WordPress.com - en to jv_ID translation catalogue (3709 entries)

en: "%1$s" by %2$s.
jv_ID: "%1$s" dening %2$s.

en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
jv_ID: "%1$s" sākā %2$s dening %3$s.

en: "%1$s" from %2$s.
jv_ID: "%1$s" sākā %2$s.

en: #%d (no title)
jv_ID: #%d (ora ānā judhul)

en: %1$s %2$s %3$s %4$s Feed
jv_ID: Pakan %1$s %2$s %3$s %4$s

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
jv_ID: %1$s %2$s %3$s Pakan Kategori

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
jv_ID: %1$s %2$s %3$s Pakan Pangalemb‪‪ānā

en: %1$s %2$s %3$s Feed
jv_ID: %1$s %2$s %3$s Pakan

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
jv_ID: %1$s %2$s %3$s Pakan Tenger

en: %1$s %2$s Comments Feed
jv_ID: %1$s %2$s Pakan Pangalemb‪‪ānā

en: %1$s %2$s Feed
jv_ID: Pakan %1$s %2$s

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
jv_ID: %1$s %2$s Pakan Tulisan sākā %3$s

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
jv_ID: %1$s %2$s Kasilé Panggolèkan kanggo Pakan &#8220;%3$s&#8221;

en: %1$s %2$s, %3$s ago (%4$s)
jv_ID: %1$s %2$s, %3$s kepengker (%4$s)

en: %1$s (since %2$s; %3$s)
jv_ID: %1$s (sākā %2$s; %3$s)

en: %1$s (since %2$s; no alternative available)
jv_ID: %1$s (sākā %2$s; ora ānā alternatif sing cumawis)

en: %1$s (since %2$s; use %3$s instead)
jv_ID: %1$s (sākā %2$s; nggunakna %3$s)

en: %1$s Comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s Comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
jv_ID[0]: %1$s Komèntar<span class="screen-reader-text"> nang %2$s</span>
jv_ID[1]: %1$s Komèntar<span class="screen-reader-text"> nang %2$s</span>

en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
jv_ID: %1$s MB (%2$s%%) Kapasitas sing digawé

en: %1$s at %2$s
jv_ID: %1$s jam %2$s

en: %1$s by %2$s.
jv_ID: %1$s dening %2$s.

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
jv_ID: %1$s ganti status pangalemb‪‪ānā dadi %2$s.

en: %1$s could not be created: %2$s
jv_ID: %1$s ora bisā digawé: %2$s

en: %1$s is deprecated. The callback from %2$s is used instead.
jv_ID: %1$s uwis ora dienggo. Callbalik sākā %2$s sing dienggo dadi gantiné.

en: %1$s is deprecated. Use %2$s instead.
jv_ID: %1$s uwis lawas . Gunaknā %2$s.

en: %1$s is not of type %2$s.
jv_ID: %1$s dudu perangané %2$s.

en: %1$s is not one of %2$s.
jv_ID: %1$s dudu salah sijining %2$s.

en: %1$s is proudly powered by %2$s
jv_ID: %1$s kanthi bungah dipandhégani déning %2$s

en: %1$s must be between %2$d (exclusive) and %3$d (exclusive)
jv_ID: %1$s kudu antarané %2$d (exclusive) lan %3$d (exclusive)

en: %1$s must be between %2$d (exclusive) and %3$d (inclusive)
jv_ID: %1$s kudu antarané %2$d (exclusive) lan %3$d (inclusive)

en: %1$s must be between %2$d (inclusive) and %3$d (exclusive)
jv_ID: %1$skudu antarané %2$d (inclusive) lan %3$d (exclusive)

en: %1$s must be between %2$d (inclusive) and %3$d (inclusive)
jv_ID: %1$s kudu antarané %2$d (inclusive) lan %3$d (inclusive)

en: %1$s must be greater than %2$d
jv_ID: %1$s kudu luwih sekā %2$d

en: %1$s must be greater than or equal to %2$d
jv_ID: %1$s kudu luwih sekā utāwā pādhā karo %2$d

en: %1$s must be less than %2$d
jv_ID: %1$s kudu kurang sekā %2$d

en: %1$s must be less than or equal to %2$d
jv_ID: %1$s kudu kurang sekā utāwā pādhā karo %2$d

en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
jv_ID[0]: peringkat %1$s adedhasar peringkat %2$s
jv_ID[1]: peringkat %1$s adedhasar peringkat-peringkat %2$s

en: %1$s response to %2$s | %1$s responses to %2$s
jv_ID[0]: %1$s ngrespon marang %2$s
jv_ID[1]: %1$s ngrespon marang %2$s

en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
jv_ID: %1$s. Menu item %2$d sākā %3$d.

en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
jv_ID: %1$s. Nomer Sub item %2$d sak ngisoré %3$s.

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
jv_ID[0]: %d Plugin Dianyaraké
jv_ID[1]: %d Plugin Dianyarke

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
jv_ID[0]: %d Tema Dianyaraké
jv_ID[1]: %d Tema Dianyarke

en: %d WordPress Update
jv_ID: %d WordPress Dianyaraké

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
jv_ID[0]: %d pangalemb‪‪ānā ora bisa dipriksā.
jv_ID[1]: %d pangalemb‪‪ānā ora bisa dipriksā.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
jv_ID[0]: %d pangalemb‪‪ānā dipindhah dadi Spam.
jv_ID[1]: %d pangalemb‪‪ānā dipindhah dadi Spam.

en: %d pixels
jv_ID: %d piksel

en: %d selected
jv_ID: %d dipilih

en: %d themes found
jv_ID: %d tema sing ditemokaké

en: %s (Invalid)
jv_ID: %s (Ora cocog)

en: %s (Pending)
jv_ID: %s [Ngenteni]

en: %s <span class="says">says:</span>
jv_ID: %s <span class="says">ngendika:</span>

en: %s <span class="screen-reader-text">Comment</span> | %s <span class="screen-reader-text">Comments</span>
jv_ID[0]: %s <span class="screen-reader-text">Komentar</span>
jv_ID[1]: %s <span class="screen-reader-text">Komentar</span>

en: %s Active Installations
jv_ID: Instalasi aktif %s

en: %s Comment | %s Comments
jv_ID[0]: %s Komentar
jv_ID[1]: %s Komentar

en: %s MB Space Allowed
jv_ID: %s MB Kapasitasé

en: %s Page | %s Pages
jv_ID[0]: %s Kācā
jv_ID[1]: %s Kācā

en: %s Post | %s Posts
jv_ID[0]: %s Pos
jv_ID[1]: %s Pos

en: %s Sites
jv_ID: %s Situs

en: %s [Autosave]
jv_ID: %s [NyimpenOtomatis]

en: %s [Current Revision]
jv_ID: %s [Revisi Saiki]

en: %s ago
jv_ID: %s sing kepungkur

en: %s approved | %s approved
jv_ID[0]: %s ditrimā
jv_ID[1]: %s ditrimā

en: %s approved comment | %s approved comments
jv_ID[0]: %s pangalembānā disetujoni
jv_ID[1]: %s pangalembānā disetujoni

en: %s column | %s columns
jv_ID[0]: %s kolom
jv_ID[1]: %s kolom-kolom

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
jv_ID[0]: %s pangalembānā di paringi tāndhā dadi spam.
jv_ID[1]: %s pangalembānā di paringi tāndhā dadi spam.

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
jv_ID[0]: pangalembānā dibuang nang Kranjang runtah %s.
jv_ID[1]: pangalembānā dibuang nang kranjang runtah %s.

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
jv_ID[0]: %s pangalembānā wis dicekel dadi spam.
jv_ID[1]: %s pangalembānā wis dicekel dadi spam.

en: %s day | %s days
jv_ID[0]: %s dinā
jv_ID[1]: %s dinā

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
jv_ID: %s ngliwati ukuran maksimum unggahan kanggo unggahan multi-berkas nalikā digunaknā nang peramban Sampéyan.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
jv_ID: %s ngliwati watesan ukuran berkas unggahan maksimum situs iki.

en: %s failed to embed.
jv_ID: %s ora bisā diembed.

en: %s false positive | %s false positives
jv_ID[0]: %s salah positf
jv_ID[1]: %s salah positf

en: %s has been logged out.
jv_ID: %s uwis metu log.

en: %s has been updated.
jv_ID: %s uwis dianyari.

en: %s has taken over and is currently customizing.
jv_ID: %s uwis diambil alih lan saiki lagi ditatani.

en: %s has taken over and is currently editing.
jv_ID: %s uwis dipindhahtanganaké lan saiki lagi disunting.

en: %s hour | %s hours
jv_ID[0]: %s jam
jv_ID[1]: %s jam

en: %s in stock
jv_ID: %s nang stok

en: %s is a protected WP option and may not be modified
jv_ID: %s yakuwi opsi WP sing diproteksi lan ora bisā dimodifikasi

en: %s is already customizing this changeset. Do you want to take over?
jv_ID: %s uwis siyap natani changeset iki. Sampéyan pengin njupuk balik?

en: %s is already customizing this changeset. Please wait until they are done to try customizing. Your latest changes have been autosaved.
jv_ID: %s uwis siyap natani changeset iki. Mānggā ditunggoni nganti kabéh mau rampung ditatani. Owahan pungkasan Sampéyan uwis disimpen otomatis.

en: %s is already customizing this site. Do you want to take over?
jv_ID: %s uwis siap natani situs iki. Sampéyan kepéngin ngambil alih?

en: %s is already customizing this site. Please wait until they are done to try customizing. Your latest changes have been autosaved.
jv_ID: %s uwis siap natani situs iki. Mānggā nunggu nganti kabéh rampung ditatani. Owahan pungkasan Sampéyan uwis disimpen otomatis.

en: %s is currently editing
jv_ID: %s saiki lagi disunting

en: %s is forbidden
jv_ID: %s iki larangan

en: %s is not a valid IP address.
jv_ID: %s dudu alamat IP sing bener.

en: %s is required to strip image meta.
jv_ID: %s dibutuhaké kanggo mbusak meta gambar.

en: %s item | %s items
jv_ID[0]: %s iji
jv_ID[1]: %s iji

en: %s items
jv_ID: %s item

en: %s link deleted. | %s links deleted.
jv_ID[0]: %s pranālā diilangi.
jv_ID[1]: %s pranālā diilangi

en: %s media file attached. | %s media files attached.
jv_ID[0]: %s berkas media disampiraké.
jv_ID[1]: %s berkas-berkas media disampiraké.

en: %s media file detached. | %s media files detached.
jv_ID[0]: %s  berkas media dicopot.
jv_ID[1]: %s berkas-berkas media dicopot.

en: %s media file permanently deleted. | %s media files permanently deleted.
jv_ID[0]: %s berkas media dibusak selawasé.
jv_ID[1]: %s berkas-berkas media dibusak selawasé.

en: %s min | %s mins
jv_ID[0]: %s menit
jv_ID[1]: %s menit

en: %s missed spam | %s missed spam
jv_ID[0]: %s tanpā spam
jv_ID[1]: %s tanpā spam

en: %s month | %s months
jv_ID[0]: %s wulan
jv_ID[1]: %s wulan

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
jv_ID[0]: %s kācā dipindhah marang kranjang runtah.
jv_ID[1]: %s kācā dipindhah marang kranjang runtah.

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
jv_ID[0]: %s kācā ora dianyari, ānā wong sing lagi nyunting.
jv_ID[1]: %s kācā ora dianyari, ānā wong sing lagi nyunting.

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
jv_ID[0]: %s kācā dibusak selawasé.
jv_ID[1]: %s kācā dibusak selawasé.

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
jv_ID[0]: %s kācā dijupuk manèh sākā kranjang runtah.
jv_ID[1]: %s kācā dijupuk manèh sākā kranjang runtah.

en: %s page updated. | %s pages updated.
jv_ID[0]: %s kācā dianyari.
jv_ID[1]: %s kācā dianyari.

en: %s pending comment | %s pending comments
jv_ID[0]: %s pangalembānā ditahan
jv_ID[1]: %s pangalembānā ditahan

en: %s plugin successfully updated.
jv_ID: %s plugin wis sukses dianyari.

en: %s plugins successfully updated.
jv_ID: %s plugins wis sukses dianyari.

en: %s post by this author | %s posts by this author
jv_ID[0]: %s dikirim déning panulis iki
jv_ID[1]: %s dikirim déning panulis iki

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
jv_ID[0]: %s pos dipindhah marang kranjang runtah.
jv_ID[1]: %s pos dipindhah marang kranjang runtah.

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
jv_ID[0]: %s pos ora dianyari, ānā wong sing lagi nyunting.
jv_ID[1]: %s pos ora dianyari, ānā wong sing lagi nyunting.

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
jv_ID[0]: %s pos dibusak selawasé.
jv_ID[1]: %s pos dibusak selawasé.

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
jv_ID[0]: %s pos dijupuk manèh sākā kranjang runtah.
jv_ID[1]: %s pos dijupuk manèh sākā kranjang runtah.

en: %s post updated. | %s posts updated.
jv_ID[0]: %s pos  dianyari.
jv_ID[1]: %s pos  dianyari.

en: %s rating
jv_ID: %s peringkat

en: %s reported this comment as not spam.
jv_ID: %s nglaporaké pangalembānā iki dudu spam.

en: %s reported this comment as spam.
jv_ID: %s nglaporaké pangalembānā iki spam.

en: %s site | %s sites
jv_ID[0]: %s situs
jv_ID[1]: %s situs-situs

en: %s theme successfully updated.
jv_ID: %s tema wis sukses dianyari.

en: %s themes
jv_ID: tema %s

en: %s themes successfully updated.
jv_ID: %s wis sukses dianyari.

en: %s update failed.
jv_ID: %s ora kasil nganyari.

en: %s updated successfully.
jv_ID: %s wis kasil dianyari.

en: %s updates failed.
jv_ID: %s ora kasil dianyari.

en: %s user | %s users
jv_ID[0]: %s panganggo
jv_ID[1]: %s panganggo-panganggo

en: %s user deleted. | %s users deleted.
jv_ID[0]: %s panganggo dibusak.
jv_ID[1]: %s panganggo dibusak.

en: %s week | %s weeks
jv_ID[0]: %s pekan
jv_ID[1]: %s pekan

en: %s year | %s years
jv_ID[0]: %s taun
jv_ID[1]: %s taun

en: &#8220;%s&#8221; (Edit)
jv_ID: Nyunting &#8220;%s&#8221;

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
jv_ID: &#8220;%s&#8221; ora kasil diunggah.

en: &#8220;%s&#8221; is locked
jv_ID: &#8220;%s&#8221; dikunci

en: &laquo; Back
jv_ID: &laquo; Balik

en: &laquo; Older Comments
jv_ID: &laquo; Pangalemb‪‪ānā Luwih lawas

en: &laquo; Previous
jv_ID: &laquo; Sakdurungé

en: &laquo; Previous Page
jv_ID: &laquo; Kācā Sakdurungé

en: &lt; Prev
jv_ID: &lt; Sakdurungé

en: &mdash; No Change &mdash;
jv_ID: &mdash; Ora Owah &mdash;

en: &mdash; No role for this site &mdash;
jv_ID: &mdash; Ora ānā parāgā kanggo situs iki &mdash;

en: &mdash; Select &mdash;
jv_ID: &mdash; Pilih &mdash;

en: &ndash;OR&ndash;
jv_ID: &ndash; UTĀWĀ &ndash;

en: (%s ratings)
jv_ID: (%s peringkat)

en: (Edit)
jv_ID: (Nyunting)

en: (Leave at 0 for no rating.)
jv_ID: (Wis bèn 0 menāwā ora ānā bijiné.)

en: (Private post)
jv_ID: (Pos pribadi)

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
jv_ID: (Pendaftaran situs iki uwis dipateni. Namung anggota situs iki sing bisa ngalembana.)

en: (Unattached)
jv_ID: (Ora Disampiraké)

en: (Untitled)
jv_ID: (Tanpa Judhul)

en: (ex. VAT)
jv_ID: (ora kalebu VAT)

en: (incl. VAT)
jv_ID: (kalebu VAT)

en: (more&hellip;)
jv_ID: (lengkapé&hellip;)

en: (no author)
jv_ID: (ora ānā panulis)

en: (no parent)
jv_ID: (ora nganggo babon)

en: (no title)
jv_ID: (tanpa judhul)

en: (required)
jv_ID: (kudu)

en: (undo)
jv_ID: (mbaléni)

en: + Add New Category
jv_ID: + Nambah Kategori Anyar

en: + Create New Menu
jv_ID: + Gawé Menu Anyar

en: 1 Comment
jv_ID: Pangalemb‪‪ānā 1

en: 1 Comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
jv_ID: 1 Komèntar<span class="screen-reader-text"> nang %s</span>

en: 1 page not updated, somebody is editing it.
jv_ID: 1 kācā ora dianyari, ānā wong sing lagi nyunting.

en: 1 post not updated, somebody is editing it.
jv_ID: 1 kiriman ora dianyari, ānā wong sing lagi nyunting.

en: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a>
jv_ID: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Nganyari %2$s</a> utāwā sinau carané<a href="%3$s" class="browse-happy-link">nlusuri kanthi bungah</a>

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
jv_ID[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> siap njagani situs sampéyan sākā %2$s komentar spam.
jv_ID[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> siap njagani situs sampéyan sākā %2$s komentar spam.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
jv_ID[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> uwis njagani situs sampéyan sākā <a href="%2$s">%3$s komentar spam</a>.
jv_ID[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> uwis njagani situs sampéyan sākā <a href="%2$s">%3$s komentar spam</a>.

en: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> is available! <a href="%3$s" aria-label="%4$s">Please update now</a>.
jv_ID: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> uwis cumawis! <a href="%3$s" aria-label="%4$s">Mānggā dianyari saiki</a>.

en: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> is available! Please notify the site administrator.
jv_ID: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> uwis cumawis! Mānggā dikabari administrator situsé.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
jv_ID: <a href="%s">Akismet</a> mblokir spam njupuk sākā blog sampéyan.

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
jv_ID: <a href="%s">Pranālā</a> / Nambahaké Pranālā Anyar

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
jv_ID: <a href="%s">Pranālā</a> / Nyunting Pranālā

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
jv_ID: <code>_blank</code> &mdash; jendela anyar utāwā tab anyar.

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
jv_ID: <code>_none</code> &mdash; jendela padha utāwā tab padha.

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
jv_ID: <code>_top</code> &mdash; jendela iki utāwā tab iki, ora nganggo plangkan.

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
jv_ID[0]: <strong class="count">%1$s spam</strong> diblokir déning <strong>Akismet</strong>
jv_ID[1]: <strong class="count">%1$s spam</strong> diblokir déning <strong>Akismet</strong>

en: <strong>%s</strong> &mdash; This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
jv_ID: <strong>%s</strong> &mdash; Iki ngidinaké sampéyan kanggo nyautaké gambar nang tulisan tanpa ndlesepaké gambar kuwi. Iki biasané migunani yèn tema sing dienggo sampéyan nyokong gambar istimewa dadi miniatur pos nang kācā ngarep, raacikan sesirahan, lan liya-liyané.

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
jv_ID: <strong><em>Catet tembung sandi kuwi</em></strong> kang apik! Yo kuwi <em>sak-saké</em> tembung sandi sing digawe namung kanggo Sampéyan.

en: <strong>Activity</strong> &mdash; Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.
jv_ID: <strong>Aktifitas</strong> &mdash; Nontonaké jadwal pos sing arep dikirim, pos sing paling anyar dipacak, lan komentar paling anyar nang pos sampéyan lan ngidinaké sampéyan kanggo moderasiné.

en: <strong>Almost done</strong> - configure Akismet and say goodbye to spam
jv_ID: <strong>Kabéh rampung</strong> - ngonfigurasi Akismet lan pamitan karo spam

en: <strong>Box Controls</strong> &mdash; Click the title bar of the box to expand or collapse it. Some boxes added by plugins may have configurable content, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar if you hover over it.
jv_ID: <strong>Kothak Kontrol</strong> &mdash; Klik bilah judhul kothak kanggo megaraké utāwā nyiutaké. Sapérangan kothak ditambahi sākā plugin sing nduwéni konten sing bisa diatur, lan bakal nontonaké pranālā &#8220;Konfigurasi&#8221; nang bilah judhul yén sampéyan ngobahaké mouse.

en: <strong>Clicking the arrow to the right of any menu item</strong> in the editor will reveal a standard group of settings. Additional settings such as link target, CSS classes, link relationships, and link descriptions can be enabled and disabled via the Screen Options tab.
jv_ID: <strong>Ngeklik panah nang sebelah tengen saben item menu</strong> nang editor bakal nontonaké setélan grup standar. Setèlan tambahan kāyā pranālā target, kelas CSS, sautan pranālā, lan katrangan pranālā bisa diuripaké liwat tab Layar Opsi.

en: <strong>Description</strong> &mdash; The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
jv_ID: <strong>Katarangan</strong> - Katarangan asline asline ora bisā katon. Nanging ānā tema sing bisā ngatonaké.

en: <strong>Discussion</strong> &mdash; You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
jv_ID: <strong>Diskusi</strong> - Sampéyan bisā nguripke lan mateni pangalembānā lan ping, lan menāwā ānā pangalembānā nang tulisan, sampéyan bisā mirsani lan moderaseni kuwi nang kéné.

en: <strong>Drag and Drop</strong> &mdash; To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.
jv_ID: <strong>Géréd lan Gigal</strong> &mdash; Kanggo nata ulang kothak, géréd lan gigalnā karo ngeklik nang bilah judhul nang kothak sing dipilih lan diuculaké nalikā kétok garis pedhot abu-abu nang panggonan sing sampéyan tuju nang kothak.

en: <strong>Drag and drop</strong> your files into the area below. Multiple files are allowed.
jv_ID: <strong>Gered lan Tibaknā</strong> berkas sampéyan marang area ngisor iki. Ngunggah berkas bebarengan ugā diidinaké.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editable profile screen for that user. You can also reach that screen by clicking on the username.
jv_ID: <strong>Sunting</strong> ngajak sampéyan nuju layar sunting profil sākā panganggo iku. Sampéyan ugā bisa nuju laman iku karo ngeklik jeneng panganggo.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
jv_ID: <strong>Sunting</strong> Ménéhi sampéyan layar suntingan kanggo pos kuwi. Sampéyan ugā bisa nuju layar iku kanthi ngeklik judhul pos.

en: <strong>Info</strong> &mdash; The site URL is rarely edited as this can cause the site to not work properly. The Registered date and Last Updated date are displayed. Network admins can mark a site as archived, spam, deleted and mature, to remove from public listings or disable.
jv_ID: <strong>Info</strong> &mdash; URL situs iku arang disunting amargā bisā nyebabaké situsé ora bisa mlaku. Tanggal pendaftaran lan pungkasan ngupdate ugā ditampilaké. Admin jaringan bisa nandhani situs dadi arsip, spam, dibusak lan dewasa, kanggo ngilangi sākā sawangan umum utāwā dipaténi.

en: <strong>Name</strong> &mdash; The name is how it appears on your site.
jv_ID: <strong>Jeneng</strong> - Jeneng yoiku kepiye kuwi katon nang situs sampéyan.

en: <strong>Order</strong> &mdash; Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
jv_ID: <strong>Urutan</strong> - Kācā biasané diurutne nganggo dasar hurup, nanging sampéyan bisā milih ngurutne dhéwé nganggo ngleboknā nomer nang kotak iki (conto 1 kanggo nomer siji, lan liya liyane).

en: <strong>Parent</strong> &mdash; Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have child categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
jv_ID: <strong>Babon</strong> &mdash; Kategori, ora kāyā tag, bisā nduwé hierarki. Sampéyan bisā waé nduwé kategori Jazz lan nang ngisoré ānā anakan kategori Bebop lan Big Band. Kabéh mau opsional. Kanggo gawé subkategori, mung milih kategori liyané sākā menu keréh Babon.

en: <strong>Parent</strong> &mdash; You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
jv_ID: <strong>Babon Kācā</strong> - Sampéyan bisā nata hierarki kācā Sampéyan. contoné, Sampéyan bisā duwé kācā &#8220;Yo iku&#8221; sing duwe kācā  &#8220;Crito Urip&#8221; lan &#8220;Kirik ku&#8221; nang ngisoré. Ora ānā bates sakpiro jero-ne urutan hierarki sing bisā sampéyan gawe karo kaca.

en: <strong>Post editor</strong> &mdash; Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and Text. Choose the mode by clicking on the appropriate tab.
jv_ID: <strong>Penyunting pos</strong> &mdash; Lebokaké teks kanggo pos Sampéyan. Ānā rong model kanggo nuunting: Visual lan Teks. Pilih mode karo ngeklik nang tab sing pas.

en: <strong>Preview</strong> will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
jv_ID: <strong>Pratinjau</strong> arep nontonaké Sampéyan bakalan pos Sampéyan yén mengko tampil dipacak. Tontonan bakal nudhuhaké tampilan situs langsung nalikā nampilake pos. Pranālā iki cumawis gumantung status pos Sampéyan.

en: <strong>Publish</strong> &mdash; You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). The Password protected option allows you to set an arbitrary password for each post. The Private option hides the post from everyone except editors and administrators. Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post.
jv_ID: <strong>Macak</strong> &mdash; Sampéyan bisa nyetél carané macak pos nang kothak Pacak. Kanggo Status, Visibilitas, lan Macak (langsung), klik nang pranālā Sunting kanggo nontonaké opsi liyané. Visibilitas kalebu opsi kanggo pos dijagani-sandhi utāwa netepi manggon mucuk nang blog sampéyan (sticky). Opsi dijagani-sandhi ngidinaké sampéyan njagani saben pos karo sandhi dhéwé-dhéwé. Opsi Privat ngumpetaké pos sākā delengan wong liyā kejābā editor lan administrator. Pacak (langsung) ngidinaké sampéyan nemtokaké tanggal lan jam mbiyén utāwā ngembén, dadi sampéyan bisā njadwalaké pos kanggo dipacak nang ngembén utāwā mbiyén.

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
jv_ID: <strong>Sunting Kilat</strong> nyediakaké akses langsung marang metadata pos Sampéyan, ngidinaké Sampéyan kanggo nganyari detil pos tanpā niggalaké laman iki.

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
jv_ID: <strong>Acak:</strong> Tontonaké gambar bédā-bédā nang saben kācā.

en: <strong>Screen Options</strong> &mdash; Use the Screen Options tab to choose which Dashboard boxes to show.
jv_ID: <strong>Opsi Layar</strong> &mdash; Nganggoā tab Opsi Layar kanggo milih kothak dasbor endi sing ditontonaké.

en: <strong>Send Trackbacks</strong> &mdash; Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
jv_ID: <strong>Ngirim Lacak Balik</strong> - Lacak balik kuwi sawijining cārā kanggo ngandani sistem blog menāwā Sampéyan uwis masang pranālā nang dhéwéké. Leboknā URL sing pengin mbok kirimi lacak balik. Yèn Sampéyan masang pranālā nang situs WordPress liyané dhéwéké otomatis dikandani nganggo ping balik, ora butuh tumindak liyané.

en: <strong>Settings</strong> &mdash; This page shows a list of all settings associated with this site. Some are created by WordPress and others are created by plugins you activate. Note that some fields are grayed out and say Serialized Data. You cannot modify these values due to the way the setting is stored in the database.
jv_ID: <strong>Settings</strong> &mdash; Kācā iki nampilaké kabèh setèlan sing ānā sangkutané karo situs iki. Sapérangan digawé nganggo WordPress lan liyané digawé karo plugin sing diaktifaké. Kālā-kālā sapérangan ros kuwi kabur lan ngetokaké Runtutan Data. Sampéyan ora bisā ngowahi biji-bijiné saknajan setélan iki disimpen nang database.

en: <strong>Slug</strong> &mdash; The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
jv_ID: <strong>Slug</strong> - &#8220;slug&#8221; iki versi ramah-URL sākā jeneng. Biasané kabèh nganggo huruf cilik lan namung nganggo hurup,ongko, lan setrip.

en: <strong>Template</strong> &mdash; Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
jv_ID: <strong>Templat</strong> - Ana sak perangan tema sing nduwé templat gawean dhéwé sing bisā mbok enggo dadi tema nang kācā sing dipilih. Kācā sing dipilih bisā nduwé katonan sing bedha. Menawa kepengin nganggo kuwi sampéyan bisā mirsani nang kotak tarik mudun.

en: <strong>Themes</strong> &mdash; This area shows themes that are not already enabled across the network. Enabling a theme in this menu makes it accessible to this site. It does not activate the theme, but allows it to show in the site&#8217;s Appearance menu. To enable a theme for the entire network, see the <a href="%s">Network Themes</a> screen.
jv_ID: <strong>Tema</strong> &mdash; Area iki nontonaké tema-tema sing durung siap diuripaké nang sebrang jaringan. Nguripaké tema nang menu iki ndadékaké bisa diakses kanggo situs iki. Iki ora ngaktifaké tema, nanging ingidinaké kanggo ditonton sakjroné menu Pakeliran situs. Kanggo nguripaké tema nang sakjroning jaringan, wacanānā laman <a href="%s">Tema Jaringan</a>.

en: <strong>Title</strong> &mdash; Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
jv_ID: <strong>Judul</strong> - Lebokno judul sākā tulisan Sampéyan. Sakwise ngleboknā judul, Sampéyan bisā mirsani pranālā ajeg nang ngisoré, sing bisā mbok gonta- ganti.

en: <strong>Users</strong> &mdash; This displays the users associated with this site. You can also change their role, reset their password, or remove them from the site. Removing the user from the site does not remove the user from the network.
jv_ID: <strong>Panganggo</strong> &mdash; Iki nampilaké panganggo sing ānā sangkutané karo situs iki. Sampéyan ugā bisa ngganti parāgāne, nyetèl ulang sandhine, utāwā buwangi anggota sākā situs. Mbuwang panganggo sākā situs iku ora ndadèkaké mbuwang panganggo sāka jaringan.

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
jv_ID: <strong>Pengetan:</strong> kācā-kācā iki kudune ora padha!

en: <strong>Welcome</strong> &mdash; Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.
jv_ID: <strong>Wilujeng</strong> &mdash; Tontonaké pranālā kanggo sapérangan prentah umum nalikā nyetèl situs anyar.

en: A 12-character Akismet API key. Available at akismet.com/get/
jv_ID: 12 Karakter kunci API Akismet. Cumawis nang akismet.com/get/

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
jv_ID: A <a href="%s">Kācā statis</a> (pilih nang ngisor)

en: A city in the same timezone as you.
jv_ID: Kota sing pādhā zonawektuné karo sampéyan.

en: A cloud of your most used tags.
jv_ID: Lamuk sākā tenger sing sampéyan sering enggo.

en: A comment is held for moderation
jv_ID: Salah siji ning pangalembānā ditahan ngenteni moderasi

en: A date format for all date strings.
jv_ID: Format tanggal kanggo sakabèhing tulisan tanggal.

en: A day number of the week that the week should start on.
jv_ID: Jumlah dinā sepekan sing kudu kanggo ngawali pekan.

en: A human-readable description of the post type.
jv_ID: Katrangan kewācā-menungsā sākā tulisan kiriman.

en: A human-readable description of the taxonomy.
jv_ID: Katrangan kewācā-menungsā sākā taksonomi.

en: A list of your site&#8217;s Pages.
jv_ID: Kācā daftar situs sampéyan.

en: A list or dropdown of categories.
jv_ID: Daftar utāwā menu keréh sākā kategori.

en: A media item.
jv_ID: Item media.

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
jv_ID: Arsip bulanan pos sākā situs sampéyan.

en: A name is required for this term.
jv_ID: Kudu ānā jeneng kanggo tembung iki.

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
jv_ID: Pangalemb‪‪ānā anyar nang kiriman "%s" nunggoni pasetujonan sampéyan

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
jv_ID: Pingbalik anyar nang kiriman "%s" nunggoni pasetujonan sampéyan

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
jv_ID: Trekbalik anyar nang kiriman "%s" nunggoni pasetujonan sampéyan

en: A password protected post can not be set to sticky.
jv_ID: Tulisan sing diwénéhi tembung sandi ora bisa disetél mucuk.

en: A password to protect access to the content and excerpt.
jv_ID: Sandhi kanggo njāgāni akses marang konten lan kutipan.

en: A post can not be sticky and have a password.
jv_ID: Tulisan ora bisa disetél mucuk lan nduwéni tembung sandi.

en: A red bar on the left means the comment is waiting for you to moderate it.
jv_ID: Bilah abang nang sebelah kiwā maksudé komentar iki nunggu dimoderasi sampéyan.

en: A search form for your site.
jv_ID: Form panggolèkan kanggo situs sampéyan.

en: A static page
jv_ID: Kācā statis

en: A sticky post can not be password protected.
jv_ID: Tulisan sing mucuk ora bisa diwénéhi tembung sandi.

en: A structure tag is required when using custom permalinks. <a href="%s">Learn more</a>
jv_ID: Struktur tenger kuwi dibutuhaké yèn nganggo racikan permalink. <a href="%s">Sinau manéh</a>

en: A term with the name provided already exists in this taxonomy.
jv_ID: Tetembungan kanthi jeneng lan slug kuwi wis ānā sakjroning taksonomi iki.

en: A term with the name provided already exists with this parent.
jv_ID: Tetembungan nganggo jeneng sing dilebokné wis ānā karo babon sing iki.

en: A time format for all time strings.
jv_ID: Format wektu kanggo sakabèhing tulisan wektu.

en: A valid URL was not provided.
jv_ID: URL sing valid ora dilebokne.

en: A valid email address is required.
jv_ID: Syaraté kudu nganggo alamat Email sing bener.

en: API Key
jv_ID: Kunci API

en: API key
jv_ID: Kunci API

en: About
jv_ID: Babagan

en: About Pages
jv_ID: Ngenani Kācā

en: About WooCommerce
jv_ID: Ngenani WooCommerce

en: About WordPress
jv_ID: Ngenani WordPress

en: About Yourself
jv_ID: Babagan Sampéyan

en: About the user
jv_ID: Babagan panganggo

en: Accessibility Ready
jv_ID: Aksesibilitas

en: Account
jv_ID: Akun

en: Account Management
jv_ID: Natani Akun

en: Accuracy
jv_ID: Keakuratan

en: Action
jv_ID: Aksi

en: Actions
jv_ID: Upaya

en: Activate
jv_ID: Aktifaké

en: Activate &amp; Publish
jv_ID: Aktifaké &amp; Pacakan

en: Activate Plugin
jv_ID: Aktifnā Plugin

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
jv_ID: Ngaktifnā Plugin &amp; Nglakoknā Pangimpor

en: Activate Press This
jv_ID: Aktifaké Press This

en: Activation Key Required
jv_ID: Mbutuhaké Kunci Aktivasi

en: Activation Key:
jv_ID: Kunci Aktivasi:

en: Active
jv_ID: Aktif

en: Active Child Theme
jv_ID: Tema Anakan sing Aktif

[ctx: Active plugin installations]
en: %s+ Million | %s+ Million
jv_ID[0]: %s+ Yutā
jv_ID[1]: %s+ Yutā

[ctx: Active plugin installations]
en: Less Than 10
jv_ID: Kurang Sākā 10

en: Active theme
jv_ID: Tema aktif

en: Activity
jv_ID: Aktiffitas

en: Add
jv_ID: Nambah

en: Add Comment
jv_ID: Tambah Komèntar

en: Add Custom Field
jv_ID: Tambahnā Ros Racikan

en: Add Existing User
jv_ID: Nambah panganggo sing wis ana

en: Add Items
jv_ID: Nambah Item-item

en: Add Link
jv_ID: Nambah Pranālā

en: Add Media
jv_ID: Nambahké Media

en: Add Menu Items
jv_ID: Tambah Item Menu

en: Add New
jv_ID: Nambahke Anyar

en: Add New Category
jv_ID: Nambahke Kategori Anyar

en: Add New Changeset
jv_ID: Tambah Changeset Anyar

en: Add New Custom Field:
jv_ID: Tambahnā Ros Racikan Anyar:

en: Add New Header Image
jv_ID: Tambah Gambar irahan anyar

en: Add New Image
jv_ID: Tambah Gambar anyar

en: Add New Link
jv_ID: Nambahke Pranālā Anyar

en: Add New Link Category
jv_ID: Nambah Pranālā Kategori Anyar

en: Add New Page
jv_ID: Tambahke Kācā Anyar

en: Add New Post
jv_ID: Nambah Tulisan Anyar

en: Add New Site
jv_ID: Tambah Situs Anyar

en: Add New Tag
jv_ID: Nambah Tenger Anyar

en: Add New Theme
jv_ID: Tambah anyar

en: Add New User
jv_ID: Nambah Panganggo Anyar

en: Add Site
jv_ID: Nambah Situs

en: Add Widget
jv_ID: Tambah Widget

en: Add a Widget
jv_ID: Tambah Widget

en: Add a navigation menu to your sidebar.
jv_ID: Tambah menu navigasi marang sidebar sampéyan.

en: Add key
jv_ID: Tambah kunci

en: Add media
jv_ID: Nambahké Media

en: Add media files from your computer
jv_ID: Nambahke berkas media sākā komputer Sampéyan

en: Add menu items from the column on the left.
jv_ID: Tambah item menu sākā kolom nang sebelah kiwā.

en: Add new
jv_ID: Tambah anyar

en: Add new Comment
jv_ID: Tambah Komèntar anyar

en: Add new page
jv_ID: Tambahke Kācā Anyar

en: Add new post
jv_ID: Nambah Tulisan Anyar

[ctx: Add new subset (greek, cyrillic, devanagari, vietnamese)]
en: no-subset
jv_ID: latin

en: Add new tag
jv_ID: Nambahi tag anyar

en: Add note
jv_ID: Tambah Cathetan

en: Add one or several items at once by <strong>selecting the checkbox next to each item and clicking Add to Menu</strong>
jv_ID: Tambah siji utāwā pirang-pirang item sepisan karo <strong>milih kothak cek terus nganti saben item lan ngeklik Tambah marang Menu</strong>

en: Add or remove menu items
jv_ID: Tambah utāwā mbuwang item-item menu

en: Add or remove tags
jv_ID: Nambah utāwā ngilangi tenger

en: Add the following to your %1$s file in %2$s <strong>above</strong> the line reading %3$s:
jv_ID: Tambahaké iki marang berkas %1$s sampéyan nang  %2$s <strong>ndhuwur</strong> baris %3$s:

en: Add the following to your %1$s file in %2$s, <strong>replacing</strong> other WordPress rules:
jv_ID: Tambahaké iki marang berkas sampéyan  %1$s nang %2$s,  <strong>ngganteni</strong> parāgā WordPress liyané:

en: Add the user without sending an email that requires their confirmation
jv_ID: Nambah panganggo tanpā ngirim email sing mbutuhaké konfirmasi.

en: Add to Audio Playlist
jv_ID: Tambah marang Daftar main Audio

en: Add to Dictionary
jv_ID: Lebokaké ing Kamus

en: Add to Menu
jv_ID: Tambahaké nang Menu

en: Add to Widget
jv_ID: Tambah nang Widget

en: Add to audio playlist
jv_ID: Tambah marang daftar main audio

en: Add to gallery
jv_ID: Tambah marang galeri

en: Add to menu
jv_ID: Tambah marang menu

en: Add to menu: %1$s (%2$s)
jv_ID: Tambah marang menu: %1$s (%2$s)

en: Add to video playlist
jv_ID: Tambahaké marang daftar main Video

en: Add your own CSS code here to customize the appearance and layout of your site.
jv_ID: Tambahaké kode CSS Sampéyan nang kéné kanggo ngracik penampilan lan tata letak situs Sampéyan.

en: Add, organize, and modify individual menu items
jv_ID: Tambah, natani, lan ngubah dhéwé-dhéwé item menu

en: Adding Categories
jv_ID: Ora ānā kategori

en: Adding Tags
jv_ID: Tautan

en: Adding Themes
jv_ID: Nambah Tema

en: Additional CSS
jv_ID: Tambahan CSS

en: Additional Capabilities
jv_ID: Kabisan Tambahan

en: Additional items found: %d
jv_ID: Item tambahan sing ditemokaké: %d

en: Additional settings
jv_ID: Setélan tambahan

en: Additional shortcuts,
jv_ID: Tambahan trabasan,

en: Address | Addresses
jv_ID[0]: Alamat

en: Admin Color Scheme
jv_ID: Skema Kelir Admin

[ctx: Admin menu name]
en: Categories
jv_ID: Kategori

[ctx: Admin menu name]
en: Tags
jv_ID: Tag

en: Administrators have access to all the administration features.
jv_ID: Dadi Administrator nduwé kabisan nang kabèh fungsi adminstrasi.

en: Advanced
jv_ID: Tutug

en: Advanced Options
jv_ID: Opsi lanjutan

en: Advanced caching plugin.
jv_ID: Temboloke plugin tingkat tutug.

en: Advanced.
jv_ID: Tutug

en: Africa
jv_ID: Afrika

en: Akismet %s requires WordPress %s or higher.
jv_ID: Akismet %s mbutuhaké WordPress %s utāwā sing luwih dhuwur.

en: Akismet Configuration
jv_ID: Konfigurasi Akismet

en: Akismet FAQ
jv_ID: FAQ Akismet

en: Akismet Setup
jv_ID: Nyetél Akismet

en: Akismet Stats
jv_ID: Statistik Akismet

en: Akismet Support
jv_ID: Sokongan Akismet

en: Akismet Widget
jv_ID: Widget Akismet

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
jv_ID: Akismet nyekeli komentar iki dadi spam sajroning ngulangi otomatis.

en: Akismet caught this comment as spam.
jv_ID: Akismet nandhani komentar iki dadi spam.

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
jv_ID[0]: Akismet mriksā %s pangalembānā.
jv_ID[1]: Akismet mriksā %s pangalembānā.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
jv_ID: Akismet ngresiki pangalembānā iki sajroning ulangan otomatis.

en: Akismet cleared this comment.
jv_ID: Akismet ngresiki komentar iki.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
jv_ID: Akismet nemoni masalah karo panjalukan SSL sadurungé lan dipaténi sawetārā. Kuwi bakal dienggoni SSL kanggo panjalukan manéh secepeté.

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
jv_ID: Filter Akismet ngetokaké spam, mulā sampéyan bisā fokus marang sing penting-penting.

en: Akismet has detected a problem.
jv_ID: Akismet wis ndeteksi salah siji ning masalah.

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
jv_ID[0]: Akismet uwis nguntungaké sampéyan %d jam!
jv_ID[1]: Akismet uwis nguntungaké sampéyan %d jam!

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
jv_ID[0]: Akismet uwis nguntungaké sampéyan %d menit!
jv_ID[1]: Akismet uwis nguntungaké sampéyan %d menit!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
jv_ID[0]: Akismet uwis nguntungaké sampéyan %s dinā!
jv_ID[1]: Akismet uwis nguntungaké sampéyan %s dinā!

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
jv_ID: Akismet mriksā-ulang lan nyekeli komentar iki dadi spam.

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
jv_ID: Akismet mriksā-ulang lan ngresiki komentar iki.

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
jv_ID: Akismet ora bisa mriksā pangalembānā iki (mbalesi: %s) nanging mengko diulangi otomatis.

