WordPress.com - en to hy_AM translation catalogue (4241 entries)

en: "%1$s" by %2$s.
hy_AM: Ձայնահետագիծ՝ '%1$s', կատարող՝ '%2$s'։

en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
hy_AM: Ձայնահետագիծ՝ '%1$s', սկավառակ՝ '%2$s', կատարող՝ '%3$s'։

en: "%1$s" from %2$s.
hy_AM: Ձայնահետագիծ՝ '%1$s', սկավառակ՝ '%2$s'։

en: "%s".
hy_AM: '%s'։

en: #%d (no title)
hy_AM: #%d (առանց վերնագրի)

en: #%d (untitled)
hy_AM: #%d (առանց վերնագրի)

[ctx: $number Posts]
en: First Post! | %1$s Posts!
hy_AM[0]: Առաջին գրառումը
hy_AM[1]: %1$s գրառումները

en: % Comments
hy_AM: Մեկնաբանություններ (%)

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
hy_AM: %1$s %2$s %3$s կարգի լրահոսը

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
hy_AM: %1$s %2$s %3$s մեկնաբանությունների լրահոսը

en: %1$s %2$s %3$s Feed
hy_AM: %1$s %2$s %3$s լրահոսը

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
hy_AM: %1$s %2$s %3$s պիտակի լրահոսը

en: %1$s %2$s Comments Feed
hy_AM: %1$s %2$s մեկնաբանությունների լրահոսը

en: %1$s %2$s Feed
hy_AM: %1$s %2$s լրահոսը

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
hy_AM: %1$s %2$s գրառումների լրահոսը %3$s հեղինակից

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
hy_AM: %1$s %2$s &#8220;%3$s&#8221; որոնման արդյույքների լրահոսը

en: %1$s %2$s, %3$s @ %4$s:%5$s
hy_AM: %1$s %2$s, %3$s ժ. %4$s:%5$s

en: %1$s &lsaquo; %2$s &#8212; WordPress
hy_AM: %1$s &larr; %2$s - WordPress

en: %1$s (#%2$s)
hy_AM: %1$s (%2$s)

en: %1$s (since %2$s; %3$s)
hy_AM: %1$s (սկսած %2$s-ից; %3$s)

en: %1$s (since %2$s; no alternative available)
hy_AM: %1$s (սկսած %2$s-ից; այլընտրանքներ չկան)

en: %1$s (since %2$s; use %3$s instead)
hy_AM: %1$s (սկսած %2$s-ից; դրա փոխարեն օգտագործեք %3$s)

en: %1$s Cancellation #%2$d
hy_AM: %1$s-ի չեղարկում #%2$d

en: %1$s Comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s Comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
hy_AM[0]: %1$s մեկնաբանություն՝ <span class="screen-reader-text">%2$s գրառման համար</span>
hy_AM[1]: %1$s մեկնաբանություն՝ <span class="screen-reader-text">%2$s գրառման համար</span>

en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
hy_AM: %1$s մԲայթ (%2$s%%) զբաղեցրած

en: %1$s at %2$s
hy_AM: %1$s, ժ. %2$s

en: %1$s by %2$s.
hy_AM: Ձայնահետագիծ՝ '%1$s', կատարող՝ '%2$s'։

en: %1$s is deprecated. Use %2$s instead.
hy_AM: %1$s-ը հնացած է։ Օգտագործեք %2$s դրա փոխարեն։

en: %1$s is proudly powered by %2$s
hy_AM: %1$s-ը հպարտությամբ է օժանդակվում %2$s-ով։

en: %1$s on %2$s
hy_AM: %1$s՝ %2$s գրառման

en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
hy_AM[0]: %1$s գնահատական, հաշվառված %2$s ձայնից
hy_AM[1]: %1$s գնահատական, հաշվառված %2$s ձայնից

en: %1$s response to %2$s | %1$s responses to %2$s
hy_AM[0]: %1$s պատասխան %2$s-ին
hy_AM[1]: %1$s պատասխան %2$s-ին

en: %1$s, and %2$s
hy_AM: %1$s և %2$s։

en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
hy_AM: %1$s. %2$d ընտրացանկի տարր՝ %3$d-ից։

en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
hy_AM: %1$s. Ենթատարր թիվ %2$d՝ %3$s տարրի։

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
hy_AM[0]: %d խրվակի արդիացում
hy_AM[1]: %d խրվակի արդիացում

en: %d Star Rating
hy_AM: %d աստղով գնահատված

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
hy_AM[0]: %d տեսաձևի արդիացում
hy_AM[1]: %d տեսաձևի արդիացում

en: %d WordPress Update
hy_AM: %d WordPress-ի արդիացում

en: %d day | %d days
hy_AM[0]: %d օր
hy_AM[1]: %d օր

en: %d hour
hy_AM: %d ժամ

en: %d hours
hy_AM: %d ժամ

en: %d minute | %d minutes
hy_AM[0]:  %d րոպե

en: %d month
hy_AM: %d ամիս

en: %d pixels
hy_AM: %d պիքսելներ

en: %d post | %d posts
hy_AM[0]: %d գրառում
hy_AM[1]: %d գրառում

en: %d selected
hy_AM: %d ընտրած

en: %d star
hy_AM: %d աստղ

en: %d stars
hy_AM: %d աստղ

en: %d week
hy_AM: %d շաբաթ

en: %s (Copy)
hy_AM: %s (Պատճեն)

en: %s (Invalid)
hy_AM: %s (անվավեր)

en: %s (Pending)
hy_AM: %s (սպասող)

en: %s (Required)
hy_AM: %s (պարտադիր)

en: %s <span class="says">says:</span>
hy_AM: %s-ը <span class="says">ասում է՝</span>

en: %s <span class="screen-reader-text">Comment</span> | %s <span class="screen-reader-text">Comments</span>
hy_AM[0]: %s <span class="screen-reader-text">մեկնաբանություն</span>
hy_AM[1]: %s <span class="screen-reader-text">մեկնաբանություն</span>

en: %s Comment | %s Comments
hy_AM[0]: %s մեկնաբանություն
hy_AM[1]: %s մեկնաբանություն

en: %s MB Space Allowed
hy_AM: %s մԲայթ հատկացված

en: %s Page | %s Pages
hy_AM[0]: %s էջ
hy_AM[1]: %s էջ

en: %s Post | %s Posts
hy_AM[0]: %s գրառում
hy_AM[1]: %s գրառում

en: %s [Autosave]
hy_AM: %s [Ինքնապահպանում]

en: %s [Current Revision]
hy_AM: %s [Ընթացիկ խմբագրություն]

en: %s ago
hy_AM: %s առաջ

en: %s approved comment | %s approved comments
hy_AM[0]: %s հաստատված մեկնաբանություն
hy_AM[1]: %s հաստատված մեկնաբանություն

en: %s column | %s columns
hy_AM[0]: %s սյունակ
hy_AM[1]: %s սյունակ

en: %s comment | %s comments
hy_AM[0]: %s մեկնաբանություն
hy_AM[1]: %s մեկնաբանություն

en: %s comment approved. | %s comments approved.
hy_AM[0]: %s մեկնաբանություն հրատարակվեց։
hy_AM[1]: %s մեկնաբանություն հրատարակվեց։

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
hy_AM[0]: %s մեկնաբանություն նշված է որպես թափոն։
hy_AM[1]: %s մեկնաբանություն նշված է որպես թափոն։

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
hy_AM[0]: %s մեկնաբանություն տեղափոխվեց աղբաման։
hy_AM[1]: %s մեկնաբանություն տեղափոխվեց աղբաման։

en: %s comment permanently deleted. | %s comments permanently deleted.
hy_AM[0]: %s մեկնաբանություն վերջնական ջնջվեց։
hy_AM[1]: %s մեկնաբանություն վերջնական ջնջվեց։

en: %s comment restored from the Trash. | %s comments restored from the Trash.
hy_AM[0]: %s մեկնաբանություն վերականգնվեց աղբամանից։
hy_AM[1]: %s մեկնաբանություն վերականգնվեց աղբամանից։

en: %s comment restored from the spam. | %s comments restored from the spam.
hy_AM[0]: %s մեկնաբանություն վերականգնվեց թափոնապանակից։
hy_AM[1]: %s մեկնաբանություն վերականգնվեց թափոնապանակից։

en: %s day | %s days
hy_AM[0]: %s օր
hy_AM[1]: %s օր

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
hy_AM: %s-ը գերազանցում է ձեր դիտարկչում թույլատրելի առավելագույն բազմաֆայլ վերբեռման չափը։

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
hy_AM: %s-ը գերազանցում է այս կայքի համար թույլատրելի առավելագույն վերբեռման չափը։

en: %s failed to embed.
hy_AM: %s-ի զետեղումը ձախողվեց։

en: %s from now
hy_AM: %s այս պահից

en: %s has been logged out.
hy_AM: %s-ը ելք գործեց համակարգից։

en: %s has been updated.
hy_AM: %s-ը արդիացվեց։

en: %s has taken over and is currently editing.
hy_AM: %s բռնագրավել է և այժմ խմբագրում է այս նյութը։

en: %s hour | %s hours
hy_AM[0]: %s ժամ
hy_AM[1]: %s ժամ

en: %s is a protected WP option and may not be modified
hy_AM: %s-ը հանդիսանում է WP-ի պաշտպանված կայանք և չի կարող փոփոխվել։

en: %s is currently editing
hy_AM: %s-ը տվյալ պահին խմբագրում է այս նյութը

en: %s is forbidden
hy_AM: %s արգելված է

en: %s item | %s items
hy_AM[0]: %s նյութ
hy_AM[1]: %s նյութ

en: %s link deleted. | %s links deleted.
hy_AM[0]: %s հղում ջնջվեց
hy_AM[1]: %s հղում ջնջվեց

en: %s media file attached. | %s media files attached.
hy_AM[0]: Կցվեց %s մեդիա ֆայլ:
hy_AM[1]: Կցվեց %s մեդիա ֆայլ:

en: %s min | %s mins
hy_AM[0]: %s րոպե
hy_AM[1]: %s րոպե

en: %s month | %s months
hy_AM[0]: %s ամիս
hy_AM[1]: %s ամիս

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
hy_AM[0]: %s էջ տեղափոխվեց աղբաման։
hy_AM[1]: %s էջ տեղափոխվեց աղբաման։

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
hy_AM[0]: %s էջ չի արդիացվել, քանի որ տվյալ պահին խմբագրվում է այլ օգտվողի կողմից։
hy_AM[1]: %s էջ չի արդիացվել, քանի որ տվյալ պահին խմբագրվում է այլ օգտվողի կողմից։

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
hy_AM[0]: %s էջ վերջնական ջնջվեց։
hy_AM[1]: %s էջ վերջնական ջնջվեց։

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
hy_AM[0]: %s էջ վերականգնվեց աղբամանից։
hy_AM[1]: %s էջ վերականգնվեց աղբամանից։

en: %s page updated. | %s pages updated.
hy_AM[0]: %s էջ արդիացվեց։
hy_AM[1]: %s էջ արդիացվեց։

en: %s pending comment | %s pending comments
hy_AM[0]: %s սպասող մեկնաբանություն
hy_AM[1]: %s սպասող մեկնաբանություն

en: %s plugins successfully updated.
hy_AM: %s խրվակ հաջողությամբ թարմացվեցին։

en: %s post by this author | %s posts by this author
hy_AM[0]: %s գրառում՝ այս հեղինակից
hy_AM[1]: %s գրառում՝ այս հեղինակից

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
hy_AM[0]: %s գրառում տեղափոխվեց աղբաման։
hy_AM[1]: %s գրառում տեղափոխվեց աղբաման։

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
hy_AM[0]: %s գրառում չի արդիացվել, քանի որ տվյալ պահին խմբագրվում է այլ օգտվողի կողմից։
hy_AM[1]: %s գրառում չի արդիացվել, քանի որ տվյալ պահին խմբագրվում է այլ օգտվողի կողմից։

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
hy_AM[0]: %s գրառում վերջնական ջնջվեց։
hy_AM[1]: %s գրառում վերջնական ջնջվեց։

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
hy_AM[0]: %s գրառում վերականգնվեց աղբամանից։
hy_AM[1]: %s գրառում վերականգնվեց աղբամանից։

en: %s post updated. | %s posts updated.
hy_AM[0]: %s գրառում թարմացվեց։
hy_AM[1]: %s գրառում թարմացվեց։

en: %s rating
hy_AM: %s-ի գնահատական

en: %s site | %s sites
hy_AM[0]: %s կայք
hy_AM[1]: %s կայք

en: %s updated successfully.
hy_AM: %s հաջողությամբ արդիացվեց։

en: %s user | %s users
hy_AM[0]: %s օգտվող
hy_AM[1]: %s օգտվող

en: %s user deleted. | %s users deleted.
hy_AM[0]: %s օգտվող ջնջվեց։
hy_AM[1]: %s օգտվող ջնջվեց։

en: %s week | %s weeks
hy_AM[0]: %s շաբաթ
hy_AM[1]: %s շաբաթ

en: %s year | %s years
hy_AM[0]: %s տարի
hy_AM[1]: %s տարի

en: %s: %l.
hy_AM: %s. %l։

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
hy_AM: &#8220;%s&#8221;-ի վերբեռնումը ձախողվեց։

en: &#8592; Cancel audio playlist
hy_AM: &#8592; չեղարկել ձայնային նվագացանկը

en: &#8592; Cancel gallery
hy_AM: &#8592; չեղարկել պատկերասրահը

en: &#8592; Cancel video playlist
hy_AM: &#8592; չեղարկել տեսային նվագացանկը

en: &laquo;
hy_AM: &larr;

en: &laquo; Back
hy_AM: &larr; Հետ

en: &laquo; Older Comments
hy_AM: &larr; Ավելի հին մեկնաբանություններ

en: &laquo; Previous
hy_AM: &larr; Նախորդ

en: &laquo; Previous Page
hy_AM: &larr; Նախորդ էջ

en: &larr; Back to %s
hy_AM: &larr; Հետ դեպի %s

en: &larr; Previous
hy_AM: &larr; Նախորդ

en: &lt; Prev
hy_AM: &lt; Նախորդ

en: &mdash; No Change &mdash;
hy_AM: &mdash; Անփոփոխ &mdash;

en: &mdash; No role for this site &mdash;
hy_AM: &mdash; Այս կայքում առանց դերի &mdash;

en: &mdash; Select &mdash;
hy_AM: &mdash; Ընտրեք &mdash;

en: &ndash;OR&ndash;
hy_AM: &ndash;ԿԱՄ&ndash;

en: &raquo;
hy_AM: &rarr;

en: ( Untitled )
hy_AM: (առանց վերնագրի)

en: (Edit)
hy_AM: (Խմբագրել)

en: (Leave at 0 for no rating.)
hy_AM: (Թողեք 0, եթե գնահատականը կարևոր չէ)

en: (Private post)
hy_AM: (Մասնավոր գրառում)

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
hy_AM: (Նոր օգտվողների գրանցումը կասեցված է։ Միայն գրանցված օգտվողները կարող են մեկնաբանել գրառումները։)

en: (Unattached)
hy_AM: (Չկցված)

en: (Untitled)
hy_AM: (Անանուն)

en: (more&hellip;)
hy_AM: (ավելին …)

en: (no author)
hy_AM: (հեղինակ չկա)

en: (no parent)
hy_AM: (առանց վերադասի)

en: (no title)
hy_AM: (առանց վերնագիր)

en: (required)
hy_AM: (պարտադիր)

[ctx: (user commenting) on (post title)]
en: %1$s on %2$s
hy_AM: %1$s՝ %2$s գրառման

en: + Add Address Line 2
hy_AM: + Ավելացնել հասցեի 2-րդ տողը

en: + Add New Category
hy_AM: + Ավելացնել նոր կարգ

en: + Add New WordPress
hy_AM: + Ավելացնել նոր WordPress

en: + Create New Menu
hy_AM: + Ստեղծել նոր Մենյու

en: - Select -
hy_AM: - Ընտրել -

en: 0
hy_AM: 4

en: 1 Comment
hy_AM: 1 մեկնաբանություն

en: 1 Comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
hy_AM: 1 մեկնաբանություն <span class="screen-reader-text">%s գրառման համար</span>

en: 1 page not updated, somebody is editing it.
hy_AM: 1 էջ չի արդիացվել, քանի որ տվյալ պահին խմբագրվում է այլ օգտվողի կողմից։

en: 1 post not updated, somebody is editing it.
hy_AM: 1 գրառում չի արդիացվել, քանի որ տվյալ պահին խմբագրվում է այլ օգտվողի կողմից։

[ctx: 1: category name]
en: %1$s themes
hy_AM: %1$s-ի տեսաձևերը

en: 24/7 Support
hy_AM: 24/7 Աջակցում

en: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a>
hy_AM: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Արդիացրեք %2$s</a> կամ իմացեք <a href="%3$s" class="browse-happy-link">այլ հնարավորությունների մասին</a>

en: <a href="%s">Create your about page</a> so your readers can learn a bit about you.
hy_AM: <a href="%s">Ստեղծեք ձեր մասին էջը</a>, որպեսզի ձեր ընթերցողները ավելի լավ ճանաչեն ձեզ։

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
hy_AM: <a href="%s">Հղումներ</a> / Ավելացնել նոր հղում

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
hy_AM: <a href="%s">Հղումներ</a> / Խմբագրել հղումը

en: <a href="%s">Update your about page</a> so your readers can learn a bit about you.
hy_AM: <a href="%s">Արդիացրեք ձեր մասին էջը</a>, որպեսզի ձեր ընթերցողները ավելի լավ ճանաչեն ձեզ։

en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is <code>%s</code>
hy_AM: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> ժամանակը՝ <code>%s</code>

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
hy_AM: <code>_blank</code>՝ նոր պատուհան կամ ներդիր։

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
hy_AM: <code>_none</code>՝ նույն պատուհան կամ ներդիր։

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
hy_AM: <code>_top</code>՝ ընթացիկ պատուհան կամ ներդիր, առանց շրջանակների։

en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
hy_AM: <span class="%1$s">Հրատարակված՝</span> %2$s-ում

en: <span class="%1$s">Posted on</span> %2$s <span class="meta-sep">by</span> %3$s
hy_AM: <span class="%1$s">Հրատարակված</span> %2$s, <span class="meta-sep">հեղինակ՝</span> %3$s

en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
hy_AM: <span class="%1$s">Պիտակված</span> %2$s

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
hy_AM: <span class="meta-nav">&larr;</span> Ավելի հին մեկնաբանություններ

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
hy_AM: <span class="meta-nav">&larr;</span> Ավելի հին գրառումներ

en: <span>Active:</span> %s
hy_AM: <span>Գործուն՝</span> %s

en: <strong>%s</strong> &mdash; This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
hy_AM: <strong>%s</strong> - Սա ձեզ թույլ է տալիս համակցել պատկերը ձեր գրառման հետ՝ առանց այն զետեղելու։ Սովորաբար սա պետք է գալիս այն դեպքերում, երբ ձեր տեսաձևը աջակցում է պատկերների օգտագործումը որպես գլխավոր էջում ցուցադրվող գրառման մանրապատկեր, ընտելական էջագլուխ, և այլն։

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
hy_AM: <strong><em>Հիշեք այս գաղտնաբառը</em></strong>։ Սա՝ <em>պատահական</em> գաղտնաբառ է, որը ստեղծվել է միայն ձեզ համար։

en: <strong>Activity</strong> &mdash; Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.
hy_AM: <strong>Գործունեություն</strong> - ցուցադրում է սպասվող հերթագրված գրառումները, վերջերս հրատարակված գրառումները և վերջերս ավելացրած մեկնաբանությունները, ինչպես նաև թույլ է տալիս ստուգել դրանք։

en: <strong>At a Glance</strong> &mdash; Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
hy_AM: <strong>Ամփոփում</strong> - ցուցադրում է ձեր կայքի բովանդակության ամփոփումը և նույնացնում օգտագործվող տեսաձևի անունը և WordPress-ի տարբերակը։

en: <strong>Box Controls</strong> &mdash; Click the title bar of the box to expand or collapse it. Some boxes added by plugins may have configurable content, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar if you hover over it.
hy_AM: <strong>Վանդակների կառավարներ</strong> - կտտացրեք վանդակի անվանագոտին՝ այն կոծկելու կամ ընդարձակելու համար։ Որոշ խրվակների կողմից ավելացվող վանդակները կարող են ունենալ կարգավորվող բովանդակություն և ցուցադրեն 'Կազմաձևել' կոճակը անվանագոտում՝ մկնիկը վրեն պահելու ժամանակ։

en: <strong>Clicking the arrow to the right of any menu item</strong> in the editor will reveal a standard group of settings. Additional settings such as link target, CSS classes, link relationships, and link descriptions can be enabled and disabled via the Screen Options tab.
hy_AM: <strong>Ընտրացանկի տարրի աջից գտնվող սլաքը կտտացնելու դեպքում</strong> խմբագրում կբացվի կայանքների հիմնական խմբակը։ Հավելյալ կայանքները, ինչպիսիք են՝ հղման նպատակը, CSS դասերը, հղումների կապակցումները և նկարագրությունները, կարող են միացվել կամ անջատվել 'Վահանի կայանքներ' ներդիրի միջոցով։

en: <strong>Connection lost.</strong> Saving has been disabled until you are reconnected.
hy_AM: <strong>Կապը ընդհատվեց։</strong> Պահպանումը կասեցվել է մինչև այն չվերականգնվի։

en: <strong>Description</strong> &mdash; The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
hy_AM: <strong>Նկարագրություն</strong> - Նկարագրությունը լռելիությամբ չի արտացոլվում, սակայն, որոշ տեսաձևերը կարող են ցուցադրել այն։

en: <strong>Discussion</strong> &mdash; You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
hy_AM: <strong>Քննարկում</strong> - Դուք կարող եք միացնել կամ անջատել մեկնաբանումները և ծանուցումները, ինչպես նաև տեսնել և ստուգել առկա մեկնաբանությունները։

en: <strong>Drag and Drop</strong> &mdash; To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.
hy_AM: <strong>Քաշելը և գցելը</strong> - վանդակները վերադասավորելու համար քաշեք և գցեք դրանք՝ բռնելով վերնագրի գոտուց և թողնելով այն ժամանակ, երբ տեսնում եք մոխրագույն կետավոր քառանկյուն, որը հայտնվում է համապատասխան դիրքում։

en: <strong>Drag and drop</strong> your files into the area below. Multiple files are allowed.
hy_AM: <strong>Քաշեք և գցեք</strong> ձեր ֆայլերը ստորև գտնվող տարածության մեջ։ Աջակցվում է նաև բազմակի ֆայլերի վերբեռնումը։

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or e-mail.
hy_AM: <strong>ՍԽԱԼ</strong> - անվավեր օգտանուն կամ էլ-փոստի հասցեն։

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
hy_AM: <strong>Խմբագրել</strong> - բացում է տվյալ գրառման խմբագրման վահանը։ Դուք կարող եք նաև բացել այս վահանը՝ կտտացնելով գրառման վերնագրի վրա։

en: <strong>Enable</strong> robust traffic and security features.
hy_AM: <strong>Միացնել</strong> հավելյալ տրաֆիկի և անվտանգության հատկությունները։

en: <strong>Error:</strong> Cookies are blocked due to unexpected output. For help, please see <a href="%1$s">this documentation</a> or try the <a href="%2$s">support forums</a>.
hy_AM: <strong>ՍԽԱԼ</strong> - թխուկները արգելափակված են անսպասելի արտածման պատճառով։ Օգնության համար դիմեք <a href="%1$s">այս առցանց ուղեցույցին</a> կամ փորձեք դիմել the <a href="%2$s">աջակցման ֆորումներին</a>։

en: <strong>Error:</strong> Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href="%s">enable cookies</a> to use WordPress.
hy_AM: <strong>ՍԽԱԼ</strong> - թխուկները արգելափակված են կամ չեն աջակցվում ձեր դիտարկչում։ Ձեզ անհրաժեշտ է <a href="%s">միացնել թխուկները</a>՝ WordPress-ից օգտվելու համար։

en: <strong>Error:</strong> Invalid username, email address or incorrect password.
hy_AM: <strong>ՍԽԱԼ</strong>՝ ոչ վավեր օգտանուն, էլ-փոստի հասցե կամ սխալ գաղտնաբառ։

en: <strong>Error:</strong> Passwords may not contain the character "\".
hy_AM: <strong>ՍԽԱԼ</strong> - Գաղտնաբառը չպետք է պարունակի "\" նշանը։

en: <strong>Error:</strong> Please enter a password.
hy_AM: <strong>ՍԽԱԼ</strong> - մուտքագրեք ձեր գաղտնաբառը։

en: <strong>Error:</strong> Please enter a username.
hy_AM: <strong>ՍԽԱԼ</strong> - տրամադրեք ձեր օգտանունը։

en: <strong>Error:</strong> Please enter a valid email address.
hy_AM: <strong>ՍԽԱԼ</strong> - տրամադրեք վավերական էլ-փոստի հասցեն։

en: <strong>Error:</strong> Please enter an email address.
hy_AM: <strong>ՍԽԱԼ</strong> - տրամադրեք էլ-փոստի հասցեն։

en: <strong>Error:</strong> Please type your email address.
hy_AM: <strong>ՍԽԱԼ</strong> - մուտքագրեք ձեր էլ-փոստի հասցեն։

en: <strong>Error:</strong> Sorry, that username is not allowed.
hy_AM: <strong>ՍԽԱԼ</strong>: Ներողություն, այս օգտանունը թույալտրված չէ։

en: <strong>Error:</strong> The comment could not be saved. Please try again later.
hy_AM: <strong>ՍԽԱԼ</strong> - մեկնաբանության պահպանումը ձախողվեց։ Խնդրում ենք կրկին փորձել ավելի ուշ։

en: <strong>Error:</strong> The email address is already used.
hy_AM: <strong>ՍԽԱԼ</strong> - Այս էլ-փոստի հասցեն արդեն օգտագործման մեջ է։

en: <strong>Error:</strong> The email address is not correct.
hy_AM: <strong>ՍԽԱԼ</strong> - էլ-փոստի հասցեն անվավեր է։

en: <strong>Error:</strong> The email field is empty.
hy_AM: <strong>ՍԽԱԼ</strong>՝ Էլ-փոստի հասցեի դաշտը դատարկ է։

en: <strong>Error:</strong> The password field is empty.
hy_AM: <strong>ՍԽԱԼ</strong> - գաղտնաբառ դաշտը լրացրած չէ։

en: <strong>Error:</strong> The username field is empty.
hy_AM: <strong>ՍԽԱԼ</strong> - օգտանուն դաշտը լրացրած չէ։

en: <strong>Error:</strong> This username is already registered. Please choose another one.
hy_AM: <strong>ՍԽԱԼ</strong> - Այս օգտանունը արդեն իսկ գրանցված է, խնդրում ենք տրամադրել մեկ այլ օգտանուն։

en: <strong>Error:</strong> This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
hy_AM: <strong>ՍԽԱԼ</strong> - օգտանունը անվավեր է, քանի որ պարունակում է արգելված գրանշաններ։ Տրամադրեք վավերական օգտանուն։

en: <strong>Error:</strong> Your account has been marked as a spammer.
hy_AM: <strong>ՍԽԱԼ</strong> - ձեր հաշիվը նշվել է որպես թափոնառաքիչ։

en: <strong>Error:</strong> Your comment is too long.
hy_AM: <strong>ՍԽԱԼ</strong>. ձեր մեկնաբանությունը չափազանց երկար է։

en: <strong>Error:</strong> Your email address is too long.
hy_AM: <strong>Սխալ:</strong> Ձեր էլ-փոստի հասցեն չափազանց երկար է։

en: <strong>Error:</strong> Your name is too long.
hy_AM: <strong>Ախալ։</strong> Ձեր անունը չափազանց երկար է։

en: <strong>Manage</strong> multiple sites and plugins centrally.
hy_AM: <strong>Կառավարել</strong> բազմակի կայքերը և խրվակները կենտրոնացված ձևով։

en: <strong>Monitor</strong> stats to help you analyze your traffic.
hy_AM: <strong>Գրանցել</strong> վիճակագրությունը՝ ձեր տրաֆիկը վերլուծելու համար։

en: <strong>Name</strong> &mdash; The name is how it appears on your site.
hy_AM: <strong>Անուն</strong> - Նշեք թե ինչ անունով այն պետք է ցուցադրվի ձեր կայքում։

en: <strong>Order</strong> &mdash; Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
hy_AM: <strong>Հերթականություն</strong> - Էջերը սովորաբար դասակարգվում են ըստ այբուբենի, սակայն դուք կարող եք փոխել հերթականությունը՝ նշելով համապատասխան համարը (1-ը՝ առաջին տեղի համար, և այլն) այս դաշտում։

en: <strong>Parent</strong> &mdash; Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have child categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
hy_AM: <strong>Վերադաս</strong> - կարգերը, ի տարբերություն պիտակների, կարող են ունենալ ստորակարգում։ Դուք կարող եք ստեղծել Ջազ երաժշտության կարգը, և դրա տակ ունենալ ստորակարգեր Ջազի տարբեր ոճերի համար։ Ստորակարգը ստեղծելու համար ուղղակի նշեք դրա վերադաս կարգը, ընտրելով այն ելնող ցանկից։

en: <strong>Parent</strong> &mdash; You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
hy_AM: <strong>Վերադաս</strong> - Դուք կարող եք դասավորել ձեր էջերը ըստ ստորակարգման։ Օրինակ, դուք կարող եք ունենալ 'Իմ մասին' էջ, որի տակ գտնվեն 'Իմ ընտանիքը' և 'Իմ սիրված շունը' էջերը։ Ներդրման աստիճանների մասով որևէ սահմանափակում չի կիրառվում։

en: <strong>Post editor</strong> &mdash; Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and Text. Choose the mode by clicking on the appropriate tab.
hy_AM: <strong>Գրառումների խմբագիր</strong> &mdash; մուտքագրեք ձեր գրառման գրվածքը։ Առկա են մուտքագրման երկու եղանակ՝ Տեսողական և HTML կոդով։ Ընտրեք եղանակը՝ կտտացնելով համապատասխան կոճակը։

en: <strong>Preview</strong> will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
hy_AM: <strong>Նախադիտում</strong> - ցուցադրում է, թե ինչ տեսք կունենա ձեր գրառումը՝ այն հրատարակելուց հետո։ 'Դիտել' կոճակը կբացի տվյալ գրառումը կայքում ցուցադրող էջը։ Այս կամ այն կոճակի ցուցադրումը կախված է ձեր գրառման կարգավիճակից։

en: <strong>Protect</strong> you from brute force attacks.
hy_AM: <strong>Պաշտպանել</strong> ձեզ «կոպիտ ուժով» հարձակումների տեսակից։

en: <strong>Quick Draft</strong> &mdash; Allows you to create a new post and save it as a draft. Also displays links to the 3 most recent draft posts you've started.
hy_AM: <strong>Արագ սևագիր</strong> &mdash; թույլ է տալիս ստեղծել նոր գրառում և պահպանել այն որպես սևագիր։ Նաև ցուցադրում է ձեր սկսած վերջին 3 սևագրերի հղումները։

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
hy_AM: <strong>Արագ խմբագրում</strong> - տրամադրում է ձեր գրառման անդրտվյալների ներտող փոփոխելու հնարավորությունը, նույն վահանում մնալով։

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
hy_AM: <strong>Պատահական</strong> - Ցուցադրել տարբեր պատկերներ տարբեր էջերում։

en: <strong>Send Trackbacks</strong> &mdash; Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
hy_AM: <strong>Ուղարկել հետհղումներ</strong> - հետհղումները հանդիսանում այլ բլոգերին տեղեկացնելու միջոց՝ ձեր բլոգում իրենց տանող առկա հղման վերաբերյալ։ Մուտքագրեք URL(ներ), որոնց ցանկանում եք հետհղումներ ուղարկել։ Եթե ձեր հղումները տանում են WordPress-ով աշխատող այլ կայքերին, դրանք կծանուցվեն ինքնաշխատ կերպով՝ ծանուցումների միջոցով, ուստի այս դաշտը պարտադիր չէ։

en: <strong>Slug</strong> &mdash; The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
hy_AM: <strong>Այլանուն</strong> - Այլանունը հանդիսանում է URL-ում օգտագործելու համար նախատեսված էջի վերնագրի տարբերակ, որը պարունակում է միայն փոքրատառ լատինատառեր, թվեր և գծիկներ։

en: <strong>Speed up</strong> your images and photos.
hy_AM: <strong>Արագացնել</strong> ձեր պատկերների և լուսանկարների բեռնումը։

en: <strong>Template</strong> &mdash; Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
hy_AM: <strong>Ձևանմուշ</strong> - Որոշ տեսաձևերը ունենում են ընտելական ձևանմուշներ, որոնք կարող են օգտագործվել հավելյալ հատկություններ պարունակող կամ ընտելական դասավորություն պահանջող հատուկ էջերի վրա։ Այս դեպքում դուք կտեսնեք դրանք այս ելնող ցանկում։

en: <strong>Title</strong> &mdash; Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
hy_AM: <strong>Վերնագիր</strong> - Մուտքագրեք ձեր գրառման վերնագիրը։ Այն մուտքագրելուց հետո դրա տակ կհայտնվի մշտական հղման դաշտ, որը նույնպես կկարողանաք խմբագրել։

en: <strong>Trash</strong> removes your post from this list and places it in the Trash, from which you can permanently delete it.
hy_AM: <strong>Աղբաման ուղարկել</strong> - հեռացնում է ձեր գրառումը այս ցանկից և տեղափոխում աղբաման, որտեղից դուք կարող եք այն վերջնական ջնջել։

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
hy_AM: <strong>Զգուշացում</strong> - այս էջերը չպետք է նույնը լինեն։

en: <strong>Welcome</strong> &mdash; Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.
hy_AM: <strong>Ողջունական խոսք</strong> - ցուցադրում է նոր կայքը ստեղծելու ամենատարածված խնդիրների համար հղումները։

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
hy_AM: <a href="%s">Կայուն էջը</a> (ընտրեք ստորև)

en: A calendar of your site’s posts.
hy_AM: Ձեր կայքի գրառումների օրացույցը։

en: A city in the same timezone as you.
hy_AM: Ձեր ժամային գոտում գտնվող քաղաք;

en: A cloud of your most used tags.
hy_AM: Ձեր առավել օգտագործվող պիտակների ամպը։

en: A comment is held for moderation
hy_AM: Մեկնաբանությունը սպասում է ստուգման

en: A human-readable description of the post type.
hy_AM: Մարդու կողմից ընթեռնելի նկարագրություն տվյալ գրառման տեսակի համար :

en: A list of your site&#8217;s Pages.
hy_AM: Ձեր կայքի էջերի ցանկը։

en: A list or dropdown of categories.
hy_AM: Կարգերի կայուն կան ելնող ցանկը։

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
hy_AM: Ձեր կայքի գրառումների ամսական պահոցը։

en: A name is required for this term.
hy_AM: Տարրի անունը պարտադիր է։

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
hy_AM: '%s' գրառման նոր մեկնաբանությունը սպասում է ձեր հաստատմանը

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
hy_AM: '%s' գրառման նոր ծանուցումը սպասում է ձեր հաստատմանը

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
hy_AM: '%s' գրառման նոր հետհղումը սպասում է ձեր հաստատմանը

en: A post can not be sticky and have a password.
hy_AM: Գրառումը չի կարող լինել և ամրակցված, և ունենալ գաղտնաբառ։

en: A red bar on the left means the comment is waiting for you to moderate it.
hy_AM: Կարմիր գիծը ձախից նշանակում է, որ տվյալ մեկնաբանությունը սպասում է ձեր կողմից ստուգմանը։

en: A search form for your site.
hy_AM: Ձեր կայքի որոնման ձևը։

en: A static page
hy_AM: Կայուն էջը

en: A sticky post can not be password protected.
hy_AM: Ամրակցված գրառումը չի կարող գաղտնաբառով պաշտպանված լինել։

en: A term with the name provided already exists in this taxonomy.
hy_AM: Այս անունով տարրը արդեն իսկ առկա է ընթացիկ համակարգման մեջ։

en: A term with the name provided already exists with this parent.
hy_AM: Այս անունով տարրը արդեն իսկ առկա է ընթացիկ վերադասում։

en: A valid URL was not provided.
hy_AM: Տրամադրված URL-ը անվավեր է։

en: A valid email address is required
hy_AM: Պահանջվում է վավերական էլ-փոստի հասցեն

en: A-Z
hy_AM: Ա-Ֆ

en: AM
hy_AM: ա.

en: Abidjan
hy_AM: Աբիջան

en: About
hy_AM: Մանրամասները

en: About Pages
hy_AM: Մանրամասների էջերը

en: About Us
hy_AM: Մեր մասին

en: About WordPress
hy_AM: WordPress-ի մասին

en: About Yourself
hy_AM: Ձեր մասին

en: About me
hy_AM: Իմ մասին

en: About the user
hy_AM: Օգտվողի մասին

en: About.me Widget
hy_AM: About.me ցուցանակ

en: Above each blog page
hy_AM: Բլոգի ամեն էջի վերևում

en: Above each blog post
hy_AM: Բլոգի ամեն գրառման վերևում

en: Above each comment
hy_AM: Ամեն մեկնաբանության վերևում

en: Accessibility Ready
hy_AM: Մատչելիության աջակցում

en: Account %s activated
hy_AM: %s հաշիվը գործունացված է

en: Account Management
hy_AM: Հաշվի կառավարումը

en: Accra
hy_AM: Ակրա

en: Action
hy_AM: Գործողություն

en: Action required!
hy_AM: Պահանջվում է գործողություն

en: Actions
hy_AM: Գործողություններ

en: Activate
hy_AM: Գործունացնել

en: Activate %1$s
hy_AM: Գործունացնել %1$s

en: Activate & Save
hy_AM: Ակտիվացնել և պահպանել

en: Activate &#8220;%s&#8221;
hy_AM: Գործունացնել '%s'

en: Activate &raquo;
hy_AM: Գործունացնել &raquo;

en: Activate Account
hy_AM: Գործունացնել հաշիվը

en: Activate Blog
hy_AM: Գործունացնել բլոգը

en: Activate Plugin
hy_AM: Գործունացնել խրվակը

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
hy_AM: Գործունացնել խրվակը և մեկնարկել ներմուծումը

en: Activate Site
hy_AM: Ակտիվացնել կայքը

[ctx: Activate THEME-NAME on]
en: Activate %s on
hy_AM: Գործունացնել %s

en: Activate Two Step Authentication
hy_AM: Գործունացնել երկգործոնյա վավերացումը

en: Activate Your Subscription
hy_AM: Գործունացնել ձեր բաժանորդագրումը

en: Activate this plugin
hy_AM: Գործունացնել այս խրվակը

en: Activate this theme
hy_AM: Գործունացնել այս տեսաձևը

[ctx: Activate this theme]
en: Activate
hy_AM: Գործունացնել

en: Activate your Akismet.com account %s
hy_AM: Գործունացնել ձեր Akismet.com-ի %s հաշիվը

en: Activate:
hy_AM: Միացնել

en: Activating
hy_AM: Ակտիվացում

en: Activation Key Required
hy_AM: Պահանջվում է գործունացման կոդը

en: Activation Key:
hy_AM: Գործունացման կոդ՝

en: Active theme
hy_AM: Ընթացիկ տեսաձև

en: Activity
hy_AM: Գործունեություն

en: Adak
hy_AM: Ադակ

en: Add
hy_AM: Ավելացնել

en: Add / Remove
hy_AM: Ավելացնել / Հեռացնել

en: Add Comment
hy_AM: Ավելացնել մեկնաբանություն

en: Add Custom Field
hy_AM: Ավելացնել ընտելական դաշտ

en: Add Embed
hy_AM: Ավելաղնել զետեղում

en: Add Existing User
hy_AM: Ավելացնել առկա օգտվողին

en: Add Items
hy_AM: Ավելացնել տարրեր

en: Add Link
hy_AM: Ավելացնել հղում

en: Add Media
hy_AM: Ավելացնել մեդիա ֆայլ

en: Add Menu Items
hy_AM: Ավելացնել ընտրացանկի տարրեր

en: Add New
hy_AM: Ավելացնել նորը

en: Add New After
hy_AM: Ավելացնել նորը սրանից հետո

en: Add New Answer
hy_AM: Ավելացնել նոր պատասխան

en: Add New Category
hy_AM: Ավելացնել նոր կարգ

en: Add New Custom Field:
hy_AM: Ավելացնել նոր ընտելական դաշտ՝

en: Add New Email Forward
hy_AM: Ավելացնել նոր էլ-փոստի վերուղորդում

en: Add New Header Image
hy_AM: Ավելացնել նոր էջագլխի պատկեր

en: Add New Image
hy_AM: Ավելացնել նոր պատկեր

en: Add New Link
hy_AM: Ավելացնել նոր հղում

en: Add New Link Category
hy_AM: Ավելացնել նոր հղումների կարգ

en: Add New Page
hy_AM: Ավելացնել նոր էջ

en: Add New Post
hy_AM: Ավելացնել նոր գրառում

en: Add New Project
hy_AM: Ավելացնել նոր նախագիծ

en: Add New Project Tag
hy_AM: Ավելացնել նոր նախագծի պիտակ

en: Add New Project Type
hy_AM: Ավելացնել նոր նախագծի տեսակ

en: Add New Site
hy_AM: Ավելացնել նոր կայք

en: Add New Tag
hy_AM: Ավելացնել նոր պիտակ

en: Add New Theme
hy_AM: Ավելացնել նոր տեսաձև

en: Add New User
hy_AM: Ավելացնել նոր օգտվողին

en: Add Site
hy_AM: Ավելացնել կայք

en: Add Widget
hy_AM: Ավելացնել ցուցանակ

en: Add a Domain
hy_AM: Ավելացնել տիրույթ

en: Add a Subscribe widget
hy_AM: Ավելացնել բաժանորդագրման ցուցանակ

en: Add a Widget
hy_AM: Ավելացնել ցուցանակ

en: Add a comment to this post
hy_AM: Ավելացնել մեկնաբանություն այս գրառմանը

en: Add a menu
hy_AM: Նոր ընտրացանկ

en: Add a new field
hy_AM: Նոր դաշտ

en: Add a new service
hy_AM: Ավելացնել նոր ծառայություն

en: Add a sharing button
hy_AM: Ավելացնել կիսվելու կոճակ

en: Add alternate sources for maximum HTML5 playback
hy_AM: HTML5 համատեղելիության առավելագույն ապահովման այլընտրանքային աղբյուրներ՝

en: Add an Image
hy_AM: Ավելացնել նկար

en: Add audio source
hy_AM: Ավելացնել ձայնանյութերի աղբյուր

en: Add media
hy_AM: Ավելացնել մեդիա ֆայլ

en: Add media files from your computer
hy_AM: Ավելացրեք մեդիա ֆայլերը ձեր համակարգչից

en: Add menu items from the column on the left.
hy_AM: Ավելացրեք ընտրացանկի տարրերը ձախ մասում գտնվող սյունակից։

en: Add new Comment
hy_AM: Ավելացնել նոր մեկնաբանություն

en: Add new page
hy_AM: Ավելացնել նոր էջ

en: Add new post
hy_AM: Ավելացնել նոր գրառում

en: Add new tag
hy_AM: Ավելացնել նոր պիտակ

en: Add one or several items at once by <strong>selecting the checkbox next to each item and clicking Add to Menu</strong>
hy_AM: Ավելացրեք մեկ կամ ավել նյութեր միաժամանակ՝ <strong>նշելով համապատասխան նշատուփերը և կտտացնելով 'Ավելացնել ընտրացանկին' կոճակը</strong>

en: Add or remove menu items
hy_AM: Ավելացնել կամ ջնջել ընտրացանկի տարրերը

en: Add or remove tags
hy_AM: Ավելացնել կամ հեռացնել պիտակներ

en: Add subtitles
hy_AM: Ավելացնել ենթավերնագրեր

en: Add the following to your %1$s file in %2$s, <strong>replacing</strong> other WordPress rules:
hy_AM: Ավելացրեք հետևյալը ձեր %1$s ֆայլին %2$s-ում, <strong>փոխարինելով</strong> WordPress-ի այլ կանոնները՝

en: Add the user without sending an email that requires their confirmation
hy_AM: Ավելացնել օգտվողին առանց հաստատում պահանջող ուղերձի ուղարկմանը։

en: Add to Audio Playlist
hy_AM: Ավելացնել ձայնային նվագացանկին

en: Add to Dictionary
hy_AM: Ավելացնել բառարանին

en: Add to Menu
hy_AM: Ավելացնել ընտրացանկին

en: Add to audio playlist
hy_AM: Ավելացնել ձայնային նվագացանկին

en: Add to gallery
hy_AM: Ավելացնել պատկերասրահին

en: Add to menu: %1$s (%2$s)
hy_AM: Ավելացնել ընտրացանկին՝ %1$s (%2$s)

en: Add to video Playlist
hy_AM: Ավելացնել տեսային նվագացանկին

en: Add to video playlist
hy_AM: Ավելացնել տեսային նվագացանկին

en: Add video source
hy_AM: Ավելացնել տեսանյութերի աղբյուրը

en: Add, organize, and modify individual menu items
hy_AM: Ավելացնել, դասավորել և փոփոխել առանձին ընտրացանկի տարրերը։

en: Adding Categories
hy_AM: Կարգերի ավելացում

en: Adding Tags
hy_AM: Պիտակների ավելացում

en: Adding Themes
hy_AM: Ոճերի ավելացում

en: Addis Ababa
hy_AM: Ադիս Աբեբա

en: Additional Capabilities
hy_AM: Հավելյալ հնարավորություններ

en: Additional Email Addresses
hy_AM: Հավելյալ էլ-փոստի հասցեներ

en: Additional items found: %d
hy_AM: Գտնված հավելյալ տարրերի քանակը՝ %d

en: Additional settings
hy_AM: Լրացուցիչ կայանքներ

en: Additional shortcuts,
hy_AM: Հավելյալ կարճատներ,

en: Address | Addresses
hy_AM[0]: Հասցե

en: Address 1
hy_AM: Հասցե 1

en: Address 2
hy_AM: Հասցե 2

en: Address Line 2
hy_AM: Հասցեի 2-րդ տողը

en: Address:
hy_AM: Հասցե՝

en: Adelaide
hy_AM: Ադելաիդա

en: Aden
hy_AM: Ադեն

en: Admin
hy_AM: Կառավարում

en: Admin Color Scheme
hy_AM: Վարչական մասի գունավորումը

[ctx: Admin menu name]
en: Orders
hy_AM: Պատվերներ

[ctx: Admin menu name]
en: Products
hy_AM: Ապրանքներ

en: Administrator
hy_AM: Կայքի վարիչ

en: Administrators have access to all the administration features.
hy_AM: Վարիչներին հասանելի են բոլոր առկա կառավարման հնարավորությունները։

en: Advanced
hy_AM: Հավելյալ

en: Advanced Options
hy_AM: Հավելյալ կայանքներ

en: Advanced caching plugin.
hy_AM: Ընդլայնված շտեմավորման խրվակ։

en: Advanced.
hy_AM: Հավելյալ

en: Afghanistan
hy_AM: Աֆգանիստան

en: Africa
hy_AM: Աֆրիկա

en: Alabama
hy_AM: Ալաբամա

en: Alaska
hy_AM: Ալյասկա

en: Albania
hy_AM: Ալբանիա

en: Album
hy_AM: Ալբոմ

en: Algeria
hy_AM: Ալժիր

en: Algiers
hy_AM: Ալժիր

en: Align
hy_AM: Հավասարեցնել

en: Align center
hy_AM: Մեջտեղով

en: Align left
hy_AM: Ձախ եզրով

en: Align right
hy_AM: Աջ եզրով

en: Alignment
hy_AM: Հավասարեցում

en: All
hy_AM: Բոլորը

en: All About Domains
hy_AM: Ամեն ինչ տիրույթների մասին

en: All Categories
hy_AM: Բոլոր կարգերը

en: All Changesets
hy_AM: Բոլոր Փոփոխությունները

en: All Comments
hy_AM: Բոլոր մեկնաբանությունները

en: All Link Categories
hy_AM: Բոլոր հղումների կարգերը

en: All Pages
hy_AM: Բոլոր էջերը

en: All Patterns
hy_AM: Բոլոր կաղապարները

en: All Posts
hy_AM: Բոլոր գրառումները

en: All Settings
hy_AM: Բոլոր կայանքները

en: All Sites
hy_AM: Բոլոր կայքերը

en: All Tabs:
hy_AM: Բոլոր ներդիրները՝

en: All Tags
hy_AM: Բոլոր պիտակները

en: All Time
hy_AM: Ամբողջ ժամանակահատվածում

en: All Types
hy_AM: Բոլոր տեսակները

en: All Users
hy_AM: Բոլոր օգտվողները

en: All capabilities used by the post type.
hy_AM: Բոլոր հնարավորություններն օգտագործվում են տվյալ գրառման տեսակի համար :

en: All categories
hy_AM: Բոլոր կարգերը

en: All comment types
hy_AM: Մեկնաբանությունների բոլոր տեսակները

en: All content
hy_AM: Ամբողջ բովանդակությունը

en: All dates
hy_AM: Բոլոր ամսաթվերը

en: All done!
hy_AM: Պատրա՜ստ

en: All image sizes
hy_AM: Բոլոր չափերը

en: All media items
hy_AM: Բոլոր մեդիա ֆայլերը

en: All sizes except thumbnail
hy_AM: Բոլոր չափերը բացի մանրապատկերներից

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first.
hy_AM: Ձեր բոլոր վերբեռնված ֆայլերը ցուցադրվում են մեդիա դարանում, վերջերս ավելացվածները ցուցադրվում են սկզբում։

