rajapinnan päätepisteet

en: WP REST API Integration v%d
fi: WP REST-rajapinnan liitos v%d

en: WP-Content Directory (excluding themes, plugins, and uploads)
fi: WP-sisältöhakemisto (pois lukien teemat, liitännäiset ja päivitykset)

en: Waiting
fi: Odottavat

en: Waiting for confirmation
fi: Odottaa vahvistusta

en: Wake
fi: Wake Island

en: Want less email?
fi: Haluatko vähemmän sähköpostia?

en: Want more events? <a href="%s">Help organize the next one</a>!
fi: Haluatko lisää tapahtumia? <a href="%s">Auta seuraavan järjestämisessä</a>!

en: Want the details of a specific subscription? Get %s/wp-json/wc/v1/subscriptions/<id>/%s.
fi: Haluatko tietyn kestotilauksen tiedot? Nouda %s/wp-json/wc/v1/subscriptions/<id>/%s.

en: Want to know more about Subscriptions %s?
fi: Haluatko tietää lisää Subscriptions-lisäosan versiosta %s?

en: Want to list all the subscriptions on a site? Get %s/wp-json/wc/v1/subscriptions%s.
fi: Haluatko luetella kauppasi kaikki kestotilaukset? Hae %s/wp-json/wc/v1/subscriptions%s.

en: Want to list all the subscriptions on a site? Get %sexample.com/wc-api/v2/subscriptions/%s. Want the details of a specific subscription? Get %s/wc-api/v2/subscriptions/<id>/%s.
fi: Haluatko luetella kaikki jatkuvat tilaukset sivustolla? Get%sexample.com / wc-api / v2 / liittymää /%s. Haluatko tietyn jatkuvan tilauksen yksityiskohtia? Hanki%s / wc-api / v2 / tilaukset / <id> /%s.

en: Want to manage your subscriptions? Just enter your email address below and we'll send you the details.
fi: Haluatko muokata tilauksiasi? Syötä sähköpostiosoitteesi alle, niin lähetämme sinulle lisätiedot.

en: Want to renew early via the checkout? Click %shere.%s
fi: Haluatko uusia jo nyt kassan kautta? Valitse %stämä.%s

en: Want to stand out from the crowd? <a href="%s">Buy a premium theme &rarr;</a>
fi: Haluatko erottua joukosta? <a href="%s">Osta premium-teema &rarr;</a>

en: Want your customers to be able to subscribe to non-subscription products?
fi: Haluatko asiakkaasi pystyvän kestotilaaman tuotteita jotka eivät ei ole kestotilaustuotteita?

en: Warm Bread
fi: Lämmintä leipää

en: Warning | Warnings
fi[0]: Varoitus

en: Warning! User %s cannot be deleted.
fi: Varoitus! Käyttäjää %s ei voida poistaa.

en: Warning! User cannot be deleted. The user %s is a network administrator.
fi: Varoitus! Käyttäjää ei voida poistaa. Käyttäjä %s on verkon ylläpitäjä.

en: Warning! Version 2.0 is a major update to the WooCommerce Subscriptions extension. Before updating, please create a backup, update all WooCommerce extensions and test all plugins, custom code and payment gateways with version 2.0 on a staging site. %1$sLearn more about the changes in version 2.0 &raquo;%2$s
fi: Varoitus! Versio 2.0 on iso päivitys WooCommerce Subscriptions -lisäosaan. Ennen kuin päivität, ota varmuuskopiot, päivitä kaikki WooCommerce-lisäosat ja testaa kaikki lisäosat, kustomoidut koodit ja maksuyhdyskäytävät versiolla 2.0 testiympäristössä. %1$sLue lisää version 2.0 muutoksista &raquo;%2$s

en: Warning! You are running version %s of WooCommerce Subscriptions plugin code but your database has been upgraded to Subscriptions version 2.0. This will cause major problems on your store.
fi: Varoitus! Käytössä versio %s WooCommerce Subscriptions lisäosan koodista, mutta tietokanta on päivitetty Subscriptions versioksi 2.0. Tämä aiheuttaa suuria ongelmia kaupassasi.

en: Warning:
fi: Varoitus:

en: Warning: %1$s expects parameter %2$s (%3$s) to be a %4$s, %5$s given.
fi: Varoitus: %1$s odottaa parametrin %2$s (%3$s) olevan tyypiltään %4$s, %5$s annettu.

en: Warning: Deleting a user will also delete the user's subscriptions. The user's orders will remain but be reassigned to the 'Guest' user.
    
    Do you want to continue to delete this user and any associated subscriptions?
fi: Varoitus: Käyttäjän poistaminen poistaa myös käyttäjän kestotilaukset. Käyttäjän tilaukset jäisivät 'Vieras' käyttäjän nimellä.
    
    Haluatko varmasti poistaa tämän käyttäjän ja tähän liittyvät kestotilaukset?

en: Warning: the link has been inserted but may have errors. Please test it.
fi: Varoitus: kirjoittamassasi linkissä voi olla virheitä, testaa linkin toimivuus.

en: Warnings
fi: Varoitukset

en: Warsaw
fi: Varsova

en: Watch tutorial
fi: Katso tutoriaali

en: Watch: %s
fi: Katso: %s

en: Waterproof Membrane
fi: Vedenpitävä kalvo

en: Wavatar (Generated)
fi: Wavatar (Luodaan sähköpostiosoitteen perusteella)

en: We accept payments through PayPal. When processing payments, some of your data will be passed to PayPal, including information required to process or support the payment, such as the purchase total and billing information.
fi: Hyväksymme PayPal-maksuja. Kun maksuja käsitellään, joitakin tietojasi siirretään PayPal-maksupalveluun. Näitä tietoja ovat mm. tiedot joita tarvitaan maksun toteuttamisessa tai -tukemisessa, esimerkiksi ostosten kokonaissumma ja laskutus tiedot.

en: We already have a ping from that URL for this post.
fi: Samasta verkko-osoitteesta on jo paluuvittaus tähän artikkeliin.

en: We are committed to your privacy and security.
fi: Välitämämme yksityisyydestäsi ja turvallisuudestasi.

en: We are now re-building the threading of your comments (this can also take a while if you have lots of comments)...
fi: Järjestetään kommentteja... (tämä saattaa kestää kauan)

en: We are profoundly disinterested in your private details
fi: Me emme ole kiinnostuneita yksityistiedoistasi.

en: We can not find your old subscription item.
fi: Emme löydä vanhan kestotilauksesi nimikettä.

en: We can't find a paid subscription order for this user.
fi: Maksettua kestotilausta ei löytynyt tälle käyttäjälle.

en: We can't find a subscription with ID #%d. Perhaps it was deleted?
fi: Emme löydä jatkuvaa tilausta ID:llä #%d. Ehkä se on poistettu?

en: We cannot process your payment. Please <a href="%s" target="_blank">update your payment details</a>.
fi: Emme voi prosessoida maksuasi. <a href="%s" target="_blank">Päivitä maksuyhteystietosi</a>.

en: We collect information about you during the checkout process on our store.
fi: Keräämme tietoja sinusta kaupan kassalla.

en: We couldn't create a renewal order for your subscription, please try again.
fi: Kestotilauksen uusinta ei onnistunut. Yritä uudelleen.

en: We couldn't find the original renewal order for an item in your cart. The item was removed. | We couldn't find the original renewal orders for items in your cart. The items were removed.
fi[0]: Ostoskorissa olevalle nimikkeelle ei löytynyt alkuperäistä kestotilauksen uusintaa. Kohde poistettiin.
fi[1]: Ostoskorissa olevalle nimikkeille ei löytynyt alkuperäisiä kestotilausten uusintoja. Kohteet poistettiin.

en: We couldn't find the original subscription for an item in your cart. The item was removed. | We couldn't find the original subscriptions for items in your cart. The items were removed.
fi[0]: Ostoskorissa olevalle nimikkeelle ei löytynyt alkuperäistä kestotilausta. Kohde poistettiin.
fi[1]: Ostoskorissa olevalle nimikkeille ei löytynyt alkuperäisiä kestotilauksia. Kohteet poistettiin.

en: We couldn’t send the SMS — double check your number.
fi: Tekstiviestiä ei voitu lähettää – tarkista numerosi uudelleen.

en: We didn't just improve interfaces for humans, we also improved them for computers. Your applications can now create, read, update or delete subscriptions via RESTful API endpoints.
fi: Emme vain parantaneet rajapintoja ihmisille, paransimme niitä myös tietokoneille. Sovellukset voivat nyt luoda, lukea, päivittää tai poistaa jatkuvia tilauksia RESTful API päätepisteiden kautta.

en: We don't have that post on record yet.
fi: Meillä ei ole tuota artikkelia vielä järjestelmässämme.

en: We encountered an SSL error. Please ensure your site supports TLS version 1.2 or above.
fi: Kohtasimme SSL-virheen. Ole hyvä ja varmista, että sivustosi tukee TLS-versiota 1.2 tai uudempaa.

en: We generally store information about you for as long as we need the information for the purposes for which we collect and use it, and we are not legally required to continue to keep it. For example, we will store order information for XXX years for tax and accounting purposes. This includes your name, email address and billing and shipping addresses.
fi: Yleensä säilytämme tietojasi niin kauan kuin tarvitsemme niitä niihin tarkoituksiin joita varten keräämme tiedot ja käytämme tietoja ja niin kauan kuin meidän on ne lain mukaan säilytettävä. Esimerkiksi, säilytämme kaupan tiedot (?) vuodeksi verotusta ja kirjanpitoa varten.Tämä sisältää nimen, sähköpostiosoitteen ja laskutus- ja toimitusosoitteet.

en: We have finished processing your order.
fi: Olemme saaneet päätökseen tilauksesi käsittelyn.

en: We have finished processing your subscription renewal order.
fi: Olemme viimeistellyt tilauksesi uusimistilauksen käsittelyn.

en: We have not recorded any views for this item yet.
fi: Tällä kohteella ei ole vielä yhtään katselukertaa.

en: We have saved some information about your Blogger account in your WordPress database. Clearing this information will allow you to start over. Restarting will not affect any posts you have already imported. If you attempt to re-import a blog, duplicate posts and comments will be skipped.
fi: Blogger-tilisi tietoja on tallennettu WordPressin tietokantaan. Voit aloittaa alusta poistamalla tiedot. Alusta aloittaminen ei vaikuta artikkeleihin, jotka on jo tuotu. Jos tuot saman blogin uudestaan, aiemmin tuotuja artikkeleita ja kommentteja ei kuitenkaan tuoda uudestaan.

en: We hope to see you again soon.
fi: Toivottavasti näemme taas pian.

en: We hope you enjoy it!
fi: Toivomme, että nautit siitä!

en: We look forward to fulfilling your order soon.
fi: Odotamme että täytämme tilauksen piakkoin.

en: We look forward to seeing you soon.
fi: Odotamme näkevämme piakkoin.

en: We noticed that there was a problem during the Jetpack and WooCommerce Shipping & Tax install. Please try again and enjoy all the advantages of having the plugins connected to your store! Sorry for the inconvenience. The "Jetpack" and "WooCommerce Shipping & Tax" plugins will be installed & activated for free.
fi: Huomasimme, että lisäosien Jetpack ja WooCommerce Shipping & Taxes asennuksen aikana tapahtui virhe. Ole hyvä ja kokeile uudelleen, jotta pääset nauttimaan niistä hyödyistä jotka lisäosien liittäminen kauppaasi tuo! Pahoittelemme aiheutunutta haittaa. Lisäosat Jetpack ja WooCommerce Shipping & Taxes asennetaan ja otetaan käyttöön ilmaiseksi.

en: We recommend Storefront, the <em>official</em> WooCommerce theme.
fi: Suosittelemme Storefront teemaa. Se on <em>virallinen</em> WooCommerce teema.

en: We recommend using PHP version 7.2 or above for greater performance and security.
fi: Suosittelemme että käytät PHP 7.2 versiota tai uudempaa koska se tarjoaa paremman suorituskyvyn ja turvallisuuden.

en: We recommend using ShipStation to save time at the post office by printing your shipping labels at home. Try ShipStation free for 30 days.
fi: Suosittelemme, että käytät ShipStationia. Säästääksesi aikaa postissa voit tulostaa osoitelaput kotona. Kokeile ShipStationia maksutta 30 päivän ajan.

en: We share information with third parties who help us provide our orders and store services to you; for example --
fi: Jaamme tietoja niiden kolmansien osapuolten kanssa jotka auttavat meitä käsittelemään tilauksia ja tuottamaan sivuston palveluita; esimerkiksi --

en: We show contextual suggestions for official extensions that may be helpful to your store.
fi: Näytämme asiayhteyteen liittyviä ehdotuksia virallisista laajennuksista jotka voivat auttaa kauppaa.

en: We strongly recommend creating a backup of your site before updating.
fi: Suosittelemme vahvasti varmuuskopion luomista sivustostasi ennen päivitystä.

en: We take privacy and transparency very seriously
fi: Otamme tietosuojan ja läpinäkyvyyden erittäin vakavasti

en: We take privacy and transparency very seriously. To learn more about what data we collect, and how we use it, please visit <a href="%s">our Privacy Policy</a>.
fi: Suhtaudumme tietosuojaan ja läpinäkyvyyteen hyvin vakavasti. Lisätietoa keräämästämme tiedosta ja sen käytöstä löytyy <a href="%s">tietosuojaselosteestamme</a>.

en: We think WordPress.com is awesome, but don’t take our word for it. With some of our favorite features you can learn how to build the site of your dreams.
fi: Mielestämme WordPress.com on mahtava, mutta älä usko pelkästään meitä. Joidenkin meidän suosittujen ominaisuuksien kautta voit oppia rakentamaan unelmiesi sivuston.

en: We think they're from: %s
fi: Hänen sijaintinsa on luultavasti: %s

en: We use only the highest-quality materials in our products, ensuring that they look great and last for years to come.
fi: Käytämme tuotteissamme vain korkealaatuisia materiaaleja, jotta ne näyttävät upeilta ja kestävät vuosia.

en: We were able to log in but there were no blogs. Try a different account next time.
fi: Sisäänkirjautuminen onnistui, mutta yhtään blogia ei löytynyt. Käytä eri tiliä ensi kerralla.

en: We were not able to gain access to your account. Try starting over.
fi: Yhteys tiliisi epäonnistui. Aloita alusta ja yritä uudestaan.

en: We were unable to locate that subscription, please try again.
fi: Kestotilausta ei löydy, yritä uudelleen.

en: We were unable to process your order, please try again.
fi: Virhe: Tilausta ei voitu käsitellä, yritä uudelleen.

en: We were unable to verify the email address you provided. Please try again.
fi: Emme voineet vahvistaa antamaasi sähköpostiosoitetta. Yritä uudelleen.

en: We weren't able to locate the set of report results you requested. Please regenerate the link from the %1$sSubscription Reports screen%2$s.
fi: Emme löytänees pyytämiasi raporttia. Muodosta linkki uudelleen %1$sKestotilausten raportit -näkymästä %2$s.

en: We will also store comments or reviews, if you choose to leave them.
fi: Tallennamme myös kaupan kommentit ja tuotearvioinnit jos kirjoitat sellaisia.

en: We&#8217;re all done here, but you can always <a href="%s">convert more</a>.
fi: Kaikki on valmista, mutta voit tietenkin <a href="%s">muuntaa lisää</a>.

en: We&#8217;re downloading and importing your LiveJournal posts...
fi: Ladataan ja tuodaan LiveJournal-artikkeleitasi...

en: We&#8217;re here for you
fi: Olemme täällä sinua varten.

en: We&#8217;ve saved where you were up to though, so if you come back to this importer in about 30 minutes, you should be able to continue from where you were.
fi: Kokeile uudelleen artikkeleiden tuontia n. 30 minuutin päästä, niin voimme luultavasti jatkaa siitä mihin jäit.

en: We'll always send important emails regarding your account, security, privacy, and purchase transactions, but you can get some helpful extras, too.
fi: Me lähetämme tärkeitä sähköposteja, jotka koskevat tiliäsi, turvallisuuttasi, yksityisyyttäsi ja ostostesi rahansiirtoja, mutta voit myös saada joitakin hyödyllisiä ekstroja.

en: We'll use %1$s for product weight and %2$s for product dimensions.
fi: Käytämme %1$s tuotteen painolle ja %2$s tuotteen mitoille.

en: We're here for you
fi: Olemme täällä sinua varten

en: We're here for you — get tips, product updates, and inspiration straight to your mailbox.
fi: Olemme sinua varten — saat vinkkejä, tuotepäivityksiä ja inspiraatiota suoraan sähköpostiisi.

en: We're processing your import now and will send you an email when it's all done.  If you don't hear from us within 24 hours, please <a href='%s'>contact support</a>, and we'll get everything fixed.
fi: Suoritamme tuontiasi nyt ja lähetämme sinulle viestin sähköpostitse, kun kaikki on valmista. Jos et saa meiltä viestiä 24 tunnin kuluessa, niin ota yhteyttä <a href='%s'>tukeen</a> (englanniksi) ja he korjaavat ongelman.

en: We've created two Shipping Zones - for %s and for the rest of the world. Below you can set Flat Rate shipping costs for these Zones or offer Free Shipping.
fi: Olemme luoneet kaksi toimitusvyöhykettä - %s alueelle ja muulle maailmalle. Alla voit asettaa kiinteähintaiset hinnat näille vyöhykkeille tai tarjota maksuttoman toimituksen.

en: We've made things simpler and easier to manage moving forward. From now on you can manage all your WooCommerce purchases directly from the Extensions menu within the WooCommerce plugin itself. <a href="%s">View and manage</a> your extensions now.
fi: Etenemistä silmällä pitäen, olemme yksinkertaistaneet ja helpottaneet hallintaa. Nyt voit hallita kaikkia WooCommerce.com ostoksia suoraan WooCommerce lisäosan Laajennukset menusta. <a href="%s">Katso ja hallitse</a> laajennuksia nyt.

en: We've made your site public
fi: Olemme tehneet sivustasi julkisen

en: We've unsubscribed your email.
fi: Sähköpostitilaukseksi on peruutettu.

en: Web Address
fi: Verkkosivu

en: Web address
fi: Verkkosivu

en: Web server
fi: Webbipalvelin

en: WebFinger Test
fi: WebFinger Testi

en: WebFinger endpoint is not accessible
fi: WebFinger endpoint ei ole saavutettavissa

en: WebFinger is a protocol that allows for discovery of information about people and things identified by a URI. Information about a person might be discovered via an "acct:" URI, for example, which is a URI that looks like an email address.
fi: Webfinger on protokolla, jonka avulla helpotetaan lisätietojen löytämistä ihmisistä ja asioista URI:n perusteella. Lisätietoja henkilöstä voidaan löytää esimerkiksi käyttämällä "acct:" URIa, se on URI,  joka on sähköpostiosoitteen kaltainen.

en: WebFinger is used to discover information about people or other entities on the Internet that are identified by a URI using standard Hypertext Transfer Protocol (HTTP) methods over a secure transport. A WebFinger resource returns a JavaScript Object Notation (JSON) object describing the entity that is queried. The JSON object is referred to as the JSON Resource Descriptor (JRD).
fi: WebFingeriä käytetään etsimään tietoa ihmisistä tai muista kokonaisuuksista Internetissä, jotka URI tunnistaa käyttämällä HTTP (Hypertext Transfer Protocol) -standardimenetelmiä suojatun yhteyden kautta. WebFinger-resurssi palauttaa JavaScript Object Notation (JSON) -objektin, joka kuvaa kyselyn kohteena olevaa kokonaisuutta. JSON-objektiin viitataan nimellä JSON Resource Descriptor (JRD).

en: WebHooks
fi: Verkkokoukut

en: Webfont font family must be a non-empty string.
fi: Fontin font family -tiedon pitää olla merkkijono, joka ei saa olla tyhjä.

en: Webfont font weight must be a properly formatted string or integer.
fi: Fontin vahvuus tulee olla oikein muotoiltuna merkkijonona tai kokonaislukuna.

en: Webfont src must be a non-empty string or an array of strings.
fi: Fontin src-arvon täytyy olla merkkjono, joka ei saa olla tyhjä tai taulukko (array) tällaisia merkkijonoja.

en: Webhook actions
fi: Verkkotoimintokutsun toiminnot

en: Webhook created on %s
fi: Verkkotoimintokutsu luotu %s

en: Webhook created successfully.
fi: Verkkotoimintokutsu luotiin.

en: Webhook data
fi: Verkkotoimintokutsun tiedot

en: Webhook delivery URL must be a valid URL starting with http:// or https://
fi: Verkkotoimintokutsun kohde verkko-osoite/URL on oltava kelvollinen verkko-.osoite joka alkaa http:// tai https://

en: Webhook delivery URL must be a valid URL starting with http:// or https://.
fi: Verkkotoimintokutsun (toimitus)verkko-osoite on oltava kelvollinen verkko-osoite joka alkaa http:// tai https://.

en: Webhook delivery URL.
fi: Verkkotoimintokutsun toimitus verkko-osoite.

en: Webhook event.
fi: Verkkotoimintokutsutapahtuma.

en: Webhook resource.
fi: Verkkotoimintokutsun resurssi.

en: Webhook status must be valid.
fi: Verkkotoimintokutsun tila on oltava kelvollinen.

en: Webhook status.
fi: Verkkotoimintokutsun tila.

en: Webhook topic is required and must be valid.
fi: Verkkotoimintokutsu tarvitsee kelvollisen aiheen.

en: Webhook topic must be valid.
fi: Verkkotoimintokutsun aihe on oltava kelvollinen.

en: Webhook topic unknown. Please select a valid topic.
fi: Verkkotoimintokutsun aihe tuntematon. Valitse kelvollinen aihe, ole hyvä.

en: Webhook topic.
fi: Verkkotoimintokutsun aihe.

en: Webhook updated successfully.
fi: Verkkotoimintokutsu päivitettiin.

en: Webhooks are event notifications sent to URLs of your choice. They can be used to integrate with third-party services which support them.
fi: Verkkotoimintokutsut ovat tapahtumailmoituksia jatka lähetetään valitsemaasi verkko-osoitteeseen. Niitä voidaan käytää niitä tukevien kolmansien osapuolten palveluihin liittymisessä.

en: Webhooks do not support trashing.
fi: Verkkotoimintokutsuja ei voi siirtää roskakoriin.

en: Website
fi: Kotisivu

en: Website (optional)
fi: Kotisivu (valinnainen)

en: Website Designer
fi: Nettisivun suunnitelija

en: Website: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
fi: Verkkosivusto: %1$s (IP-osoite: %2$s, %3$s)

en: Websites
fi: Sivustot

en: Wed
fi: ke

en: Wedding
fi: Häät

en: Wednesday
fi: keskiviikko

[ctx: Wednesday initial]
en: W
fi: ke

en: Week
fi: Viikko

en: Week %d
fi: Viikko %d

en: Week %d of %d
fi: Viikko %d / %d

en: Week Starts On
fi: Kalenteriviikon ensimmäinen päivä:

en: Week starts on %s
fi: Viikko alkaa %s :sta

en: Week(s)
fi: Viikko

en: Weekly
fi: Viikoittain

en: Weekly Views
fi: Viikoittaiset näyttökerrat

en: Weeks
fi: Viikot

en: Weight
fi: Paino

en: Weight (%s)
fi: Paino (%s)

en: Weight in decimal form
fi: Paino (desimaali muodossa)

en: Weight unit
fi: Painon yksikkö

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Welcome %s!
fi: Tervetuloa, %s!

en: Welcome back!
fi: Tervetuloa takaisin

en: Welcome message
fi: Tervetuloa-viesti

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Welcome to
fi: Tervetuloa

en: Welcome to %s
fi: Tervetuloa käyttämään %s

en: Welcome to %s. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
fi: Tervetuloa sivustolle %s. Tämä on ensimmäinen artikkelisi. Voit halutessasi muokata sitä tai poistaa sen, pääasia että pääset aloittamaan kirjoittamisen!

en: Welcome to Reader
fi: Tervetuloa Lukijaan

en: Welcome to Subscriptions 2.0
fi: Tervetuloa: Subscriptions 2.0

en: Welcome to Subscriptions 2.1!
fi: Tervetuloa WooCommerce Subscriptions 2.1!

en: Welcome to Woo!
fi: Tervetuloa Woohon!

en: Welcome to WooCommerce Subscriptions %s!
fi: Tervetuloa WooCommerce Subscriptions -versioon %s!

en: Welcome to WooCommerce Subscriptions 2.1
fi: Tervetuloa WooCommerce Subscriptions 2.1 lisäosaan

en: Welcome to WordPress!
fi: Tervetuloa käyttämään WordPressiä!

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
fi: Tervetuloa käyttämään WordPress-ohjelmaa. Tämä on ensimmäinen artikkelisi. Muokkaa sitä tai poista se ja aloita bloggaaminen!

en: Welcome to WordPress.com
fi: Tervetuloa WordPress.com:iin

en: Welcome to WordPress.com!
fi: Tervetuloa WordPress.comiin!

en: Welcome to WordPress.com. Please click the button below to confirm your email address and activate your account.
fi: Tervetuloa Wordpress.comiin. Klikkaa alla olevaa painiketta vahvistaaksesi sähköpostiosoitteesi ja aktivoidaksesi käyttäjätilisi.

en: Welcome to the WordPress.com community.
fi: Tervetuloa WordPress.com-yhteisöön.

en: Welcome to the store
fi: Tervetuloa kauppaan

en: Welcome to your Dashboard!
fi: Tervetuloa ohjausnäkymään!

en: Welcome to your WordPress Dashboard!
fi: Tervetuloa WordPressin ohjauspaneeliin!

en: Welcome to {site_title}
fi: Tervetuloa  {site_title} verkkokauppaan

en: Welcome!
fi: tervetuloa!

en: Welsh
fi: kymri

en: Were you looking for your <a href="%s">API Key and other Personal Settings</a>?
fi: Etsitkö <a href="%s">API-avainta ja muita henkilökohtaisia asetuksia</a>?

en: Were you looking for your <a href="%s">profile details</a>?
fi: Etsitkö <a href="%s">profiilitietojasi</a>?

en: West
fi: Länsi

en: West African CFA franc
fi: Länsi-Afrikan CFA frangi XOF

en: West Azarbaijan (آذربایجان غربی)
fi: Länsi-Azarbaizan (آذربایجان غربی)

en: West Bengal
fi: Länsi-Bengali

en: Western Australia
fi: Länsi-Australia

en: Western Sahara
fi: Länsi-Sahara

en: We’ll also use cookies to keep track of cart contents while you’re browsing our site.
fi: Käytämme evästeitä myös jotta säilytät ostoskorin sisällön kun selaat sivustoa.

en: What ZIP/post codes are available for local delivery?
fi: Mille postinumeroalueille paikallinen toimitus on saatavilla?

en: What ZIP/post codes are available for local pickup?
fi: Mille postinumeroalueille nouto on saatavilla?

en: What are the hosting requirements?
fi: Mitkä ovat hosting-vaatimukset?

en: What automated decision making and/or profiling we do with user data
fi: Henkilötietoon liittyvä automaattinen päätöksenteko ja profilointi

en: What currency do you accept payments in?
fi: Mitkä valuutat hyväksytään?

en: What currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
fi: Missä valuutassa luettelon hinnat esitetään ja mitkä valuuttojen maksukäytävät hoitavat maksun vastaanoton.

en: What data breach procedures we have in place
fi: Miten toimimme tietomurron tapahtuessa

en: What do I do now?
fi: Mitä seuraavaksi?

en: What fee do you want to charge for local delivery, disregarded if you choose free. Leave blank to disable.
fi: Kirjoita lähialueelle toimituksesta valoitettava hinta. Ei huomioida jos maksuton toimitus. Kun tyhjä, ei käytetä.

en: What happens when a customer wants to purchase a subscription product for someone else?
fi: Mitä tapahtuu, kun asiakas haluaa ostaa Kestotilaustuotteen jollekin toiselle?

en: What is PHP and how does it affect my site?
fi: Mikä on PHP ja miten se vaikuttaa sivustooni?

en: What is PayPal?
fi: Mikä PayPal on?

en: What makes this product unique? What are its most important features? Enrich the product page by adding rich content using blocks.
fi: Mikä tekee tästä tuotteesta ainutlaatuisen? Mitkä ovat sen tärkeimmät ominaisuudet? Rikastuta tuotesivua lisäämällä monipuolista sisältöä lohkojen avulla.

en: What personal data we collect and why we collect it
fi: Mitä henkilötietoa keräämme ja miksi

en: What personal information your store shares with external sources depends on which third-party payment processor plugins you are using to collect subscription payments. We recommend that you consult with their privacy policies to inform this section of your privacy policy.
fi: Mitä henkilökohtaisia tietoja verkkokauppa välittää ulkoisille lähteille riippuu siitä, mitä kolmannen osapuolen maksutapalisäosia käytät kestotilausten maksujen keräämiseen. Suosittelemme, että tutkit näiden tietosuojakäytäntöjä, jotta voit ilmoittaa tästä tietosuojaselosteessasi.

en: What rights you have over your data
fi: Mitä oikeuksia sinulla on omaan tietoosi

en: What running the tool will do.
fi: Mitä työkalu tekee.

en: What should be done with content owned by %s?
fi: Mitä pitäisi tehdä sisällöille, jotka omistaa %s?

en: What should be done with content owned by these users?
fi: Mitä näiden käyttäjien kirjoittamalla sisällölle tehdään?

en: What should be done with content owned by this user?
fi: Mitä tälle käyttäjälle kuuluville sisällöille tehdään?

en: What size photos would you like to display?
fi: Minkä kokoisia kuvia haluat näyttää?

en: What third parties we receive data from
fi: Kolmannet osapuolet, joilta saamme henkilötietoa

en: What to show on the front page
fi: Mitä näytetään etusivulla

en: What type of business do you have?
fi: Minkälaista liiketoimintaa sinulla on?

en: What type of products do you plan to sell?
fi: Millaisia tuotteita aiot myydä?

en: What type of products do you sell?
fi: Minkälaisia tuotteita sinä myyt?

en: What type of work do you do?
fi: Millaista työtä teet?

en: What we collect and store
fi: Mitä keräämme ja säilytämme

en: What we share with others
fi: Mitä jaamme muiden kanssa

en: What will your blog be about?
fi: Mistä blogisi kertoo?

en: What would you like to charge for flat rate shipping?
fi: Paljonko haluat kiinteähintaisen toimituksen maksavan?

en: What&#8217;s New
fi: Uudet ominaisuudet

en: What&#8217;s on your mind?
fi: Mitä sinulla on mielessä?

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
fi: Mitä eroa kategorioilla ja avainsanoilla? Yleensä ne ovat ad hoc -avainsanoja, jotka sisältävät artikkelisi tärkeät tiedot (nimet, aiheet, jne.), jotka voidaan tai ei voida sisällyttää toiseen artikkeliin, kun kategoriat ovat ennalta määriteltyjä osia. Jos epäilet sivustosi olevan kuin kirja, kategoriat ovat kuin sisällysluettelo ja avainsanat kuin termit hakemistossa.

en: What's Hot
fi: Mitä uutta

en: What's a Gravatar?
fi: Mikä Gravatar on?

en: What's new?
fi: Mitä uutta?

en: What's your current annual revenue?
fi: Mikä on vuosittainen liikevaihto?

en: What’s next?
fi: Mitä seuraavaksi?

en: When a comment contains any of these words in its content, author name, URL, email, IP address, or browser&#8217;s user agent string, it will be put in the Trash. One word or IP address per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
fi: Mikäli kommentin sisällöstä, kommentin kirjoittajan nimestä, kotisivun osoitteesta, sähköpostiosoitteesta, IP-osoitteesta, tai selaimen user agent -merkkijonosta löytyy jokin seuraavista sanoista, se tullaan siirtämään roskakoriin. Erota sanat toisistaan rivinvaihdoilla. Sana voi myös esiintyä pidemmän sanan osana, esimerkiksi &#8221;press&#8221; löytyy sanasta &#8221;WordPress&#8221;.

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be held in the {{link}}moderation queue{{/link}}. One word or IP per line. It will match inside words, so "press" will match "WordPress".
fi: Jos kommentti sisältää yhdenkään seuraavista sanoista sisällössään, nimimerkissä, URL:ssa, sähköpostissa tai IP:ssä, se laitetaan {{link}}moderointijonoon{{/link}}. Tämä toimii myös sanojen sisällä, joten esim. "press" toimii myös sanaan "wordpress".

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, email, or IP address, it will be held in the <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderation queue</a>. One word or IP address per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
fi: Jos kommentin sisällössä, kommentin kirjoittajan nimessä, kotisivun osoitteessa, sähköposti- tai IP-osoitteessa on jokin seuraavista sanoista, siirrä se <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">arviointijonoon</a>. Erota sanat/IP-osoitteet toisistaan rivinvaihdolla. Sana voi myös esiintyä pidemmän sanan osana, esimerkiksi &#8221;press&#8221 löytyy sanasta &#8221;WordPress&#8221;.

en: When a subscription is activated, either manually or after a successful purchase, new users will be assigned this role.
fi: Kun kestotilaus aktivoidaan, joko manuaalisesti tai onnistuneen oston jälkeen, uudelle käyttäjälle annetaan tämä rooli.