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
jv_ID: Akismet ora bisā mriksā-ulang komentar iki (ngrespon: %s).

en: Albanian
jv_ID: Bāsā Albania

en: Algeria
jv_ID: Aljazair

en: Align
jv_ID: Rātā

en: Align center
jv_ID: Rātā tengah

en: Align left
jv_ID: Rātā kiwā

en: Align right
jv_ID: Rātā tengen

en: Alignment
jv_ID: Diratani

en: All
jv_ID: Kabèh

en: All Categories
jv_ID: Kabéh Kategori

en: All Changesets
jv_ID: Kabèh Changeset

en: All Comments
jv_ID: Kabèh Pangalembānā

en: All Link Categories
jv_ID: Kategori Pranālā kabéh

en: All Pages
jv_ID: Kabéh Kācā

en: All Posts
jv_ID: Kabéh tulisan

en: All Settings
jv_ID: Kabèh Setélan

en: All Sites
jv_ID: Kabeh Situs

en: All Tabs:
jv_ID: Kabèh Tab:

en: All Tags
jv_ID: Kabéh Tenger

en: All Types
jv_ID: Kabèh Jenis

en: All Users
jv_ID: Kabèh Panganggo

en: All capabilities assigned to the user.
jv_ID: Kabèh keprigelan tambahan ditambahaké marang panganggo.

en: All capabilities used by the post type.
jv_ID: Kabéh kemampuan digunaknā déning tulisan kiriman.

en: All capabilities used by the taxonomy.
jv_ID: Kabéh kabisan digunaknā déning taksonomi.

en: All comment types
jv_ID: Kabèh jinising angalembānā

en: All content
jv_ID: Kabèh konten

en: All dates
jv_ID: Kabèh tanggal

en: All done!
jv_ID: Kabeh Rampung!

en: All features, supported by the post type.
jv_ID: Kabéh fitur, disokong déning tulisan kiriman.

en: All image sizes
jv_ID: Kabèh ukuran gambar

en: All media items
jv_ID: Kabéh item media

en: All sizes except thumbnail
jv_ID: Kabèh ukuran kejābā miniatur

en: All systems functional.
jv_ID: Kabéh sistem mlaku lancar.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first.
jv_ID: Kabèh berkas sing Sampéyan unggah kedaftar nang Pustaka Media, lan diurutaké miturut sing paling anyar.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the Screen Options tab to customize the display of this screen.
jv_ID: Kabéh berkas sing Sampéyan unggah kedaftar nang Pustaka Media, lan unggahan terakhir kedaftar ndhuwur dhéwé. Sampéyan bisā nganggo tab Layar Opsi kanggo ngracik tampilané nang layar iki.

en: All time
jv_ID: Kabéh Wektu

en: All updates have been completed.
jv_ID: Nganyari wis rampung kabeh.

en: Allow
jv_ID: Dikeparengaké

en: Allow Comments
jv_ID: Pangalembānā dikeparengaké

en: Allow Pings
jv_ID: Ping dikeparengaké

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new articles.
jv_ID: Ngidinaké pranālā péngetan sākā blog liyā (pingbalik lan lacakbalik) nang artikel anyar.

en: Allow new users to sign up
jv_ID: Ngidinaké pandaftaran panganggo anyar

en: Allow search engines to index this site
jv_ID: Ngidinaké mesin panggolekan kanggo ngindeks situs iki

en: Allowed Files
jv_ID: Berkas sing Diidinake

en: Already Installed
jv_ID: Uwis Dipasang

en: Already pinged:
jv_ID: Wis di-ping:

en: Alt Text
jv_ID: Kabéh teks

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
jv_ID: Teks alternatif kanggo gambar. Kanggo contoh: &#8220;Mona Lisa&#8221;

en: Alternative Text
jv_ID: Alternatif tèks

en: Alternative source
jv_ID: Sumber alternatif

en: Alternative text to display when attachment is not displayed.
jv_ID: Teks alternatif kanggo ditampilaké yèn sampiran ora bisa ditampilnā.

en: Always put spam in the Spam folder for review.
jv_ID: Kud njupuki spam nang folder Spam kanggo dipriksā.

en: Always use https when visiting the admin
jv_ID: Ajeg nganggo https wektu niliki admin

en: American English
jv_ID: Basa Inggris Amerika

en: An alphanumeric identifier for the post type.
jv_ID: Pengenal abjad kanggo tulisan kiriman.

en: An alphanumeric identifier for the status.
jv_ID: Pengenal abjad kanggo status.

en: An alphanumeric identifier for the taxonomy.
jv_ID: Pengenal abjad kanggo taksonomi.

en: An alphanumeric identifier for the term unique to its type.
jv_ID: Pengenal abjad kanggo tetembungan kudu unik kanggo saben tipe.

en: An alphanumeric identifier for the user.
jv_ID: Pengenal abjad kanggo panganggo.

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
jv_ID: Panganyaran otomatis WordPress ora rampung - <a href="%s">Mānggā nyoba nganyari manèh saiki</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
jv_ID: Panganyaran WordPress otomatis wis ora kasil! Mānggā ngandani administrator situs.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
jv_ID: Ānā sing Sulāyā, mbok menāwā umpan kuwi lagi anjlok. Mengko dicoba menéh.

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
jv_ID: Ana kedaden kaluputan. Mānggā diamot ulang kācā iki lan dicoba maneh.

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
jv_ID: Ānā sing sulāyā wayah pangunggahan. Mānggā dicoba manèh mengko.

en: An error occurred while updating %1$s: %2$s
jv_ID: Āna kaluputan nalikā nganyari %1$s: %2$s

en: Anonymous
jv_ID: Anonim

en: Another update is currently in progress.
jv_ID: Proses Nganyari liyané saiki lagi jalanaké.

en: Antarctica
jv_ID: Antartika

en: Any extra capabilities assigned to the user.
jv_ID: Sembarang keprigelan tambahan ditambahaké marang panganggo.

en: Anyone can register
jv_ID: Kabèh uwong bisā ndaftar

en: Anyone posts a comment
jv_ID: Ono uwong sing ngirim pangalembānā

en: Apply
jv_ID: Trapaké

en: Apply changes to:
jv_ID: Trapaké owahan marang:

en: Approve
jv_ID: Disetujoni

en: Approve it: %s
jv_ID: Setujoni iki: %s

en: Approve this comment
jv_ID: Setujoni pamgalembana iki

en: Approved
jv_ID: Disetujoni

en: Arabic
jv_ID: Bāsā Arab

en: Arbitrary HTML code.
jv_ID: Kode HTML sembarang.

en: Arbitrary text.
jv_ID: Teks sembarang.

en: Archived
jv_ID: Diarsip

en: Archives
jv_ID: Arsip

en: Arctic
jv_ID: Arktik

en: Are you sure it exists?
jv_ID: Sampéyan yakin iku wis cumawis?

en: Are you sure you have the correct username and password?
jv_ID: Sampéyan yakin wis nduwéni jeneng panganggo lan sandhi?

en: Are you sure you want to delete this attribute?
jv_ID: Sampéyan yakin arep mbusak atribut iki?

en: Are you sure you want to delete this theme?
jv_ID: Sampéyan yakin arep mbusak tema iki?

en: Are you sure you want to discard your unpublished changes?
jv_ID: Sampéyan yakin kepéngin nglirwaaké owahan Sampéyan sing ora dipacak?

en: Are you sure you want to do this?
jv_ID: Sampéyan yakin arep nglakokaké iki?

en: Are you sure you want to remove this variation?
jv_ID: Sampéyan yakin arep mbuwang variasi iki:

en: Argentine peso
jv_ID: Peso Argentine

en: Artist
jv_ID: Artis

en: As a browser icon
jv_ID: Dadi ikon peramban

en: As an app icon
jv_ID: Dadi ikon app

en: Ascending
jv_ID: Munggah

en: Ascending.
jv_ID: Munggah

en: Aspect ratio:
jv_ID: Rasio segi:

en: Assigned Menu
jv_ID: Nambahi Menu

en: At a Glance
jv_ID: Sekapur Sirih

en: Athens
jv_ID: Atena

en: Attach
jv_ID: Sampiraké

en: Attach &#8220;%s&#8221; to existing content
jv_ID: Sampiraké &#8220;%s&#8221; nang kontené

en: Attach to existing content
jv_ID: Sampirake marang konten sing cumawis

en: Attaching Files
jv_ID: Ngunggah Berkas

en: Attachment Attributes
jv_ID: Atribut Sampiran

en: Attachment Details
jv_ID: Detil Sampiran

en: Attachment Display Settings
jv_ID: Setèlan Display Sampiran

en: Attachment Page
jv_ID: Kācā Sampiran

en: Attachment Post URL
jv_ID: URL Sampiran Pos

en: Attachment post ID
jv_ID: ID kiriman sampiran

en: Attachment type.
jv_ID: Tipe sampiran.

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
jv_ID: Ngupāyāaké nyetèl kualitas gambar metu sākā jangkauan [1,100].

en: Attempting to parse a shortcode without a valid callback: %s
jv_ID: Ngupāyāaké mecah kode cendhek tanpā nganggo callback valid: %s

en: Attend an upcoming event near %s.
jv_ID: Nekani Acara saklanjuté sing cedhak sākā %s.

en: Attribute all content to:
jv_ID: Pasang atribut kabéh konten nang:

en: Attributes
jv_ID: Atribut

en: Audio Codec:
jv_ID: Kodek Swara:

en: Audio Format:
jv_ID: Format Audio:

en: Audio Widget
jv_ID: Widget Audio

en: Audio Widget (%d) | Audio Widget (%d)
jv_ID[0]: Widget Audio (%d)
jv_ID[1]: Widget-widget Audio (%d)

en: Audio, Video, or Other File
jv_ID: Audio, Video, utāwā Berkas liyané

en: August
jv_ID: Agustus

[ctx: August abbreviation]
en: Aug
jv_ID: Agu

en: Author
jv_ID: Panulis

en: Author URL of the user.
jv_ID: Panulis URL panganggo.

en: Author:
jv_ID: Panulis:

en: Author: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
jv_ID: Panulis: %1$s (alamat IP: %2$s, %3$s)

en: Author: %s
jv_ID: Penganggit: %s

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
jv_ID: Penulis bisā macak lan natani pos dhéwéké, lan bisā ugā ngunggah berkas.

en: Authors:
jv_ID: Penulis:

en: Auto Draft
jv_ID: Orèt-orètan Otomatis

en: Auto add pages
jv_ID: Nambah kaca otomatis

en: Automatically add new top-level pages to this menu
jv_ID: Otomatis nambah kācā tingkatan-pucuk marang menu iki

en: Automatically add paragraphs
jv_ID: Otomatis nambahke paragraf

en: Autoplay
jv_ID: Main otomatis

en: Autosave by %s
jv_ID: NyimpenOtomatis dening %s

en: Available Actions
jv_ID: Aksi sing cumawis

en: Available Tools
jv_ID: Perkakas sing cumawis

en: Available Widgets
jv_ID: Widget Sing Cumawis

en: Avatar Display
jv_ID: Tampilan Avatar

en: Avatar URL with image size of %d pixels.
jv_ID: URL Avatar nganggo gambar sing ukurane %d piksel.

en: Avatar URLs for the user.
jv_ID: URL Avatar kanggo panganggo.

en: Avatars
jv_ID: Avatar

en: Average Rating
jv_ID: Mbijeni Rata-Rata

en: Awaiting spam check
jv_ID: Nunggoni mriksā spam

en: BETA TESTING?
    =============
    
    This debugging email is sent when you are using a development version of WordPress.
    
    If you think these failures might be due to a bug in WordPress, could you report it?
     * Open a thread in the support forums: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Or, if you're comfortable writing a bug report: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Thanks! -- The WordPress Team
jv_ID: NGUJI VERSI BETA?
    =============
    
    This debugging email is sent when you are using a development version of WordPress.
    
    If you think these failures might be due to a bug in WordPress, could you report it?
     * Open a thread in the support forums: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Or, if you're comfortable writing a bug report: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Maturnuwun! -- Tim WordPress

en: Back
jv_ID: Mbalik

en: Background
jv_ID: Latar mburi

en: Background Color
jv_ID: Latar Warna

en: Background Image
jv_ID: Latar Gambar

[ctx: Background Preset]
en: Preset
jv_ID: Setelan awal

[ctx: Background Repeat]
en: Repeat
jv_ID: Ngulangi

[ctx: Background Scroll]
en: Scroll
jv_ID: Nggulung

en: Background color
jv_ID: Kelir Latar

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
jv_ID: Latar Mburi wis dianyari. <a href="%s">Tilik situs sampéyan </a> kanggo mirsani kasile.

en: Bangladeshi taka
jv_ID: Taka Bangladesh

en: Because you are using %1$s, the sites in your WordPress network must use sub-directories. Consider using %2$s if you wish to use sub-domains.
jv_ID: Amargā sampéyan nganggo %1$s, situs nang jaringan WordPress iki kudu nganggo sub-direktori. Dipikir dhisik nganggo %2$s yen sampéyan nganggo sub-domain.

en: Before a comment appears
jv_ID: Sakdurungé pangalembānā njedul

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
jv_ID: Sakdurunge Sampéyan bisā ngunggahke berkas impor Sampéyan, Sampéyan perlu ndandani sulaya iki:

en: Billing
jv_ID: Pambayaran

en: Biographical Info
jv_ID: Info Biografi

en: Bitrate Mode
jv_ID: Mode Bitrate

en: Black
jv_ID: Ireng

en: Blank
jv_ID: Kothong

en: Blockquote
jv_ID: Blok petikan

en: Blog pages show at most
jv_ID: Kācā blog ngatonke paling akéh

en: Blog pages show at most.
jv_ID: Kācā blog paling akéh ditonton.

en: Blue
jv_ID: Biru

en: Bold
jv_ID: Kandel

en: Bookmarks
jv_ID: Tenger buku

en: Border
jv_ID: Garis pinggir

en: Border color
jv_ID: Warna watesan

en: Both
jv_ID: Karoné

en: Bottom
jv_ID: Ngisor

en: Bottom Left
jv_ID: Ngisor ngiwā

en: Bottom Right
jv_ID: Ngisor nengen

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
jv_ID: Nggawe kācā pangalembānā nganggo %1$s Pangalembānā sing paling apik saben kācā lan kācā %2$s dikatonke kanthi asline

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
jv_ID: Lagi ora cumawis amargā ānā perawatan sing wis dijadwal. Bali manèh 1 menit engkas.

en: British English
jv_ID: Bāsā Inggris UK

en: Brown
jv_ID: Soklat

en: Browse revisions
jv_ID: Revisi

en: Bulgarian
jv_ID: Bāsā Bulgaria

en: Bulk Edit
jv_ID: Dandani Kācā kanthi Bebarengan

en: Bulleted list
jv_ID: Daftar bunder-bunder

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
jv_ID: Uwisé

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
jv_ID: Sakdurunge

en: By %s.
jv_ID: Déning: %s.

en: By: %s
jv_ID: Déning: %s

en: CSS Classes
jv_ID: Kelas CSS

en: CSS Classes (optional)
jv_ID: Klas CSS (pilihan)

en: CSS code
jv_ID: Kode CSS

en: Cairo
jv_ID: Kairo

en: Calendar
jv_ID: Tanggalan

en: Cambodia
jv_ID: Kamboja

en: Cameroon
jv_ID: Kamerun

en: Canada
jv_ID: Kanada

en: Canadian dollar
jv_ID: DollarKanada

en: Cancel
jv_ID: Batal

en: Cancel password change
jv_ID: Batal

en: Cancel reply
jv_ID: Batal mbales

en: Cancelled
jv_ID: Dibatalaké

en: Cannot create a comment with that type.
jv_ID: Ora bisā gawé komèntar nganggo tulisan iku.

en: Cannot create a revision of a revision
jv_ID: Ora bisā nggawé revisi sākā revisi

en: Cannot create a user with an empty login name.
jv_ID: Ora bisā nggawé panganggo menāwā jeneng mlebu log kothong.

en: Cannot create existing comment.
jv_ID: Ora bisa gawe komentar sing wis cumawis.

en: Cannot create existing post.
jv_ID: Ora bisā gawé tulisan sing cumawis.

en: Cannot create existing user.
jv_ID: Ora bisa gawe panganggo sing uwis kedaftar.

en: Cannot load %s.
jv_ID: Ora bisā ngamot %s.

en: Cannot load image metadata.
jv_ID: Ora bisā ngemot metadata gambar.

en: Cannot save image metadata.
jv_ID: Ora bisā nyimpen metadata gambar.

en: Cannot set parent term, taxonomy is not hierarchical.
jv_ID: Ora bisa ngesèt terma babon, taksonominé ora urut.

en: Cannot view post type.
jv_ID: Ora bisā nonton kiriman tulisan.

en: Cannot view status.
jv_ID: Ora bisā nonton status.

en: Capabilities
jv_ID: Kapabilitas

en: Caption
jv_ID: Katrangan

en: Caption for the attachment, as it exists in the database.
jv_ID: Jeneng kanggo sampiran, pādhā karo sing nang database.

en: Captions/Subtitles
jv_ID: Judhul/Subjeneng

en: Card code
jv_ID: Kode Kartu

en: Card number
jv_ID: Nomer Kartu

en: Cash on delivery
jv_ID: Bayar cash wektu pesen

en: Catalan
jv_ID: Bāsā Catalan

en: Catalog
jv_ID: Katalog

en: Categories
jv_ID: Kategori

en: Categories and Tags Converter
jv_ID: Pangonversi Kategori lan Tag

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
jv_ID: Kategori sing dipilih bisā diowahi dadi tag nganggo <a href="%s">pangonversi kategori dadi tag</a>.

en: Categories deleted.
jv_ID: Kategori wis dibusak.

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
jv_ID: Kategori nduwéni hirarki, artiné Sampéyan bisā nambahi anakan sub kategori. Tenger ora nduwéni kategori lan ora bisa diwénéhi anakan. Kālā-kālā wong-wong miwiti nganggo siji nang pos dhéwéké, banjur mengko ndeleng yén kategori liyané ugā apik kanggo konténé.

en: Categories list
jv_ID: Daftar kategori

en: Categories list navigation
jv_ID: Navigasi Daftar kategori

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
jv_ID: Kategori, ora kāyā tag, bisā nduwé hierarki. Sampéyan bisā wae nduwé kategori Jazz lan nang ngisoré ānā anakan kategori Bebop lan Big Band. Bebas sakarepmu.

en: Categories:
jv_ID: Kategori:

en: Category added.
jv_ID: Kategori wis ditambahake.

en: Category deleted.
jv_ID: Kategori wis dibusak.

en: Category not added.
jv_ID: Kategori ora ditambahake.

en: Category not updated.
jv_ID: Kategori ora dianyari.

en: Category updated.
jv_ID: Kategori wis dianyari.

en: Category: | Categories:
jv_ID[0]: Kategori:
jv_ID[1]: Kategori-kategori:

en: Caution:
jv_ID: Pengetan:

en: Cell padding
jv_ID: Jarak teks marang sèl

en: Cell spacing
jv_ID: Jarak spasi sèl

en: Cell type
jv_ID: Tipe sèl

en: Center
jv_ID: Tengah

en: Change
jv_ID: Ganti

en: Change audio
jv_ID: Ngowahi swara

en: Change file
jv_ID: Ganti berkas

en: Change image
jv_ID: Ganti gambar

en: Change logo
jv_ID: Ngowahi logo

en: Change role to&hellip;
jv_ID: Ngganti parāgā dadi &hellip;

en: Change theme
jv_ID: Ganti Tema

en: Change video
jv_ID: Ngganti video

en: Changed roles.
jv_ID: Parāgā diowahi.

en: Changes have already been trashed.
jv_ID: Owahan uwis dibuwang nang kranjang sampah.

en: Changes saved.
jv_ID: Simpen owahan.

en: Changes trashed successfully.
jv_ID: Owah-owahan uwis kasil dibuwang kranjang runtah.

en: Changeset is being edited by other user.
jv_ID: Changeset lagi disunting nang panganggo liyané.

en: Changing to %s
jv_ID: Ngowahi dadi %s

en: Chapters
jv_ID: Babagan

en: Cheatin&#8217; uh?
jv_ID: Hayo..! Arep urik?

en: Check Spelling
jv_ID: Cek Ejaan

en: Check for Spam
jv_ID: Mriksā Spam

en: Checkout
jv_ID: Belānjā

en: Checkout Page
jv_ID: Kācā bayar belānjā

en: Checkout page
jv_ID: Kācā belānjā

en: Chilean peso
jv_ID: Peso Chili

en: Chinese
jv_ID: Bāsā Mandarin

en: Chinese (Simplified)
jv_ID: Chinā (Simplified)

en: Chinese (Traditional)
jv_ID: Chinā (Traditional)

en: Choose a Background Image
jv_ID: Pilihana Gambar Latar

en: Choose a Custom Header
jv_ID: Pilihana Sesirah Roncean

en: Choose a file from your computer:
jv_ID: Pilih salah siji ning berkas sākā komputer Sampéyan:

en: Choose an image from your computer:
jv_ID: Milih gambar sākā komputer Sampéyan:

en: Choose audio
jv_ID: Pilih swara

en: Choose file
jv_ID: Milih berkas

en: Choose from the most used tags
jv_ID: Milih sākā tenger sing paling akeh dienggo

en: Choose image
jv_ID: Pilih gambar

en: Choose logo
jv_ID: Milih logo

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
jv_ID: Pilihānā bagian gambar sing arep dienggo dadi sesirahan kācā sampéyan.

en: Choose the target frame for your link.
jv_ID: Milih plangkan target kanggo pranālā Sampéyan.

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
jv_ID: Pilih salah sijiné otomatis ngilangi spam utāwā kudu nglebokaké spam marang folder spam.

en: Choose video
jv_ID: Pilihānā video

en: Choose what to export
jv_ID: Pilih apa wae sing dièkspor

en: Cincinnati
jv_ID: Purwokerto

en: City
jv_ID: Kuthā

en: City:
jv_ID: Kuthā:

en: Cleaning up spam takes time.
jv_ID: Ngresiki spam mbutuhaké wektu.

en: Clear
jv_ID: Resik

en: Clear Inactive Widgets
jv_ID: Widget Sing Ora Aktif

en: Clear Results
jv_ID: Resiki Kasilé

en: Clear formatting
jv_ID: Resiki format

en: Cleared by Akismet
jv_ID: Diresiki nang Akismet

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image that matches the size of your video &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
jv_ID: Klik &#8220;Tambah gambar anyar&#8221; kanggo ngunggah berkas gambar sākā komputer Sampéyan. Tema Sampéyan bakal tampil apik yèn ukuran gambaré pas karo ukuran videoné; Sampéyan bisā ngethok gambaré sakwisé diunggah kanggo ngepasi ukurané.

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header height of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
jv_ID: Klik &#8220;Tambah gambar anyar&#8221; kanggo ngunggah berkas gambar sākā komputer Sampéyan. Tema Sampéyan bakal tampil apik yèn nganggo gambar sesirahan sing dhuwuré %s piksel &#8212; Sampéyan bisā ngethok gambaré sakwisé diunggah kanggo ngepasi ukurané.

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header size of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
jv_ID: Klik &#8220;Tambah gambar anyar&#8221; kanggo ngunggah berkas gambar sākā komputer Sampéyan. Tema Sampéyan bakal tampil apik yèn nganggo gambar sesirahan sing ukurané %s piksel &#8212; Sampéyan bisā ngethok gambaré sakwisé diunggah kanggo ngepasi ukurané.

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header width of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
jv_ID: Klik &#8220;Tambah gambar anyar&#8221; kanggo ngunggah berkas gambar sākā komputer Sampéyan. Tema Sampéyan bakal tampil apik yèn nganggo gambar sesirahan sing ambané %s piksel &#8212; Sampéyan bisā ngethok gambaré sakwisé diunggah kanggo ngepasi ukurané.

en: Click &#8220;Next&#8221; to start adding links to your new menu.
jv_ID: Klik &#8220;Lanjuté&#8221; kanggo miwiti nambahi pranālā marang menu anyar sampéyan.

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
jv_ID: Klik Simpen Racikan kanggo nggawé racikan sing ngenteni dadi katon.

en: Click here to cancel reply.
jv_ID: Klik nang kéné kanggo mbatalaké balesan.

en: Click on the theme to see the theme name, version, author, description, tags, and the Delete link
jv_ID: Klik nang tema kanggo ndeleng jeneng tema, versi, sing gawé, kaatrangan, tetenger lan pranālā Mbusak

en: Click the Use this Key button.
jv_ID: Klik tombol Nganggo Kunci iki.

en: Click the image to edit or update
jv_ID: Klik gambar kanggo nyunting utawa nganyari

en: Click to edit the site title.
jv_ID: Klik kanggo nyunting judhul situs.

en: Click to edit this element.
jv_ID: Klik kanggo nyunting élemén.

en: Click to edit this menu.
jv_ID: Klik kanggo nyunting menu iki.

en: Click to edit this widget.
jv_ID: Klik kanggo nyunting widget iki.

en: Click to toggle
jv_ID: Klik kanggo ijolan

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
jv_ID: Ngeklik <strong>Pilih Berkas</strong> bakal mbukak jendhela navigasi nontonaké berkas sing nang sistem sampéyan. Milih <strong>Bukā</strong>  sawisé ngeklik nang berkas sing dipéngini bakal ngaktifaké bilah progres nang layar pangunggahan.

en: Clicking an item will display an Attachment Details dialog, which allows you to preview media and make quick edits. Any changes you make to the attachment details will be automatically saved.
jv_ID: Ngeklik item bakal nampilaké kothak dialog Detilé Sampiran, sing ngidinaké Sampéyan kanggo nonton media lan gawe suntingan kilat. Saben owahan sing Sampéyan gawé marang detil sampiran otomatis kesimpen.

en: Close
jv_ID: Tutup

en: Close all open tags
jv_ID: Tutup kabéh tetenger sing kebukak

en: Close blockquote tag
jv_ID: Tutup tenger blok-cuplikan

en: Close bold tag
jv_ID: Tutup tenger kandel

en: Close bulleted list tag
jv_ID: Tutup tenger daftar bunderan

en: Close code tag
jv_ID: Tutup tenger kode

en: Close deleted text tag
jv_ID: Tutup tenger mbusak teks

en: Close details dialog
jv_ID: Tutup dialog barengan

en: Close dialog
jv_ID: Nutup dialog

en: Close inserted text tag
jv_ID: Tutup tenger seselan teks

en: Close italic tag
jv_ID: Tutup tenger miring

en: Close list item tag
jv_ID: Tutup tenger daftar item

en: Close media attachment panel
jv_ID: Tutup panel media sampiran

en: Close numbered list tag
jv_ID: Tutup tenger daftar angka

en: Close reorder mode
jv_ID: Tutup mode ngatur-ulang

en: Close sharing dialog
jv_ID: Tutup dialog barengan

en: Close the Customizer and go back to the previous page
jv_ID: Tutup Pengracik lan mbalik marang kācā sakdurungé

en: Close uploader
jv_ID: Tutup paunggahan

en: Cmd + letter:
jv_ID: Cmd + huruf:

en: Code
jv_ID: Kode

en: Collapse menu
jv_ID: Ciyutnā menu

en: Colombia
jv_ID: Kolombia

en: Colombian peso
jv_ID: Peso Kolombia

en: Color
jv_ID: Kelir

en: Colors
jv_ID: Kelir

en: Column
jv_ID: Larik

en: Column group
jv_ID: Grup kolom

en: Columns
jv_ID: Kolom

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
jv_ID: aké, ānā, sing, aken, lah, to, neng, karo, www, kon, ko, di, ana, ing

en: Comment #%d could not be checked.
jv_ID: Pangalemb‪‪ānā #%d ora bisa dipriksā.

en: Comment #%d is not spam.
jv_ID: Komentar #%d kuwi dudu spam.

en: Comment #%d is spam.
jv_ID: Komentar #%d kuwi spam.

en: Comment %d does not exist
jv_ID: Pangalembānā %d ora ānā

en: Comment History
jv_ID: Riwayat Komentar

en: Comment Moderation
jv_ID: Moderasi Pangalembānā

en: Comment Submission Failure
jv_ID: Pengiriman Komentar Ora kasil

en: Comment author must fill out name and email
jv_ID: Panulis pangalembānā kudu ngisi jeneng lan e-mail

en: Comment author must have a previously approved comment
jv_ID: Panulis pangalembānā kudu nduwé pangalembānā sing disetujoni sakdurunge

en: Comment author name and email are required.
jv_ID: Jeneng panulis pangalembānā lan email kudu diisi.

en: Comment by %s marked as spam.
jv_ID: Tandani pangalembānā dening %s dadi spam.

en: Comment discarded.
jv_ID: Pangalembānā dibatalaké.

en: Comment field exceeds maximum length allowed.
jv_ID: Ros komentar ngluwihi bates maksimum sing diidinaké.

en: Comment is required.
jv_ID: Pangalemb‪‪ānā dibutuhake.

en: Comment must be manually approved
jv_ID: Komèntar kudu disetujoni kanthi manual

en: Comment not found.
jv_ID: Komentar ora ketemu.

en: Comment on %1$s by %2$s
jv_ID: Pangalemb‪‪ānā neng %1$s dening %2$s

en: Comment status
jv_ID: Status pangalemb‪‪ānā

en: Comment status was changed to %s
jv_ID: Status pangalemb‪‪ānā uwis diganti dadi %s

en: Comment: %s
jv_ID: Tanggepan: %s

en: Comments
jv_ID: Pangalemb‪‪ānā

en: Comments %s
jv_ID: Pangalembānā %s

en: Comments (%1$s) on &#8220;%2$s&#8221;
jv_ID: Komentar (%1$s) nang &#8220;%2$s&#8221;

en: Comments Feed
jv_ID: Umpan Pangalemb‪‪ānā

en: Comments Off<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
jv_ID: Komèntar mati<span class="screen-reader-text"> nang %s</span>

en: Comments are closed.
jv_ID: Pangalemb‪‪ānā ditutup.

en: Comments for %1$s searching on %2$s
jv_ID: Pangalemb‪‪ānā kanggo %1$s nggoléki neng %2$s

en: Comments for %s
jv_ID: Pangalemb‪‪ānā kanggo %s

en: Comments list
jv_ID: Urutan

en: Comments list navigation
jv_ID: Navigasi Pangalembana

en: Comments navigation
jv_ID: Navigasi Pangalembana

en: Comments on %s
jv_ID: Pangalemb‪‪ānā neng %s

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
jv_ID: Pangalembānā nang &#8220;%s&#8221;

en: Comments on: %s
jv_ID: Pangalemb‪‪ānā neng: %s

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
jv_ID: Pangalembānā kudu dikatonke nganggo %s pangalembānā nang bagian nduwur saben kācā

en: Company
jv_ID: Perusahaan

en: Compare Revisions of &#8220;%s&#8221;
jv_ID: Mbandingaké Revisi &#8220;%s&#8221;

en: Compare any two revisions
jv_ID: Mbandingake rong revisi

en: Compare two different revisions by <strong>selecting the &#8220;Compare any two revisions&#8221; box</strong> to the side.
jv_ID: Mbandingaké rong revisi sing bedā karo <strong>milih kothak &#8220;Bandhingaké saben rong revisi&#8221;</strong> marang sebelah.

en: Configure
jv_ID: Konfigurasiknā

en: Configure terms
jv_ID: Natani tetembungan

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
jv_ID: Ngonfiguraske iki namung pilihan. Menāwā standar iki kosong.

en: Confirm Deletion
jv_ID: Konfirmasi Mbusak

en: Confirm Password
jv_ID: Ketik ulang sandhiné

en: Confirm Removal
jv_ID: Konfirmasi Mindah

en: Confirm new password
jv_ID: Konfirmasi Sandhi anyar

en: Confirm use of weak password
jv_ID: Konfirmasi nganggo tembung sandhi sing ringkih

en: Congo (Brazzaville)
jv_ID: Kongo (Brazzaville)

en: Congo (Kinshasa)
jv_ID: Kongo (Kinshasa)

en: Constrain proportions
jv_ID: Ngepas proporsi

en: Contact Info
jv_ID: Info Kontak

en: Content
jv_ID: Isi

en: Content hash did not match expected.
jv_ID: Konten hash ora cocog blas.

en: Content to export
jv_ID: Konten sing diekspor

en: Content, title, and excerpt are empty.
jv_ID: Isi, judul, lan petik-an kothong.

en: Content:
jv_ID: Isi:

en: Contextual Help Tab
jv_ID: Tab Pitulungan kontekstual

en: Continue
jv_ID: Nerusaké

en: Continue reading %s
jv_ID: Nerusaké maca %s

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
jv_ID: Kontributor bisā nulis lan nata tulisané dhéwéké nanging ora bisā macak tulisan lan ngunggahnā berkas.

en: Convert emoticons like :-) and :-P to graphics on display.
jv_ID: Ganti emoticon kāyā :-) and :-P dadi gambar nang layar.

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
jv_ID: Konversiknā emoticon kaya <code>:-)</code> lan <code>:-P</code> nang grafis nang sing katon

en: Convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
jv_ID: Ngonversi kategori sing ānā dadi tenger utāwā nangeri kategori, karo dipilih-pilih.

en: Copied
jv_ID: Disalin

en: Copy
jv_ID: Salin

en: Copy and paste the API key into the text field.
jv_ID: Salin lan tèmplèkaké kunci API marang ros teks iki.

en: Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
jv_ID: Salin lan tempel URL iki marang situs WordPress Sampéyan kanggo di-embed

en: Copy and paste this code into your site to embed
jv_ID: Salin lan tempel kode iki marang situs Sampéyan kanggo di-embed

en: Copy table row
jv_ID: Salin baris tabel

en: Copy to a new draft
jv_ID: Salin dadi orétan anyar

en: Cost
jv_ID: Ongkos

en: Could not access filesystem
jv_ID: Ora bisā mlebu nang sistem berkas.

en: Could not access filesystem.
jv_ID: Ora bisā mlebu nang sistem berkas.

en: Could not calculate resized image dimensions
jv_ID: Ora bisā ngitung owahan dimensi ukuran gambar

en: Could not copy file.
jv_ID: Ora bisā nyalin berkas.

en: Could not copy files.
jv_ID: Ora bisā nyalin berkas.

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
jv_ID: Ora bisā nyalin berkas. Sampéyan mungkin uwis kentèkan jatah panyimpenan disk.

en: Could not create directory.
jv_ID: Ora bisā nggawé direktori.

en: Could not create user
jv_ID: Ora bisā nggawé panganggo

en: Could not delete meta value from database.
jv_ID: Ora bisā mbusak biji meta neng database.

en: Could not find the specified string.
jv_ID: Ora nemokaké tembung sing spesifik.

en: Could not fully remove the plugin %s.
jv_ID: Ora bisā mbuang plugin %s kanthi tuntas.

en: Could not fully remove the plugins %s.
jv_ID: Ora bisā mbuang plugin %s kanthi tuntas.

en: Could not fully remove the theme %s.
jv_ID: Ora bisā ngilangi tema %s kanthi sampurna.

en: Could not insert term relationship into the database.
jv_ID: Ora bisā ndlesepi tembung kekancan marang basis data.

en: Could not log out user sessions. Please try again.
jv_ID: Ora bisā metu log sési panganggo. Mānggā diulangi manèh.

en: Could not open file handle.
jv_ID: Ora bisā mbukak handle berkas.

en: Could not read image size.
jv_ID: Ora bisa maca ukuran gambar.

en: Could not remove the old plugin.
jv_ID: Ora bisā mbuang plugin lawas.

en: Could not remove the old theme.
jv_ID: Ora bisā mbuang tema versi lawas.

en: Could not split shared term.
jv_ID: Ora bisa misah terma barengan.

en: Could not write file %1$s (%2$s).
jv_ID: Ora bisā nulisi berkas %1$s (%2$s).

en: Could not write file %s
jv_ID: Ora bisā nulis berkas %s

en: Country
jv_ID: Negara

en: Coupon:
jv_ID: Kupon:

en: Create Menu
jv_ID: Gawé Menu

en: Create New Menu
jv_ID: Gawé Menu Anyar

en: Create Site
jv_ID: Nggawé Situs

en: Create a Configuration File
jv_ID: Gawe berkas Konfigurasi

en: Create a New Site
jv_ID: Gawe situs anyar

en: Create a New User
jv_ID: Gawé Panganggo Anyar

en: Create a brand new user and add them to this site.
jv_ID: Gawé pengumuman panganggo anyar lan tambahaké marang situs iki.

en: Create a menu for this location
jv_ID: Gawé menu nang panggonan iki

en: Create a new gallery
jv_ID: Gawe Galeri anyar

en: Create a new playlist
jv_ID: Gawé daftar main anyar

en: Create a new video playlist
jv_ID: Gawé daftar main Video anayr

en: Create, edit, and delete menus
jv_ID: Gawé, Nyunting, lan mbusak menu

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. This screen also has the distraction-free writing space, available in both the Visual and Text modes via the Fullscreen buttons. The Page editor mostly works the same as the Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box.
jv_ID: Gawé kācā kuwi méh pādhā gawé Pos, lan layaré bisa ditatani pādhā nganggo géréd lan témpél, tab Opsi Layar, lan kothak ngembang/nyiut kāyā sing Sampéyan pilihan. Layar iki ugā nduwéni ruang tulis bebas gangguan, cumawis nang kekaroné mode Visual lan Teks via tombol layar kebak. Editor kāca seringé kerjā padhā karo Editor Pos, nanging bedāné ānā fitur-fitur spesifik nang Kothak Atribut Kācāné.

en: Creating a comment requires valid author name and email values.
jv_ID: Nulis komentar mbutuhaké jeneng penulis sing bener lan alamat email.

en: Creating comment failed.
jv_ID: Nggawé komentar gagal.

en: Credits
jv_ID: Kredit

en: Croatian
jv_ID: Bāsā Kroasi

en: Crop Aspect Ratio
jv_ID: Rasio Segi Kethokan

en: Crop Header Image
jv_ID: Crop Gambar Ndas Kācā

en: Crop Selection
jv_ID: Pilihan Kethokan

en: Crop and Publish
jv_ID: Crop lan Njedulke

en: Crop thumbnail to exact dimensions
jv_ID: Kethok miniatur supāyā ngepas ukurané

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
jv_ID: Kethoken miniatur nang dimensi sing pas (biasané miniatur sifaté proporsional)

en: Crop your image
jv_ID: Ngethoki Gambarmu

en: Cropping&hellip;
jv_ID: Dikethoki&hellip;

en: Crunching&hellip;
jv_ID: Lagi mlaku&hellip;

en: Ctrl + Alt + letter:
jv_ID: Ctrl + Alt + huruf:

en: Ctrl + letter:
jv_ID: Ctrl + huruf:

en: Cuba
jv_ID: Kuba

en: Current Background Image
jv_ID: Gambar latar saiki

en: Current Header Image
jv_ID: Gambar Sesirahan saiki

en: Current Page
jv_ID: Kaca Saiki

en: Current Revision by %s
jv_ID: Revisi Saiki dening %s

en: Current header
jv_ID: Sesirahan saiki

en: Current page of the collection.
jv_ID: Kācā saiki sākā koleksi.

en: Current thumbnail
jv_ID: Miniatur saiki

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
jv_ID[0]: Saiki ānā %s pangalemb‪‪ānā lagi ngenteni pasetujon. Mānggā niliki panel moderasi:
jv_ID[1]: Saiki ānā %s pangalemb‪‪ānā lagi ngenteni pasetujon. Mānggā niliki panel moderasi:

en: Custom
jv_ID: Gawean Dhewe

en: Custom Background
jv_ID: Latar Mburi gawean dhéwé

en: Custom CSS
jv_ID: Racikan CSS

en: Custom Colors
jv_ID: Kelir Gawean dhéwé

en: Custom Fields
jv_ID: Ros Racikan

en: Custom HTML
jv_ID: HTML Racikan

en: Custom HTML Widget
jv_ID: Widget Racikan HTML

en: Custom Header
jv_ID: Sesirahan Racikan

en: Custom Link
jv_ID: Roncéan Pranālā

en: Custom Links
jv_ID: Pranālā Racikan

en: Custom Logo
jv_ID: Logo gubahan

[ctx: Custom Preset]
en: Custom
jv_ID: Racikan

en: Custom Size
jv_ID: Ukuran Racikan

en: Custom Structure
jv_ID: Struktur Racikan

en: Custom URL
jv_ID: Ngracik URL

en: Custom base
jv_ID: Racikan dhéwé

en: Custom color
jv_ID: Kelir gubahan

en: Custom date format:
jv_ID: Format tanggal racikan:

en: Custom field deleted.
jv_ID: Ros racikan uwis diilangi.

en: Custom field updated.
jv_ID: Ros racikan uwis dianyari.

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="%s">use in your theme</a>.
jv_ID: Racikan ros bakal digunakaké kanggo nambahi ekstra metadata marang pos sing bisā Sampéyan <a href="%s">gunaknā nang tema</a>.

en: Custom installation script.
jv_ID: Skrip instalasi racikan.

en: Custom maintenance message.
jv_ID: Weling rumatan racikan.

en: Custom site deleted message.
jv_ID: Weling gawean babagan situs diilangi.

en: Custom site inactive message.
jv_ID: Weling gawean dhéwé menāwā situs lagi ora aktif.

en: Custom site suspended message.
jv_ID: Weling gawean dhéwé menāwā situs lagi dipidana.

en: Custom time format:
jv_ID: Format wektu racikan:

en: Custom:
jv_ID: Gawean Dhewe:

en: Customization Draft
jv_ID: Natani Orèt-orètan

en: Customize
jv_ID: Natani

en: Customize &#8220;%s&#8221;
jv_ID: Ngracik &#8220;%s&#8221;

en: Customize New Changes
jv_ID: Ngracik Owahan Anyar

en: Customize theme: %s
jv_ID: Natani tema: %s

en: Customize: %s
jv_ID: Natani: %s

en: Customizer
jv_ID: Pengracik

en: Customizing
jv_ID: Ngraciki

en: Customizing &#9656; %s
jv_ID: Natani &#9656; %s

en: Customizing This Display
jv_ID: Natani Tampilan Iki

en: Cut
jv_ID: Kethok

en: Cut table row
jv_ID: Kethok baris tabel

en: Cyprus
jv_ID: Syprus

en: Danish
jv_ID: Bāsā Denmark

en: Dashboard
jv_ID: Dasbor

en: Database Error
jv_ID: Kaluputan database

en: Date
jv_ID: Tanggal

en: Date Format
jv_ID: Format Tanggal

en: Date and time
jv_ID: Tanggal lan wektu

en: Date range:
jv_ID: Jangkauan Tanggal:

en: Date/Time
jv_ID: Tanggal/Wektu

en: Date/time
jv_ID: Tanggal/jam

en: Day
jv_ID: Dinā

en: Day and name
jv_ID: Tanggal lan Jeneng

en: Daylight saving time begins on: %s.
jv_ID: Rinā awan diwiwiti mulai: %s.

en: Deactivate
jv_ID: Deaktifasi

en: December
jv_ID: Desèmber

[ctx: December abbreviation]
en: Dec
jv_ID: Des

en: Decrease indent
jv_ID: Inden mundur

en: Default
jv_ID: Standar

en: Default Images
jv_ID: Gambar Standar

en: Default Link Category
jv_ID: Kategori Pranālā Standar

en: Default Mail Category
jv_ID: Kategori Serat Standar

en: Default Post Category
jv_ID: Kategori Tulisan Standar

en: Default Post Format
jv_ID: Format Kiriman Gawan

[ctx: Default Preset]
en: Default
jv_ID: Gawan

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
jv_ID: Tanpā kategori

en: Default is %s
jv_ID: Gawané: %s

en: Default post category.
jv_ID: Kategori kiriman dasar.

en: Default post format.
jv_ID: Format kiriman standar.