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the Screen Options tab to customize the display of this screen.
hy_AM: Բոլոր ձեր կողմից վերբեռնված ֆայլերը ցուցադրվում են Մեդիա դարանում, ընդ որում, վերջերս ավելացվածները ցուցադրվում են սկզբում։ Դուք կարող եք օգտագործել 'Վահանի կայանքներ' ներդիրը՝ վահանի ձևավորումը փոփոխելու համար։

en: All updates have been completed.
hy_AM: Բոլոր արդիացումները ավարտված են։

en: Allow
hy_AM: Միացնել

en: Allow Comments
hy_AM: Թույլատրել մեկնաբանությունները

en: Allow Pings
hy_AM: Թույլատրել ծանուցումները

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks)
hy_AM: Թույլատրել հղումային ծանուցումներ այլ բլոգերից (pingbacks and trackbacks)

en: Allow new users to sign up
hy_AM: Թույլատրել նոր օգտվողների գրանցումը

en: Allow people to post comments on new articles
hy_AM: Թույլատրել նոր հոդվածների մեկնաբանումը

en: Allow search engines to index this site
hy_AM: Թույլատրել որոնման մատակարարներին՝ կայքի ցուցակագրումը։

en: Allowed Files
hy_AM: Թույլատրված ֆայլեր

en: Almaty
hy_AM: Ալմա Աթա

en: Already Installed
hy_AM: Արդեն տեղակայված

en: Already pinged:
hy_AM: Ուղարկված ծանուցումները՝

en: Alt Text
hy_AM: Փոխարինող գրվածք

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
hy_AM: Պատկերի փոխարինող գրվածքը, օրինակ՝ 'Մոնա Լիզա'

en: Alternative Text
hy_AM: Փոխարինող գրվածք

en: Alternative source
hy_AM: Այլընտրանքային աղբյուր

en: Always use https when visiting the admin
hy_AM: Միշտ օգտագործել https՝ վարչական մասն այցելելիս։

en: America
hy_AM: Ամերիկա

en: American English
hy_AM: Ամերիկյան Անգլերեն

en: American Samoa
hy_AM: Ամերիկյան Սամոա

en: Amman
hy_AM: Ամման

en: Amsterdam
hy_AM: Ամստերդամ

en: An alphanumeric identifier for the post type.
hy_AM: Տառաթվային նույնացուցիչ գրառման տեսակի համար։

en: An alphanumeric identifier for the status.
hy_AM: Տառաթվային նույնականացուցիչ կարգավիճակի համար :

en: An alphanumeric identifier for the taxonomy.
hy_AM: Տառաթվային նույնացուցիչ համակարգման համար։

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
hy_AM: WordPress-ի ինքնաշխատ արդիացումը ընդհատվեց՝ սխալի պատճառով - <a href="%s">խնդրում եք կրկին փորձել արդիացնել այն</a>։

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
hy_AM: WordPress-ի ինքնաշխատ արդիացումը ընդհատվեց՝ սխալի պատճառով։ Խնդրում ենք տեղեկացնել կայքի վարիչին այդ մասին։

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
hy_AM: Տեղի է ունեցել սխալ՝ հավանաբար լրահոսի անհասանելիության պատճառով։ Խնդրում ենք կրկին փորձել ավելի ուշ։

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
hy_AM: Տեղի է ունեցել սխալ։ Խնդրում ենք թարմացնել էջը և կրկին փորձել։

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
hy_AM: Տեղի է ունեցել սխալ՝ վերբեռնումը կատարելու ժամանակ։ Խնդրում ենք կրկին փորձել ավելի ուշ։

en: An unexpected error occurred.
hy_AM: Առաջացել է անսպասելի սխալ։

en: An unknown error occurred.
hy_AM: Տեղի է ունեցել անհայտ սխալ։

en: Anadyr
hy_AM: Անադիր

en: Anchorage
hy_AM: Անկորիջ

en: Andorra
hy_AM: Անդորրա

en: Angola
hy_AM: Անգոլա

en: Anguilla
hy_AM: Անգիլիա

en: Anonymous
hy_AM: Անանուն

en: Antananarivo
hy_AM: Անտանանարիվու

en: Antarctica
hy_AM: Անտարկտիկա

en: Antigua
hy_AM: Անտիգուա

en: Antigua and Barbuda
hy_AM: Անտիգուա և Բարբուդա

en: Anyone can register
hy_AM: Ցանկացած մեկը կարող է գրանցվել

en: Anyone posts a comment
hy_AM: Ցանկացած մեկը կարող է մեկնաբանել

en: Apia
hy_AM: Ապիա

en: Apologies, but the page you requested could not be found. Perhaps searching will help.
hy_AM: Ցավոք, ձեր որոնած էջը չի գտնվել։ Միգուցե փորձե՞ք դիմել որոնման համակարգին։

en: Appearance
hy_AM: Արտաքին տեսք

en: Apply
hy_AM: Կիրառել

en: Apply changes to:
hy_AM: Կիրառել փոփոխությունները՝

en: Approve
hy_AM: Հաստատել

en: Approve and Reply
hy_AM: Հաստատել և պատասխանել

en: Approve comment
hy_AM: Հաստատել մեկնաբանությունը

en: Approve it: %s
hy_AM: Հաստատեք՝ %s

en: Approve this comment
hy_AM: Հաստատել այս մեկնաբանությունը

en: Approve this comment.
hy_AM: Հաստատել այս մեկնաբանությունը։

en: Approved
hy_AM: Հաստատված

en: April
hy_AM: Ապրիլի

[ctx: April abbreviation]
en: Apr
hy_AM: Ապր

en: Aqtau
hy_AM: Ակտաու

en: Aqtobe
hy_AM: Ակտոբե

en: Araguaina
hy_AM: Արագուաինա

en: Arbitrary HTML code.
hy_AM: Կամայական HTML կոդ։

en: Arbitrary text.
hy_AM: Կամայական տեքստ։

en: Archive
hy_AM: Պահոց

en: Archived
hy_AM: Պահոցում գտնվող

en: Archives
hy_AM: Պահոցներ

en: Arctic
hy_AM: Արկտիկա

en: Are you lost?
hy_AM: Կորե՞լ եք։

en: Are you sure it exists?
hy_AM: Համոզվա՞ծ եք, որ այն գոյություն ունի։

en: Are you sure you have the correct username and password?
hy_AM: Համոզվա՞ծ եք, որ ձեր ունեցած օգտանունը և գաղտնաբառը ճիշտ են։

en: Are you sure you want to do this?
hy_AM: Իսկապե՞ս եք ցանկանում անել դա։

en: Are you sure?
hy_AM: Դուք վստա՞հ եք

en: Argentina
hy_AM: Արգենտինա

en: Arizona
hy_AM: Արիզոնա

en: Arkansas
hy_AM: Արկանզաս

en: Armenia
hy_AM: Հայաստան

en: Artist
hy_AM: Նկարիչ

en: Aruba
hy_AM: Արուբա

en: As a browser icon
hy_AM: 'Որպես դիտարկչում' պատրերակը

en: As an app icon
hy_AM: 'Որպես ծրագրակազմում' պատրերակը

en: Ascending
hy_AM: Ըստ աճման

en: Ascending.
hy_AM: Ըստ աճման

en: Ashgabat
hy_AM: Աշխաբադ

en: Ashkhabad
hy_AM: Աշխաբադ

en: Asia
hy_AM: Ասիա

en: Asmara
hy_AM: Ասմարա

en: Asmera
hy_AM: Ասմերա

[ctx: Aspect ratio option for dimensions control]
en: Square - 1:1
hy_AM: Քառակուսի - 1:1

en: Aspect ratio:
hy_AM: Կողմերի հարաբերությունը՝

en: Assign Authors
hy_AM: Նշանանել հեղինակներին

en: Assigned Menu
hy_AM: Նշանակված ընտրացանկ

en: Astrakhan
hy_AM: Աստրախան

en: Asuncion
hy_AM: Ասունսյոն

en: At a Glance
hy_AM: Ամփոփում

en: Athens
hy_AM: Աթենք

en: Atikokan
hy_AM: Ատիկոկան

en: Atka
hy_AM: Ատկա

en: Atlantic
hy_AM: Ատլանտյան օվկիանոս

en: Attach
hy_AM: Կցել

en: Attaching Files
hy_AM: ֆայլերի կցում

en: Attachment Details
hy_AM: Կցորդի տվյալները

en: Attachment Display Settings
hy_AM: Կցորդների ցուցադրման կայանքները

en: Attachment Page
hy_AM: Կցման էջ

en: Attachment Post URL
hy_AM: Կցորդի էջի հղում

en: Attachment details
hy_AM: Կցորդի տվյալները

en: Attachment type.
hy_AM: Կցորդի ( attachment ) տեսակը :

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article
hy_AM: Փորձել ծանուցել այն բլոգերը, որոնց վրա հոդվածում առկա է հղում

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
hy_AM: Պատկերի որակը [1,100] ընդգրկույթից դուրս նշանակելու փորձ։

en: Attempting to parse a shortcode without a valid callback: %s
hy_AM: Կոդի կարճատի վերլուծման փորձ առանց վավերական հետկանչի՝ %s

en: Attribute all content to:
hy_AM: Կապել ամբողջ բովանդակությունը՝

en: Attributes
hy_AM: Հատկանիշներ

en: Atyrau
hy_AM: Ատիրաու

en: Auckland
hy_AM: Օքլենդ

en: Audio
hy_AM: Ձայնանյութեր

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[0]: Ձայնային ֆայլերը <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[1]: Ձայնային ֆայլերը <span class="count">(%s)</span>

en: Audio Codec:
hy_AM: Ձայնակոդեկ՝

en: Audio Format:
hy_AM: Ձայնային ձևաչափ՝

en: Audio Player
hy_AM: Աուդիո նվագարկիչ

en: Audio details
hy_AM: Ձայնային ֆայլի տվյալները

en: Audio, Video, or Other File
hy_AM: Ձայնային, Տեսային, կամ այլ տեսակի ֆայլ

en: August
hy_AM: Օգոստոսի

[ctx: August abbreviation]
en: Aug
hy_AM: Օգս

en: Australia
hy_AM: Ավստրալիա

en: Austria
hy_AM: Ավստրիա

en: Author
hy_AM: Հեղինակ

en: Author Archive
hy_AM: Հեղինակի պահոցը

en: Author URL of the user.
hy_AM: Օգտվողի հեղինակային URL։

en: Author:
hy_AM: Հեղինակ՝

en: Author: %s
hy_AM: Հեղինակ՝ %s

en: Authorizing&hellip;
hy_AM: Նույնացում&hellip;

en: Authors
hy_AM: Հեղինակներ

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
hy_AM: Հեղինակները կարող են հրատարակել և խմբագրել իրենց գրառումները, ինչպես նաև վերբեռնել ֆայլեր։

en: Authors:
hy_AM: Հեղինակներ՝

en: Auto Draft
hy_AM: Սևագիր

en: Auto add pages
hy_AM: Ինքնաբար ավելացնել էջերը

en: Automatically add new top-level pages to this menu
hy_AM: Ինքնաբար ավելացնել արմատում գտնվող էջերը այս ընտրացանկի մեջ

en: Automatically add paragraphs
hy_AM: Ինքնաբար ավելացնել հատվածներ

en: Autoplay
hy_AM: Ինքնանվագում

en: Autosave by %s
hy_AM: %s-ի ինքնապահպանում

en: Autoupdate
hy_AM: Ինքնաարդիացում

en: Available Actions
hy_AM: Առկա գործողություններ

en: Available Tools
hy_AM: Առկա գործիքներ

en: Available Widgets
hy_AM: Առկա ցուցանակները

en: Avatar Display
hy_AM: Ավատարների ցուցադրումը

en: Avatar URLs for the user.
hy_AM: Ավատարի հղումները օգտվողների համար :

en: Avatars
hy_AM: Ավատարներ

en: Average Rating
hy_AM: Միջին գնահատական

en: Azerbaijan
hy_AM: Ադրբեջան

en: Azores
hy_AM: Ազորյան կղզիներ

en: BETA TESTING?
    =============
    
    This debugging email is sent when you are using a development version of WordPress.
    
    If you think these failures might be due to a bug in WordPress, could you report it?
     * Open a thread in the support forums: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Or, if you're comfortable writing a bug report: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Thanks! -- The WordPress Team
hy_AM: ՓՈՐՁԱՐԿՈՒ՞Մ ԵՔ ԲԵՏԱ ՏԱՐԲԵՐԱԿԸ
    =============================
    
    Վրիպումների վերաբերյալ ուղերձները ուղարկվում են WordPress-ի մշակվող տարբերակների փորձարկողներին։
    
    Եթե կարծում եք, որ այս խնդիրները կապված է WordPress-ում առկա վրիպումների հետ,
    խնդրում ենք հայտնել այն մասին։
     * Ստեղծեք համապատասխան նյութը աջակցման ֆորումում՝ https://ru.forums.wordpress.org/forum/alphabeta
     * Կամ զեկուցեք սխալը գրավոր կերպով՝ https://core.trac.wordpress.org/
    
    Շնորհակալություն,
    WordPress-ի թիմը

en: Back
hy_AM: Հետ

en: Back to %s
hy_AM: Հետ դեպի %s

en: Back to post
hy_AM: Հետ դեպի գրառումը

en: Back to post options
hy_AM: Հետ դեպի գրառման կայանքները

en: Back to themes
hy_AM: Հետ դեպի տեսաձևերը

en: Background
hy_AM: Խորապատկեր

en: Background Color
hy_AM: Խորքի գույնը

en: Background Image
hy_AM: Խորապատկերը

en: Background color
hy_AM: Խորքի գույնը

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
hy_AM: Խորապատկերը արդիացվեց։ <a href="%s">Այցելեք ձեր կայքը</a> այն տեսնելու համար։

en: Baghdad
hy_AM: Բաղդադ

en: Bahamas
hy_AM: Բահամյան կղզիներ

en: Bahia
hy_AM: Բահիա

en: Bahrain
hy_AM: Բահրեյն

en: Baku
hy_AM: Բաքու

en: Bamako
hy_AM: Բամակո

en: Bangkok
hy_AM: Բանգկոկ

en: Bangladesh
hy_AM: Բանգլադեշ

en: Bangui
hy_AM: Բանգի

en: Banjul
hy_AM: Բանջուլ

en: Barbados
hy_AM: Բարբադոս

en: Barnaul
hy_AM: Բարնաուլ

en: Because you are using %1$s, the sites in your WordPress network must use sub-directories. Consider using %2$s if you wish to use sub-domains.
hy_AM: Քանի որ դուք օգտագործում եք %1$s, ձեր WordPress ցանցի կայքերը պետք է օգտագործեն ենթաթղթապանակներ. Փորձեք օգտագործել %2$s, եթե ցանկանում եք օգտագործել ենթա-տիրույթներ:

en: Before a comment appears
hy_AM: Մեկնաբանության հայտնվելուց առաջ

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
hy_AM: Ձեր ներմուծման ֆայլը վերբեռնելուց առաջ ձեզ անհրաժեշտ կլինի վերացնել հետևյալ սխալը՝

en: Beirut
hy_AM: Բեյրութ

en: Belarus
hy_AM: Բելառուս

en: Belem
hy_AM: Բելեմ

en: Belfast
hy_AM: Բելֆաստ

en: Belgium
hy_AM: Բելգիա

en: Belgrade
hy_AM: Բելգրադ

en: Belize
hy_AM: Բելիզ

en: Benin
hy_AM: Բենին

en: Berlin
hy_AM: Բեռլին

en: Bermuda
hy_AM: Բերմուդյան կղզիներ

en: Bhutan
hy_AM: Բութան

en: Biographical Info
hy_AM: Ինքնակենսագրության տվյալներ

en: Biography
hy_AM: Կենսագրություն

en: Bishkek
hy_AM: Բիշկեկ

en: Bissau
hy_AM: Բիսաու

en: Bitrate
hy_AM: Բիթրեյթ

en: Bitrate Mode
hy_AM: Բիթրեյթի եղանակը

en: Bitrate:
hy_AM: Բիթրեյթ՝

en: Black
hy_AM: Սև

en: Blanc-Sablon
hy_AM: Բլանկ Սաբլոն

en: Blank
hy_AM: Դատարկ

en: Blantyre
hy_AM: Բլանտայր

en: Block
hy_AM: Բլոկ

[ctx: Block pattern category]
en: About
hy_AM: Մեր մասին

[ctx: Block pattern category]
en: Posts
hy_AM: Գրառումներ

[ctx: Block pattern category]
en: Services
hy_AM: Ծառայություններ

[ctx: Block pattern category]
en: Team
hy_AM: Թիմ

[ctx: Block pattern title]
en: Small image and title
hy_AM: Փոքր պատկեր և վերնագիր

[ctx: Block pattern title]
en: Standard
hy_AM: Ստանդարտ

en: Blocked
hy_AM: Արգելափակված

en: Blockquote
hy_AM: Մեջբերումներ

en: Blocks
hy_AM: Բաժիններ

en: Blog
hy_AM: Բլոգ

en: Blog Archives
hy_AM: Բլոգի պահոցներ

en: Blog Posts
hy_AM: Բլոգի գրառումներ

en: Blog Title
hy_AM: Բլոգի վերնագիր`

en: Blog pages show at most
hy_AM: Բլոգի էջերում ցուցադրել առավելագույնը

en: Blue
hy_AM: Կապույտ

en: Boa Vista
hy_AM: Բոա Վիստա

en: Bogota
hy_AM: Բոգոտա

en: Boise
hy_AM: Բոյսե

en: Bold
hy_AM: Թավ

en: Bolivia
hy_AM: Բոլիվիա

en: Bologna
hy_AM: Բոլոնիա

en: Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
hy_AM: Էջանշել <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">մշտական հղումը</a>։

en: Bookmarklet
hy_AM: Էջանիշ

en: Bookmarks
hy_AM: Էջանիշեր

en: Border
hy_AM: Եզրագիծ

en: Border color
hy_AM: Եզրագծի գույնը

en: Bosnia and Herzegovina
hy_AM: Բոսնիա և Հերցեգովիա

en: Botswana
hy_AM: Բոտսվանա

en: Bottom
hy_AM: Ներքևում

en: Bottom Left
hy_AM: Ներքև ձախ

en: Bottom Right
hy_AM: Ներքև աջ

en: Bouvet Island
hy_AM: Բուվե կղզի

en: Bratislava
hy_AM: Բրատիսլավա

en: Brazil
hy_AM: Բրազիլիա

en: Brazzaville
hy_AM: Բրազավիլ

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
hy_AM: Էջավորել մեկնաբանությունները, ցուցադրելով %1$s վերին աստիճանի մեկնաբանություն մեկ էջում, լռելիությամբ ցուցադրելով %2$s էջը

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
hy_AM: Ժամանակավոր անհասանելի է տեխնիկական աշխատանքների պատճառով։ Կրկին այցելեք մեկ րոպեից։

en: Brisbane
hy_AM: Բրիսբեն

en: British English
hy_AM: Բրիտանական Անգլերեն

en: British Indian Ocean Territory
hy_AM: Հնդկական օվկիանոսի բրիտանական տարածքներ

en: Broken Hill
hy_AM: Բրոքեն-Հիլ

en: Brown
hy_AM: Շագանակագույն

en: Browse all plugins
hy_AM: Զննել բոլոր խրվակները

en: Browse revisions
hy_AM: Զննել խմբագրությունները

en: Brunei
hy_AM: Բրունեյ

en: Brunei Darussalam
hy_AM: Բրունեյ

en: Brussels
hy_AM: Բրյուսել

en: Bucharest
hy_AM: Բուխարեստ

en: Budapest
hy_AM: Բուդապեշտ

en: Buenos Aires
hy_AM: Բուենոս Այրես

en: Bujumbura
hy_AM: Բուժումբուրա

en: Bulgaria
hy_AM: Բուլղարիա

en: Bulk Actions
hy_AM: Փաթեթային գործողություններ

en: Bulk Edit
hy_AM: Փաթեթային խմբագրում

en: Bulk actions
hy_AM: Փաթեթային գործողություններ

en: Bulk edit
hy_AM: Փաթեթային խմբագրում

en: Bulk select
hy_AM: Բազմակի ընտրություն

en: Bulleted list
hy_AM: Չհամարակալված ցանկ

en: Burkina Faso
hy_AM: Բուրկինա-Ֆասո

en: Burundi
hy_AM: Բուրունդի

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
hy_AM: Հաջորդ

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
hy_AM: Նախորդ

en: Button text
hy_AM: Կոճակի գրությունը

en: By %(author)s
hy_AM: %(author)s կողմից

en: By %s
hy_AM: Հեղինակ՝ %s

en: By %s.
hy_AM: Հեղինակ՝ %s։

en: By: %s
hy_AM: Հեղինակ՝ %s

en: CSS Classes
hy_AM: CSS դասեր

en: CSS Classes (optional)
hy_AM: CSS դասերը (պարտադիր չէ)

en: Cairo
hy_AM: Կահիրե

en: Calcutta
hy_AM: Կալկաթա

en: Calendar
hy_AM: Օրացույց

en: California
hy_AM: Կալիֆորնիա

en: Cambodia
hy_AM: Կամբոջա

en: Cambridge Bay
hy_AM: Քեմբրիջի ծոց

en: Cameroon
hy_AM: Կամերուն

en: Campo Grande
hy_AM: Կամպո Գրանդե

en: Canada
hy_AM: Կանադա

en: Canary
hy_AM: Կանարյան կղզիներ

en: Canberra
hy_AM: Կանբերա

en: Cancel
hy_AM: Չեղարկել

en: Cancel %s
hy_AM: Չեղարկել %s

en: Cancel &amp; start a new import
hy_AM: Չեղարկել և սկսել նոր ներմուծում

en: Cancel Anyway
hy_AM: Չեղարկել բոլոր դեպքերում

[ctx: Cancel DNS Changes]
en: Cancel Changes
hy_AM: Չեղարկել փոփոխումները

en: Cancel Domain
hy_AM: Չեղարկել տիրույթը

en: Cancel Edit
hy_AM: Չեղարկել խմբագրումը

en: Cancel Now
hy_AM: Չեղարկել հիմա

en: Cancel domain
hy_AM: Չեղարկել տիրույթը

en: Cancel edit
hy_AM: Չեղարկել խմբագրումը

en: Cancel password change
hy_AM: Չեղարկել գաղտնաբառի փոփոխումը

en: Cancel reply
hy_AM: Չեղարկել պատասխանը

en: Cancun
hy_AM: Կանկուն

en: Cannot create a comment with that type.
hy_AM: Չեք կարող ավելացնել այս տեսակի մեկնաբանություն:

en: Cannot create a revision of a revision
hy_AM: Հնարավոր չէ ստեղծել խմբագրություն՝ խմբագրության համար

en: Cannot create a user with an empty login name.
hy_AM: Հնարավոր չէ ստեղծել նոր օգտվողին դատարկ օգտանունով։

en: Cannot create existing post.
hy_AM: Արդեն գոյություն ունեցող գրառումը ստեղծել չհաջողվեց։

en: Cannot load %s.
hy_AM: Չհաջողվեց բեռնել %s։

en: Cannot load image metadata.
hy_AM: Չհաջողվեց բեռնել պատկերի անդրտվյալները։

en: Cannot save image metadata.
hy_AM: Չհաջողվեց պահպանել պատկերի անդրտվյալները։

en: Cannot set parent term, taxonomy is not hierarchical.
hy_AM: Չենք կարող դնել ծնող եզրի ( term ) համակարգը ( taxomany ) , քանի որ այն հիերարխիկ ( hierarchical ) չէ :

en: Cannot view post type.
hy_AM: Չեք կարող տեսնել գրառման տեսակը :

en: Cannot view status.
hy_AM: Չեք կարող տեսնել կարգավիճակը :

en: Capabilities
hy_AM: Հնարավորություններ

en: Cape Verde
hy_AM: Կաբո-Վերդե

en: Caption
hy_AM: Պատկերի խորագիր

en: Captions/Subtitles
hy_AM: Խորագրեր/ենթավերնագրեր

en: Caracas
hy_AM: Կարակաս

en: Cart
hy_AM: Զամբյուղ

en: Casablanca
hy_AM: Կասաբլանկա

en: Casey
hy_AM: Կասեյ

en: Catamarca
hy_AM: Կատամարկա

en: Categories
hy_AM: Կարգեր

en: Categories and Tags Converter
hy_AM: Կարգերի և պիտակների փոխարկիչ

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
hy_AM: Կարգերը կարող են փոխարկվել պիտակներին՝ <a href="%s">Կարգերի և պիտակների փոխարկչի</a> կիրառմամբ։

en: Categories deleted.
hy_AM: Կարգերը ջնջվեցին։

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
hy_AM: Կարգերը աջակցում են ստորակարգում, ինչը ձեզ թույլ է տալիս ստեղծել ստորակարգեր։ Պիտակները չեն աջակցում ստորակարգումը, ուստի դրանք չեն կարող ներդրվեն։ Երբեմն մարդիկ սկսում են օգտագործել մեկ տարբերակը, բայց հետագայում հասկանում են, որ միուսը ավելի նախընտրելի է իրենց ունեցած բովանդակության համար։

en: Categories list
hy_AM: Կարգերի ցանկ

en: Categories list navigation
hy_AM: Կարգերի ցանկի նավարկում

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
hy_AM: Կարգերը, ի տարբերություն պիտակների, կարող են ունենալ ստորակարգում։ Դուք կարող եք ստեղծել Ջազ երաժշտության կարգը, և դրա տակ ունենալ ստորակարգեր Ջազի տարբեր ոճերի համար։ Այս հատկության կիրառումը բոլորովին պարտադիր չէ։

en: Categories:
hy_AM: Կարգեր՝

en: Category
hy_AM: Կարգ

en: Category added.
hy_AM: Կարգը ավելացվեց։

en: Category deleted.
hy_AM: Կարգը ջնջվեց։

en: Category not added.
hy_AM: Կարգը չի ավելացվել։

en: Category not updated.
hy_AM: Կարգը չի արդիացվել։

en: Category updated.
hy_AM: Կարգը արդիացվեց։

en: Caution:
hy_AM: Զգուշացում՝

en: Cayenne
hy_AM: Կայենա

en: Cayman
hy_AM: Կայման

en: Cayman Islands
hy_AM: Կայմանյան կղզիներ

en: Cell padding
hy_AM: Վանդակի լրացում

en: Cell spacing
hy_AM: Վանդակի լուսանցքներ

en: Cell type
hy_AM: Վանդակի տեսակ

en: Center
hy_AM: Մեջտեղով

en: Central African Republic
hy_AM: Կենտրոնաաֆրիկյան Հանրապետություն

en: Ceuta
hy_AM: Սեուտա

en: Chad
hy_AM: Չադ

en: Chagos
hy_AM: Չագոս

en: Change
hy_AM: Փոխել

en: Change file
hy_AM: Փոխել ֆայլը

en: Change image
hy_AM: Փոխել պատկերը

en: Change logo
hy_AM: Փոխել լոգոն

en: Change role to&hellip;
hy_AM: Փոխել դերը …

en: Change video
hy_AM: Փոխել Վիդեոն

en: Changed roles.
hy_AM: Դերերը փոխվեցին։

en: Changes saved.
hy_AM: Փոփոխությունները պահպանվեցին։

en: Changing to %s
hy_AM: Անցում դեպի %s

en: Chatham
hy_AM: Չատեմ

en: Cheatin&#8217; uh?
hy_AM: Էս փորձում ես ջարդե՞լ կայքս։

en: Check Spelling
hy_AM: Ստուգել ուղղագրությունը

en: Check your email for the confirmation link.
hy_AM: Ստուգեք ձեր փոստարկղը՝ հաստատման հղումը բացելու համար։

en: Check your email for your new password.
hy_AM: Ստուգեք ձեր փոստարկղը՝ ձեր նոր գաղտնաբառը իմանալու համար։

en: Checkout
hy_AM: Վճարել

en: Chicago
hy_AM: Չիկագո

en: Chihuahua
hy_AM: Չիհուահուա

en: Chile
hy_AM: Չիլի

en: China
hy_AM: Չինաստան

en: Chisinau
hy_AM: Քիշնև

en: Chita
hy_AM: Չիտա

en: Choibalsan
hy_AM: Չոյբալսան

en: Chongqing
hy_AM: Չունցին

en: Choose Image
hy_AM: Ընտրել պատկերը

en: Choose a Background Image
hy_AM: Ընտրեք խորապատկերը

en: Choose a Custom Header
hy_AM: Ընտրեք ընտելական վերնագիրը

en: Choose a city in the same timezone as you.
hy_AM: Ընտրեք ձեր քաղաքի ժամային գոտին։

en: Choose a file from your computer:
hy_AM: Ընտրեք ֆայլը ձեր համակարգչից՝

en: Choose an image from your computer:
hy_AM: Ընտրեք պատկերը ձեր համակարգչից՝

en: Choose from the most used tags
hy_AM: Ընտրեք առավել օգտագործվող պիտակներից

en: Choose logo
hy_AM: Ընտրել լոգոն

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
hy_AM: Նշեք պատկերի մասը, որը ցանկանում եք օգտագործել ձեր էջագլխում։

en: Choose the target frame for your link.
hy_AM: Նշեք ձեր հղման նպատակային շրջանակը

en: Choose what to export
hy_AM: Ընտրեք նյութեր՝ արտահանելու համար։

en: Christmas
hy_AM: Ծննդյան կղզի

en: Christmas Island
hy_AM: Ծննդյան կղզի

en: Chungking
hy_AM: Չունցին

en: Chuuk
hy_AM: Չուուկ

en: City
hy_AM: Քաղաք

en: Clear
hy_AM: Մաքրել

en: Clear Inactive Widgets
hy_AM: Մաքրել ոչ գործուն ցուցանակները

en: Clear Results
hy_AM: Մաքրել արդյունքները

en: Clear formatting
hy_AM: Մաքրել ձևաչափումը

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
hy_AM: Կտտացրեք 'Պահպանել ընտրացանկը', որպեսզի սպասող տարրերը ցուցադրվեն։

en: Click here to cancel reply.
hy_AM: Կտտացրեք այստեղ՝ պատասխանը չեղարկելու համար։

en: Click on the theme to see the theme name, version, author, description, tags, and the Delete link
hy_AM: Տեսաձևի վրա կտտացնելով՝ տեսնել դրա անունը, տարբերակը, հեղինակին, նկարագրությունը, պիտակները և 'Ջնջել' կոճակը

en: Click to edit this element.
hy_AM: Սեղմեք էլեմենտը խմբագրելու համար։

en: Click to toggle
hy_AM: Կտտացրեք՝ փոխարկելու համար

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
hy_AM: <strong>Ընտրեք ֆայլերը</strong> կոճակը բացելու է ձեր գործավար համակարգի ֆայլ ընտրելու պատուհանը։ Ֆայլը ընտրելուց և <strong>Բացել</strong> կոճակը կտտացնելուց հետո, դուք կտեսնեք առաջընթացի ցուցիչը ձեր վերբեռման վահանում։

en: Clicking an item will display an Attachment Details dialog, which allows you to preview media and make quick edits. Any changes you make to the attachment details will be automatically saved.
hy_AM: Նյութի վրա կտտացնելուց հետո կհայտնվի Կցորդի տվյալների պատուհանը, որը թույլ է տալիս նախադիտել մեդիա ֆայլը և կատարել արագ խմբագրումներ։ Կցորդի տվյալների հետ կատարված ցանկացած փոփոխությունները ինքնաբար կպահպանվեն։

en: Close
hy_AM: Փակել

en: Close all open tags
hy_AM: Փակել բոլոր բաց թողնված տրոհները

en: Close blockquote tag
hy_AM: Փակել մեջբերման տրոհը

en: Close bold tag
hy_AM: Փակել թավ գրվածքի տրոհը

en: Close bulleted list tag
hy_AM: Փակել չհամարակալված ցանկի տրոհը

en: Close code tag
hy_AM: Փակել կոդի տրոհը

en: Close deleted text tag
hy_AM: Փակել ջնջված գրվածքի տրոհը

en: Close details dialog
hy_AM: Փակել երկխոսության տուփը

en: Close dialog
hy_AM: Փակել երկխոսության տուփը

en: Close inserted text tag
hy_AM: Փակել զետեղված գրվածքի տրոհը

en: Close italic tag
hy_AM: Փակել շեղ գրվածքի տրոհը

en: Close list item tag
hy_AM: Փակել ցանկի տարրի տրոհը

en: Close numbered list tag
hy_AM: Փակել համարակալված ցանկի տրոհը

en: Close overlay
hy_AM: Փակել տուփը

en: Close reorder mode
hy_AM: Փակել վերադասավորման եղանակը

en: Close sharing dialog
hy_AM: Փակել տարածման երկխոսությունը

en: Close uploader
hy_AM: Փակել վերբեռնողը

en: Closed
hy_AM: Փակ

en: Cmd + letter:
hy_AM: Cmd + տառ՝

en: Cocos
hy_AM: Կոկոսի կղզիներ

en: Cocos (Keeling) Islands
hy_AM: Կոկոսյան կղզիներ

en: Code
hy_AM: Կոդ

en: Collapse menu
hy_AM: Կոծկել ընտրացանկը

en: Colombia
hy_AM: Կոլումբիա

en: Colombo
hy_AM: Կոլոմբո

en: Color
hy_AM: Գույն

en: Color Scheme
hy_AM: Գունավորում

en: Colorado
hy_AM: Կոլորադո

en: Colors
hy_AM: Գույներ

en: Column group
hy_AM: Սյունակների խմբակ

en: Columns
hy_AM: Սյունակներ

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
hy_AM: առաջ,դեպի,եթե,երբ,ինչ,ինչպես,համար,հետ,հետո,մասին,ներսում,ով,վերաբերյալ

en: Comment
hy_AM: Մեկնաբանություն

en: Comment %d does not exist
hy_AM: %d մեկնաբանությունը գոյություն չունի

en: Comment Moderation
hy_AM: Մեկնաբանությունների ստուգում

en: Comment author must fill out name and e-mail
hy_AM: Մեկնաբանության հեղինակը պետք է լրացնի իր անունը և էլ-փոստի հասցեն

en: Comment author must fill out name and email
hy_AM: Մեկնաբանության հեղինակը պետք է լրացնի իր անունը և էլ-փոստի հասցեն

en: Comment author must have a previously approved comment
hy_AM: Մեկնաբանության հեղինակը պետք է ունենա նախկինում հաստատված որևէ մեկնաբանություն

en: Comment author name and email are required
hy_AM: Մեկնաբանության հեղինակի անունը և էլ-փոստի հասցեն պարտադիր են

en: Comment by %s marked as spam.
hy_AM: %s հեղինակի մեկնաբանությունը նշված է որպես թափոն։

en: Comment by %s moved to the trash.
hy_AM: %s հեղինակի մեկնաբանությունը տեղափոխվել է աղբաման։

en: Comment moderation
hy_AM: Մեկնաբանությունների ստուգում

en: Comment must be manually approved
hy_AM: Մեկնաբանությունը պետք է հաստատվի ձեռքով

[ctx: Comment number declension: on or off]
en: off
hy_AM: Անջատ

en: Comment on %1$s by %2$s
hy_AM: Մեկնաբանություն %1$s-ի վրա՝ %2$s-ից

en: Comment status
hy_AM: Մեկնաբանության կարգավիճակը

en: Comment: %s
hy_AM: Մեկնաբանություն՝ %s

en: Comments
hy_AM: Մեկնաբանություններ

en: Comments %s
hy_AM: %s մեկնաբանություններ

en: Comments (%s)
hy_AM: Մեկնաբանություններ (%s)

en: Comments Feed
hy_AM: Մեկնաբանությունների լրահոսը

en: Comments Off<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
hy_AM: Մեկնաբանությունները կասեցված են <span class="screen-reader-text">%s-ում</span>

en: Comments are closed.
hy_AM: Մեկնաբանությունները փակված են։

en: Comments for %1$s searching on %2$s
hy_AM: Մեկնաբանությունները %1$s-ում %2$s-ի համար

en: Comments for %s
hy_AM: Մեկնաբանություններ՝ %s-ի համար

en: Comments list
hy_AM: Մեկնաբանությունների ցանկ

en: Comments list navigation
hy_AM: Մեկնաբանությունների ցանկի նավարկում

en: Comments navigation
hy_AM: Մեկնաբանությունների նավարկում

en: Comments on %s
hy_AM: Մեկնաբանություններ՝ %s

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
hy_AM: &#8220;%s&#8221;-ի մեկնաբանություններ

en: Comments on: %s
hy_AM: Մեկնաբանություններ՝ %s

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
hy_AM: Էջերի վերևում պետք է ցուցադրվեն %s մեկնաբանությունները

en: ComodRivadavia
hy_AM: Կոմոդորո Ռիվադավիա

en: Comoro
hy_AM: Կոմորյան Կղզիներ

en: Comoros
hy_AM: Կոմորյան կղզիներ

en: Compare Revisions of &#8220;%s&#8221;
hy_AM: Համեմատել '%s'-ի խմբագրությունները

en: Compare any two revisions
hy_AM: Համեմատել ցանկացած երկու խմբագրություն

en: Compare two different revisions by <strong>selecting the &#8220;Compare any two revisions&#8221; box</strong> to the side.
hy_AM: Համեմատեք երկու տարբեր խմբագրություն՝ <strong>նշելով 'Համեմատել ցանկացած երկու խմբագրություն' նշատուփը</strong> աջից։

en: Completed
hy_AM: Վերջ

en: Completed order
hy_AM: Ավարտված պատվեր

en: Conakry
hy_AM: Կոնակրի

en: Configure
hy_AM: Կազմաձևել

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
hy_AM: Այս կայանքը պարտադիր չէ։ Լռելիությամբ այն դատարկ է։

en: Confirm
hy_AM: Հաստատում եմ

en: Confirm Deletion
hy_AM: Հաստատեք ջնջումը

en: Confirm Email Address
hy_AM: Հաստատել էլ. փոստի հասցեն

en: Confirm Password
hy_AM: Հաստատեք գաղտնաբառը

en: Confirm Removal
hy_AM: Հաստատեք ջնջումը

en: Confirm new password
hy_AM: Հաստատեք նոր գաղտնաբառը

en: Confirm use of weak password
hy_AM: Հաստատեք թույլ գաղտնաբառի օգտագործումը

en: Congo
hy_AM: Կոնգո

en: Connecticut
hy_AM: Կոնեկտիկուտ

en: Connecting as: %s
hy_AM: Կապ հաստատել որպես՝ %s

en: Connection lost or the server is busy. Please try again later.
hy_AM: Սպասարկչի հետ կապը ընդհատվել է, կամ էլ սպասարկիչը կախված է։ Խնդրում ենք կրկին փորձել ավելի ուշ։

en: Constrain proportions
hy_AM: Պահպանել համաչափությունը

en: Contact Info
hy_AM: Կոնտակտային տվյալներ

en: Content
hy_AM: Բովանդակություն

en: Content to export
hy_AM: Արտածման ենթակա բովանդակությունը

en: Content, title, and excerpt are empty.
hy_AM: Բովանդակությունը, վերնագիրը և մեջբերումը դատարկ են։

en: Content:
hy_AM: Բովանդակություն՝

en: Contextual Help Tab
hy_AM: Համատեքստային օգնության ներդիր

en: Continue
hy_AM: Շարունակել

en: Continue reading
hy_AM: Կարդալ ամբողջությամբ

en: Continue reading %s
hy_AM: Շարունակել կարդալ %s

en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
hy_AM: Շարունակել կարդալ %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
hy_AM: Շարունակել կարդալ <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
hy_AM: Շարունակել կարդալ <span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
hy_AM: Աջակցողները կարող են գրել և կառավարել իրենց գրառումները, սակայն չեն կարող հրատարակել գրառումները և վերբեռնել մեդիա ֆայլերը։

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
hy_AM: Փոխարինել <code>:-)</code> և <code>:-P</code> գրվածքները համապատասխան զմայլիկների պատկերակներով

en: Cook Islands
hy_AM: Կուկի կղզիներ

en: Copenhagen
hy_AM: Կոպենհագեն

en: Copy
hy_AM: Կրկնապատկել

en: Copy &#8220;Press This&#8221; bookmarklet code
hy_AM: Պատճենել 'Press This' էջանիշի կոդը

en: Copy and paste this code into your site to embed
hy_AM: Ձեր կայքում զետեղելու համար պատճենեք և ներդրեք այս կոդը

en: Copy table row
hy_AM: Կրկնապատկել աղյուսակի տողը

en: Coral Harbour
hy_AM: Կորալ Հարբոր

en: Cordoba
hy_AM: Կորդոբա

en: Costa Rica
hy_AM: Կոստա Ռիկա

en: Could not access filesystem
hy_AM: Չհաջողվեց մատչել ֆայլային համակարգը։

en: Could not access filesystem.
hy_AM: Չհաջողվեց մատչել ֆայլային համակարգը։

en: Could not calculate resized image dimensions
hy_AM: Չհաջողվեց հաշվառել պատկերի չափափոխման արդյունքները

en: Could not copy file.
hy_AM: Չհաջողվեց կրկնապատկել ֆայլը։

en: Could not copy files.
hy_AM: Չհաջողվեց կրկնապատկել ֆայլերը։

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
hy_AM: Չհաջողվեց կրկնապատկել ֆայլերը։ Հնարավոր է, որ դուք սպառել եք ձեր տարածության սահմանաչափը։

en: Could not create directory.
hy_AM: Չհաջողվեց ստեղծել պանակը։

en: Could not create user
hy_AM: Չհաջողվեց ստեղծել օգտվողին

en: Could not find the specified string.
hy_AM: Չհաջողվեց գտնել նշված տողը։

en: Could not fully remove the plugins %s.
hy_AM: Չհաջողվեց ամբողջությամբ ջնջել %s խրվակ(ներ)ը։

en: Could not fully remove the theme %s.
hy_AM: Չհաջողվեց ամբողջությամբ ջնջել %s տեսաձևը։

en: Could not insert term relationship into the database.
hy_AM: Չհաջողվեց զետեղել նյութի կապակցումը ՏԲ-ի մեջ

en: Could not log out user sessions. Please try again.
hy_AM: Չհաջողվեց ավարտել օգտվողի աշխատաշրջանները։ Խնդրում ենք կրկին փորձել։

en: Could not read image size.
hy_AM: Չհաջողվեց ստանալ պատկերի չափը։

en: Could not remove the old plugin.
hy_AM: Չհաջողվեց ջնջել հին խրվակը

en: Could not remove the old theme.
hy_AM: Չհաջողվեց ջնջել հին տեսաձևը։

en: Could not split shared term.
hy_AM: Չհաջողվեց բաժանել կապած նյութերը։

en: Could not update comment status.
hy_AM: Չհաջողվեց արդիացնել մեկնաբանության կարգավիճակը

en: Could not write file %1$s (%2$s).
hy_AM: Չհաջողվեց պահպանել %1$s ֆայլը (%2$s)

en: Could not write file %s
hy_AM: Չհաջողվեց գրել %s ֆայլի մեջ։

en: Country
hy_AM: Երկիր

en: Coupon:
hy_AM: Արժեկտրոն:

en: Create Menu
hy_AM: Ստեղծել ընտրացանկը

en: Create Site
hy_AM: Ստեղծել կայք

en: Create a Configuration File
hy_AM: Ստեղծել կազմաձևի ֆայլը

en: Create a New Site
hy_AM: Ստեղծել նոր կայք

en: Create a New User
hy_AM: Ստեղծել նոր օգտվողին

en: Create a brand new user and add them to this site.
hy_AM: Ստեղծեք նոր օգտվողի հաշիվը և ավելացրեք իրեն՝ այս կայքին։

en: Create a new gallery
hy_AM: Ստեղծել նոր պատկերասրահ

en: Create a new playlist
hy_AM: Ստեղծել նոր նվագացանկ

en: Create a new video playlist
hy_AM: Ստեղծել նոր տեսային նվագացանկ

en: Create audio playlist
hy_AM: Ստեղծել ձայնային նվագացանկ

en: Create gallery
hy_AM: Ստեղծել պատկերասրահ

en: Create video playlist
hy_AM: Ստեղծել տեսային նվագացանկ

en: Create, edit, and delete menus
hy_AM: Ստեղծել, խմբագրել և ջնջել ընտրացանկերը

en: Credits
hy_AM: Աջակցողներ

en: Croatia
hy_AM: Խորվաթիա

en: Crop
hy_AM: Եզրատել

en: Crop Aspect Ratio
hy_AM: Եզրատման կողմերի հարաբերությունը

en: Crop Header Image
hy_AM: Եզրատել էջագլխի պատկերը

en: Crop Image
hy_AM: Եզրատել պատկերը

en: Crop Selection
hy_AM: Եզրատել ընտրությունը

en: Crop and Publish
hy_AM: Եզրատել և հրատարակել

en: Crop image
hy_AM: Եզրատել պատկերը

en: Crop thumbnail to exact dimensions
hy_AM: Եզրատել մանրապատկերը ըստ հստակ չափերի