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
fi: Lisätessäsi uutta kategoriaa tähän ruutuun, täytä seuraavat kentät:

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
fi: Kun lisäät uuden avainsanan tällä ruudulla, täytät seuraavat kentät:

en: When applying multiple coupons, apply the first coupon to the full price and the second coupon to the discounted price and so on.
fi: Useita kuponkeja käytettäessä, käytä ensimmäistä kuponkia koko hintaan, ja seuraavaa kuponkia alennettuun hintaan jne.

en: When changing themes, there is often some variation in the number and setup of widget areas/sidebars and sometimes these conflicts make the transition a bit less smooth. If you changed themes and seem to be missing widgets, scroll down on this screen to the Inactive Widgets area, where all of your widgets and their settings will have been saved.
fi: Teemoja vaihdettaessa niissä on yleensä eroja vimpainalueissa/sivupalkeissa ja niinpä niiden suhteen saattaa joskus ilmetä ongelmia. Jos vaihdoit teemaa ja vimpaimia näyttäisi puuttuvan, mene tämän sivun lopussa olevaan Poissa käytöstä olevat vimpaimet-kohtaan, johon kaikki vimpaimet ovat asetuksineen tallennettu.

en: When checking for the %s capability, you must always check it against a specific comment.
fi: Kun tarkistetaan käyttöoikeutta %s täytyy tarkistus tehdä aina jostain kommentista.

en: When checking for the %s capability, you must always check it against a specific page.
fi: Kun tarkistetaan käyttöoikeutta %s täytyy tarkistus tehdä aina jostain sivusta.

en: When checking for the %s capability, you must always check it against a specific post.
fi: Kun tarkistetaan käyttöoikeutta %s täytyy tarkistus tehdä aina jostain artikkelista.

en: When checking for the %s capability, you must always check it against a specific term.
fi: Kun tarkistetaan käyttöoikeutta %s täytyy tarkistus tehdä aina jostain termistä.

en: When checking for the %s capability, you must always check it against a specific user.
fi: Kun tarkistetaan käyttöoikeutta %s täytyy tarkistus tehdä aina jostain käyttäjästä.

en: When choosing daily or weekly email delivery, which time of day would you prefer?
fi: Valitessasi päivittäisen tai viikoittaisen sähköpostin, mihin aikaan päivästä haluat saada sen?

en: When creating an account, automatically generate an account username for the customer based on their name, surname or email
fi: Kun tiliä luodaan, luodaan asiakkaalle käyttäjänimi automaattisesti nimen, sukunimen tai sähköpostin perusteella

en: When creating an account, send the new user a link to set their password
fi: Kun tiliä luodaan, lähetetään asiakkaalle sähköpostitse linkki salasanan asettamiseen käyttäjätilille

en: When handling an %s, should access to downloadable files be revoked and download logs cleared?
fi: Kun käsitellään %s, pitäisikö pääsy ladattaviin tiedostoihin kumota ja latauslokit tyhjentää?

en: When handling an %s, should personal data within orders be retained or removed?
fi: Kun käsitellään %s, pitäisikö tilauksissa olevat henkilökohtaiset tiedot säilyttää vai poistaa?

en: When handling an %s, should personal data within subscriptions be retained or removed?
fi: Käsitellessäsi %s, pitäisikö tilausten henkilötiedot säilyttää vai poistaa?

en: When in reorder mode, additional controls to reorder menu items will be available in the items list above.
fi: Järjestystilassa lisätoiminnot ovat saatavilla valikkokohteiden järjestämiseen yllä olevien kohteiden kohdalla.

en: When in reorder mode, additional controls to reorder widgets will be available in the widgets list above.
fi: Kun järjestät vimpaimia uudelleen, niin yllä olevien vimpaimien listauksessa on lisää tapoja järjestää vimpaimia.

en: When limiting response using after/before, which date column to compare against.
fi: Kun rajoitetaan vastaus käyttäen aiemmin/myöhemmin, mitä päiväys saraketta vasten verrataan.

en: When previewing on smaller monitors, you can use the collapse icon at the bottom of the left-hand pane. This will hide the pane, giving you more room to preview your site in the new theme. To bring the pane back, click on the collapse icon again.
fi: Kun esikatselet pienemmällä ruudulla, voit käyttää piilotusikonia vasemman sivupalkin alaosassa. Saat palkin takaisin näkyviin napsauttamalla ikonia uudelleen.

en: When product stock reaches this amount the stock status will change to "out of stock" and you will be notified via email. This setting does not affect existing "in stock" products.
fi: Kun tuotteen määrä varastossa saavuttaa tämän arvon, varaston tila vaihtuu tilaan "loppu varastosta" ja sinulle lähetetään sähköposti. Tämä asetus ei vaikuta nykyisiin "varastossa" tuotteisiin.

en: When product stock reaches this amount you will be notified via email.
fi: Kun tuotteen määrä varastossa saavuttaa tämän arvon, sinulle lähetetään sähköposti.

en: When registering a "variadic" theme feature, the "type" must be an "array".
fi: Kun rekisteröit "variadisen" teeman ominaisuuden, sen "tyypin" on oltava "array".

en: When registering a default meta value the data must match the type provided.
fi: Rekisteröitäessä oletusarvoa metatiedolle, arvon tulee olla määritettyä tyyppiä.

en: When registering an "array" feature, the feature's schema must include the "items" keyword.
fi: Kun rekisteröit ominaisuuden "arraylle", sen scheman tulee sisältää avainsana "properties".

en: When registering an "array" meta type to show in the REST API, you must specify the schema for each array item in "show_in_rest.schema.items".
fi: Kun rekisteröidään "array"-metatyyppi REST API:in, jokainen taulukon jäsen tulee määritellä schema-malliin "show_in_rest.schema.items".

en: When registering an "array" or "object" feature to show in the REST API, the feature's schema must also be defined.
fi: Kun rekisteröit ominaisuuden "arraylle" tai "objektille" näytettäväksi REST APIssa, ominaisuuden schema tulee myös määritlellä.

en: When registering an "array" setting to show in the REST API, you must specify the schema for each array item in "show_in_rest.schema.items".
fi: Kun rekisteröit "array"-metatyypin käytettäväksi REST-API:ssa, taulukon jokainen kohde tulee määritellä schema-malliin "show_in_rest.schema.items".

en: When registering an "object" feature, the feature's schema must include the "properties" keyword.
fi: Kun rekisteröit ominaisuuden "objektille", sen scheman tulee sisältää avainsana "properties".

en: When starting a new paragraph with one of these formatting shortcuts followed by a space, the formatting will be applied automatically. Press Backspace or Escape to undo.
fi: Kun kappale alkaa joillain näistä merkintätavoista ja välilyönnillä, muotoilu otetaan käyttöön automaattisesti. Paina askelpalautinta tai esc-näppäintä peruuttaaksesi.

en: When switching to a subscription with a different recurring payment or billing period, should the price paid for the existing billing period be prorated when switching to the new subscription?
fi: Kun vaihdetaan kestotilaukseen, jolla on eri määrä toistuvia maksuja tai laskutusjaksoja, pitäisikö jo maksettu hinta jakaa uuteen kestotilaukseen?

en: When switching to a subscription with a length, you can take into account the payments already completed by the customer when determining how many payments the subscriber needs to make for the new subscription.
fi: Kun asiakas vaihtaa määräaikaiseen kestotilaukseen, voit ottaa huomioon jo suoritetut laskut uusia laskuja määritettäessä.

en: When switching to a subscription with a sign up fee, you can require the customer pay only the gap between the existing subscription's sign up fee and the new subscription's sign up fee (if any).
fi: Kun asiakas vaihtaa kestotilaukseen, jossa on liittymismaksu, voit laskuttaa asiakkaalta vain vanhan tilauksen ja uuden tilauksen liittymismaksujen erotuksen.

en: When testing the REST API, an error was encountered:
fi: REST-rajapinnan testauksessa havaittiin virhe:

en: When testing the REST API, an unexpected result was returned:
fi: REST-rajapinnan testauksessa saatiin odottamaton tulos:

en: When this setting is in effect, a reminder is shown in the At a Glance box of the Dashboard that says, &#8220;Search engines discouraged&#8221;, to remind you that you have directed search engines to not crawl your site.
fi: Kun tämä asetus on voimassa, ohjauspaneelin &#8221;Sivustosi sisällöt lyhyesti&#8221; -laatikossa näkyy muistutusviesti siitä, etteivät hakukoneet indeksoi sivustoasi.

en: When true, email a link to download the export to the requesting user.
fi: Kun tosi, lähetä sähköpostilla viennin latauslinkki sitä pyytäneelle käyttäjälle.

en: When true, the payment gateway API is used to generate the refund.
fi: Kun tosi, maksukäytävän rajapintaa/API käytetään hyvityksen tekemisessä.

en: When using Bulk Edit, you can change the metadata (categories, author, etc.) for all selected posts at once. To remove a post from the grouping, just click the %s<span class="screen-reader-text">remove</span> button next to its name in the Bulk Edit area that appears.
fi: Massatoiminnolla voi muokata kerralla kaikkien valittujen artikkeleiden metadataa (kategoriat, kirjoittaja, jne.). Artikkelin voi poistaa ryhmästä painamalla %s<span class="screen-reader-text">poista</span>-painiketta artikkelin nimen vieressä kun massamuokkaus-alue näkyy.

en: When using a keyboard to navigate:
fi: Käyttäessäsi näppäimistöä navigoimiseen:

en: When visitors leave comments on the site we collect the data shown in the comments form, and also the visitor&#8217;s IP address and browser user agent string to help spam detection.
fi: Kun sivuston käyttäjät jättävät kommentteja sivustolle, keräämme kommenttilomakkeessa olevat tiedot, sekä käyttäjän IP-osoitteen ja selaimen versiotiedot roskaviestien tunnistamisen helpottamiseksi.

en: When will it be ready?
fi: Milloin on valmista?

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
fi: Kun napsautat alla olevaa painiketta, WordPress luo XML-tiedoston, jonka voit tallentaa tietokoneellesi.

en: When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select &quot;Remember Me&quot;, your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed.
fi: Kun kirjaudut sisään asetamme useita evästeitä, jotka tallentavat kirjautumis- sekä näyttöasetuksesi. Kirjautumisevästeet poistetaan kahden vuorokauden kuluessa, näyttöasetuksiin liittyvät evästeet poistuvat vuoden päästä. Mikäli valitset “Muista minut” kirjautumisen yhteydessä, kirjautumistietojasi säilytetään kahden viikon ajan. Mikäli kirjaudut ulos, kirjautumiseen liittyvät evästeet poistetaan samassa yhteydessä.

en: When you make posts or comments around WordPress.com, they will be listed in chronological order here. Want to get started? Check out some of the links to the right and leave a comment on one that interests you.
fi: Kun kirjoitat artikkeleita tai kommentteja WordPress.comissa, ne listataan aikajärjestykseen tähän. Haluatko aloittaa? Vilkaise oikealla olevia linkkejä ja jätä kommentti.

en: When you purchase from us, we’ll ask you to provide information including your name, billing address, shipping address, email address, phone number, credit card/payment details and optional account information like username and password. We’ll use this information for purposes, such as, to:
fi: Kun ostat meiltä, pyydämme tietoja kuten nimi, laskutusosoite, toimitusosoite, sähköpostiosoite, puhelinnumero, luottokortin tai maksamisen tiedot ja valinnaiset käyttäjätilin tiedot kuten käyttäjätunnus ja salasana. Käytämme näitä tietoja tarkoituksiin kuten :

en: When you receive a new order, it will appear here.
fi: Kun saat uuden tilauksen, se näkyy tässä.

en: When you've been able to update using the "Update now" button on Dashboard > Updates, this error will be cleared for future update attempts.
fi: Kun olet onnistuneesti päivittänyt "Päivitä nyt"-napista Ohjausnäkymä > Päivitykset -sivulla, tämä virheilmoitus poistetaan näkyvistä.

en: When your friends read your draft and give feedback, you'll get an email and the feedback will appear below.
fi: Kun kaverisi lukevat luonnoksesi ja antavat palautetta, saat ilmoituksen sähköpostitse ja voi lukea palautteen alta.

en: Where is your store based?
fi: Missä kauppa sijaitsee?

en: Where the pattern comes from e.g. core
fi: Mistä lohkomalli tulee, esimerkiksi ydin

en: Where the template originally comes from e.g. 'theme'
fi: Mistä sivupohja on peräisin (esim. teema)

en: Where the template part is intended for use (header, footer, etc.)
fi: Missä sivupohjan osaa on tarkoitettu käytettävän (otsake, alatunniste, jne.)

en: Where will you start?
fi: Mistä aloitat?

en: Where your data is sent
fi: Minne tietosi lähetetään

en: Whether a taxonomy is intended for use publicly either via the admin interface or by front-end users.
fi: Onko taksonomia tarkoitettu julkisesti käytettäväksi joko ylläpidosta tai sivuston julkiselta puolelta.

en: Whether a template is a custom template.
fi: Onko sivupohja mukautettu sivupohja.

en: Whether a theme uses block-based template parts.
fi: Käyttääkö teema lohkopohjaisia sivupohjan osia.

en: Whether a theme uses block-based templates.
fi: Käyttääkö teema lohkopohjaisia sivupohjia.

en: Whether items must be assigned all or any of the specified terms.
fi: Annetaanko kohteille kaikki vai jokin määritetyistä termeistä.

en: Whether or not a user can request to be reminded about the note.
fi: Saako käyttäjä pyytää muistuttamaan kommentista.

en: Whether or not comments are open on the post.
fi: Onko artikkelin kommentointi käytössä.

en: Whether or not plugins step in core profiler was skipped.
fi: Ohitettiinko lisäosavaihe ydinprofiloijassa vai ei.

en: Whether or not the post can be pinged.
fi: Voiko artikkelille tehdä paluuviitteen.

en: Whether or not the post should be treated as sticky.
fi: Onko artikkeli kiinnitetty.

en: Whether or not the post type can be viewed.
fi: Voiko tätä sisältötyyppiä nähdä.

en: Whether or not the post type should have children.
fi: Onko sisältötyyppi hierarkinen vai ei.

en: Whether or not the profile was completed.
fi: Tehtiinkö profiili loppuun saakka vai ei.

en: Whether or not the store was connected to Woo.com during the extension flow.
fi: Oliko kauppa yhdistettynä Woo.com -palveluun vai ei, laajennusvirran aikana.

en: Whether or not the store was connected to WooCommerce.com during the extension flow.
fi: Oliko kauppa yhdistettynä WooCommerce.com -palveluun vai ei, laajennusvirran aikana.

en: Whether or not the taxonomy should have children.
fi: Voiko taksonomialla olla lapsitermejä.

en: Whether or not the term cloud should be displayed.
fi: Näytetäänkö avainsanapilvi vai ei

en: Whether or not this is a compound rate.
fi: Onko tämä yhdistelmäveroprosentti.

en: Whether or not this store was setup for a client.
fi: Oliko kauppa valmisteltu asiakkaalle vai ei.

en: Whether or not this tax rate also gets applied to shipping.
fi: Käytetäänkö tätä veroprosenttia myös toimitukseen.

en: Whether or not you have WordPress Multisite enabled.
fi: Onko vai ei ole WordPress monisivusto (Multisite) käytössä eli yksi WP asennus jossa on useita sivustoja.

en: Whether posts and comments RSS feed links are added to head.
fi: Mikäli artikkelien ja kommenttien RSS-syötteiden linkit lisätään otsaketietoihin (head).

en: Whether posts of this status may have floating published dates.
fi: Käyttääkö sisältö tällä statuksella vaihtuvia julkaisupäiviä.

en: Whether posts of this status should be shown in the front end of the site.
fi: Näytetäänkö tässä tilassa olevat artikkelit sivuston julkisella puolella.

en: Whether posts with this status should be private.
fi: Ovatko tässä tilassa olevat artikkelit yksityisiä.

en: Whether posts with this status should be protected.
fi: Suojataanko tässä tilassa olevat artikkelit.

en: Whether posts with this status should be publicly-queryable.
fi: Ovatko tässä tilassa olevat artikkelit julkisesti kyseltävissä.

[ctx: Whether the Report Cache has been enabled]
en: Report Cache Enabled
fi: Raportin välimuisti käytössä

en: Whether the content is protected with a password.
fi: Onko sisältö suojattu salasanalla.

en: Whether the excerpt is protected with a password.
fi: Onko ote suojattu salasanalla.

en: Whether the menu item represents an object that no longer exists.
fi: Esittääkö valikkokohde sellaista kohdetta, jota ei enää ole olemassa.

en: Whether the plugin can only be activated network-wide.
fi: Voidaanko lisäosaa verkostoaktivoida.

en: Whether the taxonomy is publicly queryable.
fi: Onko taksonomia julkisesti haettavissa.

en: Whether the theme can manage the document title tag.
fi: Voiko teema muokata dokumentin otsikkotagia (title).

en: Whether the theme disables custom colors.
fi: Poistaako teema mukautetut värit käytöstä.

en: Whether the theme disables custom font sizes.
fi: Poistaako teema mukautetut kirjasinkoot käytöstä.

en: Whether the theme disables custom gradients.
fi: Poistaako teema mukautetut väriliu'ut käytöstä.

en: Whether the theme disables generated layout styles.
fi: Poistaako teema generoidut asettelutyylit käytöstä.

en: Whether the theme enables Selective Refresh for Widgets being managed with the Customizer.
fi: Ottaako teema käyttöön vimpainten selektiivisen päivityksen mukauttimessa.

en: Whether the theme is a block-based theme.
fi: Onko teema lohkopohjainen.

en: Whether the theme supports responsive embedded content.
fi: Tukeeko teema mukautuvaa/responsiivista upotettua sisältöä.

en: Whether the widget supports multiple instances
fi: Tukeeko vimpain useampaa instanssia itsestään

en: Whether theme opts in to default WordPress block styles for viewing.
fi: Käyttääkö teema WordPressin oletuslohkotyylejä näyttämiseen.

en: Whether theme opts in to the dark editor style UI.
fi: Käyttääkö teema editorin tummaa tyyliä.

en: Whether theme opts in to the editor styles CSS wrapper.
fi: Käyttääkö teema editorin tyylien CSS-käärettä (wrapper).

en: Whether theme opts in to wide alignment CSS class.
fi: Mahdollistaako teema leveän asettelun CSS-luokan.

en: Whether to allow automatic creation of taxonomy columns on associated post-types table.
fi: Luodaanko taksnomialle automaattisesti sarake niihin liittyvien sisältötyyppien luetteloissa.

en: Whether to automatically add top level pages to this menu.
fi: Lisätäänkö päätason sivut automaattisesti tähän valikkoon.

en: Whether to bypass Trash and force deletion.
fi: Ohitetaanko roskakori ja pakotetaan poistaminen.

en: Whether to bypass trash and force deletion.
fi: Ohitetaanko roskakori ja pakotetaan poistaminen.

en: Whether to force removal of the widget, or move it to the inactive sidebar.
fi: Poistetaanko vimpain vai siirretäänkö se poissa käytöstä oleviin vimpaimiin.

en: Whether to generate a default UI for managing this post type.
fi: Luodaanko sisältötyypin hallintaa varten oletuskäyttöliittymä.

en: Whether to generate a default UI for managing this taxonomy.
fi: Luodaanko taksonomian hallintaa varten oletus-UI.

en: Whether to hide resources not assigned to any products.
fi: Piilotetaanko resurssit joita ei ole liitetty mihinkään tuotteeseen.

en: Whether to hide terms not assigned to any posts.
fi: Piilotetaanko termit, jotka eivät liity mihinkään artikkeliin?

en: Whether to include child terms in the terms limiting the result set.
fi: Sisältyvätkö lapsitermit termeihin, jotka rajoittavat tulosjoukkoa.

en: Whether to include posts in the edit listing for their post type.
fi: Näytetäänkö artikkelit sisältötyyppinsä muokkauslistalla.

en: Whether to make the post type available for selection in navigation menus.
fi: Näytetäänkö sisältötyyppi valikoiden hallinnassa.

en: Whether to make the taxonomy available for selection in navigation menus.
fi: Näytetäänkö taksonomia valikkojen hallinnassa.

en: Whether to perform an oEmbed discovery request for unsanctioned providers.
fi: Tehdäänkö oEmbed-tiedustelukutsu ennalta hyväksymättömien palveluntarjoajien palveluihin.

en: Whether to show the taxonomy in the quick/bulk edit panel.
fi: Näytetäänkö taksonomia massatoiminnot-muokkauspaneelissa.

en: Which columns should be exported?
fi: Mitkä sarakkeet haluat viedä?

en: Which language will you be blogging in?
fi: Millä kielellä aiot blogata?

en: Which product category should be exported?
fi: Mikä tuoteosasto viedään?

en: Which product types should be exported?
fi: Mitkä tuotelajit haluat viedä?

en: While previewing a new theme, you can continue to tailor things like widgets and menus, and explore theme-specific options.
fi: Uutta teemaa esikatsellessa voit räätälöidä vimpainten ja valikoiden kaltaisia asioita sekä tutkia teemakohtaisia asetuksia.

en: While trying to test your site&#8217;s scheduled events, the following error was returned: %s
fi: Kun yritimme testata sivustosi ajastettuja toimintoja, kohtasimme seuraavan virheen: %s

en: While you visit our site, we’ll track:
fi: Kun vierailet tällä sivustolla, seuraamme:

en: White
fi: Valkoinen

en: Whitehorse
fi: Valkoinen hevonen

en: Who on our team has access
fi: Ketkä tiimistämme pääsevät käsiksi

en: Who we are
fi: Keitä olemme

en: Who we share your data with
fi: Kenelle jaamme tietosi

en: Whoa, slow down with the emails!
fi: Hei, hidastakaa vähän näiden sähköpostien kanssa!

en: Whoops!
fi: Oho!

en: Why :
fi: Syy :

en: Why do I need a WordPress.com account?
fi: Miksi tarvitsen WordPress.com-käyttäjätiliä?

en: Why don't you go ahead and get started on that?
fi: Mikset vaikka aloittaisi siitä?

en: Why is this important?
fi: Miksi tämä on tärkeää?

en: Wide
fi: Leveä

en: Wide Blocks
fi: Leveät lohkot

en: Widget %s
fi: Vimpain %s

en: Widget Title
fi: Vimpaimen nimi

en: Widget moved down
fi: Vimpain siirretty alas

en: Widget moved up
fi: Vimpain siirretty ylös

en: Widget title:
fi: Vimpaimen otsikko:

en: Widget type (id_base) is required.
fi: Vimpaimen tyyppi (id_base) on pakollinen.

en: Widget type does not support raw instances.
fi: Vimpaintyyppi ei tue raakoja instansseja.

en: Widgets
fi: Vimpaimet

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
fi: Vimpaimet ovat itsenäisiä sisältöosioita, jotka voidaan sijoittaa mihin tahansa vimpaimille määriteltyyn alueeseen (widget-ready area, usein sivupalkki, englanniksi sidebar). Tartu kiinni vimpaimen otsikkopalkista ja raahaa se haluamasi vimpainalueen sisään. Oletusarvoisesti vain ensimmäin vimpainalue on laajennettu. Voit laajentaa muita vimpainalueita napsauttamalla niiden otsikkoa.

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into widgetized areas provided by your theme (commonly called sidebars).
fi: Vimpaimet ovat itsenäisiä sisältöelementtejä, jotka voidaan asettaa teemasi tarjoamiin vimpainalueisiin (joita kutsutaan usein myös sivupalkeiksi).

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
fi: Vimpaimia voidaan ehkä käyttää useammankin kerran. Voit antaa jokaiselle vimpaimelle otsikon, näyttääksesi sen sivustolla, mutta se ei ole vaadittua.

en: Widgets need to be registered using %s, before they can be displayed.
fi: Vimpain pitää rekisteröidä käyttäen funktiota %s ennen kuin se voidaan näyttää.

en: Width
fi: Leveys

en: Width (%s)
fi: Leveys (%s)

en: Width 150px, the micro style is useful when space is tight.
fi: Leveys: 150px, mikro-tyyli on hyvä, kun tilaa on vähän.

en: Width 150px, the narrow style is good for sidebars etc.
fi: Leveys: 150px, kapea tyyli on hyvä sivupalkkeihin, yms.

en: Width of the crop as a percentage of the image width.
fi: Rajauksen leveys prosenttiosuutena kuvan leveydestä.

en: Width:
fi: Leveys:

en: Width: 300px, the medium style is good for general use.
fi: Leveys: 300px, keskikokoinen tyyli on hyvä yleiseen käyttöön.

en: Width: 630px, the wide style is good for blog posts.
fi: Leveys: 630px, leveä tyyli on hyvä blogiartikkeleihin.

en: With WooCommerce Subscribe All the Things, they can! This experimental extension is exploring how to convert any product, including Product Bundles and Composite Products, into a subscription product. It also offers customers a way to subscribe to a cart of non-subscription products.
fi: WooCommerce Subscribe All the Things avulla voit! Tämä kokeellinen lisäosa tutkii Miten muuntaa kaikkia tuotteita, myös tuotepaketteja Kestotilaustuotteeksi. Se jopa tarjoaa asiakkailleen tapa tilata ei tilaustuotteta kestotilauksena.

en: With a chic white and black design accented with soft pinks and greys, Adelle brings sophistication and elegance to any blog.
fi: Trendikkäällä valkoisella ja mustalla designilla sekä pehmeillä pinkin ja harmaan sävyillä, Adelle tuo hienostuneisuutta ja eleganssia mihin tahansa blogiin.

en: With early renewals enabled, customers can renew their subscriptions before the next payment date.
fi: Kun varhainen uusiminen on käytössä, asiakkaat voivat uudistaa tilauksensa ennen seuraavaa eräpäivää.

en: With high-quality materials and expert craftsmanship, our products are built to last and exceed your expectations.
fi: Laadukkaiden materiaalien ja asiantuntevan käsityön ansiosta tuotteemme on valmistettu kestämään ja ylittämään odotuksesi.

en: With manual renewals, a customer's subscription is put on-hold until they login and pay to renew it. %1$sLearn more%2$s.
fi: Manuaalisella uusimisella asiakkaan kestotilaus laitetaan odotustilaan kunnes he kirjautuvat sisään ja maksavat uusimisensa. %1$sLue lisää%2$s.

en: With the %s'wcs_default_retry_rules'%s filter, you can define a set of default rules to apply to all failed payments in your store.
fi: %s'wcs_default_retry_rules'%s -suodattimella voit määrittää oletussäännöt koskemaan kaikkia epäonnistuneet maksut verkkokaupassasi.

en: With the Automattic service WordPress.com you can publish the website of your dreams. When you do, you’ll agree to these fascinating terms of service.
fi: Automattic tarjoaa WordPress.com palvelun, jolla voit julkaista unelmiesi verkkosivun. Samalla hyväksyt nämä kiehtovat käyttöehdot.

en: WooCommerce %1$s table creation failed. Does the %2$s user have CREATE privileges on the %3$s database?
fi: WooCommercen tietokantataulun %1$s luominen epäonnistui. Onko käyttäjällä %2$s CREATE-käyttöoikeus  tietokantaan %3$s?

en: WooCommerce &rsaquo; Setup Wizard
fi: WooCommerce asetusvelho

en: WooCommerce 2.6 added support for %1$sREST API%2$s endpoints built on WordPress core's %3$sREST API%4$s infrastructure.
fi: WooCommerce 2.6 Lisätty tuki %1$sREST API%2$s päätepisteet rakennettu WordPress siemenkota %3$sREST API%4$s infrastruktuuri.

en: WooCommerce API. Use a consumer key in the username field and a consumer secret in the password field.
fi: WooCommerce API /rajapinta. Käytä asiakasavainta käyttäjätunnus -kentässä ja asiakkaan salasanaa salasana -kentässä.

en: WooCommerce Admin
fi: WooCommerce ylläpito

en: WooCommerce Admin icon
fi: WooCommerce Admin -kuvake

en: WooCommerce Blocks development mode requires files to be built. From the plugin directory, run %1$s to install dependencies, %2$s to build the files or %3$s to build the files and watch for changes.
fi: WooCommerce Blocks -kehitys moodi edellyttää tiedostojen rakentamista. Lisäosan hakemistossa, suorita %1$s liitännäisten asennus, %2$s tiedostojen rakentaminen tai %3$s tiedostojen rakentaminen ja muutosten katsominen.

en: WooCommerce Blocks package
fi: WooCommerce Lohkot -paketti

en: WooCommerce Customer Data
fi: WooCommerce asiakkaiden tiedot

en: WooCommerce Customer Downloads
fi: WooCommerce asiakkaiden lataukset

en: WooCommerce Customer Orders
fi: WooCommerce asiakkaiden tilaukset

en: WooCommerce Customer Payment Tokens
fi: WooCommerce Customer Payment Tokens (-valtuutukset)

en: WooCommerce Endpoint
fi: WooCommerce verkko-osoitteen loppuliite

en: WooCommerce Endpoints
fi: WooCommerce verkko-osoitteen loppuliitteet

en: WooCommerce Extensions
fi: WooCommerce laajennukset

en: WooCommerce Helper
fi: WooCommerce avustaja

en: WooCommerce Network Orders
fi: WooCommerce verkkotilaukset

en: WooCommerce Onboarding
fi: WooCommerce esittelykierros

en: WooCommerce PayFast Gateway
fi: WooCommerce PayFast -maksukäytävä

en: WooCommerce PayPal Checkout Gateway
fi: WooCommerce PayPal Checkout -maksukäytävä

en: WooCommerce Payments
fi: WooCommerce-maksutavat

en: WooCommerce REST API package
fi: WooCommerce REST API -paketti

en: WooCommerce Recent Reviews
fi: WooCommercen uudet tuotearviot

en: WooCommerce Services
fi: WooCommerce Services (WC palvelut)

en: WooCommerce Services icon
fi: WooCommerce Services -kuvake

en: WooCommerce Setup
fi: WooCommercen asetukset

en: WooCommerce Status
fi: WooCommerce:n tila

en: WooCommerce Stripe Gateway
fi: WooCommerce Stripe -maksukäytävä

en: WooCommerce Subscriptions Update
fi: WooCommerce Subscriptions -lisäosan päivitys

en: WooCommerce Subscriptions Update in Progress
fi: WooCommerce Subscriptions päivitys käynnissä

en: WooCommerce Subscriptions allows you to introduce a variety of subscriptions for physical or virtual products and services. Create product-of-the-month clubs, weekly service subscriptions or even yearly software billing packages. Add sign-up fees, offer free trials, or set expiration periods.
fi: WooCommerce Subscriptions antaa mahdollisuuden esitellä erilaisia ​​tilauksia fyysisille tai virtuaalisille tuotteille ja palveluille. Luo kuukauden tuotekerhoja, viikoittaisia ​​palvelutilauksia tai jopa vuosittaisia ​​ohjelmistolaskupaketteja. Lisää rekisteröitymismaksuja, tarjoa ilmaisia ​​kokeilujaksoja tai aseta vanhenemisaikoja.

en: WooCommerce Tax
fi: WooCommerce perusteet 101

en: WooCommerce action names associated with the webhook.
fi: WooCommercen toimintonimiä jotka liittyvät verkkotoimintokutsuun.

en: WooCommerce can accept both online and offline payments. <a href="%s" target="_blank">Additional payment methods</a> can be installed later.
fi: WooCommercen kautta voit ottaa vastaan sekä verkossa tosiaikaisesti tapahtuvia maksuja että hitaampia maksuja. <a href="%s" target="_blank">Lisää maksutapoja</a> voidaan asentaa myöhemmin.

en: WooCommerce database update
fi: WooCommerce tietokannan päivitys

en: WooCommerce database update complete. Thank you for updating to the latest version!
fi: WooCommerce tietokannan päivitys on valmis. Kiitos kun päivitit uusimpaan versioon!

en: WooCommerce database update done
fi: WooCommerce -tietokanta päivitetty

en: WooCommerce database update in progress
fi: WooCommerce -tietokannan päivitys käynnissä

en: WooCommerce database update required
fi: WooCommerce tietokannan päivitys tarvitaan

en: WooCommerce database version
fi: WooCommerce tietokannan versio

en: WooCommerce eWAY Gateway
fi: WooCommerce eWAY -maksukäytävä

en: WooCommerce endpoints
fi: WooCommerce verkko-osoitteen loppuliitteet

en: WooCommerce extensions
fi: WooCommerce laajennukset

en: WooCommerce has been updated! To keep things running smoothly, we have to update your database to the newest version.
fi: WooCommerce on päivitetty! Jotta kaikki toimisi sujuvasti, on tietokanta päivitettävä uusimpaan versioon.

en: WooCommerce is updating product data in the background
fi: WooCommerce päivittää tuotetietoja taustalla

en: WooCommerce is updating the database in the background. The database update process may take a little while, so please be patient.
fi: WooCommerce päivittää tietokantaa taustalla. Tietokannan päivitys voi kestää hetken, ole kärsivällinen.

en: WooCommerce logo
fi: WooCommercen logo

en: WooCommerce pages
fi: WooCommerce sivut

en: WooCommerce pages.
fi: WooCommerce sivut.

en: WooCommerce plugins may use this method of communication when checking for plugin updates.
fi: WooCommercen lisäosat voivat käyttää tätä menetelmää kun ne tarkastavat onko päivityksia saatavilla.

en: WooCommerce products (CSV)
fi: WooCommerce tuotteet (CSV)

en: WooCommerce settings
fi: WooCommercen asetukset

en: WooCommerce status
fi: WooCommercen tila

en: WooCommerce support
fi: WooCommerce tuki

en: WooCommerce tax rates (CSV)
fi: WooCommerce-veroprosentit (CSV)

en: WooCommerce transients
fi: WooCommerce 'väliaikaisesti tarvitut tiedot'

en: WooCommerce version
fi: WooCommerce versio

en: WooCommerce version.
fi: WooCommerce versio.