[ctx: Default post slug]
en: hello-world
jv_ID: kula-nuwun

en: Default shortcuts,
jv_ID: Trabasan gawan,

en: Delete
jv_ID: Ngilangi

en: Delete &#8220;%s&#8221;
jv_ID: Busak &#8220;%s&#8221;

en: Delete &#8220;%s&#8221; permanently
jv_ID: Mbusak &#8220;%s&#8221; selawasé

en: Delete Menu
jv_ID: Mbusak Menu

en: Delete My Site Permanently
jv_ID: Busak Situsku Selawase

en: Delete Permanently
jv_ID: Ngilangi Saklawase

en: Delete Site
jv_ID: Mbusak Situs

en: Delete Users
jv_ID: Ngilangi Panganggo

en: Delete a menu item by <strong>expanding it and clicking the Remove link</strong>
jv_ID: Mbusak item menu karo <strong>ngembagaké lan ngeklik pranālā Buwang</strong>

en: Delete all content.
jv_ID: Nonton, nyunting lan mbusak kabéh konten ora merlokaké watesan kawenangan.

en: Delete column
jv_ID: Mbusak kolom

en: Delete it: %s
jv_ID: Ngilangi iki: %s

en: Delete permanently
jv_ID: Mbusak saklawasé

en: Delete row
jv_ID: Ngilangi baris

en: Delete table
jv_ID: Ngilangi tabel

en: Delete this comment permanently
jv_ID: Ilangi babagan iki saklawasé

en: Deleted
jv_ID: Dibusak

en: Deleted text (strikethrough)
jv_ID: Teks dibusak (dicorét)

en: Deleting Links
jv_ID: Mbusaki Tautan

en: Denied: %s
jv_ID: Ditolak: %s

en: Descending
jv_ID: Mudhun

en: Descending.
jv_ID: Mudhun

en: Description
jv_ID: Katrangan

en: Description of the user.
jv_ID: Katrangan panganggo.

en: Deselect
jv_ID: Ora dipilih

en: Destination folder already exists.
jv_ID: Folder sing tumuju wis ānā.

en: Detach
jv_ID: Dicopot

en: Detach from &#8220;%s&#8221;
jv_ID: Dijupuk saka &#8220;%s&#8221;

en: Details about the media file, specific to its type.
jv_ID: Detil ngenani berkas media, spesifik marang tipené.

en: Details for theme: %s
jv_ID: Detil kanggo tema: %s

en: Did you just paste HTML?
jv_ID: Apā sampéyan nembé nempel kode HTML?

en: Did you know there is a &#8220;Custom HTML&#8221; widget now? You can find it by pressing the &#8220;<a class="add-widget" href="#">Add a Widget</a>&#8221; button and searching for &#8220;HTML&#8221;. Check it out to add some custom code to your site!
jv_ID: Ngerti ora Sampéyan yèn saiki ānā widget &#8220;Racikan HTML&#8221;? Sampéyan bisā nemokaké karo mencèt tombol &#8220;<a class="add-widget" href="#">Tambah Widget</a>&#8221; lan nggoléki kode &#8220;HTML&#8221;. Coba waé kanggo nambahi kode racikan marang situs sampéyan!

en: Did you know there is a &#8220;Custom HTML&#8221; widget now? You can find it by scanning the list of available widgets on this screen. Check it out to add some custom code to your site!
jv_ID: Ngerti ora Sampéyan yèn saiki ānā widget &#8220;Racikan HTML&#8221;? Sampéyan bisā nemokaké nang daftar widget nang laman iki. Coba waé kanggo nambahi kode racikan nang situs sampéyan!

en: Did you know?
jv_ID: Ngerti ora Sampéyan?

en: Did you lose your phone or leave your account logged in at a public computer? You can log out everywhere else, and stay logged in here.
jv_ID: Āpā Sampéyan kélangan telpun utāwā ninggalaké akun mlebu log nang komputerr umum? Sampéyan bisā metu log nang endi waé, lan tetep mlebu log nang kéné.

en: Dimensions
jv_ID: Dimensi

en: Dimensions:
jv_ID: Ukuran:

en: Disable
jv_ID: Mati

en: Disable %s
jv_ID: Dipaténi %s

en: Disable accessibility mode
jv_ID: Paténi moda akses gampang

en: Disable syntax highlighting when editing code
jv_ID: Maténi sorotan teks nalikā nyunting kode

en: Disable the visual editor when writing
jv_ID: Paténi piranti sunting visual yén lagi nulis

en: Disabled.
jv_ID: Dipaténi.

en: Discard any changes and restore the original image.
jv_ID: Mbuang kabèh owah-owahan lan mbaleknā nang gambar asli.

en: Discard changes
jv_ID: Lirwaké owah-owahan

en: Disconnect this account
jv_ID: Medhot akun iki

en: Discourage search engines from indexing this site
jv_ID: Ciyutaké mesin panggolékan nganggo pangindekan situs iki

en: Discussion
jv_ID: Diskusi

en: Discussion Settings
jv_ID: Pangaturan Diskusi

en: Dismiss
jv_ID: Ilangi

en: Dismiss the browser warning panel
jv_ID: Ilangi panel welingan peramban

en: Dismiss the welcome panel
jv_ID: Ilangi panel Sugeng Rawuh

en: Dismiss this notice.
jv_ID: Ilangaké welingan iki.

en: Display Options
jv_ID: Katonaké Pilihan

en: Display Settings
jv_ID: Sétingan Display

en: Display Site Title and Tagline
jv_ID: Tontonaké Jeneng Situs lan Sesanti

en: Display as dropdown
jv_ID: Tontonaké dadi menu keréh

en: Display item author if available?
jv_ID: Nontonaké panulis iki yèn ānā?

en: Display item content?
jv_ID: Nontonaké item konten?

en: Display item date?
jv_ID: Nontonaké item tanggal?

en: Display location
jv_ID: Tudhuhaké Panggonan

en: Display name for the user.
jv_ID: Jeneng sing ditontonaké panganggo.

en: Display name publicly as
jv_ID: Jeneng publik katonaké dadi

en: Display post date?
jv_ID: Tudhuhaké tanggal kiriman?

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
jv_ID: Tontonaké jumlah komentar spam Akismet sing uwis dicekel

en: Displayed on attachment pages.
jv_ID: Ditontonaké nang kācā sampiran.

en: Displaying %d themes
jv_ID: Nampilaké %d tema

en: Displays a video from the media library or from YouTube, Vimeo, or another provider.
jv_ID: Nonton video sākā pustaka media utāwā sekā YouTube, Vimeo, utāwā provider liyané.

en: Displays an audio player.
jv_ID: Tontonaké player audio.

en: Displays an image gallery.
jv_ID: Tontonaké galeri gambar.

en: Displays an image.
jv_ID: Tontonaké gambar.

en: Distraction-free writing mode
jv_ID: Mode nulis tanpa-gangguan

en: Do not allow
jv_ID: Ora diidinaké

en: Do not deregister the %1$s script in the administration area. To target the front-end theme, use the %2$s hook.
jv_ID: Ājā mbuwangi script %1$s nang area admin. Kanggo nuju tema teras ngarep, gunaknā hook %2$s.

en: Do not pass %1$s tags to %2$s.
jv_ID: Ājā dilebokaké tetenger %1$s nganti %2$s.

en: Do you really want to <a href="%s">log out</a>?
jv_ID: Temenan Sampéyan arep <a href="%s">metu log</a>?

en: Docs
jv_ID: Dokumentasi

en: Document Preview
jv_ID: Pratinjau Dokumen

en: Document properties
jv_ID: Properti dokumen

en: Documentation
jv_ID: Dokumentasi

en: Does the user %1$s have permission to use the %2$s database?
jv_ID: Āpā panganggo %1$s nduwé kawenangan kanggo nggunakaké database %2$s?

en: Dominican Republic
jv_ID: Republik Dominika

en: Done
jv_ID: Rampung

en: Down one
jv_ID: Mudhun siji

en: Download %d
jv_ID: Ngundhuh %d

en: Download Export File
jv_ID: Unduh Berkas Ekspor

en: Download File
jv_ID: Unduh Berkas

en: Download failed.
jv_ID: Pengunduhan ora kasil.

en: Download file
jv_ID: Unduh Berkas

en: Downloadable
jv_ID: Bisā diundhuh

en: Downloading installation package from %s&#8230;
jv_ID: Ngundhuh paket instalasi sākā %s&#8230;

en: Downloading translation from %s&#8230;
jv_ID: Ngundhuh terjemahan sākā %s&#8230;

en: Downloading update from %s&#8230;
jv_ID: Ngundhuh update sākā %s&#8230;

en: Downloading your new theme&hellip;
jv_ID: Ngundhuh tema anyar Sampéyan&hellip;

en: Downloads
jv_ID: Ngundhuh

en: Draft
jv_ID: Orèt-orètan

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[0]: Bakal Tulisan <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[1]: Bakal Tulisan <span class="count">(%s)</span>

en: Draft Saved
jv_ID: Orètan disimpen

en: Draft created on %1$s at %2$s
jv_ID: Orèt-orètan digawé %1$s nang %2$s

en: Draft saved at %s.
jv_ID: Orèt-orètan disimpen jam %s.

en: Drag and drop to reorder media files.
jv_ID: Gered lan tibaké kanggo ngurutaken berkas media.

en: Drag and drop to reorder tracks.
jv_ID: Géréd lan tibaké kanggo ngurutaken trek.

en: Drag and drop to reorder videos.
jv_ID: Géréd lan tibaké kanggo ngurutaken berkas media.

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
jv_ID: Seret widget rene kanggo mbuang sākā larik pinggir nanging tetep nyimpen tatanane.

en: Drop files to upload
jv_ID: Tibakaké berkas kanggo diunggah

en: Duplicate
jv_ID: Duplikat

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
jv_ID: Ketemu duplikasi pangalemb‪‪ānā. Kāyāné Sampéyan wis matur babagan kuwi!

en: Dutch
jv_ID: Bāsā Belanda

en: Each navigation menu may contain a mix of links to pages, categories, custom URLs or other content types. Menu links are added by selecting items from the expanding boxes in the left-hand column below.
jv_ID: Saben menu racikan bisā ngandhut campuran antarané pranālā nang kācā, URL racikan utāwā tipe konten liyā. Pranālā menu ditambahaké karo milihi item-item sākā kothak nang kolom sisih kiwā ngisor iki.

en: Ecuador
jv_ID: Ekuador

en: Edit
jv_ID: Nyunting

en: Edit %s
jv_ID: Nyunting %s

en: Edit &#8220;%s&#8221;
jv_ID: Nyunting &#8220;%s&#8221;

en: Edit Category
jv_ID: Nyunting Kategori

en: Edit Changeset
jv_ID: Sunting Changeset

en: Edit Comment
jv_ID: Nyunting Pangalembānā

en: Edit Image
jv_ID: Sunting Gambar

en: Edit Link
jv_ID: Nyunting Pranālā

en: Edit Link Category
jv_ID: Nyunting Pranālā Kategori

en: Edit Media
jv_ID: Dandani Media

en: Edit Menu
jv_ID: Sunting menu

en: Edit Menus
jv_ID: Nyunting Menu

en: Edit Original
jv_ID: Sunting Asliné

en: Edit Page
jv_ID: Ndandani Kācā

en: Edit Post
jv_ID: Nyunting Tulisan

en: Edit Site
jv_ID: Sunting Situs

en: Edit Tag
jv_ID: Nyunting Tenger

en: Edit This
jv_ID: Nyunting Iki

en: Edit User
jv_ID: Sunting Panganggo

en: Edit User %s
jv_ID: Sunting Panganggo %s

en: Edit comment
jv_ID: Sunting Komentar

en: Edit date and time
jv_ID: Nyunting tanggal lan wektu

en: Edit menu item
jv_ID: Dandani Babagan Racikan

en: Edit menu item: %1$s (%2$s)
jv_ID: Nyunting menu item: %1$s (%2$s)

en: Edit more details
jv_ID: Sunting detil lengkape

en: Edit next media item
jv_ID: Sunting item media saklanjute

en: Edit permalink
jv_ID: Sunting pranālā ajeg

en: Edit previous media item
jv_ID: Sunting item media sakdurunge

en: Edit selected menu
jv_ID: Nyunting menu kepilih

en: Edit status
jv_ID: Nyunting status

en: Edit this comment
jv_ID: Sunting koméntar iki

en: Edit visibility
jv_ID: Sunting dikétoknā

en: Edit widget: %s
jv_ID: Nyunting widget: %s

en: Edit: %s
jv_ID: Nyunting %s

en: Editing Menus
jv_ID: Nyuntingi Menu

en: Editor Style
jv_ID: Gagrag Panyuntingan

en: Editor menu (when enabled)
jv_ID: Menu editor (yèn diuripnā)

en: Editor toolbar
jv_ID: Wilah piranti editor

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
jv_ID: Tukang dandani bisā njedulne tulisan, nata tulisan lan ugā bisā nata tulisané wong liya, lan liya-liyane.

en: Education
jv_ID: Pawiyatan

en: Egyptian pound
jv_ID: Pound Mesir

en: Either there are no posts, or something went wrong.
jv_ID: Bisā ora ānā tulisan, utāwā ānā sing salah .

en: Elements path
jv_ID: Path elemen

en: Email me whenever
jv_ID: E-mail aku saben-saben

en: Email options
jv_ID: Opsi Email

en: Email or Username
jv_ID: Alamat email utāwā Jeneng Panganggo

en: Email:
jv_ID: E-mail:

en: Emails
jv_ID: Email

en: Embed Media Player
jv_ID: Nempel Media Player

en: Embed or Link
jv_ID: Tempel utāwā Sautaké

en: Emoticons
jv_ID: Emotikon

en: Empty Spam
jv_ID: Spam Kothong

en: Empty Term.
jv_ID: Tetembungan Kosong.

en: Empty Trash
jv_ID: Sampah Kothong

en: Empty archive.
jv_ID: Arsip Kothong.

en: Empty filename
jv_ID: Jeneng berkas kosong

en: Empty title.
jv_ID: Judhul kosong.

en: Enable
jv_ID: Urip

en: Enable %s
jv_ID: Uripaké %s

en: Enable accessibility mode
jv_ID: Uripnā moda akses gampang

en: Enable full-height editor and distraction-free functionality.
jv_ID: Uripaké penyunting kebak-dhuwur lan kagunan bebas-gangguan.

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
jv_ID: Uripnā sidhatan papan ketik kanggo moderasi pangalembānā.

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
jv_ID: Uripnā pangalembānā sing nganggo ulir (disarangne) %s tingkat

en: Enabled.
jv_ID: Diuripaké.

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
jv_ID: Nguripnā Mode Akses Gampang, nang Opsi Layar, bakal nggawé sampéyan bisā nganggo dudulan Nambah lan Ndandani ora nganggo seret lan culke.

en: Encoding
jv_ID: Pengkodean

en: Encoding for pages and feeds
jv_ID: Pengkodean kanggo kācā lan umpan

en: End date:
jv_ID: Nganti Tanggal:

en: English
jv_ID: Bāsā Inggris

en: Ensure result set excludes comments assigned to specific user IDs. Requires authorization.
jv_ID: Pestekaké kasil ora disetél marang komentar nganggo ID Panganggo khusus. Mbutuhaké otorisasi.

en: Ensure result set excludes posts assigned to specific authors.
jv_ID: Pestekaké kasil ora disetèl marang kiriman sing ditandhani marang penulis khusus.

en: Ensure result set excludes specific IDs.
jv_ID: Pestekaké kasil ora disetèl marang ID khusus.

en: Ensure result set excludes specific parent IDs.
jv_ID: Pestekaké kasil ora disetèl marang ID babon khusus.

en: Enter a description of the image
jv_ID: Lebokaké katrangan ning gambar iki

en: Enter a link URL or click above for presets.
jv_ID: Lebokaké tautan URL utāwā klik ndhuwur kanggo setèlan.

en: Enter a value (fixed or %)
jv_ID: Leboknā biji (ajeg utāwā %)

en: Enter an API Key
jv_ID: Lebokaké kunci API

en: Enter desktop preview mode
jv_ID: Lebokaké mode tampilan desktop

en: Enter mobile preview mode
jv_ID: Lebokaké mode tampilan mobile

en: Enter new
jv_ID: Ngleboknā Anyar

en: Enter tablet preview mode
jv_ID: Lebokaké mode tampilan tablet

en: Enter the RSS feed URL here:
jv_ID: Leboknā URL umpan RSS kuwi neng kéné:

en: Enter the URL
jv_ID: Lebokaké URL

en: Enter the URL of the image
jv_ID: Lebokaké URL gambar

en: Enter the destination URL
jv_ID: Lebokaké URL tujuan

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
jv_ID: Lebokaké alamat email sākā panganggo sing cumawis nang jaringan iki kanggo diundang marang situs iki. Wong kuwi bakal dikirimi email pitakonan kanggo konfirmasi undangan.

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
jv_ID: Lebokaké alamat email sākā utāwā jeneng panganggo sing cumawis nang jaringan iki kanggo ngundangi marang situs iki. Wong kuwi bakal dikirimi email pitakonan kanggo konfirmasi undangan.

en: Enter your password to view comments.
jv_ID: Leboknā tembung sandi Sampéyan kanggo mirsani pangalemb‪‪ānā.

en: Enter/remove an API key.
jv_ID: Lebokaké/buwang kunci API.

en: Entertainment
jv_ID: Entertainmen

en: Entries from any RSS or Atom feed.
jv_ID: Entri sākā sembarang RSS utāwā pakan Atom.

en: Erase Personal Data
jv_ID: Mbusak Data Pribadi

en: Error
jv_ID: Sulāyā

en: Error creating new user.
jv_ID: Kaluputan nalika gawe panganggo anyar.

en: Error in displaying the widget settings form.
jv_ID: Sulaya wektu ngatonke formulir nata widget.

en: Error reconnecting to the database
jv_ID: Error nyambungaké marang database

en: Error saving media file.
jv_ID: Ānā kaluputan nalikā nyimpen pranālā menu.

en: Error while saving the new email address. Please try again.
jv_ID: Ānā kaluputan nalikā nyimpen alamat email anyar. Mānggā diulangi manèh.

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
jv_ID: Sulaya nalika nyimpen gambar sing kaowahi ukurane. Mānggā dimot manèh kācā iki lan dicoba manèh.

en: Error while saving.
jv_ID: Sulaya wektu nyimpen.

en: Error: [%1$s] %2$s
jv_ID: XML sulaya: %1$s nang baris %2$s

en: Estonian
jv_ID: Bāsā Estonia

en: Etc
jv_ID: Lsp

en: Europe
jv_ID: Eropa

en: Example: Nifty blogging software
jv_ID: Conto: Perangkat alus sing pinter ngeblog

en: Excerpt
jv_ID: Kutipan

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="%s">Learn more about manual excerpts</a>.
jv_ID: Kutipan kuwi rangkuman coretan tangan opsional sākā konten Sampéyan sing bisa dienggo nang tema Sampéyan. <a href="%s">Sinau manéh ngenani kutipan manual</a>.

en: Exclude:
jv_ID: Kejābā:

en: Executed before Multisite is loaded.
jv_ID: Dilakoknā sakdurunge Multi Situs dimuat.

en: Expand
jv_ID: Megarnā

en: Expiry (MM/YY)
jv_ID: Kadaluwarsā (MM/YY)

en: Export
jv_ID: Ekspor

en: External object cache.
jv_ID: Tembolok objek eksternal.

en: FAILED: %s
jv_ID: Gagal: %s

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
jv_ID: ORA KASIL: WordPress ora bisā nganyari marang %s

en: Failed to connect to Akismet.
jv_ID: Ora kasil nyambung nang Akismet.

en: Failed to delete the page.
jv_ID: Ora kasil ngilangi kācā iki.

en: Failed to write file to disk.
jv_ID: Ora kasil nulis berkas nang diska.

en: Failed to write request to temporary file.
jv_ID: Ora kasil nulis berkas neng berkas sawetara.

en: Featured
jv_ID: Istimewa

en: Featured Image Header
jv_ID: Gambar fitur Sesirahan

en: Featured Images
jv_ID: Gambaar Fitur

en: Features
jv_ID: Fitur

en: February
jv_ID: Fébruari

en: Fee
jv_ID: Biaya

en: Feed for all posts filed under %s
jv_ID: Pakan kanggo kabéh tulisan ngisore %s

en: Feedback
jv_ID: Umpanbalik

en: File %d
jv_ID: Berkas %d

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
jv_ID: Berkas &#8220;%s&#8221; dudu gambar.

en: File URL
jv_ID: URL Berkas

en: File canceled.
jv_ID: Berkas dibatalaké.

en: File edited successfully.
jv_ID: Berkas wis kasil didandani.

en: File is empty. Please upload something more substantial.
jv_ID: Berkas kosong, Mānggā ngunggahke sing ānā isiné.

en: File is not an image.
jv_ID: Berkas iki dudu Gambar.

en: File name:
jv_ID: Jeneng berkas:

en: File size:
jv_ID: Ukuran berkas:

en: File type:
jv_ID: Jenis berkas:

en: Filesystem error.
jv_ID: Sistem berkas Sulaya.

en: Fill Screen
jv_ID: Ngebaki layar

en: Filter
jv_ID: Nyaring

en: Filter &#187;
jv_ID: Saring &#187;

en: Filter by category
jv_ID: Filter karo kategori

en: Filter by comment type
jv_ID: Saring nganggo tulisan

en: Filter by date
jv_ID: Saaring nganggo tanggal

en: Filter by type
jv_ID: Saring nganggo tulisan

en: Filter comments list
jv_ID: Daftar filter situs panganggo

en: Filter items list
jv_ID: Daftar filter situs panganggo

en: Filter media items list
jv_ID: Daftar filter item media

en: Filter pages list
jv_ID: Filter daftar kācā

en: Filter posts list
jv_ID: Filter daftar kiriman

en: Filter themes
jv_ID: Filter tema-tema

en: Filter themes (%s)
jv_ID: Filter tema-tema (%s)

en: Filter users list
jv_ID: Daftar filter situs panganggo

en: Find and replace
jv_ID: Temokaké lan ganti

en: Finland
jv_ID: Finlandia

en: Finnish
jv_ID: Bāsā  Finlandia

en: First Name
jv_ID: Jeneng Ngarep

en: First name
jv_ID: Jeneng Ngarep

en: First name for the user.
jv_ID: Jeneng awal panganggo.

en: First page
jv_ID: Kācā Kapisan

en: Fit to Screen
jv_ID: Ngepas nang layar

en: Fixed Layout
jv_ID: Tata letak jejeg

en: Flagged as spam by %s
jv_ID: Ditandhani spam dening %s

en: Flagged as spam by Akismet
jv_ID: Ditandhani spam dening Akismet

en: Fluid Layout
jv_ID: Tata letak cair

en: Focus shortcuts:
jv_ID: Trabasan fokus:

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
jv_ID: Sākā:

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
jv_ID: Marang:

en: Font Family
jv_ID: Jeneng Famili Fon

en: Font Sizes
jv_ID: Ukuran Fon

en: Food & Drink
jv_ID: Panganan lan wédang

en: Footer Widgets
jv_ID: Widget Panyuku

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
jv_ID: Namung kanggo gambar, Sampéyan bisā ngeklik nang Sunting Gambar ngisoré miniatur kanggo ngambani editor gambar karo ikon kanggo cropping, rotating utāwā flipping gambar pādhā gampangé kāyā mbalekaké lan majuaké. Kothak nang sisih tengen ménéhi Sampéyan tambahan opsi kanggo nyekala gambar, kanggo ngethoki lan ngethoki miniatur kanthi cārā liyā tinimbang ngethoki gambar asliné. Sampéyan bisa ngeklik Pitulungan nang kothak kuwi kanggo informasi liyané.

en: For more information:
jv_ID: Kanggo tambahan informasi:

en: For more information: %s
jv_ID: Kanggo informasi lengkapé: %s

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their email address.
jv_ID: Kanggo panganggo sing ora nduwé avatar dhéwé, Sampéyan bisā ngatonke logo generik utāwā sing otomatis digawekaké nganggo dasar alamat e-maile dewekke.

en: Force secure checkout
jv_ID: Peksā kemanan bayar belānjā

en: Formatting
jv_ID: Pamormatan

en: Found %s
jv_ID: Ketemu %s

en: Four Columns
jv_ID: Patang Larik

en: France
jv_ID: Prancis

en: Free
jv_ID: Gratis

en: Free Shipping
jv_ID: Gratis Kirim

en: Free State
jv_ID: Negara Bebas

en: Free!
jv_ID: Gratis!

en: Freedoms
jv_ID: Kebebasan

en: French
jv_ID: Bāsā Prancis

en: Fri
jv_ID: Jum

en: Friday
jv_ID: Jemuah

[ctx: Friday initial]
en: F
jv_ID: J

en: From %1$s %2$s
jv_ID: Pingbalik sākā %1$s ke %2$s wis didaftar. Nggawe web matur terus! :-)

en: From %1$s on %2$s %3$s
jv_ID: Soko %1$s nang %2$s%3$s

en: From Computer
jv_ID: Sākā Komputer

en: From URL
jv_ID: Sākā URL

en: From this screen you can review, compare, and restore revisions:
jv_ID: Sākā laman iki Item sing Sampéyan bisa nonton ulang, mbandingaké lan mbalèkaké revisi:

en: From this screen you can:
jv_ID: Sākā layar kéné sampéyan bisa:

en: Full Size
jv_ID: Ukuran Kebak

en: Full URL path to files
jv_ID: URL lengkapé marang berkas

en: Full Width Template
jv_ID: Cithakan āmbā kebak

en: Full text
jv_ID: Teks kabeh

en: Fullscreen
jv_ID: Saklayar kebak

en: G &#8212; Suitable for all audiences
jv_ID: G &#8212; Cocok kanggo kabèh pamirsa

en: Gallery
jv_ID: Galeri

en: Gallery (%s)
jv_ID: Galeri (%s)

en: Gallery Settings
jv_ID: Setèlan Galeri

en: Gallery columns:
jv_ID: Larik galeri:

en: General
jv_ID: Umum

en: General Settings
jv_ID: Owahan Umum

en: General options
jv_ID: Opsi umum

en: German
jv_ID: Bāsā Jerman

en: Germany
jv_ID: Jerman

en: Get New Password
jv_ID: Nggawé Sandhi Anyar

en: Get Shortlink
jv_ID: Gawe Pranālā Cekak

en: Get Version %s
jv_ID: Versi: %s

en: Give the feed a title (optional):
jv_ID: Wénéhānā judul pakan iki (opsional):

en: Give your menu a name, then click Create Menu.
jv_ID: Wénéhi menu Sampéyan jeneng, terus klik Gawé Menu.

en: Global Settings
jv_ID: Sétingan global

en: Go
jv_ID: Terus

en: Go back
jv_ID: Mbalik

en: Go to Dashboard
jv_ID: Mlebu nang Dasbor

en: Go to WordPress Updates page
jv_ID: Tumuju kaca Nganyarke WordPress

en: Goose Bay
jv_ID: Grand Turk

en: Gravatar Logo
jv_ID: Logo Gravatar

en: Gray
jv_ID: Klawu

en: Greece
jv_ID: Yunani

en: Greek
jv_ID: Bāsā Yunani

en: Green
jv_ID: Ijo

en: Grid Layout
jv_ID: Tata letak kothak-kothak

en: Guest
jv_ID: Tamu

en: HTML caption for the attachment, transformed for display.
jv_ID: Jeneng HTML kanggo sampiran, diowahi kanggo ditonton.

en: HTML description of the term.
jv_ID: Katrangan HTML sekā tetembungan.

[ctx: HTML tag]
en: Address
jv_ID: Alamat

[ctx: HTML tag]
en: Preformatted
jv_ID: Pra format

en: HTML title for the term.
jv_ID: Judhul HTML kanggo terma.

en: Header
jv_ID: Sesirahan

en: Header Image
jv_ID: Sesirahan gambar

en: Header Text
jv_ID: Teks Sesirahan

en: Header Text Color
jv_ID: Kelir Teks Sesirahan

en: Header Video
jv_ID: Sesirahan Video

en: Header cell
jv_ID: Sesirahan sèl

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
jv_ID: Ndas Kācā wis dianyari. <a href="%s">Tiliki situs sampéyan </a> kanggo mirsani kasile.

en: Heading 1
jv_ID: Irahan 1

en: Heading 2
jv_ID: Irahan 2

en: Heading 3
jv_ID: Irahan 3

en: Heading 4
jv_ID: Irahan 4

en: Heading 5
jv_ID: Irahan 5

en: Heading 6
jv_ID: Irahan 6

en: Hebrew
jv_ID: Bāsā Ibrani

en: Height
jv_ID: Dhuwuré

en: Hello world!
jv_ID: Kulā Nuwun!

en: Help
jv_ID: Pitulungan

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
jv_ID: Iki katrangan umum ngenani bédané parāgā lan kawenangan dikelompoké miturut salah sijiné:

en: Hey there, looks like you just pasted HTML into the &#8220;Visual&#8221; tab of the Text widget. You may want to paste your code into the &#8220;Text&#8221; tab instead. Alternately, try out the new &#8220;Custom HTML&#8221; widget!
jv_ID: Hai kabéh, Kāyā sing biasa sampéyan nèmpèl kode HTML marang tab &#8220;Visual&#8221; Teks widget. Sampéyan bisa nyoba nèmpèl kode Sampéyan marang tab &#8220;Text&#8221; kanggo gantiné. Alternatif liyané, coba nganggo widget &#8220;Racikan HTML&#8221; anyar!

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your email address on ###SITENAME### was changed to ###NEW_EMAIL###.
    
    If you did not change your email, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
jv_ID: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your email was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your email, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi,
    
    This notice confirms that the admin email address was changed on ###SITENAME###.
    
    The new admin email address is ###NEW_EMAIL###.
    
    This email has been sent to ###OLD_EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
jv_ID: Hai,
    
    Wārā-wārā iki mestékaké yèn alamat email admin uwis diganti nang ###SITENAME###.
    
    Alamat email admin saiki dadi ###NEW_EMAIL###.
    
    Email iki uwis dikirim nang alamat lawas ###OLD_EMAIL###
    
    Maturnuwun,
    Kabéh nang###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi,
    
    This notice confirms that the network admin email address was changed on ###SITENAME###.
    
    The new network admin email address is ###NEW_EMAIL###.
    
    This email has been sent to ###OLD_EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
jv_ID: Hai,
    
    Wārā-wārā iki mestékaké yèn alamat email admin jaringan uwis diganti nang ###SITENAME###.
    
    Alamat email admin jaringan saiki dadi ###NEW_EMAIL###.
    
    Email iki uwis dikirim nang alamat lawas ###OLD_EMAIL###
    
    Maturnuwun,
    Kabéh nang###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
jv_ID: Hai,
    
    Sampéyan diundang kanggo gabung '%1$s' nang
    %2$s karo parāgā dadi %3$s.
    
    Mānggā diklik pranālā ngisor iki kanggo konfirmasi undangané:
    %4$s

en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
jv_ID: Hai,
    
    Sampéyan diundang kanggo gabung '%1$s' nang
    %2$s karo parāgā dadi %3$s.
    Yén Sampéyan ora péngin gabung situs iki mānggā dilirwaké
    email iki. Undangan iki arep kadaluwarsa pirang dinā manèh.
    
    Mānggā diklik pranālā ngisor iki kanggo ngaktifaké akun Sampéyan panganggo:
    %%s

en: Hide
jv_ID: Dhelikke

en: Hide header image
jv_ID: Umpetaké gambar irahan

en: Hide image
jv_ID: Umpetaké gambar

en: Hide password
jv_ID: Umpetaké sandhi

en: Hindi
jv_ID: Bāsā Hindi

en: Hint: The password should be at least twelve characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers, and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
jv_ID: Pitudhuh: Sandhi kudu sak orané 12 karakter dawané. Kanggo nguwataké, gunaknā huruf kapital, lan huruf cilik, angka lan simbol kāyātā ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: History
jv_ID: Sejarah

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
jv_ID: Tahan pangalembānā nang antrian menāwā ānā %s utāwā luwih pranālā. (Karakteristik umum spam yoiku cacahe pranālā sing akéh.)

en: Holiday
jv_ID: Prei-nan

en: Home
jv_ID: Umah

en: Homepage
jv_ID: Kācā ngarep

en: Homepage Settings
jv_ID: Setèlan Kācā ngarep

en: Homepage and posts page must be different.
jv_ID: Kācā ngarep lan kācā pos kudu bédā.

en: Homepage: %s
jv_ID: Kācā utāma: %s

en: Horizontal line
jv_ID: Garis horisontal

en: Horizontal space
jv_ID: Spasi horisontal

en: Hour
jv_ID: Jam

en: Hover or tap to see Activate and Live Preview buttons
jv_ID: Obahaké mouse utāwā dikethuk kanggo nonton Aktifaké lan tombol Nonton Langsung

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
jv_ID: Ngobahké mouse nang larik daftar tulisan bakal ngatonaké pranālā kanggo nātā tulisan sampéyan. Sampéyan bisā nampilaké aksi-aksi iki:

en: Hovering over a row in the users list will display action links that allow you to manage users. You can perform the following actions:
jv_ID: Ngobahké mouse nang ros daftar tulisan bakal ngatonke pranala kanggo nata tulisan sampéyan. Sampéyan bisā milih upaya iki kanggo tulisan:

en: How many items would you like to display?
jv_ID: Pirang item sing arep Sampéyan katonaké?

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
jv_ID: Wilujeng ###USERNAME###,
    
    Sampéyan sering njaluk kanggo nduwéni alamat email nang akun sing diowahi
    
    Yèn iki bener mānggā diklik pranālā ngisor iki kanggo ngowahi:
    ###ADMIN_URL###
    
    Sampéyan bisā nglirwaaké lan mbusak email iki yèn Sampéyan ora kepéngin
    nglakokaké aksi iki.
    
    Email iki uwis dikirim marang ###EMAIL###
    
    Maturnuwun,
    Kabèh nang ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy USERNAME,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
jv_ID: Wilujeng USERNAME,
    
    Akun anyar Sampéyan uwis disetèl.
    
    Sampéyan bisa mlebu log nganggo informasi ngisor iki:
    Jeneng panganggo: USERNAME
    Sandhi: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Matur nuwun!
    
    --Tim @ SITE_NAME

en: Howdy, %s
jv_ID: Wilujeng, %s

en: Human-readable labels for the post type for various contexts.
jv_ID: Jeneng kewācā-menungsā kanggo kiriman tulisan nang variasi konteks.

en: Human-readable labels for the taxonomy for various contexts.
jv_ID: Jeneng kewācā-menungsā kanggo taksonomi nang variasi konteks.

en: Hungary
jv_ID: Hungaria

en: I really need an ID for this to work.
jv_ID: Aku bener-bener mbutuhaké ID iki kanggo kerja.

en: ID #%1$s: %2$s <strong>Sorry, you are not allowed to remove this user.</strong>
jv_ID: ID #%1$s: %2$s <strong>Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké mbusak panganggo iki.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
jv_ID: ID #%1$s: %2$s <strong>Panganggo iki ora bisa dibusak.</strong>

en: IO error.
jv_ID: IO Sulāyā.

en: Iceland
jv_ID: Islandia

en: Icelandic
jv_ID: Islandia

en: Id should start with a letter, followed only by letters, numbers, dashes, dots, colons or underscores.
jv_ID: Id kudu diawali karo huruf, diterusaké huruf, angka, tandha hubung, titik, titik koma utāwā garis ngisor.

en: Identicon (Generated)
jv_ID: Identicon (Digawe)

en: If %1$s is disabled, ask your administrator to enable that module, or look at the <a href="%2$s">Apache documentation</a> or <a href="%3$s">elsewhere</a> for help setting it up.
jv_ID: Yèn %1$s dipaténi, takonānā administrator Sampéyan kanggo nguripaké modul kuwi, utāwā ndeleng nang <a href="%2$s">Dokumentasi Apache </a> utāwā <a href="%3$s">nang endi waé</a> kanggo mbantu nyetèl.

en: If a media file has not been attached to any content, you will see that in the Uploaded To column, and can click on Attach to launch a small popup that will allow you to search for existing content and attach the file.
jv_ID: Yén berkas media ora disampiri konten āpā waé, Sampéyan bakal weruh nang kolom Unggahan Marang, lan bisa diklik nang Sampiran kanggo nampilaké layar popup sing bakal ngidinaké Sampéyan kanggo nggoléki konten lan nyampiri berkas.

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
jv_ID: Yén gelem, WordPress bakal otomatis ngélingaké layanan-layanan nang pos anyar Sampéyan.

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
jv_ID: Yén importer sing Sampéyan butuhaké ora kedaftar, <a href="%s">nggoléki nang direktori plugin</a> kanggo ndeleng yén ānā importer sing cumawis.

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
jv_ID: Yén bener, Akismet bakal otomatis mbuwang spam paling merbayani tinimbang dijupuk nang folder spam.

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
jv_ID: Yén bener, nontonaké jumlah komentar sing disetujoni kejābā komentar penulise nang kācā daftar komentar.

en: If you add a video, the image will be used as a fallback while the video loads.
jv_ID: Yèn sampéyan nambah video, gambar bakal digunaknā dadi fallback nalikā video diamot.

en: If you already have an API key
jv_ID: Yén sampéyan uwis nduwéni kunci API

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
jv_ID: Menāwā sampéyan ngilangi pranālā, kuwi bakal diilangi saklawase, amargā pranālā durung nduwé Sampah.

en: If you do not want to use your %s site any more, you can delete it using the form below. When you click <strong>Delete My Site Permanently</strong> you will be sent an email with a link in it. Click on this link to delete your site.
jv_ID: Yén Sampéyan ora ora kepéngin nganggo situs %s manéh, Sampéyan bisā mbusak nganggo formulir ngisor iki. Yén ngeklik <strong>Busak Situsku Saklawasé</strong> Sampéyan bakal nrimā email sing ānā pranālāné. Klik pranālā iki kanggo mbusak situs Sampéyan.

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
jv_ID: Menāwā Sampéyan duwe tulisan utāwā pangalembānā nang sistem liyane, WordPress bisā ngimpori nang situs iki. Kanggo miwiti, pilih salah siji ning sistem kanggo diimpor nang ngisor iki:

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
jv_ID: Yén Sampéyan nuju laman iki mergā kacilakan lan sakjané kepéngin nuju situs Sampéyan liyané, iki sidhatan kanggo mbiyantu Sampéyan nemokaké dalané.

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
jv_ID: Yén Sampéyan kepéngin ngonversi kategori sampéyan dadi tetenger (utawa sewaliké) gunaknā <a href="%s">Konverter Kategori lan Tetenger</a> sing cumawis nang layar Impor.

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
jv_ID: Menāwā sampéyan kepéngin ngilangi widget nanging tetep nyimpen setelané kanggo dienggo manèh sukmben, sereten widget kuwi nang bagian Widget Sing Ora Aktif. Sampéyan bisā nambahnā kuwi manèh mengko. Iki biasané mbiyantu banget wayah sampéyan ngganti tema sing dienggo.

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
jv_ID: Yèn situs sampéyan ora bisā tampil, tulung hubungi sing nduwé jaringan iki.

en: If your theme has more than one default header image, or you have uploaded more than one custom header image, you have the option of having WordPress display a randomly different image on each page of your site. Click the &#8220;Random&#8221; radio button next to the Uploaded Images or Default Images section to enable this feature.
jv_ID: Yén tema Sampéyan nduwéni luwih sāka siji gambar sesirahan gawan, utāwa Sampéyan ngunggah luwih sākā siji gambar sesirahan racikan, gambar nduwéni opsi supāyā WordPress nampilaké acak gambar-gambar kuwi nang saben kācā situs sampéyan. Klik tombol radio &#8220;Acak&#8221; kanggo ngaktifaké fitur iki.

en: If your theme has multiple menus, giving them clear names will help you manage them.
jv_ID: Yèn tema Sampéyan nduwéni multi menu, wénéhanā jeneng sing terang kanggo mbiyantu nataniné.

en: If your theme has widget areas, you can also add menus there. Visit the <a href="%s">Widgets panel</a> and add a &#8220;Navigation Menu widget&#8221; to display a menu in a sidebar or footer.
jv_ID: Yèn tema Sampéyan nduwéni area widget, Sampéyan ugā bisā nambah menu nang kono. Tiliki <a href="%s">Widgets panel</a> lan tambah &#8220;widget Menu Navigasi&#8221; kanggo nampilaké menu nang sidebar utāwā footer.

en: Image
jv_ID: Gambar

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[0]: Gambar <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[1]: Gambar <span class="count">(%s)</span>

en: Image Address
jv_ID: Alamat Gambar

en: Image CSS Class
jv_ID: Kelas Gambar CSS

en: Image Caption
jv_ID: Keterangan Gambar

en: Image Crop Help
jv_ID: Pitulungan Ngethok Gambar

en: Image Editor Save Failed
jv_ID: Editor Gambar ora bisā nyimpen

en: Image File
jv_ID: Berkas Gambar

en: Image Position
jv_ID: Posisi gambar

en: Image Processing Error
jv_ID: Sulaya wayah Mroses Gambar

en: Image Size
jv_ID: Ukuran Gambar

en: Image Title Attribute
jv_ID: Atribut Judul Gambar

en: Image URL
jv_ID: URL Gambar

en: Image Upload Error
jv_ID: Ngunggahke Gambar Sulaya

en: Image Widget
jv_ID: Widget Gambar

en: Image Widget (%d) | Image Widget (%d)
jv_ID[0]: Widget Gambar (%d)
jv_ID[1]: Widget-widget Gambar (%d)

en: Image could not be processed.
jv_ID: Gambar ora bisa diproses.

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
jv_ID: Gambar ora bisā diproses. Mānggā mbalik manèh lan diulangi.

en: Image crop area preview. Requires mouse interaction.
jv_ID: Area pratinjau kethokan gambar. Mbutuhaké interaksi mouse.

en: Image crop failed.
jv_ID: Ngethok gambar gagal.

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
jv_ID: Gambar ora ānā. Mānggā mbaleni ngunggah gambar.

en: Image default align
jv_ID: Rātā gambar gawan

en: Image default link type
jv_ID: Tipe pranālā Gambar gawan

en: Image default size
jv_ID: Gawané ukuran gambar

en: Image description
jv_ID: Katrangan gambar

en: Image flip failed.
jv_ID: Gambar ora bisa diwalik.

en: Image metadata is inconsistent.
jv_ID: Metadata gambar ora ajeg.

en: Image resize failed.
jv_ID: Ngowahi ukuran gambar gagal.

en: Image restored successfully.
jv_ID: Gambar wis kasil dibaleknā.

en: Image rotate failed.
jv_ID: Muteraké gambar gagal.

en: Image saved
jv_ID: Gambar kasimpen

en: Image sizes
jv_ID: Ukuran gambar

en: Images
jv_ID: Gambar

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
jv_ID: Gambar ukuran <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> dienggo apa anane.

en: Images should be at least %s tall.
jv_ID: Gambar paling ora dhuwuré %s.

en: Images should be at least %s wide.
jv_ID: Gambar paling ora ambané %s.

en: Import
jv_ID: Ngimpor

en: Import posts &amp; media from Tumblr using their API.
jv_ID: Ngimpor pos, &amp; media sākā Tumblr nganggo API-né.

en: Import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
jv_ID: Ngimpor pos lan komentar sākā Movable Type utāwā blog TypePad.

en: Import posts from LiveJournal using their API.
jv_ID: Ngimpor pos sākā LiveJournal nganggo API-né.

en: Import posts from an RSS feed.
jv_ID: Ngimpor pos sākā pakan RSS.

en: Import posts, comments, and users from a Blogger blog.
jv_ID: Ngimpor pos, komentar, lan panganggo sākā blog Blogger.

en: Import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
jv_ID: Ngimpor pos, kācā, koméntar, field racikan, kategori, lan tenger sākā berkas eksporan WorddPress.

en: Important:
jv_ID: Penting:

en: In %1$s, use the %2$s method, not the %3$s function. See %4$s.
jv_ID: Nang %1$s, nganggo metode %2$s, dudu fungsi %3$s. Delengānā %4$s.

en: In a few words, explain what this site is about.
jv_ID: Neng sakperangan tembung, critakno babagan opo situs iki.

en: In response to: %s
jv_ID: Siji ngrespon marang %s

en: In the <strong>Comment</strong> column, hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
jv_ID: Nang kolom <strong>Komentar</strong>, ngobahaké mouse nang ndhuwur komentar ménéhi Sampéyan opsi kanggo nyarujuki, mbales (lan nyarujuki), nyunting kilat, nyunting, nandhani spam, utāwā mbuwang komentar iku.

en: In the Header Text section of this page, you can choose whether to display this text or hide it. You can also choose a color for the text by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
jv_ID: Nang seksi Sesirahan Teks kācā iki, sampéyan bisā milih nampilaké teks iki utāwā ngumpetaké. Sampéyan bisā ugā milih kelir kanggo teks karo ngeklik tombol Pilih Kelir lan bisā ugā nulis langsung kode heksa HTML warna, contoné &#8220;#ff0000&#8221; kanggo kelir abang utāwā milih nganggo pencuplik warna.

en: In the editing area, the Tab key enters a tab character.
jv_ID: Nang area suntingan, tombol Tab bakal ngetikaké karakter tab.

en: Inactive Sidebar (not used)
jv_ID: Larik Pinggir

en: Inactive Widgets
jv_ID: Widget Sing Ora Aktif

en: Incorrect post password.
jv_ID: Sandhi kiriman ora bener.

en: Incorrect username or password.
jv_ID: Jeneng panganggo utāwā tembung sandi ora bener.

en: Increase indent
jv_ID: Inden maju

en: Indonesian
jv_ID: Bahasa Indonesia

en: Inexistent terms.
jv_ID: Tetembungan sing ora ana.

en: Inline toolbar (when an image, link or preview is selected)
jv_ID: Bilah piranti langsung (nalika gambar, pranālā utāwā pratinjau dipilih)

en: Insert
jv_ID: Ndlesepne

en: Insert Page Break tag
jv_ID: Ndlesepi tenger Pangethok Baris

en: Insert Read More tag
jv_ID: Sisipaké tenger Mācā lengkapé

en: Insert audio playlist
jv_ID: Lebokaké daftar main audio

en: Insert column after
jv_ID: Ndeseli larik sakwisé

en: Insert column before
jv_ID: Ndeseli larik sakdurungé

en: Insert date/time
jv_ID: Seseli tanggal/jam

en: Insert from URL
jv_ID: Lebokaké sākā URL

en: Insert gallery
jv_ID: Sisip galeri

en: Insert image
jv_ID: Lebokaké gambar

en: Insert into Post
jv_ID: Nglebokaké nang Tulisan

en: Insert into page
jv_ID: Seseli marang kācā

en: Insert into post
jv_ID: Nglebokaké neng tulisan

en: Insert link
jv_ID: Ndeseli pranālā

en: Insert media from another website
jv_ID: Lebokaké media sākā situs web liyā

en: Insert row after
jv_ID: Ndeseli baris sakwisé

en: Insert row before
jv_ID: Ndeseli baris sakdurungé

en: Insert table
jv_ID: Sisipaké tabel

en: Insert video
jv_ID: Seseli video

en: Insert video playlist
jv_ID: Lebokaké daftar main video

en: Insert/edit code sample
jv_ID: Seseli/sunting kode conto

en: Insert/edit image
jv_ID: Ndeseli/nyunting gambar

en: Insert/edit link
jv_ID: Ndeseli/nyunting pranālā

en: Insert/edit media
jv_ID: Seseli/sunting media

en: Inserted text
jv_ID: Nyeseli teks

en: Inserting Media
jv_ID: Nglebokaké Media

en: Install
jv_ID: Dipasang

en: Install &amp; Preview
jv_ID: Install &amp; Pratinjau

en: Install Now
jv_ID: Pasang saiki

en: Install Parent Theme
jv_ID: Masang Tema

en: Install Themes
jv_ID: Pasang Tema

en: Install and preview theme: %s
jv_ID: Pasang lan nampilaké tema: %s

en: Installation Required
jv_ID: Instalasi mbutuhaké

en: Installed
jv_ID: Kapasang

en: Installed Plugins
jv_ID: Plugin sing Dipasang

en: Installed themes
jv_ID: Tema-tema sing dipasang

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
jv_ID: Argumen ora cukup kanggo ngliwati metode XML-RPC iki.

en: Integration
jv_ID: Integrasi

en: Invalid
jv_ID: Ora cocog

en: Invalid Content-Disposition supplied. Content-Disposition needs to be formatted as `attachment; filename="image.png"` or similar.
jv_ID: Keliru pasokan Content-Disposition. Content-Disposition perlu diformat dadi `attachment; filename="image.png"` utāwā sing mirip iku.

en: Invalid JSON body passed.
jv_ID: Lulus sākā keluputan awak JSON.

en: Invalid JSONP callback function.
jv_ID: Fungsi ngundang JSONP ora cocog.

en: Invalid URL.
jv_ID: URL ora cocog.

en: Invalid activation key.
jv_ID: Kunci aktivasi ora valid.

en: Invalid attachment ID.
jv_ID: ID sampiran ora valid.

en: Invalid author ID.
jv_ID: ID penulis pangalemb‪‪ānā ora cocog.

en: Invalid changeset UUID
jv_ID: UUID changeset keliru

en: Invalid comment ID.
jv_ID: ID pangalemb‪‪ānā ora valid.

en: Invalid comment author ID.
jv_ID: ID penulis pangalemb‪‪ānā ora cocog.

en: Invalid comment content.
jv_ID: Isi komèntar ora cocog.

en: Invalid comment status.
jv_ID: Status pangalemb‪‪ānā ora valid.

en: Invalid data provided.
jv_ID: Data sing disediakaké ora cocog.

en: Invalid date.
jv_ID: Tangal ora cocog.

en: Invalid email address.
jv_ID: Alamat email ora cocog.

en: Invalid featured media ID.
jv_ID: ID fitur media ora cocog.

en: Invalid form submission.
jv_ID: Submisi formulir sing ora valid.

en: Invalid menu ID.
jv_ID: ID menu keliru.

en: Invalid page template.
jv_ID: Cithakan kācā ora cocog.

en: Invalid parameter(s): %s
jv_ID: Paraméter ora cocog: %s

en: Invalid parameter.
jv_ID: Paraméter ora valid.

en: Invalid plugin page.
jv_ID: Kācā plugin ora cocog.

en: Invalid plugin path.
jv_ID: Panggonan plugin sing ora bener.

en: Invalid post ID.
jv_ID: ID tulisan ora valid.

en: Invalid post format.
jv_ID: Format tulisan ora cocog.

en: Invalid post parent ID.
jv_ID: ID babon tulisan ora valid.

en: Invalid post type.
jv_ID: Tipe tulisan ora valid.

en: Invalid post.
jv_ID: Tulisan ora cocog.

en: Invalid revision ID.
jv_ID: ID revisi ora cocog.

en: Invalid role.
jv_ID: Paragané keliru.

en: Invalid shortcode name: %1$s. Do not use spaces or reserved characters: %2$s
jv_ID: Jeneng kode cendhek keliru: %1$s. Āja nganggo spasi utāwā karakter sing dicadangaké: %2$s

en: Invalid shortcode name: Empty name given.
jv_ID: Jeneng Kode cendhek keliru: Jenengé kosong.

en: Invalid slug.
jv_ID: Slug ora cocog.

en: Invalid status.
jv_ID: Status ora cocog.

en: Invalid taxonomy.
jv_ID: Taksonomi keliru.

en: Invalid taxonomy: %s.
jv_ID: Taksonomi ora cocog: %s.

en: Invalid term ID.
jv_ID: ID tembung keliru.

en: Invalid translation type.
jv_ID: Tipe tulisan ora valid.

en: Invalid user ID for reassignment.
jv_ID: ID panganggo kanggo pangalihan ora cocog .

en: Invalid user ID.
jv_ID: ID panganggo keliru.

en: Invalid user parameter(s).
jv_ID: Paraméter panganggo ora cocog.

en: Invalid value %1$s for %2$s. Expected value should be between %3$s and %4$s.
jv_ID: Bijiné keliru %1$s kanggo %2$s. Biji sing dikarepakeé kudune antara %3$s lan %4$s.

en: Invalid value for background attachment.
jv_ID: Bijiné keliru kanggo sampiran latar mburi.

en: Invalid value for background position X.
jv_ID: Bijiné keliru kanggo latar mburi posisi X.

en: Invalid value for background position Y.
jv_ID: Bijiné keliru kanggo latar mburi posisi Y.

en: Invalid value for background repeat.
jv_ID: Salah biji kanggo ulangan gambar latar.

en: Invalid value for background size.
jv_ID: Bijiné keliru kanggo ukuran latar mburi.

en: Invalid value.
jv_ID: Bijine keliru.