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
hy_AM: Եզրատեք մանրապատկերը հստակ չափերին համապատասխան (սովորաբար, մանրապատկերները լինում են համամասնային)

en: Crop your image
hy_AM: Եզրատեք պատկերը

en: Cropping&hellip;
hy_AM: Եզրատում …

en: Crunching&hellip;
hy_AM: Ծալում …

en: Ctrl + Alt + letter:
hy_AM: Ctrl + Alt + տառ՝

en: Ctrl + letter:
hy_AM: Ctrl + տառ՝

en: Cuba
hy_AM: Կուբա

en: Cuiaba
hy_AM: Կվիաբա

en: Curacao
hy_AM: Կյուրասաո

en: Current Page
hy_AM: Ընթացիկ էջը

en: Current Revision by %s
hy_AM: %s օգտվողի ընթացիկ խմբագրություն

en: Current Theme
hy_AM: Ընթացիկ տեսաձև

en: Current header
hy_AM: Ընթացիկ Էջագլուխ

en: Current thumbnail
hy_AM: Ընթացիկ մանրապատկեր

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
hy_AM[0]: Այս պահին %s մեկնաբանություն սպասում է ձեր ստուգմանը։ Խնդրում ենք այցելել ստուգման վահանակը։
hy_AM[1]: Այս պահին %s մեկնաբանություն սպասում է ձեր ստուգմանը։ Խնդրում ենք այցելել ստուգման վահանակը։

en: Currie
hy_AM: Կարրի

en: Custom Background
hy_AM: Հատուկ խորագույն

en: Custom Colors
hy_AM: Հատուկ գույներ

en: Custom Fields
hy_AM: Ընտելական դաշտեր

en: Custom Header
hy_AM: Ընտելական վերնագիր

en: Custom Link
hy_AM: Ընտելական հղում

en: Custom Links
hy_AM: Ընտելական հղումներ

en: Custom Menu
hy_AM: Ընտելական ընտրացանկ

en: Custom Size
hy_AM: Ընտելական չափ

en: Custom Structure
hy_AM: Ընտելական կազմվածք

en: Custom URL
hy_AM: Ընտելական URL

en: Custom color
hy_AM: Հատուկ գույն

en: Custom date format:
hy_AM: Ընտելական ամսաթվի ձևաչափ՝

en: Custom field deleted.
hy_AM: Ընտելական դաշտը ջնջվեց։

en: Custom field updated.
hy_AM: Ընտելական դաշտը արդիացվեց։

en: Custom maintenance message.
hy_AM: Ընտելական սպասարկման ուղերձ

en: Custom site deleted message.
hy_AM: Ընտելական կայքի ջնջման ուղերձ

en: Custom site inactive message.
hy_AM: Ընտելական կայքի կասեցման ուղերձ

en: Custom site suspended message.
hy_AM: Կայքը կասեցնելու ընտելական ուղերձ։

en: Custom time format:
hy_AM: Ընտելական ժամանակի ձևաչափ՝

en: Custom:
hy_AM: Ընտելական՝

en: Customize
hy_AM: Կազմաձևել

en: Customize &#8220;%s&#8221;
hy_AM: Կազմաձևել '%s'

en: Customize Your Site
hy_AM: Կազմաձևեք ձեր կայքը

en: Customize: %s
hy_AM: Կազմաձևել՝  %s

en: Customizer
hy_AM: Կազմաձևիչ

en: Customizing
hy_AM: Կազմաձևում

en: Customizing &#9656; %s
hy_AM: Կազմաձևում &rarr; %s

en: Customizing This Display
hy_AM: Այս ցուցադրման ընտելացումը

en: Cut
hy_AM: Կտրել

en: Cut table row
hy_AM: Կտրել աղյուսակի տողը

en: Cyprus
hy_AM: Կիպրոս

en: Czech Republic
hy_AM: Չեխիայի Հանրապետություն

en: Côte d'Ivoire
hy_AM: Կոտ դ'Իվուար

en: Dacca
hy_AM: Դհակա

en: Dakar
hy_AM: Դակար

en: Damascus
hy_AM: Դամասկոս

en: Danmarkshavn
hy_AM: Դանմարկշեվն

en: Dar es Salaam
hy_AM: Դար-Էս-Սալամ

en: Dark
hy_AM: Մուգ

en: Darwin
hy_AM: Դարվին

en: Dashboard
hy_AM: Կառավարակետ

en: Database Error
hy_AM: ՏԲ-ի սխալ

en: Date
hy_AM: Ամսաթիվ

en: Date Format
hy_AM: Ամսաթվի ձևաչափը

en: Date and time
hy_AM: Ամսաթիվը և ժամանակը

en: Date range:
hy_AM: Ժամանակահատված՝

en: Date/Time
hy_AM: Ամսաթիվ/Ժամանակ

en: Date:
hy_AM: Ամսաթիվ՝

en: Davis
hy_AM: Դեվիս

en: Dawson
hy_AM: Դավսոն

en: Dawson Creek
hy_AM: Դավսոն Կրիկ

en: Day
hy_AM: Օր

en: Day and name
hy_AM: Օրը և անունը

en: Daylight saving time begins on: %s.
hy_AM: Ամառային ժամանակը սկսվում է %s-ից։

en: Daylight saving time begins on: <code>%s</code>.
hy_AM: Ամառային ժամանակին փոխելու ա/թ՝ <code>%s</code>։

en: Days
hy_AM: Օրեր

en: Deactivate
hy_AM: Կասեցնել

en: December
hy_AM: Դեկտեմբերի

[ctx: December abbreviation]
en: Dec
hy_AM: Դկտ

en: Decrease indent
hy_AM: Պակասեցնել նահանջը

en: Default
hy_AM: Լռելիությամբ

en: Default Avatar
hy_AM: Լռելյայն ավատար

en: Default Images
hy_AM: Լռելյայն պատկերները

en: Default Link Category
hy_AM: Լռելյայն հղումների կարգը

en: Default Mail Category
hy_AM: Լռելյայն էլ-փոստով հրատարակումների կարգը

en: Default Post Category
hy_AM: Լռելյան գրառումների կարգը

en: Default Post Format
hy_AM: Գրառման լռելյայն ձևաչափը

en: Default article settings
hy_AM: Հոդվածների լռելյայն կայանքները

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
hy_AM: Առանց կարգի

en: Default is %s
hy_AM: Լռելյայնը՝ %s

[ctx: Default page title]
en: About
hy_AM: Մեր մասին

en: Default post category.
hy_AM: Գրառման լռելյայն կարգը։

en: Default post format
hy_AM: Գրառման լռելյայն ձևաչափը

en: Default shortcuts,
hy_AM: Լռելյայն կարճատներ,

en: Delaware
hy_AM: Դելավեր

en: Delete
hy_AM: Ջնջել

en: Delete Menu
hy_AM: Ջնջել ընտրացանկը

en: Delete My Site Permanently
hy_AM: Վերջնական ջնջել իմ կայքը

en: Delete Permanently
hy_AM: Վերջնական ջնջել

en: Delete Site
hy_AM: Ջնջել կայքը

en: Delete Users
hy_AM: Ջնջել օգտվողներին

en: Delete a menu item by <strong>expanding it and clicking the Remove link</strong>
hy_AM: Ջնջեք ընտրացանկի տարրը <strong>այն ընդարձակելով և կտտացնելով 'Ջնջել' կոճակը</strong>

en: Delete all content.
hy_AM: Ջնջել ամբողջ բովանդակությունը

en: Delete column
hy_AM: Ջնջել սյունակը

en: Delete it: %s
hy_AM: Ջնջել՝ %s

en: Delete row
hy_AM: Ջնջել տողը

en: Delete table
hy_AM: Ջնջել աղյուսակը

en: Delete this comment permanently
hy_AM: Վերջնական ջնջել այս մեկնաբանությունը

en: Delete this item permanently
hy_AM: Վերջնական ջնջել այս նյութը

en: Deleted
hy_AM: Ջնջված

en: Deleted text (strikethrough)
hy_AM: Ջնջված (վրագծված) գրվածք

en: Deleted:
hy_AM: Ջնջված է:

en: Deleting Links
hy_AM: Հղումների ջնջում

en: Denied: %s
hy_AM: Մերժված՝ %s

en: Denmark
hy_AM: Դանիա

en: Denver
hy_AM: Դենվեր

en: Descending
hy_AM: Ըստ նվազման

en: Descending.
hy_AM: Ըստ նվազման

en: Description
hy_AM: Նկարագրություն

en: Description of the user.
hy_AM: Նկարագրություն օգտվողի համար։

en: Deselect
hy_AM: Ապընտրել

en: Design
hy_AM: Ձև

en: Destination folder already exists.
hy_AM: Նպատակային պանակը արդեն իսկ առկա է։

en: Detach
hy_AM: Հանել

en: Details
hy_AM: Մանրամասները

[ctx: Details page for this theme]
en: About
hy_AM: Տեսաձևի մասին

en: Detroit
hy_AM: Դետրոյտ

en: Developer
hy_AM: Ծրագրավորող

en: Developers
hy_AM: Ծրագրավորողներին

en: Dhaka
hy_AM: Դհակա

en: Did you just paste HTML?
hy_AM: Հենց նոր զետեղեցի՞ք HTML։

en: Did you lose your phone or leave your account logged in at a public computer? You can log out everywhere else, and stay logged in here.
hy_AM: Կորցրե՞լ եք ձեր խելախոսը կամ պլանշետը, կամ էլ թողել ձեր հաշիվը բացված՝ հասարակական օգտագործման համակարգչու՞մ։ Դուք կարող եք ավարտել ձեր բոլոր ընթացող աշխատաշրջանները բացի այս մեկից։

en: Dili
hy_AM: Դիլի

en: Dimensions
hy_AM: Կողմերի չափերը

en: Dimensions:
hy_AM: Կողմերի չափերը՝

en: Direct link (best for mobile)
hy_AM: Ուղիղ հղում (շարժական սարքավորումների համար)

en: Disable
hy_AM: Կասեցնել

en: Disable %s
hy_AM: Կասեցնել %s

en: Disable accessibility mode
hy_AM: Անջատել մատչելիության աջակցման եղանակը

en: Disable the visual editor when writing
hy_AM: Անջատել տեսողական խմբագիրը գրելու ժամանակ

en: Disabled
hy_AM: Կասեցված

en: Disabled.
hy_AM: Անջատված է:

en: Discard any changes and restore the original image.
hy_AM: Անտեսել բոլոր փոփոխությունները և վերականգնել սկզբնական պատկերը։

en: Discourage search engines from indexing this site
hy_AM: Արգելել որոնման մատակարարներին՝ կայքի ցուցակագրումը։

en: Discussion
hy_AM: Քննարկում

en: Discussion Settings
hy_AM: Քննարկման կայանքներ

en: Dismiss
hy_AM: Փակել

en: Dismiss errors
hy_AM: Անտեսել սխալները

en: Dismiss this notice.
hy_AM: Անտեսել այս նշումը։

en: Display Header Text
hy_AM: Ցուցադրել էջագլխի գրվածքը

en: Display Options
hy_AM: Ցուցադրման կայանքներ

en: Display Settings
hy_AM: Ցուցադրման կարգավորումները

en: Display Site Title and Tagline
hy_AM: Ցուցադրել կայքի վերնագիրը և կարճ նկարագրությունը

en: Display as dropdown
hy_AM: Ցուցադրել ելնող ցանկի տեսքով

en: Display item author if available?
hy_AM: Ցուցադրե՞լ նյութի հեղինակին, եթե առկա է։

en: Display item content?
hy_AM: Ցուցադրե՞լ նյութի բովանդակությունը։

en: Display item date?
hy_AM: Ցուցադրե՞լ նյութի ամսաթիվը։

en: Display name for the user.
hy_AM: Օգտվողի ցուցադրվող անունը։

en: Display name publicly as
hy_AM: Հրապարակել անունը որպես

en: Display post date?
hy_AM: Ցուցադրե՞լ գրառման ամսաթիվը

en: Displayed on attachment pages.
hy_AM: Ցուցադրվում է կցորդների էջերում

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
hy_AM: Ցուցադրվում է %s&#8211;%s %s-ից

en: Displays an image.
hy_AM: Ցույց տալ պատկեր։

en: Distraction-free writing mode
hy_AM: Առանց շեղումների գրելու եղանակ

en: Djibouti
hy_AM: Ջիբութի

en: Do not allow
hy_AM: Կասեցնել

en: Do not deregister the %1$s script in the administration area. To target the front-end theme, use the %2$s hook.
hy_AM: Պետք չէ գրանցումից հանել %1$s սկրիպտը կառավարման մասում։ Այն միայն կայքի արտաքին մասում կիրառելու համար օգտագործեք %2$s կեռը։

en: Do not forget to click &#8220;Save Changes&#8221; when you are done!
hy_AM: Չմոռանաք կտտացնել 'Պահպանել փոփոխությունները' կոճակը՝ ավարտելուց հետո։

en: Do not forget to click on the Save Changes button when you are finished.
hy_AM: Չմոռանաք կտտացնել 'Պահպանել փոփոխությունները' կոճակը՝ ավարտելուց հետո։

en: Do you really want to <a href="%s">log out</a>?
hy_AM: Իսկապե՞ս եք ցանկանում <a href='%s'>ելք գործել</a>

en: Docs
hy_AM: Փաստաթղթեր

en: Document properties
hy_AM: Փաստաթղթի հատկությունները

en: Documentation
hy_AM: Փաստաթղթեր

en: Does the user %1$s have permission to use the %2$s database?
hy_AM: Արդյո՞ք %1$s օգտվողը ունի %2$s ՏԲ-ից օգտվելու արտոնությունները։

en: Domain
hy_AM: Տիրույթ

en: Domains
hy_AM: Տիրույթներ

en: Dominica
hy_AM: Դոմինիկա

en: Dominican Republic
hy_AM: Դոմինիկյան Հանրապետություն

en: Done
hy_AM: Պատրաստ

en: Douala
hy_AM: Դուալա

en: Down one
hy_AM: Ավելի ներքև

en: Download
hy_AM: Ներբեռնել

en: Download %d
hy_AM: Ներբերռնել %d

en: Download Export File
hy_AM: Ներբեռնել արտահանման ֆայլը

en: Download File
hy_AM: Ներբեռնել ֆայլը

en: Download failed.
hy_AM: Բեռնումը ձախողվեց։

en: Download file
hy_AM: Ներբեռնել ֆայլը

en: Draft
hy_AM: Սևագիր

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[0]: Սևագրեր <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[1]: Սևագրեր <span class="count">(%s)</span>

en: Draft created on %1$s at %2$s
hy_AM: Սևագիրը ստեղծված է %1$s-ի կողմից %2$s-ին։

en: Draft saved at %s.
hy_AM: Սևագիրը պահպանված է %s-ում։

en: Drafts
hy_AM: Սևագրեր

en: Drag and drop to reorder media files.
hy_AM: Քաշեք և գցեք՝ մեդիա ֆայլերը վերադասավորելու համար։

en: Drag and drop to reorder tracks.
hy_AM: Քաշեք և գցեք՝ ձայնահետագծերը վերադասավորելու համար։

en: Drag and drop to reorder videos.
hy_AM: Քաշեք և գցեք՝ տեսանյութերը վերադասավորելու համար։

en: Drag the bookmarklet below to your bookmarks bar. Then, when you&#8217;re on a page you want to share, simply &#8220;press&#8221; it.
hy_AM: Քաշեք ստորև գտնվող էջանիշը ձեր ընտրյալի գոտու վրա։ Հետո, երբ գտնվեք այն էջում, որի բովանդակությունով կցանկանայիք կիսվել այլ մարդկանց հետ, ուղղակի կտտացրեք 'Press This' կոճակը։

en: Drag the items into the order you prefer. Click the arrow on the right of the item to reveal additional configuration options.
hy_AM: Դասավորեք բոլոր տարրերը ըստ ձեր նախընտրանքների՝ քաշելու միջոցով։ Կտտացրեք տարրի աջ մասում գտնվող սլաքը՝ կազմաձևման հավելյալ կայանքներին մատչելու համար։

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
hy_AM: Քաշեք ցուցանակները այստեղ՝ դրանք կողագոտուց հանելու համար, միաժամանակ պահպանելով դրանց կայանքները։

en: Drop files to upload
hy_AM: Քաշեք ֆայլերը այստեղ՝ վերբեռնելու համար

en: Dubai
hy_AM: Դուբայ

en: Dublin
hy_AM: Դուբլին

en: DumontDUrville
hy_AM: Դյումոնթ-Դուրվիլ

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
hy_AM: Բացահայտվել է կրկնվող մեկնաբանություն։ Ըստ երևույթի, դուք արդեն գրել եք դա։

en: Dushanbe
hy_AM: Դուշանբե

en: E-mail
hy_AM: Էլ-փոստի հասցե

en: E-mail me whenever
hy_AM: Ծանուցել ինձ էլ-փոստով հետևյալ դեպքերում

en: E-mail:
hy_AM: էլ-փոստ՝

en: E-mail: %s
hy_AM: էլ-փոստ՝ %s

en: ERROR: please type a comment.
hy_AM: ՍԽԱԼ՝ խնդրում ենք տրամադրել մեկնաբանությունը։

en: ERROR: you are replying to a comment on a draft post.
hy_AM: ՍԽԱԼ՝ դուք պատասխամում եք մեկնաբանությանը, որի գրառումը հանդիսանում է սևագիր։

en: Easter
hy_AM: Զատկի կղզի

en: Ecuador
hy_AM: Էկվադոր

en: Edit
hy_AM: Խմբագրել

en: Edit %s
hy_AM: Խմբագրել %s

en: Edit &#8220;%s&#8221;
hy_AM: Խմբագրել '%s'

en: Edit Category
hy_AM: Խմբագրել կարգը

en: Edit Comment
hy_AM: Խմբագրել մեկնաբանությունը

en: Edit Image
hy_AM: Խմբագրել պատկերը

en: Edit Link
hy_AM: Խմբագրել հղումը

en: Edit Link Category
hy_AM: Խմբագրել հղումների կարգը

en: Edit Media
hy_AM: Խմբագրել մեդիա ֆայլը

en: Edit Menu
hy_AM: Խմբագրել ընտրացանկը

en: Edit Menu Item
hy_AM: Ընտրացանկի տարրի խմբագրում

en: Edit Menus
hy_AM: Խմբագրել ընտրացանկերը

en: Edit Original
hy_AM: Խմբագրել բնօրինակը

en: Edit Page
hy_AM: Խմբագրել էջը

en: Edit Post
hy_AM: Խմբագրել գրառումը

en: Edit Site
hy_AM: Խմբագրել կայքը

en: Edit Tag
hy_AM: Խմբագրել պիտակը

en: Edit This
hy_AM: Խմբագրեք սա

en: Edit User
hy_AM: Օգտվողի խմբագրում

en: Edit audio playlist
hy_AM: Խմբագրել ձայնային նվագացանկը

en: Edit comment
hy_AM: Խմբագրել մեկնաբանությունը

en: Edit date and time
hy_AM: Խմբագրել ամսաթիվը և ժամանակը

en: Edit gallery
hy_AM: Խմբագրել պատկերասրահը

en: Edit menu item
hy_AM: Խմբագրել ընտրացանկի տարրը

en: Edit menu item: %1$s (%2$s)
hy_AM: Խմբագրել ընտրացանկի տարրը %1$s (%2$s)

en: Edit more details
hy_AM: Խմբագրել այլ տվյալները

en: Edit next media item
hy_AM: Խմբագրել հաջորդ մեդիա ֆայլը

en: Edit permalink
hy_AM: Խմբագրել մշտական հղումը

en: Edit previous media item
hy_AM: Խմբագրել նախորդ մեդիա ֆայլը

en: Edit selected menu
hy_AM: Խմբագրել նշված ընտրացանկը

en: Edit status
hy_AM: Խմբագրել կարգավիճակը

en: Edit this item
hy_AM: Խմբագրել այս նյութը

en: Edit video playlist
hy_AM: Խմբագրել տեսային նվագացանկ

en: Edit visibility
hy_AM: Խմբագրել տեսանելիությունը

en: Edit your default menu by adding or removing items. Drag the items into the order you prefer. Click Create Menu to save your changes.
hy_AM: Փոփոխեք ձեր լռելյայն ընտրացանկը՝ տարրերը ավելացնելու կան ջնջելու միջոցով։ Դասավորեք տարրերը ըստ ձեր նախընտրանքների՝ դրանք քաշելու միջոցով։ Կտտացրեք &laquo;Ստեղծել ընտրացանկ&raquo; կոճակը՝ փոփոխությունները պահպանելու համար։

en: Edit: %s
hy_AM: Խմբագրել %s

en: Editing Menus
hy_AM: Ընտրացանկերի խմբագրում

en: Editor Style
hy_AM: Խմբագրի ոճը

en: Editor menu (when enabled)
hy_AM: Խմբագրի ընտրացանկը (եթե միացրած է)

en: Editor toolbar
hy_AM: Խմբագրի գործիքագոտին

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
hy_AM: Խմբագրողները կարող են հրատարակել գրառումներ և կառավարել ինչպես իրենց, այդպես էլ այլ օգտվողների գրառումներ և այլն։

en: Edmonton
hy_AM: Էդմոնտոն

en: Education
hy_AM: Կրթություն

en: Efate
hy_AM: Էֆատ

en: Egypt
hy_AM: Եգիպտոս

en: Eirunepe
hy_AM: Էյրունեպե

en: Either there are no posts, or something went wrong.
hy_AM: Կամ որևէ գրառում չկա, կամ էլ մի բան սխալ է գնացել։

en: El Aaiun
hy_AM: Էլ Այուն

en: El Salvador
hy_AM: Սալվադոր

en: Elements path
hy_AM: Տարրերի ուղին

en: Email
hy_AM: Էլ-փոստի հասցե

en: Email (required)
hy_AM: Էլ-փոստի հասցեն (պարտադիր)

en: Email Address
hy_AM: Էլ-փոստի հասցեն

en: Email me whenever
hy_AM: Ծանուցել ինձ էլ-փոստով հետևյալ դեպքերում

en: Email or Username
hy_AM: Էլ-փոստի հասցեն կամ օգտանունը

en: Email:
hy_AM: էլ-փոստ՝

en: Email: %s
hy_AM: էլ-փոստ՝ %s

en: Embed
hy_AM: Զետեղում

en: Embed Media Player
hy_AM: Զետեղել մեդիա նվագարկիչը

en: Embed or Link
hy_AM: Զետեղում կամ հղում

en: Embeds
hy_AM: Զետեղումներ

en: Emoticons
hy_AM: Զմայլիկներ

en: Empty Spam
hy_AM: Դատարկել թափոնը

en: Empty Term.
hy_AM: Դատարկ տարր

en: Empty Trash
hy_AM: Դատարկել աղբամանը

en: Empty archive.
hy_AM: Պահոցը դատարկ է։

en: Empty filename
hy_AM: Դատարկ ֆայլի անուն

en: Empty title.
hy_AM: Դատարկ վերնագիր

en: Enable
hy_AM: Միացնել

en: Enable %s
hy_AM: Միացնել %s

en: Enable accessibility mode
hy_AM: Միացնել մատչելիության աջակցման եղանակը

en: Enable full-height editor and distraction-free functionality.
hy_AM: Միացրեք խմբագրի ամբողջ բարձրությամբ և առանց շեղումների խմբագրման գարծառությունը։

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
hy_AM: Միացնել ստեղնաշարի կարճատները՝ մեկնաբանություններ ստուգելու համար։

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
hy_AM: Միացնել ներդրված մեկնաբանություններ՝ %s աստիճանի խորությամբ

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
hy_AM: Վահանի կայանքներում մատչելիության աջակցման գործունացումը թույլ կտա օգտագործել &laquo;Ավելացնել&raquo; և &laquo;Փոփոխել&raquo; կոճակները՝ քաշելու և քցելու փոխարեն։

en: Encoding
hy_AM: Գրվածքի կոդավորումը

en: Encoding for pages and feeds
hy_AM: Էջերի և լրահոսերի կոդավորումը

en: End Date
hy_AM: Ավարտի ա/թ

en: End date:
hy_AM: Ավարտի ա/թ՝

en: Enderbury
hy_AM: Էնդերբուրի

en: English
hy_AM: Անգլերեն

en: Ensenada
hy_AM: Էնսենդա

en: Enter a URL to scan
hy_AM: Մուտքագրել URL՝ սկանավորելու համար

en: Enter a description of the image
hy_AM: Տրամադրեք պատկերի նկարագրությունը

en: Enter a link URL or click above for presets.
hy_AM: Մուտքագրեք հղման URL կամ կտտացրեք վերևում գտնվող նախշերից մեկը։

en: Enter mobile preview mode
hy_AM: Մուտք գործել բջջային նախադիտման եղանակ

en: Enter new
hy_AM: Մուտքագրել նորը

en: Enter the RSS feed URL here:
hy_AM: Մուտքագրեք RSS լրահոսի URL-ը՝

en: Enter the URL
hy_AM: Մուտքագրեք URL-ը

en: Enter the URL of the image
hy_AM: Մուտքագրեք պատկերի URL

en: Enter the destination URL
hy_AM: Մուտքագրեք նպատակային URL-ը

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
hy_AM: Մուտքագրեք այս ցանցի առկա օգտվողի էլ-փոստի հասցեն՝ իրեն այս կայքը հրավիրելու համար։ Իրեն կուղարկվի ուղերձ՝ հրավերը ընդունելու խնդրանքով։

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
hy_AM: Մուտքագրեք այս ցանցի առկա օգտվողի էլ-փոստի հասցեն կամ օգտանունը՝ իրեն այս կայքը հրավիրելու համար։ Իրեն կուղարկվի ուղերձ՝ հրավերը ընդունելու խնդրանքով։

en: Enter title here
hy_AM: Մուտքագրեք վերնագիրը

en: Enter your new password below.
hy_AM: Մուտքագրեք ձեր նոր գաղտնաբառը ստորև գտնվող դաշտում։

en: Enter your password to view comments.
hy_AM: Մուտքագրեք ձեր գաղտնաբառ՝ մեկնաբանությունները դիտելու համար։

en: Entries from any RSS or Atom feed.
hy_AM: Գրառումներ ցանկացած RSS կամ Atom լրահոսից։

en: Equatorial Guinea
hy_AM: Հասարակածային Գվինեա

en: Eritrea
hy_AM: Էրիթրեա

en: Error
hy_AM: Սխալ

[ctx: Error Message Button]
en: Back
hy_AM: Հետ

en: Error creating new user.
hy_AM: Սխալ է տեղի ունեցել նոր օգտվող ստեղծելու ընթացքում։

en: Error in displaying the widget settings form.
hy_AM: Ցուցանակի կայանքների ձևը ցուցադրելու սխալ։

en: Error in moving to Trash.
hy_AM: Աղբաման տեղափոխելու սխալ։

en: Error in restoring from Trash.
hy_AM: Աղբամանից վերականգնելու սխալ։

en: Error reconnecting to the database
hy_AM: Տեղի ունեցավ սխալ տվյալների բազային դիմելիս

en: Error while adding the category. Please try again later.
hy_AM: Կարգ ավելացնելու սխալ։ Խնդրում ենք կրկին փորձել ավելի ուշ։

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
hy_AM: Եզրատված պատկերի պահպանման սխալ։ Խնդրում ենք թարմացնել էջը և կրկին փորձել ավելի ուշ։

en: Error while saving.
hy_AM: Պահպանելու սխալ։

en: Error: [%1$s] %2$s
hy_AM: ՍԽԱԼ՝ [%1$s] %2$s

en: Estonia
hy_AM: Էստոնիա

en: Etc
hy_AM: Այլ

en: Ethiopia
hy_AM: Էթովպիա

en: Eucla
hy_AM: Էուկլա

en: Europe
hy_AM: Եվրոպա

en: Example:
hy_AM: Օրինակ:

en: Example: <code>https://wordpress.org/</code> &#8212; do not forget the <code>https://</code>
hy_AM: Օրինակ՝ <code>http://wordpress.org/</code>։ Չմոռանաք ավելացնել <code>http://</code>

en: Example: Nifty blogging software
hy_AM: Օրինակ՝ Հրաշալի հենք բլոգի համար

en: Excerpt
hy_AM: Մեջբերումներ

en: Exclude:
hy_AM: Բացառել՝

en: Executed before Multisite is loaded.
hy_AM: Կատարվում է բազմակայք ցանցի աջակցումը բեռնելուց առաջ։

en: Export
hy_AM: Արտահանում

en: External object cache.
hy_AM: Արտաքին նյութերի շտեմը

en: Extra Settings
hy_AM: Հավելյալ կարգավորումներ

en: F j, Y
hy_AM: d.m.Y

en: F j, Y g:i a
hy_AM: d.m.Y, ժ. H:i

en: F, Y
hy_AM: Yթ F

en: FAILED: %s
hy_AM: ՍԽԱԼ՝ %s

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
hy_AM: ՍԽԱԼ՝ WordPress-ի %s տարբերակին արդիացումը ձախողվեց

en: Faeroe
hy_AM: Ֆարերյան կղզիներ

en: Failed to delete the page.
hy_AM: Չհաջողվեց ջնջել էջը։

en: Failed to write file to disk.
hy_AM: Չհաջողվեց գրել ֆայլի կոշտ սկավառակի վրա։

en: Failed to write request to temporary file.
hy_AM: Չհաջողվեց գրանցել հարցումը ժամանակավոր ֆայլի մեջ։

en: Fakaofo
hy_AM: Ֆակաոֆո

en: Falkland Islands (Malvinas)
hy_AM: Ֆոլկլենդյան կղզիներ

en: Famagusta
hy_AM: Ֆամագուստա

en: Faroe
hy_AM: Ֆարեր

en: Faroe Islands
hy_AM: Ֆարերյան կղզիներ

en: Favorites
hy_AM: Ընտրյալները

en: Featured
hy_AM: Առաջատար

en: Featured Content
hy_AM: Ընտրյալ բովանդակությունը

en: Featured Image
hy_AM: Ընտրյալի մանրապատկերը

en: Featured Image Header
hy_AM: Ընտրյալի մանրապատկերները էջագլխում

en: Featured Images
hy_AM: Ընտրյալի մանրապատկերները

en: Features
hy_AM: Հատկություններ

en: February
hy_AM: Փետրվարի

[ctx: February abbreviation]
en: Feb
hy_AM: Փտր

en: Feed for all posts filed under %s
hy_AM: %s կարգի բոլոր գրառումների լրահոսը

en: Feedback
hy_AM: Հետադարձ կապ

en: Fiji
hy_AM: Ֆիջի

en: File
hy_AM: Ֆայլ

en: File &#8220;%s&#8221; does not exist?
hy_AM: Արդյո՞ք '%s'-ը գոյություն չունի։

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
hy_AM: &#8220;%s&#8221; ֆայլը չի հանդիսանում պատկեր։

en: File URL
hy_AM: Ֆայլի URL

en: File URL.
hy_AM: Ֆայլի URL

en: File URL:
hy_AM: Ֆայլի URL՝

en: File canceled.
hy_AM: Բեռնումը չեղարկված է։

en: File edited successfully.
hy_AM: Ֆայլը հաջողությամբ խմբագրվեց։

en: File is empty. Please upload something more substantial.
hy_AM: Ֆայլը դատարկ է։ Խնդրում ենք վերբեռնել ավելի արժեքավոր մի բան։

en: File is not an image.
hy_AM: Տվյալ ֆայլը չի հանդիսանում պատկեր։

en: File name:
hy_AM: Ֆայլի անունը՝

en: File size:
hy_AM: Ֆայլի չափը՝

en: File type:
hy_AM: Ֆայլի տեսակը՝

en: Filesystem error.
hy_AM: Ֆայլային համակարգի սխալ։

en: Filter
hy_AM: Զտել

en: Filter &#187;
hy_AM: Զտել &rarr;

en: Filter by category
hy_AM: Զտել ըստ կարգի

en: Filter by comment type
hy_AM: Զտել ըստ մեկնաբանությունների տեսակի

en: Filter by date
hy_AM: Զտել ըստ ամսաթվի

en: Filter by type
hy_AM: Զտել ըստ տեսակի

en: Filter comments list
hy_AM: Զտել մեկնաբանությունների ցանկը

en: Filter items list
hy_AM: Զտել նյութերի ցանկը

[ctx: Filter label for posts list]
en: Me
hy_AM: Ես

[ctx: Filter label for posts list]
en: Published
hy_AM: Հրապարակված

[ctx: Filter label for posts list]
en: Trashed
hy_AM: Ջնջված

en: Filter media items list
hy_AM: Զտել մեդիա նյութերի ցանկը

en: Filter pages list
hy_AM: Զտել էջերի ցանկը

en: Filter posts list
hy_AM: Զտել գրառումների ցանկը

en: Filter users list
hy_AM: Զտել օգտվողների ցանկը

en: Find Posts or Pages
hy_AM: Գտնել գրառումներ կամ էջեր

en: Find and replace
hy_AM: Գտնել և փախարինել

en: Finish
hy_AM: Ավարտել

en: Finland
hy_AM: Ֆինլանդիա

en: First Name
hy_AM: Անուն

en: First name
hy_AM: Անուն

en: First name for the user.
hy_AM: Օգտվողի անունը։

en: First page
hy_AM: Առաջին էջը

en: Fixed
hy_AM: Անշարժ

en: Fixed Layout
hy_AM: Կայուն դասավորություն

en: Florida
hy_AM: Ֆլորիդա

en: Fluid Layout
hy_AM: Լողացող դասավորություն

en: Focus shortcuts:
hy_AM: Կիզակետման ստեղները՝

en: Follow this search via RSS
hy_AM: Հետևել որոնմանը RSS-ի միջոցով

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
hy_AM: Ձախից՝

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
hy_AM: Աջից՝

en: Follower
hy_AM: Հետևորդ

en: Followers
hy_AM: Հետևորդներ

en: Font Family
hy_AM: Տառատեսակ

en: Font Sizes
hy_AM: Տառաչափեր

en: Fonts
hy_AM: Տառատեսակներ

en: Footer
hy_AM: Էջատակ

en: Footnotes
hy_AM: Ծանոթագրություններ

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
hy_AM: Միայն պատկերների դեպքում, դուք կարող եք կտտացնել մանրապատկերի տակ գտնվող &laquo;Խմբագրել պատկերը&raquo; կոճակը՝ ներտող պատկերների խմբագիրը ընդարձակելու համար, որը պարունակում է եզրատելու, պտտելու, արտացոլելու, հետարկելու և վերարկելու պատկերակները։ Աջից գտնվող վանդակները տալիս են ձեզ ավելի լայն հնարավորություններ, ներառյալ պատկերի չափափոխումը, եզրատումը և մանրապատկերի նկատմամբ այլ եզրատման պայմանների կիրառումը։ Հավելյալ տեղեկությունների համար կտտացրեք այս վանդակներում գտնվող &laquo;Օգնություն&raquo; կաճակը։

en: For more information:
hy_AM: Հավելյալ տեղեկությունների համար՝

en: For most themes, the header text is your Site Title and Tagline, as defined in the <a href="%s">General Settings</a> section.
hy_AM: Ոճերի մեծամասնության մեջ էջագլխի գրվածքն է հանդիսանում ձեր կայքի վերնագիրը և կարճ նկարագրությունը որոնք սահմանվում են <a href="%s">Ընդհանուր կայանքներ</a> բաժնում։

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their email address.
hy_AM: Իրենց ընտելական ավատարը չունեցող օգտվողների համար դուք կարող եք ցուցադրել ընդհանրական լոգոն կամ էլ-փոստի հասցեի հիման վրա ինքնաբար ստեղծվածը։

en: Formatting
hy_AM: Ձևաչափում

en: Fort Wayne
hy_AM: Ֆորտ Ուեյն

en: Fortaleza
hy_AM: Ֆորտալեզա

en: Forum
hy_AM: Ֆորում

en: Forums
hy_AM: Ֆորումներ

en: Found %s
hy_AM: Գտնվել է %s

en: Four Columns
hy_AM: Չորս սյունակով

en: France
hy_AM: Ֆրանսիա

en: Free
hy_AM: Ազատ

en: Free Shipping
hy_AM: Անվճար առաքում

en: Free!
hy_AM: Անվճար

en: Freedoms
hy_AM: Իրավունքներ

en: Freetown
hy_AM: Ֆրիթաուն

en: French Guiana
hy_AM: Ֆրանսիական գվինեա

en: French Polynesia
hy_AM: Ֆրանսիական պոլինեզիա

en: French Southern Territories
hy_AM: Ֆրանսիական հարավային տարածքներ

en: Fri
hy_AM: Ուր

en: Friday
hy_AM: Ուրբաթ

[ctx: Friday initial]
en: F
hy_AM: Ու

en: From %1$s on %2$s %3$s
hy_AM: %1$s-ի %2$s գրառումը %3$s

en: From Computer
hy_AM: Համակարգչից

en: From URL
hy_AM: URL-ից

en: From this screen you can review, compare, and restore revisions:
hy_AM: Այս վահանում դուք կարող եք վերանայել, համեմատել և վերականգնել խմբագրությունները՝

en: From this screen you can:
hy_AM: Այս վահանում դուք կարող եք՝

en: Front Page
hy_AM: Գլխավոր էջ

en: Front page
hy_AM: Գլխավոր էջ

en: Full Size
hy_AM: Ամբողջ չափով

en: Full URL path to files
hy_AM: Ֆայլերի ամբողջական URL-ները

en: Full Width Template
hy_AM: Ամբողջ լայնքով ձևանմուշ

en: Full text
hy_AM: Ամբողջական գրվածք

en: Fullscreen
hy_AM: Լիավահան

en: Funafuti
hy_AM: Ֆունաֆուտի

en: G &#8212; Suitable for all audiences
hy_AM: G &#8212; նախատեսված է բոլոր հասակների համար

en: Gabon
hy_AM: Գաբոն

en: Gaborone
hy_AM: Գաբորոնե

en: Galapagos
hy_AM: Գալապագոս

en: Galleries
hy_AM: Պատկերասրահներ

en: Gallery
hy_AM: Պատկերասրահ

en: Gallery (%s)
hy_AM: Պատկերասրահ (%s)

en: Gallery Settings
hy_AM: Պատկերասրահների կայանքներ

en: Gallery columns:
hy_AM: Պատկերասրահի սյունակներ՝

en: Gambia
hy_AM: Գամբիա

en: Gambier
hy_AM: Գամբիեր

en: Gaza
hy_AM: Գազա

en: General
hy_AM: Ընդհանուր

en: General Settings
hy_AM: Ընդհանուր կայանքներ

en: Generate Password
hy_AM: Ստեղծել գաղտնաբառը

en: Generate password
hy_AM: Ստեղծել գաղտնաբառը

en: Genre
hy_AM: Ժանր

en: Genre: %s.
hy_AM: Ժանր՝ %s։

en: Georgia
hy_AM: Վրաստան

en: Germany
hy_AM: Գերմանիա

en: Get New Password
hy_AM: Ստանալ նոր գաղտնաբառ

en: Get Shortlink
hy_AM: Ստանալ կարճ հղում

en: Get Started
hy_AM: Սկսեք այստեղից

en: Get Version %s
hy_AM: Ստանալ %s տարբերակը

en: Ghana
hy_AM: Գանա

en: Gibraltar
hy_AM: Ջիբրալթար

en: Give the feed a title (optional):
hy_AM: Նշեք լրահոսի անունը (պարտադիր չէ)՝

en: Give your menu a name, then click Create Menu.
hy_AM: Ավելացրեք ձեր ընտրացանկի անվանումը և կտտացրեք 'Ստեղծել ընտրացանկ' կոճակը։

en: Glace Bay
hy_AM: Գլաս Բեյ

en: Global Settings
hy_AM: Ընդհանրական կարգավորումներ

en: Go back
hy_AM: Նախորդ

en: Go to Dashboard
hy_AM: Այցելել Կառավարակետը

en: Godthab
hy_AM: Գոդթաբ

en: Good
hy_AM: Լավ

en: Google search
hy_AM: Google որոնում

en: Goose Bay
hy_AM: Գուսի ծոց

en: Grand Turk
hy_AM: Գրանդ Տուրկ

en: Gravatar Logo
hy_AM: Գրավատար լոգոն

en: Gray
hy_AM: Մոխրագույն

en: Greece
hy_AM: Հունաստան

en: Green
hy_AM: Կանաչ

en: Greenland
hy_AM: Գրենլանդիա

en: Greenwich
hy_AM: Գրինվիչ

en: Grenada
hy_AM: Գրենադա

en: Grid
hy_AM: Ցանցավոր

en: Grid view
hy_AM: Ցանցավոր տեսք

en: Guadalcanal
hy_AM: Գուադալկանալ

en: Guadeloupe
hy_AM: Գվադելուպա

en: Guam
hy_AM: Գուամ

en: Guatemala
hy_AM: Գվատեմալա

en: Guayaquil
hy_AM: Գվայաքիլ

en: Guernsey
hy_AM: Գերնսի

en: Guest
hy_AM: Հյուր

en: Guinea
hy_AM: Գվինեա

en: Guinea-Bissau
hy_AM: Գվինեա Բիսաու

en: Guyana
hy_AM: Գայանա

en: HTML Embed
hy_AM: HTML ներածում

[ctx: HTML tag]
en: Address
hy_AM: Հասցե

en: HTML title for the term.
hy_AM: Եզրի html վերնագիրը ( term )

en: Haiti
hy_AM: Գաիթի

en: Halifax
hy_AM: Հալիֆաքս

en: Harare
hy_AM: Հարարե

en: Harbin
hy_AM: Հարբին

en: Havana
hy_AM: Հավանա

en: Hawaii
hy_AM: Հավայի

en: Header
hy_AM: Էջագլուխ

en: Header Image
hy_AM: Էջագլխի պատկերը

en: Header Text
hy_AM: Էջագլխի գրվածքը

en: Header Text Color
hy_AM: Էջագլխի գրվածքի գույնը

en: Header cell
hy_AM: Վերնագրի վանդակ

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
hy_AM: Էջագլուխը արդիացվեց։ <a href="%s">Այցելեք ձեր կայքը</a> այն տեսնելու համար։

en: Heading 1
hy_AM: H1

en: Heading 2
hy_AM: H2

en: Heading 3
hy_AM: H3

en: Heading 4
hy_AM: H4

en: Heading 5
hy_AM: H5

en: Heading 6
hy_AM: H6

en: Headings
hy_AM: Վերնագրեր

en: Hebron
hy_AM: Քեբրոն

en: Height
hy_AM: Բարձրություն

en: Hello world!
hy_AM: Ողջույն, աշխարհ

en: Help
hy_AM: Օգնություն

[ctx: Help topic]
en: Appearance
hy_AM: Արտաքին տեսք

en: Helsinki
hy_AM: Հելսինկի

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
hy_AM: Այստեղ նկարագրվում են օգտվողների տարբեր դերերը և ամեն դերին տրամադրվող արտոնությունները՝

en: Hermosillo
hy_AM: Հերմոսիլո

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your password was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your password, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
hy_AM: Ողջույն, ###USERNAME###,
    
    Այս ուղերձը ծանուցում է ձեզ, որ ###SITENAME### կայքում ձեր գաղտնաբառը փոխվել է։
    
    Եթե դուք չեք փոխել ձեր գաղտնաբառը, խնդրում ենք կապվել կայքի վարիչին նշված էլ-փոստի հասցեով
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Ուղերձը ուղարկված է ###EMAIL### հասցեին։
    
    Հարգանքով,
    ###SITENAME### աշխատակազմ,
    ###SITEURL###

en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
hy_AM: Ողջույն,
    
    Հրավիրում ենք Ձեզ միանալ %1$s կայքին
    %2$s ցանցում, որպես %3$s։
    Խնդրում ենք կտտացնել ստորև գտնվող հղումը՝ հրավերը ընդունելու համար։
    %4$s

en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
hy_AM: Ողջույն,
    Հրավիրում ենք Ձեզ միանալ %1$s կայքին
    %2$s ցանցում, որպես %3$s։
    Եթե չեք ցանկանում անել դա, անտեսեք
    այս ուղերձը։ Հրավերը ուժի մեջ է մնալու մի քանի օր։
    
    Խնդրում ենք կտտացնել ստորև գտնվող հղումը՝ ձեր հաշիվը գործունացնելու համար։
    %%s

en: Hide
hy_AM: Թաքցնել

en: Hide Details
hy_AM: Թաքցնել տվյալները

en: Hide header image
hy_AM: Թաքցնել էջագլխի պատկերը

en: Hide image
hy_AM: Թաքցնել պատկերը

en: Hide password
hy_AM: Թաքցնել գաղտնաբառը

en: Hide post options
hy_AM: Թաքցնել գրառման կայանքները

en: Hint: The password should be at least twelve characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers, and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
hy_AM: Հուշում՝ Գաղտնաբառը պետք է պարունակի առնվազն 12 գրանշան։ Այն ավելի ապահով դարձնելու համար օգտագործեք փոքրատառեր և ՄԵԾԱՏԱՌԵՐ, թվային և հատուկ նշաններ ( ! &quot; ? $ % ^ &amp; )։

en: Ho Chi Minh
hy_AM: Հոշիմին

en: Hobart
hy_AM: Հոբարթ

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
hy_AM: Հերթագրել մեկնաբանությունը ստուգման համար եթե այն պարունակում է %s կամ ավել հղումներ (թափոնային մեկնաբանություններին բնորոշ է մեծ քանակի հղումների պարունակումը)։

en: Holiday
hy_AM: Տոն

en: Home
hy_AM: Գլխավոր

en: Honduras
hy_AM: Հոնդուրաս

en: Hong Kong
hy_AM: Հոնգ Կոնգ

en: Honolulu
hy_AM: Հոնոլուլու

en: Horizontal line
hy_AM: Հորիզոնական գիծ

en: Horizontal space
hy_AM: Հորիզոնական նահանջ

en: Hour
hy_AM: Ժամ

en: Hovd
hy_AM: Հովդ

en: Hover or tap to see Activate and Live Preview buttons
hy_AM: Պահելով մկնիկը տեսաձևի վրա կամ մատնատոփելով այն՝ տեսնել 'Գործունացնել' և 'Նախադիտել կայքում' կոճակները

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
hy_AM: Պահելով մկնիկը ցանկում որևէ գրառման վրա, դուք կտեսնեք գործողությունների կոճակներ՝ այն գրառումը կառավարելու համար։ Դուք կարող եք կատարել հետևյալ գործողությունները՝

en: Hovering over a row in the users list will display action links that allow you to manage users. You can perform the following actions:
hy_AM: Օգտվողների ցանկում մկնիկը որևէ տողի վրա պահելով, դուք կտեսնեք տվյալ օգտվողի կառավարման կոճակները։ Դուք կարող եք իրականացնել հետևյալ գործողությունները՝

en: How many items would you like to display?
hy_AM: Որքա՞ն նյութ ցուցադրել։

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
hy_AM: Ողջույն, ###USERNAME###,
    
    Վերջերս դուք պահանջել եք ձեր հաշվի էլ-փոստի հասցեի փոփոխումը։
    
    Եթե ձեր որոշումը հստակ է ապա խնդրում ենք կտտացնել ստորև գտնվող հղումը՝ այն փոխելու համար։
    ###ADMIN_URL###
    
    Եթե չեք ցանկանում անել դա, անտեսեք այս ուղերձը
    և ջնջեք այն։
    
    Այս ուղերձը ուղարկվել է ###EMAIL### էլ-փոստի հասցեին։
    
    Հաջողություն ենք մաղթում,
    ###SITENAME### կայքի թիմը
    ###SITEURL###

en: Howdy USERNAME,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
hy_AM: Ողջույն, USERNAME։
    
    Ձեր նոր հաշիվը ստեղծված է։
    
    Դուք կարող եք մուտք գործել ձեր հաշիվը հետևյալ հավատարմագրերով՝
    Օգտանուն՝ USERNAME
    Գաղտնաբառ՝ PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Շնորհակալություն
    SITE_NAME կայքի թիմը

en: Howdy! Jetpack would like to connect to your WordPress.com account.
hy_AM: Ողջույն։ Jetpack-ին անհրաժեշտ է կապ հաստատել ձեր WordPress.com-ի հաշվի հետ։

en: Howdy! Please update Jetpack before connecting.
hy_AM: Ողջույն։ Կապ հաստատելուց առաջ խնդրում ենք արդիացնել Jetpack-ը։

en: Howdy,
    
    Thank you for signing up with WordPress.com. To activate your newly created account, please click on the following link:
    
    %s
    
    --The WordPress.com Team
hy_AM: Բարև: 
    
    Շնորհակալություն WordPress.com-ին միանալու համար: Ձեր ստեղծած նոր հաշիվն ակտիվացնելու համար սեղմեք այս հղումը`
    
    %s
    
    --The WordPress.com Team

en: Howdy, %s
hy_AM: Ողջույն, %s

en: Huge
hy_AM: Հսկայական

en: Human-readable labels for the post type for various contexts.
hy_AM: Մարդու կողմից ընթեռնելի պիտակներ գրառման տեսակի համառ տարբեր համատեքստերում։

en: Hungary
hy_AM: Հունգարիա

en: ID #%1$s: %2$s
hy_AM: ID %1$s. %2$s

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
hy_AM: ID %1$s. %2$s <strong>Ընթացիկ օգտվողը չի ջնջվելու։</strong>

en: IO error.
hy_AM: Ներածման/արտածման սխալ։

en: Iceland
hy_AM: Իսլանդիա

en: Idaho
hy_AM: Այդահո

en: Identicon (Generated)
hy_AM: Identicon (Ինքնաստեղծ)

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
hy_AM: Ձեր ցանկության դեպքում, WordPress-ը ինքնաբար կծանուցի տարբեր ծառայությունները ձեր նոր գրառումների վերաբերյալ։

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
hy_AM: Եթե ձեզ անհրաժեշտ ներմուծողը բացակայում է ցուցակում, <a href="%s">որոնեք խրվակների պանակը</a>՝ դրա առկայությունը ստուգելու համար։

en: If you can&#8217;t drag the bookmarklet to your bookmarks, copy the following code and create a new bookmark. Paste the code into the new bookmark&#8217;s URL field.
hy_AM: Եթե չեք կարողանում քաշել էջանիշը ձեր ընտրյալների մեջ, պատճենեք հետևյալ կոդը, ստեղծեք նոր էջանիշը և ներդրեք կոդը՝ էջանիշի URL-ի դաշտի մեջ։

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
hy_AM: Եթե դուք ջնջեք որևէ հղում, այն կջնջվի վերջնական, քանի որ հղումների համար աղբաման ուղարկելու գործողությունը առայժմ չի իրականացվում։

en: If you do not want a header image to be displayed on your site at all, click the &#8220;Remove Header Image&#8221; button at the bottom of the Header Image section of this page. If you want to re-enable the header image later, you just have to select one of the other image options and click &#8220;Save Changes&#8221;.
hy_AM: Եթե ընդհանրապես չեք ցանկանում ցուցադրել էջագլխի պատկերը ձեր կայքում, կտտացրեք &laquo;Էջագլխի պատկերը&raquo; բաժնի ներքևում գտնվող &laquo;Ջնջել էջագլխի պատկերը&raquo; կոճակը։ Եթե հետագայում ցանկանաք այն կրկին ցուցադրել, ուղղակի ընտրեք այլ տարբերակներից մեկը և &laquo;Պահպանել փոփոխությունները&raquo; կոճակը։

en: If you do not want to use your %s site any more, you can delete it using the form below. When you click <strong>Delete My Site Permanently</strong> you will be sent an email with a link in it. Click on this link to delete your site.
hy_AM: Եթե այլևս չեք ցանկանում օգտվել ձեր %s կայքից, դուք կարող եք ջնջել այն՝ ստորև գտնվող ձևի օգնությամբ։ <strong>Վերջնական ջնջել իմ կայքը</strong> կոճակը կտտացնելուց հետո, ձեր էլ-փոստի հասցեին կուղարկվի ուղերձ, որը կպարունակի հաստատման հղումը։ Կտտացրեք այդ հղումը՝ ձեր կայքը ջնջելու համար։

en: If you have not yet created any menus, <strong>click the &#8217;create a new menu&#8217; link</strong> to get started
hy_AM: Դուք դեռ չեք ստեղծել որևէ ընտրացանկ, <strong>կտտացրեք 'ստեղծել նոր ընտրացանկ' հղումը</strong>՝ դա անելու համար։

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
hy_AM: Եթե ունեք գրառումներ և մեկնաբանություններ այլ համակարգերում, WordPress-ը կարող է ներմուծել դրանք՝ այս կայքի մեջ։ Սկսելու համար ընտրեք նյութերը ներմուծելու համակարգ ներքևում թվարկածներից՝

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
hy_AM: Եթե ձեզ մոտ այս վահանը պատահական է բացվել՝ ձեր կայքերից մեկի փոխարեն, այս կարճատները կօգնեն ձեզ՝ գտնել ձեր ճանապարհը։

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
hy_AM: Եթե ցանկանում եք փոխարկել ձեր կարգերը պիտակներին (կամ հակառակը), օգտագործեք <a href="%s">Կարգերի և պիտակների փոխարկիչը</a>, որը հասանելի է 'Ներմուծում' էջում։

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
hy_AM: Եթե ցանկանում եք հեռացնել ցուցանակը՝ պահպանելով իր կայանքները հնարավոր հետագա օգտագործման համար, ուղղակի քաշեք այն դեպի անգործուն ցուցանակների տարածությունը։ Դուք կկարողանաք այն վերադարձնել ցանկացած պահին։ Սա առանձնապես օգտակար է երբ դուք փոխարկում եք ցուցանակների համար ավելի քիչ տարածություն ունեցող կամ այլ տարածություններով մեկ այլ տեսաձևին։