en: WooCommerce will match a customer to a single zone using their shipping address and present the shipping methods within that zone to them.
fi: WooCommerce käyttää asiakkaan toimitusosoitetta jolla se sijoittaa asiakkaan yhdelle vyöhykkeelle sekä näyttää tällä vyöhykkeellä olevat toimitustavat asiakkaalle.

en: WooCommerce will run under this version of PHP, however, it has reached end of life. We recommend using PHP version 7.2 or above for greater performance and security.
fi: WooCommerce toimii tällä PHP versiolla jonka elinkaari on kuitenkin lopuillaan. Suosittelemme että käytät PHP 7.2 versiota tai uudempaa koska se tarjoaa paremman suorituskyvyn ja turvallisuuden.

en: WooCommerce will run under this version of PHP, however, some features such as geolocation are not compatible. Support for this version will be dropped in the next major release. We recommend using PHP version 7.2 or above for greater performance and security.
fi: WooCommerce toimii tällä PHP versiolla mutta jotkut ominaisuudet kuten sijainnin selvittäminen eivät ole yhteensopivia. Tuki tälle versiolle poistetaan seuraavassa suuressa päivityksessä. Suosittelemme että käytät PHP 7.2 versiota tai uudempaa koska se tarjoaa paremman suorituskyvyn ja turvallisuuden.

en: WooCommerce.com Usage Tracking Documentation
fi: WooCommerce.com käytön seurannnan ohjeet

en: WooCommerce.com support
fi: WooCommerce.com -tuki

en: Woohoo, %1$s was your record day for sales! Net sales was %2$s beating the previous record of %3$s set on %4$s.
fi: Jippii, %1$s oli ennätysmyynnin päivä! Nettomyynti oli %2$s joka löi aiemman ennätyksen %3$s joka oli %4$s.

en: Word count: %s
fi: Sanojen lukumäärä: %s

en: WordCamps
fi: WordCampit

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
fi: WordPress %1$s, käytössä teema: %2$s.

en: WordPress &rsaquo; Error
fi: WordPress &rsaquo; Virhe

en: WordPress &rsaquo; Success
fi: WordPress &rsaquo; OK

en: WordPress Address (URL)
fi: WordPressin osoite (URL)

en: WordPress Blog
fi: WordPress-uutisia (suomi)

en: WordPress Comments
fi: WordPress-kommentit

en: WordPress Constants
fi: WordPressin vakiot

en: WordPress Core and Block Editor: HTML, CSS, PHP, SQL, JavaScript, and React.
fi: Ydin ja lohkoeditori: HTML, CSS, PHP, SQL, JavaScript ja React.

en: WordPress Dashboard
fi: WordPress hallintapaneeli

en: WordPress Embed
fi: WordPress-upotteet

en: WordPress Events and News
fi: WordPress-tapahtumat ja -uutiset

en: WordPress Media
fi: WordPress-media

en: WordPress News
fi: WordPress-uutisia

en: WordPress Plugins
fi: WordPress-liitännäiset

en: WordPress Post by Email
fi: WordPressin artikkelien julkaisu sähköpostilla

en: WordPress Shortcode:
fi: WordPress-upotuskoodi:

en: WordPress User
fi: WordPress-käyttäjä

en: WordPress Version
fi: WordPressin versio

en: WordPress and Google. Better together.
fi: WordPress ja Google. Paremmat yhdessä.

en: WordPress app: Kotlin, Java, Swift, Objective-C, Vue, Python, and TypeScript.
fi: WordPress-sovellus: Kotlin, Java, Swift, Objective-C, Vue, Python ja TypeScript

en: WordPress collects (but <em>never</em> publishes) a limited amount of data from logged-in users but then deletes it or anonymizes it. That data can include:
fi: WordPres kerää (mutta <em>ei koskaan</em> julkaise) rajattua määrää tietoa sisäänkirjautuneista käyttäjistä, mutta poistaa ne tai anonymisoi ne. Tämä tieto voi sisältää:

en: WordPress collects (but <em>never</em> publishes) a limited amount of data from registered users who have logged in to the site. Generally, these users are people who contribute to the site in some way -- content, store management, and so on. With rare exceptions, these users do not include occasional visitors who might have registered to comment on articles or buy products. The data WordPress retains can include:
fi: WordPress kerää (mutta <em>ei koskaan</em> julkaise) rajallista määrää tietoa rekisteröityneistä käyttäjistä, jotka ovat kirjautuneet sivustolle. Yleensä nämä käyttäjät avustavat sivustoa jollain tavalla -- sisällöntuotanto, verkkokaupan hallinta yms. Joitain harvoja poikkeuksia lukuunottamatta, nämä käyttäjät eivät ole satunnaisia kävijöitä, jotka saattavat rekisteröityä kommentoidakseen artikkeleita tai ostaakseen tuotteita. WordPressin keräämä tieto sisältää:

en: WordPress database error:
fi: WordPressin tietokantavirhe:

en: WordPress debug mode
fi: WordPress testaustila

en: WordPress development updates are blocked by the %s constant.
fi: WordPressin kehityspäivitykset estää vakio %s.

en: WordPress development updates are blocked by the %s filter.
fi: WordPressin kehityspäivitykset estää suodin %s.

en: WordPress directory location
fi: WordPressin hakemiston sijainti

en: WordPress directory size
fi: WordPressin hakemiston koko

en: WordPress embraces new technologies, while being committed to backward compatibility. The WordPress project uses the following languages and libraries:
fi: WordPress omaksuu uusia teknologioita samalla kun se on sitoutunut taaksepäin yhteensopivuuteen. WordPress-projekti käyttää seuraavia kieliä ja kirjastoja:

en: WordPress environment
fi: WordPress ympäristö

en: WordPress is not notifying any <a href="%1$s">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%2$s">visibility settings</a>.
fi: WordPress ei lähetä ilmoituksia <a href="%1$s">päivityspalveluihin</a>, koska sivustosi <a href="%2$s">näkyvyysasetukset</a> estävät sen.

en: WordPress language.
fi: WordPress kieli.

en: WordPress locale code.
fi: WordPressin kieli- ja maakoodi.

en: WordPress login
fi: WordPress-käyttäjä

en: WordPress may thrive on technical contributions, but you don&#8217;t have to code to contribute. Here are some of the ways you can make an impact without writing a single line of code:
fi: WordPress saattaa kukoistaa teknisten kontribuutioiden saralla, mutta sinun ei tarvitse osata koodata osallistuaksesi. Tässä muutamia tapoja vaikuttaa kirjoittamatta riviäkään koodia:

en: WordPress memory limit
fi: WordPress muistirajoitus

en: WordPress memory limit.
fi: WordPress muistinvaraus.

en: WordPress multisite
fi: WordPress monisivusto (multisite)

en: WordPress powers %s%% of the internet.
fi: WordPress hallitsee %s%% internetistä

en: WordPress requirements
fi: WordPress järjestelmävaatimukset

en: WordPress requires %1$s version %2$s or higher. Contact your web hosting company to correct this.
fi: WordPress vaatii %1$s-version %2$s tai uudemman. Ota yhteyttä palveluntarjoajaasi asian korjaamiseksi.

en: WordPress security and maintenance releases are blocked by %s.
fi: WordPressin turvallisuus- ja huoltopäivitykset estää %s.

en: WordPress security and maintenance releases are blocked by the %s filter.
fi: WordPressin turvallisuus- ja huoltopäivitykset estää suodin %s.

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
fi:  Korjaa virheellisesti sisäkkäin asetellut XHTML-koodit automaattisesti.

en: WordPress site: %s
fi: WordPress-sivusto: %s

en: WordPress update available (%s)
fi: WordPressin päivitys saatavilla (%s)

en: WordPress version
fi: WordPress versio

en: WordPress version %s
fi: WordPressin versio %s

en: WordPress version.
fi: WordPress versio.

en: WordPress&#8217; utf8mb4 support requires MariaDB version %s or greater. Please contact your server administrator.
fi: WordPressin utf8mb4-tuki vaatii vähintään MariaDB:n version %s. Ole hyvä ja ota yhteys palvelimesi ylläpitäjään.

en: WordPress&#8217; utf8mb4 support requires MySQL client library (%1$s) version %2$s or newer. Please contact your server administrator.
fi: WordPressin utf8mb4-tuki vaatii vähintään version %2$s MySQL:n asiakaskirjastosta (%1$s). Ole hyvä ja ota yhteyttä palveluntarjoajaasi.

en: WordPress&#8217; utf8mb4 support requires MySQL version %s or greater. Please contact your server administrator.
fi: WordPressin utf8mb4-tuki vaatii vähintään MySQL:n version %s. Ole hyvä ja ota yhteys palvelimesi ylläpitäjään.

en: WordPress.com &raquo; Redirecting you to a new blog!
fi: WordPress.com &raquo; Sinut ohjataan uuteen blogiin!

en: WordPress.com Announcement
fi: WordPress.com-ilmoitus

en: WordPress.com Blog/Site Address Change
fi: WordPress.com-blogin/sivuston osoitteenmuutos

en: WordPress.com Followers
fi: WordPress.com-seuraajia

en: WordPress.com Forums
fi: WordPress.com Foorumit

en: WordPress.com Likes are
fi: WordPress.com -tykkäykset ovat

en: WordPress.com Logo
fi: WordPress.com-logo

en: WordPress.com News
fi: WordPress.comin uutisia

en: WordPress.com Password
fi: WordPress.com-salasana

en: WordPress.com Reblog Button
fi: WordPress.com uudelleenbloggauspainike

en: WordPress.com Search
fi: WordPress.com Haku

en: WordPress.com Subdomain
fi: WordPress.com alidomain

en: WordPress.com Support
fi: WordPress.com Tuki

en: WordPress.com Survey
fi: WordPress.com-mielipidetutkimus

en: WordPress.com User
fi: WordPress.com-käyttäjä

en: WordPress.com Username
fi: WordPress.com-käyttäjätunnus

en: WordPress.com for Your Domain
fi: WordPress.com verkkotunnuksesi

en: WordPress.com forums
fi: WordPress.comin foorumit

en: WordPress.com on Twitter
fi: WordPress.com Twitterissä

en: WordPress.com running %2$s theme.
fi: WordPress.com käyttää teemaa %2$s .

en: WordPress.org is reachable
fi: WordPress.org on tavoitettavissa

en: WordPress.org plugin directory slug.
fi: WordPress.org-lisäosahakemiston polkutunnus.

en: WordPress.org project
fi: WordPress.org projekti

en: WordPress.org themes
fi: WordPress.org -teemat

[ctx: Wordpress.com is also available in lang]
en: %1$s is also available in %2$s
fi: %1$s on saatavilla myös kielellä %2$s

en: Words
fi: sanaa

en: Words: %s
fi: Sanoja: %s

en: Working Female
fi: Nainen työssä

en: Working Female Medium
fi: Nainen työssä (keskileveä)

en: Working Female Narrow
fi: Nainen työssä (kapea)

en: Working Female Wide
fi: Nainen työssä (leveä)

en: Working Male
fi: Mies työssä

en: Working Male Medium
fi: Mies työssä (keskileveä)

en: Working Male Narrow
fi: Mies työssä (kapea)

en: Working Male Wide
fi: Mies työssä (leveä)

en: Would you like to add a payment method now?
fi: Haluatko lisätä maksutavan nyt?

en: Would you like to create one?
fi: Haluatko luoda yhden?

en: Would you like to give the application identifying itself as %s access to your account? You should only do this if you trust the application in question.
fi: Haluatko antaa tunnisteella "%s" varustetulle sovellukselle pääsyn tilillesi? Tee tämä vain, jos luotat kyseiseen sovellukseen.

en: Would you like to give this application access to your account? You should only do this if you trust the application in question.
fi: Haluatko antaa tälle sovellukselle pääsyn tilillesi? Tee tämä vain, jos luotat kyseiseen sovellukseen.

en: Would you like to publish your first page?
fi: Haluaisitko julkaista ensimmäisen sivusi?

en: Would you like to update your subscriptions to use this new payment method - %1$s?%2$sYes%4$s | %3$sNo%4$s
fi: Haluatko päivittää tilaukset käyttämään tätä uutta maksu tapaa - %1$s?%2$sKyllä%4$s | %3$sEn%4$s

en: Would you like to upload something?
fi: Haluaisitko ladata jotakin?

en: Wow your shoppers
fi: Tee vaikutus asiakkaisiisi

en: Writable
fi: Voidaan kirjoittaa

en: Write
fi: Kirjoita

en: Write a Comment...
fi: Kirjoita kommentti...

en: Write a Post
fi: Kirjoita julkaisu

en: Write a comment...
fi: Kirjoita kommentti...

en: Write a message for your audience here.
fi: Kirjoita viesti lukijoillesi tähän.

en: Write a post
fi: Kirjoita artikkeli

en: Write a short welcome message here
fi: Kirjoita lyhyt tervetuloa viesti tähän

en: Write title…
fi: Kirjoita otsikko...

en: Write your first blog post
fi: Kirjoita ensimmäinen artikkelisi

en: Writing
fi: Kirjoittaminen

en: Writing Helper
fi: Kirjoitusavustaja

en: Writing Settings
fi: Kirjoittamisen asetukset

en: Wrong user type
fi: Väärän tyypin käyttäjä

en: X &#8212; Even more mature than above
fi: X luokitellut Gravatarit saattavat sisältää vahvaa seksuaalista kuvakieltä tai haitallista väkivaltaa.

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of days after sign-up
fi: Päivät tilauksen alkamisesta

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of months after sign-up
fi: Kuukausien lukumäärä rekisteröitymisen jälkeen

[ctx: X axis label on retention rate graph]
en: Number of weeks after sign-up
fi: Viikkojen lukumäärä rekisteröitymisen jälkeen

en: XFN stands for <a href="https://gmpg.org/xfn/">XHTML Friends Network</a>, which is optional. WordPress allows the generation of XFN attributes to show how you are related to the authors/owners of the site to which you are linking.
fi: XFN on lyhenne sanoista <a href="https://gmpg.org/xfn/">XHTML Friends Network</a>. XFN-attribuutit ovat valinnaisia, mutta voit käyttää niitä osoittaaksesi mikä suhteesi on niihin tahoihin, joihin linkität.

en: XML Error: %1$s at line %2$s
fi: XML-virhe: %1$s rivillä %2$s

en: XML Sitemap
fi: XML-sivukartta

en: XML-RPC Request Failed --
fi: XML-RPC-pyyntö epäonnistui

en: XML-RPC services are disabled on this site.
fi: XML-RPC-palvelut eivät ole käytössä tällä sivustolla.

en: Y/m/d
fi: j.n.Y

en: Y/m/d g:i:s A
fi: j.n.Y G.i

en: Y/m/d g:i:s a
fi: d.m.Y H:i:s

en: YYYY-MM-DD
fi: VVVV-KK-PP

en: Yakutsk
fi: Jakutsk

en: Yangon
fi: Rangoon

en: Yards
fi: Jaardia

en: Year
fi: Vuosi

en: Year(s)
fi: Vuosi

en: Year:
fi: Vuosi:

en: Yearly
fi: Vuosittain

en: Yearly Archives:
fi: Vuosiarkisto:

en: Yearly averages are computed from sums, not an average of monthly averages.
fi: Vuosittaiset keskiarvot on laskettu yhteenlasketusta summasta, ei kuukausittaisten keskiarvojen keskiarvosta.

en: Years
fi: Vuodet

en: Yekaterinburg
fi: Jekaterinburg

en: Yellow
fi: Keltainen

en: Yemen
fi: Jemen

en: Yemeni rial
fi: Yemenin rial YER

en: Yerevan
fi: Jerevan

en: Yes
fi: Kyllä

en: Yes please
fi: Kyllä kiitos

en: Yes please!
fi: Kyllä kiitos!

en: Yes, I approve of this connection
fi: Hyväksyn tämän yhteyden.

en: Yes, I own a different store powered by WooCommerce
fi: Kyllä, minulla on WooCommerce kauppa

en: Yes, I want to be subscribed
fi: Kyllä, haluan tilata!

en: Yes, I want to delete my subscription
fi: Kyllä, haluan lopettaa tilaukseni.

en: Yes, I will enter prices inclusive of tax
fi: Hinnat ilmoitettu/ syötetään verollisina (sisältää veron).

en: Yes, export all custom meta
fi: Kyllä, vie kaikki mukautettu metatieto

en: Yes, in person at physical stores and/or events
fi: Kyllä, henkilökohtaisesti myymälässä ja/tai tapahtumissa

en: Yes, on another platform
fi: Kyllä, toisella alustalla

en: Yes, on another platform and in person at physical stores and/or events
fi: Kyllä, toisella alustalla ja henkilökohtaisesti myymälässä ja/tai tapahtumissa

en: Yes, take me to my profile page
fi: Kyllä, ohjaa minut profiilisivulle

en: Yesterday
fi: Eilen

en: Yiddish
fi: jiddish

en: Yoga
fi: Jooga

en: You
fi: Sinä

en: You May Like
fi: Artikkeleita, joista saattaisit pitää

en: You added products
fi: Lisäsit tuotteitasi

en: You added tax rates
fi: Lisäsit verokantoja

en: You and %s other bloggers like this.
fi: Sinä ja %s muuta bloggaajaa tykkäätte tästä.

en: You and %s other people like this
fi: Sinä ja %s muuta henkilöä tykkäävät tästä

en: You and one other blogger like this.
fi: Sinä ja yksi muu bloggaaja tykkäätte tästä.

en: You and your new site: a match made in heaven!
    
    Your new wedding site is ready to go. You'll be sharing your special story in no time. Get started by <a href="BLOG_URLwp-admin/customize.php#title">setting your site title and tagline</a> so your guests know what it's all about.
    
    Looking for more help with setting up your wedding site? Check out the WordPress.com <a href="http://learn.wordpress.com/">beginner's tutorial</a>.
    
    Happy planning,
    The WordPress.com Team
fi: Sinä ja uusi sivustosi: Kuin luotu toisilleen!
    
    Uusi hääsivustosi on valmis. Pääset jakamaan unohtumatonta tarinaasi pian. Aloita <a href="BLOG_URLwp-admin/customize.php#title">määrittämällä sivustosi nimi ja iskulause</a>, jotta vieraasi tietävät, mitä se koskee.
    
    Tarvitsetko lisää apua hääsivustosi rakentamisessa? Katso WordPress.comin <a href="http://learn.wordpress.com/">aloittajan opas</a>.
    
    Iloista suunnittelua,
    WordPress.comin Tiimi

en: You are about to approve the following comment:
fi: Olet hyväksymässä tämän kommentin:

en: You are about to delete %s.
fi: Olet poistamassa tiedostoa %s.

en: You are about to delete the following comment:
fi: Olet poistamassa tämän kommentin:

en: You are about to delete the following subscription:
fi: Olet poistamassa seuraavaa tilausta:

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
fi: Poistetaanko linkki  '%s'

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
fi: Haluatko poistaa tämän teeman '%s'?

en: You are about to delete your subscription to comments for "%s". Please confirm this below.
fi: Olet peruuttamassa sivuston "%s" kommenttitilauksen. Vahvista se alapuolella.

en: You are about to leave the blog %s and will no longer be able to write posts there.
fi: Aiot jättää blogin %s, minkä jälkeen et voi enää kirjoittaa artikkeleita kyseiselle sivustolle.

en: You are about to mark the following comment as spam:
fi: Olet merkitsemässä roskaksi tämän kommentin:

en: You are about to move the following comment to the Trash:
fi: Olet siirtämässä tämän kommentin roskakoriin:

en: You are about to permanently delete these items from your site.
    This action cannot be undone.
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
fi: Olet poistamassa kohteita pysyvästi verkkosivustoltasi. 
    Toimintoa ei voi perua. 
    Napsauta 'Peruuta' keskeyttääksesi, 'OK' vahvistaaksesi poiston.

en: You are about to permanently delete this item from your site.
    This action cannot be undone.
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
fi: Olet poistamassa tätä kohdetta pysyvästi sivultasi.
    Tätä toimintoa ei voi kumota.
     'Kumoa' pysäyttääksesi, 'OK' poistaaksesi.

en: You are about to trash one or more orders which contain a subscription.
    
    Trashing the orders will also trash the subscriptions purchased with these orders.
fi: Olet siirtämässä roskakoriin yhden tai useamman tilauksen, joka sisältää jatkuvan tilauksen.
    
    Tilauksen siirtäminen roskakoriin siirtää roskakoriin myös kaikki jatkuvat tilaukset, jotka on ostettu tämän tilauksen yhteydessä.

en: You are about to trash these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
fi: Olet siirtämässä näitä tiedostoja roskakoriin.
    Klikkaa 'Peruuta' peruaksesi tai 'OK' poistaaksesi tiedostot.

en: You are accessing this website using HTTPS, but your <a href="%s">Site Address</a> is not set up to use HTTPS by default.
fi: Käytät sivustoa HTTPS-yhteydellä, mutta <a href="%s">sivustosi osoite</a> ei käytä HTTPS:ää oletuksena.

en: You are already a member of this site.
fi: Olet jo tämän sivun jäsen.

en: You are already following that topic.
fi: Seuraat jo tätä aihetta.

en: You are already subscribed
fi: Olet jo tilannut kohteen

en: You are already subscribed to "%s"!
fi: Olet jo tilannut blogin "%s"!

en: You are already subscribed to this blog.
fi: Olet jo tilannut tämän blogin.

en: You are attempting to log out of %s
fi: Yrität kirjautua ulos sivustolta %s

en: You are browsing %s
fi: Selaat osiota %s

en: You are commenting using your %s account.
fi: Olet kommentoimassa %s -tilin nimissä.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for %2$s.
fi: Selaat %1$s-blogin arkistoa kuukaudelta %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the day %2$s.
fi: Luet parhaillaan %1$s blogiarkistoa päivälle %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the year %2$s.
fi: Selaat %1$s-blogin arkistoa vuodelta %2$s.

en: You are currently browsing the %s blog archives.
fi: Luet parhaillaan %s blogiarkistoa.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
fi: Luet parhaillaan arkistoa kategoriasta %s.

en: You are currently editing the page that shows your latest posts.
fi: Muokkaat parhaillaan sivua, joka näyttää viimeisimmät artikkelisi.

en: You are currently running the latest version of WordPress available, keep it up!
fi: Käytössäsi on nykyinen WordPressin versio, jatka samaan tapaan!

en: You are customizing %s
fi: Olet muokkaamassa kohdetta %s

en: You are deleting a subscription item. You will also need to manually cancel and trash the subscription on the Manage Subscriptions screen.
fi: Olet poistamassa kestotilauksen tuotetta. Sinun täytyy myös manuaalisesti peruuttaa ja siirtää roskakoriin kestotilauksen ”Kestotilausten hallinta” -näkymästä.

en: You are in recovery mode. This means there may be an error with a theme or plugin. To exit recovery mode, log out or use the Exit button. <a href="%s">Exit Recovery Mode</a>
fi: Olet vikasietotilassa. Tämä tarkoittaa, että käyttämässäsi teemassa tai lisäosassa saattaa olla ongelma. Poistu vikasietotilasta kirjautumalla ulos tai painamalla poistu-painiketta.<a href="%s">Poistu vikasietotilasta</a>

en: You are logged into WordPress.com as <strong>%1$s</strong>. To switch accounts, <a href="%2$s">log out</a>.
fi: Olet kirjautunut WordPress.comiin käyttäjänä <strong>%1$s</strong>. Vaihtaaksesi tiliä, <a href="%2$s">kirjaudu ulos</a>.

en: You are missing required arguments of WooCommerce ProductForm Tab: %1$s
fi: Sinulta puuttuu WooCommerce-tuoteosion vaaditut argumentit ProductForm välilehdeltä: %1$s

en: You are not a member of this site.
fi: Et ole tämän sivuston jäsen.

en: You are not allowed to close this poll.
fi: Sinulla ei ole oikeutta sulkea tätä kyselyä.

en: You are not allowed to delete this poll.
fi: Sinulla ei ole oikeutta poistaa tätä kyselyä.

en: You are not allowed to edit this poll.
fi: Sinulla ei ole oikeutta muokata tätä kyselyä.

en: You are not allowed to manage this item.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia hallita tätä kohdetta.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa tätä pois roskiksesta.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
fi: Sinulla ei ole oikeutta siirtää tätä kohdetta roskakoriin.

en: You are not allowed to open this poll.
fi: Sinulla ei ole oikeutta avata tätä kyselyä.

en: You are not allowed to trash this post
fi: Sinä et voi poistaa tätä artikkelia

en: You are not authorized to upload files to this site
fi: Sinulla ei ole tiedostojen siirtoon tarvittavaa oikeutta.

en: You are not currently logged in.
fi: Et ole kirjautunut sisään.

en: You are not subscribed to "%s".
fi: Et ole tilannut "%s".

en: You are not subscribed to any WordPress.com blogs.
fi: Et ole tilannut yhtäkään WordPress.comin blogia.

en: You are now logged out everywhere else.
fi: Olet nyt kirjautunut ulos kaikkialta muualta.

en: You are now logged out.
fi: Olet kirjautunut ulos.

en: You are now subscribed to this blog.
fi: Tilaat nyt tätä blogia.

en: You are only logged in at this location.
fi: Olet kirjautunut sisään vain tällä koneella.

en: You are paying for a guest order. Please continue with payment only if you recognize this order.
fi: Olet maksamassa vierailijan tilausta. Jatka vain jos tunnistat tämän tilauksen omaksi.

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
fi: Kirjoitat kommentteja liian nopeasti. Otahan rauhallisesti.

en: You are previewing %s
fi: Esikatselet teemaa %s

en: You are probably offline.
fi: Verkkoyhteytesi on luultavasti poissa päältä.

en: You are required to specify a plugin.
fi: Sinun täytyy määrittää lisäosa.

en: You are subscribed to the following blogs:
fi: Olet tilannut seuraavat blogit:

en: You are subscribing to the following post:
fi: Olet tilaamassa seuraavaa artikkelia:

en: You are subscribing to the following site:
fi: Olet tilaamassa seuraavan sivuston:

en: You are updating a plugin. Be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
fi: Olet päivittämässä lisäosaa. Suosittelemme, että ennen sitä <a href="%s">varmuuskopioit sivustosi tietokannan ja tiedostot</a>.

en: You are updating a theme. Be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
fi: Olet päivittämässä teemaa. Suosittelemme, että ennen sitä <a href="%s">varmuuskopioit sivustosi tietokannan ja tiedostot</a>.

en: You are uploading an older version of a current plugin. You can continue to install the older version, but be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
fi: Olet siirtämässä vanhempaa versiota käytössä olevasta lisäosasta. Voit jatkaa vanhemman version asentamista, mutta suosittelemme ensin <a href="%s">varmuuskopioimaan sivustosi tietokanta ja tiedostot</a>.

en: You are uploading an older version of the active theme. You can continue to install the older version, but be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
fi: Olet siirtämässä vanhempaa versiota käytössä olevasta teemasta. Voit jatkaa vanhemman version asentamista, mutta suosittelemme ensin <a href="%s">varmuuskopioimaan sivustosi tietokanta ja tiedostot</a>.

en: You are using a %1$s drop-in which might mean that a %2$s database is not being used.
fi: Sinulla on käytössä %1$s drop-in-tiedosto, mikä saattaa merkitä sitä, ettei %2$s-tietokanta ole käytössä.

en: You are using a browser that does not have Flash player enabled or installed. Please turn on your Flash player plugin or download the latest version from https://get.adobe.com/flashplayer/
fi: Selaimessari ei ole Flash- toisto-ohjelmaa käytössä tai asennettuna. Ota Flash-lisäosa käyttöön tai lataa viimeinen versio Adoben palvelusta https://get.adobe.com/flashplayer/

en: You are using an insecure browser!
fi: Käytät selainta, jonka tietoturva on heikko!

en: You are using the auto-generated password for your account. Would you like to change it?
fi: Käytät automaattisesti luotua salasanaa. Haluatko vaihtaa salasanan?

en: You are using the browser&#8217;s built-in file uploader. The WordPress uploader includes multiple file selection and drag and drop capability. <a href="#">Switch to the multi-file uploader</a>.
fi: Käytät selaimen sisäänrakennettua tiedostovalitsinta. WordPressin tiedostovalitsin tukee useiden tiedostojen siirtämistä kerralla ja raahaa-ja-pudota-toimintoa. <a href="#">Käytä WordPressin tiedostovalitsinta</a>.

en: You are using the multi-file uploader. Problems? Try the <a href="%1$s" %2$s>browser uploader</a> instead.
fi: Käytät monen tiedoston tiedostosiirrintä. Jos se ei onnistu, kokeile selaimen <a href="%1$s" %2$s>oletustiedostonsiirtoa</a>.

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
fi: Yritit päästä sivuston "%1$s" ohjausnäkymään, mutta sinulla ei ole tällä hetkellä oikeuksia tällä sivustolla. Jos sinulla pitäisi olla pääsy sivuston "%1$s" ohjausnäkymään, ole yhteydessä ylläpitäjään.

en: You attempted to edit an item that does not exist. Perhaps it was deleted?
fi: Yritit muokata artikkelia, jota ei löydy. Onko se mahdollisesti poistettu?

en: You can <a href='http://akismet.com/wordpress/'>get your API key direct from Akismet now</a>.
fi: Voit nyt <a href='http://akismet.com/wordpress/'>hakea API-avaimesi suoraan Akismetilta</a>.

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
fi: Voit lisätä tähän linkkejä, jotka näytetään sivustollasi yleensä <a href="%s">vimpaimia</a> käyttäen. Joitakin WordPress-yhteisöön viittaavia linkkejä on tässä valmiina esimerkin vuoksi.

en: You can add multiple shipping methods within this zone. Only customers within the zone will see them.
fi: Voit lisätä useita toimitustapoja tälle vyöhykkeelle. Vain vyöhykkeen asiakkaat näkevät ne.

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
fi: Voit lisätä tai muokata linkkejä tässä ruudussa syöttämällä tiedot alla oleviin kenttiin. Vain linkin osoite ja nimi (teksti joka näkyy sivustollasi linkkinä) ovat vaadittuja kenttiä.

en: You can also <a href="%s">modify the interface language</a> in your profile.
fi: Voit myös <a href="%s">vaihtaa profiilisi käyttöliittymän kielen</a>.

en: You can also <a href="%s">specify the language</a> this blog is written in.
fi: Voit myös <a href="%s">määritellä eri kielen</a> tämän blogin kirjoituskieleksi.

en: You can also choose a background color by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
fi: Voit myös määrittää taustavärin painamalla Valitse väri -nappia ja syöttämällä joko oikean hex-väriarvon (esim. &#8220;#ff0000&#8221; on punainen) tai valitsemalla värin värivalitsimella.

en: You can also control the display of your content in RSS feeds, including the maximum number of posts to display and whether to show full text or an excerpt. <a href="%s">Learn more about feeds</a>.
fi: Voit myös hallita sisällön näyttämistä RSS-syötteissä, kuten näytettävien artikkelien maksimimäärää, sekä näytetäänkö koko teksti vai yhteenveto. <a href="%s">Lue lisää syötteistä</a>.

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
fi: Voit myös luoda artikkeleita <a href="%s">Julkaise tämä -sovelluskirjanmerkillä</a>.

en: You can also delete individual items and access the extended edit screen from the details dialog.
fi: Voit myös poistaa yksittäisiä kohteita ja siirtyä laajennettuun muokkausnäkymään.

en: You can also edit or move multiple posts to the Trash at once. Select the posts you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk actions menu and click Apply.
fi: Voit muokata tai siirtää useita artikkeleita kerralla roskakoriin. Valitse ensin artikkelit ruksaamalla haluamasi valintalaatikot, valitse sitten toiminto massatoiminnot-valikosta ja paina Hyväksy.

en: You can also embed media from many popular websites including Twitter, YouTube, Flickr and others by pasting the media URL on its own line into the content of your post/page. <a href="https://wordpress.org/documentation/article/embeds/">Learn more about embeds</a>.
fi: Voit upottaa mediasisältöjä monilta suosituilta sivustoilta kuten Twitter, YouTube ja Flickr. Liitä mediasisällön URL (esimerkiksi kopioimalla osoite selaimen osoitekentästä) omalle rivilleen artikkeliin tai sivulle. <a href="https://wordpress.org/documentation/article/embeds/">Lisätietoa upotuksista (englanniksi)</a>.

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
fi: Voit myös moderoida kommentin tästä näytöstä käsin käyttämällä Tila-laatikkoa. Voit myös vaihtaa kommentin aikaleiman.

en: You can also modify your interface's language in your profile.
fi: Voit muokata käyttöliittymäsi kieltä myös profiilissasi.