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
jv_ID: Email undangan dikirim nang panganggo anyar. Salah siji ning pranālā konfirmasi kudu diklik sakdurunge akun digawe.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
jv_ID: Email undangan dikirim nang panganggo. Salah siji ning pranālā konfirmasi kudu diklik supaya bisā nambahke panganggo nang situs sampéyan.

en: Ireland
jv_ID: Irlandia

en: Irish
jv_ID: Bāsā Irlandia

en: Is there no link to us?
jv_ID: Opo ora ānā pranālā kanggo Aku?

en: It is up to search engines to honor this request.
jv_ID: Iki apik kanggo mesin panggolèkan kanggo ngregani panjalukan iki.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try visiting %s directly?
jv_ID: Ketoke ora ānā apa-apa ing panggonan iki. Piyé yèn langsung mbukak %s?

en: It looks like the Apache %s module is not installed.
jv_ID: Ketoké modul Apache %s ora dipasang.

en: It looks like you're using an insecure version of %s. Using an outdated browser makes your computer unsafe. For the best WordPress experience, please update your browser.
jv_ID: Kétoké Sampéyan nganggo versi sing ora aman sākā %s. Nganggo peramban sing ora anyar nyebabaké komputer ora aman. Kanggo pengalaman WordPRess sing paling apik, mānggā dianyari peramban sampéyan.

en: It looks like you're using an old version of %s. For the best WordPress experience, please update your browser.
jv_ID: Kétoké Sampéyan nganggo versi lawas sākā %s. Kanggo pengalaman WordPRess sing paling apik, mānggā dianyari peramban sampéyan.

en: Italian
jv_ID: Bāsā Italia

en: Italic
jv_ID: Miring

en: Item deleted.
jv_ID: Item dibusak.

en: Item not added.
jv_ID: Item ora ditambahaké.

en: Item not updated.
jv_ID: Item ora dianyari.

en: Item updated.
jv_ID: Item wis dianyari.

en: Items deleted.
jv_ID: Item-item dibusak.

en: Items list
jv_ID: Daftar item

en: Items list navigation
jv_ID: Navigasi Daftar kåcā

en: JSONP support is disabled on this site.
jv_ID: Sokongan JSONP dipaténi nang situs iki.

en: January
jv_ID: Januari

en: Japanese
jv_ID: Bāsā Jepang

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
jv_ID: JavaScript kudu diuripaké kanggo fitur iki.

en: Jordan
jv_ID: Jordania

en: July
jv_ID: Juli

en: June
jv_ID: Juni

en: Just another %s site
jv_ID: Namung salah siji ning %s situs

en: Just another WordPress site
jv_ID: Namung salah siji ning Situs Wordpress liyane

en: Justify
jv_ID: Rātā kiwā tengen

en: Keep this link private
jv_ID: Pranālā iki tetep digawe privat

en: Kenyan shilling
jv_ID: Shilling Kenya

en: Key
jv_ID: Kunci

en: Keyboard Shortcuts
jv_ID: Trabasan Kibor

en: Keywords
jv_ID: Tembung kunci

en: Korean
jv_ID: Bāsā Korea

en: Kuching
jv_ID: Kucing

en: Language
jv_ID: Bāsā

en: Large
jv_ID: Āmbā

en: Large size
jv_ID: Ukuran Gedhé

en: Large size image height
jv_ID: Gambar ukuran āmbā dhuwur

en: Large size image width
jv_ID: Gambar ukuran āmbā gedhe

en: Last Name
jv_ID: Jeneng Mburi

en: Last Post
jv_ID: Tulisan Paling Keri

en: Last Updated
jv_ID: Update pungkasan

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
jv_ID: Pungkasan disunting déning %1$s nang %2$s jam %3$s

en: Last edited on %1$s at %2$s
jv_ID: Pungkasan disunting wayah %1$s jam %2$s

en: Last name
jv_ID: Jeneng Mburi

en: Last name for the user.
jv_ID: Jeneng pungkasan panganggo.

en: Last page
jv_ID: Kācā terakhir

en: Last updated
jv_ID: Pungkasan dianyari

en: Last updated: %s
jv_ID: Pungkasan dianyari: %s

en: Last warning, are you sure?
jv_ID: Péngetan terakhir, Sampéyan uwis yakin?

en: Latest
jv_ID: Paling Anyar

en: Latvian
jv_ID: Bāsā Latvia

en: Learn more about CSS
jv_ID: Sinau manèh ngenani CSS

en: Leave a Comment
jv_ID: Maringi Pangalemb‪‪ānā

en: Leave a Reply
jv_ID: Maringi Balesan

en: Leave a Reply to %s
jv_ID: Maringi Balesan kanggo %s

en: Left
jv_ID: Kiwā

en: Left Sidebar
jv_ID: Larik Sisih Kiwa

en: Length
jv_ID: Dāwāné

en: Length:
jv_ID: Dawané:

en: Let's go!
jv_ID: Ayo ..!

en: Letter
jv_ID: Hurup

en: Library
jv_ID: Pustaka

en: Libreville
jv_ID: Libraville

en: Likely direct inclusion of %1$s in order to use %2$s. This is very wrong. Hook the %2$s call into the %3$s action instead.
jv_ID: Kāyāé nglebokaké langsung %1$s mréntah nganggo %2$s. Iki luput banget. Gantiné kuwi hook %2$s ngundang marang aksi %3$s.

en: Limit response to comments published after a given ISO8601 compliant date.
jv_ID: Watesi balesan kanggo komentar sing dipacak sakwisé tanggal tinentu miturut ISO8601.

en: Limit response to comments published before a given ISO8601 compliant date.
jv_ID: Watesi balesan kanggo komentar sing dipacak sakdurungé tanggal tinentu miturut ISO8601.

en: Limit response to posts published after a given ISO8601 compliant date.
jv_ID: Watesi balesan kanggo pos sing dipacak sakwisé tanggal tinentu miturut ISO8601.

en: Limit response to posts published before a given ISO8601 compliant date.
jv_ID: Watesi balesan kanggo pos sing dipacak sakdurungé tanggal tinentu miturut ISO8601.

en: Limit result set to all items except those of a particular parent ID.
jv_ID: Watesan kasil disetèl marang kabéh item kejābā saperangan ID babon.

en: Limit result set to attachments of a particular MIME type.
jv_ID: Watesan kasil disetél marang sampiran pérangan tipe MIME.

en: Limit result set to attachments of a particular media type.
jv_ID: Watesan kasil disetél marang sampiran pérangan tipe media.

en: Limit result set to comments assigned a specific status. Requires authorization.
jv_ID: Watesan kasil disetél marang komentar nganggo status khusus. Mbutuhaké otorisasi.

en: Limit result set to comments assigned a specific type. Requires authorization.
jv_ID: Watesan kasil disetél marang komentar nganggo tipe tinentu. Mbutuhaké otorisasi.

en: Limit result set to comments assigned to specific post IDs.
jv_ID: Kasil kewates disetèl marang komentar ditambahaké marang ID kiriman khusus.

en: Limit result set to comments assigned to specific user IDs. Requires authorization.
jv_ID: Watesan kasil disetél marang komentar nganggo ID Panganggo khusus. Mbutuhaké otorisasi.

en: Limit result set to comments of specific parent IDs.
jv_ID: Kasil kewates disetèl marang komentare ID babon khusus.

en: Limit result set to items that are sticky.
jv_ID: Kasil kewates disetèl marang item sing mucuk.

en: Limit result set to items with particular parent IDs.
jv_ID: Kasil kewates disetèl marang item sing nduwéni ID babon sapérangan.

en: Limit result set to posts assigned one or more statuses.
jv_ID: Kasil kewates disetèl marang kiriman sing nduwéni siji utāwā luwih status.

en: Limit result set to posts assigned to specific authors.
jv_ID: Kasil kewates disetèl marang pos sing ditandhani marang penulis khusus.

en: Limit result set to posts with a specific menu_order value.
jv_ID: Watesan kasil disetèl marang pos sing nganggo biji specific menu_order.

en: Limit result set to posts with one or more specific slugs.
jv_ID: Kasil kewates disetèl marang kiriman sing nduwéni siji utāwā luwih slug khusus.

en: Limit result set to specific IDs.
jv_ID: Kasil kewates disetèl marang ID khusus.

en: Limit result set to terms assigned to a specific parent.
jv_ID: Kasil kewates disetèl marang tetembungan ditambahaké marang babon khusus.

en: Limit result set to terms assigned to a specific post.
jv_ID: Kasil kewates disetèl marang tetembungan ditambahaké marang kiriman khusus.

en: Limit result set to terms with one or more specific slugs.
jv_ID: Kasil kewates disetèl marang tetembungan sing nduwéni siji utāwā luwih slug khusus.

en: Limit result set to that from a specific author email. Requires authorization.
jv_ID: Watesan kasil disetél marang kuwi sākā pengirim email khusus. Mbutuhaké otorisasi.

en: Limit result set to those of particular parent IDs.
jv_ID: Kasil kewates disetèl marang sapérangan ID babon .

en: Limit result set to users matching at least one specific role provided. Accepts csv list or single role.
jv_ID: Watesan kasil disetèl marang cocogé panganggo paling ora siji parāgā sing disediaknā. Nrimā daftar csv utāwā parāgā tunggal.

en: Limit result set to users with one or more specific slugs.
jv_ID: Kasil kewates disetèl marang panganggo sing nduwéni siji utāwā luwih slug khusus.

en: Limit results to taxonomies associated with a specific post type.
jv_ID: Watesan kasil kanggo taksonomi sing ānā sangkutané karo tipe pos khusus.

en: Limit results to those matching a string.
jv_ID: Watesan kasil kanggo teks sing cocok iku.

en: Link
jv_ID: Pranālā

en: Link CSS Class
jv_ID: Sautan Kelas CSS

en: Link Categories
jv_ID: Kategori Pranālā

en: Link Category
jv_ID: Kategori Pranālā

en: Link ID
jv_ID: ID Pranālā

en: Link Image To:
jv_ID: Pranālā Gambar nang:

en: Link Rel
jv_ID: Rel Pranālā

en: Link Relationship (XFN)
jv_ID: Sesambungan Pranālā (XFN)

en: Link Target
jv_ID: Pranālā Target

en: Link Text
jv_ID: Teks pranālā

en: Link To
jv_ID: Sautaké marang

en: Link URL
jv_ID: Pranālā URL

en: Link added.
jv_ID: Pranālā ditambahaké.

[ctx: Link anchor (TinyMCE)]
en: Anchor
jv_ID: Jangkar

[ctx: Link anchors (TinyMCE)]
en: Anchors
jv_ID: Jangkar

en: Link inserted.
jv_ID: Pranālā diseselaké.

en: Link not found.
jv_ID: Pranālā ora ketemu.

en: Link options
jv_ID: Opsi pranālā

en: Link rating
jv_ID: Peringkat pranālā

en: Link selected.
jv_ID: Pranālā dipilih.

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
jv_ID: Teks pranālā, Conto: &#8220;Critané Mbah Semar (PDF)&#8221;

en: Link thumbnails to:
jv_ID: Pranālā miniatur nang:

en: Link title
jv_ID: Judul pranālā

en: Link to Attachment Page
jv_ID: Pranālā marang Kācā sampiran

en: Link to Media File
jv_ID: Pranālā marang berkas media

en: Link to image
jv_ID: Pranālā nang Gambar

en: Link to:
jv_ID: Sautaké marang:

en: Links
jv_ID: Pranālā

en: Links for %s
jv_ID: Pranālā kanggo %s

en: Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.
jv_ID: Pranālā nang Bilah perkakas nang ndhuwur layar nyambungaké dasbor lan kācā ngarep situs sampéyan, lan nyediakaké aksés marang kācā profil lan informasi pitulungan WordPress.

en: Links list
jv_ID: Daftar pranālā

en: Links may be separated into Link Categories; these are different than the categories used on your posts.
jv_ID: Pranālā mungkin kepisah sākā Kategori Pranālā; iki bedā karo kategori sing Sampéyan enggo nang pos sampéyan.

[ctx: Links widget]
en: Random
jv_ID: Ngacak

en: List
jv_ID: Urutan

en: List item
jv_ID: Daftar item

en: List of the missing image sizes of the attachment.
jv_ID: Daftar lampiran ukuran gambar sing ilang.

en: Live Broadcast
jv_ID: Siaran Langsung

en: Live Preview
jv_ID: Niliki langsung

en: Live Preview &#8220;%s&#8221;
jv_ID: Sakdurunge Njedul &#8220;%s&#8221;

en: Live Preview: %s
jv_ID: Nonton Langsung: %s

en: Live preview theme: %s
jv_ID: Nonton langsung tema: %s

en: Loading more results... please wait.
jv_ID: Saweg ngemot kasil lengkapé... mānggā nunggu sekedhap.

en: Loading&hellip;
jv_ID: Lagi ngemot&hellip;

en: Local time is %s.
jv_ID: Zona wektu lokalé yaiku %s.

en: Locale for the user.
jv_ID: Basa lokal kanggo panganggo.

en: Location of the uploaded file.
jv_ID: Panggonan berkas sing diunggah.

en: Log %s out of all locations.
jv_ID: Metu log %s sākā kabèh lokasi.

en: Log In
jv_ID: Mlebu Log

en: Log Out
jv_ID: Metu Log

en: Log Out Everywhere
jv_ID: Metu log Sakwayah-wayah

en: Log Out Everywhere Else
jv_ID: Metu Log Sembarang Wektu Kejābā

en: Log in
jv_ID: Mlebu log

en: Log in to Reply
jv_ID: Mlebu log kanggo mbalesi

en: Log in to leave a Comment
jv_ID: Mlebu log kanggo maringi Pangalemb‪‪ānā

en: Log out
jv_ID: Metu log

en: Login Address (URL)
jv_ID: Mlebu log Alamat URL.

en: Login Name
jv_ID: Jeneng mlebu log

en: Login name for the user.
jv_ID: Jeneng login panganggo.

en: Looking for %1$s in %2$s
jv_ID: Ngawasi %1$s nang %2$s

en: Looking for a theme? You can search or browse the WordPress.org theme directory, install and preview themes, then activate them right here.
jv_ID: Nggoléki tema? Sampéyan  bisā nggolèk utāwā nlusuri nang direktori WordPress.org, masang lan nontoni tema, terus ngaktifaké nang kéné.

en: Looks like something&#8217;s gone wrong. Wait a couple seconds, and then try again.
jv_ID: Ketoké ānā āpā-āpā sing ora bener. Tunggu sedhélā, lan nyoba manèh.

en: Loop
jv_ID: Dibaléni

en: Lost Password
jv_ID: Tembung Sandi Ilang

en: Lost password
jv_ID: Kélangan sandi

en: Lost your password?
jv_ID: Kelangan tembung sandi Sampéyan?

en: M j, Y @ G:i
jv_ID: j M Y @ H:i

en: M j, Y @ H:i
jv_ID: F j, Y @ H:i:s

en: M jS Y
jv_ID: Y/m/d

en: MB (Leave blank for network default)
jv_ID: MB (kosongi yèn nganggo setelan jaringan)

en: Macau
jv_ID: Makau

en: Mail Server
jv_ID: Server Mail

en: Main Page (no parent)
jv_ID: Kācā Utama (tanpa babon)

en: Main menu
jv_ID: Menu utama

en: Maintenance
jv_ID: Perawatan

en: Make this post sticky
jv_ID: Dadèknā tulisan iki mucuk

en: Malay
jv_ID: Bahasa Melayu

en: Malaysian ringgit
jv_ID: Ringgit Malaysian

en: Maltese
jv_ID: Bāsā Malta

en: Manage Audio
jv_ID: Natani Audio

en: Manage Comments
jv_ID: Natani Pangalemb‪‪ānā

en: Manage Images
jv_ID: Natani Gambar

en: Manage Locations
jv_ID: Natani Panggonan

en: Manage Uploads
jv_ID: Unggah

en: Manage Video
jv_ID: Natani Video

en: Manage with Live Preview
jv_ID: Natani karo Niliki langsung

en: Managing Pages
jv_ID: Natani menu

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
jv_ID: Natani kācā méh padha karo natani pos, lan lamané bisa diracik dhéwé nganggo cārā sing pādhā.

en: Manual Offsets
jv_ID: Offset manual

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
jv_ID: Akéh wong mahir nganggo sidhatan kibor kanggo moderasi komentar luwih cepet. Gunaknā pranālā nang sebelah kanggo sinau manéh.

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
jv_ID: Akeh tema sing standare bisā ngatonke widget larik pinggir nganti sampéyan ngowahi larik pinggir kuwi, nanging kuwi ora otomatis katon nang piranti nata larik pinggir sampéyan. Sakbubare sampéyan gawe owahan kapisan sākā widget, sampéyan bisā mbaleni nambahnā kuwi nang bagian Widget Sing Cumawis.

en: March
jv_ID: Maret

en: Mark this comment as spam
jv_ID: Paringi tanda pangalembānā iki dadi spam

en: Markup is not allowed in CSS.
jv_ID: Kode HTML ora diidinaké nang CSS.

en: Match case
jv_ID: Persis

en: Mature
jv_ID: Dewasa

en: Max Height
jv_ID: Dhuwur Maksimal

en: Max Width
jv_ID: Amba Maksimal

en: Maximum Rating
jv_ID: Rating Maksimal

en: Maximum number of items to be returned in result set.
jv_ID: Jumlah maksimum item kanggo dibalèkaké nang setèlan kasil.

en: Maximum size: %s
jv_ID: Ukuran maksimal: %s

en: Maximum upload file size: %s.
jv_ID: Ukuran berkas unggahan maksimum: %s.

en: May
jv_ID: Mei

[ctx: May abbreviation]
en: May
jv_ID: Mei

en: Media File
jv_ID: Berkas Media

en: Media Library
jv_ID: Pustaka Media

en: Media Settings
jv_ID: Pangaturan Media

en: Media file attached.
jv_ID: Berkas media disampiraké.

en: Media file detached.
jv_ID: Berkas media dicopot.

en: Media file permanently deleted.
jv_ID: Media diilangi sak lawase.

en: Media file updated.
jv_ID: Berkas media dianyari.

en: Media items list
jv_ID: Kabéh item media

en: Media items list navigation
jv_ID: Navigasi daftar item media

en: Medium
jv_ID: Sedhengan

en: Medium size
jv_ID: Ukuran sedhengan

en: Medium size image height
jv_ID: Gambar ukuran dhuwur sedheng

en: Medium size image width
jv_ID: Gambar ukuran āmbā sedheng

en: Medium-Large size image height
jv_ID: Dhuwuring gambar Dhuwur-Sedheng

en: Medium-Large size image width
jv_ID: Ambaning gambar Gedhe-Sedheng

en: Meetups
jv_ID: Lokakarya

en: Membership
jv_ID: Panganggo

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
jv_ID: Memori kebak. Mānggā dicoba nganggo ukuran berkas sing luwih cilik.

en: Menu Location
jv_ID: Panggonan Menu

en: Menu Locations
jv_ID: Panggonan Menu

en: Menu Management
jv_ID: Natani Menu

en: Menu Name
jv_ID: Jeneng Menu

en: Menu Options
jv_ID: Opsi Menu

en: Menu Settings
jv_ID: Setélan menu

en: Menu created
jv_ID: Menu digawé

en: Menu deleted
jv_ID: Menu dibusak

en: Menu item added
jv_ID: Menu item ditambah

en: Menu item deleted
jv_ID: Menu item dibusak

en: Menu item is now a sub-item
jv_ID: Menu item saiki dadi sub-item

en: Menu item moved down
jv_ID: Menu item dimudhunaké

en: Menu item moved out of submenu
jv_ID: Menu item metu sākā submenu

en: Menu item moved up
jv_ID: Menu item diunggahaké

en: Menu locations updated.
jv_ID: Panggonan menu dianyari.

en: Menu order
jv_ID: Urutan menu

en: Menu structure
jv_ID: Struktur Menu

en: Menus
jv_ID: Menu

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme or in <a href="%s">widget areas</a> by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget.
jv_ID: Menu bisā ditampilaké nang panggonan sing digawé tema utāwā nang <a href="%s">area widget</a> karo nambahi widget &#8220;Menu Navigasi&#8221;.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme.
jv_ID: Menu bisa ditampilaké nang panggonan sing ditentokaké tema.

en: Merge table cells
jv_ID: Nggabung sel tabel

en: Message
jv_ID: Pesen

en: Meta fields.
jv_ID: Ros meta.

en: Method '%s' not implemented. Must be overridden in subclass.
jv_ID: Metoda '%s' ora bisa ditrapaké. Kudu numpuki nang sub-kelas.

en: Mexican peso
jv_ID: Peso Mexican

en: Middle
jv_ID: Tengah

en: Minute
jv_ID: Menit

en: Missed schedule
jv_ID: Jadwal sing Kliwat

en: Missing
jv_ID: Ilang

en: Missing Attachment
jv_ID: Sampiran ilang

en: Missing Widgets
jv_ID: Widget sing Ilang

en: Missing a temporary folder.
jv_ID: Kelangan folder sawettārā.

en: Missing email address.
jv_ID: Alamat email ilang.

[ctx: Missing menu name.]
en: (unnamed)
jv_ID: (ora dijenengi)

en: Missing parameter(s): %s
jv_ID: Paraméter Ilang: %s

en: Mission complete. Message %s deleted.
jv_ID: Gaweyan rampung. Pesen %s kabusak.

en: Moderate Comment
jv_ID: Pangalembānā di Moderaseni

en: Moderating Comments
jv_ID: Ora ānā Pangalemb‪‪ānā

en: Mon
jv_ID: Sen

en: Monaco
jv_ID: Monako

en: Monday
jv_ID: Senèn

[ctx: Monday initial]
en: M
jv_ID: S

en: MonsterID (Generated)
jv_ID: MonsterID (Digawe)

en: Month
jv_ID: Wulan

en: Month and name
jv_ID: Sasi lan Jeneng

en: More Details
jv_ID: Detil lengkapé

en: More information about %s
jv_ID: Luwih akéh informasi babagan %s

en: Moscow
jv_ID: Mosko

en: Most Recent
jv_ID: Sing Pungkasan

en: Movable Type and TypePad
jv_ID: Movable Type lan TypePad

en: Move
jv_ID: Pindhah

en: Move &#8220;%s&#8221; to the Trash
jv_ID: Mindhah &#8220;%s&#8221; marang kranjang sampah

en: Move down
jv_ID: Mudhunaké siji

en: Move down one
jv_ID: Mudhunaké siji

en: Move one level down
jv_ID: Mudhunaké sak level

en: Move one level up
jv_ID: Munggahaké sak level

en: Move out from under %s
jv_ID: Metuaké sākā ngisoré %s

en: Move this comment to the Trash
jv_ID: Mindah pangalembānā iki nang kranjang runtah

en: Move to another area&hellip;
jv_ID: Pindhah marang area liya&hellip;

en: Move to the top
jv_ID: Pindhah nang ndhuwur dhéwé

en: Move under %s
jv_ID: Pindhah ngisoré %s

en: Move up
jv_ID: Unggahaké siji

en: Move up one
jv_ID: Unggahaké siji

[ctx: Move widget]
en: Move
jv_ID: Pindhah

en: Multisite support is not enabled.
jv_ID: Sokongan Multisite ora diuripake.

en: Mute
jv_ID: Bisu

en: My Sites
jv_ID: Blogku

en: Name
jv_ID: Jeneng

en: Name (numeric)
jv_ID: Jeneng (numerik)

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
jv_ID: Teks

[ctx: Name of link anchor (TinyMCE)]
en: Name
jv_ID: Jeneng

en: Navigation Label
jv_ID: Navigasi Label

en: Navigation Menu
jv_ID: Menu Navigasi

en: Navigation Menu Item
jv_ID: Navigasi Item Menu

en: Navigation Menu Items
jv_ID: Navigasi Item-item Menu

en: Navigation Menus
jv_ID: Menu Navigasi

en: Need help? Use the Help tab above the screen title.
jv_ID: Mbutuhaké pitulungan? Gunaknā tab Pitulungan nang ndhuwur judhul layar iki.

en: Network Admin
jv_ID: Admin Jaringan

en: Network Admin Email
jv_ID: Email Admin Jaringan

en: Network Admin: %s
jv_ID: Admin Jaringan: %s

en: Network Enable %s
jv_ID: Jaringan Diuripaké %s

en: Network Settings
jv_ID: Setelan Jaringan

en: Network functions are disabled.
jv_ID: Fungsi jaringan dipateni.

en: Never
jv_ID: Ora tau

en: New %1$s Site: %2$s
jv_ID: Situs %1$s Anyar: %2$s

en: New %1$s User: %2$s
jv_ID: Panganggo %1$s Anyar: %2$s

en: New Caledonia
jv_ID: Kaledonia Anyar

en: New Category Name
jv_ID: Jeneng Kategori Anyar

en: New Changeset
jv_ID: Changeset Anyar

en: New Custom HTML Widget
jv_ID: Widget Racikan HTML anyar

en: New Link Category Name
jv_ID: Jeneng Pranālā Kategori Anyar

en: New Menu
jv_ID: Menu Anyar

en: New Page
jv_ID: Kācā Anyar

en: New Password
jv_ID: Tembung Sandi Anyar

en: New Post
jv_ID: Tulisan Anyar

en: New Site Registration: %s
jv_ID: Pendaftaran Situs Anyar: %s

en: New Site: %1$s
    URL: %2$s
    Remote IP address: %3$s
    
    Disable these notifications: %4$s
jv_ID: Panganggo Anyar: %1$s
    URL: %2$s
    IP jarak adoh: %3$s
    
    Paténi péngetan iki: %4$s

en: New Tag Name
jv_ID: Jeneng Tenger Anyar

en: New User Default Role
jv_ID: Parāgā gawan Panganggo Anyar

en: New User Registration: %s
jv_ID: Pandaftaran Panganggo Anyar: %s

en: New User: %1$s
    Remote IP address: %2$s
    
    Disable these notifications: %3$s
jv_ID: Panganggo Anyar: %1$s
    IP jarak adoh: %2$s
    
    Paténi péngetan iki: %3$s

en: New WordPress Site
jv_ID: Situs WordPress Anyar

en: New Zealand
jv_ID: Zelandia Anyar

en: New category name
jv_ID: Jeneng kategori anyar

en: New comment on your post "%s"
jv_ID: Pangalemb‪‪ānā anyar nang kiriman Sampéyan "%s"

en: New dimensions:
jv_ID: Ukuran anyar:

en: New document
jv_ID: Dokumen anyar

en: New page title
jv_ID: Judhul kācā anyar

en: New page title&hellip;
jv_ID: Judhul kācā anyar&hellip;

en: New password
jv_ID: Tembung Sandhi anyar

en: New pingback on your post "%s"
jv_ID: Pingbalik anyar nang kiriman Sampéyan "%s "

[ctx: New site notification email subject]
en: [%1$s] Activate %2$s
jv_ID: [%1$s] Diaktifaké %2$s

en: New theme activated.
jv_ID: Tema anyar diaktifaké.

en: New to Akismet
jv_ID: Anyar nang Akismet

en: New trackback on your post "%s"
jv_ID: Trekbalik anyar nang kiriman Sampéyan "%s"

en: New user created.
jv_ID: Pangganggo anyar wis digawe.

[ctx: New user notification email subject]
en: [%1$s] Activate %2$s
jv_ID: [%1$s] Diaktifaké %2$s

en: New user registration on your site %s:
jv_ID: Pendaftaran Panganggo anyar neng situs Sampéyan %s:

en: New users are automatically assigned a password, which they can change after logging in. You can view or edit the assigned password by clicking the Show Password button. The username cannot be changed once the user has been added.
jv_ID: Panganggo anyar otomotis diwénéhi sandhi, sing bisā diganti sakwisé mlebu log. Sampéyan bisā nonton utāwā nyunting sandhi sing diwénéhaké karo ngeklik tombol Tonton Sandhi. Jeneng Panganggo ora bisā diganti sepisanan dhéwéké didaftar.

en: New version available. %s
jv_ID: Versi anyar wis cumawis. %s

en: New version available. <button class="button-link" type="button">Update now</button>
jv_ID: Versi Anyar wis cumawis. <button class="button-link" type="button">Anyari saiki</button>

en: New window
jv_ID: Jendela anyar

en: Newer Comments &raquo;
jv_ID: Pangalemb‪‪ānā paling Anyar &raquo;

en: Newer comments
jv_ID: Pangalemb‪‪ānā paling anyar

en: Newer posts
jv_ID: Pos luwih anyar

en: News
jv_ID: Wartā

en: Next
jv_ID: Lanjuté

en: Next &gt;
jv_ID: Sakwisé &raquo;

en: Next &raquo;
jv_ID: Sakwise &raquo;

en: Next Page &raquo;
jv_ID: Kācā Sakwisé &raquo;

en: Next Post
jv_ID: Tulisan Sakwisé

en: Next page
jv_ID: Kācā Sakwisé

en: Next step
jv_ID: Langkah saklanjuté

en: Nicaragua
jv_ID: Nikaragua

en: Nicename may not be longer than 50 characters.
jv_ID: Jeneng sing apik ora luwih sākā 50 karakter.

en: Nickname
jv_ID: Jeneng singlon

en: No
jv_ID: Ora

en: No %1$s was set in the arguments array for the "%2$s" sidebar. Defaulting to "%3$s". Manually set the %1$s to "%3$s" to silence this notice and keep existing sidebar content.
jv_ID: Ora ānā %1$s sing disetél nang larik argumen kanggo sidebar "%2$s". Mbalikaké marang asliné "%3$s". Nyetél manual %1$s dadi "%3$s" kanggo ngilangi pengetan iki lan tetep njagani konten sidebar.

en: No Comments
jv_ID: Ora ānā Pangalemb‪‪ānā

en: No Comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
jv_ID: Ora ānā komèntar<span class="screen-reader-text"> nang %s</span>

en: No Content-Disposition supplied.
jv_ID: Ora ānā Konten-Disposisi.

en: No activity yet!
jv_ID: Durung ānā aktiffitas!

en: No alignment
jv_ID: Tanpa rerātā

en: No approved comments
jv_ID: Ora ānā pangalembānā sing disetujoni

en: No audio selected
jv_ID: Ora ānā audio sing dipilih

en: No categories
jv_ID: Ora ānā kategori

en: No categories found.
jv_ID: Ora ānā kategori ditemokaké.

en: No changes saved yet, so there is nothing to trash.
jv_ID: Durung ānā owahan disimpen, dadi ora ānā sing dibuwang kranjang sampah.

en: No changeset found to take over
jv_ID: Ora ānā changeset ditemokaké kanggo diambil alih

en: No changesets found in Trash.
jv_ID: Ora nemu Changeset nang kranjang sampah.

en: No changesets found.
jv_ID: Ora nemu Changeset.

en: No color
jv_ID: Tanpa warna

en: No comments awaiting moderation.
jv_ID: Pangalemb‪‪ānā Sampéyan lagi ngenteni moderasi.

en: No comments found.
jv_ID: Ora nemu pangalembānā.

en: No comments were caught as spam.
jv_ID: Ora ānā komentar ditandhani dadi spam.

en: No comments yet.
jv_ID: Durung ānā komentar.

en: No customer selected
jv_ID: Ora ānā pelanggan sing dipilih

en: No data supplied.
jv_ID: Ora ānā data.

en: No description
jv_ID: Ora ānā katrangan

en: No editor could be selected.
jv_ID: Ora ana panyunting sing kepilih.

en: No file selected
jv_ID: Ora ānā berkas kepilih

en: No file was uploaded.
jv_ID: Ora ānā berkas sing diunggah.

en: No image selected
jv_ID: Ora ānā gambar kepilih

en: No image set
jv_ID: Ora ānā setèlan gambar

en: No images selected
jv_ID: Ora ānā gambar kepilih

en: No importers are available.
jv_ID: Ora ānā pangimpor sing cumawis.

en: No items
jv_ID: Ora ānā item

en: No items found.
jv_ID: Ora nemokaké item.

en: No items.
jv_ID: Ora ānā item.

en: No links found.
jv_ID: Pranālā ora ketemu.

en: No logo selected
jv_ID: Ora ānā logo sing dipilih

en: No media selected
jv_ID: Ora ānā media sing dipilih

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
jv_ID: Durung ānā racikan sing digawé. <a href="%s">Gawe racikan</a>.

en: No pages found in Trash.
jv_ID: Ora nemu kācā nang tempat sampah.

en: No pages found.
jv_ID: Ora nemu kācā.

en: No pending comments
jv_ID: Ora ānā komentar ditahan

en: No plugin specified.
jv_ID: Ora ānā plugin dipilih.

en: No plugins found.
jv_ID: Ora ānā plugin sing ketemu.

en: No posts found in Trash.
jv_ID: Ora nemu tulisan nang tempat sampah.

en: No posts found.
jv_ID: Ora nemu pos.

en: No results found
jv_ID: Ora ānā kasil sing ketemu.

en: No results found.
jv_ID: Ora ānā kasil sing ketemu.

en: No role
jv_ID: Ora ānā Parāgā

en: No route was found matching the URL and request method
jv_ID: Ora ānā rute ditemokaké cocog karo URL lan metode request

en: No search term specified. Showing recent items.
jv_ID: Ora ānā tembung panggolekan sing diiseknā. Tontonaké item-item sing pungkasan.

en: No sites found.
jv_ID: Ora ānā situs ditemokaké.

en: No tags
jv_ID: Ora nganggo Tenger

en: No tags found.
jv_ID: Ora ditemokaké tenger.

en: No thanks, do not remind me again
jv_ID: Wis maturnuwun, ora sah dielingke manèh

en: No theme specified.
jv_ID: Ora ānā tema sing ditunjuk.

en: No themes found.
jv_ID: Ora ānā tema ditemokaké.

en: No themes found. Try a different search, or %s.
jv_ID: Ora ānā tema sing ditemokaké. Coba nganggo panggolékan sing bédā, utāwā %s.

en: No themes found. Try a different search.
jv_ID: Ora ānā tema sing ditemokaké. Coba nganggo kueri panggolékan sing bédā.

en: No valid plugins were found.
jv_ID: Ora ānā plugin sing ketemu.

en: No video selected
jv_ID: Ora ānā video sing dipilih

en: No widgets found.
jv_ID: Widget ora ditemokake.

en: Non-existent changeset UUID.
jv_ID: UUID changeset sing ora eksis.

en: Nonbreaking space
jv_ID: Spasi ora tugel

en: None
jv_ID: Ora ānā

en: North
jv_ID: Lor

en: North Korea
jv_ID: Korea Lor

en: Norwegian
jv_ID: Norwegia

en: Not Sticky
jv_ID: Ora Mucuk

en: Not right now
jv_ID: Durung saiki

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
jv_ID: Élingānā yén Sampéyan ngethok gambar kudu karo ngeklik (ikon Kethok kudu diplih) lan géréd kothakan sing nggo ngethok kanggo milih gambar sing dikarepaké. Terus klik Simpen kanggo njupuk kasil kethokané.

en: Note:
jv_ID: Cathetan:

en: Note: Neither of these options blocks access to your site &mdash; it is up to search engines to honor your request.
jv_ID: Cathetan: Ora ānā sijiā sākā opsi iki mblokir akses marang situs Sampéyan &mdash; iki kanggo mesin panggolekan kanggo ngregani panjalukan Sampéyan.

en: Notes
jv_ID: Catetan

en: Nothing to save, the image has not changed.
jv_ID: Ora ona sing disimpen, gambar ora owah.

en: Notice:
jv_ID: Pengetan:

en: November
jv_ID: Novèmber

en: Number of Themes found: %d
jv_ID: Jumlah Tema sing ditemokaké: %d

en: Number of comments to show:
jv_ID: Cacahé pangalemb‪‪ānā kanggo ditontonaké:

en: Number of items found: %d
jv_ID: Jumlah item sing ditemokaké: %d

en: Number of items per page:
jv_ID: Jumlah item kācā:

en: Number of links to show:
jv_ID: Jumlah pranālā kanggo ditontonaké:

en: Number of posts to show:
jv_ID: Cacahé tulisan kanggo dikatonaké:

en: Number of published posts for the term.
jv_ID: Jumlah kiriman sing dipacak kanggo tetembungan.

en: Number of widgets found: %d
jv_ID: Jumlah widget sing ditemokaké: %d

[ctx: Number/count of items]
en: Count
jv_ID: Jumlah

en: Numbered list
jv_ID: Daftar angka urut

en: Numeric
jv_ID: Numerik

en: OK
jv_ID: Oké

en: October
jv_ID: Oktober

[ctx: October abbreviation]
en: Oct
jv_ID: Okt

en: Offset the result set by a specific number of items.
jv_ID: Panggonaké setélan kasil nganggo angka khusus item.

en: Older comments
jv_ID: Komentar luwih lawas

en: Older posts
jv_ID: Pos luwih lawas

en: On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?
jv_ID: Nang sapérangan sistem jeneng database diater-ateri nganggo jeneng panganggo Sampéyan, tuladhané <code>username_%1$s</code>. Nganggo iki ora masalah?

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
jv_ID: Nang kācā iki, sampéyan bisa nyetél plugin Akismet.

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
jv_ID: Nang kācā iki, sampéyan bisa nganyari setelan Akismet lan nonton statistik spam.

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
jv_ID: Nang kācā iki, sampéyan bisa nampilaké statistik spam sing kesaring nang situs sampéyan.

en: Once Daily
jv_ID: Sedinā Sepisan

en: Once Hourly
jv_ID: Sakjam Sepisan

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
jv_ID: Sakwise digawe, berkas WXR sampéyan bisā diimpor nang situs WordPress liyané utāwā mesin dienggo gawe blog liyané sing bisā nganggo format iki.

en: Once you have made your selection, you can adjust it by entering the size in pixels. The minimum selection size is the thumbnail size as set in the Media settings.
jv_ID: Sepisanan Sampéyan gawé kāyā sing dipilih, Sampéyan bisa ngepasaké kanthi ngisi ukuran nang piksel. Ukuran pilihan minimal kanggo gambar mini disetél nang setélan Media.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, the user will be permanently removed.
jv_ID: Sepisanan sampéyan mencèt &#8220;Konfirmasi Mbusek&#8221;, panganggo iki bakal selawasé dibuwang.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, these users will be permanently removed.
jv_ID: Sepisanan sampéyan mencèt &#8220;Konfirmasi Mbusek&#8221;, panganggo-panganggo iki bakal selawasé dibuwang.

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
jv_ID: Sepisanan Sampéyan nyimpen berkas undhuhan, Sampéyan bisā nganggo fungsi Impor nang instalasi WordPress liyané kanggo ngimpor konten sākā situs iki.

en: One Column
jv_ID: Sak Larik

en: One of the plugins is invalid.
jv_ID: Salah siji sākā plugin ora valid.

en: One of the selected users is not a member of this site.
jv_ID: Salah sijining panganggo iki dudu anggota situs iki.

en: One response to %s
jv_ID: Siji ngrespon marang %s

en: Only %1$s or %2$s files may be used for header video. Please convert your video file and try again, or, upload your video to YouTube and link it with the option below.
jv_ID: Namung berkas %1$s utāwā %2$s sing bisā dienggo nang sesirahan video. Mānggā dikonversi video sampéyan lan cobā manéh, utāwā unggahānā video Sampéyan nang YouTube lan disautaké nganggo opsi ngisor iki.

en: Only UUID V4 is supported at this time.
jv_ID: Namung UUID V4 sing saiki disokong.

en: Oops: %s
jv_ID: Ups: %s

[ctx: Open Sans font: add new subset (greek, cyrillic, vietnamese)]
en: no-subset
jv_ID: ora nduwé aksara

en: Open link in a new tab
jv_ID: Mbuka pranālā nang tab anyar

en: Open sharing dialog
jv_ID: Buka dialog barengan

en: Optional
jv_ID: Opsional

en: Or choose an image from your media library:
jv_ID: Milih gambar sākā komputer Sampéyan:

en: Or link to existing content
jv_ID: Utāwā pranālā kanggo konten sing cumawis

en: Or, enter a YouTube URL:
jv_ID: Utāwā, lebokaké URL YouTube:

en: Orange
jv_ID: Oranye

en: Order by
jv_ID: Urutnā karo:

en: Order images by:
jv_ID: Urutne gambar nganggo dasar:

en: Order sort attribute ascending or descending.
jv_ID: Ngurutaké atribut urut maju utāwā urut mundur.