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
hy_AM: Եթե ​​ձեր կայքը չի ցուցադրվում, խնդրում ենք կապվել այս ցանցի սեփականատիրոջը։

en: If your theme has more than one default header image, or you have uploaded more than one custom header image, you have the option of having WordPress display a randomly different image on each page of your site. Click the &#8220;Random&#8221; radio button next to the Uploaded Images or Default Images section to enable this feature.
hy_AM: Եթե ձեր տեսաձևը ունի մեկից ավել լռելյայն էջագլխի պատկերներ, կամ դուք վերբեռնել եք մեկից ավել ընտելական պատկերներ, դուք կարող եք ցուցադրել դրանք պատահական հերթականությամբ ձեր կայքի բոլոր էջերում։ Կտտացրեք &laquo;Պատահական&raquo; կետակոճակը՝ վերբեռնված կամ լռելյայն պատկերների աջից՝ այս հատկությունը միացնելու համար։

en: Illinois
hy_AM: Իլինոյս

en: Image
hy_AM: Պատկեր

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[0]: Պատկերներ <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[1]: Պատկերներ <span class="count">(%s)</span>

en: Image Address
hy_AM: Պատկերի URL

en: Image CSS Class
hy_AM: Պատկերի CSS դաս

en: Image Caption
hy_AM: Պատկերի խորագիր

en: Image Editor Save Failed
hy_AM: Չհաջողվեց պահպանել պատկերը

en: Image File
hy_AM: Պատկերի ֆայլ

en: Image Processing Error
hy_AM: Պատկերի մշակման սխալ

en: Image Title Attribute
hy_AM: Պատկերի Title հատկանիշ

en: Image URL
hy_AM: Պատկերի URL

en: Image Upload Error
hy_AM: Պատկերի վերբեռման սխալ

en: Image could not be processed.
hy_AM: Չհաջողվեց մշակել պատկերը։

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
hy_AM: Պատկերի մշակումը ձախողվեց։ խնդրում ենք վերադառնալ նախորդ քայլին և կրկին փորձել։

en: Image crop failed.
hy_AM: Պատկերի եզրատումը ձախողվեց։

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
hy_AM: Պատկերի տվյալները գոյություն չունեն։ Խնդրում ենք պատկերը կրկին վերբեռնել։

en: Image default align
hy_AM: Պատկերների լռելյայն հավասարեցումը

en: Image default link type
hy_AM: Պատկերների լռելյայն հղման տեսակը

en: Image default size
hy_AM: Պատրերների լռելյայն չափը

en: Image description
hy_AM: Պատկերի նկարագրությունը

en: Image details
hy_AM: Պատկերի տվյալները

en: Image flip failed.
hy_AM: Պատկերի արտացոլումը ձախողվեց։

en: Image metadata is inconsistent.
hy_AM: Պատկերի անդրտվյալները անհամատեղելի են։

en: Image resize failed.
hy_AM: Պատկերի չափափոխումը ձախողվեց։

en: Image restored successfully.
hy_AM: Պատկերը հաջողությամբ վերականգնվեց։

en: Image rotate failed.
hy_AM: Պատկերի պտտումը ձախողվեց։

en: Image saved
hy_AM: Պատկերը պահպանվեց

[ctx: Image size option for resolution control]
en: Large
hy_AM: Մեծ

[ctx: Image size option for resolution control]
en: Medium
hy_AM: Միջին

[ctx: Image size option for resolution control]
en: Thumbnail
hy_AM: Մանրապատկեր

en: Image sizes
hy_AM: Պատկերների չափերը

en: Images
hy_AM: Պատկերներ

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
hy_AM: Պատկերներ՝ <strong>%1$d &times; %2$d պիքսել</strong> չափերով, կօգտագործվեն առանց փոփոխությունների։

en: Import
hy_AM: Ներմուծում

en: Important:
hy_AM: Կարևոր՝

en: In 2014, our default theme lets you create a responsive magazine website with a sleek, modern design. Feature your favorite homepage content in either a grid or a slider. Use the three widget areas to customize your website, and change your content's layout with a full-width page template and a contributor page to show off your authors. Creating a magazine website with WordPress has never been easier.
hy_AM: Երկու հազար տասնչորս թվականի լռելյան տեսաձևը ձեզ թույլ է տալիս ստեղծել հարմարեցվող և ժամականակաից ձևավորումով ամսագրային կայք։ Ցուցադրեք գլխավոր էջում ձեր ընտրյալ գրառումները՝ ցանցավորման կամ սահիչի տեսքով։ Օգտագործեք ցուցականկերի համար հատկացված երեք տարածություն՝ ձեր կայքը կազմաձևելու համար։ Փոխեք ձեր բովանդակության դասավորությունը՝ ամբողջ լայնքով ձևանմուշի օգնությամբ, և ցուցադրեք ձեր կայքի բոլոր հեղինակներին աջակցողների էջում։ WordPress-ում ամսագրի կայք ստեղծելը հիմա ավելի հեշտ է, քան երբևէ։

en: In a few words, explain what this site is about.
hy_AM: Նկարագրեք կայքի բովանդակությունը մի քանի բառով։

en: In reply to %s.
hy_AM: Ի պատասխան %s-ի։

en: In reply to: %s
hy_AM: Ի պատասխան՝ %s

en: In response to: %s
hy_AM: Ի պատասխան՝ %s

en: In stock
hy_AM: Պահեստում

en: In the <strong>In response to</strong> column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The View Post link leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows the number of approved comments that post has received. If there are pending comments, a red notification circle with the number of pending comments is displayed. Clicking the notification circle will filter the comments screen to show only pending comments on that post.
hy_AM: <strong>Ի պատասխան</strong> սյունակում առկա է երեք տարր։ Գրվածքը՝ այն գրառման անունն է, որին վերաբերվում է մեկնաբանությունը, և դրա խմբագրման հղումը։ 'Դիտել գրառումը' հղումը տանում է այդ գրառման էջին՝ ձեզ գործող կայքում։ Փոքր պղպջակների մեջ տեղակայված թվերը ցույց են տալիս այդ գրառումներին վերաբերվող հաստատված մեկնաբանությունների քանակը։ Եթե տվյալ գրառման համար առկա են սպասող մեկնաբանություններ, դրանց քանակը ցուցադրվում է կարմիր կլորակի մեջ։ Կտտացնելով կլորակի վրա դուք կզտեք էջում ցուցադրվող մեկնաբանությունները՝ ցուցադրելով միայն տվյալ գրառման վերաբերվող մեկնաբանությունները։

en: In the Header Text section of this page, you can choose whether to display this text or hide it. You can also choose a color for the text by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
hy_AM: Այս էջի էջագլխի գրվածքի բաժնում դուք կարող եք նշել, արդյոք ցուցադրել այդ գրվածքը, թե թաքցնել այն։ Դուք նաև կարող եք ընտրել գրվածքի գույնը՝ կտտացնելով 'Ընտրել Գույնը' կոճակը և մուտքագրելով HTML-ում օգտագործվող ճշգրիտ hex-կոդը (օրինակ, կարմիրի համար՝ #ff0000), կամ էլ ընտրելով գույնը՝ գույնի ընտրիչ գործիքի օգնությամբ։

en: Inactive Sidebar (not used)
hy_AM: Անգործուն կողագոտին (չի օգտագործվում)

en: Inactive Widgets
hy_AM: Անգործուն ցուցանակներ

en: Incorrect username or password.
hy_AM: Անվավեր օգտանուն կամ գաղտնաբառ։

en: Increase indent
hy_AM: Ավելացնել նահանջը

en: India
hy_AM: Հնդկաստան

en: Indian
hy_AM: Հնդկական օվկիանոս

en: Indiana
hy_AM: Ինդիանա

en: Indianapolis
hy_AM: Ինդիանապոլիս

[ctx: Indicates this palette comes from the theme.]
en: Theme
hy_AM: Տեսաձև

en: Indonesia
hy_AM: Ինդոնեզիա

en: Info
hy_AM: Տեղեկություններ

en: Inline toolbar (when an image, link or preview is selected)
hy_AM: Ներտող գործիքագոտի (պատկերը, հղումը, կամ նախադիտումը ընտրելու դեպքում)

en: Insert
hy_AM: Զետեղել

en: Insert Page Break tag
hy_AM: Զետեղել էջի ընդհատման պիտակը

en: Insert Read More tag
hy_AM: Զետեղել 'Ավելին' պիտակը

en: Insert audio playlist
hy_AM: Զետեղել ձայնային նվագացանկը

en: Insert column after
hy_AM: Զետեղել սյունակը հետո

en: Insert column before
hy_AM: Զետեղել սյունակը մինչև

en: Insert date/time
hy_AM: Զետեղել ամսաթիվը/ժամանակը

en: Insert from URL
hy_AM: Զետեղել URL-ից

en: Insert gallery
hy_AM: Զետեղել պատկերասրահը

en: Insert image
hy_AM: Զետեղել պատկերը

en: Insert into Post
hy_AM: Զետեղել գրառման մեջ

en: Insert into page
hy_AM: Զետեղել էջի մեջ

en: Insert into post
hy_AM: Զետեղել գրառման մեջ

en: Insert link
hy_AM: Զետեղել հղում

en: Insert media from another website
hy_AM: Զետեղել մեդիա ֆայլը այլ կայքից

en: Insert row after
hy_AM: Զետեղել տողը հետո

en: Insert row before
hy_AM: Զետեղել տողը մինչև

en: Insert table
hy_AM: Զետեղել աղյուսակը

en: Insert video
hy_AM: Զետեղել տեսային ֆայլը

en: Insert video playlist
hy_AM: Զետեղել տեսային նվագացանկը

en: Insert/edit code sample
hy_AM: Զետեղել/խմբագրել կոդի հատված

en: Insert/edit image
hy_AM: Զետեղել/խմբագրել պատկերը

en: Insert/edit link
hy_AM: Զետեղել/խմբագրել հղումը

en: Inserted text
hy_AM: Զետեղված գրվածք

en: Inserting Media
hy_AM: Մեդիա ֆայլերի զետեղում

en: Install
hy_AM: Տեղակայել

en: Install Now
hy_AM: Տեղակայել Հիմա։

en: Install Parent Theme
hy_AM: Տեղակայել վերադաս տեսաձևը

en: Install Press This
hy_AM: Տեղակայել Press This

en: Install Themes
hy_AM: Տեղակայել տեսաձևեր

en: Installed Plugins
hy_AM: Տեղակայված խրվակներ

en: Instructions
hy_AM: Հրահանգներ

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
hy_AM: Այս XML-RPC եղանակին փոխանցված փաստարկները բավարար չեն։

en: Inuvik
hy_AM: Ինուվիկ

en: Invalid JSONP callback function.
hy_AM: Սխալ JSONP հետադարձ ֆունկցիա :

en: Invalid activation key.
hy_AM: Անվավեր գործունացման կոդ։

en: Invalid attachment ID.
hy_AM: Անվավեր կցորդի ID։

en: Invalid author ID.
hy_AM: Անվավեր հեղինակի ID։

en: Invalid comment ID.
hy_AM: Անվավեր մեկնաբանության ID։

en: Invalid comment content.
hy_AM: Մեկնաբանության  սխալ բովանդակություն :

en: Invalid comment status.
hy_AM: Անվավեր մեկնաբանության կարգավիճակ։

en: Invalid coupon code
hy_AM: Կուպոնի սխալ կոդ

en: Invalid coupon type - the coupon type must be any of these: %s
hy_AM: Կուպոնի սխալ տեսակ. կուպոնը պետք է լինի հետեւյալ տիպերի՝ %s

en: Invalid data provided.
hy_AM: Տրամադրված տվյալները անվավեր են։

en: Invalid date.
hy_AM: Սխալ ամսաթիվ :

en: Invalid email address
hy_AM: Անվավեր էլ․ հասցե

en: Invalid email address.
hy_AM: Սխալ էլ-փոստի հասցե :

en: Invalid file type
hy_AM: Անվավեր ֆայլի տեսակ։

en: Invalid form submission.
hy_AM: Անվավեր ձևի ուղարկում։

en: Invalid image URL.
hy_AM: Անվավեր պատկերի URL

en: Invalid item ID.
hy_AM: Անվավեր տարրի ID։

en: Invalid key.
hy_AM: Անվավեր կոդ

en: Invalid menu ID.
hy_AM: Անվավեր ընտրացանկի ID։

en: Invalid object type.
hy_AM: Օբյեկտի սխալ տեսակ

en: Invalid page template.
hy_AM: Էջի սխալ ձևանմուշ :

en: Invalid parameter(s): %s
hy_AM: Անվավեր հարաչափ(եր)` %s

en: Invalid parameter.
hy_AM: Սխալ պարամետր։

en: Invalid plugin page.
hy_AM: Անվավեր խրվակի էջ։

en: Invalid plugin path.
hy_AM: Անվավեր խրվակի ուղի։

en: Invalid post ID.
hy_AM: Անվավեր գրառման ID։

en: Invalid post format.
hy_AM: Անվավեր գրառման ձևաչափ։

en: Invalid post type.
hy_AM: Անվավեր գրառման տեսակ։

en: Invalid post.
hy_AM: Անվավեր գրառում։

en: Invalid role.
hy_AM: Անվավեր դեր։

en: Invalid slug.
hy_AM: Սխալ այլանուն։

en: Invalid status.
hy_AM: Սխալ կարգավիճակ։

en: Invalid taxonomy: %s.
hy_AM: Անվավեր համակարգում՝ %s։

en: Invalid term ID.
hy_AM: Անվավեր տարրի ID։

en: Invalid translation type.
hy_AM: Անվավեր թարգմանության տեսակ։

en: Invalid user ID.
hy_AM: Անվավեր օգտվողի ID։

en: Invalid value %1$s for %2$s. Expected value should be between %3$s and %4$s.
hy_AM: Անվավեր արժեք %1$s %2$s-ի համար։ Սպասվող արժեքը պետք է լինի %3$s և %4$s միջև։

en: Invalid value.
hy_AM: Սխալ արժեք։

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
hy_AM: Հրավիրական ուղերձը ուղարկվել է նոր օգտվողին։ Իր հաշիվը կստեղծվի՝ ուղերձում հաստատման հղումը կտտացնելուց հետո։

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
hy_AM: Հրավիրական ուղերձը ուղարկվել է օգտվողին։ Այն կավելացվի ձեր կայքին՝ ուղերձում հաստատման հղումը կտտացնելուց հետո։

en: Iowa
hy_AM: Այովա

en: Iqaluit
hy_AM: Իքալուիտ

en: Iran
hy_AM: Իրան

en: Iran, Islamic Republic of
hy_AM: Իրանի Իսլամական Հանրապետություն

en: Iraq
hy_AM: Իրաք

en: Ireland
hy_AM: Իռլանդիա

en: Irkutsk
hy_AM: Իրկուտսկ

en: Is there no link to us?
hy_AM: Ըստ երևույթի, մեր կայքին տանող հղում չկա։

en: Isle of Man
hy_AM: Մեն կղզի

en: Israel
hy_AM: Իսրայել

en: Istanbul
hy_AM: Ստամբուլ

en: It is up to search engines to honor this request.
hy_AM: Որքանով այս հրահանգը հաշվի կառնվի, կախված է որոնման մատակարար համակարգերից։

en: It looks like the Apache %s module is not installed.
hy_AM: Ըստ երևույթի, Apache-ի %s հանգույցը տեղակայված չէ։

en: It looks like you're using an insecure version of %s. Using an outdated browser makes your computer unsafe. For the best WordPress experience, please update your browser.
hy_AM: Ըստ երևույթի, դուք օգտագործում եք %s-ի անապահով տարբերակը։ Հնացած դիտարկչի օգտագործումը դարձնում է ձեր համակարգիչը խոցելի և անապահով։ WordPress-ի ճշգրիտ աշխատանքը ամբողջությամբ ապահովելու համար խնդրում ենք արդիացնել ձեր դիտարկիչը։

en: It looks like you're using an old version of %s. For the best WordPress experience, please update your browser.
hy_AM: Ըստ երևույթի, դուք օգտագործում եք %s-ի հին տարբերակը։ WordPress-ի ճշգրիտ աշխատանքը ամբողջությամբ ապահովելու համար խնդրում ենք արդիացնել ձեր դիտարկիչը։

en: Italic
hy_AM: Շեղ

en: Italy
hy_AM: Իտալիա

en: Item
hy_AM: Ապրանք

en: Item added.
hy_AM: Տարրը ավելացվեց։

en: Item deleted.
hy_AM: Տարրը ջնջվեց։

en: Item not added.
hy_AM: Տարրը չի ավելացվել։

en: Item not updated.
hy_AM: Տարրը չի արդիացվել։

en: Item updated.
hy_AM: Տարրը արդիացված է։

en: Items deleted.
hy_AM: Տարրերը ջնջվեցին։

en: Items list
hy_AM: Նյութերի ցանկ

en: JSONP support is disabled on this site.
hy_AM: Այս կայքում JSONP աջակցումը կասեցված է։

en: Jakarta
hy_AM: Ջակարտա

en: Jamaica
hy_AM: Յամայկա

en: Jan Mayen
hy_AM: Յան Մայեն

en: January
hy_AM: Հունվարի

[ctx: January abbreviation]
en: Jan
hy_AM: Հնվ

en: Japan
hy_AM: Ճապոնիա

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
hy_AM: այս հատկությունը օգտագործելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript։

en: Jayapura
hy_AM: Ջայապուրա

en: Jersey
hy_AM: Ջերսի

en: Jerusalem
hy_AM: Երուսաղեմ

en: Johannesburg
hy_AM: Յոհանեսբուրգ

en: Johnston
hy_AM: Ջոնսոն

en: Jordan
hy_AM: Հորդանան

en: Jujuy
hy_AM: Ժուժույ

en: July
hy_AM: Հուլիսի

[ctx: July abbreviation]
en: Jul
hy_AM: Հլս

en: June
hy_AM: Հունիսի

[ctx: June abbreviation]
en: Jun
hy_AM: Հնս

en: Juneau
hy_AM: Ջունո

en: Just another %s site
hy_AM: Եւս մեկ կայք %s ցանցում

en: Just another WordPress site
hy_AM: Եւս մեկ WordPress-ի կայք

en: Justify
hy_AM: Տողաշտկել

en: Kabul
hy_AM: Քաբուլ

en: Kaliningrad
hy_AM: Կալինինգրադ

en: Kamchatka
hy_AM: Կամչատկա

en: Kampala
hy_AM: Կամպալա

en: Kansas
hy_AM: Կանզաս

en: Kanton
hy_AM: Կանտոն

en: Karachi
hy_AM: Կարաչի

en: Kashgar
hy_AM: Կաշգար

en: Kathmandu
hy_AM: Կատմանդու

en: Katmandu
hy_AM: Կատմանդու

en: Kazakhstan
hy_AM: Ղազախստան

en: Keep this link private
hy_AM: Թողնել այս հղումը անձնական օգտագործման համար

en: Kentucky
hy_AM: Կենտուկի

en: Kenya
hy_AM: Կենիա

en: Kerguelen
hy_AM: Կարգուելեն

en: Key
hy_AM: Բանալի

en: Keyboard Shortcuts
hy_AM: Ստեղնաշարի կարճատներ

en: Keyboard users: When you are working in the visual editor, you can use %s to access the toolbar.
hy_AM: Ստեղնաշարը օգտագործողներին՝ տեսողական խմբագրում աշխատելու ժամանակ դուք կարող եք օգտագործել <kbd>Alt + F10</kbd>՝ գործիքագոտին մատչելու համար։

en: Keywords
hy_AM: Հիմնաբառեր

en: Khartoum
hy_AM: Խարթում

en: Kiev
hy_AM: Կիև

en: Kigali
hy_AM: Կիգալի

en: Kinshasa
hy_AM: Կինշասա

en: Kiribati
hy_AM: Կիրիբաթի

en: Kiritimati
hy_AM: Կիրիտիմատի

en: Kirov
hy_AM: Կիրով

en: Knox
hy_AM: Նոքս

en: Knox IN
hy_AM: Նոքս (Ինդիանա)

en: Kolkata
hy_AM: Կալկաթա

en: Korea, Democratic People's Republic of
hy_AM: Հյուսիսային Կորեա

en: Korea, Republic of
hy_AM: Հարավային Կորեա

en: Kosrae
hy_AM: Կոսրաե

en: Krasnoyarsk
hy_AM: Կրասնոյարսկ

en: Kuala Lumpur
hy_AM: Քուալա-Լամպուր

en: Kuching
hy_AM: Քուչինգ

en: Kuwait
hy_AM: Քուվեյթ

en: Kwajalein
hy_AM: Քվաջալեյն

en: Kyiv
hy_AM: Կիև

en: Kyrgyzstan
hy_AM: Ղրղզստան

en: La Paz
hy_AM: Լա-Պաս

en: La Rioja
hy_AM: Լա Ռիոխա

en: Lagos
hy_AM: Լագոս

en: Language
hy_AM: Լեզու

en: Language:
hy_AM: Լեզու`

en: Lao People's Democratic Republic
hy_AM: Լաոս

en: Laos
hy_AM: Լաոս

en: Large
hy_AM: Խոշոր

en: Large size
hy_AM: Խոշոր չափը

en: Large size image height
hy_AM: Պատկերի ամբողջական չափի բարձրությունը

en: Large size image width
hy_AM: Պատկերի ամբողջական չափի լայնությունը

en: Last Modified
hy_AM: Վերջին փոփոխում

en: Last Name
hy_AM: Ազգանուն

en: Last Post
hy_AM: Վերջին գրառումը

en: Last Updated
hy_AM: Վերջին արդիացումը

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
hy_AM: Վերջին խմբագրությունը՝ %1$s-ի կողմից, %2$s, ժ. %3$s

en: Last edited on %1$s at %2$s
hy_AM: Վերջին խմբագրությունը՝ %1$s, ժ. %2$s

en: Last name
hy_AM: Ազգանուն

en: Last name for the user.
hy_AM: Օգտվողի ազգանունը։

en: Last page
hy_AM: Վերջին էջը

en: Last updated
hy_AM: Վերջին արդիացումը

en: Last updated: %s
hy_AM: Արդիացված՝ %s

en: Latest
hy_AM: Վերջին

en: Latest Drafts
hy_AM: Վերջին սևագրեր

en: Latest Posts
hy_AM: Վերջին գրառումները

[ctx: Latest notifications]
en: Latest
hy_AM: Վերջինները

en: Latvia
hy_AM: Լատվիա

en: Layout
hy_AM: Դասավորություն

en: Learn More
hy_AM: Իմանալ ավելին

en: Learn more
hy_AM: Իմանալ ավելին

en: Learn more.
hy_AM: Իմանալ ավելին

en: Leave a Comment
hy_AM: Թողնել մեկնաբանություն

en: Leave a Reply
hy_AM: Թողնել պատասխան

en: Leave a Reply to %s
hy_AM: Թողնել պատասխան %s-ի համար

en: Leave a comment
hy_AM: Թողնել մեկնաբանություն

en: Lebanon
hy_AM: Լիբանան

en: Left
hy_AM: Ձախից

en: Left Sidebar
hy_AM: Ձախ կողագոտի

en: Length:
hy_AM: Տևողություն՝

en: Lesotho
hy_AM: Լեսոթո

en: Letter
hy_AM: Տառ

en: Liberia
hy_AM: Լիբերիա

en: Library
hy_AM: Դարան

en: Libreville
hy_AM: Լիբևիլ

en: Libya
hy_AM: Լիբիա

en: Liechtenstein
hy_AM: Լիխտենշտեյն

en: Light
hy_AM: Բաց

en: Likely direct inclusion of wp-admin/includes/template.php in order to use add_meta_box(). This is very wrong. Hook the add_meta_box() call into the add_meta_boxes action instead.
hy_AM: Ըստ երևույթի, add_meta_box() գործառույթը օգտագործելու համար կատարվել է wp-admin/includes/template.php ֆայլի անմիջական ներառումը։ Այդպես չի կարելի անել։ add_meta_box() կանչելու համար օգտագործեք add_meta_boxes շրջանցումը։

en: Likes
hy_AM: Հավանումներ

en: Lima
hy_AM: Լիմա

en: Limit response to comments published after a given ISO8601 compliant date.
hy_AM: Սահմանափակել պատասխանելը տվյալ ISO8601 ամսաթիվից հետո հրապարակված մեկնաբանություններում։

en: Limit response to comments published before a given ISO8601 compliant date.
hy_AM: Սահմանափակել պատասխանելը մինչև տվյալ ISO8601 ամսաթիվը հրապարակված մեկնաբանություններում:

en: Lindeman
hy_AM: Լինդեման

en: Link
hy_AM: Հղում

en: Link CSS Class
hy_AM: Հղման CSS դաս

en: Link Categories
hy_AM: Հղումների կարգեր

en: Link Category
hy_AM: Կարգը հղման տեսքով

en: Link ID
hy_AM: Հղման ID

en: Link Image To:
hy_AM: Պատկերի հղում՝

en: Link Rel
hy_AM: Հղման կապակցումը

en: Link Relationship (XFN)
hy_AM: Հղման կապակցում (XFN)

en: Link Target
hy_AM: Հղման ուղին

en: Link Text
hy_AM: Հղման գրվածք

en: Link To
hy_AM: Հղում

en: Link URL
hy_AM: Հղում

en: Link added.
hy_AM: Հղումը ավելացվեց։

[ctx: Link anchor (TinyMCE)]
en: Anchor
hy_AM: Գերկապ

[ctx: Link anchors (TinyMCE)]
en: Anchors
hy_AM: Գերկապեր

en: Link color
hy_AM: Հղման գույն

en: Link inserted.
hy_AM: Հղումը տեղադրված է

en: Link not found.
hy_AM: Հղումը չի գտնվել։

en: Link options
hy_AM: Հղումների կայանքները

en: Link rating
hy_AM: Հղման գնահատականը

en: Link selected.
hy_AM: Հղումն ընտրված է

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
hy_AM: հղման գրվածք, օրինակ՝ &#8220;Փաստաթուղթ (PDF)&#8221;

en: Link thumbnails to:
hy_AM: Հղումներ մանրապատկերներից՝

en: Link title
hy_AM: Հղման վերնագիր

en: Link to Attachment Page
hy_AM: Հղում դեպի կցորդի էջը

en: Link to Media File
hy_AM: Հղում դեպի մեդիա ֆայլ

en: Link to image
hy_AM: Պատկերի հղում

en: Links
hy_AM: Հղումներ

en: Links for %s
hy_AM: Հղումներ %s-ի համար

en: Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.
hy_AM: Վահանի վերևում ցուցադրվող գործիքագոտու հղումները միացնում են ձեր կառավարակետը ձեր կայքի ճակատային մասին և տրամադրում են մատչում դեպի ձեր հատկագիրը և WordPress-ի վերաբերյալ օգտակար տեղեկություններին։

en: Links list
hy_AM: Հղումների ցանկ

en: Links may be separated into Link Categories; these are different than the categories used on your posts.
hy_AM: Հղումները կարող են բաժանվել հղումների կարգերի միջև։ Դրանք տաբրերվում են ձեր գրառումների համար օգտագործվող կարգերից։

[ctx: Links widget]
en: Random
hy_AM: Պատահական

en: Lisbon
hy_AM: Լիսաբոն

en: List item
hy_AM: Ցանկի տարր

en: List view
hy_AM: Ցանկի տեսքով

en: Lithuania
hy_AM: Լիտվա

en: Live Preview
hy_AM: Նախադիտում կայքում

en: Live Preview &#8220;%s&#8221;
hy_AM: Նախադիտել կայքում '%s'

en: Live Preview: %s
hy_AM: Կենդանի նախադիտում՝ %s

en: Ljubljana
hy_AM: Լյուբլյանա

en: Loading more results... please wait.
hy_AM: Հավելյալ արդյունքների բեռնում … Խնդրում ենք սպասել։

en: Loading&#8230;
hy_AM: Բեռնում …

en: Loading&hellip;
hy_AM: Բեռնում …

en: Loading..
hy_AM: Բեռնում...

en: Local time is %s.
hy_AM: Տեղական ժամանակն է %s։

en: Local time is <code>%1$s</code>
hy_AM: Տեղային ժամանակը՝ <code>%1$s</code>

en: Locale for the user.
hy_AM: Օգտվողի լեզուն։

en: Location of the uploaded file.
hy_AM: Վերբեռնված ֆայլի տեղակայությունը

en: Log %s out of all locations.
hy_AM: Ավարտել %s օգտվողի բոլոր աշխատաշրջանները։

en: Log In
hy_AM: Մուտք

en: Log Out
hy_AM: Ելք

en: Log Out Everywhere
hy_AM: Ավարտել բոլոր աշխատաշրջանները

en: Log Out Everywhere Else
hy_AM: Ավարտել աշխատաշրջանները այլ սարքավորումների վրա

en: Log in
hy_AM: Մուտք

en: Log in to Reply
hy_AM: Մուտք գործեք՝ պատասխանելու համար

en: Log in to leave a Comment
hy_AM: Մուտք գործեք՝ մեկնաբանություն համար

en: Log out
hy_AM: Ելք

en: Log out of this account
hy_AM: Ելք գործել այս հաշվից

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>.
hy_AM: Մուտք գործած որպես <a href="%1$s">%2$s</a>։

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out?</a>
hy_AM: Մուտք գործած որպես <a href="%1$s">%2$s</a>։ <a href="%3$s" title="Ելք գործել հաշվից">Ելք &rarr;</a>

en: Login Address (URL)
hy_AM: Մուտքի հասցեն (URL)

en: Login Name
hy_AM: Օգտանուն

en: Login name for the user.
hy_AM: Օգտվողի` մուտք գործելու անունը։

en: Logo
hy_AM: Լոգո

en: Lome
hy_AM: Լոմե

en: London
hy_AM: Լոնդոն

en: Longyearbyen
hy_AM: Լոնգյիր

en: Looking for %1$s in %2$s
hy_AM: %2$s-ում %1$s-ի որոնում

en: Loop
hy_AM: Օղակել

en: Lord Howe
hy_AM: Լորդ-Հովե

en: Los Angeles
hy_AM: Լոս-Անժելոս

en: Lost Password
hy_AM: Մոռացե՞լ եք գաղտնաբառը։

en: Lost your password?
hy_AM: Մոռացե՞լ եք գաղտնաբառը։

en: Louisiana
hy_AM: Լուիզիանա

en: Louisville
hy_AM: Լուիսվիլ

en: Luanda
hy_AM: Լուանդա

en: Lubumbashi
hy_AM: Լուբումբաշի

en: Lusaka
hy_AM: Լուսակա

en: Luxembourg
hy_AM: Լյուքսեմբուրգ

en: M j, Y @ G:i
hy_AM: M j, Y ժ. H:i

en: M j, Y @ H:i
hy_AM: d.m.Y, ժ. H:i

en: M jS
hy_AM: d.m.Y

en: MB (Leave blank for network default)
hy_AM: մԲայթ (թողեք դատարկ՝ ցանցի լռելյայն արժեքի համար)

en: Macao
hy_AM: Մակաու

en: Macau
hy_AM: Մակաու

en: Macedonia, the former Yugoslav Republic of
hy_AM: Մակեդոնիա

en: Maceio
hy_AM: Մասեյո

en: Madagascar
hy_AM: Մադագասկար

en: Madeira
hy_AM: Մադեյրա

en: Madrid
hy_AM: Մադրիդ

en: Magadan
hy_AM: Մագադան

en: Mahe
hy_AM: Մահե

en: Mail (will not be published)
hy_AM: Էլ-հասցեն (չի հրատարակվելու)

en: Mail Server
hy_AM: Էլ-փոստի սպասարկիչ

en: Main Page (no parent)
hy_AM: Գլխավոր էջ (առանց վերադասի)

en: Main menu
hy_AM: Գլխավոր ցուցակ

en: Maine
hy_AM: Մեն

en: Maintenance
hy_AM: Սպասարկում

en: Majuro
hy_AM: Մաջուրո

en: Makassar
hy_AM: Մակասար

en: Make this post sticky
hy_AM: Ամրակցել գրառումը

en: Malabo
hy_AM: Մալաբո

en: Malawi
hy_AM: Մալավի

en: Malaysia
hy_AM: Մալայզիա

en: Maldives
hy_AM: Մալդիվներ

en: Mali
hy_AM: Մալի

en: Malta
hy_AM: Մալթա

en: Manage
hy_AM: Ղեկավարել

en: Manage Audio
hy_AM: Ձայնանյութերի կառավարում

en: Manage Comments
hy_AM: Մեկնաբանությունների կառավարում

en: Manage Images
hy_AM: Պատկերների կառավարում

en: Manage Locations
hy_AM: Տարածությունների կառավարում

en: Manage Uploads
hy_AM: Վերբեռնումների կառավարում

en: Manage Video
hy_AM: Տեսանյութերի կառավարում

en: Manage themes
hy_AM: Ոճերի կառավարում

en: Managing Pages
hy_AM: Էջերի կառավարում

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
hy_AM: Էջերի կառավարումը շատ նման է գրառումների կառավարմանը, և դրանց վահանների կազմաձևումը կատարվում է նույն ճանապարհով։

en: Managua
hy_AM: Մանագուա

en: Manaus
hy_AM: Մանաուս

en: Manila
hy_AM: Մանիլա

en: Manual
hy_AM: Ձեռքով

en: Manual Offsets
hy_AM: Ձեռքով շեղումներ

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
hy_AM: Մարդկանցից շատերը նախընտրում են օգտագործել ստեղնաշարի կարճատները՝ մեկնաբանությունները ավելի արագ ստուգելու և խմբագրելու համար։ Այցելեք աջից գտնվող հղումով՝ ավելին իմանալու համար։

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
hy_AM: Ոճերի մեծ մասը ի սկզբանե ցուցադրում են որոշ կողագոտու ցուցանակները մինչև դուք ավելացնեք ձերը, սակայն դրանք ինքնաբար չեն ցուցադրվում ձեր կողագոտու կառավարման վահանում։ Ձեր առաջին ցուցանակը ավելացնելուց հետո դուք կկարողանաք ավելացնել և լռելյայն ցուցանակները՝ &laquo;Առկա ցուցանակները&raquo; բաժնից։

en: Maputo
hy_AM: Մապուտու

en: March
hy_AM: Մարտի

[ctx: March abbreviation]
en: Mar
hy_AM: Մրտ

en: Marengo
hy_AM: Մարենգո

en: Mariehamn
hy_AM: Մարիեհամն

en: Marigot
hy_AM: Մարիգոտ

en: Mark as Spam
hy_AM: Նշել որպես թափոն

en: Mark this comment as spam
hy_AM: Նշել այս մեկնաբանությունը որպես թափոն

en: Marquesas
hy_AM: Մարկիզներ

en: Marshall Islands
hy_AM: Մարշալյան կղզիներ

en: Martinique
hy_AM: Մարտինիկա

en: Maryland
hy_AM: Մերիլենդ

en: Maseru
hy_AM: Մասերու

en: Massachusetts
hy_AM: Մասաչուսեթս

en: Match case
hy_AM: Ըստ տառաշարի

en: Mature
hy_AM: Չափահասների համար

en: Mauritania
hy_AM: Մավրիտանիա

en: Mauritius
hy_AM: Մավրիկի

en: Mawson
hy_AM: Մաոսոն

en: Max Height
hy_AM: Առավելագույն բարձրություն

en: Max Width
hy_AM: Առավելագույն լայնություն

en: Maximum Rating
hy_AM: Առավելագույն գնահատական

en: Maximum size: %s
hy_AM: Առավելագույն չափը %s

en: Maximum upload file size: %s.
hy_AM: Վերբեռման առավելագույն չափը՝ %s

en: May
hy_AM: Մայիսի

[ctx: May abbreviation]
en: May
hy_AM: Մյս

en: Mayotte
hy_AM: Մայոտ

en: Mazatlan
hy_AM: Մազաթլան

en: Mbabane
hy_AM: Մբաբանե

en: McMurdo
hy_AM: Մակմուրդո

en: Media
hy_AM: Մեդիա

en: Media File
hy_AM: Մեդիա ֆայլ

en: Media Library
hy_AM: Մեդիա ֆայլերի դարան

en: Media Settings
hy_AM: Մեդիա կայանքներ

en: Media file detached.
hy_AM: Մեդիա ֆայլը զատվեց:

en: Media file updated.
hy_AM: Մեդիա ֆայլը արդիացվեց։

en: Media items list
hy_AM: Մեդիա նյութերի ցանկ

en: Media items list navigation
hy_AM: Մեդիա նյութերի ցանկի նավարկում

en: Media library
hy_AM: Մեդիա ֆայլերի դարան

[ctx: Media upload]
en: Add new
hy_AM: Ավելացնել նորը

en: Medium
hy_AM: Միջին

en: Medium size
hy_AM: Միջին չափը

en: Medium size image height
hy_AM: Պատկերի միջին չափի բարձրությունը

en: Medium size image width
hy_AM: Պատկերի միջին չափի լայնությունը

en: Medium-Large size image height
hy_AM: Միջին-մեծ չափի պատկերի բարձրությունը

en: Medium-Large size image width
hy_AM: Միջին-մեծ չափի պատկերի լայնությունը

en: Melbourne
hy_AM: Մելբուրն

en: Membership
hy_AM: Անդամակցություն

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
hy_AM: Հիշողության սահմանաչափը գերազանցված է։ Խնդրում ենք ընտրել ավելի փոքր ֆայլ։

en: Mendoza
hy_AM: Մենդոսա

en: Menominee
hy_AM: Մենոմինի

en: Menu
hy_AM: Ընտրացանկ

en: Menu Item
hy_AM: Ընտրացանկի տարր

en: Menu Locations
hy_AM: Ընտրացանկերի տարածությունները

en: Menu Management
hy_AM: Ընտրացանկերի կառավարում

en: Menu Name
hy_AM: Ընտրացանկի անունը

en: Menu Options
hy_AM: Ընտրացանկի կայանքներ

en: Menu Settings
hy_AM: Ընտրացանկի կայանքներ

en: Menu created
hy_AM: Ընտրացանկը ստեղծվեց

en: Menu deleted
hy_AM: Ընտրացանկը ջնջվեց

en: Menu item added
hy_AM: Ընտրացանկի տարրը ավելացվեց

en: Menu item deleted
hy_AM: Ընտրացանկի տարրը ջնջվեց

en: Menu item is now a sub-item
hy_AM: Ընտրացանկի տարրը դարձվեց ենթացանկի տարր

en: Menu item moved down
hy_AM: Ընտրացանկի տարրը տեղափոխվեց ներքև

en: Menu item moved out of submenu
hy_AM: Ընտրացանկի տարրը տեղափոխվեց ենթացանկից դուրս

en: Menu item moved up
hy_AM: Ընտրացանկի տարրը տեղափոխվեց վերև

en: Menu locations updated.
hy_AM: Ընտրացանկերի տարածությունները արդիացվեցին։

en: Menu order
hy_AM: Ընտրացանկի հերթականությունը

en: Menu structure
hy_AM: Ընտրացանկի կառուցվածքը

en: Menus
hy_AM: Ընտրացանկեր

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme.
hy_AM: Ընտրացանկերը կարող են ցուցադրվել ձեր տեսաձևում սահմանված տարածություններում։

en: Merge table cells
hy_AM: Միացնել աղյուսակի վանդակները

en: Merida
hy_AM: Մերիդա

en: Meta
hy_AM: Մետա

en: Meta fields.
hy_AM: Մետադաշտեր։

en: Metadata
hy_AM: Անդրտվյալներ

en: Mexico
hy_AM: Մեքսիկա

en: Mexico City
hy_AM: Մեխիկո

en: Michigan
hy_AM: Միչիգան

en: Microformats
hy_AM: Մանրաձևաչափեր

en: Micronesia
hy_AM: Միկրոնեզիա

en: Micronesia, Federated States of
hy_AM: Միկրոնեզիայի Ֆեդերատիվ Նահանգներ

en: Middle
hy_AM: Մեջտեղում

en: Midnight
hy_AM: Կեսգիշեր

en: Midway
hy_AM: Միդուեյ

en: Minnesota
hy_AM: Մինեսոտա

en: Minsk
hy_AM: Մինսկ

en: Minute
hy_AM: Րոպե

en: Miquelon
hy_AM: Միքելոն

en: Missed schedule
hy_AM: Ժամկետանց

en: Missing Attachment
hy_AM: Բացակայող կցորդ

en: Missing Widgets
hy_AM: Բացակայող ցուցանակներ

en: Missing a temporary folder.
hy_AM: Ժամանակավոր պանակը չի գտնվել։

en: Missing email address.
hy_AM: Էլ-փոստի հասցեն նշված չէ։

[ctx: Missing menu name.]
en: (unnamed)
hy_AM: (անանուն)

en: Missing parameter(s): %s
hy_AM: Բացակայող հարաչափ(եր)` %s

en: Missing post ID.
hy_AM: Գրառման ID-ն նշված չէ

en: Mission complete. Message %s deleted.
hy_AM: Առաքելություն ավարտված է։ %s ուղերձը ջնջված է։

en: Mississippi
hy_AM: Միսսիսիպի

en: Missouri
hy_AM: Միսսուրի

en: Moderate Comment
hy_AM: Ստուգել մեկնաբանությունը

en: Moderating Comments
hy_AM: Մեկնաբանությունների ստուգում

en: Mogadishu
hy_AM: Մոգադիշո

en: Moldova
hy_AM: Մոլդովա

en: Moldova, Republic of
hy_AM: Մոլդովա

en: Mon
hy_AM: Երկ

en: Monaco
hy_AM: Մոնակո

en: Moncton
hy_AM: Մոնկտոն

en: Monday
hy_AM: Երկուշաբթի

[ctx: Monday initial]
en: M
hy_AM: Ե

en: Mongolia
hy_AM: Մոնղոլյա

en: Monrovia
hy_AM: Մոնրովիա

en: MonsterID (Generated)
hy_AM: MonsterID (ինքնաստեղծ)

en: Montana
hy_AM: Մոնտանա

en: Montenegro
hy_AM: Մոնտենեգրո

en: Monterrey
hy_AM: Մոնտերեյ

en: Montevideo
hy_AM: Մոնտեվիդեո

en: Month
hy_AM: Ամիս

en: Month and name
hy_AM: Ամիսը և անունը

en: Monthly archives
hy_AM: Ամենամսյա պահոց

en: Months
hy_AM: Ամիսներ

en: Monticello
hy_AM: Մոնտիսելո

en: Montreal
hy_AM: Մոնրեալ

en: Montserrat
hy_AM: Մոնսերատ

en: More
hy_AM: Ավել

en: More Details
hy_AM: Մանրամասները

en: More about %s...
hy_AM: Ավելին %s-ի վերաբերյալ

en: More actions
hy_AM: Հավելյալ գործողություններ

en: More information about %s
hy_AM: Հավելյալ տեղեկություններ %s-ի մասին

en: Morocco
hy_AM: Մարոկո

en: Moscow
hy_AM: Մոսկվա

en: Most Recent
hy_AM: Ամենավերջին

en: Most popular hour
hy_AM: Լավագույն ժամ

en: Movable Type and TypePad
hy_AM: Movable Type և TypePad

en: Move
hy_AM: Տեղափոխել

en: Move down
hy_AM: Տեղափոխել դեպի ներքև

en: Move down one
hy_AM: Տեղափոխել ավելի ներքև

en: Move one level down
hy_AM: Տեղափոխել մեկ աստիճան ներքև

en: Move one level up
hy_AM: Տեղափոխել մեկ աստիճան վերև

en: Move out from under %s
hy_AM: Տեղափոխել %s-ի տակից

en: Move this comment to the Trash
hy_AM: Մեկնաբանությունը աղբաման ուղարկել

en: Move this item to the Trash
hy_AM: Նյութը աղբաման ուղարկել

en: Move to Trash
hy_AM: Աղբաման ուղարկել

en: Move to another area&hellip;
hy_AM: Տեղափոխել այլ տարածություն …

en: Move to the top
hy_AM: Տեղափոխել ամենավերև

en: Move under %s
hy_AM: Տեղափոխել %s-ի տակ

en: Move up
hy_AM: Տեղափոխել դեպի վերև

en: Move up one
hy_AM: Տեղափոխել ավելի վերև

[ctx: Move widget]
en: Move
hy_AM: Տեղափոխել

en: Mozambique
hy_AM: Մոզամբիկ

en: Multisite support is not enabled.
hy_AM: Բազմակայք աջակցումը միացրած չէ։

en: Muscat
hy_AM: Մուսկաթ

en: Mute
hy_AM: Անջատել ձայնը

en: My Site | My Sites
hy_AM[0]: Իմ կայքը

en: My Sites
hy_AM: Իմ կայքեր

en: Myanmar
hy_AM: Մյանմա

en: Mystery Person
hy_AM: Գաղտնի անձ

en: NSW
hy_AM: Նոր Հարավային Ուելս

en: Nairobi
hy_AM: Նայրոբի

en: Name
hy_AM: Անուն

en: Name (required)
hy_AM: Անունը (պարտադիր)

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
hy_AM: HTML կոդ

[ctx: Name of link anchor (TinyMCE)]
en: Name
hy_AM: Անուն

en: Name:
hy_AM: Անուն՝

en: Namibia
hy_AM: Նամիբիա

en: Nassau
hy_AM: Նասաու

en: Nauru
hy_AM: Նաուրու

en: Navigation
hy_AM: Նավարկում

en: Navigation Label
hy_AM: Նավարկման պիտակը

en: Navigation Menu
hy_AM: Նավարկման ընտրացանկ

en: Navigation Menu Item
hy_AM: Նավարկման ընտրացանկի տարր

en: Navigation Menu Items
hy_AM: Նավարկման ընտրացանկի տարրերը

en: Navigation Menus
hy_AM: Նավարկման ընտրացանկեր

en: Ndjamena
hy_AM: Նջամենա

en: Nebraska
hy_AM: Նեբրասկա

en: Nepal
hy_AM: Նեպալ

en: Netherlands
hy_AM: Նիդերլանդներ

en: Network Admin
hy_AM: Ցանցի կառավարում

en: Network Admin Email
hy_AM: Ցանցի վարիչի էլ-փոստի հասցեն

en: Network Admin: %s
hy_AM: Ցանցի կառավարում՝ %s

en: Network Settings
hy_AM: Ցանցի կարգավորումները

en: Nevada
hy_AM: Նևադա

en: Never
hy_AM: Երբեք

en: New
hy_AM: Նոր

en: New %1$s Site: %2$s
hy_AM: %1$s ցանցում նոր կայք՝ %2$s

en: New %1$s User: %2$s
hy_AM: %1$s ցանցում նոր օգտվող՝ %2$s

en: New %s
hy_AM: Նոր %s

en: New Caledonia
hy_AM: Նոր Կալեդոնիա

en: New Category Name
hy_AM: Նոր կարգի անունը

en: New Hampshire
hy_AM: Նյու Հեմպշիր

en: New Jersey
hy_AM: Նյու Ջերսի

en: New Link Category Name
hy_AM: Նոր հղումների կարգի անունը

en: New Mexico
hy_AM: Նյու Մեքսիկո

en: New Page
hy_AM: Նոր էջ

en: New Password
hy_AM: Նոր գաղտնաբառ

en: New Pattern
hy_AM: Նոր կաղապար

en: New Post
hy_AM: Նոր գրառում

en: New Salem
hy_AM: Նյու Սալեմ

en: New Site Registration: %s
hy_AM: Նոր կայքի գրանցում՝ %s

en: New Tag Name
hy_AM: Նոր պիտակի անունը

en: New User Default Role
hy_AM: Նոր օգտվողի լռելյայն դերը

en: New User Registration: %s
hy_AM: Նոր օգտվողի գրանցումը՝ %s

en: New WordPress Site
hy_AM: Նոր WordPress-ի կայք

en: New York
hy_AM: Նյու Յորք

en: New Zealand
hy_AM: Նոր Զելանդիա

en: New category name
hy_AM: Նոր կարգի անունը

en: New comment on your post "%s"
hy_AM: Ձեր գրառման նոր մեկնաբանություն '%s'

en: New document
hy_AM: Նոր փաստաթուղթ

en: New order
hy_AM: Նոր պատվեր

en: New password
hy_AM: Նոր գաղտնաբառ

en: New pingback on your post "%s"
hy_AM: Ձեր գրառման նոր ծանուցում '%s'

[ctx: New site notification email subject]
en: [%1$s] Activate %2$s
hy_AM: [%1$s] Ակտիվացնել%2$s

en: New trackback on your post "%s"
hy_AM: Ձեր գրառման նոր հետհղում '%s'

en: New user created.
hy_AM: Նոր օգտվողը ստեղծվեց։

[ctx: New user notification email subject]
en: [%1$s] Activate %2$s
hy_AM: [%1$s] Ակտիվացնել %2$s

en: New user registration on your site %s:
hy_AM: Ձեր %s կայքում գրանցվել է նոր օգտվող՝

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain their password. Check the box if you do not want the user to receive a welcome email.
hy_AM: Նոր օգտվողները ստանալու են ուղերձ՝ ձեր կայքում որպես օգտվող ավելացվելու վերաբերյալ։ Այդ ուղերձը կպարունակի նաև իրենց գաղտնաբառը։ Նշեք այս նշատուփոը, եթե չեք ցանկանում, որպեսզի օգտվողներին ուղարկվեն ողջունական ուղերձները։

en: New version available.
hy_AM: Նոր տարբերակը հասանելի է։

en: New window
hy_AM: Նոր պատուհան

en: Newer Comments
hy_AM: Ավելի նոր մեկնաբանություններ

en: Newer Comments &raquo;
hy_AM: Ավելի նոր մեկնաբանությունները &rarr;

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
hy_AM: Ավելի նոր մեկնաբանություններ <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Newer comments
hy_AM: Ավելի նոր մեկնաբանություններ

en: Newer posts
hy_AM: Ավելի նոր գրառումները

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
hy_AM: Ավելի նոր գրառումներ <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Newest
hy_AM: Ամենանորը

en: News
hy_AM: Նորություններ

en: Next
hy_AM: Հաջորդ

en: Next &gt;
hy_AM: Հաջորդ &gt;

en: Next &raquo;
hy_AM: Հաջորդ &rarr;

en: Next &rarr;
hy_AM: Հաջորդ &rarr;

en: Next Page &raquo;
hy_AM: Հաջորդ էջ &rarr;

en: Next Post
hy_AM: Հաջորդ գրառում

en: Next Steps
hy_AM: Հաջորդ քայլեր

en: Next page
hy_AM: Հաջորդ էջ

[ctx: Next post]
en: Next
hy_AM: Հաջորդ

en: Next steps
hy_AM: Հաջորդ քայլեր

en: Niamey
hy_AM: Նիամեյ

en: Nicaragua
hy_AM: Նիկարագուա

en: Nicename may not be longer than 50 characters.
hy_AM: Անունը չի կարող լինել 50 նիշից ավելի:

en: Nickname
hy_AM: Մականուն

en: Nicosia
hy_AM: Նիկոսիա

en: Niger
hy_AM: Նիգեր

en: Nigeria
hy_AM: Նիգերիա

en: Nipigon
hy_AM: Նիփիգոն

en: Niue
hy_AM: Նիուե

en: No
hy_AM: Ոչ

en: No %1$s was set in the arguments array for the "%2$s" sidebar. Defaulting to "%3$s". Manually set the %1$s to "%3$s" to silence this notice and keep existing sidebar content.
hy_AM: %1$sը նշանակված չէ "%2$s" կողագոտու փաստարկների զանգվածում։ Վերականգնվում է "%3$s"։ Այս ուղերձը թաքցնելու համար ձեռքով նշանակեք %1$s "%3$s"-ին և պահեք կողագոտու առկա  բովանդակությունը։

en: No Comments
hy_AM: Մեկնաբանություններ չկան

en: No Comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
hy_AM: 0 մեկնաբանություն <span class="screen-reader-text">%s գրառման համար</span>

en: No activity yet!
hy_AM: Գործունեություն դեռ չկա։

en: No alignment
hy_AM: Առանց հավասարեցման

en: No approved comments
hy_AM: Հաստատված մեկնաբանություններ չկան։

en: No categories
hy_AM: Կարգեր չկան

en: No categories found.
hy_AM: Կարգեր չեն գտնվել

en: No color
hy_AM: Անգույն

en: No comments
hy_AM: Մեկնաբանություններ չկան

en: No comments awaiting moderation.
hy_AM: Ստուգմանը սպասող մեկնաբանություններ չկան։

en: No comments found.
hy_AM: Մեկնաբանությունները չեն գտնվել։

en: No comments posted
hy_AM: Մեկնաբանություններ չկան

en: No comments yet.
hy_AM: Դեռ մեկնաբանություններ չկան։

en: No editor could be selected.
hy_AM: Չհաջողվեց ընտրել խմբագիրը։

en: No file selected
hy_AM: Ֆայլը ընտրած չէ

en: No file was uploaded.
hy_AM: Ֆայլը չի բեռնվել։

en: No image selected
hy_AM: Պատկերը ընտրած չէ։

en: No image set
hy_AM: Պատկերը նշված չէ

en: No importers are available.
hy_AM: Ներմուծման խրվակներ չեն գտնվել։

en: No items
hy_AM: Նյութեր չկան

en: No items found.
hy_AM: Տարրեր չեն գտնվել։

en: No items.
hy_AM: Նյութեր չկան։

en: No links found.
hy_AM: Հղումներ չեն գտնվել

en: No logo selected
hy_AM: Լոգոն ընտրած չէ

en: No media files found.
hy_AM: Ոչ մի մեդիա ֆայլ չի գտնվել։

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
hy_AM: Որևէ ընտրացանկ դեռ չի ստեղծվել։ <a href="%s">Ստեղծեք նորը</a>։

en: No pages found in Trash.
hy_AM: Աղբամանում էջեր չեն գտնվել։

en: No pages found.
hy_AM: Էջեր չեն գտնվել։

en: No pending comments
hy_AM: Սպասող մեկնաբանություններ չկան

en: No plugins found.
hy_AM: Խրվակներ չեն գտնվել։

en: No posts found in Trash.
hy_AM: Աղբամանում գրառումներ չեն գտնվել։

en: No posts found.
hy_AM: Գրառումներ չեն գտնվել։

en: No results found
hy_AM: Արդյունքներ չեն գտնվել։

en: No results found.
hy_AM: Արդյունքներ չեն գտնվել։

en: No role
hy_AM: Առանց դերի

en: No route was found matching the URL and request method
hy_AM: URL-ին և հարցման մեթոդին համապատասխան ուղի չի գտնվել

en: No route was found matching the URL and request method.
hy_AM: URL-ին և հարցման մեթոդին համապատասխան ուղի չի գտնվել

en: No search term specified. Showing recent items.
hy_AM: Որոնման եզրերը նշված չեն։ Ցուցադրվում են վերջին նյութերը։

en: No sites found.
hy_AM: Կայքեր չեն գտնվել

en: No tags
hy_AM: Պիտակներ չկան

en: No tags found.
hy_AM: Պիտակներ չեն գտնվել։

en: No thanks, do not remind me again
hy_AM: Շնորհակալություն, կարիք չկա ինձ այն մասին նորից հիշեցնել

en: No theme specified.
hy_AM: Ոչ մի տեսաձև չի նշված:

en: No themes found.
hy_AM: Ոճեր չեն գտնվել։

en: No themes found. Try a different search.
hy_AM: Տեսաձևերը չեն գտնվել։ Փորձեք փոփոխել որոնման եզրերը։

en: No valid plugins were found.
hy_AM: Վավերական խրվակներ չեն գտնվել։

en: Nome
hy_AM: Նոմ

en: Nonbreaking space
hy_AM: Չընդհատվող բացատ

en: None
hy_AM: Չկա

en: None, this is a topic about using WordPress.com
hy_AM: Ոչ, սա WordPress.com-ն օգտագործելու մասին նյութ է

en: Norfolk
hy_AM: Նորֆոլկ

en: Norfolk Island
hy_AM: Նորֆոլք կղզի

en: Noronha
hy_AM: Նորոնհա

en: North
hy_AM: Հյուսիս

en: North Carolina
hy_AM: Հյուսիսային Կարոլինա

en: North Dakota
hy_AM: Հյուսիսային Դակոտա

en: Northern Mariana Islands
hy_AM: Հյուսիսային Մարիանյան կղզիներ

en: Norway
hy_AM: Նորվեգիա

en: Not Found
hy_AM: Չի գտնվել

en: Not Spam
hy_AM: Ոչ թափոն

en: Not Sticky
hy_AM: Չամրակցված

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
hy_AM: Ի նկատի ունեցեք, որ պատկերը եզրատելու համար պետք է կտտացնել դրա վրա ('Եզրատել' պատկերակը արդեն իսկ ընտրած է) և քաշել եզրատման շրջանակը դեպի նախընտրելի մասը։ Վերջում կտտացրեք &laquo;Պահպանել&raquo; կոճակը՝ փոփոխությունները պահպանելու համար։

en: Note:
hy_AM: Նշում՝

en: Note: Neither of these options blocks access to your site &mdash; it is up to search engines to honor your request.
hy_AM: Նշում՝ այս կայանքներից ոչ մեկը իրականում չի արգելափակում ձեր կայքը։ Որքանով այս հրահանգը հաշվի կառնվի, կախված է որոնման մատակարար համակարգերից։

en: Notes
hy_AM: Նշումներ

en: Nothing found
hy_AM: Ոչինչ չի գտնվել

en: Nothing found in Trash
hy_AM: Աղբամանում ոչինչ չի գտնվել

en: Nothing to save, the image has not changed.
hy_AM: Պահպանելու կարիք չկա, պատկերը չի փոփոխվել։

en: Notice:
hy_AM: Ծանուցում՝

en: Nouakchott
hy_AM: Նուակշոտ

en: Noumea
hy_AM: Նոումեա

[ctx: Noun, as in: "The author of this post is..."]
en: Author
hy_AM: Հեղինակ

en: November
hy_AM: Նոյեմբերի

[ctx: November abbreviation]
en: Nov
hy_AM: Նյմ

en: Novokuznetsk
hy_AM: Նովոկուզնեցկ

en: Novosibirsk
hy_AM: Նովոսիբիրսկ

en: Now
hy_AM: Հիմա

en: Number of Themes found: %d
hy_AM: Գտնված տեսաձևերի քանակը՝ %d

en: Number of comments to show:
hy_AM: Ցուցադրելու մեկնաբանությունների քանակը՝

en: Number of items found: %d
hy_AM: Գտնված տարրերի քանակը՝ %d

en: Number of items per page:
hy_AM: Նյութերի քանակը էջում՝

en: Number of links to show:
hy_AM: Ցուցադրելու հղումների քանակը՝

en: Number of orders
hy_AM: Պատվերների քանակը

en: Number of posts to show:
hy_AM: Ցուցադրելու գրառումների քանակը՝

[ctx: Number/count of items]
en: Count
hy_AM: Քանակը

en: Numbered list
hy_AM: Համարակալված ցանկ

en: Numeric
hy_AM: Թվային

en: Nuuk
hy_AM: Նուուկ

en: OK
hy_AM: Լավ

en: October
hy_AM: Հոկտեմբերի

[ctx: October abbreviation]
en: Oct
hy_AM: Հկտ

en: Ohio
hy_AM: Օհայո

en: Oklahoma
hy_AM: Օկլահոմա

en: Older comments
hy_AM: Ավելի հին մեկնաբանություններ

en: Older posts
hy_AM: Ավելի հին գրառումներ

en: Oman
hy_AM: Օման

en: Omsk
hy_AM: Օմսկ

en: On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?
hy_AM: Որոշ համակարգերում ձեր ՏԲ-ի անվանը նախորդում է ձեր օգտանունը, օրինակ՝ <code>username_%1$s</code>։ Արդյո՞ք սա է խնդիրը։

en: Once Daily
hy_AM: Ամեն օր

en: Once Hourly
hy_AM: Ամեն ժամ

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
hy_AM:  WXR ֆայլը ստանալուց հետո, դուք կարող եք ներմուծել այն մեկ այլ WordPress-ի կայքի մեջ կամ այս ձևաչափը աջակցող որևէ այլ բլոգի հենքի մեջ։

en: Once you have made your selection, you can adjust it by entering the size in pixels. The minimum selection size is the thumbnail size as set in the Media settings.
hy_AM: Ընտրությունը կատարելուց հետո դուք կարող եք կարգաբերել այն՝ մուտքագրելով չափերը պիքսելներով։ Նվազագույն ընտրության չափն է հանդիսանում մանրապատկերի չափը, ինչպես այն նշված է Մեդիա կայանքներում։