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk actions menu to edit the metadata for multiple pages at once.
fi: Voit suorittaa samankaltaisia toimintoja, kuten listauksen tarkentaminen suodattimien avulla, sivun asetusten muuttaminen toimintolinkeillä, jotka tulevat näkyviin kun viet osoittimen rivin päälle, tai useamman sivun metatietojen muokkaaminen kerralla massatoiminnot-valikon kautta.

en: You can also:
fi: Voit myös:

en: You can assign keywords to your posts using <strong>tags</strong>. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there is no relationship from one tag to another.
fi: Voit lisätä artikkeleille <strong>avainsanoja</strong>. Avainsanoilla ei ole keskinäistä hierarkiaa, toisin kuin kategorioilla.

en: You can assign theme locations to individual menus by <strong>selecting the desired settings</strong> at the bottom of the menu editor. To assign menus to all theme locations at once, <strong>visit the Manage Locations tab</strong> at the top of the screen.
fi: Valikon voi asettaa haluttuun kohtaan teemassa <strong>valitsemalla asetuksen</strong> valikkomuokkaimen alaosassa. Jos haluat määrittää kaikki teeman valikot kerralla, siirry <strong>Valikoiden sijainnit</strong>-sivulehteen näkymän yläosassa.

en: You can cancel your subscription at any time by following one of these options:
fi: Voit peruuttaa tilauksesi koska vain yhdellä seuraavista keinoista:

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
fi: Voit muuttaa tämän sivun näyttöasetuksia käyttämällä Näyttöasetukset-välilehteä. Voit valita kuinka monta kohdetta näytetään sivulla ja näyttää/piilottaa taulukon sarakkeita.

en: You can change your mind at any time.
fi: Voit muuttaa mieltäsi milloin tahansa.

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
fi: Voit muun muassa vaihtaa salasanasi, ottaa käyttöön näppäinoikotiet, vaihtaa WordPressin ohjausnäkymän väriskaalan ja poistaa käytöstä graafisen editorin. Voit myös piilottaa työkalupalkin sivuston julkiselta puolelta.

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
fi: Voit valita yhden teeman oletusotsakekuvista tai voit käyttää omaa kuvaa. Voit muokata myös, miten sivuston otsikko ja kuvaus näytetään.

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
fi: Voit käyttää yhtä aikaisemmin siirtämistäsi otsakekuvista, tai näyttää satunnaisen kuvan joka sivulla.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the homepage of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static homepage, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the homepage, and the other will be where your posts are displayed.
fi: Voit valita mitä näytetään sivustosi etusivulla. Se voi olla artikkelit käänteisessä aikajärjestyksessä (perinteinen blogi) tai staattinen sivu. Asettaaksesi staattisen etusivun, sinun täytyy luoda ensin kaksi <a href="%s">sivua</a>. Toinen tulee etusivuksi ja toisessa näytetään artikkelisi.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the homepage of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static homepage, you first need to create two Pages. One will become the homepage, and the other will be where your posts are displayed.
fi: Voit valita, mitä kotisivulla näytetään. Se voi näyttää artikkelit käänteisessä kronologisessa järjestyksessä (perinteinen blogi) tai staattisen sivun. Asettaaksesi staattisen kotisivun tee ensin kaksi sivua. Toisesta tulee kotisivu ja artikkelit näytetään toisella sivulla.

en: You can choose whether or not your site will be crawled by robots, ping services, and spiders. If you want those services to ignore your site, click the checkbox next to &#8220;Discourage search engines from indexing this site&#8221; and click the Save Changes button at the bottom of the screen.
fi: Voit valita sallitko sivuston näkymisen hakukoneissa. Jos haluat estää sivuston näkymisen rastita vaihtoehto &#8220;Kiellä sivuston näkyminen hakukoneissa&#8221; ja paina Tallenna muutokset -nappia sivun alalaidassa.

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
fi: Voit luoda linkkiryhmiä käyttämällä linkkikategorioita. Linkkikategorian nimen on oltava yksilöllinen ja ne eivät ole samoja kuin artikkeleissa käytetyt kategoriat.

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
fi: Voit muokata tätä näkymää usealla tavalla:

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
fi: Voit muokata tätä näkymää käyttämällä Näyttöasetukset-välilehteä ja/tai linkkitaulukon yläpuolella olevia suodattimia.

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
fi: Voit mukauttaa tämän sivun ulkoasua usealla tavalla:

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
fi: Voit mukauttaa sivustosi ilmeen koskematta teeman koodiin, kun käytät omaa taustaa. Tausta voi olla kuva tai väri.

en: You can customize your website by changing the footer credit in customizer.
fi: Voit kustomoida sivustoasi vaihtamalla alatunnisteessa näytettäviä omistustietoja.

en: You can delete Link Categories in the Bulk Action pull-down, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default Link Category.
fi: Voit poistaa linkkikategorioita massatoiminnot-pudotusvalikosta, mutta se ei poista itse linkkejä. Linkit siirretään oletuskategoriaan.

en: You can edit the image while preserving the thumbnail. For example, you may wish to have a square thumbnail that displays just a section of the image.
fi: Voit muokata kuvaa ja säilyttää silti pikkukuvan sellaisenaan, esimerkiksi neliön muotoon rajattuna kuvan osana.

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
fi: Voit muokata kommentin sisältöä jos haluat. Tämä on hyödyllistä varsinkin silloin, kun huomaat että kommentoija on tehnyt kirjoitusvirheen.

en: You can enable distraction-free writing mode using the icon to the right. This feature is not available for old browsers or devices with small screens, and requires that the full-height editor be enabled in Screen Options.
fi: Voit ottaa käyttöön häiriöttömän kirjoitustilan napauttamalla oikealla olevaa ikonia. Tämä toiminto ei ole saatavilla vanhoissa selaimissa tai laitteissa, joissa on pieni näyttö. Lisäksi se edellyttää että  täyskorkea muokkain ja häiriötön kirjoitustila on sallittu näyttöasetuksista.

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
fi: Voit viedä sivuston sisällön tiedostoon, jos haluat tuoda sen toiseen asennukseen tai alustaan. Tiedosto on XML:n WXR-muodossa. Artikkelit, sivut, kommentit, avainsanat, kategoriat ja avainsanat voi sisällyttää tiedostoon. Voit myös sisällyttää WXR-tiedostoon vain tietyt artikkelit ja sivut valitsemalla pudotusvalikko-suodattimista kategorian, kirjoittajan, päivämäärävälin tai tilan.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links above the posts list to only show posts with that status. The default view is to show all posts.
fi: Voit näyttää vain tietyssä tilassa olevia artikkeleita klikkaamalla listauksen yläpuolella olevia linkkejä. Oletuksena näytetään kaikki artikkelit.

en: You can filter the list of users by User Role using the text links above the users list to show All, Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. The default view is to show all users. Unused User Roles are not listed.
fi: Voit suodattaa käyttäjälistan käyttäjäroolin mukaan painamalla käyttälistan yläpuolella olevia linkkejä näyttääksesi kaikki käyttäjät, pääkäyttäjat, päätoimittajat, kirjoittajat, avustajat tai tilaajat. Oletuksena näytetään kaikki käyttäjät. Käyttämättömiä käyttäjärooleja ei näytetä.

en: You can find more details and make changes on the Plugins screen.
fi: Löydät lisätietoja ja voit tehdä muutoksia Lisäosat-näytöltä.

en: You can find more details and make changes on the Themes screen.
fi: Löydät lisätietoja ja voit tehdä muutoksia Teemat-näytöltä.

en: You can find the full list with all possible attributes in the help section on the top-right of the screen.
fi: Löydät täyden listan käytettävistä attribuuteista help -osiosta sivun oikeasta yläkulmasta.

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
fi: Voit auttaa meitä taistelemaan roskaviestejä vastaan sekä päivittää tunnuksesi <a href="%s" target="_blank">osallistumalla nimellisellä korvauksella</a>.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
fi: Voit näyttää/piilottaa sarakkeita tarpeittesi mukaan ja valita Näyttöasetukset-valikosta montako artikkelia sivulla näytetään.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
fi: Voit näyttää/piilottaa sarakkeita tarpeittesi mukaan ja valita Näyttöasetukset-valikosta montako artikkelia sivulla näytetään.

en: You can insert media files by clicking the button above the post editor and following the directions. You can align or edit images using the inline formatting toolbar available in Visual mode.
fi: Voit syöttää mediatiedostoja painamalla muokkaimen yläpuolella olevia painikkeita ja seuraamalla ohjeita. Voit tasata tai muokata kuvia graafisen muokkaimen työkalupalkista.

en: You can leave this page and come back to check the progress later if you like.
fi: Jos tahdot, lähteä tältä sivulta ja palata myöhemmin tarkistamaan, kuinka prosessi sujui.

en: You can log out of other devices, such as your phone or a public computer, by clicking the Log Out Everywhere Else button.
fi: Voit kirjautua ulos kaikista muista laitteista, kuten puhelimesta tai julkisesta tietokoneesta, napsauttamalla Kirjaudu ulos kaikista istunnoista -painiketta.

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the bulk actions.
fi: Voit hallita sivustollesi tulleita kommentteja samaan tapaan kuin artikkeleita ja muita sisältöjä. Tämä sivu on mukautettavissa kuten muutkin hallintanäkymät.

en: You can manually run queued updates here.
fi: Voit tässä tehdä manuaalisesti jonossa olevia päivityksiä.

en: You can modify your Gravatar from your <a href="/wp-admin/profile.php">profile page</a>.
fi: Voit vaihtaa Gravatarisi <a href="/wp-admin/profile.php">profiilisivullasi</a>.

en: You can narrow the list by file type/status or by date using the dropdown menus above the media table.
fi: Voit suodattaa listaa tiedostotyypin ja tilan perusteella käyttämällä ruudun yläreunassa olevia valikoita.

en: You can navigate to other pages on your site while using the Customizer to view and edit the widgets displayed on those pages.
fi: Voit navigoida toisille sivuille sivustolla ja samalla tarkastella ja muokata noilla sivuilla olevia vimpaimia Mukauttimella.

en: You can not reactivate that subscription until paying to renew it. Please contact us if you need assistance.
fi: Et voi aktivoida kestotilausta uudelleen ennen maksua. Ota yhteyttä meihin, jos tarvitset apua.

en: You can not renew this subscription early. Please contact us if you need assistance.
fi: Et voi uusia tilausta etuajassa. Ota meihin yhteyttä, jos tarvitset apua.

en: You can not resubscribe to that subscription. Please contact us if you need assistance.
fi: Et voi aloittaa kestotilausta uudelleen. Ota meihin yhteyttä, jos tarvitset apua.

en: You can not suspend that subscription - the suspension limit has been reached. Please contact us if you need assistance.
fi: Et voi keskeyttää tilausta, koska näyttää siltä että keskeytysten raja on tullut vastaan. Ota yhteyttä, jos tarvitset apua.

en: You can not switch this subscription. It appears you do not own the subscription.
fi: Et voi vaihtaa tätä kestotilausta, koska et omista sitä.

en: You can not switch to the same subscription.
fi: Et voi vaihtaa samaan kestotilaukseen.

en: You can now manage and live-preview Custom Backgrounds in the <a href="%s">Customizer</a>.
fi: Voit nyt hallinnoida ja esikatsella taustakuvia <a href="%s">mukauttimessa</a>.

en: You can now manage and live-preview Custom Header in the <a href="%s">Customizer</a>.
fi: Voit nyt hallinnoida ja esikatsella otsakkeita <a href="%s">mukauttimessa</a>.

en: You can now manage the blogs you follow in the <a href="%s">WordPress.com Reader</a>.
fi: Voit hallita tilauksiasi nyt <a href="%s">WordPress.com-lukijassa</a>.

en: You can only have 1 %s in your cart.
fi: Ostoskoriin voi lisätä vain yhden (1 kpl) %s.

en: You can only switch to a subscription product.
fi: Voit vaihtaa vain kestotilaustuotteeseen.

en: You can prevent WordPress.com from sending you any more subscription emails by clicking below.
fi: Voit kieltää WordPress.comia lähettämästä sinulle tilausvistejä klikkaamalla alla olevaa linkkiä.

en: You can proportionally scale the original image. For best results, scaling should be done before you crop, flip, or rotate. Images can only be scaled down, not up.
fi: Voit suhteellisesti skaalata alkuperäistä kuvaa. Parhaiden tulosten saavuttamiseksi skaalaaminen pitäisi tehdä ennen rajaamista, kääntämistä tai kiertämistä. Kuvia voidaan skaalata ainoastaan alaspäin, ei ylöspäin.

en: You can publish posts using emails with the <a href="%1$s" target="_blank">Post by Email</a> feature. To enable this visit your <a href="%2$s">My Blogs</a> page and create a secret address.
fi: Voit julkaista artikkeleita sähköpostilla käyttämällä <a href="%1$s" target="_blank">Artikkelien julkaisu sähköpostilla</a> -ominaisuutta. Käyttääksesi tätä ominaisuutta, käy <a href="%2$s">Omat blogit</a> -sivulla ja luo salainen osoite postauksia varten.

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
fi: Voit suodattaa listausta näyttämään artikkelit vain tietystä kategoriasta tai kuukauden perusteella yläreunassa sijaitsevien alasvetovalikoiden avulla.  Klikkaa suodata-nappia tehtyäsi valinnat.  Voit myös suodattaa artikkeleita klikkaamalla artikkelin kirjoittaja, kategoria tai avainsanat -linkkejä.

en: You can reply to this comment via email as well, just click the reply button in your email client.
fi: Voit vastata tähän kommenttiin myös sähköpostitse. Klikkaa vain vastaa-painiketta sähköpostiohjelmassasi.

en: You can see all comments on this post here:
fi: Katso kaikki tämän artikkelin kommentit:

en: You can see all pingbacks on this post here:
fi: Katso kaikki tämän artikkelin päivitysilmoitukset:

en: You can see all trackbacks on this post here:
fi: Katso kaikki tämän artikkelin paluuviitteet:

en: You can select an image to be shown at the top of your site by uploading from your computer or choosing from your media library. After selecting an image you will be able to crop it.
fi: Voit vaihtaa sivun ylälaidan kuvan lataamalla kuvan omalta koneeltasi tai valitsemalla sen mediakirjastosta. Kuvan valitsemisen jälkeen voit rajata sitä.

en: You can select the language you wish to use while using the WordPress administration screen without affecting the language site visitors see.
fi: Voit valita kielen, jota haluat käyttää WordPressin ylläpitosivulla ilman että se vaikuttaa sivuston vierailijoiden näkemään kieleen.

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately. Alternatively, you can use an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button.
fi: Voit asettaa oman otsakekuvan sivustolle. Tallenna kuva ja leikkaa sitä ja se menee suoraan julki. Vaihtoehtoisesti voit myös käyttää kuvaa, joka on jo tallennettu mediakirjastoon klikkaamalla &#8220;Valitse kuva&#8221; -nappia.

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
fi: Voit valita kirjoitettuun sisältöön lisättävän kuvan maksimikoon. Voit myös lisätä kuvan täysikokoisena.

en: You can set the language, and WordPress will automatically download and install the translation files (available if your filesystem is writable).
fi: Voit valita kielen, ja kielitiedostot ladataan ja asennetaan automaattisesti (ellei tiedostojärjestelmä ole kirjoitussuojattu).

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
fi: Voit käyttää sivustoasi mutta luomasi aliverkkotunnukset eivät välttämättä ole käytettävissä. Jos tiedät että DNS-asetukset ovat oikein, voit jättää tämän viestin huomioimatta.

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
fi: Voit lisätä sisältöä usealla eri tavalla; tässä näkymässä on kaikkien vaihtoehtojen asetukset. Ylin osio koskettaa sisällönmuokkainta. Muut koskevat ulkoisia julkaisutapoja. Lisätiedot dokumentaatiolinkistä.

en: You can upload and insert media (images, audio, documents, etc.) by clicking the Add Media button. You can select from the images and files already uploaded to the Media Library, or upload new media to add to your page or post. To create an image gallery, select the images to add and click the &#8220;Create a new gallery&#8221; button.
fi: Medioita (kuvia, audiota, dokumentteja, jne.) voi tallentaa napsauttamalla &#8220;Lisää media&#8221; nappia. Voit valita jo tallennetuista kuvista ja tiedostoista tai tallentaa uusia medioita, joita käytät sivuilla tai artikkeleilla. Kuvagallerian voi luoda valitsemalla useita kuvia ja napsauttamalla &#8220;Luo uusi galleria&#8221;.

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
fi: Voit siirtää mediatiedostoja tänne luomatta artikkelia ensin. Voit siis käyttää tänne ladattuja tiedostoja myöhemmin artikkeleissa ja sivuissa ja/tai jakaa pelkän tiedoston linkin muualla. Tiedostojen siirtämiseen on kolme vaihtoehtoa:

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
fi: Voit käyttää kategorioita määrittääksesi osioita sivustossasi ja ryhmän aiheeseen liittyville kirjoituksille. Oletuksena kategoria on "Yleinen" kunnes muutat sitä <a href="%s">Kirjoittaminen-asetuksissa</a>.

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
fi: Voit käyttää yhtä näistä hienoista kuvista tai näyttää satunnaisen kuvan joka sivulla.

en: You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.
fi: Voit järjestellä ohjausnäkymää seuraavilla tavoilla. Samat kontrollit toimivat myös useimmilla muista hallintanäkymän ruuduista.

en: You can view all posts made by a user by clicking on the number under the Posts column.
fi: Listaa kaikki tietyn käyttäjän luomat artikkelit napsauttamalla Artikkelit-sarakkeessa näkyvää lukuarvoa.

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt using the Screen Options tab.
fi: Voit katsella artikkeleita yksinkertaisessa otsikkolistauksessa tai otteiden kanssa käyttäen näyttöasetukset-välilehteä.

en: You can view your media in a simple visual grid or a list with columns. Switch between these views using the icons to the left above the media.
fi: Voit selata mediaa yksinkertaisessa ruudukkonäkymässä tai listassa, jossa on sarakkeita. Voit vaihtaa näiden näkymien välillä vasemmalla median yläpuolella olevista ikoneista.

en: You can't renew the subscription at this time. Please try again.
fi: Kestotilausta ei voida uusia tällä hetkellä. Yritä uudelleen.

en: You cannot add &quot;%s&quot; to the cart because the product is out of stock.
fi: &quot;%s&quot; ei voi lisätä ostoskoriin, koska tuote on loppunut varastosta.

en: You cannot add a new payment method so soon after the previous one. Please wait for %d second. | You cannot add a new payment method so soon after the previous one. Please wait for %d seconds.
fi[0]: Et voi lisätä uutta maksutapaa näin nopeasti edellisen jälkeen. Ole hyvä ja odota %d sekuntia.
fi[1]: Et voi lisätä uutta maksutapaa näin nopeasti edellisen jälkeen. Ole hyvä ja odota %d sekuntia.

en: You cannot add another "%s" to your cart.
fi: Et voi lisätä toista "%s" ostoskoriin.

en: You cannot add that amount of &quot;%1$s&quot; to the cart because there is not enough stock (%2$s remaining).
fi: Lisää ostoskoriin vähemmän &quot;%1$s&quot; tuotetta, koska sitä on varastossa vain %2$s kappaletta.

en: You cannot add that amount to the cart &mdash; we have %1$s in stock and you already have %2$s in your cart.
fi: Lisää ostoskoriin vähemmän tuotetta, koska sitä on varastossa vain %1$s kappaletta ja ostoskorissasi on jo %2$s kpl.

en: You cannot add the same tax rate twice!
fi: Et voi lisätä samaa veroprosenttia -veroa- kahdesti!

en: You cannot change this later.
fi: Et voi muuttaa tätä myöhemmin.

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
fi: Et voi poistaa lisäosaa, kun se on aktiivinen pääsivustolla.

en: You cannot delete the current user.
fi: Et voi poistaa käyttäjätunnusta, jolla olet parhaillaan kirjautuneena.

en: You cannot edit this comment because the associated post is in the Trash. Please restore the post first, then try again.
fi: Et voi muokata tätä kommenttia, koska siihen liittyvä artikkeli on roskakorissa. Ole hyvä ja palauta ensin artikkeli ja yritä sitten uudelleen.

en: You cannot edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
fi: Et voi muokata kohdetta, koska se on roskakorissa. Palauta se ensin ja kokeile uudestaan.

en: You cannot modify a subscription that does not belong to you.
fi: Et voi muokata kestotilausta, joka ei kuulu sinulle.

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
fi: Et voi siirtää tätä kohdetta roskakoriin. %s muokkaa sitä parhaillaan.

en: You cannot redirect a URL to itself.
fi: Et voi ohjata URL-osoitetta itseensä.

en: You cannot remove an item that does not exist.
fi: Et voi poistaa nimikettä, jota ei ole.

en: You cannot remove the current user.
fi: Et voi poistaa nykyistä käyttäjää.

en: You cannot remove users.
fi: Et voi poistaa käyttäjiä.

en: You cannot reply to a comment on a draft post.
fi: Et voi vastata luonnostilassa olevan artikkelin kommenttiin.

en: You cannot transfer to that user
fi: Et voi siirtää blogiasi tälle käyttäjälle.

en: You cannot use an existing author's name for the blog profile ID.
fi: Et voi käyttää olemassa olevaa kirjoittajan nimeä blogiprofiilin tunnuksena.

en: You cannot use port numbers such as %s.
fi: Et voi käyttää portin numeroita kuten %s.

en: You cannot use that email address to signup. There are problems with them blocking some emails from WordPress. Please use another email provider.
fi: Et voi käyttää tätä sähköpostiosoitetta kirjautumiseen. Käytä toista sähköpostintarjoajaa.

en: You cannot use that email address to signup. We are having problems with them blocking some of our email. Please use another email provider.
fi: Et voi käyttää tätä sähköpostiosoitetta kirjautumiseen. Käytä toista sähköpostintarjoajaa.

en: You commented on:
fi: Kommentoit artikkeliin:

en: You currently have no custom styles created.
fi: Et ole luonut mukautettuja tyylejä vielä.

en: You deactivated this plugin on %s and may no longer need this policy.
fi: Olet poistanut tämän lisäosan käytöstä %s etkä välttämättä enää tarvitse tätä tietosuojalauseketta.

en: You did not enter a category name.
fi: Kategorian nimeä ei annettu.

en: You do not currently have any upgrades. To see what upgrades we offer visit our {{link}}Plans page{{/link}}.
fi: Sinulla ei juuri nyt ole yhtään lisäpalvelua. Vieraile {{link}}Paketit-sivulla{{/link}} tutustuaksesi lisäpalveluihimme.

en: You do not have access to that blog
fi: Sinulla ei ole pääsyä kyseiseen blogiin

en: You do not have permission to access this page
fi: Sivulle pääsy on rajoitettu. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to access this page.
fi: Sinulla ei ole lupaa tämän sivun katsomiseen.

en: You do not have permission to assign API Keys to the selected user.
fi: Et voi osoittaa API-avaimia valitulle käyttäjälle. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to create coupons
fi: Et voi luoda alennuskoodeja. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to create order notes
fi: Et voi luoda tilauksen kommentteja. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to create order refunds
fi: Et voi luoda tilauksille hyvityksiä. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to create orders
fi: Et voi luoda tilauksia. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to create product attributes
fi: Et voi luoda tuotteen ominaisuuksia. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to create product categories
fi: Et voi luoda tuoteosastoja. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to create product shipping classes
fi: Et voi luoda tuotteen toimitusluokkia. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to create product tags
fi: Et voi luoda tuotteen avainsanoja. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to create products
fi: Et voi luoda tuotteita. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to create subscriptions
fi: Sinulla ei ole oikeutta luoda tilauksia

en: You do not have permission to create tax classes
fi: Et voi luoda veroluokkia. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to create tax rates
fi: Et voi luoda veroprosentteja. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to create this customer
fi: Et voi tehdä tätä asiakasta. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to create webhooks.
fi: Et voi luoda verkkotoimintokutsua. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to delete product attribute terms
fi: Et voi poistaa tuotteen ominaisuuden arvoja. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to delete product attributes
fi: Et voi poistaa tuotteen ominaisuuksia. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to delete product category
fi: Et voi poistaa tuoteosastoa. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to delete product shipping classes
fi: Et voi poistaa tuotteen toimitusluokkia. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to delete product tag
fi: Et voi poistaa tuotteen avainsanoja. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to delete tax classes
fi: Et voi poistaa veroluokkia. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to delete tax rates
fi: Et voi poistaa veroprosentteja. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to delete this %s
fi: Et voi poistaa tätä %s. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to delete this customer
fi: Et voi poistaa tätä asiakasta. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to edit API Keys
fi: Et voi muokata API-rajapinnan avaimia. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to edit Webhooks
fi: Tarvitset laajemmat oikeudet verkkotoimintokutsujen muokkaamiseen

en: You do not have permission to edit product attributes
fi: Et voi muokata tuotteen ominaisuuksia. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to edit product categories
fi: Et voi muokata tuoteosastoja. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to edit product shipping classes
fi: Et voi muokata tuotteen toimitusluokkia. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to edit product tags
fi: Et voi muokata tuotteen avainsanoja. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to edit tax rates
fi: Et voi muokata veroprosentteja. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to edit this %s
fi: Et voi muokata tätä %s. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to edit this API Key
fi: Et voi muokata tätä API-avainta. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to edit this customer
fi: Et voi muokata tämän asiakkaan tietoja. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to edit this order
fi: Et voi muokata tätä tilausta. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to edit this user.
fi: Sinulla ei ole tämän käyttäjän muokkaukseen tarvittavaa oikeutta.

en: You do not have permission to install plugins.
fi: Sinulla ei ole lupaa asentaa lisäosia

en: You do not have permission to read product attribute terms
fi: Et voi lukea tuotteen ominaisuuden arvoja. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to read product attributes
fi: Et voi lukea tuotteen ominaisuuksia. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to read product categories
fi: Et voi lukea osastoja. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to read product shipping classes
fi: Et voi lukea tuotteen toimitusluokkia. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to read product tags
fi: Et voi lukea tuotteen avainsanoja. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to read tax classes
fi: Et voi lukea veroluokkia. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to read tax rate
fi: Et voi lukea veroprosentteja. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to read the coupons count
fi: Et voi lukea kuponkien lukumäärää. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to read the customers count
fi: Et voi lukea asiakkaiden lukumäärää. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to read the orders count
fi: Et voi lukea tilausten lukumäärää. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to read the products count
fi: Et voi lukea tuotteiden lukumäärää. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to read the subscriptions count
fi: Sinulla ei ole oikeutta lukea tilausten määrää

en: You do not have permission to read the tax classes count
fi: Et voi lukea veroluokkien lukumäärää. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to read the taxes count
fi: Et voi luoda veroluokkia. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to read the webhooks count
fi: Et voi lukea verkkotoimintokutsujen määrää. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to read this %s
fi: Et voi lukea tätä %s. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to read this customer
fi: Et voi lukea tämän asiakkaan tietoja. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to read this report
fi: Et voi lukea tätä raporttia. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to revoke API Keys
fi: Et voi kumota API-avaimia. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to revoke this API Key
fi: Et voi kumota tätä API-avainta. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to update Webhooks
fi: Tarvitset laajemmat oikeudet verkkotoimintokutsujen päivittämiseen

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
fi: Sinulla ei ole tämän sivun saantiin tarvittavaa oikeutta.

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia lisäosien käyttöön ottamiseksi tällä sivustolla.

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia lisäosien poistamiseen käytöstä tällä sivustolla.

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
fi: Sinulla ei ole Akismet-tilausta.

en: You don&#8217;t have permission to do this.
fi: Et voi tehdä tätä. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You don't have any documents.
fi: Sinulla ei ole yhtään dokumenttia.

en: You don't have any drafts.
fi: Sinulla ei ole yhtään luonnosta.

en: You don't have any pages in your trash folder.
fi: Sinulla ei ole yhtään sivua roskakorissasi.

en: You don't have any scheduled pages yet.
fi: Sinulla ei vielä ole yhtään ajastettua sivua.

en: You don't have permission to access this page
fi: Sinulla ei ole tälle sivulle tarvittavia oikeuksia

en: You don't have permission to create a new order
fi: Sinulla ei ole oikeuksia luoda uutta tilausta

en: You don’t have permission to do that.
fi: Sinulla ei ole toimintoon tarvittavaa oikeutta.

en: You have %1$s and %2$s.
fi: Sinulla on %1$s ja %2$s.

en: You have a subscription to this product. Choosing a new subscription will replace your existing subscription.
fi: Sinulla on jo kestotilaus tälle tuotteelle. Valitsemalla uuden kestotilauksen, korvaat aiemman kestotilauksen.

en: You have added a variation of this product to the cart already.
fi: Olet jo lisännyt tuotteen muunnelman ostoskoriin.

en: You have already subscribed to this product and it is limited to one per customer. You can not purchase the product again.
fi: Sinulla on jo kestotilaus tälle tuotteelle ja tuote on rajoitettu yksi per asiakas. Et voi ostaa tätä tuotetta uudestaan.

en: You have an active subscription to this product already.
fi: Sinulla on jo aktiivinen kestotilaus tähän tuotteeseen.

en: You have attempted to queue too many files.
fi: Liian monta tiedostoa jonossa.

en: You have been added to this site. Please visit the <a href="%1$s">homepage</a> or <a href="%2$s">log in</a> using your username and password.
fi: Sinut on lisätty tälle sivustolle. Mene <a href="%1$s">etusivulle</a> tai <a href="%2$s">kirjaudu sisään</a> käyttäjätunnuksellasi ja salasanallasi.

en: You have been invited to subscribe to the site "%s". Please confirm your subscription below to start receiving updates by email.
fi: Sinut on kutsuttu tilaamaan sivustoa "%s". Ole hyvä ja varmista tilaus alla aloittaaksesi päivitysten vastaanoton sähköpostitse.

en: You have been logged out in another tab or window. <a href="/wp-login.php" target="_blank">Please log in again</a>.
fi: Olet kirjautunut ulos toisessa välilehdessä tai ikkunassa. <a href="/wp-login.php" target="_blank">Kirjaudu sisään uudelleen</a>.

en: You have chosen to delete the following users from all networks and sites.
fi: Olet poistamassa seuraavia käyttäjiä kaikista verkoista ja sivustoista.

en: You have chosen to delete the user from all networks and sites.
fi: Olet poistamassa käyttäjää kaikista verkoista ja sivustoista.

en: You have installed a development version of WooCommerce which requires files to be built and minified. From the plugin directory, run <code>pnpm install</code> and then <code>pnpm --filter='@woocommerce/plugin-woocommerce' build</code> to build and minify assets.
fi: Olet asentanut WooCommercen kehitysversion, mikä edellyttää tiedostojen kokoamisen ja pakkaamisen. Aja lisäosan hakemistossa ensin <code>pnpm install</code> ja sen jälkeen <code>pnpm run build --filter=woocommerce</code> kootaksesi ja pakataksesi tarvittavat tiedostot.

en: You have installed a development version of WooCommerce which requires files to be built and minified. From the plugin directory, run <code>pnpm install</code> and then <code>pnpm run build --filter=woocommerce</code> to build and minify assets.
fi: Olet asentanut WooCommercen kehitysversion, mikä edellyttää tiedostojen kokoamisen ja pakkaamisen. Aja lisäosan hakemistossa ensin <code>pnpm install</code> ja sen jälkeen <code>pnpm run build --filter=woocommerce</code> kootaksesi ja pakataksesi tarvittavat tiedostot.

en: You have left the blog
fi: Olet poistunut blogista

en: You have logged in successfully.
fi: Olet kirjautunut sisään onnistuneesti.

en: You have no active subscriptions.
fi: Sinulla ei ole aktiivisia tilauksia.

en: You have no billing history at this time.
fi: Sinulla ei ole viimeaikaista laskutushistoriaa.

en: You have no categories to convert!
fi: Ei muutettavia kategorioita!

en: You have no comments to import!
fi: Tuotavia kommentteja ei ole!

en: You have no items in your cart
fi: Ostoskorissasi ei ole tuotteita

en: You have no sites in your profile links. You may add sites if you'd like.
fi: Sinulla ei ole sivustoja profiilissasi. Lisää sivustoja halutessasi.

en: You have no tags to convert!
fi: Ei muunnettavia avainsanoja!

en: You have not set up this type of address yet.
fi: Tällaista osoitetta ei ole asetettu.

en: You have plugins waiting to be updated
fi: Lisäosasi kaipaavat päivitystä

en: You have reached the end of subscriptions. Go to the %sfirst page%s.
fi: Olet saavuttanut tilausten päättymisen. Siirry %setusivulle %s.

en: You have received the following WooCommerce log message: | You have received the following WooCommerce log messages:
fi[0]: Olet saanut seuraavan WooCommerce lokiviestin:
fi[1]: Olet saanut seuraavat WooCommerce lokiviestit:

en: You have requested to stop receiving email notifications from %s.
fi: Olet pyytänyt ilmoitusten lähetyksen lopettamista osoitteesta %s.

en: You have searched the %1$s blog archives for <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
fi: Hait sivuston %1$s arkistosta haulla <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. Jos hakutuloksista ei löydy mitä etsit, kokeile seuraavia linkkejä.

en: You have specified these users for deletion:
fi: Olet poistamassa näitä käyttäjiä:

en: You have specified these users for removal:
fi: Olet valinnut nämä käyttäjät poistettavaksi:

en: You have specified this user for deletion:
fi: Olet poistamassa tätä käyttäjää:

en: You have specified this user for removal:
fi: Olet valinnut tämän käyttäjän poistettavaksi:

en: You have successfully changed your subscription items. Your new order and subscription details are shown below for your reference:
fi: Olet muuttanut tilauksiasi onnistuneesti. Sinun uusi tilaus ja jäsenyys näkyvät alla viitteenä:

en: You have successfully connected your store to Woo.com
fi: Olet onnistuneesti yhdistänyt kauppasi Woo.comiin

en: You have successfully connected your store to WooCommerce.com
fi: Kauppa on luonut yhteyden WooCommerce.com sivustoon

en: You have successfully disconnected your store from Woo.com
fi: Olet onnistuneesti irrottanut kauppasi Woo.com:ista

en: You have successfully disconnected your store from WooCommerce.com
fi: Kaupan yhteys WooCommerce.com sivustoon on katkaistu

en: You have successfully removed "%1$s" from your subscription. %2$sUndo?%3$s
fi: Olet poistanut "%1$s" kestotilauksestasi. %2$sPeruuta?%3$s

en: You have themes waiting to be updated
fi: Teemasi kaipaavat päivitystä

en: You have unsaved changes.
fi: Sinulla on tallentamattomia muutoksia.

en: You have unsaved changes. Are you sure you want to leave this page?
fi: Tekemiäsi muutoksia ei ole tallennettu. Haluatko varmasti poistua tältä sivulta?

en: You have used this coupon %s in another transaction during this checkout, and coupon usage limit is reached. Please remove the coupon and try again.
fi: Olet käyttänyt tätä kuponkia %s toisessa tapahtumassa tämän kassatapahtuman aikana, ja kupongin käyttöraja on saavutettu. Poista kuponki ja yritä uudelleen.