[ctx: Order status]
en: Failed
jv_ID: Gagal

en: Order:
jv_ID: Urutan:

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
jv_ID: Ngatur berkas unggahan ku nang folder wulan- lan taun

en: Original
jv_ID: Asli

en: Original dimensions %s
jv_ID: Ukuran Asli %s

en: Original: %s
jv_ID: Asli %s

en: Other WordPress News
jv_ID: Berita WordPress liyane

en: Other comment settings
jv_ID: Pangaturan pangalembānā liyane

en: Other user roles have been changed.
jv_ID: Parāgā panganggo liyané wis diganti.

en: Other users have been deleted.
jv_ID: Panganggo liyané wis diilangi.

en: Other users have been removed.
jv_ID: Panganggo liyané wis diilangi.

en: Out from under %s
jv_ID: Metu sākā ngisore %s

en: Overview
jv_ID: Setrawangan

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
jv_ID: PG &#8212; Nduwe potensi kekerasan. Biasané kanggo pamirsa umuré punjul sākā 13 taun

en: PHP's XML extension is not available. Please contact your hosting provider to enable PHP's XML extension.
jv_ID: Ekstensi PHP kanggo ngolah XML ora cumawis. Mānggā dihubungi penyedia hosting Sampéyan kanggo nguripaké ekstensi XML mau.

en: Page
jv_ID: Kācā

en: Page %s
jv_ID: Kācā %s

en: Page Archives
jv_ID: Arsip kåcā

en: Page Attributes
jv_ID: Atribut Kācā

en: Page ID
jv_ID: ID Kācā

en: Page IDs, separated by commas.
jv_ID: ID Kācā, dipisahaké nganggo koma.

en: Page break
jv_ID: Nugel kācā

en: Page draft updated.
jv_ID: Kācā orèt-orètan wis dianyari.

en: Page not found
jv_ID: Kācā ora ketemu

en: Page order
jv_ID: Urutan Kācā

en: Page restored to revision from %s.
jv_ID: Kācā dibaleknā nang revisi sākā %s.

en: Page saved.
jv_ID: Kācā disimpen.

en: Page scheduled for: %s.
jv_ID: Kācā dijadwal kanggo: %s.

[ctx: Page setting]
en: Checkout
jv_ID: Belānjā

[ctx: Page slug]
en: checkout
jv_ID: belānjā

en: Page submitted.
jv_ID: Kācā wis dikirim.

en: Page title
jv_ID: Judul Kācā

[ctx: Page title]
en: Cart
jv_ID: Kranjang

[ctx: Page title]
en: Checkout
jv_ID: Mbayar Belānjā

[ctx: Page title]
en: Shop
jv_ID: Toko

en: Pages
jv_ID: Kācā

en: Pages are similar to posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest pages under other pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of pages.
jv_ID: Kācā kuwi mèh pādhā karo pos sing nduwéni judhul, teks isi, lan metadata, nanging bédané kācā dudu bagian sākā blog sing ānā kronologiné, mirip kāyā pos sing permanen. Kācā-kācā ora dikategoriaké lan ditengeri, nanging bisā nduwé hirarki. Sampéyan bisā nggantungaké kācā ngisoré kācā liyané nganggo &#8220;Babon&#8221; karo kācā liyā, banjur gawé grup kācā-kācā.

en: Pages list
jv_ID: Daftar kåcā

en: Pages list navigation
jv_ID: Navigasi Daftar kåcā

en: Pages:
jv_ID: Kācā:

[ctx: Pagination]
en: %1$s of %2$s
jv_ID: %1$s saka %2$s

en: Pakistani rupee
jv_ID: Rupee Pakistani

en: Papua New Guinea
jv_ID: Papua Nugini

en: Paragraph
jv_ID: Paragraf

en: Parent
jv_ID: Babon

en: Parent Category
jv_ID: Babon Kategori

en: Parent Category:
jv_ID: Babon Kategori:

en: Parent Page:
jv_ID: Babon Kācā:

en: Parent term does not exist.
jv_ID: Baboné terma ora ānā.

en: Partial render must echo the content or return the content string (or array), but not both.
jv_ID: Sapérangan render kudu ngondhangaké konten utāwā ngasilaké teks konten (utāwā larik), nanging ora kekaroné.

en: Password
jv_ID: Tembung Sandi

en: Password Reset
jv_ID: Sandhi Setél Ulang

en: Password changed for user: %s
jv_ID: Sandhi diowahi kanggo panganggo: %s

en: Password for the user (never included).
jv_ID: Sandhi kanggo panganggo (ora melu katut)

en: Password reset is not allowed for this user
jv_ID: Panganggo iki ora entuk mbaleni nggawe tembung sandi

en: Password:
jv_ID: Tembung Sandi:

en: Passwords cannot be empty.
jv_ID: Tembung sandhi ora oleh kosong.

en: Past six months
jv_ID: Enem wulan pungkasan

en: Paste
jv_ID: Tèmplèk

en: Paste URL or type to search
jv_ID: Tempelaké URL utāwā diketikaké kanggo ngggolèki

en: Paste as text
jv_ID: Tempel dadi teks

en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
jv_ID: Nempléki saiki nang mode teks biasa. Konten saiki bakal ditempeli teks biasa nganti sampéyan ngganti opsi sewaliké.

en: Paste table row after
jv_ID: Nempleknā baris tabel sakwisé

en: Paste table row before
jv_ID: Nempleknā baris tabel sakdurungé

en: Paste your embed code below:
jv_ID: Nèmpèlaké kode embed sampéyan nang ngisor iki:

en: Path
jv_ID: Dalan

en: Pause
jv_ID: Mandheg

en: Pay
jv_ID: Bayar

en: Payment
jv_ID: Pembayaran

en: Pending
jv_ID: Ngenteni

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[0]: Ngenténi <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[1]: Ngenteni <span class="count">(%s)</span>

en: Pending Review
jv_ID: Ngenténi Tinjauan

en: Permalink Settings
jv_ID: Pangaturan Pranālā ajeg

en: Permalink:
jv_ID: Pranālā ajeg:

en: Permalink: %s
jv_ID: Pranālā jejeg: %s

en: Permalinks
jv_ID: Pranālā-pranālā ajeg

en: Persian
jv_ID: Bāsā Persia

en: Personal Options
jv_ID: Opsi Personal

en: Philippine peso
jv_ID: Peso Filipina

en: Philippines
jv_ID: Filipina

en: Photoblogging
jv_ID: Foto blogging

en: Photography
jv_ID: Fotografi

en: Pingback
jv_ID: Pingbalik

en: Pingback excerpt:
jv_ID: Kutipan Pingbalik:

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
jv_ID: Pingbalik sākā %1$s ke %2$s wis didaftar. Nggawe web matur terus! :-)

en: Pingback:
jv_ID: Pingbalik:

en: Pings
jv_ID: Ping

en: Pink
jv_ID: Jambon

en: Play
jv_ID: Puter

en: Playlist Settings
jv_ID: Setelan daftar main

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
jv_ID: Mānggā <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> dadi versi anyar, utāwā <a href="%2$s">downgrade plugin Akismet dadi versi 2.4</a>.

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
jv_ID: Mānggā dipriksā <a href="%s">konfigurasi Akismet</a> sampéyan lan ngontak web host yén masalah iki ajeg.

en: Please choose whether you would like sites in your WordPress network to use sub-domains or sub-directories.
jv_ID: Mangga dipilih sampéyan arep nganggo situs Jaringan WordPress nang sub-domain utāwā nang sub-direktori.

en: Please complete the configuration steps. To create a new network, you will need to empty or remove the network database tables.
jv_ID: Mānggā dilengkapi langkah-langkah konfigurasi iki. Kanggo gawé jaringan anyar, sampéyan kudu ngosongaké utāwā mbuwang tabel database jaringan.

en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
jv_ID: Mānggā ngontak<a href="%s" target="_blank">sokongan Akismet</a> yén butuh bantuané.

en: Please enter a site name.
jv_ID: Mānggā isénānā jeneng situs.

en: Please enter a site title.
jv_ID: Mānggā isénānā judhul Situs.

en: Please enter a username.
jv_ID: Mānggā isénānā jeneng panganggo.

en: Please enter a valid YouTube URL.
jv_ID: Mānggā nglebokaké URL YouTube sing valid.

en: Please enter a valid email address.
jv_ID: Mānggā lebokaké alamat email sing bener.

en: Please enter a valid menu name.
jv_ID: Mānggā ngleboknā jeneng racikan sing valid.

en: Please include a %s template in your theme.
jv_ID: Tulung lebokaké cithakan %s nang tema sampéyan.

en: Please log in again.
jv_ID: Mānggā mlebu log manèh.

en: Please make sure the Apache %s module is installed as it will be used at the end of this installation.
jv_ID: Mangga dipastekaké modul Apache %s uwis dipasang dadi bisā dienggo nganti rampunge pamasangan.

en: Please provide a custom field name.
jv_ID: Mānggā ngleboknā jeneng ros gawean dhéwé sing bener.

en: Please provide a custom field value.
jv_ID: Mānggā ngleboknā biji ros racikan sing bener.

en: Please save your changes in order to share the preview.
jv_ID: Mānggā simpen owahan Sampéyan ngurut kanggo dibagi tampilané.

en: Please see <a href="%s">Debugging in WordPress</a> for more information.
jv_ID: Mānggā maos <a href="%s">Debugging in WordPress</a> kanggo informasi sakpiturute.

en: Please select a file
jv_ID: Mānggā milih salah siji ning berkas

en: Please select an option.
jv_ID: Mānggā milih salah siji opsi.

en: Please select some items.
jv_ID: Mānggā milih salah siji item.

en: Please try again.
jv_ID: Mānggā coba manèh.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
jv_ID: Mānggā dicoba ngunggah berkas iki nganggo %1$s unggahan peramban %2$s.

en: Please update WordPress now
jv_ID: Mānggā nganyari WordPress saiki

en: Please update your payment information.
jv_ID: Mānggā diupdate informasi pembayarané.

en: Please visit your <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
jv_ID: Mānggā nuju nang <a href="%s" target="_blank">kācā akun Akismetmu</a> kanggo ngaktifaké manéh langgananmu.

en: Plugin could not be deleted.
jv_ID: Plugin ora bisā dibusak.

en: Plugin file does not exist.
jv_ID: Berkas plugin ora ānā.

en: Plugin installation failed.
jv_ID: Instalasi plugin gagal.

en: Plugin updated successfully.
jv_ID: Plugin wis sukses dianyari.

en: Plugins
jv_ID: Plugin

en: Plugins %s
jv_ID: Plugin %s

en: Poland
jv_ID: Polandia

en: Polish
jv_ID: Polandia

en: Popular Plugin
jv_ID: Kondang

en: Popular Tags
jv_ID: Tenger sing Kondang

en: Popular tags
jv_ID: Tag kondang

en: Portfolio
jv_ID: Portofolio

en: Portuguese
jv_ID: Bāsā Portugis

en: Position
jv_ID: Panggonan

en: Post
jv_ID: Pos

en: Post Archives
jv_ID: Arsip tulisan

en: Post Attributes
jv_ID: Atribut Kiriman

en: Post Comment
jv_ID: Maringi Pangalemb‪‪ānā

en: Post Formats
jv_ID: Format Kiriman

en: Post Thumbnail
jv_ID: Miniatur Kiriman

en: Post Type Archive
jv_ID: Arsipaké kiriman tulisan

en: Post Via Email
jv_ID: Ngirim tulisan via e-mail

en: Post draft updated.
jv_ID: Orèt-orètan Pos wis dianyari.

[ctx: Post format]
en: Audio
jv_ID: Suara

[ctx: Post format]
en: Chat
jv_ID: Caturan

[ctx: Post format]
en: Gallery
jv_ID: Galeri

[ctx: Post format]
en: Image
jv_ID: Gambar

[ctx: Post format]
en: Link
jv_ID: Pranālā

[ctx: Post format]
en: Quote
jv_ID: Cuplikan

[ctx: Post format]
en: Standard
jv_ID: Standar

en: Post name
jv_ID: Jeneng kiriman

en: Post navigation
jv_ID: Navigasi tulisan

en: Post restored to revision from %s.
jv_ID: Pos dbalèknā sākā revisi nang %s.

en: Post saved.
jv_ID: Pos disimpen.

en: Post scheduled for: %s.
jv_ID: Jadwal Pos kanggo: %s.

en: Post submitted.
jv_ID: Pos uwis dikirim.

en: Post type names must be between 1 and 20 characters in length.
jv_ID: Jeneng tulisan kiriman dawané kudu wetārā 1 nganti 20 karakter.

en: Post via email
jv_ID: Ngirim tulisan via e-mail

en: Posted title:
jv_ID: Judhul kang diterbitaké:

en: Poster Image
jv_ID: Gambar Poster

en: Posts Page
jv_ID: Kācā tulisan

en: Posts by %s
jv_ID: Tulisan déning %s

en: Posts list
jv_ID: Daftar tulisan

en: Posts list navigation
jv_ID: Navigasi Daftar tulisan

en: Posts navigation
jv_ID: Pandhu arah pos

en: Posts page
jv_ID: Kācā tulisan

en: Posts page: %s
jv_ID: Kācā tulisan: %s

en: Posts published on %s
jv_ID: Kiriman dipacak nang %s

en: Prague
jv_ID: Praha

en: Preload
jv_ID: Pra-ngemot

en: Press This is not available. Please contact your site administrator.
jv_ID: Press This ora cumawis. Mānggā dihubungi administrator situsé.

en: Press This is not installed. Please install Press This from <a href="%s">the main site</a>.
jv_ID: Press This iki ora kepasang. Mānggā dipasang Press This sākā <a href="%s">situs utāmā</a>.

en: Press return or enter to open this panel
jv_ID: Pencet tombol mbalik utāwā enter kanggo mbuka panel iki

en: Press return or enter to open this section
jv_ID: Pencet tombol mbalik utāwā enter kanggo mbukā seksi iki

en: Preview
jv_ID: Pratinjau

en: Preview %s
jv_ID: Pratampilan %s

en: Preview &#8220;%s&#8221;
jv_ID: Sakdurunge Njedul &#8220;%s&#8221;

en: Preview Changes
jv_ID: Niliki Owahan

en: Preview Link
jv_ID: Pranālā Pratinjau

en: Preview as a browser icon
jv_ID: Tontonaké dadi ikon peramban

en: Preview as an app icon
jv_ID: Tontonaké dadi ikon app

en: Preview page
jv_ID: Kācā pratampilan

en: Preview post
jv_ID: Pos pratampilan

en: Preview:
jv_ID: Pratinjau:

en: Previewing and Customizing
jv_ID: Nontonake tema

en: Previewing theme
jv_ID: Nontonaké tema

en: Previous
jv_ID: Sakdurunge

en: Previous Post
jv_ID: Tulisan Sakdurungé

en: Previous page
jv_ID: Kācā sakdurungé

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
jv_ID: Salinan gambar owahan sakdurunge arep ora diilangi.

en: Price
jv_ID: Regā

en: Pricing
jv_ID: Regā

en: Primary Site
jv_ID: Situs Primer

en: Print
jv_ID: Cetak

en: Privacy
jv_ID: Privasi

en: Privacy Settings
jv_ID: Pangaturan Privasi

en: Private
jv_ID: Pribadi

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[0]: Privat <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[1]: Privat <span class="count">(%s)</span>

en: Private: %s
jv_ID: Privat: %s

en: Proceed
jv_ID: Nindaknā

en: Proceed to checkout
jv_ID: Proses dadi belānjā

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
jv_ID[0]: Mroses %d pangalemb‪‪ānā.
jv_ID[1]: Mroses %d pangalemb‪‪ānā.

en: Processing
jv_ID: Lagi proses

en: Product ID.
jv_ID: ID Produk.

en: Product category base
jv_ID: Produk adedhasar kategori

en: Products
jv_ID: Produk

en: Profile
jv_ID: Profil

en: Profile Picture
jv_ID: Gambar Profil

en: Profile updated.
jv_ID: Profil dianyari.

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
jv_ID: Pangalemb‪‪ānā Ditutupi: Mānggā nglebokné tembung sandi Sampéyan kanggo mirsani pangalemb‪‪ānā.

en: Protected: %s
jv_ID: Ditutupi: %s

en: Public
jv_ID: Umum

en: Publish
jv_ID: Pacak

en: Publish <b>immediately</b>
jv_ID: Njedulke <b>cepet</b>

en: Publish Settings
jv_ID: Setèlan Macak

en: Published
jv_ID: Dipacak

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[0]: Wis njedul <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[1]: Wis njedul <span class="count">(%s)</span>

en: Publishing Soon
jv_ID: Dipacak Sakcepete

en: Purchase
jv_ID: Tuku

en: Purple
jv_ID: Ungu

en: Qty
jv_ID: Jml

en: Query parameter not permitted: %s
jv_ID: Paraméter kueri ora diidinake: %s

en: Quick Draft
jv_ID: Orèt-orètan Kilat

en: Quick Edit
jv_ID: Nyunting Kilat

en: Quick edit &#8220;%s&#8221; inline
jv_ID: Nyunting manggon &#8220;%s&#8221; kilat

en: Quick edit this comment inline
jv_ID: Nyunting cepet komentar iki langsung

en: Quick&nbsp;Edit
jv_ID: Dandani&nbsp;Cepet

en: Quote
jv_ID: Kutip

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
jv_ID: R &#8212; Tumuju kanggo pamirsa dewasa punjul sākā 17 taun

en: REST base route for the post type.
jv_ID: Rute awal REST kanggo kiriman tulisan.

en: REST base route for the taxonomy.
jv_ID: Rute awal REST kanggo taksonomi.

en: RSS Address
jv_ID: Alamat RSS

en: RSS Error:
jv_ID: Kaluputan RSS:

en: Random
jv_ID: Ora urut/Acak

en: Random Order
jv_ID: Urutan Acak

en: Randomize suggested headers
jv_ID: Ngacaki sesirahan sing disaranaké

en: Randomize uploaded headers
jv_ID: Ngacaki sesirahan sing diunggah

en: Randomizing suggested headers
jv_ID: Ngacak sesirahan sing disaranaké

en: Randomizing uploaded headers
jv_ID: Acakānā Sesirahan sing diunggah

en: Re-adding...
jv_ID: Nambah ulang...

en: Read
jv_ID: Mācā

en: Read more
jv_ID: Maca Luwih Akeh

en: Read more...
jv_ID: Mācā lengkapé...

en: Read/Write
jv_ID: Mācā/Nulis

en: Reading
jv_ID: Mācā

en: Reading Settings
jv_ID: Pangaturan Mācā

en: Ready!
jv_ID: Siap!

en: Reassign the deleted user's posts and links to this user ID.
jv_ID: Nglebokaké pos panganggo sing dibusak lan pranālāné dadi ID panganggo iki.

en: Recent Comments
jv_ID: Pangalemb‪‪ānā Pungkasan

en: Recent Posts
jv_ID: Tulisan Pungkasan

en: Recently Published
jv_ID: Nembé Dipacak

en: Red
jv_ID: Abang

en: Redo
jv_ID: Mbaléni

en: Refund
jv_ID: Dhuwit balik

en: Refunded
jv_ID: Dhuwit dibaliknā

en: Register
jv_ID: Daftar

en: Registration confirmation will be emailed to you.
jv_ID: Konfirmasi pendaftaran arep dikim marang email Sampéyan.

en: Registration date for the user.
jv_ID: Tanggal pendaftaran kanggo panganggo.

en: Relationship
jv_ID: Sinambungan

en: Released: %d.
jv_ID: Dipasaraké: %d.

en: Remember Me
jv_ID: Élingānā Aku

en: Remember me
jv_ID: Elingānā aku

en: Remember to click the Add New User button at the bottom of this screen when you are finished.
jv_ID: Élingānā kanggo ngeklik tombol Tambah Panganggo Anyar nang ngisor layar yén Sampéyan wis rampung.

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
jv_ID: Ojo lali ngeklik dudulan Nganyari Profil menāwā sampéyan wis rampung.

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
jv_ID: Èlingānā, sepisanan dibusak situs Sampéyan ora bisā dibalèkaké.

en: Remove
jv_ID: Buwang

en: Remove Background Image
jv_ID: Ngilangi Gambar Latar Mburi

en: Remove Header Image
jv_ID: Ngilangi Gambar Ndas kācā

en: Remove Image
jv_ID: Ngilangi Gambar

en: Remove Menu Item: %1$s (%2$s)
jv_ID: Mbuwang Menu item: %1$s (%2$s)

en: Remove Users from Site
jv_ID: Mindah Panganggo sākā Situs iki

en: Remove audio source
jv_ID: Buwang sumber audio

en: Remove image
jv_ID: Mbuwang Gambar

en: Remove link
jv_ID: Ilangaké pranālā

en: Remove poster image
jv_ID: Buwang gambar poster

en: Remove this URL
jv_ID: Buwang URL iki

en: Remove video source
jv_ID: Buwang sumber video

en: Removing %1$s manually will cause PHP warnings. Use the %2$s filter instead.
jv_ID: Mbuwang kanthi manual %1$s bakal nyebabaké pengetan PHP. Gunakaké filter %2$s kanggo ngganténi.

en: Removing and Reusing
jv_ID: Nambah lan mbusak sidhatan

en: Removing...
jv_ID: Mbuwangi...

en: Reorder
jv_ID: Tatani manèh

en: Reorder menu items
jv_ID: Atur ulang item-item menu

en: Reorder mode closed
jv_ID: Mode order-ulang ditutup

en: Reorder mode enabled
jv_ID: Mode ngatur-ulang diuripaké

en: Reorder widgets
jv_ID: Ngatur ulang widget

en: Repeat Background Image
jv_ID: Gambar lataré dibaleni

[ctx: Repeat Image]
en: Repeat
jv_ID: Ngulangi

en: Repeat New Password
jv_ID: Ngulangi Password Anyar

en: Repeat Password
jv_ID: Ngulangi Sandhi

en: Replace
jv_ID: Ganti

en: Reply
jv_ID: Bales

en: Reply to %s
jv_ID: Walesan kanggo %s

en: Reply to Comment
jv_ID: Bales Pangalembānā

en: Reply to this comment
jv_ID: Balesi pangalembānā iki

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
jv_ID: Ros sing kudu diisi ditandani; liyané pilihan. Informasi profil namung bakal bisā dikatonke menāwā tema sampéyan bisā ngatonke kuwi.

en: Required fields are marked %s
jv_ID: Ros sing kudu diisi ānā tandané %s

en: Required to be true, as revisions do not support trashing.
jv_ID: Kudu disetèl true, amargā revisi ora disokong kranjang sampah.

en: Required to be true, as terms do not support trashing.
jv_ID: Kudu disetèl true, amargā terma ora disokong kranjang sampah.

en: Required to be true, as users do not support trashing.
jv_ID: Kudu disetèl true, supaya panganggo ora disokong ngruntahi.

en: Reset Image
jv_ID: Mbalekaké Gambar

en: Reset Password
jv_ID: Séting ulang sandhi

en: Responsive Layout
jv_ID: Tata letak responsif

en: Restore
jv_ID: Mbalekaké

en: Restore &#8220;%s&#8221; from the Trash
jv_ID: Mbalekaké &#8220;%s&#8221; sākā kranjang runtah

en: Restore Original Header Image
jv_ID: Mbalekaké nang Gambar Sesirahan Kācā sing asli

en: Restore Original Image
jv_ID: Mbalekaké nang gambar Asliné

en: Restore This Autosave
jv_ID: Mbalekake Simpenan Otomatis

en: Restore This Revision
jv_ID: Mbalekaké Revisi Iki

en: Restore image
jv_ID: Mbalekaké Gambar

en: Restore last draft
jv_ID: Mbalekaké nang bakal tulisan pungkasan

en: Restore this comment from the Trash
jv_ID: Mbalekaké babagan iki sākā Kranjang runtah

en: Restore this comment from the spam
jv_ID: Mbalekake komentar iki sākā sampah

en: Retro (Generated)
jv_ID: Retro (Digawe)

en: Reverse order
jv_ID: Prentah diwalik

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
jv_ID: Balik manèh marang <strong>Unggahan Peramban</strong> karo ngeklik tautan ngisor kotak géréd lan tibaké.

en: Reverting unpublished changes&hellip;
jv_ID: Mbalékaké owahan sing ora kepacak&hellip;

en: Reviews
jv_ID: Mācā ulang

en: Revision
jv_ID: Revisi

en: Revision by %s
jv_ID: Revisi dening %s

en: Revisions
jv_ID: Revisi

en: Revisions are saved copies of your post or page, which are periodically created as you update your content. The red text on the left shows the content that was removed. The green text on the right shows the content that was added.
jv_ID: Revisi-revisi kuwi nyimpen salinan sākā pos utāwā kācā, sing sering bolak-balik digawé nalika nganyari konten. Teks warna abang nang sisih kiwā nontonaké isi sing wis dibusak. Teks warna ijo nang sisih tengen kuwi isi sing ditambahaké.

en: Revisions do not support trashing. Set '%s' to delete.
jv_ID: Revisi ora bisā mlebu kranjang runtah. Setèl '%s' kanggo mbusak.

en: Revisions: %s
jv_ID: Revisi: %s

en: Revoke API key
jv_ID: Mbuwang Kunci API

en: Rich Text Area. Press Alt-Shift-H for help.
jv_ID: Area Rich Teks. Pencèt Alt-Shift-H kanggo pitulungan.

en: Rich Text Area. Press Control-Option-H for help.
jv_ID: Area Rich Teks. Pencèt Control-Option-H kanggo pitulungan.

en: Right
jv_ID: Tengen

en: Right Now
jv_ID: Saiki

en: Right Sidebar
jv_ID: Larik Sisih Tengen

en: Riyadh
jv_ID: Riyad

en: Role
jv_ID: Parāgā

en: Roles assigned to the user.
jv_ID: Paraga sing dipasang marang panganggo.

en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
jv_ID: XML sulāyā: %1$s nang baris %2$s

en: Romanian
jv_ID: Bāsā Rumania

en: Rome
jv_ID: Roma

en: Route must be specified.
jv_ID: Rute kudu spesifik.

en: Routes must be namespaced with plugin or theme name and version.
jv_ID: Rute kudu sejeneng karo jeneng lan versi plugin utāwā tema.

en: Row
jv_ID: Baris

en: Row group
jv_ID: Baris Kelompok

en: Row type
jv_ID: Tipe baris

en: Rows
jv_ID: Baris

en: Russian
jv_ID: Bāsā Rusia

en: SUCCESS: %s
jv_ID: KASIL: %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
jv_ID: SUKSES: WordPress wis bisā dianyari dadi %s

en: Sale
jv_ID: Diskon

en: Sale price
jv_ID: Regā diskon

en: Sale!
jv_ID: Diskon!

en: Sample Page
jv_ID: Kācā Tulādhā

en: Sat
jv_ID: Sab

en: Saturday
jv_ID: Setu

en: Save
jv_ID: Simpen

en: Save &amp; Publish
jv_ID: Simpen &amp; Pacak

en: Save Changes
jv_ID: Simpen Owahan

en: Save Draft
jv_ID: Nyimpen Orètan

en: Save Menu
jv_ID: Simpen Racikan

en: Save Widget
jv_ID: Simpen Widget

en: Save all changes
jv_ID: Simpen kabèh owahan

en: Save and preview changes before publishing them.
jv_ID: Simpen lan tiliki owahan sakdurungé dipacak kabèh.

en: Saved
jv_ID: Disimpen

en: Saved.
jv_ID: Kasimpen.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
jv_ID: Ora bisā nyimpen: %s lagi nyunting kācā iki.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
jv_ID: Ora bisā nyimpen: %s lagi nyunting tulisan iki.

en: Saving revision&hellip;
jv_ID: Nyimpen revisi&hellip;

en: Scale
jv_ID: Skala

en: Scale Image
jv_ID: Ukuran Gambar

en: Scale Image Help
jv_ID: Pitulungan Nyekala Gambar

en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
jv_ID: Skala gambar kanggo ngepasi ukuran sing āmbā dipilih nang %1$sopsi gambar%2$s (%3$d &times; %4$d).

en: Schedule
jv_ID: Jadwal

en: Schedule your customization changes to publish ("go live") at a future date.
jv_ID: Jadwalaké owahan racikan Sampéyan kanggo dipacak ("go live") nang dinā mbésuk.

en: Scheduled
jv_ID: Dijadwal

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[0]: Dijadwalaké <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[1]: Dijadwalaké <span class="count">(%s)</span>

en: Scope under which the request is made; determines fields present in response.
jv_ID: Jangkauan saben panjalukan sing digawé; nggambaraké tanggepané tampilan ros-ros.

en: Screen Content
jv_ID: Layar Konten

en: Screen Options
jv_ID: Opsi Layar

en: Screen Options Tab
jv_ID: Tabulasi Layar Opsi

en: Screen reader users: when in forms mode, you may need to press the Esc key twice.
jv_ID: Layar wacan panganggo: yèn nang mode formulir, Sampéyan kudu mencét tombol Esc ping pindho.

en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
jv_ID: Scrip lan gagrag apiké ora didaftaraké utāwā ngantri nganti until %1$s, %2$s, utāwā hook %3$s.

en: Scroll with Page
jv_ID: Digulung karo kācāne

en: Search
jv_ID: Nggoléki

en: Search Categories
jv_ID: Nggoléki Kategori

en: Search Changesets
jv_ID: Nggolèki Changeset

en: Search Comments
jv_ID: Nggoleki Pangalembānā

en: Search Installed Themes
jv_ID: Nggoleki Tema sing dipasang

en: Search Link Categories
jv_ID: Nggoleki Pranālā Kategori

en: Search Links
jv_ID: Nggoleki Pranālā

en: Search Media
jv_ID: Nggoleki Media

en: Search Media:
jv_ID: Nggoleki Media

en: Search Menu Items
jv_ID: Nggoleki Item Menu

en: Search Pages
jv_ID: Nggoleki Kācā

en: Search Posts
jv_ID: Nggoléki Tulisan

en: Search Requests
jv_ID: Njaluk panggolèkan

en: Search Results %1$s %2$s
jv_ID: Kasilé Nggoléki %1$s %2$s

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
jv_ID: Kasil Panggolékan kanggo &#8220;%s&#8221;

en: Search Sites
jv_ID: Nggoleki Situs

en: Search Tags
jv_ID: Nggoléki Tenger

en: Search Users
jv_ID: Nggolèki Panganggo

en: Search Widgets
jv_ID: Nggoléki Widget

en: Search WordPress.org themes
jv_ID: Nggolèki tema‪‪ WordPress.org

en: Search categories
jv_ID: Nggoléki Kategori

en: Search for:
jv_ID: Nggolèk kanggo:

en: Search key
jv_ID: Nggoléki kunci

en: Search media items...
jv_ID: Nggoleki item media...

en: Search menu items&hellip;
jv_ID: Nggoleki item Menu&hellip;

en: Search or use up and down arrow keys to select an item.
jv_ID: Goleki utāwā gunaknā tombol panah munggah lan panah mudhun kanggo milih item.

en: Search themes&hellip;
jv_ID: Nggolèki tema &hellip;

en: Search themes...
jv_ID: Nggolèki tema...

[ctx: Search widget]
en: Search
jv_ID: Nggolèki

en: Search widgets&hellip;
jv_ID: Nggolèki widget&hellip;

en: Seasonal
jv_ID: Mangsanan

en: Security
jv_ID: Keamanan

en: Security check failed.
jv_ID: Gagal mriksā keamanan.

en: Security error.
jv_ID: Keamanan sulāyā.

en: See how changes would look live on your website, and share the preview with people who can't access the Customizer.
jv_ID: Delengānā piyé owahané arep kétok langsung nang situs web, lan bagi-bagi pratinjau karo wong sing ora bisa ngaksès Customizer.

en: Select
jv_ID: Pilih

en: Select All
jv_ID: Pilih kabèh

en: Select Category
jv_ID: Pilih Kategori

en: Select Day
jv_ID: Milih Dinā

en: Select Files
jv_ID: Pilih Berkas

en: Select Image
jv_ID: Milih Gambar

en: Select Link Category:
jv_ID: Pilih Kategori Pranālā:

en: Select Menu:
jv_ID: Pilih Menu:

en: Select Month
jv_ID: Pilih Sasi

en: Select Post
jv_ID: Milih Kiriman

en: Select Week
jv_ID: Milih Pekan

en: Select Year
jv_ID: Milih Tahun

en: Select a Menu
jv_ID: Milih Menu

en: Select a city
jv_ID: Pilih kuthā

en: Select a menu to edit:
jv_ID: Pilih menu kanggo disunting:

en: Select a user
jv_ID: Pilih panganggo

en: Select all
jv_ID: Pilih kabéh

en: Select an area to move this widget into:
jv_ID: Pilih area kanggo mindhahaken widget iki marang:

en: Select audio
jv_ID: Pilih swara

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
jv_ID: Pilih larik pinggir kanggo widget iki lan panggonan kanggo widget kuwi nang larik pinggir.

en: Select bulk action
jv_ID: Milih kabèh

en: Select comment
jv_ID: Pilih komentar

en: Select file
jv_ID: Pilih berkas

en: Select image
jv_ID: Milih gambar

en: Select logo
jv_ID: Milih logo

en: Select video
jv_ID: Milih video

en: Selected media actions
jv_ID: Aksi media sing dipilih

en: Selected menus have been successfully deleted.
jv_ID: Menu sing dipilih uwis kasil dibusak.

en: Selection:
jv_ID: Pilihan:

en: Send Trackbacks
jv_ID: Ngirim Lacak balik

en: Send User Notification
jv_ID: Kirimi Pengetan marang Panganggo

en: Send the new user an email about their account
jv_ID: Kirimi panganggo anyar email ngenani akun dhéwéké.

en: Send trackbacks to:
jv_ID: Kirim lacak balik nang:

en: Separate multiple URLs with spaces
jv_ID: Pisahnā URL-URL nganggo spasi

en: Separate tags with commas
jv_ID: Pisahaké tenger nganggo koma

en: September
jv_ID: Septèmber

en: Serbian
jv_ID: Bāsā Serbia

en: Session expired
jv_ID: Sési kadaluwarsa

en: Sessions
jv_ID: Sesi

en: Set as background
jv_ID: Setél dadi Latar mburi

en: Set as header
jv_ID: Setél dadi Sesirahan

en: Set image
jv_ID: Setèl gambar

en: Set status
jv_ID: Setèl status

en: Set up your Akismet account
jv_ID: Setél akun Akismet sampéyan

en: Setting does not exist or is unrecognized.
jv_ID: Setélan ora ānā utāwā ora dikenali.

en: Setting up your live preview. This may take a bit.
jv_ID: Lagi nyetèl tampilan langsung. Nungguā sedhélā.

en: Settings
jv_ID: Setélan

en: Settings saved and theme activated.
jv_ID: Setélan disimpen lan tema diaktifasi.

en: Settings saved.
jv_ID: Setelan kesimpen.

en: Several boxes on this screen contain settings for how your content will be published, including:
jv_ID: Sapérangan kothak nang laman iki ngandhut setélan kepriwé carané konten bakal dipacak, kalebu:

en: Share Preview Link
jv_ID: Mbagi Pranālā Pratinjau

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
jv_ID: Ngedum sithik informasi biografi kanggo ngisi profil Sampéyan. Iki arep dikatonke nang publik.

en: Sharing options
jv_ID: Pilihan panyebaran

en: Shift + Alt + letter:
jv_ID: Shift + Alt + huruf:

en: Shift-click to edit this element.
jv_ID: Pencèt Shift-klik kanggo nyunting elemen iki.

en: Shift-click to edit this widget.
jv_ID: Shift-klick kanggo nyunting widget iki.

en: Ship to
jv_ID: Kirim marang

en: Shortlink
jv_ID: Pranālā Cekak

en: Show
jv_ID: Katonke

en: Show Artist Name in Tracklist
jv_ID: Tudhuhaké Jeneng Artis nang Daftar-trek

en: Show Avatars
jv_ID: Ngatonke Avatar

en: Show Images
jv_ID: Nonton Gambar

en: Show Link Description
jv_ID: Ngatonaké Katrangan Pranālā

en: Show Link Image
jv_ID: Ngatonaké Pranālā Gambar

en: Show Link Name
jv_ID: Ngatonaké Jeneng Pranālā

en: Show Link Rating
jv_ID: Ngatonaké tingkat Pranālā

en: Show Toolbar when viewing site
jv_ID: Tudhuhaké Bilah perkakas yèn nontoni situs

en: Show Tracklist
jv_ID: Tudhuhaké Daftar-trek

en: Show Video List
jv_ID: Tontonaké daftar Video

en: Show advanced menu properties
jv_ID: Ngatonke pilihan racikan tingkat tutug

en: Show all types
jv_ID: Tudhuhaké kabèh jenis

en: Show comments
jv_ID: Ngatonke pangalembānā

en: Show header text with your image.
jv_ID: Tontonaké teks sesirahan nganggo gambar Sampéyan.

en: Show hierarchy
jv_ID: Katonaké hierarki

en: Show invisible characters
jv_ID: Tudhuhaké karakter sing ora ketok

en: Show more details
jv_ID: Nonton detil lengkapé

en: Show next theme
jv_ID: Nonton tema sakwisé

en: Show password
jv_ID: Tontonaké sandhi

en: Show post counts
jv_ID: Nonton jumlah pos

en: Show previous theme
jv_ID: Nonton tema sakdurungé

en: Show tag counts
jv_ID: Tudhuhaké jumlah tenger

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
jv_ID: Tudhuhaké jumlah komentar sing ditrimā seliyané komentaré penulis nang kācā daftar komentar.

en: Showing details for theme: %s
jv_ID: Nonton detilé tema: %s

en: Sidebar
jv_ID: Larik Pinggir

en: Sidebar %d
jv_ID: Larik Pinggir %d

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
jv_ID: Ndaftar akun nang %s kanggo njupuk kunci API.

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
jv_ID: Spam sing ngrusak menengan lan paling bisā nyusupi mulané Aku ora meruhi.

en: Silver
jv_ID: Perak

en: Singapore
jv_ID: Singapora

en: Site Address (URL)
jv_ID: Alamat Situs (URL)

en: Site Admin
jv_ID: Admin Situs

en: Site Icon
jv_ID: Ikon situs

en: Site Identity
jv_ID: Jatidiri Situs

en: Site Language
jv_ID: Bāsā Situs

en: Site Name: %s
jv_ID: Jeneng Situs: %s

en: Site Preview
jv_ID: Niliki Situs

en: Site Tagline
jv_ID: Sesanti Situs

en: Site Title
jv_ID: Judul Situs

en: Site URL.
jv_ID: URL Situs.

en: Site Upload Space Quota
jv_ID: Kapasitas ruang Unggahan Situs

en: Site name must be at least %s character. | Site name must be at least %s characters.
jv_ID[0]: Jeneng situs kudu luwih sākā %s karakter.
jv_ID[1]: Jeneng situs kudu luwih sākā %s karakter.

en: Site names can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
jv_ID: Jeneng Situs namung bisā ngandhut huruf cilik (a-z) lan angka.

en: Site tagline.
jv_ID: Sesanti situs.

en: Site title.
jv_ID: Judul situs.

en: Site: %s
jv_ID: Situs: %s

en: Sites
jv_ID: Situs

en: Size
jv_ID: Ukuran

en: Size in megabytes
jv_ID: Ukuran

en: Skip Confirmation Email
jv_ID: Ora nganggo Email Konfirmasi

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
jv_ID: Ājā dikethok, Pacak gambar āpā anané

en: Skip this step
jv_ID: Lumpati langkah iki.

en: Skip to main content
jv_ID: Liwati nang kontèn utama

en: Skip to toolbar
jv_ID: Ngliwati marang toolbar

en: Slovak
jv_ID: Bāsā Slovakia

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
jv_ID: Sabar mas, ora perlu niliki surat anyar kekerepen!

en: Software Name
jv_ID: Jeneng Prangkat Alus

en: Some HTML tags are not permitted, including:
jv_ID: Sapérangan tetenger HTML ora diidinaké, kalebu:

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
jv_ID: Sapérangan komentar durung dipriksā spamé déning Akismet. Kuwi ésih ditahan nunggu moderasi lan mengko bakal otomatis dipriksā ulang.

en: Someone
jv_ID: Sawijining wong

en: Someone has requested a password reset for the following account:
jv_ID: Ānā wong sing njaluk nyetél ulang sandhi kanggo akun ngisor iki:

en: Something went wrong.
jv_ID: Nemoni kaluputan.

en: Sorry, comments are closed for this item.
jv_ID: Pangapurané, pangalemb‪‪ānā ditutup kanggo babagan sing iki.

en: Sorry, comments are not allowed for this item.
jv_ID: Pangapurané, pangalembānā ora diidinaké kanggo item iki.

en: Sorry, deleting the term failed.
jv_ID: Pangapurané, mbusak tembung ora kasil.

en: Sorry, editing the term failed.
jv_ID: Pangapurané, ora kasil nyunting tembung.

en: Sorry, no such page.
jv_ID: Pangapurané, ora ānā kācā sing kāyā kuwi.

en: Sorry, no such post.
jv_ID: Pangapurané, Ora ānā tulisan.

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
jv_ID: Pangapurané, salah sijining taksnomi sing diwénèhaké ora didukung nang tipe kiriman iki.

en: Sorry, revisions are disabled.
jv_ID: Pangapurané, revisine dipateni.

en: Sorry, site names must have letters too!
jv_ID: Pangapurané, jeneng situs ugā kudu ānā hurupe!

en: Sorry, something went wrong. The requested comparison could not be loaded.
jv_ID: Pangapurané, ānā kedadèn kaluputan. Panjalukan perbandingan ora bisā diamot.

en: Sorry, that email address is already used!
jv_ID: Pangapurané, alamat email kuwi wis dienggo!

en: Sorry, that email address is not allowed!
jv_ID: Pangapurané, alamat email kuwi wis ora oléh!

en: Sorry, that site already exists!
jv_ID: Pangapurané, situs kuwi uwis cumawis!

en: Sorry, that site is reserved!
jv_ID: Pangapurané, situs kuwi wis dipesen!

en: Sorry, that username already exists!
jv_ID: Pangapurané, Jeneng panganggo kuwi wis ānā!

en: Sorry, that username is not allowed.
jv_ID: Pangapurané, jeneng panganggo kuwi ora diidinaké.

en: Sorry, the comment could not be updated.
jv_ID: Pangapurané, pangalemb‪‪ānā ora bisa dianyari.

en: Sorry, the link you clicked is stale. Please select another option.
jv_ID: Pangapurané, pranālā sing Sampéyan klik uwis kadaluwarsa. Mānggā milih opsi liyané.

en: Sorry, the term could not be created.
jv_ID: Pangapurané, istilah ora bisa digawé.

en: Sorry, trackbacks are closed for this item.
jv_ID: Pangapurané, lacakbalik ditutup kanggo item iki.

en: Sorry, usernames must have letters too!
jv_ID: Pangapurané, jeneng panganggo kudu ānā abjadé!

en: Sorry, you are not allowed to access this page.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora oléh ngakses kācā iki.

en: Sorry, you are not allowed to access user data on this site.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké ngakses data panganggo nang situs iki.

en: Sorry, you are not allowed to add a category.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké nambah kategori.

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké kanggo nambahi tetembungan marang salah sijining taksonomi sing diwénéhaké.

en: Sorry, you are not allowed to add links to this site.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké nambah pranālā marang situs iki.

en: Sorry, you are not allowed to add users to this network.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké nambah panganggo marang jaringan iki.