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
hy_AM: Այս ֆայլը ներբեռնելուց հետո դուք կարող եք օգտագործել ներմուծման գործառույթը այլ WordPress-ի տեղակայման մեջ՝ ձեր այս կայքի բովանդակությունը այնտեղ ներմուծելու համար։

en: One Column
hy_AM: Մեկ սյունակով

en: One of the plugins is invalid.
hy_AM: Խրվակներից մեկը անվավեր է։

en: One response to %s
hy_AM: Մեկ պատասխան %s-ին

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
hy_AM: Ապսո՜ս, էջը չի գտնվել։

en: Oops: %s
hy_AM: Էս ի՜նչ եղավ։ %s

en: Open
hy_AM: Բաց

en: Open Press This
hy_AM: Բացել Press This

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
hy_AM: off

en: Open link in a new tab
hy_AM: Բացել հղումը նոր պատուհանում

en: Open link in a new window/tab
hy_AM: Բացել հղումը նոր պատուհանում/ներդիրում

en: Open sharing dialog
hy_AM: Բացել տարածման երկխոսությունը

en: Optional
hy_AM: Հայեցողական

en: Options saved.
hy_AM: Կայանքները պահպանվեցին։

en: Or choose an image from your media library:
hy_AM: Կամ ընտրեք պատկերը ձեր մեդիա դարանից՝

en: Or link to existing content
hy_AM: Կամ էլ հղում դրեք՝ առկա բովանդակության վրա

en: Oral
hy_AM: Օրալ

en: Orange
hy_AM: Նարնջագույն

en: Order
hy_AM: Հերթականություն

en: Order ID
hy_AM: Պատվերի ID

en: Order ID is invalid
hy_AM: Պատվերի ID սխալ է

en: Order by
hy_AM: Դասավորել

en: Order images by:
hy_AM: Դասակարգել պատկերները ըստ՝

en: Order:
hy_AM: Դասակարգել՝

en: Orders
hy_AM: Պատվերներ

en: Oregon
hy_AM: Օրեգոն

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
hy_AM: Դասավորել իմ վերբեռնումները՝ ամիսների և տարիների վրա հիմնված պանակներով

en: Original dimensions %s
hy_AM: Սկզբնական չափերը՝ %s

en: Original: %s
hy_AM: Բնօրինակ՝ %s

en: Oslo
hy_AM: Օսլո

en: Other
hy_AM: Այլ

en: Other WordPress News
hy_AM: WordPress-ի այլ նորությունները

en: Other comment settings
hy_AM: Մեկնաբանությունների այլ կայանքները

en: Other user roles have been changed.
hy_AM: Այլ օգտվողների դերերը փոխվեցին։

en: Other users have been deleted.
hy_AM: Այլ օգտվողները ջնջվեցին։

en: Other users have been removed.
hy_AM: Այլ օգտվողները ջնջվեցին։

en: Ouagadougou
hy_AM: Ուագադուգու

en: Our 2015 default theme is clean, blog-focused, and designed for clarity. Twenty Fifteen's simple, straightforward typography is readable on a wide variety of screen sizes, and suitable for multiple languages. We designed it using a mobile-first approach, meaning your content takes center-stage, regardless of whether your visitors arrive by smartphone, tablet, laptop, or desktop computer.
hy_AM: Երկու հազար տասնինգ թվականի լռելյան տեսաձևը կենտրոնացված է բլոգերի վրա և բնորոշվում է իր պարզությամբ։ Դրա հասարակ, պարզ տպագրությունը ընթեռնելի է տարբեր չափերի էկրանների վրա, և հարմար է տարբեր լեզուների համար։ Մենք մշակել ենք այն՝ մեր ուշադրությունը հիմնականում դարձնելով՝ շարժական սարքավորումների համար դրա հարմարավետությանը, տեղադրելով ձեր բովանդակությունը կենտրոնական դիրքերում, անկախ այն համգամանքից, թե ձեր կայքը դիտվում է սմարթֆոնով, պլանշետով, նոութբուկով կամ համակարգչով։

en: Out from under %s
hy_AM: %s-ի տակից

en: Out of stock
hy_AM: Վերջացել

en: Overview
hy_AM: Ակնարկ

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
hy_AM: PG &#8212; վիրավորանքի հավանականությամբ, սովորաբար 13-ից բարձր հասակների համար

en: PM
hy_AM: ե.

en: Pacific
hy_AM: Խաղաղ օվկիանոս

en: Page
hy_AM: Էջ

en: Page %d
hy_AM: էջ %d

en: Page %s
hy_AM: Էջ %s

en: Page Archives
hy_AM: Էջերի պահոցներ

en: Page Attributes
hy_AM: Էջի հատկանիշները

en: Page ID
hy_AM: Էջի ID

en: Page IDs, separated by commas.
hy_AM: Էջերի ID-ներ, ստորակետերով առանձնացված։

en: Page Not Found
hy_AM: Էջը չի գտնվել

en: Page break
hy_AM: Էջի ընդհատում

en: Page draft updated.
hy_AM: Էջի սևագիրը արդիացվեց։

en: Page not found
hy_AM: Էջը չի գտնվել

en: Page order
hy_AM: Էջի հերթականությունը

en: Page published.
hy_AM: Էջը հրատարակվեց։

en: Page restored to revision from %s.
hy_AM: Էջը վերականգնվեց %s-ի խմբագրության տարբերակին։

en: Page saved.
hy_AM: Էջը պահպանվեց։

en: Page scheduled for: %s.
hy_AM: Էջը հերթագրվեց %s- համար։

[ctx: Page setting]
en: Cart
hy_AM: Զամբյուղ

[ctx: Page setting]
en: Checkout
hy_AM: Վճարել

[ctx: Page slug]
en: cart
hy_AM: զամբյուղ

en: Page submitted.
hy_AM: Էջն ուղարկվեց։

en: Page title
hy_AM: Էջի վերնագիրը

[ctx: Page title]
en: Cart
hy_AM: Զամբյուղ

[ctx: Page title]
en: Checkout
hy_AM: Վճարել

en: Page updated.
hy_AM: Էջը արդիացվեց։

en: Pages
hy_AM: Էջեր

en: Pages are similar to posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest pages under other pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of pages.
hy_AM: Էջերը նմանվում են գրառումներին՝ վերնագիրը, հիմնական գրվածքը և կապակցված անդրտվյալները պարունակելով, սակայն դրանք տարբերվում են դրանով, որ չեն հանդիսանում բլոգի ժամանակագրական հերթականության մասը, նմանվելով մշտական գրառումներին։ Էջերը չեն դասակարգվում կամ պիտակվում, սակայն կարող են ունենալ ստորակարգում։ Դուք կարող եք ներդնել էջերը այլ էջերի տակ, դարձնելով մեկ էջը միուսի վերադասը և ստեղծելով էջերի խմբավորումները։

en: Pages list
hy_AM: Էջերի ցանկ

en: Pages list navigation
hy_AM: Գրառումների ցանկի նավարկում

en: Pages:
hy_AM: Էջեր՝

en: Pagination
hy_AM: Էջավորում

en: Pago Pago
hy_AM: Պագո-Պագո

en: Pakistan
hy_AM: Պակիստան

en: Palau
hy_AM: Պալաու

en: Palestinian Territory
hy_AM: Պաղեստինի տարածք

en: Palestinian Territory, Occupied
hy_AM: Պաղեստինյան ազգային վարչություն

en: Palmer
hy_AM: Պալմեր

en: Panama
hy_AM: Պանամա

en: Pangnirtung
hy_AM: Պանգնիրտունգ

en: Papua New Guinea
hy_AM: Պապուա Նոր Գվինեա

en: Paragraph
hy_AM: Հատված

en: Paraguay
hy_AM: Պարագվայ

en: Paramaribo
hy_AM: Պարամարիբո

en: Parent
hy_AM: Վերադաս

en: Parent Category
hy_AM: Վերնակարգը

en: Parent Category:
hy_AM: Վերնակարգ՝

en: Parent Page:
hy_AM: Վերադաս էջը՝

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%title</span>
hy_AM: <span class="meta-nav">Հրատարակված</span><span class="post-title">%title</span>

en: Parent term does not exist.
hy_AM: Վերադաս տարրը գոյություն չունի։

en: Paris
hy_AM: Փարիզ

en: Password
hy_AM: Գաղտնաբառ

en: Password Reset
hy_AM: Գաղտնաբառի վերականգնում

en: Password changed for user: %s
hy_AM: Օգտվող %s-ի գաղտնաբառը փոխվեց

en: Password protected
hy_AM: Գաղտնաբառով պաշտպանված

en: Password reset is not allowed for this user
hy_AM: Տվյալ օգտվողի համար գաղտնաբառի վերականգնումը չի թույլատվրում

en: Password:
hy_AM: Գաղտնաբառ՝

en: Passwords cannot be empty.
hy_AM: Գաղտնաբառը չի կարող դատարկ լինել։

en: Paste
hy_AM: Ներդնել

en: Paste URL or type to search
hy_AM: Տեղադրեք URL-ը կամ սկսեք մեքենագրել փնտրելու համար

en: Paste as text
hy_AM: Ներդնել որպես գրվածք

en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
hy_AM: Գրվածքի ներդնելը այժմ իրականացվում է պարզ գրվածքի եղանակով։ Բովանդակությունը այսուհետ ներդրվելու է որպես պարզ գրվածք մինչև դուք չանջատեք այս կայանքը։

en: Paste table row after
hy_AM: Զետեղել աղյուսակի տողը հետո

en: Paste table row before
hy_AM: Զետեղել աղյուսակի տողը մինչև

en: Paste your embed code below:
hy_AM: Ներդրեք զետեղման կոդը ստորև՝

en: Path
hy_AM: Ուղին

en: Pending
hy_AM: Սպասող

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[0]: Սպասող <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[1]: Սպասող <span class="count">(%s)</span>

en: Pending Review
hy_AM: Սպասող

en: Pennsylvania
hy_AM: Փենսիլվանիա

en: People
hy_AM: Մարդիկ

en: Permalink Settings
hy_AM: Մշտական հղումների կայանքներ

en: Permalink to %s
hy_AM: %s-ի մշտական հղում

en: Permalink:
hy_AM: Մշտական հղում՝

en: Permalink: %s
hy_AM: Մշտական հղում՝ %s

en: Permalinks
hy_AM: Մշտական հղումներ

en: Permanent Link to %s
hy_AM: Մշտական հղում %s-ին

en: Permanently delete comment
hy_AM: Վերջնական ջնջել մեկնաբանությունը

en: Personal Options
hy_AM: Անձնական կայանքներ

en: Perth
hy_AM: Պերթ

en: Peru
hy_AM: Պերու

en: Petersburg
hy_AM: Պետերբուրգ

en: Philippines
hy_AM: Ֆիլիպիններ

en: Phnom Penh
hy_AM: Ֆնոմ-Պեն

en: Phoenix
hy_AM: Ֆենիքս

en: Phone
hy_AM: Հեռախոս

en: Photo
hy_AM: Լուսանկար

en: Photoblogging
hy_AM: Լուսանկարներով բլոգի վարում

en: Pingback
hy_AM: Ծանուցում

en: Pingback excerpt:
hy_AM: Ծանուցման սկիզբ՝

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
hy_AM: Գրանցվել է %1$s-ից %2$s ծանուցում։ Շարունակեք ձեր համացանցային շփումը։ :-)

en: Pingback:
hy_AM: Ծանուցում՝

en: Pings
hy_AM: Ծանուցումներ

en: Pink
hy_AM: Վարդագույն

en: Pitcairn
hy_AM: Պիտկերն

en: Play
hy_AM: Նվագել

en: Playlist Settings
hy_AM: Նվագացանկի հատկանիշները

en: Please choose whether you would like sites in your WordPress network to use sub-domains or sub-directories.
hy_AM: Խնդրում ենք ընտրել, արդյո՞ք դուք ցանկանում եք օգտագոծել ենթատիրույթներ կամ ենթապանակներ՝ ձեր WordPress-ի ցանցի կայքերի համար։

en: Please complete the configuration steps. To create a new network, you will need to empty or remove the network database tables.
hy_AM: Խնդրում ենք ավարտել կազմաձևման քայլերը։ Նոր ցանցը ստեղծելու համար ձեր անհրաժեշտ կլինի դատարկել կամ ջնջել ՏԲ-ի ցանցի աղյուսակները։

en: Please describe the problem.
hy_AM: Բնութագրեք ձեր խնդիրը:

en: Please enter a site name.
hy_AM: Մուտքագրեք կայքի անունը։

en: Please enter a site title.
hy_AM: Խնդրում ենք տրամադրել կայքի վերնագիրը։

en: Please enter a username.
hy_AM: Մուտքագրեք ձեր օգտանունը։

en: Please enter a valid YouTube URL.
hy_AM: Մուտքագրեք YouTube ճիշտ URL։

en: Please enter a valid email address.
hy_AM: Մուտքարեք վավերական էլ-փոստի հասցեն

en: Please enter a valid menu name.
hy_AM: Խնդրում ենք տրամադրել ընտրացանկի վավերական անունը։

en: Please include a %s template in your theme.
hy_AM: Խնդրում ենք ավելացնել %s ձևանմուշը ձեր տեսաձևին։

en: Please log in again.
hy_AM: Խնդրում ենք կրկին մուտք գործել։

en: Please provide a custom field name.
hy_AM: Տրամադրեք ընտելական դաշտի անունը։

en: Please provide a custom field value.
hy_AM: Տրամադրեք ընտելական դաշտի արժեքը։

en: Please select a file
hy_AM: Ընտրեք ֆայլը

en: Please select an option.
hy_AM: Ընտրեք կայանքը։

en: Please try again.
hy_AM: Կրկին փորձեք։

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
hy_AM: Փորձեք վերբեռնել այս ֆայլը՝ %1$sԴիտարկչի վերբեռնողի%2$s միջոցով։

en: Plugin
hy_AM: Խրվակ

en: Plugin could not be deleted.
hy_AM: Խրվակը հնարավոր չէ ջնջել։

en: Plugin file does not exist.
hy_AM: Խրվակի ֆայլը գոյություն չունի։

en: Plugin updated successfully.
hy_AM: Խրվակը հաջողությամբ արդիացվեց։

en: Plugins
hy_AM: Խրվակներ

en: Plugins %s
hy_AM: %s խրվակներ

en: Podgorica
hy_AM: Պոդգորիցա

en: Pohnpei
hy_AM: Պոհնպեյ

en: Poland
hy_AM: Լեհաստան

en: Poll
hy_AM: Հարցում

en: Ponape
hy_AM: Պոնապ

en: Pontianak
hy_AM: Պոնտիանակ

en: Popular
hy_AM: Առավել օգտագործվող

en: Popular Plugin
hy_AM: Առավել օգտագործվող խրվակ

en: Popular Tags
hy_AM: Առավել օգտագործվող պիտակներ

en: Popular tags
hy_AM: Առավել օգտագործվող պիտակներ

en: Port
hy_AM: Միացք

en: Port Moresby
hy_AM: Պորտ-Մորսբի

en: Port of Spain
hy_AM: Պորտ օֆ Սփեյն

en: Port-au-Prince
hy_AM: Պորտո-Պրենս

en: Porto Acre
hy_AM: Պորտո Պրենս

en: Porto Velho
hy_AM: Պորտո Վելհո

en: Porto-Novo
hy_AM: Պորտո Նովո

en: Portugal
hy_AM: Պորտուգալիա

en: Position
hy_AM: Դիրք

en: Post
hy_AM: Գրառում

en: Post Archives
hy_AM: Գրառումների պահոցներ

en: Post Comment
hy_AM: Ուղարկել մեկնաբանությունը

en: Post Formats
hy_AM: Գրառումների ձևաչափերը

en: Post Thumbnail
hy_AM: Գրառման մանրապատկերը

en: Post Type
hy_AM: Գրառման տեսակը

en: Post Type Archive
hy_AM: Գրառումների տեսակի պահոց

en: Post Via Email
hy_AM: Հրատարակում էլ-փոստի միջոցով

en: Post draft updated.
hy_AM: Գրառման սևագիրը արդիացվեց։

[ctx: Post format]
en: Aside
hy_AM: Նշում

[ctx: Post format]
en: Audio
hy_AM: Ձայնանյութեր

[ctx: Post format]
en: Chat
hy_AM: Զրույց

[ctx: Post format]
en: Gallery
hy_AM: Պատկերասրահ

[ctx: Post format]
en: Image
hy_AM: Պատկեր

[ctx: Post format]
en: Link
hy_AM: Հղում

[ctx: Post format]
en: Quote
hy_AM: Մեջբերումներ

[ctx: Post format]
en: Standard
hy_AM: Սովորական

[ctx: Post format]
en: Status
hy_AM: Կարգավիճակ

[ctx: Post format]
en: Video
hy_AM: Տեսանյութեր

en: Post name
hy_AM: Գրառման անունը

en: Post navigation
hy_AM: Գրառումների նավարկումը

en: Post published.
hy_AM: Գրառումը հրատարակվեց։

en: Post restored successfully.
hy_AM: Գրառումը հաջողությամբ վերականգնվեց։

en: Post restored to revision from %s.
hy_AM: Գրառումը վերականգնվեց %s-ի խմբագրության տարբերակին։

en: Post saved.
hy_AM: Գրառումը պահպանվեց։

en: Post scheduled
hy_AM: Գրառումը հերթագրվեց

en: Post scheduled for: %s.
hy_AM: Գրառումը հերթագրվեց %s- համար։

en: Post submitted.
hy_AM: Գրառումն ուղարկվեց։

en: Post title
hy_AM: Գրառման վերնագիրը

en: Post type names must be between 1 and 20 characters in length.
hy_AM: Գրառումների տեսակների անունները պետք է պարունակեն 1-ից 20 գրանշան։

en: Post updated.
hy_AM: Գրառումը արդիացվեց։

en: Post via email
hy_AM: Հրատարակում էլ-փոստի միջոցով

en: Posted title:
hy_AM: Գրառված վերնագիր.

en: Posted:
hy_AM: Ավելացված՝

en: Poster
hy_AM: Պոստեր

en: Poster Image
hy_AM: Պոստերի պատկեր

en: Posting activity
hy_AM: Հրապարակման ակտիվություն

en: Posts
hy_AM: Գրառումներ

en: Posts Page
hy_AM: Գրառումների էջը

en: Posts by %s
hy_AM: %s-ի գրառումները

en: Posts list
hy_AM: Գրառումների ցանկ

en: Posts list navigation
hy_AM: Գրառումների ցանկի նավարկում

en: Posts navigation
hy_AM: Գրառումների նավարկում

en: Posts page
hy_AM: Գրառումների էջը

en: Posts page: %s
hy_AM: Գրառումների էջը՝ %s

en: Posts published on %s
hy_AM: %s-ում հրատարակված գրառումներ

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
hy_AM: Օժանդակվում է WordPress-ով, որը հանդիսանում է մասնավոր հրատարակումների ժամանակակից ճկուն հենք։

en: Prague
hy_AM: Պրահա

en: Preload
hy_AM: Նախնական բեռնում

en: Press This is a little tool that lets you grab bits of the web and create new posts with ease.
hy_AM: 'Press This'-ը հանդիսանում է փոքր գործիք, որը թույլ է տալիս քաշել նյութեր ցանցից և հեշտությամբ ստեղծել նոր գրառումներ։

en: Press return or enter to open this panel
hy_AM: Սեղմեք Enter կամ Return՝ վահանակը բացելու համար

en: Press return or enter to open this section
hy_AM: Սեղմեք return կամ enter՝ այս բաժինը բացելու համար

en: Preview
hy_AM: Նախադիտել

en: Preview %s
hy_AM: %sի նախադիտում

en: Preview &#8220;%s&#8221;
hy_AM: Նախադիտել '%s'

en: Preview Changes
hy_AM: Փոփոխությունների նախադիտում

en: Preview as a browser icon
hy_AM: 'Որպես դիտարկչում նախադիտում' պատրերակը

en: Preview as an app icon
hy_AM: 'Որպես ծրագրակազմում նախադիտում' պատրերակը

en: Preview page
hy_AM: Նախադիտել էջը

en: Preview post
hy_AM: Նախադիտել գրառումը

en: Previewing and Customizing
hy_AM: Նախադիտում և կազմաձևում

en: Previewing theme
hy_AM: Ոճի նախադիտում

en: Previous
hy_AM: Նախորդ

en: Previous Post
hy_AM: Նախորդ գրառում

en: Previous page
hy_AM: Նախորդ էջ

[ctx: Previous post]
en: Previous
hy_AM: Նախորդ

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
hy_AM: Այս պատկերի նախկինում խմբագրված կրկնօրինանկերը չեմ ջնջվի։

en: Price
hy_AM: Գինը

en: Price:
hy_AM: Գինը

en: Primary Menu
hy_AM: Հիմնական ընտրացանկ

en: Primary Navigation
hy_AM: Առաջնային նավարկում

en: Primary Site
hy_AM: Հիմնական կայք

en: Primary site
hy_AM: Հիմնական կայք

en: Print
hy_AM: Տպել

en: Privacy
hy_AM: Գաղտնիություն

en: Private
hy_AM: Մասնավոր

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[0]: Մասնավոր <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[1]: Մասնավոր <span class="count">(%s)</span>

en: Private: %s
hy_AM: Մասնավոր՝ %s

en: Privately Published
hy_AM: Հրատարակված որպես անձնական

en: Proceed
hy_AM: Շարունակել

en: Proceed to PayPal
hy_AM: Անցնել PayPal

en: Product
hy_AM: Ապրանք

en: Products
hy_AM: Ապրանքներ

en: Profile
hy_AM: Հատկագիր

en: Profile Picture
hy_AM: Հատկագրի պատկեր

en: Profile updated.
hy_AM: Հատկագիրը արդիացվեց։

en: Projects
hy_AM: Նախագծեր

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
hy_AM: Մեկնաբանությունները թաքնված են։ Խնդրում ենք։ Տրամադրեք ձեր գաղտնաբառը՝ դրանք դիտելու համար։

en: Protected: %s
hy_AM: Պաշտպանված՝ %s

en: Public
hy_AM: Բաց

en: Public, Sticky
hy_AM: Բաց, կպչուն

en: Publicize
hy_AM: Հրապարակել

en: Publish
hy_AM: Հրատարակել

en: Publish <b>immediately</b>
hy_AM: Հրատարակել <b>անմիջապես</b>

en: Publish Settings
hy_AM: Հրատարակման կայանքներ

en: Published
hy_AM: Հրատարակված

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[0]: Հրատարակված <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[1]: Հրատարակված <span class="count">(%s)</span>

en: Publishing Soon
hy_AM: Սպասում են հրատարակմանը

en: Puerto Rico
hy_AM: Պուերտո Ռիկո

en: Punta Arenas
hy_AM: Պունտա Արենաս

en: Purple
hy_AM: Մանուշակագույն

en: Pyongyang
hy_AM: Փհենյան

en: Qatar
hy_AM: Քաթար

en: Qostanay
hy_AM: Քոստանայ

en: Quantity
hy_AM: Քանակ

en: Queensland
hy_AM: Քվինսլենդ

en: Quick Draft
hy_AM: Արագ սևագիր

en: Quick Edit
hy_AM: Արագ&nbsp;խմբագրում

en: Quick&nbsp;Edit
hy_AM: Արագ&nbsp;խմբագրում

en: Quote
hy_AM: Մեջբերումներ

en: Quotes
hy_AM: Մեջբերումներ

en: Qyzylorda
hy_AM: Կիզիլորդա

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
hy_AM: R &#8212; Նախատեսված է 17 անց չափահասների համար

en: REST base route for the post type.
hy_AM: REST ուղու հիմքը այս գրառման տեսակի համար։

en: RSS Address
hy_AM: RSS-ի URL

en: RSS Error:
hy_AM: RSS - ի սխալ :

en: RTL Language Support
hy_AM: Աջից ձախ գրվող լեզուների աջակցում

en: Rainy River
hy_AM: Ռայնի Ռիվեր

en: Random
hy_AM: Պատահական

en: Random Order
hy_AM: Պատահական դասակարգում

en: Randomize suggested headers
hy_AM: Պատահական դասակարգմամբ

en: Randomize uploaded headers
hy_AM: Պատահական դասակարգմամբ

en: Randomizing suggested headers
hy_AM: Առաջարկվող էջագլուխներից պատահականը

en: Randomizing uploaded headers
hy_AM: Վերբեռնված էջագլուխներից պատահական

en: Rangoon
hy_AM: Ռանգուն

en: Rankin Inlet
hy_AM: Ռանկին-Ինլետ

en: Rarotonga
hy_AM: Ռարոտոնգա

en: Rating
hy_AM: Գնահատում

en: Ratings
hy_AM: Գնահատականներ

en: Read more
hy_AM: Կարդալ ավելին

en: Read more...
hy_AM: Ավելին …

en: Reader
hy_AM: Ընթերցիչ

en: Reading
hy_AM: Կարդալը

en: Reading Settings
hy_AM: Կարդալու կայանքներ

en: Recent Comments
hy_AM: Վերջին մեկնաբանությունները

en: Recent Posts
hy_AM: Վերջին գրառումները

en: Recently Published
hy_AM: Վերջերս հրատարակված

en: Recife
hy_AM: Ռեսիֆե

en: Red
hy_AM: Կարմիր

en: Redo
hy_AM: Վերարկել

en: Regina
hy_AM: Ռեգինա

en: Register
hy_AM: Գրանցվել

en: Register Now
hy_AM: Գրանցվել հիմա

en: Registration complete. Please check your email.
hy_AM: Գրանցումն ավարտված է։ Խնդրում ենք ստուգել ձեր փոստարկղը։

en: Registration confirmation will be emailed to you.
hy_AM: Գրանցման հաստատումը կուղարկվի ձեր էլ-փոստի հասցեին։

en: Relationship
hy_AM: Հարաբերություններ

en: Released: %d.
hy_AM: Թողարկված՝ %dթ

en: Remember Me
hy_AM: Հիշել ինձ

en: Remember me
hy_AM: Հիշել ինձ

en: Remember to click the Add New User button at the bottom of this screen when you are finished.
hy_AM: Չմոռանաք կտտացնել 'Ավելացնել նոր օգտվողին' կոճակը՝ ձևը լրացնելուց հետո։

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
hy_AM: Չմոռանաք կտտացնել 'Արդիացնել հատկագիրը' կոճակը՝ ավարտելուց հետո։

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
hy_AM: Հիշեք, ձեր կայքը ջնջելուց հետո այն այլևս վերականգնման ենթակա չէ։

en: Remove
hy_AM: Ջնջել

en: Remove Background Image
hy_AM: Ջնջել խորապատկերը

en: Remove Header Image
hy_AM: Ջնջել էջագլխի պատկերը

en: Remove Image
hy_AM: Ջնջել պատկերը

en: Remove Menu Item: %1$s (%2$s)
hy_AM: Ջնջել ընտրացանկի տարրը՝ %1$s (%2$s)

en: Remove Users from Site
hy_AM: Ջնջել օգտվողներին կայքից

en: Remove audio source
hy_AM: Ջնջել ձայնանյութի աղբյուրը

en: Remove image
hy_AM: Ջնջել պատկերը

en: Remove link
hy_AM: Ջնջել հղումը

en: Remove poster image
hy_AM: Ջնջել պոստերի պատկերը

en: Remove video source
hy_AM: Ջնջել տեսանյութի աղբյուրը

en: Removing and Reusing
hy_AM: Ջնջում և կրկնակի օգտագործում

en: Reorder
hy_AM: Վերադասավորել

en: Reorder menu items
hy_AM: Վերադասակարգել ընտրացանկի տարրերը

en: Reorder mode closed
hy_AM: Վերադասավորման եղանակը կասեցվեց

en: Reorder mode enabled
hy_AM: Վերադասավորման եղանակը միացվեց

en: Reorder widgets
hy_AM: Վերադասավորել ցուցանակները

en: Repeat
hy_AM: Կրկնել

[ctx: Repeat Image]
en: Repeat
hy_AM: Կրկնել

en: Repeat New Password
hy_AM: Կրկնեք նոր գաղտնաբառը

en: Repeat Password
hy_AM: Կրկնեք գաղտնաբառը

en: Replace
hy_AM: Փոխարինել

en: Replace audio
hy_AM: Փոխարինել ձայնանյութը

en: Replace video
hy_AM: Փոխարինել տեսանյութը

en: Reply
hy_AM: Պատասխանել

en: Reply to %s
hy_AM: Պատասխանել %s-ին

en: Reply to Comment
hy_AM: Պատասխանել մեկնաբանությանը

en: Reply to this comment
hy_AM: Պատասխանեք այս մեկնաբանությանը

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
hy_AM: Պարտադիր դաշտերը հատուկ նշված են, մնացածը՝ հայեցաղական է։ Հատկագրի տեղեկությունները ցուցադրվելու են միայն այն դեպքում, եթե ձեր տեսաձևի կայանքներում դրանց ցուցադրումը միացրած է։

en: Required fields are marked %s
hy_AM: Պարտադիր դաշտերը նշված են %s-ով

en: Reset Image
hy_AM: Վերակայել պատկերը

en: Reset Password
hy_AM: Փոխել գաղտնաբառը

en: Resolute
hy_AM: Ռեզոլյուտ

en: Responsive Layout
hy_AM: Ճկուն Դասավորություն

en: Restore
hy_AM: Վերականգնել

en: Restore Original Header Image
hy_AM: Վերականգնել էջագլխի սկզբնական պատկերը

en: Restore Original Image
hy_AM: Վերականգնել սկզբնական պատկերը

en: Restore This Autosave
hy_AM: Վերականգնել այս ինքնապահպանումը

en: Restore This Revision
hy_AM: Վերականգնել այս խմբագրությունը

en: Restore from Trash
hy_AM: Վերականգնել աղբարկղից

en: Restore image
hy_AM: Վերականգնել պատկերը

en: Restore last draft
hy_AM: Վերականգնել վերջին սևագիրը

en: Restore original image
hy_AM: Վերականգնել սկզբնական պատկերը

en: Restore the backup
hy_AM: Վերականգնել պահուստավորումից։

en: Restore the backup.
hy_AM: Վերականգնել պահուստավորումից։

en: Restore this comment from the Trash
hy_AM: Վերականգնել այս մեկնաբանությունն աղբամանից

en: Restore this item from the Trash
hy_AM: Վերականգնել այս նյութը աղբամանից

en: Retro (Generated)
hy_AM: Հնաոճ (ինքնաստեղծ)

en: Reunion
hy_AM: Ռեյունյոն

en: Reverse order
hy_AM: Շրջել դասավորությունը

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
hy_AM: Հետ դարձեք <strong>Դիտարկչի վերբեռնողին</strong>՝ կտտացնելով քաշելու և գցելու տուփի տակ գտնվող հղումը։

en: Revision
hy_AM: Խմբագրություն

en: Revision by %s
hy_AM: %s-ի խմբագրությունը

en: Revisions
hy_AM: Խմբագրություններ

en: Revisions are saved copies of your post or page, which are periodically created as you update your content. The red text on the left shows the content that was removed. The green text on the right shows the content that was added.
hy_AM: Խմբագրությունները հանդիսանում են ձեր գրառման կամ էջի պահպանված կրկնօրինակները, որոնք ստեղծվում են պարբերաբար՝ բովանդակությունը փոփոխելու ժամանակ։ Կարմիր գրվածքը ձախից ցուցադրվում է ջնջված բովանդակության համար։ Կանաչ գրվածքը աջից ցուցադրվում է ավելացված բովանդակության համար։

en: Revisions: %s
hy_AM: Խմբագրություններ՝ %s

en: Reykjavik
hy_AM: Ռեյկյավիկ

en: Rhode Island
hy_AM: Ռոդ Այլենդ

en: Rich Text Area. Press Alt-Shift-H for help.
hy_AM: Տեսողական խմբագրման տարածություն։ Օգնության համար սեղմեք 'Alt + Shift + H'

en: Riga
hy_AM: Ռիգա

en: Right
hy_AM: Աջից

en: Right Now
hy_AM: Հենց հիմա

en: Right Sidebar
hy_AM: Աջ կողագոտի

en: Rio Branco
hy_AM: Ռիո-Բրանկո

en: Rio Gallegos
hy_AM: Ռիո Գալեգոս

en: Riyadh
hy_AM: Էր-Ռիադ

en: Robots
hy_AM: Ռոբոթներ

en: Role
hy_AM: Դեր

en: Roles assigned to the user.
hy_AM: Օգտվողին տրված դերերը։

en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
hy_AM: Հետադարձի սխալ՝ [%1$s] %2$s

en: Romania
hy_AM: Ռումինիա

en: Rome
hy_AM: Հռոմ

en: Rosario
hy_AM: Ռոսարիո

en: Rothera
hy_AM: Ռոտերա

en: Route must be specified.
hy_AM: Ուղին պետք է նշվի։

en: Row
hy_AM: Տող

en: Row group
hy_AM: Տողերի խմբակ

en: Row type
hy_AM: Տողի տեսակ

en: Rows
hy_AM: Տողեր

en: Russia
hy_AM: Ռուսաստան

en: Russian Federation
hy_AM: Ռուսաստանի Դաշնություն

en: Rwanda
hy_AM: Ռուանդա

en: Réunion
hy_AM: Ռեյունյոն

en: SUCCESS: %s
hy_AM: ՀԱՋՈՂՈՒՄ՝ %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
hy_AM: ՀԱՋՈՂՈՒՄ՝ WordPress-ը հաջողությամբ արդիացվեց %s տարբերակին

en: Saigon
hy_AM: Սայգոն

en: Saint Barthélemy
hy_AM: Սուրբ Բարդուղիմեոսի կղզի

en: Saint Helena
hy_AM: Սուրբ Հեղինեի կղզի

en: Saint Kitts and Nevis
hy_AM: Սենթ Քիթս և Նևիս

en: Saint Lucia
hy_AM: Սենթ Լյուսիա

en: Saint Pierre and Miquelon
hy_AM: Սեն Պիեռ և Միքելոն

en: Saint Vincent and the Grenadines
hy_AM: Սենթ Վինսենթ և Գրենադիններ

en: Saipan
hy_AM: Սայպան

en: Sakhalin
hy_AM: Սախալին

en: Sale
hy_AM: Զեղջ

en: Sale!
hy_AM: Զեղջ!

en: Samara
hy_AM: Սամարա

en: Samarkand
hy_AM: Սամարղանդ

en: Samoa
hy_AM: Սամոա

en: Sample Page
hy_AM: Էջի նմուշ

en: San Juan
hy_AM: Սան Խուան

en: San Luis
hy_AM: Սան Լուիս

en: San Marino
hy_AM: Սան-Մարինո

en: Santa Isabel
hy_AM: Սանտա Իզաբել

en: Santiago
hy_AM: Սանտիագո

en: Santo Domingo
hy_AM: Սանտո-Դոմինգո

en: Sao Paulo
hy_AM: Սան-Պաուլո

en: Sao Tome
hy_AM: Սան Տոմե

en: Sarajevo
hy_AM: Սարաևո

en: Saratov
hy_AM: Սարատով

en: Sat
hy_AM: Շբթ

en: Saturday
hy_AM: Շաբաթ

[ctx: Saturday initial]
en: S
hy_AM: Շ

en: Saudi Arabia
hy_AM: Սաուդյան Արաբիա

en: Save
hy_AM: Պահպանել

en: Save &amp; Publish
hy_AM: Պահպանել և հրատարակել

en: Save Changes
hy_AM: Պահպանել փոփոխությունները

en: Save Draft
hy_AM: Պահպանել

en: Save Menu
hy_AM: Պահպանել ընտրացանկը

en: Save Widget
hy_AM: Պահպանել ցուցանակը

en: Save all changes
hy_AM: Պահպանել բոլոր փոփոխությունները

en: Save and preview changes before publishing them.
hy_AM: Պահպանել և նախադիտել փոփոխությունները՝ հրատարակումից առաջ։

en: Save as Pending
hy_AM: Պահպանել որպես սպասող

en: Saved
hy_AM: Պահպանվեց

en: Saved.
hy_AM: Պահպանվեց։

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
hy_AM: Պահպանումը կասեցված է՝ %s օգտվողը տվյալ պահին խմբագրում է այս էջը։

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
hy_AM: Պահպանումը կասեցված է՝ %s օգտվողը տվյալ պահին խմբագրում է այս գրառումը։

en: Saving revision&hellip;
hy_AM: Խմբագրության պահպանում &hellip;

en: Saving&hellip;
hy_AM: Պահպանում …

en: Saving...
hy_AM: Պահպանում …

en: Scale
hy_AM: Չափափոխել

en: Scale Image
hy_AM: Չափափոխել պատկերը

en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
hy_AM: Չափափոխեք պատկերները՝ %1$sպատկերների կայանքներում%2$s նշված մեծ չափերին (%3$d &times; %4$d) համապատասխան։

[ctx: Scale option for dimensions control]
en: Fill
hy_AM: Լցնել

en: Scan
hy_AM: Սկանավորել

en: Scan site for content
hy_AM: Սկանավորել կայքի բովանդակությունը

en: Schedule
hy_AM: Հերթագրել

en: Scheduled
hy_AM: Հերթագրված

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[0]: Հերթագրված <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[1]: Հերթագրված <span class="count">(%s)</span>

en: Scoresbysund
hy_AM: Սքորսբայսանդ

en: Screen Content
hy_AM: Վահանի բովանդակությունը

en: Screen Options
hy_AM: Վահանի կայանքներ

en: Screen Options Tab
hy_AM: Վահանի կայանքների ներդիր

en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
hy_AM: Սցենարները և տեսաձևերը չեն կարող գրանցվել կամ հերթագրվել, մինչև չիրականացվեն %1$s, %2$s կամ %3$s շրջանցումները։

en: Scroll
hy_AM: Ոլորվող

en: Search
hy_AM: Որոնել

en: Search %s
hy_AM: Որոնել %s

en: Search Categories
hy_AM: Կարգերի որոնում

en: Search Comments
hy_AM: Մեկնաբանությունների որոնում

en: Search Installed Themes
hy_AM: Տեղակայված տեսաձևերի որոնում

en: Search Link Categories
hy_AM: Հղումների կարգերի որոնում

en: Search Links
hy_AM: Հղումների որոնում

en: Search Media
hy_AM: Մեդիա ֆայլերի որոնում

en: Search Media:
hy_AM: Մեդիա ֆայլերի որոնում

en: Search Menu Items
hy_AM: Ընտրացանկի տարրերի որոնում

en: Search Pages
hy_AM: Էջերի որոնում

en: Search Posts
hy_AM: Գրառումների որոնում

en: Search Results
hy_AM: Որոնման արդյունքներ

en: Search Results %1$s %2$s
hy_AM: %1$s %2$s որոնման արդյունքները

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
hy_AM: '%s'-ի որոնման արդյունքները

en: Search Sites
hy_AM: Կայքերի որոնում

en: Search Tags
hy_AM: Պիտակների որոնում

en: Search Users
hy_AM: Օգտվողների որոնում

en: Search Widgets
hy_AM: Ցուցանակների որոնում

en: Search categories
hy_AM: Կարգերի որոնում

en: Search categories by name
hy_AM: Կարգերի որոնում ըստ անվան

en: Search engine visibility
hy_AM: Որոնման մատակարարների համար տեսանելիությունը

en: Search engines discouraged
hy_AM: Որոնման մատակարարները արգելված են

en: Search media
hy_AM: Մեդիա ֆայլերի որոնում

en: Search menu items&hellip;
hy_AM: Որոնման ընտրացանկի տարրերը …

en: Search or use up and down arrow keys to select an item.
hy_AM: Որոնեք կամ օգտագործեք վերև/ներքև սլաքերի ստեղները՝ տարրը ընտրելու համար։

en: Search plugins
hy_AM: Խրվակների որոնում

en: Search themes...
hy_AM: Տեսաձևերի որոնում …

[ctx: Search widget]
en: Search
hy_AM: Որոնում

en: Search widgets&hellip;
hy_AM: Ցուցանակների որոնում …

en: Search...
hy_AM: Որոնում …

en: Seasonal
hy_AM: Ըստ տարվա ժամանակի

en: Security error.
hy_AM: Անվտանգության սխալ։

en: Select
hy_AM: Ընտրել

en: Select %s
hy_AM: Ընտրեք %s

en: Select All
hy_AM: Ընտրել բոլորը

en: Select Category
hy_AM: Ընտրել կարգը

en: Select Day
hy_AM: Նշեք օրը

en: Select Files
hy_AM: Ընտրեք ֆայլերը

en: Select Image
hy_AM: Ընտրեք պատկերը

en: Select Link Category:
hy_AM: Ընտրեք հղումների կարգը՝

en: Select Menu:
hy_AM: Նշեք ընտրացանկը՝

en: Select Month
hy_AM: Նշեք ամիսը

en: Select Post
hy_AM: Նշեք գրառումը

en: Select Week
hy_AM: Նշեք շաբաթը

en: Select Year
hy_AM: Նշեք տարին

en: Select a Menu
hy_AM: Նշեք ընտրացանկը

en: Select a city
hy_AM: Նշեք քաղաքը

en: Select a menu to edit:
hy_AM: Ընտրեք ընտրացանկը՝ խմբագրելու համար։

en: Select a user
hy_AM: Ընտրեք օգտվողին

en: Select all
hy_AM: Ընտրել բոլորը

en: Select an area to move this widget into:
hy_AM: Ընտրեք տարածություն՝ այս ցուցանակը տեղափոխելու համար։

en: Select and crop
hy_AM: Ընտրել և եզրատել

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
hy_AM: Նշեք ինչպես այս ցուցանակը ցուցադրող կողագոտին, այդպես էլ դրա դիրքը այն կողագոտու վրա։

en: Select bulk action
hy_AM: Ընտրեք զանգվածային գործողությունը

en: Select comment
hy_AM: Ընտրեք մեկնաբանությունը

en: Select file
hy_AM: Ընտրեք ֆայլը

en: Select logo
hy_AM: Ընտրել լոգոն

en: Select poster image
hy_AM: Ընտրեք պոստերի պատկերը

en: Selected
hy_AM: Ընտրված

en: Selected countries
hy_AM: Ընտրել պետություններ

en: Selected menus have been successfully deleted.
hy_AM: Նշված ընտրացանկերը հաջողությամբ ջնջվեցին։

en: Selection:
hy_AM: Ընտրությունը՝

en: Send Trackbacks
hy_AM: Ուղարկել ծանուցումները

en: Send User Notification
hy_AM: Ուղարկել Օգտատիրոջ  Ծանուցումը

en: Send trackbacks to:
hy_AM: Ուղարկել հետհղումները՝

en: Senegal
hy_AM: Սենեգալ

en: Seoul
hy_AM: Սեուլ

en: Separate multiple URLs with spaces
hy_AM: Առանձնացրեք բազմակի URL-ները բացատներով

en: Separate tags with commas
hy_AM: Առանձնացրեք ստորակետերով

en: September
hy_AM: Սեպտեմբերի

[ctx: September abbreviation]
en: Sep
hy_AM: Սպտ

en: Serbia
hy_AM: Սերբիա

en: Server address
hy_AM: Սպասարկչի հասցեն

en: Session expired
hy_AM: Աշխատաշրջանը սպառվեց

en: Sessions
hy_AM: Աշխատաշրջաններ

en: Set as background
hy_AM: Նշանակել որպես խորապատկեր

en: Set as header
hy_AM: Նշանակեք որպես էջագլուխ

en: Set image
hy_AM: Նշանակել պատկերը

en: Settings
hy_AM: Կայանքներ

en: Settings saved.
hy_AM: Կայանքները պահպանվեցին։

en: Settings.
hy_AM: Կայանքներ

en: Several boxes on this screen contain settings for how your content will be published, including:
hy_AM: Այս վահանում գտնվող որոշ վանդակները պարունակում են ձեր բովանդակության հրատարակման հետ կապված կայանքներ, ներառյալ՝

en: Seychelles
hy_AM: Սեյշելյան կղզիներ

en: Shanghai
hy_AM: Շանհայ

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
hy_AM: Տրամադրեք կարճ ինքնակենսագրական տեղեկություն՝ ձեր հատկագիրը լրացնելուց։ Այն կարող է ցուցադրվել կայքում։

en: Share on Facebook
hy_AM: Կիսվել Facebook–ում

en: Sharing options
hy_AM: Տարածման կայանքներ

en: Shift + Alt + letter:
hy_AM: Shift + Alt + տառ՝

en: Shift-click to edit this widget.
hy_AM: Ցուցանակը խմբագրելու համար սեղմեք 'Shift + կտտոց'։

en: Ship to
hy_AM: Առաքում դեպի

en: Shipping | Shipping %d
hy_AM[0]: Առաքում

en: Shiprock
hy_AM: Շիպրոկ

en: Shortlink
hy_AM: Կարճ հղում

en: Show
hy_AM: Ցուցադրել

en: Show Artist Name in Tracklist
hy_AM: Ցուցադրել կատարողի անունը նվագացանկում

en: Show Avatars
hy_AM: Ցուցադրել ավատարները

en: Show Details
hy_AM: Ցուցադրել մանրամասները

en: Show Images
hy_AM: Ցուցադրել պատկերները

en: Show Link Description
hy_AM: Ցուցադրել հղումների նկարագրությունները

en: Show Link Image
hy_AM: Ցուցադրել պատկերները

en: Show Link Name
hy_AM: Ցուցադրել հղումների անունները

en: Show Link Rating
hy_AM: Ցուցադրել հղումների գնահատականները

en: Show Toolbar when viewing site
hy_AM: Ցուցադրել գործիքագոտին՝ կայքը դիտելու ժամանակ

en: Show Tracklist
hy_AM: Ցուցադրել ձայնահետագծերի ցանկը

en: Show Video List
hy_AM: Ցուցադրել տեսային ֆայլերի ցանկը

en: Show advanced menu properties
hy_AM: Ցուցադրել ընտրացանկերի ընդլայնված հատկությունները

en: Show comments
hy_AM: Ցուցադրել մեկնաբանությունները

en: Show header text with your image.
hy_AM: Ցուցադրել էջագլխի գրվածքը ձեր պատկերի հետ։