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
fi: Kovalevytilasi on täynnä. Poista tiedostoja ennen kuin siirrät uusia.

en: You haven't blocked any sites yet.
fi: Sinulla ei ole estettyjä sivuja.

en: You haven't published any pages yet.
fi: Et ole julkaissut yhtään sivua vielä.

en: You haven't used our fancy style editor to create any custom styles!
fi: Et ole käyttänyt upeaa tyylimuokkaintamme luodaksesi mukautettuja tyylejä!

en: You like this
fi: Sinä tykkäät tästä

en: You like this.
fi: Sinä tykkäät tästä.

en: You may also like&hellip;
fi: Saatat myös pitää...

en: You may also use any Shortcode normally available to you on your site, however be aware that Shortcodes may significantly increase the size of your content depending on what they do.
fi: Voit myös käyttää mitä tahansa lyhytkoodeja, jotka ovat saatavilla sivustollasi. Huomaa kuitenkin, että lyhytkoodien käyttö saattaa lisätä merkittävästi sisältösi kokoa riippuen lyhytkoodin toiminnasta.

en: You may be interested in&hellip;
fi: Saatat olla kiinnostunut...

en: You may be interested in…
fi: Saatat olla kiinnostunut myös...

en: You may need to manually restore the item's stock.
fi: Voit joutua manuaalisesti kasvattamaan tuotteen määrän varastossa.

en: You may not upload %s type files
fi: Et voi ladata %s-muotoisia tiedostoja.

en: You may only upload 1 file.
fi: Lataa vain yksi tiedosto kerrallaan.

en: You must be %1$slogged in%2$s to post a review.
fi: Sinun on %1$skirjauduttava sisään%2$s kun haluat kirjoittaa arvioinnin.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
fi: Sinun täytyy <a href="%s">kirjautua sisään</a> kommentoidaksesi.

en: You must be a member of at least one site to use this page.
fi: Voit käyttää tätä sivua vain, jos olet käyttäjänä vähintään yhdellä sivustolla.

en: You must be logged in to checkout.
fi: Vain sisäänkirjautuneena pääset kassalle. Kirjaudu sisään, ole hyvä.

en: You must be logged in to download files.
fi: Vain sisäänkirjautuneena voit ladata tiedostoja. Kirjaudu sisään, ole hyvä.

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
fi: Sinun täytyy klikata Tallenna muutokset -painiketta sivun alalaidassa, jotta uudet asetukset astuvat voimaan.

en: You must enter a valid license key on the <a href="%1$s">MaxMind integration settings page</a> in order to use the geolocation service. If you do not need geolocation for shipping or taxes, you should change the default customer location on the <a href="%2$s">general settings page</a>.
fi: Kun haluat käyttää paikannuspalvelua on kirjoitettava voimassa oleva lisenssiavain <a href="%1$s"> MaxMind-liitosasetukset -sivulla</a>.  Jos et tarvitse maantieteellistä sijaintia lähetyksille tai veroille, sinun tulisi muuttaa asiakkaan oletussijainti <a href="%2$s">yleisten asetusten sivulla</a>.

en: You must include at least 2 answers
fi: Sinun tulee antaa vähintään 2 vastausvaihtoehtoa

en: You must provide a domain name.
fi: Verkkotunnus on pakollinen.

en: You must provide a name for your network of sites.
fi: Sinun on annettava nimi tälle monen sivuston verkolle.

en: You must provide a valid email address.
fi: Tarvitaan olemassa oleva sähköpostiosoite.

en: You must select at least one field to send.
fi: Sinun on valittava vähintään yksi kenttä lähetettäväksi.

en: You must specify a valid action
fi: Sinun täytyy määrittää olemassa oleva toiminto

en: You must supply a future date to schedule.
fi: Anna päivämäärä tulevaisuudesta ajastaaksesi.

en: You must supply an array of options and values.
fi: Sinun on annettava valintojen ja arvojen ruudukko (matriisi).

en: You must supply an array of options.
fi: Sinun on annettava valintojen ruudukko (matriisi).

en: You need JavaScript to choose a part of the image.
fi: Tarvitset Javascript-tuen valitaksesi osan kuvasta.

en: You need WooCommerce 4.2 or newer to run this tool.
fi: Tarvitset WooCommerce 4.2:n tai uudemman käyttääksesi tätä työkalua.

en: You need a higher level of permission.
fi: Tarvitset korkeamman tason oikeudet.

en: You need to define a search term to order by relevance.
fi: Sinun on annettava hakusana, jotta voit lajitella relevanssin mukaan.

en: You need to define an include parameter to order by include.
fi: Include-parametri tulee määritellä, jotta sen mukaan voidaan järjestää.

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
fi: Sinun täytyy syöttää API-avain aktivoidaksesti Akismetin sivustollesi.

en: You need to pass an array of post formats.
fi: Anna artikkelimuodot taulukkona (array).

en: You need to supply your OPML url. Press back on your browser and try again
fi: OPML URL vaaditaan. Palaa edelliselle sivulle ja yritä uudestaan.

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
fi: Olet asentanut vain yhden teeman. Ota riski ja kokeile jotain uutta! Voit valita yli 1 000:sta ilmaisesta teemasta WordPress.orgin  teemahakemistosta. Napsauta <a href="%s">Asenna teemoja</a> -painiketta päästäksesi alkuun.

en: You seem to use the System Task Scheduler to process WP_Cron tasks.
fi: Näytät käyttävän System Task Scheduleria WP_Cron-tehtävien käsittelyyn.

en: You set up payments
fi: Asetit maksutapoja

en: You should also note any collection and retention of sensitive personal data, such as data concerning health.
fi: On tärkeää huomioida sensitiivinen henkilötieto, kuten esimerkiksi terveyteen liittyvät tiedot.

en: You should also review your privacy policy from time to time, especially after installing or updating any themes or plugins. There may be changes or new suggested information for you to consider adding to your policy.
fi: Suosittelemme tietosuojaselosteen ajantasaisuuden tarkistamista tietyin aikavälein, erityisesti lisäosien ja teemojen asentamisen ja päivittämisen jälkeen. Tietosuojaselosteen malliin on saattanut tulla lisää suositeltua sisältöä, jonka lisäämistä selosteeseen voit harkita.

en: You should back up your existing %1$s and %2$s files.
fi: Sinun kannatta tehdä varmuuskopiot nykyisistä %1$s- ja %2$s-tiedostoistasi.

en: You should back up your existing %s file.
fi: Sinun kannattaa varmuuskopioida olemassaoleva %s-tiedosto.

en: You should consider changing your site domain to %1$s before enabling the network feature. It will still be possible to visit your site using the %3$s prefix with an address like %2$s but any links will not have the %3$s prefix.
fi: Harkitse sivuston osoitteen muuttamista muotoon %1$s ennen verkon käyttöönottamista. Sivustolla tulee olemaan siitä huolimatta mahdollista vierailla käyttäen etuliitettä %3$s kuten osoitteessa %2$s, mutta linkeillä ei tule olemaan %3$s-etuliitettä.

en: You should consider removing any unused themes to enhance your site&#8217;s security.
fi: Suosittelemme, että kaikki teemat jotka eivät ole käytössä, poistetaan tietoturvan parantamiseksi.

en: You should remove inactive plugins
fi: Poista käytöstä poistetut lisäosat.

en: You should remove inactive themes
fi: Sinun kannattaa poistaa teemat, jotka eivät ole käytössä.

en: You should use a persistent object cache
fi: Sinun tulisi käyttää pysyvää oliovälimuistia

en: You want your product catalog and images to look great and align with your brand. This guide will give you all the tips you need to get your products looking great in your store.
fi: Jos haluat, että tuoteluettelosi ja kuvat näyttävät hyvältä ja sopivat tuotemerkkisi kanssa. Tämä opas antaa sinulle kaikki tarvittavat vinkit, jotta tuotteesi näyttävät hyvältä kaupassasi.

en: You will <strong>not</strong> be sent any confirmation email - please make sure this is what you want to do before continuing!
fi: Sinä <strong>et</strong> tule saamaan varmistusviestiä, joten ole hyvä ja varmista, että todella haluat tehdä tämän, ennen kuin jatkat!

en: You will be given a password to manually enter into the application in question.
fi: Sinulle annetaan salasana, jonka syötät käsin kyseiseen sovellukseen.

en: You will be removed as owner of %s
fi: Sinulta poistuu blogin %s omistajuus.

en: You will be returned to the WordPress Dashboard, and no changes will be made.
fi: Palaat WordPressin ohjausnäkymään eikä muutoksia tallenneta.

en: You will be sent to %s
fi: Sinut uudelleenohjataan osoitteeseen %s

en: You will need to manually issue a refund through your payment gateway after using this.
fi: Hyvitys on tehtävä manuaalisesti maksukäytävän kautta kun sitä käytetään.

en: You will not be able to access %s unless allowed by the new owner
fi: Et tule saamaan blogin %s hallintaoikeuksia ellei uusi omistaja anna sinulle niitä

en: You will not be able to install new themes from here yet since your install requires SFTP credentials. For now, please <a href="%s">add themes in the admin</a>.
fi: Et voi asentaa uusia teemoja täältä, sillä WordPress-asennuksesi vaatii SFTP-tunnukset. Ole hyvä ja <a href="%s">lisää teemoja ohjauspaneelin kautta</a> toistaiseksi.

en: You would have received an email because of this.
fi: Olet saattanut saada sähköpostia tästä aiheesta.

en: You&#8217;ll create a menu, assign it a location, and add menu items like links to pages and categories. If your theme has multiple menu areas, you might need to create more than one.
fi: Luot valikon, valitset sille sijainnin ja lisäät siihen linkkejä esimerkiksi sivuihin ja kategorioihin. Jos teemallasi on useita valikkoalueita, saatat joutua luomaan enemmän kuin yhden.

en: You're ready to add products to your store.
fi: Voit aloittaa tuotteiden lisäämisen kauppaan.

en: You're ready to start selling!
fi: Voit aloittaa myymisen!

en: You've hit the 10 orders milestone! Look at you go. Browse some WooCommerce success stories for inspiration.
fi: Olet saavuttanut 10 tilauksen merkkipaalun! Ihaile menestystäsi. Selaa joitakin WooCommerce menestystarinoita inspiraation lähteeksi.

en: You've liked posts on this site
fi: Olet tykännyt artikkeleista tällä sivustolla

[ctx: You've reached $number posts on $blog_title]
en: You've made your first post on %2$s | You've reached %1$s posts on %2$s
fi[0]: Kirjoitit juuri ensimmäisen artikkelin blogiin %2$s
fi[1]: Olet kirjoittanut %1$s artikkelia blogiin %2$s

en: You've recently used this password. Try something new.
fi: Käytit juuri tätä salasanaa. Kokeile jotain uutta.

en: Your %1$s file uses a dynamic value (%2$s) for the path at %3$s. However, the value at %3$s is also a dynamic value (pointing to %4$s) and pointing to another dynamic value is not supported. Please update %3$s to point directly to %4$s.
fi: Tiedostosi %1$s käyttää dynaamista arvoa (%2$s) polussa %3$s. Kuitenkin polussa %3$s on myös dynaaminen arvo (osoittaen arvoon %4$s) ja osoittaminen toiseen dynaamiseen arvoon ei ole tuettu. Päivitä polku %3$s osoittamaan suoraan arvoon %4$s.

en: Your %s file contains only core WordPress features.
fi: %s-tiedostosi sisältää vain WordPressin perusominaisuudet.

en: Your %s import was successful.
    
    %s
    
    Happy Blogging!
    
    -- the WordPress.com team
fi: %s-tuontisi on suoritettu onnistuneesti.
    
     %s
     
    
    Hauskaa bloggausta! 
    
    -- WordPress.com-tiimi

en: Your <a href="%1$s">WordPress Address</a> and <a href="%2$s">Site Address</a> are not set up to use HTTPS.
fi: <a href="%1$s">WordPress-osoitteesi</a> ja <a href="%2$s">sivuston osoitteesi</a> eivät ole asetettu käyttämään HTTPS:ää.

en: Your <a href="%s">Site Address</a> is not set up to use HTTPS.
fi: <a href="%s">Sivuston osoitettasi</a> ei ole asetettu käyttämään HTTPS:ää.

en: Your Account
fi: Oma tili

en: Your Akismet plan has been cancelled.
fi: Akismet-tilauksesi on peruutettu.

en: Your Akismet subscription is suspended.
fi: Akismet-tilauksesi on jäädytetty.

en: Your Blog becomes an ActivityPub compatible Profile.
fi: Blogistasi tulee yhteensopiva ActivityPub profiili.

en: Your Blogging Home
fi: Blogisi koti

en: Your CSV needs to include columns in a specific order. %1$sClick here to download a sample%2$s.
fi: CSV tiedostossa tulee olla sarakkeet tietyssä järjestyksessä. %1$sLataa tästä esimerkki%2$s.

en: Your Email
fi: Sähköpostiosoitteesi:

en: Your Email:
fi: Sähköpostiosoitteesi:

en: Your MariaDB version supports utf8mb4.
fi: MariaDB:n versiosi tukee utf8mb4:ää.

en: Your MySQL version supports utf8mb4.
fi: MySQL-versiosi tukee utf8mb4:ää.

en: Your Name
fi: Nimesi

en: Your Recent Drafts
fi: Viimeisimmät luonnoksesi

en: Your Report Download
fi: Raportin lataus

en: Your Sites
fi: Sivustosi

en: Your Stuff
fi: Sinun juttusi

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
fi: WWW-palvelimesi ei voi tehdä SSL-pyyntöjä; ota yhteyttä palveluntarjoajaasi ja pyydä heitä lisäämään tuki SSL-pyynnöille.

en: Your WebFinger endpoint <code>%s</code> does not return valid JSON for <code>application/jrd+json</code>.
fi: WebFinger endpoint <code>%s</code> ei palauta kelvollista JSON koodia <code>application/jrd+json</code>.

en: Your WebFinger endpoint <code>%s</code> is not accessible. Please check your WordPress setup or permalink structure.
fi: WebFinger endpoint <code>%s</code> ei ole saatavilla. Tarkista WordPress asetukset tai kestolinkin rakenne.

en: Your WebFinger endpoint is accessible and returns the correct information.
fi: WebFinger endpoint on saavutettavissa ja palauttaa oikean tiedon.

en: Your WordPress content import for %1$s was successful.
    
    Happy Blogging!
    
    -- the WordPress.com team
fi: WordPress-tuontisi %1$s on suoritettu onnistuneesti.
    
    Hauskaa bloggaamista!
    
    -- WordPress.com-tiimi

en: Your WordPress version is %1$s, however the new plugin version requires %2$s.
fi: Käytössäsi on WordPressin versio %1$s. Uusi lisäosa vaatii kuitenkin version %2$s.

en: Your WordPress version is %1$s, however the new theme version requires %2$s.
fi: Käytössäsi on WordPressin versio %1$s. Uusi teema vaatii kuitenkin version %2$s.

en: Your WordPress version is %1$s, however the uploaded plugin requires %2$s.
fi: Käytössäsi on WordPressin versio %1$s. Siirtämäsi lisäosa vaatii kuitenkin version %2$s.

en: Your WordPress version is %1$s, however the uploaded theme requires %2$s.
fi: Käytössäsi on WordPressin versio %1$s. Siirtämäsi teema vaatii kuitenkin version %2$s.

en: Your account has been closed
fi: Tilisi on suljettu

en: Your account is being deleted
fi: Tilisi on poistettu

en: Your account is now active.
fi: Tilisi on nyt aktivoitu.

en: Your account was created successfully and a password has been sent to your email address.
fi: Tili on luotu ja salasana on lähetetty sähköpostiosoitteeseen.

en: Your account was created successfully. Your login details have been sent to your email address.
fi: Tili on luotu. Kirjautumistiedot on lähetetty sähköpostiosoitteeseen.

en: Your answer was incorrect, please try again.
fi: Vastauksesi ei täsmännyt. Ole hyvä ja kokeile uudelleen.

en: Your applications can now create, read, update or delete subscriptions via RESTful API endpoints with the same design as the latest version of WooCommerce's REST API endpoints.
fi: Sovellukset voivat nyt luoda, lukea, päivittää tai poistaa kestotilauksia RESTful APIn kautta samaa mallia kuin uusin versio WooCommerce's REST API päätepisteet.

en: Your attempt to transfer a blog failed - please contact <a href="http://support.wordpress.com/contact/">support</a>
fi: Yrityksesi siirtää blogisi toiselle käyttäjälle epäonnistui - ole hyvä ja ota yhteyttä <a href="http://support.wordpress.com/contact/">tukeen</a> (englanniksi).

en: Your author URL <code>%s</code> does not return valid JSON for <code>application/activity+json</code>. Please check if your hosting supports alternate <code>Accept</code> headers.
fi: Kirjoittaja URL <code>%s</code> ei palauta kelvollista JSON koodia <code>application/activity+json</code>. Ole hyvä ja tarkista että hosting palveluntarjoajasi tukee vaihtoehtoisia <code>Accept</code> headereita.

en: Your author URL <code>%s</code> is not accessible. Please check your WordPress setup or permalink structure. If the setup seems fine, maybe check if a plugin might restrict the access.
fi: Kirjoittajan URL <code>%s</code> ei ole saavutettavissa. Ole hyvä ja tarkista WordPressisi asetukset ti kestolinkin rakenne. Mikäli WP asennus(asetukset näyttävät olevan kunnossa, tarkista, ettei mikään muu lisäosa estä pääsyä.

en: Your author URL <code>%s</code> is redirecting to another page, this is often done by SEO plugins like "Yoast SEO".
fi: Kirjoittajan URL <code>%s</code> uudelleenohjautuu toiselle sivulle, tämä on usein hakukonelisäosien kuten "Yoast SEO" syytä.

en: Your author URL <code>%s</code> was replaced, this is often done by plugins.
fi: Kirjoittajan URL <code>%s</code> muuttui, tämä on usein jonkun lisäosan tekosia.

en: Your author URL is accessible and supports the required "Accept" header.
fi: Kirjoittajan URL on saavutettavissa ja se tukee tarvittavaa "Accept" headeria.

en: Your author profile currently has %s follower. | Your author profile currently has %s followers.
fi[0]: Kirjoittajan profiilillasi on tällä hetkellä %s seuraaja.
fi[1]: Kirjoittajan profiilillasi on tällä hetkellä %s seuraajaa.

en: Your blog becomes an ActivityPub profile.
fi: Blogistasi tulee ActivityPub profiili.

en: Your blog does not currently have any published posts.
fi: Blogissasi ei ole tällä hetkellä yhtään julkaistua artikkelia.

en: Your blog profile currently has %s follower. | Your blog profile currently has %s followers.
fi[0]: Blogin profiilillasi on nyt %s seuraaja.
fi[1]: Blogin profiilillasi on nyt %s seuraajaa.

en: Your blogroll
fi: Näyttää linkkilistan linkit

en: Your browser cannot upload files
fi: Selaimesi ei voi lähettää tiedostoja

en: Your browser does not support direct access to the clipboard. Please use keyboard shortcuts or your browser&#8217;s edit menu instead.
fi: Selaimesi ei mahdollista leikepöydän käyttöä suoraan. Käytä näppäinoikoteitä tai selaimesi muokkaa-valikkoa.

en: Your browser is out of date!
fi: Selaimesi on vanhentunut.

en: Your cart
fi: Ostoskorisi

en: Your cart contained an invalid subscription switch request. It has been removed from your cart.
fi: Ostoskoriisi sisältyi virheellinen kestotilaus vaihtopyyntö. Se on poistettu.

en: Your cart contained an invalid subscription switch request. It has been removed. | Your cart contained invalid subscription switch requests. They have been removed.
fi[0]: Ostoskoriisi sisältyi virheellinen vaihtopyyntö. Se on poistettu.
fi[1]: Ostoskoriisi sisältyi virheellisiä vaihtopyyntöjä. Ne on poistettu.

en: Your cart has been emptied of subscription products. Only one subscription product can be purchased at a time.
fi: Ostoskori on tyhjennetty kestotilaustuotteista. Vain yksi kestotilaustuote voidaan ostaa kerrallaan.

en: Your cart is currently empty!
fi: Ostoskorisi on tyhjä!

en: Your cart is currently empty.
fi: Ostoskori on tyhjä.

en: Your changed data will be lost if you leave this page without saving.
fi: Tallentamattomat tiedot häviävät jos et tallenna ennen kuin poistut tältä sivulta.

en: Your changes have been saved.
fi: Muutokset on tallennettu.

en: Your changes were not saved. Please retry.
fi: Muutoksia ei tallennettu. Yritä uudelleen, ole hyvä.

en: Your chosen password.
fi: Valitsemasi salasana.

en: Your comment is awaiting moderation.
fi: Kommenttisi odotta hyväksymistä.

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
fi: Kommenttisi odottaa tarkastusta. Tämä on vasta esikatselu, kommenttisi tulee julkiseksi hyväksynnän jälkeen.

en: Your comment was approved.
fi: Kommenttisi hyväksyttiin.

en: Your comments have all been imported now, but we still need to rebuild your conversation threads.
fi: Kaikki kommenttisi on tuotu, järjestämme vielä keskustelut oikeaan järjestykseen.

en: Your credit card details were successfully updated.
fi: Luottokorttitietosi päivitettiin onnistuneesti.

en: Your current IP address: {{strong}}%(IP)s{{/strong}}{{br/}}
fi: Nykyinen IP-osoitteesi on {{strong}}%(IP)s{{/strong}}{{br/}}

en: Your current password is incorrect.
fi: Nykyinen salasanasi on väärä.

en: Your customers can now view the full details of a subscription, including line items, billing and shipping address, billing schedule and renewal orders, from a special %sMy Account > View Subscription%s page.
fi: Asiakkaasi voivat nyt tarkastella kestotilauksen täydellisiä tietoja sisältäen tilauksen rivinimikkeet, laskutus- ja toimitusosoitteet, laskutuksen aikataulu ja uusimisen tilaukset, omalta %sMinun tilini > Näytä kestotilaus%s sivulta.

en: Your customers will see the name of this shipping method during checkout.
fi: Asiakkaasi näkevät tämän toimitustavan nimen kassalla.

en: Your database has been updated successfully!
fi: Tietokanta on päivitetty onnistuneesti!

en: Your early renewal order was successful.
fi: Varhainen uusinta onnistui.

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
fi: Sähköpostiosoitettasi ei ole vielä päivitetty. Tarkista vahvistusviesti sähköpostilaatikostasi (%s).

en: Your email address will not be published.
fi: Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.

en: Your email address.
fi: Sähköpostiosoitteesi

en: Your email provider - the email may be blocked
fi: Olet s-postiviestien tarjoaja - viestit saatetaan estää

en: Your first post is published!
fi: Ensimmäinen artikkelisi on julkaistu!

en: Your homepage displays
fi: Kotisivusi näyttää

en: Your host appears to support the following object caching services: %s.
fi: Palvelinympäristösi näyttäisi tukevan seuraavia oliovälimuistin palveluita: %s.

en: Your hosting provider can tell you if a persistent object cache can be enabled on your site.
fi: Palvelinympäristösi ylläpitäjä osaa kertoa voisiko pysyvää oliovälimuistia (persistent object cache) aktivoida sivustollesi.

en: Your installation of WooCommerce is incomplete. If you installed WooCommerce from GitHub, %1$splease refer to this document%2$s to set up your development environment.
fi: WooCommerce asennusta ei ole tehty loppuun. Jos asensit WooCommercen GitHubista, %1$stutustu tähän asiakirjaan%2$s jotta voit pystyttää oman kehitysympäristön.

en: Your installation of WooCommerce is incomplete. If you installed WooCommerce from GitHub, please refer to this document to set up your development environment: https://github.com/woocommerce/woocommerce/wiki/How-to-set-up-WooCommerce-development-environment
fi: WooCommerce-asennus on puutteellinen. Jos olet asentanut WooCommercen GitHubista, seuraa tämän asiakirjan ohjeita kehitysympäristön perustamiseksi: https://github.com/woocommerce/woocommerce/wiki/How-to-set-up-WooCommerce-development-environment

en: Your installation of WordPress does not require FTP credentials to perform updates.
fi: Päivitysten tekeminen ei edellytä FTP-tunnuksia.

en: Your installation of WordPress prompts for FTP credentials to perform updates.
fi: WordPress-asennuksesi pyytää FTP-tunnuksia voidakseen tehdä päivityksiä.

en: Your installation of the WooCommerce Blocks feature plugin is incomplete. Please run %1$s within the %2$s directory.
fi: WooCommerce Blocks lisäosan asennus on kesken. Suorita %1$s tässä hakemistossa: %2$s.

en: Your invoice for order #{order_number}
fi: Lasku tilaukselle nro. {order_number}

en: Your latest changes were saved as a revision.
fi: Tuoreimmat muutokset on tallennettu uutena versiona.

en: Your latest posts
fi: Uusimmat artikkelisi

en: Your latest {site_title} invoice
fi: Viimeisin laskusi {site_title} verkkokaupassa

en: Your look
fi: Ulkoasusi

en: Your media
fi: Mediasi

en: Your message
fi: Viestisi

en: Your new WordPress.com site is ready to go! Looking for ideas for your new site? Check out the <a href='http://learn.wordpress.com/'>WordPress.com beginner's tutorial</a>.
    
    Cheers,
    The WordPress.com Team
fi: Uusi WordPress.com-sivusi on nyt valmiina! Etsitkö ideoita? Katso <a href='http://learn.wordpress.com/'>WordPress.comin aloittelijan opas</a>.
    
    Terveisin,
    WordPress.com -tiimi

en: Your new domain {{strong}}%(domainName)s{{/strong}} is being set up. Your site is doing somersaults in excitement!
fi: Uutta verkko-osoitettasi {{strong}}%(domainName)s{{/strong}} päivitetään. Sivustosi tekee kärrynpyöriä jännityksessä!

en: Your new password for %s is:
fi: Uusi salasanasi sovellukselle "%s" on:

en: Your object cache implementation does not support flushing individual groups.
fi: Oliovälimuistisi toteutustapa ei tue yksittäisten ryhmien tyhjentämistä.

en: Your object cache implementation does not support flushing the in-memory runtime cache.
fi: Oliovälimuistisi toteutustapa ei tue muistissa olevan ajonaikaisen välimuistin tyhjentämistä.

en: Your order
fi: Tilauksesi

en: Your order can no longer be cancelled. Please contact us if you need assistance.
fi: Tilaustasi ei voi enää peruuttaa. Ota yhteyttä, jos tarvitset ohjeita.

en: Your order on %s has been partially refunded. There are more details below for your reference:
fi: %s tilaus on osittain hyvitetty. Alla lisätietoja:

en: Your order on %s has been refunded. There are more details below for your reference:
fi: %s tilaus on hyvitetty. Alla lisätietoja:

en: Your order was cancelled.
fi: Tilaus peruttiin.

en: Your password can be saved.
fi: Salasanasi voidaan tallentaa.

en: Your password cannot be the same as your username. Please pick a different password.
fi: Salasanasi ei voi olla sama kuin käyttäjätunnuksesi. Valitse eri salasana.

en: Your password has been reset successfully.
fi: Salasanan vaihto onnistui.

en: Your password has been reset.
fi: Salasanasi on vaihdettu.

en: Your password is too short. Please pick a password that has at least 6 characters.
fi: Salasanasi on liian lyhyt. Anna salasana, jossa on vähintään 6 merkkiä.

en: Your password is too weak: Looks like you're including easy to guess information about yourself. Try something a little more unique.
fi: Salasanasi on liian heikko: Näyttäisi siltä, että se sisältää jotain liian helposti arvattavaa tietoa itsestäsi. Kokeile jotain hieman ainutlaatuisempaa.

en: Your password was saved successfully.
fi: Salasana tallennettu onnistuneesti

en: Your personal data will be used to process your order, support your experience throughout this website, and for other purposes described in our %s.
fi: Henkilökohtaisia tietoja käytetään tilausten käsittelyssä, sivuston käyttökokemuksen tukemisessa ja muissa tarkoituksissa kuten on esitetty %s.

en: Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our %s.
fi: Henkilökohtaisia tietoja käytetään sivuston käyttökokemuksen tukemisessa tällä sivustolla, pääsyssä tiliisi ja muissa tarkoituksissa kuten on esitetty %s.

en: Your plugins are all up to date
fi: Lisäosasi ovat ajan tasalla.

en: Your posts have all been imported, but wait &#8211; there&#8217;s more! Now we need to download &amp; import your comments.
fi: Kaikki artikkelisi on tuotu, mutta älähän hätäile vielä! Seuraavaksi tuodaan vielä artikkeleihisi liittyvät kommentit.

en: Your primary email address is {{email/}}
fi: Ensisijainen sähköpostiosoitteesi on {{email/}}

en: Your products are now being imported...
fi: Tuotteita tuodaan ...

en: Your profile
fi: Profiilisi

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
fi: Profiilisi sisältää tietoja tietoja sinusta (sinun &#8220;tili&#8221;) ja joitain henkilökohtaisia tietoja liittyen WordPressin käyttämiseen.

en: Your profile photo is public.
fi: Profiilikuvasi on julkinen.

en: Your queue is clear.
fi: Jono on tyhjä.

en: Your rating
fi: Arvostelusi

en: Your recent attempt to Post by Email was blocked as you sent your mail to the example email address. In order to get an email published on your blog please follow the instructions at: http://support.wordpress.com/post-by-email/
fi: Viimeisin yrityksesi julkaista artikkeli sähköpostilla estettiin, koska lähetit viestin esimerkkisähköpostiosoitteeseen. Saat tietoja artikkelien julkaisusta sähköpostilla osoitteesta http://support.wordpress.com/post-by-email/

en: Your report file is being generated.
fi: Raporttitiedostoa valmistetaan.

en: Your request to undo your previous action was unsuccessful.
fi: Pyyntösi kumota edellinen toimintosi epäonnistui.

en: Your review
fi: Arviosi

en: Your review is awaiting approval
fi: Arviointi odottaa hyväksymistä.

en: Your scheduled changes just published
fi: Ajastamasi muutokset julkaistiin juuri

en: Your search did not match any blog posts. Whoa.
fi: Hakusi ei tuottanut yhtään tulosta.

en: Your server does not have fsockopen or cURL enabled - PayPal IPN and other scripts which communicate with other servers will not work. Contact your hosting provider.
fi: Palvelimella ei ole käytössä fsockopen, cURL. PayPal IPN ja muut skriptit eivät toimi. – Ota yhteyttä palvelimen ylläpitäjään ja selvitä tilanne.

en: Your server does not have the %s class enabled - HTML/Multipart emails, and also some extensions, will not work without DOMDocument.
fi: Palvelimella ei ole käytössä %s-luokka. HTML/Multipart sähköpostit, ja myös jotkut laajennukset tarvitsevat DOMDocument-luokan toimiakseen.

en: Your server does not have the %s class enabled - some gateway plugins which use SOAP may not work as expected.
fi: Palvelimella ei ole käytössä "%s-luokkaa – ne lisäosat jotka käyttävät SOAP eivät ehkä toimi odotetulla tavalla.

en: Your server does not support the %s function - this is required to use the GeoIP database from MaxMind.
fi: Palvelimesi ei tue %s -toimintoa. Tämä tarvitaan jotta voidaan käyttää MaxMindin GeoIP-tietokantaa.

en: Your server does not support the %s functions - this is required for better character encoding. Some fallbacks will be used instead for it.
fi: Palvelimella ei ole käytössä %s-toimintoja. Sitä tarvitaan jotta merkistö toimisi paremmin. Sen sijasta käytetään muita menetelmiä.

en: Your session has expired. Please log in to continue where you left off.
fi: Istuntosi on päättynyt. Kirjaudu sisään jatkaaksesi siitä mihin jäit.

en: Your settings have been saved.
fi: Asetukset on tallennettu.

en: Your site can communicate securely with other services
fi: Sivustosi voi viestiä turvallisesti muiden palveluiden kanssa

en: Your site can perform loopback requests
fi: Sivustosi voi tehdä loopback-kutsuja

en: Your site could not complete a loopback request
fi: Sivustosi ei voinut tehdä loopback-pyyntöä

en: Your site does not have any active plugins.
fi: Sivullasi ei ole aktiivisia lisäosia.

en: Your site does not have any default theme. Default themes are used by WordPress automatically if anything is wrong with your chosen theme.
fi: Sivustollasi ei ole oletusteemaa. WordPress käyttää automaattisesti oletusteemaa, jos vakioteemassasi on jotain ongelmia.

en: Your site does not have any installed themes.
fi: Sivustollasi ei ole asennettuja teemoja.

en: Your site has %1$d inactive theme, other than %2$s, the default WordPress theme, and %3$s, your active theme. | Your site has %1$d inactive themes, other than %2$s, the default WordPress theme, and %3$s, your active theme.
fi[0]: Käytössä olevan teeman %3$s ja WordPressin oletusteeman %2$s lisäksi sivustollasi on %1$d teema, joka ei ole käytössä.
fi[1]: Käytössä olevan teeman %3$s ja WordPressin oletusteeman %2$s lisäksi sivustollasi on %1$d teemaa, jotka eivät ole käytössä.

en: Your site has %1$d inactive theme, other than %2$s, your active theme. | Your site has %1$d inactive themes, other than %2$s, your active theme.
fi[0]: Sivustollasi on käytössä olevan teeman %2$s lisäksi %1$d teema, joka ei ole käytössä.
fi[1]: Sivustollasi on käytössä olevan teeman %2$s lisäksi %1$d teemaa, jotka eivät ole käytössä.

en: Your site has %d active plugin, and it is up to date. | Your site has %d active plugins, and they are all up to date.
fi[0]: Sivustollasi on %d aktiivinen lisäosa ja se on ajan tasalla.
fi[1]: Sivustollasi on %d aktiivista lisäosaa ja ne ovat kaikki ajan tasalla.

en: Your site has %d inactive plugin. | Your site has %d inactive plugins.
fi[0]: Sivustollasi on %d lisäosa, joka ei ole käytössä.
fi[1]: Sivustollasi on %d lisäosaa, jotka eivät ole käytössä.

en: Your site has %d inactive theme. | Your site has %d inactive themes.
fi[0]: Sivustollasi on %d teema, joka ei ole käytössä.
fi[1]: Sivustollasi on %d teemaa, jotka eivät ole käytössä.

en: Your site has %d installed theme, and it is up to date. | Your site has %d installed themes, and they are all up to date.
fi[0]: Sivustollasi on %d asennettu teema ja se on ajan tasalla.
fi[1]: Sivustollasi on %d asennettua teemaa ja ne ovat kaikki ajan tasalla.

en: Your site has %d plugin waiting to be updated. | Your site has %d plugins waiting to be updated.
fi[0]: Sivustollasi on %d lisäosa odottamassa päivitystä.
fi[1]: Sivustollasi on %d lisäosaa odottamassa päivitystä.

en: Your site has %d theme waiting to be updated. | Your site has %d themes waiting to be updated.
fi[0]: Sivustollasi on %d teema odottamassa päivitystä.
fi[1]: Sivustollasi on %d teemaa odottamassa päivitystä.

en: Your site has 1 active plugin, and it is up to date.
fi: Sivustollasi on käytössä yksi lisäosa ja se on ajan tasalla.

en: Your site has 1 installed theme, and it is up to date.
fi: Sivustollasi on yksi teema ja se on ajan tasalla.

en: Your site has a critical issue that should be addressed as soon as possible to improve its performance and security.
fi: Sivustollasi on kriittinen ongelma, joka on syytä korjata välittömästi parantaaksesi sen suorituskykyä ja tietoturvaa.

en: Your site has critical issues that should be addressed as soon as possible to improve its performance and security.
fi: Sivustollasi on kriittisiä ongelmia, jotka on syytä korjata välittömästi parantaaksesi sen suorituskykyä ja tietoturvaa.

en: Your site icon is saved and uploaded, and you should start seeing it appear around WordPress.com soon.
fi: Sivusi kuvake on siirretty palveluun ja sinun pitäisi kohta nähdä se WordPress.comissa!

en: Your site is not currently accessible to search engines. You must set your {{a}}privacy settings{{/a}} to "public".
fi: Sivustosi ei ole hakukoneiden saavutettavissa. Sinun täytyy asettaa se {{a}}yksityisyysasetuksista{{/a}} julkiseksi.

en: Your site is not set to output debug information
fi: Sivustosi ei näytä debug-informaatiota

en: Your site is running on an older version of PHP (%s)
fi: Sivustosi käyttää vanhaa PHP-versiota (%s)

en: Your site is running on an older version of PHP (%s), which should be updated
fi: Sivustosi käyttää vanhaa PHP-versiota (%s), joka olisi hyvä päivittää

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which does not receive security updates and soon will not be supported by WordPress.
fi: Sivustosi käyttää vanhentunutta PHP-versiota (%s), joka ei saa enää tietoturvapäivityksiä ja jonka tuki lakkaa pian WordPressissä.