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké kanggo nandhani tetembungan marang salah sijining taksonomi sing diwénéhaké.

en: Sorry, you are not allowed to assign terms in this taxonomy.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké nglebokaké tembung marang taksonomi.

en: Sorry, you are not allowed to assign the provided terms.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké nglebokaké terma sing cumawis.

en: Sorry, you are not allowed to assign this term.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké nglebokaké terma iki.

en: Sorry, you are not allowed to attach files to this post.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké nyampiraké berkas nang kiriman iki.

en: Sorry, you are not allowed to change the comment type.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké ngowahi tulisan komèntar.

en: Sorry, you are not allowed to change the page author as this user.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké kanggo ngowahi penulis kācā dadi panganggo iki.

en: Sorry, you are not allowed to change the post author as this user.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké kanggo ngowahi pengirim tulisan dadi panganggo iki.

en: Sorry, you are not allowed to create a comment on this post.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké nggawé komèntar nang pos iki.

en: Sorry, you are not allowed to create new users.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké nggawé panganggo anyar.

en: Sorry, you are not allowed to create pages as this user.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora oléh nggawé kācā nganggo jeneng panganggo iki.

en: Sorry, you are not allowed to create pages on this site.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora nduwé palilah nggawé kācā nang situs iki.

en: Sorry, you are not allowed to create password protected posts in this post type.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké gawé kiriman pribadi sing dijagani sandhi nang tipe tulisan iki.

en: Sorry, you are not allowed to create posts as this user.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké kanggo gawé kiriman nganggo jeneng panganggo iki.

en: Sorry, you are not allowed to create posts or drafts on this site.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora nduwé palilah nggawé tulisan utāwā orèt-orètan nang situs iki.

en: Sorry, you are not allowed to create private posts in this post type.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké gawé kiriman pribadi nang tipe tulisan iki.

en: Sorry, you are not allowed to create terms in this taxonomy.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké nggawe terma nang taksonomi iki.

en: Sorry, you are not allowed to create this comment without a post.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké gawé komèntar iki tanpa ngirim pos.

en: Sorry, you are not allowed to create users.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké nggawé panganggo anyar.

en: Sorry, you are not allowed to customize headers.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké natani sesirahan.

en: Sorry, you are not allowed to customize this site.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké natani situs iki.

en: Sorry, you are not allowed to delete that user.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké mbusak panganggo iki.

en: Sorry, you are not allowed to delete these items.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké mbusak item-item iki.

en: Sorry, you are not allowed to delete this category.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké mbusak kategori iki.

en: Sorry, you are not allowed to delete this comment.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké mbusak komèntar iki.

en: Sorry, you are not allowed to delete this item.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké mbusak item iki.

en: Sorry, you are not allowed to delete this page.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinake mbusak kācā iki.

en: Sorry, you are not allowed to delete this post.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké mbusak kiriman iki.

en: Sorry, you are not allowed to delete this site.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké mbusak situs iki.

en: Sorry, you are not allowed to delete this term.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké mbusak terma iki.

en: Sorry, you are not allowed to delete this user.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké mbusak panganggo iki.

en: Sorry, you are not allowed to delete users.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké mbusak komèntar iki.

en: Sorry, you are not allowed to do that.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké nglakokaké iki.

en: Sorry, you are not allowed to edit '%s' for comments.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké nyunting '%s' marang komèntar.

en: Sorry, you are not allowed to edit comments on this post.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké kanggo nyunting pangalembānā nang tulisan iki.

en: Sorry, you are not allowed to edit comments.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké nyunting komèntar.

en: Sorry, you are not allowed to edit pages as this user.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora nduwé palilah dandani kācā nganggo panganggo iki.

en: Sorry, you are not allowed to edit pages.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké nyunting kācā-kācā iki.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts as this user.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké nyunting tulisan nganggo panganggo iki.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké nyunting kiriman nang tulisan iki.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora oléh nyunting kiriman iki.

en: Sorry, you are not allowed to edit roles of this user.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké nyunting parāgāné panganggo iki.

en: Sorry, you are not allowed to edit terms in this taxonomy.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké kanggo nyunting tembung nang taksonomi.

en: Sorry, you are not allowed to edit the %s custom field.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké nyunting ros racikan %s.

en: Sorry, you are not allowed to edit the links for this site.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké nyunting pranālā nang situs iki.

en: Sorry, you are not allowed to edit theme options on this site.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké kanggo nyunting opsi-opsi nang situs iki.

en: Sorry, you are not allowed to edit this changeset.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké nyunting changeset.

en: Sorry, you are not allowed to edit this comment.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké nyunting koméntar iki.

en: Sorry, you are not allowed to edit this item.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké kanggo nyunting item iki.

en: Sorry, you are not allowed to edit this page.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké nyunting kācā iki.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké nyunting kiriman iki.

en: Sorry, you are not allowed to edit this term.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké kanggo nyunting terma iki.

en: Sorry, you are not allowed to edit this user.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké nyunting panganggo iki.

en: Sorry, you are not allowed to edit your profile.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké nyunting profil sampéyan.

en: Sorry, you are not allowed to export the content of this site.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké ngekspor isi isine situs iki.

en: Sorry, you are not allowed to filter users by role.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké nyaring panganggo nganggo parāgā.

en: Sorry, you are not allowed to give users that role.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké ménèhi panganggo parāgā kuwi.

en: Sorry, you are not allowed to install themes on this site.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké masang tema nang situs iki.

en: Sorry, you are not allowed to list users.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké kanggo ndaftari panganggo.

en: Sorry, you are not allowed to make posts sticky.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké masang tulisan nang pucuk.

en: Sorry, you are not allowed to make proxied oEmbed requests.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké nggawé proxied oEmbed requests.

en: Sorry, you are not allowed to manage options for this site.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké natani opsi-opsi kanggo situs iki.

en: Sorry, you are not allowed to manage terms in this taxonomy.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké natani tema nang taksonomi.

en: Sorry, you are not allowed to moderate or edit this comment.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké kanggo moderasi utāwā nyunting koméntar iki.

en: Sorry, you are not allowed to modify unregistered settings for this site.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora didinaké kanggo ngowahi setélan sing ora kedaftar nang situs iki.

en: Sorry, you are not allowed to move this item to the Trash.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora pareng ngirim babagan iki nang Kranjang runtah.

en: Sorry, you are not allowed to order users by this parameter.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké mrentah panganggo nganggo parameter iki..

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké ngirim tulisan neng situs iki.

en: Sorry, you are not allowed to preview drafts.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké kanggo nonton bakalan tulisan.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké macak kācā neng situs iki.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts in this post type.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké macak tulisan nang kiriman tulisan iki.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké macak tulisan neng situs iki.

en: Sorry, you are not allowed to publish this page.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké macak kācā iki.

en: Sorry, you are not allowed to publish this post.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké macak kiriman tulisan iki.

en: Sorry, you are not allowed to read comments without a post.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké mācā komèntar tanpā pos.

en: Sorry, you are not allowed to read the post for this comment.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké maca pos sākā komèntar iki.

en: Sorry, you are not allowed to read this comment.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké mācā komèntar iki.

en: Sorry, you are not allowed to remove users.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké mbusak panganggo.

en: Sorry, you are not allowed to restore this item from the Trash.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora pareng balekaké babagan iki sākā Kranjang runtah.

en: Sorry, you are not allowed to take over.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora olèh mindhah tanganaké.

en: Sorry, you are not allowed to update options.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké kanggo nganyari opsi.

en: Sorry, you are not allowed to update plugins for this site.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké nganyari plugin nang situs iki.

en: Sorry, you are not allowed to update posts as this user.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké kanggo nganyari kiriman nganggo jeneng panganggo iki.

en: Sorry, you are not allowed to upload files.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké ngunggahaké berkas.

en: Sorry, you are not allowed to upload media on this site.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké ngunggahaké media nang situs iki.

en: Sorry, you are not allowed to upload media to this post.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora diidinaké nggunggahaké media marang kiriman iki.

en: Sorry, you are not allowed to view revisions of this post.
jv_ID: Pangapurané, sampéyan ora diidinaké nonton revisi tulisan iki.

en: Sorry, you cannot stick a private post.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora bisā mindhah pucuk kiriman pribadi.

en: Sorry, you may not use that site name.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan ora pareng nganggo jeneng situs kuwi.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan kudu nduwé kawenangan kanggo ndandani tulisan-tulisan neng situs iki kanggo ndeleng kategori.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan kudu duwé kawenangan nyunting tulisan neng situs iki kanggo mirsani tenger.

en: Sorry, you must be logged in to comment.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan kudu mlebu log marang pangalembānā.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
jv_ID: Pangapurané, Sampéyan kudu mlebu log kanggo mbalesi pangalembānā.

en: Sort Order:
jv_ID: Diurutke:

en: Sort by:
jv_ID: Sortir nurut:

en: Sort collection by object attribute.
jv_ID: Ngurutaké koleksi nganggo atribut obyek.

en: Sort collection by term attribute.
jv_ID: Ngurutaké koleksi nganggo atribut terma.

[ctx: Sorting order]
en: Order
jv_ID: Urutan

en: Source
jv_ID: Sumber

en: Source code
jv_ID: Kode sumber

en: Source:
jv_ID: Sumber

en: South
jv_ID: Kidul

en: South Georgia
jv_ID: Geordia Kidul

en: South Korea
jv_ID: Korea Kidul

en: South Pole
jv_ID: Kutub Kidul

en: Spam Blocked
jv_ID: Spam sing di blok

en: Spam blocked | Spam blocked
jv_ID[0]: Spam diblokir
jv_ID[1]: Spam diblokir

en: Spam it: %s
jv_ID: Iki Spam: %s

en: Spanish
jv_ID: Bāsā Spanyol

en: Special character
jv_ID: Karakter khusus

en: Specified file failed upload test.
jv_ID: Berkas sing ditunjuk ora lulus uji pengunggahan.

en: Split table cell
jv_ID: Pisahaké sél tabel

en: Standard
jv_ID: Standar

en: Standard time begins on: %s.
jv_ID: Zona wektu standar diwiwiti nang: %s.

en: Start date:
jv_ID: Tanggal Miwit:

en: State
jv_ID: Negara

en: State code
jv_ID: Kode Negara

en: Statistics
jv_ID: Statistik

en: Status is forbidden.
jv_ID: Status iki larangan.

en: Stick this post to the front page
jv_ID: Nemplekaké tulisan iki nang kācā ngarepan

en: Sticky
jv_ID: Pucuk

en: Sticky Post
jv_ID: Tulisan Tetep

en: Stock qty
jv_ID: Jml Stok

en: Storage Space
jv_ID: Kapasitas Panyimpenan

en: Store uploads in this folder
jv_ID: Simpen unggahan nang njero folder iki

en: Strength indicator
jv_ID: Indikator kadigdayan

en: Strictness
jv_ID: Keketatan

en: Strikethrough
jv_ID: Nyorèt

en: Style
jv_ID: Gagrag

en: Stylesheet is missing.
jv_ID: Stylesheet ilang.

en: Stylesheet is not readable.
jv_ID: Lembar gagrag ora bisā diwācā.

en: Sub-directory Installation
jv_ID: Instalasi nang sub-direktori

en: Sub-domain Installation
jv_ID: Instalasi nang sub-domain

en: Subject
jv_ID: Subyek

en: Submit
jv_ID: Kirim

en: Submit Reply
jv_ID: Kirim Balesan

en: Submitted on
jv_ID: Dikirim wayah

en: Submitted on: %s
jv_ID: Dikirim wayah: %s

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
jv_ID: Subscriber bisa mācā comments/comment/receive layang kabar , lsp. nanging ora bisā gawé isi konten umum.

en: Subscript
jv_ID: Tika ngisor

en: Subscription Type
jv_ID: Tipe Langganan

en: Success!
jv_ID: Kasil!

en: Suggested height is %s.
jv_ID: Dhuwuré apiké %s.

en: Suggested image dimensions: %1$s by %2$s pixels.
jv_ID: Ukuran gambar sing disaranaké: %1$s by %2$s piksel.

en: Suggested width is %s.
jv_ID: Ambāné apiké %s.

en: Sun
jv_ID: Ming

en: Sunday
jv_ID: Minggu

[ctx: Sunday initial]
en: S
jv_ID: M

en: Superscript
jv_ID: Tika nduwur

en: Suspended
jv_ID: Ditahan

en: Sweden
jv_ID: Swedia

en: Swedish
jv_ID: Bāsā Swedia

en: Swiss franc
jv_ID: Franc Swiss

en: Switzerland
jv_ID: Swiss

en: Sydney
jv_ID: Sidnei

en: Syndication feeds show the most recent
jv_ID: Tulisan paling keri sing dikatonke nganggo umpan sindikasi

en: Syntax Highlighting
jv_ID: Sorotan Sintak

en: Table cell properties
jv_ID: Properti tabel sel

en: Table of Contents
jv_ID: Daftar isi

en: Table properties
jv_ID: Properti tabel

en: Table row properties
jv_ID: Properti baris tabel

en: Tag
jv_ID: Tenger

en: Tag Cloud
jv_ID: Tenger Lamuk

en: Tag added.
jv_ID: Tenger ora ditambahake.

en: Tag deleted.
jv_ID: Tenger dibusak.

en: Tag not added.
jv_ID: Tenger ora ditambahake.

en: Tag not updated.
jv_ID: Tenger ora dianyari.

en: Tag updated.
jv_ID: Tenger ora dianyari.

en: Tag: | Tags:
jv_ID[0]: Tenger:
jv_ID[1]: Tetenger:

en: Tagalog
jv_ID: Bāsā Tagalog

en: Tagline
jv_ID: Sesanti

en: Tags
jv_ID: Tetenger

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
jv_ID: Tetenger bisā dipilih-pilih dikonversi dadi kategori nganggo <a href="%s">konverter tenger marang kategori</a>.

en: Tags deleted.
jv_ID: Tenger dibusak.

en: Tags list
jv_ID: Daftar Tetenger

en: Tags list navigation
jv_ID: Navigasi Daftar tenger

en: Tags:
jv_ID: Tenger:

en: Tags:
jv_ID: Tetenger:

en: Take over
jv_ID: Ambil alih

en: Tap or hover on any theme then click the Live Preview button to see a live preview of that theme and change theme options in a separate, full-screen view. You can also find a Live Preview button at the bottom of the theme details screen. Any installed theme can be previewed and customized in this way.
jv_ID: Kethuk utāwā obahaké nang saben tema terus klik tombol Pratinjau Langsung kanggo nonton langsung tema iku lan ngubah opsi tema nang layar kepisah. Sampéyan ugā bisā nemokaké tombol Pratinjau Langsung nang ngisor layar detil tema. Saben tema sing dipasang bisā ditonton lan diracik nganggo cārā iki.

en: Tax
jv_ID: Pajak

[ctx: Tax status]
en: None
jv_ID: Ora ānā

en: Taxes
jv_ID: Pajak

en: Taxonomies associated with post type.
jv_ID: Taksonomi disangkutaké karo kiriman tulisan.

en: Taxonomy names must be between 1 and 32 characters in length.
jv_ID: Jeneng taksonomi dawané kudu wetārā 1 nganti 32 karakter.

en: Taxonomy:
jv_ID: Taksonomi:

en: Template
jv_ID: Cithakan

en: Templates
jv_ID: Templat

en: Temporarily disabled.
jv_ID: Mati sawetārā.

en: Term ID
jv_ID: ID Tetembungan

en: Term ID is shared between multiple taxonomies
jv_ID: Tetembungan ID kabagi dening pirang-pirang taksonomi

en: Term does not exist.
jv_ID: Terma ora ānā.

en: Term meta cannot be added to terms that are shared between taxonomies.
jv_ID: Meta tetembungan ora bisā ditambahaké ing tetembungan kang kabagi dening pirang-pirang taksonomi.

en: Terms
jv_ID: Tetembungan

en: Terms do not support trashing. Set '%s' to delete.
jv_ID: Tetembungan ora bisā mlebu kranjang runtah. Setèl '%s' kanggo mbusak.

en: Text
jv_ID: Teks

en: Text Color
jv_ID: Kelir Tulisan

en: Text color
jv_ID: Kelir teks

en: Text to display
jv_ID: Teks sing ditampilnā

en: Thai
jv_ID: Bāsā Thai

en: Thank you for creating with <a href="%s">WordPress</a>.
jv_ID: Matur nuwun uwis nggawéni karo <a href="%s">WordPress</a>.

en: Thank you for using %s, your site has been deleted. Happy trails to you until we meet again.
jv_ID: Matur nuwun uwis nganggo %s, situs Sampéyan uwis dibusak. Mugi rahayu lan Sugeng kepanggihan malih.

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
jv_ID: Matur nuwun. Mānggā dicek email Sampéyan sing ānā pranālāné kanggo ngonfirmasi aksi Sampéyan. Situs Sampéyan ora dibusak nganti pranālā iki dibusak.

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
jv_ID: Alamat email kuwi wis dienggo. Mānggā tiliki email Sampéyan kanggo niliki email aktifasi. Pirang dina mengkas kuwi bakal dadi cumawis bisā dienggo menāwā Sampéyan ora nglakokne apa-apa.

en: That name is not allowed.
jv_ID: Jeneng iki ora diidinake.

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
jv_ID: Situs kuwi saiki wis dienggo nanging mbok menāwā pirang dina mengkas wis bisā cumawis.

en: That user could not be added to this site.
jv_ID: Panganggo ora bisā ditambahaké nang situs iki.

en: That user does not exist.
jv_ID: Panganggo kuwi ora ānā.

en: That user is already a member of this site.
jv_ID: Panganggo kuwi wis didaftar nang situs iki.

en: That username is already activated.
jv_ID: Jeneng panganggo kuwi uwis diaktifné.

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
jv_ID: Jeneng panganggo kuwi wis dipesen nanging mbok menāwā pirang dina mengkas bisā cumawis.

en: That&#8217;s all, stop editing! Happy publishing.
jv_ID: Uwis kabéh, stop nyunting! Sugeng macak.

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
jv_ID: Opsi grup "%s" uwis dibuwang. Gunaknā setèlan grup liyané.

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
jv_ID: Tema "%s" dudu baboné tema sing valid.

en: The %1$s plugin header is deprecated. Use %2$s instead.
jv_ID: Sesirahan plugin %1$s uwis ora dienggo. Gunakaké %2$s iki.

en: The %s importer is invalid or is not installed.
jv_ID: Sing ngimpor %s iku keliru utawa ora dipasang.

en: The %s property has an invalid stored value, and cannot be updated to null.
jv_ID: Properti %s nduwéni biji sing keliru, lan ora bisā diupdate dadi kosong.

en: The API key you entered could not be verified.
jv_ID: Kunci API sing sampéyan lebokaké ora bisā diverifikasi.

en: The Akismet subscription plan
jv_ID: Rencana langganan Akismet

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
jv_ID: Seksi Widget sing Cumawis ngandhut kabéh widget sing bisā dipilih. Yén sampéyan nggérèd widget marang bilah sisi, kuwi bakal dibukā kanggo ngidinaké sampéyan nyetél konfigurasiné. Yén sampéyan seneng kara setélan widgeté, klik tombol Simpen lan widget wis bisā dienggo. Yén klik Busak, kuwi bakal mbuwang widgeté.

en: The ID for the associated post of the attachment.
jv_ID: ID kanggo sampiran kumpulan kiriman.

en: The ID of the associated post object.
jv_ID: ID kanggo kumpulan obyek kiriman.

en: The ID of the user object, if author was a user.
jv_ID: ID kanggo penulis obyek, yèn penulisé wis dadi anggota.

en: The Press This plugin is required.
jv_ID: Press Plugin iki dibutuhaké.

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
jv_ID: Sertifikat SSL nang host ora bisā diverifikasi.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
jv_ID: Alamat Situs sing mbok lebokné kāyāné dudu URL sing valid. Mānggā nglebokné salah siji ning alamat URL sing valid.

en: The Text mode allows you to enter HTML along with your post text. Note that &lt;p&gt; and &lt;br&gt; tags are converted to line breaks when switching to the Text editor to make it less cluttered. When you type, a single line break can be used instead of typing &lt;br&gt;, and two line breaks instead of paragraph tags. The line breaks are converted back to tags automatically.
jv_ID: Mode teks ngidinaké sampéyan kangggo nulis kode HTML sakjroning pos. Kudu diélingi yén tenger &lt;p&gt; lan &lt;br&gt; bakal dikonversi dadi spasi baris anyar nalikā pindhah nang Teks editor supāyā katon rapi. Yén Sampéyan ngetik, spasi baris siji bisā ngganténi &lt;br&gt; lan rong spasi baris kango ngganténi tenger paragraf. Spasi baris otomatis dikonversi ulang dadi tetenger.

en: The URL of the resource for which to fetch oEmbed data.
jv_ID: URLé sumber kanggo saben data oEmbed sing dijupuk.

en: The URL to the admin area
jv_ID: Pranālā marang area admin

en: The URL you entered seems to be an email address. Do you want to add the required mailto: prefix?
jv_ID: URL sing sampéyan lebokaké ketoké iku alamat email. Sampéyan kudu nambahaké ater-ater mailto: ?

en: The URL you entered seems to be an external link. Do you want to add the required http:// prefix?
jv_ID: URL sing sampéyan lebokaké ketoké pranālā njaba. Sampéyan kudu nambahaké ater-ater http:// ?

en: The Walker class named %s does not exist.
jv_ID: Kelas Walker jeneng %s ora ānā.

en: The WordPress Team
jv_ID: Tim WordPress

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
jv_ID: Alamat WordPress sing mbok lebokne kāyāké dudu URL sing valid. Mānggā nglebokne salah siji ning alamat URL sing valid.

en: The WordPress team is willing to help you. Forward this email to %s and the team will work with you to make sure your site is working.
jv_ID: Tim WordPress ngarep-arep bisā mbiyantu Sampéyan. Terusaké email iki marang %s lan tim bakal gotong-royong karo Sampéyan kanggo mestekaké situs Sampéyan mlaku lancar.

en: The aspect ratio is the relationship between the width and height. You can preserve the aspect ratio by holding down the shift key while resizing your selection. Use the input box to specify the aspect ratio, e.g. 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc.
jv_ID: Aspek rasio kuwi perbandingan antarané āmbā lan dhuwur gambar. Sampeyan bisā nyiapaké aspek rasio karo mencèt tombol shift karo ngepasaké ukuran sing dipilih. Gunaknā kothak input kanggo nemtokaké aspek rasio, contoné: 1:1 (persegi), 4:3, 16:9, lsp.

en: The attachment MIME type.
jv_ID: Tipe sampiran MIME.

en: The attachment caption.
jv_ID: Jeneng sampiran.

en: The attachment description.
jv_ID: Katrangan sampiran.

en: The boxes on your Dashboard screen are:
jv_ID: Kothakan nang layar Dasbor yaiku:

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
jv_ID: Owahan sing Sampéyan gawe ilang menāwā Sampéyan lungo sākā kācā iki.

en: The comment cannot be deleted.
jv_ID: Komentar ora bisa dibusak.

en: The comment does not support trashing. Set '%s' to delete.
jv_ID: Komentar  ora bisā mlebu kranjang runtah. Setèl '%s' kanggo mbusak.

en: The comment has already been trashed.
jv_ID: Komentar uwis dibuwang nang kranjang sampah.

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
jv_ID: Koneksi marang ora stabil. Mānggā ngrujuk marang <a href="%s" target="_blank">pitudhuh ngenani Tembok geni</a> lan priksā konfigurasi server sampéyan.

en: The constant %1$s <strong>is deprecated</strong>. Use the boolean constant %2$s in %3$s to enable a subdomain configuration. Use %4$s to check whether a subdomain configuration is enabled.
jv_ID: Konstanta %1$s <strong>uwis kadaluwarsā</strong>. Gunaknā konstanta boolean %2$s nang %3$s kanggo nguripaké konfigurasi subdomain. Gunaknā %4$s kanggo ngecék piyé carané konfigurasi subdomain diuripaké.

en: The constant %s cannot be defined when creating a network.
jv_ID: Konstanta %s ora bisā terangaké nalikā gawé jaringan.

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
jv_ID: Parāgā panganggo iki kudu duwé kawenangan kanggo nyunting.

en: The edit field automatically highlights code syntax. You can disable this in your <a href="%1$s" %2$s>user profile%3$s</a> to work in plain text mode.
jv_ID: Suntingan ros otomatis nyoroti kode sintak. Sampéyan bisa maténi iki nang <a href="%1$s" %2$s>profil panganggo%3$s</a> kanggo kerjā nang moda teks biasa.

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
jv_ID: Alamat email sing dilbokne kāyāné dudu alamat email sing valid. Mānggā nglebokne salah siji ning alamat email sing valid.

en: The email address for the user.
jv_ID: Alamat email kanggo panganggo.

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
jv_ID: Neng kotak sing ānā nang layar kéné sampéyan netepnā pangaturan dasar sākā situs.

en: The following formatting shortcuts are replaced when pressing Enter. Press Escape or the Undo button to undo.
jv_ID: Format sidhatan ngisor iki bakal diganti yèn mencét Enter. Pencét Escape utāwā tombol Undo kanggo mbalekaké.

en: The following plugins failed to update:
jv_ID: Plugin iki ora kasil dianyari:

en: The following plugins were successfully updated:
jv_ID: Plugin-plugin iki wis kasil dianyari:

en: The following themes are installed but incomplete.
jv_ID: Tema-tema iki dipasang nanging ora lengkap.

en: The following themes failed to update:
jv_ID: Tema iki ora kasil dianyari:

en: The following themes were successfully updated:
jv_ID: Tema-tema iki wis kasil dianyari:

en: The following translations failed to update:
jv_ID: Terjemahan iki ora kasil dianyari:

en: The following translations were successfully updated:
jv_ID: Terjemahan-terjemahan iki uwis kasil dianyari:

en: The following values do not describe a valid date: month %1$s, day %2$s.
jv_ID: Biji-biji ngisor iki ora nggambaraké tanggal sing valid: wulan %1$s, dinā %2$s.

en: The following values do not describe a valid date: year %1$s, month %2$s, day %3$s.
jv_ID: Biji-biji ngisor iki ora nggambaraké tanggal sing valid: taun %1$s, wulan %2$s, dinā %3$s.

en: The given object ID is not that of a menu item.
jv_ID: ID obyek sing diwénéhaké dudu pérangan sākā salah sijining racikan.

en: The grid view for the Media Library requires JavaScript. <a href="%s">Switch to the list view</a>.
jv_ID: Layar kothak-kothak kanggo Pustaka Media mbutuhaké JavaScript. <a href="%s">Pindhah marang daftar layar</a>.

en: The handler for the route is invalid
jv_ID: Cekelané rute keliru

en: The internet address of your network will be %s.
jv_ID: Alamat internet sākā jaringan sampéyan dadiné %s.

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
jv_ID: Item sing Sampéyan coba pindhahaké sākā Kranjang runtah uwis ora ānā.

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
jv_ID: Item sing Sampéyan coba balékaké sākā Kranjang runtah uwis ora ānā.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
jv_ID: Kunci sing mbok lebokne ora valid. Monggo di cek meneh.

en: The language pack is missing either the %1$s or %2$s files.
jv_ID: Paketan bāsā iki kélangan berkas %1$s utāwā %2$s.

en: The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.
jv_ID: Menu navigasi sisih-kiwā nyediaknā pranālā marang kabèh layar administrasi WordPress, karo item sub-menuné tampil nang obahan mouse. Sampéyan bisā nyiliki menu iki dadi luwih ciut karo ngeklik ikon panah Ciyutnā nang sisih ngisor.

en: The link you followed has expired.
jv_ID: Pranālā sing Sampéyan méloki uwis kadaluwarsa.

en: The maximum height of the embed frame in pixels.
jv_ID: Dhuwur maksimum kanggo frame témpélan nang piksel.

en: The maximum width of the embed frame in pixels.
jv_ID: Āmbā maksimum kanggo frame témpélan nang piksel.

en: The menu ID should not be empty.
jv_ID: ID menu ora olèh kosong.

en: The menu has been successfully deleted.
jv_ID: Racikan iki wis kasil diilangi.

en: The menu is for editing information specific to individual sites, particularly if the admin area of a site is unavailable.
jv_ID: Menu iki kanggo nyunting informasi spesifik kanggo situs individu, khususé yèn area admin situs ora cumawis.

en: The menu item has been successfully deleted.
jv_ID: Item menu iki wis kasil dibusak.

en: The menu management box at the top of the screen is used to control which menu is opened in the editor below.
jv_ID: Kothak manajemen menu nang ndhuwur layar digunaknā kanggo ngatur saben menu sing dibukā nang editor ngisor iki.

en: The menu name %s conflicts with another menu name. Please try another.
jv_ID: Jeneng menu %s tabrakan karo jeneng menu liyane. Mānggā nyoba jeneng liya.

en: The next group of formatting shortcuts are applied as you type or when you insert them around plain text in the same paragraph. Press Escape or the Undo button to undo.
jv_ID: Grup lanjuté sākā format sidhatan ditrapaké kāyā sing sampéyan tulisaké utāwā yèn sampéyan nglebokaké teks biasa nang paragraf sing pādhā. Pencét Escape utāwā tombol Undo kanggo mbalekaké.

en: The nickname for the user.
jv_ID: Jeneng singlon kanggo panganggo.

en: The oEmbed format to use.
jv_ID: Format oEmbed sing dienggo.

en: The package contains no files.
jv_ID: Pakete ora nduwéni berkas.

en: The page number requested is larger than the number of pages available.
jv_ID: Nomer kācā sing dijaluk luwih gedhé tinimbang nomer kācā sing cumawis.

en: The parent term ID.
jv_ID: ID terma Babon.

en: The password for the parent post of the comment (if the post is password protected).
jv_ID: Tembung sandi iki kanggo kiriman babon sākā pangalemb‪‪ānā (Yèn kiriman dijagani tembung sandhi).

en: The password for the post if it is password protected.
jv_ID: Tembung sandi kanggo tulisan iki yèn tulisan iki dijaga sandhi.

en: The pingback has already been registered.
jv_ID: Pingbalik kuwi wis didaftar.

en: The plugin contains no files.
jv_ID: Arsip sing disediaknā ora ānā isi berkasé.

en: The plugin does not have a valid header.
jv_ID: Plugin iki ora nduwé babagan sirah sing valid.

en: The plugin generated unexpected output.
jv_ID: Plugin ménéhi kasil sing ora dikarepāke.

en: The post cannot be deleted.
jv_ID: Kiriman ora bisa dibusak.

en: The post does not support trashing. Set '%s' to delete.
jv_ID: Kiriman  ora bisā mlebu kranjang runtah. Setèl '%s' kanggo mbusak.

en: The post has already been deleted.
jv_ID: Kiriman uwis siyap dibusak.

en: The post type may not be changed.
jv_ID: Tipe kiriman ora bisa diowahi.

en: The previous set of changes has already been published. Please try saving your current set of changes again.
jv_ID: Owahan setelan sakdurungé uwis dipacak. Māngga nyoba nyimpen setelan iki kanggo ngganténi manéh.

en: The primary site you chose does not exist.
jv_ID: Situs utāmā sing Sampéyan pilih ora ānā.

en: The query argument of %s must have a placeholder.
jv_ID: Argumen kueri sākā %s kudu nduwéni pathokan.

en: The requested theme does not exist.
jv_ID: Tema sing dijaluk ora ānā.

en: The requested user does not exist.
jv_ID: Panganggo sing dijaluk ora cumawis.

en: The role %s does not exist.
jv_ID: Paraga %s ora cumawis.

en: The search for installed themes will search for terms in their name, description, author, or tag.
jv_ID: Panggolèkan tema sing kepasang bakal nggoléki tembung-tembung nang jenengé, katrangan, sing gawé utāwā tetenger.

en: The search results will be updated as you type.
jv_ID: Kasil panggolékan bakal dianyari miturut sing sampéyan tulis.

en: The site is already active.
jv_ID: Situs saiki wis aktif.

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when adding an image to the Media Library.
jv_ID: Ukuran sing tampil ngisor iki nggambaraké ukuran maksimum nang satuan piksel dienggo yén nambahi gambar marang Pustaka Gambar.

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term.
jv_ID: Slug &#8220;%s&#8221; wis dienggo nang tetembungan liyané.

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
jv_ID: URL sumber lan URL target kuwi ora bisā nunjukke neng sumber sing podho.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
jv_ID: URL sumber kuwi ora nduwé pranālā neng URL target, dadine ora bisā dienggo dadi sumber.

en: The source URL does not exist.
jv_ID: URL sumber ora ānā.

en: The specified namespace could not be found.
jv_ID: Tulisan jeneng sing spesifik iki ora ditemokaké.

en: The specified target URL does not exist.
jv_ID: URL target sing diparingaké ora ānā.

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
jv_ID: Status langganan - aktif, dibatalaké utāwā ditahan

en: The tag cloud will not be displayed since there are no taxonomies that support the tag cloud widget.
jv_ID: Awan tetenger ora bakal ditampilaké kawit ora ānā taksonomi sing nyokong widget awan tetenger.

en: The term cannot be deleted.
jv_ID: Terma ora bisa dibusak.

en: The term name cannot be empty.
jv_ID: Jeneng tetembungan ora bisā kosong.

en: The theme defines itself as its parent theme. Please check the %s header.
jv_ID: Temané nunjuk dhéwé dadi tema babon. Mānggā dipriksā sesirahan %s.

en: The theme is missing the %s stylesheet.
jv_ID: Tema iki kelangan Stylesheet %s.

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
jv_ID: Jangka wektu kanggo nampani statistik. Pilihané: 60 dinā, 6 wulan, kabéh

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
jv_ID: Zona wektu sing sampéyan lebokaké ora cocog. Mānggā milih zona wektu sing bener.

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop. You can also minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
jv_ID: Ros judhul lan Area Suntingan sing Gedhé kuwi netep panggonané, nanging sampéyan bisā ngowahi posisi kabéh kothak nganggo géréd lan gigal. Sampéyan ugā bisā nyiliki utāwā ngambani karo ngeklik judhul bilah saben kothakan. Gunaknā tab Opsi Layar kanggo nontonaké kothak liyané (Pethikan, Kirim Lacakbalik, Ros Racikan, Diskusi, Slug, Penulis) utāwā kanggo milih tata-letak 1 utāwā 2 kolom kanggo layar iki.

en: The title for the object.
jv_ID: Judhul kanggo obyek.

en: The title for the post type.
jv_ID: Judhul kanggo kiriman tulisan.

en: The title for the status.
jv_ID: Judhul kanggo status.

en: The title for the taxonomy.
jv_ID: Judhul kanggo taksonomi.

en: The update of %s failed.
jv_ID: Nganyari %s ora kasil.

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
jv_ID: Proses update lagi dimulai. Proses iki mbutuhaké wektu nang saperangan host, mānggā ditunggoni mawon.

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
jv_ID: Berkas sing diunggah dudu gambar sing cocog. Mānggā dicoba manèh.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
jv_ID: Berkas sing diunggah mung bisā kasil diunggah separo.

en: The user cannot be deleted.
jv_ID: Panganggo ora bisa dibusak.

en: The user is already active.
jv_ID: Panganggo iki uwis aktif.

en: The value provided is not a valid and registered API key.
jv_ID: Biji sing ditudhuhaké ora valid lan kunci API pendaftarané.

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
jv_ID: Peramban web nang piranti Sampéyan ora bisā kanggo ngunggah berkas. Gantiné Sampéyan mungkin bisā nganggo <a href="%s">app asli sākā piranti Sampéyan</a>.

en: Theme
jv_ID: Tema

en: Theme Details
jv_ID: Detil Tema

en: Theme Location
jv_ID: Panggonan Tema

en: Theme Options
jv_ID: Opsi Tema

en: Theme deleted.
jv_ID: Tema diilangi.

en: Theme installation failed.
jv_ID: Instalasi tema gagal.

en: Theme installed successfully.
jv_ID: Tema wis kasil dipasang.

[ctx: Theme starter content]
en: 123 Main Street
jv_ID: Jln. Jenderal Soedirman

[ctx: Theme starter content]
en: A homepage section
jv_ID: Seksi laman utama

[ctx: Theme starter content]
en: About
jv_ID: Ngenani

[ctx: Theme starter content]
en: About This Site
jv_ID: Ngenani Situs Iki

[ctx: Theme starter content]
en: Address
jv_ID: Alamat

[ctx: Theme starter content]
en: Archives
jv_ID: Arsip

[ctx: Theme starter content]
en: Calendar
jv_ID: Tanggalan

[ctx: Theme starter content]
en: Categories
jv_ID: Kategori

[ctx: Theme starter content]
en: Contact
jv_ID: Kontak

[ctx: Theme starter content]
en: Find Us
jv_ID: Temokaké awakku

[ctx: Theme starter content]
en: Home
jv_ID: Joglo

[ctx: Theme starter content]
en: Hours
jv_ID: Jam buka

[ctx: Theme starter content]
en: Monday&ndash;Friday: 9:00AM&ndash;5:00PM
jv_ID: Senèn&ndash;Jemuah: 9:00AM&ndash;5:00PM

[ctx: Theme starter content]
en: New York, NY 10001
jv_ID: Purwokerto, Jawa Tengah

[ctx: Theme starter content]
en: News
jv_ID: Warta

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Comments
jv_ID: Pangalemb‪‪ānā Pungkasan

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Posts
jv_ID: Tulisan Pungkasan

[ctx: Theme starter content]
en: Saturday &amp; Sunday: 11:00AM&ndash;3:00PM
jv_ID: Setu &amp; Minggu: 11:00AM&ndash;3:00PM

[ctx: Theme starter content]
en: Search
jv_ID: Nggoleki

[ctx: Theme starter content]
en: This is a page with some basic contact information, such as an address and phone number. You might also try a plugin to add a contact form.
jv_ID: Iki kācā nganggo informasi kontak umum, kāyā alamat lan nomer tilpun. Sampéyan uga bisā nyoba plugin kanggo nambah formulir kontak.

[ctx: Theme starter content]
en: This is an example of a homepage section. Homepage sections can be any page other than the homepage itself, including the page that shows your latest blog posts.
jv_ID: Iki tulādhā sākā seksi kācā ngarep. Seksi kācā ngarep bisā disetèl sembarang kācā seliyané kācā ngarep iku, kalebu kācā sing nontonaké kiriman blog pungkasan Sampéyan.

[ctx: Theme starter content]
en: This may be a good place to introduce yourself and your site or include some credits.
jv_ID: Iki panggonan sing paling apik kanggo ngenalaken Sampéyan dhéwé lan situs Sampéyan utāwā saperangan informasi.

[ctx: Theme starter content]
en: Welcome to your site! This is your homepage, which is what most visitors will see when they come to your site for the first time.
jv_ID: Sugeng Rawuh teng Situs niki! Iki laman ngarep situs Sampéyan, sing kabèh tamu situs bakalan nonton sepisanan yèn tekā nang situs Sampéyan.

en: Theme without %s
jv_ID: Tema tanpa %s

en: Themes
jv_ID: Tema

en: There are no associated subtitles.
jv_ID: Ora ānā sub-judhul sing disangkutaké.

en: There are no options for this widget.
jv_ID: Ora ānā opsi kanggo widget iki.

en: There are no valid users selected for deletion.
jv_ID: Ora ānā panganggo valid sing dipilih kanggo diilangi.

en: There are no valid users selected for removal.
jv_ID: Ora ānā panganggo valid sing dipilih kanggo dipindahaké.

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
jv_ID: Ānā saperangan item menu sing keliru. Priksāni utāwā dibusak mawon.

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
jv_ID: Ānā owahan sing durung disimpen sing bisā ilang. 'OK' kanggo terus, 'Batal' kanggo mbalik nang Editor Gambar.

en: There has been an error cropping your image.
jv_ID: Ānā kaluputan nalikā ngethoki gambar Sampéyan.

en: There is %d error which must be fixed before you can save. | There are %d errors which must be fixed before you can save.
jv_ID[0]: Ānā kaluputan %d sing kudu dibeneraké sakdurungé Sampéyan bisā nyimpen.
jv_ID[1]: Ānā kaluputan-kaluputan %d sing kudu dibeneraké sakdurungé Sampéyan bisā nyimpen.

en: There is a more recent autosave of your changes than the one you are previewing. <a href="%s">Restore the autosave</a>
jv_ID: Ānā simpenan otomatis luwih sering sākā owahan tinimbang Sampéyan nonton pratinjau. <a href="%s">Mbalekaké simpenan otomatis</a>

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a> or <a href="%5$s" %6$s>update now</a>.
jv_ID: Versi anyar sākā %1$s uwis cumawis. <a href="%2$s" %3$s>Nonton detil versi %4$s</a> or <a href="%5$s" %6$s>update saiki</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a>.
jv_ID: Ana versi anyare %1$s sing uwis cumawis. <a href="%2$s" %3$s>Tonton detil versi %4$s</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
jv_ID: Ānā versi anyar sākā %1$s wis cumawis. <a href="%2$s" %3$s>Tonton detil versi %4$s</a>. <em>Update otomatis wis cumawis kanggo plugin iki.</em>

en: There is a pending change of the admin email to %s.
jv_ID: Ānā owahan sing ditahan sākā admin dikirim email marang %s.

en: There is a pending change of your email to %s.
jv_ID: Ānā owahan sing ditahan sākā email sampéyan marang %s.

en: There is a problem with your API key.
jv_ID: Ānā masalah karo kunci API sampéyan.

en: There is a revision of this post that is more recent.
jv_ID: Ānā revisi nang kiriman iki sing luwih anyar.

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
jv_ID: Ānā simpenan otomatis nang pos iki sing luwih anyar tinimbang versi ngisor iki. <a href="%s">Ndeleng simpenan otomatis</a>

en: There is no excerpt because this is a protected post.
jv_ID: Ora ānā petik-an amargo iki tulisan sing ditutupi nanggo tembung sandi.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
jv_ID: Konfigurasine sulāyā. Mānggā nggoleki administrator server.

en: There was an authentication problem. Please reload and try again.
jv_ID: Ānā masalah karo proses tetepangan. Mānggā diamot ulang lan dicoba manèh.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
jv_ID[0]: Ānā <a href="%2$s">%1$s komentar</a> saiki nang antrian spam sampéyan.
jv_ID[1]: Ānā <a href="%2$s">%1$s komentar</a> saiki nang antrian spam sampéyan.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
jv_ID: Ora ānā āpā-āpā nang <a href='%s'>antrian spam</a> sawetārā iki.

en: These unique authentication keys are also missing from your %s file.
jv_ID: Kunci-kunci pangesahan unik iki ugā ilang sākā berkas %s Sampéyan.

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
jv_ID: Alamat iki digunaknā khusus kanggo komunikasi karo admin, kāyā welingan marang panganggo anyar.

en: This changeset cannot be further modified.
jv_ID: Changeset iki ora bisā dimodifikasi manèh.

en: This comment is already approved.
jv_ID: Pangalembānā iki wis disetujoni.

en: This comment is already in the Trash.
jv_ID: Pangalembānā iki wis nang Sampah.

en: This comment is already marked as spam.
jv_ID: Pangalembānā iki wis ditandhani dadi spam.

en: This comment is currently approved.
jv_ID: Pangalembānā iki wis disetujoni.

en: This comment is currently in the Trash.
jv_ID: Pangalembānā iki lagi nang Sampah.

en: This comment is currently marked as spam.
jv_ID: Pangalembānā iki wis ditandhani dadi spam.

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
jv_ID: Pangalembānā iki nang njero kranjang Sampah. Mānggā dipindah sākā kranjang Sampah yèn Sampéyan kepéngin nyunting iki.

en: This comment was reported as not spam.
jv_ID: Pangalembānā iki wis dilaporaké dudu spam.

en: This comment was reported as spam.
jv_ID: Komentar iki wis dilaporaké dadi spam.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
jv_ID: Konten iki dijagani sandhi. Yen kepéngin nonton mānggā dilebokaké sandhimu nang ngisor iki:

en: This data is used to provide general enhancements to WordPress, which includes helping to protect your site by finding and automatically installing new updates. It is also used to calculate statistics, such as those shown on the <a href="%s">WordPress.org stats page</a>.
jv_ID: Data iki digunaknā kanggo nyedhiaknā keuntungan umum marang WordPress, sing kalebu nulungi njāgā situs Sampéyan karo nemokaké lan otomatis masangi update anyar. Iki ugā digunaknā kanggo itungan statistik, kāyā sing ditontonaké nang<a href="%s">kācā statistik WordPress.org</a>.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
jv_ID: Fitur iki mbutuhaké inline frames. Iframes Sampéyan lagi dipaténi utāwā peramban Sampéyan ora nyokong kuwi.

en: This file is empty. Please try another.
jv_ID: Berkas iki kothong. Monngo nyoba sing liyane.

en: This file is not an image. Please try another.
jv_ID: Berkas iki dudu gambar. Mānngā dicoba liyané.

en: This file no longer needs to be included.
jv_ID: Berkas iki ora perlu dilebokaké manéh.

en: This form is not live-previewable.
jv_ID: Formulir iki ora bisa ditonton langsung.