en: Show hierarchy
hy_AM: Ցուցադրել ստորակարգումը

en: Show invisible characters
hy_AM: Ցուցադրել թաքնված նշանները

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Media
hy_AM: Մեդիա

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Pages
hy_AM: Էջեր

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Posts
hy_AM: Գրառումներ

en: Show more comments
hy_AM: Ցուցադրել ավել մեկնաբանությունները

en: Show more details
hy_AM: Ցուցադրել ավելին

en: Show next theme
hy_AM: Ցուցադրել հաջորդ տեսաձևը

en: Show on screen
hy_AM: Վահանում ցուցադրել

en: Show password
hy_AM: Ցուցադրել գաղտնաբառը

en: Show post counts
hy_AM: Ցուցադրել գրառումների քանակը

en: Show post options
hy_AM: Ցուցադրել գրառման կայանքները

en: Show previous theme
hy_AM: Ցուցադրել նախորդ տեսաձևը

en: Showcase
hy_AM: Ցուցափեղկ

en: Sidebar
hy_AM: Կողագոտի

en: Sidebar %d
hy_AM: %d կողագոտի

en: Sierra Leone
hy_AM: Սիերա Լեոնե

en: Sign up
hy_AM: Գրանցվել

en: Sign up now!
hy_AM: Գրանցվե՛ք հիմա:

en: Silver
hy_AM: Արծաթագույն

en: Simferopol
hy_AM: Սիմֆերոպոլ

en: Simple product
hy_AM: Պարզ ապրանք

en: Since
hy_AM: Սկսած

en: Singapore
hy_AM: Սինգապուր

en: Site
hy_AM: Կայք

en: Site Address
hy_AM: Կայքի հասցեն

en: Site Address (URL)
hy_AM: Կայքի հասցեն (URL)

en: Site Admin
hy_AM: Կայքի կառավարումը

en: Site Icon
hy_AM: Կայքի պատկերակ

en: Site Identity
hy_AM: Կայքի պատկանելիությունը

en: Site Language
hy_AM: Կայքի լեզուն

en: Site Preview
hy_AM: Կայքի նախադիտում

en: Site Tagline
hy_AM: Կայքի նկարագրությունը

en: Site Title
hy_AM: Կայքի վերնագիրը

en: Site URL
hy_AM: Կայքի URL

en: Site URL.
hy_AM: Կայքի URL-ն

en: Site Upload Space Quota
hy_AM: Վերբեռնվող ֆայլերի տարածության սահմանաչափը

en: Site icon
hy_AM: Կայքի պատկերակ

en: Site name must be at least 4 characters.
hy_AM: Կայքի անունը պետք է պարունակի առնվազն 4 գրանշան։

en: Site names can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
hy_AM: Կայքերի անունները կարող են պարունակել միայն փոքրատար լատինատառեր (a-z) և թվեր։

en: Site tagline.
hy_AM: Կայքի կարճ նկարագրությունը :

en: Site visibility
hy_AM: Կայքի տեսանելիությունը

en: Site: %s
hy_AM: Կայք՝ %s

en: Sites
hy_AM: Կայքեր

en: Size
hy_AM: Չափը

en: Size in megabytes
hy_AM: Չափը մԲայթերով

en: Skip
hy_AM: Բաց թողնել

en: Skip Confirmation Email
hy_AM: Զանցել հաստատման ուղերձը

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
hy_AM: Զանցել եզրատումը, հրատարակել պատկերի բնօրինակը

en: Skip cropping
hy_AM: Զանցել եզրատումը

en: Skip to main content
hy_AM: Անցնել հիմնական բովանդակությանը

en: Skip to toolbar
hy_AM: Զանցել գործիքագոտուն

en: Skopje
hy_AM: Սկոպյե

en: Slovakia
hy_AM: Սլովակիա

en: Slovenia
hy_AM: Սլովենիա

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
hy_AM: Սայլորդ, մի՜ քշիր ձիերին։ Պետք չէ այդքան հաճախ ստուգումներ կատարել՝ նոր ուղերձների համար։

en: Slug
hy_AM: Այլանուն

en: Social
hy_AM: Սոցիալական ցանցեր

en: Social Links Menu
hy_AM: Սոցիալական հղումների ընտրացանկը

en: Sofia
hy_AM: Սոֆիա

en: Software Name
hy_AM: Հենքի անունը

en: Solomon Islands
hy_AM: Սողոմոնյան կղզիներ

en: Somalia
hy_AM: Սոմալի

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you would like and click the &#8220;Save Changes&#8221; button.
hy_AM: Որոշ տեսաձևերը կարող են պարունակել հավելյալ էջագլխի պատկերներ։ Եթե ձեզ մոտ միաժամանակ ցուցադրվում է մի քանի պատկեր, նշեք ձեր նախընտրելի պատկերը և կտտացրեք 'Պահպանել փոփոխությունները' կոճակը։

en: Someone
hy_AM: Ինչ-որ մեկը

en: Someone has requested a password reset for the following account:
hy_AM: Ինչ-որ մեկը պահանջել է գաղտնաբառի վերականգնում հետևյալ հաշվի համար՝

en: Sorry, comments are closed for this item.
hy_AM: Ցավոք, այս գրառման քննարկումը փակված է։

en: Sorry, deleting the term failed.
hy_AM: Ցավոք, այս տարրի ջնջումը ձախողվեց։

en: Sorry, editing the term failed.
hy_AM: Ցավոք, այս տարրի խմբագրումը ձախողվեց։

en: Sorry, no posts matched your criteria.
hy_AM: Ցավոք, ձեր չափանիշներին համապատասխանող որևէ գրառում չի գտնվել։

en: Sorry, no such page.
hy_AM: Ցավոք, նման էջ գոյություն չունի։

en: Sorry, no such post.
hy_AM: Ցավոք, նման գրառում գոյություն չունի։

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
hy_AM: Ցավոք, տրված համակարգումներից մեկը չի աջակցվում գրառման տեսակի կողմից։

en: Sorry, revisions are disabled.
hy_AM: Ցավոք, վերանայումները կասեցված են։

en: Sorry, site names may not contain the character &#8220;_&#8221;!
hy_AM: Ներողություն, սակայն կայքը անունները չեն կարող պարունակել ընդգծման նշանը ('_')։

en: Sorry, site names must have letters too!
hy_AM: Կայքի անունը պետք է պարունակի նաև գրանշաններ։

en: Sorry, something went wrong. The requested comparison could not be loaded.
hy_AM: Ցավոք, մի բան սխալ է գնացել։ Տվյալ համեմատության բեռնումը ձախողվեց։

en: Sorry, that email address is already used!
hy_AM: Ցավոք, այս էլ-փոստի հասցեն արդեն իսկ օգտագործվում է։

en: Sorry, that email address is not allowed!
hy_AM: Ցավոք, այս էլ-փոստի հասցեն անթույլատրելի է։

en: Sorry, that site already exists!
hy_AM: Ցավոք, այս կայքը արդեն իսկ առկա է։

en: Sorry, that site is reserved!
hy_AM: Ցավոք, այս կայքը ամրագրված է։

en: Sorry, that username already exists!
hy_AM: Ցավոք, այս օգտանունը արդեն իսկ օգտագործվում է։

en: Sorry, that username is not allowed.
hy_AM: Ցավոք, այս օգտանունը չի թույլատրվում։

en: Sorry, the link you clicked is stale. Please select another option.
hy_AM: Ցավոք, ձեր կտտացրած հղումը հնացել է։ Խնդրում ենք ընտրել մեկ այլ տարբերակ։

en: Sorry, the user could not be updated.
hy_AM: Ցավոք, այս օգտվողը չի կարող արդիացվել։

en: Sorry, usernames may not contain the character &#8220;_&#8221;!
hy_AM: Ներողություն, սակայն օգտանունները չեն կարող պարունակել ընդգծման նշանը ('_')։

en: Sorry, usernames must have letters too!
hy_AM: Օգտանունը պետք է պարունակի նաև գրանշաններ։

en: Sorry, you are not allowed to access details about this site.
hy_AM: Ցավոք, դուք չունեք կայքի վերաբերյալ տեղեկություններին մատչելու արտոնություններ։

en: Sorry, you are not allowed to access details of this post.
hy_AM: Դուք չունեք այս գրառման մանրամասներին մատչելու արտոնությունները։

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
hy_AM: Ցավոք, դուք չունեք տվյալ համակարգումներից մեկի մեջ նյութեր ավելացնելու արտոնությունները։

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
hy_AM: Ցավոք, դուք չունեք տվյալ համակարգումներից մեկի մեջ նյութեր վերագրելու արտոնությունները։

en: Sorry, you are not allowed to assign terms in this taxonomy.
hy_AM: Ցավոք, դուք չունեք այս համակարգման մեջ տարրեր վերագրելու արտոնությունները։

en: Sorry, you are not allowed to change the comment type.
hy_AM: Դուք չեք կարող փոխել մեկնաբանության տեսակը :

en: Sorry, you are not allowed to change the page author as this user.
hy_AM: Ցավոք, դուք չունեք էջի հեղինակին որպես տվյալ օգտվող փոխելու արտոնությունները։

en: Sorry, you are not allowed to change the post author as this user.
hy_AM: Ցավոք, դուք չունեք գրառման հեղինակին որպես տվյալ օգտվող փոխելու արտոնությունները։

en: Sorry, you are not allowed to create pages as this user.
hy_AM: Ցավոք, դուք չունեք էջեր որպես տվյալ օգտվող ստեղծելու արտոնությունները։

en: Sorry, you are not allowed to create pages on this site.
hy_AM: Ցավոք, դուք չունեք այս կայքում էջեր ստեղծելու արտոնությունները։

en: Sorry, you are not allowed to create password protected posts in this post type.
hy_AM: Ցավոք, դուք չունեք գաղտնաբառով պաշտպանված այս տեսակի գրառումներ ստեղծելու արտոնությունները։

en: Sorry, you are not allowed to create posts as this user.
hy_AM: Դուք չունեք գրառումներ որպես տվյալ օգտվող ստեղծելու արտոնությունները։

en: Sorry, you are not allowed to create posts or drafts on this site.
hy_AM: Ցավոք, դուք չունեք այս կայքում գրառումներ կամ սևագրեր ստեղծելու արտոնություններ։

en: Sorry, you are not allowed to create terms in this taxonomy.
hy_AM: Ցավոք, դուք չունեք այս համակարգման մեջ նյութեր ստեղծելու արտոնություններ։

en: Sorry, you are not allowed to delete these items.
hy_AM: Դուք չունեք այս գրառումները ջնջելու արտոնությունները։

en: Sorry, you are not allowed to delete this category.
hy_AM: Ցավոք, դուք չունեք դասակարգում ջնջելու արտոնություններ։

en: Sorry, you are not allowed to delete this item.
hy_AM: Դուք չունեք այս նյութը ջնջելու արտոնությունները։

en: Sorry, you are not allowed to delete this post.
hy_AM: Ցավոք, դուք չունեք այս գրառումը ջնջելու արտոնությունները։

en: Sorry, you are not allowed to edit comments on this post.
hy_AM: Ցավոք, դուք չունեք այս գրառման մեկնաբանությունները խմբագրելու արտոնությունները։

en: Sorry, you are not allowed to edit pages as this user.
hy_AM: Ցավոք, դուք չունեք էջերը որպես տվյալ օգտվող խմբագրելու արտոնությունները։

en: Sorry, you are not allowed to edit pages.
hy_AM: Ցավում ենք, Ձեզ չի թույլատրվում էջեր խմբագրել:

en: Sorry, you are not allowed to edit posts as this user.
hy_AM: Ցավոք, դուք չունեք գրառումները որպես տվյալ օգտվող խմբագրելու արտոնությունները։

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type.
hy_AM: Ցավոք, դուք չունեք այս տեսակի գրառումներ խմբագրելու արտոնությունները։

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
hy_AM: Ցավոք, դուք չունեք գրառումներ խմբագրելու արտոնությունները։

en: Sorry, you are not allowed to edit terms in this taxonomy.
hy_AM: Ցավոք, դուք չունեք այս համակարգման մեջ տարրեր խմբագրելու արտոնությունները։

en: Sorry, you are not allowed to edit theme options on this site.
hy_AM: Ձեզ թույլատրված չէ խմբագրել տեսաձևերի կարգավորումները այս կայքում։

en: Sorry, you are not allowed to edit this comment.
hy_AM: Դուք չունեք այս մեկնաբանությունը խմբագրելու արտոնությունները։

en: Sorry, you are not allowed to edit this item.
hy_AM: Դուք չունեք այս նյութը խմբագրելու արտոնությունները։

en: Sorry, you are not allowed to edit this page.
hy_AM: Ցավոք, դուք չունեք այս էջը խմբագրելու արտոնությունները։

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
hy_AM: Ցավոք, դուք չունեք այս գրառումը խմբագրելու արտոնությունները։

en: Sorry, you are not allowed to edit this term.
hy_AM: Ցավոք, դուք չեք կարող ավելացնել այս նյութը։

en: Sorry, you are not allowed to edit this user.
hy_AM: Ձեզ թույլատրված չէ խմբագրել այս օգտատիրոջը։

en: Sorry, you are not allowed to filter users by role.
hy_AM: Դուք իրավունք չունեք ֆիլտրել օգտվողներին ըստ իրենց դերերի։

en: Sorry, you are not allowed to give users that role.
hy_AM: Դուք իրավունք չունեք տալ օգտվողներին  տվյալ դերը։

en: Sorry, you are not allowed to manage options for this site.
hy_AM: Ցավոք, դուք չունեք այս կայքի կարգավորումները կառավարելու արտոնություն:

en: Sorry, you are not allowed to moderate or edit this comment.
hy_AM: Դուք չեք կարող ստուգել կամ փոփոխել այս մեկնաբանությունը։

en: Sorry, you are not allowed to move this item to the Trash.
hy_AM: Դուք չունեք այս նյութը աղբաման ուղարկելու արտոնությունները։

en: Sorry, you are not allowed to order users by this parameter.
hy_AM: Դուք իրավունք չունեք փոխել օգտվողների հերթականությունը ըստ այս պարամետրի

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
hy_AM: Ցավոք, դուք չունեք այս կայքում հրատարակելու արտոնությունները։

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
hy_AM: Ցավոք, դուք չունեք այս կայքում էջեր հրատարակելու արտոնությունները։

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
hy_AM: Ցավոք, դուք չունեք այս տեսակի գրառումներ հրատարակելու արտոնությունները։

en: Sorry, you are not allowed to publish this page.
hy_AM: Ներողություն, ձեզ թույլատրված չէ այս էջը հրատարակել։

en: Sorry, you are not allowed to restore this item from the Trash.
hy_AM: Դուք չունեք այս նյութը աղբամանից վերականգնելու արտոնությունները։

en: Sorry, you are not allowed to update options.
hy_AM: Ցավոք, դուք չունեք կարգավորումներ փոխելու արտոնությունները։

en: Sorry, you cannot stick a private post.
hy_AM: Ցավոք, անձնական գրառման կպցնումը չի թույլատրվում։

en: Sorry, you may not use that site name.
hy_AM: Ցավոք, դուք չեք կարող օգտագործել այս կայքի անունը։

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
hy_AM: Ներողություն, սակայն կարգերը դիտելու համար դուք պետք է ունենաք այս կայքում գրառումներ խմբագրելու արտոնությունները։

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
hy_AM: Ներողություն, սակայն պիտակները դիտելու համար դուք պետք է ունենաք այս կայքում գրառումներ խմբագրելու արտոնությունները։

en: Sorry, you must be logged in to comment.
hy_AM: Դուք պետք է մուտք գործեք մեկնաբանելու համար։

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
hy_AM: Ներողություն, սակայն դուք պետք է մուտք գործած լինեք՝ մեկնաբանությանը պատասխանելու համար։

en: Sort Order:
hy_AM: Դասակարգել՝

en: Sort by:
hy_AM: Դասակարգել ըստ՝

[ctx: Sorting order]
en: Order
hy_AM: Պատվիրել

en: Source
hy_AM: Բնագիր

en: Source code
hy_AM: Բնագիր

en: Source:
hy_AM: Աղբյուր՝

en: South
hy_AM: Հարավ

en: South Africa
hy_AM: Հարավաֆրիկյան Հանրապետություն

en: South Carolina
hy_AM: Հարավային Կարոլինա

en: South Dakota
hy_AM: Հարավային Դակոտա

en: South Georgia
hy_AM: Հարավային Ջորջիա

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
hy_AM: Հարավային Ջորջիա և Հարավային Սանդվիչյան կղզիներ

en: South Georgia/Sandwich Islands
hy_AM: Հարավային Ջորջիա/Սենդվիչ կղզիներ

en: South Korea
hy_AM: Հարավային Կորեա

en: South Pole
hy_AM: Հարավային Բևեռ

en: South Sudan
hy_AM: Հարավային Սուդան

en: Spain
hy_AM: Իսպանիա

en: Spam
hy_AM: Թափոն

en: Spam it: %s
hy_AM: Նշել որպես թափոն՝ %s

en: Special character
hy_AM: Հատուկ նշաններ

en: Specified file failed upload test.
hy_AM: Նշված ֆայլի փորձնական վերբեռնումը ձախողվեց

en: Split table cell
hy_AM: Բաժանել աղյուսակի վանդակը

en: Sri Lanka
hy_AM: Շրի Լանկա

en: St Barthelemy
hy_AM: Սենտ Բարտելեմի

en: St Helena
hy_AM: Սբ. Հեղինե

en: St Johns
hy_AM: Սենտ Ջոնս

en: St Kitts
hy_AM: Սենտ Կիտս

en: St Lucia
hy_AM: Սենտ Լուչիա

en: St Thomas
hy_AM: Սենտ Թոմաս

en: St Vincent
hy_AM: Սենտ Վինցենտ

en: Standard
hy_AM: Սովորական

en: Standard Editor
hy_AM: Հիմնական խմբագիր

en: Standard time begins on: %s.
hy_AM: Ձմեռային ժամանակը սկսվում է %s-ից։

en: Standard time begins on: <code>%s</code>.
hy_AM: Ձմեռային ժամանակին փոխելու ա/թ՝ <code>%s</code>։

en: Stanley
hy_AM: Սթենլի

en: Start Date
hy_AM: Սկզբի ա/թ

en: Start a Blog
hy_AM: Գրանցել նոր բլոգ

en: Start date:
hy_AM: Սկզբի ա/թ՝

en: Statistics
hy_AM: Վիճակագրություն

en: Stats
hy_AM: Վիճակագրություն

[ctx: Stats: Percentage of views]
en: %(percent)d%% of views
hy_AM: դիտումների %(percent)d%%

[ctx: Stats: module row header for authors.]
en: Author
hy_AM: Հեղինակ

[ctx: Stats: module row header for number of views per tag or category.]
en: Views
hy_AM: Դիտումներ

[ctx: Stats: title of module]
en: Authors
hy_AM: Հեղինակներ

[ctx: Stats: title of module]
en: Tags & categories
hy_AM: Պիտակներ և կարգեր

en: Status
hy_AM: Կարգավիճակ

en: Status is forbidden.
hy_AM: Կարգավիճակը արգելված է։

en: Status:
hy_AM: Կարգավիճակ՝

en: Step %d
hy_AM: Քայլ %d

en: Stick this post to the front page
hy_AM: Ամրակցել այս գրառումը՝ գլխավոր էջին

en: Sticky
hy_AM: Ամրակցված

en: Sticky Post
hy_AM: Կպչուն գրառում

en: Stockholm
hy_AM: Ստոկհոլմ

en: Storage Space
hy_AM: Պահեստավորման տարածություն

en: Store uploads in this folder
hy_AM: Պահել վերբեռնումները այս պանակում։

en: Strength indicator
hy_AM: Ապահովության ցուցիչ

en: Strikethrough
hy_AM: Վրագծված

en: Style
hy_AM: Ոճ

en: Stylesheet is missing.
hy_AM: CSS ոճաթերթը չի գտնվել։

en: Stylesheet is not readable.
hy_AM: Չհաջողվեց կարդալ CSS ոճաթերթը։

en: Subject
hy_AM: Նյութ

en: Submit
hy_AM: Ներկայացնել

en: Submit Comment
hy_AM: Ներկայացնել

en: Submit Reply
hy_AM: Ուղարկել պատասխանը

en: Submit for Review
hy_AM: Ուղարկել հաստատման

en: Submitted on
hy_AM: Ուղարկված

en: Subscribe
hy_AM: Բաժանորդագրվել

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
hy_AM: Բաժանորդները կարող են կարդալ և գրել մեկնաբանությունները, ստանալ էլեկտրոնային լրագրերը, սակայն չեն կարող ստեղծել կայքի հիմնական բովանդակությունը։

en: Subscript
hy_AM: Վարգիր

en: Success!
hy_AM: Շնորհավորանքնե՜ր։

en: Sudan
hy_AM: Սուդան

en: Suggested embed #%d
hy_AM: Առաջարկվող զետեղում թիվ %d

en: Suggested image #%d
hy_AM: Առաջարկվող պատկեր #%d

en: Suggested media
hy_AM: Առաջարկվող մեդիա ֆայլեր

en: Summary
hy_AM: Ամփոփ

en: Sun
hy_AM: Կիր

en: Sunday
hy_AM: Կիրակի

[ctx: Sunday initial]
en: S
hy_AM: Կ

en: Sunset
hy_AM: Մայրամուտ

en: Superscript
hy_AM: Վերգիր

en: Support
hy_AM: Աջակցում

en: Suriname
hy_AM: Սուրինամ

en: Suspended
hy_AM: Կասեցված է

en: Svalbard and Jan Mayen
hy_AM: Սվալբարդ և Յան Մայեն

en: Swaziland
hy_AM: Սվազիլենդ

en: Sweden
hy_AM: Շվեդիա

en: Swift Current
hy_AM: Սվիֆտ Քառենթ

en: Switch Site
hy_AM: Փոխել կայքը

en: Switch account
hy_AM: Փոխել օգտվողին

en: Switzerland
hy_AM: Շվեյցարիա

en: Sydney
hy_AM: Սիդնեյ

en: Syndication feeds show the most recent
hy_AM: Լրահոսերը ցուցադրում են վերջին

en: Syowa
hy_AM: Սյովա

en: Syria
hy_AM: Սիրիա

en: Syrian Arab Republic
hy_AM: Սիրիայի Արաբական Հանրապետություն

en: Table cell properties
hy_AM: Աղյուսակի վանդակի հատկությունները

en: Table properties
hy_AM: Աղյուսակի հատկությունները

en: Table row properties
hy_AM: Աղյուսակի տողի հատկությունները

en: Tag
hy_AM: Պիտակ

en: Tag Cloud
hy_AM: Պիտակների ամպ

en: Tag added.
hy_AM: Պիտակը ավելացվեց։

en: Tag deleted.
hy_AM: Պիտակը ջնջվեց։

en: Tag not added.
hy_AM: Պիտակը չի ավելացվել։

en: Tag not updated.
hy_AM: Պիտակը չի արդիացվել։

en: Tag updated.
hy_AM: Պիտակը արդիացվեց։

en: Tag: %s
hy_AM: Պիտակ՝ %s

en: Tagline
hy_AM: Կարճ նկարագրությունը

en: Tags
hy_AM: Պիտակներ

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
hy_AM: Պիտակները կարող են փոխարկվել կարգերին՝ <a href="%s">Կարգերի և պիտակների փոխարկչի</a> կիրառմամբ։

en: Tags deleted.
hy_AM: Պիտակների ջնջվեցին։

en: Tags list
hy_AM: Պիտակների ցանկ

en: Tags list navigation
hy_AM: Պիտակների ցանկի նավարկում

en: Tags:
hy_AM: Պիտակներ՝

en: Tags:
hy_AM: Պիտակներ՝

en: Tags: %1$s
hy_AM: Պիտակներ՝ %1$s

en: Tags: %s
hy_AM: Պիտակներ` %s

en: Tahiti
hy_AM: Թաիթի

en: Taipei
hy_AM: Թայբեյ

en: Taiwan
hy_AM: Թայվան

en: Tajikistan
hy_AM: Տաջիկստան

en: Take over
hy_AM: Բռնագրավել

en: Tallinn
hy_AM: Տալլին

en: Tan
hy_AM: Դարչնագույն

en: Tanzania
hy_AM: Տանզանիա

en: Tanzania, United Republic of
hy_AM: Տանզանիայի Միացյալ Հանրապետություն

en: Tap or hover on any theme then click the Live Preview button to see a live preview of that theme and change theme options in a separate, full-screen view. You can also find a Live Preview button at the bottom of the theme details screen. Any installed theme can be previewed and customized in this way.
hy_AM: Մատնատոփեք կամ պահեք մկնիկը ցանկացած տեսաձևի վրա և հետո կտտացրեք 'Նախադիտել կայքում' կոճակը՝ այդ տեսաձևի կենդանի նախադիտման և դրա կայանքները առանձին լիավահան պատուհանում փոփոխելու համար։ Դուք կարող եք գտնել 'Նախադիտել կայքում' կոճակը նաև տեսաձևի մանրամասների վահանի ներքևում։ Ցանկացած տեղակայված տեսաձևը կարող է նախադիտվել և փոփոխվել այս ճանապարհով։

en: Tarawa
hy_AM: Թարավա

en: Target
hy_AM: Նպատակային

en: Tashkent
hy_AM: Տաշքենդ

en: Tasmania
hy_AM: Թասմանիա

en: Taxable
hy_AM: Հարկման ենթակա

en: Taxonomy
hy_AM: Համակարգումը

en: Taxonomy names must be between 1 and 32 characters in length.
hy_AM: Համակարգման անունները պետք է պարունակեն 1-ից 32 գրանշան։

en: Taxonomy:
hy_AM: Համակարգումը՝

en: Tbilisi
hy_AM: Թբիլիսի

en: Tegucigalpa
hy_AM: Տեգուսիգալպա

en: Tehran
hy_AM: Տեհրան

en: Tel Aviv
hy_AM: Թել Ավիվ

en: Tell City
hy_AM: Թել Սիթի

en: Template
hy_AM: Ձևանմուշ

[ctx: Template name]
en: Page: 404
hy_AM: Էջ։ 404

en: Tennessee
hy_AM: Թենեսի

en: Term ID is shared between multiple taxonomies
hy_AM: Տարրի ID-ն տարածվում է մի քանի համակարգումների միջև։

en: Term does not exist.
hy_AM: Եզրը ( term ) չի գտնվել :

en: Texas
hy_AM: Տեխաս

en: Text
hy_AM: Գրվածք

en: Text Color
hy_AM: Գրվածքի գույնը

en: Text color
hy_AM: Գրվածքի գույնը

en: Thailand
hy_AM: Թաիլանդ

en: Thank you for creating with <a href="%s">WordPress</a>.
hy_AM: Շնորհակալություն՝ ձեր կայքը <a href="%s">WordPress</a>-ով աշխատացնելու համար։

en: Thank you for using %s, your site has been deleted. Happy trails to you until we meet again.
hy_AM: Շնորհակալություն %s-ից օգտվելու համար, ձեր կայքը ջնջվել է։ Ցանկանում ենք ձեզ ամենայն բարին, և մինչ նոր հանդիպում։

en: Thank you!
hy_AM: Շնորհակալություն

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
hy_AM: Շնորհակալություն։ Խնդրում ենք ստուգել ձեր փոստարկղը՝ ձեր գործողությունը հաստատելու հղման առկայության համար։ Ձեր կայքը չի ջնջվելու մինչև դուք չկտտացնեք այդ հղումը։

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
hy_AM: Տվյալ էլ-փոստի հասցեն արդեն իսկ օգտագործվում է։ Խնդրում ենք ստուգել ձեր փոստարկղը՝ գործունացման ուղերձի առկայության վերաբերյալ։ Եթե ​​դուք ոչինչ չանեք, այդ հասցեն կրկին հասանելի կլինի մի քանի օրվա ընթացքում։

en: That name is not allowed.
hy_AM: Այս անունը անթույլատրելի է։

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
hy_AM: Այս կայքը այժմ ամրագրված է, սակայն այն կարող է հասանելի դառնա մի քանի օրից։

en: That user does not exist.
hy_AM: Նման օգտվող գոյություն չունի։

en: That user is already a member of this site.
hy_AM: Այս օգտվողը արդեն իսկ հանդիսանում է տվյալ կայքի մասնակիցը։

en: That username is already activated.
hy_AM: Այս օգտանունը արդեն իսկ գործունացված է։

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
hy_AM: Այս օգտանունը այժմ ամրագրված է, սակայն այն կարող է հասանելի դառնալ մի քանի օրից։

en: That username is not allowed.
hy_AM: Այս օգտանունը անթույլատրելի է։

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
hy_AM: '%s' կայանքների խմբակը ջնջվել է։ Օգտագործեք կայանքների մեկ այլ խմբակ։

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
hy_AM: '%s' տեսաձևը չի հանդիսանում վավերական վերադաս տեսաձև։

en: The %1$s plugin header is deprecated. Use %2$s instead.
hy_AM: Խրվակների %1$s էջագլուխը հնացած է։ Դրա փոխարեն օգտագործեք %2$s։

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
hy_AM: Այլանունը հանդիսանում է URL-ում օգտագործելու համար նախատեսված էջի վերնագրի տարբերակ, որը պարունակում է միայն փոքրատառ լատինատառեր, թվեր և գծիկներ։

en: The 2013 theme for WordPress takes us back to the blog, featuring a full range of post formats, each displayed beautifully in their own unique way. Design details abound, starting with a vibrant color scheme and matching header images, beautiful typography and icons, and a flexible layout that looks great on any device, big or small.
hy_AM: WordPress-ի Երկու հազար տասներեք տեսաձևը մեզ հետ է բերում դեպի բլոգեր, աջակցելով գրառումների ձևաչափերի ամբողջական շարքը, ցուցադրելով ամեն մեկը գեղեցիկ և յուրահատուկ ձևով։ Այն լի է հատուկ ընտրած ձևավորման հատկություններով, սկսած կենսունակ գունային գամմայից և համապատասխանող էջագլխի պատկերներից, գեղեցիկ տպագրությունից և պատկերակներից, ինչպես նաև ճկուն դասավորությունով, որ հոյակապ է նայվում ցանկացած էկրանի վրա, լինի այն մեծ, թե փոքր։

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
hy_AM: Առկա ցուցանակների բաժինը պարունակում է բոլոր ցուցանակներ, որոնցից դուք կարող եք կատարել ձեր ընտրությունը։ Ցուցանակը կողագոտուն քաշելուց անմիջապես հետո կբացվի տվյալ ցուցանակի կայանքների վահանը։ Եթե առկա կայանքները ձեզ բավարարեն, կտտացրեք &laquo;Պահպանել&raquo; կոճակը, և այն կհայտնվի ձեր կայքում։ &laquo;Ջնջել&raquo; կոճակը կտտացնելու դեպքում ցուցանակը կհեռացվի։

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
hy_AM: Չհաջողվեց վավերացնել խնամորդի SSL հավաստագիրը։

en: The Site Icon is used as a browser and app icon for your site. Icons must be square, and at least %s pixels wide and tall.
hy_AM: Կայքի պատկերակը օգտագործվում է որպես ձեր կայքի դիտարկչի և ծրագրակազմի պատկերակ։ Այն պետք է լինի քառակուսի, %s պիքսել լայնությամբ և բարձրությամբ։

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
hy_AM: Ձեր տրամադրված կայքի հասցեն չի հանդիսանում վավերական URL։ Խնդրում ենք տրամադրել վավերականը։

en: The URL to the admin area
hy_AM: Վարչական մասի URL

en: The Walker class named %s does not exist.
hy_AM: %s անունով թափառողի դաս գոյություն չունի։

en: The WordPress Team
hy_AM: WordPress-ի թիմը

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
hy_AM: Ձեր տրամադրված WordPress-ի հասցեն չի հանդիսանում վավերական URL։ Խնդրում ենք տրամադրել վավերականը։

en: The WordPress team is willing to help you. Forward this email to %s and the team will work with you to make sure your site is working.
hy_AM: WordPress-ի թիմը պատրաստ է օգնել ձեզ։ Ուղարկեք այս ուղերձը %s էլ-փոստի հասցեին, և մենք կկապվենք ձեզ հետ, ձեր կայքի աշխատունակությունը վերականգնելու համար։

en: The aspect ratio is the relationship between the width and height. You can preserve the aspect ratio by holding down the shift key while resizing your selection. Use the input box to specify the aspect ratio, e.g. 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc.
hy_AM: Կողմերի հարաբերությունը ցուցադրում է լայնության և բարձրության միջև հարաբերությունները։ Դուք կարող եք պահել առկա հարաբերությունը՝ ընտրությունը չափափոխելու ժամանակ սեղմած պահելով Shift ստեղնը։ Կողմերի հարաբերությունը նշելու համար օգտարործեք ներածման տուփը, օրինակ՝ 1:1 (քառակուսի), 4:3, 16:9, և այլն։

en: The attachment MIME type.
hy_AM: Կցորդի MIME տիպը։

en: The attachment caption.
hy_AM: Կցորդ պատկերի խորագիրը։

en: The attachment description.
hy_AM: Կցորդի ( attachment ) նկարագրությունը :

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
hy_AM: Ձեր դիտարկչում այս գրառման պահուստավորված տարբերակը տարբերվում է ստորև ցուցադրվող տարբերակից։

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you do not use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
hy_AM: Հղման անվան, Վեբ հասցեի և նկարագրության վանդակները անշարժ են, իսկ մնացածը կարող են դիրքափոխվել՝ քաշելու և գցելու միջոցով։ Դուք կարող եք նաև թաքցնել չօգտագործվող վանդակները 'Վահանի կայանքներ' ներդիրում, կամ կոծկել վանդակները՝ կտտացնելով վանդակների վերնագրերի փեղկերը։

en: The boxes on your Dashboard screen are:
hy_AM: Ձեր կառավարակետի վահանի վանդակներն են՝

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
hy_AM: Ձեր կատարված փոփոխությունները չեն պահպանվի, եթե դուք նավարկեք այս էջից դուրս։

en: The coupon code already exists
hy_AM: Կուպոնի այդպիսի կոդ արդեն կա

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
hy_AM: Օգտվողի ընթացիկ դերը պետք է ունենա օգտվողներին խմբագրելու արտոնությունը։

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
hy_AM: Լռելիությամբ, նկարագրությունը չի ցուցադրվում, սակայն որոշ տեսաձևերը կարող են ցուցադրել այն։

en: The e-mail could not be sent.
hy_AM: Չհաջողվեց ուղարկել ուղերձը։

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
hy_AM: Տրամադրված էլ-փոստի հասցեն չի հանդիսանում վավերական հասցե։ Խնդրում ենք տրամադրել վավերականը։

en: The email could not be sent.
hy_AM: Չհաջողվեց ուղարկել ուղերձը։

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
hy_AM: Այս վահանի դաշտերը սահմանում են ձեր կայքի կազմաձևի հիմնական հատկանիշները։

en: The following formatting shortcuts are replaced when pressing Enter. Press Escape or the Undo button to undo.
hy_AM: Հետևյալ ձևաչափման կարճատները փոխարինվում են՝ Enter սեղմելու հետևանքով։ Սեղմեք Esc կամ 'Հետարկել' կոճակը՝ հետարկելու համար։

en: The following plugins failed to update:
hy_AM: Չհաջողվեց արդիացնել հետևյալ խրվակները՝

en: The following plugins were successfully updated:
hy_AM: Հետևյալ խրվակները հաջողությամբ արդիացվեցին՝

en: The following themes failed to update:
hy_AM: Չհաջողվեց արդիացնել հետևյալ տեսաձևերը՝

en: The following themes were successfully updated:
hy_AM: Հետևյալ տեսաձևերը հաջողությամբ արդիացվեցին՝

en: The following translations failed to update:
hy_AM: Չհաջողվեց արդիացնել հետևյալ թարգմանությունները՝

en: The following translations were successfully updated:
hy_AM: Հետևյալ թարգմանությունները հաջողությամբ արդիացվեցին՝

en: The following values do not describe a valid date: month %1$s, day %2$s.
hy_AM: Հետևյալը չի հանդիսանում վավերական ամսաթիվ՝ ամիսը %1$s, օրը %2$s։

en: The following values do not describe a valid date: year %1$s, month %2$s, day %3$s.
hy_AM: Հետևյալը չի հանդիսանում վավերական ամսաթիվ՝ տարին %1$s, ամիսը %2$s, օրը %3$s։

en: The given object ID is not that of a menu item.
hy_AM: Նշված ID-ն չի պատկանում որևէ ընտրացանկի տարրին։

en: The internet address of your network will be %s.
hy_AM: Ձեր ցանցի հասցեն լինելու է՝ %s։

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
hy_AM: Նյութ, որը ցանկանում եք տեղափոխել աղբաման, այլևս գոյություն չունի։

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
hy_AM: Նյութ, որը ցանկանում եք վերականգնել աղբամանից, այլևս գոյություն չունի։

en: The language pack is missing either the %1$s or %2$s files.
hy_AM: Լեզվային փաթեթում բացակայում է %1$s կամ %2$s ֆայլը։

en: The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.
hy_AM: Ձախ կողմից գտնվող նավարկման ընտրացանկը ցուցադրում է հղումներ դեպի WordPress-ի բոլոր առկա կառավարման վահանները, ցուցադրելով ենթացանկերը՝ մկնիկը ընտրացանկի տարրի վրա պահելու դեպքում։ Դուք կարող եք նեղացնել այս ընտրացանկը և ցուցադրել միայն պատկերակները՝ կտտացնելով 'Կոծկել ընտրացանկը' սլաքը դրա ներքևում։

en: The login page will open in a new tab. After logging in you can close it and return to this page.
hy_AM: Մուտքի էջը բացվելու է նոր պատուհանում։ Մուտք գործելուց հետո դուք կարող եք փակել այն և վերադառնալ այս էջը։

en: The menu ID should not be empty.
hy_AM: Ընտրացանկի ID-ն չի կարող դատարկ լինել։

en: The menu has been successfully deleted.
hy_AM: Ընտրացանկը հաջողությամբ ջնջվեց։

en: The menu item has been successfully deleted.
hy_AM: Ընտրացանկի տարրը հաջողությամբ ջնջվեց։

en: The menu management box at the top of the screen is used to control which menu is opened in the editor below.
hy_AM: Այս վահանի վերևում գտնվող ընտրացանկերի կառավարման վանդակը օգտագործվում է ստորև գտնվող խմբագրում այս կամ այն ընտրացանկը բացելու համար։

en: The miscellaneous options group has been removed. Use another settings group.
hy_AM: Խառնաբնույթ կայանքների խումբը վերացվել է։ Օգտագործեք կայանքների այլ խումբը։

en: The name is how it appears on your site.
hy_AM: Նշեք թե ինչ անունով այն կցուցադրվի ձեր կայքում։

en: The nickname for the user.
hy_AM: Օգտվողի մականունը։

en: The package contains no files.
hy_AM: Փաթեթը չի պարունակում որևէ ֆայլեր։

en: The parent term ID.
hy_AM: Ծնող եզրի ID ( term ) :

en: The pingback has already been registered.
hy_AM: Ծանուցումը արդեն իսկ գրանցված է։

en: The plugin contains no files.
hy_AM: Խրվակը չի պարունակում ֆայլեր։

en: The plugin does not have a valid header.
hy_AM: Խրվակը չունի վավերական վերնագիր։

en: The plugin generated unexpected output.
hy_AM: Խրվակը արտադրեց չսպասվող արտածում։

en: The post cannot be deleted.
hy_AM: Հնարավոր չէ ջնջել այս գրառումը։

en: The post type may not be changed.
hy_AM: Հնարավոր չէ փոխել գրառման տեսակը։

en: The primary site you chose does not exist.
hy_AM: Ձեր իսկ ընտրած հիմնական կայքը գոյություն չունի։

en: The privacy options group has been removed. Use another settings group.
hy_AM: Գաղտնիության կայանքների խմբակը ջնջվել է։ Օգտագործեք կայանքների մեկ այլ խմբակ։

en: The query argument of %s must have a placeholder.
hy_AM: %s-ի հարցման փաստարկը պետք է ունենա տեղապահ։

en: The requested theme does not exist.
hy_AM: Հայցված տեսաձևը գոյություն չունի։

en: The requested user does not exist.
hy_AM: Հայցված օգտվողը գոյություն չունի։

en: The search for installed themes will search for terms in their name, description, author, or tag.
hy_AM: Տեղակայված տեսաձևերի որոնումը կատարվում է ըստ իրենց անունների, նկարագրությունների, հեղինակների կամ պիտակների։

en: The search results will be updated as you type.
hy_AM: Որոնման արդյունքները արդիացվելու են անմիջապես՝ մուտքագրելու ընթացքում։

en: The site is already active.
hy_AM: Այս կայքը արդեն իսկ գործունացված է։

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when adding an image to the Media Library.
hy_AM: Ստորև թվարկված չափերը սահմանում են առավելագույն լայնությունը և բարձրությունը՝ պատկերները մեդիա դարան ավելացնելուց։

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term.
hy_AM: '%s' այլանունը արդեն իսկ օգտագործվում է այլ տարրի կողմից

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
hy_AM: Ելակետային և նպատակային URL-ները չեն կարող մատնացուցել նույն պաշարին։

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
hy_AM: Ելակետային URL-ը չի պարունակում նպատակային URL-ի հղումը, ուստի այն չի կարող օգտագործվել որպես ելակետային։

en: The source URL does not exist.
hy_AM: Ելակետային URL-ը գոյություն չունի։

en: The specified namespace could not be found.
hy_AM: Նշված անվանատարածքը չի գտնվել։

en: The specified target URL does not exist.
hy_AM: Նշված նպատակային URL-ը գոյություն չունի։

en: The term cannot be deleted.
hy_AM: Եզրը չի կարող ջնջվել ( term )

en: The term name cannot be empty.
hy_AM: Նյութի անունը չի կարող դատարկ լինել։

en: The theme is missing the %s stylesheet.
hy_AM: Այս տեսաձևում բացակայում է %s ոճաթերթը։

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
hy_AM: Ձեր մուտքագրված ժամագոտին անվավեր է։ Խնդրում ենք ընտրել վավերական ժամագոտին։

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop. You can also minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
hy_AM: Վերնագրի և գրառման խմբագրման դաշտերը չեն շարժվում, սակայն դուք կարող եք վերադասավորել բոլոր այլ վանդակները՝ քաշելու և գցելու միջոցով։ դուք կարող եք նաև կոծկել կամ ընդարձակել դրանք՝, կտտացնելով վանդակների վերնագրերի փեղկերը։ Օգտագործեք 'Վահանի կայանքներ' ներդիրը՝ ավել վանդակներ ցուցադրելու (Մեջբերումներ, Ուղարկել հետհղումներ, Ընտելական դաշտեր, Քննարկում, Այլանուն, Հեղինակ), կամ այս վահանի ցուցադրումը 1 և 2 սյունակով դասավորությունների միջև ընտրելու համար։

en: The title for the object.
hy_AM: Օբյեկտի վերնագիրը։

en: The title for the post type.
hy_AM: Գրառման տեսակի վերնագիրը :

en: The title for the status.
hy_AM: Կարգավիճակի վերնագիրը :

en: The title for the taxonomy.
hy_AM: Համակարգի ( taxomany ) վերնագիրը :

en: The update of %s failed.
hy_AM: %s-ի արդիացումը ձախողվեց։

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
hy_AM: Արդիացման գործընթացը սկսվեց։ Այն կարող է որոշ խնամորդների վրա որոշակի ժամանակ պահանջել, խնդրում ենք համբերատար լինել։

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
hy_AM: Վերբեռնված ֆայլը չի հանդիսանում վավերական պատկեր։ Խնդրում ենք կրկին փորձել։

en: The uploaded file was only partially uploaded.
hy_AM: Ֆայլը միայն մասամբ է վերբեռնվել։

en: The user cannot be deleted.
hy_AM: Օգտվողը չի կարող ջնջվել։

en: The user is already active.
hy_AM: Այս օգտվողը արդեն իսկ գործունացված է։

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
hy_AM: Ձեր սարքավորման վեբ դիտարկիչը չի կարող օգտագործվել ֆայլերի վերբեռման համար։ Դրա փոխարեն դուք կարող եք օգտագործել <a href="%s">ձեր սարքավորման ներկառուցված ծրագրակազմը</a>։

en: Theme
hy_AM: Ոճ

en: Theme Details
hy_AM: Ոճի մանրամասները

en: Theme Location
hy_AM: Ոճի տարածություն

en: Theme Options
hy_AM: Տեսաձևի կայանքներ

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Accessibility Ready
hy_AM: Մատչելիության աջակցում

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Black
hy_AM: Սև

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Blue
hy_AM: Կապույտ

[ctx: Theme Showcase term name]
en: Brown
hy_AM: Շագանակագույն

en: Theme deleted.
hy_AM: Ոճը ջնջվեց։

en: Theme installed successfully.
hy_AM: Ոճը հաջողությամբ տեղակայվեց։

[ctx: Theme starter content]
en: 123 Main Street
hy_AM: Գլխավոր փողոց 123

[ctx: Theme starter content]
en: About
hy_AM: Մեր մասին

[ctx: Theme starter content]
en: Address
hy_AM: Հասցե

[ctx: Theme starter content]
en: Archives
hy_AM: Արխիվ

[ctx: Theme starter content]
en: Calendar
hy_AM: Օրացույց

[ctx: Theme starter content]
en: Meta
hy_AM: Մետատվյալներ

[ctx: Theme starter content]
en: News
hy_AM: Նորություններ

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Comments
hy_AM: Վերջին մեկնաբանությունները

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Posts
hy_AM: Վերջին գրառումները

[ctx: Theme starter content]
en: This is an example of a homepage section. Homepage sections can be any page other than the homepage itself, including the page that shows your latest blog posts.
hy_AM: Սա գլխավոր էջի բաժնի օրինակ է : Գլխավոր էջի բաժինները կարող են լինել ցանկացած էջ , այդ թվում այն էջը, որը ցույց է տալիս վերջին գրառումները :

en: Theme without %s
hy_AM: Տեսաձևն առանց %s-ի

en: Themes
hy_AM: Տեսաձևեր

en: There are no associated subtitles.
hy_AM: Համակցված խորագրեր չեն գտնվել։

en: There are no options for this widget.
hy_AM: Այս ցուցանակը չունի որևէ կարգավորումներ։

en: There are no valid users selected for deletion.
hy_AM: Ջնջելու համար ընտրած վավերական օգտվողներ չկան։

en: There are no valid users selected for removal.
hy_AM: Ջնջելու համար ընտրած վավերական օգտվողներ չկան։

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
hy_AM: Առկա է մի քանի անվավեր ընտրացանկի տարր։ Խնդրում ենք ուղղել կամ ջնջել դրանք։

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
hy_AM: Չպահպանված փոփոխությունները կկորեն։ Կտտացրեք 'Լավ' կոճակը՝ շարունակելու, կամ 'Չեղարկել' կոճակը՝ պատկերների խմբագիր վերադառնալու համար։

en: There does not seem to be any new mail.
hy_AM: Ըստ երևույթի, որևէ նոր ուղերձ չկա։

en: There has been an error cropping your image.
hy_AM: Պատկերը եզրատելու ժամանակ տեղի է ունեցել սխալ։

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a> or <a href="%5$s" %6$s>update now</a>.
hy_AM: Առկա է %1$s-ի նոր տարբերակը։ <a href="%2$s" %3$s>Ծանոթացեք %4$s տարբերակի մանրամասներին</a> կամ <a href="%5$s" %6$s>արդիացրեք հենց հիմա</a>։

en: There is a revision of this post that is more recent.
hy_AM: Առկա է այս գրառման ավելի թարմ խմբագրությունը։

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
hy_AM: Առկա է այս գրառման ինքնապահպանված տարբերակը, որը ավելի թարմ է, քան ներքևում ցուցադրվող տարբերակը։ <a href="%s">Դիտել ինքնապահպանված տարբերակը</a>

en: There is no excerpt because this is a protected post.
hy_AM: Մեջբերումներ չկան, քանի որ այս գրառումը պաշտպանված է։

en: There seems to have been a problem with the information you entered. Please fix the field indicated and resubmit.
hy_AM: Մուտքագրված տեղեկություններում առկա են խնդիրներ։ Ուղղեք նշված դաշտը և կրկին փորձեք։

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
hy_AM: Կազմաձևի սխալ։ Խնդրում ենք կապվել հոսթինգի մատակարարին։

en: These settings may be overridden for individual articles.
hy_AM: Այս կայանքները կարող են վերագրվել առանձին հոդվածների մասով

en: Thimbu
hy_AM: Թհիմպհու

en: Thimphu
hy_AM: Թհիմպհու

[ctx: This HTML form field is marked as required by the user in contact form builder]
en: (required)
hy_AM: (պարտադիր)

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
hy_AM: Այս էլ-փոստի հասցեն օգտագործվում է կառավարման նպատակներով, օրինակ՝ նոր գրանցումների վերաբերյալ ծանուցման համար։

en: This category already exists.
hy_AM: Այս կարգը արդեն իսկ առկա է։

en: This category cannot be added. Please change the name and try again.
hy_AM: Այս կարգը հնարավոր չէ ավելացնել։ Խնդրում ենք փոխել անունը և կրկին փորձել։

en: This comment is already approved.
hy_AM: Այս մեկնաբանությունը արդեն սիկ հաստատված է։

en: This comment is already in the Trash.
hy_AM: Այս մեկնաբանությունը արդեն իսկ գտնվում է աղբամանում։

en: This comment is already marked as spam.
hy_AM: Այս մեկնաբանությունը արդեն իսկ նշված է որպես թափոն։

en: This comment is currently approved.
hy_AM: Այս մեկնաբանությունը տվյալ պահին հաստատված է։

en: This comment is currently in the Trash.
hy_AM: Այս մեկնաբանությունը տվյալ պահին գտնվում է աղբամանում։

en: This comment is currently marked as spam.
hy_AM: Այս մեկնաբանությունը տվյալ պահին նշված է որպես թափոն։

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
hy_AM: Այս մեկնաբանությունը գտնվում է աղբամանում։ Դուք պետք է վերականգնեք այն աղբամանից, եթե ցանկանում եք խմբագրել այն։

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
hy_AM: Այս բովանդակությունը պաշտպանված է գաղտնաբառով։ Այն դիտելու համար դուք պետք է տրամադրեք ձեր գաղտնաբառը՝

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
hy_AM: Այս նյութը հրատարակվել է %1$s-ում և պիտակվել %2$s։ Էջանշեք <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">մշտական հղումը</a>։

en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
hy_AM: Այս նյութը հրատարակվել է %1$s-ում։ Էջանշեք <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">մշտական հղումը</a>։