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which does not receive security updates and soon will not be supported by WordPress. Ensure that PHP is updated on your server as soon as possible. Otherwise you will not be able to upgrade WordPress.
fi: Sivustosi käyttää vanhentunutta versiota PHP:sta (%s), jolle ei julkaista enää tietoturvapäivityksiä ja jonka tuki loppuu pian WordPressistä. Varmista, että PHP päivitetään palvelimella mahdollisimman pian. Muussa tapauksessa WordPressin päivittäminen uudempaan versioon ei onnistu.

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which does not receive security updates. It should be updated.
fi: Sivustosi käyttää vanhentunutta PHP-versiota (%s), joka ei saa enää tietoturvapäivityksiä. Se tulisi päivittää.

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which should be updated.
fi: Sivustosi käyttää vanhentunutta PHP-versiota (%s), joka on syytä päivittää.

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which soon will not be supported by WordPress.
fi: Sivustosi käyttää vanhentunutta PHP-versiota (%s), jonka tuki lakkaa pian WordPressissä.

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which soon will not be supported by WordPress. Ensure that PHP is updated on your server as soon as possible. Otherwise you will not be able to upgrade WordPress.
fi: Sivustosi käyttää vanhentunutta versiota PHP:sta (%s), jonka tuki loppuu pian WordPressistä. Varmista, että PHP päivitetään palvelimella mahdollisimman pian. Muussa tapauksessa WordPressin päivittäminen uudempaan versioon ei onnistu.

en: Your site is running the current version of PHP (%s)
fi: Sivustosi käyttää ajanmukaista PHP-versiota (%s)

en: Your site is set to display errors to site visitors
fi: Sivustosi näyttää virheilmoitukset kävijöille

en: Your site is set to log errors to a potentially public file
fi: Sivustosi kirjaa virheilmoituksia mahdollisesti julkiseen tiedostoon.

en: Your site is unable to communicate securely with other services
fi: Sivustosi ei pysty viestimään turvallisesti muiden palveluiden kanssa

en: Your site is unable to reach WordPress.org at %1$s, and returned the error: %2$s
fi: Sivustosi ei voi tavoittaa WordPress.orgia osoitteessa %1$s ja palautti virheen: %2$s

en: Your site is visible only to registered members
fi: Sivusi on näkyvillä vain rekisteröityneille käyttäjille.

en: Your site may have problems auto-updating plugins and themes
fi: Sivustollasi saattaa olla ongelmia lisäosien ja teemojen automaattisten päivitysten suhteen.

en: Your site might be on a private network. Jetpack can only connect to public sites. Please make sure your site is visible over the internet, and then try connecting again 🙏.
fi: Sivusto voi olla yksityisessä verkossa. Jetpack voi yhdistyä vain julkisiin sivustoihin. Varmista, että sivusto näkyy internetissä ja yritä sitten yhdistää uudelleen 🙏.

en: Your site&#8217;s health is looking good, but there are still some things you can do to improve its performance and security.
fi: Sivustosi eheys näyttää hyvältä, mutta on edelleen joitakin asioita, joita voit tehdä parantaaksesi sen suorituskykyä ja tietoturvaa.

en: Your site&#8217;s health is looking good, but there is still one thing you can do to improve its performance and security.
fi: Sivustosi eheys näyttää hyvältä, mutta on edelleen yksi asia, jonka voit tehdä parantaaksesi sen suorituskykyä ja tietoturvaa.

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
fi: Sivustosi uusimmat artikkelit.

en: Your site&#8217;s most recent comments.
fi: Sivustosi uusimmat kommentit.

en: Your spam settings - the email may be in your spam folder
fi: Roskapostiasetuksesi - sähköposti voi olla roskapostikansiossasi

en: Your store does not appear to be using a secure connection. We highly recommend serving your entire website over an HTTPS connection to help keep customer data secure. <a href="%s">Learn more here.</a>
fi: Kauppa ei näyttäisi käyttävän suojattua yhteyttä. Suosittelemme että koko sivusto toimii suojatun HTTPS-yhteyden kautta jotta asiakkaiden tiedot ovat turvassa. <a href="%s">Lisätietoja täällä.</a>

en: Your store is almost ready! To activate services like %s, just connect with Jetpack.
fi: Kauppa on melkein valmis! Kun haluat käyttöön palveluja kuten %s, yhdistä Jetpackiin.

en: Your store is configured to serve digital products using "Redirect only" method. This method is deprecated, <a href="%s">please switch to a different method instead.</a><br><em>If you use a remote server for downloadable files (such as Google Drive, Dropbox, Amazon S3), you may optionally wish to "allow using redirects as a last resort". Enabling that and/or selecting any of the other options will make this notice go away.</em>
fi: Kauppasi on asetettu tarjoamaan ladattavat tuotteet vain "Vain edelleenohjaus" -menetelmällä. Tämä tapa on vanhentunut, <a href="%s">ole hyvä ja vaihda toiseen tapaan.</a><br><em>Jos käytä ulkopuolista palvelinta ladattaville tiedostoille (kuten Google Drive, Dropbox, Amazon S3), oikea tapa valitaan automaattisesti. Valitse mikä tahansa muu vaihtoehto, jotta tämä ilmoitus poistuu.</em>

en: Your store is not using HTTPS. <a href="%s" target="_blank">Learn more about HTTPS and SSL Certificates</a>.
fi: Kauppa ei käytä HTTPS-salausta. <a href="%s" target="_blank">Lisätietoja HTTPS ja SSL sertifikaateista</a>.

en: Your store's uploads directory is <a href="%1$s">browsable via the web</a>. We strongly recommend <a href="%2$s">configuring your web server to prevent directory indexing</a>.
fi: Kauppasi latauskansio <a href="%1$s">on vapaasti selattavissa internetin kautta</a>. Suosittelemme vakavasti <a href="%2$s">konfiguroimaan palvelimenne estämään hakemistojen indeksoinnin</a>.

en: Your subscription change is complete
fi: Kestotilauksesi vaihdettiin onnistuneesti

en: Your subscription change is complete - download your files
fi: Kestotilauksesi vaihdettiin onnistuneesti – lataa tiedostosi

en: Your subscription did not succeed, please try again with a valid email address.
fi: Tilauksesi ei onnistunut, yritä uudestaan toimivalla sähköpostiosoitteella.

en: Your subscription expired on %s. Get a new subscription to continue receiving updates and access to support.
fi: %s:n tilaus on mennyt umpeen. Hanki uusi tilaus jotta saat päivityksiä ja pääsyn tukeen.

en: Your subscription expires in %d days. Enable autorenew to avoid losing updates and access to support.
fi: Tilauksesi umpeutuu %d päivän kuluttua. Ota käyttöön automaattinen uusinta jotta vältät menettämästä päivityksiä ja pääsyn tukeen.

en: Your subscription has been cancelled.
fi: Tilaukseksi on peruttu.

en: Your subscription will be activated soon
fi: Tilauksesi aktivoidaan pian

en: Your subscription will be activated when payment clears. | Your subscriptions will be activated when payment clears.
fi[0]: Tilauksesi aktivoidaan, kun maksu on hyväksytty.
fi[1]: Tilauksesi aktivoidaan, kun maksu on hyväksytty.

en: Your subscriptions
fi: Omat tilaukset

en: Your theme can display menus in %s location. | Your theme can display menus in %s locations.
fi[0]: Teemasi voi näyttää valikoita %s paikassa.
fi[1]: Teemasi voi näyttää valikoita %s paikassa.

en: Your theme can display menus in %s location. Select which menu you would like to use. | Your theme can display menus in %s locations. Select which menu appears in each location.
fi[0]: Teemassa on %s valikkosijainti. Valitse mitä valikkoa haluat käyttää.
fi[1]: Teemassa on %s valikkosijaintia. Valitse mikä valikko näkyy missäkin sijainnissa.

en: Your theme can display menus in one location.
fi: Teemasi voi näyttää valikoita yhdessä paikassa.

en: Your theme can display menus in one location. Select which menu you would like to use.
fi: Teema voi näyttää valikoita yhdessä sijainnissa.Valitse mitä valikkoa haluat käyttää.

en: Your theme determines how content is displayed in browsers. <a href="%s">Learn more about feeds</a>.
fi: Käyttämäsi teema määrää miten sisältö esitetään selaimille. <a href="%s">Lue lisää syötteistä</a>.

en: Your theme does not natively support menus, but you can use them in sidebars by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget on the <a href="%s">Widgets</a> screen.
fi: Teemasi ei tue suoraan valikoita, mutta voit lisätä niitä sivupalkkeihin käyttämällä &#8221;Muokautettu valikko&#8221;-vimpainta <a href="%s">Vimpaimet</a>-sivulla.

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
fi: Teemasi ei tue mukautettuja valikoita eikä vimpaimia.

en: Your theme has %s other widget area, but this particular page does not display it. | Your theme has %s other widget areas, but this particular page does not display them.
fi[0]: Teemassasi on %s muu vimpainalue, mutta tämä sivu ei näytä sitä.
fi[1]: Teemassasi on %s muuta vimpainaluetta, mutta tämä sivu ei näytä niitä.

en: Your theme has %s widget area, but this particular page does not display it. | Your theme has %s widget areas, but this particular page does not display them.
fi[0]: Teemassasi on %s vimpainalue, mutta tämä sivu ei näytä sitä.
fi[1]: Teemassasi on %s vimpainaluetta, mutta tämä sivu ei näytä niitä.

en: Your theme has 1 other widget area, but this particular page does not display it.
fi: Teemassasi on yksi muu vimpainalue, mutta tämä sivu ei näytä sitä.

en: Your theme has 1 widget area, but this particular page does not display it.
fi: Teemassa on yksi vimpainalue, mutta tämä sivu ei näytä sitä.

en: Your theme has a woocommerce.php file, you will not be able to override the woocommerce/archive-product.php custom template since woocommerce.php has priority over archive-product.php. This is intended to prevent display issues.
fi: Teemassa on woocommerce.php -tiedosto. Et voi ohittaa woocommerce/archive-product.php -tiedoston mukautettua pohjaa/mallinetta koska woocommerce.php on etuoikeutettu suhteessa archive-product.php -tiedostoon. Tällä pyritään estämään esittämisen ongelmia.

en: Your theme supports %s menu. Select which menu appears in each location. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
fi[0]: Teemassasi on %s valikkopaikka. Valitse mitä valikkoa haluat käyttää.
fi[1]: Teemassasi on %s valikkopaikkaa. Valitse mitä valikkoa haluat käyttää kussakin paikassa.

en: Your theme supports one menu. Select which menu you would like to use.
fi: Teemassasi on yksi valikkopaikka. Valitse mitä valikkoa haluat käyttää.

en: Your themes are all up to date
fi: Teemasi ovat ajan tasalla

en: Your timezone is set to %1$s (%2$s), currently %3$s (Coordinated Universal Time %4$s).
fi: Aikavyöhykkeeksi on asetettu %1$s (%2$s), tällä hetkellä %3$s (UTC %4$s).

en: Your timezone is set to %1$s (Coordinated Universal Time %2$s).
fi: Aikavyöhykkeeksi on asetettu %1$s (UTC %2$s).

en: Your translations are all up to date.
fi: Kaikki käännökset ovat ajan tasalla.

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
fi: Käyttäjätunnustasi ei voida vaihtaa, mutta voit käyttää muita kenttiä oikean nimesi tai lempinimen lisäämiseen, ja valita millä tavoin nimesi näytetään artikkelien yhteydessä.

en: Your version of WordPress (%s) is up to date
fi: WordPress-versiosi (%s) on ajan tasalla

en: Your video play statistics
fi: Videosi toistotilastot

en: Your visitors clicked these links on your site.
fi: Näitä linkkejä ihmiset klikkasivat sivustollasi.

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
fi: Palveluntarjoajasi tai palvelimen ylläpitäjäsi on poistanut käytöstä PHP:n <code>gethostbynamel</code> -funktiot. <strong>Akismet ei toimi kunnolla ennen kuin tämä on korjattu.</strong> Ole hyvä ja ota yhteyttä palveluntarjoajaasi tai palvelimen ylläpitäjääsi, ja anna heille <a href="%s" target="_blank">tämä tieto Akismetin järjestelmänvaatimuksista</a>.

en: Your website appears to use Basic Authentication, which is not currently compatible with Application Passwords.
fi: Sivustosi näyttää käyttävän perustason autentikointia, joka ei tällä hetkellä ole yhteensopiva sovellussalasanojen kanssa.

en: Your website appears to use Basic Authentication, which is not currently compatible with application passwords.
fi: Sivustosi näyttää käyttävän autentikointiin Basic Authentication -menetelmää, joka ei tällä hetkellä ole yhteensopiva sovellussalasanojen kanssa.

en: Your website does not use HTTPS
fi: Sivustosi ei käytä HTTPS:ää

en: Your website is using an active HTTPS connection
fi: Sivustosi käyttää aktiivista HTTPS-yhteyttä.

en: Your {blogname} renewal order has been received!
fi: ”{blogname}”-kestotilauksesi on uusittu!

en: Your {blogname} renewal order receipt from {order_date}
fi: Kuitti ”{blogname}”-palvelun tilauksen uusimisesta - {order_date}

en: Your {blogname} subscription change from {order_date} is complete
fi: Muutoksesi päivämäärällä {order_date} palvelun {blogname} kestotilaukseesi on valmis

en: Your {blogname} subscription change from {order_date} is complete - download your files
fi: ”{blogname}” -kestotilauksesi muutos {order_date} asti on valmis - lataa tiedostosi

en: Your {site_title} account has been created!
fi: Sinulle on luotu tili {site_title} -sivustolla!

en: Your {site_title} order #{order_number} has been partially refunded
fi: Tilaus {site_title} verkkokaupassa, nro. {order_number} on osittain hyvitetty

en: Your {site_title} order #{order_number} has been refunded
fi: Tilaus {site_title} verkkokaupassa, nro. {order_number} on hyvitetty

en: Your {site_title} order has been received!
fi: Tilauksesi verkkokaupasta {site_title} on vastaanotettu!

en: Your {site_title} order is now complete
fi: Tilaus {site_title} verkkokaupassa on valmis

en: You’re in good company if you use WordPress to publish on the web. Here’s a sampler of well-known sites that are powered by WordPress.
fi: Monet julkaisevat sivunsa käyttämällä WordPress-alustaa. Tässä muutamia tunnettuja esimerkkejä.

en: You’ve received the following order from %s:
fi: Olet saanut seuraavan tilauksen %s:

en: Yukon Territory
fi: Yukon

en: ZIP
fi: Postinumero

en: ZIP Code
fi: Postinumero

en: Zambia
fi: Sambia

en: Zambian kwacha
fi: Sambian kwacha ZMW

en: Zaporozhye
fi: Zaporižžja

en: Zero
fi: Nolla

en: Zero length file, deleting
fi: 0 tavun mittainen tiedosto, tuhotaan

en: Zero rate
fi: Nolla vero

en: Zip Export not supported.
fi: Vienti zip-muodossa ei ole tuettu.

en: Zip or Postcode of the address being shipped to.
fi: Toimitusosoitteen postinumero.

en: Zone
fi: Vyöhyke

en: Zone ID.
fi: Postitusvyöhykkeen tunniste (ID).

en: Zone does not exist!
fi: Vyöhykettä ei ole!

en: Zone name
fi: Vyöhykkeen nimi

en: Zone regions
fi: Vyöhykkeen alueet

en: Zoo
fi: Eläintarha

en: Zoom in/out
fi: Zoomaa sisään/ulos

en: Zurich
fi: Zürich

en: [%1$s] %2$s liked your post %3$s
fi: [%1$s] %2$s tykkäsi artikkelistasi %3$s

en: [%1$s] %2$s: %3$s WooCommerce log message | [%1$s] %2$s: %3$s WooCommerce log messages
fi[0]: [%1$s] %2$s: %3$s WooCommerce lokiviesti
fi[1]: [%1$s] %2$s: %3$s WooCommerce lokiviestit

en: [%1$s] Action Confirmed: %2$s
fi: [%1$s] Toiminto vahvistettu: %2$s

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
fi: [%1$s] Kommentti: "%2$s"

en: [%1$s] Confirm Action: %2$s
fi: [%1$s] Vahvista toiminto: %2$s

en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
fi: [%1$s] Päivitysilmoitus: "%2$s"

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
fi: [%1$s] Arvioitavana: "%2$s"

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
fi: [%1$s] Paluuviite: "%2$s"

en: [%s] Admin Email Changed
fi: [%s] Ylläpitäjän sähköpostiosoite on vaihdettu

en: [%s] Background Update Failed
fi: [%s] Taustapäivitys epäonnistui

en: [%s] Background Update Finished
fi: [%s] Taustapäivitys on valmis

en: [%s] Delete My Site
fi: [%s] Poista sivustoni

en: [%s] Email Change Request
fi: [%s] Sähköpostiosoitteen vaihtoa on pyydetty

en: [%s] Email Changed
fi: [%s] Sähköpostiosoite on vaihdettu

en: [%s] Erasure Request Fulfilled
fi: [%s] Tietojen poistopyyntö täytetty

en: [%s] Joining Confirmation
fi: [%s] Vahvista liittyminen

en: [%s] Login Details
fi: [%s] Kirjautumistiedot

en: [%s] Network Admin Email Change Request
fi: [%s] Multisiten ylläpitäjän sähköpostiosoitteen vaihtoa on pyydetty

en: [%s] Network Admin Email Changed
fi: [%s] Multisiten ylläpitäjän sähköpostiosoite on vaihdettu

en: [%s] New Admin Email Address
fi: [%s] Uusi pääkäyttäjän sähköpostiosoite

en: [%s] New Email Address
fi: [%s] Uusi sähköpostiosoite

en: [%s] New Site Created
fi: [%s] Uusi sivusto luotu

en: [%s] New User Registration
fi: [%s] Uuden käyttäjän rekisteröityminen

en: [%s] Password Changed
fi: [%s] Salasana vaihdettu

en: [%s] Password Reset
fi: [%s] Salasanan vaihto

en: [%s] Personal Data Export
fi: [%s] Henkilötietojen vienti

en: [%s] Some plugins and themes have automatically updated
fi: [%s] Osa lisäosista ja teemoista päivitettiin automaattisesti

en: [%s] Some plugins and themes have failed to update
fi: [%s] Joitakin lisäosia ja teemoja ei voitu päivittää.

en: [%s] Some plugins have failed to update
fi: [%s] Joitakin lisäosia ei voitu päivittää.

en: [%s] Some plugins were automatically updated
fi: [%s] Osa lisäosista päivitettiin automaattisesti

en: [%s] Some themes have failed to update
fi: [%s] Joitakin teemoja ei voitu päivittää.

en: [%s] Some themes were automatically updated
fi: [%s] Osa teemoista päivitettiin automaattisesti

en: [%s] Your Site is Experiencing a Technical Issue
fi: [%s] Sivustollasi on tekninen ongelma

en: [%s] Your username and password
fi: [%s] Käyttäjänimesi ja salasanasi

en: [-] Collapse
fi: [-] Pienennä

en: [None]
fi: [Ei mitään]

en: [Order #%1$s] (%2$s)
fi: [Tilaus #%1$s] (%2$s)

en: [Order #%s]
fi: [Tilaus #%s]

en: [Pending]
fi: [Tarkastettavana]

en: [Remove]
fi: [Poista]

en: [Subscribe] Change Subscription Address
fi: [Tilaus] Tilausosoitteen muutos

en: [Subscribe] Confirmed subscription to posts on %s
fi: [Tilaus] Artikkelien tilaaminen sivustolta %s varmistettu

en: [Subscribe] Error Subscribing
fi: [Tilaus] Virhe tilauksessa

en: [Subscribe] Error Unsubscribing
fi: [Tilaus] Ilmeni virhe yrittäessä lopettaa tilausta

en: [Subscribe] Failed To Confirm Subscription
fi: [Tilaus] Tilauksen vahvistaminen epäonnistui

en: [Subscribe] Failed To Confirm Unsubscription
fi: [Tilaus] Tilauksen peruutuksen varmistus epäonnistui

en: [Subscribe] Help
fi: [Tilaus] Ohjeet

en: [Subscribe] Unsubscribe from %s
fi: [Tilaus] Lopeta  sivuston %s tilaus

en: [Subscribe] Your Subscription Details
fi: [Tilaus] Tilaustietosi

en: [Subscribe] Your Subscriptions
fi: [Tilaus] Sinun tilauksesi

en: [Untitled Post]
fi: [Nimeämätön artikkeli]

en: [WordPress.com] Import failed
fi: [WordPress.com] Tuonti epäonnistui

en: [WordPress.com] Import successful
fi: [WordPress.com] Tuonti onnistui

en: [WordPress.com] Upload space limit reached
fi: [WordPress.com] Talletusraja ylitetty

en: [block rendering halted for pattern "%s"]
fi: [lohkon esittäminen pysäytetty lohkomallille "%s"]

en: [block rendering halted]
fi: [lohkon esittäminen pysäytetty]

en: [deleted]
fi: [poistettu]

en: [edit]
fi: [muokkaa]

en: [{blogname}] New subscription renewal order ({order_number}) - {order_date}
fi: {blogname}-palvelun kestotilaus ({order_number}) uusittu - {order_date}

en: [{blogname}] Subscription Switched ({order_number}) - {order_date}
fi: {blogname}-palvelun kestotilaus ({order_number}) vaihdettu - {order_date}

en: [{site_title}] Automatic payment failed for {order_number}, retry scheduled to run {retry_time}
fi: [{site_title}] Kestotilauksen automaattisen maksun suorittaminen {order_number}-tilaukselle epäonnistui. Uusi yritys {retry_time}

en: [{site_title}]: New order #{order_number}
fi: [{site_title}] Uusi tilaus ({order_number})

en: [{site_title}]: Order #{order_number} has been cancelled
fi: [{site_title}]: Tilaus #{order_number} on peruutettu

en: [{site_title}]: Order #{order_number} has failed
fi: [{site_title}]: Tilaus nro. {order_number} on epäonnistunut

en: [{site_title}]: Your {report_name} Report download is ready
fi: [{site_title}]: {report_name} Raportin lataus on valmiina

en: a couple of minutes
fi: muutama minuutti

en: a customer suspends a subscription
fi: asiakas keskeyttää kestotilauksen

en: a day
fi: päivä

en: a group of regions that can be assigned different shipping methods and rates.
fi: alueiden joukko joka voidaan osoittaa eri toimitustavoille ja -maksuille.

en: a minute
fi: minuutti

en: a month
fi: kuukausi

en: a second
fi: sekunti

en: a subscription expires
fi: kestotilaus vanhentuu

[ctx: a switch type]
en: Crossgrade
fi: Vaihto

[ctx: a switch type]
en: Downgrade
fi: Alenna

[ctx: a switch type]
en: Upgrade
fi: Päivitä

en: a year
fi: vuosi

en: account erasure request
fi: tilin poistopyyntö

en: acquaintance
fi: tuttava

en: action
fi: toiminta

en: action canceled
fi: toiminto peruttu

en: action complete
fi: toiminto tehty

en: action complete via %s
fi: toiminto valmis - %s

en: action created
fi: toiminto luotu

en: action failed via %1$s: %2$s
fi: toiminto epäonnistui -  %1$s: %2$s

en: action failed: %s
fi: toiminto ei onnistunut: %s

en: action ignored
fi: toimintoa ei huomioida

en: action ignored via %s
fi: toiminto sivuutettiin - %s

en: action reset
fi: toiminto palautettu perustilaan

en: action started
fi: toiminto aloitettu

en: action started via %s
fi: toiminto aloitettu - %s

en: action_args should not be overwritten when calling wc_get_template.
fi: action_args ei pidä ohittaa kun kutsutaan wc_get_template.

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
fi: Linkki

[ctx: add new from admin bar]
en: Page
fi: Sivu

[ctx: add new from admin bar]
en: Post
fi: Artikkeli

[ctx: add new from admin bar]
en: Site
fi: Sivusto

[ctx: add new from admin bar]
en: User
fi: Käyttäjä

en: added on %1$s at %2$s
fi: lisätty %1$s * %2$s

[ctx: admin bar customize item label]
en: Customize
fi: Mukauta

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
fi: Uusi

[ctx: admin bar menu group label]
en: Personalize
fi: Personalisoi

[ctx: admin bar menu new item label]
en: Add
fi: Lisää

[ctx: admin bar menu new label]
en: New
fi: Uusi

[ctx: admin bar people item label]
en: Add
fi: Lisää

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
fi: Sininen

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
fi: Kahvi

[ctx: admin color scheme]
en: Default
fi: Oletus

[ctx: admin color scheme]
en: Ectoplasm
fi: Ektoplasma

[ctx: admin color scheme]
en: Light
fi: Vaalea

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
fi: Keskiyö

[ctx: admin color scheme]
en: Modern
fi: Moderni

[ctx: admin color scheme]
en: Ocean
fi: Valtameri

[ctx: admin color scheme]
en: Sunrise
fi: Auringonnousu

[ctx: admin menu]
en: All Links
fi: Kaikki linkit

en: advanced costs
fi: edistyneet kustannukset

en: after the user clicks the dismiss button
fi: kun käyttäjä klikkaa poistopainiketta

en: after the user scrolls the page
fi: kun käyttäjä vierittää sivua

en: after this amount of time
fi: tämän ajan jälkeen:

en: all
fi: kaikki

en: all time
fi: kaikkien aikojen

[ctx: an action on a subscription]
en: Activate
fi: Aktivoi

[ctx: an action on a subscription]
en: Cancel
fi: Peruuta

[ctx: an action on a subscription]
en: Put on-hold
fi: Laita odotustilaan

en: an automatic payment fails
fi: automaattinen maksu epäonnistuu

[ctx: an email notification]
en: Enable/Disable
fi: Päällä / Pois

[ctx: an email notification]
en: Enable/disable
fi: Päällä / Pois

en: an hour
fi: tunti

en: and
fi: ja

en: another web address of mine
fi: muu oma sivustoni

[ctx: appears in an error message if date is wrong format]
en: Invalid %s date. The date must be of the format: "Y-m-d H:i:s".
fi: Virheellinen %s päivämäärä. Päivämäärän on oltava muodossa: ”d.m.Y H:i:s”.

en: application
fi: Sovellus

[ctx: as sharing source]
en: Email
fi: Sähköposti

en: async
fi: asykroninen (async)

en: at
fi: klo

[ctx: attachment filter]
en: Trash
fi: Roskakorissa

[ctx: author archive title prefix]
en: Author:
fi: Tekijä:

[ctx: auto preload]
en: Auto
fi: Automaattinen

en: automated taxes
fi: automaattiset verot

en: automated taxes and discounted shipping labels
fi: automaattiset verot ja alennetut osoitelaput

en: automated taxes icon
fi: automaattisten verojen kuvake

en: back
fi: palaa

en: billing address
fi: Laskutusosoite

en: black
fi: Musta

[ctx: block bindings source]
en: Pattern Overrides
fi: Lohkomallien yliajot

[ctx: block bindings source]
en: Post Meta
fi: Artikkelin metatiedot

[ctx: block category]
en: Design
fi: Ulkoasu

[ctx: block category]
en: Embeds
fi: Upotukset

[ctx: block category]
en: Patterns
fi: Mallit

[ctx: block category]
en: Text
fi: Teksti

[ctx: block category]
en: Theme
fi: Teema

[ctx: block category]
en: Widgets
fi: Vimpaimet

[ctx: block style]
en: Default
fi: Oletus

[ctx: block title]
en: Embed
fi: Upota

[ctx: block toolbar button label]
en: Connected
fi: Yhdistetty

[ctx: blocks]
en: Most used
fi: Käytetyimmät

en: blog
fi: blogi

[ctx: breadcrumb]
en: Home
fi: Etusivu

[ctx: bulk action]
en: Add Site | Add Sites
fi[0]: Lisää sivusto

[ctx: button label]
en: Close account
fi: Sulje tili

[ctx: button label]
en: Convert to link
fi: Muunna linkiksi

[ctx: button label]
en: Edit All
fi: Muokkaa kaikkia

[ctx: button label]
en: Embed
fi: Upota

[ctx: button label]
en: Try again
fi: Yritä uudelleen

en: by
fi:  Kirjoittanut

en: by
fi: Kirjoittanut

en: by %s
fi: Tekijä %s

en: cURL installed but unable to retrieve version.
fi: cURL on asennettu mutta sen versiota ei voitu noutaa.