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
jv_ID: Iki luwih gedhé tinimbang ukuran berkas maksimum. Mānggā dicoba liyané.

en: This is the short link.
jv_ID: Iki pranālā cekaké.

en: This item has already been deleted.
jv_ID: Item iki uwis dibusaki.

en: This link is not live-previewable.
jv_ID: Pranālā iki ora bisa ditonton langsung.

en: This panel is used for managing navigation menus for content you have already published on your site. You can create menus and add items for existing content such as pages, posts, categories, tags, formats, or custom links.
jv_ID: Panel iki digunakaké kanggo natani menu navvigasi konten Sampéyan sing uwis dipacak nang situs Sampéyan. Sampéyan bisā gawé menu lan nambahi item-item nang konten sing ānā kāyādéné kācā, pos, kategori, tetenger, format utāwā pranālā racikan.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
jv_ID: Tulisan iki ditutupi tembung sandi. Leboknā tembung sandi kanggo mirsani pangalemb‪‪ānā.

en: This preview is unavailable in the editor.
jv_ID: Pratinjau iki ora bisā nang penyunting.

en: This resulted in an error message: %s
jv_ID: Iki kasile dadi tembung/welingan sulaya:%s

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
jv_ID: Neng layar iki isine setelan kanggo ngatur sing katon sākā isine situs.

en: This screen is used for globally assigning menus to locations defined by your theme.
jv_ID: Laman iki umum digunakaké kanggo nglebokake menu marang lokasi sing ditentokaké tema.

en: This screen is used for managing your content revisions.
jv_ID: Laman iki digunakaké kanggo natani revisi konten Sampéyan.

en: This screen is used for managing your installed themes. Aside from the default theme(s) included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
jv_ID: Layar iki digunaknā kanggo natani tema sing dipasang. Aside sākā tema gawan mlebu nang instalasi WordPress, temaa-tema didisain lan digawé dening pengembang pihak ketelu.

en: This screen is used for managing your navigation menus.
jv_ID: Laman iki digunakaké kanggo natani menu navigasi Sampéyan.

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
jv_ID: Layar iki digunaknā kanggo ngraciki seksi sesirahan tema sampéyan.

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
jv_ID: Layar iki nudhuhaké kabèh panganggo nang situsmu. Saben panganggo nduwéni siji sākā limang parāgā sing disetél admin situs: Administratps Situs, Editor, Penulis, Kontributor lan Pelanggan. Panganggo sing parāgāne seliyané Administrator bakal nonton luwih sithik pilihan navigasi dasboré nalikā mlebu log, gumantung parāgāné.

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
jv_ID: Layar iki nyediaknā akses marang kabéh pos Sampéyan. Sampéyan bisā natani tampilan layar iki kanggo nggampangaké alur kerjā.

en: This screen shows an individual user all of their sites in this network, and also allows that user to set a primary site. They can use the links under each site to visit either the front end or the dashboard for that site.
jv_ID: Layar iki nontonaké saben panganggo nang sakabehing situs nang jaringan iki, lan ugā ngidinaké panganggo nyetél situs utamané. Dhéwéké bisā nganggo pranālā nang ngisor situs kanggo niliki salah siji kācā ngarep utāwā dasbor situs iku.

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
jv_ID: Sidebar iki ora suwé cumawis lan ora kétok nang sembarang layar nang situs Sampéyan. Buwang saben widget ngisor iki kanggo mbuwang selawasé sidebar non-aktif.

en: This site has been archived or suspended.
jv_ID: Situs iki wis diarsipaké utāwā lagi dipidana.

en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact %s.
jv_ID: Situs iki durung kaaktifake. Yen Sampéyan nduwéni masalah ngaktifaké situs, mānggā ndawuhi %s.

en: This site is no longer available.
jv_ID: Situs iki ora suwé manèh cumawis.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
jv_ID: Kunci APi situs iki nganggo tulisan kode dhéwé lan ora bisā diganti sākā API.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
jv_ID: Kunci APi situs iki nganggo tulisan kode dhéwé lan ora bisā dibusak.

en: This taxonomy is not hierarchical.
jv_ID: Taksonominé iki ora urut.

en: This timezone does not observe daylight saving time.
jv_ID: Zona wektu iki ora mirsani wektu musim panas.

en: This timezone is currently in daylight saving time.
jv_ID: Zona wektu iki saiki ānā nang wektu musim panas.

en: This timezone is currently in standard time.
jv_ID: Zona wektu iki lagi nang wektu standar.

en: This unique authentication key is also missing from your %s file.
jv_ID: Kunci pangesahan unik iki ugā ilang sākā berkas %s Sampéyan.

en: This video file is too large to use as a header video. Try a shorter video or optimize the compression settings and re-upload a file that is less than 8MB. Or, upload your video to YouTube and link it with the option below.
jv_ID: Video iki kegedhèn dienggo dadi video sesirahan. Cobānganggo video sing cendhek utāwā optimasi setelan kompressi lan unggahaké manéh berkasé ora kenā luwih sākā 8MB. Utāwā, unggahalé video Sampéyan marang YouTube lan sautaké pranālāné nang kéné nganggo opsi ngisor iki.

en: This widget may contain code that may work better in the &#8220;Custom HTML&#8221; widget. How about trying that widget instead?
jv_ID: Widget iki oléh diisi karo kode sing bisā mlaku luwih apik nang widget &#8220;Racikan HTML&#8221;. Piyé nék nyoba ganti widget iki?

en: This widget requires JavaScript.
jv_ID: Widget iki mbutuhnā JavaScript.

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
jv_ID: Iki bakal katon yèn ānā uwong sing ngobahaké mouse nang nduwur Pranālā nang blogroll, utāwā nang ngisoré pranālā.

en: This will clear all items from the inactive widgets list. You will not be able to restore any customizations.
jv_ID: Iki bakalan mbuwang kabèh item saka daftar widget sing ora aktif. Sampéyan ora bisā manéh mbalékaké sembarang racikané.

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus, and custom posts.
jv_ID: Iki bakalan ngandhut sakabèhing kiriman, kācā, komentar, ros racikan, tembung, menu navigasi lan pos racikan Sampéyan.

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
jv_ID: Iki bakal nggawé ilang gambar latar mburi. Sampéyan ora bisā mbalekaké manèh kabèh owahan.

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
jv_ID: Iki bakal ngilangi gambar sesirahan kācā. Sampéyan ora bisā mbalekaké manèh saben owahan.

en: This will replace the current editor content with the last backup version. You can use undo and redo in the editor to get the old content back or to return to the restored version.
jv_ID: Iki ngganténi penyunting konten karo versi backup pungkasan. Sampéyan bisa maju lan munduraké kasil ketikan nang editor kanggo kanggo mbalekaké konten lawas utāwā mbalik nang versi simpenané.

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
jv_ID: Iki bakal nggawé ilang gambar latar mburi asli. Sampéyan ora bisā mbalekaké manèh kabèh owahan.

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
jv_ID: Iki bakal mbalekaké gambar sesirahan kācā sing asliné. Sampéyan ora bisā mbalekaké manèh kabèh owahan.

en: Three Columns
jv_ID: Telung Larik

en: Thu
jv_ID: Kam

en: Thumbnail
jv_ID: Miniatur

en: Thumbnail Height
jv_ID: Dhuwuré miniatur

en: Thumbnail Settings
jv_ID: Pangaturan Miniatur

en: Thumbnail Settings Help
jv_ID: Setelan Miniatur Pitulungan

en: Thumbnail Width
jv_ID: Ambané miniatur

en: Thumbnail size
jv_ID: Ukuran miniatur

en: Thursday
jv_ID: Kemis

[ctx: Thursday initial]
en: T
jv_ID: K

en: Time
jv_ID: Wektu

en: Time Format
jv_ID: Format Wektu

en: Time Slider
jv_ID: Geredan wektu

en: Time Zone
jv_ID: Zona Wektu

en: Timezone
jv_ID: Zona wektu

[ctx: TinyMCE]
en: Blocks
jv_ID: Blok

[ctx: TinyMCE]
en: Formats
jv_ID: Format

[ctx: TinyMCE]
en: Headings
jv_ID: Irah-irahan

[ctx: TinyMCE]
en: Insert template
jv_ID: Sisip cithakan

[ctx: TinyMCE]
en: Templates
jv_ID: Templat

[ctx: TinyMCE menu]
en: File
jv_ID: Berkas

[ctx: TinyMCE menu]
en: Insert
jv_ID: Sesel

[ctx: TinyMCE menu]
en: Table
jv_ID: Tabel

[ctx: TinyMCE menu]
en: Tools
jv_ID: Perkakas

en: Title
jv_ID: Judhul

en: Title Attribute
jv_ID: Atribut Judul

en: Title and Post Editor
jv_ID: Sunting Judhul lan Kiriman

en: Title for the widget
jv_ID: Judhul kanggo Widget

en: Title:
jv_ID: Judhul:

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
jv_ID: Kanggo ngaktifaké widget gérèd waé maring bilah sisi utāwā klik nang widgeté. Kanggo non-aktifaké widget lan mbusaki setélané, gérèd balik manèh.

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
jv_ID: Kanggo ngaktifaké panganggo sampéyan, mānggā klik pranālā ngisor iki:
    
    %s
    
    Sakwisé Sampéyan ngaktifaké, Sampéyan bakal nāmpā *email liyané* karo login sampéyan.

en: To add a custom link, <strong>expand the Custom Links section, enter a URL and link text, and click Add to Menu</strong>
jv_ID: Kanggo nambah pranālā racikan, <strong>megaraké seksi Pranālā Racikan, lebokaké URL lan teks tautan, lan klik Tambah nang Menu</strong>

en: To add a new menu instead of assigning an existing one, <strong>click the &#8217;Use new menu&#8217; link</strong>. Your new menu will be automatically assigned to that theme location
jv_ID: Kanggo ngganténi tambah menu sākā sing wis ānā, <strong>klik pranālā &#8217;Nganggo menu anyar&#8217;</strong>. Menu anyar sampéyan  bakal otomatis ditambahnā nang panggonan tema

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
jv_ID: Kanggo nambah panganggo anyar nang situsmu, klik tombol Nambah Anyar nang nduwur layar utāwā Nambah Anyar nang bagian menu Panganggo.

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
jv_ID: Kanggo nambah panganggo anyar nang situs Sampéyan, isénānā formulir nang layar iki lan klik tombol Tambah Panganggo Anyar nang ngisor.

en: To crop the image, click on it and drag to make your selection.
jv_ID: Kanggo ngethok gambar, klik nang gambar lan gered kanggo nggawé pilihan Sampéyan.

en: To delete media items, click the Bulk Select button at the top of the screen. Select any items you wish to delete, then click the Delete Selected button. Clicking the Cancel Selection button takes you back to viewing your media.
jv_ID: Kanggo mbusak media, klik tombol Milih Borongan nang ndhuwur layar.  Pilih sembarang item sing kepéngin dibusak, terus klik tombol Mbusak Dipilih. Ngeklik tombol Batal Milih mbalékaké sampéyan marang tontonan media.

en: To edit a menu currently assigned to a theme location, <strong>click the adjacent &#8217;Edit&#8217; link</strong>
jv_ID: Kanggo nyunting menu saiki mlebu marang panggonan tema, <strong>klik pranālā Sunting</strong>

en: To move away from this area, press the Esc key followed by the Tab key.
jv_ID: Kanggo mindhahaké sākā area iki, pencèt tombol Esc dilanjutaké mencèt tombol Tab.

en: To move focus to other buttons use Tab or the arrow keys. To return focus to the editor press Escape or use one of the buttons.
jv_ID: Kanggo mindahaké fokus nang tombol liyane, pencet tuts Tab utāwā tandha panah. Kanggo mbalekaké fokus nang editor, pencet Escape utāwā salah sawijining tombol.

en: To navigate between revisions, <strong>drag the slider handle left or right</strong> or <strong>use the Previous or Next buttons</strong>.
jv_ID: Kanggo navigasi antar revisi, <strong>géréd slider kiwā utāwā tengen</strong> utāwā <strong>nganggo tombol Prev utāwā Next</strong>.

en: To reorganize menu items, <strong>drag and drop items with your mouse or use your keyboard</strong>. Drag or move a menu item a little to the right to make it a submenu
jv_ID: Kanggo natani item-item menu, <strong>sampéyan géréd lan tibaknā item nganggo mouse utāwā kibor</strong>. Géréd lan ṭibaknā item menu manengen sithik kanggo gawé submenu

en: To reset your password, visit the following address:
jv_ID: Kanggo nyetél ulang sandhi, tilikānā alamat iki:

en: To restore a revision, <strong>click Restore This Revision</strong>.
jv_ID: Kanggo mbalèkaké revisi, <strong>klik Balèkaké Revisi Iki</strong>.

en: To set your password, visit the following address:
jv_ID: Kanggo nyetél tembung sandhi sampéyan, tilikānā alamat iki:

en: To the top
jv_ID: Pindah ndhuwur

en: To use a background image, simply upload it or choose an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
jv_ID: Kanggo nggunakaké gambar latar, cukup ngunggah utāwā milih gambar sing uwis diunggah nang Pustaka Media karo ngeklik tombol &#8220;Pilih Gambar&#8221;. Sampéyan bisā nampilaké gambar mau dhéwékan utāwā urutan ngebaki layar. Sampéyan ugā bisa manggonaké ajeg, dadi konten situsé dadi ngliwati nang ndhuwuré latar, utāwā gambar lataré mélu kegulung karo situsé.

en: Today
jv_ID: Dinā iki

en: Toggle &quot;Downloadable&quot;
jv_ID: Ijol &quot;Bisā diundhuh&quot;

en: Toggle &quot;Enabled&quot;
jv_ID: Ijol &quot;Uripaké&quot;

en: Toggle &quot;Manage stock&quot;
jv_ID: Ijol &quot;Natani stok&quot;

en: Toggle &quot;Virtual&quot;
jv_ID: Ijol &quot;Virtual&quot;

en: Toggle Editor Text Direction
jv_ID: Walikan Editor pengarahan tèks

en: Toggle featured
jv_ID: Fituré Ijolan

en: Toggle fullscreen
jv_ID: Ijol layarkebak

en: Toggle panel: %s
jv_ID: Ganti panel: %s

en: Toggle section: %s
jv_ID: Ijoli seksi: %s

en: Toggle section: Custom Links
jv_ID: Ngijoli seksi: Racikan Pranālā

en: Tomorrow
jv_ID: Ngesuk

en: Too many redirects.
jv_ID: Kakéhan pengalihan.

en: Toolbar Toggle
jv_ID: Walikan toolbar

en: Tools
jv_ID: Perkakas

en: Top
jv_ID: Ndhuwur

en: Top Left
jv_ID: Ndhuwur Ngiwā

en: Top Right
jv_ID: Ndhuwur Tengen

en: Topic
jv_ID: Topik

en: Total shipping
jv_ID: Total pengiriman

en: Total tax
jv_ID: Total pajak

en: Totals
jv_ID: Total

en: Track %1$s of %2$s.
jv_ID: Trek %1$s sākā %2$s.

en: Trackback
jv_ID: Lacakbalik

en: Trackback excerpt:
jv_ID: Kutipan lacakbalik:

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites, they&#8217;ll be notified automatically using <a href="%s">pingbacks</a>, no other action necessary.
jv_ID: Trekbalik kuwi kanggo sistim péngetan blog resmi sing disautaké marang kabéh. Yén Sampéyan nyautaké situs WordPress liyā, kaé kabéh bakal diwārā-wārā otomatis nganggo <a href="%s">pingbalik</a>, ora perlu liyané manèh.

en: Tracks (subtitles, captions, descriptions, chapters, or metadata)
jv_ID: Trek (subjudhul, jeneng, katangan, bab, utāwā metadata)

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
jv_ID: Penerjemah

en: Translation Updates
jv_ID: Nganyari Terjemahan

en: Trash
jv_ID: Sampah

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[0]: Sampah <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[1]: Sampah <span class="count">(%s)</span>

en: Trash it: %s
jv_ID: Iki Sampah: %s

en: Troubleshooting
jv_ID: Babagan masalah

en: Try Again
jv_ID: Coba Manèh

en: Tue
jv_ID: Sel

en: Tuesday
jv_ID: Slasa

[ctx: Tuesday initial]
en: T
jv_ID: S

en: Turkish
jv_ID: Bāsā Turki

en: Twice Daily
jv_ID: Sedinā Pindho

en: Two Columns
jv_ID: Rong Larik

en: Type
jv_ID: Jenis

en: Type attribution for the term.
jv_ID: Jenis atribut kanggo tetembungan.

en: Type your new password again.
jv_ID: Ketikno manèh Tembung sandi anyar Sampéyan.

en: Types associated with the taxonomy.
jv_ID: Tulisan sing disangkutaké marang taksonomi.

en: URL of the term.
jv_ID: URL terma.

en: URL of the user.
jv_ID: Alamat URL panganggo.

en: URL removed
jv_ID: URL dibuwang

en: URL to the %s audio source file
jv_ID: URL marang berkas sumber audio %s

en: URL to the %s video source file
jv_ID: URL marang berkas sumber video %s

en: URL to the media file
jv_ID: URL marang berkas media

en: URL to the object.
jv_ID: URL kanggo obyek.

en: URL to the original attachment file.
jv_ID: URL marang berkas sampiran asli.

en: UTC means Coordinated Universal Time.
jv_ID: UTC artine Coordinated Universal Time.

en: Un-spammed by %s
jv_ID: Dibuwang tāndhā spam karo %s

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
jv_ID: Ora bisā nggawe direktori %s. Opo babon direktori ne bisā ditulis karo server?

en: Unable to create new image.
jv_ID: Ora bisā nggawé gambar anyar.

en: Unable to locate WordPress theme directory.
jv_ID: Ora bisā nemu direktori tema WordPress.

en: Unable to preview media due to an unknown error.
jv_ID: Ora bisa nontonaké media mergā  ānā kaluputan sing ora dimangerténi.

en: Unable to retrieve the error message from MySQL
jv_ID: Ora bisā nyimpen pesen kesalahan sākā MySQL

en: Unable to save due to %s invalid setting. | Unable to save due to %s invalid settings.
jv_ID[0]: Kuduné ora bisā nyimpen nang setélan %s sing keliru.
jv_ID[1]: Kuduné ora bisā nyimpen nang setélan-setelan %s sing keliru.

en: Unable to save the image.
jv_ID: Ora bisā nyimpen gambar.

en: Unable to submit this form, please refresh and try again.
jv_ID: Ora bisa ngirim formulir iki, māngga direfresh lan dicoba manèh.

en: Unable to trash changes.
jv_ID: Ora bisa ngowahi kranjang runtah.

en: Unapprove
jv_ID: Ora disetujoni

en: Unapprove this comment
jv_ID: Pangalembānā iki ora disetujoni

en: Unapproved
jv_ID: Ora disetujoni

en: Unarchive
jv_ID: Ora diarsip

en: Unauthorized to modify setting due to capability.
jv_ID: Ora perlu diotorisasi kanggo ngowahi setelan sesuai karo kewenangané.

en: Uncategorized
jv_ID: Ora ānā kategoriné

en: Under %s
jv_ID: Ngisoré %s

en: Underline
jv_ID: Garis ngisor

en: Undo
jv_ID: Baléni

en: Unique identifier for the object.
jv_ID: Pengenal unik kanggo obyek.

en: Unique identifier for the term.
jv_ID: Pengenal unik kanggo tetembungan.

en: Unique identifier for the user.
jv_ID: Pengenal unik kanggo panganggo.

en: Unknown
jv_ID: Ora dikenali

en: Unknown API error.
jv_ID: Kaluputan API sing ora dikenali.

en: Unknown Feed
jv_ID: Pakan ora dikenali

en: Unknown action.
jv_ID: Aksi ora dikenali.

en: Unmute
jv_ID: Muni

en: Unpacking the package&#8230;
jv_ID: Mbukak paketé&#8230;

en: Unpublished
jv_ID: Ora dipacak

en: Unrecognized background setting.
jv_ID: Setelan latar mburi ora dikenali.

en: Unregistering a built-in post type is not allowed
jv_ID: Nyopot tipe tulisan gawan sing kedaftar ora diidinaké

en: Unregistering a built-in taxonomy is not allowed.
jv_ID: Nyopot taksonomi gawan sing kedaftar ora diidinaké.

en: Untested with your version of WordPress
jv_ID: WordPress sampéyan versi sing durung diujicoba

en: Untitled
jv_ID: Ora ānā judhulé

en: Up one
jv_ID: Munggah  siji

en: Update
jv_ID: Anyaraké

en: Update Available
jv_ID: Update cumawis

en: Update Category
jv_ID: Nganyari Kategori

en: Update Comment
jv_ID: Nganyari Pangalembānā

en: Update Complete
jv_ID: Nganyari wis Komplit

en: Update Link
jv_ID: Nganyari Pranālā

en: Update Link Category
jv_ID: Nganyari Pranālā Kategori

en: Update Now
jv_ID: Dianyarke Saiki

en: Update Plugins
jv_ID: Nganyari Plugin

en: Update Profile
jv_ID: Nganyari Profil

en: Update Services
jv_ID: Layanan Nganyari

en: Update Tag
jv_ID: Nganyari Tenger

en: Update User
jv_ID: Nganyari Panganggo

en: Update WordPress
jv_ID: Nganyari WordPress

en: Update anyway, even though it might break your site?
jv_ID: Update terus, sanajan iki bisā ngrusak situs Sampéyan?

en: Update audio playlist
jv_ID: Nganyari daftar main audio

en: Update gallery
jv_ID: Nganyari galeri

en: Update gallery settings
jv_ID: Nganyari tatanan galeri

en: Update now
jv_ID: Nganyari saiki

en: Update progress
jv_ID: Lagi Nganyari

en: Update to %s
jv_ID: Nganyari nang %s

en: Update video playlist
jv_ID: Ngari daftar main Video

en: Updates
jv_ID: Dianyari

en: Updates %s
jv_ID: Dianyari %s

en: Updating
jv_ID: Nganyari

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
jv_ID: Nganyari Plugin %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
jv_ID: Nganyari Tema %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating comment failed.
jv_ID: Ora bisa nganyari pangalemb‪‪ānā.

en: Updating comment status failed.
jv_ID: Ora bisā nganyari status pangalemb‪‪ānā.

en: Upload Limit Exceeded
jv_ID: Watesan Unggahan Keliwat

en: Upload New Media
jv_ID: Unggah Media Anyar

en: Upload date:
jv_ID: Tanggal diunggah:

en: Upload failed.
jv_ID: Pangunggahan ora kasil.

en: Upload file and import
jv_ID: Unggah berkas lan impor

en: Upload stopped.
jv_ID: Pangunggahan mandeg.

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends a height of %2$s pixels.
jv_ID: Unggah video Sampéyan nganggo format %1$s lan diciliki ukuran berkasé kanggo kasil sing paling apik. Tema Sampéyan nyaranaké dhuwuré video %2$s piksel.

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends a width of %2$s pixels.
jv_ID: Unggah video Sampéyan nganggo format %1$s lan diciliki ukuran berkasé kanggo kasil sing paling apik. Tema Sampéyan nyaranaké ambané video %2$s piksel.

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends dimensions of %2$s pixels.
jv_ID: Unggah video Sampéyan nganggo format %1$s lan diciliki ukuran berkasé kanggo kasil sing paling apik. Tema Sampéyan nyaranaké dimensi videoné %2$s piksel.

en: Uploaded Images
jv_ID: Gambar sing kaunggahaké

en: Uploaded on:
jv_ID: Diunggah nang:

en: Uploaded on: %s
jv_ID: Diunggah nang: %s

en: Uploaded to this page
jv_ID: Diunggah marang kācā iki

en: Uploaded to this post
jv_ID: Diunggah marang kiriman iki

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
jv_ID: utāwā

en: Uploading
jv_ID: Lagi ngunggah

en: Uploading Files
jv_ID: Ngunggahaké Berkas

en: Uploading Files allows you to choose the folder and path for storing your uploaded files.
jv_ID: Ngunggah berkas-berkas ngidinaké Sampéyan kanggo milih folder lan path kanggo nyimpenberkas unggahan.

en: Uploads
jv_ID: Unggah

en: Usage of user levels is deprecated. Use capabilities instead.
jv_ID: Kagunan sākā tingkatan panganggo uwis ora dienggo. Gantiné nganggo kapabilitas.

en: Use %s instead if you do not want the value echoed.
jv_ID: Nganggoa %s yèn Sampéyan wegah biji iki ngilang.

en: Use %s instead.
jv_ID: Nganggoa %s wae.

en: Use Left/Right Arrow keys to advance one second, Up/Down arrows to advance ten seconds.
jv_ID: Gunakaké tombol panah Kiwā/Tengen kanggo nambahi sedetik, tombol panah Ndhuwur/Ngisor kanggo nambahi sepuluh detik.

en: Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.
jv_ID: Gunakaké tombol panah Ndhuwur/Ngisor kanggo nyerokaké utāwā nglirihaké volume.

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
jv_ID: Gunaknā tandha koma sākā %s kanggo sapérangan tetembungan sing ora kalebu.

en: Use https
jv_ID: Nganggo https

en: Use image
jv_ID: Nganggo gambar

en: Use the %s filter instead.
jv_ID: Ora nganggo filter %s.

en: Use the Custom HTML widget to add arbitrary HTML code to your widget areas.
jv_ID: Gunaknā widget Racikan HTML kanggo nambahi kode HTML semrawut marang area widget.

en: Use the arrow buttons at the top of the dialog, or the left and right arrow keys on your keyboard, to navigate between media items quickly.
jv_ID: Gunaknā tombol panah nang ndhuwur kothak dialog, utāwā tombol panah kiwa lan tengen nang kibor, kanggo navigasi antar item media kanthi cepet.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
jv_ID: Dienggo jutaan, Akismet kuwi cara aman sing mungkin paling apik sadunya kanggo <strong>njaga blog sampéyan sākā spam</strong>. Kuwi njagani situs sampéyan sanajan sampéyan turu. Kanggo miwiti, nuju nang <a href="admin.php?page=akismet-key-config">Kācā Setélan Akismet</a> kanggo nyetél kunci API.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
jv_ID: Dienggo jutaan, Akismet kuwi cara aman sing mungkin paling apik sadunya kanggo <strong>njaga blog sampéyan sākā spam</strong>. Situs sampéyan gampang dikonfigurasi lan dijagani, sanajan sampéyan turu.

en: Used: %1$s%% of %2$s
jv_ID: Digawe: %1$s%% sākā %2$s

en: User
jv_ID: Panganggo

en: User %s added
jv_ID: (Warta iki uwis di tambahaké nang versi %s.)

en: User Dashboard: %s
jv_ID: Dasbor Panganggo: %s

en: User Roles
jv_ID: Parāgā Panganggo

en: User added.
jv_ID: Nambahi panganggo.

en: User already exists. Password inherited.
jv_ID: Panganggo wis ānā. Tembung sandi di udunke.

en: User cannot be added to this site.
jv_ID: Panganggo ora bisā ditambahaké marang situs iki.

en: User deleted.
jv_ID: Panganggo dibusak.

en: User deletion is not allowed from this screen.
jv_ID: Ngilangi panganggo ora bisā dilakoknā sākā layar iki.

en: User has been added to your site.
jv_ID: Panganggo wis ditambahnā nang situs Sampéyan.

en: User has been created, but could not be added to this site.
jv_ID: Panganggo wis digawé, nangingora bisā ditambahaké nang situs iki.

en: User has blocked requests through HTTP.
jv_ID: Panganggo wis mblokir panjalukan nganggo HTTP.

en: User has no sites or content and will be deleted.
jv_ID: Panganggo ora nduwéni situs utāwā konten bakalan dibusak.

en: User removed from this site.
jv_ID: Panganggo dipindah saka situs iki.

en: User updated.
jv_ID: Panganggo dianyari.

en: Username
jv_ID: Jeneng Panganggo

en: Username isn't editable.
jv_ID: Jeneng Panganggo ora bisa diganti.

en: Username may not be longer than 60 characters.
jv_ID: Jeneng panganggo ora olèh luwih sākā 60 karakter.

en: Username must be at least 4 characters.
jv_ID: Jeneng panganggo kudu paling ora 4 karakter.

en: Username or Email Address
jv_ID: Jeneng Panganggo utāwā Alamat email

en: Username/Password incorrect for %s
jv_ID: Jeneng panganggo/Tembung sandi salah kanggo %s

en: Username:
jv_ID: Jeneng Panganggo:

en: Username: %s
jv_ID: Jeneng Panganggo: %s

en: Usernames can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
jv_ID: Jeneng Panganggo namung bisā ngandhut huruf cilik (a-z) lan angka.

en: Usernames cannot be changed.
jv_ID: Jeneng panganggo ora bisā diowahi.

en: Users
jv_ID: Panganggo

en: Users do not support trashing. Set '%s' to delete.
jv_ID: Panganggo ora nyokong mbuwangi runtahi. Setèl '%s' kanggo dibusak.

en: Users list
jv_ID: Daftar situs panganggo

en: Users list navigation
jv_ID: Navigasi daftar situs pengguna

en: Users must be registered and logged in to comment
jv_ID: Panganggo kudu kedaftar lan mlebu log kanggo maringi pangalembānā

en: Value
jv_ID: Bijiné

en: Value(s)
jv_ID: Biji(-biji).

en: Vatican
jv_ID: Vatikan

en: Version
jv_ID: Versi

en: Version %s
jv_ID: Versi %s

en: Version:
jv_ID: Versi:

en: Version: %s
jv_ID: Versi: %s

en: Vertical space
jv_ID: Spasi vertikal

en: Video is paused.
jv_ID: Video ditahan.

en: Video is playing.
jv_ID: Video lagi dimainaké.

en: Vietnamese
jv_ID: Bāsā Vietnam

en: View
jv_ID: Mirsani

en: View %1$s version %2$s details
jv_ID: Nonton %1$s detil versi %2$s

en: View &#8220;%s&#8221;
jv_ID: Tampilaké &#8220;%s&#8221;

en: View &#8220;%s&#8221; archive
jv_ID: Nonton Arsip &#8220;%s&#8221;

en: View All
jv_ID: Mirsani Kabèh

en: View Attachment Page
jv_ID: Nonton Kācā Sampiran

en: View Category
jv_ID: Nonton Kategori

en: View Changeset
jv_ID: Tonton Changeset

en: View Page
jv_ID: Mriksani Kācā

en: View Pages
jv_ID: Kācā

en: View Post
jv_ID: Mriksani Tulisan

en: View Posts
jv_ID: Nonton Kiriman

en: View Site
jv_ID: Nonton Situs

en: View Tag
jv_ID: Nonton Tenger

en: View Trash
jv_ID: Mriksāni Sampah

en: View User
jv_ID: Tampilaké Panganggo

en: View all
jv_ID: Mirsani Kabèh

en: View all drafts
jv_ID: Mirsani kabèh orèt-orètan

en: View attachment page
jv_ID: Nonton kaca sampiran

en: View comment history
jv_ID: Nampilaké riwayat pangalembānā

en: View details
jv_ID: Lengkapé

en: View more comments
jv_ID: Nonton pangalemb‪‪ānā liyané

en: View page
jv_ID: Mriksani Kācā

en: View posts by %s
jv_ID: Nonton pos dening %s

en: View this comment
jv_ID: Nonton komèntar iki

en: Visible
jv_ID: Katonaké

en: Visit
jv_ID: Tiliki

en: Visit %s&#8217;s website
jv_ID: Niliki situs web %s&#8217;s

en: Visit Dashboard
jv_ID: Niliki Dasbor

en: Visit Link
jv_ID: Niliki Pranālā

en: Visit Site
jv_ID: Niliki Situs

en: Visit Store
jv_ID: Niliki Toko

en: Visit Theme Site
jv_ID: Mampir nang Situs Tema

en: Visit site
jv_ID: Niliki situs

en: Visual Editor
jv_ID: Piranti dandani Visual

en: Visual aids
jv_ID: Bantuan visual

en: Visual mode gives you an editor that is similar to a word processor. Click the Toolbar Toggle button to get a second row of controls.
jv_ID: Mode Visual ménéhi Sampéyan Penyunting sing mirip Pengolah Kata. Klik tombol Ijoli toolbar kanggo nambahi larik keloro.

en: Volume Slider
jv_ID: Geredan Volume

en: Warning! User %s cannot be deleted.
jv_ID: Weling! Panganggo %s ora bisa dibusak.

en: Warning! User cannot be deleted. The user %s is a network administrator.
jv_ID: Pengetan! Panganggo iki ora bisā diowahi. Panganggo %s iki administrator jaringan.

en: Warning: the link has been inserted but may have errors. Please test it.
jv_ID: Weling: pranālā uwis diseselaké ning mungkin ngandhut kaluputan. Mānggā dipun uji.

en: Wavatar (Generated)
jv_ID: Wavatar (Digawe)

en: We cannot process your payment. Please <a href="%s" target="_blank">update your payment details</a>.
jv_ID: Ora bisā mroses pembayaran sampéyan. Mānggā <a href="%s" target="_blank">update detil pembayaran sampéyan</a>.

en: Web Address
jv_ID: Alamat Web

en: Website
jv_ID: Situs web

en: Website: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
jv_ID: Laman: %1$s (alamat IP: %2$s, %3$s)

en: Wed
jv_ID: Rab

en: Wednesday
jv_ID: Rebo

[ctx: Wednesday initial]
en: W
jv_ID: R

en: Week Starts On
jv_ID: Minggu Diwiwiti Dinā

en: Weight
jv_ID: Aboté

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
jv_ID: Sugeng Rawuh

en: Welcome to %s. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
jv_ID: Sugeng Rawuh wonten ing  %s. Punika tulisan énggal Sampéyan. Suntingānā utāwā dibusak, banjur lanjut nulis!

en: Welcome to WordPress!
jv_ID: Sugeng Rawuh wonten ing WordPress!

en: Welsh
jv_ID: Bāsā Wales

en: West
jv_ID: Kulon

en: What do I do now?
jv_ID: Kudu āpā manèh saiki?

en: What should be done with content owned by %s?
jv_ID: Āpā dirampungi baé konten sing diaku dening %s?

en: What should be done with content owned by these users?
jv_ID: Āpā dirampungi waé konten sing diaku dening panganggo-panganggo iki?

en: What should be done with content owned by this user?
jv_ID: Āpā dirampungi waé konten sing diaku dening panganggo iki?

en: What&#8217;s New
jv_ID: Āpā sing Anyar

en: What&#8217;s on your mind?
jv_ID: Āpā sing nang pikirané sampéyan?

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
jv_ID: Apa bedané kategori karo tag? Biasané tag kuwi tembung kunci khusus sing dijupuk utāwā dikarepke sākā tulisan sampéyan (jeneng, subyek, lan liya-liyane) tag bisā dienggo utāwā ora dienggo nang tulisan liyane, kamangka kategori kuwi nduduhke sakperangan babagan. Kategori kuwi arep padha karo daftar isi situs lan tag arep padha karo tetembungan nang indeks.

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
jv_ID: Wayah nambahnā kategori nang layar iki, sampéyan kudu ngisi ros-ros iki:

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
jv_ID: Wayah nambahnā tag nang layar iki, sampéyan kudu ngisi ros-ros iki:

en: When changing themes, there is often some variation in the number and setup of widget areas/sidebars and sometimes these conflicts make the transition a bit less smooth. If you changed themes and seem to be missing widgets, scroll down on this screen to the Inactive Widgets area, where all of your widgets and their settings will have been saved.
jv_ID: Nalikā ngowahi tema, ānā sapérangan variasi sing sering dienggo lan nyetél area widget utāwā bilah sisi lan kālā-kālā nyebabaké sulāyā ndadèkaké pindhahan tema dadi ora lancar kāyā sing dikarepaké. Yén sampéyan ngganti tema lan ānā widget sing ilang, gulung layar golékānā nang daftar widget sing ora aktif, nang kānā kabéh widget lan setélané disimpen.

en: When in reorder mode, additional controls to reorder menu items will be available in the items list above.
jv_ID: Yèn nang mode pengurutan, kontrol tambahan kanggo ngurutaké item-item menu bakal cumawis nang daftar item ndhuwur.

en: When in reorder mode, additional controls to reorder widgets will be available in the widgets list above.
jv_ID: Yèn nang mode pengurutan, kontrol tambahan kanggo widget ngurutaké bakal cumawis nang daftar widget ndhuwur.

en: When previewing on smaller monitors, you can use the collapse icon at the bottom of the left-hand pane. This will hide the pane, giving you more room to preview your site in the new theme. To bring the pane back, click on the collapse icon again.
jv_ID: Nalikā nonton nang monitor cilik, sampéyan bisā nganggo ikon nyiutaké nang ngisor kiwā panel. Iki bakal ngumpetaké, ménéhi sampéyan tambahan ruang kanggo nonton situs sampéyan nang tema anyar. Kanggo mbalékaké panel, klik nang ikon manéh.

en: When starting a new paragraph with one of these formatting shortcuts followed by a space, the formatting will be applied automatically. Press Backspace or Escape to undo.
jv_ID: Yèn miwiti paragraf anyar nganggo salah sijining format sidhatan sing nganggo spasi, formaté otomatis ditrapaké. Pencèt Backspace utāwā Escape kanggo mbaléni.

en: When using a keyboard to navigate:
jv_ID: Nalikā nganggo kibor kanggo navigasi:

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
jv_ID: Yèn Sampéyan ngeklik tombol nang ngisor, WordPress bakal gawé berkas XML kanggo disimpen nang komputer Sampéyan.

en: Whether or not the post type should have children.
jv_ID: Ānā orané kiriman tulisan kuduné nduwé anakan.

en: Whether or not the taxonomy should have children.
jv_ID: Ānā orané taksonomi kuduné nduwé anakan.

en: Whether or not the term cloud should be displayed.
jv_ID: Ngerti āpā ora lamuk tetembungan kudu ditampilaké.

en: Whether posts of this status should be shown in the front end of the site.
jv_ID: Mangerténi pos-pos sing nganggo status iki kudu ditontonaké nang kācā ngarep situs iki.

en: Whether posts with this status should be private.
jv_ID: Mangerténi pos-pos sing nganggo status iki kudu diprivasi.

en: Whether posts with this status should be protected.
jv_ID: Mangerténi pos-pos sing nganggo status iki kudu dijagani.

en: Whether posts with this status should be publicly-queryable.
jv_ID: Mangerténi pos-pos sing nganggo status iki kudu bisā digoléki umum.

en: Whether the content is protected with a password.
jv_ID: Mbok menāwā kontené dijagani tembung sandi.

en: Whether the excerpt is protected with a password.
jv_ID: Mbok menāwā kutipané dijagani tembung sandi.

en: Whether to bypass trash and force deletion.
jv_ID: Piyé yén ngliwati kranjang runtah lan peksa dibusak.

en: Whether to hide terms not assigned to any posts.
jv_ID: Ngerténānā perlu kanggo ngumpetaké tetembungan sing ora digunakaké sembarang pos.

en: Whether to include posts in the edit listing for their post type.
jv_ID: Mangerténi kanggo nglebokaké pos-pos nang daftar sunting kanggo saben tipe pos.

en: While previewing a new theme, you can continue to tailor things like widgets and menus, and explore theme-specific options.
jv_ID: Nalikā nontoni tema anyar, Sampéyan bisa terus ngracik āpā anané kāyā widget lan menu, lan nlusuri opsi-opsi tema sing khusus.

en: White
jv_ID: Putih

en: Widget moved down
jv_ID: Widget kamudhunake

en: Widget moved up
jv_ID: Widget kaunggahake

en: Widgets
jv_ID: Widget

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
jv_ID: Widget kuwi bagian independen sākā konten sing bisā diselehnā nang area widgetized sing wis disediaknā karo tema sampéyan (biasané diarani larik pinggir). Kanggo ngisiknā widget nang larik pinggir/area widget, seret lan culke ros judule widget nang panggonan sing dikepengini. Asline/standare, namung larik pinggir sing nomer siji sing dijembarne. Kanggo ngisi larik pinggir, klik nang judule kanggo njembarne.

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into widgetized areas provided by your theme (commonly called sidebars).
jv_ID: Widget kuwi seksi bebas sākā konten sing bisā ditempataké marang area widget sing disediaknā tema Sampéyan (umumé dijenengi sidebar).

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
jv_ID: Widget bisā dienggo ping bola-bali. Sampéyan bisā maringi judul widget, kanggo dikatonké nang situs sampéyan, nanging judul kuwi ora kudu diisi bisā wae dikosongi.

en: Widgets need to be registered using %s, before they can be displayed.
jv_ID: Widget kudu didaftaraké nganggo %s, sakdurungé bisā ditampilaké.

en: Width
jv_ID: Āmbā

en: WooCommerce &rsaquo; Setup Wizard
jv_ID: Wahana Setélan WooCommerce &rsaquo;

en: WooCommerce settings
jv_ID: Setélan WooCommerce

en: WooCommerce status
jv_ID: Status WooCommerce

en: Word count: %s
jv_ID: Cacahé tembung: %s

en: WordCamps
jv_ID: Kemah Dunya

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
jv_ID: WordPress %1$s njalanaké tema %2$s.

en: WordPress &rsaquo; Error
jv_ID: WordPress &rsaquo; Sulāyā

en: WordPress &rsaquo; Success
jv_ID: WordPress &rsaquo; Sukses

en: WordPress Address (URL)
jv_ID: Alamat (URL) WordPress

en: WordPress Blog
jv_ID: Blog WordPress

en: WordPress Events and News
jv_ID: Acara WordPress lan Wartā

en: WordPress database error:
jv_ID: Kaluputan nang database WordPress:

en: WordPress is not notifying any <a href="%1$s">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%2$s">visibility settings</a>.
jv_ID: WordPress ora ngirimi péngetan  <a href="%1$s">Layanan Update</a> jalaran  <a href="%2$s">setélan visibilitas</a> situs Sampéyan.

en: WordPress locale code.
jv_ID: Kode WordPress lokal.

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
jv_ID: Otomatis WordPress kudu mbeneri XHTML sing diselehke ora valid

en: WordPress site: %s
jv_ID: Situs WordPress: %s

en: WordPress.org themes
jv_ID: Tema WordPress.org

en: Words: %s
jv_ID: Tembung: %s

en: Would you like to <a href="%s">check pending comments</a>?
jv_ID: Sampéyan kepéngin <a href="%s">mriksā pangalembānā sing ditahan</a>?

en: Write
jv_ID: Nulis

en: Writing
jv_ID: Nulis

en: Writing Settings
jv_ID: Pangaturan Panulisan

en: X &#8212; Even more mature than above
jv_ID: X &#8212; Iso luwih dewasa sākā sing nang nduwur

en: XML-RPC services are disabled on this site.
jv_ID: Layanan XML-RPC dipaténi nang situs iki.

en: Y/m/d
jv_ID: d/m/Y

en: Year
jv_ID: Tahun

en: Yellow
jv_ID: Kuning

en: Yes
jv_ID: Yā

en: Yes, take me to my profile page
jv_ID: Ya, gawanen aku nang kācā profilku

en: Yiddish
jv_ID: Bāsā Yiddi

en: You are about to approve the following comment:
jv_ID: Sampéyan arep nyetujoni pangalembānā iki:

en: You are about to delete %s.
jv_ID: Sampéyan bisā mbusak situs %s.

en: You are about to delete the following comment:
jv_ID: Sampéyan arep ngilangi pangalembānā iki:

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
jv_ID: Sampéyan arep ngilangi pranālā iki '%s'
      'Batal' kanggo mandheg, 'OK' kanggo ngilangi.

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
jv_ID: Sampéyan arep ngilangi tema iki '%s'
      'Batal' kanggo mandheg, 'OK' kanggo ngilangi.

en: You are about to mark the following comment as spam:
jv_ID: Sampéyan arep nandhani yén pangalembānā iki spam:

en: You are about to move the following comment to the Trash:
jv_ID: Sampéyan arep mbuang pangalembānā iki nang kranjang runtah:

en: You are about to permanently delete these items from your site.
    This action cannot be undone.
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
jv_ID: Sampéyan arep mbusak selawasé item-item iki sākā situs sampéyan.
    Aksi iki ora bisa dibalekaké.
    'Batal' yèn arep mandheg, 'OK' yèn tetep mbusak.

en: You are about to permanently delete this item from your site.
    This action cannot be undone.
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
jv_ID: Sampéyan arep mbusak selawasé item iki sākā situs sampéyan.
    Aksi iki ora bisa dibalekaké.
    'Batal' yèn arep mandheg, 'OK' yèn tetep mbusak.

en: You are about to trash these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
jv_ID: Sampéyan arep ngilangi saklawasé item iki.
      'Batal' kanggo mandeg, 'OK' kanggo mbusak.

en: You are attempting to log out of %s
jv_ID: Sampéyan lagi nyoba metu log sākā %s

en: You are browsing %s
jv_ID: Sampéyan nlusuri %s

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for %2$s.
jv_ID: Sampéyan saiki njajah arsip blog %1$s ing %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the day %2$s.
jv_ID: Sampéyan saiki njajah arsip blog %1$s ing tanggal %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the year %2$s.
jv_ID: Sampéyan saiki njajah arsip blog %1$s ing taun %2$s.

en: You are currently browsing the %s blog archives.
jv_ID: Sampéyan saiki njajah arsip blog %s.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
jv_ID: Sampéyan saiki lagi ngrambah arsip sākā kategori %s.

en: You are currently editing the page that shows your latest posts.
jv_ID: Sampéyan saiki nyunting kācā sing nontonaké kiriman pungkasan Sampéyan.

en: You are customizing %s
jv_ID: Sampeyan natani %s

en: You are not currently logged in.
jv_ID: Sampéyan saiki durung mlebu log.

en: You are now logged out everywhere else.
jv_ID: Saiki Sampéyan wis metu log.

en: You are now logged out.
jv_ID: Saiki Sampéyan wis metu log.

en: You are only logged in at this location.
jv_ID: Sampéyan saiki durung mlebu log.