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
hy_AM: Այս հատկությունը պահանջում է ներդրված շրջանակների աջակցում (iframes)։ Ձեր դիտարկչում այն կասեցված է կամ էլ չի աջակցվում։

en: This file is empty. Please try another.
hy_AM: Այս ֆայլը դատարկ է։ Ընտրեք մեկ այլ ֆայլ։

en: This file is not an image. Please try another.
hy_AM: Այս ֆայլը չի հանդիսանում պատկեր։ Ընտրեք մեկ այլ ֆայլ։

en: This file no longer needs to be included.
hy_AM: Այս ֆայլի զետեղման կարիք այլևս չկա։

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
hy_AM: Սա՝ առավելագույն թույլատրված չափից մեծ է։ Փորձեք մեկ ուրիշը։

en: This is the short link.
hy_AM: Սա՝ կարճ հղում է։

en: This item has already been deleted.
hy_AM: Այս տարրը արդեն իսկ ջնջված է։

en: This panel is used for managing navigation menus for content you have already published on your site. You can create menus and add items for existing content such as pages, posts, categories, tags, formats, or custom links.
hy_AM: Այս փեղկը օգտագործվում է ձեր կայքում արդեն իսկ հրատարակված բովանդակության մասով նավարկման ընտրացանկերի կառավարման համար։ Դուք կարող եք ստեղծել ընտրացանկեր և ավելացնել տարրեր առկա բովանդակության (էջերի, գրառումների, կարգերի, պիտակների, ձևաչափերի կամ ընտելական հղումների)  համար։

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
hy_AM: Այս գրառումը պաշտպանված է գաղտնաբառով։ Մուտքագրեք գաղտնաբառը՝ մեկնաբանությունները դիտելու համար։

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
hy_AM: Այս գրառումը պաշտպանված է գաղտնաբառով։ Մուտքագրեք գաղտնաբառը՝ մեկնաբանությունները դիտելու համար։

en: This post is password protected. You must visit the website and enter the password to continue reading.
hy_AM: Այս հրապարակումը պահանջում է գաղտնաբառ: Այցելեք կայք և մուտքագրեք գաղտնաբառը, որպիսզի շարունակեք կարդալ:

en: This preview is unavailable in the editor.
hy_AM: Խմբագրում նախադիտումը անհասանելի է։

en: This resulted in an error message: %s
hy_AM: Այն հանգեցրել է տվյալ սխալի ուղերձին՝ %s

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
hy_AM: Այս վահանը պարունակում է ձեր բովանդակության ցուցադրումը կառավարող կայանքները։

en: This screen is used for globally assigning menus to locations defined by your theme.
hy_AM: Այս վահանը օգտագործվում է ընտրացանկերը՝ ձեր տեսաձևում սահմանված տարածություններին ընդհանրական համակցման համար։

en: This screen is used for managing your content revisions.
hy_AM: Այս վահանը օգտագործվում է ձեր բովանդակության խմբագրությունները կառավարելու համար։

en: This screen is used for managing your installed themes. Aside from the default theme(s) included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
hy_AM: Այս վահանը օգտագործվում է ձեր տեղակայված տեսաձևերը կառավարելու համար։ WordPress-ի տեղակայման փաթեթի մեջ ընդգրկված լռելյայն տեսաձևերից բացի, բազմաքանակ տեսաձևեր են մշակվել և ձևավորվել երրորդ անձանց կողմից։

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
hy_AM: Այս վահանը օգտագործվում է ձեր տեսաձևի էջագլխի տարածությունը ընտելացնելու համար։

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
hy_AM: Այս վահանում ցուցադրվում են ձեր կայքի բոլոր առկա օգտվողները։ Ամեն օգտվողը ունի հինգ սահմանված դերերից մեկը՝ վերագրված կայքի վարիչի կողմից։ Դրանք են՝ Կայքի վարիչ, Խմբագրող, Հեղինակ, Աջակցող, կամ Բաժանորդ։  Կառավարակետը մուտք գործելուց հետո, կայքի վարիչներ չհանդիսացող օգտվողները նավարկման ընտրացանկում տեսնում են ավելի քիչ կայանքներ, կախված իրենց ունեցած դերերից։

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
hy_AM: Այս վահանը տրամադրում է մատչում ձեր բոլոր գրառումներին։ Դուք կարող եք կազմաձևել վահանի ցուցադրումը՝ ձեր նախընտրանքներին համապատասխան։

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they will not all fit here! :) Use the documentation links to get information on what each discussion setting does.
hy_AM: Այս վահանը տրամադրում է բազմակի կայանքներ՝ մեկնաբանությունների ցուցադրման և կառավարման և ձեր գրառումներին/էջերին տանող հղումների վերաբերյալ։ Դրանք իրականում այդքան շատ են, որ նույնիսկ չեն տեղավորվում այստեղ։ Դիմեք փաստաթղթերի հղումներին՝ ամեն քննարկման մասով տեղեկություններ ստանալու համար։

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
hy_AM: Կողագոտին ալևս հասանելի չէ և չի ցուցադրվում ձեր կայքի որևէ էջում։ Ջնջեք բոլոր ստորև ցուցադրվող ցուցանակները՝ անգործուն կողագոտին ամբողջությամբ հեռացնելու համար։

en: This site has been archived or suspended.
hy_AM: Այս կայքը նախկինում տեղափոխվել է պահոց կամ կասեցվել է։

en: This site is no longer available.
hy_AM: Այս կայքը անհասանելի է։

en: This taxonomy is not hierarchical.
hy_AM: Այս համակարգումը չի հանդիսանում ստորակարգային։

en: This timezone does not observe daylight saving time.
hy_AM: Տվյալ ժամային գոտում ամառային ժամանակը չի կիրառվում։

en: This timezone is currently in daylight saving time.
hy_AM: Տվյալ ժամային գոտում այժմ օգտագործվում է ամառային ժամանակը։

en: This timezone is currently in standard time.
hy_AM: Այս ժամային գոտում տվյալ պահին ձմեռային ժամ է։

en: This widget requires JavaScript.
hy_AM: Այս ցուցանակը պահանջում է JavaScript։

en: This will allow Jetpack to:
hy_AM: Այն Jetpack-ին թույլ կտա՝

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
hy_AM: Այն կցուցադրվի, եթե դուք պահեք մկնիկը blogroll-ում ցուցադրվող հղման վրա, կամ էլ ըստ ձեր հայեցաղության՝ տվյալ հղման տակ։

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus, and custom posts.
hy_AM: Այն կպարունակի բոլոր ձեր առկա գրառումները, էջերը, մեկնաբանությունները, ընտելական դաշտերը, տարրերը, նավարկման ընտրացանկերը և այլ նյութերը։

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
hy_AM: Սա կջնջի խորապատկերը։ Դուք չեք կարողանա վերականգնել ձեր փոփոխությունները։

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
hy_AM: Սա կջնջի էջագլխի պատկերը։ Դուք չեք կարողանա վերականգնել ձեր փոփոխությունները։

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
hy_AM: Սա կվերականգնի սկզբնական խորապատկերը։ Դուք չեք կարողոնա վերականգնել ձեր փոփոխությունները։

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
hy_AM: Սա կվերականգնի էջագլխի սկզբնական պատկերը։ Դուք չեք կարողոնա վերականգնել ձեր փոփոխությունները։

en: Three Columns
hy_AM: Երեք սյունակով

en: Thu
hy_AM: Հնգ

en: Thule
hy_AM: Թյուլի

en: Thumbnail
hy_AM: Մանրապատկեր

en: Thumbnail Height
hy_AM: Մանրապատկերի բարձրությունը

en: Thumbnail Settings
hy_AM: Մանրապատկերների կայանքներ

en: Thumbnail Settings Help
hy_AM: Մանրապատկերների Կայանքների Օգնություն

en: Thumbnail Width
hy_AM: Մանրապատկեր լայնությունը

en: Thumbnail size
hy_AM: Մանրապատկերի չափը

en: Thunder Bay
hy_AM: Սանդեր Բեյ

en: Thursday
hy_AM: Հինգշաբթի

[ctx: Thursday initial]
en: T
hy_AM: Հ

en: Tijuana
hy_AM: Տիխուանա

en: Tile
hy_AM: Կցաշարել

en: Timbuktu
hy_AM: Տիմբուկտու

en: Time Format
hy_AM: Ժամանակի ձևաչափը

en: Time Zone
hy_AM: Ժամային գոտի

en: Timezone
hy_AM: Ժամային գոտի

en: Timor-Leste
hy_AM: Արևելյան Թիմոր

[ctx: TinyMCE]
en: Blocks
hy_AM: Բաժիններ

[ctx: TinyMCE]
en: Formats
hy_AM: Ձևաչափեր

[ctx: TinyMCE]
en: Headings
hy_AM: Վերնագրեր

[ctx: TinyMCE]
en: Insert template
hy_AM: Զետեղել ձևանմուշը

[ctx: TinyMCE]
en: Templates
hy_AM: Ձևանմուշներ

[ctx: TinyMCE menu]
en: Edit
hy_AM: Խմբագրել

[ctx: TinyMCE menu]
en: File
hy_AM: Ֆայլ

[ctx: TinyMCE menu]
en: Format
hy_AM: Ձևաչափ

[ctx: TinyMCE menu]
en: Insert
hy_AM: Զետեղել

[ctx: TinyMCE menu]
en: Table
hy_AM: Աղյուսակ

[ctx: TinyMCE menu]
en: Tools
hy_AM: Գործիքներ

[ctx: TinyMCE menu]
en: View
hy_AM: Տեսք

en: Tirane
hy_AM: Տիրանա

en: Tiraspol
hy_AM: Տիրասպոլ

en: Title
hy_AM: Վերնագիր

en: Title Attribute
hy_AM: Title հատկանիշ

en: Title and Post Editor
hy_AM: Վերնագրի և գրառման խմբագիր

en: Title:
hy_AM: Վերնագիր՝

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
hy_AM: Ցուցանակը գործունացնելու համար՝ քաշեք այն կողագոտու վրա և կտտացրեք։ Ցուցանակը կասեցնելու և դրա կայանքները ջնջելու համար՝ քաշեք այն հետ։

en: To activate your site, please click the following link:
    
    %1$s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
    
    After you activate, you can visit your site here:
    
    %2$s
hy_AM: Ձեր բլոգը ակտիվացնելու համար սեղմեք ստորև գտնվող հղման վրա՝
    
    %1$s
    
    Ակտիվացումից հետո դուք կստանաք մեկ այլ էլ-նամակ ձեր օգտանունով։
    
    Ակտիվացումից հետո ձեր կայքը կցուցադրվի հետևյալ հասցեով՝
    
    %2$s

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
hy_AM: Ձեր հաշիվը գործունացնելու համար կտտացրեք ստորև գտնվող հղումը՝
    
    %s
    
    Գործունացումից հետո դուք կստանաք մեկ այլ ուղերձ՝ ձեր օգտանունով։

en: To add a custom link, <strong>expand the Custom Links section, enter a URL and link text, and click Add to Menu</strong>
hy_AM: Ընտելական հղումը ավելացնելու համար <strong>ընդարձակեք ընտելական հղումների բաժինը, մուտքագրեք URL-ը և հղման գրվածքը և կտտացրեք 'Ավելացնել ընտրացանկին' կոճակը</strong>

en: To add a new menu instead of assigning an existing one, <strong>click the &#8217;Use new menu&#8217; link</strong>. Your new menu will be automatically assigned to that theme location
hy_AM: Առկա ընտրացանկի փոխարեն նորը ավելացնելու համար <strong>կտտացրեք &laquo;Օգտագործել նոր ընտրացանկ&raquo; կոճակը</strong>։ Ձեր նոր ընտրացանկը ինքնաբար կվերագրվի այդ տեսաձևի տարածությանը։

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
hy_AM: Ձեր կայքին նոր օգտվողին ավելացնելու համար, կտտացրեք 'Ավելացնել նոր օգտվողին' կոճակը վահանի վերևում կամ 'Ավելացնել նորը'՝ ընտրացանկի Օգտվողներ բաժնում։

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
hy_AM: Ձեր կայքին նոր օգտվողին ավելացնելու համար, լրացրեք այս վահանում ցուցադրվող ձևը և կտտացրեք 'Ավելացնել նոր օգտվողին' կոճակը։

en: To assign menus to one or more theme locations, <strong>select a menu from each location&#8217;s dropdown</strong>. When you are finished, <strong>click Save Changes</strong>
hy_AM: Ընտրացանկերը մեկ կամ ավել տեսաձևի տարածություններին վերագրելու համար, <strong>ընտրեք ընտրացանկը ամեն տարածության ելնող ցանկից</strong>։ Ավարտելուց հետո <strong>կտտացրեք &laquo;Պահպանել փոփոխությունները&raquo; կոճակը</strong>

en: To crop the image, click on it and drag to make your selection.
hy_AM: Պատկերը եզրատելու համար, կտտացրեք իր վրա և քաշեք մկնիկը, նշելով եզրատվող մասը։

en: To delete media items, click the Bulk Select button at the top of the screen. Select any items you wish to delete, then click the Delete Selected button. Clicking the Cancel Selection button takes you back to viewing your media.
hy_AM: Մեդիա ֆայլերը ջնջելու համար կտտացրեք 'Բազմակի ընտրություն' կոճակը վահանի վերևում։ Ընտրեք ջնջման ենթակա ֆայլեր և կտտացրեք 'Ջնջել նշվածը' կոճակը։ Կտտացնելով 'Չեղարկել ընտրությունը' կոճակը դուք կվերադառնաք ձեր մեդիա ֆայլերի ցանկին։

en: To edit a menu currently assigned to a theme location, <strong>click the adjacent &#8217;Edit&#8217; link</strong>
hy_AM: Տեսաձևի տարածության վերագրված ընտրացանկը խմբագրելու համար <strong>կտտացրեք դրա կողքը գտնվող &laquo;Խմբագրել&raquo; կոճակը</strong>

en: To edit an existing menu, <strong>choose a menu from the dropdown and click Select</strong>
hy_AM: Առկա ընտրացանկը խմբագրելու համար, <strong>ընտրեք ընտրացանկի անունը ելնող ցանկից և կտտացրեք 'Ընտրել'</strong>

en: To move focus to other buttons use Tab or the arrow keys. To return focus to the editor press Escape or use one of the buttons.
hy_AM: Կիզակետը այլ կոճակների վրա տեղափոխելու համար օգտագործեք Tab կամ սլաքերի ստեղները։ Այն խմբագրին վերադարձնելու համար սեղմեք Escape ստեղնը կամ օգտագործեք կոճակներից որևէ մեկը։

en: To navigate between revisions, <strong>drag the slider handle left or right</strong> or <strong>use the Previous or Next buttons</strong>.
hy_AM: Խմբագրությունների միջև նավարկելու համար <strong>քաշեք սահիչի բռնակը ձախ կամ աջ</strong> կամ <strong>օգտագործեք 'Նախորդ' և 'Հաջորդ' կոճակները</strong>։

en: To reorganize menu items, <strong>drag and drop items with your mouse or use your keyboard</strong>. Drag or move a menu item a little to the right to make it a submenu
hy_AM: Ընտրացանկի տարրերը վերադասավորելու համար, <strong>քաշեք և գցեք տարրերը ձեր մկնիկի օգնությամբ կամ օգտագործեք ստեղնաշարը</strong>։ Թեթևակի քաշեք կամ տեղափոխել ընտրացանկի տարրը դեպի աջ՝ այն ենթացանկ դարձնելու համար։

en: To reset your password, visit the following address:
hy_AM: Ձեր գաղտնաբառը վերականգնելու համար այցելեք այս հասցեով՝

en: To restore a revision, <strong>click Restore This Revision</strong>.
hy_AM: Խմբագրությունը վերականգնելու համար <strong>կտտացրեք 'Վերականգնել այս խմբագրությունը' կոճակը</strong>։

en: To set your password, visit the following address:
hy_AM: Ձեր գաղտնաբառը նշանակելու համար այցելեք հետևյալ հասցեով՝

en: To the top
hy_AM: Դեպի վերև

en: To use a background image, simply upload it or choose an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
hy_AM: Խորապատկերը կիրառելու համար ուղղակի վերբեռնեք այն կամ ընտրեք ձեր մեդիա դարանում առկա պատկերներից՝ կտտացնելով &laquo;Ընտրել պատկերը&raquo; կոճակը։ Դուք կարող եք ցուցադրել պատկերի մեկ օրինակը, կամ կցաշարել այն՝ ամբողջ խորքը լրացնելու համար։ Դուք կարող եք այն անշարժացնել, որպեսզի այն մնա իր տեղում՝ էջը ոլորելու ժամանակ, կամ թողնել, որ այն ոլորվի էջի բովանդակության հետ մեկտեղ։

en: Today
hy_AM: Այսօր

en: Toggle Editor Text Direction
hy_AM: Փոխարկել գրվածքի ուղղությունը խմբագրում

en: Toggle add category
hy_AM: Ցուցադրել կարգ ավելացնելու դաշտը

en: Toggle panel: %s
hy_AM: Փոխարկել փեղկը՝ %s

en: Toggle section: %s
hy_AM: Փոխարկել բաժինը՝ %s

en: Toggle section: Custom Links
hy_AM: Ընտելական հղումներ

en: Togo
hy_AM: Տոգո

en: Tokelau
hy_AM: Տոկելաու

en: Tokyo
hy_AM: Տոկիո

en: Tomorrow
hy_AM: Վաղը

en: Tonga
hy_AM: Տոնգա

en: Tongatapu
hy_AM: Տոնգատապու

en: Too many redirects.
hy_AM: Վերուղորդումները չափազանց շատ են։

en: Toolbar
hy_AM: Գործիքագոտի

en: Toolbar Toggle
hy_AM: Ցուցադրել/թաքցնել գործիքագոտին

en: Tools
hy_AM: Գործիքներ

en: Top
hy_AM: Վերևում

en: Top Left
hy_AM: Վերև ձախ

en: Top Right
hy_AM: Վերև աջ

en: Topic
hy_AM: Թեմա

en: Topics
hy_AM: Նյութեր

en: Toronto
hy_AM: Տորոնտո

en: Tortola
hy_AM: Տորտոլա

en: Total
hy_AM: Ընդամենը

en: Totals
hy_AM: Ընդամենը

en: Track %1$s of %2$s.
hy_AM: Ձայնահետագիծ %1$s՝ %2$s-ից։

en: Trackback
hy_AM: Հետհղում

en: Trackback excerpt:
hy_AM: Հետհղման սկիզբ՝

en: Tracks (subtitles, captions, descriptions, chapters, or metadata)
hy_AM: Հետագծեր (խորագրեր, ենթանվանումներ, նկարագրություններ, գլուխներ կամ անդրտվյալներ)

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
hy_AM: Թարգմանիչներ

en: Translation Ready
hy_AM: Թարգմանությանը պատրաստ

en: Translation Updates
hy_AM: Թարգմանությունների արդիացումներ

en: Trash
hy_AM: Աղբաման ուղարկել

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[0]: Աղբամանում <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[1]: Աղբամանում <span class="count">(%s)</span>

en: Trash it: %s
hy_AM: Աղբաման ուղարկել՝ %s

en: Trinidad and Tobago
hy_AM: Տրինիդադ և Տոբագո

en: Tripoli
hy_AM: Տրիպոլի

en: Troubleshooting
hy_AM: Խափանաշտկում

en: Truk
hy_AM: Տրուկ

en: Try again
hy_AM: Կրկին փորձել

en: Tucuman
hy_AM: Տուկուման

en: Tue
hy_AM: Երք

en: Tuesday
hy_AM: Երեքշաբթի

[ctx: Tuesday initial]
en: T
hy_AM: Ե

en: Tunis
hy_AM: Թունիս

en: Tunisia
hy_AM: Տունիս

en: Turkey
hy_AM: Թուրքիա

en: Turkmenistan
hy_AM: Թուրքմենստան

en: Turks and Caicos Islands
hy_AM: Թյորքս և Կայկոս կղզիներ

en: Turn comments on or off
hy_AM: Միացնել/անջատել մեկնաբանությունները

en: Tuvalu
hy_AM: Տուվալու

en: Twenty Sixteen is a modernized take on an ever-popular WordPress layout — the horizontal masthead with an optional right sidebar that works perfectly for blogs and websites. It has custom color options with beautiful default color schemes, a harmonious fluid grid using a mobile-first approach, and impeccable polish in every detail. Twenty Sixteen will make your WordPress look beautiful everywhere.
hy_AM: Երկու հազար տասնվեց տեսաձևը հանդիսանում է WordPress-ի ամենահայտնի դասավորության ժամանակակից մշակումը։ Հորիզոնական էջագլուխը և կամայական աջ կողագոտին, որոնք կատարելապես են ծառայում և բլոգերի, և կայքերի համար։ Այն ունի փոփոխական գույնային ընտրանքներ և գեղեցիկ լռակյաց գունավոր ուրվագծեր, ներդաշնակ ճկուն ցանցավորում՝ բջջային մատչման համար, և կատարյալ փայլ՝ յուրաքանչյուր մանրուքում։ Երկու հազար տասնվեցը կապահովի ձեր WordPress-ի գեղեցիկ տեսքը ամենուր։

en: Twice Daily
hy_AM: Օրը՝ երկու անգամ

en: Two Columns
hy_AM: Երկու սյունակով

en: Type
hy_AM: Տեսակ

en: Type attribution for the term.
hy_AM: Տեսակի բնութագրիչ եզրույթի համար։

en: Type your new password again.
hy_AM: Հաստատեք ձեր նոր գաղտնաբառը։

en: Types associated with the taxonomy.
hy_AM: Համակցված համակարգի ( taxomany ) տեսակները :

en: URL of the term.
hy_AM: Եզրի հասցեն ( term )

en: URL of the user.
hy_AM: Օգտվողի URL։

en: URL to the media file
hy_AM: Մեդիա ֆայլի հղումը

en: URL to the original attachment file.
hy_AM: Բնօրինակ կցորդ ( attachment ) ֆայլի հղումը :

en: URL:
hy_AM: URL՝

en: URL: %s
hy_AM: URL՝ %s

[ctx: US state of Georgia]
en: Georgia
hy_AM: Վրաստան

en: UTC means Coordinated Universal Time.
hy_AM: UTC նշանակում է Համաշխարհային կոորդինացված ժամանակ (Coordinated Universal Time)

en: Uganda
hy_AM: Ուգանդա

en: Ujung Pandang
hy_AM: Ուջունգ Պանդանգ

en: Ukraine
hy_AM: Ուկրաինա

en: Ulaanbaatar
hy_AM: Ուլան Բատոր

en: Ulan Bator
hy_AM: Ուլան Բատոր

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
hy_AM: Չհաջողվեց միանալ ֆայլային համակարգին։ Կրկին ստուգեք տրամադրված հավատարմագրերը։

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
hy_AM: Չհաջողվեց ստեղծել %s պանակը։ Արդյո՞ք դրա վերադաս պանակը սպասարկչի կողմից գրվող է հանդիսանում։

en: Unable to create new image.
hy_AM: Չհաջողվեց ստեղծել նոր պատկեր։

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
hy_AM: Չհաջողվեց բացահայտել WordPress-ի խրվակների պանակը

en: Unable to locate WordPress theme directory.
hy_AM: Չհաջողվեց գտնել WordPress-ի տեսաձևերի պանակը։

en: Unable to preview media due to an unknown error.
hy_AM: Անհայտ սխալի պատչառով հնարավոր չէ նախադիտել պատկերը։

en: Unable to save the image.
hy_AM: Չհաջողվեց պահպանել պատկերը

en: Unable to submit this form, please refresh and try again.
hy_AM: Չհաջողվեց ուղարկել ձևը, խնդրում ենք թարմացնել էջը և կրկին փորձել։

en: Unapprove
hy_AM: Մերժել

en: Unapprove this comment
hy_AM: Մերժել այս մեկնաբանությունը

en: Unapproved
hy_AM: Չհաստատված

en: Unarchive
hy_AM: Պահոցից հանել

en: Uncategorized
hy_AM: Առանց կարգի

en: Under %s
hy_AM: %s-ի տակ

en: Underline
hy_AM: Ընդգծված

en: Undo
hy_AM: Հետարկել

en: Undo.
hy_AM: Հետարկել։

en: Unique identifier for the term.
hy_AM: Եզակի նույնացուցիչ եզրույթի համար։

en: United Arab Emirates
hy_AM: Միացյալ Արաբական Էմիրություններ

en: United Kingdom
hy_AM: Միացյալ թագավորություն

en: United States
hy_AM: ԱՄՆ

en: United States Minor Outlying Islands
hy_AM: Միացյալ Նահանգների հեռավոր փոքր կղզիներ

en: Universal
hy_AM: Համաշխարհային կոորդինացված ժամանակ

en: Unknown
hy_AM: Անհայտ

en: Unknown Feed
hy_AM: Անհայտ լրահոս

en: Unknown action.
hy_AM: Անհայտ գործողություն։

en: Unknown email address. Check again or try your username.
hy_AM: Անհայտ էլ-փոստի հասցե։ Վերանայեք կամ փորձեք ձեր օգտանունը։

en: Unknown error
hy_AM: Անհայտ սխալ

en: Unmute
hy_AM: Միացնել ձայնը

en: Unpacking the package&#8230;
hy_AM: Ֆայլերի ապափաթեթավորում …

en: Unpublished
hy_AM: Ապահրատարակված

en: Unregistering a built-in post type is not allowed
hy_AM: Ներկառուցված գրառման տեսակի ապագրանցումը չի թույլատրվում։

en: Unregistering a built-in taxonomy is not allowed.
hy_AM: Ներկառուցված համակարգման ապագրանցումը չի թույլատրվում։

en: Unsubscribe
hy_AM: Ապաբաժանորդագրվել

en: Untested with your version of WordPress
hy_AM: Չի փորձարկվել ձեր WordPress-ի տարբերակի հետ

en: Untitled
hy_AM: Առանց վերնագրի

en: Untitled Post
hy_AM: Անանուն գրառում

en: Untrash
hy_AM: Վերականգնել աղբամանից

en: Up one
hy_AM: Վերև

en: Update
hy_AM: Արդիացնել

en: Update %s now
hy_AM: Արդիացնել %s հենց հիմա

en: Update Available
hy_AM: Առկա է արդիացում

en: Update Category
hy_AM: Արդիացնել կարգը

en: Update Comment
hy_AM: Արդիացնել մեկնաբանությունը

en: Update Complete
hy_AM: Արդիացումը ավարտված է

en: Update Jetpack Now
hy_AM: Արդիացնել Jetpack-ը հիմա

en: Update Link
hy_AM: Արդիացնել հղումը

en: Update Link Category
hy_AM: Արդիացնել հղումների կարգը

en: Update Now
hy_AM: Թարմացնել հիմա:

en: Update Plugins
hy_AM: Արդիացնել խրվակները

en: Update Profile
hy_AM: Արդիացնել հատկագիրը

en: Update Services
hy_AM: Արդիացման ծառայություններ

en: Update Tag
hy_AM: Արդիացնել պիտակը

en: Update User
hy_AM: Արդիացնել օգտվողին

en: Update WordPress
hy_AM: Արդիացնել WordPress-ը

en: Update anyway, even though it might break your site?
hy_AM: Թարմացնել, այնուամենայնիվ, չնայած այն կարող է կոտրել ձեր կայքը:

en: Update audio playlist
hy_AM: Արդիացնել ձայնային նվագացանկը

en: Update gallery
hy_AM: Արդիացնել պատկերասրահը

en: Update gallery settings
hy_AM: Արդիացնել պատկերասրահի կայանքները

en: Update to %s
hy_AM: Արդիացնել %s-ին

en: Update video playlist
hy_AM: Արդիացնել տեսային նվագացանկը

en: Updated
hy_AM: Արդիացվեց

en: Updates
hy_AM: Արդիացումներ

en: Updates %s
hy_AM: Արդիացումներ %s

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
hy_AM: %1$s խրվակի արդիացում (%2$d/%3$d)

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
hy_AM: %1$s տեսաձևի արդիացում (%2$d/%3$d)

[ctx: Upgrades: Label for mapping an existing domain]
en: Add
hy_AM: Ավելացնել

en: Upload
hy_AM: Վերբեռնել

en: Upload Limit Exceeded
hy_AM: Վերբեռման սահմանաչափը գերազանցվել է

en: Upload New Media
hy_AM: Վերբեռնել նոր մեդիա ֆայլ

en: Upload date:
hy_AM: Վերբեռման ամսաթիվը՝

en: Upload failed.
hy_AM: Վերբեռնումը ձախողվեց։

en: Upload file and import
hy_AM: Վերբեռնել և ներմուծել ֆայլը

en: Upload files
hy_AM: Վերբեռնել ֆայլերը

en: Upload stopped.
hy_AM: Վերբեռնումը կանգնեցված է

en: Upload theme
hy_AM: Վերբեռնել տեսաձևը

en: Uploaded Images
hy_AM: Վերբեռնված պատկերներ

en: Uploaded on:
hy_AM: Վերբեռնված՝

en: Uploaded to this page
hy_AM: Վերբեռնված՝ այս էջի համար։

en: Uploaded to this post
hy_AM: Վերբեռնված՝ այս գրառման համար։

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
hy_AM: կամ

en: Uploading
hy_AM: Վերբեռնում

en: Uploading Files
hy_AM: Ֆայլերի վերբեռնումը

en: Uploading Files allows you to choose the folder and path for storing your uploaded files.
hy_AM: Ֆայլերը վերբեռնելու ժամանակ դուք կարող եք ընտրել պանակը և ուղին՝ վերբեռնված ֆայլերը պահպանելու համար։

en: Uploads
hy_AM: Վերբեռնումներ

en: Uruguay
hy_AM: Ուրուգվայ

en: Urumqi
hy_AM: ՈՒրումքի

en: Use %s instead if you do not want the value echoed.
hy_AM: Դրա փոխարեն օգտագործեք %s, եթե չեք ցանկանում ցուցադրել արժեքը։

en: Use %s instead.
hy_AM: Դրա փոխարեն օգտագործեք %s։

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
hy_AM: Բացառվող տարրերը իրարից առանձնացնելու համար օգտագործեք ստորակետեր՝ %s-ի փոխարեն։

en: Use https
hy_AM: Օգտագործել https

en: Use the %s filter instead.
hy_AM: Դրա փոխարեն օգտագործեք %s զտիչը։

en: Use the arrow buttons at the top of the dialog, or the left and right arrow keys on your keyboard, to navigate between media items quickly.
hy_AM: Օգտագործեք սլաքերով կոճակները պատուհանի վերևում, կամ էլ ձեր ստեղնաշարի աջ և ձախ սլաքերի ստեղները՝ մեդիա նյութերի միջև արագ նավարկելու համար։

[ctx: Used before category names.]
en: Categories
hy_AM: Կարգեր

[ctx: Used before post author name.]
en: Author
hy_AM: Հեղինակ

[ctx: Used before publish date.]
en: Posted on
hy_AM: Հրատարակված՝

[ctx: Used before tag names.]
en: Tags
hy_AM: Պիտակներ

[ctx: Used in Press This to indicate where the content comes from.]
en: Source:
hy_AM: Աղբյուր՝

en: Used: %1$s%% of %2$s
hy_AM: Օգտագործվել է %1$s%%՝ %2$s-ից

en: User
hy_AM: Օգտվող

en: User %s added
hy_AM: %s օգտվողն ավելացվեց

en: User Dashboard: %s
hy_AM: Օգտվողի կառավարակետը՝ %s

en: User Name
hy_AM: Օգտանուն

en: User Registration Date
hy_AM: Օգտատիրոջ գրանցման ամսաթիվ

en: User Roles
hy_AM: Օգտվողների դերերը

en: User added.
hy_AM: Օգտվողը ավելացվեց։

en: User already exists. Password inherited.
hy_AM: Օգտվողը արդեն իսկ առկա է։ Գաղտնաբառը ժառանգվեց։

en: User deleted.
hy_AM: Օգտվողը ջնջվեց։

en: User deletion is not allowed from this screen.
hy_AM: Օգտվողների ջնջումը այս վահանից չի թույլատրվում։

en: User has been added to your site.
hy_AM: Օգտվողը ավելացվեց ձեր կայքին։

en: User has blocked requests through HTTP.
hy_AM: Օգտվողը արգելափակել է HTTP-հարցումները։

en: User has no sites or content and will be deleted.
hy_AM: Օգտատերը չունի կայքեր կամ բովանդակություն և կջնջվի:

en: User removed from this site.
hy_AM: Օգտվողը ջնջվեց այս կայքից։

[ctx: User role]
en: Administrator
hy_AM: Կայքի վարիչ

[ctx: User role]
en: Author
hy_AM: Հեղինակ

[ctx: User role]
en: Contributor
hy_AM: Աջակցող

[ctx: User role]
en: Editor
hy_AM: Խմբագրող

[ctx: User role]
en: Subscriber
hy_AM: Բաժանորդ

en: User updated.
hy_AM: Օգտվողը արդիացվեց։

en: Username
hy_AM: Օգտանուն

en: Username may not be longer than 60 characters.
hy_AM: Օգտանունը չի կարող լինել 60 գրանշանից երկար։

en: Username must be at least 4 characters.
hy_AM: Օգտանունը պետք է պարունակի առնվազն 4 գրանշան։

en: Username.
hy_AM: Օգտանուն

en: Username/Password incorrect for %s
hy_AM: %s-ի օգտանունը կամ գաղտնաբառը սխալ են

en: Username:
hy_AM: Օգտանուն՝

en: Username: %s
hy_AM: Օգտանուն՝ %s

en: Usernames can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
hy_AM: Օգտանունները կարող են պարունակել միայն փոքրատար լատինատառեր (a-z) և թվեր։

en: Usernames cannot be changed.
hy_AM: Օգտանունների փոփոխումը չի աջակցվում։

en: Usernames must be at least 4 characters.
hy_AM: Օգտանունը պետք է պարունակի առնվազն 4 գրանշան։

en: Users
hy_AM: Օգտվողներ

en: Users list
hy_AM: Օգտվողների ցանկ

en: Users list navigation
hy_AM: Օգտվողների ցանկի նավարկում

en: Users must be registered and logged in to comment
hy_AM: Օգտվողները պետք է գրանցված և մուտք գործած լինել՝ մեկնաբանելու համար։

en: Ushuaia
hy_AM: Ուշուայա

en: Uzbekistan
hy_AM: Ուզբելիստան

en: Uzhgorod
hy_AM: Ուժգորոդ

en: Vaduz
hy_AM: Վադուց

en: Validation error: PayPal currencies do not match (code %s).
hy_AM: Վավերացման սխալ: PayPal արժույթները չեն համընկնում (code %s).

en: Value
hy_AM: Արժեքը

en: Vancouver
hy_AM: Վանկուվեր

en: Vanuatu
hy_AM: Վանուատու

en: Vatican
hy_AM: Վատիկան

en: Venezuela
hy_AM: Վենեսուելա

en: Vermont
hy_AM: Վերմոնտ

en: Version %s
hy_AM: Տարբերակ %s

en: Version:
hy_AM: Տարբերակ՝

en: Version: %s
hy_AM: Տարբերակ՝ %s

en: Vertical space
hy_AM: Ուղահայաց նահանջ

en: Vevay
hy_AM: Վեվայ

en: Victoria
hy_AM: Վիկտորիա

en: Video
hy_AM: Տեսանյութեր

en: Video <span class="count">(%s)</span> | Video <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[0]: Տեսային ֆայլերը <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[1]: Տեսային ֆայլերը <span class="count">(%s)</span>

en: Video Details
hy_AM: Տեսային ֆայլի տվյալները

en: Video Player
hy_AM: Վիդեո նվագարկիչ

en: Video is paused.
hy_AM: Վիդեոն դադարեցվել է :

en: Video is playing.
hy_AM: Վիդեոն նվագարկվում է :

en: Videos
hy_AM: Տեսանյութեր

en: Vienna
hy_AM: Վիեննա

en: Vientiane
hy_AM: Վյենտյան

en: Viet Nam
hy_AM: Վիետնամ

en: View
hy_AM: Դիտել

en: View &#8220;%s&#8221;
hy_AM: Դիտել '%s'

en: View &#8220;%s&#8221; archive
hy_AM: Դիտել &#8220;%s&#8221; պահոց

en: View All
hy_AM: Դիտել բոլորը

en: View Attachment Page
hy_AM: Դիտել կցորդի էջը

en: View Category
hy_AM: Դիտել կարգը

en: View Comment
hy_AM: Դիտել մեկնաբանությունը

en: View Page
hy_AM: Դիտել էջը

en: View Pattern
hy_AM: Դիտել կաղապարները

en: View Patterns
hy_AM: Դիտել կաղապարները

en: View Post
hy_AM: Դիտել գրառումը

en: View Site
hy_AM: Դիտել կայքը

en: View Tag
hy_AM: Դիտել պիտակը

en: View Trash
hy_AM: Դիտել աղբամանը

en: View User
hy_AM: Դիտել օգտատիրոջը

en: View all
hy_AM: Դիտել բոլորը

en: View all drafts
hy_AM: Դիտել բոլոր սևագրերը

en: View all posts by %s
hy_AM: Դիտել %s-ի բոլոր գրառումները

en: View attachment page
hy_AM: Դիտել կցորդի էջը

en: View details
hy_AM: Դիտել մանրամասները

en: View mode
hy_AM: Դիտելու եղանակը

en: View more comments
hy_AM: Դիտել ավելի շատ մեկնաբանություններ

en: View page
hy_AM: Դիտել էջը

en: View post
hy_AM: Դիտել գրառումը

en: View products
hy_AM: Դիտել ապրանքը

en: View your site
hy_AM: Դիտեք ձեր կայքը

en: Views
hy_AM: Դիտումներ

en: Vilnius
hy_AM: Վիլնյուս

en: Vincennes
hy_AM: Վինսենես

en: Virgin
hy_AM: Վիրջինիա

en: Virgin Islands, British
hy_AM: Վիրգինյան կղզիներ (Բրիտանական)

en: Virgin Islands, U.S.
hy_AM: Վիրգինյան կղզիներ (ԱՄՆ)

en: Virginia
hy_AM: Վիրջինիա

en: Visibility:
hy_AM: Տեսանելիություն՝

en: Visible
hy_AM: Տեսանելի

en: Visit
hy_AM: Այցելել

en: Visit %s
hy_AM: Անցնել %s

en: Visit %s&#8217;s website
hy_AM: Այցելել %s&#8217;s կայքէջը

en: Visit Dashboard
hy_AM: Այցելել կառավարակետը

en: Visit Link
hy_AM: Անցնել հղումով

en: Visit Site
hy_AM: Այց կայք

en: Visit Theme Site
hy_AM: Այցելել տեսաձևի կայքէջը

en: Visit Your Site
hy_AM: Դիտել Ձեր Կայքը

en: Visitors
hy_AM: Այցելուներ

en: Visual Editor
hy_AM: Խմբագիր

en: Visual aids
hy_AM: Տեսողական հուշումներ

en: Vladivostok
hy_AM: Վլադիվոստոկ

en: Volgograd
hy_AM: Վոլգոգրադ

en: Vostok
hy_AM: Վոստոկ

en: Wake
hy_AM: Ուեյկ

en: Wallis
hy_AM: Ուոլիս

en: Wallis and Futuna
hy_AM: Ուոլիս և Ֆուտունա

en: Warning:
hy_AM: Զգուշացում՝

en: Warsaw
hy_AM: Վարշավա

en: Washington
hy_AM: Վաշինգտոն

en: Wavatar (Generated)
hy_AM: Wavatar (Ինքնաստեղծ)

en: Web Address
hy_AM: Հասցե

en: Web address
hy_AM: Հասցե

en: Website
hy_AM: Կայքէջ

en: Wed
hy_AM: Չրք

en: Wednesday
hy_AM: Չորեքշաբթի

[ctx: Wednesday initial]
en: W
hy_AM: Չ

en: Week Starts On
hy_AM: Շաբաթվա առաջին օրը

en: Weeks
hy_AM: Շաբաթներ

en: Weight
hy_AM: Զանգվածը

en: Welcome
hy_AM: Բառի գալուստ

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
hy_AM: Ողջունական խոսք

en: Welcome to WordPress!
hy_AM: Բարի գալուստ WordPress!

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
hy_AM: Բարի գալուստ WordPress։ Սա՝ ձեր առաջին գրառումն է։ Խմբագրեք կամ ջնջեք այն, ինչից հետո սկսեք ձեր բլոգի վարումը։

en: Welcome to WordPress.com
hy_AM: Բարի գալուստ WordPress.com

en: West
hy_AM: Արևմուտք

en: West Virginia
hy_AM: Արևմտյան Վիրջինիա

en: Western Sahara
hy_AM: Արևմտյան Սահարա

en: What do I do now?
hy_AM: Հիմա ի՞նչ անեմ

en: What should be done with content owned by these users?
hy_AM: Ի՞նչ է պետք անել այս օգտվողներին պատկանող բովանդակության հետ։

en: What should be done with content owned by this user?
hy_AM: Ի՞նչ է պետք անել այս օգտվողին պատկանող բովանդակության հետ։

en: What&#8217;s New
hy_AM: Վերջին նորությունները

en: What&#8217;s on your mind?
hy_AM: Ի՞նչ ունեք ձեր մտքում

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
hy_AM: Ի՞նչ է տարբերությունը՝ կարգերի և պիտակների միջև։ Սովորաբար, պիտակները հանդիսանում են ժամանակավոր հիմնաբառեր, որոնք սահմանում են ձեր գրառման կարևորագույն տվյալները (անուններ, առարկաներ և այլն), որոնք կարող են չկրկնվել այլ գրառումներում, իսկ կարգերը հանդիսանում են կանխորոշված բաժիններ։ Եթե համեմատենք ձեր կայքը որևէ գրքի հետ, կարգերը նմանվում են բովանդակացանկին, իսկ պիտակները՝ գրքի վերջում առկա բառերի ցուցակագրին։

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
hy_AM: Այս վահանում նոր կարգ ավելացնելու ժամանակ անհրաժեշտ է լրացնել հետևյալ դաշտերը՝

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
hy_AM: Այս վահանում նոր պիտակ ավելացնելու ժամանակ անհրաժեշտ է լրացնել հետևյալ դաշտերը՝

en: When changing themes, there is often some variation in the number and setup of widget areas/sidebars and sometimes these conflicts make the transition a bit less smooth. If you changed themes and seem to be missing widgets, scroll down on this screen to the Inactive Widgets area, where all of your widgets and their settings will have been saved.
hy_AM: Տեսաձևը փոխելու ժամանակ կարող են ի հայտ գալ ցուցանակների և կողագոտիների քանակի և կայանքների փոփոխությունները, և այս հակասությունները կարող են դժվարացնել տեսաձևը փոխելու գործընթացը։ Եթե տեսաձևը փոխելուց հետո դուք նկատում եք ցուցադրվող ցուցանակների քանակի նվազումը, ոլորեք այս վահանը դեպի ներքև և &laquo;Անգործուն ցուցանակներ&raquo; բաժնում կտեսնեք ձեր բոլոր ցուցանակները՝ իրենց պահպանված կայանքներով։

en: When in reorder mode, additional controls to reorder menu items will be available in the items list above.
hy_AM: Վերադասավորման եղանակը գործունացնելու դեպքում, տարրերի ցանկի վերևում հասանելի են դառնում ընտրացանկի տարրերի վերադասավորման համար հավելյալ գործիքները։

en: When previewing on smaller monitors, you can use the collapse icon at the bottom of the left-hand pane. This will hide the pane, giving you more room to preview your site in the new theme. To bring the pane back, click on the collapse icon again.
hy_AM: Փոքր մոնիտորների վրա նախադիտման ժամանակ դուք կարող եք օգտագործել ձախ կողագոտու ներքևում գտնվող 'Կոծկել' պատկերակը։ Այն կնեղացնի կողագոտին, տրամադրելով ձեզ հավելյալ տարածություն՝ ձեր կայքը նոր տեսաձևով նախադիտելու համար։ Կողագոտին իր ամբողջական տեսքին վերադարձնելու համար կրկին կտտացրեք այդ պատկերակը։

en: When starting a new paragraph with one of these formatting shortcuts followed by a space, the formatting will be applied automatically. Press Backspace or Escape to undo.
hy_AM: Նոր հատվածը տվյալ ձևաչափման կարճատներից մեկով սկսելու և դրանից հետո բացատ ավելացնելու դեպքում, ձևաչափումը կկատարվի ինքնաշխատ կերպով։ Հետարկելու համար սեղմեք Backspace կամ Escape։

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
hy_AM: Ստորև գտնվող կոճակը կտտացնելու դեպքում, WordPress-ը կստեղծի XML ֆայլ՝ այն ձեր համակարգչում պահպանելու համար։

en: Whether or not the post type should have children.
hy_AM: Արդյոք կամ ոչ տվյալ գրառման տեսակը պիտի ունենա երեխա :

en: Whether posts with this status should be publicly-queryable.
hy_AM: Արդյոք այս կարգավիճակի գրառումները պետք է լինեն հասանելի լինեն հանրային հարցումով։

en: White
hy_AM: Սպիտակ

en: Whitehorse
hy_AM: Վայթհորս

en: Whoops!
hy_AM: Վա՜յ։

en: Why :
hy_AM: Ինչու՝

en: Widget %s
hy_AM: Ցուցանակ %s

en: Widget moved down
hy_AM: Ցուցանակը տեղափոխվեց ներքև

en: Widget moved up
hy_AM: Ցուցանակը տեղափոխվեց վերև

en: Widgets
hy_AM: Ցուցանակներ

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
hy_AM: Ցուցանակները հանդիսանում են բովանդակության անբաժանելի մասը, որոնք տեղավորվում են տեսաձևերում պարունակվող դրանց համար նախատեսված տարածություններում (դրանք սովորաբար կոչվում են կողագոտիներ)։ Դրանց ցուցանակներով լրացնելու համար ուղղակի քաշեք և գցեք վերնագրերի փեղկերը նախընտրելի տարածության մեջ։ Լռելիությամբ, միայն առաջին տարածությունն է ցուցադրվում ընդարձակված կերպով։ Մնացած տարածությունները լրացնելու համար կտտացրեք դրանց վերնագրերի փեղկերը՝ դրանք ընդարձակելու համար։

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into widgetized areas provided by your theme (commonly called sidebars).
hy_AM: Ցուցանակները հանդիսանում են բովանդակության անկախ հատվածներ, որոնք կարող են տեղադրվել ձեր տեսաձևերի հատուկ նախատեսված տարածություններում (սովորաբար՝ կողագոտիներում)։

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
hy_AM: Ցուցանակները կարող են բազմաքանակ օգտագործվել։ Դուք կարող եք ցանկացած ցուցանակին տրամադրել վերնագիր՝ այն ձեր կայքում ցուցադրելու համար, սակայն դա պարտադիր չէ։

en: Width
hy_AM: Լայնություն

en: Winamac
hy_AM: Ուինամակ

en: Windhoek
hy_AM: Վինդհուկ

en: Winnipeg
hy_AM: Վինիպեգ

en: Wisconsin
hy_AM: Վիսկոնսին

en: Word count: %s
hy_AM: Բառերի քանակը՝ %s

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
hy_AM: WordPress-ի %1$s տարբերակ, %2$s տեսաձևով։

en: WordPress &rsaquo; Error
hy_AM: WordPress &rsaquo; Սխալ

en: WordPress &rsaquo; Success
hy_AM: WordPress &rsaquo; Հաջողում

en: WordPress Address (URL)
hy_AM: WordPress-ի հասցեն (URL)

en: WordPress Blog
hy_AM: WordPress-ի բլոգ

en: WordPress Embed
hy_AM: WordPress Զետեղում

en: WordPress News
hy_AM: WordPress-ի նորություններ

en: WordPress database error:
hy_AM: WordPress-ի ՏԲ-ի սխալ՝

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
hy_AM: WordPress-ը պետք է ինքնաբար ուղղի ներդրված անվավեր XHTML-ը

en: WordPress site: %s
hy_AM: WordPress-ի կայք՝ %s

en: Words: %s
hy_AM: Բառեր՝ %s

en: Write your first blog post
hy_AM: Գրեք ձեր առաջին գրառումը բլոգում

en: Writing
hy_AM: Գրելը

en: Writing Settings
hy_AM: Գրելու կայանքներ

en: Wyoming
hy_AM: Վայոմինգ

en: X &#8212; Even more mature than above
hy_AM: X &#8212; Առավել չափահասների համար

en: XML Error: %1$s at line %2$s
hy_AM: XML սխալ՝ %1$s, %2$s տողում

en: XML-RPC services are disabled on this site.
hy_AM: XML-RPC ծառայությունները կասեցված են այս կայքում։

en: Y/m/d
hy_AM: d.m.Y

en: Y/m/d g:i:s A
hy_AM: d.m.Y H:i:s

en: Y/m/d g:i:s a
hy_AM: d.m.Y, ժ. H:i:s

en: Yakutat
hy_AM: Յակուտատ

en: Yakutsk
hy_AM: Յակուտսկ

en: Yancowinna
hy_AM: Յանկովիննա

en: Yangon
hy_AM: Յանգոն

en: Yap
hy_AM: Յապ

en: Year
hy_AM: Տարին

en: Years
hy_AM: Տարիներ

en: Yekaterinburg
hy_AM: Եկատերինբուրգ

en: Yellow
hy_AM: Դեղին

en: Yellowknife
hy_AM: Յելոունայֆ

en: Yemen
hy_AM: Յեմեն

en: Yerevan
hy_AM: Երևան

en: Yes
hy_AM: Այո

en: Yes, take me to my profile page
hy_AM: Այո, վերուղորդել ինձ իմ հատկագրի էջին

en: Yesterday
hy_AM: Երեկ

en: You are about to approve the following comment:
hy_AM: Դուք պատրաստվում եք հաստատել հետևյալ մեկնաբանությունը՝

en: You are about to delete %s.
hy_AM: Դուք պատրաստվում եք ջնջել %s։

en: You are about to delete the following comment:
hy_AM: Դուք պատրաստվում եք ջնջել հետևյալ մեկնաբանությունը՝

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
hy_AM: Դուք պատրաստվում եք ջնջել %s հղումը։
    Կտտացրեք 'Չեղարկել' կոճակը՝ այն թողնելու, կամ 'Լավ' կոճակը՝ ջնջելու համար։

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
hy_AM: Դուք պատրաստվում եք ջնջել %s տեսաձևը։
    Կտտացրեք 'Չեղարկել' կոճակը՝ այն թողնելու, կամ 'Լավ' կոճակը՝ ջնջելու համար։

en: You are about to mark the following comment as spam:
hy_AM: Դուք պատրաստվում եք նշել հետևյալ մեկնաբանությունը որպես թափոն՝

en: You are about to move the following comment to the Trash:
hy_AM: Դուք պատրաստվում եք աղբաման ուղարկել հետևյալ մեկնաբանությունը՝

en: You are about to trash these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
hy_AM: Դուք պատրաստվում եք այս նյութերը ուղարկել աղբաման։
    Կտտացրեք 'Չեղարկել' կոճակը՝ այն թողնելու, կամ  'Լավ' կոճակը՝ ջնջելու համար։

en: You are already subscribed
hy_AM: Դուք արդեն բաժանորդագրված եք

en: You are attempting to log out of %s
hy_AM: Դուք փորձում եք ելք գործել %s կայքից