en: cURL version
fi: cURLin versio

en: cURL version.
fi: cURLin versio

[ctx: categories]
en: Most Used
fi: Käytetyimmät

[ctx: category archive title prefix]
en: Category:
fi: Kategoria:

en: center bottom
fi: keski-ala

en: center center
fi: keski-keski

en: center top
fi: keski-ylä

[ctx: change billing or shipping address]
en: Change %s address
fi: Muuta kohteen %s osoitetta

en: check
fi: tarkista

en: checkout
fi: maksa

[ctx: checkout-validation]
en: Billing %s
fi: Laskutus %s

[ctx: checkout-validation]
en: Shipping %s
fi: Toimitus %s

en: child
fi: lapsi

en: click and drag to reorder
fi: napsauta ja raahaa järjestykseen

en: close
fi: sulje

en: close search form
fi: sulje hakulomake

en: close tags
fi: Sulje tagit

en: co-resident
fi: paikkakuntalainen

en: co-worker
fi: työkaveri

en: coffee
fi: Kahvi

en: colleague
fi: kollega

[ctx: color]
en: Default: %s
fi: Oletusväri: %s

[ctx: color scheme]
en: Dark
fi: Tumma

[ctx: color scheme]
en: Light
fi: Vaalea

[ctx: column name]
en: Comment
fi: Kommentti

[ctx: column name]
en: Date
fi: Päivämäärä

[ctx: column name]
en: File
fi: Tiedosto

[ctx: column name]
en: In Response To
fi: Vastauksena

[ctx: column name]
en: Review
fi: Arvostelu

[ctx: column name]
en: Submitted on
fi: Lähetetty

[ctx: column name]
en: Title
fi: Otsikko

[ctx: column name]
en: Uploaded to
fi: Liitetty

[ctx: comment]
en: Mark as spam
fi: Merkitse roskaviestiksi

[ctx: comment]
en: Not Spam
fi: Ei roskaa

[ctx: comment]
en: Not spam
fi: Ei roskaa

[ctx: comment]
en: Permalink:
fi: Kestolinkki:

[ctx: comment]
en: Spam
fi: roskaviesti

[ctx: comment status]
en: Approved
fi: Hyväksytty

[ctx: comment status]
en: Closed
fi: Suljettu

[ctx: comment status]
en: Open
fi: Avoin

[ctx: comment status]
en: Pending
fi: Tarkastettavana

[ctx: comment status]
en: Spam
fi: Roskaviesti

[ctx: comment status]
en: Trash
fi: Roskakorissa

en: commented on
fi: kommentoi artikkeliin

en: comments
fi: kommentit

[ctx: comments]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Approved <span class="count">(%s)</span> | Approved <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Hyväksyttyjä <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Hyväksyttyjä <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Omat <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Omat <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Tarkastettavana <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Tarkastettavana <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Spam
fi: Roskaposti

[ctx: comments]
en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Roskaviestejä <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Roskaviestejä <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Roskakorissa <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Roskakorissa <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments title]
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
fi[0]: Yksi vastaus artikkeliiin &ldquo;%2$s&rdquo;
fi[1]: %1$s vastausta artikkeliin &ldquo;%2$s&rdquo;

en: compose new post
fi: luo uusi viesti

en: contact
fi: yhteyshenkilö

en: contact us
fi: Yhteystiedot

en: copied!
fi: Kopioitu!

en: copy to clipboard
fi: kopioi leikepöydälle

en: country
fi: maa

en: crop ratio height
fi: rajaamisessa käytettävän kuvasuhteen korkeus

en: crop ratio width
fi: rajaamisessa käytettävän kuvasuhteen leveys

en: crush
fi: ihastus

[ctx: currency]
en: Australian Dollars
fi: Australian dollarit

[ctx: currency]
en: Japanese Yen
fi: Japanin jenit

[ctx: currency]
en: New Zealand Dollars
fi: Uuden-Seelannin dollarit

[ctx: currency]
en: United States Dollars
fi: Yhdysvaltain dollarit

en: current
fi: Nykyinen

en: custom
fi: mukautettu

[ctx: custom background]
en: Background
fi: Tausta

[ctx: custom headers]
en: Previously uploaded
fi: Aiemmin siirretty

[ctx: custom headers]
en: Suggested
fi: Suositellut

[ctx: custom image header]
en: Header
fi: Otsake

[ctx: custom post type setting]
en: Add New Subscription
fi: Lisää uusi kestotilaus

[ctx: custom post type setting]
en: Add Subscription
fi: Lisää kestotilaus

[ctx: custom post type setting]
en: Edit
fi: Muokkaa

[ctx: custom post type setting]
en: Edit Subscription
fi: Muokkaa Tilausta

[ctx: custom post type setting]
en: New Subscription
fi: Uusi Tilaus

[ctx: custom post type setting]
en: No Subscriptions found in trash
fi: Roskakorista ei löytynyt tilauksia

[ctx: custom post type setting]
en: Parent Subscriptions
fi: Ylätason kestotilaukset

[ctx: custom post type setting]
en: View Subscription
fi: Näytä Tilaus

en: customer orders
fi: asiakkaan tilaukset

[ctx: customer subscription table header]
en: End date
fi: Päättymispäivä

[ctx: customer subscription table header]
en: Last order date
fi: Viimeinen tilauksen päivä

[ctx: customer subscription table header]
en: Next payment date
fi: Seuraava maksupäivä

[ctx: customer subscription table header]
en: Start date
fi: Alkamispäivä

[ctx: customer subscription table header]
en: Trial end date
fi: Kokeilujakson päättymispäivä

[ctx: customizer changeset action/button label]
en: Schedule
fi: Ajasta

[ctx: customizer changeset status]
en: Scheduled
fi: Ajastettu

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
fi: j.n.Y

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s %3$s
fi: %1$s artikkeliin %2$s %3$s

en: dashed
fi: harva

[ctx: data sent to paypal]
en: %1$s subscription event triggered at %2$s
fi: %1$s Kestotilauksen tapahtuma käynnistetty %2$s

[ctx: data sent to paypal]
en: Orders with %s
fi: Tilaukset %s kanssa

[ctx: database error]
en: unknown
fi: tuntematon

en: date
fi: heila

[ctx: date archive title prefix]
en: Day:
fi: Päivä:

[ctx: date archive title prefix]
en: Month:
fi: Kuukausi:

[ctx: date archive title prefix]
en: Year:
fi: Vuosi:

[ctx: date/time]
en: On
fi: Aika:

en: day | days
fi[0]: päivä

en: days
fi: päivää

[ctx: decline months names: on or off]
en: off
fi: on

[ctx: default GMT offset or timezone string]
en: 0
fi: Europe/Helsinki

[ctx: default email subject for cancelled emails sent to the admin]
en: [%s] Subscription Cancelled
fi: [%s] Kestotilaus Peruutettu

[ctx: default email subject for expired emails sent to the admin]
en: [%s] Subscription Expired
fi: [%s] Kestotilaus päätynyt

[ctx: default email subject for suspended emails sent to the admin]
en: [%s] Subscription Suspended
fi: [%s] Kestotilaus keskeytetty

[ctx: default site language]
en: Site Default
fi: Sivuston oletuskieli

[ctx: default-slug]
en: product
fi: tuote

[ctx: default-slug]
en: shop
fi: kauppa

en: delete this answer
fi: poista tämä vastaus

en: development
fi: Kehitys

[ctx: directly add the only allowed block]
en: Add %s
fi: Lisää %s

en: disabled
fi: Poissa käytöstä

en: discounted shipping labels
fi: alennetut osoitelaput

en: document
fi: asiakirja

en: domain
fi: verkkotunnus

en: domain mapping
fi: Verkkotunnuksen ohjaus

en: done
fi: Valmis

en: dotted
fi: katko

en: double
fi: tupla

en: download
fi: lataa

en: e.g. For heavy items requiring higher postage
fi: esim. Painaville kohteille jotka vaativat korkeamman postimaksun

en: e.g. Heavy
fi: esim. Raskas

en: e.g. heavy-packages
fi: esim. raskaat-paketit

en: eCheck ending in %1$s
fi: eCheck joka päättyy %1$s

en: eCommerce
fi: verkkokauppa

en: ebook
fi: sähkökirja

en: edit
fi: muokkaa

[ctx: edit subscription header]
en: Subscription #%s details
fi: Kestotilauksen #%s tiedot

[ctx: edit-address-slug]
en: billing
fi: laskutus

[ctx: edit-address-slug]
en: shipping
fi: toimitus

[ctx: editor button]
en: Left to right
fi: Vasemmalta oikealle

[ctx: editor button]
en: Right to left
fi: Oikealta vasemmalle

[ctx: editor button]
en: Show blocks
fi: Näytä lohkot

en: education
fi: Koulutus

[ctx: email "From" field]
en: Site Admin
fi: Sivuston ylläpitäjä

[ctx: email address]
en: Report generated for
fi: Raportti generoitu osoitteelle

en: email or username
fi: sähköpostiosoite tai käyttäjätunnus

[ctx: email type]
en: Multipart
fi: Moniosainen

[ctx: email type]
en: Plain text
fi: Pelkkä teksti

en: emails sent to the customer and store manager
fi: sähköpostit lähetetään asiakkaalle ja kauppiaalle

en: enabled
fi: Käytössä

[ctx: enhanced select]
en: Loading failed
fi: Lataus epäonnistui

[ctx: enhanced select]
en: Loading more results&hellip;
fi: Lataa lisää ...

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
fi: Ei löytynyt

[ctx: enhanced select]
en: Please delete %qty% characters
fi: Poista %qty% merkkiä

[ctx: enhanced select]
en: Please delete 1 character
fi: Poista yksi -1- merkki

[ctx: enhanced select]
en: Please enter %qty% or more characters
fi: Kirjoita %qty% tai useampi merkki

[ctx: enhanced select]
en: Please enter 1 or more characters
fi: Kirjoita yksi -1- tai useampi merkki

[ctx: enhanced select]
en: Searching&hellip;
fi: Etsii ...

[ctx: enhanced select]
en: You can only select %qty% items
fi: Voit lisätä vain %qty% tuotetta

[ctx: enhanced select]
en: You can only select 1 item
fi: Voit lisätä vain yhden -1- tuotteen

en: enter a custom date format in the following field
fi: syötä mukautettu päivämäärämuoto seuraavaan kenttään

en: enter a custom time format in the following field
fi: syötä mukautettu aikamuoto seuraavaan kenttään

en: entry
fi: artikkeli

en: escape
fi: Escape

[ctx: event]
en: Add New
fi: Lisää uusi

en: every %s
fi: joka %s

[ctx: example number of days / weeks / months]
en: e.g. 3
fi: esim. 3

[ctx: example price]
en: e.g. 5.90
fi: esim. 5.90

[ctx: example price]
en: e.g. 9.90
fi: esim. 9.90

en: example:
fi: Esimerkki:

en: example: <kbd>sub.domain.tld, domain.sld.tld</kbd>
fi: esimerkki: <kbd>sub.domain.tld, domain.sld.tld</kbd>

en: expected clearing date %s
fi: arvioitu maksupäivä: %s

en: family
fi: perhesuhde

[ctx: file type group]
en: Archives
fi: Arkistot

[ctx: file type group]
en: Audio
fi: Äänitiedostot

en: filter
fi: suodatin

[ctx: find/replace]
en: Find
fi: Etsi

[ctx: find/replace]
en: Next
fi: Seuraava

[ctx: find/replace]
en: Prev
fi: Edellinen

[ctx: find/replace]
en: Replace
fi: Korvaa

[ctx: find/replace]
en: Replace all
fi: Korvaa kaikki

[ctx: find/replace]
en: Replace with
fi: Korvaava teksti

[ctx: find/replace]
en: Whole words
fi: Kokonaiset sanat

en: first
fi: ensimmäinen

en: five star
fi: viisi tähteä

en: folder
fi: kansio

en: follower
fi: seuraaja

en: followers
fi: seuraajaa

[ctx: font category]
en: Display
fi: Näyttävä

[ctx: font category]
en: Handwriting
fi: Käsinkirjoitus

[ctx: font category]
en: Monospace
fi: Tasalevyinen

[ctx: font category]
en: Sans Serif
fi: Pääteetön (sans serif)

[ctx: font category]
en: Serif
fi: Päätteellinen (serif)

[ctx: font size name]
en: Huge
fi: Todella suuri

[ctx: font size name]
en: Large
fi: Suuri

[ctx: font size name]
en: Medium
fi: Keskikokoinen

[ctx: font size name]
en: Normal
fi: Normaali

[ctx: font size name]
en: Small
fi: Pieni

[ctx: font style]
en: Italic
fi: Kursivointi

[ctx: font style]
en: Regular
fi: Tavallinen

[ctx: font weight]
en: Black
fi: Hyvin lihava (Black)

[ctx: font weight]
en: Bold
fi: Lihava (Bold)

[ctx: font weight]
en: Extra Bold
fi: Erityisen lihava (Extra Bold)

[ctx: font weight]
en: Extra Light
fi: Erityisen laiha (Extra Light)

[ctx: font weight]
en: Light
fi: Laiha (Light)

[ctx: font weight]
en: Medium
fi: Hieman lihava (Medium)

[ctx: font weight]
en: Regular
fi: Tavallinen (Regular)

[ctx: font weight]
en: Semi Bold
fi: Puolilihava (Semi Bold)

[ctx: font weight]
en: Thin
fi: Hyvin laiha (Thin)

en: font-face declaration in theme.json format, encoded as a string.
fi: font-face -määritys theme.json-muodossa, koodattu merkkijonona.

en: font-face declaration in theme.json format.
fi: font-face -määritys theme.json-muodossa.

en: font-face definition in theme.json format.
fi: font-face -määritys theme.json-muodossa.

en: font-family declaration in theme.json format, encoded as a string.
fi: font-family -määritys theme.json-muodossa, koodattu merkkijonona.

en: font_face_settings parameter must be a valid JSON string.
fi: font_face_settings-parametrin on oltava kelvollinen JSON-merkkijono.

en: food and drink
fi: Ruoka ja juomat

en: for life
fi: elinajaksi

en: free
fi: ilmainen

en: friend
fi: ystävä

en: friendship
fi: ystävyys

en: from $0.99
fi: alkaen 0,99€

en: from $1.49
fi: alkaen 1,49€

en: from $1.99
fi: alkaen 1,99€

en: from $2.99
fi: alkaen 2,99€

en: g:i a
fi: H:i

en: g:i:s a
fi: G.i

en: g:ia
fi: G.i

[ctx: genitive]
en: April
fi: huhtikuun

[ctx: genitive]
en: August
fi: elokuun

[ctx: genitive]
en: December
fi: joulukuun

[ctx: genitive]
en: February
fi: helmikuun

[ctx: genitive]
en: January
fi: tammikuun

[ctx: genitive]
en: July
fi: heinäkuun

[ctx: genitive]
en: June
fi: kesäkuun

[ctx: genitive]
en: March
fi: maaliskuun

[ctx: genitive]
en: May
fi: toukokuun

[ctx: genitive]
en: November
fi: marraskuun

[ctx: genitive]
en: October
fi: lokakuun

[ctx: genitive]
en: September
fi: syyskuun

en: geographical
fi: maantieteellinen

en: go to top
fi: Mene ylös

en: groove
fi: ura

en: guest orders
fi: vierailijatilaukset

[ctx: h3 on the About Subscriptions page for this new feature]
en: Change Payment Method
fi: Vaihda maksutapaa

[ctx: h3 on the About Subscriptions page for this new feature]
en: Import/Export Subscriptions
fi: Kestotilausten Tuonti ja Vienti

en: handled by WordPress.com
fi: Toteutettu WordPress.com-palvelun voimalla

[ctx: hash before order number]
en: #
fi: nro.

[ctx: hash before order number]
en: Subscription #%s
fi: Jatkuva tilaus: #%s

[ctx: hash before subscription ID]
en: Subscription #%d does not exist.
fi: Kestotilausta #%d ei ole olemassa.

[ctx: held stock note]
en: - ...and %d more item. | - ... and %d more items.
fi[0]: - ...ja %d muuta kohdetta.
fi[1]: - ...ja %d enemmän kohteita.

[ctx: held stock note]
en: Stock hold of %1$s minutes applied to: %2$s
fi: Varastopito %1$s minuuttia sovellettu: %2$s

en: hidden
fi: piilotettu

en: hide
fi: piilota

en: home
fi: etusivu

en: horizontal start position
fi: aloituskohta vaakasuunnassa

[ctx: horizontal table cell alignment]
en: H Align
fi: Vaakasuuntainen tasaus

en: hour
fi: tunti

en: hours
fi: tuntia

en: how long to wait between retry attempts
fi: kuinka kauan odotettava uudelleenyritysten välillä

en: html_lang_attribute
fi: fi

en: https://en.gravatar.com/
fi: https://fi.gravatar.com/

en: https://wordpress.org/
fi: https://fi.wordpress.org/

en: https://wordpress.org/about/requirements/
fi: https://fi.wordpress.org/about/requirements/

en: https://wordpress.org/news/
fi: http://wordpress.org/news/

en: https://wordpress.org/support/forums/
fi: https://fi.wordpress.org/support/forums/

en: https://wordpress.org/themes/
fi: https://fi.wordpress.org/themes/

en: identity
fi: samuus

[ctx: imperative verb]
en: Resolve
fi: Ratkaise

en: in
fi: Kategoria/t:

en: in %s
fi: kategoriassa %s

[ctx: in plain emails for subscription information]
en: End date: %s
fi: Päättymispäivä: %s

[ctx: in plain emails for subscription information]
en: Recurring price: %s
fi: Toistuva hinta: %s

[ctx: in plain emails for subscription information]
en: Start date: %s
fi: Alkamispäivä: %s

[ctx: in plain emails for subscription information]
en: Subscription: %s
fi: Tilaus: %s

[ctx: in plain emails for subscription information]
en: View Subscription: %s
fi: Katso kestotilaus: %s

[ctx: in plain emails for subscription information]
en: View subscription: %s
fi: Näytä kestotilaus: %s

[ctx: includes tax]
en: (includes %s)
fi: (sisältää %s)

[ctx: initial payment on a subscription]
en: up front
fi: etukäteen

[ctx: input field placeholder for day field for annual subscriptions]
en: Day
fi: Päivä

en: inserter
fi: lisääjä

en: inset
fi: syvä

en: item %s
fi: rivi %s

[ctx: item name sent to paypal]
en: Subscription %1$s (Order %2$s) - %3$s
fi: Kestotilaus %1$s (Tilaus %2$s) - %3$s

[ctx: item name sent to paypal]
en: Subscription %1$s - %2$s
fi: Kestotilaus %1$s - %2$s

en: items
fi: merkintää

en: just now
fi: juuri nyt

en: kin
fi: sukulainen

en: l jS \o\f F Y, h:ia
fi: l j. F Y H:i:s

en: l, F jS, Y
fi: l\n\a j. F\t\a Y

en: l, M j, Y
fi: l, j.n.Y

[ctx: label]
en: Search for:
fi: Haku:

[ctx: label before the title of the next post]
en: Next:
fi: Seuraava:

[ctx: label before the title of the previous post]
en: Previous:
fi: Edellinen:

[ctx: label for button in the audio widget]
en: Add Audio
fi: Lisää ääni

[ctx: label for button in the audio widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Audio
fi: Muokkaa ääntä

[ctx: label for button in the audio widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Audio
fi: Vaihda ääni

[ctx: label for button in the gallery widget; should not be longer than ~13 characters long]
en: Add Images
fi: Lisää kuvia

[ctx: label for button in the gallery widget; should not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Gallery
fi: Muokkaa galleriaa

[ctx: label for button in the image widget]
en: Add Image
fi: Lisää kuva

[ctx: label for button in the image widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Image
fi: Muokkaa kuvaa

[ctx: label for button in the image widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Image
fi: Vaihda kuva

[ctx: label for button in the media widget]
en: Add Media
fi: Lisää media

[ctx: label for button in the media widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Media
fi: Muokkaa mediaa

[ctx: label for button in the media widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Media
fi: Vaihda media

[ctx: label for button in the video widget]
en: Add Video
fi: Lisää video

[ctx: label for button in the video widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Video
fi: Muokkaa videota

[ctx: label for button in the video widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Video
fi: Vaihda video

[ctx: label for custom color]
en: Custom...
fi: Mukauta...

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Hide Controls
fi: Piilota valinnat

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Show Controls
fi: Näytä valinnat

[ctx: label for next post link]
en: Next
fi: Seuraava

[ctx: label for previous post link]
en: Previous
fi: Edellinen

[ctx: label for the system status page]
en: Active Product Key
fi: Aktiivinen tuoteavain

[ctx: label for the system status page]
en: Country / State
fi: Maa /osavaltio

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Raw Retry Rule
fi: Mukautetun RAW uusintayrityssääntö

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rule
fi: Mukautettu uusintayrityssääntö

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rule Class
fi: Mukautetun uusintayrityssäännön luokka

[ctx: label for the system status page]
en: Custom Retry Rules
fi: Mukautettu uusintayrityssääntö

[ctx: label for the system status page]
en: Other
fi: Muu

[ctx: label for the system status page]
en: PayPal Reference Transactions Enabled
fi: PayPal-viite tapahtumasta

[ctx: label for the system status page]
en: Retries Migration Status
fi: Migraation uusimisen status

[ctx: label for the system status page]
en: Subscription Statuses
fi: Kestotilauksten tilat

[ctx: label for the system status page]
en: Subscriptions Template Theme Overrides
fi: Tilaukset-mallin teeman yliajosäännöt

[ctx: label for the system status page]
en: WooCommerce Account Connected
fi: WooCommerce-tili kytketty

[ctx: label on button, imperative]
en: Add payment
fi: Lisää maksutapa

[ctx: label on button, imperative]
en: Change payment
fi: Muuta maksutapaa

en: landscape
fi: Vaakasuuntainen

en: last
fi: viimeinen

en: lbs
fi: lbs (naula)

[ctx: learn more link to failed payment retry documentation]
en: Learn More
fi: Lue lisää

[ctx: learn more link to subscription emails documentation]
en: Learn More
fi: Lue lisää

[ctx: learn more link to subscription reports documentation]
en: Learn More
fi: Lue lisää

en: left bottom
fi: vasen-ala

en: left center
fi: vasen-keski

en: left top
fi: vasen-ylä

[ctx: link]
en: Add New
fi: Lisää uusi

[ctx: link name]
en: Name
fi: Nimi

[ctx: links widget]
en: All Links
fi: Kaikki linkit

[ctx: list style]
en: Circle
fi: Ympyrä

[ctx: list style]
en: Default
fi: Oletus

[ctx: list style]
en: Disc
fi: Kiekko

[ctx: list style]
en: Lower Alpha
fi: Pienet kirjaimet

[ctx: list style]
en: Lower Greek
fi: Pienet kreikkalaiset kirjaimet

[ctx: list style]
en: Lower Roman
fi: Pienet roomalaiset

[ctx: list style]
en: Square
fi: Neliö

[ctx: list style]
en: Upper Alpha
fi: Isot kirjaimet

[ctx: list style]
en: Upper Roman
fi: Isot roomalaiset

en: login
fi: kirjaudu sisään

[ctx: meaning billing address]
en: Billing:
fi: Laskutus:

[ctx: media]
en: Remove video track
fi: Poista videoraita

[ctx: media item]
en: Edit
fi: Muokkaa

[ctx: media item]
en: Success
fi: Onnistui

[ctx: media items]
en: Mine
fi: Minun

[ctx: media items]
en: Unattached
fi: Ei liitetty

[ctx: media modal menu]
en: Menu
fi: Valikko

[ctx: media modal menu actions]
en: Actions
fi: Toiminnot

[ctx: menu]
en: (Currently set to: %s)
fi: (Nykyinen asetus: %s)

[ctx: menu]
en: Edit
fi: Muokkaa

[ctx: menu]
en: Use new menu
fi: Käytä uutta valikkoa

[ctx: menu location]
en: (Current: %s)
fi: (Nykyinen: %s)

[ctx: menu location]
en: (Currently set to: %s)
fi: (Tämänhetkinen asetus: %s)

[ctx: menu locations]
en: (If you plan to use a menu <a href="%1$s" %2$s>widget%3$s</a>, skip this step.)
fi: (Jos aiot käyttää valikko-<a href="%1$s" %2$s>vimpainta%3$s</a>, ohita tämä vaihe.)

[ctx: menu locations]
en: Here&#8217;s where this menu appears. If you would like to change that, pick another location.
fi: Valikko ilmestyy tähän. Jos haluat muuttaa sitä, valitse toinen sijainti.

[ctx: menu locations]
en: View All Locations
fi: Näytä kaikki sijainnit

[ctx: menu locations]
en: View Location
fi: Näytä sijainti

[ctx: menu locations]
en: Where do you want this menu to appear?
fi: Missä haluat tämän valikon näkyvän?

en: met
fi: tavattu

[ctx: meta box title]
en: Schedule
fi: Aikataulu

[ctx: meta box title]
en: Subscription Data
fi: Kestotilauksen tiedot

[ctx: meta name]
en: Name
fi: Nimi

[ctx: min_price]
en: From:
fi: Alkaen:

en: minute | minutes
fi[0]: minuutti

en: minutes
fi: minuuttia

[ctx: missing menu item navigation label]
en: (no label)
fi: (ei otsikkoa)

en: month
fi: kuukausi

en: moved to the Trash.
fi: siirretty roskakoriin.

en: movie
fi: videotiedosto

en: muse
fi: muusa

en: music
fi: musiikki

[ctx: name]
en: Unknown
fi: Tuntematon

[ctx: nav menu home label]
en: Home
fi: Etusivu

[ctx: navigation link block description]
en: A link to a category.
fi: Linkki kategoriaan.

[ctx: navigation link block description]
en: A link to a page.
fi: Linkki sivulle.

[ctx: navigation link block description]
en: A link to a post.
fi: Linkki artikkeliin.

[ctx: navigation link block description]
en: A link to a tag.
fi: Linkki avainsanaan.

[ctx: navigation link block title]
en: Category Link
fi: Kategorialinkki

[ctx: navigation link block title]
en: Page Link
fi: Linkki sivulle

[ctx: navigation link block title]
en: Post Link
fi: Linkki artikkeliin

[ctx: navigation link block title]
en: Tag Link
fi: Avainsanalinkki

en: neighbor
fi: naapuri

en: new
fi: uusi

en: new related order methods in WCS_Related_Order_Store
fi: uudet liittyvien tilausten metodit luokassa WCS_Related_Order_Store

en: new users
fi: uudet käyttäjät

en: newer
fi: uusimmat

[ctx: next set of posts]
en: Next
fi: Seuraava

en: no comments
fi: ei kommentteja

en: no title
fi: ei otsikkoa

[ctx: no trial period]
en: no
fi: ei

[ctx: no user roles]
en: None
fi: Ei mitään

en: none
fi: ei mitään

en: not a support question
fi: Ei tukikysymys

en: not resolved
fi: ei ratkaistu

en: notifications
fi: Ilmoitukset

[ctx: noun]
en: Comment
fi: Kommentti

[ctx: noun]
en: Comments
fi: Kommentit

[ctx: noun]
en: Likes
fi: Tykkäykset

[ctx: noun]
en: Post
fi: Julkaisu

[ctx: noun]
en: Trash
fi: Roskakori

[ctx: noun]
en: Views
fi: Näyttökerrat

[ctx: noun]
en: Visitors
fi: Vierailijat

[ctx: noun]
en: comment
fi: Kommentti

[ctx: noun, defines the color scheme of the widget having dark colors]
en: Dark
fi: Tumma

[ctx: noun, defines the color scheme of the widget having light colors]
en: Light
fi: Valoisa

en: now
fi: heti

[ctx: number of orders linked to a subscription]
en: Orders
fi: Tilaukset

[ctx: number of pages]
en: of
fi: --

en: number_format_decimal_point
fi: ,

en: of
fi: /

[ctx: of an email]
en: Recipient(s)
fi: Vastaanottaja(t)

[ctx: of an email]
en: Subject
fi: Aihe

en: older
fi: vanhemmat

en: on
fi: :

en: one comment
fi: Yksi kommentti

en: one hour | %1$s hours
fi[0]: 1 tunti
fi[1]: %1$s tuntia

en: one hour and %2$s minutes | %1$s hours and %2$s minutes
fi[0]: tunti ja %2$s minuuttia
fi[1]: %1$s tuntia ja %2$s minuuttia

en: one minute | %s minutes
fi[0]: 1 minuutti
fi[1]: %s minuuttia

[ctx: opening curly double quote]
en: &#8220;
fi: &#8221;

[ctx: opening curly single quote]
en: &#8216;
fi: &#8217;

[ctx: option section heading]
en: Renewals
fi: Uusimiset

en: optional
fi: valinnainen

en: options
fi: Asetukset

[ctx: options section heading]
en: Miscellaneous
fi: Sekalaiset

en: or
fi: tai

en: or <a href="%s">create a new menu</a>. Do not forget to save your changes!
fi: tai <a href="%s">luo uusi valikko</a>. Älä unohda tallentaa muutoksesi!

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription cancelled by the subscriber from their account page.
fi: Kestotilaaja peruutti kestotilauksen tilisivultaan.

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription put on hold by the subscriber from their account page.
fi: Kestotilaaja laittoi kestotilauksen odotustilaan tilisivultaan.

[ctx: order note left on subscription after user action]
en: Subscription reactivated by the subscriber from their account page.
fi: Tilaaja aktivoi jatkuvan tilauksen uudelleen tilisivultaan.

en: orders
fi: tilaukset

en: outset
fi: matala

en: page | pages
fi[0]: sivu

[ctx: page]
en: Add New
fi: Lisää uusi

[ctx: page]
en: Featured image
fi: Artikkelikuva

[ctx: page]
en: Remove featured image
fi: Poista artikkelikuva

[ctx: page]
en: Set featured image
fi: Aseta artikkelikuvaksi

[ctx: page]
en: Use as featured image
fi: Aseta artikkelikuvaksi

[ctx: page label]
en: Front Page
fi: Etusivu

[ctx: page label]
en: Posts Page
fi: Artikkeleiden sivu

[ctx: page label]
en: Privacy Policy Page
fi: Tietosuojaselosteen sivu

en: pages
fi: Sivut

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
fi: %1$s / %2$s

en: parent
fi: vanhempi

en: password
fi: Salasana

[ctx: password mismatch]
en: Mismatch
fi: Eivät täsmää

[ctx: password strength]
en: Medium
fi: Keskikokoinen

[ctx: password strength]
en: Password strength unknown
fi: Salasanan vahvuus tuntematon

[ctx: password strength]
en: Strong
fi: Vahva

[ctx: password strength]
en: Very weak
fi: Erittäin heikko

[ctx: password strength]
en: Weak
fi: Heikko

en: pattern
fi: Kuvio

[ctx: patterns]
en: All
fi: Kaikki

[ctx: patterns]
en: Not synced
fi: Ei synkronoitu

[ctx: patterns]
en: Synced
fi: Synkronoitu

[ctx: pay for a subscription]
en: Pay
fi: Maksa

en: payment setup
fi: maksun asetukset

en: payment setup and automated taxes
fi: maksamisen asetukset ja automaattiset verot

en: payment setup and discounted shipping labels
fi: maksamisen asetukset ja alennetut osoitelaput

en: payment setup, automated taxes and discounted shipping labels
fi: maksujen asetukset, automaattiset verot ja lähetyslaput alennettuun hintaan

en: per day
fi: päivässä

en: per month
fi: kuussa

en: per month, billed yearly
fi: joka kuukausi, laskutetaan vuosittain

en: per week
fi: viikossa

en: per year
fi: vuodessa

[ctx: period interval (eg "$10 _every_ 2 weeks")]
en: every
fi: joka

[ctx: period interval with ordinal number (e.g. "every 2nd"]
en: every %s
fi: joka %s

[ctx: personal data group description]
en: Overview of export report.
fi: Yhteenveto vientiraportista.

[ctx: personal data group label]
en: About
fi: Tietoja

en: photo
fi: valokuva

en: physical
fi: fyysinen

en: pixels
fi: pikseliä

[ctx: placeholder]
en: Buy product
fi: Osta tuote

[ctx: placeholder]
en: From&hellip;
fi: Alkaa...

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
fi: Haku &hellip;

[ctx: placeholder]
en: To&hellip;
fi: Loppuu...

[ctx: placeholder for search field]
en: Search products…
fi: Etsi tuotteita...

[ctx: placeholder: dropdown menu to select widget visibility; hide if or show if]
en: %s if:
fi: %s jos:

[ctx: playlist item title]
en: &#8220;%s&#8221;
fi: &#8221;%s&#8221;

[ctx: plugin]
en: %s was successfully deleted.
fi: %s poistettiin.

[ctx: plugin]
en: <strong>Error:</strong> Current PHP version (%1$s) does not meet minimum requirements for %2$s. The plugin requires PHP %3$s.
fi: <strong>Virhe:</strong> käytössä oleva PHP-versio (%1$s) ei täytä lisäosan %2$s minimivaatimuksia. Lisäosa vaatii PHP-version %3$s.

[ctx: plugin]
en: <strong>Error:</strong> Current WordPress version (%1$s) does not meet minimum requirements for %2$s. The plugin requires WordPress %3$s.
fi: <strong>Virhe:</strong> käytössä oleva WordPress-versio (%1$s) ei täytä lisäosan %2$s minimivaatimuksia. Lisäosa vaatii WordPressin version %3$s.

[ctx: plugin]
en: <strong>Error:</strong> Current versions of WordPress (%1$s) and PHP (%2$s) do not meet minimum requirements for %3$s. The plugin requires WordPress %4$s and PHP %5$s.
fi: <strong>Virhe:</strong> käytössä oleva WordPress-versio (%1$s) ja PHP-versio (%2$s) eivät täytä lisäosan %3$s minimivaatimuksia. Lisäosa vaatii WordPressin version %4$s ja PHP-version %5$s.