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
jv_ID: Sampéyan ngirim komentar kecepeten. Ājā banter-banter.

en: You are using a browser that does not have Flash player enabled or installed. Please turn on your Flash player plugin or download the latest version from https://get.adobe.com/flashplayer/
jv_ID: Sampéyan nganggo peramban sing ora nyokong pamasangan Flash player. Mānggā uripaké plugin Flash player utāwā ngundhuh versi pungkasan sākā https://get.adobe.com/flashplayer/

en: You are using an insecure browser!
jv_ID: Sampéyan nggunakaké peramban sing ora aman.!

en: You are using the browser&#8217;s built-in file uploader. The WordPress uploader includes multiple file selection and drag and drop capability. <a href="#">Switch to the multi-file uploader</a>.
jv_ID: Sampéyan nganggo panggunggah berkas gawan peramban. Pangunggah WordPress bisā kanggo milih unggahan multi berkas lan bisā géréd témpél. <a href="#">Ganti dadi Pangunggah multi berkas</a>.

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
jv_ID: Sampéyan nyoba ngaksés dasbor "%1$s", nanging saiki ora nduwéni kawenangan nang situs iki. Yén bener Sampéyan kuduné bisā ngaksés nang dasbor "%1$s", mānggā dihubungi administrator jaringané.

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
jv_ID: Sampéyan bisā nabahnā pranālā nang kéné kanggo dikatonke nang situs Sampéyan, biasané nganggo <a href="%s">Widgets</a>. Asliné, pranālā marang pirang-pirang situs nang komunitas WordPress wis klebu kāyā conto.

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
jv_ID: Sampéyan bisā nambah utāwā dandani pranālā nang layar kanthi ngleboknā informasi nang saben kotak. Namung alamat situs lan jeneng pranālā&#8217;s(tulisan sing katon nang situs sampéyan sākā pranālā kuwi) sing kudu diiseni.

en: You can also choose a background color by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
jv_ID: Sampéyan ugā bisā milih kelir latar mburi karo ngeklik tombol Milih Kelir lan bisā ugā nulis nganggo kode HTML biji hex, contoné &#8220;#ff0000&#8221; kanggo abang, utāwā milih kelir nganggo pamilih kelir.

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
jv_ID: Sampéyan ugā bisā nggawé tulisan nganggo <a href="%s">Tanda Buku Press-ne iki </a>.

en: You can also delete individual items and access the extended edit screen from the details dialog.
jv_ID: Sampéyan ugā bisā mbusak item-item tut siji lan ngaksès layar sunting sākā kothak dialog detil.

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
jv_ID: Sampéyan bisā ugā moderaséni pangalembānā sākā layar iki nganggo kotak status,neng kéné sampéyan ugā bisā ngganti tanggale pangalembānā.

en: You can assign theme locations to individual menus by <strong>selecting the desired settings</strong> at the bottom of the menu editor. To assign menus to all theme locations at once, <strong>visit the Manage Locations tab</strong> at the top of the screen.
jv_ID: Sampéyan bisa nambahaké panggonan tema marang menu ijènan karo <strong>milih setélan sing disenengi</strong> nang ngisor editor menu.  Kanggo nambahaké menu marang panggonan tema sekaligus, <strong>tiliki tab Natani Panggonan</strong> nang ndhuwur layar.

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
jv_ID: Sampéyan bisā ngowahi apa sing katon nang layar iki nganggo tab Opsi Layar kanggo nyetel pirang iji/babagan sing dikatonke nang layar lan ngatonke/ndelikaké larik nang tabel.

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
jv_ID: Sampéyan bisā ngganti sandhiné, nguripaké sidhatan kibor, ngganti kelir skema sākā layar administrasi WordPress, lan maténi editor (visual) WYSIWYG, wetārā liyané. Sampéyan bisā ngumpetaké Bilah Perkakas (Bilah Admin) sākā kācā ngarep situs Sampéyan, nanging ora bisā dipaténi sākā layar admin.

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
jv_ID: Sampéyan bisā milih sākā tema gawan gambar sesirahan, utāwā nganggo salah sijinsing Sampéyan duwéni. Sampéyan bisā ugā natani Judhul situs lan Sesantiné.

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
jv_ID: Sampéyan bisā milih salah siji sākā sesirahan sing sakdurungé diunggah, utāwā nonton acak siji-siji.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the homepage of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static homepage, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the homepage, and the other will be where your posts are displayed.
jv_ID: Sampéyan bisā milih apa sing katon nang kācā ngarepan sākā situs sampéyan. Kui bisā tulisan kanthi urutané dijedulne (klasik blog), utāwā kācā tetep/statis. Kanggo gawe kācā statis nang ngarepan, sampéyan kudu gawe 2 <a href="%s">Kācā</a>. Siji bakal dadi kācā ngarepan, lan liyané bakal dadi panggonan kanggo tulisan sampéyan dikatonke.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the homepage of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static homepage, you first need to create two Pages. One will become the homepage, and the other will be where your posts are displayed.
jv_ID: Sampéyan bisā milih apa waé sing ditontonaké neng kācā ngarep situs sampéyan. Kuwi bisā kiriman kanthi urutan dipacak (klasik blog), utāwā kācā tetep/statis. Kanggo nyetèl kācā statis neng ngarepan, sampéyan kudu gawé rong Kācā. Siji bakal dadi kācā ngarep, lan liyané bakal dadi panggonan kanggo tulisan sampéyan dikatonaké.

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
jv_ID: Sampéyan bisa gawé grup pranālā nganggo Kategori Pranālā. Jeneng Kategori Pranālā kudu unik lan kepisah sākā kategori nang pos Sampéyan.

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
jv_ID: Ana sakperangan cara kanggo ngowahi sing katon nang layar iki:

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
jv_ID: Sampéyan bisā ngowahi sing katon nang layar iki nganggo tab Opsi Layar lan/utāwā nganggo saringan nang ngisor tabel pranālā.

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
jv_ID: Sampéyan bisa natani tampilan sākā layaré konten nganggo pirang-pirang cārā:

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
jv_ID: Nganggo latar mburi gawean dhéwé Sampéyan bisā ngowahi opo sing dikatonke sākā situs sampéyan tanpo nyenggol kode tema. Latar mburi bisā wujud gambar utāwā kelir.

en: You can delete Link Categories in the Bulk Action pull-down, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default Link Category.
jv_ID: Sampéyan bisa mbusak Kategori Pranaālā nang menu Aksi Borongan, nanging aksi kuwi ora mbusak pranālā nang njero kategori. Gantiné, kuwi dipindhahaké dadi Kategori Pranāla gawan.

en: You can edit the image while preserving the thumbnail. For example, you may wish to have a square thumbnail that displays just a section of the image.
jv_ID: Sampéyan bisā nyunting gambar kanggo gambar mini. Contoné, Sampéyan  bisa nduwéni gambar mini persegi sing tampil namung nang seksi gambar.

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
jv_ID: Sampéyan bisā dandani lan ninggalaké informasi nang pangalembānā menāwā dibutuhaké. Iki biasané dienggo menāwā sing maringi pangalembānā salah ngetik.

en: You can enable distraction-free writing mode using the icon to the right. This feature is not available for old browsers or devices with small screens, and requires that the full-height editor be enabled in Screen Options.
jv_ID: Sampéyan bisā nguripaké mode panulisan bebas-gangguan nganggo ikon nang sebelah tengen. Fitur iki ora cumawis nang peramban lawas utāwā piranti sing layaré cilik, lan mbutuhaké editor full-dhuwur sing diuripaké nang Opsi Layar.

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
jv_ID: Sampéyan bisā ngekspor berkas konten situs Sampéyan marang instalasi utāwā platform liyāné. Berkas eksporé dadi format XML sing diarani WXR. Pos, kācā, komentar, ros racikan, kategori lan tetenger bisā dilebokaké. Sampéyan bisā milih kanggo dilebokaké nang berkas WXR bagian pos utāwa kācā karo nyetèl filter kanggo mbatesi eksporé kāyā kategori, penulis, tanggal wulan kirim utāwā status pemacakan.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links above the posts list to only show posts with that status. The default view is to show all posts.
jv_ID: Sampéyan bisa nyaring daftar pos karo status pos nganggo paranālā teks ndhuwure daftar pos kanggo nontonaké pos karo statusé. Tampilan gawané yakuwi nontonaké kabèh pos.

en: You can filter the list of users by User Role using the text links above the users list to show All, Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. The default view is to show all users. Unused User Roles are not listed.
jv_ID: Sampéyan bisā nyaring daftar panganggo karo Parāgā Panganggo nganggo pranālā teks ndhuwuré panganggo kanggo nontonaké Administrator, Penyunting, Penulis, Kontributor utawā Pelanggan. Tampilan gawané yaiku nontonaké kabéh.

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
jv_ID: Sampéyan bisā nulungi kanggo merangi spam lan ngupgrade akunmu karo <a href="%s" target="_blank">nyumbang secukupé</a>.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
jv_ID: Sampéyan bisā ndelikke/ngatonke larik gumantung sākā butuhe sampéyan lan bisā milih cacahe tulisan sing katon nang layar nganggo tab Opsi Layar.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
jv_ID: Sampéyan isa ndelikke/ngatonke larik gumantung sākā butuhe sampéyan lan isa milih cacahe tulisan sing katon nang layar nganggo tab Opsi Layar.

en: You can log out of other devices, such as your phone or a public computer, by clicking the Log Out Everywhere Else button.
jv_ID: Sampéyan bisā meksā metu log piranti-piranti liyāné, kāyā tilpun pinter utāwā komputer umum, karo ngeklik tombol Metu Log Sembarang Panggonan.

en: You can narrow the list by file type/status or by date using the dropdown menus above the media table.
jv_ID: Sampéyan bisa nyedhakaké daftar nganggo status/tipe berkas utāwā nganggo menu keréh nang ndhuwur tabel media.

en: You can navigate to other pages on your site while using the Customizer to view and edit the widgets displayed on those pages.
jv_ID: Sampéyan bisā navigasi marang kācā liyā nang situs nalikā nganggo Customizer kanggo nonton lan nyunting widget sing tampil nang kācā iku.

en: You can proportionally scale the original image. For best results, scaling should be done before you crop, flip, or rotate. Images can only be scaled down, not up.
jv_ID: Sampéyan bisa nyekala gambar asli kanthi proporsional. Kasil paling apik, skalani dhisik sakdurungé dikethok, diwalik, utāwā diputer. Gambar namung bisa dicilikaké ora bisā digedhekaké.

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
jv_ID: Sampéyan bisā milih sing katon nang layar namung kategor sing dipilh thok utāwā sākā sasi sing dipilh thok nganggo menu kerèh nang ndhuwur. Klik nang tombol Nyaring sawisé milih. Utāwā bisā ugā milih sing katon nang layar kanthi ngeklik panulis pos, kategori utāwā tag nang daftar tulisan.

en: You can see all comments on this post here:
jv_ID: Sampéyan bisā weruh kabéh tanggepan kanggo pos iki ing kene:

en: You can see all pingbacks on this post here:
jv_ID: Sampéyan bisā weruh kabéh pingbalik kanggo pos iki ing kene:

en: You can see all trackbacks on this post here:
jv_ID: Sampéyan bisā weruh kabéh trackback kanggo pos iki ing kene:

en: You can select an image to be shown at the top of your site by uploading from your computer or choosing from your media library. After selecting an image you will be able to crop it.
jv_ID: Sampéyan bisā milih gambar kanggo ditontonaké nang ndhuwuré situs karo ngunggah sākā komputer utāwā milih sākā pustaka media. Sakwisé milih gambar Sampéyan bisā ngethoki supāyā pas.

en: You can select the language you wish to use while using the WordPress administration screen without affecting the language site visitors see.
jv_ID: Sampéyan bisā milih bāsā sing kepéngin dienggo nalikā nganggo laman administrasi WordPress tanpā ngowahi bāsā tamu-tamu situs sing niliki.

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately. Alternatively, you can use an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button.
jv_ID: Sampéyan bisā nyetél gambar racikan kanggo situs Sampéyan. Gampangé unggahānā gambar terus dikethoki, lan sesirahan anyar bakalan tampil. Pilihan liyané, Sampéyan bisā nganggo gambar sing uwis diunggah nang pustaka Media karo ngeklik tombol &#8220;Pilih Gambar&#8221; .

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
jv_ID: Sampéyan bisā ngatur batesan maksimal ukuran gambar sing bisā didlesepnā nang isiné tulisan; sampéyan ugā bisā ndlesepnā gambar nganggo ukuran asliné.

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
jv_ID: Sampéyan isih bisā nganggo situs sampéyan nanging subdomanin sing digawe sampéyan dadi ora bisā dienggo. Menāwā sampéyan krasa menāwā setelan DNS wis bener, welingan iki rasah digagas.

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
jv_ID: Sampéyan bisa ngirim konten nganggo manéka cārā; layar iki kanggo nyeṭèl perkārā iku. Bagian paling ndhuwur ngatur editor nang dasbor, banjur liyané kanggo ngatur cara macak eksternal. Kanggo informasi jangkepé ngenani metode-metode iki, delengānā pranālā dokumentasiné.

en: You can upload and insert media (images, audio, documents, etc.) by clicking the Add Media button. You can select from the images and files already uploaded to the Media Library, or upload new media to add to your page or post. To create an image gallery, select the images to add and click the &#8220;Create a new gallery&#8221; button.
jv_ID: Sampéyan bisa ngunggah lan nlesepi media (gambar, audio, dokumen, lsp) karo ngeklik tombol Tambah Media. Sampéyan bisā milih sākā gambar lan berkas sing uwis diunggah marang Pustaka Media, utāwa ngunggah media anyar kanggo kācā utāwā pos sampéyan. Yén gawé galeri gambar, pilih gambar-gambar sing dikarepaké banjur klik tombol &#8220;Gawé galeri anyar&#8221;.

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
jv_ID: Sampéyan bisa ngunggah berkas media nang kéné tanpā gawé pos sakdurungé. Iki ngidinaké Sampéyan kanggo ngunggah berkas sing mengkoné bakal dienggo nang pos utāwā kācā kanggo dibagi-bagi. Ānā telung opsi nang unggahan berkas:

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
jv_ID: Sampéyan bisā nganggo kategori kanggo kanggo ngatonke sinambungané tulisan-tulisan nang situs sampéyan. Kategori sing asli/standar yoiku&#8220;Ora ānā Kategorine&#8221; nganti sampéyan ganti kuwi nang <a href="%s">pangaturan nulis</a>.

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
jv_ID: Sampéyan bisā nggunakaké salah sijining sesirahan apik iki utāwā nonton acak siji nang saben kācā.

en: You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.
jv_ID: Sampéyan bisa nganggo kontrol ngisor iki kanggo natani layar Dasbor kanggo ngapiki kerjā Sampéyan. Iki ugā bisā mlaku nang layar administrasi liyané kanthi lancar.

en: You can view all posts made by a user by clicking on the number under the Posts column.
jv_ID: Sampéyan bisa nonton kabéh pos ding digawé panganggo karo ngeklik nomer nang ngisor kolom Pos.

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt using the Screen Options tab.
jv_ID: Sampéyan bisā nonton pos nang daftar judhul sederhana utāwā kutipan nganggo tab Opsi Layar.

en: You can view your media in a simple visual grid or a list with columns. Switch between these views using the icons to the left above the media.
jv_ID: Sampéyan bisā nonton media Sampéyan nang tampilan grid prasājā utāwā daftar kolom. Tukeran antarané tampilan iki nggunakaké ikon nang kiwā ndhuwur media.

en: You cannot change this later.
jv_ID: Sampéyan ora bisā ngubah iki maneh.

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
jv_ID: Sampéyan ora bisā mbusak tema nalika temané aktif nang situs utama.

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
jv_ID: Sampéyan ora bisā mindhah item iki marang Kranjang sampah. %s saiki lagi disunting.

en: You cannot use port numbers such as %s.
jv_ID: Sampéyan ora bisā nganggo nomer port kayadéné %s.

en: You did not enter a category name.
jv_ID: Sampéyan ora ngleboknā jeneng kategori.

en: You do not have permission to edit Webhooks
jv_ID: Sampéyan ora nduwéni kawenangan kanggo nyunting Webhooks

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
jv_ID: Sampéyan ora nduwéni rencana Akismet.

en: You have %1$s and %2$s.
jv_ID: Sampeyan nduwé %1$s lan %2$s.

en: You have attempted to queue too many files.
jv_ID: Sampéyan kakéhan ngantrikke berkas.

en: You have chosen to delete the following users from all networks and sites.
jv_ID: Sampéyan wis milih kanggo mbusak panganggo sākā kabèh jaringan lan situs.

en: You have chosen to delete the user from all networks and sites.
jv_ID: Sampéyan wis milih kanggo mbusak panganggo sākā kabèh jaringan lan situs.

en: You have logged in successfully.
jv_ID: Saiki Sampéyan wis mlebu log.

en: You have searched the %1$s blog archives for <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
jv_ID: Sampéyan wis nggoléki arsip blog %1$s kanggo <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. Yèn Sampéyan ora bisā nemokaké āpā-āpā nang panggolekan iki, Sampéyan bisa nyoba salah sijining pranālā iki.

en: You have specified these users for deletion:
jv_ID: Sampéyan wis netepke panganggo-panganggo iki kanggo dibusak:

en: You have specified these users for removal:
jv_ID: Sampéyan wis netepke panganggo-panganggo iki kanggo dipindah:

en: You have specified this user for deletion:
jv_ID: Sampéyan wis netepake panganggo iki arep dibusak:

en: You have specified this user for removal:
jv_ID: Sampéyan wis netepke panganggo-panganggo iki kanggo dipindah:

en: You may only upload 1 file.
jv_ID: Sampéyan namung bisā ngunggahne berkas siji thok.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
jv_ID: Sampéyan kudu <a href="%s">mlebu log</a> kanggo maringi pangalemb‪‪ānā.

en: You must be a member of at least one site to use this page.
jv_ID: Sampéyan kudu anggota saorané siji situs kanggo nggunakaké kācā iki.

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
jv_ID: Sampéyan kudu klik dudulan Simpen Owahan nang ngisor layar iki supaya pangaturan anyar bisā kasil.

en: You must provide a domain name.
jv_ID: Sampéyan kudu nyawiske salah siji ning alamat email.

en: You must provide a name for your network of sites.
jv_ID: Sampéyan kudu maringi jeneng kanggo jaringan situs sampéyan.

en: You must provide a valid email address.
jv_ID: Sampéyan kudu ngleboknā alamat e-mail sing valid.

en: You must supply a future date to schedule.
jv_ID: Sampéyan kudu nemtokaké tanggal kanggo jadwalé.

en: You need JavaScript to choose a part of the image.
jv_ID: Sampéyan mbutuhnā Javascript kanggo milih sak perangan sākā gambar.

en: You need a higher level of permission.
jv_ID: Sampéyan mbutuhaké kawenangan sing luwih dhuwur.

en: You need to define a search term to order by relevance.
jv_ID: Sampéyan perlu njelasaken tembung panggolekan kanggo mrèntah sing cocog.

en: You need to define an include parameter to order by include.
jv_ID: Sampéyan perlu ndefinisiaké parameter gawan kanggo mrèntah gawanan.

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
jv_ID: Sampéyan kudu nglebokaké kunci API kanggo ngaktifaké layanan Akismet nang situs sampéyan.

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
jv_ID: Saiki Sampéyan namung nduwéni siji tema kanggo situs iki. Sampéyan bisa milih ora kurang sākā 1,000 tema gratis nang Direktori Tema WordPress, klik nang <a href="%s">Masang Tema</a> nang tab ndhuwur.

en: You&#8217;ll create a menu, assign it a location, and add menu items like links to pages and categories. If your theme has multiple menu areas, you might need to create more than one.
jv_ID: Sampéyan arep gawé menu, wénéhānā panggonané, lan tambaānā item menu kāyā pranālā lan kācā. Yèn tema Sampéyan nduwé multi area, Sampéyan oléh gawé luwih sākā siji.

en: Your Akismet plan has been cancelled.
jv_ID: Rencana Akismet sampéyan uwis dibatalaké.

en: Your Akismet subscription is suspended.
jv_ID: Tiket langganan Akismetmu lagi ditahan.

en: Your Email
jv_ID: E-mail Sampéyan

en: Your Recent Drafts
jv_ID: Orèt-orètan Pungkasan

en: Your Sites
jv_ID: Situs Sampéyan

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
jv_ID: Server Web sampéyan ora bisā gawé panjalukan SSL; kontak Web host sampéyan supāyā nambahi sokongan SSL.

en: Your blogroll
jv_ID: Blogroll Sampéyan

en: Your browser does not support direct access to the clipboard. Please use keyboard shortcuts or your browser&#8217;s edit menu instead.
jv_ID: Peramban Sampéyan ora nyokong akses langsung nang clipbor. Mānggā nganggo sidhatan kibor utāwā menu sunting peramban kanggo ngganténi.

en: Your browser is out of date!
jv_ID: Peramban Sampeyan uwis lawas!

en: Your chosen password.
jv_ID: Tembung sandi sing Sampéyan pilih.

en: Your comment is awaiting moderation.
jv_ID: Pangalemb‪‪ānā Sampéyan lagi ngenteni moderasi.

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
jv_ID: Alamat email Sampéyan durung dianyari. Mānggā dipriksa nang inbox %s kanggo email konfirmasi.

en: Your email address will not be published.
jv_ID: Alamat email Sampéyan ora dijedulne utāwā dikatonke.

en: Your email address.
jv_ID: Alamat email Sampéyan.

en: Your firewall may be blocking Akismet from connecting to its API. Please contact your host and refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>.
jv_ID: Tembok geni Sampéyan mungkin mblokir Akismet sākā koneksi API-né. Mānggā ngontak host sampéyan lan ngrujuk marang <a href="%s" target="_blank">pitudhuh ngenani Tembok geni</a>.

en: Your homepage displays
jv_ID: Tampilan Kācā ngarep Sampéyan

en: Your latest changes were saved as a revision.
jv_ID: Owahan pungkasan Sampéyan uwis disimpen dadi revisi.

en: Your latest posts
jv_ID: Tulisan pungkasan sampéyan

en: Your password has been reset.
jv_ID: Tembung sandhi sampéyan uwis disetél ulang.

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
jv_ID: Profil sampéyan isine informasi ngenani sampéyan (akun sampéyan); pādhā karo pilihan personal sing sinambungan karo nggunakaké WordPress.

en: Your scheduled changes just published
jv_ID: Owahan jadwal Sampéyan kari dipacak

en: Your session has expired. Please log in to continue where you left off.
jv_ID: Sesi Sampéyan uwis kadaluwarsa. Mānggā mlebu log manèh kanggo nerusaké nalikā Sampéyan ninggalaké.

en: Your settings have been saved.
jv_ID: Setélan sampéyan uwis disimpen.

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
jv_ID: Situs sampéyan ora bisā nyambung marang server Akismet.

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
jv_ID: Pos sing paling sering sākā situs Sampéyan.

en: Your site&#8217;s most recent comments.
jv_ID: Pangalembānā sing paling sering sākā situs Sampéyan.

en: Your theme can display menus in %s location. | Your theme can display menus in %s locations.
jv_ID[0]: Tema Sampéyan bisā nampilaké menu nang panggonan %s.
jv_ID[1]: Tema Sampéyan bisā nampilaké menu nang panggonan-panggonan %s.

en: Your theme can display menus in %s location. Select which menu you would like to use. | Your theme can display menus in %s locations. Select which menu appears in each location.
jv_ID[0]: Tema Sampéyan bisā nampilaké menu nang panggonan %s. Pilih menu endi sing péngin sampéyan enggo.
jv_ID[1]: Tema Sampéyan bisā nampilaké menu nang panggonan %s. Pilih menu endi sing tampil nang saben panggonan.

en: Your theme can display menus in one location.
jv_ID: Tema Sampéyan namung bisā nampilaké menu nang siji panggonan.

en: Your theme can display menus in one location. Select which menu you would like to use.
jv_ID: Tema Sampéyan bisā nampilaké menu nang siji panggonan. Pilih menu endi sing péngin sampéyan enggo.

en: Your theme does not natively support menus, but you can use them in sidebars by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget on the <a href="%s">Widgets</a> screen.
jv_ID: Tema sampéyan asliné ora disokong menu, nanging sampéyan bisa nambah menu nganggo karo widget &#8220;Menu Racikan&#8221; nang laman <a href="%s">Widgets</a>.

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
jv_ID: Tema sampéyan ora nyokong navigasi racikan utāwā widget.

en: Your theme supports %s menu. Select which menu appears in each location. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
jv_ID[0]: Tema Sampéyan nyokong menu %s . Pilihānā menu endi sing ditontonaké nang saben lokasi.
jv_ID[1]: Tema Sampéyan nyokong menu-menu %s . Pilihānā menu endi sing ditontonaké nang saben lokasi.

en: Your theme supports one menu. Select which menu you would like to use.
jv_ID: Tema sampéyan nyokong siji menu. Pilih menu sing sampéyan kepéngin enggo.

en: Your translations are all up to date.
jv_ID: Terjemahan Sampéyan kabèh uwis dianyari.

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
jv_ID: Jeneng panganggo sampéyan ora bisā diganti, nanging sampéyan bisā nganggo ros liyané kanggo ngleboknā jeneng aslimu utāwā jeneng singlonmu, lan ngganti jeneng sing endi sing dikatonaké nang pos sampéyan.

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
jv_ID: Host web sampéyan utāwā administrator serveré wis maténi fungsi PHP <code>gethostbynamel</code>. <strong>Akismet ora bisā kerjā kanthi bener nganti iki didandani.</strong> Mānggā ngontak host web sampéyan utāwā administraror Tembok geni lan wénéhānā <a href="%s" target="_blank">informasi ngenani sistem dibutuhaké Akismet</a>.

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
jv_ID: [%1$s] Pangalemb‪‪ānā: "%2$s"

en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
jv_ID: [%1$s] Pingbalik: "%2$s"

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
jv_ID: [%1$s] Njaluk moderasi: "%2$s"

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
jv_ID: [%1$s] Lacak balik: "%2$s"

en: [%s] New Admin Email Address
jv_ID: [%s] Alamat Email Anyar Admin

en: [%s] New User Registration
jv_ID: [%s] Pendaftaran Panganggo Anyar

en: [%s] Password Changed
jv_ID: [%s] Sandi Diowahi

en: [%s] Password Reset
jv_ID: Nyetél ulang Tembung Sandi [%s]

en: [Pending]
jv_ID: [Ngenteni]

en: acquaintance
jv_ID: kenalan

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
jv_ID: Pranālā

[ctx: add new from admin bar]
en: Page
jv_ID: Kācā

[ctx: add new from admin bar]
en: Post
jv_ID: Kirim

[ctx: add new from admin bar]
en: User
jv_ID: Panganggo

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
jv_ID: Anyar

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
jv_ID: Biru

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
jv_ID: Kopi

[ctx: admin color scheme]
en: Default
jv_ID: Gawan

[ctx: admin color scheme]
en: Light
jv_ID: Padhang

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
jv_ID: Tengah bengi

[ctx: admin color scheme]
en: Ocean
jv_ID: Segārā

[ctx: admin menu]
en: All Links
jv_ID: Kabèh prānālā

en: and
jv_ID: lan

en: another web address of mine
jv_ID: alamat webku liyané

[ctx: attachment filter]
en: Trash
jv_ID: Kranjang Runtah

[ctx: auto preload]
en: Auto
jv_ID: Otomatis

[ctx: breadcrumb]
en: Home
jv_ID: Ngarepan

en: by %s
jv_ID: déning %s

[ctx: categories]
en: Most Used
jv_ID: Paling sering dienggo

en: child
jv_ID: anak

en: close tags
jv_ID: tutup tetenger

en: co-resident
jv_ID: pādhā panggonan

en: co-worker
jv_ID: kāncā kerja

en: colleague
jv_ID: kolega

[ctx: color]
en: Default: %s
jv_ID: Gawan: %s

[ctx: column name]
en: Comment
jv_ID: Pangalembānā

[ctx: column name]
en: Date
jv_ID: Tanggal

[ctx: column name]
en: File
jv_ID: Berkas

[ctx: column name]
en: Title
jv_ID: Judul

[ctx: column name]
en: Uploaded to
jv_ID: Diunggah marang

[ctx: comment]
en: Not Spam
jv_ID: Dudu Spam

[ctx: comment]
en: Permalink:
jv_ID: Pranālā ajeg:

[ctx: comment status]
en: Approved
jv_ID: Disetujoni

[ctx: comment status]
en: Pending
jv_ID: Ngenténi

[ctx: comment status]
en: Trash
jv_ID: Sampah

[ctx: comments]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[0]: Total <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[1]: Total <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Approved <span class="count">(%s)</span> | Approved <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[0]: Disetujoni <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[1]: Disetujoni <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[0]: Ditahan <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[1]: Ditahan <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[0]: Tulisan runtah <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[1]: Tulisan runtah <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[0]: Runtahé <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[1]: Runtahé <span class="count">(%s)</span>

en: contact
jv_ID: kontak

en: crop ratio height
jv_ID: dhuwuré rasio kethokan

en: crop ratio width
jv_ID: ambané rasio kethokan

en: crush
jv_ID: macet

[ctx: custom headers]
en: Previously uploaded
jv_ID: Sakdurunge diunggah

[ctx: custom headers]
en: Suggested
jv_ID: Disaranaké

[ctx: customizer changeset action/button label]
en: Schedule
jv_ID: Jadwal

[ctx: customizer changeset status]
en: Scheduled
jv_ID: Dijadwal

[ctx: dashboard]
en: %1$s %2$s
jv_ID: %1$s nang %2$s

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s %3$s
jv_ID: %1$s nang %2$s %3$s

en: date
jv_ID: kencan

[ctx: default GMT offset or timezone string]
en: 0
jv_ID: 7

[ctx: default site language]
en: Site Default
jv_ID: Basa baku

[ctx: default-slug]
en: product
jv_ID: produk

[ctx: editor button]
en: Left to right
jv_ID: Kiwā manengen

[ctx: editor button]
en: Right to left
jv_ID: Tengen mangiwā

[ctx: editor button]
en: Show blocks
jv_ID: Tudhuhaké Blok

en: education
jv_ID: Pawiyatan

en: enter a custom date format in the following field
jv_ID: lebokaké format tanggal racikan nang ros ngisor iki

en: enter a custom time format in the following field
jv_ID: lebokaké format wektu racikan nang ros ngisor iki

en: family
jv_ID: kuluwargā

[ctx: find/replace]
en: Find
jv_ID: Nggolèki

[ctx: find/replace]
en: Next
jv_ID: Uwisé

[ctx: find/replace]
en: Prev
jv_ID: Sadurungé

[ctx: find/replace]
en: Replace
jv_ID: Ganti

[ctx: find/replace]
en: Replace all
jv_ID: Ganti kabèh

[ctx: find/replace]
en: Replace with
jv_ID: Ngganti karo

[ctx: find/replace]
en: Whole words
jv_ID: Kabèh tetembungan

en: first
jv_ID: wiwitan

[ctx: font weight]
en: Light
jv_ID: Tipis

[ctx: font weight]
en: Regular
jv_ID: Reguler

en: friend
jv_ID: kāncā

en: friendship
jv_ID: kekancan

[ctx: full name]
en: %1$s %2$s
jv_ID: %1$s neng %2$s

en: g:i:s a
jv_ID: H:i:s

[ctx: genitive]
en: August
jv_ID: Agustus

[ctx: genitive]
en: December
jv_ID: Desember

[ctx: genitive]
en: February
jv_ID: Februari

[ctx: genitive]
en: January
jv_ID: Januari

[ctx: genitive]
en: July
jv_ID: Juli

[ctx: genitive]
en: June
jv_ID: Juni

[ctx: genitive]
en: March
jv_ID: Maret

[ctx: genitive]
en: May
jv_ID: Mei

[ctx: genitive]
en: November
jv_ID: Nopember

[ctx: genitive]
en: October
jv_ID: Oktober

en: geographical
jv_ID: geografis

[ctx: horizontal table cell alignment]
en: H Align
jv_ID: Rerātā horisontal

en: html_lang_attribute
jv_ID: jv-ID

en: identity
jv_ID: identitas

en: items
jv_ID: iji

en: kin
jv_ID: sanak sedulur

en: l jS \o\f F Y, h:ia
jv_ID: l jS \o\f F Y, H:s

[ctx: label]
en: Search for:
jv_ID: Nggolèk kanggo:

[ctx: label for button in the audio widget]
en: Add Audio
jv_ID: Nambah Suara

[ctx: label for button in the audio widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Audio
jv_ID: Sunting Audio

[ctx: label for button in the audio widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Audio
jv_ID: Ganti Audio

[ctx: label for button in the gallery widget; should not be longer than ~13 characters long]
en: Add Images
jv_ID: Tambah Gambar

[ctx: label for button in the gallery widget; should not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Gallery
jv_ID: Nyunting Galeri

[ctx: label for button in the image widget]
en: Add Image
jv_ID: Nambah Gambar

[ctx: label for button in the image widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Image
jv_ID: Sunting Gambar

[ctx: label for button in the image widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Image
jv_ID: Ganti Gambar

[ctx: label for button in the media widget]
en: Add Media
jv_ID: Nambah Media

[ctx: label for button in the media widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Media
jv_ID: Sunting Media

[ctx: label for button in the media widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Media
jv_ID: Ganti Media

[ctx: label for button in the video widget]
en: Add Video
jv_ID: Nambah Video

[ctx: label for button in the video widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Video
jv_ID: Nyunting Video

[ctx: label for button in the video widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Video
jv_ID: Ganti Video

[ctx: label for custom color]
en: Custom...
jv_ID: Ngracik...

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Hide Controls
jv_ID: Umpetaké Kontrol

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Show Controls
jv_ID: Tudhuhaké Kontrol

en: last
jv_ID: pungkasan

[ctx: link]
en: Add New
jv_ID: Nambah Anyar

[ctx: link name]
en: Name
jv_ID: Jeneng

[ctx: links widget]
en: All Links
jv_ID: Kabèh Pranālā

[ctx: list style]
en: Circle
jv_ID: Bunderan

[ctx: list style]
en: Default
jv_ID: Gawan

[ctx: list style]
en: Disc
jv_ID: Cakram

[ctx: list style]
en: Lower Alpha
jv_ID: Abjad cilik

[ctx: list style]
en: Lower Greek
jv_ID: Yunani cilik

[ctx: list style]
en: Lower Roman
jv_ID: Romawi cilik

[ctx: list style]
en: Square
jv_ID: Kothak

[ctx: list style]
en: Upper Alpha
jv_ID: Abjad gedhé

[ctx: list style]
en: Upper Roman
jv_ID: Romawi gedhé

[ctx: media]
en: Remove video track
jv_ID: Buwang sumber video

[ctx: menu]
en: (Currently set to: %s)
jv_ID: (Saiki nganggo: %s)

[ctx: menu]
en: Use new menu
jv_ID: Nganggo menu anyar

[ctx: menu location]
en: (Current: %s)
jv_ID: (Saiki: %s)

[ctx: menu location]
en: (Currently set to: %s)
jv_ID: (Saiki disetel marang: %s)

[ctx: menu locations]
en: (If you plan to use a menu <a href="%1$s" %2$s>widget%3$s</a>, skip this step.)
jv_ID: (Yèn Sampéyan péngin nganggo menu <a href="%1$s" %2$s>widget%3$s</a>, lumpati langkah iki.)

[ctx: menu locations]
en: View All Locations
jv_ID: Nonton Kabèh Panggonan

[ctx: menu locations]
en: View Location
jv_ID: Nonton Lokasi

[ctx: menu locations]
en: Where do you want this menu to appear?
jv_ID: Nang endi Sampéyan péngin menu iki kétok?

en: met
jv_ID: ketemu

[ctx: meta name]
en: Name
jv_ID: Jeneng

[ctx: min_price]
en: From:
jv_ID: Sākā:

[ctx: missing menu item navigation label]
en: (no label)
jv_ID: (ora ānā jeneng)

en: muse
jv_ID: inspirasi

[ctx: name]
en: Unknown
jv_ID: Ora dikenal

[ctx: nav menu home label]
en: Home
jv_ID: Ngarepan

en: neighbor
jv_ID: tānggā

en: newer
jv_ID: luwih anyar

[ctx: next set of posts]
en: Next
jv_ID: Uwisé

[ctx: no user roles]
en: None
jv_ID: Suwung

en: none
jv_ID: ora ānā

[ctx: noun]
en: Comment
jv_ID: Pangalemb‪‪ānā

[ctx: noun]
en: Trash
jv_ID: Sampah

en: number_format_decimal_point
jv_ID: ,

en: number_format_thousands_sep
jv_ID: .

en: of
jv_ID: sākā

en: older
jv_ID: luwih lawas

[ctx: page]
en: Add New
jv_ID: Tambah Anyar

[ctx: page]
en: Featured image
jv_ID: Gambar fitur

[ctx: page]
en: Remove featured image
jv_ID: Buwang gambar fitur

[ctx: page]
en: Set featured image
jv_ID: Setèl gambar fitur

[ctx: page]
en: Use as featured image
jv_ID: Gunaknā dadi gambar fitur

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
jv_ID: %1$s saka %2$s

en: parent
jv_ID: wong tuwa

[ctx: password mismatch]
en: Mismatch
jv_ID: Ora cocog

[ctx: password strength]
en: Medium
jv_ID: Sedhengan

[ctx: password strength]
en: Password strength unknown
jv_ID: Kadigdayan sandhi ora dikenali

[ctx: password strength]
en: Strong
jv_ID: Kuwat

[ctx: password strength]
en: Very weak
jv_ID: Ringkih banget

[ctx: password strength]
en: Weak
jv_ID: Ringkih

en: physical
jv_ID: fisik

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
jv_ID: Nggolèk ‪‪&hellip;

[ctx: plugin]
en: %s was successfully deleted.
jv_ID: %s wis sukses dibusak.

[ctx: plugin]
en: Active
jv_ID: Aktif

[ctx: post]
en: Add New
jv_ID: Nambah Anyar

[ctx: post]
en: Featured image
jv_ID: Gambar fitur

[ctx: post]
en: Remove featured image
jv_ID: Buwang gambar fitur

[ctx: post]
en: Set featured image
jv_ID: Setèl gambar fitur

[ctx: post]
en: Use as featured image
jv_ID: Gunaknā dadi gambar fitur

[ctx: post format archive title]
en: Asides
jv_ID: Cathetan Pinggir

[ctx: post format archive title]
en: Audio
jv_ID: Swara

[ctx: post format archive title]
en: Chats
jv_ID: Caturan

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
jv_ID: Galeri

[ctx: post format archive title]
en: Images
jv_ID: Gambar

[ctx: post format archive title]
en: Links
jv_ID: Link

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
jv_ID: Pethikan

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
jv_ID: Status

[ctx: post format archive title]
en: Videos
jv_ID: Video

[ctx: post status]
en: Draft
jv_ID: Bakal Tulisan

[ctx: post status]
en: Pending
jv_ID: Ngenteni

[ctx: post status]
en: Private
jv_ID: Pribadi

[ctx: post status]
en: Published
jv_ID: Dipacak

[ctx: post status]
en: Scheduled
jv_ID: Dijadwal

[ctx: post status]
en: Trash
jv_ID: Sampah

[ctx: post type general name]
en: Changesets
jv_ID: Changeset-Changeset

[ctx: post type general name]
en: Pages
jv_ID: Kācā

[ctx: post type general name]
en: Posts
jv_ID: Tulisan

[ctx: post type singular name]
en: Page
jv_ID: Kācā

[ctx: post type singular name]
en: Post
jv_ID: Pos

en: posts
jv_ID: tulisan

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[0]: Kabèh <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[1]: Kabèh <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[0]: Duwèkku <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[1]: Duwèkku <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[0]: Pucuk <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[1]: Pucuk <span class="count">(%s)</span>

[ctx: previous set of posts]
en: Previous
jv_ID: Sakdurunge

en: professional
jv_ID: profesional

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
jv_ID: Deaktifasi

[ctx: revisions]
en: Browse
jv_ID: Nlusuri

en: romantic
jv_ID: romantis

[ctx: sample permalink base]
en: archives
jv_ID: arsip

[ctx: sample permalink structure]
en: sample-post
jv_ID: tulādhā-kiriman

en: sample-page
jv_ID: kācā-tulādhā

en: scale height
jv_ID: skala dhuwuré

en: selection height
jv_ID: pilihan ndhuwur

en: selection width
jv_ID: pilihan āmbā

[ctx: settings screen]
en: General
jv_ID: Umum

[ctx: shop_order post type singular name]
en: Order
jv_ID: Urutan

[ctx: short (~12 characters) label for hide controls button]
en: Hide Controls
jv_ID: Umpetaké Kontrol

en: sibling
jv_ID: sedulur

[ctx: site]
en: Mark as spam
jv_ID: Tandhani dadi spam

[ctx: site]
en: Not Spam
jv_ID: Dudu Spam

[ctx: site]
en: Registered
jv_ID: Kedhaftar

[ctx: slug]
en: product
jv_ID: produk

[ctx: slug]
en: product-category
jv_ID: kategori-produk

[ctx: slug]
en: product-tag
jv_ID: tenger-produk

[ctx: spellcheck]
en: Finish
jv_ID: Rampung

[ctx: spellcheck]
en: Ignore
jv_ID: Lirwaaké

[ctx: spellcheck]
en: Ignore all
jv_ID: Lirwaaké kabèh

en: spouse
jv_ID: bojo

[ctx: start of week]
en: 1
jv_ID: 0

[ctx: submit button]
en: Search
jv_ID: Nggolèki

en: sweetheart
jv_ID: sayang

[ctx: table body]
en: Body
jv_ID: Isi

[ctx: table cell]
en: Cell
jv_ID: Sèl

[ctx: table cell alignment attribute]
en: None
jv_ID: Ora ānā

[ctx: table cell scope attribute]
en: Scope
jv_ID: Jangkauan

[ctx: table footer]
en: Footer
jv_ID: Sikil Kācā

[ctx: table header]
en: Header
jv_ID: Sesirahan

[ctx: tags]
en: Most Used
jv_ID: Paling sering dienggo

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
jv_ID: Kategori

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
jv_ID: Tetenger

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
jv_ID: Kategori

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
jv_ID: Tenger

[ctx: term name]
en: Name
jv_ID: Jeneng

en: text direction
jv_ID: arah tèks

en: the
jv_ID: si

[ctx: theme]
en: %s was successfully deleted.
jv_ID: %s wis sukses dibusak.

[ctx: theme]
en: Activate %s
jv_ID: Ngaktifaké %s

[ctx: theme]
en: Change
jv_ID: Ngowahi

[ctx: theme]
en: Installed
jv_ID: Dipasang

[ctx: theme author]
en: By %s
jv_ID: Dening %s

[ctx: theme name]
en: Name
jv_ID: Jeneng

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[0]: Kabeh <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[1]: Kabeh <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[0]: Paténi <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[1]: Paténi <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[0]: Nguripaké <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[1]: Nguripaké <span class="count">(%s)</span>

[ctx: timezone date format]
en: Y-m-d H:i:s
jv_ID: F j, Y @ H:i:s

en: unknown
jv_ID: ora dikenal

[ctx: user]
en: Mark as spam
jv_ID: Tandhani dadi spam

[ctx: user]
en: Not spam
jv_ID: Dudu Spam

[ctx: user]
en: Registered
jv_ID: Kedhaftar

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[0]: Kabèh <span class="count">(%s)</span>
jv_ID[1]: Kabèh <span class="count">(%s)</span>

[ctx: verb]
en: Clear
jv_ID: Resiki

[ctx: verb]
en: Trash
jv_ID: Sampah

[ctx: verb; site]
en: Archive
jv_ID: Arsipaké

[ctx: vertical table cell alignment]
en: V Align
jv_ID: Rerātā vertikal

[ctx: video or audio]
en: Length
jv_ID: Dawané

[ctx: widget]
en: Add
jv_ID: Nambah

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
jv_ID: %1$s neng %2$s