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for %2$s.
hy_AM: Այժմ դուք զննում եք %1$s բլոգի պահոցը՝ %2$s-ի համար։

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the day %2$s.
hy_AM: Այժմ դուք զննում եք %1$s բլոգի պահոցը՝ %2$s օրվա համար։

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the year %2$s.
hy_AM: Այժմ դուք զննում եք %1$s բլոգի պահոցը՝ %2$s տարվա համար։

en: You are currently browsing the %s blog archives.
hy_AM: Այժմ դուք զննում եք %s բլոգի պահոցը։

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
hy_AM: Դուք այժմ զննում եք պահոցը %s կարգի համար։

en: You are currently editing the page that shows your latest posts.
hy_AM: Դուք այժմ խմբագրում եք ձեր վերջին գրառումները ցուցադրող էջը։

en: You are customizing %s
hy_AM: Դուք կազմաձևում եք %s

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
hy_AM: Դուք չունեք այս նյութը աղբաման ուղարկելու արտոնությունները։

en: You are now logged out everywhere else.
hy_AM: Դուք ելք եք գործել բոլոր աշխատաշրջաններից

en: You are now logged out.
hy_AM: Դուք ելք եք գործել։

en: You are only logged in at this location.
hy_AM: Դուք նույնացված եք միայն այս տեղակայության մեջ։

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
hy_AM: Դուք շատ հաճախ եք ավելացնում ձեր մեկնաբանությունները։ Պակասեցրեք ձեր թափը։

en: You are subscribed to the following blogs:
hy_AM: Դուք բաժանորդագրված եք հետևյալ բլոգներին`

en: You are using an insecure browser!
hy_AM: Ձեր դիտարկիչը անապահով է։

en: You are using an older version of Jetpack. To connect, please update to the latest version.
hy_AM: Դուք օգտագործում եք Jetpack-ի հին տարբերակը։ Կապ հաստատելուց առաջ խնդրում ենք արդիացնել այն՝ վերջին տարբերակին։

en: You are using the browser&#8217;s built-in file uploader. The WordPress uploader includes multiple file selection and drag and drop capability. <a href="#">Switch to the multi-file uploader</a>.
hy_AM: Դուք օգտագործում եք դիտարկչի ներկառուցված ֆայլերի վերբեռման հատկությունը։ WordPress-ի վերբեռնողը ներառում է բազմակի ֆայլերի ընտրություն և քաշելու և քցելու հատկությունները։ <a href="#">Փոխարկել բազմաֆայլ վերբեռնողին</a>։

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
hy_AM: Դուք փորձում եք մուտք գործել '%1$s' կայքի կառավարակետը, սակայն դուք այս պահին չունեք այս կայքում նման արտոնություն։ Եթե համոզված եք, որ պետք է ունենաք '%1$s' կայքի կառավարակետը մտնելու արտոնությունը, կապվեք ձեր ցանցի վարիչին։

en: You attempted to edit an item that does not exist. Perhaps it was deleted?
hy_AM: Դուք փորձում եք խմբագրել մի նյութ, որը գոյություն չունի։ Միգուցե այն ջնջվե՞լ է։

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
hy_AM: Դուք կարող եք ավելացնել հղումներ՝ դրանք ձեր կայքում ցուցադրելու համար, ինչը սովորաբար արվում է <a href="%s">Ցուցանակների</a> միջոցով։ Լռելիությամբ, որպես օրինակ ներառված են լինում WordPress-ի հանրության որոշ կայքերի հղումները։

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
hy_AM: Այս վահանում դուք կարող եք ավելացնել կամ խմբագրել հղումները՝ մուտքագրելով տվյալները յուրաքանչյուր վանդակում։ Միայն հղման հասցեն և անունը (այն գրվածքը, որը ցանկանում եք ցուցադրել կայքում որպես հղում) հանդիսանում են պարտադիր դաշտեր։

en: You can also choose a background color by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
hy_AM: Դուք կարող եք նաև ընտրել խորքի գույնը՝ կտտացնելով 'Ընտրեք գույնը' կոճակը և մուտքագրելով HTML-ում օգտագործվող ճշգրիտ hex-կոդը (օրինակ, կարմիրի համար՝ #ff0000), կամ էլ ընտրելով գույնը՝ գույնի ընտրիչ գործիքի օգնությամբ։

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
hy_AM: Դուք կարող եք նաև ստեղծել գրառումներ <a href="%s">Press This էջանիշով</a>։

en: You can also delete individual items and access the extended edit screen from the details dialog.
hy_AM: Դուք կարող եք նաև ջնջել առանձին նյութեր կամ բացել ընդլայնված խմբագրման վահանը՝ տվյալների պատուհանից։

en: You can also edit or move multiple posts to the Trash at once. Select the posts you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk actions menu and click Apply.
hy_AM: Դուք կարող եք նաև միաժամանակ խմբագրել կամ աղբաման ուղարկել մի քանի գրառում։ Նշեք գրառումներ, որոնց հետ ցանկանում եք կատարել որևէ գործողություն, հետո ընտրեք 'Փաթեթային գործողություններ' ցանկից անհրաժեշտ գործողության տեսակը և կտտացրեք 'Կիրառել' կոճակը։

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
hy_AM: Դուք կարող եք նաև ստուգել մեկնաբանությունը այս վահանից՝ օգտագործելով 'Կարգավիճակ' վանդակը, որտեղ կարող եք նաև փոխել մեկնաբանությունը ներկայացնելու ժամանակը։

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk actions menu to edit the metadata for multiple pages at once.
hy_AM: Դուք կարող եք նաև իրականացնել որոշ գործողությունների տեսակները, ներառյալ զտման կիրառումը, էջերի կառավարումը՝ համապատասխան տողի վրա մկնիկը պահելու դեպքում ցուցադրվող կոճակների օգնությամբ, կամ էլ օգտագործելով Փոթեթային գործողությունների ընտրացանկը՝ բազմակի էջերի անդրտվյալները միաժամանակ խմբագրելու համար։

en: You can assign keywords to your posts using <strong>tags</strong>. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there is no relationship from one tag to another.
hy_AM: Դուք կարող եք վերագրել հիմնաբառերը ձեր գրառումներին <strong>պիտակների</strong> օգտագործմամբ։ Ի տարբերություն կարգերի, պիտակները չեն աջակցում ստորակարգումը, ուստի դրանց մեջ որևէ կապակցում չկա։

en: You can assign theme locations to individual menus by <strong>selecting the desired settings</strong> at the bottom of the menu editor. To assign menus to all theme locations at once, <strong>visit the Manage Locations tab</strong> at the top of the screen.
hy_AM: Դուք կարող եք տեսաձևի մեկ կամ ավել տարածությունների համար նշանակել հատուկ ընտրացանկեր՝ <strong>նշելով նախընտրելի կայանքները</strong> ընտրացանկի խմբագրի ներքևում։ Ընտրացանկը միաժամանակ բոլոր տարածություններին նշանակելու համար, <strong>այցելեք 'Կառավարել տարածությունները' ներդիրը</strong> վահանի վերևի մասում։

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
hy_AM: Դուք կարող եք փոփոխել այս վահանի ցուցադրումը՝ օգտագործելով 'Վահանի կայանքներ' ներդիրը՝ նշելով այնտեղ էջում ցուցադրվող նյութերի քանակը և աղյուսակում ցուցադրվող սյունակները։

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
hy_AM: Դուք կարող եք փոխել ձեր գաղտնաբառը, միացնել ստեղնաշարի կարճատները, փոխել ձեր WordPress-ի կառավարման վահանների գունավորումը, միացնել WYSIWYG (տեսողական) խմբագիրը, և այլն։ Դուք կարող եք թաքցնել գործիքագոտին (նախկինում այն կոչվում էր Կառավարման փեղկ) ձեր կայքի ճակատային մասում, սակայն այն չի կարող կասեցվել կառավարման վահաններում։

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
hy_AM: Դուք կարող եք ընտրել տեսաձևի լռելյայն էջագլխի պատկերներից մեկը, կամ էլ օգտագործեք ձերը։ Դուք կարող եք նաև կազմաձևել ձեր կայքի վերնագրի և կարճ նկարագրության ցուցադրելու եղանակը։

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
hy_AM: Դուք կարող եք ընտրել նախկինում վերբեռնված ֆայլերից մեկը, կամ ցուցադրել պատահականը։

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
hy_AM: Դուք կարող եք ստեղծել հղումների խմբակները՝ օգտագործելով հղումների կարգերը։ Հղումների կարգերի անունները պետք է չկրկնվեն, և հղումների կարգերը պետք է առանձնացվեն ձեր գրառումների կարգերից։

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
hy_AM: Դուք կարող եք կազմաձևել այս վահանի բովանդակությունը տարբեր ճանապարհներով՝

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
hy_AM: Դուք կարող եք փոփոխել այս վահանի ցուցադրումը՝ օգտագործելով 'Վահանի կայանքներ' ներդիրը և/կամ ելնող ցուցակներով զտումը՝ հղումների աղյուսակի վերևում։

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
hy_AM: Դուք կարող եք կազմաձևել այս վահանի բովանդակությունը տարբեր ճանապարհներով՝

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
hy_AM: Դուք կարող եք փոփոխել ձեր կայքի տեսքը առանց տեսաձևի որևէ կոդին կպնելու՝ օգտագործելով ընտելական խորապատկերի հատկությունը։ Խորքում հնարավոր է տեղադրել պատկերի ֆայլը կամ ուղղակի նշանակել այլ գույնը։

en: You can delete Link Categories in the Bulk Action pull-down, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default Link Category.
hy_AM: Դուք կարող եք ջնջել հղումների կարգերը՝ փոթեթային գործողությունների ելնող ցանկի կիրառմամբ, սակայն այն չի ջնջում կարգում առկա հղումները։ Դրա փոխարեն, հղումները տեղափոխվում են լռելյայն հղումների կարգը։

en: You can edit the image while preserving the thumbnail. For example, you may wish to have a square thumbnail that displays just a section of the image.
hy_AM: Դուք կարող եք խմբագրել պատկերը՝ պահպանելով առկա մանրապատկերը։ Օրինակ, դուք կարող եք ունենալ քառակուսի մանրապատկեր, որը ցուցադրում է ամբողջ պատկերի մի մասը։

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
hy_AM: Անհրաժեշտության դեպքում դուք կարող եք խմբագրել մեկնաբանությունների պարունակությունը։ Սա առավել հաճախ է օգտագործվում՝ հեղինակի կողմից թույլ տված տառասխալներ ուղղելու նպատակով։

en: You can enable distraction-free writing mode using the icon to the right. This feature is not available for old browsers or devices with small screens, and requires that the full-height editor be enabled in Screen Options.
hy_AM: Դուք կարող եք միացնել առանց շեղումների եղանակը՝ կտտացնելով աջ մասում գտնվող պատկերակը։ Այս հատկությունը հասանելի չէ հին դիտարկիչներում, ինչպես նաև փոքր էկևաններով սարքավորումներում, և պահանջում է, որ վահանի կայանքներում միացրած լինի ամբողջ բարձրությամբ խմբագրումը։

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
hy_AM: Դուք կարող եք արտահանել ձեր այս կայքի բովանդակությունը պարունակող ֆայլը՝ այն որևէ այլ տեղակայման կամ հենքի մեջ ներմուծելու նպատակով։ Արտահանման ֆայլը ունի WXR կոչվող XML ձևաչափը։ Այն կարող ե ներառել գրառումներ, էջեր, մեկնաբանություններ, ընտելական դաշտեր, կարգեր և պիտակներ։ Դուք կարող եք ներառել WXR ֆայլի մեջ միայն որոշակի գրառումները կամ էջերը՝ սահմանափակելով արտահանումը ըստ կարգի, հեղինակի, ժամանակահատվածի կամ հրատարակման կարգավիճակի՝ ելնող զտիչների միջոցով։

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
hy_AM: Դուք կարող եք ցուցադրել կամ թաքցնել սյունակները ըստ ձեր նախընտրության, ինչպես նաև փոխել մեկ էջում ցուցադրվող գրառումների քանակը՝ օգտագործելով 'Վահանի կայանքներ' ներդիրը։

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
hy_AM: Դուք կարող եք ցուցադրել կամ թաքցնել սյունակները ըստ ձեր նախընտրության, ինչպես նաև փոխել մեկ էջում ցուցադրվող օգտվողների քանակը՝ օգտագործելով 'Վահանի կայանքներ' ներդիրը։

en: You can log out of other devices, such as your phone or a public computer, by clicking the Log Out Everywhere Else button.
hy_AM: Դուք կարող եք ելք գործել բոլոր այլ սարքավորումներում (հասարակական օգտագործման համակարգիչր, խելախոս և այլն) ընթացող աշխատաշրջաններից՝ կտտացնելով 'Ավարտել բոլոր այլ աշխատաշրջանները' կոճակը։

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the bulk actions.
hy_AM: Դուք կարող եք կառավարել ձեր կայքում ավելացրած մեկնաբանությունները՝ գրառումների և այլ բովանդակության կառավարման նման։ Այս վահանը նույնպես հնարավոր է կազմաձևել, ինչպես մնացած կառավարման վահանները, և դուք կարող եք աշխատել մեկնաբանությունների հետ՝ օգտագործելով մկնիկը վրան պահելուց ցուցադրվող կոճակները կամ փաթեթային գործողությունները։

en: You can proportionally scale the original image. For best results, scaling should be done before you crop, flip, or rotate. Images can only be scaled down, not up.
hy_AM: Դուք կարող եք համամասնորեն չափափոխել սկզբնական պատկերը։ Լավագույն արդյունքներ ստանալու համար, չափափոխումը պետք է արվի եզրատելուց, արտացոլելուց կամ պտտելուց առաջ։ Պատկերները կարող են միայն փոքրացվել։

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
hy_AM: Դուք կարող եք զտել գրառումները, որպեսզի դրանց ցուցադրվեն միայն ըստ նշված կարգի կամ ամսաթվի՝ օգտագործելով գրառումների ցանկի վերևում գտնվող ելնող ցանկերը։ Կտտացրեք 'Զտել' կոճակը՝ ձեր ընտրությունը կատարելուց հետո։ Դուք կարող եք նաև զտել դրանք՝ կտտացնելով գրառման հեղինակի, կարգի կամ պիտակի վրա՝ ամնիջապես գրառումների աղյուսակի մեջ։

en: You can see all comments on this post here:
hy_AM: Դուք կարող եք տեսնել այս գրառման բոլոր մեկնաբանությունները այստեղ՝

en: You can see all pingbacks on this post here:
hy_AM: Դուք կարող եք տեսնել այս գրառման բոլոր ծանուցումները այստեղ՝

en: You can see all trackbacks on this post here:
hy_AM: Դուք կարող եք տեսնել այս գրառման բոլոր հետհղումները այստեղ՝

en: You can select an image to be shown at the top of your site by uploading from your computer or choosing from your media library. After selecting an image you will be able to crop it.
hy_AM: Դուք կարող եք ընտրել ձեր կայքի վերևի մասում ցուցադրելու համար պատկեր՝ վերբեռնելով այն ձեր համակարգչից կամ ընտրելով ձեր մեդիա դարանից։ Պատկերը ընտրելուց հետո դուք կկարողանաք եզրատել այն։

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately. Alternatively, you can use an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button.
hy_AM: Դուք կարող եք նշանակել ընտելական էջագլխի պատկեր՝ ձեր կայքի համար։ Ուղղակի վերբեռնեք պատկերը և եզրատեք այն, ինչը կհանգեցնի էջագլխում նոր պատկերի անմիջական հայտնվելը։ Որպես այլընտրանք դուք կարող եք նաև օգտագործել ձեր մեդիա դարանը նախկինում վերբեռնված պատկերներից մեկը՝ կտտացնելով 'Ընտրել պատկերը' կոճակը։

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
hy_AM: Դուք կարող եք նշանակել առավելագույն չափեր՝ ձեր գրավոր բովանդակության մեջ զետեղված պատկերների համար, բացի այդ, դուք կարող եք զետեղել պատկերը իր ամբողջական չափերով։

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
hy_AM: Դուք կարող եք շարունակել ձեր կայքի օգտագործումը, սակայն ստեղծվող ենթատիրույթները կարող են անհասանելի հանդիսանալ։ Եթե համոզված եք, որ ձեր DNS կայանքները ճիշտ են, անտեսեք այս ուղերձը։

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
hy_AM: Դուք կարող եք ներկայացնել նյութերը տարբեր եղանակներով։ Այս վահանը պարունակում է կայանքներ դրանց բոլորի համար։ Ամենավերևի բաժինը կառավարում է կառավարակետի խմբագիրը, իսկ մնացածը կառավարում են արտաքին հրատարակման եղանակները։ Հավելյալ տեղեկությունների համար այցելեք համապատասխան ուղեցույցների հղումներով։

en: You can upload and insert media (images, audio, documents, etc.) by clicking the Add Media button. You can select from the images and files already uploaded to the Media Library, or upload new media to add to your page or post. To create an image gallery, select the images to add and click the &#8220;Create a new gallery&#8221; button.
hy_AM: Դուք կարող եք վերբեռնել և զետեղել մեդիա նյութեր (պատկերներ, ձայնանյութեր և այլն) կտտացնելով 'Ավելացնել մեդիա' կոճակը։ Դուք կարող եք ընտրել նախկինում Մեդիա Դարան վերբեռնված պատկերներից և ֆայլերից, կամ վերբեռնել մոր մեդիա նյութեր՝ ձեր էջին կամ գրառմանը ավելացնելու համար։ Պատկերասրահ ստեղծելու համար ընտրեք համապատասխան պատկերները և կտտացրեք 'Ստեղծել նոր պատկերասրահ' կոճակը։

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
hy_AM: Դուք կարող եք վերբեռնել մեդիա ֆայլերը այստեղ՝ առանց նախապես գրառումը ստեղծելու։ Սա ձեզ թույլ է տալիս վերբեռնել ֆայլեր՝ դրանք ձեր գրառումներում և էջերում հետագայում օգտագործելու համար, ինչպես նաև ստանալ առանձին ֆայլի վեբ հղում՝ այն տարածելու համար։ Վերբեռնելու համար առկա է երեք տարբերակ՝

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
hy_AM: Դուք կարող եք օգտագործել կարգերը՝ ձեր կայքի բաժինները սահմանելու և կապակցված գրառումները խմբավորելու համար։ Լռելյայն կարգը կոչվելու է 'Uncategorized', մինչև դուք չփոխեք դրա անունը ձեր <a href="%s">Գրելու կայանքներում</a>։

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
hy_AM: Դուք կարող եք օգտագործել այս հզոր էջագլխներից ցանկացած մեկը, կամ ցուցադրել պատահականը։

en: You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.
hy_AM: Դուք կարող եք օգտագործել հետևյալ կառավարներ՝ կառավարակետի վահանը ձեր նախընտրանքներին համապատասխան դասավորելու համար։ Դրանք կիրառվում են նաև կառավարման այլ վահանների մեծամասնության մասով։

en: You can view all posts made by a user by clicking on the number under the Posts column.
hy_AM: Դուք կարող եք տեսնել մեկ օգտվողի կողմից ավելացրած բոլոր գրառումները՝ կտտացնելով 'Գրառումներ' սյունակում ցուցադրվող քանակի վրա։

en: You can view your media in a simple visual grid or a list with columns. Switch between these views using the icons to the left above the media.
hy_AM: Դուք կարող եք տեսնել ձեր մեդիա ֆայլերը հասարակ ցանցի տեսքով կամ սյունակներ պարունակող աղյուսակում։ Փոխարկեք երկու եղանակների միջև՝ օգտագործելով վերևի ձախ մասում ցուցադրվող պատկերակները։

en: You cannot change this later.
hy_AM: Դուք չեք կարողանա փոխել այն հետագայում։

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
hy_AM: Դուք չեք կարող ջնջել խրվակը քանի այն գործուն է հիմնական կայքում։

en: You cannot delete the current user.
hy_AM: Դուք չեք կարող ջնջել ընթացիկ օգտվողին։

en: You cannot edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
hy_AM: Դուք չեք կարող խմբագրել այս նյութը, քանի որ այն գտնվում է աղբամանում։ Խնդրում ենք վերականգնել այն աղբամանից և կրկին փորձել։

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
hy_AM: Դուք չեք կարող այս նյութը աղբաման տեղափոխել։ %s-ը տվյալ պահին խմբագրում է այն։

en: You cannot use port numbers such as %s.
hy_AM: Դուք չեք կարող օգտագործել միացքի համարներ %s տեսակի։

en: You cannot use that email address to signup. We are having problems with them blocking some of our email. Please use another email provider.
hy_AM: Դուք չեք կարող օգտագործվել այս էլ-փոստի հասցեն՝ գրանցվելու համար։ Որոշ փոստառաքիչների հետ առաջացած խնդիրների պատճառով մենք ստիպված ենք եղել արգելափակել դրանք։ Խնդրում ենք օգտագործել մեկ այլ փոստառաքիչ։

en: You did not enter a category name.
hy_AM: Դուք չեք տրամադրել կարգի անունը։

en: You do not have permission to access this page.
hy_AM: Դուք չունեք այս էջը դիտելու արտոնությունները։

en: You do not have permission to create coupons
hy_AM: Դուք կուպոն ստեղծելու իրավասություն չունեք

en: You do not have permission to edit this user.
hy_AM: Դուք չունեք այս օգտվողին խմբագրելու արտոնությունները։

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
hy_AM: Դուք չունեք բավարար արտոնություններ՝ այս էջը դիտելու համար։

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
hy_AM: Դուք չունեք բավարար արտոնություններ՝ այս կայքում խրվակները գործունացնելու համար։

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
hy_AM: Դուք չունեք բավարար արտոնություններ՝ այս կայքում խրվակները կասեցնելու համար։

en: You don’t have permission to do that.
hy_AM: Դուք չունեք այս գործողությունը կատարելու արտոնությունները։

en: You have %1$s and %2$s.
hy_AM: Դուք ունեք %1$s և %2$s։

en: You have attempted to queue too many files.
hy_AM: Դուք հերթագրեցիք չափազանց շատ ֆայլեր։

en: You have logged in successfully.
hy_AM: Դուք հաջողությամբ մուտք եք գործել համակարգ։

en: You have searched the %1$s blog archives for <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
hy_AM: Դուք որոնել եք %1$s բլոգի պահոցը՝ <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>-ի համար։ Եթե ձեզ չհաջողվի ոչինչ գտնել այս որոնման արդյունքներում, դուք կարող եք փորձել այս հղումներից որևէ մեկը։

en: You have specified these users for deletion:
hy_AM: Դուք նշել եք այս օգտվողներին՝ ջնջելու համար։

en: You have specified these users for removal:
hy_AM: Դուք նշել եք այս օգտվողներին՝ ջնջելու համար։

en: You have specified this user for deletion:
hy_AM: Դուք նշել եք այս օգտվողին՝ ջնջելու համար։

en: You have specified this user for removal:
hy_AM: Դուք նշեցիք այս օգտվողին ջնջելու համար՝

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
hy_AM: Դուք ամբողջությամբ սպառեցիք տարածության սահմանաչափը։ Խնդրում ենք ջնջել առկա ֆայլերից մի քանիսը՝ նոր ֆայլեր վերբեռնելուց առաջ։

en: You may only upload 1 file.
hy_AM: Դուք կարող եք վերբեռնել միայն 1 ֆայլ։

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
hy_AM: Դուք պետք է <a href="%s">մուտք գործեք</a>՝ մեկնաբանությունը ուղարկելու համար։

en: You must be a member of at least one site to use this page.
hy_AM: Դուք պետք է հանդիսանաք առնվազն մեկ կայքի անդամ՝ այս էջը օգտագործելու համար։

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
hy_AM: Նոր կայանքները գործունացնելու համար դուք պետք է կտտացնեք վահանի ներքևում գտնվող 'Պահպանել փոփոխությունները' կոճակը։

en: You must provide a domain name.
hy_AM: Դուք պետք է տրամադրեք տիրույթի անունը։

en: You must provide a name for your network of sites.
hy_AM: Դուք պետք է տրամադրեք ձեր կայքերի ցանցի անունը։

en: You must provide a valid email address.
hy_AM: Դուք պետք է տրամադրեք վավերական էլ-փոստի հասցեն։

en: You need JavaScript to choose a part of the image.
hy_AM: Պատկերի մի մասը ընտրելու համար անհրաժեշտ է JavaScript։

en: Your Email
hy_AM: Ձեր էլ-փոստի հասցեն

en: Your Email:
hy_AM: Ձեր էլ-փոստի հասցեն՝

en: Your Sites
hy_AM: Ձեր կայքերը

en: Your about.me URL
hy_AM: Ձեր about.me հղումը

en: Your blogroll
hy_AM: Ձեր blogroll-ը

en: Your browser does not support direct access to the clipboard. Please use keyboard shortcuts or your browser&#8217;s edit menu instead.
hy_AM: Ձեր դիտարկիչը չի աջակցում սեղմատախտակին անմիջական մատչումը։ Խնդրում ենք դրա փոխարեն օգտագործել ստեղնաշարի կարճատները կամ ձեր դիտարկչի խմբագրման ընտրացանկը։

en: Your browser is out of date!
hy_AM: Ձեր դիտարկիչը ժամկետանց է։

en: Your chosen password.
hy_AM: Ձեր ընտրած գաղտնաբառը։

en: Your comment is awaiting moderation.
hy_AM: Ձեր մեկնաբանությունը սպասում է ստուգմանը։

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
hy_AM: Ձեր էլ-փոստի հասցեն դեռ չի արդիացվել։ Խնդրում ենք ստուգել ձեր ստացած ուղերձները %s փոստարկղում՝ փոփոխումը հաստատելու համար։

en: Your email address will not be published.
hy_AM: Ձեր էլ-փոստի հասցեն չի հրատարակվելու։

en: Your email address.
hy_AM: Ձեր էլ-փոստի հասցեն։

en: Your latest changes were saved as a revision.
hy_AM: Ձեր վերջին փոփոխությունները պահպանվել են որպես խմբագրություն։

en: Your latest posts
hy_AM: Ձեր վերջին գրառումները

en: Your password has been reset.
hy_AM: Ձեր գաղտնաբառը փոխված է։

en: Your password is too short. Please pick a password that has at least 6 characters.
hy_AM: Ձեր գաղտնաբառը շատ կարճ է: Ընտրեք, խնդրեմ, առնվազն 6 նիշանոց գաղտնաբառ:

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
hy_AM: Ձեր հատկագիրը պարունակում է ձեր մասին որոշ տեղեկությունները (ձեր 'հաշիվը'), ինչպես նաև WordPressի օգտագործման որոշ անձնական կայանքները։

en: Your session has expired. Please log in to continue where you left off.
hy_AM: Ձեր ժամանակաշրջանը սպառված է։ Խնդրում ենք կրկին մուտք գործել՝ նույն տեղից շարունակելու համար։

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
hy_AM: Ձեր կայքի ամենավերջին գրառումները։

en: Your site&#8217;s most recent comments.
hy_AM: Ձեր կայքի ամենավերջին մեկնաբանությունները։

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
hy_AM: Ձեր տեսաձևը չի աջակցում նավարկման ընտրացանկերը կամ ցուցանակները։

en: Your theme supports %s menu. Select which menu appears in each location. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
hy_AM[0]: Ձեր տեսաձևը աջակցում է %s ընտրացանկ։ Նշեք ամեն ընտրացանկի համար՝ դրա ցուցադրելու տարածությունը։
hy_AM[1]: Ձեր տեսաձևը աջակցում է %s ընտրացանկ։ Նշեք ամեն ընտրացանկի համար՝ դրա ցուցադրելու տարածությունը։

en: Your theme supports one menu. Select which menu you would like to use.
hy_AM: Ձեր տեսաձևը աջակցում է մեկ ընտրացանկ։ Նշեք ընտրացանկ, որը ցանկանում եք օգտագործել։

en: Your translations are all up to date.
hy_AM: Ձեր թարգմանությունները արդի են։

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
hy_AM: Ձեր օգտանունը չի կարող փոխվել, սակայն դուք կարող եք օգտագործել այլ դաշտեր՝ ձեր իրական անունը կամ մականունը մուտքագրելու համար, և նշել, թե դրանցից որ մեկը պետք է ցուցադրվի ձեր գրառումների հետ։

en: Zagreb
hy_AM: Զագրեբ

en: Zambia
hy_AM: Զամբիա

en: Zaporozhye
hy_AM: Զապորոժյե

en: Zimbabwe
hy_AM: Զիմբաբվե

en: Zulu
hy_AM: Զուլու

en: Zurich
hy_AM: Ցյուրիխ

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
hy_AM: [%1$s] Մեկնաբանություն՝ '%2$s'

en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
hy_AM: [%1$s] Ծանուցում՝ '%2$s'

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
hy_AM: [%1$s] Ստուգեք՝ '%2$s'

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
hy_AM: [%1$s] Հետհղում՝ '%2$s'

en: [%s] Joining Confirmation
hy_AM: [%s] Միանալու հաստատում

en: [%s] New Admin Email Address
hy_AM: [%s] Նոր վարչական էլ-փոստի հասցեն

en: [%s] New Email Address
hy_AM: [%s] Նոր էլ-փոստի հասցեն

en: [%s] New User Registration
hy_AM: [%s] Նոր օգտվողի գրանցում

en: [%s] Password Changed
hy_AM: [%s] Գաղտնաբառը Փոխվել է

en: [%s] Password Reset
hy_AM: [%s] Գաղտնաբառի վերականգնում

en: [None]
hy_AM: [Չկա]

en: [Pending]
hy_AM: [Սպասող]

en: [Untitled Post]
hy_AM: [Անանուն գրառում]

en: [WordPress.com] Import successful
hy_AM: [WordPress.com] Հաջող ներմուծում

en: [edit]
hy_AM: [խմբագրում]

en: [untitled]
hy_AM: [առանց վերնագրի]

en: acquaintance
hy_AM: մոտիկ ծանոթ

[ctx: activate theme-name on one of your blogs]
en: Activate %s on one of your blogs
hy_AM: Գործունացնել %s ձեր բլոգերից մեկում

[ctx: activating a theme]
en: Activate
hy_AM: Գործունացնել

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
hy_AM: Հղում

[ctx: add new from admin bar]
en: Media
hy_AM: Մեդիա

[ctx: add new from admin bar]
en: Post
hy_AM: Գրառում

[ctx: add new from admin bar]
en: User
hy_AM: Օգտվող

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
hy_AM: Նոր

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
hy_AM: Կապույտ

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
hy_AM: Սուրճ

[ctx: admin color scheme]
en: Default
hy_AM: Լռելիությամբ

[ctx: admin color scheme]
en: Ectoplasm
hy_AM: Էկտոպլազմա

[ctx: admin color scheme]
en: Light
hy_AM: Բաց

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
hy_AM: Կեսգիշեր

[ctx: admin color scheme]
en: Ocean
hy_AM: Օվկյանոս

[ctx: admin color scheme]
en: Sunrise
hy_AM: Արևածագ

[ctx: admin menu]
en: All Links
hy_AM: Բոլոր հղումները

en: all
hy_AM: բոլոր

en: am
hy_AM: ա.

en: and
hy_AM: և

en: another web address of mine
hy_AM: ինձ պատկանող մեկ այլ վեբ հասցեն

[ctx: auto preload]
en: Auto
hy_AM: Ինքնաբար

[ctx: block category]
en: Patterns
hy_AM: Կաղապարներ

en: blog
hy_AM: բլոգ

[ctx: bulk action]
en: Add Site | Add Sites
hy_AM[0]: Ավելացնել կայք

en: by %s
hy_AM: Հեղինակ՝ %s

en: child
hy_AM: զավակ

en: close tags
hy_AM: փակել տրոհները

en: cm
hy_AM: սմ.

en: co-resident
hy_AM: հայրենակից

en: co-worker
hy_AM: գործընկեր

en: colleague
hy_AM: պաշտոնակից

[ctx: color]
en: Default: %s
hy_AM: Լռելիությամբ՝ %s

[ctx: color scheme]
en: Dark
hy_AM: Մուգ

[ctx: color scheme]
en: Light
hy_AM: Բաց

[ctx: column name]
en: Comment
hy_AM: Մեկնաբանություն

[ctx: column name]
en: Date
hy_AM: Ամսաթիվ

[ctx: column name]
en: File
hy_AM: Ֆայլ

[ctx: column name]
en: Title
hy_AM: Վերնագիր

[ctx: column name]
en: Uploaded to
hy_AM: Վերբեռնված

[ctx: comment]
en: Approve
hy_AM: Հաստատել

[ctx: comment]
en: Mark as spam
hy_AM: Նշել որպես թափոն

[ctx: comment]
en: Not Spam
hy_AM: Ոչ թափոն

[ctx: comment]
en: Not spam
hy_AM: Ոչ թափոն

[ctx: comment]
en: Permalink:
hy_AM: Մշտական հղում՝

[ctx: comment]
en: Trash
hy_AM: Աղբաման ուղարկել

[ctx: comment status]
en: Approved
hy_AM: Հաստատված

[ctx: comment status]
en: Pending
hy_AM: Սպասող

[ctx: comment status]
en: Spam
hy_AM: Լցոն

[ctx: comment status]
en: Trash
hy_AM: Աղբարկղում

en: comments
hy_AM: մեկնաբանություններ

[ctx: comments]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[0]: Բոլորը <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[1]: Բոլորը <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Approved <span class="count">(%s)</span> | Approved <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[0]: Հաստատված <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[1]: Հաստատված <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[0]: Սպասող <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[1]: Սպասող <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[0]: Թափոն <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[1]: Թափոն <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[0]: Աղբամանում գտնվող <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[1]: Աղբամանում գտնվող <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments title]
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
hy_AM[0]: Մեկ կարծիք &laquo;%2$s&raquo;-ի վերաբերյալ
hy_AM[1]: %1$s կարծիք &laquo;%2$s&raquo;-ի վերաբերյալ

en: contact
hy_AM: ծանոթ

en: crush
hy_AM: կիրք

[ctx: custom background]
en: Background
hy_AM: Ֆոն

[ctx: custom headers]
en: Previously uploaded
hy_AM: Նախկինում վերբեռնված

[ctx: custom headers]
en: Suggested
hy_AM: Առաջարկվող

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
hy_AM: d.m.Y

[ctx: dashboard]
en: %1$s %2$s
hy_AM: %1$s՝ %2$s

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s %3$s
hy_AM: %1$s %2$s մեջ %3$s

[ctx: dashboard]
en: %1$s, %2$s
hy_AM: %1$s, ժ. %2$s-ին

en: date
hy_AM: հանդիպում

en: day | days
hy_AM[0]: օր

[ctx: decline months names: on or off]
en: off
hy_AM: on

[ctx: default GMT offset or timezone string]
en: 0
hy_AM: 4

[ctx: default-slug]
en: product
hy_AM: Ապրանք

en: domain
hy_AM: տիրույթ

[ctx: edit-address-slug]
en: shipping
hy_AM: առաքում

[ctx: editor button]
en: Left to right
hy_AM: Ձախից աջ

[ctx: editor button]
en: Right to left
hy_AM: Աջից ձախ

[ctx: editor button]
en: Show blocks
hy_AM: Ցուցադրել բաժիններ

en: education
hy_AM: Կրթություն

[ctx: en dash]
en: &#8211;
hy_AM: &#8212;

en: enter a custom date format in the following field
hy_AM: մուտքագրեք ամսաթվի ընտելական ձևաչափը հետևյալ դաշտում

en: enter a custom time format in the following field
hy_AM: մուտքագրեք ժամանակի ընտելական ձևաչափը հետևյալ դաշտում

en: example:
hy_AM: օրինակ՝

en: family
hy_AM: ընտանիքի անդամ

[ctx: feed link]
en: &raquo;
hy_AM: &rarr;

[ctx: find/replace]
en: Find
hy_AM: Գտնել

[ctx: find/replace]
en: Next
hy_AM: Հաջորդ

[ctx: find/replace]
en: Prev
hy_AM: Նախորդ

[ctx: find/replace]
en: Replace
hy_AM: Փոխարինել

[ctx: find/replace]
en: Replace all
hy_AM: Փոխարինել բոլորը

[ctx: find/replace]
en: Replace with
hy_AM: Փոխարինել սրանով

[ctx: find/replace]
en: Whole words
hy_AM: Ամբողջական բառեր

en: first
hy_AM: առաջին

[ctx: font weight]
en: Bold
hy_AM: Թավ

[ctx: font weight]
en: Extra Bold
hy_AM: Շատ թավ

[ctx: font-style]
en: Bold
hy_AM: Թավ

[ctx: font-style]
en: Bold Italic
hy_AM: Թավ և շեղ

en: friend
hy_AM: ընկեր

en: friendship
hy_AM: ընկերություն

en: g
hy_AM: գ.

en: g:i a
hy_AM: H:i

en: g:i:s a
hy_AM: H:i:s

[ctx: genitive]
en: April
hy_AM: Ապրիլի

[ctx: genitive]
en: August
hy_AM: Օգոստոսի

[ctx: genitive]
en: December
hy_AM: Դեկտեմբերի

[ctx: genitive]
en: February
hy_AM: Փետրվարի

[ctx: genitive]
en: January
hy_AM: Հունվարի

[ctx: genitive]
en: July
hy_AM: Հուլիսի

[ctx: genitive]
en: June
hy_AM: Հունիսի

[ctx: genitive]
en: March
hy_AM: Մարտի

[ctx: genitive]
en: May
hy_AM: Մայիսի

[ctx: genitive]
en: November
hy_AM: Նոյեմբերի

[ctx: genitive]
en: October
hy_AM: Հոկտեմբերի

[ctx: genitive]
en: September
hy_AM: Սեպտեմբերի

en: geographical
hy_AM: աշխարհագրական

[ctx: go back (like the back button in a browser)]
en: Back
hy_AM: Հետ

[ctx: horizontal table cell alignment]
en: H Align
hy_AM: Հորիզոնական հավասարեցում

en: hours
hy_AM: ժամ

en: html_lang_attribute
hy_AM: hy-AM

en: identity
hy_AM: անձ

en: items
hy_AM: նյութ

en: kg
hy_AM: կգ.

en: kin
hy_AM: բարեկամ

en: l, F jS, Y
hy_AM: d.m.Y

[ctx: label]
en: Search for:
hy_AM: Որոնել՝

[ctx: label for button in the media widget]
en: Add Media
hy_AM: Ավելացնել Մեդիա

[ctx: label for custom color]
en: Custom...
hy_AM: Ընտելական …

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Hide Controls
hy_AM: Թաքցնել Կառավարման Կոճակները

[ctx: label for next post link]
en: Next
hy_AM: Հաջորդը

en: last
hy_AM: վերջին

[ctx: latest blog posts]
en: Latest
hy_AM: Վերջինները

[ctx: link]
en: Add New
hy_AM: Ավելացնել նորը

[ctx: link name]
en: Name
hy_AM: Անուն

[ctx: links widget]
en: All Links
hy_AM: Բոլոր հղումները

[ctx: list style]
en: Circle
hy_AM: Կլորակ

[ctx: list style]
en: Default
hy_AM: Լռելիությամբ

[ctx: list style]
en: Disc
hy_AM: Գնդակ

[ctx: list style]
en: Lower Alpha
hy_AM: փոքրատառ հունատառ

[ctx: list style]
en: Lower Greek
hy_AM: փոքրատառ հունատառ

[ctx: list style]
en: Lower Roman
hy_AM: փոքրատառ լատինատառ

[ctx: list style]
en: Square
hy_AM: Քառակուսի

[ctx: list style]
en: Upper Alpha
hy_AM: Մեծատառ հունատառ

[ctx: list style]
en: Upper Roman
hy_AM: Մեծատառ լատինատառ

[ctx: media]
en: Remove video track
hy_AM: Ջնջել տեսահետագիծը

[ctx: media item]
en: Edit
hy_AM: Խմբագրել

[ctx: menu]
en: (Currently set to: %s)
hy_AM: (Այժմ ընտրված է %s)

[ctx: menu]
en: Edit
hy_AM: Խմբագրել

[ctx: menu]
en: Use new menu
hy_AM: Օգտագործել նոր ընտրացանկը

[ctx: menu location]
en: (Current: %s)
hy_AM: (Ընթացիկ՝ %s)

[ctx: menu location]
en: (Currently set to: %s)
hy_AM: (Այժմ նշված է՝ %s)

en: met
hy_AM: հանդիպել ենք

[ctx: meta name]
en: Name
hy_AM: Անուն

en: minutes
hy_AM: րոպե

[ctx: missing menu item navigation label]
en: (no label)
hy_AM: (առանց պիտակի)

en: mm
hy_AM: մմ.

en: month
hy_AM: ամիս

en: moved to the Trash.
hy_AM: տեղափոխվել է աղբաման։

en: muse
hy_AM: մուսա

[ctx: nav menu home label]
en: Home
hy_AM: Գլխավոր

en: neighbor
hy_AM: հարևան

en: newer
hy_AM: ավելի նոր

[ctx: no user roles]
en: None
hy_AM: Չկա

en: none
hy_AM: չկա

[ctx: noun]
en: Comment
hy_AM: Մեկնաբանություն

[ctx: noun]
en: Comments
hy_AM: Մեկնաբանություններ

[ctx: noun]
en: Likes
hy_AM: Հավանումներ

[ctx: noun]
en: Post
hy_AM: Գրառում

[ctx: noun]
en: Trash
hy_AM: Աղբաման

[ctx: noun]
en: Visitors
hy_AM: Այցելուներ

en: number_format_decimal_point
hy_AM: .

en: number_format_thousands_sep
hy_AM: ,

en: of
hy_AM: մեջից

en: older
hy_AM: ավելի հին

en: on
hy_AM: off

en: or
hy_AM: կամ

[ctx: page]
en: Add New
hy_AM: Ավելացնել նորը

[ctx: page]
en: Featured image
hy_AM: Ընտրված Նկար

[ctx: page]
en: Set featured image
hy_AM: Սահմանել ընտրյալ պատկերը։

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
hy_AM: %1$s %2$s-ից

en: parent
hy_AM: ծնող

en: password
hy_AM: Գաղտնաբառ

[ctx: password mismatch]
en: Mismatch
hy_AM: Անհամապատասխանություն

[ctx: password strength]
en: Medium
hy_AM: Միջին

[ctx: password strength]
en: Password strength unknown
hy_AM: Գաղտնաբառի հուսալիությունը անհայտ է

[ctx: password strength]
en: Strong
hy_AM: Ապահով

[ctx: password strength]
en: Very weak
hy_AM: Շատ թույլ

[ctx: password strength]
en: Weak
hy_AM: Թույլ

en: photo
hy_AM: նկար

en: physical
hy_AM: ֆիզիկական

[ctx: placeholder]
en: Buy product
hy_AM: Գնել ապրանքը

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
hy_AM: Որոնում …

[ctx: plugin]
en: Activate %s
hy_AM: Գործունացնել %s

[ctx: plugin status]
en: Active
hy_AM: Գործուն

en: pm
hy_AM: ե.

[ctx: post]
en: Add New
hy_AM: Ավելացնել նորը

[ctx: post]
en: Featured image
hy_AM: Ընտրյալ պատկեր։

[ctx: post]
en: Set featured image
hy_AM: Սահմանել ընտրյալ պատկերը։

[ctx: post format]
en: Format
hy_AM: Ձևաչափ

[ctx: post format archive title]
en: Asides
hy_AM: Նշումներ

[ctx: post format archive title]
en: Audio
hy_AM: Ձայնանյութեր

[ctx: post format archive title]
en: Chats
hy_AM: Զրույցներ

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
hy_AM: Պատկերասրահներ

[ctx: post format archive title]
en: Images
hy_AM: Պատկերներ

[ctx: post format archive title]
en: Links
hy_AM: Հղումներ

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
hy_AM: Մեջբերումներ

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
hy_AM: Կարգավիճակներ

[ctx: post format archive title]
en: Videos
hy_AM: Տեսանյութեր

[ctx: post password form]
en: Enter
hy_AM: Մուտքագրել

[ctx: post state]
en: Pending
hy_AM: Սպասող

[ctx: post status]
en: Draft
hy_AM: Սևագիր

[ctx: post status]
en: Pending
hy_AM: Սպասող

[ctx: post status]
en: Private
hy_AM: Մասնավոր

[ctx: post status]
en: Published
hy_AM: Հրատարակված

[ctx: post status]
en: Scheduled
hy_AM: Հերթագրված

[ctx: post status]
en: Trash
hy_AM: Աղբ

[ctx: post title for posts with no title]
en: Untitled
hy_AM: Առանց վերնագրի

[ctx: post type general name]
en: Media
hy_AM: Մեդիա

[ctx: post type general name]
en: Pages
hy_AM: Էջեր

[ctx: post type general name]
en: Patterns
hy_AM: Կաղապարներ

[ctx: post type general name]
en: Posts
hy_AM: Գրառումներ

[ctx: post type singular name]
en: Page
hy_AM: Էջ

[ctx: post type singular name]
en: Pattern
hy_AM: Կաղապար

[ctx: post type singular name]
en: Post
hy_AM: Գրառում

en: posts
hy_AM: գրառում

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[0]: Բոլորը <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[1]: Բոլորը <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[0]: Իմը <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[1]: Իմը <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[0]: Ամրակցված <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[1]: Ամրակցված <span class="count">(%s)</span>

[ctx: product_name costs cost]
en: '%1$s' costs %2$s.
hy_AM: '%1$s' արժե %2$s։

en: professional
hy_AM: մասնագիտական

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
hy_AM: Կասեցնել

[ctx: revision date format]
en: F j, Y @ H:i:s
hy_AM: d.m.Y, ժ. H:i:s

[ctx: revision date short format]
en: j M @ H:i
hy_AM: M j, ժ. H:i

[ctx: revisions]
en: Browse
hy_AM: Զննել

en: romantic
hy_AM: ռոմանտիկ

en: search
hy_AM: Որոնել

en: seconds
hy_AM: վայրկյան

[ctx: settings screen]
en: General
hy_AM: Ընդհանուր

en: show
hy_AM: ցուցադրել

en: sibling
hy_AM: եղբայրական հանգույց

en: sign up
hy_AM: գրանցվել

[ctx: site]
en: Mark as spam
hy_AM: Նշել որպես թափոն

[ctx: site]
en: Not Spam
hy_AM: Ոչ թափոն

[ctx: site]
en: Not spam
hy_AM: Ոչ թափոն

[ctx: site]
en: Registered
hy_AM: Գրանցված

[ctx: site]
en: Spam
hy_AM: Թափոն

[ctx: slug]
en: product
hy_AM: Ապրանք

[ctx: slug]
en: product-category
hy_AM: ապրանք-կարգավիճակ

[ctx: slug]
en: product-tag
hy_AM: ապրանք-պիտակ

[ctx: spellcheck]
en: Finish
hy_AM: Ավարտել

[ctx: spellcheck]
en: Ignore
hy_AM: Անտեսել

[ctx: spellcheck]
en: Ignore all
hy_AM: Անտեսել բոլորը

en: spouse
hy_AM: կին/ամուսին

en: sub item
hy_AM: ստորադաս

[ctx: submit button]
en: Search
hy_AM: Որոնել

en: sweetheart
hy_AM: սեր

[ctx: table body]
en: Body
hy_AM: Հիմնական մաս

[ctx: table cell]
en: Cell
hy_AM: Վանդակ

[ctx: table cell alignment attribute]
en: None
hy_AM: Չկա

[ctx: table cell scope attribute]
en: Scope
hy_AM: Scope հատկանիշ

[ctx: table footer]
en: Footer
hy_AM: Էջատակ

[ctx: table header]
en: Header
hy_AM: Էջագլուխ

[ctx: tag delimiter]
en: ,
hy_AM: .

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
hy_AM: Կարգեր

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
hy_AM: Պիտակներ

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
hy_AM: Կարգ

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
hy_AM: Պիտակ

[ctx: template part area]
en: Footer
hy_AM: Էջատակ

[ctx: template part area]
en: General
hy_AM: Ընդհանուր

[ctx: template part area]
en: Header
hy_AM: Էջագլուխ

[ctx: term name]
en: Name
hy_AM: Անուն

en: text direction
hy_AM: գրվածքի ուղղությունը

[ctx: theme]
en: Activate %s
hy_AM: Ակտիվացնել %s

[ctx: theme]
en: Change
hy_AM: Փոխել

[ctx: theme]
en: Delete %s
hy_AM: Ջնջել %s

[ctx: theme author]
en: By %s
hy_AM: %s - ից

[ctx: theme name]
en: Name
hy_AM: Անուն

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[0]: Բոլորը <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[1]: Բոլորը <span class="count">(%s)</span>

[ctx: time ago]
en: %s ago
hy_AM: %s առաջ

en: uncategorized
hy_AM: Առանց կարգի

en: untitled
hy_AM: առանց վերնագրի

[ctx: user]
en: Add New User
hy_AM: Ավելացնել նոր օգտվողին

[ctx: user]
en: Mark as spam
hy_AM: Նշել որպես թափոնառաքիչ

[ctx: user]
en: Not spam
hy_AM: Ոչ թափոն

[ctx: user]
en: Registered
hy_AM: Գրանցված

en: username
hy_AM: Օգտանուն

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[0]: Բոլորը <span class="count">(%s)</span>
hy_AM[1]: Բոլորը <span class="count">(%s)</span>

[ctx: verb]
en: Clear
hy_AM: Մաքրել

[ctx: verb]
en: Spam
hy_AM: Թափոն

[ctx: verb]
en: Trash
hy_AM: Աղբաման ուղարկել

[ctx: verb]
en: View
hy_AM: Դիտել

[ctx: verb: Mark as Spam]
en: Spam
hy_AM: Նշել որպես թափոն

[ctx: verb: imperative]
en: Approve
hy_AM: Հաստատել

[ctx: verb: imperative]
en: Approve comment
hy_AM: Հաստատել մեկնաբանությունը

[ctx: verb: imperative]
en: Trash
hy_AM: Աղբաման ուղարկել

[ctx: verb: imperative]
en: Trash comment
hy_AM: Մեկնաբանությունը աղբաման ուղարկել

[ctx: verb: past-tense]
en: Approved
hy_AM: Հաստատվեց

[ctx: verb; site]
en: Archive
hy_AM: Պահոց ուղարկել

[ctx: vertical table cell alignment]
en: V Align
hy_AM: Ուղահայաց հավասարեցում

[ctx: video or audio]
en: Length
hy_AM: Տևողություն

en: week
hy_AM: շաբաթ

[ctx: widget]
en: Add
hy_AM: Նոր

[ctx: widget]
en: Edit
hy_AM: Խմբագրել

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
hy_AM: %1$s՝ %2$s գրառման

en: {{span}}%(domain)s{{/span}} is available!
hy_AM: {{span}}%(domain)s{{/span}} հասանելի է

en: Åland Islands
hy_AM: Ալանդյան կղզիներ

en: — No Change —
hy_AM: — Փոփոխություն չկա —