[ctx: plugin]
en: Activate %s
fi: Ota %s käyttöön

[ctx: plugin]
en: Active
fi: Aktiivinen

[ctx: plugin]
en: Cannot Install
fi: Ei voida asentaa

[ctx: plugin]
en: Current
fi: Nykyinen

[ctx: plugin]
en: Install %s
fi: Asenna %s

[ctx: plugin]
en: Install %s now
fi: Asenna %s nyt

[ctx: plugin]
en: Install Now
fi: Asenna nyt

[ctx: plugin]
en: Network Activate
fi: Verkkoaktivoi

[ctx: plugin]
en: Replace current with uploaded
fi: Korvaa nykyinen siirretyllä

[ctx: plugin]
en: Update %s now
fi: Päivitä %s nyt

[ctx: plugin]
en: Uploaded
fi: Siirretty

[ctx: plugin status]
en: Active
fi: Aktiivinen

en: poetry
fi: runous

en: politician
fi: Poliitikko

en: portrait
fi: Pystysuuntainen

en: post | posts
fi[0]: artikkeli

[ctx: post]
en: Add New
fi: Lisää uusi

[ctx: post]
en: Failed
fi: Epäonnistunut

[ctx: post]
en: Featured image
fi: Artikkelikuva

[ctx: post]
en: In-Progress
fi: Käsittelyssä

[ctx: post]
en: Remove featured image
fi: Poista artikkelikuva

[ctx: post]
en: Set featured image
fi: Aseta artikkelikuvaksi

[ctx: post]
en: Use as featured image
fi: Aseta artikkelikuvaksi

[ctx: post action/button label]
en: Schedule
fi: Ajasta

[ctx: post author]
en: Written by %s
fi: Kirjoittanut %s

[ctx: post author]
en: by %s
fi: julkaissut %s

[ctx: post date]
en: Posted on %s
fi: Kirjoitettu %s

[ctx: post format]
en: Format
fi: Muoto

[ctx: post format]
en: Formats
fi: Artikkelimuodot

[ctx: post format archive title]
en: Asides
fi: Sivuhuomautukset

[ctx: post format archive title]
en: Audio
fi: Äänitiedostot

[ctx: post format archive title]
en: Chats
fi: Keskustelut

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
fi: Galleriat

[ctx: post format archive title]
en: Images
fi: Kuvat

[ctx: post format archive title]
en: Links
fi: Linkit

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
fi: Lainaukset

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
fi: Tilapäivitykset

[ctx: post format archive title]
en: Videos
fi: Videot

[ctx: post password form]
en: Enter
fi: Lähetä

[ctx: post state]
en: Pending
fi: Vireillä

[ctx: post status]
en: Customization Draft
fi: Mukautusluonnos

[ctx: post status]
en: Draft
fi: Luonnos

[ctx: post status]
en: Password protected
fi: Salasanasuojattu

[ctx: post status]
en: Pending
fi: Tarkastettavana

[ctx: post status]
en: Private
fi: Yksityinen

[ctx: post status]
en: Published
fi: Julkaistu

[ctx: post status]
en: Scheduled
fi: Odottaa julkaisua

[ctx: post status]
en: Sticky
fi: Kiinnitetty

[ctx: post status]
en: Trash
fi: Roskakorissa

[ctx: post status label including post count]
en: Pending Cancellation <span class="count">(%s)</span> | Pending Cancellation <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Odottavat peruuttamista <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Odottavat peruuttamista <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post status label including post count]
en: Switched <span class="count">(%s)</span> | Switched <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Vaihdetut <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Vaihdetut <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post type archive title prefix]
en: Archives:
fi: Arkistot:

[ctx: post type general name]
en: Changesets
fi: Muutosjoukot

[ctx: post type general name]
en: Global Styles
fi: Yleiset tyylit

[ctx: post type general name]
en: Navigation Menus
fi: Navigaatiovalikot

[ctx: post type general name]
en: Pages
fi: Sivut

[ctx: post type general name]
en: Patterns
fi: Lohkomallit

[ctx: post type general name]
en: Posts
fi: Artikkelit

[ctx: post type general name]
en: Template Parts
fi: Sivupohjan osat

[ctx: post type general name]
en: Templates
fi: Sivupohjat

[ctx: post type singular name]
en: Changeset
fi: Muutosjoukko

[ctx: post type singular name]
en: Navigation Menu
fi: Navigaatiovalikko

[ctx: post type singular name]
en: Page
fi: Sivu

[ctx: post type singular name]
en: Pattern
fi: Lohkomalli

[ctx: post type singular name]
en: Post
fi: Artikkeli

[ctx: post type singular name]
en: Template
fi: Sivupohja

[ctx: post type singular name]
en: Template Part
fi: Sivupohjan osa

[ctx: post_type plural name]
en: Followers
fi: Seuraajat

[ctx: post_type single name]
en: Follower
fi: Seuraaja

en: posts
fi: artikkelia

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Oma <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Omat <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Kiinnitetty <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Kiinnitetyt <span class="count">(%s)</span>

[ctx: previous set of posts]
en: Previous
fi: Edellinen

en: print
fi: tulosta

en: privacy page
fi: Yksityisyys sivu

en: privacy policy
fi: Yksityisyyden suoja

en: privacy-policy
fi: tietosuojaseloste

en: private
fi: yksityinen

en: product_includes parameter need to specify exactly one product when segmenting by variation.
fi: product_includes -parametrin on kohdistuttava tarkkaan yhteen tuotteeseen kun jaetaan osiin muunnelman mukaan.

[ctx: product_name costs cost]
en: '%1$s' costs %2$s.
fi: '%1$s' maksaa %2$s.

en: professional
fi: ammatillinen

[ctx: publish box date format]
en: M j, Y
fi: j.n.Y

en: record
fi: Tallenne

[ctx: refers to staging site]
en: Staging
fi: Testiympäristö

en: registration
fi: Rekisteröityminen

[ctx: relation to order]
en: Initial Subscription
fi: Alkuperäinen Kestotilaus

[ctx: relation to order]
en: Parent Order
fi: Alkuperäinen tilaus

[ctx: relation to order]
en: Renewal Order
fi: Uusintatilaus

[ctx: relation to order]
en: Resubscribe Order
fi: Uusintatilaus

[ctx: relation to order]
en: Resubscribed Subscription
fi: Uudelleen aloitettu kestotilaus

[ctx: relation to order]
en: Subscription
fi: Tilaus

[ctx: relation to order]
en: Unknown Order Type
fi: Tuntematon tilaustyyppi

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
fi: Poista käytöstä

en: reply
fi: vastaa

[ctx: request status]
en: Completed
fi: Valmis

[ctx: request status]
en: Confirmed
fi: Vahvistettu

[ctx: request status]
en: Failed
fi: Epäonnistunut

[ctx: request status]
en: Pending
fi: Vireillä

[ctx: requests]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>

en: required
fi: vaaditaan

en: resolved
fi: ratkaistu

[ctx: review]
en: Mark as spam
fi: Merkitse roskaviestiksi

[ctx: review]
en: Not Spam
fi: Ei roskapostia

[ctx: review]
en: Not spam
fi: Ei roskapostia

en: reviewed by %s
fi: Arvioinut %s

[ctx: revision date format]
en: F j, Y @ H:i:s
fi: j.n.Y / H:i:s

[ctx: revision date short format]
en: j M @ H:i
fi: d.m.Y \k\l\o H:i

[ctx: revisions]
en: Browse
fi: Selaa

en: ridge
fi: harju

en: right bottom
fi: oikea-ala

en: right center
fi: oikea-keski

en: right top
fi: oikea-ylä

en: romantic
fi: romanttinen

[ctx: sample permalink base]
en: archives
fi: arkistot

[ctx: sample permalink structure]
en: sample-post
fi: esimerkki-artikkeli

en: sample-page
fi: esimerkkisivu

en: save
fi: tallenna

en: scale height
fi: muuta korkeutta

en: search
fi: etsi

en: second
fi: toinen

en: seconds
fi: sekuntia

en: selection height
fi: valinnan korkeus

en: selection width
fi: valinnan leveys

en: sent daily
fi: lähetetty päivittäin

en: sent immediately
fi: lähetetty heti

en: sent to %s
fi: lähetetty %s

en: sent weekly
fi: lähetetty viikoittain

[ctx: settings screen]
en: Discussion
fi: Keskustelu

[ctx: settings screen]
en: General
fi: Yleinen

[ctx: settings screen]
en: Security
fi: Turvallisuus

[ctx: settings screen]
en: Writing
fi: Kirjoittaminen

en: share
fi: jaa

[ctx: share to]
en: Email
fi: Sähköpostitse

[ctx: share to]
en: Press This
fi: Julkaise tämä

[ctx: share to]
en: Print
fi: Tulosta

[ctx: share to]
en: Send to Kindle
fi: Lähetä Kindleen

en: shipping address
fi: Toimitusosoite

[ctx: shipping country prefix]
en: to
fi: –

[ctx: shipping method price]
en: Free
fi: Ilmainen

[ctx: shipping packages]
en: Shipment %d
fi: Toimitus %d

[ctx: shipping packages]
en: Shipment 1
fi: Toimitus 1

[ctx: shipping packages]
en: Shipping
fi: Toimitus

[ctx: shipping packages]
en: Shipping %d
fi: Toimitus %d

[ctx: shop_order post type singular name]
en: Order
fi: Tilaus

[ctx: short (~12 characters) label for hide controls button]
en: Hide Controls
fi: Piilota valinnat

[ctx: short for documents]
en: Docs
fi: Ohjeet

[ctx: short for documents]
en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: show
fi: näytä

en: show source
fi: näytä lähdekoodi

en: show you what subscriptions you currently have
fi: näytä nykyiset tilaukseni

en: sibling
fi: sisarus

[ctx: single horizontal line]
en: Row
fi: Rivi

[ctx: site]
en: &larr; Go to %s
fi: &larr; Siirry takaisin sivustolle %s

[ctx: site]
en: Activate
fi: Ota käyttöön

[ctx: site]
en: Mark as spam
fi: Merkitse Roskaksi

[ctx: site]
en: Not Spam
fi: Ei roskasivusto

[ctx: site]
en: Not spam
fi: Ei roskasivusto

[ctx: site]
en: Public
fi: Julkinen

[ctx: site]
en: Registered
fi: Rekisteröitynyt

[ctx: site]
en: Spam
fi: Roskaa

[ctx: site editor menu item]
en: Editor
fi: Editori

[ctx: site editor title tag]
en: Editor
fi: Editori

[ctx: sites]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>

[ctx: slug]
en: product
fi: tuote

[ctx: slug]
en: product-category
fi: tuote-osasto

[ctx: slug]
en: product-tag
fi: tuote-avainsana

[ctx: slug]
en: uncategorized
fi: Ei-luokiteltu

en: social
fi: sosiaalinen media

en: software
fi: Ohjelmisto

en: solid
fi: kiinteä

en: sometime
fi: joskus

en: space
fi: väli,

[ctx: spellcheck]
en: Finish
fi: Valmis

[ctx: spellcheck]
en: Ignore
fi: Ohita

[ctx: spellcheck]
en: Ignore all
fi: Ohita kaikki

en: spouse
fi: aviopuoliso

en: staging
fi: testiympäristö

[ctx: stats referrer type]
en: Search Engines
fi: Hakukoneet

[ctx: stats spam referrer reporting]
en: Spam?
fi: Roskapostia?

[ctx: stats spam referrer reporting]
en: Undo
fi: Kumoa

[ctx: status labels]
en: All
fi: Kaikki

[ctx: status labels]
en: Past-due
fi: Erääntynyt

en: sticky
fi: kiinnitetty

en: styles
fi: Tyylit

en: sub item
fi: alavalinta

[ctx: submit button]
en: Search
fi: Hae

[ctx: subscription emails frequency]
en: You get no post and no comment emails for this blog
fi: Ei artikkeleita eikä kommentteja tästä blogista sähköpostilla

[ctx: subscription note after linking to a parent order]
en: Subscription linked to parent order %s via admin.
fi: Tilaus linkitetty päätilaukseen %s hallinnan kautta.

en: subscriptions
fi: kestotilauksia

en: sweetheart
fi: rakastettu

[ctx: table body]
en: Body
fi: Sisältö

[ctx: table cell]
en: Cell
fi: Solu

[ctx: table cell alignment attribute]
en: None
fi: Ei mitään

[ctx: table footer]
en: Footer
fi: Alatunniste

[ctx: table header]
en: Header
fi: Otsake

[ctx: table heading]
en: Cancelled Date
fi: Peruutuksen päivämäärä

[ctx: table heading]
en: End Date
fi: Päättymispäivä

[ctx: table heading]
en: End date
fi: Päättymispäivä

[ctx: table heading]
en: Last Order Date
fi: Viimeisin tilauspäivä

[ctx: table heading]
en: Next Payment
fi: Seuraava maksu

[ctx: table heading]
en: Next payment
fi: Seuraava maksu

[ctx: table heading]
en: Recurring total
fi: Toistuvat maksut yhteensä

[ctx: table heading]
en: Renewal Payment Retry
fi: Uusintamaksun uudelleenyritys

[ctx: table heading]
en: Start Date
fi: Aloituspäivä

[ctx: table heading]
en: Start date
fi: Alkamispäivä

[ctx: table heading]
en: Total
fi: Yhteensä

[ctx: table heading]
en: Trial End
fi: Kokeilujakso päättyy

[ctx: table headings in notification email]
en: Date Suspended
fi: Keskeytyspäivä

[ctx: table headings in notification email]
en: End Date
fi: Päättymispäivä

[ctx: table headings in notification email]
en: End of Prepaid Term
fi: Ennaltamaksetun jakson päättymisajankohta

[ctx: table headings in notification email]
en: Price
fi: Hinta

[ctx: table headings in notification email]
en: Product
fi: Tuote

[ctx: table headings in notification email]
en: Quantity
fi: Määrä

[ctx: table headings in notification email]
en: Totals
fi: Yhteensä

[ctx: tag archive title prefix]
en: Tag:
fi: Avainsana:

[ctx: tags]
en: Most Used
fi: Käytetyimmät

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
fi: Kategoriat

[ctx: taxonomy general name]
en: Pattern Categories
fi: Lohkomallien kategoriat

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
fi: Avainsanat

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
fi: Kategoria

[ctx: taxonomy singular name]
en: Pattern Category
fi: Lohkomallin kategoria

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
fi: Avainsana

en: template
fi: sivupohja

[ctx: template part area]
en: Footer
fi: Alatunniste

[ctx: template part area]
en: General
fi: Yleinen

[ctx: template part area]
en: Header
fi: Ylätunniste

[ctx: term name]
en: Name
fi: Nimi

en: terms and conditions
fi: tilaus- ja sopimusehdot

en: text direction
fi: tekstin suunta

[ctx: text on button on checkout page]
en: Add payment method
fi: Lisää maksutapa

[ctx: text on button on checkout page]
en: Change payment method
fi: Vaihda maksutapaa

[ctx: text on submit button]
en: Update Database
fi: Päivitä tietokanta

[ctx: text, html or multipart]
en: Email type
fi: Sähköpostin muoto

en: the
fi: -

en: the author
fi: Kirjoittaja

[ctx: the page title of the add payment method form]
en: Add payment method
fi: Lisää maksutapa

[ctx: the page title of the change payment method form]
en: Change payment method
fi: Vaihda maksutapaa

en: the past day
fi: tänään

en: the past month
fi: viime kuu

en: the past quarter
fi: kuluva neljännes

en: the past week
fi: tällä viikolla

en: the past year
fi: viime vuosi

en: the status applied to the renewal order and subscription
fi: kestotilauksen ja uusitun kestotilauksen tila

[ctx: theme]
en: %s was successfully deleted.
fi: %s poistettiin.

[ctx: theme]
en: <strong>Error:</strong> Current PHP version does not meet minimum requirements for %s.
fi: <strong>Virhe:</strong> Nykyinen PHP-versio ei täytä vähimmäisvaatimuksia teemalle %s.

[ctx: theme]
en: <strong>Error:</strong> Current WordPress and PHP versions do not meet minimum requirements for %s.
fi: <strong>Virhe:</strong> Nykyiset WordPress- ja PHP-versiot eivät täytä vähimmäisvaatimuksia teemalle %s.

[ctx: theme]
en: <strong>Error:</strong> Current WordPress version does not meet minimum requirements for %s.
fi: <strong>Virhe:</strong> Nykyinen WordPress-versio ei täytä vähimmäisvaatimuksia teemalle %s.

[ctx: theme]
en: Activate
fi: Ota käyttöön

[ctx: theme]
en: Activate %s
fi: ota %s käyttöön

[ctx: theme]
en: Activate &#8220;%s&#8221;
fi: Ota käyttöön &#8220;%s&#8221;

[ctx: theme]
en: Active
fi: Aktiivinen

[ctx: theme]
en: Active:
fi: Aktiivinen:

[ctx: theme]
en: Cannot Activate
fi: Käyttöönotto ei onnistunut

[ctx: theme]
en: Cannot Activate %s
fi: Teeman %s käyttöönotto ei onnistunut

[ctx: theme]
en: Cannot Install
fi: Ei voida asentaa

[ctx: theme]
en: Change
fi: Vaihda

[ctx: theme]
en: Customize %s
fi: Mukauta teemaa %s

[ctx: theme]
en: Delete %s
fi: Poista %s

[ctx: theme]
en: Installed
fi: Asennettu

[ctx: theme]
en: Live Preview %s
fi: Esikatsele teemaa %s

[ctx: theme]
en: Previewing:
fi: Esikatsellaan:

[ctx: theme]
en: Replace active with uploaded
fi: Korvaa nykyinen siirretyllä

[ctx: theme]
en: Update %s now
fi: Päivitä %s nyt

[ctx: theme]
en: Uploaded
fi: Siirretty

[ctx: theme]
en: View Theme Details for %s
fi: Näytä teeman %s lisätiedot

[ctx: theme author]
en: By %s
fi: Luonut %s

[ctx: theme name]
en: Name
fi: Nimi

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Poissa käytöstä <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Poissa käytöstä <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Käytössä <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Käytössä <span class="count">(%s)</span>

[ctx: there's a number immediately in front of this text]
en: days prior to Renewal Day
fi: päivää ennen uusimispäivää

[ctx: there's a number immediately in front of this text]
en: suspensions per billing period.
fi: keskeytystä per laskutusjakso.

en: this help information
fi: tämä ohje

[ctx: time ago]
en: %s ago
fi: %s sitten

[ctx: title]
en: Free domain for one year
fi: Ilmainen verkkotunnus vuodeksi

en: tlk.io Webchat
fi: tlk.io Verkkochatti

[ctx: topic]
en: Architecture
fi: Arkkitehtuuri

[ctx: topic]
en: Art
fi: Taide

[ctx: topic]
en: Authors
fi: Kirjailijat

[ctx: topic]
en: Baking
fi: Leipominen

[ctx: topic]
en: Beauty
fi: Kauneus

[ctx: topic]
en: Books
fi: Kirjat

[ctx: topic]
en: Cars
fi: Autot

[ctx: topic]
en: Comics
fi: Sarjakuvat

[ctx: topic]
en: Dance
fi: Tanssi

[ctx: topic]
en: Entertainment
fi: Viihde

[ctx: topic]
en: Environment
fi: Ympäristö

[ctx: topic]
en: Family
fi: Perhe

[ctx: topic]
en: Fashion
fi: Muoti

[ctx: topic]
en: Kids
fi: Lapset

[ctx: topic]
en: Literature
fi: Kirjallisuus

[ctx: topic]
en: Mathematics
fi: Matematiikka

[ctx: topic]
en: Mental Health
fi: Mielenterveys

[ctx: topic]
en: Military
fi: Armeija

[ctx: topic]
en: Movies
fi: Elokuvat

[ctx: topic]
en: Music
fi: Musiikki

[ctx: topic]
en: Nature
fi: Luonto

[ctx: topic]
en: Reading
fi: Lukeminen

[ctx: topic]
en: Recipes
fi: Reseptit

[ctx: topic]
en: Relationships
fi: Ihmissuhteet

[ctx: topic]
en: Religion
fi: Uskonto

[ctx: topic]
en: Science
fi: Tiede

[ctx: topic]
en: Sewing
fi: Ompelu

[ctx: topic]
en: Social Media
fi: Sosiaalinen media

[ctx: topic]
en: Sports
fi: Urheilu

[ctx: topic]
en: Technology
fi: Teknologia

[ctx: topic]
en: Wine
fi: Viini

[ctx: topic]
en: Work
fi: Työ

en: uncategorized
fi: Yleinen

en: unexpected shutdown: PHP Fatal error %1$s in %2$s on line %3$s
fi: odottamaton pysäytys: PHP vakava virhe %1$s tässä %2$s rivillä %3$s

[ctx: unit symbol]
en: EB
fi: Et

[ctx: unit symbol]
en: PB
fi: Pt

[ctx: unit symbol]
en: YB
fi: Yt

[ctx: unit symbol]
en: ZB
fi: Zt

en: unknown
fi: Tuntematon

en: untitled
fi: nimetön

en: untitled post %s
fi: nimetön artikkeli %s

[ctx: used in admin pointer script params in javascript as price pointer content]
en: %1$sSet a Price%2$s%3$sSubscription prices are a little different to other product prices. For a subscription, you can set a billing period, length, sign-up fee and free trial.%4$s
fi: %1$sAseta hinta%2$s%3$sKEstotilauksen tuotetyyppien hinnat ovat vähän erilaisia kuin muiden tuotteiden hinnat. Kestotilauksen tuotetyypeille voi asettaa laskutusjakson, pituuden, liittymismaksun ja ilmaisen kokeilujakson.%4$s

[ctx: used in admin pointer script params in javascript as type pointer content]
en: %1$sChoose Subscription%2$s%3$sThe WooCommerce Subscriptions extension adds two new subscription product types - %4$sSimple subscription%5$s and %6$sVariable subscription%7$s.%8$s
fi: %1$sValitse kestotilauksen tyyppi%2$s%3$sWooCommerce Subscriptions -lisäosa lisää kaksi uutta kestotilaus tuotetyyppiä: %4$sYksinkertainen kestotilaus%5$s ja %6$sMuunneltava kestotilaus%7$s.%8$s

[ctx: used in api error message if there is no long message]
en: Unknown error
fi: Tuntematon virhe

[ctx: used in api error message if there is no severity code from PayPal]
en: Error
fi: Virhe

[ctx: used in order note]
en: IPN subscription payment %s.
fi: IPN jatkuvan tilauksen maksu %s.

[ctx: used in order note as reason for why order status changed]
en: Subscription renewal payment retry:
fi: Kestotilauksen uusintamaksun uudelleenyritys:

[ctx: used in order note as reason for why status changed]
en: Retry rule applied:
fi: Uudelleenyritysten sääntöä käytetty:

[ctx: used in order note as reason for why status changed]
en: Retry rule reapplied:
fi: Uudelleenyrityssääntö uudelleen:

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Customer requested to renew early:
fi: Asiakasta pyydettiin uudistamaan etuajassa:

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Subscription renewal payment due:
fi: Kestotilauksen uusintamaksun eräpäivä:

[ctx: used in order note as reason for why subscription status changed]
en: Subscription renewal payment retry:
fi: Kestotilauksen uusintamaksun uudelleenyritys:

[ctx: used in order notes]
en: Customer added %s.
fi: Asiakas lisätty %s.

[ctx: used in order notes]
en: Customer switched from: %1$s to %2$s.
fi: Asiakas vaihtanut: %1$s -> %2$s.

[ctx: used in post updated messages]
en: Subscription restored to revision from %s
fi: Kestotilaus palautettu versioon %s

[ctx: used in subscription note]
en: Payment method meta updated after customer changed their default token and opted to update their subscriptions. Payment meta changed from %1$s to %2$s
fi: Maksutavan meta päivitetään sen jälkeen, kun asiakas muutti asetusta ja päätti päivittää tilauksensa. Maksun meta muutettiin kohteesta %1$s kohteeseen %2$s

[ctx: used in subscription note]
en: Payment method meta updated after customer deleted a token from their My Account page. Payment meta changed from %1$s to %2$s
fi: Maksumenetelmä-meta päivitetty kun asiakas poistanut tunnuksen oma tili-sivulla. Maksun meta muuttui %1$s -> %2$s

[ctx: used in subscription product edit screen]
en: Align the payment date for this subscription to a specific day of the year. If the date has already taken place this year, the first payment will be processed in %s. Set the day to 0 to disable payment syncing for this product.
fi: Kohdista tämän kestotilauksen maksupäivä tiettyyn päivään vuodessa. Jos päivämäärä on jo mennyt tänä vuonna, ensimmäinen maksu käsitellään %s. Aseta päivä nollaksi, jos et halua kohdistaa maksuja tälle tuotteelle.

[ctx: used in the subscriptions upgrader]
en: Marked %s subscription products as "sold individually".
fi: %s Kestotilauksen tuotetta merkattu ”myydään yksittäin”.

[ctx: user]
en: Add New User
fi: Lisää uusi käyttäjä

[ctx: user]
en: Mark as spam
fi: Merkitse roskapostittajaksi

[ctx: user]
en: Not spam
fi: Ei roskaa

[ctx: user]
en: Registered
fi: Rekisteröitynyt

[ctx: user webhook count]
en: User #%1$s %2$s has created %3$d WooCommerce webhook. | User #%1$s %2$s has created %3$d WooCommerce webhooks.
fi[0]: Käyttäjä #%1$s %2$s on luonut %3$d WooCommerce-verkkotoimintokutsun.
fi[1]: Käyttäjä #%1$s %2$s on luonut %3$d WooCommerce-verkkotoimintokutsuja.

en: username
fi: Käyttäjätunnus

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>

en: utf8mb4 requires a MariaDB update
fi: utf8mb4 vaatii MariaDB:n päivityksen

en: utf8mb4 requires a MySQL update
fi: utf8mb4 vaatii MySQL:n päivityksen

en: utf8mb4 requires a newer client library
fi: utf8mb4 vaatii uudemman asiakaskirjaston

[ctx: verb]
en: Change
fi: Vaihda

[ctx: verb]
en: Clear
fi: Tyhjennä

[ctx: verb]
en: Comment
fi: Kommentoi

[ctx: verb]
en: Copy
fi: Kopioi

[ctx: verb]
en: Edit
fi: Muokkaa

[ctx: verb]
en: Group
fi: Muodosta ryhmä

[ctx: verb]
en: Preview
fi: Esikatsele

[ctx: verb]
en: Spam
fi: Roskaviesti

[ctx: verb]
en: Stack
fi: Pinoa

[ctx: verb]
en: Trash
fi: Roskakori

[ctx: verb]
en: Upgrade
fi: Päivitä

[ctx: verb]
en: View
fi: Katso

[ctx: verb, imperative]
en: Comment
fi: Kommentoi

[ctx: verb: imperative]
en: Follow
fi: Seuraa

[ctx: verb: imperative]
en: Like
fi: Tykkää

[ctx: verb; site]
en: Archive
fi: Arkistoi

en: verified owner
fi: varmistettu kirjoittaja

en: version %1$s is out of date. The core version is %2$s
fi: versio %1$s on vanhentunut. Ytimen versio on %2$s

en: vertical start position
fi: aloituskohta pystysuunnassa

[ctx: vertical table cell alignment]
en: V Align
fi: Pystysuuntainen tasaus

en: via %s
fi: %s

[ctx: video or audio]
en: Length
fi: Pituus

[ctx: view a subscription]
en: View
fi: Näytä

en: view source
fi: näytä lähdekoodi

en: views
fi: näyttökertaa

[ctx: voce settings api]
en: Your changes have been saved.
fi: Muutokset tallennettu.

[ctx: watch a video title]
en: Watch: %s
fi: Katso: %s

en: website
fi: verkkosivusto

[ctx: website URL]
en: At URL
fi: osoitteessa

[ctx: website name]
en: For site
fi: sivustolle

en: week
fi: viikko

[ctx: when it is a payment change, and there is a subscr_signup message, this will be a confirmation message that PayPal accepted it being the new payment method]
en: IPN subscription payment method changed to PayPal.
fi: IPN Kestotilauksen maksutapa vaihdettu PayPaliin.

[ctx: when to allow a setting]
en: Never
fi: Ei koskaan

[ctx: when to allow switching]
en: Between Grouped Subscriptions
fi: Ryhmitettyjen kestotilausten välillä

[ctx: when to allow switching]
en: Between Subscription Variations
fi: Muunneltavian kestotilauksien välillä

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: For All Subscription Products
fi: Kaikille “jatkuva tilaus” -tuotteille

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: For Virtual Subscription Products Only
fi: Vain virtuaalisille kestotilauksille

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: Never (charge the full recurring amount at sign-up)
fi: Ei koskaan (veloita täysi toistuva summa rekisteröitymisen yhteydessä)

[ctx: when to prorate first payment / subscription length]
en: Never (do not charge any recurring amount)
fi: Ei koskaan (älä veloita toistuvaa summaa)

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades & Downgrades of All Subscription Products
fi: Päivittäessä tai alennettaessa kaikenlaisia kestotilauksen tuotteita

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades & Downgrades of Virtual Subscription Products Only
fi: Vain päivittäessä tai alennettaessa virtuaalisia kestotilauksen tuotteita

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades of All Subscription Products
fi: Päivittäessä kaikenlaisia kestotilauksen tuotteita

[ctx: when to prorate recurring fee when switching]
en: For Upgrades of Virtual Subscription Products Only
fi: Vain päivittäessä virtuaalisia kestotilauksen tuotteita

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Always
fi: Aina

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Never (charge the full sign up fee)
fi: Ei koskaan (laskuta liittymismaksu täysmääräisenä)

[ctx: when to prorate signup fee when switching]
en: Never (do not charge a sign up fee)
fi: Ei koskaan (älä laskuta liittymismaksua)

en: white
fi: Valkoinen

[ctx: widget]
en: Add
fi: Lisää

[ctx: widget]
en: Edit
fi: Muokkaa

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
fi: %1$s: %2$s

[ctx: with first and last result]
en: Showing %1$d&ndash;%2$d of %3$d result | Showing %1$d&ndash;%2$d of %3$d results
fi[0]: Näytetään tulos %1$d&ndash;%2$d / %3$d
fi[1]: Näytetään tulokset %1$d&ndash;%2$d / %3$d

en: would like your feedback.
fi: haluaa kuulla mielipiteesi.

en: year
fi: vuosi

en: years
fi: vuotta

en: yesterday
fi: eilen

en: {{a}}Customize{{/a}} this design.
fi: {{a}}Muokkaa{{/a}} tätä ulkoasua.

en: {{a}}Learn more about{{/a}} this theme.
fi: {{a}}Opi lisää{{/a}} tästä teemasta.

en: {{detailTitle}}Authorized on{{/detailTitle}}{{detailDescription}}%(date)s{{/detailDescription}}
fi: {{detailTitle}}Käyttöoikeus myönnetty{{/detailTitle}}{{detailDescription}}%(date)s{{/detailDescription}}

en: {{readerLink}}Use the Reader{{/readerLink}} to adjust delivery settings for your existing subscriptions.
fi: {{readerLink}}Käytä lukijaa{{/readerLink}} säätääksesi jo tilatun tilauksen asetuksia.

en: {{span}}%(domain)s{{/span}} is available!
fi: {{span}}%(domain)s{{/span}} on saatavilla!

en: {{status}}Status:{{/status}} Two-step authentication is currently {{onOff}}on{{/onOff}}.
fi: {{status}}Tila:{{/status}} Kaksivaiheinen vahvistus on nyt {{onOff}}päällä{{/onOff}}.

en: {{strong}}13GB{{/strong}} storage space
fi: {{strong}}13GB{{/strong}} tallennustilaa

en: {{strong}}200 GB{{/strong}} storage space
fi: {{strong}}200GB{{/strong}} tallennustilaa

en: {{strong}}3GB{{/strong}} storage space
fi: {{strong}}3GB{{/strong}} tallennustilaa

en: Åland Islands
fi: Ahvenanmaa

en: — No Change —
fi: — Ei muutosta —

en: — No change —
fi: — Ei muutosta —

en: … <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer">Read more<span class="screen-reader-text">: %2$s</span></a>
fi: … <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer">Lue lisää<span class="screen-reader-text">: %2$s</span></a>

en: ⚠ 1 Incompatible plugin detected (%s).
fi: ⚠ Yksi yhteensopimaton lisäosa huomattu (%s).

en: ⚠ 2 Incompatible plugins detected (%1$s and %2$s).
fi: ⚠ Kaksi yhteensopimatonta lisäosaa huomattu (%1$s ja %2$s).

en: ⚠ Incompatible plugins detected (%1$s, %2$s and %3$d other). | ⚠ Incompatible plugins detected (%1$s and %2$s plugins and %3$d others).
fi[0]: Yhteensopimattomia lisäosia huomattu (%1$s, %2$s ja %3$d muuta).
fi[1]: Yhteensopimattomia lisäosia huomattu (%1$s ja %2$s lisäosaa, ja %3$d muuta).

en: ⚠ This feature is compatible with WordPress version 6.2 or higher.
fi: ⚠ Tämä ominaisuus on yhteensopiva WordPress-version 6.2 tai uudemman kanssa.

en: 🌟‎ ‎ Thanks for the feedback. We’ll put it to good use!
fi: 🌟 Kiitos palautteestasi. Hyödynnämme sitä parhaamme mukaan!
